לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אובדן הריון תמיכה

ברוכים וברוכות הבאים לפורום אובדן הריון - תמיכה,אין צורך להכביר במילים על התחושה הקשה, ההלם, הבלבול ותחושת האובדן עימם מתמודדים כאשר מאבדים הריון.מעטים הם הפורומים באינטרנט בעברית או בכלל, המתמודדים עם נושא אבדן הריון.אכזבה... מדוע אף אחד לא מדבר על הנושא הכל כך חשוב הזה?!הפורום מהווה קבוצת תמיכה חמה ומשפחתית אשר עוסקת בכל ההיבטים הנפשיים הכואבים המלווים אחד או יותר מן האירועים הבאים: א. הפלה טבעית במהלך הריון.ב. הפסקת הריון עקב בעיה רפואית של האם/ עובר.ג. מות העובר מוות טבעי ברחם במהלך ההריון או הלידה.ד. מות התינוק/ת בסמוך או מספר חודשים לאחר הלידה.למי מיועד הפורום?ראשית, לנשים חד הוריות וזוגות אשר חוו לצערם בעבר הקרוב או הרחוק אחד מן האירועים שצוינו. בנוסף הפורום מיועד לבני משפחה (אבות, אמהות, אחים ואחיות וכו`) , חברים, מעסיקים, עובדים של נשים או בני זוגן אשר חוו אחד מן האירועים המצערים שצוינו קודם לכן.הפורום יעזור לכם לפנות אל הקרובים שלכם ולדבר איתם בצורה נכונה ותומכת. על ידי גלישה בפורום תבינו מה עובר על הקרובים שלכם ותקבלו עצות כיצד לשוחח עימם. מה להגיד ומה לא להגיד ? כיצד להתחבר אליהם בכאבם וכו`.הפורום מיועד גם לנשים וזוגות אשר חוו בעבר אבדן הריון, עברה תקופה, היום הם הורים, לא שוכחים את העבר ולכן מעונינים לתמוך רגשית באחרים החווים אבדן טרי.בפורום ניתן תמיכה ונחזק האחד את השני בין היתר על ידי עצות מעשיות להתמודדות עם השכול והאובדן. כיצד להתמודד עם המצב הלא צפוי והכואב? מה כדאי לעשות? איך להתמודד עם המשפחה,החברה, בעבודה?נחלוק את הסיפורים האישיים שלנו עם החברים בפורום (האינטרנט יקל עלינו מאד, כיוון שאין חובה להיחשף), ועל ידי תגובות החברים בפורום נקל במעט את תהליך ההתמודדות הקשה המלווה אותנו.מאמרים וכתבות:החומר המצוי בעברית בנושא הינו מועט ביותר, לכן נעדכן האחד את השני בחומר על הנושא ויחדיו נחבר בעצמנו ולעצמנו מאמרים וכתבות אישיות העוסקות בנושא בעברית , ועל ידי כך לא נצטרך לגלוש באתרים בשפות זרות, דבר שמקשה את ההתמודדות עקב קשיי תרבות ושפה שונים. הפורום עוסק במקרים של מות עובר או תינוק בלית ברירה ואין כוונת הפורום לדון בעד או נגד הפלות או שאלות מסוג זה שכן אוכלוסית החברים בפורום עשו כל שביכולתם כן להביא ילד בריא לעולם ולגדלו.תחושתנו היא כי אנו נבין הכי טוב את עצמנו... כלומר, קיימת בחברה נטיה לא לטפל בנושא של אבדן הריון מן ההיבט הנפשי והרגשי הן לאשה החווה טראומה מסוג זה והן לבן זוגה המלווה אותה בתהליך. אנו חשים כי הפורום יהווה מקום מפגש רציני, איכותי בו כולנו נמצא כל אחד את עצמו, ילמד על עצמו באמצעות שיחות הנפש (נאחל לעצמינו הרבה כאלה...) והתמיכה שכה חיונית לכל אחד מאיתנו.מילה על ולבני הזוג...חשוב להבין שגם בני הזוג חשים בעוצמה רבה את תהליך אבדן ההריון שהתרחש. אמנם לא חשים זאת מבחינה פיסית, אולם בכל שלבי ההריון בני הזוג חושבים על העובר הצומח ומתפתח בבטן , נקשרים אליו, מדמיינים איך הוא נראה ועוד....כאשר מתרחשת הפסקת הריון, שני בני הזוג מאבדים את היקר מכל, וזה כואב, כואב מאד...לכן חשוב לפנות אליכן הנשים החברות בפורום, נסו לשתף את בן הזוג, גם כן בפורום .כפי שכתב "תמיד איתנו" מייסד הפורום: "כבן זוג אני יודע עד כמה עז ומשמעותי האבדן מבחינה נפשית, ומשוכנע כי השתתפות פעילה של בני הזוג תתרום להם מבחינה רבה .ומילה לבנות הזוג, שתפו את בן זוגכן, ספרו לו מה אתן חשות ומרגישות ומה הייתן מצפות ממנו. אם לא תאמרו הוא לא ידע..."לסיום,ראשית ,השתדלו לספר עליו לזוגות שחוו אבדן הריון כלשהו, בכדי שידעו על קיום הפורום.שנית,אנו מקוות, כי הפורום ישיג עבור כל החברים בו את המטרות,ומאחלות לכולנו כי בעת השהות בפורום תרגישו תחושת נוחות , חום ושותפות אמיתית !יעל של עדי ונאשא

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אובדן הריון תמיכה

ברוכים וברוכות הבאים לפורום אובדן הריון - תמיכה,אין צורך להכביר במילים על התחושה הקשה, ההלם, הבלבול ותחושת האובדן עימם מתמודדים כאשר מאבדים הריון.מעטים הם הפורומים באינטרנט בעברית או בכלל, המתמודדים עם נושא אבדן הריון.אכזבה... מדוע אף אחד לא מדבר על הנושא הכל כך חשוב הזה?!הפורום מהווה קבוצת תמיכה חמה ומשפחתית אשר עוסקת בכל ההיבטים הנפשיים הכואבים המלווים אחד או יותר מן האירועים הבאים: א. הפלה טבעית במהלך הריון.ב. הפסקת הריון עקב בעיה רפואית של האם/ עובר.ג. מות העובר מוות טבעי ברחם במהלך ההריון או הלידה.ד. מות התינוק/ת בסמוך או מספר חודשים לאחר הלידה.למי מיועד הפורום?ראשית, לנשים חד הוריות וזוגות אשר חוו לצערם בעבר הקרוב או הרחוק אחד מן האירועים שצוינו. בנוסף הפורום מיועד לבני משפחה (אבות, אמהות, אחים ואחיות וכו`) , חברים, מעסיקים, עובדים של נשים או בני זוגן אשר חוו אחד מן האירועים המצערים שצוינו קודם לכן.הפורום יעזור לכם לפנות אל הקרובים שלכם ולדבר איתם בצורה נכונה ותומכת. על ידי גלישה בפורום תבינו מה עובר על הקרובים שלכם ותקבלו עצות כיצד לשוחח עימם. מה להגיד ומה לא להגיד ? כיצד להתחבר אליהם בכאבם וכו`.הפורום מיועד גם לנשים וזוגות אשר חוו בעבר אבדן הריון, עברה תקופה, היום הם הורים, לא שוכחים את העבר ולכן מעונינים לתמוך רגשית באחרים החווים אבדן טרי.בפורום ניתן תמיכה ונחזק האחד את השני בין היתר על ידי עצות מעשיות להתמודדות עם השכול והאובדן. כיצד להתמודד עם המצב הלא צפוי והכואב? מה כדאי לעשות? איך להתמודד עם המשפחה,החברה, בעבודה?נחלוק את הסיפורים האישיים שלנו עם החברים בפורום (האינטרנט יקל עלינו מאד, כיוון שאין חובה להיחשף), ועל ידי תגובות החברים בפורום נקל במעט את תהליך ההתמודדות הקשה המלווה אותנו.מאמרים וכתבות:החומר המצוי בעברית בנושא הינו מועט ביותר, לכן נעדכן האחד את השני בחומר על הנושא ויחדיו נחבר בעצמנו ולעצמנו מאמרים וכתבות אישיות העוסקות בנושא בעברית , ועל ידי כך לא נצטרך לגלוש באתרים בשפות זרות, דבר שמקשה את ההתמודדות עקב קשיי תרבות ושפה שונים. הפורום עוסק במקרים של מות עובר או תינוק בלית ברירה ואין כוונת הפורום לדון בעד או נגד הפלות או שאלות מסוג זה שכן אוכלוסית החברים בפורום עשו כל שביכולתם כן להביא ילד בריא לעולם ולגדלו.תחושתנו היא כי אנו נבין הכי טוב את עצמנו... כלומר, קיימת בחברה נטיה לא לטפל בנושא של אבדן הריון מן ההיבט הנפשי והרגשי הן לאשה החווה טראומה מסוג זה והן לבן זוגה המלווה אותה בתהליך. אנו חשים כי הפורום יהווה מקום מפגש רציני, איכותי בו כולנו נמצא כל אחד את עצמו, ילמד על עצמו באמצעות שיחות הנפש (נאחל לעצמינו הרבה כאלה...) והתמיכה שכה חיונית לכל אחד מאיתנו.מילה על ולבני הזוג...חשוב להבין שגם בני הזוג חשים בעוצמה רבה את תהליך אבדן ההריון שהתרחש. אמנם לא חשים זאת מבחינה פיסית, אולם בכל שלבי ההריון בני הזוג חושבים על העובר הצומח ומתפתח בבטן , נקשרים אליו, מדמיינים איך הוא נראה ועוד....כאשר מתרחשת הפסקת הריון, שני בני הזוג מאבדים את היקר מכל, וזה כואב, כואב מאד...לכן חשוב לפנות אליכן הנשים החברות בפורום, נסו לשתף את בן הזוג, גם כן בפורום .כפי שכתב "תמיד איתנו" מייסד הפורום: "כבן זוג אני יודע עד כמה עז ומשמעותי האבדן מבחינה נפשית, ומשוכנע כי השתתפות פעילה של בני הזוג תתרום להם מבחינה רבה .ומילה לבנות הזוג, שתפו את בן זוגכן, ספרו לו מה אתן חשות ומרגישות ומה הייתן מצפות ממנו. אם לא תאמרו הוא לא ידע..."לסיום,ראשית ,השתדלו לספר עליו לזוגות שחוו אבדן הריון כלשהו, בכדי שידעו על קיום הפורום.שנית,אנו מקוות, כי הפורום ישיג עבור כל החברים בו את המטרות,ומאחלות לכולנו כי בעת השהות בפורום תרגישו תחושת נוחות , חום ושותפות אמיתית !יעל של עדי ונאשא
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
אנא קראו את תקנון הפורום לפני כתיבת הודעה חדשה
הודעת הריון ניתן לעדכן עד שלב הדופק בסימון מיוחד של אזהרה|זהירות| וזאת על מנת לכבד את אלה שקשה להן עם ההודעה  

המשך >>

לצפיה ב-'לא מצליחה לשחרר את הפחד'
לא מצליחה לשחרר את הפחד
23/07/2016 | 00:09
3
76
אני עברתי הפלה לפני חודשיים, בשבוע 8 עקב שק הריון ריק.
בינתיים הספקתי לחזור לטיפולים (מנסים כבר שנתיים), עשיתי שאיבה ועכשיו מתחילה סבב החזרה על בסיס ביוץ טבעי.
אני פשוט לא מצליחה להתגבר על המחשבות של איך אתמודד אם זה יקרה שוב ויהיה לי אובדן נוסף. אני הרבה יותר מתחברת לצד הפסימי של בטא שלילית או גרוע מזה הריון שייקלט ושוב לא יתפתח מאשר לאופציה הטובה יותר. עצוב להגיד אבל יותר קל לי לדמיין את המצבים האלו מאשר לדמיין הריון תקין.
זה מנגנון הגנה שיצרתי לעצמי כדי שאוכל להתמודד בשעת הצורך אם יהיו עוד בשורות קשות.
אני יודעת שאלו רק מחשבות ושזה לא ישפיע על מה שבפועל יקרה.. אבל קשה לי וזה משפיע עליי ואני לא בטוחה שזו הגישה הנכונה כרגע.
אם יש לכן עצות להמשך הדרך אשמח לשמוע.
שבת שלום
לצפיה ב-'לשנות פאזה ...'
לשנות פאזה ...
23/07/2016 | 21:25
2
16
חייבת לדעתי - אם לא מצליחה לפנות לייעוץ מקצועי !
אני מאוד מאמינה בכך שהנפש והגוף מחוברים ... כשהנפש לא שקטה או פסימית הדברים לא קורים !!!
ברור לי הקושי וצר לי על האובדן , אך למרות הקושי והכאב הביטי קדימה אל העתיד ותחשבי חיובי ואני מאחלת לך שדברים יקרו מהר ותעדכני אותנו בבשורות טובות !!!
לצפיה ב-'מסתייגת מחלק (ומסכימה עם חלק מדבריך), דניאל'
מסתייגת מחלק (ומסכימה עם חלק מדבריך), דניאל
23/07/2016 | 23:11
1
11
אמנם הגוף והנפש מחוברים, אבל בכל זאת הגוף עושה או לא את שלו גם ללא חיבור מלא לנפש. מדבריך משתמע שפסימיות לא תאפשר לדברים לקרות, או להיפך - אופטימיות תבטיח עתיד ורוד והרי לא כך. זה נטל כבד מאוד על כתפיה של מי שממילא עצובה, חרדה, מדוכאת או הכל יחד. גם בקרב חברות פורום הריון אחרי אבדן יש לא מעט חששות ומנגנוני הגנה, וחוסר אמון שההריון יהיה תקין ויסתיים במועד ובידיים מלאות...
מצטרפת כמובן להמלצה על הייעוץ המקצועי אם sun always shines מרגישה שהמחשבות הקשות נותרות, וכמובן - מאחלת בשורות טובות, גם אם לא תחשבי חיובי ;)
לצפיה ב-'תודה בנות'
תודה בנות
24/07/2016 | 00:00
5
האמת שאני כבר מס' חודשים בטיפול פסיכולוגי (אצל מישהי שמתמחה בתמיכה במטופלות פוריות) והפסיכולוגית ליוותה אותי גם בכל תהליך ההפלה וללא ספק התמיכה שלה מאוד עוזרת לי.
אבל בכל זאת נורא קשה לי להתגבר על המחשבות הפסימיות האלו.

מה שכן, פה ושם כן מבליחות מחשבות אחרות, נגיד פתאום יצא שאמרתי לחברה שאני מתלבטת איפה לעשות את המעקב הריון- והיא אמרה שבדיוק מחשבות קטנות כאלו על העתיד אני צריכה לטפח..
אולי המנגנון הגנה הזה חיוני לי להמשך הדרך ואולי לא.. אני באמת לא יודעת.
כניסה להריון שוב מרגישה לי כ"כ רחוקה כרגע, ואני ממש מתקשה לראות את זה קורה.
לצפיה ב-'בביקרות...הבטא עלתה הכפילה'
בביקרות...הבטא עלתה הכפילה
21/07/2016 | 10:59
4
129
למה?????למהההה 
זאת עליה שניה..
עכשיו בדיונים ..איך לטפל בי
לצפיה ב-'מה קורה שם???'
מה קורה שם???
21/07/2016 | 13:24
3
69
מה זה הדבר הזה?
מה אומרים הרופאים?
לצפיה ב-'הם הציעו ניתוח או שוב את '
הם הציעו ניתוח או שוב את
21/07/2016 | 14:30
2
87
אותה זריקה.
ביום ראשון ביקורת אם אין שינוי .אז ישר לחדר ניתוח והרבה תפילה שהרחם ישאר
לצפיה ב-'אויש אנא עדכני אותנו. דואגות לך. '
אויש אנא עדכני אותנו. דואגות לך.
22/07/2016 | 14:29
10
לצפיה ב-'נשמע ממש קשה ומפחיד'
נשמע ממש קשה ומפחיד
22/07/2016 | 21:02
35
מקווה שביומיים הקרובים יגיע סוף סוף השינוי לטובה.
מפני שאת לקראת הליך כ״כ דרסטי שיש בו סיכוי לאבד את הרחם, את חושבת שכדאי לקבל חוו״ד שניה? להתייעץ עם רופא בכיר מבי״ח אחר?
לצפיה ב-'קשהההההה'
קשהההההה
22/07/2016 | 09:59
13
104
משהי רשמה פה פעם שהיא לא מבקשת להרוויח הרבה, לא להיות עשירה ולגור בוילה אפילו לא את האפשרות לקנות דירה, היא רוצה רק לזכות להכנס להריון ולצאת בידיים מלאות! זה בדיוק מה שאני מרגישההההההה
אני עברתי הפסקת הריון בשבוע 20 עקב מומים במערכת השתן והכליות לפני כמעט 4 חודשים. ברוך השם התהליך עבר בסדר גמור, אבל מאז באולטרסאונד גיליתי שיש לי שחלות פוליציסטיות, לא מספיק שעברתי את הטראומה הכי קשה של הפסקת ההריון עכשיו גיליתי שיכול להיות קושי בכניסה להריון ואכן קיבלתי כבר מחזור בפעם השלישית, יש מצב שאני בכלל לא מבייצת למרות שמקבלת מחזור בזמן. כל כך רוצה חוויה מתקנת, כל כך רוצה להכנס להריון, כל כך רוצה לזכות בעוד ילד בריא. כמה קשהההה זה. עכשיו הידיעה שאני לא יודעת אם ומתי אכנס להריון עוד יותר מלחיצה אותי. ומסביבי כולן נכנסות להריון מה שהופך את המצב הנפשי לקשה יותר, כמובן שאני שמחה בשבילן אבל מה איתי?!?!?!
מרגישה מיואשת��
לצפיה ב-'ממש מבינה'
ממש מבינה
22/07/2016 | 11:04
1
52
גם אצלי הריון הסתיים בשבוע 20, אחרי שירדו המים באופן פתאומי. עשו לי גרידה, זה קרה לפני 8 שבועות. לא יכולה שלא לחשוב על זה שהייתי אמורה כביכול להיות כבר בשבוע 28 עכשיו... :(
כ-6 שבועות אחרי עשו לי היסטרוסקופיה וראו שיש קצת הידבקויות שנוצרו אחרי הגרידה, אז החודש אמרו לי לקחת טיפול הורמונלי של אסטרוגן ואחרי זה פרוגסטרון ואז אחרי המחזור הבא לעשות שוב היסטרוסקופיה, ואם יהיה תקין אז רק אוכל לנסות להיכנס להריון שוב.. וההמתנה ממש קשה.
לצפיה ב-'תקראי את התגובה שלי'
תקראי את התגובה שלי
22/07/2016 | 13:20
46
לכותבת הפוסט. אולי יעזור לך.
לצפיה ב-'מאוד מבינה אותך...'
מאוד מבינה אותך...
22/07/2016 | 13:19
6
51
סתם שתדעי. להרבה חברות שלי יש שחלות פוליציסטיות... לשתיים מהן יש תאומים בן ובת וגם לאחרת יש עוד ילדה. יש לזה פיתרון וזו נחשבת בעיית הפוריות הקלה ביותר לטיפול. גם אני עברתי הפסקת הריון בשבוע 23 על רקע של ירידת מים והיה קשה מנשוא. ללא כל בעיית פוריות לקח לי כחצי שנה להיקלט להריון שהיה תקין והסתיים בידיים מלאות. אל תתייאשי. אם ידועה לך הבעיה אז ללכת לטפל.
לצפיה ב-'הריון אחרי ירידת מים מוקדמת'
הריון אחרי ירידת מים מוקדמת
22/07/2016 | 13:39
5
54
היי, גם אצלך פשוט ירדו המים ככה פתאום אחרי שלפני כן הכל היה תקין? 
בהריון שאחר כך עשו משהו שונה? נגיד, תפר צווארי? היית בשמירה? כי אחרי שזה קרה זרקו לי כמה מהרופאים שהיו מעורבים שכדאי לשקול תפר צווארי בהריון הבא. פשוט לא היתה בכלל פתיחה או קיצור של צוואר הרחם לכן תוהה אם זה ישנה משהו.
לצפיה ב-'אסביר לך בדיוק...'
אסביר לך בדיוק...
22/07/2016 | 15:11
4
51
ההריון ההוא התחיל בדימומים מסיביים של שבועיים שחשבתי שהם מחזור. אחר כך גיליתי שאני בהריון ובשבוע 10 גילו המטומה גדולה (שטף דם בין השיליה לרחם) אבל לאט לאט היה נראה שהיא נספגה. הדימומים פסקו והכל היה נראה ורוד לחלוטין. הבדיקות היו תקינות והכל בסדר. אמרו לי שלא צריך לשמור ולא כלום. המשכתי כרגיל.
הגדולה שלי הייתה בת שנתיים אז.
הלכתי לקנות מתנות לראש השנה וסחבתי אותה הרבה על הידיים והסתובבתי מלא. לא יודעת אם זה קשור או לא אבל יומיים אחרי זה קמתי בבוקר עם ירידת מים. ממש נזילות. בגלים.
לא היה קיצור צוואר לא צירים ולא כלום.
בחרתי לסיים הריון יקר ואהוב של העוברית שלי בשבוע 23.
היה קשה מנשוא. אחרי חצי שנה נקלטתי להריון שוב שהיה תקין לחלוטין. קיבלתי זריקות פרוגסטרון משבוע 16 עד 36 ואספירין בגלל איזשהו מדד בסקר ביוכימי הראשון. ילדתי בשבוע 39 לאחר שזירזתי באמצעות סקס. נולדה תינוקת מושלמת בריאה ומהממת. האם הפסקת ההריון אצלך הייתה יזומה? והאם יש לכם ילדים? האם היה חשש לזיהום?
ממה שידוע לי אם לא היה קיצור צוואר אין שום סיבה לתפר צווארי.
לצפיה ב-'ועוד משהו...'
ועוד משהו...
22/07/2016 | 15:13
41
לא הייתי בשמירה בהריון שאחרי. ולא ניסיתי להוציא שמירה.
בשבוע 26 מישהי נכנסה בי מאחורה עם האוטו אז אושפזתי ללילה והייתי חודש וחצי בבית.
לצפיה ב-'אה.... וגם....'
אה.... וגם....
22/07/2016 | 15:14
33
כמובן שהייתי מטופלת בהריון בסיכון.
בתל השומר.
לצפיה ב-'אז אצלי,'
אז אצלי,
22/07/2016 | 15:44
38
הכל גם כן היה פיקס, עשיתי את כל הבדיקות, בסקירה מדדו לי אורך צוואר שהיה ארוך ותקין. רק היתה שלייה נמוכה. ביום שהגעתי לשבוע 20 התעוררתי באמצע הלילה וגיליתי שיורדים המים, ממש בשטף, לא היה מקום לספק. הפסקת ההריון היזה יזומה, המליצו לי חד משמעית ונאלצתי לעבור את זה מתוך הבנה ששום דבר טוב לא יצא מההריון הזה, או שתתפתח לידה לפני שלב החיות, או שאצליח לעבור את שבוע 24 אבל יוולד תינוק פגוע עקב פגות קשה ביחד עם סיבוכים עקב מיועט מי שפיר בגלל ירידת המים, או שיתפתח זיהום שיכול לגרום לי נזק. אז רציתי פשוט לסיים עם זה כמה שיותר מהר. הריון יקר מטיפולים. מה שכן, ב"ה יש לי 2 ילדים- תאומים בני 3, הם נולדו בשבוע 38 ואחרי שסחבתי תאומים עד שבוע כזה לא דמיינתי שיכול לקרות מה שקרה אחר כך... לא יודעת איך הייתי עוברת את זה בלעדיהם. זה מעודד לשמוע שאחר כך היה לך הריון תקין, ברור לי שההריון הבא יהיה חרדתי מתמיד. רק שיגיע כבר...
לצפיה ב-'זיהום'
זיהום
22/07/2016 | 15:46
31
לא היו סימנים ברורים לזיהום, לקחו לי משטח מהנרתיק ולא צמח שם שום חיידק חריג. עדיין לא קיבלתי תשובת פתולוגיה סופית.
לצפיה ב-'ממש מבינה אותך'
ממש מבינה אותך
22/07/2016 | 14:35
34
לא יודעת אם זה יעודד אותך במשהו, אבל מכירה הרבה נשים פוליציסטיות (זו בעיה ממש שכיחה...) שנכנסו להריון (אפילו טבעי) וילדו ילדים בריאים ומקסימים.

בהיבט הרפואי אני לא מספיק מבינה בזה, ולכן מציעה לך להתייעץ עם הרופא/ה שלך מה השלב הבא- האם לנסות באופן טבעי? האם לעשות מעקבים אחרי הביוץ? האם להתחיל משהו תרופתי (כמו איקקלומין)?....האם כבר התייעצת לגבי העניין, ומה האסטרטגיה שהוצעה לך?

מאחלת לך חויה מתקנת, והריון תקין שיסתיים בידיים מלאות. אמן.
שירה.

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028
לצפיה ב-'שחלות פוליציסטיות'
שחלות פוליציסטיות
22/07/2016 | 18:29
2
25
הרופא שלי ממש אדיש אומר שלא מתחילים בדיקות לפני שעובר חצי שנה מתום הפסקת ההריון. ביקשתי מעקב זקיקים ואם צריך איקוקלומין לזירוז התהליך אבל הוא ממש מתנגד עכשיו ולא יודעת אם אפשר ללכת ללכת לרופאת פוריות בלי הפניה של רופא נשים. ניסיתי להסביר לו שזה מה שאני צריכ אחרי התקופה שעברתי אבל הוא לא מבין אותי. אני מבינה שיש לזה פתרון השאלה כמה זמן זה לוקח אין לי כ נפשי להתמודד עכשיו עם הקושי בכניסה להריון כשמסביבי כולן נכנסות.
לצפיה ב-'מעקב זקיקים בטוח שאפשר לעשות...'
מעקב זקיקים בטוח שאפשר לעשות...
22/07/2016 | 18:36
22
אצלנו בלאומית לא צריך הפניה. פשוט מגיעים למעקב זקיקים וזהו. את יכולה גם לנסות בדיקות ביוץ ביתיות. אצלי עובדות מעולה. ואם ידוע שיש לך שחלות פוליציסטיות אז לא רואה שום סיבה להמתין. לכי לרופא פוריות פרטי.
איקקלומין יכול להביא לתאומים.... והריון בסיכון.
לצפיה ב-'משתתפת בצערך על האובדן'
משתתפת בצערך על האובדן
22/07/2016 | 20:20
24
ומבינה את הצורך בהריון חדש שיגיע מהר.

לגבי שחלות פוליציסטיות, במקרים רבים אכן מדובר בבעיית פוריות פשוטה יחסית לפתרון.

כמה דברים שלמדתי בפורום פוריות:
איקקלומין עלול לגרום לריבוי זקיקים. לא לקחת איקקלומין ללא מעקב באולטרסאונד!
איקקלומין עלול לדקק את הרירית ובכך למנוע השתרשות גם אם נוצר עובר. אפשר לשקול שימוש בגונאל (זריקה) שלא פוגע ברירית.

לאור מה שאת כותבת, אני חושבת שכדאי לחפש רופא אחר, עדיף כזה שמומחה בפוריות.
לצפיה ב-'שבוע וחצי אחרי הגרידה'
שבוע וחצי אחרי הגרידה
22/07/2016 | 15:41
5
57
ואני בים המלח, מתה להכנס לים, לבריכות הגופרית... מותר בכלל?
בבית החולים אמרו לי שבועיים בלי בריכה, גקוזי וסקס...אבל לבריכה כבר נכנסצי אתמול האמת, כי הדימומים כבר פסקו וכל כך נהנתי עם הילדים....
מה לגבי ים המלח? לגבי הגופרית, חא סגורה על זה...מה דעתכן?
לצפיה ב-'לדעתי עדיף שלא'
לדעתי עדיף שלא
22/07/2016 | 15:47
3
27
מאותה סיבה שאסור אמבטיות, צוואר הרחם עדיין עלול להיות פתוח והרחם חשוף יותר לזיהומים.
לצפיה ב-'גם לא ים המלח??'
גם לא ים המלח??
22/07/2016 | 15:50
2
22
הרי הוא לכאורה מחטא ומרפא....
לצפיה ב-'לא הייתי לוקחת סיכון'
לא הייתי לוקחת סיכון
22/07/2016 | 15:58
1
24
זה אולי טוב לעור אבל את לא צריכה את זה בפנים, הרי גם אמבטיה אסור וג'קוזי וזה רק מים.
לצפיה ב-'טוב שכנעת אותי....'
טוב שכנעת אותי....
22/07/2016 | 16:09
20
המים גם נראים ממש ג'יפה ממילא (-:
לצפיה ב-'לא הייתי לוקחת סיכונים מיותרים,'
לא הייתי לוקחת סיכונים מיותרים,
22/07/2016 | 17:18
22
ואני שמחה לקרוא שאת מצליחה להינות עם הילדים:)

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028
לצפיה ב-'א.ס אחרי גרידה ותופעות לא מוכרות'
א.ס אחרי גרידה ותופעות לא מוכרות
21/07/2016 | 08:47
5
95
הי בנות,
אוף מזל שיש אתכן כאן כי אני פשוט מבולבלת, צריכה מידע ורק רוצה שהכל בע"ה יחזור כבר לקדמותו!
אני שלושה שבועות לאחר גרידה ולאורך רוב הזמן הזה יש לי מעין הכתמות חומות שלעיתים נעלמות ולעיתים מתחזקות והופכות להיות כמעט שחורות.
הייתי אצל הרופא בא.ס אגן ויש לי נוזל ברחם וציסטות בשחלה הימנית , צלולות.
הרופא אמר לי שזה טבעי, שאין לי מה לדאוג ולבוא שוב לא.ס לאחר המחזור.
אני לא מבינה מה זה אומר ציסטות, מה זה אומר נוזל בחלל הרחם? מה זה ההכתמות האלו? זה נורמלי שלושה שבועות אחרי הגרידה ?
(גרידה בשבוע כמעט 14 , עובר לא תקין)
אני אודה לכל רסיס מידע..
לצפיה ב-'נשמע ממש דומה למה שקורה אצלי '
נשמע ממש דומה למה שקורה אצלי
21/07/2016 | 09:19
44
היי, אני משתתפת בצערך... גם אני עברתי גרידה (בשבוע 12 בגלל מום, לפני 4 שבועות בדיוק), גם אצלי הרופא אמר בביקורת של 3 שבועות אחרי שיש ציסטה בשחלה ימנית, והוא אמר שזה כנראה קשור בביוץ ושזה נורמלי, והפנה אותי לביקורת אולטראסאונד לאחר 3 שבועות.
זה נשמע מאוד דומה למה שאת מתארת, אז נשמע שזה אולי באמת נורמלי...
לגבי ההפרשות - היו לי כמעט 3 שבועות, והבנתי שזה נורמלי כל עוד זה לא מתחזק (אחות בכללית אמרה לי שזה נורמלי שיהיו הפרשות חלשות גם כמה שבועות...). בכל אופן הייתי ממליצה לך להתייעץ עם הרופא אם את לא בטוחה.
בכל אופן, בהצלחה ושיעבור מהר 
לצפיה ב-'נוזל ברחם = דם ברחם'
נוזל ברחם = דם ברחם
21/07/2016 | 15:25
3
49
זה מסביר גם את הגוון הכהה מאוד. דם שנותר בחלל הרחם לאחר הגרידה.
אם הרופא לא ראה שארית עם זרימה (שארית שמחוברת לדופן הרחם באמצעות כלי דם פעילים), התוכן נמצא בחלל הרחם ואמור לצאת עם הוסת, לכן הוזמנת לUS נוסף אחרי המחזור.
הוסת אמורה להגיע 4-8 לאחר הגרידה, כך שאת עדיין בטווח הסביר.
ציסטה בשחלה בדרך כלל נוצרת כתוצאה מביוץ, והיא אמורה להיספג מעצמה.

במידה ובבדיקה אחרי הוסת יימצאו שאריות, ייתכן ויציעו לך לעבור היסטרוסקופיה ניתוחית. ההליך דומה לגרידה, ללא צורך בהרחבת צוואר הרחם. מנפחים את הרחם באמצעות נוזל ומשתמשים בסיב אופטי שמוחדר דרך הנרתיק, על מנת לאתר ולהוציא שאריות שנותרו בחלל הרחם.

מאחלת לך שהוסת תגיע בקרוב ושתוציא איתה את כל השאריות.
לצפיה ב-'תודה רבה רבה לכן , פתאום הבוקר'
תודה רבה רבה לכן , פתאום הבוקר
22/07/2016 | 06:05
2
34
התחיל דימום של ממש,מניחה שזה מחזור..? מוקדם מידי? 

רוצה להגיד תודה על פירוט התגובות שלכן , אתן הצלה של ממש! 
לצפיה ב-'זה לא מחזור'
זה לא מחזור
22/07/2016 | 11:38
22
זה הדם שהצטבר ברחם ויוצא.
תהליך ההתרוקנות של הרחם לוקח זמן ויכול לבוא בגלים. מסביר את ההכתמות שהיו לך.
אצלי תמיד (איזו מילה מפחידה. אבל מכוונת ל 3 גרידות) לקח 5-6 שבועות עד להתנקות מלאה מהדימום.
לצפיה ב-'האמת היא שאני לא כל כך יודעת...'
האמת היא שאני לא כל כך יודעת...
22/07/2016 | 14:28
17
זה בעיניי מוקדם מדי למחזור, אבל אין לדעת.
ההמלצה הכי טובה שלי היא שתחכי עוד מספר ימים, ואז תלכי להיבדק.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028
לצפיה ב-'מחזור אחרי גרידה?'
מחזור אחרי גרידה?
20/07/2016 | 14:14
3
77
כמה זמן אחרי גרידה אמור להגיע המחזור?
האם כשבועיים אחרי גרידה הגיוני שמגיע מחזור??
לצפיה ב-'מחזור אחרי גרידה אמור לבוא'
מחזור אחרי גרידה אמור לבוא
20/07/2016 | 17:35
2
50
בין 4 ל-6 שבועות מהגרידה. גם 8 שבועות אחרי נחשב בסדר גמור.
שבועיים אחרי הגרידה מחזור? לא נשמע לי סביר. האם יש לך דימומים דמויי מחזור?

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

לצפיה ב-'בינתיים לא'
בינתיים לא
20/07/2016 | 21:25
1
35
היו לי דימומים אחרי הגרידה, לפני שבוע וחצי, הם פסקו בימים האחרונים. אני פשוט מרגישה כמו לפני מחזור,נפיחות, עקצוצים בבטן...חשבתי שאולי הוא ממש מקדים....
לצפיה ב-'לא הגיוני שזה מחזור'
לא הגיוני שזה מחזור
20/07/2016 | 23:12
12
לצפיה ב-'חוץ רחמי - עדכון ותהיות'
חוץ רחמי - עדכון ותהיות
18/07/2016 | 22:44
8
150
הבטא ירדה. בבדיקה השניה שלאחר הזריקה הראשונה היא ירדה את ה15 האחוז המצופים והמיוחלים.
הייתי כל כך פסימית לגבי זה  שכאשר ביררתי את התוצאות שמעתי 2900 במקום 2090 וצרחתי על האחות המסכנה למה אף אחד לא מדבר איתי אם הבטא עלתה.

אני אופטימית אך מדובר באופטימיות זהירה. כבר היו ירידות ואחריהן עליות. מחר עושה בדיקה נוספת.
קיבלתי דף עם הפניה ל10 בדיקות בטא. עם טבלה כזאת למעקב שיסמנו לי נוכחות. לא ידעתי שקיים כזה דבר.

אני תוהה איך ה"הריון" הזה ישפיע עליי. כבר למדתי בדרך הקשה ששני פסים לא בהכרח שווה תינוק. חוויתי הריון כימי בעבר וההריון התקין הבא אחריו היה מלווה בחרדות איומות.

אך הפעם זה מרגיש לי שונה. זה מרגיש כמו גידול שהתיישב לי בבטן ומסרב להיעלם.
יושבת לי פצצה קטנה ומתקתקת בפנים ובכל רגע עלולה לגרום לקרע ולדימום כבד ואולי למוות. משהו מאיים ורע וזדוני.
ואני מתחננת לרופאים שכבר יוציאו אותו ממני - תרופה , ניתוח, כל דבר ....ברגעים האלה ממש רעל מפורר את מה שאמור היה להיות הילד שלי.
רעל שנותנים לחולי סרטן..כאילו היה זה סרטן אמיתי..

אך מצד שני מדובר בכל זאת בהריון. כזה שכנגד כל הסיכויים נלחם ושורד במקום שלא מיעוד לכך.
אילו רק גופי לא היה נכשל ומביא אותו למקום הנכון. היה לו סיכוי טוב להתפתח שם ולשרוד. להיות עובר עם דופק בן 8 שבועות.
אפילו דיברתי אליו ,ביקשתי סליחה שלא הצלחתי לתת לו סביבה מתאימה לגדול בה וביקשתי שישחרר. 

לא מצליחה להכיל את כל הרגשות כרגע אך מבועתת מהמחשבות על הנסיון הבא.
מפחדת מהמשמעות שהתהליך של הכניסה להריון יקבל, מרגשות האשם כלפי הילד שלי שראה את אימא בבית חולים מסכנת את עצמה בשביל ילד נוסף, מהאטימות המזעזעת של המערכת, מזה שהכול יקרה לי מחדש (הסיכוי שלי לחוץ רחמי נוסף עלה ל20 אחוז) ...

לצפיה ב-'שולחת לך חיבוק'
שולחת לך חיבוק
19/07/2016 | 06:41
43
לא קל לדעת שזהו שההריון שכל כך רצינו נגמר, שאינו מתפתח כהלכה או אלף סיבות אחרות !
מקווה שהכל יגמר במהרה ושתרגישי טוב ועם מספיק אנרגיות וכוחות כדי להתקדם , לתת לגוף ולנפש להחלים לפני הנסיון הבא!
שיהיו רק בשורות טובות
לצפיה ב-'מעודדת קצת'
מעודדת קצת
19/07/2016 | 15:03
3
58
ממש רק טיפה, כי כל סיפור הוא שונה, אבל אולי ברגעים האלה הכי טוב לשמוע סיפור עם סוף טוב.
אחותי הרתה עם חוץ רחמי בהריון הראשון.
לא נספג לבד.
לא עזרה זריקת המטוטרקס.
ניתחו אותה לפרוסקופית והוציאו את החצוצרה.
חודש לאחר מכן (בניגוד להמלצות, היא לא יכלה לחכות אפילו שניה אחת) היא הרתה שוב.
היום ההריון הזה כבר הולך, מדבר, גמול (בן 2.5) והאושר רב.

בכ"ז לעניין הרגשי - אני ממליצה תמיד לקחת קצת זמן (כמה חודשים) לעיבוד האובדן, למרות שהנטייה הראשונית היא למלא את החלל בהריון חדש, מהר ככל הניתן.
בעיני חכם לתת לנפש קצת זמן. לא לנסות להיפטר מכל הרגשות השליליים אלא לשחות בהם קצת. זה לא כיף אבל זה עוזר לנפש להתאזן מחדש. ואיזון טוב לחיים בכלל, וטוב בטח להריון חדש ולילד נוסף.

לצפיה ב-'נראה לי אני בדרך לניתוח גם'
נראה לי אני בדרך לניתוח גם
19/07/2016 | 22:02
2
53
הבטא שוב עלתה
לצפיה ב-'אם כן תגיעי לניתוח.....'
אם כן תגיעי לניתוח.....
20/07/2016 | 13:22
1
38
כשאחותי התקשרה לספר לי שהיא בהריון היא סיפרה לי ככה -
תקשיבי מאמי אני בהריון והכל לא בסדר, אל תגידי לי מזל טוב - נשימה -  הוא בכלל לא הלך למקום הנכון, ואולי תהיה זריקה ואולי ואולי ואולי ---
אני הייתי רחוק (בחופשה עם בעלי) חזרתי אחרי יומיים וליוויתי אותה בכל המתח והעצבים, בעזרת הרבה מאד הומור שחור וטיפה סטטיסטיקה (מחורבנת, כמובן).

אצלה זה הגיע עד לניתוח. וכן, זה היה מבאס, אבל הניתוח עצמו היה לא נורא (לפרוסקופיה) ובהתחשב בכך שזו היתה האופציה היחידה לסיים את העניין ולהתפנות הלאה, הוא הביא איתו הקלה.

כמובן מחזיקה לך אצבעות שההריון ייפסק מעצמו והניתוח ייחסך לך. אם כן, נסי להתנחם בכך שזה הסוף. אם יש תאריך לניתוח, בו מסתיים ההריון המסובך הזה.

ולמקרה ששכחת, אני מזכירה שהיום לאחותי יש  ילד בריא (ומחשבות על הרחבת המשפחה).

חזרי לעדכן אותנו מה שלומך, בכל ההיבטים.
לצפיה ב-'נלחצתי סתם'
נלחצתי סתם
20/07/2016 | 16:22
41
מסתבר שמעבדות שונות מודדות באופן שונה.
בדקתי בקופת חולים למרות שהייתי אמורה להמשיך בבית חולים. הערך ירד בפועל:)

לגבי הכניסה להריון - באופן די דפוק ועקום הורדת חצוצרה "עדיפה" כי אם הייתה פגומה היא כבר לא תדפוק את ההריון הבא. אך כאשר הזריקה מצליחה החצוצרה נשארת במקומה והסיכוי לחוץ רחמי נוסף עולה ל20 אחוז:/ ואז ישר כורתים.
לכן אני ממש מבואסת. הנסיון הבא יהיה מלווה בכל כך הרבה רגשות שליליים וחששות שאני כבר בדכאון מזה.

מניחה שאם הזמן זה ילך ויירגע.

תודה על העיגוד ושמחה שאצל אחותך הכול הסתדר!
לצפיה ב-'מבינה לליבך!!!שולחת חיבוק'
מבינה לליבך!!!שולחת חיבוק
19/07/2016 | 18:26
40
מקווה שירד מהר ותזכי במהרה להריון תקין
לצפיה ב-'מחשבות קשות...'
מחשבות קשות...
20/07/2016 | 12:44
1
45
מכירה היטב את התחושה של "לגמור עם זה כבר". זה מבאס לאללה.
מקווה בכל זאת שיסתדר מעצמו, ללא ניתוח, וכמה שיותר מהר.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028
לצפיה ב-'זה מה שמעיק'
זה מה שמעיק
20/07/2016 | 16:32
37
שיש את המחשבות האלה. מההריון נפרדתי כבר מההתחלה כאשר חשבתי שמדובר בהפלה רגילה.
מאז התחושה היא שמדובר במחלה. גם הרופאים מתייחסים לזה כמו למחלה, גם הסובבים..

תוהה מה יקרה כשאראה שוב שני פסים - אשמח או אתהה לאן ההריון הזה הגיע הפעם...

בינתיים נראה שזה הולך לכיוון טוב.

תודה:)
לצפיה ב-'כואב לי הלב'
כואב לי הלב
18/07/2016 | 10:11
16
261
מה עושים עם הדמעות?אם הכאבים?

הריון אחרי טיפולים.. 
הופסק כי העובר השתרש על הצלקת הניתוחית.וזה סכנת חיים.
ההריון והעובר המתוק שלי עם הדופק..קיבל זריקה ...בהרדמה מלאה בגלל המיקום והמורכבות של ההריון.

הלב שלי מנופץ..ככ חיכיתי..3 שנים..יש ילדים בבית. זה לא מנחם אותי..

הפלה שניה לא ברצף לבנתיים.וזה גם לא הפלה זה הפסקת הריון...

עשיתי אולטרסאונד..יש מעט שאריות של ההריון.אבל הרחם מלא בתוכן מלא!אין לי דימום בכלל.
מה זה אומר???יש דרך לרוקן תרחם מהר?

כואב לי הגב והבטן...
מה אני אמורה לעשות אם כל הכאב לב הזה?

אסור להכנס להריון עכשיו 3 חודשים זה אומר הפסקה מהטיפולי פוריות..
לצפיה ב-'חיבוק גדול!!!'
חיבוק גדול!!!
18/07/2016 | 13:47
1
73
קודם כל רוצה להגיד שאני עצובה בשבילך כל כך.
ומה עושים עם הכאב והעצב... בוכים, מדברים,כותבים...כל דבר שמביא לך להקלה ופורקן.
עם הזמן הכאב דוהה וחוזרים לאט לאט לשגרה ,ומידי פעם בוכים או נשברים כי משהו מזכיר.את צריכה לזכור שלא הייתה  לך ברירה וזה מה שקרה.
אני יודעת שכל אובדן קשה,סוחט ומכאיב כל כך.

לגבי הרחם ותכולתו זה רופא יכול לתת חוות דעת האם לחכות שזה יצא או גרידה ,בזה אין לי מה לענות.

תני לעצמך זמן ,אני אחרי הפלה שנייה ברצף ורק עכשיו אחרי חמישה שבועות מרגישה בסדר.
ואני יודעת שזה נראה לך נצח השלושה חודשים אבל זה יעבור ותתחזקי ותגיעי להריון הבא רגועה יותר שלמה יותר.
ובאמת תתנחמי בילדים שיש כבר זה זכות.

זה לא מקטין את הכאב אני יודעת יש לי גם,אבל לפחות יש מי שמזכיר לי למה שווה כל הגהינום הזה בדרך וכמה אושר וכוח הם נותנים לי.

חיבוק גדול 
לצפיה ב-'תודה על החיזוק'
תודה על החיזוק
19/07/2016 | 18:23
27
ושולחת לך חיבוק בחזרה!
מאחלת לך ולי בעה הריון תקין וקל
לצפיה ב-'משתתפת בצערך על אובדני ההריון'
משתתפת בצערך על אובדני ההריון
18/07/2016 | 14:21
5
73
אני לרגע מנסה להבין טוב יותר מה קרה ולעשות לעצמי קצת סדר בראש- באיזה שלב הופסק ההריון? כתבת שהעובר קיבל זריקה להפסקת הדופק, אבל עד כמה שאני יודעת, זריקה כזו נותנים בשלבים מתקדמים של ההריון (אחרי שבוע 22...). האם הגעת לשלב זה?
כתבת שיש מעט שאריות, אבל מצד שני- הרחם מלא בתוכן מלא. מצטערת, אבל לא הבנתי, ואודה לך אם תבהירי מה מצבך הפיזי.

כאבי בטן וגב- שוב- לא יודעת באיזה שלב של ההריון היית, ואיזו פרוצדורה רפואית עברת. לגבי כל כאב פיזי יוצא דופן- אנא התייעצי עם גורמים רפואיים.

לגבי כאבי הלב- הלב כואב מאוד מאוד, ובצדק. אובדן הריון הוא דבר מאוד עצוב וכואב. ולכן בוכים הרבה, וזה טבעי. ככה זה. אי אפשר להתנגד לבכי, וחייבים לעבור את השלבים הכואבים הללו של האבל.
ניתן להיעזר באשת מקצוע שמתמחה בנושא, באם מרגישים צורך ורצון. אני מאמינה גדולה מאוד בעיבוד נכון של האובדנים בעזרת אנשי מקצוע.

בני כמה הילדים שלך, והאם הם יודעים על מה שקרה?

קבלי חיבוקי נחמה וכוחות
שירה.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028
לצפיה ב-'זריקה'
זריקה
18/07/2016 | 16:39
1
86
נשמע לי שמדובר בזריקת מטוטרקסט, שנותנים בהריונות חוץ רחמיים.
לצפיה ב-'אכן נכון זאת הזריקנ שקיבלתי'
אכן נכון זאת הזריקנ שקיבלתי
19/07/2016 | 18:23
18
לצפיה ב-'תודה על התמיכה ועונה לשאלותיך'
תודה על התמיכה ועונה לשאלותיך
19/07/2016 | 18:21
2
52
שבוע 7 בספירה שלפי הוסת. שבוע 5 פלוס כמה ימים לפי הטיפולים.משום מה בבית החולים ספרו לפי וסת אחרונה.

קיבלתי זריקה בהרדמה מלאה בחדר ניתוח. בגלל המיקום של העובר והסכנה המתלווה אל הריון כזה שמוגדר כהריון מחוץ לרחם.
לגבי התוכן הרופא אמר יקח כמה שיקח.
הכאבים בגב ממש כואב לי קיבלתי אתמול לוריד משככי כאב וכדורים דרך הפה.אבל עכשיו כואב. 
בחמישי צריכה להתייצב לבדיקה של הבטא לראות אם ירדה. בנתיים עלתה לכמעט 19 אלף.

רק הבכור יודע והוא ממש בכה..הוא כל הזמן בכה שהוא רוצה עוד אח ולמה לא אין.כשלכולם יש 5 6 אחים.הגדול בן 12 הקטן בן כמעט 7
אני דיתה ככה שגם עניין הנידה וחוסר החיבוק נכנס לתמונה ושובר אותי.
לצפיה ב-'אוי, הבנתי'
אוי, הבנתי
19/07/2016 | 19:01
1
40
לגבי הבן הבכור שיודע על ההריון- הייתי ממליצה לומר לו שלפעמים קורים מצבים שלא מאפשרים לעובר להתפתח, וזה אכן מאוד עצוב, וגם את עצובה, ולכן את מבינה היטב מדוע הוא עצוב. לצד ההכלה של רגשותיו, ממליצה בחום להסיח את דעתו ולא לעשות מזה משהו טראומטי מדי עבורו. חשוב שהוא ושאר אחיו ימשיכו בשגרת יומם, ויהנו מהחופשה ומהקייטנות ומכל מה שהקיץ והחופש מאפשרים ומציעים.

לגבי הנידה וחוסר החיבוק בגלל הנידה- קשה לי מאוד מאוד מאוד עם הנושא הזה. אני מכבדת אורחות חיים של כל אדם, אבל לא לאפשר לבעל לחבק את אישתו במצב כזה- בחיי שבלתי נתפס בעיניי.

נסי לקבל חיבוקים מכל מי שכן אפשרי לקבל ממנו חיבוק, כולל חיבוקים וירטואליים ממני
שירה.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

לצפיה ב-'הסברתי לו'
הסברתי לו
19/07/2016 | 20:29
30
שדבר כזה קורה ובעה יהיה הריון תקין בעתיד שיסתיים בשמחה.
אבל עדין דואג..

לגבי הנידה..כמו שאת חושבת ככה גם אני חושבת..שונאת את זה שונאת תמקווה.אבל זה מה יש.
לצפיה ב-''
18/07/2016 | 22:56
7
55
יכולה רק להגיד שלמיטב הבנתי אם מדובר במטוטריקסט לוקח לו הרבה זמן להשפיע. לא יודעת מה בדיוק קורה במקרה של הריון תוך רחמי אבל מניחה שבאיזשהו שלב אמור להתחיל דימום.

מה אומרים הרופאים?
לצפיה ב-'מה זה אומר הרבה זמן'
מה זה אומר הרבה זמן
19/07/2016 | 18:25
6
43
מאיזה בחינה?
לצפיה ב-'מצטערת אם מבאסת'
מצטערת אם מבאסת
19/07/2016 | 22:00
5
51
ראיתי בפורום אחר שלקח למישהי 3 חודשים עד שהבטא ירדה.

אני קיבלתי את הזריקה לפני 10 ימים והבטא עלתה,ירדה ואז עלתה שוב. כרגע אין שיפור.

חשבתי שמדובר בהריון תוך רחמי במקום לא מוצלחעכשיו ראיתי שכתבת שזה חוץ רחמי. ברוך הבא למועדון
לצפיה ב-'הבטא עלתה לי'
הבטא עלתה לי
20/07/2016 | 07:22
4
55
והרופא אמר שזה יכול להיות תקין כי בעצם ההריון מפרק את עצמו..
מקווה שמחר היא תיהיה בירידה ב15 אחוז ..ממש לא בא לי לקבל זריקה... וחבל שאי אפשר לעשות גרידה.זה היה פותר תסיוט הזה.
אין לי כוח למעקבי בטא האלו. הלכו לי הורידים.

מה מצב הבטא שלך?
לצפיה ב-'יכולה לעודד ולהתעודד'
יכולה לעודד ולהתעודד
20/07/2016 | 13:39
3
26
בבדיקה הראשונה אחרי הזריקה הבטא אכן עלתה. בבדיקה השניה ירדה.

אף אחד בבית החולים לא הסביר לי שום דבר והייתי בטוחה שאני אמורה להמשיך את המעקב בקופה.
ביצעתי בדיקה נוספת בקופה והייתה עליה בכמה מאות. התבאסתי בטירוף וישר התקשרתי לבית החולים.
הם צעקו עליי שהלכתי לקופה וביקשו להגיע לבדיקה נוספת אליהם. קיבלתי את התוצאה עכשיו ויש ירידה מאוד יפה.
מסתבר שיש הבדלים גדולים בין מעבדות שונות. היה הבדל של 900!

בקיצור נראה שהזריקה עובדת:) מאמינה שגם לך תהיה ירידה טובה תיכף.

לצפיה ב-'כמה מעקב צריך???'
כמה מעקב צריך???
20/07/2016 | 14:01
2
36
מחר אני בבית החולים. היא עלתה מ14 אלף ל19 אלף...מקווה שהיא תרד..
העיקר הכאב החזק בגב פחת ואני מצליחה ללכת קצת
לצפיה ב-'המעקב נמשך עד שהבטא לא יורדת לערך ממש נמוך'
המעקב נמשך עד שהבטא לא יורדת לערך ממש נמוך
20/07/2016 | 16:03
1
28
מנחשת שמתחת ל100.

הערכים אצלך מאוד גבוהים. הם לא מעדיפים לאשפז אותך?

רופא פרטי שהייתי אצלו הסביר שיש עליית ערך מיד לאחר הזריקה כי מטוטריקסט מפורר את השיליה וזה מה שמקפיץ את הבטא.

לצפיה ב-'רצו לאשפז..אני לא רציתי'
רצו לאשפז..אני לא רציתי
20/07/2016 | 16:04
8
לצפיה ב-'אז כמובן שלא אישרו לי את כל הבדיקות קרישיות'
אז כמובן שלא אישרו לי את כל הבדיקות קרישיות
17/07/2016 | 14:47
10
113
שקופרמינץ המליץ וההשלמה עולה בסביבות 4000 ש"ח . זה פשוט מטורף. אין כח להלחם עם הבירוקרטיות ואיך אפשר????
להרים ידיים? פשוט לא הוגן. מה הייתן עושות?
לצפיה ב-'הייתי עושה במימון עצמי'
הייתי עושה במימון עצמי
17/07/2016 | 16:04
68
ואם חלילה מוצאים משהו, נאבקת בקופה או במשרד הבריאות לקבל החזר בדיעבד.
אחרי הלידה השקטה ביררנו לגבי ביצוע צ'יפ לעצמנו. נאמר לנו שאישור של משרד הבריאות יכול לארוך חודשים (שלא היו לנו). עשינו במימון עצמי ולאחר שהתברר שאני מורישה את הפגם הגנטי, הגשנו בקשה להחזר ממשרד הבריאות.
אחרי המוני שיחות טלפון ותכתובות באימייל, קיבלנו את ההחזר על סך 2,500 ש"ח. זה לקח שנה וחצי.

תחשבי כמה עולה ילד לאורך כל שנות חייו. כמה עולה שברון לב של אובדן הריון. כמה עולים ימי ההעדרות מהעבודה בגלל האובדן.
אם הבדיקה תציל את ההריון הבא שלך, היא שווה הרבה יותר מ-4,000 ש"ח.
לצפיה ב-'הענין הוא שקופרמינץ'
הענין הוא שקופרמינץ
17/07/2016 | 16:14
72
אמר לעשות את הבדיקות וגם אם הכל תקין לחלוטין. אם יהיה הריון להזריק קלקסן בטוח לאורך כל התקופה.
אז למה כל הבדיקות? כבר לא מבינה כלום.
לצפיה ב-'מה אישרו ומה חסר?'
מה אישרו ומה חסר?
17/07/2016 | 16:46
2
70
תכל'ס, כמו שאמרת, ההתרשמות שלי מקריאה כאן בפורום ובפורומים דומים היא שקופרמינץ אולי אוסף הרבה אינפורמציה אבל כמעט תמיד ההמלצה היא על קלקסן. גם כשאין שום תוצאה חריגה בבדיקות פשוט קוראים לזה טיפול אמפירי ובכ״ז נותנים קלקסן.

לדעתי, אפשר לריב עם הקופה על המימון, אבל לא הייתי משקיעה בבדיקות אלפי שקלים.
אני טופלתי בקלקסן בהריון שהצליח אחרי שתי הפלות וממש לא בטוחה שהוא תרם במשהו.

לצפיה ב-'היי לא אשרו'
היי לא אשרו
17/07/2016 | 17:06
1
70
את כל הפקטורים 5 סה"כ MTHFR  פיברינוגן הומוסיסטן טרומבין אנטי XA 
PLATELET AGGREGATION
כן אשרו פרוטאינים קרדיוליפין פרוטומבין APC אנטיטרומבין לופוס

לא מבינה בזה כלום!!!!

לצפיה ב-'בכללה גסה יש שני סוגים של גורמים לקרישיות יתר '
בכללה גסה יש שני סוגים של גורמים לקרישיות יתר
17/07/2016 | 19:09
62
1. בעיה מולדת - אלו פקטורי הקרישה השונים שיכולה להיות בהם מוטציה. ועבורם עושים את הבדיקות הגנטיות (היקרות) שבודקות אם הגנים תקינים או שיש מוטציה. בבדיקות שלך יש את הבדיקה לAPC שהיא הבדיקה לפקטור 5, זאת בדיקה יותר זולה ולא גנטית אבל היא מאד מדוייקת ואפשר ללמוד ממנה באופן עקיף אם יש מוטציה. פרותרומבין הוא שם נרדף לבדיקה של פקטור 2, אם רשום 20210 אז זה בוודאות הבדיקה של המוטציה. (אבל אם רשום prothrombin time אז זאת בדיקת קרישיות כללית ולא רלוונטית לבעיות בהריון)
2. בעיה נרכשת - התפתחות של תגובה חיסונית נגד ההריון ואז מוצאים הופעה של נוגדנים בדם- אנטיקרדיוליפין, לופוס, בבדיקות שאישרו לך שאישרו לך.

בקיצור סט הבדיקות הזה הוא התחלה לא רעה בכלל ע״מ להעריך את מצבך. הדבר היחיד שממש חסר הוא הבדיקה לmtfhr (שהבדיקה להומאוציסטין היא בדיקה שקשורה אליה ופחות אינפורמטיבית כך שגם אותה לא חייבים לעשות) אבל בפועל, אם תקחי 5 מג חומצה פולית זה אמור לכסות אותך. זאת הבדיקה היחידה שהייתי ממש חוזרת ומבקשת אותה מהקופה. כמובן שלא יזיק לבקש גם את האחרות אבל בעיות בבדיקות האלו הן מאד נדירות לעומת mthfr שהוא הרבה יותר שכיח.
לצפיה ב-'תודה רבה על התשובה המפורטת'
תודה רבה על התשובה המפורטת
17/07/2016 | 19:48
4
61
אולי אתחיל במשהו ונראה לאיזה כוון זה מתקדם.
האם בדיקות אלו דורשות המתנה של 6 שבועות מהגרידה? או שאפשר כבר עכשיו לבצע שבועיים אחרי.
הבנתי שחלק מהבדיקות מושפעות מההריון שהיה.
בכל מקרה יש לי 2 ילדים מהריונות תקינים ולידה בזמן. זה אומר שלא יכול להיות קרישיות מולדת נראה לי.
לצפיה ב-'באיזה שבוע ובאיזה משקל הם נולדו?'
באיזה שבוע ובאיזה משקל הם נולדו?
17/07/2016 | 20:39
3
52
אני באמת לא יודעת לגבי ההמתנה אחרי הפלה, הייתי שואלת את הרופא שאיתו תתיעצי לגבי התוצאות. נדמה לי שקופרמינץ אמר לך שלא חייבים להמתין, נכון? עם זאת מבינה את ההגיון בלחכות שהמערכת תחזור למצב הבסיסי שלה.
לי היו שני הריונות תקינים כשהייתי צעירה יותר ובשנתיים האחרונות היו שתי הפלות. בברור שעשיתי כל בדיקות הנוגדנים היו תקינות ודווקא נמצאתי הטרוזיגוטית לפקטור 5 ליידן ולmthfr. הרופא שליווה את ההריון הוא מאיכילוב המליץ על קלקסן למרות שבאמת מדובר במצב של בעיה מולדת. זאת הסיבה שאני חושבת שבעצם הקלקסן לא שינה כלום ובגילי פשוט הייתי צריכה להגריל ביצית תקינה. עם זאת, כמובן שלא העזתי לוותר על הקלקסן ואני ממשיכה איתו גם עכשיו, לכמה שבועות לאחר הלידה.
לצפיה ב-'קודם כל מזל טוב!!!'
קודם כל מזל טוב!!!
17/07/2016 | 20:48
2
59
הילדים נולדו בשבוע 38/39 בסביבות גיל 30 במשקלים קרובים ל 4 קילו. היום כבר בת 37 ולכן הלחץ. היה לי הריון כימי בין 2 הילדים שלא יחסתי לו חשיבות. ועכשיו הדופק הפסיק בשבוע 14 או 15 וקופרמינץ אומר שזה מאוד נדיר . אם היתה הפלה בשבוע מוקדם לא הייתי בודקת בכלל והייתי אומרת שזה חלק מהסטטיסטיקה.
אבל בגלל השבוע גם ככה אצטרך קלקסן בכלל אם אצליח להכנס להריון בכלל כי קופרמינץ המליץ על טיפולי פוריות כי הילדים מטיפולים והגיל כבר לא צעיר ועכשיו היה הריון טבעי שנפל.
לצפיה ב-'נראה שהיו לך שליות מצטיינות'
נראה שהיו לך שליות מצטיינות
17/07/2016 | 21:55
1
54
הילדים שלי נולדו במשקלים תקינים אבל בצד הנמוך של ההתפלגות אז עלתה ההשערה שאולי זה מעיד שגם בהריונות הראשונים הייתה בעיה. אבל גם אני הייתי תינוקת קטנה וגם התינוק שנולד עכשיו עם הקלקסן נולד פיצפון. לכן אני שוב אומרת שקיבלתי המלצה לקלקסן אבל קשה לי להאמין שהוא שינה משהו.
ההפלה הראשונה שלי הייתה בגיל 39 בשבוע 14 וחצי, השקיפות הייתה תקינה ושבועיים אח״כ בסקירה, כבר לא היה דופק. מפני שזה נדיר אני התעקשתי על בירור קרישיות אבל המומחים להריון בסיכון שדיברתי איתם לא התרגשו מאד - זה נדיר, אבל קורה, במיוחד בגיל מתקדם. ההפלה השניה הייתה בשבוע מוקדם וההריון השלישי, הצליח.
לצפיה ב-'תודה רבה על העידוד'
תודה רבה על העידוד
18/07/2016 | 08:45
28
והאינפורמציה, את מקסימה!!! הסיפור שלי מאוד דומה לשלך מקווה לסוף טוב עבור כל בנות הפורום.
לצפיה ב-'כשנה וחצי אחרי'
כשנה וחצי אחרי
17/07/2016 | 06:43
2
231
שלום לכולן,
רק עכשיו מצאתי את הזמן ובעיקר האנרגיה הנפשית (אחרי שניסיתי כבר כמה פעמים) לכתוב בפורום הזה. רציתי לכתוב שבשבוע אחד, לפני כשנה וחצי, הפורום הזה פשוט הציל אותי. עברתי הפלה טבעית, הכל קרה די מהר יחסית. לא הייתי מוכנה (איך אפשר בעצם?!). בדיעבד אני שמחה שלפחות זה היה באופן טבעי, כלומר הגוף שלי פתר את זה בעצמו. הייתי בערך בשבוע עשירי, כבר שבועיים לפני הרופא רמז שהעיגול (עובר) קצת קטן. לא קלטתי לאן הוא חותר, הריון ראשון. למעשה זה כנראה לא היה אמור לקרות בכלל כמו הרבה הפריות שלא מצליחות ומגיע מחזור. למזלי, הרופא היה רגיש מספיק ואמר לי מייד שזו לא אשמתי וזה קורה, סטטיסטית. כי מייד כמובן התחלתי לחשוב מה עשיתי לא בסדר (אכלתי משהו וכו'). ואז כשהבנתי שההריון לא יתפתח, אין דופק, חשבתי - רגע - איך לעזאזל זה יוצא ממני? שוב - למזלי, הכל קרה באופן טבעי. הרופא המצויין אמר לי שרוב הסיכויים שאם זה התחיל מעצמו, אז הגוף שלי כבר יוציא את זה. אני בתמימותי חשבתי שהטיפת דם ורקמה שיצאה בהתחלה זה הכל. בפועל זה היה תהליך של כמה ימים והרבה התכווצויות. בלילה הראשון לא ישנתי כל הלילה, התפתלתי מכאבים, אפילו לא לקחתי משכך כאבים. אני חושבת שבאיזשהו שלב התעלפתי על השטיח. כל חצי שעה בשירותים. כל הלילה קראתי הודעות בפורום הזה, וזה מה שהציל אותי. הרגשתי מכאן תמיכה. נחשפתי לעולם שלא הכרתי. הרבה כאב ורגישות. החודש -חודשיים אחרי היו מלחיצים. פחות עצב אלא יותר לחץ - רציתי ילדים. מה אם לא אצליח להיכנס להריון? מה אם יקרה משהו עוד פעם? הריון הוא דבר כזה רגיש ועדין. 
סוף טוב - נכנסתי להריון וכיום יש לי תינוקת מקסימה. 
בהזדמנות הזו אני רוצה לחזק את כל מי שנמצאת כאן וצריכה עידוד וחיבוק. תודה לכל המגיבות כאן באופן שוטף. ללילה אחד, בשיא הבדידות, היגון והיאוש - אתן הצלתן אותי, ואתן אפילו לא מכירות אותי. 
תודה
לצפיה ב-'כמה שאת מרגשת '
כמה שאת מרגשת
17/07/2016 | 09:43
76
מדהים איך ברגעים הכי כואבים, כמה זרות (וזרים) שאת פניהן מעולם לא ראינו ואת קולן מעולם לא שמענו, הן הכי הכי קרובות אלינו, יודעות את הלב והרגש גם בלי מילים.
שמחה שמצאת אותנו ברגעי הייאוש, שמחה שהסטטיסטיקה נגעה בך ועזבה אותך לנפשך, שמחה שהצלחת לקום מהתהום, שמחה שזכית.
ותודה! תודה שמצאת את הכוח לכתוב לנו ולחזק אותנו.
לצפיה ב-'ואו! אני ממש עם דמעות בעיניים-'
ואו! אני ממש עם דמעות בעיניים-
17/07/2016 | 12:44
66
כל כך ריגשת אותי במילותייך.
שמחה עבורך על התינוקת המקסימה שנולדה לך, ושמחה שבחרת לשתף אותנו בכזו רגישות. המילים שלך מעודדות אותי להמשיך ולהשקיע ולהמשיך לאפשר קיום לפורום החשוב הזה.

שניפגש רק בשמחות!!!
שירה.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028
לצפיה ב-'אחרי הפלה שניה'
אחרי הפלה שניה
14/07/2016 | 11:55
10
253
שלום לכולן,
גיליתי את הפורום הזה אתמול, קראתי את ההודעות וחשתי קצת הקלה ולכן חשבתי לשתף גם...
אני בת כמעט 36 יש לי 2 בנים מקסימים אבל כל כך רוצה ילד שלישי....
אנחנו מנסים כבר בערך 3 שנים, עברתי 4 הזרעות 5 מחזורי IVF שאחד מהם הסתיים בהפלה בשבוע 7 ולא מזמן נקלטתי שאופן מפתיע להריון טבעי- מה שלא הצלחנו לעשות 3 שנים.
שלשלום ההריון הזה הסתיים גם בהפלה�� בשבוע 8 לא ראו עובר או דופק...
אני מרוסקת! לא מאינה שאני צריכה לעבור את הסבל הזה שוב! עברתי הפלה בציטוטק שלשום ואני רק מחכה שהדימום יפסק כבר ואיתו גם קצת מהכאב. אולי בלי התזכורת הקבועה של הדימום אוכל לאסוף את עצמי.
יש פה מישהי שהצליחה להכנס להריון תקין אחרי 2 הפלות???
אני כבר כל כך חוששת ומיואשת ונמאס לי לשמוע משפטים מאנשים שלא עברו את זה כמו - את רק צריכה להרגע וזה יסתדר לבד- אולי זה לטובה - יש לך כבר 2 ילדים תסתפקי בהם....
אני יודעת שאני צריכה להיות אסירת תודה על מה שיש לי והילדים האלה הם באמת נקודת אור בשבילי! כל כך רגישים וכל היום מחבקים אותי ואומרים כמה הם אוהבים...
אבל המצב הזה כל כך קשה לי...
תודה על הקריאה עד כאן..

לצפיה ב-'מצטערת לשמוע על אובדן ההריון'
מצטערת לשמוע על אובדן ההריון
14/07/2016 | 12:30
1
85
מבינה אותך מאד.
זה באמת מאד קשה, ומי שלא חווה את האובדן הזה, לא באמת מנחם או מצליח להגיד את המילים הנכונות. וזה בסדר.
אני עברתי עכשיו הפלה,וכולם אומרים לי בדיוק את מה שאמרו לך.. שאני צעירה ועוד יהיו לי ילדים, ושיהיה בסדר, ושיש לי ברוך השם שני ילדים והכל יהיה בסדר. אבל אף אחד לא מבין באמת את הכאב באובדן הזה, ואת המתח, והדימומים, והכאב הפיזי והנפשי, והחרדות שבאות אחרי ההפלה שמא משהו לא תקין ומעתה כל הריון רק יפול....
כל ההריונות שלי באו מטיפולי ivf וגם ההריון שנפל בא אחרי קושי גדול וטיפולי ivf, אז אני מבינה את הקושי שבטיפולים ואת התחושה המדהימה שחווית כשהצלחת להיקלט סוף סוף באופן טבעי....
אין לי הרבה מילים מנחמות,
רק להגיד לך להיות חזקה ולשאוב אור ואושר מילדייך הקטנים בימים החשוכים הללו.

האם בכוונתך לברר את הסיבה להפלה החוזרת? אני חושבת שזה משהו שצריך לבדוק, אני מאמינה שגם מנוסות ממני ישיבו לך ויכוונו אותך בהיבט זה.

לצפיה ב-'תודה'
תודה
14/07/2016 | 12:45
46
תודה.
המילים שלך כל כך קולעות לתחושות שלי. כנראה שמי שלא חוותה זאת לא תבין לעולם.
הרופא שלי נתן לי הפניה למרפאת הפלות חוזרות אך באותה נשימה אמר לי שהוא חושב שאין קשר בין ההפלות.
כנראה שעובר היה פגום ושהייתה איזושהי הפרעה כרומוזומלית שמנעה התפתחות. הדרך של הטבע לברירה הטבעית.
הוא נתן לי הפניה לעשות בדיקת קרישיות אבל שוב היה מאוד סקפטי.
מתלבטת את להמשיך
לצפיה ב-' משתתפת בצערך על האובדנים'
משתתפת בצערך על האובדנים
14/07/2016 | 12:30
1
61
שמחה שמצאת אותנו.

בפן הפרקטי - מתי את אמורה להגיע לביקורת? התגובה לציטוטק שונה אצל כל אחת, כך שלא ניתן לדעת בודאות כמה זמן הדימום יימשך. אם אני זוכרת נכון מההפלה שלי שבוצעה באמצעות ציטוטק, הדימום נמשך כשבוע אחרי מנת הציטוטק הראשונה, אבל שק ההריון יצא יום אחרי המנה השניה.

בפן הרגשי - מה שיש לא מוחק את מה שאין ואת הדרך המייסרת שאת עוברת. אני בטוחה שהילדים נותנים לך כוח, אבל זה לא משנה את העובדה שאת רוצה עוד.
הבת שלי היא אכן מקור לנחמה, אבל כשאני רואה אותה ויודעת כמה היא מופלאה, אני לא יכולה שלא לרצות עוד. והדרך מתארכת ומסתבכת, וכבר בכלל לא ברור שיהיה עוד, והידיעה מה אני מפסידה גורמת לי לצער גדול מאוד.

אם זה מעודד אותך, בחודשים האחרונים לפחות 2 מחברות הפורום ילדו ילדים בריאים אחרי שעברו 2 הפלות. את יכולה לקרוא בפורום הריון אחרי אובדן, לחפש הודעות לידה שלפעמים מכילות גם את סיפור הרקע.

מאחלת לך שתוכלו לחזור בקרוב לנסיונות, ושההריון הבא יגיע במהרה ויסתיים בידיים מלאות.
לצפיה ב-'תודה...'
תודה...
14/07/2016 | 12:38
35
היי, תודה על תגובה!
זה באמת מעודד לשמוע לגבי הריונות תקינים אחרי 2 הפלות...
את צודקת לגבי הילדים, רני מסתכלת עליהם וחושבת לעצמי שזה לא פייר לא אוכל לקבל עוד.
לגבי ביקורת, אני חוזרת בשבת בבוקר בתקווה שלא נשארו שאריות ואוכל לשים לפחות את החלק הזה מאחורי.
מקווה שאוכל לחזור לנסות לאחר קבלת מחזור... מקווה שזה אפשרי.
נראה לי שנחזור לנסות באופן טבעי- חייבת הפסקה מה IVF. בכל מקרה זה לא הוביל לתוצאות טובות יותר בינתיים.
לצפיה ב-'משתתפת בצערך ורוצה להפיח בך תקווה'
משתתפת בצערך ורוצה להפיח בך תקווה
15/07/2016 | 02:57
56
משתתפת בצערך ומבינה מאוד את הייאוש שלך. נכון. יש לכם שני בנים מקסימים לשמוח בהם, והם עולם ומלואו. ובכל זאת הכמיהה לילד שלישי קיימת, אחרת לא היית עוברת דרך חתחתים ארוכה וקשה לאורך שלוש השנים האחרונות. שני הילדים רק מקהים את העצב אבל לא מעלימים אותו.
הסיפור שלי דומה ושונה, רוצה לעודד אותך (כפי שגם בקשת) ומקווה שהמשותף יהיה הסוף הטוב. אחרי שני הריונות טבעיים שהסתיימו בשלום ובידיים מלאות בסביבות גיל 33 ו-35.5, השתהינו עם ילד שלישי, וכשכן רצינו - אמנם הריתי בקלות, אבל לצערי שני הריונות בסביבות גיל 38.5 ו-39+ הסתיימו סביב שבוע 7-8 בשק הריון ריק וללא דופק. את הפעם הראשונה (לפני שנתיים) עוד ראיתי כסטטיסטיקה, אבל בפעם השניה (כמוך), העצב היה עמוק והוביל אותי לפורום, קרש הצלה לטובעת. עברו עלי כמה חודשי בכי תדיר, ולפני שנה הריתי שוב. גם אני הייתי מיואשת וסקפטית וההריון היה מטבע הדברים לא פשוט רגשית, אבל לקראת פסח האחרון, שנה אחרי ההפלה השניה, יצאתי מעבדות לחירות.
מדבריך נשמע שלא ויתרת ושהכמיהה פועמת בך בחוזקה. מאחלת לך מקרב לב את הנס שאינו מובן מאליו כלל, לזכות בהריון תקין שיסתיים בידיים מלאות בתינוק (או בתינוקת).
לצפיה ב-'ועוד משהו קטן לגבי ההערות'
ועוד משהו קטן לגבי ההערות
15/07/2016 | 03:03
60
אנשים מרשים לעצמם להכנס לקרביים של אחרים בשאלות אינטימיות. גם אותי שאלו המון פעמים מה עם ילד שלישי וגם עבורי היתה זו תחושה שמחטטים לי בפצע פתוח. וכל משפטי הזה לטובה, יסתדר לבד וכולי הם כה מטופשים שאין לי מה להגיד. הם נאמרים לרב ממבוכה (במקום השתתפות בצער והושטת יד), לעתים מטפשות וכמעט אף פעם לא בזדון. למרות שההשפעה שלהם עלינו היא קשה.
רק את יודעת האם את מוכנה להסתפק בשני הילדים או שהרצון והכמיהה חזקים בך (כך נשמע מדבריך), ויש בך כוחות להמשיך. רק את (ובן הזוג, אבל בעיקר את). אם תמשיכי לנסות, אין זה אומר שאת לא אסירת תודה על שני הבנים. את כן, ואין סתירה.
לצפיה ב-'באותו מצב כמו שלך'
באותו מצב כמו שלך
15/07/2016 | 08:50
61
מבינה אותך כל כך, אחרי 2 ילדים מטיפולים. הצלחתי טבעי ובלי סיבה ברורה הדופק הפסיק בשבוע 15. פשוט הגעתי לסקירה באושר שהתחלף בדכאון עמוק. אז עכשיו צריכה לעשות מלא בדיקות והרופאים ממליצים טיפולים כי עם בעיות פוריות כמו שלנו אין סיכוי לטבעי והגיל כבר 37. 
לפעמים אני אומרת חבל שזה קרה ההריון הזה , כי הייתי מאושרת עם הילדים וקיבלתי את העובדה שיהיו לי רק 2 ועכשיו הרצון לשלישי התגבר. כאילו שהחיים פתאום נעצרו וכל מה שחשוב זה ילד שלא קיים.
אומרים שהפלות בשבועות מוקדמים זה משהו לא תקין אצל העובר ויש סיכוי להריון תקין לחלוטין בפעם הבאה. 

לצפיה ב-'צר לי על שני אובדני ההריון'
צר לי על שני אובדני ההריון
16/07/2016 | 18:10
1
46
קראתי את כל מה שהבנות הנפלאות כאן כתבו לך מנסיונן, ואני רוצה לחזק את הדברים ולהוסיף-

1. אתחיל מהשאלה אולי הכי חשובה שלך: "יש פה מישהי שהצליחה להיכנס להריון תקין אחרי 2 הפלות???"- ותשובתי- ברור שכן!!! אני מכירה גם מהפורום וגם מחוצה לו נשים שילדו תינוקות בריאים לאחר 2 הפלות.
כפי שאני כותבת תמיד, אכתוב גם לך- למרות כל הצער והכאב העצום שאובדני הריון מביאים עימם, שתי הפלות ברצף נחשבות למשהו נורמאטיבי בעולם הילודה. העובדה הזו יכולה לקומם אותנו, ולהעציב אותנו ולהכעיס אותנו, אבל היא נכונה עובדתית וסטטיסטית.

2. הפלה עם ציטוטק דורשת פעמים רבות סבלנות וזמן. את צריכה להיות במעקבים כדי לוודא התרוקנות מוחלטת של הרחם. מקווה שתהליך ההפלה יהיה קצר ולא ארוך.

3. כתבת שאת חוששת ומיואשת. ואפשר מאוד מאוד להבין אותך. ההחלטה האם להמשיך ולנסות, ובאיזו דרך היא שלך ושל בן זוגך. ולמען האמת- בסופו של דבר ההחלטה היא ביד האישה- כי היא ורק היא יכולה לדעת באמת מה הנסיונות הללו גוזלים ממנה, ויש בכוחה לומר "די" או "להמשיך". זו בחירה מורכבת, ומי כמוני יודעת זאת. אבל מדובר בבחירה, ולכן יש בזה גם הרבה כוח.

4. משפטים כמו "את רק צריכה להרגע וזה יסתדר לבד", "אולי זה לטובה", "יש לך 2 ילדים, תסתפקי בהם"- מוכר, מוכר ועוד פעם מוכר. אני באופן אישי יכולתי להתחרפן בתוך עצמי מהמשפטים הללו, אבל בד בבד גם ניסיתי להבין שאנשים רוצים בטובתי ואין להם ממש מה לומר (עברתי 6 הפלות ברצף), אז הם אומרים משהו...הכל מתוך כוונות טובות.

5. כתבת שהילדים שלך רגישים ומחבקים אותך ואומרים כמה הם אוהבים- נפלא לשמוע. אני רק מקווה שהם עושים זאת מבלי לדעת מה עבר ועובר עלייך. בני כמה הם? האם הם יודעים על ההריונות ועל הטיפולים?

6. זה שאת אסירת תודה על מה שיש לך, עוד לא אומר שאסור להתאבל על מה שאין לך. לצד האבל והעצב, צריך אכן לזכור ולהודות על מה שיש. לי בכל אופן, זה עזר בזמנו על-מנת להתמודד. אבל הכמיהה לעוד ילד היא חזקה וקשה ואכזרית. מי כמוני יודעת (אגב- אם את לא מכירה את הסיפור שלי- אז זכיתי. זכיתי בבת בריאה- כיום בת שנה וחצי). 

שולחת חיבוקי נחמה וכוחות
שירה.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

לצפיה ב-'מעודד'
מעודד
17/07/2016 | 06:11
27
תודה לשירה וכל הבנות הנפלאות שלקחו את הזמן וכתבו לי. אין ספק שהפורום הזה עזר ועוזר לי לעבור את הימים הקשים האלה.
אתמול הייתי בביקורת והתוכן ההריוני כבר יצא כך שלא הייתי צריכה לקבל עוד מנה של ציטוטק יש עוד קצת שאריות שנאמר לי שיתפנו עד לקבלת המחזור הבא... לפחות זה מסתדר!
אני מבינה ש2 הפלות זה ייתכן סטיסטית ואני ממש מקווה שבהריון הבא הכל ילך כמו שצריך. אני רק מקווה שאגיע אליו מהר ולא אהיה בחרדות כל ההריון שמא משהו לא בסדר... מה עושים עם החשש הקבוע הזה?
לגבי הילדים שלי הם בני 8 ו6. הם כמובן לא היו מודעים לבריונות או לאובדנם, השלב היה מוקדם ולא רצינו לערב אותם שמא משהו ישתבש (כמו שאכן קרה) ויגרום להם לאכזבה כי הם כל הזמן מדברים על כמה שהם רוצים עוד תינוק.
הם כן חשים את בכאב והעצב וברגישותם הרבה גורמים לי לחוש נחמה. אני מוצאת את עצמי המון בימים אחרונים צופה בתמונות וסרטונים שלהם. מצד אחד, מנחם ומצד שני גורם לי לרצות עוד.
אני לא רואה את עצמי מוותרת על הרעיון של ילד שלישי. לא מסוגלת.
אבל כן מאוד חוששת מהפלה נוספת, מכאב לב נוסף. מקווה מאוד שאכנס להריון כמה שיותר מהר ושיעבור הפעם בשלום.

לצפיה ב-'בהצלחה'
בהצלחה
17/07/2016 | 12:18
21

חברה מאד טובה שלי נכנסה להריון רביעי! אחרי שתי הפלות
לצפיה ב-'בנות , עזרה! '
בנות , עזרה!
15/07/2016 | 12:26
7
231
שלום לכולן,
ככה- אני בת 28, לפני שבועיים וחצי עשיתי הפלה עם כדור ציטוטק. 
אתמול חזרתי  לבית החולים לבדיקת אולטרסאונד, ומצאו שנשארו שאריות. 16 מ''מ (לא בטוחה מזה אומר). שק היריון - אין, אבל נשאר שאריות.
הפנו אותי חזרה אל הרופא עם תוצאות האולטרסאונד, וההוא - כמובן, בלי למצמץ יותר מדי, קבע שעליי לעשות היסטוקופיה ניתוחית עם הרדמה מלאה ולהוציא את השאריות. אמרתי לו שאני לא רוצה ניתוח, אז הוא אמר, ''אוקיי, לא תוכלי להיכנס יותר להיריון, מה שאת מחליטה''. 
אני כל כך לא מאמינה ברופאים האלה, שמרשים לעצמם להרוג אותך כל עוד את חיה. באיזה זכות לעזאזל אתה קובע את גורלי , ככה בשלוף, במשפט אחד, בלי שום רגישות? איזה משפט נורא להגיד לבן אדם ועוד בכזו קלות!
היה לי מקרה דומה עם רופאים בקשר למשהו אחר לגמרי, פריצת דיסק, שישר הפנו אותי לניתוי וקבעו את גורלי כבעלת נכות חסרת ישע, לא הקשבתי ולא עשיתי ניתוח, פשו התחלתי לחקור את העניין, ועכשיו אחרי 7 שנים, אני יודעת כמה מזל שהקשבתי לעצמי ולא לרופאים. הריי על מנת לשפר איכות חיים במיוחד בכל הקשור לגב, יש לחזק את השרירים הפנימיים שעוטפים את עמוד השדרה, וזה על ידי התעמלות, אבל אותו רופא, לא חשב להציע לי את האופציה הטבעית הזו, אלא שלח יותר ישר או למותי או לחדר הניתוח. אני בזה לזה! ועכשיו - אני במצב דומה, אבל שונה בתכלית. מדובר פה על הרחם שלי! ועל העתיד שלי בלהיות אמא! בלהביא ילד לעולם הזה. 
אני מחפשת אינפורמציה באינטרנט האם יש אפשרות שהשאירות יצאו מעצמן, באופן טבעי. נכון, אולי יש לחכות קצת יותר זמן, אבל האם יש בכלל אפשרות כזו? אני מרגישה בתוך תוכי, שזה אפשרי. שהגוף שלי, יןדע מה טוב לו, והוא יפלוט את מה שלא נכון לו, בזמן שלו,בקצב שלו. אחרי הכל - היה התפתח אצלי בגוף משהו שאמור היה להיות עם נשמה וגוף, אז אוקיי- לא הכל יצא, אבל בכל זאת, אולי ניצן לגוף שלי זמן לעכל את מה שקרה איתו? אני בבלבולים עם עצמי. האם אני צריכה להקשיב לרופאים ש'יודעים', או להקשיב לגוף שלי. 
האם מישהי עברה משהו דומה? 
חוץ מתגובה אחת באינטרנט באיזה פורום, לא מצאתי שום דבר על איך להוציא את השאירות באופן טבעי.
או את מי אני יכולה לשאול? רופא משפחה? גניקולוג? מי מה למה? עזרה, תודה , בקשה! 

לצפיה ב-'תלוי'
תלוי
15/07/2016 | 14:50
110
יש שאריות שלא ייצאו בעצמן ( היה לי אחרי הגרידה הקודמת. שארית עם זרימה, כלומר שארית שעדיין מחוברת לדופן הרחם עם כלי דם פעילים), ויש כאלו שכן ייצאו בעצמן (מקווה שזה מה שיש לי עכשיו).
שאריות עלולות לגרום לדלקת, הידבקויות, סתימת חצוצרות ושלל בעיות שעלולות להוביל לקשיים ואולי אף לחוסר יכולת להכנס להריון נוסף. גם להיסטרוסקופיה יש סכנות משלה.
אם את חוששת מהיסטרו, אני ממליצה להתייעץ עם רופא נוסף.
אפשר גם לחכות וסת אחת ולראות האם המצב השתנה.

אני באופן אישי לא מאמינה שהגוף יודע מה טוב לו, אבל זו רק אני ורק הדעה שלי.
לצפיה ב-'מסכימה עם "מרעישה בשקט", ומוסיפה- '
מסכימה עם "מרעישה בשקט", ומוסיפה-
15/07/2016 | 17:36
5
93
ראשית, צר לי על אובדן ההריון.
את נשמעת מאוד נסערת, ואני לגמרי מבינה אותך. אני רוצה לכתוב לך מספר דברים, כדי גם להרגיע וגם כדי לתת לך נקודות למחשבה ולביצוע-

1. הפלה באמצעות ציטוטק יכולה להתקיים עד שבוע 8 של ההריון, או עד גודל עובר של שבוע 8.
2. בכ-80 אחוז מההפלות עם הציטוטק- הכדורים אכן מסייעים בריקון מוחלט של הרחם, ללא צורך בהתערבות נוספת.
3. בכ-20 אחוז מההפלות עם הציטוטק- הרחם לא מתרוקן לחלוטין, ויש צורך בהתערבות נוספת, כגון הסטרוסקופיה ניתוחית או גרידה.
4. דימומים הקשורים להפלה עם ציטוטק יכולים להיות במשך שבוע (אם יש "מזל"), או במשך מספר שבועות (אם יש פחות "מזל"), או אפילו במשך חודשים (אם יש עוד יותר פחות "מזל").
5. בכל מקרה- נדרשים מעקבים לא מעטים כדי לוודא התרוקנות הרחם.
6. פעמים רבות לא מספיק להחדיר פעם אחת את הכדורים, אלא פעמיים (ניתן להחדיר וגנילית או דרך הפה).
7. יש ברפואה כל מיני גישות- יותר שמרניות (אלו המנסות עד כמה שניתן להתרחק מפרוצדורות כירורגיות) ופחות שמרניות. את צריכה להיות מטופלת (בכל תחום רפואי שהוא) אצל רופא/ה שאת מתחברת לגישה שלו/ה.
8. אני לא מאמינה במשפט "הגוף שלי יודע מה טוב לו". אם זה היה נכון, אז הכל היה מושלם, ולא היו בכלל הפלות, וגם לא היו גידולים סרטניים וכל מיני מחלות- שלא נדע.
9. תהליך של הפלה שמלווה במעקב רפואי לא אמור בשום פנים ואופן לפגוע ברחם שלך, ובאפשרות שלך להיות אמא. הסירי דאגה זו מעל ליבך. אנחנו לא נמצאות בארצות הברית של שנות ה-50:) אנחנו נמצאות בישראל של 2016.
10. סיכוי להריון חדש יכול להיות לאחר שהרחם התרוקן לחלוטין, והאישה קיבלה לפחות פעם אחת מחזור, והלכה להיבדק וקיבלה אישור רפואי שניתן להתחיל ולנסות שוב.

האם קיבלת מנה אחת של ציטוטק? אם קיבלת מנה אחת- אולי כדאי להתייעץ לגבי מנה נוספת. ובכלל- ממליצה לך להיות מטופלת אצל רופא/ה שאת סומכת עליו/ה במאה אחוז ומתחברת לגישה שלו/ה.
אצלי, אגב, בהפלה שהיתה העם הציטוטק, הרחם התרוקנה לחלוטין רק אחרי חודשיים ואפילו יותר:( היו לי דימומים מסוגים שונים ומשונים המון המון המון זמן, וזה היה סיוט, ובסך הכל הייתי בשבוע 6 ומשהו (שק הריון ריק...).

אנא עדכני במצבך.
שירה.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028
לצפיה ב-'תודה '
תודה
15/07/2016 | 19:06
4
71
תודה רבה על התשובה המפורטת והאישית :)
כן, אני קצת נסערת.
המשפט שאמר לי הרופא כנראה מתעתע אותי במידה כזו או אחרת ''לא תוכלי ללכדת עוד''.
אני לא מבינה איך אפשר להגיד משפט כזה לבן אדם, ככה לחרוץ את גורלו! 
רק המשפט יוצר אצלי אנטיגוניזם.

אבל עדיין , כרגע צריכה לשים את האידיאולוגיה בצד ולחשוב על מה נכון לי ולגוף ולעתיד שלי.
את הכדור לקחתי חמישי לפני שבועיים, ועדיין יש לי דימומים קלים. 
אין לי בעיה עם זה, חוץ מהעניין של החוסר וודאות לגבי מה מתרחש עם הגוף שלי.
מה עם המחזור ? למה הוא לא מגיע? האם הוא יכול להגיע כשישי את השאריות ברחם? איך נבדיל בין הדימומים של ההפלה לבין מחזור ? 
יש לי הרבה חוסר ודאות והרבה שאלות, והחוסר סבלנות של הרופאים והתשובות הקצרות , לא מעודדות את מצבי במיוחד.
בכל אופן, אני כן ארצה חוות דעת של רופא נוסף ואת כל זה אני אבדוק שבוע הבא. 
כמובן שאם אני צריכה - אני אעשה את מה שצריך- כולל ניתוח או מה שזה לא יהיה. פשוט הייתי רוצה תשובות מדויקות יותר, ושיקוף של מצבי או מצבי העתידי.\
ולא ''ככה זה, נקודה, זה מה שאת עושה, כי אם לא תמותי.... הבאה בתור!!!''

כנראה שככה זה. 
תודה מראש , עך המענה והאפשרות לשיתוף!

לצפיה ב-'משתתפת בצערך'
משתתפת בצערך
15/07/2016 | 19:29
57
הרופא שלך אכן מעורר אנטגוניזם ומפגין חוסר רגישות למצבך בהתעלמו מהפן הרגשי בתהליך (הוא לא טכנאי נשים, אלא אמור להיות רופא נשים!). המון נשים עברו הפלה מצערת ואפילו יותר, הרו הריונות תקינים והן אמהות. כפי שכתבה שירה, הייתי שוקלת מעבר לרופא אחר פחות טכני ויותר אנושי.
המחזור מגיע בין 4 ל-6 שבועות אחרי הציטוטק, וגם 8 עוד נחשב תקין, כך שמהבחינה הזאת את לא אמורה לדאוג כרגע, רק להיות עם יד על הדופק. נדמה לי שחלק מהרופאים כן נותנים צ'אנס לשאריות לצאת לבד עם דימום המחזור הראשון אחרי הציטוטק, בודקים שהרחם התרוקן אחרי המחזור ואם כך - אפשר לשוב לנסות.
מאחלת לך שסאגת הציטוטק וההפלה תסתיים, כך שתוכלי להתפנות לשקם את הנפש ולהמשיך הלאה לנסיון המיוחל, בתקוה שיסתיים בידיים מלאות ובבריאות.
לצפיה ב-'האם הבטא התאפסה?'
האם הבטא התאפסה?
16/07/2016 | 14:41
36
כשהייתה לי שארית והתייעצויות עם הרופאים, נאמר לי שהגישה השמרנית באמת אומרת שאפשר לחכות עד חודשיים כדי לראות אם השארית יוצאת מעצמה. מפני שאת רוצה להיות בטוחה שנתת הזדמנות מלאה לגישה השמרנית, לא נראה לי שיקרה כלום אם תחכי עוד שבוע-שבועיים. אבל צריך לקחת בחשבון שאם יש זרימות, הסיכוי שהשארית תצא מעצמה הוא יותר נמוך.
שווה גם להתייעץ עם המומחה להיסטרוסקופיה, כי אם השארית מספיק קטנה, אולי הוא יוכל ״לקלף״ אותה גם בלי הרדמה. אצלי היה נסיון כזה שלא הצליח, ואכן בסוף הלכתי לפרוצדורה בהרדמה. אבל, לפחות ידעתי שניסינו להימנע מהרדמה.

לצפיה ב-'הפלה עם ציטוטק דורשת זמן וסבלנות-'
הפלה עם ציטוטק דורשת זמן וסבלנות-
16/07/2016 | 16:44
36
הן מצד האישה והן מצד הרופא/ה שנתן לה את המרשם...
אני חושבת שהרופא בסך הכל רצה לומר לך שלא תוכלי להרות עד שההריון הזה לא ייגמר. זה שיצא לו עקום- זה משהו אחר ומצער.
אני אתן לך דוגמא נוספת עליי- אני סובלת מכאבים קשים בזמן בדיקה וגינאלית, אז רופא אחד שפעם פעם הייתי מטופלת שלו, אמר לי שאני עלולה להפריע בבדיקות עתידיות בזמן ההריון (הייתי מטופלת שלו בגיל צעיר יותר...). אז הוא אדיוט. אז מה? פשוט לא הייתי מטופלת שלו יותר.
מציעה לך להיות מטופלת אצל רופא/ה נעימים שיהיו אדיבים כלפייך וידעו לומר לך את המילים הנכונות.

המחזור יגיע, אבל אחרי שהרחם תתנקה והמערכת ההורמונאלית תאפס את עצמה ותתאזן מחדש.
ולא תמותי כל כך מהר. אל דאגה:)
אם נטלת רק פעם אחת את הציטוטק, שווה לבדוק השבוע אם כדאי לקחת שוב.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028
לצפיה ב-'לגבי המחזור אחרי ציטוטק'
לגבי המחזור אחרי ציטוטק
16/07/2016 | 23:12
34
קיבלתי ציטוטק פעמיים, והרוב יצא, אבל נשארו קצת שאריות..אבל הרופא אמר לחכות אחרי המחזור....אצלי לקח למחזור הרבה זמן להגיע..כמעט 3 חודשים..ואחרי המחזור הכל התנקה..אז מאחלת שיעבור בשלום(עם הרבה סבלנות!)
לצפיה ב-'אשמח לשמוע את דעתכן..'
אשמח לשמוע את דעתכן..
13/07/2016 | 21:38
3
190
היי לכולם עברתי לפני 4 חודשים הפסקת הריון בחודש חמישי.. יש משהו מוזר שאשמח לשמוע את דעתכן בנושא, כי אולי אני מגזימה קצת.. מישהי שמכירה אותי יודעת על המקרה שקרה לי. היחסים ביננו לא קרובים, אבל נגיד ונפגשות מדברות כאילו היינו החברות הכי טובות. הבחורה הזאת קרובה לצד של גיסי (בעלה של אחותי). כמו שאמרתי היא מכירה ויודעת מה קרה לי, היא בהריון בחודשים ראשונים ותמיד שאחותי נפגשת איתה ועם בעלה במפגשים משפחתיים נראה כאילו הם לא מפסיקים לדבר על ההריון שלהם ובעלה מספר כמה חשןב לו מין העובר ושזה יהיה בן ומעבר לזה לא מעניין אותו כלום. יש להם שתי בנות בבית. לא מזמן הוא סיפר לאחותי שבסקירה הדבר הראשון שהוא רצה לשמוע זה את מין העובר וכשהוא שמע שזה בן הוא ביקש מהרופאה להגדיל ושאל אותה כמה פעמים אם היא בטוחה . אני מבינה את ההתלהבות והשמחה שלהם, אבל בגלל שהם יודעים מה שעברתי ואחותי כואבת את הכאב שלי כאילו חלילה היא עברה את זה, אז הייתי מצפה לקצת התחשבות מצידם, אני צודקת? הרי להגיד שמה שחשוב זה המין אחרי שעברי דבר איום כזה בגלל מום בעוברית שלי נשמע לי רע מידי ופוגע. לפני יומיים אותה בחורה שלחה לי הודעה בשביל לשאול עם איזו עגלה השתמשתי עם הבנות שלי ולמחרת כתבה לאחותי שהיא עשתה "פדיחה" ודיברה איתי על עגלות ושהיא שכחה ממה שקרה לי ושהיא מקווה שאני מרגישה בסדר אחרי השיחה הזאת מוזר לא? או שרק אני חושבת ככה כי אני רגישה מידי?? הרי לא באמת מישהו יכול לרצות לגרום לי לקנא בהריון אחרי מה שעברתי, נכון? כי אחרת זה פשוט רוע!
לצפיה ב-'אדישות, לא רוע'
אדישות, לא רוע
13/07/2016 | 22:14
89
אני באמת חושבת שהם פשוט לא כ״כ מתעסקים במה שקרה לך ובכלל לא חושבים מה עבר עליך. הם סתם שקועים בעניינים שלהם ולא מודעים לכך שהעצבים שלך רופפים וחשופים. כשאת עברת את הפסקת ההריון, ההריון שלהם עדיין לא התחיל וקשה לי להאמין שהבעל בכלל זוכר מה קרה לך כשהוא נואם לאחותך.
השאלה היחידה היא כמה אנרגיות את רוצה להקדיש לניתוח ההתנהגות שלהם. הרגשות שלך לגיטימיים כי באמת מותר להרגיש הכל ואין תאריך תפוגה ידוע לכאב. אל תבזבזי עליהם כוחות.
לצפיה ב-'עזבי את זה '
עזבי את זה
14/07/2016 | 07:06
77
את מאוד רגישה בגלל האובדן וצר לי על מה שעברת . הסביבה אינה חווה את זה באופן שאנו חוות את זה . מבחינת הסביבה עברת משהו נורא אבל את עומדת על הרגליים ומתפקדת אז הכל בסדר...
אנשים מתעניינים בחיים שלהם והם פחות רגישים לסביבה בכלל לאו דווקא אלייך ... התעסקתי בעצמך ובנפש שלך . מאחלת לך בשורות טובות בעתיד הקרוב
לצפיה ב-'מסכימה עם מה שכתבו לך, ומוסיפה- '
מסכימה עם מה שכתבו לך, ומוסיפה-
16/07/2016 | 17:22
51
שלא יהיה לך ספק- זה ממש לא מרוע. ממש לא. אף אחד גם לא רוצה לגרום לך לקנא. האמיני לי.
כל אחד חי את חייו שלו, את העניינים שלו והעומס הפיזי והנפשי שלו. זה הכל.

וגם- כותבת לך מניסיוני האישי- אחרי אובדן הריון אנחנו רגישות הרבה יותר. אני הייתי סופר רגישה לגבי כל דבר שאמרו. אחרי ההפלה הרביעית ברצף לא יכולתי לשמוע לידי את המילה "הריון". חלק מהאנשים סביבי ניסו להיות רגישים כלפיי, וחלק בכלל לא חשבו שעליהם להיות רגישים, ויצאו להם משפטים שאולי כלפי חוץ נראים ממש בסדר, אבל בי הם נורא פגעו. שוב- כי הייתי רגישה בצורה קיצונית. לדוגמא: היינו באירוע משפחתי של על האש, והיו שם כבדים נורא טעימים, אז הוא אמר בתמימות: "כבד זה דבר עם הרבה ברזל. זה מאוד בריא לנשים בהריון..."- ואני הייתי זמן קצר אחרי ההפלה הרביעית ברצף. 
הוא בכלל לא אמר את זה בהקשר אליי. ממש לא. אבל אני הייתי בהלם מהמשפט הזה, וכאמור- לא יכולתי לשמוע אפילו את המילה "הריון", ופשוט קמתי בבכי והלכתי משם.

אז כן. את רגישה מאוד עכשיו, וזה בסדר וטבעי. ואנשים לא תמיד ידעו להפגין את מידת הרגישות הראויה, כי הם לא מודעים למה שמתחולל בליבך, וגם אם ידעו- גם אז הם עלולים לטעות בדבריהם ו/או בתגובותיהם.

קבלי את הרגישות שלך בהבנה, וגם את הטעויות התמימות שאנשים עושים, שלא מרוע.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

לצפיה ב-'בדיקת קרישיות'
בדיקת קרישיות
13/07/2016 | 18:48
5
101
אני שבועיים לאחר גרידה , קיבלתי בדיקות לברור קרישיות יתר בהמלצת קופרמינץ והיום הייתי אצל רופא הנשים שטוען שצריך לחכות חודשיים לאחר גרידה לביצוע הבדיקות כוון שהתוצאות יכולות להשתנות.
מישהי יודעת אם צריך לחכות?
לצפיה ב-'הריון משפיע על תוצאות בדיקות קרישיות'
הריון משפיע על תוצאות בדיקות קרישיות
13/07/2016 | 21:14
52
ולכן אכן יש צורך בהמתנה.
אני חושבת ששווה לברר עם קופרמינץ תוך כמה זמן הוא ממליץ לבצע את הבדיקות.
אם אכן תבררי עם קופרמינץ, אשמח שתכתבי כאן את תשובתו.
לצפיה ב-'אני בדיוק כמוך..'
אני בדיוק כמוך..
13/07/2016 | 23:27
45
עברתי לפני חודש וחצי גרידה, ומבצעת בירור להפלות חוזרות..בעיקרון צריך לחכות לאחרי קבלת המחזור כי עד אז הגוף "עדיין בהיריון"..
וגם אני קבעתי לקופרמינץ לסוף החודש אחרי שאקבל את כל התוצאות..
בשורות טובות ושתהיה תקופה קלה!
לצפיה ב-'אכן צריך לחכות'
אכן צריך לחכות
14/07/2016 | 09:43
38
והסיבה היא שעדיין יש שאריות של בטא והורומנים נוספים בגוף אשר משפיעים על התוצאות.
אני חיכיתי בידיוק חודשיים, בידיוק כפי שהרופא ביקש ממני.

לצפיה ב-'שאלתי את קופרמינץ....'
שאלתי את קופרמינץ....
14/07/2016 | 10:34
1
57
והוא אומר שבועיים אחרי הגרידה זה מספיק זמן לחכות ולא צריך יותר מזה....
כל רופאים האחרים אומרים כחודשיים. ממש מוזר, לא יודעת מה לעשות, רוצה כבר למצוא את הגורם לבעיה. מרגישה שהזמן נעצר.
לצפיה ב-'למען האמת, אני לא מבינה בנושא כמעט כלום,'
למען האמת, אני לא מבינה בנושא כמעט כלום,
15/07/2016 | 17:59
39
ואני גם לא יודעת ליישב את הסתירה בין מה שאומר קופרמינץ לבין מה שהאחרים אומרים.
האם שאלת אותו איך זה יכול להיות שהוא אומר לחכות שבועיים, וכל האחרים אומרים שצריך לחכות הרבה יותר?
כתבת שאת רוצה כבר למצוא את הגורם לבעיה. הלוואי שאכן ימצאו, אבל תכיני את עצמך שהרבה פעמים לא מוצאים:(
הדופק נפסק בשבוע 15, וזה אכן מצדיק בעיניי בדיקה של נושא הקרישיות, אבל הדופק יכול היה להיפסק גם מסיבות שונות- שקשורות לעובר הספציפי או להריון הספציפי ההוא, ללא קשר לקרישיות.

תעדכני אותנו מה החלטת לעשות בנידון.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028
לצפיה ב-'עזרה [הפלות חוזרות, פוליציסטיות, קרישיות]'
עזרה [הפלות חוזרות, פוליציסטיות, קרישיות]
14/07/2016 | 10:39
6
139
שלום לכולן,
ביקרתי פה בעבר אחרי אובדן ההריון הראשון שלי. רובכן בוודאי לא תספרו אותי כי איבדתי עוברים בטרימסטר הראשון, אבל אני שבורה וצריכה אוזן, חיבוק ועיצות לדרך. 
לפני שנתיים החלטנו להביא ילדים לעולם. תוך שלושה חודשים נקלטנו, ראינו דופק שנפסק בשבוע 9+2. מסיבות שקשורות לחוסר תפקוד המערכת הרפואית בה הייתי, לא ניסינו הרבה זמן מה שחיזק את הדכדוך שלי מעצם זה שלא ראיתי אופק ופתרון.

בפברואר האחרון נכנסנו שוב להריון, שלא התפתח כראוי כבר משבוע 5. להריון הזה כבר נכנסנו אחרי מעקב זקיקים ממושך והזרעה, מאחר ואני סובלת מפוליצסטיות קלה (יחס הורמונים תקין, ציסטות בשתי השחלות). חשוב לציין שאני גם תחת תמיכה של קרינון מיום לאחר הביוץ.

הלכנו לבדיקת קרישיות, נמצאתי חיובית להומוזיגוט MTHFR. הלכנו להתייעצות הברורה אצל קופרנמיץ שהמליץ על קלקסן מרגע גילוי הריון חיובי.
אני ממתינה להריון החיובי הזה.

אני מרגישה כל כך תקועה; כל החברות כבר בהריון או ילדו, ומסביבי צצות שאלות שאני לא רוצה לענות עליהן. גם התהליך של להיכנס להריון, השוחק, שבמהלכו בחורות שחיכו איתי כל בוקר לבדיקות דם ואולטרסאונד נעלמות להן, ואני עוברת סבבים על גבי סבבים של בחורות מתחלפות שכנראה החיים פועלים קצת יותר לטובתן. 
היום חיכיתי לבדיקת דם לבירור קליטת הריון - אני כבר יודעת איך מרגיש לי בהריון אז ידעתי שזה לא עבד. לא הצלחתי להחזיק את הדמעות בעיניים יותר.

אני תוהה אם עצמי אם לא כדאי ללכת לדבר עם פסיכולוג, אבל אז אני חושבת לעצמי שגם ככה אני משתפת אנשים מסוימים במה שעובר עליי, וזה לא גורם לי להרגיש יותר טוב לדבר על זה... מה אתן חושבות?

בנוסף, הייתי רוצה לדעת אם יש פה מישהי שנתמכה עם קרינון או דומיו ויש לה גם אי אילו בעיות של קרישיות? אני יודעת שקרינון (כמו פרוגסטרון) יכול לגרום לקרישי דם - אני תוהה אם חלה טעות בקביעה של קופרמינץ שהקלקסן יינתן לא מרגע הביוץ.

תודה.
לצפיה ב-' משתתפת בצערך על האובדנים'
משתתפת בצערך על האובדנים
14/07/2016 | 11:36
2
63
ורוצה קודם כל להתייחס ל"סולם האבל". אובדן הוא אובדן הוא אובדן. וזה לא משנה אם הוא קרה בשבוע 5 או בשבוע 35.
האבל והעצב על הריון רצוי שלא הגיע לסיום הרצוי, הוא אותו האבל. אל תקטיני את עצמך ואת האובדנים שעברת, יש לך מקום ולאבל שלך יש מקום.

לגבי התמיכה והקרישיות, אני לא מבינה בזה אבל חושבת שאולי תוכלי לקבל תשובות מדוייקות יותר בפורום פוריות. יוצא לי לקרוא שם די הרבה, וחברות הפורום צברו נסיון וידע שלפעמים עושים את ההבדל בין עוד ועוד בעיות היקלטות ואובדנים, לבין הודעת לידה. נכון שרוב הנשים שם עוברות IVF, אבל כמעט כולן עברו גם הזרעות והן מקבלות בזרועות פתוחות גם את מי שטרם עלתה כיתה לIVF.

מחזיקה לך אצבעות לבטא חיובית היום 
לצפיה ב-'תודה, הבטא כצפוי שלילית...'
תודה, הבטא כצפוי שלילית...
14/07/2016 | 11:52
1
59
פניתי לפורום פוריות.
בכל זאת הייתי רוצה לשמוע את דעתכן על הפן הרגשי והליכה לפסיכולוג.
לצפיה ב-'מבאס'
מבאס
14/07/2016 | 12:13
48
מכירה את ימי הבטא. רענון אינסופי של האתר או האפליקציה של הקופה, רק כדי לגלות את מה שאת כבר יודעת.

אחרי האובדן הראשון בכלל לא שקלתי טיפול פסיכולוגי, כנראה שלא שקלתי בגלל שנקלטתי מהר מאוד להריון נוסף שהסתיים בידיים מלאות. כ-3 חודשים אחרי לידת בתי, הייתי בטיפול פסיכולוגי קצר יחסית (בעברי טיפולים ממושכים).
בשנתיים האחרונות עברתי טלטלות רבות שבהחלט מצריכות טיפול כלשהו (3 אובדנים, טיפולי פוריות כושלים), אבל עדיין לא החלטתי מה אני רוצה ועדיין לא אגרתי כוחות כדי ליזום משהו.
בסבב הIVF הראשון נפגשתי עם העו"סית במחלקה, בעיקר כדי לשחרר את המצוקה שלי מהתנהלות הצוות הרפואי ביחידה. שנה לפני כן נפגשתי עם עו"סית אחרת באותו בית חולים, כדי לשחרר את המצוקה שלי מהתנהלות הצוות הרפואי במהלך הלידה השקטה שעברתי שם.
אני מדברת את עצמי למוות עם כל מי שרוצה (ולא רוצה) לשמוע וכותבת כאן כל כך הרבה, כך שאני מרגישה שטיפול מילולי פחות מתאים לי כרגע.
אני חושבת שאם מעולם לא היית בטיפול פסיכולוגי, שווה לנסות ללכת ל-2 או 3 פגישות כדי לבדוק אם זה עוזר לך.
לצפיה ב-'אתייחס או היום בלילה או מחר...סליחה. '
אתייחס או היום בלילה או מחר...סליחה.
16/07/2016 | 18:12
41
לצפיה ב-'מחשבות על טיפול פסיכולוגי בעקבות אובדן'
מחשבות על טיפול פסיכולוגי בעקבות אובדן
18/07/2016 | 09:38
30
מבקרת יקרה,
אני מצטערת על הצטרפותך הכפויה לפורום העצוב הזה.
אני סופרת אותך.
את לא 'רק' איבדת הריון בשבוע מוקדם יחסית, את איבדת את החלום, את התמימות, את תפיסת העולם הבטוחה והמוגנת שלך, מן הסתם האובדן השליך על התפקוד שלך בעבודה, על הקשר שלך עם בעלך, על היחס שלך לחברות ועל עוד המון פרמטרים שלא עולים בדעתי כרגע.
את השבר הזה אני סופרת, ולא משנה בכלל באיזה שבוע הוא התרחש.
(גם אני איבדתי הריון בשבוע 9. וזה היה נורא. וגרר השלכות הרבה יותר מרחיקות לכת משחשבתי.)

אני מבינה שעברת בשנתיים האחרונות מסע ארוך ומאד שונה ממה שתכננת בדרך אל ההורות הנכספת :
אובדן הריון בשבוע 9
מעקב זקיקים ממושך
אובדן הריון נוסף
תגליות רפואיות לא משמחות בענייני פוריות

תקני אותי אם אני טועה, אבל המסע המקורי תוכנן להיות כזה -
נפסיק את הגלולות,ניכנס להריון באותו יום
מרגע הופעת הפס השני על הבדיקה ניראה קורנות ושמחות, נלבש ורדרד, נדלג באושר בדשא ונעסוק במרץ בתכנון חדר הילדים (אה, ותהיה לנו בטן גדולה)

ועכשיו את באה לשאול לדעתנו - האם לפנות לאיש מקצוע.
עד כה הדיבורים עם האנשים הסובבים אותך לא עוזרים.
ברקע החברים הופכים למשפחות.
ויש גם את חסרי הטקט ששואלים שאלות.

לדעתי כדאי לך לפנות לאיש מקצוע.
א. כי אני מאמינה בטיפול. הוא עזר לי יותר מפעם לאורך חיי.
ב. פסיכולוג איננו 'סתם' אדם שאת משתפת במה שעובר עלייך. שיחות איתו אינן דומות כלל וכלל לשיחות שאת מקיימת כעת. מהסיבה הפשוטה שהוא איש מקצוע. מטרתו להאזין לך ולסייע לך להאיר ולפתור קונפליקטים פנימיים.
ג. שנתיים הן פרק זמן ממושך להתמודדות עם אובדן, ואולי ההתמודדות הזו גוזלת ממך המון אנרגיה פנימית שחלקה תוכל להשתחרר ולשמש אותך להתמודדות בחזיתות נוספות בחייך.
ד. אני באופן אישי לא מאמינה שאפשר לדלג על שלב האבל. אפשר לנסות להדחיק אותו, אבל אי אפשר למחוק אותו, גם לא עם הריון תקין וילד בריא בסופו. האבל הכרחי לארגון מחדש של הנפש לעמוד מול העולם. ואת העיבוד הזה כדאי לעשות עם תמיכה.

חיבוק וירטואלי גדול גדול

לצפיה ב-'צר לי על שני אובדני ההריון'
צר לי על שני אובדני ההריון
18/07/2016 | 20:53
10
קראתי את התגובות שקיבלת, ואני כל כך מסכימה עם כל מה שכתבו לך הבנות הנפלאות פה.

תחושת התקיעות שלך מובנת מאוד, וגם התסכול הרב. כשבאות הדמעות לעיניים- אז הן באות, וצריכות לזרום הלאה והחוצה מאיתנו, וזה בסדר גמור והכי אנושי והכי טבעי שיש.

לגבי השאלה שלך להליכה לטיפול- אני הראשונה שאומרת "כן" באופן חד משמעי. ואני כותבת זאת גם כמטפלת (אני מרפאה בעיסוק במקצועי), וגם כמטופלת לשעבר.
בעיניי, מאוד חשוב לעבד את הדברים עם אשת מקצוע שמתמחית בנושא אובדן הריון. זה יכול להיות במסגרת אישית, זוגית או קבוצתית. זה יכול להיות עם פסיכולוגית שמתמחית בתחום, או עם עובדת סוציאלית שמתמחית בתחום.

ואל תגידי שחלילה לא "נספור" אותך, כי איבדת את העוברים בשליש הראשון. אין פה בפורום דירוג של האבל. אין ולא יהיה. כי כל אבל על כל הריון רצוי שמסתיים, הוא 100 אחוז אבל של אותה אישה. ואנחנו נותנות כבוד וכתף לכל אחת ואחת פה, ונמשיך לעשות זאת.

את מוזמנת להמשיך ולהתייעץ ולשתף.
שולחת חיבוקי נחמה וכוחות
שירה.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028
לצפיה ב-'השתתפות במחקר העוסק באובדן עובר/תינוק'
השתתפות במחקר העוסק באובדן עובר/תינוק
11/07/2016 | 21:30
6
454
1
שלום רב לכולן, שמי הילה שחורי ואני סטודנטית לתואר שני בפסיכולוגיה קלינית חינוכית באוניברסיטת חיפה. לפני מספר חודשים פרסמתי כאן בפורום את מחקרי באישור הנהלת הפורום. מחקרי עוסק באובדן עובר/תינוק, ואני מחפשת נשים אשר עברו לידה שקטה (בין השבוע 22 להריון ואילך) וכן נשים שאיבדו תינוק עד גיל 12 חודשים.

ישנה חשיבות רבה להעמקת הידע וההבנה בתחום האבל והשכול  וכל סיוע מצדך יתרום רבות לקידום התחום הלאה, במיוחד בתחום זה של אובדן עובר/תינוק שאינו מדובר ונחקר מספיק.
אני ערה לרגישות הכרוכה בנושא כואב זה והקושי לדבר על האובדן, ואני מבינה שההחלטה להשתתף איננה פשוטה. יחד עם זאת, ישנה חשיבות רבה להבנת התהליכים שעוברת האישה בעקבות אובדן עובר/תינוק וההשפעות הנלוות לכך על חייה. לכן, אעריך מאוד נשים אשר תסכמנה לשתף בחלק מהחוויות הנוגעות בתחום זה ובכך לסייע לנשים אחרות שיצטרכו להתמודד עם אובדן דומה.
ברצוני להודות לכל מי שכבר מילאה את השאלונים והסכימה לשתף בחוויות ובתחושות הכל כך לא פשוטות והכואבות שלה, זה אינו מובן מאליו עבורי ואני מעריכה זאת מאוד..
שמחתי וגם הופתעתי לראות את ההיענות הרבה אך עדיין אני זקוקה לנשים נוספות שתסכמנה להשתתף,
כמו כן במשך התקופה האחרונה לא הייתי פעילה ולכן עדיין לא פניתי לנשים אשר הסכימו להתראיין...
חשוב לי להדגיש כי ניתן לוותר על ההשתתפות במחקר בכל שלב, לא חייבים לענות על כל השאלות, אך חשוב להגיע עד הדף האחרון וללחוץ על כפתור השליחה גם אם בדרך לא עניתן על כל השאלות... ואני מודעת לקושי...

מחקר זה קיבל אישור של ועדת האתיקה, מספר האישור הינו 361/15. ההשתתפות במחקר כוללת מילוי של מספר שאלונים באינטרנט, וראיון אישי למספר משתתפות אשר תסכמנה לכך. יש לציין כי ניתן לוותר על ההשתתפות במחקר בכל שלב וכי הפסקת ההשתתפות לא תגרור שום סנקציה שלילית או תוצאה שלילית אחרת.
חשוב להדגיש כי השאלונים הינם אנונימיים, וכל מידע שיינתן ישמר בסודיות מירבית, ללא פרטים מזהים.

במידה ואת מעוניינת להשתתף במחקר את מוזמנת להיכנס לכתובת:
http://hevra.haifa.ac.il/limesurvey/index.php/2378...

המחקר נערך בהנחייתו של פרופ' שמשון רובין אשר הינו פסיכולוג קליני ומומחה עולמי בטיפול וחקר שכול ואובדן.
לפרטים נוספים ניתן תמיד לפנות :
hilonet_s@walla.com /0528318675
תודה רבה רבה, הילה
לצפיה ב-'הודעת שגיאה וקישור נוסף לשאלונים'
הודעת שגיאה וקישור נוסף לשאלונים
12/07/2016 | 20:43
2
49
שלום לכולן,
הבנתי שהקישור לשאלונים אינו עובד ונותן הודעת שגיאה,
מצטערת על כך ומצרפת קישור חדש,

במידה וגם הוא עושה בעיות אנא ידעו אותי ואפתור את הבעיה
תודה רבה,
הילה
לצפיה ב-'מקווה שכמה שיותר בנות תשתתפנה במחקר החשוב הזה. בהצלחה!'
מקווה שכמה שיותר בנות תשתתפנה במחקר החשוב הזה. בהצלחה!
12/07/2016 | 21:47
1
11
1
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
13/07/2016 | 12:01
27
תודה רבה!!!

לצפיה ב-'בעיה בקישור'
בעיה בקישור
13/07/2016 | 21:12
23
שלום לכולן,
קיימת תקלה באתר של השאלונים, מקווה לפתור אותה בהקדם, עימכן הסליחה,
ברגע שאתקן אותה אשלח הודעה
תודה רבה רבה על ההיענות
הילה
לצפיה ב-'הבעיה בקישור נפתרה והוא עובד'
הבעיה בקישור נפתרה והוא עובד
14/07/2016 | 10:44
1
25
שלום לכולן,
הבעיה שהייתה בקישור נפתרה והוא עובד
תודה רבה
הילה
לצפיה ב-'קישור נוסף'
קישור נוסף
14/07/2016 | 10:53
19
מצרפת קישור נוסף:
תודה רבה
לצפיה ב-'דוקסיצילין אחרי גרידה'
דוקסיצילין אחרי גרידה
13/07/2016 | 14:57
4
84
מישהי מכן קיבלה אחרי הגרידה אנטיביוטיקה בשם דוקסיצילין או דוקסילין וסבלה מכאבי בטן מטורפים בזמן נטילת התרופה?
אני בעבודה ולקחתי בבוקר את הכדור, וממש כואבת לי הבטן )-:
לצפיה ב-'דוקסילין'
דוקסילין
13/07/2016 | 15:27
1
45
אני יודעת שקיבלתי מתישהו, אבל לא זוכרת מתי.
האם זו המנה הראשונה שלקחת? בעיניי שווה להתחיל לקחת פרוביוטיקה ולהתייעץ עם ביה"ח בו עברת את התהליך, לברר האם יש צורך להגיע להיבדק.

אחרי ההיסטרוסקופיה להוצאת שארית, קיבלתי שני סוגי אנטיביוטיקה במקביל. הקיבה והמעיים שלי נהרסו לחלוטין למרות שלקחתי גם פרוביוטיקה. לקח לי כחודשיים או שלושה עד שהרגשתי שהקיבה והמעיים התאוששו.
לצפיה ב-'זו לא המנה הראשונה שלקחתי'
זו לא המנה הראשונה שלקחתי
13/07/2016 | 18:32
25
ואני נוטלת את הכדןרים אחרי האוכל
וגם לוקחת פרוביוטיקה כמובן
לצפיה ב-'אני לקחתי דוקסילין'
אני לקחתי דוקסילין
13/07/2016 | 18:44
33
למשך 5 ימים לאחר הגרידה. לא היו לי תופעות לוואי מהתרופה וגם בבית חולים נאמר לי שאין תופעות לוואי לתרופה. חשוב גם לקחת את הכדור אחרי האוכל ואסור אחרי אוכל חלבי.
לדעתי כדאי לבדוק אם הכאבים לא קשורים לגרידה עצמה.
לצפיה ב-'לקחתי אחרי '
לקחתי אחרי
13/07/2016 | 18:51
24
הגרידה כ7 ימים ללא תופעות לוואי אך הקפדתי לקחת אחרי אוכל ולא יחד עם מוצרי החלב. שווה להיבדק שנית אולי הכאבים הם ממשהו אחר
לצפיה ב-'עוד פגישה ועוד פגישה'
עוד פגישה ועוד פגישה
11/07/2016 | 09:15
13
292
אחרי הפלה תשיעית, הריון עשירי. ושוב גנטיקה תקינה ושוב בת.
זהו, אין אפשרות להתכחש יותר, זאת אני, משהו אצלי לא מאפשר לעוברים האלה לגדול.
ושוב פגישה אצל הרופא, ושוב נשים בהריון מסביב, ושוב תתפשטי, ושוב הוא מסתכל על המסך בקרירות ומנסה להבין מה עוד אפשר לעשות, ושוב אני צריכה לעדכן בפרטי ההסטוריה הרפואית שלי שחקוקים לי על הלב, בורידים וברחם, ושוב מסכת הימורים על מה נעשה בפעם הבאה. ולי רק עובר בראש, תגיד שדי, שהתייאשת, שנכשלת, שנכשלנו, שזה לא עובד, שצריך לדעת מתי להרים ידיים, ושוב הוא מציע לי תערובת מפתה של הורמונים, מדללי דם, סטרואידים, ואספירין, שוב עוד דבר חדש אחד שאמור לשנות את כל התמונה, ושוב אני כבר מרגישה את הדקירות והמחטים והדמעות שכבר לא נשארו לי.
ואז, שלא כמו בעבר, בן זוגי אומר די, די להתעללות הזאת, די להצעות הנוראיות האלו, צריך לשקול פונדקאות, והרופא מגמגם, מתעצבן, ממלמל, ובסוף מסכים, פונדקאות היא הדרך ה"קלה".
ואני שוב, שם חצי ערומה, על מיטת הרופא תוהה כמה עוד ארוכה הדרך וכמה עוד נעבור עד לסופה. מחוזקת בידי נשים שלפני רגע לא הכרתי שפותחות את הלב בפניי, תומכות ועוזרות גם מתוך הקושי והכאב של עצמן.
ועכשיו מהרהרת מה אעשה בארגז בגדי ההריון שלי, ארגז התקוות שסגור כבר כל כך הרבה זמן, מאביק ומצהיב מחכה שם מעל הארון לבגדים שכל כך רציתי ללבוש שוב בגאוה.
לצפיה ב-''
11/07/2016 | 10:07
103
אין לי מילים. כטאב לי רק לקרוא אותצך, אז לנסות להבין מה את מרגישה בפנים... זה בלתי אפשרי. כל כך הייתי רוצה לחבק אותך, ולהיות מסוגלת להבטיח לך משהו. מתפללת בשבילך שתתחזקי למרות כל מה שעברת ותבחרי בדרך שתהיה הכי הכי נכונה בשבילך.
לצפיה ב-'הזמן עובר גלגל חוזר '
הזמן עובר גלגל חוזר
11/07/2016 | 11:16
2
135
יש בשיר הזה כל כך הרבה שורות שיכולות להתאים למצבך 

ברור לי שהכל כבר נבדק וטופל, אז אין לי הצעות פרקטיות פרט להצעה שכבר העליתם - פונדקאות.
אני לא זוכרת אם ההריונות ספונטניים או מטיפולים, אבל מהנסיון שלי בעולם הטיפולים, צריך הרבה אורך רוח וסבלנות, וגם זה לא תמיד מספיק.
ממליצה להתחיל לטפל בענייני הביורוקרטיה כבר עכשיו, יש דברים שאורכים זמן, ונדמה לי שעד שחותמים עם מישהי, תמיד אפשר לסגת ולהחליט שלא מתאים לכם.

לדעתי ההחלטה להיעזר בפונדקאית היא אחת ההחלטות הקשות, קושי דומה לזה של ההחלטה להשתמש בתרומת זרע/ביצית, וקצת פחות מההחלטה לוותר לגמרי ולהסתפק במה שיש.
ברור לי שההחלטה והויתור מכאיבים ושורפים אותך מבפנים, ואין לי מושג איך אפשר להקל עלייך.
שולחת לך המוני חיבוקים. כואבת איתך.
לצפיה ב-'לא לוותר !!!'
לא לוותר !!!
13/07/2016 | 10:57
1
58
אחרי הרבה פחות הריונות ממך....
וזה המסלול שבחרנו.
ולדעתי פונדקאות אינה ויתור כלל וכלל, אלא להמשיך להשתמש בגוף שלנו כעכבר מעבדה, עוד הפלה ועוד הורמונים, והזמן עובר... ואין תינוק...
דווקא הבחירה בפונדקאות היא בחירה בללכת קדימה, באופציה הבטוחה ביותר.  בלהמשיך לחיות ולהיות שפויים. ברור שעצם העובדה שהתינוק לא גדל אצלך בבטן זה משהו שצריך להתמודד איתו תוך כדי, אך מהנסיון שלי, ברגע שיש הריון ההתרגשות שם באותה מידה, ההכנות ללידה, וכמובן החיבוק הראשון אחרי....

לצפיה ב-'אין לך מושג כמה את עוזרת לי'
אין לך מושג כמה את עוזרת לי
16/07/2016 | 23:41
21
באמת, אני חושבת עלייך המון...
תודה על הכל! בעיקר על התקווה
לצפיה ב-'אוי. זה נורא ואיום. כל כך קשה'
אוי. זה נורא ואיום. כל כך קשה
11/07/2016 | 14:35
116
אני לא יודעת איך החזקת מעמד עד כה. אני הייתי אחרי "בסך הכל" אחרי 6 הפלות ברצף, וכבר זחלתי על גחוני- פיזית ובעיקר נפשית. ואת אחרי 9 הפלות רצופות. אלוהים. זה בלתי נסבל. ואין תשובות, ואין כיוון שלא ניסיתם, ואין מענה לכלום. כל כך מייאש.

אם וכאשר זה יהיה רלוונטי לך, אוכל להפנות אותך למספר נשים שהיכרתי פה בפורום, שפנו לפונדקאות וראו כי טוב.
זו גם דרך מורכבת וקשה בכל המובנים, אבל כן יכולה להפיח תקווה.

המשפטים שכתבת על ארגז בגדי ההריון הרגו אותי. אני לא יודעת מה יהיה בסופו, אבל מאחלת לך בכל ליבי שאיתו או בלעדיו- תזכו סוף סוף באושר.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028
לצפיה ב-'סנופי יקרה '
סנופי יקרה
11/07/2016 | 23:58
4
118
אין מלים לנחם על ייסורי איוב שאת עוברת.
אף אחת מאתנו, בייחוד אלה בינינו שכן זכו לשאת הריון תקין וללדת, לא יכולה לבטל בהינף יד את הכמיהה להרות וללדת. אבל פונדקאות היא לא הדרך ה'קלה'. לפחות לא מנקודת המבט החיצונית שלי. היא כרוכה בהשלמה ובויתור - כדי להגיע בסופו של דבר לאושר העצום, שאני מאחלת מכל לב שיהיה מנת חלקכם.
כמשקיפה מהצד ראיתי בשנה האחרונה חבר יקר שבמשך שנים ניסה להביא לעולם עם זוגתו ילד. לשמחתי הרבה הם פנו לפונדקאות אחרי שנים ארוכות וקשות, היום הם חובקים פעוטה מתוקה מפונדקאות והאושר הוא אינסופי (גם אני מתרגשת בכל פעם שאני חושבת עליה ועליהם כהורים). סיפור דומה שמעתי מחברה על קרובים שלה, שזכו להביא לעולם תינוק בהליך פונדקאות. ממש לא הדרך 'הקלה'.
מקוה שמה שכתבתי לא פוגע בך, ברור שאף אחת מאתנו לא יכולה לרדת לעומק התחושות. בעיקר רוצה לעודד ולתמוך בך, כי כל החלטה שלך היא נכונה, להמשיך, לפנות לפונדקאות או לעצור. הלוואי שתצליחי להשלים עם כל בחירה שתבחרי ובעיקר שתזכי לשמוח בסופה של הדרך (כפי ששירה כתבה לך = עם או בלי הבגדים שבארגז).
לצפיה ב-'אלו לא המילים שלי'
אלו לא המילים שלי
12/07/2016 | 07:02
3
113
הרופא חסר הטקט בחר להגיד את זה...
תודה על התשובה שלך, אני מסכימה איתך לחלוטין, אין בזה שום דבר קל.
זה תהליך מורכב מאוד רגשית והחלטה שתלווה אותנו לכל החיים.
גם ההחלטה להפסיק לנסות היא החלטה קשה, להגיע להשלמה שיש לנו ילדה אחת וזהו.
מצד שני, אי אפשר יותר, אי אפשר עוד להקריב אותי על ברכי הרצון הזה,
זאת באמת דילמה קשה שאנחנו כזוג ואני בפרט צריכים להתמודד איתה
אני פשוט מתקשה לקבל את העובדה שאני לא אקבל את הסוף השמח, זה שנאבקתי בשבילו כל כך הרבה זמן...
לצפיה ב-'שמחה לשמוע שאלה אינן מילותיך'
שמחה לשמוע שאלה אינן מילותיך
15/07/2016 | 03:47
2
27
מקל לשמוע שאלה לא המלים שלך. הרופא הזה לא חכם במיוחד.
נקודה למחשבה - בתגובתך את מדברת על שתי דרכים בלבד - המשך באותה דרך או ויתור מוחלט. אבל גם הפונדקאות קיימת. את כתבת בהודעה המקורית שלך. אולי לא אידאלית כמו הריון טבעי, אבל קיימת ואפשרית, ובודאי תוביל אתכם לסוף השמח שאינו ההריון עצמו, אלא לידת תינוק, ילד שני שגם אם לא יגדל בבטן שלך, יגדל לך בלב עד שיוולד וכשיוולד את תהיי אמו לכל דבר והוא יהיה ילדך לכל ענין).
לצפיה ב-'תודה רבה על הרגישות והכנות'
תודה רבה על הרגישות והכנות
16/07/2016 | 23:38
1
23
אכן, התחלנו כבר השבוע בבירורים על פונדקאות.
בעברי רציתי להיות פונדקאית בעצמי, ככה שאין לי התנגדות עקרונית לרעיון.
לעכל סופית את זה שאני לא אשלים הריון לעולם קצת יותר קשה לי וכמובן הקושי בלשחרר ולתת למישהי אחרת לעזור לי בזה הוא קשה גם כן. אבל זה נכון, לפחות התוצאה הסופית תהיה שונה. לצערי, באמת איבדתי אמונה בעצמי שבגוף שלי זה כבר לא יכול לקרות.
אבל יש המון נשים מדהימות, בוגרות הפורום וגם לא שמחזקות אותי, באמת שאני מודה לכולן

לצפיה ב-''
17/07/2016 | 00:44
4
לצפיה ב-'יהיה לך!'
יהיה לך!
17/07/2016 | 12:32
2
22

לא יודעת איך, מתי וכמה זה עוד ייקח.
אבל יהיה לך ילד. והריון.
ותלבשי את הבגדים ותלכי בראש זקוף.
החוסר ידיעה לגבי האופן והזמן, הם קשים מאד, ללא ספק.
מאחלת לך הצלחה גדולה ומהירה.
לצפיה ב-'זהירות- נא לא לכתוב בכזו וודאות וביטחון...'
זהירות- נא לא לכתוב בכזו וודאות וביטחון...
20/07/2016 | 12:48
1
14
"יהיה לך ילד, והריון, ותלבשי את הבגדים (בגדי ההריון) ותלכי בראש זקוף"...
להזכירך- סנופי עברה 9 הפלות ברצף (!!!) עם כל הטיפול האמפירי האפשרי, וכרגע מכוונת את מחשבותיה לאם פונדקאית. אז אל תגידי לה בזו וודאות שהיא תלך עם בגדי ההריון...כי זה לא בטוח בכלל.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028
לצפיה ב-'תודה שירה'
תודה שירה
21/07/2016 | 23:19
5
תמיד אפשר לסמוך עלייך
לצפיה ב-'אז אני כבר אחרי הגרידה'
אז אני כבר אחרי הגרידה
11/07/2016 | 18:22
3
171
מקווה שלא יהיו עוד כאלו לעולם!!
ביקשתן עדכון, וגם קצת בא לי לשתף כי אני תמיד שומרת הכל לעצמי, אז-

חיכינו המון זמן עד שהגיע תורי להכנס לחדר הניתוח... ממש כמה שעות, ייבוש של החיים.
הרופא היה לטעמי חסר סבלנות, עולץ מידי, אבל לא אמפטי באמת, דיקלם משפטים קבועים ולא ענה לשאלות שלי כמו שצריך אלא התחכם וענה תשובות לא לעניין לדעתי. לא סובלת כאלה רופאים שמפגינים נחמדות מזוייפת...מפתיע כמה חוסר רגישות הוא הפגין במשך כל השיחה שלנו, בהתחשב בכך שהוא ביצע הליך כה רגיש...בלעתי את הרוק ורק הנהנתי על התשובות הלא מספקות שלו, כדי שחלילה לא אעורר אצלו אנטיגוניזם לפני הגרידה שלי.
התאוששתי מהר מההרדמה, רבע שעה אחרי שהתעוררתי כבר התלבשתי והלכתי משם.
בחדר ההמתנה חיכה לי בעלי...
בחיי שבימים האחרונים לא בכיתי והפסקתי להתאבל, אבל כשיצאתי משם עם רחם "נקי" וראיתי את בעלי, התחלתי לבכות...לא יודעת, אולי זה היה משהו משחרר כזה....אחרי כל המתח של השבוע האחרון (היום בדיוק שבוע מתחילת הסיוט הזה).
פיזית אני מרגישה בסדר, יש דימום, קצת כאבים, אבל סביל לגמרי.
אבל עצוב לי ממש.
אני שוקלת לחזור לעבודה כבר מחר.
לחזור לשגרה, להתלבש, להתאפר ולחזור לעצמי, שבוע הייתי בבית ב"שמירה" עלאק כדי שאולי כך העובר ינצל, אבל אני מרגישה ממש מנותקת, יותר מידי בבית ויותר מידי התעסקות עם ההפלה הזו.
בכל מקרה, זה עבר ונגמר, תודה לאל.

לצפיה ב-'טוב שאת אחרי'
טוב שאת אחרי
11/07/2016 | 20:13
2
61
ותודה על העדכון.
ההתנהלות של הרופא מבאסת לגמרי. לרבים מהם יש נטיה להתייחס לפרוצדורה כלאחר יד, בעוד עבור המטופלים (מבחינתי גם בן/בת הזוג נכללים בהגדרה "מטופלים") מדובר בעולם ומלואו. אובדן של הריון רצוי כל כך ראוי ליחס הולם מהצוות הרפואי. ובכלל אני מאמינה גדולה ברפואה בגובה העיניים, שונאת שמדברים "רפואית" מעליי.
אני שמחה שהצלחת לשחרר קצת את פקק הבכי. אני מבינה ומזדהה עם ההדחקה לטובת ה"סידורים" וכל העניינים הטכניים, אבל בהחלט חשוב לתת לבכי לצאת.

אני קצת מתלבטת לגבי מועד החזרה לעבודה. נדמה לי שברוב המקרים מקבלים 2 ימי מחלה מעבר ליום הגרידה עצמו. עפ"י חוק אסור לך לעבוד אם יש לך ימי מחלה, נדמה לי שזה קשור לכיסוי ביטוחי.

מאחלת לך חזרה מהירה לטיפולים, ושהסבב הבא יהיה סבב מנצח 
לצפיה ב-'תודה יקירה'
תודה יקירה
11/07/2016 | 20:46
1
49
לגבי החזרה לעבודה,
אני חושבת שאשאר גם מחר לנוח. אני מרגישה פיזית, בתוך הרחם, שהתעסקו שם, והרגשת אי נוחות. מעבר לכאב ולדימום...
יש לי ימי מחלה שקיבלתי מבעוד מועד, כך שזו לא הבעיה.פשוט מרגישה שבשבוע האחרון שקעתי רק בזה והייתי חסרת תועלת לחלוטין, ובא לי להרגיש חיונית שוב...

לגבי הרופא, אני מגיעה מעולם טיפולי הפוריות, כך שעברתי גם רופאים אטומים ולא סימפטיים,וכל כך חשוב לי שהרופא המטפל ישדר טיפת הבנה ורגישות כנה. בתחילת השיחה הוא אמר משהו כמו: "את נכנסת להרדמה מלאה, אני עושה מה שאני עושה....." בלי להסביר אפילו במילה על התהליך. אמרתי לו, רגע "מה זה מה שאתה עושה" אז הוא דפק איזו יציאה מתחכמת בסגנון: "שואב, מגרד..."" נותנים אנטיביוטיקה ומקווים לטוב" "עוקבים באולטרסאונד אבל הכל שקר אחד גדול" משהו מפגר לגמרי......
בחרתי בקפידה את רופא הפוריות ורופא הנשים שלי, שגם ליוו אותי ותמכו באנושיות ורגישות ראויה לשבח בתהליך הנוכחי של ההפלה....אז לא פלא שהתאכזבתי מהרופא הזה...
לצפיה ב-'תודה על העדכונים-'
תודה על העדכונים-
12/07/2016 | 20:33
37
לגבי הרופא- באמת חבל מאוד שנתקלת ברופא חסר רגישות שכזה. אני מודה שתמיד, בכל ההפלות שהיו לי, נתקלתי באנשי מקצוע רגישים (טוב, חוץ מרופא אחד אדיוט...תמיד צריך הרי להיות אחד כזה).
פירטת את האמירות של הרופא, ואני מודה שלא הבנתי בכלל את האמירות שלו  מה הן משרתות ובשביל מה אמר את מה שאמר. חבל. חבל שהוא לא קורא מדי פעם בפורום הזה, כדי להבין מה זו הפלה עבור אישה.

חזרי לעבודה מתי שתרגישי שאת רוצה ו/או יכולה. אני חזרתי אחרי יומיים, כי גם- כמוך- הרגשתי שאני חייבת לחזור לעצמי, לחזור להיות יעילה וחיונית.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

לצפיה ב-'תהיות חוץ רחמי'
תהיות חוץ רחמי
09/07/2016 | 19:52
12
152
תוהה... מקווה שאולי מישהי שעברה תוכל לענות..
אתייעץ בנושאים גם עם הרופא ביום שני.
טכנית ההריון עצמו לא נצפה בא"ס אבל בבדיקה עצמה כשלחץ על אזורים בבטן הייתה רגישות בצד שמאל. לכן החשד שההריון נמצא בחצוצרה השמאלית.
עכשיו...נניח שההריון ייספג מעצמו אפשר להסיק זאת רק עפ הבטא? או שצריך גם לבדוק בא"ס? איך אפשר לדעת שלא נשאר כלום בוודאות אם לא נצפה שום דבר מלכתחילה?
זה בוודאי יכול להפריע בניסיונות הבאים...
וגם במידה והבטא יורדת ומתאפסת האם יכולה לעלות שוב? או שזה מדד וודאי לסיום הסאגה? כמה זמן מהאיפוס צריך להמשיך ולבדוק בטא?
תוך כמה זמן אמורים לקבל מחזור מרגע איפוס הבטא?
מתי מפסיקים לדמם? האם הדימום מהווה אינדיקציה לקיומו של ההריון החוץ רחמי?

לצפיה ב-'קראתי את כל השאלות,'
קראתי את כל השאלות,
10/07/2016 | 18:42
56
אך לצערי אני לא יודעת לענות עליהן.
אם לא תקבלי תשובות מספקות מהרופא ביום שני, תכתבי לי, ואבקש ממישהי שהיתה פה הרבה זמן ועברה הריון חוץ רחמי להיכנס ולענות לך.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

לצפיה ב-'יש חדש לילי?'
יש חדש לילי?
11/07/2016 | 22:36
37
קיבלת את התשובות שרצית מהרופא?
לצפיה ב-'הריון חוץ רחמי הוא מצב מסכן חיים'
הריון חוץ רחמי הוא מצב מסכן חיים
12/07/2016 | 22:29
9
36
הגוף לא ערוך לקלוט הריון בשום מקום פרט לרחם.
את אמורה להישאר במעקב רפואי צמוד במחלקת הנשים בבית החולים.
למיטב ידיעתי מוודאים את סוף ההריון על ידי מעקב אחרי הבטא.

אחותי עברה הריון כזה שלא נספג בעצמו ולא נספג גם אחרי המטטורקס ובסופו של דבר כרתו לה את החצוצרה. היום יש לה ילד בריא ומקסים בן למעלה משנתיים.
היא אגב קיבלה את הזריקה ואמרו לה להמתין 3 חודשים עד הנסיון הבא, אבל היא לא יכלה לחכות והרתה בחודש שאחרי.

אני מקווה שאת מצויה במעקב רפואי צמוד. אם יש לך כאבים / דימומים - לכי להיבדק. יום שני רחוק. חזרי לעדכן אותנו מה שלומך. 
חיבוק גדול על דרך החתחתים שלך. כולי תקווה שהעתיד צופן בחובו דרכים נעימות יותר.
לצפיה ב-'ממש לא מעקב רופאי צמוד'
ממש לא מעקב רופאי צמוד
13/07/2016 | 22:20
8
27
גם אני עם חוץ רחמי. אחרי זריקת המטוטריקסט הראשונה שוחררתי הביתה עם בטא 2000..
בינתיים 3 ימים אחרי הזריקה הטא עלתה ל2500 ולא מזיז להם. אומרים שזה קורה ולבדוק בעוד 3 ימים.

אני בבית. ללא שום השגחה.

מיאושת ולא יודעת כבר לאן לפנות. 
לצפיה ב-'כשאני הרגשתי שלא מתייחסים אלי הלכתי לרופא פרטי'
כשאני הרגשתי שלא מתייחסים אלי הלכתי לרופא פרטי
15/07/2016 | 11:42
7
23
הסיפור רפואי שלי שונה, הפלה ספונטנית בשבוע 14 שכמובן הריצה אותנו למיון באמצע הלילה. שם פחות או יותר רק בדקו שאני לא הולכת למות מאובדן דם במשך הלילה, כי לא אישפזו אותי ולא עשו לי גרידה. שיחררו אותי להמשך מעקב בקהילה, לרופא שלי מהקופה לא היה מושג מה לעשות איתי ורק פה בפורום ידעו סוף סוף להגיד לי שאין מצב שהפלה טיבעית בשבוע כ״כ מתקדם תהיה מלאה ושצריך מעקב צמוד.
הרגשתי חסרת אונים לחלוטין ואמא שלי תפסה פיקוד וקבעה תור לגינקולוג פרטי, הוא כבר אמר שיש שארית וחייבים לעשות היסטרוסקופיה . וזה היה הדבר הנכון לעשות.
אני לא חושבת שהוא היה כזה רופא יוצא דופן אבל התור הפרטי גרם לכך שמישהו סוף סוף לקח אחריות על המצב ועקב אחרי המקרה שלי. בזכות ההחזר על ייעוץ שקיבלתי מהקופה העלות של התור אצלו הייתה ממש מגוחכת.

לצפיה ב-'הייתי אצל רופא פרטי אתמול'
הייתי אצל רופא פרטי אתמול
15/07/2016 | 22:14
6
26
למען אמת בדקתי את האפשרות לקבל יעוץ פרטי כבר מלפני כמה ימים אבל משום מה באחד המרכזים שמציע שירותי מומחים פרטיים הרופא שאיתו המזכירה התייעצה סירב לקבל אותי שלח אותי לסיים את הטיפול בבית החולים.

לא ויתרתי ופניתי למרכז אחר. הגענו לפרופסור כלשהו שאמור להבין בנושא הספציפי למרות היותו מומחה להפלות חוזרות. הוא אמנם תומך נלהב בטיפול השמרני אבל זה הרגיע לשמוע את דבריו בהתחשב בכך שהם לא מונעים על ידי  אינטרסים של מערכת ציבורית (להוציא על החולה כמה שפחות).
הוא בדק אותי. ראה את ההריון בבירור. הציע לחכות.

חוזרת אליו לבדיקה בשבוע הבא ובינתיים מקווה לטוב.

צודקת לחלוטין - רק בפרטי סוף סוף מקבלים יחס.

עצוב.

לצפיה ב-'תמשיכי לעדכן אותנו, ואגב-'
תמשיכי לעדכן אותנו, ואגב-
16/07/2016 | 17:24
5
17
מי זה הרופא שהיית אצלו?

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028
לצפיה ב-'פרופסור כרפ'
פרופסור כרפ
16/07/2016 | 18:38
4
21
לפי מזכירתו בתחילת הדרך עסק הרבה בנושא הריון מחוץ לרחם.
לצפיה ב-'לא מחזיקה ממנו, אבל שמחה לשמוע שזכית ליחס מקצועי ואנושי. '
לא מחזיקה ממנו, אבל שמחה לשמוע שזכית ליחס מקצועי ואנושי.
16/07/2016 | 19:08
3
10
לצפיה ב-'זה בהשוואה לרופאים ציבוריים..'
זה בהשוואה לרופאים ציבוריים..
16/07/2016 | 19:24
2
22
זה גם לא נושא שצריך תובנות מיוחדות לגביו. מניחה ששום רופא לא היה אומר לי - בואי ננתח אותך עכשיו.
קיבלתי הסברים ויש המשך למעקב.. מקווה שהוא באמת מבין.

בכללי קשה למצוא רופא מוערך על ידי כולם. תמיד מצאתי ביקורת שלילית על כל אחד.

למה הוא לא לטעמך? סתם מעניין.
לצפיה ב-'טוב שאת מרגישה בידיים טובות'
טוב שאת מרגישה בידיים טובות
16/07/2016 | 20:48
18
כמו שאמרתי, גם אצלי לא היה מצב מאד מסובך מבחינה רפואית, רק היה צריך רופא שיקח אחראיות. לרוב אני מאד מאד מרוצה מהמערכת הציבורית אבל כשמרגישים שנופלים בין הכיסאות, טוב שיש אפשרות לבחור רופא.
לצפיה ב-'הביקורת שלי קשורה לענייני "מומחיותו" בנושא ההפלות החוזרות,'
הביקורת שלי קשורה לענייני "מומחיותו" בנושא ההפלות החוזרות,
18/07/2016 | 20:41
13
(שתכלס- בעיניי אין דבר כזה בכלל...) זה לא קשור לעניינים שבהם הוא מטפל בך.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא שיווק העסק שלך
אירוח בנושא שיווק...
ביום א` הקרוב נארח את אריה טוקר, מומחה לשיווק.
אירוח בנושא שיווק העסק שלך
אירוח בנושא שיווק...
ביום א` הקרוב נארח את אריה טוקר, מומחה לשיווק.
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

היבטים- פסיכותרפיה קוגנטיבית התנהגותית
מרפאת היבטים
פורום טיפול CBT
פורום טיפולי CBT
פרופסור ברטוב- המרכז המקיף לפוריות הגבר
פרופסור ברטוב

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה