לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1611416,114 עוקבים אודות עסקים

פורום מיסים והחזרי מס

פורום מיסים והחזרי מס עוסק בכל מה שקשור לדיני המס בישראל, חוקים ותקנות, תכנוני מס, החזרי מס, תיאומי מס וסוגיות מורכבות. רו"ח עומר רופא חיים הינו שותף במשרד RMR, משרד למתן שירותי ייעוץ פיננסי לעסקים, חברות ושכירים. לעומר ניסיון רב בליווי חברות ועצמאיים החל מפתיחת התיק ועד לתכנוני מס והגשת הדוחות. בנוסף הוא בעל ניסיון ביעוץ מס, החזרי מס לשכירים, הנהלת חשבונות, שכר, ניהול כספים, ביקורת והכנת דוחות כספיים לעצמאיים וחברות, הצהרות הון, ניהול כספים, הערכות שווי, תכניות עסקיות ומימון.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מיסים והחזרי מס

פורום מיסים והחזרי מס עוסק בכל מה שקשור לדיני המס בישראל, חוקים ותקנות, תכנוני מס, החזרי מס, תיאומי מס וסוגיות מורכבות. רו"ח עומר רופא חיים הינו שותף במשרד RMR, משרד למתן שירותי ייעוץ פיננסי לעסקים, חברות ושכירים. לעומר ניסיון רב בליווי חברות ועצמאיים החל מפתיחת התיק ועד לתכנוני מס והגשת הדוחות. בנוסף הוא בעל ניסיון ביעוץ מס, החזרי מס לשכירים, הנהלת חשבונות, שכר, ניהול כספים, ביקורת והכנת דוחות כספיים לעצמאיים וחברות, הצהרות הון, ניהול כספים, הערכות שווי, תכניות עסקיות ומימון.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 ***היעוץ שניתן הוא כללי ואינו מהווה יעוץ משפטי או יעוץ חשבונאי או תחליף ליעוץ מקצועי. לקבלת יעוץ מומלץ להפנות את מלוא הפרטים העובדתיים ליועץ מס חבר לשכת יועצי המס בישראל.
המשך >>

לצפיה ב-'היכן פורסם?'
היכן פורסם?
06/02/2019 | 09:18
16
שלום
האם מישהו יודע היכן פורסם?
ערכתי את ההשואה ואכן לא קיבלתי את הפטור.
לפני שאגש למשרדי מס הכנסה צריכה לדעת היכן פורסם כי ודאי ישאלו.
תודה מראש
לצפיה ב-'תיאום מס והחזר מס'
תיאום מס והחזר מס
04/02/2019 | 20:06
1
28
שלום לכולם,
אני צריך להגיש בקשות לתיאום מס (הבנתי שזה לעתיד) ולהחזר מס(על העבר).
שאלתי היא האם זה משנה מה מגישים לפני מה, או שאפשר להגיש במקביל?

תודה לעונים
לצפיה ב-'החזר מס ותיאום מס'
החזר מס ותיאום מס
05/02/2019 | 13:55
14
לא משנה מה מגישים לפני מה
תיאום מס זה רק ל-2019
החזרי מס לשנים קודמות
לצפיה ב-'שינוי אחוז הפקדת עובד לקרן השתלמות'
שינוי אחוז הפקדת עובד לקרן השתלמות
04/02/2019 | 13:30
32
שלום,
אני מעוניין להעלות את אחוז ההפרשה שלי (כשכיר) לקרן השתלמות.

נניח ששכר הבסיס להפקדה הוא התקרה העכשוית אשר מקנה הטבת מס (15,712 ש״ח).
נניח גם שהמעסיק מפריש כ7.5% משכר הבסיס לקרן, והעובד (אני) מפריש 2.5% מאותו שכר בסיס.

במידה ואני מעוניין להעלות את אחוז ההפקדה שאני מפריש, נניח ל10% (במקום 2.5%), אני תוהה לגבי השלכות המיסוי – האם 10% (בפועל 1,571.2 ש״ח) שאני מפריש יחוייבו במס בהתאם למדרגת המס במועד ההפקדה (כלומר לא יופקדו לקרן 1,571.2 ש״ח מהעובד, אלא פחות, בהתאם למדרגת המס), או שמא ההפקדה מקוזזת משכר ה״נטו״ שכבר חוייב במס (ולכן יופקדו לקרן 1,571.2 ש״ח מהעובד במלואם)?

תודה רבה.
לצפיה ב-'זיכוי עבור ילד בדיור חוץ בייתי'
זיכוי עבור ילד בדיור חוץ בייתי
03/02/2019 | 00:20
10
״הזיכוי הוא בשיעור 35% מההפרש בין הסכום ששולם עבור שהיית הילד בדיור חוץ ביתי, לבין 12.5% (שמינית) מההכנסה החייבת במס של ההורה״
השאלה הנשאלת האם הדמי נכות של ביטוח לאומי כ 4700 שנלקח מההורים כי הילד עבר למעון  נחשבת  גם בסכום לחישוב או רק תוספת התשלום לרווחה?  
לצפיה ב-'שיגור דוח לשנת 2018'
שיגור דוח לשנת 2018
28/01/2019 | 23:25
42
אשמח לקבל עזרה:
אני מעוניין להגיש דוח שנתי מס הכנסה לשנת 2018 - 1301.
כרגע אני רואה במערכת אפשרות להזין רק עד עבור שנת 2017.
החל ממתי ניתן לשגר דוח עבור שנת 2018?

תודה
לצפיה ב-'האם חובה לבקש קבלה או שזאת עבירה פלילית של מתן'
האם חובה לבקש קבלה או שזאת עבירה פלילית של מתן
27/01/2019 | 18:21
19
יד למקבל להעלים מס?
לצפיה ב-'החזר מס מרווחי הון'
החזר מס מרווחי הון
27/01/2019 | 15:49
1
37
 הינני כבת 67 פנסיונרית מקבלת פנסיה כ7000 ש"ח וכן קיצבת ביטוח לאומי בערך 2200 ש"ח בעלי איננו עובד
האם אני זכאית להחזר מס מרווחי הון בבורסה?
תודה רבה
לצפיה ב-'כן'
כן
03/02/2019 | 00:21
7
לצפיה ב-'כמה מס אשלם על בונוס חד פעמי?'
כמה מס אשלם על בונוס חד פעמי?
27/01/2019 | 13:52
84
היי
השכר שלי הוא 13k ברוטו ואני מקבל חודש הבא בונוס של 36k 
איך אפשר לחשב כמה ישאר לי בנטו?
הבונוס הוא חלק מהשכר כביכול של אותו חודש או שיש לו מיסוי אחר ?
לצפיה ב-'עיכוב של מעל 7 חודשים בהחזר מס?'
עיכוב של מעל 7 חודשים בהחזר מס?
25/01/2019 | 19:53
23
האם מותר למס הכנסה לעכב כל כך הרבה זמן או להעלים בכלל ההחזר מס?
מה ניתן לעשות כדי לפתור הבעיה?
לצפיה ב-'קיזוז מס ששולם בארהב'
קיזוז מס ששולם בארהב
24/01/2019 | 22:12
13
שלום
קיבלתי טופס 1042 מUBS בו כתוב שהם ניכו לי מס שם. האם אני יכול להעביר את זה למס הכנסה לקבל קיזוז מול תשלומי מס שלי בארץ?
אני ישראלי
לצפיה ב-'דוח שנתי ופחת'
דוח שנתי ופחת
24/01/2019 | 16:27
32
אשמח לקבל עזרה בנושא הבא:

במילוי טופס 1301, היכן מכניסים את החלק של הפחת שמילאתי שצריך למלא בטופס (1342 או  1343 אני לא בטוח מי מהם המתאים)? הרווח הסופי שאני מציין בטופס הוא אחרי חישוב הפחת?

עוד שאלה, ביטוח לאומי ששילמתי במהלך השנה, אני מחשב את הרווח הנקי בניקוי תשלומי ביטוח לאומי, או שמספיק לציין את הסכום ששולם לביטוח לאומי בשדה מס' 51 ולא להכניס אותו בחישוב הרווח הסופי?

תודה רבה
לצפיה ב-'האם יש שיתוף מידע בין בולגריה לישראל?'
האם יש שיתוף מידע בין בולגריה לישראל?
24/01/2019 | 10:02
18
היי,
שאלה - במידה ולתושב ישראלי יש עסק פעיל בבולגריה, האם יש איזשהו שיתוף מידע בין רשויות המס באירופה אשר מדווחות לרשויות המס בישראל ולהיפך?

אני יודע שע"פ החוק על התושב לדווח לרשויות המס בארץ, השאלה היא - במידה והוא לא מדווח והוא כלל לא מכניס את הכסף לארץ, האם יש להם דרך לדעת?

דן.
לצפיה ב-'דיווח על הפסד לפני כמה שנים'
דיווח על הפסד לפני כמה שנים
23/01/2019 | 20:06
1
24
שלום,
היה לי הפסד בשוק ההון בשנת 2017 שלא דווחתי עליו (גם לא הגשתי דוח שנתי כי אני שכיר).
האם אני יכול לדווח עליו בדוח של 2018, להגיש גם דוח על 2017, ולקזז עם רווחים?
לצפיה ב-'תשובה '
תשובה
23/01/2019 | 21:06
24
בכדי להכיר את בהפסד שנוצר לך בשנת 2017 ולהעביר אותו לשנת 2018 עליך להגיש דוח גם לשנת 2017 .

התשובה ניתנה על ידי ג'נט סורי, יועצת מס.
ממונת תחום מקצועי  בפורום המיסים של לשכת יועצי המס.

**היעוץ שניתן הוא כללי ואינו מהווה יעוץ משפטי או יעוץ חשבונאי או תחליף ליעוץ מקצועי. לקבלת יעוץ מומלץ להפנות את מלוא הפרטים העובדתיים ליועץ מס חבר לשכת יועצי המס בישראל.

לצפיה ב-'החזרי מס '
החזרי מס
22/01/2019 | 11:18
1
51
שלום
רציתי לדעת אם המשכורת החודשית שלי פחות מ5,200 שקל שזה פחות מהמינימום, מגיע לי החזרי מס? 
לצפיה ב-'תשובה '
תשובה
23/01/2019 | 21:02
36
החזר מס יהיה אם שילמת מס ביתר ... וזה יכול להיות בגלל הרבה סיבות ... אם עבדת בשני מקומות או לא עבדת כל השנה וניכו לך מס מבלי להתחשב בזה ועוד... 

**היעוץ שניתן הוא כללי ואינו מהווה יעוץ משפטי או יעוץ חשבונאי או תחליף ליעוץ מקצועי. לקבלת יעוץ מומלץ להפנות את מלוא הפרטים העובדתיים ליועץ מס חבר לשכת יועצי המס בישראל.

לצפיה ב-'הצהרת הכנסה מעמ- עמלות שנגבו במסגרת עבודות אונליין'
הצהרת הכנסה מעמ- עמלות שנגבו במסגרת עבודות אונליין
20/01/2019 | 14:06
1
27
שלום, עליי להצהיר את ההכנסה השנתית, שלי
כחלק מעבודתי אונליין, נגבות עמלות על כל הכנסה, האם עליי לכלול את העמלות כחלק "מההכנסה" שקיבלתי? אמרו לי שכן אבל זה נשמע לא הגיוני, כי העמלות שנגבו על סכום תשלומים שקיבלתי כמובן לא הגיעו אליי
לצפיה ב-'תשובה '
תשובה
21/01/2019 | 18:13
61
המחזור שמדווח למע"מ הינו ללא קיזוז הוצאות וזה כולל עמלות .

לצפיה ב-'ניכוי מס במקור לחייל משוחרר'
ניכוי מס במקור לחייל משוחרר
17/01/2019 | 17:54
13
שלום,
עבדתי בבחירות העירוניות האחרונות באופן חד פעמי בשביל מפלגה.
העבירו לי תשלום דרך צ'ק. לצ'ק הזה צורף ספח שמפרט את התשלום בברוטו ואת ניכוי המס במקור שהמשכורת עברה. (25 % ניכוי )
השאלה שלי היא, האם אני בתור חייל משוחרר, שזכאי להטבות מס, זכאי גם לפטור על אותו ניכוי מס במקור? כלומר במקום שהוא יועבר לרשות המיסים הוא יועבר אליי ולמעשה לא יבוצע ניכוי מס במקור.
מהמעט שקראתי אני מאמין שהבנתי שאותו ניכוי מס הוא עניין שרלוונטי בכלל למעסיק, דהיינו משלם המשכורת, ולא עניין שקשור למקבל השכר, כלומר אני, החייל המשוחרר, ולכן אני משער שהתשובה לשאלה שלי היא "לא", כלומר עדיין יצטרך להיות ניכוי מס במקור בלי קשר להיותי חייל משוחרר. 
אשמח לתשובה מקצועית בעניין זה.
תודה רבה! ויום טוב
לצפיה ב-'עוסק פטור'
עוסק פטור
17/01/2019 | 14:13
1
37
שלום 

בעלי עבר תקרת עוסק פטור 2018 ב 6000 שח 
לכן מעמ דרש מעמ על הפרש והעביר אותו למורשה מיום 1.1.19 

לא משתלם לעבוד כמורשה 
האם אני יכולה(אשתו) לפתוח עוסק פטור על שמי, ולהוציא לו הוצאות 
שכר שמשיך לעסוק בעיסקו כעוסק פטור ולא מורשה? 

מעמ לא יפסול זאת? 

לצפיה ב-'תשובה '
תשובה
21/01/2019 | 18:10
19
מה שציינת לגמרי אסור ולא חוקי בעליל.
ממליצה לפנות למע"מ ולציין שהחריגה מתקרת המחזור הפטור היתה חד פעמית ולבקש להחזיר אותו לעוסק פטור. ייתכן ויסכימו. 

לצפיה ב-'החזר מס לבונוס'
החזר מס לבונוס
16/01/2019 | 18:50
1
25
שלום רב
קיבלתי בונוס החודש דצמבר האחרון.
האם אני זכאי להחזר מס?
לצפיה ב-'תשובה '
תשובה
21/01/2019 | 18:08
14
אם עבדת אצל אותו מעביד לאורך כל השנה ובסוף השנה נתן לך בונוס המס שונכה לך אמור להיות תקין שכן המעסיק עורך חישוב תוך כדי התייחסות להכנסות שהיו לך בתחילת שנה אצלו. 
חישוב המס על הכנסות שמתקבלות דרך השכר מתבצעות על בסיס שנתי .

לצפיה ב-'דרופ שיפמנט - עוסק פטור או עוסק מורשה'
דרופ שיפמנט - עוסק פטור או עוסק מורשה
15/01/2019 | 17:02
1
24
אני עומד להפעיל אתר מכירות בשיטת דרופ שיפינג.
האם אני יכול להרשם כעוסק פטור או חייב להיות עוסק מורשה.
פניתי לרואי חשבון ומצאתי שיש מי שחושב שיכול להיות עוסק פטור (במגבלות הפטור), ויש מי שגורס שחייב להיות עוסק מורשה, בלי קשר לנפח העסקאות.
המכירות צפויות לניות בחו"ל וגם בארץ (מעט?) וכמובן מקור המוצרים בחו"ל.

לצפיה ב-'תשובה '
תשובה
15/01/2019 | 18:53
26
ההגדרה של דרופשיפינג היא בעצם שאתה רוכש מוצרים בחו"ל לדוגמא מסין ואז משם ישר מפזר אותם ברחבי העולם ואין כניסה של מוצרים לישראל.
ככל שזה המצב אין כלל עסקה במע"מ ואז אתה רק פותח תיק במס הכנסה ובביטוח לאומי.
ככל ואין צד ישראלי קשור הכוונה שאתה לא מוכר בישראל לא צריך לפתוח תיק במע"מ אבל אם כן תמכור בארץ , אז רק על המכירות לישראלים אתה מדווח למע"מ.
אם אתה לא תעבור את תקרת העוסק הפטור במכירות שאתה מבצע בישראל אתה יכול לפתוח תיק עוסק פטור . אם אין מכירות לישראל אין צורך בפתיחת התיק.

לצפיה ב-'רווח הון'
רווח הון
13/01/2019 | 17:44
1
22
שלום,

שאלה לגבי השקעה בנדלן בחו"ל למספר שנים, יש רווח הון לאחר מספר שנים בסיום ההשקעה,
כאשר מדובר באדם מבוגר שהשקיע ובמהלך ההשקעה נפטר, מי ממוסה על הרווח הון שהתקבל לאחר מספר שנים?

תודה.
לצפיה ב-'תשובה '
תשובה
15/01/2019 | 18:45
12
שאלה מורכבת וחסרים מלא פרטים.
מי היה הבעללים של הנכס בחו"ל? אם תושב חוץ ואז מי שמקבל את הנכס הוא תושב ישראלי, ניתן לעשות הליך של STEP UP ואז בעצם עלות הכנס שנמכר מקבל את העלות ביום המיכרה של הנכס . כלומר לא יחול רווח הון .
אם הבעלים הכיה תושב ישראלי, נכנסים לנעלי המוריש ומי שיורש מדווח על עסקת ררוח ההון בארץ.

ממלילצה לפנות לייעוץ פרטני.

מנהל/ת הפורום

אודות:
רו"ח עומר רופא חיים, הינו שותף במשרד RMR, משרד למתן שירותי ייעוץ פיננסי לעסקים, חברות ושכירים. המשרד מתמחה בהנהלת חשבונות, שכר, ניהול כספים, ביקורת וה
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

רואה חשבון עומר רופא חיים מנהל פורום מיסים והחזרי מס
להתייעצות עם מנהל הפורום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו