לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום הורים למחוננים

ברוכים הבאים לפורום הורים למחוננים. 
הפורום הזה הוא בשבילכם.
כאן תוכלו להתייעץ, להעלות לבטים ושאלות הקשורות בילדים מחוננים, במבחני איתור מחוננים ובמיצוי הפוטנציאל הטמון בכל ילד באשר הוא. 
אשמח לענות על שאלותיכם.

זכרו: השמיים הם לא גבול, הם רק מדרגה. 
תהנו.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים למחוננים

ברוכים הבאים לפורום הורים למחוננים. 
הפורום הזה הוא בשבילכם.
כאן תוכלו להתייעץ, להעלות לבטים ושאלות הקשורות בילדים מחוננים, במבחני איתור מחוננים ובמיצוי הפוטנציאל הטמון בכל ילד באשר הוא. 
אשמח לענות על שאלותיכם.

זכרו: השמיים הם לא גבול, הם רק מדרגה. 
תהנו.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הודעה מהנהלת הפורום
 ברוכים הבאים לפורום הורים למחוננים. הנהלת הפורום הנכנסת רוצה להודות למנהלת הפורום היוצאת, ולאחל לה הצלחה.
 בהזדמנות זו, רק נזכיר כי הפרסום בפורום אסור ויש לשמור על כללי שיח נאות ולאפשר לכל אחד להשמיע את דעותיו.
המשך >>

לצפיה ב-'מבחן שלב ב לכיתות ב''
מבחן שלב ב לכיתות ב'
22/02/2017 | 12:50
2
58
היי,
אשמח אם תוכלו לייעץ, בני בכיתה ב' עבר שלב א של מחוננים ויש לנו מועד לשלב ב, מה אתם מייעצים לשלוח אותו לבית ספר אותו יום או שינוח בבית. המבחן בשעה 1630.
תודה מראש לכל העונים.
לצפיה ב-'אין סיבה לנוח יום שלם לפני מבחן.'
אין סיבה לנוח יום שלם לפני מבחן.
22/02/2017 | 16:10
1
49
להיפך, את עלולה להלחיץ אותו. 
שיעבור יום נורמלי, עם החברים לכיתה. 

יש להם הפסקה קצרה בבחינה.
אז תשלחי איתו גם בקבוק מים ואולי איזו עוגיה או קוביית שוקולד. 

לצפיה ב-'תודה על התשובה '
תודה על התשובה
23/02/2017 | 08:15
16
לצפיה ב-'מחר מבחן סאלד, יכולים לענות לי על מס' שאלות?'
מחר מבחן סאלד, יכולים לענות לי על מס' שאלות?
21/02/2017 | 20:05
2
80
1. האם עונים על דף תשובות או על דף הבחינה?
2. האם ניתן לשרבט/לחשב/לקשקש על דף טויטא או על דף המבחן?
3. כמה זמן נמשכת הבחינה?
תודה מראש
לצפיה ב-'לכיתה ב''
לכיתה ב'
21/02/2017 | 20:34
44
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
22/02/2017 | 14:34
46
קודם כל, בהצלחה!
1. מסמנים את התשובה הנכונה בדף הבחינה עצמו
2. ניתן להשתמש במחברת הבחינה לחישובים שונים. אין להביא דפים נפרדים
3. הבחינה נמשכת כשעה ועשרים, כולל שצי הפסקות קצרות
לצפיה ב-'כתבה ילד בן 12 התחיל דוקטורט באסטורפיזיקה'
כתבה ילד בן 12 התחיל דוקטורט באסטורפיזיקה
19/02/2017 | 17:10
14
97
אני תמיד נדהם מילדי הפלא האלו ראני למען האמת עוקב רחרי ילדים כאלו הרבה, לא רק במתמטיקה או מדעים אלא גם  באומנות ובכל תחום, וזה תמיד הפליא אותי היכולות שלהם, אני גם ראיתי שהוא אוטיסט וזה מעניין כי הרבה אוטיסטים יש להם יכולות טובות בראלי ובאומנות ובכלל יכולות לצד קשים, אני יודע על זה על עצמי כאחד שיש לו אספגר , אז כן זה כיף לדעת שאוטסטים מצלחים ורואים שיש להם

יכולות ולא רק קשים, ולא חסר קשים אבל בעיני יש הרבה יופי, למה נזכרתי  בו ? כי אישה אחת המליצה לקורא ספר שנכתב עליו " הניצוץ " ולא ידעתי על כך, אז רציתי לשתף בילד שיש לו מוח מבריק בצורה יוצאת דופן והכי קרוב לגאון שאני מכי,ר אני נזהר במילה גאון כי הוא עדיין לא ממש פיתח כלום, אבל נראה שהוא בדרך לשם, נאחל לו הצלחה ,הנה הכתבה : http://www.mako.co.il/news-world/international/Article-0994fd6ad07de21004.htm
לצפיה ב-'הכתבה מלפני 6 שנים, אז אם הוא כזה עילוי, היכן הוא היום?'
הכתבה מלפני 6 שנים, אז אם הוא כזה עילוי, היכן הוא היום?
20/02/2017 | 19:10
13
50
מצאתי כתבה שנתיים יותר מאוחר (לפני 4 שנים) ומאז שקט, מה עלה בגורל התאוריה החדשה בפיזיקה, עבודה מקורית שמרחיבה את תורת היחסות של איינשטיין?
לצפיה ב-'זה גם מה שאני שואל'
זה גם מה שאני שואל
20/02/2017 | 19:55
12
40
ולפי מה שאני יודע ובררתי העבודה שלו לא התקבלה עדיין על ידי המערכת המדעית ,יש כאלו שאמרו שזה באמת תהיה עבודה חשובה מאוד מאוד כמו המורה שלו למשל, אבל רוב המדענים הטילו ספק בעבודתו, קרא ערך עליו בווקפדיה באנגלית שם מופיע המידע, בנוגע להיותו עילוי זה ברור שהוא עילוי ילד שבגיל שמונה עשרה הוא כבר אסטרופיזיקאי( הצעיר בעולם לפי ידעתי וממה שאמרו לי ) והתחיל את הדקוקטור בגיל שתים עשרה יש פה עניין במוח לא רגיל, ותזכור שהוא עוד מאוד צעיר, וכל החיים לפניו, ויכול להיות שהוא יצליח,ונראה שהוא בדרך הנכונה, יש לו גם ערוץ ביוטיוב ואתה יכול להסתכל ולשמוע על התאוריה שלו, אז כן הוא בירור עלוי אולי עדיין לא הוכיח את עצמו, אבל מבחינה אנלטית לימודית הוא ברמה גבוהה מאוד מאוד, אפילו שלא תרם ממש עדיין כלום, אבל שוב בגילו הצעיר זה לא מפתיע, לוקח זמן להתבשל, ואני מקווה שהוא יצליח ,נראה מה אהיה ,אבל אני מסכים שמקדם מדי להכתיר אותו כמדען דגול או כאנשטיין הבא, בהחלט מוקדם מידי, זה סתם שאו תקשורתי ולא יותר
לצפיה ב-'הוא לא התחיל את הדוקטורט שלו בגיל 12, כי עפ"י הכתבה שאני '
הוא לא התחיל את הדוקטורט שלו בגיל 12, כי עפ"י הכתבה שאני
20/02/2017 | 20:19
11
55
צרפתי, הוא רק בגיל 14 סיים את התואר הראשון שלו.

אגב, אל תסתכל על הכותרת, אלא קרא את הכתבה (מאוד קצרה )
לצפיה ב-'יכול להיותת זה מה שאני זוכר'
יכול להיותת זה מה שאני זוכר
20/02/2017 | 20:30
24
וכתבו בכתבה שעלתי  שהתחיל דוקטורטבגיל 12 ועודבספר שנכתב עליו הניצוץ הבנתי שהוא האסטרופיזקאי הצעיר בעולם ולפי הכתבה שעלתי הוא למד לתואר ראשון בגיל שמונה לפחות כאורח , אז לא סתם אמרתי מה שאמרתי ..וזה עדיין לא משנה את העבודה שיש לו מוח מאוד אנליטי ודי מדהים לפחות בעיני .
לצפיה ב-'כן קראתי הוא סיים את הראשון בגיל ארבע עשרה'
כן קראתי הוא סיים את הראשון בגיל ארבע עשרה
20/02/2017 | 20:39
23
אבל במקמות אחרי  כתוב אחרת אז למי עלי להאמין  ? נראה לי אני ארכוש את הספר ואז ידע יותר אבל ברור לי שיש לו מוח מדהים וגם ממה שסיפרה לי אותה אישה  שקראה את הספר הוא האוסטריפיזקאי הצעיר בעולם אז זה מרשים
לצפיה ב-'אני חושב שאתה צודק וטעיתי'
אני חושב שאתה צודק וטעיתי
20/02/2017 | 20:45
24
בדקתי שוב ולא כתוב שהתחיל דוקטורט בגיל 12 פשוט ככה חשבתי בגלל שהזכרו ד בגיל 12 כחוקר אז ככה חשבתי וגם נזכרתי בכתבות אחרות שקראתי שטענו ככה , קיצור חוזר בי
לצפיה ב-'הנה זו הכתבה'
הנה זו הכתבה
20/02/2017 | 21:02
16
ראה כתוב בירור שהוא התחיל בגיל 12 וככה המליץ המטפל שלו נראה לי ככה הבנתי ,והסעו אותו לשם הוריו הנה ראה :http://news.walla.co.il/item/1807169
לצפיה ב-'לפי ויקיפדיה, הוא לא סיים תואר ראשון '
לפי ויקיפדיה, הוא לא סיים תואר ראשון
21/02/2017 | 07:00
6
39
בכלל, אבל התקבל לדוקטורט אחר תכנית של תואר שני. https://en.wikipedia.org/wiki/Jacob_Barnett
אגב, בכלל לא בלתי סביר שהוא כן יצליח - הוא פשוט לא פרסם עדיין כי הוא רק בדוקטורט (אבל יש לו preprint לפי ויקי)
לצפיה ב-'אני חושב שהוא סיים את הדוקטורט'
אני חושב שהוא סיים את הדוקטורט
21/02/2017 | 12:31
2
17
כי לפי מה שסיפרה לי אותו אישה שקרא את הספר" הניצוץ " הוא האוסטורפיזקאי הצעיר בעולם ובשביל זה צריך דוקטורט אבל אני לא בטוח כי לא קראתי את הספר ....
לצפיה ב-'באתר של האוניברסיטה'
באתר של האוניברסיטה
21/02/2017 | 12:33
1
27
הוא עדיין מופיע כסטודנט, אבל יתכן שהאתר לא מעודכן. 

וגם באתר של הספר כתוב שהוא עדיין סטודנט - כך שבספר כנראה לא כתוב שהוא סיים:
לצפיה ב-'לאיודע לא קראתי את הספר'
לאיודע לא קראתי את הספר
21/02/2017 | 13:16
13
ככה אמרו לי שהוא האסטורופיזקאי הצעיר בעולם וכבר דוקטור אני לא קראתי לכן  לא יודע
אבל אם כתוב באתר של הספר כנראה זה נכון אולי הוא כמעת מסיים אין לי שמץ .. ...
לצפיה ב-'את חשבת שיש סיכוי שהתאוריה שלו נכונה ?'
את חשבת שיש סיכוי שהתאוריה שלו נכונה ?
21/02/2017 | 20:49
2
21
והוא ירחב את תורת היחסות ויזכה בנובל ? קראת על התאוריה שלו ? מה את חושבת עליה ? אני שואל אותך כי את עוסקת בפיזיקה ואולי יש לך אנדיקאציה לראות מה האיכות של התאוריה והסכוי להתקבלותה , אני מאוד אוהב פיזי'קה ולומד אבל אין לי מספיק ידע כדי לבחון את זה לכן אני שואל, ואשמח לתשובה ממך במידה ויש לך
לצפיה ב-'אין לי מושג מה התיאוריה שלו.'
אין לי מושג מה התיאוריה שלו.
22/02/2017 | 00:15
1
23
כשכתבתי שאולי הוא יצליח, התכוונתי שאולי הוא יצליח כאקדמאי, לא התכוונתי ספציפית לתיאוריה שהוא פיתח לפני הלימודים או לעניין פרס הנובל. לגבי אלה אין לי דעה, כי אני לא יודעת מה התיאוריה, כאמור.
לצפיה ב-'אה הבנתי זה עניין אחר'
אה הבנתי זה עניין אחר
22/02/2017 | 00:39
11
תודה על המענה
לצפיה ב-'אחים של מחוננים'
אחים של מחוננים
21/02/2017 | 10:52
3
76
היי כולם, רציתי להתייעץ בנוגע לנושא שמטריד אותי. יש לי 2 בנות, הגדולה בת 9 בכיתת מחוננים, הקטנה בת 4 בגן עיריה רגיל (ילדה נבונה ומוצלחת, אבל לא מראה סימני מחוננות מובהקים). לאחרונה ראינו שהקטנה "בורחת" מכל סיטאוציה שבה היא נדרשת להציג ידע, על כל שאלה ששואלים אותה (גם כאלה שברור שהיא יודעת את התשובה כמו "מה אכלת בגן?") היא עונה שהיא לא יודעת או לא רוצה לענות, ובכלל היא נמנעת מלנסות דברים רבים מחשש לכישלון. אני מתחילה לחשוש שאולי היא מפחדת לא להיות טובה כמו אחותה ...
למישהו יש נסיון בתחום או עצות מועילות? האם יש מקום לפנות ליעוץ?
לצפיה ב-'למה את מקשרת את זה לאחותה דווקא?'
למה את מקשרת את זה לאחותה דווקא?
21/02/2017 | 12:53
1
52
בסך הכל יש הפרש מאוד גדול ביניהן. יש לי בת 3 וחצי ובת 9 (ועוד אחת בת כמעט 12), ולא נראה לי שהקטנה משווה את עצמה לגדולות בכלל.
אגב, לגבי גיל 4 ספציפית, זה גיל שילדים נהיים קצת יותר מודעים לעניין של שאלות. מהניסיון שלי - וגם מהניסיון המקצועי של אנשים שאני מכירה (במעבדה בבניין שבו עשיתי דוקטורט) שעובדים עם ילדים בני 4, ילדים בני 4 לא מוכנים לטעות, וכל אחד עושה את זה בדרכו. חלקם אומרים שהם יודעים את התשובה אבל לא מוכנים להגיד מה היא, חלקם לא עונים אם הם לא בטוחים על אף שהם יודעים, וכו'. כך שמה שאת מתארת הוא כנראה עניין התפתחותי ובכלל לא קשור לאחותה הגדולה המחוננת, וגם לא דורש ייעוץ - בגיל 5 הם כבר כן משתפים פעולה, בדרך כלל, לדברי אותם אנשים.
ההמלצה שלי - אולי כדאי קצת להניח לה כרגע בעניינים של שאלות ידע, ורק לשבח אותה כשהיא מציגה ידע בהתנדבות.
אגב, דווקא לגבי אוכל בגן זו שאלה קצת בעייתית לפעמים בשביל ילדים, כי לא תמיד ברור להם מה הם אכלו היום ומה הם אכלו אתמול.
לצפיה ב-'הפרש למען האמת לא כל כך גדול'
הפרש למען האמת לא כל כך גדול
21/02/2017 | 17:07
51
הפרש בין אחותי הגדולה לבין אחותי הקטנה הוא לפחות 15 שנה הקטנה בת חמש עשרה  פלוס והגדולה בת שלושים אז לא נראה לי שהבדל של חמש שנים זה הרבה, אבל אני  מסכים איתך שזה לא קשור וגם לא נראה שהיא לא מקנא בה, לפי דעתי צריך להניח לה אין שום בעיה במה היא עושה בעיני  ....
לצפיה ב-'היא עדיין קטנה בשביל לחשוב שהיא חושבת על "הצלחת" אחותה'
היא עדיין קטנה בשביל לחשוב שהיא חושבת על "הצלחת" אחותה
21/02/2017 | 16:13
34
אגב, השאלות שהיא לא עונה, הם לא שאלות של ידע, אלא סתם של הורה נודניק ולכן לא בא לה לשתף פעולה.
לצפיה ב-'מופת דיפלומטיה ותקשורת בינלאומית'
מופת דיפלומטיה ותקשורת בינלאומית
21/02/2017 | 11:56
30
בבית ספרנו נפתחה השנה כיתת מופת דיפלומטיה ותקשורת בינלאומית. האם מישהו שמע ויודע לספר לי על תוכנית זו?

לצפיה ב-'כיתת מופת'
כיתת מופת
19/02/2017 | 08:30
1
106
ביתי קיבלה הודעה שלא התקבלה לכיתת מופת מדעית והציעו לה את כיתת מופת תקשורת בינלאומית. זו תוכנית חדשה. מישהו שמע עליה ויכול לתת לי פרטים?
האם ניתן לערער על ההחלטה של אי קבלה למופת המדעית? האם ניתן להכנס לכיתה זו בהמשך, אני מניחה שיהיו ילדים שיפרשו או כאלה שנרשמו למספר תוכניות ולא יתחילו ללמוד זה.
אשמח לעצות ממנוסים.

לצפיה ב-'ברור שניתן לערער'
ברור שניתן לערער
20/02/2017 | 19:05
56
הייתי במקומך הולך לבי"ס ושואל, למה היא לא התקבלה? מה היה חסר לה בכדי להתקבל? האם ניתן לנסות להיבחן שוב או כל דבר אחר?
לצפיה ב-'מבחן בתנאים מותאמים רק בגלל תוספת זנן'
מבחן בתנאים מותאמים רק בגלל תוספת זנן
18/02/2017 | 23:30
59
מבחן בתנאים מותאמים בגלל תוספת זמן
רצוני לשאול האם הטופס הוא רגיל כמו שאר הילדים שנבחנו או טופס שונה??
הרי הילד לא צריך הקראה וכו..זה רק התוספת זמן..
???
לצפיה ב-'מעדכנת שחלק מילדי כיתות ב' מהקריות הוזמנו לבחינת'
מעדכנת שחלק מילדי כיתות ב' מהקריות הוזמנו לבחינת
15/02/2017 | 15:02
1
102
שלב ב' ב-19.3 (המבחן נערך בחיפה).
לצפיה ב-'מוסיפה לעדכון'
מוסיפה לעדכון
23/02/2017 | 08:58
10
שאצלנו (יישוב ליד הקריות) הוזמנו ל-6.3 לנהריה!
קצת מוזר לי, כי הגדול שלי נבחן בחיפה לפני שנתיים.
מילא.
לצפיה ב-'האם קיים מסלול מצטיינים בפתח תקוה ?'
האם קיים מסלול מצטיינים בפתח תקוה ?
13/02/2017 | 11:38
2
55
שלום,
אנחנו מפתח תקוה. האם קיים מסלול של יום שליפה למצטיינים בפתח תקוה ?
אני שואלת בגלל שאני יודעת שקיימת כיתת מחוננים ולא יום שליפה למחוננים. מה לגבי מצטיינים ?

לצפיה ב-'אין מסלול מצטיינים. רק מסלול מחוננים.'
אין מסלול מצטיינים. רק מסלול מחוננים.
13/02/2017 | 15:02
70
כיתת מחוננים לחילוניים ויום שליפה (ביום שישי כמדומני) לדתיים.
מה שכן, שמעתי על כמה הורים ששלחו ילדים ליום שליפה ביהוד (גם הבן שלי הלך לשם במשך 3 שנים עד שהתפנה מקום בכיתת מחוננים במחזור שלו), אבל אז ההסעות הן באחריותם ועל חשבונם.
יש לי 3 ילדים ב-3 כיתות מחוננים בעיר ומאוד מרוצים.
לצפיה ב-'יש יום שליפה לדתיים בעיר ואפשרות להשתתף ביום שליפה בעיר אחרת'
יש יום שליפה לדתיים בעיר ואפשרות להשתתף ביום שליפה בעיר אחרת
13/02/2017 | 16:48
53
בפתח נפתחות כל שנה כיתת מחוננים אחת או שתיים בבית ספר עין גנים.
מתקיים יום שליפה שמיועד רק לילדים מבתים דתיים, בעבר הוא התקיים באשכול פייס שבשכונת כפר גנים ג' הימי שישי, אינני יודע אם זה עדיין כך. 
חילוניים (וגם דתיים - בכיוון הזה אין אפליה) יכולים להשתתף בימי שליפה בערים שכנות כמו יהוד, הוד השרון או גבעת שמואל (הבחירה נעשית ע"י משרד החינוך ולא נתונה לשיקול ההורים, בשנים האחרונות מופנים ליהוד).
לצפיה ב-'תאומים'
תאומים
10/02/2017 | 23:43
6
164
אשמח לעזרה והכוונה מכם איך לפעול. יש לי תאומים מחוננים שעולים לכיתה ז, במועצה בה אני גרה ישנה כיתת מופת אחת ושאר המסגרות ללא מצוינות. הילדים לא מוכנים להיות בכיתה יחד. עושה רושם שלמועצה אין פתרון עבורי. למי עליי לפנות ואיך להתקדם מכאן? האם המועצה צריכה לסייע בבחירת מסגרת מתאימה או שהכל עליי? האם הם יכולים לחייב תאומים להיות באותה כיתה? תודה רבה
לצפיה ב-'אין קשר בין מופת למחוננות'
אין קשר בין מופת למחוננות
11/02/2017 | 17:00
2
132
בכדי להתקבל למופת, עליהם לעבור את המכינה.
לצפיה ב-'ברור'
ברור
11/02/2017 | 17:27
1
112
ידוע לי מה זאת כיתת מופת יש לנו ילדה שם. 
אין לי אופצית שיבוץ טובה לשני ילדים מחוננים. למי פונים?
לצפיה ב-'אף אחד לא יעזור לך'
אף אחד לא יעזור לך
11/02/2017 | 19:05
89
יש לך את האפשרות להכניסם לאותו כיתה, במידה ויעברו את המכינה בהצלחה, או ללכת על מקומות רחוקים יותר, תוך הבנה שההסעה עליכם.
לצפיה ב-'בעקרון למצב שכזה אין פתרון פורמלי'
בעקרון למצב שכזה אין פתרון פורמלי
( לעמוד שלי בתפוז )
11/02/2017 | 21:26
89
האם יש לבנים זכות להמשך למידה במסגרת המחונים בחט"ב? מפני שרק עכשיו מתקיימים מבחני קרני לחט"ב ולא סביר שהם עברו עכשיו את המבחן וכבר קיבלו את התוצאות. אם הם היו במסגרת של "יום שליפה" כמחוננים אין זאת אומרת שהם יכולים להמשיך באופן רציף לכיתת מחוננים בחטיבה. במידה והם יעברו את המבחן בהצלחה יש סיכוי שהמועצה המקומית תסכים לדאוג להם להסעה לבית ספר שיש שם כיתת מחוננים, אולם על פניו, זוהי אפשרות קלושה בכל מקרה.
אולי כדאי שיגשו למכינה למופת וינסו להתקבל לכיתה זו.
בהצלחה
לצפיה ב-'אין למועצה שום מחויבות כלפיכם במקרה כזה'
אין למועצה שום מחויבות כלפיכם במקרה כזה
13/02/2017 | 09:36
52
כמו שיורה אמר לא מדובר במסלול מחוננים (וגם אם היה מדובר בכיתת מחוננים אין מחויבות להמציא פיתרון בגלל התעקשות של ילדים בני 12).
לדעתי (גם כהורה לתאומים) ותרו על הריב חסר הסיכוי עם המועצה ותשקלו את היתרונות והחסרונות בכל אחת מהאפשרויות שעומדות לפניכם. אם הבנתי נכון האפשרויות הן:
 - לותר מראש על כיתת המופת עבור שני הילדים
- ילד אחד מותר והשני מנסה להתקבל (אם שניהם רוצים זו נראית לי אפשרות בעיתית)
- לנסות להתקבל לכיתת המופת ביחד (אם שניהם רוצים להגיע לכיתת המופת, גם אם הם מסרבים בתוקף להיות ביחד, מותר לכם ההורים להיות סמכותיים כאן)
      - אם אחד מתקבל: הוא הולך לכיתה (יהיה קשה לשני אבל מן הסתם יוכל להתמודד)
      - אם שניהם מתקבלים שניהם יכולים ללכת או לותר 

לצפיה ב-'מה הילדים רוצים? אחד מהם רוצה ללמוד רחוק?'
מה הילדים רוצים? אחד מהם רוצה ללמוד רחוק?
14/02/2017 | 19:43
17
לצפיה ב-'סאלד שלב ב'
סאלד שלב ב
08/02/2017 | 12:41
2
222
הבנתי שבמבחן שלב ב סימון התשובות הוא על דף נפרד,
האם זה נכון?
לצפיה ב-'רק החל מכיתה ד'
רק החל מכיתה ד
08/02/2017 | 16:57
1
137
כיתות ב' ו-ג' הסימון הוא על דף המבחן
לצפיה ב-'תודה רבה !'
תודה רבה !
09/02/2017 | 14:29
29
לצפיה ב-'שליפת\בדיקת תוצאות של אבחון עתיק.'
שליפת\בדיקת תוצאות של אבחון עתיק.
07/02/2017 | 22:54
3
151
אהלן.
אובחנתי כמחונן\מצטיין לפני יותר מעשור, בכיתה ב'. (אבחונים רשמיים של משרד החינוך)

מבחני המחוננים נערכו בראשון לציון. (העיר שבה גרתי)
עברתי את האבחונים, ובכיתות ג-ו' הייתי בימי שליפה במרכז רון ורדי.
(הישן, שבבית הספר חביב)

מסיבות אישיות, אני מעוניין לקבל את התוצאות, או את הציון המדויק.
(לא 'עברתי\לא עברתי', אלא את התאריך שבו נערך שלב ב' שבו נבחנתי, את הציון, ומידע נוסף)

האם הדבר אפשרי? מהידוע לי, כנראה מכון סאלד הוא שאחראי על האבחונים.

תודה מראש.
לצפיה ב-'אולי תשאל במכון סאלד.'
אולי תשאל במכון סאלד.
08/02/2017 | 05:33
92
לא שמעתי על מישהו שעשה משהו כזה.
לצפיה ב-'מכון סאלד לא נותן תוצאות של מבחנים פרט לעבר/לא עבר.'
מכון סאלד לא נותן תוצאות של מבחנים פרט לעבר/לא עבר.
08/02/2017 | 09:18
50
לצפיה ב-'האם בדקת באגף המחוננים עצמו? אולי כדאי לנסות'
האם בדקת באגף המחוננים עצמו? אולי כדאי לנסות
( לעמוד שלי בתפוז )
08/02/2017 | 20:39
37
לצפיה ב-'מהו תאריך מבחן שלב ב' בגבעתיים?'
מהו תאריך מבחן שלב ב' בגבעתיים?
( לעמוד שלי בתפוז )
05/02/2017 | 21:04
6
115
ביקשו ממני לברר על תאריך המבחן בגבעתיים, האם למישהו יש מידע על כך?
תודה מראש על המידע.
לצפיה ב-'מנצלש"ת - אולי מישהו כבר יודע על תאריך בקריות? '
מנצלש"ת - אולי מישהו כבר יודע על תאריך בקריות?
06/02/2017 | 18:30
4
90
עדיין לא קבלנו שום הודעה משום גורם. לא דרך בי"ס, לא דרך מרכז המחוננים (הבכור שלי לומד שם), וגם לא דרך מכון סאלד עצמו (טוענים שם עדיין לחכות להודעה מבית הספר!).
לצפיה ב-' בנימה אופטימית, ובלתי קשורה לחלוטין,'
בנימה אופטימית, ובלתי קשורה לחלוטין,
06/02/2017 | 18:53
2
164
היינו באיי ג'אמפ בקריות בשבת, והיה סבבה.
לצפיה ב-' לחלוטין לא קשורה. שמחה שנהניתם '
לחלוטין לא קשורה. שמחה שנהניתם
06/02/2017 | 18:56
1
48
לצפיה ב-'חיכינו עד שהקטנה תהיה בת 3, '
חיכינו עד שהקטנה תהיה בת 3,
06/02/2017 | 18:59
117
כדי שגם לה יהיה מה לעשות שם. 
לצפיה ב-'גם אנחנו טרם שמענו משהו'
גם אנחנו טרם שמענו משהו
07/02/2017 | 08:29
105
וגרים בשכנות...
לצפיה ב-'מהו תאריך שלב ב' בגבעתיים?'
מהו תאריך שלב ב' בגבעתיים?
14/02/2017 | 06:58
28
מצטרפת לשאלה, האם מישהו יודע?
לצפיה ב-'נא האירו את עיני לגבי מתמטיקה של בר אילן'
נא האירו את עיני לגבי מתמטיקה של בר אילן
31/01/2017 | 20:57
46
207
המורה הנמרצת של ביתי וחברותיה מקדמת אותן לקראת המבחן ומלהיבה אותן לגבי התוכנית.
ממה שקראתי הבנתי שמדובר בבחינת בגרות רגילה אותה מסיימים מוקדם יותר, ושאם מעוניינים להתקדם לתואר ראשון במתמטיקה עוד בזמן התיכון- זה בבר אילן בלבד.
זה מדוייק?
מישהו מכיר את התוכנית מניסיון אישי?
האם ההשקעה הגדולה...
המשך>>
המורה הנמרצת של ביתי וחברותיה מקדמת אותן לקראת המבחן ומלהיבה אותן לגבי התוכנית.
ממה שקראתי הבנתי שמדובר בבחינת בגרות רגילה אותה מסיימים מוקדם יותר, ושאם מעוניינים להתקדם לתואר ראשון במתמטיקה עוד בזמן התיכון- זה בבר אילן בלבד.
זה מדוייק?
מישהו מכיר את התוכנית מניסיון אישי?
האם ההשקעה הגדולה משתלמת גם למי שלא מעוניין להמשיך לתואר ראשון בבר אילן דווקא?
לצפיה ב-'כיתת מחוננים'
כיתת מחוננים
31/01/2017 | 15:13
10
238
שלום רב
מתחילה לחשוב על כיוון לחטיבה עבור הבן שלי
הבן שלי כיום בכיתה ה'. לומד בכיתה רגילה ויוצא ליום שליפה (שהוא מצוין)
לקראת החטיבה - בעירנו יש כיתת מחוננים ויש כיתות מדעים טכנולוגיות
לקראת כיתת המחוננים צריך לעבור שוב מבחן מחוננים בכיתה ו
לכיתות המדעים צריך מבחן ספציפי שלהם

השאלה - אני חוששת מכיתת המחוננים כי שמעתי שפעמים רבות זה לא מוצלח בשל ההרכב החברתי
של יותר מדי מחוננים יחד, שכולם תחרותיים ודומים זה לזה
האם מניסיון שלכם - כיתות מחוננים זה מוצלח?
לצפיה ב-'במחוננים, או לא?'
במחוננים, או לא?
( לעמוד שלי בתפוז )
31/01/2017 | 19:52
147
התשובה אינה חד משמעית. ישנן כיתות מחוננים בחטיבה שהדינמיקה החברתית בהן פשוט מעולה. הבת שלי שלומדת בכיתה כזו (כיתה ח') נהינת ממערכת  יחסים בינן לבינן ובינם טובים מאוד והכיתה מאוד מגובשת. הם נפגשים הרבה מאוד גם אחרי הלימודים ובמרוצת השנה ישנן פעילויות חברתיות של הכיתה ולא פעם, בשיתוף ןבנוכחות ההורים. פשוט תענוג לראות ולשמוע. אולם, ישנן כיתות שהתחרותיות שם גוברת על הכל ואז צצות בעיות. כך שזה באמת תלוי במבנה החברתי של הכיתה. מתוך מה שראיתי ונוכחתי לדעת כדאי מאוד שההורים של התלמידים בכיתת המחוננים ייתגבשו בתחילת השנה  ויארגנו פעילויות משותפות ושונות להורים ולתלמידים ואז יש סיכוי שהאוירה החברתית בכיתה תהיה חיובית, בהצלחה. 
לצפיה ב-'הניסיון שלי הוא ישן יחסית - מהילדות שלי.'
הניסיון שלי הוא ישן יחסית - מהילדות שלי.
01/02/2017 | 05:14
1
136
לגבי התחרותיות - גם בכיתות רגילות יש תחרותיות, רק שהיא תהיה אולי על דברים אחרים כמו כדורגל. אצלנו בכיתה הייתה תחרותיות, אבל זה לא היה בהכרח שלילי, וגם לא הפריע לחברויות בין ילדים או הפריע לנושא של עזרה הדדית. לגבי דומים זה לזה - ממש לא. זו הייתה כיתה של עשרים ומשהו אינדיבידואלים (כל אחד עם אופי משלו, תחומי עניין משלו, וכו׳), כשהשנים הרבות ששהינו יחד גרמו לכך שכולם הכירו את כולם, ולא היה אף אחד ״שקוף״ או דחוי. לפעמים מי שנכנס בכיתה י׳ (להבדיל מהיסודי או מהחטיבה) כן מתקשה להשתלב בכיתה שכבר מגובשת - אבל לרוב לא מי שנכנס מוקדם יותר.
גם אם תסתכלי על תחומי העיסוק היום של הילדים שלמדו איתי בכיתה - כל אחד עוסק בדברים שונים לגמרי (נראה לי שיש לנו שתי עורכות דין. אבל גם הן עוסקות בנושאים מאוד שונים זו מזו - אחת עובדת בכנסת, והשנייה בנושאים של פטנטים וכו׳), מה שמשקף את היחוד של כל אחד.
היתרונות של הכיתה - אווירה שלא מדכאת למידה או קריאה (לא ילעגו לך אם אתה נהנה מהלימודים או מתעניין בנושא כזה או אחר) והפרייה הדדית (אפשר להיחשף לתחומי העניין של הילדים האחרים ולהיכנס אליהם בעצמך, לצד תחומי העניין שלך), ילדים שמעניין לנהל איתם שיחות ודיונים - בתוך או מחוץ לכיתה, מורים שפחות מציקים לילדים ופחות מחמירים איתם לגבי נושאים לא רלבנטיים (למשל, הכנת שיעורים כשמדובר בילד שהכל אצלו מאיות) - סומכים יותר על הילדים, פחות חזרה על אותו חומר כי יש פחות ילדים שמתקשים להבין. לפעמים יש תכניות לימודים והעשרות מענייניות, אבל זה כבר תלוי בתכנית הספציפית ומשתנה ממקום למקום.

לצפיה ב-'כן לזה אני מכוון'
כן לזה אני מכוון
01/02/2017 | 19:51
61
זה היתרון בלהיות עם אנשים כמוך בעלי נטייה ללימדה זה היתרון שלא יצחקו עליך, אני זוכר עד היום שחברים שלי היו צוחקים עלי שאני לומד את המיתלוגיה היוונית או את שקספיר ובכלל לומד המון, ואמרו שאני חנון וזכל מיני כאלו אז זה מאוד הפריע לי, ושניתי את הגוון שלי ליותר " עממי " כדי להתאים את עצמי לחברה בה הייתי ולא להתבלט, אז הסתרתי את תחומי העניין שלי , אני מאוד מתחבר למה שאמרת בעניין של אהבה משותפת לתחומי ידע זה מאוד חשוב ,אבל ממה ששמעתי ואני לא הייתי במחוננים יש הרבה תחרותיות נכון שיש גם ברגילה אבל בהקשר לימודי אני לא רואה טוב בלהיות הכי טוב או הכי מקבל ציונים גבוהים זה לא מדבר עלי, והייתי מצטיין מאוד הכל מאיות בכל המקצעות בלי ללמוד, אבל מגיל אפס אני נרתע מזה ואפילו עזבתי את תואר ראשון במתמטיקה בגלל זה ואת הציור שהציעו לי ללמוד בצאלל כבר מגיל צעיר מאוד ממש ילדות , אז לא לי זה לא מתאים, לכן אני לומד באופן עצמאי וממליץ את זה לכל אדם רגיש, ככה אני לפחות מרגיש ולא כופה על אחר רק מביע דעה . כל אחד והדרך לימדה שלו אחד אקדמי אחד עצמאי זה בסדר ...
לצפיה ב-'אני סקרנית מאיפה מגיעות אמירות ה״זה לא מוצלח חברתית״'
אני סקרנית מאיפה מגיעות אמירות ה״זה לא מוצלח חברתית״
01/02/2017 | 19:35
3
105
מהנסיון שלי ושל אנשים וילדים הקרובים אליי - בכיתות האלה אין בעיה חברתית יותר גדולה מאשר בכיתות אחרות.

אני מכירה כמה כיתות מחוננים פורחות, עם ילדים מקסימים וחברויות נהדרות. 

(נסיון מוזר ולא אומר כלום כי מבוסס על סטטיסטיקה קטנה, אבל בכל זאת אומר זאת - התרשמתי שבכיתות ההצטיינות המדעית יש יותר תחרותיות. אולי כי במחוננים הגישה היא של ״אתם כאן כי אתם יצירתיים, ונעשה כל מיני דברים מיוחדים, לא רק מדעים מדוייקים, והציונים הם לא הדבר הכי חשוב בחיים״. ודווקא בכיתות ההצטיינות המדעית, שמן מעיד על הבעיה - יש ציפיה שהילדים יצטיינו. זו כיתה שמיועדת לילדים שלא רק יש להם ראש, אלא יש להם גם ישבן... והם יושבים הרבה. )

לדעתי - בדקי כל מקרה לגופו. מה אומרים על בית הספר שבו כיתת המחוננים שלכם, האם ההורים שם מרוצים מבית הספר והמורים. ומה אומרים על כיתת המדעים.
לצפיה ב-'האמת שזו גם החוויה קצת ביום השליפה'
האמת שזו גם החוויה קצת ביום השליפה
01/02/2017 | 20:24
2
111
לכן אני שואלת
שההרכב של הרבה מחוננים יחד הוא לא אידיאלי
לצפיה ב-'לא יודעת לגבי יום שליפה,'
לא יודעת לגבי יום שליפה,
01/02/2017 | 23:24
82
אבל יכול להיות שזה פשוט תלוי בילדים הספציפיים. כבר יצא לי להכיר ילדים (חמבוגרים) מאוד שחצנים ומגעילים לסביבה שהיו במסגרות ממוינות כאלה ואחרות, אבל לא בכיתה שהייתי בה. מצד שני, יכול להיות שהעניין הוא לא שהילדים הספציפיים בכיתה שלי היו שונים מלכתחילה, אלא שההיכרות המעמיקה איתם ו/או תהליכים שהם עברו במהלך השנים בכיתה הובילו לכך שבסופו של דבר ממש לא ראיתי אותם כמו שאת אולי רואה אותם מבחוץ (ביום שליפה), ואולי אפילו הילד שלך רואה אותם מתוך היכרות קצרה יחסית.
לצפיה ב-'יום שליפה זה בסה"כ חוגי העשרה, אז איזו תחרותיות יש לך?'
יום שליפה זה בסה"כ חוגי העשרה, אז איזו תחרותיות יש לך?
04/02/2017 | 16:23
51
אומנם יש להם כל מיני קורסים של משחקים שמן הסתם כ"א רוצה לנצח, אבל זה טבעי לא רק במחוננים אלא באופיים של רוב הילדים.
לצפיה ב-'לא ממליץ כל כך'
לא ממליץ כל כך
01/02/2017 | 19:44
91
אני אמנם לא מכיר את הכיתה למחוננים באופן אישי אף על פי שהוצע לי ללמוד בכיתה מסוג זה, אבל מהיכרות שלי בשטח עם נוער שבכיתות כאלו כמו שאמרו לפני יש הרבה תחרותיות ואני באופו אישי לא אוהב את זה אני מעדיף לימדה איכותית ולא כמותית כלומר מי שמקבל ציונים יותר גבוהים הוא הכי " חכם " או הכי " מוצלח " אבל מבחינה מסיומת זה עניין חיובי, כי בכיתה רגילה הילדים פחות " חכמים " וקשה למחונן למצוא את עצמו ולדבר עם אנשים שהם פחות " חכמים " אצלי זה גם ככה אבל למדתי את עצמי להסתדר, היום אני בקשר עם כולם אפילו שאני מחפש שיחות עומק ולא אומר שכל מחנון הוא עמוק, אבל יש לי יותר שיח על עניינים שמעסקים אותי כמו מדע או שירה או דברים שמחוננים יותר נגישים אליהם אבל זה מאוד תלוי, אז מבחינת מרקם חברתי נראה לי עדיף כיתת מחוננים אבל לא בטוח, כי שוב עניין התחרותיות אז אני חלוק ,ואין לי ניסיון אישי אז קשה באמת לקבוע לכאן או לכאן .... מדבר רק מניסיון של אחרים שחלק אהבו וחלק לא ...
לצפיה ב-'יש שיקולים לכאן ולכאן'
יש שיקולים לכאן ולכאן
02/02/2017 | 11:32
53
לגבי כיתת מחוננים:
- כפי שכתבו כבר אחרים יש הבדלים בין השנים. יש מחזורים מדהימים ויש מחזורים בעייתיים. נסי לברר עם הורים שאת סומכת עליהם מה המצב במחזור הנוכחי.
- יש כיתות מאוד מגובשות שלא יקבלו ילדים חדשים בזרועות פתוחות. זה יכול להיות קשה בהתחלה, תלוי בילד וביכולות החברתיות שלו. לרוב לאחר מספר חודשים אין בעיה וכל אחד מוצא את מקומו.
- הסיכוי לעבור את הבחינה קטן, יש מספר מקומות מאד מאד מוגבל, תתכן אכזבה.

לגבי כיתת מדעים:
- הסיכוי לעבור את המבחן גדול בהרבה
- רמת הלימודים לרוב גבוהה יותר מאשר במחוננים, במחוננים לומדים יותר לרוחב ומתנסים בתחומים נוספים
- מן הסתם ילדים נוספים מבית הספר הנוכחי יגיעו לכיתה, דבר שיעזור מבחינה חברתית.
- כמו כן כולם חדשים, לא ילד אחד שנכנס לכיתה מגובשת

בהצלחה
לצפיה ב-'מנסיון של 3 ילדים ב-3 כיתות מחוננים שונות'
מנסיון של 3 ילדים ב-3 כיתות מחוננים שונות
06/02/2017 | 10:23
114
(וגם שלי נסיון הסטורי מלפני כ-10 שנים), לא מרגישה שיש בכיתת מחוננים יותר תחרותיות מאשר בכל כיתה מדעית, וגם אם יש תחרותיות אז מדובר בתחרותיות בונה ולא מזיקה. כמו כן יש המון שונות בין התלמידים היות והמחוננות של כל אחד מתבטאת בתחומים אחרים.
הילדים שלי פשוט פרחו מהרגע שנכנסו לכיתות המחוננים. עכשיו בכיתות יא-יב כשלבת הגדולה שלי יש שיעורים משותפים עם ילדים מכיתות רגילות (שיעורי מגמה), מאוד קשה לה עם העובדה שכל דבר צריך להסביר 10 פעמים ועדיין אנשים לא מבינים. אני רק מדמיינת לעצמי מה היה קורה את היתה צריכה לבלות את כל שעות הלימוד שלה בכזה תסכול ושעמום...
לגבי האמצעי שלנו שעבר לכיתת מחוננים רק בחטיבה (כי ביסודי עבר באיחור את המבחן ולא היה מקום בכיתה), מה שאנחנו עשינו, זה להיבחן לכל הכיתות האפשריות (כולל מדעית ומכינה לכיתת מופ"ת), ורק כשידענו סופית שהוא התקבל לכיתת מחוננים (התפנה מקום), אז ביטלנו את הרישום והקבלה לכיתות הייחודיות האחרות.

בהצלחה בכל דרך בה תבחרו.
לצפיה ב-'מבחנים לדוגמא - תוכנית הנשיא (קרב)'
מבחנים לדוגמא - תוכנית הנשיא (קרב)
01/02/2017 | 14:32
1
198
יש למישהו דוגמאות או קישורים (באתר שלהם מצאנו רק סוג של הדרכה עם דוגמאות אבל לא מבחן ממשי שאפשר לתרגל)

לצפיה ב-'האם הבחינה היא כלל ארצית?'
האם הבחינה היא כלל ארצית?
01/02/2017 | 14:40
72
לצפיה ב-'תכנית מופת או מצויינות של אורט'
תכנית מופת או מצויינות של אורט
30/01/2017 | 16:32
12
108
הבן הגדול שלי מסיים כיתה ו' ואנחנו מתלבטים לגבי החטיבה. מישהו יודע מה ההבדל בין שתי התכניות? חוץ מזה שמופת לומדים הכל ביחד ומצוינות זה אחר הצהריים כתוספת. מה קשה יותר? אומרים שבמופת הלחץ עצום. למה בעצם? במה זה שונה ממצויינות? כי יש ציונים?
הילד אובחן כמחונן,  אבל הוא לא גאון. נהנה מאד ביום שליפה, ציונים סבירים, סביב 90 כשלומד, לא אוהב ללמוד למעט פרויקטים שאז הוא דווקא פורח. אני רוצה לאתגר אבל לא להגזים כי הוא לא מאד בוגר וחזק נפשית.
לצפיה ב-'מה העדפה שלו?'
מה העדפה שלו?
( לעמוד שלי בתפוז )
30/01/2017 | 17:50
11
43
לצפיה ב-'גם הוא לא יודע'
גם הוא לא יודע
30/01/2017 | 18:31
10
53
כי גם אנחנו וגם הילד לא מבינים עד הסוף מה ההבדלים, מה הרמה, מה היקף ההשקעה וכו'.
לצפיה ב-'מופת או מצויינות אורט'
מופת או מצויינות אורט
( לעמוד שלי בתפוז )
30/01/2017 | 20:27
9
68
לגבי התכנית של אורט אייני יכול לומר דבר מפני שאייני מכיר אותה, בכל אופן, חשוב לבדוק אם התכנית הזו, מחייבת כמו למשל, תכנית בר אילן כלומר, מטלות ומבחנים כשיש מטרה מוגדרת כגון, מעבר בחינת בגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות בשלבים מוקדמים יותר. 
לגבי כיתת מופת חשוב לזכור שמדובר בכיתה פורמלית לכל דבר הפועלת במסגרת בית הספר. בכיתות מופת מתמקדים בעיקר במדעים המדוייקים כגון מתמטיקה ופיזיקה כשהעומס גדול יחסית לכיתות האחרות. איכות הלמידה היא בהתאם לאיכות ההוראה באותו בית ספר כשבכל בית ספר זה יכול להיות שונה. לכן, חשוב לבדוק מי הוא צוות ההוראה בכיתת המופת (גם בפעילות אחר הצהריים כמובן).
נקודה נוספת שכדאי לבדוק היא גודל קבוצות הלמידה, כמה תלמידים ישנם בכיתת מופת (בדרך כלל קרוב ל- 40) וכמה תלמידים ישנם בקבוצת הלומדים אחה"צ. יש לעובדה זו חשיבות עליונה.
בהצלחה 
לצפיה ב-'בכיתת מופת יש 25 תלמידים'
בכיתת מופת יש 25 תלמידים
30/01/2017 | 21:47
8
70
לעומת 38 באורט. אנחנו מאד לא מעוניינים בתכנית שמטרתה לגשת לבגרות מוקדם יותר או לצבור נקודות אקדמיות. אנחנו מחפשים תכנית שתעשיר ותאתגר אותו. אין לי בעיה שלא יהיו מבחנים כי אני כן סומכת עליו שילמד ברצינות כל עוד זה לא יהיה מעבר ליכולות שלו. והבנתי ששתי התכניות מתאימות. אבל אנו יודעת שהרבה ילדים לא עומדים בעומס המופת. השאלה האם העומס באמת עד כדי כך גדול, לעומת בית ספר רגיל, עם הקבצה א'. ומצויינות שעתיים אחר בצהריים שלוש פעמים בשבוע.
לצפיה ב-'כל תלמיד עם היכולות שלו'
כל תלמיד עם היכולות שלו
( לעמוד שלי בתפוז )
31/01/2017 | 08:57
55
ולכן, כל אחד יבחר בכיתה ובמסגרת המתאימה לו ולרצונותיו. אני מכיר כיתות מופת שלומדים שם קרוב ל- 40 תלמידים בכיתה, זה קיים. וזה בהחלט פוגע בתהליך הלמידה של כל אחד מהם, כאשר מי שאחראי למצב שכזה הוא, בדרך כלל, הרשות המקומית שאמורה לדאוג לכך שיהיו מספיק חדרי כיתות.
אם שתי התכניות מתאימות לו, שיחליט לפי רצונו, מי התלמידים בכיתה? האם יש לו חברים בכיתה זו או אחרת? וכו'
בהצלחה
לצפיה ב-'גודל הכיתה הוא משתנה חשוב מאד'
גודל הכיתה הוא משתנה חשוב מאד
31/01/2017 | 11:50
6
49
אם כל שאר התנאים בערך שווים, גודל הכיתה הוא גורם שבעיני אמור להכריע את הכף.
לפני מספר שנים בדקתי את הנושא וקראתי מחקרים שלמיטב זכרוני הראו שההבדל בין כיתה של 25 תלמידים לכיתה של 38 תלמידים הוא הבדל עצום בכל פרמטר - לימודי או חברתי.
לצפיה ב-'גודל כיתה? בהחלט קריטי'
גודל כיתה? בהחלט קריטי
( לעמוד שלי בתפוז )
31/01/2017 | 13:47
33
לצפיה ב-'וואלה. הרושם שלי מהמחקרים היה הפוך.'
וואלה. הרושם שלי מהמחקרים היה הפוך.
01/02/2017 | 05:20
4
51
יכול להיות שיש הבדל בין המחקרים שקראנו מבחינת המתודולוגיה וההתייחסות למשתנים אחרים שמשפיעים על גודל הכיתה.
אינטואיטיבית גם לי נראה שכיתה קטנה עדיפה מבחינה לימודית. לכן בלט לי שהממצאים היו הפוכים, דווקא, ומצאו מעט מאוד השפעה של גודל הכיתה. אולי זה נובע מכך שכבר כשמדובר ביותר מילד אחד, הלמידה לא אופטימלית עבורו, וברגע שעוברים איזו מסה קטנה יחסית - עשרה או חמישה עשר ילדים, נניח, ההבדל עם כל ילד נוסף כבר ממש זניח.
עכשיו כשאני כותבת את זה נדמה לי שזה באמת מה שהיה כתוב במאמרים - משהו כמו שמעל חמישה עשר ילדים זה כבר לא משנה - כלומר 25 כבר גרוע במקסימום...
אבל צריך לגגל ולבדוק, כמובן...

שמישהו יגגל...

לצפיה ב-'הפלוס העיקרי של כיתה קטנה הוא ביכולת של מי שמלמד אותם'
הפלוס העיקרי של כיתה קטנה הוא ביכולת של מי שמלמד אותם
( לעמוד שלי בתפוז )
01/02/2017 | 07:55
1
36
לתת יותר לכל תלמיד. בכיתה גדולה קיימת תחושה אצל התלמידים (וגם למי שמלמד אותם) שהם הולכים לאיבוד. 15 תלמידים בכיתה נחשבים ככמות אופטימלית.
לצפיה ב-'אנחנו מדברים פה על תוצאות של מחקרים.'
אנחנו מדברים פה על תוצאות של מחקרים.
01/02/2017 | 08:07
35
כאמור, אינטואיטיבית גם לי נראה שכיתה של 25 עדיפה על כיתה של 38, אבל זה לא מה שהמחקרים שקראתי מצאו.
לצפיה ב-'לפי מה שאמרת, זה לא הפוך'
לפי מה שאמרת, זה לא הפוך
01/02/2017 | 07:57
1
39
רק לא מאד חשוב. אבל גם אם לימודית זה לא משנה, עדיין יש יחס אישי יותר בכיתה קטנה. וגם אמרו שאין בעיות משמעת במופת,  בוחרים מראש ילדים 'טובים'. הילדים ללא ספק הרבה יותר מתאימים לו באופי. אבל אורט הוא בית הספר של הישוב, וכיתת מופת נמצאת בבית ספר אזורי, כמעט ללא ילדים מהישוב. מבחינת החברים כרגע זה לא חשוב כי כמעט ואין לו. אבל מקווה שיהיו לו בחטיבה.
לצפיה ב-'אם אין לו חברים בישוב,'
אם אין לו חברים בישוב,
01/02/2017 | 08:09
37
הייתי בוחרת בכיתה האזורית, כדי להגדיל את הסיכוי שהוא ימצא חברים.
.
לצפיה ב-'מורה פרטי/ת להכנה למבחן של מכון קרני לחטיבה'
מורה פרטי/ת להכנה למבחן של מכון קרני לחטיבה
30/01/2017 | 17:38
1
98
הי. אני מחפשת מורה פרטי/ת באזור פ"ת-קרית אונו, להכין את הבן שלי למבחן של כיתה ו' במכון קרני. אשמח להמלצות.
לצפיה ב-'רחוק מידי, אחרת ברצון הייתי עושה זאת.'
רחוק מידי, אחרת ברצון הייתי עושה זאת.
( לעמוד שלי בתפוז )
31/01/2017 | 19:55
35
לצפיה ב-'מבחני מחוננים שלב ב'
מבחני מחוננים שלב ב
26/01/2017 | 13:17
15
273
שלום יורם ושאר ההורים, אשמח לדעת הכוונה לגבי מבחן שלב ב על מה נושאי המבחן?
יש סדרות חשבוניות? ידע כללי? וכו..
לצפיה ב-'תכולת מבחן שלב ב''
תכולת מבחן שלב ב'
29/01/2017 | 12:10
14
245
שלום
אני מניח שהכוונה למבחן של כיתות ב' או ג'.
המבחן כולל שלושה חלקים:
כמותי - חשבוני: סדרות חשבוניות ובעיות מילוליות שבודקות הבנה וחשיבה חשבונית
מילולי - ידע כללי, אוצר מילים: יוצאי דופן, מילים נרדפות, הפכים, אנלוגיות מילוליות
צורני - קשרים צורניים, רצף צורות ומטריצות

בהצלחה
לצפיה ב-'מבחן מחוננים ב'
מבחן מחוננים ב
29/01/2017 | 12:20
13
185
א. תודה
ב.כמה זמן המבחן? מישהו השנה כבר עבר ויכול לספר נה ואיך היה? 
האם זה דומה לשנים קודמות?

לצפיה ב-'מבחן סאלד או קרני?'
מבחן סאלד או קרני?
( לעמוד שלי בתפוז )
29/01/2017 | 21:42
11
142
ביצועי מבחן קרני לחט"ב נמצא בתקופה זו בעיצומו כשהוא עומד להסתיים במהלך חודש פברואר. המבחן נמשך כ- 90 דקות והוא כולל:
במתמטיקה: שברים פשוטים ועשרוניים, מספרים שליליים, שימוש בסיסי באותיות לועזיות ותרגול בארבעת פעולות החשבון.
שפה: יוצאי דופן מילוליים, השלמת משפטים ואוצר מילים.
לוגיקה: מטריצות - כפי הנראה חל השנה שינוי כל שהוא במטריצות עצמן, רמת הביצוע הנדרשת גבוהה יותר משנים קודמות.
לגבי מבחן סאלד לכיתות ב': עדיין לא נעשו מבחנים השנה וקרוב לוודאי שבקרוב מאוד זה יתקיים. המבחן יימשך בוודאי, גם כן, כ- 90 דקות. הנושאים - באופן כללי - הם כפי שציין יו2יו.
בהצלחה
לצפיה ב-'מבחן שלב ב סאלד'
מבחן שלב ב סאלד
29/01/2017 | 22:04
2
163
היו כבר מבחנים בערים שונות. רציתי לדעת יותר ספציפיות לגבי המבחן...
לצפיה ב-'מבחן סאלד'
מבחן סאלד
( לעמוד שלי בתפוז )
30/01/2017 | 02:50
164
מתכונת המבחן חוזרת על עצמה פחות או יותר. הנושאים שנמסרו על ידי יו2יו הם הנושאים המופיעים במבחן,  אלא אם יחולו שינויים שאף אחד לא יודע עליהם בשלב זה.
בהצלחה
לצפיה ב-'למה את כ"כ מוטרדת?'
למה את כ"כ מוטרדת?
01/02/2017 | 14:58
109
הילדים מקבלים הסבר לפני כל שאלון, כך שאת יכולה להסיר דאגה מלבך.
לצפיה ב-'סאלד לכיתות ב'. היה מבחן קל. '
סאלד לכיתות ב'. היה מבחן קל.
02/02/2017 | 10:14
7
160
בחשבון רק בעיות מילוליות.
כמה דפים של השלמות משפטים.
ידע כללי.
רצף צורות 4 שאלות.

לצפיה ב-'סאלד'
סאלד
03/02/2017 | 07:38
6
189
הי מותק,תודה על תגובתך אשמח לדעת יותר פרטים,בחשבון היה כפל ,חילוק,שברים? עם מה נשאלו.. ואיך צורת השאלות בידע כללי? יוצא דופן..אוצר מילים??
בצורות יש מטריצות? אנלוגיות צורניות?

אשמח לקבלשאלות לדוגמא וכו...
אודה על תשובתך.
לצפיה ב-'לא השבת לי, למה את כ"כ מוטרדת?'
לא השבת לי, למה את כ"כ מוטרדת?
03/02/2017 | 18:51
5
94
אם את כ"כ מוטרדת, סימן שילדך לא מחונן ואת רוצה לדחוף אותו בכוח!
לצפיה ב-'וגם אם אכן זה כך ושניהם יהיו מרוצים מההצלחה, אז שיהיה בהצלחה'
וגם אם אכן זה כך ושניהם יהיו מרוצים מההצלחה, אז שיהיה בהצלחה
( לעמוד שלי בתפוז )
05/02/2017 | 08:39
45
לצפיה ב-'אולי היא לא ענתה כי זאת שאלה חצופה!'
אולי היא לא ענתה כי זאת שאלה חצופה!
05/02/2017 | 11:01
3
86
בני מחונן מאוד במתמטיקה ואני מוטרדת כי אני פשוט לא סומכת שמבחן של סאלד מספיק מתוחכם כדי לזהות את העניין. במבחן לא יבדקו שבני כבר בגיל 4 מבין לעומק מהו ציר המספרים, שהוא בגיל 7 פותר חזקות ושברים מורכבים, כאשר כל זה הוא לומד במהלך נסיעות באוטו או טיולים (לצערי אין לי זמן אחר).
אין לי ברירה, אלא "לדחוף אותו בכוח" כיוון שכיום הוא משתגע בבית הספר והתשובה שאני מקבלת מהמורים היא "אין מה לעשות, הוא צריך להיות כמו כולם כי כאן זה לא בית ספר פרטי". אתה באמת רוצה להתווכח עם הורים כמוני?!
לצפיה ב-'מה לגבי קריאה? כתיבה?'
מה לגבי קריאה? כתיבה?
( לעמוד שלי בתפוז )
05/02/2017 | 12:35
2
50
לצפיה ב-'קורא המון, אבל כותב ומדבר עם טעויות'
קורא המון, אבל כותב ומדבר עם טעויות
05/02/2017 | 12:49
1
42
לצפיה ב-'אלו דברים שניתנים לבדיקה.'
אלו דברים שניתנים לבדיקה.
( לעמוד שלי בתפוז )
05/02/2017 | 14:07
76
מה שחשוב זה היכולת שלו לקריאה והפנמת הדברים. זה חשוב יותר מיכולת גבוהה בחשבון שהבנתי שהוא מפגין עכשיו.
לצפיה ב-'דומה לשנים קודמות'
דומה לשנים קודמות
30/01/2017 | 10:10
179
שעה ורבע כולל שתי הפסקות קצרות
לצפיה ב-'נושאים שהופיעו במבחן קרני בשבוע שעבר'
נושאים שהופיעו במבחן קרני בשבוע שעבר
( לעמוד שלי בתפוז )
22/01/2017 | 07:42
19
286
להלן הנושאים שהופיעו במבחן קרני שנערך בשבוע שעבר באשדוד:
עברית:
1. פירושי מילים   2. יוצאי דופן מילוליים    3. השלמת משפטים
מתמטיקה:
1. אחוזים   2. שברים פשוטים ועשרוניים   3. מספרים שליליים   4. תרגילים שונים בארבע פעולות החשבון  5. תרגול בסיסי באותיות כמסמלות מספרים.
לוגיקה:
מטריצות - התבססו בעיקר על סמלים. כ- 40 מטריצות והזמן הנקוב לפתרונן היה חצי שעה.
בהצלחה
לצפיה ב-'זה בכיתות ו'?'
זה בכיתות ו'?
22/01/2017 | 11:34
16
80
לצפיה ב-'כן'
כן
( לעמוד שלי בתפוז )
23/01/2017 | 00:52
15
47
לצפיה ב-'תכני מבחן קרני'
תכני מבחן קרני
24/01/2017 | 21:23
14
116
האם יש אנגלית במבחנים לחטיבה של מכון קרני? ומה בנוגע לידע כללי? תודה לעונים.
לצפיה ב-'אנגלית וידע כללי'
אנגלית וידע כללי
( לעמוד שלי בתפוז )
25/01/2017 | 07:03
13
119
בשני המועדים האחרונים שהיו, השבוע ולפני שבוע, לא היתה אנגלית בין החומר במבחן ולפיכך, קרוב לודאי שהשנה אין אנגלית במסגרת המבחן (שזה כמובן לא אומר דבר לגבי האפשרות שבשנה הבאה יהיה שילוב של אנגלית במסגרת המבחן)
ידע כללי הוא התחום הבעייתי ביותר במבחן מעצם העובדה שהכמות והמיגוון הם אינסופיים. יש כאן מילכוד מסויים שהרי אגף המחוננים מצהיר כל הזמן שאין צורך להתכונן למבחן. אם כך, יש להניח שהסיכוי של תלמיד מחונן שטופח בביתו ודאגו לספק את סקרנותו (הכרה בחשיבות הקריאה וגישה למקורות מידע וידע מסקרנים וכו') גבוה יותר מתלמיד מחונן שלא קיבל את "הכלים" הנ"ל בו בזמן שבית הספר, אינו מסוגל לספק את הכלים הללו במינונים  הנדרשים לכך. אם תלמידה בכיתה ד', שנחשבת לתלמידה מחוננת, שואלת אותי "האם לתרנגול יש ארבע רגליים או שתיים?", הרי שמדובר כאן בחסך של ידע ומידע בסיסי שקשה מאוד ואולי בלתי אפשרי להתמודד איתו במסגרת של בית הספר. זה המצב שקיים עתה.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
25/01/2017 | 22:28
27
לצפיה ב-'תודה על המידע'
תודה על המידע
26/01/2017 | 21:36
11
44
אלינו לא הגיעה העמדה ש"לא צריך" להתכונן למבחן, אם כי לדעתי בניגוד לתעשיית ההכנה למבחנים בכיתה ב', המצב במקרה הזה נראה לי שהמצב רגוע יותר.
אגב, מה פירוש "לא צריך"?
לא כדאי? לא ראוי? לא אפשרי?

ידע כללי הוא אכן תחום בעייתי כפי שכתבת, אבל גם אוצר מילים קשור למידת הטיפוח בבית ואני מניח שאפילו בשאלות בחשבון יש הבדל ברמה בין ילדים שמגיעים מבתים ומבתי ספר שונים.
ואפשר להקצין ולשאול - האם ילד בכיתה ז' שלא יודע איך נראה תרנגול, אבל בעל פוטנציאל רב, יכול להשתלב בדיונים בכיתת מחוננים?

לצפיה ב-'מבחן קרני-צורך להכנה ורמת הפתיחה של תלמידים'
מבחן קרני-צורך להכנה ורמת הפתיחה של תלמידים
( לעמוד שלי בתפוז )
27/01/2017 | 10:20
10
98
האגף שולל מכל בכל את הרעיון של הכנת תלמידים הן למבחני סאלד והן למבחני קרני. גישת האגף היא שלמבחנים מסוג זה אין צורך בהכנה ועצם ההכנה פוגעת בסיכויי התלמידים שאינם עוברים הכנה, להיקלט בכיתת מחוננים (בעיקר בגלל חוסר מקום וכו'). ישנם גם כאלו באגף הטוענים שההכנה פוגעת בשאיפה לשוויון ותפיסת האינטגרציה הקיימת במערכת החינוך, טענות מוזרות שהרי חוסר השוויון קיים כבר במילא ברמת ההכנה לאורך השנים שכל תלמיד מקבל (או לא) בביתו ויתכן שדווקא ההכנה, יכולה למתן זאת, אולי.
במבחן שהתקיים בשבוע שעבר הופיע המילה "עולל" במסגרת פירושי המילים במבחן. שתי תלמידות שלי - שהן מבריקות לכשעצמן ונמצאות בפעילויות כגון "פעילות בר אילן" במתמטיקה ומוכיחות סקרנות ויכולות ניתוח וחשיבה מרשימות מאוד - לא הכירו את הפירוש למילה. אייני יודע אם אוצר המילים שלהן היה גדול יותר האם הן היו מכירות את הביטוי הנ"ל, אולם ברור לי שבגלל חוסר ידע והכרה בתחום זה, אפשר להכשל במבחן הזה (כמו גם בדומים לו). ולדעתי , דוגמה זו מחדדת בהחלט את השאלה לגבי "הכנה למבחן" כשההכנה למבחן יכולה להתבצע גם לאורך שנים ובאופן לא מודע ומכוון, פשוט לטפח את הילדים ולנתק אותם ממסך הטלויזיה ולקרב אותם לדפי הספרים (ואני מאוד מקווה שזה לא נשמע ונראה כקלישאה). כמו גם לפעילויות אחרות המביאות אותם למקומות אלו. 
לצפיה ב-'אכן טענות מוזרת'
אכן טענות מוזרת
27/01/2017 | 17:49
9
75
ברור שמטרת ההכנה היא לשפר את הסיכויים ולכן הסיכויים של ילד שלא עובר הכנה קטנים מהסיכויים לו היה עובר הכנה. השאלה היא למה בניגוד למקובל בכל מבחן בעולמנו אשר מקובל וצריך להתכונן אליו, דווקא במבחן הזה יש למשרד החינוך אג'נדה (ומי בדיוק מודע לה ואת מי היא מעניינת?).

לצפיה ב-'דעתי ודעתי בלבד'
דעתי ודעתי בלבד
( לעמוד שלי בתפוז )
27/01/2017 | 18:09
4
84
הכל תמיד מתחיל ונגמר בתקציבים ואפשרויות כלכליות. המערכת בהחלט מעוניינת לאפשר למחוננים פתרון הולם אלא שככל הנראה, אין בנמצא מבחן שיכול להצביע באופן חד משמעי מי מחונן ומי לא. מכיוון שבכל זאת קייימים חישובים שיכולים להצביע על כמות המחוננים בחברה יש צורך לסנן אותם לכן, המערכת מנסה ליצור מחסום כל שהוא שמחוננים כן יחלפו דרכו. ברגע שיש הכנה מקצועית למבחן זה, תמיד קיים סיכוי שמי שהוכן כראוי, יצליח במבחן למרות שאינו מחונן.
לפני מספר שנים שוחחתי עם דמות מאוד מוכרת באגף, מישהו שהחזיק בעמדה מאוד בכירה שם עם רקורד מאוד מרשים, כולל הקמה וניהול מרכז מחוננים מצליח. אותו אדם, טען שלדעתו יש בהחלט צורך שהמערכת תיצור מסגרת הכנה למבחני האיתור בדיוק כפי שהאוניברסיטאות מקיימות מסגרות הכנה לפסיכומטרי. לאחר כשנתיים לערך, ניתקלתי שוב באותה דמות ולשאלתי בדבר השיחה שקיימנו על הצורך בהכנה פורמלית מצד המערכת למועמדים ללימודים במסגרות המחוננים. התשובה הפעם היתה ההיפך ממה שדיברנו בו בפעם הראשונה, אין אפשרות להתכונן למבחנים הנ"ל מכיוון שהם בנויים כך שאין אפשרות וצורך להתכונן להם. אותה דמות טענה שלעולם לא טענה משהו כפי שאני, לכאורה זכרתי. ושהמבחנים הנ"ל בכלל אינם דומים לפסיכומטריים לאקדמיה מבחינת מבנה ונושאים.
אז אפשר לומר שקשר השתיקה הקיים בנושא זה קיים באופן רועם מאוד.
לצפיה ב-'הצליחו לבנות מבחן שאי אפשר להתכונן לו?'
הצליחו לבנות מבחן שאי אפשר להתכונן לו?
27/01/2017 | 20:18
3
75
שימכרו לאוניברסיטאות בארץ ובכל העולם ויתעשרו מהפטנט.

לצפיה ב-'הכנות למבחן'
הכנות למבחן
( לעמוד שלי בתפוז )
27/01/2017 | 21:33
2
87
אין לי מושג אם יצליחו לבנות מבחן שכזה ולא נראה לי שמישהו "ירים את הכפפה" לבצע זאת. בכל אופן, אין הדברים מצביעים באופן חותך שרק ההכנה עוזרת לנבחן להשיג את ציון "עובר". ישנם כאן לא מעט משתנים שיש לתת עליהם את הדעת ובמידה מסויימת, אין לזה חשיבות מפני שבסופו של דבר אחוז מסויים של הנבחנים מצליח לעבור את הסף ולהתקבל לכיתת מחוננים. גם אם מישהו הכין את עצמו למבחן, או בערכות הכנה ו/או, בעזרת הנחייה, והצליח לעבור ולהתקבל לכיתת מחוננים. שיהנה ויצליח. אחרי הכל, לא מדובר כאן על מצב שרק אלו שהכינו את עצמם למבחן מצליחים לעבור אותו. לכן, אפשר להניח לנושא ולהמשיך עם זה. אחרי הכל, אנו לא עוסקים כאן בצדק מוחלט.
לצפיה ב-'ברור שאי הכנה לא מבטיחה אי קבלה'
ברור שאי הכנה לא מבטיחה אי קבלה
28/01/2017 | 07:46
1
61
וכפי שכתבת בצדק, ייתכן שההכנה דווקא מצמצמת פערים שנובעים מרמת הטיפוח בבית. הבעיה היחידה היא שיש כאלו שיש להם מוטיבציה ויכולת, אבל אין להם אפילו את ה-300 ש"ח לערכת הכנה ולכן אכן ראוי שהמדינה תספק את הערכה ולא תשאיר אותה לשוק הפרטי.
לצפיה ב-'זה תמיד מתחיל ונגמר בכסף.'
זה תמיד מתחיל ונגמר בכסף.
( לעמוד שלי בתפוז )
28/01/2017 | 08:20
27
לצפיה ב-'גם למבחני איי-קיו לא "מקובל וצריך להתכונן".'
גם למבחני איי-קיו לא "מקובל וצריך להתכונן".
02/02/2017 | 11:07
3
50
ומבחנים אחרים לא צריך לחכות שנה כדי לעשות שוב.
מבחני מחוננים אינם מבחנים רגילים, אלא מבחנים יותר קרובים למבחני איי קיו, והכנה פשוט מבטלת את התוקף שלהם. למשל, חלק מהמבחן בודק אם אתה משתמש במה שהבנת לגבי שאלות קודמות בשאלות חדשות. ברגע שאתה מגיע מראש עם ידע לגבי איך לעשות את שני סוגי השאלות, הבדיקה הזאת מתבטלת.

משרד החינוך מתנגד להכנה כי היא שוללת כל תוקף מהמבחנים - והמטרה של משרד החינוך היא להשתמש במבחנים האלה למטרתם המקורית - זיהוי יכולות בתלמידים, לא כדי להפריד בין מי שההורים שלו שילמו על הכנה לבין מי שלא.
לצפיה ב-'אי אפשר לעשות את המבחן פעם נוספת'
אי אפשר לעשות את המבחן פעם נוספת
05/02/2017 | 09:58
2
48
הגישה שאת מציגה מעט נאיבית.
אני לא יודע לאיזה מבחן התכוונת שלא מקובל להתכונן. אני מניח שאם המבחן עליו את מדברת קובע למשהו שחשוב לנבחן, אז הוא יתכונן.
בניגוד אלייך, אני לא חושב שההכנה מצליחה להפריד בין מי שעושה אותה למי שלא, וגם לא בטוח שהיא מרחיבה פערים במקום לצמצם אותם בין מי שקיבל טיפוח אינטלקטואלי בבית למי שלא.
בכל מקרה, בעולם האמיתי ולא באוטופיה, כשיש הכנות, אם את צודקת וההכנה כל כך חשובה, אז כדאי לילד מחונן להתכונן למבחן.
אגב, כפי שכתבתי בשרשור, גם לדעתי ראוי שההכנה תהיה ממומנת על ידי המדינה.

לצפיה ב-'מבחן איי קיו הוא המבחן שלא מקובל להתכונן אליו.'
מבחן איי קיו הוא המבחן שלא מקובל להתכונן אליו.
05/02/2017 | 10:43
1
18
לצפיה ב-'כנראה כי הוא לא חשוב'
כנראה כי הוא לא חשוב
05/02/2017 | 23:47
20
אני מניח שאם היה מדובר במבחן שחשוב לאנשים להצליח בו והוא קובע דברים שחשובים להם, היו מתכוננים אליו כמו לכל מבחן אחר.
לצפיה ב-'תוך כמה זמן בערך מקבלים את התשובה על המבחנים של ו'?'
תוך כמה זמן בערך מקבלים את התשובה על המבחנים של ו'?
27/01/2017 | 21:18
1
36
לצפיה ב-'קבלת תשובה ממכון קרני'
קבלת תשובה ממכון קרני
( לעמוד שלי בתפוז )
27/01/2017 | 21:37
94
קרוב לודאי שהתשובה תגיע מספיק מוקדם מפני שמי שמתקבל חייב לעבור גם ראיון קבלה במוסד המקבל את התלמיד. יש להניח שתוך חודש-חודשיים. בכל אופן תמיד אפשר תמיד ליצור קשר עם מכון קרני ולשאול אותם מתי אמורות להגיע תשובות.
בהצלחה.

מנהל/ת הפורום

אודות:
יורה נחושתן, הנו הבעלים של "דעת יורה", מפעילת תוכנית לימודי ההעשרה לילדים בשכבות הגיל של כיתות ב' - ה', אם בהוראה יחידנית ואם בקבוצות קטנות ובכיתות גד
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

יורה נחושתן- מנהל פורום הורים למחוננים
מנהל פורום הורים למחוננים
אמת הנפש
אמת הנפש
ד
ד"ר מיכה אלטמן

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה