לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1610016,100 עוקבים אודות עסקים

אודות הפורום מיסים והחזרי מס

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 ***היעוץ שניתן הוא כללי ואינו מהווה יעוץ משפטי או יעוץ חשבונאי או תחליף ליעוץ מקצועי. לקבלת יעוץ מומלץ להפנות את מלוא הפרטים העובדתיים ליועץ מס חבר לשכת יועצי המס בישראל.
המשך >>

לצפיה ב-'זיכוי במס הכנסה עבור ילד בדיור מחוץ לבית ההורים'
זיכוי במס הכנסה עבור ילד בדיור מחוץ לבית ההורים
21/03/2019 | 22:27
1
"הזיכוי הוא בשיעור 35% מההפרש בין הסכום ששולם עבור שהיית הילד בדיור חוץ ביתי, לבין 12.5% (שמינית) מההכנסה החייבת במס של ההורה."
האם  דמי הנכות   של ביטוח לאומי שמועבר  אוטומטית למסגרת נכלל  בחישוב הנ"ל  . ואם כן יתכן זיכוי מס מעבר למה ששולם ?
תודה?
לצפיה ב-'מחפש רו"ח (בעמלה מוגדרת) להגשת דוח החזר שכיר על ניכוי מס'
מחפש רו"ח (בעמלה מוגדרת) להגשת דוח החזר שכיר על ניכוי מס
21/03/2019 | 06:08
3
היי, אז יש לי מצב מיוחד:

ב 2018 היו לי רק שני תלושי משכורת.
בשנה זו משכתי גם כספים מקרן הפנסיה, ומגדל בגלל בלאגן גדול ואי הבנה, הורידו לי בסביבות 25 אלף ש"ח ניכוי מס במקור!

עכשיו אני צריך להגיש דוח להחזר, ולקוות לטוב מול מס הכנסה!
אני לא בארץ (עדיין תושב ישראל) - וכבר שני רואי חשבון, כולל אחת שטיפלה בי בעבר, דורשים ממני אחוזים!!!

לא איזה 500-1000 שקל עמלה, אלא 15, ואפילו בחוצפה של 20% על הסכום שאקבל!

מה זה, אם לחברה או עוסק מורשה היו אומרים ככה, היו זורקים את אותו רו"ח מכל המדרגות! בגלל שזה שכיר מישהו חלש יותר (או בגלל שלא בארץ), מרשים לעצמם לתת הצעות כאלו.

האם יש מישהו שיציע לי תעריף הוגן לעבודה פשוטה זו?

באם לא, אשמח לקבל טיפים איך להגיש את זה, בטוח לא מסובך מדיי - טופס 106, אישור ניכוי מס במקור ואולי כמה הוכחות על מיעוט הכנסות, אני לא אתן 5 אלף שקל מתנה בשביל זה!

רוצים ממני למשל 15% בהצלחה או 350 שקל בכישלון - זה ליהנות מההצלחה, ולא לקחת שום סיכון...

תודה!
לצפיה ב-'שלוש שאלות לגבי הדוח השנתי'
שלוש שאלות לגבי הדוח השנתי
20/03/2019 | 15:50
5
שלום,

אודה לעזרה:

1. האם קצבת הנכות נרשמת בסעיף 250 ("תקבולים והחזרים חייבי מס מהמוסד לביטוח לאומי בגין הכנסתך כעצמאי שאינם נכללים בסעיף אחר") או בסעיף הלא ממוספר בעמוד 3, בין סעיף 332 לסעיף 209 ("קצבאות פטורות ממס")? אובדן הכושר, אם זה משנה, הוא 60%.

2. מה ההבדל בין סעיף 135 (ניכויים - "לקופת גמל לקצבה כ'עמית עצמאי'") וסעיף 268 (זיכויים - "לקצבה כ'עמית עצמאי'")? הפקדתי לפנסיה כעצמאית בקופת גמל, היכן לרשום זאת?

3. האם בסעיף 030 ("לדמי ביטוח לאומי ששולמו בגין הכנסה שאינה הכנסת עבודה") אני רושמת את דמי הביטוח הלאומי ששילמתי בשנת 2018 כעצמאית? האם גם את דמי ביטוח הבריאות, או רק ביטוח לאומי? והאם הסכום שיש לרשום הוא זה שביטוח לאומי באישור שלו מגדיר כ - "סכום יתרה נטו חובה"?

תודה רבה!
לצפיה ב-'פטור מתשלום מס הכנסה בעקבות ועדה רפואית'
פטור מתשלום מס הכנסה בעקבות ועדה רפואית
20/03/2019 | 15:50
6
שלום,
בוועדה רפואית של מס הכנסה נקבעו לי 99% נכות לצמיתות החל מה-1/1/2017.
קיבלתי את סיכום הועדה הן מביטוח לאומי והן ממס הכנסה אולם אישור על הפטור עצמו מתשלום של מס הכנסה לא קיבלתי.

שאלותיי:
1. האם עלי לגשת לפקיד השומה על מנת לקבל את הפטור או שהפטור אמור להישלח בדואר?
2. לגבי השנים 2017 ועד היום, איך ניתן לקבל את ההחזר של המס ששולם? האם עלי לפנות לרואה החשבון שלי או שהחישוב מתבצע אוטומטית במס הכנסה ומוחזר ישירות לחשבון הבנק?

תודה
לצפיה ב-'מיסוי מכירת מניות של "חברת בית"'
מיסוי מכירת מניות של "חברת בית"
19/03/2019 | 15:45
39
שלום,
ברשותי מניות מ"חברת בית" שאותם ירשתי מאבי המנוח. ברצוני למכור את המניות הללו.
את המניות ירשתי בשנת 2007 אך ההקצאה של המניות לאבי הייתה בשנת 1973.

- כמה מס אצטרך לשלם על עסקה זו בעסקת מזומן?
- יש קונה שמציע לתת דירה תמורת המניות במקום מזומן. האם זה משנה את המס? האם יחולו עלי מיסים נוספים כמו מס רכישה של דירה?
- ושאלה נוספת, החברה רשמה במהלך השנים פחת במאזן. האם ניתן לייחס פחת זו גם לבעלי המניות בזמן מכירה?

תודה לעוזרים :)
לצפיה ב-'החזר מס מעכבים לי מ 7/18 האם מותר?'
החזר מס מעכבים לי מ 7/18 האם מותר?
18/03/2019 | 00:48
10
למה מס הכנסה לא מחזיר מייד כספים שקיבל יותר? ומיולי עד היום לא החזירו
לצפיה ב-'העברת מונית מהעסק לשימוש אישי משפחתי'
העברת מונית מהעסק לשימוש אישי משפחתי
14/03/2019 | 08:51
8
אני רוצה לקנות מונית חדשה ואת הישנה להפוך לרכב פרטי
אשתי תנהג.
רציתי לדעת מה המשמעות מבחינת מס הכנסה ומע"מ
לצפיה ב-'מס על שכירות ל 12 שנה תשלום מראש'
מס על שכירות ל 12 שנה תשלום מראש
06/03/2019 | 00:47
2
31
יש לי דירה שאני השכרתי אותה למישהו , בחוזה שכירות כתוב 7 שנים + אופציה ל 5 שנים . כל חודש 4 אלף.
השוכר צריך לתת ערבון ציק ,
או לחילופין ש ישלם את כל הסכום מראש 576 אלף ובתמורה לזה אני לא יעלה לו את המחיר ל 12 שנה . ולא יצטרך לתת ערבון וערבים ,

האם אני ישלם מס אם הוא בחר באופציית תשלום מס' 2 .

תודה רבה מראש !

לצפיה ב-'יש לי שאלה: יש מישהו שמוכן לשלם עבור 12שנים מראש? הרי זה '
יש לי שאלה: יש מישהו שמוכן לשלם עבור 12שנים מראש? הרי זה
06/03/2019 | 20:26
1
26
כמעט חצי דירה.
לצפיה ב-'שכר דירה מראש '
שכר דירה מראש
10/03/2019 | 15:54
28
סעיף 8ב לפקודת מס הכנסה קובע כי במקר זה על כל שכ"ד יש לדווח מראש ולשלם את מלוא המס. 
לצפיה ב-'מיסוי על רווחי הבורסה:'
מיסוי על רווחי הבורסה:
06/03/2019 | 19:23
20
2 שאלות:
1. לגבי מיסים: נניח שאני מוכר באותו יום נייר ערך שהרווחתי עליו ונייר ערך אחר שהפסדתי עליו. האם אפשר מבחינת מס הכנסה לקזז את ההפסדים מהרווחים. כלומר אם הרווחתי בנייר ערך אחד 80000 ש”ח ובשני הפסדתי 50000 ש”ח. האם אוכל לשלם מס רק על ההפרש (לשלם מס רק על 30000 ש”ח)?
2. הסתכלתי באתר מאיה על קרנות נאמנות ואין שם את ביצועי הקרנות במשך השנים האחרונות. יש רק ביצועים לאורך שנה אחת בודדת. מישהו יודע למה? ומה אפשר לעשות כדי להשיג את האינפורמציה הזו?
לצפיה ב-'מכס - הבאת טובין בשדה התעופה'
מכס - הבאת טובין בשדה התעופה
05/03/2019 | 19:22
17
שלום

מקווה שאני בפורום הנכון.

ידוע לי שמותר לאדם להכניס דרך המכס מוצרים עד 200$.
שאלת תם, האם צריך להציג קבלה ?
אם אני קונה שני מכשירים סלולריים שכל אחד מהם בשווי 200$ והקבלה על שמי אך אחד בתיקי והשני בתיק של רעייתי , האם מבחינת המכס זה תופס או שלכל אחד צריכה להיות קבלה על שמו בסך 200$ ?

תודה
לצפיה ב-'החזרים בגין גביית יתר - שאלה למומחים '
החזרים בגין גביית יתר - שאלה למומחים
05/03/2019 | 12:05
1
9

שלום 
מספר שנים אני נמצאת באובדן כושר עבודה .
בתקופה זו קיבלתי מספר חודשים דמי אבטלה, בחלק מהתקופה שילמתי דמי ביטוח לאומי עצמאית ( בעזרת שוברים ) , לפני כשלוש שנים התחלתי לקבל קצבה חודשית קבועה מחברת הביטוח בה הייתי מבוטחת , בתקופה מסויימת קיבלתי  - קצבת נכות מביטוח לאומי וכו' - כמובן שמהכספים הללו קוזזו דמי ביטוח לאומי ומס בריאות .
בשנתיים האחרונות קיבלתי בכמה " פיקים " סכומי כסף גדולים בגין פיצויים מחברות הביטוח רטרואקטיבית עבור כל התקופה בה אני נמצאת באי כושר ( כאמור - 6 שנים ) וגם בגין סכומים אלו נגבו ממני דמי ביטוח לאומי ומס בריאות .
אני מבקשת לדעת :
1. כמה שנים אחורנית אני יכולה לבקש מביטוח לאומי החזר בגין כפילויות בתשלום דמי ביטוח לאומי ?
2. איך מחשבים כמה דמי ביטוח לאומי אני צריכה לשלם בזמן שקיבלתי כספים ממקור אחד או משני מקורות ? וכן מהם % התשלום עבור כל מדרגת סכום שקיבלתי  ? 
אשמח להתייחסותכם
תודה רבה 

לצפיה ב-'מציע לך לפנות לפורום ביטוח לאומי כאן בתפוז'
מציע לך לפנות לפורום ביטוח לאומי כאן בתפוז
07/03/2019 | 18:06
4
לצפיה ב-'הבנק הגדיר אותי כבעל חשבון תושב זר'
הבנק הגדיר אותי כבעל חשבון תושב זר
27/02/2019 | 22:30
1
30
שלום,  
הבנק סיווג אותי כתושב זר
הבנק שלח לי אימייל (בהתאם לסעיף 7 תקנות מס ההכנסה יישום תקין אחיד לדיווח ולבדיקת נאותות של מידע על חשבונות פיננסים) שבו אני צריך להמציא להם הצהרת תושבות מס ומסמך רשמי שהונפק במדינה על מנת שישנו לי את הסיווג לתושב ישראל. איך אני עושה את זה? אשמח לתשובה.

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
28/02/2019 | 05:08
21
אתה יכול להוציא ברשות האוכלוסין וההגירה אישור תושבות.

לצפיה ב-'החזר מס על מכירת מניות'
החזר מס על מכירת מניות
27/02/2019 | 19:11
30
היי, אני ממלא טופס 135 להחזר מס.  באותה שנה קבלתי מניות ממקום עבודתי, ואני לא סגור איך בדיוק למלא את השדות הדרושים בטופס.
צירפתי תמונה שמראה את השדות בטופס 106. 
X זה השכר, Z זה הסכום שקבלתי מגולם במניות, ו-K אני מניח הסכום שהרווחתי על מכירת המניות.
השאלות:
האם בשדה 158 אני אמור למלא X או X+Z?
ואיפה אני אמור למלא X+K בכלל? לא נראה שיש שדה מתאים לזה.

תודה לעוזרים.

לצפיה ב-'קיבוע זכויות'
קיבוע זכויות
24/02/2019 | 21:45
9
האם מישהו יכול להסביר לי, במילים פשוטות מה זה קיבוע מס ולמה טוב לעשות אותו?
אני בגיל פנסיה אבל ממשיך לעבוד כעצמאי ובמקביל מקבל קצבת פנסיה חודשית, האם שווה לעשות קיבוע זכויות או לא?
אשתי עבדה כשכירה ויוצאת לפנסיה בסוף השבוע. היא לא תעבוד כעצמאית. האם כדאי לה לעשות קיבוע זכויות?
היכן עושים קיבוע זכויות ומה צריך לשם כך?
תודה לכל מי שעונה
לצפיה ב-'מס רכישה במקרה הבא'
מס רכישה במקרה הבא
24/02/2019 | 11:37
15

היי
אני ובעלי מתכננים לרכוש דירה למגורים, עבור בעלי זו דירה ראשונה ועבורי שניה היות ויש בבעלותי דירה מלפני הנישואין (המוסדרת בהסכם ממון, כולל שכירות ממנה שנכנסת לחשבון בנק נפרד, וכמו כן איננו מתגוררים בה).
כרגע בשביל לקבל תנאים טובים יותר בריביות המשכנתא של הדירה הנרכשת חשבתי לקחת מימון משכנתא גם מהדירה הראשונה, האם צעד כזה, היות ואני משתמשת בנכס הפרטי לצורך רכישה של נכס משותף יחשב כשיתוף בעלות וכד של בעלי על הדירה הראשונה ולכן ישליך על  אי זכאות למס רכישה מופחת בהתאם  להלכת פלם או לא.
תודה מראש

לצפיה ב-'דחיית תשלום מע"מ'
דחיית תשלום מע"מ
21/02/2019 | 21:14
1
22
שלום לכולם,
האם במידה ושחכתי לרשום הוצאה מלפני כמה חודשים, אוכל לרשום אותה היום ולהתקזז על המע"מ? במידה וכן אני חייב להגיש דוח מתקן כלשהו או שאוכל לרשום את התאריך של אותה הוצאה על החודש הנוכחי?
בנוסף האם אני חייב לרשום את הח.פ של הספק תמיד? או שיש מגבלת סכום כלשהו?

תודה רבה!
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
22/02/2019 | 10:26
15
מע"מ תשומות ניתן לקזז תוך ששה חודשים מיום החשבונית.
אין צורך בהגשת דו"ח מתקן , אתה יכול לרשום על החודש הנוכחי.
לגבי ח.פ. של הספק , אני מסיק מכך שאתה מגיש דווח מקוון למע"מ ? אם כן , אתה חייב לרשום את הח.פ. של הספק.

לצפיה ב-'החזרי מס רווחי הון לגמלאים'
החזרי מס רווחי הון לגמלאים
22/02/2019 | 07:57
16
שמי שמואל , אני גמלאי בן 70+ ,אינני בריא , עברתי ארוע מוחי אך עדיין עובד לפרנסתי כיוון שאין לי אמצעי קיום אחרים .. לפני כשנתיים משכתי את כספי הביטוח כיוון שהסתיימה התקופה הסכום היה כ 300,000 מס הכנסה משך כ 60.000 . כמובן ביקשתי לקבל החזרים ונדחתי .וכעת אני מתקיים מהייתרה שהולכת ונגמרת .. מה הם זכויותיי בנדון?
לצפיה ב-'האם הברוקר יכול לטעות בחישוב המס?'
האם הברוקר יכול לטעות בחישוב המס?
19/02/2019 | 00:05
5
54
קניתי ני"ע בכ 66K ש"ח. מכרתי בכ 69K ש"ח. לפי החישוב שלי מס רווחי המון, היה צריך להיות כ 808 ש"ח. נלקח ממני 1252 ש"ח.  כשבררתי אצל הברוקר, לא הסכימו לתת לי הסבר. ואחרי תחנונים הסכימו לשלוח לי את שאילתת המס.
לא ברורים לא הסכומים שכתובים שמה. ואני מקבל את הרושם שיש בלאגן אחד גדול, ואין פיקוח. צירפתי תמונה של שאילתת המס, אבל לא חייבים להתייחס (מה שמסומן בצהוב זה מחיר הקניה/מכירה שאכן מקובל ומוסכם עלי)
רציתי לשאול:

1. האם ייתכן והברוקר טועה בחישוב המס?  או שתמיד עלי כלקוח לקבל את חישוביו בעיניים עצומות?
2. האם כלקוח, מגיעה לי הזכות לקבל הסבר, לסכומים שלא מובנים לי בשאילתת המס?
תודה רבה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
19/02/2019 | 19:42
4
24
אני לא מומחה גדול , אבל מבין , כי גם אני משחק קצת בניירות ערך :)
ממה שרשום בתדפיס שלך:
רווח 8273.62
הפסד 3263.68
משמע רווח 5009.94
על רווחים אלו יש מס בשעור 25%
25% מסך 5009.94 נותן את הסכום של 1252.48

מקווה שהועלתי

לצפיה ב-'תודה על הניסיון לעזרה !!'
תודה על הניסיון לעזרה !!
21/02/2019 | 01:56
3
17
זה לא מה ששאלתי , אבל בסדר. בסוף הסתדרתי והובן לי
לצפיה ב-'אז תגלה לי מה לא הבנתי בשאלה ומה הבנת בסופו של ענין :)'
אז תגלה לי מה לא הבנתי בשאלה ומה הבנת בסופו של ענין :)
21/02/2019 | 17:06
2
10
לצפיה ב-'תגובה :) ושאלה נוספת'
תגובה :) ושאלה נוספת
25/02/2019 | 23:49
1
17
אכן צדקת שהרווח לצרכי מס הוא 5009.  רק מה שאני שאלתי ולא הבנתי, איך צץ הסכום של 64,879 .  (כאמור מה שסימנתי בצהוב אני מסכים והבנתי ).
אחרי שיחה עם הברוקר, הובן לי שהיה פה חסר מידע של שכבות הקניה.
וכל שכבת קניה הוצמדה לדולר. 
כלומר העלות נומינלית היתה  66,889 ש"ח (מסכים וסימנתי בצהוב). אך בהצמדה לדולר זה יצא 64,87 שח.

כעת, רציתי לשאול-  האם יש מקום באינטרנט- בו כתוב האם הניע (קרן סל מחקה, או תעודת סל)  יהיה צמוד לדולר או למדד? (לצרכי מס).
ככה שאוכל לעשות את השיקולים שלי *לפני *  שאני בוחר באיזה ניע להשקיע.

תודה רבה

לצפיה ב-'מצטער ,על זה אין לי תשובה :('
מצטער ,על זה אין לי תשובה :(
27/02/2019 | 17:48
2
לצפיה ב-'מדרגת מס ודמי ביטוח לאומי.'
מדרגת מס ודמי ביטוח לאומי.
19/02/2019 | 20:43
19
שלום רב.
אני רוצה לוודא שהבנתי נכון לצורך תכנון מס.
מעל 504,361 ש"ח שיעור המס קופץ מ35% ל47%.
באתר של ביטוח לאומי כתוב שההכנסה המירבית החייבת בדמי ביטוח היא 526,680 ש"ח.
האם נכון שמעל 526,680 עליית שיעור המס ב12% מתקזזת עם ביטוח לאומי+מס בריאות (גם 12%)?

בתודה מראש
יאיר
לצפיה ב-'העברת הפסדי הון במקרה הבא '
העברת הפסדי הון במקרה הבא
19/02/2019 | 13:36
12
שלום,
אני שכיר שלא עובד נכה שחי מקצבאות, בשנים 2009 , 2010 היו לי הפסדי הון ממניות, ולא פניתי לגבי שנים אלה למס הכנסה בכלל,
לגבי השנים 2013 ועד 2018 כבר הגשתי למס הכנסה דו"חות וקבלתי החזרי מס. שאלתי היא האם ישנה דרך למרות שהגשתי כבר דו"חות לשנים 2013-2018 לפנות/ להגיש עתה למס הכנסה דו"חות לגבי השנים 2009-2010 אך ורק לצורך העברת הפסדי הון שהיו לי בשנים הללו?

תודה רבה

מנהל/ת הפורום

אודות:
את/ה מוביל/ה בתחומך? אנו מזמינים למשרדינו בימים אלו בעלי מקצוע המתאימים לנהל פורום מקצועי באשכול המומחים של אתר הקהילות המוביל תפוז אנשים. מנהל/ת פ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ