לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1561015,610 עוקבים אודות עסקים

פורום מיסים והחזרי מס

ברוכים הבאים לפורום!
תוכלו להתייעץ ולקבל תשובות בכל הנוגע למיסים והחזרי מס.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מיסים והחזרי מס

ברוכים הבאים לפורום!
תוכלו להתייעץ ולקבל תשובות בכל הנוגע למיסים והחזרי מס.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 ***היעוץ שניתן הוא כללי ואינו מהווה יעוץ משפטי או יעוץ חשבונאי או תחליף ליעוץ מקצועי. לקבלת יעוץ מומלץ להפנות את מלוא הפרטים העובדתיים ליועץ מס חבר לשכת יועצי המס בישראל.
המשך >>

לצפיה ב-'רווח ריאלי בפדיון פוליסת חיסכון לצורך חישוב מס רווחי הון'
רווח ריאלי בפדיון פוליסת חיסכון לצורך חישוב מס רווחי הון
20/07/2018 | 23:36
10
הבנתי שבזמן פדיון פוליסת חיסכון משלמים 25% רווחי הון.
כלומר אם החזקתי את הכסף שנה בפוליסה והיה לי רווח בפוליסה של 100 ש"ח בשנה אז אני אמור לשלם 25 ש"ח מס רווח הון. (יישאר לי 75 ש"ח)

אבל משלמים מס רווחי הון רק על הרווח הריאלי, לא הנומינלי, כלומר אם הייתה בשנה הזאת אינפלציה של 2% אז ה 100 ש"ח בעצם שווים 2% פחות, כלומר 98 ש"ח, אז אני אשלם מס רווחי הון על 98 ש"ח ולא על 100 ש"ח וזה יוצא פחות מס לשלם, רק .24.5 ש"ח ויותר כסף שנשאר אצלי ביד. (74.5 ש"ח).

שתי שאלות:
א. האם זה מצטבר עם השנים? כלומר, נאמר והכסף היה בפוליסה למשך 10 שנים והרווחים שהצטברו היו 1000 ש"ח, ובכל שנה כזאת עלתה האינפלציה ב 2%, זאת אומרת סה"כ ב 10 שנים האלה הייתה של 20% (10 שנים כפול 2% אינפלציה),
האם החישוב אותו חישוב, כלומר קודם מחשבים את הרווח הריאלי בעקבות האינפלציה ומשלמים רק על הרווח הריאלי 25%, כלומר במקרה הזה: 20% מתוך 1000 ש"ח זה 200 ש"ח, כלומר הרווח הריאלי הוא 800 ש"ח ו 25% מתוך 800 ש"ח זה 200 ש"ח, כלומר אני אצטרך לשלם מס רווחי הון של 200 ש"ח?

ב. שאלה שנייה: עניין האינפלציה עובד גם לכיוון ההפוך? כלומר כשהאינפלציה שלילית, המס רווחי הון יצא גדול יותר? לדוגמה: ב 10 שנים האלה הייתה אינפלציה שלילית של מינוס שתיים לשנה, כלומר סה"כ אינפלציה של מינוס 20%.
אז הרווח של ה 1000 ש"ח הוא בעצם רווח ריאלי של 1200 ש"ח ואז אני אצטרך לשלם 25% מס רווחי הון מ 1200 ש"ח שהם 300 ש"ח?
לצפיה ב-'שאלה לגבי מס רכישה'
שאלה לגבי מס רכישה
20/07/2018 | 20:42
3

שלום רב, אנחנו זוג בשנות הארבעים עם בית ששווה כ-2.5 מיליון ש"ח ומשכנתא של 750 ש"ח שנותרה.
יש לנו הון עצמי של 750,000 ש"ח (אם נשחרר קרנות השתלמות נגיע ל900K) ואנחנו רוצים לקנות דירה נוספת להשקעה  בעלות של 1.5-1.8 מלש"ח- מדובר על בית שעדיין נבנה כך שכאשר נמכור, אנחנו מעריכים שנרווחים 200-300K.
1. האם זה בכלל כדאי?
2. אם אנחנו יכולים לרשום הנכס על שם בן משפחה ללא דירה,כדי להימנע מתשלום 8% כמס רכישה האם הבנק עדיין ייתן לנו משכנתא?
בכלל, יש דרך כלשהי להימנע מהמס?

לצפיה ב-'מיסוי חברה בהשקעת הון בעלים'
מיסוי חברה בהשקעת הון בעלים
20/07/2018 | 17:52
4
שלום,
אם נפתחה חברת יחיד והוצהר בהון המניות ברישומה על 1,000,000 מניות בערך נקוב של 1 אג' למניה - כאשר כל המניות מוקצות לבעלים היחיד והדירקטור היחיד של החברה (כלומר הבעלים ההשקיע 10,000 ש"ח שנכנסו לקופת החברה - לעו"ש החברה).

אז האם במקרה זה לצורכי מס, ייחשב הדבר כרווח של החברה, כך שהמס שהחברה תשלם הוא בשיעור 25%, מס חברות, כך שבפועל החברה הרוויחה 7500 ש"ח?
לצפיה ב-'אשמח למענה . '
אשמח למענה .
18/07/2018 | 20:41
2
11
תודה על הסיוע.
המצב הינו כזה:
מתחילת השנה, הסתכמו הכנסותיי כמפורט:
4 חודשים  זכאות לאטלה
2 חודשים זכאות לה.הכנסה.
כעת אני מתחיל בעבודה חדשה .
סה"כ ההכנסות מתחילת השנה מסתכמות בערך ב 20 אלף מקבאות בלבד.
האם אני זכאי להקלה במס בשל מיעוט הכנסות?
ואם כן, האם אני יכול לגשת למס הכנסה על מנת להמציא אישור זה?
בטופס 101 אשר עלי למלא, אין התייחסות למצב בו אני נמצא ולכן לא מילאתי סעיף זה.
אשמח למענה.
תודה רבה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
19/07/2018 | 18:14
1
5
אם ינוכה לך מס מהשכר אתה יכול בסוף שנה לבדוק אם כדאי לך להגיש דוח להחזר מס.

התשובה ניתנה על ידי ג'נט סורי, יועצת מס.
ממונת תחום מקצועי (משותף) בפורום המיסים של לשכת יועצי המס.

**היעוץ שניתן הוא כללי ואינו מהווה יעוץ משפטי או יעוץ חשבונאי או תחליף ליעוץ מקצועי. לקבלת יעוץ מומלץ להפנות את מלוא הפרטים העובדתיים ליועץ מס חבר לשכת יועצי המס בישראל.

לצפיה ב-'תודה על המענה. דבר נוסף'
תודה על המענה. דבר נוסף
19/07/2018 | 21:36
2
האם יש דרך להשיג אישור שלא ינוכה מס?
האם פניה למס הכנסה יכולה לסייע במקום תיאום בסוף השנה?
לצפיה ב-'מהו תשלום סביר ליועץ מס'
מהו תשלום סביר ליועץ מס
19/07/2018 | 19:11
6
צריכה להגיש דוח שנתי למס בגין השכרת דירות
מהו התשלום המקובל ליועץ מס או מורשה לכך ?
ניסו לגבות ממני סכום גבוה למדי עבור פעולה זו.
לא מתאים לי לעבוד עם היועץ הנוכחי.
לצפיה ב-'איך ממלאים טופס 858 במצב'
איך ממלאים טופס 858 במצב
19/07/2018 | 00:49
1
11
שהיתה תנועה של מכירות/קניות ביחידות וגם היתה חלוקת רווחים?

תודה מראש
על מענה מקצועי.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
19/07/2018 | 18:17
6
פורום זה לא נותן סיוע בנושא זה.
שיהיה בהצלחה!
לצפיה ב-'הוצאות לדו"ח החזרי מס'
הוצאות לדו"ח החזרי מס
19/07/2018 | 12:51
1
7
שלום 
האם אפשר / צריך להכניס את הסעיפים הללו לדו"ח 135 ?
1. תשלום עבור אגרות בית משפט ( בגין תביעת אובדן כושר עבודה ) .
2. תשלום עבור שכ"ט עו"ד ( בתביעת אובדן כושר עבודה ) 
3. דמי אבטלה - מביטוח לאומי .
4. קצבת נכות חודשית - מביטוח לאומי 
5. קצבת נכות חודשית מחברת ביטוח פרטית
6. תשלום עבור חוות דעת רפואיות ( הוגשו לחברות ביטוח במהלך התביעה להכרה באובדן כושר עבודה )
תודה רבה 

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
19/07/2018 | 18:13
6

שלום רב,
הכלל הוא שעצמאי יכול לדרוש הוצאות שהם לצורך ייצור ההכנסה , כאשר מדובר בשכיר, הוא יכול לתבוע אגרה רשיון או שכ"ט רו"ח בגין מלוי הדוח. הוצאות אחרות אינן מותרות בניכוי.
1. תשלום עבור אגרות בית משפט ( בגין תביעת אובדן כושר עבודה ) .לא.
2. תשלום עבור שכ"ט עו"ד ( בתביעת אובדן כושר עבודה ) לא.
3. דמי אבטלה - מביטוח לאומי .כן - התשלום וניכוי המס במידה והיה כזה.
4. קצבת נכות חודשית - מביטוח לאומי - יש לכלול את ההכנסה הזאת בהכנסות הפטורות ממס.
5. קצבת נכות חודשית מחברת ביטוח פרטית- כן זו הכנסה חייבת - אלא אם כן יש לך פטור ממס הכנסה לפי 9(5).
6. תשלום עבור חוות דעת רפואיות ( הוגשו לחברות ביטוח במהלך התביעה להכרה באובדן כושר עבודה )לא.

הרבה בריאות !

**היעוץ שניתן הוא כללי ואינו מהווה יעוץ משפטי או יעוץ חשבונאי או תחליף ליעוץ מקצועי. לקבלת יעוץ מומלץ להפנות את מלוא הפרטים העובדתיים ליועץ מס חבר לשכת יועצי המס בישראל.

לצפיה ב-'החזר הוצאות'
החזר הוצאות
19/07/2018 | 12:09
1
7
אני משכירה דירות ומדווחת למס הכנסה.
השנה יש לי הוצאות על החלפת מזגן ותיקונים שונים.
האם כל הסכום שאני מוציאה מזוכה במס או חלקו ?
לדוגמא  - סכום השכירות 70000 שח
החלפת מזגנים ישנים ותקולים ותיקונים 10000
מה אשלם למס הכנסה בהתחשב בזה שיש לי פנסיה ממוצעת ואין הכנסות אחרות
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
19/07/2018 | 18:09
4
ניתן לדרוש את הוצאות החלפת המזגנים בצורה של פחת .
לעניין התיקונים, אם מדובר בהוצאה שכל מהותה החזרת המצב לקדמותו אז כל ההוצאה תותר באותה שנה.
במקרה כזה יש להכין דוח רווח והפסד ועל הרווח יחול מס שולי כאשר מדרגת המס הראשונה הינה 31 אחוז אלא אם כן את מעל גיל 60.
לעניין כמה יצא לך לתשלום - לא ניתן לעשות חישוב ללא פרטים אישיים וכלל ההכנסות האחרות שיש לך. 

לצפיה ב-'תיק ניכויים'
תיק ניכויים
16/07/2018 | 19:18
1
14
שלום רב,
מהו מספר תיק הניכויים של קופה מרכזית לפיצויים של חברת אלטשולר שחם?
תודה רבה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
18/07/2018 | 17:48
6
בבקשה.

לצפיה ב-'משרד בבית הטבות'
משרד בבית הטבות
18/07/2018 | 10:34
1
14
כשמשפחה שוכרת בית  השוכרים עצמאיים, עוסקים מורשים
אחד החדרים הופך למשרד
 אילו הטבות הם יכולים לקבל?
לצפיה ב-'תשובה '
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
18/07/2018 | 17:44
6
ההטבה היא בעצם שניתן לדרוש הוצאות בית באופן יחסי. נניח בדירה 3 חודרים וחדר אחד מתוכה משמש כחדר עבודה, אז ניתן לדרוש 1/3 מההוצאות.
הוצאות כמו, חשמל, מים, ארנונה, אינטרנט,טלפון ועוד... 
דירשת הוצאות בעצם מקטינה את הרווח שעליו משלמים מס .

לצפיה ב-'מילוי דוח שנתי לצורך העברת הפסד ובקשה לפריסת מס אחורה'
מילוי דוח שנתי לצורך העברת הפסד ובקשה לפריסת מס אחורה
18/07/2018 | 12:42
6
לצורך העברת הפסדי הון הפסד מיגיעה שאינה אישית שהיה בשנת 2011, עליי למלא דוח שנתי לשנת 2011. שאלתי היא:
1. לאחר מילוי הדוח לשנת 2011 מה עליי למלא על מנת שיעבירו את הפסד ההון משנת 2011 לשנת 2017 ששם היו רווחי הון?
2. האם ניתן לאחר מספר חודשים ממועד ביצוע העברת הפסדי ההון משנת 2011 לשנת 2017 וקיזוז רווחי ההון שהיו ב 2017 לבקש לבצע פריסת מס של שנת 2017 ל 6 שנים אחורה? 

תודה רבה
לצפיה ב-'דו"ח שנתי מקוצר - טופס 137'
דו"ח שנתי מקוצר - טופס 137
15/07/2018 | 22:30
1
14
האם תושב חוזר ותיק (שאינו צריך לדווח על הכנסותיו מחו"ל) שיש לו עסק בחו"ל יכול למלא דו"ח שנתי מקוצר (טופס 137) על הכנסותיו בישראל?

לצפיה ב-'תשובה '
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
16/07/2018 | 22:04
5
האם ההכנסות מהעסק בחו"ל מופקת מהארץ או בזמן שהייתך בחו"ל?
ניתן להגיש דוח שנתי מקוצר אם ההכנסות מיגיעה אישית לא עולות על 60 אלף בשנה.

לצפיה ב-'שלבי הפעולות האם קביל'
שלבי הפעולות האם קביל
16/07/2018 | 11:07
1
14
האם ניתן במועד מסוים להעביר הפסדי הון הפסד מיגיעה שאינה אישית משנת 2011 לשנת 2017? 

ורק במועד מאוחר יותר , קרי נניח לאחר מס חודשים לבקש לבצע על סכומי ההכנסות שנותרו בשנת 2017 לאחר קיזוז ההפסד , פריסת מס ל 6 שנים אחורה? 
תודה רבה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
16/07/2018 | 21:50
5
הפסד הון יוכר רק בשנה שבה שבה נוצר ובגינו הוגש דוח למס הכנסה. קרי בכדי להכיר בהפסד הון משנת 2011 עליך להגיש דוח לשנת 2011. 

לצפיה ב-'התראה על ביטול רישום כ"עוסק מורשה" במע"מ-איך להמשיך?'
התראה על ביטול רישום כ"עוסק מורשה" במע"מ-איך להמשיך?
16/07/2018 | 17:06
1
12
שלום. לפני שנה פתחתי עוסק מורשה במע"מ, במטרה להקים עסק ולהיות מסודר מראש עם קבלות והכל כי לא ידעתי מתי יתחיל להכנס כסף בתחום היעוץ . מסתבר שהקדמתי את המאוחר ו מצב משפחתי שעצר אותי מלהתניע את העסק ולא היה לי זמן לזה.
.
לאחרונה אני התחלתי להתניע את קידום העסק, אבל קיבלתי מכתב התראה ממע"מ שבגלל שהגשתי דוח 0 כל השנה- הם ע"פ סעיף 61 לחוק מע"מ רוצים לבטל את רישומי כעוסק, ואילו אני מעוניין להחזיק ברישום זה-שוב כדי להיות מסודר ולדווח כמו שצריך, כי אני לא יודע מתי יתחיל להכנס כסף (מקווה שבקרוב)

מה אני צריך לעשות עכשיו? איך לבקש שלא יסגרו לי את התיק במע"מ -כי אני מקווה שכל רגע וכל יום שאני עוד צעד -יתחיל להכנס לקוחות...

תודה ושבוע טוב.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
16/07/2018 | 21:48
9
להכין בקשה מנומקת שלא יסגרו את התיק שכן צפויה להיות לך פעילות עסקית ולהגיש אותה בתחנת מע"מ אליה אתה שייך.

לצפיה ב-'מס שבח'
מס שבח
14/07/2018 | 09:33
3
11
שלום
ברצוני להתייעץ עם מביני עניין.
ברשותי 2 דירות
באחת אני מתגורר
השניה מושכרת
כעת מבקש אני למכור את 2 הדירות שברשותי ולרכוש דירה חדשה מקבלן.
ע"פ המצב אצתרך להוסיף עו סכום כל שהוא ברכישה החדשה במשכנתא.
שאלתי היא
כיצד יחושב המס שבח על 2 הדירות במכירה והרכישה של הדירה החדשה?
האם אני אהיה פתור מתשלום?
במידה ואצתרך לשלם מה הוא אחוז התשלום ?
והאם על 2 הדירות?
תודה
ממתין לתשובה .
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
15/07/2018 | 18:47
2
103
מס שבח עומד היום על 25% וניתן להנות מחישוב מס לינארי .
בעד הדירה הראשונה ישולם מס שבח ובעד הדירה השניה ניתן להנות מפטור של דירה יחידה ולכן חשוב לבדוק את סדר המכירה ולמי מהדירות מס השבח יהיה גבוהה יותר .
דבר נוסף ואחרון מומלץ לבדוק האם אתה עונה על הקרטריונים של סעיף 49 ה שבו ישנה אפשרות 
כאשר שווי 2 הדירות יחד עד 2,000,000 ינתן פטור מלא .
כאשר שווי 2 הדירות יעמוד בין 2,000,0000 ל 3,332,000 ינתן לקבל פטור יחסי במכירת הדירה הראשונה .
מעל סכום של 3,332,000 לא ניתן להשתמש בסעיף.

התשובה ניתנה על ידי קרולין עובד, יועצת מס.
ממונת תחום מיסוי מקרקעין בפורום המיסים של לשכת יועצי המס.

לצפיה ב-'מס שבח ומס קניה'
מס שבח ומס קניה
15/07/2018 | 18:59
1
5
קרול שלום
תודה על התשובה
היכן וכיצד אני יכול לבדוק את הנושא באופן וודאי למי עלי לפנות?
מבקש תשובה מהירה זה ממש דחוף
תודה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
15/07/2018 | 19:03
4
אתה מוזמן לפנות לקרולין עובד לייעוץ פרטני , בתשלום כמובן.
נייד שלה : 054-5514538.

לצפיה ב-'מועד החזר המס'
מועד החזר המס
15/07/2018 | 15:30
1
11
שלום רב,
במידה והגשתי החזר מס עבור שנת 2017 ב29 באפריל וכמובן קיבלתי אישור על ההגשה - האם זה אומר שהכסף יועבר לחשבון בנק ב29 ביולי או ב31 ביולי 2018? האם גם אקבל מכתב הביתה שבו מפורט החזר המס - כלומר איך חישבו אותו וכך וכך?
הסניף המטפל הוא חולון.

תודה,
רועי
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
15/07/2018 | 18:59
12
לצערי אין מועד מדויק, לעיתים זה יכול לקחת אפילו יותר משנה.
ממליצה להמתיק בסבלנות או לגשת לסניף עצמו לצורך זירוז הבקשה.
אתה אמור לקבל מכתב המפרט את סכום ההחזר.

לצפיה ב-'האם קביל לבקש ניצול פטור מסוג שונה לכל שנה'
האם קביל לבקש ניצול פטור מסוג שונה לכל שנה
15/07/2018 | 16:27
1
8
האם לאחר פריסת הכנסה ל 6 שנים אחורה , מותר לבקש לממש את הפטור ממס הכנסה לנכה באופן שונה לכל שנה ושנה,
קרי האם מותר לבקש לגבי 5 שנים לממש פטור מסוג של הכנסה שלא מיגיעה אישית ולגבי שנה אחת לבקש לממש פטור מסוג של הכנסה מיגיעה אישית? 

תודה רבה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
15/07/2018 | 18:57
5
אין מניעה לבקש בכל שנה ניצול פטור 9 (5) על סוג שונה של הכנסה על עומד עומד בתקרות.

לצפיה ב-'תשלום מס בגין תכנית חסכון בחו"ל'
תשלום מס בגין תכנית חסכון בחו"ל
15/07/2018 | 12:18
1
11
שלום אני חסכתי במשך 8 שנים בתוכנית חסכון בחו"ל אני בן 71 קראתי באתר של 
מס הכנסה שיש פטור מסויים על רווחי הון בתכנית חסכון בלי קשר להכנסות השותפות האם זה נכון ? 
להלן הציתות מאתר מס הכנסה

א. החזר מס אוטומטי לגמלאים
במסגרת הטבה זו ניתן ניכוי ממס על הכנסות מריבית בגין פיקדון בתאגיד בנקאי או תכנית חיסכון בלבד. הטבה זו ניתנת לגמלאים, אם ביום 1.1.2003 מלאו לאחד מבני הזוג 55 שנה, וכן שבשנת המס הרלוונטית הגיע אחד מבני הזוג לגיל פרישת חובה. סכום הניכוי הוא 13,320 ₪ (נכון לשנת המס 2017) אם אחד מבני הזוג כאמור הגיע לגיל פרישת חובה, או 16,320 ₪ אם שני בני הזוג הגיעו לגיל פרישת חובה - ובלבד שביום 1.1.2003 מלאו לשני בני הזוג 55 שנה.
באופן עקרוני, רשות המסים עורכת את חישוב הפטור ומודיעה לבנק ממנו נוכה המס על סכום המס שיש להחזיר לך לאור הפטור המגיע לך בסעיף זה. כך שהחזר המס נעשה באופן אוטומטי ושוטף לחשבון  שלך, ממנו נוכה המס, ללא כל צורך בהגשת בקשה. אם אינך מעוניין/נת בהחזר אוטומטי, עליך להגיש בקשה להחזר מס באמצעות הגשת דו"ח לפקיד השומה, כפי שמפורט בסעיף 4 להלן.

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
15/07/2018 | 18:55
12
הכנסות מריבית מחו"ל לא נכנסות להטבה זו שכן מדובר בתאגיד בנקאי זר וכן פקדון במט"ח כאשר שיעוא המס החל עליו בארץ הינו 25% ולא 15% מאחר והוא צמוד.
בלי שום קשר הפקת הכנסות כאמור מחייבת אותך בהגשת דוח שנתי בארץ הכולל את כל הכנסותיך. 
ממליצה לך לפנות לייעוץ פרטני, אי דיווח מהווה עבירה פלילית.

לצפיה ב-'האם הפעולות הבאות למקסום הכנסות פטורות לנכה נכונות'
האם הפעולות הבאות למקסום הכנסות פטורות לנכה נכונות
13/07/2018 | 18:50
1
9
תקרות הפטורים לשנים 2011-2018 הם בערך כך :
כ- 70,000 ש"ח להכנסה שלא מיגיעה, וכ - 600,000 ש"ח להכנסה מיגיעה.

נכה קיבל פטור ממס רטרואקטיבי משנת 2011 ולצמיתות, הכנסותיו היו כאלה בחלוקה לפי שנים:
2011- היו רק הפסדים:הפסד מיגיעה שאינה אישית בסך 43,000 ש"ח.
2012-2015 לא היו כל הכנסות (וגם לא היו הפסדים)
2016- היו הכנסות מיגיעה אישית בסך 327,000ש"ח ומיגיעה לא אישית בסך 700 ש"ח.
2017-היו הכנסות מיגיעה אישית בסך 239,000 ש"ח +הכנסות מיגיעה שאינה אישית בסך 112,000 ש"ח.

על מנת למקסם את סכומי הפטור הנכה רוצה:
1. להעביר את הפסד המס על הכנסה מיגיעה שאינה אישית שהיתה
לו בשנת 2011 לשנת 2017. (69,000 ש"ח=112,000-43,000)

2. זה יגרום לכך שבשנת 2017 ההכנסה מיגיעה שאינה אישית לאחר קיזוז ההפסד תהיה רק 69,000 ש"ח.

ובמצב זה הנכה רוצה לעשות פריסת מס ל 6 שנים אחורה:

3. בגין קיזוז הפסד המס יוצא שבשנת 2017 הנכה הכניס סך של 308,000 ש"ח המורכבים משני סוגי ההכנסה ( יגיעה אישית ויגיעה שאינה אישית בסך 69,000 ש"ח)
אם מחלקים את ה308,000 ש"ח האלה ל 6 שנים של פריסה מתקבל סכום של כ- 51,000 ש"ח לשנה בסה"כ מ שני סוגי ההכנסות שמתוכם 11,500 ש"ח הם מהכנסה מיגיעה שאינה אישית.

לאחר פריסה זו יוצא שהנכה יכול לקבל פטור בחלוקה לשנים כדלקמן:
1. שנת 2017 - יוצא שהכניס סכום של 51,000 ש"ח מ 2 סוגי ההכנסה ולכן פטור מלא.

3.שנת 2016 כאמור הכניס סכום מיגיעה אישית של 327,000 וסכום של 700 ש"ח שלא מיגיעה. ולכך מתווסף סכום של 51,000 ש"ח מ 2 סוגי ההכנסה שנוצר כתוצאה מהפריסה ושמתוכו רק 11,500 ש"ח הם הכנסה שלא מיגיעה.

לפיכך ניתן לגבי שנת 2016 לבקש את הפטור רק על ההכנסה מיגיעה אישית בלבד שכולה מתחת לתקרה ולהפסיד את הפטור על 11,500 ש"ח+700 ש"ח שהם מהכנסה שלא מיגיעה.

שנת 2012-2015- המקור לא היו הכנסות וכתוצאה מהפריסה יוצא שבכל שנה היתה הכנסה של 51000 ש"ח מ שני סוגי הככנסות ולכן יהיה פטור מלא לגבי כל השנים הללו.

אודה מאוד על עזרתכם במענה לשאלה האם המתואר לעיל בר ביצוע (ניתן לביצוע לפי הכללים)ונכון לעשותו?

תודה רבה רבה

לצפיה ב-'הפורום אינו גוף מייעץ'
הפורום אינו גוף מייעץ
( לעמוד שלי בתפוז )
14/07/2018 | 22:25
6
צר לי אך עליך לפנות ליעוץ פרטני בעניין.
בברכה.
התשובה ניתנה על ידי איתם פינטו, יועץ מס.
ממונה (משותף) תחום מקצועי בפורום המיסים של לשכת יועצי המס.

***היעוץ שניתן הוא כללי ואינו מהווה יעוץ משפטי או יעוץ חשבונאי או תחליף ליעוץ מקצועי. לקבלת יעוץ מומלץ להפנות את מלוא הפרטים העובדתיים ליועץ מס חבר לשכת יועצי המס בישראל.
לצפיה ב-'החזר מס לשכיר'
החזר מס לשכיר
13/07/2018 | 07:12
2
31
שלום רב
מחפשת הנרות מישהו להתייעץ איתו לגבי החזר מס לשכיר 2016-2017... הבנאדם עבד ב-2 מקומות ב-2016 וב-2017 עזב בשניהם והתחיל במקום חדש.
עברתי על הטפסים שנראים מפחידים ויש כמה דברים שלא הבנתי
חוץ משכר עבודה לא היו לו עוד הכנסות
האם את כל השדות שלא קשורים לשכר עבודה צריך להשאיר פשוט ריקים??

חוץ מ-106 מכל מקום עבודה האם חייב גם להביא טופס 161 או שאפשר בלי??

ומה זה הסעיף הזה שמתייחס להחזר בגין ביטוח אבדן כושר עבודה/חיים? אם יש לו פוליסה רגילה כמו כולם הוא צריך להגיש טופס 134 או 135 לא זוכרת.. זה רלוונטי הסעיף הזה??

תודה לכל העונים ושבת שלום

לצפיה ב-'דע את זכויותיך וחובותיך'
דע את זכויותיך וחובותיך
( לעמוד שלי בתפוז )
14/07/2018 | 22:14
10
יש חוברת הסבר באתר רשות המיסים. הפורום אינו גוף מייעץ.
בגדול טפסי 106 וכל הכנסה אחרת שיש בארץ ובחו"ל. זיכויים ניתן לקבל כנגד ביטוח חיים אבדן כושר הפקדה לפנסיה וכדומה.
כמובן שפתוחה בפניך האופציה לפנות ליועץ מס מוסמך חבר לשכת יועצי המס כדי לקבל ייעוץ מקצועי.
בברכה
התשובה ניתנה על ידי איתם פינטו, יועץ מס.
ממונה (משותף) תחום מקצועי בפורום המיסים של לשכת יועצי המס.

לצפיה ב-'לללל'
לללל
16/07/2018 | 12:21
4

מנהל/ת הפורום

אודות:
לשכת יועצי המס מהווה את הצומת המרכזית של מגזר העצמאים ובעלי העסקים הקטנים בישראל, כאשר הלשכה מייצגת את האינטרסים החיוניים של קהל לקוחותיה – העצמאיים ו
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

לשכת יועצי המס בישראל
להתייעצות עם מנהל הפורום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו