לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום הורים למחוננים

ברוכים הבאים לפורום הורים למחוננים. 
הפורום הזה הוא בשבילכם.
כאן תוכלו להתייעץ, להעלות לבטים ושאלות הקשורות בילדים מחוננים, במבחני איתור מחוננים ובמיצוי הפוטנציאל הטמון בכל ילד באשר הוא. 
אשמח לענות על שאלותיכם.

זכרו: השמיים הם לא גבול, הם רק מדרגה. 
תהנו.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים למחוננים

ברוכים הבאים לפורום הורים למחוננים. 
הפורום הזה הוא בשבילכם.
כאן תוכלו להתייעץ, להעלות לבטים ושאלות הקשורות בילדים מחוננים, במבחני איתור מחוננים ובמיצוי הפוטנציאל הטמון בכל ילד באשר הוא. 
אשמח לענות על שאלותיכם.

זכרו: השמיים הם לא גבול, הם רק מדרגה. 
תהנו.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הודעה מהנהלת הפורום
 ברוכים הבאים לפורום הורים למחוננים. הנהלת הפורום הנכנסת רוצה להודות למנהלת הפורום היוצאת, ולאחל לה הצלחה.
 בהזדמנות זו, רק נזכיר כי הפרסום בפורום אסור ויש לשמור על כללי שיח נאות ולאפשר לכל אחד להשמיע את דעותיו.
המשך >>

לצפיה ב-' מומחים ואנשי מקצוע מחכים לשאלות שלכם '
מומחים ואנשי מקצוע מחכים לשאלות שלכם
( לעמוד שלי בתפוז )
23/07/2017 | 17:53
1

לא טובים בדייטים? מתקשים ביצירת קשר זוגי? בפורום מאמן אישי למציאת זוגיות תקבלו עצות בנושא 

מעדיפים דרכי טיפול טבעיים לגופכם? אתם צודקים! בפורום תרופות סבתא מחכים לכם

זקוקים לייעוץ משפטי בתחום הפלילי? המנהל החדש בפורום משפט פלילי, עו"ד אביתר גולני, מחכה לכם 

מקימים בריכת נוי או רוכשים אקווריום? גם בנושא הזה מומחה ישמח לייעץ לכם בפורום אקווריום ודגי נוי

בהריון? מתעניינת בתהליך שימור דם טבורי? היכנסי עכשיו לפורום דם טבורי לשאול הכל

מתמודדים עם קשיים ודילמות בזוגיות? לא מפסיקים לריב? כל אחד מאיתנו זקוק לטיפול זוגי לעיתים, אין לכם מה להפסיד

צו ראשון, שיבוץ, שמירות, שחרור משירות צבאי, השתמטות, עריקות, שיפוט: בפורום עורך דין צבאי יענו על כל השאלות בנושאים האלו

לצפיה ב-'הורים שמנוסים בתוכנית אודיסאה'
הורים שמנוסים בתוכנית אודיסאה
19/07/2017 | 11:22
75
מישהו זוכר תוך כמה זמן מקבלים תשובות של השלב הסופי?
לצפיה ב-'אי קבלת ילדים לכיתות מחוננים בכיתה ו''
אי קבלת ילדים לכיתות מחוננים בכיתה ו'
10/07/2017 | 02:48
16
213
שלומות לכולןם
אני חדשה בפורום. יש לי ילד שעולה לכיתה ו'. ואנחנו חוזרים מחו"ל לאחר שנה. הוא היה במרכז למחוננים וכרגע אנו מעוניינים להעבירו ממרכז המחוננים לכיתת מחוננים בעירינו- ויש שם מקום לפי מיטב ידיעתינו.

טענת האגף למחוננים ומצטיינים היא שלא מעבירים ילדים בכיתה ו'. וזה מסיבות של התגבשות של הכיתה במהלך השנים וכו.

כמובן שלראות את הנהלים או התקנות לא ניתן ... והתשובות ניתנות באיחור רב ובחוסר חשק על ידי האגף.

האם היה למישהו מכםן ניסיון דומה?
לצפיה ב-'למה מלכתחילה הוא לא הלך לכיתת המחוננים'
למה מלכתחילה הוא לא הלך לכיתת המחוננים
10/07/2017 | 07:48
1
152
(כלומר לפני שעזבתם לשנה)? ולמה עכשיו אתם כן מעוניינים שהוא יילך?
לצפיה ב-'הם מפחדים ששנה הבאה הוא יצטרך להיבחן עוד פעם '
הם מפחדים ששנה הבאה הוא יצטרך להיבחן עוד פעם
10/07/2017 | 23:58
119
אם הם רוצים להתקבל לכיתה, שייגשו לעשות קרני ואז יקבלו אותם.
לצפיה ב-'קבלת ילד לכיתת מחוננים בכיתה ו''
קבלת ילד לכיתת מחוננים בכיתה ו'
( לעמוד שלי בתפוז )
11/07/2017 | 10:40
10
114
במידה והוא לא ניגש למבחן קרני אזאי אין סיכוי שיקבלו אותו. רצוי שיגש ויעבור קודם את המבחן ואז, יש לכם אפשרות לבקש ולדרוש את הכנסתו לכיתת מחוננים. במקרה זה הטיעון של אי התאמה חברתית בגלל הגיבוש הקיים בכיתה, יתפוס הרבה פחות.
בהצלחה
לצפיה ב-'מה ההגיון? למה שהטיעון'
מה ההגיון? למה שהטיעון
11/07/2017 | 11:01
9
96
של גיבוש בכיתה יתפוס פחות אם הוא יעבור מבחן קרני מאשר אם הוא עבר את מבחן סאלד?
לצפיה ב-'מפני שמבחן קרני הוא מפתח מבחינת המערכת ומאפשר כניסה לחט"ב'
מפני שמבחן קרני הוא מפתח מבחינת המערכת ומאפשר כניסה לחט"ב
( לעמוד שלי בתפוז )
11/07/2017 | 11:05
8
42
לצפיה ב-'מה הקשר? אז יכניסו אותו בחטיבה.'
מה הקשר? אז יכניסו אותו בחטיבה.
11/07/2017 | 11:06
7
78
זה לא אומר שיכניסו אותו לכיתה ו'.
לצפיה ב-'הבהרה - אני לא טוענת שידוע לי שקרני לא יעזור -'
הבהרה - אני לא טוענת שידוע לי שקרני לא יעזור -
11/07/2017 | 11:17
1
97
אני רק לא מבינה איך אפשר לבטל את הטיעון של גיבוש הכיתה אם הילד עשה קרני.
בהחלט יתכן שהם יגידו שאם הוא יעבור את קרני הוא יתקבל, ושזה מה שהם דורשים - אבל הם עדיין יצטרכו להתפתל ולהבהיר למה עם קרני הגיבוש פתאום לא משנה.
לצפיה ב-'שיתפתלו, זוהי זכותם.'
שיתפתלו, זוהי זכותם.
( לעמוד שלי בתפוז )
11/07/2017 | 12:56
29
לצפיה ב-'אז שיכניסו אותו לחט"ב, לכיתה ז'.'
אז שיכניסו אותו לחט"ב, לכיתה ז'.
( לעמוד שלי בתפוז )
11/07/2017 | 12:57
4
30
לצפיה ב-'אבל הם רוצים להכניס ל-ו'...'
אבל הם רוצים להכניס ל-ו'...
11/07/2017 | 12:58
3
24
לצפיה ב-'נו, לא כל מה שרצוי, אפשרי.'
נו, לא כל מה שרצוי, אפשרי.
( לעמוד שלי בתפוז )
11/07/2017 | 12:59
2
24
לצפיה ב-'אבל זה לא ממש עוזר להם... להכניס לחטיבה'
אבל זה לא ממש עוזר להם... להכניס לחטיבה
11/07/2017 | 13:07
1
75
אני מניחה שהם יודעים איך לעשות...
לצפיה ב-'כנראה שאין פתרון'
כנראה שאין פתרון
( לעמוד שלי בתפוז )
11/07/2017 | 16:29
69
אם הם רוצים שהכניסה תהיה דווקא בכיתה ו' נראה לי שבמצב הנוכחי זה לא יעבוד. לכן, לדעתי כדאי להתמקד באפשרות לעשות זאת בחטיבה ולוותר על השאיפה הזו.
לצפיה ב-'אצלנו היה מצב דומה - עבר את המבחן באיחור של שנה'
אצלנו היה מצב דומה - עבר את המבחן באיחור של שנה
12/07/2017 | 13:03
2
121
ואז לא היה מקום בכיתה. לקראת כיתה ו ראיתי שהתפנה מקום בכיתה, ובכל זאת לא הסכימו לצרף אותו והוא נכנס רק בכיתה ז.

לצפיה ב-'תודה על התגובות שלכם'
תודה על התגובות שלכם
12/07/2017 | 19:28
1
105
אנחנו חוזרים מחו"ל. ולכן כל העניין של איפה יהיה הילד שלנו נפתח מחדש (לא, אנחנו לא חוששים שהוא לא יעבור בחינה לכיתה ז'...) ולכן קצת מתסכל שיש תקנות פנימיות (לא שקופות, לא ידועות) שהחליטו בשנים האחרונות לא להעביר ילדים בכיתה ו...
זה נוגע בכל מיני דברים-- הזכות לשויון בחינוך וכו'.
לצפיה ב-'לא יודעת מי החליט. אני מניחה'
לא יודעת מי החליט. אני מניחה
13/07/2017 | 10:26
111
שהסיבה האמיתית שלא נותנים היא כדי שאנשים לא ישתמשו בשנה הזאת כדרך להבטיח מקום בכיתה בחטיבה. אולי באמת זה משהו נפוץ יחסית, גם בלי קשר לחזרה לחו"ל - וזה שחזרתם מחו"ל לא נותן לכם נקודות זכות בכניסה לכיתה.

בזמנו (לפני הרבה שנים) אני למדתי שנה אחת בכיתת מחוננים, נסעתי ל-3 שנים בחו"ל, וחזרתי לאותה כיתה (שעכשיו הייתה כבר בחטיבה) - בלי להצטרך לעשות בחינה חוזרת, אבל עם אותה שנה ראשונה שעמדה "לזכותי" (כלומר, לא רק על סמך זה שעברתי את הבחינה בעבר, אלא הייתי בכיתה בפועל). אני בכלל לא בטוחה שגם בזמני זה היה "לפי התקנות" אבל זה מה שהיה.
לצפיה ב-'היי, חדשה כאן...שאלה לי...'
היי, חדשה כאן...שאלה לי...
09/07/2017 | 22:14
3
205
בני אותר כמחונן במבחנים האחרונים שנערכו לתלמידי כיתות ב'...הוזמנו להשתתף ביום שליפה, אשמח לדעת מה לומדים בימים אלו, נושאים שנלמדים בביהס או מקצועות העשרה אחרים... האם יש שם מבחנים במשך השנה?
אציין שמאוד הופתענו מהתוצאות..לא ציפינו לזה למרות שבני הוא נבון מאוד ומקסים...הוא גם הילד היחיד מהכיתה שעבר אז אין לי עם מי להתייעץ ואשמח למידע מחבריי הפורום הותיקים.
לצפיה ב-'ברכותי. כמה תשובות - '
ברכותי. כמה תשובות -
10/07/2017 | 11:50
2
148
בימי השליפה יש כיתות ומערכת קבועה (כלומר - אין בחירה), אבל - זה יותר דומה לחוגים איכותיים מאשר לבית ספר.
השיעורים הם העשרה, ולא מה שלומדים בבית ספר רגיל.
דגש על עבודה עצמית/עצמאית, התנסות.

מקצועות לדוגמא -  משחקי חשיבה, תעופה (בונים דגמי מטוסים), עיצוב, משחקים אסטרטגים, תנועה, קולנוע, ...
לפחות אצלנו יש דגש שבכל שנה יהיה לפחות שיעור אחד שהוא ״פיסי״ (תנועה, משחק) ולפחות אחד ״רגשי״ (שעה עם היועצת, מדברים על נושאים חברתיים, על יחסים בין אישיים...)

אין מבחנים, יש תעודה. בתעודה אין ציונים אלא קטע קצר מכל אחד מהמורים. 

זה היום הכי טוב בשבילם בכל השבוע. היום היחיד שלא צריך לריב איתם על לקום בבוקר. מקווה שגם הבן שלך ייהנה.
לצפיה ב-'המון תודה על המידע, שאלה נוספת בבקשה'
המון תודה על המידע, שאלה נוספת בבקשה
10/07/2017 | 13:43
1
120
האם יום שליפה כרוך בעלויות כלשהן? האם זה מסובסד? 

לצפיה ב-'יום השליפה בתשלום אבל אני משערת שאין אחידות ברחבי הארץ '
יום השליפה בתשלום אבל אני משערת שאין אחידות ברחבי הארץ
10/07/2017 | 14:14
136
אצלנו (גרה בקריות) מדובר בעלות של 1850 ש"ח לשנה (9 חודשים למעשה). יום הלימודים כולל 4 יחידות לימוד, מתחיל ב8 ומסתיים ב15.
גם לגבי יחידות הלימוד, התכנים וכדומה, אין אחידות. אצלנו למדו לאורך השנים מקצועות שונים ומגוונים, החל ברובוטיקה, תאטרון בובות, שפת הסימנים, אווירונאוטיקה, מדעים ורפואה (בכיתה ו) וכלה בקונדיטוריה וקומיקס. היו 3 יחידות חובה ויחידת לימוד אחת שהיא בחירה (מבין מספר אפשרויות שהשתנו מדי שנה).
אני מניחה שתקבלו מידע מפורט בקרוב.
לצפיה ב-' מכירים את כל הפורומים בתפוז '
מכירים את כל הפורומים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
09/07/2017 | 13:00
10

אם לא, אתם מוזמנים לגלות כמה...

פורום פילוסופיה לכל חוגג 16 שנה של פעילות ומזמין אתכם לקחת בה חלק

כותבים למגירה? חבל בואו לשתף את הגולשים בפורום שירה ופרוזה 

בפורום שישים פלוס תגלו שבכל גיל אפשר להכיר חברים חדשים ברשת

מכורים לגיימינג? יש לכם עם מי לדבר על כל המשחקים בפורום קונסולות משחק 

אף פעם לא מאוחר מידי... בפורום חסרי ניסיון זוגי ומיני בגיל מאוחר תמצאו קהילה תומכת ומקום לשתף ולפרוק 

רוכבים מקצועיים? לא יורדים מהאופניים שלכם? אופני כביש הוא הפורום בשבילכם

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'יום שליפה לעומת חוגים למצטיינים'
יום שליפה לעומת חוגים למצטיינים
06/07/2017 | 07:48
13
152
חזרנו מיום הורים במרכז למחוננים. ביום השליפה ילמדו 3 קורסים כל אחד בהיקף של שעה עד שעה וחצי. הקורסים מועברים גם אחרי הצהריים במסדרת העשרה לילדים שאותרו כמצטיינים וגם כחוג לכל החפץ בכך. ואז נשאלת השאלה אם לא עדיף במקום לפספס יום לימודים בבית הספר (בעיקר מסיבות חברתיות) ולהגיע אחרי הצהריים לאותם קורסים. דעתכם/ן?
לצפיה ב-'האם אחה"צ יש אפשרות לבחור רק חוג אחד ולא 3?'
האם אחה"צ יש אפשרות לבחור רק חוג אחד ולא 3?
06/07/2017 | 19:52
97
אם כן, זה בהחלט יכול להיות פתרון טוב, אך אם לא, נראה לי מעמסה גדולה על הילד ללמוד עוד 3 קורסים לאחר יום לימודים בבי"ס, גם אם זה 3.5 שעות במקום 5 שע' שבים שליפה.
לצפיה ב-'רווח והפסד'
רווח והפסד
08/07/2017 | 15:09
2
95
אני לא יודע מה ההפסד החברתי באיבוד יום לימודים בבי"ס, אבל קחי בחשבון שמבחינה חברתית יום השליפה בוודאי מגבש יותר מאשר חוגים אחה"צ בהם כל פעם פוגשים ילדים אחרים.
מבחינה לימודית, תלוי בשאר העיסוקים. 3 חוגים נוספים בשבוע זה די הרבה, בפרט אם יש עיסוקים נוספים אחה"צ.
לצפיה ב-'לעניות דעתי, זה אותם ילדים כל השנה, כך שלא משנה אם זה'
לעניות דעתי, זה אותם ילדים כל השנה, כך שלא משנה אם זה
09/07/2017 | 00:51
1
85
יום שליפה או מצטיינים, להבדיל אולי מזה שהילדים של היום שליפה יותר מחוננים.
לצפיה ב-'נכון עקרונית'
נכון עקרונית
09/07/2017 | 17:50
64
בפועל, בחוגי אחה"צ יש יותר בחירה ורוב הילדים לא לומדים 3 קורסים, כך שהרכב הכיתה משתנה מחוג לחוג.
לצפיה ב-'עבור בתי יום השליפה הוא יום בו היא נושמת ונהנית הרבה יותר'
עבור בתי יום השליפה הוא יום בו היא נושמת ונהנית הרבה יותר
09/07/2017 | 11:27
77
חוץ מזה שלא נראה לי שהיא מפסידה משהו בכך שיש יום בו היא לא נמצאת בבית ספר.
לצפיה ב-'הפסד יום לימודים הוא חלק מהפלוס '
הפסד יום לימודים הוא חלק מהפלוס
09/07/2017 | 14:04
82
אם הילדה מחוננת, תנו לה את העונג של יום לימודים אחד לבלות עם תלמידים דומים לה, בעלת חדוות למידה כמו שלה, ולהתנסות בלימודים מעשירים וחוויתיים

חוץ מזה - לימי השליפה מגיעים רק אלה שבאמת רוצים. ויש שם דרישות. ויש מעקב אחרי כל ילד ומה הוא עושה. אין מבחנים, אבל מי שלא בא לו להשקיע - יעזוב.

בחוגים של אחרי הצהריים, ראיתי שמגיעים לא מעט ילדים שלא באמת רוצים. ההורים לחצו, או הילדים חשבו שרוצים אבל התחרטו. ובחוגים אין מעקב ובודאי שאין סינון. ילד יכול להפריע כל החוג - ולהמשיך להגיע.

לצפיה ב-'תודה'
תודה
09/07/2017 | 14:18
27
לצפיה ב-'למידה בבוקר מול אחה"צ במרכז המחוננים'
למידה בבוקר מול אחה"צ במרכז המחוננים
( לעמוד שלי בתפוז )
11/07/2017 | 10:51
3
63
מנסיוני שלי אין הבדל בנושא הקורס בין לימודי הבוקר למחוננים ולימודי אחה"צ. בשתי האפשרויות מדובר על קורסי העשרה (יותר כחוגים מאשר כקורסים). בכיתות מחוננים שאני מלמד רמת השיעור גבוהה יותר מרמת כיתות המצטיינים (ואייני מתכוון כאן לכיתות מצטיינים המיועדות לכל החפץ בכך) אולם בסופו של דבר, ההבדלים זניחים שהרי בסופו של דבר התלמידים טובים בשתי הקטגוריות. הלמידה בבוקר עדיפה על הלמידה אחה"צ שכן התלמיד רענן ובנוסף, המסגרת שונה מאוד ממסגרת בית הספר והקשרים שנוצרים בין הילדים, הרבה יותר משמעותיים מהקשרים הנוצרים אחה"צ. מומלץ ללמוד בבוקר. בהצלחה.

לצפיה ב-'אצלנו יש הבדל משמעותי בהיקף הלמידה - יום שליפה כולל 4 יחידות'
אצלנו יש הבדל משמעותי בהיקף הלמידה - יום שליפה כולל 4 יחידות
11/07/2017 | 14:20
2
49
לימוד, שעות ההעשרה אחה"צ כוללות 2 יחידות לימוד בלבד.
לצפיה ב-'בד"כ, אחה"צ, הלימודים נמשכים יותר שבועות, כך שכמות השעות'
בד"כ, אחה"צ, הלימודים נמשכים יותר שבועות, כך שכמות השעות
11/07/2017 | 17:06
1
37
פחות או יותר מתאזנת בין החוגים
לצפיה ב-'אצלנו זה לא כך. משך הלימודים זהה (30 מפגשים בערך)'
אצלנו זה לא כך. משך הלימודים זהה (30 מפגשים בערך)
11/07/2017 | 20:46
14
לצפיה ב-'ברור שעדיף בוקר :)'
ברור שעדיף בוקר :)
12/07/2017 | 14:15
1
58
ולו רק בגלל ה"פרס" של הפסדת יום לימודים
לנו הסבירו שהתכנים זהים אבל לומדים פחות שעות אחה"צ , וכמו כן הלמידה פחות מיטבית כי הילדים עייפים יותר , זו מסגרת של "חוג" ולא של בי"ס וכד'
בקיצור אין ספק שהבוקר עדיף
לצפיה ב-'בי"ס או חוג?'
בי"ס או חוג?
( לעמוד שלי בתפוז )
12/07/2017 | 17:57
43
נכון שבשעות הבוקר הלמידה ביום השליפה נדמיית יותר כקורס בבי"ס מאשר כחוג אולם, זה רק על פני השטח. בעקרון, רוב התכניות המועברות בימי שליפה הם תכניות סימסטריאליות העומדות, כל אחת בפני עצמה, כשהן אינן ספירליות ואינן מקושרות לתכניות האחרות שמועברות באותו מרכז. כלומר, אין התחלה של נושא ובנייתו לאורך תקופת הלמידה ביום השליפה (ואפשר בהחלט ליצור תכניות שתהיינה רב תחומיות ומתפתחות לאורך השנים כולל תרגול איכותי). לכן, רוב הקורסים הנלמדים בבוקר הם בעצם חוגי בוקר כשהמסגרת נדמית כבי"ס אולם, רק נדמיית. אין זה כמובן גורע מהיתרונות האחרים של למידה בבוקר, רעננות התלמידים והאוירה של המסגרת שהיא בכל זאת, שונה מהמסגרת הרגילה של בית הספר ומאוד חיובית.
לצפיה ב-'בקשת המלצה על ספרים + הכנה ללמידה בכיתת מחוננים'
בקשת המלצה על ספרים + הכנה ללמידה בכיתת מחוננים
06/07/2017 | 10:11
22
215
שלום לכולם,
אחרי 7 שנים (כולל קינדרגרטן) של מעט מאוד למידה בבית הספר, ועם אוצר מילים דל למדי בעברית, הבת שלי עומדת להיכנס לכיתת מחוננים בכיתה ז'.
אני קצת חוששת מהמעבר הזה מ-0 ל-100 קמ"ש בשנייה, ואשמח לעצות (למשל לדברים שאפשר לעשות איתה בחופש) שיקלו עליה את ההפיכה לתלמידה מן המניין.
קניתי לה איזו חוברת עברית לחופש לבוגרי כיתה ו', אבל זהו פחות או יותר.

כמו כן אשמח להמלצות לספרים בעברית שיעשירו את אוצר המילים שלה, שכאמור לא במצב טוב במיוחד (היא קראה את הספרים הסטנדרטיים שאמורים לקרוא בבית הספר - שרה גיבורת ניל"י והבכור לבית אב"י בכיתה ה', והאי ברחוב הציפורים ועוד משהו השנה, אבל מרצון היא קוראת רק באנגלית).

לצפיה ב-'ברכות'
ברכות
08/07/2017 | 15:07
1
93
בגילאים האלו הילדים כבר יודעים די טוב מה מעניין אותם, כך שנראה לי שהתפקיד שלנו פחות מרכזי. הרעיון הטבעי הוא כמובן תרגום לעברית של ספרים (או ספרים מאותו ז'אנר) של מה שאהבה באנגלית.
ובכל זאת - באתרים, הבן שלי מאד אוהב את אלכסון וקורא כמעט כל מה שמופיע שם (יש שם גם כאלו לא לגיל הזה). אם מעדיפים משהו שהוא רק ריאלי, אז האתר של מכון דוידסון, הידען, וכו' (יש גם כאלו שמתמחים בתחום מדעי ספציפי). מעבר לזה אתרים של שטויות וסרטונים טפשיים שרק מזיקים לידיעת העברית.
מבחינת ספרים, אצלי הוא קורא כמעט רק עיון, פנטזיה ומד"ב. אם הז'אנרים מעניינים אשאל אותו.
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
09/07/2017 | 12:54
15
לצפיה ב-'שיהיה בהצלחה.'
שיהיה בהצלחה.
08/07/2017 | 21:06
6
59
הבת שלי אומרת שאת אוצר המילים שלה היא רכשה בדיוק מספרים כאלה, כמו שהבת שלך קראה. ממליצה במיוחד על כל סיפרי דבורה עומר.
מצד שני, לדעתה חייבים לקרוא ספרים בנושאים מעניינים כדי להתעמק בהם ולשים לב למילים. ההצעה שלה לחפש ספרים ישנים (מהתקופה שלך, אמא) בנושאים שמעניינים את הילדה. ספרים חדשים לא עוזרים בתחום הזה.
אני חושבת שבעניין הזה לפחות, היא צודקת. הביאו לשיחה עם קבוצת ילדים נבחרים בבית הספר את הסופרת ליאת רוטנר.  הילדה הביאה כמה ספרים שלה מהספריה כדי לקרוא לפני המפגש, וקראתי אותם. הם לא ספרים מזיקים, אבל לא מצאתי הרבה דברים טובים להגיד עליהם. כנראה שבאמת צריך להתמקד בספרים שנכתבו בזמננו.
לצפיה ב-'תודה. במקרה שלה,'
תודה. במקרה שלה,
08/07/2017 | 21:44
5
73
אוצר המילים שלה נמוך ממש, זה לא שהוא לא גבוה כמו של ילדים מחוננים - הוא נמוך משל ילדה ממוצעת בכיתה ד', אני מעריכה. כשהגענו חזרה לארץ באמצע כיתה ג' שלה הוא היה קצת יותר נמוך משל אחותה, שהייתה ברמה קצת יותר נמוכה מילדים אחרים בגן חובה. היא למדה לקרוא ולכתוב בעברית בכיתה ג'-ד, אבל הקריאה המעטה שלה לא הובילה אותה מאוד רחוק מבחינת אוצר מילים. היא לא יודעת, למשל, מה זה לפרוק ולהעמיס. יש לה פשוט המון חוסרים באוצר המילים בעברית. באנגלית אוצר המילים שלה גבוה יחסית לגילה (לעומת דוברי אנגלית הכוונה), אני מעריכה. בעברית היא עדיין הרחק מאחורי כולם.
לצפיה ב-'כשאנחנו חזרנו, לכיתה ג','
כשאנחנו חזרנו, לכיתה ג',
08/07/2017 | 22:01
4
95
היא קראה את הסדרות- מנהרת הזמן, משימה עולמית, וכוח המוח. הן קצת ילדותיות בשביל הבת שלך, אבל אולי יותר מתאימות לרמת העברית שלה.
הבת שלי ממשיכה לקרוא באנגלית, ואני מקווה שהיא באמת שומרת על הרמה שלה, יש איתה בביה"ס כמה ילדים שחזרו מאנגליה, והיא אומרת שהם ברמה גבוהה יותר ממנה ומאחרים שהגיעו מארה"ב.
לצפיה ב-'זה המבטא '
זה המבטא
08/07/2017 | 22:11
22
לצפיה ב-'היא אומרת שהיא מוכנה'
היא אומרת שהיא מוכנה
08/07/2017 | 22:15
2
69
לקרוא את הסיפור המושלם. אז ננסה להתחיל שם.
לצפיה ב-'הסיפור שאינו נגמר - ספר נהדר'
הסיפור שאינו נגמר - ספר נהדר
09/07/2017 | 12:49
1
51
ביתי גמעה אותו בשקיקה והיא קצת יותר צעירה
אז הוא בטוח יתאים
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
09/07/2017 | 12:54
11
לצפיה ב-'אני חושבת שאוצר מילים זו לא הבעיה'
אני חושבת שאוצר מילים זו לא הבעיה
09/07/2017 | 16:08
4
64
דברו עם המורה מיד עם תחילת השנה, שימו את הבעיה על השולחן.
שהילדה לא תרגיש ״טיפשה״ אם היא לא מבינה מטלות שמקבלים, והמורים יידעו שצריך כאן קצת יותר תשומת לב. לדבר איתה בהפסקה, לוודא שהבינה.

ובניגוד לשמועות שמסתובבות, מהנסיון שלי - בכיתות מחוננים יש ילדים מאד נחמדים,ֿ ואני בטוחה שהוא תמצא חברות וחברים שיעזרו לה (נניח לעבור ביחד על דף המטלות ולוודא שהיא מבינה).

מה שיכול להיות יותר קשה, זה שהיא רגילה ללימודים שמאד קלים לה, והיא תצטרך להתרגל להתאמץ. אבל את יודעת מה? תני לה לנוח בחופש... למה לעשות טירונות? רק דברי איתה על זה, שהיא תבין מה מצפה לה.
ומאד חשוב - שהיא תבין שהיא עומדת בפני אתגר, ושאף אחד לא יתאכזב ממנה אם הציונים לא יהיו גבוהים. 

כשתתחיל השנה, כדאי שתהיי עם אצבע על הדופק. שימי לב שהיא עובדת, מבינה את האחריות, ושהיא לא מתייאשת כשקשה.

בהצלחה!
לצפיה ב-'את באמת חושבת שאפשר לא להתייאש'
את באמת חושבת שאפשר לא להתייאש
09/07/2017 | 17:05
3
70
כשבכל משפט יש מילה שאת לא מבינה? לי ברור שלאוצר מילים יש חלק מאוד חשוב בשאלה אם היא תצליח לעבוד או לא. כשהפער הוא גדול מדי, הרצון הטוב של האחרים, ואפילו של המורה, גם כבר לא עוזר - כי גם הם רוצים להתקדם כבר (אני מדברת על עבודה בתוך הכיתה. בבית, כמובן, יש לה אפשרות להיעזר בנו).
גם בתחילת השנה הזאת היא שאפה לעבוד ברצינות, כדי להעלות את הציונים שלה (ליתר דיוק את ההערות של המורים - הציונים דווקא לא רעים, אבל ההערות של המורים הן "את לא עושה כלום", "את לא מתייחסת ברצינות למקצוע", "את לא משתתפת", וכו' - כשכל הניסיונות שלה להיעזר בהם או בחברים שלה כדי לעקוב אחר השיעור פשוט כשלו) ולהעלות את הסיכוי שהיא תתקבל לחטיבה טובה. אבל מהר מאוד זה התמסמס, כי היא פשוט מאבדת את המורה. לא שאני חושבת שהיא תצליח לרכוש מספיק אוצר מילים בקיץ - אבל אני בטוחה שזה מכשול שפשוט יפריע לה מאוד בלימודים, ושרצוי לעבוד עליו כמה שאפשר. והיא מוכנה - יש לה מוטיבציה, כי היא יודעת שהיא צריכה את זה.

זה מזכיר לי שבימי הורים, המורה יושבת מולה ונואמת לה על איך היא צריכה להשתפר ואיך היא מאמינה בה, וכו', כשמדי פעם אני מעירה למורה "היא לא מכירה את המילה הזאת", "היא לא מבינה את הביטוי הזה", וכו' - כי למורה פשוט אין מודעות למה היא מבינה ומה לא (ומה סביר שיהווה קושי), והיא פשוט ממשיכה לדבר כשהילדה כבר איבדה אותה - וזה בשיחה של אחת על אחת, אז איך זה בשיעור, לדעתך?

ועוד זה מזכיר לי איך בסוף השנה הראשונה בחו"ל היא הייתה בקייטנה, והעיפו אותה כי הם נזפו בה שהיא לא עושה מה שהם אומרים והיא התחילה לבכות. והסיבה שהיא לא עשתה מה שהם אמרו היא שהם אמרו שכל הילדים עם "tennis shoes" יילכו לקבוצה הזאת, וכל הילדים בלי לקבוצה השנייה - והיא לא הבינה מה זה "tennis shoes", ולא ידעה שאלה נעלי התעמלות. אז הם נזפו בה והיא בכתה, והילדים האחרים בכו, והתקשרו אליי לקחת אותה כי הילדים בוכים בגללה. וככה זה בישראל כל הזמן - שנים של נזיפות על איך היא לא עובדת, כשבעצם גם אם היא הייתה רוצה לעבוד (ובהחלט אני לא טוענת שהיא תמיד רוצה לעבוד) היא פשוט לא הייתה יכולה כי היא לא מבינה - ושוב ושוב היא נתקלה בכך שהמורים לא עוזרים והילדים לא עוזרים, והרימה ידיים.
לצפיה ב-'אני באמת חושבת. ילדים מהגרים'
אני באמת חושבת. ילדים מהגרים
10/07/2017 | 08:33
2
66
הרבה ילדים מהגרים, ומבלים כמה חודשים טובים בלשבת בכיתה כשהם מבינים מעט מאד.

אני מקווה שיהיה לכם נסיון יותר טוב עם המורים בכיתת המחוננים. מהנסיון שלנו - אלה מורים יותר קשובים ל״חנוך לנער על פי דרכו״, נותנים יחס אישי.

ומה שאת מספרת על נעלי הטניס מחזק את זה שחשוב שהיא תדע שצריך לשים הכל על השולחן. לא להתבייש לשאול.
אולי אפילו שהמורה תדבר עם הילדה שתשב לידה ותגיד שהיא אחראית לעזור לבתך, לתרגם.
הבת שלי משום מה כל הזמן מתנדבת למשימות כאלה... זה משעשע אותה שיש לה ״אישור מלמעלה״ לדבר בשיעור. היא תמיד יושבת ליד תלמידים שזקוקים לעזרה כלשהי. (בגלל קשב וריכוז, ילד ששבר את היד... היא רק מחפשת איך להעסיק את עצמה בפעילות ״חברתית חשובה״ במקום סתם להקשיב). אני מנסה להגיד שאל תתביישו לבקש עזרה מילדים אחרים. אני בטוחה שיש רבים שממש שמחים לעזור. 

אבל מה שאת מספרת מוזר - אתם כבר כמה שנים בישראל, והיא לא הדביקה את אוצר המילים? 
לצפיה ב-'הסיפור עם נעלי הטניס היה בגיל 4.'
הסיפור עם נעלי הטניס היה בגיל 4.
10/07/2017 | 09:09
59
מאז היא כן ניסתה לדבר עם המורים ועם הילדים - וזה אף פעם לא הלך. הייתה ילדה שמונתה על ידי המורה לכתוב לה ביומן את השיעורים - אבל תוך כדי השיעור המורים אצלנו לא היו מסכימים ל"רעש רקע" כמו שנותנים לבת שלך להיות. הבת שלי ביקשה לקבל עזרה - הילדים לא הסכימו, המורה נזפה שהיא מפריעה, המורה לא עזרה כשהיא שאלה אותה במקום את הילדים - אף פעם לא אפשרו לה לקבל את העזרה שהיא מבקשת. גם השנייה שלי (ששונה ממנה מאוד באופי) מתארת דברים דומים - הילדים לא מוכנים לעזור כשהיא לא מבינה משהו. וגם בשנים שהייתי בארה"ב זכור לי שהילדים לא הסכימו לפרש מילים. החוויה שלך שונה - אולי הסביבה שלכם נורמלית יותר (או רק הבת שלך...).
אכן, אנחנו כמה שנים בישראל. נראה לי שאחרי שלוש וחצי שנים (שכוללות שנה שבה היא הייתה צריכה ללמוד לקרוא ולכתוב בעברית בדפוס ואז בכתב), להגיע מאוצר מילים של גן חובה מינוס לזה של בערך כיתה ד' (+ כמובן, קצת דברים פה ושם שלומדים ב-ה' וב-ו') זה סבבה - אבל זה לא אוצר מילים של כיתה ו', וזה לא מספיק בשביל מה שצריך בחטיבה. זה בכלל לא מפתיע אותי - אני למדתי בשנים ה'-ז' בארה"ב, אחרי שרכשתי את השפה העברית (כולל קריאה וכתיבה) וכבר הייתי בכיתת מחוננים ב-ד' - ולא כמוה שעזבה בגיל 3 וחצי את הארץ ל-5 וחצי שנים והגיעה באמצע ג'. ועדיין גם בתיכון היו לי חוסרים פה ושם באוצר המילים בגלל אותן 3 שנים (שבהן פספסתי רק מה שילדים ב-ה' עד ז' מוסיפים לאוצר המילים שלהם). זה נראה לי לגמרי סביר (במיוחד כשהיא לא קוראת כמעט ספרים בעברית, כזכור). איכשהו הציפיות ממנה הן שכבת להורים ישראלים, השהות בחו"ל לא תשפיע עליה, והיא תחזור ותשתלב בלי קושי. אבל זה ממש לא המצב, ולא הגיוני לצפות לכך. אנחנו דיברנו בבית עברית, אבל היא בשלב מסוים עברה לענות באנגלית, ולקראת סוף השהות - היא התחילה אפילו לא להבין חלק ממה שאמרנו (שזה משהו שממש לא קורה אחרי שלוש שנים בחו"ל, כשמגיעים כילד בגיל יסודי). 5 וחצי שנים, לילדה שהגיעה בגיל 3 וחצי, זה הרבה מאוד. מצד שני, היא זכתה לאחרונה בפרס (בעל ערך כספי) על משהו שהיא כתבה באנגלית (רוב המתחרים היו דוברי אנגלית), כך שזה לא שיש רק חסרונות לשהות הארוכה הזאת...
לצפיה ב-'אגב, גם מהכיוון ההפוך,'
אגב, גם מהכיוון ההפוך,
10/07/2017 | 09:15
50
אני והאחים שלי הגענו לחו"ל דוברי אנגלית (מהטלוויזיה), אבל ילדים שהגיעו איתנו ולא היו דוברי אנגלית, התקשו מאוד ברכישת השפה, על אף שהם קיבלו הרבה תמיכה מבית הספר (מה שהבת שלי לא ממש קיבלה - רק עזרה מסוימת בלימוד קריאה וכתיבה בחצי השנה הראשונה, שנקטעה כשעברנו בית ספר) - ועזבו אחרי שנתיים כשהם עדיין לא דוברי אנגלית. הרעיון שתוך כמה חודשים ילדים בכל גיל רוכשים את השפה ומשתלבים בלי קושי הוא מיתוס. זה לא נכון אפילו לגיל הגן - ובוודאי שלא נכון לגבי השתלבות בבית הספר בגילאים בוגרים יותר.
לצפיה ב-'המלצות לספרי קריאה'
המלצות לספרי קריאה
( לעמוד שלי בתפוז )
11/07/2017 | 10:35
7
50
מדוע לקרוא רק את הספרים שאמורים לקרוא בבית הספר? שתקרא את מה שהיא אוהבת ובעברית. עצם זה שתנסי לכוון אותה מה לקרוא יכול להיות דווקא לרועץ. שתקרא וכמה שיותר. הקריאה תתרום לה יותר מכל הכנה אפשרית וזה יהיה גם בכיף. (גם ספרים מתורגמים מאנגלית לעברית יכולים להיות טובים). האם יש לה קשרים עם ילדים דוברי עברית? זה בהחלט יכול לתרום. אפשר להניח שאם היא תהיה מקושרת עם ילדים אחרים והיא באמת מוכשרת אזאי יתכן שגם אם יהיו קשיים בהתחלה היא תתגבר עליהם. בגילאים הללו הילדים הרבה יותר "גמישים" ביחס אלינו, המבוגרים.
בהצלחה בהמשך
לצפיה ב-'הסיבה שהיא קראה רק את הספרים'
הסיבה שהיא קראה רק את הספרים
11/07/2017 | 10:42
6
50
שחייבים לקרוא בבית הספר - היא שאלה הספרים שהכריחו אותה לקרוא! אם זה תלוי בה, היא לא קוראת בעברית. כן, יש לה והיו לה כל השנים מאז שחזרנו לארץ חברים דוברי עברית. זה לא מספיק... 5 וחצי שנים של היעדרות זה פשוט לא מעט. 
לצפיה ב-'ספרים לקרוא? אולי להאזין לספרים מוקלטים'
ספרים לקרוא? אולי להאזין לספרים מוקלטים
( לעמוד שלי בתפוז )
11/07/2017 | 10:57
5
39
אפשר להבין את הקשיים וברור שהיא תעדיף לקרוא בשפה שהיא יודעת טוב יותר, אולי לנסות לעניין אותה להאזין לספרים המוקלטים בעברית? יתכן שזה יכול להוות גורם משיכה. בעקרון, אני לא אוהב שמאלצים ילדים לקרוא ספר זה או אחר, זה נראה לי פסול. ידוע לי מנסיוני שבמידה ומאלצים ילדים לקרוא זה יוצר דחייה ובסופו של דבר, זה יגרום לכך שיסרבו לקרוא וההפסד יהיה גדול מאוד.
לצפיה ב-'אנחנו לא מכריחים אותה'
אנחנו לא מכריחים אותה
11/07/2017 | 11:04
4
43
לקרוא ספרים שהיא לא מעוניינת בהם. מי שמכריח ילדים לקרוא ספרים הוא בית הספר. אני מחפשת ספרים שיעניינו אותה - לכן שאלתי פה - ואני מעבירה לה את ההמלצות.
לצפיה ב-'מהם הנושאים שמעניינים אותה? תפרטי ואני אשתדל לתת המלצות'
מהם הנושאים שמעניינים אותה? תפרטי ואני אשתדל לתת המלצות
( לעמוד שלי בתפוז )
11/07/2017 | 12:58
3
13
לצפיה ב-'אתה לא רוצה לדעת... '
אתה לא רוצה לדעת...
11/07/2017 | 13:05
2
56
היא אלופת הארץ בנושא שמעניין אותה (ומטעמי אאוטינג אין באפשרותי לחשוף מה הוא) - אבל משקיעה בעיקר בו (גם עכשיו בחופש היא עובדת בו, או ליתר דיוק מנדבת עבודות "כדי ליצור לעצמה שם" ואז תתחיל לגבות כסף) - ואין טעם לקנות לה ספרים בנושא בעברית (סבתא שלה ניסתה).
דברים אחרים שהיא קראה הם דברים כמו הקומיקסים הקמע ובון (אין צורך להמליץ עליהם בעברית - יש בבית), ספרי מדע (היא תשמח להמלצות על ספרים טובים בעברית), ספרי חידות. כאמור, עכשיו היא קוראת את הסיפור המושלם. היא הייתה בחוג מבוכים ודרקונים, אבל כשניסינו לעניין אותה בספרים שבהם אתה בוחר את ההמשך, למיטב זכרוני לא הייתה היענות.
לצפיה ב-'דווקא אני רוצה לדעת כדי שאוכל להיות יותר ממוקד בהצעות'
דווקא אני רוצה לדעת כדי שאוכל להיות יותר ממוקד בהצעות
( לעמוד שלי בתפוז )
11/07/2017 | 16:45
1
49
יצאה סדרת ספרי מד"ב לנוער כשסטיבן הוקינג שימש כיועץ בכתיבתם כלומר, שילוב של עלילת מד"ב "בהשגחת" סטיבן הוקינג. הספר, "לתפוס ראש" של בן ציון ארז בהוצאת "תמר" או, "הספר הגדול של משחקי המחשבה" מאת איוון מוסקוביץ' בהוצאת כנרת זמורה וביתן. אם היא מתעניינת במתמטיקה אז הספר "ספר המספרים" מאת דייוויד וולס בהוצאת "מי-אן" (וידוע שיש לו עוד ספרי חשיבה מאותה הוצאה) במידה ואין את הספרים הנ"ל בחנויות הרגילות, אני ממליץ לפנות ל"מדף הספרים של פאני" - ספרים משומשים ונדירים שנמצאת במונטיפיורי 36 תל-אביב טל' 02-5019742 ורוב הסיכויים שתמצאו אותם שם ואוצרות נוספים. בהצלחה וקיץ נעים ורגוע.
לצפיה ב-'תיקון טעות 03-5019742 - "מדף הספרים של פאני"'
תיקון טעות 03-5019742 - "מדף הספרים של פאני"
( לעמוד שלי בתפוז )
11/07/2017 | 16:51
8
לצפיה ב-'חוגי העשרה של אריקה לנדא'
חוגי העשרה של אריקה לנדא
02/07/2017 | 07:24
1
167
מעוניינת לרשום את בני לחוגי העשרה במכון.
עולה השנה לגן חובה.
עוד מוקדם מבחינתי לדבר על מחוננות, אבל הוא נבון, מאוד סקרן ואוהב ללמוד ומחפשת בשבילו מסגרת לימודית מעשירה.
הבנתי שיש מבחני מיון למכון. אשמח לשמוע ממי שעשה את המבחנים בגילאי הגן.
תוהה איך מתקיימים המבחנים כשהילדים אינם קוראים/כותבים.
ובכלל - מפחדת שהוא עוד קטן ויכול להילחץ ולהתפזר באבחון ולא להראות את היכולות כפי שהוא מראה בבית.
אשמח לתשובות מכאלה שעברו את האבחון בגילאי הגן.

לצפיה ב-'מניסיון של חברים'
מניסיון של חברים
02/07/2017 | 13:18
195
המראיינים מנוסים, אבל יכולים לפספס ילד צעיר ביישן שמתקשה להתבטא מול זרים. אנ מכיר ילדה שכך לא התקבלה בגיל הגן ומאוחר יותר עברה את מבחני המחוננות וההצטיינות (מחוננים בכיתה ב', מחוננים בכיתה ז', בר אילן וכיוצ"ב).
אגב, החוגים מומלצים.
לצפיה ב-'לכלל ההורים והתלמידים, שיהיה חופש נעים ומהנה.'
לכלל ההורים והתלמידים, שיהיה חופש נעים ומהנה.
( לעמוד שלי בתפוז )
01/07/2017 | 13:12
45
לצפיה ב-'אפשרויות לילד מחונן'
אפשרויות לילד מחונן
28/06/2017 | 16:15
5
286
שלום
בני בן ה- 10 אובחן כמחונן,
אך לצערנו לא עבר את המבחנים של משרד החינוך.
אשמח לשמוע על פתרונות אחרים האפשריות עבורו
אנחנו גרים באזור כפר סבא
תודה מראש
לצפיה ב-'היכן הוא אובחן?'
היכן הוא אובחן?
28/06/2017 | 20:12
1
110
לצפיה ב-'אבחון פרטי'
אבחון פרטי
30/06/2017 | 21:08
174
אצל מאבחנת פרטית עקב פניה שלנו להבנת צרכיו של ילדנו.
לצפיה ב-'תמיד קיימת אפשרות לבקש להיבחן בשנה שלאחר מכן'
תמיד קיימת אפשרות לבקש להיבחן בשנה שלאחר מכן
( לעמוד שלי בתפוז )
01/07/2017 | 13:15
1
86
לצפיה ב-'בחינה חוזרת'
בחינה חוזרת
03/07/2017 | 16:08
131
תודה על התשובה, אך גם הבחינה שביצענו הינה לאחר בקשה למבחן חוזר.
בגלל זה אנחנו מחפשים לו פתרון מחוץ למשרד החינוך.

אשמח לדעת עם יש כאלו
לצפיה ב-'מכיר את המצב הזה מקרוב... כילד מחונן'
מכיר את המצב הזה מקרוב... כילד מחונן
05/07/2017 | 02:31
140
שלא נבחן כלל במבחן הרשמי של ביה"ס ומכון "סולד", אלא הובחנתי רק דרך אבחונים.

אומנם במקרה שלי זה כבר מאוחר (כי הוריי לא נלחמו בנושא וההטבה היחידה שקיבלתי, היתה למידה בכיתה המדעית...) וביה"ס לא תומך בתחום, אך עדיין-הנושא מעניין אותי.

אשמח לדעת מה עשיתם בנדון.

בהצלחה!
לצפיה ב-'הכנה לבחינות מחוננים כיתה ב'
הכנה לבחינות מחוננים כיתה ב
28/06/2017 | 09:54
11
228
בוקר טוב...
אני מחפשת ברשת תכניות להכנת ילדים לבחינות מחוננים של כיתה ב ודי לא מוצאת כיוון...
לא ראיתי שיש הדרכות פרונטליות, רק לומדות דרך המחשב... האמנם?
ואם כבר לומדה, איזה לומדה מומלצת ואיך כדאי להעביר אותה? התקשרתי לפרופסור הלא מפוזר שאצלו רק שירות הודעות עונה וגם השארתי הודעה באתר ולא חוזרים... כך שלא יודעת מה טוב ואיזה שירות מקבלים, אם בכלל...

אודה לעשיית סדר ועזרה בבחירת מסלול מומלץ....
לצפיה ב-'כבר עכשיו את מתחילה לחשוב על זה? מה הלחץ?'
כבר עכשיו את מתחילה לחשוב על זה? מה הלחץ?
28/06/2017 | 20:14
3
96
לצפיה ב-'למה לחץ? בחינות שלב ראשון '
למה לחץ? בחינות שלב ראשון
28/06/2017 | 21:00
2
191
מתקיימות אחרי החגים, אולי לפני.
למה שאלחיץ את הילד חודש לפני כשאפשר לנצל את חופשת הקיץ להתכונן בכיף וברוגע?
לצפיה ב-'תני לו במקום זה לקרוא ספר טוב'
תני לו במקום זה לקרוא ספר טוב
29/06/2017 | 00:29
152
שלב א' הוא מבחן ברובו המוחלט של הבנת הנקרא ואם הילד שלך יקרא ספרים, הוא יעבור בקלות את שלב א'.
לצפיה ב-'למה להלחיץ חודש לפני?'
למה להלחיץ חודש לפני?
29/06/2017 | 14:18
137
הבחירה שלך היא לא בין ״להלחיף חודש לפני״ או ״להלחיץ חצי שנה לפני״.

הבחירה היא בין להלחיץ או לא להלחיץ.

לצפיה ב-'קורסים במרכז'
קורסים במרכז
30/06/2017 | 12:54
4
197
שמתי לב שאף אחד לא ענה לשאלתך, אז אני אענה.
יש ערכות הכנה אינטרנטיות בתשלום של iqute, הפרופסור הלא מפוזר ומכון נועם. להבנתי כולם בסדר. עלות סביב 300-350 שקל.
באיזור המרכז, קורסים ממוקדים לבחינה א ו- ב מתקיימים ב iqute והפרופסור הלא מפוזר. שניהם אמורים להיות טובים, התחלנו עם הפרופסור ואחרי שיעור החלטתי שזה לא מתחבר לי ועברתי ל iqute. עניין של טעם אישי, מיקום גיאוגרפי וכו'.
עלות הייתה סביב 500 לשלב א' ו 1800 לשלב ב' (לא זוכר בדיוק אבל זה האיזור,  בינינו לא סכומים אסטרונומיים), ולומדים שם הרבה.
ישנם עוד ספקים אבל או שהם לא באיזור המרכז, או שאין להם מספיק ניסיון בתחום.
ופני שתצוץ התגובה המתבקשת של "טוב אתה מגיב מטעם", אז אדגיש ואומר כמה דברים:
1. לקחת ילד ממוצע בכיתה, שסה"כ נהנה מהקצב שבו מתקדמים הדברים, ו"לכפות" עליו הכנה שממנה הוא סובל, כדי שיעבור מבחן נקודתי ויסבול מהשלכותיו זה רעיון גרוע.
2. אם הילד הוא מוביל לימודית בכיתה, משתעמם רוב הזמן, מעוניין בעצמו לעבור למסגרת מאתגרת יותר, לדעתי אין שום פגם מוסרי בלתת לו את הכלים לזה. להיפך.
2. ההשקעה (הכספית) של המדינה בתלמיד ממוצע במערכת החינוך היא כ 15 אלף שקל לשנה, בכיתת מחוננים יותר מפי 2 לתלמיד. זו המוטיבציה אין א נט של.
4. להתחיל ביולי זה קצת "אובר קיל". לשלב א' אין סיבה אמיתית להתכונן יותר מ 5-6 שבועות. בואי נגיד ככה - אם הוא חכם מאד, 5-6 שבועות בהחלט מספיקים, ואם תתחילי עכשיו תגיעי למצב שהוא "סיים את החומר" 3 חודשים לפני המבחן.

לצפיה ב-'סוף סוף תגובה עניינית ולא מחנכת '
סוף סוף תגובה עניינית ולא מחנכת
30/06/2017 | 13:42
3
173
תודה רבה...
הילד שלי מוביל בכיתה וגם לדעת המורה שלו בכיתה א' הוא מחונן וצריך לעבור את הבחינה בקלות יחסית (אמרה גם שהיא תמליץ עליו בבוא העת). הוא כבר שולט בלוח הכפל גם מעבר לרמות של עד 100, שולט בקריאה, בעיות מילוליות וכולי...
מה שאמרת לגבי ההשקעה של המדינה בילדים מחוננים, זו בדיוק הסיבה שאני רוצה שהוא יהיה שם (באיזור שלנו זה יום שליפה ולא בית ספר או כיתה ייעודית) וזה מעבר לכך שאני בטוחה שזה יוסיף לו עניין רב ויפתח לו אופקים נוספים.
המחשבה להתחיל עכשיו היא כדי שהוא יתכונן באיזי, נגיד פעמיים שלוש בשבוע וגם כדי לראות מה התחומים החלשים שלו יחסית ולשפר אותם. לקחתי לתשומת לבי את ההמלצות שלך ואבדוק בהתאם.
תודה על ההשקעה בתשובה. עזרת לי מאוד. ותודה שלא ניסית לחנך אותי
שבת שלום
לצפיה ב-''
30/06/2017 | 15:44
25
לצפיה ב-'פעמיים שלוש בשבוע זה באיזי? '
פעמיים שלוש בשבוע זה באיזי?
02/07/2017 | 21:10
59
לצפיה ב-'לגבי שלב א'
לגבי שלב א
03/07/2017 | 10:43
124
עיקרונית שלב א הוא די קל (הבנת הנקרא וחשבון די בסיסי), כך שילדים מחוננים/מצטיינים עוברים אותו "בהליכה". לדעתי, אין סיבה להתכונן אליו. יתר על כן, הורים לילד שמתקשה לעבור שלב א' ללא הכנה צריכים לחשוב שוב האם המסגרת של מחוננים (שהיא אינה מסגרת קלה) מתאימה לילדם.
שלב ב' הינו ברמה אחרת לגמרי ולדעתי כן דורש הכנה ברמה זו או אחרת.

בהצלחה  
לצפיה ב-'תשובה וסקירה מפורטת של כל האופציות'
תשובה וסקירה מפורטת של כל האופציות
06/07/2017 | 17:29
1
89

ראשית גילוי נאות: אני חלק מהצוות המקצועי שתומך באתר www.mehunan.com

אני מסכים עם מה שנאמר כאן כבר קודם, קצת מוקדם להתחיל להתכונן בצורה מסודרת כבר עכשיו לבחינות שיתחילו רק אחרי החגים.
עם זאת בהחלט כדאי לנצל את הזמן לחזק שני תחומים: ידע כללי והבנת הנקרא. הבנת הנקרא מהווה חלק מהותי מבחינת שלב א' והרבה ילדים מחוננים לא עוברים את הבחינה בגלל זה (העיקר במקומות שנבחנים בכתה ב' ולא בכיתה ג'). המלצתי: תמצאו מה מעניין את הילד או הילדה ותגרמו להם לקרוא הרבה במהלך החופש.
ידע כללי הוא המוקש של שלב ב' (את שאר הדברים ילד מחונן יוכל ללמוד ולתרגל בזמן קצר יחסית בשבועות שלפני הבחינה). נצלו את הזמן להעשיר את הידע של הילדים דרך משחקים ופעילויות משותפות (זמן הנסיעה ברכב הוא זמן מעולה למשחקי מילים וידע), צפייה בערוצי מדע והעשרה, צפייה בחדשות באופן מבוקר (כן, בבחינה מצפים מהילדים להיות מעורים בנושאים אקטואלים ברמה בסיסית לפחות) וכומה. כל ילד לפי מה שמתאים לו.

לגבי אפשרויות ההכנה המסודרות הקיימות, יש לומדות, קורסים, וספרי הכנה.
אלו הספקים הממולצים (מי שלא מוזכר כאן, לא ראוי – מדובר באתרים קיקיוניים שקמו רק בזמן האחרון)

לומדות:
3 מומלצים:iQute , הפרופסור הלא מפוזר ומכון נועם – שלושתם טובים ומקצועיים. מכון נועם לא מתמקד רק במחוננים ולכן פחות מומלץ. iQute  והפרופסור די דומים.

קורסים:
3 מומלצים:iQute , הפרופסור הלא מפוזר ויורה דעת – לכל אחד שיטות משלו, לא בדקתי לעומק מכיון שאינני מאמין בשיטה זו ואני רואה בזה ביזבוז כסף מיותר. המלצתי: אם מחליטים לשלוח לקורס אז לבחור על פי מקום המגורים.

חוברות הכנה:
www.mehunan.com
חוברות הכנה להורים ולילדים. החוברות הן אלקטרוניות וניתן גם להדפיסן במדפסת הביתית. החוברות נותנות את הכלים להורים להכין את ילדם בצורה טובה (ולא רק להושיב אותו לתרגל מול מחשב). מבחינת היקף החומר וסוגי השאלות יש דימיון ללומדות שציינתי קודם, אך כאמור הגישה שונה.(והמחיר זול משמעותית).
אומרים שאין הנחתום מעיד על עיסתו, אך מכיון שהשנה נכנס שחקן חדש לשוק ההכנה שמציע חוברות שמתיימרות להיות דומות לשלנו אך למעשה מעתיקות חומרים ישנים ולא מעודכנים שפרסמנו בעבר באריזה נוצצת ובמחיר מעט זול יותר, חשוב לי לחדד את ההבדלים. אנחנו מביאים שנים של ניסיון יחודי בתחום ההכנה לבחינות, הכרות עמוקה עם תהליכי המיון, תוכניות המחוננים והאנשים העוסקים בכך. החוברות שלנו נכתבו על ידי בעלי מקצוע מובילים בתחומם, דרך ההכנה שאנו מציעים נבדקה ושוכללה לאורך שנים. השיטה שלנו עובדת, יש לנו קבלות על כך.

מיבדק:
יש שממליצים גם על ביצוע מיבדק שמנבא סיכויי הצלחה והתאמה. יכול לעזור אולי למתלבטים אבל אם אתם בטוחים ביכולתיו של ילדכם זה מיותר.
שני מומלצים: מיחונן והמיבדק (www.מחונן.com) – חידוש של השנתיים האחרונות, מבחן שאמור לנבא את סיכויי ההצלחה של הילד בתהליך האיתור. את המיבדק אני מכיר באופו אישי, הייתי מעורב בגרסה הקודמת שלו, כעת יש גרסה עדכנית שמבוססת על מידגם ארוך וגדול יותר. איני מכיר את המבחן של מיחונן אך על פניו נראה שנעשתה שם עבודה מקצועית מתוך כוונות טובות ועל ידי בעלת מקצוע רצינית.

לצפיה ב-'תודה רבה! '
תודה רבה!
07/07/2017 | 06:10
43
התשובה שלך מקיפה ומאוד עוזרת! ממש תודה רבה
לצפיה ב-'מבחן חוזר בכיתה ג׳?'
מבחן חוזר בכיתה ג׳?
28/06/2017 | 21:58
7
179
שלום,
בני לא עבר את מבחן המחוננים השנה , אבל רק עכשיו אבחנו אותו עם הפרעת קשב , כולל תוספת זמן.
אני מעוניינת שיבחן שוב בשנה הבאה, האם יש אפשרות כזאת?
איך ומתי פונים?
לצפיה ב-'צאי מנקודת הנחה שזה לא יהיה באזור שלך, אלא בעיר שבה כל ילדיי'
צאי מנקודת הנחה שזה לא יהיה באזור שלך, אלא בעיר שבה כל ילדיי
29/06/2017 | 00:31
3
135
העיר נבחנים בכיתה ג'.

לדעתי, את יכולה להגיש בקשה באתר של סאלד.
לצפיה ב-'גם השנה זה לא היה בעיר שלנו..'
גם השנה זה לא היה בעיר שלנו..
29/06/2017 | 09:13
2
57
לצפיה ב-'איך זה יכול להיות?'
איך זה יכול להיות?
30/06/2017 | 00:37
1
70
כל בי"ס שולח בערך 5 נציגים מכל כיתה ואני מניח שיש לכם בעיר לפחות 100 כיתות ב' שזה אומר 500 נבחנים, אז איך אין אצלכם בעיר?
לצפיה ב-'יכול. גם הבן שלי לא נבחן השנה בעירנו. אנחנו גרים בקריות'
יכול. גם הבן שלי לא נבחן השנה בעירנו. אנחנו גרים בקריות
30/06/2017 | 07:45
71
המבחנים בחיפה (נשמע קרוב אבל זה חצי שעה נסיעה לפחות).
לצפיה ב-'יש פרטים באתר של מכון סאלד'
יש פרטים באתר של מכון סאלד
29/06/2017 | 09:46
88
ניתן להגיש בקשה עד דצמבר , משהו כזה
והמבחן נערך בסביבות חודש אפריל
אנחנו גרים באיזור השרון והמבחן היה בת"א , בחופשת הפסח
לצפיה ב-'אתר משרד החינוך אגף מחוננים'
אתר משרד החינוך אגף מחוננים
29/06/2017 | 12:10
94
שם יש את כל הפרים איך לבקש מבחן חוזר ואיך לבקש התאמות. אם יש גם ליקויי למידה רצוי להתיעץ כדי לדעת איזה התאמותת לבקש

לצפיה ב-'אפשר לבקש מבחן חוזר, פרטים בפנים'
אפשר לבקש מבחן חוזר, פרטים בפנים
06/07/2017 | 17:36
31
יש אפשרות לבקש מבחן חוזר אם יש סיבה מוצדקת. נראה לי שבמקרה שלכם יש, אם כי לא נראה לי שתאושר תוספת זמן (לא נתקלתי במקרה כזה ומקצועית נראה לי לא נכון לאשר זאת).
את הבקשות יש להגיש עד תחילת דצמבר, תשובה מתקבלת בדרך כלל תוך מספר שבועות. את הבקשה מגישים לרפרנט המחוזי דרך האתר של משרד החינוך: https://services.education.gov.il/_layouts/FormServer.aspx?XsnLocation=https://services.education.gov.il/formservertemplates/EDU.Gifted.pniyot_AinVav.xsn

בהצלחה

לצפיה ב-'מבחינת ביה"ס מה יכול למנוע מתלמיד להירשם לכיתת מחוננים?'
מבחינת ביה"ס מה יכול למנוע מתלמיד להירשם לכיתת מחוננים?
25/06/2017 | 18:38
3
246
בהנחה שהתלמיד מעוניין. אמרו לנו שההרשמה תלויה בפגישה נוספת לאור דברים שנצפו במפגש שהיה. אין בעיה מאובחנת ואני לא ממש יודעת במה מדובר. עולה ל-ג
לצפיה ב-'לדעתי כן...'
לדעתי כן...
26/06/2017 | 13:23
1
190
אצלנו (חיפה) שלב הראיון הרגיש קצת כמו מיונים לאינטל, דינמיקה קבוצתית, התבטאות בעל-פה, התבטאות בכתב ועוד כמה שלבים שכבר הספקתי לשכוח (עברו כמה שנים...) היו תלמידים בודדים שזומנו לראיון שני, כשהיה ספק לגבי קבלה שלהם לכיתה, ממה שהבנתי הרוב היה סביב נושא של מוטיבציה. כל מי שאני מכירה שהגיע לראיון נוסף התקבל בסוף לכיתה, אבל אני חושבת שלבית הספר יש זכות להחליט לא לקבל ילד לתוכנית אם הוא לא מתאים.

לצפיה ב-'לגבי הזכות של בית הספר לא יכולה להיות מחלוקת'
לגבי הזכות של בית הספר לא יכולה להיות מחלוקת
27/06/2017 | 00:15
151
כתוב באתר של אגף המחוננים שריאיון אישי הוא תנאי כניסה לכיתת מחוננים. השאלה היא מהם הקריטריונים בריאיון הזה.
כמי שמראיין הרבה מבוגרים ורואה איך אנשים לא מצליחים להביא את עצמם לריאיון, נראה לי שצריך מומחיות עצומה כדי לראיין ילדים כל כך צעירים לצורך מיון.
לצפיה ב-'תודה על התשובות'
תודה על התשובות
28/06/2017 | 11:19
95
באמת הם רצו לראות את הילד שוב ע"מ להתרשם ממנו מאחר ובמפגש עם שאר הילדים היה נרגש והתנהג שלא כהרגלו והם רצו לברר אם ההתנהגות הזו היתה מהתרגשות או מחוסר רצון של הילד להשתתף בתוכנית. ברגע שהובהר שהילד מאוד רוצה ובגלל זה התרגש, לא היתה מניעה מביה"ס לקבל אותו
לצפיה ב-' נפתח פורום טיולים בגיאורגיה וארמניה '
נפתח פורום טיולים בגיאורגיה וארמניה
( לעמוד שלי בתפוז )
26/06/2017 | 13:16
5
 משפחות עם ילדים, טיולי בנות, צעירים, דתיים והגיל השלישי: גיאורגיה הפכה להיות היעד החם לחופשה מגוונת ולנו יש פורום חדש שיעזור לכם לתכנן את הטיול המושלם  היכנסו לפורום טיולים בגיאורגיה וארמניה
לצפיה ב-'המלצה למורה פרטי/ת '
המלצה למורה פרטי/ת
26/06/2017 | 11:42
1
112
שלום רב
הבת שלי עולה לכיתה ג, עולה חדשה, והייתי רוצה להכין אותה לסינון מבחני המחוננים עם מורה פרטי. המלצות למישהו/י באזור תל אביב/ רמת גן/ גבעתיים? 

לצפיה ב-'אפשר לפנות אלי דרך הטלפון לפניות של האתר'
אפשר לפנות אלי דרך הטלפון לפניות של האתר
( לעמוד שלי בתפוז )
01/07/2017 | 13:26
24
לצפיה ב-'קיבלתי את זה קשה ולא מצליחה לצאת מזה'
קיבלתי את זה קשה ולא מצליחה לצאת מזה
22/06/2017 | 10:17
9
398
לא כל כך מכירה בית הספר והמורים ולא ידעתי שהיו קורסי הכשרה לפני מבחן המחוננים שלב ב' בכל זאת הילד שלי ניגש למבחן  באמונה מלאה שהוא בעל חשיבה וקליטה יוצאת דופן לא ממש קלטתי חשיבות העניין עד שקיבלנו התוצאות החגיגות בבית הספר הברכות התיוגים שברו אותי לגמרי ומזל שלא שברו את הילד שלי כי ממש לא עניין אותו כל הדבר הזה מי עבר ומי לא ואז הוא אומר לי אז מה אמא אני חכם.
בוודאי הוא הכי חכם בעיני אבל אני אוכלת עצמי בפנים איך לא ידעתי על תוכניות ההעשרה איך לא נתתי לזה חשיבות זלזלתי והתוצאה קשה עבורי כי אני מרגישה שפספסתי ההזדמנות ומה עוד קיפחתי את הילד שמבין דברים מסובכים בחשבון ונותן פתרונות בלתי נתפסים כך המורה מעיד אבל הנה הוא לא עבר.
אני קיבלתי את זה קשה ויש לי רגשות אשמה הייתי יכולה לתת לילד שלי הזדמנות ובגלל חוסר האחריות שלי והזלזול הוא שילם מחיר אולי לא מודע לזה עכשיו אבל הנה כבר המורים תייגו המחוננים בהודעות ובברכות בכל אתרי בית הספר.
אני טועה?? אני צודקת?? איך ניתן לצאת מזה??

לצפיה ב-'צאי מזה. ואת גרה במקום מוזר. ואת לא לגמרי צודקת.'
צאי מזה. ואת גרה במקום מוזר. ואת לא לגמרי צודקת.
22/06/2017 | 11:42
267
לשאלתך - את לא לגמרי צודקת.
הסיכוי ש״אם רק הייתי שולחת אותו לקורס אז הוא היה עובר את המבחן״ - לא מאד גבוה. רק היית גורמת לו נזק - מלחיצה אותו.

לא כולם עושים קורסי הכנה. אפילו לא הרוב.
אצלנו אף אחד לא עשה חגיגת התקבלות למחוננים. 
ולא היו שום ברכות בשום אתר. 
לא שמעתי על בית ספר שמפרסם מי הילדים שאובחנו כמחוננים. נשמע לי קצת פסיכי.

ולמה את מודאגת בגלל ״תיוגים״?
כתבת שהמורה מעיד שהילד נותן פתרונות בלתי נתפסים, אז זה נפלא. הבן שלך כבר מתויג בבית הספר כילד חכם.

במבחן מחוננים בודקים עוד דברים, לא רק מתמטיקה, ושם כנראה הוא פחות מוכשר.
לא נורא.

וכל ההודעה הזאת נראית לי כפרסומת מעצבנת לקורסי הכנה

לצפיה ב-'בית ספר מוזר מאוד. הבן שלי הוא היחיד בכיתה שהתקבל לכיתת'
בית ספר מוזר מאוד. הבן שלי הוא היחיד בכיתה שהתקבל לכיתת
22/06/2017 | 12:37
1
273
המחוננים ובאף מקום לא פרסמו את זה או שבחו או תייגו או ציינו אותו! אני מתחילה לחשוב שקפחו אותנו...
ובנימה רצינית - לא קרה כלום. זה לא מה שיקבע את מהלך חייו, והרבה יותר חשוב שילמד מכם ההורים איך לקחת דברים בפרופורציה ואיך להתמודד גם עם חוסר הצלחות, כפי שכולנו נאלצים בעל כורחנו ללמוד במהלך חיינו. אם הוא ילד חכם כפי שאת מתארת, הוא יצליח כך וגם כך, בלי שום קשר לתוכנית מחוננים. לא צריך לזלזל בה וגם לא צריך להגזים בחשיבותה. ילדים חכמים ומוצלחים ימצאו את דרכם להצלחה גם בלעדיה.
לצפיה ב-'התכוונתי כמובן ליום השליפה ולא לכיתת המחוננים'
התכוונתי כמובן ליום השליפה ולא לכיתת המחוננים
22/06/2017 | 14:57
109
לצפיה ב-'התיוג לא מועיל, אולי אפילו מזיק'
התיוג לא מועיל, אולי אפילו מזיק
22/06/2017 | 17:34
166
קראתי פעם מחקר שהראה שהתיוג יכול להזיק כי גורם להתאמץ פחות ויכול להלחיץ ("אני מחונן ולכן אסור לי להכשל").
לצפיה ב-'ההכנות יקרות וממש לא מבטיחות קבלה לתכניות המחוננים'
ההכנות יקרות וממש לא מבטיחות קבלה לתכניות המחוננים
24/06/2017 | 16:31
152
בן של חברה שלי שהוא ממש תלמיד מוכשר, למד שנה שלמה בתוכנית הכנה למבחני המחוננים והוא לא עבר את הבחינה. מצטרפת לתהיות לגבי בית הספר של ילדך מי בכלל מפרסם מי בתוכנית ומי בכלל זוכר? מסכימה שהתיוג כמחונן הוא לא בהכרח חיובי. לבתי אמרו הילדים שהיא חנונית כי הוא מחוננת בכיתה ג. בכל מקרה לרוב ההורים הם אלו שמוטרדים כי ילדם אינם מחוננים. לא הכרתי ילדים כאילו( חוץ מכשיש אח מחונן וזה גם תלוי מה ההורים משדרים) . 
לצפיה ב-'פתרון פרקטי אפשרי הוא לערער על התוצאות'
פתרון פרקטי אפשרי הוא לערער על התוצאות
24/06/2017 | 17:58
166
ולנסות להיבחן שוב שנה הבאה והפעם עם הכנה ראויה, לאו דווקא בקורס, אם כי לדעתי ובניגוד לדעה הרווחת פה, קורס טוב מעלה בעשרות אחרוזים את הסיכוי להתקבל. 
מה שכן ועל פי מה שאת מתארת, הלחץ שיעבור הילד לפני המבחן הבא יהיה גבוה מאד, וההצלחה לא מובטחת, כך שצריך לקחת בחשבון, ובמקרה שלך כפליים, האם היחס סיכוי סיכון שווה את זה. הייתי הולך על זה רק אם הוא ממש סובל ומשתעמם במסגרת הרגילה ויש לך דעה מוצקה מהתוות החינוכי ש"היה פה פספוס".
המחמאות שרצות בואטסאפ זה נחמד וכיף (או מבאס), אבל בטח אסור להתייחס אליהן כשיקול רציני לפני צעד כזה. 
לצפיה ב-'אני רוצה להעלות נקודה מסוימת.'
אני רוצה להעלות נקודה מסוימת.
26/06/2017 | 11:12
177
דווקא העובדה שהילד נותן "פתרונות בלתי נתפסים" יכולה ללכת יד ביד עם כך שהוא לא עבר. אני לא יודעת מה היה בבחינה הספציפית, אבל הבחינות האלה נכתבות על ידי בני אדם מבוגרים, שחסרים להם דמיון ופתיחות לאפשרויות שעשויות לעלות במוחם של ילדים (וגם של מבוגרים לא מקובעים) - ולכן לפעמים ילד יצירתי וחכם ימצא פתרון שהם פשוט לא חשבו עליו. בגדול ההוראה היא לרוב "מה הפתרון הכי מתאים", אבל ה"הכי מתאים" הזה נקבע בעצם על ידי לימוד תרבותי של המוסכמות לגבי מה הכי מתאים.
אני אתן לך דוגמא - ילד אחד נתקל בשאלה "מה יוצא דופן?" והאפשרויות היו "אף, פה, עין, רגל". למבוגר ברור שהתשובה היא רגל, כי רגל היא לא חלק מהפנים. הילד ענה שהתשובה היא עין, כי העין היא בתוך הגוף ולא על החלק החיצוני שלו (בניגוד לאף, פה, ורגל שלכולם יש חלקים על פני הגוף). האם התשובה הזאת פחות נכונה? לי, אישית, קשה לומר. היא ללא ספק יותר מקורית, ולא הייתי אומרת שתשובה כזאת מעידה באיזשהו אופן על אינטליגנציה נמוכה יותר מהאינטליגנציה של מי שענה את התשובה הרגילה. או, למשל, אם שואלים איזו מילה יוצאת דופן, מי אמר שההתייחסות היא לתוכן המילה? גם מילה אחת בת 5 אותיות בין 3 מילים בנות 4 אותיות היא יוצאת דופן. או מילה שמתחילה ב-ב' כשכל היתר מתחילות ב-א', וכו'.
נראה לי שההכנה יכולה להעלים תשובות מקוריות שכאלה ולכוון את הילדים יותר לכוונה בסוג השאלות האלה - אבל זה בהחלט לא מפתיע שלא כל ילד מחונן עובר את המבחנים האלה.
לצפיה ב-'פיתרוןפשוט'
פיתרוןפשוט
26/06/2017 | 15:21
160
אפשר לבקש בחינה בשנה הבאה.
ילדים שחושבים מקורי לפעמים "רבים" עם הבחינה
כתוב בכיתה 40 תלמידים אבל הוא יודע שעל פי חוזר משרד החינוך אין יותר מ32 תלמידים בכיתה.... אז הוא לא עונה נכון. מנסים ללמד את הילד לקבל את הנתונים ולא לריב עם השאלה.
לדעתי עם ילד צריך הכנה של שנה להתקבל לתוכנית הוא לא מתאים.
וכן יש הרבה ילדים חכמים ונבונים אבל לא מחוננים, אז מה
לצפיה ב-'מעניין'
מעניין
29/06/2017 | 14:38
87
אני מקווה בשביל הילד, שזה לא אמיתי אלא פרסומת לקורסי הכנה
לצפיה ב-'מבחן חוזר - תוצאה שלילית'
מבחן חוזר - תוצאה שלילית
18/06/2017 | 17:45
7
364
צהריים טובים,
בני ניגש והתקבל לתוכנית מצוינים.
במידה ויגיש ערעור, יגש שוב למבחן וחלילה יקבל ציון נמוך, האם יתכן שיגרע גם מתוכנית המצויינים שכבר התקבל ?
תודה רבה על תגובתכם...

לצפיה ב-'הישג הקבלה למצטיינים יישמר'
הישג הקבלה למצטיינים יישמר
19/06/2017 | 13:04
6
223
כך שאין כל מניעה להגיש עירעור, גם אם יקבל ציון נמוך הוא עדיין ישוייך למצטיינים  (בוודאות)
לצפיה ב-'תודה'
תודה
19/06/2017 | 20:27
59
לצפיה ב-'בתנאי כמובן שהוא ילמד שם'
בתנאי כמובן שהוא ילמד שם
19/06/2017 | 20:46
4
157
אם לא, בכלל לא בטוח שזה יישמר לו.
לצפיה ב-'היישג המצטיינים תמיד נשמר ללא תלות במקום...'
היישג המצטיינים תמיד נשמר ללא תלות במקום...
21/06/2017 | 12:25
3
126
יורם - למען הסר ספק כדאי שתדבר עם מכון סולד.
לצפיה ב-'הבי"ס שיש בו את יום השליפה מקבל את התוצאה העדכנית'
הבי"ס שיש בו את יום השליפה מקבל את התוצאה העדכנית
21/06/2017 | 15:18
2
139
אם הילד כבר שם, לא יעיפו אותו, אך אם בחרת לא לשלוח אותו, הם יקחו את התוצאה העדכנית.
לצפיה ב-'יום שליפה רלוונטי לאלו שאובחנו כמחוננים'
יום שליפה רלוונטי לאלו שאובחנו כמחוננים
21/06/2017 | 15:51
1
170
יורם שאל לגבי הישג מצטיינים... (תוכנית מצטיינים היא למעשה קורסי העשרה אחה"צ)
לצפיה ב-'לא נכון'
לא נכון
21/06/2017 | 23:30
140
היכן שיש את היום שליפה, יש גם את התכנית למצטיינים, רק במקום שהיא תהיה במהלך הלימודים היא אחה"צ.
לצפיה ב-' פורומים מקצועיים מתחדשים - יש את מי לשאול הכל '
פורומים מקצועיים מתחדשים - יש את מי לשאול הכל
( לעמוד שלי בתפוז )
21/06/2017 | 12:36
3
 מסוכסכים עם השכן על רכוש משותף? מתמודדים עם דייר סרבן תשלום? 
מומחה בפורום ועד בית- בתים משותפים מחכה לשאלות שלכם

נתקלתם במקרה של רשלנות רפואית? אתם צריכים ייעוץ משפטי בנושא? עו"ד מהתחום מחכה לייעץ לכם בפורום רשלנות רפואית

העסק נמצא בקשיים כלכליים? צריכים ייעוץ פיננסי? פורום הלוואות לעסקים וייעוץ עסקי זה המקום בשבילכם

הקריירה נתקעה? מתקשים למצוא כיוון תעסוקתי בחיים? בפורום ייעוץ קריירה מחכים לכם בקוצר רוח וישמחו לייעץ לכם

בעיות ראייה, משקפיים, מולטיפוקל, עדשות ראייה, צילינדר -  מומחה אופטומטריסט כאן בשבילכם בפורום עדשות מגע ומשקפיים 

הבניין שלכם עומד לעבור תמ"א 38? לא יודעים מה הזכויות שלכם בפרויקט פינוי בינוי? היכנסו לפורום תמ"א 38 והתחדשות עירונית ותקבלו תשובות להכל

מתמודדים עם בעיות בעסק? רוצים להתייעץ לגבי קידומו? בפורום עסקים תימצאו פיתרונות להכל
לצפיה ב-' נפתח פורום גיוס והשקעות בחברות סטארטאפ '
נפתח פורום גיוס והשקעות בחברות סטארטאפ
( לעמוד שלי בתפוז )
18/06/2017 | 10:36
3
 יזמים צעירים? הקמתם חברה חדשה? זקוקים לייעוץ עסקי-משפטי?
פורום חדש, חם מהתנור, יענה לכם על כל השאלות בנושאים כמו גיוסי הון, הסכמי בעלי מניות ועוד ועוד.

לצפיה ב-'שלב הראיון לאחר הודעת הצלחה שלב ב - כיצד מתכוננים? מה שואלים'
שלב הראיון לאחר הודעת הצלחה שלב ב - כיצד מתכוננים? מה שואלים
15/06/2017 | 12:49
20
312
שלום,
האם מישהו יודע מה שואלים? כיצד ניתן להכין את ביתנו לשלב זה? האם יש איזה אתר לדוגמא...?
תודה
לצפיה ב-'לפי השאלה שלך, אני מניח שגם הכנת אותה לשלב ב''
לפי השאלה שלך, אני מניח שגם הכנת אותה לשלב ב'
15/06/2017 | 14:36
261
ממש הזוי!

אם את רוצה להכין אותה לראיון, אז תגידי לה שתגיד שהיא אוהבת ללמוד, מאוד סקרנית וממש רוצה להיות במחוננים.
תגידי לה שתגיד שהיא רוצה להיות מדענית, משתוקקת להכיר ילדים עם תומי עניי משותפים וכבר רוצה להתחיל ללמוד עכשיו ולא לחכות לשנה הבאה.
למען הסר ספק, כתבתי בציניות אך זה התבקש
לצפיה ב-'אין מה להכין. זה שלב פורמלי בלבד וחסר חשיבות אמיתית'
אין מה להכין. זה שלב פורמלי בלבד וחסר חשיבות אמיתית
15/06/2017 | 16:03
194
ובכלל כדאי לקחת את החיים קצת יותר בקלות.
לצפיה ב-'הראיון כבר מאחורנו, אז הנה קצת מידע'
הראיון כבר מאחורנו, אז הנה קצת מידע
18/06/2017 | 08:50
17
280
ראשית, תתעלמי מהתגובות הלא ענייניות שקיבלת עד כה.

בראיון שאלו לגבי תחומי העניין של הילד, חוגים בהם הוא משתתף, קשרים חברתיים וכו'. להערכתי, מטרת הראיון לוודא שהילד אינו אלים כלפי חבריו לכיתה או מורים, שומר על כללי התנהגות ויש לו מוטיבציה להשקיע בלימודים.

בהצלחה   
לצפיה ב-'או בקיצור - לא משהו שצריך להתכונן אליו'
או בקיצור - לא משהו שצריך להתכונן אליו
18/06/2017 | 13:05
16
162
לא משהו שצריך אתר או קורס הכנה לקראתו
ובטח לא משהו שישנה את ההחלטה לקבל את הילד לתוכנית
מה שאומר שכל התגובות מעל היו לגמרי רלוונטיות.
לצפיה ב-'אני בספק שמישהו תכנן לקחת קורס הכנה לראיון'
אני בספק שמישהו תכנן לקחת קורס הכנה לראיון
18/06/2017 | 13:34
15
156
ובאופן כללי חייבת לציין שתגובות סרקסטיות או זילזול באינטלגנציה של השואל לא תואמות את הערכים של רוב האנשים (הלא מיזנטרופים), אך מישום מה מאוד מקובלות בפורום זה... כל כך קשה להגיב בצורה נעימה? אם כן, אולי לא כדאי להגיב כלל... בשורה תחתונה, מטרת הפורום, למיטב הבנתי, היא לספק מידע להורים ולא לחנך אותם (משימה, שכמה מהמשתתפים כאן החליטו לקחת על עצמם). אם נהיה נחמדים יותר נגדל גם ילדים נחמדים יותר.
לגבי תשובתך שזהו שלב פורמאלי - לא מסתדרת עם המציאות. למפגש הגיעו בעיר שלנו כ- 40 משפחות. בכיתה ישנם רק 26 תלמידים. נניח אפילו 20% מאלה שעברו יחליטו לא להעביר את הילדים לכיתת מחוננים. עדיין ישארו 32 מועמדים שיתמודדו על 26 מקומות.
ולנושא עצמו: כן צריך להסביר לילד למה הוזמן ומה צפוי להיות בפגישה וזאת על מנת לצמצם לחץ וחרדות. ילדים, אפילו יותר ממבוגרים, מעדיפים ודאות ואין סיבה למנוע זאת.  
לצפיה ב-'יום שליפה וכיתת מחוננים זה ממש לא אותו דבר'
יום שליפה וכיתת מחוננים זה ממש לא אותו דבר
18/06/2017 | 13:38
185
בכיתת מחוננים המקומות אכן מוגבלים. לא ביום שליפה. את יוצאת מנקודת הנחה שמדובר בכיתת מחוננים (ברוב המקומות זה לא כך), ולא בהכרח את צודקת.
אני רחוקה ממיזנטרופיות, אבל חושבת שבאופן כללי כדאי לקחת את החיים קצת יותר בקלילות וזה אכן מה שהמלצתי. גם הבן שלי עבר שלב ב' , התקבל ליום שליפה, יוזמן לראיון הכרות, ואני בטוחה שיהיה בסדר. הוא יהיה הוא עצמו, כפי שהיה הוא עצמו בבחינה.
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
18/06/2017 | 14:30
123
זאת לי הפעם הראשונה שהצטרפתי לפורום כלשהוא ובאמת לא נעמו לי חלק מהתגובות. מודה לך שענית לי עניינית. ביתי עברה מבחן בתנאים מותאמים בגלל ADD ולכן רציתי להסביר לה גם מה יהיה מבעוד מועד. תודה ☺ 
לצפיה ב-'אמנם לא אני הגבתי בשרשור הנוכחי,'
אמנם לא אני הגבתי בשרשור הנוכחי,
18/06/2017 | 16:11
8
183
אבל אני יכולה להסביר את הרציונל שעומד מאחורי דבריהם של מי שמנסים "לחנך" הורים שמעוניינים "להכין" את ילדם לשלבים שונים בתהליך האיתור למסגרות המחוננים. מאחר שמדובר במבחנים יחסיים (ולא משנה אם מדובר ביום העשרה או בכיתת מחוננים - מקבלים את האיקס/איקס אחוז שהכי הצליחו) - הורה שמרמה ושולח את הילד שלו להכנות למיניהן או מכין אותו בעצמו במכוון למבחנים (אני לא מדברת על הורה שמקריא לילד שלו ספרים או לוקח אותו למוזיאונים, אלא על הורה שנותן לילד חומר שמטרתו המפורשת להתכונן למבחן המחוננים) הילד שלו עובר על חשבון ילד אחר שלא עבר הכנה, ושבעצם מתאים יותר ממנו לאותה מסגרת, לפי תהליך הקבלה שהוגדר (ושלא אמורים להתכונן אליו). מי שחשוב לו שאנשים לא ידפקו אנשים אחרים ב"דרך למעלה", מוחה נגד פעולות כאלה. זה הכל.

לצפיה ב-'זה אי הצדק שכל כך מפריע לכם?!'
זה אי הצדק שכל כך מפריע לכם?!
18/06/2017 | 19:10
7
171
תעשו בדיקה דמוגרפית: מהו המעמד סוציו-אקונומי השולט בקרב עוברי מבחני שלב ב'? הסיכוי שתמצאו שם את הבן של העוזרת שמנקה את האסלות שלכם, או ילד "שחום" משכונת העוני בעירכם, או ילדה חרדית הינו קלוש. הסיבה ברורה: כי הוריהם לא מקריאים להם את גרוסמן לפני שינה, הם לא הולכים לקייטנות של מדענים צעירים ובזמנם הפנוי לא מקשיבים ליצירות המהממות של מוצרט.
תתעוררו! אם כבר, תצאו נגד שיטת האיבחון.
נ.ב., אני היתי הילדה של העוזרת שלא עברה את המבחן. היום יש לי דוקטורט. מי שטוב ונחוש - מצליח. מי שטוב, אבל לא יודע מה זה עבודה קשה - יום שליפה ביסודי לא יעזור.
לצפיה ב-'עכשיו תבדקי מה המעמד '
עכשיו תבדקי מה המעמד
18/06/2017 | 19:26
6
173
הסוציו-אקונומי של אלה ששולחים את הילדים שלהם להכנה, ותראי איך ההכנה רק מקטינה את הסיכוי של מי שמהמעמד הנמוך. אני לגמרי בעד הקצאת י-ו-ת-ר משאבים לילדים ממעמד נמוך כך שיזכו לחינוך טוב יותר ויגדילו את הסיכוי שלהם גם להתקבל לכיתת מחוננים (ולא בגלל הכנה שעוקפת את הטיפוח האמיתי ורק עוזרת לעבור את הבחינה - אלא באמת טיפוח אמיתי. חוגים איכותיים בחינם במתנ"ס במימון המסים שאני משלמת וכו'), או סתם פשוט יקבלו חינוך טוב כל הדרך גם בלי כיתת מחוננים. מה שקורה עכשיו זה בדיוק ההפך. מי שמקבל חינוך טוב יותר על חשבון המדינה הם העשירים ובעלי הפריוולגיות - כשהם אפילו לא באמת מחוננים לפי מה ששואפים לבדוק. למדינה יש אינטרס לטפח מחוננים גם בלי קשר לשוויון - כי הם יקדמו אותה בעתיד - אין לה אינטרס לטפח ילדים עשירים שעברו הכנה ולא "באמת מחוננים" ושאם היא לא הייתה מטפחת אותם ממילא ההורים היו דואגים לכך (ושרוב הסיכויים שגם לא ממש יקדמו את המדינה בזכות "מחוננותם" הלא קיימת).
אני כן הייתי בכיתת מחוננים, וכן חשתי מחויבת למדינה שטיפחה אותי ואכן תרמתי לה את מיטב שנותיי (כמו בעלי וחברינו טאבים מבני דורנו טרום ההכנה). אני ממש לא יודעת מה ה"מחוננים" של ימינו יתרמו, אם בכלל.
לצפיה ב-'את באמת חושבת שההכנה תהפוך ילד "לא מחונן"'
את באמת חושבת שההכנה תהפוך ילד "לא מחונן"
18/06/2017 | 22:05
4
153
למחונן ?
לצפיה ב-'לא, היא תגרום לו לעבור את מבחן המחוננים...'
לא, היא תגרום לו לעבור את מבחן המחוננים...
19/06/2017 | 05:11
3
146
הוא יישאר לא מחונן...

לצפיה ב-'בלי לפגוע ביוקרה של המועדון האקסקלוסיבי של המחוננים'
בלי לפגוע ביוקרה של המועדון האקסקלוסיבי של המחוננים
19/06/2017 | 09:24
2
185
אבל אולי שווה קצת להתעמק במחקרים שעוסקים במבחני IQ למיניהם. יש הסכמה גורפת בקרב אקדמאיים כי המבחנים הינם מוטעי תרבות ומצב סוציואקונומי (ולא, ערכות הכנה שעלותן כמה מאות שקלים הן לא אלה שגורמות להטעיה!). ההטעיה מתחילה מגיל 0. בקרב תלמידי יסודי זה מורגש בעיקר בחלק של ידע כללי ושפה (עושר שפתי).
אני כותבת זאת כאמא לשני ילדים שאובחנו כמחוננים, אך לי ברור שאם הם היו נולדים ב"משפחה הלא נכונה", אזי יכולות המולדות שלהם לא היו רלוונטיות.
פותחו מבחנים שאינם מודדים את השקעתם של ההורים, אלא יכולות מולדות (למשל, מהירות התגובה), אך הם יקרים וקשים לביצוע ולכן אנחנו ממשיכים להנציח את הפערים.
ואם כבר, האם את מתנגדת נחרצות גם לקורס הכנה לפסיכומטרי? לשיעורים פרטיים? הרי כל אלה מעוותים את ההישגים, וככה ילדים שלא "מגיע" להם מסיימים עם בגרות מלאה או אפילו תואר, מה שפוגע ביוקרת התעודות וכולנו מממנים זאת ע"י תשלום המיסים (סבסוד של לימודים אקדמיים).   
לצפיה ב-'לשיעורים פרטיים אני ממש לא מתנגדת -'
לשיעורים פרטיים אני ממש לא מתנגדת -
19/06/2017 | 09:34
134
שיעורים פרטיים מטרתם להקנות לילד ידע, ולמבחנים בבית הספר אין שום בעייה להתכונן - הם בוחנים ידע והבנה בחומר מסוים ספציפי שהילדים אמורים ללמוד. הילדים יכולים ללמוד את החומר הזה בכל דרך שהם רואים לנכון (פרט להשגת עותק של הבחינה או רמאות מסוג אחר), ואין שום בעייה עם למידה מכל סוג שהוא.

מבחנים פסיכומטריים דומים יותר למבחני מחוננים - גם להם לא אמורים להתכונן, ותעשיית ההכנות הרסה את המשמעות המקורית של הבחינה - אבל היום כשכולם מתכוננים מתקרבים קצת בחזרה למטרה המקורית - אם כולם מתכוננים, סביר שעדיין החכמים יותר יצליחו קצת יותר. אבל בהחלט תעשיית ההכנות הרסה את המטרה המקורית.

למבחני המחוננים לא כולם מתכוננים - ממש ממש לא, מה שנותן יתרון לא הוגן לאלה שכן - וכמו שתיארתי, מי שכן מתכונן הם דווקא בעלי הפריבלגיות מה שגורם לציונים להתפלג באופן אפילו פחות שוויוני מהאופן בו היו מתפלגים לו כל מה שהיה מפריד היה הטיפוח שהם זכו לו. עכשיו העשירים אפילו לא צריכים להקריא לילדים שלהם כדי שהם ייכנסו למסגרות המחוננים... אז כן, ערכות ההכנה כן גורמות להטעייה. נכון שהמבחנים מוטים - ולדעתי באמת צריך להוציא את החלק של הידע הכללי מהם כי זה באמת מבחן יותר של הבית מאשר של הילד - אבל הטייה על סמך כסף במקום על סמך טיפוח היא אפילו יותר גרועה כי היא לא משרתת שום מטרה - לא של המדינה ולא של הילדים המחוננים (גם אם חלק לא קטן מהמחוננות שלהם קשור לאותו טיפוח - תסכימי איתי שיש הבדל בין ילד שנכנס לתכנית מחוננים כי בזכות הטיפוח באמת יש לו ידע נרחב, דרכי חשיבה מקוריות ועמוקות, הבנה וכו', לבין ילד שנכנס לתכנית מחוננים כי בזכות ערכת ההכנה היה לו את הידע הנדרש לבחינה כי מכירים את השאלות משנים קודמות, הוא ידע לפתור את הבעיות כי לימדו אותו את השיטות שהוא היה אמור לעלות עליהן לבד, וכו').

אגב, מהירות תגובה היא מדד ממש גרוע למחוננות, ואני לא רואה למה מישהו ירצה למדוד אותה כך. האדם הכי חכם שאני מכירה הוא גם האדם הכי איטי שאני מכירה. מהירות התגובה היא לא מה שיקבע מה אדם ימציא, איזו בעייה חשובה הוא יפתור, וכו' - אולי יש לה קורלציה עם מחוננות, אבל היא ממש לא מדד שעל פיו צריך לאתר מחוננים.
לצפיה ב-'אגב שיעורים פרטיים,'
אגב שיעורים פרטיים,
19/06/2017 | 09:47
121
בתיכון כחונכות אישית לימדתי ילדה בניצ"ן וכ"עבודה" נתתי שיעורים פרטיים במתמטיקה (די בזול) - הנה דוגמא לאיך ילדים מחוננים יכולים לעזור לצמצם את הפערים שהילדים מגיעים איתם מהבית. חבל שאין התנדבות כזאת מהשנה הראשונה של כיתת המחוננים (נניח לילדים צעירים בשנתיים-שלוש) ועד הסוף. זה היה יכול להיות ניצול מעולה של המשאבים שנמצאים שם - שהילדים ה"מטופחים" יעזרו לאחרים שאין להורים שלהם משאבים דומים, וכו'. (אבל, שוב, רצוי שהילדים שילמדו יהיו כאלה שנמצאים בכיתת המחוננים כי הם מתאימים אליה, ולא כי ההורים שילמו על ערכת הכנה...).
לצפיה ב-'מתנצל בפני המעמד'
מתנצל בפני המעמד
19/06/2017 | 16:10
133
מתנצל בפני מעמד החרדים, הערבים, המנתחלים, הקיבוצים, העובדים בשחור.. על השרות הצבאי שלי ושל אשתי, על תשלום 50%+ מס הכנסה, על תשלום דמי העברה מתשלומי הארנונה שלי לרשויות ה"חלשות" שלא מנסות בכלל לגבות מיסים, על תשלום אלפי שקלים בחודש על צהרון עלוב בזמן שהנ"ל מקבלים זאת בחינם. על תשלום אלפי שקלים בחודש למסגרות ביולי אוגוסט בזמן שהנ"ל מקבלים זאת בחינם ... באמת מתנצל מעומק ליבי. האם תוכלו לסלוח לי איי פעם?
לצפיה ב-'למפגש הגיעו 40 שעברו את המבחן? מוזר'
למפגש הגיעו 40 שעברו את המבחן? מוזר
18/06/2017 | 16:35
3
210
המפגש שהגיעו אליו הורים ל40 ילדים, את בטוחה שאלה 40 ילדים שאמרו שהם אובחנו כמחוננים ומוזמנים להצטרף לכיתה (אחרי ראיון)?
מוזר מאד.
אצלנו מזמינים עשרות אנשים לפני המבחן. לספר להם על הכיתה, כדי לשכנע שישלחו את הילד למבחן.
לראיון האישי מזמינים רק את אלה ש99.99999% שאכן יגיעו לכיתה (אלא אם כן בראיון האישי יעלה משהו איום ונורא)
לצפיה ב-'אצלנו לא ככה'
אצלנו לא ככה
18/06/2017 | 17:56
2
161
מזמינים רק את אלה שעברו שלב ב' למפגש כללי (להציג את יתרונות התוכנית), ומיד אחרי זה יש ראיונות אישיים.
לצפיה ב-'ראיון לקבלה לכיתות מחוננים'
ראיון לקבלה לכיתות מחוננים
18/06/2017 | 23:16
1
175
גם ברמת גן נבחרו 40 מחוננים ולאחר ערב בבית הספר של הסברים להורים מי שרצה להכנס לכיתה הגיע לראיון ומשם נבחרו 26 .מי שלא רצה כיתת מחוננים והעדיף יום שליפה  פשוט לא בא לראיון.
מי שלא עבר את הראיון לכיתות מחוננים  גם עבר  ליום שליפה. 
ביתי עברה את הראיון עם שאלות אישיות בנוגע לחוגים, מקצוע אהוב ופחות אהוב, מה רמת המוטיבציה, ציוני תעודה  מהמחצית הראשונה של השנה ויכולת הבעה עצמית  וחברתיות .הראיון חשוב לקבלה.
לצפיה ב-'אני חייבת לציין - כיתות המחוננים הן במיעוט לעומת ימי שליפה'
אני חייבת לציין - כיתות המחוננים הן במיעוט לעומת ימי שליפה
19/06/2017 | 07:09
170
בכלל הארץ. רוב הילדים שעוברים את שלב ב' מיועדים לתוכנית של יום שליפה ולא לכיתת מחוננים, פשוט כי יש יותר מרכזי מחוננים מאשר כיתות מחוננים בכיתות היסוד.
הכותבת המקורית לא כתבה למה היא בדיוק מתכוונת, וכשמדובר ביום שליפה אין משמעות אמיתית לראיון, חוץ מאשר סינון אחרון של בעיות התנהגות חמורות. בפועל כל מי שעובר את שלב ב' מתקבל ליום שליפה, בלי קשר לראיון. זה שונה מהותית מכיתת מחוננים.

מנהל/ת הפורום

אודות:
יורה נחושתן, הנו הבעלים של "דעת יורה", מפעילת תוכנית לימודי ההעשרה לילדים בשכבות הגיל של כיתות ב' - ה', אם בהוראה יחידנית ואם בקבוצות קטנות ובכיתות גד
עוד...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא השלמת/הבטחת הכנסה
אירוח בנושא...
בתיה כהן, מנהלת תחום הבטחת הכנסה בביטוח לאומי,...
אירוח בנושא השלמת/הבטחת הכנסה
אירוח בנושא...
בתיה כהן, מנהלת תחום הבטחת הכנסה בביטוח לאומי,...
תחרות להורים: זוכים בכרטיסים ומבלים עם הילדים
תחרות להורים: זוכים...
כותבים על פעילות ייחודית לילדים בחופש וזוכים...
תחרות להורים: זוכים בכרטיסים ומבלים עם הילדים
תחרות להורים: זוכים...
כותבים על פעילות ייחודית לילדים בחופש וזוכים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

יורה נחושתן- מנהל פורום הורים למחוננים
מנהל פורום הורים למחוננים
אמת הנפש
אמת הנפש

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה