לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
93469,346 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים למחוננים

ברוכים הבאים לפורום הורים למחוננים
הפורום הזה הוא בשבילכם.
כאן תוכלו להתייעץ, להעלות לבטים ושאלות הקשורות בילדים מחוננים, במבחני איתור מחוננים ובמיצוי הפוטנציאל הטמון בכל ילד באשר הוא. 
אשמח לענות על שאלותיכם.

זכרו: השמיים הם לא גבול, הם רק מדרגה. 
תהנו.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים למחוננים

ברוכים הבאים לפורום הורים למחוננים
הפורום הזה הוא בשבילכם.
כאן תוכלו להתייעץ, להעלות לבטים ושאלות הקשורות בילדים מחוננים, במבחני איתור מחוננים ובמיצוי הפוטנציאל הטמון בכל ילד באשר הוא. 
אשמח לענות על שאלותיכם.

זכרו: השמיים הם לא גבול, הם רק מדרגה. 
תהנו.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הודעה מהנהלת הפורום
 ברוכים הבאים לפורום הורים למחוננים. הנהלת הפורום הנכנסת רוצה להודות למנהלת הפורום היוצאת, ולאחל לה הצלחה.
 בהזדמנות זו, רק נזכיר כי הפרסום בפורום אסור ויש לשמור על כללי שיח נאות ולאפשר לכל אחד להשמיע את דעותיו.
המשך >>

לצפיה ב-'מחונן לא ''קלאסי''-בכיתה ייחודית או ביום שליפה?'
מחונן לא ''קלאסי''-בכיתה ייחודית או ביום שליפה?
23/06/2018 | 21:15
11
344
הבן שלי ילד נבון ושקט, בעל תפיסה מאד מהירה ומעמיקה, זיכרון מדהים וחיבה למתמטיקה. מעבר לכך- נראה כמו ילד רגיל: לא לימד את עצמו לבד לקרוא ולכתוב, לא פותר להנאתו משוואות מתמטיות, לא שואל אותנו שאלות מאתגרות על היקום ועל אלוהים.
כעת אותר כמחונן.
את מבחן שלב א לא עבר. המחנכת המליצה על מסגרת מצויינים. אני הרגשתי ששווה לנסות את שלב ב- ואכן ניגש ועבר.
אז כנראה שהוא בכל זאת מחונן.
אבל האם להכניס אותו לכיתת מחוננים? האם הוא לא ''רגיל'' מידי יחסית לגאונים האוטודידקטים שיהיו שם?
כיום הוא לומד בבית ספר די גרוע, עם מורים בינוניים מינוס. משתעמם מאד בכיתה, טוען שכל השמן מלמדים את אותו הדבר, מעולם לא בדקתי לו שיעורים- אחראי ומסתדר לבד.
מבחינה חברתית- וזה אולי העניין החשוב- טוב לו מאד בכיתה רגילה, מסתדר גם עם ילדים קטנים ממנו וגם עם גדולים ממנו.
אנחנו בכל מקרה מתכוונים לעבור לעיר אחרת ולעזוב את בית הספר הגרוע. אך מתלבטים אם לקחת בחשבון בעת המעבר את עניין המחוננות שפרץ לחיינו כך פתאום.
כלומר לעבור לעיר שיש בה כיתת מחוננים.
האם יש לכם ילדים כאלה שפרחו בכיתת מחוננים?
או שמוטב להם ביום שליפה?

לצפיה ב-'שיקולים'
שיקולים
25/06/2018 | 00:00
4
169
גם כאן וגם כאן יכול להיות נהדר או גרוע. צריך גם מזל.
הבעיה היא שבכיתה ב' קשה לדעת כי הילד עדיין מאד צעיר ואין לו ניסיון רב ב(שעמום) בלימודים.
רק להסיר כמה סטיגמות - אין מחונן "קלאסי" לא כולם שואלים על היקום ובטוח לא כולם גאונים.
הבן שלי בכיתה ז', נהנה מאד מיום השליפה ומקבל שם פידבקים מעולים, ואף על פי כן העדיף לא ללכת לכיתת מחוננים בחטיבה כי מתברר שחברת "מחוננים בלבד" פחות נעימה לו. בדיעבד הוא החליט נכון.
לבן שלך אין למה להשוות ולכן ההחלטה קשה יותר. אני מניח שבהיעדר מידע נוסף עדיף כיתת מחוננים על הלא נודע. אם יש בית ספר טוב ומורה טובה בכיתה רגילה, הייתי מעדיף זאת ביסודי.

לצפיה ב-'תודה ועוד שאלה'
תודה ועוד שאלה
25/06/2018 | 09:26
3
122
אם לומדים בכיתה רגילה ביסודי אני מניחה שגם בהמשך זה נשאר כך, גם כי כבר רוכשים חברים וכו'. אתה מעדיף את זה בגלל שזה פחות מלחיץ לילדים קטנים יותר? ההתמודדות בכיתת מחוננים היא מורכבת מידי לדעתך?
לצפיה ב-'קצת מהניסיון שלנו'
קצת מהניסיון שלנו
25/06/2018 | 10:37
126
בני מסיים כיתה ג' בכיתת מחוננים. לנו לא היתה שום התלבטות לגבי המעבר, ואכן הלימודים בכיתת נחוננים הטיבו משמעותית איתו.
אני יודעת שכאשר חושבים על ילד מחונן מדמיינים ילד "לא רגיל", אבל צריך לזכור שזה גם מאוד תלוי בהורים והאווירה בבית.
בני, כמו כל הילדים בכיתתו, קודם כל ילד: אוהב סרטים משחקי מחשב וקומיקס, באולינג וכדורגל ואפילו שר את השירים של סטטיק ובן אל .
אך במקביל הוא גם אוהב מתמטיקה, מזהה דגלים של כמעט כל המדינות ומכיר פרטים על אירועים היסטוריים שונים. בכיתה שלו יש ילדים מחוננים בתחום המוסיקה או השפה.
אני לא חושבת שהאווירה בכיתת בני מלחיצה, אלא להפך. אני מניחה שזה תלוי בהרכב הכיתה. בשורה התחתונה, להערכתי ילדים בכיתת מחוננים "מרוויחים" המון. בהצלחה  
לצפיה ב-'ממילא מהיסודי עוברים לחטיבה'
ממילא מהיסודי עוברים לחטיבה
25/06/2018 | 11:06
102
ולא ממשיכים בדיוק באותה כיתה.
ככה שממילא בין כיתה ו לז הילד יעבור שינוי.

הבעיה במעבר לכיתת מחוננים בחטיבה זה שהילד נכנס לכיתה שכבר די מגובשת, והוא "החדש". אבל זה לא נורא, ואפשר לעבור את זה. 

ההתמודדות לא בהכרח יותר מורכבת. תלוי בכיתה. זו יכולה להיות כיתה שמי שנותן בה את הטון אלה ילדים שחצנים וצינים, ואז זה יכול להיות קשה לילד רגיש. אבל זו יכולה להיות כיתה מגובשת של ילדים חמודים מלאי רצון טוב. 
הכרתי כיתות כאלה וכאלה. (וגם בכיתה שהרוח השלטת בה היתה ציניות, היו לא מעט ילדים חמודים שמאד נהנו מהכיתה. )
לצפיה ב-'אכן במעבר לחטיבה ממילא הכיתות משתנות'
אכן במעבר לחטיבה ממילא הכיתות משתנות
25/06/2018 | 14:10
55
אני גם לא בטוח שכיתת המחוננים נשארת במתכונת דומה, כי יש יותר כיתות מחוננים בחטיבה מאשר ביסודי.
מבחינת חברים, ממילא הילד שלי (כמו מחוננים אחרים) נוטים להתחבר עם הדומים להם, כך שגם כשהיה בכיתה הרגילה היו לו חברים "מהסוג שלו" שהכיר במקומות שונים, כולל ביום שליפה.
החסרון בכיתת מחוננים ביסודי הוא שהילדים גרים במרחקים גדולים וזה מקשה על המפגשים בגיל צעיר, הסכנה שכתבו עליה לפני על כיתה צינית וחכמולוגית שילדים רגישים יתקשו להשתלב בה וגם לחץ אפשרי, אם כי החומר ביסודי כל כך פשוט שגם כשמעלים את הרמה עדיין לא צפויים קשיים לילדים מחוננים.
כשהבן שלי עבר את המבחן בכיתה ב' לא אהבתי גם את התיוג הנלווה שמלווה אותו עכשיו לכל מקום, אבל בדיעבד אני מבין שטעיתי. התיוג הזה קיים אצל הילדים עוד הרבה לפני כיתה ב'. התיוג הוא רק למבוגרים.
לצפיה ב-'https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4628606,00.html'
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4628606,00.html
25/06/2018 | 10:22
4
78
לצפיה ב-'אולי בגוף ההודעה הלינק יעבוד'
אולי בגוף ההודעה הלינק יעבוד
25/06/2018 | 10:24
3
106
לצפיה ב-'תודה לכולם. מתי מתקבלת תשובה לגבי השיבוץ בכיתת מחוננים?'
תודה לכולם. מתי מתקבלת תשובה לגבי השיבוץ בכיתת מחוננים?
25/06/2018 | 12:01
2
78
לצפיה ב-'כתבת שקיבלת הודעה שהוא אובחן כמחונן'
כתבת שקיבלת הודעה שהוא אובחן כמחונן
25/06/2018 | 17:59
1
118
בהודעה הזאת לא היה כתוב מה היא מסגרת המחוננים שיש באזורכם?
לצפיה ב-'יש יום שליפה ויש כיתה. אבל לא ברור מתי מחליטים מי התקבל לכית'
יש יום שליפה ויש כיתה. אבל לא ברור מתי מחליטים מי התקבל לכית
25/06/2018 | 19:36
60
לצפיה ב-'אני יכול להעיד על עצמי'
אני יכול להעיד על עצמי
27/06/2018 | 17:49
77
שאני ממש לא חשבו שאני מחונן אפילו ממש להפך הייתי ילד עם הפרעות התנהגות קשות לקות למידה קשה מאוד בעיות תקשורת לא דברתי עד גיל 8 בערך הייתי די מקרה אבוד אבל היו לי גם יכולות בולטות כבר מילדות למדתי את עצמי לוח וכפל ופתרתי כמו מחשבון גם  שטחים עצומים חשבתי במהירות שרטטתי במחברות שלי כל היום תרגלים ידעתי לצייר כמו מצלמה כבר בגיל מאוד צעיר ועוד ועוד , אבל גם הין לי קשים מאוד בולטים לקח המון זמן להבין שאני יש לי יכולות שכליות מאוד גבהות באמת סופר גבוהות ואני אובחנתי בגיל מבוגר בגיל 18 כמחונן על , ומכיר עוד מקרים כמוני לכן אין קלאסי בי כמעת אף אחד לא האמין חשבו לא אדע קרוא וכתוב והיום אני קורא את שקספיר ופרויד ומי לא , לכן אין מחונן קלאסי וכל אחד בקצב שלו שהיה הרבה בהצלחה עם הילד והעיקר לתת לו הכל בזמן שלו .
לצפיה ב-'אופירה נבון כפר סבא'
אופירה נבון כפר סבא
25/06/2018 | 16:10
400
מישהו כבר קיבל תשובה מביה"ס, אחרי הראיון?
לצפיה ב-'מתי נרשמים ליום העשרה של המחוננים ?'
מתי נרשמים ליום העשרה של המחוננים ?
25/06/2018 | 14:11
82
לצפיה ב-'איך מערערים עלתוצאות המבחן'
איך מערערים עלתוצאות המבחן
24/06/2018 | 15:20
2
210
אודה לכם אם תוכלו לכוון אותי איך מערערים על תוצאות המבחן. תודה
לצפיה ב-'בבקשה:'
בבקשה:
24/06/2018 | 15:28
1
218
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
25/06/2018 | 09:52
56
לצפיה ב-'איגרת למחוננים'
איגרת למחוננים
24/06/2018 | 09:07
5
399
האיגרת למחוננים שקיבלו הורים לילדים מצטיינים נובעת מכך שנעשתה אפליה מתקנת. רוב המחוננים הם בנים ועל מנת לעשות שוויון מגדרי מקבלים בנות אשר הציונים שלהם נמוכים יותר מהבנים. זאת הסיבה האמתית שקיבלנו את ההודעה הזאת
לצפיה ב-'ניחוש שלי- יש לך בן שלא התקבל למחוננים, אלא רק למצטיינים.'
ניחוש שלי- יש לך בן שלא התקבל למחוננים, אלא רק למצטיינים.
24/06/2018 | 09:15
2
291
הרי לא יתכן שהתכשיט באמת לא מחונן. זו אפליה מתקנת שדחקה אותו מהמקום שמגיע לו...
אגב, אני מכירה כמה ילדים שהוגדרו כמצטיינים, ושנה אח"כ הצליחו יותר במבחן ועברו למסגרות מחוננים. המבחן לא חסין מטעויות, ותמיד אפשר לערער. לא מוכרחים לפזר האשמות ולתרץ תרוצים.
לצפיה ב-'גם אנחנו קיבלנו את'
גם אנחנו קיבלנו את
24/06/2018 | 09:28
1
299
האיגרת והבן שלי התקבל למצטיינים. אצלנו רק מחוננים קיבלו את האיגרת. זה בטוח לא טעות. כתוב במפורש שעושים תיקון מגדרי
לצפיה ב-'את התיקון המיגדרי עושים אחרת.'
את התיקון המיגדרי עושים אחרת.
24/06/2018 | 09:59
270
בהרצאה של מנחם נדלר הוא אמר שבודקים בנפרד את המבחנים של הבנים והבנות. מתקבלים לתוכנית האחוזונים העליונים של הבנים, והאחוזונים העליונים של הבנות. בהחלט יתכן שיש יותר בנים שקיבלו ציונים גבוהים מבנות, במיוחד בצורה בה המבחן בנוי. ייתכן גם שאם היו בודקים את המבחנים של כולם יחד, הבן שלכם היה מוגדר כמחונן, ולא כמצטיין.
אין לזה קשר לאיגרת שנשלחה.
לצפיה ב-'אנחנו גם קיבלנו את האיגרת - וזאת למרות'
אנחנו גם קיבלנו את האיגרת - וזאת למרות
24/06/2018 | 11:47
258
למרות שהבת שלי, שאין לי ספק במחוננות שלה, ושאיבחון פרטי קבע כבר בגיל 5 שהיא ממוקמת באחוזון 98, התקבלה "רק" למצטיינים.

נראה לי שפשוט יש כאוס שם במכון סאלד ושאת משקיעה הרבה יותר מידי מחשבה בנסיונות לפענח את העיכובים/השגיאות במיילים שהם שולחים שם.

לצפיה ב-'הבנים לכדורגל, הבנות ל...'
הבנים לכדורגל, הבנות ל...
24/06/2018 | 12:24
227
אם מאמינים שהבנות החכמות ביותר, לא פחות חכמות מהבנים החכמים ביותר, אז הבעיה היא המבחן ומה שאתה קורא "אפליה מתקנת" היא בעצם תיקון של מבחן לקוי.
אבל יש כאלו שעדיין מתקשים להאמין שהבנת לא פחות חכמות מהבנים, ואז מובן למה הם מתעצבנים.
לצפיה ב-'שאלה להורי מחוננים בתל אביב'
שאלה להורי מחוננים בתל אביב
24/06/2018 | 10:47
208
איך מתבצעת החלוקה בית בית ספר רוקח לבית ספר גרץ?
האם זה רק לפי איזור מגורים? מי שגר בצפון העיר הולך לגרץ, ומדרום נשלחים לרוקח?
ולמה ברוקח יש יום שליפה לכיתות המחוננים ובגרץ אין?
תודה מראש
לצפיה ב-'במכתב ממכון סאלד נכתב'
במכתב ממכון סאלד נכתב
21/06/2018 | 17:10
8
421
שהבן שלי מצטיין. במייל היה כתוב שבמידה והילד אותר כמחונן תשלח אגרת ממשרד החינוך. היום קבלתי ממכון סאלד את האיגרת ממשרד החינוך למחוננים.
מישהו נתקל בתופעה? מה זה אומר?
לצפיה ב-'מה הכוונה לאיגרת ממשרד החינוך למחוננים?'
מה הכוונה לאיגרת ממשרד החינוך למחוננים?
21/06/2018 | 20:04
1
270
אנחנו קיבלנו מכתב הזמנה מבי"ס למחוננים בעיר שלנו (שבוע לפני שקיבלנו את התשובה ממכון סאלד) וקיבלנו את המכתב ממכון סאלד וזהו....לא קיבלנו שום איגרת.... יש בה מידע חשוב?
בכל מקרה לגבי המקרה שלך...הייתי פונה במייל למכון סאלד על מנת לקבל הבהרה.
לצפיה ב-'במכתב הסטנדרטי'
במכתב הסטנדרטי
21/06/2018 | 21:32
287
שמכון סאלד שלח כתוב שבמידה והילד אותר כמחונן תקבלו אגרת ממשרד החינוך.
היום כאמור קבלנו את האיגרת ממשרד החינוך, האיגרת נשלחה ע"י מכון סאלד ומבירור שערכתי כל המאותרים כמחוננים באזורנו קיבלו אותה והמצטיינים לא.
באיגרת איו שום מידע רלוונטי.
לצפיה ב-'אנחנו קיבלנו היום את האיגרת'
אנחנו קיבלנו היום את האיגרת
21/06/2018 | 22:48
4
286
אבל לא קיבלנו אף תשובה אחרת לפני. מה להסיק?
לצפיה ב-'ובאזור שלכם אנשים אחרים קיבלו?'
ובאזור שלכם אנשים אחרים קיבלו?
21/06/2018 | 22:51
3
142
לצפיה ב-'שמעתי רק על מצטיינים'
שמעתי רק על מצטיינים
21/06/2018 | 23:06
2
252
אך לא קיבלו איגרת.

במכון סאלד אין עם מי לדבר. לא חוזרים לאימיילים ולא מוכנים לתת תשובה בטלפון.
עדכן בבקשה את הפורום ברגע שיתברר במה מדובר או אם תשמע על מקרים נוספים שקיבלו איגרת.
תודה
לצפיה ב-'בתקווה לקבל מהם תגובה אימייל בשבוע הבא'
בתקווה לקבל מהם תגובה אימייל בשבוע הבא
21/06/2018 | 23:08
1
117
לצפיה ב-'כן גם אני חיה בתקווה הזאת'
כן גם אני חיה בתקווה הזאת
21/06/2018 | 23:15
97
לצפיה ב-'שמעתי כבר מדי הרבה אנשים, שקיבלו את האיגרת.'
שמעתי כבר מדי הרבה אנשים, שקיבלו את האיגרת.
22/06/2018 | 09:34
248
נראה שבגלל טעות האיגרת הופצה לכולם.
לצפיה ב-'רמת גן לא קיבלנו... עוד מישהו לא קיבל?'
רמת גן לא קיבלנו... עוד מישהו לא קיבל?
21/06/2018 | 18:31
1
126
לצפיה ב-'באמת מחדל, אני ממזמן הייתי כותבת מייל/מתקשרת....חוצפה'
באמת מחדל, אני ממזמן הייתי כותבת מייל/מתקשרת....חוצפה
21/06/2018 | 20:07
77
לצפיה ב-'כיתת מחוננים vs יום שליפה'
כיתת מחוננים vs יום שליפה
20/06/2018 | 13:52
6
225
איך החלטתם מה כדאי?? אנחנו ממש מתלבטים... יש יתרונות לכאן ולכאן. מה הכריע מבחינתכם את ההחלטה? והאם בדיעבד הייתם מחליטים אחרת?

לצפיה ב-'בתור בוגרת כיתת מחוננים ובלי ידע אישי על יום שליפה -'
בתור בוגרת כיתת מחוננים ובלי ידע אישי על יום שליפה -
20/06/2018 | 14:22
5
311
אני חושבת שכיתת מחוננים היא המסלול העדיף, פשוט כי לא צריך לסבול עוד 4-5 ימי לימוד בשבוע בכיתה רגילה.
אולי נוכל לעזור לך יותר אם תפרטי את השיקולים בעד ונגד שנראים לך, שנוכל להתייחס אליהם קונקרטית.
לצפיה ב-'השיקולים'
השיקולים
20/06/2018 | 14:51
4
233
אלו השיקולים שאני חושבת עליהם כרגע (סביר להניח שבהמשך יעלו עוד..)

כיתת מחוננים:
בעד:
- למידה מעמיקה ומעשירה יותר
- סביבת ילדים דומים יותר שבאמת רוצים ואוהבים ללמוד
- תוכנית ייחודית שככל הנראה נבחרים אליה מורים טובים
נגד:
- בית הספר בה ממוקמת כיתת המחוננים נמצא בקצה השני של העיר, הגעה בהסעות
- קושי רב בתיאום מפגשים חברתיים (לא ספונטני) כיוון שמגיעים מכל רחבי העיר (תל אביב)
- השתלבות בכיתה חדשה בה לא מכיר אף אחד

יום שליפה (והשארות בבית הספר הקיים):
בעד:
- הקרבה הבייתה- פחות מ- 5 דקות הליכה ללא כבישים בדרך
- בסך הכל אוהב את בית הספר, הכיתה והחברים
- שכונה מאוד קהילתית, כולם מכירים את כולם וחבל "לקרוע" אותו מהשכונה
- אחותו עולה לכיתה א' וחבל שלא יהיו יחד
- בבית הספר יש כמה העשרות ותל"ן שהוא מאוד אוהב
נגד:
- במקצועות הליבה: שפה, חשבון וכו' משתעמם מאוד (למרות העשרות שמקבל, היה שמח "לרוץ" בחומר ולהרגיש מאותגר באמת..)
- החשש שהפער עם השנים נפער ומאוחר יותר לא יהיה מקום בכיתת המחוננים ופספוס ההזדמנות.

תודה רבה :)
לצפיה ב-'אוקיי, אגיב למספר נקודות:'
אוקיי, אגיב למספר נקודות:
20/06/2018 | 15:07
3
239
* לגבי ה"קריעה" מהשכונה - גם אני גדלתי בשכונה כזאת, וכשעברתי לכיתת מחוננים לא נפרדתי מהשכונה - הייתי חברה גם של הילדים מהשכונה וגם של ילדים מהכיתה. וכן, היה צורך להסיע אותי (או שיסיעו אליי) כשנפגשתי עם חברים מהכיתה - מה שאולי הקשה על ההורים שלי (לא יודעת. הם לא התלוננו), אבל לגבי הספונטניות באופן כללי היום היא פחותה ממה שהיה פעם - אלא אם הילדים גרים ממש באותו בניין בדרך כלל ממילא צריך לתאם. כשחזרנו לארץ מחו"ל גרנו תקופה אצל החמים, והבת שלי למדה חצי שנה בבית ספר שם - ועד היום היא שומרת על קשר עם חברים משם (והיא נמצאת שם מקסימום פעם בשבועיים בסופ"ש).

* לגבי הלמידה המעמיקה - אני לא הרגשתי שבזמני רמת הלימודים הייתה מאוד גבוהה בכיתת המחוננים. ההבדל העיקרי היה בילדים - ברמת הדיון בכיתה, בהתייחסות לידע וללימודים, וכו'.
* גם איכות המורים לא הייתה מזהירה בזמני. היו גם מורים מעולים, אבל גם רבים לא טובים.

* לגבי השתלבות בכיתה בה לא מכיר אף אחד - בניגוד למעבר דירה (או למעבר לכיתת מחוננים בהמשך, כמו שתיארת) בכיתת מחוננים כולם חדשים, כך שזה קצת שונה וכנראה מקל על מציאת חברים (כי כולם מחפשים).

* לגבי ההסעות - אכן, אני נסעתי באוטובוסים שעה לכל כיוון (ולפחות החלפת אוטובוס אחת בכל כיוון) כדי להגיע לכיתה (בחטיבה ובתיכון).

* לגבי האחות - לא נראה לי שיקול מהותי. ממילא הם לא אמורים או צריכים להיות יחד, וזה בעיקר שיקול לוגיסטי של ההורים. אצלי לא היה הבדל מהותי בין שנים שבהן כן היה אחד האחים איתי בבית הספר לבין שנים שבהן לא היה.

* לגבי הקושי להיכנס בהמשך - זה נראה לי שיקול לא זניח בכלל. אצלנו הכנסנו את הבכורה למסגרת מחוננים בחטיבה בעיקר כי חששנו שלא יהיה מקום בתיכון. אם רוצים בסופו של דבר להיכנס לכיתת מחוננים, כנראה הכי קל (גם מבחינת השתלבות חברתית וכו') להיכנס על ההתחלה. מצד שני, היום יש מסגרות נוספות לתלמידים מצטיינים (מופ"ת, וכו') ולאו דווקא חייבים ללכת לכיתת מחוננים.
לצפיה ב-'אותה התלבטות וקצת מידע מנסיון עם ילדים גדולים'
אותה התלבטות וקצת מידע מנסיון עם ילדים גדולים
20/06/2018 | 16:10
2
202
ההתלבטויות שלנו דומות לשל "תות" והשיקולים מאד דומים. בננו האמצעי היה במחוננים בתל אביב, הנסיעות וההסעות היו בהחלט מחיר וזה עוד היה לביה"ס הקרוב יותר. לבלות שעה הלוך ושעה חזור כל יום בהסעות זה המון לילד צעיר, זמן בו הוא יכול לעשות דברים אחרים.
גם אני הייתי באותה מסגרת מחוננים וגם אשתי, ואני יכול לומר בשקט שיש סוג של ילדים שפשוט סובלים מכל רגע בכיתה רגילה, ולהם פשוט אין באמת אלטרנטיבה וטוב שיש המסגרת של מחוננים, ומצד שני יש ילדים שנהנים מאד מהסביבה המאתגרת יותר אבל מסוגלים לתפקד ולרכוש חברים מהסביבה הקיימת גם כן.
לגבי שמירת קשר עם חברים שאינם ב"מחוננים" כשאתה עובר לכיתת מחוננים לכל השבוע - מצטער אבל זה לא שורד בד"כ, סטטיסטית. והמרחק מהחברים החדשים שמפוזרים בכל העיר בהחלט מגביל במפגשים

לצפיה ב-'תודה על התגובה המפורטת'
תודה על התגובה המפורטת
21/06/2018 | 09:45
1
124
מבינה שהבן הגדול היה בגרץ וכעת אתם מיועדים לרוקח.
יש לכם מידע כלשהו על בית הספר?
הבן שלנו הוא מסוג הילדים שכן מתפקד ורוכש חברים בסביבה הקיימת ומכאן ההתלבטות...
ללא ספק החלטה קשה.
לצפיה ב-'עדיין לומדים את הנושא. אכן לא פשוט'
עדיין לומדים את הנושא. אכן לא פשוט
21/06/2018 | 16:10
61
לצפיה ב-'חוצפת מכון סאלד: גם היום לא שלחו תשובה '
חוצפת מכון סאלד: גם היום לא שלחו תשובה
20/06/2018 | 15:46
5
255
ולא מוכנים לסייע בטלפון והילדים במתח מיותר! כ
לצפיה ב-'מאיפה אתם?'
מאיפה אתם?
20/06/2018 | 15:54
131
לצפיה ב-'גם אנחנו לא קבלנו '
גם אנחנו לא קבלנו
20/06/2018 | 16:04
115
לצפיה ב-'נס ציונה - לא קבלנו'
נס ציונה - לא קבלנו
20/06/2018 | 16:19
150
אבל היא בכלל לא זוכרת שעשתה את המבחן מרוב שזה היה מזמן....
לצפיה ב-'גם אנחנו מנס ציונה ועוד לא קיבלנו תשובות ממכון סאלד'
גם אנחנו מנס ציונה ועוד לא קיבלנו תשובות ממכון סאלד
21/06/2018 | 08:51
1
108
יש כאילו בכיתהשל הבן שקיבלו
לצפיה ב-'נס ציונה. קבלנו הזמנה ממרכז המחוננים אתמול. '
נס ציונה. קבלנו הזמנה ממרכז המחוננים אתמול.
21/06/2018 | 13:17
80
לצפיה ב-'לא שולחים תשובות ולא עונים בטלפון או במייל'
לא שולחים תשובות ולא עונים בטלפון או במייל
20/06/2018 | 18:28
1
157
פשוט חוסר אונים וחוצפה ממדרגה ראשונה. זלזול בילדים ובהורים. אפשר לחשוב שכותבים מכתבים ביד ושולחים בדואר עם בול.. בשנת2018 אפשר להזין את כל התשובות למערכת אחת ולשלוח לכולם בו זמנית!

לצפיה ב-'עוד לא קיבלנו '
עוד לא קיבלנו
21/06/2018 | 08:31
43
לצפיה ב-'ממליצה לשלוח להם מייל. הם מתייחסים ומשיבים. בהצלחה.'
ממליצה לשלוח להם מייל. הם מתייחסים ומשיבים. בהצלחה.
20/06/2018 | 16:27
1
97
לצפיה ב-'שלחתי פעמיים מייל למכון סאלד, לא ענו'
שלחתי פעמיים מייל למכון סאלד, לא ענו
21/06/2018 | 10:08
33
לצפיה ב-'כמה שאלות על היום שאחרי...'
כמה שאלות על היום שאחרי...
20/06/2018 | 11:33
3
337
איך הילדים הסתדרו עם העובדה שהם נעדרים יום בשבוע מבית הספר?
איך קיבלו את זה החברים לכיתה?
איך בית הספר התייחס לנושא של יום השליפה? האם התחשבו והשתדלו לא לשבץ ביום השליפה שיעורים כמו תל"ן שעבור הבן שלי כיום הם סוג של חמצן בים השעמום?
מה לגבי טיולים ופעילויות אחרות?
האם בית הספר מצא פתרונות ליתר ימי השבוע מבחינת יותר העשרות ותכנים נוספים?

עוד מספר ימים יש לי פגישה עם היועצת בבית ספר ואשמח לקבל טיפים מה אפשר לבקש מבית הספר לעשות מבחינת תכנים והעשרה נוספת.
לצפיה ב-'מהניסיון שלי'
מהניסיון שלי
20/06/2018 | 11:51
251
נתחיל בזה שבבית הספר הרגיל אין התייחסות מיוחדת לילדים שיוצאים ביום השליפהץ ואני חושבת שזה בסדר גמור!
לא מבינה את ההורים שרוצים שבית הספר יסדר את כל המערכת לפי הילד שלהם - יש המון אילוצים לבית הספר וצריך להבין שעד גמה שהילד שלנו מיחוד וגאון יש גם ילדים אחרים וגם המורים החיצוניים של בית הספר יש להם כל מיני מחוייביות...
לכן בהחלט יכול להיות שהתל"ן ייצא על יום השליפה, יכול להיות שיהיו שיעורים חשובים ביום השליפה שיהיו טיולים של בית הספר גיבושים חברתיים - בית הספר הרגיל יתנהל לפי השגרה שלו ואתם יכולים להחליט לפעמים לא ללכת ליום השליפה כאשר יש משהו שאי אפשר לפספס.
בקשר להשלמה של השיעורים - אז צריך לדאוג לעשות את כל השיעורים - לא כל כך קל ... אצלינו תמיד הפספס איזה שיעורי בית שלא ידענו עליהם
אבל ברמת הלימודים הכללית זה לא גרע שום דבר - חוזרים המון על החומר ביסודי - כך שאם מפסידים שיעור אחד - יחזרו על החומר ביום אחר ...
יום השליפה בדרך כלל מכיל חודים סופר מעניינים ומרחיבי אופקים ממש בכל התחומים. המורים מדהימים ברמתם ובאיכות החומר שהם מעבירים. חבל שרק מעט ילדים נהנים מהעושר הזה
בהצלחה!
לצפיה ב-'התשובות שלי:'
התשובות שלי:
20/06/2018 | 12:03
211
הילדים הסתדרו מצויין. בית הספר הרגיל שיעמם אותם, והיום שליפה היה היום היחיד שהיה בשביל מה לצאת מהבית בבוקר.

קרה שנה אחת שהבת שלי פספסה מקצוע מסויים, כי היו בו רק שעתיים בשבוע - שתיהן ביום השליפה. אז היא לא למדה אותו, לא נבחנה עליו. לא קרה כלום.  

בעקרון בבית הספר משתדלים להתחשב בקיום של אירועים מיוחדים כמו טיולים או יציאה להצגות. נדמה לי שפעם או פעמיים זה לא קרה.
אבל אני יודעת שזה מאד תלוי בית ספר, יש בתי ספר שמתחשבים ויש כאלה שלא

לגבי תלן - כיף לך שאצלכם זה חמצן. אצלנו התלן יותר גרוע מהשיעורים הרגילים  אני מציעה לבקש שלא יקבעו תלן באותם ימים. מקווה שיתחשבו.

לגבי פתרונות העשרה לשאר השבוע - תלוי בית ספר, תלוי מורה.
ולא קשור רק למחוננים. יש עוד ילדים שמצטיינים, או שסתם השיעורים הרגילים לא מתאימים להם מסיבה זו או אחרת.
כמעט ואין דברים. יש "אופק חדש" שבמסגרתו המורים אמורים לתת מעבר. אצלנו מנצלים את שעות אופק חדש לפעילות בקבוצות קטנות, ואז יש מורים שעושים דברים באמת מעניינים. אבל לא כולם. 
בחשבון יש קבוצות מצטיינים, אבל זה לא משהו מדהים. מקבלים חוברת העשרה ועובדים בה אחרי שסיימו את העבודה הרגילה. יותר טוב מלא לעשות כלום, אבל לא משהו שמערכת החינוך שלנו יכולה להתגאות בו...

לצפיה ב-'רציתי להוסיף...'
רציתי להוסיף...
20/06/2018 | 14:57
150
שחברים לכיתה לא תמיד מקבלים את זה כל כך יפה ...
ויש גם מורים שזה מעורר אצלם אנטגוניזם 
מקווה שיש כמה בכיתה שלו שהתקבלו או לפחות  בשכבה. ואז הם ביחד.
אנחנו עברנו כיתה ואז דברים הסתדרו ממש טוב - בכיתה המקבילה הם כבר היו שניים וגם המורים היו אחרים והכול הסתדר. 
לפעמים יש פגיעה מבחינה חברתית בגלל זה - תלוי איפה אתם גרים 
המון בהצלחה!
ואני לא חושבת שזאת סיבה לא לשלוח ליום שליפה כדי להימנע מהתג של "מחונן". חלק מהקשיים נובעים מזה שהילד כבר קודם היה שונה מאוד אז יום השליפה לפעמים עוזר לו למצוא ילדים דומים לו מבחינת תחומי העניין וגם למצוא מורים שיעוררו בו השראה

לצפיה ב-'אשמח לקבל מידע על תוכנית מחוננים ביסודי'
אשמח לקבל מידע על תוכנית מחוננים ביסודי
17/06/2018 | 13:20
24
627
מה בעצם כל כך מיוחד בתוכנית הזו? ולמה היא עולה כסף, אם מדובר בתוכנית של משרד החינוך?

האם מי שהתקבל לתוכנית ובחר לא ללכת יכול לשנות את דעתו בהמשך? בחטיבה למשל?

מה ההבדל בין יום שליפה לבתי ספר מיוחדים?

לצפיה ב-'מישהו?'
מישהו?
18/06/2018 | 12:12
260
נראה שכולם עסוקים בקבלת תשובות 
לצפיה ב-'מה שמיוחד זה שהיא איכותית'
מה שמיוחד זה שהיא איכותית
18/06/2018 | 13:34
9
393
מה שכלכך מיוחד זה שבדרך כלל התכנים איכותיים, הצוות איכותי, והאווירה הכללית היא אווירה לימודית טובה.

עולה כסף - כי כל דבר במדינה הזאת עולה כסף. אבל זה לא המון כסף. פחות מאשר לשלוח את הילד לחוג.

לא קל לשנות את הדעה בהמשך. אם אין מקום בכיתה, למשל.

לפני החטיבה יש מבחנים נוספים.

יום שליפה - הילדים מגיעים למסגרת יום אחד בשבוע, במקום לבית הספר הרגיל. הפעילויות הן כמו חוג איכותי. לא דומה לשיעורים שאת מכירה. התכנים מגוונים וכוללים גם תחומים מדעיים, אבל גם מלאכת יד, פילוסופיה, מוסיקה... זה לא כמו חוג במובן שאין בחירה. יש כיתה, ומישהו מודיע להם בתחילת השנה מה מערכת השיעורים שלהם. 
אין שיעורי בית, אין מבחנים. בודאי שאין ציונים.

כיתות מחוננים - כיתה בתוך בית ספר ממלכתי רגיל. חלק גדול ממערכת השעות זה כמו הכיתות המקבילות, או קצת יותר מתקדם. מה שטוב שם זה שבדרך כלל רמת המורים טובה, וגם רמת התלמידים. כלומר - זו כיתה עם ילדים שמשתתפים בדיונים, לא כיתה שמכניסים מכות למי שמעז לגלות עניין בלימודים...
 יש פה ושם דברים שאין בכיתות אחרות.
וגם לפעמים מנסים שיטות למידה אחרות, יותר עבודה עצמית ופחות מבחנים שבודקים שינון. אבל זה גם תלוי בכל בית ספר ובכל מורה.

לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
18/06/2018 | 14:33
8
152
אצלנו יש אפשרות רק ליום שליפה שכנראה עדיף ביסודי.
נשמע כמו החיסרון היחיד אם אתה לא אוהב את השיעורים שבחרו למערכת אז אין מה לעשות.
כלומר זה מערכת קבועה במשך השנה וכל הילדים במרכז מחוננים לומדים אותה מערכת?
לצפיה ב-'כל הילדים בכיתה לומדים אותה מערכת,'
כל הילדים בכיתה לומדים אותה מערכת,
18/06/2018 | 17:08
208
לפעמים יש יותר מכיתה אחת בשכבה.

ואצלנו לפחות זה מתחלף במחצית השנה.

כל שיעור הוא שעתיים, כל יום יש שלושה שיעורים, ומתחלף במחצית - ככה שכל ילד לומד שישה שיעורים שונים בשנה.

לצפיה ב-'"לא אוהב את השיעורים"'
"לא אוהב את השיעורים"
18/06/2018 | 17:27
5
260
זה באמת אחד האתגרים של התוכנית.
כפי שהסבירו לנו, דואגים שבכל סמסטר יהיו קורסים מתחומי דעת שונים ולפחות בגילאים הצעירים משתדלים שלא יהיו קורסי שהאם "הארד קור" מדעים מדוייקים ומתמטיקה כי מניחים שזה אזור הנוחות של רוב הילדים.
ולכן כשמעבירים לילדים קורסים בנושאים כמו אופרה, אוריגמי או גינה לימודית, יש תמיד כאלו שזה פחות מתאים להם. לבן שלי זה לא הפריע, כנראה כי הוא פתוח ללמוד תחומים רבים, גם כאלו שפחות מדברים אליו, ובעיקר כי המורים ממש מעולים. לא יודע איך זה במרכזים אחרים.
בחטיבה כבר יש מעט בחירה, אבל זה לא ממש עוזר, כי כצפוי הרוב מעדיפים ארדואינו על היסטוריה, כך שלא כולם מקבלים מה שהם רוצים (והמרכז לא מוכן שיהיו רק קורסים בתכנות, מתמטיקה וכו').
לצפיה ב-'כנראה אחד המאפיינים של הילדים האלה, זה שהם אוהבים ללמוד הכל'
כנראה אחד המאפיינים של הילדים האלה, זה שהם אוהבים ללמוד הכל
19/06/2018 | 10:09
4
149
אצלנו לא היו בעיות של ילד שלא אוהב משהו.

גם לא בחטיבה. (וראיתי כיתה שלמה של גאונים בפיסיקה שבוחרת ללכת לחוג מלאכת יד ולא פיסיקה. אולי כי הם לא טיפשים, ומבינים שללמוד פיסיקה יש להם עוד הרבה הזדמנויות אחרות - למשל בבית הספר הרגיל. אבל להשתעשע בקולאג'ים - יש להם פחות)

לא יודעת אם הם אוהבים הכל, כנראה שלא. אבל הם לא מתנגדים ללמוד דברים חדשים ושונים.
כמו זללן ליד בופה שרוצה לטעום הכל גם אם בסוף יגיד שזה לא בדיוק לטעמו - ככה הם שמחים לטעום הכל. זללנים של ידע והתנסויות.

בנוסף - יש שם אווירה נעימה ומכבדת. אף ילד לא מתבייש בשיעורי תנועה כי הוא יודע שגם אם זו פעם אחרונה בחיים שהוא מנסה לרקוד - לא ילעגו לו. 

זה אחד ההבדלים הגדולים שראיתי בין מה שקורה שם, לבין בית הספר או חוגים רגילים. כולם משתפים פעולה. וגם אם לא מצליחים - זה לא נורא.  (בחוגים אחרים ראיתי ילדים שנכשלים נכנסים לתסכול, בבתי ספר ראיתי שרק המצטיינים מעזים לדבר).
אולי זה ייחודי רק למרכז אצלנו. לא יודעת. אולי זכינו לצוות מעולה שיודע גם לתת אווירה נכונה ללמידה. אולי זה בגלל שהם מבינים שהדגש הוא על התנסות ולא על "הצלחה" (אין מבחנים, אין ציונים).

לצפיה ב-'אני מסכים איתך לגבי ימי השליפה'
אני מסכים איתך לגבי ימי השליפה
19/06/2018 | 16:31
125
דווקא מנהלת המרכז סיפרה באחד מימי ההורים שכמה ילדים באו אליה שהם לא מתחברים לאוריגמי, כנראה בגלל הקושי. אני מסכים שרוב הילדים שם אוהבים להתנסות. הבעיה היותר גדולה היא הורים מקובעים שחושבים שזמנו של הנסיך שמיועד לגדולות לא צריך להתבזבז על זוטות כאלו.
לצפיה ב-'אני מוכרחה לחלוק עלייך.'
אני מוכרחה לחלוק עלייך.
19/06/2018 | 18:33
2
154
מההיכרות שלי עם מחוננים רבים במשך השנים, יש כאלה שאוהבים ללמוד הכל, ויש כאלה שממש לא (אבל כן אוהבים מאוד מאוד ללמוד את הדברים שהם כ-ן רוצים ללמוד). אני אפילו לא בטוחה שהרוב הוא מהסוג הראשון ולא השני. יכול להיות שרוב החוגים אצלכם פשוט אטרקטיביים לילדים רבים (אפילו לאו דווקא מחוננים). מה גם שכשמדובר ביום שליפה החלופה היא בית ספר...
לצפיה ב-'זה כנראה תלוי בסביבה, ואיכות ההוראה'
זה כנראה תלוי בסביבה, ואיכות ההוראה
20/06/2018 | 13:53
1
50
אם משדרים לילד שהוא לא חייב להצטיין, וזה סבבה להיכשל לפעמים, והעיקר ליהנות תוך כדי, ואם הנסיון הזה קורה בהנחיית מורים טובים - אז הילד ינסה.

אם ההורים משדרים שהוא חייב להצטיין במתמטיקה וכל השאר לא באמת משנה להם, אם הוא יודע מנסיונו שכאשר הוא נכשל אז לועגים לו - אז הילד יסגר בתחום הנוחות שלו

החוגים אצלנו בהחלט אטרקטיבים עם מורים נפלאים.

לצפיה ב-'נראה לי שאת מייחסת קצת יותר מדי לסביבה'
נראה לי שאת מייחסת קצת יותר מדי לסביבה
20/06/2018 | 14:11
55
יש ילדים שפשוט לא מתעניינים בתחומים מסוימים, בלי קשר להצטיינות כן או לא, וגם בלי קשר למה שההורים "משדרים" (ובאופן כללי חרדה מכשלון לאו דווקא קשורה להורים - ולראייה יש ילדים שאין להם בעייה להיכשל כשהם נמצאים עם ההורים, אבל יש להם בעייה להיכשל כשהם נמצאים עם אנשים אחרים).

מצד שני, יש תחומים/חומר שמאוד אטרקטיביים לרוב הילדים (שוב, בלי קשר לסביבה). ולעומת זאת יש חוגים דלי תוכן שבהם אפילו טיב המורים לא תמיד מפצה על "דלות החומר" הנלמד (ולהפך - לפעמים החומר מעניין אבל המורים גרועים ממש, והילד עדיין מעוניין ללמוד. נדמה לי שתיארתי פה שבחטיבה היה לנו שיעור פילוסופיה שבו המורה ללשון הייתה פשוט מקריאה לנו כל שיעור פרק מספר הלימוד בצורה מונוטונית ומשעממת ובלי, כמובן, להיות מסוגלת לענות על שאלות או משהו בסגנון. ועדיין מאוד אהבתי את החומר ואני זוכרת עד היום מה למדנו.)

לצפיה ב-'זה משתנה מתוכנית לתוכנית. אצלנו, למשל, לומדים 4 שיעורים'
זה משתנה מתוכנית לתוכנית. אצלנו, למשל, לומדים 4 שיעורים
18/06/2018 | 21:07
198
השיעורים מתחלפים בכל מחצית, ומבין 4 השיעורים, רק 3 נקבעים מראש, כך ששיעור נוסף הוא לבחירת הילדים מבין מספר אפשרויות. כל שכבה לומדת שיעורים אחרים.
עד היום (מכירה את התוכנית אצלנו כבר 4 שנים) המגוון מאוד רחב, גם בשיעורי "החובה" וגם בשיעורי ה"בחירה", כך שגם אם שיעור אחד פחות מעניין עבור אחד הילדים, רוב הסיכויים שהאחרים יהיו מעניינים במידה מספקת.

לצפיה ב-'תשובות למידע שביקשתם.'
תשובות למידע שביקשתם.
19/06/2018 | 08:30
4
224
לגבי המיוחדות של התוכנית  של יופ שליפה, זה שהיא שונה מהלימודים הקונוונציונלים של מישרד החינוך. הלילמוד הוא לימוד חוויתי , ולא לימוד שמטרתו היא השגית שמבוסס  בעיקר על תוצאות  והערכות של מיבחנים. ואני מודה על כל יום שהבת שלי לומדת שם.

מי שבחר להתחיל את התוכנית ומשנה את דעתו יכול לעזוב, וגם יכול אחרי זה גם  שוב לשנות את דעתו ולחזור לתוכנית.

התוכנית עולה כסף, אני לא יכולה לענות לך למה? אני לא יודעת.

ההבדל בין יום שליפה לבתי מיוחדים זה בעצם השם שלו "יום שליפה" מדובר ביום אתד בשבוע, לא במערכת לכל הימים. אם זה היה לכל יום אז זה היה הופך לבית ספר מיוחד.
לצפיה ב-'האם תכנית המחוננים היא רק לכיתה ג' או מתמשכת ?'
האם תכנית המחוננים היא רק לכיתה ג' או מתמשכת ?
19/06/2018 | 11:59
3
159
אם התקבלנו לכיתה ג', האם יום השליפה נמשך גם בכיתה ד, ה, ו?
אין מבחנים חוזרים שצריך לעבור כל שנה, נכון?
רק שוב בכיתה ו' לקראת החטיבה?

לצפיה ב-'זה שונה ממרכז למרכז.'
זה שונה ממרכז למרכז.
19/06/2018 | 13:21
2
153
צריך להתחיל ללמוד ורק אז לאבין במה מדובר.
כל נושא שנלמד שם ,הוא לא רק הנושא אלא  עוד הרבה דברים שקשורים אליו .
נושאים מוצלחים זוכים להמשך בשנה שאחרי.
לצפיה ב-'לא הבנת את השאלה שלי'
לא הבנת את השאלה שלי
19/06/2018 | 15:00
1
131
התכוונתי לשאול האם תוכנית המחוננים היא תוכנית חד שנתית
או האם היא נמשכת מספר שנים.
כשאלה כללית, לא מבחינת תכני הלימוד בכל מרכז או אם הם משתנים משנה לשנה.

לצפיה ב-'רב שנתית.'
רב שנתית.
19/06/2018 | 15:31
71
לצפיה ב-'מודה מאוד על התשובות, עוד שאלות'
מודה מאוד על התשובות, עוד שאלות
20/06/2018 | 12:38
7
98
נשמע באמת מרענן יחסית למה שהולך בבית הספר. יש לנו מורה מעולה והבית ספר באמת מנסה להיות חוייתי, אבל הפערים בין התלמידים פוגעים מאוד בכולם.
גורם לי להצטער שבני הבכור לא התקבל לתוכנית, לפחות לתוכנית אחה"צ.
*האם מצטיינים מוגדרים במבחן מחוננים שלב א או שלב ב?

האם מישהו יכול לפרט מנסיונו, מה הסיכוי להתקבל לתוכנית מחוננים בחטיבה, אם היית ביום שליפה?
והאם בחטיבה התוכנית מחוננים זה רק במסגרת כיתה ייחודית?
לצפיה ב-'מצטיינים מוגדרים בשלב ב, יחד עם המחוננים.'
מצטיינים מוגדרים בשלב ב, יחד עם המחוננים.
20/06/2018 | 13:53
5
155
לגבי החטיבה - אצלנו אין קשר ידוע בין יום שליפה לבין קבלה לחטיבה, ובכל מקרה צריך לעבור את קרני (המבחן של ו') גם אם עברת את סאלד ביסודי. מה שכן, אצלנו בחטיבה ילדים שהיו ביום שליפה ממשיכים ביום שליפה (אם הם רוצים), ואילו ילדים שעברו את קרני והוגדרו כמחוננים אבל לא היו ביום שליפה, לא יכולים ללכת ליום שליפה.

לצפיה ב-'מוזר איך בכל מקום כללים אחרים'
מוזר איך בכל מקום כללים אחרים
20/06/2018 | 17:46
4
73
אצלנו מי שעבר את המבחן בכיתה ה' פטור מהמבחן בכיתה ו'.
מצד שני, מי שעבר את המבחן בכיתה ו' יכול להצטרף ליום שליפה בכיתה ז'. הדבר הוביל לכך שבכיתה ז' היתה הצפה של תלמידים חדשים ולמרכז היה קשה להיערך לכך (כיתות גדולות מדי).
לצפיה ב-'יש לכם כיתת מחוננים ב-ז'?'
יש לכם כיתת מחוננים ב-ז'?
20/06/2018 | 17:51
3
77
האמת, אני מודה שלא בדקתי אם כן או לא אפשרי להצטרף ליום השליפה אם עברת את מבחן קרני (כלומר, אולי בדקתי אבל אני לא זוכרת בוודאות שבדקתי). הייתי תחת הרושם שלא (ולא זוכרת מאיפה הגיע הרושם הזה) - אבל אולי כן?
לצפיה ב-'כן'
כן
20/06/2018 | 22:54
2
54
הרבה ילדים התקבלו לכיתת מחוננים אחרי שלא היו ביום שליפה ביסודי. מאחר שכל הכיתה הולכת יחד ליום שליפה, לא הגיוני שהם לא יהיו שם.
בנוסף, עוד ילדים עברו את המבחן ולא הלכו לכיתת מחוננים אלא רק ליום שליפה.
לצפיה ב-'אפשר להמשיך יום שליפה בחטיבה בלי לעשות קרני?'
אפשר להמשיך יום שליפה בחטיבה בלי לעשות קרני?
21/06/2018 | 13:20
1
39
לצפיה ב-'כן'
כן
21/06/2018 | 23:21
20
לצפיה ב-'תכנית מחוננים בחט"ב'
תכנית מחוננים בחט"ב
( לעמוד שלי בתפוז )
28/06/2018 | 17:32
9
רמת הלמידה ואיכות השיעורים בחט"ב נקבעות בעיקר ע"ס צוות ההוראה המלמד בכיתת המחוננים. בדרך כלל, הצוות מורכב מצוות ביה"ס בעיקר ולעיתים, מצטרפים אליהם מורים חיצוניים בחוזים אישיים. אם הצוות המלמד הוא צוות איכותי היודע לשלב באופן הנכון את תכנית הליבה המחוייבת עם התוספות המתבקשות אז הסיכויים הם שרמת הלמידה והעניין תהיה לא רק גבוהה אלא, ייחודית ומרתקת. יש לקחת בחשבון שכל כיתת מחוננים הנמצאת בחט"ב מהווה חלק מכל השכבה ושאיפת בית הספר לאחוזי הצלחה גבוהים יותר בבגרויות בשכבה כולה באה לעיתים לביטוי על חשבון חדוות הלמידה היותר ייחודית. זה קורה אפילו מבלי שבית הספר עצמו מודע לכך.
לצפיה ב-'מישהו מראשלצ קיבל תשובה?'
מישהו מראשלצ קיבל תשובה?
19/06/2018 | 15:01
1
107
לצפיה ב-'תפני אליהם במייל'
תפני אליהם במייל
20/06/2018 | 11:44
90
ילדים בראשון כבר קיבלו
החברים שלו בבית הספר שניגשו איתו כבר קיבלו?
לצפיה ב-'מישהו קיבל משהו מהבוקר?'
מישהו קיבל משהו מהבוקר?
20/06/2018 | 10:17
3
79
לצפיה ב-'כפר סבא - לא קיבלנו'
כפר סבא - לא קיבלנו
20/06/2018 | 10:34
2
62
לצפיה ב-'תכתבי למכון סאלד'
תכתבי למכון סאלד
20/06/2018 | 10:51
99
אני מכפר סבא. התשובה הגיעה ביום שני ועל המכתב היה התאריך 12.6 
לצפיה ב-'אתמול קיבלו בכס ממכון קרני'
אתמול קיבלו בכס ממכון קרני
20/06/2018 | 14:47
66
לצפיה ב-'מצטיינים אצלנו זה 92 מה זה אצלכם?'
מצטיינים אצלנו זה 92 מה זה אצלכם?
20/06/2018 | 10:36
182
ראיתי שבעבר זה היה 93. מעניין אם הבחינה הייתה יותר קשה או שהחליטו לקבל יותר
לצפיה ב-'מה זה אומר תוכנית מצטיינים?'
מה זה אומר תוכנית מצטיינים?
19/06/2018 | 14:39
4
287
הי, אני מבינה וראיתי את ההבדלים בין המחונן למצטיין, אין לי בעיה עם זה, לאן שבני הצליח להגיע, כל הכבוד לו. 
אבל מה זה אומר תוכנית מצטיינים? האם הם זוכים לאותן תוכניות כמו המחוננים? 
האם זה אומר שיהיו או יוכלו להשתלב בפרוייקטים שונים כמו במחוננים?
אשמח לשמוע מבעלי נסיון/ידע.
תודה
Googit 
לצפיה ב-'מה שזה אומר אצלנו - '
מה שזה אומר אצלנו -
19/06/2018 | 15:35
266
המחוננים יוצאים ליום שליפה פעם בשבוע, על חשבון יום לימודים.

תוכנית המצטיינים מתקיימת אחר הצהריים.

מועברים בה חוגים. לפעמים אלה חוגים מאד דומים לחוגים שמקבלים ביום השליפה, ועל ידי אותם מורים.

ההבדלים הם קודם כל שזה לא במקום לימודים. זה אחהצ.
דבר שני - זה חוג. לא בית ספר. ומתנהל בדיוק כמו חוגים במתנס. כל ילד בוחר לאיזה חוג הוא נרשם, אין מסגרת של כיתה. 
דבר שלישי - יש הרבה יותר ילדים.
לצפיה ב-'אצלנו זה דומה מאוד ליום שליפה'
אצלנו זה דומה מאוד ליום שליפה
19/06/2018 | 16:18
198
ההבדלים העיקריים:
אחר הצהריים, רק שני קורסים ולא שלושה, אותם מורים...אותו מקום...
אצלנו הם לא יכולים לבחור את הקורס, זה מוכתב להם מראש, מחליפים במחצית את הקורסים, לגבי מספר הילדים לא חושבת שזה הרבה יותר מהמחוננים....פשוט יש כמה קבוצות.
לצפיה ב-'אצלנו מחוננים מקבלים 8 שעות לימוד, מצטיינים 4, בשעות אחה"צ'
אצלנו מחוננים מקבלים 8 שעות לימוד, מצטיינים 4, בשעות אחה"צ
20/06/2018 | 07:11
141
במקום בבוקר. המורים והשיעורים הם זהים, אבל מקבלים מחצית מכמות השעות.
לצפיה ב-'בגדול- אחר הצהריים.יש ערים שבהם יש תוכניות בוקר גם למצטיינים'
בגדול- אחר הצהריים.יש ערים שבהם יש תוכניות בוקר גם למצטיינים
20/06/2018 | 09:23
120
ברוב הערים בארץ המצטיינים יכולים להירשם לקורסים שמתקיימים אחר הצהריים. הקורסים דומים במתכונתם לאלו של ימי השליפה (של המחוננים בבוקר), ובדרך כלל על ידי אותו צוות מורים. האיכות, המגוון והרמה משתנה מעיר לעיר ובהתאם למנהל המרכז, שמבנה התוכנית והקורסים נתון לבחירתו. בחלק מהמקומות ניתן לבחור ובאחרים מדובר בתוכנית קבועה מראש. בד"כ יש תחלופה בין המחציות בקורסים. הרמה די דומה לרמה של המחוננים אבל האופי שונה כי זה פחות "בית ספר" ויותר חוג, מעצם זה שמדובר בשעות אחר הצהריים ובתשלום של ההורים.
ישנן מספר ערים בארץ (למשל - קרית אונו) שבהן יש יום שליפה גם למצטיינים. זה מאד חריג אבל קיים.
לצפיה ב-'מבחן מכון קרני וסאלד - הבדלים'
מבחן מכון קרני וסאלד - הבדלים
19/06/2018 | 18:27
1
161
מה ההבדל בין מבחן קרני למבחן סאלד? האם נדרשות מיומנויות שונות במבחנים הללו? 
לצפיה ב-'קרני=לעולים לכיתה ז', סאלד=לבית הספר היסודי.'
קרני=לעולים לכיתה ז', סאלד=לבית הספר היסודי.
20/06/2018 | 07:07
36
לצפיה ב-'ראשון לציון'
ראשון לציון
19/06/2018 | 15:33
1
199
קיבלנו תשובה אתמול. 
לצפיה ב-'מהמכון או מרון ורדי'
מהמכון או מרון ורדי
19/06/2018 | 17:08
94

מנהל/ת הפורום

אודות:
יורה נחושתן, הנו הבעלים של "דעת יורה", מפעילת תוכנית לימודי ההעשרה לילדים בשכבות הגיל של כיתות ב' - ה', אם בהוראה יחידנית ואם בקבוצות קטנות ובכיתות גד
עוד...

חם בפורומים של תפוז

משתפים בחוויות מהחופש וזוכים בפרס מהנה
משתפים בחוויות מהחופש...
משתפים בחוויה אישית ועוצמתית מהחופש הגדול וזוכים...
משתפים בחוויות מהחופש וזוכים בפרס מהנה
משתפים בחוויות מהחופש...
משתפים בחוויה אישית ועוצמתית מהחופש הגדול וזוכים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

יורה נחושתן- מנהל פורום הורים למחוננים
מנהל פורום הורים למחוננים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו