לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1484214,842 עוקבים אודות עסקים

פורום מיסים והחזרי מס

ברוכים הבאים לפורום!
תוכלו להתייעץ ולקבל תשובות בכל הנוגע למיסים והחזרי מס.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מיסים והחזרי מס

ברוכים הבאים לפורום!
תוכלו להתייעץ ולקבל תשובות בכל הנוגע למיסים והחזרי מס.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-' אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמה וניהול עסק '
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמה וניהול עסק
23/10/2017 | 12:06

הערב, בשעה 20:00, יתקיים אירוח בפורום ראיית חשבון בנושא היבטים משפטיים בפתיחה וניהול של עסק, חברה או עמותה.

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור האירוח כבר עכשיו!

לצפיה ב-'איך לעדכן את רשות המיסים על שיפור דיור מתעכב?'
איך לעדכן את רשות המיסים על שיפור דיור מתעכב?
23/10/2017 | 08:45
רכשתי דירה מקבלן במסגרת שיפור דיור.

הקבלן מתעכב הרבה במסירה של הדירה החדשה. איך אני יכול לעדכן את רשיות המס שאני עוד לא מוכר את הדירה הישנה שלי כי מותר לי להחזיק אותה עד שנה אחרי כניסה לדירה החדשה?

יש איזה אימייל מסוים שאני יכול לפנות אליו?
לצפיה ב-'הכרה בהוצאות'
הכרה בהוצאות
23/10/2017 | 08:10
2
1) לעסק שמתנהל בבית קראתי שהאינטרנט מוכר 100% על אף שזאת הוצאה שמשמשת גם לצרכים פרטים. אז למה לא מכירים רק שליש או רבע כמו שאר הוצאות בית ?
2) האם כדי להכיר בהוצאות פחת הרכב חייב להיות רשום ע"ש העוסק (חברה או עצמאי) ? אם כן אשמח לקבל סימוכין רלבנטי.
3) אני שוקל השכרת רכב בליסינג תפעולי. האם ניתן להכיר בהוצאות פחת ? האם זה משנה אם אני עוסק מורשה או חברה לעניין זה?
תודה

לצפיה ב-'מיסוי על קרן נדלן שיתופי בארהב'
מיסוי על קרן נדלן שיתופי בארהב
23/10/2017 | 00:19
20

השקעתי בקרן הגשמה.
קבלתי דוח שנתי שנוקה ממנו כבר 17% מס בארה״ב.
רשות המיסים בישראל השלימה לי את חובת המס לפי המס השולי שלי (מעל ל 40%).
האם זה סביר?
המניות שלי בחברה בע״מ שמשקיעה בנדלן מניב - נחשבת רווח מקרקעין שלי?
אני חשבתי שזה נחשב רווח הון וממוסה 25%.

זה גורם לכל ההשקעה שלי להיות לא כדאית.
איך אוכל לברר אם מס הכנסה טעה בקטלוג של הרווח כממוסה במס שולי?
אני שכיר. ללא רו״ח.

לצפיה ב-'החזרת כספים לארץ'
החזרת כספים לארץ
19/10/2017 | 23:24
1
9
לפני 3 שנים העברתי מהבנק שלי בארץ כ 2 מליון שח לבנק שלי בחול
אני רוצה להחזיר חזרה ,האם ישאלו אותי שאלות?
האם זה בעייתי? 
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
22/10/2017 | 21:05
שלום רב,
סביר להניח שכן ישאלו שאלות. מדובר בנושא סבוך והבנקים מקשים בגלל ההנחיות החדשות של הרשות להלבנת הון .
היכן ישב הכסף בחו"ל? האם היו לך הכנסות מריבית , דיבידנד או רווח מניירות ערך ממנו? אם כן? האם הכנסות אלו דווחו?
מאיזה חשבון בנק זה יצא בארץ? אתה רוצה להחזיר לאותו חשבון בנק? 
יש לך רו"ח או יועץ מס? אם כן הם יוכלו לתת לך אישור כי , מקור ההכנסות דווחו למס הכנסה.

התשובה ניתנה על ידי ג'נט סורי, יועצת מס.
ממונת תחום מקצועי בפורום המיסים של לשכת יועצי המס.

**היעוץ שניתן הוא כללי ואינו מהווה יעוץ משפטי או יעוץ חשבונאי או תחליף ליעוץ מקצועי. לקבלת יעוץ מומלץ להפנות את מלוא הפרטים העובדתיים ליועץ מס חבר לשכת יועצי המס בישראל.

לצפיה ב-'ממה אני צריכה להימנע כדי לא לקבל הצהרת הון'
ממה אני צריכה להימנע כדי לא לקבל הצהרת הון
20/10/2017 | 00:06
1
10
שלום,
הנני שכירה ואני לא מעונינת בהצהרת הון
מה אני אמורה לעשות כדי להימנע ?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
22/10/2017 | 21:00
2
שלום רב,
אם את שכירה ואין לך תיק במס הכנסה, אין סיבה שתקבלי דרישה להצהרת הון.

**היעוץ שניתן הוא כללי ואינו מהווה יעוץ משפטי או יעוץ חשבונאי או תחליף ליעוץ מקצועי. לקבלת יעוץ מומלץ להפנות את מלוא הפרטים העובדתיים ליועץ מס חבר לשכת יועצי המס בישראל.

לצפיה ב-'מיסוי על השקעה בחול דרך קרן בהגשמה'
מיסוי על השקעה בחול דרך קרן בהגשמה
22/10/2017 | 17:34
1
4
אני השקעתי דרך"קרן בהגשמה" אשר הקימה שותפות מוגבלת ורכשה נכס בלונדון

לאחר מכירת הנכס וקבלת הקרן+רווחים שלחו אלי טופב ממשרד רו"ח על אישור הכנסתי מהשותפות המוגבלת.

ומצויין שם " הננו מאשרים כי הכנסתך מהשותפות לשנתXXX הינה

כדלקמן: הכנסה מרווח הון בחן"ל בסךXXX ש"ח"

1.אני מבין אני צריך להגיש דוח שנתי בגין ההכנסה הזו?

2.האם אני יכול להגיש דוח מקוצר?ללא פתיחת תיק.

3.ובמידה ולא באיזה סעיף זה נכנס בדוח השנתי.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
22/10/2017 | 20:55
4
שלום רב,
מצורף חוזר מס הכנסה בו מופיעה רשימה של סוגי הכנסות שמאפשרות להגיש דיווח מקוצר למס הכנסה.

במקרה שלך ככל הנראה יש להגיש דוח רגיל.
אתה יכול לבקש לפתוח סוג תיק 97 - ובכך להגיש דוח רק על שנה אחת מבלי שתחויב בהגשת דוחות בשנים הבאות.
יש לדווח את ההכנסה הן בנספח ד' לדוח השנתי והן בדוח השנתי עצמו.

לצפיה ב-'מכירות בשיטת dropshipping ותשלומי מיסים'
מכירות בשיטת dropshipping ותשלומי מיסים
20/10/2017 | 01:34
10

שלום,
רציתי לדעת במידה ואני מבצע מכירות דרך אתר פרטי ( או למשל ציבורי למשל כמו אמזון) שרובם בשיטת dropshipping, הייתי מעוניין לדעת מספר דברים:

1. נניח ואני מוכר סוגים שונים של דברים (ולאו דווקא קבוצה מסויימת של מוצרים), איך מס הכנסה יכול לדעת להפריד בין מוצרים שאני רוכש עבורי לשימוש פרטי (נניח) לבין מוצרים שאני רוכש לשם מכירתם לאנשים (נניח וכולם נרכשים באמצעות אותו אמצעי תשלום שלי), אם כך איך נעשית ההפרדה, אם היא בכלל אפשרית?
כלומר מה פסול בלקנות מוצרים שאני כביכול קונה לצורך מלאי מכירה, אך בפועל הם משמשים לשימושי פרטי בסופו של דבר?
2.נניח ואני מוכר באמצעות אתר פרטי או ציבורי (שוב בשיטת  dropshipping אם במקרה קיים הבדל בין מכירות בשיטה הנ"ל באתר פרטי לציבורי, אשמח להפרדה בתשובות) כאשר אמצעי התשלום היחידי הוא למשל פייפאל.

האם שמתכוונים להגיש דו"ח למס הכנסה, מספיק להציג בפניהם את כל ההוצאות וההכנסות שנעשו באותו חשבון פייפאל עסקי (שקושר לאותו האתר)?
או שיש צורך להציג חשבונית רכישה עבור כל מוצר ומוצר שנרכש, ודוחות מכירה נוספים מתוך אתר המכירות (כלומר מה המידע שנדרש לתעד ולהגיד עבור הגשת דוחות מס)?

3. אם מדובר על מחזור מכירות מתכונן של כמה מאות אלפי שקלים בשנה, איך עובד התהליך של פתיחת עסק מורשה, וזמני הגשת דוחות, והאם זוהי פעולה שאפשר לבצע באופן עצמאי מבלי לפנות לבעלי מקצוע לשם כתיבתם?

4.אם יש תכנון עתידי לעסוק בכך, כאשר המגורים שלי הם מחוץ לישראל, האם אז יש צורך לשלם מיסים באותו מידה שאני מתכוון לעבור אליה במקום בישאל?

אציין שהמטרה היא מכירה אך ורק ללקוחות בחו"ל, כאשר 95 אחוז מהמוצרים אמורים להימכר בשיטת ה- dropshipping.

תודה על עזרתכם.

לצפיה ב-'הכנסה מחו"ל בקיזוז עמלה'
הכנסה מחו"ל בקיזוז עמלה
19/10/2017 | 14:33
1
9

שלום. באם ישנו אתר בחו"ל שדרכו ניתן לספק שירות (ייעוץ) לאנשים בתחום התמחות מסוים. האתר מקשר בין המייעץ לבין זה שזקוק לייעוץ. הזקוק לייעוץ מעביר תשלום לאתר, המייעץ נותן חוו"ד- והאתר מעביר את המידע לזקוק לייעוץ, גובה תשלום, ומעביר למייעץ את התשלום בקיזוז עמלה. מהו הסכום שממנו ייגזר תשלום המס?
מלוא הסכום או הסכום בקיזוז העמלה? (גם אם העמלה עשויה להגיע ל30 אחוז?)

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
22/10/2017 | 20:59
שלום רב,
יש לדווח על מלא הסכום ובמקביל לדרוש את ההוצאה בדוח.
המחזור ברוטו ואז לנכות הוצאות ולשלם מס על הרווח.

לצפיה ב-'תואר ראשון החזר מס'
תואר ראשון החזר מס
19/10/2017 | 00:24
1
10
התחלתי תואר ראשון בשנת 2008. בשנתיים הצלחתי לדחוס ולסיים תואר שאורכו שלוש שנים. האם אני זכאית לנקודות זכות בשנתיים שלאחר התואר או בשלוש שנים שלאחר התואר.
לצפיה ב-'נקודות זיכוי בגין תואר'
נקודות זיכוי בגין תואר
22/10/2017 | 18:15
4
אם סיימת תואר ראשון בשנת 2009, את זכאית לנקודת זיכוי אחת בשנת 2010 + נקודת זיכוי אחת בשנת 2011.
בקשה להחזר מס ניתן להגיש עד 6 שנים אחורה, כך שניתן לבקש החזר מס רק על שנת 2011 (ניתן לעשות זאת עד סוף שנת 2017).
מציעה לפנות לרו"ח לצורך בדיקת הזכאות להחזר מס , היות שישנם פרמטרים נוספים שצריך לקחת בחשבון כאשר מגישה בקשה כזו
לצפיה ב-'מכירת דירה בליטא'
מכירת דירה בליטא
18/10/2017 | 21:33
1
95
שלום רב,
לקרובת משפחה שלי אזרחות ישראלית-ליטאית כפולה, והיא מתגוררת בארץ.
היא מעוניינת למכור בליטא דירה שנרכשה בשנות ה-90.
האם המיסוי מבוצע ע"י הליטאים? הבנתי שיש בין המדינות אמנם מס - זה אומר שאין מיסוי כפול? מה חשוב לדעת לפני שמבוצעת העסקה?
תודה מראש על התשובות!
לצפיה ב-'מכירת דירה מחוץ לישראל'
מכירת דירה מחוץ לישראל
( לעמוד שלי בתפוז )
22/10/2017 | 20:44
4
שלום רב,
ראשית אתחיל בזה שמדובר בעסקת רווח הון המחייבת דיווח בארץ ולכן חלה עליה חובה להגיש דוח שנתי למס הכנסה באותה שנה שבה בוצעה המכירה.
שנית אכן קיימת אמנה למניעת כפל מס עם ליטא. 
אם מקום מושבה הינו מדינת ישראל, היא אמורה להיות מחוייבת בישראל.

הייתי ממליצה על ייעוץ יותר פרטני.

לצפיה ב-'האם מגיע זיכוי על ילד עם לקות למידה רגילה?'
האם מגיע זיכוי על ילד עם לקות למידה רגילה?
18/10/2017 | 13:21
1
12
שלום,
יש לי ילד לקוי למידה (לקות למידה רגילה, לא פיגור וכדומה) שנולד בתאריך 8/12/1994. בשנת 2013 הוא עוד למד בתיכון, ובמהלך שנה זו הוא התגייס לצבא. יש לשים לב שבמהלך שנת 2012 מלאו לו כבר 18 שנים, אך הוא המשיך ללמוד בתיכון גם בשנת 2013, ובמהלך 2013 התגייס. קיימת הפניית ועדת השמה משנת 2010. אשמח לדעת האם עפ"י המצב המתואר לעיל יש זכאות לנקודות זיכוי עבור ילד לקוי למידה גם בשנת 2012 וגם בשנת 2013, או רק בשנת 2012.
לצפיה ב-'ועדת השמה - תוקף'
ועדת השמה - תוקף
( לעמוד שלי בתפוז )
18/10/2017 | 14:24
12
בעקרון לועדת ההשמה יש תוקף לשנתיים ויש לעבור בחינה מחדש לזכאות מדי שנתיים. ככל שיש כזה אישור ניתן לבקש עבור הילד במידה ועדיין תחת חזקת ההורה ואינו בגיר.
בברכה,

התשובה ניתנה על ידי איתם פינטו, יועץ מס.
ממונה (משותף) תחום מקצועי בפורום המיסים של לשכת יועצי המס.

***היעוץ שניתן הוא כללי ואינו מהווה יעוץ משפטי או יעוץ חשבונאי או תחליף ליעוץ מקצועי. לקבלת יעוץ מומלץ להפנות את מלוא הפרטים העובדתיים ליועץ מס חבר לשכת יועצי המס בישראל.
לצפיה ב-'עצמאי / עוסק פטור'
עצמאי / עוסק פטור
17/10/2017 | 14:08
1
19
שלום,
אישתי החלה לעבוד מהבית (סכומים קטנים) ולצורך כך ביקשו ממנה לפתוח עוסק פטור, ואישור ניהול ספרים. לי יש כבר תיק במס הכנסה בתור שכיר החייב בהגשת דו"חות עקב כך שאני עובד ב2 מקומות עבודה.
כאשר היא הגיעה למס הכנסה אמרו לה שצריך לשנות את סטאטוס התיק שלי (שלנו) משכיר החייב בהגשת דו"ח לעצמאי ... לא ברור לי למה, ואשמח לדעת אם זה אכן מחויב כך. במס הכנסה טענו בפניה שזה קשור לשכר שלי.
האם יש משמעות למעמד התיק כעצמאי? (עד היום הייתי מגיש רק 106 בסוף השנה)
האם יש לי זכויות חדשות או חובות חדשים בעקבות כך?
האם מעמד העצמאי לא בעצם אומר שאישתי היא לא עוסק פטור אלא עוסק מורשה? חייב לומר שהמושגים מבלבלים אותי.
תודה
לצפיה ב-'נראה שאתה זקוק להכוונה של איש מקצוע'
נראה שאתה זקוק להכוונה של איש מקצוע
( לעמוד שלי בתפוז )
18/10/2017 | 14:22
7
כלשכה שכל יום מוציאה נישומים ממצבים בעייתיים בגלל חוסר בידע והכוונה לא נכונה. ממליץ מאוד שאיש מקצוע ילוה אותך ואת אשתך.
לעניין המושגים וכו' קשה לתת לך סקירה של הכל כי זה פורום למענה ראשוני בלבד ולא מהוה תחליף ליעוץ. מכיוון שאשתך עצמאית משנים את סוג התיק לכזה וזאת ע"מ שבעתיד יתייעל נושא האישור ניכוי מס במקור וזה חשוב לעניין ביקורת עתידית לדעת שהתיק יסווג כעצמאי. כדאי גם לבדוק מה בדיוק הגשת בדוחות כי אתה אמור להצהיר על כל התא המשפחתי ועל כל סוגי ההכנסות.
ממליץ כי יועץ מס מוסמך חבר לשכה ישוחח איתך ויתן לך יעוץ והכוונה לעסק.
בהצלחה.

***היעוץ שניתן הוא כללי ואינו מהווה יעוץ משפטי או יעוץ חשבונאי או תחליף ליעוץ מקצועי. לקבלת יעוץ מומלץ להפנות את מלוא הפרטים העובדתיים ליועץ מס חבר לשכת יועצי המס בישראל.
לצפיה ב-'החזר מס על רווח -שוק ההון- חייל משוחרר'
החזר מס על רווח -שוק ההון- חייל משוחרר
17/10/2017 | 14:44
1
13
היי, 
למיטב הבנתי קיים חוק שאומר שחייל משוחרר עד שנתיים מתאריך שחרורו פטור ממס על הכנסות של מתחת ל8000 שקל.
נניח ואדם כזה מכניס בחודש 5000 ש״ח משכורת ובנוסף באחד החודשים הרוויח בשוק ההון עוד 2000 שקלים( עדיין פחות מ8000 שקלים) האם הוא מחוייב ב25 אחוזים על הרווח משוק ההון או שהוא עדיין פטור ממס בעקבות החוק לעיל?
לצפיה ב-'חובת ניכוי מס במקור'
חובת ניכוי מס במקור
( לעמוד שלי בתפוז )
18/10/2017 | 12:15
8
הבנק מחוייב לנכות מס במקור מרווחי הון שנובעים משוק ההון בהעדר פטור מפקיד השומה. ניתן לנסות לבקש פטור ע"ב גובה ההכנסות מעבודה.
יחד עם זאת, חשוב לדעת כי נק' זיכוי של חייל משוחרר תקפות להכנסות מעבודה כך שכדאי לפנות לפקיד השומה שיקבע את זכאותך לפטור מניכוי מס.
בברכה,

לצפיה ב-'הכנסות ממערכת סולרית'
הכנסות ממערכת סולרית
17/10/2017 | 12:45
3
14
שלום ,
צפויות לי הכנסות שנתיות של 20,000 ש"ח ממערכת סולרית שמותקנת על גג ביתי.
האם אני חייב לפתוח תיק במס הכנסה ?
האם ההכנסות חייבות במע"מ ? בביטוח לאומי ?
האם יש חוזרים בנושא של מס הכנסה ?
תודה

לצפיה ב-'יצאה הודעה לעיתונות בעניין'
יצאה הודעה לעיתונות בעניין
( לעמוד שלי בתפוז )
18/10/2017 | 11:25
2
9
באתר רשות המיסים יצאה הודעה בנושא ההכנסות ממתקנים פוטו וולטאים כי ניתן יהיה לבחור באחת מ-3 חלופות (בדומה לשכר דירה למגורים).
האחת פטור מהגשת דוח שנתי וזה מותנה בגובה ההכנסה (במקרה דנן נראה שיש פטור).
השניה לשלם 10% וגם כן להיות פטור מהגשת דוח
השלישית הכנסות פחות הוצאות וכן דרישת פחת מואץ מחייב בהגשת דוח.
בברכה,

לצפיה ב-'האם התכוונת לאמור בהוראת ביצוע 2017/3 (עמ' 5-7) ?'
האם התכוונת לאמור בהוראת ביצוע 2017/3 (עמ' 5-7) ?
18/10/2017 | 11:54
1
4
אם לא , אשמח אם תפנה אותי למקור שאליו התכוונת.
תודה
לצפיה ב-'הודעה לעיתונות לא הוראת ביצוע'
הודעה לעיתונות לא הוראת ביצוע
( לעמוד שלי בתפוז )
18/10/2017 | 12:12
5
זה האחרון:
וזה לפני כן:
בהצלחה.

לצפיה ב-'2 דירות - הצהרת הון'
2 דירות - הצהרת הון
15/10/2017 | 23:01
1
16
האם שקניתי 2 דירות, האם אקבל הצהרת הון
לצפיה ב-'דרישה להצהרת הון '
דרישה להצהרת הון
( לעמוד שלי בתפוז )
16/10/2017 | 19:18
13
שלום רב,
עצם הרכישה לא מחייבת הגשת הצהרת הון .
במידה ויש לך תיק במס הכנסה ייתכן ותדרש לכך. אם אין , ייתכן ותקבל טופס 5329 בו תהצהיר עליהן.

לצפיה ב-'הצהרת הון שניה אחרי סגירת חברה'
הצהרת הון שניה אחרי סגירת חברה
15/10/2017 | 22:59
1
9
לפני כ5 שנים פתחתי חברה והתבקשתי למלא הצהרת הון לאחר כשנה סגרתי את החברה האם אני אמור לקבל בקשת הצהרת הון שניה? 
לצפיה ב-'דרישה להצהרת הון '
דרישה להצהרת הון
( לעמוד שלי בתפוז )
16/10/2017 | 19:11
8
שלום רב,
יתכן וכן וייתכן ולא.
אין תשובה חד משמעית.

לצפיה ב-' מחכים לכם בפורומים תיירותיים חדשים '
מחכים לכם בפורומים תיירותיים חדשים
16/10/2017 | 15:54

מתכננים טיול בחו"ל
רוצים להתייעץ עם מדריך טיולים שייתן לכם את כל הטיפים השווים

אתם מוזמנים לפורומים החדשים שלנו 

פורום חדש על המדינות הבלטיות לתכנן טיול בצפון-מזרח אירופה

בואו לברר על האטרקציות הכי שוות בפורום טיולים באירופה

הודו, נפאל, הפיליפינים... אתם מוזמנים לפורום המזרח הרחוק לשאול הכל

טיול לכבוד הפנסיה? טיול אחרי צבא? ירח דבש? הכל בפורום דרום ומרכז אמריקה

רואים רק לבן בעיניים? פורום חופשות סקי הוא הפורום שלכם

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'מיסוי ני"ע זרים'
מיסוי ני"ע זרים
11/10/2017 | 15:55
2
14
שלום.
האם ניתן בעת הגשת הדו"ח השנתי בארץ לקזז מס שנוכה במקור למשל ,לטובת מס ההכנסה האמריקאי (לשם דוגמא ,דיבידנד שמוסה ב-25% מס הכנסה אמריקאי) או שסכום המס הזה ששולם למס ההכנסה האמריקאי הוא "אבוד" ולא ניתן כלל לקיזוז בארץ?
תודה
לצפיה ב-'זיכוי מס זר'
זיכוי מס זר
( לעמוד שלי בתפוז )
15/10/2017 | 19:55
1
10
שלום רב,
ניתן לדרוש זיכוי מס זר כנגד הכנסה שהופקה בחו"ל בלבד. כמו כן, בשנה שבה לא יהיה ניתן לדרוש את הזיכוי יהיה ניתן להעבירו לשנה הבאה . (לא יותר מ- 5 שנים).

לצפיה ב-'תודה רבה על התשובה'
תודה רבה על התשובה
18/10/2017 | 22:48
2
לצפיה ב-'תיאום מס'
תיאום מס
11/10/2017 | 03:20
1
23
אהלן,
הנני עובד פשוט, מקבל משכורת חודשית לפי שעה..
לפני כעשרה חודשים בערך התחלתי לעבוד בעבודה נוספת, גם היא לפי שעה.
לפני כמה ימים הסתבר לי שלא עשיתי תיאום מס כהלכה. שאלתי היא - איך אני יכול לעשות תיאום מס על כל החודשים האלה שחלפו?
מדוע לא מופיעה השורה 'מס הכנסה' כחלק מניכויי החובה בתלושי השכר שלי (מלבד תלוש בודד)?
במידה ולא אעשה תיאום מס, מה עלול להיות עונשי? 
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
15/10/2017 | 20:33
8
שלום רב,
אין עבירה של אי עשיית תיאום מס אך העלמת המס היא הדבר האסור .
ניתן להגיש דוח ולשלם מס בהתאם, או לגשת לפקיד השומה ולערוך תיאום מס בגין השנה הנוכחית.
כיום רשות המיסים יכולה לגלות שכירים שהצהירו על שתי עבודות כעבודה יחידה כל אחת באמצעות הדיווחים המקוונים שהמעסיקים מדווחים .אם חתמת על טופס 101 ומסרת פרטים לא נכונים או השמטת פרטים אז הדבר מהווה עבירה על פקודת מס ההנסה .

התשובה ניתנה על ידי חמזה אבו מיאלה, יועץ מס.
חבר בפורום המיסים של לשכת יועצי המס.

מנהל/ת הפורום

אודות:
לשכת יועצי המס מהווה את הצומת המרכזית של מגזר העצמאים ובעלי העסקים הקטנים בישראל, כאשר הלשכה מייצגת את האינטרסים החיוניים של קהל לקוחותיה – העצמאיים ו
עוד...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

לשכת יועצי המס בישראל
להתייעצות עם מנהל הפורום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו