לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
97739,773 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים למחוננים

ברוכים הבאים לפורום הורים למחוננים
הפורום הזה הוא בשבילכם.
כאן תוכלו להתייעץ, להעלות לבטים ושאלות הקשורות בילדים מחוננים, במבחני איתור מחוננים ובמיצוי הפוטנציאל הטמון בכל ילד באשר הוא. 
אשמח לענות על שאלותיכם.

זכרו: השמיים הם לא גבול, הם רק מדרגה. 
תהנו.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים למחוננים

ברוכים הבאים לפורום הורים למחוננים
הפורום הזה הוא בשבילכם.
כאן תוכלו להתייעץ, להעלות לבטים ושאלות הקשורות בילדים מחוננים, במבחני איתור מחוננים ובמיצוי הפוטנציאל הטמון בכל ילד באשר הוא. 
אשמח לענות על שאלותיכם.

זכרו: השמיים הם לא גבול, הם רק מדרגה. 
תהנו.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הודעה מהנהלת הפורום
 ברוכים הבאים לפורום הורים למחוננים. הנהלת הפורום הנכנסת רוצה להודות למנהלת הפורום היוצאת, ולאחל לה הצלחה.
 בהזדמנות זו, רק נזכיר כי הפרסום בפורום אסור ויש לשמור על כללי שיח נאות ולאפשר לכל אחד להשמיע את דעותיו.
המשך >>

לצפיה ב-'מתי תשובות של מועד ב?'
מתי תשובות של מועד ב?
23/12/2018 | 12:38
1
232
הבחינה של מועד ב' אצלנו בדצמבר, האם התשובות מתקבלות רק ביוני?
לצפיה ב-'כן. מאחר והקריטריונים הם ארציים, אי אפשר לקבל תשובות לפני '
כן. מאחר והקריטריונים הם ארציים, אי אפשר לקבל תשובות לפני
23/12/2018 | 17:43
186
שמסתיימות הבחינות בכל הארץ, כולל מועדים מיוחדים, שהם בדרך כלל מאוחרים יותר.
לצפיה ב-'מעבר לכיתת מחוננים - בית ספר רוקח'
מעבר לכיתת מחוננים - בית ספר רוקח
20/12/2018 | 11:08
2
222
שלום רב,

הבן שלי לומד השנה בכיתה ג' ויוצא ליום שליפה בתל אביב.
בסוף השנה גם הוא וגם אנחנו היינו מאוד שלמים עם הבחירה ביום שליפה ולא בכיתת מחוננים. כעת עולים לנו ספקות...
רציתי לשאול אם מישהו התנסה במעבר שכזה ובמה הוא כרוך.
למי פונים, מתי וכל מידע שיכול לסייע.
לצפיה ב-'לפני שאת מתלבטת'
לפני שאת מתלבטת
21/12/2018 | 13:02
168
הייתי בודק אם בכלל יש לך אופציות אחרות בשלב הזה. לרוב כיתות המחוננים מלאות ויש להן רשימת המתנה.
לצפיה ב-'עשינו מעבר כזה, היה פשוט וכרגע נראה מאוד מוצלח'
עשינו מעבר כזה, היה פשוט וכרגע נראה מאוד מוצלח
27/12/2018 | 15:18
124
כמו שנכתב לעיל - לא בטוח האם יש מקום בכיתת היעד.

כשעשינו, עוד היה, ושיחה עם מנהלת רוקח / רכזת המחוננים שם הבהירה את התהליך שהיה פשוט יחסית - דרש ריאיון קבלה ואז שיהיו מקומות (או להצליח בהגרלה).

לפחות אצלנו, בדיעבד, ההחלטה לעבור היתה ההחלטה הנכונה
לצפיה ב-'אחריות השלמת חומר'
אחריות השלמת חומר
19/12/2018 | 09:06
6
182
שלום רב,
אני מעוניינת לדעת מי באחריותו להשלים לבני את חומר הלימוד שמפסיד כשיוצא ליום מחוננים?תודה רבה
לצפיה ב-'האחריות על הילד'
האחריות על הילד
19/12/2018 | 09:25
3
149
במובן מסויים, זה חלק מהאתגר של כיתת מחוננים. הם הולכים ליום שליפה, מתוך הבנה שאלה ילדים שמסוגלים להשלים את החומר בכוחות עצמם.

לפעמים המורה מטילה את המשימה (כמו שהיא עושה כשיש ילד חולה. היא מנדבת ילד להביא שיעורים לילד שלא היה היום), לפעמים מבקשים מחבר טוב. אני מציעה שתדברו עם המורה ותתאמו איתה. כי גם כשחבר טוב מתנדב - הוא צריך את עזרת המורים. למשל - שיזכרו שכאשר מחלקים דפים, הוא תמיד מקבל שניים - אחד עבור הילד החסר.
אם זה לא מסתדר - האחריות עליכם. להיכנס למשוב ולבדוק אם נתנו שיעורים, לטלפן לחבר ולשאול, לכתוב שאלה בווטסאפ של הכיתה,.. יש כל מיני דרכים
לצפיה ב-'ילדים בכיתת מחוננים יוצאים ליום שליפה כבודדים?'
ילדים בכיתת מחוננים יוצאים ליום שליפה כבודדים?
19/12/2018 | 13:09
2
144
אצלנו הם יוצאים ככיתה ואז אין מה להשלים
לצפיה ב-'כשיש יום שליפה ואין כיתת מחוננים, אז יוצאים כבודדים. '
כשיש יום שליפה ואין כיתת מחוננים, אז יוצאים כבודדים.
20/12/2018 | 08:29
1
100
חמישה ימים בשבוע לומדים בכיתה רגילה
יום אחד בשבוע הולכים ליום שליפה
לצפיה ב-'גם אצלנו ולכן אין מה להשלים'
גם אצלנו ולכן אין מה להשלים
21/12/2018 | 13:01
35
לצפיה ב-'אכן, אחריות הילד בלבד'
אכן, אחריות הילד בלבד
19/12/2018 | 13:14
98
ובכיתות הנמוכות זה ממש לא קל.
אצלנו לא הצליח בלי מעורבות הורים גם כשהיו חברים טובים עם המון רצון טוב.
לצפיה ב-'באופן תיאורטי, האחריות על הבי"ס לפי חוזה, אך הבי"ס מצפצף על '
באופן תיאורטי, האחריות על הבי"ס לפי חוזה, אך הבי"ס מצפצף על
19/12/2018 | 16:27
104
זה ובפועל האחריות עוברת לילד או להוריו.
לצפיה ב-'כיתה ד - מחוננים שלב ב - מועד ב'
כיתה ד - מחוננים שלב ב - מועד ב
18/12/2018 | 23:08
2
191

היי, הבן שלי אמור להיבן השנה בכיתה מחוננים שלב ב, לאחר הגשת ערעור. 
כמה שאלות אם מישהו יודע מנסיון רק כדי להכין אותו ברמה הכללית והרגשית  - 
1. הבנתי שהמבחן אורך שעה, מה הנושאים וכמה שאלות יש?
2. קראתי שבכיתה ד, יש לסמן את התשובות בדף נפרד. האם זה נכון? האם יש דף לכל פרק?
3. הבן שלי סיפר שבמועד א , הבוחנים אמרו להם כל פעם שהסתיימה דקה לעבור שאלה. השאלה היא, אם הוא מסיים לפני שאומרים לו שעברה דקה, האם הוא יכול להמשיך לשאלה הבאה או שיש איסור?
המון תודה מראש ובהצלחה לכולם

לצפיה ב-'לא יודעת לגבי המבחן בכיתה ד', אבל הבנים שלי נבחנו בכיתה ב' '
לא יודעת לגבי המבחן בכיתה ד', אבל הבנים שלי נבחנו בכיתה ב'
19/12/2018 | 16:01
164
ובכיתה ג' (בין שניהם שינו אצלנו את מועדי ההבחנות), ובשני המבחנים לא אמרו כל דקה לעבור שאלה. מה שכן אמרו זה כשנגמר הזמן לחלק מסוים בבחינה, והילדים קבלו הוראה לעבור לחלק הבא.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
02/01/2019 | 03:29
16
לצפיה ב-'מבחני שלב ב' מתחילים ב 24 בדצמבר '
מבחני שלב ב' מתחילים ב 24 בדצמבר
16/12/2018 | 19:13
196
לצפיה ב-'מבחן סולד ומבחן קרני'
מבחן סולד ומבחן קרני
11/12/2018 | 14:56
7
215
יש לי שתי שאלות.
הראשונה - עקרונית - מה ההבדל בין 2 המבחנים - סולד וקרני? האם אכן קרני ממוקד יותר בחלק המתמטי?

שאלתי השניה - הבן שלי עבר בשנה שעברה בהצלחה את מבחן קרני כחלק מהליך הקבלה לחוגים של אריקה לנדאו. 
השנה, במבחן סולד שנערך בבית הספר לא הצליח להעפיל לשלב ב'.
המורה שלו המליצה לי לערער על ההחלטה ולבקש שכן יבצע את מבחן שלב ב', להערכתה פיספס תשובות בגלל שמיהר (למשל: בחר תשובה נכונה כאשר היתה תשובה מלאה ונכונה יותר), ולא כתוצאה של חוסר הבנה. 
אני אוסיף גם שהוא צעיר ביחס לרוב השכבה (יליד דצמבר). 

בהתחשב בנתונים האלה - האם הייתם מערערים? האם כדאי (אם זה בכלל אפשרי) להמתין שנה ולבקש שיבצע את שלב ב' בשנה הבאה (אפקט הגיל)? 

תודה מראש לעונים. 
לצפיה ב-'בד"כ כשמדברים כאן בפורום על מבחן קרני, לא מתכוונים למבחן'
בד"כ כשמדברים כאן בפורום על מבחן קרני, לא מתכוונים למבחן
11/12/2018 | 15:59
2
217
של אריקה לנדאו אלא למבחן שנערך לתלמידי כיתה ו' שמעוניינים להתקבל לכיתת מחוננים בחטיבת הביניים.
מבחן סאלד נערך לתלמידים בכיתות ב' או ג' (תלוי באזור בארץ).
אני לא יודעת להשוות בין השניים שאת מדברת עליהם, אולי יהיו כאן כאלו שכן מכירים.
קחי בחשבון שהמבחנים בכיתה ב' ובכיתה ג' הם לא זהים, כך שתמיד הוא יהיה הקטן ביחס לילדים שנבחנים יחד איתו.
לצפיה ב-'אבל את הערעור אני חייבת להגיש השנה '
אבל את הערעור אני חייבת להגיש השנה
11/12/2018 | 18:13
1
122
בגלל שהוא נבחן השנה, או שאני יכולה להגיש אותו גם בשנה הבאה?
אני מבינה שהוא ישאר קטן ביחס לשכבה..., פשוט נראה לי שאולי הבשלות הרגשית שתגיע (אולי) עם הגיל, תגרום לו להיות פחות פזיז במענה לתשובות (בהנחה שזו אכן הסיבה לחוסר ההצלחה במבחן - אין לי דרך לדעת אם אכן זו הסיבה, אני רק מסתמכת על ההנחה של המורה שנשמעת לי הגיונית )

לצפיה ב-'אני חושבת שכן..? כדאי לבדוק באתר משרד החינוך, אגף מחוננים'
אני חושבת שכן..? כדאי לבדוק באתר משרד החינוך, אגף מחוננים
11/12/2018 | 19:04
96
יש שם גם טלפונים של הרפרנטית המחוזית. אפשר לפנות בטלפון או במייל ולקבל מידע מדויק.
לצפיה ב-'סף הקבלה לאריקה לנדאו נמוך משמעותית'
סף הקבלה לאריקה לנדאו נמוך משמעותית
14/12/2018 | 10:39
160
הם יכולים להגיד לך איפה הוא ממקום בסקאלה, פחות או יותר, אבל אין קשר בין המבחן הזה לכל מבחן רשמי אחר של מערכת החינוך, והנטייה היא לקבל פחות או יותר את כולם.
ממה שאני הבנתי את הערעור את חייבת להגיש השנה, ואז יש אפשרות לבקש את דחיית המבחן לשנה הבאה.
לצפיה ב-'מבחן סאלד ומבחן קרני'
מבחן סאלד ומבחן קרני
( לעמוד שלי בתפוז )
31/12/2018 | 11:33
2
113
שלום רב
מבחן סאלד הינו מבחן המותאם לתלמידי כיתות ב- ה כשדרגת הקושי של המבחן עולה בהתאמה לקבוצת הגיל אליה משתייך הנבחן. מבחן זה מהווה "כרטיס כניסה" למסגרות המחוננים מכיתה ג' ועד ל-ו' המשתייכות לאגף המחוננים. המבחן אמור לבדוק את כישורי הנבחן והתאמתו ללמידה במסגרת המחוננים - לטענת אגף המחוננים, אין צורך להתכונן למבחן למרות שיש על כך מחלוקת לא קטנה בקרב אנשי מקצוע. המבחן מתמקד בעיקר בתפיסה וחשיבה מתמטית ושליטה בשפה כשהתחום השלישי הוא התחום הצורני. מבחן קרני הוא ממש פסיכומטרי המותאם לתלמידי כיתות ו' וההתמקדות שם היא בשלושה תחומים: מתמטיקה, שפה וצורני. מבחן זה מיועד לאלו המעוניינים ללמוד במסגרות מחוננים בחט"ב ובתיכון. אחד המרכיבים הייחודיים לשני מבחנים אלו הוא מימד הזמן, להבדיל ממבחנים רגילים במסודות החינוך מבחנים אלו מחולקים ללוחות זמנים נפרדים לכל נושא. מה שיוצר כמובן, נקודת לחץ על הנבחן כשזה מרכיב נוסף הנבדק אצל הנבחן.
לגבי ערעור, תמיד אפשר לערער וזה יותר רלוונטי לחט' היסוד מאשר לחט"ב.
בהצלחה
לצפיה ב-'אנשי איזה מקצוע? מקצוע ההכנות?'
אנשי איזה מקצוע? מקצוע ההכנות?
31/12/2018 | 12:20
1
36
לצפיה ב-'מקצוע "הכנות"? תדאגי שיורידו את החלק הקשור לשפה.'
מקצוע "הכנות"? תדאגי שיורידו את החלק הקשור לשפה.
( לעמוד שלי בתפוז )
05/01/2019 | 12:22
59
קל מאוד לדבר ולהגיב כשהילד שלך נמצא בסביבה תומכת שפה ואוצר המילים שלו גדול ואגב, למיטב זכרוני, גם לחשיבה מתמטית יש קשר לשפה וככל שהחלק השפתי חזק יותר, כך עולה יכולתו של התלמיד להתמודד עם תכני המבחן (לא רק- תבדקי בבקשה את מצב הנושא הזה במערכת החינוך ותקבלי חום). ורק כדי שכמות המידע שלך תעלה, ישנם כאלו שאינם "מקצועני הכנות" ועדיין טוענים כך מתוקף היותם אנשי חינוך. מן הסתם קרוב לודאי שמי שמתקבל לתלפיות למשל, רמת השפה שלו גבוהה למדי, מה דעתך?
לצפיה ב-'ההבדל בין מבחן קרני למחוננים ומבחן קרני בסיס הירוק'
ההבדל בין מבחן קרני למחוננים ומבחן קרני בסיס הירוק
08/12/2018 | 11:37
5
286
שלום רב,
בתי נבחנה לאחרונה במבחן קרני בכפר הירוק. תוצאות המבחן היו 5-6  בממוצע בעברית, 7-8 במתמטיקה ו8 באנגלית.
האם מבחן קרני למחוננים הוא מבחן דומה לזה שעשתה בכפר הירוק?
והאם תוצאות אלה יספיקו למבחן מחוננים או שמא מיותר בכלל שתיגש לעשותו עם ציונים אלו (בעיקר בעברית)
תודה רבה מראש לעונים.
לצפיה ב-'אם הציון מתוך 10, אין לה מה לגשת'
אם הציון מתוך 10, אין לה מה לגשת
08/12/2018 | 14:50
172
לצפיה ב-'לא רואה סיבה לא לגשת.'
לא רואה סיבה לא לגשת.
10/12/2018 | 18:11
3
178
מקסימום לא תעבור, תסבירי לה שזה רק מבחן אחד ולא אומר כלום, וזהו.
לצפיה ב-'אז אילו ציונים צריך?'
אז אילו ציונים צריך?
23/01/2019 | 23:27
2
23
מהם המספרים/ציונים מינימליים שכן מעלים את הסיכוי לקבלה למחוננים?
לצפיה ב-'כי הבנתי ש...'
כי הבנתי ש...
23/01/2019 | 23:32
16
הבנתי שהכל יחסי.
כמו בפסיכומטרי וכמו בכל בחינה אחרת שמתייחסים בה לקבוצה הנבחנת הספציפית.
הגיוני לא?...
לצפיה ב-'שום ציונים. מה שכן, עצם העובדה שהיא עשתה את המבחנים האלה'
שום ציונים. מה שכן, עצם העובדה שהיא עשתה את המבחנים האלה
24/01/2019 | 05:43
23
כנראה כבר תעלה לה את הציון במבחני המחוננים (כי עוזר אם עשית מבחנים דומים בעבר), וזו עוד סיבה כן לגשת.
לצפיה ב-'מחפשים פעילות לילד סקרן ועצמאי?'
מחפשים פעילות לילד סקרן ועצמאי?
10/12/2018 | 16:57
101
תנו לו ללמוד את השפה הבינלאומית אספרנטו!
לא רבים יודעים, אבל שפת האספרנטו חיה וקיימת, ורבים בעולם דוברים אותה. היא יכולה לפתוח עולם שלם בפני ילדכם, שהסביבה הרגילה לא תמיד מבינה אותו:
- זו שפה שלמה ומדוייקת, שאין בה יוצאים מן הכלל, והדקדוק שלה הוא מופת לסדר והיגיון, בלי ויתור על עוצמה ודיוק.
- היא קלה ללימוד. אחרי קורס של 20 שעות כבר מדברים, קוראים וכותבים.
- רבים מאלה שלומדים אותה טובים במתמטיקה, במוזיקה ובשפות.
- לימוד השפה הוא מקפצה ללימוד שפות אחרות, בעיקר ממשפחת השפות האירופיות.
- האגודה לאספרנטו בישראל פותחת בתחילת פברואר קורס ערב שבועי בתל אביב. הקבוצה היא רב גילאית, ובקורס קודם נוצרו קשרים אמיצים בין המשתתפים - מגיל 13 ועד 80.
- ואולי גם אחד או שני ההורים יבואו יחד עם הילד? זו אפשרות לפעילות מגבשת משפחתית, בה תיווצר תרתי משמע שפה משותפת פרטית ביניכם. בקורס קודם השתתפו שתי אימהות עם בניהן.
- הזדמנות להכיר אנשים מעניינים (אחרים לא מגיעים אלינו).
- אפשרות להכיר אנשים מרחבי העולם, באינטרנט או פנים אל פנים, שיש לכם איתם כבר משהו משותף.
- המחיר סמלי - האגודה לאספרנטו לישראל היא עמותה ללא מטרות רווח.
לפרטים - או ב-verkoj.com/esperanto-kurso או שאלו כאן.

להתראות,

אמיר
לצפיה ב-'אירוח בנושא הפקדות סוף שנה - טיפים והמלצות ליועצי המס'
אירוח בנושא הפקדות סוף שנה - טיפים והמלצות ליועצי המס
07/12/2018 | 14:54
11

ביום ה', בתאריך 13/12/18, בין השעות 20:00-22:00, נארח בפורום את נדב טסלר, מנהל המוצר באגף השיווק של מנורה מבטחים פנסיה וגמל

על האירוח

החל משנת 2017 חייבים עצמאים לבצע הפקדות לחיסכון הפנסיוני. מעבר לחובה החוקית, הפקדות אלו מזכות אותם בהטבות במס. במסגרת האירוח נדון בסוגיות פנסיוניות לקראת תום שנת המס ונעלה טיפים והמלצות.

על המתארח

נדב טסלר, מנהל המוצר במנורה מבטחים, מרצה במכללת נתניה ובעל הבלוג פנסיוני, להבין את הפנסיה. יענה על שאלותיכם בנושא החיסכון הפנסיוני, הערכות להפקדות במסגרת פנסיית חובה לשכירים ועצמאים.

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!

לצפיה ב-'מי מופנה ליום שליפה?'
מי מופנה ליום שליפה?
03/12/2018 | 20:10
9
195
מי יכול לעשות לי סדר בין מחוננים למצטיינים, יום שליפה לכיתת מחוננים? האם מי שמאובחן "רק" כמצטיין זכאי גם הוא ליום שליפה, או שזה שמור רק למחוננים (3% העליונים, להבנתי)?
גרים בתל אביב אם זה משנה
לצפיה ב-'אני לא מתל אביב, אבל אענה ברמה העקרונית:'
אני לא מתל אביב, אבל אענה ברמה העקרונית:
04/12/2018 | 16:55
170
רק מחוננים זכאים ליום שליפה. למצטיינים יש תוכניות אחרות, לרוב בשעות אחה"צ, ומקוצרות יחסית. במקום מגוריי, למשל, ביום שליפה המחוננים מקבלים 4 שיעורים (מ8 בבוקר ועד 15 בצהריים), והמצטיינים מקבלים 2.
לא לכולם יש בחירה בין יום שליפה לבין כיתת מחוננים. הדבר תלוי בכך שבכלל יש כיתת מחוננים במקום המגורים, ולא לכולם יש. כשאין כיתת מחוננים באזור, האלטרנטיבה היא יום שליפה.
לצפיה ב-'בתל אביב יש גם יום שליפה וגם כיתת מחוננים'
בתל אביב יש גם יום שליפה וגם כיתת מחוננים
04/12/2018 | 22:40
2
66
לצפיה ב-'בתל אביב'
בתל אביב
04/12/2018 | 23:00
1
108
יש גם כיתות מחוננים וגם יום שליפה, ואני יודעת שלמחוננים ניתנת האפשרות לבחור ביניהם. אני לא בטוחה מה נותנים למצטיינים. איפה מבררים את זה?
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי בעיריה'
למיטב ידיעתי בעיריה
05/12/2018 | 07:11
100
לפחות עד לפני כמה שנים תוכניות המצויינים היו באחריות הראשות המקומית ולא משרד החינוך. יכול להיות שזה השתנה, אבל נראה לי שעדיין העיריה היא הכתובת לבירור ראשוני.
אגב, למחוננים אמנם ניתנת האפשרות לבחור בין המסגרות אבל אף אחד לא מבטיח שיכבדו את בחירתם בכיתת מחוננים. אם יש עודף תלמידים, לא כולם יתקבלו לכיתה. במקרה שאני מכיר (לפני 4 שנים) דובר על הגרלה שתיערך, אבל לאחר מכן הרבה ילדים ויתרו אז אני לא בטוח מה קרה בפועל.
לצפיה ב-'מחוננים- יום שליפה או כיתת מחוננים'
מחוננים- יום שליפה או כיתת מחוננים
05/12/2018 | 14:42
4
138
מחוננים בכיתת מחוננים - באים גם הם ליום השליפה
מצטיינים - חוגים כשל יום השליפה בשעות אחה"צ.
מאחר וזה אחהצ מדובר רק בשני קורסים לעומת 4 ביום השליפה
לצפיה ב-'תגובות'
תגובות
05/12/2018 | 18:44
3
842
תודה לשניכם.
אורה הכפולה - האם זה בוודאות נכון גם לתל אביב?
טומי - בתל אביב בשנה האחרונה מה שנאמר להורים זה שהם יכולים לבקש יום שליפה או כיתת מחוננים, ואם יהיה עודף ביקוש לכיתת המחוננים יתקבלו בעלי הציונים הגבוהים ביותר מבין המבקשים. כך לפחות אמרו לי שתי אמהות שהילדים שלהם עברו את המבחנים. אני כרגע מנסה להבין האם ימי השליפה הם גם רק למחוננים או גם למצטיינים. לא שאני יודעת אם זה רלבנטי לנו, אבל אוהבת שיש לי את כל המידע מראש
לצפיה ב-'זה נכון לישוב בו אני גרה שאינו תל אביב. הבת שלי '
זה נכון לישוב בו אני גרה שאינו תל אביב. הבת שלי
06/12/2018 | 17:11
102
עברה את המבחן בכיתה ד ובמכתב שקבנלנו היה כתוב שאין מקום בכיתת המחוננים וניתן ללכת ליום שליפה בלבד .
לא יודעת מה קורה כשעוברים בכיתה ב והביקוש לכיתה עולה על ההיצע .
אצלנו בוודאות יום השליפה הוא למחוננים בלבד .
למצטיינים יש כאמור חוגים שהם נגזרת מיום השליפה אבל בשעות אחה"צ
לצפיה ב-'ימי שליפה למצטיינים'
ימי שליפה למצטיינים
06/12/2018 | 20:28
113
לא יודע לגבי תל אביב, יודע שבעיר שלי זה לא קיים.
קשה לי להאמין שזה קיים כי מדובר בהמון ילדים ולא נראה לי שהמערכת ערוכה להוצאה של מספר כל כך גדול של ילדים יום בשבוע. אולי במקומות קטנים זה קיים.
לגבי מה קורה כשיש עודף ביקוש לכיתת המחוננים, מה שכתבתי על בסיס ניסיון של ילדה שהיום בכיתה ז'. סביר שמאז חלו שינויים. בכל מקרה, לא בטוח שהמבחן מספיק מדוייק כדי להבחין בין ילדים שבתוך האחוזון העליון.
לצפיה ב-'תל אביב - כהורה '
תל אביב - כהורה
27/12/2018 | 15:02
41
למיטב ידיעתי, בת"א יש שתי כיתות מחוננים וכן בי"ס ייעודי שבו יום שליפה. כאשר כיתת המחוננים בבי"ס רוקח מגיעה ליום השליפה וכיתת המחוננים בבי"ס גרץ לא מגיעה אליו.

יום השליפה הוא רק למחוננים ולא למצטיינים, ואני לא מכיר שום תוכנית למצטיינים בת"א.

לא יודע האם המידע הנ"ל יישאר נכון גם בשנה הבאה ...

לצפיה ב-'שלב ב'
שלב ב
05/12/2018 | 16:15
1
210
האם יתכן שאף ילד לא יעבור את שלב ב בבית ספר מסוים?

האם ישנה הגבלה על מספר התלמידים שיכולים לעבור שלב ב באותה כתה? 
לצפיה ב-'כן, יכול להיות. ולא, אין הגבלה. '
כן, יכול להיות. ולא, אין הגבלה.
05/12/2018 | 17:21
91
לצפיה ב-'אירוח: טיפול במחלות חורף באמצעות תרופות הומאופתיות'
אירוח: טיפול במחלות חורף באמצעות תרופות הומאופתיות
05/12/2018 | 13:18
5
ביום ד', בין השעות 20:00-22:00, נארח בפורום את אבי לבנט, מומחה להומאופטיה

על האירוח

טיפול במחלות חורף כגון שיעול, שפעת והצטננות, באמצעות תרופות הומאופתיות.
ההומאופתיה היא שיטת ריפוי טבעית, עדינה, יעילה ובטוחה, אשר מותאמת אישית לכל אדם על פי המאפיינים הייחודיים שלו ברמה גופנית ונפשית. הטיפול ההומאופתי יעיל בפתרון של בעיות גופניות, רגשיות ומנטאליות ,הן כרוניות והן אקוטיות. הטיפול יוצר שינוי רחב היקף, שורשי ומעמיק אשר השפעתו ניכרת לטווח ארוך ברבדים שונים של חיי המטופל.

על המתארח

אבי לבנט, עוסק בתחום הטיפול על גווניו השונים מעל 20 שנה, ומתמחה בהומאופתיה יותר מעשר שנים. במהלך השנים הללו למדתי תורות ושיטות שונות במקומות שונים בעולם מטובי המומחים בכל תחום.
תחום זה של עיסוק הינו תהליך התפתחות אינסופי המוביל אותי כאדם, באופן מתמיד, לגבהים חדשים, תחומים מגוונים, דינאמיות רגשית ומנטאלית אשר ממנה אני יוצר תהליך אישי וייחודי, עבור כל אחד מהאנשים שמגיעים אלי לטיפול.
ניסיוני הרב, עם מגוון רחב של מחלות וקשיים בתחום הגופני והרגשי, מאות רבות של מטופלים, ארגז כלים רחב, ומסירות רבה לעבודה ולמטופלים שלי, מאפשר לי לעזור לאנשים שונים בהרבה מאוד תחומים.

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!
לצפיה ב-'לכל ההורים והתלמידים, חג שמיייח וחופש נעים'
לכל ההורים והתלמידים, חג שמיייח וחופש נעים
( לעמוד שלי בתפוז )
03/12/2018 | 11:03
38
לצפיה ב-'מהירות פתרון בשלב ב'
מהירות פתרון בשלב ב
30/11/2018 | 17:03
2
254
קראתי שבשלב ב' יש 100 שאלות ויש שעה נטו למבחן, זה בערך כפול שאלות משלב א' באותו זמן.
אם זה נכון, מה האסטרטגיה הנכונה?
להעריך פתרון בלי פתרון מדויק, או לפתור מדויק ולא לסיים הכל?
לצפיה ב-'המבחן מחולק לחלקים. לכל חלק מוקצב פרק זמן נתון, ואי אפשר '
המבחן מחולק לחלקים. לכל חלק מוקצב פרק זמן נתון, ואי אפשר
02/12/2018 | 09:46
1
224
לעבור קדימה לפני שהסתיים פרק הזמן הנתון, וגם אי אפשר לחזור אחורה. מכירה הרבה ילדים (כולל הבן שלי) שסיימו את כל השאלות לפני שנגמר הזמן, כך שהדבר אפשרי. לא בטוחה שהמידע שנתת כאן נכון, אבל זו לא משימה בלתי אפשרית לסיים את המבחן.
לגבי אסטרטגיה - לא יודעת מה להגיד לך, אבל ההנחיה שאני נתתי לבן שלי לגבי שאלות שעליהן הוא לא יודע את התשובה היא לנחש, לא לבזבז זמן ולעבור הלאה. לסמן אותן ולחזור אליהן רק אם נשאר זמן.
לצפיה ב-'חלקים וזמנים'
חלקים וזמנים
02/12/2018 | 19:01
188
אני לא בטוח בכלל לגבי הזמנים לכל חלק, קראתי שיש:
1 פרושי מילים
2 השלמת משפטים
3 יוצא דופן מילולי
4 ידע והבנה
5 חלק כמותי
6 חלק צורני
מישהו יודע לאיזה חלקים יש זמן משותף, וכמה זמן כל חלק?
לצפיה ב-'עדכון ושאלה'
עדכון ושאלה
28/11/2018 | 09:15
3
252
קיבלנו אישור למבחן חוזר, תודה על הטיפים והעזרה כאן זה באמת הלך בקלות.

האם המבחן הוא אותו מבחן שעוברים תלמידי כיתות ב' או שזה מבחן אחר?

בכל מקרה הפעם בניגוד לפעם קודמת רוצה לעשות לו הכנה נפשית בעיקר, שיבין למשל שאם יש תשובה שלא יודע צריך לנחש. פעם שעברה לא דיברנו בכלל המבחן לפני רק הכנתי אותו למצב שיתכן ולא יעבור את הבחינה.
הכנה ממבחני דוגמא אני לא מתכננת לעשות כי אני בגישה שאם הוא מתאים לעבור הוא יעבור.
לצפיה ב-'עדיין מבחן אמריקאי, אבל אחר.'
עדיין מבחן אמריקאי, אבל אחר.
28/11/2018 | 10:22
121
לצפיה ב-'אני אף פעם לא מנחשת. '
אני אף פעם לא מנחשת.
28/11/2018 | 11:47
196
וכשיש אפשרויות שאין לי מושג מי מביניהן הנכונה (נניח באיזה שאלון בעיתון) - אני תמיד מנחשת לא נכון . כך שבמקרה שלי עדיף להשאיר את התשובה ריקה, למקרה שמורידים נקודות על תשובות לא נכונות (לפעמים עושים את זה). 

ומכאן דיון לגמרי לא רלוונטי לשאלה שהועלתה, ודוגמא אנקדוטלית (כך שרק שמי שמעניין אותו, שיקרא):

ובמבחן רב-ברירה זו לא בעייה, אבל במבחנים שבהם הבדיקה היא סובייקטיבית, לפעמים עדיף להשאיר שאלה ריקה כשלא יודעים את התשובה המלאה, כדי לא לקלקל את הרושם הסובייקטיבי של הבודק מהתשובות האחרות. זה מה שעשיתי בבגרות בהיסטוריה. צריך היה לענות על 3 הגדרות, כל אחת 5 נקודות, וידעתי לענות רק על 2 באופן מלא ומדויק. אחת השאלות הגדולות הייתה על נושא שלא למדתי, אבל עשיתי שיעורים עם השאלה הזאת בתחילת השנה. כך שידעתי מה היה שם והתשובה שלי הייתה טובה, אבל לא ידעתי שמות של אנשים, ארגונים וכו'. אז כדי שהבוחן לא ישים לב שבעצם חסרים פה הפרטים הקטנים, כשעל שאר השאלות במבחן ידעתי שעניתי תשובה שראויה למלוא הניקוד - ויתרתי על ההגדרה שלא ידעתי לענות עליה במדויק, כלומר זרקתי לפח 5 נקודות, כדי להעלות את הניקוד בשאלה הגדולה ובאופן כללי ליצור רושם שאני שולטת בחומר  (ועם קצת תקווה שאולי הבוחן יחשוב שלא שמתי לב שצריך לענות על 3 הגדרות וירחם עליי). 
וזה עבד.
הבעייה היחידה בשיטה הזאת היא המקרה שבו לא בודק אחד בודק את כל הבחינה ואין תלות בין הרושם בשאלה אחת לרושם בשאלה אחרת (וגם זה קורה). במקרה כזה זו זריקה חסרת מטרה של נקודות.
לצפיה ב-'תודה רבה לשתיכן על התשובות'
תודה רבה לשתיכן על התשובות
01/12/2018 | 06:00
43
לצפיה ב-'ידע כללי והבנת מילים של שלב ב'
ידע כללי והבנת מילים של שלב ב
24/11/2018 | 19:58
5
327
בני עבר את שלב א בהצלחה, הוא קורא המון ספרים אבל עדיין אין לו מושג בשאלות הידע הכללי והבנת מילים של שלב ב.
בספרים לא משתמשים בביטוי "חָמַד לָצוֹן", "חָזַר לְסוּרוֹ", ולא משתמשים בראשי תיבות דו"ח וחב"ד.
יש טכניקות אימון מומלצות?

לצפיה ב-'נסה לשלב ידע כללי בשיחות יומיומיות.'
נסה לשלב ידע כללי בשיחות יומיומיות.
26/11/2018 | 15:53
3
249
למשל, בארוחת הבוקר, במקום להגיד "תעביר את המלח", אמור "תעביר את החב"ד".

ואז כשהוא ישאל מה זה חב'"ד, תגיד "מה, אתה שוב חומד לצון? חזרת לסורך?", ואז תחזור לנגב את החומוס, אבל לא בדוך - בדו"ח.
לצפיה ב-'אני מניח'
אני מניח
26/11/2018 | 16:58
1
226
אני מניח שנתקעת בשלב א
לצפיה ב-'הנחתך שגויה, בר פלוגתא '
הנחתך שגויה, בר פלוגתא
26/11/2018 | 17:25
135
לצפיה ב-' קרועה את '
קרועה את
27/11/2018 | 13:54
82
לצפיה ב-'גם הבן שלי לא מכיר את המילים, הביטויים והקיצורים שכתבת כאן'
גם הבן שלי לא מכיר את המילים, הביטויים והקיצורים שכתבת כאן
27/11/2018 | 13:55
194
בטח לא מה זה חב"ד, ועדיין עבר שלב ב'.
תנוח דעתך.
לצפיה ב-'מבחן מחוננים בכיתה ו''
מבחן מחוננים בכיתה ו'
25/11/2018 | 11:20
2
242
הבנתי שיש אפשרות להיבחן (לראשונה) במבחן המחוננים בכיתה ו' לקראת העלייה לחטיבת הביניים. התקשרתי למכון סאלד ונאמר לי שאין מבחנים לגיל הזה.
מה אני מפספסת?
לצפיה ב-'הם באמת לא אחראים למבחן הזה,'
הם באמת לא אחראים למבחן הזה,
25/11/2018 | 11:56
1
201
לצפיה ב-'הבנתי! תודה רבה!'
הבנתי! תודה רבה!
25/11/2018 | 16:24
66
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
21/11/2018 | 19:28
15
312
האם תלמיד היוצא ליום שליפה למרכז מחוננים המסתיים בשעה 1, חייב לשוב ללמוד בבית סיפרו בו מסתיימים הלימודים בשעה 3?
תודה
לצפיה ב-'לא'
לא
21/11/2018 | 23:38
39
לצפיה ב-'בדרך כלל לא, אולם רצוי לבדוק זאת מול בית הספר.'
בדרך כלל לא, אולם רצוי לבדוק זאת מול בית הספר.
( לעמוד שלי בתפוז )
22/11/2018 | 05:54
51
לצפיה ב-'הייתי יוצאת מנקודת הנחה שלא.'
הייתי יוצאת מנקודת הנחה שלא.
22/11/2018 | 10:21
11
100
אלא אם בבית הספר מנסים לדרוש שיחזור. לשאול את בית הספר מיוזמתך, למשל = שאלת קיטבג.
לצפיה ב-'שאלה נוספת'
שאלה נוספת
22/11/2018 | 20:24
10
105
במידה והתלמיד ומשפחתו מעדיפים לא לשוב לבית הספר. (מדובר על כיתה ט), ומתקיים מבחן או עבודת כיתה, מה עם התלמיד שנעדר? האם בית הספר חייב לבחון אותו במועד אחר? לא מדובר בארוע חד פעמי , אלא במבדקים בערך שניים בחודש. תודה
לצפיה ב-'אה, אם זה המצב נראה לי שאין ברירה אלא לדבר עם בית הספר'
אה, אם זה המצב נראה לי שאין ברירה אלא לדבר עם בית הספר
22/11/2018 | 20:36
8
81
(להתחיל מהמורה הרלבנטי) ולבקש שיבחנו אותו במועד אחר. או שביקשתם וסירבו? יש אחרים שכן חוזרים לבית הספר? אם כן, אתם יותר בבעייה. אם לא, אולי יילכו לקראתכם.
לצפיה ב-'ישנם'
ישנם
22/11/2018 | 21:20
7
63
מספר תלמידים בשכבה שחוזרים.
השאלה היא בהחלט מהותית - האם בית הספר או המורים הרלוונטיים חייבים להכין מבחנים כפולים, עבודות כפולות?
שוב, לא מדובר על ארוע אחד,זו נורמה.
לצפיה ב-'אה, אם יש כאלה שחוזרים'
אה, אם יש כאלה שחוזרים
22/11/2018 | 21:46
6
71
זה עניין אחר - עכשיו צריך לתת סיבה למה אתם לא חוזרים, בלי קשר למבחנים.

לגבי מבחנים כפולים ועבודות כפולות - עבודות בוודאי שלא צריכות להיות כפולות - הוא פשוט צריך לעשות אותן ביום אחר (אם יש לו שעה חופשית במערכת למשל - אז בזמן הזה). מבחנים גם יכולים לא להיות כפולים אם סומכים עליו שהוא לא ייקח את המבחן ממישהו אחר. אלא אם המבחנים האלה אמורים להיות חשובים למשהו (לקביעת מגמה בתיכון או משהו בסגנון), זה לא צריך לשנות.
לצפיה ב-'תודה לך'
תודה לך
22/11/2018 | 22:11
5
54
מצד אחד אני מבינה שאין הוראה או החלטה על חזרה לבית הספר.
מצד שני, מי שאמור "לשאת" בזה הוא המורה או המורים המקיימים עבודות ומבדקים. (זה על חשבון זמנם ורצונם).
נראה משהו לא תקין.
לצפיה ב-'שוב,לא ברור לי על איזו עבודה '
שוב,לא ברור לי על איזו עבודה
23/11/2018 | 04:26
3
57
נוספת של המורה את מדברת. אם פשוט נותנים לו לעשות את אותן עבודות ומבדקים מאוחר יותר (לאו דווקא כשהמורה שם - בספרייה נניח), המורה פשוט בודק אותם מאוחר יותר אבל זו לא תוספת עבודה.
לגבי הוראה או החלטה על חזרה לבית הספר - לא ידוע לי אם יש או אין. בגדול לא רואה סיבה להניח שהילד לא חייב לחזור לבית הספר ברגע שהפעילות שבגללה הוא יצא מבית הספר הסתיימה, גם אם לא נותרו שעות רבות ליום הלימודים.
לצפיה ב-'לא יכולות להנתן אותן עבודות'
לא יכולות להנתן אותן עבודות
23/11/2018 | 16:53
2
51
ואותם מבחנים. אנחנו לפני בגרויות, הציון שהתלמיד משיג צריכך ליהיות בהלימה לידיעותיו. ברגע שאתה בוחן באותו מבחן יש מן הלא הוגן כלפי האחרים. המורה צריך להיות זמין לשאלות הילד כך שלא ניתן לבחון בסיפריה או עם מורה אחר. 
שאלה נוספת ברשותכם - האם מתקיים קשר בין בית הספר למרכז המחוננים? האם ישנן שיחות? האין מעקב כלשהו?

לצפיה ב-'לא הבנתי את המשפט "אנחנו לפני בגרויות,'
לא הבנתי את המשפט "אנחנו לפני בגרויות,
23/11/2018 | 17:54
67
הציון שהתלמיד משיג צריך להיות בהלימה לידיעותיו". מדובר בשנה שיש בה ציוני מגן לבגרות? כלומר, לציונים יש חשיבות כלשהי מבחינת תעודת הבגרות? אם לא, אני לא רואה מה החשיבות של הציון (והילד שלך יכול לדאוג לא להשיג את הבחינה כך שהוא עצמו יידע שהוא קיבל ציון שמשקף את ידיעותיו). אם כן, באמת לא יסכימו לבחון אותו באותו מבחן, ואת צריכה לשוחח עם המורה, שאני מניחה שאם הבן שלך הוא החריג היחיד שלא חוזר לבית הספר והאחרים כן חוזרים - לא יסכים, והבן שלך יצטרך לחזור לבית הספר.
לצפיה ב-'אגב, עצם זה שבנך יעשה את המבחן במועד אחר'
אגב, עצם זה שבנך יעשה את המבחן במועד אחר
23/11/2018 | 19:38
48
כבר לא הוגן, כי הוא מקבל יותר זמן ללמוד למבחן מהאחרים, כך שזו עוד סיבה מצד המורה לא להסכים לדחות את המבחן אם באמת יש לציון חשיבות כלשהי.
לצפיה ב-'אין כאן עניין חריג'
אין כאן עניין חריג
23/11/2018 | 14:28
59
ילדים נעדרים מבית הספר כל הזמן בגלל סיבות מוצדקות (ופחות מוצדקות) ולא נכון לראות את התחשבות המורים בכך כעניין לא תקין.
נראה לי עדיף להגיע להסדר עם המורה או שניים שעליהם מדובר מאשר לנסות לפתור את הבעיה באופן מערכתי. כפי שכתבו מעלי, מבחינת המערכת אין באמת סיבה טובה לא להיות בלימודים כשהסיבה שבגינה הילד יצא מלכתחילה כבר לא קיימת.
מצד שני, אני מניח שאם היו אומרים לבן שלי (כיתה ח') לחזור לבית הספר, הוא היה עושה הכל כדי להעביר את רוע הגזירה, וכנראה היה יוזם משהו ביום השליפה שישאיר אותו שם (ממילא עשה זאת בעבר גם בלי המקל של חזרה לבית הספר).
לצפיה ב-'לבדוק ולסכם דברים עם בית הספר, לא להשאיר זאת פתוח'
לבדוק ולסכם דברים עם בית הספר, לא להשאיר זאת פתוח
( לעמוד שלי בתפוז )
24/11/2018 | 15:02
44
ובקשר להעתקת מבחנים? זה תלוי במורה המלמד/ת האת הנושא הנבחן. לכל מורה שיטות משלו/ה, לי למשל, אין בעיה כזו, יש לי מבחן שונה כמעט לכל תלמיד כך שזה ממש לא מסובך.
לצפיה ב-'הכיתה של הבן שלי יוצאת באופן מרוכז ליום שליפה וחוזרת לביהס'
הכיתה של הבן שלי יוצאת באופן מרוכז ליום שליפה וחוזרת לביהס
24/11/2018 | 11:00
80
גם כן באופן מרוכז להמשךיום הלימודים כרגיל, כך גם כל הילדים והכיתות האחרות אשר יוצאים ליום שליפה
לצפיה ב-'תשובה מוזרה על בקשה לבחינה חוזרת. אשמח להסבר'
תשובה מוזרה על בקשה לבחינה חוזרת. אשמח להסבר
22/11/2018 | 09:07
203
שלום לכולם
בני ניגש בכיתה ב לשלב ב ולא עבר
הגשתי עירעור השנה וקיבלתי תשובה שהוא לא מתאים לבחינה חוזרת השנה אבל כן מתאים לבחינה חוזרת שנה הבאה.
מה פשר הענין? מה שונה שנה הבאה מהשנה?
משעמם לו בכיתה ואני אשמח אם ינסה שוב השנה להיבחן ולקבל אקסטרות שנה הבאה כדי להכניס קצת ענין
תודה
לצפיה ב-'ילד עם אבחון של מחונן שלא עבר tת מבחני הסינון בכתה ב'-השלכות'
ילד עם אבחון של מחונן שלא עבר tת מבחני הסינון בכתה ב'-השלכות
21/11/2018 | 11:50
4
274
הי,
בני בן השמונה אובחן לפני כשלוש שנים כמחונן באבחון פרטי שערכנו לו. במהלך המבחן שלב א' הוא סבל מחרדה ותיאר מצב שכל האותיות הפכו לכתם שחור בכה ולא סיים את המבחן. הוא לא עבר את מבחני הסינון. מה המשמעות? האם עתידית הוא נחסם למעבר לכיתות מחוננים? מהם סיכויי הערעור? האם לא ניתן להשתמש באבחון הפרטי לצורך השתלבות בתוכנית מחוננים? חשוב לנו מאוד שהוא יעבור את המבחנים שכן הוא סובל מבעיות ריגשיות ומשתעממם מאוד בכיתה ולדעתנו חינוך רגיל אינו מתאים לו והוא צריך סיבה לימודית הרבה יותר מאתגרת וגם מכילה ריגשית.
אודה להתייחסותכם
לצפיה ב-'הכיתה של המחוננים לא בהכרח מכילה רגשית'
הכיתה של המחוננים לא בהכרח מכילה רגשית
21/11/2018 | 14:18
198
ילד שרואה הכל שחור כשהוא רואה מבחן ומתחיל לבכות - עלול ליפול כפרי בשל בידיהם של מחוננים צינים וביקורתיים...

למה הוא נכנס לכזאת חרדה בשלב א? זה בסך הכל שלב מאד לא מלחיץ, עושים אותו בכיתה הרגילה, עם חבריו לכיתה. אני הייתי קודם כל מטפלת במצבו הכלכך רגיש, לפני להכניס אותו למקום מלחיץ

לצפיה ב-'ברור שיש סיכוי- אפילו מאד גבוה'
ברור שיש סיכוי- אפילו מאד גבוה
21/11/2018 | 15:20
185
חבל שכל כך נלחץ, קורה - במיוחד לילדים מאד הישגיים וודאי יכול לקרות לכל אחד.כדאי להסביר שלא מעיד כלום על היכולות שלו  . אם תחזרי לשירשורים לפני כמה חודשים שנגעו בנושא של האחוזים המאד גבוהים של ילדים שלא עברו את מבחן סאלד בכיתה ב וכן עברו בכיתה ו לקראת התכנית בחטיבה ובהתאמה אחוזים מאד גבוהים של ילדים שעברו בכיתה ב אל לא עברו בכיתה ו תראי שהוא לא לבד. כנראה יש ילדים שצריכים להבשיל ולהתבגר קצת כדי שיוכלו לבטא את עצמם במבחן מסוג זה. הוא רק בן 8 - הכל עדיין פתוח בפניו, חבל לתת למבחן אחד שנערך ביום אחד שאולי פשוט לא היה היום שלו כזה משקל כבד לגבי ההערכה העצמית שלו- אבל זה כבר התפקיד שלכם

לצפיה ב-'כמה דברים'
כמה דברים
21/11/2018 | 16:10
159
1. אבחון פרטי לא מאפשר קבלה לאף אחת מתוכניות המחוננים. לא יום שליפה ולא כיתת מחוננים.
2. אפשר לגשת לחלק השני של המבחן גם אם לא עוברים את החלק הראשון. כנס לאתר אגף המחוננים ותבדוק מה בדיוק צריך לעשות.
3. למרות שהוא יכול לגשת לחלק השני, כדאי לכם לחשוב האם כדאי שייגש. ילד שחווה כזו רמת חרדה בעת מבחן הסינון, שנערך בכיתתו, יחד עם כל חבריו, יחד עם המורה, במקום מוכר ובטוח עבורו, עלול לחוות רמת חרדה גבוהה עוד יותר בחלק השני של המבחן, שנערך במקום זר, עם ילדים לא מוכרים, עם בודקים זרים וקצת "קשוחים" (לפחות בכל הקשור להקפדה על זמנים. יש ילדים שזה מאוד מלחיץ אותם).
כדאי לבדוק למה הוא חווה רמת חרדה גבוהה עד כדי כך במבחן הסינון.
ומצטרפת לאמירה מעליי - לא כל מסגרת חינוכית שמתאימה למחוננים בהכרח מכילה רגשית. במקרה הספציפי שלנו, הצעיר מחונן ובחרנו עבורו להשאר בכיתתו הרגילה, בבית הספר הרגיל, דווקא בגלל המענה הרגשי שהוא מקבל שם.
לצפיה ב-'גישה לשלב ב''
גישה לשלב ב'
( לעמוד שלי בתפוז )
21/11/2018 | 21:51
172
גם אם נכשל בשלב א' הוא בהחלט יוכל לגשת לשלב ב'. במיוחד כשההסבר יהיה התקף חרדה ברמה המתוארת. יש לכך הליך רשמי ותתחילו עם האתר של מכון סאלד. בהמשך תיפנו לרפרנטית המחוזית למחוננים במשרד החינוך.
מכיוון שישנה אפשרות לעשות את שלב ב' גם בכיתה ד' יתכן שיהיה זה עדיף כשהוא יהיה בוגר יותר ואולי החרדה לא תתעורר. לכם חשוב שהוא יעבור את המבחנים, האם גם לו זה חשוב?

מנהל/ת הפורום

אודות:
יורה נחושתן, הנו הבעלים של "דעת יורה", מפעילת תוכנית לימודי ההעשרה לילדים בשכבות הגיל של כיתות ב' - ה', אם בהוראה יחידנית ואם בקבוצות קטנות ובכיתות גד
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

יורה נחושתן- מנהל פורום הורים למחוננים
מנהל פורום הורים למחוננים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו