לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1600416,004 עוקבים אודות עסקים

פורום מיסים והחזרי מס

ברוכים הבאים לפורום!
תוכלו להתייעץ ולקבל תשובות בכל הנוגע למיסים והחזרי מס.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מיסים והחזרי מס

ברוכים הבאים לפורום!
תוכלו להתייעץ ולקבל תשובות בכל הנוגע למיסים והחזרי מס.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 ***היעוץ שניתן הוא כללי ואינו מהווה יעוץ משפטי או יעוץ חשבונאי או תחליף ליעוץ מקצועי. לקבלת יעוץ מומלץ להפנות את מלוא הפרטים העובדתיים ליועץ מס חבר לשכת יועצי המס בישראל.
המשך >>

לצפיה ב-'ניכוי מס במקור לחייל משוחרר'
ניכוי מס במקור לחייל משוחרר
17/01/2019 | 17:54
2
שלום,
עבדתי בבחירות העירוניות האחרונות באופן חד פעמי בשביל מפלגה.
העבירו לי תשלום דרך צ'ק. לצ'ק הזה צורף ספח שמפרט את התשלום בברוטו ואת ניכוי המס במקור שהמשכורת עברה. (25 % ניכוי )
השאלה שלי היא, האם אני בתור חייל משוחרר, שזכאי להטבות מס, זכאי גם לפטור על אותו ניכוי מס במקור? כלומר במקום שהוא יועבר לרשות המיסים הוא יועבר אליי ולמעשה לא יבוצע ניכוי מס במקור.
מהמעט שקראתי אני מאמין שהבנתי שאותו ניכוי מס הוא עניין שרלוונטי בכלל למעסיק, דהיינו משלם המשכורת, ולא עניין שקשור למקבל השכר, כלומר אני, החייל המשוחרר, ולכן אני משער שהתשובה לשאלה שלי היא "לא", כלומר עדיין יצטרך להיות ניכוי מס במקור בלי קשר להיותי חייל משוחרר. 
אשמח לתשובה מקצועית בעניין זה.
תודה רבה! ויום טוב
לצפיה ב-'עוסק פטור'
עוסק פטור
17/01/2019 | 14:13
6
שלום 

בעלי עבר תקרת עוסק פטור 2018 ב 6000 שח 
לכן מעמ דרש מעמ על הפרש והעביר אותו למורשה מיום 1.1.19 

לא משתלם לעבוד כמורשה 
האם אני יכולה(אשתו) לפתוח עוסק פטור על שמי, ולהוציא לו הוצאות 
שכר שמשיך לעסוק בעיסקו כעוסק פטור ולא מורשה? 

מעמ לא יפסול זאת? 

לצפיה ב-'החזר מס לבונוס'
החזר מס לבונוס
16/01/2019 | 18:50
4
שלום רב
קיבלתי בונוס החודש דצמבר האחרון.
האם אני זכאי להחזר מס?
לצפיה ב-'דרופ שיפמנט - עוסק פטור או עוסק מורשה'
דרופ שיפמנט - עוסק פטור או עוסק מורשה
15/01/2019 | 17:02
1
7
אני עומד להפעיל אתר מכירות בשיטת דרופ שיפינג.
האם אני יכול להרשם כעוסק פטור או חייב להיות עוסק מורשה.
פניתי לרואי חשבון ומצאתי שיש מי שחושב שיכול להיות עוסק פטור (במגבלות הפטור), ויש מי שגורס שחייב להיות עוסק מורשה, בלי קשר לנפח העסקאות.
המכירות צפויות לניות בחו"ל וגם בארץ (מעט?) וכמובן מקור המוצרים בחו"ל.

לצפיה ב-'תשובה '
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
15/01/2019 | 18:53
12
ההגדרה של דרופשיפינג היא בעצם שאתה רוכש מוצרים בחו"ל לדוגמא מסין ואז משם ישר מפזר אותם ברחבי העולם ואין כניסה של מוצרים לישראל.
ככל שזה המצב אין כלל עסקה במע"מ ואז אתה רק פותח תיק במס הכנסה ובביטוח לאומי.
ככל ואין צד ישראלי קשור הכוונה שאתה לא מוכר בישראל לא צריך לפתוח תיק במע"מ אבל אם כן תמכור בארץ , אז רק על המכירות לישראלים אתה מדווח למע"מ.
אם אתה לא תעבור את תקרת העוסק הפטור במכירות שאתה מבצע בישראל אתה יכול לפתוח תיק עוסק פטור . אם אין מכירות לישראל אין צורך בפתיחת התיק.

התשובה ניתנה על ידי ג'נט סורי, יועצת מס.
ממונת תחום מקצועי  בפורום המיסים של לשכת יועצי המס.

**היעוץ שניתן הוא כללי ואינו מהווה יעוץ משפטי או יעוץ חשבונאי או תחליף ליעוץ מקצועי. לקבלת יעוץ מומלץ להפנות את מלוא הפרטים העובדתיים ליועץ מס חבר לשכת יועצי המס בישראל.

לצפיה ב-'רווח הון'
רווח הון
13/01/2019 | 17:44
1
10
שלום,

שאלה לגבי השקעה בנדלן בחו"ל למספר שנים, יש רווח הון לאחר מספר שנים בסיום ההשקעה,
כאשר מדובר באדם מבוגר שהשקיע ובמהלך ההשקעה נפטר, מי ממוסה על הרווח הון שהתקבל לאחר מספר שנים?

תודה.
לצפיה ב-'תשובה '
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
15/01/2019 | 18:45
2
שאלה מורכבת וחסרים מלא פרטים.
מי היה הבעללים של הנכס בחו"ל? אם תושב חוץ ואז מי שמקבל את הנכס הוא תושב ישראלי, ניתן לעשות הליך של STEP UP ואז בעצם עלות הכנס שנמכר מקבל את העלות ביום המיכרה של הנכס . כלומר לא יחול רווח הון .
אם הבעלים הכיה תושב ישראלי, נכנסים לנעלי המוריש ומי שיורש מדווח על עסקת ררוח ההון בארץ.

ממלילצה לפנות לייעוץ פרטני.

**היעוץ שניתן הוא כללי ואינו מהווה יעוץ משפטי או יעוץ חשבונאי או תחליף ליעוץ מקצועי. לקבלת יעוץ מומלץ להפנות את מלוא הפרטים העובדתיים ליועץ מס חבר לשכת יועצי המס בישראל.

לצפיה ב-'ניתוק תושבות למ"ה וב"ל'
ניתוק תושבות למ"ה וב"ל
13/01/2019 | 14:41
1
7
שלום
רציתי לשאול בעניין ניתוק תושבות מישראל
מתי ניתן לבצע זאת ואיך, ומה ההשלכות של פעולה זו?
והאם ניתן גם לבצע זאת רטרואקטיבית
ובנוסף, האם יש קשר בין מועדי הניתוק של ביטוח לאומי למס הכנסה?
לצפיה ב-'תשובה '
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
15/01/2019 | 18:40
4
נושא של ניתוק תושבות הינו נושא חשוב בעל משקל רב ומומלץ להתייעץ עם גורם שמתמחה בתחום הזה. 
להלן קישור למאמר שכתבתי בנושא :

בנוסף יש את הנושא של ניתוק התושבות בביטוח לאומי , גם כאן יש כמה דברים שצריך לחשוב עליהם ... יהיה לגמרי חוסר מקצועי לתת מענה מבלי לקבל את התמונה המלאה.

כל המלצה שתינתן תלויה בהרבה פרמטרים, בין היתר , המדינה שאליה אתה עובר, אם זו מדינת אמנה או לא, (גם לעניין מ"ה וגן לעניין בטל"א), גובהה ההכנסות, משך תקופת השנייה בחו"ל ועוד...
יש שני מבחנים שצריכים לעמוד בהם, המבחן הכמותי (ימי השהייה בארץ 1. מעל 183 ימים 2. 30 יום בשנת מס ובשנתיים שקדמו יחד 425) ומבחן מהותי - ניתוק מישראל והזיקה לחו"ל.

לצפיה ב-'עוסק פטור עבר תקרה'
עוסק פטור עבר תקרה
12/01/2019 | 20:05
2
22
שלום

אם עוסק פטור עברת תקרה 2018 
תקרה 99000
מחזור 104000

לטענתו החריגה חד פעמית.............יש אפשרות שלפי בקשה, מעמ יסכים להשאיר אותו עוסק פטור?
יכול להתחייב שאם יעבור שוב תקרה ישלם משקל ראשון.

תודה
לצפיה ב-'תשובה '
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
15/01/2019 | 18:34
1
7
יש אפשרות כזאת.
ניתן לפנות לתחנת מע"מ היכן מתנהל התיק ולהגיע עם כל הקבלות ולדווח במקום ועל ההפרש לשלם את המע"מ. 
ולציין כי זה היה משהו חריג.

לצפיה ב-'הם לא הסכימו.....'
הם לא הסכימו.....
17/01/2019 | 14:12
2
לצפיה ב-'תשלום מס במשיכת כספי תמולגים מקרן פנסיה '
תשלום מס במשיכת כספי תמולגים מקרן פנסיה
13/01/2019 | 13:58
9
בשנת 2018 קיבלתי בחודשיים הראשונים דמי אבטלה , לאחר מכן לא עבדתי עד יוני . במצוקתי משכתי מקרן הפנסיה כספים , בהתחלה סכום של 7000 שקל בערך שזה היה הפיצויים פטורים ממס , ולאחר מכן חלק מהתמלוגים בסך של 17000 אלף ש"ח שעליהם נוכה לי מס של 35% של 5717 ש"ח בערך.
אני יודע על החוק של פטור ממס על הכנסות נמוכות וגם פניתי למשרדי מס הכנסה בזמנו וגם לקרן הפנסיה , והם פשוט טרטרו אותי מאחד לשני ומס הכנסה אפילו הגדיל לעשות ואמר לי לבוא בסוף השנה ואולי יחזירו לי 2-3 אחוזים .
האם זכויותיי נפגעו ? כי בזמן המשיכות לא היו לי הכנסות בכלל ואני יודע שאם אין הכנסות , אפשר למשוך את סכום ההפרש לשכר המינימום ללא מס , אבל בזמנו המצוקה דחקה בי והליך משפטי או למבקר המדינה היה משאיר אותי בלי יכולת לקיים את עצמי ולכן משכתי באופן רגיל.
האם אני זכאי לפטור ממס והאם אני יכול לתבוע את זכויותיי עכשיו , ואיך ?
מוכן  לשלם דמי טרחה לכל מי שיכול לעזור לי להחזיר את הכסף הזה .
סך כל ההכנסות שלי לשנת 2018 כולל דמי האבטלה , כולל המשיכות מקרן הפנסיה ברוטו , כולל הכנסה מעבודה בחצי שנה השניה עומד על 61000 לערך
לצפיה ב-'אזרח ישראל אבל לא תושב'
אזרח ישראל אבל לא תושב
10/01/2019 | 12:44
1
9
שלום ,,ברשותי דירה שקניתי  עם משכנתא בישראל אותה אני משכיר ,אני מחזיק בת.ז. ישראלית אבל איני תושב, האם אני זכאי למסלול אופצית  מס של 10% ?אם אני  הולך על מסלול של הכנסות והוצאות  , האם אני יכול לנכות את הרבית על המשכנתא? תודה מראש 
לצפיה ב-'תשובה '
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
15/01/2019 | 18:32
2
אכן אתה זכאי לבחור באיזה מסלול לדווח.
שים לב כי מסלול 10% מצריך פתיחת תיק במס הכנסה מסוג 95 וכך תוכל לדווח ולשלם את המס גם באינטרנט ללא צורך בהגשת דוח .
לעניין מסלול ררוח והפסד אבתה יכול לקזז הוצאות משכנתא , פחת על הדירה ועוד הוצאות אחרות הקשורות לנכס כמו אחזקה או תיקונים. במסלול הזה עליך להגיש דוח למס הכנסה כל שנה .

לצפיה ב-'הפסדים צבורים בשנת 2018 על פעילות במניות'
הפסדים צבורים בשנת 2018 על פעילות במניות
08/01/2019 | 08:13
3
16
ב - 31/12/2018, לאחר שמכרתי כל הניע"ז בחשבוני, יתרת המס בחשבון הראתה הפסד של כמה אלפי ש"ח. להבדיל משנים קודמות בהן יתרת מס ברווח הועברה לשנים הבאות לצורך קיזוז, לגבי הפסד הוסבר לי מהבנק כי קיזוז ההפסד הזה יכול להתבצע מול רווחים עתידיים אך עליי לפעול מול מס הכנסה ולא מול הבנק ע"י הגשת דוחות למס הכנסה.
אני אודה להסבר איזה דוח עליי להגיש ואיך מתקבל ההחזר? 
כמו כן, איך ההפסד המוכח הנ"ל משפיע (אם בכלל) על הפעילות שלי בשוק ההון בשנת 2019?
לצפיה ב-'תשובה '
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
09/01/2019 | 23:21
2
14
אכן הפסדים שנוצרו מפעילות בניירות ערך ניתן יהיה להכיר בהם ולדרוש אותן בשנת 2019 על ידי הגשת דוח שנתי למס הכנסה ומילוי נספח ג' לדוח השנתי וטופס קיזוז הפסדים כמובן שבצרוף לטופס 1301 - בו תכלול גם את ההכנסות האחרות שהיו לך מכל מקור , שלך ושל בת זוגך.
הפסד כאמור מהווה מעין מגן מס, כך שבשנת 2019 כאשר יהיו לך רווחים והבנק ינכה מהם מס, בעת הגשת הדוח של 2019 תוכל לקזז את ההפסד המועבר משנת 2018 כנגד אותן רווחים ובכך לקבל בחזרה את המס שנוכה לך. 

לצפיה ב-'הגשת הדוח'
הגשת הדוח
10/01/2019 | 07:07
1
9
ג'נט חן חן על התשובה המפורטת.
אם הבנתי נכון - נדרש להגיש רק טופס 1301?
כמו כן, האם ניתן להגיש את הטופס הזה באופן מקוון?
לצפיה ב-'תשובה '
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
15/01/2019 | 18:56
9
בשמחה:)
הדוח חייב להיות מוגש בצורה מקוונת דרך האתר של רשות המיסים וכן הגשה פיזית של טופס השידור. ממליצה לך להכין שני העתקים , אחד יוגש למס הכנסה ואחד יהיה לך עליו חותמת נתקבל ממס הכנסה וישמר אצלך.

לצפיה ב-'מס בגין הכנסה משכר דירה'
מס בגין הכנסה משכר דירה
09/01/2019 | 00:47
1
17
 בהתייחס לתשלום מס במסלול 10%.
היכן יש להגיש/ לשלוח את טופס בקשה 3302 ? דואר/ משרדי מס הכנסה/ אחר?
היכן מקבלים שובר לתשלום?
איך קושרים בין השניים ? הרי מגישים אותם בנפרד
לצפיה ב-'תשובה '
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
09/01/2019 | 23:31
10
לצורך תשלום מס 10% במידה ולא קיים לך תיק במס הכנסה עליך לפתוח תיק סוג תיק 95 ולאחר מכן ניתן לדווח באינטרנט באתר של רשות המיסים. 
להלן קישור.:

לצפיה ב-'מס רווחי הון'
מס רווחי הון
08/01/2019 | 18:33
1
10
אינ בן 66 מקבל פנסיה חודשית 16500 שח וזו הכנסתי היחידה בימים אלה נפתחה תוכנית חסכון שיקלית לא צמודת מדד או מטח הרווח בתוכנית היה 97500 שח וניכו לי כ15000 שח האם כך היה צריך לנכות כי הבנתי שלבני 60 ןמעלה יש הקלות אני כמובן מציין את גובמ הפנסיה שלי לתשובתכם אודה
לצפיה ב-'תשובה '
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
09/01/2019 | 23:29
7
בעיקרון הבנק מבצע החזר באופן שוטף אם היה מגיע לך.
בכל מקרה לצורך בדיקה אם מגיע לך החזר מומלץ לפנות ליועץ מס לבדיקת המצב שכן ללא מלא הנתונים לא ניתן לספק לך תשובה מלאה.

לצפיה ב-'מימוש אופציות סעיף 102 לפני תום תקופת החסימה'
מימוש אופציות סעיף 102 לפני תום תקופת החסימה
08/01/2019 | 08:29
3
10
האם המרה למניות של אופציות שניתנו לפי סעיף 102 הוני, והשארתן אצל הנאמן לאחר ההמרה, וזאת לפני תום תקופת החסימה של שנתיים מהווה ארוע מס?  או הפרה של  סעיף 102 שתעביר את המיסוי מהוני לפירותי?
תודה!

לצפיה ב-'תשובה '
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
09/01/2019 | 23:22
2
10
נכון מימוש אופציות לפני התקופה המותנת (שנתיים) מהווה אירוע מס פירותי.

לצפיה ב-'גם אם אני משאיר את המניות שהתקבלו מהאופציות אצל הנאמן?'
גם אם אני משאיר את המניות שהתקבלו מהאופציות אצל הנאמן?
10/01/2019 | 20:15
1
4
לצפיה ב-'תשובה '
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
15/01/2019 | 18:57
1
אם המניות נשאות אצל הנאמן ואתה לא ממש אותם לפני התקופה המותנת לא יהיה חיוב פירותי .

לצפיה ב-'חשבונית מס שריון'
חשבונית מס שריון
09/01/2019 | 21:04
4
האם אפשר לקזז מעמ תשומות מחשבונית שריון?

לצפיה ב-'משפחת אומנה '
משפחת אומנה
09/01/2019 | 11:32
3
היי אנחנו מאתמול משפחת אומנה ורציתי לדעת האם אני צריכה לסמן בטופס 101 את ילדת האומנה שלנו . וכיצד אנחנו אומרים לקבל נקודות זיכוי בגינה .

יום נפלא
לצפיה ב-'אירוח בנושא הוספת מרפסות בבתים משותפים'
אירוח בנושא הוספת מרפסות בבתים משותפים
08/01/2019 | 10:06
3

ביום ג', 15.1, בשעות 20:00-22:30, נארח בפורום תמ"א 38 את מר עידו גרינברג, מנכ״ל חברת נירים.

על האירוח

הוספת מרפסות בבתים משותפים באמצעות בניה בטכנולוגיה מתקדמת הכוללת עבודות מיוחדות בפלדה, תוספות בניה, הוספת מרפסות למבנים קיימים, עבודות גמר, חשמל, שימור ושיקום.

על המתארח

עידו גרינברג, מנכ״ל חברת נירים, בעל ידע עשיר וניסיון של למעלה מ- 10 שנים בתחום הבנייה, בדגש על עבודות פלדה מיוחדות.
מוביל בהצלחה ובמקצועיות את חברת נירים המתמחה בבניה בטכנולוגיה מתקדמת הכוללת עבודות מיוחדות בפלדה, תוספות בניה, הוספת מרפסות למבנים קיימים, עבודות גמר, חשמל, שימור ושיקום, והכל בתהליך קצר ומקצועי המבטיח תוצאה איכותית ואחריות לאורך שנים רבות.
לחברה לקוחות רבים וניסיון רב בבנייה במבנים קיימים, מגדלים ומבנים ציבוריים בכל רחבי הארץ, והיא מובילה בבניית קונסטרוקציית פלדה עם למעלה מ-500 מרפסות בשנה.
כחלק מחזונה לספק מענה איכותי ומקיף לכל אורך הדרך - תוכלו למצוא בחברה מחלקת רישוי ותכנון, הנדסה, תפעול, ביצוע ושירות לקוחות. 

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!

לצפיה ב-'משכורת חייל בשירות חובה באיזה סעיף בטופס 1301 ממלאים?'
משכורת חייל בשירות חובה באיזה סעיף בטופס 1301 ממלאים?
06/01/2019 | 21:38
6
תודה
לצפיה ב-'מס משכירות'
מס משכירות
04/01/2019 | 19:14
1
18
היי,

יש לי 2 דיקות שאני משכיר, אחת ב 4800 שקל לחודש השנייה ב- 3000 שקל לחודש, על שתי הדירות יש לי משכנתא 1.1 מיליון, האם הוצאות הריבית של המשכנתא מוכרות במס ?

לצפיה ב-'תשובה '
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
09/01/2019 | 23:26
8
הוצאות ריבית יכולות להוות הוצאה מוכרת .
שים לב כי ניתן לשלב בין שני המסלולים גם הפטור וגם 10% או פטור ומסלול מס שולי (רווח והפסד) .

לצפיה ב-'החזר מס?'
החזר מס?
03/01/2019 | 20:42
15
שלום, אשמח לעצה- קיבלתי השנה משכורת 13, ירד לי באותו חודש מלא מס...יש לי 2.75 נ"ז. האם אני זכאית להחזר מס?איך אפשר לדעת?גם הייתה לי עלית שכר השנה כלומר חלק מהשנה בשכר א וחלק בשכר ב. תודה מראש
לצפיה ב-'תאום מס לשנה החדשה'
תאום מס לשנה החדשה
03/01/2019 | 09:24
3
21
שלום רב,
במשך שנים עשיתי תאום מס, השנה אני עובד במקום עבודה אחד בלבד.
קיבלתי באופן אוטומטי תאום מס חדש לשנה החדשה.
האם אני צריך לעדכן את שלטונות המס שאיני עובד יותר ב 2 מקומות?
תודה
לצפיה ב-'שאלתי שאלה קשה?????'
שאלתי שאלה קשה?????
08/01/2019 | 13:00
2
7
לצפיה ב-'תיאום מס'
תיאום מס
09/01/2019 | 11:06
6
אין צורך בתיאום מס כשעובדים במקום אחד
לצפיה ב-'תשובה '
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
09/01/2019 | 23:25
4
השנה רשות המיסים יצאה במבצע בכדי להקל על האזרחים והוציאה אוטומטית אישורים לשנת 2019 על סמך 2018 .
אם אתה עובד במקום אחד אין צורך להמציא את התיאום שנשלח לך למעסיק ואין צורך לעדכן את הרשויות כי הינך עובד רק במקום אחד.
מספיק שתמלא בטופס 101 שהמעסיק אמור לתת לך בתחילת שנה שהמעסיק הנ"ל הוא מעסיק עיקרי .

מנהל/ת הפורום

אודות:
לשכת יועצי המס מהווה את הצומת המרכזית של מגזר העצמאים ובעלי העסקים הקטנים בישראל, כאשר הלשכה מייצגת את האינטרסים החיוניים של קהל לקוחותיה – העצמאיים ו
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

לשכת יועצי המס בישראל
להתייעצות עם מנהל הפורום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו