לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אובדן הריון תמיכה

ברוכים וברוכות הבאים לפורום אובדן הריון - תמיכה,אין צורך להכביר במילים על התחושה הקשה, ההלם, הבלבול ותחושת האובדן עימם מתמודדים כאשר מאבדים הריון.מעטים הם הפורומים באינטרנט בעברית או בכלל, המתמודדים עם נושא אבדן הריון.אכזבה... מדוע אף אחד לא מדבר על הנושא הכל כך חשוב הזה?!הפורום מהווה קבוצת תמיכה חמה ומשפחתית אשר עוסקת בכל ההיבטים הנפשיים הכואבים המלווים אחד או יותר מן האירועים הבאים: א. הפלה טבעית במהלך הריון.ב. הפסקת הריון עקב בעיה רפואית של האם/ עובר.ג. מות העובר מוות טבעי ברחם במהלך ההריון או הלידה.ד. מות התינוק/ת בסמוך או מספר חודשים לאחר הלידה.למי מיועד הפורום?ראשית, לנשים חד הוריות וזוגות אשר חוו לצערם בעבר הקרוב או הרחוק אחד מן האירועים שצוינו. בנוסף הפורום מיועד לבני משפחה (אבות, אמהות, אחים ואחיות וכו`) , חברים, מעסיקים, עובדים של נשים או בני זוגן אשר חוו אחד מן האירועים המצערים שצוינו קודם לכן.הפורום יעזור לכם לפנות אל הקרובים שלכם ולדבר איתם בצורה נכונה ותומכת. על ידי גלישה בפורום תבינו מה עובר על הקרובים שלכם ותקבלו עצות כיצד לשוחח עימם. מה להגיד ומה לא להגיד ? כיצד להתחבר אליהם בכאבם וכו`.הפורום מיועד גם לנשים וזוגות אשר חוו בעבר אבדן הריון, עברה תקופה, היום הם הורים, לא שוכחים את העבר ולכן מעונינים לתמוך רגשית באחרים החווים אבדן טרי.בפורום ניתן תמיכה ונחזק האחד את השני בין היתר על ידי עצות מעשיות להתמודדות עם השכול והאובדן. כיצד להתמודד עם המצב הלא צפוי והכואב? מה כדאי לעשות? איך להתמודד עם המשפחה,החברה, בעבודה?נחלוק את הסיפורים האישיים שלנו עם החברים בפורום (האינטרנט יקל עלינו מאד, כיוון שאין חובה להיחשף), ועל ידי תגובות החברים בפורום נקל במעט את תהליך ההתמודדות הקשה המלווה אותנו.מאמרים וכתבות:החומר המצוי בעברית בנושא הינו מועט ביותר, לכן נעדכן האחד את השני בחומר על הנושא ויחדיו נחבר בעצמנו ולעצמנו מאמרים וכתבות אישיות העוסקות בנושא בעברית , ועל ידי כך לא נצטרך לגלוש באתרים בשפות זרות, דבר שמקשה את ההתמודדות עקב קשיי תרבות ושפה שונים. הפורום עוסק במקרים של מות עובר או תינוק בלית ברירה ואין כוונת הפורום לדון בעד או נגד הפלות או שאלות מסוג זה שכן אוכלוסית החברים בפורום עשו כל שביכולתם כן להביא ילד בריא לעולם ולגדלו.תחושתנו היא כי אנו נבין הכי טוב את עצמנו... כלומר, קיימת בחברה נטיה לא לטפל בנושא של אבדן הריון מן ההיבט הנפשי והרגשי הן לאשה החווה טראומה מסוג זה והן לבן זוגה המלווה אותה בתהליך. אנו חשים כי הפורום יהווה מקום מפגש רציני, איכותי בו כולנו נמצא כל אחד את עצמו, ילמד על עצמו באמצעות שיחות הנפש (נאחל לעצמינו הרבה כאלה...) והתמיכה שכה חיונית לכל אחד מאיתנו.מילה על ולבני הזוג...חשוב להבין שגם בני הזוג חשים בעוצמה רבה את תהליך אבדן ההריון שהתרחש. אמנם לא חשים זאת מבחינה פיסית, אולם בכל שלבי ההריון בני הזוג חושבים על העובר הצומח ומתפתח בבטן , נקשרים אליו, מדמיינים איך הוא נראה ועוד....כאשר מתרחשת הפסקת הריון, שני בני הזוג מאבדים את היקר מכל, וזה כואב, כואב מאד...לכן חשוב לפנות אליכן הנשים החברות בפורום, נסו לשתף את בן הזוג, גם כן בפורום .כפי שכתב "תמיד איתנו" מייסד הפורום: "כבן זוג אני יודע עד כמה עז ומשמעותי האבדן מבחינה נפשית, ומשוכנע כי השתתפות פעילה של בני הזוג תתרום להם מבחינה רבה .ומילה לבנות הזוג, שתפו את בן זוגכן, ספרו לו מה אתן חשות ומרגישות ומה הייתן מצפות ממנו. אם לא תאמרו הוא לא ידע..."לסיום,ראשית ,השתדלו לספר עליו לזוגות שחוו אבדן הריון כלשהו, בכדי שידעו על קיום הפורום.שנית,אנו מקוות, כי הפורום ישיג עבור כל החברים בו את המטרות,ומאחלות לכולנו כי בעת השהות בפורום תרגישו תחושת נוחות , חום ושותפות אמיתית !יעל של עדי ונאשא

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אובדן הריון תמיכה

ברוכים וברוכות הבאים לפורום אובדן הריון - תמיכה,אין צורך להכביר במילים על התחושה הקשה, ההלם, הבלבול ותחושת האובדן עימם מתמודדים כאשר מאבדים הריון.מעטים הם הפורומים באינטרנט בעברית או בכלל, המתמודדים עם נושא אבדן הריון.אכזבה... מדוע אף אחד לא מדבר על הנושא הכל כך חשוב הזה?!הפורום מהווה קבוצת תמיכה חמה ומשפחתית אשר עוסקת בכל ההיבטים הנפשיים הכואבים המלווים אחד או יותר מן האירועים הבאים: א. הפלה טבעית במהלך הריון.ב. הפסקת הריון עקב בעיה רפואית של האם/ עובר.ג. מות העובר מוות טבעי ברחם במהלך ההריון או הלידה.ד. מות התינוק/ת בסמוך או מספר חודשים לאחר הלידה.למי מיועד הפורום?ראשית, לנשים חד הוריות וזוגות אשר חוו לצערם בעבר הקרוב או הרחוק אחד מן האירועים שצוינו. בנוסף הפורום מיועד לבני משפחה (אבות, אמהות, אחים ואחיות וכו`) , חברים, מעסיקים, עובדים של נשים או בני זוגן אשר חוו אחד מן האירועים המצערים שצוינו קודם לכן.הפורום יעזור לכם לפנות אל הקרובים שלכם ולדבר איתם בצורה נכונה ותומכת. על ידי גלישה בפורום תבינו מה עובר על הקרובים שלכם ותקבלו עצות כיצד לשוחח עימם. מה להגיד ומה לא להגיד ? כיצד להתחבר אליהם בכאבם וכו`.הפורום מיועד גם לנשים וזוגות אשר חוו בעבר אבדן הריון, עברה תקופה, היום הם הורים, לא שוכחים את העבר ולכן מעונינים לתמוך רגשית באחרים החווים אבדן טרי.בפורום ניתן תמיכה ונחזק האחד את השני בין היתר על ידי עצות מעשיות להתמודדות עם השכול והאובדן. כיצד להתמודד עם המצב הלא צפוי והכואב? מה כדאי לעשות? איך להתמודד עם המשפחה,החברה, בעבודה?נחלוק את הסיפורים האישיים שלנו עם החברים בפורום (האינטרנט יקל עלינו מאד, כיוון שאין חובה להיחשף), ועל ידי תגובות החברים בפורום נקל במעט את תהליך ההתמודדות הקשה המלווה אותנו.מאמרים וכתבות:החומר המצוי בעברית בנושא הינו מועט ביותר, לכן נעדכן האחד את השני בחומר על הנושא ויחדיו נחבר בעצמנו ולעצמנו מאמרים וכתבות אישיות העוסקות בנושא בעברית , ועל ידי כך לא נצטרך לגלוש באתרים בשפות זרות, דבר שמקשה את ההתמודדות עקב קשיי תרבות ושפה שונים. הפורום עוסק במקרים של מות עובר או תינוק בלית ברירה ואין כוונת הפורום לדון בעד או נגד הפלות או שאלות מסוג זה שכן אוכלוסית החברים בפורום עשו כל שביכולתם כן להביא ילד בריא לעולם ולגדלו.תחושתנו היא כי אנו נבין הכי טוב את עצמנו... כלומר, קיימת בחברה נטיה לא לטפל בנושא של אבדן הריון מן ההיבט הנפשי והרגשי הן לאשה החווה טראומה מסוג זה והן לבן זוגה המלווה אותה בתהליך. אנו חשים כי הפורום יהווה מקום מפגש רציני, איכותי בו כולנו נמצא כל אחד את עצמו, ילמד על עצמו באמצעות שיחות הנפש (נאחל לעצמינו הרבה כאלה...) והתמיכה שכה חיונית לכל אחד מאיתנו.מילה על ולבני הזוג...חשוב להבין שגם בני הזוג חשים בעוצמה רבה את תהליך אבדן ההריון שהתרחש. אמנם לא חשים זאת מבחינה פיסית, אולם בכל שלבי ההריון בני הזוג חושבים על העובר הצומח ומתפתח בבטן , נקשרים אליו, מדמיינים איך הוא נראה ועוד....כאשר מתרחשת הפסקת הריון, שני בני הזוג מאבדים את היקר מכל, וזה כואב, כואב מאד...לכן חשוב לפנות אליכן הנשים החברות בפורום, נסו לשתף את בן הזוג, גם כן בפורום .כפי שכתב "תמיד איתנו" מייסד הפורום: "כבן זוג אני יודע עד כמה עז ומשמעותי האבדן מבחינה נפשית, ומשוכנע כי השתתפות פעילה של בני הזוג תתרום להם מבחינה רבה .ומילה לבנות הזוג, שתפו את בן זוגכן, ספרו לו מה אתן חשות ומרגישות ומה הייתן מצפות ממנו. אם לא תאמרו הוא לא ידע..."לסיום,ראשית ,השתדלו לספר עליו לזוגות שחוו אבדן הריון כלשהו, בכדי שידעו על קיום הפורום.שנית,אנו מקוות, כי הפורום ישיג עבור כל החברים בו את המטרות,ומאחלות לכולנו כי בעת השהות בפורום תרגישו תחושת נוחות , חום ושותפות אמיתית !יעל של עדי ונאשא
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
אנא קראו את תקנון הפורום לפני כתיבת הודעה חדשה
הודעת הריון ניתן לעדכן עד שלב הדופק בסימון מיוחד של אזהרה|זהירות| וזאת על מנת לכבד את אלה שקשה להן עם ההודעה  

המשך >>

לצפיה ב-'הבטחתי לשירה שאעדכן. קבלתי תוצאות סיסי שלייה'
הבטחתי לשירה שאעדכן. קבלתי תוצאות סיסי שלייה
26/03/2017 | 22:04
6
140
אומנם אין לי עובר כבר ברחם, אך החליטו עדיין לבצע את הבדיקה סיסי שלייה על מנת לשלול נשאות גנטית על ידי החןמר ההריוני הנ"ל.
אז אספר בקצרה (כמה שאוכל) 
אני בת 27 עם ילד בן שנתיים זה שנותן לי כוח וממלא את הרייקנות כל פעם מחדש...
את ההריון והמלאך שלי השגנו בivf ראשון על רקע זכרי, בעיית מרפולוגיה לאחר נסיונות הזרעה שלא צלחו. 
ההחזרה הראשונה הייתה על עובר טרי שנקלט והמלאך שלי נולד.. 
ילדתי בניתוח קייסרי בשל חוסר התקדמות בלידה וניטור חשוד, אז כמובן חיכנו שנה. 
לאחר שנה וחודשיים הוחזר עובר מוקפא (מאותו סבב) שנקלט ובשבוע 13 הגעתי לביקורת שיגרתית ו… אין דופק, הרופא אומר ציסטק היגרומה, טוב שהפסיק הדופק לבד, אלוקים עשה את העבודה עבורכם. ואני קמה מנקה תגל מהבטן מנסה לזכור את התמונה האחרונה שראיתי על גבי המסך שזוהי המזכרת היחידה שלי מהעובר שלי. 
ואז חתימות טפסים ניירת ו… ציטוטק גרידה, מסרבת בדיקה פתלוגית רוצה לקבור את העובר… 
אחרי חודשיים קמים על הרגליים משתקמים כעבור שלושה חןדשים ממועד הגרידה שוב מחזירה עובר מאותו סבב ו… כמעט כל שבועיים רצה לרפואה דחופה והכל בסדר יש דופק, מגיע שבוע 13 ואני בלילה הולכת למיון מחרדה שהשבןע הזה חוזר שוב.. נכנסת לרופא. ו..הכל תקין. 
שבוע 14 הולכת שוב לביקורת יש דופק אבל?? המבט הקפוא של הרןפא שלי אמר הכל.. שוב.. ציסטק היגרומה.. 
והוא ממליץ הפסקת הריון, ואני עם רקע דתי לא מסוגלת…הולכת לרופא פרטי אותם ממצאים מתייעצת עם רב גדול במקביל ביעוץ גנטי ומופנת לסיסי שלייה, הרב התיר הפסקת הריון. מגיע לסיסי שלייה אין דופק, כמה שזה כואב אבל הוקל לי.. קשה לי לבצע הליך שכזה.. 
ואז שוב אישפוז ציטוטק וגרידה.. 
קשה כואב, אבל מתרוממת לאט לאט 
ו..היום יש לי תשובה מהגנטיקאית. 
לעוברית שלי היה תסמונת טרנר.. 
מרחמת עליה שהיא הייתה כל כך חולה ולא יכלתי לעשות כלום למענה.. לעזור לה להציל אותה.. 
אז כידוע תסמונת טרנר אינה מושרשת, ומסתבר שנפלתי בפעם השניה על הצד הלא טוב של הסטטיסטיקה.. 
עדיין רוצה לדעת מניסיונכם?! קיימת בדיקה שאולי טוב שאעשה? אם קרה פעמיים מה הסיבה שיקרה שוב? האם יפנו אותי לpgb?  או שאמשיך הלאה כרגיל בתקווה שהפעם המזל יהיה טוב יותר? 
לצפיה ב-'78 זוגות עיניים צפו בהודעה.ואפילו תגובה אחת אין. '
78 זוגות עיניים צפו בהודעה.ואפילו תגובה אחת אין.
27/03/2017 | 23:32
52
מאכזב. 
לצפיה ב-'רגע, נויה131- לפעמים לוקח זמן...'
רגע, נויה131- לפעמים לוקח זמן...
28/03/2017 | 03:43
52
הנה, את רואה? אני עונה, למרות שהשעה 3:30...(קשה לי להירדם בגלל שיעול טורדני...).
לפעמים לוקח זמן. לפעמים יש עיכובים. כמו להגיע להריון תקין.

אני שמחה עבורך (אם אפשר לומר "שמחה", בנסיבות העצובות הללו), שקיבלת תשובה חד משמעית לגבי מצב העובר.
בפעם הראשונה היה מדובר על עובר עם ציסטיק היגרומה, אבל לא ידוע מה הסיבה לכך, נכון? כלומר- לא עשו בזמנו בדיקה של סיסי שיליה, אז זה לאו דווקא תסמונת טרנר, אלא יכול להיות משהו אחר.
מכירה זוג עם סיפור בדיוק כזה (מלבד העובדה שעוד לא היה להם ילד...), שבהריון הראשון היה עובר ללא דופק בשבוע 8-9, בהריון השני ציסטיק היגרומה+בדיקת סיסי שליה שהראתה תסמונת דאון, ובהריון השלישי- סוף סוף נוצר עובר תקין, אשר נולד לו לפני כחודשים:)
כלומר- לי זה נראה שאכן נפלת בפעם השנייה על הצד הלא טוב של הסטטיסטיקה, ושיש להמשיך הלאה כרגיל בתקווה שהפעם המזל יהיה יותר טוב.

יחד עם זאת, אני רוצה לברר איתך מה זה אומר: "תסמונת טרנר אינה מושרשת"- האם את מתכוונת לכך שאמרו לך שהיה מדובר במשהו שמקורו אינו גנטי, אלא תקלה ספציפית בעובר הזה? כתבת גם: "מסתבר ש..."- האם אמרו לך את זה הרופאים?.
כי אם:א. מדובר בתסמונת שאינה גנטית, ב. נאמר לך שמדובר על חרא סטטיסטיקה, כי אז- אכן ממשיכים כרגיל לנסיון הבא.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכה של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
09-7749028
לצפיה ב-'אין לי תשובות לשאלות שלך'
אין לי תשובות לשאלות שלך
28/03/2017 | 08:48
1
46
מכיוון שהעובר הראשון לא נבדק, לא ניתן לדעת האם גם במקרה ההוא היה טרנר או לא.
לא מבינה מספיק בטרנר (המעט שאני יודעת, זה מקריאה באינטרנט).
PGD רלוונטי במקרים של בעיה מורשת מאחד או משני ההורים, כך שאם הבעיה לא עוברת בהורשה - PGD לא רלוונטי.

אני חושבת שכדאי לקבוע פגישה לייעוץ גנטי, להבין בוודאות האם במקרה שלכם מדובר בפגם נקודתי בעובר או במשהו תורשתי. כדאי לברר האם יש תסמונות נוספות (פרט לטרנר) שגורמות לציסטיק היגרומה.
לצפיה ב-'מוסיפה לגבי מה שמרעישה בשקט כתבה-'
מוסיפה לגבי מה שמרעישה בשקט כתבה-
28/03/2017 | 22:43
11
בפירוש יש עוד תסמונות רבות שרוגמות לציסטיק היגרומה. משום שמדובר בעובר מאוד פגוע, בכל המקרים של הציסטיק היגרומה- מדובר על תסמונות קשות.
למטיב ידיעתי, מקרים כאלו הם מקריים, ונובעים כתוצאה בעיקר מסתם חוסר מזל מבאס.
יחד עם זאת, אני מסכימה לגבי ההמלצה של הליכה ליעוץ גנטי, כדי להיות על הצד הבטוח, עד כמה שניתן.

שירה דוד
09-7749028
לצפיה ב-'אוי איזה סיוט...'
אוי איזה סיוט...
28/03/2017 | 21:09
1
24
אין לי יותר מדי מה לחדש , יש פה חכמות ומבינות ממני , רק רוצה לשלוח חיבוק וכח על כל האובדנים האלו. הדבר היחיד שנראה לי כרגע נכון הוא ללכת להתייעץ עם אחד מהתותחים בגנטיקה , להציג להם את כל העובדות הידועות ולראות מה הם מציעים לעשות. הרבה כוחות בהמשך ורק בידיים מלאות. ליבי איתך 
לצפיה ב-'התייחסות לגבי הדברים שצומבה1 כתבה- '
התייחסות לגבי הדברים שצומבה1 כתבה-
28/03/2017 | 22:49
15
לגבי הגנטיקאים- במקרים שבהם לא מדובר על משהו שמועבר לעובר כתוצאה מאיזושהי בעיה גנטית אצל ההורים- אין להם ממש מה להציע, פרט להמשיך ולקוות להיווצרות עובר תקין.
זה מה שנאמר, אגב, לזוג שסיפרתי עליו במשך השרשור. ומי שאמר את זה זה פרופ' שוחט.

יש תהליך מיוחד שנקרא PGS, שבו יש אפשרות לבדוק את העוברים ולראות האם יש להם תסמונת ספציפית. אני לא מספיק בקיאה לגבי התהליך. לי בזמנו נאמר שזה לא מספיק מפותח בארץ, וגם אי אפשר לבדוק את כל אחד מהכרומוזומים בעובר, וגם שהתהליך כל כך מסובך, שזה עלול לפגוע בעובר וליצור מומים אחרים...
אקרא באירוח שיהיה עם הרופא בפורום פוריות, ואלמד יותר את הנושא.
אולי בשנים האחרונות דברים השתנו והשתכללו.
אני די בספק שזה מה שיציעו למישהי שעברה שתי הפלות.

שירה דוד
09-7749028
לצפיה ב-'הודעה על אירוח בפורום פוריות- לידיעתכן- '
הודעה על אירוח בפורום פוריות- לידיעתכן-
28/03/2017 | 03:58
30
אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה- בפורום פוריות, תפוז.

וזו לשון ההודעה בפורום פוריות-

"בעבר, לפני שהיו כלים מדעיים וטכנולוגיים מתקדמים, זוגות שהיו נשאים של מחלות גנטיות ורצו להביא ילדים לעולם, נאלצו לקחת את הסיכון שיוולד להם ילד חולה. זוגות אחרים שהתקשו להרות או סבלו מהפלות חוזרות ונשנות, נאלצו לחוות תסכול מהקושי להרות ולא פעם אף לוותר על החלום.

כיום, שיטות מתקדמות מאפשרות לבצע בדיקות גנטיות בעוברים, לפני שהם מוחזרים לרחם, ובכך להגדיל את הסיכויים לכניסה להריון, וללידת תינוק בריא.

אבחון PGD מאפשר לזוגות שהם נשאים של גן פגוע לבצע אבחון גנטי של העובר לפני שהוא מוחזר לרחם, ובכך לזהות מחלות גנטיות עוד לפני תחילת ההיריון ולהחזיר לרחם רק את העוברים הבריאים. שירות נוסף הניתן במרכז הוא סריקה גנטית טרום השרשה – PGS – טכניקה המאפשרת לאתר בעיות כרומוזומליות ולבחור בעוברים עם סיכויי ההישרדות הגבוהים ביותר. בדיקה זו מתאימה לנשים שעברו הפלות חוזרות או זוגות שחוו כישלונות חוזרים בטיפולי פוריות. שתי הבדיקות מחייבות תהליך של הפריה חוץ-גופית (IVF) .

באירוח יינתן מענה לשאלות הנוגעות בין היתר לנושאים אלה:
למי מתאים תהליך של אבחון גנטי טרום השרשה?
כיצד מתקבלת ההחלטה אילו עוברים מוחזרים לרחם?
איך מתבצע תהליך האבחון?
מהם יתרונות וחסרונות התהליך?
מה היעילות שלו? מהם אחוזי ההצלחה שלו?
האם צריך לבצע בדיקת מי שפיר אם בוצע אבחון גנטי טרום השרשה?

אנו שמחים לארח את ד"ר ברוך פלדמן, מומחה בגנטיקה רפואית, יילוד וגניקולוגיה ומנהל את מרכז ה- PGD (אבחון וסקר גנטי בעוברים טרום השרשה) באסותא מרכזים רפואיים ביום רביעי ה- 29.3 בין השעות 20:00-18:00".

שירה דוד
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
09-7749028

לצפיה ב-'חייבת את עזרתכן'
חייבת את עזרתכן
27/03/2017 | 09:46
12
119
תזכורת-בת 40 ללא, שלוש הפלות חוזרות, יש לי 8.5% מוזאיקה של טרנר. בהפלה השלישית העובר נשלח לבדיקה, היום התקשרתי לברר אם יש תשובה לגביי הבדיקה, הפנו אותי למרפאה הגנטית. שם המזכירה לא יכלה לתת לי תשובה כי אינה יועצת גנטית רק ביקשה להקדים ייעוץ גנטי שנקבע ליוני, לכמה שיותר קרוב. זרקה לי משהו כמו "אולי תעשו ציפ גנטי לעובר".
מה אני יכולה להבין? זו בעיה שתהיה בכל העוברים? זו בעיה נקודתית בעובר זה? מה זה אומר לגביי הריון הבא? Pgd?
האם שהעובר תקין גנטית אז מוסרים תשובה טלפונית או שעדין
קוראים לשיחה?
ן
לצפיה ב-'היי שלינקה, זימון לשיחה מעיד ככל הנראה על ממצא'
היי שלינקה, זימון לשיחה מעיד ככל הנראה על ממצא
27/03/2017 | 09:50
1
71
ממצא גנטי הוא ממש לא בהכרח בשורה רעה - ידיעת הבעיה עשויה להביא לפתרונה והיא עדיפה, אני חושבת, על אי ידיעה וגישוש באפלה בניסוי וטעייה.
לצפיה ב-'מה המשמעות של ממצא גנטי עבורי? '
מה המשמעות של ממצא גנטי עבורי?
27/03/2017 | 10:01
58
בהנחה שיש ממצא מה זה אומר לגביי הריון הבא? כל הריון יניב עובר חולה?
איך אפשר לטפל בזה?
זה נובע מביציות זקנות? אני לא מבינה איך זה מקדם אותי
לצפיה ב-'הקדמתם את הייעוץ?'
הקדמתם את הייעוץ?
27/03/2017 | 10:16
3
58
בניגוד למה שאיןאריותכאלה כתבה, אני רוצה להאמין שאם היתה בעיה מהותית הם היו מתקשרים אלייך ביוזמתם ומציעים להקדים.
ייתכן שהמזכירה המליצה להקדים בגלל הגיל שלך ובגלל שאין עדיין ילדים בבית.
גם ההערה שלה לגבי צ'יפ לעובר מחזקת אצלי את ההשערה שלא נמצאו בעיות: אולי המזכירה חושבת שהבעיות יאותרו בצ'יפ.
אני לא יודעת מה רמת היעילות של PGD במקרה של מוזאיקה, אולי אחרות יידעו לענות על כך.

הפעם היחידה שבה נאמרו לי תוצאות (לא תקינות) בטלפון היתה בהריון השני ברצף שבו התגלה ממצא לא תקין בצ'יפ. מי שמסרה לי את התוצאות בטלפון היתה יועצת גנטית. בשלב ההוא היינו מוכרים לצוות במכון הגנטי, אחרי הפסקת הריון יזומה בעקבות ממצא בצ'יפ ובדיקה גנטית שלנו. הם גם ידעו (על סמך הצהרות מוקדמות שלנו) שנבחר בהפסקת הריון נוספת במידה ויתגלה אותו הממצא.
למחרת הגענו לפגישה רשמית כדי לקבל את המסמכים והסברים נרחבים יותר.
ייתכן והם עדכנו טלפונית, על מנת שנוכל לתאם בהקדם ועדה להפסקת הריון.
לצפיה ב-'כן הקדמתי, העניין הוא שהיא הייתה מתקשרת מיוזמתם כי היא אמרה'
כן הקדמתי, העניין הוא שהיא הייתה מתקשרת מיוזמתם כי היא אמרה
27/03/2017 | 10:29
2
60
שהיא התבקשה להקדים את התור.
ביום רביעי קבעתי תור לאייל פוליטי המדקר ותליתי בזה תקוות רבות ועכשיו לא יודעת אם ללכת ומה יועיל. העניין הוא שמכיוון שהבדיקות היו תקינות הרופאים נטו להאמין שהבעיה הייתה בעוברים ולא היו תקינים.
בהנחה שיש ליקוי כלשהו גנטי למרות שלא אצל בעלי ולא אצלי לא נמצאו למעט המוזאיקה שלי, מה זה אומר לגביי הריון הבא?
לצפיה ב-'אם כך, כנראה שבאמת יש ממצא כלשהו'
אם כך, כנראה שבאמת יש ממצא כלשהו
27/03/2017 | 11:01
1
64
בהכללה גסה: יש ממצאים שמועברים בהורשה מאחד ההורים או משניהם ויש ממצאים שמהווים מוטציה גנטית שהתרחשה בעובר עצמו ואינם מועברים בהורשה מההורים.

ממצא שאינו עובר בהורשה והתגלה בעובר, בדרך כלל מגדיל ב-1% את הסיכוי לאותו הממצא גם בהריון הבא.
הסבירות לחזרה של ממצא שכן עובר בהורשה, תלויה בסיכויי ההורשה.
במקרה שלי 50% סיכוי בכל הריון להורשה. בפועל היו לי שני הריונות רצופים שבהם הממצא התגלה ועוד הריון אחד שבו לא בדקנו את הממצא הזה (ההריון של בתי). שאר ההריונות שלי הסתיימו בשלב מוקדם, כך שלא ניתן היה לבדוק את העוברים.

ההמלצה שלי היא לעשות הכנות לקראת הפגישה, למשל לקרוא על מוזאיקת טרנר, לבדוק אם יש דברים שלא ברורים לך בהקשר של המוזאיקה.
בלי קשר למוזאיקה, להכין רשימת שאלות לכל תרחיש אפשרי: ממצא שעובר בהורשה מאחד מכם, ממצא שעובר בהורשה משניכם, ממצא חדש (שלא עובר בהורשה).
באופן אישי אני מגיעה לפגישות כאלה עם עט ומחברת, רושמת לעצמי את עיקרי הדברים. אם אני מרגישה שאני לא מבינה את מה שנאמר לי, אני מבקשת הסבר נוסף. אני עוברת על רשימת השאלות שהכנתי מראש ולרוב מוסיפה עוד שאלות במהלך הפגישה. כשאני מרגישה שאני מבינה הכל, אני שואלת את בעלי האם הוא מבין הכל והאם יש לו שאלות נוספות.
אני לא זוכרת באיזה שבוע נגמר ההריון האחרון ואם ידעתם את מין העובר, אבל סביר להניח שהתוצאות שתקבלו יכילו מידע על מין העובר. לפני הפסקת ההריון האחרונה, נזכרתי ברגע האחרון לשאול את בעלי אם הוא רוצה לדעת את מין העובר. מכיוון שהוא ענה שהוא לא רוצה לדעת, ביקשנו שישחירו את החלק הרלוונטי במסמכים שקיבלנו לידינו.

אני לגמרי מבינה את הסרטים שאת עוברת כרגע, מקווה שהפגישה תהיה עוד השבוע או בשבוע הבא לכל המאוחר.
לצפיה ב-'המון תודהההה!!! '
המון תודהההה!!!
27/03/2017 | 11:51
9
לצפיה ב-''
27/03/2017 | 11:11
8
לצפיה ב-'היי'
היי
27/03/2017 | 11:13
1
58

הדברים שהמזכירה אמרה לגבי הצ'יפ לא אומרים כלום. המזכירות הן לא עובדות מעבדה גנטית ולא יועצות וממש לא מבינות בגנטיקה, לכן אל תילחצי מהמילים שלה. למזכירות גם אסור למסור מידע בטלפון, בין אם הכל תקין ובין אם יש משהו חריג.
בכל מקרה, אם בלאו הכי היא הייתה אמורה להקדים לך את התור, אכן יש סיכוי שמשהו בבדיקה היה חריג - אבל זה עדיין לא אומר כלום לגבי ההריונות הבאים.
לאיזו בדיקה בדיוק נשלח העובר? קריוטיפ בלבד?
אם כן, השינויים הגנטיים שיכלו לראות הם רק שינויים גדולים יחסית, כמו למשל טריזומיות, שנחשבות כ"טעות גנטית" חד פעמית ואינן תורשתיות, או ההיפך - מונוזומיות, שזה חוסר בכרומוזום (יש עוד שינויים גדולים שרואים, אבל זה לא משנה כרגע).
את ובן זוגך צריכים להגיע לייעוץ מסודר, וטוב שהקדימו לכם, שם יסבירו לכם בדיוק מה נמצא, מה המשמעויות, והאם זה משהו חד פעמי או שזה משהו תורשתי, והאם יש צורך בהמשך בירור נוסף - כמו הצ'יפ הגנטי שיבדוק יותר לעומק את המערך הגנטי של העובר ואולי גם יגידו לכם שאתם צריכים להיבדק, בין אם רק קריוטיפ (שאני מניחה שלך עשו כבר בעבר, אבל אולי לבן זוגך לא), או שגם צ'יפ גנטי.
בכל מקרה, תשתדלי לא לחשוב מחשבות בעתה כרגע, זה רק גורם לעוד יותר לחץ ופחד, שממש לא תורמים לך רגשית.
מקווה שהפגישה שלך עם הייעוץ הגנטי תרגיע את חששותיך ושתקבלי מידע והסברים טובים. בייעוץ, אל תתביישי לשאול את כל מה שעולה לך, ותבקשי גם את הפרטים של היועץ/ת הגנטי/ת ליצירת קשר באם יהיו לך שאלות נוספות אחרי הפגישה.

לצפיה ב-'עזרת לי מאד!!!! '
עזרת לי מאד!!!!
27/03/2017 | 11:50
6
לצפיה ב-'טוב, נתנו לך פה באמת עיצות חכמות-'
טוב, נתנו לך פה באמת עיצות חכמות-
27/03/2017 | 18:55
1
39
יותר ממה שאני יודעת בתחום זה. אז תודה לעל מי שענתה וכתבה מניסיונה ומהידע שלה.
כולי תקווה שהפגישה שתהיה, תיתן פתח למציאת פיתרון למצב הקשה שבו אתם נתונים.
אנא עדכני אותנו לאחר הפגישה.

שירה דוד
09-7749028
לצפיה ב-'מדהימות, איזה תשובות מפורטות, אין מילים'
מדהימות, איזה תשובות מפורטות, אין מילים
27/03/2017 | 19:38
31
בטח שאעדכן!
לצפיה ב-'בלת״ק - בפורום פוריות יהיה ביום רביעי אירוח בנושא אבחון גנטי'
בלת״ק - בפורום פוריות יהיה ביום רביעי אירוח בנושא אבחון גנטי
27/03/2017 | 23:00
18
וגם יש קומונה שאותה מנהלת אותה אחת שמנהלת את הריון ולידה

לצפיה ב-'אשמח לתשובות '
אשמח לתשובות
26/03/2017 | 20:46
8
96
שלום לכן נשים יקרות וחזקות. אשמח שתעזרו לי כמה זמן אחרי ציטוטק קיבלתם מחזור ? וגם האם חובה לעשות בדיקת בדא לבדוק שהתאפס ? תודה תהיו חזקות ובעזרת השם לכולנו יהיה הריון תקין אמן !
לצפיה ב-'נותנת תשובות-'
נותנת תשובות-
26/03/2017 | 21:12
1
31
מחזור לאחר ציטוטק (כמו גם אחרי גרידה)- אמורים לקבל אחרי 4-6 שבועות. גם 8 שבועות נחשב משהו רגיל ותקין.
לא חובה לעשות בטא כדי לבדוק שהתאפס.
כן מומלץ לבצע בדיקת אולטרסאונד כדי לוודא שהכל אכן יצא ושהרחם נקייה ושהרירית משוקמת.

שירה.

שירה דוד
09-7749028
לצפיה ב-'אני מתחילה להלחץ אני 45 יום מאז הציטוטק '
אני מתחילה להלחץ אני 45 יום מאז הציטוטק
26/03/2017 | 21:57
13
לצפיה ב-'5 שבועות בערך'
5 שבועות בערך
26/03/2017 | 21:36
5
28
בהריון הראשון הוסת התחילה 32 ימים אחרי מנת הציטוטק הראשונה (שק ההריון יצא 3 ימים אחרי המנה הראשונה).
בהריון האחרון הוסת התחילה 35 ימים אחרי מנת הציטוטק הראשונה והיחידה. 9 ימים אחרי הציטוטק עברתי גרידה להוצאת שארית.

בכל 5 האובדנים שלי, לא עברתי בדיקת בטא לראות שיש איפוס.
ב-4 אובדנים עברתי US עוד לפני הוסת. בכל האובדנים עברתי US אחרי הוסת הראשונה.
לצפיה ב-'לי לקח 8 שבועות עד שהגיע המחזור'
לי לקח 8 שבועות עד שהגיע המחזור
26/03/2017 | 23:43
4
26
לא בדקתי בטא, אבל עשיתי אולטרסאונד לוודא שהרחם ריק.
לצפיה ב-'אשמח גם לתשובה בנושא..'
אשמח גם לתשובה בנושא..
27/03/2017 | 09:54
3
24
האם אחרי לידה, שבוע 22 אני אמורה לקבל עד 6 שבועות אחרי..?
לצפיה ב-'למיטב זכרוני עד 8 שבועות אבל גם יותר מזה- תקין '
למיטב זכרוני עד 8 שבועות אבל גם יותר מזה- תקין
27/03/2017 | 11:08
17
אחרי לידה נדרש זמן עד לאיזון חדש של המערכת ההורמונלית ולכן גם אם חלפו 8 שבועות הרופאים עדיין לא מתרגשים מזה. 
ייתכן ודימום הוסת לאחר הלידה יהיה כבד יותר ממה שאת רגילה לו, וגם זה תקין. 
מומלץ ללכת לבדיקת רופא לאחר מכן ולבצע בדיקת אולטרסאונד. 

איחולי לטוב.
לצפיה ב-'יש טווח רחב שנחשב תקין'
יש טווח רחב שנחשב תקין
27/03/2017 | 11:10
1
17
לאו דווקא 6 שבועות בדיוק. אצלי לקח סביב חודשיים לקבל מחזור אחרי לידות והפלות.
לצפיה ב-'תודה על המענה..'
תודה על המענה..
27/03/2017 | 15:07
4
לצפיה ב-'חדשהומבולבלת'
חדשהומבולבלת
26/03/2017 | 08:25
1
125
אנחנו מחכות לעדכון שלך, מקוות שיהיה אופטימי.
לצפיה ב-'מצטרפת לבקשת העדכון. '
מצטרפת לבקשת העדכון.
26/03/2017 | 20:05
11
לצפיה ב-'חושבת שתכף אצטרף לקבוצה באופן רשמי'
חושבת שתכף אצטרף לקבוצה באופן רשמי
24/03/2017 | 11:37
10
169
אחרי טיפול ivf 3 נקלטתי סוף סוף. בטא שניה 3000. יום לאחר מכן התחילו הכתמות אדומות ממש מעטות..ככה זה נמשך כמה ימים.לאחר מכן ההכתמות הפכו לחומות..אתמול פתאום כל התחתונית עם דם אדום.סליחה על התיאור..כבר הייתי פעמיים בus ראו רק שק הריון וכל פעם אמרו לי להגיע רק לקראת שבוע 7 לבדיקת דופק..
אחרי הדימום אתמול אני כבר איבדתי תקווה..אין כאבים, אולי פעם ביום כמו מן כאב מחזור לכמה שניות  כזה אבל לא משהו גורף. כרגע אני בשבוע 5+5
מוכר לכן המצב? מה לעשות? כבר הייתי פעמיים אצל רופא השבוע. לגשת שוב?
ממש מבואסת :/ 
לצפיה ב-'האמת היא שאי אפשר לדעת כרגע לאיזה כיוון זה ילך-'
האמת היא שאי אפשר לדעת כרגע לאיזה כיוון זה ילך-
24/03/2017 | 12:42
8
68
כבר שמעתי על מקרים שהיו דימומים בראשית הריון בגלל איזושהי המטומה, ולאחר מכן היא נספגה והכל היה בסדר ונולד/ה תינוק/ת בריא/ה. התקשרה אליי בזמנו חברה קרובה שלי, ובכתה בכי מרורים בגלל שהיו לה דימומים והיא היתה בטוחה שבזה זה נגמר, והיום התינוקת בת שנה, בריאה ומתוקה.
וכמובן, שעלול לקרות גם שהדימומים מצביעים על משהו לא תקין, וחלילה זה יתפתח להפלה.
אי אפשר לדעת. ממליצה לך לעשות מה שהמליצו לך- כל עוד את מרגישה טוב, והדימומים הפסיקו, לחכות שבוע ולבוא שוב לבדיקה חוזרת.
אם את חלילה חווה כאבים משמעותיים ו/או התגברות הדימומים- להגיע לבדיקה ולא לחכות.

אני עדיין מרשה לעצמי לקוות בשבילך, טוב?
אני יועת שהמתח והלחץ שאת נתונה בהם רגע הם גדולים, אבל לצערי הרב, אין מה לעשות עם זה, פרט לחכות ולראות.

מחזיקה אצבעות, ואני מבקשת שתעדכני אותנו.
שירה.

שירה דוד
09-7749028
לצפיה ב-'תודה , שאלה נוספת'
תודה , שאלה נוספת
24/03/2017 | 12:49
7
63
אם נלך על המקרה הגרוע שזו הפלה או הריון שלא מתפתח. מה הלאה?
איך בכלל הרופא יאבחן זאת? ומה הפתרון? כדור? גרידה? עושים את זה על המקום? יש רופאים שמתמחים בגרידה?
אני אשמח לקבל קצת אינפורמציה שאהיה מוכנה לכל מצב
לצפיה ב-'מאבחנים כשההריון 'מבוגר' יותר'
מאבחנים כשההריון 'מבוגר' יותר
24/03/2017 | 13:02
6
70
אם הממצאים לא מתאימים לשבוע ההריון, שק ריק / העדר קוטב עוברי / עובר בלי דופק וכדומה. כך שכרגע נותר רק לחכות.
אם הכיוון יהיה הריון לא תקין תוכלי לסיים אותו בגרידה בהרדמה מלאה או באמצעות כדורי ציטוטק שאינם מצריכים התערבות כירורגית.
אני עברתי את שני הסוגים ומעדיפה ציטוטק. שירה עברה את שני הסוגים ומעדיפה גרידה. הבחירה מאד אישית. אם תגיעי לשם תשאלי ונשתף אותך בחוויות שלנו.
רק שאת לא שם - כרגע באמת לא ניתן לדעת, ואת עודך בהריון, ובסיטואציה הזו בה קיימת תקווה אי אפשר לוותר או להתאבל באמת וגם אין צורך.
הלוואי שתתבשרי בבשורות טובות ולא תשובי אלינו!
אנחנו כאן לימים מורטי העצבים שבאו אלייך, כתבי לנו ככל שתרצי.
לצפיה ב-'אז כדאי לגשת היום למיון?'
אז כדאי לגשת היום למיון?
24/03/2017 | 13:14
5
42
בעקרון הדימום קצת התחזק אבל ללא כאבים..
שבוע 5+5 האם הרופא יוכל לראות משהו? משהו שיתכן הכוונה אם זה תקין או לא? לפני כמה ימים ראו רק שק..
מתלבטת אם יוכלו לחדש לי או שיגידו לי פשוט להגיע עוד שבוע
לצפיה ב-'אין צורך לגשת למיון-'
אין צורך לגשת למיון-
24/03/2017 | 13:18
4
50
חכי עד יום ראשון ותלכי להיבדק אצל הרופא שלך. אפשר גם במקרים כאלו להיכנס בין התורים.

שירה דוד
09-7749028
לצפיה ב-'אין לי רופא'
אין לי רופא
24/03/2017 | 13:23
3
62
הייתי מטופלת פוריות..אבל אני יכולה ללכת בראשון בבוקר לרפואה דחופה שזה בטח עדיף על מיון. הפסקתי תמיכה בהנחיית הרופא,אולי כדאי לקחת בכל זאת?
ואיך אני אם לגשת למיון בדחיפות? רק אם יתחילו לי כאבים חזקים ?

לצפיה ב-'יש לך רופא-'
יש לך רופא-
24/03/2017 | 14:19
2
80
רופא הפוריות הוא הרופא שלך, ואיתו את אמורה להתייעץ על כל דבר רפואי, כפי שעשית לגבי השאלה האם להמשיך תמיכה או לא.
לגבי פניה למיון- בעיניי, כל עוד את מרגישה טוב אין מה לפנות לשם. אין להם מה לעשות איתך. אם חלילה מדובר בהפלה, אז אין מה לעשות עם זה. הטבע עושה את שלו. ואם הם רואים שההריון עוד ממשיך- אז יגידו לך לחכות כמה ימים ולבוא להיבדק שוב. בקיצור- מיותר.
אם את לא מרגישה טוב- אז תפני.
את יכולה באמת ביום ראשון לגשת למרכז בריאות האישה ולבקש להיבדק (האם לזה התכוונת במה שכתבת: "רפואה דחופה?").

שירה דוד
09-7749028
לצפיה ב-'תודה :)'
תודה :)
24/03/2017 | 14:52
1
60
כן התכוונתי ללכת למרכז בריאות האישה ..אם שעות בבוקר לרפואה דחופה שמכניסים ללא תור..
טוב אמתין עוד כמה ימים..
ומה התכוונת בהפלה טבעית? יכול להיות שהדימום הוא הפלה ופשוט בus הבא לא יהיה שק הריון?
לצפיה ב-'תקשיבי, הכל יכול להיות-'
תקשיבי, הכל יכול להיות-
24/03/2017 | 16:06
61
אני באמת לא יודעת. יכול להיות שהדימום הוא התחלה של הפלה, ויכול להיות שלא.
כאשר שק ההריון נפלט, חלילה, יש לרוב דימומים מאוד חזקים וגם אפשר ממש לראות אותו. מרגישים שיוצא משהו דמוי שק עם המון קרישי דם. זה ששק ההריון יוצא עוד לא אומר שבזה תהליך ההפלה הסתיים...וצריך להיות במעקב ולראות.
מאוד מקווה שזה לא זה, ושהכל יסתבר כמשהו חולף, שלא ישפיע בכלום.
את נשמעת מאוד בלחץ, ואני יכולה להבין אותך, ולכן הייתי ממליצה לך לגשת למרכז לבריאות האישה ביום ראשון בבוקר.

שירה דוד
09-7749028
לצפיה ב-'תודה רבה בנות לכל מי שהגיבה'
תודה רבה בנות לכל מי שהגיבה
24/03/2017 | 13:53
35
לצפיה ב-'בין חלום למציאות'
בין חלום למציאות
23/03/2017 | 09:21
9
183
הלילה חלמתי שאני יולדת את בתי השניה.
החלום כלל גם את הלידה עצמה, אבל אני זוכרת בעיקר את האחרי. את האשפוז במחלקת יולדות, את התחושה של להחזיק תינוקת שנולדה לפני 5 שעות, את הריח, את הידיעה שאני אמא לשתיים, את הפגישה הראשונה ביניהן על המיטה במחלקת יולדות.
זו לא פעם ראשונה שאני חולמת לידה, אבל הפעם זה היה ממש מוחשי.

ובמציאות, אתמול הבת שלי אמרה שהיא רוצה עוד אח. ניסיתי להבין למה הכוונה ב"עוד אח", הרי אין לה אח. אז היא הסבירה שהיא רוצה אח ולא תינוקת.
הזכרתי לה שגם אנחנו רוצים ושזה לא כל כך פשוט. שלא תמיד מקבלים את מה שרוצים ולא תמיד משיגים את מה שרוצים.

ואני נשארת בין החלום למציאות, תוהה האם אצליח להשיג את מה שאני רוצה.
לצפיה ב-'מרגש מאוד...מי יתן והחלום הנכסף יהפוך למציאות'
מרגש מאוד...מי יתן והחלום הנכסף יהפוך למציאות
23/03/2017 | 10:16
23
לצפיה ב-'חלום ומציאות '
חלום ומציאות
23/03/2017 | 12:12
94
היי מרעישה, החלום שלך נשמע כל כך מוחשי, אמיתי, חי ונוגע. מטלטל מאד. אני יודעת שכל המציאות שלך כזו, בין מה שאולי יהיה למה שיש.
את תחושותיי הקשות לגבי תקופת הביניים בטאתי כבר  יותר מפעם אחת בפורום הזה. הלוואי שמספר 7 יהיה הקלף המנצח, ותוכלי, בינך לבינך, לסכם את השנים האלה כתקופת ביניים מורכבת בה לא ויתרת על אף שלל הקשיים, הלוואי שהאביב יביא איתו התחדשות לבלוב וצמיחה, הלוואי שתגשימי את הבקשה של בתך ואת החלום שלך, אני מקווה עבורך מאד מאד.
לצפיה ב-''
23/03/2017 | 14:45
4
105

ציון לשבח/ גיורא פישר

אֲנִי חוֹשֵׁב שֶׁמַּגִּיעַ לָנוּ צִיּוּן לְשֶׁבַח.
לֹא בִּזְכוּת מַשֶּׁהוּ מְיֻחָד שֶׁעָשִׂינוּ
וְלֹא בִּזְכוּת מַה שֶּׁאוּלַי עוֹד נַעֲשֶׂה

בִּגְלַל הַחֲלוֹמוֹת-
מַגִּיעַ לָנוּ.
הַחֲלוֹמוֹת שֶׁחָלַמְנוּ בַּלַּיְלָה
וְכִבִּינוּ בַּיּוֹם.
בִּגְלַל הַמַּחְשָׁבוֹת שֶׁחָשַׁבְנוּ
וְלֹא הֵעַזְנוּ
לְהַבִּיט אַחַר כָּךְ בָּרְאִי
בִּגְלַל הַדָּבָר הַהוּא
שֶׁקָּרָה
וְקָבַרְנוּ אוֹתוֹ
מִבְּלִי לְהַשְׁאִיר צִיּוּן
וּמִבְּלִי לְסַפֵּר לְאִיש

כָּל אֵלֶּה-
שַׁלְשְׁלָאוֹת בַּרְזֶל עַל רַגְלֵינוּ
שֶׁעִם מִשְׁקָלָן
אֲנַחְנוּ מַצְלִיחִים בְּכָל בֹּקֶר
לְהָרִים אֶת הָרַגְלַיִם,
לָלֶכֶת

לִפְעָמִים גַּם לִרְקֹד

בִּגְלַל זֶה

גיורא פישר איבד את בנו מרום בקרב בג'נין בשנת 2002
לצפיה ב-'איזה שיר- אלוהים אדירים. כמה כאב יש בעולם הזה'
איזה שיר- אלוהים אדירים. כמה כאב יש בעולם הזה
23/03/2017 | 16:57
1
18
לצפיה ב-'אינסוף '
אינסוף
27/03/2017 | 12:59
2
לצפיה ב-'תודה '
תודה
23/03/2017 | 22:26
1
61
מדויק להפליא ומוחץ את הלב.
כשהגעתי לשורה שמתחת לשיר, חזרתי לקרוא אותו שוב. הפעם כשאני מודעת לכך שכתב אותו אב שכול.
המלים שגם קודם היו כבדות, הפכו כבדות שבעתיים. 

ואכן, משקל החלומות כבד.
הבוקר נזכרתי בסרט Inception ורציתי שתהיה לי היכולת לחזור אל החלום, להיות בו לפרק זמן ארוך יותר ולגלות את ההמשך.
מאחלת לעצמי שהלילה יהיה נטול חלומות, שמחר בבוקר אקום ברגליים קלות.
לצפיה ב-'מקווה שבאמת כך קמת '
מקווה שבאמת כך קמת
27/03/2017 | 13:02
11
השירים שלו מדוייקים ונוגעים בדיוק בנקודה. מביאים אותי תמיד לדמעות
לצפיה ב-'הלוואי וזה יקרה...'
הלוואי וזה יקרה...
23/03/2017 | 19:29
59
בשבילה אבל בעיקר בשבילך.
לצפיה ב-'מחזיקה לך אצבעות'
מחזיקה לך אצבעות
26/03/2017 | 07:51
4
לצפיה ב-'הפלות חוזרות'
הפלות חוזרות
22/03/2017 | 10:46
12
161
בת 38, נשואה 13 שנה ללא ילדים
במשך 12 שנה אני מנסה להיכנס להריון אך ללא הצלחה ( כלומר אם יש הריון אבל לא מחזיק ). בשנת 2014 נכנסתי להריון טבעי הכול היה תקין פלוס שק הריון , קוטב ועובר , ראו ממש יפה הכול , כשהגעתי לשבוע 6 פלוס ללא דופק התחיל דימומים ונפל טבעי ועברתי גרידה , מאז לא הצלחתי להיכנס להריון בטבעי . אחרי חצי שנה נכנסתי להריון 2 והסתיים בכימי . עשיתי 5 מחזורים של הפריה , הזקיקים והרירית מתפתחים מאוד יפה אצלי ( אז זה לא הבעיה אצלי ) יש לי עוברים באיכות טובה מאוד וחזקים אחרי 5 מחזורים ללא הצלחה נכנסתי להריון בשנת 2013 אחרי טיפול הפריה עם תאומים והכול היה תקין , הגעתי לשבוע 6 פלוס ראו ממש טוב 2 שקי הריון עם עובר , קוטב הכול היה תקין וכמה ימים התחיל דימומים ונפל טבעי ... עד שנת 2015 לא הצלחתי להיכנס להריון , לא טבעי ולא הפריה . לקראת סוף שנת 2015 הצלחתי להיכנס להריון טבעי ונגמר בהריון כימי . לפני חודש עברתי שאיבה 8 ביציות במצב מעולה , החזירו לי עובר בן 5 ימים ונתנו לי תמיכה אוטרוגסטן 200 ו100 ,3 פעמים לשים וזריקות גסטון , והיה הריון שהתחיל בבטא 23 אחרי יומיים עלה ל91 והפרוגסטון גם עלה יפה , כשהגעתי לבטא 2500 לא הרגשתי טוב , היה לי כאבי בטן ובדקו לי אולטסטנד ולא מצאו שק הריון , כלום אז הבנתי שזה נגמר שוב . אמרו לי לחכות עוד שבוע ולבוא לבדיקת חוזרת , אחרי שבוע הייתי בשבוע 6 פלוס ומצאו שק הריון עם קוטב עובר קטן מאוד , אולי מתאים לשבוע 4 אוו 5 אבל בקושי ראו אותו וזהו שוב הסתיים ושוב גרידה .אני מפילה כל פעם בשבועות 5-8 ללא גילוי דופק אצל העובר. כאמור יש לי 3 הפלות חוזרות ברקע פלוס הריון כימי . עשיתי בדיקות גנטיות והכול תקין, בדיקות קרישה בפרטי וציבורי יצא תקין . פרופיל הורמונלי תקין , בדיקת פאפ תקין . מבנה הרחם תקין - ללא הצלחה להיכנס להריון. בעלי עשה גם בדיקות כולל זרע ולא נמצאו בעיות כלשהן. פשוט כל פעם שאני מגיעה לשבוע 6 פלוס ההריון נעצר ונופל קבוע . אני מרגישה שיש פה בעיה שזה קורה כל פעם מחדש אך לא יודעים למה ? מה אפשר לעשות? האם יש תקווה? אשמח לקבל ממנו מענה כי אני כבר לא יודעת מה לעשות ואיך לעבור את מחסום בהריון 6 פלוס.

לצפיה ב-'שלום לך יקרה'
שלום לך יקרה
22/03/2017 | 12:14
100
אני מצטערת שאת פה איתנו, מצטערת על הדרך הארוכה והקשה שלך, מצטערת על האובדנים הרבים.
מנסה להבין לעומק -
את נשואה 13 שנים ומנסה להיכנס להריון 13 שנים, כלומר, משנת 2004
עברת 3 הריונות -
 2013 (מטיפולים) - תאומים, נצפו 2 שקי הריון, לא נצפה דופק, נפל בשבוע 6
2014 (טבעי) - נצפה שק, לא נצפה דופק, נפל בשבוע 6
2015 (טיפולים) - נצפה שק אבל לא קוטב עוברי, עברת גרידה

נשמע שאת זקוקה למענה רפואי רחב -
קודם כל לעניין השגת ההריון - האם במשך 9 שנים עברת טיפולים שלא נשאו כל פרי? האם כעת הטיפולים מצליחים באחוז גבוה של הפעמים? האם את אצל אותו רופא?

לעניין ההפלות החוזרות - נשמע שביצעת את רוב הבדיקות. בחלק מהמקרים לא מתגלית הסיבה.

לעניין נשיאת ההריון - האם אתם פתוחים לרעיון של פונדקאות? זה נושא שעלה ביניכם? או שאתם מעדיפים להמשיך ולנסות כפי שניסיתם עד כה?

האם הייתם אצל הרופאים הבכירים בישראל? קופרמינץ ובר חווה הם שניים מהמומלצים. אני מציעה לך מאד לפרסם את הפוסט הזה גם בפורום פוריות - רק כדאי שתארגני אותו קצת - הנשים שם בעלות ידע עצום ורב ויוכלו להכווין אותך רפואית לפחות.

ואחרי כל זה - רוצה לספר לנו מה שלומך? מה עובר עלייך? / על שניכם מבחינה רגשית? האם את מטופלת? איך את מסתדרת עם חברות שבמקום שונה ממך?
אנחנו כאן לשמוע הכל, לייעץ, להכיל, לתמוך ולהשתתף.

לצפיה ב-'מצטערת לשמוע ומנסה לעזור'
מצטערת לשמוע ומנסה לעזור
22/03/2017 | 15:51
7
89
הי,
צר לי לשמוע על הדרך הארוכה והקשה שאת עוברת. אני בהחלט מזדהה אני אחרי 10 הפלות בשבועות מוקדמים (לא מצליחה לעבור את שבוע 9) וגם אצלי כביכול הכל תקין.

אני נסיתי את כל הקוקטלים האפשריים ואף אחד לא הצליח להבין מה הבעיה, גם לא קופרמינץ או בר חוה. אנחנו בתהליך פונדקאות כרגע, בשלבים ראשונים של ההריון, עוד לא יודעים אם עברנו את השבוע הכושל כראוי, אז אני עוד לא יכולה להגיד לך שזה פתר את הבעיה הלא ידועה.

עם זאת, במהלך הדרך קראתי ספר אמריקאי על פונדקאות ואחת הבעיות שצוינה שם היתה מחסור בחלבון מסוים ברירית הרחם שגורם לחוסר קליטה ו/או להפלות בשלבים מוקדמים, שכמובן אף אחד בארץ לא ציין בפניי. זה נשמע די מתאים למה שאת מתארת, התכתבתי עם החוקר בייל, הוא טען שגם הבעיה שלי נשמעת מתאימה, לדאבוני לבעיה הזאת אין פתרון ידוע עדיין ולכן החלטתי לא לעשות את הבדיקה אלא פשוט לוותר על החלום שאני זאת שאשא את ההריון. אם את מעוננינת לקרא אז זה הלינק http://klimanlabs.yale.edu/infertility/eft/
אפשרי לעשות את הבדיקה ולשלוח לו את הביופסה מהרירית במשלוח דחוף, זה פרוטוקול מסויים שיש כמה רופאים בארץ שעושים.

פרט לכל זה, אשמח כמובן לעזור, ואם את מעוניינת לשמוע קצת על תהיות בנוגע לפונדקאות אני כותבת בלוג http://intendedmominisrael.blogspot.co.il/ ;
פשוט כי אני חיפשתי כזה כששקלתי את התהליך.

חיבוק גדול
לצפיה ב-'אני חיייבת לשאול אחריי שכל הבדיקות תקינות. מה מציעים '
אני חיייבת לשאול אחריי שכל הבדיקות תקינות. מה מציעים
22/03/2017 | 20:38
6
67
קופרמינץ/חוה.?

לצפיה ב-'כל מה שאפשר'
כל מה שאפשר
22/03/2017 | 21:23
5
76
קלקסן אמפירי מביוץ (ניסיתי 60, אולי יכולתי לנסות מינון יותר גבוה מצד שני היו גם המטומות)
טיפול לבלוטת התריס ( גם אם הערך סתם לא יציב)
פרדניזון מהשתרשות
דופסטון
אוטרוגסטן
זריקות פרגניל

קופרמינץ - רק קלקסן, אחרי שנכשל המליץ על מינון קלקסן גבוה יותר וסטרואידים (לא ניסיתי להעלות מינון כי אף המטולוג לא חשב שזה הגיוני)
בר חוה - דופסטון, פרגניל ואוטרוגסטן.

חייבת להגיד שבלי טיפול זה נגמר בשבוע חמש, עם הורמונים שורד לדופק ודועך עד שבוע 9. ולכל המצקצקצים בענייני הנפש, אני בטיפול, הייתי גם בדיקור והיתה גם הפלה אחת במקביל להחזרה לפונדקאית.
לצפיה ב-'גם אצלי שורד עד שבוע 6 ועם דופסטון '
גם אצלי שורד עד שבוע 6 ועם דופסטון
23/03/2017 | 10:51
4
56
הצליח עד 9.5.
אולי אקבל הפעם תרופה אחרת.
אני מבינה שלקחת קלקסן למרות שלא היו בעיות בקרישיות..
גם אני התחלתי דיקור ואני מרגישה שרק נס יעזור. מאחלת לך המון המון בנצלחה עם הפונדקאות. אשמח אם תעדכני.
לצפיה ב-'יש לי בעית קרישיות גבולית'
יש לי בעית קרישיות גבולית
26/03/2017 | 07:56
3
39
אף המטולוג לא חשב שזה קשור אבל ניסיתי קלקסן בכמה מההריונות ואז היו גם המטומות.
גם דיקור ניסיתי.
אני אכתוב עכשיו פוסט בבלוג, אבל אכן יש התקדמות, הצלחנו לעבור את השקיפות.
בכיתי כמו משוגעת אתמול, תמיד הרגשתי שזאת אני, שמשהו אצלי לא משתרש כמו שצריך

לצפיה ב-'קראתי את הבלוג'
קראתי את הבלוג
26/03/2017 | 11:47
2
28
קשה מאד לקרוא בגלל ההזדהות והכאב שאת מתארת. אני מבינה שיש
לכם ילדה? ועכשיו זו ביצית שלך מה שאומר שהבעיה היא לא בביציות. אני מבינה נכון?
לצפיה ב-'כל כך הרבה כאב יש בכולנו'
כל כך הרבה כאב יש בכולנו
26/03/2017 | 12:49
1
24
מצטערת אם הכאבתי לך במשהו שאמרתי
אכן יש לנו ילדה, שאני ילדתי לפני 7 שנים.
מאז משהו השתבש וזה לא הצליח יותר
ועד אתמול ממש לא ידעו להגיד לי את הסיבה להפלות
אני גם לא הצלחה גדולה בתחום השאיבות (כמות ביציות קטנה שמצליחים לשאוב)
אז עד עכשיו ממש כל הזמן אמרו לי שיכול להיות שהבעיה בביציות למרות שעשינו שתי נתיחות גנטיות שהיו תקינות. שהבדיקות הגנטיות לא מכסות את כל המקרים.
עכשיו כשהגענו לשקיפות אני מניחה שהבעיה לא בביציות אלא משהו בקליטה ברירית או במערכת החיסונית.
לצפיה ב-'שלחתי לך מסר... '
שלחתי לך מסר...
26/03/2017 | 19:35
4
לצפיה ב-'צר לי לשמוע, גם אצלי סיפור דומה, הלוואי ויהיו פתרונות... '
צר לי לשמוע, גם אצלי סיפור דומה, הלוואי ויהיו פתרונות...
22/03/2017 | 20:35
29
לצפיה ב-'משתתפת בצערך על אובדני ההריון'
משתתפת בצערך על אובדני ההריון
23/03/2017 | 06:39
54
אני מצטרפת לכל שאלותיה של "איןאריותכאלה".
אודה לך אם תוכלי לסדר עבורינו (וגם עבורך) את הדברים- כי אין אריותכאלה ציינה 3 הריונות, ואני ספרתי 5.
האם את יכולה לכתוב כך?
הריון 1: שנת....הסתיים בשבוע.....בגלל....
הריון 2:..........
.......
......
.......
וגם לציין מתי עברת את הבדיקות.

הסיפור אצלך מאוד מורכב, לא רק בגלל ההפלות, אלא בגלל שב-12 שנים הושגו 5 הריונות , לאחר טיפולים, כאשר התוצאה היא מאוד מאוד עצובה, כואבת ועגומה.
לא יכולה לתאר לעצמי מה עובר עלייך.

הבדיקה היחידה שלא ציינת אם ביצעת זו בדיקת קריוטיפ שלך ושל בעלך. כשכתבת בדיקות גנטיות, האם התכוונת לבדיקות שמומלצות לכלל האוכלוסיה לפי מוצא, או לבדיקות קריוטיפ?

כתבי לנו והתייחסי לשאלותינו, ונמשיך משם.

ליבי איתך ואני מייחלת שיימצא לך המזור.
שירה.

שירה דוד
09-7749028
לצפיה ב-'מצטערת מאד לקרוא'
מצטערת מאד לקרוא
23/03/2017 | 11:32
51
את כל מה שעברת.איזו אישה חזקה ומדהימה את.אני לא הייתי עומדת בזה שוב ושוב.העיצה הכי פ.רקטית שאני יכולה לתת לך ושאני הייתי עושה במקומך,זה פנודקאות בלי לחשוב פעמיים.
לצפיה ב-'הריון לא תקין'
הריון לא תקין
22/03/2017 | 17:09
8
186
אני בת 46, רווקה בלי ילדים. לפני כחודשיים נכנסתי להריון לא מתוכנן.
בבדיקת אולטרסאונד בשבוע 7 נמצא שק הריון לא תקין ולא היה דופק.
עברתי טלטלה רגשית גדולה משמחה לעצב.
הרופא המליץ לי על הפלה בעזרת כדורים, אבל אני מעדיפה לחכות להפלה טבעית.
אני קצת חוששת מהפלה טבעית ומזה שאולי לא תהיה לי הפלה טבעית, ובכל זאת אצטרך כדורים.
לא יודעת אם לחכות או לקחת כדורים, וגם תחושת העצב קשה לי.

לצפיה ב-'היי שירה '
היי שירה
22/03/2017 | 20:25
1
77
כאב לי לשמוע את מה שאת עוברת והלוואי ויהיה הריון נוסף תקין. את ההפלה הראדונה עברתי עם ציטוטק, לא ידעתי למה לצפות ואכן הופתעתי מעוצמת הכאב, יחד עם זאת קראתי בהרבה פורומים לאחר מכן שלא כולן מרגישות או הרגישו כמוני. כאב זה עניין סובייקטיבי. האכזבה היתה רבה שהסתבר לי אחריי שבוע של דימום קשה שה"נפל" נתקע נרתיק ולשמחתי רופא טוב פשוט שלף אותו. בהפלות הבאות כבר עשיתי גרידה. אני לא בטוחה שכדאי לחכות, מבחינתי הזמנים האלה קשים כי הם זמנים אפורים שאת כבר לא בהריון ולא לא בהריון.
לצפיה ב-'תודה רבה לך על השיתוף ועל התמיכה.'
תודה רבה לך על השיתוף ועל התמיכה.
22/03/2017 | 21:25
20
לצפיה ב-'היי שירה '
היי שירה
22/03/2017 | 20:58
43
כאב לי לשמוע את מה שאת עוברת והלוואי ויהיה הריון נוסף תקין. את ההפלה הראדונה עברתי עם ציטוטק, לא ידעתי למה לצפות ואכן הופתעתי מעוצמת הכאב, יחד עם זאת קראתי בהרבה פורומים לאחר מכן שלא כולן מרגישות או הרגישו כמוני. כאב זה עניין סובייקטיבי. האכזבה היתה רבה שהסתבר לי אחריי שבוע של דימום קשה שה"נפל" נתקע נרתיק ולשמחתי רופא טוב פשוט שלף אותו. בהפלות הבאות כבר עשיתי גרידה. אני לא בטוחה שכדאי לחכות, מבחינתי הזמנים האלה קשים כי הם זמנים אפורים שאת כבר לא בהריון ולא לא בהריון.
לצפיה ב-'בוודאי שתחושת העצב קשה'
בוודאי שתחושת העצב קשה
22/03/2017 | 22:07
1
58
על אף שהגיע בהפתעה אני מבינה ששמחת בהריון ורצית בו. עצוב מאד לאבד הריון. טוב שבאת אלינו. אנחנו מבינות בעצב, שהוא לעתים תהומי, בתהליכי האבל המורכבים, בעיבוד האובדן.
כל התהליכים הללו מתאפשרים, לרוב, רק לאחר שההריון כבר הסתיים. קשה גם להיות עדיין בהריון וגם לתת מקום אמיתי לנפש.
למיטב ידיעתי ניתן להמתין להפלה טבעית כל עוד את נמצאת במעקב רפואי ולא עולה החום או מופיעים סימפטומים פיזיים אחרים.
לבי איתך.
לצפיה ב-'תקופת ביניים'
תקופת ביניים
23/03/2017 | 10:22
43
תודה יקרה.
תחושה קשה. השק הריון עוד לא יצא, אבל אני כבר לא בהריון. משהו מת בתוכי.
מחכה לראות מה יהיה באולטרסאונד הבא.
לצפיה ב-'משתתפת בצערך על אובדן ההריון'
משתתפת בצערך על אובדן ההריון
23/03/2017 | 06:21
2
42
עצוב לאבד הריון, בכל גיל, ובכל סיטואציה, גם כאשר מדובר על הריון לא מתוכנן, אך רצוי.
הטלטלה הרגשית משמחה לעצב מוכרת לי היטב מכל ההפלות שעברתי.
מקווה שיש לך סביבה תומכת בדמות חברה/ אחות/ אמא, שאת יכולה לשתף ושמוכנה ויכולה להכיל אותך.

לגבי ההתלבטות שלך האם לחכות להפלה טבעית או באמצעות כדורים (לא הזכרת אפשרות של גרידה...)- אין לי תשובה על זה. זו החלטה מאוד אינדיבידואלית של כל אישה עבור עצמה.
אני, בזמנו, לא חיכיתי להפלות טבעיות, וסיימתי עם העניין בגרידות ופעם אחת באמצעות ציטוטק. לי היה עדיף לגמור עם זה בהיבט הפיזי, ולהתפנות לטפל בנפש.
כל עוד הגוף חווה הריון, וכל עוד אין סיום וסגירה של ההיבט הפיזי, קשה מאוד להתחיל לטפל בנפש. היא לא פנויה לתהליכי עיבוד האובדן.
אם את בוחרת בציטוטק, כדאי לדעת שלפעמים זה עובד, ולפעמים לא...לפעמים יש תופעות קשות של הציטוטק, ולפעמים זה עובר יותר "חלק".

קחי הכל בחשבון, והחליטי עבור עצמך, כמובן בהתייעצות רפואית.

שולחת חיבוקי כוחות ותנחומים,
שירה.

שירה דוד
09-7749028
לצפיה ב-'תודההה'
תודההה
23/03/2017 | 10:30
1
53
תודה שירה.
הרופא שלי המליץ כדורים ולא גרידה. לי אישית קשה אפילו עם המילה גרידה. 
אני מאמינה שהגוף הוא מכונה מופלאה, ויודע לרפא את עצמו ולנקות את מה שמיותר, אם נותנים לו את התנאים המתאימים, ואת הזמן שהוא צריך.
כמובן שאני נמצאת תחת השגחה רפואית ולא מקבלת החלטות על דעת עצמי בלבד.
יש לי תמיכה רגשית, אבל לא מספיק. לכן התחלתי לכתוב כאן בפורום.

לצפיה ב-'לכולנו פה המילה גרידה קשה מאוד'
לכולנו פה המילה גרידה קשה מאוד
23/03/2017 | 10:47
45

כפי שכתבתי, ההחלטה היא מאוד אישית. לאחת מתאים ככה ולשניה מתאים אחרת.
לי באופן אישי התאים להיפטר מזה כמה שיותר מהר ושהחלק הפיזי יהיה מאחוריי במהירות האפשרית.
אם מתאים לך לחכות, ואת נמצאת תחת השגחה רפואית- אז את צריכה לעשות מה שמתאים לך.
אני, אגב, לא ממש חושבת שהגוף הוא מכונה מופלאה ויודע לרפא את עצמו...אם זה היה נכון, אז לא היו מחלות קשות, ולא היו פציעות ופגיעות אנושות, וגם לא היו נוצרים אצלי 7 עוברים לא תקינים.

אני ממש מקווה בשבילך שהסאגה הפיזית תסתיים במהירה. אני מכירה בנות שהיתה להן הפלה טבעית אפילו בשבוע 12. כך שזה בהחלט יתכן ואפשרי. כל מקרה לגופו.

תמשיכי לשמור על עצמך ובכל שאלה רפואית להתייעץ עם הרופא.

לגבי התמיכה הרגשית- אנחנו תמיד פה, כדי לסייע ולתמוך ועושות כמיטב יכולתינו כדי לעזור זו לזו. יש פה קהילה מאוד תומכת ומכילה. תעזרי בנו. בשביל זה אנחנו פה.

שירה.

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'היסטרוסקופיה אבחנתית'
היסטרוסקופיה אבחנתית
22/03/2017 | 15:20
1
74
היי לכן, אני לאחר היסטרוסרופיה אבחנתית, הכאב הפתיע אותי, אני חייבת להודות. אני מציעה לכל מי שצריכה לעבור לבוא עם ליווי זה הרבה יותר נחמד ולי למשל קשה לנהוג עכשיו.
לקחת פד לזרימת המים שיכולה להמשיך ואופטלגין. הכאב מזכיר כאבי מחזור חזקים.
אצלי הכל תקין למעט שארית קטנה שהומלץ להמתין עד המחזור הבא כדי שתרד ללא התערבות.
לצפיה ב-'תודה על העדכון'
תודה על העדכון
23/03/2017 | 06:26
31
כתבתי לך בשרשור הקודם שלך, על החוויה שלי מהבדיקה, והיא דומה לחוויה שלך. אני מקווה שהספקת לקרוא את התגובה שלי טרם הבדיקה, כי כתבת שהכאב הפתיע אותך...גם אני חוויתי כאבי מחזור בזמן הבדיקה (התכווצויות הרחם).
מקווה שאת מרגישה עכשיו טוב בהיבט הפיזי.

בכל אופן, טוב שהבדיקה תקינה, ושנאמר לך שהשארית אמורה לצאת במחזור הבא.
ממליצה ללכת להיבדק לאחר המחזור בבדיקת אולטרסאונד רגיל.

שירה דוד
09-7749028
לצפיה ב-'הפלה שבוע 21'
הפלה שבוע 21
19/03/2017 | 13:24
13
230
האם ניתן לעשות גרידה בשבוע 21??? חוששת מלידה שקטה יודעת שלא אעמוד בזה. תרגיעו אותי היכן ניתן לבצע גרידה???
לצפיה ב-'מצטערת על האובדן'
מצטערת על האובדן
19/03/2017 | 13:54
1
126
מבינה את החששות שלך מאוד. עברתי גרדה מאוחרת בשבוע 24 באסף הרופא. אפשר לעבור את זה שם. אני יודעת שזה מבהיל מאוד לחשוב על לידה. אבל צריך להבין שיש לזה שני צדדים. מצד אחד את לא חווה את כל התהליך המורכב והבלתי נתפס של לידה שקטה. מצד שני כשההריון הוא מתקדם כבר קיים חיבור ריגשי עמוק מאוד והגרדה המאוחרת לא מאפשרת פרידה. אני לא יודעת להגיד מה נכון או לא נכון. ממש לא. כל אחת בוחרת את מה שנכון עבורה. רק חשוב לעשות את זה ממקום של ידע ולא ממקום של פחד. מצטערת מאוד עבורך, ספרי קצת מה קרה, אם את רוצה..
לצפיה ב-'תודה'
תודה
19/03/2017 | 19:34
104
גילו מום בדיקור מי שפיר של טריזומניה. לצערי אני בחרדות קשות מהכאב קודם כי זה מה שכרגע מפחיד אותי.. אני מקווה שלידה שקטה תהיה לי פחות כואבת פיזית. החלק הנפשי יטופל ומטופל על ידי תמיכה גדולה
לצפיה ב-'משתתפת בצערך על אובדן ההריון'
משתתפת בצערך על אובדן ההריון
19/03/2017 | 14:15
4
109
במסר כתבת לי שגילו מום בעובר בבדיקת מי השפיר. אז משום שלעובר עוד יש דופק, תצטרכי לעבור ועדה להפסקת הריון.
את הועדה עושים בבית החולים עצמו, שבו גם עוברים לאחר מכן את הגרידה המאוחרת.
גרידות מאוחרות ניתן לעבור בבית חולים אסף הרופא (עד שבוע 24), ובבית חולים קפלן עד שבוע 22-23.

אני כותבת לך פירוט שכתבתי למישהי מהפורום רק לפני כמה ימים-

ההליך הרפואי הוא כזה:
באים יום לפני הגרידה ומחדירים לך למינריות, שאלו אצות מיוחדות, שגורמות להרחבת צוואר הרחם, וזאת כדי למנוע פגיעה בו במהלך הגרידה.
לרוב, בנות הולכות לאחר מכן הביתה, סובלות מכאבי מחזור (התכווצויות של הרחם), לוקחות כדורים רגילים של שיכוך כאבים ובאות ביום למחרת.
את הגרידה עוברים בהרדמה מלאה. ללא כאבים- לא בזמן, ולא אחרי. מעט דימום ואי נעימות מקומית. מספר שבועות לאחר מכן צריך להיבדק בדיקת אולטרסאונד אצל הרופא/ה הגניקולוג/ית.

החדרת הלמינריות- סף הכאב משתנה מאישה לאישה. יש כאלו שזה לא מזיז להן כמעט, יש כאלו שכואב, אבל סביר, יש כאלו שמאוד כואב, ויש כמוני- שזה קטסטרופה עבורן.
כנ"ל לגבי הכאבים של התכווציות הרחם- יש כאלו שיש להן מעט כאבים, יש כאלו שיש כאבים ברמה יותר גבוהה, ויש כמוני- שממש סובלות מצירים. עד כדי כך שנשארתי באשפוז, וקיבלתי כמה שעות לוריד בן דוד של מורפיום. אבל היו צריכים להפסיק עם שיכוך הכאבים הנרקוטי, כי ביום למחרת הייתי צריכה לעבור את הגרידה בהרדמה מלאה. ולכן סבלתי מצירים קשים 12 שעות. זוועה. נכנסתי ראשונה על הבוקר, כי ממש ריחמו עליי.
האמת היא שנורא פחדתי על הרחם, בגלל שעברתי שני קיסריים והרחם הרבה יותר רגישה ובעצם אסור לחוות בכלל צירים בגלל סכנה לקרעים. אבל עובדה היא שהרחם עמדה בזה יפה ללא כל פגע.

רוצה לכתוב לך שאצלי הכל נורא באקסטרים מבחינה גופנית. אני גם סובלת מאוד מבדיקה רגילה את הרופאה הגניקולוגית...אז לא פלא שזה עבר עליי ככה.
יש לי חברה טובה שעברה אובדן הריון בשבוע דומה לשלי, ועברה את זה כמעט ללא כאבים בכלל. כך שזה מאוד אינדיבידואלי.

הצוות באסף הרופא נחשב מאוד מיומן. אני זוכרת שבבדיקה לאחר מספר שבועות, הרופא שאצלו נבדקתי, ממש התפעל איך הרחם נקייה ומשוקמת (אני הייתי שבר כלי, כן?..., אבל הרחם סבבה).

שמעתי דברים טובים גם על בית חולים קפלן. ככל שידוע לי,באסף הרופא עושים גרידה מאוחרת עד שבוע 24, ובקפלן- עד שבוע 22-23.

כתבתי את הפירוט לגבי ההליך של הגרידה, משום שאני חושבת שבנות צריכות להבין שגם שם מדובר בהליך שעלול להיות קשה בהיבט הפיזי וצריך לבוא מוכנות לזה בהיבט הנפשי. כמובן, שאני מאחלת לך שיעבור בקלות יחסית בהיבט הפיזי.
בעיניי, מבחינה נפשית עדיף לעבור גרידה מאוחרת מאשר לידה שקטה, אבל זו החלטה מאוד אינדיבידואלית, וכל אישה צריכה להחליט מה עדיף עבורה.

מציעה לך לפנות במהירות האפשרית לאסף הרופא ולקפלן (וגם לתל השומר) ולברר הכל וכיצד מניעים פה את הגלגלים מהר ככל האפשר בשל השבוע המתקדם יחסית.

תעדכני אותנו, כמובן.

שולחת חיבוקי כוחות ותנחומים,
שירה.

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'מאוד עוזר המידע'
מאוד עוזר המידע
19/03/2017 | 19:29
3
94
תודה רבה על כל המידע
לצערי לא אספיק לגרידה. התור באסף הרופא ארוך. מקווה שאצא מהלידה השקטה בחיים ובשפיות. אני בחרדות קשות מאוד.
לצפיה ב-'ניתן עדיין להשיג תור לאסף הרופא- '
ניתן עדיין להשיג תור לאסף הרופא-
19/03/2017 | 21:25
1
64
בשבועות כאלו מתקדמים- את אומרת שאת בשבוע כך וכך והם מקדמים את התור שלך. תלוי עד כמה את לוחצת עליהם ועד כמה את מתעקשת על גרידה מאוחרת לעומת לידה שקטה.
בכל מקרה- אם הפסקת  ההריון תתבצע בלידה שקטה, ממליצה בחום לקחת דולה שמתמחה בעניין. גל קורן, המנהלת הקודמת של הפורום, עסקה בכך, ככל הידוע לי. תגגלי את השם שלה ותגיעי לפרטים שלה.
לא כתבת אם עברת כבר לידה בעבר. זה גם גורם משפיע.
ממליצה לך בכל זאת לברר לגבי גרידה מאוחרת, ואם בשום פנים ואופן לא מסתדר- לקחת דולה ללידה.

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'אגב, ניסית לשאול גם בקפלן? '
אגב, ניסית לשאול גם בקפלן?
19/03/2017 | 21:26
17
לצפיה ב-'אם מעדיפה גרידה לא לוותר להם'
אם מעדיפה גרידה לא לוותר להם
22/03/2017 | 08:34
23
עשיתי גרידה באסף הרופא בסוף שבוע 23. תגיעי לאחות ולוועדה ותתעקשי. הם יכניסו אותך. 

לצפיה ב-'רוצה לחזק אותך כמה שניתן '
רוצה לחזק אותך כמה שניתן
19/03/2017 | 16:13
38
לצפיה ב-'מצטערת מאד לקרוא'
מצטערת מאד לקרוא
20/03/2017 | 13:38
67
ומחבקת אותך.אני לא הייתי מוותרת,ובודקת בכל בתי החולים באיזור,ומבקשת דחוף דחוף תור ואם לא היה עוזר,הייתי מביאה אישור מפסיכיאטרית או פסיכולוגית,שתסייע לך להקדים את התור.זה כמובן אם חלשוב לך מאד גרידה ולא לידה שקטה.
בהצלחה ושיעבור עם כמה שפחות כאבי גוף ונפש:(
לצפיה ב-'אל תוותרי '
אל תוותרי
21/03/2017 | 14:38
3
68
גשי לועדה באסף הרופא- ימים ראשון, שלישי וחמישי ותתפסי תור.
דברי עם אסנת האחות (המקסימה) ותבקשי מאוד מאוד שידחפו אותך, תגידי לה שיהיה לך קשה מאוד להתמודד עם לידה שקטה מהפן הרגשי.
אני הייתי בהתלבטות בין גרידה ללידה שקטה, בחרתי בגרידה, הייתי בשבוע 23 ועבר בשלום. מבחינה פיזית לא כאב לי כלום (ויש לי סף כאב נמוך). הם ממש מקצועיים באסף הרופא.
בהצלחה וחיבוק

לצפיה ב-'לידה שקטה בקפלן...'
לידה שקטה בקפלן...
23/03/2017 | 12:26
2
45
מניסיון טרי.. קפלן טיפלו בי בצורה מדהימה..כולם ידעו לשם מה הגענו ולא שכחו את בעלי לאורך התהליך... צופית המזכירה של המיון נשים מדהימה והופכת הרים וגבעות על מנת שתקבלי את מה שאת צריכה...

רפרפתי בתגובות..אבל אם את עדיין מתלבטת..וזה לא הריון ראשון..ממליצה על לידה...

תרגישי טוב!!
לצפיה ב-'לדעתך עדיפה לידה שקטה על גרידה?'
לדעתך עדיפה לידה שקטה על גרידה?
23/03/2017 | 13:29
1
43
למה?
לצפיה ב-'זו שאלה קשה.. אבל העדפתי לידה..'
זו שאלה קשה.. אבל העדפתי לידה..
23/03/2017 | 22:43
38
קודם כל חשוב לומר שמה שאכתוב זו דעתי האישית.
זו הייתה לידה שניה שלי..יש לי בבית ילד מדהים והלידה שלו הייתה מושלמת.. ובתור מישהי שעברה לידה כבר אז מלכתחילה הגעתי יותר מוכנה ומבינה את המשמעות ואת התהליך..
הסיבה שבגללה החלטתי ללכת על לידה שקטה הייתה לאור העובדה כי התעמקתי בנושא הגרידה בשבוע 22 ואני לא רוצה להסביר או לתאר את מה שכולן יודעות- זה הרגיש לי לא נכון ולא פייר כלפי הילד השני שלי שאני צריכה לוותר עליו.. אם זה הדין שלנו אז רציתי לעשות את זה בדרך שבה אוכל לפחות לדעת שנתתי לו את הכבוד האחרון הראוי ולהיפרד ממנו...
יש גם את העניין של חשש מפגיעה ברחם, לא רציתי שזו תהיה סוגיה נוספת שאצטרך לחשוש ממנה..

בנוסף, הרגשתי אותו משבוע 16..ככל שהזמן עבר הוא התחזק וכל בעיטה הורגשה ונחקקה בזכרוני.. גרידה פשוט לא באה בחשבון עבורי למרות שהקושי הנפשי גדול יותר..
אני זוכרת את השבועיים שקדמו לתהליך ואת ההתלבטויות, ניסיתי להמנע מלידה שקטה אבל עמוק בפנים ידעתי מההתחלה שזו הבחירה.

5 שבועות בדיוק היום אחרי.. עדיין לא מתחרטת שעשיתי את זה..

מקווה שזה עונה על השאלה...
לצפיה ב-'אובדן שלישי '
אובדן שלישי
20/03/2017 | 16:03
4
218
שלום בנות,

סיפורי בקצרה - הריון ראשון הסתיים בשבוע 9 אחרי דופק, הריון שני הסתיים בשבוע 5 עם שק הריון שלא התפתח, הריון שלישי מסתיים ברגעים אלה ממש בשבוע 5 אחרי שלא הופיע שק חלמון. 
הרבה רשלנות רפואית עברתי בדרך, כאב שאני לא מצליחה להתנער ממנו.. חוסר מודעות של המערכת הרפואית להפרעות בבלוטת התריס, חוסר מתן תמיכה בזמן לתפקוד נמוך של הגופיף הצהוב, וכו'...
אחרי בירורים מצאתי שאני צריכה ליטול תרופות לבלוטת התריס ושאני הומוזיגוטית לMTHFR. במהלך ההריון האחרון חשבתי שסיימתי את הסאגה, כי טופלתי בתרופה לבלוטת התריס ואף הזרקתי קלקסן... ההריון פשוט לא היה תקין.

אני עומדת בצומת דרכים ותוהה - מה הלאה? האם לספור את ההריון האחרון כניסיון התקין הראשון להריון ופשוט להמשיך לנסות כי היה פאק מקרי בייצור? האם ללכת לעשות בדיקת קריוטיפ? מה עוד אני יכולה לבדוק?

בנוסף תהייה של מקום עבודה. יש לי מקום עבודה נפלא עם אנשים אוהבים. אני מוקפת בהם כ12 שעות ביום, ולכן כל העדרות שלי תופסת תשומת לב גדולה מדי. השבוע יהיה השבוע השני שלי להעדרות, בשל דימומים ועכשיו בשל ההפלה. הרבה שאלות צצות וצינון מפסיק להוות תירוץ טוב. זו ההפלה השנייה שלי במסגרת העבודה שם, אני כבר לא יודעת איך להתחמק מזה. יש למישהי פתרון?

תודה
לצפיה ב-'משתתפת בצערך על אובדן ההריון הנוסף'
משתתפת בצערך על אובדן ההריון הנוסף
21/03/2017 | 05:56
65
אני זוכרת אותך, וגם קראתי אחורנית לגבי הסיפור שלך.

אני חושבת במה להתחיל...
כתבת שהיה חוסר מתן תמיכה בזמן לתפקוד נמוך של הגופיף הצהוב. אז לפי זה אני מבינה שאת בטיפולי פוריות? באיזה סוג תמיכה מדובר?
הפרעות בבלוטת התריס- טוב שאת מטופלת, אך יכולה לספר לך שעברתי 7 הפלות, למרות שכל הבדיקות היו תקינות ולא היו שום עניינים עם שום בלוטה:(...
הומוזיגוטיות לMTHFR- ככל שידוע לי (וזה גם מה שנאמר לי בזמנו לגביי)- יש הרבה אנשים באוכלוסיה שהם הומוזיגוטיים, ואין עם זה בעיה. וההשערה הרפואית היא שזה לא משפיע על נושא ההפלות, ופשוט מומלץ לקחת כמות גדולה יותר של חומצה פולית (המינון המירבי).

כך שלשאלתך הראשונה:
1. האם לספור את הריון האחרון כניסיון התקין הראשון להריון? ממש לא. היו שלושה הריונות ושלוש הפלות, וצריך לספור את כולן.
2. בדיקת קריוטיפ- ממליצה לבצע. וממליצה לבצע באופן פרטי, כי בציבורי- את עלולה לחכות חודשים רבים (תלוי באיזו קופה את), וחבל לך על הזמן שמתבזבז. בדיקת קריוטיפ צריכה להתבצע לשני בני הזוג.
3. הסטרוסקופיה אבחנתית של הרחם- נדמה לי שכתבת שעברת את הבדיקה בעבר. אם לא- ממליצה לבצע.
4. הזרקת קלקסן- מדוע הזרקת? מי המליץ לך? צריך לחשוב לקראת ההריון הבא האם יש צורך, או שזה מיותר (התשובה לכך תלויה פעמים רבות בגישה של הרופא/ה שאת מטופלת אצלו/ה). וגם אם את מזריקה בהריון הבא- את צריכה לדעת האם זה בגלל בעיה אמיתית שקיימת אצלך, או שמדובר על טיפול אמפירי בלבד.

לגבי נושא העבודה אני פותחת תגובה חדשה.

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'לגבי השאלה וההתלבטות באשר לקולגות בעבודה- '
לגבי השאלה וההתלבטות באשר לקולגות בעבודה-
21/03/2017 | 06:02
63

נפלא לקרוא שאת נמצאת במקום בטוח עם אנשים אוהבים.
אין תשובה אחת לשאלה שלך. כותבת לך כל מיני אפשרויות:
1. לספר למישהי אחת בעבודה את האמת ולבקש שתשוחח עם האנשים האחרים, ותאמר שזו תקופה מאוד רגישה אצלך, ושאת רוצה שלא ישאלו אותך שאלות בנושא הכה אישי הזה ולא יתייחסו להעדרויות שלך.
2. לחזור לעבודה ולטפטף לאנשים שאת קרובה אליהם שם את האמת.
לחשוב מראש מה את רוצה לומר ומה היחס שאת רוצה לקבל ולבקש זאת (התעלמות, אמפטיה, שאילת שאלות, לא לשאול שאלות...).
3. לא להתייחס לנושא, ואם שואלים אותך מדוע נעדרת, לומר שמדובר בדברים אישיים.
4. לא להתייחס לנושא, ואם שואלים אותך על ההעדרות הממושכת- לומר שהיית חולה...

ובטח יש עוד ועוד וריאציות.
את צריכה לחשוב מה נוח לך ומה הכי מתאים לך.
אין פיתרון אחד, ומה שנכון עבור אחת, לא יהיה נכון עבור השנייה.

מקווה שתמצאי את הפיתרון הטוב ביותר עבורך

שולחת חיבוקי כוחות ותנחומים
שירה.

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'משתתפת בצערך על האובדן'
משתתפת בצערך על האובדן
21/03/2017 | 08:41
35
את צריכה להחשיב, אלו הן הריונות לכל דבר , בדיוק כמו שכתבה שירהד1 , הריונות שלצערי הרב לא הצליחו.
לגבי מקום העבודה, אני לא יודעת מה הוותק שלך, יש שהיו נמנעות מלספר בגלל ותק נמוך וחשש מפיטורים. הייתי במצב כזה במקום עבודה יחסית חדש (שמבחינת החוק יכולים לפטר) ובהפלה השלישית שלי סיפרתי, מצאתי שלספר את האמת הקל עלי בכל הסאגה הזו. קיבלתי המון חום ותמיכה וזה בדיוק מה שהייתי צריכה בתקופה הזו.
בהפלה הנוכחית שלי, העדפתי לספר לחברות בודדות בעבודה.
מאחלת לך המון חיבוקים וחיזוקים. לא פשוט בכלל אבל אנחנו כל כך חזקות שאנחנו לא יודעות כמה
לצפיה ב-'משתתפת בצערך'
משתתפת בצערך
21/03/2017 | 10:04
47
כפי שכבר כתבו לך: בהחלט מחשיבים את כל ההפלות. העובדה שהטיפול בך משתנה מהריון להריון, לא מבטלת את ההפלות הקודמות.

לו אני במקומך, הייתי מבצעת בדיקה גנטית הורית נרחבת. אם אין לך חשק לביורוקרטיה והמתנה לאישור הקופה, בהחלט אפשר לבצע במימון עצמי. בזמנו אנחנו ביצענו צ'יפ גנטי הורי במימון עצמי. אחרי שקיבלנו את התוצאות וגילינו שאני מורישה פגם גנטי, הגשנו למשרד הבריאות בקשה להחזר העלות ואחרי שנה וחצי קיבלנו בחזרה את מלוא הסכום.
למרות התקוה למצוא את הגורם לבעיה, כדי שניתן יהיה לטפל בו, ברוב המקרים לא מוצאים סיבה מובהקת וברורה להפלות חוזרות. קחי בחשבון את האפשרות שגם אחרי שתעשי כל בדיקה אפשרית, עדיין לא תהיה תשובה.

לגבי מקום העבודה, שירה כתבה לך כמה רעיונות מצויינים, אבל בסופו של דבר את צריכה למצוא את הדרך שתהיה נוחה לך.
באובדן הראשון שלי תירצתי את ההעדרות הממושכת בכאבי בטן חזקים. היתה לי היסטוריה של כאבי בטן כולל הגעה למיון, כך שההסבר התקבל בטבעיות אצל כולם.
אני גיליתי שהרבה יותר קל לי כשאני משתפת ומספרת. חשוב לקחת בחשבון שמהרגע שמספרים, אי אפשר לשלוט על התגובות של האנשים. היו תגובות שעצבנו אותי, כגון "הכל לטובה". והיו תגובות שריגשו אותי, כמו החבר שבלי לדבר קם וחיבק אותי ביום שבו חזרתי אחרי הלידה השקטה.

מה המצב אצלך כרגע: ממשיכה תמיכה ומקווה ששק החלמון יופיע? הפסקת תמיכה ומחכה להפלה טבעית? הפלה בהתערבות רפואית (ציטוטק/גרידה)?
לצפיה ב-'שיתוף'
שיתוף
18/03/2017 | 22:53
5
228
כבר עברו שמונה שנים ומודה, שכחתי. השכחה לא תמיד מרגישה כמו ברכה, להפך, היא מכילה בתוכה הרבה אשמה.
ראיתי the voice וניקרתי, פתאום הופיעה לי תמונה מול העיניים בה אני חובקת תינוק והיה לי ברור שזה הוא. התנערתי ובדקתי מה התאריך והיום לפני שמונה שנים ב-18.3 הוציאו אותו מתוכי, כנראה הגוף והנפש כן זוכרים.

תום, אני נפרדת ומשחררת.

חשוב לי לציין ולו בכדי לתת תקווה שאני לא חיה את זה יותר ביום יום והמשפחה התרחבה מאז, התווספו לה שני בנים.

הפורום הזה ליווה אותי בתקופה הקשה שאחרי ועל כך אני עדיין מודה.
הרגשתי צורך לשתף וחשתי שזה המקום הנכון לכך, האובדן הוא תחושה שלא עוזבת לחלוטין אך היא משתנה ולובשת צורות אחרות.
לצפיה ב-'וואו. 8 שנים. ממש הרבה זמן'
וואו. 8 שנים. ממש הרבה זמן
19/03/2017 | 09:03
1
104
לא יודעת אם זה מנחם או להיפך שאת עדיין זוכרת. לא שאפשר לשכוח דבר כזה.
אני עוד לא 3 שנים אחרי... עדיין זוכרת כל יום. אין יום שאני לא נזכרת בה. אבל אולי זה בגלל שאני עדיין עמוק בתוך תקופה של הריון ולידה.
אולי כשאסיים עם הילודה אז אתעסק בזה פחות. מקווה קצת.
לצפיה ב-'הריון אחרי אובדן'
הריון אחרי אובדן
19/03/2017 | 10:45
114
אי אפשר לשכוח אבל הזכרון משתנה.
בטח ובטח כשאת בהריון אחרי אובדן התחושות לא עוזבות, זה כבר לא הריון תמים, זה הריון לחוץ ומלחיץ (לפחות כך היה אצלי), הריון מבדיקה לבדיקה. 
אני לא מתעסקת עם זה הרבה היום, זה לא חי לי ורץ לי בראש כל הזמן, אבל הוא צץ פעמיים בשנה, בתאריך בו גיליתי ונפרדתי ממנו ובתאריך בו היה אמור להיוולד. 
ההריון שהגיע ממש אחרי האובדן (כחצי שנה אחריי) היה הריון באמת מורכב וטעון רגשית, אבל קיבלתי ממנו ילד מיוחד ומקסים ועדין, ילד שעד היום (הוא כבר בן כמעט 7) כשהוא חולה אני מטפסת על הקירות . ההריון שאחריו קצת השתחרר אבל עדיין החששות ליוו אותי לאורך כל הזמן.

בטוחה שעם הזמן זה יעסיק אותך פחות. 
לצפיה ב-'תודה על השיתוף המרגש'
תודה על השיתוף המרגש
19/03/2017 | 13:08
2
75
קראתי אחורנית את הסיפור שלך- לידה שקטה בשבוע 18, בגלל הפסקת דופק של העובר.

אני חושבת שעוצמת הרגשות לאורך השנים משתנה בין אישה לאישה- לפי אישיותה, לפי נסיבות חייה, וגם אחד הדברים שאני מתארת לעצמי שמשפיע הוא השאלה האם ילדה לאחר האובדן/ים תינוק/ת בריא/ה. כך זה לפחות אצלי. לא יודעת אם כך זה אצל כולן.
אני מתארת לעצמי שאם לא הייתי מנהלת את הפורום הזה ואת הפורום השכן, עוצמת הרגשות אצלי היתה פוחתת בהרבה בהקשר של אובדני ההריון. כדי לענות לבנות פה ברמת הרגישות המטיבית, אני צריכה להתחבר כל פעם מחדש לכאב שאני חוויתי וזה הופך את זה למשהו שאני כל הזמן מתעסקת בו.
אבל זו הדרך שבחרתי ואני שלמה איתה לחלוטין.

תודה ששיתפת אותנו, ואני מאחלת לך הנאה עם ילדייך וכמה שיותר רגעי שמחה ואושר.

שירה דוד
09-7749028
לצפיה ב-'אני מאד מזדהה עם מה שאת כותבת'
אני מאד מזדהה עם מה שאת כותבת
20/03/2017 | 09:19
70
כדי לדבר על אובדן של מישהי אחרת באמת, אני מוכרחה בעצמי להיות במגע עם המקום הפנימי שלי של האובדן. עבורי המגע הזה נכון אחרת כנראה לא הייתי כאן.
לצפיה ב-'תודה '
תודה
20/03/2017 | 12:34
29
מקווה שכולן תזכנה לצאת בסופו של דבר בידיים מלאות והמון שמחה ואושר.
הפורום הזה באמת עזר לי לעבור את התקופה הקשה, אין מי שיכול/ה להבין את התחושות והחוויות ובצורה לא שיפוטית כמו מי שעברה זאת.

לצפיה ב-'תודה מקרב לב'
תודה מקרב לב
19/03/2017 | 21:48
1
132
אני רוצה להודות לכל מי שטורחת לענות לי, לפעמים התשובה הזו הרבה יותר מלאה ומפורטת  מתשובת רופא, ושלא תטענה טופלתי גם על ידי רופאים פרטיים והלכתי למספר רופאים למספר חוות דעת. התחושה שלי עקב ההפלות כל כך קשה, עושה רושם שאף רופא לא מסתכל על האדם בצורה הוליסטית, מצד שני אין תשובה להפלות וזה נתון ולא תלוי ברופא. את הכיוונים, את התמיכה והתקווה אני מקבלת כאן באנונימיות מוחלטת ובהרבה כנות ופתיחות.
תודה רבה!!! הלוואי ונתבשר בבשורות טובות ונזכה לפרי בטן בקלות.
לצפיה ב-'ריגשת אותי על הבוקר. תודה'
ריגשת אותי על הבוקר. תודה
20/03/2017 | 11:31
11
לצפיה ב-'המופע "להיוולד מחדש" על לידה שקטה, טראומה וצמיחה- נדחה.'
המופע "להיוולד מחדש" על לידה שקטה, טראומה וצמיחה- נדחה.
19/03/2017 | 21:41
2
64
סליחה מכל מי שרצתה לבוא.

יהיו עוד, במגוון מקומות.

על פרטי המופע הבא- אעדכן.

אפשר להתעדכן בעמוד הפייסבוק שלי ישירות- https://www.facebook.com/profile.php?id=1000093339...

ניתן להזמין מופעים לאזור מגוריכן.

פרטים בפלאייר המצורף.

תודה
לצפיה ב-'הפלאייר מקסים- גם בתכנים הכתובים וגם בסמבולים שבו ובעיצוב. '
הפלאייר מקסים- גם בתכנים הכתובים וגם בסמבולים שבו ובעיצוב.
20/03/2017 | 11:35
1
4
לצפיה ב-'תודה יקרה'
תודה יקרה
21/03/2017 | 22:01
לצפיה ב-'מחקר בנושא הפלות'
מחקר בנושא הפלות
16/03/2017 | 15:32
17
159
בנות יקרות,
במסגרת התואר שאני עושה במכללת תל חי אני מחפשת בנות שעברו הפלה בשנתיים האחרונות ועברו 3 חודשים מאז המקרה שישיבו על שאלון, אנונימי כמובן!!
זה אמנם נושא רגיש שכואב לגעת בו אבל חשוב מאוד לחקור אותו בכדי שנדע את ההשפעות השונות וכיצד לגשת לנושא...
מצורף שאלון עדכני וממוחשב
תודה רבה לעוזרות
https://docs.google.com/forms/d/1oJqLWm3qxEsWuJpdA...

לצפיה ב-'הקישור לא עובד - בקשה רצינית למי שמעוניינת בשיתוף פעולה'
הקישור לא עובד - בקשה רצינית למי שמעוניינת בשיתוף פעולה
16/03/2017 | 19:56
2
140
ויש לי הערה כללית אלייך: את באה למקום רגיש, את מבקשת מנשים שמתאבלות לחטט בכאב, ואת עושה עבודה רשלנית ולא יסודית מצדך. זה נותן תחושה לא נוחה. מה פתאום שהניסוח יהיה לשני המינים?! למה שלא תהיה התייחסות למספר הילדים בבית, לשבוע האובדן ועוד ועוד.
עברי על השאלון ברצינות, העלי אותו באופן שייפתח, הקפידי על הפרטים הקטנים - וכך אולי תזכי להיענות.
את מבקשת מהנשים פה להשקיע מזמנן ובעיקר לפתוח את לבן. עשי את את ההשקעה שלך.
לצפיה ב-'אני נאלצת להסכים'
אני נאלצת להסכים
16/03/2017 | 21:03
30
לצפיה ב-'כל מילה של איןאריות!'
כל מילה של איןאריות!
16/03/2017 | 21:16
80
גם אותי מקוממים האופן בו מנוסח השאלון, כולל החוסרים שבו והקישור הלא נפתח (לא בדקת ממחשב אחר ומיוזר אחר, שהשאלון אכן עובד???).
והערה קטנה ואחרונה - נשים ולא בנות. הפלות והריונות הם לגמרי עניני נשים ולא 'בנות'.
לצפיה ב-'עוד משהו חשוב- על בדיקה והגהה-'
עוד משהו חשוב- על בדיקה והגהה-
16/03/2017 | 21:34
13
101
זהר, יכול להיות שזה בגלל שאתן צעירות וחסרות ניסיון חיים (לא יודעת את גילכן), יכול להיות שאתן לא מקבלות סיוע יאה מהמנחה, אבל-מעבר לכל מה שכתבו פה הנשים החכמות, ריפרפתי עכשיו על השאלון האחרון- ויש בו כל כך הרבה שגיאות ניסוח והגהה (המון פניות בלשון זכר!!!!-אלוהים!!!), שאני פשוט לא מבינה איך אתן מוציאות כזה מסמך ומפרסמות אותו.
את יודעת כמה פעמים אני עוברת על מסמכים רשמיים שאני כותבת במסגרת העבודה? לפחות 3 הגהות (וכל מסמך הוא בן מספר עמודים עם אין סוף מלל...).

הנושא כל כך כאוב, כל כך רגיש, כל כך נוראי וקשה.
ברגע שאת מוציאה מסמך לא מושלם (לפחות מבחינת ההגהה), זה מתפרש ממש ממש לא טוב.
קחי זאת לתשומת ליבך- גם עכשיו וגם לעתיד.

אנחנו באמת רוצות לשתף פעולה. ראית את ההתייחסות הרצינית של כולן פה. נשים מדהימות אחת אחת. בבקשה עשי עבודתך נאמנה ורצינית, עברי עם חברותייך לעבודה ועם המנחה על כל ההערות, בצעו מספר הגהות, חישבו שוב על כל הפרמטרים ועל כל מה שכתבו לך פה. ואז תוציאו מסמך משמעותי, רציני ומעמיק.

אני מקווה שאת מבינה שכולנו פה רוצות לסייע לכן, והכל נכתב מתוך כוונה טובה.

שירה דוד
09-7749028
לצפיה ב-'תגובה '
תגובה
16/03/2017 | 22:10
12
128
היי לכולן,
הדבר האחרון שרציתי זה לפגוע במישהי פה ולגרום למישהי לחשוב שאני מזלזלת בה חס וחלילה!  זאת ממש לא הייתה הכוונה שלי ואם כך יצא אז אני מצטערת!!! אם הייתה לי האפשרות למחוק את הקובץ הראשון שהעליתי בשרשור הקודם תאמינו לי שהייתה עושה זאת! לגבי הקישור שלא נפתח תירוצים כמו "נשבעת לכן שניסיתי לפני שהעליתי אותו" כנראה לא יעזרו...
כן אני חסרת ניסיון ובעיקר טכנופובית כך שכל העניין של קישורים ופורומים חדש לי ונכון זה לא אמור לבוא על גביכן חלילה! אני ושותפותיי לקחנו לתשומת לבנו את כל ההערות שלכן שינינו ושיפרנו את השאלון אך לצערי מסיבות טכניות לחלוטין זה לא בדיוק עבד...
אני מצרפת פה קישור שבדקתי מקווה שהוא באמת יעבוד
תודה רבה לכולכן ורק בריאות!!!!
לצפיה ב-'מודה שאם זה לא היה עצוב, אז הייתי צוחקת- כמה דברים-'
מודה שאם זה לא היה עצוב, אז הייתי צוחקת- כמה דברים-
16/03/2017 | 22:25
11
185
מעיון לא משמעותי-
צד ימין- כותבת מה שכתבתן. צד שמאל- את התיקון...

אשמה מותלת- אשמה מוטלת
תפקידיך- תפקידייך
שהייתי מעדיף- שהייתי מעדיפה
אנשים רבים אפילו בעלי אופי חזק- אנשים רבים, אפילו בעלי אופי חזק
בדברים שאתה עושה- בדברים שאת עושה
שאתה מכיר- שאת מכירה
יכול/ה- יכולה
אם את מרגיש אחרת- אם את מרגישה אחרת

תגידי לי את- אתן רציניות? ממש בושה.
אני כל כך בעד לסייע ולעזור לסטודנטיות. ואני בעצמי התראיינתי בזמנו למישהי שעשתה תואר שני בעבודה סוציאלית, ופתחתי את ביתי ואת ליבי בפניה (והיתה לי חוויה מאוד מרגשת), אבל תקשיבי- זה כבר נעשה מגוחך העניין הזה.

אני באופן אישי מבקשת מבנות פה לא לענות (אלא אם כן הן ממש מתעקשות), עד שלא תציגי שאלון הולם ומתוקן.

שירה דוד
09-7749028
לצפיה ב-'אגב, אני בטוחה שיש עוד הרבה דברים שלא ראיתי ומצריכים תיקון..'
אגב, אני בטוחה שיש עוד הרבה דברים שלא ראיתי ומצריכים תיקון..
16/03/2017 | 22:26
24
לצפיה ב-'גם לי אין כוונה למלא'
גם לי אין כוונה למלא
17/03/2017 | 19:51
1
88
מה גם שהסטודנטית אפילו לא מגיבה האם אני רלוונטית למחקר או לא....
לצפיה ב-'הגישה מזלזלת, הרמה האקדמית נמוכה, כל העניין מאד לא רציני'
הגישה מזלזלת, הרמה האקדמית נמוכה, כל העניין מאד לא רציני
19/03/2017 | 09:22
63
אני גם אקדמאית, גם בנאדם, גם אשה שעברה אובדני הריון -
אתן לא מעוררות חשק לסייע לכן.
מבקשת שתמצאו דרך אחרת לסיים את התואר
כי הזלזול שלכן מוגזם לכל הדעות.
לצפיה ב-'התייחסות לעבודת המחקר- שותפה של זהר לעבודה'
התייחסות לעבודת המחקר- שותפה של זהר לעבודה
19/03/2017 | 19:33
7
86
שלום לכולכן,

שמי מאיה ואני שותפה של זהר לעבודת הסמינריון.
לנוכח התייחסותכן החלטתי לכתוב כמה דברים ולשתף אתכן בסיבה שבגינה גיבשנו את עבודת הסמינריון הזו.
הנושא לעבודה החל מחוויה אישית שלי בה לוויתי חברה טובה בהליך הפסקת היריון מורכב (אני לא אפרט כיוון ולא מדובר בסיפור שלי אלא הייתי רק מלווה). במהלך הביקורים השונים בהם התלוותי לרופאי/ות נשים שונים ולצוותים הרפואיים בבתי החולים התקשתי לקבל את היחס ואת חוסר הרגישות לנושא. החוויה הייתה קשה לי כמלווה ולחברתי עוד יותר.
כשהתחלתי את הלימודים האקדמאים ונפתחה בפני הגישה לספרות מקצועית ונוכחתי לגלות שהמחקרים בתחום החוויה של נשים בישראל אינה מדווחת בצורה מספקת (לדעתי) ולא מקבלת מקום מספק. הסיבה שבחרנו את התחום הזה לעבודה הינו כי אנחנו מאמינות שזהו תחום מחקר חשוב ושיש לעסוק בו. לראייתי אופן הטיפול  צריך להיות מותאם לפחות במידה מה לחוויה הרגשית המלווה נשים בישראל. אני מודעת לכך ששאיפותי מרחיקות לכת אך עדיין מאמינה שיש בהן טעם.
בחירה בנושא שכזה, עקב הרגישות הרבה שמלווה אותו, לא מקלה על עבודת המחקר שלנו ומכך ניתן לראות ולהבין שאין אנו נוהגות בזילות או בזלזול בחוויותיכן וברגשותיכן אלא הדבר חשוב וקרוב לליבנו.

בהתייחס לטעויות שהצפתן, ראשית אני מברכת את העובדה שהארתן את תשומת ליבנו לפרטים אלו ושנית חשוב לי להדגיש שלא התייחסנו בזלזול כלל. השקענו הרבה מחשבה בבניית השאלון ומדובר בטעות אנוש.

אני מצרפת קישור נוסף לאחר בדיקה מקיפה וכוללת (אך עדיין אציין כי אני לקוית למידה ולעיתים, לצערי, יש לי שגיאות כתיב). אשמח מאוד אם תבחרו לקחת חלק ולסייע לנו בעבודתנו!

אשמח לענות לכל השאלות במידה ומשהו לא ברור!

מודה לכן מראש,
מאיה ליברמן

קישור עדכני לשאלון:
(במידה ואתן לא מצליחות להכנס דרך קישור זה ניתן להעתיק את כתובת האתר ולהדביק בדפדפן חדש)
לצפיה ב-'אני הראשונה שאומרת שהנושא חשוב מאין כמותו-'
אני הראשונה שאומרת שהנושא חשוב מאין כמותו-
19/03/2017 | 21:37
57
ואני מעודדת כל מחקר וכל שאלון וכל כתבה בנושא.

לגבי הנושא של השגיאות בשפה ושגיאות הכתיב- אני כותבת לך עכשיו עם הכובע הראשי שלי- אני מרפאה בעיסוק ועובדת עם ילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה. בין השאר, אני גם מדריכה של סטודנטים בעלי לקויות למידה.
אני יכולה לומר לך, ששגיאות השפה וכתיב שבשאלון היו מאוד חריפות. את לא יכולה לפרסם כך דברים. ההמלצה שלי אלייך היא פשוטה- כל מסמך רשמי שאת צריכה לכתוב- תני למישהו שאת סומכת עליו לבצע מספר הגהות. זו יכולה להיות חברה, אמא, אבא, בן זוג, או אפילו סטודנט/ית שאת משלמת לה/ו תשלום סמלי כלשהו תמורת עבודת הגהה.
גם כאשר תעבדי, תצטרכי לידע את האנשים שעובדים איתך לגבי הדסגרפיה (ואולי גם הדסלקציה- אם יש לך), ולספר במה זה בא לידי ביטוי, וכיצד הם יכולים לסייע לך.
הגשת מסמכים רשמיים הכוללים טעויות ניסוחיות ושגיאות כתיב עלולה להתפרש על-ידי הקורא כמעשה של זלזול מצידך, כעבודה לא רצינית, כחוסר השקעה....וחבל.

מעבר לכך, אתן 3 בנות שעושות את העבודה. היתרון בכך הוא שהאחת צריכה לעזור לשנייה ולשלישית, ואם לך יש לקות למידה, אז האחרות צריכות לסייע ולבצע הגהה יסודית טרם פרסום השאלון.

אתן צריכות להראות השקעה, חשיבה ורצינות, כדי לגרום לנשים פה לשתף איתכן פעולה ולפתוח את הלב המדמם בפניכן.

מקווה שכעת, בנות יפנו מזמנן ויהיו מוכנות למלא את השאלון, למרות הכל.

שירה דוד
09-7749028
לצפיה ב-'ועדיין שכחתן את הטיפול הפסיכותרפי והתרופתי'
ועדיין שכחתן את הטיפול הפסיכותרפי והתרופתי
20/03/2017 | 13:47
3
45
שהוא חשוב מאד לדעתי לנושא....חבל,שוב לא יכולתי לענות.
,יש טעם להשוות בין לפני הטיפול לאחרי,כי אצי למשל,מדובר בשינוי מהותי.
מה שהייתי עונה לך לפני חצי שנה,ממש לא נכון להיום.
לצפיה ב-'את בהחלט צודקת!'
את בהחלט צודקת!
20/03/2017 | 21:07
33
קודם כל את בהחלט צודקת ואני מסכימה לחלוטין שהמשמעות של טיפול כלשהו (פסיכותרפי, תרופתי או אחר) הוא בהחלט רלוונטי ומשמעותי ועלול לשנות את תשובותייך.
יחד עם זאת הנישה אותה אנו מנסות להסביר מתייחסת כפי שציינתי לצוותים הרפואיים ולטיפול שנשים מקבלות כחלק מהתהליך.

אני מתקשה לתת לך כעת הסבר מספק מבלי לחשוף את רעיון המחקר כולו אך במידה ואת מעוניינת אוכל לתת לך עוד פרטים ואף לשתף אותך בתוצאות במחקר (לכשנסיימו) באופן אישי! (את מוזמנת ליצור איתי קשר בצורה פרטית!)

ושוב מודה מאוד על ההתייחסות ושיתוף הפעולה!
מאיה
לצפיה ב-'אז לענות מה שנכון להיום?'
אז לענות מה שנכון להיום?
21/03/2017 | 10:45
1
25
וסתם הערת אגב,הייתי מכניסה גם שאלות כמו,האם הרגשת שאת מקבלת מספיק תמיכה רגשית מצוות בית החולים?
אם כן,כיצד זו באה לידי ביטוי?
במידה ולא קיבלת תמיכה רגשית מספקת,אנא כתבי מה היה יכול סייע לך באותה תקופה.
אני למשל,זוכרת היטב היטב,שהגעתי למיון לפחות ארבע פעמים,במשך חודשיים אחרי הגרידה,עם התקפי חרדה מטורפים,כשאף אחד שם לא אבחן זאת.למרות שאמרתי לגיניקולוגית שם,שנראה לי שאולי אני בפאניקה או חרדה,היא הודיעה לי שממנה אני לא אקבל כדורי הרגעה,ושפשוט אנסה לשכוח את מה שקרה ולהתקדם הלאה.לעומת זאת,אני זוכרת שלפני הגרידה,אמרה לי שם אחות במיון נשים,אל תרגישי שזו אשמתך,זו קורה לאחת לחמש,זה מאד נפוץ,וכנראה משהו בעובר לא היה תקין.תזכרי שהכי חשוב לא להתייאש,ולא לא אומר כלום על ההריונות הבאים שלך.בעז"ה נזכה לראות אותך פה אצלנו בחדר לידה.את יודעת כמה שזה עזר לי??עד היום אני זוכרת את המילים האלה שלה.זה חקוק לי היטב היטב בראש.
כמו כן,הייתי מציעה לכן,לחקור או לכתוב גם על הרפואה בקהילה,וההתייחסות שלה לנושא.אצלי למשל,היו התקפי פאניקה וחרדה איומים,במשך שלושה חודשים.הייתי בסבל הכי גדול שניתן לתאר.היו לי ממש מיחושים פיזיים,כמו סחרחורות,כובד בראש,דופק מהיר,הזעה,תחושת קור בשוקיים.והרפואה בקופת חולים הרימה ידיים.לא חשבו לרגע להציע לי טיפול תרופתי.שלחו אותי לרפואה אלטרנטיבית.רק אחרי שאני ביקשתי ציפרלקס,ועבר חודש,ועוד חודש,הרגשתי את ההקלה המבורכת.חבל שרופאים ורופאות לא מציעים את זה למטופלות שהיו ויהיו חלילה במצבי,כי לא לכל אחת יש כוח,ידע,תושיה,לצאת מהסבל.
לצפיה ב-'מקבלת את הערותייך! '
מקבלת את הערותייך!
22/03/2017 | 09:19
15
לפני הכל אני שוב מודה לך מאוד על שיתוף הפעולה! ואנחנו לומדות כאן מהפורום המון תוך כדי מחקר ועבודה!
באופן אישי אני מוקירה לך מאוד ששיתפת אותי בסיפור שלך והוא מאוד משמעותי מבחינתי!! את נשמעת אשה חזקה מאוד מדברייך!

ביחס למחקר הוספתי מקום להערות שונות שכן עלו בפני במסגרת הפורום סיפורים ועובדות שונות שלא חשבנו עליהם ואין ספק שיש לנו הרבה ללמוד פה מכן ומהפורום!
לאור העובדה שהסיפורים וההערות שהועלו בפניי שונים ומגוונים השארתי מקום לכתוב באופן חופשי מה שתראו לנכון!

תודה רבה,
מאיה
לצפיה ב-'ומה לגבי קיום הריון מאז, לשבוע ההריון ולגבי מספר הפלות?'
ומה לגבי קיום הריון מאז, לשבוע ההריון ולגבי מספר הפלות?
21/03/2017 | 01:53
1
29
יש משמעות למספר ההפלות שעברה אשה, לשבוע ההריון / טרימסטר וכמובן - האם האשה חווה מאז הריון תקין ואף הורות לילד קשת. כל אלה נוסף על מה שכתבה אורהגנוז ועל ההתייחסות העקרונית והחשובה של שירה.
לצפיה ב-'אחלק את תשובתי ל-2. '
אחלק את תשובתי ל-2.
22/03/2017 | 09:33
25
ביחס לשאלתך בדבר הפלות חוזרות ולשלב ההיריון בו קרתה ההפלה- לאור העצות הרבות שקיבלתי במסגרת הפורום הוספתי נישה חדשה בה יש מקום להערות באופן חופשי ושם ניתן לציין ולפרט משתנים ופרטים נוספים שאתן מאמינות שיכולים להיות רלוונטיים. 

ביחס לאישה שחוותה הריון תקין מאז ההפלות- מעבודה רבה שעשינו ומקריאה של מחקרים רבים שנעשו בנושא נראה כי לרוב הריון תקין ולידה (הכנסת ילד למשפחה לאחר ההפלה) משנה באופן משמעותי את תפיסת החוויה של ההפלה. זאת הסיבה שציינו שהמחקר פונה לנשים שלא עברו הריון תקין והורות לאחר ההפלה/ות.
יחד עם זאת ומתוך העובדה שאנו למדות מכן המון אגיד שבמידה ואת מרגישה שחוויתך ותפיסתך את החוויה לא השתנתה אודה לך על מילוי השאלון אך אבקש לציין בהערות את שציין כאן בפניי. 

מודה לך מאוד על התייחסותך ועל שיתוף הפעולה!!!
מאיה
לצפיה ב-'Cmv'
Cmv
16/03/2017 | 12:00
10
148
היי לכן, רופא פוריות נתן לי בדיקות לבקשתי, בבדיקה התגלה
נגיף cmv, לפי מה שכתוב בהערות כנראה פעיל.
לפני כחודש עברתי הפלה 3 האם יתכן שבגלל זה?
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי CMV לא גורם להפלות'
למיטב ידיעתי CMV לא גורם להפלות
16/03/2017 | 12:59
1
99
הוא כן עלול לגרום בחלק מהמקרים לפגמים בעובר. הזיהוי האם העובר נדבק, אפשרי רק משבוע 22 לערך בבדיקת מי שפיר - אם אני לא טועה משהו שמופרש בשתן של העובר.
לא כל העוברים שנדבקים בנגיף, יפגינו תסמינים כלשהם. נדמה לי שחרשות ועיוורון הם חלק מהתסמינים, ייתכן גם פיגור שכלי.

ממליצה להבין מהרופא האם אכן CNV חיובי ואם כן, האם מדובר בהידבקות ראשונית או לא ומתי היא התרחשה. אם אני זוכרת נכון, הבעיה היא בעיקר כאשר מדובר בהידבקות ראשונית.
לצפיה ב-'תודה! בתוך תוכי קיוותי שזו הסיבה '
תודה! בתוך תוכי קיוותי שזו הסיבה
16/03/2017 | 13:44
17
לצפיה ב-'תבדקי אם את יכולה להיכנס להריון כרגע'
תבדקי אם את יכולה להיכנס להריון כרגע
16/03/2017 | 20:45
6
68
ייתכן ורצוי שלא. אם הוירוס פעיל.
לצפיה ב-'בהחלט, הכי גרוע בעיני שאף רופא שקיבל תוצאות, לא חשב'
בהחלט, הכי גרוע בעיני שאף רופא שקיבל תוצאות, לא חשב
16/03/2017 | 20:48
5
69
להתקשר ולבקש שלפחות אקבע תור, לא קיבלתי שום הנחייה, כל עוד את מטופלת במגזר הציבורי את לא קיימת. עצוב

לצפיה ב-'תוכלי לצלם את תוצאות הבדיקה ולצרף פה?'
תוכלי לצלם את תוצאות הבדיקה ולצרף פה?
17/03/2017 | 18:13
4
40
באופן אישי יש לי נסיון נהדר עם הרפואה הציבורית, והייתי שמחה לעזור לך למצוא את הרופאים הטובים.
באיזו קופת חולים את? מאיזה אזור?
וכאמור, צלמי את תוצאות הבדיקה וצרפי להודעה.
לצפיה ב-'היי תרנגולת אני מהקריות, שייכת לכללית, אשמח להמלצות '
היי תרנגולת אני מהקריות, שייכת לכללית, אשמח להמלצות
17/03/2017 | 19:27
3
13
לצפיה ב-'אני לא מהאזור ולא בכללית, אבל אחפש לך המלצות'
אני לא מהאזור ולא בכללית, אבל אחפש לך המלצות
18/03/2017 | 23:32
5
לצפיה ב-'שלחתי במסר'
שלחתי במסר
21/03/2017 | 10:39
1
8
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
21/03/2017 | 10:56
1
לצפיה ב-'מסכימה עם מה שכתבו לך-'
מסכימה עם מה שכתבו לך-
19/03/2017 | 17:07
33
צריך בעיקר לבדוק מה התוצאות המדויקות של הבדיקות, ולבדוק האם מותר בתקופה הקרובה להיכנס להריון או שצריך להמתין.
בכל מקרה, גם אם נדבקת בנגיף בראשית ההריון, רוב הסיכויים שלא זה מה שגרם להפלה. לעיתים העוברים בכלל לא נדבקים, וגם אם כן- זה עלול לגרום נזק, אבל לא כזה שגורם להפלה בשליש הראשון.

שירה דוד
09-7749028
לצפיה ב-'שוב'
שוב
14/03/2017 | 14:12
10
272
הייתי בטוחה לרגע וגם כתבתי בפורום השכן שהפעם זו הפעם!
פעם רביעית, כי כמה אפשר?
עשיתי בטא ביום ראשון שיצאה 183, מקבלת תמיכה של אנדומטרין, עם הפרשות נוראיות, ואופטימיות לא היתה לי. 
עשיתי היום בטא שוב, שיצאה 113, ירידה...
מלבד עצב וריקנות, לא חשה כלום, גם האכזבה כבר לא קיימת. 
חשבתי שעם התמיכה זה יקרה, דמיינתי את עצמי כבר בסיטואציות עם תינוק, כל כך רציתי את זה. אבל שוב החלום נלקח.
כרגע מפנה את תשומת ליבי להחלמה מלאה של הנפש שבזמן כל כך קצר עוברת כל כך הרבה, לנסות שוב? אני בטוחה שכן, אבל בזמן הנכון
בהצלחה לכל אחת ואחת, מאחלת הריון משעמם, לידה קלה  וידיים מלאות בע"ה לכל מי שרוצה.  
לצפיה ב-'יקירתי, אתייחס מחר. סליחה'
יקירתי, אתייחס מחר. סליחה
14/03/2017 | 22:39
28
לצפיה ב-'רגע, אני רוצה להבין טוב יותר- '
רגע, אני רוצה להבין טוב יותר-
15/03/2017 | 21:49
8
106
באיזה שבוע את? ומה הרופא אומר?- האם זה אכן בכיוון של הפלה או שמא יש עוד סיכוי?
לפני שאני חושבת יחד איתך על ההלאה, אני רוצה להבין יותר טוב מה קורה כרגע.

שירה.

שירה דוד
09-7749028
לצפיה ב-'ככה'
ככה
16/03/2017 | 08:16
7
106
לצערי סיכוי לא .
הייתי שבוע 5 עם תמיכה של אנדומטרין. בגלל שערכי הבטא ירדו קיבלתי הנחיה מרופאה אחרת (שאני לא מטופלת אצלה) להפסיק את תמיכה ולהמתין. אני צריכה לעשות שוב בדיקת בטא עד שרואים שהיא מתאפסת. בינתיים בגלל שהפסקתי את התמיכה התחיל היום הדימום.
הרופא שלי נמצא בחופשה ולכן ממתינה שיחזור כדי לראות אם יש בדיקות נוספות שאפשר לעשות כדי לנסות להבין מה קורה איתי.
בינתיים ממתינה, ונותנת מנוחה לגוף מהלחץ שהכנסתי את עצמי.
היתה תקוה שאולי הפעם יצליח, זה היה בכיוון
הייתי בטוחה שבגלל שקיבלתי את התמיכה זה מה שיציל את ההריון,אבל גם זה לא בטוח.
לצפיה ב-'אני מבינה'
אני מבינה
16/03/2017 | 10:24
5
53
אם תרצי, תוכלי לפרט פה לגבי כל ההריונות- התקינים והלא תקינים, כדי שנוכל לחשוב ביחד על ההלאה.
1. על ההריונות התקינים- מתי היו, שבוע הלידה, סוג הלידה, משקל בלידה, מהלך ההריונות (תקין/לא תקין+פירוט הבעיות).
2. על ההריונות הלא תקינים- מתי היו, באיזה שבוע הסתיימו, גרידה/הפלה טבעית/ציטוטק.
3. בדיקות שעשית/ם
4. גילאים שלכם
5. מצב בריאותי שלך, מחלות רקע ידועות משפחתיות וכן הלאה.

אם אין לך חשק לחפור בזה עכשיו- זה ממש בסדר. מה שמתאים לך- כעת, מאוחר יותר, או בכלל לא...(ואם כבר פעם פירטת כל זאת ואני לא זוכרת- אז תכתבי לי ואנסה למצוא את השרשור הרלוונטי).

שירה דוד
09-7749028
לצפיה ב-'תודה על ההתייחסות '
תודה על ההתייחסות
16/03/2017 | 15:58
4
50
3 הריונות ולידות (רצופות) תקינים (חוץ מהשנייה שעברה בואקום) כולם היו מוגדרים אצלי הריון בסיכון בגלל הרחבת אגן הכליה שלי. (מעלה לחץ דם)
הריון 4- הסתיים בשבוע 12 העובר הפסיק להתפתח שבוע 9- ציטוטק וגרידת חירום
הריון 5- נפל טבעי שבוע 5
הריון 6- שבוע 8, היה שק ללא עובר- ציטוטק
הריון 7- שבוע 5 (הנוכחי), הפסקי תמיכה והתחילו דימומים
גיל שלי 34 של החצי 40
באופן כללי מצב בריאותי תקין (בע"ה) אין מחלות רקע.
הבדיקות הרגילות של הקרישיות תקינות.
לצפיה ב-'מתייחסת-'
מתייחסת-
17/03/2017 | 08:23
3
50
תודה על הפירוט. זה עוזר לי לעזור לך.

יש לי בשורות טובות ורעות בו זמנית-

1. הבשורות הטובות הן שלפי העבר המיילדותי שלך- הכל תקין- את בריאה, אין מחלות רקע (פרט להרחבת אגן כיליה אצלך, שגורמת להעלאת לחץ הדם, אבל כבר עברת 3 הריונות תקינים, ובוודאי הית במעקבים אחר לחץ הדם ואולי קיבלת טיפול תרופתי וסיימת הריונות בידיים מלאות, אז זה לא קשור להפלות...), יש 3 ילדים בריאים, כלומר- קריוטיפ הורי תקין (את יכולה כמובן לעשות בדיקות לך ולבעלך בבירור הפלות חוזרות- אבל 99.9 אחוז שהכל תקין אצלכם). עשית בדיקות של קרישיות יתר- והמדדים תקינים (לא כתבת אם עשית את הבדיקות המורחבות שכוללות את כל הפקטורים).

2. הבשורות הרעות הן- על סמך מה שכתבתי בפסקה הקודמת+העובדה שכל ההפלות היו בחודשים הראשון או השני להריון- הסקת המסקנות שלי היא שההפלות נבעו מדברים שאין לנו שליטה עליהם- עוברים לא תקינים.
היו פעמיים הפלות בשבוע 5, פעם שק ללא עובר ופעם עובר שהפסיק להתפתח בשבוע 9. זה משהו שנובע מהמון המון חוסר מזל. פשוט כך. קשה, עצוב, מכעיס, אבל אין ממש מה לעשות עם זה, פרט להחליט האם נותנים למזל עוד צא'נס או לא.

3. על סמך כל מה שכתבתי, אני לא חושבת שיש צורך לבצע בירור הפלות חוזרות, אבל אם את בכל זאת מעוניינת, אני כותבת לך את רשימת הבירורים-
בדיקות דם של מחלות אוטואימוניות
בדיקות דם של בלוטת התריס
בדיקות דם של כל הפקטורים של קרישת דם
בדיקה מעמיקה של הרחם- הסטרוסקופיה אבחנתית של הרחם
פרופיל הורמונאלי שלך
בדיקות זרע
בדיקת קריוטיפ הורי של שניכם

מקווה שהצלחתי לעשות לך קצת סדר בבלאגן הרפואי.
בפרופיל שלך כתוב גיל 37. אבל כתבת שאת בת 34.
בכל מקרה, בראייה אופטימית- יש לך עוד מספר שנים של פוריות ויש לך עוד זמן. כך שאם תרצי לתת צ'אנס למזל- סביר להניח שהוא יגיע מתישהו, אבל צריך לקחת בחשבון שיתכנו עוד אי אלו שיבושים כאלו ואחרים בדרך עד ההגעה למטרה המיוחלת.
אין בדבריי הבטחה, כמובן, אלא בעיקר הרבה איחולי הצלחה, אם וכאשר תחליטו לנסות שוב.

חזקי ואימצי
שירה.

שירה דוד
09-7749028
לצפיה ב-'שוב תודה על ההתייחסות '
שוב תודה על ההתייחסות
19/03/2017 | 08:35
2
25
כנראה שנפלתי בסטטיסטיקה מאוד מוזרה.
בטוח שאעשה את הבדיקות הנדרשות, ולו כדי להיות רגועה.
כשיהיה נכון זה יקרה.

לגבי הפרופיל, החצי ואני עשינו מישמש בפורום אחר, אז בגלל זה הבלבול.

לצפיה ב-'אני לא יודעת עד כמה הסטטיסטיקה היא מוזרה, '
אני לא יודעת עד כמה הסטטיסטיקה היא מוזרה,
19/03/2017 | 14:23
1
20
אבל היא בטח מאוד עצובה.
צריך גם המון מזל בחיים, בחיי.
מאחלת לך שהמזל יאיר לך פנים בהריון הבא, ושתסיימי אותו בידיים מלאות.

שירה דוד
09-7749028
לצפיה ב-'אמן, לכל מי שרוצה '
אמן, לכל מי שרוצה
19/03/2017 | 15:43
5
לצפיה ב-'עצוב לשמוע... מחבקת וירטואלית '
עצוב לשמוע... מחבקת וירטואלית
16/03/2017 | 12:07
18
לצפיה ב-'ממצא אקוגני'
ממצא אקוגני
16/03/2017 | 16:45
9
141
היי לכן, בתחילת פברואר עברתי גרידה, עכשיו הייתי בבדיקה ראשונה מאז הגרידה, נמצא ממצא היפוגני בגודל 1ס"מ.
הופנתי למיון לאולטראסאונד עם צבע. ביום רביעי הקרוב כחלק מהבירורים להפלות עליי לבצע היסטרוסקופיה.
מה הייתן עושות? ממתינות כבר לרביעי? מה עושים במקרה שזה שאריות הריון? אני סבלתי מאד בהפלה עם ציטוטק ולעבור שוב גרידה חודש אחריי הקודמת ממש קשה לי...
האם יכולים להסיר זאת כבר בהיסטרו ניתוחית?
לצפיה ב-'מנסה לעזור-'
מנסה לעזור-
19/03/2017 | 18:13
8
25
אני לא יודעת בדיוק למה הכוונה בממצא אקוגני בגודל 1 ס"מ...כלומר- מה ההשלכות של זה וממה זה נובע.
יחד עם זאת, משום שביום רביעי יש לך בדיקה בכל מקרה, הייתי מחכה לבדיקה ומבצעת אותה, ואז מקבלת תמונה יותר ברורה של מה קורה.
מה זה אולטרסאונד עם צבע? האם הכוונה היא לצילום רחם או למשהו אחר?
בכל מקרה- הסטרוסקופיה אבחנתית וניתוחית זה דבר שונה. את הניתוחית עוברים עד כמה שאני יודעת בהרדמה, ומבצעים תיקון של הדברים הלא תקינים שנמצאו בהסטרוסקופיה האבחנתית.
בואי תחכי לבדיקה, ותוך כדי הבדיקה תשאלי את הרופא מה קורה ועל מה הוא ממליץ (תיידעי אותו לפני כן ותראי לו את המסמכים הרפואיים שברשותך).

שירה דוד
09-7749028
לצפיה ב-'בהמשך לשיחה'
בהמשך לשיחה
19/03/2017 | 20:36
6
20
היום עשיתי אולטראסאונד במיון, לא נמצא כלום. לא ראו כלום. בכל מקרה יש לי ביום א היסטרוסקופיה אבחנתית, מעניין אותי האם ללכת עם בעלי? או שזו בדיקה קצרה ואין צורך שיצא מהעבודה...?
לצפיה ב-'עשית אולטרסאונד רגיל?'
עשית אולטרסאונד רגיל?
19/03/2017 | 21:19
5
16
למה היה צריך ללכת למיון בשביל זה?
לגבי הבדיקה ביום א'- אני הלכתי בזמנו עם בעלי. גם לצורך תמיכה נפשית וגם כי הפרוצדורה הפיזית עצמה הלחיצה אותי.

שירה דוד
09-7749028
לצפיה ב-'משום שלטענת הרופאה שלי המכשור שם מתקדם יותר... מדובר על מיון'
משום שלטענת הרופאה שלי המכשור שם מתקדם יותר... מדובר על מיון
19/03/2017 | 21:42
4
17
במרפאת נשים גדולה בקריות, האם יתנו לבעל להכנס? כמה זמן זה לוקח? אני לחוצה מאד ופחדנית ומנסה להתגבר על זה על ידי נון שלנטיות:)
לצפיה ב-'היסטרוסקופיה אבחנתית'
היסטרוסקופיה אבחנתית
19/03/2017 | 21:56
1
19
שלום.
אני עשיתי היסטרוסקופיה אבחנתית באופן פרטי, ושם איפשרו לבעלי להיכנס לחדר הרופא.
הבדיקה עצמה הייתה בחדר צמוד מאחורי וילון, היה קצת צפוף אז אני אמרתי לבעלי שאין צורך שיכנס גם לשם, אבל הרגיש לי טוב לדעת שהוא שם, בצד השני של הוילון.
הבדיקה עצמה לא אורכת זמן רב ולי גם לא כאבה במיוחד.
הרופא משפריץ קצת חומר מסוכך ומחדיר לצוואר הרחם צינורית דקה עם מצלמה בקצה. מסתכל כמה דקות ועושה צילומים ואומר על המקום אם הוא רואה משהו חריג.
את גם אמורה לקבל מכתב סיכום עם כמה תמונות והאיבחון שלו.
לאחר הבדיקה היו לי במשך כמה ימים הכתמות דימום קלות מאוד, אמרו לי מראש שזה עלול לקרות מכיוון שצוואר הרחם יכול להיפצע בקלות.
שיעבור בקלות ובהצלחה.

לצפיה ב-'תודה:) '
תודה:)
19/03/2017 | 22:07
3
לצפיה ב-'אני עשיתי את הבדיקה באסותא-'
אני עשיתי את הבדיקה באסותא-
20/03/2017 | 09:03
1
17
ונתנו לבעל להיכנס. משום שאני מאוד סובלת מכאבים בזמן בדיקות, אפילו חשבתי לעבור את הבדיקה בהרדמה. בתיאום עם הרופא, באתי בצום, ופגש אותי רופא מרדים וחתמתי על טפסים.
כאשר נכנסנו לחדר הבדיקות (זה היה חדר ניתוח- במקרה שלי), הרופא אמר שהוא בכל זאת רוצה לחסוך ממני את ההרדמה, ושהוא מבקש רשותי לנסות ללא. הוא אמר שאם ארגיש שלא מסוגלת- אז אומר לו והוא יפסיק ונתארגן אחרת לפרוצדורה.
בסופו של דבר הצלחתי לעבור את הבדיקה ללא הרדמה. כל שלב הוא הסביר מה הוא עושה ומה הוא רואה. הרגשתי כאבים כמו של התכווצויות חזקות של הרחם בזמן מחזור. כלומר- הבדיקה כן כאבה, אבל ממש כאב נסבל.
סף הכאב שלי מאוד נמוך, ויש נשים שהבדיקה הזו לא כואבת להן בכלל (רק תחושת חוסר נוחות).
לא זוכרת כמה זמן הבדיקה אורכת. לא המון...
מציעה לך ליידע את הרופא/ה שי/תבצע את הבדיקה לגבי החששות שלך. העובדה שהצד המטפל יודע איך הצד המטופל מרגיש- מסייעת לשני הצדדים, ובעיקר לצד המטופל.

שיהיה בהצלחה, ותדווחי לנו לאחר מכן.

שירה דוד
09-7749028
לצפיה ב-'אני גם בעלת סף סבל נמוך. נקווה לטוב, אעדכן! '
אני גם בעלת סף סבל נמוך. נקווה לטוב, אעדכן!
20/03/2017 | 09:12
2
לצפיה ב-'שירה - מנסה לענות לגבי אולטרסאונד עם צבע'
שירה - מנסה לענות לגבי אולטרסאונד עם צבע
21/03/2017 | 12:10
10
מהידע והנסיון שלי.
לדעתי הכוונה לאולטרסאונד שבודק ומציג זרימות דם (בדרך כלל בצבעים אדום וכחול). אני משערת שרוצים לבדוק האם הממצא של שלינקה מכיל זרימות דם פעילות.
ב-3 האובדנים האחרונים שלי היו שאריות, ובכל המקרים נבדקו גם זרימות. פעמיים נמצאו זרימות דם ובמקרים האלה הומלץ להוציא את השארית מוקדם ככל שניתן.
לא כל מכשיר אולטרסאונד מאפשר לבדוק זרימות, וייתכן שזו הסיבה שהומלץ לשלינקה לפנות למיון. באופן אישי אחרי שני אובדנים נבדקתי במרכז בריאות האישה ובאובדן האחרון במיון נשים בבי"ח, בכל המקרים הבדיקה בוצעה ע"י טכנאיות בחדר שבו נמצא ציוד משוכלל יותר מאשר בחדר שבו עובדים הרופאים.

שלינקה - עברתי פעמיים היסטרו ניתוחית להוצאת שארית (שני אובדנים נפרדים) ופעם אחת גרידה להוצאת שארית (אחרי ציטוטק). אני יודעת כמה זה מייאש ומתסכל שהסיפור לא נגמר . תעדכני אותנו בבקשה אחרי ההיסטרו.
לצפיה ב-'מחקר בנושא הפלות'
מחקר בנושא הפלות
13/03/2017 | 14:42
16
176
היי בנות יקרות,
במסגרת התואר שאני עושה במכללת תל חי אני מחפשת בנות שעברו הפלה בשנתיים האחרונות ועברו 3 חודשים מאז המקרה שישיבו על שאלון, אנונימי כמובן!!, לא ארוך.. אם מישהו מוכנה ויכולה לעזור לי קוראים לי זהר וזה המייל שלי zoharkalderon5@gmail.com תיצרי איתי קשר ונמשיך בפרטי.. זה אמנם נושא רגיש שכואב לגעת בו אבל חשוב מאוד לחקור אותו בכדי שנדע את ההשפעות השונות וכיצד לגשת לנושא...
תודה רבה לעוזרות
לצפיה ב-'היי זהר- כמה שאלות חשובות-'
היי זהר- כמה שאלות חשובות-
13/03/2017 | 15:00
2
133
1. במה את עושה תואר? ראשון? שני? עבודה סוציאלית? פסיכולוגיה?....
2. מה הנושא של העבודה? מה את חוקרת? מאיזה כיוון? רפואי? רגשי? טיפולי?....כיצד לגשת לנושא- למי הכוונה? רופאים? צוות סיעוד? מטפלים רגשיים? משפחה? סביבה?
3. את זקוקה לבנות שעברו הפלה בשנתיים האחרונות- משנה לך עד איזה שבוע? האם את זקוקה לבנות שעברו גרידה ו/או לידה שקטה ו/או שלא היו זקוקות להתערבות רפואית?
4. רצוי קודם לבדוק מול מנהלת הפורום ורק לאחר קבלת אישור- לפרסם את העניין.
5. האם לך באופן אישי היתה או יש נגיעה לנושא?

אודה להבהרות בעניין (אפשר פה בפורום. לא במערכת המסרים).

בהצלחה,
שירה.

שירה דוד
09-7749028
לצפיה ב-'היי שירה'
היי שירה
13/03/2017 | 15:18
1
117

אני עושה תואר ראשון במדעי ההתנהגות,
אני חוקרת את ההשפעה הפסיכולוגית על נשים שעברו הפלה בהיבט של טראומה, אני משווה בין 3 קטגוריות, בנות שרצו להביא ילד ונאצלו לעבור הפלה באופן רפואי/ עברו הפלה טבעית ובנות שלא רצו להיכנס להריון והפילו באופן רפואי.. זה לא משנה באיזה שבוע הייתה ההפלה רק שהתרחשה בשנתיים האחרונות ועברו 3 חודשים מהמקרה כי רק אז ניתן לבדוק סימפטומים של טראומה, 
אני אישית לא עברתי את התהליך אבל ליוויתי חברות שעברו...
מי זאת מנהלת האתר שאוכל לדבר איתה??
תודה רבה
לצפיה ב-'תודה על האינפורמציה- '
תודה על האינפורמציה-
13/03/2017 | 16:36
85
ראשית, אני מנהלת הפורום (זה מופיע בחתימה שלי, ואני גם צבועה בכחול), כך שהכל בסדר, ויש לך רשות ממני לפרסם את השאלון.
שנית, מקווה שבנות אכן ישתפו פעולה ויענו.
שלישית- להבא- כדי לעודד ולהעלות מוטיבציה לשיתוף פעולה, כדאי ורצוי לתת מידע רלוונטי ולהסביר טוב יותר במה דברים אמורים.

שיהיה בהצלחה!
שירה.

שירה דוד
09-7749028
לצפיה ב-'מציעה לך לעשות טופס מקוון'
מציעה לך לעשות טופס מקוון
13/03/2017 | 15:25
84
אני אשמח לענות על שאלון, אבל לא מעוניינת לחשוף את כתובת האימייל שלי.
לצפיה ב-'מצורף שאלון'
מצורף שאלון
13/03/2017 | 15:37
5
96
היי, 
צירפתי שאלון ממוחשב

תודה רבה לך!!!
לצפיה ב-'ניסיתי לענות'
ניסיתי לענות
13/03/2017 | 18:35
1
79
אבל לא הצלחתי.כשאני מנסה לכתוב גיל לדוגמה,זה לא מקליד.
וכשאני מסמנת תשובה,ועוברת לסמן תשובה אחרת,התשובה הקודמת נמחקת.
אולי אני עושה משהו לא נכון.אשמח להסבר.
לצפיה ב-'אצלי זה עובד '
אצלי זה עובד
13/03/2017 | 20:30
53
היי,
ניסיתי לראות מה הבעיה אבל אצלי זה עובד...
אם אין לך בעיה להביא לי את המייל שלך אני אשלח לך אותו ואם את לא רוצה אני אנסה להעלות שוב את הקובץ
לצפיה ב-'קראתי את השאלון, יש לי כמה הערות'
קראתי את השאלון, יש לי כמה הערות
13/03/2017 | 23:23
2
100
את לא חייבת להתייחס או לקבל את ההערות שלי, יכול להיות שמדובר ברגישות יתר שלי לניסוחים ושאר עניינים.

1. חסרה התייחסות למי שעברה מספר הפלות בתקופה הרלוונטית כמוני למשל. במקרה שלי 2 אובדני דופק והפלה אחת יזומה רפואית (גבולי בחלון הזמנים: היזומה היתה לפני שנתיים וחודש, אובדן הדופק האחרון היה לפני חודשיים ו-3 שבועות).
אתן יכולות לומר שהשאלון מתאים למי שעברה הפלה אחת בלבד בתקופה הרלוונטית (או הפלה אחת בכלל, באופן אישי עברתי עוד 2 הפלות לפני יותר משנתיים). או שאתן יכולות לבקש להתייחס להפלה האחרונה (או הראשונה) בתקופה הרלוונטית.
2. מהי ההגדרה שלכן להפלה טבעית? בשנה האחרונה עברתי שני אובדני דופק (לפי השאלון שלכן ככל הנראה הפלה טבעית). באובדן הראשון עברתי גרידה ואחריה היסטרוסקופיה ניתוחית להוצאת שארית. באובדן השני השתמשתי בציטוטק ולאחריו גרידה להוצאת שארית. בשני המקרים הדופק של העובר פסק מעצמו, אבל מבחינתי שום דבר בהפלות הללו לא היה טבעי, והוצאת ההריונות מהרחם שלי לוותה בהרבה מאוד התערבויות רפואיות.
3. המספור של התשובות מעצבן. מספור הגיוני של תשובות יתחיל במספר 1 או באות א. אני מבינה שמדובר בניקוד כלשהו, אבל אין צורך שהנשאלים ייחשפו לניקוד. את עבודת הניקוד אתן יכולות לעשות מאחורי הקלעים.
4. שאלון מספר 1 שאלה מספר 5 - אשמה ביחס למה? יכול להיות שגרמתי לתאונת דרכים ואני חשה אשמה. יכול להיות שרבתי עם אמא שלי ואני חשה אשמה על הריב. אם עניין האשמה מתייחס להפלה, צריך לציין את זה. עוד נקודה בהקשר של שאלה זו ושל שאלה בשאלון 3 (הסיבה להפלה נעוצה בי) - במקרה האישי שלי אני מורישה פגם גנטי, ולכן אני יודעת בוודאות שהסיבה להפלה היזומה נעוצה בי, אני יודעת שאני "אשמה" בכך שהורשתי את הפגם הגנטי.
5. שאלון מספר 1 שאלה מספר 15 - מה לגבי מי שלא עובדת?
6. שאלון מספר 2 - ההצהרה: אני מודע/ת לכך שיש לי רגשות רבים בנושא, אך איני יכול/ה להתמודד איתן. ובכל מקום אחר שבו מופיעה האפשרות שגבר הוא זה שעונה על השאלון (קרא/י, סמנ/י וכן הלאה). אני מבינה שהניסוח לקוח מסגנון שאלונים זהה שמשמש גם גברים וגם נשים, אבל הניסוח מעצבן כשהוא מופיע בשאלון לנשים בלבד.

באשר לדרך הגשת השאלון, אמנם צירפת קובץ, אבל זה עדיין לא שאלון מקוון מפני שכדי שתקבלי את השאלון בחזרה, צריך לשלוח לך אותו באימייל.
שאלון מקוון הינו שאלון שממלאים דרך אתר אינטרנט כך שאין צורך לשלוח קובץ.
אני מאמינה שאם תמצאו דרך ליצור שאלון מקוון, תשיגו היענות גבוהה יותר.

שיהיה בהצלחה 
לצפיה ב-'שאלון מקוון'
שאלון מקוון
14/03/2017 | 17:41
55
מצורף כאן קישור לשאלון מקוון..

תודה רבה רבה ורק בריאות!!!

לצפיה ב-'מסכימה עם כל ההערות של מרעישה בשקט ומוסיפה'
מסכימה עם כל ההערות של מרעישה בשקט ומוסיפה
15/03/2017 | 07:44
51
ששכחתן פרט מאד מאד חשוב.....כמו האם את משתמשת בטיפול תרופתי או שיחות/או השתמשת בכאלה.איך הרגשת לפני ואיך אחרי.אני לא יכולתי  לענות ע השאלון,כי לפני הטיפול הרגשתי כך,ואחריו שונה לגמרי,והרגשתי שאני לא עונה נכון לשאלון.
לצפיה ב-'כמה מחשבות והצעות לשיפור'
כמה מחשבות והצעות לשיפור
15/03/2017 | 15:34
4
77
כשאומרים לי "לא ארוך" ואני פותחת מסמך של 6 (!) עמודי שאלות מחשבה - ישר יורדת לי המוטיבציה. עדיף להיות כנה, לדעתי... 6 עמודים של שאלון זה ארוך. כשמדובר בנושא שיוצר קושי ועומס רגשי זה אפילו ארוך מאוד - שוב, לדעתי...

השאלון פונה מן הסתם רק לנשים, וכדאי למחוק ביטויים כמו "אנשים שעברו הפלה" (לא מכירה אף איש שעבר הפלה...) ופניות כמו "סמנ/י". יש בזה לתחושתי איזשהו זלזול... אם עורכי השאלון לא הקדישו רבע שעה להגהה ולהתאמת השפה לקהל היעד, כנראה שאני לא אקדיש חצי שעה למלא את השאלון הזה...
למיטב הבנתי יש לבחור תשובה אחת. אבל יש שאלות שהתשובות לא מוציאות זו את זו, למשל - בשאלה 7. אולי אני גם נגעלת וגם מאוכזבת מעצמי? איך אמורים לבחור?

המונח "הפלה רפואית" מוזר מאוד בעיניי ומצטרפת לדברים של מרעישה. עדיף לדעתי להגדיר את המינוחים בצורה ברורה כמו "התערבות כירורגית", "התערבות תרופתית", "התערבות/טיפול אחר", משהו כזה... לא בטוחה איך, פשוט המינוח הזה נשמע לי לא מתאים.

מרכיב הזמן והשלב בהריון בו היה האובדן - אני באמת תוהה אם אפשר למדוד יחד נתונים על מי שאיבדה הריון בשבוע 10 לפני שנה, בשבוע 20 לפני שנה וחצי, ובשבוע 39 לפני שלושה חודשים ושבוע ובשאלון אין שום ביטוי למשתנים האלו. גם לא לשאלה אם יש עוד ילדים בבית. יכול להיות שאי אפשר להכניס הכל ל"פול" אחד, אבל בוודאי יש דרך להכניס חלק מזה - ואני חושבת שזה עשוי להיות מאוד משמעותי לתוצאות שתקבלו. שווה מחשבה, ואולי כבר חשבתן על זה אבל למקרה שלא, אני מציינת בכל זאת.

בהצלחה ..
לצפיה ב-'ואו! בנות הפורום היקרות- אני ממש מתפעלת מכן!-'
ואו! בנות הפורום היקרות- אני ממש מתפעלת מכן!-
15/03/2017 | 16:08
1
65
באמת. איזו השקעה, איזו יכולת חשיבה וניתוח נתונים. איזו התייחסות לפרטים ולדיוק. אתן מדהימות.
(סליחה על ההשתפכות, אבל כזו אני).

שירה דוד
09-7749028
לצפיה ב-'איך מורידים את השאלון הראשון שהעליתי'
איך מורידים את השאלון הראשון שהעליתי
15/03/2017 | 17:12
36
היי,
הצלחתי להעלות קישור לשאלון מקוון שלא מצריך חשיפה של מייל או שם או כל דבר אחר,
איך אני מורידה את המסמך וורד שהעליתי??
תודה
לצפיה ב-'תודה רבה על התגובה'
תודה רבה על התגובה
15/03/2017 | 17:05
1
49
קודם כל כפי שהגבתי למרעישה אני מודה לך על התגובה ועל ההצעות לשיפור לקחתי לתשומת ליבי והאמת שאני אשמח להוריד את השאלון הראשון שהעליתי כי הוא באמת לא ערוך כמו שצריך... אז אם את יודעת איך עושים זאת אשמח לעזרה..
שנית, בשאלון המקוון הניסוח באמת פונה רק לנשים..
פניתי למרצה שלי בקשר לתגובה שלך לגבי ההגדרה של "הפלה רפואית" ואני עוד מחכה לתשובה...
בכל מקרה תודה רבה רבה! ובאמת רק בריאות!
לצפיה ב-'לזהר- '
לזהר-
15/03/2017 | 18:27
52
אני מציעה לך לשבת שוב על השאלון, ביחד עם חברותייך הסטודנטיות, וכן עם המרצה שמנחה את העבודה, ולקרוא היטב את כל הדברים שהבנות פה כתבו, ולסגנן אותו שוב ולערוך אותו בהתאם לתיקונים הנדרשים.
לאחר מכן, תוכלי לפתוח הודעה חדשה עם הטופס החדש ולבקש את סיוע הבנות פה.

שירה דוד
09-7749028
לצפיה ב-'מוסיפה על קודמותי'
מוסיפה על קודמותי
16/03/2017 | 10:50
42
שנתיים הן תקופה ארוכה. האם השאלון מיועד גם למי שהרתה מאז ההפלה וחווה הריון תקין או למי שילדה בידיים מלאות מאז ההפלה? זה בסדר שלא, אבל אם כן - יש לכך השלכות משמעותיות על התחושות ומכאן שגם על המחקר שלכן וחשוב לציין (אני למשל עדיין עונה על טווח הזמן שלכן, אבל מאז ילדתי תינוק בריא).

מציעה לגבי מצב משפחתי להוסיף גם אפשרות "בזוגיות/ במערכת יחסים".

כקודמותי הפניה בלשון זכר חורה גם לי. היא מעוררת בי תחושה של חוסר מודעות, בדומה לפנינים "כשאתה בהריון" או "כשאתה יולד", "כשאתה במחזור".
כקודמותי מבקשת להוסיף לשאלון האם לנשאלת יש ילדים, האם מדובר בהפלות חוזרות ובאלו שבועות התרחשו (חולקת עליך שלא משנה באיזה שבוע היתה ההפלה מבחינת ההתמודדות עם הסביבה, ויתכן שגם ההתמודדות הפנימית). להערכתי לכל הנתונים הללו משמעות נרחבת למצב הרגשי, לא פחות ואף יוצר מנתונים אחרים שכן כללתן דוגמת שנות לימוד (מצב משפחתי, גיל).

בהצלחה.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא שימור דם טבורי
אירוח בנושא שימור דם...
ביום ג` נארח בפורום את נעמי קדוש, אימא של עמית...
אירוח בנושא שימור דם טבורי
אירוח בנושא שימור דם...
ביום ג` נארח בפורום את נעמי קדוש, אימא של עמית...
אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום הפסיכולוגית
פורום הפסיכולוגית
פורום הורים בטיפולי פוריות
פורום הורים בטיפולי
בית הספר הישראלי ל NLP
בית הספר הישראלי ל NLP

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה