לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אובדן הריון תמיכה

ברוכים וברוכות הבאים לפורום אובדן הריון - תמיכה,אין צורך להכביר במילים על התחושה הקשה, ההלם, הבלבול ותחושת האובדן עימם מתמודדים כאשר מאבדים הריון.מעטים הם הפורומים באינטרנט בעברית או בכלל, המתמודדים עם נושא אבדן הריון.אכזבה... מדוע אף אחד לא מדבר על הנושא הכל כך חשוב הזה?!הפורום מהווה קבוצת תמיכה חמה ומשפחתית אשר עוסקת בכל ההיבטים הנפשיים הכואבים המלווים אחד או יותר מן האירועים הבאים: א. הפלה טבעית במהלך הריון.ב. הפסקת הריון עקב בעיה רפואית של האם/ עובר.ג. מות העובר מוות טבעי ברחם במהלך ההריון או הלידה.ד. מות התינוק/ת בסמוך או מספר חודשים לאחר הלידה.למי מיועד הפורום?ראשית, לנשים חד הוריות וזוגות אשר חוו לצערם בעבר הקרוב או הרחוק אחד מן האירועים שצוינו. בנוסף הפורום מיועד לבני משפחה (אבות, אמהות, אחים ואחיות וכו`) , חברים, מעסיקים, עובדים של נשים או בני זוגן אשר חוו אחד מן האירועים המצערים שצוינו קודם לכן.הפורום יעזור לכם לפנות אל הקרובים שלכם ולדבר איתם בצורה נכונה ותומכת. על ידי גלישה בפורום תבינו מה עובר על הקרובים שלכם ותקבלו עצות כיצד לשוחח עימם. מה להגיד ומה לא להגיד ? כיצד להתחבר אליהם בכאבם וכו`.הפורום מיועד גם לנשים וזוגות אשר חוו בעבר אבדן הריון, עברה תקופה, היום הם הורים, לא שוכחים את העבר ולכן מעונינים לתמוך רגשית באחרים החווים אבדן טרי.בפורום ניתן תמיכה ונחזק האחד את השני בין היתר על ידי עצות מעשיות להתמודדות עם השכול והאובדן. כיצד להתמודד עם המצב הלא צפוי והכואב? מה כדאי לעשות? איך להתמודד עם המשפחה,החברה, בעבודה?נחלוק את הסיפורים האישיים שלנו עם החברים בפורום (האינטרנט יקל עלינו מאד, כיוון שאין חובה להיחשף), ועל ידי תגובות החברים בפורום נקל במעט את תהליך ההתמודדות הקשה המלווה אותנו.מאמרים וכתבות:החומר המצוי בעברית בנושא הינו מועט ביותר, לכן נעדכן האחד את השני בחומר על הנושא ויחדיו נחבר בעצמנו ולעצמנו מאמרים וכתבות אישיות העוסקות בנושא בעברית , ועל ידי כך לא נצטרך לגלוש באתרים בשפות זרות, דבר שמקשה את ההתמודדות עקב קשיי תרבות ושפה שונים. הפורום עוסק במקרים של מות עובר או תינוק בלית ברירה ואין כוונת הפורום לדון בעד או נגד הפלות או שאלות מסוג זה שכן אוכלוסית החברים בפורום עשו כל שביכולתם כן להביא ילד בריא לעולם ולגדלו.תחושתנו היא כי אנו נבין הכי טוב את עצמנו... כלומר, קיימת בחברה נטיה לא לטפל בנושא של אבדן הריון מן ההיבט הנפשי והרגשי הן לאשה החווה טראומה מסוג זה והן לבן זוגה המלווה אותה בתהליך. אנו חשים כי הפורום יהווה מקום מפגש רציני, איכותי בו כולנו נמצא כל אחד את עצמו, ילמד על עצמו באמצעות שיחות הנפש (נאחל לעצמינו הרבה כאלה...) והתמיכה שכה חיונית לכל אחד מאיתנו.מילה על ולבני הזוג...חשוב להבין שגם בני הזוג חשים בעוצמה רבה את תהליך אבדן ההריון שהתרחש. אמנם לא חשים זאת מבחינה פיסית, אולם בכל שלבי ההריון בני הזוג חושבים על העובר הצומח ומתפתח בבטן , נקשרים אליו, מדמיינים איך הוא נראה ועוד....כאשר מתרחשת הפסקת הריון, שני בני הזוג מאבדים את היקר מכל, וזה כואב, כואב מאד...לכן חשוב לפנות אליכן הנשים החברות בפורום, נסו לשתף את בן הזוג, גם כן בפורום .כפי שכתב "תמיד איתנו" מייסד הפורום: "כבן זוג אני יודע עד כמה עז ומשמעותי האבדן מבחינה נפשית, ומשוכנע כי השתתפות פעילה של בני הזוג תתרום להם מבחינה רבה .ומילה לבנות הזוג, שתפו את בן זוגכן, ספרו לו מה אתן חשות ומרגישות ומה הייתן מצפות ממנו. אם לא תאמרו הוא לא ידע..."לסיום,ראשית ,השתדלו לספר עליו לזוגות שחוו אבדן הריון כלשהו, בכדי שידעו על קיום הפורום.שנית,אנו מקוות, כי הפורום ישיג עבור כל החברים בו את המטרות,ומאחלות לכולנו כי בעת השהות בפורום תרגישו תחושת נוחות , חום ושותפות אמיתית !יעל של עדי ונאשא

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אובדן הריון תמיכה

ברוכים וברוכות הבאים לפורום אובדן הריון - תמיכה,אין צורך להכביר במילים על התחושה הקשה, ההלם, הבלבול ותחושת האובדן עימם מתמודדים כאשר מאבדים הריון.מעטים הם הפורומים באינטרנט בעברית או בכלל, המתמודדים עם נושא אבדן הריון.אכזבה... מדוע אף אחד לא מדבר על הנושא הכל כך חשוב הזה?!הפורום מהווה קבוצת תמיכה חמה ומשפחתית אשר עוסקת בכל ההיבטים הנפשיים הכואבים המלווים אחד או יותר מן האירועים הבאים: א. הפלה טבעית במהלך הריון.ב. הפסקת הריון עקב בעיה רפואית של האם/ עובר.ג. מות העובר מוות טבעי ברחם במהלך ההריון או הלידה.ד. מות התינוק/ת בסמוך או מספר חודשים לאחר הלידה.למי מיועד הפורום?ראשית, לנשים חד הוריות וזוגות אשר חוו לצערם בעבר הקרוב או הרחוק אחד מן האירועים שצוינו. בנוסף הפורום מיועד לבני משפחה (אבות, אמהות, אחים ואחיות וכו`) , חברים, מעסיקים, עובדים של נשים או בני זוגן אשר חוו אחד מן האירועים המצערים שצוינו קודם לכן.הפורום יעזור לכם לפנות אל הקרובים שלכם ולדבר איתם בצורה נכונה ותומכת. על ידי גלישה בפורום תבינו מה עובר על הקרובים שלכם ותקבלו עצות כיצד לשוחח עימם. מה להגיד ומה לא להגיד ? כיצד להתחבר אליהם בכאבם וכו`.הפורום מיועד גם לנשים וזוגות אשר חוו בעבר אבדן הריון, עברה תקופה, היום הם הורים, לא שוכחים את העבר ולכן מעונינים לתמוך רגשית באחרים החווים אבדן טרי.בפורום ניתן תמיכה ונחזק האחד את השני בין היתר על ידי עצות מעשיות להתמודדות עם השכול והאובדן. כיצד להתמודד עם המצב הלא צפוי והכואב? מה כדאי לעשות? איך להתמודד עם המשפחה,החברה, בעבודה?נחלוק את הסיפורים האישיים שלנו עם החברים בפורום (האינטרנט יקל עלינו מאד, כיוון שאין חובה להיחשף), ועל ידי תגובות החברים בפורום נקל במעט את תהליך ההתמודדות הקשה המלווה אותנו.מאמרים וכתבות:החומר המצוי בעברית בנושא הינו מועט ביותר, לכן נעדכן האחד את השני בחומר על הנושא ויחדיו נחבר בעצמנו ולעצמנו מאמרים וכתבות אישיות העוסקות בנושא בעברית , ועל ידי כך לא נצטרך לגלוש באתרים בשפות זרות, דבר שמקשה את ההתמודדות עקב קשיי תרבות ושפה שונים. הפורום עוסק במקרים של מות עובר או תינוק בלית ברירה ואין כוונת הפורום לדון בעד או נגד הפלות או שאלות מסוג זה שכן אוכלוסית החברים בפורום עשו כל שביכולתם כן להביא ילד בריא לעולם ולגדלו.תחושתנו היא כי אנו נבין הכי טוב את עצמנו... כלומר, קיימת בחברה נטיה לא לטפל בנושא של אבדן הריון מן ההיבט הנפשי והרגשי הן לאשה החווה טראומה מסוג זה והן לבן זוגה המלווה אותה בתהליך. אנו חשים כי הפורום יהווה מקום מפגש רציני, איכותי בו כולנו נמצא כל אחד את עצמו, ילמד על עצמו באמצעות שיחות הנפש (נאחל לעצמינו הרבה כאלה...) והתמיכה שכה חיונית לכל אחד מאיתנו.מילה על ולבני הזוג...חשוב להבין שגם בני הזוג חשים בעוצמה רבה את תהליך אבדן ההריון שהתרחש. אמנם לא חשים זאת מבחינה פיסית, אולם בכל שלבי ההריון בני הזוג חושבים על העובר הצומח ומתפתח בבטן , נקשרים אליו, מדמיינים איך הוא נראה ועוד....כאשר מתרחשת הפסקת הריון, שני בני הזוג מאבדים את היקר מכל, וזה כואב, כואב מאד...לכן חשוב לפנות אליכן הנשים החברות בפורום, נסו לשתף את בן הזוג, גם כן בפורום .כפי שכתב "תמיד איתנו" מייסד הפורום: "כבן זוג אני יודע עד כמה עז ומשמעותי האבדן מבחינה נפשית, ומשוכנע כי השתתפות פעילה של בני הזוג תתרום להם מבחינה רבה .ומילה לבנות הזוג, שתפו את בן זוגכן, ספרו לו מה אתן חשות ומרגישות ומה הייתן מצפות ממנו. אם לא תאמרו הוא לא ידע..."לסיום,ראשית ,השתדלו לספר עליו לזוגות שחוו אבדן הריון כלשהו, בכדי שידעו על קיום הפורום.שנית,אנו מקוות, כי הפורום ישיג עבור כל החברים בו את המטרות,ומאחלות לכולנו כי בעת השהות בפורום תרגישו תחושת נוחות , חום ושותפות אמיתית !יעל של עדי ונאשא
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
אנא קראו את תקנון הפורום לפני כתיבת הודעה חדשה
הודעת הריון ניתן לעדכן עד שלב הדופק בסימון מיוחד של אזהרה|זהירות| וזאת על מנת לכבד את אלה שקשה להן עם ההודעה  

המשך >>

לצפיה ב-'שבוע תשע ללא דופק'
שבוע תשע ללא דופק
14/11/2016 | 12:23
3
156
אתמול התבשרתי שלעובר אין דופק ועלי לעבור גרידה. אני בשבוע תשע ולפי מה שהבנתי מרופא בסופו של דבר הגוף מבצע הפלה טבעית אם לא מתערבים לפני כן בדרכים אחרות. ניסיתי לקבוע תור לגרידה והתור הכי קרוב הוא בעוד שבוע (באסותא). אני מפחדת שיתחילו לי דימומים ותתרחש הפלה עד אז. האם יש עלי מה לעשות? האם יתכן שאצליח להחזיק שבוע שלם? מה לעשות אם יתחילו לי דימומים?
לצפיה ב-'משתתפת בצערך על האובדן'
משתתפת בצערך על האובדן
14/11/2016 | 12:44
85
לדעתי הרופא שלך מעט מטעה, ויעידו על כך הנשים שהגיעו בשבוע 12 לשקיפות עורפית וגילו שלעובר אין דופק משבוע 7.
ייתכן שתתחיל הפלה טבעית וייתכן שלא, אני לא חושבת שיש דרך לדעת בוודאות.

מאחר ואת מאוד חוששת מהאפשרות של הפלה טבעית, את יכולה לנסות לקבוע תור מוקדם יותר לגרידה בבי"ח אחר, אבל הסיכוי למצוא תור מעכשיו לעכשיו הוא די קטן.
אם מתחיל דימום, כדאי ללכת להיבדק במרכז בריאות האישה או במיון נשים בבי"ח. לבי"ח צריך להצטייד בטופס התחייבות מהקופה. לדעתי לרוב הקופות יש מוקד אחיות טלפוני והן יכולות לשלוח את הטופס לביה"ח אליו את מתכוונת להגיע.

שולחת לך חיבוק 
לצפיה ב-'צר לי על אובדן ההריון'
צר לי על אובדן ההריון
14/11/2016 | 12:47
67
די סביר שתצליחי להחזיק שבוע שלם ואם לא תמיד תוכלי לגשת למיון במידה והכאב יהיה בלתי נסבל ואז או שיתנו לך משכחי כאבים חזקים או שיכניסו לגרידת חירום. בתור מי שעברה גם גרידה וגם הפלה טבעית  להפיל טבעית עדיף בהרבה. גיליתי בשקיפות שהעובר לא התפתח מהסקירה שהייתה כמעט 4 שבועות קודם, זה היה יום חמישי ולא היה עם מי לדבר בבתי החוליפ וביום שישי הפלתי לבד. לא הייתי מוכנה לשבת ולחכות מעבר לתור הכי קרוב אבל אם כבר תתחיל לך הפלה טבעית זה בהחלט עדיף מגרידה.
שולחת לך חיבוקים על זה שעכשיו תצטרכי להמתין לגרידה שבוע
צר לי על אובדן ההריון
14/11/2016 | 16:56
51
מחזקת את מה שכתבו לך-
לרוב, הגוף דווקא לא מבצע הפלה טבעית, לצערי הרב. בוודאי שלא בלוחות זמנים רצויים ומהירים.
אם עד התור לגרידה יתחילו דימומים משמעותיים ו/או יהיו כאבים- ממליצה לפנות למרכז לבריאות האישה במקום מגורייך, והם אמורים יהיו לבדוק ולהפנות אותך למיון בבית חולים, לפי הצורך, כדי לעבור גרידה באופן מהיר יותר. 
אגב, גם אם יש דימומים, זה עוד לא אומר שתתפתח הפלה במלואה, ותצטרכי להיבדק ולעשות מעקבים כדי לוודא ניקוי מלא של הרחם.
שאלת "האם יתכן שאצליח להחזיק שבוע שלם?"- את לא צריכה להחזיק כלום. לגוף כללים משלו. ייתכן שיתפתח משהו טבעי, ויותר ייתכן שלא.

בדרך כלל, מה שיותר קשה, זה להחזיק מעמד בהיבט הרגשי...
תמשיכי לעדכן אותנו במצבך.

שולחת חיבוקי נחמה וכוחות
שירה.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון, תפוז.
09-7749028
לצפיה ב-'מחקר בנושא אובדן עובר/תינוק'
מחקר בנושא אובדן עובר/תינוק
14/11/2016 | 11:41
109
בנות יקרות ואהובות,
אני ממשיכה לפרסם את מחקרי, פרסמתי כאן כבר מספר פעמים אך ההודעה מתיישנת אז אני מחדשת אותה מכיוון שהיא עדיין רלוונטית מאוד...
במסגרת התואר השני שלי ללימודי פסיכולוגיה קלינית חינוכית אני עורכת מחקר העוסק באובדן עובר/תינוק.
אני מחפשת נשים אשר חוו לידה שקטה (בין השבוע 22 להריון ואילך) וכן נשים אשר איבדו תינוק רך עד גיל 12 חודשים אשר מעוניינות להשתתף במחקר.

שוב אני רוצה להודות לכל המשתתפות היקרות מאוד שמילאו עד כה את השאלונים, זה כל כך לא מובן מאליו עבורי...
אני ערה לרגישות הכרוכה בנושא כואב זה והקושי לדבר על האובדן, ואני מבינה שההחלטה להשתתף איננה פשוטה. יחד עם זאת, ישנה חשיבות רבה להבנת התהליכים שעוברת האישה בעקבות אובדן עובר/תינוק וההשפעות הנלוות לכך על חייה. לכן, אעריך מאוד נשים אשר תסכמנה לשתף בחלק מהחוויות הנוגעות בתחום זה ובכך לסייע לנשים אחרות שיצטרכו להתמודד עם אובדן דומה.
המחקר קיבל אישור של ועדת האתיקה. ההשתתפות במחקר כוללת מילוי של מספר שאלונים באינטרנט, וראיון אישי למספר משתתפות אשר תסכמנה לכך.
ניתן לוותר על ההשתתפות במחקר בכל שלב והפסקת ההשתתפות לא תגרור שום סנקציה שלילית או תוצאה שלילית אחרת.
חשוב להדגיש כי השאלונים הינם אנונימיים, וכל מידע שיינתן ישמר בסודיות מירבית, ללא פרטים מזהים.
עוד חשוב לי להדגיש כי משתתפת אשר בוחרת למלא את השאלונים
אינה חייבת למלא הכל אך צריכה להגיע עד הדף האחרון וללחוץ על שלח.
במידה ואת מעוניינת להשתתף במחקר את מוזמנת להיכנס לכתובת:
http://hevra.haifa.ac.il/limesurvey/index.php/2378...
לפרטים נוספים ניתן תמיד לפנות למייל שלי: הילה - hilonet_s@walla.com/ 0528318675

תודה רבה, הילה
לצפיה ב-'הפסקת הריון בעקבות מום בכליות בשבוע 16'
הפסקת הריון בעקבות מום בכליות בשבוע 16
13/11/2016 | 00:21
4
207
לאחר ביצוע שקיפות וסקירה ראשונה גילינו כי העובר שאני נושאת הוא בעל מום בכליות מה שהוביל למיעוט מי שפיר קיצוני.
אחרי שבועיים נוראיים של בירוקרטיה קשה הצלחנו להגיע לועדה להפסקת הריון ובסופה להליך הכואב של הפסקת הריון בשבוע 16. ההליך היה נוראי ומלא בכאב פיסי אבל כרגע הקושי שלי הוא בעיקר נפשי.. עברו כמה ימים מאז ההליך אבל אני לא מפסיקה לחשוב... מדובר בהריון ראשון שלנו ואני אכולת פחדים ומחשבות... איך מתמודדים עם זה??
הסיכוי למום כזה בכליות הוא מאוד נמוך ובכל זאת יצא שאנחנו "ברי המזל" שזכו לחוות את הסיוט הנורא הזה... מפחידה אותי המחשבה איך בכלל מתמודדים עם עוד הריון וכל הפחדים שמתלווים אליו...
יש עם מי להתייעץ/ לדבר על הנושא בדרום? אני ממש מרגישה צורך לדבר עם איש מקצוע בנושא...

לצפיה ב-'צר לי ממש שעברת את זה ושנלוו לזה קשיים ביורקרטיים'
צר לי ממש שעברת את זה ושנלוו לזה קשיים ביורקרטיים
13/11/2016 | 11:57
69
חכי קצת עם ההתמודדות עם הריון נוסף ותתמקדי בלעבור את השבועות הקרובים, טבעי שאת לא מפסיקה לחשוב /להיות עצובה/לבכות. אני לא יודעת להמליץ לך על אנשי מקצוע בדרום,המידע היחיד שאני יכולה לספק לך זה שיש רשימות באתרים של קופות החולים של פסיכולוגים ועובדים וציאלים במחיר מסובסד. אולי שווה לנסות לשאול בקב פייס מקומית באנונימיות
לצפיה ב-'משתתפת בצערך על אובדן ההריון'
משתתפת בצערך על אובדן ההריון
13/11/2016 | 13:45
77
זה מאוד מאוד עצוב וכואב לאבד הריון כה רצוי. וגם מאוד מפחיד לחשוב על ההריון הבא...את צודקת.
לצערי, אני לא מכירה אנשי מקצוע באיזור הדרום. מקווה שמישהי פה מכירה ותוכל להמליץ לך. יש בפורום רשימה של נשות מקצוע מומלצות, אך הן אינן מהאיזור המבוקש.
את מוזמנת להישאר איתנו פה, בפורום שלנו, שמהווה קבוצת תמיכה גדולה וחמה, של נשים נפלאות שמבינות אותך ויכולות לשתף ולתת כתף תומכת.
זה לא מחליף עיבוד האובדן עם אשת מקצוע, אך כן יכול לסייע ולתת דרור למחשבות, לתחושות ולרגשות, וגם מהווה מקום להתייעץ ולשמוע וללמוד מניסיונן של אחרות.

בגדול- שאלת שאלה- וכן חשוב לי לענות לך מהמקום שלי, של מי שעברה 7 הפלות...
שאלת איך מתמודדים עם עוד הריון וכל הפחדים שמתלווים אליו, ואני אנסה לתמצת:
1. מבינים שמרבית ההריונות נגמרים בשמחה גדולה ובידיים מלאות.
2. ממלאים את הלב בתקווה ואופטימיות.
3. מבינים שאין ברירה, ושאם את רוצה ילדים, וזה היה ההריון הראשון שלך, אז אין ברירה, וכל עוד הרופאים מאשרים לך רפואית, אז את צריכה וחייבת להסתכל לפחד בעיניים ולומר: "יכול אוכל לו".
4. מקבלים סיוע רגשי- שיחות, לפעמים טיפול תרופתי אם יש צורך, או כל דבר אחר שמדבר אלייך.
5. שיתוף בפורום- עוזר לשחרר את המחשבות והרגשות ונותן תחושה שאת לא לבד.

ושאלה חשובה- האם המום שהיה לעובר זה משהו שנאמר לכם עליו שהוא מקרי, או חלילה משהו גנטי שעלול לחזור? זו שאלה שאם לא ביררתם- הייתי ממליצה לברר לפני חשיבה על הריון חדש.

שולחת חיבוקי נחמה וכוחות
שירה.

שירה דוד
09-7749028
משתתפת בצערך על האובדן
13/11/2016 | 13:47
64
לא יודעת להמליץ על מטפלים בדרום (או בכלל), אבל טוב שאת מקדמת את ההחלמה הנפשית.

התחושות שאת מתארת מוכרות לחלוטין. הכאב הנפשי נמשך הרבה זמן אחרי שהכאב הפיזי מסתיים. אחרי הפסקת הריון יזומה לקח לי חודשיים קשים עד שהצלחתי לשחרר את רגשות האשם. אחת לכמה חודשים רגשות האשם מבליחים לרגע, לרוב אחרי טריגר כזה או אחר. אבל ביום יום שלי אני נטולת רגשות אשם.
ההריון הבא שלך ככל הנראה יהיה חרדתי. אני לא מכירה מישהי שעברה אובדן ולא היתה חרדתית בהריון שאחרי. ולמרות החרדות, כולנו שואפות להיות חברות בפורום השכן (הריון לאחר אובדן).

שולחת לך חיבוק חם 
לצפיה ב-'גם אצלי היה גרידה בשבוע 20 בעקבות מום בכליות'
גם אצלי היה גרידה בשבוע 20 בעקבות מום בכליות
20/11/2016 | 15:49
47
אני עברתי גירדה בשבוע 20 בעקבות מום בכליות לפני חצי שעה. באותה תקופה הלכתי לנפרולוג ופרופ בגנטיקה שניהם אמרו לי שזה לא גנטי ושהסיכוי בכללי לקבל את זה הוא פחות מ4 אחוז אבל עובדה אני היתי ב4 אחוז האלה אז כשאומרים לי שהסיכוי שבהריון נוסף זה יהיה הוא פחות מ1 אחוז אני רוצה להאמין ולקוות שזה נכון אבל מפחדת שהסטטיסטיקה לא תיהיה לטובתי. אני כואבת כל יום את האובדן אבל בחרתי להתמקד בכניסה להריון נוסף ולקוות ולהאמין שהוא יסתיים בידיים מלאות ובריאות זו הדרך שלי להתמודד. אני גרה בדרום אך לא מכירה אנשי מקצוע פה. בטוחה אם תתיעצי עם הקופה הם ידעו להפנות אותך. שולחת חיבוק ענק ואני כאן אם תצטרכי משהו.
לצפיה ב-'תגידו רק לי מופיעה פה פרסומת לבגדי הריון ? קצת לא במקום. '
תגידו רק לי מופיעה פה פרסומת לבגדי הריון ? קצת לא במקום.
09/11/2016 | 11:24
3
118
אולי אפשר לבקש להסיר את זה מכאן ?

לצפיה ב-'צודקת'
צודקת
09/11/2016 | 13:05
120
אני עם חוסם פרסומות אז לא רואה כרגע את הפרסומת הזו, אבל לפני כמה חודשים גם אני נתקלתי כאן בפרסומת לבגדי הריון.
לדעתי זה עניין של תיוג. הפורום הזה מתויג כ"הריון" ולכן מופיעות בו פרסומות שרלוונטיות להריון.
את יכולה לנסות לכתוב בפורום משוב ובכל מקרה אני בטוחה ששירה תפנה אליהם ברגע שהיא תראה את ההודעה שלך.
לצפיה ב-'את צודקת בהחלט!'
את צודקת בהחלט!
10/11/2016 | 10:15
105
אני ממליצה לך לכתוב להנהלת הפורומים. לי אין קשר ישיר איתם ואני גם לא מבינה כלל בדברים הטכניים של מתי פרסומות עולות ומתי לא. אולי זה בכלל לא נתון לשליטה? אני באמת לא יודעת.
אם תרצי, אפנה אליהם בעצמי ואבקש כמנהלת הפורום, בתקווה שיענו לי ויענו לבקשתי (אם זה אפשרי בהיבט הטכני).

שירה דוד
09-7749028
לצפיה ב-'ועכשיו גם פרסומת להכנה ללידה '
ועכשיו גם פרסומת להכנה ללידה
13/11/2016 | 14:50
53
גלשתי בפורום דרך הסלולרי וקיבלתי פרסומת של "שביל הלידה".
אז שלחתי עכשיו הודעה דרך הלינק הבא:
מזמינה גם אתכן להציף את הבעיה ומקווה שמישהו שם יבין ויפעל.

לצפיה ב-'נר נשמה ?'
נר נשמה ?
07/11/2016 | 11:42
6
220
הי,
עברה כמעט שנה מאז הלידה השקטה ופתאום חשבתי על זה אם צריך להדליק נר נשמה בתאריך.
אני לא דתייה או משהו אבל השאלה הזו לא עוזבת אותי.
נראה לי שלא כי בעצם הנשמה לא הגיעה לעולם ולא נשמה נשימה מחוץ לרחם.
חיפשתי קצת בגוגל ולא מצאתי כלום.
מישהי יודעת ?
תודה .  
לצפיה ב-'מנסה לענות- כחילונית-'
מנסה לענות- כחילונית-
07/11/2016 | 13:18
3
154
קודם כל- משתתפת בצערך על אובדן ההריון.
אם תרצי- את מוזמנת לשתף אותנו קצת (או הרבה) יותר- בכל היבט שתרצי.
אנחנו פה.

לגבי שאלתך- אין לי מושג בהיבט ההילכתי, ואני גם חושבת שאם את לא דתיה, אז אולי מה שאומרת ההלכה לא ממש חשוב פה.
מה שחשוב זה מה שאת מרגישה ומה נכון עבורך.
מה מייצגת עבורך הדלקת נר נשמה? זה הרי איזשהו אקט סימלי. האם את רוצה לעשות זאת לבד? עם בן הזוג? רוצה להתפלל תוך כדי? לבכות? לקרוא שיר? לומר משהו?...
כלומר- מה שאני מתכוונת זה שזהו סוג של טקס. יש אנשים שמעשים סמבוליים יותר מדברים אליהם ויש כאלו שפחות. תחשבי מה מתאים לך ותעשי או לא תעשי- לפי מה שהלב שלך אומר ולא לפי מה "צריך" או "לא צריך" לפי הלכה כזו או אחרת.

שירה.

שירה דוד
09-7749028
לצפיה ב-'אמממ'
אמממ
07/11/2016 | 14:28
2
124
תודה את מקסימה בתשובה שלך. 
צודקת בכל מה שכתבת. זה משהו סימבולי לגמרי. זה לא שאני לא חושבת על זה כל הזמן. אני לא צריכה תזכורת פעם בשנה. אני גם לא מתחברת לכל הימי זיכרון או עכשו היה יום הלידה השקטה.. לא עושה לי את זה. מי שעברה את זה , זה נמצא תמידית בלב שלה.  המחשבות וכל זה משתפר עם הזמן כבר לא כל יום אבל כן חושבת על זה. 
הכיוון הוא אולי שאם זה נר נשמה סימבולי כזה שקט שעומד במטבח פעם בשנה בתאריך עצמו זה לזיכרון. ככה כל שנה. בלי הקראות שיר או משהו כזה.. 
מצד שני, אני חושבת גם בשביל מה צריך את זה.. 
חושבת...
קרן.
לצפיה ב-'זה כל כך אישי...'
זה כל כך אישי...
07/11/2016 | 18:48
1
85
כל אחת כואבת בצורה שונה, כל אחת זוכרת בצורה שונה.
לא יודעת מה להציע. תעשי איך שמרגיש לך הכי אמיתי.
כואבת איתך.

שירה דוד
09-7749028
לצפיה ב-'זה באמת מאד מאד אישי.'
זה באמת מאד מאד אישי.
07/11/2016 | 18:59
87
וכמובן כדאי לך לעשות מה שמרגיש לך הכי נכון.
לי עזר מאד לכתוב. גם כאן, גם לעצמי.
זה גם עזר לי לארגן את המחשבות ולעבד את האבל, וגם הרגשתי שאני 'עושה משהו'. לפני שתפוז ביטלו את החתימות היתה לי חותמת עם נר ותאריך.
יש כמובן אינסוף דברים. יש נשים שקעקעו שמות/תאריכים/סמלים על גופן, יש שהכינו צמיד/שרשרת/טבעת זכרון. יש שפתחו בלוג. יש שמנהלות פורום. יש שעושות טקס עם הבעל/החברים הקרובים/הילדים הקיימים.
כל אחת ודרכה.

משתתפת בכאבך העמוק ושולחת לך חיבוק חם.
ואת כמובן מוזמנת אלינו לכל התלבטות/שאלה/פריקת מחשבות/כל דבר שהוא.
אנחנו פה בשבילך.
לצפיה ב-'היי יקירה...'
היי יקירה...
08/11/2016 | 16:07
1
104
(עברו כ4 שנים ויותר מאז שבגורלי עלה ללדת את ביתי בשבוע 40 ללא דופק.. ועדין מציצה פה...)
נכון , מדובר באקט אישי. דתי או חילוני... בחירה אישית...
מאמינה שבמיוחד בכאבים שאלו אין לנו לשפוט ולהכריע נכון או לא אלא לכבד בחיבוק את הבחירה.
ולגבי בחירתי שלי- בקבוע- יש לי בבית במקום מרכזי נר נשמה חשמלי שדלוק כל הזמן. נר נשמה רגיל אני נוהגת להדליק- מידי שישי בהדלקת נרות/ מידי שנה בתאריך הלועזי ולעיתים גם בעיברי/ בביקורים שהיו בבית העלמין/ ועד לתום השנה הראשונה היתי מדליקה מידי חודש.
ואיני דתיה.

חיבוק ממני...
לצפיה ב-'תודה בנות יקרות '
תודה בנות יקרות
09/11/2016 | 11:23
22
לצפיה ב-'מה עונים לכל השאלות הטפשיות'
מה עונים לכל השאלות הטפשיות
04/11/2016 | 21:44
12
325
לא יכולה יותר עם כל השאלות מכל אחד שני...מה עם עוד ילד? אל תחכי יותר מידי...את תצטערי אחרי...כל תינוק שרואים, לא עושה לך חשק...דייי , בא לי לצעוק על כל העולם. אבל צריך לחייך ולהמציא איזה תשובה חסרת תכלית.
אז לא רק שעברתי הפלה בשבוע מאוחר כי הדופק פשוט הפסיק, אז אני גם צריכה לעבור טיפולים קשים בשביל עוד הריון שלא בטוח יחזיק.
מה לעזעזל עונים לכל החצופים האלה? ולמה כולם מרשים לעצמם. גם אתן נתקלות ברמה יומית בהערות כאלה?
כל שאלה כזאת זה כמו סכין בלב.

לצפיה ב-'אני בדרך כלל עונה'
אני בדרך כלל עונה
04/11/2016 | 22:35
3
213
"זה מורכב". קל לי לענות ככה, כי זו האמת. המצב שלנו באמת מורכב.
אחרי תשובה כזו, רוב האנשים לא מרגישים בנוח לשאול שאלות המשך.
למדתי עם הזמן עם מי אני מוכנה לשתף יותר ועם מי לא, וזה גם תלוי אם שואלים אותי בנוכחות הבת שלי או כשאני לבד.

השנה הבת שלי בגן שבו לא הכרנו אף אחד לפני כן, ואנחנו עדיין בשלבי הכרות עם חלק מהילדים/הורים. אז אני נשאלת די הרבה אם יש לה אחים, ועונה ביובש ובקצרה שלא. עד כה כולם הסתפקו בתשובה הקצרה ולא עברו לשאלות המשך.

לא מתרצת עבור השואלים, אבל משתדלת להזכיר לעצמי שהם שואלים מתוך כוונה טובה ולא כדי להכאיב לי. זה לא מפחית את הכאב, אבל לפעמים מרכך קצת את הכעס שלי כלפיהם.
לצפיה ב-'אני גם תמיד עונה ככה'
אני גם תמיד עונה ככה
07/11/2016 | 20:24
2
116
אבל כבר היתה את האמא הדבילית שאמרה לי שהיא שואלת רק כי לרוב הילדים בכיתה יש אחים ואחיות, אז עניתי לה שאני מודעת לסטנדרט ושאני לא עומדת בו...
אבל מה אני אגיד לך זה עדיין קשה
לצפיה ב-'אם זה לא היה עצוב נורא, הייתי רושם חחח, סנופי'
אם זה לא היה עצוב נורא, הייתי רושם חחח, סנופי
08/11/2016 | 12:57
1
92
את מצחיקה במציאות שהיא מאוד לא מצחיקה.
לצפיה ב-'הייתי רושמת. רושמת. שוב האיות האוטומטי בטלפון הנייד '
הייתי רושמת. רושמת. שוב האיות האוטומטי בטלפון הנייד
08/11/2016 | 14:23
28
לצפיה ב-'מעצבנים '
מעצבנים
05/11/2016 | 09:18
2
122
כל כך בעייתי שכל אחד מרשה לעצמו לדחוף את האף .. אך זה טבע האדם !
נשאלת השאלה כמה את ״פוליטלי קורקט״ ... לי היתה חברה מהעבודה שעברה הפלות וכל הריון בא מטיפולים והתשובה שלה היתה בד״כ מאוד אגרסיבית ...״צאו לי מהרחם...״ או שהיתה עונה ביובש שאצלה זה לא כל כך פשוט וכשיהיה משהו כולם ידעו....
הסקרנות היא טבע האדם ובטוחה שאף אחד לא רוצה את רעתך פשוט לא מכירים את התמונה המלאה . תיהיי אסרטיבית עד כמה שניתן ...
לצפיה ב-'הסקרנות היא טבעית, אבל עדין לא מחליפה איפוק ...'
הסקרנות היא טבעית, אבל עדין לא מחליפה איפוק ...
06/11/2016 | 13:47
1
95
אנשים באמת מרשים לעצמם לשאול מה עם ילדים, למה יש רק ילד אחד, מתי תביאו שלישי, אתם לא רוצים בת/בן (כשיש במשפחה רק ילדים ממין אחד). אוווףףףףףףףף.
אנשים לא אמורים להכיר את התמונה המלאה, הם אמורים להתגבר על הסקרנות הטבעית שלהם, בדיוק כמו שהם מתאפקים בכל כך הרבה תחומים פיזיים. אז גם ברגשיים.
מוסיפה כאחת שמשתדלת (עוד לפני שזכיתי גם אני להכנס לסטטיסטיקה) לא לשאול שאלות כאלה - ובכל זאת כל המידע זורם אלי. בחיי.
לצפיה ב-'מסכימה לגמרי'
מסכימה לגמרי
06/11/2016 | 14:19
72
בתור אחת שעברה טיפולי פוריות וגם הפלה ממש לא מרשה לעצמי לשאול שאלות מיותרות. הרי זוג שאין לו ילדים הרבה זמן רוב הסיכויים שזה לא מרצון ... 
וגם לא נראה לי שמישהו יכול לבחור את מין הילוד....אז למה לשאול?
העניין הוא שלא רק התמימים שלא עברו קשיים בתחום זה שואלים אלא חברות שמתקשות להרות ויש להן 2 ילדים בדיוק כמוני רק יותר צעירים.
פשוט מתוך שעמום נראה לי .אז שימצאו להם תחומי עניין ויפסיקו לחפור בחיים של אחרים.
לצפיה ב-'בן הזוג שלי היה בשבעה ואיזה מכר רחוק של ההורים שלו'
בן הזוג שלי היה בשבעה ואיזה מכר רחוק של ההורים שלו
06/11/2016 | 15:18
140
שאל אותו למה אתה לא עושה עוד ילד אז הוא ענה לו בלי להתבלבל ולמה אתה לא עושה אז האידיוט ענה לו אישתי זקנה מידי , על זה בן הזוג אמר לו אז מה הבעיה תמצא אשה חדשה. איכשהו אותי טרם שאלו אבל אני כבר מחכה בקוצר רוח למסכן שיעיז לשאול אותי כי הוא יקבל בתמורה התעניינות מאוד נרחבת בחיי המין שלו כולל שאלות על תנוחות תדירויות והרגלי סידור השיער למטה שלו ושל בן בת/הזוג ואז הוא לא יעיז יותר לשאול אף אחת שום דבר
לצפיה ב-'נכון'
נכון
06/11/2016 | 15:42
83
הלב נשבר. החטטנות של אנשים באמת מכה בבטן.
אין דרך נכונה, כמובן צריכה לענות בהתאם לאישיות שלך ולמידת החשיפה שאת מוכנה לה. אני - באופן שלא משקף אותי - לא רציתי לשתף את הסביבה, כי ידעתי שלא אצליח להתמודד עם חוסר אמפטיה בהקשר הזה מהמשפחה המורחבת שלנו. משום כך לא עניתי תשובות או נפנפתי, אבל גם אצלי היו אנשים שהותירו אותי המומה.
חושבת שמרעישה הציעה תשובה יפה "זה מורכב". כשמנהלת הפורום שירה תשוב אלינו מתקופה עמוסה, היא בטח תגיד שתמיד ענתה את האמת, כי זה מה שהקל עליה. (נכון, שירה?). בקיצור - צריכה למצוא את הדרך הנכונה עבורך. בעיקר מאחלת לך שברגע שתחזרי לנסות - תזכי להריון שלם ותקין.
לצפיה ב-'אותי זה מעצבן ששואלים את השאלות האלו בראיון עבודה'
אותי זה מעצבן ששואלים את השאלות האלו בראיון עבודה
06/11/2016 | 16:30
129
לרוב לא קורה לי ששואלים אותי שאלות כאלו, למרות שאני בת 36, נשואה די הרבה זמן ובלי ילדים. אבל כבר קרה לי שכמה פעמים שאלו אותי על ילדים בראיון עבודה, ואז ממש קשה לי להשאר רגועה ומקצועית. השאלות הכי בוטות היו בראיון עבודה לעמותה פמיניסטית, עאלק.
ממש אין לי תשובה טובה, אבל לרוב אני לא רוצה להכנס לכל הסיפור האישי שלי, במיוחד עם אנשים שרגישות היא לא התכונה החזקה שלהם. בראיון העבודה אמרתי ״זה סיפור כואב״ ובכך למזלי זה נגמר.

לצפיה ב-'רק את האמת'
רק את האמת
13/11/2016 | 17:38
48
כן, אני מאוד רוצה עוד ילד. לצערי זה לא בא לנו בקלות.
אין צורך לשחק את החזקה, הגיבורה, השולטת בעיניינים. זה רק מחליש ומדכא.
לא תאמיני איך שהתשובה הזאת, האמיתית והכנה פשוט עושה את העבודה.
לצפיה ב-'חצופים'
חצופים
23/11/2016 | 13:25
5

אני בהתחלה בקושי עניתי...
אבל אח"כ נמאס לי.
אז עניתי: כן, אני רוצה אבל לא הולך לי.
ואז אנשים הרגישו מטופשים.
לצפיה ב-'צריכה את עזרכתכן'
צריכה את עזרכתכן
04/11/2016 | 23:45
16
386
אני כותבת עם לב שבור.
הריון שני, ילד מהמם בבית, שבוע 20. אתמול קיבלנו בשורת איוב, הצ׳יפ הגנטי לא תקין והמלצה להפסיק את ההריון. הסיכוי לילד פגוע גדול, לא אפרט בדיוק מה הסיכונים כי אין לי כוחות נפש להתעסק בזה.
חשבנו על זה והחלטנו לעשות כפי שהומלץ. רק שמעבר לכאב המובן מאליו יש עוד בעיה. בשבוע 14 בסקירה הסוקר ראה שהשליה נמוכה, ובגלל שאני אחרי קיסרי יש חשש שהיא נעוצה. בזמנו הוא אמר שאין מה להתעסק בזה, שרוב הסיכויים שהיא תעלה, ורק לעקוב.
בשלב הזה של ההריון לא אםשרי לדעת אם השליה נעוצה או לא, לכן להפסקת ההריון אני מעדיפה ללכת לביח הכי טוב באזור שלי, שזה תל השומר.
רציתי לדעת אם מישהי התנסתה בהפסקת הריון שם. אני פוחדת מלידה שקטה ומעדיפה גרידה.
מישהי יכולה להסביר איך זה עובד שם? האם הם עושים גרידה בשבוע 20? איך הרופאים? מקצועיים? נחמדים?
אני מבועתת ועצובה, ומרגישה כמו בתוך חלום רע.
אשמח לכל טיפ.
לצפיה ב-'משתתפת בצערך '
משתתפת בצערך
05/11/2016 | 08:54
1
149
כשהייתי במצב דומה (ילדה אחת בבית, הריון שלישי בשבוע 20+3, תוצאות צ'יפ עם ממצא לא תקין), החלטתי שאני הולכת על לידה שקטה בגלל שלא יכולתי לשאת את ההמתנה הארוכה לגרידה מאוחרת.
את הלידה השקטה לא עברתי בתל השומר, אז אני לא יכולה לתת טיפים לגבי מה שקורה שם.
אני כן יכולה להמליץ להגיע לועדה להפסקת הריון עם רשימת שאלות שחשובות לכם, ולשאול שוב ושוב עד שתרגישו שקיבלתם תשובות מספקות.
כדאי לשאול אותם האם הם נותנים דוסטינקס (כדורים למניעת ייצור חלב). אם הם לא נותנים, כדאי להתארגן מראש עם מרשם והנחיות מרופא הנשים שלך.

מתייחסת גם לממצא בצ'יפ, למרות שלא ציינת מה הממצא שלכם.
הממצא אצלנו היה של מקטע חסר. הוסבר לנו שייתכן שלא יהיה לכך ביטוי כלל, או שעלול להיות אוטיזם, או שעלול להיות פיגור שכלי קשה. או כל דבר על הטווח שבין ללא ביטוי ועד פיגור שכלי קשה.
ההחלטה היתה קשה, אבל מהירה. אנחנו לא מוכנים לקחת את הסיכון (בעיקר בגלל שכבר יש לנו ילדה אחת).
חודש אחרי הלידה השקטה בדקנו את עצמנו והתברר שהממצא מורש ממני, 50% סיכוי הורשה בכל הריון.
אני לא אלאה אותך במה שעברתי מאז הגילוי שאני מורישה, אבל חשוב לי שתדעי שאפשר לשרוד את זה. אפשר לחיות גם אחרי הפסקת הריון יזומה.

את מוזמנת לשאול ולהתייעץ כאן או בפרטי.
לצפיה ב-'תודה, שלחתי לך הודעה פרטית'
תודה, שלחתי לך הודעה פרטית
05/11/2016 | 09:35
44
לצפיה ב-'צר לי'
צר לי
05/11/2016 | 09:24
6
141
על כך שאתם הולכים לסיים את ההריון ... חיבוק חזק!
אני לא חושבת שבתל השומר מבצעים גרידה בשבוע כזה. אני עברתי גרידה מאוחרת בשבוע 23 באסף הרופא. שם מבצעים עד שבוע 24 והם מאוד מומחים בנושא. יש שם 4 רופאים בכירים שמבצעים אם זוכרת נכון מנהל המח׳ נשים פרופ׳ שניידר , הסגנית שלו ועוד 2. הבעיה שם הוא זמן ההמתנה מרגע קבלת אישור הועדה...
אני המתנתי כ10 ימים שהיו כמו נצח ... אבל זאת היתה הבחירה שלי . כן הייתי הולכת להתייעץ לפני ההליך עצמו אצל רופא מומחה בנושא השליה.
לצפיה ב-'עשרה ימים?!'
עשרה ימים?!
05/11/2016 | 09:38
5
140
אוי זה נורא. אני לא אעמוד בזה.
בנושא השיליה, אני באמת אתייעץ בתל השומר מה לעשות, לכן אני הולכת לשם.
ושם כנראה אחליט לגבי הגרידה או לידה שקטה.
אבל אני לא יודעת איזו השלכה רגשית תהיה ללידה שקטה עלי. מבועתת מזה.
לצפיה ב-'זה תלוי במקרים שיש'
זה תלוי במקרים שיש
05/11/2016 | 21:09
2
84
בזמן שלך... מאחר ובאסף הרופא מקבלים מכל הארץ יש ביקוש... היו מקרים שנמצאו תורים ממש לאותו השבוע שבו עברו את הועדה!
זה מאוד אינדיווידואלי גם.. אני לא יכולתי לסבול את המחשבה שאכנס לחדר לידה ואצא בידים ריקות...
לצפיה ב-'אני מבינה אותך'
אני מבינה אותך
06/11/2016 | 05:57
1
63
המחשבה על לידה שקטה מזעזעת אותי, אבל אני חייבת ללכת לתל השומר בגלל עניין השיליה. הלןואי שיתברר שזה כלום.
לצפיה ב-'תעדכני אותנו בהמשך'
תעדכני אותנו בהמשך
06/11/2016 | 06:34
18
לצפיה ב-'המלצה למקרה שכן תגיעי ללידה שקטה'
המלצה למקרה שכן תגיעי ללידה שקטה
05/11/2016 | 21:49
1
112
למצוא דולה שמתמחה בלידות שקטות שתלווה אתכם.
לא חשבתי על זה בזמנו, ואני די מתחרטת על כך.
לצפיה ב-'תודה, אם זה יקרה אני בהחלט אקח דוה'
תודה, אם זה יקרה אני בהחלט אקח דוה
06/11/2016 | 05:57
20
לצפיה ב-'שולחת חיבוק גדול'
שולחת חיבוק גדול
05/11/2016 | 10:43
4
90
אני עברתי לפני שבוע גרידה בשבוע 21 באסף הרופא עקב ממצאים לא תקינים בסקירות.
אסף הרופא הוא הבי"ח עם הכי הרבה ניסיון וותק בביצוע גרידות עד שבוע 24 (פה בפורום קראתי שגם בקפלן, אבל אין לי היכרות איתם), מהסיבה הזו התורים שם ארוכים כי מגיעים אליהם מכל רחבי הארץ (האחות במחלקה סיפרה לי שהגיעו אליהם גם מאילת).
מי שעוברת את שבוע 22, הם מבצעים זריקה להפסקת הדופק של העובר על מנת שהוא לא ימשיך לגדול ויוכלו לבצע את הגרידה גם אם התור שנקבע לך הוא לאחר שבוע 24 (מה שחשוב זה גודל העובר).
תהליך הגרידה מתחיל יום לפני כשאת מגיעה לבי"ח והם מכניסים למינריות, מס' הלמינריות תלוי בשבוע ההריון והאם היו לידות קודמות. לי ההכנסה הייתה מאוד כואבת! ממליצה לקחת משכחי כאבים לפני ואחרי. אחרי זה את משתחררת הביתה וחוזרת יום למחרת ב 7:00 בבוקר לניתוח. הכניסה לניתוח היא על סמך החלטת הרופא ושבוע ההריון. כך שמכיוון שיש לך ילד בבית, תקחי בחשבון שצריך למצוא לו סידור לכל היום, מישהו שיקח אותו לגן בבוקר ויאסוף מהגן כי את יכולה להשתחרר רק בערב.
אותי הכניסו לניתוח ראשונה ב 8 בבוקר כי הגעתי אליהם בלילה עם ירידת מים. השתחררתי מהמחלה ב 15:30. כשהשתחררתי הייתה בחורה שבשעה הזו רק יצאה מחדר הניתוח.
הועדה באסף הרופא מתקיימת כל יום א', ג', ה'.
לגבי הכדורים לייבוש חלב- המדיניות באסף הרופא היא שהם לא נותנים אותם ולא מנפקים גם מרשמים לכדורים. אז אם את בוחרת להשתמש בהם, תצטרכי לבקש מהרופא שלך. אני בחרתי שלא לקחת אותם ולהתמודד עם החלב לבד כי כל מי שדיברתי איתו (רופאים ויועצות הנקה), ייעצו לי שלא להשתמש בהם כי ישנן תופעות לוואי לא קלות לכדורים האלו.

אם יש לך עוד שאלות, אני כאן.
לצפיה ב-'מנסה לעזור'
מנסה לעזור
05/11/2016 | 20:50
2
93
קודם כל שולחת חיזוק וחיבוק גדול, לא פשוט מה שאתם עוברים.
אצלי בשבוע 21 הפסיק הדופק, הרופא שלי המליץ על לידה שקטה בגלל ההמתנה הארוכה לגרידה ובעיקר בשל הסיבוכים האפשריים בשבוע זה, למשל פגיעה ברחם. בדיעבד אני לא יודעת מה עדיף, זו לידה לכל דבר הכוללת אפידורל, ציטוטק, צירים, לחיצות וכאב לב שאי אפשר לתאר. אושפזתי בהדסה עין כרם ושם הנוהל לעשות גרידה בחדרי ניתוח אחרי הלידה לשם ניקוי הרחם. יום וחצי של אשפוז, כאב גדול. קיבלתי שני כדורים למניעת גודש ומהבחינה הזו היה בסדר. לא יודעת לומר מה עדיף, לדעתי הלידה השקטה טבעית יותר אבל ללא ספק הותירה חותמה על כל סיפור הטראומה שלי ...
לצפיה ב-'לאן ממשיכים מכאן- זה נשמע נורא, אני ממש מקווה שלא אצטרך לעבו'
לאן ממשיכים מכאן- זה נשמע נורא, אני ממש מקווה שלא אצטרך לעבו
06/11/2016 | 06:00
1
37
לצפיה ב-'מנסה להרגיע'
מנסה להרגיע
06/11/2016 | 09:03
82
אני מזכירה שכמו שאין לידות שמחות זהות, גם אין לידות שקטות זהות.
אצלי בשבוע 21 לא היה אפידורל ולא היו לחיצות.
כן היו צירי פתיחה ממושכים וכן היה פטידין (חומר מטשטש) שביקשתי כשעתיים לפני סיום הלידה.
לצפיה ב-'תודה לך, מקווה שבאמת תהיה לי גאידה ולא לידה שקטה'
תודה לך, מקווה שבאמת תהיה לי גאידה ולא לידה שקטה
06/11/2016 | 05:59
24
לצפיה ב-'מעדכנת'
מעדכנת
06/11/2016 | 11:53
1
137
היינו בתל השומר, ונרשמנו לוועדה שתהיה מחר.
עשו לי אולטרסאונד וראו שהשליה לא נעוצה, זה מאוד מרגיע. לפחות זה.
ראו גם שהעובר קטן בערך בשבוע מגיל ההריון, ואולי זה קשור לבעיה הגנטית.
מאחר שהוא קטן, מחר יחליטו אם יבצעו גרידה בתח השומר במהירות.
בכל מקרה אנחנו כרגע בדרך לאסף הרופא ונראה מתי יהיה תור.  

הרופאה בתל השומר היתה רגישה ומקסימה. לא הפסקתי לבכות במהלך האולטרסאונד. הדמעות זוחגות ממני כמו מים. 
שאלוהים ייתן לי כוח לעבור את הזוועה הזאת. 
לצפיה ב-'לפחות בנושא השליה בשורה מקגיעה'
לפחות בנושא השליה בשורה מקגיעה
07/11/2016 | 17:59
66
זה לא קל כל ההליך הבירוקרטי אך הוא הכרחי . כולי תקווה שיוכלו למצוא לך תור בהקדם
לצפיה ב-'ההתלבטות שהוכרעה באופן טבעי '
ההתלבטות שהוכרעה באופן טבעי
06/11/2016 | 07:54
5
310
ביום רביעי שעבר מס' ימים לפני הועדה להפסקת היריון הרגשתי לפנות בוקר ירידת מים מסיבית בניגוד לשבועיים קודמת בהם אובחנה רק דליפה מועטה  . היה לי ברור שהטבע הכריע, לפני כן הרופאה שלי עוד הציעה להמתין ולראות אם הדליפה מאפשרת סחיבת היריון לשבוע שהעובר בר חיות . 
הגעתי למיון בדיוק שבוע 22 , הרופאה בדקה ראתה מיעוט מי שפיר קיצוני במוניטור התגלה כי ישנם צירים עם דופק. האחיות והרופאה היו מקסימות עדינות וראיתי על פניהן את העצב . לאחר עירוי הצירים פסקו והעבירו אותי למחלקה . נשלחתי לאולטראסאונד שאישש כי כמות מי השפיר הינה כמעט אפס מוחלט . אני ובעלי לחצנו על ועדה להפסקת היריון ואכן ביצעו איתנו באופן אד הוק. העובדת סוציאלית מילאה את הפרטים לקחה את תוצאות האולטראסאונד וחזרה עם אישור בצהריים. 
הרופאים החליטו לבצע את ההפסקה רק למחרת אבל הגוף שלי לא החזיק מעמד. תוך 3 שעות הייתי בפתיחה מלאה , 2 דחיפות והעובר היה בחוץ. החלטתי להיפרד . בעלי לא רצה . גם בחדר לידה המיילדת היתה מקסימה ורגישה . לאחר שהשלייה לא יצאה הכניסו אותי לגרידה בהרדמה מלאה . השתחררתי למחרת. 
חזרתי הביתה עם אפס סבלנות לבעלי ,אני כל הזמן בוכה כשאני חושבת על העובר . אין לי חשק לראות אף אחד , לדבר עם אף אחד ואפילו נמנעתי עד אתמול מלהיות לבד עם הבת בת השנה ו-7. אני כל כך חיכיתי להיום בבוקר להיות לבד בבית בלי שיבחנו (בעלי) את תגובותי. ובלי שאצטרך לזייף סבלנות לילדה . אני יודעת שעוד יום ועוד יומיים אהיה יותר חזקה אבל כרגע אני חונקת את הדמעות עד שאהיה לבד עם עצמי. 
לצפיה ב-' כואב מאוד'
כואב מאוד
06/11/2016 | 08:57
113
מאוד מוכר העניין הזה של אפס סבלנות. אם אני זוכרת נכון, אני נרתעתי ממגע. אמא שלי ניסתה לחבק אותי ואני פשוט התרחקתי. בעלי לא ניסה לחבק, הוא הבין שאני לא יכולה.
למרות הקושי, בעיניי חשוב להסביר לו שאת צריכה עכשיו מרחק. את לא חייבת להסביר למה (אני די בטוחה שבזמן אמת אני לא ידעתי להסביר לפרטי פרטים), אבל לא כדאי להשאיר אותו תלוי באויר.
אנחנו עוברות את המשא הנפשי והפיזי, הם עוברים רק את הנפשי ולא יודעים איך לסייע ומה לעשות כדי לא להכאיב לנו יותר ממה שכבר כואב.

עוד דבר שכדאי לעשות (אם עדיין לא עשיתם), זה ליידע את הצוות בגן של הילדה. היא אמנם צעירה, אבל יש סיכוי שבתגובה לרגשות שלכם (שאי אפשר להסתיר), היא תפגין התנהגות חריגה.

מזכירה לך שכל רגש שאת מרגישה כרגע הוא לגיטימי.
אחרי אובדן אני בדרך כלל בוכה בזמן המקלחת, צועקת בלי קול.

שולחת לך חיבוק ענק 
לצפיה ב-'צר לי על אובדן ההריון שלך'
צר לי על אובדן ההריון שלך
06/11/2016 | 15:25
89
הכי טבעי בעולם שלא תהיה לך סבלנות לאף אחד ואפילו לא לבת שלך. אני אחרי ההפלות תמיד דאגתי לא להיות לבד עם הבן שלי כדי שלא ידבר בתהום של עצב שאני נמצאת בה
לצפיה ב-'כואב'
כואב
06/11/2016 | 17:33
65
והתגובה שלך טבעית לחלוטין.
אני מזדהה איתך, בימים הקרובים אעבור גרידה והלב שלי שבור לרסיסים.
לצפיה ב-'עצוב כל כך. ליבי איתך '
עצוב כל כך. ליבי איתך
07/11/2016 | 08:54
51
אפשרי לעצמך לכאוב את האובדן. עברת חוויה קשה ומטלטלת ואך טבעי שתהיי חסרת סבלנות לעיסוק בשגרת היום יום.
בשלב הזה לא חשבתי הרבה קדימה... זה היה לגמרי לעבור יום אחרי יום .
לצפיה ב-'כל כך כואב מה שעברת וכל כך מובן מה שאת עוברת עכשיו'
כל כך כואב מה שעברת וכל כך מובן מה שאת עוברת עכשיו
07/11/2016 | 11:07
22
לצפיה ב-'בעיצומו של תהליך - התייעצות'
בעיצומו של תהליך - התייעצות
06/11/2016 | 09:57
1
231
היי, קראתי ובכיתי וקראתי ובכיתי, איתכן, איתי ועל כמה עצוב וקשה ההליך הזה, ותודה על התמיכה כאן.
אספר בקצרה ואשמח לשמוע את דעתכן על כיצד להמשיך.
שבוע 10 בבדיקה שגרתית לא אותר דופק (שבועיים לפני כן היה). הופננו למיון שם ההמלצה היתה על סיום כירורגי אבל הרגיש לי שיותר נכון לגוף שלי ולי לעשות זאת תחילה עם ציטוטק ולראות איך מתקדמים משם. מנה ראשונה- תגובה חלקית, דימום כאבים, לאחר יומיים בביקורת, היה לי קשה לראות שהוא עדיין שם, חמוד ודומם, ולקחתי מנה שניה של ציטוטק. לאחריה - תגובה משמעותית כאבים איומים, דימום משמעותי ויום ארוך וקשה מאוד. בבדיקה לאחר שבוע - תוכן ההריון איננו, שמחתי. במכתב רשום כי "בחלל הרחם הדים לא סדירים, רירית הרחם 19 מ"מ, עם זרימות". הרופאה במיון אמרה שזה יכול להיות לכאן או לכאן- לא בהכרח היתה שולחת לגרידה ולא בהכרח להמתין. המליצה על מנה נוספת של ציטוטק לעזור לשארית לצאת ולבחון שוב, לאחר ציטוטק זה לא היתה כמעט תגובה ולדעתי הכדורים פשוט יצאו. כרגע כמעט ללא דימום  (טוב או לא טוב?..) 
שאלותי הן כאלה:
1. מהרגע שהלכתי למיון אני מרגישה שאין לי רופא מנהל שאני יכולה לפנות אליו להתייצעות מתמשכת, הרואים במיון משתנים ואת הרופא שלי, אני לא יודעת אם הוא בקיא מספיק בתחום (האם כולם מומחים בניואנסים הקטנים של האם גרידה או לא או שיש מומחי הפלות?) ואני מרגישה מפריעה לשלוח לו הודעה...
2. שוקלת ללכת לבצע באופן פרטי אבל לא מכירה ואשמח להמלצה למישהו לגרידה או ליעוץ ספציפי לשלב זה (אני במכבי באזור המרכז-שפלה)
3. מרגישה מצד אחד שאני מתחרטת על זה שלא ביצעתי גרידה מההתחלה והייתי יכולה להיות אחרי זה (שבוע ושלושה ימים מאז אותו ביקור עצוב אצל הרופא..) מצד שני אני מרגישה שזה כן היה נכון עבורי לעבור את זה לאט, בקצב שלי ולהרגיש את הפרידה העצובה הזו. 
4. אולי אתן יודעות, אם במידה ואחליט פשוט להמתין, מה הצפי? המחזור הבא צפוי לבוא מתום התהליך כולו? מהרגע בו הרחם התנקה מכל תכולתו?
לצפיה ב-'משתתפת בצערך'
משתתפת בצערך
06/11/2016 | 10:31
72
על האובדן ועל אי הוודאות לגבי ההמשך.

1. אני לא יודעת אם יש "מומחים להפלות", אבל אני מתרשמת שיש רופאים שהתעסקו בכך יותר והנסיון שלהם בא לידי ביטוי. מבינה את הצורך שלך במישהו אחד שיסתכל על כל מה שהיה וייתן המלצה.
2. לא יודעת להמליץ לגבי גרידה, אבל להיסטרוסקופיה ניתוחית (אחת האפשרויות להוצאת שארית) קראתי המון המלצות על דר' חן גולדשמיט.
3. אני מבינה את הצורך לעבור לאט ולתת לגוף ולנפש להתאבל ביחד, זו היתה אחת הסיבות שבחרתי בציטוטק בהריון הראשון שלי.
4. הספירה למחזור מתחילה מרגע שתוכן ההריון יצא. הוסת אמורה להגיע 4-8 שבועות לאחר מכן ועשויה להיות שונה מהרגיל (בוודאי אם תחליטי לתת לשארית צ'אנס לצאת בעצמה). מכיוון שעדיין יש זרימות ורירית עבה, ייתכנו גם דימומים עוד לפני הוסת.

ממה שהוסבר לי, הסיכוי ששארית עם זרימה תצא בכוחות עצמה הוא אפסי. במקרה של שארית עם זרימה (אחרי גרידה. לא רק ציטוטק מותיר שאריות), אני בחרתי לעבור היסטרוסקופיה ניתוחית באופן מיידי ומבלי לחכות לוסת.
שנה וחצי אח"כ גרידה נוספת ושוב שארית, הפעם בלי זרימה. בחרתי לחכות לוסת אבל השארית לא יצאה, אז שוב עברתי היסטרוסקופיה ניתוחית.
לצפיה ב-'רגע לפני הפלה שנייה (קריוטיפ עוברי) - דחוף'
רגע לפני הפלה שנייה (קריוטיפ עוברי) - דחוף
05/11/2016 | 15:32
8
227
בצער רב עקב אי התפתחות העובר והפסקת הדופק אני עתידה לעבור הפלה בעוד יומיים. זו תהיה ההפלה השנייה מאותה הסיבה בחצי שנה האחרונה. ההפלה תערך באסותא והרופא הפרטי המטפל בי טוען כי רק מההפלה השלישית עורכים קריוטיפ עוברי (לנפל). האם הדבר נכון? האם בתל השומר או במכונים גנטיים פרטיים יערכו לי את הבדיקה כבר בהפלה הנוכחית?

אודה על תגובתכם המהירה 
לצפיה ב-'צר לי על שני אובדני ההריון'
צר לי על שני אובדני ההריון
05/11/2016 | 22:38
4
85
לגבי שאלתך- יכולה לספר לך מניסיוני, שאפילו בהפלה השישית ברצף לא עשו אצלי קריוטיפ לעובר....כלומר- בבית חולים מאיר ניסו, אבל אי אפשר היה לבצע, בגלל שחומר העוברי היה מעורב עם החומר האימהי.
אני לא בטוחה בכלל בכלל שבדיקת קריוטיפ עוברי תיתן לך איזשהו מידע.
את רוצה לספר קצת יותר על ההריונות? באילו שלבים נפסק הדופק?
כי אם מדובר בהפסקות דופק בשליש הראשון, רוב רובם של הסיכויים שהדופק פסק בגלל שהעובר לא היה תקין.
מבחינה סטטיסטית, שתי הפלות ברצף עדיין נחשבות משהו נורמאטיבי בעולם הילודה. זה כמובן לא מפחית בכלום את עוצמת הכאב והעצב. יודעת זאת היטב על בשרי.
אנחנו חוות את זה כסוף העולם, אבל הרפואה לא מתייחסת לשתי הפלות בשל הפסקות הדופק בשליש הראשון כאל משהו חריג, ולכן לא מציעים לעשות קריוטיפ עוברי בהפלה השנייה.

בני כמה אתם והאם יש ילד/ים בבית?

שירה דוד
09-7749028
לצפיה ב-'שירה תודה מחדדת את השאלה לגבי בדיקה גנטית'
שירה תודה מחדדת את השאלה לגבי בדיקה גנטית
05/11/2016 | 23:38
3
86
תודה על התגובה המהירה. אני מחדדת את השאלה אני מבינה שרופאים בקופה ואפילו פרטיים לא שולחים לבדיקת קריוטיפ בהפלה שנייה. אבל כיוון שראיתי התכתבות שלך עם אמאלוסי (01.02.16) לגבי מכונים פרטיים רציתי לשאול האם גם כאלו לא יסכימו לבצע את הבדיקה לפני ההפלה השלישית. הרופא הפרטי אמר שלפי תקנוני העבודה והאתיקה וכיוון שיש 85% סיכוי שההריון הבא יהיה תקין, אף מכון לא עושה באף מסגרת (גם לא פרטית) חד משמעי לפני ההפלה השלישית. האם זה נכון?
אני יודעת שעלי לבדוק גורמים נוספים כמו קרישיות יתר, אוטואימיון ועוד אבל נראה לי בזבוז משווע לחכות לנפל הבא, אם יש סיכויי קל שבקלים ללמוד על הבעיה כבר מהעובר הנוכחי. 
לשאלתך אני בת 34, יש לנו ילדה בת 5, הריון רגיל (בגיל 29) ולידה רגילה למעט הוצאת שלייה ידנית. הריון שני לפני 9 חודשים, שבוע 6 יש דופק ואבחנה של עובר קטן בכמה ימים... שבוע 7 כבר אין דופק ומפסיק להתפתח. הפלה באמצעות שאיבה. וכרגע אותו סיפור בדיוק ההפלה מיועדת ליום שני. 
כרגע אני עדיין בפרקטיקה. נראה לי שאת האובדן הזה כבר יהיה לי הרבה יותר קשה לעכל. אבל זה כבר להודעה אחרת. 
תודה לך. מקרב לב.
לצפיה ב-'אני חושבת שברוב המקרים מדובר על קריוטיפ הורי'
אני חושבת שברוב המקרים מדובר על קריוטיפ הורי
06/11/2016 | 09:15
53
ונראה לי שגם אם העלות גבוהה יותר, יותר קל טכנית ונפשית לבצע קריוטיפ הורי.
אצלי אובדן דופק היה בהריון הראשון ובהריון החמישי. הפרש של 4.5 שנים ביניהם, ובאמצע לידה אחת תקינה ושתי הפסקות הריון יזומות בגלל ממצא בצ'יפ גנטי.

באובדן הדופק השני, ניסיתי לברר בביה"ח על בדיקה גנטית של העובר. הוסבר לי שגם אם יימצא משהו (טריזומיה או כל פגם אחר), לא תהיה בכך כל תועלת לעתיד, כי מדובר בפגם נקודתי ולא מורש.
במקרה שלנו, שנינו עשינו בדיקות גנטיות נרחבות (לפני 5 שנים והשלמות בהמשך) וצ'יפ הורי (אחרי הלידה השקטה). אני מורישה שני ממצאים: מחלה גנטית רצסיבית (מכיוון שבעלי לא נשא, אין בעיה) ומקטע חסר שניתן לזהות בצ'יפ גנטי (ממצא שאינו חד משמעי, אנחנו לא לוקחים סיכון ומפסיקים כל הריון שבו הוא מתגלה).

לו אני במקומך, הייתי הולכת על קריוטיפ הורי, גם אם במימון עצמי.
אם יתגלה ממצא, אפשר לנסות לקבל החזר מהקופה או משרד הבריאות. אנחנו קיבלנו החזר שנה וחצי אחרי שהגשנו את הבקשה.

משתתפת בצערך על האובדנים 
לצפיה ב-'בדברים של עם אמאלוסי התכוונתי לקריוטיפ הורי-'
בדברים של עם אמאלוסי התכוונתי לקריוטיפ הורי-
06/11/2016 | 09:29
44
(לא עוברי). בזמנו ביצעתי את הבדיקה במדיקל סנטר, בעלות של 1000 ש"ח. התוצאות היגיעו תוך חודש (תקין). בעלי עשה במסגרת קופת חולים מאוחדת בשירות יחסית מהיר. גם שם התוצאות הגיעו אחרי חודש (תקין).
את הבדיקה הזו עשינו אחרי 4 הפלות...

לגבייך- אני מסכמת את מה שידוע לי- בת 34, בריאה, ילדה בת 5 (בריאה), הריון רגיל . לא ציינת מתי נולדה- באיזה שבוע ובאיזה משקל- המסקנות שאסיק הן במידה ונולדה בזמן במשקל תקין. שתי הפלות בשבוע 7 בגלל הפסקת דופק...-
לא הייתי בכלל ממהרת לעשות את כל הסאגה הזו של בדיקות הבירור של ההפלות. אני שוב חוזרת וכותבת- שעם כל הצער, ועם כל הכאב, עדיין שתי הפלות ברצף אינן נכנסות לקטגוריה של הפלות חוזרות, כי זה נחשב כחלק מהסטטיסטיקה הנורמטיבית.

אם תבחרי לעשות בכל זאת את בירור ההפלות החוזרות- זו זכותך כמובן. ייתכן שהקופה לא תאשר חלק מהבדיקות ותצטרכי לשלם. לא יודעת אם הייתי רצה לכיוון הזה. לא בגלל התשלום, אלא כי זה כשלעצמו מצריך המון התרוצצויות ונדנודים וגורם למתח. 

אבל את עדיין לא שם. תעברי בשלום את הפרוצדורה, ואחר כך תוכלי לחשוב לאן פנייך.

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'קריוטיפ הורי'
קריוטיפ הורי
06/11/2016 | 10:14
47
אולי זה יעזור לך במשהו.
אצלינו הסיפור הוא כזה: הריון ראשון טבעי, ילד בן 5 כיום.
שנתיים של נסיונות להרות כשבמהלכם 2 הפלות טבעיות בשבועות מוקדמים. הוגדרנו ע"י הרופאים כ"לא מוסברים".
רגע לפני שפנינו ל ivf רופא הפוריות בקופה שלח את שנינו לבדיקת קריוטיפ הורי. הסיבה שקיבלנו אישור היא השילוב של 2 הפלות ברצף וחוסר ההצלחה להרות (גם בהזרעות), לקח חודש לתוצאות להגיע. אצל שנינו תקין.
עכשיו הריון שלישי שהושג בטיפול ivf הופסק בשבוע 21 כתוצאה ממומים שהתגלו בסקירות (צ'יפ גנטי תקין).
תנסי אולי לפנות לרופא אחר בקופה. אצלי רופא אחד לא הסכים לתת את הבדיקה ורופא אחר נתן מבלי שביקשתי אפילו.
לצפיה ב-'תודה רבה לכולן'
תודה רבה לכולן
06/11/2016 | 10:14
18
לצפיה ב-'קריוטיפ עוברי'
קריוטיפ עוברי
15/11/2016 | 07:08
1
11
אני ביצעתי...
בעברי 4 הריוניות כימיים.. ועובר שהפסיק להתפתח ונאלצתי לעבור גרידה בשבוע 12...
לפני הגרידה נבדקתי על ידי הרופא..לוודא.. וביקשתי קריוטפ לעובר...
אמר לי שאין סיבה לעשות וגם העובר ככל הנראה מאוד קטן כך שלא יהיה חומר...
התעקשתי.. הסברתי לו שמטופלת פוריות לא מוסברת ומנגיעה רק להריונות כימים וההיריון הנוכחי שפסק... כנראה ששיכנעתי אותו.. אמר שינסה לקחת...
אחרי חודש הייתה תשובה של הקריוטים העוברי... אכן לא נתן לי שום דבר... רשום שתקינה מבחינה גנטית ומין העובר...
הגרידה והקריוטיפ בוצעו בבית חולים העמק בעפולה...לא שילמתי כסף פרט לבתחייבות מקופ"ח
לצפיה ב-'תודה'
תודה
15/11/2016 | 09:18
לצפיה ב-'אני מתנצלת- אני קוראת הכל-'
אני מתנצלת- אני קוראת הכל-
05/11/2016 | 13:56
176
אבל לא מספיקה להגיב בגלל עומס גדול מהרגיל.
אחזור לפעילות רגילה בפורום בעוד מספר ימים.
אם יש דברים דחופים במיוחד שדורשים את התייחסותי האישית, אל תחששו לפנות אליי- על גבי הפורום או בפרטי.

שתדעו שאתן במחשבותיי.

שירה.

שירה דוד
לצפיה ב-'התמימות שהלכה לאיבוד'
התמימות שהלכה לאיבוד
03/11/2016 | 13:09
13
271
אתמול בערב עליתי במעלית עם שכנה בהריון ו 2 ילדות קטנות שלה.
הגדולה שאלה את האמא מתי כבר התינוקת תצא. האמא הסבירה לה שכשיהיה קר והרבה הרבה גשם והן ינעלו מגפיים ויקפצו בשלוליות.
הסבר כ"כ תמים לילדה קטנה.
ואני רק חשבתי לעצמי, האם גם אני מתישהו אתן הסבר כזה תמים לבן שלי שמחכה בקוצר רוח שיהיה לו אח קטן? או שהתמימות הזו נעלמה לה?
לשמחתי הצלחנו להסתיר את ההריון שנגמר מהבן שלנו (בן 5), כך שלא הינו צריכים להתמודד עם שאלות ממנו. אבל אני תוהה האם בפעם הבאה (כשהוא כבר ידע) אני אוכל להבטיח לו גם בכזו תמימות מתי הוא יקבל אח קטן או שהניסוחים שלי יהיו מאופקים יותר, זהירים יותר?
לצפיה ב-'אני לא מבטיחה לה כלום'
אני לא מבטיחה לה כלום
03/11/2016 | 14:01
1
134
בלי קשר להריון וילודה, אני תמיד מסייגת. גם לגבי פגישות עם חברים, גם לגבי מתי ניסע לבקר את סבא וסבתא, גם לגבי טיול מתוכנן.

לגבי הריון, בתי בת 4 ולשמחתי היא לא יודעת שאיבדתי 3 הריונות אחרי שהיא נולדה, ובוודאי שהיא לא יודעת על ההריון שאיבדתי לפני ההריון שלה.
לפני שנה היתה בגן שלה ילדה שאמא שלה היתה בהריון מתקדם, ואמרו הם בגן שבקרוב תהיה תינוקת. אני הסברתי לבת שלי, שכל עוד התינוקת לא נולדה, היא עובר (או עוברית), ורק כאשר היא נולדת היא הופכת לתינוקת.

בהריון האחרון היא הבחינה בבטן שלי עוד לפני האיחור, ושאלה אם יש לי עובר בבטן, עניתי שאני לא יודעת.
אם אצליח להרות שוב, נחכה לכל הפחות לסקירה הראשונה (עד אז כבר יהיו לנו תוצאות של סיסי שליה) כדי להסביר לה מה קורה. וגם אז הניסוח יהיה מאוד זהיר ומסוייג.
לצפיה ב-'גם אצלי זה האבדן השלישי'
גם אצלי זה האבדן השלישי
03/11/2016 | 14:54
112
אחרי שהבן שלי נולד, 2 אבדנים הראשונים היו בשבועות מוקדמים בהפלה טבעית והאחרון היה הכי כואב בשבוע 21.
בגלל ה"נסיון" מ 2 האבדנים הראשונים, החלטנו לא לספר לילד כלום עד אחרי הסקירה הראשונה. אבל בגלל שכבר בסקירה הזו התחזית לא הייתה אופטימית, החלטנו שלא מספרים לו כלום ולשמחתי הוא לא הבחין בבטן (כנראה שהסתרתי אותה טוב).
עצוב לי שבאיזשהו מקום, בגלל האבדנים, תילקח מהילד שלי התמימות הזו.
לצפיה ב-'אני מרגישה שגם מהן נגזלה התמימות '
אני מרגישה שגם מהן נגזלה התמימות
03/11/2016 | 15:18
4
101
הבנתי זאת כשיום אחד בכורתי, עוד לא בת שמונה , חזרה מביה"ס וסיפרה לי בתמיהה ממש שחברתה לכיתה סיפרה לכולם שלאמא שלה צפוי להיוולד תינוק ואז שאלה אותי איך היא יכולה לספר ולהיות בטוחה שהעובר באמת יהפוך לתינוק בסוף.
זו היה רגע בו הבנתי שחווית האובדן שלנו נצרבה בה עמוק מאד, גם אם לא הביעה זאת קודם.
אני שואלת את עצמי אם התובנה הזו - שלא כל הריון מסתיים בתינוק- תלווה אותה גם בבגרותה וכל כך מקווה עבורה שלא...
לצפיה ב-'איזה עצוב...'
איזה עצוב...
03/11/2016 | 16:23
3
94
דברים כאלו כ"כ מבגרים את הילדים... הם מקבלים נקודת מבט אחרת על העולם, נקודת מבט ששייכת לעולם המבוגרים.
אני זוכרת את עצמי בהריון הראשון (שממנו נולד בני), רציתי לספר לכל העולם שאני בהריון, רציתי לצעוק את זה. לא הייתה לי אפילו מחשבה שמשהו יכול להשתבש. התאפקתי עד אחרי השקיפות ואז סיפרתי לכולם.
בהריון האחרון שלי, לא רציתי שאף אחד ידע. ניסיתי להסתיר אותו כמה שרק אפשר. בודדים האנשים שיודעים על ההריון ועל כך שהוא כבר איננו.

לצפיה ב-'אני גם לא רציתי שידעו על ההריון שלי'
אני גם לא רציתי שידעו על ההריון שלי
04/11/2016 | 03:59
2
96
(למרות שזה הייה הריון הראשון והייה הרבה אושר שרציתי לצעוק.... )אבל בגלל שהתחיל לי דימום מסיבי באמצע עבודה ומאז המשכתי לאישפוז ושמירת הריון אז כבר ידעו בעבודה וגם חברים וידידים.. וכל המשפחה.
כאילו הייתה לי הרגשה שלא יסתיים בטוב. עכשיו אני רק מבינה את זה. בנוסף אני לא האמנתי שאני בהריון...שזה קרה אצלי... שזה נס ולא האמנתי עד הסוף..ולא סתם.
ועכשיו שאני, כבר אחרי כבר לא בהריון אני מבינה שזאת הייתה אינטואיציה. ובאמת לא יכול לקרות לי הנס- להיות בהריון, להיות אמא....
לצפיה ב-'טומה, הנס יכול לקרות לך, כך אני מקווה'
טומה, הנס יכול לקרות לך, כך אני מקווה
04/11/2016 | 13:02
60
הכל כל כך טרי וכואב כעת, ולא פלא שאת שוקעת במערבולת הרגשות. אבל אנא ממך - אם גם בעוד שבועיים, חודש או חודשים תקומי ותצאי ותחזרי ובכל הזמן הזה תמשיכי להרגיש ככה ללא שינוי (סביר שיהיה שינוי ותהינה עליות ומורדות) - ועדין תחשבי שהנס לא יכול לקרות לך - בבקשה שקלי לשוחח עם אשת מקצוע, שתסייע.
לצפיה ב-'אני יודעת שזה קשה, אבל תנסי לחשוב חיובי'
אני יודעת שזה קשה, אבל תנסי לחשוב חיובי
04/11/2016 | 15:39
53
הגוף שלך יודע להכנס להריון!
אני זוכרת שכתבת שאתם חוזרים לטיפולים, מקווה בשבילך שתיקלטי להריון חדש בהקדם שיסתיים בידיים מלאות. אומרים שאחרי הפלה הגוף מלא בהורמונים וסיכויי ההצלחה להקלט להריון חדש גדולים יותר.

לצפיה ב-'מזדהה איתך כל כך'
מזדהה איתך כל כך
04/11/2016 | 08:04
1
82
מחבקת אותך ומקווה בשביל כולנו לימים טובים יותר.
גם אצלי למזלי הילדים לא ידעו, הם יחסית גדולים ולדעתי מקבלים טראומה. כל כך רציתי לספר להם והם היו כל כך שמחים . הגדול כאילו הרגיש את זה ואמר לי "אני יודע שרצית שתהיה לך תינוקת, אבל לא נורא, אני חבר שלך"
הם מבינים יותר מממה שאנחנו חושבים, הלוואי שישארו תמימים ....
לצפיה ב-'איזה ילד רגיש...'
איזה ילד רגיש...
04/11/2016 | 16:17
19
לצפיה ב-'סביר שהניסוחים יהיו מאופקים'
סביר שהניסוחים יהיו מאופקים
04/11/2016 | 13:08
2
58
אחרי שתי הפלות בשבועות מוקדמים בהריונות #3ו #4 זכיתי להריון #5 תקין. למעשה הסתובבתי עם בטן ופשוט לא ספרתי לאף אחד מלבד חברות בודדות. לא דברנו על זה אפילו עם המשפחה. וכשבתי, אז בת 4.5, שאלה אותי על הבטן - פשוט העברתי נושא ולמזלי היא לא שאלה שוב. ספרנו רק אחרי הסקירה והבדיקות התקינות, וגם אז באמת הייתי זהירה ומסויגת - בשונה ממני בהריון הראשון והשני התקינים שחוויתי כמה שנים טרום ההפלות ואבדן התמימות.
נו, פילפילוני - נותר לי אלא לאחל לך שתזכי להתנסח באיפוק ובזהירות ורצוי בחודשים הקרובים.
לצפיה ב-'נראה לי שבפעם הבאה אספר הכי מאוחר שאפשר'
נראה לי שבפעם הבאה אספר הכי מאוחר שאפשר
04/11/2016 | 16:23
1
54
גם להורים... (אם אצליח להסתיר מהם), מבחינתי לספר רק אחרי הסקירה.

לצפיה ב-'אם לא טועה, סיפרנו בשבוע 16 בערך'
אם לא טועה, סיפרנו בשבוע 16 בערך
04/11/2016 | 16:52
73
אפילו לפורום הריון לאחר אובדן - תמיכה לא העזתי להכנס קודם.
לצפיה ב-'בדיוק מיכל דליות דיברה על זה- אך מספרים לילדים '
בדיוק מיכל דליות דיברה על זה- אך מספרים לילדים
05/11/2016 | 12:25
78
לצפיה ב-'הרגשות לאחר סיום הריון'
הרגשות לאחר סיום הריון
01/11/2016 | 20:35
6
303
הי בנות, רציתי לדעת אם גם אתן אחרי הפסקת ההריון, ואני כשבועיים אחרי (היה בשבוע 17), ומרגישה הרבה יותר חוסר סבלנות לילדות שלי, הזמן איתן נהיה קשה יותר עבורי, אני עם פתיל יותר קצר, והן גם מצידן לא עושות לי חיים קלים, מרגישה החמרה בהתנהגויות שהיו קודם, ותובענות.
עדיין לא חזרתי לעבודה, (ואולי הייתי צריכה כבר לחזור..) ומצד אחד מתגעגעת לעבודה ולמסגרת, מצד שני השעות עם הבנות דורשות ממני כאלה אנרגיות שלא יודעת איך אעמוד בזה עם עבודה.
גם ביחסים עם הבעל מרגישה חוסר שביעות רצון, תסכול.
אני תוהה אם זה גם ההורמונים? ואיך חוזרים לשגרה בצורה סבירה יותר?..

לצפיה ב-'בעיניי זה גם וגם'
בעיניי זה גם וגם
01/11/2016 | 21:48
118
גם הורמונים אבל גם מצב מטורף שבו הריון רצוי מסתיים מוקדם מהצפוי, והמחשבות וההשלכות על העתיד והכל כל כך כבד.
אני חושבת שהחזרה לעבודה ולמסגרת, עוזרת גם לאישוש הכוחות, כך לפחות היה אצלי. בימים הראשונים בעבודה לא הייתי מרוכזת, או יעילה או כל דבר שרלוונטי לעבודה. אבל הימים האלה עזרו לי להתפקס ולצאת מהדכאון העמוק שהייתי שרויה בו.

לגבי הזוגיות, ממליצה לדבר איתו באופן גלוי ולשתף בקשיים ובתחושות שלך. מהנסיון האישי שלי, היו דברים שנראו לי ברורים אבל הוא בכלל לא חשב עליהם ועד שלא דיברתי, הוא לא היה מודע למה שאני מרגישה.
לצפיה ב-'צר לי על אובדן הריון שלך'
צר לי על אובדן הריון שלך
01/11/2016 | 22:30
97
אני חושבת שההתנהגות שלך עם הבעל והילדים והרגשות שלך כלפיהם מושפעות מהורמונים וממה שנאלצת לעבור.
לצפיה ב-'נשמע טבעי מאוד...'
נשמע טבעי מאוד...
02/11/2016 | 11:00
76
ואני יכולה לומר לך שגם אני, כמה ימים אחרי, מתמודדת עם דברים דומים. אני עסוקה כל היום בלמצוא כוח לאסוף את הילדים מהמסגרות, להיות סבלנית, מכילה ורגועה. זה קשה מאוד. אני יכולה להציע לך לדבא על הקושי עם חברות או אנשי מקצוע. דיבור יאפשר לך וונטליציה ופניות רבה יותר לילדות.
לגבי בן הזוג, אני חוויתי בהתחלה צורך עז בקרבתו ( מטבעי אני אדם שצריך מרחק ושקט) ויש רגעים שרק רוצה שלא יתקרב אליי. שתפי אותו ברגשות שלך, למה את זקוקה ממנו ולהפך. אני מקווה שזה יאפשר לך שפה משותפת בימים הקשים האלה.
לצפיה ב-'אני כל הזמן אומרת שאני אמא מדהימה ונהדרת כשאני לא בהריון או '
אני כל הזמן אומרת שאני אמא מדהימה ונהדרת כשאני לא בהריון או
02/11/2016 | 15:00
2
102
או בהפלה וכשאני מתכוונת בהפלה אני מתכוונת גם חודשיים שלושה אחרי. ההורמונים אחרי שבועיים עוד לא מסתדרים עד הסוף אז טבעי שתהיי רגוזה ושהכל יהיה יותר קשה ואני בכלל לא מוסיפה למשוואה את האבל והצער על האובדן
לצפיה ב-'כל כך מדויק, שירה'
כל כך מדויק, שירה
04/11/2016 | 17:04
1
54
כשאני קוראת תשובות כמו מה שתארת כאן, בתגובה לשאלה של חברה לצער - אני כל כך שמחה על קיום הפורום הזה. טוב שיש מקום בו אנחנו (אפילו אלה מאתנו שבתחתית הבור) יכולות לתמוך ולהגיש סעד אחת לשניה.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
06/11/2016 | 15:19
12
לצפיה ב-'לידה בשבוע 22 - לאחר תפר צווארי '
לידה בשבוע 22 - לאחר תפר צווארי
01/11/2016 | 18:46
4
240
שלום לכן, אני חדשה פה וצריכה עזרה.
את מה שנעשה אין להשיב, אבל מידע ממש יעזור לי כרגע... אני שלושה וחצי שבועות לאחר לידה מוקדמת שהסתיימה בגרידה להוצאת השלייה.
אתמול הייתי בבדיקת אולטרסאונד ונאמר לי שהרחם שלי לא נקי. שזה עדין מוקדם, ורק לאחר מחזור הרחם מתנקה משאריות הלידה.
אז השאלה שלי היא, האם לאחר גרידה הרחם אמור כבר להיות נקי? או שזה טבעי שזה לוקח קצת זמן? ואם כן,כמה זמן?

לצפיה ב-'צר לי שהצטרפת אלינו '
צר לי שהצטרפת אלינו
01/11/2016 | 22:03
103
גם אם את הנעשה אין להשיב, את עדיין מוזמנת (אם את רוצה בכך) לשתף אותנו במה שעברת.

לגבי מצב הרחם, אני חושבת שברוב המקרים אחרי לידה שקטה + גרידה הרחם נקי.
כשאת כותבת שהרחם לא נקי, לא לגמרי ברור למה הכוונה. יכולות להיות שאריות, יכול להיות דם בחלל הרחם, יכולה להיות רירית לא סדירה.

אצלי אחרי לידה שקטה + גרידה הרחם התנקה מעצמו, אבל אחרי 2 גרידות היו לי שאריות.
בגרידה הראשונה (שבוע 13) נותרה שארית עם זרימה (שארית שמחוברת לדופן הרחם עם כלי דם פעילים). הסיכוי ששארית כזו תצא בעצמה הוא אפסי ולכן שבועיים אחרי הגרידה עברתי היסטרוסקופיה להוצאתה. אחרי ההיסטרו נותר עדיין די הרבה דם חופשי בחלל הרחם, עם כמה קרישי דם שהגדול שבהם היה באורך של כמעט 3 ס"מ. הדם והקרישים יצאו עם הוסת.
בגרידה השניה (שבוע 9) נותרה שארית ללא זרימה. בהמלצת הרופאים בביה"ח  ועם המון תקוה חיכיתי וסת אחת והרירית נותרה במקומה, אז שוב עברתי היסטרו.

אני חושבת שהציפיה היא שאחרי וסת אחת הרחם יהיה נקי. במידה והוא לא נקי, צריך להתייעץ עם הרופאים לגבי האפשרויות.

משתתפת בצערך על האובדן 
לצפיה ב-'משתתפת בצערך על מה שעברת'
משתתפת בצערך על מה שעברת
01/11/2016 | 22:18
81
גם לי אחרי לידה שקטה עשו גם גרידה ליתר ביטחון...אבל בכל מקרה נשארו לי שאריות עם זרימות דם... שראו שבועיים אחרי בus. הרופאה אמרה לי לחכות לווסת הראשונה ולראות אחר כך. ובאמת אחרי הווסת הרחם התנקה על ידי דימום מסיבי וממש ראיתי גושים שיצאו לי במחזור.
לכן על תכנסי ללחץ. יש סיכוי גדול שגם אצלך אחרי ווסת הכל יסתדר.
לצפיה ב-'מענה ושאלה'
מענה ושאלה
02/11/2016 | 23:08
1
80
היי שילי.
מצטערת מאוד לשמוע על האובדן הקשה.
לפני שנה הייתי במקומך - לידה שקטה בשבוע 23 בעקבות אי ספיקה צווארית.
גם לי עשו גרידה לאחר הלידה להוצאת שאריות שלייה. נאמר לי לחזור לביקורת לאחר המחזור. עקרונית הרחם אמורה להיות נקייה, ואם יש שאריות קטנות המחזור אמור להוציא הכל החוצה, אבל גם אז בזמנו נשמע לי הגיוני שיהיו שאריות דמיות ברחם עד למחזור, כי בכל זאת היה שם הריון וטראומה.  רק לאחר המחזור אפשר יהיה לראות אם נותר משהו רציני יותר שדורש התערבות נוספת.
אצלי הרחם לאחר המחזור הייתה נקייה, מקווה שכך יהיה גם אצלך.

אם את מרגישה שאת יכולה (ואני מבינה עד כמה זה קשה וכואב) לספר קצת על התפר הצווארי שעשו לך ואם יודעים מה קרה אצלך והאם התפר כשל? אם את לא רוצה לפרט, זה מובן לחלוטין.
אני שואלת רק בגלל שגם אני אצטרך לעשות תפר צווארי בהריון הבא, ואני מנסה לחפש מידע ולהבין קצת יותר טוב את כל ההליך וההשלכות. (אפשר גם בפרטי)

ובכל מקרה,  מאחלת לך לעבור את ההליך הפיזי יחסית בקלות, לקבל מחזור ולוודא שהרחם נקייה ובריאה, ומאחלת לך חוזק וסבלנות לעבור את ההתמודדות הנפשית הקשה.
אני שנה אחרי, וזה עדיין כואב, אבל כבר לא באותה עוצמה.

לצפיה ב-'משתתפת בצערך'
משתתפת בצערך
03/11/2016 | 12:27
50
היי שילי,
כתבת שעשו לך תפר צווארי..
גם אני עברתי תפר בשבוע 12 ובשבוע 22 לידה שקטה בעקבות ירידת מים.
רציתי לשאול אם היה לך לחץ על התפר וכתוצאה מזה קרה מה שקרה?
מאחלת לך הריון תקין וידיים מלאות
לצפיה ב-'שאלה לגבי ימי מחלה לאחר לידה שקטה וגרידה'
שאלה לגבי ימי מחלה לאחר לידה שקטה וגרידה
02/11/2016 | 10:52
5
153
אשמח למידע לגבי זכאות מול ביטוח לאומי לימי מחלה לאחר התהליך הרפואי. ההריון הסתיים בשבוע 21 ...
תודה.
לצפיה ב-'אם אני לא טועה 3 שבועות את יכולה להיות בחופשת מחלה'
אם אני לא טועה 3 שבועות את יכולה להיות בחופשת מחלה
02/11/2016 | 11:12
100
כך הסבירו לי בעבודה שלי במידה ולא הייתי משתמשת בזכאות לחופשת לידה...
לצפיה ב-'אני לקחתי כמעט חודש. '
אני לקחתי כמעט חודש.
02/11/2016 | 12:05
80
לא שאלו ולא עשו לי בעיות.
נראה לי שזה תלוי בכמות ימי המחלה שנשארו לך בימי המחלה של העבודה.
הרי מגיע לך בשנה כמות מסויימת. צריך להיות כתוב בתלוש כמה ניצלת מתוך מה שמותר.
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי את לא זכאית לחופשת לידה'
למיטב ידיעתי את לא זכאית לחופשת לידה
02/11/2016 | 12:12
1
93
הזכאות היא למי שילדה אחרי שבוע 22, כך שבעצם אין לך זכאות מול ביטוח לאומי אלא מול מקום העבודה שלך.

מצרפת לינק לאתר כל זכות בנוגע לזכויות של מי שהריונה נפסק לפני שבוע 22.
בעקרון רשום שם שהזכאות היא לשבוע אחרי ההפלה. אם המצב הבריאותי מחייב זאת, רופא יכול להאריך את תקופת המחלה עד 6 שבועות.
אם אין לך מספיק ימי מחלה, אני משערת שמקום העבודה יכול לנכות את עלות הימים העודפים מהמשכורת, או לחילופין להגדיר אותך כחייבת בימי מחלה (מינוס ימי מחלה).

בתוך 8 חודשים עברתי 2 אובדנים. בכל פעם נעדרתי שבועיים ובכל פעם הרגשתי שהחזרה לעבודה עזרה לי לחזור לשפיות. בימים הראשונים לא ממש תפקדתי, ובכיתי גם בעבודה, ובכל זאת הרגשתי שלי יותר נכון לחזור לעבודה ולא לשבת בבית ולטפס על הקירות.
אני לא זוכרת במדויק את ההסדר שלי עם מקום העבודה, אבל בשלב מסויים איפשרו לי לקזז חלק מתקופת ההעדרות מימי החופש שלי ולא מימי המחלה שנגמרו.
לצפיה ב-'תודה לכן על המענה'
תודה לכן על המענה
02/11/2016 | 13:40
16
לצפיה ב-'בזמני לא הגיעה חופשת לידה בשבוע 23'
בזמני לא הגיעה חופשת לידה בשבוע 23
02/11/2016 | 19:01
66
אלא רק משבוע 26. אבל הייתי ב 6 שבועות מחלה. השאלה אם יש לך כזאת כמות של ימים. לי היו. אבל לא בטוחה אם זה מביטוח לאומי או מהעבודה.
לצפיה ב-'לאחר לידה שקטה... '
לאחר לידה שקטה...
31/10/2016 | 13:59
9
353
רציתי לשאול האם בבדיקה בטא ראשונה האחות שואלת על תאריך וסת אחרונה?
והאם זה נרשם במחשבים של המעבדות?
בגלל שני ימים הפרש ביטוח לאומי לא נותנים לי את הזכויות המגיעות לי מאחר והרופא שינה את תאריך הוסת שלי לפי גודל העובר אבל האמת היא שהיא היתה כמה ימים קודם לכן.
לצפיה ב-'אוי '
אוי
31/10/2016 | 14:16
140
בבדיקות הבטא של הריונות ספונטניים, האחיות לא שאלו דבר. בבדיקות בטא (שליליות) במהלך טיפולי פוריות, הכל היה מתועד ביחידת הפוריות בה טופלתי, כך שאם היה מושג הריון, הם היו אומרים לי מה תאריך הוסת האחרונה (לפי גיל העוברים שהוחזרו).
תאריך וסת אחרונה אמרתי ותועד אצל רופאי הנשים שבדקו אותי במהלך ההריונות.
האם במסמך מבדיקת הדופק הראשונה לא מצוין תאריך וסת אחרונה בפועל?
בדרך כלל הרופאים מבצעים תיקון גיל הריון כאשר הפער גדול משבוע. באחד ההריונות היה לי פער של 5 ימים וגיל ההריון לא תוקן.
השאלה היא מה המדיניות של ביטוח לאומי כאשר כן מבצעים תיקון לגיל ההריון. האם מתייחסים לתאריך וסת אחרונה בפועל או לתאריך המתוקן.
לצפיה ב-'משתתפת בצערך'
משתתפת בצערך
31/10/2016 | 17:55
4
100
אם את רוצה את יכולה לשתף אותנו על מה שעברת...
לגבי תאריך ווסת אחרונה לא ידוע לי אך זה מופיע אצל אחות אם זה הריון טבעי בגלל שאצלי הייה הריון לאחר ivf בסיכום הייה כתוב לי תאריך המדויק.
את מעוניינת לקבל את הזכות למענק לידה ודמי לידה(חופשת לידה)?
לצפיה ב-'גם אני '
גם אני
31/10/2016 | 19:37
3
85
עברתי לידה שקטה בשבוע 21 פלוס 2, כשהזכאות מבטל"א החל משבוע 22... לצערי אין הרבה מה לעשות בנושא אבל אני לוקחת ימי מחלה כפי שאני מרגישה שאני צריכה.
לצפיה ב-'אוף זה מעצבן הפרש של כמה ימים לזכאות... '
אוף זה מעצבן הפרש של כמה ימים לזכאות...
31/10/2016 | 22:09
2
73
אני עברתי בשבוע 23. אני עכשיו בחופשה ארוכה בבית. אבל לא יודעת אם זה לטובה. כי הרבה נשים מעדיפות לחזור מיד לשגרה וממליצות לחזור לעבודה.
לכן אני מאמינה שהכל לטובה. תחזרו לעבודה ותתאוששו יותר מהר. למרות שאני אישית לא יכלתי לחשוב בכלל על חזרה לעבודה לכן הגשתי לביטוח לאומי...
לצפיה ב-'זה מאוד אישי ותלוי'
זה מאוד אישי ותלוי
31/10/2016 | 23:00
65
גם במקום העבודה. אני עובדת במסגרת צבאית, חוזרת ללבוש מדים ולא מרגישה שאני מסוגלת לחזור לעבודה בשלב זה. יחד עם זאת השאיפה לחזור כמה שיותר מהר, להיות עסוקה ולעשות את מה שאני אוהבת. בבית המחשבות קשות מאוד, והריקנות. אני לא מצליחה לעשות שום דבר מחוץ לבית, אלא אם זה קשור בילדים, והתוצאה שאני כל הזמן בבית...
לצפיה ב-'סתם מתוך סקרנות...'
סתם מתוך סקרנות...
02/11/2016 | 12:14
70
כמה ימים לקח עד שביצעו אצלך תהליך הפסקת הריון?
ובאיזה בית חולים?
לצפיה ב-'הסיפור שלי...'
הסיפור שלי...
02/11/2016 | 11:58
1
135

הריון ספונטאני לאחר כמעט 6 שנים של ניסיונות, הזרעות, IVF ומה לא...
מאחר וההורמונים לא השפיעו עלי כל כך טוב, כבר החלטתי לוותר על הכל למעט ה"מזל" שהחליט פתאום להפתיע אותי. אין לי דרך לתאר את הביש מזל הזה מאשר כ- "טרגדיה קומית". :(
בשבוע 22 ככה פתאום בערב אחד הפסקתי להרגיש תנועות עובר. כמובן שקיוויתי שאולי אני טועה והרגשות של גזים פה ושם הטעו אותי...חיכיתי לראות מה קורה למחרת ועדיין האזור רדום ומרגיש לא טוב באינטאיציה.
הלכתי לרופא בערב ואכן חששותי התאמתו ולא היה דופק לעובר. הרופא היה מגעיל וצחק עלי כשבאתי כי אמר שהרבה לא מרגישות תנועות בשלב הזה ואפילו כשבדק אותי אמר לי (ממש סתם כדי להרגיע) "הנה אני כבר רואה תזוזה..."!!! ואז חיפש וחיפש וחיפש שוב... וכמובן שלא מצא דופק. למרות שכבר ידעתי וההרגשה היתה כבדה... השוק הציף אותי ולא ידעתי איך להגיב לבשורה הזו. פשוט חשך עולמי. המזל הפך לסיוט חיי.
המזל (היחסי) היה שהיתה לי פרוטקציה (אבא רופא) וכשהגעתי לבית החולים קיבלו אותי מיד והחלו תהליך... היתה איתי עוד אחת שהגיעה ללא פרוטקציה והיתה צריכה לחכות שבועיים עד הלידה... הייתי בשוק. איך אפשר יום נוסף ללכת כאילו כלום עם עובר מת ברחם. עם ההרגשה הנוראית הזו. איך מעוללים כזה דבר לנשים שגם ככה חוות כרגע חוויה של מות הילד שלהן ואבל... 
כל כך שמחתי שאני לא צריכה לחכות יותר מלילה אחד כזה... ואילולא היתה לי פרוטקציה, הייתי זכאית לביטוח לאומי בכל מיקרה. אבל הם אפילו לא הסתכלו לי על התיק בגלל התאריך שרשם הרופא. פשוט אין עם מי לדבר. חזרתי לעבודה לאחר כחודש של אבל וזה היה מאד מאד מאד קשה. אפילו הלכתי ערב קודם לחזרה גנרלית כדי לבכות לפני שאני פוגשת את כל העיניים המרחמות שמסתכלות עליי בלי לדעת מה להגיד ואיך להגיב. הריחות שהציקו לי קודם לכן עוד היו שם. המראה במעלית שגידלה לי את הבטן במשך חצי שנה עוד היתה שם, הויטאמינים, התה המיוחד שלי... ואני פשוט לא יכולתי לשאת את ההרגשה הזו. בסופו של דבר לקח שבוע וחזרתי לשיגרה וכולם שכחו (או לא)... אני בטח שלא שכחתי.
עכשיט חסרים לי יומיים כדי לקבל את מה שמגיע לי כי מגיע לי... אילולא הרופא לא היה רושם תאריך לפי גודל אלא היה משאיר את התאריך שלי... אילולא לא היתה לי פרוטקציה... אילולא לא היה קורה כלום, הייתי מחזיקה בידיי תינוק!!! 
אני כל כך מצטערת בשביל כל מי שחווה כזה אובדן. כנראה רק מי שחווה את זה יכול להבין. 
מקווה שלכולנו יאיר המזל שוב. 

לצפיה ב-'מקווה שהרופא זוכר אותך'
מקווה שהרופא זוכר אותך
02/11/2016 | 12:39
84
ושבפעם הבאה שהוא בודק אישה בשבוע מוקדם מדי לתנועות, הוא לא יזלזל בה ועל אחת כמה וכמה לא ינסה לצחוק איתה.
הנושא של אנשי צוות לא רגישים, עולה פה לא מעט, ומכעיס אותי כל פעם מחדש.

החלק החשוב בעיניי הוא "אם לא היה קורה כלום, הייתי מחזיקה בידיי תינוק". כל השאר כואב מסביב, אבל האין-תינוק כואב ישר בלב ומהדהד בכל הגוף.
כמעט 5 שנים עברו מאז האובדן הראשון שלי, 4 חודשים מהאובדן האחרון. האנשים שחשובים לי זוכרים. אולי לא את כל הפרטים, אולי אפילו לא זוכרים כמה אובדנים עברתי, אבל זוכרים שעברתי וזוכרים שכואב לי ויודעים שאני אחרת ממה שהייתי. מקווה שגם האנשים שחשובים לך זוכרים את מה שעברת.

משתתפת בצערך על האובדן 
לצפיה ב-'קראתי את הסיפור שלך, עצוב מאוד '
קראתי את הסיפור שלך, עצוב מאוד
02/11/2016 | 14:38
82
לצפיה ב-'היסטרוסקופיה ניתוחית שאריות לאחר גרידה- המלצות לרופאים'
היסטרוסקופיה ניתוחית שאריות לאחר גרידה- המלצות לרופאים
30/10/2016 | 17:46
6
131
היי בנות, אני צריכה לעשות היסטרוסקופיה ניתוחית להוצאת שאריות הריון לאחר גרידה, יש לכן המלצות לרופא? חשוב לי שיהיה מקצועי ושידע לעשות את העבודה, ממש רוצה לסיים עם זה כבר.. 

אני בקופת חולים מכבי אבל לא אכפת לי גם פרטי. תןדה
לצפיה ב-'קראתי המון המלצות על דר' חן גולדשמיט'
קראתי המון המלצות על דר' חן גולדשמיט
30/10/2016 | 19:16
95
אם תכתבי איזור בארץ, אולי תקבלי המלצות יותר ממוקדות.
מעבר לזה מתבאסת ביחד איתך על השאריות שנותרו 
לצפיה ב-'מצטרפת להמלצה '
מצטרפת להמלצה
30/10/2016 | 19:34
80
הייתי אצל חן גולדשמיט באבחנתית שבה נפתחה הדבקות והוא היה מאוד עדין ברמה שלא הרגשתי כלום. הסביר הכל והיה מאוד סובלני. זאת לאחר שעשיתי בעבר אצל רופא דרך מכבי והיה מזעזע.
אני יודעת שהוא עושה גם ניתוחית ומאוד מומלץ. 
בהצלחה !!!
לצפיה ב-'היסטרוסקופיה ניתוחית'
היסטרוסקופיה ניתוחית
30/10/2016 | 20:11
2
94
צר לי על מה שאת עוברת ומקווה שבקרוב הכל יהיה מאחורייך.

אני נותחתי אצל ד"ר חן גולדשמיט במרכז רפואי נארא (ר"ג) והוא היה מקסים ומקצועי ביותר.

בפורומים השונים יש המלצות גם על פרופ' גולדנברג. דרך מכבי קיבלתי בזמנו המלצה על ד"ר רון שגיב אבל ההמתנה אליו הייתה ארוכה.

אם יש לך שאלות נוספות את מוזמנת לפנות.
וכמובן בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה על התשובה'
תודה על התשובה
01/11/2016 | 22:06
1
45
למה עברת ניתןחית? גם להוצאת שאריות?
לצפיה ב-'עברתי פעמיים '
עברתי פעמיים
01/11/2016 | 22:46
59
פעם ראשונה להוצאת שארית ופעם שנייה להסרת הידבקויות.
לצפיה ב-'מצטרפת להמלצה על גולדשמיט'
מצטרפת להמלצה על גולדשמיט
01/11/2016 | 12:49
54
עשיתי אצלו היסטוסקופיה ניתוחית לפני ההריונות עבור הסרת מחיצה. ובחרתי בו אחרי מחקרים רבים והמון המלצות כי מאוד חששתי מהניתוח. הוא סופר מקצועי ועדין והניתוח עבר חלק (ישר אחריו הריון תקין). מצטערת בשבילך על האובדן ומאחלת הצלחה בהמשך
לצפיה ב-'מתוסכלת'
מתוסכלת
01/11/2016 | 08:33
7
248
היי בנות,
קודם כל חשוב לי לציין שאני קוראת כאן את הסיפורים שלכן כבר למעלה משנה וכל סיפור וסיפור נשרף לי הלב מחדש.
מחפשת נחמה ותמיכה ומצאתי את הפורום הזה המתאים ביותר כדי לפרוק :(
גם אני נכנסתי לסטטיסטיקה הלא רצויה הזאת, וכרגע יש בתוכי עובר בן 9 שבועות ללא דופק.
ביום ראשון הוחלט על הצעד הכאוב, הסיום.
בבית חולים 2 כדורי ציטוטק מתחת ללשון, ועד לרגע זה כלום.
עם כל הכאב אני כבר שחררתי והשלמתי עם העובדה שהעובר לא היה תקין וההריון הזה לא היה אמור להתפתח (הריון ראשון, טראומה להמשך...)
 מרגישה שהרחם שלי מסרב לשתף פעולה עם שאר הגוף שרוצה להוציא החוצה ולשחרר אותי לחופשי.
אני מתוסכלת :(
משתתפת בצערך על האובדן
01/11/2016 | 08:49
71
גם בהריון הראשון שלי, העובר כלל לא התפתח. אני רוצה לעודד אותך ולספר לך שחודש אחרי נקלטתי להריון עם בני הבכור, כך שהכול יהיה בסדר!סיטואציה לא קלה לנסות לשחרר והגוף לא משתף פעולה... מציעה להתייעץ עם הרופא, אולי להכניס ציטוטק באופן וגינאלי ( אצלי בהריון הראשון כדור 1 עזר) או לפרוצדורה כירורגית. שיעבור בקלות ככל הניתן, והכול יהיה בסדר!
לצפיה ב-'משתתפת בצערך על אובדן הריון'
משתתפת בצערך על אובדן הריון
01/11/2016 | 09:31
37
משתתפת בצערך על האובדן
01/11/2016 | 10:12
1
73
כתבת שהעובר בן 9 שבועות וללא דופק, האם יודעים להעריך מתי הדופק הפסיק?
לפי מה שאני יודעת נותנים ציטוטק עד גודל עובר שתואם לשבוע 8, מעבר לשבוע זה סיכויי ההצלחה פחותים.
זומנת לביקורת? ייתכן שיהיה צורך במנה נוספת. אצלי בהפלה עם ציטוטק נדרשו 2 מנות בהפרש של 48 שעות. הכדורים הוחדרו לנרתיק ושק ההריון יצא יום אחרי המנה השניה.

מאחלת לך שהפן הפיזי יסתיים במהרה ושתוכלי להתפנות לטפל בצד הנפשי.
לצפיה ב-'נכון'
נכון
01/11/2016 | 19:16
37
צודקת, לא ציינתי, נכנסתי לשבוע 9 כשלמעשה העובר הפסיק להתפתח כבר בשבוע 7 ולא נצפה דופק..
בהתחלה חשבתי שאולי ההריון צעיר ,  אבל באולטרסאונד שני כבר הבנו שזהו זה.
זומנתי לביקורת ביום חמיש, כמובן שהכדור לא עזר ואצטרך סבב שני :(
תודה על החיזוק והתמיכה 

לצפיה ב-'עצוב מאוד :('
עצוב מאוד :(
01/11/2016 | 12:56
47
אני עברתי לפני 3 שבועות הפלה עם ציטוטק (עובר בן 7 שבועות ללא דופק, לאחר שנצפה דופק חלש כמה ימים לפני כן).
אכן לא קל ומאוד עצוב. 
מאחלת לך שהעניין הרפואי יסתיים בהקדם.

אם תרצי לפרוק/לשתף/ לדבר את מוזמנת בשמחה לכתוב לי בפרטי.

צר לי על אובדן ההריון
01/11/2016 | 13:27
1
70
רציתי לדייק מבחינת הסמנטיקה (בחירת המילים)- כתבת: "ביום ראשון הוחלט על הצעד הכאוב, הסיום". במקרים של עובר ללא דופק, ההריון מפסיק מעצמו. זה לא עניין של קבלת החלטה כזו או אחרת לגבי סיומו. הטבע כבר החליט:(
לגבי הציטוטק- מציעה לך להיות בקשר עם הרופא/ה שלך ולהתייעץ מה הלאה. לרוב נותנים שתי מנות של ציטוטק. אני קיבלתי בזמנו וגינלית ומיד התחילו לי דימומים קשים ביותר. לצערי, זה לא הספיק והייתי צריכה לקבל עוד מנה אחרי 48 שעות, וגם אז- הדימומים המשיכו לאורך שבועות ארוכים, עד שהרחם היתה נקיה.
אני מאוד מקווה עבורך שהסאגה אצלך תהיה קצרה יותר.
צרי קשר עם הרופא/ה ותבררי מה הצעד הבא. הציטוטק, אגב, אמור היה כבר להשפיע...
זה לא עניין של שיתוף פעולה מצד הרחם, כמובן. אלא עניין גופני של ניקוי הרחם מן ההריון.

כתבת שאת קוראת כאן בפורום כבר למעלה משנה, ואני לא יכולה להימנע מהשאלה "למה?". כלומר, זה לא פורום שנכנסים אליו סתם בלי סיבה או מתוך סקרנות. רוצה לשתף אותנו קצת יותר לגבי זה?

מקווה מאוד שהציטוטק יעבוד ותוכלי להשתחרר ולצאת לחופשי עם חשיבה אופטימית על ההריון הבא.

שירה.

שירה דוד
09-7749028
לצפיה ב-'צודקת'
צודקת
01/11/2016 | 19:24
50
כשכתבתי שהוחלט על סיום התכוונתי למצב שאני קיבלתי את הסיום באופן נפשי והשלמתי  איתו.
ביום חמישי יש לי ביקורת נוספת בבית החולים ובטח אבדוק מה הצעד הבא לאחר הכשלון הראשון עם הציטוטק.

לפני כשנה חברה טובה שלי עברה הפלה, חיפשתי עבורה מידע ברשת, בין כל החיפושים מצאתי אתכן.
ומאז אני קוראת כאן ומבינהה שהחיים גדולים על כולנו ותמיד צריך להרים את הראש ולנסות להמשיך הלאה.

לצפיה ב-'דימום לאחר לידה שקטה וגרידה'
דימום לאחר לידה שקטה וגרידה
01/11/2016 | 08:45
5
132
אני 10 ימים אחרי הפרוצדורה האיומה, חשבתי שההפרשות מסתימות והיום התחיל דימום טרי. האם יכול להיות שזה הווסת?
לצפיה ב-'לא חושבת שזה ווסת עדיין מוקדם.'
לא חושבת שזה ווסת עדיין מוקדם.
01/11/2016 | 09:20
69
אחרי פרוצדורה כזאת... ווסת צריך להגיע בין 4 ל-8 שבועות. כך אמרה לי רופאה שלי.
אני קיבלתי אחרי חודש וכמה ימים. וכל החודש עד המחזור גם לי היו כל הזמן הפרשות עם הפסקות ולפעמיים הפרשות דמויות מאוד.
לצפיה ב-'לא נראה לי שזו וסת'
לא נראה לי שזו וסת
01/11/2016 | 10:19
47
יכול להיות ביוץ. אבל אין לי מושג אם ביוץ יכול לגרום לדימום מסיבי כמו של וסת.
האם יש לך כאבים חריגים? חום?
לו אני במקומך, הייתי שוקלת ללכת להיבדק על מנת לוודא שאין שאריות או זיהום.
לצפיה ב-'צר לי על מה שאת עוברת'
צר לי על מה שאת עוברת
01/11/2016 | 10:44
1
49
יכולה לספר שגם לי היו בהתחלה הפרשות ואז דימום שנפסק ואז שוב דימום . כל זה נמשך כשבועיים פלוס והוסת הגיעה לאחחר 7 שבועות.
אם יש ספק כדאי להבדק...
לצפיה ב-'אין לי חום רק כאבי בטן קלים שמזכירים וסת. אעקוב תודה.'
אין לי חום רק כאבי בטן קלים שמזכירים וסת. אעקוב תודה.
01/11/2016 | 12:04
17
לצפיה ב-'זו לא ווסת...'
זו לא ווסת...
01/11/2016 | 13:16
55
כפי שכתבו לך, המחזור אמור להגיע בין 4-6 שבועות מהפרוצדורה, וגם 8 שבועות נחשב תקין.
דימום אחרי גרידה יכול להימשך עד שבועיים. אני לא יודעת כמה זמן של דימום יכול להיות אחרי לידה שקטה+גרידה, אבל נראה לי שהדימום קשור לסיום ההריון ההוא, ולא למחזור החדש.
ממליצה לך לעקוב אחר הדימום והכאבים, וללכת להיבדק באם יש לך סימני שאלה באשר לתקינות העניין.

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'פלפילוני20- אנא עדכני אותנו- האם את כבר אחרי?'
פלפילוני20- אנא עדכני אותנו- האם את כבר אחרי?
30/10/2016 | 17:13
7
106
לצפיה ב-'מתעוררת למציאות חדשה'
מתעוררת למציאות חדשה
31/10/2016 | 11:55
6
240
מציאות שעדיין לא באמת הבנתי ועיכלתי שהשתנתה.
עברו עלינו 24 שעות לא פשוטות.

ביום שבת הגעתי למחלקת נשים ללמינריות. לקחתי כדור אדוויל אחד שעתיים לפני הפרוצדורה. לא הייתי אומרת שהוא עזר במשהו, ההחדרה שלהן הייתה נורא כואבת! חזרתי הביתה ולא זזתי מהמיטה.
ההנחיות לחזור מיידית לבי"ח אחרי החדרת למינריות הן: חום, ירידת מים וכאבים שלא עוברים לאחר נטילת משכחי כאבים.
בשעה 23:30 התחילו להופיע לי כאבי בטן שונים, אבל החלטי לנסות למשוך זמן עד 24:00 בלילה ורק אז לקחת משכחי כאבים (כי החל מהשעה הזו מתחיל הצום לקראת הניתוח). אחרי שעה וחצי שהכאבים לא פסקו, הקאתי והרגשתי שמתחילה לי נזילה של מים, אבל לא הייתי בטוחה כי שאלו מי שפיר, כי הרופאה שהכניסה את הלמינריות אמרה שבגלל שמחדירים גם ספוגיות לחות, אז יכולה להיות רטיבות טפטוף.
בשעה 2:00 בלילה נסענו לבי"ח וברגע שיצאתי מהאוטו ירדו לי המים בשטף. ככה הלכתי כולי רטובה ומטפטפת עד למיון יולדות. לשמחתי שם פגשתי את הרופא שהחדירה לי את הלמינריות בצהריים וזכרה אותי. היא עשתה לי בדיקת אוטראסאונד וראתה שהעובר נכנס חלקית לתעלה במצג עכוז ומכיוון שישנם גם צירים אז היא הזהירה אותי שיכול להיות שתתפתח לידה באמצע הלילה ולא נספיק לניתוח של הבוקר ואני אאלץ לעבור לידה שקטה. הייתי מבועתת מהרעיון הזה, הרי הכנתי את עצמי לניתוח של גרידה. מה שמנע מהלידה להתקדם אלו הלמינריות שלא יצאו וזריקה של משכחי כאבים שנתנו לי. העלו אותי למחלקת נשים להשגחה. ישבנו במחלקה ופשוט תיזמנו צירים. בהתחלה הם היו כל 3 דקות, לשמחתי לאט לאט הם התרווחו וככה הצלחתי לשרוד 5 שעות עד הבוקר כשהכניסו אותי ראשונה לחדר ניתוח בשעה 8.
הניתוח עצמו לקח שעה.

עכשיו אני בבית, מבחינה פיזית מרגישה טוב, כלום לא כואב.
מבחינה נפשית מרגישה מאוד מבולבלת. מצד אחד שמחה שהכל מאחורי והכל עבר בשלום. שחודש וחצי של אי ודאות, דאגה, בכי ולילות ללא שינה הסתיימו. היה לי מאוד קשה לא לדעת לאן ההריון הזה מתפתח, הינו תלויים באויר המון זמן והכנו את עצמינו שנאלץ לסיים אותו. באיזשהו מקום ניסיתי לא להתחבר להריון כדי שהפרידה לא תהיה כ"כ כואבת. עכשיו צריך להסתכל קדימה.
מצד שני, אני מרגישה שהאסימון עדיין לא נפל, עדיין לא באמת עיכלתי את מה שעברתי אתמול, עדיין לא הבנתי את המשמעות האמיתית. מוצאת את עצמי מניחה ידיים על הבטן, אבל לא מרגישה את הבעיטות... מסתכלת במראה ולא מזהה את מי שמשתקף בה, חסרה לבחורה ההיא שמשתקפת בטן קטנה... פתאום הבלילה יכולתי לישון על הבטן, מה שלא יכולתי לעשות בחודש האחרון... 21 שבועות נמחקו ברגע אחד.
לצפיה ב-'אוי, אוי, אוי, גרמת לי לבכות...'
אוי, אוי, אוי, גרמת לי לבכות...
31/10/2016 | 12:41
88
אוי, הפרוצדורה הפיזית הנוראית הזו...מה שכתבת החזיר אותי מספר שנים אחורה, לטראומה האישית שלי בהפסקת ההריון בשבוע 16. אצלי לא רק שהחדרת הלמינריות היתה לא פחות מאשר עינוי, גם מיד (ממש מיד) אחר כך- התחילו לי צירים. ממש צירים.
נשארתי באשפוז, ונתנו לי מספר שעות לוריד איזה בן דוד של מורפיום, אבל היו צריכים להפסיק את זה לאחר מספר שעות, כי למחרת בבוקר הייתי צריכה להיכנס לניתוח...
סבלתי סבל רב, צירים קשים וכואבים, ומתתי מפחד שהרחם שלי, שעבר כבר שני ניתוחים קיסריים ומספר גרידות, לא יעמוד בנטל ויקרע מהצירים.
בחדר הניתוח התחלתי לבכות והתחננתי בפני הרופאה המרדימה שתשמור עליי, כי יש לי שני ילדים לחזור אליהם. הייתי כל כך בהלם מהקושי הפיזי. הלם- זו המילה. וגם טראומה.
המגע של הרופאה המרדימה על לחיי וההבטחה שלה אליי- לא אשכח זאת לעולם- את האנושיות שהפגינה כלפיי.

אבל תראי אותי, מקשקשת לך על הטראומה שלי...
אני כותבת לך את זה רק בשביל שתביני שאת לא לבד, ושאני ממש מבינה אותך.

בהיבט הנפשי- כל כך נכון כל מה שכתבת. בעיקר תפסו אותי המילים: מוצאת עצמי מניחה ידיים על הבטן, אבל לא מרגישה...חסרה בטן קטנה...". אוי. זה ממש עצוב.
תחושת הריקנות הזו- הפיזית והנפשית.
לפנייך עוד דרך. לכי בה לאט לאט, עם המון תמיכה מהסביבה, ואולי גם עם תמיכה מקצועית.

אנחנו פה, לכל דבר ועניין.
שירה.

שירה דוד
09-7749028
לצפיה ב-''
31/10/2016 | 12:59
1
56
טוב שאת אחרי.
ההלם שבו את שרויה הוא חלק מתהליך העיבוד של מה שעברת. קחי בחשבון שיהיו עליות ומורדות במצב הרוח.
את מוזמנת להמשיך לכתוב לנו.

לצפיה ב-'משתתפת בצערך על האובדן ושולחת חיזוקים'
משתתפת בצערך על האובדן ושולחת חיזוקים
31/10/2016 | 13:08
57
אני לגמרי מתחברת לכל מה שכתבבת. עברתי לידה שקטה וגרידה לפני שבוע, כך או כך התהליך מפחיד ועצוב כאחד.
אין איך לדלג את שלבי האבל, גם אני מתמודדת עם ריקנות, ניסיונות למלא במה שיש ולראות את הטוב. בשלב זה זה לרוב לא עובד ותחושות של כעס וכאב משתלטות. מאחלת לנו, שבדרכנו ובזמן שנכון לנו, נמשיך הלאה.
לצפיה ב-'כל כך עצוב'
כל כך עצוב
31/10/2016 | 15:00
47
טבעי שתרגישי מבולבלת ושההבנה עוד לא נחתה עד הסוף. שולחת לך המון המון חיבוקים וירטואלים
לצפיה ב-'טוב שאת אחרי...חשבנו פה עלייך...משתתפת בצערך.'
טוב שאת אחרי...חשבנו פה עלייך...משתתפת בצערך.
31/10/2016 | 17:42
62
צר לי מאוד שנעלצת לעבור את זה. אני מבינה את התחושות שלך.
שולחת לך חיבוקים. ומאחלת לך התמודדות "של אחרי" קלה יותר. ולהמשיך הלאה למרות שאני יודעת שזה קשה!
לצפיה ב-'מבינה אותך '
מבינה אותך
01/11/2016 | 00:05
50
אני חודשיים אחרי ועדין לא מעכלת...
תהיי חזקה

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום הורים בטיפולי פוריות
פורום הורים בטיפולי
בית הספר הישראלי ל NLP
בית הספר הישראלי ל NLP
היבטים- פסיכותרפיה קוגנטיבית התנהגותית
מרפאת היבטים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה