לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1652816,528 עוקבים אודות עסקים

פורום מיסים והחזרי מס

פורום מיסים והחזרי מס עוסק בכל סוגיות המס השוטפות איתם מתמודדים אזרחי ישראל בדגש על שכירים, עוסקים מורשים ועוסקים פטורים. אתם מוזמנים לעלות בפנינו כל סוגיה, שאלה, בעיה הקשורה לענייני המס שלכם. חברת FINUPP הינה החברה המובילה בישראל בתחום החזרי המס לשכירים והיחידה שנבחרה לשאת את תו אמון הציבור. רו"ח, אורטל דוידסון, סמנכ'"ל שרות הלקוחות של חברתנו בעלת ניסיון של 12 שנה בתחום ראיית החשבון והחזרי המס עומדת כאן לשרותכם.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מיסים והחזרי מס

פורום מיסים והחזרי מס עוסק בכל סוגיות המס השוטפות איתם מתמודדים אזרחי ישראל בדגש על שכירים, עוסקים מורשים ועוסקים פטורים. אתם מוזמנים לעלות בפנינו כל סוגיה, שאלה, בעיה הקשורה לענייני המס שלכם. חברת FINUPP הינה החברה המובילה בישראל בתחום החזרי המס לשכירים והיחידה שנבחרה לשאת את תו אמון הציבור. רו"ח, אורטל דוידסון, סמנכ'"ל שרות הלקוחות של חברתנו בעלת ניסיון של 12 שנה בתחום ראיית החשבון והחזרי המס עומדת כאן לשרותכם.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 ***היעוץ שניתן הוא כללי ואינו מהווה יעוץ משפטי או יעוץ חשבונאי או תחליף ליעוץ מקצועי. 
המשך >>

לצפיה ב-'הכנסה ממשכורת ומיסוי דיבידנדים'
הכנסה ממשכורת ומיסוי דיבידנדים
23/02/2020 | 18:24
11
שלום רב, במידה והכנסתי עומדת על כ-8,000 ש"ח בחודש וברצוני להשקיע בקרנות ריט המחלקות דיבידנדים. מה שיעור המס שאשלם על הדיבידנדים?
ככתוב באתר ה"מאיה" מס על דיבידנדים ליחיד הוא 43%, אך אם הכנסתי משכיר היא כ-96 א' ש"ח ברוטו בשנה - האם מגיעה לי הקלה במס על תשלום הדיבינדים או המשכורת?

תודה מראש.
לצפיה ב-'מס הכנסה'
מס הכנסה
22/02/2020 | 15:08
23
שלום עובד כשכיר, קיבלתי 150000 שח עבור פרוייקט שביצעתי, איך עליי להתנהל מול מס הכנסה וביטוח לאומי. תודה על תשובתכם
לצפיה ב-'תקרת הפקדות לקרן השתלמות פטורות ממס לשכיר-שנתי או חודשי?'
תקרת הפקדות לקרן השתלמות פטורות ממס לשכיר-שנתי או חודשי?
21/02/2020 | 18:27
15
שלום,
בשנת 2018 עבדתי ב2 מקומות עבודה, חודשיים במקום אחד ואז עברתי למקום עבודה אחר. בשני המקומות הפרישו לי לקרן השתלמות, אולם רק במקום השני עברתי את התקרה החודשית להפקדה הפטורה ממס, ולכן חוייבתי במס על ההפרש במקום העבודה השני.
להבנתי התקרה עבור פטור ממס הכנסה להפקדות לקרן השתלמות
מחושבות שנתית ולכן הגשתי בקשה להחזר מס לשכירים וכן טופס 135.
לפי הסכום שקיבלתי לא נראה שקיבלתי החזר עבור ההפרשה העודפת לקרן השתלמות.
1. האם אכן התקרה היא שנתית?
2. האם כדי לקבל את ההחזר מספיק למלא טופס 135 נוסף על טופס 134?
3. אם לא קיבלתי את ההחזר למרות שהגשתי בקשה, האם ניתן לפנות למס הכנסה כדי שיבדקו את הבקשה שוב?

תודה!
לצפיה ב-'עוסק פטור - חובת ספירת מלאי וחישובי רווח והפסד'
עוסק פטור - חובת ספירת מלאי וחישובי רווח והפסד
20/02/2020 | 13:38
1
11
שלום.
הוראת החוק דורשת מעוסק פטור לנהל 2 ספרים בלבד: פנקס קבלות ותיעוד חוץ (הוצאות).
1. האם על עוסק פטור שעוסק במכירת מוצרים לבצע ספירת מלאי בסוף השנה, למרות שבהוראת החוק הנ"ל אין דרישה מפורשת?
2. בהתאם לתשובה להנ"ל, האם בדוח רווח והפסד של עסק פטור יש לרשום סך ההוצאות על רכישת המלאי או את העלות של המלאי שנמכר בפועל בלבד (כלומר, לרשום הוצאה תזרימית כוללת ולא עלות המכר)?
למשל, רכשתי מלאי של 100 מוצרים בעלות 1000 ש"ח (נניח שאין הוצאות נוספות), מכרתי 50 מוצרים בסך 750 ש"ח. האם אדווח על הוצאה בסך 1000 ש"ח והפסד שנתי של 250 ש"ח או על הוצאה בסך 500 ש"ח ורווח גולמי שנתי של 250 ש"ח (תוך גלגול עלות המלאי שלא נמכר להוצאות של השנה הבאה)?

לצפיה ב-'ממה שאני מכיר כל עסק שיש לו מלאי חייב בספירת מלאי(גם ע.פטור)'
ממה שאני מכיר כל עסק שיש לו מלאי חייב בספירת מלאי(גם ע.פטור)
21/02/2020 | 00:17
6
לצפיה ב-'קיזוז מס רווחי הון בשוטף שנתי'
קיזוז מס רווחי הון בשוטף שנתי
20/02/2020 | 12:08
1
19
אני סוחר באופן עצמאי דרך בית השקעות ויש לי מפר שאלות:
1. האם מס על רווחים במהלך חודש מסויים (נגיד ינואר) מועבר לרשות המיסים או נשמר עד סוף השנה בבית ההשקעות.

2. אם מועבר כל חודש המס לרשות המיסים מה קורה אם בינואר היו לי רווחים שהמס עליהם שולם ובפברואר היו לי הפסדים האם ניתן לקיזוז?

תודה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
20/02/2020 | 13:26
11
1. לא יודע. (אבל זה לא משנה).
2. כן. יש קיזוז אוטומטי אם זה במסגרת השנה. כלומר אתה אמור לקבל זיכוי לחשבון אוטומטי דרך בית ההשקעות.
לצפיה ב-'למה לא כדאי לכם להגיש באופן עצמאי בקשה להחזר מס'
למה לא כדאי לכם להגיש באופן עצמאי בקשה להחזר מס
13/02/2020 | 09:46
475
החזר מס הינו דבר מוסכם וקבוע בחוק. המון ישראלים זכאים בכל שנה להחזר מס מסיבות שונות ומגוונות. המשותף לכולן הוא תשלום יתר בשנת מס מסויימת עליו מגיע לנו זיכוי או החזר. זה יכול להיות תשלום גבוה מהמבוקש בפועל, או תשלום 'רגיל' ללא מודעות לזכאויות שונות, קרי – מגיע לשכיר/לשכירה – עודף.

לכאורה הדבר הוא פשוט ביותר. נכנסים לאתר מס הכנסה ובודקים את הזכאות. באתר יש אפילו מחשבון שיכול להקל עלינו בשקלול כל הנתונים שאנחנו מזינים והרי לנו החישוב. זו דרך טובה להעריך האם מגיע לנו החזר מס ואם כן אז גם על באיזה סכום. 

נשמע פשוט נכון?! לצערנו זה לא.

חישוב החזר מס יכול לכלול בתוכו הרבה פרטים, מסמכים ולא מעט משתנים אותם האדם הפרטי יתקשה לחשב בכוחות עצמו. בואו נבדוק באמת במה מדובר.

חלק מאותם מסמכים או אישורים ממעביד ניתן להשיג או לאתר בקלות. דוגמת טופס עובד – 106 הרלוונטי לאותה שנת מס מדוברת. כך גם אמורים הדברים בנוגע לתשלומים עצמאיים שהפרשנו לביטוחי חיים, למרות שכאן כבר צריך להיות הרבה יותר מאורגנים ומסודרים. אך מה אם עבדנו ביותר ממקום עבודה אחד באותה שנת מס.. איך מחשבים בדיוק את גובה ההחזר? ומה המדיניות בנוגע לדמי אבטלה?
יש עוד המון פרטים ומשתנים שבגללם אנחנו עשויים להיות זכאים להחזר. 
  • עולים חדשים למשל זכאים להטבת מס במשך 3 שנים. אנשים שעשו רילוקיישן לחו"ל יתכן וזכאים להחזר בשל כפל מס. כאן למשל צריך להיות בקיא מאוד בנוגע לאמנת המס הבין לאומית, במילים אחרות, לדעת עם איזה מדינות יש לישראל הסכם אמנת מס ומה הוא אומר בפועל. 
  • ישנן הקלות לסטודנטים עם סיום תואר ראשון או בקבלת תעודת הוראה. 
  • גם ניכוי מס שבח לדוגמא, במידה ומכרנו דירה או עסק, רלוונטי מאוד בחישוב גובה ההחזר. אותם הדברים אמורים לגבי תשלומי משכנתא ופעילות בשוק ההון.
  • ישנה זכאות על פי ימי מילואים בשנה אותם עשינו כחלק מחובתנו האזרחית וגם סטטוס משפחתי עשוי לשחק תפקיד חשוב בעניין הזכאות וגובה ההחזר השנתי. מאחר ויש נקודות זיכוי במס על כל ילד ובפרט על ילדים עד גיל 6. לכן העניין כל כך דינמי ועשוי להשתנות בכל שנה. 
  • בנושא המשפחה, יש עוד היבט חשוב שרלוונטי לחלקנו – משפחות לילדים בעלי צרכים מיוחדים. מדובר בנושא מאוד נרחב המאגד בתוכו בעלי לקויות שונות ומגוונות כשלרוב מס הכנסה מכיר בעול הכלכלי שמתווסף לקשיי המשפחה הכרוך בגידול ילד שכזה. גם כאן, החישוב עלול להיות מורכב ומסובך כשלרוב האנשים מן היישוב, אין את הידע הנדרש הן ברמת האישורים הבירוקרטיים ושאר והן ברמת הידע, על מנת לקזז הוצאות אלה ולחשב את גובה ההחזר המגיע להם כחוק ממס הכנסה. 
  • אישה  חד הורית למשל, תשלם פחות מס מאחרות מאחר והיא זכאית לנקודות זיכוי נוספות.
מכאן שגם טעויות אנוש שלא תמיד בשליטתנו יכולות להשפיע על סכום החזר המס המגיע לנו. למשל, רישום שגוי, אי רישום או עדכון של סטטוס משפחתי – וזה יכול לעלות לנו במאות ולפעמים גם אלפי שקלים בשנה. 
על טעויות משלמים ובמס הכנסה דואגים שהמשפט הזה יתקיים. אתם עלולים להיתקל באטימות מערכתית שהמערכות של FINUPP יודעות לעבור בקלות עבורכם.

לקבלת החזר מס, מומלץ להיוועץ ולהיעזר בגורמים מקצועיים המוסמכים לכך, זאת כדי שקודם כל נוכל לקבל אינדיקציה מהימנה וכמובן כדי שתהיה לנו את היכולת לדרוש וגם לקבל בדיוק את סכום ההחזר המגיע לנו על פי חוק מהמדינה.

לצורך כך, אתם מוזמנים להתחיל בבדיקת זכאות להחזר בחינם.
המשך, תמורת עלות מינימלית, נגיש עבורכם לאחר חישוב, את בקשת ההחזר למס הכנסה.
לצפיה ב-'תאום מס כשיש גימלת שאירים'
תאום מס כשיש גימלת שאירים
18/02/2020 | 09:55
3
16
אני מקבלת פנסיה ממבטחים עליה אני משלמת מס. כמו כן אני מקבלת 60אחוז מהפנסיה של בעלי ז"ל עליה אינני משלמת מס כי הסכום פחות מהתיקרה של הפטור מגימלת שאירים. מקופת הפנסיה שלי קיבלתי למלא טופס 101. אם אצהיר על הכנסה נוספת הם יגדילו לי את המס. האם עלי להצהיר על כך? הרי זאת הכנסה פטורה. תודה.

לצפיה ב-'לא להצהיר (לפי ההסבר בלינק המצורף. סעיף ה')'
לא להצהיר (לפי ההסבר בלינק המצורף. סעיף ה')
18/02/2020 | 10:32
2
18
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
18/02/2020 | 15:41
1
14
סעיף ה מדבר על גמלת שאירים מבטוח לאומי. בשאלה מדובר על פנסיה ולא על קצבת בטוח לאומי
לצפיה ב-'צודקת טעות שלי.'
צודקת טעות שלי.
18/02/2020 | 16:14
14
בדברי ההסבר למילוי טופס 101 רשום (סעיף 6):
"אין לדווח על קצבה פטורה מביטוח לאומי וקצבת שאירים שכולה פטורה." 
כמו כן אפשר לברר מול מבטחים.
לצפיה ב-'החזר מס על בונוס שהוחזר'
החזר מס על בונוס שהוחזר
16/02/2020 | 12:57
1
18
שלום,
קיבלתי בונוס חד פעמי של 50000 שח שירד לי עליו מס מלא ובפועל קיבלתי רק 26000 שח לאחר מיסים.
כעת בגלל סיום עבודתי מוקדם מהצפוי עלי להחזיר 50000 .
האם אני זכאי להחזר מס על 24000 השקלים שירדו לי כשקיבלתי את הבונוס?
לצפיה ב-'זה תלוי כי מס הכנסה מחושב באופן שנתי'
זה תלוי כי מס הכנסה מחושב באופן שנתי
16/02/2020 | 15:08
17
אופציה 1: הכל באותה שנה (קיבלת את הבונוס בשנת 2020 ואת מחזירה אותו ב-2020): בחודש שתחזירי את הבונוס המשכורת שלך תהיה נמוכה ב-50,000 ש"ח ואז החזר המס יהיה דרך המשכורת.
אופציה 2: לא באותה שנה (הבונוס היה ב-2019 ואת מחזירה אותו ב- 2020), לא תהיי זכאית להחזר מס כי זה לא באותה שנה.
בכל מקרה מומלץ לבדוק אם זכאית להחזר בעזרת הסימולטור בתום השנה. 
לצפיה ב-'קיבוע זכויות'
קיבוע זכויות
16/02/2020 | 07:41
10
האם ניתן לבצע קיבוע זכויות כשסך המרכיבים שבוחרים לקבע (פנסיה+קופות) עולים על תקרת הסכום אותו ניתן לקבע, כך שהפטור ממס ינוצל בפועל על הפנסיה וסכומים שימשכו מהקופות עד לתקרת הסכום המותר, וסכומים שימשכו מעבר לתקרה יחויבו במס כנדרש?

לצפיה ב-'החזר מס בבורסה'
החזר מס בבורסה
16/02/2020 | 01:57
1
22
האם בשביל לקבל החזר מס בבורסה, זה תמיד 25% מההחזר שיתקבל?
האם יש מקומות שאפשר לשלם עמלה רגילה ללא קשר לאחוזים?

תודה
לצפיה ב-'יש מקומות שלוקחים 15% (או פחות) אבל יש עמלת מינימום'
יש מקומות שלוקחים 15% (או פחות) אבל יש עמלת מינימום
17/02/2020 | 09:27
9
לצפיה ב-'ניכוי מס מקסימלי טופס 101'
ניכוי מס מקסימלי טופס 101
15/02/2020 | 21:07
20
שלום
עבור חודש ינואר השנה שילמו לי משכורת אחרונה (אחרי פיטורים), לא מילאתי טופס 101 לשנת 2020 וכנראה שגם המעסיק לא עדכן את רשות המיסים.
ממשכורת ינואר נוכה לי 47% מס, האם אוכל להגיש בקשה לתאום או משהו דומה על מנת לקבל את ההחזר מס בזמן הקרוב או שעלי להגיש החזר מס בתום שנת 2020 ?
תודה מראש
לצפיה ב-'בת 72 מקבלת קצבת זקנה + שכירה ב-2 מקמות עבודה '
בת 72 מקבלת קצבת זקנה + שכירה ב-2 מקמות עבודה
15/02/2020 | 11:38
1
22
לפי שכר יומי כ-5 חודשים בשנה .בשכר של 2500ש"ח בערך  
צריכה לעשות תאומי מס??

לצפיה ב-'כן. אחרת המעביד מחויב להוריד מס הכנסה מקסימלי (47%).'
כן. אחרת המעביד מחויב להוריד מס הכנסה מקסימלי (47%).
15/02/2020 | 22:41
9
לצפיה ב-'החזרי מס לעובדי הייטק'
החזרי מס לעובדי הייטק
06/02/2020 | 10:15
131

כאשר אנו חושבים על עובדי הייטק אנו חושבים על תנאי העסקה טובים עם משכורות גבוהות; אופציות ומניות; פעילות בשוק ההון; לימודים מקצועיים ועוד…

החזרי מס הם לא מה שעובר בראשנו. אך כאשר חושבים על זה, אם אתם אנשי הייטק כפי שמתואר יתכן שדווקא כדאי לכם מאד להתעניין בהחזרי מס. יתכן שלמס הכנסה יש איזו מתנה שתעלה לכם חיוך אמיתי על הפנים ולא לחץ דם.

מס הכנסה הוא תכנית החיסכון הכי טובה – אם מגיעים לכם החזרי מס, אפילו מלפני שש שנים – תוכלו לקבל אותם בריבית והצמדה! זה אמיתי לגמרי אבל צריך לזכור שמס ההכנסה לא ירוץ אחריכם כאשר הוא זה שחייב לכם כסף, את הכסף שמגיע לכם תצטרכו לדרוש. בנוסף, דעו שלאחר השנה השישית חלה התיישנות על החזר המס ולא תוכלו לדרוש אותו לאחר מכן.

אנשי הייטק, זכאים לאותן זכויות ואותן חובות במס ההכנסה, בדיוק כמו כל מגזר אחר במשק. החזרי המס אינם זכות בלעדית של אנשי הייטק – לכל אדם, בכל מגזר מגיעים החזרי מס בכפוף לשיטת חישוב המס הנהוגה בישראל. אך למרות זאת בשל שינויים ברמת השכר, החלפה של מקומות עבודה ושכר גבוה, קיים סיכוי גבוה לאנשי הייטק לקבל החזר מס וזה משהו שצריך לתת אליו את תשומת הלב.

בנוסף לכך מאפיינים מיוחדים של ענף ההייטק יוצרים מצבי מס מורכבים יותר ותשלומי מס עודפים. לצערנו בגלל חוסר מודעות רבים משאירים את כספם בקופת מס ההכנסה.

הסיבות להחזרי מס לעובדי הייטק
יכולות להיות סיבות שונות מדוע שילמתם מס עודף. במאמרים קודמים דיברנו על הנושא והבאנו דוגמאות. הפעם ניתן דוגמאות אחרות, כאלו הנחשבות לייחודיות לענף ההייטק.
  • מימוש אופציות ומניות הוא דבר נפוץ בקרב עובדי הייטק ובמקרים רבים מביא לתשלום מס עודף. ישנם מקרים בהם מס הכנסה קובע כי מימוש אופציות הוא רווח פירותי (מימוש אופציות באקזיט או בהנפקה) ואז הוא מחויב לפי מדרגות מס ההכנסה אשר מגיעות ל-% 50. מס ההכנסה במקרים רבים, מנכה את המס המרבי למרות המס השולי הנמוך יותר מתוך הנחה כי יתבצע תיאום מס בסוף השנה.

• בקרב עובדי הייטק ישנה תחלופה גבוהה של מקומות עבודה המשולבות לעתים עם תקופות קצרות של אבטלה ולעתים עם שינויים ברמת השכר. אם למשל בחלק מהשנה עבדתם בעבודה בשכר נמוך ובחלק מהשנה עבודה בשכר גבוה, ישנו סיכוי גבוה כי מגיעים לכם החזרי מס.

• חלק מעובדי ההייטק מסיימים לימודים אקדמיים במהלך תקופת עבודתם, דבר המזכה בנקודות זיכוי. למשל, מי שסיים לימודים אקדמיים משנת 2014 ואילך זכאי לנקודת זכות אחת למשך שנה, או חצי נקודת זיכוי עבור תואר שני.

חשוב מאוד שתבדקו האם מגיעים לכם החזרי מס. אתם בוודאי אנשי הייטק עסוקים אשר מדמיינים התרוצצויות וניירת מרובה, אך האמת שתביעת החזרי מס היא דבר די פשוט. תוכלו לעשות זאת בקלות עם השירות המתקדם של Finupp המספק לכם דרך קלה ומהירה לתביעת החזרי מס!

לכניסה לבדיקת זכאות להחזר מס בחינם >>

לצפיה ב-'תאום מס או עוסק פטור '
תאום מס או עוסק פטור
08/02/2020 | 09:37
3
20
שלום רב
מתפרנס כשכיר במשה"ח משכורת כ 15000 ברוטו
בעבר היה תיק במס הכנסה :"עוסק פטור" . סגרתי את התיק
הציעו לי עבודה שהשכר הנוסף ממנה כ 1000 שח בחודש עד יוני.
סה"כ כ 5000 ש"ח לכל התקופה .
האם לעשות תאום מס או לפתוח את התיק במס הכנסה .
תודה רבה
לצפיה ב-'תיאום מס דורש פחות התעסקות מפתיחת תיק והגשת דוח'
תיאום מס דורש פחות התעסקות מפתיחת תיק והגשת דוח
08/02/2020 | 10:54
2
29
לדעתי עדיף לעשות תיאום מס בשביל סכום כזה ולא לפתוח תיק.
אבל זה מחייב שתהיה שכיר גם במקום הנוסף שמציע לך 1,000 ש"ח (תקבל תלוש שכר).
לצפיה ב-'תודה '
תודה
08/02/2020 | 15:42
1
13
אין אפשרות להוציא משכורת. האם מס תיק ניקויים מספיק לתאום מס .?
לצפיה ב-'ראה לינק מצורף, נראה לי שזה מתאים למקרה שלך'
ראה לינק מצורף, נראה לי שזה מתאים למקרה שלך
08/02/2020 | 16:41
15
לצפיה ב-'תיאום מס לפנסיונרית בת 75'
תיאום מס לפנסיונרית בת 75
08/02/2020 | 10:20
2
29
שלום
יש לי שאלה
אימי פנסיונרית ומקבלת קצבת זקנה מבטוח לאומי וקצבה בעבור אבי שנפטר שעבד בשרות המדינה.וקיבל פנסיה.
כל שנה היאעורכת תיאום מס כנדרש..
השנה ביקשה שישהו יסייע לה ויפנה לשם ונאמר לה שעליה למסור רשימת מעסיקים שעליה להוציא מבטוח לאומי..
אני מודה שכששמעתי זאת. לא ברור לי במה מדובר?
אימי לא עובדת מזה 20 שנים..
האם זה משהו מקובל? האם זוהי מדיניות חדשה? למה זה נועד?
אני פשוט רוצה לדעת האם זה נשמע הגיוני? והאם הדרישה הזו רלוונטית לתיאום מס מפנסיות לאישה בגילה.
תודה ושבת שלום
לצפיה ב-'אשמח לתשובה!! '
אשמח לתשובה!!
09/02/2020 | 13:38
7
לצפיה ב-'הי '
הי
01/03/2020 | 23:49
3
אם תירצי אשמח לעזור לך.
לילה טוב ,
עמוס 

לצפיה ב-'חשבון בנק'
חשבון בנק
05/02/2020 | 22:22
4
45
יש לי החזר ממס הכנסה פקיד השומה טוען שאין לי פרטי חשבון בנק אצלהם ושאני צריך לעדכן את זה דרך הבנק ואצרך להמתין עוד 45 יום עד שזה יתעדכן.
השאלה האם יש עוד דרך לעדכן את זה במערכת שלהם בזמן יותר קצר, נגיד למשל אם אני משלם לרואה חשבון לעדכון פרטים.
תודה
לצפיה ב-'הכי קצר זה ללכת פיזית לסניף הקרוב של מס הכנסה'
הכי קצר זה ללכת פיזית לסניף הקרוב של מס הכנסה
07/02/2020 | 15:48
3
31
אין דרך מקוונת או טלפונית לעדכן פרטי חשבון בנק (כמו שיש למשל בביטוח לאומי). תוכל ללכת עם צ'ק או פרטי חשבון לסניף מס-הכנסה הקרוב ומישהו יעדכן את זה עבורך פרונטאלית (להביא תעודה מזהה + את המכתב שמעיד שמגיע לך החזר). אני עשיתי את זה בעבר שהאישור שמחתימים מהבנק "נעלם" ופשוט הגעתי לסניף מ.הכנסה וטיפלו בזה עבורי. 

וזה "עד 45 יום" זה יכול לקחת פחות זמן. לשיקולך (גם ללכת לסניף זו סוג של טרחה). 

לצפיה ב-'תנסה לפנות דרך האתר. בדרך כלל הם עונים תוך כמה ימים.'
תנסה לפנות דרך האתר. בדרך כלל הם עונים תוך כמה ימים.
07/02/2020 | 16:56
27
תעלה את המכתב+צילום צ'ק מבוטל כמו שנכתב מעליי. זה הלינק:

לצפיה ב-'תודה אנסה'
תודה אנסה
07/02/2020 | 21:55
7
לצפיה ב-'תודה הלכתי לשם פיזית עם כל המסמכים הם סירבו לעדכן'
תודה הלכתי לשם פיזית עם כל המסמכים הם סירבו לעדכן
07/02/2020 | 21:57
19
רוצים שהבנק ישלח את המסמך בדואר לאוצר, נראה לי שזה אבד להם בדרך.
לצפיה ב-'החזר מס להורים גאים'
החזר מס להורים גאים
29/01/2020 | 11:47
1
47
במסגרת מדיניות הרווחה של מדינת ישראל, הורים לילדים זכאים לקצבת ילדים ונקודות זיכוי ממס הכנסה. זוהי הטבה שהמדינה מעניקה על מנת לסייע בהוצאות גידול הילדים. אך במשך שנים רבות זוגות חד מיניים לא הוכרו על ידי המדינה ולא נהנו מהטבה זו כשאר האזרחים. היום המצב שונה, המוסד לביטוח לאומי ורשויות המס נוקטות במדיניות אשר מבטלת את אפליית המס ממנה סבלה האוכלוסייה הגאה. על פי המדיניות החדשה ישנן נקודות זכות להורים גאים; נקודות זכות המאפשרות להם לקבל הטבה בשווי עשרות אלפי שקלים, בדיוק כמו שאר ההורים במדינת ישראל. ללא ספק זוהי בשורה גדולה לזוגות החד מיניים ולכל מי שמאמין בחברה שוויונית וצודקת.
על פי פקודת מס ההכנסה, במתכונתה הישנה, נקבעה זכאות שונה לגבר ואישה מתוך נקודת הנחה שגויה בה כל ההורים הם בהכרח גבר ואישה. מדיניות נקודות הזיכוי העניקה לאישה נקודת זיכוי עד שהילד מגיע לגיל 18. בעוד גברים קיבלו את נקודת הזיכוי עד שהילד מגיע לגיל 3. צורת ניסוח החוק יצרה מצב מפלה לזוגות חד מיניים המורכבים משני גברים. בהתחשב בכך ששווי נקודת זיכוי עומד על 2,616 שקל לשנה, מדובר בהטבה השווה עשרות אלפי שקלים.
הערה חשובה לגבי נקודות זיכוי – מס הכנסה מחשב את חבות המס על פי שיטת המיסוי הנהוגה בישראל ולאחר מכן מקזז מחבות המס את מכפלת מספר נקודות הזיכוי בשווי נקודת זיכוי. זהו חישוב שנתי ונקודות הזיכוי מגיעות לעובד גם אם לא עבד בחלק מהשנה.
על פי פקודת מס ההכנסה המתוקנת, נקודות זכות להורים גאים ניתנות באותה המתכונת של זוגות הטרוסקסואלים – רק אחד מבני הזוג זוכה לנקודת הזיכוי עד שהילד מגיע לגיל 18, בדיוק כפי שניתן לאם בקרב זוגות הטרוסקסואלים.

החזר מס להורים חד מיניים
נקודות זכות להורים חד מיניים משפיעות על חבות המס של ההורים, במידה ותלוש השכר שלכם לא לקח אותן בחשבון, אתם זכאים להחזרי מס.
על פי חוקי מדינת ישראל, עובד אשר שילם מס הכנסה בסכום גבוה ממה שהיה אמור לשלם, זכאי לקבל החזר מס. את אותו ההחזר ניתן לבקש עד 6 שנים לאחר תום שנת המס וגם לקבל אותו בתוספת הפרשי הצמדה וריבית.
אך מדוע בעצם אנו מגיעים למקרים בהם יש צורך בבקשת החזרי מס להורים גאים?
יתכנו מקרים שבהם לא נלקחו כל הגורמים בחשבון, כמו במקרה של נקודות זכות להורים גאים, ומגיע לכם החזר מס. בשביל לממש את הטבות המס על שכירים למלא טופס 101 בתחילת שנת המס (טופס 1301 עבור עצמאים) ולעדכן את מצבם המשפחתי.   אם לא הספקתם לעדכן את המעסיק על ילד שנולד במהלך שנת המס ולא נהניתם מנקודת הזיכוי המגיעה לכם, תוכלו להגיש בקשת החזרי מס להורים חד מיניים ולתבוע את מה שמגיע לכם.

לבדיקת החזר מס דיגיטלית בחינם לחץ כאן

אסף כהן - מנכ"ל פינאפ

לצפיה ב-'מה הקשר להורים גאים?'
מה הקשר להורים גאים?
30/01/2020 | 09:09
29
איפה בתקנות או בחוק או בהנחיות של רשות המסים כתוב "גאים"?
בישראל כל הורה זכאי לנקודות זיכוי בגין ילדים, ואין קשר לנטיות שלו ואין קשר עם מי הוא חי בזוגיות, אם בכלל. חלק מנקודות הזיכוי ניתנות לכל הורה בלי תנאים, חלק להורה שמקבל קצבת ילדים מביטוח לאומי. אם יש אמא (נקבה) בדרך כלל היא תקבל, אבל אם אין אז האב יקבל את קצבת הילדים ועל כן את נקודות הזיכוי בהתאם. כך היה תמיד ואין שום חידושים.

לצפיה ב-'פריסת מס לפנסיה תקציבית בישוב מזכה'
פריסת מס לפנסיה תקציבית בישוב מזכה
06/02/2020 | 09:48
9
שלום נערכה פריסת מס לתושב ביישוב מזכה,

עם ההתחשבות ביישוב המזכה הניכוי במקור היה צריך לצאת 0% בשש השנים הבאות, אבל פ"ש השומה או יותר נכון הפקידים המלומדים שלו טוענים שניכוי המס במקור הוא 31% על סמך הנתונים ואת ההחזרי מס הוא יקבל במשך ששת השנים הבאות כאשר הוא ימציא את אישור התושבות במשך כל שנת מס ורק לאחר מכן הוא יקבל את ההחזר.

התעקשתי לתשובה פרטנית ורציונלית יותר והגעתי עד לסגן פ"ש והוא נתן את הדוגמא של פס"ד אברמסון עם נכה לצמיתות כשנפטרה כל הכסף הלך לשאירים שלה וטענתי היתה שהשאירים שלו הם גם בני המקום לישוב מזכה ולכן הכלל המנחה הוא שגם אם הקיצבה תועבר אליהם הם יהיו פטורים מתשלום ניכוי המס במקור.

השאלה שלי היא כזו - האם קיים מישהו שעשה פריסה לפנסיה ושלקחו בחשבון את הזיכוי של תושב ביישוב מזכה ?

בברכה,
הראל.
לצפיה ב-'קיבוע זכויות'
קיבוע זכויות
03/02/2020 | 16:18
1
15
בצעתי עתה קיבוע זכויות במס הכנסה ועפ"י מה שנאמר לי אני זכאית להחזר מיסים רטרואקטיבית 6 שנים ( מאז שפרשתי). איזה טופס עלי למלא ואילו מסמכים עלי לצרף? בכל השנים הללו הגשתי דו"ח שנתי למס הכנסה, האם זה מספיק, או שעלי לבצע את כל ההליך מחדש?
לצפיה ב-'אם הגשת דוחות בעבר ואת רוצה לתקן עליך להגיש דוחות מתקנים'
אם הגשת דוחות בעבר ואת רוצה לתקן עליך להגיש דוחות מתקנים
03/02/2020 | 23:39
12
עליך להגיש מחדש את הדוחות שבגינם את מבקשת החזר - לפי הנתונים המעודכנים, כולל האישורים שקיבלת בגין קיבוע הזכויות. עליך לצרף מכתב שמסביר שברצונך להגיש דוחות מתוקנים ולנמק למה. ממולץ להיעזר ברו"ח/יועץ מס מהתחום.
לצפיה ב-'עזרה בהבנה של טופס '
עזרה בהבנה של טופס
01/02/2020 | 00:12
2
51
היי, בשנת 2018 הייתי סטודנטית ועבדתי והרווחתי מעט מאוד - יש לי עוסק פטור. אשמח לעזרה בהבנת הטופס
לצפיה ב-'מה השאלה?'
מה השאלה?
01/02/2020 | 20:12
6
לצפיה ב-'החישוב פשוט מראה שמס ההכנסה שלך לשנת 2018 הינו 0 ש"ח'
החישוב פשוט מראה שמס ההכנסה שלך לשנת 2018 הינו 0 ש"ח
03/02/2020 | 01:06
24
חובה:
במדרגת מס הזו שיעור המס הינו 10% (קרי מ- 6,900 את חייבת מס בשיעור 690 ש"ח). מדרגות מס הכנסה

זיכוי על סמך נקודות זיכוי (סכום כספי מוגדר המקוזז מתשלומי מס הכנסה):
יש לך 1.25 נק' זיכוי על זה שאת תושבת ישראל (מקנה זיכוי מס בסה"כ 5,832 לפי החישוב) ועוד 0.5 נק' זכות עבור זה שאת אשה. סה"כ 7,182 ש"ח.

במילים אחרות ופשוטות שיעור מס ההכנסה ששילמת לשנת 2018 הינו 0 ש"ח (המס ברוטו פחות הזיכוי/"הטבה").

לשם הדוגמא/הבנה:
אם תרוויחי מהעסק בשנת 2020 - 100 אלף ש"ח (לאחר הוצאות) - 
- עד 75,960 ש"ח שיעור המס הינו 10% (קרי = 7596 ש"ח)
- מ- 76,960 ועד 100 אלף (24,040 ש"ח) שיעור המס הינו 14% (קרי = 3365.6 ש"ח)

סה"כ היה מופיע לך במס שאת חייבת (10,961.6 ש"ח). בפועל מס ההכנסה שהיה עלייך לשלם היה (10,961.6 ש"ח) פחות 7,128 ש"ח (3833.6 ש"ח).

מנהל/ת הפורום

אודות:
"פינאפ "הינה החברה הגדולה בישראל בתחום החזרי מס לשכירים והגשת דוחות מקוונים. החברה הוקמה בשנת 2015 כחברת סטארט אפ אשר מעניקה אפשרות לשכירים לבצע בדיקה
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

finupp-מנהל פורום מיסים והחזרי מס
להתייעצות עם מנהל הפורום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו