לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1545815,458 עוקבים אודות עסקים

פורום מיסים והחזרי מס

ברוכים הבאים לפורום!
תוכלו להתייעץ ולקבל תשובות בכל הנוגע למיסים והחזרי מס.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מיסים והחזרי מס

ברוכים הבאים לפורום!
תוכלו להתייעץ ולקבל תשובות בכל הנוגע למיסים והחזרי מס.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 ***היעוץ שניתן הוא כללי ואינו מהווה יעוץ משפטי או יעוץ חשבונאי או תחליף ליעוץ מקצועי. לקבלת יעוץ מומלץ להפנות את מלוא הפרטים העובדתיים ליועץ מס חבר לשכת יועצי המס בישראל.
המשך >>

לצפיה ב-'כתיבת קבלה של עוסק פטור- סכום לפני או אחרי ניכוי מס?'
כתיבת קבלה של עוסק פטור- סכום לפני או אחרי ניכוי מס?
20/05/2018 | 11:08
3
שלום,
אני עוסק פטור ומס הכנסה מנכה לי 3% מס מהסכום שחברת כח האדם משלמת לי. הסכום הסופי מועבר אלי בהעברה בנקאית לאחר ניכוי מס.
חברת כח האדם  יידעה אותי כי הקבלות ששלחתי לא נכונות. הם אמרו כי כתבתי בפרטי התשלום בקבלה כסכום סופי ("סה"כ") את הסכום לאחר ניכוי מס, אך עלי לרשום בעמודה של "סה"כ" את הסכום שלפני ניכוי מס. האם זה הגיוני?
תודה
לצפיה ב-'חישוב נפרד?'
חישוב נפרד?
17/05/2018 | 15:12
1
8
זוג, הגבר שכיר והאישה עוסק פטור.
הגבר, שלא עבד כל השנה, מעונין להגיש דוח שנתי לקבלת החזרי מס.
האם למס הכנסה עלולה להיות עילה לדרוש לבצע להם חישוב מאוחד בדוח השנתי?

תודה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
19/05/2018 | 14:27
3
הבקשה להחזר מס של הבעל תוגש ביחד עם הדוח השנתי של האישה. 
עצם ההגשה יחד לא אומרת כי יחול חישוב מאוחד.(רק אם תבקש זאת).

התשובה ניתנה על ידי ג'נט סורי, יועצת מס.
ממונת תחום מקצועי (משותף) בפורום המיסים של לשכת יועצי המס.

**היעוץ שניתן הוא כללי ואינו מהווה יעוץ משפטי או יעוץ חשבונאי או תחליף ליעוץ מקצועי. לקבלת יעוץ מומלץ להפנות את מלוא הפרטים העובדתיים ליועץ מס חבר לשכת יועצי המס בישראל.

לצפיה ב-'שאלה - דוח שנתי בגין 2017 לעוסק פטור'
שאלה - דוח שנתי בגין 2017 לעוסק פטור
18/05/2018 | 10:07
2
7
שלום,

אודה לעזרה לקראת הדו"ח השנתי.

הנתונים היבשים:
אני שכיר הרשום מזה מס' שנים גם כעוסק פטור. ב-2017 הועסקתי בשני מקומות עבודה, בחלק מהשנה לא עבדתי וקיבלתי דמי אבטלה. בנוסף, פדיתי כספי פיצויים ותגמולים. לא היו לי כל הכנסות כעוסק פטור בשנה זו.

אם כן, לקראת הגשת דוח שנתי בגין 2017, מבקש לוודא שלא פספסתי משהו מבחינת טפסים שעליי לצרף לדו"ח - 

פרט לאישור על תשלום דמי אבטלה מהביטוח הלאומי, טפסי 106 משני המעסיקים, קבלות בגין עסקות פרילאנס השנה (לא היו לי). האם עליי לצרף גם אסמכתאות לגבי כספי התגמולים והפיצויים שפדיתי? אם כן, אילו?

ושאלת בונוס: נוכה מס בשיעור 35% מכספי התגמולים שפדיתי. האם אוכל לקבל החזר מס בשל מיעוט ההכנסות בשנה זו?

תודה רבה!

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
19/05/2018 | 14:25
1
8
שלום רב,
לעניין הפיצויים יש לצרף לדוח העתק מטופס 161 וכן 161א' וכן אישורים מחברת הביטוח המעידים על הסכום שהתקבל וכן ניכוי המס מהפיצויים במידיה והיה כזה.
לעניין משיכת תגמולים, מדובר במשיכה שלא כדין וחל עליה מס סופי בשיעור של 35% .

**היעוץ שניתן הוא כללי ואינו מהווה יעוץ משפטי או יעוץ חשבונאי או תחליף ליעוץ מקצועי. לקבלת יעוץ מומלץ להפנות את מלוא הפרטים העובדתיים ליועץ מס חבר לשכת יועצי המס בישראל.

לצפיה ב-'תודה רבה לך'
תודה רבה לך
19/05/2018 | 16:53
לצפיה ב-'אישור על תשלום ביטוח חיים האם יגדיל סכום החזר המס לפטור ממס '
אישור על תשלום ביטוח חיים האם יגדיל סכום החזר המס לפטור ממס
14/05/2018 | 11:19
1
8
האם מי שקיבל פטור ממס בגין נכות 100%, ופונה בבקשה לקבלת החזר מס, יקבל החזר מס גבוה יותר באם יציג בבקשה להחזר גם אישור על תשלומים לביטוח חיים?

או שאישור על תשלומים לא יגדיל את סכום ההחזר מס בגלל שמדובר מלכתחילה במצב של פטור מלא ממס?

תודה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
16/05/2018 | 21:51
4
ממילא כל ההכנסה פטורה . (זאת כמובן אם ההכנסה שלך לא עולה על התקרה של הכנסה לפי 9 (5) ) . 

לצפיה ב-'עבדתי במשמרות כמה שנים'
עבדתי במשמרות כמה שנים
13/05/2018 | 22:44
1
9
ובתלוש לא רשום שהורידו מס הכנסה. האם יש טעם לעשות תהליך בשביל לקבל החזר מס?
לצפיה ב-'תשובה '
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
16/05/2018 | 21:45
9
אם לא נוכה מס אז אין החזר מס. 

לצפיה ב-'מס הכנסה דוח שנתי 2018 לשכירים'
מס הכנסה דוח שנתי 2018 לשכירים
13/05/2018 | 23:12
1
17
שלום לכולם 
השנה אני בוחר להגיש את הדוח לבד ויש לי מספר שאלות. 
1. להבנתי אני יכול להציג את עלות רואה החשבון מ-2017 
כהוצאה מוכרת (אני שכיר). באיזה סעיף אני אמור לרשום את זה 
בדוח השנתי? 
2. אשתי מקבלת גמלת אמהות מביטוח לאומי והבנתי שצריך 
לעשות שם תיאום מס. באיזה סעיף אני ממלא את גמלת האמהות? 
3. יש לי הפסדים ברי קיזוז בשוק ההון שאני רוצה להעביר לשנה 
הבאה. הבעיה היא שבטופס 1322 המקוון אני חייב לציין שווי ניירות 
ערך שמכרתי (סעיף 56). לא מכרתי. הטופס לא מקבל 0 כערך 
מותר.

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
16/05/2018 | 21:43
6
שלום רב, 
1. הוצאות בגין רו"ח נרשמים במינוס בשדה 158. הם מפחיתים את ההכנסה החייבת שלך משכר.
2. האם הכוונה היא לקצבת ילדים אם כן היא פטורה ממס . אם הכוונה היא לדמי לידה , הכנסה זו אכן חייבת במס יש לרשום אותה בשדה "הכנסות מביטוח לאומי".
3. חייב להיות מחזור מכירות מניירות ערך , איך היה הפסד אם אין מכירות. אם אתה מתכוון להעביר לשנת 2017 הפסד שהיה לפני , לא תוכל לעשות זאת כי המחוקק קבע שבכדי שהפסד יוכר באותה שנת מס עליך להגיש דוח למס הכנסה. 

לצפיה ב-'הגשת החזר מס לשכיר '
הגשת החזר מס לשכיר
14/05/2018 | 16:39
1
21
החזר מס שכירים 
אני זכאי להחזר מס כשכיר לשנת 2017 אני מרוויח קצת פחות מהשכר הממוצע במשק. ההחזר מבוסס על הגשת קבלות על תרומות למוסדות מוכרים שעשיתי לאורך השנה לפי סעיף 46. וזכאי להחזר עבור הבת שלי שעברה ועדת השמה ולומדת בחינוך מיוחד.
האם הגשת בקשה להחזר עלולה לגרום לרשות המיסוי לבדוק את התיק שלי ולפשפש בכל אשר יש לי כמו הצהרת הון? 
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
16/05/2018 | 21:38
7
הגשת בקשה להחזר מס לא מחייבת אותך בהצהרת הון ולא תהיה חייב להגיש דוחות בעתיד. 

לצפיה ב-'ביטוחים וקופות גמל להחזר מס'
ביטוחים וקופות גמל להחזר מס
14/05/2018 | 17:00
1
10
שלום, אני מתכוון לעשות החזר מס, כרגע בשלב איסוף המסמכים, ולא ברור לי איזה ביטוחים/חסכונות מזכים במס.
אני מפריש דרך התלוש משכורת לקרן פנסיה, ביטוחי חיים (ריזיקו), קרן השתלמות, ולמספר קופות גמל, ביניהן קצבה שכיר וקצבה עצמאי.
בנוסף יש לי כל מיני ביטוחים המשולמים דרך תלוש המשכורת כמו: בריאות, שיניים, משלים, תאונות, מחלה.
בלי קשר לנ"ל, יש לי ביטוח חיים למשכנתא.
האם כל מה שמפרישים דרך התלוש שכר, לא מצריך טפסים נוספים מעבר ל-106?
האם ביטוח חיים למשכנתא מאפשר זיכוי במס? אם כן, אילו טפסים נדרשים?
תודה מראש לעונים.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
16/05/2018 | 21:36
121
הפקדות סוציאליות כפי שציינת שמופרשות דרך השכר לא מקנות הטבות במס.
 רק ביטוחים שאתה משלם באופן פרטי כמו ביטוח חיים. יש לפנות חברת הביטוח ולבקש אישור לצורכי מס. 

לצפיה ב-'הורדת עמלה של פייפאל'
הורדת עמלה של פייפאל
14/05/2018 | 16:30
1
7
שלום בקבלה (כעוסקת פטור) אני מבינה שעליי להכניס תשלום מקורי שמתקבל לדוגמה 10 שקל, אבל ממנו פייפאל מוריד מעט עמלה, כיצד אני אמורה לדווח על הורדת העמלה? אני חייבת להכניס סכום תשלום מקורי שהתקבל לפני הורדת עמלה נכון?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
16/05/2018 | 21:34
3
מוציאים קבלה על כל הסכום כולל העמלה. 
העמלה מהווה הוצאה עסקית והיא תידרש בעת הגשת הדוח השנתי למס הכנסה. 

לצפיה ב-'תוכנה דיגיטלית ופנקס קבלות'
תוכנה דיגיטלית ופנקס קבלות
14/05/2018 | 11:26
1
5
שלום מה הדין לגבי קבלה שאני מוציאה בתוכנה דיגיטלית במחשב? הרי שם יש מספור אחר, נגיד 00001 ואז מה אני רושמת בקבלה ידנית? האם מותר על פי החוק לנהל גם קבלות בתוכנה במחשב וגם בפנקס ידני? כי בתוכנה זה מאפשר לי גם חתימה דיגיטלית ומאוד מקל עליי... ושאלה נוספת בבקשה אם אני מוציאה קבלה ידנית מספיקה חתימה שלי בכתב יד?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
16/05/2018 | 21:29
1
אין צורך לנהל גם פנקס ידני וגם דיגיטלי. מספיק לבחור אחד מהם.
על גבי הפנקס הידני מספיקה חותמת שלך.

לצפיה ב-'מ.ה שלילי '
מ.ה שלילי
13/05/2018 | 20:54
3
17
בתלוש של חודשים 3/18 ו-4/18 הורידו לי מ.ה שלילי חודש אחרי חודש ברצף וזה גרם לכך שהמשכורת שלי קטנה האם זה תקין או שצריך לפנות למעסיק.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
13/05/2018 | 21:09
2
15
מס הכנסה שלילי מגדיל את השכר לא מקטין אותו.
 המשמעות שלו, זה שנוכה מס ביתר בחודשים קודמים.

לצפיה ב-'מ.ה שלילי'
מ.ה שלילי
16/05/2018 | 20:24
1
7
איך אני דורשת את החזר ממס הכנסה,
והאם זה תקין שבחודשים הבאיו גם יהיה לי מ.ה שלילי בתלוש.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
16/05/2018 | 21:27
אני חוזרת על מה שכבתי, מס הכנסה שלילי זה אומר שהנטו שלך גדל . ולכן אין מה לפנות למס הכנסה. להפך כבר קיבלת את מה שנוכה ביתר בחודשים קודמים.

לצפיה ב-'שאלה בקשר לנספח ג לדו"ח השנתי'
שאלה בקשר לנספח ג לדו"ח השנתי
11/05/2018 | 17:34
7
17

היכן בדוח השנתי (באיזה שדה) רושמים את רווחי ההון או רווחי ההון המקוזזים אשר אני רושם בסעיף ג (הכנסה מניירות ערך ) בנספח ג כהכנסה חייבת ?
לגבי הכנסה מריבית ודיבידנד מצויין בנספח ג לאיזה שדות יש להעבירם בדוח השנתי.
לגבי רווח חייב במס(רווח הון ) שנרשם בסעיף ג לנספח לא כתוב לאיזה שדה לרשום אותו בדוח השנתי.
תודה
לצפיה ב-'לא רושמים. זה מועבר אוטומטית'
לא רושמים. זה מועבר אוטומטית
12/05/2018 | 09:55
1
9
לצפיה ב-'תודה יהודה'
תודה יהודה
14/05/2018 | 00:36
3
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
13/05/2018 | 21:11
4
13
שלום רב,
זה אמור לעבור אוטומטית. שים לב בחישוב המס שזה אכן מופיע.

לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
14/05/2018 | 00:36
4
לצפיה ב-'ג`נט ,ברשותך שאלת המשך להבהרה'
ג`נט ,ברשותך שאלת המשך להבהרה
14/05/2018 | 01:01
2
11
האם הסכום שאני רושם -כהכנסה חייבת- לאחר שאני מחשב את הקיזוז של הפסדי הון שוטפים (ברי הקיזוז) מרווחי ההון השוטפים ואת הסכום הזה אני רושם בנספח ג סעיף ג כאמור -כהכנסה חייבת- האם הוא מועבר גם כן אוטומטית מנספח  ג ,כפי שחישבתי ורשמתי אותו לאחר הקיזוז?
היות ואין שדה בדו"ח השנתי לרשום בו את הרווח הון השוטף המקוזז אשר חישבתי ורשמתי כהכנסה החייבת בנספח ג,סעיף ג.
תודה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
16/05/2018 | 21:31
1
4
אכן רווח הון אמור לעבור בצורה אוטומטית. רק לשים לב בחישוב המס שהכל אכן עבר.

לצפיה ב-'תודה'
תודה
17/05/2018 | 02:37
1
לצפיה ב-'מס רכישה על קרקע עם בתע למגורים'
מס רכישה על קרקע עם בתע למגורים
10/05/2018 | 22:15
1
2

אם יש דירה בבעלותי
ואני רוכש קרקע. כמה מס רכישה אשלם על הקרקע? האם זה שונה בגלל שיש לי כבר דירה בבעלותי?

אם בעתיד אמכור את הדירה שלי ורק אז אקנה דירה על הקרקע שקניתי - האם אשלם מס רכישה של דירה שניה או של שיפור דיור?

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
13/05/2018 | 21:06
1
שלום רב,
לעניין מס רכישה כל קרקע יש לשלם 6% אין זה משנה אם יש דירה בבעלותך .
לעניין שאלתך השניה אם יהיה קרקע בבעלותך עדיין תוכל למכור את דירתך היחידה ללא תשלום מס שבח .
אם בו זמנית יהיה לך דירה בבעלותך וגם דירה בנוייה על הקרקע תהיה מחוייב במס שבח .

התשובה ניתנה על ידי קרולין עובד, יועצת מס.
ממונת תחום מיסוי מקרקעין בפורום המיסים של לשכת יועצי המס.

לצפיה ב-'פטור ממס '
פטור ממס
12/05/2018 | 11:47
1
14
בוקר אור,  אני בעלת תעודת עיוור ליקוי ראיה. יש לי 100 אחוזי נכות לצמיתות רפואית .לא מקבלת דמי נכות משום שאני עובדת עברתי ועדה רפואית בביטוח לאומי ואישרו לי את הנכות מ שנת 2016  תעודת נכה מ 2018.ידוע לי שמגיע לי פטור ממס הכנסה .כיצד נעשה התהליך?  האם אני צריכה שוב לעשות ועדה, רפואית?  ממתי מגיע לי זיכוי מס?  מתאריך התעודה?  מתאריך הקביעה של הנכות?  האם מספיק שאגיש את הפרוטוקול והם נותנים פטור במקום?  

תודה 
לצפיה ב-'פטור ממס הכנסה '
פטור ממס הכנסה
( לעמוד שלי בתפוז )
13/05/2018 | 21:02
4
שלום רב,
הזכאות לפטור ממס הכנסה תחול רטרואקטיבית מיום אישור מתן הנכות ולא תכודת הנכה , כלומר משנת 2016. אין צורך לעבור ועדה נוספת.
מספיק לשלוח את הפרוטוקול של ביטוח לאומי בצירוף טופס בקשה לפטור ממס לנכס . (טופס מספר 1516) מצ"ב קישור לטופס:

להלן לינק לאתר רשות המיסים:

לאחר קבל האישור ממס הכנסה ניתן להגיש דוחות להחזר מס (כל זאת במידה ואכן נוכה לך מס מהשכר).

שיהיה בהצלחה!

לצפיה ב-'שאלות טופס 135'
שאלות טופס 135
11/05/2018 | 14:13
1
16
שלום,
יש לי שאלות למילוי טופס 135-
בנוסף למעסיק העיקרי שלי, יש לי הכנסות ממכירת rsu של מעסיק קודם, שלא עבדתי אצלו בשנת 2017. ההכנס היא עבור המכירה בלבד.
בטופס 106 אני רואה את הסעיפים הבאים:
סעיף    | תיאור                                                          | סכום
158    | שווי הטבה לפי סעיף 102-מסלול הכנסה עבודה  | x
          | רווח הון מנייר ערך. אחרי תיקון 01.03-132       | y
          | ---- סהכ התשלום ברוטו                                 | x+y
          | תמורה ממכירות נייר לפי סעיף 102 לפקודה .   | z

איך אני אמור להתייחס לזה בטופס 135? את השורה של סעייף 158 אני מבין שהולכת ל158 בדוח. מה עם השאר?

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
13/05/2018 | 20:52
1
צריך לבדוק אם הכל ממוסה לפי מס שולי . הכוונה האם כל ה - RSU פירותיים או יש גם מרכיב הוני שמחוייב מס 25 אחוז. 
אם תעלה צילום של ה- 106 ללא הפרטים שלך כמובן אוכל לעזור לך.

לצפיה ב-'האם המחשב של מס הכנסה שומר שבת?'
האם המחשב של מס הכנסה שומר שבת?
12/05/2018 | 09:54
1
9
לצפיה ב-'אמור לעבוד '
אמור לעבוד
( לעמוד שלי בתפוז )
13/05/2018 | 21:08
3
לצפיה ב-'שכיר שרוצה לפתוח גם קרן השתלמות עצמאית'
שכיר שרוצה לפתוח גם קרן השתלמות עצמאית
12/05/2018 | 01:57
1
5

אודה לעזרה למי שמכיר:

1) הייתי היום בכנס שהמליץ להכניס חסכון עודף לקרן השתלמות.
אבל אני בתור שכיר לא יכול להכניס כמה כסף שאני רוצה אלא עד 10% מהמשכורת ביחד עם המעסיק. 

האם אני יכול לפתוח עצמאית בנוסף לזו שיש לי כשכיר?

2) המרצה הסביר על תיק top10 שאמור לחכות את הממוצע של קרנות ההשתלמות הכלליות. אני לא מוצא באיזה בית השקעות מדובר. מישהו מכיר?

3) המרצה הסביר שאפשר לקחת הלוואה גם על חשבון קופת גמל להשקעה וגם על חשבון קרן הפנסיה.
מישהו יודע איפה זה יכול להיות כתוב + כמה אחוזים ע״ח הקופה ניתן לקחת?

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
16/05/2018 | 21:48
8
1) אכן המלצה טובה, אבל רק לעצמאים. שכיר לא יכול לפתוח קרן השתלמות לעצמו.
2) אני לא מכיר אבל גם לא ממליץ. הסיכוי לחכות הוא מאד נמוך. כמו כן ניתן היום להשקיע במכשירי השקעה מתקדמים כגון קופת גמל להשקעה, בחברות מובילות.
3) נכון אפשר לקחת הלוואות על חשבון הקופות ביטוח, ולכל קופה יש את התנאים והקריטריונים שלה. 

התשובה ניתנה על ידי אוהד ויגמן, יועץ השקעות. 
ממונת תחום פנסיוני בפורום המיסים של לשכת יועצי המס.

לצפיה ב-'שאלות בנוגע למילוי טופס 101'
שאלות בנוגע למילוי טופס 101
10/05/2018 | 16:47
3
16
שלום

1. האם בסעיף ה- הכנסות אחרות מותר לסמן יותר ממשבצת אחת? הוצאתי נכות ואני עדיין מקבל הפרשים ממקום העבודה עד 31.8 שזה להבנתי משכורת חודש,ואני עתיד לקבל קצבה גם רטרואקטיבית על שנת 2018 . הבעיה ששני המקומות לא יכולים לתת לי הערכה של גובה התשלומים ולכן איני יכול למלא את סעיף ז -שינויים במהלך השנה. האם אני חייב למלא אותו?
2. האם קצבת נכות מביטוח לאו8מי נחשבת להכנסה?
3. מאחר שמקום העבודה מוגדר כהכנסה יחידה האם לתת לקרן הפנסיה אפשרות לנקות מירבית ורק שיפסיקו ההכנסות ממקום העבודה ללכת לפקיד השומה , לעשות תיאום ואז קרן הפנסיה תחזיר לי הפרשים?

עידו
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
10/05/2018 | 22:05
2
8
1. הכנסות מקצבת נכון פטורות ממס ואין צורך לדווח עליהם על גבי טופס 101.
2. על ההםרשים ממקום העבודה הנוסף יש לדווח.
3. עדיף לעשות הערכה של ההכנסות ולגשת לפקיד השומה בצירוף מספרי תיקי ניכויים של המעסיקים ולהוציא אישור על תיאום מס.

לצפיה ב-'בקשת הבהרה בנוגע לתשובות '
בקשת הבהרה בנוגע לתשובות
10/05/2018 | 22:49
1
4
תודה ז'אנט

כרגע מקום העבודה שיגיעו ממנו הפרשים עד סוף אוגוסט מוגדר כמקום היחיד. המקום לא יכול לצפות את מה שיכנס כי זה הפרשים מסוגים שונים שהמערכת שלהם מחשבת כל חודש ולא סכום קבוע. 

לאור זאת מבחינתי הכספים מקרן הפנסיה הם בגדר הכנסה נוספת שלפרק זמן חופפת את ההכנסה מהעבודה. קרן הפנסיה לא מוכנה לתת הערכה. מבחינתה יראו את זה בתלוש העתידי (עדיין לא ראיתי תשלום. בראשון לשישי יהיה תשלום שגם יכלול רטרואקטיבית כמה חודשים) על כן אני מעדיף שינכו לי מס מירבי וכשהקרן תהיה מקור ההכנסה היחיד אלך לתאם והקרן תזכה אותי בהתאם. 
על כן מה עלי לסמן בהכנסות נוספות ? או שפשוט לא למלא 101 ואז זה ניקוי מלא אוטומטי. 
יודע שזה סבוך. 

תודה 
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
13/05/2018 | 20:47
אתה יוכל לציין על גבי ה 101 מהקרן שמדובר בהכנסה נוספת, לא להמציא תיאום מס ואז ינוכה סכום מירבי. 
וביום שהקרן תהפוך למקור הכנסה יחידי, לגשת לפקיד שומה עם תלוש שכר אחרון מהעסיק ששילם לך הפרשים כולל תלוש שכר אחרון מהקרן והם יערכו לך תיאום מס .
כל עוד הכל קורה בתוך אותה שנת מס אז אין בעיה , הקרן תיקח בחשבון את המס שנוכה לך במהלך השנה. אם עוברת שנה תצטרך להגיש דוח להחזר מס. 

שיהיה בהצלחה!

לצפיה ב-'שאלה איך להגדיר את סוג התשלום'
שאלה איך להגדיר את סוג התשלום
09/05/2018 | 02:41
1
13
אסביר מה אני לא מבינה. אתר פרילנסר שאני עובדת איתו, ברגע שמסתיים כמה ימים מוציא הודעה באתר שקיבלתי כך וכך כסף למשל 10 דולר ובפועל זה רק 8 דולר עם הורדת עמלה (למרות שזה לא עובר באותו רגע ממש לחשבון כלשהו שלי)

בכל אופן כדי להוציא קבלה על זה, איזה סוג תשלום עליי לכתוב? התשלום בדולר עדיין נשאר באתר עצמו, ואני רוצה להוציא קבלה בנפרד עבור כל עבודה בנפרד, רק שהבעיה שאותו אתר פרלינסר שומר על חשאיות המשתמשים שלו ואין לי דרך לדעת פרטי חשבון למשל. האם כדאי פשוט למשוך את הכסף לפייפאל של כל ההכנסות ביחד ואז להוציא על זה קבלה אחת? זה קביל בפני החוק לעשות דבר כזה? שאלתי במס הכנסה ולא ידעו מה לענות לי. בהינתן שאני לא יודעת איך לסווג את סוג התשלום כשאני רוצה להוציא קבלה כשהכסף עוד נשאר באתר הפרילנסר עצמו, האם אוכל בבקשה לפנות למישהו שיסביר לי מאוד אודה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
10/05/2018 | 22:17
4
קבלות יש להוציא על כל תקבול שמתקבל בנפרד . (אלא אם את פונה למס הכנסה בבקשה לקבל הקלה בהוראות ניהול ספרים ורק אז תוכלי להוציא קבלה מרוכזת).
הקבלה תצא על הסכום הכולל , כולל העמלה . במקביל את העמלות תוכלי לדרוש כהוצאה בעת הגשת הדוח השנתי למס  הכנסה.

לצפיה ב-'החזר מס 2016'
החזר מס 2016
07/05/2018 | 23:08
3
18
שלום,
בשנת 2015 היו חודשים שלא עבדתי ואף החלפתי עבודה ונראה לי שמגיע לי החזר מס(לפי תשלום המס הגבוה בטופס 106 שלי).
אודה לעזרתכם במס' שאלות:
1.איזה טופס אני צריכה למלא ולהגיש?
2.האם אני יכולה לעשות זאת בעצמי או חייבת איש מקצוע? האם ניתן לקבל עזרה בלשכת מס הכנסה?
3.מה צריך לצרף חוץ מטופס 106?
4.האם התהליך הוא און ליין או שצריך להגיע פיסית?

תודה :)
לצפיה ב-'החזר מס'
החזר מס
( לעמוד שלי בתפוז )
08/05/2018 | 21:10
2
15
•יש למלא טופס 135 ולצרף את כל האישורים הדרושים ולהגישם לפקיד השומה.
•מגישים את הבקשה בלשכת פקיד השומה שאליה משתייכים.
•יש לצרף צילום המחאה או אסמכתא מתאימה אחרת לשם אימות פרטי חשבון הבנק.
במסגרת הבקשה להחזר מס עליך לצרפף כל מסמך המעיד על ההכנסות שהיו לך:
•אישורים על הכנסות כולל הכנסות בן/בת זוג מכל המקורות:
•טפסי 106 ממקומות העבודה.
•טפסי 857/806 בגין הכנסות ממשלמים אחרים.
•אישורים על קבלת ריבית מתוכניות חסכון או מפיקדונות  (טופס 867).
•אישורים על קבלת דיבידנד, ריבית, רווחים או הפסדים מני"ע סחירים (טפסי 867).
או כל אישור הכנסה אחרת לדוגמא, דמי אבטלה, דמי לידה , הכנסות משר דירה והרשימה עוד ארוכה... תלוי מה יש לך.

במשרדי השומה ישנם אנשים שיכולילם לעזור לך במילוי הדוח.

שיהיה בהצלחה!

לצפיה ב-'האם אפשר לשלוח אונליין באתר הזה?'
האם אפשר לשלוח אונליין באתר הזה?
09/05/2018 | 12:26
1
10
באתר הזה מוצעת האפשרות למלא ולשלוח את הטופס אונליין, האם האתר מוכר?

אם לא,יש אפשרות לשלוח אונליין ישירות לרשות המיסים בדרך אחרת?

תודה :)
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
10/05/2018 | 22:12
11
ניתן לשדר דוחות באופן מקוון דרך אתר רשות המיסים. 

מנהל/ת הפורום

אודות:
לשכת יועצי המס מהווה את הצומת המרכזית של מגזר העצמאים ובעלי העסקים הקטנים בישראל, כאשר הלשכה מייצגת את האינטרסים החיוניים של קהל לקוחותיה – העצמאיים ו
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

לשכת יועצי המס בישראל
להתייעצות עם מנהל הפורום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו