לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1600416,004 עוקבים אודות עסקים

פורום מיסים והחזרי מס

ברוכים הבאים לפורום!
תוכלו להתייעץ ולקבל תשובות בכל הנוגע למיסים והחזרי מס.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מיסים והחזרי מס

ברוכים הבאים לפורום!
תוכלו להתייעץ ולקבל תשובות בכל הנוגע למיסים והחזרי מס.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 ***היעוץ שניתן הוא כללי ואינו מהווה יעוץ משפטי או יעוץ חשבונאי או תחליף ליעוץ מקצועי. לקבלת יעוץ מומלץ להפנות את מלוא הפרטים העובדתיים ליועץ מס חבר לשכת יועצי המס בישראל.
המשך >>

לצפיה ב-'קבלת החזר מס לפי סעיף 9 (5) לגבי 2 סוגי הכנסות באמצעות הפעול'
קבלת החזר מס לפי סעיף 9 (5) לגבי 2 סוגי הכנסות באמצעות הפעול
26/07/2018 | 11:58
1
16
בשנה מסוימת שולם :
כ 40,000 ש"ח מס הכנסה על הכנסה מיגיעה,
ו כ 30,000 ש"ח על הכנסה שלא מיגיעה.

על מנת לקבל בחזרה מלוא המס ששולם (קרי החזרי מס מלאים על שני סוגי ההכנסה) האם עקרונית ניתן באמצעות פעולות של :
1) קיזוז הכנסה בגין הפסדי שנים קודמות. ולאחר הקיזוז:
2) פריסת הכנסה ל 6 שנים אחורה.

להגיע באותה שנה מסוימת להכנסה כוללת (המורכבת מהכנסה מיגיעה +הכנסה שלא מיגיעה) שאינה עולה על תקרת הפטור להכנסה שלא מיגיעה, ובדרך זו לקבל החזר על מס ההכנסה ששולם לגבי 2 סוגי ההכנסות במלואו?

תודה

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
29/07/2018 | 16:57
3
עקרונית ניתן לעשות את מה שציינת. 
זאת בהנחה שאכן ניתן לקזז את ההפסדים שציינת.

התשובה ניתנה על ידי ג'נט סורי, יועצת מס.
ממונת תחום מקצועי (משותף) בפורום המיסים של לשכת יועצי המס.

**היעוץ שניתן הוא כללי ואינו מהווה יעוץ משפטי או יעוץ חשבונאי או תחליף ליעוץ מקצועי. לקבלת יעוץ מומלץ להפנות את מלוא הפרטים העובדתיים ליועץ מס חבר לשכת יועצי המס בישראל.

לצפיה ב-'זיכוי תושב'
זיכוי תושב
23/07/2018 | 21:46
3
19
שלום 
מישהו יכול להסביר לי במילים פשוטות אם יש כאן סעיף שאומר שאני צריך לקבל כסף חזרה ממס הכנסה?
למה יש מספרים עם מינוס?
לצפיה ב-'תשובה '
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
24/07/2018 | 19:17
2
15
אתה לא מגיע לחבות במס ולכן סכום של 191 שככל הנראה נוכה לך במקור יתקבל בחזרה ולכן הוא מצוין במינוס.

ממונת תחום מקצועי בפורום המיסים של לשכת יועצי המס.

**היעוץ שניתן הוא כללי ואינו מהווה יעוץ משפטי או יעוץ חשבונאי או תחליף ליעוץ מקצועי. לקבלת יעוץ מומלץ להפנות את מלוא הפרטים העובדתיים ליועץ מס חבר לשכת יועצי המס בישראל.

לצפיה ב-'זיכוי תושב'
זיכוי תושב
26/07/2018 | 11:11
1
7
מה לגבי הזיכוי תושב?
למה הוא במינוס?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
28/07/2018 | 20:23
3
הזיכוי תושב הופחת מסכום המס דאתה חייב בו ולכן הוא נרשם במינוס.

לצפיה ב-'הפרשים לתיקון שומה עבור שנים קודמות '
הפרשים לתיקון שומה עבור שנים קודמות
26/07/2018 | 08:53
2
23

שלום 
מתחילת 2013 אני נמצא באי כושר עבודה .
הגשתי תביעה לחברת הביטוח ובאמצע 2016 חתמנו על הסכם פשרה לפיו קיבלתי סכום גדול רטרואקטיבית עבור שנים 2013 ואילך ( שנתיים ראשונות 50% קצבה ולאחר מכן 100% קצבה מתחדשת ) 
אני רוצה למלא עכשיו טופס 135 לצורך בקשה ל"החזרי מס " ואני צריך לעשות פריסה של הסכום הגדול הזה עבור 4 השנים אחורה .
בטופס 106 של 2016 ( רצ"ב )מופיע כל הסכום שקיבלתי עבור 4 השנים האחרונות וגם מופיעים שם סעיפים : "הפרשים לתיקון שומה עבור לשנת 2013 " ( כנ"ל לשנים 2014 ו- 2015 ) - ביטוח לאומי וביטוח בריאות .
אני מבקש לדעת :
1. האם עליי לקחת את הסכום הזה ולמלא בטופס 135 של כל שנה את החלק שלה מתוך הסכום הזה או שאני רושם את כל הסכום בשנה בה הוא שולם ( 2016 ) ורק כותב בהערה למס הכנסה שצריך לפרוס את הסכום ל-4 שנים ?
2. כיצב אני מתייחס לסעיפים המתייחסים להפרשים לתיקון שומה ? אני אמור להוסיף את הסכומים האלה בטופס 135 של כל שנה שאליה הסעיף מתייחס ?
תודה מראש 

לצפיה ב-'תשובה '
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
29/07/2018 | 17:03
1
289
לא צורף ה- 106.
בעיקרון, גם את ההפרשים יש לקחת אותם בחשבון בשנה שהם התקבלו בפועל ואז לעשות את הפריסה . 

לצפיה ב-'סורי ג'נט - עכשיו תוכלי לראות את הקובץ '
סורי ג'נט - עכשיו תוכלי לראות את הקובץ
29/07/2018 | 18:55
7
1. לא כ"כ הבנתי את כוונתך -  " לקחת אותם בחשבון בשנה שהם התקבלו בפועל ואז לעשות פריסה " . הרי מופיע במפורש כמה הפרשים יש ספציפית ועבור איזו שנה - אז למה לא להכניס אותם לדוח 135 של השנה  שהם מתייחסים אליה ? 
2. איך פורסים את ה- 190,251 ש"ח גימלה שאמורים להכניס  לסעיף 272 ? זה כסף שמתייחס לכמה שנים אחורה . איך מס הכנסה יידעו שזה עבור כמה שנים ?
3. באיזה סעיף מכניסים את ניכוי ביטוח לאומי ואת ניכוי ביטוח בריאות ?
3. האם אני מתעלם לגמרי מהשורה " פטור ס. 47 א על תשלום לביטוח לאומי " ?

לצפיה ב-'פתיחת קופת גמל מעל גיל 60 במסגרת תיקון לחוק 190'
פתיחת קופת גמל מעל גיל 60 במסגרת תיקון לחוק 190
25/07/2018 | 23:04
1
20
שלום רב,
הנני פנסיונר, מקבל קצבה של כ- 6000 שח בנוסף לקצבת זקנה.
אני רוצה להפקיד כספים בקופת גמל, במסגרת תיקון לחוק 190, שם הבנתי שיש הטבות. אולם יש נושא שלא כל כך ברור לי, הנושא של ה- 34,500 שח בערך, שמסומנים בצד, וכשארצה למשוך הכסף, אני אצטרך לקבל עבורם אישור מפקיד שומה. האם יתכן כי כל ה- 34500 ילכו למס? אם כן מה שווה הפקדה כזו? למשל אם אני מפקיד לקופה 100,000 שח ומתוכם כבר הפסדתי 34500? לא כל כך ברור לי הנושא? אם תוכלו להרחיב.
תודה
לצפיה ב-'תיקון 190'
תיקון 190
( לעמוד שלי בתפוז )
29/07/2018 | 16:46
17
אכן לפנסיונר שמקבל קצבה מעל הקצבה המזערית, יש הטבה בהפקדה לקופת גמל לקצבה. אם יבחר לקבל את הכספים שהפקיד כקצבה, הקצבה תיהיה פטורה כולה ממס. אבל אם יחליט למשוך חד פעמי ישלם רק מס רווח הון בגובה 15% מהרווח הנומינאלי. זאת למעט על סכום של כ 34,500 מההפקדה, עליהם ישלם מס לפי מדרגת המס השולית. במקרה שלך במידה ואין הכנסות נוספות מעבר למה שצוין בשאלה המס יהיה מזערי. בכל מקרה ממליץ להתייעץ עם מומחה שיבדוק את כל הפרטים הרלוונטיים אליך.

התשובה ניתנה על ידי אוהד וייגמן, מנהל שותף בקבוצת WE ניהול ביטוח ופיננסים,ממונה תחום מיסוי פנסיוני בפורום המיסים של לשכת יועצי המס.

לצפיה ב-'החזרי מס הכנסה עקב פטור לנכה במצב הבא'
החזרי מס הכנסה עקב פטור לנכה במצב הבא
25/07/2018 | 18:56
1
12
הרקע לשאלה:
יש לי פטור ממס הכנסה בגין נכות 100%.
בשנה X היו לי רווחים מיגיעה אישית שלא עולים על תקרת הפטור ורווחים ממכירת מניות (העולים על התקרה לסוג הכנסה זה) ושילמתי מס לגבי 2 סוגי ההכנסות הנ"ל.

לאחר שבשנה X רווחי ההון (ממניות) יופחתו באמצעות הפסדי הון משנים קודמות תישאר יתרה של 0 ש"ח רווחי הון .

שאלתי היא:
במצב שתואר ברקע לשאלה (בו ההכנסה מיגיעה אינה עולה על תקרת הפטור, ולא נשארה הכנסה מרווחי הון)

1) האם אוכל לקבל לגבי שנה X החזרי מס הכנסה לגבי שני סוגי ההכנסה ששילמתי?

2) ככל שלא אוכל מה יקרה במצב שתואר ברקע, מבחינת החזרי מס הכנסה עקב פטור לנכה?

תודה רבה
לצפיה ב-'תשובה '
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
25/07/2018 | 20:55
9
אם קוזזה ההכנסה הפסיבית, ניתן לקבל לפטור על הכנסה מיגיעה אישית. אם לא ניתן לקזז , יש לבחור אם לקזז את ההכנסה הפסיבית עד לגובה הפטור או שמה לקזז את ההכנסה מיגיעה אישית עד לגובה הפטור.

לצפיה ב-'מילוי טופס 1301 וטופס 135'
מילוי טופס 1301 וטופס 135
25/07/2018 | 19:21
1
30
אני לא מחוייב במילוי דוחות למס הכנסה,
1. כאשר אמלא דוח שנתי -טופס 1301, אך ורק למטרת העברת הפסדי הון לשנים עוקבות , האם צריך לסמן בטופס הנ"ל שאני מגיש דוח בקשה להחזר מס?

2. כאשר אמלא טופס 135 לצורך פריסת מס הכנסה אחורה, האם צריך לסמן בטופס הנ"ל שאני מגיש דוח בקשה להחזר מס?

תודה רבה
לצפיה ב-'תשובה '
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
25/07/2018 | 20:51
11
1. כן.
2. כן.

לצפיה ב-'האם יש הגבלה לגבי סכומי הפסד הון ממסחר במניות שמותר להעביר ב'
האם יש הגבלה לגבי סכומי הפסד הון ממסחר במניות שמותר להעביר ב
25/07/2018 | 18:28
1
10
האם יש הגבלה לגבי סכומי הפסד הון ממסחר במניות שמותר להעביר בין השנים?

האם אני יכול להעביר סכום של 70,000 ש"ח משנת 2010 לשנת 2011? ומשנת 2011 להעביר את 70,000+סכום של הפסד הון ממסחר מניות לאותה שנה בסך 43,000 ש"ח לשנת 2012?
תודה רבה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
25/07/2018 | 20:50
11

אין הגבלה של העברת הפסדי הון, בתנאי שהוגש דוח למס הכנסה בגין אותה שנה שבה נוצר ההפסד.
שים לב שניתן להגיש דוח להחזר מס רק 6 שנים אחורה , כלומר רק משנת 2012.

לצפיה ב-'הפסד הון מועבר האם מוגבל בזמן או לא '
הפסד הון מועבר האם מוגבל בזמן או לא
25/07/2018 | 07:52
1
12
האם זה נכון שהפסד הון (ממסחר במניות) ניתן להעבירו לשנים עוקבות ללא הגבלת זמן?
זאת אומרת האם נכון שהיום בשנת 2018 אני יכול לדרוש שיעבירו לי הפסד הון (ממסחר במניות) שהיה לי בשנת 2010 לשנת 2017 (שבה היה רווח ממסחר במניות)?
(אני לא מחוייב בהגשת דוחות למס הכנסה)

תודה
לצפיה ב-'תשובה '
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
25/07/2018 | 20:48
10
נכון אין הגבלה של העברת הפסדי הון, בתנאי שהוגש דוח למס הכנסה בגין אותה שנה שבה נוצר ההפסד.
שים לב שניתן להגיש דוח להחזר מס רק 6 שנים אחורה , כלומר רק משנת 2012.

לצפיה ב-'מתי המועד האחרון להגשת הדו"ח השנתי להחזרי מס עבור שנת 2012 ?'
מתי המועד האחרון להגשת הדו"ח השנתי להחזרי מס עבור שנת 2012 ?
24/07/2018 | 09:08
1
12
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
24/07/2018 | 19:15
15
עד תום שנת 2018 .
דוח להחזר מס ניתן להגיש 6 שנים אחורה.

לצפיה ב-'האם זה נכון שאני לא יכולה להעביר הפסד הוןמשנת 2011 במקרה הבא'
האם זה נכון שאני לא יכולה להעביר הפסד הוןמשנת 2011 במקרה הבא
24/07/2018 | 12:48
1
12
אני לא מחוייבת בהגשת דוחות למס הכנסה, ואני נכה 100% שקיבלה פטור ממס הכנסה, אמרו לי שבגלל שאני לא מחוייבת בהגשת דוחות אז אני יכולה להגיש דוחות רק 6 שנים אחורה כך שאני לא יכולה להגיש דוח לשנת 2011 ולכן לא יכולה להעביר הפסד מס מרווחי הון שהיה לי בשנה זו, האם זה נכון?

תודה רבה
לצפיה ב-'החזר מס'
החזר מס
( לעמוד שלי בתפוז )
24/07/2018 | 19:14
10
אכן ניתן להגיש בקשה להחזר מס רק 6 שנים אחורה.
יחד עם זאת, את יכולה לפנות פקיד שומה הקרוב לביתך, ולבקש . יכול להיות שיסכימו.

מנהל/ת הפורום

אודות:
לשכת יועצי המס מהווה את הצומת המרכזית של מגזר העצמאים ובעלי העסקים הקטנים בישראל, כאשר הלשכה מייצגת את האינטרסים החיוניים של קהל לקוחותיה – העצמאיים ו
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

לשכת יועצי המס בישראל
להתייעצות עם מנהל הפורום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו