לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1353313,533 עוקבים אודות עסקים

פורום אובדן הריון תמיכה

ברוכים וברוכות הבאים לפורום אובדן הריון - תמיכה,אין צורך להכביר במילים על התחושה הקשה, ההלם, הבלבול ותחושת האובדן עימם מתמודדים כאשר מאבדים הריון.מעטים הם הפורומים באינטרנט בעברית או בכלל, המתמודדים עם נושא אבדן הריון.אכזבה... מדוע אף אחד לא מדבר על הנושא הכל כך חשוב הזה?!הפורום מהווה קבוצת תמיכה חמה ומשפחתית אשר עוסקת בכל ההיבטים הנפשיים הכואבים המלווים אחד או יותר מן האירועים הבאים: א. הפלה טבעית במהלך הריון.ב. הפסקת הריון עקב בעיה רפואית של האם/ עובר.ג. מות העובר מוות טבעי ברחם במהלך ההריון או הלידה.ד. מות התינוק/ת בסמוך או מספר חודשים לאחר הלידה.למי מיועד הפורום?ראשית, לנשים חד הוריות וזוגות אשר חוו לצערם בעבר הקרוב או הרחוק אחד מן האירועים שצוינו. בנוסף הפורום מיועד לבני משפחה (אבות, אמהות, אחים ואחיות וכו`) , חברים, מעסיקים, עובדים של נשים או בני זוגן אשר חוו אחד מן האירועים המצערים שצוינו קודם לכן.הפורום יעזור לכם לפנות אל הקרובים שלכם ולדבר איתם בצורה נכונה ותומכת. על ידי גלישה בפורום תבינו מה עובר על הקרובים שלכם ותקבלו עצות כיצד לשוחח עימם. מה להגיד ומה לא להגיד ? כיצד להתחבר אליהם בכאבם וכו`.הפורום מיועד גם לנשים וזוגות אשר חוו בעבר אבדן הריון, עברה תקופה, היום הם הורים, לא שוכחים את העבר ולכן מעונינים לתמוך רגשית באחרים החווים אבדן טרי.בפורום ניתן תמיכה ונחזק האחד את השני בין היתר על ידי עצות מעשיות להתמודדות עם השכול והאובדן. כיצד להתמודד עם המצב הלא צפוי והכואב? מה כדאי לעשות? איך להתמודד עם המשפחה,החברה, בעבודה?נחלוק את הסיפורים האישיים שלנו עם החברים בפורום (האינטרנט יקל עלינו מאד, כיוון שאין חובה להיחשף), ועל ידי תגובות החברים בפורום נקל במעט את תהליך ההתמודדות הקשה המלווה אותנו.מאמרים וכתבות:החומר המצוי בעברית בנושא הינו מועט ביותר, לכן נעדכן האחד את השני בחומר על הנושא ויחדיו נחבר בעצמנו ולעצמנו מאמרים וכתבות אישיות העוסקות בנושא בעברית , ועל ידי כך לא נצטרך לגלוש באתרים בשפות זרות, דבר שמקשה את ההתמודדות עקב קשיי תרבות ושפה שונים. הפורום עוסק במקרים של מות עובר או תינוק בלית ברירה ואין כוונת הפורום לדון בעד או נגד הפלות או שאלות מסוג זה שכן אוכלוסית החברים בפורום עשו כל שביכולתם כן להביא ילד בריא לעולם ולגדלו.תחושתנו היא כי אנו נבין הכי טוב את עצמנו... כלומר, קיימת בחברה נטיה לא לטפל בנושא של אבדן הריון מן ההיבט הנפשי והרגשי הן לאשה החווה טראומה מסוג זה והן לבן זוגה המלווה אותה בתהליך. אנו חשים כי הפורום יהווה מקום מפגש רציני, איכותי בו כולנו נמצא כל אחד את עצמו, ילמד על עצמו באמצעות שיחות הנפש (נאחל לעצמינו הרבה כאלה...) והתמיכה שכה חיונית לכל אחד מאיתנו.מילה על ולבני הזוג...חשוב להבין שגם בני הזוג חשים בעוצמה רבה את תהליך אבדן ההריון שהתרחש. אמנם לא חשים זאת מבחינה פיסית, אולם בכל שלבי ההריון בני הזוג חושבים על העובר הצומח ומתפתח בבטן , נקשרים אליו, מדמיינים איך הוא נראה ועוד....כאשר מתרחשת הפסקת הריון, שני בני הזוג מאבדים את היקר מכל, וזה כואב, כואב מאד...לכן חשוב לפנות אליכן הנשים החברות בפורום, נסו לשתף את בן הזוג, גם כן בפורום .כפי שכתב "תמיד איתנו" מייסד הפורום: "כבן זוג אני יודע עד כמה עז ומשמעותי האבדן מבחינה נפשית, ומשוכנע כי השתתפות פעילה של בני הזוג תתרום להם מבחינה רבה .ומילה לבנות הזוג, שתפו את בן זוגכן, ספרו לו מה אתן חשות ומרגישות ומה הייתן מצפות ממנו. אם לא תאמרו הוא לא ידע..."לסיום,ראשית ,השתדלו לספר עליו לזוגות שחוו אבדן הריון כלשהו, בכדי שידעו על קיום הפורום.שנית,אנו מקוות, כי הפורום ישיג עבור כל החברים בו את המטרות,ומאחלות לכולנו כי בעת השהות בפורום תרגישו תחושת נוחות , חום ושותפות אמיתית !יעל של עדי ונאשא

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אובדן הריון תמיכה

ברוכים וברוכות הבאים לפורום אובדן הריון - תמיכה,אין צורך להכביר במילים על התחושה הקשה, ההלם, הבלבול ותחושת האובדן עימם מתמודדים כאשר מאבדים הריון.מעטים הם הפורומים באינטרנט בעברית או בכלל, המתמודדים עם נושא אבדן הריון.אכזבה... מדוע אף אחד לא מדבר על הנושא הכל כך חשוב הזה?!הפורום מהווה קבוצת תמיכה חמה ומשפחתית אשר עוסקת בכל ההיבטים הנפשיים הכואבים המלווים אחד או יותר מן האירועים הבאים: א. הפלה טבעית במהלך הריון.ב. הפסקת הריון עקב בעיה רפואית של האם/ עובר.ג. מות העובר מוות טבעי ברחם במהלך ההריון או הלידה.ד. מות התינוק/ת בסמוך או מספר חודשים לאחר הלידה.למי מיועד הפורום?ראשית, לנשים חד הוריות וזוגות אשר חוו לצערם בעבר הקרוב או הרחוק אחד מן האירועים שצוינו. בנוסף הפורום מיועד לבני משפחה (אבות, אמהות, אחים ואחיות וכו`) , חברים, מעסיקים, עובדים של נשים או בני זוגן אשר חוו אחד מן האירועים המצערים שצוינו קודם לכן.הפורום יעזור לכם לפנות אל הקרובים שלכם ולדבר איתם בצורה נכונה ותומכת. על ידי גלישה בפורום תבינו מה עובר על הקרובים שלכם ותקבלו עצות כיצד לשוחח עימם. מה להגיד ומה לא להגיד ? כיצד להתחבר אליהם בכאבם וכו`.הפורום מיועד גם לנשים וזוגות אשר חוו בעבר אבדן הריון, עברה תקופה, היום הם הורים, לא שוכחים את העבר ולכן מעונינים לתמוך רגשית באחרים החווים אבדן טרי.בפורום ניתן תמיכה ונחזק האחד את השני בין היתר על ידי עצות מעשיות להתמודדות עם השכול והאובדן. כיצד להתמודד עם המצב הלא צפוי והכואב? מה כדאי לעשות? איך להתמודד עם המשפחה,החברה, בעבודה?נחלוק את הסיפורים האישיים שלנו עם החברים בפורום (האינטרנט יקל עלינו מאד, כיוון שאין חובה להיחשף), ועל ידי תגובות החברים בפורום נקל במעט את תהליך ההתמודדות הקשה המלווה אותנו.מאמרים וכתבות:החומר המצוי בעברית בנושא הינו מועט ביותר, לכן נעדכן האחד את השני בחומר על הנושא ויחדיו נחבר בעצמנו ולעצמנו מאמרים וכתבות אישיות העוסקות בנושא בעברית , ועל ידי כך לא נצטרך לגלוש באתרים בשפות זרות, דבר שמקשה את ההתמודדות עקב קשיי תרבות ושפה שונים. הפורום עוסק במקרים של מות עובר או תינוק בלית ברירה ואין כוונת הפורום לדון בעד או נגד הפלות או שאלות מסוג זה שכן אוכלוסית החברים בפורום עשו כל שביכולתם כן להביא ילד בריא לעולם ולגדלו.תחושתנו היא כי אנו נבין הכי טוב את עצמנו... כלומר, קיימת בחברה נטיה לא לטפל בנושא של אבדן הריון מן ההיבט הנפשי והרגשי הן לאשה החווה טראומה מסוג זה והן לבן זוגה המלווה אותה בתהליך. אנו חשים כי הפורום יהווה מקום מפגש רציני, איכותי בו כולנו נמצא כל אחד את עצמו, ילמד על עצמו באמצעות שיחות הנפש (נאחל לעצמינו הרבה כאלה...) והתמיכה שכה חיונית לכל אחד מאיתנו.מילה על ולבני הזוג...חשוב להבין שגם בני הזוג חשים בעוצמה רבה את תהליך אבדן ההריון שהתרחש. אמנם לא חשים זאת מבחינה פיסית, אולם בכל שלבי ההריון בני הזוג חושבים על העובר הצומח ומתפתח בבטן , נקשרים אליו, מדמיינים איך הוא נראה ועוד....כאשר מתרחשת הפסקת הריון, שני בני הזוג מאבדים את היקר מכל, וזה כואב, כואב מאד...לכן חשוב לפנות אליכן הנשים החברות בפורום, נסו לשתף את בן הזוג, גם כן בפורום .כפי שכתב "תמיד איתנו" מייסד הפורום: "כבן זוג אני יודע עד כמה עז ומשמעותי האבדן מבחינה נפשית, ומשוכנע כי השתתפות פעילה של בני הזוג תתרום להם מבחינה רבה .ומילה לבנות הזוג, שתפו את בן זוגכן, ספרו לו מה אתן חשות ומרגישות ומה הייתן מצפות ממנו. אם לא תאמרו הוא לא ידע..."לסיום,ראשית ,השתדלו לספר עליו לזוגות שחוו אבדן הריון כלשהו, בכדי שידעו על קיום הפורום.שנית,אנו מקוות, כי הפורום ישיג עבור כל החברים בו את המטרות,ומאחלות לכולנו כי בעת השהות בפורום תרגישו תחושת נוחות , חום ושותפות אמיתית !יעל של עדי ונאשא
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
אנא קראו את תקנון הפורום לפני כתיבת הודעה חדשה
הודעת הריון ניתן לעדכן עד שלב הדופק בסימון מיוחד של אזהרה|זהירות| וזאת על מנת לכבד את אלה שקשה להן עם ההודעה  

המשך >>

לצפיה ב-'18 שנים עברו מהיום ההוא...'
18 שנים עברו מהיום ההוא...
16/08/2019 | 00:22
2
41
שלום לכולן/ם...

שמי יעקב, מייסד הפורום....
לפני 18 שנה, 15 אוגוסט 2001...שעת צהרים, אני ואשתי שתחיה טיילנו ברמת גן כאשר אשתי בהריון מתקדם....חודש שמיני....נהנים, מחייכים, מחכים.... הלכנו לאולטראסאונד שגרתי כדי לוודא שהעובר במצג ראש....ואז, לפני תום הבדיקה טכנאית האולטראסאונד נעה וזזה בחוסר שקט בולט...סעו מייד לרופא הנשים...יש בעיה.... עברנו 3 שבועות קשים מאד בסופם החלטנו על הפסקת הריון.

כמה חודשים לאחר מכן פניתי למנהלת הפורומים של תפוז, שיתפתי אותה בכאב האישי שלנו שאין לנו עם מי לחלוק את העצב, תחושת ההחמצה והבדידות...ותודה לאל שהיא מייד נענתה בחיוב לפתוח את הפורום...

אז היום, 18 שנים אחרי הבדיקה השגרתית ההיא בה השתנו חיינו למדתי רבות על שבריריות החיים (כמה נכון המשפט שנחיה כל יום כאילו זה יומנו האחרון...לנצל כל רגע!), על הקשר שלי עם הילד שלא זכינו לגדל (היה אמור להיות בן 18 בקרוב...) למדתי על חמלה, אהבה, אמונה ותקווה. 

לכל אלו שקוראות וקוראים את ההודעה - מאחל כי התהליך הקשה והמורכב יביא איתו השלמה, אמונה בטוב ותקווה לעתיד טוב בע"ה.

ממני , יעקב שהכינו תמיד תמיד איתנו משמעותו עבורי כי גם כי חלפו 18 שנה בננו  שלא זכינו להכיר תמיד איתנו... חיבוק של אהבה וחום...

נ.ב. תודה רבה מקרב לה לשירה1 וכל מנהלות הפורום בעבר על ניהול הפורום החשוב הזה .
לצפיה ב-'ריגשת בכתיבתך. תודה רבה על השיתוף'
ריגשת בכתיבתך. תודה רבה על השיתוף
17/08/2019 | 06:28
6
לצפיה ב-'תודה על המקום הזה '
תודה על המקום הזה
18/08/2019 | 09:52
11
שמהווה רשת תמיכה וירטואלית ולפעמים חוצה את גבולות הרשת וקורמת עור וגידים גם בעולם האמיתי, שממש הצילה רבות מאיתנו לתקופות ונתנה הרגשה שאפשר וצריך לדבר על הכל ויש מי שיבינו ויתמכו.

לצפיה ב-'חלק ממני תמיד כאן'
חלק ממני תמיד כאן
15/08/2019 | 07:41
4
47
אחרי 15 הריונות ולידה אחת.
יום חופש באוגוסט, לוקחת את הגדולה שלי ואת ילדת הקשת שהגיעה בתהליך פונדקאות ליום כיף בגן החיות התנכ״י.
מחפשת לי פח לזרוק את הענבים שהקטנה ירקה, מרימה את הראש ורואה פינת הנצחה לאובדני הריון...
זה מכה בי משום מקום, כל הכאב הזה, כל הצלקות, באמצע אחד הימים הטובים בחיי, מוכיח לי שלא משנה לאן אלך ולא חשוב מה נעשה זה חלק מחיי האובדנים
לצפיה ב-'היי סנופי יקירתי'
היי סנופי יקירתי
15/08/2019 | 08:53
2
36
קודם כל- ברור! ברור שאובדני ההריון הם חלק ממך. הם גם חלק ממני, ובגלל זה אני פה...אבל- יש בינינו הבדל משמעותי- 
שתינו זכינו לילדת קשת. אני בתהליך של הריון רגיל, ואת בתהליך של פונדקאות. 
אני עצרתי לאחר שזכיתי בהגשמת החלום, ואילו את- המשכת, וחווית עוד מספר אובדנים. 
הנפש שלי הבריאה, ואילו שלך המשיכה להיפצע פצעים אנושים. 
אני לא מתווכחת עם תחושות של אישה שרוצה לחוות בעצמה הריון ולידה. אני כן רוצה לשקף ולהמליץ שתבדקי עם עצמך או בתהליך טיפולי רגשי כלשהו את כל המורכבות של המצב. ניתן לסייע לך להגיע להשלמה. 
או שאולי את כבר שם, וצריכה רק עוד קצת עזרה. לא יודעת. 

ושאלה לי אלייך- לא הבנתי משהו. מה זאת אומרת שהרמת את הראש וראית פינת הנצחה לאובדני ההריון. איפה היא קיימת? (משהו מזה נשמע לי מוכר, אבל לא לגמרי, ואודה להבהרות). 

שירה. 

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז. 
ליווי ותמיכה בנשים לאחר אובדן הריון.
09-7749028

לצפיה ב-'שירה אהובתי'
שירה אהובתי
15/08/2019 | 16:34
1
30
הפינה המדוברת נמצאת ליד הכלוב של הפנדה האדומה בגן החיות התנכ״י. בשל העובדה שהייתי עם הבנות לא התעכבתי שם אבל היה כתוב משהו על לידות שקטות וילדי קשת.
במבט לאחור זה היה יכול להיות סגירת מעגל יפה להצטלם איתן שם, אבל באותו רגע זה בכלל לא היה נשמע לי אפשרי.
אנחנו בתהליך פונדקאות נוסף כרגע ויתכן זה גם מה שמחזיר לי את החששות הישנים ומזכיר לי כמה עבורי להביא ילד זה לא תהליך פשוט והוא כולל בחובו הרבה כאב.
אני אחרי 4 שנים של טיפול, רוב הזמן אני בסדר, לפעמים זה  מכה בי שוב ומזכיר לי שיש דברים שעברתי שהגוף והנפש פשוט לא יוכלו לשכוח.
לצפיה ב-'ליד הכלוב של הפנדה האדומה בגן החיות התנכ"י- '
ליד הכלוב של הפנדה האדומה בגן החיות התנכ"י-
15/08/2019 | 17:00
30
נשמע לי קצת הזוי, לא? מה הקשר בין זה לבין זה? אולי יש פה איזו כוונה שאני פשוט לא יורדת לסוף דעתה. אולי מישהי פה מהקוראות יודעות להסביר את העניין התמוה הזה?...

ולעצם העניין- ברור שבגלל שאת עוד כל כך עמוק בתוך ענייני הילודה, ובתהליך פונדקות נוסף, זה היכה בך כה חזק.  
שמחה לשמוע שרוב הזמן את בסדר, ומאחלת הרבה הצלחה בתהליך העכשיוי

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-''
15/08/2019 | 10:26
35
חושבת שכל מי מאיתנו שהרגישה כאן חיבוק ותמיכה ומצאה סוג של בית, גם לתקופה מוגדרת ומשם המשיכה הלאה, מרגישה כך.
הפורום הזה הוא רק "המקום הפיזי" , אבל האובדנים שעיצבו אותנו גם הם, תמיד שם.
לפעמים יותר מאחורי הקלעים ולפעמים מבקשים לעצמם שוב קצת הכרה.

אני זוכרת את הפינת הנצחה הזו שכבר דיברו עליה כאן, תמיד תהיתי, למה דוקא שם היא הוקמה...

לגבי השלמה ומה ששירה שאלה והמליצה - אני אישית לא חושבת שאגיע להשלמה עם האובדנים, במובן של לעולם לא ארגיש שזה בסדר, שהייתי צריכה לעבור את זה כדי לזכות להיות אמא לזיו ובנסיונות לעוד ילד. לא מרגישה גם שזכיתי בו בזכות זה שאיבדתי את כל מי שהיו לפניו. אין לי ספק שגם אותם הייתי אוהבת באותה מידה ואין בי חלק שמודה אפילו לא במעט על האובדנים שקדמו לו בהרגשה שכך זכיתי בו.
אבל זו אני ויודעת שרבות הנשים שחשות אחרת ממני.

מאמינה שכמו ששירה כתבה ואחרות פה לפניה, יש טעם לבדל כשהמסע מסתיים באקורד צורם ועם אובדנים וכשלונות נוספים וכשההשלמה צריכה למעשה להיות עם העובדה שלא יהיה ילד / ילד נוסף. הטעם שנשאר בפה הוא מר, בניגוד לכשהוא מסתיים בהצלחה כמובן והתחושה האחרונה שתהדהד לנו היא זו של הכישלון.

טוב לשמוע שאת מרגישה בנוח לחזור לפה בכל עת שצריכה ורוצה, מי מאיתנו שעוד פה וזוכרת, כמובן שמחה להתעדכן ויום כיף עם שתי הבנות, גם עם מקום לעצבות שקצת מלווה, זה נשמע מושלם גם בחוסר מושלמותו.
לצפיה ב-'רופא עמוס מדי'
רופא עמוס מדי
21/07/2019 | 12:56
35
210
היי, חברות. מקווה שזה בסדר להתייעץ פה ולא בפורום אחר.
אחרי כל התלאות שעברנו, מצאנו את עצמנו במרפאה ברמת אביב, מדברים על תרומת ביצית. למעשה, לא היינו מוכנים לזה נפשית עדיין והרופא שבדק אותי והבין שלא עברתי הריון עם קלקסן החליט לשנות את התכנית ושלח אותי להפריה מלאכותית.
שאבו לי ביציות, מתוכן ארבע הופרו, היה בלסטו' אחד אבל לא הגיע ליום השישי וכך הוכרז הטיפול ככישלון נוסף במסע, כישלון שאת המשמעויות שלו אני מנסה לעכל, בגילי המתקדם.

מאז לא שמענו מהמרפאה כלום. לא סיכום של הטיפול, לא רמז לגבי העתיד, פשוט דממה. רק צלצלו לחייב את האשראי שלי.
בזמן הטיפול, המזכירות שלחו הוראות באימייל מבלי שמישהו דיבר איתי או הסביר לי על הטיפול בכללי. גם בשבועיים של ההזרקות הייתי צריכה לקבל מהן תשובות או באימייל או בחוסר אונים לנסוע אליהן (את זה האמת הבנזוג שלי פשוט עשה מתוך לחץ) בשביל שיענו על שאלה של מינון. תחושה של מפעל, שזה גם בסדר, אבל מעלה תהיות לגבי היסודיות של כל טיפול.

האם הייתן חוזרות למקום כזה? מדובר ברופא מהולל שאני מניחה שחלק מכן היו אצלו וזו גם הסיבה שאני מהססת.
תודה ואם השאלה פה לא במקום, אמחק.
לצפיה ב-'השאלה במקומה, וזה בסדר גמור-'
השאלה במקומה, וזה בסדר גמור-
21/07/2019 | 14:24
105
שמחה שלא ציינת פה את שם הרופא. מבקשת שתמשיכי לא לציין במי מדובר. זה כדי לשמור עלייך.

לגבי עצם השאלה- אני לא הייתי מטופלת פוריות, ולכן לא יודעת מה מקובל- האם מקובל לקבל סיכום טיפול? האם מקובל שמזכירות שולחות הוראות באימייל?...
לא יודעת. 
אם יש תחושה של מפעל- זה בעייתי. ולא משנה כמה הרופא/ה מהוללים. 
אם יש תחושה של חוסר אכפתיות- זה בעייתי. 
בעיניי, חשוב מאוד להיות מטופלת אצל רופא/ה גם מקצועיים, אך גם אנושיים. האישיות שלי בנויה כך שאני לא מסוגלת להיות מטופלת בצורה אחרת. בשום הקשר. אני חייבת את האנושיות, את החיוך, את האמפטיה. 

זו אני. אני מכירה מישהי אחרת שטופלה אצל רופא מסויים, שהוא די ציניקן וממש לא אמפטי, וזה לא עניין אותה. היא היתה מסוגלת להתמודד איתו, ובלבד שיביא את התוצאה המיוחלת. 

אז כל אחת והאישיות שלה, וכל אחת ומה שהיא זקוקה לו. 

בהצלחה רבה!
שירה. 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'לפי אופי התלונה אני מנחשת במי מדובר '
לפי אופי התלונה אני מנחשת במי מדובר
21/07/2019 | 18:44
9
127
מצד אחד מגיע לו שאפו שאיתר בעיה בטיפולים שקיבלת עד עכשיו וידע לעצור את הרכבת ולהציע מסלול אחר. מצד שני זה לגמרי ברור שחוסר וודאות בטיפול רפואי הוא משהו לא נעים בכלל.
אם את יכולה להכיל את הבאלאגן במרפאה ולהסתדר איתו, הייתי נשארת עוד קצת ומבקשת להחזיר עוברים ביום קצת פחות תובעני מיום שש . זה שהיה עובר שהגיע עד יום חמש זה מאד מרשים, למה לאתגר אותו לשרוד בצלחת עוד יום? אפשר לעשות החזרה כפולה, להחזיר עובר אחד ביום 3 ליתר ביטחון ואם יש עוד עובר ביום 5, להחזיר גם אותו.
את יכולה לשאול את אותה שאלה בפורום פוריות ולקבל עוד דעות.

בהצלחה בשלב הזה, מקווה שההריון יושג מהר ובקלות.  
לצפיה ב-'איזו בעיה הוא איתר? '
איזו בעיה הוא איתר?
22/07/2019 | 06:12
8
93
שהיא לא קיבלה קלקסן? האם יש בעיה של קרישיות יתר? כותבת השאלה לא אמרה על זה דבר וחצי דבר (לפחות לא בשרשור הזה). 
מאיפה היסקת שהרופא עלה על בעיה כלשהי שאף אחד לא איתר קודם? 
לא הבנתי. אולי פספסתי משהו. אשמח להסברים. 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'קלקסן'
קלקסן
22/07/2019 | 08:41
7
101
נמצא בשימוש נרחב בטיפולי פוריות כמו גם בהריונות בסיכון או בהפלות חוזרות. הרבה רופאים משכילים לדעת שלא פעם אין אבחון רשמי של קרישיות יתר, אבל זה לא אומר שאין כזו וביחוד כשהמופע הקליני מרמז עליה (לדוגמא אצלי - דימומים לאורך כל ההריון, שליות קטנות ועם ריבוי קרישי דם, בעיות בזרימות בחבל הטבור ועוד...). העובדה היא שיש מקרים לא מעטים בהם מתן קלקסן משפר את אחוזי ההיקלטות להריון וגם על שמירת והחזקת הריון, גם כשאין קרישיות יתר מאובחנת. כל הזמן מגלים עוד ועוד סמנים וגנים שאחראיים אף הם על קרישיות יתר ויש הבנה שיתכן מאד שסוגים לא מעטים של קרישיות אינם בגדר אבחון קליני ודאי היום ולכן חשוב להסתכל גם על הקליניקה.
זה אכן חלק מפרוטוקול טיפולי מתקדם בהפריות, לשלב קלקסן.
לצפיה ב-'לגבי המידע-'
לגבי המידע-
22/07/2019 | 11:43
76
תודה, ואני אכן מודעת לכל הדברים. פשוט מפריעה לי העובדה שיש רופאים שנוטים לשים את כל יהבם, ואת יהבן של הנשים בטיפול האמפירי בקלקסן, ולא כך הוא. יש להבהיר לנשים המטופלות את האמת, ולומר שהטיפול הוא אמפירי (כל עוד לא נמצאו הוכחות בבדיקות האישה לבעיה). 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'שאלה.. '
שאלה..
29/07/2019 | 12:23
5
55
סליחה שנדחפת ככה לשרשור בנושא לא ממש קשור, אבל חייבת לשאול - האם דימומים לאורך ההריון מקושרים לקרישיות יתר? אני בדיוק בתחילתו של בירור קרישיות בעקבות הפלה בשלב מאוחר יחסית.. ואכן היו לי בשבועות שלפני ההפלה דימומים קלים (אולי אפילו יותר נכון לומר הפרשות חומות/אדומות).. תוהה האם זה יכול גם להעיד על בעיית קרישיות.
לצפיה ב-'למימי, ראשית, אל תתנצלי...'
למימי, ראשית, אל תתנצלי...
30/07/2019 | 08:49
2
44
לכל אחת מותר להגיב ולכל אחת מותר לשאול.
אני לא בקיאה בכלל בנושא ששאלת עליו. ממליצה להתייעץ מבחינה רפואית עם גורמים המוסמכים לכך, בדיוק כפי שאת עושה. 
יחד עם זאת, קראתי שעברת הפלה בשבוע 11. זה לא נחשב בשלב מאוחר יחסית. עדיין בתוך השליש הראשון. לא כתבת האם פסק הדופק ומתי, או שאולי לא יודעים. 
בכל מקרה, טוב שאת בתהליך של בירורים, כדי שאם יש בעיה כלשהי, היא תטופל כראוי. 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'עונה'
עונה
30/07/2019 | 11:20
1
31
אכן ההפלה הייתה בשבוע 11+4 בערך. כמה ימים לפני ההפלה עשיתי US שהיה תקין לחלוטין, כלומר הדופק פסק כנראה סמוך להפלה עצמה (שהתחילה עם דימום כבד). במשך כשבוע וחצי לפני ההפלה היו לי דימומים קלים במהלכם נבדקתי פעמיים והכל היה כביכול תקין. ממה שקראתי ונאמר לי הפלה בשבוע כזה (שאמנם הוא בשליש ה1, אבל בשלב מאוחר שלו) יכולה להיות מקושרת לקרישיות מסוג APLA ולכן נשלחתי לבירור...
ויקטור החתול כתבה שאצלה דימומים במהלך הריון הם אחד הסממנים של הקרישיות, וזה מה שתפס את תשומת ליבי, כי גם אצלי זה היה לפני ההפלה, ואני תוהה האם זה אכן סימן לבעיית קרישיות
לצפיה ב-'מקווה שויקטור החתול תיתן את התובנות שלה'
מקווה שויקטור החתול תיתן את התובנות שלה
30/07/2019 | 11:45
6
לצפיה ב-'דימומים בהריון'
דימומים בהריון
30/07/2019 | 14:06
1
57
יכולים להיות כתוצאה מהמון גורמים וגם יכולים להיות כלום.
לרוב נוטים קודם לכלום ורק משגיחים. בהריון ראשון, ביחוד אם הוא טבעי, נדיר מאד שמישהו יבדוק משהו ולא רק ירשום על טופס "הפלה מאיימת" ויגיד שהסיכוי הוא 50-50. מתסכל ממש אבל ככה זה.
הדימומים גם יכולים להיות ממקור שונה, יש נשים שצואר הרחם שלהן מאד רגיש ביחוד בהריון ובהשפעת ההורמונים ויטה לדימומים ויש כאלו שהדימום יהיה רחמי.
שבוע 11, הוא אכן בשליש ההריון הראשון, אבל זה שבוע שהסיכוי להפלה כבר יורד משמעותית (מעבר לשבוע 10), אבל חשוב לדעת שסיכויים בנויים על סטטיסטיקות של המוני נשים ובתוך כל זה, כל אישה היא עולם ומלואו ולא משנה מה הנשים סביבה עוברות, היא יכולה להיות השונה והיוצא דופן.
דימומים רחמיים מאוחרים יחסית יהיו כתוצאה מאחד מהגורמים הבאים: היפרדות שליה, היפרדות קרומים, סימן לקרישיות יתר, יתר לחץ דם וכו...
קשה למצוא רופא שיסכים לבצע ברור אחרי הפלה יחידה (אלא אם מדובר בהריונות שמושגים באמצעות טיפולים ואז הם נחשבים יקרים הרבה יותר וכן יעשו ברור, כי אותם הגורמים גם עשויים לתרום לקושי להרות).
לצפיה ב-'תודה ויקטור'
תודה ויקטור
30/07/2019 | 14:14
7
לצפיה ב-'נשמע שאולי אנחנו מטופלות באותו מקום'
נשמע שאולי אנחנו מטופלות באותו מקום
22/07/2019 | 09:42
17
104
בפרטי כרגע, או לכל הפחות, דומה.
ממה שאני רואה, ככל שאני לא פונה, הם לא פונים אליי ושואלים מה ארצה לעשות הלאה. אני מובילה את הטיפול מבחינת זה שמחליטה שהולכים לעוד סבב מיידי, או הפסקה או מיידעת אותם מה אני רוצה הלאה.
מעבר לזה, אפשר בפרטי.
לצפיה ב-'הוא לא איתר שום בעיה'
הוא לא איתר שום בעיה
22/07/2019 | 10:13
16
87
אני זו שאמרתי שלא קיבלתי קלקסן בצורה מסודרת בחמש ההפלות שעברתי. יש לי מחלה אוטואימונית וחשבתי ששווה לנסות. סיפרתי לו את זה בזמן שעשה לי היסטרוסקופיה והיה מרוצה ממה שראה ולכן החליט ללכת על הכיוון של IVF. כל זה בהנחה שהוא לא שינה כיוון בשביל לתת לי את התחושה שניסיתי הכול לפני תרומה.

קיוויתי שהם יובילו את הטיפול ולא אני, כי שמעתי עליו  גדולות ונצורות, לכן אני מופתעת. אני מסיקה מהניסיון הזה מסקנות פטאליות אבל אני לא רופאה ואולי פשוט מקווה שיגידו לי דברים שאני רוצה לשמוע והם לא ששים להשמיע.
בכל מקרה, אני לא יודעת איך זה במרפאות אחרות, השלב של אחרי הטיפול וכולי. 
לצפיה ב-'ההתרשמות שלי שהבנות שמטופלות אצלו'
ההתרשמות שלי שהבנות שמטופלות אצלו
22/07/2019 | 10:33
8
97
מוכנות להתמודד עם העמימות שמקובלת במרפאה הזאת כדי להיות מטופלות אצלו.
יכול להיות שזה פחות מתאים למישהי שעוד לא עברה הרבה טיפולים ולא מכירה את הפרוטוקולים חצי בע"פ.
אני מטופלת אצל רופא פרטי אחר, עברתי בסה"כ שני סבבים. הוא זמין בווטסאפ ועונה על השאלות שלי. אומנם עונה בקיצור ותמציתיות והייתי שמחה ליותר פירוט אבל מבינה שזאת לא ציפיה הגיונית כשמדובר ברופא בכיר ועמוס.
הייתי בטיפול גם של רופא מקסים מהקופה, צעיר יותר , אבל כבר די בכיר, דר   יוסי חסון , והתקשורת איתו הייתה נהדרת הוא תמיד היה זמין לשאלות ושמח להסביר טת השיקולים שלו.הוא גם מאד הרשים אותי לטובה מבחינה מקצועית. פשוט כבר התחלתי בפרטי והחלטתי לא להחליף רופא מהר מידי.
לצפיה ב-'זה מה שאני מנסה להבין'
זה מה שאני מנסה להבין
22/07/2019 | 10:56
7
74
שוב, אם זה מה שמקובל, אז בסדר. אני מבינה שעברת שני סבבים אצל רופא שעונה לך בתמציתיות. אין לי בעיה עם תמציתיות. חלפו שבועיים ואני לא יודעת כלום, זה בגדול העניין.
הציפיות שלי מאוד הגיוניות, מרופאים בכירים ועמוסים וגם מרופאים בקופת חולים. כל כך הגיוניות שאנשים מסביבי טוענים כלפיי שאני ממש רכיכה מולם ונחמדה ועושה הכול בשביל לא לנדנד, לא לשאול סתם, מבררת לבד וצייתנית מאוד. זו גם הסיבה שאני שואלת פה.

לצפיה ב-'ציינתי לטובה את הרופא שלי שעונה '
ציינתי לטובה את הרופא שלי שעונה
22/07/2019 | 17:34
1
59
אני חושבת שלי היה קשה עם מרפאה כמו שאת מתארת. במיוחד כי אני מטופלת מתחילה וגם לא שיגרתית בגלל ההיסטוריה שלי.
בכלל לא התכוונתי להכעיס וחבל לי שהבנת שאני מתרברבת בתיאור של מה שקורה אצלי.
כוונתי הייתה שאין נכון ולא נכון, יש מה שנכון לך. אולי הייתי נותנת לו עוד צ'אנס אחד, אבל אם את מרגישה שאין שום כימיה והתקשורת פוגעת באיכות הטיפול, צריך לעבור הלאה.
לצפיה ב-'לא לא לא כעסתי בכלל'
לא לא לא כעסתי בכלל
23/07/2019 | 10:55
41
ובטח לא חשבתי שהתרברבת. שוב, תמציתיות זה אחלה בעיניי כשהיא עונה על שאלות. אני גם לא מחפשת כימיה. באמת באמת תהיתי אם הגיוני ששבועיים אחרי טיפול שנכשל לא שמעתי כלום מהמרפאה ואם זו הפרוצדורה, אז בסדר גמור.

לצפיה ב-'תראי, אל תצפי שיזמו עבורך המשך טיפול'
תראי, אל תצפי שיזמו עבורך המשך טיפול
23/07/2019 | 17:19
4
59
זה לא משהו שקורה גם במחלקות IVF בבתי חולים ציבוריים מסודרות להפליא או בקופה. אם את רוצה סבב נוסף, את צריכה להביע רצון כזה ולקבוע תור לפגישה עם רופא (או אצל רופא פרטי, לשלוח מייל או הודעה , כי הם חוסכים לך הגעה לביקור ותשלום עליו, הם עוברים לבד על התיק, מסיקים מסקנות ומוציאים פרוטוקול חדש והנחיות).

אני עזבתי את שיבא, אחרי 4 סבבים שלא צלחו ואחרי שכבר עשיתי פגישה עם רופא לקביעת פרוטוקול לסבב 5 ואז החלטתי שאנסה בפרטי. פשוט לא הגעתי יותר ולא טרחו להתקשר או לשאול כלום. הם בקשר איתך רק במהלך פרוטוקול ועד לסופו כך או כך ואז כדי להניע תהליך חדש, זה את צריכה ליזום.
לצפיה ב-'ברור. לא ידעתי אם הם חושבים שיש טעם בכלל.'
ברור. לא ידעתי אם הם חושבים שיש טעם בכלל.
24/07/2019 | 08:50
3
38
לצפיה ב-'זה לא קו המחשבה המנחה'
זה לא קו המחשבה המנחה
24/07/2019 | 12:16
45
שום רופא לא יזום עבורך את הטיפול הבא, את צריכה להביא רצון ולקבוע מה את רוצה ומשם הוא יחווה את דעתו.
נגיד - טיפולים צמודים ללא הפסקות, לעשות הפסקות ובהן הזרעות, את יכולה לבקש ולשאול על פרוטוקולים ואפילו להציע משהו והרופא יגיד מה דעתו המקצועית ואם זה לא לטובתך ולא מתאים, אז הוא אמור להגיד לך.
אם ידיע הרגע שלא יהיה טעם יותר ורופא חושב שהגיע הזמן לתרומת ביצית, הוא יגיד את זה כשתבקשי עוד טיפול והוא יעבור שוב על התיק ועל מה כבר עשיתם ויראה שאין עוד מה לעשות לדעתו.
גם אז את תמיד יכולה ללכת לאחר, יש כאלו שזורמים עם נשים שמוכנות שנים להמשיך, למרות הסיכוי הנמוך.

לצפיה ב-'מסכימה עם ויקטור (כרגיל?) אבל אוסיף ואומר שככל שהמרפאה עמוסה'
מסכימה עם ויקטור (כרגיל?) אבל אוסיף ואומר שככל שהמרפאה עמוסה
25/07/2019 | 10:56
1
48
יותר , כך את צריכה להיות פרו-אקטיבית יותר.
וכנראה על אחת כמה וכמה במרפאה שלך שדוגלת בהתנהלות עצמאית כמעט מול המזכירות ואפילו לא מול הרופא ישירות.

אני חושבת על זה כמו prompt  בתוכנת מחשב שרצה. כל פעם מתקדמים צעד:
פגישה עם הרופא, הוא נותן פרוטוקול ומחכים לוסת.
הגיעה וסת - מודיעים למרפאה על התוצאות של הבדיקות, מקבלים הנחיה
עושים בדיקות - מודיעים למרפאה מקבלים הנחיה וחוזר חלילה
שאיבה - מתקשרים למרפאה לשמוע מה מצב העוברים ומתי מתוכננת החזרה
החזרה- מקבלים הנחיות לתמיכה
בדיקות בטא - מתקשרים למרפאה לעדכן תוצאות
סוף סבב (אם בטא חיובית ממשיכים מעקב הריון אצל אותו רופא לכמה שבועות ועוברים; אם בטא שלילית, מחכים לוסת )

זהו. אם אתם מעוניינים להמשיך, צריך להתחיל מיוזמתך מההתחלה.
לצפיה ב-'נשמע נורא טכני ומנוכר- ומה לגבי הסבב הנפשי של האישה? '
נשמע נורא טכני ומנוכר- ומה לגבי הסבב הנפשי של האישה?
25/07/2019 | 12:50
35
האם לא ראוי שאנו (נשים וגברים, בכל נושא רפואי), נשאף להיות מטופלים ומטופלות אצל רופאים ורופאות שרואים מעבר לגוף האדם? שמסוגלים גם להביע אמפטיה, שמבינים שאנחנו לא רק בשר ודם, אלא גם מעבר? שרוצים לפגוש אותנו? שרוצים תקשורת ישירה איתנו המטופלים? שרוצים לשאול לשלומינו? 

ידוע לי שבשנים האחרונות שמים מאוד דגש גם בלימודי הרפואה על הנושא הזה, של היחס למטופל, של האמפטיה, של הלראות מעבר. 

ושוב- אני מדברת באופן כללי, לא על רופא/ה ספציפי, וגם לא רק על תחום הפוריות או תחום אובדני ההריון. 

יכולה לספר שרופאת המשפחה שלי היא כזו. גם מקצועית מאוד וגם אנושית מאוד. כשהיא שואלת אותי לשלומי, היא באמת מתכוונת שזה אשכרה מעניין אותה. 

ושלא נדע, ושלא נזדקק. אבל אני בעד מקצועיות ואנושיות ביחד. זה ממש אפשרי. גם במערכת הציבורית וגם בפרטית. 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'לציטה- '
לציטה-
22/07/2019 | 11:56
6
67
האם את מטופלת למחלה האוטואימונית? האם הומלץ על טיפול כלשהו מיוחד בזמן הריון? 
ובלי קשר- גם לי, בגיל 40 (כשהייתי צעירה יותר ממך), נאמר באומץ רב על-ידי איזושהי רופאה שהלכתי אליה לחוות דעת שלישית, שתרומת ביצית תעלה את הסיכויים להריון תקין (הייתי אז לאחר 6 הפלות ברצף, ולאחר 7 במניין הכולל). 
היא לפחות אמרה לי את האמת, ולא ניסתה לייפות את המציאות. 
גם היא האמינה בקלקסן אמפירי, אך אמרה לי במפורש, שבמקרה שלי, המטרה היא שאם יגיע הריון, אז לתת את כל התנאים הכי אידאליים לקליטתו והתפתחותו, ובגלל זה גם המליצה על תמיכה של פרוגסטרון... 
אני לא האמנתי בכל הטיפולים האמפיריים הללו לגביי, ולכן בהריון עם מעיין לא טופלתי בכלום. ידעתי שאני צריכה עובר תקין. 
אבל אין לי מחלות רקע כלשהן וגם היו לי ילדים. 

בהחלט יכול להיות שאת צריכה להיות מטופלת בכל התותחים הכבדים, אבל צריך לזכור את נושא הגיל כגורם המרכזי. 
והציפיה שלך שהרופא הוא זה שיוביל את הטיפול מוצדקת. הוא אמור להוביל, ואת אמורה להיות שותפה לקבלת ההחלטות ולהתוויית הדרך יחד איתו.
נראה שאת מרגישה בודדה במערכה. 
אני לא מבינה למה נשים מתפשרות על יחס הולם והגון מצד הרופא המטפל. 
ואני לא כותבת פה על רופא מסויים, אלא אומרת אמירה כללית. 
מדובר על דיני נפשות, ורופא שהופך לטכנוקרט ושוכח את נפש האישה- חוטא בעיניי לעבודתו ולמטופלותיו. 

וזה אחד הדברים שהכי אהבתי את הרופא והרופאה שלי. שהיו גם מאוד מקצועיים, וגם מאוד אנושיים. ודאגו באמת לי ולנפשי.

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'מסכימה איתך כמעט בכול'
מסכימה איתך כמעט בכול
22/07/2019 | 12:02
3
58
פרט לעניין הזה של טכנוקרט. מצדי שיהיה רובוט, אבל שיביא בחשבון את כל מה שצריך וייתן תשובה מושכלת.
מה שאני מנסה להבין פה אם זה הגיוני לחכות שבועיים, לא בגלל הרגשות שלי אלא מהחשש שאם אני נופלת שם בין הכיסאות אז הוא לא יסודי כמו שציפיתי. כתבו לי המזכירות שם שהן שולחות לי חיזוקים וזה בדיוק העניין, לא צריכה חיזוקים, רוצה לוודא שהרופא יודע מה קורה איתי כי הנה, נניח שהיה רוצה עוד סבב, אז פספסנו אותו כי עברו שבועיים. 

לצפיה ב-'לא, בחיי שאת לא רוצה רובוט-'
לא, בחיי שאת לא רוצה רובוט-
22/07/2019 | 12:54
2
54

את רוצה רופא חושב, בעל נסיון, מקצועי, שגם רואה אותך כאישה וכאדם. 
אני באופן אישי לא מבינה איך אפשר להיות מטופלת אצל מישהו שאת לא סומכת עליו במאה אחוז. 
ואני כותבת גם כמטופלת- מטופלים אצלי ילדים שההורים סומכים עליי במאה אחוז. כאשר זה לא קורה, ויש המון סיבות לכך, כמו חוסר הסכמות על דרכי הטיפול- אני בעצמי כמטפלת עוצרת את הטיפול ומסיימת. כי בלי מתן אמון מלא שלהם בי- כלום לא יעבוד. 
אף אחת פה לא תוכל לתת לך עיצה לגבי איזה רופא מתאים לך. את צריכה להסתכל לתוכך ולבחון מה את צריכה והאם את מקבלת מענה במקום שבו את מטופלת.
אני לא אוהבת שעושים מרופא כזה או אחר אלוהים. אף אחד הוא לא אלוהים.
אף אחד. 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'אוי, למקרה שלא הבהרתי'
אוי, למקרה שלא הבהרתי
22/07/2019 | 13:04
1
66
בהחלט רוצה רופא שסומכת עליו במאה אחוז. בהחלט בהחלט. זו הסיבה לשאלה שלי פה. אם הרופא שאני מטופלת אצלו אכן לוקח את הזמן הרב מאוד בשביל להיות יסודי על הטיפול שלי, אקבל את זה. אני פשוט לא סגורה על זה ולכן תוהה אם יש כאן נשים שעברו את זה אצלו.

ואני לגמרי איתך בעניין הזה שרופאים הם ממש ממש לא אלוהים. את צריכה לשמוע איך אני עונה לחמה המדענית האתאיסטית, שמבחינתה רופאים הם קוסמים ויש להם שפנים בשרוול ואלוהים מדבר אליהם וכולי. פעם אפילו ציטטתי לה ממשהו שאת ענית פה לאחת החברות.
עובדה שאת רוב הידע שלי ולא מעט מהתמיכה הנפשית והפרספקטיבה אני שואבת מכאן ולא מהגופים שאני משלמת להם מאות ואלפי שקלים.
לצפיה ב-''
22/07/2019 | 13:23
13
לצפיה ב-'בקשר לאוטואימונית'
בקשר לאוטואימונית
22/07/2019 | 12:04
1
59
כן, מטופלת ביוטירוקס מדי יום ואם יש הריון צריכה לקחת סטרואידים. רגיל מאוד.
לצפיה ב-'סבבה. טוב שאת יודעת מה לעשות בעניין זה. '
סבבה. טוב שאת יודעת מה לעשות בעניין זה.
22/07/2019 | 12:48
15
לצפיה ב-'מעדכנת שהרגע הגיעה תשובה מפורטת מאוד'
מעדכנת שהרגע הגיעה תשובה מפורטת מאוד
22/07/2019 | 15:09
3
113
וכן, אני מרגישה שבתשובה הזאת יש כיוון שמאחוריו מחשבה.
לצפיה ב-'??? נשמע מסקרן...מה הכיוון? '
??? נשמע מסקרן...מה הכיוון?
22/07/2019 | 17:54
2
27
לצפיה ב-'מבחינתו'
מבחינתו
23/07/2019 | 10:48
1
109
עוד יש עם מה לעבוד. מקווה שזה בסדר שלא מרחיבה מעבר לזה, אני מוצפת במחשבות מבלבלות ותהיות לגבי מה אני באמת רוצה, אם בכלל. כבר זמן מה שאני רוצה להפסיק את המסע הזה אבל מכוח האינרציה ממשיכה. 

לצפיה ב-'ברור שזה בסדר שאת לא מרחיבה מעבר. שיהיה המון בהצלחה!!!'
ברור שזה בסדר שאת לא מרחיבה מעבר. שיהיה המון בהצלחה!!!
23/07/2019 | 13:01
14
לצפיה ב-'כל כך ברור במי מדובר'
כל כך ברור במי מדובר
23/07/2019 | 00:11
1
119
ד״ר בר חווה ה״מהולל״. רק לציין את שמו גורם לי לכעס. יותר נשים צריכות לדעת ולהשמר לפני שהן הולכות אליו - וגם אם מחליטות שכן, לפחות לדעת למה הן נכנסות.

עברנו אצלו טיפול אחד - שגרר יחס נוראי של מפעל תעשייתי (וזאת לאחר האובדנים הקשים שעברנו), חוסר רגישות ואמפתיה באובדן שעברנו אצלו, וטיפול רשלני שגרר הפלה כמעט חודשיים וגם במידת מה סיכן את ההריונות הבאים.

כן אגיד שלקחנו ממנו כמה רעיונות (לא הרבה, ולא משהו שאי אפשר לחשוב עליו לבד), והלכנו לרופא מומחה וידוע אחר שגם נותן לנו יחס מקסים ומכיל.
לצפיה ב-'מבקשת שלא לציין שמות של רופאים/ות, '
מבקשת שלא לציין שמות של רופאים/ות,
23/07/2019 | 07:33
97
אלא אם כן אתם רוצים להמליץ עליהם/ן. 

אני חייבת לשמור עליכן (ועליי) מפני תביעות כלשהן. כותבת מנסיון אישי, אגב. 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'התייעצות'
התייעצות
22/07/2019 | 09:42
7
125
היי, בנות... שוב אני.
אז עברו כמעט 6 שבועות מאז הגרידה, ועדיין לא קיבלתי ווסת. מכיוון שזו לא הגרידה הראשונה, אני מופתעת כי בפעמים הקודמות הווסת הופיעה כמו שעון אחרי 28 יום. עשיתי בדיקת הריון (חיה בסרט, אני יודעת), יצא שלילי, ועכשיו אני ממש אוכלת סרטים. כי בשבוע שעבר היו יומיים של הכתמות חומות בודדות וזהו... זה הידבקויות? אני אלך לרופאה היום בערב לבקש הפנייה לאולטראסאונד, אבל מה נראה לכן סביר? כי הראש הדפוק שלי כבר לוקח אותי לכיוונים מאוד מלחיצים
לצפיה ב-'היו כאן כמה נשים שהוסת שלהן הגיעה אחרי 7-8 שבועות'
היו כאן כמה נשים שהוסת שלהן הגיעה אחרי 7-8 שבועות
22/07/2019 | 10:11
2
59
אבל במצבך כנראה שגם אני הייתי הולכת לאולטרסאונד. חייבת לציין שבאולטרסאונד רגיל לא ניתן לראות הידבקויות.
מציעה לעשות גם פרופיל הורמונלי (בדיקת דם, אפשר לקבל הפניה מרופא המשפחה).
בפרופיל הורמונלי בסיסי בודקים רמות אסטרוגן, פרוגסטרון ו-LH. לפי התוצאות ניתן להעריך אם כבר היה ביוץ.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
22/07/2019 | 10:30
1
40
הייתי פחות נלחצת אם לא היו את ההכתמות האלה שלא התפתחו לשום דבר. בהחלט אבקש גם פרופיל הורמונלי. לאבחון הידבקויות צריך היסטרוסקופיה?
לצפיה ב-'אכן היסטרוסקופיה אבחנתית'
אכן היסטרוסקופיה אבחנתית
22/07/2019 | 11:56
13
לצפיה ב-'קיבלתי 8 שבועות אחריי'
קיבלתי 8 שבועות אחריי
22/07/2019 | 10:54
1
58
אכן היה מתסכל לחכות אבל בסוף זה הגיע ולא היו הידבקויות בכלל. וגם היו הכתמות בין לבין
לצפיה ב-'תודה, זה מעודד '
תודה, זה מעודד
22/07/2019 | 14:43
8
לצפיה ב-'עד 8 שבועות נחשב תקין'
עד 8 שבועות נחשב תקין
22/07/2019 | 13:29
1
44
שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
22/07/2019 | 14:44
11
לצפיה ב-'הזמנה לאלו שהיו אמורים להיות סבתות וסבים...'
הזמנה לאלו שהיו אמורים להיות סבתות וסבים...
18/07/2019 | 19:18
4
126
בעקבות פנייה מאוד מרגשת של סבתא, ששוחחה איתי טלפונית לפני תקופה בעקבות אובדן הריון, והתקשרה היום לבשר על לידת ילדת הקשת-

אני מזמינה בכל עת גם את הדור המבוגר יותר שחווה את אובדני ההריון של הבת או הכלה- הפורום הוא גם בשבילכם.

אמנם כותבות פה בעיקר נשים, אך הפורום מיועד גם לגברים, וגם לאלו שרצו להיות סבא וסבתא ולא צלחה הדרך. וגם הם חווים קושי ומשבר ועצב, ובד בבד צריכים לתמוך באישה ובגבר שמתמודדים עם האובדן.

ובדמעות אני כותבת, שאם היתה מישהי שהיה לה יותר קשה ממני בשנים בהן עברתי את ההפלות- זו היתה אמא שלי.
בזמנו, כמובן שהייתי זקוקה להכלה בלבד, ולא היתה לי היכולת הרגשית להכיל אותה. אבל הייתי מודעת היטב לכאבה, בעיקר עליי. בעיקר על כך שידעה עד כמה אני רוצה עוד ילד, ולא היתה יכולה לעזור לי להגשים את חלומי. וכן, היא גם ספגה ממני לפעמים את הכעס והכאב. לא היה פשוט. לא הייתי במצב פשוט. מודה.  

אז אנחנו פה, עבור כולן ולכולם. כיום אני במקום אחר, במקום שבו הלב כל כך רחב, ויש בו מקום לכולם/ן.

ממני באהבה,

שירה.

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'אמא שלי'
אמא שלי
21/07/2019 | 10:16
3
117
כתבתי פה לא פעם על הכאב שלי ותחושות האשמה שלי לגביה.
במשך 6 שנים כבר היא עוברת גיהנום, יחד איתי. חווה את הכישלונות הצורבים, בשמי, כאילו היו שלה. אני ממש רואה איך הכל נצרב בבשרה ובליבה.
כשבכתה יחד איתי בלידה השקטה, ראיתי ממש את ליבה נשבר. היתה שם נקודם מפנה שהלוואי שיכולתי לקחת חזרה ולהגן עליה מפניה.
היום כאמא, אני רואה ומרגישה כמה כל כאב של זיו, שובר את ליבי, וזה עוד כלום.
נראה היה שאימי הזדקנה בפתאומיות, בעיות בריאותיות צצו בזו אחר זו, בעיות קשות שהראו הנפש ממש כואבת והגוף לא מכיל את הכאב שלה.
היום, רק 6 שנים אחרי ומצבה ממש הידרדר בשנים האלו וגם אין לה את המוטיבציה לנסות ולעשות מפנה.
היא חיה איתי את הכאב של האובדנים עדיין ואת הכאב של חוסר ההצלחה להביא ילד נוסף והיא בזה מידי.
חלק מהרצון לשמור ולהגן על מה שיש, הוא גם הרצון להגן עליה, לפני שיהיה מאוחר מידי.
מדמיינת את כולנו אחרי זה, בשלב הבא של חיינו, שהלוואי שיכיל עוד ילד, אבל גם אם לא, הלוואי רק שנצליח להשתקם ולהיות שוב בטוב משם ואליך.
השנים האלו קשות מאד ואמא שלי היא דמות המראה שלי - עליה אני רואה את כל הסימנים החרוטים עמוק, של כל מה שעברתי והיא עברה יחד איתי כאמא.
לצפיה ב-'אויש, ויקטור החתול'
אויש, ויקטור החתול
21/07/2019 | 14:32
2
76

איזה תיאור קורע לב. ממש ממש עצוב.
יחד עם כל הכאב, חשוב לי לשאול (ואני מקווה שתבחרי להתייחס)- האם אימך זוכה לרגעי אושר עם זיו שלך? מתנחמת בו? מקרבת אותו אל ליבה ומסניפה כל נשימה שלו? יש עוד נכדים שממלאים את ליבה? 
האם את משתפת אותה גם ברגעי האושר והגאווה בזיו? האם היא עוקבת יחד איתך בהתרגשות אחר התפתחותו וגדילתו ונהנית לראותו ולבלות עימו? 
כי חייבים, פשוט חייבים להכניס לחיים שלה אור, והרי זיו זה אור

כואבת יחד איתך ועם אימך, אך מרגישה מחוייבות  להצביע על נקודת האור הנפלאה, שהיא עולם ומלואו. 

ממני,
שירה. 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'בודאי '
בודאי
22/07/2019 | 08:29
1
71
זיו הוא אכן האור הבוהק בחיים שלי ושל בן הזוג ושל כל המשפחה.
גם האחים שלי כ"כ שמחים בילד המיוחד הזה, כולם יודעים וחוו כמה שהוא נס.
יש לאחותי 4 בנות מתוקות ומקסימות, חלקן גדולות וחלקן קטנות מזיו. אנחנו קרובים יחסית, אם כי הייתי שמחה להיפגש הרבה יותר, משפחה זה כ"כ חשוב ואני רואה כמה זיו ואנחנו כולנו פורחים ונהנים כשכולנו יחד.
אמא שלי מגיעה לפחות אחת לשבוע להיות איתי ועם זיו. פעם זה היה יותר , אבל מתחיל להיות לה קשה פיזית הנסיעה. אני מנסה לשדל אותה לבוא יותר ומגיעה אליה לבקר. היא מאד שמחה וגאה בזיו, לא תמיד מסכימה עם ההורות שלי והדרך שלי והכל מאד נורמלי ורגיל תוך כדי, אבל הטיפולים במלוא השיא והיא מעורבת (אם כי פחות מבעבר, כי אני רואה שקשה לה כל כשלון עד מאד).
הנכדות שלה מאד משמחות אותה גם, אבל אחותי לא נפגשת איתה הרבה או מספיק לצערי, אלא כשהיא צריכה את עזרתה... אבל זה נושא אחר.
אחת לשבוע (והלוואי שנצליח גם יותר), אמא שלי מגיעה להיות איתנו ובעיקר עם זיו. השיחות שלהם... מקסימות וממלאות אותה בפליאה כל פעם. הסבלנות שלה אליו ואיך שהם משחקים יחד והיא מסבירה ומלמדת והוא כ"כ סקרן ושותה בשקיקה כל פרט מידע שהיא מספקת - זה פשוט תענוג.
אני תמיד יוצאת מזה מלאת אסירות תודה ונראה לי שגם היא, אבל לצערי זה לא ממסך על מה שקורה עוד ברקע.
לצפיה ב-'תודה על השיתוף'
תודה על השיתוף
22/07/2019 | 13:25
42
שמחתי והתרגשתי לקרוא. וברור- אני יודעת שזה לא ממסך את כל מה שקורה עוד ברקע. התיאור של היחסים בין זיו לאימך ממש מרגשים. שמחה שיש להם זה את זו. 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'מחקר בנושא חווית אובדן הריון בקרב גברים '
מחקר בנושא חווית אובדן הריון בקרב גברים
21/07/2019 | 11:43
41

*פרסמת שוב באישור מנהלת הפורום*

שלום, שמי פורטנוי מריה ואני אחות מוסמכת.
במסגרת לימודיי לתואר שני בסיעוד אני עורכת מחקר העוסק באובדן ההריון מנקודת הגבר.
תחום אובדן הריון הינו מוזנח הן בחברה שלנו והן בקרב הצוותים המקצועיים המטפלים בחדרי הלידה ומחלקות הנשים ופעמים רבות אינו מקבל את תשומת הלב והרגישות.
אני עורכת מחקר זה בתקווה כי יתרום להעלאת המודעות לגברים וזוגות החווים אובדן קשה זה. ומקווה כי בעזרתכן ועזרתכם אוכל להגיע לכמה שיותר אנשים.
הערות והארות מתקבלות בברכה,
תודה רבה!

https://goo.gl/forms/rGi4utPuxHzKNH8d2
לצפיה ב-'כמה עצוב לי... אם אפשר עצתכן ונסיונכן'
כמה עצוב לי... אם אפשר עצתכן ונסיונכן
10/07/2019 | 00:01
23
240
כמה עצוב לי לכתוב כאן אבל מודה מאוד על המקום לשתף מכאבי.
שנתיים נסיונות להכנס להריון. שבוע חמש דופק איטי... שבוע 6 אותו הדבר. שבוע אחרי לא היה דופק. הרופאים מיד המליצו- ציטוטק. לא לקחתי... יש לי נטיה לדימום. לפני כשלוש שנים דיממתי עד לעלפון ופוניתי למיון.זה היה עקב בדיקה פולשנית ברחם. אז לא לקחתי כלום וכעבור יומיים יצא השק. הייתי אופטימית. לא קלחתי כלום עדיין למרות ההמלצה של הרופאה. כעבור כמה ימים 
הייתי במרפאת נשים והרופא בישר שהרחם כמעט נקי. שמחתי בכל העצב הזה.
זה היה לפי שבועיים. כיום, כמעט חודש לאחר הדימום הראשוני, יש עדיין דימום ושוב... הפנייה למיון, ציטוטק.
שאלתי אנונימי בקבוצת אמהות מקומית וקיבלתי תגובות נוראיות. כמעט כולן דיממו בטירוף ואחת הגיעה באמבולנס מעולפת למיון לגרידת חירום.
אני פשוט מרגישה בביצה טובענית.
לא ציפיתי לתחושות האבל הקשות שאני חווה.
חשבתי שהפלה... היא כמו וסת כבדה. לא חלמתי שזה פשוט סרט רע, סיוט.
אני
לא
יודעת
מה
לעשות.
היום הבנתי שזה חייב להגמר. שזה לא בריא ומסוכן. עבר חודש כמעט. היום ראו המון תוכן והמון דימום ברחם.
מי עברה כאן ציטוטק בשלום? כמה זמן התהליך לוקח? ימים? שעות?
הייתי מעדיפה גרידה אבל הגרידה שעברתי דפקה לי את הרירית באופן קשה ממש אני חוששת שלא אוכל להכנס שוב להריון.
עצוב לי וקשה לי. אני בוכה כבר חודש שלם. עד שהתאוששתי היום נפלתי מהרגליים שוב.
ההפניה שלי טובה עד מחר בצהריים.
אני פשוט לא יודעת איך אני לוקחת את עצמי לקבל את הכדור הזה...
תודה למי שקראה... אשמח לחיבוק :(
לצפיה ב-'נסתרות דרכי הציטוטק'
נסתרות דרכי הציטוטק
10/07/2019 | 09:23
1
97
היי. ממש משתתפת בצערך. 
לגבי הציטוטק, נראה לי שכל אחת יכולה לספר לך סיפור אחר לגמרי ואפילו אצל כל אחת, אם חוותה יותר מהפלה אחת,עשויים להיות הבדלים בין פעם אחת לאחרת. 
אין תגובה אחידה לכדור הזה ומבחינת סיכון, לגרידה ולכדור יש כמעט אותם אחוזים של סיכונים, אבל אולי מישהי כאן תדע טוב ממני.
נכון, יש סיפורים קשים, אבל יש גם הצלחות של "שגרי ושכחי". 
מקווה מאוד בשבילך שהסאגה הזאת תיגמר בימים הקרובים.

רק שאלה קטנה. למיטב ידיעתי הדימום הוא הגיוני להפלה, אבל וידאו שבאמת יש שם שארית שמדממת? מודה שלא לגמרי הבנתי.
לצפיה ב-'ציטה תודה רבה'
ציטה תודה רבה
10/07/2019 | 12:21
64
בעברי עשיתי היסטרוסקופיה שנגמרה כמעט באסון. אני חוששת ומרגישה ופוחדת שציטוטק יעשה לי את אותו האפקט (דימום שיוצא מהליטה)
לגבי הדימום. לפני שלושה שבועות הייתי בבית החולים והרופא אמר שהרחם כמעט נקי.
אתמול הייתי בקופה והטכנאית אמרה שהרחם מלא. דימום, תנועתיות. ממש מלא תוכן.
האם יש מצב שזה מאוחר מידיי לכדור?
אני חושבת ללכת ישר לגרידה... :( :( :(
אני מצטערת שלא נכנסתי לכאן קודם... מרוב הכאב, והשוק שזה באמת קורה לי...
לצפיה ב-'משתתפת בצערך'
משתתפת בצערך
10/07/2019 | 09:50
20
88
קודם כל מצטרפת לכל מה שכתבה מעליי ציטה9, ומוסיפה לשאלות שלה - אם נצפתה שארית, האם היא שארית עם זרימות (שארית שמחוברת לדופן הרחם עם כלי דם פעילים).

כפי שציטה9 כתבה, אי אפשר לדעת איך הכדורים ישפיעו עלייך.

ההריון הראשון שלי הסתיים בציטוטק (עובר קטן מדי ודופק שפסק). קיבלתי 2 מנות בהפרש של 48 שעות זו מזו, השק יצא 24 שעות אחרי המנה השניה.
הדימום היה סביר למדי - מעט יותר חזק מוסת.
הכאב היה נסבל לחלוטין - אקמול הספיק כדי להרגיע אותו.
שבוע אחרי המנה השניה הגעתי לביקורת וראו שהרחם התרוקן לחלוטין.

ההריון השישי שלי הסתיים גם הוא בציטוטק (שוב עובר קטן מדי ודופק שפסק).
הדימום היה מטורף, כולל גושים של דופן הרחם שהתפרקה.
4 שעות אחרי שקיבלתי את הציטוטק, חזרתי למיון. הדם עבר את התחבושת, התחתונים והמכנסיים.
התאשפזתי ללילה שבמהלכו קיבלתי אופטלגין נוזלי לשיכוך הכאבים. בבדיקה למחרת בבוקר ראו שעדיין ישנה שארית.
בגלל שעברתי המון גרידות והתערבויות ברחם, בדיון ביני לבין הרופא בביה"ח החלטנו לתת לציטוטק צ'אנס 
הדימום נרגע במהלך אותו היום, אבל יומיים אח"כ שוב התעצם. כך במהלך כמה ימים הדימום בא והלך, ובכל פעם שהוא חזר, הוא היה בעוצמה גבוהה עם כאבים ממש חזקים.
9 ימים אחרי הציטוטק עברתי גרידה להוצאת השארית.

חוץ מהשארית אחרי הפלת הציטוטק, היו לי 3 גרידות שאחריהן היו שאריות.

אני מבינה את המצוקה שאת נמצאת בה, ולצערי הרב אין פתרון שהוא נכון יותר במצבך.
הדבר היחיד שאני יכולה להציע בהקשר של התערבות כירורגית - זה שאם את בוחרת בגרידה, לעשות אותה באופן פרטי אצל מישהו מומלץ.
אם תרצי, אוכל להמליץ על שני רופאים שטיפלו בי במהלך השנים האחרונות.

בלי קשר לדרך שבה תבחרי - הלוואי שיסתיים מהר ושהרחם שלך יתאושש.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
10/07/2019 | 12:27
19
62
כואב לי הלב לקרוא את כל קורותייך. קראתי פוסטים קודמים והצלחתי קצת ״להכיר״ אתכן. חיבוק.

אז, האם הציטוטק גם מזיק לרחם?
לפני הדימום שהגיע אחרי היסטרוסקופיה, שכמעט נגמר באסון, הרירית שלי הייתה מגיעה ל-10 בלי בעיה. אחרי הגרידה הארורה, הרירית בקושי רב הגיעה ל-8. רע לי כל כך!!!!
אני חוששת שעוד גרידה תהרוג את זה לגמרי 
האם גם הדימום של הציטוטק גורם לנזק?
יש לי הרגשה שאצלי זה יהפוך לסאגה שתתכן ותסתיים בגרידה. אני ממש בבוץ. אני מבינה שזה חייב להתסיים ואין דרך טובה, נעימה, או ביטוח על מה שיקרה וזה קשה לי כל כך!!!!!!
כמובן שכל זה לא קורה בעולם מושלם. יש לי לחצים אדירים נוספים ואני מוצאת את זה כל כך קשה להתרכז, לטפל בעצמי. לעשות טלפונים. להחליט. אני בוכה כל כך הרבה. נשברתי.
אני רוצה לסיים השבוע. אולי מחר להגיע למיון ולסיים עם זה :(

בבקשה כן אנא תני לי המלצות?
את ממליצה בפרטי, אני מקווה שיש החזרים. אנחנו חיים על חובות 
לצפיה ב-'נראה לי שיש נשים שאצלן כל אופציה הופכת לסאגה'
נראה לי שיש נשים שאצלן כל אופציה הופכת לסאגה
10/07/2019 | 12:40
18
86
אני כזו ונראה לי שגם ויקטור החתול ויכול להיות שגם את.

באופן עקרוני ציטוטק פחות פולשני מגרידה.
הבעיה היא שהוא גם הרבה פחות צפוי מגרידה, ואם יש לך נטייה לדימום (תת קרישיות?) אז הוא עוד פחות צפוי.

הרופאים שאני ממליצה עליהם עובדים בפרטי, אבל לשניהם יש הסכמים עם חלק מקופות החולים ו/או חברות הביטוח.
הסיבה שאני ממליצה עליהם היא שעברתי תחת ידיהם והם הרופאים שהכי התרשמתי מהמקצועיות שלהם.
שניהם ראו הכל מהכל, מנוסים מאוד ומקצועיים מאוד.
הראשון הוא דר' גיא רופא. אני מטופלת שלו בחיפה, אבל הוא מקבל גם בתל אביב. רופא שהוא קודם כל בן אדם, כזה שרואה את המטופלת, מקשיב לה ומסתכל לה בעיניים. מעבר לזה הוא ממש מיומן וסביר להניח שאם הוא היה עושה לי את הגרידה האחרונה, היא לא היתה נגמרת עם שארית (אולי עם הידבקויות).
השני הוא דר' חן גולדשמיט. עברתי אצלו 3 היסטרוסקופיות ניתוחיות ועוד 6 אבחנתיות. מאוד מיומן ובעל ותק בהיסטרוסקופיות. אני יחושבת שהוא עושה גם גרידות בשבועות מוקדמים. מקבל ברמת החי"ל.
באופן תיאורטי את יכולה להיתקל בהם גם בבתי החולים הציבוריים שבהם הם עובדים, אבל אף אחד לא יכול להבטיח לך שהם אלו שיבצעו את הפרוצדורה שלך.
לצפיה ב-'מצטרפת להמלצות של מרעישה'
מצטרפת להמלצות של מרעישה
10/07/2019 | 13:11
1
65
אם את בוחרת בגרידה, תפני לאחד מהשניים שהיא ציינה. 
גולדשמיט מקבל לגרידה בהסדר עם הכללית, זה יוצא איזה 300 שקל. יודעת שנוהגים להציג את ההליך הזה כעניין של כמה שעות ואת כמו חדשה, אבל מי כמוך יודעת שאת הרחם שלך תפקידי רק בידי זהב.

לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
10/07/2019 | 13:38
44
חושבת שהם יוכלו לבצע? או שיקבעו לי לעוד מלא זמן :(
לצפיה ב-'תודה'
תודה
10/07/2019 | 13:45
15
56
מרגישה קצת מטורפת לגשת מיד לגרידה. מרגישה שאולי זה יסגור את הסוף על הרחם שלי.
אבל אני מרגישה גם חזק שהכדור יצא משליטה.

אני אבדוק מבחינת תורים מה קורה עם רופאים אלו :(
לצפיה ב-'זה לא יהיה היום, ככה שיהיו לך עוד כמה ימים לעכל'
זה לא יהיה היום, ככה שיהיו לך עוד כמה ימים לעכל
10/07/2019 | 14:07
14
46
ענת, המזכירה של ד"ר גולדשמיט - 052-4822880
בהצלחה תהיה מילה מוזרה פה, אבל באמת מאחלת לך שתצליחי לשים את זה מאחורייך, לפחות את ההיבט הפיזי. 
לצפיה ב-'ד״ר גיא רופא, איך הוא לדעתכן?'
ד״ר גיא רופא, איך הוא לדעתכן?
10/07/2019 | 14:58
13
54
לא יודעת אם גולדשמידט מקבל מכבי, אבדוק
מקווה שאני לא עושה דבר מטורף. מה דעתכן? יש הגיון בלגשת לגרידה וזהו? כמובן לא שואלת עצה רפואית רק מעניין אותי אם יש נשים שבוחרות בזה וזהו
תודה שאתן פה, תודה שבזכותכן שברתי את מעגל השתיקה והבדידות שלי
לצפיה ב-'אוף באמת אני לא מאופסת. הרי כתבת עליו למעלה'
אוף באמת אני לא מאופסת. הרי כתבת עליו למעלה
10/07/2019 | 15:01
19
לצפיה ב-'כבר כתבתי עליו ובכל זאת מוסיפה'
כבר כתבתי עליו ובכל זאת מוסיפה
10/07/2019 | 16:13
11
66
פגשתי אותו בפעם הראשונה בבי"ח ציבורי. הוא הוציא את השארית הראשונה שהיתה לי.
מעבר למיומנות המקצועית, נפעמתי מהגישה האישית שלו כלפיי כמטופלת ובחרתי ללכת אליו באופן פרטי בהריונות שהגיעו לאחר מכן.
מבחינתי צריך לשכפל אותו ולהרחיב את ההתמחות שלו לכל תחומי הרפואה.

במצבך הנוכחי ועם מעט ההיסטוריה שחשפת בפנינו, אני חושבת שבהחלט הגיוני לגשת ישר לגרידה.
לפני כשנה, עם היסטוריה של 6 הפלות, חלקן עם שאריות או הידבקויות, בחרתי לעבור אצלו גרידה של עובר שהפסיק להתפתח בשבוע 7.
יכולתי לבחור בציטוטק, אבל בחרתי באפשרות שנראתה לי הכי נכונה לגוף שלי והכי שפויה לנפש שלי.
הגרידה הזו הסתיימה עם הידבקויות ואני עדיין מטופלת מרוצה (שלא לומר מעריצה) שלו. הרחם שלי עבר המון, והגיוני שאחרי כל כך הרבה התערבויות, יהיו הידבקויות.

לצפיה ב-'קבעתי איתו מחר...'
קבעתי איתו מחר...
10/07/2019 | 21:50
10
67
לצערי רק לייעוץ. אין לי מאיין להביא 4000 שח להליך פרטי  
לצפיה ב-' העניין הכלכלי מבאס מאוד'
העניין הכלכלי מבאס מאוד
10/07/2019 | 23:05
4
66
אשמח אם תוכלי לעדכן אותנו לאחר הפגישה איתו.
לצפיה ב-'כן וודאי שאעדכן'
כן וודאי שאעדכן
11/07/2019 | 10:05
3
51
הוא אמר שמעוניין לראות את כל ההיסטוריה שלי (מה שאף רופא לא חשב לשניה לעשות לפני שזרק לי ״כדור והביתה״). יש כמה אופציות והוא יביע את דעתו מה כדאי. אולי לא גרידה? אולי זה משהו שאוכל לעמוד בו. 4000 שח אני פשוט לא יכולה לשלם... במצב כזה אפנה לבית החולים ואקווה שיגיע מנתח טוב.
לצפיה ב-'אני רוצה לנסות ולהרגיע לגבי גרידה בבית חולים ציבורי-'
אני רוצה לנסות ולהרגיע לגבי גרידה בבית חולים ציבורי-
11/07/2019 | 10:59
2
65
לצערי, עברתי 5 גרידות. כולן בבתי חולים ציבוריים. 4 בבית חולים "מאיר" וגרידה מאוחרת בבית חולים "אסף הרופא". בכל הפעמים נתקלתי בצוותים מאוד מקצועיים ואמפטיים. הרופאים/ות מיומנים/ות בפרוצדורה של הגרידה. 
אני כמובן לא יודעת באיזו אופציה תבחרי או מה יומלץ לך, אך היה לי חשוב לכתוב את הדברים. 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'תודה רבה אכן'
תודה רבה אכן
11/07/2019 | 13:58
1
48
הרי הרופאים הפרטיים גם מקבלים בבתי חולים והההפך.
אז אני חושבת שיהיה בסדר... בכל מקרה, אנחנו בחובות כבדים עקב הטיפולים אז פשוט אין לי סיכוי. הכל חסום.
חשבתי להתקשר ולבקש מאמא שלי שגם לה אין
אני נוטה לחשוב  שכדאי לשמור את האופציה הזאת למשהו שאין לו אלטרנטיבה...
מה שאני לא מבינה זה איך מגיעים לגרידה בבית החולים? רק דרך חדר מיון? דרך רופא נשים? אין לי מושג
לצפיה ב-'כן, דרך הפנייה מרופא הנשים או מהרופא שאת מתייעצת איתו. '
כן, דרך הפנייה מרופא הנשים או מהרופא שאת מתייעצת איתו.
11/07/2019 | 16:53
15
לצפיה ב-'משתתפת בצערך. גם אני אודה לעדכונים'
משתתפת בצערך. גם אני אודה לעדכונים
11/07/2019 | 00:51
4
22
לצפיה ב-'עדכון'
עדכון
11/07/2019 | 23:24
3
109
אז היי, נסעתי אליו היום. באמת מקסים, יסודי סבלני.
חידש לי. מאמינות? כבר תהליך שנמשך בדיוק חודש ואף אחד לא באמת הסביר לי שום דבר באופן מסודר. עצוב.
אז ככה. מאוחר מידיי לכדור. גרידה לא מתאים. יש שארית. גרידה זה כאשר יש את כל תוכן ההריון (ככה הבנתי)
הפתרון שהוא מציע (ואני אקבל) זוהי היסטרוסקופיה ניתוחית. אני רק צריכה לשלוח את זה לרופא הפוריות שלי, שיאשר כי אני חייבת ליידע אותו.

אז כמה דברים:
קודם כל זה דרך הקופה אז נשמתי לרווחה. ממש אבל.
ואני אגיע אליו לאסותא.

יש לי וריד בולט בתוך הרחם שאם יתברר שזה וריד ועורק אני בבעיות ובעיות איומות. הוא מקווה וחושב שזה לא. בבית חולים גם בדקו אותי וראו את זה ואמרו שזה לא. בכל מקרה הפנה אותי לא.ס לבדוק את זה לפני כל פרוצידורה.
אני חייבת לחזור אליו מהר שיכתוב לי ״דחוף״ על ההפניה מכיוון שהתור הוא לסוף אוגוסט כרגע!

אז כל הדרך הביתה בכיתי ובכיתי.
לא יודעת אם מותר ומקובל לספר בפורום אבל יש לי שני פעוטות בבית. בחודש וחצי האחרונים אני לא אמא. אני צל של אמא וזה מורגש אני יודעת שהם מרגישים.  חברה שלי אמרה לי שאני מקשה על עצמי ואני אמא נפלאה ואין כמו אמא אפילו אם אמא לא הכי נוכחת :( ולא הכי סבלנית :(

היום הרגשתי שאני פשוט עומדת להתמוטט נפשית. עד היום כל המערכת הנשית שלי הייתה ללא רבב ועכשיו אני מרגישה שעולמי חרב עליי. אני מרגישה שהחלום לילד שלישי הולך ומתרחק. אני מרגישה חסרת אונים, בודדה, עייפה, עצובה. לא אופטימית.

ראיתי הודעה כאן שהיו לה המון תגובות על איך מוותרים על הכמיהה. מכיוון שאני חדשה פה אני תוהה אם זה בכלל לילד לא משנה איזה מספר? או הכוונה לילד ראשון?
אני מנסה כבר שנתיים שתעבור לי הכמיהה הזאת ולא הולך. אני מסתכלת על הילדים שלי וליבי נשבר. ולפעמים יש את הקול הזה שאומר לי די. די תנוחי. את עומדת להקריב פה את בריאותך, בלשון המעטה. את עושה לילדים שלך עוול, לעצמך, לבעלך. תנוחי. תתחילי להנות. להשתקם. לעמוד על הרגליים כלכלית (כי עכשיו זו קריסה) כל מי ששכל בראשו יגיד לנו שאנחנו מטורפים!! אף אחד למעשה לא יודע לא חולם ולא מנחש שאנחנו מנסים כל כך אבל כל כך!
ולא.
לא מצליח לעבור לי. רוצה רוצה רוצה. כנראה זה הקטע הילדותי הזה שרוצה מה שתכננתי מה שחלמתי ולא מסוגל להשלים.
ויש לי כל כך הרבה! כל כך הרבה לחיות בשבילו . יש לי למי לתת ולמי להעניק ואני מרגישה שהמשאבים שלי פשוט נעלמים.  אבל רואה איך זה מתרחק. החלום ושברו. אחרי שנתיים פתאום חיובי פשוט לא האמנו. לא האמנו שזה קורה. 
ופתאום זה נגמר. איזו צלקת איזה כאב.

לצפיה ב-'עד עכשיו קראתי'
עד עכשיו קראתי
12/07/2019 | 09:48
72
לא היה לי מה לתרום בנושא היסטרוסקופיות וגרידות (בוגרת פעמיים ציטוטק).
קוראת את ההודעה האחרונה ומבקשת לעודד אותך, נערהמספרד יקרה, שלא תכעסי על עצמך, כי מספיק קשה לך גם ככה כשאת כבר חודש בתוך התהליך הפיזי, שסופו עדיין לא הגיע, וברור שככה התהליך הנפשי לא יכול להתקדם להבראה. כל כך טבעי שתהיי מכונסת בתוך עצמך אחרי שנתיים קשות כל כך בהן תיפקדת גם וגם, ותוך כדי שאת לא בהריון אבל גם לא לא בהריון. רוצה לעודד אותך, שלא מהיום למחר, אבל בסוף תחזרי לעצמך מול הילדים, מול בן הזוג (וגם בעבודה אם את עובדת). והילדים - יעברו את זה והכל יסתדר ביניכם, ומותר גם לך להיות קצת חלשה ועדיין אמא נפלאה.
באשר לכמיהה - כשהיא שם, היא שם, ולא משנה כמה ילדים יש בבית. חברות וקוראות כאן בפורום נשים בכל מיני הרכבים משפחתיים, מנשים ללא ילדים ועד לאמהות לשניים-שלושה וגם לארבעה שכמהות לילד החמישי. אני עצמי הכרתי לפני כמה שנים אמא לחמישה (חילונית דווקא), שעברה שתי הפלות מתוך כמיהה לילד שישי. אני עצמי עברתי שתי הפלות כשבבית היו שני ילדים, ואם יעודד לשמוע - לא תיפקדתי מי יודע מה (בלשון המעטה) מול הילדים (שהיו בגילאים 5-7 ו-3-5 באותה תקופה), ובטח שלא בעבודה, ובכל זאת דברים שבו למסלולם בסוף, גם עם הילדים וגם בקריירה.
אז זה לא קטע ילדותי, ומניחה שלא בגלל ש'ככה תכננת', אלא כי זה מה שהלב שלך ביקש, ובאמת כאב שככה נגמר.
מאחלת לך מכל הלב שהתור ייקבע בהקדם האפשרי, ושתוכלי לשקם את הגוף והנפש.
לצפיה ב-'אני רוצה להבין טוב יותר את המצב, ברשותך- '
אני רוצה להבין טוב יותר את המצב, ברשותך-
12/07/2019 | 12:02
78
אני מבינה היטב את כל מה שאת כותבת, גם ברמה הרגשית. האמיני לי.
יחד עם זאת, אני רוצה לנסות ולהבין טוב יותר את המצב, לאשורו.
זאת כדי שאוכל להתייחס בהתאם.

ברשותך- מספר שאלות. אם תבחרי לענות עליהן, אוכל להמשיך להתייחס בצורה מתאימה. 
1.בני כמה אתם? (לגיל יש משמעות...).
2.בני כמה הילדים? 
3.כמה הפלות היו לך? הזכרת הפלה לפני שלוש שנים, וכעת. אודה להבהרות. מה היה, מתי, באילו נסיבות. 
4.האם ההריון הנוכחי היה תוצאה של טיפולי פוריות או טבעי? (לכלה דבר מחיר- פיזי ונפשי, וחשוב לי להבין את הנסיבות המדוייקות).
5.עובדת? עובדת בעבודה שמספקת אותך? במקצוע שמעניין אותך? 
6.קריסה כלכלית- במה מדובר? עד כמה שאת מוכנה לשתף. פשיטת רגל? מינוס נורמטיבי של משפחה ישראלית טיפוסית? חובות לנושים?.....

אי אפשר לנתק את ההפלה ואת מה שאת עוברת מנסיבות חייך. קשה לי מאוד להתייחס ללא עוד מידע משמעותי. 
אשמח אם תבחרי לשתף, כדי להקל עליי לעזור לך. 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'מותר להרגיש הכל - גם כמיהה לילד שלישי'
מותר להרגיש הכל - גם כמיהה לילד שלישי
12/07/2019 | 23:53
84
אני, מתוך כמיהה כזאת, מוצאת את עצמי בגילי בטיפולי IVF מגוחכים . (כלומר בהמתנה להתחיל עוד סבב טיפולים כי הגוף כבר מגיב בצורות מוזרות ואני לא מצליחה אפילו להגיע לטיפול).
להיות בתוך חוסר-ודאות הוא אחד המצבים הכי סוחטים מבחינה ריגשית ובנוסף לכך יש המעמסה הפיזית על הגוף כשהדימום לא נפסק כבר חודש. אז מותר לך גם להרגיש שאת לא ממש כאן עם הילדים שלך, אלא פועלת במקביל ועושה המיטב יכולתך במסגרת הנסיבות. כאימהות, כל כך קל להרגיש אשמה על כל דבר, אבל אם את יכולה - שחררי מעצמך את המעמסה הנוספת הזאת.

לגופו של ענין (תרתי משמע) מבחינה רפואית/גופנית, אני עברתי היסטרוסקופיה ניתוחית בעקבות הפלה לא מלאה בשבוע 14, כי נשארה שארית והדימום לא פסק כמו אצלך. לדעתי זאת האופציה הכי טובה - מנקים את הרחם אבל לא עושים את זה "על עיוור" כמו בגרידה. אח"כ קיבלתי כדורי אסטרוגן ופרוגסטרון כדי לעודד את בניית הרירית ולמנוע הידבקויות , אחרי כמה שבועות מפסיקים את הכדורים ואז יש דימום כשהרירית מתקלפת. אחרי זה הוסת חזרה כרגיל .
לצפיה ב-'הפלה בשבוע 11 ושארית... '
הפלה בשבוע 11 ושארית...
08/07/2019 | 18:57
2
141
היי
הייתי קוראת שקטה בשבועות האחרונים ועכשיו החלטתי לחלוק וגם לשאול.. אז לפני חודש וחצי בערך הייתה לי הפלה בשבוע 11+3. התחילה עם דימום כבד מאד ועד שנכנסתי לרופאה במיון העובר כבר נפלט וקיבלתי ציטוטק להשלמת התהליך. החלק הכי קשה הוא שחמישה ימים לפני עשיתי US שהיה תקין לחלוטין - עובר עם דופק, תואם בגודל לגיל ההריון, אפילו זז על המסך :((( מטבע הדברים אף אחד לא ממש יודע לומר למה זה קרה...
בכל אופן, 3.5 שבועות אח"כ קיבלתי מחזור שהיה מאד מאד ארוך ואתמול עשיתי היסטרוסקופיה אבחנתית ומסתבר שיש לי שארית (למרות שבאולטרסאונד שעשיתי אחרי ההפלה נאמר שאין). נקבעה לי היסטרוסקופיה ניתוחית לשבוע הבא כדי להוציא את השארית. הייתי שמחה לדעת כמה זמן אחרי היסטרו ניתוחית ניתן לנסות להרות שוב.. קראתי דברים סותרים - בחלק מהמקומות כתוב שלא צריך לחכות, באחרים כתוב שצריך לחכות שתי ווסתות...
תודה לכולן!
לצפיה ב-'משתתפת בצערך על אובדן ההריון'
משתתפת בצערך על אובדן ההריון
08/07/2019 | 19:31
55
אני לא יודעת לענות לך במדויק, משום שלא עברתי הסטרוסקופיה ניתוחית. אני יודעת לומר לגבי גרידות- שיש לחכות מחזור אחד, ולאחר מכן, אם אין בדיקות רפואיות נוספות, ניתן לנסות להרות שוב. לאחר גרידה יש תמיד לבוא לבדיקה רפואית מספר שבועות לאחריה, ואז מקבלים את האישור הרפואי להתחיל שוב. 
ממליצה לך לשאול גם את הרופא/ה הגניקולוג/ית שלך, וגם את הרופא/ה שי/תעשה את הפרוצדורה הרפואית. 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'זאת שאלה לרופא המנתח'
זאת שאלה לרופא המנתח
08/07/2019 | 22:32
64
אחרי 4 הפלות היו לי שאריות, בכל פעם חיכיתי לפחות וסת אחת אחרי הפרוצדורה להוצאת השארית וחזרתי לנסיונות רק אחרי ביקורת אולטרסאונד (חוץ מההפלה האחרונה. אני לא מתכננת הריון נוסף).
היו לי גם 2 הפלות שאחריהן היו הידבקויות שהצריכו היסטרוסקופיה ניתוחית לפתיחה. במקרה הזה הגעתי להיסטרוסקופיה אבחנתית אחרי הוסת הראשונה, מפני שבאולטרסאונד רגיל לא רואים הידבקויות, וחזרתי לנסיונות רק אחרי שוידאתי שאין יותר הידבקויות.

משתתפת בצערך על האובדן, מקווה שההיסטרוסקופיה תעבור בשלום ותותיר את הרחם שלך מוכן לקליטה של הריון חדש.
לצפיה ב-'מעגל שיח לנשים שחוו לידה שקטה'
מעגל שיח לנשים שחוו לידה שקטה
08/07/2019 | 20:20
72
שלום,
מעוניינת לפרסם, באישורה של שירה, מעגל שיח לנשים שחוו לידה שקטה. המעגל צפוי להתקיים בשבוע הבא, כל הפרטים בלינק להלן:
נשמח לראותכן,
נועה ואיה
לצפיה ב-'צעד קדימה'
צעד קדימה
04/07/2019 | 12:27
3
212
לפני כחודש וחצי אספתי את כל בגדי ההריון ושמתי בשקית. מאז ועד היום השקית הזו חיכתה על הרצפה בחדר השינה שלנו.
לפני שבועיים מסרתי לחברה בגדים שהבת שלי לבשה בשנה שעברה ועכשיו כבר קטנים עליה.
היום תרמתי לעמותה את השקית של בגדי ההריון, יחד עם עוד כמה שקיות של בגדים שהיו של הבת שלי.
יש עוד מליוני שקיות בארונות ובקופסאות, אבל אני מרגישה שהיום עשיתי את הצעד הראשון בדרך לשחרור.
היום אני מרגישה רוח חיובית ואופטימיות.
לצפיה ב-'ואו! ממש גאה בך!'
ואו! ממש גאה בך!
04/07/2019 | 13:26
1
100
כל כך קשה לשחרר..., אבל יחד עם התחלת השחרור גם נולד בך משהו חדש. לא מה שקיווית ורצית כל השנים, אבל משהו אחר. האבן הכה כבדה הזו שישבה עלייך במשך שנים...קשה נורא לסחוב אותה, ומכאן- שמרגע שהתחלת את השחרור, האבן תכבד עלייך פחות. 
העובדה שאת מרגישה רוח חיובית ואופטימיות אומרת שאת בדרך הנכונה. 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'רווח לי לקרוא את זה'
רווח לי לקרוא את זה
05/07/2019 | 20:35
88
מרעישה, את במחשבות שלי המון. ההחלטה שלך השפיעה מאוד ופתחה את הראש. טוב מאוד לקרוא שאת עושה צעדים קטנים ובזמן שלך ושכבר צצים להם רגשות חדשים.
לצפיה ב-'מרגש לקרוא '
מרגש לקרוא
07/07/2019 | 10:53
69
יש משהו מאד משחרר בלהתחיל לשחרר ולראות שההקלה מגיעה ואיתה האופטימיות.
מסכימה עם שירה שזה סימן טוב לכך שאת בדרך הנכונה שלך. זה תמיד הסמן שלי להאם החלטה נכונה עבורי בפרק זמן ספציפי - האם היא מביאה איתה גם רגש של הקלה ואופטימיות ואפילו טיפה התרגשות ?
נשמע שזה ככה עבורך וזה מאד משמח אותי לקרוא כי מאחלת לך רק המון המון טוב ואת ממש ממש יקרה לי

לצפיה ב-'התייעצות על מסלולים מקבילים'
התייעצות על מסלולים מקבילים
01/07/2019 | 11:46
13
213
אשמח להתייעץ ולשמוע דעות, יודעת שההחלטה היא כמובן שלי ושל בן זוגי, אבל אנחנו לא מסכימים ואני זקוקה לראייה רחבה משלי:
אנחנו כרגע בטיפולי הפריות כמעט שנה, ללא הצלחה בינתיים ועם הזמן נהיה ברור כי ההצלחה כבר אינה "רק" עניין של זמן וסבלנות שלי, לכמה סבבים אהיה מוכנה לעבור, אלא יש סיכוי מאד נמוך סטטיסטית להגיע לקו הגמר עם ילד חי ובריא בידיים בצורה הזו עבורנו.
אנחנו אפילו לא מצליחים לעשות בכלל את הברירה הגנטית, כי אין מספיק עוברים ואיכותם בינונית.
החלטנו לחשוב על ההמשך ובן הזוג התרצה בנושא של אימוץ, אבל מעוניין רק באימוץ מחו"ל. העלות גבוהה מאד (מעל 120 אלף ש"ח) והזמן לקבלת ילד נעה בין שנתיים וחצי לשלוש.
הצעתי שננוע במקביל בשני המסלולים ופתאום הבנתי שיש המון מה להפסיד בכל מקרה - כדי להתחיל רישום ולתפוס מקום ברשימת ההמתנה לאימוץ, יש לשלם סכום של כ30 אלף ש"ח מראש. סכום שהוא מאד משמעותי לנו אישית וביחוד שאנחנו מממנים כרגע טיפולים חצי בפרטי (כי הקופה כבר לא ממש מאשרת עוד סבבים בשנה הזו) והיה ובנס נצליח, נזדקק לכסף כדי לממן חופשת לידה ארוכה מספיק (חחח עדיין יש אופטימיות) כולל אם זה יהיה באימוץ. הסכום לאימוץ הינו כל חסכונותינו. נשאר בלי רשת בטחון כלכלית. אני בכלל כבר לא מדברת על רכישת דירה, כי נראה שזה או או עבורנו בקלפים, אבל גם לממן גידול של הילד לתקופה נאותה בבית נראה בעייתי ממש, כי כרגע אנחנו לא חוסכים וכל המשכורות הולכות על המימון טיפולים בפרטי והוצאות שוטפות.
לא בטוחה כבר אם נכון להמשיך במקביל.
זה נותן לנו הרגעה שבכל מקרה הפז"מ דופק והזמן אינו עובר לשוא ומאידך, אנחנו מכניסים עצמנו למצב בעייתי בו בכל מקרה נפסיד סכום כסף מאד משמעותי ומאד נחוץ.
ניסיתי להציע שגם אם יהיה הריון שיסתיים בילד בריא, נמשיך גם באימוץ ובן הזוג מאד נלחץ ואמר שלא נעמוד כלכלית בהוצאות האלו ואז בגידול של 3 ילדים ושניים מהם תינוקות על כל המשתמע מכך ופתאום לוחץ להפסיק את הטיפולים ואני לא שם.
יש לנו נטייה להתבצר כל אחד בקצווה אחרת במצבים כאלו ואני אשמח לראייה רחבה יותר ואובייקטיבית מבחוץ, אם יש לכן מה לתרום.
לצפיה ב-'כותבת באופן ישיר'
כותבת באופן ישיר
01/07/2019 | 22:05
1
141
דעתי בנושא תכנון המשפחה, שונה מהגישה הרווחת במדינת ישראל.
מפריע לי שאנשים מביאים לעולם יותר ילדים ממה שהם יכולים לכלכל.
אני קוראת המון תלונות של הורים על מחירי הגנים, הקייטנות, הצהרונים, תרכובות מזון לתינוקות, חיתולים וכן הלאה. ברור לי שעבור אנשים שלא מצליחים לגמור את החודש, הקושי הוא אמיתי. מה שלא ברור לי זה למה אנשים שאין להם מספיק כסף כדי לכלכל שני ילדים, עושים ילד שלישי ולפעמים גם רביעי (מתייחסת בעניין הזה לחילוניים ולמסורתיים. עם דת אני לא טורחת לנסות להתווכח).
לטעמי יש מעט מדי אנשים שמבינים שאם הם רוצים ילדים, הם צריכים לקחת אחריות מלאה על ההיבט הכספי של הרחבת המשפחה, בין אם הם רוצים ילד אחד ובין אם הם רוצים 8 ילדים.
יש לי כמה חברות כאלו, שעצרו אחרי הילד השני או השלישי. הן הבינו שעוד ילד יביא איתו נטל כלכלי שהמשפחה שלהן לא יכולה לעמוד בו.

אני לא לגמרי אובייקטיבית, כי את יקרה לי ואני יודעת איזו דרך מטורפת עברת בשנים האחרונות.
אני יודעת כמה ויתרת וכמה קוים אדומים חצית למרות שנשבעת לעצמך שלא תחצי אותם.
אני חושבת שמאחר והגיע הרגע שבו שניכם מסונכרנים על האפשרות של אימוץ חו"ל, זה האפיק שבו כדאי להשקיע את המאמץ הנפשי והכלכלי.
אם אני שמה בצד את קולות הרחם, כל שאר הקולות מדברים בעד האימוץ.
את תוכלי להתחזק פיזית ונפשית, את תוכלי לחזור ולהשקיע בעבודה, את תוכלי להיות אמא לגוזל שכבר גדל, את תוכלי להיות משהו שהוא מעבר לשחלות וביציות ורחם.
אני לא זוכרת בן כמה בן זוגך, אבל את כבר לא ילדה. לפי הערכת הזמן שכתבת, גם אם תתחילו את הפרוצדורה מחר, את תהיי בערך בת 44 כשהאימוץ ייצא אל הפועל.
אני כותבת את הדברים הללו בכאב, כאב גדול כמעט כמו הכאב שחוויתי כשקיבלתי את ההחלטה שלי, אבל נראה לי שזה הזמן לשחרר את הדך שבה הלכת עד כה, ולעבור לדרך אחרת, כזו שהאופק והסיכויים בה גדולים משברירי אחוזים.
לצפיה ב-'המוח לגמרי נוטה לאימוץ (מאז ומעולם)'
המוח לגמרי נוטה לאימוץ (מאז ומעולם)
03/07/2019 | 10:04
92
אבל משנכנסנו לנסיונות להרות, וחווינו לידה שקטה והפלות חוזרות, נהיה ללב שלי קשה כ"כ לותר.
כל פעם זה עוד סבב אחד... הרופאים דוקא לגמרי אופטימיים ואני נסחפת איתם שוב ושוב.
אבל הגוף כבר עייף מאד וגם הנפש ובעיקר מיציתי את השנים האלו שבהן הכל בהולד.
אני לא חושבת על טווח זמן ארוך בטיפולים, זה ממש חודש בחודשו, לכן גם "קל" להמשיך שוב ושוב, עוד סבב אחד כל פעם ועם זאת זה כבר כמעט שנה.

בעבר אימוץ היה החלום שלי.
לא ראיתי שום טעם בלהביא לעולם עוד ילדים, כשיש כאלו שגדלים בבית יתומים.
גם היום אני לא באמת רואה בזה טעם, כשמצליחה להפעיל את המוח, אבל הלב שולט פה עדיין ביד רמה.
אנחנו בסוף הנסיונות כנראה (תמיד משאירה אופציה אחרת, כי אני או הוא עוד עלולים לרצות לפתוח לדיון מחדש), רק קשה לשים ממש קו אדום. אם וכשיושג הריון, אני מאמינה שעליו יקום ויפול דבר.

הגיל מאד מפחיד אותי וגם השנים שעוד יעברו עד שנזכה לגדל עוד ילד, אם באימוץ וחייבים באמת להיות מודעים.
אנחנו יכולים בשוטף לממן עוד ילד וגם עוד שניים, כנראה שלא נוכל לממן להם דירות כשיגדלו, אבל גם לעצמנו אנחנו לא באמת יכולים לקנות בית (את החסכונות אנחנו משקיעים בטיפולים ובאימוץ).
יש לנו עזרה מהמשפחה במגורים וזה המון.

קשה לי בעיקר עם הלימבו.
מקנאה בכל מי שמצליחה להחליט. לא משנה בכלל הכיוון, רק להחליט על כיוון וללכת איתו.

לצפיה ב-''
01/07/2019 | 23:47
1
93
אני איתך, אם הייתי במקומך, לא הייתי מפסיקה טיפולים. כל עוד את מייצרת ביציות, כל עוד FSH לא 45, יש תקווה. עד שיקרה נס, או , במקרה הפחות טוב, עד שבעצמך תגידי שדי. אם הבנתי נכון, את ביולוגית ומבינה יותר מאישה ממוצעת.
לגבי בן הזוג - לגברים יש פחדים משל עצמם - שיהיה קושי כלכלי וכדומה. אני מכירה את זה מהבית - כשבעלי הבין שהחזרתי שני עוברים בסבב החזרות אחרון, הוא היה בדיכאון, ממש כעס עלי. למרות שזה היה מאוד מחושב ובמודע, תאם גיל, מצב זרע, היסטוריה והכל.
בסוף, מסתדרים. מקבלים בגדים, עגלות וצעצועים יד שניה (אני אופטימית בשבילך), במעונות של תמת יש הנחות וכן הלאה.
בעיני, יותר חשוב מפלוס בבנק - הרגשה שתחיי איתה עד גיל 80 (שזה גיל ממוצע לנשים ועד שנגיע לשם, זה עוד יגדל) - שעשית מקסימום. השתדלת. ומה שיצא - יצא.
דרך אגב, אני ממש שמחה שיש אופציה לאימוץ בחול, למרות שעכבתי אחרי נושא לא בתשומת לב רבה, חשבתי שמדינות סוגרות את האפשרות הזאת אחת אחרי השניה....
אני מחזיקה לך אצבעות.
מקווה שלא פגעתי בך בכל מה שכתבתי...
לצפיה ב-'ממש לא פגעת '
ממש לא פגעת
03/07/2019 | 10:12
76
האופטימיות שלך מקסימה.
הלוואי שגם לי היתה יותר ממנה, זה היה מקל עליי לשחרר מחשבות ופשוט לצעוד הלאה, לכל כיוון וכנראה במקביל, כי אני כזו, אוהבת תכניות חלופיות.

בן הזוג חיי בפחדים. ואני רואה שזו באמת נטייה כזו של גברים בעיקר, אם כי מודה שכשלפעמים הוא קופץ לו ראש למשהו, אני מייד תופסת את העמדה הזהירה והחוששת, ההססנית והמחושבת.
כך היה עם אימוץ, שנים שלא הסכים בכלל לדון בזה. שנים של שיחות ובקשות ותחינות - כ"כ רציתי לאמץ וגם כ"כ רציתי להפסיק את המירוץ לילודה כשאני כל הזמן מפסידה בו, להגן על הגוף והנפש שלי והוא ביקש כל פעם עוד קצת. שם וטו על אימוץ. קבע שזה קו אדום עבורו.
עכשיו הוא מוכן, בשבילי, בשבילו, בשביל הילד המתוק שלנו ששנינו צמאים לתת לו אח/אחות. לא סתם מוכן, הוא אול-אין, לרמת הלעצור טיפולים ולשים את כל הקופה על אימוץ !
ופתאום אני מוצאת עצמי מושכת במושכות קצת... היי, היי, הויסה !
אולי עוד נסיון אחד ? אולי הרופא הזה יצליח ?
אולי הפעם זה יעבוד ?

הפתרון שריצה את שנינו היה למקבל.
רק שכלכלית הוא קשוח ממש ונשלם עליו מחיר בהמשך, כי נפסיד מכאן או מכאן, אבל אולי עדיין זה שווה את זה.

לגבי אימוץ מחו"ל - עם האיחוד האירופי, רוב מדינות אירופה סגרו את שעריהן לאימוצים מחוץ.
ברוסיה יש עדיין כמה שמאפשרות מעט אימוצים בשנה. ממש מעט. משהו כמו 10 ילדים בשנה לישראל. לכן מדובר בהמתנה של שנים.

לצפיה ב-'ואו- קראתי פעמיים- '
ואו- קראתי פעמיים-
02/07/2019 | 17:25
8
113
כמובן שמדובר על התלבטות מאוד אינדיבידואלית, אישית וזוגית. 
התייחסת בדברייך לפן הכלכלי, שהוא מאוד משמעותי. ואני רוצה גם להתייחס לפן הנפשי- מה זה אומר עבורכם אימוץ? האם אתם מוכנים לכל המורכבות הכרוכה בכך? ושוב- אני לא מתייחסת לפן הכלכלי, אלא דווקא לקשיים והמורכבות בפן הרגשי. האם שוחחתם עם משפחות שאימצו? ילדים שאומצו וכעת הם בוגרים ויכולים לשתף? שוחחתם על כך עם עובדת סוציאלית שמומחית לעניין?אני מתארת לעצמי שיש פורומים או קבוצות פייסבוק רלוונטיות...
האם יש לכם הכוחות לגדל ילד שהרקע שלו מורכב? שהרקע הגנטי שלו לא ממש ידוע?...
בנוסף, גם אם מאמצים תינוק- יום אחד יגדל, ירצה אולי לפתוח את תיק האימוץ, ועוד לפני כן- צריך יהיה להתמודד יחד איתו עם הרבה מאוד נושאים רגשיים מורכבים שיעלו. והם יעלו. 
אני לא רוצה לרפות ידייך. אבל ביקשת הסתכלות רחבה יותר, אז משום שאני לא יכולה להחליט עבורכם וגם לא לראות את כל התמונה הכלכלית, הפגזתי בשאלות. הן אמנם מורכבות, אך שניכם צריכים בעיניי לתת עליהן את הדעת. 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'תודה שירה על המחשבה '
תודה שירה על המחשבה
03/07/2019 | 10:26
7
88
תמיד אפשר לסמוך עלייך לפתח דיון ולהעלות עוד נקודות למחשבה ולדיון

העלאתי בעיקר את ההתלבטות הכלכלית, כי על השאר דנו וחשבנו המון.
אני מטבעי אדם חוקר. כל החלטה שלי מבוססת תמיד על למידה ואיסוף ידע, על התייעצויות עם מנוסים ומלומדים ממני ועם אנשי מקצוע, על קריאת מאמרים וכתבות ועוד. ידע נותן לי שקט (יחסי בלבד, אבל עדיין. הרגשה של קצת יותר שליטה).

בן זוגי הוא עו"ס. אמנם מתמחה בגיל הזיקנה אבל עובד עם ומכיר אנשי מקצוע בתחום האימוץ. התייעצנו עם מחלקת הרווחה בארץ ועם ראש העמותה היחידה כרגע, לאימוץ ילדים מחו"ל, שתיהן עוסקות במלאכה מזה עשרות שנים וליוו משפחות וילדים רבים.
הצטרפתי לקבוצות יעודיות בפייסבוק ושוחחתי בפרטי עם מס' אנשים, אם כי רובם אימצו לפני 10 שנים ויותר (זה הרבה פחות שכיח בימינו מסתבר) ואני בטוחה שיש אתגרים חדשים היום, שלא היו פעם, עם כל המידע הזמין והתקשורת הכ"כ זמינה כל הזמן והאכזריות של אנשים על המקלדת...
הכרנו אפילו שלוש משפחות שאיתן שוחחנו ונפגשנו ממש.
האתגרים רבים וברורים וללא ספק נידרש לתת מענה לדברים שונים מאשר אלו העולים בין אחים ביולוגיים.
בבוא הזמן, אני אדע לבנות לנו מאגר של תמיכה - אני די טובה בזה וזה משהו שמאד עוזר עליי ומקל עליי, אין לי ספק שלא נתמודד עם זה לבד.
גם עם גידול של ילד אחד איני מתמודדת לבד, אני אוהבת גם עכשיו להיעזר וללמוד כל הזמן, כדי להתמודד עם כל האתגרים של כל גיל ועם עצמי, בנושא הזה של הורות.
דיברנו עם כמה ילדים מאומצים בוגרים (בגיל צבא), המעניין היה שכולם טענו שהם מאד שלמים ושמחים בהורים המאמצים שלהם ושבכלל לא מעניין אותם לחפש או ללמוד על הביולוגיים. אולי זה עוד עניין של חוסר בשלות עדיין ואולי זה ישאר כך. בעיני חשוב שהאופציה תהיה קיימת עבור ילד מאומץ.
לצערי באימוץ מחו"ל, היא לא קיימת. אלו "אימוצים סגורים" בהם זהות ההורים הביולוגיים נשארת סודית ולא תפתח לילד לעולם. בארץ זה הפוך לגמרי - נוטים יותר לתת ילדים לאומנה ארוכת טווח, לא משחררים כ"כ ילדים לאימוץ וגם כשכן, הילד תמיד יוכל בגיל 18 לבחור לחפש את הוריו הביולוגיים ולחדש קשר, אם הם ירצו בכך גם. אני רואה את זה כדבר חיובי מאד. לצערי ההליך בארץ הוא מסובך הרבה יותר וארוך עוד יותר ופעמים רבות מסתיים בילד שחוזר למשפחה הביולוגית - וזה קו אדום עבורי כרגע, לא חושבת שאעמוד בזה. לפחות לא אני של היום. מי יודע מה ילד יום.
לצפיה ב-'יפה מאוד!!- אתם ממש רציניים. '
יפה מאוד!!- אתם ממש רציניים.
03/07/2019 | 14:17
2
79
נשמע שאתם מכוסים מכל הצדדים, ושיש לכם הרבה מאוד ידע. עשיתם ממש עבודת מחקר, כמו שצריך. 
רק עוד משהו קטן וחשוב לגבי אימוץ- לאחרונה עלתה לכותרות "תסמונת האלכוהול העוברי", בעיקר בנוגע לתינוקות שאומצו מרוסיה. לידיעתכם, או שבעצם אתם כבר מודעים לעניין ולבעייתיות. 

אני מאחלת לך בכל ליבי (!!!!!) שתזכו לגדל ילד נוסף, בדרך כזו או בדרך אחרת. בכל דרך שתבחרו ללכת בה. 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'האמת שזה ממש לא פיסת מידע חדשה'
האמת שזה ממש לא פיסת מידע חדשה
04/07/2019 | 10:18
1
71
וקצת חורה ופופוליסטי שהארץ העלו כתבה כך, לא קשורה לכלום, כאילו התגלה משהו חדש....
בעיני זה נושא חשוב ודגש שצריך להיות מודעים אליו בכל אימוץ - לרוב ילדים המועמדים לאימוץ, מגיעים הרי מהשכבות הכי חלשות ולא פעם יש גם מעורבות של אלכוהול, או גרוע יותר סמים קשים, בהריונות האלו.
הנזק אגב הוא לא חד משמעי ולא ידוע מראש כמובן ויש הרבה ילדים שנחשפו ברחם לחומרים כאלו ולא יסבלו משום השפעה לטווח הארוך ועדיין, חשוב לדעת.
בעמותה המדוברת לא שוקלים בכלל אימוץ של ילדים שידוע שהאם שתתה או השתמשה בסמים בהריון (אם כי אין לי ספק שזה לא מידע שיהיה תמיד זמין).
לא חושבת שזה באמת נפוץ יותר דוקא ברוסיה, אלא בכל מקום בשכבות המוחלשות, אבל לא יודעת סטטיסטיקות ורוסיה ספציפית היא המקום היחידי שעוד מאפשר אימוץ כרגע לישראלים.

תמיד מעט מצחיק בעיני שכשאנשים שוקלים אימוץ, הם יותר בודקים את "פה הסוס" מאשר לו עברו את ההריון בעצמם. אף אחד לא מבטיח לי שילד שאלד אני לא יפתח חלילה בעיות בריאות, התפתחות, רגשיות וכו... ועד לפני כמה שנים קצרות עוד לא היתה בכלל אזהרה רשמית שלא לשתות כלל בהריון ואפילו היו שהמליצו על כוס יין אחת לשבוע .
בכל מקרה, ככל שניתן, ברור שבודקים היטב, אבל לא הכל בשליטתנו.

לצפיה ב-'מה שדיברתי עליו לא כרוך בכוס יין אחת לשבוע...'
מה שדיברתי עליו לא כרוך בכוס יין אחת לשבוע...
04/07/2019 | 11:43
67
בכל מקרה, כל הדברים שאת כותבת נכונים. ברור שלא הכל בשליטתנו, וכולנו עושים את המיטב כדי לזכות בחיים טובים, ולזכות גם את ילדינו בחיים טובים. 
הכל הוא בגדר השתדלות. אין הבטחות בשום תחום לבריאות טובה ולאיכות חיים טובה. כולנו חיים עם תחושה של הרבה חוסר שליטה, ומנסים ומתאמצים ומשתדלים ככל הניתן, ובעיקר- מדחיקים את הרע, או משתדלים להדחיק.

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'מדהימים! בהצלחה בכל דרך שתבחרו!'
מדהימים! בהצלחה בכל דרך שתבחרו!
03/07/2019 | 21:06
3
68
אנחנו גם במחשבות על אימוץ, אז מזדהה מאוד.
אני מכירה מקרה של ילד שחזר למשפחה הביולוגית, ואני גם מרגישה שלא אוכל לעמוד בכך.
לצפיה ב-'כן, זה משהו שקורה לא מעט מסתבר בארץ'
כן, זה משהו שקורה לא מעט מסתבר בארץ
04/07/2019 | 10:22
2
80
כי ישראל, מטעמיה השמרניים, ממעטת לאשר אימוצים ומשאירה ילדים באומנות לאורך שנים, עם אופציית חזרה למשפחת המקור.
ועדיין לאחרונה כבר הכרתי שני זוגות שאימצו בארץ ואף טוענים שההליך לא היה מסובך וארוך כמו שמאמינים. שני הזוגות אבל אימצו אחים אתיופיים - וישראל משום מה מקדמת בתור את מי ש"מוכנים" לאמץ ילד אתיופי וודאי את מי שמוכנים לאמץ אחים ולא להפריד.
לצפיה ב-'וואו, ויקטור החתול'
וואו, ויקטור החתול
05/07/2019 | 20:31
1
64
היי. מקווה שלא נדחפת פה לשרשור. פשוט המחשבה על אימוץ הייתה תמיד אופציה מבחינתי ורק לפני כמה שנים, כשהתחלתי את המסע הלא מתגמל שלי זה ירד מהפרק, בעיקר כי הבנזוג לא מעוניין והוא בכלל אבא לילדה שנמצאת פה חצי שבוע.
בימים האחרונים מתחילה לחזור לזה ואני רואה שעשית כבר דוקטורט קטן. אפשר לפנות אלייך בפרטי? 

לצפיה ב-'אשמח לחלוק מהידע שהרוחתי בינתיים'
אשמח לחלוק מהידע שהרוחתי בינתיים
07/07/2019 | 10:46
58
אם כי עדיין רב הנסתר על הגלוי עבורנו כי אנחנו ממש בתחילת תהליך, אבל בכיף !
לצפיה ב-'הפלה שבוע 5 בציטוטק'
הפלה שבוע 5 בציטוטק
30/06/2019 | 23:19
4
110
הריון שני אחרי החזרת עובר בivf. בשבת התחילה לי הפלה טבעית. דימום מאסיבי וכאבים חזקים. אולטרסאונד במיון הראה שעדיין יש שק אבל הוא לא תקין. גם הבטא לא עלתה מספיק מהפעם האחרונה. בקיצור מחר אני פונה לאסותא עם טופס התחייבות כדי לסיים את הסיפור כמה שיותר מהר.
לפני 4 חודשים היתה לי גם הפלה של הריון ראשון, בשבוע 9 (גודל עובר תואם שבוע 7 ואפילו הספקנו לראות דופק...) את התוכן ההריוני רוקנו לבסוף בגרידה אחרי שנסחבתי חודש עם העניין בתקווה שתתפתח הפלה טבעית והתוכן ההריוני יתרוקן מעצמו.
אז לגבי הציטוטק- הייתי שמחה לשמוע טיפים או התנסות אישית חיובית לשם שינוי... בהפלה הראשונה מתתי מפחד לקחת אותו אחרי סיפורי הזוועה שקראתי, אבל הפעם החלטתי מראש ללכת על ציטוטק גם בגלל השבוע שאני נמצאת בו וגם כי אני חוששת לעשות שוב פעולה פולשנית ברחם שלי כשרק לפני 3 חודשים עשיתי גם גרידה.
לצפיה ב-'משתתפת בצערך על האובדנים'
משתתפת בצערך על האובדנים
01/07/2019 | 08:36
60
ציטוטק זה עניין של מזל.
אף אחד לא יכול לנחש איך יעבור אצלך.
בהפלת הציטוטק הראשונה שלי קיבלתי 2 מנות בהפרש של 48 שעות זו מזו. השק יצא יום אחרי המנה השניה.
הדימום היה סביר לגמרי וכך גם הכאבים.
הרחם התרוקן לגמרי ואחרי חודש הפסקה נקלטתי להריון תקין.

הפלת הציטוטק השניה שלי (כמה וכמה הריונות והפלות אח''כ) היתה הרבה פחות מוצלחת, כולל דימום כבד וכאבים חזקים.
9 ימים אחרי הציטוטק עברתי גרידה.

מבינה את רצונך להימנע מהתערבות כירורגית נוספת, אבל קחי בחשבון שייתכן שיהיו שאריות (באופן אישי חוויתי שאריות גם אחרי ציטוטק וגם אחרי גרידות).

מאחלת לך שיסתיים במהרה ובשלום.
לצפיה ב-'היי מון'
היי מון
10/07/2019 | 12:31
2
13
כמעט כאילו אני כתבתי. מצטערת בצערך על האובדנים :(
גם אני סוחבת כבר חודש וציפיתי וקיויתי שיקרה לבד ולא. הדימום שלי התחיל ב 14.6 וב 16.6 נפלט ההריון :( מאז מדממת און אנד אוף.
הרחם ״מלא תוכן״ אוף נמאסז לי לשמוע את זה!!!
מכל הסיפורים ששמעתי, נשים בודדות העידו שהציטוטק היה יחסית חלק ולעניין.
מתי את מתכוונת לקחת?
לצפיה ב-'חוזרת לעדכן'
חוזרת לעדכן
16/07/2019 | 13:02
1
13
בסוף לקחתי ציטוטק.
ביום הראשון הייתי מחוקה. בעיקר בגלל הכאבים. היו כמה שעות של כאבים בלתי נסבלים ולקחתי אופטלגין כל כמה שעות. הדימום היה די חזק במשך 4 ימים (כמו היום הראשון של המחזור) ואחרי שבוע כבר נגמר. מבחינת הכאבים היום הראשון היה ממש קשה. למחרת הרגשתי כמעט כרגיל אבל ביום השלישי שוב התחילו קצת כאבים כמו ביום ראשון של מחזור. וגם ביום הרביעי. אז הייתי על אופטלגין.
ברוך ה' לקחתי רק מנה אחת ובביקורת אחרי כמה ימים הרחם היה נקי.
לצפיה ב-'לפחות זה...תודה על העדכון. '
לפחות זה...תודה על העדכון.
17/07/2019 | 15:45
2
לצפיה ב-'מתוסכלת'
מתוסכלת
26/06/2019 | 09:41
8
237
חודשיים ו-5 ימים אחרי ההפלה של הריון 9.
כצפוי, גם ההפלה הזו הובילה לפרוצדורת המשך.
השארית היתה נעוצה בשכבה השניה של הרחם ועברתי היסטרוסקופיה ניתוחית להוצאתה.
השבוע עברתי היסטרו אבחנתית ונראה שנותר חלק קטנטן מהשארית.
הרופא אומר שמאחר ואני לא מתכננת הריון נוסף, אין צורך לעבור פרוצדורה נוספת.

הרופא שליווה אותי לאורך רוב ההפלות האחרונות, מקבל באופן פרטי בלבד ולא מכוסה ע"י הקופה או הביטוח הפרטי שלנו.
הבוקר ניסיתי לקבוע תור לרופאת הנשים שליוותה אותי לאורך ההריון האחרון, ואין תורים. התקשרתי למשרד ומתברר שמעכשיו היא מקבלת רק מטופלות של הריון בסיכון.

אין לי כוח למצוא רופא/ה אחר/ת. כל כך הרבה רופאים של הכללית היו מעורבים בצורה זו או אחרת בהפלות שלי ואני לא רוצה להיות מטופלת שלהם.
אין לי כוח לספר את כל הסיפור שלי שוב, לנסות להבין כמה גרידות וכמה היסטרוסקופיות ניתוחיות עברתי.
אני בסך הכל רוצה מרשם לגלולות, כדי שאוכל להמשיך הלאה, כדי שאוכל לחיות למרות החור שפעור בי.
בינתיים קבעתי תור לרופאה אחרת. בתחילת ההריון רציתי להיות מטופלת שלה, אבל היומנים שלה היו סגורים לחלוטין. גם התור הזה הוא לעוד 3 שבועות.

5 שנים (ויום) מאז שהריון 3 הסתיים בלידה שקטה והיום אני ממש מתוסכלת.
לצפיה ב-'בהחלט אפשר להבין את התסכול הגדול'
בהחלט אפשר להבין את התסכול הגדול
26/06/2019 | 10:48
87
עברת דרך יסורים של ממש, ואת רוצה לסגור את הפרק הזה עד כמה שניתן (לפחות בהיבט הפיזי), כדי שתוכלי לחיות למרות החור שפעור בך, כפי שכתבת. והתורים תוקעים את התהליך הזה. תוקעים את ההתקדמות שלך.
הרע במיעוטו זה שהצלחת איכשהו לקבוע תור לעוד שבועות אחדים. גם זה משהו, ואת לא צריכה להמתין חודשים. 

חיבוקים
שירה. 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'אני שומעת אותך'
אני שומעת אותך
26/06/2019 | 12:19
5
91
עד לכאן, אני שומעת ומרגישה את התסכול.
ויכולה ממש ממש להתחבר אליו.
המערכת הרפואית פה, על שלל יתרונותיה, ויש הרבה כאלו, מתישה ממש.
5 שנים ו8 אובדנים זה המון. יותר מידי לאדם אחד.
את לוחמת אמיתית. באמת.

אני חושבת שאם כרגע כל מה שאת צריכה זה מרשם לגלולות, אני אישית הייתי מבקשת מרופא המשפחה, אפילו בלי ללכת אליו וחוסכת לעצמי את ההתעסקות הזו.

לצפיה ב-'חלפו 8 שנים מאז הפעם האחרונה שלקחתי גלולות'
חלפו 8 שנים מאז הפעם האחרונה שלקחתי גלולות
26/06/2019 | 20:17
4
107
ואני כבר לא זוכרת איך הן נקראו 

רופאת המשפחה שלי מאוד גמישה וזורמת איתי על המון דברים, אבל נראה לי שאפילו היא לא תסכים לתת לי מרשם בלי הנחיה ראשונית של רופא נשים.
מעבר לזה יש את העניין הפעוט, שישנה המלצה לא לתת גלולות לנשים מעל גיל 40.
בשיחה עם רופאת הנשים לפני כחודש, היא העלתה את האפשרות של התקן עם או בלי הורמונים, ובאותה נשימה אמרה שעם ההיסטוריה שלי, היא חוששת להחדיר התקן.
באופן אישי אני נוטה לגלולות, אבל נראה מה תאמר הרופאה החדשה.
לצפיה ב-'כתבתי לך מסר. '
כתבתי לך מסר.
27/06/2019 | 09:32
1
21
לצפיה ב-''
27/06/2019 | 12:37
9
לצפיה ב-'למה בגלל ההיסטוריה הנטייה היא '
למה בגלל ההיסטוריה הנטייה היא
30/06/2019 | 12:24
1
79
לא לשים התקן ?
מחשש לרחם עצמה ?

לגבי גלולות מעל גיל 40, אני מניחה שזה בגלל הנטייה המוגברת לקרישיות יתר עם הגיל, אבל בטח בדקת כמה פעמים את הנושא.

אישית, אני ובן זוגי שוחחנו על כך שכשנגיע לגשר הזה, יהיה תורו לשאת מעט בנטל.
אני עם קרישיות יתר ובכל מקרה לא הייתי לוקחת שוב גלולות, כי עשו לי המון תופעות לוואי ופחות זורם לי להחדיר לעצמי התקן ולסבול ממחזורים ארוכים וקשים, כשגם כך הם מלווים אצלי במיגרנות והמון מצבי רוח. בכללי אני חושבת שלרחם שלי מגיעים מעט רחמים ודיברנו על שקט נפשי אמיתי, אז אני מקווה שלא יקבל רגליים קרות ויעשה מה שסיכמנו טנטטיבית ויעשה וסקטומי.

לצפייה - מוסתר
30/06/2019 | 14:20
לצפיה ב-'גלולות'
גלולות
30/06/2019 | 22:53
56
אני בת 41 ועם גלולות. לדעתי נוטים לא לתת גלולות, כמו שכתבה ויקטור, כשיש בעיות קרישיות או לנשים מעשנות.
לנשים בלי בעיות קרישיות ולא מעשנות - אין בעיה בגלולות, למיטב הבנתי.
אני גם מעדיפה גלולות, כי מכירה כמה סיפורים של הריונות עם התקן.
לצפיה ב-'הפלה בציטוטק'
הפלה בציטוטק
25/06/2019 | 13:35
5
116
עוד לא מעכלת שאני כותבת פה…ביום ראשון הודיעו לי כי לעובר אין דופק ולא התפתח כראוי, שבוע 6… בערב כבר קיבלתי כדור המפיג׳ין ואתמול 4 כדורים של ציטוטק בפה בשעה 10 בבוקר. מאז יש לי דימום קל שרק נראה שהולך ופוחת. ניגשתי הבוקר לרופא המשפחה לאולטרסאונד והשק עוד לא נפלט. השאלה שלי אם יש עוד סיכוי שזה יקרה או שאני צריכה לחכות שבוע לסיבוב נוסף?
לצפיה ב-'לכל רופא ולכל בית חולים יש פרוטוקול אחר'
לכל רופא ולכל בית חולים יש פרוטוקול אחר
25/06/2019 | 14:53
53
אני הוזמנתי לביקורת 48 שעות אחרי הציטוטק.
את הציטוטק החדירו לנרתיק. יום אחרי המנה השניה, השק יצא והרחם התרוקן.

בהפלת ציטוטק אחרת, הדימום היה כל כך כבד, שהוחלט לא לתת לי מנה שניה.
9 ימים אחרי הציטוטק עברתי גרידה, מפני שנותרה שארית שגרמה לדימום כבד.

מאחלת לך שיעבור בשלום.
לצפיה ב-'צר לי על אובדן ההריון'
צר לי על אובדן ההריון
25/06/2019 | 19:16
3
46
אני לא יודעת לענות לך, כי כל הפלה עם ציטוטק היא אחרת...
ממליצה לך להתייעץ עם הרופא שלך. כתבת רופא משפחה, אבל אני מתארת לעצמי שהתכוונת לגניקולוג? (עוד לא שמעתי על רופא משפחה שמבצע אולטרסאונד וגינאלי, אבל אני רוצה לוודא שהלכת לגניקולוג...). 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'תודה..'
תודה..
25/06/2019 | 20:44
2
47
את צודקת, התכוונתי כמובן לגינקולוג.
הבנתי מהאשפוז אתמול ממספר נשים שכל אחת עברה את זה אחרת אך מכולן הבנתי שזה קרה במהלך אותו היום
או גג יום למחרת.. אצלי כרגע יש דימום מאוד קל ולא כמו שמתארים. אני מפחדת מהליך כירורגי כך שאשמח לשמוע אם מישהי חוותה מצב כזה ורק אחרי יומיים לאחר קבלת התרופה זה קרה…
לצפיה ב-'אולי צריך מנה נוספת'
אולי צריך מנה נוספת
26/06/2019 | 12:24
1
29
נשמע שהשפעת הציטוטק יורדת וכנראה שצריך מנה נוספת.
אני מבינה את הרתיעה מגרידה והתערבות פולשנית, אבל חשוב לדעת שלרוב זה דוקא קל יותר וזה מהיר יותר ואפשר לסיים מהר את הפרק הזה ולהתפנות להחלמה והתאוששות מיד אחרי, שזה גם מאד מקל על ההתמודדות הנפשית.

שיהיה בהצלחה בכל דרך.
לצפיה ב-'תודה על התגובה'
תודה על התגובה
26/06/2019 | 15:21
34
זאת בדיוק הבעיה, ההתמודדות הנפשית.. הידיעה שזה עדיין בתוך הגוף לא משחררת אותי
לצפיה ב-'הפלה - שבוע 12'
הפלה - שבוע 12
23/06/2019 | 07:38
4
189
צריכה ייעוץ... אתמול בבוקר כאבי בטן וכתמים חומים בניגוב. הלכתי למיון - לא נצפה דופק ועובר שמתאים לשבוע 9. הרופאה מדברת איתי ומסבירה לי את האופציות שיש לי ( גרידה או כדורים) ואני לגמרי לא שם.... לא קולטת מה היא אומרת בכלל. אומרת לה שאני הולכת הביתה ואחליט כבר בהמשך.
הגענו הביתה התחילו כאבים שלא מהעולם הזה, ממש צירים. יחד עם דימום אדום - ( סליחה על התיאור הגרפי) יצאו ממני גושים ורקמות. שוב סליחה... ועד עכשיו אני עם הכאבים הללו. לא ישנתי כל הלילה. ממש מרגישה שעברתי לידה. 
האם זה תהליך נורמלי? הכאבים? אין לי כוח פיזי ונפשי ללכת שוב למיון. רוצה שזה ייגמר בלי יותר מדי התערבויות. 
מה צריכה לעשות עכשיו?, בהנחה שהכאבים הללו ממשיכים ( ממש מגיעים כל 5 דקות - מתזמנת אותם כל הלילה כמו צירים, בין לבין נחה ובוכה)
לצפיה ב-'צר לי על אובדן ההריון'
צר לי על אובדן ההריון
23/06/2019 | 07:53
3
112
אכן נראה שהגוף שלך עובר את ההפלה באופן טבעי, אך בכל זאת אני ממליצה ליצור קשר עם הרופא/ה הגניקולוג/ית שלך ולספר מה קורה ולשמוע לעצמם הרפואית.
אם אין לך דרך ליצירת קשר, אז ממליצה להתקשר למרכז לבריאות האישה, לבקש לדבר עם רופא/ה, ולשמוע עיצה רפואית. 
ייתכן שגם אחות תוכל לסייע לך ולכוון אותך.

תעדכני אותנו.
שירה. 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'תודה על תגובתך'
תודה על תגובתך
25/06/2019 | 08:23
2
67
אכן הלכתי להיבדק ו"לשמחתי" הרחם ריק, הרירית דקה "והכל תקין". הכל חוץ ממני... איך מתפקדים וחוזרים לשגרה? מוצאת את עצמי בוכה במשך היום. שוכבת במיטה, מתאוששת, יש שעות שאני אופטימית ויש שעות שאני מפורקת.
אני בת 40, ההריון הגיע לאחר שנתיים של ניסיונות, חוששת שלא נצליח שוב, חוששת שגם אם נצליח זה עלול לקרות שוב ( הסטטיסטיקה אינה עומדת לטובתי - הגיל עושה את שלו) איך ממשיכים הלאה? בתוכי אני ממש רוצה עוד הריון, רוצה להתחיל לנסות שוב - אבל חוששת... 
לצפיה ב-'קודם כול, השגרה יכולה לחכות יום יומיים'
קודם כול, השגרה יכולה לחכות יום יומיים
25/06/2019 | 11:02
61
אם אין משהו דחוף שלא מסתדר בלעדייך ואת יכולה יום-יומיים לעשות רגע מה שמתאים לך, עדיף. יצא לי לעבור גם חזרה מיידית לשגרה ומצד שני, גם בהייה במסך עם תכנים ירודים ביותר. לא נראה לי שיש פרוטוקול בעניין הזה, לפחות לא מבחינה נפשית.

לצפיה ב-'משתתפת בצערך'
משתתפת בצערך
25/06/2019 | 11:30
61
כפי שציטה כתבה, השגרה יכולה לחכות.
מותר לבכות ולהתפרק, מותר לרצות להיעלם מהעולם (אבל בלי לבצע, רק לרצות בלב), מותר לכעוס, מותר להישאר במיטה יום שלם.
קחי בחשבון שאת עדיין הורמונלית כרגע. מעבר לקושי האובייקטיבי שבהתמודדות עם ההפלה, יש גם את סערת ההורמונים שמציפה את הגוף.
החזרה לשגרה עשויה להיות מלווה בהתחלה בהרבה זיוף.
אני זוכרת את הימים הראשונים של החזרה לעבודה אחרי ההפלה השניה. כל פעם כשמישהו שאל לשלומי, באופן אוטומטי עניתי "מצוין" וזייפתי חיוכים כאילו הכל באמת בסדר.
בפועל שום דבר לא היה בסדר ולקח כמה שבועות עד שהחיוכים הפסיקו להיות מזוייפים והפכו להיות חיוכים אמיתיים.

לגבי חזרה לנסיונות היקלטות:
אם את מטופלת ע"י רופא פוריות - צריך להתייעץ מתי ניתן לחזור לנסיונות והאם יש צורך לבצע היסטרוסקופיה אבחנתית לפני שחוזרים לטיפולים.
אם את לא מטופלת, אלא בנסיונות להריון ספונטני - ההמלצה של רוב הרופאים היא להמתין וסת אחת.

הריון אחרי הפלה הוא הריון חרדתי. אני לא חושבת שניתן להעלים את החששות, אבל כן ניתן להקטין אותם. כל אחת מוצאת את הדרך שלה - כתיבה בפורום הריון לאחר אובדן, טיפול פסיכולוגי, טיפול תרופתי, טיפול ברפואה משלימה (דיקור, שיאצו, וואטסו), טיפול באומנות, פעילות גופנית וכן הלאה.
לצפיה ב-'קצת לשתף... אולי לשמוע איזו תובנה...'
קצת לשתף... אולי לשמוע איזו תובנה...
17/06/2019 | 14:19
23
309
אני כל כך כועסת שאני מרגישה שאתפוצץ עוד רגע. מה עשיתי??? מה כבר ביקשתי??? ללדת פעם אחת ילד או ילדה בריאים? 5 שנות נישואין, 5 הריונות, 3 גרידות, הפלה אחת בציטוטק, אפס ילדים. אה, וגם בונוס- אחד מההריונות הוא הריון מולארי- מולה שלמה, שנה של מניעת הריון. אני בת 37 ואני מרוסקת. אף אחד מהעוברים שלי לא צלח את שבוע 8. זה בלתי נסבל הכאב הזה שבא ברגע ששומעים " אני מצטערת, אבל הדופק פסק"... שוב ושוב ושוב... כבר לא יודעת למי לפנות ואיפה לחפש תקווה. כי אלוהים, כנראה, בוחר לא לשמוע...
לצפיה ב-'הכעס שלך מובן לי מאוד מאוד'
הכעס שלך מובן לי מאוד מאוד
17/06/2019 | 20:22
3
148
גם אני בזמנו כעסתי נורא. לא היה לי כמובן על מי לכעוס. פשוט כעסתי על המצב. נורא כעסתי. 
ואת צודקת- זה בלתי נסבל הכאב הזה שבא ברגע ששומעים "הדופק פסק". שוב ושוב ושוב.
ולעבור את זה לפני שיש ילד/ה בבית, זה עוד יותר בלתי נסבל. 

כך שאני יכולה להביע הרבה אמפטיה למצבך. 
מעבר לכך, אני מתארת לעצמי שעשית כבר את כל הבדיקות האפשריות. 
אם כל הבדיקות תקינות, אז מדובר ככל הנראה בהרבה חוסר מזל, וצריך להמשיך ולנסות, אם רוצים להיות אמא ואבא. זו כמובן לא חובה, אלא תלוי ברצון.

מקווה מאוד שאתם מוקפים בסביבה תומכת. ממליצה גם על איזשהו תהליך של ליווי ותמיכה של אשת מקצוע. נורא קשה לעבור את הטירוף הזה לבד. 

ממני,
שירה. 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'תודה רבה על מילות התמיכה'
תודה רבה על מילות התמיכה
18/06/2019 | 11:54
2
102
אכן בדקנו כבר הכל, היינו אצל שלושת המומחים להפלות חוזרות, והתוצאה... הפעם עושים גם בדיקה גנטית לעובר, ואני אכן מקווה שימצאו איזו אי תקינות גנטית, כי אז יש סיכוי. הפחד הגדול הוא שהגוף שלי חולה ודפוק ולא מסוגל. אז אני באמת בבעיה...
לצפיה ב-'מבינה היטב-'
מבינה היטב-
18/06/2019 | 12:14
1
94
האם את רוצה אולי לפרט על כל אחת מההפלות? אולי במקרה תהיה לי איזושהי תובנה? כמו כן, האם הרופאים המליצו על דבר כזה או אחר כמו טיפול אמפירי כלשהו בזמן ההריון? (אני מודה שאני פחות מאמינה בטיפולים האמפיריים, אם אין הוכחה לבעיה רפואית, אבל יודעת שזה מה שממליצים במקרים שבהם לא מוצאים בעיה מוכחת). 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'זעם'
זעם
19/06/2019 | 11:02
94
אין לי איך לנחם, רק לכתוב לך פה שזה חתיכת תיק שאת מסתובבת איתו בעולם. זה באמת מרתיח וזו אפילו סתם מילה על המחשב.
היו שבועות שלמים שלא תיקשרתי עם חברות כי יש להן ילדים והן לא יבינו וזה עוד כשהבת של בעלי נמצאת אצלנו חצי שבוע.
לאחרונה אני מנסה שהמחשבות הקולוסאליות הגדולות שמתלוות לחמישה כשלונות לא ינהלו אותי ולא להסתכל על הכול דרך המשקפת הזאת.

אם את רוצה לספר מה היה ואצל מי היית, יש פה מצבור עצום של ידע וכוונות טובות בפורום ואולי זה יעזור, לפחות רגשית. לי עזרו פה מאוד.

לצפיה ב-'היי'
היי
19/06/2019 | 20:45
2
108
התובנה שלי היא כזו- במרום אין ספור הפלות, לידות שקטות ושני ילדים ומתכננת עוד- הדרך לא קלה. יש כאלה שקל להם. לנו לא. אבל האושר שמגיע שווה הכל. אין דבר שעומד בפני הרצון. פשוט אין. אז צריך לבכות להתאבל, לפנות לעזרה- אבל להרים ראש ולהקדיש את כל המאמצים עד להשגת המטרה. זה יגיע וזה יבוא. יש הפריות- יש הריונות. זו כבר אינדיקציה טובה. להמשיך בכל הכח
לצפיה ב-'מסכימה עם תחילת ההודעה שלך'
מסכימה עם תחילת ההודעה שלך
19/06/2019 | 23:16
106
ולא מסכימה עם ההמשך.
אני לא רוצה להוריד לנלה את מעט האופטימיות שעוד נותרה בה, אבל אני חושבת שזה לא אחראי להבטיח לה באופן מוחלט ונחרץ ש"זה יגיע וזה יבוא".

יש מקרים נדירים שבהם זה לא מגיע ולא בא. 
יש נשים שאחרי נסיונות רבים, בוחרות באפיקים אחרים: פונדקאות, תרומת ביצית, תרומת זרע או אימוץ, הן משיגות את האושר שלהן באופן שונה מזה שהן תכננו, אבל הן אכן משיגות אותו וידיהן מלאות והאושר מושלם.
ויש נשים שבוחרות לעצור ולהגיד שיש דברים שכן עומדים בפני הרצון ושלמרות שהן הקדישו את כל כולן למטרה, הן לא הצליחו להשיג אותה. לפעמים גם אם מתאמצים ממש חזק, לא מצליחים.

נלה - הלוואי שדרכך היתה קצרה וקלה יותר. מאחלת לך שההריון הבא יגיע במהרה ויסתיים בידיים מלאות.
לצפיה ב-''
20/06/2019 | 12:04
66
קודם כל, שאפו על הכוח! איזו דרך מטורפת. אם יש משהו שאני מודה עליו בהתחשב במצב שלי- זה שההריונות לפחות נגמרים מוקדם, ולא בשבועות מתקדמים.
את צודקת כשאת אומרת שזה שיש הריונות זה אינדיקציה טובה. אבל אני מפחדת שמה שדפוק זה הגוף שלי ולא משהו בעוברים שלי. כי לא לכל דבר יש פתרונות. ולא כל הפתרונות מקובלים על כולם. אני מקווה שאגיע לזה, אבל תמיד זוכרת שיש מצב שלא. יש נשים שזה לא קורה להן. זאת עובדה. הן מעטות, אבל קיימות. גם הסיכוי לקלב מולה שלמה הוא 1:10000, וכשהעליתי את האפשרות בפני הפרופסור בהדסה הוא אשכרה צחק ואמר לי "תפסיקי עם דוקטור גוגל! את יודעת איזה נדיר זה??" והנה עובדה... העיקר לזכות בלוטו- זה לא 
לצפיה ב-'אולי להקפיא עוברים במחזור ivf בגלל הגיל '
אולי להקפיא עוברים במחזור ivf בגלל הגיל
20/06/2019 | 01:25
1
73
ולהמשיך לנסות להכנס להריון טבעי.
בעוברים המוקפאים להשתמש בגיל מבוגר יותר כמוצא אחרון או בעזרת פונדקאית.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
20/06/2019 | 11:50
63
כתבתי כבר למטה חפירה שלמה. אבל ההריון האחרון שנגמר לפני שבוע הוא בIVF, כי כנראה כל ההתערבויות, ואולי גם גיל, התחילו להשפיע וכבר לא כזה קל להיכנס להריון. עכשיו מנסים לשכנע קופ"ח לתת אישור לעוד שאיבה למרות שנשאר עוד בלסטוציסט אחד קפוא.
לצפיה ב-''
20/06/2019 | 03:01
2
74
קודם כל, חיבוק. זה נורא מה שאת עוברת.
ובחלק המעשי, את רוצה לפרט אילו בדיקות עשיתם ואצל מי הייתם ?
לא כל המומחים באמת מומחים, לצערינו.
לדוגמא, עשיתם בדיקת זרע לבן זוג ? איך המורפולוגיה. עדיין יש רופאים שמזלזלים בזה.

לצפיה ב-'אם מורפולוגיה תקינה, אז בעיות זרע נשללו... גם משהו...'
אם מורפולוגיה תקינה, אז בעיות זרע נשללו... גם משהו...
23/06/2019 | 23:27
8
לצפיה ב-'אין לי עצות, רק חיבוק '
אין לי עצות, רק חיבוק
20/06/2019 | 12:07
1
84
בכל השנים שאני קוראת כאן בפורום, מעטות מאוד הכריזו שהן עוצרות.
אני עצרתי לפני חודשיים, מיד אחרי ההפלה השמינית שלי.

נדמה לי שהחל מההריון החמישי, היה לי ברור שרוב הסיכויים שההריונות שלי יסתיימו בידיים ריקות.
בערך בתחילת ההריון השישי הצבתי לעצמי קו אדום עם מעין הצהרה לעצמי שאת הקו הזה אני לא עוברת. בפועל הקו האדום שלי זז המון, גם ביחס למספר ההריונות שאני מוכנה לנסות וגם ביחס לגיל שלי.
במהלך ההריון התשיעי הבנתי שהגעתי לקצה היכולת שלי, והחלטתי שגם אם הוא יסתיים בידיים ריקות, הוא יהיה ההריון האחרון.

אני לא אומרת לך שאם תשחררי זה יבוא, מפני שאין קשר בין הדברים ומפני שבמצב שלך באמת שלא ניתן לשחרר.
אני כן חושבת שכדאי לך להמשיך לנסות, עד שתחליטי שהגעת לקו האדום שלך.

ממשיכה לקוות עבורך.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
20/06/2019 | 13:13
62
אני זוכרת את הסיפור(ים) שלך. קראתי את ההודעה על סוף ההריון האחרון וממש בכיתי איתך. אני חושבת שאת יותר חזקה ממני, כי לדעתי אם היה לי כבר ילד אחד, הייתי מוותרת אחרי הפעם. חיבוק ממני! 
לצפיה ב-'קראתי את מה שכתבת-'
קראתי את מה שכתבת-
20/06/2019 | 14:56
2
100
אסור לי פה להביע שום עמדה לגבי שום רופא, אלא אם כן מדובר ברופא/ה שאני הייתי מטופלת אצלו/ה ורוצה להמליץ עליו/ה.

לפיכך, ומשום שיש לך גם ענייני פוריות וגם הפלות, ממליצה בחום רב מאוד על ד"ר עופר גונן. הוא אנושי ומקצועי, אומר את האמת ומבצע חשיבה רפואית יפה. 
אני הגעתי אליו לאחר 4 הפלות, לקבלת דעה שנייה. הוא שלח אותי לכל הבירורים. לא היה לו מה להציע לי, אבל אני מעדיפה את הגישה שלו ואת צורת ההסתכלות שלו. 
הוא ליווה אותי בעוד שתי הפלות, ולאחר מכן בראשית ההריון עם מעיין. לאחר מכן, חזרתי לרופאה שלי, שגם היא מדהימה (ד"ר דורית רביד) להמשך מעקב הריון בסיכון. 

מעבר לכך, אני מנועה מלכתוב עוד דברים. 

מקווה עבורך לטוב, ובקרוב, כי כבר עברת מספיק סבל. 
שירה. 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'שניהם במרכז, נכון?'
שניהם במרכז, נכון?
20/06/2019 | 15:20
1
58
אני ירושלמית, אבל אולי אלך רק להתייעצות או משהו.
לגבי השאר, כן, אני כבר גם הבנתי כמה וכמה דברים... תודה על ההמלצות
לצפיה ב-'באיזור השרון'
באיזור השרון
21/06/2019 | 21:17
7
לצפיה ב-'וואו, חיבוק חם, נלה'
וואו, חיבוק חם, נלה
21/06/2019 | 10:45
1
76
נעתקה נשימתי מהתיאור שלך, שארוע בו רודף ארוע רודף ארוע, והממסד הרפואי כולל מי שלא טרח להתאמץ (שלא לדבר על אותו רופא מהולל שצעק והתעצבן). בין השורות ברורה הנחמה בבן הזוג הנפלא ששומר עליך. כולי תקווה שגם הסביבה הקרובה עוטפת, מכילה ובעיקר לא שולחת אותך לשחרר...
שולחת לך חיבוק ומחזיקה אצבעות חזק שקופת החולים כן תתמוך, שיגיע במהרה הריון תקין, ושתזכו ותצליחו בדרך בה תבחרו לצעוד יחד.
לצפיה ב-'תודה '
תודה
23/06/2019 | 08:47
10
לצפיה ב-'חיבוק'
חיבוק
23/06/2019 | 23:26
2
41
יקרה, ממש כואב לקרוא.
אני ממש מעריצה את הרופא שלי, פרופ' ירון רבינוביץ. אז ממש ממליצה לך ללכת אליו. למרות, שבטוח גם רופא של שירה מצויין.
הגענו לרבינוביץ אחרי שלוש הפלות עם המון בדיקות, קלסר שלם. הוא ישב איתנו שעה שלמה ובן אדם ממש חשב.
בקיצור, אצלנו היו בעיות ספציפיות - זרע שלו , פרולקטין שלי. הוא טיפל בהכל - וברוך ה', קרה לנו נס.
הבנתי שעדיין אין תוצאות של בדיקת עובר, נכון ?
הבנתי שיש לך פרופיל אוטואימוני, בדיקת זרע ,בדיקות קרישה , קריוטיפ וצילום רחם.
תוודאי שיש לך פרופיל הורמונלי מורחב, כולל הכל, לא רק דברים פשוטים, אלא גם נתוני תירואיד , פרולקטין וכל ציר היפופיזה. וגם סוכר בצום ותתיעצי עם פרופ' רבינוביץ.
הוא גם עושה IVF באסותא ועשיתי בהשתתפות של קופת חולים.
אני פחות מחזיקה מ-PGS, לא בטוחה שזה שווה.. אבל לא רופאה, מעניין מה רופא יגיד.
ורק אוסיף איך הגעתי אליו. זכרתי שלקולגה שלי יש בת שעברה מלא הפלות (מסתבר ש 8) , עד שהגיעה לפרופ רבינוביץ, שהצליח לעלות על איזשהו חסר הורמונלי אצלה ועכשיו יש לה שני ילדים.
לצפיה ב-'תודה '
תודה
24/06/2019 | 13:34
1
38
בהחלט אשקול להתייעץ עם הרופא שלך. לגבי תוצאות בדיקת העובר- עוד לא התחילו אפילו, סיפור בפני עצמו  אבל לא כל כך לחוצה כרגע.
פרופיל הורמונלי מורחב עשיתי לפני שנתיים, כנראה אצטרך לחדש, אבל אז יצא תקין לחלוטין. 
לגבי PGS- כל בנאדם מהתחום שדיברתי איתו- גנטיקאית, אמבריולוגית, רופאי פריון- כולם מסתייגים מאוד, אלא אם כן יהיה ממצא ספציפי שיימצא גם אצל לפחות אחד מאיתנו. כך שזה רחוק ממני בינתיים.
לצפיה ב-'עוד משהו קטן שרציתי להגיד לך'
עוד משהו קטן שרציתי להגיד לך
25/06/2019 | 01:32
68
אני מאוד רציתי לבדוק את העובר פעם שלישית, הכל היה מוכן - מבחנות, ניירת ואז עובר פרש לבד כמה ימים לפני גרידה מתוכננת...
מה שחשוב לי להגיד - אל תתיאשי, לא מיצית את כל הכיוונים,. רבאק, יש לך קפוא !
לגבי רופאים שהיית אצלם, אני , בעקבות שירה, מנועה מלהביע דעה על רופאים שהיית אצלם...
המון בהצלחה, תבשרי בשורות טובות ממש בקרוב.
לצפיה ב-'בבקשה המלצות לרופא מהמרכז'
בבקשה המלצות לרופא מהמרכז
14/06/2019 | 11:33
4
128
בבקשה המלצות לרופא מהמרכז או דרומה אני מראשל"צ.
גם מנסה לברר אילו רופאים מבצעים את התהליך בשאיבה גם ללא צורך בהרדמה מלאה.חוץ מינאי נילי בירושלים שזה רחוק לי  ועמוס בר שלצערי לא בהסדר עם הביטוח שלי.
לצפיה ב-'ממליצה על שני רופאים'
ממליצה על שני רופאים
14/06/2019 | 21:03
88
דר' גיא רופא. הרופא שלי בהא' הידיעה.
עברתי אצלו גם גרידות וגם היסטרוסקופיות ניתוחיות להוצאת שאריות.
יש לו ידי זהב ולב ענק והלוואי שהיו יותר רופאים כמוהו.
לדעתי הוא עושה פרוצדורות במדיקל בתל אביב.

דר' חן גולדשמיט. יודעת שהוא עושה גרידות, אבל לא בטוחה עד איזה שבוע.
עברתי אצלו 3 היסטרוסקופיות ניתוחיות ועוד כמה אבחנתיות.
מיומן מאוד וקשוב למטופלת.
מקבל במרכז הרפואי נארא שעבר לאחרונה לרמת החי"ל.
לצפיה ב-'המלצות '
המלצות
15/06/2019 | 09:54
1
60
קודם כל, מצטרפת בחום רב להמלצה של מרעישה על ד״ר גיא רופא, הוא באמת יחיד במינו ואני מרגישה המון בטחון בנוכחות ובטיפול שלו. עברתי אצלו היסטרוסקופיה בפרטי ולפרוסקופיה בציבורי.

את הגרידה שעברתי ביצע באיכילוב ד״ר גלעד רטן, שהתרשמתי ממנו מאד לטובה וגם שמעתי עליו הרבה ורק טובות לאחר מכן.
לצפיה ב-'גם אני קיבלתי המלצות על גלעד רטן'
גם אני קיבלתי המלצות על גלעד רטן
15/06/2019 | 10:53
62
עשיתי אצלו את ההיסטרוסקופיה האבחנתית והוא היה מאד סימפטי
לצפיה ב-'המלצה שלי'
המלצה שלי
16/06/2019 | 22:29
59
אני עשיתי פעמיים גרידה אצל אריה גינגולד. היה בעיני מאוד מקצועי ואנושי.
לגבי חן גולדשמיט, שמרעישה הציעה למעלה - לא ידעתי שהוא עושה גרידות. עשיתי אצלו היסטרו ומאוד התרשמתי ממנו.
אני ממש מופתעת שיש רופאים שעושים גרידה בלי הרדמה מלאה. בזמנו גם לא רציתי הרדמה מלאה, אבל מרדים אמר לי שרק במדינות עולם שלישי עושים בלי הרדמה... 
בכל מקרה, מדובר בהרדמה קצרה ולי אישית התאוששות הייתה קלה מאוד. לשם השוואה - מהרדמה כללית של שאיבת ביציות היה לי הרבה יותר קשה להתאושש.
מאחלת לך שפרק הזה יהיה מאחוריך ובשורות טובות בקרוב.
לצפיה ב-'הפלה בציטוטק שבוע 6'
הפלה בציטוטק שבוע 6
11/06/2019 | 19:58
9
173
מתנצלת מראש על השאלה.
בת שלי (19) עוברת מחר הפלה בציטוטק. איך עדיף לקחת את הכדור-דרך הפה, ווגינאלי או מתחת ללשון? אתמול לקחה מפיג׳ין. היא (ואני) בלחץ נוראי כי קראנו דברים איומים על ציטוטק. בבית חולים אמרו שתקח מתחת ללשון (כי זה הריון תקין כנראה). מהקריאה הבנתי שאם לוקחים מתחת ללשון-זה אופן הכי נורא ואיום מבחינת התופעות לוואי. היא ממש מפוחדת מכל הקריאה באינטרנת וכבר אמרה שגגרתי אותה ל תם סבל עם ציטוטק ועדיף היה גרידה. בנוסף לכל יש לה מחלה אוטוימונית של כבד, יש לה כבר בחילות חזקות מכדור הראשון (מפיג׳ין).
אשמח לכל טיפים שיעזרו לבת שלי לעבור את ההפלה בכמה שפחות נזק וסבל. 
לצפיה ב-'סביר להניח ששירה תמחק את ההודעה שלך בקרוב'
סביר להניח ששירה תמחק את ההודעה שלך בקרוב
11/06/2019 | 21:42
4
140
הפורום מיועד להפלות של הריונות רצויים.
בכל זאת מגיבה, כי ברור לי שהבת שלך במצוקה.

עברתי 2 הפלות ציטוטק של הריונות רצויים, בשתיהן היה דימום קל כשלעובר עדיין היה דופק. את הציטוטק קיבלתי רק לאחר שראו שהדופק העוברי פסק (מעצמו).
בשתי ההפלות הרופאים החדירו 4 כדורי ציטוטק לנרתיק.
בהפלת הציטוטק הראשונה שלי, תופעות הלוואי של הציטוטק היו מינוריות: כאבי בטן לא חזקים במיוחד, דימום כמו של וסת חזקה, בלי בחילות. אחרי יומיים קיבלתי מנה נוספת ובערך 24 שעות אחריה השק נפלט.
בהפלת הציטוטק השניה שלי היו תופעות לוואי קשות.
אין דרך לדעת איך הבת שלך תגיב לכדורים, מפני שכל אחת מגיבה אחרת וגם אותה אישה יכולה להגיב שונה בכל פעם - כפי שניתן לראות מהחוויה שלי.

אני ממליצה להכין מראש תחבושות עבות - יש בסופרפארם תחבושות עבות במיוחד ששכחתי את שמן. כדאי להכין גם אופטלגין נוזלי - בהנחה שמותר לה - למקרה של כאבים.
מקלחת עשויה להקל על הכאב, אבל חשוב לא להתקלח במים חמים מדי ולא לשים בקבוק חם ישירות על הבטן - חימום עלול להגביר את הדימום.

מאחלת לה שיעבור בשלום.
לצפיה ב-'המון תודה לך על התשובה'
המון תודה לך על התשובה
11/06/2019 | 23:00
86
 אנסה להתעקש מחר שיתנו לה ווגינאלי, לא מתחת ללשון. מקווה שיעבור בשלום. סיטואציה ממש כואבת. מחר קבעו לי החזרה. אחרי שאהיה איתה חצי יום בסורוקה כדי להפטר מעובר שלה, צריכה לנסוע לאסותא להחזיר את שלי. האם יש משהו יותר הזוי 
לצפיה ב-'עוד שאלה'
עוד שאלה
13/06/2019 | 08:40
2
65
איך לדעת שהכדור עשה את העבודה? היא לקחה 2 מתחת ללשון ב 8 בבוקר, יחד עם נרות אביטרן נגד כאבים. התחילו כאבים חזקים ולקחה אופטלגין והכאבים עברו. היה דימום קצת יותר כבד ממחזור עד הערב, ובערב פסק. היא אנרה שלא הבחינה בגושים או משהוא דומה לרקמה.  בשיחרור (14 בצהריים) האחיות אמרו רק שצריכה לעשות ביקורת בעוד 3 שבועות, וחוץ מזה כלום. ואם השק לא נפלט-לא הגיוני לחכות 3 שבועות...
לצפיה ב-'אצלי הביקורת היתה אחרי 48 שעות'
אצלי הביקורת היתה אחרי 48 שעות
13/06/2019 | 09:25
1
47
אבל לכל בי"ח פרוטוקול משלו וכבר נתקלתי כאן בנשים שנאמר להן להגיע לביקורת אחרי שבוע. בנוסף ייתכן שיש הבדל בין פרוטוקול של הפסקה יזומה לבין פרוטוקול של הריון שבו הדופק פסק באופן ספונטני.
גם לי נשמע לא סביר לחכות 3 שבועות.
אני חושבת שכדאי להתקשר למחלקה כדי להבין את הפרוטוקול ואולי לכוון אותם לקבל אותה לביקורת בתחילת שבוע הבא.
נראה לי שיהיה לכם יותר קל אם תדעו מה המשך התהליך הצפוי במידה והשק לא יוצא בעצמו אחרי מנה אחת, ללא תלות במועד הביקורת.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
13/06/2019 | 10:16
33
אתקשר היום לשאול
לצפיה ב-'גם אם לא יהיה נעים או שיהיה סבל, זה לא ישפיע על "הנזק"'
גם אם לא יהיה נעים או שיהיה סבל, זה לא ישפיע על "הנזק"
11/06/2019 | 23:01
3
83
כבר כתבתי לך בפורום השני על החוויה שלי עם ציטוטק אחרי הפסקת דופק. לקחתי בבליעה כי לא ידעתי אחרת והיו התכווצויות שהזכירו צירים קלים או כאבי מחזור מאד חזקים, נדמה לי שאפשר לקחת אקמול אבל לא כדורים נגד כאבים שהם אנטי-דלקתיים כמו אדוויל.  
מבחינתי אלו היו כאבים סבירים לחלוטין, אולי למישהי שמעולם לא הרגישה צירים הם יהיו מפתיעים אבל באמת לא נורא. יש כמובן דימום בזמן שהרחם מתרוקן, ואצלי למוחרת היה עוד סיבוב של דימום כמו וסת חזקה.  וזהו. שני ערבים שבהם הייתי מפוקסת על זה וגמרנו.
אני חושבת שהציפיה שזה יעבור בלי להרגיש היא לא ראלית אבל גם להיכנס לסרטים מהתרחיש  הגרוע ביותר שתמצאו באינטרנט זה ביזבוז. בשביל בחורה בגילה עם ההיסטוריה המילדותית  ש(אין) לה כדורים הם האפשרות הנכונה ביותר.
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
11/06/2019 | 23:14
2
64
קצת הרגעת אותי. אני האמת לא הייתי בסרטים לפני, כי מההתחלה הנחתי (בדיוק כמו שכתבת) שלבחורה צעירה שלא ילדה עדיין עדיף כדור בלי התערבות כירורגית. נלחצתי היום כשקראתי תגובות שהיא שלחה לי שזה יכול להיות ממש כואב, עד התעלפות, וסיבוכים וחו׳. אני עברתי הפלה טבעית לפני שנה והיה סביר לגמרי, לא כואב, רק דימום מסיבי...לא חשבתי שציטוטק זה משהוא שונה דרסטי...
לצפיה ב-'באופן חד פעמי ויוצא דופן החלטתי לא למחוק את השרשור. '
באופן חד פעמי ויוצא דופן החלטתי לא למחוק את השרשור.
11/06/2019 | 23:21
1
51
לצפיה ב-'תודה רבה לך על ההבנה וההתחשבות'
תודה רבה לך על ההבנה וההתחשבות
11/06/2019 | 23:28
85
מבינה שזה לא המקום לשאול. 
לצפיה ב-'היי מעדכנת ושואלת לגבי הפרוצדורה '
היי מעדכנת ושואלת לגבי הפרוצדורה
11/06/2019 | 23:12
5
198
כבר חודש מתחבטת עם עצמי אם לזרז את התהליך עם ציטוטק או לא בינתיים אין שום התקדמות לכיוון הפלה טבעית.
מדובר בשני שקי הריון ללא עוברים על פי אבחנה בשבוע 7.מדובר בהחזרת עוברים מוקפאים.
אם אני רוצה לסיים עם העניין בגרידה ולא בציטוטק האם זה אפשרי במסלול הציבורי?אני פשוט מגיעה לבית חולים או מבקשת הפנייה מרופא קופ"ח?האם כדאי לי דווקא במסלול הפרטי או שהתהליך הוא אותו תהליך?
בביטוח הפרטי רשום שהכיסוי רק במיקרה של הפלה מסיבה רפואית.האם הריון שהפסיק להתפתח עונה על ההגדרה?
תודה על התמיכה.

לצפיה ב-'ראשית, חבל לי עלייך, '
ראשית, חבל לי עלייך,
11/06/2019 | 23:29
104
שככה את מחכה ושום דבר לא קורה. זה סוחט רגשית וקשה מאוד. 

לגבי שאלותייך- ניתן לבצע גרידה באופן ציבורי או באופן פרטי. 
אני חושבת שבכל מקרה, את צריכה הפנייה מהרופא/ה הגניקולוג/ית שלך, ואז מתקשרים וקובעים תור. 
לגבי השאלה באשר לביטוח- הכי טוב שתשאלי אותם. בענייני ביטוח- אני יודעת שיש המון דברים שכתובים בצורה לא מספיק ברורה ולכן רצוי לברר מולם. אף אחת מאיתנו לא תדע לענות לך על השאלה באופן מדויק. 

מקווה עבורך שתסיימי עם הסאגה הזו של ההיבט הרפואי בהקדם. 

שירה. 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'מנסה לענות מנסיוני'
מנסה לענות מנסיוני
11/06/2019 | 23:58
3
79
מבחינה טכנית בשלב ההתעסקות ברחם, התהליך זהה בציבורי ובפרטי.
יש הבדל מבחינת הביורוקרטיה המקדימה (בציבורי מול ביה"ח והקופה, בפרטי מול חברת הביטוח והרופא), בזמינות לשאלות אחרי הפרוצדורה (בפרטי את אמורה לקבל את הסלולרי האישי של הרופא), בדרך כלל יש הבדל גם בשעות שבהן הפרוצדורה מבוצעת - בציבורי בבוקר ובפרטי אחר הצהריים או ערב.

בציבורי כנראה לא יקבלו אותך לגרידה מעכשיו לעכשיו. ברוב בתי החולים יש יום או כמה ימים בשבוע שבהם מבוצעות גרידות, ההמתנה לתור נעה בין יומיים-שלושה לשבועיים, בתלות בעומס על אותו בית החולים.
אני משערת שאת יכולה להתקשר למיון נשים בבית החולים שרלוונטי לך ולברר מה הם צריכים כדי לקבוע לך תור.
מבין כל ההפלות שלי, רק אחת היתה גרידה בציבורי אחרי שהדופק פסק בעצמו. את הפסקת הדופק גיליתי במרכז בריאות האישה של הקופה. הרופאה במרכז בריאות האישה קבעה לי את התור לביה"ח (גם הוא של הקופה). עברו מאז 3 שנים, אז אני לא זוכרת אם הייתי צריכה להביא לביה"ח טופס 17, אבל סביר להניח שכן.

התור לגרידה במסלול פרטי בדרך כלל קצר יותר ביחס לתור בציבורי, בתלות בימי העבודה של הרופא שאת בוחרת ובזמינות חדר הניתוח בביה"ח שבו הוא מבצע את הפרוצדורה.
היתרון המשמעותי מבחינתי במסלול הפרטי, טמון ביכולת לבחור את הרופא שיבצע את הפרוצדורה. לי היה חשוב שהרופא יהיה מקצועי ומיומן, ושהוא גם יהיה קשוב ורגיש להיסטוריה שלי. לשמחתי מצאתי את הרופא הזה.

למיטב ידיעתי הריון שהפסיק להתפתח אכן נכנס להגדרה של בעיה רפואית, אבל חשוב לבדוק זאת מראש עם חברת הביטוח שלך.
לצפיה ב-'תודה על התגובה המפורטת שאלה לגבי עלויות '
תודה על התגובה המפורטת שאלה לגבי עלויות
12/06/2019 | 10:19
2
45
מה סדר הגודל של המחירים והאם זה משתנה משמעותית  מרופא לרופא? אני מניחה שאין צורך בתשלום לוועדה. בין אם הפרוצדורה היא שאיבה בהרדמה חלקית או מלאה יש הבדל במחירים? 
לצפיה ב-'אין צורך בוועדה. '
אין צורך בוועדה.
12/06/2019 | 12:31
13
לצפיה ב-'משערת שיכול להיות הבדל גדול בעלויות בין רופאים שונים'
משערת שיכול להיות הבדל גדול בעלויות בין רופאים שונים
12/06/2019 | 12:43
42
וככל הנראה גם בין בתי חולים שונים.

בשנים האחרונות עברתי כמה וכמה גרידות והיסטרוסקופיות ניתוחיות, חלקן בציבורי וחלקן בפרטי.
מבחינת גרידות בפרטי, בחרתי ספציפית את הרופא שלי, אז לא טרחתי לברר עלויות של רופאים אחרים ובתי חולים אחרים. גרידה עלתה לי כ-5,400 ש"ח (התשלום מתחלק בין ביה"ח לרופא). היסטרוסקופיה ניתוחית עם אותו הרופא ובאותו בי"ח עלתה לי 3,000 ש"ח יותר מגרידה.
לצערי לרופא שלי אין הסדר עם הביטוח הפרטי שלנו או עם הקופה שלי.
לפני כשנה וחצי הביטוח הפרטי שלנו הפסיק לכסות רופאים שלא בהסדר (עד אז הם כיסו את כל הפרוצדורות שעברתי אצלו בעלות של קרוב ל-20,000 ש"ח). מאז עברתי 3 היסטרוסקופיות ניתוחיות באופן פרטי במרכז רפואי אחר, אצל רופא אחר שיש לו הסדר עם הקופה, ובכל פעם שילמתי רק 600 ש"ח השתתפות עצמית.

ועדה להפסקת הריון מתכנסת אך ורק כאשר לעובר יש דופק. מאחר ואצלך כבר אין דופק, אין צורך בועדה. ובכל מקרה למיטב זכרוני אין תשלום נפרד לועדה.

כל הפרוצדורות שעברתי, היו בהרדמה מלאה, כך שאני לא יודעת אם יש הבדל מבחינת העלויות.
באופן אישי היה לי טוב להיות מורדמת לחלוטין ולא לחוות את הפרוצדורות בעודי חצי ערה.

חשוב לדעת שגם אם את בוחרת בגרידה, ככל הנראה תקבלי ציטוטק כשעתיים לפני הגרידה, על מנת להרחיב את צוואר הרחם.

תרגישי חופשי לשאול עוד במידה ועולות לך שאלות נוספות.
לצפיה ב-'הריון כימי שלישי רצוף'
הריון כימי שלישי רצוף
04/06/2019 | 18:59
7
184
היי בנות...מה עושים עכשיו? חצי שנה ו3 הריונות כימיים. אחד שנגמר רחרי שבוע, אחד שנגמר אחרי 4 ימים והיום...גיליתי מוקדם ( יואב 11 עם פס מאוד ברור במקלון הזהב) לקחתי אנדומטרין מהביוץ כי התגלה חוסר בהריון הקודם והוא נפל לפני שהתחיל בכלל  הבדיקת בטא כבר הייתה שלילית היום...והמחזור אפילו לא הספיק לאחר. צריכה לקבל רק מחר בלילה...מה אני עושה עכשיו? 
לצפיה ב-'מתלבטת מה לענות...'
מתלבטת מה לענות...
05/06/2019 | 08:24
1
113
מתבלטת, כי מצד אחד התגלה חוסר בהריון הקודם והומלץ על תמיכה כלשהי, ומצד שני, הכימי של עכשיו- במצב נורמטיבי, בכלל לא היית מגלה את זה, כי המחזור היה פשוט מגיע. עשית בדיקה מאוד מוקדמת. יש מצב שהבדיקה הראתה חיובי בגלל האנדומטרין שלקחת? (אני לא מספיק מבינה בתמיכות ההורמונאליות, ולא יודעת איך הן משפיעות בכל מיני מובנים....). 

על פניו, ההמלצה הכי טובה שלי אלייך היא לחזור לרופא/ה שלך ולהתייעץ איתו/ה. 

שירה. 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'תודה על החיבוק'
תודה על החיבוק
05/06/2019 | 11:08
57
לא, אנדומטרין זה פרוגסטרון הוא לא יכול להשפיע על הביטא. בדקתי כי האנדו יכול לגרום לאיחור במחזור לכן בדקתי מןקדם
לצפייה - מוסתר
05/06/2019 | 09:37
לצפיה ב-'תודה'
תודה
05/06/2019 | 11:06
42
פשוט האנדומטרין יכול לגמרום לאיחור לכן בדקתי מוקדם כדי לדעת עם להפסיק אותו. עברה בדיוק שנה ו3 ההריון הראשון היה אחרי חצי שנה ואז כל חודשיים נכנסתי להריון. בדקתי גם את הפרוגסטרון עדיין לא הגיעה התשובה פשוט. נראה איך הוא. כן אלך לרופא שלי .
לצפיה ב-'עכשיו הגיעה הפרוגסטרון'
עכשיו הגיעה הפרוגסטרון
05/06/2019 | 11:20
63
37.8 nmol זה נראלי ממש נמוך עם תמיכה שלקחתי במשך שבוע וחצי.
לצפיה ב-'הבדיקה הביתית שהשתמשת בה היא לזיהוי ביוץ או לזיהוי הריון?'
הבדיקה הביתית שהשתמשת בה היא לזיהוי ביוץ או לזיהוי הריון?
05/06/2019 | 11:42
1
61
יש טענה שבדיקות לזיהוי ביוץ (שבעצם מאתרות רמות גבוהות של LH), מסוגלות לאתר גם רמות גבוהות של בטא.
באופן אישי יצא לי לעשות בדיקת ביוץ כמה שעות לפני שהתחילה הוסת. בדיקת הביוץ היתה חיובית, אבל בדיקת הריון ביתית היתה שלילית, וכאמור הוסת התחילה אחרי כמה שעות.

לגבי רמת הפרוגסטרון, ממה שקראתי בפורום פוריות, הרבה רופאים טוענים שרמת ההורמון בדם לא בהכרח משפקת את רמתו ברחם, בייחוד כשמדובר על תמיכה וגינלית.
לצפיה ב-'בדיקת הריון מקלון הזהב'
בדיקת הריון מקלון הזהב
05/06/2019 | 12:57
57
שביואב 11 זיהתה הריון ברור עם פס ברור שהופיע אחרי 30 שניות בערב.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

פורומים

בעלי מקצוע

פורום הורים בטיפולי פוריות
פורום הורים בטיפולי
ד
מתקשים בפוריות?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום