לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום הורים למחוננים

ברוכים הבאים לפורום הורים למחוננים. 
הפורום הזה הוא בשבילכם.
כאן תוכלו להתייעץ, להעלות לבטים ושאלות הקשורות בילדים מחוננים, במבחני איתור מחוננים ובמיצוי הפוטנציאל הטמון בכל ילד באשר הוא. 
אשמח לענות על שאלותיכם.

זכרו: השמיים הם לא גבול, הם רק מדרגה. 
תהנו.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים למחוננים

ברוכים הבאים לפורום הורים למחוננים. 
הפורום הזה הוא בשבילכם.
כאן תוכלו להתייעץ, להעלות לבטים ושאלות הקשורות בילדים מחוננים, במבחני איתור מחוננים ובמיצוי הפוטנציאל הטמון בכל ילד באשר הוא. 
אשמח לענות על שאלותיכם.

זכרו: השמיים הם לא גבול, הם רק מדרגה. 
תהנו.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הודעה מהנהלת הפורום
 ברוכים הבאים לפורום הורים למחוננים. הנהלת הפורום הנכנסת רוצה להודות למנהלת הפורום היוצאת, ולאחל לה הצלחה.
 בהזדמנות זו, רק נזכיר כי הפרסום בפורום אסור ויש לשמור על כללי שיח נאות ולאפשר לכל אחד להשמיע את דעותיו.
המשך >>

לצפיה ב-'אפשרויות לילד מחונן'
אפשרויות לילד מחונן
28/06/2017 | 16:15
1
שלום
בני בן ה- 10 אובחן כמחונן,
אך לצערנו לא עבר את המבחנים של משרד החינוך.
אשמח לשמוע על פתרונות אחרים האפשריות עבורו
אנחנו גרים באזור כפר סבא
תודה מראש
לצפיה ב-'מבחינת ביה"ס מה יכול למנוע מתלמיד להירשם לכיתת מחוננים?'
מבחינת ביה"ס מה יכול למנוע מתלמיד להירשם לכיתת מחוננים?
25/06/2017 | 18:38
3
118
בהנחה שהתלמיד מעוניין. אמרו לנו שההרשמה תלויה בפגישה נוספת לאור דברים שנצפו במפגש שהיה. אין בעיה מאובחנת ואני לא ממש יודעת במה מדובר. עולה ל-ג
לצפיה ב-'לדעתי כן...'
לדעתי כן...
26/06/2017 | 13:23
1
92
אצלנו (חיפה) שלב הראיון הרגיש קצת כמו מיונים לאינטל, דינמיקה קבוצתית, התבטאות בעל-פה, התבטאות בכתב ועוד כמה שלבים שכבר הספקתי לשכוח (עברו כמה שנים...) היו תלמידים בודדים שזומנו לראיון שני, כשהיה ספק לגבי קבלה שלהם לכיתה, ממה שהבנתי הרוב היה סביב נושא של מוטיבציה. כל מי שאני מכירה שהגיע לראיון נוסף התקבל בסוף לכיתה, אבל אני חושבת שלבית הספר יש זכות להחליט לא לקבל ילד לתוכנית אם הוא לא מתאים.

לצפיה ב-'לגבי הזכות של בית הספר לא יכולה להיות מחלוקת'
לגבי הזכות של בית הספר לא יכולה להיות מחלוקת
27/06/2017 | 00:15
72
כתוב באתר של אגף המחוננים שריאיון אישי הוא תנאי כניסה לכיתת מחוננים. השאלה היא מהם הקריטריונים בריאיון הזה.
כמי שמראיין הרבה מבוגרים ורואה איך אנשים לא מצליחים להביא את עצמם לריאיון, נראה לי שצריך מומחיות עצומה כדי לראיין ילדים כל כך צעירים לצורך מיון.
לצפיה ב-'תודה על התשובות'
תודה על התשובות
28/06/2017 | 11:19
17
באמת הם רצו לראות את הילד שוב ע"מ להתרשם ממנו מאחר ובמפגש עם שאר הילדים היה נרגש והתנהג שלא כהרגלו והם רצו לברר אם ההתנהגות הזו היתה מהתרגשות או מחוסר רצון של הילד להשתתף בתוכנית. ברגע שהובהר שהילד מאוד רוצה ובגלל זה התרגש, לא היתה מניעה מביה"ס לקבל אותו
לצפיה ב-'הכנה לבחינות מחוננים כיתה ב'
הכנה לבחינות מחוננים כיתה ב
28/06/2017 | 09:54
26
בוקר טוב...
אני מחפשת ברשת תכניות להכנת ילדים לבחינות מחוננים של כיתה ב ודי לא מוצאת כיוון...
לא ראיתי שיש הדרכות פרונטליות, רק לומדות דרך המחשב... האמנם?
ואם כבר לומדה, איזה לומדה מומלצת ואיך כדאי להעביר אותה? התקשרתי לפרופסור הלא מפוזר שאצלו רק שירות הודעות עונה וגם השארתי הודעה באתר ולא חוזרים... כך שלא יודעת מה טוב ואיזה שירות מקבלים, אם בכלל...

אודה לעשיית סדר ועזרה בבחירת מסלול מומלץ....
לצפיה ב-' נפתח פורום טיולים בגיאורגיה וארמניה '
נפתח פורום טיולים בגיאורגיה וארמניה
( לעמוד שלי בתפוז )
26/06/2017 | 13:16
3
 משפחות עם ילדים, טיולי בנות, צעירים, דתיים והגיל השלישי: גיאורגיה הפכה להיות היעד החם לחופשה מגוונת ולנו יש פורום חדש שיעזור לכם לתכנן את הטיול המושלם  היכנסו לפורום טיולים בגיאורגיה וארמניה
לצפיה ב-'המלצה למורה פרטי/ת '
המלצה למורה פרטי/ת
26/06/2017 | 11:42
55
שלום רב
הבת שלי עולה לכיתה ג, עולה חדשה, והייתי רוצה להכין אותה לסינון מבחני המחוננים עם מורה פרטי. המלצות למישהו/י באזור תל אביב/ רמת גן/ גבעתיים? 

לצפיה ב-'קיבלתי את זה קשה ולא מצליחה לצאת מזה'
קיבלתי את זה קשה ולא מצליחה לצאת מזה
22/06/2017 | 10:17
8
224
לא כל כך מכירה בית הספר והמורים ולא ידעתי שהיו קורסי הכשרה לפני מבחן המחוננים שלב ב' בכל זאת הילד שלי ניגש למבחן  באמונה מלאה שהוא בעל חשיבה וקליטה יוצאת דופן לא ממש קלטתי חשיבות העניין עד שקיבלנו התוצאות החגיגות בבית הספר הברכות התיוגים שברו אותי לגמרי ומזל שלא שברו את הילד שלי כי ממש לא עניין אותו כל הדבר הזה מי עבר ומי לא ואז הוא אומר לי אז מה אמא אני חכם.
בוודאי הוא הכי חכם בעיני אבל אני אוכלת עצמי בפנים איך לא ידעתי על תוכניות ההעשרה איך לא נתתי לזה חשיבות זלזלתי והתוצאה קשה עבורי כי אני מרגישה שפספסתי ההזדמנות ומה עוד קיפחתי את הילד שמבין דברים מסובכים בחשבון ונותן פתרונות בלתי נתפסים כך המורה מעיד אבל הנה הוא לא עבר.
אני קיבלתי את זה קשה ויש לי רגשות אשמה הייתי יכולה לתת לילד שלי הזדמנות ובגלל חוסר האחריות שלי והזלזול הוא שילם מחיר אולי לא מודע לזה עכשיו אבל הנה כבר המורים תייגו המחוננים בהודעות ובברכות בכל אתרי בית הספר.
אני טועה?? אני צודקת?? איך ניתן לצאת מזה??

לצפיה ב-'צאי מזה. ואת גרה במקום מוזר. ואת לא לגמרי צודקת.'
צאי מזה. ואת גרה במקום מוזר. ואת לא לגמרי צודקת.
22/06/2017 | 11:42
153
לשאלתך - את לא לגמרי צודקת.
הסיכוי ש״אם רק הייתי שולחת אותו לקורס אז הוא היה עובר את המבחן״ - לא מאד גבוה. רק היית גורמת לו נזק - מלחיצה אותו.

לא כולם עושים קורסי הכנה. אפילו לא הרוב.
אצלנו אף אחד לא עשה חגיגת התקבלות למחוננים. 
ולא היו שום ברכות בשום אתר. 
לא שמעתי על בית ספר שמפרסם מי הילדים שאובחנו כמחוננים. נשמע לי קצת פסיכי.

ולמה את מודאגת בגלל ״תיוגים״?
כתבת שהמורה מעיד שהילד נותן פתרונות בלתי נתפסים, אז זה נפלא. הבן שלך כבר מתויג בבית הספר כילד חכם.

במבחן מחוננים בודקים עוד דברים, לא רק מתמטיקה, ושם כנראה הוא פחות מוכשר.
לא נורא.

וכל ההודעה הזאת נראית לי כפרסומת מעצבנת לקורסי הכנה

לצפיה ב-'בית ספר מוזר מאוד. הבן שלי הוא היחיד בכיתה שהתקבל לכיתת'
בית ספר מוזר מאוד. הבן שלי הוא היחיד בכיתה שהתקבל לכיתת
22/06/2017 | 12:37
1
170
המחוננים ובאף מקום לא פרסמו את זה או שבחו או תייגו או ציינו אותו! אני מתחילה לחשוב שקפחו אותנו...
ובנימה רצינית - לא קרה כלום. זה לא מה שיקבע את מהלך חייו, והרבה יותר חשוב שילמד מכם ההורים איך לקחת דברים בפרופורציה ואיך להתמודד גם עם חוסר הצלחות, כפי שכולנו נאלצים בעל כורחנו ללמוד במהלך חיינו. אם הוא ילד חכם כפי שאת מתארת, הוא יצליח כך וגם כך, בלי שום קשר לתוכנית מחוננים. לא צריך לזלזל בה וגם לא צריך להגזים בחשיבותה. ילדים חכמים ומוצלחים ימצאו את דרכם להצלחה גם בלעדיה.
לצפיה ב-'התכוונתי כמובן ליום השליפה ולא לכיתת המחוננים'
התכוונתי כמובן ליום השליפה ולא לכיתת המחוננים
22/06/2017 | 14:57
78
לצפיה ב-'התיוג לא מועיל, אולי אפילו מזיק'
התיוג לא מועיל, אולי אפילו מזיק
22/06/2017 | 17:34
114
קראתי פעם מחקר שהראה שהתיוג יכול להזיק כי גורם להתאמץ פחות ויכול להלחיץ ("אני מחונן ולכן אסור לי להכשל").
לצפיה ב-'ההכנות יקרות וממש לא מבטיחות קבלה לתכניות המחוננים'
ההכנות יקרות וממש לא מבטיחות קבלה לתכניות המחוננים
24/06/2017 | 16:31
98
בן של חברה שלי שהוא ממש תלמיד מוכשר, למד שנה שלמה בתוכנית הכנה למבחני המחוננים והוא לא עבר את הבחינה. מצטרפת לתהיות לגבי בית הספר של ילדך מי בכלל מפרסם מי בתוכנית ומי בכלל זוכר? מסכימה שהתיוג כמחונן הוא לא בהכרח חיובי. לבתי אמרו הילדים שהיא חנונית כי הוא מחוננת בכיתה ג. בכל מקרה לרוב ההורים הם אלו שמוטרדים כי ילדם אינם מחוננים. לא הכרתי ילדים כאילו( חוץ מכשיש אח מחונן וזה גם תלוי מה ההורים משדרים) . 
לצפיה ב-'פתרון פרקטי אפשרי הוא לערער על התוצאות'
פתרון פרקטי אפשרי הוא לערער על התוצאות
24/06/2017 | 17:58
109
ולנסות להיבחן שוב שנה הבאה והפעם עם הכנה ראויה, לאו דווקא בקורס, אם כי לדעתי ובניגוד לדעה הרווחת פה, קורס טוב מעלה בעשרות אחרוזים את הסיכוי להתקבל. 
מה שכן ועל פי מה שאת מתארת, הלחץ שיעבור הילד לפני המבחן הבא יהיה גבוה מאד, וההצלחה לא מובטחת, כך שצריך לקחת בחשבון, ובמקרה שלך כפליים, האם היחס סיכוי סיכון שווה את זה. הייתי הולך על זה רק אם הוא ממש סובל ומשתעמם במסגרת הרגילה ויש לך דעה מוצקה מהתוות החינוכי ש"היה פה פספוס".
המחמאות שרצות בואטסאפ זה נחמד וכיף (או מבאס), אבל בטח אסור להתייחס אליהן כשיקול רציני לפני צעד כזה. 
לצפיה ב-'אני רוצה להעלות נקודה מסוימת.'
אני רוצה להעלות נקודה מסוימת.
26/06/2017 | 11:12
90
דווקא העובדה שהילד נותן "פתרונות בלתי נתפסים" יכולה ללכת יד ביד עם כך שהוא לא עבר. אני לא יודעת מה היה בבחינה הספציפית, אבל הבחינות האלה נכתבות על ידי בני אדם מבוגרים, שחסרים להם דמיון ופתיחות לאפשרויות שעשויות לעלות במוחם של ילדים (וגם של מבוגרים לא מקובעים) - ולכן לפעמים ילד יצירתי וחכם ימצא פתרון שהם פשוט לא חשבו עליו. בגדול ההוראה היא לרוב "מה הפתרון הכי מתאים", אבל ה"הכי מתאים" הזה נקבע בעצם על ידי לימוד תרבותי של המוסכמות לגבי מה הכי מתאים.
אני אתן לך דוגמא - ילד אחד נתקל בשאלה "מה יוצא דופן?" והאפשרויות היו "אף, פה, עין, רגל". למבוגר ברור שהתשובה היא רגל, כי רגל היא לא חלק מהפנים. הילד ענה שהתשובה היא עין, כי העין היא בתוך הגוף ולא על החלק החיצוני שלו (בניגוד לאף, פה, ורגל שלכולם יש חלקים על פני הגוף). האם התשובה הזאת פחות נכונה? לי, אישית, קשה לומר. היא ללא ספק יותר מקורית, ולא הייתי אומרת שתשובה כזאת מעידה באיזשהו אופן על אינטליגנציה נמוכה יותר מהאינטליגנציה של מי שענה את התשובה הרגילה. או, למשל, אם שואלים איזו מילה יוצאת דופן, מי אמר שההתייחסות היא לתוכן המילה? גם מילה אחת בת 5 אותיות בין 3 מילים בנות 4 אותיות היא יוצאת דופן. או מילה שמתחילה ב-ב' כשכל היתר מתחילות ב-א', וכו'.
נראה לי שההכנה יכולה להעלים תשובות מקוריות שכאלה ולכוון את הילדים יותר לכוונה בסוג השאלות האלה - אבל זה בהחלט לא מפתיע שלא כל ילד מחונן עובר את המבחנים האלה.
לצפיה ב-'פיתרוןפשוט'
פיתרוןפשוט
26/06/2017 | 15:21
74
אפשר לבקש בחינה בשנה הבאה.
ילדים שחושבים מקורי לפעמים "רבים" עם הבחינה
כתוב בכיתה 40 תלמידים אבל הוא יודע שעל פי חוזר משרד החינוך אין יותר מ32 תלמידים בכיתה.... אז הוא לא עונה נכון. מנסים ללמד את הילד לקבל את הנתונים ולא לריב עם השאלה.
לדעתי עם ילד צריך הכנה של שנה להתקבל לתוכנית הוא לא מתאים.
וכן יש הרבה ילדים חכמים ונבונים אבל לא מחוננים, אז מה
לצפיה ב-'מבחן חוזר - תוצאה שלילית'
מבחן חוזר - תוצאה שלילית
18/06/2017 | 17:45
7
266
צהריים טובים,
בני ניגש והתקבל לתוכנית מצוינים.
במידה ויגיש ערעור, יגש שוב למבחן וחלילה יקבל ציון נמוך, האם יתכן שיגרע גם מתוכנית המצויינים שכבר התקבל ?
תודה רבה על תגובתכם...

לצפיה ב-'הישג הקבלה למצטיינים יישמר'
הישג הקבלה למצטיינים יישמר
19/06/2017 | 13:04
6
158
כך שאין כל מניעה להגיש עירעור, גם אם יקבל ציון נמוך הוא עדיין ישוייך למצטיינים  (בוודאות)
לצפיה ב-'תודה'
תודה
19/06/2017 | 20:27
39
לצפיה ב-'בתנאי כמובן שהוא ילמד שם'
בתנאי כמובן שהוא ילמד שם
19/06/2017 | 20:46
4
113
אם לא, בכלל לא בטוח שזה יישמר לו.
לצפיה ב-'היישג המצטיינים תמיד נשמר ללא תלות במקום...'
היישג המצטיינים תמיד נשמר ללא תלות במקום...
21/06/2017 | 12:25
3
84
יורם - למען הסר ספק כדאי שתדבר עם מכון סולד.
לצפיה ב-'הבי"ס שיש בו את יום השליפה מקבל את התוצאה העדכנית'
הבי"ס שיש בו את יום השליפה מקבל את התוצאה העדכנית
21/06/2017 | 15:18
2
99
אם הילד כבר שם, לא יעיפו אותו, אך אם בחרת לא לשלוח אותו, הם יקחו את התוצאה העדכנית.
לצפיה ב-'יום שליפה רלוונטי לאלו שאובחנו כמחוננים'
יום שליפה רלוונטי לאלו שאובחנו כמחוננים
21/06/2017 | 15:51
1
115
יורם שאל לגבי הישג מצטיינים... (תוכנית מצטיינים היא למעשה קורסי העשרה אחה"צ)
לצפיה ב-'לא נכון'
לא נכון
21/06/2017 | 23:30
94
היכן שיש את היום שליפה, יש גם את התכנית למצטיינים, רק במקום שהיא תהיה במהלך הלימודים היא אחה"צ.
לצפיה ב-' פורומים מקצועיים מתחדשים - יש את מי לשאול הכל '
פורומים מקצועיים מתחדשים - יש את מי לשאול הכל
( לעמוד שלי בתפוז )
21/06/2017 | 12:36
3
 מסוכסכים עם השכן על רכוש משותף? מתמודדים עם דייר סרבן תשלום? 
מומחה בפורום ועד בית- בתים משותפים מחכה לשאלות שלכם

נתקלתם במקרה של רשלנות רפואית? אתם צריכים ייעוץ משפטי בנושא? עו"ד מהתחום מחכה לייעץ לכם בפורום רשלנות רפואית

העסק נמצא בקשיים כלכליים? צריכים ייעוץ פיננסי? פורום הלוואות לעסקים וייעוץ עסקי זה המקום בשבילכם

הקריירה נתקעה? מתקשים למצוא כיוון תעסוקתי בחיים? בפורום ייעוץ קריירה מחכים לכם בקוצר רוח וישמחו לייעץ לכם

בעיות ראייה, משקפיים, מולטיפוקל, עדשות ראייה, צילינדר -  מומחה אופטומטריסט כאן בשבילכם בפורום עדשות מגע ומשקפיים 

הבניין שלכם עומד לעבור תמ"א 38? לא יודעים מה הזכויות שלכם בפרויקט פינוי בינוי? היכנסו לפורום תמ"א 38 והתחדשות עירונית ותקבלו תשובות להכל

מתמודדים עם בעיות בעסק? רוצים להתייעץ לגבי קידומו? בפורום עסקים תימצאו פיתרונות להכל
לצפיה ב-' נפתח פורום גיוס והשקעות בחברות סטארטאפ '
נפתח פורום גיוס והשקעות בחברות סטארטאפ
( לעמוד שלי בתפוז )
18/06/2017 | 10:36
3
 יזמים צעירים? הקמתם חברה חדשה? זקוקים לייעוץ עסקי-משפטי?
פורום חדש, חם מהתנור, יענה לכם על כל השאלות בנושאים כמו גיוסי הון, הסכמי בעלי מניות ועוד ועוד.

לצפיה ב-'שלב הראיון לאחר הודעת הצלחה שלב ב - כיצד מתכוננים? מה שואלים'
שלב הראיון לאחר הודעת הצלחה שלב ב - כיצד מתכוננים? מה שואלים
15/06/2017 | 12:49
20
256
שלום,
האם מישהו יודע מה שואלים? כיצד ניתן להכין את ביתנו לשלב זה? האם יש איזה אתר לדוגמא...?
תודה
לצפיה ב-'לפי השאלה שלך, אני מניח שגם הכנת אותה לשלב ב''
לפי השאלה שלך, אני מניח שגם הכנת אותה לשלב ב'
15/06/2017 | 14:36
208
ממש הזוי!

אם את רוצה להכין אותה לראיון, אז תגידי לה שתגיד שהיא אוהבת ללמוד, מאוד סקרנית וממש רוצה להיות במחוננים.
תגידי לה שתגיד שהיא רוצה להיות מדענית, משתוקקת להכיר ילדים עם תומי עניי משותפים וכבר רוצה להתחיל ללמוד עכשיו ולא לחכות לשנה הבאה.
למען הסר ספק, כתבתי בציניות אך זה התבקש
לצפיה ב-'אין מה להכין. זה שלב פורמלי בלבד וחסר חשיבות אמיתית'
אין מה להכין. זה שלב פורמלי בלבד וחסר חשיבות אמיתית
15/06/2017 | 16:03
166
ובכלל כדאי לקחת את החיים קצת יותר בקלות.
לצפיה ב-'הראיון כבר מאחורנו, אז הנה קצת מידע'
הראיון כבר מאחורנו, אז הנה קצת מידע
18/06/2017 | 08:50
17
220
ראשית, תתעלמי מהתגובות הלא ענייניות שקיבלת עד כה.

בראיון שאלו לגבי תחומי העניין של הילד, חוגים בהם הוא משתתף, קשרים חברתיים וכו'. להערכתי, מטרת הראיון לוודא שהילד אינו אלים כלפי חבריו לכיתה או מורים, שומר על כללי התנהגות ויש לו מוטיבציה להשקיע בלימודים.

בהצלחה   
לצפיה ב-'או בקיצור - לא משהו שצריך להתכונן אליו'
או בקיצור - לא משהו שצריך להתכונן אליו
18/06/2017 | 13:05
16
133
לא משהו שצריך אתר או קורס הכנה לקראתו
ובטח לא משהו שישנה את ההחלטה לקבל את הילד לתוכנית
מה שאומר שכל התגובות מעל היו לגמרי רלוונטיות.
לצפיה ב-'אני בספק שמישהו תכנן לקחת קורס הכנה לראיון'
אני בספק שמישהו תכנן לקחת קורס הכנה לראיון
18/06/2017 | 13:34
15
130
ובאופן כללי חייבת לציין שתגובות סרקסטיות או זילזול באינטלגנציה של השואל לא תואמות את הערכים של רוב האנשים (הלא מיזנטרופים), אך מישום מה מאוד מקובלות בפורום זה... כל כך קשה להגיב בצורה נעימה? אם כן, אולי לא כדאי להגיב כלל... בשורה תחתונה, מטרת הפורום, למיטב הבנתי, היא לספק מידע להורים ולא לחנך אותם (משימה, שכמה מהמשתתפים כאן החליטו לקחת על עצמם). אם נהיה נחמדים יותר נגדל גם ילדים נחמדים יותר.
לגבי תשובתך שזהו שלב פורמאלי - לא מסתדרת עם המציאות. למפגש הגיעו בעיר שלנו כ- 40 משפחות. בכיתה ישנם רק 26 תלמידים. נניח אפילו 20% מאלה שעברו יחליטו לא להעביר את הילדים לכיתת מחוננים. עדיין ישארו 32 מועמדים שיתמודדו על 26 מקומות.
ולנושא עצמו: כן צריך להסביר לילד למה הוזמן ומה צפוי להיות בפגישה וזאת על מנת לצמצם לחץ וחרדות. ילדים, אפילו יותר ממבוגרים, מעדיפים ודאות ואין סיבה למנוע זאת.  
לצפיה ב-'יום שליפה וכיתת מחוננים זה ממש לא אותו דבר'
יום שליפה וכיתת מחוננים זה ממש לא אותו דבר
18/06/2017 | 13:38
157
בכיתת מחוננים המקומות אכן מוגבלים. לא ביום שליפה. את יוצאת מנקודת הנחה שמדובר בכיתת מחוננים (ברוב המקומות זה לא כך), ולא בהכרח את צודקת.
אני רחוקה ממיזנטרופיות, אבל חושבת שבאופן כללי כדאי לקחת את החיים קצת יותר בקלילות וזה אכן מה שהמלצתי. גם הבן שלי עבר שלב ב' , התקבל ליום שליפה, יוזמן לראיון הכרות, ואני בטוחה שיהיה בסדר. הוא יהיה הוא עצמו, כפי שהיה הוא עצמו בבחינה.
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
18/06/2017 | 14:30
103
זאת לי הפעם הראשונה שהצטרפתי לפורום כלשהוא ובאמת לא נעמו לי חלק מהתגובות. מודה לך שענית לי עניינית. ביתי עברה מבחן בתנאים מותאמים בגלל ADD ולכן רציתי להסביר לה גם מה יהיה מבעוד מועד. תודה ☺ 
לצפיה ב-'אמנם לא אני הגבתי בשרשור הנוכחי,'
אמנם לא אני הגבתי בשרשור הנוכחי,
18/06/2017 | 16:11
8
153
אבל אני יכולה להסביר את הרציונל שעומד מאחורי דבריהם של מי שמנסים "לחנך" הורים שמעוניינים "להכין" את ילדם לשלבים שונים בתהליך האיתור למסגרות המחוננים. מאחר שמדובר במבחנים יחסיים (ולא משנה אם מדובר ביום העשרה או בכיתת מחוננים - מקבלים את האיקס/איקס אחוז שהכי הצליחו) - הורה שמרמה ושולח את הילד שלו להכנות למיניהן או מכין אותו בעצמו במכוון למבחנים (אני לא מדברת על הורה שמקריא לילד שלו ספרים או לוקח אותו למוזיאונים, אלא על הורה שנותן לילד חומר שמטרתו המפורשת להתכונן למבחן המחוננים) הילד שלו עובר על חשבון ילד אחר שלא עבר הכנה, ושבעצם מתאים יותר ממנו לאותה מסגרת, לפי תהליך הקבלה שהוגדר (ושלא אמורים להתכונן אליו). מי שחשוב לו שאנשים לא ידפקו אנשים אחרים ב"דרך למעלה", מוחה נגד פעולות כאלה. זה הכל.

לצפיה ב-'זה אי הצדק שכל כך מפריע לכם?!'
זה אי הצדק שכל כך מפריע לכם?!
18/06/2017 | 19:10
7
144
תעשו בדיקה דמוגרפית: מהו המעמד סוציו-אקונומי השולט בקרב עוברי מבחני שלב ב'? הסיכוי שתמצאו שם את הבן של העוזרת שמנקה את האסלות שלכם, או ילד "שחום" משכונת העוני בעירכם, או ילדה חרדית הינו קלוש. הסיבה ברורה: כי הוריהם לא מקריאים להם את גרוסמן לפני שינה, הם לא הולכים לקייטנות של מדענים צעירים ובזמנם הפנוי לא מקשיבים ליצירות המהממות של מוצרט.
תתעוררו! אם כבר, תצאו נגד שיטת האיבחון.
נ.ב., אני היתי הילדה של העוזרת שלא עברה את המבחן. היום יש לי דוקטורט. מי שטוב ונחוש - מצליח. מי שטוב, אבל לא יודע מה זה עבודה קשה - יום שליפה ביסודי לא יעזור.
לצפיה ב-'עכשיו תבדקי מה המעמד '
עכשיו תבדקי מה המעמד
18/06/2017 | 19:26
6
145
הסוציו-אקונומי של אלה ששולחים את הילדים שלהם להכנה, ותראי איך ההכנה רק מקטינה את הסיכוי של מי שמהמעמד הנמוך. אני לגמרי בעד הקצאת י-ו-ת-ר משאבים לילדים ממעמד נמוך כך שיזכו לחינוך טוב יותר ויגדילו את הסיכוי שלהם גם להתקבל לכיתת מחוננים (ולא בגלל הכנה שעוקפת את הטיפוח האמיתי ורק עוזרת לעבור את הבחינה - אלא באמת טיפוח אמיתי. חוגים איכותיים בחינם במתנ"ס במימון המסים שאני משלמת וכו'), או סתם פשוט יקבלו חינוך טוב כל הדרך גם בלי כיתת מחוננים. מה שקורה עכשיו זה בדיוק ההפך. מי שמקבל חינוך טוב יותר על חשבון המדינה הם העשירים ובעלי הפריוולגיות - כשהם אפילו לא באמת מחוננים לפי מה ששואפים לבדוק. למדינה יש אינטרס לטפח מחוננים גם בלי קשר לשוויון - כי הם יקדמו אותה בעתיד - אין לה אינטרס לטפח ילדים עשירים שעברו הכנה ולא "באמת מחוננים" ושאם היא לא הייתה מטפחת אותם ממילא ההורים היו דואגים לכך (ושרוב הסיכויים שגם לא ממש יקדמו את המדינה בזכות "מחוננותם" הלא קיימת).
אני כן הייתי בכיתת מחוננים, וכן חשתי מחויבת למדינה שטיפחה אותי ואכן תרמתי לה את מיטב שנותיי (כמו בעלי וחברינו טאבים מבני דורנו טרום ההכנה). אני ממש לא יודעת מה ה"מחוננים" של ימינו יתרמו, אם בכלל.
לצפיה ב-'את באמת חושבת שההכנה תהפוך ילד "לא מחונן"'
את באמת חושבת שההכנה תהפוך ילד "לא מחונן"
18/06/2017 | 22:05
4
124
למחונן ?
לצפיה ב-'לא, היא תגרום לו לעבור את מבחן המחוננים...'
לא, היא תגרום לו לעבור את מבחן המחוננים...
19/06/2017 | 05:11
3
118
הוא יישאר לא מחונן...

לצפיה ב-'בלי לפגוע ביוקרה של המועדון האקסקלוסיבי של המחוננים'
בלי לפגוע ביוקרה של המועדון האקסקלוסיבי של המחוננים
19/06/2017 | 09:24
2
147
אבל אולי שווה קצת להתעמק במחקרים שעוסקים במבחני IQ למיניהם. יש הסכמה גורפת בקרב אקדמאיים כי המבחנים הינם מוטעי תרבות ומצב סוציואקונומי (ולא, ערכות הכנה שעלותן כמה מאות שקלים הן לא אלה שגורמות להטעיה!). ההטעיה מתחילה מגיל 0. בקרב תלמידי יסודי זה מורגש בעיקר בחלק של ידע כללי ושפה (עושר שפתי).
אני כותבת זאת כאמא לשני ילדים שאובחנו כמחוננים, אך לי ברור שאם הם היו נולדים ב"משפחה הלא נכונה", אזי יכולות המולדות שלהם לא היו רלוונטיות.
פותחו מבחנים שאינם מודדים את השקעתם של ההורים, אלא יכולות מולדות (למשל, מהירות התגובה), אך הם יקרים וקשים לביצוע ולכן אנחנו ממשיכים להנציח את הפערים.
ואם כבר, האם את מתנגדת נחרצות גם לקורס הכנה לפסיכומטרי? לשיעורים פרטיים? הרי כל אלה מעוותים את ההישגים, וככה ילדים שלא "מגיע" להם מסיימים עם בגרות מלאה או אפילו תואר, מה שפוגע ביוקרת התעודות וכולנו מממנים זאת ע"י תשלום המיסים (סבסוד של לימודים אקדמיים).   
לצפיה ב-'לשיעורים פרטיים אני ממש לא מתנגדת -'
לשיעורים פרטיים אני ממש לא מתנגדת -
19/06/2017 | 09:34
109
שיעורים פרטיים מטרתם להקנות לילד ידע, ולמבחנים בבית הספר אין שום בעייה להתכונן - הם בוחנים ידע והבנה בחומר מסוים ספציפי שהילדים אמורים ללמוד. הילדים יכולים ללמוד את החומר הזה בכל דרך שהם רואים לנכון (פרט להשגת עותק של הבחינה או רמאות מסוג אחר), ואין שום בעייה עם למידה מכל סוג שהוא.

מבחנים פסיכומטריים דומים יותר למבחני מחוננים - גם להם לא אמורים להתכונן, ותעשיית ההכנות הרסה את המשמעות המקורית של הבחינה - אבל היום כשכולם מתכוננים מתקרבים קצת בחזרה למטרה המקורית - אם כולם מתכוננים, סביר שעדיין החכמים יותר יצליחו קצת יותר. אבל בהחלט תעשיית ההכנות הרסה את המטרה המקורית.

למבחני המחוננים לא כולם מתכוננים - ממש ממש לא, מה שנותן יתרון לא הוגן לאלה שכן - וכמו שתיארתי, מי שכן מתכונן הם דווקא בעלי הפריבלגיות מה שגורם לציונים להתפלג באופן אפילו פחות שוויוני מהאופן בו היו מתפלגים לו כל מה שהיה מפריד היה הטיפוח שהם זכו לו. עכשיו העשירים אפילו לא צריכים להקריא לילדים שלהם כדי שהם ייכנסו למסגרות המחוננים... אז כן, ערכות ההכנה כן גורמות להטעייה. נכון שהמבחנים מוטים - ולדעתי באמת צריך להוציא את החלק של הידע הכללי מהם כי זה באמת מבחן יותר של הבית מאשר של הילד - אבל הטייה על סמך כסף במקום על סמך טיפוח היא אפילו יותר גרועה כי היא לא משרתת שום מטרה - לא של המדינה ולא של הילדים המחוננים (גם אם חלק לא קטן מהמחוננות שלהם קשור לאותו טיפוח - תסכימי איתי שיש הבדל בין ילד שנכנס לתכנית מחוננים כי בזכות הטיפוח באמת יש לו ידע נרחב, דרכי חשיבה מקוריות ועמוקות, הבנה וכו', לבין ילד שנכנס לתכנית מחוננים כי בזכות ערכת ההכנה היה לו את הידע הנדרש לבחינה כי מכירים את השאלות משנים קודמות, הוא ידע לפתור את הבעיות כי לימדו אותו את השיטות שהוא היה אמור לעלות עליהן לבד, וכו').

אגב, מהירות תגובה היא מדד ממש גרוע למחוננות, ואני לא רואה למה מישהו ירצה למדוד אותה כך. האדם הכי חכם שאני מכירה הוא גם האדם הכי איטי שאני מכירה. מהירות התגובה היא לא מה שיקבע מה אדם ימציא, איזו בעייה חשובה הוא יפתור, וכו' - אולי יש לה קורלציה עם מחוננות, אבל היא ממש לא מדד שעל פיו צריך לאתר מחוננים.
לצפיה ב-'אגב שיעורים פרטיים,'
אגב שיעורים פרטיים,
19/06/2017 | 09:47
101
בתיכון כחונכות אישית לימדתי ילדה בניצ"ן וכ"עבודה" נתתי שיעורים פרטיים במתמטיקה (די בזול) - הנה דוגמא לאיך ילדים מחוננים יכולים לעזור לצמצם את הפערים שהילדים מגיעים איתם מהבית. חבל שאין התנדבות כזאת מהשנה הראשונה של כיתת המחוננים (נניח לילדים צעירים בשנתיים-שלוש) ועד הסוף. זה היה יכול להיות ניצול מעולה של המשאבים שנמצאים שם - שהילדים ה"מטופחים" יעזרו לאחרים שאין להורים שלהם משאבים דומים, וכו'. (אבל, שוב, רצוי שהילדים שילמדו יהיו כאלה שנמצאים בכיתת המחוננים כי הם מתאימים אליה, ולא כי ההורים שילמו על ערכת הכנה...).
לצפיה ב-'מתנצל בפני המעמד'
מתנצל בפני המעמד
19/06/2017 | 16:10
109
מתנצל בפני מעמד החרדים, הערבים, המנתחלים, הקיבוצים, העובדים בשחור.. על השרות הצבאי שלי ושל אשתי, על תשלום 50%+ מס הכנסה, על תשלום דמי העברה מתשלומי הארנונה שלי לרשויות ה"חלשות" שלא מנסות בכלל לגבות מיסים, על תשלום אלפי שקלים בחודש על צהרון עלוב בזמן שהנ"ל מקבלים זאת בחינם. על תשלום אלפי שקלים בחודש למסגרות ביולי אוגוסט בזמן שהנ"ל מקבלים זאת בחינם ... באמת מתנצל מעומק ליבי. האם תוכלו לסלוח לי איי פעם?
לצפיה ב-'למפגש הגיעו 40 שעברו את המבחן? מוזר'
למפגש הגיעו 40 שעברו את המבחן? מוזר
18/06/2017 | 16:35
3
171
המפגש שהגיעו אליו הורים ל40 ילדים, את בטוחה שאלה 40 ילדים שאמרו שהם אובחנו כמחוננים ומוזמנים להצטרף לכיתה (אחרי ראיון)?
מוזר מאד.
אצלנו מזמינים עשרות אנשים לפני המבחן. לספר להם על הכיתה, כדי לשכנע שישלחו את הילד למבחן.
לראיון האישי מזמינים רק את אלה ש99.99999% שאכן יגיעו לכיתה (אלא אם כן בראיון האישי יעלה משהו איום ונורא)
לצפיה ב-'אצלנו לא ככה'
אצלנו לא ככה
18/06/2017 | 17:56
2
135
מזמינים רק את אלה שעברו שלב ב' למפגש כללי (להציג את יתרונות התוכנית), ומיד אחרי זה יש ראיונות אישיים.
לצפיה ב-'ראיון לקבלה לכיתות מחוננים'
ראיון לקבלה לכיתות מחוננים
18/06/2017 | 23:16
1
145
גם ברמת גן נבחרו 40 מחוננים ולאחר ערב בבית הספר של הסברים להורים מי שרצה להכנס לכיתה הגיע לראיון ומשם נבחרו 26 .מי שלא רצה כיתת מחוננים והעדיף יום שליפה  פשוט לא בא לראיון.
מי שלא עבר את הראיון לכיתות מחוננים  גם עבר  ליום שליפה. 
ביתי עברה את הראיון עם שאלות אישיות בנוגע לחוגים, מקצוע אהוב ופחות אהוב, מה רמת המוטיבציה, ציוני תעודה  מהמחצית הראשונה של השנה ויכולת הבעה עצמית  וחברתיות .הראיון חשוב לקבלה.
לצפיה ב-'אני חייבת לציין - כיתות המחוננים הן במיעוט לעומת ימי שליפה'
אני חייבת לציין - כיתות המחוננים הן במיעוט לעומת ימי שליפה
19/06/2017 | 07:09
139
בכלל הארץ. רוב הילדים שעוברים את שלב ב' מיועדים לתוכנית של יום שליפה ולא לכיתת מחוננים, פשוט כי יש יותר מרכזי מחוננים מאשר כיתות מחוננים בכיתות היסוד.
הכותבת המקורית לא כתבה למה היא בדיוק מתכוונת, וכשמדובר ביום שליפה אין משמעות אמיתית לראיון, חוץ מאשר סינון אחרון של בעיות התנהגות חמורות. בפועל כל מי שעובר את שלב ב' מתקבל ליום שליפה, בלי קשר לראיון. זה שונה מהותית מכיתת מחוננים.
לצפיה ב-' פורום הישרדות נפתח מחדש '
פורום הישרדות נפתח מחדש
( לעמוד שלי בתפוז )
15/06/2017 | 13:05
11
 שורדים אמיתיים מכורים להדחות ומשימות חסינות
פורום הישרדות נפתח ומחכה לכם, במיוחד לרגל העונה החדשה המשודרת בימי רביעי ושבת ערוץ 2.
היכנסו ושתפו מי הפייבוריט שלכם

לצפיה ב-'תוכנית בר אילן במתמטיקה כיתה ו' - יתרונות וחיסרונות'
תוכנית בר אילן במתמטיקה כיתה ו' - יתרונות וחיסרונות
12/06/2017 | 09:19
7
155
לצפיה ב-'הדבר העיקרי שאני רואה'
הדבר העיקרי שאני רואה
12/06/2017 | 18:14
6
217
היתרון הגדול הוא פיתוח חשיבה מתמטית.
החיסרון הגדול הוא עוד לימודים, למרות שזה בעצם חוג. לרוב גם עושים את החוג הזה בסתר, כי מפחדים שילדים אחרים יצחקו עליך ומי שלא מתכוון לעשות את הבחינה של כיתה ח' בשביל המסלול לבגרות, זה הופך את זה לחוויה מיותרת.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
13/06/2017 | 07:56
2
93
לגבי הצקות של אחרים לא נראה לי... לגבי המשך לכיתה ח ואחרי - חשבנו לשקול את ה בעוד שנתיים. אם זו תוכנית טובה אז נתחיל...מקסימום, נתייחס לזה כעוד חוג.
לצפיה ב-'רק תוודאי שאת ההחלטה אם להמשיך בחוג כל השנה, הילד יעשה לפני '
רק תוודאי שאת ההחלטה אם להמשיך בחוג כל השנה, הילד יעשה לפני
13/06/2017 | 16:46
1
119
שיעבור התאריך שאחריו הכסף לא יוחזר לכם.
לצפיה ב-'בינתיים נרשמנו לכיתה ו '
בינתיים נרשמנו לכיתה ו
14/06/2017 | 08:27
97
לא מתכוונים לבטל. מניחה שבשנתיים אלו בני ילמד ואז כבר נחליט האם להמשיך בבר אילן או לא. בינתיים זה נוח , לא רחוק מהבית. כמו חוג מתמטיקה. בני אוהב מתמטיקה יכול ללמוד מתמטיקה 20 שעות ביום. (דברים אחרים לא כ"כ :))
לצפיה ב-'להיפך'
להיפך
18/06/2017 | 00:50
2
80
אין שום קשר בין החוג לתוכנית התלת שנתית. הראשון דורש שעתיים נינוחות במהלך השבוע, השניה פי 5 ומעלה והרבה פחות נינוח (בכל זאת, יש בחינה ומטרה).
גם הסיפור על "חוג בסתר" כנראה תלוי מקום. בכיתה של בני דווקא אלו שנכשלו מעט התביישו (לא בצדק, כמובן, אבל ממתי יש "צדק" בבושה בגיל 11).
לצפיה ב-'אני גם לא מבינה את הסיפור "בסתר"'
אני גם לא מבינה את הסיפור "בסתר"
18/06/2017 | 13:12
1
72
מי שלומד   ביום שליפה, באמירים, בבר אילן או במקום אחר זה ממש לא בסתר.
מה שכן, ילדים ומורים לא משתפים פעולה לסייע לילדים שלומדים ביום השליפה. לא מתחשבים בכלל. הרבה פעמים עושים הכנות למבחנים באותו יום כאשר המבחן למחרת. צריך להתחנן למורים או לילדים בכיתה שימסרו חומר הנלמד בכיתה. הם בטוחים שמחוננים ידעו את זה גם בלי ללמוד.
לצפיה ב-'הלימודים בתכנית הן אחה"צ בשונה מיום שליפה שהוא ע"ח לימודים'
הלימודים בתכנית הן אחה"צ בשונה מיום שליפה שהוא ע"ח לימודים
21/06/2017 | 15:30
16
לצפיה ב-'הורים פועלים לפתיחת 2 כיתות מחוננים בדוד ילין חיפה'
הורים פועלים לפתיחת 2 כיתות מחוננים בדוד ילין חיפה
14/06/2017 | 00:37
1
130
בעקבות הפגישה בבית הספר דוד ילין בה הובהר להורי כ- 60 ילדים שאותרו כמחוננים בחיפה, שעתידה להפתח כיתה יחידה ובה עד 26 תלמידים - אנחנו מתכננים לפעול יחד כדי לפתוח שתי כיתות במידת הצורך, בדומה לתקדים שנקבע בשנת 2016 לגבי שכבת ילידי 2008.
אנו מבקשים מהורים נוספים שטרם הצטרפו לקבוצה, ליצור עמנו קשר כאן דרך מערכת הפניות או בדואר אלקטרוני davidyellin2017@gmail.com
בתודה, '2 כיתות מחוננים'.
לצפיה ב-'בהצלחה!'
בהצלחה!
15/06/2017 | 10:59
34
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
13/06/2017 | 20:33
63
לצפיה ב-'תוכנית מצטיינים'
תוכנית מצטיינים
11/06/2017 | 18:10
5
322
שלום, האם יש פה הורים לילדים בתוכנית מצטיינים אחה"צ?
בתי התקבלה לתוכנית, אבל מאד מאוכזבת שהיא לא בשעות הבוקר, אלא על חשבון זמנה הפרטי אחה"צ.
עד כמה התוכנית באמת אטרקטיבית בעיניכם ששווה להתיש את הילדים לאחר שעות הלימודים בשבילה?
תודה לעונים.
לצפיה ב-'זה חוג לכל דבר ותו לא, מלבד העובדה שהוא יותר ארוך מחוג רגיל.'
זה חוג לכל דבר ותו לא, מלבד העובדה שהוא יותר ארוך מחוג רגיל.
12/06/2017 | 18:15
116
לצפיה ב-'זה לא מתיש יותר מאף חוג אחר'
זה לא מתיש יותר מאף חוג אחר
13/06/2017 | 14:20
3
144
ואולי אף פחות.
אלה חוגים הרבה פחות תובענים משיעורי נגינה או ספורט, למשל.

תסתכלו מה רשימת החוגים המוצעים. אם יש שם משהו שמעוניין אותה - שתנסה.

אם לא, אז לא. זו לא ״תוכנית״. אין מערכת שעות או מבחנים. כל אחד בוחר חוג או שניים מהחוגים המוצעים.
לצפיה ב-'את בטוחה שיש אפשרות לבחור?'
את בטוחה שיש אפשרות לבחור?
13/06/2017 | 16:42
1
112
לעניות דעתי, קובעים להם עובדה על 3 קורסים שהם צריכים לקחת במחצית הראשונה ו-3 למחצית השניה.
רק הסדר משתנה בין הכיתות, לעתים כיתה אחת עושה קורס מסוים במחצית הראשונה והשנייה עושה אותו במחצית הראשונה.

מעניין באמת, אם יש אפשרות להירשם רק לקורס אחד או חייבים את כל השלושה במחצית.
אני יודע שבמחוננים ילדי עושה את כל השלושה.
לצפיה ב-'אצלנו בחוגי המצטיינים אחהצ - הבחירה חופשית לחלוטין'
אצלנו בחוגי המצטיינים אחהצ - הבחירה חופשית לחלוטין
13/06/2017 | 17:28
133
ביום השליפה למחוננים שבשעות הבוקר - יש מערכת

לצפיה ב-'תודה ��'
תודה ��
13/06/2017 | 20:34
42
לצפיה ב-'טרם התקבל מכתב'
טרם התקבל מכתב
13/06/2017 | 13:28
3
164
היי,
האם ידוע לכם אם אי קבלת מכתב תשובה היא מענה שלילי?
בני נבחן וטרם קיבל מענה.
בשנה שעברה נבחנה ביתי וקיבלה מכתב תשובה ומאז משתתפת בתכנית המחוננים. 
השאלה היא האם אלו שלא עוברים אמורים להסיק זאת על סמך אי מתן תשובה
לצפיה ב-'התשובות עדיין לא נשלחו לכולם'
התשובות עדיין לא נשלחו לכולם
13/06/2017 | 14:01
1
144
אנחנו במחוז תל אביב וטרם קיבלנו תשובה.
אתם תקבלו בקרוב מייל שאומר אם עבר או לא עבר.
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
13/06/2017 | 14:50
47
לצפיה ב-'מכתב התשובה מגיע ללא תלות בהצלחת הילד במבחן'
מכתב התשובה מגיע ללא תלות בהצלחת הילד במבחן
13/06/2017 | 16:44
78
לצפיה ב-'עזרה למשפחה מיוחדת '
עזרה למשפחה מיוחדת
10/06/2017 | 18:59
148

בעקבות הכתבה ששודרה בחדשות ערוץ 2
חברים נסו לעזור להם... החל מ 20 ש"ח להגשמת חלום של ילדים שבאמת מגיע להם ...
תעזרו לי לעזור להם לממש את החלום ולהגיע אל גיפטי
אי אפשר להכניס אותה לישראל וחשוב שיבדקו לשלומה

https://www.giveback.co.il/project.aspx?id=646

לצפיה ב-'כיתת מחוננים או יום שליפה'
כיתת מחוננים או יום שליפה
09/06/2017 | 11:56
1
301
האם יש כאן מי שהתנסו בשנים שונות עם אותו הילד, או עם שני ילדים שונים בשני המסלולים - כיתת מחוננים ייעודית בבי"ס יסודי ויום שליפה?
אשמח מאוד לשמוע חוויות בכל היבט - רגשי, טכני, חברתי, אופרטיבי - וכמובן תודה מראש לעונים.
לצפיה ב-'מצטרפת לשאלה'
מצטרפת לשאלה
25/06/2017 | 12:56
9
לצפיה ב-'שאלת האחוזונים - ארצי או איזורי?'
שאלת האחוזונים - ארצי או איזורי?
07/06/2017 | 06:57
14
489
סתם מסקרנות, איך יתכן לעבור לשיטה ארצית, כאשר בכל איזור יש תוכנית אחרת, מספר מקומות שונה, ומספר ילדים שונה?
אצלנו בבית ספר שלחו לשלב ב , משהו כמו 4 ילדים מכל כיתה + עוד כמה בודדים שערערו.
לעומת זאת, חברה שלי בעיר אחרת גדולה, שם נשלחו 7-8 ילדים שעברו לשלב ב.
וגם עכשיו בשלב התוצאות, אצלנו עברו 2 ילדים את המבחן, אצלה כל מי שניגש עבר. כולם.
איך זה הגיוני מבחינה מספרית? זה הרבה יותר מ3 אחוז. הדבר היחיד שהגיוני לי זה שאולי באיזור שלהם יש הרבה מאד מקומות בתוכנית.
לצפיה ב-'למה זה לא הגיוני?'
למה זה לא הגיוני?
07/06/2017 | 07:17
4
384
אם נניח, לשם הדיון, שחברה שלך גרה בעיר שיש בה אוניברסיטה מובילה ובית הספר הספציפי מאוכלס בילדי פרופסורים מאותה אוניברסיטה, לא בלתי סביר שרבים מהם יאותרו כמחוננים, בלי קשר למספר המקומות בתכנית.

עוד אפשרות היא שבעיר שלה נוהגים לעבור הכנה לבחינות המחוננים יותר מאשר בעיר שלכם.

יש אפשרויות רבות וזה לא בלתי סביר שהתפלגות המתקבלים לא תהיה אחידה בין אזורים ובתי ספר.

זה לא שולל את האפשרות שמספר המקומות בתכנית משפיע על מספר הילדים ש״עוברים״ את הבחינה, אבל זה בהחלט אפשרי.

האם הגיוני להפוך את האיתור לארצי במקום אזורי? לדעתי ממש לא. ההצלחה של הילדים מושפעת מאוד ממה שיש להם בבית ובסביבה, ודופקים פה את הילדים מהאזורים החלשים יותר.
לצפיה ב-'אכן הם הלכו לקורס'
אכן הם הלכו לקורס
07/06/2017 | 15:11
3
318
בבית הספר שלהם כולם ניגשו לקורס הכנה. אפילו בשלב א..
אולי זה מסביר באמת למה עברו שם הרבה יותר ילדים.
למרות שאם זאת הסיבה זה ממש מבאס
לצפיה ב-'באיזו עיר מדובר?'
באיזו עיר מדובר?
07/06/2017 | 16:22
1
277
שמעתי שבצפון תל אביב הרבה נגשים לקורס הכנה אבל לא ידעתי שכיתות שלמות. יש גם ערים אחרות שקורסי הכנה הפכו לדבר מקובל? אני לא מצליחה להבין הורים ששולחים ילדים צעירים לקורסים כאלה, הם רק בני 7
לצפיה ב-'לא מבין מה את לא מבינה'
לא מבין מה את לא מבינה
11/06/2017 | 11:58
146
בכיתת מחוננים משקיעים בהם, מטפחים אותם, משקיעים בהם, בכיתה רגילה לא.
אם הילד מעוניין לדעתי לא הגיוני לא ללמד אותו ספציפית למבחן, כמו שאאמן אותו לנבחרת שחי אם וכאשר. רק שפה זה ה ר ב ה יותר משמעותי. מדובר על מקום בו הוא מבלה כל יום כל היום.
אני מוכן לקבל טיעונים בנושא הנצחת השיטה, העלאת הרף וכו' כמו בפסיכומטרי, אבל בנושא הזה שכל אחד יעשה את שיקוליו.
לצפיה ב-'זאת לא הסיבה. גם אצלנו בעיר היה קורס הכנה לשלב ב''
זאת לא הסיבה. גם אצלנו בעיר היה קורס הכנה לשלב ב'
07/06/2017 | 17:31
308
מהכיתה של הצעיר נגשו 5 ילדים לבחינה (כולם הגיעו בקביעות לקורס - למרות שקצת מצחיק לקרוא לזה קורס, רוב הזמן הם ישבו מול מחשב...). רק הצעיר התקבל לתוכנית המחוננים.
שני ילדים מתוך החמישה הצליחו להתקבל לתוכנית המצטיינים, שניים נוספים לא התקבלו בכלל.
לצפיה ב-'המבחן אזורי'
המבחן אזורי
07/06/2017 | 08:44
4
319
המבחן לצערי משקף רקע סוציו אקונומי לא פחות ואולי אף יותר מכישורים מולדים ולכן הגיוני שיהיה אזורי
לצפיה ב-'לא, בעבר זה היה אזורי'
לא, בעבר זה היה אזורי
07/06/2017 | 14:27
3
240
בשנתיים האחרונות זה ארצי
לצפיה ב-'לפי משרד החינוך עדיין אזורי'
לפי משרד החינוך עדיין אזורי
07/06/2017 | 15:08
2
301
המבחן מאתר 3% עליונים בכל אזור מגורים. לא צריך להיות מחונן כדי להבין למה זה לא יכול להיות ארצי.
לצפיה ב-'תוכלי, בבקשה, לצלם גם את ההמשך?'
תוכלי, בבקשה, לצלם גם את ההמשך?
08/06/2017 | 17:56
1
157
בשלב א', אני מסכים שזה 15% מהבי"ס שבו ילדך לומד, אולי אפילו 15% מהכיתה האישית שלו.

היכן זה כתוב לגבי שלב ב'?
לצפיה ב-'במכתב קבלה שאנחנו קבלנו השבוע כתוב שהתקבלו מאחוזון 97 ארצי'
במכתב קבלה שאנחנו קבלנו השבוע כתוב שהתקבלו מאחוזון 97 ארצי
09/06/2017 | 10:08
177
לצפיה ב-'ממש לא ארצי'
ממש לא ארצי
07/06/2017 | 16:28
3
290
את שלב א עוברים 15% מתלמידי כל בית ספר, בלי קשר לרמת בית הספר. זה קשיח ומוגדר כך במערכת של משרד החינוך בה כל בית ספר מזין את השמות של התלמידים שהוא שולח לשלב ב'.
את שלב ב' בכל איזור/עיר יעברו מספר תלמידים לפי המקומות למחוננים שזמינים באותו איזור. למרות שמשרד החינות מנסה להסתיר עובדה זו ממש אין שיוויון בין האישורים השונים מבחינת משאבים (לרעת האיזורים הפחות עשירים) או מבחינת הרמה הנדרשת לקבלה (לרעת האיזורים היותר עשירים).
לא אידאלי, לא צודק, אבל זה המצב
לצפיה ב-'אני לא בטוחה שאתה צודק'
אני לא בטוחה שאתה צודק
12/06/2017 | 11:37
2
169
שנה שעברה בחיפה התקבלו מעל 60 תלמידים, למרות שבכיתה יש 26 מקומות, הפתרון שהוצע ע"י אגף המחוננים היה לעשות הגרלה, בסוף לאחר מאבק נפתחו 2 כיתות. אם מספר העוברים שלב ב' היה לפי מספר המקומות בתוכנית היו מעבירים רק מספר ילדים שמתאים לכתה ומונעים את הסאגה שקרתה שם.
לצפיה ב-'הבנתי שגם השנה אותה סאגה בחיפה'
הבנתי שגם השנה אותה סאגה בחיפה
13/06/2017 | 09:29
112
פשוט לא הגיוני ...
לצפיה ב-' הגרלה. כלומר פותחים כיתה למחוננים עם מזל?'
הגרלה. כלומר פותחים כיתה למחוננים עם מזל?
13/06/2017 | 12:52
66
לצפיה ב-'תשובה למבחן'
תשובה למבחן
08/06/2017 | 15:56
395
לא קיבלתי את המייל ונאמר לבת שלי ע"י היועצת שהתשובות נשלחו כבר
אפשר לקבל את הקישור לאתר?

מנהל/ת הפורום

אודות:
יורה נחושתן, הנו הבעלים של "דעת יורה", מפעילת תוכנית לימודי ההעשרה לילדים בשכבות הגיל של כיתות ב' - ה', אם בהוראה יחידנית ואם בקבוצות קטנות ובכיתות גד
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

יורה נחושתן- מנהל פורום הורים למחוננים
מנהל פורום הורים למחוננים
אמת הנפש
אמת הנפש

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה