לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1440414,404 עוקבים אודות עסקים

פורום מיסים והחזרי מס

ברוכים הבאים לפורום!
תוכלו להתייעץ ולקבל תשובות בכל הנוגע למיסים והחזרי מס.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מיסים והחזרי מס

ברוכים הבאים לפורום!
תוכלו להתייעץ ולקבל תשובות בכל הנוגע למיסים והחזרי מס.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'החזר מס'
החזר מס
17/08/2017 | 23:55
8
שלום, אשמח לקבל הסבר ממי שמבין, במרץ הגשתי החזר מס ל2016. קיבלתי מכתב ״הודעה על שומת מס הכנסה לשנת המס 2016״.
בשורת ה״יתרת המס להחזר ״ כתוב לי 1000- ( 1000 זה לצורך העניין )( עם הסימן מינוס), האם אני מקבל 1000 או חייב 1000, או בכלל צריך לקבל רק את מה שכתוב בסעיף ״ס״ה זיכויים״? ( שזה סכום אחר, ללא סימן מינוס).
תודה לעונים
לצפיה ב-'ביטול תיאום מס'
ביטול תיאום מס
15/08/2017 | 23:56
11
שלום.
בשנת 2017 ביקש ממני המעסיק לבצע תיאום מס להכנסה יחידה בלבד. התפטרתי מן העבודה וכרגע אני מובטל עד שאמצא עבודה חדשה.

האם עליי לגשת למס הכנסה ברגע שאמצא עבודה חדשה כדי לבטל את התיאום או שמספיק במקום העבודה החדש למלא טופס 101 ולציין שזו ההכנסה היחידה שלי?
האם יכול לקרות מצב שיצטבר לי חוב במס הכנסה מאחר ועדיין קיים תיאום מס ההכנסה שביצעתי בתחילת השנה?
לצפיה ב-'אחור בתשלום מס במסלול 10 אחוז מהשכרת דירה'
אחור בתשלום מס במסלול 10 אחוז מהשכרת דירה
15/08/2017 | 15:39
10
האם יש בעיה לקבל ממס הכנסה שובר לתשלום ע"פ המסלול הנ"ל , במידה ואני באיחור של כמה חודשים ?
האם יכולים לחייב בריבית 4 אחוז לשנה ?
לצפיה ב-'האם הכנסות שכר דירה משפיעות על מס מעבודה?'
האם הכנסות שכר דירה משפיעות על מס מעבודה?
15/08/2017 | 15:13
10
הי,
האם הכנסות משכר דירה מצטרפות להכנסות מעבודה לצורך חישוב מדרגת המס השולי של שכר מעבודה ? כלומר , האם מדרגת המס השולי שלי משכר עבודה עלולה לגדול עקב זאת שיש לי הכנסות משכר דירה. אני מתכוון למקרה שבו אני בוחר נגיד, מסלול 10 אחוז מס על הכנסות משכר דירה. כיצד זה משפיע על המס משכר העבודה , אם בכלל משפיע ?

לצפיה ב-'השכרת משנה של דירה - בני משפחה'
השכרת משנה של דירה - בני משפחה
14/08/2017 | 22:24
8
 רציתי לברר מה קורה אם ההורים שלי נותנים לי לגור בדירה שלהם ואני משכיר אותה הלאה בשכירות משנה (באישורם כמובן). האם הם חייבים במס על השכרת המשנה שלי או שאני זה שחייב במס. תודה

לצפיה ב-'מיסוי על רווחי הון - שווקי חול.'
מיסוי על רווחי הון - שווקי חול.
14/08/2017 | 20:20
11
בניירות ערך זרים בלבד בתיק שלי, שמתי לב בתיק, שהמס מחולק למיסוי בשקלים ומיסוי בדולרים.
יש מקרים שאני לא משלם ולו שקל מס שקלי (אלא מס קטן מתוך חלק יחסי במס של מה ששילמתי בחו"ל) או ההיפך.

* אם יש לי הפסדים צבורים משנים קודמות - האם אני מקבל החזרים גם על מס ששילמתי בגין רווח של מניה, אך במקרה זה דולרים (כלומר מקבלים החזרים על הפסדים צבורים גם אם הרווחים הנוכחיים הם בדולרים בלבד?)
שמתי לב, שהפסדים צבורים הם גם אם הפסדתי בדולרים - נכללים בהפסדים הצבורים (יש איזה שיערוך. לפי מה זה נעשה?)

כן, למה יש מקרים שאני משלם את חלק המס העיקרי בשקלים ובמקרים אחרים - חלק מס העיקרי בדולרים (ייתכן שזה קשור למניות מסויימות במגזר הבנקים)?

תודה.
לצפיה ב-' פורום חדש בתפוז: השקעות בקנדה '
פורום חדש בתפוז: השקעות בקנדה
( לעמוד שלי בתפוז )
14/08/2017 | 16:02

פורום השקעות בקנדה הוקם כדי לתת לכם מענה לשאלות רבות החל מסוג ההשקעה, מקום ההשקעה, מיסוי, נושאים משפטיים, ניהול ההשקעה, רווחיות ומימוש השקעה.
רוצים להשקיע בקנדה זקוקים לייעוץ מעורך קנדי וישראלי היכנסו עכשיו לפורום החדש >>
לצפיה ב-'פתיחת תיק מס הכנסה שלא ביוזמתי'
פתיחת תיק מס הכנסה שלא ביוזמתי
10/08/2017 | 21:35
1
16
שלום,
אני ואשתי שכירים וכן משכירים דירה בסכום הנמוך מהסכום הדורש תשלום מס. מעולם לא היינו עצמאיים ולא היה לנו תיק במס הכנסה אך השבוע קיבלנו מכתב מרשות המיסים שנפתח לנו תיק על עסק שנפתח ב-2014, וכמו כן שלחו לי פנקס תשלומים. הייתי רוצה לדעת מה הסיבה שנפתח התיק, ואם אפשר לסגור אותו.

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
13/08/2017 | 21:19
12
שלום רב,
האם אתם שכירים בעלי הכנסות גבוהות המחייבים הגשת דוח?
ייתכן ובעבר פתחתם תיק במע"מ? 

אם לא, יש לפנות למס הכנסה , לעדכן כי הייתה טעות ולבקש שיסגרו את התיק.

התשובה ניתנה על ידי ג'נט סורי, יועצת מס.
ממונת תחום מקצועי בפורום המיסים של לשכת יועצי המס.

**היעוץ שניתן הוא כללי ואינו מהווה יעוץ משפטי או יעוץ חשבונאי או תחליף ליעוץ מקצועי. לקבלת יעוץ מומלץ להפנות את מלוא הפרטים העובדתיים ליועץ מס חבר לשכת יועצי המס בישראל.

לצפיה ב-'טופס 135'
טופס 135
10/08/2017 | 16:33
1
17
האם במילוי הטופס צריך להוסיף גם את הפרטים של אשתי למרות שאני מעוניין בהחזר מס רק עבורי?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
10/08/2017 | 20:42
13
שלום רב,
התשובה היא כן, מס הכנסה מתסתכל על התא המשפחתי.
לכן בעת מילוי הטופס יש לדווח גם על הכנסות בת הזוג.

**היעוץ שניתן הוא כללי ואינו מהווה יעוץ משפטי או יעוץ חשבונאי או תחליף ליעוץ מקצועי. לקבלת יעוץ מומלץ להפנות את מלוא הפרטים העובדתיים ליועץ מס חבר לשכת יועצי המס בישראל.

לצפיה ב-'שלום שאלה מיסוי דירות להשכרה'
שלום שאלה מיסוי דירות להשכרה
10/08/2017 | 01:11
1
23
יש לי כמה דירות - האם אני יכול להיות בכמה מסלולים שונים :
האם בדירה אחת אני יכול להיות במסלול 10 %.
ובדירה אחרת במסלול עם החזר הוצאות?.

לצפיה ב-'שילוב מסלולים '
שילוב מסלולים
( לעמוד שלי בתפוז )
10/08/2017 | 20:41
20
שלום רב,
במקרה שהצגת אכן אפשרי.

לצפיה ב-'כיצד ניתן להשיג טופסי 106 משנים קודמות'
כיצד ניתן להשיג טופסי 106 משנים קודמות
08/08/2017 | 10:58
2
14
שלום רב,
אני רוצה לקבל טופסי 106 משנים קודמות (שנתיים ושלוש אחורה) - אך לצערי החברה בה עבדתי לא ממש נגישה (כלומר ניסיתי מספר ימים לתפוס את מחלקת שכר אבל אין שם תשובה באופן גורף).
האם יש דרך נוספת להשיג את הטפסים (אולי דרך מס הכנסה, מכיוון שעבדתי רק כשכיר ורק שם באותה השנה?)
האם יש חובה על מעסיק להנפיק טופס 106 עבור עובד לשעבר במידה והעובד מבקש זאת?

תודה!
לצפיה ב-'אני רק אוסיף'
אני רק אוסיף
08/08/2017 | 15:18
1
12
רק אוסיף - השאלה על חובת הנפקה מתייחסת על בקשה נוספת של העובד, כלומר, הם הנפיקו לי טפסי 106 בעבר אך הם אינם ברשותי.
השאלה האם הם מחויבים להנפיק לי טופס 106 גם אם הנפיקו לי כבר בעבר? וזו פניה לאחר זמן מה?

העניין הוא שאני חושב שמסננים אותי כי ניסיתי המון פעמים בימים האחרונים, לאנשים שונים, וגם בעבר הייתה לי בעיה לתפוס אותם ממספר חיצוני.
אודה לתשובה
לצפיה ב-'שיחזור טופס 106'
שיחזור טופס 106
( לעמוד שלי בתפוז )
08/08/2017 | 21:21
23
שלום רב,
בעיקרון אם כבר הנפיקו לך טופסי 106 כרגע זה כבר "לא בעיה שלהם".
תנסה שוב מולם אם לא מצליח לך , אתה יכול לגשת למס הכנסה ולבקש מהם העתקים. 
כל מעסיק חייב לשדר למס הכנסה בתום שנה את השכר של כל עובד כך שנתונים אלו מעודכנים במס הכנסה.

לצפיה ב-'החזר מס בגין ילד נכה'
החזר מס בגין ילד נכה
08/08/2017 | 10:57
1
11
לפני כחודשיים הוכר בני כנכה ע"י המוסד לביטוח לאומי רטרואקטיבית מ2015
הגשתי בקשה להחזר מס לשנים 2015 ן-2016 עם כל המסמכים הנלווים הדרושים.
קיבלתי החזר על 2015 אבל, ב2016 הגיעה שומה ללא החזר, למרות שלפי הסימולטור מגיע לי החזר.
איך אני מגישה ערעור?
לצפיה ב-'החזר מס'
החזר מס
( לעמוד שלי בתפוז )
08/08/2017 | 21:17
9
שלום רב,
בהעדר נתונים מלאים לא ניתן לתת מענה.
הייתי ממליצה לך לגשת לשם פיזית ולבדוק את הנושא.

רק בריאות ושיהיה בהצלחה!

לצפיה ב-'רצף קצבה ורצף פיצויים בהחזר מס'
רצף קצבה ורצף פיצויים בהחזר מס
05/08/2017 | 15:50
2
17
שלום,
בשנת 2016 עבדתי בחודש ינואר ולאחר מכן החברה שבה עבדתי נסגרה וקיבלתי פיצויים. דאגתי לעשות רצף קצבה ורצף פיצויים על כל הכספים שהגיעו לי. לאחר שארבעה חודשים חתמתי אבטלה, התחלתי לעבוד במקום חדש.
כעת אני רוצה לקבל החזר מס עבור 2016. האם רצף קצבה ורצף פיצויים נלקחים באישזהו אופן להחזר המס??
כאשר מילאתי את הסימולטור של מס הכנסה עפ"י טפסי ה- 106יצא שאני זכאי להחזר של 1000 ש"ח וזה נראה לי סכום מאד נמוך.
אודה לכם על תשובתכם
לצפיה ב-'רצף'
רצף
06/08/2017 | 23:28
10
לא נלקחים (לא " נפגשת " עם הכסף)

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
07/08/2017 | 22:11
7
שלום רב,
במידה ועשית רצף לקיצבה ופיצויים אין צורך לקחת סכומים אלו בעת הגשת הבקשה להחזר מס.
שים לב כי, תשלומים שקיבלת בגין דמי אבטלה הכינם חייבים במס ולכן הם חלק מחישוב ההכנסה החייבת שלך . (מכאן ההחזר הנמוך ).

לצפיה ב-'החזרי מס לפי 9(5)'
החזרי מס לפי 9(5)
05/08/2017 | 18:34
2
20
בתחילת השנה הודיע לי ביטוח לאומי על החלטת הועדה .במהלך מרץ 2017 קיבלתי מכתב מפ"ש על אחוזי נכות מעל 90 משנת 2006 . 
פניתי לחוליה האחראית (חוליה 7) בתחילת אפריל כולל הגשת השלמת דו"ח  . 
עפ"י חוזר מס הכנסה מגיעים לי החזרי מס החל מ-2008 כולל. בקשה לועדה רפואית הוגשה ב-2014 . 
פניתי מספר לפעמים לרכזת החוליה על מנת לקדם את החזרת המיסים להם אני זכאי. עד כה נעניתי חלקית בלבד . 
שאלה - איך ניתן  לפעול לזירוז החזרי הכספים ? בקשותי לרכזת החוליה לא נענו.  ( נעשו בדו"אל לרבות פעמים רבות למזכירת החוליה)
לצפיה ב-'עזרה'
עזרה
06/08/2017 | 23:26
2
פשוט תגיש דוחות מס רטרו 6 שנים אחורה
לצפיה ב-'החזר מס לפי סעיף 9 (5)'
החזר מס לפי סעיף 9 (5)
( לעמוד שלי בתפוז )
07/08/2017 | 22:04
6
שלום רב,
הגשת כבר דוחות למס הכנסה 6 שנים רטרו?
אם כן לאיזה מס הכנסה אתה שייך?

לצפיה ב-'מס הכנסה שונה (מהותית) בכל חודש - אשמח לעזרתכם'
מס הכנסה שונה (מהותית) בכל חודש - אשמח לעזרתכם
06/08/2017 | 22:40
2
13
שלום,

ראיתי כי בתלושי המשכורת שלי נגבה בכל חודש סכום שונה של מס הכנסה.
בחודש אחד נגבו 480 ש"ח,
בבא אחריו 1042 (יותר מפי שניים!),
אח"כ 960.

האם הגיוני שבכל חודש יורד סכום שונה כ"כ?
מה הסיבה?
לצפיה ב-'בדיקת תלוש'
בדיקת תלוש
06/08/2017 | 23:23
9
הי,
תבדוק בסוף שנה האם אתה זכאי להחזר מס בסימולטור של מס הכנסה
כעת פנה לחשב השכר ותבקש לדעת מדוע ההפרשים.

לצפיה ב-'חישוב מס כנסה משכר'
חישוב מס כנסה משכר
( לעמוד שלי בתפוז )
07/08/2017 | 21:59
8

שלום רב,
חישוב מס הכנסה מבוצע ברמה השנתית.. לכן במידה ובחודש מסויים הכנסתך הייתה נמוכה ובחודש העוקב קיבלת הכנסה יותר גבוהה לצורך החישוב נלקחים בחשבון הכנסותיך מתחילת השנה. 
בכל מקרה שווה לבדוק מול המעסיק .

לצפיה ב-'מיסוי של LLC בישראל'
מיסוי של LLC בישראל
04/08/2017 | 23:17
2
19
שלום לכולם,
אני הקמתי חברה בארה״ב LLC, ואני קצת מבולבלת בכל עניין המיסוי.
אני נמצאת בישראל והעסק הוא אינטרנטי, חשבון הבנק הוא בארה״ב.
לפי מה שהבנתי אני לא אמורה לשלם מס בארה״ב אלא רק בישראל.
התייעצתי עם כמה רואי חשבון ויועצי מס ולכל אחד תשובה אחרת. זה מה שהם אמרו לי ואני לא ממש יודעת מה מכל זה נכון לגביי.
1. החברה היא חברה שקופה לצורכי מס בארה״ב אבל בישראל היא נחשבת כחברה לכל דבר ולכן המס הוא מס חברות, יש מס כפול בתשלום דיבידנטים.
2. יש אפשרות לבחור להיות חברה שקופה גם בישראל ואז לשלם מס רגיל ולא מס חברות ואז אין כפל מס אבל ברירת המחדל היא תשלום מס חברות.
3.  תשלום מס הוא כמו של עסק רגיל וצריך לפתוח תיק במס הכנסה ולשלם מקדמות לפי מדרגות מס שולי וכו...

אני לא יודעת מי מהם צודק ומה נכון לגביי, נתנו תשובות סותרות וזה ממש בלבל אותי.
תודה לעוזרים.

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
06/08/2017 | 23:36
10
הי,
לא נתנו לך תשובות סותרות...הם נתנו לך את האלטרנטיבות:
שהם:
1.במידה והניהול והשליטה בישראל יש התאגיד (הLLC ) יחשב כתושב ישראל , תשלם מס חברות ותנכה את המס בארה"ב, כאשר תחלק דיבדינד יהיה עוד שיעור מס
2. אם השליטה והניהול לא מישראל תוכל להיפגש עם הכסף בדרך הבא:
תשלום מס שולי על ההכנסה כנגד זיכוי המס ששולם בארה"ב

בהצלחה  
לצפיה ב-'דיווח על הכנסות מחברת LLC'
דיווח על הכנסות מחברת LLC
( לעמוד שלי בתפוז )
07/08/2017 | 21:32
6
שלום רב,
התשובות שניתנו לך הן אופציונליות ולכן יש לבדוק מה בדיוק חל במקרה הספציפי שלך. במה עוסקת החברה בדיוק ? האם מדובר בהכנסה פאסיבית או עסקית?האם החברה היא בבעלותך המלאה?
 במידה והניהול והשליטה הן מישראל החברה תחשב כחברה ישראלית. 
לחילופין אם השליטה והניהול לא מישראל תוכלי להשקיף את החברה גם בארץ ולדווח עליך כחלק מהכנסתך וך כדי קבלת זיכוי מס זר.
חשוב לציין כי, השקפת החברה מחייבת אותך בדיווח על גבי טופס 150 במסגרת הדוח השנתי שלך.
הייתי ממליצה לך לפנות לייעוץ פרטני ליועץ מס המתחה בתחום.

לצפיה ב-'נקודות זיכוי'
נקודות זיכוי
03/08/2017 | 21:56
2
20
לאור השינוי שחל בנקודות הזיכוי להורים לילדים עד גיל 5 מה ניתן לעשות במקקה שהמעסיק לא מעדכן את התלוש שכר והעובד לא מקבל את הנקודות? האם ניתן לפנות למישהו? האם יש חוק המגדיר את הזמן שיש למעסיק לתת את ההטבה מרגע שהחוק עבר? 
לצפיה ב-'אני חושב שכדאי שתצלמי את תעודת הזהות שלך בה רשום שנת הלידה'
אני חושב שכדאי שתצלמי את תעודת הזהות שלך בה רשום שנת הלידה
07/08/2017 | 00:41
4
של הילדים ותמסרי את העתק להנהלת חשבונות בחברה בה את עובדת או למעסיק שלך שיעביר לרואה החשבון שלו.
להבנתי כדי לקבל את נקודות הזיכוי יש לדווח למעסיק את מספר הילדים ושנת הלידה שלהם.לעיתים מידע זה לא רשום אצל המעסיק ועליך מוטלת המשימה לדווח לו על מנת לקבל את זיכוי נקודות המס.
אם המעסיק לא יעביר המידע הלאה ולא תקבלי את נקודות הזיכוי המגיעות לך דרך תלוש המשכורת ,תוכלי בסיום שנת המס להגיש דוח שנתי מקוצר למס הכנסה ואז תקבלי את נקודות הזיכוי כסכום כספי ישירות ממס הכנסה כהחזר מס לחשבון הבנק שלך שאותו תרשמי בדו"ח.
אינני יועץ מס ורצוי שתקבלי תשובה מגורם מוסמך בפורום.
לצפיה ב-'נקודות זיכוי '
נקודות זיכוי
( לעמוד שלי בתפוז )
07/08/2017 | 21:44
7
שלום רב,
הייתי ממליצה לך להעביר צילום ת.ז. בצירוף טופס 101 ולבקש מהמעסיק שלך להעביר זאת לחשב השכר שלו בכדי לעשות את השינויים הנדרשים.
חלה עליו חולה לעדכן את הפרטים בהתאם להצהרה שלך כמובן ובכך תימנעי מהגשת דוח בסוף שנה.

לצפיה ב-'טעות בשיגור הדו"ח'
טעות בשיגור הדו"ח
03/08/2017 | 16:14
2
12
שלום לכולם.
לאחר ששידרתי את הדו"ח, מסתבר ששכחתי לציין נקודת זכות עבור לימודים אקדמאים שהייתי זכאי לה.
על כן קיבלתי דרישת שומה לשלם כ2500 שקל (שהם הנקודה הזו בדיוק לפי חישובים שלי, עד כדי שקלים בודדים).
האם יש אפשרות להגיע עם המסמכים הנדרשים ולבטל את הדרישה (אציין שבטופס 101 כן ציינתי שיש ברשותי לימודים אקדמאיים ושיגרתי את כל האישורים הנדרשים, ועל כן מקום העבודה שילם מס בהתאם).
איך מסדרים את המצב?
תודה רבה!
לצפיה ב-'דוח מתקן'
דוח מתקן
06/08/2017 | 23:37
6
תגישי דוח מתקן
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
07/08/2017 | 22:15
6
שלום רב,
אתה יכול לגשת למס הכנסה (לתחנה אליה אתה שייך) לחוליה המרכזית ולבקש תיקון דוח.
שיהיה בהצלחה!

לצפיה ב-'החזר מס רטרואקטיבית'
החזר מס רטרואקטיבית
03/08/2017 | 15:59
4
21
היי, אשמח לתשובה למקרה הבא:
בתחילת שנה אדם עבר לגור ביישוב שזכאי לנקודת זיכוי במס, ובמהלך השנה נגבה ממנו מס הכנסה כרגיל ללא התחשבות בזיכוי הנ"ל (מאחר ויש לצבור 12 חודשי "ותק" ביישוב).
האם בתום השנה הוא יכול לבקש החזר מס רטרואקטיבי? כיצד מתבצעת הבקשה? אילו טפסים והוכחות עליו להגיש?

תודה רבה
לצפיה ב-'עזרה'
עזרה
06/08/2017 | 23:39
2
4
הי,
טופס אישור תושבות מהרשות המקומית

לצפיה ב-'תודה'
תודה
07/08/2017 | 10:21
1
11
אולי לא הסברתי טוב.
יש אישור תושבות ביישוב שזכאי לנקודת זיכוי. השאלה היא האם אפשר לדרוש החזר מס רטרואקטיבי?  מאחר וכל השנה האחרונה נגבה מס כרגיל... 
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
07/08/2017 | 20:07
6
בוודאי שניתן... פני אלינו במייל הבא נעזור לך: Yeho.financials@gmail.com
לצפיה ב-'החזר מס בגין יזוב מזכה'
החזר מס בגין יזוב מזכה
( לעמוד שלי בתפוז )
07/08/2017 | 22:09
6
שלום רב,

יש למלא טופס 135 ולצרף את כל האישורים הדרושים ולהגישם לפקיד השומה.
מגישים את הבקשה בלשכת פקיד השומה שאליה משתייכים.
יש לצרף צילום המחאה או אסמכתא מתאימה אחרת לשם אימות פרטי חשבון הבנק.
מצ"ב קישור לאתר רשות המיסים לצורך לצור בדיקת הזכאות בטרם הגשת הדוח.

שיהיה בהצלחה!

לצפיה ב-'מהרגע שנישאתי - עלי לשלם יותר מס??'
מהרגע שנישאתי - עלי לשלם יותר מס??
03/08/2017 | 11:25
1
17
שלום רב.
אשתי עבדה שנה שעברה והרוויחה פחות ממדרגת המס הראשונה (היא אזרחית וכו' כך שהיא לא הייתה חייבת מס בכלל). מדובר על סכום נמוך, באיזור של 3000 ש"ח לחודש - אותו הרוויחה כעוסק פטור.
אני עובד שכיר בחברה גדולה, והרווחתי סכום שמן הסתם מחוייב במס.
נראה לי קצת תמוה שכעת לוקחים את הרווחים שלי, מחברים אל הרווחים שלה, וממסים אז התוצאה כאילו היא רווחים של אדם אחד.
כלומר, אני כבר שילמתי X שקלים של מס הכנסה, עבור הכנסות עבור בן אדם *אחד*. אשתי הרוויחה מעט מאוד כך שלא הייתה צריכה לשלם מס. מדוע עבור 2 אנשים, סכום ההכנסות חייב במס נוסף? האם זה הגיוני או שיש פה טעות? מה ניתן לעשות?
תודה
לצפיה ב-'חיוב במס '
חיוב במס
( לעמוד שלי בתפוז )
07/08/2017 | 21:25
12
שלום רב,
עצם הנישואין אינו מהווה תשלום מס נוסף. פשוט עליכם לדווח יחד מאחר ובישראל מתייחסים לתא המשפחתי. לכן בעת הגשת הדוח שלה עליה לדווח גם על ההכנסות שלך. אין זה אומר שתשלם יותר.

מנהל/ת הפורום

אודות:
לשכת יועצי המס מהווה את הצומת המרכזית של מגזר העצמאים ובעלי העסקים הקטנים בישראל, כאשר הלשכה מייצגת את האינטרסים החיוניים של קהל לקוחותיה – העצמאיים ו
עוד...

חם בפורומים של תפוז

תחרות מפלצתית עם פרסים שווים במיוחד!
תחרות מפלצתית עם...
משתפים אותנו בסיפורים בדיוניים וזוכים בכרטיסים...
תחרות מפלצתית עם פרסים שווים במיוחד!
תחרות מפלצתית עם...
משתפים אותנו בסיפורים בדיוניים וזוכים בכרטיסים...
אירוח מומחה בפורום בנושא אבטלה
אירוח מומחה בפורום...
ביום ראשון, 13.8, יתקיים אירוח בנושא אבטלה בו...
אירוח מומחה בפורום בנושא אבטלה
אירוח מומחה בפורום...
ביום ראשון, 13.8, יתקיים אירוח בנושא אבטלה בו...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

לשכת יועצי המס בישראל
להתייעצות עם מנהל הפורום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו