לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1512715,127 עוקבים אודות עסקים

פורום מיסים והחזרי מס

ברוכים הבאים לפורום!
תוכלו להתייעץ ולקבל תשובות בכל הנוגע למיסים והחזרי מס.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מיסים והחזרי מס

ברוכים הבאים לפורום!
תוכלו להתייעץ ולקבל תשובות בכל הנוגע למיסים והחזרי מס.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'נקודות זיכוי לאחר הולדת בן'
נקודות זיכוי לאחר הולדת בן
22/01/2018 | 09:54
שלום
ב 26 לדצמבר אישתי ילדה בן.
כשהעברתי את המסמכים הרלוונטיים למשאבי אנוש בעבודה, נאמר לי שהשכר נסגר ואין אפשרות לדווח על נקודות הזיכוי ולקבל את התשלום עבור שנת 2017 (שנת הולדת הילד).
הדרך היחידה שאוכל לקבל את התשלום עבור נקודות הזיכוי יהיה לעשות תיאום מס.
בנוסף נאמר לי שכנראה לא אקבל תשלום עבור כל השנה, אלא רק על חלק ממנה.
האם זה הגיוני שלא אקבל נקודות זיכוי עבור כל חודשי 2017?
מה הדרך הנכונה לטפל במצב כזה?
תודה מראש.
לצפיה ב-'סוגיית מיסוי בפרישה מוקדמת'
סוגיית מיסוי בפרישה מוקדמת
21/01/2018 | 10:46
2
5
שלום,
נניח שבגיל 32 סיימתי 12 שנות עבודה במקום עבודה מסויים.
מבחינת מיסוי, ההבדל היחיד בין אם אני מחליט למשוך את כל כספי הפנסיה (ע״י חרטה מרצף קצבה) בגיל 38 לבין בגיל 65 הוא האם המס יהיה הגבוה מבין 35% או מס שולי (במקרה הראשון) או האם המס יהיה פשוט המס השולי (במקרה השני)?
כלומר, נראה שבמקרה בו המס השולי גבוה מ- 35% – אין כל הבדל מבחינת מיסוי בין פרישה ״מוקדמת״ בגיל 65 לבין פרישה ״מאוד מאוד מוקדמת״ בגיל 38 !
(בשני המקרים שתיארתי לא ניתן גם לבצע פריסה של המס, כי חלפו יותר מ-6 שנים מאז סיום העבודה, תקנו אותי אם אני טועה).
נראה כאילו אין שום הטבת מיסוי לגבר שרק בחר בפרישה מוקדמת בין הגילאים 60-67 לבין גבר שהיה ״חסר אחריות״ (מבחינת המדינה) ופרש מאוד מאוד מוקדם.
האם זה נכון?

תודה למשיבים!
לצפיה ב-'החקיקה אינה מבדילה למעט פרט אחד קטן'
החקיקה אינה מבדילה למעט פרט אחד קטן
( לעמוד שלי בתפוז )
22/01/2018 | 00:34
1
1
סביר להניח שההכנסות שלך בגיל 65 (בהנחה שלא נשארת לעבוד באותו מקום) לא יהיו אותו דבר כמו בגיל 38. החוסר אחריות כפי שאתה מגדיר אותו הוא להיות בגיל הפרישה בהעדר קצבה.. הסבירות שתפרוש פרישה מוקדמת ותפרע במזומן את הכסף נמוכה בהרבה בגיל 65 מאשר בגיל 38. חוץ מזה ממרומי גיל 65 תיווכח לדעת שצברת הרבה מאוד כסף וייתכן שיש לך אפשרות להוון כספים קצבתיים להון וזאת ללא מיסוי נוסף. לכן לא מומלץ לפרוע שלא במועד. המטרה היא אחת וזה להבטיח את עתידך הכלכלי ביום שתפסיק לעבוד כי קצבת האזרח הותיק לא מספיקה כדי להחזיק אותך. כדאי להיוועץ ביועץ פרישה לפני נקיטת צעד כזה קריטי.
בברכה
התשובה ניתנה על ידי איתם פינטו, יועץ מס.
ממונה (משותף) תחום מקצועי בפורום המיסים של לשכת יועצי המס.

***היעוץ שניתן הוא כללי ואינו מהווה יעוץ משפטי או יעוץ חשבונאי או תחליף ליעוץ מקצועי. לקבלת יעוץ מומלץ להפנות את מלוא הפרטים העובדתיים ליועץ מס חבר לשכת יועצי המס בישראל.
לצפיה ב-'תודה רבה על תשובתך! אך לא הבנתי דבר אחד:'
תודה רבה על תשובתך! אך לא הבנתי דבר אחד:
22/01/2018 | 01:31
2
כתבת כי בגיל 65 ״ייתכן שיש לך אפשרות להוון כספים קצבתיים להון וזאת ללא מיסוי נוסף״.
כיצד ניתן לבצע היוון כספים ללא מיסוי נוסף בגיל 65?
למיטב הבנתי, הזכאות לפטור כזה היא רק אם הפרישה בוצעה בגיל 67 ואילך.
אנא תקן אותי אם אני טועה.
תודה לך שוב
לצפיה ב-'ניכוי של אבדן כושר עבודה'
ניכוי של אבדן כושר עבודה
21/01/2018 | 14:14
1
3
היכן רושמים ניכוי בגין תשלום כמובטל על אבדן כושר עבודה?
אדם שהיה מובטל בשנת 2016. , שילם באופן עצמאי ריסק לאבדן כושר עבודה 
האם סעיף 112, או 206?

לצפיה ב-'על פניו 206'
על פניו 206
( לעמוד שלי בתפוז )
22/01/2018 | 00:39
1
היות ואין לך הכנסות כעצמאי. ואבטלה זה חלף הכנסה של שכיר.
בברכה.

***היעוץ שניתן הוא כללי ואינו מהווה יעוץ משפטי או יעוץ חשבונאי או תחליף ליעוץ מקצועי. לקבלת יעוץ מומלץ להפנות את מלוא הפרטים העובדתיים ליועץ מס חבר לשכת יועצי המס בישראל.
לצפיה ב-'החזרי מס עבור טיפולי שיניים'
החזרי מס עבור טיפולי שיניים
21/01/2018 | 10:25
5
שלום,
ברצוני לדעת האם אפשר לקבל החזרי מס על טיפולי שיניים?
האם דרך מקום העבודה או ישירות מול פקיד שומה?
לצפיה ב-'הוצאות רכב'
הוצאות רכב
21/01/2018 | 08:28
1
5
הי,
אני חשמלאי עוסק מורשה ויש לי רכב עבודה שמשקלו נמוך מ-3.5 טון. כתובת העסק היא כתובת מקום מגוריי אבל מקום העיסוק הוא בבתי הלקוחות. בסיום יום עבודה הרכב חונה ליד ביתי אבל אינני עושה בו שימוש פרטי בכלל. האם ניתן להכיר ב-100% מהוצאות הרכב ?תודה
לצפיה ב-'עוולה שנמצאת בהליכי תיקון'
עוולה שנמצאת בהליכי תיקון
( לעמוד שלי בתפוז )
21/01/2018 | 08:55
6
כיום לא ניתן להכיר אלא אם יש כתובת מפעל שהוא לא הבית. להכרה ברכב תפעולי יש הרבה תנאים וזה אחד מהם. לפיכך מוכר 45 אחוז בלבד.
לשכת יועצי המס בשיתוף כמה גופים פועלת למען ציבור העצמאים בכנסת והנושא הזה בוער מאוד ובהמשך מקוים שיתוקן.
בהצלחה.

לצפיה ב-'האם ניתן לקבל החזר בגין קנס שבוטל כבר?'
האם ניתן לקבל החזר בגין קנס שבוטל כבר?
21/01/2018 | 01:13
1
6
אשמח לתשובה מגורם מקצועי: הוטלו עלי קנסות בגין אי הגשת דוחות שנתיים במועד.בינתיים פניתי בכתב והקפיאו פעילות בתיק(פטור) לבקשותי וכן הסירו וביטלו כל הקנסות. הבעיה שבינתיים הבנק הגאונים שלי העביר למס הכנסה את כל יתרת העוש שלי (עשרים אלשח). איך (והאם בכלל אפשרי) ניתן להשיב הכסף ממס הכנסה?
תודה

לצפיה ב-'דאג שיוזן חשבון בנק במרשמי הרשויות'
דאג שיוזן חשבון בנק במרשמי הרשויות
( לעמוד שלי בתפוז )
21/01/2018 | 08:53
1
ייתכן שעל זה עומד העניין. פנה לפקיד השומה למחלקת גביה לראות היכן זה עומד.
בהצלחה.

לצפיה ב-'העברת נקודות זיכוי לשנה הבאה'
העברת נקודות זיכוי לשנה הבאה
17/01/2018 | 17:46
3
14
שלום רב, ילדתי במאי 2017. חזרתי לעבוד השבוע ועכשיו שאני רוצה לעשות תיאום מס לשנת 2018 באתר של רשות המיסים נשאלתי אם להעביר את נקודת הזיכוי (בגין ילד) לשנת המס הבאה (האם הבנתי נכון?)

האם לעשות זאת או לא?
כמובן שעל שנת 2017 לא קיבלתי נקודת זיכוי על הבן שלי, ואם לא אעביר את הנקודה לשנה הבאה אצטרך לבקש זאת בהחזר מס...
לצפיה ב-'האם היתה לך חבות במס ב2017?'
האם היתה לך חבות במס ב2017?
( לעמוד שלי בתפוז )
17/01/2018 | 20:32
2
19
אם לא ההעברה היא כדאית.
בברכה

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
17/01/2018 | 20:43
1
4
תודה על התשובה.
1. אני לא בטוחה שהבנתי מה זה"חבות במס"....
2. בקריאה שניה, אני מבינה שזה רלוונטי רק למי שבשנה שעברה (2017) ביקשה להעביר את נקודת הזיכוי לשנה הנוכחית, לא?
אם אכן כך - זה לא רלוונטי עבורי כי לא ביקשתי זאת....(כי כשעשיתי תיאום מס בתחילת 2017 עוד לא ילדתי, כלומר שלא הצהרתי על כך שיש לי ילד ולכן לא היו לי נקודות שיכלתי להעביר)
לצפיה ב-'במסגרת הדוח ניתן לבקש להעביר'
במסגרת הדוח ניתן לבקש להעביר
( לעמוד שלי בתפוז )
20/01/2018 | 16:35
6
חבות במס הכוונה האם ראית שורה של ניכוי מס הכנסה בתלוש.
אבל אם את לא בטוחה כדאי להיוועץ באיש מקצוע.
בברכה.

לצפיה ב-'החזר מס עבור תואר ראשון'
החזר מס עבור תואר ראשון
18/01/2018 | 10:42
1
7
היי סיימתי בשנת 2015 תואר ראשון בטכניון. התחלתי לעבוד ב11.2016 , מבקשת לדעת איזה מספרי טפסים עליי למלא בכדי לקבל החזרי מס ,תאומי מס ,עבור סיום תואר ראשון. תודה. 
לצפיה ב-'דוח החזר'
דוח החזר
( לעמוד שלי בתפוז )
20/01/2018 | 16:33
6
ניתן להגיש דוח החזר על גבי טופס 135 הטופס של התואר הוא 119. יש לצרף אישור תעודת זכאות לתואר.
בברכה.

לצפיה ב-'מספר שאלות חייל משוחרר.'
מספר שאלות חייל משוחרר.
19/01/2018 | 19:48
1
16
שלום רב, אשמח בבקשה לעזרה.
השתחררתי שבוע שעבר, ולכן אני לא מבין כלל במיסים.
אני עובד בעבודה אחת בסופי שבוע כבר שנה... (יש לי מספר תיק ניכויים ותלוש של חודש קודם)
ובסוף החודש אני מתחיל לעבוד בעבודה עיקרית שהיא תהיה במהלך השבוע . אני חושב שקראתי באינטרנט שאני צריך ללכת לפקיד השמה כי אי אפשר לממש אם יש נקודות זיכוי בתור חייל משוחרר. האם אני יוכל לבצע תיאום מס גם ללא תלוש של אחת מן העבודות ? בנוסף, אני לא יודע מה הצפי של כמה אני ארוויח בעבודה העיקרית.
לצפיה ב-'פשוט לבצע הערכה של ברוטו מכל עבודה'
פשוט לבצע הערכה של ברוטו מכל עבודה
( לעמוד שלי בתפוז )
20/01/2018 | 16:31
7
ועם זה ומספרי תיקי ניכויים לגשת לפקיד השומה הקרוב למקום מגוריך.
תבדוק אם ניתן דרך היישום החדש באינטרנט. זה משהו חדש החל מ2018.
בברכה

לצפיה ב-'מס על חלוקת רווחים'
מס על חלוקת רווחים
18/01/2018 | 20:22
2
16
שלום רב,
אני מחזיק במניות ישראמקו יהש..
כפועל יוצא של האחזקה אני זכאי לחלוקת רווחים פעמיים בשנה.
המס החל על יחידים נקבע על 47% שמנוכים במקור עי החברה טרם החלוקה.
שאלתי היא במידה ואני מובטל ואין לי הכנסות נוספות
האם יגיעו לי החזרי מס?
מהו שיעור המס לאדם שאינו עובד ואין לו כל הכנסות על חלוקת רווחים?

תודה רבה

לצפיה ב-'חבל שאין אף אחד שמבין בשותפויות נפט'
חבל שאין אף אחד שמבין בשותפויות נפט
20/01/2018 | 10:23
10
רק בירבורים
לצפיה ב-'קיבלת תשובה'
קיבלת תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
20/01/2018 | 16:29
8
בברכה

לצפיה ב-'הגשת דוחות למס הכנסה'
הגשת דוחות למס הכנסה
17/01/2018 | 21:16
1
20
שלום רב לעונים

אבא שלי (58) היה עצמאי כל חייו ולא הגיש דוחות מס הכנסה שנתיים מאז שנת 1996.

במהלך חלק מהשנים אבי עבד והיו לו הכנסות שכאמור לא דיווח עליהם למס הכנסה.

בשנת 2015 קיבל אבי צו הפטר מבית המשפט בעקבות הליך של פשיטת רגל.

פניתי למס הכנסה על מנת שזה יפסיק לשלוח לאבי קנסות ועיצומים כספיים בגין אי הגשת הדוחות ואף שלחתי את צו ההפטר מספר פעמים למספר גורמים ברשות המיסים אך לצערי ללא הועיל.

היום הייתי אצל פקיד שומה באר שבע ושאלתי מדוע לא מפסיקים לשלוח לו את הקנסות ומדוע לא סוגרים לו את התיק (הוא ביקש לסגור את התיק לפני שנים), התשובה שקבלתי הייתה כזאת:

עליו להגיש דוחות מס הכנסה לשנים 1996-2015 (סהכ 20 שנה!) ורק אז הם ישוו את הדוחות שיגיש למידע שקיים אצלהם ויוציאו שומות ורק אז שילך למחלקת הגביה במס הכנסה ויציג את ההפטר אצלהם. עוד ציינה פקידת השומה כי כל עוד לא יגיש דוחות לא ניתן לסגור לו את התיק.

השאלה שלי היא האם זה לא הליך מיותר? כל עניין הגשת הדוחות? כי הרי מה זה משנה לעניין השומה הוא ממילא פטור מחובות אל.

מה עם תקופת ההתיישנות?

האם זה שמס הכנסה ינפיק את השומות רק  בשנת 2018 אומר שהחוב למעשה רק התגבש ולא יכלל בצו ההפטר שקיבל ?

אשמח לשמוע את דעת המלומדים בנושא

בברכה,
רונן
לצפיה ב-'עניין סבוך שדורש ייעוץ מעמיק'
עניין סבוך שדורש ייעוץ מעמיק
( לעמוד שלי בתפוז )
20/01/2018 | 16:28
7
היות ולא מדובר בהליך פשוט ממליץ לך להיעזר באיש מקצוע. ומומלץ יועץ מס חבר לשכת יועצי המס.
ככלל ההפטר ככל שכללו בתוכו חובות כולל חובות מס נכללים בהפטר. היות וכאן לא הוגשו דוחות הרי שלא ידוע מה החוב ולכן גם לא נכלל בהפטר. כאמור. לגשת ליעוץ מעמיק. זה לא שאלה שניתן לענות במסגרת הפורום.

לצפיה ב-'הורידו לי ניכוי במקור מדיבידנד שנתקבל מישראמקו'
הורידו לי ניכוי במקור מדיבידנד שנתקבל מישראמקו
17/01/2018 | 20:27
3
15
שישראמקו היא שותפות מוגבלת.מתי אוכל לבקש שיגישו לי דוח להחזר? או שזה קשור לתעודת מס למחזיק יחידות?
לצפיה ב-'תלוי מתי ניכו מס'
תלוי מתי ניכו מס
( לעמוד שלי בתפוז )
17/01/2018 | 20:32
2
18
האם ב2017?
בברכה

לצפיה ב-'הורידו ב 2018'
הורידו ב 2018
19/01/2018 | 13:53
1
9
השאלה אם צריך להמתין עד שתגיע תעודת המס? או כבר בדוח 2018ניתן לבקש החזר?
לצפיה ב-'ניתן לפנות לפ.ש פרטנית'
ניתן לפנות לפ.ש פרטנית
( לעמוד שלי בתפוז )
20/01/2018 | 16:25
5
ייתכן שיאשר פטור והניכוי במקור יוחזר.
דוח הוא תניד אופציה פתוחה.
בברכה.

לצפיה ב-'אין אף אחד מפה מבין בשותפויות נפט'
אין אף אחד מפה מבין בשותפויות נפט
20/01/2018 | 10:22
1
12
חבל.
לצפיה ב-'בגישה כזו בטוח לא יעזרו לך'
בגישה כזו בטוח לא יעזרו לך
( לעמוד שלי בתפוז )
20/01/2018 | 13:55
6
לצפיה ב-'סעיף להחזר מס בגין תשלום עצמאי של א.כ.ע '
סעיף להחזר מס בגין תשלום עצמאי של א.כ.ע
17/01/2018 | 10:43
4

אדם שהיה מובטל בשנת 2016. , שילם באופן עצמאי ריסק לאבדן כושר עבודה בסך 5000 שקלים סך הכל.
בהמשך השנה התחיל לעבודה כשכיר.
הוא מגיש דוח שנתי כדי לקבל החזר על הפרמיה ששילם
איזה סעיף בטופס 135 יש לכתוב את התשלום לא.כ.ע
האם סעיף 112, או 206?
לצפיה ב-'אישור פטור ממס הכנסה לקצבה'
אישור פטור ממס הכנסה לקצבה
15/01/2018 | 19:13
1
8
שלום
אני גימלאי מ 1.1.2016 והוצאתי אז פטור מכסימלי לפי 9 א+190. אני מקבל קצבה ממגדל ואין לי הכנסות נוספות.נאמר לי אז שהאישור לפטור טוב עד שנת 2020 אבל בפועל האישור היה לשנת 2016.ב-2017 חברת מגדל עידכנה הפטור בלי דרישה לטופס חדש ועכשיו 2018 אומרים שצריך.איך הכי קל לקבל אישור מעודכן?אני מקווה כמו שנאמר שברגע שנקבע אחוז הפטור זה סגור לכל החיים ולא צריך לפתוח הכל מחדש.
תודה
לצפיה ב-'לטעמי מספיק טופס 101 שאין הכנסות נוספות'
לטעמי מספיק טופס 101 שאין הכנסות נוספות
( לעמוד שלי בתפוז )
15/01/2018 | 20:29
7
הקופה תתן את אותו הפטור סביר להניח.
באם לא , ניתן לקבל טופס תיאום מס.
בברכה

לצפיה ב-'קניית מוצר ברשת מעל $75'
קניית מוצר ברשת מעל $75
15/01/2018 | 16:16
1
5
ידוע שצריך לשלם מכס על מוצרים מעל $75 שקונים בחו"ל. השאלה אם המוצר עולה נאמר 78 דולר, מה המס שיוטל אם בכלל. בשבוע שעבר הראו בטלויזיה על מישהו שקנה ב 80 דולר וסכום המס שנדרש לשלם היה בלתי סביר- כמה עשות דולרים!!
מבקש התייחסות
לצפיה ב-'סביר להניח שחוייבץם במעמ ולא במכס'
סביר להניח שחוייבץם במעמ ולא במכס
( לעמוד שלי בתפוז )
15/01/2018 | 20:27
7
כדאי להסתכל על הרשימון ולבדוק.
בברכה

לצפיה ב-'טופס 116'
טופס 116
15/01/2018 | 09:21
1
9
שלום
אני מנסה למלא טופס 116, האם למלא ברוטו כולל כל הגילומים (ביטוחים, נופשים וכו') ונסיעות ?
לצפיה ב-'ברוטו כולל הכל'
ברוטו כולל הכל
( לעמוד שלי בתפוז )
15/01/2018 | 20:26
4
כולל גם שווי. ניתן לבצע תיאום מס באינטרנט או ביישומון החדש באתר.
בברכה.

לצפיה ב-'נכס מסחרי -אולם'
נכס מסחרי -אולם
12/01/2018 | 22:02
3
9
מהצד של שלום רב,

אני מעוניין בבקשה לקבל מידע היות ואני לא בקיא בתחום העסקי. אני בן אדם פרטי ,שכיר, שמעוניין לרכוש נכס שמוגדל כאולם בקומת קרקע בבנייו מגורים. אני רוצה לדעת מה והאם יש עלי השלכות מיסוי ו/או תשלומים שונים מקכישת נכס שהוא מוגדר כדירה בטאבו. האם אני משלם מיסים,מעמ בעת רכישה ? האם אני משתמש בנכס ולא משכיר אותו לאחר הרכישה, האם אהיה צריך לשלם מיסים כל שהם בכל זאת ?מה בנוגע לאופציה שאשכיר אותו כבן אדם פרטי לבעל עסק, מה ההשלכות. אשמח לתגובה . תודה .

לצפיה ב-'תשובה מסוייגת'
תשובה מסוייגת
( לעמוד שלי בתפוז )
13/01/2018 | 23:26
2
6
שים לב כתבת שזה אולם בבניין מגורים המוגדר כדירת מגורים (כלומר לא ברור האם כרגע המקרקעין זה דירה מגורים "מזכה" ) .
תשובתי תהיה נכונה לעניין נכס שיחשב לדירת מגורים "מזכה" .
יחול עלייך מס רכישה
יש לבדוק האם תשלם לפי מדרגות מס של דירה יחידה או דירה נוספת .
לעניין נכס שעומד ללא פעילות השכרה בו ממליצה לפנות לעירייה המקומית ולבדוק את התשלומים החלים בגין נכס זה .
שכירות של דירת מגורים מאדם פרטי לבעל עסק והנכס ישמש את העסק ,
יש לשלם מע"מ וכמו כן תשלומי מס הכנסה לפי מדרגות מס ולא פחות מ 31% .
בברכה

התשובה ניתנה על ידי קרולין עובד, יועצת מס.
פורום המיסים של לשכת יועצי המס.

לצפיה ב-'הבהרה'
הבהרה
14/01/2018 | 08:57
1
3
קודם כל תודה על התגובה. אני אבהיר. הנכס רדום בטאבו כאולם ובארנונה כסטודיו לאמנים. הוא פשוט נמצא בקומת הקרקע בבניין מגורים. שאלתי מתייחסת לתהליך רכישה כאדם פרטי במצב הנוכחי. האם חלים עלי מיסים ומעמ על רכישת הנכס עצם היותו אולם. תודה .

לצפיה ב-'נכס עסקי'
נכס עסקי
( לעמוד שלי בתפוז )
14/01/2018 | 20:03
5
לעניין מס הרכישה ציינת שזה סטודיו לאומנים כלומר מדובר בנכס עסקי ולכן יש לשלם בגינו מע"מ וגם מס רכישה של 6% .
וכמו שציינתי גם מע"מ בגין הכנסה של שכירות וגם תשלום למס הכנסה לפי מס שולי ולא פחות מ 31% .
בברכה
התשובה ניתנה על ידי קרולין עובד, יועצת מס.
פורום המיסים של לשכת יועצי המס.

לצפיה ב-'איך מתבצע זיכוי עבור לקוח?'
איך מתבצע זיכוי עבור לקוח?
14/01/2018 | 18:37
1
13
שלום, ברצוני לדעת כיצד מתבצע זיכוי עבור לקוח?
והאם הוא חייב להיות על נייר או שיש אפשרות דיגיטלית?
לצפיה ב-'מיקוד השאלה'
מיקוד השאלה
( לעמוד שלי בתפוז )
14/01/2018 | 19:54
6
האם מדובר על תעודת זיכוי?

לצפיה ב-'עצמאי | פנסיה | ניכוי זיכוי'
עצמאי | פנסיה | ניכוי זיכוי
14/01/2018 | 17:58
1
10
שלום.
אודה לעזרה בנושא הטבות מס שניתנות בהפקדה לפנסיה לעצמאי. 

לגבי חלוקת הטבות המס ניכוי (7 אחוז, 4 אחוז) וזיכוי (5.5 אחוז) לא הצלחתי להבין האם יש לי בחירה בדבר?

הנה שתי דוגמאות להמחשה:

דוגמה 1:
אני מעוניין להפקיד השנה 7,000 ש"ח שהם 10 אחוז מהכנסתי (מעל לסכום המינימלי להפקדה ונמוך מהמקסימום). הכנסתי כמובן הנה 70,000 במקרה הזה.

מה נכון לומר?
אפשרות 1 - ינוכו 7 אחוז מההפקדה ראשית, לאחר מכן אקבל זיכוי על 2.5 אחוז.
לא אקבל יותר הטבות מס.
אפשרות 2 - יש לי בחירה, ואוכל למשל לבחור לקבל זיכוי על 4.2 אחוז (ועד 5.5 אחוז), כאשר היתרה של 5.8 אחוז תוכר לניכוי.
גם פה לא אהנה יותר מהטבות מס.

דוגמה 2:
מתוך הכנסתי החייבת - גם 70,000, אני מעוניין להפקיד השנה 8750 ש"ח שהם 12.5 אחוז מהכנסתי.
לפי הנתונים הללו הנחת היסוד, למיטב הבנתי, היא שינוכו לי 7 אחוז מההפקדה ראשית ולאחר מכן אקבל זיכוי על 5.5 אחוז.
מפה אני לוגית מסתבך, ואסביר: לפי מה שקראתי והבנתי, מאחר וניצלתי 7 אחוז לניכוי וועוד 5.5 אחוז לזיכוי, אוכל לנצל 4 אחוז נוספים לטובת ניכוי. מצד שני זה די ברור מכיוון שגם כך מותר לי להפקיד עד 16.5 אחוז. בדוגמה הראשונה למשל אין סיבה שאהנה מניכוי של 4 אחוז משום שבכל מקרה ניצלתי רק 10 אחוז ובכל מקרה לא הגעתי למצב שאני מנצל את מלוא שתי ההטבות הראשונות. אני מקווה שזה ברור ואין לי ספק שיש פה משהו שפספסתי. במילים אחרות אני טוען שהניסוח הזה של קבלת הטבת מס נוספת של 4 אחוז הוא מיותר, ומדוע לא פשוט לומר 16.5 אחוז שמורכבים מ-11 אחוז לניכוי  + 5.5 אחוז לזיכוי. 

תודה גדולה מראש.  

לצפיה ב-'התייחסות כללית'
התייחסות כללית
( לעמוד שלי בתפוז )
14/01/2018 | 19:53
3
מטרת הפורום הוא לתת מענה כללי ולא פרטני.
בגדול ה5 אחוז הראשונים הם זיכוי מהתקרה והיתרה של 11 הם ניכוי (במשקל של הוצאה) ולכן להגיד 16.5 אחוז זה כללי מדי כי התקרות שונות לזיכוי ולניכוי.
בברכה.

מנהל/ת הפורום

אודות:
לשכת יועצי המס מהווה את הצומת המרכזית של מגזר העצמאים ובעלי העסקים הקטנים בישראל, כאשר הלשכה מייצגת את האינטרסים החיוניים של קהל לקוחותיה – העצמאיים ו
עוד...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

לשכת יועצי המס בישראל
להתייעצות עם מנהל הפורום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו