לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1574915,749 עוקבים אודות עסקים

פורום מיסים והחזרי מס

ברוכים הבאים לפורום!
תוכלו להתייעץ ולקבל תשובות בכל הנוגע למיסים והחזרי מס.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מיסים והחזרי מס

ברוכים הבאים לפורום!
תוכלו להתייעץ ולקבל תשובות בכל הנוגע למיסים והחזרי מס.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 ***היעוץ שניתן הוא כללי ואינו מהווה יעוץ משפטי או יעוץ חשבונאי או תחליף ליעוץ מקצועי. לקבלת יעוץ מומלץ להפנות את מלוא הפרטים העובדתיים ליועץ מס חבר לשכת יועצי המס בישראל.
המשך >>

לצפיה ב-'האם ניתן להגיש פעם נוספת בקשה להחזר עבור אותה השנה?'
האם ניתן להגיש פעם נוספת בקשה להחזר עבור אותה השנה?
25/09/2018 | 10:17
1
במידה והגשתי על שנה מסוימת בקשה להחזר מסיבה כלשהי, קיבלתי את ההחזר ושנה מאוחר יותר גיליתי שמגיעים לי החזרים נוספים מסיבה אחרת, האם אני מגישה את אותה הבקשה שוב עם תוספת המידע החדש? או שיש להגיש בקשה מסוג אחר בנוגע לאותה שנה? כמו בקשה לתיקון?
לצפיה ב-'החזרי מס עבורי ביטוח חיים מספר שאלות'
החזרי מס עבורי ביטוח חיים מספר שאלות
25/09/2018 | 09:55
שלום,

אשמח לתשובות בנושא למי שיודע.

1. אם יש לי ביטוחי חיים ששילמתי באופן עצמאי בשנים האחרונות וברצוני לעשות החזר מס עבורם, האם מגיע לי?
2. האם זה קשור איכשהו להכנסה שלי? הרי תשלומי הביטוח אינם קשורים למס ההכנסה שלי ולמשכורות שקיבלתי אם עבדתי באותם שנים, ואם לא עבדתי?
3. אם זאת הסיבה היחידה שאני רוצה לקבל החזר מס עבור שנה מסוימת, האם בכל זאת אני צריכה למלא את כל פרטי טפסי 106 שלי במידה ועבדתי?
4. האם יש הגבלות כלשהן לגבי מי יכול לדרוש את ההחזר? 
5. האם אישורי המס שחברת הביטוח מאפשרת להנפיק מאתר האינטרנט שלה הם מספיקים לצורך הבקשה או שיש צורך בבקשה לשליחה של אישור מקורי או משהו בסגנון?

תודה לעונים!
לצפיה ב-'החזר מס'
החזר מס
21/09/2018 | 23:30
10
אגיע לי לבית מכתב ממס הכנסה אחרי שחברה פעלה בשמי לבדוק אחזרי מס, את רוב המכתב לא הבנתי אבל יש שם שורה שכתוב בה ס"ה זיכויים כמופרט בחלק 6 להלן מס מגיע 10.647 
ובדף השני יש פרוט סוגי הזיכויים 
תושב 5886
משמרות 4761 
ויש גם טופס להחתים את הבנק הסכומים האלה שמפורטים בזיכויים זה כסף שהם צריכים להעביר לי ? תודה לעוזרים 
לצפיה ב-'החזר מס'
החזר מס
20/09/2018 | 12:25
4
אני עובד מדינה התקשרה אלי החברה הזאת אמרה לי שמגיע לי 4000 שקל אמרתי להם בבדיקה שעשית בעבר אני חייב 600 הם התעקשו שמגיע לי אין דבר כזה תשלם 600 ואם לא תקבל תקבל החזר על 600 אחרי עצבים וטרטורים של 7 חודשים אמרו לי שלא מגיע לי כסף .למרות שאני משלם ביטוחים פרטיים . אחרי ששלחתי להם את המסמכים אמרו מגיע לי 1200 שקל וכבר יותר מארבעה חודשים מקבל אוויר לא יותר מזה חבל העצבים אלה חברה של גנבים .ואל תעשו אצל אף חברה . והכל חרטה במיום מ.מ. פיננסים
לצפיה ב-'אופן הדיווח על רווחי הון בטופס 135 (בקשה להחזר מס)'
אופן הדיווח על רווחי הון בטופס 135 (בקשה להחזר מס)
14/09/2018 | 15:49
1
18
בטופס 867 ג' (אישור על ניכוי מס במקור) יש לי שתי משבצות להעתקה לטופס 135:
שדה 142 (סעיף 16) - ריבית על פקדונות ותוכניות חיסכון - מס עד 25%
שדה 043 (סעיף 54) - ניכוי במקור מריבית

אבל בטופס 135 יש גם את שדה 256 (סעיף 23) - סה"כ סכום המכירות מרווח הון מני"ע סחירים - שגם רשום שיש להעתיק מהסיכום של טפסי 867 ג'

האם אני צריך לסכום את מה שרשמתי בשדה 142 גם בשדה 256?

תודה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
17/09/2018 | 18:27
4
מחזור מכירות מניירות ערך ירשם בנספח ג' במידה והיה מחזור כזה... זה מצויין על גבי טופס 867 ב' ו- ג'. ולא ב- 867 א' (ששם מצויין ריבית פקדונות).
לכן אם לא היה מחזור מכירות לא צריך לרשום את מה שנרשם בשדה 142.

התשובה ניתנה על ידי ג'נט סורי, יועצת מס.
ממונת תחום מקצועי (משותף) בפורום המיסים של לשכת יועצי המס.

**היעוץ שניתן הוא כללי ואינו מהווה יעוץ משפטי או יעוץ חשבונאי או תחליף ליעוץ מקצועי. לקבלת יעוץ מומלץ להפנות את מלוא הפרטים העובדתיים ליועץ מס חבר לשכת יועצי המס בישראל.

לצפיה ב-'החזר פיצויים.'
החזר פיצויים.
14/09/2018 | 00:47
2
13
בדברי עם נציג ממס הכנסה, הובהר לי, שבמידה ואני רוצה לפדות כספיי פיצויים (מביטוח מנהלים) פטורים ממס - הכספים הנותרים צריכים להיות מיועדים לקצבה.

במידה רוצה לפדות את כל הכספים, כולל כספי קצבה (חרטה מקצבה), אני צריך להגיש תלושיי שכר עדכניים באותה העת, ואז המס יחושב בהתאם.
למה לא להחיל את המס כפי שהיה באותה העת סמוך לפיטורין?

זה נראה לא הוגן בעליל, ואפשר קצת להתקמבן על הכספים (בתזמון מתי בדיוק אני משחרר קצבה. אם זה יהיה בגיל מבוגר, שכנראה אשתכר פחות, או בזמן של אבטלה - כדאי בזמן זה).

מה משתלם עבורי כלכלית במידה ואני רוצה לשחרר את הכסף ולשלם את המס הנמוך?

תודה.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
17/09/2018 | 18:23
1
23
אכן בעת משיכת כספי פיצויים בוחנים את המס השולי שלך לאותה שנה.
לכן אם בכוונתך למשוך את הכספים, בהחלט מומלץ לפדות אותם כאשר הכנסותיך נמוכות.

**היעוץ שניתן הוא כללי ואינו מהווה יעוץ משפטי או יעוץ חשבונאי או תחליף ליעוץ מקצועי. לקבלת יעוץ מומלץ להפנות את מלוא הפרטים העובדתיים ליועץ מס חבר לשכת יועצי המס בישראל.

לצפיה ב-'איזה מס שולי?'
איזה מס שולי?
17/09/2018 | 18:39
2
האם זה בהתייחס ל-3 תלושים האחרונים? לגבוה מבין התלושים בשנה (גם אם בחודש ינואר).
מה לגבי תלוש של חודש דצמבר שניתן בחודש ינואר (אם אגיש בינואר, זה יחשב שנה נוספת)?

כן, האם אפשר לפדות פיצויים אחרי 10 שנים למשל? (אם יש גבול, כמה זמן אני לא מושך פיצויים)?

אם אני מושך פיצויים פטורים ממס בלבד, ובשנה לאחר מכן הרווחתי פחות - האם אני יכול לפדות את שאר הפיצויים? מה קורה אם הפיצויים שלא שחררתי (שחייבים במס - האם הם "אבודים")?

תודה.
לצפיה ב-'עבודה באירופה'
עבודה באירופה
13/09/2018 | 12:28
3
10
שלום רב,
אני אמור להתחיל עבודה במשרה מלאה ברומניה, שם אני אשלם גם מס הכנסה וביטוח לאומי מקומי, אולם בערך כמחצית מהשנה אחיה שם, ומחצית מהשנה כאן בישראל. 
שאלתי היא, האם כתושב ישראל אצטרך לשלם מס הכנסה בנוסף למדינת ישראל? איך אני מסדיר את הנושא הזה, ומה הדרך הכי טובה לטפל בכך? 

תודה מראש 
לצפיה ב-'תשובה '
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
13/09/2018 | 19:00
2
10
בגדול , תושב ישראל המפיק הכנסה בחו"ל חייב לדווח ולשלם מס עליה בישראל.
יחד עם זאת, קיימת אמנה למניעת כפל מס בין ישראל לרומניה וכן אמנה לעניין ביטוח לאומי.
האם אתה תעבוד ברומניה וחברה ישראלית תשלם לך שכר בעבור עבודתך שם או יהיה לך מעסיק זר? כנ"ל לעניין משך עבודתך בארץ? ממי תקבל שכר?

מצרפת לך קישור לאמנה עם ביטוח לאומי - חשוב מאוד לעיין בה בקפידה בכדי למנוע כפל תשלומים.

ממלילצה לך לפנות לייעוץ פרטני שכן מדובר בנושא חשוב מאוד ולא ניתן לתת תשובה ללא בדיקה מעמיקה.

ממונת תחום מקצועי בפורום המיסים של לשכת יועצי המס.

לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
13/09/2018 | 20:44
1
3
היי, תודה על המענה. מדובר בחברה זרה שבסיסה בחו"ל. האם עליי לשכור רואה חשבון לצורך העניין? איך אני צריך להתנהל ולנהל את הסיטואציה? לעניין מס הכנסה וביטוח לאומי. 
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
17/09/2018 | 18:21
3
בכדי לתת לך ייעוץ בנושא עלי לדעת עוד הרבה פרטים, מוזמן לפנות אלי באופן פרטי, במידה ותרצה יעוץ פרטני.

במקרה שלך לא ממליצה לך לפעול לבד.

לצפיה ב-'מתנה בצ'ק'
מתנה בצ'ק
12/09/2018 | 10:31
2
15
אם אתן לבני שהוא בעל חברה, מתנת חג בצ'ק   
האם יצטרך לשלם מס? 
תודה, אריה
לצפיה ב-'תשובה '
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
13/09/2018 | 18:53
1
14
מתנות בין קרובים פטורות ממס. 
אם מדובר בסכומים גדולים עדיף לשמור תעוד לכך. 

לצפיה ב-'תודה רבה על תשובתך, שנה טובה, אריה'
תודה רבה על תשובתך, שנה טובה, אריה
15/09/2018 | 11:54
1
לצפיה ב-'תאום מס'
תאום מס
09/09/2018 | 13:33
1
10
שלום רב
בפברואר ביצעתי תאום מס במס הכנסה. האם אחרי שנקבעו אחוזי הניכויים יכול להווצר מצב של גביית יתר בהמשך השנה
ואם כן האם הוא מוחזר ללא צורך בדוח
תודה za

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
09/09/2018 | 20:44
10
אם התיאום שעשית בתחילת שנה משקף את כלל ההכנסות מכלל המעבידים לא אמור להיות ניכוי מס יתר. 
ואם נוכה ביתר (מי כל סיבה שהיא... כגון החלפת מעסיק או התחלת לעבוד בעוד עבודה ועוד...) אתה רשאי לתקן את התיאום מס באותה שנה ולבקש מהמעביד לעדכן את אחוזי הניכוי באותה שנה, כך שאם נוכה ביתר יתקבל כבר בתלוש ולא תצטרך להגיש דוח להחזר מס.

לצפיה ב-'החזר מס'
החזר מס
07/09/2018 | 13:39
1
19
שלום, 
אני שכירה ועצמאית , אם הגשתי דוח שנתי , האם בנוסף לזה אני צריכה להגיש דוח להחזר מס ? האם לא מספיק להגיש דוח שנתי ? שאלה נוספת , הבנתי שמקבלים החזר מס על הפקדה עצמית לקרן השתלמות , האם זה נכון ? 

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
09/09/2018 | 20:40
10
שלום רב,
את כבר מגישה דוח כעצמאית, כך שאם מגיע לך החזר זה אמור לבוא לידי ביטוי בדוח שלך. וכן הפקדות שמבוצעות באופן עצמאי מזכות בהטבות מס הכל מוגבל לתקרות הקבועות בחוק.

לצפיה ב-'החזר מס שכירה ועצמאית'
החזר מס שכירה ועצמאית
06/09/2018 | 05:37
1
15

שלום, 
הנני חד הורית , שכירה ועצמאית. כמידיי שנה אני ממלאה דוח שנתי , ובנוסף תובעת למענק עבודה. 
אני תמיד מקבלת מענק עבודה , אך טרם יצא לי לקבל החזר ממס הכנסה.
איך זה מתבצע ? אם אני מגישה דוח שנתי האם זה מספיק ? מה אני אמורה לעשות על מנת לקבל את ההחזרי מס ? 
תודה
לצפיה ב-'תשובה '
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
06/09/2018 | 21:55
6
מענק עבודה מוגש בדואר ואם ברצונך לבקש החזר מס עליך להגיש דוח להחזר מס למס הכנסה.
מדובר בשני דברים בלתי תלויים.

לצפיה ב-'טופס 1344 - סה"כ הפסדים הניתנים לקיזוז? דו"ח לצורכי מס?'
טופס 1344 - סה"כ הפסדים הניתנים לקיזוז? דו"ח לצורכי מס?
05/09/2018 | 23:59
1
18

שלום אני מנסה למלא את נספח 1344 לדוח השנתי ולא ברור לי סעיפים 3 ו-4:
א. למה הכוונה בסעיף 3 סה"כ הפסדים הניתנים לקיזוז - האם מדובר בחיבור של סעיפים 1+2 או בסכום ההפסדים שאני מתכוונת לקזז השנה?
ב. בסעיף 4 הפסדים שקוזזו בשנת המס בדו"ח לצורכי מס - מה זה דו"ח לצרכי מס? אין לי עסק ואני רוצה לקזז רווח ממניות של 2017 מהפסדים של השנה הקודמת (הוגש עבורה כבר דוח בעבר) אז זה נכון לרשום בתא הזה את הרווח מטופס 1322 שצריך להתקזז מול ההפסדים?
תודה מראש

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
09/09/2018 | 20:52
5
1. סה"כ הפסדים הניתנים לקיזוז כולל את ההפסדים העיסקיים המועברים משנה קודמת כולל הפסדים שנוצרו השנה.(מאחר ואין לך הפסדים מעסק אין צורך למלא "הפסדים מעסק".
2. הפסדים מניירות ערך יש לציין אותם מפורשות על גבי נספח ג' לדוח השנתי - טופס 1322 ושם לערוך את הקיזוזים. 
3. טופס 1344ירכז את הפסדי ההון המועברים , שנוצרו השנה וכן סה"כ ההפסדים שקוזזו ובמידה ונשארה יתרה להעבירם לשנה הבאה.

לצפיה ב-'בקשת הבהרה למשהו בפקודת מס הכנסה '
בקשת הבהרה למשהו בפקודת מס הכנסה
03/09/2018 | 18:09
11

הקטע הבא לקוח מתקנון הפוליסה

"נכה שיש לו הכנסה מהמקורות הקבועים בסעיפים 2(1 )ו-2(2)ל, פקודת מס הכנסה. תשולם לו מלוא הפנסיה, כל עוד סכום הפנסיה לה הוא זכאי מהקרן בצירוף ההכנסה האמורה )להלן - הכנסה משולבת לנכה( אינו עולה על הגבוה מבין אלה ..............- "

מה נכלל במקורות האלה 

אודה להסבר 

מייקי

לצפיה ב-'מיסוי מהכנסות מונית- ניסוח השאלה באופן ברור יותר'
מיסוי מהכנסות מונית- ניסוח השאלה באופן ברור יותר
03/09/2018 | 13:36
9
שלום רב.
אם אני שוכר מספר של מונית על בסיס שעתי, איך אני אמור לשלם את המס מההכנסות שאני צובר מהנסיעות? הרי ככל שידוע לי, יש מונה ברכב שהוא על שם בעל המספר הציבורי , אבל בהנחה שאני מעוניין לדווח ולשלם על ההכנסות שלי באופן עצמאי ונפרד (בלי קשר לבעל המספר שממנו אני משכיר) כי אני עובד על המונית על בסיס שעתי (2-4 שעות 2-4 ימים בשבוע) מה עליי לעשות?  האם אני יכול לרכוש מונה משלי ולהתקין בעת שאני נוהג ברכב?  האם יש צ'יפ שאני יכול לשים במונה הקיים ואז החשבוניות על כל נסיעה יוצאת עליי (על העוסק המורשה שלי ) ?
לצפיה ב-'תשלום מס על הכנסות ממונית למי שאינו בעל זכות ציבורית'
תשלום מס על הכנסות ממונית למי שאינו בעל זכות ציבורית
03/09/2018 | 13:27
269
שלום רב.
אם אני שוכר מספר של מונית על בסיס שעתי, איך אני אמור לשלם את המס מההכנסות שאני צובר מהנסיעות? הרי ככל שידוע לי, יש מונה ברכב שהוא על שם בעל המספר הציבורי , אבל בהנחה שאני מעוניין לדווח ולשלם על ההכנסות שלי באופן עצמאי ונפרד (בלי קשר לבעל המספר שממנו אני משכיר) כי אני עובד על המונית על בסיס שעתי (2-4 שעות 2-4 ימים בשבוע) מה עליי לעשות? האם אני יכול לרכוש מונה משלי ולהתקין בעת שאני נוהג ברכב? האם יש צ'יפ שאני יכול לשים במונה הקיים ואז החשבוניות על כל נסיעה יוצאת עליי (על העוסק המורשה שלי ) ?
לצפיה ב-'מניות מחוקות בבורסה וקיזוז הפסדים'
מניות מחוקות בבורסה וקיזוז הפסדים
30/08/2018 | 23:20
1
16
יש לי שתי מניות שנמחקו ממסחר בבורסה:
הן עדיין מופיעות בתיק ההשקעות שלי : גפן עם הפסד של 86% ורוזבאד עם הפסד 100%.
איך אפשר לגרום למצב של אירוע מס בתיק שלי כך שאוכל לקזז ההפסד מול רווחים ממניות אחרות.

לצפיה ב-'תשובה '
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
06/09/2018 | 21:51
2
ניתן לבקש מהבנק לעשות מכירה רעיונית או לבקש ממנו אישור על עלות ההשקעה וערך המניה.

שיהיה בהצלחה!

לצפיה ב-'משיכת תגמולי עובד-מעביד בקרן פנסיה.'
משיכת תגמולי עובד-מעביד בקרן פנסיה.
30/08/2018 | 12:27
2
28
אני בן 39 ואני מעוניין למשוך את התגמולים הנ"ל מקרן הפנסיה היות ואני ממש צריך כסף כי יש לי אבא חולה המון שנים בטרשת נפוצה והוצאות הטיפול בו גדולות, הוא נכה מקסימלי. אני כבר 3 חודשים לא עובד ,לא מגיע לי אבטלה. מדובר בסכום של בערך 20 אלף שח.

האם אני יכול למשוך את התגמולים בלי מס עקב זה שיש לי אבא חולה?

כמו כן יש ברשותי תיק ניירות ערך, האם זה יכול לחבל בסיכויים או שאין קשר בין הכנסות מעבודה להכנסות משוק ההון? הכסף זה משוק ההון זה כסף אותו אני מייעד לדירה בעתיד.

תודה רבה!
לצפיה ב-'תשובה '
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
02/09/2018 | 20:28
1
15
שלום רב,
על פי סעיף 34.(ב)(3)  - אם ההוצאות הרפואיות בשנת המס של העמית או של קרובו, גבוהות ממחצית ההכנסה השנתית שלו, הסכום שתשלם קופת גמל על חשבון התגמולים ללא מס, לא יעלה על סכום ההוצאות הרפואיות.
לשימוש בסעיף זה  אין קשר לתיק ההשקעות בשוק ההון.

התשובה ניתנה על ידי אוהד וייגמן, שותף מנהל ב- WE חברה לביטוח.
ממונת תחום יעוץ פנסיוני בפורום המיסים של לשכת יועצי המס.

לצפיה ב-'תודה! רציתי לשאול עוד שאלה...'
תודה! רציתי לשאול עוד שאלה...
03/09/2018 | 15:21
9
עברתי על ההוצאות הרפואיות של אבי והן לא מגיעות למחצית ההכנסות מעבודה שהיו לי השנה אז ארד מזה.
אני כבר 3 וחצי חודשים לא עובד ובטח גם לא אמצא החודש כי זה חודש חגים, הבנתי שאני יכול  לבקש משיכה של תגמולי-עובד מעביד בלי מס בשל מיעט הכנסות, הבעיה אבל שב3 חודשים האחרונים (ועדיין) היו לי סכומים של עשרות אלפים ואף מאה אלף שח פלוס שיושבים בעו"ש.

האם זה יכול לפגוע בסיכויי הבקשה? או שאין קשר כי אני לא עובד? תודה!
לצפיה ב-'תאום מס'
תאום מס
28/08/2018 | 09:32
2
32
שלום  יש לי 3 הכנסות  . שתים מפנסיות ואחת מעבודה  כשכיר
שאלתי כאשר אני עושה תאום מס  האים אני יכול להחליט  מי תהיה הראשונה  בבסיס המס  ומי שניה ושלישית  
כי אני יודע שעל פנסיות יש שעורי מס מופחתים
ולשים את עבודתי כשכיר ראשונה  
תודה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
29/08/2018 | 16:12
1
18
להיפך תמיד מומלץ לשים את הפנסיה ראשונה כי היא קבועה להבדיל משכר שיכול להשתנות.
חשוב לדעת כי חישוב המס הינו שנתי ועל כלל ההכנסות החייבות.

לצפיה ב-'תאום מס'
תאום מס
29/08/2018 | 22:30
15
אבל בטופס  תאום מס  של פנסיה מבטחים כתוב לי שבכל מקרה  תחשב  הפנסיה כאילו היא הכנסתי היחידה  כאילו אין לי יותר הכנסות  לכן אני חושב  לשים אותה אחרונה
לצפיה ב-'לעבור לקבלות ידניות - פייפאל'
לעבור לקבלות ידניות - פייפאל
29/08/2018 | 14:03
1
13
שלום,

לעסק פטור- במידה ואני רוצה לעבור לקבלות ידניות ואני מקבלת תשלום במסגרת פייפאל כיצד אני מציינת בקבלה שהתשלום מתקבל באמצעות פייפאל? תודה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
29/08/2018 | 16:33
72
הפרטים על גבי הקבלה הידנית הם אותם פרטים אילו היית מוציאה בקבלה הממוחשבת. אין הבדל. 

לצפיה ב-'החזר מס בגין הורה סיעודי'
החזר מס בגין הורה סיעודי
29/08/2018 | 12:36
2
21
שלום רב,

אני מכיר שלפי סעיף 44 לפקודת מס הכנסה, ניתן לקבל הקלות במס אם ההורה נמצא במוסד סיעודי.
אמי סיעודית, אך נמצאת בבית עם עובדת זרה. האם מישהו יודע אם גם מקרה זה תופס לגבי סעיף 44, כך שאם אני אשלם לעובדת הזרה ואדווח על כך, אני הוא זה שיקבל הקלות במס? האם מישהו התמודד עם סוגיה זו?

תודה,
דניאל
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
29/08/2018 | 16:30
48
שלום רב,
אחד התנאים שנדרשים על בסעיף 44 לפקודה הינו שהקרוב יהיה במוסד, כך שאני לא רואה דרך אחרת לדרוש את הזיכוי.

לצפיה ב-'סיוע חינמי בביצוע החזר המס הנ"ל'
סיוע חינמי בביצוע החזר המס הנ"ל
06/09/2018 | 15:51
11
שלום דניאל,
אני מטפלת בהחזרי מס במקצועי. לא התנסיתי ספציפית עם מקרה כזה, אבל הייתי מציעה לך לנסות ולבקש את הזיכוי במסגרת הגשת החזר מס. באופן כללי, יש מקרים שבהם ניתן לשכנע את מס הכנסה בעניינים לא סטנדרטייים בנסיבות מסוימות (מי שמסוגל לכך מבחינת כישוריו), כאשר מגבים את הבקשות בטענות מוצדקות בהתבסס על תכלית החוק וכוונת המחוקק, פס"ד, הצגת העובדות באופן מסוים ועוד.. אין לך מה להפסיד מכך כל עוד ללא הזיכוי אין לך חוב. אם אתה מעוניין בסיוע בביצוע החזר המס הנ"ל (טיפול מלא בהחזר המס כולל בקשת הזיכוי אם יתנו), אוכל לסייע לך בחינם. אם מעניין אותך לשמוע פרטים, מוזמן ליצור איתי קשר במייל: orit.tax@gmail.com
בהצלחה,
אורית

מנהל/ת הפורום

אודות:
לשכת יועצי המס מהווה את הצומת המרכזית של מגזר העצמאים ובעלי העסקים הקטנים בישראל, כאשר הלשכה מייצגת את האינטרסים החיוניים של קהל לקוחותיה – העצמאיים ו
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

לשכת יועצי המס בישראל
להתייעצות עם מנהל הפורום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו