לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2064520,645 עוקבים אודות עסקים

פורום הפרעות קשב ADHD

שלום וברוכים הבאים, הפרעת קשב וריכוז הינה לקות מורכבת המתפרשת על תחומים רבים. הרבה "יועצים בגרוש", מיתוסים ודיעות קדומות בוחשים בקדרתה ומעכבים אותנו מלהתמודד עמה ביעילות. הפורום הוקם כדי להתמודד בדרך הרפואית-התנהגותית-חינוכית שהוכחה מחקרית. חברים בו הורים לילדים עם הפרעות קשב, מבוגרים עם הפרעות קשב, מטפלים התנהגותיים, מורים לחינוך מיוחד, נוירולוגים, פסיכיאטרים, רוקחים, מרפאים בעיסוק ותרפיסטים בגישות מגוונות המכירים באופן מקצועי את הלקות.  מנהלי ויועצי הפורום: zivadina, זיוה דינה, אמא לילדים עם ADHD ומאובחנת עם ADHD בעצמה,  ציפי קוברינסקי, מאמנת בהווה ומורה בעבר,רונן לין, מורה לחינוך גופני/חינוך מיוחד ומאמן אישי, מרב קובי, מאמנת אישית ומשפחתית, עדו בן צבי, יועץ לטכנולוגיות למידה, פזית ליפוביץ, מאבחנת ליקויי למידה, עו"ד נוגה דגן בוזגלו, יועצת לזכויות תלמידים בארגון הלה, יעל ויסוצקי, מרפאה בעיסוק, הד סולודר, מאמן אישי ומנחה סדנאות ילד-הורה.
 עוד נזכיר את מנהלות הפורום הראשונות: אפרת@הבית, מייסדת הפורום ואיתה זהבה נדליה ד אשר תרמו לעיצוב דמותו של הפורוםאנו מאמינים כי אנשים עם הפרעות קשב וריכוז ניחנו בראייה מקורית ורעננה וביחד עם זאת "לוקחים הכל ללב" ואוהבים לעזור. ברוח מיוחדת זו היינו רוצים לראות את הפורום מתנהל: אנא השתמשו בשפה אדיבה המכבדת כל דעה שונה או מנוגדת. בנוסף, הקפידו לספר על מטפל או טיפול מתוך חוייתכם האישית ולא כפרסום מסחרי. נשמח על הצטרפותכם לדיונים המרתקים של פורום הפרעות קשב ADHD.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הפרעות קשב ADHD

שלום וברוכים הבאים, הפרעת קשב וריכוז הינה לקות מורכבת המתפרשת על תחומים רבים. הרבה "יועצים בגרוש", מיתוסים ודיעות קדומות בוחשים בקדרתה ומעכבים אותנו מלהתמודד עמה ביעילות. הפורום הוקם כדי להתמודד בדרך הרפואית-התנהגותית-חינוכית שהוכחה מחקרית. חברים בו הורים לילדים עם הפרעות קשב, מבוגרים עם הפרעות קשב, מטפלים התנהגותיים, מורים לחינוך מיוחד, נוירולוגים, פסיכיאטרים, רוקחים, מרפאים בעיסוק ותרפיסטים בגישות מגוונות המכירים באופן מקצועי את הלקות.  מנהלי ויועצי הפורום: zivadina, זיוה דינה, אמא לילדים עם ADHD ומאובחנת עם ADHD בעצמה,  ציפי קוברינסקי, מאמנת בהווה ומורה בעבר,רונן לין, מורה לחינוך גופני/חינוך מיוחד ומאמן אישי, מרב קובי, מאמנת אישית ומשפחתית, עדו בן צבי, יועץ לטכנולוגיות למידה, פזית ליפוביץ, מאבחנת ליקויי למידה, עו"ד נוגה דגן בוזגלו, יועצת לזכויות תלמידים בארגון הלה, יעל ויסוצקי, מרפאה בעיסוק, הד סולודר, מאמן אישי ומנחה סדנאות ילד-הורה.
 עוד נזכיר את מנהלות הפורום הראשונות: אפרת@הבית, מייסדת הפורום ואיתה זהבה נדליה ד אשר תרמו לעיצוב דמותו של הפורוםאנו מאמינים כי אנשים עם הפרעות קשב וריכוז ניחנו בראייה מקורית ורעננה וביחד עם זאת "לוקחים הכל ללב" ואוהבים לעזור. ברוח מיוחדת זו היינו רוצים לראות את הפורום מתנהל: אנא השתמשו בשפה אדיבה המכבדת כל דעה שונה או מנוגדת. בנוסף, הקפידו לספר על מטפל או טיפול מתוך חוייתכם האישית ולא כפרסום מסחרי. נשמח על הצטרפותכם לדיונים המרתקים של פורום הפרעות קשב ADHD.

קטגוריות

Expand סיפורים ושירים על ADHD

כלים לתלמיד ADHD בביה"ס היסודי והתיכון

הכנה למבחן        הכנה למבחן
מומלץ להתמקד בפרק החמישי מתוך מאמרו המקיף של אלון האס על אסטרטגיות למידה. הפרק כולל הנחיה מפורטת בארגון החומר לפני המבחן, ובו תרשים זרימה ברור.

חרדת בחינות אצל בני נוער בבחינות הבגרות        חרדת בחינות אצל בני נוער בבחינות הבגרות
8 טיפים כדי להתגבר על תחושת החרדה ביום שלפני הבחינה ובבחינה עצמה. מתוך אתר קופ"ח כללית.

חרדת בחינות ואסטרטגיות למידה למבחן        חרדת בחינות ואסטרטגיות למידה למבחן
פרק 12 דן באפיוני חרדת הבחינות. פרק 13 מציע אסטרטגיות למידה למבחן לפי הנושאים: א. תכנון זמן ב. עיבוד החומר וסגנון הלמידה ג. הכנה לסיטואציה של המבחן ד. התנהגות במהלך המבחן. מתוך האתר המושקע של המרכז הבינתחומי בהרצליה.

12 דברים שכדאי לדעת על תלמיד ADHD 12 דברים שכדאי לדעת על תלמיד ADHD
12 דברים שתלמידים עם ADHD היו רוצים שמוריהם ידעו.
תורגם על ידי ד"ר אילנה מודלינגר.

15 טיפים כיצד ללמוד לקראת מבחן 15 טיפים כיצד ללמוד לקראת מבחן
מתוך האתר על חרדת בחינות של חגית אשכנזי ומיכל בן חיים.

25 דברים טובים על ילד עם ADHD 25 דברים טובים על ילד עם ADHD
נלקח מהודעתו של "מקומי 7" בפורום nana.

Y elem - המקום להיות Y elem - המקום להיות
Y elem הוא אתר מידע ותמיכה לצעירים בו אפשר לדבר, לשאול, לדעת, להתייעץ, לכתוב, להציץ, להכיר…

Y elem הוקם ע"י עמותת עלם – עמותה לנוער במצבי סיכון (ע"ר)

האתר נולד מתוך רצון להשתמש בכלי המדהים של האינטרנט כדי לתת במה ומקום לכל מה שחשוב לצעירים – גם מידע עשיר ומגוון בכל התחומים החשובים לנוער, וגם תמיכה ומענה לשאלות ובעיות המציקות.

ב-Y elem פועלים עשרות מתנדבים מכל מיני סוגים: אנשי מקצוע, יועצים, מומחי אינטרנט, בני נוער – כולם לרשות הגולשים באתר. אנשים שמקדישים מזמנם ומניסיונם האישי

אופטימיות נצחית אופטימיות נצחית
חויותיו המצחיקות של לני רביץ, ילד לקוי למידה שהפך למפקח במשרד החינוך.

איך להכין שעורי בית? איך להכין שעורי בית?
פרוט כל הפעולות הנדרשות להכנת שעורי הבית, לפי זמנים.

איך משכנעים את אבא להרשות טיפול בריטלין? איך משכנעים את אבא להרשות טיפול בריטלין?
אנחנו ממשיכים כאן את הדיון בבעייתה של funki cat בת ה-17, שעוררה דיון סוער.

הנהלת הפורום החליטה שהיא תתמוך ב-funki cat לאורך כל הדרך, עד שתצליח לשכנע את אבא ואחר כך לקבל טיפול תרופתי שיעזור לה בלימודים.

אתם מוזמנים להציג את דעתכם ולהציע לה את עזרתכם.

איך עזר לי הטיפול בריטלין?/ נער בן 15 איך עזר לי הטיפול בריטלין?/ נער בן 15
שלום.
אני בן 15, לומד בפנימיה צבאית ומשתמש בתרופה ריטלין כבר כמה שנים טובות.

אני למשל לא הייתי מגיע לאן שהגעתי היום בלי השימוש בריטלין.
הייתי נשאר סתם עוד תלמיד בעל פוטנציאל גדול אך לא ממומש עם הפרעות התנהגות.

אני רוצה לעשות מה שנכון. להיות "רגיל". אני רוצה לעשות מה שנכון. להיות "רגיל".
אני רוצה לשמור לעצמי את המחשבות שלי. להיות מסוגל לשתוק.
להיות מתוחכם, לדבר רק כשצריך.
לא רוצה את המבטים האלה ולא את הזלזול.
אני לא טיפש גם אם אני מתנהג כמו אחד.
אני רוצה לעשות מה שנכון. להיות רגיל.
לקרוא בלי הפסקות באמצע.
אני לא רוצה שתבינו את המצב שלי, אני פשוט לא רוצה את המצב שלי.
שירו של נשר בלי כנפיים, נער עם ADHD.

במה מתבטא ה-ADHD שלי? במה מתבטא ה-ADHD שלי?
מוצע לדלג על פרק הפתיחה, המיועד להורים, ולקרוא את הפרק עם הטיפים לשיחה והפרק עם מיומנות ההתמודדות.

בננות 1 - על נערות עם הפרעות קשב וריכוז בננות 1 - על נערות עם הפרעות קשב וריכוז
נערות עם הפרעות קשב וריכוז סובלות יותר מבעיות הקשורות בחברה מאשר בנים עם ההפרעה, כיום שהרגישות הגבוה שלהם בדרך כלל הופכת למכשול, לרבו נערות עם ADD בגיל הנעורים ירגישו נוח יותר להיות עם חברה קרובה אחת מאשר עם קבוצת חברות ובכלל, חוות תחושה חזקה של "שונות".

הגדרת ADHD "לפי הספר" הגדרת ADHD "לפי הספר"
הגדרת מדריך האבחון האמריקני DSM-IV את מאפייניה של הפרעת הקשב והרכוז עם/ ללא היפראקטיביות.

המלצות לתלמיד ADHD עבור מבחן המלצות לתלמיד ADHD עבור מבחן
הנה המלצות לתלמיד ADHD שנוטל ריטלין כיצד להעזר בריטלין על מנת להתכונן למבחן ולבצע את המבחן ביעילות.
מאת זיוה.

המשחקיה-פורטל משחקים on-line המשחקיה-פורטל משחקים on-line
מאות משחקי רשת.

העצות שלי להוריי העצות שלי להוריי
20 עצות של ילד להוריו, איך הם צריכים להתנהג אליו.

זכויות התלמידים זכויות התלמידים
אתר של משרד החינוך המסביר את זכויות התלמידים במערכת החינוך.

זכרון על קצה המזלג. זכרון על קצה המזלג.
הסבר על הזכרון, מתוך האתר למחוננים.

חידון על ADHD חידון על ADHD
החידון קצר מאוד ונותן משוב והסבר מידיים על התשובה הנכונה.
כתוב באנגלית.

טוב ששמתי לב שקוראים לי "דפוק" טוב ששמתי לב שקוראים לי "דפוק"
ברגע ששמתי לב הבנתי:

הבנתי שאני חושב שאני מטומטם בגלל ששטפו לי את המוח, ואני האמנתי להם.
הבנתי שאני לא טיפש או סתום - אני עובד בשיטה שונה.
הסברתי לחברים, שלפעמים צריך לחזור 3 פעמים, כי אני שוכח.
שוכח זה לא שווה מטומטם. לא?

טיפים עבור למידה ומבחן טיפים עבור למידה ומבחן
טיפים להורדת מתח, לחיזוק הזכרון ולחיזוק הקשב.
מאת ליסה גרוסמן, מאמנת אישית.

יצירת קשרים חברתיים באמצעות האינטרנט יצירת קשרים חברתיים באמצעות האינטרנט
אתר למתבגרים המסביר להם מהי בדידות ומציע להם יצירת קשרים באמצעות האינטרנט.

מאגר מידע ממוחשב מאגר מידע ממוחשב
מאגר מידע מקצועי לנושאים שנלמדים מן הגן ועד סוף י"ב. המאגר מיועד למורים, אבל יכול לשמש גם את התלמידים, הודות למנוע החיפוש המשוכלל שלו.
האתר הוקם על ידי ניצן א., מרצה ומדריך לשילוב המחשב בהוראה.

מגזין במה מגזין במה
אתר ליוצרים צעירים בכל תחום, ומקום מפגש לצעירים. מנוהל על ידי ד"ר אמנון טיל.

מדע לילדים: מהם היתרונות של בְּעָיוֹת קֶשֶׁב ורִיכּוּז? מדע לילדים: מהם היתרונות של בְּעָיוֹת קֶשֶׁב ורִיכּוּז?
במשך השנים זכיתי להכיר ילדים, נערים ומבוגרים רבים עם ADHD. בעקבות זאת, חשוב לי לציין כי לרוב, כשמתארים את הקשיים, שוכחים להזכיר גם את היתרונות. תתפלאו, אך קיימים גם יתרונות.

ההיכרות עם ה-ADHD הפגישה אותי עם אנשים שתמיד מעניין להיות בִּמְחִיצָּתָם והם מלאי שמחת חיים (הצד הטוב שבהִיפֶּרְאַקְטִיבִיּוּת), הם עֵרָנִיִּים ובעלי רגישות יוצאת דופן לסביבתם, יש להם תּוּשִׁיָּה רבה ורצון לעשות דברים כדי לתקן את המצב. ובדרך כלל - יש להם גם חוש הומור מצוין.

מאת אביב נוף

מדריך לקריאת מאמרים מדריך לקריאת מאמרים
מדריך מפורט לקריאת מאמרים עיוניים וסיכומם.
נכתב על ידי חביבה יונאי ונורית בוכוייץ.

מה זה טיפול פסיכולוגי? מה זה טיפול פסיכולוגי?
שאלות ותשובות על טיפול פסיכולוגי, פסיכולוג, פסיכיאטר, טיפול שאינו עוזר, ועוד.
מתוך אתר "הבית הירוק".

מה זה לקויות למידה? מה זה לקויות למידה?
הסברים קצרים על לקויות למידה מתוך אתר מט"ח, כחלק מקורס לסינגור עצמי.

ממה נובע ADHD? ממה נובע ADHD?
היום נהוג לומר שמקור ההפרעה הוא ברובו תורשתי, וסביבו נוצרות בעיות נפשיות והתנהגותיות שונות.

נערות עם הפרעת קשב ורכוז נערות עם הפרעת קשב ורכוז
בגילאי הנעורים, בעיות נוירולוגיות הנגרמות כתוצאה מהפרעת קשב וריכוז מושפעות מאוד מתהליכים הורמונליים, התהליכים האלה ואי היציבות של המערכת הנוירולוגית גורמים לסערה של מצבי רוח, עצנערות יתר ותגובות רגשיות מוגזמות.
נערות עם הפרעות קשב וריכוז סובלות יותר מבעיות הקשורות בחברה מאשר בנים עם ההפרעה, כיום שהרגישות הגבוה שלהן בדרך כלל הופכת למכשול.

סנונית סנונית
אתר משרד החינוך המאפשר מפגשים ומקורות מידע לשעורי בית לנערים ברשת.

סרט מצויר על הפרעת קשב ורכוז סרט מצויר על הפרעת קשב ורכוז
סרט המסביר בדיבור ובציורים על הפרעת קשב.

עד מתי יהיה לי ADHD? עד מתי יהיה לי ADHD?
הפרעת קשב וריכוז היא תכונה קיצונית ולכן קיימת כל החיים, אך בהרבה מצבים של בוגרים היא מהווה יתרון במקום חסרון, ואז אין כמובן צורך בטיפול. הרעיון הוא שעם השנים, בעיקר אצל מי שמטופל מתפתחת סלקטיביות בלקיחת הריטלין, דהיינו נוטלים אותו רק בסיטואציות של צורך ולא יום יום.
מאת ד"ר איריס מנור.

עזרה בחשבון עזרה בחשבון
כיצד ניתן להעזר במחשב ובמחשבון ללימוד מתמטיקה.
מאת עדו בן צבי.

עזרה בכתיבה עזרה בכתיבה
עזרה בכתיבה למי שמתקשה לכתוב ולתלמידים דיסלקטים.
מאת עדו בן צבי.

עזרה בסיכום שעורים עזרה בסיכום שעורים
הכותב הוא עדו בן צבי, אדם דיסלקט עם ADHD אשר פיתח את נושא העזרה הטכנולוגית לתלמידים לקויי למידה באוניברסיטה העברית בירושליים.

עזרה בקריאה עזרה בקריאה
לתלמידים המתקשים בקריאה ולתלמידים דיסלקטים.
מאת עדו בן צבי.

עזרה ברכוז עזרה ברכוז
כיצד ליצור סביבה שתעזור לך להתרכז בזמן השעור ובזמן לימוד עצמי.
מאת עדו בן צבי

עזרה ראשונה למתכונן למבחן עזרה ראשונה למתכונן למבחן
7 טיפים למי שנזכר להתכונן לילה לפני המבחן.
מאת דליה.

עצור, לומדים להאט! עצור, לומדים להאט!
אתר המסביר לילדים עם ADHD את ההפרעה.
האתר הוקם על ידי נעמה גריידי במסגרת קורס "המחנך בעידן הטכנולוגי" בהדרכת ד"ר אילנה מודלינגר, ביה"ס לחינוך של האוניברסיטה העברית.

פורום איסטרטגיות למידה בתפוז פורום איסטרטגיות למידה בתפוז
כאן המקום לשאול על כל בעיה שיש לכם בנושאי לימודים: סיכום חומר, למידה למבחן, ועוד.
הפורום מנוהל על ידי דליה.ד ועדו בן צבי.

פיתוח אסטרטגיות למידה אצל סטודנטים דיסלקטים  פיתוח אסטרטגיות למידה אצל סטודנטים דיסלקטים
מומלץ לקרוא את המאמר המקיף הזה, המנחה כיצד להתמודד עם בעיות שונות הקשורות ללמידה, החל מדיסלקציה, המשך בקשב ורכוז, בהתארגנות וברצף ועד לממד הרגשי ולחרדת בחינות. מומלץ לכל תלמיד הרוצה להבין לעומק את בעיות הלמידה שלו.

פנקס זכויות התלמיד פנקס זכויות התלמיד
על זכויותיו וחובותיו של התלמיד במערכת החינוך.
מתאים במיוחד לתלמידים בבית הספר היסודי.

פעילות חברתית דרך האינטרנט פעילות חברתית דרך האינטרנט
מיתרים הוא פרויקט של המרכז לטכנולוגיה חינוכית. כאן מוצעים לבני נוער יצירת קשרי חברות דרך התכתבות, חונכות וקורס עיתונאות וסינגור עצמי.

קורס לסינגור עצמי קורס לסינגור עצמי
קורס אשר עוזר לתלמיד לקוי למידה להסביר לסביבתו את קשייו ואת צרכיו על מנת שיוכל לקבל את העזרה המתאימה לו.

קיץ באו"ח קיץ באו"ח
הצעות לבילויים לילדים ולנוער בשעות הפנאי.

ריטלין - מצגת על התרופה ריטלין - מצגת על התרופה
המצגת נערכה על ידי razurgansoni, נער המשתמש בתרופה בעצמו.

ריטלין - מתי כדאי לתת ומהן תופעות הלוואי ריטלין - מתי כדאי לתת ומהן תופעות הלוואי
השיקול למתן התרופה צריך לקחת בחשבון את הנזקים האקדמיים / חברתיים / פסיכולוגיים / ובהמשך אף תעסוקתיים העלולים להיגרם לילד ולמתבגר אשר מגלה תסמינים שונים של adhd ולא מטופל - לעומת הסיכון (הנמוך) להופעת תופעות לוואי. במאמר זה מונה ד"ר עדי אדר את תופעות הלוואי השונות.

ריטלין במינון חסר/ יתר ריטלין במינון חסר/ יתר
ריטלין הוא כדור ממריץ, כך שהמאפיין העיקרי למינון יתר הוא אי שקט ניכר, תנועתיות רבה, תחושה של חוסר יכולת להירגע. כמו כן, יש כאבי ראש ובטן (המופיעים בתחילה גם במינון נכון ונעלמים בהדרגה), מינון חסר גורם קודם כל לתחושה של עייפות ואפילו נמנום, מה שמבלבל הורים רבים, החושבים שזה סימן של עודף. לכן, דוקא סימן זה חשוב, כי הוא מופיע ברגע שהילד ממשיך לגדול והמינון נעשה "קטן עליו".

ריטלין והתמכרויות ריטלין והתמכרויות
ילדים הסובלים מ ADHD הם בהחלט בסיכון גבוה יותר להתמכרויות, בעיקר אם אינם מטופלים (כולל תרופתית). יש לכך כמה סיבות: הדכאון המופיע בהרבה מהמתבגרים והמבוגרים הצעירים, הנטייה למרדנות ולדווקאות, והצורך ב self medication דהיינו טיפול עצמי או לקיחה של מה שעושה לי הרגשה טובה יותר.

שאלון לאבחון עצמי שאלון לאבחון עצמי
שאלונים בעברית ושאלונים באנגלית לאבחון עצמי של ADHD.

שאלון לאיתור קשיי למידה שאלון לאיתור קשיי למידה
בוחן עצמי, מתוך אתר המרכז לאבחון וטיפול בלקויות למידה באוניברסיטת תל-אביב.

שיטה לקריאת כמות חומר גדולה שיטה לקריאת כמות חומר גדולה
קודם כול למדתי רק בסיפריה...שם אי אפשר לברוח וגם יש גירוי חברתי חיובי ללמידה. חילקתי את זמן הלימוד האינטנסיבי ליחידות של 35 דקות. בזמן הזה אני מחוייב לכיסא ! לא יעזור בית דין אני עליו... אחרי 35-45 דקות באה הפסקה של 15 שעה... בהפסקה חייב לצאת! או לחפש חברים , או לשבת בקפיטריה ולאכול משהו (ואכן עליתי 2 קילו בתואר) . בסוף ההפסקה אני חוזר אם צריך ללמוד עוד או הולך לעשות כושר ואז חוזר (אחרי כמה יחידות כאלה של לימוד צריך גם תגמול יותר מעניין).
כך סיימתי את התואר במדעי החיים בהצטיינות. מאת יואב.

שיטת 5 השלבים להתכונן למבחן   שיטת 5 השלבים להתכונן למבחן
חמשת השלבים מתבצעים בחמש תחנות בזמן:

הידיעה על הבחינה
תקופת ההכנה לבחינה
יום לפני הבחינה ובוקר הבחינה
הבחינה
אחרי הבחינה – ממשיכים...
מאת פרופ´ מלכה מרגלית ואיריס גולדפרב.

תפוז קטנטנים תפוז קטנטנים
אתר מקסים לילדי הגילאים הצעירים.

הודעות אחרונות

17:11 | 19.03.20 אורחים בפורום
12:40 | 13.02.20 אורחים בפורום
06:56 | 09.02.20 אורחים בפורום
19:41 | 05.02.20 אורחים בפורום
18:23 | 29.01.20 אורחים בפורום
09:37 | 27.01.20 אורחים בפורום
22:07 | 26.01.20 אורחים בפורום
18:53 | 26.01.20 אורחת120
21:51 | 17.01.20 1smile11
07:55 | 09.01.20 אורחים בפורום
16:06 | 25.12.19 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ