לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אובדן הריון תמיכה

ברוכים וברוכות הבאים לפורום אובדן הריון - תמיכה,אין צורך להכביר במילים על התחושה הקשה, ההלם, הבלבול ותחושת האובדן עימם מתמודדים כאשר מאבדים הריון.מעטים הם הפורומים באינטרנט בעברית או בכלל, המתמודדים עם נושא אבדן הריון.אכזבה... מדוע אף אחד לא מדבר על הנושא הכל כך חשוב הזה?!הפורום מהווה קבוצת תמיכה חמה ומשפחתית אשר עוסקת בכל ההיבטים הנפשיים הכואבים המלווים אחד או יותר מן האירועים הבאים: א. הפלה טבעית במהלך הריון.ב. הפסקת הריון עקב בעיה רפואית של האם/ עובר.ג. מות העובר מוות טבעי ברחם במהלך ההריון או הלידה.ד. מות התינוק/ת בסמוך או מספר חודשים לאחר הלידה.למי מיועד הפורום?ראשית, לנשים חד הוריות וזוגות אשר חוו לצערם בעבר הקרוב או הרחוק אחד מן האירועים שצוינו. בנוסף הפורום מיועד לבני משפחה (אבות, אמהות, אחים ואחיות וכו`) , חברים, מעסיקים, עובדים של נשים או בני זוגן אשר חוו אחד מן האירועים המצערים שצוינו קודם לכן.הפורום יעזור לכם לפנות אל הקרובים שלכם ולדבר איתם בצורה נכונה ותומכת. על ידי גלישה בפורום תבינו מה עובר על הקרובים שלכם ותקבלו עצות כיצד לשוחח עימם. מה להגיד ומה לא להגיד ? כיצד להתחבר אליהם בכאבם וכו`.הפורום מיועד גם לנשים וזוגות אשר חוו בעבר אבדן הריון, עברה תקופה, היום הם הורים, לא שוכחים את העבר ולכן מעונינים לתמוך רגשית באחרים החווים אבדן טרי.בפורום ניתן תמיכה ונחזק האחד את השני בין היתר על ידי עצות מעשיות להתמודדות עם השכול והאובדן. כיצד להתמודד עם המצב הלא צפוי והכואב? מה כדאי לעשות? איך להתמודד עם המשפחה,החברה, בעבודה?נחלוק את הסיפורים האישיים שלנו עם החברים בפורום (האינטרנט יקל עלינו מאד, כיוון שאין חובה להיחשף), ועל ידי תגובות החברים בפורום נקל במעט את תהליך ההתמודדות הקשה המלווה אותנו.מאמרים וכתבות:החומר המצוי בעברית בנושא הינו מועט ביותר, לכן נעדכן האחד את השני בחומר על הנושא ויחדיו נחבר בעצמנו ולעצמנו מאמרים וכתבות אישיות העוסקות בנושא בעברית , ועל ידי כך לא נצטרך לגלוש באתרים בשפות זרות, דבר שמקשה את ההתמודדות עקב קשיי תרבות ושפה שונים. הפורום עוסק במקרים של מות עובר או תינוק בלית ברירה ואין כוונת הפורום לדון בעד או נגד הפלות או שאלות מסוג זה שכן אוכלוסית החברים בפורום עשו כל שביכולתם כן להביא ילד בריא לעולם ולגדלו.תחושתנו היא כי אנו נבין הכי טוב את עצמנו... כלומר, קיימת בחברה נטיה לא לטפל בנושא של אבדן הריון מן ההיבט הנפשי והרגשי הן לאשה החווה טראומה מסוג זה והן לבן זוגה המלווה אותה בתהליך. אנו חשים כי הפורום יהווה מקום מפגש רציני, איכותי בו כולנו נמצא כל אחד את עצמו, ילמד על עצמו באמצעות שיחות הנפש (נאחל לעצמינו הרבה כאלה...) והתמיכה שכה חיונית לכל אחד מאיתנו.מילה על ולבני הזוג...חשוב להבין שגם בני הזוג חשים בעוצמה רבה את תהליך אבדן ההריון שהתרחש. אמנם לא חשים זאת מבחינה פיסית, אולם בכל שלבי ההריון בני הזוג חושבים על העובר הצומח ומתפתח בבטן , נקשרים אליו, מדמיינים איך הוא נראה ועוד....כאשר מתרחשת הפסקת הריון, שני בני הזוג מאבדים את היקר מכל, וזה כואב, כואב מאד...לכן חשוב לפנות אליכן הנשים החברות בפורום, נסו לשתף את בן הזוג, גם כן בפורום .כפי שכתב "תמיד איתנו" מייסד הפורום: "כבן זוג אני יודע עד כמה עז ומשמעותי האבדן מבחינה נפשית, ומשוכנע כי השתתפות פעילה של בני הזוג תתרום להם מבחינה רבה .ומילה לבנות הזוג, שתפו את בן זוגכן, ספרו לו מה אתן חשות ומרגישות ומה הייתן מצפות ממנו. אם לא תאמרו הוא לא ידע..."לסיום,ראשית ,השתדלו לספר עליו לזוגות שחוו אבדן הריון כלשהו, בכדי שידעו על קיום הפורום.שנית,אנו מקוות, כי הפורום ישיג עבור כל החברים בו את המטרות,ומאחלות לכולנו כי בעת השהות בפורום תרגישו תחושת נוחות , חום ושותפות אמיתית !יעל של עדי ונאשא

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אובדן הריון תמיכה

ברוכים וברוכות הבאים לפורום אובדן הריון - תמיכה,אין צורך להכביר במילים על התחושה הקשה, ההלם, הבלבול ותחושת האובדן עימם מתמודדים כאשר מאבדים הריון.מעטים הם הפורומים באינטרנט בעברית או בכלל, המתמודדים עם נושא אבדן הריון.אכזבה... מדוע אף אחד לא מדבר על הנושא הכל כך חשוב הזה?!הפורום מהווה קבוצת תמיכה חמה ומשפחתית אשר עוסקת בכל ההיבטים הנפשיים הכואבים המלווים אחד או יותר מן האירועים הבאים: א. הפלה טבעית במהלך הריון.ב. הפסקת הריון עקב בעיה רפואית של האם/ עובר.ג. מות העובר מוות טבעי ברחם במהלך ההריון או הלידה.ד. מות התינוק/ת בסמוך או מספר חודשים לאחר הלידה.למי מיועד הפורום?ראשית, לנשים חד הוריות וזוגות אשר חוו לצערם בעבר הקרוב או הרחוק אחד מן האירועים שצוינו. בנוסף הפורום מיועד לבני משפחה (אבות, אמהות, אחים ואחיות וכו`) , חברים, מעסיקים, עובדים של נשים או בני זוגן אשר חוו אחד מן האירועים המצערים שצוינו קודם לכן.הפורום יעזור לכם לפנות אל הקרובים שלכם ולדבר איתם בצורה נכונה ותומכת. על ידי גלישה בפורום תבינו מה עובר על הקרובים שלכם ותקבלו עצות כיצד לשוחח עימם. מה להגיד ומה לא להגיד ? כיצד להתחבר אליהם בכאבם וכו`.הפורום מיועד גם לנשים וזוגות אשר חוו בעבר אבדן הריון, עברה תקופה, היום הם הורים, לא שוכחים את העבר ולכן מעונינים לתמוך רגשית באחרים החווים אבדן טרי.בפורום ניתן תמיכה ונחזק האחד את השני בין היתר על ידי עצות מעשיות להתמודדות עם השכול והאובדן. כיצד להתמודד עם המצב הלא צפוי והכואב? מה כדאי לעשות? איך להתמודד עם המשפחה,החברה, בעבודה?נחלוק את הסיפורים האישיים שלנו עם החברים בפורום (האינטרנט יקל עלינו מאד, כיוון שאין חובה להיחשף), ועל ידי תגובות החברים בפורום נקל במעט את תהליך ההתמודדות הקשה המלווה אותנו.מאמרים וכתבות:החומר המצוי בעברית בנושא הינו מועט ביותר, לכן נעדכן האחד את השני בחומר על הנושא ויחדיו נחבר בעצמנו ולעצמנו מאמרים וכתבות אישיות העוסקות בנושא בעברית , ועל ידי כך לא נצטרך לגלוש באתרים בשפות זרות, דבר שמקשה את ההתמודדות עקב קשיי תרבות ושפה שונים. הפורום עוסק במקרים של מות עובר או תינוק בלית ברירה ואין כוונת הפורום לדון בעד או נגד הפלות או שאלות מסוג זה שכן אוכלוסית החברים בפורום עשו כל שביכולתם כן להביא ילד בריא לעולם ולגדלו.תחושתנו היא כי אנו נבין הכי טוב את עצמנו... כלומר, קיימת בחברה נטיה לא לטפל בנושא של אבדן הריון מן ההיבט הנפשי והרגשי הן לאשה החווה טראומה מסוג זה והן לבן זוגה המלווה אותה בתהליך. אנו חשים כי הפורום יהווה מקום מפגש רציני, איכותי בו כולנו נמצא כל אחד את עצמו, ילמד על עצמו באמצעות שיחות הנפש (נאחל לעצמינו הרבה כאלה...) והתמיכה שכה חיונית לכל אחד מאיתנו.מילה על ולבני הזוג...חשוב להבין שגם בני הזוג חשים בעוצמה רבה את תהליך אבדן ההריון שהתרחש. אמנם לא חשים זאת מבחינה פיסית, אולם בכל שלבי ההריון בני הזוג חושבים על העובר הצומח ומתפתח בבטן , נקשרים אליו, מדמיינים איך הוא נראה ועוד....כאשר מתרחשת הפסקת הריון, שני בני הזוג מאבדים את היקר מכל, וזה כואב, כואב מאד...לכן חשוב לפנות אליכן הנשים החברות בפורום, נסו לשתף את בן הזוג, גם כן בפורום .כפי שכתב "תמיד איתנו" מייסד הפורום: "כבן זוג אני יודע עד כמה עז ומשמעותי האבדן מבחינה נפשית, ומשוכנע כי השתתפות פעילה של בני הזוג תתרום להם מבחינה רבה .ומילה לבנות הזוג, שתפו את בן זוגכן, ספרו לו מה אתן חשות ומרגישות ומה הייתן מצפות ממנו. אם לא תאמרו הוא לא ידע..."לסיום,ראשית ,השתדלו לספר עליו לזוגות שחוו אבדן הריון כלשהו, בכדי שידעו על קיום הפורום.שנית,אנו מקוות, כי הפורום ישיג עבור כל החברים בו את המטרות,ומאחלות לכולנו כי בעת השהות בפורום תרגישו תחושת נוחות , חום ושותפות אמיתית !יעל של עדי ונאשא
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
אנא קראו את תקנון הפורום לפני כתיבת הודעה חדשה
הודעת הריון ניתן לעדכן עד שלב הדופק בסימון מיוחד של אזהרה|זהירות| וזאת על מנת לכבד את אלה שקשה להן עם ההודעה  

המשך >>

לצפיה ב-'אתייחס לכולכן היום או בימים הקרובים'
אתייחס לכולכן היום או בימים הקרובים
11/07/2017 | 14:00
40
לצפיה ב-'פינת הביניים (בין אובדן להריון חדש) - בסימן החמצה '
פינת הביניים (בין אובדן להריון חדש) - בסימן החמצה
11/07/2017 | 12:42
142
התווך שבין האובדן לבין ההריון החדש הופך לעתים לשדה מוקשים רגשי. פותחת את הפינה בסימן החמצה, אותה תיארו צומבה ושרדונה, שהמתינו מספר שנים בין הילד הבכור לנסיונות להביא את הילד הבא. 
תחושת החמצה היא רגש קשה מאד להתמודדות. ההחמצה עצמה הרי התרחשה כבר, בזמן העבר - הזמן כבר חלף - אין דרך 'לתקן' אותה בזמן ההווה. 
ההלקאה העצמית היא תמיד ביחס לעתיד - למה חיכיתי, עכשיו אולי לא אצליח - הרי אין לנו כדור בדולח, הרי אין לנו דרך לדעת מה היה באמת קורה אילו....

הנחת היסוד המובלעת בבסיס ההלקאה העצמית היא שההווה היה יכול להיות טוב יותר אילו הייתי עושה משהו שונה בעבר. 
נכון שהסיכוי להיכנס להריון בגיל 38 או 39 הוא גדול יותר מאשר לאחר גיל 40 - אבל האם מישהו הבטיח הריון תקין? ילד בריא? 

אין לנו אפשרות לחיות פעמיים, רק פעם אחת, ורק עם הבחירות שכבר עשינו והכתיבו את מסלול חיינו עד לנקודת הזמן הנוכחית. כמי שהתמודדה ומתמודדת בעצמה עם הרבה סוגי חרטות אני אומרת לכן - עשו הכל כדי לשחרר את המקום הזה. הוא רעיל. הוא לא תורם דבר פרט לאומללות איומה. ואם קשה לכן לבד - עם איש מקצוע. לא תקבלו את השנים האלה בחזרה דרך ההלקאה העצמית, תקבלו רק סבל. 

כמובן מאחלת לשתיכן שתזכו להביא אח/ות לילד/ה שלכן
ולך צומבה, קודם כל מאחלת שההריון הזה יסתיים כבר!

מברכת גם את אורהגנוז ששהתה בתקופת הביניים פרק זמן ממושך ולא פשוט, תוך שהיא מטפלת בעצמה ודואגת להחלמה מהטראומה שעברה עם הפסקת הדופק, ומאחלת לה ידיים מלאות!

מזמינה את כולכן - כל מי שמצויה בין לבין, קרועה בין העולמות, בין המוות לחיים, בין הייאוש לתקווה, בין ההתכנסות ליציאה מן העצמי - לשתף אותנו ברגשות, במחשבות ובחלומות שלכן. 

לצפיה ב-'פעם חמישית'
פעם חמישית
08/07/2017 | 09:43
14
280
הי בנות, 
הריון 8 (לא מאמינה שכותבת את זה) 3 הריונות ולידות תקינות בע"ה, ואחריהם 5 הריונות והפלות , מתוכם 2 כימיות, כולם הפסיקו בשבועות מוקדמים. עברתי קרישיות והיסטורוסקופיה אבחנתית והכל יצא תקין. כך גם ההריון הזה , הפלה חמישית, הגעתי לשבוע 7 וארבעה ימים. ביום שני ראו דופק, ואתמול כבר לא ראו. קיבלתי טיפול בפרוגסטרון לחיזוק ההריון ואספירין לדילול דם (למרות שהבדיקות של הקרישיות יצאו תקינות).
מחר ככל הנראה אני אמורה לעבור גרידה, מאחר וביקשתי שיבדקו התוכן העוברי ולא רציתי לקחת ציטוטק בגלל האספירין. 
יש לי כמה שאלות:
מישהי יכולה להמליץ על רופא מומחה בתחום ההפלות החוזרות, מישהי שכבר עברה טיפול כלשהו, אשמח לקבל המלצות או אי המלצות כאלה ואחרות. אני כבר לא מאמינה שנפלתי בסטטיסטיקה פשוט לא הגיוני, יש משהו שגורם להפלות האלה ואני רוצה לדעת מה. 
גרידה ואספירין, האם מומלץ? אני פוחדת להמתין עם הגרידה כדי שלא יפול לבד אני רוצה שיבדקו את העובר ולנסות להבין מה קורה שם. 
מנסה להיות חזקה, ולא ליפול לתוך זה, התחושות מאוד קשות. 
בשורות טובות לכולן
לצפיה ב-'משתתפת בצערך '
משתתפת בצערך
08/07/2017 | 11:00
89
אין לי עצות מעשיות לגבי הבירור הנדרש וגם לא לגבי גרידה אחרי אספירין.
לצפיה ב-'צר לי שאת שוב איתנו'
צר לי שאת שוב איתנו
08/07/2017 | 17:20
2
96
קראתי אחורנית וראיתי התכתבות בינינו מהתאריך ה-17.3.17. תסכלי שוב מה כתבתי לך שם, כי זה רלוונטי גם לעכשיו. 
אני דוגמא קלאסית למקרה שבו הסטטיסטיקה הרעה פוגעת שוב ושוב שוב...עד שיש מזל ונוצר עובר תקין. בדרך, אפשר כמובן להשתגע מליון פעם, ומותר- כמובן, גם להפסיק את הנסיונות. 

רופא מומחה בהפלות חוזרות- אין ממש דבר כזה. זו פיקציה. קופרמינץ ממליץ על קלקסן, וכארפ ממליץ על פרגניל ועל טיפול ביזארי של עירוי נוגדנים שעולה הון תועפות ועוזר כמו כוסות רוח למת. 
אם עשית את כל הבדיקות של הבירור והכל תקין, אין ממש מה לעשות, פרט ללנסות שוב, אם בוחרים בכך. יש כאלו (כמוך) שלוקחות טיפול אמפירי כמו אספירין או תמיכה הורמונאלית כלשהי (כמו פרוגסטרון או פרגניל או משהו בסגנון), או קלקסן. יש כאלו שלוקחות גם סטרואידים (חומרים אנטי דלקתיים). אני לא מאמינה בדברים הללו, לא במקרים בהם לא נמצאה עדות לבעיה רפואית. 

תסתכלי ברשימה שבזמנו כתבתי לך לגבי בירור ההפלות החוזרות ותראי אם עשית את כל הבדיקות. אם לא- אני מציעה לך לכסות את הכל ולהיבדק. 

לגבי גרידה ואספירין- לא יודעת לענות לך. זו שאלה רפואית ואת צריכה לקבל תשובה מגורמים רפואיים המוסמכים לכך. 

ראיתי שכתבת שיש לך איזשהו עניין רפואי, שבגללו ההריונות התקינים היו הריונות בסיכון גבוה. הייתי מציעה לך לבדוק האם העניין הרפואי הזה יכול להשפיע על הפלות בשליש הראשון. 

התחושות שלך הן מאוד קשות, ובצדק רב, ומי כמוני מבינה לליבך. מותר לך גם להרשות לעצמך ליפול קצת לתוך זה. את בסך הכל בת אנוש. החוזק הוא היכולת ליפול, ולעלות מתוך הבור השחור. 

שולחת חיבוקי כוחות ותנחומים,
שירה. 

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז
09-7749028

לצפיה ב-' ...'
...
08/07/2017 | 17:25
1
76
תודה מרעישהבשקט ושירהד1
כרגע אני בשלב המחקר בגוגל, קוראת כל דבר שיכול לעזור.
אני בהחלט אסתכל על הרשימה, ואבדוק את הדברים.
שירהד1 את באמת מאמינה בסטטיסטיקה הזו? שאין מה לעשות חוץ מלנסות שוב?
לצפיה ב-'אני אגיד לך במה אני מאמינה- '
אני אגיד לך במה אני מאמינה-
08/07/2017 | 17:44
112
1. שצריך לעשות בירור הפלות מקיף, לפי הרשימה שנתתי לך בזמנו (זה מה שנתנו לי לעשות).
2. שאם יש ממצאים כלשהם בבדיקות שיש מה לעשות איתם ויש להם טיפול- אז לטפל.
3. שאם אין ממצאים כלשהם- אז כל אחת צריכה להחליט על עצמה- האם מתאים לה טיפול אמפירי או לא. 
4. שכל אישה צריכה להחליט עבור עצמה- האם היא מעוניינת להמשיך בניסיונות או לא. 
5. בשנים האחרונות התפתחה שיטה מיוחדת של הפרייה חוץ גופית שנקראת PGS, בה בודקים את העוברים מבחינה כרומוזומאלית. השיטה מורכבת מאוד, עלותה יקרה והיא עדיין נסיונית ולא מוכחת לגמרי. את יכולה לבדוק גם את זה. 
לא מזמן התארח בפורום פוריות רופא שעוסק בכך. קראתי את תשובותיו, ועדיין לא הבנתי בדיוק האם במקרים של הפלות חוזרות בלתי מוסברות בשליש הראשון הוא ממליץ או לא. 
6. בזמנו, הרופא שלי אמר לי שיש נשים ש"עושות" יותר הפלות. למה? לא ידוע. מדובר על מקרים כמו שלי, של נשים פוריות, ללא בעיות רפואיות, שחוות שוב ושוב את אותו דבר, הפלות בשליש הראשון בשל עוברים לא תקינים. אז כן, לצערי הרב, הסטטיסטיקה אכן יכולה להכות שוב ושוב באותו המקום. זו עובדה מצערת מאוד, אבל לקוחה מהמציאות. 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'משתתפת בצערך'
משתתפת בצערך
08/07/2017 | 18:18
55
לצערי לא יכולה לשפוך אור על השאלות שלך אבל שולחת חיבוק חם
לצפיה ב-'משתתפת בצערך ומוסיפה על שירה'
משתתפת בצערך ומוסיפה על שירה
09/07/2017 | 08:49
2
91
גם אצלי הפלות מוקדמות (11) וילדה אחת מלפני כל הטורנדו.
אכן, הרופאים של הפלות חוזרות לא שונים בהרבה על אחרים, טופלתי אצל כארפ, קופרמינץ, דוליצקי ובר חוה. כל אחד מנסה ככל יכולתי לתמרן בין הדברים הידועים למדע כרגע - קרישיות, אוטואימיוני, בעיה מבנית, הורמונים.
אצלי ניסו את כל האופציות האפשריות ולא הצליחו, אני מסכימה עם שירה שאת צריכה להחליט מה את מוכנה לעשות ולקחת ואיפה עובר הגבול, מנסיוני רופאים ינסו להמשיך עד שאת תגידי די.
אני גם העדפתי תמיד לעשות בדיקה גנטית לנפל כדי להבין יותר מה קרה, אני חושבת שזה היה מועיל כי אחרי שתי בדיקות גנטיות לנפלים אני הייתי יותר רגועה ללכת לפונדקאות (אנחנו כרגע בשבוע 27). אבל זה יכול לשפוך אור על מה לא בסדר.
עוד דבר שחשוב לי שתדעי, יש כל מיני סברות להפלות חוזרות בשבועות מוקדמים שעדיין בשלבי מחקר ולכן גם אין להם עדיין טיפול, כמו חוסר בתאי גזע ברירית וחלבון קשירה לרירית שלעיתים חסר ולכן העובר לא מצליח להשתרש כראוי. לצערי אין מודעות רבה לזה גם בקרב הרופאים.
מקווה שעזרתי במשהו, מחזיקה לך אצבעות
לצפיה ב-'סנופי יקירתי- שאלות לי אלייך בבקשה-'
סנופי יקירתי- שאלות לי אלייך בבקשה-
09/07/2017 | 15:43
1
90
לגבי החוסר האפשרי בתאי גזע ברירית והחוסר בחלבון קשירה לרירית- 
האם מדובר על משהו שתמיד קיים אצל האישה, או שהוא ספציפי להריון ספציפי? 
אני מקווה שהשאלה שלי ברורה, ואם לא- אסביר את עצמי שוב. 

כתבת שאין מודעות רבה לזה בקרב הרופאים. האם יש בדיקה כזו היום שאפשר לבדוק באמצעותה את שני הפרמטרים הללו, או שאפילו עוד לא קיימות בדיקות שכאלו? כי אם יש בדיקות- אז באמת כדאי לשלוח נשים לבצע, ואם אין- אז אני מקווה שבעתיד יהיו ואני צריכה לעקוב אחר הנושא הזה ולקבל אינפורמציה על זה בעתיד. 

שירה דוד
09-7749028
לצפיה ב-'רק על עצמי לספר ידעתי'
רק על עצמי לספר ידעתי
09/07/2017 | 22:20
79
לגבי התאי גזע זאת הכתבה שראיתי אז http://healthy.walla.co.il/item/2941949
אני לא יודעת אם יש לזה בדיקות או אם זה קבוע או נרכש או זמני

לגבי החלבון החסר, גליתי עליו רק כשקראתי ספר פונדקאות אמריקאי שאחת האמהות המיועדות סבלה מזה. אותה הרופא שלח לבדיקה הזאת, בארץ אפילו לא הזכירו את זה  בפני. זה החלבון שקשור לחיבור של העובר לרירית הרחם. דאז התכתבתי עם החוקר בייל שאמר לי שזה יכול להתאים למקרה שלי וכידוע ילדתי בעבר, אז אני מניחה שזה יכול להיות נרכש. הבדיקה היא לא פשוטה אבל יש פרוטוקול ברור ואפשר אפילו לעשות בארץ ולשלוח אליו. האמת שהוא היה מקסים והציע לי לשלוח לו את הסליידים של הגרידות והוא יעבור עליהם. אני מודה שלהתקשר לבתי חולים ולבקש את הסליידים עורר בי חלחלה אז החלטתי לוותר אבל בעיניי זה מידע חשוב. זה האתר שלו: http://klimanlabs.yale.edu/infertility/eft/index.a...

קצת נוראי בעיני שיש את הפן הזה של הלא מוסברים שכל הרופאים מרגישים בסדר עם להמשיך לעשות עליהם ניסויים בבני אדם במקום לבדוק אפשרויות כאלה ופשוט להגיד בפנים, עוד לא מצאו איך לפתור את זה.

לצפיה ב-'לא להרים ידיים! הצלחתי ללדת אחרי 5 הפלות. הנה הסיפור שלי...'
לא להרים ידיים! הצלחתי ללדת אחרי 5 הפלות. הנה הסיפור שלי...
10/07/2017 | 15:39
5
118
הי, שני ילדים מהריונות ספונטניים ואז כלום. נתקע. עברתי ל ivf ומשם חמש הפלות רצופות בשבועות מוקדמים, כולל כימיים. הגעתי לקופרמינץ שהמליץ על קלקסן, וכרפ שהמליץ להמשיך ולנסות. הרופא המליץ לעבור לתרומת ביצית בגלל הגיל. שום דבר לא עזר. עברתי שתי גרידות, אחת מהן בחירום אחרי דימום כבד מציטוטק. ואז הגעתי לפרופ' פיש שלא הבטיח שום דבר אבל ניסה שוב ושוב בעקשנות. כל סיבוב עם משהו אחר. בסיבוב האחרון הייתי כל כך מותשת ואמרתי לו שאני רוצה לעשות הזרעה רק בשביל לעשות וי ולהמשיך הלאה בחיים שלי. עשינו סיבוב בלי כלום. בלי קלקסן, בלי אספירין, כמעט בלי תמיכה.
ואז הצלחנו.
פרופ' פיש אמר לי גלויות שהרפואה לא יודעת להסביר את תופעת ההפלות החוזרות (למעט מספר מקרים ספציפיים). המסקנה שלי היא לא לוותר אם את מאמינה שתוכלי ללדת שוב, לא להרים ידיים, יש הרבה נשים שחוות הפלות חוזרות, זה מאד נפוץ הרבה יותר ממה שזה נדמה לך, ומי כמוני יודעת שזה קשה מנשוא, במיוחד עניין הגרידות. מחזיקה לך אצבעות, אם תרצי לשוחח פני אלי במסר.
לצפיה ב-'תודה על התגובות והחיזוקים'
תודה על התגובות והחיזוקים
11/07/2017 | 07:41
1
54
אז ביום ראשון עברתי גרידה, ולקחו את התוכן העוברי לבדיקה גנטית, מקווה שישפוך קצת אור.
לגבי העתיד כמובן שאני אעבור עוד בדיקות ואעשה מה שניתן כדי לנסות לברר,
לגבי  מה שכתבה סנופי, אני בהחלט אשאל את הרופא שאליו אגיע, לדעתי אני אלך לרופא אחר כדי לקבל חוות דעת אחרת.
תודה רבה ובשורות טובות
לצפיה ב-'תודה על העדכון. אנחנו פה לכל דבר שתזדקקי לו, יקירה. '
תודה על העדכון. אנחנו פה לכל דבר שתזדקקי לו, יקירה.
19/07/2017 | 19:04
5
לצפיה ב-'מקווה99- תודה ששיתפת בסיפורך המרגש'
מקווה99- תודה ששיתפת בסיפורך המרגש
19/07/2017 | 19:03
2
5
לצפיה ב-'תודה לך שירה, שסיפורך גם נתן לי תקווה בעצמי'
תודה לך שירה, שסיפורך גם נתן לי תקווה בעצמי
20/07/2017 | 20:34
1
7
פעמים רבות התנחמתי במה שכתבת, אם כי המקרה שלי היה גרוע יותר, מטיפולים ("לא מוסברים") ולא ספונטניים.
גם אצלי הגיל היה כחרב צווארי אבל פיש לא היה שיפוטי, והבין את רצוני.
ובכלל הפורום הזה נתן לי מקום מפלט, את עושה עבודת קודש, ולא פחות מזה.
תודה.
לצפיה ב-'ריגשת אותי מאוד. תודה רבה'
ריגשת אותי מאוד. תודה רבה
20/07/2017 | 21:21
3
לצפיה ב-'משהי התנסתה עם כדור מטרגין 0.125'
משהי התנסתה עם כדור מטרגין 0.125
08/07/2017 | 17:49
12
82
ויכולה לספר לי עם עזר לה ומה היא הרגישה ועם הדימום היה מוגבר ?
לצפיה ב-'מה זה? '
מה זה?
08/07/2017 | 18:10
11
לצפיה ב-'כדור שמכווץ את הרחם משאריות'
כדור שמכווץ את הרחם משאריות
08/07/2017 | 19:39
2
51
לפני התערבות של גרידה
לצפיה ב-'זה כמו ציטוטק? '
זה כמו ציטוטק?
08/07/2017 | 22:54
1
11
לצפיה ב-'לא, ממש לא דומה, זה כדור "קל" הרבה יותר'
לא, ממש לא דומה, זה כדור "קל" הרבה יותר
09/07/2017 | 09:21
11
לצפיה ב-'זהו שאין לי מושג פעם ראשונה שלי איתו'
זהו שאין לי מושג פעם ראשונה שלי איתו
08/07/2017 | 23:46
49
אף פעם לא התנסתי עם ציטוטק
לצפיה ב-'אני קיבלתי אותו'
אני קיבלתי אותו
09/07/2017 | 08:38
1
63
עשה לי התכווצויות אבל השאריות לא יצאו :(
לצפיה ב-'תודה'
תודה
09/07/2017 | 15:12
4
לצפיה ב-'אני גם קיבלתי אותו'
אני גם קיבלתי אותו
09/07/2017 | 09:20
2
68
ואחלוק איתך את נסיוני.
הייתי אחרי הפלה טבעית של שק הריון ריק בשבוע 8.
נשארו שאריות שראו היטב באו"ס, עם זרימה.
הרופא שרשם לי את המטרג'ין לא היה הרופא המטפל אלא רופא תורן במרכז בריאות האישה שפניתי אליו לאחר סופ"ש בו הפלתי בבית.

לקחתי את הכדור - אם אני זוכרת נכון - במשך 3 סבבים, בכל פעם ל-5 ימים.
הדימום המשיך אבל לא בכמויות (כמו אמצע-סוף וסת כזה), לא זוכרת התכווצויות משמעותיות.
אחרי כל סבב כזה עשיתי או"ס ועדיין ראו את השארית.

בסופו של דבר הרופא קבע שצריך ללכת לפרוצדורה ניתוחית (ששאפתי להימנע ממנה ולכן "זרמתי" עם אותו רופא על הכדורים במשך תקופה כה ממושכת), הופנתי למחלקת נשים בבי"ח ושם קבעו לי תור להיסטרו' ניתוחית, תוך שהרופא שם מציין באזניי שלדעתו נעשתה טעות בבחירת הטיפול, ושהתרופה הזו "היא לא הבחירה הראשונה, או השנייה ואף לא הרביעית" בטיפול בשארית עם זרימה כמו שראו אצלי. ושלדעתו הייתי צריכה להגיע מייד עם אבחנת השארית ולעבור את ההיסטרו'.

אני בזמנו לא התרגשתי מהקביעה הזו כי רציתי להימנע כאמור מהתערבות כירורגית, אבל לתשומת ליבך ובחינת כל האפשרויות העומדות בפנייך.

אצלי אגב ההיסטרו עבר "בהצלחה רבה" כפי שהגדירה זאת הרופאה המבצעת, השארית הוסרה בלי בעיות.
לצפיה ב-'תודה על התשובה '
תודה על התשובה
09/07/2017 | 15:12
10
לצפיה ב-'תודה על המידע. למדתי היום משהו חדש.'
תודה על המידע. למדתי היום משהו חדש.
09/07/2017 | 15:24
5
לצפיה ב-'לא קיבלתי מעולם'
לא קיבלתי מעולם
09/07/2017 | 15:56
1
62
אבל בפעם הראשונה שהיתה לי שארית עם זרימה, הוצע לי כאפשרות חלופית להיסטרוסקופיה. כמו כן הוסבר לי שהסבירות הגבוהה היא שהשארית לא תצא ללא התערבות כירורגית, כך שבעצם ניתבו אותי לבחור בהיסטרו. בחירה שאני מאוד מרוצה ממנה ושלמה איתה.
בשארית הבאה (ללא זרימה) חיכיתי וסת אחת ואחריה היסטרו, ובשארית האחרונה (עם זרימה) עברתי גרידה 9 ימים אחרי הציטוטק.
לצפיה ב-'תודה מרעישה בשקט על התשובה'
תודה מרעישה בשקט על התשובה
09/07/2017 | 23:20
41
לבנתיים מדובר בקרישי דם ורחם שמסרב להתכווץ ןאני מקווה שזה רק זה והכדורים יעבדו למה עם לא זה היסטרו.. עברתי גרידה לפני 3 שבועות והדימומים לא עוזבים אותי.. מקווה לבשורות טובות
לצפיה ב-'שאלות לאחר גרידה'
שאלות לאחר גרידה
09/07/2017 | 09:57
7
151
שלום בנות יקרות,
לפני כחודש עברתי לצערי גרידה בשבוע 18... יש לי מספר שאלות לאחר הגרידה אם מישהי חוותה אשמח שתשתף:
1. קיבלתי מחזור לפני מספר ימים אך הוא שונה ממה שיש לי בד"כ: הדימום מועט והוא בצבע חום כהה. מישהי יודעת אם זה תקין?
2. אני מנסה לחזור למשקלי המקורי מלפני ההריון, מעולם לא הייתה לי בעיה עם המשקל.. אך לא רק שאיני מצליחה לרדת למשקל בו הייתי טרם ההריון אלא שאני רק ממשיכה לעלות :(
יכול להיות שהגוף שלי עדיין חווה שינויים הורמונליים? 
או שיש הסבר הגיוני אחר לעליה הלא ברורה הזו? כי אני ממש מקפידה על תזונה נכונה וממשיכה לעלות (לפני ההריון אכלתי מה שבא לי ונשארתי על אותו משקל...וכשהייתי מקפידה על תזונה נכונה ומזון דל שומן הייתי יורדת בקלות...)

אשמח לשמוע את דעתכן. 
תודה רבה!
ושנתבשר כולנו רק בבשורות טובות 

לצפיה ב-'משתתפת בצערך על האובדן'
משתתפת בצערך על האובדן
09/07/2017 | 10:44
3
85
1. לפני שנתיים וחצי היתה לי וסת דומה למה שאת מתארת. הייתי חודש אחרי גרידה בשבוע 13 וידעתי שאחריה נשאר עדיין דם ישן ברחם. ביום הראשון של הוסת, הדם היה כהה - דם ישן וקרישי דם שנותרו בחלל הרחם מאז הגרידה. ביום השני היה דם אדום - דם טרי של וסת רגילה. הוסת הזו היתה קצרה מהרגיל וארכה יומיים בלבד. הוסת השניה הגיעה באיחור של כשבוע וחצי, אבל החל ממנה הוסתות חזרו להיות רגילות באופי ומשך הדימום.
האם נבדקת מאז הגרידה? כדאי להיבדק תוך כשבוע מתחילת הוסת, על מנת לראות מה מצב הרירית.
2. לא יודעת מה לייעץ לך. האם מעבר לעליית המשקל את מרגישה גם עליה בהקפים? בעקרון שריר שוקל יותר משומן, כך שתיתכן עליה במשקל במקביל להצרת היקפים שמבטאת עליה במסת השריר.
כרגע אני 3 שבועות אחרי גרידה. בהתחלה ירדתי במשקל, אבל בשבוע האחרון אני שוב במגמת עליה ומרגישה את זה גם בבגדים. לעומתך אני ממש לא מקפידה על תזונה נכונה, כך שאני מקבלת בהבנה את התנודות במשקל שלי.
לצפיה ב-'היי אני משתתפת בצערך'
היי אני משתתפת בצערך
09/07/2017 | 10:52
2
65
1. האמת שהוסת שלי לא דומה למה שתיארת. יש לי רק הפרשות חומות. בכלל לא אדומות, בהתחלה בכלל חשבתי שזה לא וסת. יש לי בדיקה אצל הרופאה ביום חמישי, מקווה שהכל תקין.
2. לא ברור לי ממה תנבע עליית מסת השריר (אני בכלל לא מתאמנת..). מה שכן, אני כן מרגישה את זה בהיקפים: הג'ינסים שלי יותר צמודים עליי וגם החזיות... 
גם אני בשבוע-שבועיים שלאחר הגרידה ירדתי ואילו בשבועיים האחרונים אני עולה...   
אז זה ממש לא ברור לי. 
משתתפת בצערך לגבי הגרידות, אם תרצי לשתף אני פה ! 
לצפיה ב-'עלמה 83- האם היית אצל הרופאה? מה אמרה? '
עלמה 83- האם היית אצל הרופאה? מה אמרה?
19/07/2017 | 19:07
1
7
לצפיה ב-'היי'
היי
24/07/2017 | 23:21
כן הייתי,
היא אמרה שזה הגיוני ולוקח לגוף זמן לחזור לעצמו... בנוסף ראתה ציסטה באחת השחלות שכנראה נובעת מעודף הורמונים. מקווה שהדברים יסתדרו לאחר הוסת הבאה. שהגוף יתאזן ויחזור לעצמו ונוכל להסתכל קשימה ולהתחיל בע"ה הריון תקין ובריא. 

כ"כ בא לי כבר להיות אמא... 
לצפיה ב-'ירידה במשקל'
ירידה במשקל
09/07/2017 | 14:38
67
היי:)
אני חודשיים אחרי הפלה בשבוע קצת פחות מתקדם משלך וגם אצלי יש בעיה שאני לא מצליחה להזיז את המשקל למטה, למרות שאני מתאמנת ומאוד מקפידה על התזונה. אולי לוקח לגוף קצת זמן להסתגל למצב ההורמונלי מחדש..
לצפיה ב-'לעלמה - על משכב לידה ועל אובדן שליטה והדחקה'
לעלמה - על משכב לידה ועל אובדן שליטה והדחקה
09/07/2017 | 18:05
80
עלמה היקרה, קודם כל חיבוק גדול והשתתפות בכאב העצום שאת וודאי חווה עם אובדן הריון רצוי בשבוע 18. 
את שואלת על האופן בו ניתן לחזור לשגרה. הרי לפניה הריון שלטת במשקל שלך - יכולת לאכול כל מה שרצית מבלי לעלות במשקל, ואם היית מקפידה היית יורדת ללא כל בעיה. ועכשיו - בעיה. את מקפידה ובכל זאת אין ירידה במשקל באופק, להיפך, אפילו יש עלייה. 

אני פה כדי לספר לך את מה שאת כבר יודעת: למרבה הצער השגרה הופרה. והיא הופרה בכל המישורים, באופן גס ומכאיב. 
הגוף שלך אינו כשהיה לפני ההריון. שבוע 18 הוא שבוא מתקדם מספיק כדי שייקח לגוף זמן לפרק את כל מה שבנה. הוא הכין קן חמים ומוגן לגדל בו את העובר שלך עד שיהפוך לתינוק. לשם כך הוא גידל איבר חדש, את השיליה, הוא הגדיל את מחזור הדם שלך כדי שיוכל לספק חמצן לעובר הזה, הוא פינה מקום בחלל הבטן לגדילה העצומה של הרחם, הוא העלה את ההורמונים לכמויות אסטרונומיות - הגוף שלך עבד קשה כדי לאפשר את ההריון הזה, ועכשיו הגוף צריך זמן כדי לפרק את כל המערך המורכב הזה. זמן היא מילת המפתח. וחודש.... חודש הוא מעט מאד זמן. משכב לידה נמשך ששה שבועות וזה כמובן ממוצע, לא זמן מדויק לכל אשה ואשה. את וודאי גם חשה את התנודות ההורמונליות העזות בגוף ובנפש גם יחד. 

גם הנפש אינה כשהיתה. אין בפוסט שלך ולו מילה אחת לגבי הנפש. רק שאלה על הגוף - איך מחזירים אותו שיהיה כשהיה. איך מחזירים את השליטה. דווקא במה שלא כתבת אני קוראת את עוצמות הכאב. 
יכול להיות שהגוף שלך יחזור להיות כשהיה ויכול להיות שלא. לא ניתן לדעת זאת מראש. תדעי זאת עם הזמן. 

הנפש לא חוזרת. זו סטירת לחי חזקה וכואבת ואיומה לאמונות הכי בסיסיות שלנו בעולם. לאמונה שנוגעת ליסוד של הקיום. חלילה לא מנסה לומר שהתחושות הקשות יישארו כשם שהן עכשיו. רק שלנפש לוקח זמן להתאושש, ושעל פי רוב היא חוזרת למקום קצת שונה, כי עמדת היסוד אחרת, מה שהיה מובן מאליו קצת פחות מובן מאליו. 

יש נשים שמשתדלות להדחיק, למחוק, להמשיך הלאה בכל הכוח, דבקות בתפקוד כמידת יכולתן. אני מאד בעד להמשיך הלאה, לדבוק בתפקוד, לאסוף את כל הכוחות כדי להתגבר ולהתקדם - אבל אני לא חושבת שאפשר להדחיק אובדן. וכדאי לצד התפקוד גם לדעת לעצור ולתת מקום לכאב. מקום לאובדן השליטה. מקום לפחדים שוודאי צצים. מקום לחולשה. מקום לתנודתיות ולא לחזרה לשגרה. 

אם תרצי לשתף אותנו עוד - אנחנו כאן. ואנחנו יודעות המון על התנודות של הנפש ועל הכאב של האובדן ועל הבדידות ועל הסביבה ועל הכמיהה לתיקון 

לצפיה ב-'עליה במשקל'
עליה במשקל
09/07/2017 | 23:18
59
הי, עלמה !
מצטערת מאוד על מה שעברת ומשתתפת בצערך.
לגבי שאלה 2 - תבקשי מרופאת משפחה לבדוק בלוטת התריס.
לצפיה ב-'ברשותכם מתייעצת ב"קול" לגבי בדיקות קרישיות'
ברשותכם מתייעצת ב"קול" לגבי בדיקות קרישיות
09/07/2017 | 06:48
5
108
היי
אני לאחר 2 הפלות (אחת שבוע 7 ואחת שבוע 10)
רופא הפריון שלי המליץ לי לעשות בדיקות קרישיות וקריוטיפ
הבנתי שהקופה עושה עם זה בעיות כי הם בד"כ מאשרים "רק" אחרי 3 הפלות.
הרופא אמר לי שבכל מקרה, גם אם התוצאות יצאו תקינות אני אצטרך להזריק קלקסן לדילול הדם.
השאלה שלי היא כזאת: האם לעשות בכל מקרה את בדיקות הקרישיות באופן פרטי, דבר שעולה 2400 ש"ח ולא בטוח שיהיו לי החזרים, או שאם גם ככה אצטרך להזריק קלקסן אז זה מיותר?
ושאלה נוספת אם אני כבר כאן: מה זה קריוטיפ? מי מפנה לבדיקה? האם גם זה כרוך באישור הקופה ויש סיכון שלא יאשרו לי עד הפלה 3?
תודה מראש ובהצלחה לכולם
לצפיה ב-'משתתפת בצערך על שני אובדני ההריון'
משתתפת בצערך על שני אובדני ההריון
09/07/2017 | 15:54
1
52
כדי לעזור לך בחשיבה, אני זקוקה ליותר אינפורמציה. אודה לך אם תוכלי לענות על השאלות, ואז אמשיך ביחד איתך בחשיבה-
1. בת כמה את ובן כמה בן זוגך? (במידה ואת יחידנית- אז סליחה על השאלה).
2. כתבת "רופא הפריון שלי"....כיצד הושגו ההריונות, ועל איזה רקע טיפולי הפוריות?
3. מה מצבך הבריאותי? האם ידועות מחלות רקע, כמו סכרת, קרישיות יתר, לחץ דם, מחלות אוטואימוניות, מחלות כבד/כליות....וכן הלאה. האם יש מחלות דומות במשפחה? 
4. האם היו אלו ההריונות היחידים שלך, או שהיו גם הריונות תקינים? במידה וכן- כתבי עליהם יותר- מהלך ההריון, סוג הלידה, משקל בלידה, שבוע לידה. 
5. כתבי על ההריונות עם ההפלות דברים יותר מפורטים- מתי היו ההריונות (לפני כמה זמן), מה היו נסיבות ההפלות- האם ראו דופק, לא ראו דופק, שק הריון ריק...מהלך ההפלה- ציטוטק/טבעי/גרידה. האם היו סיבוכים לאחר מכן. 

קריוטיפ היא בדיקה גנטית שבה בודקים את המבנה הכרומוזומאלי של ההורים. ניתן לעשות דרך הקופה, ואז צריך לעבור דרך יעוץ גנטי, או לעשות בבדיקה פרטית, שעלותה משהו כמו 1000 ש"ח לכל בן זוג. אני עשיתי בזמנו באסותא, ובעלי בקופת חולים מאוחדת. תוך חודש הגיעו התוצאות. 
אני חושבת שיש משהו אפילו עוד יותר מפורט שבודק עוד יותר לעומק. 

מקווה שתבחרי לענות על השאלות, ואז נוכל להמשיך ולחשוב.
שירה. 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'אז ככה:'
אז ככה:
09/07/2017 | 18:07
51
יחידנית בת 39
יש לי בן בן שנתיים יליד ivf רביעי.
הוא נולד בשבוע 39 אבל קצת קטן, 2.510 ובגלל שזה לא מתאים לגודל שלי אז המליצו לי על בדיקת קרישיות. עשיתי בדיקה די בסיסית (לא כזאת שהרופא פוריות עכשיו שלח אותי) והיא יצאה תקינה.
הגעתי לטיפולים בגלל התרומת זרע והגעתי להפריות אחרי שההזרעות לא עבדו.
אחרי הלידה עשיתי עוד הפרייה וההחזרת עוברים הטריים לא הצליחה. אחרי זה החזירו לי עוד מוקפאים שלא נקלטו ואז החזירו בלסטו יום 5 שנקלט אבל בשבוע 6 לא היה דופק ואמרו לחזור עוד שבוע ויומיים לפני שחזרתי אליהם ההריון נפל טבעי. הכל יצא בבת אחת ולא היו סיבוכים.
בטיפול אחרי זה החזירו לי את המוקפאים האחרונים וגם זה נקלט והיה דופק בשבןע 6 אבל כשבאתי שוב לבדיקה בשבוע 9 כבר לא היה דופק. פה כבר קיבלתי ציטוטק שהיה נוראי אבל הרגשתי שלא הכל יצא כי כבר ידעתי למה לצפות. בבדיקה אחרי 4 ימים אמרו שאכן נשאר עוד הרבה תוכן ונתנו שוב ציטוטק. הפעם לא כאב אבל היה במשך כשבועיים דימום. בבדיקה אחרי שבוע אמרו שהרוב יצא, נשאר עוד קצת אבל מקווים שיצא בווסת הבאה. בינתיים מחכה לווסת הבאה...עבר חודש בדיוק מאז הציטוטק הראשון.
ההריון הראשון התקין היה מקסים עם לידה תקינה ובריאה. גם אני בריאה בד''כ, מלבד עודף משקל לא קטן.
תודה על היחס ועל ההשקעה בתשובה שלך
לצפיה ב-'ועוד שאלה- '
ועוד שאלה-
09/07/2017 | 19:16
2
42
מי הרופא שלך שאמר לך לגבי הנושא של הזרקת הקלקסן בכל מצב? וכיצד הוא מסביר את ההמלצה שלו להזריק תרופה מדללת דם, גם אם אין ממצאים לא תקינים בבדיקות שתבצעי? כלומר- האם הסביר איזשהו רציונל לכך? (השאלה נשאלת ברצינות, ולא בציניות או בזלזול). 

שירה דוד
09-7749028
לצפיה ב-'לא הסביר מדוע'
לא הסביר מדוע
09/07/2017 | 19:37
1
41
ד''ר אליצור
אני מכירה כמה בנות שלא נמצא להן בעיות בקירישיות או שחלקן בכלל לא עשו בדיקת קרישיות והן קיבלו מדללים. חלק קלקסן וחלק סוג של אספירין. מישהי אחת שדיברתי איתה היום והיא אחרי 3 הפלות רצופות ועם בדיקת קרישיות תקינה, קיבלה קלקסן 100
לצפיה ב-'סליחה על המענה המאוחר, ואני מקווה שאת עדיין פה- '
סליחה על המענה המאוחר, ואני מקווה שאת עדיין פה-
18/07/2017 | 15:53
4
תראי, אני לא מתחברת לגישה הזו של הקלקסן האמפירי- מה שתיארת שנותנים לנשים כאשר אין בעיית קרישיות יתר. אני בעד טיפול תרופתי בכל תחום שהוא, כאשר יש בעיה רפואית מוכחת. 
את מתארת שתי הפלות קלאסיות של השליש הראשון. זה אפילו לא נכנס לקטגוריה של הפלות חוזרות. מה יש למהר ולתת קלקסן, אני לא מבינה. מדובר על חומרים שהם מדללי דם. זה לא מים וזה לא סתם. מדובר על תרופה משמעותית ועל הזרקות יום יומיות. היד מאוד קלה היום על ההדק עם מדללי הדם, ולא בצדק בעיניי. 
יש בזה הרבה כסת"ח של הרופאים. כאשר יש סוכרת צריך אינסולין, נכון? אבל אם אין סכרת- אז לא נותנים אינסולין...אז למה כאשר אין בעיית קרישיות יתר, ישר ההמלצה היא לתת קלקסן או מדלל דם אחר? לא מוצדק. 
אני הייתי מטופלת אצל רופאה ורופא שדעתם היתה כדעתי. 
אם את מטופלת אצל רופא שחושב בצורה מסויימת, אז כנראה שאת לא סתם אצלו. אולי את מסכימה עם הגישה שלו.

לא יודעת מה לומר לך לגבי בדיקות הקרישיות. אני עשיתי לאחר 3 הפלות חוזרות חלק מהן, והשלמתי הכל לאחר 4 הפלות. זה לא עזר לי כמובן. הכל היה תקין, כולל שאר הבירורים.
את צריכה לשבת עם עצמך ולהחליט מה הגישה שאת מתחברת אליה.
אם ירגיע אותך לעשות את הבדיקות- תעשי. אבל אם אין שום בעיה- אז לדעתי זה ממש טפשי לקחת את הקלקסן.

הרבה החלטות חשובות. לא תמיד קל להחליט. תתחברי לעצמך ולמה שהכי מתאים לך ותפעלי לפי זה. קוראים לזה אינטואיציה. תתחברי לאינטואיציה שלך ותעשי מה שנכון עבורך.

את מוזמנת לעדכן אותנו בכל החלטה שקיבלת.
מאחלת לך שההריון הבא יהיה תקין ויסתיים בידיים מלאות,
שירה.  

שירה דוד

09-7749028
לצפיה ב-'בירור קצת חריג'
בירור קצת חריג
08/07/2017 | 12:02
8
180
היי כולן
מזכירה את הסיפור הכללי- אני אחרי הפלה טבעית בשבוע 6. אחרי יומיים של כאבים קשים אבל הגיוניים הגיעו כאבים עזים מאוד ופניתי למיון נשים. שם הרופאה אמרה שנראה שההריון בהפלה שלמה והבטן כואבת אולי מוירוס בטן. 
שעה אחרי עזיבתי את המיון התחילו שלשולים והקאות קשים שהסתיימו בתגובה אלרגית חריפה ופינוי חירום למיון. 
אציין שפרט לאדקס לא לקחתי שום תרופה.. 
כמובן שאני מבועתת מחוסר הידיעה של הגורם לאלרגיה הקשה 
לא עולות בחיפושים באינטרנט תוצאות מעניינות במיוחד בנושא הפלה ותגובה אלרגית. 
אם למישהי יש קצה חוט אשמח לשמוע
לצפיה ב-'האם לקחת פעם אדקס?'
האם לקחת פעם אדקס?
08/07/2017 | 16:59
3
76
במה באה לידי ביטוי התגובה האלרגית החריפה? אודם וגירודים או משהו מעבר לכך? 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'ועוד שאלה- מה נתנו לך במיון כדי נגד התגובה האלרגית? '
ועוד שאלה- מה נתנו לך במיון כדי נגד התגובה האלרגית?
08/07/2017 | 17:00
18
לצפיה ב-'לקחתי'
לקחתי
08/07/2017 | 18:26
1
94
בוודאי לקחתי אדקס ותרופות אחרות שמכילות איבופרופן לא מעט
התגובה הייתה של גרד והתנפחות כולל היצרות של דרכי הנשימה
טופלתי באדרנלין וסטרואידים
לצפיה ב-'ואו! איזה סרט...'
ואו! איזה סרט...
08/07/2017 | 18:57
70
לא שמעתי מעולם על קשר בין הפלה טבעית לבין משהו אלרגי. אולי הגוף שלך היה חלש, ובגלל זה הגיב למשהו בצורת אלרגיה חריפה. זה יכול להיות אפילו משהו באויר, פריחה כלשהי...
אני בכלל לא אלרגית, אבל באחד ההריונות, בשבועות הראשונים, היתה לי תגובה אלרגית חריפה מאוד שהתבטאה באודם וגרד והתנפחות. בכל הגוף. זה היה נורא מבהיל כי בחיים לא היה לי דבר כזה. טסתי לרופאה והסתבר שזו תגובה אלרגית לאיזושהי פריחה שהיתה. הרופאה אמרה לי שבאותה תקופה היה את זה לעוד המון אנשים...טופלתי בסטרואידים שמותרים בהריון. היתה לי הפלה כמה זמן לאחר מכן, אבל זה לא היה קשור לאלרגיה. כשהייתי אצל הרופאה היא אמרה לי בוודאות שמותר לקחת את הטיפול התרופתי בהריון ושהאלרגיה קשורה למשהו שיש באויר. 

שירה דוד
09-7749028
לצפיה ב-'מלחיץ'
מלחיץ
08/07/2017 | 21:23
51
כמו שירה, גם אני לא נתקלתי באלרגיות שקשורות להפלה, ובדיוק כמו שירה באחד ההריונות היה לי התקף אלרגי של גירודים והתנפחות של העור בשבוע 7. במקרה שלי האלרגן לא זוהה ועד היום לא ברור מה גרם להתקף. טופלתי בסטרואידים שאושרו ע"י המכון הטרטולוגי בתנאי שאסיים את הטיפול עד שבוע 8 (עקב השפעה אפשרית על העובר בין שבוע 8 לשבוע 11).

בהקשר של ההתקף שהיה לך, אלרגיה יכולה להתפתח בכל שלב בחיים, גם אחרי שנחשפת לאלרגן פעמים רבות, ולכן יש סיכוי שבכל זאת האדקס הוא זה שגרם להתקף.
אחרי שתתאוששי נפשית ופיזית, כדאי לפנות לאלרגולוג לצורך בירור מעמיק. אם מדובר בתגובה לתרופה צריך רק להימנע, אבל אם מדובר על אלרגן אחר ובגלל המעורבות של דרכי הנשימה בהתקף, ייתכן ויהיה צורך בנשיאת מזרק אדרנלין.

מאחלת לך בריאות והתאוששות 

לצפיה ב-'אולי אלרגיה ללטקס? (מהכפפות גומי של המנתח?)'
אולי אלרגיה ללטקס? (מהכפפות גומי של המנתח?)
12/07/2017 | 21:00
19
לחברה שלי קרה משהו דומה בניתוח קיסרי, והתברר שזה מהלטקס בכפפות החד פעמיות
לצפיה ב-'שארית שנותרה'
שארית שנותרה
13/07/2017 | 19:55
1
19
אז אחרי שהופנתי גם לבירור אלרגיה נרחב.. כל הכיף אצלי ויש שארית ברחם, הבטא לפני כמה ימים הייתה 30.
ההפלה הטבעית נגמרה לפני יומיים. 
הרופא אמר שבגלל כל מה שעברתי אולי נחכה לווסת הבאה והשארית תצא בלי גרידה או ציטוטק. מישהי חוותה את כל הכיף הזה? 
לצפיה ב-'לי יש היסטוריה ארוכה עם שאריות'
לי יש היסטוריה ארוכה עם שאריות
16/07/2017 | 22:07
14
3 הפלות על פני שנתיים וחצי, בכולן נותרו שאריות.

שארית ראשונה: גרידה יזומה בשבוע 13. שבועיים אחרי הגרידה התברר שיש שארית עם זרימת דם פעילה (מחוברת לדופן הרחם עם כלי דם). יום למחרת הגילוי עברתי היסטרו ניתוחית להוצאתה.
שארית שניה: גרידה בשבוע 9+6 עקב אובדן דופק. למודת נסיון הלכתי להיבדק אחרי שבוע, הפעם היתה שארית ללא זרימת דם. חיכיתי וקיויתי שתצא עם הוסת. הוסת הגיעה והשארית נשארה. עברתי היסטרו ניתוחית להוצאתה.
שארית שלישית: ציטוטק בשבוע 7+2 עקב אובדן דופק. דימום נוראי וידיעה שלמרות שהשק יצא, שוב יש שארית עם זרימה. עברתי גרידה 9 ימים אחרי הציטוטק, מכיוון שהדימום פסק אבל חזר לסירוגין בעוצמה חזקה מאוד ואני הייתי אנמית וחלשה.

כבר חשבתי שאני לא מסוגלת לעבור הפלה בלי שארית, אבל מסתמן שהרופא הנהדר שלי הצליח לעשות לי גרידה בלי שארית. עברו 4 שבועות מאז ההפלה האחרונה ואני מחכה לוסת. בבדיקה לפני שבועיים לא נצפתה שארית.

אני מסכימה עם המלצת הרופא שלאור מה שעברת, עדיף לתת לגוף מנוחה ולקוות שהשארית אכן תצא עם הוסת.
לצפיה ב-'מחזור שני אחרי ציטוטק'
מחזור שני אחרי ציטוטק
08/07/2017 | 09:37
6
74
הגיוני שהמחזור השני אחרי ההפלה עם ציטוטק גם מגיע בצורה לא סדירה? 
שללתי כבר את האפשרות של הריון לפי בדיקה שביצעתי היום:(
לצפיה ב-'קרה לי אחרי אחת הגרידות'
קרה לי אחרי אחת הגרידות
08/07/2017 | 10:30
5
47
המחזור הראשון התחיל בדיוק 28 ימים אחרי הגרידה והמחזור השני התחיל כמעט 6 שבועות אחרי הראשון.
אח"כ חזרתי למחזורים רגילים של 26-28 ימים.

האם בדרך כלל המחזורים שלך סדירים? כמה איחור יש לך כרגע?
לצפיה ב-'כן המחזור מאוד סדיר'
כן המחזור מאוד סדיר
08/07/2017 | 10:41
4
28
אחרי ההפלה המחזור הגיע אחרי חמישה שבועות וארבעה ימים.
עכשיו עברו חמישה שבועות מהמחזור האחרון.
בדכ יש לי מחזור כל 26-28 ימים.
לצפיה ב-'הייתי מחכה עוד שבוע'
הייתי מחכה עוד שבוע
08/07/2017 | 10:56
2
28
אם לא יגיע, אפשר לעשות בדיקת דם לפרופיל הורמונלי בסיסי: אסטרוגן, פרוגסטרון ו-LH, אולי גם בטא על הדרך.
ואם את ממש לא רגועה, תמיד אפשר לעשות US ולבדוק מה המצב.
לצפיה ב-'מה תיתן הבדיקה הזו?'
מה תיתן הבדיקה הזו?
08/07/2017 | 11:00
1
27
הרגשתי שהיה לי ביוץ החודש. אז אני מנסה להבין למה הבדיקות שאת ממליצה יהיו מיועדות?
לצפיה ב-'להבין האם אכן היה ביוץ'
להבין האם אכן היה ביוץ
08/07/2017 | 11:07
23
בטא - הייתי עושה למקרה שאולי היה ביוץ מאוחר.
פרופיל הורמונלי מאפשר להעריך באיזה שלב של המחזור החודשי את נמצאת - לפני ביוץ, אחרי ביוץ.

אם את יודעת בוודאות שהיה ביוץ ולא ניסיתם להיקלט החודש, אז כל מה שצריך לעשות זה לחכות בסבלנות והוסת תגיע.
לצפיה ב-'יכול לקרות מצב כזה, כן...'
יכול לקרות מצב כזה, כן...
08/07/2017 | 17:03
25
הגוף הוא בכל זאת לא רובוט. הייתי ממליצה לך לחכות עוד שבוע, ואם עוד שבוע לא תקבלי- להתייעץ עם הרופא/ה שלך. 

עדכני אותנו,
שירה. 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'איך מכילים את כל זה שוב....'
איך מכילים את כל זה שוב....
07/07/2017 | 11:33
9
216

היי קוראת פה כבר 9 שנים.
לפני 9 שנים הייתי בהריון ראשון עם זוג תאומים בחודש שביעי התגלה שלאחד מהםלא היה דופק וכמובן ההוא היה המקדםו הוביל ללידת חירום המלאכית השנייה שלי נולדה במשקל של 600 גרם נלחמה שבועיים ובסוף נפטרה. לאחר מכן תןדה לאל נולדו לי שני ילדים מדהימים (555) ועכשיו לפני 12 שבועות שבועות נכנסתי להריון הכל היה כלכך מושלם וכלכך תקין וההתרגשות הייתה בשיאה. ואז בלי שום הכנה בלי שום סימן בבדיקת שיגרתית לא נצפה דופק, מילים כלכך קרות מדובר פה על התינוק שלי איך אפשר להגיד שאין לו דופק??? איך יכול להיות שזה קורה לי שוב ולמההה  זה כלכך לא הוגן. אין שום ממצא פתלוגי להבנה למה זה קרה אבל עדיין לא מצליחה להכיל את זה הלב כלכך כואב. עושה את כל המאמצים להדחיק את זה יש לי את האהבות שלי בבית וצריכה להיות חזקה בשבילם אבל המחשבות מתגנבות כל הזמן איך סוגרת את המעגל הזה, הלב שלי כבר שרוט שלוש פעמים מארבע הריונות....
לצפיה ב-'בקושי רב'
בקושי רב
07/07/2017 | 16:25
4
98
ועם סיוע טיפולי במידת הצורך.
אין לי מושג איך סוגרים את המעגל. המעגל שלי עדיין פתוח.
ואין שום דבר הוגן בענייני ילודה. אין שום סטטיסטיקה שאומרת שאם את ואני ואחרות איבדנו כבר כמה פעמים, האובדן הבא ייפול בחיקה של מישהי אחרת ואנחנו נינצל.
לכל אחת יש מקור כוח שונה שעוזר לה להמשיך לקום בבוקר ולהמשיך בחיים למרות שהשמיים נפלו. ולמרות שהחיים ממשיכים, את לא חייבת להדחיק. את יכולה לשחרר את הכאב כאן בפורום או בשיחה טיפולית או בכל דרך אחרת שמתאימה לך.

השמיים נפלו עלייך שוב וזה נורא.

משתתפת בצערך
לצפיה ב-'תודה! '
תודה!
07/07/2017 | 17:41
3
82
מתקשה מודה, הסביבה טוענת שצריך לחזור לשגרה שאין מה להתאבל שדי עם הבכי שמה שצריך לקרות קורה. עוד לא עבר שבוע... ולא יכולה לשמוע יותר את המשפט הזה... מקווה שאף משפחה לא תצטרך להתמוד עם דברים כאלה בחיים.
לצפיה ב-'הסביבה טועה!'
הסביבה טועה!
07/07/2017 | 18:00
1
89
בדרך כלל אני משתדלת שלא לדבר/לכתוב/לחשוב בנחרצות כזו, אבל אין מה לעשות, ברור לי שהסביבה שלך טועה.

מודה שככל שאני עוברת יותר אובדנים, כך אני בוכה פחות. את עיקר הבכי אני עושה ביום שבו אני מגלה את הבשורה. ואני מכירה את הקסם של הבכי על הגוף, את השחרור שהוא מביא איתו.
אני נמנעת מלבכות בנוכחות בתי, כי אני לא מסוגלת למצוא הסבר שיניח את דעתה ולא יפחיד אותה. לפני 3 שבועות כשהתבשרתי שאני לפני האובדן השישי שלי, בכיתי המון בשעות שבהן היא היתה בגן. לפני השינה היא שאלה למה העיניים שלי אדומות, הצלחתי למצוא תשובה שלא הלחיצה אותה ובימים שאחרי השתדלתי לבכות פחות כי לא רציתי שהיא תראה עליי את הכל.
והיום, 3 שבועות פחות יומיים אחרי, אני כבר לא בוכה, אבל בהחלט עושה מרתון אכילה רגשית שכולל המון ארטיקים והימנעות מאוכל אמיתי ומזין.
אם מישהו סביבי חושב שזה לא בריא לי, הוא צודק כמובן, אבל זו הדרך שלי כרגע.

אני לא יודעת מהו הגבול שבו לא הגיוני לבכות כל הזמן. זה כל כך משתנה מאחת לאחת ומאובדן לאובדן. ובכל זאת, מכיוון שיש לך ילדים, נראה לי שיהיה נכון לנסות למצוא איזון כלשהו בין בכי שלא בנוכחותם לבין שגרה ויציבות בנוכחותם.
אם קשה לך לעשות את זה בכוחות עצמך, שווה להיעזר במישהו חיצוני.
בתחילת ההריון האחרון התחלתי ללכת לדיקור סיני. הרגשתי שטיפול רגשי מילולי לא מתאים לי ובכל זאת רציתי תמיכה כלשהי. כרגע אני מתכוונת להמשיך ללכת לדיקור, בתדירות נמוכה יותר.

לצפיה ב-'כואבת'
כואבת
07/07/2017 | 19:09
63
כואבת לשמוע על האובדנים שלך... מאחלת לך שזה יהיה האחרון. ךא בוכה ליד הילדים הם מאוד רגישים בכל מה שקשור אלי ונלחצים בקלות. בכי משחרר מרגישה את זה. בכל הגוף. בא לצרוח על כולם שיניחו לי שיפסיקו עם הרחמים האלה ועם המשפטים של על מה את בוכה יש לך שני ילדים בריאים בבית (555) אבל פשוט אין לי כוח להתמודדות נוספת אז פשוט מרחיקה אותם. וכן חשבתי לפנות לאיזה טיפול הומפאתי או משהו עוד שוקלת את האופציות.והאמת.... שאין כמו גלידה להקל ולו במעט על כאב כלכך גדול
לצפיה ב-'הסביבה ממש נוראית!'
הסביבה ממש נוראית!
07/07/2017 | 21:45
54
זה מה שעבר לי בראש, ואז קראתי את התגובה של מרעישה והתחזקתי בנחרצות שלי.
גם אבדן בשבוע מוקדם הוא אבדן, מה גם שבמקרה שלך נשמע שהוא מטלטל ומחזיר אותך אחורה לעובר ולתינוקת שאבדת. נכון שיש לך שני ילדים בריאים, אבל אין לך את העובר הזה שאבדת, ומותר לך לשמוח בילדים החחים ועדין להתאבל על כל מה שאבדת. זה נורמאלי וטבעי, בדיוק ההיפך מההדחקה שאנשים בסביבתך מטיפים לה.
יש דברים שלא צריכים לקרות אבל קורים, וזה נורא. עבר *רק* שבוע!!! אפילו הגוף שלך ודאי מתאושש מהטראומה, וברור שיש על מה להתאבל, על עכשיו ועל מה שהיה אז.
מקוה שכן יש בסביבה שלך מי שתומך, מכיל ומבין את התהום בה את נמצאת כעת. אנחנו מבינות ואנחנו כאן עבורך.
לצפיה ב-'משתתפת בצערך על אובדני ההריון'
משתתפת בצערך על אובדני ההריון
07/07/2017 | 18:31
3
72

לב שרוט?- מבחינתי יותר נכון לומר לב שבור ומדמם. 
קרה לך אסון כבד בהריון הראשון שלך ואיבדת תאומים בחודש השביעי. זו טראומה כבדה, לכל דבר ועניין. 
לאחר מכן נולדו שני ילדים בריאים ומדהימים, שבוודאי הם האור בחייך. 
כעת, שוב אובדן הריון, בנסיבות אחרות. כתבת שההפלה היתה לפני שבוע, ושלפני שניים עשר שבועות נכנסת להריון, כלומר- איבדת את ההריון בשבוע 11? (תקני אותי אם לא הבנתי נכון). כתבת שאין שום ממצא פתולוגי. למה את מתכוונת? האם שלחו את העובר לבדיקה? האם הספקת לעשות בדיקת שקיפות עורפית? 
כידוע לך, הפלות בשליש הראשון מתרחשות לעיתים קרובות, אך כשזה נוחת עלייך, ועוד כאשר את גם כך איבדת בעברך הריון תאומים בשלב מאוחר של ההריון, זה עוד יותר קשה ועוד יותר כואב. ובוודאי שזה לא הוגן. 

את לא צריכה להדחיק את מה שקרה. אי אפשר להדחיק דבר כזה. פעמים רבות אנו נזקקות לסיוע מקצועי כדי לעזור לעצמנו בעיבוד האובדן. ממליצה לך למצוא עזרה שכזו שמתאימה עבורך. 

לגבי הילדים- ממליצה לא לספר להם את שעובר עלייך. את מרבית הבכי תעשי כאשר הם לא נמצאים וכאשר את עם עצמך. אני כן מאמינה בלהמשיך בחיים, בלהמשיך בחיי השגרה, בלמשוך עצמך לתפקוד. לתפקד, לצד הכאב והבכי. 

לא כתבת כלום על הפן הפיזי. האם עברת גרידה ומה שלומך בהיבט הפיזי? גם הגוף חשוב. הוא הכלי המחזיק את הנפש שלנו, וגם הוא צריך להבריא ולהשתקם. 

שולחת חיבוקי כוחות ותנחומים,
שירה. 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'תודה'
תודה
07/07/2017 | 19:15
2
61
לפני פחות משבוע עברתי גרידה בשבוע 12. עשינו שקיפות והכל היה מושלם...
מבחינה פיזית כואבת אבל זה לא משתווה לכאב שבלב. בעלי רוצה שאחזור לעבודה לשגרה ואני פשוט עוד לא שם. לא מוכנה להתמודד עם השאלות והמבטים מאכישה שצריכה שקט צריכה שיניחו לי . מקווה שאתאושש במהרה...

לצפיה ב-'הבנתי'
הבנתי
07/07/2017 | 19:26
1
59
כמה דברים:
1. מה כואב לך פיזית? יש התכווצויות? משהו מעבר? את יודעת שאם יש כאבים או חום או דימומים חזקים- אז צריך לפנות לבדיקת רופא/ה.
2. בשקיפות הכל היה מושלם, או שלא...כי לאחר מכן פסק הדופק. אז או שהעובר לא היה תקין ולא ניתן היה לראות זאת בשקיפות, או שהיה משהו אחר שהשתבש. 
האם יש לרופאים איזושהי תובנה כלשהי? 
3. לגבי החזרה לעבודה- כל אחת היא אחרת ולכל אחת מתאים משהו אחר. לי התאים תמיד לחזור מהר מהר לעבודה. גם כי אני עצמאית, ואין ימי חופשה או מחלה, וגם כי זה מה שגרם לי לקום ולהתאושש, למרות הכל. 
את כותבת שאת לא מוכנה להתמודד עם השאלות והמבטים, אז אני מתארת לעצמי שידעו בעבודה על ההריון? כאשר תחזרי לעבודה, את יכולה להיעזר במישהי שאת סומכת עליה, שתבקש מאנשים להניח לך ולא לשאול שאלות. 

אנחנו פה, לכל דבר ועניין שאת זקוקה לו,
שירה 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'תודה❤ מחמם את הלב'
תודה❤ מחמם את הלב
07/07/2017 | 19:59
19
לצפיה ב-'הפלה בשבוע רביעי:('
הפלה בשבוע רביעי:(
06/07/2017 | 18:15
6
165
אני יודעת שזה ממש התחלה אבל אני בת 41 ויש לנו רק ילד אחד...ההריון הגיע במהירות והייתי מאוד אופטימית. משיקולי קריירה חיכיתי יותר מדי ואולי כבר מאוחר מדי.הפלתי הלילה ולא מפסיקה לבכות:(

לצפיה ב-'צר לי על אובדן ההריון'
צר לי על אובדן ההריון
06/07/2017 | 20:03
4
84
זה עצוב לאבד הריון, בכל גיל ובכל שלב שלו, גם אם זה ממש בהתחלה. 
שבוע 4 זה אומר הריון כימי. אני מתארת לעצמי שכמה ימים לאחר גילוי ההריון, הוא כבר לא היה.
את רוצה לשתף אותנו בן כמה הילד? 

בכל מקרה, ברור שאת עצובה, כי כבר מאוד רצית את ההריון הזה. 
ברור שאף אחד לא יכול להבטיח כלום, ואי אפשר לדעת כלום, אבל אם תבחרי לנסות שוב- ניתן יהיה לעשות זאת לאחר המחזור הבא. 

אגב, שאלה חשובה- כתבת שהפלת הלילה. האם היו דימומים חזקים כמו של מחזור? איך את יודעת שהפלת? בכל מקרה- מומלץ ללכת לבדיקה של רופא, כדי לוודא ריקון הרחם. 

שירה. 

שירה דוד
09-7749028
לצפיה ב-'תודה רבה,שירה. א'
תודה רבה,שירה. א
06/07/2017 | 21:39
3
89
תודה רבה שירה,על העידוד והתמיכה. אתמול בצהרים התחיל דימום שהתחזק מאוד.בלילה הלכתי למיון.לא ראו שק הריון והבטא מאוד מאוד נמוך.הרופא אמר שזה הריון כימי או הריון צעיר שנפל...יש כרגע דימום מסיבי מאוד.
בבית ילד נפלא ומקסים בן שש וחצי.חכינו יותר מדי:( אולי העובדה שנכנסתי בקלות  להריון בגיל כזה אמורה לעודד אותי...למרות זה ולמרות שזה ראשוני לגמרי,בוכה כל הזמן. גליתי לפני כמה ימים אבל הרגשתי שזה הריון כבר כמה ימים ..
לצפיה ב-'אויש...ייסורי המצפון....'
אויש...ייסורי המצפון....
07/07/2017 | 05:45
74
ורגשות החרטה....רגשות קשים מאוד שקשה להתמודד איתם.
לא אשקר לך- אכן חיכית המון זמן. זו העובדה שצריך להתמודד איתה כעת. ילדת בגיל 34 וחצי בערך (לפי החישובים שלי), והופ- השנים חלפו להן ביעף. כנראה שזה מה שהיה מתאים לך לאורך כל השנים הללו. אינני יודעת מה היו הסיבות, אך כנראה שהיו. אינני יודעת מדוע התעודד בך (ובכם) הרצון לעוד ילד דווקא כעת, ואינני יודעת מדוע לא קודם. אלו שאלות שרק את יודעת את התשובות עליהן. 

כעת, את צריכה להתמודד, יחד עם בן הזוג, עם המציאות החדשה- אתם רוצים עוד ילד, ואת בת 41 (אינני יודעת בן כמה הוא). יש נשים שיולדות בגילאים הללו, ואפילו לא מעט, אבל להשיג הריון תקין בגיל זה, לרוב, זה דבר יותר מורכב. 
לא אכתוב לך סטטיסטיקות. כולנו יודעות מהו השעון הביולוגי ומהן השלכותיו.  
כן אכתוב שאני עצמי ילדתי בגיל 41, וחברה טובה שלי בגיל קרוב ל-42, וגם פה- בפורום- יש נשים לא מעטות שילדו תינוקות בריאים בגילאים אלו, ואפילו מאוחרים יותר. 

מעבר לעובדה שאת מוזמנת להישאר איתנו ולהסתייע בנו, כדאי לשקול גם קבלת טיפול רגשי פרטני, בעיקר כדי להתמודד עם רגשות החרטה, שהם עלולים לאכול כל חלקה טובה, וגם כדי לספק לך ולכם את התמיכה הרגשית לקראת הריון חדש. 
אני מאוד מקווה שאכן יהיה הריון חדש בהקדם, ושהוא יהיה תקין ויסתיים בידיים מלאות, אך בשל הגיל, צריך גם להתכונן לכל תסריט שהוא ולבוא מחוזקת נפשית. 
אותי העובדה שנכנסתי בקלות להריון לא עודדה כלל. מה זה עוזר שנכנסים להריון בקלות והוא מסתיים במפח נפש ובלב שבור? לי זה לא עזר בכלל בכלל, אלא תסכל מאוד. פעם חברה שלי (לשעבר) שהיתה מטופלת פוריות, אמרה לי שזה עוזר לי מאוד שאני נכנסת להריון בקלות. ואני, שהייתי כבר אחרי מספר רב של הפלות, רציתי לחנוק אותה. אשכרה. 

לגבי הילד שלך- הוא אמנם בן שש וחצי, לא קטנצ'יק, אבל בכל זאת- רק ילד בן שש וחצי. הייתי מציעה לא לשתף אותו במה שקרה, ואת הבכי לעשות שלא בנוכחותו. אם הוא רואה אותך עצובה ושואל אותך על כך, את יכולה לומר שאכן את עצובה, כי כמו שילדים עצובים לפעמים, גם מבוגרים עצובים לפעמים, ושזה לא קשור אליו ושאת מאוד אוהבת אותו. 

אנחנו פה, לכל דבר ועניין שאת זקוקה.
שולחת חיבוקי כוחות, תנחומים ואופטימיות,
שירה. 

שירה דוד

09-7749028
לצפיה ב-'אוי כמה מכירה את רגשות האשמה האלו...'
אוי כמה מכירה את רגשות האשמה האלו...
07/07/2017 | 08:50
1
60
קודם כל משתתפת בצערך על ההריון שלא צלח,,,, מבינה ככ מה שאת עוברת .. גם לנו ילדה בת 6.5 , רק שאנחנו התחלנו לפני קצת יותר משנתיים לנסות שוב.. בגילך בערך. גם אני היתי בטוחה שמציק צ'אק יצא ילד וטעיתי. היום בת 43 ולצערי עברתי כבר לא מעט טיפולים ואובדנים. אין יום שאני לא מאמללת את עצמי בשאלה למה חיכיתי ככ הרבה .. אבל מנגד, מנסה להזכר מה היו השיקולים ( את חלקם אני יודעת טוב..) ומזכירה לעצמי שוב ושוב שאין דרך להחזיר את הגלגל אחורה אלא רק להסתכל קדימה.  בגיל 41 עדיין סיכוי טוב מאוד להריון, והפלות בשבועות מוקדמים שכיחות גם בגילאים צעירים יותר. קשה לך לראות את זה כעת אבל מכירה רבות מאוד שהרו בגיל הזה. מאחלת שוב שהנפש תחלים מהר ובקרוב תצליחו להרות ויסתיים בידיים מלאות. מוזמנת לפנות בפרטי אם בא לך ...
לצפיה ב-'תודה לכם,בנות יקרות!'
תודה לכם,בנות יקרות!
07/07/2017 | 15:40
47
אנסה להתאושש ולהיות אופטימית.אולי המזל ישחק לטובתי ויהיה בסדר...תודה!��
לצפיה ב-'מצטערת לשמוע'
מצטערת לשמוע
07/07/2017 | 19:16
41
תבכי תבכי כמה שרק את יכולה זה משחרר שולחת חיבוק ענק
לצפיה ב-'מחזור לאחר ציטוטק- תוך כמה זמן?'
מחזור לאחר ציטוטק- תוך כמה זמן?
06/07/2017 | 16:39
3
63
נאמר לי שבערך חודש לאחר התרוקנות הרחם ... מה זה אומר ? קבלתי 2 מנות בוקאליות ואחת וגינלית. מנה ראשונה יצא השק ועוד טיפה קרישים, מנה 2 יצאה חתיכה ענקית ממשהו ועוד קרישים. מנה 3 כמעט לא עשתה כלום חוץ מדימום מועט.. ממתי נספר החודש הזה ? מנה ראשונה ? אם אקח עוד מנה ( כי יש שארית 1 סמ שלא בטוח שתצא במחזור) זה יעכב את הוא המחזור? לא ישנה ? אשמח לשמוע מניסיונכן. תודות 
לצפיה ב-'הפלה עם ציטוטק יכולה לקחת זמן....'
הפלה עם ציטוטק יכולה לקחת זמן....
06/07/2017 | 20:07
2
58
חודש נספר החל מהמנה הראשונה. יחד עם זאת, לאו דווקא מדובר בחודש. מחזור אמורים לקבל בין 4-6 שבועות מההפלה (מהמנה הראשונה). ועד 8 שבועות נחשב גם תקין. 
בכל מקרה, כמובן שצריך לבדוק שהשארית יצאה. שום דבר לא יעכב כלום. לגוף קצב משל עצמו. צריך המון סבלנות (שאין לנו. מי כמוני יודעת...). 

שירה דוד
09-7749028
לצפיה ב-'תודה שירה '
תודה שירה
07/07/2017 | 08:53
1
36
מנסה לתכנן טיול לחול להתאוורר מעט ממאורעות השנה האחרונה וקשה לתכנן כשלא יודעים לוז....... נקווה שנצליח להתעופף מפה מעט.....
לצפיה ב-' תתאווררו ותיהנו. אני ממש בעד. '
תתאווררו ותיהנו. אני ממש בעד.
07/07/2017 | 18:34
9
לצפיה ב-' פינת הביניים (בין אובדן להריון חדש)'
פינת הביניים (בין אובדן להריון חדש)
02/07/2017 | 18:08
14
180
פינת הביניים מוקדשת לכל מי שחוותה אובדן ומטלטלת במחשבות לגבי המשך הדרך -
המתח שבין הפחד מאובדן (נוסף)
לבין הכמיהה לילד (ראשון או נוסף)
וכמובן: מעטה החרדה וחוסר הוודאות שאופף את המחשבה על הריון שאינו מנת חלקה של מי שלא חוותה אובדן.

אתן מוזמנות לשתף בכאבים, בקנאות, בחששות, בכמיהה, בתקווה, ביחס של הסביבה ובכל קשת הרגשות המלווה את תקופת הביניים.

לצפיה ב-'תקופה שמרגישה שלא נגמרת '
תקופה שמרגישה שלא נגמרת
03/07/2017 | 12:00
2
136
אני כבר חודשיים אחרי ההפלה (הריון ראשון שבוע 6 ללא דופק עם ציטוטק). 
אני מנסה ממש שלא לחשוב ולא לצפות לכלום אבל אני לא מצליחה. ברגע שאני מתחילה לחשוב על האובדן ישר מתחילות לי דמעות ותחושה שלמה הדברים השתבשו ככה. 
בעלי כל הזמן אומר לי שהגיע הזמן להתקדם מהדיכאון, שמצד אחד הוא צודק כי גם לי נמאס מתחושת העצב והחוסר אונים. אבל מצד שני אני פשוט לא מצליחה להתגבר על כל הרגשות. אני כל הזמן חושבת באיזשה שלב הייתי אמורה להיות עכשיו.
כרגע אני אמורה לקבל בכל יום את המחזור השני אחרי הציטוטק ואני מנסה לא לקוות לכלום אבל כמובן שבפועל ההפך קורה..
אני ממש חוששת מההריון הבא שגם הוא ישתבש כי לצערי אף אחד לא יכול להבטיח לי במאה אחוז שהוא יהיה תקין. 
לצפיה ב-'לRach-'
לRach-
04/07/2017 | 08:11
1
76
1. אי אפשר. אי אפשר שלא לצפות לכלום. זה בלתי אפשרי, אני מודיעה לך. מניסיון. מרגע שהרצון לילד נפתח, אי אפשר להרגיע אותו, עד שאכן נולד/ת תינוק/ת. 

2. דמעות- מאה אחוז. מותר לבכות בכל עת. עברה תקופה מאוד קצרה מההפלה, ואת עדיין עצובה. וזה בסדר גמור. זה היה הריון ראשון שלך, עם נאיביות מתוקה שכזו. והעצב קיים. זה ממש טבעי. כמובן שחשוב להמשיך בחיים מבחינת התפקוד, וללכת לעבודה, ולהמשיך בכל העיסוקים שהיית רגילה, כי הם יתנו לך את היציבות והחיוניות. אבל מותר גם להיות עצובים. 

3. למה הדברים השתבשו ככה- בדיוק- ככה! זו התשובה. כי בניגוד למה שהיינו רוצות לחשוב- הריונות משתבשים, ונוצרים עוברים לא תקינים, ויש עוד כל מיני עניינים- שלא תמיד מאפשרים שמכל הריון יהיה תינוק בריא ושלם. זה שעד שזה קורה לנו- אנחנו חיות בהדחקה- זה מעולה, כי זה מנגון הגנה מאוד בריא, שמאפשר לנו להמשיך ולחיות ולהיות מאושרות. 

4. אף אחד לא יכול להבטיח לי במאה אחוז שההריון הבא יהיה תקין- נכון גם אף אחד לא יכול להבטיח לנו שלא ניפגע בפעם הבאה שניכנס לרכב מתאונת דרכים, ואנחנו בכל זאת נכנסות לרכב, ואף אחד לא יכול להבטיח לנו שבפעם הבאה שניכנס למקום הומה- לא יהיה פיגוע טירור, ואף אחד לא יכול להבטיח לנו שלא נחלה במחלה קשה....נכון. ובכל זאת- הודות למנגנוני ההגנה הבריאים שלנו, אנחנו ממשיכים לחיות, ואפילו לחיות טוב, ולהינות, ולהיות שמחים, ולהיות יצרניים.
כי אלו הכוחות הבריאים שבנו, והם המושכים אותנו קדימה. 

5. הריון אחרי הפלה הוא הריון עם יותר חרדות מהרגיל, לפחות עד שעוברים את השלב שבו היתה ההפלה בפעם הקודמת, אבל בהחלט ניתן ורצוי גם להינות ממנו ולשמוח בו. 

6. אם את מרגישה צורך- ניתן לפנות גם לטיפול רגשי, אפילו קצר מועד, כדי לסייע לעצמך בעיבוד האובדן וכדי לתת לך כוחות התמודדות הלאה, לקראת ההריון הבא, שבתקווה יהפוך אתכם לאמא ואבא. 

שירה. 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'שירה, אהבתי מה שכתבת'
שירה, אהבתי מה שכתבת
04/07/2017 | 23:45
47
מנגנוני הגנה!! 
כמה פשוט ככה נכון.

לצפיה ב-'היום הייתי כמעט 3 שעות ביקום אחר'
היום הייתי כמעט 3 שעות ביקום אחר
03/07/2017 | 13:53
4
160
לא בטוחה שמתאימה לפינת הביניים, כי אין לי מושג אם ננסה שוב, ובכל זאת זה מרגיש לי המקום הכי נכון.

שבועיים ויום אחרי הגרידה הלכתי למרכז בריאות האישה כדי לבדוק אם יש שארית.
ההמתנה שם תמיד ממושכת והיום הרגשתי שכאילו עברתי ליקום חיצוני. מעין ניתוק מהמציאות ומהעולם.
במהלך ההמתנה הארוכה הגיעה מישהי שבלי לדעת מה הסיפור שלה, היה לי ברור שהוא קשה. בשלב מסויים העזתי לפנות אליה, ודיברנו ובכינו והתחבקנו. ואני שמחה שהעזתי לדבר וכל כך דואגת לה ורוצה בטובתה.

בסיום הבדיקה אצל הטכנאית צחקתי ואמרתי שאני בטח האישה היחידה שיוצאת ממנה מחייכת שבועיים אחרי הפלה.
הבדיקה היום איששה וחיזקה את כל מה שחשבתי על הרופא שלי וכמו שזה נראה כרגע, אחרי 3 הפלות עם שארית, זכיתי לגרידה בשבוע 13 בלי שארית! כל כך לא מובן מאליו מבחינתי ומרגש כמעט כמו לראות 2 פסים בבדיקה ביתית.
עכשיו נשאר לחכות לוסת ולביקורת אצל הרופא שלי.
לצפיה ב-'את יודעת, רק בעולם המטורף שלנו פה'
את יודעת, רק בעולם המטורף שלנו פה
03/07/2017 | 16:33
121
יש אפשרות שאת תשמחי מרחם ריק ממש כמו משני פסים -
ואני אהיה מאושרת בשבילך.

לעניין הביניים - "אין לי מושג אם ננסה שוב" (=או שכן או שלא) בהחלט משאיר אותך פה. כשתדעי בוודאות שסיימת את פרק הילודה - אז ורק אז את פטורה סופית מההרהורים החוזרים ונשנים בשאלת ההמשך.

חיבוק אחד שמח על סיום ההיבט הפיזי של הגרידה הנ"ל.
חיבוק אחד עצוב על הפז"מ הבלתי אפשרי שלך, זה שמאפשר לך לצאת מחויכת מביקורת אצל הטכנאית שבועיים ויום אחרי גרידה.
לצפיה ב-'למרעישה- '
למרעישה-
04/07/2017 | 07:57
2
88
מה שסיפרת על הפגישה האקראית מאוד מרגש. 
את באמת משהו- לצאת מרוצה מהבדיקה אצל הטכנאית, הה? כל כך פחדת מהאפשרות של שאריות ועוד פרוצדורה, שזה היה בשבילך באמת נפלא לגלות שהרחם נקי. 

לגבי פינת הביניים- את שייכת, כל עוד לא החלטת על ההלאה וכל עוד לא נסגרה הרמטית האפשרות לעוד הריון. כתבתי לך על כך כמה דברים בפוסט ניפרד (הפוסט שבו הגבת לגבי נושא הפונדקאות...). 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'הפגישה האקראית'
הפגישה האקראית
04/07/2017 | 09:17
1
105
עם האישה שאני אפילו לא יודעת את שמה. הפגישה הקצרה הזו תלווה אותי עוד הרבה זמן. אישה כל כך צעירה עם מטען כל כך כבד והיא רק בתחילתו של המסע.
לפני שראיתי אותה, שמעתי אותה בוכה. והבכי היה כל כך מוכר לי, זכרתי את עצמי בוכה ככה. בכי שנשמע כמו התמונה ההיא ששמתי בפורום השני.
ולא היה לי מושג מה הסיפור שלה, אבל היה לי ברור שהוא קשה. ואח"כ כשדיברנו, גיליתי שהוא קשה הרבה יותר מכל מה שדמיינתי וחשבתי.
מקווה בשבילה שהיא תשרוד את הנפילה אל התהום ותצליח לטפס בחזרה למעלה אל האור ואל החיים.

אני חושבת שבשנה האחרונה הגעתי למסקנה שאני לא יכולה לעבור הפלה בלי שארית ולכן לגרידה האחרונה הגעתי עם אמון מלא ברופא שלי, אבל עם חוסר ידיעה האם הוא יצליח לגבור על הגוף שלי שלא משחרר את ההריונות.
מבחינתי שארית פירושה כאב פיזי, נפשי, התמודדות עם עוד פרוצדורה בהרדמה (אחרי 11 פרוצדורות ב-3 שנים), עוד ביורוקרטיה ותכנונים ותיאומים כך שהתהליך ישפיע מעט ככל שניתן על הבת שלי, נטרול פיזי למשך כמה ימים או שבועות.
ולכן אני יכולה להתרגש ולשמוח על רחם ריק, בדיוק כמו שאני יכולה להתרגש ולשמוח על רחם מלא.

גם אם היתה הפעם שארית, זה לא היה מפחית את האמון שלי ברופא שלי ואת ההערכה העצומה שלי כלפיו. מבחינתי ההיכרות איתו היא אחד הדברים החיוביים ביותר שקרו לי במהלך סאגת הילודה שלי. הוא אדם נהדר ורופא נפלא והלוואי שהיו יותר כמוהו.
לצפיה ב-''
04/07/2017 | 09:45
19
לצפיה ב-'תודה על העין הקשובה,במקרה הזה:)'
תודה על העין הקשובה,במקרה הזה:)
05/07/2017 | 11:33
5
115
אני יכולה לספר לכן,שמאז שחוויתי את האובדן,כמעט לפני שנתיים,עליתי מאד מאד במשקל.עשרה קילו.לא שזה לא יפה לי,כי הייתי בתת משקל חמור,אבל מאז העלייה במשקל,נשים נדחפות,שואלות ומעירות לי הרבה בעניין הריון.כמו למשל,וואו מגיע לך מזל טוב.או ,הייתי בטוחה שאת בהריון,ורק חיכיתי שתגידי כבר.ועוד ועוד פנינים.אני תמיד עונ..ה שלא,אני לא בהריון,ופשוט השמנתי.ואז מגיעה השאלה הבאה,מה את לא רוצה עוד ילדים?
ואני אומרת שלא.כרגע מספיק לי.אלא  אם כן מתחשק לי לפתח שיחה עם אותה גברת.כאן אני יכולה לספר לכן,שאני מרגישה שאני לא אשבר לרסיסים,אם לא יהיה לי עוד ילד.זה בהחלט יבאס אותי,אבל לא מאד.חיי היום יום שלי,לא קלים בכלל.בעלי נמצא המון בחול,ואו חוזר מאוחר,והילדים רבים בינהם המוןןןןן.נכון שיש גם רגעים כיפים,אבל הרבה קושי.מבחינת הגוף שלי,אני לא בטוחה שאני מסוגלת להחזיק עוד הריון.עליתי עשרה כ=קילו,ואני כבר עכשיו מרגישה מלאה וכבדה יותר.אני עוד מעט בת 39.ובשתי הלידות הקודמות,התחננתי בפני עצמי,לא לעבור את הסיוט הזה שוב.הלידות וההחלמה היו לי קשות מאד.בחודשיים האחרונים,קיימנו יחסים לא מוגנים,גם בימי הביוץ,ולא נכנסתי להריון.הרגשתי הקלה כשהגיע המחזור.למה?כי אני מפחדת.מפחדת מאד מאד מזה שאם זה יצליח,אני עלולה לראות שוב שהדופק הפסיק לו מעצמו סתם ככה,בלי שליטה שלי,ובלי יכולת לעזור לעובר שלי.קשה לי לחשוב על חלילה להכנס שוב להרדמה מלאה.זה היה איום ונורא מבחינתי.חוויתי התקפי פניקה וחרדה ככ גדולים בגלל זה,שנאלצתי לקחת ציפרלקס.הגוף וןהנפש עברו שוק מטורף,שלקח לי שנה ומעלה להתאושש ממנו.רק בחודשים האחרונים,אני מרגישה ממש טוב.שמחה ומאושרת.
לצפיה ב-' לאורהגנוז - ביניים בכל מילה'
לאורהגנוז - ביניים בכל מילה
05/07/2017 | 13:40
2
93
ענייני הילודה סבוכים, סבוכים מאד, לעתים קרובות גם בעולם ה'רגיל' (שלא סבל מאובדן/ים) אבל על אחת כמה וכמה לאחר אובדן התמימות, לאחר שהגוף מוכה והנפש מובסת וההבנה שהעניין הזה פשוט לא בשליטה שלנו מחלחלת היטב. חלקנו קמות מהר יותר, חלקנו לאט, רובנו מתלבטות לגבי ההמשך, ולו מן הטעם הפשוט שהאובדן של ההריון הרצוי מותיר כזה חלל נורא שהכמיהה למלאו מדרבנת אותנו לשקול את ההריון הבא.

השיתוף שלך היה מאד מרגש לקריאה. ואני קראתי בו את הביניים ממש בכל מילה: המחשבה הפיזית על הריון נוסף, עלייה במשקל, התמודדות עם לידה - מורכבת.
המחשבה הנפשית על הריון נוסף - שאין כל ערובה לגבי האופן שבו יסתיים - מעוררת חרדה איומה. לקח לך למעלה משנה להתאושש מן האובדן הקודם. אז להסתכן באובדן פעם נוספת נשמע מטורף.
המחשבה הפיזית על הריון לא תקין והתמודדות עם הפסקת הריון נוספת - קשה מנשוא.
היומיום עמוס, מלא, קשיי היומיום אינם פוסחים על מי שאיבדה הריון, וגידול הילדים הקיימים גם הוא משימה אינטנסיבית ושוחקת.
העזר כנגדך נעדר הרבה ואת מתמודדת עם רבים מקשיי היומיום לבדך. מה שכמובן לא מקל על הדילמה.
והראש - הראש אומר שיהיה עצוב לעצור כאן אבל לא כל כך נורא. עצוב אבל נסבל. עצוב אבל בסדר.
והשעון - השעון מודיע לך שהגיל כבר 39 ואולי די.

אבל
יש רק אבל אחד קטן,פצפון.
יכול להיות שכל הנימוקים כבדי המשקל לצידך:
הראש, הגיל, הגוף, הנפש, המשקל, היומיום, הבעל הנוסע, הריבים של הילדים
רק - קיום היחסים הלא מוגנים.....
פה אני קוראת את הלב שכן רוצה,אפילו רוצה מאד.

מי שלא רוצה דואגת להגנה.
מי שלא רוצה באמת לא זקוקה לרשת הנימוקים הסבוכה שהצגת בפוסט שלך.
היא פשוט עוצרת. ודי.
היא יודעת שפרק הילודה הסתיים עבורה. הדלת הזו סגורה.

נכון שחשת הקלה כשהמחזור הגיע,נכון שהעדפת לגלות שאין הריון -
אבל השארת פתח להריון הזה.

מחבקת אותך על עמדת הביניים הלא פשוטה.
בעיני ומנסיוני האישי זה מקום מורכב לשהות בו.
אנחנו פה לקרוא את כל השיתופים והדילמות.

לצפיה ב-',כרגילתודה על שכתבת כל כך יפה'
,כרגילתודה על שכתבת כל כך יפה
09/07/2017 | 11:08
1
26
ניתוח נהדר של המצב.אני חייבת לספר לכן,שאני כעת בהריון.אני עדיין מאד מופתעת מזה,וחוששת מאד.מבינה שכלום כרגע לא בשליטה שלי.אתמול היה דימום,בניגוב בעיקר,אבל גם על התחתונית.מקווה לטוב,ובעיקר מתפללת שהפעם זה יצליח והכל יעבור בשלום,עם אמא בריאה
ותינוק בריק בידיים בעוד תשעה חודשים.
לצפיה ב-'אני מברכת אותך ומזמינה אותך להצטרף לפורום "הריון אחרי אובדן"'
אני מברכת אותך ומזמינה אותך להצטרף לפורום "הריון אחרי אובדן"
09/07/2017 | 19:06
9
לצפיה ב-'לאורהגנוז-'
לאורהגנוז-
05/07/2017 | 15:37
1
79
ראשית, קראתי אחורנית בכל מיני שרשורים מן העבר וראיתי שהתייחסתי לנושא של התקפי החרדה והטיפול בהם. אני גם רואה שאת מטפלת בעצמך וזה טוב מאוד. 

שנית, אין חובת ילד נוסף. ממש לא. העומס שאת מתארת- הגופני והנפשי הוא מאוד גדול. לא מומלץ להגיע למצב של קריסה נפשית. 
נשמע שהגעת כעת לסוג של איזון נפשי. קחי בחשבון שכניסה להריון נוסף עלולה לערער את האיזון הזה, וכדאי להיערך בהתאם- הן תרופתית והן לפרוס רשת של תמיכה רגשית כולל טיפול בשיחות. 

שלישית- אכן, כמו שכתבה קודמתי, אישה שסוגרת הרמטית את עניין הילודה- יודעת כיצד לשמור על עצמה מהריון נוסף. אז נראה שלא סגרת את חלון ההזדמנויות.

מקווה שתמשיכי להרגיש טוב, שמחה ומאושרת, ושתמשיכי לטפל בעצמך כהלכה. 
שירה. 

שירה דוד
09-7749028
לצפיה ב-'תודה שירה'
תודה שירה
09/07/2017 | 11:11
23
אכן לא סגרתי את חלון ההזדמנויות.מצד שני,אני מבינה ששום דבר כעת,לא תלוי בי,וזה דווקא קצת מקל.מקווה מאד שההריון הפעם יחזיק מעמד תשעה חודשים טובים,חזקים,ושבסופם יוולד תינוק חמוד ומתוק,בריא,לאמא בריאה.
לצפיה ב-'אשמח לקבל המלצה לרופא פרטי לגרידה'
אשמח לקבל המלצה לרופא פרטי לגרידה
02/07/2017 | 18:58
16
135
הייתי שוב אצל הרופא וייתכן שראה שק הריון ברחם. אני רוצה לקבוע תור לגרידה פרטית לעוד שבוע וחצי ככה שאם לא תגיע הפלה טבעית אהיה כבר עם תור. אשמח עם המלצות לרופאים טובים מאיזור תל אביב ודרומה. עדיפות אם עובדים עם החזרי הכללית
לצפיה ב-'תודה על העדכון'
תודה על העדכון
02/07/2017 | 20:11
87
אם לא נופל לבד בטווח הזמן שהקצבת, חשוב לבצע אולטרסאונד נוסף לפני ביצוע הגרידה.

יכולה להמליץ לך על הרופא שמלווה אותי כמעט שנתיים וחצי, דר' גיא רופא.
הוא מקבל באופן פרטי בתל אביב ובחיפה, למיטב ידיעתי אין החזרים מהקופה (גם אני בכללית).
עברתי אצלו 3 פרוצדורות להוצאת שארית וגרידה אחת בשבוע 13 לפני שבועיים. חוץ מההיסטרו הראשונה שבוצעה בבי"ח ציבורי, כל שאר הפרוצדורות בוצעו באופן פרטי.
מבחינתי מעבר למקצועיות שלו, מה שמבדל אותו משאר הרופאות והרופאים זו הרגישות ותשומת הלב לצרכים הרגשיים של המטופלת. חוויתי את הרגישות הזו כשטופלתי על ידו בבי"ח ציבורי ומאז אני שומרת לו אמונים.

מבינה את הרצון להיות פרקטית ולשריין תור מראש, מבינה גם את הרצון לבצע את הגרידה באופן פרטי, ומבינה גם את מה שלא כתבת ואני די בטוחה שאת מרגישה - שאי אפשר לנשום כשתלויים באויר עם הריון מדשדש שלא מתקדם אבל גם לא נפסק.

לצפיה ב-'אני מנסה להבין טוב יותר-'
אני מנסה להבין טוב יותר-
02/07/2017 | 21:48
8
82
באיזה שבוע מדויק את עכשיו? האם נאמר לך במפורש שההריון לא תקין? אני קצת מתקשה להבין מה המצב. 
אודה להבהרות, או שאולי אין הבהרות ושאת צריכה להמתין עוד כדי לדעת בוודאות לאן נושבת הרוח. 

שירה דוד
09-7749028
לצפיה ב-'הבהרה'
הבהרה
03/07/2017 | 06:07
7
97
ההריון הוגדר בוודאות כלא תקין. במשך שבוע הבטא יורדת לאט לאט, נעה סביב 700. הרירית נעשית דקה יותר, מ21 ממ ל16 ממ. על פי וסת אחרונה שבוע 6 אבל המחזורים לא סדירים אז ייתכן גם שבוע 4. יש אולי שק הריון, אין שק חלמון. מקריאה ממושכת אני מבינה שבהפלה ככ מוקדמת ציטוטק נחשב מאוד יעיל.
לצפיה ב-'אויש. הבנתי'
אויש. הבנתי
03/07/2017 | 09:25
6
60
אני עברתי פעם אחת הפלה עם ציטוטק. זה היה בשבוע 6. שק ההריון היה ריק. 
לקח שבועות ארוכים עם דימומים מסוגים שונים ומשונים עד שהתנקה הכל. זה היה נורא. מעל לחודשיים!!! בגרידות- באתי וסיימתי עם זה בהיבט הפיזי במהירות והתפניתי לנפש ולמחשבות על העתיד. 
יש פה בנות שהציטוטק עבד במהירות ותוך מספר ימים הרחם היה נקי. 
ויש פה בנות- שאיכשהו נשארה שארית דווקא אחרי גרידה...

אם תחליטי לקחת ציטוטק, את צריכה לקחת בחשבון שיתכן שזה יקח זמן, יתכן שלא יצא הכל, ושלאחר לקיחתו עלולות להיות תופעות קשות, כאבים ודימומים מאסיביים. כלומר- צריך להתכונן לסנריו הפחות טוב, ולקוות שלא יתרחש. 

עבורי היה נכון יותר לגשת לגרידה, אבל זה הגוף שלי והנפש שלי, ואת צריכה לבחון את הדברים עבור עצמך. 

עדכני אותנו מה החלטת.
שירה. 

שירה דוד
09-7749028
לצפיה ב-'בשביל האיזון מספרת שעלי הציטוטק השפיע היטב'
בשביל האיזון מספרת שעלי הציטוטק השפיע היטב
03/07/2017 | 10:19
58
קיבלתי 4 כדורים וגינלית ביום שני (הייתי בשבוע 9) התחילו דימומיפ וכאבי מחזור בהחלט נסבלים. בליל שבת נפלט שק ההריון, לקחתי אופטלגין נוזלי וישנתי מעט. בביקורת ביום ראשון הרחם היה ריק.
עבורי זו היתה חוויה טובה יותר מאשר בגרידה, כי בהיבט הרגשי היה לי זמן להיפרד, ופרט לכאבים של יום שישי התחושה היתה כמו במחזור מעט חזק ושמחתי לחסוך לעצמי אופרציה רפואית בהרדמה מלאה.
לצפיה ב-'מוסיפה על דברי שירה'
מוסיפה על דברי שירה
03/07/2017 | 10:47
4
48
נטלתי ציטוטק בשני הריונות שלא התפתחו, פעם אחת בהמסה מתחת הלשון ובפעם השניה וגינלאית. עלי הכדור השפיע באופן ברוטאלי תוך צירים נוראיים, גרועים מאלה שעברתי בשתי הלידות לפני ההפלות וגם רטרואקטיבית ממבט הלידה שעברתי אחרי. בשני המקרים שק ההריון יצא במלואו אחרי כמה שעות. עלי ההמסה מתחת ללשון השפיעה תוך רגעים ספורים, ואילו מתן וגינאלי השפיע תוך שעתיים+- (שכחתי).
אם בכל זאת תבחרי בציטוטק, ממליצה להתחיל בשעות הבוקר המוקדמות, כך שבערב כבר תהיי בתקוה אחרי. בכל מקרה את חייבת לדאוג שמישהו אחר יטפל בילד הקטן שלך, ורצוי שמישהו אחר יהיה לצידך כדי להשגיח עליך. עוד אני ממליצה לדאוג מראש לפדים עבים מאוד לדימום שאחרי (vania או פדים אחרים שמשמשים אחרי לידה) וגם למשככי כאבים כמו אופטלגין.
בעיקר מאחלת לך שההליך הפיזי יעבור עליך בשלום וללא סאגות המשך, כך שתוכלי להתפנות לטפל בנפש.
לצפיה ב-'מסתבר שאני מצויה בתחום אפור מאוד'
מסתבר שאני מצויה בתחום אפור מאוד
03/07/2017 | 11:16
3
79
דיברתי עם רופא מהדסה שהומלץ לי עליו ובמקום לרוץ איתי לגרידה אמר שלדעתו זה בכלל הריון כימי והוא לא רוצה שום התערבות. אני אצלו ביום חמישי. בתקווה שלא אאבד את השפיות עד אז
לצפיה ב-'נשמע שאת מטופלת בידי רופא מאוד מקצועי'
נשמע שאת מטופלת בידי רופא מאוד מקצועי
03/07/2017 | 11:43
48
נשמע שהוא מאמין שיש סיכוי שמדובר בהריון כימי שיסתיים לבד, ושומר עליך מפני התערבויות מיותרת. עם כל הקושי העצום שיש בהמתנה ובביניים הנורא, עדיף להמנע מהתערבויות רפואיות ומטראומה מיותרת לגוף.
מחכה לעדכון ממך בחמישי...
לצפיה ב-'משתפת'
משתפת
03/07/2017 | 21:38
40
ראשית משתתפת בצערך על אובדן ההריון. לא פשוט בכלל
אני חודש לאחר הפלה טבעית בשבוע 7. אצלי הביטא עלתה אבל ההכפלות לא היו יפות וגם היתה נמוכה חשבוע (נדמה לי 1600 בתחילת שבוע 6). היה שק הריון ברחם אבל לא היה תוכן ולא היה ברור האם תקין או לא. אני תיכננתי לקחת ציטוטק אבל הגיעה הפלה טבעיץ - לא נעים אבל לא זוועה. 3 ימים של דימום קשה עם גושים וכאבים (לרחתי נגד כאבים). אחרי כשבוע דימום הרחם התרוקן. 
אם הביטא בירידה והרירית יורדת יש מצב טוב שהגוף כבר יעשה את זה לבד.... זאת נמתנה מהגיהנום אבל נראה לי עדיף לחכות.
תחזיקי מעמד
לצפיה ב-'משתפת'
משתפת
04/07/2017 | 23:36
19
אחת מהפלותי הייתה הפלה טבעית. (גם אני עם מחזור לא סדיר ולא הספקתי להיבדק לפני הדימום אז לא ידעתי בדיוק את השבוע אך היה בערך 7-8) 
בהחלט לא נעים. דימום מאוד מאוד חזק. (אני לא שיערתי מה יהיה. הייתי עם דימום קל ונסעתי ליום עיון מחוץ לעיר. נתקעתי שם עם כאבים וכמות דימום שלא השתלטתי עליה. מספרת כל זה כדי שתכיני את עצמך.... תמצאי בסביבת הבית במידה ומשהו יתחיל)
היו לי 3 ימי דימום מאסיביים וסך הכל שבוע וחצי לפחות.

אין כ"כ 'נורמליות' בהפלות. מימד ה'חוסר שפיות' יהיה שם. במידה זו או אחרת....
תחזיקי מעמד!!
לצפיה ב-'ממליצה על דר אריה גינגולד'
ממליצה על דר אריה גינגולד
03/07/2017 | 22:49
35
עשה לי פעמיים, מקצועי ואנושי. עובד עם כללית מושלם, מסדר בעצמו הכל.
09-7480631
מאחלת לך החלמה מהירה !
לצפיה ב-'שאלה כללית בנושא גרידה'
שאלה כללית בנושא גרידה
04/07/2017 | 08:48
3
55
אמנם עוד לא בטוח שאצטרך לעבור הליך כזה אבל אם כן, הבנתי שיש שוני בין סוגי ההרדמה שנותנים? יש מקומות שעושים תחת טשטוש ויש מקומות שמחדירים בהנשמה חומר הרדמה ואז ההתאוששות יותר קשה?
לצפיה ב-'מנסה לענות'
מנסה לענות
04/07/2017 | 09:07
42
קודם כל, כמובן מאחלת לך שיצא לבד ולא תצטרכי גרידה.
מבחינת ההרדמה. עד כמה שהבנתי ממרדים ראשון (שתחקרתי אותו), בארץ ובכל עולם מערבי עושים רק בהרדמה. אבל זאת הרדמה קצרה.
לא יודעת האם את מעולם הפורות או לא - הרדמה של גרידות הייתה לי יותר קלה מהרדמה של שאיבות. 
להמחיש - אחרי גרידה ראשונה התעוררתי, ישנתי עוד כמה שעות בבית והלכתי באותו יום לעשות מניקור/פדיקור. אחרי גרידה שניה התעוררתי במצב מצויין והלכנו לאכול במסעדה צהריים.
שיעבור בקלות עד כמה שאפשר !
לצפיה ב-'עונה מנסיוני'
עונה מנסיוני
04/07/2017 | 10:32
49
בכל ההרדמות שעברתי (גרידות, היסטרוסקופיות ניתוחיות, שאיבות של ביציות. 11 הרדמות ב-3 שנים) ההרדמה בוצעה באמצעות חומר שמזריקים לגוף. תמיד היתה גם מסכת חמצן, אבל למיטב ידיעתי לא היה בה חומר מטשטש או מרדים. את הפרוצדורות עברתי ב-3 בתי חולים שונים.
בשעות הראשונות אחרי השחרור מביה"ח אני בדרך כלל ישנה, ואז ממשיכה להיות איטית ואפופה למשך כ-24 שעות לאחר הפרוצדורה. אני חושבת שאני לא מקרה מייצג וככל הנראה מתאוששת באיטיות רבה יחסית לנשים אחרות.
אם בכל זאת תגיעי לגרידה, ממליצה לבקש שהמרדים ייתן לך זופרן נגד בחילות. הספיקו לי 2 נסיונות עם הקאות אחרי ההרדמה ומאז אני מבקשת זופרן בכל הרדמה.
לצפיה ב-'עונה מניסיוני בכמה גרידות'
עונה מניסיוני בכמה גרידות
04/07/2017 | 23:42
32
אני יודעת על מה את מדברת. 
על הרדמה עם צינור נשימה שמוחדר לגרון. זו הרדמה הרבה יותר חזקה שמשתמשים בה שניתוחים מסובכים / ארוכים יותר.

אחת הגרידות שלי היתה בשבוע 21, העובר היה יותר קטן במספר שבועות והרופאה והמרדימה חששו שהגרידה תהייה מסובכת יותר וארוכה, כי עובר ללא דופק בפרק זמן ארוך עלול להידבק לדפנות הרחם, משהו בסגנון.
בגרידה זו הרדימו אותי עם צינור הנשמה. זה היה סיוט אמיתי. כשהתעוררתי השתעלתי שעה, לא יכולתי לדבר כמה שעות. שרף לי הגרון למשך כמה ימים וגם הייתי צרודה (הצינור עובר דרך מיתרי הקול)

אין לך ממה לחשוש.  בגרידה רגילה ההרדמה היא לא מהסוג הזה. (וגם בגרידות מאוחרות ובפרוצדורות קצרות)
לצפיה ב-'מודה לכולכן על התמיכה והמידע'
מודה לכולכן על התמיכה והמידע
05/07/2017 | 12:19
44
מודה מקרב לב על כל המידע והסיפורים האישיים זה מאוד עזר לי.
לשמחתי הבטא ירדה משמעותית היום לסביב 300. התחילה לי מיגרנה רצינית כמו שיש לי לרב לפני מחזור.
מקווה מאוד שעוד כמה ימים יתחיל משהו טבעי וזה יהיה מאחוריי 

וסתם לידיעה ושלא נצטרך אף אחת מאיתנו- 
יש אופציה לניתוח גרידה בבי"ח פרטיים במימון הכללית והשתתפות של 300 ש"ח.
מתקשרים ל*2700 יחידת ניתוחים ומקבלים רשימה מפורטת עם כל הרופאים ובתי החולים.
הרבה מהשמות שהומלצו לי עובדים בשיטה הזאת והבדלי העלות פשוט מטורפים

לצפיה ב-'דימומים מוזרים אחרי הפלה'
דימומים מוזרים אחרי הפלה
01/07/2017 | 21:19
1
87
לא יודעת כמה זמן עבר מההפלה, רק שהיו לי שני מחזורים מאז, ולאחר המחזור השני היתה הפסקה של 3 ימים ואז שוב דימום. בבדיקה לפני מספר שבועות הרחם היה נקי. לא רגילה לדימומים כאלו בין מחזורים ואין מצב להריון כי לא פעלנו בנושא (צריכה הפסקה של לפחות שנה אחרי הסיפור הזה) זה משהו מוכר אחרי הפלה? שיבוש כזה? אולי צריך היסטרוסקופיה?
לצפיה ב-'ראשית- ממליצה לשאול את הרופא/ה שלך לגבי זה-'
ראשית- ממליצה לשאול את הרופא/ה שלך לגבי זה-
01/07/2017 | 21:45
48
שנית- תזכירי לי בבקשה מה היה בהפלה. זו היתה הפלה טבעית? (אולי אני לא זוכרת נכון...). תכתבי מה היו נסיבות ההפלה, באיזה שבוע, והאם היתה התערבות כלשהי או לא. 
וגם- תסבירי טוב יותר- מה זה אומר: "לאחר המחזור השני היתה הפסקה של 3 ימים ואז שוב דימום". מתי התחיל שוב הדימום- באיזה יום של המחזור? (אני שואלת זאת, משום שהמחזורים שלי הם משהו כמו 3 ימים דימומים קשים, לאחר מכן הפסקה ולאחר מכן שוב יומיים של דימומים בינוניים-חלשים עד שנגמר).
אז למה את מתכוונת?- כמה ימים של דימום היו, כמה זמן הפסקה, ובאיזה יום של המחזור חזרו הדימומים. 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'מנסה להיכנס להריון'
מנסה להיכנס להריון
01/07/2017 | 15:08
145
בבקשה למחוק, פרסמתי בטעות פה.
העברתי לפורום של הריון אחרי אובדן.
לצפיה ב-'לא ברור לי אם הצטרפתי למעגל :('
לא ברור לי אם הצטרפתי למעגל :(
28/06/2017 | 12:49
18
295
אמורה להיות בשבוע 5 וארבעה ימים
לפני יומיים בטא 732... נמוכה
היום בטא 720..
מה עושים? איך מתקדמים מפה, גם טכנית מול הרופאים וגם נפשית?
לצפיה ב-'למרות שהייתי בהריון 10 פעמים- אני לא בקיאה בבטא...'
למרות שהייתי בהריון 10 פעמים- אני לא בקיאה בבטא...
28/06/2017 | 13:14
166
כן יודעת שהיא אמורה להכפיל עצמה ולהראות מגמה יפה של עלייה ולא של ירידה. 
ממליצה לך ללכת לבדיקה ומשם להתקדם הלאה, לאיפה שצריך. 
אם הרופא/ה שלך לא יכולים לקבל אותך בימים הקרובים, תמיד את יכולה ללכת למרכז בריאות האישה ולבקש להיבדק על-ידי רופא/ה של מיון. 

עדכני אותנו.
שירה. 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'2 שאלות'
2 שאלות
28/06/2017 | 13:48
9
149
קודם כל על פניו אכן לא נראה תקין, אבל שואלת בכל זאת:
1. האם ההריון ספונטני או מטיפולים?
2. האם 2 בדיקות הבטא בוצעו באותו המקום? לפעמים יש סטיות בין מעבדות שונות.

באופן אישי הייתי ממשיכה לעקוב אחרי הבטא, גם אם בדיקה שלישית תמשיך להראות מגמת ירידה, לדעתי כדאי לעשות גם בדיקה רביעית כדי לראות שמגמת הירידה נמשכת על מנת לסייע לשלול הריון חוץ רחמי.
הריון חוץ רחמי מתאפיין הרבה פעמים בבטא מדשדשת שעולה ויורדת לסירוגין.
אם את מרגישה כאבים חזקים, עליית חום או כל תופעה חריגה, כדאי להיבדק במהירות, גם אם זה מצריך נסיעה למיון.

האם יש לך רופא שאת מטופלת אצלו בקביעות? אם כן - כדאי להתייעץ לגבי המשך המעקב אחרי התפתחות ההריון, אם לא - שווה אולי לפנות למיון נשים או מרכז בריאות האישה בקופת החולים שלך על מנת לקבל הכוונה.

מבחינה נפשית, אני מתעבת את הזמנים שבהם אני תלויה באוויר כמו שאת תלויה באוויר כרגע. מצד אחד יש הריון, מצד שני די ברור שהכיוון לא חיובי, מצד שלישי חייבים לחכות ולבדוק שוב ושוב. מאוד לא פשוט ומאוד קשה לתפקד בתוך כל הכאוס.

אנא עדכני אותנו אם יהיו התפתחויות.
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
28/06/2017 | 13:59
1
121
תודה על התשובה המפורטת. הריון ספונטני, חודש לאחר שהפסקתי ליטול גלולות (וסת אחת ללא גלולות). הבדיקות התבצעו באותה קופח, מניחה שנשלחו לאותה מעבדה
אני מרגישה טוב פיזית, נפשית כמובן מפורקת לגמרי. אם זה יימשך ככה אני מתכננת ללכת מחר לרופא נשים הקבוע שלי. רוצה להגיע אליו חכמה ולא להכנס לגרידה או הליך אחר אם לא רצוי
לצפיה ב-'שברון הלב כל כך מובן ומוכר'
שברון הלב כל כך מובן ומוכר
28/06/2017 | 14:10
89
זוכרת את ההלם שלי באובדן של ההריון הראשון. בכלל לא הכרתי את הסטטיסטיקה וגם לא ידעתי כמה נשים סביבי עברו אובדנים בשבועות מוקדמים.

שולחת לך חיבוק ענק ומזכירה לך שאת לא לבד, אנחנו כאן איתך 

לצפיה ב-'נשמע לי שאת בדרך אלינו, אני מצטערת '
נשמע לי שאת בדרך אלינו, אני מצטערת
28/06/2017 | 14:02
6
113
נכון שלפעמים קורות טעיות מעבדה, ונכון שלא תמיד יש הכפלה מלאה, אבל בטא מדשדשת היא לא סימן מבשר טובות, מה גם שבשבוע 5 לרוב אפשר לראות שק הריון ברחם (מתאפשר כשהבטא מעל 1000). מצד שני, יש גם אפשרות של ביוץ מאוחר ושהבטא תעבור את ה-1000 רק עוד שבוע.

ברוכה הבאה להמתנה מאד לא סימפטית. כמו שאמרה מרעישה - את צריכה לחכות ולבדוק, ואז לחכות ולבדוק שוב.
מבחינה רפואית אין כרגע מה לעשות. אם מופיעים כאבים / חום / צמרמורות - את צריכה לגשת בדחיפות למיון, כי מצב של הריון חוץ רחמי (חלילה) הוא מצב מסכן חיים.

מבחינה נפשית מצב הביניים הוא עינוי נורא. יש לך כבר ילדים? מישהו יודע על ההריון? אנחנו פה כל הזמן לשמוע מה שלומך ולנסות לעזור בכל סוגיה או סתם להקשיב לך כשאת מקטרת או בוכה.
לצפיה ב-'לשמחתי יש בבית נחמה קטנה'
לשמחתי יש בבית נחמה קטנה
28/06/2017 | 14:45
5
123
בדמות ילד מקסים בן 1.5. לא סיפרנו עדיין לאף אחד אבל לאור הגילוי אני אספר לאמא וכמה חברות. גדול עליי לעבד את זה ברמה הזוגית בלבד.
לצפיה ב-'אני מזהירה לגבי תגובת הסביבה '
אני מזהירה לגבי תגובת הסביבה
28/06/2017 | 15:00
4
136
לא בטוחה מה מצבך ברמה הרגשית העמוקה (פשוט כי קיצרת בדברייך) אבל אני משערת שאת גם המומה וגם מאד עצובה.
מהנסיון שלי - ושל רבות מחברות הפורום - הרבה פעמים הסביבה לא כ"כ יודעת איך לעכל את הבשורה לגבי הריון לא תקין, ולעתים ממהרת 'לתקן' אותך, להחזיר אותך כמה שיותר מהר למסלול ה'רגיל', מטשטשת את האובדן ומעלימה אותו - גם כי הסביבה הקרובה מאד מאד רוצה בטובתך, גם כי אובדן הוא מאד מאיים ואנשים רוצים לדחוק אותו כמה שיותר מהם והלאה, וגם כי לפעמים אנשים פשוט לא יודעים מה להגיד.

אני לא יודעת איזה מין אדם את ולמה את מצפה, רק מספרת לך, שתדעי, שלפעמים הסביבה הקרובה מגיבה באופן שלא תואם את הציפיה שלך ונותנת לך דוגמא מהחיים שלי - הייתי בהריון לפני שנתיים, בבדיקת דופק נראה חשד לתאומים, הלכתי שבוע אח"כ לא"ס והסתבר שכבר אין דופק בכלל. חברתי הטובה ביותר - חברה של 20 שנה - ליוותה אותי בטלפון ביום של הציטוטק (אולי 4 שיחות), וגם למחרת (פעמיים) וגם ביום שאחרי (עוד פעמיים) ועוד שיחה ביום שישי - ואח"כ הנושא הושתק לחלוטין. לא נשאלתי יותר מה שלומי ולא שום דבר. האבל שלי היה טיפה ארוך יותר מארבעת הימים שהיא קצבה לי.... וזה יצר מידה של צרימה בינינו, כי לא ידעתי איך להגיד לה מה אני צריכה, והאמת שגם לא רציתי כי די שקעתי פנימה, ואני זוכרת כמה זה היה לי עצוב ומפתיע לגלות.

מקווה שתיתקלי רק בתגובות שמתאימות לך. שולחת חיבוק גדול.

לצפיה ב-'תודה על ההערה'
תודה על ההערה
28/06/2017 | 15:21
3
88
מקווה ששתי חברות טובות יגיבו קצת אחרת.. בכל מקרה אפחית ציפיות
את יודעת להגיד מה האופציות שעומדות בפניי? מעדיפה כמה שיותר לתת לגוף צ'אנס לעשות את שלו ולא להכנס להליכים חודרניים/הרדמות וכו
לצפיה ב-'בפנייך 3 אפשרויות עיקריות'
בפנייך 3 אפשרויות עיקריות
28/06/2017 | 16:46
2
88
באישור הרופא, כמובן:
1. לחכות להפלה טבעית. צריך עצבים חזקים והמון סבלנות. לפעמים היא מתפתחת - לפעמים לא (גם אחרי המתנה משמעותית של כמה שבועות).
2. כדורי ציטוטק שגורמים להתכווצות הרחם ולפליטת תוכנו. ניתנים וגינלית בביה"ח עפ"י רוב. יתרונם העיקרי הוא שהם לא פולשניים. חסרונם - לפעמים לא די במנה אחת וצריך נוספת. לעתים ההתכווצויות מאד מאד כואבות. ובעיקר - לעתים לא כל תוכן ההריון נפלט ויש צורך גם בגרידה.
לי אישית הציטוטק עזר והיה נסבל ביותר, עם דימום דמוי מחזור וכאבי מחזור בעוצמה רגילה, שהוביל לפליטת שק ההריון כעבור 4 ימים.
3. גרידה בהרדמה מלאה. החסרון הוא כמובן ההרדמה עצמה. היתרון - את הולכת לישון עם, תוך 20 דקות קמה בלי, והחלק הפיזי מאחורייך. לי הגרידה היתה קשה נפשית כי המעבר היה לי חד. עם הציטוטק היה לי זמן להיפרד וזה הקלעלי נפשית.
4. שמעתי גם על ריקון רחם ללא הרדמה אבל זו לא פרוצדורה שכיחה ומעטים הרופאים שמבצעים אותה.
עוד חיבוק
לצפיה ב-'ריקון רחם'
ריקון רחם
28/06/2017 | 17:57
1
72
האם מדובר על היסטרוסקופיה? הבנתי שזה הליך פחות קשה מגרידה... בכל אופן מחכה לשמוע מה יגיד הרופא מחר. אוף.
לצפיה ב-'ריקון רחם זה לא היסטרוסקופיה'
ריקון רחם זה לא היסטרוסקופיה
29/06/2017 | 22:41
34
נדמה לי שהיתה כאן מישהי לפני כשנה או שנתיים שעברה משהו שהיא הגדירה כ"שאיבה". לדעתי לא ממש מרחיבים את צוואר הרחם לצורך הפרוצדורה הזו, וייתכן שזו הסיבה שהיא נחשבת קלה יותר. לא הבנתי לגמרי איך הפרוצדורה מבוצעת, אבל אם אני לא טועה היא רלוונטית בגדלי עובר זערוריים - משהו כמו עד שבוע 6.

היסטרוסקופיה ניתוחית דומה מאוד לגרידה, רק שחוץ מהציוד של הגרידה, מחדירים לרחם גם סיב אופטי. לפני חצי שנה הרופא שלי העדיף לבצע גרידה להוצאת שארית על פני היסטרוסקופיה מתוך מטרה לשמור על צוואר הרחם שלי.

מחכה לעדכון שלך אחרי הביקור אצל הרופא.

לצפיה ב-'bubar אנחנו מחכות לעדכון שלך אחרי הפגישה עם הרופא'
bubar אנחנו מחכות לעדכון שלך אחרי הפגישה עם הרופא
29/06/2017 | 09:14
2
20
לצפיה ב-'אגיע אליו הערב..'
אגיע אליו הערב..
29/06/2017 | 11:22
1
112
בנתיים יש לי בעיה שאני לא מפסיקה לבכות. תוך כדי העבודה, אחהצ עם הילד. אני הורמונלית בטירוף כאילו בשיאו של הריון, עם בחילות והכל אבל יודעת שזה נגמר :(
לצפיה ב-'מאמי, את בהריון, ואת לא סתם בהריון'
מאמי, את בהריון, ואת לא סתם בהריון
29/06/2017 | 12:08
140
את בשלב של ההריון שבו הגוף עוד בהריון והלב עוד בהריון ורק הראש יודע שכנראה את בדרך להפסקת הריון, וזה שלב איום ונורא להיות בו והוא כואב ומטלטל באופן קשה מאד.
לו אני את הייתי ממציאה כאבי בטן איומים (באמת יש לך כאבי לב איומים אבל לא נראה לי שכדאי לשתף כרגע) וחותכת מוקדם מהעבודה.
לצפיה ב-'לאחר ביקור אצל רופא'
לאחר ביקור אצל רופא
30/06/2017 | 14:01
3
132
אתמול הייתי אצל הרופא, ראה רק רירית מעובה ללא שק. גם לא מחוץ לרחם. אמר שיש איזורים מחוץ לרחם שלא רואים בבדיקה כזו אז במקרה של כאבים חזקים או חום ללכת למיון. אמר שאם המצב מבחינתי בלתי נסבל אפשר ללכת למיון לגרידה אבל הוא ממליץ לחכות שבוע, לראות אם הבטא יורדת, אולי יתחיל טבעי. בכל מקרה המלצתו החד משמעית היא גרידה. יש לכן המלצות למישהו פרטי שאולי אפשר לקבל החזרים מהכללית? איזור תל אביב דרומה? אני מתכוונת לחכות שבוע אבל רוצה להיות מוכנה..
לצפיה ב-'לא הייתי רצה לגרידה אם לא רואים שק'
לא הייתי רצה לגרידה אם לא רואים שק
30/06/2017 | 20:38
2
116
אם נניח לרגע שלא מדובר בהריון כימי ושהעובר מנסה להתיישב מחוץ לרחם, הרי שגרידה לא תועיל.
בעיניי חשוב לבצע מעקב אחרי הבטא - נניח בדיקה ביום ראשון ועוד אחת בשלישי או ברביעי ובמידת הצורך גם בחמישי.
מקווה בשבילך שמדובר בהריון כימי ושהבטא תרד בעצמה ושהרירית תצא בכוחות עצמה.

אם חלילה בכל זאת תצטרכי גרידה, אני יכולה לשלוח לך במסר פרטי את מספר הטלפון של הרופא שלי. אני מטופלת אצלו בחיפה, אבל הוא מקבל גם בתל אביב. הוא מקבל פרטי בלבד ולמיטב ידיעתי אין החזר מהקופה. אני קיבלתי החזר מלא מהביטוח הפרטי שלנו על גרידה והיסטרו ניתוחית שעשיתי אצלו, עדיין צריכה לטפל בביורוקרטיה כדי לקבל החזר על הגרידה שעברתי אצלו לפני שבועיים.
לצפיה ב-'מסכימה עם מרעישה. המשיכי לעדכן אותנו .'
מסכימה עם מרעישה. המשיכי לעדכן אותנו .
30/06/2017 | 21:13
26
לצפיה ב-'מרעישה- את יכולה לפרסם בגלוי את הפרטים של הרופא. '
מרעישה- את יכולה לפרסם בגלוי את הפרטים של הרופא.
30/06/2017 | 21:14
25
לצפיה ב-'נמחקה הודעה שנראתה כמו הודעת פרסומת'
נמחקה הודעה שנראתה כמו הודעת פרסומת
29/06/2017 | 11:25
39
לצפיה ב-'מישהי פה עברה הריון מחוץ לרחם?'
מישהי פה עברה הריון מחוץ לרחם?
28/06/2017 | 15:27
4
100
היי
אין לי כוחות לפרט הכל עכשיו
אבל בהמשך להודעות קודמות שלי
גרידה לא עברתי
ההריון התברר כהריון קורנואלי, סוג של הריון מחוץ לרחם
מאושפזת עכשיו, היה נראה שהבטא בירידה אבל זה לא ממשיך ולכן הולכים על טיפול תרופתי
זקוקה לעידוד ממי שכבר הייתה שם ... יש פה מישהי כזו?
לצפיה ב-'אני... מוזמנת לפרטי '
אני... מוזמנת לפרטי
28/06/2017 | 15:36
23
לצפיה ב-'לא עברתי חוץ רחמי אבל מכירה מישהי שכן'
לא עברתי חוץ רחמי אבל מכירה מישהי שכן
28/06/2017 | 15:53
1
75
באותו הזמן שאני איבדתי את ההריון הראשון שלי, אשתו של חבר עברה חוץ רחמי.
במקרה שלה נאלצו בסוף לכרות את החצוצרה, שזה נשמע כמו סוף מאוד עגום לסיפור, אבל ההפתעה הגיעה חודשיים אח"כ, כשהיא נקלטה להריון ספונטני מיד בנסיון הראשון אחרי הניתוח.
ההריון ההוא הסתיים במועד, בידיים מלאות ובאושר עצום.

עצובה ביחד איתך על הדרמה הגדולה שאת עוברת 
לצפיה ב-'ההריון הראשון של אחותי היה חוץ רחמי'
ההריון הראשון של אחותי היה חוץ רחמי
28/06/2017 | 22:03
85
היא קיבלה מטוטרקס שלא עזרה ועברה כריתת חצוצרה. חודש אח"כ נכנסה להריון ארוך ותקין שהסתיים בידיים מלאות עם האחיין שלי.
כולי תקווה שהטיפול התרופתי יצליח עבורך. מצטערת על הימים הקשים. אנחנו פה. כל הזמן.
לצפיה ב-'אני'
אני
06/07/2017 | 12:01
14
ועברתי כריתת חצוצרה
הומלץ לי לכרות ולא לקחת טיפול תרופתי על מנת למנוע מצב כזה שוב
לצפיה ב-'רירית רחם מעובה לאחר ציטוטק'
רירית רחם מעובה לאחר ציטוטק
27/06/2017 | 21:38
5
80
היי בנות
לקחתי מנת ציטוטק לאחר הריון שלא
התפתח 8+5 , שק ההריון נפלט ,לא נשארה שארית ,אלא רירית הריון מעובה   - 12 מ"מ ( תגובה דצידואלית) ללא זרימות.
לקחתי לאחר האולטרסאונד אתמול ציטוטק(מנה 2) נוסף,חוץ מכתמים חומים (סליחה על התיאור )במהלך היומיים הללו, לא נצפו כל קרישי דם וכו,פניתי לרופא במייל ונאמר לי שאחכה למחזור.
למישהי נשארה רירית רחם כמו שאצלי? האם זה תקין? האם יש צורך במנה נוספת או לחכות למחזור?
תודה

לצפיה ב-'אני לא זוכרת שאי פעם דיברו איתי על עובי רירית'
אני לא זוכרת שאי פעם דיברו איתי על עובי רירית
27/06/2017 | 21:55
1
58
לא אחרי ציטוטק ולא אחרי גרידות. רק בביקורות של אחרי הוסת היתה לפעמים התייחסות לרירית.
מה שכן, בציטוטק של ההריון הראשון שלי, שק ההריון נפלט רק יום אחרי המנה השניה, אז מרשה לעצמי לקוות בשבילך שהמנה השניה תשפיע בדיליי.
בציטוטק של ההריון השישי, היו לי התכווצויות ודימום כבד בגלים במשך כמה ימים אחרי המנה הראשונה והיחידה שקיבלתי. היה ידוע שיש שארית עם זרימה, והדימום בשבוע שאחרי הציטוטק היה מלווה ביציאת גושים (אני משערת שזו היתה הרירית). בסופו של דבר עברתי גרידה 9 ימים אחרי הציטוטק, הייתי חלשה ומותשת מהדימום הכבד ובמקרה שלי היה די ברור שהשארית עם הזרימה לא תצא בעצמה.

אני חושבת שברוב (אולי אפילו בכל) בתי החולים לא מספקים מנה שלישית, אלא מחכים לוסת ובמידת הצורך מבצעים אחריה גרידה או היסטרוסקופיה.

איך את מרגישה מבחינה פיזית? אם אני זוכרת נכון ולא מתבלבלת עם מישהי אחרת, את לא חיה בארץ. תוהה האם יש לך תמיכה מהסביבה והאם את עוברת את כל ההפלה בארץ שבה את מתגוררת.

מאוד קיוויתי שיקרה לך נס ושלמרות ההתחלה המדשדשת, העובר יצליח להדביק את הפערים. שולחת לך חיבוק 
לצפיה ב-'המשך..'
המשך..
27/06/2017 | 22:02
53
היי
תודה רבה על התשובה המפורטת.
אני לא גרה בארץ אבל שהייתי עכשיו שבוע בישראל וזה בהחלט עזר בתמיכה אחרי התהליך הקשה .
לגבי התגובה של הרחם לאחר הציטוטק..
השק נפלט לגמרי ומה שנשאר על פי איתי בר חווה זה : תגובה דצידואלית(רירית של הריון בעובי 12 ממ) ללא זרימה..
אין לי מושג מה זה אומר,אך איתי אומר לחכות לווסת..
חשבתי שאולי מישהי ממכן חוותה משהו דומה..
תודה ��
לצפיה ב-'אני לא מבינה מספיק בעובי של רירית הרחם, '
אני לא מבינה מספיק בעובי של רירית הרחם,
27/06/2017 | 23:18
2
45
הגיוני לי מאוד שהרירית תהיה עדיין מעובה, כי עדיין לא הכל יצא ולא הכל התנקה, ולכן גם לקחת מנה נוספת של ציטוטק. זה ששק ההריון יצא עוד לא אומר שתהליך ההפלה הסתיים
יש להמשיך ולעקוב אחר הדימומים, ולדווח לרופא וללכת להיבדק אפילו בעוד שבוע. לא הייתי מחכה רק לאחר המחזור ללכת. ואם המחזור לא יגיע כי הליך ההפלה לא יסתיים? 
אני בעד לתת שבוע מהמנה השנייה של הציטוטק ולדווח לרופא שוב ולהתייעץ לגבי הצורך בבדיקה נוספת. 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'היי...עונה'
היי...עונה
01/07/2017 | 12:28
1
22
לקחתי מנה שניה של ציטוטק לפני 5 ימים,היו דימומים או יותר נכון כתמים חומים כאלה (סורי על הגרפיות) יום אחרי בדיקה אצל הרופא עדיין רירית מעובה בגודל 11 ממ( כבר לא 12..) ,יש לחכות למחזור שהכל ירד שם.
זאת לא שארית ולכן אין מה לדאוג מזיהום,הידבקויות וכו..לדעת הרופא אין צורך גם בבדיקת בטא..פשוט לחכות בסבלנות ולבדוק אחרי המחזור שהכל יצא..מחזיקה אצבעות שאקבל מחזור מהר..בנתיים נהנית מהשקט שלפני הסערה(הטיפולים שוב)
לצפיה ב-'או. קיי- בואי נחכה בסבלנות לבדיקה לאחר המחזור, בתקווה לטוב. '
או. קיי- בואי נחכה בסבלנות לבדיקה לאחר המחזור, בתקווה לטוב.
01/07/2017 | 15:33
7
לצפיה ב-'מתי יוולד לך תינוק?'
מתי יוולד לך תינוק?
26/06/2017 | 11:16
17
345
הבת שלי שאלה היום בזמן ארוחת הבוקר.
ואני הזכרתי שוב, שגם אנחנו רוצים ושלא תמיד מקבלים או משיגים את מה שרוצים.
היא שאלה למה אנחנו לא עושים מה שצריך כדי שיהיה תינוק.
ועניתי שעושים, אבל אין תינוק.
שאלה איך אני יודעת שאין תינוק.
ועניתי שהרופאים בדקו, ואין.

5 שנים פחות יום מהתל"מ הראשון שלי.
3 שנים (בדיוק) מהלידה השקטה של הריון 3.
שנתיים פחות יום משאיבת הביציות הראשונה.
שנה פחות 4 ימים מהגילוי שהדופק של הריון 5 נגמר.
שבוע ויום מהגרידה של הריון 7.

אתמול היתה עוד מסיבה לסיום השנה. יצא שישבתי ליד אמא הריונית בחודש שמיני או תשיעי. בסמוך אלינו ישבה אמא עם תינוקת. לאורך המסיבה התינוקת חייכה אליי ואני אליה.
האמא ההריונית (שאין לה שמץ של מושג מה עובר עליי) אמרה לי משהו בסגנון: נו, זה הזמן לעשות עוד אחד.
הבת שלי ישבה עליי וכל מה שיכולתי לעשות היה להנהן ולהפנות את המבט.

באחד הדיסקים שקניתי לבת שלי לפני כמה שנים יש שיר שכתבה פניה ברגשטיין.
בכל פעם שאני שומעת אותו אני בוכה.

"אחי הוא קטן והפסנתר כה גדול
הוא נוגע בו קצת ועולה רנן קול
הוא נוגע שנית וכמו תוף מתופף
ורגל קטנה במחול תסובב

ועיניים סביב קורנות ושמחות
וברכה מרמזים אח ואחות
ולב אב ואם מפזם ללא קול
עם אחי הקטן והפסנתר הגדול"

פסנתר יש לנו, ילדה בכורה יש לנו, ורק אח קטן או אחות קטנה אין לנו.

השיר מתחיל בדקה 03:30.
לצפיה ב-'ואו, הרגת אותי עם הפוסט הזה והשיר הזה'
ואו, הרגת אותי עם הפוסט הזה והשיר הזה
26/06/2017 | 11:40
111
אני אשכרה בוכה עם דמעות עכשיו. 
עצוב לי יחד איתך. 
אני מודה שבזמנו הגעתי למצבים שלא הייתי יכולה להסתכל על תינוקות ובטח לא לחייך אליהם. לא יודעת איך את עושה את זה. 
רוצה לחזק אותך לגבי תשובותייך לביתך. 
רוצה לחזק אותך ולא ממש יודעת איך. 

איתך ובשבילך,
שירה. 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'גרמת לי לבכות ... '
גרמת לי לבכות ...
26/06/2017 | 14:35
94
יש לי ילדה ששואלת את אותן שאלות , והאנשים מסביב מעירים את אותן הערות ... רק שאני מרגישה שלא מסוגלת יותר ועברתי קומץ מהזוועות שעברו עליך... מחבקת אותך חזק...הרגשה של חור בלב 
לצפיה ב-'אין מלים לנחם'
אין מלים לנחם
26/06/2017 | 15:26
75
כל דבר שארשום יהיה חסר משמעות, ואין מלים לנחם אותך, אותו, אותה, אתכם, אלא לשלוח את אהבתי.
לצפיה ב-'אוי המסיבות סיום הארורות האלו'
אוי המסיבות סיום הארורות האלו
26/06/2017 | 16:32
102
למה לעזאזל זה תמיד נופל בזמן הכי לא מתאים ולמה כולם צריכים להביא את כל האחים והאחיות באשר הם לאירוע....
הבת שלי התלוננה לי שאין לה מקום במעגל מרוב אחים ואחיות, ולה אין אח או אחות אז למה לפחות לא צריך להיות לה מקום. אהה וכמובן התלונות על לחלק את תשומת הלב לכל הילדים, או על היותי לא בסטנדרט המקובל...
אני כל כך מבינה אותך, על ההשתוקקות לדמות הנוספת הזאת במשפחה שלמעשה נוכחת באיזה שהוא אופן כבר שנים, כי אנחנו כל כך מתאמצים שיגיע. על הילדות הנאיבית הזאת שאין לה מושג מה את מקריבה בשביל החלום הזה. על המשפטים חסרי הטקט מכל מקום, ועל הכאב שמתחבא לו מאחרים ושורף אותך מבפנים.

לצפיה ב-'כואב כל כך '
כואב כל כך
26/06/2017 | 22:52
79
עוצמת האבדן, הכמיהה שלה לאח/ות, ההתמודדות שלך מולה ומול הסביבה...  הכל יחד...

צר לי שגם יוני הזה הצטרף לרשימה. 
ליבי איתך.
לצפיה ב-'ממשיכה לחשוב עליך'
ממשיכה לחשוב עליך
27/06/2017 | 07:08
71
הבת שלך כל כך נבונה ורגישה. נדמה לי שכבר כתבתי לך את זה.
כל כך מצטערת שגם חודש יוני הזה הוא תהום בלוח השנה ובעיקר בלב שלך. וגם, נורא חוסר הרגישות של אנשים - כאילו לא מספיקות המחשבות והתחושות שלך ושל אהוביך שזה כן נוגע להם.
לצפיה ב-'בוכה איתך'
בוכה איתך
27/06/2017 | 09:27
57
כל כך עצוב שאין מה להגיד. שולחץ אליך המון חיבוקים
לצפיה ב-'תודה לכולן'
תודה לכולן
27/06/2017 | 09:37
1
100
באופן מוזר ובסתירה שאני לא יודעת להסביר, ההבנה שלכן, ההזדהות, החיבוקים והתסכול מהמציאות שלי, מצליחים להביא נחמה למקום שאין בו נחמה.

תודה על שאתן אוחזות בידי ומלוות אותי במסע שלי. 
לצפיה ב-'תודה לך.. '
תודה לך..
03/07/2017 | 10:53
15
שאת מזכירה לי כל פעם מחדש, איזה כוחות פנימיים יש בנו, דרך העוצמה שלך. תודה על כל המילים העדינות מדוייקות כל כך רגישות שלך - שמדברות גם אותי, כי אני בכאב מאבדת מילים, וצריכה עזרה בניסוח
תודה שאת נותנת בנו אמון, ומתכרבלת בחקנו, למרות שאין לנו ידיים לחבק ועיניים לראות אותך
מרחוק, אבל מרגישה קרובה
יקרה אהובה
לצפיה ב-'חודש יוני, ומילה על נחמה וגפרורים'
חודש יוני, ומילה על נחמה וגפרורים
27/06/2017 | 17:46
117
איזה חודש מקולל. מעבר לכל האירועים המיילדותיים האיומים שעברו עלייך בחודש הזה - זה גם חודש הסיום של המסגרות, שירי 'ירושלים של זהב', מבט נוסטלגי על הקטנים שגדלו עוד, שלל אמהות עם בטן ענקית, שאלות שמכווצות את הבטן ככה שאי אפשר לענות אפילו.

לך אני לא צריכה לתאר את העמדה שלי ביחס לאובדן. לך אני לא צריכה להסביר למה האמהות האלה עם הבטן מסתכלות וחוקרות בלי לחשוב שניה. לצערי, לך כבר יש סטאז' מתקדם מאד במסע האבל וההתאוששות (ככל שניתן). אותך כבר שאלו הכל. חיטטו בכל מקום. בדקו כל דבר. ואם היה נדמה לך שהתגברת לרגע, זה מגיע משום מקום בפורמט הכי ביתי ואינטימי, בשאלת תם של ילדה קטנה.

אין נחמה. גם לא תהיה. המתמטיקה של ששה אובדנים כבר כאן.
אין נחמה. אבל יהיה אחרת.
את לא צריכה אותי בשביל זה.
את יודעת את זה בתוכך. היית שם.

ועתיד?
מי מדבר על עתיד שבוע ויומיים אחרי.
בטח לא אני.

אני פה איתך. כולנו פה איתך. מי שכותבות לך כאן (אולי בניגוד לחלק מהנשים שמסתובבות בפורום השני) היו בתוך התהום. אנחנו מכירות את החושך. ואנחנו יודעות איך זה כשאין גפרור. אפילו כשיש רכב. ובעל אוהב. וילדה מהממת אחת ששווה לקום בשבילה כל בוקר.

לצפיה ב-''
27/06/2017 | 22:41
17
לצפיה ב-''
02/07/2017 | 14:57
5
43
כאב חזק.חזק מאד.יחד עם הכאב,במידת האפשר,הייתי מתחילה לחשוב פרקטית.או על אימוץ,או על פונדקאית.כמובן רק אם זה מתאים לכם ואפשרי.
לצפיה ב-'אורהגנוז- במקרה של מרעישה שלנו, '
אורהגנוז- במקרה של מרעישה שלנו,
03/07/2017 | 13:06
4
51
פונדקאית לא תעזור, כי מדובר על בעיה שמועברת גנטית, ולכן פונדקאית לא רלוונטית. 
לגבי אימוץ- אני חושבת שהיא מאוד רחוקה משם (בדגש על חושבת, אינני יודעת בוודאות), וגם הפיתרון הזה טומן בחובו אין ספור קשיים עצומים- רגשיים, פרקטיים וכלכליים. הכל מאוד מאוד מורכב. 

שירה דוד
09-7749028
לצפיה ב-'על אלטרנטיבות שאינו רלוונטיות'
על אלטרנטיבות שאינו רלוונטיות
03/07/2017 | 14:14
1
52
מה לא בא בחשבון מבחינתנו:
אימוץ או תרומת ביצית. מתאים לאנשים אחרים, אבל אנחנו מתעקשים על גנטיקה מלאה שלנו.
פונדקאות עם או בלי PGD. כמו ששירה כתבה, ההיסטוריה שלי היא לא רק אובדנים בשבועות מוקדמים, אלא גם הפסקות יזומות עקב ממצא שאני מורישה עם 50% סיכוי הורשה בכל הריון. על מנת לנסות לנטרל את הממצא, עברתי 4 שאיבות של ביציות כדי לבדוק את העוברים לפני החזרתם לרחם. בכל השאיבות היו מעט ביציות (בעיקר ביחס לכמות ההורמונים המטורפת), היו מעט מאוד הפריות אם בכלל (היתה שאיבה אחת ללא הפריות כלל), ובסופו של דבר מתוך 5 עוברים שנבדקו, רק 2 לא נשאו את הממצא. 2 העוברים הללו הוחזרו ולא נקלטו.
אני לא מתכוונת לעבור שאיבות נוספות. התהליך נוראי מבחינתי ועבורי אין בו תוחלת.

מה באופן תיאורטי כן בא בחשבון מבחינתנו:
לעצור את הנסיונות להרות ולהסתפק בילדה הקיימת.
להמשיך את הנסיונות להרות ולקחת בחשבון את כל הסיכונים האפשריים.

אין לי מושג אם ננסה שוב. אנחנו אף פעם לא מדברים על העתיד עד הביקורת שאחרי הפלה או אחרי פרוצדורה להוצאת שארית של ההפלה, כמו שהיה ב-3 ההפלות הקודמות.
לצפיה ב-'כן, מלכוד-'
כן, מלכוד-
04/07/2017 | 07:40
37

טוב שאת יודעת מה לא מתאים לך, מה את לא רוצה, מה את לא מוכנה. 
רק אתם יכולים להחליט לעצור או להמשיך. אין לאף אחד תשובות. אף אחד לא יכול לחזות את העתיד. אילו רק ידענו. אילו היה כזה מן סרט כזה שמראה לנו מה יקרה לו נבחר באפשרות כזו או אחרת. 
אני יודעת בוודאות שאצלי הסביבה הקרובה רצתה שאפסיק וכולם חשבו שאני משוגעת שממשיכה. הם די צדקו, אגב. איזו אישה תעשה משהו ביודעין שרוב הסיכויים שלא יצליח ויפגע בה גופנית ונפשית בצורה קשה שכזו?!
והאמת היא  שמאוד רציתי להפסיק. מאוד. ולא יכולתי עדיין. 

אני מאמינה בכל ליבי שאת תרגישי את עצמך. תרגישי מתי את כבר עוברת את גבול היכולת שלך- גופנית ונפשית. 

שירה. 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'.אולי תרומת ביצית או זרע.איני יודעת מהיכן ההעברה.תודה'
.אולי תרומת ביצית או זרע.איני יודעת מהיכן ההעברה.תודה
05/07/2017 | 11:21
1
7
לצפיה ב-'היא כתבה שאינם מעוניינים בתרומת ביצית....'
היא כתבה שאינם מעוניינים בתרומת ביצית....
05/07/2017 | 13:47
8

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא השלמת/הבטחת הכנסה
אירוח בנושא...
בתיה כהן, מנהלת תחום הבטחת הכנסה בביטוח לאומי,...
אירוח בנושא השלמת/הבטחת הכנסה
אירוח בנושא...
בתיה כהן, מנהלת תחום הבטחת הכנסה בביטוח לאומי,...
תחרות להורים: זוכים בכרטיסים ומבלים עם הילדים
תחרות להורים: זוכים...
כותבים על פעילות ייחודית לילדים בחופש וזוכים...
תחרות להורים: זוכים בכרטיסים ומבלים עם הילדים
תחרות להורים: זוכים...
כותבים על פעילות ייחודית לילדים בחופש וזוכים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

ד
מתקשים בפוריות?
פורום פוריות הגבר
מתקשים להיכנס להריון?
פורום טיפול CBT
פורום טיפולי CBT

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה