לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
83648,364 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים למחוננים

ברוכים הבאים לפורום הורים למחוננים. 
הפורום הזה הוא בשבילכם.
כאן תוכלו להתייעץ, להעלות לבטים ושאלות הקשורות בילדים מחוננים, במבחני איתור מחוננים ובמיצוי הפוטנציאל הטמון בכל ילד באשר הוא. 
אשמח לענות על שאלותיכם.

זכרו: השמיים הם לא גבול, הם רק מדרגה. 
תהנו.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים למחוננים

ברוכים הבאים לפורום הורים למחוננים. 
הפורום הזה הוא בשבילכם.
כאן תוכלו להתייעץ, להעלות לבטים ושאלות הקשורות בילדים מחוננים, במבחני איתור מחוננים ובמיצוי הפוטנציאל הטמון בכל ילד באשר הוא. 
אשמח לענות על שאלותיכם.

זכרו: השמיים הם לא גבול, הם רק מדרגה. 
תהנו.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הודעה מהנהלת הפורום
 ברוכים הבאים לפורום הורים למחוננים. הנהלת הפורום הנכנסת רוצה להודות למנהלת הפורום היוצאת, ולאחל לה הצלחה.
 בהזדמנות זו, רק נזכיר כי הפרסום בפורום אסור ויש לשמור על כללי שיח נאות ולאפשר לכל אחד להשמיע את דעותיו.
המשך >>

לצפיה ב-'משמעות ההשתתפות בתוכנית מצטיינים'
משמעות ההשתתפות בתוכנית מצטיינים
17/09/2017 | 16:50
27
145
שלום. ברצוני לדעת האם מעבר להעשרת הידע יש משמעות וערך נוסף להשתתפות בתוכנית מצטיינים? נאמר לי מהורים אחרים שנתוני הילדים המשתתפים נשמרים במאגרי מידע של משרד החינוך ויש השפעה לעתיד על תוכניות מיוחדות  ואפילו על הגיוס לצה"ל.
האם זה באמת נכון?
תודה לעונים ��

לצפיה ב-'משפיע באופן קטן מאד.'
משפיע באופן קטן מאד.
18/09/2017 | 08:28
1
74
בכל מיני מיונים - לבתי ספר מצטיינים או לתפקידים בצה״ל - יש שאלות על ״ההיסטוריה״ של המועמד. ככה שבטופס לקבלה לתיכון יש שאלה ״האם השתתפת בחוגים למצטיינים?״. 

אבל במיונים לצבא לא שואלים מה הנער עשה ביסודי, אלא רק על תוכניות של תיכוניסטים (אלפא, לימודים באוניברסיטה, אולימפיאדה לפיסיקה,....)

אני חושבת (מקווה) שלפחות לגבי היסודי - מידת ההשפעה של ההשתתפות בחוגים קטנה ביותר. 
לצפיה ב-'תודה'
תודה
18/09/2017 | 10:00
12
לצפיה ב-'אפס משמעות'
אפס משמעות
18/09/2017 | 09:41
1
65
אני אהיה יותר בוטה מהתגובה הקודמת ואומר בצער שאין שום משמעות.
לצבא יש את המיונים שלו,וצריך להצטיין בהם. גם למחוננים שסיימו את המסלול ה-10 שנתי לא מובטח כלום (חצי מהחברים לכיתת המחוננים בה למד הבן שלי הגיעו לשיריון, תותחנים, נ"מ וכדומה, רובם לא מבחירה).
בקבלה לתיכון מסתכלים בעיקר על הציונים בסיום החטיבה ועל גליון ההתנהגות.
אפילו בקבלה לחטיבה, לכיתות מופת או מדעיות למשל, הילד או הילדה צריכים לעבור בהצלחה את מבחן הקבלה (ובציונים טובים מאחרים אם מספר המקומות מוגבל) גם אם אותרו קודם כמצטיינים או מחוננים.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
18/09/2017 | 10:01
12
לצפיה ב-'תלוי'
תלוי
18/09/2017 | 22:55
14
52
לא רואה היגיון שהצבא שיש לו מערכת איבחון ונתוני בגרות עדכניים יסתמך על מבחן מגיל שש וחצי.
בריאיון לחטיבה נראה לי שהיתה לזה משמעות, כי נעשה בסמוך יותר ולילדים בגיל עם "קורות חיים" די דלים, בדרך כלל.
לצפיה ב-'הבהרה'
הבהרה
19/09/2017 | 11:41
34
הכוונה היתה האם הצבא לוקח בחשבון את ההשתתפות בתוכנית שהיא עד חטיבת ביניים- כולל. לא התכוונתי למבחן איתור (שנעשה אגב בגיל 8 ולא 6.5)
לצפיה ב-'נתוני בגרות? המיונים בצבא מתרחשים לרוב'
נתוני בגרות? המיונים בצבא מתרחשים לרוב
19/09/2017 | 11:54
12
45
לפני שמקבלים את ציוני הבגרות של י"ב, ובכלל באיזו שנה עושים איזו בגרות זה לא משהו שבהכרח קבוע על פני בתי ספר ותכניות, כך שקשה לי להאמין שנתוני הבגרות מהווים חלק נכבד בשיקולים של הצבא (אם הם בכלל נכנסים לשיקולים).

לצפיה ב-'דעתי שונה'
דעתי שונה
19/09/2017 | 21:18
11
19
לא כתבתי על משקל או על ציונים.
אני עדיין סבור שהנתון של מסלול הבגרות (לא רק ציונים) יותר רלוונטי בהרבה מאשר חוגי מצטיינים מכיתה ג'.
לצפיה ב-'אה, מגמה זה עניין אחר.'
אה, מגמה זה עניין אחר.
20/09/2017 | 07:24
10
13
תחומי לימוד אכן משפיעים על הזימונים, למשל - אבל אי אפשר לקרוא לזה "נתוני בגרות" כשעדיין לא הייתה בכלל הבחינה הרלבנטית ואתה יכול בסופו של דבר לא לגשת לבחינה ואפילו לסיים בלי בגרות. יש מסלולים בצבא שאחרי הקבלה צריך לסיים עם בגרות מלאה אחרת אי אפשר ללכת למסלול בפועל, אבל, שוב, הקבלה קורית לפני כן והיא לא "מתבססת על נתוני בגרות" שיקרו בעתיד.
יכול להיות שיש מסלולים שגם נתוני הבגרות (כלומר, המבחנים שכבר נעשו, והציונים) מהווים בהם שיקול למיון ו/או קבלה, אבל, שוב, הנתונים האלה מוגבלים כי הם לא כוללים חלק לא קטן מהבחינות, ואילו בחינות הם כוללים זה משהו שמשתנה לפי בית הספר וכו'.
בכל מקרה, אם חוזרים לעניין ההשפעה העקיפה של תכניות המצוינות, אם ההשתתפות בהן עוזרת לקבלה לבתי ספר טובים, תכניות מיוחדות, וכו' - הרי גם בית הספר הספציפי שאתה לומד בו משפיע על מסלולי הבגרות הפתוחים בפניך, ויש שיגידו גם על הצלחתך בבחינות (אם מניחים שהיא לא בלתי תלויה במוסד שבו אתה לומד).
לצפיה ב-'שואלים על הציונים שקיבלו בבחינות ב״יא'
שואלים על הציונים שקיבלו בבחינות ב״יא
20/09/2017 | 08:40
3
8
הם מתחילים למלא את טפסי המיונים באזור הקיץ שאחרי כיתה י״א, אחרי שכבר עשו חלק מהבחינות. חלק מהשאלונים של מתמטיקה, אנגלית, ועוד. ולכן, בטפסי המיון למודיעין - מתבקשים למלא ציונים בבחינות שכבר היו. מי שעוד לא עשה או קיבל ציון נמוך - לא ממלא.

שאלה מעניינת מה יקרה אם מישהו קיבל 100 בכל המבחנים שעשה בי״א, עושה מיונים ליחידה מצויינת, עובר את כולם בהצטיינות, אבל במהלך השנה ינשור מלימודיו. או סתם לא ייגש לבגרויות בי״ב.

לצפיה ב-'בדיוק כי יש חלק שעוד לא עשו בכלל'
בדיוק כי יש חלק שעוד לא עשו בכלל
20/09/2017 | 09:24
2
10
לא סביר שזה גורם חשוב במיוחד בקבלה - כי פשוט אי אפשר להשוות אנשים על פיו.

לגבי השאלה השנייה, כשהיחידה היא יחידה שכוללת לימודים באוניברסיטה, אז כמו שתיארתי אם בסופו של דבר אין לך בגרות ואתה לא יכול להתקבל לאוניברסיטה - אתה לא נכנס (זה היה המצב בתלפיות - לפחות מבחינה תיאורטית, כי אני לא יודעת אם אי פעם זה קרה שמישהו נכשל בבגרות, אבל זה מה שהיה כתוב שיקרה לו. כלומר, בעצם זה לאו דווקא שהוא לא היה נכנס, אלא אם הוא היה נכשל, למשל, היו מעיפים אותו אחרי שהתוצאות היו מגיעות - כי לרוב מתגייסים לפני שמגיעות התוצאות של כל הבגרויות. אנחנו התגייסו יומיים אחרי הבגרות במתמטיקה).
כשמדובר ביחידות אחרות שלא כוללות לימודים באוניברסיטה - לא יודעת מה באמת קורה, אבל לא רואה סיבה שתהיה השפעה ללימודים בי"ב - נניח, אם מישהו התקבל למודיעין על סמך הישגיו בערבית או באנגלית, אבל בסוף אין לו בגרות - לא נראה שצריכות להיות לכך השלכות על הביצוע שלו בתפקיד, ולכן לא נראה לי שלא יקבלו אותו בסוף. אבל מי יודע?

לצפיה ב-'לעניות דעתי - הם בהחלט קובעים. אחרת, למה הצבא שואל?'
לעניות דעתי - הם בהחלט קובעים. אחרת, למה הצבא שואל?
20/09/2017 | 11:56
1
9
הצבא לא שואל סתם. אם שואלים מה הם קיבלו בחלק הראשון של מתמטיקה - כנראה לתשובה יש השפעה על ההחלטה.
(עובדה שלא שואלים מה קיבלו במבחן בלשון או היסטוריה. הצבא שואל על מה שמעניין אותו).

ובטח שאפשר להשוות אנשים, גם על סמך מבחנים חלקיים. מי שקיבל 100 בכל אחד ממבחני הבגרות שעשה עד היום, כנראה יקבל זימון ליותר מיונים מאשר ממי שקיבל 60. 

וכולם עשו.... לפחות כמעט כולם. אלה שלא עשו - הצבא יתחשב במידע האחר שיש לו עליהם. הצבא מנסה להשתמש בכל הידע הקיים. וזה אומר ציונים בתיכון, ציוני בגרות, מידע על השתתפות בלימודים במסגרות נוספות,...
לצפיה ב-'לא כתבתי שהצבא לא מתחשב בנתונים,'
לא כתבתי שהצבא לא מתחשב בנתונים,
20/09/2017 | 12:26
8
אלא שזה לא יכול להיות פקטור מאוד מרכזי אם לחלק יש ציון ולחלק אין. לא יכול להיות, נניח, קריטריון של "נקבל רק מי שקיבל מעל 95 בבגרות 5 יחידות" כשרק לחלק יש ציון. אולי באמת אפשר לפסול את מי שקיבל ציון מאוד נמוך, אבל מי שאין לו ציון צריך לשפוט בדרך אחרת.
אפשר להשוות כשכולם עשו מבחן בגרות מסוים (מה שאת קוראת לו "מבחן חלקי") - הטענה שלי הייתה רק שאי אפשר להשתמש בזה כשיש אנשים שלא עשו את המבחן.
דווקא ספציפית לגבי מתמטיקה יש כיתות מחוננים שבהן לומדים תכנית אחרת עם בגרות מיוחדת, ולהם נדמה לי שאין בכלל ציון בשלב המיונים.
לצפיה ב-'נראה לי כמו ויכוח לשם ויכוח ולא משהו שקשור לידע'
נראה לי כמו ויכוח לשם ויכוח ולא משהו שקשור לידע
20/09/2017 | 09:09
5
11
נתוני בגרות עדכניים הם כשמם, כל מה שהצבא יודע על המסלול של המלשב באותה עת - במה הוא נבחן ובמה הוא צפוי להיבחן. הכל נכון למועד המיונים.
אני עדיין בדעה שזה יותר רלוונטי מחוגים בכיתה ג'. לא הבנתי אם דעתך שונה.
לצפיה ב-'מה שהיה תמוה בעיניי הוא השימוש במושג "נתוני בגרות".'
מה שהיה תמוה בעיניי הוא השימוש במושג "נתוני בגרות".
20/09/2017 | 09:44
4
13
אם היית כותב "מסלול הלימודים" ו/או ההישגים בתיכון, וכו', לא הייתי מגיבה.

האם, למשל, העובדה שהילד לומד במסלול מחוננים מאז היסודי משפיעה יותר או פחות מהעובדה שהוא מגביר מחשבים או קיבל 100 ב-3 היחידות הראשונות במתמטיקה, על קבלת זימון ליחידת מחשבים או התקבלות הערעור אם הוא לא קיבל זימון? אני פשוט לא יודעת.
אני יודעת שהילדים בכיתה שלי קיבלו זימונים ליחידות מובחרות, שילדים אחרים (באותו בית ספר ובאותן מגמות) לא קיבלו - ואני מתארת לעצמי שלעובדה שהם היו בכיתת מחוננים הייתה השפעה על כך, ולא רק להישגים שלהם במבחנים הפסיכוטכניים. אצלנו הכיתה התחילה ביסודי, אבל במקומות שבהם אין כיתה ביסודי או לילדים שמגיעים ממקומות אחרים, הקבלה לחטיבה, לפחות במקומות מסוימים, מושפעת מהשאלה אם כן או לא היית בתכנית מצטיינים ביסודי. כך שהתשובה לשאלה שלך היא שאני לא יודעת מה יותר חשוב.

לצפיה ב-'שימי לב לשאלה'
שימי לב לשאלה
20/09/2017 | 14:24
3
42
מדובר על התוכנית ביסודי וההשפעה על המיונים לצבא, ולא על כיתת מחוננים בתיכון או כל הדברים האחרים שכתבת.
ובקשר לשקלול של פרמטרים שלא אצל כולם קיימים, זה קורה בכל מסגרת שממיינת - עבודה, לימודים וכו'. לצבא אין שום סיבה להתעלם מהם.
ויותר קונקרטית, אם נער סיים בגרויות ריאליות בכיתה י' בציון 100 בכולן, את באמת חושבת שהצבא יתעלם מזה כי לא כולם נבחנו איתו באותו זמן?
לצפיה ב-'שים לב לתשובה.'
שים לב לתשובה.
20/09/2017 | 15:18
2
6
הטענה היא שההשפעה היא עקיפה - שתכנית ביסודי מגדילה את הסיכויים להיכנס למסגרת ייחודית (כמו כיתת מחוננים בתיכון). כמו שתואר, במיון לחטיבה שואלים על השתתפות בתכניות ביסודי.
ולגבי בגרויות ריאליות בכיתה י' - גם אם נער סיים דוקטורט בכיתה י' או יזכה בפרס נובל או פילדס בכיתה י', הצבא לא יתעלם מזה - מה זה קשור? אלה לא "נתונים רגילים", וזה לא "מוכיח" ש"נתוני הבגרות חשובים יותר ממסגרת הצטיינות ביסודי", כי אלה נתונים יוצאי דופן.
ובכל מקרה, אם, נניח לשם הדיון, ר-ק מי שהלך לחוגי מצטיינים ביסודי יכול להתקבל למסגרות שמאפשרות לו לסיים בגרויות ריאליות בכיתה י' - מה תגיד אז? שלא משנה אם הולכים למצטיינים או שכן? (אני לא טוענת את הטענות הנ"ל - רק אומרת שאין בידינו מספיק ידע לא לגבי איך ברוב המקומות קובעים מי יילך למסלולים מיוחדים בחטיבה / תיכון, ולא לגבי איך צה"ל שופט נתונים - לא יוצאי דופן כמו שתיארת, ולא "רגילים"). 

לא יודעת מה המצב היום. בזמני בכיתה י' מחוננים עשינו בדיוק 0 בגרויות ריאליות. נדמה לי שעשינו ב-י' בגרות בלשון וזהו.
לצפיה ב-'סליחה, אבל זו טענה מגוחכת'
סליחה, אבל זו טענה מגוחכת
20/09/2017 | 17:38
1
2
לפי ההיגיון שלך המבחנים בכיתה ב' גם עוזרים באופן עקיף לזכות בנובל כי בכל חוליה בשרשרת מביאים בחשבון את החוליה הקודמת. 
אגב, בגרות בכיתה י' היא דבר מאד שכיח, בוודאי באוכלוסית המועמדים לתוכניות יוקרתיות בצבא. ע"ע, למשל, תוכנית בר אילן.
חג שמח.
לצפיה ב-'אתה דיברת על "בגרויות ריאליות בכיתה י' "'
אתה דיברת על "בגרויות ריאליות בכיתה י' "
20/09/2017 | 18:00
7
אכן בבר אילן עושים בגרות במתמטיקה ב-י', אבל זה לא "בגרויות ריאליות" אלא בגרות אחת במתמטיקה, וזו גם רק תכנית אחת ספציפית - שבאמת מעניין לשמוע לאן הולכים בוגריה בצבא.
דווקא בנובל המבחנים לא עוזרים לזכות, כי לא ידוע לי על אף אחד שלמד במסגרת מחוננים בישראל וזכה בנובל.  לעומת זאת, אילון לינדנשטראוס למד בליד"ה (וגם היה בתלפיות בהמשך), ואם הוא היה גם בתכנית מצטיינים ב-ב', ואם בזמנו שאלו אם היית המצטיינים ביסודי בתהליך הקבלה (היום בוודאות שואלים), אז יש מצב שהם עוזרים לזכות בפילדס... (וגם להיות סופר גאון כנראה תורם... קשה לדעת מה מהשניים תרם יותר ).

צחוק בצד, בוא נאמר שאין לי שום ספק שלשלבים הקודמים יש השפעה חזקה על ההתקדמות בקריירה האקדמית. כשמגישים מועמדות למילגה, למשל, צריך לתאר אילו מילגות קיבלת בעבר, באילו תכניות מצוינות היית וכו' - כך שבכל שלב ההצטיינות בשלבים הקודמים עוזרת לך לקבל הכרה כמצטיין גם בשלב הנוכחי וכך הלאה. בישראל זה מתחיל כבר בחטיבה, ולדעת זה הזוי ועגום שזה המצב, וצריך להסתפק במבחני המחוננים שעושים בכניסה לחטיבה - אבל לא מסתפקים. טוב, לפחות אצלנו העתיד לא נקבע לפי הגן שהצלחת להתקבל אליו...
(הערה: אין לראות בדברים שלילה של תכניות מחוננים שמתחילות ביסודי וממשיכות עד התיכון - אני בעדן. אני לא בעד חטיבות בערים שאין בהן כיתת מחוננים ביסודי שמסננות לפי דברים שקשורים ליסודי - אם עושים מבחנים לכולם, אז להשתמש בתוצאות המבחנים לאיתור).
לצפיה ב-'גם אצלנו שאלו בקבלה לחטיבה'
גם אצלנו שאלו בקבלה לחטיבה
19/09/2017 | 08:57
7
50
אם הילד/ה משתתפ/ת בתכנית מצטיינים - כך שזה מהווה שיקול בקבלה לחטיבות מיוחדות (אם כי, כמו שציינו פה - צריך לעשות גם מבחן בכל מקרה), וגם אם אין השפעה ישירה על הגיוס לצה"ל, אם יש השפעה על קבלה לחטיבה או על קבלה לתכניות מיוחדות, ולאלה יש השפעה על הגיוס לצה"ל, אז יש השפעה עקיפה.
אם כי לרבות מהתכניות המיוחדות בצבא (אם לא לכולן), כמו בעניין של הקבלה לחטיבה, יש מבחנים משלהן, כך שמאוד יכול להיות שההשפעה של המקום בו למדת או התכניות המיוחדות שבהן השתתפת על הקבלה עצמה, אחרי שכבר זומנת למבחנים, היא זניחה - אבל אולי קל יותר, למשל, להגיע למיונים ליחידה מסוימת (או לערער על כך שלא זימנו אותך למיונים) אם יש לך רקע שמעיד על פוטנציאל התאמה (כמו לימודים בכיתת מחוננים בתיכון או וכו').
לצפיה ב-'המון תודה! סוף סוף תשובה מדוייקת ולעניין'
המון תודה! סוף סוף תשובה מדוייקת ולעניין
19/09/2017 | 11:46
6
19
לצפיה ב-'גם יתר התשובות היו לעניין. אולי'
גם יתר התשובות היו לעניין. אולי
19/09/2017 | 12:01
2
50
הן מצאו פחות חן בעיניך, אבל אין סיבה להתייחס בביטול לתגובות של אנשים שבסך הכל מנסים לסייע לך למצוא את התשובה לשאלתך.
מה גם שהתשובה שלי לא במיוחד שונה - בסך הכל אמרתי שיכולה להיות השפעה עקיפה, שתוארה גם בתגובות קודמות - ורק הוספתי את המידע שאכן גם במוסד שאני מכירה הייתה כנראה השפעה של השתתפות בתכנית מצטיינים ביסודי על הקבלה לחטיבה של מצטיינים (כשבמקרה שלנו מדובר בבית ספר שממשיכים בו מהחטיבה לתיכון), כך שיש איזשהו יסוד לשער שאולי גם בעיר שלכם להשתתפות תהייה השפעה על קבלה לחטיבה או לתכניות מיוחדות בחטיבה ודרכה אותה השפעה עקיפה על הגיוס לצה"ל.
לצפיה ב-' תודה. אני אכן חשה צורך להתנצל על שתשובתי לא היתה לעניין'
תודה. אני אכן חשה צורך להתנצל על שתשובתי לא היתה לעניין
19/09/2017 | 14:32
1
33
נימוס זה דבר חמקמק...
לצפיה ב-''
19/09/2017 | 20:59
14
גם אני אשתדל להשתפר בפעם הבאה
לצפיה ב-'אני שמח שקיבלת את התשובה שרצית'
אני שמח שקיבלת את התשובה שרצית
19/09/2017 | 16:44
2
32
מצטער שלא יכולתי לספק את התשובה המדויקת, העיניינית והספציפית הזו
לצפיה ב-'היי! לא צריך להעליב גם את התגובה שלי! '
היי! לא צריך להעליב גם את התגובה שלי!
19/09/2017 | 17:06
1
11
לצפיה ב-'תודה לכולם ��'
תודה לכולם ��
19/09/2017 | 21:16
5
לצפיה ב-'לכל המבקרים והילדים, שנה טובה וחג שמח.'
לכל המבקרים והילדים, שנה טובה וחג שמח.
( לעמוד שלי בתפוז )
20/09/2017 | 14:02
לצפיה ב-'באיזה לומדה השתמשתם להכין את ילדכם?'
באיזה לומדה השתמשתם להכין את ילדכם?
19/09/2017 | 17:06
20
האם יש הבדלים בין הלומדות במכונים השונים? 
לצפיה ב-' שנה טובה וחג שמח '
שנה טובה וחג שמח
19/09/2017 | 14:20
3

חג שמח לגולשי האתר

שנה טובה ומתוקה
שכולנו נכתב ונחתם לחיים טובים ולשלום 

בברכה 
לצפיה ב-'ציון מבחן אריקה לנדאו'
ציון מבחן אריקה לנדאו
16/09/2017 | 16:13
1
78
הי
בצענו את המבחן לילד לפני שנתיים, דרך השרות הפסיכולוגי של העירייה, מבחן וקסלר
האם יש איזה נושא של חופש המידע והאם ניתן לקבל ממש את הציון והאבחון דרך אריקה לנדאו או העיריה בעצמה?

לצפיה ב-'מי שפונה מקבל'
מי שפונה מקבל
18/09/2017 | 22:49
34
אבל מסרו לי רק ציון גולמי לא מובן ולא טרחתי לקבוע פגישה כדי לקבל פירוט.
לצפיה ב-'בית ספר הכפר הירוק'
בית ספר הכפר הירוק
17/09/2017 | 12:27
1
76
אודה על המלצה לגבי בית הספר הכפר הירוק
חטיבה
כיתת מחוננים
לצפיה ב-'האחיינית שלי היתה שם בחטיבה'
האחיינית שלי היתה שם בחטיבה
17/09/2017 | 18:26
52
היו מרוצים עד הגג מכל בחינה!
לצפיה ב-'רון ורדי'
רון ורדי
14/09/2017 | 22:34
4
98
יורה שלום
שאלה כללית בנושא רון ורדי - נודע לנו שהנ"ל גובה תשלום מההורים של 1600 ש"ח. מאחר ולא מדובר בתל"ן וזו מסגרת לימודית לכל דבר ןעיניים ע"ח שעות הפעילות של בית הספר קרי ממומנת על ידי משרד החינוך בתקציבים שמועברים לבית הספר - מדוע ההורים צריכים לממן את זה? מה ידוע לך?

תודה
לצפיה ב-'אנחנו משלמים 1660 שח עבור יום השליפה'
אנחנו משלמים 1660 שח עבור יום השליפה
15/09/2017 | 07:15
84
השאלה שלך מצוינת
לצפיה ב-'כי מה שמשרד החינוך נותן, זה לבסיס'
כי מה שמשרד החינוך נותן, זה לבסיס
15/09/2017 | 08:32
78
כמו בכל דבר שקשור במערכת החינוך הממלכתית שלנו - אם רוצים איכות יותר טובה, צריך לשלם.
אצלנו אמרו שמשרד החינוך מחשב את התקציב על פי מספר ילדים בכיתה. רוצים כיתה קצת יותר קטנה? צריך להוסיף.

בנוסף - בניגוד לבית ספר רגיל, אין תשלומי הורים.
אבל כן יש ימי טיולים וסיורים, ויש פעילויות מיוחדות (כמו מפגשים עם ההורים אחרי הצהריים). מי יממן אותם?

לצפיה ב-'תשלומי הורים לימי שליפה'
תשלומי הורים לימי שליפה
( לעמוד שלי בתפוז )
15/09/2017 | 16:15
70
כפי שכבר ראיתי, קיבלת כאן תשובה אחת לפחות שעונה על שאלתך באופן מלא. תכנית הלימוד בימי שליפה אינה נכללת (למיטב ידיעתי) כתכנית המופיעה במסגרת תל"ן המוקצות לבתי ספר ומכלול הפעילויות המתקיימות במסגרת ימי השליפה מחייבות השתתפות של הורים בכל מה שקשור לתיקצוב הפעילויות הנ"ל. אולם, אשתדל לבדוק את הנושא לעומקו כדי שאוכל לתת לך/לכם תשובה מפורטת יותר.
שבת שלום
לצפיה ב-'כי אפשר לקחת'
כי אפשר לקחת
16/09/2017 | 11:38
49
הרוב לא מתלוננים ולילדים הימים האלו הם הצלה, אז משלמים ושותקים. לא רק שאתה צודק שבאופן עקרוני אין סיבה לקחת כסף על יום שהוא חלק מהמערכת הרגילה, גם העלות לא פרופורציונית לעלות של שידרוגים אחרים במערכת החינוך (למשל, על יום מגמה בחטיבה אנחנו משלמים הרבה פחות ומקבלים הרבה יותר פעילויות חוץ ויותר שעות כיתה בשבוע סטנדרטי). מצד שני, כמובן העלות היא בדיחה (כלומר, נמוכה מאד) יחסית לעלות של החוגים בשוק הפרטי, כך שכנראה משרד החינוך לוקח מאיתנו קצת לדברים החשובים שכן ראויים למימון לדעתו, אבל עדיין מממן חלק מימי השליפה.
לצפיה ב-' מומחים חדשים מחכים לשאלות שלכם '
מומחים חדשים מחכים לשאלות שלכם
12/09/2017 | 13:01
12

מומחים ואנשי מקצוע חדשים מחכים לכם בפורומים הבאים 

בפורום משפט פלילי תוכלו לשאול הכל על התחום ולקבל תשובות מעו"ד מומחה

בפורום טיפול זוגי תוכלו להתייעץ ולשתף בבעיות בזוגיות או בבניית זוגיות

בפורום ריפוי ותזונה טבעית תוכלו לדעת איך לרפא את גופכם בעזרת תזונה ואורח חיים בריא

בפורום השקעות נדל"ן בקנדה תוכלו להתייעץ לגבי כל סוגי ההשקעות עם עו"ד ישראלי וקנדי

בפורום שמאות מקרקעין תוכלו לשאול על מיסוי נדל"ן, תכנון ובנייה, תביעות מקרקעין ועוד

בפורום נזקי גוף ותאונות דרכים תוכלו לקבל ייעוץ משפטי לגבי כל סוגי נזקי הגוף והתאונות

בפורום אוטיזם- גישה ביו רפואית תוכלו לדעת איך מפחיתים את התסמינים של אוטיזם לפי עקרונות הרפואה המשלימה

בפורום מכירות ופיתוח עסקי תוכלו לשאול על מכירות b2b, פיתוח עסקי, הגדלת רווחים ועוד

בפורום משפחות מורכבות תוכלו לשתף ולהתייעץ בהכל אם אתם נמצאים בפרק ב' מעט מורכב 

בפורום דרכון פורטוגלי ידברו אתכם על הוצאת דרכון ואזרחות פורטוגלית-אירופאית

גלישה נעימה

לצפיה ב-'מחוננת עם ליקויי למידה'
מחוננת עם ליקויי למידה
11/09/2017 | 13:08
1
101
שלום רב,

בתנו (בת 12) מאובחנת כגאון וכן כבעלת לקויי למידה (דיסגרפיה, דיסלקציה) והפרעת קשב.
באיבחון דידקטי שעשינו לה לאחרונהף המאבחנת הדגישה לפנינו שהיא צריכה מורים להוראה מתקנת מאוד מאוד מנוסים וטובים שיוכלו לעזור לה להשתמש בחוזקות שלה על מנת להתגבר על בקשיים.
אני מקווה שזה בסדר לשאול כאן, האם יש למישהו המלצות על מורים טובים להוראה מתקנת ואסטרטגיות למידה בשפה ובאנגלית שרגילים לעבוד עם מחוננים באזור רחובות-נס ציונה?
תודה ויום מקסים, נגה
לצפיה ב-'תיפנו אלי טלפונית, יתכן שאוכל לעזור לכם.'
תיפנו אלי טלפונית, יתכן שאוכל לעזור לכם.
( לעמוד שלי בתפוז )
12/09/2017 | 08:25
30
לצפיה ב-'פורסם מועד מבחן שלב א' - 25.10'
פורסם מועד מבחן שלב א' - 25.10
05/09/2017 | 13:40
3
155
מתוך חוזר מנכ"ל:
המבחן ייערך בכל בתי הספר בכל המגזרים ביום רביעי, ה' בחשוון התשע"ח, 25.10.2017, בשעתיים הראשונות של יום הלימודים.

בהצלחה
לצפיה ב-'האם פורסם גם המועד(ים) לקרני לכיתות ו'?'
האם פורסם גם המועד(ים) לקרני לכיתות ו'?
07/09/2017 | 23:15
1
49
לצפיה ב-'מועד מבחני קרני- תשע"ח'
מועד מבחני קרני- תשע"ח
( לעמוד שלי בתפוז )
08/09/2017 | 08:53
113
עדיין לא, זה מוקדם מידי.
לצפיה ב-'היכן פורסם חוזר המנכ"ל?'
היכן פורסם חוזר המנכ"ל?
19/09/2017 | 15:30
2
לצפיה ב-'הפסד המקצוע אנגלית כולו ביום השליפה'
הפסד המקצוע אנגלית כולו ביום השליפה
05/09/2017 | 21:27
5
155
בעיה דומה לשואלת הקודמת...
הבן שלי יפסיד השנה (כיתה ג׳) את כל שעות הלימוד של אנגלית כי רוכז ליום שלישי.
לא ברור לי איך ילד, חכם ככל שיהיה, ישלים לבד שפה זרה.
המורה הודיעה לו היום שהוא יאלץ להשלים לבד ובית הספר כבר ברור לי שלא יזיז יום....
אני מחפשת רעיונות לאיך אני משלימה לו את הלימוד.... פחות רוצה מורה פרטית כי מרגישה שגם
ככה יש לו עומס פדגוגי, הוא גם בתוכנית למתמטיקה של מכון וויצמן ואני לא רוצה להמאיס עליו למידה.
תודה,
תמר
לצפיה ב-'באמת אין לך מה לדאוג.'
באמת אין לך מה לדאוג.
06/09/2017 | 08:49
1
147
מדובר בשעתיים שבועיות? אל תדאגי, רוב שיעורי האנגלית עד כיתה ה הם לא כאלה קריטים. הילדים בעיקר ישירו שירים עם שמות הצבעים...

אני דווקא כן הייתי לוקחת מורה פרטית. תקבעי איתה מראש שהכוונה איננה להפוך את הילד לבלשן באנגלית, אלא רק לא לפגר אחרי הכיתה. שהיא תשוחח איתו, תשחק איתו משחקים באנגלית. 
אם את עצמך יודעת אנגלית מספיק טוב, את יכולה לעשות את זה בעצמך.
כנסי עם הילדים לאתרים באנגלית, תקראו סיפורים קצרים, צפו בתוכניות לילדים בלי תרגום.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
06/09/2017 | 20:08
88
רעיון טוב באמת שאני אנסה לשבת איתו עם סיפורים.
לצפיה ב-'brain pop'
brain pop
06/09/2017 | 17:48
1
118
אני לא מקבלת מהם כסף, ולדעתי הם מצוינים. מלמדים אנגלית בכיף. כמו שכתבו לך למעלה לא לומדים כמעט כלום בככיתה ג, ואת הקצת שכן חוזרים שוב בד
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
06/09/2017 | 20:11
83
אני משוכנעת שהם לא לומדים הרבה, אבל בכל זאת יש איזה רצף.
אסתכל באתר שהמלצת. כנראה שהפיתרון יהיה לשבת איתו בעצמי, איכשהו זה תמיד מרגיש לי לא מוצלח שאמא תלמד ילד....
לצפיה ב-'תציצי בספר ואני בטוחה '
תציצי בספר ואני בטוחה
07/09/2017 | 17:05
100
שזה ירגיע אותך....
לצפיה ב-'מערכת שעות'
מערכת שעות
02/09/2017 | 21:13
20
202
היי..
הבן שלי ייעדר בימי ג' מבית הספר בגלל תוכנית המחוננים, ברור שהוא יצטרך להשלים אחר הצהריים בכוחות עצמו את מה שנלמד. אתמול קיבלו מערכת שעות וביום ג' מופיע מקצוע הנדסה, שנלמד רק פעם אחת בשבוע , כאמור ביום ג'. זאת אומרת שהבן שלי לא יהיה נוכח כלל בשיעורי הנדסה ויצטרך ללמוד הכל לבד. האם לגיטימי לבקש שישנו את שעת שיעור ההנדסה ליום אחר ? איך זה פועל במקרה זה ? 
לצפיה ב-'גמישות'
גמישות
02/09/2017 | 23:28
122
אם המורה להנדסה מלמד/ת מקצוע אחר, הייתי פונה אליה/ו שיחליף בין השיעורים.
אם לא, נראה לי חסר סיכוי שישנו את המערכת לכבוד הבן שלך.
קרה לנו באחת השנים ואני לא הסכמתי שהבן שלי ילמד בהתכתבות, אבל בית הספר הבין זאת בלי שביקשתי, ופשוט לא נתנו לו ציון באותו מקצוע והוא לא נבחן בו כמובן.

לצפיה ב-'לא מקובל לבצע שינוי בגלל תלמיד אחד'
לא מקובל לבצע שינוי בגלל תלמיד אחד
( לעמוד שלי בתפוז )
03/09/2017 | 07:44
3
141
בהחלט כדאי לפנות להנהלת בית הספר ולהתייעץ עימם. בדרך כלל התלמידים והמורה דואגים להשלים את החומר החסר לתלמיד שנמצא ביום שליפה וזה בהנחיית הנהלת בית הספר. לשינוי כזה במערכת השעות נדרש לפעמים שינוי בכל שעות וימי הלימודים עד כדי חוסר יכולת של מורים אחרים ללמד בשעות שישונו. בתי הספר עושים בדרך כלל את מירב המאמצים כדי שתלמידי יום השליפה לא ייפגעו. כפי שציינתי קודם, לעיתים זה פשוט בלתי אפשרי. ואז,  השהייה במרכז המחוננים מתקיימת על חשבון השיעור החשוב הזה.
לצפיה ב-'בולשיט'
בולשיט
03/09/2017 | 18:43
2
168
ברוב המוחלט של המקרים, המורה לחשבון היא גם המורה להנדסה, כך שאין בעיה להחליף בין שעה אחת חשבון לשעה אחת הנדסה.

בנוסף, הם לא לומדים כלום בהנדסה, כך שלא יהיה קשה עבורו להשלים את זה, אם לא תהיה ברירה.
לצפיה ב-' הצחיק אותי המשפט האחרון. תכלס.'
הצחיק אותי המשפט האחרון. תכלס.
04/09/2017 | 10:32
42
לצפיה ב-'אתה מעט מושחז לאחרונה. . .'
אתה מעט מושחז לאחרונה. . .
( לעמוד שלי בתפוז )
04/09/2017 | 21:59
45
לצפיה ב-'מערכת'
מערכת
03/09/2017 | 09:20
7
127
יש חוזר מנכל שמחייב את בתי הספר להתחשב בתלמידי יום השליפה.בפועל זה תלוי בנכונות של המנהלת/המורה ללכת לקראת התלמידים.אפשר גם לבקש השלמה של שיעורים פרטניים. כמובן ששוה לנסות אבל אל תבני יותר מדי על המערכת
לצפיה ב-'לא הייתי מבקש שיעור פרטי'
לא הייתי מבקש שיעור פרטי
03/09/2017 | 16:49
6
99
זו בדיוק בקשה מהסוג שגורם לבית הספר להיות אנטי ליום השליפה. מעבר לכך, אם יש סל (מוגבל כמובן) של שעות פרטינות, הוא לא צריך לשמש להשלמת חומר לילדים שיצאו ליום שליפה.
לצפיה ב-'לגבי שעות פרטניות'
לגבי שעות פרטניות
04/09/2017 | 09:11
5
83
זו סוגיה מעניינת, האם שעות פרטניות אמורות להיות מחולקות שווה בשווה בין כל הילדים (כ"א לפי צרכיו ויכולותיו), או שהן נועדו אך ורק לתגבור המתקשים, או שאולי הן יוקצו בהתאם לשיקולי ה"מערכת" ?

בפועל אצלנו ביסודי שני הגדולים והקטן לא קיבלו מעולם שעות פרטניות, למעט פעמים שלוש שלקחו אחד מהם לטפל באוגרים בפינת החי.
לצפיה ב-'החלטה בית ספרית. אצלנו ההחלטה היא שכולם מקבלים'
החלטה בית ספרית. אצלנו ההחלטה היא שכולם מקבלים
04/09/2017 | 10:26
2
83
אבל זה לא לגמרי פרטני, אלא בקבוצות קטנות (אני משערת שיש ילדים שכן מקבלים פרטני). כי כנראה אין מספיק תקציב ושעות ביום כדי לתת שעור פרטי לכל אחד.

אבל אני יודעת שבבתי ספר רבים, רק מי שמתקשה מקבל שעה פרטנית
לצפיה ב-'נראה לי שגם אצלנו זה פרטני בקבוצות לכולם, כמו אצלך.'
נראה לי שגם אצלנו זה פרטני בקבוצות לכולם, כמו אצלך.
04/09/2017 | 10:34
63
היו להם כמה "שיעורים פרטניים" כאלה במדע בשנה שעברה ב-ג'.
לצפיה ב-'אצלנו לא כולם מקבלים פרטני, אבל בשנים האחרונות כן הוחלט שחלק'
אצלנו לא כולם מקבלים פרטני, אבל בשנים האחרונות כן הוחלט שחלק
04/09/2017 | 15:22
60
משעות הפרטני יופנו גם לתלמידים חזקים לשם העשרה במקום רק לתלמידים המתקשים, כפי שהיה נהוג אצלנו בעבר.
לצפיה ב-'אכן שאלה מעניינת, אבל העניין כאן חורג ממנה'
אכן שאלה מעניינת, אבל העניין כאן חורג ממנה
04/09/2017 | 22:02
1
66
אני מסכים שיש נימוק למתן שעות פרטניות גם למצטיינים ולא רק למתקשים.
אבל היא לא נועדה להשלמת החומר הרגיל בגלל שיוצאים ליום שליפה על בסיס קבוע. 
לצפיה ב-'מערכת'
מערכת
05/09/2017 | 15:00
51
כל מקצוע לגופו.בשנה שעברה היה לנו חבל בעיקר על שיעור אומנות היחיד בשבוע שיצא דווקא ביום השליפה והפיתרון שקיבלנו מבית ספר שנתן לה שעה נוספת באומנות על חשבון שעות פרטניות ענה בדיוק על הצרכים. 
לצפיה ב-'ובסוף בסוף.. מאחר ואת מקצוע ההנדסה מלמדת המורה לחשבון'
ובסוף בסוף.. מאחר ואת מקצוע ההנדסה מלמדת המורה לחשבון
04/09/2017 | 15:21
4
93
כדאי לפנות אליה באופן אישי, להצביע על הבעייתיות ולבקש להחליף את אחת משעות המערכת של חשבון בימים אחרים בהנדסה. סביר להניח שלא תהיה בעיה, וסביר להניח שהם פשוט לא חשבו על זה.
לצפיה ב-'אצלינו הילדים שביום שליפה לא ישתתפו כל השנה'
אצלינו הילדים שביום שליפה לא ישתתפו כל השנה
05/09/2017 | 13:12
3
105
בשתי מקצועות
ביקשנו פגישה עם המנהל של בית הספר אבל אני מתקשה להאמין שיסדרו משהו
זה בכלל חוקי?
לצפיה ב-'״חוקי״? אין חוק שהילד ילמד הנדסה בכיתה ד.'
״חוקי״? אין חוק שהילד ילמד הנדסה בכיתה ד.
05/09/2017 | 14:29
1
84
גם אין חוק נגד זה שילד לא ישתתף בשיעור מסויים.

אבל איך זה יוצא אצלכם שיש שנים מקצועות שלומדים את שניהם רק יום אחד בשבוע ודווקא ביום של יום השליפה? חתיכת צירוף מקרים.
לצפיה ב-'כי זה היום החופשי של המחנכת'
כי זה היום החופשי של המחנכת
06/09/2017 | 13:01
59
אז שמו שני מקצועות למלא את המערכת
לצפיה ב-'שני הבנים שלי ביום שליפה. הבכור הפסיד לאורך השנים'
שני הבנים שלי ביום שליפה. הבכור הפסיד לאורך השנים
05/09/2017 | 14:45
102
את מקצועות מוסיקה, אמנות וזה"ב. לא היה לו ציון במקצועות האלו וזהו.
גם הצעיר יפסיד השנה לגמרי את מקצוע המוסיקה.
לא חושבת שיש חוק בעניין, ולא חושבת גם שיש בעיה. מה שהם מרוויחים ביום שליפה עדיף בהרבה.
לצפיה ב-'ניסיון עבר'
ניסיון עבר
05/09/2017 | 13:41
91
המחוננים בבית השלימו כמעט ללא מאמף חומר של מקצוע בו הם לא השתתפו. אםילו היה יתרון לא כעסו עליהם על הפרעות חולמנויות ואי השתתפותת בשיעור. הם ניגשו לבחינה ללא הכנה והוציאו ציונים מעולים.
הם יוצאים ליום שליםה כי הם מחוננים וקל להם להשלים
לצפיה ב-'היינו באותה בעיה'
היינו באותה בעיה
11/09/2017 | 11:01
40
קרה אצלנו בשנה שעברה עם תורה והנדסה.
לא למדה עם הכיתה את המקצועות האלה אבל נדרשה להיבחן כמו כולם.
בהתחלה התקוממתי (בעידוד של צוות התוכנית ביום שליפה ) אבל בסופו של דבר הבנתי שאין כאן עניין גדול, היא השלימה בקלות רבה בבית, נבחנה כמו כולם ואפילו הצטיינה.

לצפיה ב-'גם הילדה המחוננת שלכם סובלת מלחץ גדול מהמבחנים? במתמטיקה?'
גם הילדה המחוננת שלכם סובלת מלחץ גדול מהמבחנים? במתמטיקה?
05/09/2017 | 11:23
94
היי הורים יקרים ,
שמי מור שרגא מנחה להתמודדות עם חרדת בחינות אצל בני נוער וסטודנטים
ואני מקבלת המון בנות נוער מאוד מוכשרות וחכמות מאוד שמצטיינות בכל המקצועות והן לומדות בכיתת חמש היחידות במתמטיקה ואיך שהן עולות לכיתה י' , הן מתחילות להילחץ האמונה שלהן בעצמן מתערערת וכתוצאה מכך הן חוטפות בלאק אאוט בבחינות 
האם גם אתם חווים את זה ?
יצא לכם לחוות ארוע כזה עם הילד/ה שלך?
לצפיה ב-'לכל התלמידים/ות ולהורים שלוחה ברכת שנת לימודים פוריה ומוצלחת'
לכל התלמידים/ות ולהורים שלוחה ברכת שנת לימודים פוריה ומוצלחת
( לעמוד שלי בתפוז )
01/09/2017 | 07:17
1
21
לצפיה ב-' '
03/09/2017 | 10:06
5
לצפיה ב-'לילדה מחוננת דרושה חונכת'
לילדה מחוננת דרושה חונכת
23/08/2017 | 08:51
330
לילדה מחוננת מקסימה ושובת לב. הלומדת בכיתה ד.בבי"ס דתי.  דרושה משלבת/חונכת ליומיים בשבוע ימים א+ג. לעזרה חברתית-רגשית בעיקרה. בבית-הספר. הדרכה מקצועית מפסיכולוגית צמודה. עבודת צוות. תנאים מצויינים. חובה תקשורת טובה עם ילדים והכלה רגשית. עדיפות לבעלות נסיון ורקע בתחום. לפרטים:ruti037@gmail.com
לצפיה ב-'תכנית הנוער המוכשר במתמטיקה של בר אילן'
תכנית הנוער המוכשר במתמטיקה של בר אילן
22/08/2017 | 13:10
2
163
שלום, אשמח לדעת האם תכנית הנוער המוכשר במתמטיקה הניתנת מטעם אוניברסיטת בר אילן נכללת בקטגוריה המטופלת על ידי משרד החינוך
לצפיה ב-'משרד החינוך לא מעורב באופן ישיר'
משרד החינוך לא מעורב באופן ישיר
22/08/2017 | 13:41
1
133
התוכנית מנוהלת על ידי המרכז הישראלי לנוער מוכשר במתמטיקה ואוניברסיטת בר אילן, ולא ע"י משרד החינוך.
משרד החינוך כן משתף פעולה באופן פסיבי משהו עם התוכנית ומאפשר לילדים שממשיכים מעבר לכיתה ח לגשת לבגרות 5 יחידות מוקדמת ולהמשיך לתואר במתמטיקה. בזמן זה הילדים פתורים משיעורי מתמטיקה בבית הספר וזוכים להתחשבות והקלות נוספות (תלוי בבית הספר אך בעידוד משרד החינוך)
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
22/08/2017 | 13:43
31
לצפיה ב-'תאריך בחינה'
תאריך בחינה
19/08/2017 | 00:08
3
180
מישהו יודע מתי מתקיימות הבחינות למחוננים בכתה ו'?
לצפיה ב-'מועדים למבחן קרני'
מועדים למבחן קרני
( לעמוד שלי בתפוז )
19/08/2017 | 11:44
154
המבחנים נערכים בדרך כלל בדצמבר.
לצפיה ב-'לא יודעת אם זה קבוע ואם בכל מקום זה אותו תאריך.'
לא יודעת אם זה קבוע ואם בכל מקום זה אותו תאריך.
19/08/2017 | 12:38
1
128
בכל מקרה, אצלנו זה היה בינואר השנה.
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
21/08/2017 | 01:14
32
לצפיה ב-' פורום חדש בתפוז: השקעות בקנדה '
פורום חדש בתפוז: השקעות בקנדה
14/08/2017 | 16:02
4

פורום השקעות בקנדה הוקם כדי לתת לכם מענה לשאלות רבות החל מסוג ההשקעה, מקום ההשקעה, מיסוי, נושאים משפטיים, ניהול ההשקעה, רווחיות ומימוש השקעה.
רוצים להשקיע בקנדה זקוקים לייעוץ מעורך קנדי וישראלי היכנסו עכשיו לפורום החדש >>
לצפיה ב-'האם כדי לעבור צריך להצטיין גם בחלק המילולי?'
האם כדי לעבור צריך להצטיין גם בחלק המילולי?
11/08/2017 | 18:45
25
213
הבן שלי מדהים במתמטיקה ותפיסה מרחבית. בתחום המילולי הוא בינוני, ואולי אפילו בינוני מינוס. האם במבחנים שמים לב אם מישהו הוא כישרוני במיוחד בתחום מסויים, או שצריך להצטיין בהכל על מנת לעבור?
לצפיה ב-'החלק המילולי במבחן'
החלק המילולי במבחן
( לעמוד שלי בתפוז )
11/08/2017 | 22:23
15
228
בעקרון החלק המילולי במבחן חשוב מאוד (לא ציינת האם מדובר במבחן סאלד או במבחן קרני) גם בתחום החשיבה המתמטית לחלק האורייני ישנה חשיבות מכרעת בהבנת בעיות שונות. בנוסף, הידע הכללי הוא בהחלט חשוב ומכאן, אפשר להסיק שאכן החלק המילולי במבחן חשוב מאוד וכדאי לשבת ולעבוד על זה אם רמת הבן בינונית.
בהצלחה
לצפיה ב-'תודה על התשובה'
תודה על התשובה
12/08/2017 | 00:00
14
170
מאוד מאכזב לדעת שמשרד החינוך לא מכיר שיש סוגי מחוננויות שונות. יש ילדים שהם כישרוניים בטירוף, ואפילו גאונים במתמטיקה ואין להם כישורים מיוחדים בשפה. עצוב בשבילם ובשביל המדינה שככה מפספסים אותם. יש מישהו שאפשר לדבר איתו?
לצפיה ב-'סוגי מחוננות'
סוגי מחוננות
( לעמוד שלי בתפוז )
12/08/2017 | 09:58
1
209
את בהחלט צודקת בצערך ולצערי, לא יעזור דבר בקשר לנושא (אולי אם מדובר על מחונן חריג ביחס לממוצע בקרב המחוננים). בסופו של דבר הכל מתחיל ונגמר בכסף, תקציבים וכו'. ישנם מחוננים בתחומים רבים שלא באים לידי ביטוי והכרה בישראל. למשל: ספורט, אמנויות שונות, יכולות רגשיות בתקשורת בין אנשים וכו'. בארה"ב הנושא מפותח יותר ושם, מטפלים במחוננים בכל התחומים ואפילו מקיימים בתי ספר למחוננים בלבד (למיטב ידיעתי בארץ ישנו בית ספר אחד שמותאם למחוננים ומצטיינים - וזהו ביה"ס התיכון "יאסא" למדעים ולאמנויות בירושלים. מכיתה ט' ומעלה). בכל אופן, אולי כדאי לפנות לרפרנטית המחוזית בנושא זה ואולי יחד תמצאו פתרון. אני מקווה ומאחל בהצלחה.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
13/08/2017 | 20:49
37
לצפיה ב-'אכן מאכזב - בבקשה תעדכני אם תצליחי לשנות משהו'
אכן מאכזב - בבקשה תעדכני אם תצליחי לשנות משהו
13/08/2017 | 08:45
11
139
המבחנים אינם בודקים מחוננות באופן אוביקטיבי. הם מסננת על מנת למלא את המכסות (המאד נמוכות).  
נתקלתי בילדים מחוננים רבים, בעיקר בנים, שבכיתה ב' אינם קוראים באופן שותף. חלק מהם אכן לא עברו את הבחינה למרות שהיו חזקים מאד בחלק הכמותי וברור שמדובר בחוסר בשלות. בכלל, יש מחוננים רבים שנשארים מחוץ לתוכנית בשל אופי המבחנים והדרך בה מודדים את התוצאות: פשוט לוקחים את ה X עם הציונים הכי טובים.
המלצתי: תנסי לחזק את הקריאה של הילד בחודשים שנותרו עד הבחינה. כמו שיורה כתב קריאה נדרשת גם בחלקים הכמותיים של הבחינה ויש גם לחץ של זמן לכן חשוב לקרוא ולהבין מהר.
שווה להתכונן לבחינה. תרכשי חוברת הכנה (100-150 ש:ח) או לפחות מבחן דוגמא (20-30 ש"ח, למשל ב www.מחוננים.com - אלו שאפשר למצוא בחינם אינם דומים לבחינות האמיתיות, לא ברמה ולא בצורה).   

לצפיה ב-'תודה, אחשוב איך להתקדם הלאה'
תודה, אחשוב איך להתקדם הלאה
13/08/2017 | 20:46
10
98
ואעדכן. 
הילד קורא שוטף ומגלה הבנת נקרא סבירה, וכך גם עם אוצר מילים. אבל הכל סביר, לא מעבר. אני בספק כמה תרגולים נוספים יכולים להקפיץ אותו קדימה, למרות שאנסה. 
במתמטיקה ותפיסה מרחבית הוא כשרון מיוחד מאוד, ואין לו בעיה בהבנת נקרא של בעיות חשבון. יש לי הרגשה שהוא יתפספס אם לא מתייחסים לציון המתמטי בנפרד, וחבל. למעשה זה אפילו מפתיע כי ההרגשה שלי היא שמשקיעים במחוננים בעיקר במדעים/מתמטיקה, ומצפים מהם להיות חוד החנית בתחומים האלו. 

לצפיה ב-'ההשקעה במתמטיקה היא לא רק בממסגרת מחוננים'
ההשקעה במתמטיקה היא לא רק בממסגרת מחוננים
14/08/2017 | 12:23
126
יש את מסלול בר אילן שבודק אך ורק יכולת וכשרון במתמטיקה ובגילאים של כיתות ט' יש עוד מסלולים שבודקים כשרון מסוים ולא צריך להיות טוב בתחומים שלא רלוונטיים לתחום הנלמד.
לצפיה ב-'שפה ולימוד מתמטיקה'
שפה ולימוד מתמטיקה
( לעמוד שלי בתפוז )
14/08/2017 | 15:24
122
משלב מסויים השפה הופכת להיות חשובה יותר ויותר לצורך הבנה מתמטית טובה ומלאה יותר, האוריינות המתמטית מקבלת חשיבות רבה והיום במערכת כולה מתחילים לשים על זה דגש וזה בהחלט שינוי לטובה. זו לא בעיה פשוטה למלא חללים הנוצרים בגלל אוצר מילים פשוט ומה גם שלפחות לצורך המבחן, קשה מאוד להתכונן באופן טוב יותר למי שאוצר המילים שלו הוא בסיסי. כמובן שמי שהורגל בקריאה בבית ויש בו את אהבת הספר, אוצר המילים שלו גדול באופן יחסי למי שאינו קורא. נקודה נוספת במבחנים הללו היא, כפי שציין יו2יו, עמידה בלחצי זמן, שזו בעיה בפני עצמה מפני שתלמידים לא רגילים לעמוד בלחצי זמן באופן שכזה. אפשר להתכונן למצבים שכאלו אולם זה דורש עבודה לא מועטה. בכל אופן, כדאי לתרגל כמה שיותר. בהצלחה במבחן.
לצפיה ב-'אני לא בטוחה איך משקללים.'
אני לא בטוחה איך משקללים.
16/08/2017 | 11:15
7
107
גם הבת שלי מצטיינת בחשיבה מתמטית ותפיסה מרחבית, והיא כאמור התקבלה על אף שסביר שהיא קיבלה פחות מאשר הבן שלך יקבל בחלק של העברית - כך שיש מקום לתקווה שהכל יהיה בסדר.
לצפיה ב-'שיקלולים'
שיקלולים
( לעמוד שלי בתפוז )
17/08/2017 | 00:39
6
104
הפרטים הללו נשמרים בקפדנות ואי אפשר לחשוף אותם. גם מכון קרני גם מכון סאלד לא מאפשרים למידע כל שהוא "לזלוג" החוצה כפי שקיים למשל, במבחנים הפסיכומטריים לאקדמיה. כך הם עושים מאז ומתמיד.

לצפיה ב-'בולשיט'
בולשיט
18/08/2017 | 02:24
3
113
כמו שנחשפים המבחנים, כך נחשפים חלוקת ה-% בין המבחנים ואפילו ביתר קלות, כי זה מידע שמודלף בע"פ ואילו הוצאת מבחן, זה חייב להיות בכתב או בקובץ במחשב.
לצפיה ב-'אשמח לקבל מבחנים שהיו בשנים הקודמות, זה הרי נחשף, לא?'
אשמח לקבל מבחנים שהיו בשנים הקודמות, זה הרי נחשף, לא?
( לעמוד שלי בתפוז )
18/08/2017 | 15:19
2
80
לצפיה ב-'משחק אותה תמים?'
משחק אותה תמים?
18/08/2017 | 18:44
1
128
לכל המכונים יש מבחני העבר מהדלפות של עובדים שהתניידו וכך בניתם מאגר של שאלות שפלוני לא יכול למצוא לבד בחינם באינטרנט.
לצפיה ב-'בנינו ומשחק התמימים'
בנינו ומשחק התמימים
( לעמוד שלי בתפוז )
18/08/2017 | 21:24
127
אתה כנראה קצת מטושטש או משהו כזה מכיוון שאתה מניח הנחות שלפחות לגבי, אינן מציאותיות.  לא פגשתי עובדים שהדליפו ולא בניתי מאגרי שאלות שהיו במבחנים. לפעמים אפשר גם ליצור חומרי למידה לבד או שאולי זה לא נחשב מבחינתך. אז למען הסדר הטוב, תרגיע.

לצפיה ב-'השיקלולים נשמרים בקפדנות'
השיקלולים נשמרים בקפדנות
18/08/2017 | 15:16
1
108
כי הם יוצרים אפליה מתקנת לבנות.
הם לא קבועים.  
ובמבחני כיתה ו יש הרבה יותר משקל לחלק המתמטי.
זה נכון שיש מחונני - על שמוכשרים בהכל, אבל הם לא ימלאו אפילו כיתה בכל הארץ. אז עושים מישמש בין כל הסוגים והיות שבסך הכל מדובר בילדים טובים ומעל הממוצע, הם מסתדרים ביום השליפה.
שלושה ילדים שאני מכירה ( בן ושתי בנות) פרשו כי הם לא הצליחו להשלים את חומר יום השליפה  - בחשבון.
אז המחוננות שלהם בתחומם לא עזרה להם....

לצפיה ב-'את יכולה לקדם אותו פרטנית'
את יכולה לקדם אותו פרטנית
18/08/2017 | 15:19
95
דרך וייצמן בהתכתבות
לצפיה ב-'לא יודעת, הבת שלי עברה קרני'
לא יודעת, הבת שלי עברה קרני
13/08/2017 | 12:42
6
220
והמצב שלה בעברית לא משהו. נסו, מה כבר יכול להיות?
לצפיה ב-'היא דוברת שפה אחרת?'
היא דוברת שפה אחרת?
13/08/2017 | 20:48
5
139
יפה מאוד שעברה למרות שהעברית לא משהו. 
לצפיה ב-'היא דוברת אנגלית,'
היא דוברת אנגלית,
13/08/2017 | 20:53
4
171
אבל עשתה את המבחן בעברית.
לצפיה ב-'והיא גם מאוד מוכשרת במתמטיקה'
והיא גם מאוד מוכשרת במתמטיקה
18/08/2017 | 15:17
3
149
וגם בת
לצפיה ב-'גם את בת.'
גם את בת.
18/08/2017 | 15:22
2
130
לשמחתי, כאן מסתיים הדמיון ביניכן.
לצפיה ב-'גם הבת שלי בת'
גם הבת שלי בת
18/08/2017 | 15:25
1
138
אני תוהה מדוע את ככ נעלבת.
דרכתי על יבלת כאובה?
הדימוי העצמי שלך נסדק בגלל מה שכתבתי?
מקווה שלביתך יסודות איתנים יותר
לצפיה ב-'לא נעלבתי. אני פשוט שמחה'
לא נעלבתי. אני פשוט שמחה
18/08/2017 | 15:28
131
שהיא כל כך שונה ממך. אני תוהה מדוע כל כך נעלבת? דרכתי על יבלת כאובה?
הדימוי העצמי שלך נסדק בגלל מה שכתבתי?

לצפיה ב-'הערת אגב'
הערת אגב
14/08/2017 | 08:58
155

בוקר טוב,
הערת אגב, חשיבה מילולית מורכבת ממיומנויות רבות, היא לא נשענת על אוצר מילים בלבד. היא מורכבת ממספר רבדים שהגבוה ביניהם הוא חשיבה מילולית מופשטת שבאה לביטוי באנלוגיות מילוליות (אנליזה וסינתיזה של מידע). דוגמא: מה אותו דבר בין משאית ומכונית. תשובה יכולה להיות שלשניהם יש גלגלים או ששניהם כלי תחבורה – חשיבה מופשטת מסדר גבוה יותר. גם לצורך ההתמודדות עם המתמטיקה יש צורך בחשיבה מילולית להבנה ולעיבוד מידע.
ניתן לפתח את החשיבה המילולית באמצעות משחקים דוגמת "טאבו" ודומיו, שיפור זה יעזור לילדך הן פיתוח החשיבה המילולית והן בפיתוח התקשורת עם הסובבים. אם תהפכו את השפה למשחק בבית רק תרוויחו, לא לעשות זאת כלמידה דידקטית!!!

לצפיה ב-'רגע, את מדברת על כיתה ב'-ג' או על ו'?'
רגע, את מדברת על כיתה ב'-ג' או על ו'?
18/08/2017 | 18:27
102
המבחן שהבת שלי עשתה (קרני) הוא ב-ו'. אם את מדברת על המבחן בכיתות ב'-ג' אז זה מבחן אחר, של מכון סאלד, ואז הניסיון שלנו לא רלבנטי, כי זה מבחן אחר, אולי עם שקלול אחר, וכו'.

או ליתר דיוק, הניסיון שלנו לא רלבנטי ליסודי - אבל אולי כן רלבנטי למה שיקרה במעבר לחטיבה, אם הוא יעשה קרני.
לצפיה ב-' מחכים לכם בפורום ספרות ילדים ונוער '
מחכים לכם בפורום ספרות ילדים ונוער
10/08/2017 | 14:52
15
 "אדם הקונה ספר, אינו קונה אך ורק נייר ודיו ודבק במשקל ידוע -חיים חדשים הוא קונה לו"
ספרים הם מרגשים ויוצרים תחושה של נוסטלגיה,
מכילים עולם ומלואו, במיוחד אלו התמימים שנועדו לפיצפונים.
הצטרפו עכשיו לפורום הקסום ספרות ילדים ונוער 

מנהל/ת הפורום

אודות:
יורה נחושתן, הנו הבעלים של "דעת יורה", מפעילת תוכנית לימודי ההעשרה לילדים בשכבות הגיל של כיתות ב' - ה', אם בהוראה יחידנית ואם בקבוצות קטנות ובכיתות גד
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

יורה נחושתן- מנהל פורום הורים למחוננים
מנהל פורום הורים למחוננים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו