לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

אודות הפורום מיסים והחזרי מס

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'אם יש תיקי השקעות בבנקים שונים אז יכול להיות '
אם יש תיקי השקעות בבנקים שונים אז יכול להיות
27/03/2017 | 19:59
4
14
שיש זכאות להחזר מס או שלא יכול להיות דבר כזה?
לצפיה ב-'החזר מס '
החזר מס
( לעמוד שלי בתפוז )
27/03/2017 | 21:19
3
14
שלום רב,
בהחלט יכול להיות מצב שבו בבנק אחד היו לך רווחים עם ניכוי מס במקור ובבנק אחר הפסדים. או לפעמים יש מצבים שיש לך חשבון בנק אחד, בתחילת שנה היו רווחים ונוכה מס ולקראת סוף שנה הפסדת יותר ממה שהרווחת כל השנה, במקרה כזה גם יהיה החזר מס.

שיהיה בהצלחה!

התשובה ניתנה על ידי ג'נט סורי, יועצת מס.
ממונת תחום מקצועי בפורום המיסים של לשכת יועצי המס.

**היעוץ שניתן הוא כללי ואינו מהווה יעוץ משפטי או יעוץ חשבונאי או תחליף ליעוץ מקצועי. לקבלת יעוץ מומלץ להפנות את מלוא הפרטים העובדתיים ליועץ מס חבר לשכת יועצי המס בישראל.

לצפיה ב-'כמה שנים אחורה אפשר לבקש החזר?'
כמה שנים אחורה אפשר לבקש החזר?
28/03/2017 | 20:07
2
14
והאם תשלום ליועץ מס הוא לפי אחוזים? כי אני לא יודע להעריך כמה מגיע לי...
לצפיה ב-'תשובה.'
תשובה.
( לעמוד שלי בתפוז )
28/03/2017 | 22:50
10
6 שנים.

**היעוץ שניתן הוא כללי ואינו מהווה יעוץ משפטי או יעוץ חשבונאי או תחליף ליעוץ מקצועי. לקבלת יעוץ מומלץ להפנות את מלוא הפרטים העובדתיים ליועץ מס חבר לשכת יועצי המס בישראל.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
29/03/2017 | 22:59
1
החזר מס ניתן להגיש 6 שנים אחורה.
לעניין חיוב שכ"ט בגין טיפול בהגשת דוחות להחזר מס זה משתנה, יש כאלה שגובים לפי אחוזים ויש כאלה לפי עלות לדוח.
מאיזה איזור אתה ? ואם תרצה אוכל להמליץ לך על יועץ מס חבר לשכה שידע לתת לך שירות הכי אמין שיש !

לצפיה ב-'בעלי נכה ויש לו פטור מלא ממס. כיצד זה אמור להשפיע עלי ?'
בעלי נכה ויש לו פטור מלא ממס. כיצד זה אמור להשפיע עלי ?
29/03/2017 | 00:51
1
10
שלום רב
אני עובדת בעבודה קבועה ומשלמת מס כחוק ע"פ שכרי סביבות ה 20,000שח ברוטו בחודש .
במקביל התחלתי לעבוד לפני כשנתיים (יום בשבוע) באוניברסיטת ת"א ,
ושם מורידים לי את מס מכסימלי !

אני מבינה שמגיע לי החזר מס מעבודתי באוניברסיטת ת"א והשאלה שלי היא זו:
האם עצם העובדה שלבעלי יש הכנסה גבוהה משלי , ואינו משלם מס
כי הוא נכה , זה אמור להשפיע על החזר המס שאני זכאית ?

מודה מראש על תשובתך
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
29/03/2017 | 22:54
אלין שלום,

לא תהיה השפעה על החזר המס שלך שכן פטור לפי 9 (5) הוא אישי בלבד ואינו ניתן להעברה.

במידה ולא ערכת תיאום מס מדי שנה את זכאית להגיש החזר מס לשנים האלה.

כמו כן מומלץ לעאוך תיאום מס כבר עבור שנת 2017 ובכך תחסכי גם הגשת דוח להחזר מס לשנה זו. 
ניתן לערוך תיאום מס באופן מקוון לשנה הנוכחית באתר האינטרנט של רשות המיסים.מצ"ב קישור לאתר.

לצפיה ב-'שאלה בקשר להחזרי מס הכנסה.'
שאלה בקשר להחזרי מס הכנסה.
27/03/2017 | 02:30
3
25
שלום.לאחרונה לבקשת אמי הקשישה הצטרפתי כבעלים לחשבון הבנק שלה(עד כה הייתי מיופה כח בחשבון).
אמי מגישה כל שנה מיוזמתה, דו"ח שנתי ומקבלת החזרי מס בגין שוק ההון היות וגובה הכנסתה השנתית מאפשרת קבלת החזרי מס.
כעת כאשר גם אני רשום כבעל החשבון כיצד יתאפשר המשך קבלת החזרי המס בגין שוק ההון היות וני"ע בחשבונה הם שלה בלבד ואני הצטרפתי בשל סעיף "אריכות חיים " בלבד.
האם יש להודיע למס הכנסה הבהרה במכתב מצורף לדו"ח השנתי על הוספתי כבעלי החשבון בנק ,ולהודיע כי ני"ע בחשבון הן שלה? האם מס הכנסה צפוי ליצור בעיה לגבי המשך החזרי המס למרות שמדובר בני"ע של אמי ?
אודה להנחיה מצידכם כיצד לפעול בנושא כדי שאמי תמשיך לקבל את החזרי המס כפי שמקבלת שנים רבות בגין שוק ההון.
לצפיה ב-'בעלות משותפת בחשבון בנק'
בעלות משותפת בחשבון בנק
( לעמוד שלי בתפוז )
27/03/2017 | 22:53
2
15
שלום רב,

על אימך למלא טופס 2421 ולהעבירו למדור בכרטסת במשרד פקיד השומה הרלוונטי. מצ"ב קישור לטופס:

התשובה ניתנה על ידי אהוד ברק, יועץ מס.
חבר בפורום המיסים של לשכת יועצי המס.

לצפיה ב-'תודה רבה על תשובתך.שאלת המשך קטנה ברשותך.'
תודה רבה על תשובתך.שאלת המשך קטנה ברשותך.
29/03/2017 | 03:22
1
14
אני מפקיד לחשבון המשותף עם אמי דמי שכירות חודשיים, מדירה בבעלותי ,המהווים סך שנתי של 3.5% מסך היתרות בחשבון (זה הסכום היחידי שאני "תורם" לחשבון).שאר היתרות בחשבון לרבות כל הרווחים מני"ע נזקפים לאמי (יש לנו גם מיסמך מהבנק המציין את היתרות טרם כניסתי כשותף לחשבון).האם בטופס 2421 אני אמור להצהיר כי חלקי בחשבון המשותף הוא 3.5% בלבד והיתר 96.5% הוא חלקה של אמי ? (זאת למרות שכל ההכנסות משוק ההון הן שלה ?).
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
29/03/2017 | 22:49
שלום רב,

לקבלת מענה לשאלתך יש לפנות לייעוץ פרטני.

התשובה ניתנה על ידי אהוד ברק, יועץ מס.

לצפיה ב-'חייל משוחרר - מס הכנסה'
חייל משוחרר - מס הכנסה
28/03/2017 | 17:21
1
9

שלום
השתחררתי מהצבא לפני חודש ואני מתחיל לעבוד כפרילנסר עבור חברה מסויימת.
אמרו לי מהחברה שכל מה שאני צריך להביא זה טופס ניכוי מס או משו כזה ממס הכנסה, בלי לפתוח תיק במס הכנסה.
איך אני עושה את זה?
תודה על כל עזרה, עכשיו השתחררתי ואני לא יודע איך הדברים האלה עובדים.

לצפיה ב-'גש למשרדי מס הכנסה באזור מגוריך'
גש למשרדי מס הכנסה באזור מגוריך
29/03/2017 | 10:31
5
ותגיד שאתה מעוניין לעבוד בשכר סופרים עבור חברה מסוימת. תן למס הכנסה את מס' תיק ניכויים של החברה והם יפיקו לך אישור שאותו יש להציג לחברה.

לצפיה ב-'החל ממתי ניתן להוריד טופס 867 מאתר הבנק ?'
החל ממתי ניתן להוריד טופס 867 מאתר הבנק ?
28/03/2017 | 18:37
1
6
בדקתי היום והוא עדיין לא ניתן להורדה (מזרחי) ,מישהו יודע מתי ניתן יהיה להוריד
אותו מאתר הבנק ?
תודה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
28/03/2017 | 20:45
12
האופציה אמורה להיפתח כבר בימים הקרובים. למשל בבנק לאומי כבר ניתן להוציא אבל בנק הפועלים טרם.

כנראה שצריך להמתין בסבלנות:)

לצפיה ב-'החזר מס - ביטוח חיים'
החזר מס - ביטוח חיים
27/03/2017 | 15:39
1
13
שלום,
בתור עצמאי, האם בעקבות ביטוח חיים למשכנתא, אני זכאי להטבת מס? זיכוי/ניכוי?

לצפיה ב-'זיכוי - ביטוח חיים'
זיכוי - ביטוח חיים
( לעמוד שלי בתפוז )
27/03/2017 | 21:37
13
שלום רב,
שכיר או עצמאי המפקיד כסף באופן עצמאי לביטוח חיים זכאי לזיכוי בגובה של 25% מסכום ההפקדה בעת תשלום המס.(זה כולל ביטוח חיים משכנתא).

לצפיה ב-'חישוב שכר'
חישוב שכר
25/03/2017 | 00:14
1
38
שלום, אני גמלאית שרות הבטחון מקבלת גמלה של 10,000 שח נטו. כרגע לא עובדת. מתגוררת בישוב מזכה במס 7%. שוקלת לעבוד בעבודה נוספת, מה עלות השכר ברוטו לעבודה נוספת על מנת שסך כל ההכנסות יהיה 15,000 שח נטו?
לצפיה ב-'חישוב שכר '
חישוב שכר
( לעמוד שלי בתפוז )
27/03/2017 | 21:31
10
שלום רב,
חסרים מספר רב של נתונים כגון לא ציינת בת כמה את, מצב בריאותי. האם מקבלת פטור או לא של 9א אם הכל תקין ומעל גיל פרישה את במס שולי 20-31 זה מה שינוכה מס. אם נגלם 5000 נטו יצא בערך 22 אחוז מס ממוצע משמע 6500 ברוטו לא כולל הפרשה לפנסיה.

קחי בחשבון שהגיל מאוד משמעותי כאן והתשובה שניתנה כאן היא כללית.

התשובה ניתנה על ידי איתם פינטו, יועץ מס.

לצפיה ב-'בדיקה החזר מס לשכירים האם כדאי'
בדיקה החזר מס לשכירים האם כדאי
25/03/2017 | 20:16
3
24
שלום,
האם יש סיכון לעובד שכיר לפתוח תיק לחחזר מס ?

2. האם יש מחשבון מכוון (וברור) שניתן לעשות בדיקה ראשונית אם בכלל כדאי להגיש?

3. האם יש חברות מומלצות באזור חיפה וקריות שנותנות שירות אמין?

תןדה,

לצפיה ב-'החזר מס'
החזר מס
( לעמוד שלי בתפוז )
26/03/2017 | 20:29
2
22
שלום,
1. אין שום סיכון בפתיחת תיק להחזר מס.
2. מצ"ב קישור לסימולטור באתר של רשות המיסים.https://taxes.gov.il/Pages/Pages/ShirutimBeClickBy...
3. יש מספר יועצי מס באזור חיפה והקריות ובמידה ותרצה בשמחה נמליץ לך.

לצפיה ב-'תודה רבה - כן אשמח לקבל המלצה לחברה שעוסקת באזור הקריות '
תודה רבה - כן אשמח לקבל המלצה לחברה שעוסקת באזור הקריות
27/03/2017 | 21:16
1
4
בהחזרי מס לשכירים 

תודה,

לצפיה ב-'החזר מס באזור חיפה '
החזר מס באזור חיפה
( לעמוד שלי בתפוז )
27/03/2017 | 21:25
5
אני ממליצה לך לפנות לבני קיויתי, יועץ מס בעל שני סניפים ואחד מהם בחיפה.
בני קיויתי הוא יועץ מס אמין וגם חבר בלשכת יועצי המס.
הנייד שלו: 052-2619172.

שיהיה בהצלחה!

לצפיה ב-'אז מי יודע מה נקבע ע"י הבגץ לגבי מיסוי דירה 3'
אז מי יודע מה נקבע ע"י הבגץ לגבי מיסוי דירה 3
26/03/2017 | 12:22
1
10
מה לגבי  החלטת  הבגץ  למיסוי דירה  3  מתי  התפרסם  ??
לצפיה ב-'מיסוי דירה שלישית'
מיסוי דירה שלישית
( לעמוד שלי בתפוז )
26/03/2017 | 20:32
14
טרם ניתנה תשובה סופית, בינתיים ניתנה אורכה של 90 יום לדיווח .

לצפיה ב-'זוג עם שתי דירות'
זוג עם שתי דירות
24/03/2017 | 23:02
3
24
ערב טוב,
כשהכרנו בן זוגי ואני, לכל אחד מאיתנו היתה דירה.
לימים נישאנו, וכעת אנו רוצים למכור את שתי הדירות ולרכוש דירה אחת משותפת.
דירה אחת שווה 1 מיליון שקל. הדירה השנייה שווה 1.3 מיליון שקל.
להפתעתנו הרבה נאמר לנו שזה לא כל כך פשוט ומסתבר שמבחינת רשות המסים אנחנו נחשבים יחידה אחת ומחזיקים בשתי דירות, למרות שאת הדירות כאמור רכשנו לפני החתונה.

השאלות שלי הן האם זה נכון? מה ניתן כעת לעשות? הבנתי שישנה איזו הוראת שעה שמאפשרת לקבל פטור ממס שבח עד סכום מצטבר של 2 מיליון שקל בערך. אבל אנחנו מוכרים שתי הדירות בסכום כולל 2.3 מיליון שקל. איך אפשר לדעת מה יהיה המס בו נחויב? הבנתי שגם יש משמעות לאיזו דירה נמכרת ראשונה. איך נדע איזו דירה כדאי למכור קודם? לצורך הדוגמה הדירה ששוה 1 מיליון שקל כיום נרכשה ב800 אלף שקל. הדירה השנייה שווה כיום 1.3 מיליון שקל נרכשה ב900 אלף שקל אבל בוצעו בה עבודות שיפוץ נרחבות (האם צריך עכשיו לאתר את החשבוניות של השיפוץ, תיווך וכו'? מאיפה נמצא את זה עכשיו??)

המון תודה!!!

לצפיה ב-'מכירת שתי דירות בתא משפחתי'
מכירת שתי דירות בתא משפחתי
( לעמוד שלי בתפוז )
26/03/2017 | 20:21
2
13
מיכל שלום,
לעניין חזקת התא המשפחתי מס שבח סעיף 49(ב) קובע יראו מוכר ובן זוגו למעט בן הזוג הגר דרך קבע בנפרד .
אומנם צוין כי הדירות נרכשו לפני הנישואין אך באין הסכם ממון בתוקף והוכחה הקובעת הפרדה רכושית מלאה ,לעניין מיסוי מקרקעין מדובר בתא משפחתי אחד .

לעניין מכירת 2 דירות במטרה לרכישה של דירה אחת פטור לפי סעיף 49(ה) למי שהיו בידו 2 דירות אחרי תאריך: 01.01.14 – על המוכר לשלם מס לינארי מוטב וזאת לאור תיקון 76 לחוק לפיו הפטור ממס שבח לפי סעיף 49 ה' לחוק מיסוי מקרקעין לא יחול בתקופה הקובעת דהיינו מיום 1.1.14 ועד יום 31.12.17.
לעניין חישוב המס יש לעשות בדיקה מעמיקה יותר אך אציין ואגיד כי החל מתאריך 1/1/2014 הושקה רפורמה במס השבח שביטלה את מתן הפטור בכל 4 שנים ובמקומה נכנס המושג החדש מרובה דירות" (כל אזרח שיש לו 2 דירות ומעלה) .
בתקופת המעבר 1/1/2014-31/12/2017 ניתן להנות במקרים מסוימים מתשלום של מס "לינארי מוטב" .
התנאים להחלת החישוב הלינארי המוטב : 
1.    מוכר (תא משפחתי ) יוכל למכור בתקופת המעבר עד 2 דירות מגורים מזכות בחישוב "לינארי מוטב" .
2.    במכירה הראשונה בתקופת המעבר יכול כל מוכר למכור בחישוב לינארי מוטב
במכירה השניה בתקופת המעבר שבגינה יבקש שוב למכור בחישוב לינארי מוטב על המוכר לעמוד בתנאי לפיו הוא לא מכר ב – 4 שנים שקדמו למכירה דירה אחרת בפטור ממס לרבות פטור חלקי .

יש לבחון את נושא המכירה לאחר תקופת המעבר כלומר מרובי דירות אשר ימכרו את דירותיהם החל מ 1/1/2018 יכלו למכור בחישוב של "לינארי מוטב" ללא כל הגבלה של כמות דירות .
לעניין שאלת ההוצאות :
 בכדי לחשב את השבח יש לחשב את כל ההכנסות שהתקבלו בגין מכירת הנכס בניכוי כל ההוצאות שהוצאו עבור רכישתו בעבר ומכירתו בהווה. 
הסכום שמתקבל הינו השבח, וממנו יש לגזור את מס השבח המוטל על המוכר על פי החוק. לכן בכדי להקטין את מס השבח יש להמציא אישורים לכל ההוצאות . 

התשובה ניתנה על ידי קרולין עובד, יועצת מס.
ממונת תחום מיסוי מקרקעין בפורום המיסים של לשכת יועצי המס.

** היעוץ שניתן הוא כללי ואינו מהווה יעוץ משפטי או יעוץ חשבונאי או תחליף ליעוץ מקצועי. לקבלת יעוץ מומלץ להפנות את מלוא הפרטים העובדתיים ליועץ מס חבר לשכת יועצי המס בישראל.

לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
28/03/2017 | 13:01
1
3
אגב אם אפשר שאלה נוספת, איך מוכיחים מגורים דרך קבע בנפרד? בהנחה כמובן שזה המצב בפועל אבל איך גורמים לרשות המסים להאמין?

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
28/03/2017 | 22:56
הי מיכל,
כתובת מגורים, חוזה מגורים, מיסי ארנונה,מים וחשמל שנרשמים על כל אחד בנפרד .
אולי חס וחלילה אם תהיה חקירה יתשאלו שכנים ועוד ...

לצפיה ב-'חשבון השקעות משותף בחו"ל'
חשבון השקעות משותף בחו"ל
24/03/2017 | 10:50
1
10
שלום,

אני מתכנן לפתוח חשבון השקעות משותף עם אישתי בחו"ל. שנינו שכירים בארץ.

יש לי כמה שאלות בנושא:
1. מה שם הדוח עליו מדווחים על רווחי הון?
2. יש מקור למדריכים "פשוטים" לאופן מילוי דוחות אלו? דוגמאות?
2. בשנה שלא יהיו מימושים (רווחים/הפסדים), יש להגיש דוח?
3. כיום שנינו משלמים מס הכנסה על השכר במדרגות שונות. האם הגשת דוח רווחי הון משותף לשנינו יגרום לכך שמס ההכנסה יחושב לשתי המשכורות ביחד (כלומר מדרגה יותר גבוהה)?

תודה רבה!!
לצפיה ב-'דייווח על הכנסות משוק ההון בחו"ל'
דייווח על הכנסות משוק ההון בחו"ל
( לעמוד שלי בתפוז )
24/03/2017 | 20:23
80
שלום רב,
1. תושב ישראל שיש לו הכנסות מרווחי הון בחו"ל עליו לפתוח תיק במס הכנסה.
עליך לבקש מבית ההשעקות אישורים שנתיים על ההכנסות .
capital gain and loss statement ו- financial statement .
2. באתר רשות המיסים יש מדריך למילוי דוחות באופן מקוון.
3. תושב ישראל המזיק בנכנסים בחו"ל בשווי שעולה על 1,850,000 ש"ח מחוייב בהגשת דוח ללא קשר אם היו הפסדים. יחד עם זאת, בכדי לדרוש הפסד "כהוצאה" הכוונה שתוכל לקזז הפסד זה בשנה העוקבת כשכן יהיו רווחים עליך להגיש דוח למס הכנסה, אחרת ההפסד הולך לטימיון. שים לב, שמרגע שפתחת תיק עליך לדווח כל שנה עד לרגע שתבקש לסגור את התיק.
3. לא.

אני ממליצה לך לפנות ליועץ מס חבר לשכה המתמחה בתחום וזאת בכדי שתוכל לנצל את מלא הזכויות המגיעות לך! דוגמא אחת קטנה, יתרת הפסד מיירות ערך בחו"ל ניתנת לקיזוז גם כנגד רווחי הון שמופקים בבנקים בארץ.

לצפיה ב-'תאום מס לשתי עבודות'
תאום מס לשתי עבודות
23/03/2017 | 17:11
1
14
שלום בת הזוג שלי(תושבת ארעית אם זה חשוב) התחילה לעבוד בשתי העבודות. אנחנו תושבי נהריה(הקלות מס)  וההכנסה שלה משתי העבודות ביחד סביב ה 6000 שח בחודש.
מה עלינו לעשות על מנת שהיא לא תחויב במס גבוה מדי?
לצפיה ב-'תיאום מס לתושבת ביישוב מזכה'
תיאום מס לתושבת ביישוב מזכה
( לעמוד שלי בתפוז )
23/03/2017 | 23:05
21
שלום רב,
בת הזוג תיגש עם אישור תושב ואישורים משני המעסיקים (או תלושים) לפש עכו ותבקש תיאום מס. 
פש ייתן לה אישורים לשני המעסיקים איך לחשב לה את המס, תוך לקיחה בחשבון את היותה תושבת ביישוב מזכה.

התשובה ניתנה על ידי בני קיויתי, יועץ מס.
ממונה תחום דיני עבודה בפורום המיסים של לשכת יועצי המס.

לצפיה ב-'החזק מס כספים'
החזק מס כספים
23/03/2017 | 18:34
1
15
לפני כמספר שבועות הגשתי בקשה למשיכת הכספים שלי פיצויים וקופת גמל .

לפי הבנתי נכים בעלי נכות 100 אחוזים לצמיתות לא צריכים בכלל לשלם מיסים .

ומס הכנסה לא נתן לי פטור ממס על קופת הגמל מלבד הפיצויים ואמר לי לחזור בעוד שנה וכי גם נכים משלמים מיסים ורק אחר כך אם מגיע אז מקבלים החזר .

האם זה נכון שגם נכה ישלם מס ורק אחרי כשנה יכול להגיש טופס להחזר של המס ?
לצפיה ב-'פדיון קופת גמל בפטור'
פדיון קופת גמל בפטור
( לעמוד שלי בתפוז )
23/03/2017 | 22:44
13
שלום רב,
לצערי לא ניתן להתייחס לשאלתך,  בהיעדר נתונים ממשיים.  פניה לרשות המסים צריכה להיעשות בכתב ושהתשובה עליה תינתן גם בכתב וחתום ע"י מי שמוסמך להשיבה.
לכן תינתן תשובה כללית:
לעניין תגמולים במידה והקופה נפתחה לפני קביעת נכות של 75 אחוז רפואי לצמיתות ניתן להוציא את התגמולים בפטור .
לגבי הפיצויים בהתאם לפטור של פיצויים הרגיל , מה שמעבר פטור כהכנסה מיגיעה אישית בהתאם לתקרות של פטור נכה תוך אפשרות ניצול פריסת מס במידה והסכום החייב במס גבוה.

התשובה ניתנה על ידי מנחם קירשבלום, יועץ מס.
ממונה תחום מיסוי יחיד בפורום המיסים של לשכת יועצי המס.
ואבי קליין, יועץ מס חבר בפורום המיסים של לשכת יועצי המס.

לצפיה ב-'מתי מס הכנסה פותחים את האפשרות לשדר דוח עבור 2016?'
מתי מס הכנסה פותחים את האפשרות לשדר דוח עבור 2016?
23/03/2017 | 20:20
1
16
אני רואה שאפשר רק ל2015 ואחורה
לצפיה ב-'שידור דוח לשנת 2016'
שידור דוח לשנת 2016
( לעמוד שלי בתפוז )
23/03/2017 | 22:34
24
אבנר שלום,
האופציה לשידור דוחות שנתיים אמורה להיפתח סמוך לחודש מאי.
רשות המיסים טרם יצאה בהודעה רשמית.

לצפיה ב-'תאום מס על ידי שליח'
תאום מס על ידי שליח
21/03/2017 | 17:47
1
27
שלום, שאלה אחת-
אני צריכה לעשות תיאום מס במיידי והטופס המקוון מאפשר רק פעם בשנה. חבר נוסע מחר בבוקר למס הכנסה ואני בתקופה מאוד עמוסה, האם אני יכולה להוריד טופס 101 מהאינטרנט לחתום ולשלוח עם חבר? הוא יקבל את התיאום בשמי?
לצפיה ב-'תאום מס '
תאום מס
21/03/2017 | 19:18
15
טופס תאום מס טופס מספר 116, יחד אם ייפוי כוח חד פעמי אם האדם הוא קרוב שלך ניתן לבצע תאום מס כמו כן 3 תלושי שכר אחרונים מעמעביד הקיים ומספר תיק ניכויים והשכר הצפוי מהמקום החדש
לצפיה ב-'החזר הוצאות דלק ובלאי עבור רכב פרטי של העובד המועסק בעבודה'
החזר הוצאות דלק ובלאי עבור רכב פרטי של העובד המועסק בעבודה
16/03/2017 | 22:53
1
20
שלום
לי מאזדה 3 2008 נפח 1600
בעלים של מקום העבודה שלי מעסיקים מדי פעם את הרכב שלי,ז"א  שאני צריכה לנסוע למקומות שונים מטעם העבודה עם רכב הפרטי שלי!
שכר שלי יחסית נמוך ,קצת יותר משכר מינימום אי לכך אני לא משלמת מס הכנסה.
מה ההחזר שעליי לקבל מהמעסיק בגין הוצאות דלק ומוטוריזציה על הרכב שלי?
אני כן יודעת שלא חובה עליי להסכים להעסיק את הרכב שלי בעסק.
תודה 
לצפיה ב-'החזר הוצאות רכב'
החזר הוצאות רכב
( לעמוד שלי בתפוז )
19/03/2017 | 21:51
11
אלה שלום,
הוצאות רכב לעובד אינן מוכרות כהוצאה למעביד, מכאן שבכדי להכיר בהוצאה עליו להכניס את סכום ההחזר לתלוש השכר שלך.
את לא חייבת להשתמש ברכב שלך...אבל גם למעסיק אין חובה להחזיר.
לכן או שמשכיר לך רכב ועושה לך שווי בשכר או שישנה נוסחא לחישוב החזר הוצאות ובהתאם לקילומטראג' ועדיין זה חייב להיכנס לתלוש השכר שלך.

התשובה ניתנה על ידי איתם פינטו, יועץ מס .
אחראי תחום ניהול ספרים בפורום המיסים של לשכת יועצי המס.

לצפיה ב-'ייעוץ על מס הכנסה - מט''ח'
ייעוץ על מס הכנסה - מט''ח
19/03/2017 | 11:02
1
84
שלום לכם,

אני מקבל לפני כמה חודשים באופן קבוע הכנסה שלא מעבודה מחו''ל למטבע חוץ.

רציתי לקבל ייעוץ מה אני צריך על מנת להצהיר את זה? האם זה יתקזז ?

תודה מראש
לצפיה ב-'הכנסה מחו"ל'
הכנסה מחו"ל
( לעמוד שלי בתפוז )
19/03/2017 | 21:38
24
שלום רב,
מה מקור ההכנסה ?
האם הכנסות משוק ההון כמו ריבית ודיבידנד או פעילות בניירות ערך? או שמה מדובר בהכנסה מהשכרת נכס בחו"ל?
בעיקרון הכנסות מחו"ל חייבות בדיווח ותשלום מס בארץ, כמובן תוך כדי התחשבות במס ששולם שם.

לצפיה ב-'ריבית על החזר מס'
ריבית על החזר מס
17/03/2017 | 01:37
3
33
שלום,
אני רוצה לוודא שאני מבין נכון:
אם מישהו זכאי עבור שנת Y1 להחזר מס של X, והוא מגיש את הבקשה להחזר בשנת Y2, אז הוא מקבל (X*1.04^(Y2-Y1 . (אם מתעלמים מהצמדות ובתנאי שההפרש בין Y2 ל-Y1 אינו עולה על 6).
האם אני צודק בהבנתי?
ובמידה וכן, אז האם זה גם נכון שאין הבדל בין הגשת הבקשה בחודש ינואר לבין הגשתה בחודש דצמבר? (ע"פ הנוסחה הנ"ל)
תודה רבה
לצפיה ב-'ריבית מס הכנסה '
ריבית מס הכנסה
17/03/2017 | 14:09
2
26
כל מה שכתבת לא נכון, ריבית מס הכנסה היא הכן 4% והצמדה למדד החל מ01/01 שנה אחרי זה,
אין חשיבות למועד הגשת הדוח אלה לתאריך קבלת הכסף בחשבון הבנק אם מדובר בהחזר מס או תשלום למס הכנסה כאשר כתוצאה מהגשת הדוח יש חוב מס הכנסה, אם הסכום מתקבל ב 01/7 הרי תקבל כ 2% ריבית ואם תקבל את הכסף בחודש אוקטובר הריבית תהיה כ3% בתוספת הפרשי הצמדה
לצפיה ב-'אז מהי הנוסחה'
אז מהי הנוסחה
17/03/2017 | 15:56
1
19
אוקי, אז מה מהי הנוסחה המדויקת?
תודה
לצפיה ב-'נוסחא '
נוסחא
18/03/2017 | 19:35
23
כמו שלמדת בתיכון ריבית 4% והצמדה
(ימי ריבית בפועל לחלק ל365 יום) *4%*(1+המדד באותה תקופה)
לצפיה ב-'דו"ח שנתי - אישור על תשלום מס לביטוח לאומי'
דו"ח שנתי - אישור על תשלום מס לביטוח לאומי
16/03/2017 | 21:42
1
33
שלום
א. איפה בדו"ח השנתי אני מכניס אישור מביטוח לאומי על ניכוי מס הכנסה מתקבולי אבטלה?
ב. המעסיק שלח לי טופס 106 אבל לא חתם עליו, האם חובה שהמעסיק יחתום לי על הטופס?

לצפיה ב-'הבטלה '
הבטלה
16/03/2017 | 22:47
31
דמי הבטלה 250
ניכוי במקור ממס הכנסה 40
כעיקרון המעביד חייב לחתום בפרקטיקה הטופס יתקבל במס הכנסה גם ללא חתימת המעביד
לצפיה ב-'מיסוי ריבוי דירות '
מיסוי ריבוי דירות
15/03/2017 | 21:50
2
31
בבעלותי 2 דירות 100 אחוז כ"א  בנוסף  10 אחוז  בעוד דירה  וכן  50 אחוז בדירה נוספת  ושאלתי  על כמה דירות  אני  מחוייב  במס
לצפיה ב-'מס ריבוי דירות '
מס ריבוי דירות
15/03/2017 | 22:43
25
לפי החוק היום על שתי דירות
לצפיה ב-'מס ריבוי דירות'
מס ריבוי דירות
( לעמוד שלי בתפוז )
16/03/2017 | 20:16
23
מס ריבוי דירות חל על מי שבבעלותו 249% חזקה בדירות , במקרה המתואר מדובר על 260% ולכן החוק חל . 
להמשך טיפול אני ממליצה להיכנס למחשבון רשות המיסים להקיש גוש חלקה ואחוז בעלות בדירה ואז לבדוק את כדאיות הדירות שבגינם עדיף לשלם את המס .
החייב במס ישלם בעבור כל דירות המגורים שהייתה בבעלותו בכל שנת המס למעט 2 דירות מגורים לבחירתו .
לדוגמא:  יכול להיות שעדיף דווקא לא לשלם על דירה שאומנם יש בה 50% בעלות  לדוגמא בקיסריה לעומת 100% בעלות בדירה ביוקנעם .
יש לבדוק כדאיות לפי השווי שרשום במחשבון רשות המיסים. 

התשובה ניתנה על ידי קרולין עובד, יועצת מס.
ממונת תחום מיסוי מקרקעין בפורום המיסים של לשכת יועצי המס.

מנהל/ת הפורום

אודות:
לשכת יועצי המס מהווה את הצומת המרכזית של מגזר העצמאים ובעלי העסקים הקטנים בישראל, כאשר הלשכה מייצגת את האינטרסים החיוניים של קהל לקוחותיה – העצמאיים ו
עוד...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תרומת זרע
אירוח בנושא תרומת זרע
נארח בפורום את ד``ר יגאל מדג`ר, אורולוג מומחה...
אירוח בנושא תרומת זרע
אירוח בנושא תרומת זרע
נארח בפורום את ד``ר יגאל מדג`ר, אורולוג מומחה...
אירוח בנושא שימור דם טבורי
אירוח בנושא שימור דם...
ביום ג` נארח בפורום את נעמי קדוש, אימא של עמית...
אירוח בנושא שימור דם טבורי
אירוח בנושא שימור דם...
ביום ג` נארח בפורום את נעמי קדוש, אימא של עמית...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

לשכת יועצי המס בישראל
להתייעצות עם מנהל הפורום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו