לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
97359,735 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים למחוננים

ברוכים הבאים לפורום הורים למחוננים
הפורום הזה הוא בשבילכם.
כאן תוכלו להתייעץ, להעלות לבטים ושאלות הקשורות בילדים מחוננים, במבחני איתור מחוננים ובמיצוי הפוטנציאל הטמון בכל ילד באשר הוא. 
אשמח לענות על שאלותיכם.

זכרו: השמיים הם לא גבול, הם רק מדרגה. 
תהנו.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים למחוננים

ברוכים הבאים לפורום הורים למחוננים
הפורום הזה הוא בשבילכם.
כאן תוכלו להתייעץ, להעלות לבטים ושאלות הקשורות בילדים מחוננים, במבחני איתור מחוננים ובמיצוי הפוטנציאל הטמון בכל ילד באשר הוא. 
אשמח לענות על שאלותיכם.

זכרו: השמיים הם לא גבול, הם רק מדרגה. 
תהנו.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הודעה מהנהלת הפורום
 ברוכים הבאים לפורום הורים למחוננים. הנהלת הפורום הנכנסת רוצה להודות למנהלת הפורום היוצאת, ולאחל לה הצלחה.
 בהזדמנות זו, רק נזכיר כי הפרסום בפורום אסור ויש לשמור על כללי שיח נאות ולאפשר לכל אחד להשמיע את דעותיו.
המשך >>

לצפיה ב-'מבחן מחוננים כתה ב שלב ב '
מבחן מחוננים כתה ב שלב ב
16/01/2019 | 19:30
3
146
שלום לכם 
מישהו כאן בעל נסיון ויודע אם יש סיכוי לעבור את הבחינה אם הילד לא סיים את אחד משלושת החלקים (חשבון)? 
תודה לתשובתכם 
לצפיה ב-'למה שלא יהיה סיכוי?'
למה שלא יהיה סיכוי?
17/01/2019 | 08:54
75
לצפיה ב-'מעבר שלב ב כיתה ב'
מעבר שלב ב כיתה ב
17/01/2019 | 15:22
1
117
היי.
מכיוון שהמבחן הוא יחסי אין לדעת כיצד ענו השאר. מכירה כאלו שלא סיימו הכל ועברו וכאלו שסיימו הכל ולא עברו. 
השאלה כמה שאלות לא סיים...האם 3 או 10...ושוב, הכל יחסי.
שיהיה בהצלחה.
לצפיה ב-'להתקבל או לא להתקבל, זאת השאלה'
להתקבל או לא להתקבל, זאת השאלה
18/01/2019 | 21:21
102
לפי נסיון העבר, צריך לענות על כ- 90 שאלות נכונות מתוך 100 בשלב ב' להתקבל כמחונן, הממוצע הוא 80 שאלות נכונות.
לצפיה ב-'מענה לשאלות במבחן מחוננים לקראת חטיבת הביניים'
מענה לשאלות במבחן מחוננים לקראת חטיבת הביניים
16/01/2019 | 12:32
7
114
הבן שלי לא הספיק לענות על כל השאלון במבחן מחוננים של מכון קרני לחטיבת ביניים. כמעט בכל שאלון היו מספר שאלות שהוא לא הספיק לענות עליהם.
האם זה אומר שסיכוייו להתקבל לכיתת מחוננים קטנו משמעותית?
האם אתם מכירים ילדים שעברו את המבחן והוגדרו מחוננים על אף שלא הספיקו לענות על כל השאלונים במבחן קרני?
לצפיה ב-'הבת שלי לא ענתה על כל השאלות, ועברה.'
הבת שלי לא ענתה על כל השאלות, ועברה.
16/01/2019 | 17:21
6
102
לידה ישב ילד שענה על הכל מאוד מהר, סיים כל שאלון הרבה לפני הזמן, ולא עבר.

אני לא יודעת על כמה שאלות היא לא ענתה, ובכמה שאלונים.
היא יצאה מהמבחן מאוד לחוצה, בגלל הילד שישב לידה ופתר הכל מאוד מהר. היא אמרה לי- לא הספקתי הכל, ואין לי סיכוי לעבור. ניחמתי אותה, ולא ביררתי פרטים מדויקים, כדי לא לדכא אותה.
לצפיה ב-'מתי בכלל מגיעות התשובות?'
מתי בכלל מגיעות התשובות?
17/01/2019 | 15:25
5
81
מישהו יודע מתי מגיעות התשובות ממכון קרני? הם אומרים שבמהלך ינואר אבל יש לי תחושה שזה קרוב מדי לביצוע הבחינה והיו תאריכים רבים אז היכצד יספיקו בינואר?
לצפיה ב-'קצת לפני חופשת פסח,'
קצת לפני חופשת פסח,
18/01/2019 | 08:12
1
74
לא זוכרת אם בסוף מרץ או תחילת אפריל.
זה כדי שתדעו אם להרשם לבתי ספר אחרים, או להתמיין לכיתות מיוחדות שמתאימות לילד.
לצפיה ב-'תודה תודה'
תודה תודה
18/01/2019 | 15:17
44
לצפיה ב-'קחי בחשבון שהתשובה עשויה להיות לא סופית'
קחי בחשבון שהתשובה עשויה להיות לא סופית
19/01/2019 | 16:13
2
61
אם יעברו "יותר מדי" ילדים את הרף, התשובות לא יהיו סופיות לגבי קבלה / אי קבלה.
לצפיה ב-'רגע...'
רגע...
22/01/2019 | 00:36
1
5
אז למה הכוונה בעצם?..שאם מקבלים תשובה על קבלה זה עלול להשתנות לאחר שמבשרים לילד שעבר??...
לצפיה ב-'במכתב כתוב שהקבלה מותנית גם בראיון.'
במכתב כתוב שהקבלה מותנית גם בראיון.
22/01/2019 | 08:12
קבעו לנו תאריך לראיון אחרי פסח, כך שבכל מקרה רשמנו אותה לבי"ס נוסף. 
אחרי פסח הגענו לראיון, ואז התברר שבכלל לא מדובר בראיון מסנן. זה בבית הספר שלנו, אולי בבתי ספר אחרים מנפים גם בשלב הראיון.
לצפיה ב-'מבחן מחוננים שלב ב' כיתה ב'
מבחן מחוננים שלב ב' כיתה ב
13/01/2019 | 05:57
2
179
שלום,

בהזמנה שקיבלנו רשום כי המבחן "במתכונת קבוצתית", מישהו יודע מה זה אומר?
הבנתי שיש תלמידים שכבר עשו את המיבחן... האם מישהו יודע אם הוא דומה לשנים קודמות או שיש שינויים?
לצפיה ב-'יכול להיות שהכוונה פשוט היא שזה מבחן כתוב כמו קודם,'
יכול להיות שהכוונה פשוט היא שזה מבחן כתוב כמו קודם,
17/01/2019 | 10:36
1
74
שנערך בכיתה יחד עם ילדים נוספים. וזה בניגוד למבחני אינטליגנציה שמועברים אחד על אחד על ידי פסיכולוג.
לצפיה ב-'רוב הסיכויים שאכן לכך הכוונה'
רוב הסיכויים שאכן לכך הכוונה
17/01/2019 | 12:15
43
לצפיה ב-'ערכת הכנה'
ערכת הכנה
09/01/2019 | 10:03
180
האם יש למישהו ערכת הכנה לשלב ב' לתלמידי כיתה ג' או ד' להשאלה או מכירה?
לצפיה ב-'הסרת מודעת פרסום של Kanlomdim"'
הסרת מודעת פרסום של Kanlomdim"
( לעמוד שלי בתפוז )
08/01/2019 | 22:33
1
102
כבר הדגשתי שוב ושוב שלא אאפשר פרסום של אמצעי לימוד והכנה למבחני מחוננים ובכלל. המניע שלי הוא, שלא להפוך את הפורום לגוף משווק ומפרסם מכירות ורכישות של האמצעים הנ"ל. לטעמי, יש בזה טעם לפגם. אני מקווה שחברי הפורום יבינו ויקבלו צעד זה.
בברכה 
לצפיה ב-'הוא כבר השיג את הפרסום שלו עד שהגעת'
הוא כבר השיג את הפרסום שלו עד שהגעת
12/01/2019 | 23:29
41
לצפיה ב-'אירוח בנושא הוספת מרפסות בבתים משותפים'
אירוח בנושא הוספת מרפסות בבתים משותפים
08/01/2019 | 10:07
18

ביום ג', 15.1, בשעות 20:00-22:30, נארח בפורום תמ"א 38 את מר עידו גרינברג, מנכ״ל חברת נירים.

על האירוח

הוספת מרפסות בבתים משותפים באמצעות בניה בטכנולוגיה מתקדמת הכוללת עבודות מיוחדות בפלדה, תוספות בניה, הוספת מרפסות למבנים קיימים, עבודות גמר, חשמל, שימור ושיקום.

על המתארח

עידו גרינברג, מנכ״ל חברת נירים, בעל ידע עשיר וניסיון של למעלה מ- 10 שנים בתחום הבנייה, בדגש על עבודות פלדה מיוחדות.
מוביל בהצלחה ובמקצועיות את חברת נירים המתמחה בבניה בטכנולוגיה מתקדמת הכוללת עבודות מיוחדות בפלדה, תוספות בניה, הוספת מרפסות למבנים קיימים, עבודות גמר, חשמל, שימור ושיקום, והכל בתהליך קצר ומקצועי המבטיח תוצאה איכותית ואחריות לאורך שנים רבות.
לחברה לקוחות רבים וניסיון רב בבנייה במבנים קיימים, מגדלים ומבנים ציבוריים בכל רחבי הארץ, והיא מובילה בבניית קונסטרוקציית פלדה עם למעלה מ-500 מרפסות בשנה.
כחלק מחזונה לספק מענה איכותי ומקיף לכל אורך הדרך - תוכלו למצוא בחברה מחלקת רישוי ותכנון, הנדסה, תפעול, ביצוע ושירות לקוחות. 

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!

לצפיה ב-'שלום לחברי פורום '
שלום לחברי פורום
07/01/2019 | 12:14
1
152
הורים לילדים מחוננים 
אנחנו חברי פורום ספרות ילדים ונוער .
מחפשים חברים נוספים וקבועים לפורום שלנו .
אני מזמינה את כול אוהבי הספר    להשתתף איתנו ,
להנות מהמלצות על ספרים איכותיים,ומפעיליות רבות שצוות הפורום מעלה.
בואו להתרשם נשמח .
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/848/תרבות_ואמנות/ספרות_לילדים_ולנוער

הערה: אישור להכנס לפורום שלכם,קבלתי ממנהלת האשכול שיר .
 שבוע טוב

לצפיה ב-'איחולי הצלחה, יש בהחלט צורך בפורום שכזה.'
איחולי הצלחה, יש בהחלט צורך בפורום שכזה.
( לעמוד שלי בתפוז )
08/01/2019 | 22:45
33
לצפיה ב-'הילד מחונן, עם פער בין היכולת השכלית לכתיבה האיטית- המלצה?'
הילד מחונן, עם פער בין היכולת השכלית לכתיבה האיטית- המלצה?
24/12/2018 | 14:49
11
165
הילד מחונן ולכן תמיד היה שקוף. ביסודי תמיד ישבתי איתו על כל מבחן כדי שיצליח ומאחר שהצליח (רוב המבחנים היו אמריקאיים)- לא קיבלנו עזרה במה שביקשתי (כתיבה חופשית, דימיון וכד'- מה שידעתי שיקשה עליו בעתיד, באנגלית, ספרות, הבעה,..). גם אם הילד מחונן הוא לא תמיד מושלם....
איך אפשר לקבל סיוע? (לצערי, בבתי הספר שלנו, חינוך ממ"ד, לא בחטי"ב ולא כעת, בתיכון- אין הגדה של ילד מחונן כילד לקוי ואם אכניס אותו לתקן של ילד לקוי, הבטחון העצמי שלו ירד ל-0...).
הוא קיבל קונצרטה וATTENT שלא הועילו אלא גרמו לטיקים
מחפשת רעיונות, המלצות איך ומה לבקש (האבחון במכון בסיוע קופ"ח המליץ על השלמה בעל פה לכתיבה, מה שבעצם לא קיים ולכן הוא לא מקבל שום עזרה).
או שהוא מקבל 100 במבחן, כי הוא פשוט הקשיב או טוב באותו מקצוע, או שהוא מקבל 65, כי לא עמד בזמן, או שלא למד מהספר בנוסף לשיעור, כי זה לא עניין אותו...
לצפיה ב-'אם הוא בתיכון, ההתאמות בדרכי ההבחנות מוגדרות על ידי'
אם הוא בתיכון, ההתאמות בדרכי ההבחנות מוגדרות על ידי
24/12/2018 | 15:08
8
87
משרד החינוך, ולא ניתן לאשר התאמות שלא קיימות.
מבחינת משרד החינוך, אין כזה דבר "השלמה בעל-פה לכתיבה". כן אפשר לתת הארכת זמן בגלל קצב כתיבה איטי, ויש היום גם מבחנים מתוקשבים במקצועות רבי מלל, בהם התלמידים מקלידים את התשובה על גבי מחשב. זה יכול לעזור אם ההקלדה מהירה יותר מהכתיבה.
אם הבעיה היא שהוא לא מסיים בחינות בגלל קצב כתיבה איטי, הארכת זמן אמורה לפתור את הבעיה. אם הוא לא קרא בספר בנוסף על המחברת, את זה שום התאמה לא יכולה לפתור, אלא רק עבודה טיפולית שקשורה להקנייה של הרגלי למידה ואסטרטגיות למידה נכונים. אבחון טוב היה אמור לתת המלצות טיפוליות שמתאימות למצבו של הילד.
לצפיה ב-'מה הגיל האופטימלי לעשות אבחון בכדי שיוכר בחטיבות?'
מה הגיל האופטימלי לעשות אבחון בכדי שיוכר בחטיבות?
24/12/2018 | 19:29
7
82
(האמצעית והעליונה)
לצפיה ב-'יש נהלים רשמיים ויש גיל אופטימלי '
יש נהלים רשמיים ויש גיל אופטימלי
25/12/2018 | 10:00
6
76
פורמאלית, אבחונים שנעשים אחרי כיתה ו', כולל בחופשת הקיץ שבין כיתות ו' ו-ז', מוכרים על ידי משרד החינוך עד גיל 25 לצורך שיפור והשלמה של בגרויות.
בתור מאבחנת, אני מעדיפה לראות ילדים בוגרים יותר, כי יש הבדל תהומי בין צוציק שרק התחיל כיתה ז' לבין נער שלומד בכיתה ט', למשל. מאחר ובית הספר גם צריך להיערך להתאמות, ולפעמים יש צורך להגיש מסמכים לוועדות וכו, אופטימלי לעשות אבחון במהלך כיתה ט' (אם אפשר לחכות עד אז).
בתור מאבחנת גם חשוב לי להגיד משהו נוסף - מטרת האבחון היא בראש ובראשונה להתאים תוכניות טיפוליות, המתבססות על תחומי הקושי ומקורותיהם, תוך שימוש בנקודות החוזק ויכולותיו של התלמיד. התאמות בדרכי ההבחנות הן רק תוצר לוואי מבחינתי, והן אינן מחליפות תוכנית טיפולית מותאמת אישית.
לצפיה ב-'האם אני מבין מתגובתך שמי שעושה לפני חופשת הקיץ, האבחון יהיה'
האם אני מבין מתגובתך שמי שעושה לפני חופשת הקיץ, האבחון יהיה
25/12/2018 | 11:38
5
66
תקף רק עד חופשת הקיץ של המעבר מיסודי לחט"ב?
לצפיה ב-'תלוי מתי בדיוק '
תלוי מתי בדיוק
25/12/2018 | 11:49
4
55
אם מדובר בילד שאובחן בכיתה ו', האבחון יהיה תקף גם לחטיבה ויוכל לשמש ככלי בידי ועדות שילוב או לשקול מתן התאמות (הרפורמה האחרונה שוללת מתן התאמות בחטיבת הביניים באופן גורף למדי, אך לבתי הספר ישנה גם אפשרות השיקול פר ילד, כך שילדים שהם בעלי לקויות למידה משמעותיות מאוד, עדיין יכולים לקבל התאמות גם בחטיבה).
ילד שאובחן בכיתה ו' יצטרך לעשות אבחון חדש לקראת החטיבה העליונה.
לצפיה ב-'מה לגבי אבחון בכיתה ה' או אפילו בכיתה ד'? האם קביל לחט"ב?'
מה לגבי אבחון בכיתה ה' או אפילו בכיתה ד'? האם קביל לחט"ב?
25/12/2018 | 14:14
3
62
נ.ב. אם אני לא טועה, בין כה וכה בוטלו בחט"ב כל ההתאמות.
לצפיה ב-'כפי שאמרתי - הרפורמה החדשה לא מאפשרת התאמות בחטיבה'
כפי שאמרתי - הרפורמה החדשה לא מאפשרת התאמות בחטיבה
25/12/2018 | 17:01
2
71
אבל עדיין יש מקום לשיקולים פר תלמיד, כך שיש אפשרות לצוות החטיבה לאשר התאמות לתלמידים בעלי לקויות למידה בדרגת חומרה גבוהה.
ברמה העקרונית, לצורכי ועדת שילוב תוקפו של אבחון הוא שלוש שנים.  
לצפיה ב-'תודה רבה על התשובות המפורטות ועל הסבלנות לשאלותיי '
תודה רבה על התשובות המפורטות ועל הסבלנות לשאלותיי
25/12/2018 | 17:59
1
22
לצפיה ב-''
25/12/2018 | 18:02
5
לצפיה ב-'פניתם לאנשי מקצוע בתחום? הוראה מתקנת? ריפוי בעיסוק?'
פניתם לאנשי מקצוע בתחום? הוראה מתקנת? ריפוי בעיסוק?
25/12/2018 | 11:40
1
65
בגדול, לפי מה שהבנתי יש לפעמים אפשרות להקליד את המבחן - אז אולי תוכלו לקבל אבחון שיאפשר לו להקליד. אבל לא ברור מהתאור שלך אם הבעייה היא באמת שהכתיבה איטית, או שהוא מתקשה במענה על השאלה. יש ילדים שמתקשים במענה על שאלות פתוחות - כי לא לגמרי ברור מה התשובה ה"נכונה", כי אין משהו שמכוון אותם לכיוון ספציפי, וקשה להם לבחור, או וכו'. אני מניחה שלפני שעוזרים לו צריך קודם כל להבין מה בדיוק הקושי שלו.
לצפיה ב-'ריפוי בעיסוק לקצב כתיבה לא רלוונטי בגיל הזה.'
ריפוי בעיסוק לקצב כתיבה לא רלוונטי בגיל הזה.
25/12/2018 | 11:46
37
לצפיה ב-'הדלגה לכיתה א''
הדלגה לכיתה א'
23/12/2018 | 07:21
6
178
שלום.
יש לי בת שכיום היא בת 4 וחצי, ולומד בגן הכולל גם ילדים אשר גדולים ממנה בשנה (למעשה 75% מהילדים אמורים לעלות לכיתה א', והשאר אמורים להמשיך לגן חובה בשנה הבאה).
לפי הרושם שלי, וגם לפי הרושם של הגננת היא בשלה מכל הבחינות לעלות לכיתה א' בשנה הבאה. היא גם מעדיפה לשחק עם הילדים הגדולים. 
הסתכלתי בחוזר מנכ"ל של משרד החינוך לגבי הדלגה, ולפי מה שכתוב שם הוא מתייחס לילדים שנולדו לכל המאוחר ב 31.03. לפי זה בלתי אפשרי בכלל להדליג אותה. האם ייתכן שלא הבנתי את חוזר המנכ"ל נכון?
תודה מראש למשיבים
לצפיה ב-'אין לי כוח לקרוא את החוזה, אך מכיר אישית ילד שהודלג לאחר'
אין לי כוח לקרוא את החוזה, אך מכיר אישית ילד שהודלג לאחר
24/12/2018 | 19:33
1
153
תאריך זה כך שזה עונה על שאלתך.

לגבי האם להדליג? גם חשוב לדעת את מימדיה, האם נמוכה\גבוהה ביחס לילדי הגן?
לצפיה ב-'ברור לי שיש מכלול שיקולים לגבי "האם להדליג"'
ברור לי שיש מכלול שיקולים לגבי "האם להדליג"
25/12/2018 | 07:03
112
את זה אנחנו (ההורים) נשקול. מה שלי חשוב הוא קודם העניין הפרוצדורלי. 
ומשום מה לא עונים שם (בכתובת המייל המצורפת בחוזר)
לצפיה ב-'מסתבר שהבנתי נכון את החוזר'
מסתבר שהבנתי נכון את החוזר
06/01/2019 | 13:25
3
61
ייתכן שיש עיריות שמעלימות עין, אבל על פי ההנחיות לא ניתן להדליג ילד שנולד לאחר 31.03. 
זה אפילו משתלב עם מה שנכתב באתר "זכותי".
חבל
לצפיה ב-'ההנחיות האלה נראות לי מאוד סבירות. במיוחד'
ההנחיות האלה נראות לי מאוד סבירות. במיוחד
07/01/2019 | 10:24
2
48
בימינו, שהטרנד הוא דווקא להשאיר ילדים שנה ולהעלות אותם גדולים יותר לבית הספר - מה שאומר שלא בלתי סביר שיהיו בכיתה איתה גם ילדים שגדולים ממנה בשנתיים. אצלנו בגן חובה יש מספר ילדים בני שש וחצי פלוס. והרי בית ספר זה לא רק כתיבה. ביום הראשון של גן חובה כשראיתי איך כמה ילדות מציירות חשבתי שהבת שלי (שמלאו לה 5 באוקטובר) אולי מתקשה בציור, עד שהתברר שכולן גדולות ממנה בערך בשנה. אתה רוצה שהבת שלך תחשוב שהיא לא טובה בציור? שהיא לא טובה בספורט? או שלל דברים אחרים שנלווים לכך שהיא שנתיים צעירה יותר גופנית (מה שכולל גם שליטה בגוף)? (אתה מוזמן לקרוא את הספר "מצוינים" אם לא קראת. מומלץ גם בלי קשר להקפצה של הבת שלך).
לצפיה ב-'לא התווכחתי עם סבירות ההחלטות'
לא התווכחתי עם סבירות ההחלטות
07/01/2019 | 10:45
1
49
מה שהיה חשוב לי לוודא שלא שגיתי בהבנת חוזר המנכ"ל. ההחלטות ככלל סבירות, אך לדעתי כמו במקרים רבים , כל מקרה לגופו, ויש מקום לחריגים (בניגוד למה שהמפקחת אמרה לי שאין חריגים). 
זו לא הבת הראשונה שלי ויש לי מקום להשוואה, גם לאחותה הגדולה וגם לגבי כאשר אני הייתי ילד. אצל אחותה היה למשל פער בין ההתפתחות הקוגנטיבית לרגשית. לעומת זאת אצלה, יש הרבה יותר איזון בין המרכיבים (קוגניציה, מוטוריקה, רגשי וכו'). בנוסף שהיא לומדת בגן שרובו ילדים שגדולים ממנה בשנה (גן מעורב של חובה עם מספר קטן של ילדים טרום חובה). ממילא החברים שלה זה הילדים הגדולים שיעלו עכשיו. גם הגננת אמרה שאפשר להדליג אותה בלי שום בעיה. 
אבל אלה ההוראות.
לא נורא, שאלו תהיינה הבעיות שלה בחיים.
לצפיה ב-'שוב, רוב הסיכויים שבבית הספר יהיו ילדים גדולים ממנה בשנתיים,'
שוב, רוב הסיכויים שבבית הספר יהיו ילדים גדולים ממנה בשנתיים,
07/01/2019 | 11:03
62
לא רק בשנה. בזמננו זה היה פחות. גם אני לא הייתי בגן חובה (אלא בגן דו-גילאי כמו שאתה מציין, ואז בכיתה א'), והייתי צעירה מכולם (נולדתי בסוף דצמבר) וזו לא הייתה בעייה. אבל הפער לא היה כל כך גדול - הוא היה מקסימום פער של שנה. פער של שנתיים בגילאים האלה (5 מול 7) זה המון. קל לראות את זה בציורים, אבל זה מתבטא בדברים רבים אחרים, וסביר שחוזר המנכ"ל עשה עם הבת שלך חסד. אולי בגיל מבוגר יותר תשקלו להקפיץ אותה.
לצפיה ב-'ילד בכיתה ב שמשתעמם מהלימודים'
ילד בכיתה ב שמשתעמם מהלימודים
24/12/2018 | 22:49
1
143
הבן שלי בכיתה ב. מאז תחילת השנה הוא לא מפסיק להתלונן שהלימודים משעממים לו כי הם קלים ולא מאתגרים. דיברתי עם המורה שלו וגיליתי שגם היא מודעת לכך שהוא משועמם, ושהוא מפטפט המון בזמן השיעור ואין לו סבלנות לחכות שתסיים להסביר דברים בכיתה ומתקדם לבד בחוברות. מצד אחד, ברור לי שהוא צריך ללמוד לחכות, להקשיב למורה ולא לפטפט ואני עובדת איתו על זה. מצד שני אני מבינה שזה נובע מתסכול שלו שגם אותו צריך לפתור ואין לי פתרונות. המורה הציעה שיתקדם במקביל לכיתה בחוברות שתתן לו, אבל הבעיה היא בכל המקצועות, גם של מורים אחרים.
אם הבן שלי עונה להגדרה של מחונן אני לא יודעת. את שלב א לא עבר (גם לא התכונן לפני), כך שגיוון מהתוכנית של המחוננים הוא לא יקבל,  אבל מדובר על ילד שבחשבון הוא שולט בכפל וחילוק ודברים מתקדמים מזה (מיוזמתו) ונהנה לפתור תרגילים כתחביב, הוא ידע לקרוא מגיל 4 (אבל לא אוהב לקרוא ספרים),   ואין לי ספק שהתסכול שלו נובע משיעמום ולא מקושי בחומר הנלמד. איך מתמודדים עם מצב כזה? איך גורמים לו להנות מהלימודים במקום שירגיש שהוא מבזבז את הזמן ולגרום לו אנטי ללימודים? 
לצפיה ב-'ילד משועמם'
ילד משועמם
( לעמוד שלי בתפוז )
05/01/2019 | 12:11
75
ראשית, גם אם לא עבר את שלב א' אין זאת אומרת שלא יעבור את שלב ב'. צריך להגיש ערעור לרפרנטית המחוזית ולבקש שיגש לשלב ב'. בעקרון, הוא יכול לגשת לשלב ב' כל שנה. כך שהשאיפה ללמוד -לפחות יום אחד בשבוע- במסגרת שונה שתאתגר אותו, עדיין רלוונטית. בנוסף, אולי כדאי לבדוק אפשרויות של חוגים כגון במסגרת "אלברטו" וגם, לבנות איזו שהיא תכנית למידה מותאמת לו בבית הספר - כשבית הספר מתגייס כמובן למשימה. את מוזמנת להתקשר אלי דרך האתר ואשתדל לעזור לך.
לצפיה ב-'מתי תשובות של מועד ב?'
מתי תשובות של מועד ב?
23/12/2018 | 12:38
1
189
הבחינה של מועד ב' אצלנו בדצמבר, האם התשובות מתקבלות רק ביוני?
לצפיה ב-'כן. מאחר והקריטריונים הם ארציים, אי אפשר לקבל תשובות לפני '
כן. מאחר והקריטריונים הם ארציים, אי אפשר לקבל תשובות לפני
23/12/2018 | 17:43
140
שמסתיימות הבחינות בכל הארץ, כולל מועדים מיוחדים, שהם בדרך כלל מאוחרים יותר.
לצפיה ב-'מעבר לכיתת מחוננים - בית ספר רוקח'
מעבר לכיתת מחוננים - בית ספר רוקח
20/12/2018 | 11:08
2
192
שלום רב,

הבן שלי לומד השנה בכיתה ג' ויוצא ליום שליפה בתל אביב.
בסוף השנה גם הוא וגם אנחנו היינו מאוד שלמים עם הבחירה ביום שליפה ולא בכיתת מחוננים. כעת עולים לנו ספקות...
רציתי לשאול אם מישהו התנסה במעבר שכזה ובמה הוא כרוך.
למי פונים, מתי וכל מידע שיכול לסייע.
לצפיה ב-'לפני שאת מתלבטת'
לפני שאת מתלבטת
21/12/2018 | 13:02
146
הייתי בודק אם בכלל יש לך אופציות אחרות בשלב הזה. לרוב כיתות המחוננים מלאות ויש להן רשימת המתנה.
לצפיה ב-'עשינו מעבר כזה, היה פשוט וכרגע נראה מאוד מוצלח'
עשינו מעבר כזה, היה פשוט וכרגע נראה מאוד מוצלח
27/12/2018 | 15:18
98
כמו שנכתב לעיל - לא בטוח האם יש מקום בכיתת היעד.

כשעשינו, עוד היה, ושיחה עם מנהלת רוקח / רכזת המחוננים שם הבהירה את התהליך שהיה פשוט יחסית - דרש ריאיון קבלה ואז שיהיו מקומות (או להצליח בהגרלה).

לפחות אצלנו, בדיעבד, ההחלטה לעבור היתה ההחלטה הנכונה
לצפיה ב-'אחריות השלמת חומר'
אחריות השלמת חומר
19/12/2018 | 09:06
6
156
שלום רב,
אני מעוניינת לדעת מי באחריותו להשלים לבני את חומר הלימוד שמפסיד כשיוצא ליום מחוננים?תודה רבה
לצפיה ב-'האחריות על הילד'
האחריות על הילד
19/12/2018 | 09:25
3
129
במובן מסויים, זה חלק מהאתגר של כיתת מחוננים. הם הולכים ליום שליפה, מתוך הבנה שאלה ילדים שמסוגלים להשלים את החומר בכוחות עצמם.

לפעמים המורה מטילה את המשימה (כמו שהיא עושה כשיש ילד חולה. היא מנדבת ילד להביא שיעורים לילד שלא היה היום), לפעמים מבקשים מחבר טוב. אני מציעה שתדברו עם המורה ותתאמו איתה. כי גם כשחבר טוב מתנדב - הוא צריך את עזרת המורים. למשל - שיזכרו שכאשר מחלקים דפים, הוא תמיד מקבל שניים - אחד עבור הילד החסר.
אם זה לא מסתדר - האחריות עליכם. להיכנס למשוב ולבדוק אם נתנו שיעורים, לטלפן לחבר ולשאול, לכתוב שאלה בווטסאפ של הכיתה,.. יש כל מיני דרכים
לצפיה ב-'ילדים בכיתת מחוננים יוצאים ליום שליפה כבודדים?'
ילדים בכיתת מחוננים יוצאים ליום שליפה כבודדים?
19/12/2018 | 13:09
2
123
אצלנו הם יוצאים ככיתה ואז אין מה להשלים
לצפיה ב-'כשיש יום שליפה ואין כיתת מחוננים, אז יוצאים כבודדים. '
כשיש יום שליפה ואין כיתת מחוננים, אז יוצאים כבודדים.
20/12/2018 | 08:29
1
86
חמישה ימים בשבוע לומדים בכיתה רגילה
יום אחד בשבוע הולכים ליום שליפה
לצפיה ב-'גם אצלנו ולכן אין מה להשלים'
גם אצלנו ולכן אין מה להשלים
21/12/2018 | 13:01
29
לצפיה ב-'אכן, אחריות הילד בלבד'
אכן, אחריות הילד בלבד
19/12/2018 | 13:14
89
ובכיתות הנמוכות זה ממש לא קל.
אצלנו לא הצליח בלי מעורבות הורים גם כשהיו חברים טובים עם המון רצון טוב.
לצפיה ב-'באופן תיאורטי, האחריות על הבי"ס לפי חוזה, אך הבי"ס מצפצף על '
באופן תיאורטי, האחריות על הבי"ס לפי חוזה, אך הבי"ס מצפצף על
19/12/2018 | 16:27
90
זה ובפועל האחריות עוברת לילד או להוריו.
לצפיה ב-'כיתה ד - מחוננים שלב ב - מועד ב'
כיתה ד - מחוננים שלב ב - מועד ב
18/12/2018 | 23:08
2
175

היי, הבן שלי אמור להיבן השנה בכיתה מחוננים שלב ב, לאחר הגשת ערעור. 
כמה שאלות אם מישהו יודע מנסיון רק כדי להכין אותו ברמה הכללית והרגשית  - 
1. הבנתי שהמבחן אורך שעה, מה הנושאים וכמה שאלות יש?
2. קראתי שבכיתה ד, יש לסמן את התשובות בדף נפרד. האם זה נכון? האם יש דף לכל פרק?
3. הבן שלי סיפר שבמועד א , הבוחנים אמרו להם כל פעם שהסתיימה דקה לעבור שאלה. השאלה היא, אם הוא מסיים לפני שאומרים לו שעברה דקה, האם הוא יכול להמשיך לשאלה הבאה או שיש איסור?
המון תודה מראש ובהצלחה לכולם

לצפיה ב-'לא יודעת לגבי המבחן בכיתה ד', אבל הבנים שלי נבחנו בכיתה ב' '
לא יודעת לגבי המבחן בכיתה ד', אבל הבנים שלי נבחנו בכיתה ב'
19/12/2018 | 16:01
143
ובכיתה ג' (בין שניהם שינו אצלנו את מועדי ההבחנות), ובשני המבחנים לא אמרו כל דקה לעבור שאלה. מה שכן אמרו זה כשנגמר הזמן לחלק מסוים בבחינה, והילדים קבלו הוראה לעבור לחלק הבא.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
02/01/2019 | 03:29
13
לצפיה ב-'מבחני שלב ב' מתחילים ב 24 בדצמבר '
מבחני שלב ב' מתחילים ב 24 בדצמבר
16/12/2018 | 19:13
176
לצפיה ב-'מבחן סולד ומבחן קרני'
מבחן סולד ומבחן קרני
11/12/2018 | 14:56
7
193
יש לי שתי שאלות.
הראשונה - עקרונית - מה ההבדל בין 2 המבחנים - סולד וקרני? האם אכן קרני ממוקד יותר בחלק המתמטי?

שאלתי השניה - הבן שלי עבר בשנה שעברה בהצלחה את מבחן קרני כחלק מהליך הקבלה לחוגים של אריקה לנדאו. 
השנה, במבחן סולד שנערך בבית הספר לא הצליח להעפיל לשלב ב'.
המורה שלו המליצה לי לערער על ההחלטה ולבקש שכן יבצע את מבחן שלב ב', להערכתה פיספס תשובות בגלל שמיהר (למשל: בחר תשובה נכונה כאשר היתה תשובה מלאה ונכונה יותר), ולא כתוצאה של חוסר הבנה. 
אני אוסיף גם שהוא צעיר ביחס לרוב השכבה (יליד דצמבר). 

בהתחשב בנתונים האלה - האם הייתם מערערים? האם כדאי (אם זה בכלל אפשרי) להמתין שנה ולבקש שיבצע את שלב ב' בשנה הבאה (אפקט הגיל)? 

תודה מראש לעונים. 
לצפיה ב-'בד"כ כשמדברים כאן בפורום על מבחן קרני, לא מתכוונים למבחן'
בד"כ כשמדברים כאן בפורום על מבחן קרני, לא מתכוונים למבחן
11/12/2018 | 15:59
2
193
של אריקה לנדאו אלא למבחן שנערך לתלמידי כיתה ו' שמעוניינים להתקבל לכיתת מחוננים בחטיבת הביניים.
מבחן סאלד נערך לתלמידים בכיתות ב' או ג' (תלוי באזור בארץ).
אני לא יודעת להשוות בין השניים שאת מדברת עליהם, אולי יהיו כאן כאלו שכן מכירים.
קחי בחשבון שהמבחנים בכיתה ב' ובכיתה ג' הם לא זהים, כך שתמיד הוא יהיה הקטן ביחס לילדים שנבחנים יחד איתו.
לצפיה ב-'אבל את הערעור אני חייבת להגיש השנה '
אבל את הערעור אני חייבת להגיש השנה
11/12/2018 | 18:13
1
110
בגלל שהוא נבחן השנה, או שאני יכולה להגיש אותו גם בשנה הבאה?
אני מבינה שהוא ישאר קטן ביחס לשכבה..., פשוט נראה לי שאולי הבשלות הרגשית שתגיע (אולי) עם הגיל, תגרום לו להיות פחות פזיז במענה לתשובות (בהנחה שזו אכן הסיבה לחוסר ההצלחה במבחן - אין לי דרך לדעת אם אכן זו הסיבה, אני רק מסתמכת על ההנחה של המורה שנשמעת לי הגיונית )

לצפיה ב-'אני חושבת שכן..? כדאי לבדוק באתר משרד החינוך, אגף מחוננים'
אני חושבת שכן..? כדאי לבדוק באתר משרד החינוך, אגף מחוננים
11/12/2018 | 19:04
91
יש שם גם טלפונים של הרפרנטית המחוזית. אפשר לפנות בטלפון או במייל ולקבל מידע מדויק.
לצפיה ב-'סף הקבלה לאריקה לנדאו נמוך משמעותית'
סף הקבלה לאריקה לנדאו נמוך משמעותית
14/12/2018 | 10:39
137
הם יכולים להגיד לך איפה הוא ממקום בסקאלה, פחות או יותר, אבל אין קשר בין המבחן הזה לכל מבחן רשמי אחר של מערכת החינוך, והנטייה היא לקבל פחות או יותר את כולם.
ממה שאני הבנתי את הערעור את חייבת להגיש השנה, ואז יש אפשרות לבקש את דחיית המבחן לשנה הבאה.
לצפיה ב-'מבחן סאלד ומבחן קרני'
מבחן סאלד ומבחן קרני
( לעמוד שלי בתפוז )
31/12/2018 | 11:33
2
88
שלום רב
מבחן סאלד הינו מבחן המותאם לתלמידי כיתות ב- ה כשדרגת הקושי של המבחן עולה בהתאמה לקבוצת הגיל אליה משתייך הנבחן. מבחן זה מהווה "כרטיס כניסה" למסגרות המחוננים מכיתה ג' ועד ל-ו' המשתייכות לאגף המחוננים. המבחן אמור לבדוק את כישורי הנבחן והתאמתו ללמידה במסגרת המחוננים - לטענת אגף המחוננים, אין צורך להתכונן למבחן למרות שיש על כך מחלוקת לא קטנה בקרב אנשי מקצוע. המבחן מתמקד בעיקר בתפיסה וחשיבה מתמטית ושליטה בשפה כשהתחום השלישי הוא התחום הצורני. מבחן קרני הוא ממש פסיכומטרי המותאם לתלמידי כיתות ו' וההתמקדות שם היא בשלושה תחומים: מתמטיקה, שפה וצורני. מבחן זה מיועד לאלו המעוניינים ללמוד במסגרות מחוננים בחט"ב ובתיכון. אחד המרכיבים הייחודיים לשני מבחנים אלו הוא מימד הזמן, להבדיל ממבחנים רגילים במסודות החינוך מבחנים אלו מחולקים ללוחות זמנים נפרדים לכל נושא. מה שיוצר כמובן, נקודת לחץ על הנבחן כשזה מרכיב נוסף הנבדק אצל הנבחן.
לגבי ערעור, תמיד אפשר לערער וזה יותר רלוונטי לחט' היסוד מאשר לחט"ב.
בהצלחה
לצפיה ב-'אנשי איזה מקצוע? מקצוע ההכנות?'
אנשי איזה מקצוע? מקצוע ההכנות?
31/12/2018 | 12:20
1
28
לצפיה ב-'מקצוע "הכנות"? תדאגי שיורידו את החלק הקשור לשפה.'
מקצוע "הכנות"? תדאגי שיורידו את החלק הקשור לשפה.
( לעמוד שלי בתפוז )
05/01/2019 | 12:22
46
קל מאוד לדבר ולהגיב כשהילד שלך נמצא בסביבה תומכת שפה ואוצר המילים שלו גדול ואגב, למיטב זכרוני, גם לחשיבה מתמטית יש קשר לשפה וככל שהחלק השפתי חזק יותר, כך עולה יכולתו של התלמיד להתמודד עם תכני המבחן (לא רק- תבדקי בבקשה את מצב הנושא הזה במערכת החינוך ותקבלי חום). ורק כדי שכמות המידע שלך תעלה, ישנם כאלו שאינם "מקצועני הכנות" ועדיין טוענים כך מתוקף היותם אנשי חינוך. מן הסתם קרוב לודאי שמי שמתקבל לתלפיות למשל, רמת השפה שלו גבוהה למדי, מה דעתך?
לצפיה ב-'ההבדל בין מבחן קרני למחוננים ומבחן קרני בסיס הירוק'
ההבדל בין מבחן קרני למחוננים ומבחן קרני בסיס הירוק
08/12/2018 | 11:37
2
257
שלום רב,
בתי נבחנה לאחרונה במבחן קרני בכפר הירוק. תוצאות המבחן היו 5-6  בממוצע בעברית, 7-8 במתמטיקה ו8 באנגלית.
האם מבחן קרני למחוננים הוא מבחן דומה לזה שעשתה בכפר הירוק?
והאם תוצאות אלה יספיקו למבחן מחוננים או שמא מיותר בכלל שתיגש לעשותו עם ציונים אלו (בעיקר בעברית)
תודה רבה מראש לעונים.
לצפיה ב-'אם הציון מתוך 10, אין לה מה לגשת'
אם הציון מתוך 10, אין לה מה לגשת
08/12/2018 | 14:50
146
לצפיה ב-'לא רואה סיבה לא לגשת.'
לא רואה סיבה לא לגשת.
10/12/2018 | 18:11
156
מקסימום לא תעבור, תסבירי לה שזה רק מבחן אחד ולא אומר כלום, וזהו.
לצפיה ב-'מחפשים פעילות לילד סקרן ועצמאי?'
מחפשים פעילות לילד סקרן ועצמאי?
10/12/2018 | 16:57
95
תנו לו ללמוד את השפה הבינלאומית אספרנטו!
לא רבים יודעים, אבל שפת האספרנטו חיה וקיימת, ורבים בעולם דוברים אותה. היא יכולה לפתוח עולם שלם בפני ילדכם, שהסביבה הרגילה לא תמיד מבינה אותו:
- זו שפה שלמה ומדוייקת, שאין בה יוצאים מן הכלל, והדקדוק שלה הוא מופת לסדר והיגיון, בלי ויתור על עוצמה ודיוק.
- היא קלה ללימוד. אחרי קורס של 20 שעות כבר מדברים, קוראים וכותבים.
- רבים מאלה שלומדים אותה טובים במתמטיקה, במוזיקה ובשפות.
- לימוד השפה הוא מקפצה ללימוד שפות אחרות, בעיקר ממשפחת השפות האירופיות.
- האגודה לאספרנטו בישראל פותחת בתחילת פברואר קורס ערב שבועי בתל אביב. הקבוצה היא רב גילאית, ובקורס קודם נוצרו קשרים אמיצים בין המשתתפים - מגיל 13 ועד 80.
- ואולי גם אחד או שני ההורים יבואו יחד עם הילד? זו אפשרות לפעילות מגבשת משפחתית, בה תיווצר תרתי משמע שפה משותפת פרטית ביניכם. בקורס קודם השתתפו שתי אימהות עם בניהן.
- הזדמנות להכיר אנשים מעניינים (אחרים לא מגיעים אלינו).
- אפשרות להכיר אנשים מרחבי העולם, באינטרנט או פנים אל פנים, שיש לכם איתם כבר משהו משותף.
- המחיר סמלי - האגודה לאספרנטו לישראל היא עמותה ללא מטרות רווח.
לפרטים - או ב-verkoj.com/esperanto-kurso או שאלו כאן.

להתראות,

אמיר
לצפיה ב-'אירוח בנושא הפקדות סוף שנה - טיפים והמלצות ליועצי המס'
אירוח בנושא הפקדות סוף שנה - טיפים והמלצות ליועצי המס
07/12/2018 | 14:54
9

ביום ה', בתאריך 13/12/18, בין השעות 20:00-22:00, נארח בפורום את נדב טסלר, מנהל המוצר באגף השיווק של מנורה מבטחים פנסיה וגמל

על האירוח

החל משנת 2017 חייבים עצמאים לבצע הפקדות לחיסכון הפנסיוני. מעבר לחובה החוקית, הפקדות אלו מזכות אותם בהטבות במס. במסגרת האירוח נדון בסוגיות פנסיוניות לקראת תום שנת המס ונעלה טיפים והמלצות.

על המתארח

נדב טסלר, מנהל המוצר במנורה מבטחים, מרצה במכללת נתניה ובעל הבלוג פנסיוני, להבין את הפנסיה. יענה על שאלותיכם בנושא החיסכון הפנסיוני, הערכות להפקדות במסגרת פנסיית חובה לשכירים ועצמאים.

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!

לצפיה ב-'מי מופנה ליום שליפה?'
מי מופנה ליום שליפה?
03/12/2018 | 20:10
9
181
מי יכול לעשות לי סדר בין מחוננים למצטיינים, יום שליפה לכיתת מחוננים? האם מי שמאובחן "רק" כמצטיין זכאי גם הוא ליום שליפה, או שזה שמור רק למחוננים (3% העליונים, להבנתי)?
גרים בתל אביב אם זה משנה
לצפיה ב-'אני לא מתל אביב, אבל אענה ברמה העקרונית:'
אני לא מתל אביב, אבל אענה ברמה העקרונית:
04/12/2018 | 16:55
154
רק מחוננים זכאים ליום שליפה. למצטיינים יש תוכניות אחרות, לרוב בשעות אחה"צ, ומקוצרות יחסית. במקום מגוריי, למשל, ביום שליפה המחוננים מקבלים 4 שיעורים (מ8 בבוקר ועד 15 בצהריים), והמצטיינים מקבלים 2.
לא לכולם יש בחירה בין יום שליפה לבין כיתת מחוננים. הדבר תלוי בכך שבכלל יש כיתת מחוננים במקום המגורים, ולא לכולם יש. כשאין כיתת מחוננים באזור, האלטרנטיבה היא יום שליפה.
לצפיה ב-'בתל אביב יש גם יום שליפה וגם כיתת מחוננים'
בתל אביב יש גם יום שליפה וגם כיתת מחוננים
04/12/2018 | 22:40
2
62
לצפיה ב-'בתל אביב'
בתל אביב
04/12/2018 | 23:00
1
100
יש גם כיתות מחוננים וגם יום שליפה, ואני יודעת שלמחוננים ניתנת האפשרות לבחור ביניהם. אני לא בטוחה מה נותנים למצטיינים. איפה מבררים את זה?
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי בעיריה'
למיטב ידיעתי בעיריה
05/12/2018 | 07:11
93
לפחות עד לפני כמה שנים תוכניות המצויינים היו באחריות הראשות המקומית ולא משרד החינוך. יכול להיות שזה השתנה, אבל נראה לי שעדיין העיריה היא הכתובת לבירור ראשוני.
אגב, למחוננים אמנם ניתנת האפשרות לבחור בין המסגרות אבל אף אחד לא מבטיח שיכבדו את בחירתם בכיתת מחוננים. אם יש עודף תלמידים, לא כולם יתקבלו לכיתה. במקרה שאני מכיר (לפני 4 שנים) דובר על הגרלה שתיערך, אבל לאחר מכן הרבה ילדים ויתרו אז אני לא בטוח מה קרה בפועל.
לצפיה ב-'מחוננים- יום שליפה או כיתת מחוננים'
מחוננים- יום שליפה או כיתת מחוננים
05/12/2018 | 14:42
4
128
מחוננים בכיתת מחוננים - באים גם הם ליום השליפה
מצטיינים - חוגים כשל יום השליפה בשעות אחה"צ.
מאחר וזה אחהצ מדובר רק בשני קורסים לעומת 4 ביום השליפה
לצפיה ב-'תגובות'
תגובות
05/12/2018 | 18:44
3
836
תודה לשניכם.
אורה הכפולה - האם זה בוודאות נכון גם לתל אביב?
טומי - בתל אביב בשנה האחרונה מה שנאמר להורים זה שהם יכולים לבקש יום שליפה או כיתת מחוננים, ואם יהיה עודף ביקוש לכיתת המחוננים יתקבלו בעלי הציונים הגבוהים ביותר מבין המבקשים. כך לפחות אמרו לי שתי אמהות שהילדים שלהם עברו את המבחנים. אני כרגע מנסה להבין האם ימי השליפה הם גם רק למחוננים או גם למצטיינים. לא שאני יודעת אם זה רלבנטי לנו, אבל אוהבת שיש לי את כל המידע מראש
לצפיה ב-'זה נכון לישוב בו אני גרה שאינו תל אביב. הבת שלי '
זה נכון לישוב בו אני גרה שאינו תל אביב. הבת שלי
06/12/2018 | 17:11
95
עברה את המבחן בכיתה ד ובמכתב שקבנלנו היה כתוב שאין מקום בכיתת המחוננים וניתן ללכת ליום שליפה בלבד .
לא יודעת מה קורה כשעוברים בכיתה ב והביקוש לכיתה עולה על ההיצע .
אצלנו בוודאות יום השליפה הוא למחוננים בלבד .
למצטיינים יש כאמור חוגים שהם נגזרת מיום השליפה אבל בשעות אחה"צ
לצפיה ב-'ימי שליפה למצטיינים'
ימי שליפה למצטיינים
06/12/2018 | 20:28
107
לא יודע לגבי תל אביב, יודע שבעיר שלי זה לא קיים.
קשה לי להאמין שזה קיים כי מדובר בהמון ילדים ולא נראה לי שהמערכת ערוכה להוצאה של מספר כל כך גדול של ילדים יום בשבוע. אולי במקומות קטנים זה קיים.
לגבי מה קורה כשיש עודף ביקוש לכיתת המחוננים, מה שכתבתי על בסיס ניסיון של ילדה שהיום בכיתה ז'. סביר שמאז חלו שינויים. בכל מקרה, לא בטוח שהמבחן מספיק מדוייק כדי להבחין בין ילדים שבתוך האחוזון העליון.
לצפיה ב-'תל אביב - כהורה '
תל אביב - כהורה
27/12/2018 | 15:02
36
למיטב ידיעתי, בת"א יש שתי כיתות מחוננים וכן בי"ס ייעודי שבו יום שליפה. כאשר כיתת המחוננים בבי"ס רוקח מגיעה ליום השליפה וכיתת המחוננים בבי"ס גרץ לא מגיעה אליו.

יום השליפה הוא רק למחוננים ולא למצטיינים, ואני לא מכיר שום תוכנית למצטיינים בת"א.

לא יודע האם המידע הנ"ל יישאר נכון גם בשנה הבאה ...

מנהל/ת הפורום

אודות:
יורה נחושתן, הנו הבעלים של "דעת יורה", מפעילת תוכנית לימודי ההעשרה לילדים בשכבות הגיל של כיתות ב' - ה', אם בהוראה יחידנית ואם בקבוצות קטנות ובכיתות גד
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

יורה נחושתן- מנהל פורום הורים למחוננים
מנהל פורום הורים למחוננים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו