לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום הורים למחוננים

ברוכים הבאים לפורום הורים למחוננים. 
הפורום הזה הוא בשבילכם.
כאן תוכלו להתייעץ, להעלות לבטים ושאלות הקשורות בילדים מחוננים, במבחני איתור מחוננים ובמיצוי הפוטנציאל הטמון בכל ילד באשר הוא. 
אשמח לענות על שאלותיכם.

זכרו: השמיים הם לא גבול, הם רק מדרגה. 
תהנו.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים למחוננים

ברוכים הבאים לפורום הורים למחוננים. 
הפורום הזה הוא בשבילכם.
כאן תוכלו להתייעץ, להעלות לבטים ושאלות הקשורות בילדים מחוננים, במבחני איתור מחוננים ובמיצוי הפוטנציאל הטמון בכל ילד באשר הוא. 
אשמח לענות על שאלותיכם.

זכרו: השמיים הם לא גבול, הם רק מדרגה. 
תהנו.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הודעה מהנהלת הפורום
 ברוכים הבאים לפורום הורים למחוננים. הנהלת הפורום הנכנסת רוצה להודות למנהלת הפורום היוצאת, ולאחל לה הצלחה.
 בהזדמנות זו, רק נזכיר כי הפרסום בפורום אסור ויש לשמור על כללי שיח נאות ולאפשר לכל אחד להשמיע את דעותיו.
המשך >>

לצפיה ב-'כיתת מחוננים- סיבה לעבור עיר? אשמח לשמוע דעתכם (ארוך..)'
כיתת מחוננים- סיבה לעבור עיר? אשמח לשמוע דעתכם (ארוך..)
25/04/2017 | 09:37
17
55
שלום,
אשמח לחוות דעתכם מנסיון אישי, מנסיון חברים או סתם מאינטואיציה.
הילדה ה"מחונננת " שלי מסיימת כתה ג', השתתפה משך השנה ביום שליפה ובהחלט נהנתה שם (חברתית, לימודית ובכלל).
בביה"ס הנוכחי, מבחינתה, רמת הלימודים נמוכה ואין אתגר כמובן.
מבחינה חברתית, בשונה מכתות א', ב' בהן היתה "רגילה" ודי מקובלת,החל מהשנה כתר המחוננות תבע מחיר חברתי לא פשוט.
יש לא מעט הצקות: "חנונית", "אוהבת ללמוד" בלעג וכד'.
מכיוון שבבסיסה ילדה  נעימה וזורמת, מצליחה איכשהו לשרוד עם כמה חברויות שטחיות  אמנם (אמרה לי שלא מחשיבה אף אחת מהן לחברה אמיתית). לציין שמוזמנת לחברות די מעט השנה, אבל לא נראה לי שבכלל שמה לב לכך.
עם כל זאת, הולכת לבי"ס בבוקר בשמחה, וכמעט תמיד אומרת לי אחהצ שהיה לה יום טוב בביהס,ושגם אם היו הצקות, היא לומדת להתמודד איתן. משיחות עמה עולה, שבמובן מסויים היא נהנית להיות יוצאת דופן, עם תיוג של החכמה של הכיתה, אפילו אם זה מלווה בכינויי "חנונית" וכאלה. אבל אני בפנים מרגישה שהילדה לא במקום הנכון לה- לימודית, חברתית ורגשית. גם היא עצמה אומרת שהיתה מוכנה לוותר על כתר "החכמה של הכיתה" אם אפשר היה להשתלב בכיתת מחוננים. היא כמובן לא מבינה לעומק את המשמעויות הנלוות.
והנה ההתלבטות-
האם הייתם עושים מהלך של מעבר דירה לעיר אחרת (גם בשרון) בשביל להכניס את הילדה בשנה הבאה לכתה ד' ייעודית של מחוננים?
לציין שזה מסלול חדש שם שהחל השנה (כתה ג') והילדים מכירים זה את זו, ובשנה הבאה יצטרפו אליהם עוד מספר ילדים חדשים.
האם זה שווה את המאמץ ואת חוסר הנוחות מבחינת דיור (לשכור ולהשכיר) ולהעביר את אחיה הקטן לעלות לכתה א' בשנה"ל הקרובה במקום חדש בלי חברים מהגן?
אנחנו נוטים להניח שגם הוא יאובחן כמחונן ולכן המעבר ישרת גם אותו בהגיעו לכתה ג' (ומקסימום אם לא כך, אז ילמד בבי"ס רגיל באותה רמה של ביה"ס אליו מיועד לעלות כיום ממילא).
אבל עיקר החשש שלי הוא מלעשות את כל המהלך המורכב הזה ובסופו של דבר יסתבר שהילדה לא במקום יותר מוצלח עבורה.
זה יכול לקרות מכל מיני סיבות שקשה לנבא מראש (הרכב כיתה לא מוצלח, תחרותיות יתר , מציקנות קשה וכד'),
ואז אבין באיחור,שהמאמץ היה מיותר מאד.

סליחה על אריכות הדברים ותודה לכל מי ששרד את הקריאה עד כה.
אחרי השיתוף המפורט, אשמח לכל הארה והערה וחוות דעת,
תמיד אוהבת ללמוד מחכמתם של אחרים.

תודה רבה

לצפיה ב-'לא הייתי טורחת לעבור דירה בשביל זה.'
לא הייתי טורחת לעבור דירה בשביל זה.
25/04/2017 | 09:46
44
למדתי בכיתת מחוננים, והיה אחלה ותרם והכל, אבל לא הייתי עושה כזה מהלך רק לצורך לימוד בכיתת מחוננים. כמו כן, מסלולים חדשים זה עניין שעלול להיות בעייתי באופן כללי, כי את הטעויות הם עושים על הבת שלך...
לצפיה ב-'כדאי לחשוב על כל האפשרויות לפני צעד שכזה'
כדאי לחשוב על כל האפשרויות לפני צעד שכזה
( לעמוד שלי בתפוז )
25/04/2017 | 11:13
36
כדאי לבדוק את כל האפשרויות לפני שעושים צעד שכזה שיכול להיות קריטי במובנים רבים. חשוב לקחת בחשבון שאין זה בטוח שהבת תתאקלם בכיתת המחוננים (מבחינה חברתית לפחות) כמצופה ויתכן שהשינוי ישפיע עליה בכל המובנים וכמו כן, ישנו האח הצעיר שגם אותו חייבים לקחת בחשבון, מה השינוי יעשה לו? אולי כדאי לבדוק האם באזורכם ישנן אפשרויות נוספות שיכולות למלא את הצורך בלמידה משמעותית יותר בשעות אחה"צ ובודאי שהבת מציינת שבסיפו של דבר ולמרות הכל, היא חשה בטוב בכיתתה.
בכל אופן, בכל צעד שתחליטו עליו אני מקווה ומאחל לכם ובמיוחד לבת, הצלחה.
לצפיה ב-'לדעתי, זה לא רק בשביל כיתת מחוננים'
לדעתי, זה לא רק בשביל כיתת מחוננים
25/04/2017 | 14:47
1
36
לא כתבת פירוט לגבי מה בדיוק קורה שם. אבל מרגיש לי לא טוב לשלוח את הילדה למקום שבו ״אוהבת ללמוד״ זו סיבה ללעג.

אחת מהשתיים - אולי הילדה שלך משוויצה יותר מדי בחנוניות שלה, מנסה להתבלט כהכי חכמה מכולם, וזה גורם לאנטגוניזם. ואז כדאי לדבר איתה על זה. 

או - שזו חברה שבאמת מזלזלת בילדים שאוהבים ללמוד, שמציקים לילדים, שדורשים מילדים להיות חזקים או ספורטאים או יפים (או אני לא יודעת מה...)
ואז, בלי קשר לכיתת מחוננים - הייתי מנסה להוציא את בתי ממקום כזה. 
גם אם להעביר לכיתה רגילה, אבל כיתה רגילה של ילדים נחמדים שלא מציקים.

דיברת עם המורה הזה? המצב שבו ילדה מאבדת את כל חבריה בגלל יום שליפה הוא לא כזה ״נורמלי״,לדעתי. צריך להבין מה קרה שם.
לצפיה ב-'יש לציין שיש גם מסגרות מחוננים שבהן יש לחץ לא ללמוד.'
יש לציין שיש גם מסגרות מחוננים שבהן יש לחץ לא ללמוד.
25/04/2017 | 16:08
35
לפעמים הלחץ מופעל על ידי החלשים יותר בכיתה מבחינה לימודית, שהם לאו דווקא החלשים יותר מבחינה חברתית. והאמת שנראה לי שאפילו בדרך כלל בכיתת מחוננים מי שלומד את החומר של בית הספר הוא "חרשן", ואילו גאון אמיתי לא צריך ללמוד בכלל (ולא משנה שגם הציונים במקצועות שמחייבים לימוד, כמו המקצועות ההומניים, נמוכים בהתאם). "מותר", ראוי ומכובד רק ללמוד דברים שאינם קשורים לבית הספר ו"לא יופיעו במבחן". כך שמעבר לכיתת מחוננים לאו דווקא יהווה פתרון למי שמציקים לה על חרשנות, למשל.
לצפיה ב-'תודה על התגובות, קראתי בעיון ו...'
תודה על התגובות, קראתי בעיון ו...
26/04/2017 | 07:54
3
22
בהחלט הארתם וחידדתם לי דברים חשובים מאד.
עצם זה שאין ודאות שבכיתת מחוננים לילדה תהיה השתלבות חברתית טובה יותר,
זה כשלעצמו מספיק כדי לקבל החלטה לא לבצע את המעבר.
ואם אני שומעת שאפילו שם לועגים לתלמידים שאוהבים ללמוד, אז קל וחומר.
אגב להבהיר, הילדה אינה "חרשנית" ולא ממש אוהבת ללמוד את החומר של ביהס (משעמם אותה), אלא דווקא אוהבת ללמוד על נושאים אחרים כמו חלל, מבנה המוח,אומנות וכו', ובעצם כמעט כל דבר מסקרן אותה וצמאה לדעת עוד ועוד (וקוראת המון ובקצב מהיר מאד). אלה תכונות שמבוגרים מעריכים וילדים פחות.
ואגב נכון שבדרך כלל התלמידים החלשים שנשרכים מאחור מבחינת ההבנה,
הם אלה שמפריע להם שכביכול הכל הולך לילדה בקלות.
גם זה שהמורים אוהבים אותה (כי תלמידה סקרנית, תורמת לשיעור, עוזרת לתלמידים חלשים בפרטני ובעלת שמחת חיים), לפעמים מעורר קנאה אצל ילדים מסויימים.
אני מוכרחה לציין שהכיתה שלה דווקא נחשבת כיתה עם הרכב טוב ורוב הילדים אינם מציקים, אבל את המציקים כמובן קשה לשכוח(בעיקר לי, כאמא חרדה).
בכל מקרה, אתמול שוב שוחחנו והילדה אומרת שטוב לה חברתית (כן כן, ממש ככה),
ושאם יש הצקות אז היא פתחה נשק מיוחד משלה ויודעת להתגונן
עם זאת אנחנו שוקלים לשלבה בסדנה שמסייעת לטיפוח מיומנויות חברתיות וחיזוקן (מה שהרבה מחוננים מתקשים בו והם משתתפי הסדנה כמובן).
אולי אפתח על זה שרשור בהמשך.
שוב תודה.

לצפיה ב-'לפי מה שתיארת,'
לפי מה שתיארת,
26/04/2017 | 08:55
2
19
דווקא לא צפויות לה הצקות על רקע לימודים בכיתת מחוננים (גם שם מעריכים את מי שלומד דברים שלא קשורים ללימודים כמו שתיארתי).
אבל אם המטרה היא להימנע מעלבונות וכו׳ - לפחות בזמני כיתת מחוננים ממש לא הייתה המקום הנכון להיות. אנשים שם מתחרים באיך להעליב אחד את השני בצורה יותר שנונה, אבל הרוב לא לוקחים את זה קשה כי כולם באותה סירה וכולם יורדים על כולם. מה שכמעט לא היה שם בניגוד לכיתה רגילה הן מכות (מניסיון שלי עם כיתת המחוננים שלי וכיתות מחוננים אחרות - היו מכות מדי פעם, אבל מעט - ולרוב הילדים המכים היו ילדים עם בעיות שבמוקדם או במאוחר עזבו את.הכיתה).
אני לא מנסה ליצור רושם שכיתת מחוננים היא מקום רע - היא ממש לא, ולרוב היא המקום הכי מוצלח שילד מחונן יכול להיות בו במערכת החינוך - רק שהיא לא מקום מושלם ולהגיע אליה זה לא להגיע לגן עדן בלי שום בעיות או משהו בסגנון, וכאמור, לא הייתי עוברת עיר במיוחד רק כדי שהבת תלמד שם (אבל אם הייתי עוברת בכל מקרה והייתה לי אפשרות לבחור לאן, השאלה אם יש כיתת מחוננים באותה עיר דווקא כן הייתה נכנסת למערכת השיקולים - אבל לא כשיקול הראשון).
לצפיה ב-'תודה רבה על חידוד הדברים'
תודה רבה על חידוד הדברים
26/04/2017 | 11:27
1
5
לצפיה ב-'אז רק עוד הסתייגות אחת -'
אז רק עוד הסתייגות אחת -
26/04/2017 | 11:39
8
הניסיון שלי (ושל בעלי) בכיתות מחוננים הוא מהדור הקודם (הבכורה שלנו כבר מסיימת ו׳, ואנחנו בעיר בלי כיתת מחוננים) - כך שיכול להיות שחלק מהדברים שאמרתי השתנו, והיום כיתות מחוננים נראות אחרת מכל מיני בחינות.
לצפיה ב-'מעבר לכיתת מחוננים'
מעבר לכיתת מחוננים
26/04/2017 | 10:07
8
21
הבת שלי בכיתת מחוננים (כיתה ה'), ולמרות שהיו לה חברות גם בכיתה הרגילה, ומצבה החברתי היה בסה"כ איתן, אני חייבת לציין שאין מה להשוות לכמות וטיב החברויות שיש לה בכיתת המחוננים. אני חושבת שמרבית הילדים המחוננים הם קצת "אחרים" - לא רק ביכולות, אלא גם בתחומי העניין ודרך ההסתכלות על העולם, וזה פער שלדעתי רק הולך וגדל ככל שהילד מתבגר. ואם בגיל 8 ילד מוצא שפה משותפת עם הילדים בכיתתו במשחקי כדור, דמיון וכו' לקראת גיל ההתבגרות השפה המשותפת הזו מצטמצמת מאוד כשאת המרבית הילדים מעסיק בעיקר מעמד חברתי, יחסים שבינו לבינה  ומה לבשו סטטיק ובן-אל, ואילו את הילד המחונן מעסיקים נושאים אינטלקטואלים יותר. 
אני לא אומרת שזו אמת מוחלטת, וכמובן שיש ילדים לא מחוננים עם תחומי עניין מדהימים, וילדים מחוננים שכל מה שמעניין אותם זה איך הסתדר להם השיער בבוקר, אבל האפשרויות למצוא "קבוצת שווים" בכיתת המחוננים הן רבות יותר וקלות יותר. 
אנחנו גרים בחיפה, ולכן הבת שלי נכנסה לכיתת מחוננים בג', אבל לאורך השנים, כל פעם שחשבנו לעזוב את העיר, כיתת המוחננים היוותה שיקול מאוד רציני בעד השארות.
לצפיה ב-'תודה על ההתייחסות המפורטת...ו...'
תודה על ההתייחסות המפורטת...ו...
26/04/2017 | 11:34
7
11
אינטואיטיבית אני מסכימה עם כל מה שכתבת, וההרגשה היא שבסבירות גבוהה (אך לא בוודאות מוחלטת) המקום היותר מתאים לילדה היא כתת מחוננים.
אם הייתי גרה בעיר שנותנת את האופציה הזו קרוב לודאי שהייתי בוחרת בה.
אבל כמובן יש הבדל בין לא לעזוב את העיר כי הילדה כבר במקום טוב (שיקול ברור),
לבין לעשות מעבר לעיר אחרת כדי להביאה למקום שאמור להיות לה יותר טוב אך לא ודאי שאכן ייטיב עמה.
לצערי די ברורה לי המגמה, שבשנים הבאות עלול להיות לה יותר קשה להתאים עצמה לבנות בכיתה ה"רגילה", אבל בחטיבה ברור לי שלא תמשיך עם רובן.
כלומר תכנס למסלול מחוננים, או מצויינות או מדעים וכאלה, עם ילדים יותר דומים לה.
השאלה אם ואיך נשרוד עד אז ...

לצפיה ב-'נראה לי שהכי חשוב'
נראה לי שהכי חשוב
26/04/2017 | 12:00
6
12
מבחינת כמה טוב שיהיה לילדה, הוא למצוא לה חבר או חברה טובים בכיתה. הבת שלי (כבר ב-ו' כאמור) הצליחה תמיד למצוא חבר או חברה, והייתה מרוצה (יצא שכל שנה או שהיא עברה מקום מגורים או שהחברים עברו, כך שהחברים בכיתה ג', ד', ה', ו-ו' היו שונים. לפני ג' היינו בחו"ל). כמעט תמיד יש עוד ילד או ילדה חכמים/מעניינים מספיק בכיתה, והמחוננות כמעט אף פעם לא מהווה מחסום ממשי מפני מציאת חבר (אם כי היא אולי כן מונעת מהילד להיות מלך או מלכת הכיתה ולהיות חבר של כ-ו-ל-ם). ואם בכל זאת אי אפשר למצוא בכיתה, אלא רק בשכבה - אפשר לנסות לעבור כיתה. להיות בלי חבר בכיתה שאתה אוהב זה בעייתי.
לצפיה ב-'הקושי עם מציאת חברה קרובה'
הקושי עם מציאת חברה קרובה
26/04/2017 | 13:02
5
7
או לפחות קרובה כפי שבתי מגדירה קירבה (בלב) הוא לאו דווקא זה שאין ילדות חכמות נוספות בכיתה, אלא שגם אותן ילדות שונות מבתי בהסתכלות על הדברים, בסדרי עדיפויות ובתחומי עניין (הן מתעסקות באופנה, בפופולריות,בתככים, בעוד המוח והלב שלה עסוקים בתחומים אחרים לגמרי). את החשיבה המהירה, את הסקרנות, את רמת האמפטיה והרגישות שיש לה -  אין להן לצערי. 
מכיוון שהן עוד רכות בשנים ניתן לגשר על זה עם משחקי כדור, תופסת וכד'.
אבל מניחה שעם השנים זה יהיה יותר בעייתי. 
הכתות האחרות בשכבה אגב פחות מוצלחות מבחינת הרכב הילדים ובטח הילדות....
לצפיה ב-'התאור שלך לא דומה'
התאור שלך לא דומה
26/04/2017 | 13:23
4
10
למה שאני רואה אצלנו ב-ג' - בגיל הזה אצלנו הן עדיין ילדות ממש, ולא מתעסקות באופנה, פופולריות וכו', וגם בכיתות מתקדמות יותר, שבהן אכן הרוב כמו שאת מתארת - נדיר שכל הבנות בשכבה הן כאלה ואי אפשר למצוא כמה שונות (ובמיוחד כשמדובר באחת על אחת ולא במה שהן עושות כשכולן נמצאות יחד). בכל מקרה, המטרה היא לא למצוא ילדה שזהה לה. אחת החברות של הבת שלי (שהייתה חכמה וכו') התעניינה בעיקר במשהו שלא עניין את הבת שלי, והבת שלי החליטה להתאמץ ולהתעניין בזה כדי לטפח את החברות, וזה באמת עבד. כשהילדה עזבה, תחום העניין הזה נעלם - אבל זכרון החברות והבילוי הנעים יחד נשאר. והיום היא מנסה להתגבר על עצמה ולהתחיל לעסוק במשהו ספציפי שבאמת כל הבנות מתעניינות בו, כולל בת הדודה שלה ובת של חברים שלנו, גם אם זה קשה לה - וזה חלק מהכישורים החברתיים שכדאי לרכוש! איך להשתלב גם אם האחרים לא זהים לך. ותאמיני לי שזה לא יהפוך אותה פתאום למטומטמת - תחומי העניין הישנים נשארים, רק מתווספים להם אחרים.
מציעה לך לא לראות בילדה שלך תופעת טבע ייחודית שרחוקה שנות אור מכל הילדים בשכבה ולכן לא יכולה להתחבר איתם - זה פשוט לא המצב (אפילו אם היא באמת יותר חכמה), וראייה כזאת רק תפגע בניסיון שלה להשתלב.

לגבי הרכב הילדים בכיתות האחרות בשיכבה - שוב, ההרכב לא משנה - ילד או ילדה אחד/ת מספיקים. והחיבור לא חייב להיות על בסיס אינטליגנציה או על תחומי עניין זהים - לפעמים החיבור הוא כי האחר מצחיק, נחמד, יש לו תחום עניין אחד שכן מעניין אותך (גם אם לא היה תחום עניין שלך קודם), סתם כי יצא לכם לשבת ביחד באוטובוס ולהתחיל לדבר וגילית שהוא סבבה, וכו'. לא מחפשים תאום, אלא חבר.
אגב, ה-דרך להתקרב למישהו בלב היא פשוט להיפגש איתו הרבה אחד על אחד. אם הבת שלך לא עושה את זה עם אף אחת, זה לא מפתיע שהיא לא מרגישה קרובה אליהן. לדעתי אפילו אם הייתן בוחרות ילדה אקראית כלשהי מבית הספר ומצליחות להיפגש איתה לעיתים תכופות, הבת שלך הייתה מרגישה קירבה בלב. החברה הנוכחית של הבת שלי והבת שלי נהיו חברות בטעות, כי החברה חשבה שהיא מישהי אחרת, והן התחילו לדבר. זה כל מה שנדרש. לא היו מבחני מיון או סינון, רק שתי ילדות שזקוקות לחברה - והן כבר מצאו מה לעשות ביחד ומאוד אוהבות זו את זו (הילדה ההיא עברה כיתה לכיתה של הבת שלי השנה, בכיתה ו', כדי להיות יחד איתה).
לצפיה ב-'את צודקת ו....'
את צודקת ו....
26/04/2017 | 13:58
3
8
אם השתמע כאילו אני רואה בילדה שלי תופעת טבע ייחודית, אז ממש לא.
והיא כן מארחת מדי פעם חברות וזה נחמד לה ולהן.
אבל השנה לא הצליחה למצוא חיבור קרוב למישהי ספציפית (זו שהיתה חברה שלה שנתיים היא כבר לא), אלא ככה מדי פעם מזמינה ילדה כזו או אחרת שבקשר די טוב עמה. אולי אני צריכה להנמיך ציפיות ולתת לה להתנהל איך שמתאים לה.

לצפיה ב-'לדעתי כדאי לך לעודד'
לדעתי כדאי לך לעודד
26/04/2017 | 14:07
2
12
את החברויות שיש לה - להגיד לה "אולי תזמיני את איקס היום?", "אולי נלך היום לגלידה עם איקס?". אם ייצא מזה משהו מהבחינה של מציאות חברה קרובה - יופי. אם לא, לפחות היו לה עוד כמה בילויים חברתיים.
תכלס אני בתור אמא די גרועה בזה, ולפעמים מתרשלת בתפקידי (כפי שהגדרתי אותו לעצמי ) מהבחינות האלה. אבל מדי פעם אני כן עושה את זה...
לצפיה ב-'מסכימה עם כל מה שכתבת '
מסכימה עם כל מה שכתבת
26/04/2017 | 14:28
1
3
ולוקחת לתשומת לבי.
זה בהחלט שם לי מראה מול הפנים ועוזר לי להבין את המציאות טוב יותר ולנסות לשפר.
שוב תודה!

לצפיה ב-'על לא דבר.'
על לא דבר.
26/04/2017 | 14:31
3
גם אני צריכה לנסות לשפר בעצמי, כאמור...
לצפיה ב-'מה דעתכם על שרשור שוויץ במחוננים שלנו?'
מה דעתכם על שרשור שוויץ במחוננים שלנו?
26/04/2017 | 14:26
4
הפעם אספר על בת ה-3 וחצי (שכמו כל הילדות הוגדרה כמחוננת באופן רשמי עם לידתה על ידי אמא שלה ).

עברנו פעם ליד מסעדה/בר שכתוב עליה "שותים ללא תחתית", ואמרתי לילדות שכשהעפתי מבט חשבתי שכתוב שם "שרותים ללא תחתית", וזו הפכה לבדיחה משפחתית שכזאת. עד שבפעם האחרונה שאמרנו את הבדיחה בת השלוש וחצי אמרה "לכל שירותים אין תחתית"...

וואלה צודקת...
לצפיה ב-'עוד שאלה, למי שהילדים שלהם נכנסו/ים לכיתת מחוננים בחטיבה:'
עוד שאלה, למי שהילדים שלהם נכנסו/ים לכיתת מחוננים בחטיבה:
25/04/2017 | 11:35
7
47
(ולא עברו מכיתת מחוננים ביסודי) אילו עוד שלבים היו פרט למבחן קרני?
האם הילדים התבקשו להביא תעודות מבית הספר, למשל? רק לעבור ראיון? כלום, אפילו לא ראיון, אלא רק קרני? 
תודה!
לצפיה ב-'ברעננה:'
ברעננה:
26/04/2017 | 11:26
2
16
הילד עבר ראיון עם מנהלת החטיבה ורכזת התכנית והתבקש להביא תעודה של מחצית כיתה ו'. ההורים נוכחים בראיון.
לצפיה ב-' המשפט האחרון שלך הפיל אותי מהכיסא.'
המשפט האחרון שלך הפיל אותי מהכיסא.
26/04/2017 | 11:50
1
17
קראתי מספר פעמים שאחת המטרות של הראיון היא לוודא שהילד מעוניין ללמוד במסגרת ולא ההורים הם שדוחפים אותו - מה שבהחלט לא מתאים לכך שההורים יורשו להיכנס.
את יודעת אם יש אצלכם הראיון הוא כלי סינון (כלומר אפשר "להיכשל בו") או שהמטרה היא באמת שיחת היכרות (גם על זה שמעתי)?

בתכלס העניין של ראיון סינון פשוט שומט לדעתי את הקרקע מתחת למטרה של איתור ילדים לתכניות מחוננים לפי מבחן אובייקטיבי (במקרה הזה קרני), כי המראיין מחליט על פי קריטריונים לא מוחלטים, שחלקם סמויים אפילו מעצמו, ועל פי "רושם".
לצפיה ב-'נאמר לנו בפירוש, על ידי צוות התוכנית '
נאמר לנו בפירוש, על ידי צוות התוכנית
26/04/2017 | 12:49
14
שהראיון הוא פורמלי ולא שלב סינון. שלכל מי שקיבל זימון לראיון יש מקום משרוין בכיתה. כלומר - לראיון הוזמנו 26 ילדים. זה לגמרי לנעימות ולנחמדות, לשאול את הילד אם יש לו שאלות לגבי התוכנית (שזה רלוונטי כי זה עדיין שלב בו אפשר להחליט על חטיבה אחרת) וזהו

לצפיה ב-'קרית אונו'
קרית אונו
26/04/2017 | 12:47
1
9
היה ראיון. נתבקשנו להביא תעודה של כיתה ו'.
הורים נוכחים בראיון.
התקשקשות של כמה דקות, איך קוראים לך, מה התחביבים שלך.
שלום על ישראל.

לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
26/04/2017 | 13:25
4
לצפיה ב-'אצלנו דורשים גם תעודות וגם ראיון, אגב גם מהתלמידים'
אצלנו דורשים גם תעודות וגם ראיון, אגב גם מהתלמידים
26/04/2017 | 12:53
1
11
שלמדו ביסודי בכיתת מחוננים. המעבר הוא לא אוטומטי ומותנה בהתנהגות ללא דופי ובתלמיד שמראה נכונות להשקיע וללמוד.
אצל הבת הגדולה שלי היה תלמיד אחד שפרש (או "הועזב") מהכיתה בסוף היסודי בגלל הישגים לימודיים ירודים, ואני יודעת על יותר ממקרה אחד שלא הסכימו לקבל תלמידים חדשים לכיתה רק בגלל בעיות התנהגות בבית הספר הקודם, ועל אחד שכמעט לא התקבל לכיתה כי אמא שלו ציינה בראיון שהוא "לא כל כך אוהב לעשות שיעורים" או משהו בסגנון.
לצפיה ב-'מי שכבר לומד בכיתת מחוננים זה עניין אחר -'
מי שכבר לומד בכיתת מחוננים זה עניין אחר -
26/04/2017 | 13:03
9
בהחלט הגיוני "להעזיב" מישהו שלא מסתדר במסגרת של כיתת מחוננים, כשמתברר שהיא לא מתאימה לו. אבל להשליך מאיך שהיה בבית הספר הקודם (בהנחה שלא מדובר באלימות או משהו כזה) שבו לא הייתה כיתת מחוננים על איך שהוא יתפקד בכיתת מחוננים זו פשוט טעות. אחת הסיבות להקמת מסגרות למחוננים היא שמחוננים פעמים רבות לא מסתדרים עם מסגרות של כיתה רגילה - אז לסנן דווקא את אלה שלא הסתדרו? זה חסר כל היגיון. אולי הם מנסים לעשות לעצמם חיים קלים, אבל זה מנוגד לרעיון של מסגרת מיוחדת לילדים מחוננים, והרי זו מטרת המבחנים.
התפקוד של הבת שלי בכיתה השתנה כשהקפיצו אותה כיתה - רק כי התוכן התאים לה יותר ועניין אותה יותר. אחת המטרות של ההקפצה הייתה בכלל לגרום לעלייה בתפקוד שלה בכיתה - וזה אכן עבד. אז לא לתת למישהו להיכנס למסגרת מתאימה לו כי הוא לא תפקד כמו שצריך במסגרת שלא התאימה לו? שוב, חסר כל היגיון.
לצפיה ב-'מישהו יודע: אם מישהו עבר את המבחן של קרני,'
מישהו יודע: אם מישהו עבר את המבחן של קרני,
25/04/2017 | 09:38
2
54
אבל לא הלך למסגרת למחוננים, ואז עובר לעיר אחרת ב-ח', נניח - האם הוא יכול להשתמש בתוצאות של מבחן קרני כדי להיכנס לכיתת מחוננים בעיר האחרת (בהנחה שיש מקום)?
ובכלל, מה "נותן" אבחון מחוננים על ידי מכון קרני פרט לאפשרות להיכנס לכיתת מחוננים בחטיבה? יש כל מיני תכניות ארציות למחוננים, לא? (אלפא? שמלפא? לא מתמצאת).
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי, התוצאות מאפשרות מעבר לכיתה במקום אחר.'
למיטב ידיעתי, התוצאות מאפשרות מעבר לכיתה במקום אחר.
( לעמוד שלי בתפוז )
25/04/2017 | 11:24
1
40
קיימות תכניות שונות כגון "אלפא" ו"אידאה" (וישנן נוספות) ויש על כך פרסום באינטרנט. מבחן קרני מאפשר להתחיל את תהליך המיון המבוצע במוסדות האקדמים עצמם - ללא מעבר של מבחן קרני אין אפשרות להתחיל את  תהליך המיון.
הפעילות הזו, במסגרת האקדמיה, מעניקה רבות למשתתפים ואולי אף יותר מכיתת המחוננים עצמה (לפחות בכל הקשור להתנסות במסגרת אקדמית על כל המשתמע מכך). מכיר תלמידים לא מעטים שבהחלט פרחו והגיעו להישגים לא מבוטלים במסגרת תכניות אלו, מומלץ.
לצפיה ב-'תודה.'
תודה.
25/04/2017 | 11:31
9
לצפיה ב-'דרושים ילדים מחוננים.'
דרושים ילדים מחוננים.
25/04/2017 | 03:00
53
פרויקט טלוויזיוני חדש מבית טדי הפקות- יוצא לדרך!! אנחנו מחפשים ילדים יוצאי דופן ומיוחדים בעלי כישורים מיוחדים. ילדים שבולטים ושולטים בתחומים  כגון; ספורט, מתמטיקה,  ארכיאולוגיה, תעופה, חקלאות,  פוליטיקה, מדעים, יזמות, מיחזור, חלל או כל דבר ייחודי ומיוחד שהילד שלכם יכול להציג או לדבר עליו. תפתיעו אותנו (נגיד, ילד שמבין בטלוויזיה ואפשר לדבר איתו על כל תכנית טלוויזיה אפשרית או ילד שמבין בפוליטיקה יותר מעמית סגל! )

בפרוייקט זה, אנחנו מבקשים לשוחח עם הילדים, ומבקשים מהם לספר לנו על עולמם המיוחד.
אנחנו מחפשים ילדים בגילאים 4-10, ורבלים במיוחד עם שליטה פנומנאלית בתחומם. מדובר בתוכנית אירוח שבה הילדים יתבקשו להציג את הכישרון ו/או ידע שלהם בשילוב שיחת היכרות.
זה עתיד להיות פרוייקט כייפי ונעים. 

נשמח לקבל המלצות על ילדים העונים על הפרופיל הזה.
שלחו פרטים למייל   noayeladim@gmail.com
  (שם, גיל, מאיפה אתם בארץ, תחום התמחות של הילד וטלפון של אחד ההורים) ונחזור אליכם לתיאום אודישן
לצפיה ב-' חג שמח מתפוז '
חג שמח מתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
09/04/2017 | 17:02
3
חג פסח שמח וכשר לכולם 

בברכה,
תפוז אנשים
לצפיה ב-'מאחל לכל אורחי ומבקרי הפורום חג אביב שמח'
מאחל לכל אורחי ומבקרי הפורום חג אביב שמח
( לעמוד שלי בתפוז )
09/04/2017 | 14:08
11
לצפיה ב-'אשמח להמלצה לאתר ללימוד אנגלית '
אשמח להמלצה לאתר ללימוד אנגלית
06/04/2017 | 18:22
1
56
הי...
אשמח לקבל המלצה לאתר ללימוד אנגלית לגיל 8...

לצפיה ב-'תנסו בריינפופ - אתר מצוין, שכולל גם אנגלית'
תנסו בריינפופ - אתר מצוין, שכולל גם אנגלית
12/04/2017 | 10:19
27
לצפיה ב-'האם המבחן מחוננים שלב ב (כיתות ב) אחיד בכל הארץ?'
האם המבחן מחוננים שלב ב (כיתות ב) אחיד בכל הארץ?
04/04/2017 | 20:48
1
95
האם יש מספר גרסאות לבחינה או שכולם מבצעים את אותה בחינה בדיוק?
ואם יש מספר גרסאות - איך ההשוואה מבוצעת באופן מדויק ואחיד בין כולם?
לצפיה ב-'אחיד בכל הארץ לאותה שכבת גיל'
אחיד בכל הארץ לאותה שכבת גיל
05/04/2017 | 09:43
57
לצפיה ב-'מבחני מחוננים'
מבחני מחוננים
04/04/2017 | 14:32
1
95
שלום, מתי מקיימים מבחני מחוננים בכיתה ג' וכיצד מתכוננים (אם בכלל?)
לצפיה ב-'ברוב היישובים בארץ המבחנים נערכים בכיתה ב'. במיעוט קטן עדיין'
ברוב היישובים בארץ המבחנים נערכים בכיתה ב'. במיעוט קטן עדיין
04/04/2017 | 17:51
114
יש מבחנים בכיתה ג'. בכל מקרה, כל המבחנים (שלב א' ושלב ב') כבר נערכו.
לצפיה ב-'אישור לימודי חוץ מהעירייה'
אישור לימודי חוץ מהעירייה
02/04/2017 | 18:47
1
129
שלום, למישהו יש ניסיון עם קבלת אישור ללימודי חוץ מהעירייה על מנת ללמוד בכפר הירוק?
תודה!
לצפיה ב-'לנו יש ניסיון - ניהלנו מלחמה בקיץ הקודם'
לנו יש ניסיון - ניהלנו מלחמה בקיץ הקודם
03/04/2017 | 15:32
105
באיזו עיר אתם גרים?
לצפיה ב-'שתי שאלות בקשר לכיתה ז מחוננים'
שתי שאלות בקשר לכיתה ז מחוננים
29/03/2017 | 23:09
25
222
אז התקבלנו. :) עכשיו מסקרן אותי
1. לדעת איזה אחוזון מתקבל לכיתת מחוננים בז'?
2.  האם מערכת השעות היא בעצם מערכת רגילה או שקיימים שיעןרים שלא קיימים בכיתות הרגילות (חוץ מהרמה והגישה השונה וחוץ מהיום שיוצאים ביחד למרכז למחוננים)
תודה רבה 
אפי
לצפיה ב-'בשעה טובה '
בשעה טובה
30/03/2017 | 08:53
18
228
עקרונית לכיתת מחוננים בכל שלב שהוא מתקבלים סביב ה-2% העליונים. גם אם הסף המקסימלי לגודל כיתה עולה בחטיבה מ-26 ילדים ל-30 ילדים, עדיין לא יקבלו לכיתה ילד שאינו עומד באחוזון המוגדר למחוננים. בדרך כלל המגבלה של גודל הכיתה גורמת לאחוזון נמוך יותר מאשר 2% להתקבל לכיתה. זה תלוי בגודל האוכלוסיה בשכבה בעיר עליה מדובר.

לגבי מערכת השעות אני מניחה שזה משתנה מעיר לעיר. אצלנו למשל (פתח תקווה) אין יציאה למרכז מחוננים פעם בשבוע כי אין מרכז מחוננים. מבחינת המערכת הבסיסית יש שיעורים נוספים במקצועות הליבה מעבר לשעות של הכיתות הרגילות ויש שעות העשרה במקצועות מיוחדים (למשל רובוטיקה, צילום, תיאטרון, מחשבים, משחקי חשיבה, דיבייט ועוד). פרט לכך יוצאים להמון ימי העשרה מחוץ לבית הספר - הרצאות באוניברסיטה, ביקורים במוזיאונים, מרכז חתירה דניאל, סיור ציורי קיר עם רמי המאירי, מרכז ימי רופין, בית המשפט, חיל מודיעין, ביקורים בחברות הייטק ועוד ועוד). חלק מפעילויות ההעשרה נעשות רק הכיתה עצמה, וחלק הן רב-גילאיות (כלומר כל/חלק מכיתות המחוננים משכבות שונות משתפות פעולה).

שיהיה לכם המון בהצלחה!

נטלי
לצפיה ב-'לא מדויק'
לא מדויק
31/03/2017 | 00:44
17
121
אם גודל הכיתה קטן ורוצים שיתקבלו עוד ילדים, מותחים את האחוזים ל-2.5%.
לצפיה ב-'אז מה בדיוק לא מדוייק?'
אז מה בדיוק לא מדוייק?
31/03/2017 | 08:36
2
82
כתבתי שמתקבלים "סביב ה-2%" וש "בדרך כלל" האחוז הוא יותר קטן מזה כי יש מגבלה של גודל כיתה. מנסיוני בשנים האחרונות אין בעייה של כיתות קטנות. להיפך - ברוב המקרים הכיתות מלאות עד לסף העליון האפשרי ובמקרים מסויימים אפילו פותחים כיתה נוספת כדי לאכלס את כל אלה שעברו ומעוניינים ללמוד בכיתה.
זה שיש מקרים בודדים מאוד בהם בכיתה קטנה והאחוזון אולי נמתח לכיוון ה-3% לא גורם לתיאור שלי על מה שקורה "בדרך כלל" להיות שגוי או לא מדוייק...
לצפיה ב-'הלא מדויק הוא שהגדרת חסם בלתי ניתן לשינוי כאשר בפועל במידת'
הלא מדויק הוא שהגדרת חסם בלתי ניתן לשינוי כאשר בפועל במידת
31/03/2017 | 14:29
1
78
הצורך מותחים אותו במיוחד כאשר נפתחת עוד כיתה ויש עוד מקומות שיכולים להיות מאוכלסים.
לצפיה ב-'כתבתי "סביב ה-2%" זה יכול להיות 1-1.5% אם הכיתה מלאה'
כתבתי "סביב ה-2%" זה יכול להיות 1-1.5% אם הכיתה מלאה
02/04/2017 | 13:11
46
ואוכלוסיית הילדים באותו מחזור גדולה וזה יכול להיות 2.5-3% אם מחליטים לפתוח 2 כיתות או אם אוכלוסיית הילדים קטנה באותו מחזור.
"סביב ה-2%" זה לא "חסם בלתי ניתן לשינוי"
לצפיה ב-'מה שאתה אומר מעניין, כי יש למשל מסגרות'
מה שאתה אומר מעניין, כי יש למשל מסגרות
24/04/2017 | 23:15
13
20
שאליהן מתקבלים ב-ז' גם מצטיינים וגם מחוננים, אבל מכון קרני מודיע מי המחוננים לפי המבחן. אז זה אומר שלמכון קרני כן יש חתך מסוים ספציפי שהוא פועל לפיו (כי אחרת איך הוא יחליט מי מחונן ומי לא ויודיע?) - אז בערים שבהן יש כיתת מחוננים הוא פועל לפי חתך שונה / גמיש ומודיע לאנשים שהם מחוננים גם אם לא עברו אותו חתך כמו בערים הנ"ל? או שאנשים מתקבלים שם לכיתת מחוננים בלי שמכון קרני יודיע שהם מחוננים?
לצפיה ב-'יש גם כאלו שמתקבלים מבלי להיבחן בכלל במבחן של מכון קרני'
יש גם כאלו שמתקבלים מבלי להיבחן בכלל במבחן של מכון קרני
25/04/2017 | 00:30
12
18
לדוגמה, מי שלמד ביסודי בכיתת מחוננים, פתור מהמבחן.
לצפיה ב-'מה הקשר?'
מה הקשר?
25/04/2017 | 00:38
8
4
לצפיה ב-'תקראי את השאלה האחרונה בתגובתך הקודמת'
תקראי את השאלה האחרונה בתגובתך הקודמת
25/04/2017 | 15:04
7
5
לצפיה ב-'נו, באמת. בלי שמכון קרני או מכון סאלד'
נו, באמת. בלי שמכון קרני או מכון סאלד
25/04/2017 | 15:49
6
13
יגדירו אותם כמחוננים, טוב? הכוונה שהם נכנסים לכיתת מחוננים בלי אבחון רשמי שהם מחוננים (לא ביסודי ולא בכלל).
לצפיה ב-'הבנת הנקרא'
הבנת הנקרא
25/04/2017 | 16:12
5
7
כתבתי שאפשר להתקבל ללא קרני, אם למדת ביסודי בכיתת מחוננים או שנמתח האחוזון, כפי שעשו אשתקד שמתחו ל-2.5% במקום 2%.
לצפיה ב-'העניין של כיתת מחוננים ביסודי לא קשור - '
העניין של כיתת מחוננים ביסודי לא קשור -
25/04/2017 | 16:21
4
10
כאמור, הכוונה הייתה אם מתקבלים לכיתת מחוננים בלי אבחון של מחונן (לא משנה אם על ידי קרני או סאלד)..
איפה מתחו בשנה שעברה את האחוזון, ואיך אתה יודע שזה מה שעשו?
לצפיה ב-'עפ"י המכתב הרשמי שנשלח בדבר ה-% לעומת מכתב שיש לי מלפני מס' '
עפ"י המכתב הרשמי שנשלח בדבר ה-% לעומת מכתב שיש לי מלפני מס'
25/04/2017 | 16:41
3
18
שנים.
לצפיה ב-'וואלה, במכתב שלנו לא כתוב אחוז. בכל אופן, לפי ויקיפדיה '
וואלה, במכתב שלנו לא כתוב אחוז. בכל אופן, לפי ויקיפדיה
25/04/2017 | 16:51
2
13
"מבחן שלב ב' נערך על ידי מכון סאלד או קרני, מחוץ לבית הספר, בשעות אחר הצהריים. הוא מועבר במתכונת קבוצתית בדומה למבחן שלב א', אך הוא קשה יותר ודורש התמודדות אינטלקטואלית בלחץ של זמן. על סמך תוצאות מבחני שלב ב', נבחרים ללמוד בתוכניות למחוננים 1.5%-2.5% מכלל המועמדים" - כלומר, אכן לפעמים מקבלים 2.5% (אבל לא כתוב לפי מה קובעים איזה אחוז - כשיש כיתה בגודל נתון סביר שיקבעו לפי גודל הכיתה אבל מה לגבי המקרים שבהם אין כיתה כזאת?, אם האחוז יכול להיות שונה מעיר לעיר באותה שנה, וכו').
לצפיה ב-'לפי מה שידוע לי, פעם זה היה אזורי ומאשתקד זה ארצי'
לפי מה שידוע לי, פעם זה היה אזורי ומאשתקד זה ארצי
25/04/2017 | 20:48
1
9
אולי בגלל זה גם ה-% השתנה.
לצפיה ב-'גם אני שמעתי משהו על שינוי כזה. אם באמת שינו '
גם אני שמעתי משהו על שינוי כזה. אם באמת שינו
26/04/2017 | 10:41
5
את קרני לארצי (לא יודעת אם שינו את סאלד, קרני, או שניהם), נראה לי שזה מגדיל את הסיכוי שבאמת אפשר יהיה לעבור עיר ולהיכנס למסגרת מחוננים עם אבחון של קרני. 
לצפיה ב-'למה הכוונה "פטור מבחינה"?'
למה הכוונה "פטור מבחינה"?
( לעמוד שלי בתפוז )
25/04/2017 | 08:23
2
15
האם מדובר על "פטור מבחינה" למי שהיה בימי שליפה פעם בשבוע? או מי שלמד בבית ספר יסודי כששם, בכל שיכבה היתה (לפחות) כיתת מחוננים? למיטב ידיעתי, בוגרי ימי שליפה חייבים לעבור את מבחן קרני (דבר לא מובטח). יתכן שאלו הלומדים ביסודי שהכיתות (כיתת המחוננים ושאר הכיתות) הם עד כיתה ח', יהיו פטורים, כתלמידים מחוננים, ממבחן קרני. ואם מדובר על כיתת מחוננים שלמה שנכנסת ישר לכיתת מחוננים בתיכון וישנם מועמדים אחרים שהשיגו ציוני "עובר" ואין כיתה נוספת, האם הם ישארו בחוץ? נראה שזה יגרום לסערה לא קטנה.
לצפיה ב-'מי שלמד ביסודי בכיתת מחוננים'
מי שלמד ביסודי בכיתת מחוננים
25/04/2017 | 09:31
1
14
(כלומר, עשה את המבחן של סאלד, עבר, ולמד בכיתת מחוננים) לא צריך לעשות מבחן נוסף כדי לעבור לכיתת מחוננים בחטיבה (כלומר, לא צריך לעשות את המבחן של קרני). וכן, מי שעבר את מבחן קרני אבל אין מקום בכיתת המחוננים, כשחלק ניכר מהמקום נתפס על ידי הילדים שעברו מכיתת מחוננים ביסודי - נשאר בחוץ. לרוב יש מספר מקומות פנויים במעבר לחטיבה ובמעבר לתיכון, גם אם לא רבים - ילדים עוזבים לרילוקיישן, עוברים דירה, עוזבים את המסלול (או "מועזבים"), וכו'.
לצפיה ב-''
25/04/2017 | 15:00
לצפיה ב-'השיעורים הנוספים הם בד"כ השיעורים של היום שליפה.'
השיעורים הנוספים הם בד"כ השיעורים של היום שליפה.
31/03/2017 | 00:46
2
45
לצפיה ב-'תודה לשניכם. עזרתם:)'
תודה לשניכם. עזרתם:)
31/03/2017 | 00:57
21
לצפיה ב-'שעורים מימי שליפה לחט"ב'
שעורים מימי שליפה לחט"ב
( לעמוד שלי בתפוז )
02/04/2017 | 15:10
84
זה לא מדוייק מכיוון שהשיעורים ביום שליפה פועלים יותר כחוגים ואילו הלמידה בכיתת מחוננים בחט"ב (גם העשרה) מתקיימת יותר במתכונת של קורס, המחוייבות גדולה יותר והמטלות מחייבות.
לצפיה ב-'בין כיתת מחוננים לכיתות האחרות'
בין כיתת מחוננים לכיתות האחרות
( לעמוד שלי בתפוז )
02/04/2017 | 15:18
2
123
במערכת של כיתת מחוננים בחטיבה מתקיימים לימודי הליבה המחוייבים כשהדגש הוא על דרישות למידה ועשייה גבוהות יותר מכיתות אחרות, זה תלוי במיוחד באיכות הצוות הנמצא בבית ספר זה. עליו יקום ויפול דבר. מעבר לכך קיימות פעילויות נוספות כגון דיבייט, לימוד משפטים, ביקורים בחברות שונות ומוזיאונים שונים וכן, כניסה לתכניות לימודים הנמצאות באקדמיה ומיועדות למחוננים בעיקר. בכיתת המחוננים בחטיבה אין בדרך כלל קשר למרכז המחוננים המקיים ללימודים במסגרת יום שליפה, מפני שהלמידה ביום השליפה היא כחוג ובדרך כלל, כתכניות לימודים קצרות של סמסטר אחד בלבד. יתכןן שישנם מקומות שזה שונה אולם, ברוב המקומות, כך זה עובד.
לצפיה ב-'במקומות שהיום שליפה ביחד עם כיתת המחוננים זה כך'
במקומות שהיום שליפה ביחד עם כיתת המחוננים זה כך
02/04/2017 | 15:34
82
ברוב המקומות, ימי השליפה נמצאים עצמאית במקומות בהם אין כיתת מחוננים.
לצפיה ב-'תודה :)'
תודה :)
02/04/2017 | 18:46
11
לצפיה ב-'למישהו יש ניסיון/ ידע עם מופ"ת בכפר הירוק?'
למישהו יש ניסיון/ ידע עם מופ"ת בכפר הירוק?
31/03/2017 | 00:58
69
הילד שלי התקבל לשניהם. מתלבטים בין מופ"ת בכפר הירוק, למחוננים בעיר המגורים. 
לצפיה ב-'כיתת מחוננים חטיבת ביניים- ראיון קבלה'
כיתת מחוננים חטיבת ביניים- ראיון קבלה
26/03/2017 | 12:34
5
142
הילד עבר את המבחנים של קרני וזימנו אותו לראיון.
אשמח לשמוע למה לצפות.
לצפיה ב-'ראיון חסר חשיבות ותפקידו הכרת התלמיד בלבד'
ראיון חסר חשיבות ותפקידו הכרת התלמיד בלבד
26/03/2017 | 20:11
66
לצפיה ב-'בעיקרון רוצים לראות שמדובר בנער שרוצה ללמוד,'
בעיקרון רוצים לראות שמדובר בנער שרוצה ללמוד,
27/03/2017 | 09:20
113
ומעוניין להיכנס לכיתת מחוננים, ושזה לא רק רצון של ההורים שלו.
רוב הראיון הוא יותר תיאום ציפיות והעלאת חששות (מובנים) לקראת הכניסה למסגרת החדשה.

בהצלחה!

נטלי
לצפיה ב-'ראיון לאחר מבחן קרני לחט"ב'
ראיון לאחר מבחן קרני לחט"ב
( לעמוד שלי בתפוז )
27/03/2017 | 21:22
138
הראיון אינו מהווה מחסום בפני כניסה למסגרת כיתת מחוננים אלא רק אם מדובר במשהו יוצא דופן באופן חמור. הראיון מיועד להכיר את התלמיד החדש, מהן הנטיות שלו, תחביביו, כיצד הוא מתבטא וכו'. כך שאין בעצם ממה לחשוש.
לצפיה ב-'נצלו את הראיון על מנת לראיין את המראיין'
נצלו את הראיון על מנת לראיין את המראיין
28/03/2017 | 18:03
100
כפי שנאמר לא מדובר בראיון קבלה אלא משהו פורמלי והכרות ראשונה עם הילד.
תינתן לכם האופציה לשאול לגבי הדברים שמטרידים אותכם או לגבי דברים שאינכם בטוחים לגביהם. נצלו את ההזדמנות ללמוד ולהבין כמה שיותר
לצפיה ב-'ראיון'
ראיון
30/03/2017 | 20:14
90
אני מצטערת לאכזב אבל בניגוד לדעה הרווחת כאן בפורום, לראיון יש חלק מאוד חשוב במידה וכמות הילדים שעברה את המבחן גדולה ממקומות הפנויים בכיתה. במקרה כזה הרעיון של הראיון הוא לפסול וזה בדיוק מה שנעשה בפועל
לצפיה ב-'כיתת מחוננים חטיבת ביניים - עד כמה תחרותיים הילדים שם?'
כיתת מחוננים חטיבת ביניים - עד כמה תחרותיים הילדים שם?
25/03/2017 | 15:42
17
132
הילדה עברה את המבחנים של קרני - עדיין יש לה ראיון שהיא צריכה לעבור.
מאז כיתה ג היא הלכה ליום שליפה ומאוד מאוד נהנתה שם.
ביום השליפה אין תחושה של תחרותיות בין הילדים ולדעתי זו אחת הסיבות שזו באמת חממה להתפתח שם ולהתמקד בעצמך ובמה שאתה מרגיש טוב ומעניין אותך.
אני רוצה לשלוח את הבת שלי למקום שיועדד את הסקרנות וחדוות הלמידה אבל לא במחיר של לחץ והשוואה תמידית שלדעתי בסוף מחטיאים את המטרה.
אשמח באופן כללי לשמוע מנסיון מה היתרונות ומה החסרונות של כיתה כזו.
עוד שאלה, האם כיתות כאלה באזורים שונים בארץ עובדות לפי הנחייה משותפת או באופן עצמאי?

לצפיה ב-'מכירה אישית 3 כיתות מחוננים (ו, ט, ו-יב)'
מכירה אישית 3 כיתות מחוננים (ו, ט, ו-יב)
26/03/2017 | 10:14
1
188
כן יש תחרותיוית כלשהיא, אבל ברוב הכיתות זו תחרותיות בונה שנובעת בעיקר מהאופי של הילדים, והמורות עוברות הכשרות מיוחדות, ביניהן גם הכשרות פסיכולוגיות, שעוזרות לנתב את הילדים למקומות הבריאים יותר של התחרותיות שלהם.
שלושת הילדים שלי ממש פורחים מאז שעברו לכיתות המחוננים, ואין בכלל מה להשוות את זה ליום שליפה פעם בשבוע. כל כך הרבה העשרות והרחבות והעמקות לימודיות וחוץ-לימודיות. הם מקבלים המון.
ממליצה בחום רב.

נטלי
לצפיה ב-'ברור שזה נובע מאופי של הילדים'
ברור שזה נובע מאופי של הילדים
26/03/2017 | 20:12
98
הרבה מחוננים חושבים שהם הכי " חכמים " ו " מוצלחים " השאלה עד כמה המורה ערה לזה, ומנסה לצמצם את התופעה ולפי ידעתי לא רק שלא מצמצמים אלא אפילו מעודדים, וזה יכול להיות מאוד קשה לילדים רגשים שמאחור כאלו שלא הכי בולטים ,   ( ולא בהכרח כי הם פחות חכמים אלא מאוד שקטים ואנטי תחרות או פוזה ) אז צריך לקחת את זה בצומת לב, והורה הוא זה שיכול לדעת מי הילד שלו ואם הוא מוכן לזה או לא .. הרבה מחשבה להפעיל, זה מה שאני אומר . אבל יש הרבה יתרונות כמו שציינתי למעלה ...  אז צריך להפעיל שיקול דעת לחשב את כל הפרמטרים ולהחליט מה עדיף... ובעיני תחרותיות זה דבר נורא ,אז לי זה לא התאים לא כי לא יכולתי להיות "הכי " אלא כי פשוט לא רציתי, זה האופי שלי לכן לי זה לא התאים אבל זה מאוד אישי, וקשור באדם עצמו אבל בעקרון בעיני תחרות זה דבר רע מאוד והפך מלמידה ואהבה ותשוקה לידע ...
לצפיה ב-'מאוד תחרותי לפי ידעתי'
מאוד תחרותי לפי ידעתי
26/03/2017 | 20:05
10
110
החיסרון כאמור זה מה שאת מציינת שלפי ידעתי מאוד בולט שם. והיתרון זה להיות בקשר עם אנשים כמוך ,עם תחומי עניין דומים, עם יכולות דומות וכו, בעיני העניין הזה מאוד חיובי כי כך יש הרבה פחות קצר . אבל לא יודע אני לא להט אחרי כיתות מחוננים ,אבל מבחינה לימודית הרמה הרבה יותר גבוהה לפי ידעתי מאשר בכיתה רגילה וגם מדעית או אחרים .
לצפיה ב-'רצוי לסייג, שהדעה שלך נובעת משמועות ומסיפורים ששמעת'
רצוי לסייג, שהדעה שלך נובעת משמועות ומסיפורים ששמעת
27/03/2017 | 09:22
9
91
ולא מנסיון אישי ככל הידוע לי.
לצפיה ב-'גם מניסיון אישי מסיום'
גם מניסיון אישי מסיום
27/03/2017 | 10:55
8
88
אני עצמי  לא הייתי בכיתת מחוננים אבל יש לי חברים טובים שהיו שהם סיפרו לי מה הולך שם, כלומר לא ניסיון מקור ראשון כלומר חוויה אישית, אלא ממה שהם אמרו אז לא ממש סיפורים או שמעות בעלמא וחסרות אחיזה במציאות אלא חוויה אישית של תלמידים שהיו בשיטה הזו,  אז זה יותר שיתוף חוויה של מי שהיה שם, ואני לא חושב שזה נופל מניסיון אחר של מי שהוא כאן, כי לפי ידעתי רוב הורים כאן  לא היו בעצמם בכיתת מחוננים כי זה לא היה מקובל בתקופתם אלא חוו על סמך ילדהם או חברים  וכו, אז זה די דומה, כנראה פחות מוצק אבל עדיין די תקף  לפחות מאיר נקודה מסוימת . ..... .
לצפיה ב-'במקרה גם אני למדתי בכיתת מחוננים לפני אי אלו שנים, אבל נכון '
במקרה גם אני למדתי בכיתת מחוננים לפני אי אלו שנים, אבל נכון
27/03/2017 | 13:32
7
100
שרוב ההורים כאן כנראה לא למדו בכזו כיתה.
לצפיה ב-'זה מפתיע כי לא ידעתי שלפני שלושים פלוס שנה זה היה קיים'
זה מפתיע כי לא ידעתי שלפני שלושים פלוס שנה זה היה קיים
27/03/2017 | 13:35
6
62
ידעתי שהיו מקרי יוצאי דופן שעשו תואר בגיל מוקדם או במקביל לתיכון ,אבל לא ידעתי שממש היה מסגרת כזו, את מחדשת לי, בטח זה לא היה נפוץ כמו היום ...
לצפיה ב-'כן. כיתות המחוננים בפתח תקווה (מגיל יסודי)'
כן. כיתות המחוננים בפתח תקווה (מגיל יסודי)
27/03/2017 | 13:41
5
88
קיימות כבר כמעט 40 שנים לדעתי. אני בת 45+ והשכבה שלי לא היתה השכבה הראשונה שלמדה בכיתת מחוננים. אבל לא יודעת כמה שנים לפני כן זה התחיל.
לצפיה ב-'הבנתי אני חשבתי שזה בערך ככה'
הבנתי אני חשבתי שזה בערך ככה
27/03/2017 | 13:52
46
אבל יותר לכיוון של עד 30 פלוס הכי הרבה
לצפיה ב-'בוגרי כיתות המחוננים הראשונות בחיפה ותל אביב עברו את גיל 50'
בוגרי כיתות המחוננים הראשונות בחיפה ותל אביב עברו את גיל 50
27/03/2017 | 13:55
3
75
לא בהמון, אבל עברו.

לצפיה ב-'מעניין הם בערך בגיל של אמי'
מעניין הם בערך בגיל של אמי
27/03/2017 | 14:04
2
63
היא מתקרבת לשישים ולפי מה שהבנתי ממנה היא הייתה די מהראשונות שנתנו אפשרות לתואר או קורסים במקביל לתיכון, אבל אני בכלל לא בטוח שהיא מדייקת נראה לי זה תופעה כללית שקימת המון המון זמן והיה די מקובל בעבר , אבל אולי היא כוונה לכך שזה היה חלק  מסגרת ? כלומר כמו היום ? לא בטוח ..
לצפיה ב-'אלה דברים שונים.'
אלה דברים שונים.
27/03/2017 | 17:11
1
56
האפשרות לעשות תואר בתיכון, לא קשורה ללימודים בכיתת מחוננים.

הכרתי הרבה מחוננים לפני 30 שנים. לא זכור לי שמישהו מהם לקח קורסים באוניברסיטה. 
ואני מכירה הרבה אנשים מבוגרים שהיו (הם עדיין) מאד מאד מוכשרים, ואף אחד מהם לא עשה קורסים בהיותו בתיכון.
נשמע לי שאמא שלך היתה יוצאת דופן. אולי במקום מגוריה עשו איזו תוכנית מיוחדת.
לצפיה ב-'הבנתי '
הבנתי
27/03/2017 | 17:23
36
וכן יכול להיות אני לא יודע אני צריך  לשואל, אבל אני מכיר מקרים כאלו שלפני עשרות שנים עשו תארים בגיל צעיר זה קיים, אבל יוצא דופן כמו שאמרת וגם אני ,אבל זה היה קיים, לא כמו היום שיש הרבה יותר ותוכניות מיעודות כמו בר אילן  או מדעני וממצאי העתיד אפילו מגעים למסלול של דוקטרוט כמו איתי בלוך למשל שהייתי בקשר איתו בזמנו או חבר של אחותי היום זה  הרבה יותר מקובל
לצפיה ב-'תודה לכל העונים - איך בכיתה כזו מבחינה חברתית?'
תודה לכל העונים - איך בכיתה כזו מבחינה חברתית?
27/03/2017 | 14:01
3
72
ממה שדיברתי עם הורים עד עכשיו נראה שההחלטה ללכת לכיתה כזו
הכי הכי תלויה באופי הילד ביחס לאופי של הילדים האחרים בכיתה.
אם הילדים אוהבים להיות תחרותיים יש מצב שהבת שלי לא תהנה.....
אמא אחת סיפרה לי שביום ההורים הראשון הרבה מאוד הורים אמרו שהם מרגישים שהילדים מצאו את המקום שלהם עם אנשים דומים להם. נשמע שהרבה מהם לא הסתדרו חברתית קודם ועכשיו זה כבר לא מטריד אותם.
נראה לי שלהורים האלה ההחלטה היתה קלה יותר.
האם יש כאן הורים ש"עקרו" את הילדים שלהם מסביבה חברתית שכן היה להם בסה"כ טוב בה? אשמח לשמוע איך מצליחים לתמרן בין הסביבה החברתית הנכונה לסביבה הלימודית המתאימה.
לצפיה ב-'נראה לי שזה יותר טוב מאשר רגילה'
נראה לי שזה יותר טוב מאשר רגילה
27/03/2017 | 14:08
72
בגלל היכולת השכלית ותחומי עניין דומים זה נשמע לי הגיוני וכך שמעתי מהורים ומילדים עצמם , בנוגע לילדה כן זה חשוב לראות אם היא מתאימה לדנימיקה של הכיתה מתאמים כיתה לילד כנל שיטה " חנך לנער על פי דרכו " ולא להפך אחרת הוא יסבול ... לפחות בעיני .
לצפיה ב-'3 הילדים שלי לא מאוד תחרותיים, אבל מאוד נהנים בכיתת'
3 הילדים שלי לא מאוד תחרותיים, אבל מאוד נהנים בכיתת
28/03/2017 | 09:53
1
89
מחוננים. זה פשוט עולם אחר. בכיתה הרגילה זה לא שהם לא הסתדרו, אבל היו צריכים "לשנמך" את עצמם בשביל שתהיה להם שפה משותפת עם החברים. הבת הגדולה שלי למשל עברה לכיתת מחוננים בכיתה ה (בזמנו כיתת מחוננים התחילה רק ב-ד והיא עברה באיחור של שנה). היא היתה בשוק שפתאום כולם בכיתה קוראים הארי פוטר ופרסי ג'קסון. בכיתה הקודמת לא היה לה אף אחד לחלוק איתו את העניין הזה בספרים. 
אמרנו לה, שתנסה את הכיתה ושתמיד אפשר לחזור לכיתת האם אם לא טוב לה (וזה נכון). אחרי יומיים היא הכריזה שאין סיכוי שהיא חוזרת לכיתה הקודמת  למרות שהיו לה שם כמה חברות ממש טובות עוד מימי הגן.
אני ממליצה בחום לנסות. תראו שהיא לא תרצה לחזור.
לצפיה ב-'כן בעיני השפה היא מה שמצדיק'
כן בעיני השפה היא מה שמצדיק
31/03/2017 | 00:29
51
בעיני לפחות באופן מסיום שילוב שכזה, כי כמובן  שזה יקרה כי ילד מחונן יש לובדרך כלל גישה שלא סזמינה ללא מחונן , אז הצורך בשפה משותפת ולא להמניך את עצמך, ולהיו אותנטי היא חשובה מאוד,לכן בעיני יש גם יתרונות ברורים בכיתת מחוננים, ואני יודע על כך מניסיון  ,בתור אחד שגדל בחברה מאוד לא " אנטלקטאולית "  שלהתאים את עצמך לסביבה זה הכי מה שלא יעשה לי טוב, לכן ברגע שהכרתי חברים שמתעסקים במה שמעסיק אותי, למשל אהבה לשירה או ספרות, מה שילד ממוצע בכלל אין ממש סיכוי שיעסיק אותו, אותי כן אז אין לי מה באמת דרך לתקשר, זזה לא כי אני מתנשא או סנוב פשוט אין כימיה ,וזה יכול בהחלט לקרות גם עם ילד מחונן כמוני, אבל יש סיכוי טוב יותר שכנראה לפחות היו לנו תחומי עניין משותפים,  לכן כן לכיתה כזו בהחלט יש אפשרות ליצור שפה משותפת באופן טבעי בהרבה מאשר בכיתה רגילה .
לצפיה ב-'תודה רבה לכל העונים'
תודה רבה לכל העונים
27/03/2017 | 11:34
28
לצפיה ב-'מחוננות בגיל הרך- יש דבר כזה?'
מחוננות בגיל הרך- יש דבר כזה?
24/03/2017 | 00:37
7
141
שלום לכולם,
יש לי ילדה קטנה, כמעט בת 3, חכמה מאד-מאד. היא החלה לדבר בגיל 6 חדשים מדברת כמו גדולה ובחכמה רבה - מותירה אותנו ואת כל הסובבים פעורי פה על בסיס יומיומי "מה זה? בת כמה היא?" אלה התגובות שהיא גורפת בכל מקום. מצד שני מבחינה רגשית היא בדיוק כמו בנות גילה, פרט לכך שנראה לי שהיא נוטה לפחד יותר מילדים אחרים והיא מאד מאד רגישה. אף פעם לא חשבתי שצריך לבדוק את זה, עד שנתקלתי באיזו כתבה באינטרנט על מחוננות בגיל הרך...
האם יש דבר כזה מחוננות בגיל כל כך קטן, ואם כן - האם זה משהו שכדאי להגדיר כרגע או לחכות? למה חלק מהאנשים טוענים שצריך לאבחן כמה שיותר מוקדם? איך בכלל בודקים כזה דבר?
אשמח שתאירו את עיניי,
מ.
לצפיה ב-'ברור שכן, אבל אין סיבה לאבחן'
ברור שכן, אבל אין סיבה לאבחן
24/03/2017 | 08:48
4
135
הסיבה היחידה לאבחון מחוננים היא כאשר יש מסגרת שמציעים אותה רק לילדים מחוננים. 

אני בעד לחנוך לנער לפי דרכו. בלי צורך בתעודה שתאשר לנו ש״יכולת הדיבור שלה גבוהה לגילה״.
היא נהנית לדבר? דברו איתה. היא תרצה ללמוד לקרוא? למדו אותה. היא רוצה לשחק במכוניות? שחקו איתה.

בעוד כמה שנים, כאשר יהיו באזור מגוריכם פעילויות למחוננים - היא תקבל הזמנה לאבחונים.

לצפיה ב-'אז מה עומד בבסיס הכתבות באינטרנט?'
אז מה עומד בבסיס הכתבות באינטרנט?
26/03/2017 | 12:45
3
103
תודה יורה,
מסכימה איתך בעיקרון - רק דבר אחד לא ברור לי - למה יש כאלה שטוענים שצריך לאבחן כמה שיותר מוקדם? מה זה נותן?
האם מדובר בפירסומות סמויות של מאבחנים שמנסים להרויח את לחמם מהאמביציה של ההורים, או שיש בזה משהו מעבר לכך?
לצפיה ב-'א. אני לא יורה. ב. לא ראיתי כאלה כתבות'
א. אני לא יורה. ב. לא ראיתי כאלה כתבות
26/03/2017 | 13:58
88
לא ראיתי טענות שאומרות שכדאי לאבחן מוקדם.

לצפיה ב-'איבחון מוקדם? הצלחה במבחני איתור בכל מחיר?'
איבחון מוקדם? הצלחה במבחני איתור בכל מחיר?
( לעמוד שלי בתפוז )
27/03/2017 | 21:35
1
95
לעיתים נדמה לי שישנם הורים ששאיפתם להיווכח שהילד מחונן וראוי שילמד במסגרת כזו, קצת מסנוורת אותם. לא פעם יוצא לי לומר להורים שכאלו (למרות שאני עוסק בהכנת תלמידים למבחני איתור מחוננים) שירפו, שלא ידחפו יתר על המידה וחשוב לדעת מה הוא רצונו של הילד וכיצד זה ישפיע עליו. לגבי איבחונים לתלמידים שונים לא ברור לי מתי באמת כדאי לבצע זאת. ובכלל, המיקצבים הפכו להיות מהירים ולעיתים, מהירים מידי (לטעמי). אבל כנראה שזו דרכו של עולם וזהו הקצב שהיום משפיע על הסובב. לאור הדברים הללו אני מניח שישנם מאבחנים שמנצלים זאת לטובתם, הכל אפשרי.
לצפיה ב-'בעיני אתה מאוד צודק'
בעיני אתה מאוד צודק
31/03/2017 | 00:17
42
בנוגע לכך שזה מסנוור בעיני כל הורה רוצה שהיה לו ילד כמה שיותר חכם, ומצלח זה דבר מאוד הגיוני .אבל עדיין זה לא אומר שבפועל צריך לשדר לילד ככה . בעיני זה טעות ,והרבה הורי טועים בזה, ומשלכים את החלומות שלה על הילדים, ובוודאי ילד מחונן שיש לו גם יכול טובה יותר וככל שאתה חכם יותר ככה יש צפייה גדולה יותר ממך, אותי זה מאוד הרס, לכן  הפסקתי ללמוד לתואר ראשון במתמטיקה וזה מאוד כאב למשפחה, אבל לא יכלתי לעמד בצפיות ודרישות האלו והמבט הפריע לי  . אז בעיני לא לדחוף אלא להיותבדיאלוג מתתמיד עם הילד , לראות מה מושך ומה דוחה, ובטח לא לשדר לילד שאם אתה לא הולך בדרך שלי אתה אכזבה, וזה קורה הרבה, ובהרבה משפחות , ובטח בקרב הורים למחוננים, אז כן בעיני הדרך שלך נכונה מאוד, זהמה שנקרא ביהדות " חנך לנער על פי דרכו " כדי ללמוד על פי השיטה הזו בעיני .

לצפיה ב-'כן למה לא , מחוננות זה דבר מולד'
כן למה לא , מחוננות זה דבר מולד
26/03/2017 | 19:41
1
83
נולדים מחוננים ולסביבה תומכת ומעשירה יש הרבה השפעה על היכולת למצות את השכל של ילד מחונן וכל ילד אחר .... בנוגע לאיתור מחוננים זה מתחיל בכיתה א אז היא תעבור מבחן ויראו אם היא מחוננת לפי הגדרה המקובלת, כלומר מנת משכל של לפחות 130 ויתאמו לה מסגרת, יום שליפה וכו, לפי ידעתי אין כיתת מחוננים ביסודי אלא רק בחטיבה אך אולי אני טועה, זהו זה הכל,

בנוגע לאבחון כמה שיותר מוקדם, בעיני אין צורך ,  אני  גם לא כל כך מאמין בכל מיני כיתות מחוננים או תואר במקביל לתיכון כו, אני מאמין בלמידה וגרוי שכלי וסקרנות, ואת זה אפשר לקבל ללא כל השילובים האלו, בלמידה עצמאית ,אני מאמין בלמידה עצמאית, לא כל כך מאמין או בכלל בבית ספר בטח לא במתכונת הנוכחית שלו, לכן בעיני כל עניין איתור מחוננים הוא לא כזה חשוב, מי שמחונן ככל הנראה יראו עליו והוא לא זקוק לחותמת הזו

אבל שוב דעה שלי, כל אחד ודעתו, אבל בנוגע לעצם השאלה, אני לא כל כך מבין למה,  אולי כדי לעשות טוב וגאווה להורים כמה שיותר מוקדם ? כי במילא אם הילד כזה חכם אתה מודע לזה ויכול לטפח את כישוריו אז לשם מה הגדרה של מחונן ? בגיל צעיר כל כך ? אין לי מושג ...
לצפיה ב-'בארץ אין מסגרת לקטנטנים'
בארץ אין מסגרת לקטנטנים
30/03/2017 | 23:51
57
יש חוגים החל מגיל 5.
תהנו ממנה ותחשפו אותה לכמה שיותר דברים. כמה שיותר תחומים.
זה יעשיר את עולמה ויענה על הצורך שלה לידע.
לצפיה ב-'פתיחת כיתת מחוננים בעיר במקום יום שליפה'
פתיחת כיתת מחוננים בעיר במקום יום שליפה
23/03/2017 | 11:13
2
143
שלום,
אשמח להתייחסות של מי שניסה או חווה את העניין או סתם בקיא.
אנחנו גרים בהרצליה, הילדה אותרה כמחוננת ומשתתפת בימי השליפה השבועיים של מרכז המחוננים בעירנו (ומאד נהנית).
בשאר ימי השבוע נגזר עליה להשתעמם במערכת  החינוך הרגילה.
מבירור שלי עולה שפרט לר"ג, פת"ק, חולון, חיפה ואולי עיר נוספת,
בשאר הערים אין כיתות מחוננים אלא רק יום שליפה שבועי.
מבקשת לשתף אתכם בתהייה, מדוע ערים חזקות (כלכלית בוודאי) דוגמת הרצליה ושכנותיה (וגם אחרות), אינן פותחות כתות מחוננים.
האם מישהו ניסה להתניע תהליך כזה בעיר שלו? או אפילו בהרצליה?
משום מה יש לי תחושה שיש כאן עניין עמוק מעבר לנושא התקציב.
אשמח להשכיל מדיון בנושא
לצפיה ב-'כנראה כי זה לא פשוט'
כנראה כי זה לא פשוט
23/03/2017 | 15:47
124
צריך להשקיע בהכשרת המורים.
ואחרכך לוקח כמה שנים לדעת איך ״להפעיל״ כיתה ייחודית. להכשיר סגל.
ובשנים האלה בית הספר מתחרה בבתי הספר האחרים בעיר. 

עם יד על הלב, לאן את תשלחי את הילד? לכיתה בבית הספר ברחוב הסמוך, שכבר כמה שנים שמעה יצאה למרחוק. או לכיתה חדשה שנפתחה בבית ספר בשכונה אחרת, זו השנה הראשונה שלה, אף אחד לא מבטיח לך שזה יצליח, ... 

לצפיה ב-'יש תקדימים'
יש תקדימים
28/03/2017 | 18:09
69
מניסיון הדרך הנכונה לקדם פתיחת כיתה היא בשיתןף פעולה עם בית ספר שמעונין לקחת זאת על עצמו.
מנהלת חזקה בצירוף קבוצת הורים שדוחפת מסוגלים לגרום לדבר כזה לקרות. מה שמפתיע זה שמנהלות רבות נרתעות ולא מבינות את הערך שזה מביא לבית הספר: מורים חזקים, יחסי ציבור (כיתות מחוננים "עושות הרבה רעש" חיובי, זוכות בפרסים, מיצרות תוצרים מעניינים וכדומה), תקציבים נוספים ועוד.
לצפיה ב-'מבחן סאלד'
מבחן סאלד
22/03/2017 | 10:28
12
187
שלום, האם זה נפוץ שילד לא מספיק לענות על כל השאלות בשלב ב' (כתה ג) במבחן סאלד? האם זה אומר בהכרח שהילד לא יעבור?
תודה
לצפיה ב-'המבחן בנוי כך שלא כולם יצליחו לסיים את כל השאלונים,'
המבחן בנוי כך שלא כולם יצליחו לסיים את כל השאלונים,
22/03/2017 | 11:49
9
171
וזה שילד לא סיים לענות על כל השאלון לא אומר בהכרח שהוא לא יעבור.

בהצלחה!

נטלי
לצפיה ב-'המון תודה'
המון תודה
22/03/2017 | 12:17
50
לצפיה ב-'ממש לא'
ממש לא
22/03/2017 | 17:03
7
136
ילדים מחוננים מספיקים לסיים את המבחן ללא כל בעיה.
לצפיה ב-'אני מכירה אישית לא מעט מחוננים שלומדים בכיתות מחוננים'
אני מכירה אישית לא מעט מחוננים שלומדים בכיתות מחוננים
23/03/2017 | 10:43
6
157
לאחר שלא הצליחו לסיים את המבחן.

מאידך אני מכירה גם כמה שיצאו מהמבחן עם בטחון עצמי מופרז והספיקו לענות על כל המבחן, ובסופו של דבר לא עברו.

ההרגשה של התלמיד ביציאה מהמבחן לא מנבאת את הצלחתו.

לצפיה ב-'זה לא סותר את אשר כתבתי, כי ברור שתחושה של ילד לא מנבאת את'
זה לא סותר את אשר כתבתי, כי ברור שתחושה של ילד לא מנבאת את
23/03/2017 | 14:34
5
108
הצלחתו, אבל עם זאת, הסיכוי שלו הרבה יותר גדול מאשר הסיכוי של ילד שהרגיש שלא הלך לא טוב (אולי בבנות זה אחרת, כי בנות אוהבות לבכות ואפילו יש תסמונת על כך )

רוב אלו שלומדים בכיתת מחוננים הספיקו לסיים את המבחן ללא כל קושי למעט יוצאים מהכלל כאשר הם נמצאים באוכלוסיה פחות איכותית, אז ייתכן שילד שלא סיים, גם כן יעבור את המבחן, בתנאי כמובן שמדובר בכמות שאלות זניחה שלא סיים.
לצפיה ב-'המשפט הראשון שלי כן סותר את מה שאמרת. השני רק היה תוספת.'
המשפט הראשון שלי כן סותר את מה שאמרת. השני רק היה תוספת.
26/03/2017 | 10:10
3
68
רבים מהמחוננים שאני מכירה ולומדים בכיתות מחוננים (מכירה 3 כיתות כאלה) לא סיימו את כל השאלון ובכל זאת הם מחוננים.
לצפיה ב-'כנראה, שאת גרה בסביבה לא איכותית'
כנראה, שאת גרה בסביבה לא איכותית
26/03/2017 | 18:45
2
96
המבחן ממש לא קשה שאי אפשר לסיים אותו ולכן התמיהה שלי.
לצפיה ב-'אני סיימתי כמעת בחצי מהזמן '
אני סיימתי כמעת בחצי מהזמן
26/03/2017 | 19:51
85
אמנם זה לא היה שהייתי ילד כי לא אותרתי כמחונן כילד אפילו להפך בגלל " לקוית למידה " אבל שעברתי בגיל יותר מבוגר בערך שמונה עשרה , אז הצלחתי לסיים בכמעת חצי מהזמן ,המאבחנת הייתה המומה , אבל באמת שזה לא היה  קשה ... אפילו קל .
לכן מניסיון אישי אני יכול לאשר את אשר אתה אומר ...
לצפיה ב-'הרשה לי לא להגיב על הסקת המסקנות התמוהה שלך.'
הרשה לי לא להגיב על הסקת המסקנות התמוהה שלך.
27/03/2017 | 09:18
34
לצפיה ב-' חח הצחקת אותי איזה תסמונת זו ? ( של ילדות בוכות ) .'
חח הצחקת אותי איזה תסמונת זו ? ( של ילדות בוכות ) .
26/03/2017 | 19:54
71
או שאתה ציני ? כי אני לא מבין ציניות, וכן ילדות נוטות לבכות יותר ...
לצפיה ב-'אני לא יודעת כמה זה נפוץ - אבל בטוח אפשרי'
אני לא יודעת כמה זה נפוץ - אבל בטוח אפשרי
25/03/2017 | 15:23
1
118
הבת שלי במבחן של סאלד אמרה כשיצאה מהבחינה שלא הספיקה הכל
ועברה . אגב, היה איתה ילד מהכיתה שאמר שסיים ולא עבר.
אגב, גם השנה נבחנה במבחן של קרני (חטיבת ביניים) , שוב אמרה שלא סיימה ושוב עברה.
מה שבודקים זה כמה תשובות נכונות יש בסוף .
לצפיה ב-'תודה '
תודה
25/03/2017 | 17:57
69
תודה רבה
לצפיה ב-'האם מישהו יודע מתי תהיינה תוצאות לכיתת מחוננים בחטיבה?'
האם מישהו יודע מתי תהיינה תוצאות לכיתת מחוננים בחטיבה?
21/03/2017 | 11:24
3
97
שלום, האם מישהו יודע מתי אמורות להתפרסם תוצאות המבחנים של קרני לכיתת מחוננים בחטיבה? תודה מראש
אפי
לצפיה ב-'הבנתי שכבר התחילו לקבל. זה תלוי מתי נבחנו'
הבנתי שכבר התחילו לקבל. זה תלוי מתי נבחנו
22/03/2017 | 08:46
91
וגם לאיזו כיתה מיועדים.
מאמינה שבימים הקרובים כבר יקבלו כולם (כי כבר בימים אלה מתקיים רישום לכיתות המחוננים בחטיבות ובתיכונים).

בהצלחה רבה!
לצפיה ב-'תוצאות המבחן התפרסמו אתמול במייל'
תוצאות המבחן התפרסמו אתמול במייל
23/03/2017 | 12:46
54
לצפיה ב-'פתח תקווה קיבלו שלשום. ראשל"צ קיבלו אתמול.'
פתח תקווה קיבלו שלשום. ראשל"צ קיבלו אתמול.
29/03/2017 | 12:34
19

מנהל/ת הפורום

אודות:
יורה נחושתן, הנו הבעלים של "דעת יורה", מפעילת תוכנית לימודי ההעשרה לילדים בשכבות הגיל של כיתות ב' - ה', אם בהוראה יחידנית ואם בקבוצות קטנות ובכיתות גד
עוד...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

יורה נחושתן- מנהל פורום הורים למחוננים
מנהל פורום הורים למחוננים
אמת הנפש
אמת הנפש

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה