לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
99639,963 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים למחוננים

ברוכים הבאים לפורום הורים למחוננים
הפורום הזה הוא בשבילכם.
כאן תוכלו להתייעץ, להעלות לבטים ושאלות הקשורות בילדים מחוננים, במבחני איתור מחוננים ובמיצוי הפוטנציאל הטמון בכל ילד באשר הוא. 
אשמח לענות על שאלותיכם.

זכרו: השמיים הם לא גבול, הם רק מדרגה. 
תהנו.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים למחוננים

ברוכים הבאים לפורום הורים למחוננים
הפורום הזה הוא בשבילכם.
כאן תוכלו להתייעץ, להעלות לבטים ושאלות הקשורות בילדים מחוננים, במבחני איתור מחוננים ובמיצוי הפוטנציאל הטמון בכל ילד באשר הוא. 
אשמח לענות על שאלותיכם.

זכרו: השמיים הם לא גבול, הם רק מדרגה. 
תהנו.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הודעה מהנהלת הפורום
 ברוכים הבאים לפורום הורים למחוננים. הנהלת הפורום הנכנסת רוצה להודות למנהלת הפורום היוצאת, ולאחל לה הצלחה.
 בהזדמנות זו, רק נזכיר כי הפרסום בפורום אסור ויש לשמור על כללי שיח נאות ולאפשר לכל אחד להשמיע את דעותיו.
המשך >>

לצפיה ב-'איי קיו 145 לילדה בת 4'
איי קיו 145 לילדה בת 4
23/06/2019 | 20:12
5
43
היום ולאחר הפנייה של הגננת ואגף משרד החינוך בעיר, לצורך הדלגה, מטרום חובה לחובה
ערכנו איבחון פרטי ונמצא כי הילדה עם איי קיו 145.
חשוב להדגיש כי עבורנו כהורים אין באיבחון כל חדש (למעט המספר)ניתן לומר שכבר ידענו מהשבוע הראשון להיוולדה כי מדובר בילדה מיוחדת, ולא היה לנו ספק כי תאובחן כמחוננת.

אם היה ניתן לבצע הדלגה ללא דרישת איבחון, הרי שלא היינו עושים אותו.

לטענת המאבחנת
מבחינה שכלית ויכולות קוגנטיביות הילדה בהחלט יכולה להתאים לכיתה א
אך מאחר ואין אפשרות כזו להדלגה של שנתיים היא ממליצה לצרפה לחטיבה צעירה.

אנו כהורים לא מבינים את המשמעות של הדברים ונשמח לקבל עצות וניסיון מצידכם.
תודה

לצפיה ב-'אני יכול לומר לכם שבתור הורים לילד מחונן קיבלנו החלטה מושכלת'
אני יכול לומר לכם שבתור הורים לילד מחונן קיבלנו החלטה מושכלת
25/06/2019 | 08:04
27
לא לשנות לו מסלול חיים ולא להדליג אותו כיתות, להשאיר אותו במסגרות הרגילות
ולחזק אותו בחוגים ובהעשרה שאינה קשורה במסגרת הרגילה וזאת כדי שירכוש מיומנויות
חברתיות ולא יהפוך להיות "אאוטסיידר" כמו רוב המחוננים, בלי לפגוע כמובן.
השיקול דעת הזה הוכיח את עצמו מצויין, בזמן שרוב חבריו המחוננים של, הבן שלנו,
היו בכיתות מיוחדות ומסגרות מיוחדות להם הוא למד בבית ספר רגיל והלך לאחר
שעות הבית ספר להעשרות.
היום הוא בוגר תואר ראשון בפיזיקה בהצטיינות ומתחיל בקרוב תואר שני.
בחר ללכת לתואר ראשון במסגרת עתודה צבאית, כבר עושה תפקיד מצויין בצבא שיתן
לו פור גדול להמשך.
בין לבין הוא מלמד ומתרגל פיזיקה ומתמטיקה לתלמידים לקראת בגרויות.
לצפיה ב-'מנקודת מבטי'
מנקודת מבטי
25/06/2019 | 09:53
1
16
היי,
נקודת מבט קצת אחרת, ברשותך.
הבן שלי מאד בלט קוגנטיבית מגיל צעיר, בכל מסגרת שהיה בה.
כיום בן 8 וחצי, מסיים כיתה ב', עבר כמובן את מבחני המחוננים.
עם זאת, לקראת כיתה א, בהיותו יליד אוקטובר, דווקא קבלתי החלטה להשאירו שנה נוספת בגן, משום שמבחינת בשלות רגשית, לדעתי הוא לא התאים לעלות לכיתה א',
בוודאי שלא להיות בין הצעירים בכיתה (זה בא לביטוי פיזית וגם רגשית).
לציין, שיחד אתו נשארו בגן שנה נוספת שלושה ילדים נוספים (ילידי אוקטובר-דצמבר).
לתפיסתי אין לאן למהר, ואם אין בשלות רגשית, אז גם היכולות הקוגנטיביות לא ימומשו. זאת ועוד, כשאין בשלות רגשית אז גם חברתית קשה ומאד מתסכל.
ילדים "מבריקים" ישתעממו במערכת הרגילה,
בין אם הם לומדים שנה קדימה מגילם, בין אם לא (שיטת הלימוד, הקצב האיטי וכו').
דווקא הגן הוא המקום לפתח את הדמיון והיצירתיות, הרבה יותר מביה"ס.
בקיצור, אני נגד הדלגה, אלא במקרים סופר חריגים, בהם הילד גדול פיזית ביחס לשאר בני גילו + מפותח רגשית ביחס לבני גילו + קוגניציה גבוהה  ביחס לבני גילו.
אצלנו כאמור לא התקיימו שני התנאים הראשונים ולכן לא רק שלא שקלנו הדלגה, גם נתנו לו שנה נוספת להנות מהילדות, מהגן. זו המתנה הגדולה ביותר שקיבל.
ככה התחיל את כיתה א' ברגל ימין, בשל, ומצליח להשתלב יפה מבחינה חברתית (מה שממש לא מובן מאליו אצל מחוננים, שבדרך כלל סובלים מפער גדול בין השכל לרגש ומתקשים להשתלב חברתית).
אגב, ההחלטה שלי התקבלה בזמנו אחרי שיחות עם הרבה  הורים שהיו בדילמה הזו. נכון שכל מקרה לגופו, והורה יודע הכי טוב מה מתאים לילדו, אבל ממה שהתרשמתי, לא היה הורה אחד שבדיעבד הצטער על שנה נוספת בגן.
לעומת זאת היו הורים שהדליגו והצטערו כי הילד לא מצא את מקומו מבחינה חברתית. לא היה בשל פיזית ורגשית וסחב פערים כאלה מכיתה א' אל השנים הבאות.
אבל שוב, זו נקודת מבטי ודעתי הצנועה בלבד, וברור לי שישנם הורים שיחשבו אחרת.
בכל מקרה שיהיה בהצלחה  רבה במה שתבחרו.

לצפיה ב-'גם אנחנו השארנו מחונן שנה נוספת בגן חובה בזמנו בכלל לא '
גם אנחנו השארנו מחונן שנה נוספת בגן חובה בזמנו בכלל לא
25/06/2019 | 11:54
8
הבנו שהוא מחונן, למרות שמגיל שנתיים בערך כל גננת שפגשה אותו דיברה איתנו על פער בין קוגניטיבי לרגשי. אנחנו לא ממש הבנו על מה הן מדברות, אבל מבחינה רגשית היה לנו ברור שעדיף לו להישאר עוד שנה בגן חובה (יליד סוף אוקטובר). הוא אמנם עלה לכיתה א' קורא וכותב בשטף, בחשבון היה מעל כולם, אבל דווקא זה השאיר אותו פנוי להתמודד עם סוגיות רגשיות וחברתיות.
עד כמה הוא מחונן הבנו רק במהלך כיתה ג', כשעבר אבחון פסיכולוגי פרטי, אבל לרגע אחד אני לא מתחרטת שהוא נשאר שנה נוספת בגן חובה. לדעתי הקשיים הרגשיים שלו רק היו מחמירים בלי השנה הזו.
לכן גם כשהציעו לנו "להקפיץ" אותו שנה בבית הספר, מאוד מהר דחינו את האופציה הזו. אנחנו חושבים שזה לא מה שייתן מענה אמיתי לצרכים באף מישור.
לצפיה ב-'הדלגה או לא?'
הדלגה או לא?
( לעמוד שלי בתפוז )
25/06/2019 | 11:23
9
לדעתי כדאי לתת לילדה להיות בין בני גילה ובודאי שבשלב זה של חייה. אפשר בהחלט לתת לה תוספות כחוגים שונים העוסקים בפיתוח החשיבה ובהרחבת הידע.
בהצלחה בכל שתחליטו.
לצפיה ב-'חטיבה צעירה זה פשוט גן חובה שהוא בתוך בית הספר'
חטיבה צעירה זה פשוט גן חובה שהוא בתוך בית הספר
25/06/2019 | 11:57
6
והילדים עולים ממנו יחד לכיתה א'. בד"כ הם לומדים במבנה פיזי שמשותף לגן ולכיתה א', ובהפסקות הם שוהים יחד בחצר משותפת ובמרחב משותף.
לעיתים יש יותר דגש על פן אורייני בגן חובה שהוא בחטיבה צעירה, אבל זה ממש לא מחייב. ייתכן ובמסגרת כזו יתנו לה יותר להשתתף בשיעורי שפה וחשבון של כיתה א', אבל זה לא יפתור את הקושי אלא רק ידחה אותו בשנה קדימה.
לצפיה ב-'רוצה לחלוק, וגם לקטר קצת.'
רוצה לחלוק, וגם לקטר קצת.
20/06/2019 | 09:04
9
98
ילדה שבכיתה הרגילה תמיד הצטיינה מאוד בקלות, הגיעה לכיתת מחוננים בכיתה ז' עם הרבה מוטיבציה להמשיך להצטיין.
באופן אישי לא נראה לי אסון לא לקבל 100 בכל המבחנים, ומה שחשוב בעיני זו חדוות הלמידה והקשרים החברתיים הנהדרים בכיתה. עדיין, זו היתה השאיפה שלה, וזה נתן לה דרייב להשקיע.
מסתבר שבבית הספר שלה מתקיים בסוף כל שנה טקס מצטיינים בית ספרי, וכל ילדי בית הספר שהשיגו ממוצא שנתי של 95 או יותר, מקבלים תעודה ומדליה. ילדי כיתות המחוננים צריכים ממוצע 93 ומעלה.
הרעיון יפה כשלעצמו, והטקס מנציח תלמיד שנהרג באסון פסטיבל ערד.
בטקס המאוד מכובד, מעלים לבמה את הילדים המצטיינים לפי סדר הכיתות. בכל שיכבה כיתות 1ו2 הן הכיתה המדעית, והכיתה המדעית טכנולוגית. הכיתה האחרונה, היא כיתת המחוננים. באופן גורף, מכל אחת משתי הכיתות הראשונות עולים לבמה עשרה תלמידים, או יותר. מהכיתות הבאות יש בין 0 ל 3 תלמידים מצטיינים, ומכיתת המחוננים כמעט כל ילדי הכיתה.
בכיתה של הבת שלי מתוך 20 ילדים רק שלושה לא קיבלו תעודת הצטיינות.
הילדה כבר לא חושבת ששווה להתאמץ בשביל להצטיין. גם במינימום השקעה, היא תקבל בדיוק את אותן תעודות, ואותה מדליה.
אני מקווה שזה לא יפגע לה במוטיבציה, יש לה כמה מורים ממש נהדרים ולפחות במקצועות שלהם היא בטוח תמשיך להשקיע.
פשוט נראה לי ממש פיספוס שנסיון לעידוד הצטיינות, משיג תוצאה הפוכה.
לצפיה ב-'מסכים, וחושב שהבעיה חמורה משהצגת'
מסכים, וחושב שהבעיה חמורה משהצגת
20/06/2019 | 11:26
5
76
הבעיה העיקרית בעיני אינה עם אלו שהציונים שלהם נושקים ל-100 (ובעיני, לא נכון לעודד פרפקציוניזם של 99 לעומת 97 ואלו הסטנדרטים הנדרשים כדי לקבוע מצטיינים בכיתת מחוננים בחטיבה), אלא עם השלושה שלא עולים לבמה. המשמעות מבחינתם ומבחינת שאר ילדי הכיתה היא שטקס המצטיינים בעיקר מדגיש מי הכי גרועים בכיתה (ואולי לא מתאימים לה?).
בבית הספר של הבן שלי מפרסמים שמות מצטיינים ומצטיינים יתרה, אבל את שמות הילדים בכיתה של בני לא מפרסמים בדיוק מהסיבה הזו שכמעט כולם שם עמדו ברף. יש להם את כל החיים להתחרות בציונים, לא חייבים להתחיל בכיתה ח' כשזה פוגע במיעוט שאינו מצטיין.
אגב, נדמה לי שגם הבית שלך בכיתה ח' ואצלנו יש בגיל הזה מוטיבציה לקבל ציונים טובים לקראת הקבלה למגמות תחרותיות בתיכון (שוב, אני מניח שאין הבדל כשהציונים ממילא מאד גבוהרים ובעיני כך ראוי).
לצפיה ב-'היא בכיתה ז', '
היא בכיתה ז',
20/06/2019 | 18:06
3
55
ושניים מתוך שלושת אלה שלא קיבלו תעודת הצטיינות הם חברים טובים שלה. השלישית היא באמת ילדה שהילדים חושבים שלא מתאימה לכיתה, לא בגלל ציונים, אלא בגלל שהיא לא מסוגלת להשתלב בשיחות ודיונים שמתנהלים בכיתה.
זו כיתה מגובשת ומאוד לא תחרותית, ונראה שלאף אחד שם לא ממש אכפת מהציונים אחד של השני. לפחות מנקודת המבט של הבת שלי. אולי אלה שלא הצטיינו, רואים את הדברים אחרת.
הטקס נערך בערב, בהיכל התרבות העירוני, ובנוכחות ההורים. הילדים שלא מקבלים תעודת הצטיינות פשוט לא מגיעים.
חשבתי שרק בט' מתמיינים להגברות בתיכון. יכול להסביר למה מתאמצים כבר בכיתה ח'?
לצפיה ב-'נשמע נורא לאלו שלא מקבלים, אבל אני מבין גם את נקודת המבט שלך'
נשמע נורא לאלו שלא מקבלים, אבל אני מבין גם את נקודת המבט שלך
20/06/2019 | 23:38
2
49
אני לא חושב שצריך להיות תחרותי בשביל להרגיש רע כשכל קבוצת השווים שלי מוזמנת לטקס ורק אני ועוד שניים לא (כלומר, מוזמן אבל אין טעם להגיע).
נדמה לי שגם למבוגר עם בטחון עצמי בקבוצה מכילה ומפרגנת לא יהיה קל לא להיות מוזמן לטקס שמשמעותו שהוא העובד הכי גרוע במשרד. על אחת כמה וכמה כשהארוע חוזר מדי שנה.
המיון אכן ב-ט', על בסיס תעודת סוף שנה של ח' (ואולי מחצית ראשונה של ט', לא בטוח).
לצפיה ב-'מעניין. '
מעניין.
21/06/2019 | 07:43
1
45
אנסה לברר מתי ועל סמך מה המיונים נערכים אצלנו. סתם מסקרנות, לא נראה לי שנחווה ירידה עד כדי כך משמעותית בציונים.
אגב, הם לא מוזמנים. לטקס מוזמנים רק המצטיינים ובני משפחותיהם. בכיתות אחרות זה נראה לי סביר. טקס שמוזמנים אליו שני תלמידים מצטיינים במיוחד. הבעיה נוצרת בכיתות המחוננים, ואני לא חושבת שההנהלה התעכבה לחשוב על זה אי פעם.
לצפיה ב-'אכן, ניכר שלא השקיעו מחשבה'
אכן, ניכר שלא השקיעו מחשבה
21/06/2019 | 16:50
35
כיתת מחוננים דורשת התייחסות אחרת. אי זימון היחידים שאינם מצטיינים בוודאי לא פותר את הבעיה, אולי מחריף אותה.
לצפיה ב-'נשמע לי נורא , עבור 3 הלא מצטיינים ,'
נשמע לי נורא , עבור 3 הלא מצטיינים ,
22/06/2019 | 10:50
34
ובכלל זה שהם לא מוזמנים לטקס..
בעיני זה עצוב מאד ולא נעים.
לא הייתי רוצה להיות במקום אותם 3 ילדים
לצפיה ב-'עצוב שכך הם הדברים'
עצוב שכך הם הדברים
( לעמוד שלי בתפוז )
21/06/2019 | 11:51
45
מן הראוי להסב את תשומת לב הנהלת בית הספר לנושא רגיש זה ואולי לחשוב על פתרון אחר, שיכלול את כל תלמידי הכיתה. אולי פרוייקט כיתתי כשהציון יהיה ציון כיתתי?
לצפיה ב-'שתתאמץ להישגים אחרים, לא למדליה'
שתתאמץ להישגים אחרים, לא למדליה
21/06/2019 | 16:03
1
40
היא משיגה מעל 93 בלי מאמץ? אם חשוב לה להתצטיין, שתשים לעצמה מטרה להשיג 99 ולא רק 94.

או להבין שמדליות של בית ספר זה נחמד, אבל אפשר לשים עוד מטרות בחיים. למשל ללמוד משהו נוסף. לא בשביל מדליה או תעודה בפני כל בית הספר.

נגינה, או שפה נוספת, או איזהשהו תחום עניין.

לצפיה ב-'כנראה שהייתי ממש לא ברורה.'
כנראה שהייתי ממש לא ברורה.
23/06/2019 | 07:10
35
אני חושבת שהיא תשיג 93 בלי מאמץ.
היא אוהבת להצטיין בשביל עצמה, לא בשביל המדליה. היא הצטיינה כל השנים, וביסודי לא חילקו מדליות. להיפך, ברגע שהפכו את המדליה לגמול הצטיינות, הגדירו טווח הצטיינות רחב בהרבה מזה שהיא אי פעם חשבה עליו.
היא לא אמרה אף פעם שזה פוגע לה במוטיבציה, ושהיא תפסיק ללמוד. פשוט ראיתי שהיא ממש לא התרגשה מהמדליה, וחשבתי שהטקס הוריד לה את ההתרגשות מתחושת ההצטיינות. בדיוק ההיפך ממה שניסו להשיג.
כל זה בלי קשר לשאר התחביבים והשאיפות שלה מחוץ לבית הספר, ובהחלט יש לה כאלו.
ניסיתי לדבר עם המחנכת על זה שיש כאן פיספוס, ושאולי כדאי לבחור אחרת את המצטיינים בכיתות המחוננים. נראה לי שהיא לא ממש הסכימה איתי.
המנהלת יוצאת לגימלאות, ואין לי מושג מי יחליף אותה. אולי המנהל.ת הבא.ה ישנו את המדיניות.
לצפיה ב-'תוכנית המצוינים בחיפה'
תוכנית המצוינים בחיפה
17/06/2019 | 22:49
87
למישהו יש פרטים עבור העולים לכיתה ג שהתקבלו לתוכנית?

תודה מראש:)
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
15/06/2019 | 09:15
2
135
הבן שלי נבחן במבחן מחוננים של ב והתקבל לתוכנית המצטיינים.
מתיאור מה שהיה לדעתי הוא יכל גם להתקבל למחוננים עם התנהלות שונה מצידו. 
לו ולי לא אכפת כל כך העניין אבל השאלה שלי מכוונת להמשך הדרך.
כרגע הוא מאוד מתעניין במתמטיקה וקורא ספרים ברמה מאוד גבוהה 
הוא משתעמם בכיתה אך לא נורא לו.
האם כשיתקרב לחטיבה והוא ירצה לנסות להיכנס לכיתה מותאמת הוא יוכל לעשות את המבחן או שרק פתוח למי שאובחן כמחונן ביסודי?
תודה מראש.
לצפיה ב-'הבחינה בכיתה ו' היא ב"ת בעבר'
הבחינה בכיתה ו' היא ב"ת בעבר
15/06/2019 | 18:31
108
בנוסף, בשביל כיתה מותאמת למתמטיקה (לדוגמה, תכנית מופ"ת), צריך לעבור מבחן פנימי של החטיבה וכלל לא מעניין, אם עברת קרני או לא.
לצפיה ב-'תשובה לשאלה-מצטיינים'
תשובה לשאלה-מצטיינים
( לעמוד שלי בתפוז )
17/06/2019 | 07:34
94
ראשית, זה שהבן שלך מתעניין מאוד במתמטיקה ובעיקר, קורא ספרים ברמה גבוהה, זה נפלא. בעיקר קריאת הספרים מפני שזו רעה חולה היום בקרב הדור הצעיר, לא קוראים בכלל או מספיק שזה כמובן משפיע על כל תחומי הידע למיניהם. ואם מדברים במתמטיקה, הרי שחוסר קריאה משפיע על רמת האוריינות המתמטית ובשלב מסויים במתמטיקה זה מהווה מחסום משמעותי. לגבי המשך הדרך. אם הוא רוצה להתקבל לכיתת מחוננים בחט"ב הוא יהיה חייב לעבור את מבחן קרני (שאין לו שום קשר למבחן סאלד שהוא עבר) וישנם בתי ספר שכדי להתקבל כמועמד, התלמיד חייב לעבור את מבחן קרני -  יאס"א בירושלים למשל.
כדי להתקבל לכיתת מופ"ת על התלמיד ללמוד במכינה מטעם ואז לגשת למבחן שלהם (ללא קשר למבחני סאלד וקרני) אותו הדבר לכיתות אקדמיות, מכינה (בדרך כלל אלו כיתות ברמה הגבוהה ביותר) ולאחריה, מבחן קשה מאוד שחלק גדול מהמועמדים לא עוברים אותו. אגב, אם הוא ביום שליפה למצטיינים במרכז מחוננים אז בדרך כלל החוגים שמצטיינים לומדים הם אותם החוגים שהמחוננים מקבלים, ההבדלים מאוד מינוריים ובעיקר קשורים לסטטוס החברתי ושעות הלמידה. בהצלחה
לצפיה ב-'מועד ב' מבחן מחוננים'
מועד ב' מבחן מחוננים
10/06/2019 | 18:57
2
262
האם מישהו מאזור הקריות קיבל תשובה? 
לצפיה ב-''
18/06/2019 | 20:45
12
לצפיה ב-'אני מהקריות. קיבלנו תשובה אתמול במייל'
אני מהקריות. קיבלנו תשובה אתמול במייל
18/06/2019 | 20:46
30
לצפיה ב-'מישהו קיבל תשובה מועד ב בצפון השרון/עמק חפר?'
מישהו קיבל תשובה מועד ב בצפון השרון/עמק חפר?
10/06/2019 | 11:05
2
191
לצפיה ב-'אנחנו מנתניה וטרם קיבלנו'
אנחנו מנתניה וטרם קיבלנו
10/06/2019 | 14:41
1
83
מתי נבחנתם אגב?
לצפיה ב-'צרו קשר עם מכון סאלד ותבדקו זאת'
צרו קשר עם מכון סאלד ותבדקו זאת
( לעמוד שלי בתפוז )
10/06/2019 | 21:08
81
לצפיה ב-'הפרדת ילדים מכיתות היסוד ביום שליפה'
הפרדת ילדים מכיתות היסוד ביום שליפה
05/06/2019 | 14:47
1
218
יש מדיניות/מנהג/החלטה להפריד בין ילדים שלומדים באותה כיתה בבית הספר לכיתות נפרדות ביום שליפה על מנת שהם יכירו ילדים חדשים ולא ישארו בקבוצות של הילדים המוכרים?
לצפיה ב-'לא אבל אם את רוצה את יכולה לבקש'
לא אבל אם את רוצה את יכולה לבקש
05/06/2019 | 15:57
93
לצפיה ב-'עברנו שלב ב' מה לבחור כיתת מחוננים או יום שליפה'
עברנו שלב ב' מה לבחור כיתת מחוננים או יום שליפה
04/06/2019 | 10:57
4
353
קצת פרטים, הילד עולה לכיתה ד', חברתית כייף לו מאוד בכיתה אבל מתלונן שמשעמם לו בבית הספר, לא מאתגרים אותו בכלל ואפילו מרדימים אותו.
שנה הבאה אם ישאר בבית הספר אדאג שיצטרף לתכנית העשרה שקיימת אצלנו מעבר לשעות הלימודים זה כבר יאתגר אותו. זה בשילוב יום שליפה לדעתי יכול להיות מענה מעולה עבורו וזה לדעתי גם מה שהוא רוצה כרגע. לגבי יום שליפה אין לי פרטים בכלל כרגע צריכה לברר מקוה בימים הקרובים לקבל יותר פרטים, זה לא בעיר שלנו.
מצד שני בעירנו יש בית ספר למחוננים והוא יכול להצטרף אליה, שם בטוח יאתגרו אותו מבחינה לימודית מצד שני פוחדת על הצד החברתי שלו שבטוח יפגע. עוד לא פנוי אלינו לפגישה אבל כשיזמינו אותנו נלך להתרשם.

מה עושים? איך יודעים לבחור מה הכי טוב?
לצפיה ב-'כתבה מומלצת בעניין זה'
כתבה מומלצת בעניין זה
05/06/2019 | 14:03
1
183
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
10/06/2019 | 06:33
19
לצפיה ב-'יום שליפה או כיתת מחוננים?'
יום שליפה או כיתת מחוננים?
( לעמוד שלי בתפוז )
07/06/2019 | 21:10
1
167
הכתבה שרחל ארליך צירפה את הקישור שלה מפורטת ומסבירה באופן ברור את ההבדלים בין שני המסלולים. נושא אחד שהכתבה אינה עוסקת בו והוא חשוב עד כדי קריטי זה צוותי ההוראה המלמדים במסלולים השונים. במסלול המתקיים בימי השליפה צוותי ההוראה אינם שייכים לרוב למשרד החינוך והתכניות שהם מלמדים הן תכניות שהם פיתחו בעצמם (או מדריכים שהם מעסיקים) ותכניות אלו הרבה יותר מעניינות ומאתגרות מהתכניות של משרד החינוך. גם האנשים עצמם הם בדרך כלל מחוננים  ולכן היכולת שלהם להתמודד עם הילדים המחוננים והשוני המאפיין אותם, טובה באופן משמעותי מאנשי הוראה שאינם כאלו. המינוס היחיד שאפשר למצוא בימי שליפה אלו הוא שהתכניות סימסטריאליות (חצי שנתיות) ונלמדות כחוגים לכל דבר כשהתרגול הוא מינימלי. בדרך כלל גם אין קשר בין תכנית לימודים אחת לשניה המתקיימת בחצי השנה שלאחריה. בבית הספר אנשי ההוראה הם מורים שהגיעו לבית הספר כמורים של משרד החינוך ובית הספר החליט (בהסכמתם ונכונותם כמובן), להציב אותם בכיתות מחוננים. נכון שהם עוברים את ההשתלמויות המחוייבות (כולל ההשתלמות בת שנתיים באחת האוניברסיטאות) ועם זאת, אם אותם אנשי הוראה אינם בעלי תבנית אישיותית המותאמת לקשר עם מחוננים הרי שיש להם בעיה לא קטנה. בנוסף,  המורה אינו מפתח תכניות משלו אלא מקבל תכניות ומערכים מובנים ממשרד החינוך. וגם אם יש פיתוח כל שהוא, הוא מוגבל מאוד מעצם העובדה שהוא מבוצע במסגרת ביה"ס וכל המיגבלות של חופש תכנים והכנסת מרכיבים שאינם בנמצא בדרך כלל, קיימות באופן מודגש. בחט"ב ובחט' העליונה ישנן תכניות חיצוניות כגון אידאה ואודיסאה אולם, בית הספר עצמו ממוקד (ביודעין או שלא ביודעין) בהכנה למבחני הבגרות.
המלצתי היא, לבדוק כמה שיותר מי הם צוותי ההוראה במרכז המחוננים ובבית הספר ובהחלט לקחת זאת בחשבון. בהצלחה 
לצפיה ב-'תודה רבה על התשובה המפורטת'
תודה רבה על התשובה המפורטת
10/06/2019 | 06:33
70
אברר ואבדוק הנושא
לצפיה ב-'יום שליפה בחיפה - כיתה ג'
יום שליפה בחיפה - כיתה ג
04/06/2019 | 15:19
218
האם למישהו יש מידע על יום שליפה שנעשה במדעטק בחיפה?
מה הם לומדים שם? מה הרמה? כל שביב מידע יעזור
לצפיה ב-'תוכנית המחוננים ברמת גן'
תוכנית המחוננים ברמת גן
04/06/2019 | 10:39
1
226
שלום לכולם,

קיבלנו הודעה שהבן בכיתה ב' התקבל לתוכנית מחוננים ברמת גן.

מישהו פה יודע משהו על אופן הרישום לשנה הבאה בכיתת מחוננים בבית ספר הלל?  
ואיך מתבצעת התוכנית של ימי השליפה ברמת גן?

תודה על העזרה.
לצפיה ב-'בית ספר הלל וימי שליפה ברמת גן'
בית ספר הלל וימי שליפה ברמת גן
( לעמוד שלי בתפוז )
07/06/2019 | 21:18
91
מומלץ להתקשר לבית הספר עצמו ולקבל מהם את המידע המתבקש. כיתות מחוננים מוגבלות בכמות התלמידים שיכולים להיות בכיתה ולכן, אם יש יותר יכול להיווצר מצב שתלמיד מחונן לא ילמד בכיתת המחוננים בהלל אלא בכיתה רגילה ואז, ילך יום אחד בשבוע למרכז המחוננים. עד כמה ששמעתי, הנהלת בית הספר מאוד קפדנית בנושא כמות התלמידים בכיתת המחוננים, לטוב ולרע.
לצפיה ב-'תשובות קבלה לתכנית העשרה במתמטקה - בר אילן'
תשובות קבלה לתכנית העשרה במתמטקה - בר אילן
03/06/2019 | 11:19
7
198
האם משהו כבר קיבל תשובות קבלה לתכנית העשרה לנוער המוכשר במתמטיקה הניתנת מטעם בר אילן? אתמול הגיעו תשובות קבלה לתכנית העצה לבגרות. לתכנית תלת שנתית טרם קיבלנו. (נבחנו בגזר).
לצפיה ב-'תיקון: תשובות קבלה לתכנית העשרה טרם קיבלנו'
תיקון: תשובות קבלה לתכנית העשרה טרם קיבלנו
03/06/2019 | 11:30
121
לצפיה ב-'איך הגיעו? בדואר? בדוא"ל?'
איך הגיעו? בדואר? בדוא"ל?
03/06/2019 | 13:43
2
67
לצפיה ב-'בדוא"ל'
בדוא"ל
03/06/2019 | 13:55
1
63
לצפיה ב-'הגיעו גם של תכנית העשרה'
הגיעו גם של תכנית העשרה
04/06/2019 | 00:35
76
לצפיה ב-'קיבלנו היום'
קיבלנו היום
04/06/2019 | 01:05
2
164
(חיובי, אבל גם השלילי קיבלו)
לצפיה ב-'לא קיבלנו עדיין'
לא קיבלנו עדיין
04/06/2019 | 06:11
133
אולי תלוי באזור? אחפה קיבלו? 
לצפיה ב-'אכן, קיבלנו אתמול (ראשל"ץ, נבחנו בגזר). '
אכן, קיבלנו אתמול (ראשל"ץ, נבחנו בגזר).
04/06/2019 | 09:30
116
הגיעו גם תשובות חיוביות וגם שליליות.
לצפיה ב-'גרץ - המלצות ודיס המלצות'
גרץ - המלצות ודיס המלצות
02/06/2019 | 14:49
1
212
הי! 

לקראת שנה הבאה אשמח לקבל המלצות \ דיס המלצות לכיתת מחוננים בגרץ. 
בתי התקבלה לתוכנית, עולה לכיתה ג, מאוד חברותית ומשתעממת מאוד בבית ספר. 

אשמח לפרטים לגבי פרמטרים כמו: מה טוב, מה לא טוב, ואיך האווירה החברתית

תודה!
אילה 
לצפיה ב-'היתה לנו גם את הדילמה הזו עם כיתת מחוננים בגרץ.'
היתה לנו גם את הדילמה הזו עם כיתת מחוננים בגרץ.
25/06/2019 | 08:15
5
את יכולה לקרוא את החלטתנו שבסופו של דבר הוכיחה את עצמה, גם מבחינה
חברתית וגם מבחינת סיפוק היכולות השכליות שלו.

http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/991/18431788...
לצפיה ב-'Late Bloomer'
Late Bloomer
23/05/2019 | 18:58
3
300
הי,

אשמח להכוונה. יש ילד בכתה ט' שנותן את כל הסימנים של מחונן אבל לא אובחן בבי"ס היסודי איפה שההישגים שלו היו ממוצעים ובאופן כללי לא התעניין ולא השקיע בלימודים. המורה שלו למתמטיקה בחט"ב גילתה אצלו את הכשרון יוצא הדופן במדעים בכלל ובמתמטיקה בפרט והמליצה לעשות משהו עם זה. הוא קיבל תיגבור ולמעשה הוא מוכן להיבחן בבגרות 5 יחידות. הבעייה שבגלל שלא אובחן בזמן והוא לא נמצא בתכנית למחוננים, זו עשויה להיות בעייה מבחינת המערכת. הוא עומד בנהלים החדשים בבחינות הבגרות לנבחנים צעירים, מחוננים ומצטיינים למעט שלא הוכר כמחונן במבחן מוכר ע"י משרד החינוך. ידוע לכם על מבחן כזה לכטה ט' או י' שמוכר ע"י משרד החינוך?
תודה!
לצפיה ב-'מבחן קרני'
מבחן קרני
24/05/2019 | 18:23
187
הרבה נבחנים במעבר לתיכון, אך הוא איחר את המועד ויצטרך לחכות לשנה הבאה.
לצפיה ב-'ממליץ לפנות למכון קרני, יתכן שלהם תהיינה תשובות.'
ממליץ לפנות למכון קרני, יתכן שלהם תהיינה תשובות.
( לעמוד שלי בתפוז )
28/05/2019 | 11:00
1
60
לצפיה ב-'תודה, הם לא יעשו עוד בחינות השנה'
תודה, הם לא יעשו עוד בחינות השנה
07/06/2019 | 21:59
56
מצאנו דרך לעקוף את זה  בערך. די עצוב שילדים נופלים בין הכסאות בגלל הבירוקרטיה ולא יכולים לממש את הפוטנציאל שלהם

לצפיה ב-'סקר קצר השפעות הוריות, אתם יכולים לעזור לנו מאוד!!'
סקר קצר השפעות הוריות, אתם יכולים לעזור לנו מאוד!!
23/05/2019 | 21:44
107
הורים יקרים שלום! אנחנו שני ילדים בכיתה ט ואנחנו עושים סקר בסמינריון באודיסאה, נשמח מאוד אם תפנו מזמנכם לענות על הסקר שלנו���� אנחנו מאוד מעריכים את זה וכל אחד עוזר��!! ככל שיהיו יותר תשובות הסקר יהיה אמין יותר.
תודה רבה ושיהיה לכם יום נפלא.

**היי אם אתם ילדים, נשמח אם תוכלו לשלוח את זה להורים שלכם. הורים יקרים, שה יעזור לנו מאוד אם תוכלו לשתף את הסקר עם הורים וקבוצות הורים נוספות! (הורים לילדים בגילאי בתי ספר יעזרו במיוחד!)
שוב פעם, המון המון תודה!
לצפיה ב-'שלב 2, תוצאות, מישהו כבר קיבל?'
שלב 2, תוצאות, מישהו כבר קיבל?
19/05/2019 | 16:23
25
435
אמנם אמרו שהתוצאות ביוני, אבל יש כבר תוצאות?
לצפיה ב-'גם אנחנו עדיין מחכים...'
גם אנחנו עדיין מחכים...
22/05/2019 | 11:45
181
לצפיה ב-'באתר של מכון סאלד בהקשר למחוננים ומצטיינים'
באתר של מכון סאלד בהקשר למחוננים ומצטיינים
22/05/2019 | 12:32
2
442
יש משהו שכתוב שחזור קוד סודי לקבלת תשובה . מישהו יודע במה מדובר?
לצפיה ב-'שחזור הקוד הסודי לקבלת תשובה'
שחזור הקוד הסודי לקבלת תשובה
23/05/2019 | 00:21
1
326
גם אני אמא שמחכה ועוקבת,
נכנסתי למלבן של שחזור הקוד הסודי ,רשמתי ת.זהות של ביתי 
מייד קיבלתי הודעה ש נשלח אלי קוד בSMS ,
אבל מישום מה לא קיבלתי כלום .
בדקתי אצל בעלי גם אצלו כלום.
רציתי לשאול האם עוד אמא כאן נסת להכניס את התעודת זהות 
ולקבל קוד בSMS,????

לצפיה ב-'רציתי לעדכן'
רציתי לעדכן
23/05/2019 | 09:27
468
התקשרתי למכון סאלד ,
נימסר לי שחייבים את הקוד בסימוס 
אחרת אין אפשרות לפתוח את המכתב תשובה שישלח במהלך יוני למייל!!!!
רק לידיעה!!
לצפיה ב-'בגבעתיים רמת גן התחילו להגיע תוצאות'
בגבעתיים רמת גן התחילו להגיע תוצאות
30/05/2019 | 22:01
2
186
לצפיה ב-'איך זה מגיע? דואר? מייל? יונה? מהמורה? גבעתיימי בהמתנה'
איך זה מגיע? דואר? מייל? יונה? מהמורה? גבעתיימי בהמתנה
30/05/2019 | 23:13
1
123
לצפיה ב-'מגיע במייל'
מגיע במייל
31/05/2019 | 06:15
165
לצפיה ב-'קיבלנו היום '
קיבלנו היום
02/06/2019 | 16:08
2
309
במייל.
לצפיה ב-'איזה אזור?'
איזה אזור?
02/06/2019 | 19:34
148
לצפיה ב-'סקרנות איזה איזור?'
סקרנות איזה איזור?
02/06/2019 | 22:13
198
אנחנו מפ"ת וטרם קיבלנו!!!
לצפיה ב-'קיבלנו אתמול 02.06.2019. '
קיבלנו אתמול 02.06.2019.
03/06/2019 | 08:19
262
טרם קיבלנו אי-מייל, אבל התקשרו אלינו אתמול בבוקר מב"ס דוד ילין חיפה, וקבעו לנו שתי פגישות ל-12.06.2019 ו-13.06.2019.
לצפיה ב-'גם אנחנו קיבלנו תשובות'
גם אנחנו קיבלנו תשובות
03/06/2019 | 10:24
7
284
קיבלנו את התשובה ישירות מבית הספר למחוננים. טרם קיבלנו מכתב ממכון סאלד.
לצפיה ב-'קיבלנו והתקבלנו, תודה לכולם על העזרה והתמיכה'
קיבלנו והתקבלנו, תודה לכולם על העזרה והתמיכה
03/06/2019 | 15:07
2
156
לצפיה ב-'איזה אזור?'
איזה אזור?
03/06/2019 | 16:44
1
75
לצפיה ב-'צפון גבעתיים!'
צפון גבעתיים!
03/06/2019 | 21:17
64
לצפיה ב-'גם אנחנו מחכים לתשובה'
גם אנחנו מחכים לתשובה
03/06/2019 | 21:21
3
144
היי,
איך והיכן ניתן לברר ולקבל את התשובה?
תודה מראש לעונים.
לצפיה ב-'מחכים למייל מ test.szold@szold.org.il בודקים בספאם'
מחכים למייל מ test.szold@szold.org.il בודקים בספאם
03/06/2019 | 22:12
1
127
לצפיה ב-''
03/06/2019 | 22:37
201
לצפיה ב-''
05/06/2019 | 12:40
71
היום קיבלנו את התשובה מהמכון במייל.
התקבלנו לתוכנית למחוננים.  
 ו- ​ לכולם!  
לצפיה ב-' שלב 2, תוצאות,'
שלב 2, תוצאות,
04/06/2019 | 00:38
284
קיבלנו מייל היום. יפו.

לצפיה ב-'קיבלנו בירושלים'
קיבלנו בירושלים
04/06/2019 | 17:47
2
92
לצפיה ב-'מבית הספר או מהמכון?'
מבית הספר או מהמכון?
04/06/2019 | 19:06
1
77
לצפיה ב-'מהמכון במייל'
מהמכון במייל
05/06/2019 | 06:47
74
לצפיה ב-'מי שקיבל תשובה'
מי שקיבל תשובה
10/06/2019 | 12:01
1
93
אשמח לדעת מתי עשיתם את המבחן?
אנחנו באזור נתניה עשינו ב 20.2. אני תוהה אם לא קיבלנו כי האזור שלנו נבחן יותר מאוחר, או אולי מי שלא קיבל תשובות עדייו לא התקבל..
לצפיה ב-'לא קשור'
לא קשור
11/06/2019 | 09:59
52
הבן שלנו עשה את המבחן ביום האחרון של המבחנים מתישהו במרץ וכבר קיבלנו תשובה. בהצלחה!
לצפיה ב-'ערכות הכנה למבחני כניסה לנוער מוכשר במתמטיקה בר אילן - כדאי?'
ערכות הכנה למבחני כניסה לנוער מוכשר במתמטיקה בר אילן - כדאי?
12/05/2019 | 21:21
6
143
האם כדאי לרכוש ולעשות עם הילד את אחת הערכות הכנה?
א. לא זול... כמה מאות שקלים לכל הפחות
ב. בבית ספר אמרו שלא צריך להתכונן (לא שאני מחזיק מהבית ספר כאורים ותומים בכל הקשור ללימודים )

המלצות?
לצפיה ב-'יש מבחן לדוגמא באתר של התוכנית'
יש מבחן לדוגמא באתר של התוכנית
14/05/2019 | 16:11
121
תפתרו את המבחן ואז יהיה לכם מדד האם יש צורך בעוד תרגול או שזה מספיק 
ממה שראיתי כל האתרים לתרגול און ליין דומים מאוד
לצפיה ב-'נראה לי שממש לא כדאי'
נראה לי שממש לא כדאי
14/05/2019 | 16:49
160
התוכנית היא לכאלה שאוהבים מתמטיקה, ובעלי איזה כשרון בסיסי

אם הנער צריך ערכות הכנה - הוא כנראה לא ממש מתאים

אבל יפה לשמוע שתמיד יצוצו יזמים שימצאו דרך להוציא מאות שקלים מהורים שרק רוצים בטובת ילדיהם.

לצפיה ב-'תכנית בר אילן, האם כדאי?'
תכנית בר אילן, האם כדאי?
( לעמוד שלי בתפוז )
17/05/2019 | 15:11
3
146
תכנית בר אילן טובה במיוחד לאלו המעוניינים ללמוד מתמטיקה במסגרת האקדמית וזאת, במסגרת אונ' בר אילן. התכנית מכינה את הלומד למבחן במתמטיקה המקביל ל- 5 יחידות במתמטיקה (למיטב ידיעתי מבחן בר אילן מקובל כתחליף למבחן הבגרות במתמטיקה). מחוץ לנ"ל אין לתכנית יתרונות משמעותיים על פני אפשרויות אחרות.
לצפיה ב-'אז אם אני מחפשת סתם העשרה'
אז אם אני מחפשת סתם העשרה
18/05/2019 | 08:01
2
141
לילד חזק מאד במתמטיקה שמסיים כיתה ה' שמשתעמם מאד בכיתה ועובד בבית עם חוברות של תחילת החטיבה, אבל לא נהנה מכך וכן נהנה ממסגרת פורמלית כמו יום שליפה מחוננים - יכול להתאים? הכוונה היא רק לשנתיים הראשונות, אנחנו לא רוצים שיסיים מוקדם את הבגרות. במיוחד שמקווים שבחטיבה יילך לכיתת מופ"ת ויפסיק להשתעמם עד כדי כך.
אני שואלת כי זה מאד מסובך לנו לוגיסטית והשאלה עד כמה זה שווה את הטרחה.
לצפיה ב-'השנתיים הראשונות שקולות ליום שליפה'
השנתיים הראשונות שקולות ליום שליפה
18/05/2019 | 14:00
162
לומדים שעשועי מתמטיקה ממבט אחר.
לצפיה ב-'אם זה לחלק הראשון של התכנית אז כן, כדאי בהחלט.'
אם זה לחלק הראשון של התכנית אז כן, כדאי בהחלט.
( לעמוד שלי בתפוז )
20/05/2019 | 15:17
76
לצפיה ב-'הנהלת הפורום מברכת את הילדים וההורים בברכת חג עצמאות שמח.'
הנהלת הפורום מברכת את הילדים וההורים בברכת חג עצמאות שמח.
( לעמוד שלי בתפוז )
08/05/2019 | 20:51
21
לצפיה ב-'סדנת מניעת אלימות מינית'
סדנת מניעת אלימות מינית
05/05/2019 | 18:19
49
שלום לכולם,
מחפשת עבור כיתת המחוננים של בני (ח') סדנת מניעת אלימות מינית או מודעות להטרדה מינית. מישהו התנסה במשהו מהסוג הזה? אפשרי בהחלט גם משהו שמשלב את ההורים.
אשמח להצעות.
לצפיה ב-'נבחרת ישראל הצעירה במדעים'
נבחרת ישראל הצעירה במדעים
23/04/2019 | 01:48
5
242
הי לכולם.
מסתבר שהבן שלי עבר את השלב הראשון, ועוד כמה שבועות מתקיים השלב השני. אין לנו ככ שיתוף פעולה מבית הספר ואני לא מצליחה להבין האם מדובר במבחן בנושא ספציפי - פיזיקה או כימיה למשל או שזה ״ מדעים״ באופן כללי. האם יש מבחנים לדוגמא? אמורים לתרגל לפני המבחן?
נאמר שהמבחן 3.5 שעות ולא תותר הכנסת אוכל. האמנם?
יש הפסקות?
בקיצור, כל בדל מידע יואיל.  
תודה
לצפיה ב-'גם אנחנו נשמח למידע'
גם אנחנו נשמח למידע
30/04/2019 | 09:30
2
129
כן גם הבן שלי עבר שלב ואין לנו שום מידע בנושא
ממה שהבנתי הנבחרת הצעירה למדעים זה תוכנית חדשה לגמרי ובסוף התהליך שכולל גם שלב ג ביולי יבחרו 100 תלמידים.
לא רק שהמבחן הוא ארוך ונמשך 3.5 שעות הוא גם מתקיים בשעה מאוחרת יחסית
אמרו לנו שיתחיל בשעה 16:30 ויסתיים בשמנוה בערב.
אילו שעות שהילדים יכולים להיות עייפים בהם. לא מבינה את ההגיון.
לצפיה ב-'רק 30 תלמידים יכנסו, לפי הידוע לי'
רק 30 תלמידים יכנסו, לפי הידוע לי
13/05/2019 | 15:53
1
124
השנה 640 תלמידים עברו את שלב א׳, ורק עשרה אחוזים יעברו את שלב ב׳
לצפיה ב-'דווקא היה כתוב ש 100 ילדים יכנסו לנבחרת'
דווקא היה כתוב ש 100 ילדים יכנסו לנבחרת
14/05/2019 | 16:06
74
לצפיה ב-'לאיזה גילאים זה?'
לאיזה גילאים זה?
30/04/2019 | 15:43
1
97
האם את מתכוונת לקנגורו שהיה במחשב?

איך יודעים שעוברים שלב או לחלופין לא עוברים?
שלי עשה ולא קיבלתי שום התייחסות.

לצפיה ב-'זה לכיתות ז '
זה לכיתות ז
30/04/2019 | 16:19
104
זה בחינה שנעשית בבית הספר לכיתות ז בלבד.
שלב א נעשה מול המחשב בבית הספר. מי שעבר הוזמן לשלב ב שיתקיים באוניברסיטת תל אביב בתאריך ה 13 למאי
לצפיה ב-'הנהלת הפורום מאחלת לכל הילדים וההורים חג אביב שמח'
הנהלת הפורום מאחלת לכל הילדים וההורים חג אביב שמח
( לעמוד שלי בתפוז )
17/04/2019 | 23:03
18

מנהל/ת הפורום

אודות:
יורה נחושתן, הנו הבעלים של "דעת יורה", מפעילת תוכנית לימודי ההעשרה לילדים בשכבות הגיל של כיתות ב' - ה', אם בהוראה יחידנית ואם בקבוצות קטנות ובכיתות גד
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

יורה נחושתן- מנהל פורום הורים למחוננים
מנהל פורום הורים למחוננים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו