לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
74547,454 עוקבים אודות עסקים

פורום חינוך ביתי וחלופי

האם ילדיכם יכולים לקבל חינוך טוב יותר מהחינוך הממלכתי? זה תלוי...בפורום זה אנו דנים בחלופות למערכת החינוך המקובלת. בחלופות קיימות ובהכשרת עצמינו ליצירת חלופה ביתית נאותה. חלופות שישפרו את ההישגים הלימודיים של ילדיכם, חלופות שילמדו את ילדיכם ערכים התואמים יותר את הערכים שלכם, חלופות שישפרו את מצבם החברתי של ילדיכם, חלופות שיאפשרו לילדיכם להיות חשופים פחות לאלימות בבית הספר ובדרך אליו, חלופות שיעזרו למשפחה לפתח עניינים משותפים, חלופות שיחסכו מתלמיד עם משפחה שנודדת ממקום למקום לעיתים דחופות את בעיית השלמת החומר בהשתלבות בבתי ספר חדשים, חלופות שמתאימות לתלמיד שנאלץ להיעדר מבית הספר לעיתים דחופות, חלופות שלפעמים חוסכות כסף.שלום לגולשים המתעניינים, שמי נאוה פרנס, וזו לי השנה השניה שאני מחנכת את יהונתן בבית, באישור משרד החינוך. הצטרף אלי עדו בן צבי שבחר עבור בנו בחינוך אלטרנטיבי פרטי במקום החינוך הממלכתי המיוחד. עדו ואישתו למדו שניהם בחינוך החליפי. פתחתי פורום זה במטרה לחבר קצת בין אותן משפחות שבחרו להוציא את ילדיהן ממערכת החינוך הפורמלית (או מלכתחילה לא להכניסם אליה) מכל סיבה שהיא, ושבחרו בחינוך הביתי, בחינוך פרטי או בחינוך באחד מבתי הספר החלופיים כדוגמת הפתוח, הדמוקרטי, האנתרופוסופי או אחרים... אתם מוזמנים לחלוק אתנו את חוויותיכם, את מחשבותיכם על חינוך בכלל, ועל הדרך בה בחרתם, בפרט, את ההתלבטויות שעלו ושעולות בדרך, את הקשיים ואת הדרכים היצירתיות שמצאתם לפתרונם. אם את/ה בין המתלבטים, מקומך כאן: לשאול, להתלבט בקול רם, לבקש רעיונות ועיצות לגבי הקשיים האישיים שלכם. אני וגולשים אחרים, נחלוק מניסיוננו, נפנה אתכם לכתובות המתאימות ונתמוך בכם בדרך בה תבחרו. אני רוצה להזמין לדיון בונה ומנומס גם את המתנגדים והסקפטיים שרוצים להבין למה בחרנו בדרך בה בחרנו, שרוצים להבין איך הילדים שלנו ילמדו להתמודד עם העולם, איך הם ירכשו מיומנויות חברתיות ואחרות. אנא קראו הודעה זו עד סופה והקפידו לנהוג בכבוד בחברי הפורום - זהו בראש וראשונה, פורום תמיכה, בית לאנשים שזו דרכם. מה מנחה אותי? 1. כל משפחה היא עולם מלא וצרכיה הם ייחודיים לה. לכן, מענה שטוב למשפחה אחת, לא בהכרח יתאים לאחרת. חשוב שנלמד לכבד את הבחירות השונות שכל משפחה בוחרת בהן. 2. לכל ילד עולם פנימי אישי וייחודי. לכן, המענה הייחודי לצרכיו יכול להיות שונה משל ילד אחר, גם באותה משפחה. 3. אין חוקים חד משמעיים מלבד כבוד האדם וטובת הילד והמשפחה. 4. זהו פורום תמיכה וסיוע - הודעות שיהוו התקפה ישירה ובוטה יימחקו לאלתר!! אני מעודדת דיון ענייני, כי הוא מפרה לדעתי, את כל הצדדים. המתנגדים למיניהם מוזמנים לנסח את התנגדותם בשאלה המכוונת להבנה או לקבלת מידע. אנחנו נשמח להאיר את עיניכם ואת לבכם יאללה!! לפורום!!

אודות הפורום חינוך ביתי וחלופי

האם ילדיכם יכולים לקבל חינוך טוב יותר מהחינוך הממלכתי? זה תלוי...בפורום זה אנו דנים בחלופות למערכת החינוך המקובלת. בחלופות קיימות ובהכשרת עצמינו ליצירת חלופה ביתית נאותה. חלופות שישפרו את ההישגים הלימודיים של ילדיכם, חלופות שילמדו את ילדיכם ערכים התואמים יותר את הערכים שלכם, חלופות שישפרו את מצבם החברתי של ילדיכם, חלופות שיאפשרו לילדיכם להיות חשופים פחות לאלימות בבית הספר ובדרך אליו, חלופות שיעזרו למשפחה לפתח עניינים משותפים, חלופות שיחסכו מתלמיד עם משפחה שנודדת ממקום למקום לעיתים דחופות את בעיית השלמת החומר בהשתלבות בבתי ספר חדשים, חלופות שמתאימות לתלמיד שנאלץ להיעדר מבית הספר לעיתים דחופות, חלופות שלפעמים חוסכות כסף.שלום לגולשים המתעניינים, שמי נאוה פרנס, וזו לי השנה השניה שאני מחנכת את יהונתן בבית, באישור משרד החינוך. הצטרף אלי עדו בן צבי שבחר עבור בנו בחינוך אלטרנטיבי פרטי במקום החינוך הממלכתי המיוחד. עדו ואישתו למדו שניהם בחינוך החליפי. פתחתי פורום זה במטרה לחבר קצת בין אותן משפחות שבחרו להוציא את ילדיהן ממערכת החינוך הפורמלית (או מלכתחילה לא להכניסם אליה) מכל סיבה שהיא, ושבחרו בחינוך הביתי, בחינוך פרטי או בחינוך באחד מבתי הספר החלופיים כדוגמת הפתוח, הדמוקרטי, האנתרופוסופי או אחרים... אתם מוזמנים לחלוק אתנו את חוויותיכם, את מחשבותיכם על חינוך בכלל, ועל הדרך בה בחרתם, בפרט, את ההתלבטויות שעלו ושעולות בדרך, את הקשיים ואת הדרכים היצירתיות שמצאתם לפתרונם. אם את/ה בין המתלבטים, מקומך כאן: לשאול, להתלבט בקול רם, לבקש רעיונות ועיצות לגבי הקשיים האישיים שלכם. אני וגולשים אחרים, נחלוק מניסיוננו, נפנה אתכם לכתובות המתאימות ונתמוך בכם בדרך בה תבחרו. אני רוצה להזמין לדיון בונה ומנומס גם את המתנגדים והסקפטיים שרוצים להבין למה בחרנו בדרך בה בחרנו, שרוצים להבין איך הילדים שלנו ילמדו להתמודד עם העולם, איך הם ירכשו מיומנויות חברתיות ואחרות. אנא קראו הודעה זו עד סופה והקפידו לנהוג בכבוד בחברי הפורום - זהו בראש וראשונה, פורום תמיכה, בית לאנשים שזו דרכם. מה מנחה אותי? 1. כל משפחה היא עולם מלא וצרכיה הם ייחודיים לה. לכן, מענה שטוב למשפחה אחת, לא בהכרח יתאים לאחרת. חשוב שנלמד לכבד את הבחירות השונות שכל משפחה בוחרת בהן. 2. לכל ילד עולם פנימי אישי וייחודי. לכן, המענה הייחודי לצרכיו יכול להיות שונה משל ילד אחר, גם באותה משפחה. 3. אין חוקים חד משמעיים מלבד כבוד האדם וטובת הילד והמשפחה. 4. זהו פורום תמיכה וסיוע - הודעות שיהוו התקפה ישירה ובוטה יימחקו לאלתר!! אני מעודדת דיון ענייני, כי הוא מפרה לדעתי, את כל הצדדים. המתנגדים למיניהם מוזמנים לנסח את התנגדותם בשאלה המכוונת להבנה או לקבלת מידע. אנחנו נשמח להאיר את עיניכם ואת לבכם יאללה!! לפורום!!

חינוך דמוקרטי

1. המכון לחינוך דמוקרטי 1. המכון לחינוך דמוקרטי
חדשנות חינוכית מנקודת מבט דמוקרטית - המכון מכשיר אנשי הוראה ומלווה בתי ספר בהקמה או שעוברים תהליכי דמוקרטיזציה.

אתר בית הספר Sudbury Valley School אתר בית הספר Sudbury Valley School
בית ספר דמוקרטי בולט מרוד בארצות הברית.

בית הספר הדמוקרטי בחדרה בית הספר הדמוקרטי בחדרה
ביה"ס מאמין כי האדם (צעיר או מבוגר) מכיר טוב יותר מכל אדם אחר את הצרכים ההתפתחותיים שלו ויודע לכוון את עצמו להגשמתם. אין סדרת פעילויות יחידה ואחידה המתאימה להגשמת הצרכים ההתפתחותיים של כל פרט ופרט וכי כל פעולת גומלין

המשרתת את תהליך ההתפתחות היא למידה. מתוך כך ומתוך כבוד מלא לתלמיד כאדם שלם, התלמידים בבית הספר חופשיים

לחלוטין לתכנן את זמנם :

ביה"ס יוזם פעילות המזמנת למידה,  הנוגעת לארגון חייה הדמוקרטיים של הקהילה – קיום שלש רשויות נבחרות: הרשות המחוקקת, המבצעת והשופטת, ופעילות

בית הספר הדמוקרטי בירושלים בית הספר הדמוקרטי בירושלים
אתר בית הספר

בית הספר הדמוקרטי כפר סבא בית הספר הדמוקרטי כפר סבא
כמו הרבה יוזמות חינוכיות גם הקמת בית ספר הומניסטי בשרון הייתה יוזמה של ההורים.

לאחר חמש שנים של ניסיונות בשנת 1995 התקבלה החלטת שר החינוך אמנון רובינשטיין להקים בית ספר דמוקרטי. הוחלט לבנות את בית-הספר על החלקה המקסימה של החווה החקלאית . בית-הספר הוקם בשיפולי הגבעה בשכונת קפלן בכפר-סבא,משקיף על שדות צופית ובית-ברל במערב ועל קלקיליה והשומרון בצד מזרח.

בית הספר והגן הדמוקרטי בבקעת אונו בית הספר והגן הדמוקרטי בבקעת אונו
מקום ללמידה, חקירה וסקרנות, הקיימים בכל ילד
מקום המעודד ללמוד בתשומת לב, עצמאות, בחירה וחופש.
אתר עשיר בידע עברי כולל מאמרים מקצועיים.

בית הספר סמרהיל בית הספר סמרהיל
האתר האנגלי של בית הספר האנגלי סמרהיל - אחד במתי הספר הדמוקרטים הבולטים והותיקים בעולם.

בית הספר שונשוני בית הספר שונשוני
בית הספר מוקם במטרה ליצור מסגרת חינוכית לימודית, בעלת מבנה ארגוני דמוקרטי, הפועלת מתוך שמירה על זכויות האדם.
בית הספר נמצא בשלבים ראשונים של הקמה. המגמה היא לפתוח את בית הספר והגן בשנת הלימודים תשס"ו (ספטמבר 2005).
בית הספר מיועד לקום בת"א.

כנף כנף
בית הספר הדמוקרטי רמת הגולן

כתבה על החינוך הדמוקרטי מעיתון ´הארץ´ כתבה על החינוך הדמוקרטי מעיתון ´הארץ´
בית הספר הדמוקרטי שייסד יעקב הכט לפני 17 שנים נהפך לסמל של תנועת חינוך המתפשטת במהירות ברחבי העולם

יעקב הכט (בשטח בית הספר הדמוקרטי בחדרה). האנגלית הבסיסית שלו אינה מפריעה לו להיות הנואם המרכזי בכינוס העולמי השנתי של התנועה, הנקרא "כנס חדרה"

צילומים: עדי מזן

בתחילת שנות ה-90 הוזמן יעקב הכט לאנגליה, לכנס על חינוך דמוקרטי, שאליו נהרו מארצות רבות כמה מאות אנשי חינוך, מורים, מנהלים וסתם מתעניינים. כשפתח את דלתות האולם, הבין הכט באחת שנקלע למסיבת ההפתעה הגדולה של

מרחב - בית הספר הדמוקרטי ברעננה -גבעת ח´´ן מרחב - בית הספר הדמוקרטי ברעננה -גבעת ח´´ן
דיון בנושא: http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/Viewmsg.asp?forum=728&msgid=35999270
בואו נחזור לרגע לילדות, לימי בית הספר.
כמה פעמים ישבתם בכיתה וחיכיתם לצלצול?
כמה פעמים הרגשתם משועממים, מתוסכלים, לא מובנים?
כמה פעמים אמרתם - "אני רוצה משהו אחר לילדים שלי"?
עכשיו יש לכם הזדמנות לקחת חלק בשינוי -
לתת לילדיכם לגדול וללמוד מתוך שמחה והנאה, מתוך סקרנות וחוויה.
לסייע להם להכיר טוב יותר את נקודות החוזק ותחומי העניין שלהם. לקבל החלטות וללמוד לקחת אחריות על הדרך שלהם.
להפוך למבוג

קד"ם קד"ם
בית הספר הדמוקרטי בערד

קשת קשת
בית הספר הדמוקרטי חברתיסביבתי בזיכרון יעקב

שחף שחף
בית-ספר דמוקרטי בשהם
הדף אבד. נשמח לקבל את כתובתו החדשה.

הודעות אחרונות

14:38 | 16.09.15 shirnaani1
10:26 | 26.07.12 אורחים בפורום
10:48 | 28.03.12 רבקהלוץ
17:17 | 04.04.05 נגטוק
23:21 | 21.03.05 virlomi
18:37 | 21.03.05 zivadina
03:34 | 02.03.05 tali161
22:28 | 01.03.05 אנרגיה
07:58 | 21.02.05 The Lost Optimist
03:18 | 13.02.05 נאוה פרנס, נטורופתית

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ