לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום הורים למחוננים

ברוכים הבאים לפורום הורים למחוננים. 
הפורום הזה הוא בשבילכם.
כאן תוכלו להתייעץ, להעלות לבטים ושאלות הקשורות בילדים מחוננים, במבחני איתור מחוננים ובמיצוי הפוטנציאל הטמון בכל ילד באשר הוא. 
אשמח לענות על שאלותיכם.

זכרו: השמיים הם לא גבול, הם רק מדרגה. 
תהנו.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים למחוננים

ברוכים הבאים לפורום הורים למחוננים. 
הפורום הזה הוא בשבילכם.
כאן תוכלו להתייעץ, להעלות לבטים ושאלות הקשורות בילדים מחוננים, במבחני איתור מחוננים ובמיצוי הפוטנציאל הטמון בכל ילד באשר הוא. 
אשמח לענות על שאלותיכם.

זכרו: השמיים הם לא גבול, הם רק מדרגה. 
תהנו.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הודעה מהנהלת הפורום
 ברוכים הבאים לפורום הורים למחוננים. הנהלת הפורום הנכנסת רוצה להודות למנהלת הפורום היוצאת, ולאחל לה הצלחה.
 בהזדמנות זו, רק נזכיר כי הפרסום בפורום אסור ויש לשמור על כללי שיח נאות ולאפשר לכל אחד להשמיע את דעותיו.
המשך >>

לצפיה ב-'אירוחים חמים ב'
אירוחים חמים ב
( לעמוד שלי בתפוז )
30/03/2017 | 12:42
 ביום ג' נארח בפורום דם טבורי את נעמי קדוש, אמה של עמית קדוש שחלתה בלוקמיה וניצלה בזכות השתלת דם טבורי בארצות הברית. נעמי תשיב על כל שאלותיכם בנושא איסוף ושימור דם טבורי בלידה.

אתם מוזמנים לשרשר שאלות כבר עכשיו:
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/2529/182058217

ביום ד' נארח בפורום אמהות ייחידניות מבחירה את ד"ר יגאל מדג'ר, אורולוג מומחה ומנהל בנק הזרע אסותא סופרם, שישיב על שאלותיכן בנושא תרומת זרע.

מוזמנות כבר עכשיו להעלות את שאלותיכן:
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/34/182065372

לצפיה ב-'שתי שאלות בקשר לכיתה ז מחוננים'
שתי שאלות בקשר לכיתה ז מחוננים
29/03/2017 | 23:09
1
23
אז התקבלנו. :) עכשיו מסקרן אותי
1. לדעת איזה אחוזון מתקבל לכיתת מחוננים בז'?
2.  האם מערכת השעות היא בעצם מערכת רגילה או שקיימים שיעןרים שלא קיימים בכיתות הרגילות (חוץ מהרמה והגישה השונה וחוץ מהיום שיוצאים ביחד למרכז למחוננים)
תודה רבה 
אפי
לצפיה ב-'בשעה טובה '
בשעה טובה
30/03/2017 | 08:53
20
עקרונית לכיתת מחוננים בכל שלב שהוא מתקבלים סביב ה-2% העליונים. גם אם הסף המקסימלי לגודל כיתה עולה בחטיבה מ-26 ילדים ל-30 ילדים, עדיין לא יקבלו לכיתה ילד שאינו עומד באחוזון המוגדר למחוננים. בדרך כלל המגבלה של גודל הכיתה גורמת לאחוזון נמוך יותר מאשר 2% להתקבל לכיתה. זה תלוי בגודל האוכלוסיה בשכבה בעיר עליה מדובר.

לגבי מערכת השעות אני מניחה שזה משתנה מעיר לעיר. אצלנו למשל (פתח תקווה) אין יציאה למרכז מחוננים פעם בשבוע כי אין מרכז מחוננים. מבחינת המערכת הבסיסית יש שיעורים נוספים במקצועות הליבה מעבר לשעות של הכיתות הרגילות ויש שעות העשרה במקצועות מיוחדים (למשל רובוטיקה, צילום, תיאטרון, מחשבים, משחקי חשיבה, דיבייט ועוד). פרט לכך יוצאים להמון ימי העשרה מחוץ לבית הספר - הרצאות באוניברסיטה, ביקורים במוזיאונים, מרכז חתירה דניאל, סיור ציורי קיר עם רמי המאירי, מרכז ימי רופין, בית המשפט, חיל מודיעין, ביקורים בחברות הייטק ועוד ועוד). חלק מפעילויות ההעשרה נעשות רק הכיתה עצמה, וחלק הן רב-גילאיות (כלומר כל/חלק מכיתות המחוננים משכבות שונות משתפות פעולה).

שיהיה לכם המון בהצלחה!

נטלי
לצפיה ב-'כיתת מחוננים חטיבת ביניים- ראיון קבלה'
כיתת מחוננים חטיבת ביניים- ראיון קבלה
26/03/2017 | 12:34
4
69
הילד עבר את המבחנים של קרני וזימנו אותו לראיון.
אשמח לשמוע למה לצפות.
לצפיה ב-'ראיון חסר חשיבות ותפקידו הכרת התלמיד בלבד'
ראיון חסר חשיבות ותפקידו הכרת התלמיד בלבד
26/03/2017 | 20:11
35
לצפיה ב-'בעיקרון רוצים לראות שמדובר בנער שרוצה ללמוד,'
בעיקרון רוצים לראות שמדובר בנער שרוצה ללמוד,
27/03/2017 | 09:20
55
ומעוניין להיכנס לכיתת מחוננים, ושזה לא רק רצון של ההורים שלו.
רוב הראיון הוא יותר תיאום ציפיות והעלאת חששות (מובנים) לקראת הכניסה למסגרת החדשה.

בהצלחה!

נטלי
לצפיה ב-'ראיון לאחר מבחן קרני לחט"ב'
ראיון לאחר מבחן קרני לחט"ב
( לעמוד שלי בתפוז )
27/03/2017 | 21:22
67
הראיון אינו מהווה מחסום בפני כניסה למסגרת כיתת מחוננים אלא רק אם מדובר במשהו יוצא דופן באופן חמור. הראיון מיועד להכיר את התלמיד החדש, מהן הנטיות שלו, תחביביו, כיצד הוא מתבטא וכו'. כך שאין בעצם ממה לחשוש.
לצפיה ב-'נצלו את הראיון על מנת לראיין את המראיין'
נצלו את הראיון על מנת לראיין את המראיין
28/03/2017 | 18:03
37
כפי שנאמר לא מדובר בראיון קבלה אלא משהו פורמלי והכרות ראשונה עם הילד.
תינתן לכם האופציה לשאול לגבי הדברים שמטרידים אותכם או לגבי דברים שאינכם בטוחים לגביהם. נצלו את ההזדמנות ללמוד ולהבין כמה שיותר
לצפיה ב-'כיתת מחוננים חטיבת ביניים - עד כמה תחרותיים הילדים שם?'
כיתת מחוננים חטיבת ביניים - עד כמה תחרותיים הילדים שם?
25/03/2017 | 15:42
16
80
הילדה עברה את המבחנים של קרני - עדיין יש לה ראיון שהיא צריכה לעבור.
מאז כיתה ג היא הלכה ליום שליפה ומאוד מאוד נהנתה שם.
ביום השליפה אין תחושה של תחרותיות בין הילדים ולדעתי זו אחת הסיבות שזו באמת חממה להתפתח שם ולהתמקד בעצמך ובמה שאתה מרגיש טוב ומעניין אותך.
אני רוצה לשלוח את הבת שלי למקום שיועדד את הסקרנות וחדוות הלמידה אבל לא במחיר של לחץ והשוואה תמידית שלדעתי בסוף מחטיאים את המטרה.
אשמח באופן כללי לשמוע מנסיון מה היתרונות ומה החסרונות של כיתה כזו.
עוד שאלה, האם כיתות כאלה באזורים שונים בארץ עובדות לפי הנחייה משותפת או באופן עצמאי?

לצפיה ב-'מכירה אישית 3 כיתות מחוננים (ו, ט, ו-יב)'
מכירה אישית 3 כיתות מחוננים (ו, ט, ו-יב)
26/03/2017 | 10:14
1
87
כן יש תחרותיוית כלשהיא, אבל ברוב הכיתות זו תחרותיות בונה שנובעת בעיקר מהאופי של הילדים, והמורות עוברות הכשרות מיוחדות, ביניהן גם הכשרות פסיכולוגיות, שעוזרות לנתב את הילדים למקומות הבריאים יותר של התחרותיות שלהם.
שלושת הילדים שלי ממש פורחים מאז שעברו לכיתות המחוננים, ואין בכלל מה להשוות את זה ליום שליפה פעם בשבוע. כל כך הרבה העשרות והרחבות והעמקות לימודיות וחוץ-לימודיות. הם מקבלים המון.
ממליצה בחום רב.

נטלי
לצפיה ב-'ברור שזה נובע מאופי של הילדים'
ברור שזה נובע מאופי של הילדים
26/03/2017 | 20:12
51
הרבה מחוננים חושבים שהם הכי " חכמים " ו " מוצלחים " השאלה עד כמה המורה ערה לזה, ומנסה לצמצם את התופעה ולפי ידעתי לא רק שלא מצמצמים אלא אפילו מעודדים, וזה יכול להיות מאוד קשה לילדים רגשים שמאחור כאלו שלא הכי בולטים ,   ( ולא בהכרח כי הם פחות חכמים אלא מאוד שקטים ואנטי תחרות או פוזה ) אז צריך לקחת את זה בצומת לב, והורה הוא זה שיכול לדעת מי הילד שלו ואם הוא מוכן לזה או לא .. הרבה מחשבה להפעיל, זה מה שאני אומר . אבל יש הרבה יתרונות כמו שציינתי למעלה ...  אז צריך להפעיל שיקול דעת לחשב את כל הפרמטרים ולהחליט מה עדיף... ובעיני תחרותיות זה דבר נורא ,אז לי זה לא התאים לא כי לא יכולתי להיות "הכי " אלא כי פשוט לא רציתי, זה האופי שלי לכן לי זה לא התאים אבל זה מאוד אישי, וקשור באדם עצמו אבל בעקרון בעיני תחרות זה דבר רע מאוד והפך מלמידה ואהבה ותשוקה לידע ...
לצפיה ב-'מאוד תחרותי לפי ידעתי'
מאוד תחרותי לפי ידעתי
26/03/2017 | 20:05
10
54
החיסרון כאמור זה מה שאת מציינת שלפי ידעתי מאוד בולט שם. והיתרון זה להיות בקשר עם אנשים כמוך ,עם תחומי עניין דומים, עם יכולות דומות וכו, בעיני העניין הזה מאוד חיובי כי כך יש הרבה פחות קצר . אבל לא יודע אני לא להט אחרי כיתות מחוננים ,אבל מבחינה לימודית הרמה הרבה יותר גבוהה לפי ידעתי מאשר בכיתה רגילה וגם מדעית או אחרים .
לצפיה ב-'רצוי לסייג, שהדעה שלך נובעת משמועות ומסיפורים ששמעת'
רצוי לסייג, שהדעה שלך נובעת משמועות ומסיפורים ששמעת
27/03/2017 | 09:22
9
42
ולא מנסיון אישי ככל הידוע לי.
לצפיה ב-'גם מניסיון אישי מסיום'
גם מניסיון אישי מסיום
27/03/2017 | 10:55
8
45
אני עצמי  לא הייתי בכיתת מחוננים אבל יש לי חברים טובים שהיו שהם סיפרו לי מה הולך שם, כלומר לא ניסיון מקור ראשון כלומר חוויה אישית, אלא ממה שהם אמרו אז לא ממש סיפורים או שמעות בעלמא וחסרות אחיזה במציאות אלא חוויה אישית של תלמידים שהיו בשיטה הזו,  אז זה יותר שיתוף חוויה של מי שהיה שם, ואני לא חושב שזה נופל מניסיון אחר של מי שהוא כאן, כי לפי ידעתי רוב הורים כאן  לא היו בעצמם בכיתת מחוננים כי זה לא היה מקובל בתקופתם אלא חוו על סמך ילדהם או חברים  וכו, אז זה די דומה, כנראה פחות מוצק אבל עדיין די תקף  לפחות מאיר נקודה מסוימת . ..... .
לצפיה ב-'במקרה גם אני למדתי בכיתת מחוננים לפני אי אלו שנים, אבל נכון '
במקרה גם אני למדתי בכיתת מחוננים לפני אי אלו שנים, אבל נכון
27/03/2017 | 13:32
7
47
שרוב ההורים כאן כנראה לא למדו בכזו כיתה.
לצפיה ב-'זה מפתיע כי לא ידעתי שלפני שלושים פלוס שנה זה היה קיים'
זה מפתיע כי לא ידעתי שלפני שלושים פלוס שנה זה היה קיים
27/03/2017 | 13:35
6
28
ידעתי שהיו מקרי יוצאי דופן שעשו תואר בגיל מוקדם או במקביל לתיכון ,אבל לא ידעתי שממש היה מסגרת כזו, את מחדשת לי, בטח זה לא היה נפוץ כמו היום ...
לצפיה ב-'כן. כיתות המחוננים בפתח תקווה (מגיל יסודי)'
כן. כיתות המחוננים בפתח תקווה (מגיל יסודי)
27/03/2017 | 13:41
5
47
קיימות כבר כמעט 40 שנים לדעתי. אני בת 45+ והשכבה שלי לא היתה השכבה הראשונה שלמדה בכיתת מחוננים. אבל לא יודעת כמה שנים לפני כן זה התחיל.
לצפיה ב-'הבנתי אני חשבתי שזה בערך ככה'
הבנתי אני חשבתי שזה בערך ככה
27/03/2017 | 13:52
24
אבל יותר לכיוון של עד 30 פלוס הכי הרבה
לצפיה ב-'בוגרי כיתות המחוננים הראשונות בחיפה ותל אביב עברו את גיל 50'
בוגרי כיתות המחוננים הראשונות בחיפה ותל אביב עברו את גיל 50
27/03/2017 | 13:55
3
36
לא בהמון, אבל עברו.

לצפיה ב-'מעניין הם בערך בגיל של אמי'
מעניין הם בערך בגיל של אמי
27/03/2017 | 14:04
2
29
היא מתקרבת לשישים ולפי מה שהבנתי ממנה היא הייתה די מהראשונות שנתנו אפשרות לתואר או קורסים במקביל לתיכון, אבל אני בכלל לא בטוח שהיא מדייקת נראה לי זה תופעה כללית שקימת המון המון זמן והיה די מקובל בעבר , אבל אולי היא כוונה לכך שזה היה חלק  מסגרת ? כלומר כמו היום ? לא בטוח ..
לצפיה ב-'אלה דברים שונים.'
אלה דברים שונים.
27/03/2017 | 17:11
1
31
האפשרות לעשות תואר בתיכון, לא קשורה ללימודים בכיתת מחוננים.

הכרתי הרבה מחוננים לפני 30 שנים. לא זכור לי שמישהו מהם לקח קורסים באוניברסיטה. 
ואני מכירה הרבה אנשים מבוגרים שהיו (הם עדיין) מאד מאד מוכשרים, ואף אחד מהם לא עשה קורסים בהיותו בתיכון.
נשמע לי שאמא שלך היתה יוצאת דופן. אולי במקום מגוריה עשו איזו תוכנית מיוחדת.
לצפיה ב-'הבנתי '
הבנתי
27/03/2017 | 17:23
20
וכן יכול להיות אני לא יודע אני צריך  לשואל, אבל אני מכיר מקרים כאלו שלפני עשרות שנים עשו תארים בגיל צעיר זה קיים, אבל יוצא דופן כמו שאמרת וגם אני ,אבל זה היה קיים, לא כמו היום שיש הרבה יותר ותוכניות מיעודות כמו בר אילן  או מדעני וממצאי העתיד אפילו מגעים למסלול של דוקטרוט כמו איתי בלוך למשל שהייתי בקשר איתו בזמנו או חבר של אחותי היום זה  הרבה יותר מקובל
לצפיה ב-'תודה לכל העונים - איך בכיתה כזו מבחינה חברתית?'
תודה לכל העונים - איך בכיתה כזו מבחינה חברתית?
27/03/2017 | 14:01
2
39
ממה שדיברתי עם הורים עד עכשיו נראה שההחלטה ללכת לכיתה כזו
הכי הכי תלויה באופי הילד ביחס לאופי של הילדים האחרים בכיתה.
אם הילדים אוהבים להיות תחרותיים יש מצב שהבת שלי לא תהנה.....
אמא אחת סיפרה לי שביום ההורים הראשון הרבה מאוד הורים אמרו שהם מרגישים שהילדים מצאו את המקום שלהם עם אנשים דומים להם. נשמע שהרבה מהם לא הסתדרו חברתית קודם ועכשיו זה כבר לא מטריד אותם.
נראה לי שלהורים האלה ההחלטה היתה קלה יותר.
האם יש כאן הורים ש"עקרו" את הילדים שלהם מסביבה חברתית שכן היה להם בסה"כ טוב בה? אשמח לשמוע איך מצליחים לתמרן בין הסביבה החברתית הנכונה לסביבה הלימודית המתאימה.
לצפיה ב-'נראה לי שזה יותר טוב מאשר רגילה'
נראה לי שזה יותר טוב מאשר רגילה
27/03/2017 | 14:08
36
בגלל היכולת השכלית ותחומי עניין דומים זה נשמע לי הגיוני וכך שמעתי מהורים ומילדים עצמם , בנוגע לילדה כן זה חשוב לראות אם היא מתאימה לדנימיקה של הכיתה מתאמים כיתה לילד כנל שיטה " חנך לנער על פי דרכו " ולא להפך אחרת הוא יסבול ... לפחות בעיני .
לצפיה ב-'3 הילדים שלי לא מאוד תחרותיים, אבל מאוד נהנים בכיתת'
3 הילדים שלי לא מאוד תחרותיים, אבל מאוד נהנים בכיתת
28/03/2017 | 09:53
33
מחוננים. זה פשוט עולם אחר. בכיתה הרגילה זה לא שהם לא הסתדרו, אבל היו צריכים "לשנמך" את עצמם בשביל שתהיה להם שפה משותפת עם החברים. הבת הגדולה שלי למשל עברה לכיתת מחוננים בכיתה ה (בזמנו כיתת מחוננים התחילה רק ב-ד והיא עברה באיחור של שנה). היא היתה בשוק שפתאום כולם בכיתה קוראים הארי פוטר ופרסי ג'קסון. בכיתה הקודמת לא היה לה אף אחד לחלוק איתו את העניין הזה בספרים. 
אמרנו לה, שתנסה את הכיתה ושתמיד אפשר לחזור לכיתת האם אם לא טוב לה (וזה נכון). אחרי יומיים היא הכריזה שאין סיכוי שהיא חוזרת לכיתה הקודמת  למרות שהיו לה שם כמה חברות ממש טובות עוד מימי הגן.
אני ממליצה בחום לנסות. תראו שהיא לא תרצה לחזור.
לצפיה ב-'תודה רבה לכל העונים'
תודה רבה לכל העונים
27/03/2017 | 11:34
16
לצפיה ב-'מחוננות בגיל הרך- יש דבר כזה?'
מחוננות בגיל הרך- יש דבר כזה?
24/03/2017 | 00:37
5
71
שלום לכולם,
יש לי ילדה קטנה, כמעט בת 3, חכמה מאד-מאד. היא החלה לדבר בגיל 6 חדשים מדברת כמו גדולה ובחכמה רבה - מותירה אותנו ואת כל הסובבים פעורי פה על בסיס יומיומי "מה זה? בת כמה היא?" אלה התגובות שהיא גורפת בכל מקום. מצד שני מבחינה רגשית היא בדיוק כמו בנות גילה, פרט לכך שנראה לי שהיא נוטה לפחד יותר מילדים אחרים והיא מאד מאד רגישה. אף פעם לא חשבתי שצריך לבדוק את זה, עד שנתקלתי באיזו כתבה באינטרנט על מחוננות בגיל הרך...
האם יש דבר כזה מחוננות בגיל כל כך קטן, ואם כן - האם זה משהו שכדאי להגדיר כרגע או לחכות? למה חלק מהאנשים טוענים שצריך לאבחן כמה שיותר מוקדם? איך בכלל בודקים כזה דבר?
אשמח שתאירו את עיניי,
מ.
לצפיה ב-'ברור שכן, אבל אין סיבה לאבחן'
ברור שכן, אבל אין סיבה לאבחן
24/03/2017 | 08:48
3
73
הסיבה היחידה לאבחון מחוננים היא כאשר יש מסגרת שמציעים אותה רק לילדים מחוננים. 

אני בעד לחנוך לנער לפי דרכו. בלי צורך בתעודה שתאשר לנו ש״יכולת הדיבור שלה גבוהה לגילה״.
היא נהנית לדבר? דברו איתה. היא תרצה ללמוד לקרוא? למדו אותה. היא רוצה לשחק במכוניות? שחקו איתה.

בעוד כמה שנים, כאשר יהיו באזור מגוריכם פעילויות למחוננים - היא תקבל הזמנה לאבחונים.

לצפיה ב-'אז מה עומד בבסיס הכתבות באינטרנט?'
אז מה עומד בבסיס הכתבות באינטרנט?
26/03/2017 | 12:45
2
43
תודה יורה,
מסכימה איתך בעיקרון - רק דבר אחד לא ברור לי - למה יש כאלה שטוענים שצריך לאבחן כמה שיותר מוקדם? מה זה נותן?
האם מדובר בפירסומות סמויות של מאבחנים שמנסים להרויח את לחמם מהאמביציה של ההורים, או שיש בזה משהו מעבר לכך?
לצפיה ב-'א. אני לא יורה. ב. לא ראיתי כאלה כתבות'
א. אני לא יורה. ב. לא ראיתי כאלה כתבות
26/03/2017 | 13:58
36
לא ראיתי טענות שאומרות שכדאי לאבחן מוקדם.

לצפיה ב-'איבחון מוקדם? הצלחה במבחני איתור בכל מחיר?'
איבחון מוקדם? הצלחה במבחני איתור בכל מחיר?
( לעמוד שלי בתפוז )
27/03/2017 | 21:35
25
לעיתים נדמה לי שישנם הורים ששאיפתם להיווכח שהילד מחונן וראוי שילמד במסגרת כזו, קצת מסנוורת אותם. לא פעם יוצא לי לומר להורים שכאלו (למרות שאני עוסק בהכנת תלמידים למבחני איתור מחוננים) שירפו, שלא ידחפו יתר על המידה וחשוב לדעת מה הוא רצונו של הילד וכיצד זה ישפיע עליו. לגבי איבחונים לתלמידים שונים לא ברור לי מתי באמת כדאי לבצע זאת. ובכלל, המיקצבים הפכו להיות מהירים ולעיתים, מהירים מידי (לטעמי). אבל כנראה שזו דרכו של עולם וזהו הקצב שהיום משפיע על הסובב. לאור הדברים הללו אני מניח שישנם מאבחנים שמנצלים זאת לטובתם, הכל אפשרי.
לצפיה ב-'כן למה לא , מחוננות זה דבר מולד'
כן למה לא , מחוננות זה דבר מולד
26/03/2017 | 19:41
37
נולדים מחוננים ולסביבה תומכת ומעשירה יש הרבה השפעה על היכולת למצות את השכל של ילד מחונן וכל ילד אחר .... בנוגע לאיתור מחוננים זה מתחיל בכיתה א אז היא תעבור מבחן ויראו אם היא מחוננת לפי הגדרה המקובלת, כלומר מנת משכל של לפחות 130 ויתאמו לה מסגרת, יום שליפה וכו, לפי ידעתי אין כיתת מחוננים ביסודי אלא רק בחטיבה אך אולי אני טועה, זהו זה הכל,

בנוגע לאבחון כמה שיותר מוקדם, בעיני אין צורך ,  אני  גם לא כל כך מאמין בכל מיני כיתות מחוננים או תואר במקביל לתיכון כו, אני מאמין בלמידה וגרוי שכלי וסקרנות, ואת זה אפשר לקבל ללא כל השילובים האלו, בלמידה עצמאית ,אני מאמין בלמידה עצמאית, לא כל כך מאמין או בכלל בבית ספר בטח לא במתכונת הנוכחית שלו, לכן בעיני כל עניין איתור מחוננים הוא לא כזה חשוב, מי שמחונן ככל הנראה יראו עליו והוא לא זקוק לחותמת הזו

אבל שוב דעה שלי, כל אחד ודעתו, אבל בנוגע לעצם השאלה, אני לא כל כך מבין למה,  אולי כדי לעשות טוב וגאווה להורים כמה שיותר מוקדם ? כי במילא אם הילד כזה חכם אתה מודע לזה ויכול לטפח את כישוריו אז לשם מה הגדרה של מחונן ? בגיל צעיר כל כך ? אין לי מושג ...
לצפיה ב-'פתיחת כיתת מחוננים בעיר במקום יום שליפה'
פתיחת כיתת מחוננים בעיר במקום יום שליפה
23/03/2017 | 11:13
2
98
שלום,
אשמח להתייחסות של מי שניסה או חווה את העניין או סתם בקיא.
אנחנו גרים בהרצליה, הילדה אותרה כמחוננת ומשתתפת בימי השליפה השבועיים של מרכז המחוננים בעירנו (ומאד נהנית).
בשאר ימי השבוע נגזר עליה להשתעמם במערכת  החינוך הרגילה.
מבירור שלי עולה שפרט לר"ג, פת"ק, חולון, חיפה ואולי עיר נוספת,
בשאר הערים אין כיתות מחוננים אלא רק יום שליפה שבועי.
מבקשת לשתף אתכם בתהייה, מדוע ערים חזקות (כלכלית בוודאי) דוגמת הרצליה ושכנותיה (וגם אחרות), אינן פותחות כתות מחוננים.
האם מישהו ניסה להתניע תהליך כזה בעיר שלו? או אפילו בהרצליה?
משום מה יש לי תחושה שיש כאן עניין עמוק מעבר לנושא התקציב.
אשמח להשכיל מדיון בנושא
לצפיה ב-'כנראה כי זה לא פשוט'
כנראה כי זה לא פשוט
23/03/2017 | 15:47
91
צריך להשקיע בהכשרת המורים.
ואחרכך לוקח כמה שנים לדעת איך ״להפעיל״ כיתה ייחודית. להכשיר סגל.
ובשנים האלה בית הספר מתחרה בבתי הספר האחרים בעיר. 

עם יד על הלב, לאן את תשלחי את הילד? לכיתה בבית הספר ברחוב הסמוך, שכבר כמה שנים שמעה יצאה למרחוק. או לכיתה חדשה שנפתחה בבית ספר בשכונה אחרת, זו השנה הראשונה שלה, אף אחד לא מבטיח לך שזה יצליח, ... 

לצפיה ב-'יש תקדימים'
יש תקדימים
28/03/2017 | 18:09
22
מניסיון הדרך הנכונה לקדם פתיחת כיתה היא בשיתןף פעולה עם בית ספר שמעונין לקחת זאת על עצמו.
מנהלת חזקה בצירוף קבוצת הורים שדוחפת מסוגלים לגרום לדבר כזה לקרות. מה שמפתיע זה שמנהלות רבות נרתעות ולא מבינות את הערך שזה מביא לבית הספר: מורים חזקים, יחסי ציבור (כיתות מחוננים "עושות הרבה רעש" חיובי, זוכות בפרסים, מיצרות תוצרים מעניינים וכדומה), תקציבים נוספים ועוד.
לצפיה ב-'מבחן סאלד'
מבחן סאלד
22/03/2017 | 10:28
12
127
שלום, האם זה נפוץ שילד לא מספיק לענות על כל השאלות בשלב ב' (כתה ג) במבחן סאלד? האם זה אומר בהכרח שהילד לא יעבור?
תודה
לצפיה ב-'המבחן בנוי כך שלא כולם יצליחו לסיים את כל השאלונים,'
המבחן בנוי כך שלא כולם יצליחו לסיים את כל השאלונים,
22/03/2017 | 11:49
9
117
וזה שילד לא סיים לענות על כל השאלון לא אומר בהכרח שהוא לא יעבור.

בהצלחה!

נטלי
לצפיה ב-'המון תודה'
המון תודה
22/03/2017 | 12:17
41
לצפיה ב-'ממש לא'
ממש לא
22/03/2017 | 17:03
7
98
ילדים מחוננים מספיקים לסיים את המבחן ללא כל בעיה.
לצפיה ב-'אני מכירה אישית לא מעט מחוננים שלומדים בכיתות מחוננים'
אני מכירה אישית לא מעט מחוננים שלומדים בכיתות מחוננים
23/03/2017 | 10:43
6
102
לאחר שלא הצליחו לסיים את המבחן.

מאידך אני מכירה גם כמה שיצאו מהמבחן עם בטחון עצמי מופרז והספיקו לענות על כל המבחן, ובסופו של דבר לא עברו.

ההרגשה של התלמיד ביציאה מהמבחן לא מנבאת את הצלחתו.

לצפיה ב-'זה לא סותר את אשר כתבתי, כי ברור שתחושה של ילד לא מנבאת את'
זה לא סותר את אשר כתבתי, כי ברור שתחושה של ילד לא מנבאת את
23/03/2017 | 14:34
5
75
הצלחתו, אבל עם זאת, הסיכוי שלו הרבה יותר גדול מאשר הסיכוי של ילד שהרגיש שלא הלך לא טוב (אולי בבנות זה אחרת, כי בנות אוהבות לבכות ואפילו יש תסמונת על כך )

רוב אלו שלומדים בכיתת מחוננים הספיקו לסיים את המבחן ללא כל קושי למעט יוצאים מהכלל כאשר הם נמצאים באוכלוסיה פחות איכותית, אז ייתכן שילד שלא סיים, גם כן יעבור את המבחן, בתנאי כמובן שמדובר בכמות שאלות זניחה שלא סיים.
לצפיה ב-'המשפט הראשון שלי כן סותר את מה שאמרת. השני רק היה תוספת.'
המשפט הראשון שלי כן סותר את מה שאמרת. השני רק היה תוספת.
26/03/2017 | 10:10
3
42
רבים מהמחוננים שאני מכירה ולומדים בכיתות מחוננים (מכירה 3 כיתות כאלה) לא סיימו את כל השאלון ובכל זאת הם מחוננים.
לצפיה ב-'כנראה, שאת גרה בסביבה לא איכותית'
כנראה, שאת גרה בסביבה לא איכותית
26/03/2017 | 18:45
2
46
המבחן ממש לא קשה שאי אפשר לסיים אותו ולכן התמיהה שלי.
לצפיה ב-'אני סיימתי כמעת בחצי מהזמן '
אני סיימתי כמעת בחצי מהזמן
26/03/2017 | 19:51
42
אמנם זה לא היה שהייתי ילד כי לא אותרתי כמחונן כילד אפילו להפך בגלל " לקוית למידה " אבל שעברתי בגיל יותר מבוגר בערך שמונה עשרה , אז הצלחתי לסיים בכמעת חצי מהזמן ,המאבחנת הייתה המומה , אבל באמת שזה לא היה  קשה ... אפילו קל .
לכן מניסיון אישי אני יכול לאשר את אשר אתה אומר ...
לצפיה ב-'הרשה לי לא להגיב על הסקת המסקנות התמוהה שלך.'
הרשה לי לא להגיב על הסקת המסקנות התמוהה שלך.
27/03/2017 | 09:18
17
לצפיה ב-' חח הצחקת אותי איזה תסמונת זו ? ( של ילדות בוכות ) .'
חח הצחקת אותי איזה תסמונת זו ? ( של ילדות בוכות ) .
26/03/2017 | 19:54
35
או שאתה ציני ? כי אני לא מבין ציניות, וכן ילדות נוטות לבכות יותר ...
לצפיה ב-'אני לא יודעת כמה זה נפוץ - אבל בטוח אפשרי'
אני לא יודעת כמה זה נפוץ - אבל בטוח אפשרי
25/03/2017 | 15:23
1
83
הבת שלי במבחן של סאלד אמרה כשיצאה מהבחינה שלא הספיקה הכל
ועברה . אגב, היה איתה ילד מהכיתה שאמר שסיים ולא עבר.
אגב, גם השנה נבחנה במבחן של קרני (חטיבת ביניים) , שוב אמרה שלא סיימה ושוב עברה.
מה שבודקים זה כמה תשובות נכונות יש בסוף .
לצפיה ב-'תודה '
תודה
25/03/2017 | 17:57
49
תודה רבה
לצפיה ב-'האם מישהו יודע מתי תהיינה תוצאות לכיתת מחוננים בחטיבה?'
האם מישהו יודע מתי תהיינה תוצאות לכיתת מחוננים בחטיבה?
21/03/2017 | 11:24
3
76
שלום, האם מישהו יודע מתי אמורות להתפרסם תוצאות המבחנים של קרני לכיתת מחוננים בחטיבה? תודה מראש
אפי
לצפיה ב-'הבנתי שכבר התחילו לקבל. זה תלוי מתי נבחנו'
הבנתי שכבר התחילו לקבל. זה תלוי מתי נבחנו
22/03/2017 | 08:46
74
וגם לאיזו כיתה מיועדים.
מאמינה שבימים הקרובים כבר יקבלו כולם (כי כבר בימים אלה מתקיים רישום לכיתות המחוננים בחטיבות ובתיכונים).

בהצלחה רבה!
לצפיה ב-'תוצאות המבחן התפרסמו אתמול במייל'
תוצאות המבחן התפרסמו אתמול במייל
23/03/2017 | 12:46
37
לצפיה ב-'פתח תקווה קיבלו שלשום. ראשל"צ קיבלו אתמול.'
פתח תקווה קיבלו שלשום. ראשל"צ קיבלו אתמול.
29/03/2017 | 12:34
8
לצפיה ב-'פסיכולוג/הדרכת הורים'
פסיכולוג/הדרכת הורים
21/03/2017 | 17:26
46
היי לכולם,
אני אמא לבן 9 מחונן שלומד במסגרת כיתת מחוננים. על פניו, הוא מרוצה מאד ומקובל חברתית. לעומת זאת, בבית הוא חצוף ומרדן, משקר ללא הרף ומתנהג בחוסר נימוס וכבוד אלינו.
אשמח לשמוע אם למישהו היתה חוויה מוצלחת עם פסיכולוג/הדרכת הורים שתוכל לסייע ברכישת כלים להתמודד עם המצב.

תודה רבה
לצפיה ב-'מחפשת ספרים מעניינים לילדים'
מחפשת ספרים מעניינים לילדים
18/03/2017 | 22:28
6
89
הי אני חדשה בפרום :) 
יש לי ילד בכיתה א שכבר עבר מבחני מחוננות בארהב.
אני רוצה לחזק לו את העברית וגם את הידע שלו בהיסטוריה/גיאוגרפיה/תרבות ארץ ישראלית וגם שישמע ויתרגל קצת מדע בעברית.
אולי יש לכם המלצות לספרים מענינים? אולי סדרות טלוויזיה (עדיין רואה בעיקר באנגלית)? מה הילדים שלכם אוהבים? 

תודה מראש.
לצפיה ב-'ממליצה על התוכניות'
ממליצה על התוכניות
19/03/2017 | 06:13
95
גלילאו - יש כמה עונות. תוכנית מאוד טובה
אאוצ' - זו תוכנית על מקרים רפואיים שהבת 6 שלי מאוד אוהבת. זה של ערוץ הילדים אבל יש את הפרקים באינטרנט
(אמנם לא בתחומים שציינת, אלא יותר על מדע, אבל הן תוכניות מעניינות ומוצלחות בעיברית ) 
לצפיה ב-'ספרים לכיתה א''
ספרים לכיתה א'
19/03/2017 | 14:02
60
כשהבת שלי היתה בא' מאוד נהנתה מהסדרות של גלילה רון פדר- משימה עולמית (גאוגרפיה), חבורת ידיעת הארץ, סיירת המדע. יש מלא ספרים בכל סדרה, אז זה יכול למלא לו כמה חודשים בכיף...
לצפיה ב-'מה בדבר חוברות "אצבעוני"? בזמנו זה היה להיט'
מה בדבר חוברות "אצבעוני"? בזמנו זה היה להיט
( לעמוד שלי בתפוז )
19/03/2017 | 21:38
1
41
או שאפשר אולי למצוא חומרים מקבילים. יש גם חוברות שיוצאות מטעם רשות שמורות הטבע והגנים יש נשיונל גאוגרפיק לילדים. בנוגע לשמע ולצפייה, ישנם דיסקים עם התכנית "היו היה" שהיא היתה תכנית מעניינת ומותאמת ביוחד לילדים, אמנם מדובר שם על הסטוריה כללית אבל זה בעברית וברמה טובה מאוד.
לצפיה ב-'יש גם ״עיניים״. '
יש גם ״עיניים״.
20/03/2017 | 15:58
16
לצפיה ב-'תודה לעונים'
תודה לעונים
23/03/2017 | 21:50
4
לצפיה ב-'שיראה לוגי'
שיראה לוגי
26/03/2017 | 19:31
12
אחלה ערוץ יש לא מעט דברים יפים ואולי אינצקלפדיות יכלו לגורות אותו אני מאוד אהבתי בתור ילד, וקראתי המון ...  יש בנושאי מדע לא מכיר שמות מסיומים אבל יש על הכל גם באופן נקודתי . אז זה נראה לי רעיון טוב , וזה טוב שאת מחנכת אותו לקריאה זו בעיני דרך טובה מאוד לפתח את החשיבה וידע כללי ,זה מעולה לכל ילד לא רק מחונן ...

בהצלחה ,מקווה  שעזרתי .
לצפיה ב-'מבחן מכון קרני'
מבחן מכון קרני
06/03/2017 | 16:07
3
236
קצת בלחץ לפני התשובות...מעניין אותי לדעת, יש כאן הורים שילדיהם עברו את מבחן סאלד והשתתפו ביום השליפה כל השנים ולא עברו את מבחן קרני בכיתה ו'? עד כמה זה נפוץ?
לצפיה ב-'ברור שיש וזה תופס ל-2 הכיוונים, קרי מי שלא עבר את סאלד, עבר '
ברור שיש וזה תופס ל-2 הכיוונים, קרי מי שלא עבר את סאלד, עבר
06/03/2017 | 16:42
194
את קרני.
לצפיה ב-'מאד נפוץ'
מאד נפוץ
08/03/2017 | 15:04
157
הקבלה לכיתות מחוננים בחטיבה היא על בסיס מקום פנוי, ויש מעט מאד מקומות. הרבה פחות מקומות ממה שהיה לימי שליפה. זה שלא התקבלת לא אומר שלא עברת, או לאו דווקא, אלא אומר שיש 24 ילדים במחוז/איזור שלך עם ציונים יותר טובים
לצפיה ב-'אכן זה קורה ולא מעט.'
אכן זה קורה ולא מעט.
( לעמוד שלי בתפוז )
08/03/2017 | 21:57
161
מבחן קרני מזכיר כבר יותר את המבחנים הפסיכומטרים לאקדמיה (בהתאמה כמובן) כאשר למידה במסגרת ימי שליפה לא מבטיחה דבר בעניין הצלחה או כשלון במבחן קרני כך שרצוי שלא לקשור את הדברים כדי למנוע אכזבות. ישנם לא מעט תלמידים שנכשלו במבחן סאלד ולא התקבלו למסגרות המחוננים בחט' היסוד אולם, הם עברו את מבחן קרני בהצלחה והשתלבו בכיתות המחוננים בחט"ב. אין לדברים הללו הסברים מספקים.
לצפיה ב-'תקצוב כיתות מחוננים - קיצוץ?'
תקצוב כיתות מחוננים - קיצוץ?
06/03/2017 | 14:53
1
155
שלום,
בשנת הלימודים הנוכחית השתנה תקצוב שיעורי העשרה כיתות מחוננים ביסודי.
במקום לדרוש מההורים את הכסף, משרד החינוך ממן סכום מסויים.

1. האם אתם מכירים את זה?
2. אני לא יודע מה הסכום, אך עושה הרושם כי הסכום הוא קטן באופן משמועתי מהשנים בהם ההורים שילמו - איך השלימו בבית הספר שלכם את הפער? או שפשוט צמצמו את כמות העשרה הניתנת לילדים?

עדיין יש יתרונות לכיתת מחוננים אבל הפער מצטמצם.. 

לצפיה ב-'לפי מה שאני יודעת כל כיתה מתוקצבת '
לפי מה שאני יודעת כל כיתה מתוקצבת
08/03/2017 | 08:59
109
בכ-20 אש"ח לשנה (נדמה לי שיותר מאוחר הודיעו על קיצוץ של כמה אחוזים), ללא תלות בגודל הכיתה, כך שכיתה מלאה (25-30 תלמידים) מקבלת פחות פר תלמיד לעומת כיתה פחות מלאה. 
כמו כן, השאלה אם זו ירידה או עלייה לעומת שנים קודמות תלויה בגבייה שנעשתה מההורים בשנים קודמות. כחברה קבועה בוועדי הורים, בעבר זה היה נתון להחלטת וועד ההורים בשיתוף עם המחנכת. אצלנו גבו בין 600 ל-800 ש"ח לתלמיד בשנים קודמות, והכיתות די מלאות, כך שהתקציב פר תלמיד נשאר פחות או יותר זהה.
אבל אני יודעת שהיו כיתות שבהן גבו גם 1000-1200 ש"ח לתלמיד בשנים קודמות.
לצפיה ב-'תוכנית בר-אילן לכיתות ו' וז''
תוכנית בר-אילן לכיתות ו' וז'
03/03/2017 | 20:04
13
122
במורה של בתי , בכתה ה', המליץ שתנסה להתקבל לתוכנית במתמטיקה של בר-אילן. הבנתי שפחות מחצי מהנרשמים מתקבלים לתוכנית. אשמח לדעת אם התוכנית מעניינת ואיכותית ממי שמכיר אותה.
לצפיה ב-'ידוע לך, מתי הבחינה?'
ידוע לך, מתי הבחינה?
04/03/2017 | 01:18
2
84
האם היא בו זמנית בכל הארץ או בתאריכים נפרדים?
לצפיה ב-'ישנם תאריכים שונים באיזורים שונים'
ישנם תאריכים שונים באיזורים שונים
04/03/2017 | 01:40
1
31
לצפיה ב-'היכן אפשר לראות את התאריכים?'
היכן אפשר לראות את התאריכים?
04/03/2017 | 11:24
59
מהו טווח התאריכים?
מה התאריך הכי מוקדם?
לצפיה ב-'לכיתות ו וז אלה שעשועי מתמטיקה נחמדים'
לכיתות ו וז אלה שעשועי מתמטיקה נחמדים
04/03/2017 | 09:28
9
127
ולא קשים,למי שאוהב מתמטיקה.
אין שיעורי בית, אין לחץ. בכל מפגש לומדים נושא אחר, ככה שגם אם הילדה לא הבינה נושא אחד, לא קרה כלום. בשיעור הבא ילמדו משהו אחר
(אולי אני לא מדייקת, אולי לא כל שיעור, אולי כל שניים, )

אחרי זה, מתחילים הלימודים המואצים, וזה משהו אחר לגמרי.
לצפיה ב-'תעשו בגוגל תוכנית של בר אילן'
תעשו בגוגל תוכנית של בר אילן
06/03/2017 | 08:45
8
79
יש שם מועדי בחינה בכל עיר. בן שלי עשה אתמול ואמר שהיה די קשה. שנה לפני כן עשו חבריו ואמרו שהיה לא כ"כ קשה.
בכל עיר זה יום אחר ויש 2 מועדים. אבל ניתן לגשת רק למועד אחד.
לצפיה ב-'כמה עוברים את המבחן?'
כמה עוברים את המבחן?
12/03/2017 | 20:25
7
55
הרמה של הבחינה היא בכמה רמות מעל מה שנלמד בכיתה.
האם מצפים מילדים לדעת את החומר מהאוויר?
איך זה בדיוק מראה כשרון במתמטיקה לבחון על נושאים שלא ראו מעולם?
לצפיה ב-'הבנתי שעוברים 40%'
הבנתי שעוברים 40%
16/03/2017 | 08:30
6
47
לצפיה ב-'זה הכל תלוי כמה יש מקומות וכמה נגשו למבחן. בכל עיר נתון שונה'
זה הכל תלוי כמה יש מקומות וכמה נגשו למבחן. בכל עיר נתון שונה
16/03/2017 | 10:26
5
20
לצפיה ב-'אבל, לפי מה שהבנתי מקבלים תשובות של עבר/לא עבר עוד לפני כל '
אבל, לפי מה שהבנתי מקבלים תשובות של עבר/לא עבר עוד לפני כל
16/03/2017 | 14:53
4
52
המועדים האחרים, אז איך זה תלוי? או שלא הבנתי נכון?
לצפיה ב-'רק אחרי שכולם נבחנים באותו האיזור אז מקבלים תשובות '
רק אחרי שכולם נבחנים באותו האיזור אז מקבלים תשובות
19/03/2017 | 11:39
3
26
בערך ביוני
לצפיה ב-'אבל יש כאלו שנבחנים בבר אילן עצמה כי לא יכלו להיבחן באזור '
אבל יש כאלו שנבחנים בבר אילן עצמה כי לא יכלו להיבחן באזור
19/03/2017 | 20:23
2
20
שלהם, אז איך משוכלל הציון שלהם?
לצפיה ב-'הכוונה כמה רוצים ללמוד באיזור X לעומת המקום שיש שם.'
הכוונה כמה רוצים ללמוד באיזור X לעומת המקום שיש שם.
20/03/2017 | 10:03
1
23
לא משנה איפה נבחנו. לפעמים נבחנים גם בעיר אחרת כי המועד מתאים יותר...
לצפיה ב-'יש לך מושג, אם קיימת אפליה מתקנת בקבלה לתכנית?'
יש לך מושג, אם קיימת אפליה מתקנת בקבלה לתכנית?
20/03/2017 | 15:06
13
לצפיה ב-'כמה % במבחן קרני צריך בשביל להתקבל לכיתת מחוננים?'
כמה % במבחן קרני צריך בשביל להתקבל לכיתת מחוננים?
01/03/2017 | 23:58
7
265
במבחן סאלד שנערך בכיתה ב', יודעים ש-15% הטובים ביותר עוברים לשלב ב' ואת שלב ב' עוברים 2% הטובים ביותר.

מה ה-% הנדרשים בשביל לעבור את מבחן קרני?
כמובן, במבחן קרני, להבדיל ממבחן סאלד שבחינם, רק הבאמת מוכשרים הולכים להיבחן ולא כל פלוני, שאימא שלו חושבת שהוא מחונן, כך שזה עוד יותר מקשה להיות הכי טוב מבין כל אלו שניגשו למבחן.
לצפיה ב-'המשפט האחרון באמת היה נחוץ לשאלתך...'
המשפט האחרון באמת היה נחוץ לשאלתך...
02/03/2017 | 09:14
1
134
לצפיה ב-'כן ואני אסביר'
כן ואני אסביר
04/03/2017 | 17:56
179
אנחנו מתייחסים באופן שונה כאשר אנו צריכים לשלם כסף, אפילו סכום סימלי (ראי שקיות הניילון בסופרים בעלות של 10 אג') וכך יוצא שמי ששולחת את ילדה למבחן, אלו רק כאשר באמת מדובר בילד שיש לו סיכויים טובים לעבור את המבחן.

יש הבדל עצום, אם ה-% הוא רק כלפי אלו שנבחנים, או כלפי כלל האוכלוסיה.
ה-2% של מכון סאלד הוא כלפי כלל האוכלוסיה ולכן רציתי לדעת, איך זה הולך עפ"י מבחן קרני?

לשלב ב' של מבחן סאלד ניגשים פחות מ-15% (לא כל ההורים בוחרים לשלוח את ילדם למרות שעברו את שלב א') מכלל התלמידים ואילו למבחן קרני, נראה לי שיגשו הרבה הרבה פחות מ-15% (הערכה גסה שלי, שיגשו פחות מ-5% ואולי, אפילו זה יגיע ל-2% שצריכים על מנת לעבור את המבחן )
לצפיה ב-'גם במבחן סאלד לא עוברים בהכרח ה-2% העליונים.'
גם במבחן סאלד לא עוברים בהכרח ה-2% העליונים.
02/03/2017 | 10:53
4
220
אם יש כיתת מחוננים שיש בה רק 26 מקומות, יעברו רק ה-26 שקיבלו את הציון הגבוה ביותר באותו מחזור, גם אם זה מהווה רק 0.5% מהילדים בשכבה. במקרים חריגים יפתחו 2 כיתות ואז יעברו עד 52 ילדים. בפתח תקווה כבר מזמן זה לא 2% אלא הרבה הרבה פחות מזה.
לגבי חטיבה/תיכון ומבחן קרני זה בדיוק אותו דבר. אם יש כיתת מחוננים של 30 מקומות, יקחו את ה-30 הראשונים ברשימה.
לצפיה ב-'שאלה אלייך -'
שאלה אלייך -
03/03/2017 | 06:57
3
165
האם נכון שהדגש במבחן קרני הוא לכוון מדעים מדוייקים? ( במבחן סולד זה לא ככה)
לצפיה ב-'צר לי. אני לא מכירה מספיק את מבחן קרני כדי לענות.'
צר לי. אני לא מכירה מספיק את מבחן קרני כדי לענות.
05/03/2017 | 09:59
2
55
לצפיה ב-'תודה! מישהו אחר מכיר?'
תודה! מישהו אחר מכיר?
05/03/2017 | 18:05
1
33
לצפיה ב-'מבחן קרני - מבנה'
מבחן קרני - מבנה
( לעמוד שלי בתפוז )
08/03/2017 | 22:14
126
בדרך כלל המבחן נחלק לשלושה חלקים עיקריים: החלק השפתי, הצורני והמתמטי. בחלק הצורני מככבות המטריצות - בדרך כלל כ- 40 מטריצות יש לפתור ב-20 דקות. השנה חלק מהמטריצות התבססו על גוונים. החומר במתמטיקה משתנה מידי פעם כשהרמה היא עד משוואות פשוטות ולעיתים, גם סדרות מסוגים שונים. בחלק השפתי מופיעים לעיתים השלמות משפטים ו/או אנאלוגיות מילוליות. כמובן שהכל יכול להשתנות.
לצפיה ב-'הדלגה דו שנתית'
הדלגה דו שנתית
27/02/2017 | 11:25
33
211
הי חברי פורום יקרים,
רצינו לשאול לדעתכם גם עם בעלי נסיון וגם אם...רק בה לכם לשתף מחשבות.

ילדה בת 9, כיתה ד, סיימה את החומר בחשבון,אנגלית של כיתה ו כבר בשנה שעברה.
הילדה לומדת במסגרת בית ספר פרטי בחו"ל.
ההורים רוצים להדליג אותה לחטיבה, הילדה בעצמה גם רוצה.
בעיות שיכולות לצוץ ? 
לצפיה ב-'כאמא לילדה בחטיבה וילד ביסודי - רעיון לא טוב'
כאמא לילדה בחטיבה וילד ביסודי - רעיון לא טוב
27/02/2017 | 13:31
27
177
גם כאשר מדובר בילדים מאוד אינטילגנטים - הם עדיין ילדים, ומתנהגים מבחינה חברתית בהתאם.
אתם מצפים שילדה בת 9 תתחבר לנערות ונערים בני 12-13? איזה שיחות היא תוכל לנהל איתם?  
בתי בכיתה ז', יש להם מסיבות כיתתיות בשעות הערב המאוחרות, ריקודים, אינטרקציות בנים-בנות. לדעתית ילדה בת 9 לא יכולה להשתלב חברתית בחטיבה והדבר יגרום לה רק נזק.
לצפיה ב-'זה לא רלוונטי מבחינתי, הילדה תמיד תהיה שונה'
זה לא רלוונטי מבחינתי, הילדה תמיד תהיה שונה
27/02/2017 | 14:41
26
140
ויש לה חברות בגילה, לבית הספר היא הולכת כדי לקבל תעודה.
היא גם בוגרת לגילה.
לצפיה ב-'יש הבדל בין ״שונה״ לבין ״חריגה בלי חברים״'
יש הבדל בין ״שונה״ לבין ״חריגה בלי חברים״
27/02/2017 | 15:05
25
157
זה שהיא בוגרת לגילה לא יעזור לה בחטיבה. הם ילדותיים לגילם.

אני מבינה שאת מתעניינת רק בנושא הלימודי.

מה עם הילדה?  לא אכפת לה שלא יהיו לה חברים בבית הספר?

קחי בחשבון שיש הבדל גדול בין ילדה בת 10, לבין נערות ונערים בגיל ההתבגרות. זה שלב אחר. וזה גיל אכזר. גיל שלא מתחבר טוב לקונספט של ״שונה״. אז זה דבר אחד להיות קצת שונה, בקרב חברים שאת מכירה כמה שנים. לבין להיות מאד שונה, בין ילדים שלא מכירים אותך. במקרה הטוב, היא תהיה אטרקציה. במקרה הפחות טוב - בודדה. במקרה הגרוע - לעג והצקות.

ואם היא כן תצליח חברתית? את באמת רוצה שנערים בני 15 יגלו עניין בבתך בת ה13? 

את יודעת מה, אולי יהיה נהדר. יאהבו אותה, ויהיו חברים שלה, והיא תכיר נערים שחולקים את אותם תחומי עניין, ותפתח קשרים יפים ובילויים מעניינים ומהנים.
אבל את באמת רוצה לקחת את הסיכון הזה?
לצפיה ב-'מעולה לי, עכשיו תהפכו את המין, ותחשבו שמדובר בבן...'
מעולה לי, עכשיו תהפכו את המין, ותחשבו שמדובר בבן...
27/02/2017 | 15:38
24
52
לצפיה ב-'בדרך כלל כשמדברים על הדלגה, נרתעים אפילו יותר'
בדרך כלל כשמדברים על הדלגה, נרתעים אפילו יותר
27/02/2017 | 16:27
116
כשמדובר בבנים - הם עלולים להתקשות אפילו יותר מבחינה חברתית, כי שם גם הגודל הפיזי חשוב ולא רק הבגרות. נראה לי שהדלגה של שנה זה בסדר, אבל הדלגה של שנתיים כבר ממש בעייתי מבחינה חברתית - הן לבנים והן לבנות, ובמיוחד כשמדברים על השנים של ההתבגרות.
אגב, הבת שלי קפצה כיתה בשלב מסוים, מ-ג' ל-ד', ובאמת זה היה בעייה מבחינה חברתית - בהפסקות היא הסתובבה עם החברים שלה מ-ג', והילדים מ-ד' התייחסו אליה כאל ילדה קטנה. אם מדובר בעלייה ל-ז' אז אפילו לא יהיו ילדים בגילו בסביבה במשך שנתיים, גם אם הוא ירצה קשר עם ילדים בגילו בהפסקה.

אולי יש מסגרת שונה בסביבה, שתאפשר לה גם ללמוד וגם לא לקפוץ שנתיים? אגב, היא מחוננת? כי ללמוד את החומר שנתיים-שלוש קדימה יכול לומר שהיא פשוט לומדת הרבה, אבל לאו דווקא שיש לה יכולות גבוהות יותר מבני גילה. בסך הכל החומר ביסודי מאוד קל, ובכיתה ג'-ד' בהחלט אפשר ללמוד חומר של ו' (למעשה החומר לא מאוד שונה - יש לי ילדות ב-ג' וב-ו', והמושגים החדשים שצריך ללמוד בחשבון הם לא רבים. לגבי אנגלית - היא במדינה דוברת אנגלית?). 
לצפיה ב-'מה מעולה?'
מה מעולה?
27/02/2017 | 16:56
13
110
ומה מטרת ההודעה? 

בכל אופן, יש דרך להגיב לאנשים שמנסים לעזור לך מנסיונם.
(אם זה לעזור לך ולבתך, ואם זה לעזור לך בעבודה בחוג למגדר)

למשל, ״תודה על הרעיונות, אבל אני חושבת ש....״ זו דרך מקובלת

בדיון רציני, הייתי שמחה לדון בהבדלים בין בנים לבנות. 
לצפיה ב-'לא לכעוס, אני לא מנסה להתריס'
לא לכעוס, אני לא מנסה להתריס
27/02/2017 | 17:10
12
98
אני בסה"כ רוצה לשמוע דיעות לאיך לגרום לדברים לעבוד..לא למה זה לא יכול לעבוד.
את הלמה לא אני מכיר, ודי נוטה להסכים אבל מנסה לראות דברים חיוביים.
לצפיה ב-'אז בכל זאת, מה מעולה?'
אז בכל זאת, מה מעולה?
27/02/2017 | 17:39
11
80
ומה יש לך? בת או בן?

לצפיה ב-'מעולה- ממש עזרה ועדיין לא האישיו'
מעולה- ממש עזרה ועדיין לא האישיו
27/02/2017 | 18:19
10
88
מעניין לשמוע מאנשים שמכירים מקרים דומים מקרוב או מרחוק.
עיצות פשטניות לא ממש יועילו פה.
לילדה יש הורים והם מכירים את התשובות האלו בע"פ.הם מנסים לגרום לזה לעבוד.
לצפיה ב-'אבל הרי תיארתי לך את המקרה שלנו -'
אבל הרי תיארתי לך את המקרה שלנו -
27/02/2017 | 19:21
9
74
שבו היא קפצה רק שנה אחת, וכבר זה היה בעייתי. ולא כי התנגדנו או ניסינו לגרום לזה לא לעבוד - זו פשוט הייתה התגובה של הילדים הגדולים לנוכחות של ילדה קטנה יותר בכיתתם. מבחינה לימודית זה היה מאוד טוב עבורה - אבל מבחינה חברתית זה היה בעייתי, ואני מתארת לי שאם היה מדובר בשנתיים זה היה עוד פחות נסבל.
לצפיה ב-'שנה ושנתיים זה לא אותו הדבר, לגבי הדלגה של שנה.הילדה כבר'
שנה ושנתיים זה לא אותו הדבר, לגבי הדלגה של שנה.הילדה כבר
27/02/2017 | 20:14
8
79
הודלגה, בהצלחה, ומנסים להדליג אותה שוב או לחילופין להוציאה ממערכת החינוך במדינה לטובת HOME SCHOOLING
לצפיה ב-'לא הבנתי. היא בכיתה ד׳, כשהיא אמורה'
לא הבנתי. היא בכיתה ד׳, כשהיא אמורה
28/02/2017 | 00:32
3
88
הייתה להיות ב-ג׳ (אמרת שהיא ב-ד׳ אבל כבר הודלגה), ועכשיו רוצים להדליג אותה שנתיים נוספות כך שתעלה ל-ז׳ במקום ל-ה׳? כלומר, בסך הכל להדליג אותה 3 שנים?
לצפיה ב-'פירוט'
פירוט
28/02/2017 | 05:03
2
98
הילדה הודלגה מתחילת "ב" ל "ג".(לפני שנה)
השנה היא ב "ד"
בסוף השנה הנוכחית היא אמורה לעלות לכיתה "ה". ורוצים להקפיץ אותה כבר באמצע השנה לכיתה "ו".
ככה ששנה הבאה היא תהיה בחטיבה.
בסה"כ הדלגה של שנתיים.

לצפיה ב-'או שאני לא מבינה את ההגדרה שלך'
או שאני לא מבינה את ההגדרה שלך
28/02/2017 | 09:11
81
לשנה הבאה (כי לפי מה שאני רואה מהתאור שלך, היא תהיה בשנה הבאה ב-ו׳ ולא ב-ז׳), או שהחטיבה שם מתחילה ב-ו׳, ולא ב-ז׳ כמו בארץ. איזו אפשרות נכונה?
לצפיה ב-'בחשבון פשוט, חייבת צודקת, כי היא תודלג 3 שנים'
בחשבון פשוט, חייבת צודקת, כי היא תודלג 3 שנים
28/02/2017 | 16:36
73
שנה כבר הודלגה ועכשיו תודלג עוד שנתיים (במקום לעלות ל-ה', היא תעלה ל-ז').

חוץ מזה, יש הבדל מהותי בין להיות מודלג בשנה אחת לבין שנתיים, כי שנה אחת, יכול להיות בסה"כ הבדל של חודש-חודשיים מהצעיר ביותר בכיתה ואילו שנתיים הדלגה, זה כבר מעל שנה הבדל מהצעיר ביותר בכיתה.
לצפיה ב-'אז ככה'
אז ככה
28/02/2017 | 11:29
3
84
בהמשך לתגובתי, אוסיף גם אני כמה פרטים: אני בזמנו קפצתי 2 כיתות וגם לגבי הילדים שלי היתה לי דילמה דומה. מניסיוני ההמלצות הן כדלקמן:
חינוך ביתי ביסודי להערכתי הכי נכון, כמובן שבתנאי שמתבצע נכון. יש אתרים שעוסקים בנושא, אז תעשו שעורי בית.
לחטיבה ממליצה להגיע לא לפני גיל 11 (שוב ניסיון אישי) מסיבות שכבר פרטתי. יש לבחור בחטיבה טובה. בתי לומדת בכפר הירוק ושם ישנם 3 מסלולים שיכולים להתאים: מחוננים, מופ"ת וקדם רפואה (כיתה מדעית). הלימודים מאוד אינטנסיבים וברמה גבוהה ויחד עם זאת יש אוירה חברתית מעולה.
אני חולקת על כך שהמטרה היחידה של בי"ס היא קבלת תעודה:
א. תעודה ניתן לקבל גם באקסטרני.
ב. זו עובדה ידועה שבעולם המודרני ידע מעמיק בחשבון אינפיניטסימלי לא יותר חשוב מכישורי חיים ויכולות חברתיות. בי"ס הינו מקום נהדר לרכוש את המימנויות הללו.
בהצלחה לילדה.
לצפיה ב-'נוטה להסכים לדעתך..גם אני בדיעה של להשאיר את הילדה בבית'
נוטה להסכים לדעתך..גם אני בדיעה של להשאיר את הילדה בבית
28/02/2017 | 13:27
2
83
עם חונכים\מורים פרטיים בשעות היום (יש להם תקציב) , ובמקביל לדאוג להעשרה חברתית..עד גיל חטיבה ואז שיגיעו לגשר...שיעברו אותו.
לצפיה ב-'הילדה נולדה ב 1/1?'
הילדה נולדה ב 1/1?
03/03/2017 | 15:17
1
80
כלומר אם היתה נולדת ב 31/12 זו היתה נחשבת להדלגה של שנה או שנתיים יחסית לבני מחזורה?
לצפיה ב-'יאפ, לכן בפועל פיזית זה שנה הבדל ולא משמעותי'
יאפ, לכן בפועל פיזית זה שנה הבדל ולא משמעותי
03/03/2017 | 15:20
21
לצפיה ב-'בבן, בכלל הייתי מטיל וטו'
בבן, בכלל הייתי מטיל וטו
28/02/2017 | 16:25
8
94
הוא יהיה נחות בספורט ובכלל יהפוך להיות ילד כאפות.
לצפיה ב-'סורי, אבל זה קישקוש..'
סורי, אבל זה קישקוש..
28/02/2017 | 16:27
7
84
כל מקרה לגופו. יש ילדים  בני 10-12 שרצים 5 ק"מ ב 18-20 דקות.
ויש כאלו שעושים את זה ב 25..
לא כל ילד מחונן יהפוך אוטומטית לילד כאפות...ולא כל אחד כזה נחות ספורטיבית.

לצפיה ב-'לא מדובר על ריצה, אלא על משחקי כדור'
לא מדובר על ריצה, אלא על משחקי כדור
28/02/2017 | 16:30
62
לגודל פיזי יש משמעות בגיל הזה.

אגב, גם אם תיקחי 2 ילדים בעלי גודל פיזי זהה ובהפרש של שנתיים בגיל, למבוגר יותר יש יתרון משמעותי, הן בהבנת סיטואציות של הסתכלות מערכתית והן בכוח הפיזי.
לצפיה ב-'זה יעזור לו אם הוא רץ מהר'
זה יעזור לו אם הוא רץ מהר
28/02/2017 | 16:39
5
27
לצפיה ב-'לברוח מאלו שיציקו לו '
לברוח מאלו שיציקו לו
28/02/2017 | 16:40
3
21
לצפיה ב-''
28/02/2017 | 16:42
3
לצפיה ב-'כן, אבל זה לא בארץ'
כן, אבל זה לא בארץ
28/02/2017 | 16:56
1
68
זה לא אותו הדבר.
פה יש הרבה כוחניות.
לצפיה ב-'צודקת. מאד כדאי שהם ידליגו את הילד/ה. אין סיבה שלא.'
צודקת. מאד כדאי שהם ידליגו את הילד/ה. אין סיבה שלא.
28/02/2017 | 18:29
23
לצפיה ב-''
28/02/2017 | 16:43
8
לצפיה ב-'מה נתוניה הפיזיים?'
מה נתוניה הפיזיים?
28/02/2017 | 16:22
4
76
גובה?
לצפיה ב-'לא יודע לגבי נתונים פיזיים מדוייקים, ההורים אומרים שהיא לא'
לא יודע לגבי נתונים פיזיים מדוייקים, ההורים אומרים שהיא לא
28/02/2017 | 16:25
2
92
בין החברות (בנות גילה)שלה היא מהגבוהות.
לא יודע להגיד במדוייק.
לצפיה ב-'מה מבחינת גיל?'
מה מבחינת גיל?
28/02/2017 | 16:38
1
78
איזה חודש נולדה?
לצפיה ב-'1.1'
1.1
28/02/2017 | 16:53
13
לצפיה ב-' אצל בנות זה כנראה פחות חשוב'
אצל בנות זה כנראה פחות חשוב
28/02/2017 | 16:42
96
ממה שראיתי, לגובה של בנות (גבוהות מאד או נמוכות מאד) אין כלכך השפעה על מצב חברתי. 

אצל בנים - זה אחר לגמרי. ילדים נמוכים הופכים להיות המצחיקים של החבר׳ה, זו כנראה דרכם להשתלבות.

אצל בנות מה שאולי ישפיע יותר זה דברים כמו מתי היא תלבש חזיה. 
לצפיה ב-'הדרכה ממיכל דליות'
הדרכה ממיכל דליות
26/02/2017 | 17:57
94

הורים יקרים, תכנית הטלוויזיה המצליחה "סופר נני" (שידורי קשת) חוזרת בקרוב ומחפשת משפחות המעוניינות לקבל הדרכה ממיכל דליות תוך צילום התהליך.
הורים לשני ילדים ומעלה (בכל הגילאים, גם מתבגרים) המעוניינים להשתתף בתכנית ולקבל הדרכה מ"סופר נני", מוזמנים לפנות למייל: daniellesh@kastina.co.il
יש להשאיר פרטי התקשרות, גילאי הילדים ותיאור קצר של סיבת הפנייה.

לצפיה ב-'מבחן שלב ב לכיתות ב''
מבחן שלב ב לכיתות ב'
22/02/2017 | 12:50
6
241
היי,
אשמח אם תוכלו לייעץ, בני בכיתה ב' עבר שלב א של מחוננים ויש לנו מועד לשלב ב, מה אתם מייעצים לשלוח אותו לבית ספר אותו יום או שינוח בבית. המבחן בשעה 1630.
תודה מראש לכל העונים.
לצפיה ב-'אין סיבה לנוח יום שלם לפני מבחן.'
אין סיבה לנוח יום שלם לפני מבחן.
22/02/2017 | 16:10
2
182
להיפך, את עלולה להלחיץ אותו. 
שיעבור יום נורמלי, עם החברים לכיתה. 

יש להם הפסקה קצרה בבחינה.
אז תשלחי איתו גם בקבוק מים ואולי איזו עוגיה או קוביית שוקולד. 

לצפיה ב-'תודה על התשובה '
תודה על התשובה
23/02/2017 | 08:15
57
לצפיה ב-'לא רק שזה ילחיץ אותו, גם לא יהיה לו מה לעשות בבית והוא סתם '
לא רק שזה ילחיץ אותו, גם לא יהיה לו מה לעשות בבית והוא סתם
25/02/2017 | 01:12
116
ישתגע ויתעייף יותר אילולא היה בבי"ס.
לצפיה ב-'שום סיבה. גם הבן שלי נבחן ב16:30 וילך לבית הספר כרגיל, עד '
שום סיבה. גם הבן שלי נבחן ב16:30 וילך לבית הספר כרגיל, עד
25/02/2017 | 12:30
130
אחת וחצי. כנ"ל הבכור כשנבחן בזמנו הלך באותו יום כרגיל לבית הספר.
לצפיה ב-'הבת שלי גיגלה '
הבת שלי גיגלה
27/02/2017 | 12:43
161
ומצאה באחד האתרים שהיה כתוב שכדאי לנוח ביום של המבחן ולא לשלוח את הילדים לביה"ס (ידעתי שזה שהיא יודעת לקרוא יתנקם בי ביום מן הימים....)
אז זרמתי איתה. יצאנו לארוחת בוקר במקס ברנר, קניתי לה עט יפה למבחן, ראינו סרט בטלוויזיה.
היה יום כיף ורגוע, ובעיר מאד שעשע אותי שהיא "חקרה" את העניין.
לצפיה ב-'יום מנוחה לפני המבחן'
יום מנוחה לפני המבחן
( לעמוד שלי בתפוז )
28/02/2017 | 10:23
146
מנסיוני אני יודע שבאופן כללי זה עושה טוב לתלמידים לפני הבחינה. אני ממליץ להורים שהילד יתעורר באותו יום כמו בשבת, יאכל לו ארוחת בוקר בנחת ולאחר מכן, שיעשה את הדברים שהוא אוהב לעשות באוירה רגועה. כשהוא הולך לבית הספר באותו יום, הוא יכול, באופן טבעי, לכעוס או לריב עם מישהו או כל ארוע שמכניס אותו למתח שהוא "לוקח" את זה איתו לאורך היום. וזה עלול לפגום במוכנות הנפשית שלו לקראת המבחן. אבל, אני משאיר זאת כמובן בידי ההורים, הם מכירים את הילד טוב יותר ממני.
לצפיה ב-'מחר מבחן סאלד, יכולים לענות לי על מס' שאלות?'
מחר מבחן סאלד, יכולים לענות לי על מס' שאלות?
21/02/2017 | 20:05
2
230
1. האם עונים על דף תשובות או על דף הבחינה?
2. האם ניתן לשרבט/לחשב/לקשקש על דף טויטא או על דף המבחן?
3. כמה זמן נמשכת הבחינה?
תודה מראש
לצפיה ב-'לכיתה ב''
לכיתה ב'
21/02/2017 | 20:34
135
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
22/02/2017 | 14:34
194
קודם כל, בהצלחה!
1. מסמנים את התשובה הנכונה בדף הבחינה עצמו
2. ניתן להשתמש במחברת הבחינה לחישובים שונים. אין להביא דפים נפרדים
3. הבחינה נמשכת כשעה ועשרים, כולל שצי הפסקות קצרות
לצפיה ב-'כתבה ילד בן 12 התחיל דוקטורט באסטורפיזיקה'
כתבה ילד בן 12 התחיל דוקטורט באסטורפיזיקה
19/02/2017 | 17:10
26
175
אני תמיד נדהם מילדי הפלא האלו ראני למען האמת עוקב רחרי ילדים כאלו הרבה, לא רק במתמטיקה או מדעים אלא גם  באומנות ובכל תחום, וזה תמיד הפליא אותי היכולות שלהם, אני גם ראיתי שהוא אוטיסט וזה מעניין כי הרבה אוטיסטים יש להם יכולות טובות בראלי ובאומנות ובכלל יכולות לצד קשים, אני יודע על זה על עצמי כאחד שיש לו אספגר , אז כן זה כיף לדעת שאוטסטים מצלחים ורואים שיש להם

יכולות ולא רק קשים, ולא חסר קשים אבל בעיני יש הרבה יופי, למה נזכרתי  בו ? כי אישה אחת המליצה לקורא ספר שנכתב עליו " הניצוץ " ולא ידעתי על כך, אז רציתי לשתף בילד שיש לו מוח מבריק בצורה יוצאת דופן והכי קרוב לגאון שאני מכי,ר אני נזהר במילה גאון כי הוא עדיין לא ממש פיתח כלום, אבל נראה שהוא בדרך לשם, נאחל לו הצלחה ,הנה הכתבה : http://www.mako.co.il/news-world/international/Article-0994fd6ad07de21004.htm
לצפיה ב-'הכתבה מלפני 6 שנים, אז אם הוא כזה עילוי, היכן הוא היום?'
הכתבה מלפני 6 שנים, אז אם הוא כזה עילוי, היכן הוא היום?
20/02/2017 | 19:10
25
103
מצאתי כתבה שנתיים יותר מאוחר (לפני 4 שנים) ומאז שקט, מה עלה בגורל התאוריה החדשה בפיזיקה, עבודה מקורית שמרחיבה את תורת היחסות של איינשטיין?
לצפיה ב-'זה גם מה שאני שואל'
זה גם מה שאני שואל
20/02/2017 | 19:55
24
77
ולפי מה שאני יודע ובררתי העבודה שלו לא התקבלה עדיין על ידי המערכת המדעית ,יש כאלו שאמרו שזה באמת תהיה עבודה חשובה מאוד מאוד כמו המורה שלו למשל, אבל רוב המדענים הטילו ספק בעבודתו, קרא ערך עליו בווקפדיה באנגלית שם מופיע המידע, בנוגע להיותו עילוי זה ברור שהוא עילוי ילד שבגיל שמונה עשרה הוא כבר אסטרופיזיקאי( הצעיר בעולם לפי ידעתי וממה שאמרו לי ) והתחיל את הדקוקטור בגיל שתים עשרה יש פה עניין במוח לא רגיל, ותזכור שהוא עוד מאוד צעיר, וכל החיים לפניו, ויכול להיות שהוא יצליח,ונראה שהוא בדרך הנכונה, יש לו גם ערוץ ביוטיוב ואתה יכול להסתכל ולשמוע על התאוריה שלו, אז כן הוא בירור עלוי אולי עדיין לא הוכיח את עצמו, אבל מבחינה אנלטית לימודית הוא ברמה גבוהה מאוד מאוד, אפילו שלא תרם ממש עדיין כלום, אבל שוב בגילו הצעיר זה לא מפתיע, לוקח זמן להתבשל, ואני מקווה שהוא יצליח ,נראה מה אהיה ,אבל אני מסכים שמקדם מדי להכתיר אותו כמדען דגול או כאנשטיין הבא, בהחלט מוקדם מידי, זה סתם שאו תקשורתי ולא יותר
לצפיה ב-'הוא לא התחיל את הדוקטורט שלו בגיל 12, כי עפ"י הכתבה שאני '
הוא לא התחיל את הדוקטורט שלו בגיל 12, כי עפ"י הכתבה שאני
20/02/2017 | 20:19
23
109
צרפתי, הוא רק בגיל 14 סיים את התואר הראשון שלו.

אגב, אל תסתכל על הכותרת, אלא קרא את הכתבה (מאוד קצרה )
לצפיה ב-'יכול להיותת זה מה שאני זוכר'
יכול להיותת זה מה שאני זוכר
20/02/2017 | 20:30
47
וכתבו בכתבה שעלתי  שהתחיל דוקטורטבגיל 12 ועודבספר שנכתב עליו הניצוץ הבנתי שהוא האסטרופיזקאי הצעיר בעולם ולפי הכתבה שעלתי הוא למד לתואר ראשון בגיל שמונה לפחות כאורח , אז לא סתם אמרתי מה שאמרתי ..וזה עדיין לא משנה את העבודה שיש לו מוח מאוד אנליטי ודי מדהים לפחות בעיני .
לצפיה ב-'כן קראתי הוא סיים את הראשון בגיל ארבע עשרה'
כן קראתי הוא סיים את הראשון בגיל ארבע עשרה
20/02/2017 | 20:39
46
אבל במקמות אחרי  כתוב אחרת אז למי עלי להאמין  ? נראה לי אני ארכוש את הספר ואז ידע יותר אבל ברור לי שיש לו מוח מדהים וגם ממה שסיפרה לי אותה אישה  שקראה את הספר הוא האוסטריפיזקאי הצעיר בעולם אז זה מרשים
לצפיה ב-'אני חושב שאתה צודק וטעיתי'
אני חושב שאתה צודק וטעיתי
20/02/2017 | 20:45
42
בדקתי שוב ולא כתוב שהתחיל דוקטורט בגיל 12 פשוט ככה חשבתי בגלל שהזכרו ד בגיל 12 כחוקר אז ככה חשבתי וגם נזכרתי בכתבות אחרות שקראתי שטענו ככה , קיצור חוזר בי
לצפיה ב-'הנה זו הכתבה'
הנה זו הכתבה
20/02/2017 | 21:02
27
ראה כתוב בירור שהוא התחיל בגיל 12 וככה המליץ המטפל שלו נראה לי ככה הבנתי ,והסעו אותו לשם הוריו הנה ראה :http://news.walla.co.il/item/1807169
לצפיה ב-'לפי ויקיפדיה, הוא לא סיים תואר ראשון '
לפי ויקיפדיה, הוא לא סיים תואר ראשון
21/02/2017 | 07:00
18
75
בכלל, אבל התקבל לדוקטורט אחר תכנית של תואר שני. https://en.wikipedia.org/wiki/Jacob_Barnett
אגב, בכלל לא בלתי סביר שהוא כן יצליח - הוא פשוט לא פרסם עדיין כי הוא רק בדוקטורט (אבל יש לו preprint לפי ויקי)
לצפיה ב-'אני חושב שהוא סיים את הדוקטורט'
אני חושב שהוא סיים את הדוקטורט
21/02/2017 | 12:31
2
36
כי לפי מה שסיפרה לי אותו אישה שקרא את הספר" הניצוץ " הוא האוסטורפיזקאי הצעיר בעולם ובשביל זה צריך דוקטורט אבל אני לא בטוח כי לא קראתי את הספר ....
לצפיה ב-'באתר של האוניברסיטה'
באתר של האוניברסיטה
21/02/2017 | 12:33
1
56
הוא עדיין מופיע כסטודנט, אבל יתכן שהאתר לא מעודכן. 

וגם באתר של הספר כתוב שהוא עדיין סטודנט - כך שבספר כנראה לא כתוב שהוא סיים:
לצפיה ב-'לאיודע לא קראתי את הספר'
לאיודע לא קראתי את הספר
21/02/2017 | 13:16
27
ככה אמרו לי שהוא האסטורופיזקאי הצעיר בעולם וכבר דוקטור אני לא קראתי לכן  לא יודע
אבל אם כתוב באתר של הספר כנראה זה נכון אולי הוא כמעת מסיים אין לי שמץ .. ...
לצפיה ב-'את חשבת שיש סיכוי שהתאוריה שלו נכונה ?'
את חשבת שיש סיכוי שהתאוריה שלו נכונה ?
21/02/2017 | 20:49
14
46
והוא ירחב את תורת היחסות ויזכה בנובל ? קראת על התאוריה שלו ? מה את חושבת עליה ? אני שואל אותך כי את עוסקת בפיזיקה ואולי יש לך אנדיקאציה לראות מה האיכות של התאוריה והסכוי להתקבלותה , אני מאוד אוהב פיזי'קה ולומד אבל אין לי מספיק ידע כדי לבחון את זה לכן אני שואל, ואשמח לתשובה ממך במידה ויש לך
לצפיה ב-'אין לי מושג מה התיאוריה שלו.'
אין לי מושג מה התיאוריה שלו.
22/02/2017 | 00:15
13
56
כשכתבתי שאולי הוא יצליח, התכוונתי שאולי הוא יצליח כאקדמאי, לא התכוונתי ספציפית לתיאוריה שהוא פיתח לפני הלימודים או לעניין פרס הנובל. לגבי אלה אין לי דעה, כי אני לא יודעת מה התיאוריה, כאמור.
לצפיה ב-'אה הבנתי זה עניין אחר'
אה הבנתי זה עניין אחר
22/02/2017 | 00:39
12
37
תודה על המענה
לצפיה ב-'מוזר לי, שהיא לא ציינה בפניך, שהיא גם לא פיזיקאית'
מוזר לי, שהיא לא ציינה בפניך, שהיא גם לא פיזיקאית
25/02/2017 | 01:10
11
18
לצפיה ב-'וואלה, לא שמתי לב שהוא כתב שאני ״עוסקת בפיסיקה״, תודה!'
וואלה, לא שמתי לב שהוא כתב שאני ״עוסקת בפיסיקה״, תודה!
25/02/2017 | 03:31
7
40
אני לא עוסקת בפיסיקה - יש לי תואר ראשון בפיסיקה, אבל לא עסקתי בתחום.
לצפיה ב-'לא אמרתי שאת עוסקת בפיזיקה או פיזקאית'
לא אמרתי שאת עוסקת בפיזיקה או פיזקאית
25/02/2017 | 10:07
36
אמרי שיש לך רקע בזה ואולי את יכולה לדעת מה האיכות של התאוריה לאור זה לכן זה כלל לא מוזר לי שלא ציינת שא פיזקאית כי לא טענתי שאת כזו גם לא ממתמטיקאית אגב ...
לצפיה ב-'אמינות הוא לא הצד החזק שלך? התואר שלך הוא לא במתמטיקה?'
אמינות הוא לא הצד החזק שלך? התואר שלך הוא לא במתמטיקה?
25/02/2017 | 13:35
5
44
"משעשע לקבל הסגבר על מתמטיקה, כשאני המתמטיקאית מבין שנינו."
לצפיה ב-'אתה מוזמן לבצע חיפוש בפורום להנאתך.'
אתה מוזמן לבצע חיפוש בפורום להנאתך.
25/02/2017 | 13:56
4
51
יש לי תואר ראשון במתמטיקה-פיסיקה-תלפיות (גם מתמטיקה וגם פיסיקה מורחבים - כלומר תארים מלאים), תואר שני במתמטיקה (וניסיון עבודה כמתמטיקאית, אלגוריתמיקאית ומפתחת תוכנה), ותואר שלישי במדעי המוח. מעולם לא טענתי משהו אחר - אולי רק ציינתי בכל דיון את החלק הרלבנטי וזה התפרש אצלך כאילו זה כל מה שיש לי.
לצפיה ב-'אני פשוט זכרתי את זה והניסוחים שלך באותו שרשור שקשרתי מראים'
אני פשוט זכרתי את זה והניסוחים שלך באותו שרשור שקשרתי מראים
25/02/2017 | 14:04
3
43
אחרת ממה שאת מציינת עכשיו, אבל זה בסדר, מותר לך לכתוב, מה שאת רוצה ע"ג הפורום, אבל אל תצפי ממני להאמין לך יותר ...
לצפיה ב-'לא הבנתי מה נראה לך פה לא נכון.'
לא הבנתי מה נראה לך פה לא נכון.
25/02/2017 | 14:11
51
המידע שיש לי תואר בפיסיקה לא היה רלבנטי לדיון ההוא, ולכן לא ציינתי אותו. גם לא ציינתי שעבדתי בתרגום כתוביות או בכתיבה, למשל, כי הנושאים לא היו רלבנטיים לשרשור ההוא. העובדה שאני מתמטיקאית כן הייתה רלבנטית, ולכן ציינתי אותה.
לצפיה ב-'והכוונה בכך שאתה מוזמן לבצע חיפוש בפורום'
והכוונה בכך שאתה מוזמן לבצע חיפוש בפורום
25/02/2017 | 16:47
1
46
היא שהמידע הזה כבר נכתב על ידי בפורום לא פעם, כשכאמור, לא בכל פעם שאני מתייחסת לעצמי אני מפרטת את כל השכלתי ועברי, אלא את הפרטים הרלבנטיים לדיון. אבל הכל כתוב, עקבי ואמין - פשוט כי זו האמת.
לצפיה ב-'נכון אני זוכר את מה שאמרת לכן שאלי על התאוריה .'
נכון אני זוכר את מה שאמרת לכן שאלי על התאוריה .
25/02/2017 | 17:06
23
לצפיה ב-'אני יודע שהיא לא פיזקאית'
אני יודע שהיא לא פיזקאית
25/02/2017 | 10:04
1
34
בל אני יודע שיש לה ארי בזה ויש לה ידע אז לכן שאלי מה דעתה  על התאורישלו ,
לצפיה ב-'סליחה על השגיאות כתיב הודעה חדשה'
סליחה על השגיאות כתיב הודעה חדשה
25/02/2017 | 10:17
21
אני יודע שהיא לא פיזקאית אבל אני יודע שיש לה בכל זה תואר למען האמת חשבתי שיש לה שני ארים ולא אחד, אבל העקרון לא משנה ,כלומר חשבתי שיש לה רקע פיזיקאלי והיא יכולה לומר לי מה האיכות של התאוריה, לכן זה לא מוזר שהיא ענתה כאלו יש לה רקע, כי יש לה כזה רק שהיא לא ממש התמחתה בזה זה הכל ...
לצפיה ב-'ועוד דבר'
ועוד דבר
25/02/2017 | 10:20
32
ואני רק יוסיף שהכוונה בלעסוק היא לא שהיא מומחית לפיזיקה כלומר דקטור שהתמחה, אלא שיש לה רקע בחום עיור ממני, ויכול להסביר לי האם האוריה לטעמה יכולה להתקבל או לא, כלומר מכתחילה לא חשבתי שיש בר סמכא ברמה של מומחיו ממש, אלא שיש לה רקע מספיק כדי לעזור לי ...

מנהל/ת הפורום

אודות:
יורה נחושתן, הנו הבעלים של "דעת יורה", מפעילת תוכנית לימודי ההעשרה לילדים בשכבות הגיל של כיתות ב' - ה', אם בהוראה יחידנית ואם בקבוצות קטנות ובכיתות גד
עוד...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תרומת זרע
אירוח בנושא תרומת זרע
נארח בפורום את ד``ר יגאל מדג`ר, אורולוג מומחה...
אירוח בנושא תרומת זרע
אירוח בנושא תרומת זרע
נארח בפורום את ד``ר יגאל מדג`ר, אורולוג מומחה...
אירוח בנושא שימור דם טבורי
אירוח בנושא שימור דם...
ביום ג` נארח בפורום את נעמי קדוש, אימא של עמית...
אירוח בנושא שימור דם טבורי
אירוח בנושא שימור דם...
ביום ג` נארח בפורום את נעמי קדוש, אימא של עמית...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

ד
ד"ר מיכה אלטמן
יורה נחושתן- מנהל פורום הורים למחוננים
מנהל פורום הורים למחוננים
אמת הנפש
אמת הנפש

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה