לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1600416,004 עוקבים אודות עסקים

פורום מיסים והחזרי מס

ברוכים הבאים לפורום!
תוכלו להתייעץ ולקבל תשובות בכל הנוגע למיסים והחזרי מס.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מיסים והחזרי מס

ברוכים הבאים לפורום!
תוכלו להתייעץ ולקבל תשובות בכל הנוגע למיסים והחזרי מס.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 ***היעוץ שניתן הוא כללי ואינו מהווה יעוץ משפטי או יעוץ חשבונאי או תחליף ליעוץ מקצועי. לקבלת יעוץ מומלץ להפנות את מלוא הפרטים העובדתיים ליועץ מס חבר לשכת יועצי המס בישראל.
המשך >>

לצפיה ב-'הכרה בהוצאות לעצמאי עוסק מורשה'
הכרה בהוצאות לעצמאי עוסק מורשה
30/10/2018 | 13:57
2
21
שלום,
רקע:
אני עצמאי עוסק מורשה, מזה 8 שנים.
בהשכלתי הפורמלית מהנדס בנין, וכלכלן.
מקורות הכנסתי מייעוץ כלכלי (בעיקרה עבודה משרדית), ומפיקוח שטח על עבודות הנדסיות.

רואה החשבון שלי מסרב להכיר בחשבוניות הוצאות שלי בגין רכישת בגדי עבודה, ונעלי עבודה, לטענתו הוא פועל בהתאם לתקנות.

לאחרונה רכשתי ביגוד עם לוגו רקום של העסק שלי.
ואני מבקש להגיש חשבוניות בגין רכישת הביגוד + חשבוניות הוצאה על כביסה וגיהוץ של בגדי עבודה. גם לזה מסרב רואה החשבון שלי בנימוק של "תקנות המס".

בפועל, סיורי פיקוח באתרי בניה גורמים לי לבלאי עצום בבגדים ובהנעלה. מדובר בסביבת עבודה קשה ומלוכלכת,

שאלתי:
האם לאור מקורות הכנסותיי, תקנות המס הרשמיות מאפשרות לי להגיש חשבוניות הוצאה בגין רכישת ביגוד עבודה, נעלי עבודה וכן כביסה וגיהוץ שוטפים לאורך השנה לביגוד זה.

תודה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
30/10/2018 | 20:57
1
14
 על פי תקנות מס הכנסה (ניכוי הוצאות מסויימות), "ביגוד" מוגדר בגדים, לרבות נעליים, שנתקיים בהם אחד מאלה: ניתן לזהות בהם באופן בולט השתייכות לעסקו של הנישום כגון סמל, לוגו; או שעל פי דין קיימת חובה ללבוש את הביגוד במסגרת העבודה.
על פי תקנות אלו, 80% מההוצאה שהוציא נישום לרכישת ביגוד עבורו או עבור עובדו יותרו בניכוי. עם זאת, אם לא ניתן להשתמש בביגוד שלא לצרכי עבודה, יותרו ההוצאות במלואן.
אם אין לוגו על הבגדים והם ניתן לשימוש גם אחרי העבודה הם נכנסים להגדרה של הוצאה מעורבת ואז הם לא מותרים בניכוי.
לעניין הכביסה והגיהוץ... כאן יכולה להיות בעיה.... מס הכנסה יכטל לטעון שזו לא הוצאה המותרת בניכוי.

התשובה ניתנה על ידי ג'נט סורי, יועצת מס.
ממונת תחום מקצועי בפורום המיסים של לשכת יועצי המס.

**היעוץ שניתן הוא כללי ואינו מהווה יעוץ משפטי או יעוץ חשבונאי או תחליף ליעוץ מקצועי. לקבלת יעוץ מומלץ להפנות את מלוא הפרטים העובדתיים ליועץ מס חבר לשכת יועצי המס בישראל.
לצפיה ב-'תודה, אכן המצב ברור יותר כעת.'
תודה, אכן המצב ברור יותר כעת.
31/10/2018 | 21:35
6
לצפיה ב-'שומת מיסוי מקרקעין'
שומת מיסוי מקרקעין
28/10/2018 | 11:54
1
18
שלום רב,
אשמח להתייעצות, בשנת 2017 רכשנו קרקע מהמינהל לבנייה דו משפחתית. את הפיתוח בשטח ביצעה חברה מפתחת. התבקשנו להצהיר בפני מס הכנסה ולדווח על מלוא הסכומים ששולמו. הגשנו למיסוי מקרקעין שומה עצמית וכללנו בתוכה את התשלום ששולם לחברה המפתחת ועוד 2 סכומים ששולמו כאגרה למשרד הבינוי והשיכון "אגרת ישן מול חדש", ו"אגרת מוסדות ציבור". לימים עלתה השאלה שאולי לא היינו אמורים להוסיף את האגרות ששולמו למשרד הבינוי והשיכון ולשלם עליהן מס. לשאלתנו, האם אגרות אלו היו אמורות להיות מדווחות לצורך מיסוי מקרקעין? אודה מראש לתשובתכם.

לצפיה ב-'תשובה '
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
04/11/2018 | 19:05
5
שלום רב,
מדובר בשאלה שמצריכה בדיקה מעמיקה ולכן בכדי למנוע "תאונות מס" ממליצים לך לפנות ליעוץ פרטני עם מישהו שמומחה בתחום !

לצפיה ב-'מס בורסה-רווחי הון- לנכה שאינו עובד'
מס בורסה-רווחי הון- לנכה שאינו עובד
24/10/2018 | 12:36
4
24
מ 2014 איני עובד. אני חי רק מקצבת נכות. יש לי על הנייר רווח גדול בבורסה (כ250% תשואה).  אני רוצה למכור את המניות.  האם אני יכול לקבל פטור חלקי/מלא בהתחשב במצבי? (בן 38 רווק ללא ילדים).
האם יש מתכנני מס, שמבינים ספציפית בעינייני נכים?
תודה רבה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
25/10/2018 | 13:55
3
20
איזה נכות יש לך? אובדן כושר? נכות כללית ? ומה האחוז?

ממונת תחום מקצועי (משותף) בפורום המיסים של לשכת יועצי המס.

**היעוץ שניתן הוא כללי ואינו מהווה יעוץ משפטי או יעוץ חשבונאי או תחליף ליעוץ מקצועי. לקבלת יעוץ מומלץ להפנות את מלוא הפרטים העובדתיים ליועץ מס חבר לשכת יועצי המס בישראל.

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
26/10/2018 | 23:45
2
18
נכות כללית נפשית -50%. אובדן כושר 100%. 
האם אוכל לקבל הפחתה/פטור מהמס? בגלל שאיני עובד, ולא עבדתי תקופה ארוכה. ובעצם ללא הכנסה?  ו/או לחילופין בגלל הנכות?
תודה
לצפיה ב-'תשובה '
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
28/10/2018 | 19:27
1
15
לעניין פטור ממס הכנסה מה שקובע זו הנכות הרפואית ולא אובדן כושר עבודה.
בכדי לקבל פטור ממס לפי סעיף 9(5) לפקודה על הנכות הכללית להיות בשיעור העולה על 90%.

לצפיה ב-'ובלי קשר לנכות?'
ובלי קשר לנכות?
01/11/2018 | 18:19
7
נשכח מעיניין הנכות. האם אני אמור לשלם 25% מס רווחי הון, בהתחשב בזה שלא היתה לי שום הכנסה במהלך ה4 שנים האחרונות? (אני בן 37)
לצפיה ב-'דלקן'
דלקן
25/10/2018 | 16:20
12
שלום רב,
במידה ובמסגרת חוזה עבודה, הוחלט שהחברה מממנת לעובד בנוסף לסכום קבוע על אחזקת רכב, גם "דלקן"
כלומר מעמידה לרשותו אופציה לתדלק על חשבון החברה מהרכב הפרטי
האם ל"דלקן" יש שווי מס?
לצפיה ב-'תשלום מקדמה הרבה לפני המועד האחרון לתשלום'
תשלום מקדמה הרבה לפני המועד האחרון לתשלום
23/10/2018 | 09:50
1
18
שלום. בפנקס המקדמות שלי כתוב שאני צריך לשלם את המקדמה של החודשיים האחרונים ב-15 בנובמבר.
זה בסדר אם אשלם את המקדמה עוד היום, ב-23 באוקטובר?
לצפיה ב-'תשובה '
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
25/10/2018 | 13:57
10
אני מבינה שנקבעו מקדמות לפי סכום ולא לפי אחוז מהמחזור... 
מבחינת מס הכנסה אין בעיה, צריך לראות אם בדואר מקבלים את השובר .

לצפיה ב-'אך לירשם מס הכנסה או לרשום ב101 השלמת הכנסה'
אך לירשם מס הכנסה או לרשום ב101 השלמת הכנסה
22/10/2018 | 19:43
1
12
היי,
אני עובד במשרה מלאה, ואני רוצה לעבוד בתור עצאמי גם , השלמת הכנסה..
לא מובן לי אך אני פונה למס הכנסה בתור משהו התחלתי ?
מה הלוז ,אני עדיין לא התחלתי רוצה לדאת מה כרוך בזה ? 

לצפיה ב-'שכיר ועצמאי'
שכיר ועצמאי
( לעמוד שלי בתפוז )
25/10/2018 | 13:52
10
שלום רב,
עליך לפתוח תיקים הן במע"מ כעוסק פטור או מורשה, מס הכנסה וכן להדיר את המעמד שלך בביטוח לאומי.
כמו כן מאחר ואתה כבר שכיר ומהשכר אתה מנצל את מדרגות המס הנמוכות מומלץ לערוך בדיקה של הרווח הצפוי ועל פיו לקבוע מקדמות במס הכנסה וכן בביטוח לאומי.
בנוסף עליך לבקש ממס הכנסה בקשה לפטור מניכוי מס במקור.
על גבי טופס 101 אין לציין הכנסה נוספת .

שיהיה בהצלחה!

שומת מיסוי מקרקעין
22/10/2018 | 14:08
1
18
שלום רב,
אשמח להתייעצות, בשנת 2017 רכשנו קרקע מהמינהל לבנייה דו משפחתית. את הפיתוח בשטח ביצעה חברה מפתחת. התבקשנו להצהיר בפני מס הכנסה ולדווח על מלוא הסכומים ששולמו. הגשנו למיסוי מקרקעין שומה עצמית וכללנו בתוכה את התשלום ששולם לחברה המפתחת ועוד 2 סכומים ששולמו כאגרה למשרד הבינוי והשיכון "אגרת ישן מול חדש", ו"אגרת מוסדות ציבור". לימים עלתה השאלה שאולי לא היינו אמורים להוסיף את האגרות ששולמו למשרד הבינוי והשיכון ולשלם עליהן מס. לשאלתנו, האם אגרות אלו היו אמורות להיות מדווחות לצורך מיסוי מקרקעין? אודה מראש לתשובתכם.
שומת מיסוי מקרקעין
25/10/2018 | 10:21
15
לצפיה ב-'מתנה רכב שמתקבל '
מתנה רכב שמתקבל
21/10/2018 | 22:09
1
19

1. חברה קיבלה רכב מתנה מספק שלה עקב עמידה ביעדי מכירות . כיצד תירשם המתנה בספרי החברה והספק . האם תוצא חשבונית  האם ניתן לנכות פחת בגין הרכב . האם הרכב ירשם כהכנסה הונית ולא יכלל בדוח רווח והפסד . מה השלכות המיסוי לגבי מתנה כזו 

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
30/10/2018 | 20:50
4
זאת הכנסה בחברה שקיבלה והוצאת פרסום אצל הספק.
צריך להוציא חשבונית על שווי הרכב +מעמ.
הספק לא יכול לקזז את המע״מ בגין רכישת הרכב, אבל כמובן יכול קזז את המעמ בגין החשבונית מהחברה.
אם החברה שקיבלה את הרכב תשתמש בו , היא יכולה לתבוע פחת.

לצפיה ב-'האם יש חובה לשלם מס יבוא על מוצר מיובא שלא נתפס במכס?'
האם יש חובה לשלם מס יבוא על מוצר מיובא שלא נתפס במכס?
18/10/2018 | 01:43
1
25
שלום,

נגיד ואני מזמין טלפון מסין שהשווי שלו 100$ (דולר), ולכן ערכו גבוהה מ 75$ וצריך לשלם עליו מס יבוא. אם קיבלתי את המוצר בדואר כמו דואר רגיל ולכן התחמקתי מתשלום מס יבוא על אותו מוצר (יש לציין כי שווי האמיתי של המוצר היה על גבי האריזה), האם לפי חוק צריך להכריז על המוצר ולשם עליו מיסים?
במידה וכן, איך עושים זאת?

תודה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
20/10/2018 | 12:29
21
לצערי פורום זה לא עוסק בשאלתך.

לצפיה ב-'קצבת נכות'
קצבת נכות
17/10/2018 | 19:34
1
22
היתה לי תאונת עבודה וקיבלתי קצבת נכות של תאונת עבודה. כיום אני פנסיונר מעל 67 ורוצה להגיש דוח להחזר מס. השאלה האם הקצבה שאני מקבל היום בסך 5100 ש"ח לחודש שנקראת עדיין קצבת נכות (במקום קצבת זקנה) פטורה ממס?
לצפיה ב-'תשובה '
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
20/10/2018 | 12:27
18
קצבה מביטוח לאומי בגין אובדן כושר עבודה פטורה ממס.

לצפיה ב-' האם עצמאי שמושך כספים מקופת גמל וקרן השתלמות ומשלם מס הכנסה'
האם עצמאי שמושך כספים מקופת גמל וקרן השתלמות ומשלם מס הכנסה
16/10/2018 | 13:26
1
61
האם עצמאי שמושך כספים מקופת גמל וקרן השתלמות ומשלם מס הכנסה 35% -מקבל זיכוי בדוח שנתי?

לצפיה ב-'זיכוי ממס'
זיכוי ממס
17/10/2018 | 13:49
16
משיכה של כספי גמל זה בעצם תקבול שקיבלת אז למה שתקבל על זה זיכוי ממס?
הזיכוי ניתן לך בזמנו כשהפרשת את הכסף
לגבי קרן השתלמות, אם משכת אותה אחרי 6 שנים אין עליה מס
לצפיה ב-'אי קבלת כסף מ קמל פיננסים ג׳ני kemel'
אי קבלת כסף מ קמל פיננסים ג׳ני kemel
16/10/2018 | 19:16
2
75
לפני איזה חודש קיבלתי שיחת פלאפון ממישהו שנקראת ג׳ני מקמל פיננסים שהציעה החזרי מס לחברה בקבע. עשיתי בדיקה וכדאי שתדעו:
• למי שלא היה שינויים מהותיים במשכורת  לדוגמא : דחש וחלת לא יהיה החזרים.
• מדובר בחברה שעושה עליכם רווח ולוקחת מחירים גבוהים משמעותית מהשוק (650 אל מול 100 שח, 15 אחוז אל מול 10 אחוז מההחזר)
• אם החזרי מס כן רלוונטי אליכם פשוט תתקשרו ישירות ליועץ מס ( במקרה של ג׳ני זה הייפרט ראובן, אבל יש המון אחרים )ותחסכו את העמלת תיווך המוגזמת.
•אותי חייבו פעמיים בטעות ולקח להם חודש וחצי להחזיר לי את  הכסף - ממליץ בחום לא להשתמש בשירותים שלה .
תעבירו לכל מי שבקבע שיפסיקו לעשות עלינו קופה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
20/10/2018 | 12:32
32
צודק יש הרבה חברות כאלה שעושים קופה על חשבון האנשים.
צריך להיזר מהם, כיום קיימים סימולטרים באתר רשות המיסים וניתן לבדוק זכאות להחזר לבד.

לצפיה ב-'מסכים עם הנאמר לעיל'
מסכים עם הנאמר לעיל
22/12/2018 | 20:31
6
ביקשתי לבטל עסקה עם הנ״ל ״ ג׳ני״ שהאמת ג׳יננה לי את החיים . התחלתי איתה בהליך משפטי כיון שלא ביטלה את העסקה חודשיים לאחר שביקשתי ממנה לבטל עסקה . ולא החזירה לי את הכסף בגין פתיחת תיק (650₪) 
להזהר ולהתרחק מאנשים כאלה 
לצפיה ב-'מיסוי השקעה בני"ע בחו"ל'
מיסוי השקעה בני"ע בחו"ל
16/10/2018 | 16:09
1
19
יש לי ני"ע זרים שמנוהלים בנאמנות עיוורת ע"י בנק שנמצא בחו"ל.

על פי החוק היבש עלי להצהיר בנפרד על כל ני"ע שנקנה ונמכר  עם התאריכים  והשערים של כל פעולת ק/מ.

הבנק שמנהל עבורי את החשבון דורש הרבה כסף כדי לספק לי את  המידע הזה. מאחר ובסוף התהליך הסכום החייב במס יהיה בדיוק יתרות סוף השנה פחות יתרות סוף השנה הקודמת  (בהנחה שאוכל להביא אישור מהבנק  שלא בוצעה שום משיכה מהחשבון) האם לדעת המומחים אפשר יהיה לשכנע את פקיד השומה שאין טעם בדרישה המפורטת? הרי אחוז המס לא תלוי בניירות הספציפיים וגם לא בתאריכי ביצוע העיסקאות (כולן באותה שנה כמובן).
לצפיה ב-'דיווח על רווח מני"ע בחו"ל'
דיווח על רווח מני"ע בחו"ל
( לעמוד שלי בתפוז )
20/10/2018 | 12:26
10
שלום רב,
דיווח על ה"רווח" כשפי שאתה מציין הוא שגוי... שכן , יתרת פתיחת וסגירה לא בהכרח משקפת את הרווחים שנוצרים. לעיתים יתרות אלו הם השווי ולא הרווח.
כך שייתכן שהשווי של הניירות עלה אך לא בהכרח היה אירוע מס.
יש לבקש מהבנקים capital gain and losses statement .

לצפיה ב-'הוצאת קבלה על תשלום ביט'
הוצאת קבלה על תשלום ביט
10/10/2018 | 20:06
1
109
קיבלתי תשלום לשירות שנתתי בעסק- דרך אפליקציית ביט.
אני מוציאה קבלות במערכת חשבונית ירוקה
אין בה אופציה לסמן את אמצעי התשלום הזה 
מה רושמים בקבלה? העברה בנקאית ואת פרטי הבנק של המשלם? 
תודה רבה
לצפיה ב-'תשובה '
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
11/10/2018 | 21:29
27
אכן ניתן לציין כי נתקבל התשלום באמצעות העברה בנקאית, ככל ואין דרך אחרת לציין זאת באמצעות התוכנה.

לצפיה ב-'תיאום מס/החזרי מס/מענק עבודה'
תיאום מס/החזרי מס/מענק עבודה
10/10/2018 | 19:48
2
24
שלום רב,
אני נכה 50% המקבל קצבת נכות מביטוח לאומי, אני עובד במשרה חלקית מ-8 עד 14:00 מרוויח מעבודה בסביבות 4000- 5000 ש"ח לחודש.
א- האם עליי לדווח בטופס 101 על קבלת קצבה, כדי שלא יורידו לי מס הכנסה?
ב- האם אני זכאי לקבלת מענק עבודה? במידה וכן כיצד אני מגיש בקשה?
ג- האם אני זכאי להקלה בנקודות הזיכוי למס הכנסה, עקב קבלת קצבת נכות?
תודה רבה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
11/10/2018 | 21:27
1
11
שלום רב,
א. אין צורך לדשווח על גבי טופס 101 על קבלת קבצת נכון מביטוח לאומי שכן מדובר בהכנסה פטורה ממס הכנסה.
ב. זכאות לעניין מענק עבודה ניתן להגיש בבנק הדואר, לעניין הזכאות עצמה ניתן לבדוק זאת באתר רשות המיסים. 
ג.אין נקודות זיכוי נוספות לאור המצב שתיארת.

לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
12/10/2018 | 11:04
1
לצפיה ב-'משיכת משכורת מחברת אחזקות'
משיכת משכורת מחברת אחזקות
11/10/2018 | 10:04
9
התחלתי לקרוא על אסטרטגיה למבנה אחזקות יעיל של בעלי שליטה.
התכנון מתבצע ע"י יצירה של חברה בע"מ וחברת בת שהיא עוסק מורשה לצורך חוק מע"מ. חברת הבת תהיה בבעלות מלאה של 100% של בעל השליטה וכל העסקים שנעשים יעשו ע"י חברת בת - היתרונות בכך שחלוקת דיבידנדים אינה חייבת בתשלום מס נוסף(ע"פ סעיף 126 . יתרון אשר מעניק מינוף בחברת האם.

כל המשכורות שמוציאים צריכים להתבצע ע"י חברת הבת אך נאמר כי אין בשום מקרה צורך למשוך משכורת מחברת האם.
מאיזו סיבה אין למשוך משכורת מחברת האם? מה ההשלכות של זה?

לצפיה ב-'תיאום מס'
תיאום מס
09/10/2018 | 08:13
1
24
שלום,
מישהו יודע מה הקריטריונים לתיאום מס לצורך משיכה של קרן השתלמות לפני הזמן? 
אני רוצה למשוך קרן השתלמות לפני הזמן ואני רוצה לדעת מה הסיכויים שיתנו לי תיאום מס? 

תודה רבה מראש.
לצפיה ב-'תשובה '
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
09/10/2018 | 22:19
15
שלום רב,
מצרפת קישור לאתר עם הסבר מפורט מתי קמה זכאות למשיכת הכספים לפני המועד.

לצפיה ב-'החזר מס בהשקעה בחברת השקעות שהתפרקה'
החזר מס בהשקעה בחברת השקעות שהתפרקה
09/10/2018 | 14:12
1
8
אני השקעתי בחברת השקעות שהתפרקה, והמפרק כתב לי מכתב שהחוב שלי הוא "חוב אבוד". 
אני שכיר, לא עצמאי, ולא עובד בתחום ההשקעות. 
האם יש לי זכות לקבל החזר מס כלשהוא על ההשקעה שכשלה, והפכה ל"חוב אבוד", ואם כן, מהם התאים להחזר ? 
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
09/10/2018 | 22:16
5
השקעה שהלכה לתמיון היא בעצם הפסד הון.
זה לא מקנה לך הטבת מס כלשהיא.
רק אם יש לך רווח הון תוכל לקזז את ההפסד שנוצר לך כנגד הרווחים ההוניים ,כגון רווח הון מניירות ערך .

לצפיה ב-'החזר מס רכישה לנכה'
החזר מס רכישה לנכה
07/10/2018 | 12:15
1
13
שלום,

אם רכשתי דירה שנייה וקיבלתי הנחה במס הרכישה עקב נכות. במידה ואמכור את הדירה אצטרך לשלם את ההנחה שניתנה?
לצפיה ב-'תשובה '
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
09/10/2018 | 22:14
6
נכה זכאי לפעמיים בחיו הטבה במס רכישה לדירה אשר תשמש לשם שיכונו .
ההטבה לא מוחזרת שמוכרים את הנכס .
ההטבה נבדקת רק במעמד הרכישה לצורך מס הרכישה .

התשובה ניתנה על ידי קרולין עובד, יועצת מס.
ממונת תחום מיסוי מקרקעין בפורום המיסים של לשכת יועצי המס.

לצפיה ב-'משיכה מקופת גמל עקב הוצאות רפואיות'
משיכה מקופת גמל עקב הוצאות רפואיות
06/10/2018 | 09:23
18
שלום,
ברשותי קופת גמל עצמאי בגובה 36אש"ח אותה ארצה למשוך בגין הליך פונדקאות בארה"ב. 
עלות הטיפולים הינה כ-400אש"ח ועולה על מחצית הכנסותי השנתיות.
שאלתי היא:
האם הליך פונדקאות נחשב כהוצאה על טיפולים רפואיים עבור משיכת כספי גמל?
תודה מראש.

מנהל/ת הפורום

אודות:
לשכת יועצי המס מהווה את הצומת המרכזית של מגזר העצמאים ובעלי העסקים הקטנים בישראל, כאשר הלשכה מייצגת את האינטרסים החיוניים של קהל לקוחותיה – העצמאיים ו
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

לשכת יועצי המס בישראל
להתייעצות עם מנהל הפורום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו