לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

אודות הפורום מיסים והחזרי מס

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'חוק דירה 3'
חוק דירה 3
20/02/2017 | 14:20
5
איך זה יעבוד?

אם יש לי 7 דירות עד היום שילמתי 10 אחוז לכל דירה מה יהיה מעכשיו?
אשלם גם 10 אחוז וגם 1 מערך הדירה?
לצפיה ב-'האם חוק דירה שלישית עבר?'
האם חוק דירה שלישית עבר?
20/02/2017 | 14:17
6
לצפיה ב-'הצהרת הון בפעם הראשונה'
הצהרת הון בפעם הראשונה
20/02/2017 | 11:13
3
אני מנסה למלא הצהרת הון בעצמי, זה אמור להיות פשוט מאוד, מכיוון שאין כמעט מה למלא,
אשמח לקבל עזרה במספר שאלות.
אישתי ואני שכירים, ואני גם עוסק מורשה (התחלתי לפני שנה),
יש לי לקוח אחד, המחזור נמוך (כמה עשרות אלפי שקלים בודדים בשנה), עובד מהבית בזמני הפנוי, 
מדווח חדר אחד כהוצאה מוכרת לטובת הוצאות מוכרות חלקיות עבור ארנונה, חשמל וכו',
אין לעסק שום נכסים/התחייבויות/חובות/חשבונות/השקעות, ובאופן פרטי יש לנו רק דירה, רכב, 
חשבון בנק + בפק"מ, תכולת הדירה וביטוח מנהלים/קרן פנסיה.

א. סעיפים 1-35 (נכסי העסק) וגם 36-46 (השקעות בעסקים) וגם 81-100: להבנתי לכתוב ליד כל סעיף "אין", האם נכון?

ב. יש לנו רכב אחד בבעלותינו ועל שמינו, לא על שם העוסק המורשה, אבל אנו מדווחים עליו כדי לקבל הוצאה מוכרת חלקית (דלק וכו'), זאת מכיוון שהוא משמש גם לנסיעות עבור העוסק המורשה.
לכתוב אותו תחת הנכסים הפרטיים, ולא תחת "רכב וציוד כבד" של העסק, נכון? והאם במחיר עלות? (היום הוא שווה בערך 20% ממחיר העלות)

ג. קופה ובנקים - אין לי חשבון בנק עסקי, אני משתמש בחשבון המשותף הפרטי שלנו, האם לכתוב כאן "אין" ורק בחלק הפרטי לציין אותו?

ד. סעיף 16 - חייבים ולקוחות - יש לי רק לקוח אחד, והוא לא חייב לי כסף, עדיין צריך לצרף כנספח רשימה המכילה רק אותו עם חוב 0?

ה. תכולת הדירה - לכתוב שם נושאים כללים, כגון "ביגוד, ריהוט, מוצרי חשמל" וכו'? צריך לצרף רשימת תכולה מפורטת (החל מהסכומים המצויינים)?

ו. סעיף 63 - האם כאן לכתוב את הכסף שיש לנו בפק"מ בחשבון הפרטי? האם לציין ביטוח חיים שהוא ללא מרכיב חסכון?

ז. סעיף 63 - רק קופת גמל? מה בנוגע לקרן פנסיה וביטוח מנהלים? והאם לציין את כל הכסף שיש שם, או רק את ההפקדות שלנו?

תודה רבה לכל העוזרים!
לצפיה ב-'החזר מס בעבור תרומה'
החזר מס בעבור תרומה
19/02/2017 | 17:37
2
3
שלום. יש לי קבלות על תרומה בגין 2016 של כ 400 ש"ח.
ויותר משמעותי יש לי קבלה עבור השנה הנוכחית של 3500 ש"ח.

מה הדרך הפשוטה והקלה לקבל החזר מס בעבור תרומה זאת?
(במקום העבודה שלי אין אפשרות לעשות תיאום)

לפי הידוע לי מדובר על החזר של 30%  כך שהמשמעותית זו התרומה של שנת 2017 .

תודה רבה
לצפיה ב-'קבלת זיכוי בעד תרומה לשכיר'
קבלת זיכוי בעד תרומה לשכיר
( לעמוד שלי בתפוז )
19/02/2017 | 22:44
1
4
אם המעסיק אינו מאושר לענין זה - בכדי שתוכל לקבל זיכוי בעד התרומה יהיה עליך להגיש דוח שנתי למס הכנסה.

התשובה ניתנה על ידי בני קיויתי, יועץ מס.
ממונה תחום דני עבודה בפורום המיסים של לשכת יועצי המס.

**היעוץ שניתן הוא כללי ואינו מהווה יעוץ משפטי או יעוץ חשבונאי או תחליף ליעוץ מקצועי. לקבלת יעוץ מומלץ להפנות את מלוא הפרטים העובדתיים ליועץ מס חבר לשכת יועצי המס בישראל.
לצפיה ב-'כלומר'
כלומר
20/02/2017 | 10:34
1
בעבור התרומה שנתתי בינואר 2017 - אני אצטרך להמתין עד שנה הבאה?
בנוסף- אודה לקישור ישיר להיכן שניתן להגיד את הדוח בצורה דיגיטאלית או לפחות הפנייה לטפסים המתאימים- אף פעם לא עשיתי זאת.

המון תודה
לצפיה ב-'שאלה כללית לגבי מיסים'
שאלה כללית לגבי מיסים
19/02/2017 | 09:56
15
שלום לכולם

כאשר בעל מקצוע מבצע עבודה כלשהי הוא לעיתים מציע בסיום העבודה לשלם לו במזומן ואז המע"מ אינו כלול בחשבון ואין חשבונית. בד"כ הטענה של בעל המקצוע היא שעלות המע"מ היא על הלקוח והוא לא מרוויח מזה דבר - זה כמובן לא נשמע הגיוני (וגם עבירה על חוקי מס הכנסה...)
רציתי להבין מכם בדיוק - כאשר בעל מקצוע מבצע עבודה ב-"שחור", כלומר הוא לא מדווח עליה למס הכנסה, כמה מס הוא בעצם חוסך לעצמו? 

אשמח לדוגמא מספרית.

אסף

לצפיה ב-'שאלה עבור תיאום מס'
שאלה עבור תיאום מס
16/02/2017 | 11:21
1
20
שלום רב
רציתי לדעת אם באופן כללי עדיף לעשות תיאום מס בין שני מקומות עבודה או לקבל הגדרה של מענק (כמו מלגה) מהמקום המשני שאז לא יהיו זכויות עובד-מעביד (מה זה אומר?) אבל לא יירד סכום גדול עבור מס הכנסה .
אשמח לתשובה 
תודה רבה מראש
אפי
לצפיה ב-'תיאום מס'
תיאום מס
( לעמוד שלי בתפוז )
17/02/2017 | 12:41
14
מלגה במקרה המתואר תיחשב הכנסה חייבת במס הכנסה וביטוח לאומי. 
זכויות עובד מוסדרות בחקיקה קוגנטית. משמעות המושג - המעסיק חייב לשלמן לעובד גם אם הוא מוותר עליהן.

ממונה תחום דיני עבודה בפורום המיסים של לשכת יועצי המס.

**היעוץ שניתן הוא כללי ואינו מהווה יעוץ משפטי או יעוץ חשבונאי או תחליף ליעוץ מקצועי. לקבלת יעוץ מומלץ להפנות את מלוא הפרטים העובדתיים ליועץ מס חבר לשכת יועצי המס בישראל.
לצפיה ב-'מס על השכרת נכס מסחרי - משרד'
מס על השכרת נכס מסחרי - משרד
15/02/2017 | 16:10
14
היי, 
הייתי שמח להבין כמה מס הכנסה וביטוח לאומי עלי לשלם (וכל כמה זמן?) על השכרת נכס בסכום של 8500 ש"ח (כולל מע"מ)?
זאת לצד הכנסה כשכיר עם משכורת של בערך 10,000 ש"ח.
תודה רבה!
לצפיה ב-'רישום אופציות בהצהרת הון'
רישום אופציות בהצהרת הון
12/02/2017 | 23:35
1
14
שלום,
יש לי אופציות שקיבלתי ממקום העבודה (חלקן הבשילו וחלקן לא), איך עלי לרשום אותן?
תודה
לצפיה ב-'רישום אופציות בהצהרת הון '
רישום אופציות בהצהרת הון
( לעמוד שלי בתפוז )
14/02/2017 | 17:32
10
באם מדובר באופציות לפי סעיף 102 הן באות לידי ביטוי דרך השכר, יחד עם זאת , עדיף לרשום בהצהרת הון אופציות עם עלות שקל, וזאת בהנחה שלא שילמת בעבורם.

התשובה ניתנה על ידי ג'נט סורי, יועצת מס.
ממונת תחום מקצועי בפורום המיסים של לשכת יועצי המס.

**היעוץ שניתן הוא כללי  ואינו מהווה יעוץ משפטי או יעוץ חשבונאי או תחליף ליעוץ מקצועי. לקבלת יעוץ מומלץ להפנות את מלוא הפרטים העובדתיים ליועץ מס חבר לשכת יועצי המס בישראל.

לצפיה ב-'החזר מס הכנסה'
החזר מס הכנסה
12/02/2017 | 16:34
3
42
נקבע לי נכות של 97% בביטוח לאומי ומגיע לי החזר של מס הכנסה 6 שנים אחורה האם אני אקבל את ההחזר במכה אחת או בכמה פעמים  

תודה

לצפיה ב-'פטור ממס לפי 9 (5)'
פטור ממס לפי 9 (5)
( לעמוד שלי בתפוז )
13/02/2017 | 21:51
2
23
הי קובי,
אנא ציין איזה סוג נכות קיבלת? 
כמו כן, יש לבדוק ממתי המוסד לביטוח לאומי קבע לך את הנכות.
במידה והמוסד לביטוח לאומי קבע לך את הנכות רטרו אקטיבית ניתן להגיש בקשה להחזר מס בגין שנים קודמות , בצרוף המסמכים הנדרשים.
אם הגשת דוחות בגין מספר שנים, ייתכן ויתקבל ההחזר במלואו בפעימה אחת.

לצפיה ב-'תודה על התשובה '
תודה על התשובה
13/02/2017 | 22:00
1
16
הנכות משנת 2010 מגיע לי החזר של 6 שנים  רטרואקטיבית  הגשתי את כל המסמכים לפני 3 ימים ,בכל מקרה תודה על התשובה  המהירה
לצפיה ב-'נכות לפי 9 (5)'
נכות לפי 9 (5)
( לעמוד שלי בתפוז )
14/02/2017 | 14:22
10
אין בעד מה.

שיהיה בהצלחה והמון בריאות!

לצפיה ב-'מתן קבלות מ2 עסקים'
מתן קבלות מ2 עסקים
12/02/2017 | 16:49
1
23

שלום רב.
יש לי שאלה ששאל אותי חבר קרוב בנוגע לפתיחת עסק: לחבר יש עסק פטור, והוא מעוניין לפתוח עסק נוסף על שם אשתו. העסק הנוסף יהווה עסק בפני עצמו לכל דבר ועניין אך את השירותים עצמם ייתן אותו חבר. כלומר השירות ניתן על ידי החבר אך העסק רשום על שם אשתו. וזאת לצורך מניעה מהגדלת הכנסות העסק הראשון עד כדי מעבר לעוסק מורשה. השאלה שלי- במידה והדבר יתגלה על ידי מס הכנסה- אילו השלכות יכולות להיות? האם העניין יכול להיות עד פלילי? אני מנסה לשכנעו שלא יבצע זאת אך רוצה עזרה מקצועית בשכנוע :)תודה

לצפיה ב-'פתיחת שני עוסקים '
פתיחת שני עוסקים
( לעמוד שלי בתפוז )
13/02/2017 | 22:07
16
ראשית עשית נכון בזה שאתה מנסה לשכנע אותו לא לפעול בצורה זו!
שנית אתה יכול להסביר לו שזו עברה פלילת שחלה עליה חוק העונשין.
המקרה המתואר עובר על סעיף 86 לפקודה - עסקה מלאכותית. 
שכולה למען המנעות מנטל מס. 
שים לב שמס הכנסה יכול לטעון לחשבוניות פקטיביות. שכן בעל העסק מוציא חשבוניות מהאשה על שירות שלא נתנה מעולם.

לצפיה ב-'קיזוז מס מריביות שונות'
קיזוז מס מריביות שונות
12/02/2017 | 12:24
3
25
שלום,
נניח שלפי טופס 867 מהבנק יש לי את הנתונים הבאים:
הכנסות מרווח הון:
15% - 1000
25% - 4000
כמו כן ישנם הפסדים ברי קיזוז בסך 10000 ש"ח 
והכנסות מריבית:
15% - 6000 ש"ח
25% - 6000 ש"ח
1. האם צריך למלא את נספח ג לטופס הדו"ח השנתי (טופס 1322) כמו שמילאתי? - מצורף.
2. האם הדרך בה הבנק גובה את המס היא בצורה המיטבית לי או עפ"י סדרן הכרונולוגי של המכירות/קבלת הריביות?
3. במידה והתשובה לשאלה 2 היא לפי הסדר הכרונולוגי - האם יש טעם בהגשת דוח שנתי או שזה משהו שאי אפשר לשנות בכל מקרה?
תודה מראש!
לצפיה ב-'קיזוז הפסדים מניירות ערך '
קיזוז הפסדים מניירות ערך
( לעמוד שלי בתפוז )
12/02/2017 | 14:19
2
27
שלום רב,
1. יש חובה לצרף נפסח ג' לדוח השנתי.
2. באם מדובר בהפסד שוטף מניירות ערך אתה ראשי לקזזו גם כנגד ריבית ודיבינד, לכן מומלץ לקזז תחילה כנגד הכנסה מריבית ודיבידנד 25% / רווח הון 25% ולאחר מכן כנגד הכנסות רווח הון 15%/ ריבית ודיבידנד 15%.
3. בכדי לדרוש הפסד ולקזזו חלה חובה להגיש דוח .
לגבי ניכוי המס דרך הבנק,
אם לדוגמא בתחילת השנה היו הכנסות גבוהות מניירות ערך והבנק ניכה במקור בהתאם ובהמשך השנה היו הפסדים מניירות ערך - מכאן שנוכה מס ביתר .
או אם אתה מנהל שני חשבונות בנק - באחד מהם רווח ובשני הפסד.
תמיד מומלץ לעשות את הבדיקות האלה.

שיהיה בהצלחה!

.
**היעוץ שניתן הוא כללי  ואינו מהווה יעוץ משפטי או יעוץ חשבונאי או תחליף ליעוץ מקצועי. לקבלת יעוץ מומלץ להפנות את מלוא הפרטים העובדתיים ליועץ מס חבר לשכת יועצי המס בישראל.

לצפיה ב-'תודה על התשובה - האם התמונה שצירפתי בשאלה הראשונה נכונה?'
תודה על התשובה - האם התמונה שצירפתי בשאלה הראשונה נכונה?
12/02/2017 | 15:47
1
14
תודה על התשובה המהירה!
לצפיה ב-'קיזוז הפסדי הון '
קיזוז הפסדי הון
( לעמוד שלי בתפוז )
13/02/2017 | 21:32
7
בשמחה רבה,
אכן התמונה שצפרת היא בעצם נספח ג', רק שהקיזוז שעשיתי אינו מטיב עימך.
שים לב להערות שרשמתי לך בתשובתי הראשונה.
שיהיה בהצלחה!

לצפיה ב-'הטבות מס כתוצאה מבת זוג מובטלת'
הטבות מס כתוצאה מבת זוג מובטלת
09/02/2017 | 21:43
1
22
שלום,

אני שכיר אשר מגיע לחבות מס חודשית.
אישתי פוטרה לפני כחצי שנה מעבודתה ומקבלת דמי אבטלה (החל בנובמבר ותסיים במאי בערך).
לאישית יש נק זיכוי אשר לא מנוצלות (ילדים). האם יש מצב שניתן לעשות חישוב מאוחד או דרך אחרת בה אני אזדכה ממס בגין אישה מובטלת? האם אני זכאי להקלה בחישוב המס אני בדרך אחרת כולשהי?
תודה,
איציק
לצפיה ב-'הטבות מס כתוצאה מבת זוג מובטלת'
הטבות מס כתוצאה מבת זוג מובטלת
( לעמוד שלי בתפוז )
12/02/2017 | 14:34
13
איציק שלום,
מאחר ובשנת 2017 אישתך תקבל דמי אבטלה, לא בטוח שישתלם לך לערוך חישוב מאוחד. (הכנסותיה מדמי אבטלה יצטרפו להכנסתך כשכיר).
במידה ובשנה הבאה היא לא תעבוד ולא תהיה לה כל הכנסה אחרת, תוכל לערוך חישוב מאוחד תוך כדי ניצול נקודת זיכוי ילדים.

לצפיה ב-'תיאום מס - משכורות משתנות '
תיאום מס - משכורות משתנות
09/02/2017 | 23:56
1
27
היי,
אני סטודנט ואני עובד ב-2 עבודות, אך המשכורות שלי ממש ממש משתנות מחודש לחודש. נע בין 300-400 שקל ועד 4-6 אלף שקל  בערך.
אני רוצה לעשות תיאום מס אבל אני לא מבין בזה כלום! וממש חייב הסברים ועזרה
האם אני צריך בכלל לעשות תיאום מס? אם כן, הם מבקשים משכורת אחרונה, אבל אני אף פעם לא יודע אם המשכורת מייצגת בשביל לחשב את המשכורות השנתיות...
ואם אני אתפטר מאחת העבודות באמצע שנת המס? מה אני צריך לעשות אח"כ?
בקיצור אני מאוד לא מבין בזה ואשמח להסברים
תודה מראש!
לצפיה ב-'תיאום מס - משכורות משתנות'
תיאום מס - משכורות משתנות
( לעמוד שלי בתפוז )
12/02/2017 | 13:59
12

אתה מוזמן להיכנס לאתר של רשות המיסים , מצ"ב קישור, ולערוך תיאום מס באופן מקוון. לאחר הזנת פרטים אישיים , הכנסה צפויה (אין צורך לכתוב שכר אחרון - ניתן לציין מה אתה צפוי לקבל) ומספר תיק הניכויים של המעסיקים שלך תוכל להדפיס את התיאום.
https://www.misim.gov.il/shteumeimas/frmPreMain.as...

כמון כן, במידה ובמהלך השנה ההכנסה שלך משתנה - החלפת מעסיק או השכר עלה על הסכום שניתן לך באישור שקיבלת, עליך לפנות פיזית למחלקת התיאומי מס.

ממונת תחום מקצועי בפורום המיסים של לשכת יועצי  המס.

לצפיה ב-'תאריך שגוי בהוצאת קבלה'
תאריך שגוי בהוצאת קבלה
10/02/2017 | 11:45
1
15
אני עצמאית עסק פטור.יש לי לקוחה ששילמה לי בכ.אשראי ובגלל תקלה במערכת הממחושבת התאריך היה מספר חודשים אחורנית. אחרי שהנפקתי את הקבלה אין אפשרות לתקן או לסדר את זה.הלקוחה היא בעלת חברה ומגישה את הקבלות לצורך "הוצאה מוכרת". השאלה היא האם בבדיקה של ההוצאה מוכרת מס הכנסה בודקים את התשלום בכ. אשראי לפי התאריך חיוב שמסומן בפירוט כרטיס אשראי או שהוצאה מוכרת זה משהו שמס הכנסה בודק לפי כל השנה האחרונה ומתאמים את ההצהרה של "סך הכל הוצאה מוכרת" לפי המסמכי קבלות/חשבוניות של החברה?כלומר אם נניח הוצאתי ללקוחה קבלה , ועל הקבלה מצוין תאריך של לפני מספר חודשים למרות שהיא שילמה ברגע זה ממש (מדובר על אותו שנה אגב) , האם זה משהו שיכול לגרום לי לבעיה?
תודה.

לצפיה ב-'תאריך תיעוד המסמכים'
תאריך תיעוד המסמכים
( לעמוד שלי בתפוז )
13/02/2017 | 21:38
7

לגבי תאריך התעוד, המסמכים אינם מוגשים לרשויות המס אם אין ביקורת ספרים, יחד עם זאת, לא ניתן לשנות תאריכים של מסמכים (גם לא בתעוד ידני) ודבר שכזה יכול להוביל לפסילת ספרים. 

התשובה ניתנה על ידי משה בן מאיר ואיתם פינטו , יועצי מס.
ממונים תחום הוראות ניהול ספרים בפורום המיסים של לשכת יועצי המס.

לצפיה ב-'האם חייבים לכתוב כתובת בקבלה?'
האם חייבים לכתוב כתובת בקבלה?
10/02/2017 | 11:25
2
14
משמע כתובת מלאה של הלקוח, יש כאלו שלא מעוניינים למסור- האם חייבים לרשום כתובת, תודה.
לצפיה ב-'רישום כתובת לקוחות על גבי קבלות'
רישום כתובת לקוחות על גבי קבלות
( לעמוד שלי בתפוז )
13/02/2017 | 21:40
1
8
לפי הוראות ניהול ספרים חייבת להיות רשומה כתובת.

התשובה ניתנה על ידי משה בן מאיר ואיתם פינטו , יועצי מס.
ממונים תחום הוראות ניהול ספרים בפורום המיסים של לשכת יועצי המס.

לצפיה ב-'הבנתי, תודה רבה, אני אשתדל לרשום'
הבנתי, תודה רבה, אני אשתדל לרשום
15/02/2017 | 21:27
3
לצפיה ב-'הודעה על פתיחת תיק לזוג נשוי'
הודעה על פתיחת תיק לזוג נשוי
08/02/2017 | 23:51
2
21
שלום קיבלתי הודעה ממס הכנסה שנפתח לי ולאשתי תיק מסוג 93 - הכנסה ממספר מקורות עם ניכוי במקור. אני כבר שנים עובד אצל שני מעסיקים ללא תיאום מס מהסיבה שאף אחד מהם לא רוצה שאעבוד בעבודה נוספת ולכן ב101 תמיד מילאתי עבודה יחידה, כמו כן לא עשיתי תיאום מס. ההכנסות שלי מכל מעסיק הן סביב ה-5000 ש"ח (10,000 ש"ח משניהם יחד). עכשיו רוצים שאגיש דוחות משנת 2008, מישהו יכול להמליץ לי בדיוק מה עליי לעשות? אני חושש מאוד 
לצפיה ב-'ראשית, אל תפחד...'
ראשית, אל תפחד...
09/02/2017 | 22:12
18
שלום,

מס הכנסה רוצה לוודא שניכו לך מס כפי שנידרש. היות ובמקרה ויש לך 2 מקורות הכנסה ולא עשית תיאום מס, ייתכן וקיבלת נקודות זיכוי שלא מגיעות לך (לדוגמא, זיכוי בגין תושב - לכל עובד שהוא תושב מגיעה נקודה אחת ואתה כפי הנראה קיבלת שתיים...).
על כן, על מנת לוודא את הנ״ל טרם הגשת הטפסים למס הכנסה, אני מציע לך להיכנס לאתר מס הכנסה  ולחפש ״בדיקת זכאות להחזר מס לשכירים״. באתר תוכל לבצע בדיקה עבור שנים אחורנית ולראות האם הינך חייב למס הכנסה או לא.

בהצלחה
לצפיה ב-'הגשת דוחות למס הכנסה לשכיר שלא ערך תיאום מס'
הגשת דוחות למס הכנסה לשכיר שלא ערך תיאום מס
( לעמוד שלי בתפוז )
12/02/2017 | 14:09
10
שלומי שלום,

ראשית, מדובר כנראה רק בכסף ולכן אין לך ממה לחשוש. 
מצ"ב קישור לאתר של מס הכנסה , שם תוכל להזין את הפרטים האישיים שלך כולל הכנסות ולערוך בדיקה מה חבות המס שלך.

כמו כן, עם הגשת הדוחות האישים אתה כנראה תחוייב בקנסות בגין איחור בהגשת דוחות, אתה יכול להגיש בקשה לביטול/ הקטנת הקנסות.

על מנת שלא תאלץ לשלם יותר מהמגיע ממך עפ"י החוק, מומלץ שתפקיד נושא זה בידי איש מקצוע מנוסה. פנה ליועץ מס החבר בלשכת יועצי המס.

התשובה ניתנה על ידי מנחם קירשבלום, יועץ מס.
ממונה תחום מיסוי יחד בפורום המיסים של לשכת יועצי המס.

לצפיה ב-'תיאום מס שנתי כאשר זה מגיע לבונוסים גדולים?'
תיאום מס שנתי כאשר זה מגיע לבונוסים גדולים?
08/02/2017 | 12:40
1
25
שלום!
אני מרוויח בעבודתי שכר קבוע חודשי דו ספרתי (גלובלי).
על עבודה טובה הבוס שלי אמר שהוא רוצה לתת לי בונוס שיכנס לברוטו, הבונוס עצמו גדול יותר אפילו מהמשכורת החודשית שלי.
ביקשתי ממנו שיחלק את הבונוס לשלושה בונוסים קטנים יותר בתקופה של 3 חודשים כדי לא לעלות כמה מדרגות מס.

הבוס שלי אמר שאפשר בחינם לעשות תיאום מס באינטרנט לשנה אחת, ואז אם נגיד כל חודש הרווחתי 8000 שח, וחודש אחד 20 אלף, למרות שבחודש הזה ירד לי הרבה יותר כסף,, אם אעשה תיאום מס יחשבו את זה לפי משכורת שנתית מחולקת ל12 ולפי זה יחזירו לי כסף אם לקחו יותר מידי.

האם זה באמת עובד ככה? או האם אני צודק ואני "אפסיד" כסף מהבונוס אם הוא לא יהיה מחולק לחודשים?
לצפיה ב-'חישוב הכנסה שנתית '
חישוב הכנסה שנתית
( לעמוד שלי בתפוז )
09/02/2017 | 17:49
15
שלום רב,
תשלומים המתקבלים משכר או מבונוסים מחושבים באופן שנתי. אין אופציה לערוך תיאום מס מאותו מעסיק.
אם תקבל את הבונוס בסכום אחד או תפרוס אותו על פני מספר חודשים, סכום המס השנתי  יהיה אותו הדבר.
רק במידה והבונוס יפרס על פני שנתיים תהיה השפעה על המס, והכוונה היא אם היית מקבל חלק מהבונוס ב-12/16 והיתרה ב- 1/16 היית משלם פחות.
מסקנה, מאותו מעסיק לא ניתן לבצע תיאום מס ואין השפעה על המס מאחר והחישוב הוא שנתי.

** היעוץ שניתן הוא כללי  ואינו מהווה יעוץ משפטי או יעוץ חשבונאי או תחליף ליעוץ מקצועי. לקבלת יעוץ מומלץ להפנות את מלוא הפרטים העובדתיים ליועץ מס חבר לשכת יועצי המס בישראל.
לצפיה ב-'זכאות לפטור ממס שבח'
זכאות לפטור ממס שבח
07/02/2017 | 20:51
1
29
ערב טוב, 
בחודש מרץ 2013 מכרנו את דירתנו היחידה ברווח מסויים וקיבלנו פטור ממס שבח, בזמני עורך הדין שלנו ציין כי במידה ולא נמכור במשך ארבעת השנים הבאות נהיה זכאים לפטור ממס שבח שוב. 
כיום, כמעט ארבע שנים אחרי אנו צפויים למכור שוב את הדירה בה אנו גרים ברווח משמעותי (כ400 אש״ח). 
אולם מקריאה קצרה באתרים אני רואה כי החקיקה שונתה. 
בהתחשב בכך שזוהי הדירה היחידה אשר בבעלותנו ואנו משפרי דיור בלבד (ללא דירות נוספות), האם נידרש לשלם מס שבח או שנוכל גם הפעם להגיש בקשה לפטור. 
לצפיה ב-'מכירת דירה בפטור ממס שבח'
מכירת דירה בפטור ממס שבח
( לעמוד שלי בתפוז )
09/02/2017 | 17:37
14
אכן ישנו שינוי במסגרת תיקון חוק 76 לחוק מיסוי מקרקעין בוטל המסלול של כל 4 שנים ובמקומו ישנה הבחנה מלאה בין מי שמחזיק מספר דירות מגורים לבין מי שמחזיק דירת מגורים יחידה ! אשר יכול להיות שיהיה זכאי לפטור ממס שבח על פי התנאים שנקבעו .
כמו כן יש לשים לב שבמידה ורכשתם דירה יש למכור תוך 18 חודש את דירתכם הראשונה .

התשובה ניתנה על ידי קרולין עובד, יועצת מס.
ממונת תחום מיסוי מקרקעין בפורום המיסים של לשכת יועצי המס.

**היעוץ שניתן הוא כללי ואינו מהווה יעוץ משפטי או יעוץ חשבונאי או תחליף ליעוץ מקצועי. לקבלת יעוץ מומלץ להפנות את מלוא הפרטים העובדתיים ליועץ מס חבר לשכת יועצי המס בישראל
לצפיה ב-'פטור ממס על הכנסה מהשכרת דירת מגורים'
פטור ממס על הכנסה מהשכרת דירת מגורים
08/02/2017 | 15:56
28

ישנם 3 מסלולי מיסוי שניתן לבחור ביניהם:
  1. פטור ממס (מלא או חלקי).
  2. חיוב במס מופחת בשיעור של 10%.
  3. חיוב במס לפי מדרגות המס.
לצפיה ב-'טופס 101'
טופס 101
07/02/2017 | 13:31
1
23
אני מעסיק עובדת במשק בית בהיקף של 3 שעות שבועיות.
העובדת בעלת משרה חלקית בחברה מסודרת בה היא צריכה להגיש טופס 101, (מקבלת שם "משכורת חודש" נמוכה).
היא ביקשה ממני למלא את הטופס בחלק של ההכנסה הנוספת, כיצד עלי לעשות זאת?
האם עליה לעשות תיאום מס?
תודה רבה.
לצפיה ב-'טופס 101 ותיאום מס'
טופס 101 ותיאום מס
( לעמוד שלי בתפוז )
07/02/2017 | 15:28
15
1. ב101 של המעסיק העיקרי הוא מסמן שכר חודשי או שעתי במשרה מלאה ומסמן שיש מקום עבודה נוסף כמו כן מסמן אצל העיקרי שהוא מבקש שיתנו לו נק זיכוי ומדרגות מס לפי החוק. 
2. כן. צריכה לבקש תאום מס עבור מעסיק משני.

ממונה תחום דיני עבודה בפורום המסיים של לשכת יועצי המס.

מנהל/ת הפורום

אודות:
לשכת יועצי המס מהווה את הצומת המרכזית של מגזר העצמאים ובעלי העסקים הקטנים בישראל, כאשר הלשכה מייצגת את האינטרסים החיוניים של קהל לקוחותיה – העצמאיים ו
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

לשכת יועצי המס בישראל
להתייעצות עם מנהל הפורום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו