לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1609916,099 עוקבים אודות עסקים

אודות הפורום מיסים והחזרי מס

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 ***היעוץ שניתן הוא כללי ואינו מהווה יעוץ משפטי או יעוץ חשבונאי או תחליף ליעוץ מקצועי. לקבלת יעוץ מומלץ להפנות את מלוא הפרטים העובדתיים ליועץ מס חבר לשכת יועצי המס בישראל.
המשך >>

לצפיה ב-'האם צריך להגיש את כל הטפסים מחדש בבקשה להחזר מס?'
האם צריך להגיש את כל הטפסים מחדש בבקשה להחזר מס?
19/12/2018 | 10:39
2
38
1. אם התחתנו במהלך שנה מסויימת ואני מבקשת החזר מס עבור אותה שנה, האם אני צריכה להגיש את הטופס בתור נשואה? על אף שהייתי נשואה רק חלק (ואפילו חלק קטן) מאותה שנת מס?
2. אני מבקשת החזר מס עבורי. מכיוון שאני נשואה, אני צריכה למלא את הטופס גם עבור בעלי, על אף שהוא לא זכאי להחזר מס (תקנו אותי אם אני טועה, אבל למיטב ידיעתי אני חייבת לכלול גם אותו בטופס מכיוון שאנחנו נשואים ולכן אין לי כאן ממש אפשרות להגיש רק עבורי).
באותה שנה הייתה לו נקודת זיכוי עבור לימודים אקדמאים. הוא כבר הגיש בזמנו את האישורים וקיבל את נקודת הזיכוי בזמן אמת. אז כביכול, מס הכנסה אמורים להיות מודעים לזה (שכן הם אלה שאישרו את זה בזמנו).
האם עכשיו, כשאני מגישה החזר מס עבורי עבור אותה שנה, אני גם צריכה לכלול את האישורים עבור אותה נקודת זיכוי שלו (שכאמור, הוא כבר קיבל אותה בשנה ההיא ואני לא מבקשת שום החזר שקשור לנקודת זיכוי הזו או בכלל אליו).

תודה!
לצפיה ב-'תשובה '
תשובה
20/12/2018 | 20:43
1
19
1. כן עליך לכלול גם את בן זוגך.
2.הבנת נכון .
3. עדיף להגיש יחד עם הבקשה להחזר את אישור פקיד שומה , ואם אין לך אז את התעודת סיום של התואר. 

התשובה ניתנה על ידי ג'נט סורי, יועצת מס.
ממונת תחום מקצועי  בפורום המיסים של לשכת יועצי המס.

**היעוץ שניתן הוא כללי ואינו מהווה יעוץ משפטי או יעוץ חשבונאי או תחליף ליעוץ מקצועי. לקבלת יעוץ מומלץ להפנות את מלוא הפרטים העובדתיים ליועץ מס חבר לשכת יועצי המס בישראל.

לצפיה ב-'תודה. שאלת המשך -'
תודה. שאלת המשך -
24/12/2018 | 05:45
13
אין לנו אישור פקיד שומה. נצרף עבורו את תעודת סיום התואר.
השאלה היא: האם צריך למלא 119 עבורו פעם נוספת?
שוב, 119 עבורו הוגש כבר בשנה הרלוונטית וחישוב נקודות הזיכוי נעשה בהתאם. עכשיו מדובר על החזר מס עבורי בלבד, אבל אני צריכה להגיש את הטפסים עבור שנינו ולכן מתעוררות כל השאלות.
תודה רבה!
לצפיה ב-'הקלות\הנחות במסים'
הקלות\הנחות במסים
19/12/2018 | 09:55
1
27
שלום,

האם שינוי מצב משפחתי מנשוי לנשוי+1 יכול להוביל להקלות והנחות בתשלומי המיסים השונים?

האם חובה ליידע מעסיק בצורה רשמית על שינוי סטטוס? (הוא כבר יודע ברור אך לא ביצע שינוי רשמי בתלושי השכר)
לצפיה ב-'תשובה '
תשובה
20/12/2018 | 20:41
10
זה בהחלט מקנה לך נקודות זיכוי נוספות.
ראה קישור בנושא וכן סימולטור לחישוב נקודות הזיכוי.

**היעוץ שניתן הוא כללי ואינו מהווה יעוץ משפטי או יעוץ חשבונאי או תחליף ליעוץ מקצועי. לקבלת יעוץ מומלץ להפנות את מלוא הפרטים העובדתיים ליועץ מס חבר לשכת יועצי המס בישראל.

לצפיה ב-'מחפש יועץ מס ששולט בטופס 858'
מחפש יועץ מס ששולט בטופס 858
18/12/2018 | 17:31
19
ובתעודות מס
לצפיה ב-'שאלה בנושא קיזוזי הפסדים - מיסוי מקרקעין ומס הכנסה'
שאלה בנושא קיזוזי הפסדים - מיסוי מקרקעין ומס הכנסה
18/12/2018 | 07:56
19
שלום רב,
אשמח לעזרתכם של המומחים, למה הייתה כוונתו של הבוחן בבחינה במיסוי מקרקעין (מועצת השמאים) לגבי הטענות שאינן נכונות.
אשמח לקבל הסבר יותר מפורט מהתשובות שנתנו.

מצ"ב השאלה והפתרון.

לגבי סעיף א' - למה מתכוון הבוחן כשכותב- הפסד שאיננו מוגדר? מהו הפסד שלא ניתן לקיזוז?
לגבי סעיפים ב' ו-ד' - מדוע חשובה ההבחנה בין מועבר ושוטף? לפי הסעיפים בפקודה כל האפשרויות מאפשרות קיזוזים, לא הצלחתי להבין מתי אין אפשרות קיזוז 

אודה לעוזרים!
לצפיה ב-'סעיף 45 לילד בגיר נטול יכולת'
סעיף 45 לילד בגיר נטול יכולת
17/12/2018 | 18:08
1
22
שלום רב. יש לי בן עם 75% אי כושר לעבודה. הילד בן 35 וגר לבדו בדירה על שמו, שאני קניתי בהלוואה ואני גם תומך בו כלכלית באופן שוטף . הוא לא עובד .
מס הכנסה מסרב לתת לי 2 נקודות זכות כי הבן לא גר איתי.
האם מס הכנסה צודק ? מה ניתן לעשות ?
תודה
לצפיה ב-'תשובה '
תשובה
20/12/2018 | 20:31
10
לא ניתן לעשות כלום.
קבלת זיכוי ממס בגין נטול יכולת על ילד בגיר למי ש"סמוך על שולחנו" גר עמו או במוסד  ולא גר בדירה לבד.
מצרפת קישור בנושא :

לצפיה ב-'תחילת עבודה בדצמבר ותאום מס'
תחילת עבודה בדצמבר ותאום מס
17/12/2018 | 10:25
1
18
שלום,
בינואר-מרץ 2018 קיבלתי דמי אבטלה ואחכ לא עבדתי ולא היו לי הכנסות מכל סוג.
החודש  (דצמבר) התחלתי לעבוד ותהיה לי משכורת. 
1. האם יש צורך לפנות למס הכנסה לצורך תאום מס למשכורת של דצמבר ?
2. האם החישוב למס הכנסה שיעשה במשכורת דצמבר יהיה על בסיסי חודשי או שנתי (מה שישנה את אחוז המס שיגבה ממני בגין שכר דצמבר) ?
תודה 
לצפיה ב-'תשובה '
תשובה
20/12/2018 | 20:28
12
אתה יכול להמציא אישור של הסכום שקיבלת מדמי אבטלה, ולחתום על גבי טופס 101 מהמעסיק כי לא עבדת כשכיר מתחילת השנה ואז החישוב יעשה מתחילת השנה ולא חודשי.
חשבת השכר יכולה להזין במערכת השכר את הסכום שקיבלת כדמי אבטלה ולקחת אותו בחשבון לצורך חישבו ההכנסה השנתית.

לצפיה ב-'תאום מס לשנת 2018, מדרגת מס של 43%- מוזר לי מאוד'
תאום מס לשנת 2018, מדרגת מס של 43%- מוזר לי מאוד
17/12/2018 | 08:28
2
36
שלום,
אני שכיר בשני מקומות עבודה. עיקרי ובו אני מקבל שכר עם מס של 35%. בחישוב שנתי, במקום עבודה זה, אני קרוב בשיעור כמה עשרות אלפי ש"ח מהסך המקסימלי של מדרגה זו (כ 498000 ש"ח). במקום העבודה הנוסף אני מקבל שכר כך שבשליש ממנו אגיע  למדרגת המס הבאה של 47% ושני השליש הנותרים מביאים אותי  לתוך מדרגת המס של 47%.
פניתי לתאום מס לפקיד השומה ותוך 24 שעות התקבל במייל אישור לתאום מס שבו הפקיד כתב, שבמקום העבודה הנוסף, שעד סכום **** יש לחייב במס 43% ומעל סכום זה לחייב במס של 47%.

מה זה ה 43% הזה? הרי בשנת 2018, יש מדרגת מס ב 35% או ב 47%.

תודה לעונים!
לצפיה ב-'תשובה '
תשובה
20/12/2018 | 20:23
1
24
אם ציינת נכון את הנתונים בבקשהה לתיאום מס אז להאישור שמס הכנסה נותן אמור להיות תקין.
הם עושים חישוב משוכלל של כל ההכנסה וכל המס ששולם באותה שנה.
בכל מקרה בתחילת שנה הבאה ממולץ לבדוק בסימולטור של רשות המיסים זכאות להחזר מס.

לצפיה ב-'תודה לתשובה. זו במובן מסויים אמירה כללית וברורה מאליה'
תודה לתשובה. זו במובן מסויים אמירה כללית וברורה מאליה
21/12/2018 | 08:24
9
השאלה היא אם ספציפית יש תשובה לשאלתי? אך יכול להיות שנקבע תאום מס שאיננו באחת ממדרגות המס המוכרזות לאותה שנה?
לצפיה ב-'אישור ניכוי מס במקור בגין שנים קודמות'
אישור ניכוי מס במקור בגין שנים קודמות
13/12/2018 | 23:49
3
40
שלום,
המעסיק שלי חייב לי כספים בגין שנת 2016 .
הוא ענה שהוא חייב לנכות לי מס מירבי עליהם.
ביקשתי שייתן לי אישור ניכוי מס במקור לפקיד שומה עבור שנת  2016.
הוא טוען שהמחשב לא מאפשר לו  לתת לי בגלל שאנחנו כבר בדצמבר (סוף שנה) ולכן אני צריך לחכות.
האם זה נכון או שהוא שוב פעם מנסה להתחמק?

בתודה, ניבר
לצפיה ב-'תשובה '
תשובה
16/12/2018 | 17:00
2
20
אם אתה עדיין עובד אצל אותו מעסיק, הוא יכול לשלם לך וינכה לך מס לפי המס השולי שלך.
אם סיימת לעבוד שם, יהיה עליך להמציא לו אישור על ניכוי מס ממס הכנסה ואז לפי האישור הזה הוא ינכה לך מס .

ממונת תחום מקצועי בפורום המיסים של לשכת יועצי המס.

לצפיה ב-'ג'נט תודה על התייחסותך אני עדיין'
ג'נט תודה על התייחסותך אני עדיין
16/12/2018 | 17:11
1
13
עובד אצל אותו המעסיק אבל הוא אומר שבגלל שעכשיו זה סוף שנה לא ניתן לעשות את זה (לא בגלל חוסר זמן אלא באופן טכני) אפילו אם אביא לו אישור ניכוי מס במקור עבור שנת 2016 הוא לא יכול לעשות את זה.
הוא יכול רק באפריל 2019.
מהניסיון שלך, האם זה נשמע לך הגיוני?
לצפיה ב-'תשובה '
תשובה
20/12/2018 | 20:25
12
לא נשמע לי הגיוני.
יכול להיות שיש לו סיבה אחרת. 
אני בעצמי מעסיקה עובדים ואין שום מניעה לשלם לעובד הפרשי שכר על שנים קודמות כבר השנה.

לצפיה ב-'אישור ניכוי מס במקור בגין שנים קודמות'
אישור ניכוי מס במקור בגין שנים קודמות
13/12/2018 | 23:49
17
שלום,
המעסיק שלי חייב לי כספים בגין שנת 2016 .
הוא ענה שהוא חייב לנכות לי מס מירבי עליהם.
ביקשתי שייתן לי אישור ניכוי מס במקור לפקיד שומה עבור שנת 2016.
הוא טוען שהמחשב לא מאפשר לו לתת לי בגלל שאנחנו כבר בדצמבר (סוף שנה) ולכן אני צריך לחכות.
האם זה נכון או שהוא שוב פעם מנסה להתחמק?

בתודה, ניבר
לצפיה ב-'חיסכון על פי תיקון 190'
חיסכון על פי תיקון 190
11/12/2018 | 07:46
1
31
אני גימלאי ומעוניין לחסוך על פי התיקון הנ"ל כ 500.000 שח.
במסלול חיסכון ולא לקופת גמל. מה אני צריך לדעת לצורך העניין?
האם י/ש למשל תשלום עמלה לבנק בדומה להשקעה בניירות ערך?
אודה על כל מידע מועיל בנושא.
לצפיה ב-'הטבות במסגרת תיקון 190'
הטבות במסגרת תיקון 190
13/12/2018 | 20:36
35
ערב טוב,

באפשרותך להפקיד במסגרת תיקון 190 לקופת גמל, פוליסת ביטוח או לקרן פנסיה. מרבית החוסכים בוחרים לבצע את ההפקדה לקופת הגמל.
חשוב לזכור כי את הכספים שהופקדו יהיה ניתן למשוך רק לאחר גיל 60 וזאת בתנאי שאתה מקבל קצבה שעולה על 4,4,18 שקלים.

על החיסכון תשלם דמי ניהול בהתאם להסכם, הכספים יושקעו במסלול השקעה בהתאם לבחירתך.
לצפיה ב-'הפקדה לפי סעיף 190 למיקסום הטבת מס'
הפקדה לפי סעיף 190 למיקסום הטבת מס
12/12/2018 | 07:16
41
אני שכיר שמפריש לפנסיה ע"יהמעביד עד מלוא תקרת הניכוי המוכר. אני שוקל להפקיד 5000ש"ח לפנסיה לקבלת זיכוי 35% ממס הכנסה. האם ניתן לקבל את הזיכוי גם להפקדה בקרן שנפתחה לפי סעיף 190? ואז האם אוכל בגיל 60 (אני בן 53) להוציא את הכסף כהיוון הוני (יהיה לי פנסיה מעל ה-4000 ש"ח ומשהו) ולשלם 10% מס הכנסה נוספים, בלבד?
תודה.
לצפיה ב-'עזרה בבקשה בהגשת דוחות וביטול קנסות. '
עזרה בבקשה בהגשת דוחות וביטול קנסות.
11/12/2018 | 08:41
2
36
שלום
מראש אני כותבת שההודעה אינה שגרתית ונשמעת הכי הזוייה אבל חייבים לטפל בזאת.
אני אמא של ילדה שהייתה לה חנות, לצערה עקב נסיבות לא פשוטות היא סגרה את החנות לבסוף אף עזבה את הארץ.
היא סגרה התיק בשנת 2015. אבל לא הוגשו דוחות בגין השנים 2012 ובשנים 2013 או שהוגשו לכאורה... התברר שגם מי שצריך היה להגיש לא הגיש. הילדה שלי מסרה לי קלסר לשמירה של המסמכים , הקלסר שהיה באוטו עבר למחסן שאבא שלי ז"ל העביר אליו את החפצים של הילדה שלי. לצערנו המחסן נפרץ ונגנבו ממנו החפצים שלה.
בינתיים יש קנסות של 20.000 ש"ח הילדה במצב נפשי לא טוב... מפחדת ובלחץ נוראי מכל המצב. אני מנסה לגייס אותה לזה שנסיים את התהליך. אבל קשה.
מה מומלץ ? איך מתחילים ?
תודה רבה ויום טוב
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
11/12/2018 | 19:13
1
28
צר לי לשמוע ... בהחלט מקרה סבוך ובעייתי ומצריך טיפול מיידי.
מה עם המייצג הקודם? ייתכן והוא שמר את החומר שהקליד למערכת הנהלת החשבונות לאותם שנים, אולי תפני אליו?
בכל מקרה, אם דווח למע"מ ניתן איכשהו לשחזר לפי הדיווחים שבוצעו למע"מ.

ממליצה לך לפנות ליועץ מס ולקבל ייעוץ פרטני .

**היעוץ שניתן הוא כללי ואינו מהווה יעוץ משפטי או יעוץ חשבונאי או תחליף ליעוץ מקצועי. לקבלת יעוץ מומלץ להפנות את מלוא הפרטים העובדתיים ליועץ מס חבר לשכת יועצי המס בישראל
לצפיה ב-'תודה רבה, אם דווח למע"מ אפשר הרי לראות מה היקף העסקאות שלה.'
תודה רבה, אם דווח למע"מ אפשר הרי לראות מה היקף העסקאות שלה.
11/12/2018 | 19:23
13
במקביל אפנה גם למי שהיה האחרון שטיפל בה. 
תודה 
לצפיה ב-'קצבת זקנה מארה"ב (Social Security) - איך מדווחים בארץ?'
קצבת זקנה מארה"ב (Social Security) - איך מדווחים בארץ?
08/12/2018 | 13:59
2
24

הקצבה פטורה בארץ ממס הכנסה (אמנת מס בין המדינות). באיזה שדה מדווחים בטופס 1301?

לצפיה ב-'תשובה '
תשובה
09/12/2018 | 21:33
1
26
בשדה של הכנסות פטורות על גבי טופס 1301.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
09/12/2018 | 22:31
7
לצפיה ב-'דיווח הכנסות משכר דירה כאשר שכ"ד שולם מראש לשנה'
דיווח הכנסות משכר דירה כאשר שכ"ד שולם מראש לשנה
08/12/2018 | 09:35
1
38
דירה מושכרת עבור 5000 ש"ח בחודש אולם שכר הדירה שולם בנובמבר בסכום אחד עבור שנה מראש. כלומר ההכנסה משכ"ד בשנת 2018 כוללת את הסכומים שמגיעים עבור 2019 והיא הרבה מעבר לתקרת הפטור. האם יש לדווח את ההכנסה משכ"ד כאילו שולם שכר הדירה באופן חודשי, או לדווח את כל הסכום ולחשב בהתאם את המס?

לצפיה ב-'תשובה '
תשובה
09/12/2018 | 21:32
28
הכנסות משכר דירה שהתקבלו במזומן באותה שנה ידווחו באותה שנה שהתקבלו.
וזאת בהתאם להוראות סעיף 8ב' לפקודה, דמי שכירות מתחייבים במס על בסיס מזומן, במועד קבלתם, אפילו היו דמי שכירות מראש.

ממונת תחום מקצועי (משותף) בפורום המיסים של לשכת יועצי המס.

לצפיה ב-'אירוח בנושא הפקדות סוף שנה - טיפים והמלצות ליועצי המס'
אירוח בנושא הפקדות סוף שנה - טיפים והמלצות ליועצי המס
07/12/2018 | 14:09
26
454
ביום ה', בתאריך 13/12/18, בין השעות 20:00-22:00, נארח בפורום את נדב טסלר, מנהל המוצר באגף השיווק של מנורה מבטחים פנסיה וגמל

על האירוח

החל משנת 2017 חייבים עצמאים לבצע הפקדות לחיסכון הפנסיוני. מעבר לחובה החוקית, הפקדות אלו מזכות אותם בהטבות במס. במסגרת האירוח נדון בסוגיות פנסיוניות לקראת תום שנת המס ונעלה טיפים והמלצות.

על המתארח

נדב טסלר, מנהל המוצר במנורה מבטחים, מרצה במכללת נתניה ובעל הבלוג פנסיוני, להבין את הפנסיה. יענה על שאלותיכם בנושא החיסכון הפנסיוני, הערכות להפקדות במסגרת פנסיית חובה לשכירים ועצמאים.

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!
לצפיה ב-'מתעניין'
מתעניין
10/12/2018 | 14:19
1
47
במסגרת פנסיה לעצמאים, האם הפקדה לקופת גמל להשקעה יכולה להחליף הפקדה לחיסכון פנסיוני? ואם כן, באילו מקרים. ובהזדמנות זו, האם אפשר לחדד את ההבדלים ביניהם? 
לצפיה ב-'הפקדה לקופת גמל להשקעה'
הפקדה לקופת גמל להשקעה
13/12/2018 | 20:02
45
ערב טוב,

הפקדה לקופת גמל להשקעה אינה מוכרת לצורך פנסיית חובה לעצמאים. בנוסף ההפקדה אינה מזכה בטבות מס במועד ההפקדה.

בניגוד למוצרי החיסכון הפנסיוני הרגילים (קרן פנסיה, קופת גמל וביטוח מנהלים) את הכספים מקופת הגמל להשקעה יהיה ניתן למשוך בכל שלב ללא קנס משיכה. במידה ותשאיר את הכספים עד לגיל הפרישה תוכל להפוך אותם לכספי פנסיה הפטורים ממס הכנסה.
לצפיה ב-'האם שווה לחסוך לקופת גמל?'
האם שווה לחסוך לקופת גמל?
11/12/2018 | 14:49
1
43
הבנתי מראוה החשבון שלי שהחיסכון לקופת גמל כבר לא אטרקטיבי. אני עצמאי ורוצה לחסוף קצת מתשלומי המיסים. מה אפשר לעשות?
לצפיה ב-'הטבות מס בחיסכון הפנסיוני'
הטבות מס בחיסכון הפנסיוני
13/12/2018 | 20:04
37
ערב טוב רמי,
בניגוד לעבר לא ניתן כיום למשוך את החיסכון בקופת הגמל כסכום חד פעמי בגיל פרישה, אך עדיין הוא מקנה הטבות מס רבות במועד ההפקדה.
כעצמאי אתה מחוייב להפקיד לחיסכון פנסיוני אותו אתה יכל להפנות לקופת הגמל, בנוסף ההפקדה תזכה אותך באותם הטבות מס שעשויות להגיע ל- 47% מהכנסה שלך.
לצפיה ב-'עמלות בחיכון הפנסיה'
עמלות בחיכון הפנסיה
11/12/2018 | 14:56
1
45
אני פשוט מזועזע מהעמלות המצטברות על ניהול קופת הפנסיה. כעצמאי שנלחם על כל שקל קשה לי המחשבה שיותר מ 40% מהחיסכון יעלם לטובת דמי ניהול.
איך אני יכול להקל בדמי הניהול? מה הקרן המועדפת עם מחיר זול לניהול כספי?
לצפיה ב-'עמלות בחיסכון הפנסיוני'
עמלות בחיסכון הפנסיוני
13/12/2018 | 20:06
19
ערב טוב,

עמלות בחיסכון הפנסיוני אינם 40% מהחיסכון וכמובן כמו בכל עסקה הם משתנים בהתאם למוצר שבחרת לחסוך בו.

לצפיה ב-'במסגרת החוק החדש המחייב עצמאים להפקיד פנסיה, סוכן הביטוח שלי'
במסגרת החוק החדש המחייב עצמאים להפקיד פנסיה, סוכן הביטוח שלי
13/12/2018 | 10:44
1
29
המליץ לי לעשות- ביטוח תגמולים לעצמאים. מה דעתך על זה? לא ממש הבנתי מה ההבדלים
לצפיה ב-'חיסכון במסגרת פוליסת ביטוח'
חיסכון במסגרת פוליסת ביטוח
13/12/2018 | 20:09
23
ערב טוב ליאת,

ניתן לחסוך לפנסיה בשלושה מוצרים, קרן פנסיה, ביטוח מנהלים וקופת גמל.
תפקידו של החיסכון הפנסיוני הוא להגן עלייך בשלושה מצבים, זקנה, נכות ומוות.
התאמת המוצר הפנסיוני צריכה להעשות תוך כדי התייחסות לצרכייך והאפשרות שהחיסכון הפנסיוני נותן מענה לשלושת המצבים.
בנוסף יש לקחת בחשבון שיקולים כמו דמי ניהול, ואפיקי השקעה של הכספים.
חשוב לראות כי הסוכן התאים את המוצר ונתן מענה לצרכים שלך כעצמאית.
לצפיה ב-'מה זו קרן השתלמות והאם שווה לי כעצמאי לחסוך עבורה?'
מה זו קרן השתלמות והאם שווה לי כעצמאי לחסוך עבורה?
13/12/2018 | 12:11
1
25
מתי אני יכול להוציא ת הכסף? והאם הוא פטור ממס?
תודה מראש
לצפיה ב-'חיסכון בקרן השתלמות'
חיסכון בקרן השתלמות
13/12/2018 | 20:11
26
ערב טוב ראובן,

חיסכון בקרן השתלמות הוא אחד היתרונות הגדולים של עצמאים על פני השכירים.
החיסכון בקרן השתלמות פטור ממס רווח הון (בניגוד לאפיקי חיסכון אחרים) ובנוסף הוא מקנה לך הטבות מס במהלך ההפקדה.

את הכספים שמפקידים לקרן ההשתלמות, אפשר למשוך תוך 6 שנים ממועד ההפקדה. אך במקרים רבים כדאי להשאיר אותם בקופה בכדי שימשיכו לצבור ריבית.
לצפיה ב-'שאלה בנושא של עסק פטור'
שאלה בנושא של עסק פטור
13/12/2018 | 12:18
1
21
לאישתי יש לי עסק שמוגדר כפטור המחזור שלה כמעט מגיע לגבול העליון. היא לא רוצה לצמוח רוצה שהוא ישאר פטור, כי כבר כמה שנים ההכנסות משפשפות את התקרה של ה 100 אלף מחזור אבל אין פוטנציאל צמיחה משמעותי ולכן שווה לקחת פחות עבודה ולא לעלות במדרגות המס.
האם יש הוצאה של חיסכון כמו קרן התשלמות, חיסכון, פנסיה וכו'  שיכולה להגן עליה מלעבור להיות עוסק מורשה. כלומר שהיא תישאר פטור גם אם ההכנסות יעלו רק שהכסף ילך לחיסכון?
האם יש דרך ממולצת להתהנהלות לעסק פטור כדי שישאר לנו יותר כסף ביד?
לצפיה ב-'זאת שאלה שיש להפנות ליועצי המס ולא אלי :)'
זאת שאלה שיש להפנות ליועצי המס ולא אלי :)
13/12/2018 | 20:12
9
לצפיה ב-'ניהול תיק מניות עצמאי במקום פנסיה'
ניהול תיק מניות עצמאי במקום פנסיה
13/12/2018 | 12:51
1
21
הבנתי שיש דרך לנהל תיק מניות פרטי / עצמאי ולהפקיד אליו את הכספים מידי חודש במקום אל תיק הפנסיה. האם זה נכון? האם ניול תיק השקעות פרטי מהווה חלופה טובה לחיסכון פנסיוני?

לצפיה ב-'חיסכון בתיק אישי'
חיסכון בתיק אישי
13/12/2018 | 20:13
15
ערב טוב ירדן,
חיסכון בתיק מנוהל לא מהווה אלטרנטיבה לחיסכון פנסיוני הוא לא מקנה הטבות מס במועד ההפקדה ולא עונה על דרישות פנסיית חובה לעצמאים.

אפשר לנהל תיק אישי שכזה לצד חיסכון פנסיוני.
לצפיה ב-'כיצד עצמאי קטן צריך להתכונן לשנת המס החדשה'
כיצד עצמאי קטן צריך להתכונן לשנת המס החדשה
13/12/2018 | 13:00
2
22
הי
ראיתי את הפרסומת של בנק הפועלים (ווי ווי ווי ווי ווי) ולא ממש הזדהיתי. האם אני מפספסת פה משהו? בתור עצמאית קטנה (וחדשה בתחום) אילו פעולות אני צריכה לעשות כדי "לסגור" או לפתוח שנת מס?
מבחינתי התכוונתי להמשיך כרגיל- להגיש הוצאות והכנסות לרו"ח אחת לחודשיים עבור דוח מע"מ. מה עוד צריך לעשות?
תודה
לצפיה ב-'התנהלות פנסיונית'
התנהלות פנסיונית
13/12/2018 | 20:18
19
ערב טוב,
אני יכל להתייחס לשאלה מהצד הפנסיוני.
הרבה פעמים עצמאים בוחנים את התכנית הפנסיונית שלהם מהצד של פנסיית החובה ומהצד של הטבות המס.
כעצמאית חדשה את צריכה לבחון האם תכנית הפנסיה שלך מתאימה לצרכים שלך.
האם היא מעניקה לך כיסויים ביטוחים ראוים, האם יש לך הגנה בפני אבדן כושר עבודה.
האם את מפקידה מעט מידי לפנסיה או אולי יותר מידי.
בעוד שאצל השכירים התשובות לשאלות האלה פשוטות, העצמאי חייב לשבת עם איש מקצוע ולבנות לעצמו תכנית פנסיה אישית.
עמדתי, מעבר להוצאה המוכרת. תקדישי לעצמך כמה שעות, תשבי עם איש מקצוע ותבני את התכנית הנכונה.
לצפיה ב-'תשובה '
תשובה
16/12/2018 | 17:06
6
לבדוק אופציה של להקדים הוצאות שוטפות כמו, רכישת ציוד משרדי או פרסום וכדומה, לא הוצאה של רכוש קבוע, כמו מחשב (כי הוצאה כזו תופחת עלפני כמה שנים כי בעצם תשרת אותך לכמה שנים), לבדוק שאספת את כל ההוצאות של כל השנה, ואם את עובדת מהבית, אז גם הוצאות חשמל, ארנונה , מים ועוד...
לוודא שאם את תורמת כסף אז שזה יהיה למוסד מוכר וכי יש ברשותך את הקבלה המקורית, יש גם את הנושא של פנסיה חובה לעצמאים, או הפקדות לקרן השתלמות שני אלא יכטלים לחסוך לך הן במס והן בביטוח לאומי.
יש עוד הרבה נקודות... אין סוף... תפני למייצג שלך ותבררי מולו אילו המלצות יש לו לתת לך, כי הוא כבר מכיר את התיק שלך.

לצפיה ב-'שאלה בנושא פנסיה באופן כללי'
שאלה בנושא פנסיה באופן כללי
13/12/2018 | 14:51
1
14
אני יודע שיש טענה שדור החוסכים הנוכחי לא יכה לקבל את הפנסיה כיוון ששיעור החוסכים הוא נמוך או זהה משיעור המקבלים. כלומר שכל פרמידת החיסכון הפכה להיות לא רלוונטית. באופן אישי אני חושש לחסכוך כי אני לא מאמין שנקבל את הכסף.
מה דעתך בעיניין? מה ההגנות שיש לחוסך בן 40 שרק עוד לפחות 27 שנים יזכה לקבל אולי פנסיה?
לצפיה ב-'האם קרן הפנסיה היא פרמידה'
האם קרן הפנסיה היא פרמידה
13/12/2018 | 20:20
17
ערב טוב,
החיסכון הפנסיוני מורכב משלושה מוצרים, קרן פנסיה, קופת גמל וביטוח מנהלים.
בעוד שהמוצר הראשון מתבסס על ערבות הדדית וקשר בין החוסכים, יתר המוצרים אינם כאלה.
ככל שאתה חושש שהמערבות ההדדית (ואין סיבה לחשוש), באפשרותך לחסוך במוצרים פנסיונים אחרים.
במהרה תגלה שהחיסכון במוצרים אלו יקר יותר מהחיסכון בקרן הפנסיה.
לצפיה ב-'הלמן אלדובי פנסיה'
הלמן אלדובי פנסיה
13/12/2018 | 15:32
1
16
ראיתי פרסומת של הלמן אלדובי והבנתי שהפנסיה שלהם זולה יותרבדמי הניהול  זה נכון? זה באמת קשור  לפנסיה בפיקוח של המדינה?
לצפיה ב-'קרנות בררת המחדל'
קרנות בררת המחדל
13/12/2018 | 20:23
16
ערב טוב יבגני,

המדינה יצאה במכרז לבחירת קרנות בררת מחדל, קרנות אלו מציעות דמי ניהול אחידים לכלל המצטרפים.
קרן הפנסיה של הלמן אלדובי היא אחת מהקרנות שזכו במכרז ודמי הניהול שהקרן מציעה אכן נמוכים מממוצע דמי הניהול.
יחד עם זאת ישנם קריטריונים נוספים אותם יש לבחון בבחירת קרן פנסיה.
כמי שהטיב לתאר זאת מנכ"ל קרן הפנסיה של הלמן אלדובי איתי ברדה בכתבה שהתפרסמה לאחרונה:
"אני חושב שהפרמטרים הם איכות הגוף והמוניטין ולאחר מכן איכות המוצר. המשקל של דמי הניהול נע סביב 50%, אבל זה תלוי בצרכן. אם זה צרכן שמאוד מבין בתחום, זה פקטור שיכול להגיע גם ל -70%."
לצפיה ב-'אילו הטבות מס מקבלים? האם כולם מקבלים? אשמח לפרטים'
אילו הטבות מס מקבלים? האם כולם מקבלים? אשמח לפרטים
13/12/2018 | 16:03
1
18
לצפיה ב-'הטבות המס בחיסכון הפנסיוני'
הטבות המס בחיסכון הפנסיוני
13/12/2018 | 20:30
19
ערב טוב,

ככל שהכנסתך חייבת במס, הפקדה לחיסכון הפנסיוני (חיסכון פנסיוני, קרן השתלמות, רכישת ביטוח חיים ואבדן כושר עבודה) מזכה אותך בהטבות מס שעשויות להגיע עד ל- 47% מהכנסה החייבת במס.

חשוב לציין כי חלק מהטבות המס הן הטבות מסוג ניכוי, הטבות שמקטינות גם את ההכנסה החייבת בביטוח לאומי.

לצפיה ב-'מה ז"א "חובה חוקית" איך הם יאכפו זאת? ואם אני בן 50 ועצמאי '
מה ז"א "חובה חוקית" איך הם יאכפו זאת? ואם אני בן 50 ועצמאי
13/12/2018 | 16:13
1
12
כבר 30 שנה? מה יעשו לי? לא מבין את החוק הזה
לצפיה ב-'חובת ההפקדה לחיסכון הפנסיוני'
חובת ההפקדה לחיסכון הפנסיוני
13/12/2018 | 20:32
20
ערב טוב,
קיימת חובה להפקיד לחסכון פנסיוני עד לגיל 60.
עצמאי שלא יפקיד לפנסיה צפוי להיקנס, בשנת 2018 הקנס עומד על 500 שקלים.

לצפיה ב-'הפקדה לקרן פנסיה וקרן השתלמות'
הפקדה לקרן פנסיה וקרן השתלמות
13/12/2018 | 21:02
15
פנסיית החובה לעצמאים נכנסה לתוקף בינואר 2017. אך, למרות שהפקדה המקסימלית מבחינת החוק היא 842 שקלים לחודש חשוב לזכור ! במידה ואתה עצמאי ואתה מרוויח יותר מהשכר הממוצע במשק אל תספק בהפקדה המינימלאית.

המדינה מחזירה לך כסף על הפקדה לקרן פנסיה וקרן השתלמות. ולך שווה לנצל את זה!
הפקדה לקרן פנסיה ולקרן השתלמות לעצמאים מעניקה הטבות מס רבות שעשויות להגיע ליותר מ- 30% מהפקדה אותה ביצעת.

הפקדה לקרן הפנסיה ולקרן השתלמות, מזכים אותך בהטבת מס מסוג ניכוי שבדומה להוצאה מוכרת מקטינה לך את ההכנסה החייבת במס הכנסה וביטוח לאומי.
לצפיה ב-'תקנה 190'
תקנה 190
06/12/2018 | 22:41
3
32
שלום רב
אשמח לדעת פרטים לגבי תקנה (או תיקון) 190.
איך עושים את זה מול מס הכנסה וללא סוכן  
לצפיה ב-'תשובה '
תשובה
07/12/2018 | 12:39
2
120
תיקון 190 הוא תיקון גדול ומקפיף המון נושאים.
למה בדיוק שאלתך מתייחסת?

לצפיה ב-'תודה על תשובתך: '
תודה על תשובתך:
07/12/2018 | 13:03
1
28
אני מנסה אם זה כדאי
ואם כן, מה צריך להגיש למס הכנסה?
האם כדאי לעבוד עם סוכן או להגיש לבד? 
לצפיה ב-'מה בדיוק השאלה ? '
מה בדיוק השאלה ?
09/12/2018 | 21:34
17
לצפיה ב-'שווה להגיש בקשה להחזר מס?'
שווה להגיש בקשה להחזר מס?
07/12/2018 | 10:09
1
41
עבדתי במקום עבודה עם משמרות ולפי הבנתי לא משלמים מס מי שעובד משמרות.
בתלוש משכורת לא מופיע ששולמו עבורי מס הכנסה למעט בחודש ינואר של השנה שבה הורידו מס הכנסה אבל גם את הכסף הזה החזירו לעובדים.
יש טעם לפנות לחברה שמתמחה בהחזר מס אם בתלוש המשכורת לא מופיע לי תשלום מס הכנסה ?
לצפיה ב-'תשובה '
תשובה
07/12/2018 | 12:38
35
יש סימולטור באתר של רשות המיסים, ניתן לבחון את הזכאות לבד אם מגיע לך החזר או לא.
בעיקרון אם לא נוכה מס אז אין החזר.

לצפיה ב-'ניכוי לקרן השתלמות'
ניכוי לקרן השתלמות
03/12/2018 | 21:03
1
25
שלום ,אני מבקש לדעת אם מהכנסה מדמי שכירות שאני מקבל ומוסיף אותם להכנסתי מפנסיה ,אני זכאי לנכוי/זכוי במס? תודה מראש
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
05/12/2018 | 20:51
22
הטבת המס בגין הפקדה לקרן השתלמות תינתן רק אם הייתה הכנסה כעצמאי.
לצפיה ב-'דיווח על מכירת תיק השקעות בארה"ב'
דיווח על מכירת תיק השקעות בארה"ב
04/12/2018 | 10:26
1
29
בשנת 2017  מכרתי תיק השקעות שנוהל בארה"ב. התיק נפתח  עבורי על ידי סבא שלי כשהייתי ילד והועבר לבעלותי כשהייתה בת 18 ונמכר בגיל 29. לאחר המכירה נעשה דיווח לרשויות המס בארה"ב (יש אזרחות אמריקאית וישראלית) ולא היתה חבות מס כלפיהם. לאורך השנים התקבלו מההשקעות דיבידנדים שהושקעו מחדש בתוך התיק. 
טפסי 1099 יש רק מהשנים האחרונות וכנראה שאין הוכחה למקור הכסף מלפני 25 שנה.  
איך אמור להיעשות הדיווח בארץ? האם יש צורך בגילוי מרצון על כל השנים שלפני המכירה (כיוון שהיו דיבידנדים)?
האם יתכן שיחול מס גם על הקרן כי אין הוכחה למקור הכסף?
איך אפשר לדעת איך למלא את טפסי הדיווח על פי טפסי ה-1099?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
05/12/2018 | 20:48
24
ראשית, ה- 1099 שאתה מקבל מהבנק, לא מנכה מס על רווחי הון , כי לפי האמנה עם ארה"ב מס רווח הון משלמים לפי מקום מושבו של הבעלים, כלומר עליך לשלם מס רווח הון בארץ. 
לעניין הדיבידנד -דיבידנד חייב בניכוי מס במקור תחילה בארה"ב אך יתכן והשקעת באג"ח ממשלתי שהוא פטור ממס בארה"ב אך חייב בארץ. 
שנית, חסרים מלא פרטים... וממליצה לך לפנות לייעוץ פרטני. 
יתכן ויחול מס על הקרן אם אין הוכחה למקור הכסף , אבל זה הדבר האחרון שצריך להדאיג אותך.שים לב שאי דיווח על הכנסות מחו"ל מהווה עבירה פלילי. 
יש לך חלון להגיש עד סוף השנה בקשה לגילוי מרצון לפי המסלול האנונימי ולהינות מחסינות פלילית. 
מצפרת קישור למאמר שכתבתי בנושא :
https://saar-soury.com/2018/10/17/סיום-נוהל-גילוי-מרצון-הזדמנות-אחרונה

לצפיה ב-'עוסקת פטורה - ניהול ספרים ודוח רווח והפסד'
עוסקת פטורה - ניהול ספרים ודוח רווח והפסד
05/12/2018 | 06:09
1
28
שלום,

אני עוסקת פטורה - פרילנסרית שעובדת מהבית. יש לי כל חודש קבלה אחת, והוצאות של חיבור לאינטרנט וטלפון נייד. ברשותכם יש לי שלוש שאלות:

1. ניהול הספרים של העסק: כרגע יש לי קלסר שבו אני מתייקת קבלות והוצאות של כל חודש. יש משהו נוסף שנדרש ממני?

2. איזה אחוז של ההוצאות שלי מוכר? יש לי חשבוניות עבור תשתית אינטרנט, ספק אינטרנט, וטלפון נייד. האינטרנט והטלפון הנייד בשימוש גם לצרכי העסק וגם באופן אישי.

3. האם בדוח רווח והפסד רושמים עבור כל סוג הוצאה את סכום החשבוניות השנתי, ואז את הסכום שמוכר בפועל מתוכו, או שמספיק לרשום רק את הסכום המוכר?

תודה רבה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
05/12/2018 | 20:38
25
1. עוסק פטור עליו לנהל ספר קבלות או ספר פדיון יומי - ספר קבלות את מנהלת אז אין בעיה.
2. אינטרנט וטלפון נייד מוכר באופן מלא. אם את עובדת מהבית את יכולה גם לדרוש חלק יחסי מהוצאות חשמל, ארנונה . נניח ויש לך דירה של 3 חדשים ויש לך חדר עבודה , את יכולה לדרוש שליש מההוצאה. 
3. לרשום את ההוצאה המוכרת כבר מההתחלה. 

שיהיה בהצלחה !

מנהל/ת הפורום

אודות:
את/ה מוביל/ה בתחומך? אנו מזמינים למשרדינו בימים אלו בעלי מקצוע המתאימים לנהל פורום מקצועי באשכול המומחים של אתר הקהילות המוביל תפוז אנשים. מנהל/ת פ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ