לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

אודות הפורום מיסים והחזרי מס

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'חישוב מחזור מכירות בטופס 867'
חישוב מחזור מכירות בטופס 867
25/06/2017 | 06:17
1
שלום,
האם יש הנחיות ברורות מה נכנס לחישוב מחזור המכירות הטופס 867 ?
האם לדוגמא פדיון אגח נחשב כמכירה ?
האם פקיעת אופציית מעוף בכסף תחשב כמכירה לצורך העניין ?
האם יתכן כי כל בנק / בית השקעות נוהג בצורה אחרת או שיש הנחייה ברורה
בעניין ?

תודה
לצפיה ב-'טעות לטובתי בשומה סופית'
טעות לטובתי בשומה סופית
23/06/2017 | 20:54
14
שלום רב
אני שכיר ומנהל חשבון ני"ע אצל ברוקר זר

במהלך 2016 קיבלתי דיבידנד, שלא נגבה ממנו במקור.
שילמתי בעצמי דרך אתר רשות המסים את הסכום שצריך.

לאחר שהגשתי דוח שנתי ל 2016, שמתי לב שהוחזר לי כל הסכום ששילמתי עצמאית. הפקיד עשה טעות לטובתי (אגב לא סכום גדול). השומה שקיבלתי היא שומה 01.

האם יש אפשרות שרשות המסים תבוא אלי עוד מספר שנים, תפתח את השומה ותדרוש את התשלום?

האם אני מכוסה משפטית מבחינה זו שהשומה שהוגשה לי היא סופית והרשות לא תערר עליה, או שאם מדובר בטעות חישוב, יש אפשרות לפתיחת השומה ודרישת תשלום לאחר תקופה?

תודה מראש
לצפיה ב-'קרן פנסייה'
קרן פנסייה
23/06/2017 | 11:52
7
שלום
אני יליד 1941 נשוי ומקבל פנסייה מקג"ם קרן ותיקה 11,045 ש"ח ברוטו ,ומשלם מס הכנסה 725 ש"ח יוצא נטו 10,320 ש"ח .האם לא מגיע לי לפי סעיף 9א או 190 קיזוז מהברוטו של 4,096 ש"ח .כך שאצטרך לשלם רק על 6,949 ש"ח שהמס יהיה פטור ממס ?  (8,360 * 49% - 11,045 = 6,949 ש"ח)
אודה מאוד למתן תשובתכם
לצפיה ב-'מס הכנסה'
מס הכנסה
22/06/2017 | 22:27
13
שלום, רציתי לדעת מבחינת מס הכנסה כיצד מוגדר סטטוס של זוג נשוי שהתגרש אך המשיכו לחיות יחד באותו בית ולגדל ילד משותף שלהם.
תודה. 
לצפיה ב-'האם עליי לעשות תיאום מס על חודש בו לא עבדתי בפועל?'
האם עליי לעשות תיאום מס על חודש בו לא עבדתי בפועל?
22/06/2017 | 19:59
6
שלום,
באוגוסט אקבל תלוש שכר ממקום העבודה החדש שלי, ותלוש שכר ממקום העבודה הקודם הכולל הפרשים (שעות נוספות) וימי חופשה בתשלום, כמשכורת עוקבת לחודש האחרון בו עבדתי בפועל במקום הקודם (חודש יוני).
האם נדרש לבצע תיאום מס על כניסה של משכורת לצד הפרשים, כביכול משני מעסיקים, אך לא עבדתי בפועל במקום הקודם בחודש זה?
תודה!
לצפיה ב-'מס על קניית בית בחו"ל ?'
מס על קניית בית בחו"ל ?
22/06/2017 | 18:15
4
שלום , רציתי בבקשה לדעת האם יש מס על קניית בית בחו"ל ? מס כלשהו ?
לצפיה ב-' פורומים מקצועיים מתחדשים - יש את מי לשאול הכל '
פורומים מקצועיים מתחדשים - יש את מי לשאול הכל
( לעמוד שלי בתפוז )
21/06/2017 | 12:36
 מסוכסכים עם השכן על רכוש משותף? מתמודדים עם דייר סרבן תשלום? 
מומחה בפורום ועד בית- בתים משותפים מחכה לשאלות שלכם

נתקלתם במקרה של רשלנות רפואית? אתם צריכים ייעוץ משפטי בנושא? עו"ד מהתחום מחכה לייעץ לכם בפורום רשלנות רפואית

העסק נמצא בקשיים כלכליים? צריכים ייעוץ פיננסי? פורום הלוואות לעסקים וייעוץ עסקי זה המקום בשבילכם

הקריירה נתקעה? מתקשים למצוא כיוון תעסוקתי בחיים? בפורום ייעוץ קריירה מחכים לכם בקוצר רוח וישמחו לייעץ לכם

בעיות ראייה, משקפיים, מולטיפוקל, עדשות ראייה, צילינדר -  מומחה אופטומטריסט כאן בשבילכם בפורום עדשות מגע ומשקפיים 

הבניין שלכם עומד לעבור תמ"א 38? לא יודעים מה הזכויות שלכם בפרויקט פינוי בינוי? היכנסו לפורום תמ"א 38 והתחדשות עירונית ותקבלו תשובות להכל

מתמודדים עם בעיות בעסק? רוצים להתייעץ לגבי קידומו? בפורום עסקים תימצאו פיתרונות להכל
לצפיה ב-'קיזוז הפסדים'
קיזוז הפסדים
19/06/2017 | 17:19
23
אני שכיר שכל שנה מגיש דוחות למס הכנסה. הדוחות כוללים את המשכורת שלי, רווחים/הפסדים מהשקעות בני"ע ושונות.
בתחילת 2015 נכנסתי כשותף מוגבל בשותפות שמחזיקה נכס מניב. רק לאחרונה יצא המאזן המאושר של השותפות ל-2015 והסתבר שהוא מציג הפסדים משמעותיים .
שאלתי היא: האם יש אפשרות לקזז מהכנסותיי את חלקי בהפסדים? ואם כן, האם ניתן לתקן 'אחורה' את הדו"ח שהגשתי ואושר ע"י מס הכנסה. תודה מראש למענה של מקצוען.

לצפיה ב-'דוח שנתי'
דוח שנתי
19/06/2017 | 16:41
14
אני מגישה כעת דוח שנתי לבעלי ולי יחד. לבעלי מופיע בטופס ה106 שקיבל מעבודתו שורה נפררדת בה מופיע נס יסף ששילם.
היכן עלי לכלול תשלום זה בדוח השנתי או שזהוא נכלל במס ההכנסה הכללי ששילם (בשדה 42)?
לצפיה ב-'החזר מס של פנסיה'
החזר מס של פנסיה
19/06/2017 | 00:30
10
אני אמא לילד נכה לצמיתות ולאחרונה משכתי את כספי הפנסיה שלי לפני הזמן עם מס של 35%. מס הכנסה הודיע לנו שאפשר לקבל החזר של המס שנלקח מאיתנו אם נבצע וועדה לילד לנכות לצמיתות, זה מה שעשינו, קיבלנו נכות לצמיתות לילד ואז אישור מס הכנסה על העניין. את זה הגשנו לרואה חשבון שלנו עם הדוח השנתי של בעלי (יש לו עסק רשום במס הכנסה והוא כמומן מדווח גם על ההכנסות שלי כשכירה). אנחנו זקוקים לכסף והשאלה שלי היא מתי נוכל לקבל את ההחזר? (מדובר בסכום של כ-30,000 שקלים). תודה.
לצפיה ב-'עובד בסין, המשפחה בארץ'
עובד בסין, המשפחה בארץ
18/06/2017 | 17:55
1
12
קיבלתי הצעה מאוניברסיטה בסין לבוא ללמד שם, כ 8 חודשים בשנה. אם אלך, המשפחה תשאר כאן. האם יש אמנה בין ישראל לסין בעניין הזה? האם אני עלול למצוא את עצמי משלם מסים פעמיים ואם לא, היכן אשלם?
תודה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
18/06/2017 | 19:49
14
שלום רב,
מאחר ואתה צפוי לעבוד לתקופה מוגבלת של 8 חודשים ואז תחזור לישראל אזי לא ניתן לטעון שאתה לא תושב באותה שנה. 
ראשית, אדם שהפיק הכנסות מחוץ לישראל מחוייב בהגשת דוח למס הכנסה.
לכן עליך לפתוח תיק במס הכנסה ולהגיש דוח שיכלול את כלל הכנסותיך באותה שנה.
לעניין שאלת האמנה, אז כן יש אמנת מס עם סין. הרעיון הוא שעל הכנסה משכר שתפיק שם ובמידה וינכו לך מס מהשכר תוכל לקבל אותו בישראל כזיכוי מס זר.
בעיקרון אין כפל מס, המס שתשלם שם יתקבל כזיכוי בישראל.
בנוסף, ייתכן ותחוייב גם בביטוח לאומי על הכנסה זו, בשיעור של 12% ולכן מומלץ לעדכן את המוסד לביטוח לאומי לפני הנסיעה ובכך לשלם מקדמות חודשיות בהתאם להכנסה הצפויה על חשבון .
ישנם אופציות ודרכים נוספות לצורך הקטנת חבות המס, כגון דרישת הוצאות שהייה בחו"ל ועוד...
לכן מומלץ להיעזר ביועץ מס חבר לשכה המתמחה בתחום.

התשובה ניתנה על ידי ג'נט סורי, יועצת מס.
ממונת תחום מקצועי בפורום המיסים של לשכת יועצי המס.

**היעוץ שניתן הוא כללי ואינו מהווה יעוץ משפטי או יעוץ חשבונאי או תחליף ליעוץ מקצועי. לקבלת יעוץ מומלץ להפנות את מלוא הפרטים העובדתיים ליועץ מס חבר לשכת יועצי המס בישראל.

לצפיה ב-'שכחתי לקזז הפסדי הון שותפים מני"ע בשנים קודמות'
שכחתי לקזז הפסדי הון שותפים מני"ע בשנים קודמות
18/06/2017 | 17:25
1
16
שלום רב!
בשנים 2013-2015 היו לי הפסדים מני"ע ובמיוחד בשנת 2014 במילוי טופס 1322 קיזזתי הפסדים רק כנגד רווחי הון של 25 אחוז ואת ה 15 אחוז לא קיזזתי .פשוט לא ידעתי ועשיתי טעות ... כמובן שגם לא קיזזתי כנגד הכנסות ריבית  או דיבידנד בשיעור 15 אלא רק 25 אחוז .כתוצאה מכך שילמתי מס על כל אלה (סווג כהכנסה חייבת)
כך גם עבור שנים 2015 ו 2016 שהגשתי לאחרונה
אני פשוט מעוניין לדעת האם זה אבוד ? כלומר מה ששילמתי (כלומר ההחזר היה קטן ממה שהייתי מקבל לו הייתי מקזז נכון) אני לא מעוניין לקבל בחזרה אלא רק האם אפשר להעביר את ההפסדים שלא השתמשתי בהם ולא הועברו על ידי תיקון דוח ?אם כן מה צריך לעשות ..כמובן שאני מתכוון לפנות לרו"ח או יועץ מס .
פשוט קראתי שהפסד הון שותף שלא קוזז וניתן היה לקזז בשנה השותפת הוא הפסד אבוד .האם בכל זאת ניתן לתקן את הדוח לאחור ולהעביר את ההפסדים שלא השתמשתי בהם לשנים 2017 ואילך? תודה על התשובה מכל הלב .ואיזה תיקון בעצם עושים כאן (אילו מסמכים צריך להביא לרו"ח) וכמה בערך זה צריך לעלות על כל שנה .תודה מכל הלב שוב
לצפיה ב-'שכחתי להוסיף'
שכחתי להוסיף
18/06/2017 | 17:27
11
מתנצל אך שכחתי לציין שכתוצאה מהטעות ב 2013 ו2014 הייתה טעות נגררת בשנים הקודמות בהפסדים המועברים ....
לצפיה ב-' נפתח פורום גיוס והשקעות בחברות סטארטאפ '
נפתח פורום גיוס והשקעות בחברות סטארטאפ
( לעמוד שלי בתפוז )
18/06/2017 | 10:36
1
 יזמים צעירים? הקמתם חברה חדשה? זקוקים לייעוץ עסקי-משפטי?
פורום חדש, חם מהתנור, יענה לכם על כל השאלות בנושאים כמו גיוסי הון, הסכמי בעלי מניות ועוד ועוד.

לצפיה ב-'דו"ח שנתי ללא דיווח על האישה'
דו"ח שנתי ללא דיווח על האישה
16/06/2017 | 14:45
1
14
אני עצמאי ואשתי שכירה. אנחנו נפרדנו ולא חיים באותו בית. 
מה קרוה עם הדו"ח השנתי? 
האם אני חייב את המסמכים שלה גם ? 
מה לשון החוק אומרת על זה ? 

לצפיה ב-'טופס פרודים'
טופס פרודים
( לעמוד שלי בתפוז )
16/06/2017 | 22:27
13
יש להגיש יחד עם הדוח טופס חתום ומאומת על ידי 2 הצדדים מאומת על ידי עורך דין.
מומלץ להיוועץ ביועץ מס חבר לשכה על מנת לממש את מלוא זכויותיך כפרוד.
בברכה.

התשובה ניתנה על ידי איתם פינטו, יועץ מס.

ממונה (משותף) תחום מקצועי בפורום המיסים של לשכת יועצי המס.

***היעוץ שניתן הוא כללי ואינו מהווה יעוץ משפטי או יעוץ חשבונאי או תחליף ליעוץ מקצועי. לקבלת יעוץ מומלץ להפנות את מלוא הפרטים העובדתיים ליועץ מס חבר לשכת יועצי המס בישראל.
לצפיה ב-'תיאום מס בגין אי הכנסה בשנת המס הנוכחית'
תיאום מס בגין אי הכנסה בשנת המס הנוכחית
14/06/2017 | 22:56
1
16
שלום, 
אשמח לעזרה בנוגע לתיאום מס לגבי שנת 2017. 
התחלתי לעבוד ביוני 2017 כאשר מינואר 2017 ועד סוף מאי 2017 לא היו לי הכנסות כלל (לא עבדתי).
אני לא יכולה להוציא אישור לכך כי זו לא הייתה תקופה שקיבלתי אבטלה (היא הסתיימה ב2016) ולא מדובר במסגרת חופשת לידה. אם אין באפשרותי להוציא אישור האם אין לי ברירה אלא לבקש החזר בדיעבד או שיש מה לעשות בעניין? כל הטפסים בערוצים השונים של מס הכנסה דורשים איזשהו מסמך מאשר על אי הכנסה...

אשמח לעזרה ותודה מראש. 
לצפיה ב-'טופס 101'
טופס 101
( לעמוד שלי בתפוז )
16/06/2017 | 22:25
10
במילוי טופס 101 מצהירים באם יש הכנסות נוספות. במידה ואין הכנסות נוספות אין צורך בתיאום מס.
כמו כן כל שנה מתייחסים בנפרד לתחילת העסקה ב101. יש לציין 1.1.17 בטופס.
בברכה.

***היעוץ שניתן הוא כללי ואינו מהווה יעוץ משפטי או יעוץ חשבונאי או תחליף ליעוץ מקצועי. לקבלת יעוץ מומלץ להפנות את מלוא הפרטים העובדתיים ליועץ מס חבר לשכת יועצי המס בישראל.
לצפיה ב-' פורום הישרדות נפתח מחדש '
פורום הישרדות נפתח מחדש
( לעמוד שלי בתפוז )
15/06/2017 | 13:05
1
 שורדים אמיתיים מכורים להדחות ומשימות חסינות
פורום הישרדות נפתח ומחכה לכם, במיוחד לרגל העונה החדשה המשודרת בימי רביעי ושבת ערוץ 2.
היכנסו ושתפו מי הפייבוריט שלכם

לצפיה ב-' תיאום מס תיקון נתוני הכנסות'
תיאום מס תיקון נתוני הכנסות
14/06/2017 | 18:31
1
11
שלום,עשיתי תיאום מס ל 2 עבודות באתר של רשות המסים,
קבלתי ססמא ואישור,עכשיו הבנתי שלא הקלדתי המספרים הנכונים מהנתונים הנכונים,איך אני מתקן
לצפיה ב-'תיקון תיאום מס'
תיקון תיאום מס
( לעמוד שלי בתפוז )
14/06/2017 | 22:02
14
שלום רב,
ניתן לשדר תיאום באינטרנט פעם בשנה. לכן על כל שינוי, יש למלא טופס ידני ולגשת למשרד מס הכנסה הקרוב לאזור המגורים של העובד, שם יונפק לך תיאום מס מתוקן.

**היעוץ שניתן הוא כללי ואינו מהווה יעוץ משפטי או יעוץ חשבונאי או תחליף ליעוץ מקצועי. לקבלת יעוץ מומלץ להפנות את מלוא הפרטים העובדתיים ליועץ מס חבר לשכת יועצי המס בישראל.

לצפיה ב-'הגשת דוח שנתי לעצמאית שהיא בעיקר שכירה'
הגשת דוח שנתי לעצמאית שהיא בעיקר שכירה
14/06/2017 | 08:37
1
10
היי, יש לי תיק עוסק פטור ובשנת 2016 הוצאתי רק חשבונית אחת. אני שכירה במשרה מלאה ופתיחת התיק נועדה רק בשביל לגבות תשלום על הרצאות שאני מעבירה אחת ל..
אילו מסמכים אני צריכה להכין מראש על מנת להגיש את הדוח? יש לי את ה106 ממקומות העבודה שלי. ניסיתי להגיש דוח מקוון אבל היו המון דברים שהניסוח שלהם לא היה ברור לי. אם אני אלך להגיש דרך מס הכנסה זה יהיה תהליך יותר פשוט? 
תודה לעונים
לצפיה ב-'הגשת דוח למס הכנסה'
הגשת דוח למס הכנסה
( לעמוד שלי בתפוז )
14/06/2017 | 21:59
12
שלום רב,
במס הכנסה ישנן עמדות שנותנות מענה למקרים כמו שלך.
תגשי לשם ישירות והם יעזרו לך למלא את הדוח. 
עליך להצטייד בכל באישורים על הכנסות שהיו לך, הן משכר והן כעצמאים (גם אם קיבלת דמי לידה או כל הכנסה אחרת) וגם הוצאות שהוצאת לצורך ייצור ההכנסה.

כמובן שתמיד את יכולה לפנות ליועץ מס שידאג שתנצלי את מלא זכויותיך.

לצפיה ב-'ניכוי פחת בדירה להשכרה באין הכנסה מאותה דירה'
ניכוי פחת בדירה להשכרה באין הכנסה מאותה דירה
13/06/2017 | 12:56
2
14
שלום. אם בשנת המס לא היתה הכנסה משכ"ד למגורים  או שהיתה הכנסה רק בחלק מהשנה , אני יכול לבקש ניכוי פחת  על כל השנה?ואם ניכוי הפחת יגרום לתוצאה של הפסד אני יכול לנכות הפסד זה מהכנסה חיובית של דירות אחרות ?תודה מראש
לצפיה ב-'דרישת פחת וקיזוז הפסד'
דרישת פחת וקיזוז הפסד
( לעמוד שלי בתפוז )
16/06/2017 | 22:21
10
אין כל איסור לדרוש פחת לכל השנה כמובן באם הוחלט ללכת לפי מסלול שולי .
כמו כן במידה והוחלט ללכת על מסלול פטור חלקי יש לקחת את ההוצאה היחסית של הפחת .
לעניין ההפסד סעיף 28 ח בפקודה מדבר על הפסד שהיה לאדם מהשכרת בנין ניתן לקזזו כנגד הכנסתו מאותו בנין בשנים הבאות.
הוראות מס הכנסה לא נותנות התייחסות ספציפית להפסד שוטף של שכירות רק לעניין הפסד מועבר ועל כן
לא ניתן להבין שיש כל איסור או מגבלה לבצע קיזוז באותה שנת מס משכירות חיובית של דירות אחרות שמושכרות .

התשובה ניתנה על ידי קרולין עובד, יועצת מס.
לצפיה ב-'קיזוז הפסד מדירה אחת כנגד רווח מדירה אחרת'
קיזוז הפסד מדירה אחת כנגד רווח מדירה אחרת
18/06/2017 | 07:29
3
תודה רבה !
לצפיה ב-'נקודת זיכוי בגין ילד בשנת הלידה'
נקודת זיכוי בגין ילד בשנת הלידה
12/06/2017 | 17:18
3
19
שלום,
ע"פ מה שקראתי, זוג שנולד לו ילד ביוני 2017, כל אחד מבבני הזוג זכאי ל1.5 נק' זיכוי. מימוש זיכוי זה מתבצע ע"י מילוי מחודש של טופס 101 והעברתו למעסיק.
שאלתי היא: האם לאחר מילוי מחודש זה, כל אחד מבני הזוג יקבל את ההחזר גם עבור חודשים ינואר-יוני או רק עבור החודשים החל מהלידה?
תודה רבה
לצפיה ב-'פריסה שנתית'
פריסה שנתית
( לעמוד שלי בתפוז )
12/06/2017 | 21:47
2
13
שלום רב, היות וחישוב המס הוא מצטבר לאורך השנה.השינוי יחול רטרואקטיבית
החישוב הוא לפי שנת הלידה והחוק החדש חל מיום 1/1/17.

התשובה ניתנה על ידי אפי נבו, רואה חשבון.

לצפיה ב-'איך מממשים את הזכות הזו'
איך מממשים את הזכות הזו
12/06/2017 | 23:44
1
12
שלום,
אני יודע שהזיכוי הוא לכל השנה. השאלה שלי היא  איך הוא ממומש. כלומר, אם ניקח לדוגמא את האבא, מגיע לו זיכוי שנתי של 3870 ש"ח בגין הלידה. אם הלידה היתה בדצמבר, ובחודש זה מילא האב טופס 101, האם ינכו לו מהמס עבור משכורת דצמבר סכום זה (בנוסף לזיכוי עבור היותו תושב ישראל)?
ומה קורה במקרה שהמס שהוא משלם בחודש זה נמוך מסכום הזיכוי (למרות שהמס שהוא שילם לאורך השנה גבוה מהסכום)?
תודה רבה
לצפיה ב-'זיכוי שנתי'
זיכוי שנתי
( לעמוד שלי בתפוז )
16/06/2017 | 22:17
2
כאמור הזיכוי השנתי כך שאם בדצמבר נולד ילד הזיכוי אכן יהיה ל12 חודשים אחורה. ניתן לקבל זיכוי רק כנגד חבות מס ששולמה.

מנהל/ת הפורום

אודות:
לשכת יועצי המס מהווה את הצומת המרכזית של מגזר העצמאים ובעלי העסקים הקטנים בישראל, כאשר הלשכה מייצגת את האינטרסים החיוניים של קהל לקוחותיה – העצמאיים ו
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

לשכת יועצי המס בישראל
להתייעצות עם מנהל הפורום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו