לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

אודות הפורום מיסים והחזרי מס

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'הסימולטור של רשות המיסים'
הסימולטור של רשות המיסים
23/05/2017 | 11:57
3
אחרי שאני מסיים למלא את הפרטים בכל שנה... ואני מבצע חישוב

ניתן להגיש את הבקשה להחזר?
אם לא, יש דרך להגיש בקשה להחזר מס במקום אחר?
לצפיה ב-'קרן השתלמות עצמאי - חישוב מס בעתיד (עם משיכת הכספים)'
קרן השתלמות עצמאי - חישוב מס בעתיד (עם משיכת הכספים)
23/05/2017 | 11:22
34
שלום
הפקדתי כספים מעבר לתקרה של 7% מההכנסות כעצמאי. ברור לי שאני לא זכאי להטבה להפקדה מעבר לתקרה זו במעמד ההפקדה.
מה שלא ברור לי זה איך יחושב המס בעת משיכה (מס רווחי הון): האם מס הכנסה יחשב לאחור כל שנה כמה הפקדתי ומזה יגזור כמה מהרווח נבע מהפקדה במסגרת התקרה? זה נשמע לי מסובך מאוד עד בלתי אפשרי.
פספסתי משהוא?

לצפיה ב-'לכמה זמן אחורה ניתן לקבוע נכות רפואית בועדת מס הכנסה'
לכמה זמן אחורה ניתן לקבוע נכות רפואית בועדת מס הכנסה
23/05/2017 | 10:32
5
לכמה זמן אחורה ניתן לקבוע נכות רפואית בועדת מס הכנסה? 
לצפיה ב-'הכרה בהוצאות תקשורת'
הכרה בהוצאות תקשורת
23/05/2017 | 08:55
5
שלום רב,

אני ספרית, והייתי רוצה לדעת באיזו צורה אני יכולה להכיר בהוצאות הבאות:
1. הוצאות תקשורת (חבילת סלולר) - הטלפון משרת אותי גם לעניינים פרטיים, מהו אחוז שאני כן יכולה לבקש להכיר כהוצאה עסקית?
2. קניית מכשיר סלולרי (סמארטפון) - במהלך 2016 רכשתי מכשיר חדש, והייתי רוצה לדעת באיזה אחוז אני יכולה להכיר כהוצאה עסקית (במידה ואני צריכה לפרוס פחת על פני מספר שנים - מהי התקופה הנדרשת?)?
3. אני רוכשת (מנוי) מגזין "לאשה" עבור קהל לקוחותיי (כך שיוכלו להעסיק את עצמם בזמן שהם ממתינים לי). האם אני יכולה להכיר זאת כהוצאה, ואם כן באיזה אחוז? ותחת איזה סעיף (בטופס 1320)?

תודה מראש לכל העוזרים!
לצפיה ב-'מס הכנסה לאחר ביטול תושבות'
מס הכנסה לאחר ביטול תושבות
23/05/2017 | 00:32
4
היי, יש לי שאלה למבינים בעניין.
עד היום  עבדתי בעבודה כפרילנסר, במס הכנסה אני מוגדר תחת "מס סופרים". במידה ואני מאבד את התושבות בארץ רציתי לדעת מה ההשפעות של הדבר בכל הנוגע לעניין?
לצורך הבהרה, סכום המשכורת שנכנסת מעבודה היחידה זו הוא בין 3000 ל-5000 ש"ח בחודש ונכון לכרגע לא יורד לי מס הכנסה משום שאיני מגיע למדרגת המס.
תודה! 
לצפיה ב-'קיזוז הכנסות שכר דירה ע"י הוצאות שכ"ד'
קיזוז הכנסות שכר דירה ע"י הוצאות שכ"ד
22/05/2017 | 08:17
1
6
אני משכיר 2 דירות ויש לי הכנסה מהן. מצד שני בגלל אופי עבודתי אני עובר מדי פעם מדירה שכורה לדירה שכורה על מנת לגור ליד מקום עבודתי. הכנסותי גבוהות מהוצאתי. שאלתי: האם אני יכול לקזז את הוצאות השכירות מההכנסות ההשכרה.

לצפיה ב-'קיזוז הוצאות שכר דירה כנגד הכנסות משכר דירה'
קיזוז הוצאות שכר דירה כנגד הכנסות משכר דירה
( לעמוד שלי בתפוז )
22/05/2017 | 20:58
5
יעקב שלום,
סעיף 17(12) לפקודה, מאפשר להפחית הוצאות דמי השכירות מהכנסות מדמי השכירות שהוא מקבל. יחד עם זאת,על אפשרות זו הוטלו התניות מסוימות ובין היתר, כי המעבר הינו לרגל עבודתו ועיסוקו והניכוי יותר בתקופה שלא תעלה על 5 שנים .

התשובה ניתנה על ידי ג'נט סורי, יועצת מס.
ממונת תחום מקצועי בפורום המיסים של לשכת יועצי המס.

**היעוץ שניתן הוא כללי ואינו מהווה יעוץ משפטי או יעוץ חשבונאי או תחליף ליעוץ מקצועי. לקבלת יעוץ מומלץ להפנות את מלוא הפרטים העובדתיים ליועץ מס חבר לשכת יועצי המס בישראל.

לצפיה ב-'בקשת החזר מס על פי טופס "במקום 857"'
בקשת החזר מס על פי טופס "במקום 857"
20/05/2017 | 21:47
1
11
אני מגיש מידי שנה  למס הכנסה את טופס 1301. השאלה שלי היא כיצד ניתן באמצעות טופס זה (1301) לבקש החזר על מס שמופיע בטופס "במקום 857"?
בטופס "במקום 857" רשום שאת המס שניגבה צריך להכניס לשדה 042 אבל בטופס 1301 שדה זה מיועד לטפסים  של 106

שאלה נוספת: האם בטופס 1301 לשנת 2016 אני יכול לקבל החזרים על סמך טופס "במקום 857" משנים קודמות?

בתודה מראש
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
21/05/2017 | 22:13
3
שלום רב,
1. הניכוי ירשם בשדה 040 ומנגד יש לרשום כמובן את ההכנסה.
2. אכן ניתן להגיש בקשה להחזרי מס עם טופס כאמור. 

התשובה ניתנה על ידי איתם פינטו, יועץ מס.
תחום ניהול ספרים בפורום המיסים של לשכת יועצי המס.

**היעוץ שניתן הוא כללי ואינו מהווה יעוץ משפטי או יעוץ חשבונאי או תחליף ליעוץ מקצועי. לקבלת יעוץ מומלץ להפנות את מלוא הפרטים העובדתיים ליועץ מס חבר לשכת יועצי המס בישראל.

לצפיה ב-'פטור מדו"ח מקוון'
פטור מדו"ח מקוון
21/05/2017 | 14:28
1
9
שלום לכולם!
אני מוגדרת שכירה ועצמאית ומשתכרת כרגע רק מעבודתי כשכירה.סך כל המשכורות שלי בשנה,נמוך מ 80,000 ש"ח.אני גם רווקה.
האם אני פטורה מהגשת דו"ח מקוון?
(עד היום קיבלתי את הטופס והמדבקה בדואר.השנה,עדיין לא קיבלתי אותו).
אשמח לתשובה.
יום מקסים!
לצפיה ב-'פטור מדיווח מקוון '
פטור מדיווח מקוון
( לעמוד שלי בתפוז )
21/05/2017 | 22:10
8
שלום רב,

אם הכנסתך מכל המקורות (שכר ועצמאית) עלתה על 80,270 בשנת 2016 עליך להגיש דוח מקוון למס הכנסה.

לצפיה ב-'טופס בקשה לפטור ממס '
טופס בקשה לפטור ממס
21/05/2017 | 10:32
1
10
בטופס ישנה שאלה ב.  בו שואלים אם נקבעו ע"י הביטוח הלאומי ליקויים? ואיזה אחוזים נקבעו.
האם הכוונה שנפרט  יש  ליקויים של נכות רפואית או ליקויים של אובדן כורש עבודה?
ליקויים מאיזה סוג לפרט?

תודה  
לצפיה ב-'פטור ממס'
פטור ממס
( לעמוד שלי בתפוז )
21/05/2017 | 22:03
5
שלום רב,
יש לפרט כל סוגי הליקויים.

לצפיה ב-'כיצד למלא בטופס 1301 פחת על דירה שהושכרה?'
כיצד למלא בטופס 1301 פחת על דירה שהושכרה?
20/05/2017 | 22:17
1
8
שאלה בקשר למילוי 1301

מקבל עבור דירה 60,000 שח לשנה (12 חודשים)
זה לגבי שנת 2012, שבה תקרת הפטור היתה 4910 לחודש.

השאלה קשורה לפחת: ואני רוצה לדעת לאיזה נתון אני מתייחס בשדה 059 שבו אני צריך למלא את ההכנסה החייבת.
אם אני מכניס למחשבון 60000 אז יוצא ש2160 זו הכנסה חייבת ו57840 זה סכום פטור
מצד שני, כתוב בהסברים שיש להכניס את ההכנסה כבר בניכוי פחת (הבית כבר נמכר ועל פי מס שבח ששולם הפחת הוא 20136 בשנה) לכן אם אני מכניס את ההכנסה לאחר פחת (39864) אז יוצא שאין שום סכום שחייב במס.
מה נכון?

ובהמשך - מה ממלאים בסעיף 37 (שדה 209) לגבי רווחים פטורים ומה ממלאים בסעיף 40 לגבי הפסד עסקי שקוזז (שדה 279) ואיך מסכמים את זה ב- בשדה 294?

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
21/05/2017 | 22:01
5
שלום רב,
לעניין הפחת יש לשים לב אכן ההכנסה החייבת בגין שכר הדירה היא 2,160  יחד עם זאת, לעניין הפחת  רשאי לנכות כנגד הסכום החייב במס במידה ובחר במסלול של מס שולי הוצאות שוטפות הקשורות להפקת ההכנסה משכר דירה. יש לשים לב כי ההוצאות יותרו כיחס שבין סכום ההכנסה החייב במס משכר דירה, לבין סך ההכנסה משכר דירה .

לייעוץ יותר פרטי מומלץ לפנות ליועץ מס חבר לשכה.

התשובה ניתנה על ידי קרולין עובד, יועצת מס.
ממונת תחום מיסוי מקרקעין בפורום המיסים של לשכת יועצי המס.

לצפיה ב-'הקלות במס לבעל של נכה שאינה עובדת'
הקלות במס לבעל של נכה שאינה עובדת
19/05/2017 | 09:26
1
8
רעייתי נכה מזה שנים עקב תאונת עבודה בשיעור של 75% לצמיתות פלוס 25% לפי תקנה 15 של ביטו"ל. היא פנסיונרית של משרד החינוך ומקבלת גמלה (איה עובדת). שאלתי: האם אני כעובד מדינה במשרה מלאה שמשלם הרבה מסים (לאחרונה פרשתי לפנסיה) זכאי לפטור כלשהו ממסים בגין נכותה הקבועה של אשתי?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
21/05/2017 | 21:57
3
שלום רב,
במידה ואשתך קיבלה פטור ממס הכנסה על מלא הפנסיה לפי סעיף 9 א' או הגיעה לגיל פרישה ניתן לבקש נקודת זיכוי בגין בן זוג שלא עובד.

תחום ניהול ספרים בפורום המיסים של לשכת יועצי המס.

לצפיה ב-'ארנונה בדירה להשכרה ,הוצאה פירותית או הונית'
ארנונה בדירה להשכרה ,הוצאה פירותית או הונית
16/05/2017 | 09:27
3
20
שלום.קיבלתי דירה במתנה בשנת 2013., מכל מיני סיבות עד 02.16 היתה סגורה,הושכרה מ-03.16 ואילך.והשוכר החל לשלם ארנונה.העיריה שלחה חיוב ארנונה אלפי שח עבור 01.14 עד 02.16 ,האם ההוצאה תירשם כולה בדוח השנתי כהוצאה פירותית או תיווסף לעלות הנכס כהונית?תודה
לצפיה ב-'הוצאות ארנונה'
הוצאות ארנונה
( לעמוד שלי בתפוז )
16/05/2017 | 17:29
17
שלום רב,
לעניין ההוצאות האלה, כאשר אדם מראה כי עשה כל שביכולתו להשכיר את הדירה כמו לפרסם תיווך ועוד... תיכנס ההוצאה כשוטפת ואם לא אז לא ניתן להכיר שכן הוצאות יוכרו באם הם לצורך הכנסה .

לצפיה ב-'ארנונה למגורים '
ארנונה למגורים
17/05/2017 | 14:49
1
12
תודה על התשובה. לא הבנתי ,אם ההוצאה  לא תוכר כהוצאה ,האם אפשר לצרפה לעלות הנכס לצורך פחת? תודה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
18/05/2017 | 17:10
7
שלום רב,
לא זו הוצאה שוטפת לצורך הכנסה זה לא הוצאה הונית .
ולכן לא ניתן לצרף אותה כחלק מעלות הנכס .

לצפיה ב-'סיבות לזימון לועדת פטור ממס'
סיבות לזימון לועדת פטור ממס
17/05/2017 | 12:08
1
13
בטופס בקשה לפטור ממס בשאלה א' מבקשים לפרט את הסיבות בגינן הנישום מבקש להיות מוזמן לועדה. מה כוונת השאלה האם כתשובה לכך , לפרט את הליקווים הרפואיים ?
לצפיה ב-'זימון לוועדה רפואית'
זימון לוועדה רפואית
( לעמוד שלי בתפוז )
18/05/2017 | 17:04
8
שלום רב,
מאחר שזו ועדה רפואית, היא אמורה לקבל החלטות על סמך תיעוד רפואי.  כשנישום מבקש להיות נוכח, רוצים לדעת למה ? מה יש לו לתרום לועדה מעבר לתיעוד הקיים.

התשובה ניתנה על ידי מנחם קירשבלום, יועץ מס.
ממונת תחום מיסוי יחיד בפורום המיסים של לשכת יועצי המס.

לצפיה ב-'פטור מתשלום אגרה בגין בקשה לפטור ממס'
פטור מתשלום אגרה בגין בקשה לפטור ממס
17/05/2017 | 12:32
1
7
האם יש נסיבות מסויימות בהם נכים המקבלים קצבת נכות כללית וקצבת שירותים מיוחדים פטורים מתשלום אגרה לבקשה לפטור ממס?
לצפיה ב-'פטור מתשלום אגרת וועדה רפואית במס הכנסה'
פטור מתשלום אגרת וועדה רפואית במס הכנסה
( לעמוד שלי בתפוז )
21/05/2017 | 21:16
1

לא ידוע לי על פטור כזה. 
מצרפת קישור לכל זכות עם כל הפרטים בנושא.

שיהיה בהצלחה!

לצפיה ב-'עבודה חד פעמית כפרילנסר'
עבודה חד פעמית כפרילנסר
17/05/2017 | 12:03
1
13
שלום. אני שכיר שכרגע לא עובד בשום מקום (מתכון להתחיל לחתום בלשכה בקרוב). הוצעה לי אפשרות לבצע עבודת פרילנסינג חד פעמית שבגינה אצטרך לייצר חשבונית. מה היא הדרך הטובה ביותר לייצר חשבונית כזו מבלי הצורך להיכנס להליך של פתיחת תיקים של עוסק מורשה/פטור ברשויות המס? אינני מתכוון להמשיך בעתיד לעסוק כפרילנסר אלא לחזור לעבוד כשכיר. מדובר כאמור, שמשהו שהוא חד פעמי.
תודה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
22/05/2017 | 21:05
3
שלום רב,
אתה יכול לגשת לתחנת מע"מ ולבקש לדווח על ההכנסה הזאת כעסקת אקראי.
ובכך להימנע מפתיחת תיק במע"מ. יחד עם זאת, זה לא פותר אותך מהגשת דוח למס הכנסה וכן חיוב בדמי ביטוח לאומי.

לצפיה ב-'טופס בקשה לפטור ממס שאלה ג''
טופס בקשה לפטור ממס שאלה ג'
17/05/2017 | 12:00
1
8
1. האם עלי לציין בטופס בשאלה ג'  (העוסקת בהכנסות החייבות במס) ,כי אני מקבל קצבאות מהביטוח הלאומי : קצבת נכות כללית וקצבת שירותים מיוחדים? או שבגלל שמהכנסות אלה לא מנוכה מס אינני חייב לציין זאת? 
2. האם עליי לציין בטופס הכנסות ממכירת מניות וכיוצא בזה? ככל שכן איך ניתן להגדיר זאת , האם ניתן לרשום הכנסות משוק ההון? איך נהוג להגדיר זאת? 

תודה רבה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
21/05/2017 | 21:30
1
שלום רב,

1. יש לציין על גבי הבקשה הכנסות חייבות בלבד. קצבאות מהמוסד לביטוח לאומי כאמור הינם פטורות ממס ולכן אין צורך לציין אותם.
2. ניתן להגדיר הכנסות כאמור כהכנסות פסיביות.

לצפיה ב-'שכר סופרים בנוסף למשכורת שכיר'
שכר סופרים בנוסף למשכורת שכיר
16/05/2017 | 23:43
1
8
שלום,
אני שכיר בעל משכורת חודשית קבועה.
בנוסף פרסמתי ספר, עליו אני זכאי לתמלוגים של מספר אלפי ש"ח עבור שנת 2016.
שמעתי על משהו הנקרא אישור שכר סופרים אשר נותן הקלה במס עבור תשלום התמלוגים. האם קיים דבר כזה, או שעלי לבצע תיאום מס רגיל כמו במקרה של כל הכנסה נוספת? ובמקרה כזה, האם אשלם על התמלוגים מס שולי על פי מדרגת המס שאליה מגיעה המשכורת שלי כשכיר?
תודה רבה
לצפיה ב-'תיאום מס'
תיאום מס
( לעמוד שלי בתפוז )
21/05/2017 | 21:26
1
שלום רב,
אכן ניתן לערוך תיאום מס רגיל והחיוב במס בגין שכר סופרים יהיה בהתאם למס השולי שלך.

לצפיה ב-'החזר מס '
החזר מס
16/05/2017 | 16:49
1
27
שלום
אני מפקידה מן קצבת נכות סכומים קטנים מאוד לקופת גמל ולקרן פנסיה באופן עצמאי.האם אני זכאית להחזר מס רטואקטיבי משנים קודמות אחורה.?
תודה על תשובה
לצפיה ב-'החזר מס'
החזר מס
( לעמוד שלי בתפוז )
16/05/2017 | 22:02
18
שלום רב,

אם מדובר בקופה במעמד עצמאי, ואני מניחה שקצבת הנכות היא פנסיה שממנה מנוכה מס (ולא קצבת נכות מביטוח לאומי) אז התשובה היא כן.

התשובה ניתנה על ידי גיתית שלומי, יועצת מס.
מנהלת פורום המיסים של לשכת יועצי המס.

לצפיה ב-'קרן השתלמות שכיר+עצמאי'
קרן השתלמות שכיר+עצמאי
14/05/2017 | 09:34
1
27
שלום רב
רציתי לשאול שכיר שסיים לעבוד בחודש יוני 2016 והייתה לו קרן השתלמות.
באותה שנה הפך להיות עצמאי ,מהי התיקרה שהוא יכול להפקיד לקרן השתלמות?
15,712? או שזה שונה? ומהו הניכוי המירבי?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
16/05/2017 | 21:55
13
שלום רב,
עצמאי יכול להפקיד עד 7% מהכנסתו לפני מס כעצמאי בתקרת שכר שנתית של 261,000 ש"ח. הוא יקבל פטור ממס רווחי הון על כל הכסף אך ניכוי יוכל לקבל רק על 4.5% מתקרת השכר כאמור.

התשובה ניתנה על ידי אוהד וגמן, יועץ פנסיוני.
יועץ פנסיוני בפורום המיסים של לשכת יועצי המס.

לצפיה ב-'נסיעה לחו"ל'
נסיעה לחו"ל
16/05/2017 | 14:14
1
17
1.כמה ימי אשל מגיע לעובד אם טס בתאריך מסוים וחזר למוחרת,
לינה אחת ואשל אחד או לינה אחת ואשל עבור יומיים ?
2. נסיעה לחו"ל שארכה מעל 90 לינות- אין היתייחסות לתעריף לינה מעל 90 הלינות הראשונות . כתוב מהלינה השמינית ועד 90 לינות מה יהיה התעריף ללינה ה-91 ואילך ?
3. ללינה שארכה מעל 90 לינות ראשונות - האם יש לחשב תעריף ללינה 1-7, 7-90 ומי 91 לפי התעריף הרלוונטי לכל קבוצת לינות או שכל הלינות יהיו בתעריף של הלינה מס' 91 ?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
16/05/2017 | 21:51
9
שלום רב,
1. תלוי מתי הטיסה חזרה. אחרי 12.00 בצהריים למחרת אפשר לבקש יומיים אש"ל ולינה אחת.
2. מעל 90 לינות התעריף הוא עד 119 דולר בכפוף לקבלות. 
3. ההכרה היא אכן כך 7 לינות ראשונות 272 והשאר 75 אחוז מההוצאה ולא יותר מ119
בהערת סוגריים הייתי רושם שמעל זה כדאי לבדוק מבחן תושבות...

תחום הוראות נהול ספרים בפורום המיסים של לשכת יועצי המס.

מנהל/ת הפורום

אודות:
לשכת יועצי המס מהווה את הצומת המרכזית של מגזר העצמאים ובעלי העסקים הקטנים בישראל, כאשר הלשכה מייצגת את האינטרסים החיוניים של קהל לקוחותיה – העצמאיים ו
עוד...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא איבחון גנטי טרום לידתי
אירוח בנושא איבחון...
ב- 22/5 נארח את פרופ` יובל ירון, מנהל היחידה...
אירוח בנושא איבחון גנטי טרום לידתי
אירוח בנושא איבחון...
ב- 22/5 נארח את פרופ` יובל ירון, מנהל היחידה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

לשכת יועצי המס בישראל
להתייעצות עם מנהל הפורום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו