לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום הורים למחוננים

ברוכים הבאים לפורום הורים למחוננים. 
הפורום הזה הוא בשבילכם.
כאן תוכלו להתייעץ, להעלות לבטים ושאלות הקשורות בילדים מחוננים, במבחני איתור מחוננים ובמיצוי הפוטנציאל הטמון בכל ילד באשר הוא. 
אשמח לענות על שאלותיכם.

זכרו: השמיים הם לא גבול, הם רק מדרגה. 
תהנו.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים למחוננים

ברוכים הבאים לפורום הורים למחוננים. 
הפורום הזה הוא בשבילכם.
כאן תוכלו להתייעץ, להעלות לבטים ושאלות הקשורות בילדים מחוננים, במבחני איתור מחוננים ובמיצוי הפוטנציאל הטמון בכל ילד באשר הוא. 
אשמח לענות על שאלותיכם.

זכרו: השמיים הם לא גבול, הם רק מדרגה. 
תהנו.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הודעה מהנהלת הפורום
 ברוכים הבאים לפורום הורים למחוננים. הנהלת הפורום הנכנסת רוצה להודות למנהלת הפורום היוצאת, ולאחל לה הצלחה.
 בהזדמנות זו, רק נזכיר כי הפרסום בפורום אסור ויש לשמור על כללי שיח נאות ולאפשר לכל אחד להשמיע את דעותיו.
המשך >>

לצפיה ב-'ושוב כשלון של מערכת החינוך והפעם, מבחני פיז"ה הבינ"ל.'
ושוב כשלון של מערכת החינוך והפעם, מבחני פיז"ה הבינ"ל.
( לעמוד שלי בתפוז )
06/12/2016 | 15:52
16
43
התבשרנו היום על המשך הכשלון המהדהד של מערכת החינוך בישראל כשהגיעו התוצאות של מבחני פיז"ה. מצ"ב קישור לכתבה העוסקת בנושא:
והכשלונות הנ"ל חוזרים על עצמם שוב ושוב ולא רואים את האור  שאמור להיות בקצה המנהרה.
לצפיה ב-'אם מסתכלים על דוברי העברית,'
אם מסתכלים על דוברי העברית,
07/12/2016 | 13:00
15
53
המצב לא רע (חוץ ממדעים באמת, שב דוברי העברית קצת מתחת לממוצע). את דוברי הערבית ישראל דופקת בתשתיות, בחינוך, ובכל דבר אחר - אז קצת קשה להתייחס ל"מצב החינוך" בישראל על סמך הנתונים האלה. אולי באמת כדאי להשקיע קצת יותר בדוברי הערבית...
לצפיה ב-'המצב רע ובלשון המעטה.'
המצב רע ובלשון המעטה.
( לעמוד שלי בתפוז )
07/12/2016 | 21:56
14
41
אם אנו בוחנים היכן היתה ישראל בשהנות ה- 60 וה-70 במבחנים הבינ"ל בכלל ובמתמטיקה בפרט, היינו כל הזמן במקומות הראשונים. ההדרדרות היא תוצאה של טעויות של שנים שנעשו בתמימות ולעיתים, בטיפשות. כל זוכי הנובל מישראל בשנים האחרונות הם תוצרי החינוך ורמת החינוך שהיתה בשנים הנ"ל. כשנעמוד מול שוקת שבורה בעוד כעשרים שנים, נוכל להזכר מה בדיוק קרה שהוביל אותנו למקומות הללו. הפערים בין המצטיינים לבין הרף התחתון אומרים את שלהם והפערים בין המצטיינים מישראל למצטיינים במקומות האחרים מציירים תמונה מאוד עגומה ובמיוחד, במתמטיקה. אם ניקח בחשבון שהדרישות המקצועיות ורמות הידע הנדרשות במהלך החיים בעולם המערבי נמצאות כל הזמן במצב של עלייה ואנו, במקרה הטוב דורכים במקום, העתיד מצטייר באופן מאוד לא נעים.
לצפיה ב-'פעם לא היה חוק חינוך חובה עד י"ב,'
פעם לא היה חוק חינוך חובה עד י"ב,
07/12/2016 | 22:14
13
31
ולכן יכול להיות שהממוצע לא היה על פני כולם. אני בכלל לא בטוחה שהפערים היום גדולים יותר, אם היו בוחנים אז את כולם. אולי כן בגלל ריבוי טבעי גבוה יחסית של האוכלוסיות החלשות (כמו דוברי עברית), אבל אני בכלל לא בטוחה שבשכבות החזקות חל שינוי משמעותי מבחינת הביצועים במבחנים שכאלה.
מבחינת רמת החינוך שהם מקבלים אולי כן (כלומר, עם מה יוצא ממערכת החינוך בוגר עם חמש יחידות מתמטיקה וחמש פיסיקה, למשל), אבל המבחנים האלה (פיז"ה וכו'). לאו דווקא בוחנים את מה שקורה ברמות הגבוהות יותר - אלה לא מבחנים המצטיינים אלא מבחנים משווים בינלאומיים.
לצפיה ב-'הכל יחסי'
הכל יחסי
( לעמוד שלי בתפוז )
08/12/2016 | 17:50
1
12
מה שמפריע לי במיוחד זו העובדה שהמבחנים הללו בודקים גם את רמת המצטיינים במדינה ביחס לעולם המערבי (כשלפחות בשלב זה הוא מהווה את המדד לקביעות בתחומים אלו) בכל הקשור לסיכויי הבוגרים להתמודד עם הדרישות המקצועיות והתרבותיות ההולכות ומתגברות. נקודה זו היא מבחינתי הנקודה הקריטית ביותר.
לצפיה ב-'אתה מדבר על שיעור המצטיינים?'
אתה מדבר על שיעור המצטיינים?
08/12/2016 | 18:04
16
גם זה עניין שנקבע לפי את מי בוחנים. אם בוחנים יותר אנשים שבעבר לא היו מגיעים לכיתה י', אז שיעור המצטיינים יורד, בלי שיחול כל שינוי במה שקורה בקרב המצטיינים.
לצפיה ב-'במבחנים עד כיתה ח - גם בעבר כולם למדו עד כיתה ח'
במבחנים עד כיתה ח - גם בעבר כולם למדו עד כיתה ח
09/12/2016 | 09:41
10
2
לצפיה ב-'אבל זה לא שרשור על המבחנים של כיתה ח'...'
אבל זה לא שרשור על המבחנים של כיתה ח'...
09/12/2016 | 09:43
9
6
אם הוא היה מדבר על שנות ה-60-70 בהקשר של המבחנים של כיתה ח', הייתי צריכה לבדוק מה ההבדל בין שני הזמנים. אבל הוא לא דיבר על זה, אז אני פטורה .
לצפיה ב-'האמת שלא כתבתם על סמך מה ההשוואה. '
האמת שלא כתבתם על סמך מה ההשוואה.
09/12/2016 | 09:46
8
7
בשנות השבעים לא השתתפנו במבחני השוואה בין לאומיים, עד כמה שידוע לי.

אבל הנקודה שלי היא  שאם נחושתן אומר שפעם היו פחות פערים ואת אומרת שאולי לא כי לא כולם למדו -
אז לפחות עד כיתה ח, כנראה הוא צודק. עד כיתה ח, כולם היו יותר משכילים ממה שהיום תלמידי כיתה ח הממוצעים.
אחרי כיתה ח - כנראה את צודקת. היו כאלה שזכו לחינוך מצויין, והיו כאלה שנשלחו לעבוד בשוק. 
לצפיה ב-'קודם כל, רוב הסיכויים שהם היו הרבה פחות משכילים.'
קודם כל, רוב הסיכויים שהם היו הרבה פחות משכילים.
09/12/2016 | 10:28
4
10
בלי קשר למערכת החינוך - פשוט הידע היום התקדם מאוד לעומת שנות ה-70 בנושאים כמו ביולוגיה, מחשבים וטכנולוגיה, וכו' - ומהפכת המידע אומרת שאין לי ספק שהם היו הרבה יותר בורים, גם מהילדים של היום. אולי אפילו המצטיינים של אז היו בורים בהרבה מהבינוניים ואפילו מחלק מהחלשים של היום. גם במתמטיקה אני לא בטוחה שלא לומדים היום יותר ממה שלמדו אז.

מה שנכון הוא שמבחינת מה שקורה בבית הספר, המצב אז היה הרבה יותר טוב. אולי זה כי באמת סיננו את מי שלא (ואז גם השאירו כיתה, העבירו בתי ספר, וכו' הרבה יותר מהיום, וכו') - אבל רמת המשמעת והאפשרות של מורים לנהל שיעור הייתה הרבה יותר גבוהה אז, נדמה לי. מבחינת התוכן הנלמד בבית הספר - אני לא יודעת. אני כן יודעת שחלו שינויים מסוימים בקוריקולום, אבל לא יודעת מה באמת ילד ממוצע בכיתה ח' יודע היום כ-ת-ו-צ-א-ה מהלימודים בבית הספר. לגבי זה שמחוץ לבית הספר הוא לומד הרבה יותר מאשר למדו בבית הספר, בזכות האינטרנט והטלוויזיה וכו' - אני בטוחה.
לצפיה ב-'לצערי, זה כנראה לא נכון. יש מידע, אבל מי מחפש אותו?'
לצערי, זה כנראה לא נכון. יש מידע, אבל מי מחפש אותו?
09/12/2016 | 11:35
3
10
המעט שמחפשים - מוצאים.

אבל הרוב?
הם כמעט לא קוראים ספרים.
בקושי מתמודדים עם טקסטים של יותר מעמוד.
כשאני הכנתי עבודות בבית ספר - קראנו עמודים באנציקלופדיה וסיכמנו. רוב התלמידים של היום - עושים העתק הדבק מויקיפדיה. מה נשאר מזה בראש? כמעט כלום. 

אנחנו בשעות הפנאי לפעמים קראנו ספרים. כולל ספרים שעל הדרך גם מלמדים היסטוריה או מדע. רוב הנוער של היום, (אוי אני חוטאת בלהישמע זקנה) - מבלים את רוב זמנם מול מסכים, ומה שיש על המסכים זה משחקים, תמונות, וסרטונים מצחיקים.

לא כולם. יש כאלה שמוצאים ברשת הרצאות מרתקות, שקוראים ספרים או מאמרים, שנהנים מכל שפע המידע. והם גם אלה שמוציאים את הציונים המעולים.

יש לך היום בני 17 שלומדים באוניברסיטה, הולכים לתחרויות דיבייט, מקימים מיזמים.
ויש לך בני 30 שבקושי יודעים לכתוב טוקבק בלי שגיאות כתיב.
וזה בדיוק הפער.

לצפיה ב-'אנציקלופדיה זה בדיחה.'
אנציקלופדיה זה בדיחה.
09/12/2016 | 11:49
2
10
קשה בכלל להאמין היום שהיה משהו כזה. הרי יש שם פסיק מהידע, וזה מתיישן תוך רגע.
אני זוכרת איך זה היה לפני האינטרנט. חיינו בבורות משוועת. אני זוכרת את עצמי רוצה לדעת את התשובה לשאלה - ופשוט לא הייתה לי אפשרות למצוא את המידע. היום אני מוצאת אותה תוך דקה, אם היא קיימת. זה פער בלתי נתפס - ואני לא חושבת שיש מישהו היום שמעולם לא השתמש בגוגל כדי לברר משהו, כולל הבורים שאת מדברת עליהם שכותבים טוקבקים עם שגיאות כתיב. שגיאות כתיב זה דבר שמתבקש בעידן ההקלדה עם תיקון האיות - זה לא אומר שהם בורים. ונראה לי שכל אחד מהם יודע על דנ"א וגנטיקה יותר ממה שכל מצטיין ידע בשנות ה-70. גם אם הם לא מבלים את כל ימיהם בקריאת ספרים, כולם נהנים ממהפכת המידע, בין אם כי הם קוראים בעצמם ובין אם כי מישהו שקרא מוסר להם את המידע (בתכנית טלוויזיה, בשיחה שגרתית, וכו'). וגם משחקי וידאו מפתחים מאוד את המוח, גם אם הם לא מעשירים ישירות את הידע בהיסטוריה או במדע.

אני שונאת תחרויות דיבייט, אגב. אם יש משהו שנראה לי מעצבן זה לחייב מישהו לטעון בעד משהו שנראה לו לא נכון. אין לי בעייה עם היכולת לחשוב לבד על הטיעונים הנגדיים כדי להפריך אותם, אבל להצטרך לייצג משהו שאתה לא מאמין בו - נראה לי נורא. לא פלא שעורכי דין הם כל כך שקרנים - זה הופך לטבע שני עבורם להגיד משהו שהם לא מאמינים בנכונותו.
לצפיה ב-'אני חושבת שאולי את לא מכירה הרבה בני נוער'
אני חושבת שאולי את לא מכירה הרבה בני נוער
09/12/2016 | 14:19
1
6
״כולם יודעים על דנ״א וגנטיקה יותר ממה שידעו המצטיינים בשנות ה70״ ? 

נכון, אם הם היו מחפשים - הם היו מוצאים. אבל הם לא מחפשים את זה

גוגל מפרסמים מה היו החיפושים הנפוצים ביותר בכל שנה.
בדקתי.
יש שם ״איך קוראים לבת של נינט״, ״החתונה של בר רפאלי״, ״מועדון אלנבי 40״.
אין שם ״גנטיקה״.
לצפיה ב-'גנטיקה הם לא צריכים לחפש כי הם כבר יודעים '
גנטיקה הם לא צריכים לחפש כי הם כבר יודעים
09/12/2016 | 14:26
7
לגבי היכרות מוגבלת עם בני נוער מעל גיל 12 בימינו - אני לא יכולה להכחיש.
לצפיה ב-'אגב, הטיעון עם זוכי פרס-נובל'
אגב, הטיעון עם זוכי פרס-נובל
09/12/2016 | 10:42
2
20
הוא טיפשי בעיניי (זו לא ביקורת על נחושתן כי זה הפך כבר לטיעון כללי גנרי שכזה). אני זוכרת איך לפני שזכינו בפרסי נובל למדע נתנו כל מיני הסברים ללמה היהודים בישראל לא זוכים בפרסי נובל, בניגוד ליהודי העולם, וכו'. וברגע שכן זכינו - פתאום החינוך נהדר וזה תוצאה של החינוך, וכו'. בשני המקרים זה נראה לי קשקוש, והאנשים הספורים שזכו לא אומרים דבר לא לצד זה ולא לצד זה.
אבל מה שכן, קראת את הכתבה הטיפשית הזאת? http://travel.walla.co.il/item/3020305 ;אם זה נכון, זה באמת מקור לגאווה. 
ובאופן כללי, ישראל כן מובילה במדע ובטכנולוגיה, ולא באמת נראה לי שיש סיבה לחשוש בפן הזה. המצטיינים עדיין מצטיינים - ואם יש למי לדאוג, זה דווקא לחלשים (וקודם כל, באמת, לדאוג שלכולם תהיה גישה למחשב ולאינטרנט...).
לצפיה ב-'לכולם, בגדול, יש גישה לאינטרנט. אבל מה הם עושים שם?'
לכולם, בגדול, יש גישה לאינטרנט. אבל מה הם עושים שם?
09/12/2016 | 11:39
1
10
אל תדאגי, רוב אלה שנכשלו במבחן - הם על האינטרנט כל היום.
שולחים סלפי ורואים סרטונים נורא מצחיקים ביו טיוב.

גם כשהם יושבים בכיתה הם באינטרנט, אגב.

לצפיה ב-'לצערי זה לא נכון.'
לצערי זה לא נכון.
09/12/2016 | 11:51
10
לא לכולם יש גישה לאינטרנט.
ואגב, סרטונים ביו-טיוב זה מצוין - כך בת ה-3 שלי למדה אנגלית. לרכוש אנגלית זה כבר משהו שפעם היה יתרון של השכבות החזקות והיום נגיש לכולם - ועוד פתח לרכישת המון ידע נוסף.
לצפיה ב-'הדלגה לכיתה א' של ילדה שנולדה באפריל'
הדלגה לכיתה א' של ילדה שנולדה באפריל
07/12/2016 | 14:32
54
שלום,
האם מישהו נתקל / הצליח לעבור את הבירוקרטיה הנדרשת במקרה שרוצים להדליג לכיתה א' ילדה שנולדה באפריל בשנתון שאחרי (כלומר, תהיה בת 5 ו- 5 חודשים בתחילת כיתה א')?
לפי חוזר מנכ"ל ניתן להדליג רק ילדים שנולדו עד סוף מרץ, ומתברר שהיא נולדה כמה שבועות מאוחר מדי. הבנתי שיש דרכים להתגבר על זה, רק שלא הצלחתי עדיין לקבל תשובה מהשפ"ח במה זה כרוך מבחינתנו ובעיקר מבחינת הילדה. אשמח לשמוע אם מישהו עבר את התהליך ויודע במה מדובר
לצפיה ב-'מחפשת פסיכולוג טוב לנער מחונן, בר"ג-ת"א'
מחפשת פסיכולוג טוב לנער מחונן, בר"ג-ת"א
03/12/2016 | 10:45
52
אם מישהי/ו מכיר/ה - אשמח להמלצות }{
הנושא: בעיות רגשיות וחרדה חברתית.

תודה!!
לצפיה ב-'מישהו שמע על תיכון יאסא בירושלים? ממליץ להכנס לאתר שלהם.'
מישהו שמע על תיכון יאסא בירושלים? ממליץ להכנס לאתר שלהם.
( לעמוד שלי בתפוז )
02/12/2016 | 15:26
2
71
בהחלט מפתיע בנוף שלנו. לפניכם הקישור לאתר בית הספר:
לצפיה ב-'כן'
כן
07/12/2016 | 20:36
1
20
למדתי שם לפני +20 שנה...
בזמנו היה בית ספר מדהים. אין לי מושג מה קורה איתו היום.
לצפיה ב-'לפי כל מה שמופיע באתר שלהם זה נראה שונה לחלוטין מהנוף שלנו'
לפי כל מה שמופיע באתר שלהם זה נראה שונה לחלוטין מהנוף שלנו
( לעמוד שלי בתפוז )
07/12/2016 | 21:58
26
בתחום החינוך.
לצפיה ב-'כשלון ישראלי במבחני "TIMSS"'
כשלון ישראלי במבחני "TIMSS"
( לעמוד שלי בתפוז )
29/11/2016 | 13:08
13
101
מידי ארבע שנים מתקיים מבחן השוואתי בינ"ל בתחומי מתמטיקה ומדעים וישראל לוקחת בהם חלק. בשנת 2011 רשמו תלמידי ישראל הישג מרשים כשעלו מהמקום ה- 24 למקום ה- 7. ואילו ב- 2015 חלה ירידה למקום ה- 16 כשמשרד החינוך מסביר זאת בהסברים שונים ואולי גם מעט, משונים.
השורה התחתונה אומרת שכל המערכת חייבת להתאמץ יותר כדי להביא את ישראל למקומות בהם היתה בשנות ה- 60 וה- 70 של המאה הקודמת, כשאז היתה ישראל באופן רציף במקומות הגבוהים ביותר.
לצפיה ב-'כשאין מורים, אין סיכוי להישגים....'
כשאין מורים, אין סיכוי להישגים....
29/11/2016 | 17:29
12
69
יש מחסור מדהים במורים. בעיקר פיסיקה ומחשבים.

לצפיה ב-'מדובר בכיתה ח'. אני לא בטוחה'
מדובר בכיתה ח'. אני לא בטוחה
29/11/2016 | 18:35
10
79
שיש שם שאלות בפיסיקה או במחשבים.
לצפיה ב-'בכיתות ח' כיום יש פיזיקה ומחשבים'
בכיתות ח' כיום יש פיזיקה ומחשבים
( לעמוד שלי בתפוז )
29/11/2016 | 20:48
9
60
בודאי כשמדובר בכיתות אקדמיות, מופת, מחוננים ומדעיות. אם את מתכוונת למבחן עצמו, הרי שהוא מתבסס על מתמטיקה וגם מדעים הכוללים פיזיקה.
לצפיה ב-'אכן, אני מדברת על המבחן.'
אכן, אני מדברת על המבחן.
29/11/2016 | 20:53
8
57
ואני יודעת שהוא על מתמטיקה ומדעים - אבל זה לא אומר שמדובר בפיסיקה. אשמח לשמוע אילו שאלות בפיסיקה היו במבחן, לפי ידיעתך.
לצפיה ב-'בט׳ אני יודעת שיש שאלות בפיסיקה'
בט׳ אני יודעת שיש שאלות בפיסיקה
30/11/2016 | 08:26
1
55
לא יודעת מה יש במבחן של ח׳

אבל בכל אופן דיברתי באופן כללי על כך שההישגים במדעים יורדים, ושאין סיכוי שיעלו.
לא על המבחן המסויים הזה
לצפיה ב-'אה, על כך שההישגים במדעים יורדים'
אה, על כך שההישגים במדעים יורדים
30/11/2016 | 08:45
48
לא חלקתי. לא יודעת אם אין סיכוי שיעלו גם בלי מורים טובים - גם ספרים טובים יכולים לשנות את המצב.
לצפיה ב-'לגבי המבחנים הבינ"ל? אייני יודע. על איזה מדעים מדובר לדעתך?'
לגבי המבחנים הבינ"ל? אייני יודע. על איזה מדעים מדובר לדעתך?
( לעמוד שלי בתפוז )
30/11/2016 | 19:24
5
24
לצפיה ב-'זה לא עניין של דעה.'
זה לא עניין של דעה.
30/11/2016 | 19:48
4
38
יש הרבה דברים שהם יכלו לשאול עליהם, גיאוגרפיה, ביולוגיה, כל מיני - השאלה מה באמת שואלים, לא מה יכולים לשאול. יכולים לשאול כל דבר.
לצפיה ב-'עדיין אייני רואה את הייחודיות בפיזיקה ביחס למקצועות אחרים.'
עדיין אייני רואה את הייחודיות בפיזיקה ביחס למקצועות אחרים.
( לעמוד שלי בתפוז )
01/12/2016 | 21:17
3
26
למיטב ידיעתי מתקיימת למידת פיזיקה בכיתות ח' ובודאי בכיתות מופת, אקדמיות ומחוננים.
לצפיה ב-'אביבקיץ דיברה על פיסיקה, אז'
אביבקיץ דיברה על פיסיקה, אז
01/12/2016 | 21:55
27
אני תהיתי אם בכלל שואלים על פיסיקה בכיתה ח' במבחן הנ"ל (כי ההשוואה הייתה בין כיתות ח'), זה הכל. אם אין שאלות על פיסיקה אז הידע שיש או אין לילדי ישראל בכיתה ח' בפיסיקה לא קשור לתוצאות של המבחן הנדון.
לצפיה ב-'ממה שראיתי, יש מחסור במורים לפיסיקה'
ממה שראיתי, יש מחסור במורים לפיסיקה
02/12/2016 | 08:49
1
25
אני הכרתי מקרוב שני בתי ספר שבהם כיתות מצטיינים/מופת לא למדו פיסיקה בשנה אחת (בתי ספר שונים, שנים שונות) כי לא היו מורים. בעצם, באחד מבתי הספר אולי זה נמשך יותר משנה... הקשר שלי עם אותו בית ספר נגמר אחרי אותה שנה.

לא יודעת למה אין מחסור במורים למדעים. אבל עוד לא שמעתי על זה שהתבטלו שיעורי מדעים כי לא היה מורה.

לצפיה ב-'הבעייה קיימת-חוסר אנשי הוראה איכותיים'
הבעייה קיימת-חוסר אנשי הוראה איכותיים
( לעמוד שלי בתפוז )
02/12/2016 | 15:23
25
אין ספק שקיימת בעייה במערכת כאשר בלא מעט בתי ספר ישנו חוסר של מורים איכותיים ואפילו שאינם איכותיים, חוסר של מורים במקצועות משמעותיים בארץ כגון, מתמטיקה, פיזיקה, מדעי המחשב וכו'. כשמדובר על מורים איכותיים הבעיה מחמירה מפני שמורה איכותי/ת, קשה לאתר מפני שתהליך השחיקה הוא רב והתגמול אינו מספק כשמשום מה יש להרבה מאוד אנשים ובודאי למערכות הפורמליות את התפיסה, שהגמול העיקרי שחייב להיות לאנשי הוראה זה הסיפוק שבהוראה ובחינוך, שכר? יוק, מרכיב חסר משמעות. 
במקרה שמעתי בימים האחרונים על שבבית ספר תיכון - בישוב דרומי כל שהוא - הנחשב למוסד חינוכי טוב, אין מורה למתמטיקה לחט' ביניים (לכיתת מופת באותו מוסד) ולכן, הם אינם לומדים מתמטיקה כפי שהיו אמורים ללמוד ונוצר פיגור בתהליך הלמידה. אותו בית ספר מנסה למצוא מורה לנושא זה וברמה הנדרשת, לצער כולם אין אחד שכזה. וזהו רק מקרה אחד מתוך רשימת מקרים דומים, רשימה גדולה מאוד.
לצפיה ב-'נכון, אבל. . . זה לא רק המורים, זו גם השיטה והמיקוד'
נכון, אבל. . . זה לא רק המורים, זו גם השיטה והמיקוד
( לעמוד שלי בתפוז )
29/11/2016 | 20:49
30
לצפיה ב-'ניתן להירשם למבחני מחוננים לכיתות ו ומעלה באתר קרני'
ניתן להירשם למבחני מחוננים לכיתות ו ומעלה באתר קרני
01/12/2016 | 11:20
1
72
לצפיה ב-'כבר לא...'
כבר לא...
07/12/2016 | 15:15
23
מישהו הצליח להרשם דרך הטופס? נראה שהם הורידו אותו מאז.
לצפיה ב-'תוכנה ללימוד עצמי למתחילים- אנגלית- יש המלצה?'
תוכנה ללימוד עצמי למתחילים- אנגלית- יש המלצה?
21/11/2016 | 09:44
2
101
שלום חברים,
תודה רבה על ההתייחסויות לשאלתי הקודמת בנושא מחוננים ורכישת השפה האנגלית, בנוגע לבתי בכתה ג'...קראתי הכל בעיון...
אשמח לדעת אם מישהו התנסה ויכול להמליץ על אתר/תוכנה  ספציפית איכותית ומוצלחת, שמלמדת את הילדים אנגלית ממש מבראשית ובנויה בשלבים מובנים (כולל הקניית הABC  וראשית קריאה, הקניית אוצר מילים, תרגולים, שירים,  וכד').
חשוב לי מלבד רכישת השפה, שהילדה תעשה את זה בחדווה ומרצונה.
אני מניחה שיש המון אתרים ותוכנות כאלה, אשמח להתכוונן על משהו ספציפי שחוויתם והרגשתם שהילד התחבר אליו וגם התקדם יפה.
אפשרי גם אתר/תוכנה בתשלום כמובן, העיקר שיהיה דידקטי מובנה בשלבים,מגוון, מעשיר ומהנה.

תודה רבה

לצפיה ב-'אתר'
אתר
23/11/2016 | 20:00
97
האתר בשם starfall ממש נחמד
לצפיה ב-'המלצה שלי מנסיון בנוסף לאתרים שונים '
המלצה שלי מנסיון בנוסף לאתרים שונים
01/12/2016 | 15:19
52
להזמין ספרונים של DK Readers (למשל דרך book depository) יש אותם ברמות החל מממש מתחילים והם בנושאים מגניבים כמו star wars, lego friends ועוד. היתה הצלחה עצומה אצלינו גם מבחינת הכיף של הלימוד וגם בהתקדמות
לצפיה ב-'מבחני מחוננים כיתה ו'
מבחני מחוננים כיתה ו
21/11/2016 | 08:46
12
137
אני רואה שהפורום מתרכז בעיקר במבחני כיתה ב.
מה ידוע על מבחני כיתה ו?
הם נערכים כמו אלה של כיתה ב- לכולם? או רק למי שנרשם/ מבקש?
האם המבחנים הללו דומים מבחינת שיטה - בודקים רמה כללית או שהם נחלקים למגמות ומי שלמשל היא עילוי באומנות ותלמידה טובה מאוד אך בהחלט לא עילוי בחשבון - תוכל להיות מוגדרת כמחוננת/ מצטיינת בתחום ספציפי?
תודה!
לצפיה ב-'הם מיועדים למי שמחפש ומוצא מידע לגביהם '
הם מיועדים למי שמחפש ומוצא מידע לגביהם
21/11/2016 | 13:30
11
127
המבחנים נערכים בבתי נספר בהם יש כיתות מחוננים. לכל בי"ס יש תאריכים משלו, ונרשמים דרך ביה"ס, או דרך אתר קרני, אם קבלתם הוראות כאלה מבית הספר.
כלומר - שלב ראשון הוא לבדוק מהם בתי הספר הרלוונטיים וליצור קשר עימם.
המבחן די דומה למבחן של כיתה ב' מבחינת ההרכב שלו - שפה (הבנת הנקרא, פירושי מלים, השלמות משפטים), חשבון (סדרות, תרגילים, בעיות מילוליות) צורות (השלמה, התאמה, יחס בין).
המבחן עולה 200 שקלים.
התלמידים נבחנים בבית הספר. הקבלה מותנית במספר המקומות הפנויים. כלומר - אם יש כיתה אחת, ל- 26 ילדים, אז 26 ילדים עם הציונים הגבוהים יתקבלו.
לצפיה ב-'אז הבחינה היא פר בית ספר?'
אז הבחינה היא פר בית ספר?
21/11/2016 | 15:09
10
82
ואם באיזור מגורינו הנכשל אין בכלל כיתות מחוננים?
אני צריכה להתביית על בית ספר שאני מוכנה להסיע אליו ולשכנע אותם לתת לה להבחן במסגרתו?
ידוע לך מתי בערך מתקיימים המבחנים?
תודה!
לצפיה ב-'מבחני איתור מחוננים לחטיבה'
מבחני איתור מחוננים לחטיבה
( לעמוד שלי בתפוז )
21/11/2016 | 16:17
8
113
להבדיל ממרכזי מחוננים המקיימים "ימי שליפה" הלימודים למחוננים בחטיבה חייבים איזו שהיא מסגרת קבועה הפועלת שישה ימים בשבוע כלומר, בית ספר לכל דבר שמאפשר קיומה של כיתת מחוננים אחת (בדרך כלל) בכל שיכבה. ואכן, במידה ואין באזורכם בית ספר שמפעיל כיתת מחוננים, יש לכם בעיה שאינה פשוטה. אני ממליץ לפנות לרפרנטית המחוזית במשרד החינוך באזורכם ולבדוק אצלה ואיתה את האפשרויות.
לגבי המבחן. המבחן התקיים עד עתה דרך מכון קרני (מתרוצצות שמועות על החלפת המפעיל) והתקיים בדרך כלל, באמצע דצמבר ומתקיים במבנה של בית הספר ששם ילמד התלמיד בשעות אחה"צ (מחוננים בימי שליפה עושים את המבחן בשעות הבוקר במרכזי המחוננים ומעבר ליתרון זה של שעות המבחן הם נהנים מעשיית המבחן במסגרת מוכרת עם חבריהם למרכז). המבחן מזכיר במבנהו את הפורמט שהיה לפסיכומטרי בשנות ה- 80 עד תחילת שנות ה- 90 והוא כולל חומר בלוגיקה שפתית, לוגיקה צורנית ולוגיקה מתמטית. בהצלחה
לצפיה ב-'תודה לשניכם! ומהי כיתת מופת? הבנתי שמדובר ב״שקר כלשהו״'
תודה לשניכם! ומהי כיתת מופת? הבנתי שמדובר ב״שקר כלשהו״
21/11/2016 | 19:35
4
104
- אני טועה?
האם יש דרך לברר אם כיתה מסויימת בבית ספר מסויים היא אכן כיתה עם ערך מוסף או סתם כותרת ריקה מתוכן?
לצפיה ב-'רק בדיקה משמעותית'
רק בדיקה משמעותית
( לעמוד שלי בתפוז )
21/11/2016 | 22:17
92
חושב לזכור שמטרת בתי הספר בסופו של דבר, זה להעלות את אחוזי הצלחת הבגרויות. זה בא לעיתים לידי ביטוי כשגם בכיתות מחוננים לא תמיד הצוות הוא איכותי ומתאים להוראת מחוננים. בית הספר מפנה לכיתות אלו את המורים הטובים - עד כמה שאפשר - וגם זאת, בהתאם לאילוצי המערכת. כך שכל בית ספר, לגופו. ישנם כאלו המשקיעים יותר (וזו גם שאלת משאבים) וישנם כאלו המשקיעים פחות (כשלא תמיד הצוות עצמו והנהלת בית הספר מודעים לצרכים ולאפשרויות הקיימות). בסופו של דבר, כדאי לברר מי הם המורים המלמדים בכיתות השונות (מופת, מחוננים, אקדמיות, מדעיות וכו') ומהי רמת שביעות הרצון של התלמידים (גם בוגרים) וההורים מבית הספר ומכל המתרחש בו.
בהצלחה
לצפיה ב-'כיתת מופת היא לא לגמרי שקר'
כיתת מופת היא לא לגמרי שקר
22/11/2016 | 08:43
2
102
א. יש שם סינון. ובחטיבת הביניים, עצם העובדה שיש סינון זה כבר משהו. זה אומר שכל התלמידים הם תלמידים טובים. ומה שלא פחות חשוב - הרבה פחות בעיות התנהגות

ב. לומדים קצת יותר, יש יותר שעות בשבוע, יש קצת מקצועות שלאחרים אין, יש מעט יותר העשרה

אבל מה? מהנסיון הקטן שלי, זה פחות טוב מהמחוננים. הכיתה גדולה מאד. המורים לא עברו הכשרה מיוחדת (מורים של מחוננים עוברים הכשרה ייעודית). אצל חלק מהמורים יש למידה מגוונת ומעניינת, אבל אצל חלק - לא.

וגם - מכוונים למדעים. אצל המחוננים, יש הכרה בכך שכדאי להעשיר את הילדים בתחומים רבים. במופת - רוב ההעשרה היא בתחומים של מתמטיקה פיסיקה ושות׳. ילד מאד נבון אבל לא אוהב מדעים - לדעתי לא ייהנה שם.

לסיכום - פחות טוב ממחוננים, יותר טוב מכיתה רגילה.
לצפיה ב-'בעקרון, מסכים עם הדברים אבל רק תיקון קטן'
בעקרון, מסכים עם הדברים אבל רק תיקון קטן
( לעמוד שלי בתפוז )
22/11/2016 | 11:03
1
100
מורים שאמורים ללמד בכיתות מחוננים חייבים לעבור הכשרה בת 240 שעות במשך שנתיים באחד המוסדות האקדמים. אולם, בבתי ספר תיכוניים לא תמיד מקפידים שהמורים אכן יעברו את ההכשרה - למרות שחוזר מנכ"ל מחייב זאת כבר מספר שנים- וזאת מכיוון שבדרך כלל מדובר על מורים מבית הספר ששייכים לצוות ההוראה הרגיל ושמלמדים גם בכיתות אחרות. מורים שהם מומחים למחוננים - עם או בלי ההכשרה - הם מועטים ובדרך כלל, אינם שייכים למשרד החינוך ועובדים במרכזי שליפה.
לצפיה ב-'כנראה אתה צודק, לנו היה מזל'
כנראה אתה צודק, לנו היה מזל
22/11/2016 | 13:49
70
אתה מכיר הרבה יותר מסגרות ממני, אז כנראה זה נכון שסטטיסטית לא כולם מקפידים.
לצפיה ב-'המבחנים שנה שעברה נערכו בחטיבות הייעודיות '
המבחנים שנה שעברה נערכו בחטיבות הייעודיות
21/11/2016 | 20:17
2
86
לא במרכזי השליפה.

לצפיה ב-'במרכז מרו"ם באשדוד הבחינות נערכו במרכז עצמו ובשעות הבוקר!'
במרכז מרו"ם באשדוד הבחינות נערכו במרכז עצמו ובשעות הבוקר!
( לעמוד שלי בתפוז )
21/11/2016 | 22:10
1
31
לצפיה ב-'אני רק אומרת שזה לא תמיד ככה, '
אני רק אומרת שזה לא תמיד ככה,
22/11/2016 | 08:34
69
בקרית אונו ובכפר הירוק הבחינות נערכו בחטיבות.
לצפיה ב-'אצלנו בבית הספר בכלל לא מקבלים לכיתת המחוננים'
אצלנו בבית הספר בכלל לא מקבלים לכיתת המחוננים
22/11/2016 | 10:30
118
תלמידים שלא גרים בעיר שלנו (פתח תקווה). הכיתות בדרך כלל מלאות עד אפס מקום מתלמידי העיר (ויש שכבות שאפילו נאלצו לפתוח כיתה שנייה).
אז גם אם היית מוכנה להסיע לא היו מקבלים אותה אם אינכם גרים בעיר.
זה היה אחד מהשיקולים המרכזיים שלנו כשהחלטנו לעבור דירה - להישאר בעיר כדי שהילדים שלנו יוכלו להמשיך ללמוד בכיתות המחוננים.

לצפיה ב-'מכון iqute'
מכון iqute
21/11/2016 | 11:40
139
קורס הכנה שלב ב

האם מישהו שמע, מכיר את המכון?

לצפיה ב-'mehunan.co.il'
mehunan.co.il
20/11/2016 | 12:47
3
154
לגבי mehunan.co.il. מי הם בדיוק? מי עומד מאחורי האתר הזה? איזה נסיון יש לו? לא מצליחה אפילו למצוא שם טלפון.
מה בדיוק מסמיך אותם לקבוע אם הילד שלי מחונן או לא, באמצעות שאלון ממוחשב. 

לצפיה ב-'ישנם מספיק גופים מוסמכים לקביעות מסוג זה. '
ישנם מספיק גופים מוסמכים לקביעות מסוג זה.
( לעמוד שלי בתפוז )
20/11/2016 | 14:03
126
דרך האינטרנט אפשר להגיע לגופים רבים המוסמכים לבצע בדיקות וקביעות בנושא ובודאי, שלא דרך שאלון ממוחשב אלא במפגש עם איש מקצוע מוסמך. חבל להסתמך על קביעות שכאלו בעזרת שאלון ממוחשב, זה נשמע מאוד לא רציני. 
לצפיה ב-'אתר מיחונן – מידע חשוב והבהרות'
אתר מיחונן – מידע חשוב והבהרות
25/11/2016 | 11:57
1
98

אני נכנסת לראשונה לפורום בעקבות כך שהאירו את תשומת ליבי אודות בלבול וחוסר בהירות שנוצר בנוגע לאתר מיחונן, ולכן החלטתי (בתיאום עם מנהל הפורום) לכתוב כאן על מנת להבהיר ולנסות לעשות סדר בבלאגן:

אתר מיחונן www.mihonan.co.il  הוא אתר המציע מבחן סימולציה המדמה את מבחן המחוננים מתוך מטרה לתת להורים אינדיקציה/ניבוי לגבי מה הסיכוי של ילדם לעבור את מבחן המחוננים האמיתי.

איך אנו עושים זאת?     יש לנו מבחני סימולציה שהרצנו במשך כמה שנים על אלפי ילדים (לפני שלב א' ולפני שלב ב') מתוך מטרה ליצור בסיס נתונים גדול (ביג דאטא).
כשילד נבחן אצלנו באתר, אנו יודעים לומר, על סמך התוצאות שהשיג הילד במבחן (ועל סמך בסיס הנתונים שלנו) באיזה אחוזון נמצא הילד לעומת ילדים אחרים בשכבה. כך אנו יודעים לתת לנבא בעצם מה הסיכוי שלו לעבור את מבחן המחוננים האמיתי.

היות ואיתור המחוננים הוא יחסי, כלומר רק 2.5% מהילדים מאותרים כמחוננים (ועוד 5% כמצטיינים) רק מיקום יחסי של הילד יכול לתת אינדיקציה על סיכויי ההצלחה שלו במבחן האמת.

אין לאתר מיחונן כל קשר לאתר אחר הנקרא מחונן.קום ובו מציעים להזין באופן ידני ציון שהשיג ילד בבחינה מודפסת שנעשתה במטרה לקבל ניבוי. היות ותהליך איתור המחוננים הוא יחסי בלבד, מבחינתנו, אין לציון האבסולוטי שהשיג ילד במבחן כל משמעות, אלא רק לציון היחסי. לצורך זה חייבים בסיס נתונים גדול.

אין לנו גם כל קשר לאתר mehunan.co.il  שלדעתי כלל אינו באויר.

אנו לא באים להשמיץ או לדבר נגד אף אתר אלא רק לעשות סדר בבלבול שנוצר בין האתרים.

בנוסף, אתר מיחונן לא מציע הכנה למבחן, ערכות הכנה או לומדות אלא רק אינדיקציה ראשונית במטרה לתת להורים את האפשרות לקבל החלטה מושכלת כיצד לפעול.
ניתן  לפנות אלינו לקבלת מידע נוסף באתר :  www.mihonan.co.il

מצורף לינק לראיון האחרון שנתתי בתוכנית הבוקר בשבוע שעבר אודות ההכנה, קורסי ההכנה ואתר מיחונן:
 https://www.youtube.com/watch?v=Btb1-M90lkU&t=1s

תודה על ההזדמנות להבהיר. הכוונה היא לנצל את הפלטפורמה למטרות פרסומיות אלא רק לנסות לעשות סדר בבלבול שנוצר.
סופ"ש נעים.
לצפיה ב-'מהו הנתונים שלכם שעל סמםך זה אתם קובעים באיזה אחוזון הילד?'
מהו הנתונים שלכם שעל סמםך זה אתם קובעים באיזה אחוזון הילד?
26/11/2016 | 19:27
28
לצפיה ב-'מחוננות והפרעת קשב'
מחוננות והפרעת קשב
19/11/2016 | 22:36
3
150
שלום רב,
אשמח לשמוע חוות דעתכם:
בני לומד בכיתת מחוננים (כיתה ג'), אשר אליה עבר מבית ספר אחר.
יש בכיתה סה"כ 18 תלמידים. 2-3 מהם סובלים מהפרעות קשב קשות. מטיילים בכיתה בזמן השעור, מרעישים בכוונה ומפריעים לאחרים, מטפסים על השולחנות בזמן השעור, ועוד כהנה וכהנה דוגמאות.
המורים מנסים להתמודד באמצעות הענשה קולקטיבית - אם הילד מפריע כל הכיתה תסבול. וכך מבטלים לכיתה פעילויות העשרה והילדים מאוכזבים.
אציין כי בית הספר ערך ראיונות קבלה לכיתה, במטרה המוצהרת לסנן ילדים עם בעיות התנהגות, וכיום ברור שהראיונות לא השיגו את מטרתם. 
מאד מעציב אותי ששלפתי את בני מבית ספר שהיה לו סה"כ טוב שם מבחינה חברתית, והעברתי אותו לכיתה שאמורה לספק לו סביבה לימודית מעשירה ותומכת, רק שהמצב היום הוא הפוך מזה.
מה ניתן לעשות? כמובן שפנינו למחנכת, ליועצת וגם למנהלת. הם קיימו שיחות בכיתה, אך אין כל שיפור. 
אשמח לעצות ורעיונות. תודה!

לצפיה ב-'מאד מצער. ו״שיחות בכיתה״ לא מביאות שום שיפור.'
מאד מצער. ו״שיחות בכיתה״ לא מביאות שום שיפור.
20/11/2016 | 10:23
1
109
עוד לא קרה שבעייות התנהגות של ילדים נפתרו בגלל שהיועצת עשתה שיחה לכיתה... בעיה של ילד נפתרת כשעובדים עם הילד. לא כשנואמים לכלל הילדים...

ההשערה שלי לגבי מה שקורה:

אין מספיק רישום לכיתת מחוננים. אם הם יוציאו מהכיתה את הילדים המפריעים, מספר הילדים בכיתה יהיה נתחת לרף וייאלצו לסגור את כיתת המחוננים.

לדעתי, הצעד הנכון הוא שכמה הורים יגיעו למחנכת/מנהלת ויאמרו ״לא בשביל זה הגענו לכאן. אם המצב לא ישתפר - הילד שלי בשנה הבאה עובר לבית ספר אחר, טוב יותר״. ואז המנהלת תבין שבכל מקרה הכיתה תקטן, וזו החלטה שלה איך הכיתה תקטן. תאבד שלושה מפריעים, או עשרה תלמידים טובים.
לצפיה ב-'"עוד לא קרה שבעיות התנהגות של ילדים'
"עוד לא קרה שבעיות התנהגות של ילדים
24/11/2016 | 09:53
57
נפתרו בגלל שהיועצת עשתה שיחה לכיתה...". אשכרה. לא ברור מה מלמדים שם את היועצות האלה ולמה הן חושבות שזה מה שצריך לעשות...
לצפיה ב-'אולי כדאי לפנות לפיקוח או לרפרנטית המחוזית?'
אולי כדאי לפנות לפיקוח או לרפרנטית המחוזית?
( לעמוד שלי בתפוז )
20/11/2016 | 13:59
36
לצפיה ב-'מחוננים ואנגלית- תוהה '
מחוננים ואנגלית- תוהה
16/11/2016 | 13:52
14
167
שלום לכולם,
החמודה שלנו בכתה ג' אותרה כמחוננת ונמצאת ביום שליפה שבועי ממנו מאד נהנית. אני מרגישה שזה ממש "אויר לנשימה" בשבילה (קצת מבחינה אינטלקטואלית ובעיקר מבחינה חברתית).
בביה"ס הלימודים כצפוי הולכים בקלות ללא קושי מיוחד.
קצת חריג זה לימודי אנגלית שהחלו השנה.
הילדה כמובן מבינה ומצליחה להתקדם בקצב של הכיתה (למרות שמחסירה את שיעורי האנגלית שמתקיימים בביהס בהיותה ביום השליפה).
אבל, אני מזהה  שבשונה מתחומים אחרים, באנגלית אין לה את היתרון היחסי שהיא אולי התרגלה לו. היא תופסת את האותיות ומבינה את הדרך לחברן למילה,
אך כל התהליך של למידת מילים חדשות אינו מסקרן אותה והיא מרגישה שצריכה להתאמץ כדי לזכור ולא ממש נהנית מזה (תחושה של עבודה סיזיפית).
שורה תחתונה, הילדה שבתחומים אחרים סקרנית בלתי נלאית ומלאת עוז ועזוז,
דווקא באנגלית פחות נלהבת.
אשמח לשמוע מהחוויה האישית שלכם, האם העניין מוכר לכם?
וגם טיפים איך לקרב אותה לאנגלית ולגרום לה להנות מרכישת השפה....
וכן באם הנושא נבדק, אשמח לדעת אם יש קשר בין מחוננות לבין רכישת שפה זרה אצל ילדים? והאם ילדה שקוראת בהנאה בעברית ספרים עבי כרס וברמה גבוהה,
צפויה לאהוב לקרוא גם באנגלית בבוא היום?
נושא האנגלית חשוב לי ואשמח לשמוע אם ואיך אתם מצליחים לקרב את הילדים לשפה ולסייע להם ברכישתה...

תודה רבה 
לצפיה ב-'לעניות דעתי'
לעניות דעתי
16/11/2016 | 19:48
1
127
איך שמלמדים אנגלית ביסודי זאת הבעיה... תנסי לחשוף אותה לספרים
לשירים ולתכנים שמעניינים אותה באנגלית.
משעה שעתיים שבועיות אין שום סיכוי לרכוש שפה ולכן זה משעמם אותה.
תנסי לספר לה סיפורים לפעוטות באנגלית מספרים עם תמונות כמו פינוקי דר׳ סוס וג׳ורג׳ הסקרן, אבל תצטרכי להתמיד.
אגב אני לא יודעת אם יש קשר בין מחוננות לשפה. הילדים שלי נחשפים
במשפחה לאנגלית וגם גרמנית, ודווקא הילד הלא מחונן שלי קולט אותן הרבה יותר טוב.
לדעתי כישרון לקליטת שפות הוא כישרון שונה ממחוננות מתמטית.
לצפיה ב-'למעט הדקדוק שזה כן קשור למחוננות מתמטית'
למעט הדקדוק שזה כן קשור למחוננות מתמטית
17/11/2016 | 01:01
108
מחוננות של שפה עשירה בעברית בהחלט תשליך גם על האנגלית.
לצפיה ב-'לימוד אנגלית'
לימוד אנגלית
( לעמוד שלי בתפוז )
16/11/2016 | 22:49
107
כמובן שאין תחליף לשהייה ארוכה במקום שהשפה שם היא אנגלית אולם, זה בהחלט אינו פתרון מעשי לרובנו. האפשרויות הטובות ביותר לדעתי זה ליצור גירויים חזקים מאוד לקריאה ובשלב ראשון, בעברית. כשהילד ירצה לקרוא ספרים שמרתקים אותו ולא ימצא את התרגום שלהם בעברית, יש סיכוי שיתחיל לקרוא אנגלית ויכול להגיע לקריאה שוטפת ולהבנה מלאה או כמעט מלאה. הבת שלי, שלומדת בכיתת מחוננים בחטיבה, נחשבת כ"תולעת ספרים" אמיתית. היא קוראת (עם כל העומס שיש לה) לפחות 2 ספרים בשבוע. בסוף כיתה ו' היא ניסתה למצוא ספרים שרצתה לקוראוגילתה שהם עדיין לא תורגמו לעברית. מחוסר ברירה היא החלה לקרוא את הספרים באנגלית והיום, כמעט שנתיים אחרי, היא קוראת באופן שוטף ספרות אנגלית ללא בעיות מיוחדות. זהו תהליך לא קצר אבל בהחלט מבטיח.

לצפיה ב-'רוב האנשים לא אוהבים לשנן,'
רוב האנשים לא אוהבים לשנן,
17/11/2016 | 08:46
87
ומחוננים לא יוצאי דופן בכך.
כדי לקרב אותה לאנגלית ולעזור לה לצבור במהירות אוצר מילים בסיסי - תני לה לצפות בסרטים ובסדרות ללא תרגום. הילדה שלך לא הגיעה לקריאה בעברית בלי לדעת עברית. אם וכאשר היא תדע אנגלית, לא תהיה סיבה שלא תקרא ספרים גם באנגלית.
לצפיה ב-'מעט אנשים נהנים מלימודי שפה'
מעט אנשים נהנים מלימודי שפה
19/11/2016 | 11:21
5
62
אנשים עם נטיה לבלשנות, נהנים מללמוד שפה חדשה.
רוב האנשים לומדים שפה כי צריך. מה מהנה בלשנן חוקים? 
למעט תלמידים יש המזל שיש להם מורה טובה שיודעת להביא תכנים בצורה מעניינת וכיפית - שירים, סיפורים, סרטונים. אבל הרבה פעמים זה לא המצב.

צריך לאפשר לילדה לשבת ליד המחשב. הרבה מאד אתרים הם באנגלית, זה מה שיגרום לה מוטיבציה ללמוד ולהתקדם.
אפשר לקנות חוברות שמעניינות אותה. ילדים רבים נהנים מחוברות קומיקס, למשל. 
אבל לא בלחץ. אם אין, אז אין. חבל להכריח אותה. ככל שהיא תדע יותר, תוכלי למצוא חומר שמעניין אותה, ברמה שמתאימה לה.  

לצפיה ב-'ממש לא נכון ללמוד שפה להרבה אנשים זה אתגר.'
ממש לא נכון ללמוד שפה להרבה אנשים זה אתגר.
19/11/2016 | 12:50
3
76
למוד שפה זה קשה. ויש הרבה אנשים שאוהבים להתמודד עם הקושי שהשכר הוא בדיבור בשפה נוספת.
לבת שלי בקשה ללמוד אנגלית מגיל מאד צעיר.ונהנת מהלימוד ומהתקדמות אם זה בחוג ,או בבית ספר. פגשתי בבתי ספר הרבה ילדים שאוהבים את שעורי אנגלית.
צריך למצוא דרך שהילדה תהנה מהשפה, יש הרבה לומדות  במחשב שאפשר  לקנות אותם ,שמלמדות את השפה בידידותיות.

לצפיה ב-'אתגרים זה טוב'
אתגרים זה טוב
20/11/2016 | 14:21
2
60
אצלי במשפחה ראיתי שהילדה מתקדמת יותר מהר מהכיתה ומחפשת את האתגרים, היא למדה משירים ולהקות שהיא אוהבת ואנחנו ראינו את הניצוץ והעניין שלה ושלחנו אותה למסגרת חיצונית, וולסטריט לימודי אנגלית לילדים, מישהו פה התנסה? לילדה זה עבד מצוין ועכשיו אחותי שהיא כבר מעל גיל 40 מעוניינת ללמוד, פשוט עניין אותי לדעת אם מישהו למד בגיל מבוגר ויכול להצביע על רמת התרומה שהקורס העניק לו. לילדה יש חוש לשפות וזה עבד מעולה אבל אני סקרן לגבי הדור המבוגר יותר.
לצפיה ב-'יאללה יאללה.'
יאללה יאללה.
22/11/2016 | 11:52
1
16
לצפיה ב-'חברה של הבת שלי למדה בוולסטריט.'
חברה של הבת שלי למדה בוולסטריט.
25/11/2016 | 09:17
27
לפי דברי הבת, ואני סומכת עליה, לא נראית שום התקדמות ברמת האנגלית אצל הילדה.
לא הייתי כותבת את זה, אם לא היו כאן כל הפרסומות הלא כל כך סמויות בפורום.
לצפיה ב-'דווקא המון אנשים אוהבים ללמוד שפות.'
דווקא המון אנשים אוהבים ללמוד שפות.
22/11/2016 | 11:53
12
לצפיה ב-'תבדקי יחסיות'
תבדקי יחסיות
19/11/2016 | 21:04
3
85
יש מצב שילדתך שרגילה ליתרון בכל דבר עקב יכולותיה,  פשוט נתקלת בילדים דוברי אנגלית?.....
מכירה כמה וכמה ילדים ש״ ויתרו״ לעצמם בסיטואציות דומות.
הפיתרון-
יו טיוב ואפליקציות לימוד עצמיות

לצפיה ב-'אנגלית במסגרת זה דבר חיובי, תלוי למי'
אנגלית במסגרת זה דבר חיובי, תלוי למי
24/11/2016 | 01:13
2
37
לימוד עצמי זה בהחלט אפשרי, הבת שלי התלהבה מלהיות חלק ממסגרת וזה מה שוול סטריט העניק לה אבל כל אחד ומה שמתאים לו כמובן, יש אנשים עם תשוקה לשפות, היא מתעניינת וקוראת ספרדית במקביל להתקדמות באנגלית אז השמיים הם הגבול אם הילד סקרן ומשקיען
לצפיה ב-'יאללה, יאללה.'
יאללה, יאללה.
24/11/2016 | 09:52
8
לצפיה ב-'נא לא לנצל מה שכתבתי לפרסומת טפשית. תשתדל יותר'
נא לא לנצל מה שכתבתי לפרסומת טפשית. תשתדל יותר
25/11/2016 | 22:16
10
לצפיה ב-'העשרת הידע הכללי'
העשרת הידע הכללי
15/11/2016 | 09:30
10
192
שלום, הבן שלי עבר את שלב א׳ של מבחן סולד. הצצתי קצת במבחני שלב ב׳ וגיליתי שיש שם
שאלות ידע כללי בהחלט לא פשוטות... אנחנו לא מעשירים בידע כללי בבית כנראה.
חבל  לי שהילד יפסיד את היום שליפה בגלל החלק הזה (נאמר לי שהוא קיבל את הציון הטוב ביותר
בבית הספר בשלב א׳ אז אני מרשה לעצמי להעריך שמלבד הידע הכללי יש לו סיכוי טוב להתקבל)
האם אפשר להעשיר ידע כללי בעזרת איזה ספר במהירות? הילד זוכר הכל... אנחנו כנראה דלים בידע כללי,
במיוחד אני.... בחיי שלא ידעתי מי משויך  להמצאת המטוס ומי כתב את אמיל והבלשים....
תודה רבה

לצפיה ב-'לפי המבחן של שנה שעברה ניראה שקשה להתכונן לחק הזה של הבחינה.'
לפי המבחן של שנה שעברה ניראה שקשה להתכונן לחק הזה של הבחינה.
15/11/2016 | 12:30
181
אני אכנתי את הילדה,  לחלק של הידע כללי לפי ערכת הכנה לבחינה ולפי שאלות הדוגמא שנימצאות  באתרי של המיצרים של הערכות.
לדבריה אף שאלה  מהחלק שלהידע הכללי לא היתה קרובה או דומה למה שאכנתי אותה, היא לא זכרה אף שאלה מהמבחן, כך שאני באמת לא יודעת אם זה אפשרי לאכין אותם לחלק שהמבחן.
כמות הידע בעולם היא עצומה, לא יודעת איך אפשר לבחון את זה, יכול להיות ילד עם המון ידע אבל לא ידע ששייך לשאלות במבחן. לא יודעת -מה נכנס להגדרה "ידע כללי"
לצפיה ב-'ידע כללי? משימה כמעט בלתי אפשרית'
ידע כללי? משימה כמעט בלתי אפשרית
( לעמוד שלי בתפוז )
15/11/2016 | 18:51
176
ידע כללי משוייך לקטגוריית למידה שאינה יכולה להסתמך רק על ערכות אלו ואחרות או קורס הנחייה עם מורה מלווה. ידע כללי מצטבר לאט לאט במשך השנים אצל התלמיד וזה תלוי כמובן, מה הוא מקבל בביתו במסגרת המשפחתית. אחד הדברים שחשוב לעשות (וזה אינו פתרון של זבנג וגמרנו) הוא לעודד קריאה כמה שיותר וככל האפשר ולא משנה מה, העיקר לקרוא וללטש את המיומנות הזו, הבנת הנקרא והנכתב. במסגרות למידה שונות המכינות תלמידים למבחני סאלד (או מבחנים מאותו סוג) מתבצע תהליך לימוד של ידע כללי שכמובן, מהווה טיפה בים אולם בכל זאת, זה משהו. ההשתדלות היא לגעת בנושאים שונים ולמצוא את הקישורים ביניהם לנושאים אחרים. ובמקביל, לשלב את הידע הכללי בתרגילי ההכנה השונים בשאר הנושאים. זה נותן משהו.
לצפיה ב-'דרך טובה להעשרת הידע הכללי בלי קשר להכנה למבחן'
דרך טובה להעשרת הידע הכללי בלי קשר להכנה למבחן
16/11/2016 | 07:54
2
184
משחק טריוויה - יש בכל מני רמות, החל מילדים ועד המשחק המקורי למבוגרים
לקרוא את השאלות ואז את התשובות. ברור שאי אפשר לזכור הכל...
לצפיה ב-'זהו רק אמצעי אחד מני רבים, זה אינו הפתרון.'
זהו רק אמצעי אחד מני רבים, זה אינו הפתרון.
( לעמוד שלי בתפוז )
16/11/2016 | 22:41
62
לצפיה ב-''
17/11/2016 | 08:56
22
לצפיה ב-'תודה רבה לכולם'
תודה רבה לכולם
16/11/2016 | 09:54
2
50
לצפיה ב-'משימה כמעט בלתי אפשרית'
משימה כמעט בלתי אפשרית
16/11/2016 | 10:45
1
145
הבן שלי תולעת ספרים ועדיין בטח יתקשה בחלק זה. אני יודעת שהבן שלי לומד המון מסדרות ספרים כמו מנהרת הזמן, משימה עולמית וכו'. להערכתי, יש אותם בכל ספריה עירונית.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
16/11/2016 | 19:40
83
מנהרת הזמן באמת מעולה ולדעתי הוא קרא את כולם חוץ מחלק שלא
הרשתי כי היו בנושאים לא תואמי גיל.
אבל השאלות שראיתי דווקא היו בנושאים שלא היו בספרים.
משימה עולמית ננסה לחפש.
קניתי לו היום איזה ספר אינציקלופדיה כזה... נראה.
עוד סדרת ספרים מעולה שנקראה פה כולה וממליצה לך היא ״סיירת המדע״.
בלי קשר למבחן כמובן כי לא נתקלתי בשום שאלת מדע שם, אבל הסידרה מקסימה ומעשירה מאוד.
לצפיה ב-'ידע כללי: במה להתמקד'
ידע כללי: במה להתמקד
20/11/2016 | 10:20
1
144
אבן זהו אחד החלקים שרוב הילדים מקצשים בו בבחינה. קשת הנושאים של השאלות רחבה אבל כדאי להתמקד בעיקר בתחומים הבאים:
> פוליטיקה ישראלית ועולמית עכשווית (נשיא ארה"ב, ראש הממשלה וכדומה)
> אקטואליה – פרס נובל, מלחמות, אירועים בולטים בחדשות בחודשים האחרונים
> יהדות וחגים
> דתות באופן כללי ובסיסי (למשל: נצרות - הסמל הוא צלב, מאמינים בישו וכו') 
> גאוגרפיה –יבשות, מדינות שכנות, רוחות השמיים, הרים (למשל האוורסט) וימים ידועים (האוקיאנוס האטלנטי)
> אסטרונומיה -  מערכת השמש, תופעות אסטרונומיות: ליקוי ירח ושמש, כוכב נופל
>ביולוגיה – חלקי הצמח, סוגי חיות (למשל: דג הוא לא יונק)
> ממציאים מפורסמים
> מלחינים וסופרים מפורסמים
> יהודים מפורסמים - זוכי פרס נובל, משוררים וסופרים, ספורטאים מפורסמים, מקימי המדינה.
> יחידות מידה ומושגים נלווים:
    טמפרטורה: מעלות צלסיוס ופרנהייט
    אורך: מידות מטריות ואינצ'ים
    הנדסה בסיסית: אורך, היקף
    משקל: גרם וקילוגרם
   נפח: סמ"ק וליטרים
   מהירות: קמ"ש – קילומטר לשנייה
   זמנים: שניות, דקות, שעות, ימים, שבועות, חודשים.

לא פשוט להתכונן לזה, אני ממליץ:
1. לחשוף את הילד לאקטואליה, בפיקוח ובתיווך של ההורים כמובן
2. לפתור ביחד תשבצים - יש חוברות תשבצים לילדים, יש בשבועונים מעריב לילדים
3. משחקי טריוויה - יש רבים בכל חנות צעצועים
4. לנצל זמנים "מתים" כמו נסיעה ברכב או המתנה לרופא למשחקי מילים וטריוויה: מילים נרדפות, הפכים, משחקי ידע (כמו: קונטקט, מעלים לספינה, 20 מי יודע ועוד רבים וטובים) וכדומה.
לצפיה ב-'תודה רבה על התגובה המושקעת. ננסה ליישם'
תודה רבה על התגובה המושקעת. ננסה ליישם
20/11/2016 | 22:07
24
לצפיה ב-'תוכן מבחן איתור מחוננים של כיתה ו''
תוכן מבחן איתור מחוננים של כיתה ו'
14/11/2016 | 10:59
3
125
האם המבחן כולו הוא מבחן סגור/אמריקאי או שיש גם חלק שדורש כתיבה של יותר מכמה מילים או קריאה בעל פה?
דרך אגב, הרפרנטית במשרד החינוך שדיברתי איתה היום בנושא זה (לא הייתה לה תשובה) כתבה לי בנוסף ש"טרם נקבע הזכיין שמטפל בבחינות לתלמידי כתות ו".
לצפיה ב-'רק אמריקאי'
רק אמריקאי
14/11/2016 | 13:52
1
40
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
14/11/2016 | 16:50
24
לצפיה ב-'מבחן איתור מחוננים לכיתה ו'
מבחן איתור מחוננים לכיתה ו
( לעמוד שלי בתפוז )
14/11/2016 | 20:46
102
המבחן הוא מבחן סגור/אמריקאי (לפחות כך היה עד עתה) שאינו מחייב כתיבה עצמית ו/או קריאה בע"פ. המתכונת מזכירה מאוד את הפסיכומטרי לאוניברסיטה בהתאמה לקבוצה הגיל כמובן. בדרך כלל המבחן מתקייחם בסביבות דצמבר אם כי ישנן שמועות שהשנה הוא יתבצע מאוחר יותר. עד עתה מכון קרני היה אחראי על תכנון וביצוע המבחן. אם אכן אין עדיין זכיין כפי שנמסר לך יתכן שזה מסביר את השמועות על ביצוע המבחן מאוחר יותר. זה מותיר לאלו שמתכוננים, זמן הכנה ארוך יותר.
לצפיה ב-'סיום הרישום למכינות הקדם אקדמיות לנוער - אונ' ת"א'
סיום הרישום למכינות הקדם אקדמיות לנוער - אונ' ת"א
14/11/2016 | 11:51
52
לידיעת ההורים: ביום שלישי מסתיימת ההרשמה למכינות הקדם אקדמיות לתלמידי כיתות ט' וי' לקראת לימודים בתחומי מדעי החיים, החברה והרוח באוניברסיטת תל-אביב: https://noar.tau.ac.il/preparatory-landing_page_20...

לצפיה ב-'המלצות לכל אלו שמעדיפים ערכות ולומדות למבחן'
המלצות לכל אלו שמעדיפים ערכות ולומדות למבחן
( לעמוד שלי בתפוז )
13/11/2016 | 20:41
206
מחוץ ללמידה העצמית המתבצעת בזמן ההכנות כדאי לשים לב לנקודות הבאות:
א. המבחן מתבצע תחת לחצי זמן. מנסיוני אני מציין שכדאי שכל המתכוננים למבחן יתרגלו זאת בשלבים:
1. תרגול של החומר שהוא פחות מוכר לנבחנים וזאת בזמנם החופשי  וללא לחץ. מצב שיהווה, מבחינתם, הכרת הנושאים הנלמדים.
2. בשלב הבא תרגול תחת לחץ זמן מוקצב וברור כשהזמן הולך ומצטמצם בהדרגה מפעם לפעם.
ב. לתלמידי אני ממליץ לא ללכת ביום הבחינה לבית הספר אלא לקום באופן נינוח ולעשות את הדברים שהם אוהבים לעשות ולא לנסות וללמוד עוד משהו.
ג. לקחת לבחינה (אם זה אפשרי מבחינה בריאותית) טבליות שוקולד ולהכניס לפה טבלית כל פעם ולתת לה להתמסמס בפה לאט לאט. לשוקולד יש תכונות המועילות במצבים שכאלו, מצד אחד הוא מרגיע ומצד שני, הוא ממריץ. להביא גם בקבוק שתייה למבחן (רצוי מים).
בהצלחה לכולם
לצפיה ב-'שאלה לגבי אופי ומהות בחינה שלב ב''
שאלה לגבי אופי ומהות בחינה שלב ב'
10/11/2016 | 07:58
15
561
הצעיר עבר שלב א', ומייד התחיל לשאול "מה יהיה במבחן של שלב ב' ".
אין לי שום כוונה לקחת אותו לקורסי הכנה מכל סוג שהוא, אבל אשמח לתת לו תשובה כלשהי. הבכור עבר את הבחינות כשהיה בכיתה ג' (המעבר לבחינה בכיתה ב' התרחש אצלנו רק לפני שנתיים), כך שאם אני מבינה נכון, הבחינה שהוא עבר לא דומה לבחינה של כיתה ב'.
מישהו יכול לתת לי מידע כללי לגבי אילו חלקים כוללת בדרך כלל הבחינה לילדי כיתה ב'? יש מקום שבו אפשר לקבל מידע לגבי זה?
לצפיה ב-'נסי לכתוב בגוגל "מחוננים שלב ב" '
נסי לכתוב בגוגל "מחוננים שלב ב"
10/11/2016 | 18:12
88
לצפיה ב-'לשלב ב''
לשלב ב'
( לעמוד שלי בתפוז )
10/11/2016 | 20:31
7
215
חומרים הקשורים לחשיבה מתמטית וחשיבה צורנית כמו כן, חומר הנובע מהשפה כגון: אנאלוגיות מילוליות וכיו"ב.
לצפיה ב-'ערכות למידה לשלב ב''
ערכות למידה לשלב ב'
10/11/2016 | 21:53
5
223

שלום,
ישנן הרבה ערכות של חברות שונות להכנה לשלב ב'. ולהתחיל להשוות בינהם לבדוק מה כל אחד נותן ייקח זמן.
זכור לי שהמלצת על ערכה של מכון נועם, מה דעתך על ערכה זאת ?

תודה

לצפיה ב-'המלצות ביחס לערכות.'
המלצות ביחס לערכות.
( לעמוד שלי בתפוז )
11/11/2016 | 16:19
2
230
יצא לי לאחרונה לעבור באופן מדוקדק יותר על ערכות שונות של ספקים שונים ובסופו של דבר מצאתי שפחות או יותר הן מקבילות באיכותן ובהתמקדותן בחומר הדרוש להכנה למבחן. באופן אישי אייני דוגל בערכות למידה בלבד אלא בשיעורים נילווים רצופים בין אם זה באופן פרטני ובין אם זה בקבוצה בסדר גודל אופטימלי (בין 8 - 12 משתתפים). הלמידה המכוונת יוצרת הפנמה יעילה ונכונה יותר של החומר הנלמד. לכן, אני ממליץ לבדוק בקרב הספקים השונים מי נותן ליווי משמעותי יותר לחומר הנמסר. או למצוא מישהו שאכן למד באופן כזה.
בהצלחה
לצפיה ב-'אגב'
אגב
13/11/2016 | 16:33
1
142
היי,
כמה שאלות קצרות:
ביתי עברה את שלב א' ללא הכנה, אבל בדיעבד גילנו שהורים רבים עשו סוג של הכנה לילדיהם. הייתי רוצה לבדוק אפשרויות.
מישהו יודע מתי בחינת שלב ב' תתקיים?
אמרתם ערכת למידה, האם יש עוד אפשרויות חוץ (משמות ששמעתי) פרופסור ומכון נועם?
יורה, האם אתה מעביר סדנאות? אנחנו מיבנה

לצפיה ב-'שלב ב והכנה למבחן'
שלב ב והכנה למבחן
( לעמוד שלי בתפוז )
13/11/2016 | 20:27
139
מבחני שלב ב' נערכים בדרך כלל בין סוף ינואר לאמצע מרץ, הקביעה בדבר המועד נמסרת מבעוד מועד לכל הנוגעים בדבר. לשאלתך האחרונה, התשובה היא כן! ואני מציע שתיפנו אלי טלפונית. (ואני נמצא קרוב מאוד אליכם)
לצפיה ב-'סקירה של כל אפשרויות ההכנה הקיימות בשוק'
סקירה של כל אפשרויות ההכנה הקיימות בשוק
13/11/2016 | 18:33
1
158

ראשית גילוי נאות: אני חלק מהצוות המקצועי שתומך באתר www.mehunan.com
מהכרותי ופעילותי בתחום כבר שנים אני יכול לסקור את מה שקיים ואפילו לפרגן למתחרים שלי שצריך :)

לומדות:
iQute , הפרופסור הלא מפוזר ומכון נועם – שלושתם טובים ומקצועיים. מכון נועם לא מתמקד רק במחוננים ולכן פחות מומלץ. iQute  והפרופסור די דומים.

קורסים:
iQute , הפרופסור הלא מפוזר ויורה דעת – לכל אחד שיטות משלו, לא בדקתי לעומק (כי אני פחות מאמין בצורך בקורסים). המלצתי: אם מחליטים לשלוח לקורס אז לבחור על פי מקום המגורים.

חוברות הכנה:
www.mehunan.com

מבחן בדיקת התאמה:
מיחונן והמיבדק (www.מחונן.com) – חידוש של השנתיים האחרונות, מבחן שאמור לנבא את סיכויי ההצלחה של הילד בתהליך האיתור. היתרון: נותן מושג על רמת ההתאמה. את המיבדק אני מכיר באופו אישי, הייתי מעורב בגרסה הקודמת שלו, כעת יש גרסה עדכנית שמבוססת כל מידגם ארוך וגדול יותר. איני מכיר את המבחן של מיחונן ולכן לא יכול להמליץ לכאן או לכאן.

כל מה שלא הוזכר פה לא מומלץ בשום אופן!
חשוב להבין שכל מי שהוזכר פה הוא בעל מקצוע שמביא שנים של ניסיון בתחום ההכנה לבחינות והכרות עמוקה עם תהליכי המיון. מי שלא הוזכר פשוט מנסה לעשות עליכם ההורים סיבוב ולמכור לכם מוצר נחות באריזה נוצצת ובמחיר מעט זול יותר מהמכונים הותיקים. 

לצפיה ב-'האם מישהו ניסה את מבדק ההתאמה?'
האם מישהו ניסה את מבדק ההתאמה?
14/11/2016 | 20:25
80
הבן שלי לא עבר את שלב א. כנראה בגלל שהקריאה שלו עדיין לא מספיק טובה. יש לו יכולות שפתיות של ילד גדול ממנו בהרבה, אבל כתה א עברה עלינו במרדנות וקשיי הסתגלות..
כל מי שמכיר אותו בטוח שהוא מחונן. אני לא בטוחה, הוא אכן חזק מאד בידע כללי ואוצר מילים, אבל בחשבון הוא ממוצע.
אני מערערת על שלב א (גם כי אחותו התאומה עברה) אבל יש לי התלבטות האם באמת לשלוח אותו לשלב ב. מבחן התאמה כזה נראה לי מתאים למקרה שלנו.
מישהו ניסה ויכול לומר אם זה אמין? או שממליצים לכולם קורסים וכדומה?
לצפיה ב-'תודה רבה. '
תודה רבה.
10/11/2016 | 22:38
70
לצפיה ב-'יש כמה אתרים שבחנו את הערכות'
יש כמה אתרים שבחנו את הערכות
13/11/2016 | 17:32
3
318
כנסי לאתרים שערכו בדיקות, שוו את בין הערכות השונות וגם התייחסו לשאר דרכי ההכנה (חוברות וכו')....דוגמא לאתרים כאלה :
או
האמת היא שלכל אחד מסקנה קצת שונה אבל שווה לקרוא כדי להבין מה בכלל הפרמטרים שכדאי לשים אליהם לב. בהצלחה.
לצפיה ב-'אמה, לפחות תהיי הוגנת ותגידי שאת מקדמת את אתר מיחונן'
אמה, לפחות תהיי הוגנת ותגידי שאת מקדמת את אתר מיחונן
13/11/2016 | 18:38
1
128
את מפרסמת אותו כאן כל הזמן כאילו בתמימות
לצפיה ב-'האמת שדווקא לא'
האמת שדווקא לא
21/11/2016 | 14:55
40
לא קשורה לאתר מיחונן וגם לא עובדת עבורם.
אני בסך הכל הפניתי אותך לעובדה שיש להם בסיס נתונים (כתשובה לכך שאת תהית איך זה יכול להיות...) מחקר וקריאה שאני עשיתי לפני שרכשתי את המבחן שלהם. 

לצפיה ב-'תודה אבל כלל לא שאלתי על ערכות. כפי שציינתי מפורשות'
תודה אבל כלל לא שאלתי על ערכות. כפי שציינתי מפורשות
13/11/2016 | 22:28
120
אין לי שום כוונה לקחת את הילד לאף קורס הכנה משום סוג שהוא.
לצפיה ב-'אותו דבר כמו לכיתה ג' רק בדרגת קושי קלה יותר'
אותו דבר כמו לכיתה ג' רק בדרגת קושי קלה יותר
14/11/2016 | 20:46
1
103
דבר נוסף, התשובות בגוף השאלה ולא בדף נפרד שזו הקלה משמעותית כי זה מונע טעויות בהעתקה.
לצפיה ב-'תודה. חשוב לדעת. '
תודה. חשוב לדעת.
16/11/2016 | 19:10
21
לצפיה ב-'האם יש חוג הכנה לשלב ב' באזור מודיעין או ירושלים?'
האם יש חוג הכנה לשלב ב' באזור מודיעין או ירושלים?
09/11/2016 | 13:07
1
94
חיפשתי דרך גוגל ולא הצלחתי למצוא אם יש חוג הכנה לשלב ב' באזורים מודיעין, בית שמש, הרי ירושלים, מבשרת או ירושלים.
האם למישהו ידוע על חוג כזה?

לצפיה ב-'אפשר ליצור קשר עם כל ספקי ערכות ההכנה לשלב ב'
אפשר ליצור קשר עם כל ספקי ערכות ההכנה לשלב ב
( לעמוד שלי בתפוז )
09/11/2016 | 19:33
105
יתכן שדרכם אפשר יהיה לקבל מידע על קורס הכנה לשלב ב' באזור מודיעין, בית שמש, הרי ירושלים וירושלים. בהצלחה.
לצפיה ב-'תוצאות שלב א'
תוצאות שלב א
04/11/2016 | 00:03
8
437
שלום. תוך כמה זמן מתקבלות תשובות לגבי תוצאות שלב א?
האם מודיעים גם למי שלא עבר?

במידה ורוצים לערער, האם זה נהוג?
לצפיה ב-'זמן וערעור ביחס לשלב א''
זמן וערעור ביחס לשלב א'
( לעמוד שלי בתפוז )
05/11/2016 | 08:39
6
337
התוצאות מתקבלות תוך כמה שבועות לכל היותר ולא נהוג לערער על תוצאות שלב א' אלא רק במקרים מסויימים שגם הם אינם בדיוק ערעור, לנסות אפשר תמיד.
בהצלחה
לצפיה ב-'מערערים לפני קבלת תשובה?'
מערערים לפני קבלת תשובה?
05/11/2016 | 15:34
5
213
המבחן היה השבוע, אם התשובות יגיעו עוד מספר שבועות
איך ניתן לערער עד העשירי לחודש?

לצפיה ב-'כפי שכבר ציינתי, לא נהוג לערער על שלב א''
כפי שכבר ציינתי, לא נהוג לערער על שלב א'
( לעמוד שלי בתפוז )
06/11/2016 | 10:53
191
אני מציין את טווח הזמן המקסימלי האפשרי. ערעורים בשלב זה יהיו רק במקרים מאוד ייחודיים כגון: מחלה וכו'.
התרגשות, מתח, חרדות וכו' לא נחשבים כסיבות מספקות לצורך ערעור, בסופו של דבר, תחושות אלו מופיעות אצל ילדים לא מעטים.
לצפיה ב-'את אמורה לקבל תשובה עד ה 10.11'
את אמורה לקבל תשובה עד ה 10.11
06/11/2016 | 13:10
3
206
מכיוון שהבדיקה נעשית ברמה בית ספרית, ובית הספר יכול להחליט אם להעביר ילד שלא עבר את המבחן או לא, אז זה לא בדיוק ערעור רשמי (כמו של שלב ב). פשוט פונים למחנכת/יועצת/מנהלת, ומנמקים. הם יחליטו אם כן או לא על סמך הישגי הילד במבחן, היכרות עם הילד, או פשוט על פי כמה לחץ ההורה שם עליהם.
לצפיה ב-'תודה בדיוק מצאתי חוזר מנכל בנושא'
תודה בדיוק מצאתי חוזר מנכל בנושא
06/11/2016 | 15:22
2
246
אכן עד העשירי תשובות, ועד שבוע אחרי ניתן לערער בביהס, מקווה שלא נצטרך :(
הילד עם פוטנציאל גם המורות מודעות לכך, יצא מהבמחן וגילה טעות שטותית וחושש שמא בתשובות שלו החליף בים ספרת העשרות לאחדות (קורה לו לפעמים).
אין לחץ מצידנו אך הילד מאוד רוצה את זה ומאוכזב מעצמו ואם אכן "נפל" בגלל שלא כתב נכון את התשובות נראה לנו חבל...
סיים מהר ולא בדק..

תודה על התשובה. 
לצפיה ב-'הסיום המהיר ללא בדיקה? חבל'
הסיום המהיר ללא בדיקה? חבל
( לעמוד שלי בתפוז )
07/11/2016 | 08:07
1
219
רצוי ללמד את הילד שבעת מבחן שיחזור ויבדוק שוב ושוב ויגיש את המבחן אחרון אפילו, אני משנן זאת לתלמידי בכל מצב.
לצפיה ב-'מסכימה לגמרי..'
מסכימה לגמרי..
07/11/2016 | 10:33
142
עשינו זאת וגם המורה הזכירה לו כשרצה למסור.. לא עזר :(
לא נורא
נחזיק לו אצבעות
לצפיה ב-'מועד המבחנים'
מועד המבחנים
03/11/2016 | 08:55
3
296
אתמול שוחחתי עם מישהי מהתוכנית למחוננים במשרד החינוך ולדבריה המבחן המתאים לגיל של בני (כיתה ו') יהיה בפברואר, ונערך ע"י מכון קרני.
אבל הבוקר טלפן אלי מנהל בית הספר שלנו עם הבשורה שהיום הגיע מכתב (למען ההגינות אציין שתאריך המכתב הוא אתמול) ממשרד החינוך, לפיו עליו לערוך היום (!) מבחן סינון מקדים למחוננים ומצטיינים, שאותו היה עליו להוריד מהרשת לפני כן. למותר לציין שהוא כלל לא נערך לכך. על המכתב לא רשום לאיזה כיתות מיועד המבחן.
מישהו יודע להסביר מה קורה כאן? לא אמרו לי שום דבר על מכתב סינון. אני מבולבלת לחלוטין.
לצפיה ב-'האם את בטוחה על איזה מבחן מדובר?'
האם את בטוחה על איזה מבחן מדובר?
( לעמוד שלי בתפוז )
03/11/2016 | 16:38
2
191
היום (3/11/16) נערך ברחבי הארץ מבחן שלב א' לאיתור מחוננים לתלמידי כיתות ב'. המבחן נערך מטעם מכון סאלד כאשר שלב ב' של המבחן אמור להיות בסביבות פברואר-מרץ. מבחן זה אמור לאפשר כניסה למסגרות מחוננים בכיתות ג' או ד', לא יותר.
המבחן מטעם מכון קרני המיועד לתלמידי כיתה ו', יערך בעקרון באמצע דצמבר. יש לי תלמידים שלומדים עתה למבחן זה ואף לא אחד קיבל הודעה על איזה שהוא מבחן סינון ראשוני היום ובכלל ובודאי שלא מדובר על מבלן בפברואר. יתכן שלא הבנת את התשובות שקיבלת או שאלו שפנית אליהם לא הבינו אותך.
לצפיה ב-'עכשיו יותר ברור פרט לנקודה אחת. '
עכשיו יותר ברור פרט לנקודה אחת.
03/11/2016 | 18:12
1
184
המבחן לכיתות ו יידחה כנראה לפברואר - כך אמרה לי מרכזת התוכנית בכרמיאל. יתכן וזה ספציפי לכרמיאל בלבד.
לצפיה ב-'נבדוק את שינוי התאריך.'
נבדוק את שינוי התאריך.
( לעמוד שלי בתפוז )
03/11/2016 | 21:36
63

מנהל/ת הפורום

אודות:
יורה נחושתן, הנו הבעלים של "דעת יורה", מפעילת תוכנית לימודי ההעשרה לילדים בשכבות הגיל של כיתות ב' - ה', אם בהוראה יחידנית ואם בקבוצות קטנות ובכיתות גד
עוד...

חם בפורומים של תפוז

במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

יורה נחושתן- מנהל פורום הורים למחוננים
מנהל פורום הורים למחוננים
ד
ד"ר מיכה אלטמן

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה