לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אובדן הריון תמיכה

ברוכים וברוכות הבאים לפורום אובדן הריון - תמיכה,אין צורך להכביר במילים על התחושה הקשה, ההלם, הבלבול ותחושת האובדן עימם מתמודדים כאשר מאבדים הריון.מעטים הם הפורומים באינטרנט בעברית או בכלל, המתמודדים עם נושא אבדן הריון.אכזבה... מדוע אף אחד לא מדבר על הנושא הכל כך חשוב הזה?!הפורום מהווה קבוצת תמיכה חמה ומשפחתית אשר עוסקת בכל ההיבטים הנפשיים הכואבים המלווים אחד או יותר מן האירועים הבאים: א. הפלה טבעית במהלך הריון.ב. הפסקת הריון עקב בעיה רפואית של האם/ עובר.ג. מות העובר מוות טבעי ברחם במהלך ההריון או הלידה.ד. מות התינוק/ת בסמוך או מספר חודשים לאחר הלידה.למי מיועד הפורום?ראשית, לנשים חד הוריות וזוגות אשר חוו לצערם בעבר הקרוב או הרחוק אחד מן האירועים שצוינו. בנוסף הפורום מיועד לבני משפחה (אבות, אמהות, אחים ואחיות וכו`) , חברים, מעסיקים, עובדים של נשים או בני זוגן אשר חוו אחד מן האירועים המצערים שצוינו קודם לכן.הפורום יעזור לכם לפנות אל הקרובים שלכם ולדבר איתם בצורה נכונה ותומכת. על ידי גלישה בפורום תבינו מה עובר על הקרובים שלכם ותקבלו עצות כיצד לשוחח עימם. מה להגיד ומה לא להגיד ? כיצד להתחבר אליהם בכאבם וכו`.הפורום מיועד גם לנשים וזוגות אשר חוו בעבר אבדן הריון, עברה תקופה, היום הם הורים, לא שוכחים את העבר ולכן מעונינים לתמוך רגשית באחרים החווים אבדן טרי.בפורום ניתן תמיכה ונחזק האחד את השני בין היתר על ידי עצות מעשיות להתמודדות עם השכול והאובדן. כיצד להתמודד עם המצב הלא צפוי והכואב? מה כדאי לעשות? איך להתמודד עם המשפחה,החברה, בעבודה?נחלוק את הסיפורים האישיים שלנו עם החברים בפורום (האינטרנט יקל עלינו מאד, כיוון שאין חובה להיחשף), ועל ידי תגובות החברים בפורום נקל במעט את תהליך ההתמודדות הקשה המלווה אותנו.מאמרים וכתבות:החומר המצוי בעברית בנושא הינו מועט ביותר, לכן נעדכן האחד את השני בחומר על הנושא ויחדיו נחבר בעצמנו ולעצמנו מאמרים וכתבות אישיות העוסקות בנושא בעברית , ועל ידי כך לא נצטרך לגלוש באתרים בשפות זרות, דבר שמקשה את ההתמודדות עקב קשיי תרבות ושפה שונים. הפורום עוסק במקרים של מות עובר או תינוק בלית ברירה ואין כוונת הפורום לדון בעד או נגד הפלות או שאלות מסוג זה שכן אוכלוסית החברים בפורום עשו כל שביכולתם כן להביא ילד בריא לעולם ולגדלו.תחושתנו היא כי אנו נבין הכי טוב את עצמנו... כלומר, קיימת בחברה נטיה לא לטפל בנושא של אבדן הריון מן ההיבט הנפשי והרגשי הן לאשה החווה טראומה מסוג זה והן לבן זוגה המלווה אותה בתהליך. אנו חשים כי הפורום יהווה מקום מפגש רציני, איכותי בו כולנו נמצא כל אחד את עצמו, ילמד על עצמו באמצעות שיחות הנפש (נאחל לעצמינו הרבה כאלה...) והתמיכה שכה חיונית לכל אחד מאיתנו.מילה על ולבני הזוג...חשוב להבין שגם בני הזוג חשים בעוצמה רבה את תהליך אבדן ההריון שהתרחש. אמנם לא חשים זאת מבחינה פיסית, אולם בכל שלבי ההריון בני הזוג חושבים על העובר הצומח ומתפתח בבטן , נקשרים אליו, מדמיינים איך הוא נראה ועוד....כאשר מתרחשת הפסקת הריון, שני בני הזוג מאבדים את היקר מכל, וזה כואב, כואב מאד...לכן חשוב לפנות אליכן הנשים החברות בפורום, נסו לשתף את בן הזוג, גם כן בפורום .כפי שכתב "תמיד איתנו" מייסד הפורום: "כבן זוג אני יודע עד כמה עז ומשמעותי האבדן מבחינה נפשית, ומשוכנע כי השתתפות פעילה של בני הזוג תתרום להם מבחינה רבה .ומילה לבנות הזוג, שתפו את בן זוגכן, ספרו לו מה אתן חשות ומרגישות ומה הייתן מצפות ממנו. אם לא תאמרו הוא לא ידע..."לסיום,ראשית ,השתדלו לספר עליו לזוגות שחוו אבדן הריון כלשהו, בכדי שידעו על קיום הפורום.שנית,אנו מקוות, כי הפורום ישיג עבור כל החברים בו את המטרות,ומאחלות לכולנו כי בעת השהות בפורום תרגישו תחושת נוחות , חום ושותפות אמיתית !יעל של עדי ונאשא

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אובדן הריון תמיכה

ברוכים וברוכות הבאים לפורום אובדן הריון - תמיכה,אין צורך להכביר במילים על התחושה הקשה, ההלם, הבלבול ותחושת האובדן עימם מתמודדים כאשר מאבדים הריון.מעטים הם הפורומים באינטרנט בעברית או בכלל, המתמודדים עם נושא אבדן הריון.אכזבה... מדוע אף אחד לא מדבר על הנושא הכל כך חשוב הזה?!הפורום מהווה קבוצת תמיכה חמה ומשפחתית אשר עוסקת בכל ההיבטים הנפשיים הכואבים המלווים אחד או יותר מן האירועים הבאים: א. הפלה טבעית במהלך הריון.ב. הפסקת הריון עקב בעיה רפואית של האם/ עובר.ג. מות העובר מוות טבעי ברחם במהלך ההריון או הלידה.ד. מות התינוק/ת בסמוך או מספר חודשים לאחר הלידה.למי מיועד הפורום?ראשית, לנשים חד הוריות וזוגות אשר חוו לצערם בעבר הקרוב או הרחוק אחד מן האירועים שצוינו. בנוסף הפורום מיועד לבני משפחה (אבות, אמהות, אחים ואחיות וכו`) , חברים, מעסיקים, עובדים של נשים או בני זוגן אשר חוו אחד מן האירועים המצערים שצוינו קודם לכן.הפורום יעזור לכם לפנות אל הקרובים שלכם ולדבר איתם בצורה נכונה ותומכת. על ידי גלישה בפורום תבינו מה עובר על הקרובים שלכם ותקבלו עצות כיצד לשוחח עימם. מה להגיד ומה לא להגיד ? כיצד להתחבר אליהם בכאבם וכו`.הפורום מיועד גם לנשים וזוגות אשר חוו בעבר אבדן הריון, עברה תקופה, היום הם הורים, לא שוכחים את העבר ולכן מעונינים לתמוך רגשית באחרים החווים אבדן טרי.בפורום ניתן תמיכה ונחזק האחד את השני בין היתר על ידי עצות מעשיות להתמודדות עם השכול והאובדן. כיצד להתמודד עם המצב הלא צפוי והכואב? מה כדאי לעשות? איך להתמודד עם המשפחה,החברה, בעבודה?נחלוק את הסיפורים האישיים שלנו עם החברים בפורום (האינטרנט יקל עלינו מאד, כיוון שאין חובה להיחשף), ועל ידי תגובות החברים בפורום נקל במעט את תהליך ההתמודדות הקשה המלווה אותנו.מאמרים וכתבות:החומר המצוי בעברית בנושא הינו מועט ביותר, לכן נעדכן האחד את השני בחומר על הנושא ויחדיו נחבר בעצמנו ולעצמנו מאמרים וכתבות אישיות העוסקות בנושא בעברית , ועל ידי כך לא נצטרך לגלוש באתרים בשפות זרות, דבר שמקשה את ההתמודדות עקב קשיי תרבות ושפה שונים. הפורום עוסק במקרים של מות עובר או תינוק בלית ברירה ואין כוונת הפורום לדון בעד או נגד הפלות או שאלות מסוג זה שכן אוכלוסית החברים בפורום עשו כל שביכולתם כן להביא ילד בריא לעולם ולגדלו.תחושתנו היא כי אנו נבין הכי טוב את עצמנו... כלומר, קיימת בחברה נטיה לא לטפל בנושא של אבדן הריון מן ההיבט הנפשי והרגשי הן לאשה החווה טראומה מסוג זה והן לבן זוגה המלווה אותה בתהליך. אנו חשים כי הפורום יהווה מקום מפגש רציני, איכותי בו כולנו נמצא כל אחד את עצמו, ילמד על עצמו באמצעות שיחות הנפש (נאחל לעצמינו הרבה כאלה...) והתמיכה שכה חיונית לכל אחד מאיתנו.מילה על ולבני הזוג...חשוב להבין שגם בני הזוג חשים בעוצמה רבה את תהליך אבדן ההריון שהתרחש. אמנם לא חשים זאת מבחינה פיסית, אולם בכל שלבי ההריון בני הזוג חושבים על העובר הצומח ומתפתח בבטן , נקשרים אליו, מדמיינים איך הוא נראה ועוד....כאשר מתרחשת הפסקת הריון, שני בני הזוג מאבדים את היקר מכל, וזה כואב, כואב מאד...לכן חשוב לפנות אליכן הנשים החברות בפורום, נסו לשתף את בן הזוג, גם כן בפורום .כפי שכתב "תמיד איתנו" מייסד הפורום: "כבן זוג אני יודע עד כמה עז ומשמעותי האבדן מבחינה נפשית, ומשוכנע כי השתתפות פעילה של בני הזוג תתרום להם מבחינה רבה .ומילה לבנות הזוג, שתפו את בן זוגכן, ספרו לו מה אתן חשות ומרגישות ומה הייתן מצפות ממנו. אם לא תאמרו הוא לא ידע..."לסיום,ראשית ,השתדלו לספר עליו לזוגות שחוו אבדן הריון כלשהו, בכדי שידעו על קיום הפורום.שנית,אנו מקוות, כי הפורום ישיג עבור כל החברים בו את המטרות,ומאחלות לכולנו כי בעת השהות בפורום תרגישו תחושת נוחות , חום ושותפות אמיתית !יעל של עדי ונאשא
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
אנא קראו את תקנון הפורום לפני כתיבת הודעה חדשה
הודעת הריון ניתן לעדכן עד שלב הדופק בסימון מיוחד של אזהרה|זהירות| וזאת על מנת לכבד את אלה שקשה להן עם ההודעה  

המשך >>

לצפיה ב-'שאלה דחופה למי שהציטוטק כאב לה מאוד...'
שאלה דחופה למי שהציטוטק כאב לה מאוד...
22/06/2017 | 17:18
10
31
אז החדשות הטובות הן שמאמינה שהשק יצא. לקחתי בבוקר 4 כדורים בוקאלית. לא עשה כלום חוץ מבחילה ואז התחיל חם לעלות מהר . התחילה לכאוב הבטן ופתאום איזה עשר דקות כאבי תופת.  כאבי גב תחתון. צירים לכל דבר. הרגשתי שחייבת לשבת בשירותים. יצא פרץ דם מטורף ואז הרגשתי גוש גדול נופל. לא הצלחתי לראות. מה שכן, כמו בלידה מיד הפסיק הכאב. אבל מאז הוא שוב מתחיל לעלות ולמרות משככי כאבים כואב מאוד. יוצאים עוד גושים ויש דימום אבל לא הסטרי..יש איזה צפי להתמתנות כאבי הבטן ? לא בטוחה כמה זמן אסבול את זה ....;(.. 
לצפיה ב-'קשה לומר'
קשה לומר
22/06/2017 | 18:04
9
26
קחי בחשבון שחוץ מהשק, צריכה לצאת גם הרבה רירית שמתקלפת (להלן הגושים).
איזה משככים את לוקחת? בזמנים רגילים אני לוקחת רק אקמול, אבל עם ציטוטק - אופטלגין נוזלי.

אני משערת שיש לך סידור לילדה, אז בעיניי אם הכאב ממש קשה ובלתי נסבל, כדאי לשקול פניה למיון.

מחזיקה אצבעות שהכל ייצא ולא תזדקקי לפרוצדורות נוספות.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
22/06/2017 | 18:14
6
17
לא רואה סיבה להגיע למיון. זה נראה לי ״ כאב תקין״ אבל סיוטי ..מה יעשו במיון?? לקחתי 2 אקמול. מפחדת תמיד מאופטלגין כי זו תרופה עם הרבה תופעות קשות אבל יש מצב שאשבר...זה יכול להמשך כל הלילה ? מחר ?!?!....;(
לצפיה ב-'לפני חצי שנה'
לפני חצי שנה
22/06/2017 | 18:21
5
24
כאב לי כל הלילה ובסוף לקחתי אופטלגין נוזלי. רק בבוקר הכאב והבחילה והרעידות נרגעו.

אולי מקלחת פושרת תעזור לך?
תקפידי לשתות הרבה כדי לחפות על הנוזלים שאת מאבדת.
לצפיה ב-'קודם שמתי בקבוק חם בגב וזה הקל מעט'
קודם שמתי בקבוק חם בגב וזה הקל מעט
22/06/2017 | 18:26
4
17
כאב הבטן בלתי נסבל. נקט לי שולחת את בעלי להביא אופטלגין נוזלי. אנסה למשוך עוד טיפה ואקח לקראת הלילה ... תודה לך מרעישה. את מקסימה ;)
לצפיה ב-'צריך להיזהר עם חימום'
צריך להיזהר עם חימום
22/06/2017 | 18:39
3
22
הוא עלול להגביר את הדימום.
מאמינה שאופטלגין נוזלי יעשה את העבודה יותר טוב מאקמול, חבל שלא חשבתי להמליץ לך לקנות מראש.
לצפיה ב-'תודה. יש לי סופרפארם מתחת לבית פתוח 24/7...'
תודה. יש לי סופרפארם מתחת לבית פתוח 24/7...
22/06/2017 | 18:51
2
14
ואכן ניסיתי חימום בבטן והחמיר את הכאבים ...
לצפיה ב-'מקלחת ארוכה'
מקלחת ארוכה
22/06/2017 | 19:29
1
15
כל כך מצטערת שגם עליך, צומבה, הציטוטק פועל באופן ברוטאלי.
לצפיה ב-'אני לא הייתי מחכה עם המשככים'
אני לא הייתי מחכה עם המשככים
22/06/2017 | 19:55
11
יש תופעות לאופטלגין נוזלי, אבל זו בסך הכל תרופה בטוחה לשימוש, ואין לך תוכנית להתמכר אליה או לקחת במינונים מוגזמים.
לי אקמול לא עזר, לקחתי שילוב של אקמול ואופטלגין, בכמות מקסימלית, לאורך כל הלילה (לא הצלחתי לישון) וסף הכאב שלי בהחלט סביר. משככי כאבים נועדו להקל על הכאב - זה ממש הזמן להשתמש בהם.
מאחלת לך שהכאבים הפיזיים ישככו עד הבוקר. מצטערת שגם החלק הזה קשה. מצטערת שאת פה בכלל.
לצפיה ב-'הדימום נחלש וגם לא יוצאים גושים יותר'
הדימום נחלש וגם לא יוצאים גושים יותר
22/06/2017 | 20:45
1
7
מה אם לא יצאה הרירית ? אצטרך לעבור הסיוט הזה שוב ????????!?!.......היא לא יוצאת במחזור ? הרי זו רירית מעובה ואם השק יצא אז אין חומר הריוני , נכון?
לצפיה ב-'קשה לומר 2'
קשה לומר 2
22/06/2017 | 21:10
3
חוזרת שוב למה שהיה לי לפני חצי שנה.
אחרי הלילה הראשון, הדימום נרגע וחלה הטבה במצבי. 72 שעות אחרי הציטוטק החלו שוב צירים ודימום ואחרי כמה שעות נרגעו.
 ושוב אחרי כ-72 או 96 שעות הטבה, צירים ודימום.
בשלב הזה חזרתי לביה"ח והוחלט על פרוצדורה להוצאת השארית.

אין לדעת כמה זמן תימשך ההטבה והאם הדימום יימשך או ייעצר.
אשמח אם תוכלי לעדכן אותנו בבוקר על מצבך ואיך עבר הלילה.
אם במהלך הלילה יש דימום כבד או כאב קיצוני, אל תתביישי לגשת לבי"ח.
לצפיה ב-'גמילה מסטרואידים לאחר הפסקת דופק'
גמילה מסטרואידים לאחר הפסקת דופק
19/06/2017 | 10:59
25
148
אזכצפוי לא התפתח ... והפסקתי הדרגתית סטרואידים. ירדתי לאחר 4 שבועות פרדניזון 10 , 5 ימים ל-5 מג ואז 5 ימים 2.5. מרגישה זוועה כמה ימים. לא יודעת מה קשור למה. מיגרנה הסטרית של 3 ימים שנעלמה ושבה אחרי יומיים, בחילות וחולשה וממש דכאון. המליצו לי לחזור לקחת סטרואידים ולהוריד שוב בהדרגה אבך זה מפחיד אותי לא פחות. לא ניתן לדעת אם מה שאני חווה קשור להריון, הפסקתו או הסטרואידים. אה. גם הופיע לי חם נמוך 3 ימים. אמורה לקחת ציטוטק אבל מחכה מעט לשיפור התסמינים והחם. מישהי חוותה ? ראיתי גם שאסור ציטוטק וסטרואידים. בר חווה טוען שאין בעיה ... ממש מיואשת מאיך שמרגישה... כבר מתחילת הטיפול של השאיבה למחזור הארור הזה הרגשתי זוועה ואז סימפטומי הריון וגירוי יתר ועכשיו זה. אולי הגוף כבר מותש ?? אשמח לשמוע אם מישהי חוותה משהו דומה בהקשר להפסקת הריון או הפסקת פרדניזון. תודה
לצפיה ב-'משתתפת בצערך, צומבה'
משתתפת בצערך, צומבה
19/06/2017 | 11:14
1
58
קיוויתי עבורך, שתשארי בפורום השני ושההריון ימשיך ויסתיים בידיים מלאות.
לא יודעת לענות על שאלתך, אבל מחזיקה אצבעות עבורך שהחלק הפיזי יהיה מאחוריך בשלום בהקדם.
לצפיה ב-'תודה. נפשית אני בסדר. מוטרדת מהתופעות הפיזית ..'
תודה. נפשית אני בסדר. מוטרדת מהתופעות הפיזית ..
19/06/2017 | 12:05
20
לצפיה ב-' כל כך עצוב'
כל כך עצוב
19/06/2017 | 13:06
7
71
ובאמת שאין לי מושג מה עושים עם הפרדניזון.
מה ההתוויה נגד שילוב של פרדניזון וציטוטק? מה הסכנה בשילוב שלהם?

אני עדיין בדעה שאם את מתכוונת להשתמש בציטוטק, כדאי לגשת לבי"ח ושהם ינחו אותך על אופן השימוש (פומי או וגינלי) ובמידה והם בפרוטוקול וגינלי - הם כנראה יבצעו את ההחדרה בעצמם.
גם נוהל מועד הביקורת שונה בכל בי"ח, אבל לטעמי כדאי להגיע לביקורת כ-48 שעות אחרי המנה הראשונה.

מבואסת כל כך עבורך, שהטלטלה והדרמה מסתיימות בייאוש וכאב.
לצפיה ב-'תודה מרעישה יקרה'
תודה מרעישה יקרה
19/06/2017 | 14:22
6
48
עם כל מה שאת עוברת עוד יש לך כח לענות לי? מעריכה את זה מאודדדדד... אני באמת בסדר נפשית. מוטרדת מכל מה שאני מרגישה פיזית ורק רוצה להיות אחרי זה. בר חווה הנחה לקחת בוקאלית וזה נשמע סיוט אבל מקווה שיהיה יעיל. מקווה שלא יפיל אותי לגמרי ופשוט יעבוד... וגינלי פעם שעברה לא עשה לי כלום ויצא שלם אחרי 10 ימים... הם מתעקשים שאין צורך לבצע בבית חולים. בכל מקרה גם מי שעשתה, לא היתה בהשגחה אלא שוחררה לאחר שעתיים. מקווה לטוב. עשיתי גם. דירת דם היום שחזרה עם ערכים קצת משונים ואין לי מושג מי יוכל לומר לי מה קשור למה...crp שזה מדד דלקת שאמור להיות קטן מ-5 יצא 13..ניוטרטפילים מעט גבוהים. ואני עם חם נמוך מאוד 3 ימים...  ממקווה שאין לי משהו במקביל ושאלו תוצאות הגיוניות בהנתן הריון/ הריון שהופסק....
לצפיה ב-'כמה עצות טכניות מבוגרת ציטוטק'
כמה עצות טכניות מבוגרת ציטוטק
19/06/2017 | 14:57
5
54
1. להשתחרר אחרי שעתיים נשמע בעייתי. עלי הציטוטק השפיע כעבור פרק זמן דומה, אולי קצת יותר. שלא יתפוס אותך בדרך.
2. אם יבקשו שתחזרי לבדיקה, בבקשה וודאי עם קופת החולים. אצלי זה פתח סאגה שלמה עד שביטלתי את התשלום שהקופה סרבה לשלם.
רפואה שלמה, מקוה שתמשיכי להרגיש בסדר בנפש גם כשהגוף יתאושש.
לצפיה ב-'תודה כבשה יקרה'
תודה כבשה יקרה
19/06/2017 | 17:35
4
25
אני אמורה לקחת את זה בבית. בוקאלית 4 כדורים. זה הנוהל של בר חווה. היתי מעדיפה להתאשפז במקום פרטי עם השגחה כל הזמן אבל אין כזו אופציה לצערי .... שוקלת לבקש וגינלית אולי במקום. יעשה פחות תופעות לוואי ...
לצפיה ב-'רגע, התופעות עלולות להיות קשות בשתי הסיטואציות'
רגע, התופעות עלולות להיות קשות בשתי הסיטואציות
19/06/2017 | 20:47
3
33
רק ששיהוי בשחרור עלול לתפוס אותך עם צירים בדרך.
עלי אוראלי השפיע מיד (בבית) ואילו וגינאלי כעבור שעתיים-שלוש (הדחקתי כמה בדיוק, אבל נדרשתי להמתין חצי שעה, צעדתי, עצרתי בדרך לקנות משהו והגעתי בזמן). ההשפעה עלולה להמשך שעות אחדות של ממש צירים, אז צריכה להערך לכך.
חשוב לדאוג לתחבושות עבות במיוחד כמו vania.

לצפיה ב-'גם אצלי'
גם אצלי
19/06/2017 | 21:33
1
46
בהמסה בפה יש לי תגובה יותר מהירה של הגוף, אבל לא בהכרח יותר אלימה.
אתמול לקח פחות מ-10 דקות מהרגע שהתחלתי להמיס את הכדורים ועד שהתחלתי להרגיש התכווצויות, אבל הגרידה היתה 4.5 שעות אחרי המנה הראשונה (מנה שניה היתה 3 שעות אחרי הראשונה) ועדיין לא היה דימום.
לצפיה ב-'אני משוח מה מפחדת נורא מתגובה אלימה '
אני משוח מה מפחדת נורא מתגובה אלימה
19/06/2017 | 21:54
34
ושוקלת לנסות שוב וגינלי. לפעמים זה עובד טוב יותר. מרגיש לי יותר בשליטה. בנוסף, אולי בגלל שיש לי עדיין בחילות כל הזמן , המחשב. למוסס בפה 40 דקות כדור כפול 4 נשמעת לי נוראית .... וביחוד אם אני עושה זאת בבית .....ומרעישה ... כמה קשה לי לקרוא שאת שוב עוברת את זה .. ליבי איתך. 
לצפיה ב-'תודה. אערך בהתאם מכל הבחינות ...'
תודה. אערך בהתאם מכל הבחינות ...
19/06/2017 | 22:07
23
וברור שהחלק הפיסי יעבור אתחיל להרגיש את כל השאלות של מה העתיד .. אם בכלל ...
לצפיה ב-'מצטערת מאוד לראות אותך פה :('
מצטערת מאוד לראות אותך פה :(
19/06/2017 | 16:36
8
48
אני זוכרת שגמילה מפרדניזון השפיעה עליי מאוד קשה. מבחינת מצב רוח ועירות.
אבל חום נמוך יכול להצביע על זיהום ולא נשמע לי קשור לסטרואידים.
אני הייתי מבררת את זה.

ושוב, חיבוק גדול, משתתפת מאוד בצערך.
לצפיה ב-'תודה יקירה...זוכרת כמה זמן לקחת ואיך ירדת במינון ?'
תודה יקירה...זוכרת כמה זמן לקחת ואיך ירדת במינון ?
19/06/2017 | 17:33
7
52
כן. אין לי כח ויש לי בחילה וחוסר חשק כללי / דכאון. לקראת הצהריים שנהיית רעב. ממש מתחיל לי רעד ורעב שחייבת אוכל. עשיתי בדיקות דם היום ומה שיצא טיפה גבוה ניוטרופילים קראתי שככה זה בהריון. והגוף שלי עוד שם תכלס .. גם חם נמוך כתגובה לכל מה שעובר עלי יתכן שסביר. אם ימשיך עוד יום יומיים אשאל את רופאת המשפחה   
לצפיה ב-'נשמע סביר לסטרואידים'
נשמע סביר לסטרואידים
20/06/2017 | 09:43
6
27
לקחתי 20 מ״ג פרדניזון למשך חודשיים, אני לא זוכרת בדיוק איך ירדתי מהסטרואידים.
אבל נראה לי שזה לקח שבועיים. תחושת רעב ודכאון הן לגמרי תופעות של סטרואידים אז זה נשמע מאוד קשור. אתמול דיברתי עם מישהו מהעבודה שלקח סטרואידים תקופה והוא אמר שהגמילה מהם היתה לו ממש זוועתית,, אז נראה לי שזה אישי וגם כנראה מאוד לא פשוט לגוף.
מקווה שתרגישי טוב מהר והחום גם ירד
לצפיה ב-'תודה. היום לראשונה מרגישה יותר טוב'
תודה. היום לראשונה מרגישה יותר טוב
20/06/2017 | 14:28
5
30
זה היה נורא ! ימים שלמים של סיוט. מקווה לא לגעת בזה יותר. מניעתי או לא . באמת אחת החוויות הגרועות שחוויתי. היה לי ככ רע שבכלל לא התעסקתי בעצם ההריון שנפסק. רק רציתי להיות אחרי ההרגשה הזו ..
לצפיה ב-'כל כך מבינה אותך'
כל כך מבינה אותך
20/06/2017 | 16:48
2
24
אני חייבת להגיד לך שהסיפור שלך ממש בעט אותי אחורה לכל ההפלות שעברתי, התרופות, זריקות ,מחטים ותופעות לוואי זוועתיות. טראומות שכנראה לא יחלימו לעולם. וזה ממש כואב לי לדעת שאני לא לבד בזה ושאת חווה את מה שחוויתי גם אני.
חיבוק גדול, מקווה שימשיך להשתפר ושלפחות פיזית תהי אחרי זה
לצפיה ב-'תודה סנופי ... אנחנו עוברות ככ הרבה...'
תודה סנופי ... אנחנו עוברות ככ הרבה...
20/06/2017 | 20:07
1
40
מקווה שבסוף זה גם לא היה לשווא ............
לצפיה ב-'מקווה מאוד 3>'
מקווה מאוד 3>
21/06/2017 | 14:07
2
לצפיה ב-'אני שמחה שאת מרגישה יותר טוב'
אני שמחה שאת מרגישה יותר טוב
20/06/2017 | 19:16
1
21
נשמע סיוט ארוך. החלמה מהירה!
ואם תצטרכי אותנו - אנחנו כאן.
לצפיה ב-''
20/06/2017 | 22:17
לצפיה ב-'צומבה היקרה'
צומבה היקרה
19/06/2017 | 21:34
5
77
מקווה שהגוף יתאושש, שתמצאי את המינונים הנכונים כדי לחזור למצב 'אפס'. ההריון הזה היה קשה לאורך כל הדרך - והיא היתה רצופת דרמות.
עצובה על הסיום הזה. הרשיתי לעצמי לקוות לסיום אחר.

לצפיה ב-'תודה אריות ...חולמת על להיות שוב במצב אפס ...'
תודה אריות ...חולמת על להיות שוב במצב אפס ...
19/06/2017 | 21:56
4
46
יודעת שקיווית ... תודה על העידוד 
לצפיה ב-'מתי את שוב אצל בר חוה'
מתי את שוב אצל בר חוה
19/06/2017 | 23:12
3
49
או אצל רופא אחר?
תשמרי אותנו בתמונה, נשמע שיש מקום לבירור רפואי.
חיבוקים רבים.
לצפיה ב-'נשמע נורא ואיום. מה קורה עכשיו? '
נשמע נורא ואיום. מה קורה עכשיו?
20/06/2017 | 22:56
2
11
לצפיה ב-'תודה שירה .היה איום ונורא...עכשיו בסדר ...'
תודה שירה .היה איום ונורא...עכשיו בסדר ...
21/06/2017 | 09:48
1
48
בהמלצת בר חווה לוקחת אנטיביוטיקה כיוון שבדיקות דם חשד לדלקת ( גבולי בערכים).. מחר מתכננת לקחת ציטוטק. מקווה שלפחות בזה יהיה קל ומהיר. אעדכן ......
לצפיה ב-'אויש. שהסאגה הזו תהיה כבר מאחורייך. תמשיכי לעדכן. '
אויש. שהסאגה הזו תהיה כבר מאחורייך. תמשיכי לעדכן.
21/06/2017 | 11:46
7
לצפיה ב-'הסיפור מסתבך ... '
הסיפור מסתבך ...
19/06/2017 | 18:10
5
173
היי נשים יקרות
כתבתי כאן בשבוע שעבר
נאמר לי אז שכנראה קרתה הפלה טבעית בשבוע 6
היה מאד מאכזב וכואב
ומאז לצערי הסיפור הולך ומסתבך ...
ברביעי בבוקר עשיתי בדיקת בטא כדי לראות שהיא יורדת וגם הייתי בא״ס אצל הרופא שלי. הרופא גם אמר שלא רואה כלום ברחם ורק המליץ על כדורי מרג׳ין כדי לעזור לרחם להתנקות. ניגשתי לבית מרקחת אבל לא היה להם ואז בסופר פארם היה תור ארוך ומיהרתי לעבודה אז כבר אמרתי שאקנה בערב ...
מפה לשם, בצהריים נזכרתי בבדיקת בטא ובדקתי את התוצאה, פתאום ראיתי שיש כמעט הכפלה. בלחץ גדול שמא מתפתח הריון חוץ רחמי קבעתי באותו אחה״צ תור לרופא נוסף, שרק אמר שרוצה להבין את המגמה, אם זו אכן עלייה ושאגש לבטא נוספת למחרת.
למחרת הלכתי, היה יום מתוח ומורט עצבים, תוצאה רק ב 20:45 - הבטא ממשיכה לעלות.
ראשון בבוקר, הלכתי לבטא נוספת. כמעט הכפלה.
הבטא כבר מעל 2000.
הרופא התקשר שאבוא הבוקר לבדיקה.
התקווה כבר ניצתה מחדש ...

והיום, בדיקה נוספת בבוקר. ״יש תוכן ברחם״, אבל זה לא הריון תקין, שוב שברון לב. ממליץ על גרידה.
האיש שלי בחו״ל עד יום רביעי, אני עם קטנצ׳יק בבית.
רגשות של כאב, עצב, חרדה ופחד מציפים אותי.
כל כך קיוויתי להימנע מהליך של התערבות חיצונית.
והנה זה מגיע.
:(
לצפיה ב-'מצטערת שאת שם לבד במצה הזה . תחשבי אולי בכיוון של ציטוטק'
מצטערת שאת שם לבד במצה הזה . תחשבי אולי בכיוון של ציטוטק
19/06/2017 | 21:49
3
44
על חלק מהבנות זה עובד מצויין-נקווה שגם כך אצלך
חבל לבצע פרוצדורה ניתוחית אם לא חייבים.
ואם בכל זאת גרידה אז שתדעי כל אחת עוברת את זה אחרת אבל זה לא מאוד נורא -
(מניסיון שלי ממש מהתקופה האחרונה וגם לאחר שאריות)נפשית כואב יותר.
אבל בסוף שוכחים הכל לאחר תקופה וזה עובר-
המון כוחות מאחלת לך שתגיעי להחלטה הנכונה לך כרגע

לצפיה ב-'תודה יקירה, לגבי ציטוטק ...'
תודה יקירה, לגבי ציטוטק ...
19/06/2017 | 22:01
2
65
מאחר ומה שהואה רואה זה רק קרישי דם כנראה, הסיבה שהוא ממליץ על גרידה היא כדי לבצע היסטולוגיה ולשלול לחלוטין הריון חוץ רחמי.
בכל אופן, יש לי חוות דעת נוספת השבוע. נשמע מה דעתו בעניין.
לצפיה ב-'יופי. אני מאד בעד חוות דעת נוספת במצבים עמומים'
יופי. אני מאד בעד חוות דעת נוספת במצבים עמומים
19/06/2017 | 23:16
43
ואצלך המצב באמת הסתבך. כדאי שקודם תביני בדיוק מה המצב הרפואי שלך ורק אחר כך תבחרי בפרוצדורה שמתאימה לו.
אני מצטערת על מה שעובר עלייך. מקווה שבעלך איתך ברוחו ושיש לך סביבה תומכת.
וכמובן - אנחנו כאן. כל הזמן.

לצפיה ב-'האם היית שוב בבדיקה השבוע? '
האם היית שוב בבדיקה השבוע?
21/06/2017 | 23:14
2
לצפיה ב-'אני מבינה את הצורך בחוות דעת נוספת וזה אכן נחוץ -תעדכני'
אני מבינה את הצורך בחוות דעת נוספת וזה אכן נחוץ -תעדכני
19/06/2017 | 23:27
47
ותשדלי להמנע כמובן מהתערבות חיצונית כמנה שתוכלי.
בהצלחה
לצפיה ב-'שלום לכולן, מצטערת להיות כאן'
שלום לכולן, מצטערת להיות כאן
17/06/2017 | 15:36
4
196
משתפת קצת מה עבר עליי, ופונה לעצתכן, השנה האחרונה היתה מאוד מטלטלת, עברתי בשנה אחת שתי הפסקות הריון ועוד הריון אחד שנפל ממש בהתחלה למעשה 3 אובדנים.
אני לא יודעת ברגע שאתאושש ואנסה להכנס להריון מחודש בעז"ה, איך אצליח לשמור על רוגע בלי לדעת מה מתחולל בתוכי, יש המון פחדים.
לכן שוקלת טיפול תרופתי, גם אם יש תרופות בטוחות לשימוש בהריון עדיין מפחדת ליטול ומההשפעה על העובר, כי לא הכל יודעים היום ואם יקרה משהו לעובר לא אוכל לדעת אם יש קשר.
למעשה, זה מה שקרה לי בהריון הראשון נטלתי תרופה מהSSRI והתחלתי לרדת במינון, ואחכ התגלה ממצא מאוד חמור לעובר, הרופאים והמכון הטטרולוגי אמרו שאין קשר.
אבל הפחדים והחששות שלא הכל יודעים נשארו ומה אם בכל זאת התרופה הזיקה הרי לא תמיד יודעים הכל...ואם נפלתי בסטטיסטיקה?
אני מאוד חוששת ומתלבטת מאוד מה לעשות והאם אפשר להתגבר על החששות לבד (התחלתי כבר טיפול אצל את מקצוע). 
ידוע לי שיש תרופות מהSSRI שיכולות לא לעזור (על כל אחת משפיע אחרת) אז מפחדת ליטול בהריון ושזה לא ישפיע או יחמיר את המצב (זה גם יכול לקרות בהתחלה) וכאמור התרופה עוברת דרך השיליה לעובר, גם אם התרופה לא תעזור לי. מלאת לבטים, חששות והתחבטויות, אשמח אם תוכלנה לסייע מניסיונכן.

לצפיה ב-'עונה מנסיוני '
עונה מנסיוני
17/06/2017 | 17:03
101
גם אני מצטערת מאד שאת כאן.
חברה טובה מאד שלי חולה בדכאון קליני, נטלה תרופות מכמה סוגים לאורך ההריון שלה (בגיל 43!) ונטלה גם כדורי שינה.
בתה בריאה לחלוטין.
בת דודתי, חולת קרוהן, נטלה קוקטייל תרופות מורכב, בכללן גם סטרואידים. בן בריא בבית, בת בדרך.
אני נוטלת תרופה נוירולוגית חודרת שיליה זה ההריון הרביעי. 3 ילדים בריאים.
שירה נטלה תרופה נוגדת חרדה בהריון עם מעין. מעין בריאה.

אם את תחת מעקב רפואי צמוד, בפיקוח פסיכיאטר ולאחר התייעצות עם המכון הטרטולוגי - ועדיין לא חשב בטוחה לקחת תרופות -ההמלצה היחידה שיש לי עבורך היא לא לקחת אותן ולסבול את החרדות במלוא עוצמתן - כי אין לך אמון הממסד הרפואי ואין בנמצא כוח חיצוני שיכול להרגיע אותך.

מאחלת לך שתגיעי בקרוב להריון אחרי אובדן ותעברי איתנו הריון עמוס חרדות עם סיום מתוק.
לצפיה ב-'לפני שעונה לך, אני שואלת שאלה- '
לפני שעונה לך, אני שואלת שאלה-
17/06/2017 | 21:41
95
כתבת שבהריון הראשון נטלת תרופה מקבוצת הכדורים נוגדי החרדה והדיכאון. זה היה עוד לפני ההפלות. מותר לי לשאול מדוע נטלת? האם את סובלת מחרדות בלי קשר להפלות? מדובר בתופעה מאוד נפוצה. 

לגבי שאלתך- מותר לקחת תרופות מסוגים שונים כולל תרופות נוגדות חרדה ודיכאון בהריון. כמובן שהכל צריך להיות מלווה במעקבים ובהחלטות של פסיכיאטר/ית. רצוי פסיכיאטרית נשים, אבל לא הכרחי. 

אני נטלתי פקסט משבוע 19. את הכדור הזה מותר לקחת מהשליש השני. אבל יש כדורים שמותר לקחת אותם לפני הכניסה להריון והחל מהשליש הראשון. על הכל צריך להיוועץ עם הפסיכיאטר/ית ועם המכון הטרטולוגי. 

בלי קשר להריון- כל טיפול תרופתי שהוא, לגבי כל נושא ולגבי כל מצב, מצריך ניסוי וטעייה של סוג הכדור והמינון המתאימים. כך זה לטיפול נגד לחץ דם גבוה, נגד מגרנות, טיפול להפרעות קשב וריכוז וכן הלאה וכן הלאה. 
לכן, צריך להיות במעקבים ולדווח לרופא/ה על ההשפעה או אי ההשפעה, כמו גם על תופעות לוואי, אם קיימות. 

את רוצה לפרט יותר לגבי ההריונות? האם היו גם הריונות תקינים? מה קרה בהריונות שהסתיימו בהפלה? אם תפרטי, אני מקווה שאוכל לשפוך אור גם על הנושא הזה. 

שירה. 

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז
09-7749028

לצפיה ב-'מנסה לענות.'
מנסה לענות.
19/06/2017 | 00:09
48
מה את שואלת בעצם ?
אני מסכימה עם רופאים שלך - ממצא בעובר קרוב לוודאי לא קשור לתרופה שנטלת.
על תרופות SSRI בוצעו מחקרים, לפחות על חלקם. לי אישית ידוע שלוסטרל וציפרלקס בטוחות בהריון (כי רשמו לי את שתיהן וביררתי לגביהן במכון טרטולוגי ובאינטרנט). 
 בפועל לקחתי קצת לוסטרל והפסקתי. כל ההריון הסתובבתי עם לוריוון ומרשם לציפרלקס בתיק ולא לקחתי לא זה ולא זה.
את שואלת האם ניתן להתגבר על חרדות באופן עצמאי - הכל תלוי ברמת החרדות. האם חרדה משתקת/מונעת ממש תפקוד - אז ברור שצריך לקחת טיפול. תמצאי רופא טוב ותתיעצי איתו. בהצלחה !

לצפיה ב-'מנסיוני ומנסיון חברותיי'
מנסיוני ומנסיון חברותיי
21/06/2017 | 10:35
24
בהחלט שמומלץ לקחת,במקרה שלי,ציפרלקס,כדי להרגיע את החששות והפחדים,גם בהריון,על מנת לתפקד כמו בן אדם,ולא כמו רבע בן אדם,שכל היום והלילה סובל מפחדים וחרדות.יש לי הרבה חברות שילדו תוך כדי לקיחת תרופות נוגדות חרדה ודכאון,והכל היה בסדר,אצלן ואצל העובר,ולמעשה,התרופות מנעו,נפילה גדולה מבחינה נפשית,לפחות אצל שתיים מהן,כשהתחילו סיבוכים עם ההריון.צר לי על האובדנים שחווית,ומאחלת לך המון שלווה,רוגע והצלחה.
לצפיה ב-'קבוצה טיפולית לנשים לאחר לידה שקטה- ראו קובץ מצורף- '
קבוצה טיפולית לנשים לאחר לידה שקטה- ראו קובץ מצורף-
17/06/2017 | 22:53
73
אני כותבת כאן בשמה מנחת הקבוצה, שהיא בוגרת הפורום, נועה שיינברגר, מטפלת באומנות. 
נועה עברה אובדן לפני מספר שנים ונעזרה אף היא בפורום שלנו.
הקבוצה תיפתח באיזור המרכז בתקופה הקרובה.
 אתן מוזמנות לעיין בפלייר המצורף.
לפרטים נוספים, אתן יכולות לפנות אל נועה ישירות למייל והיא תחזור אליכן- noa.sheinb@gmail.com 

מעודדת אתכן לפנות אל נועה. שוחחתי איתה טלפונית והתרשמתי מאוד לחיוב, מעבר להיכרותי עימה דרך הפורום. 

שירה דוד
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
09-7749028

לצפיה ב-'מישהי יודעת מה שלום סימון בוליבאר?'
מישהי יודעת מה שלום סימון בוליבאר?
17/06/2017 | 15:13
3
118
עבר זמן מאז שהיא כתבה כאן (ואני חושבת עליה ועל התינוקת שלה).
לצפיה ב-'אני לא יודעת'
אני לא יודעת
17/06/2017 | 16:51
124
אבל מאחלת לה שכבר נקלטה, אמן ושהילד השישי יגיע במועדו.
סימון, גם אני חושבת עלייך.
לצפיה ב-'גם אני חשבתי עליה,לפני שבוע'
גם אני חשבתי עליה,לפני שבוע
21/06/2017 | 10:38
11
לצפיה ב-'גם אני חושבת עליך, סימון'
גם אני חושבת עליך, סימון
21/06/2017 | 19:31
28
בעצם, כל פעם שאני מסתובבת במרכז העיר. 
השמיעי קול, אם בא לך. סתם להגיד שלום.
לצפיה ב-'7 בום'
7 בום
15/06/2017 | 14:12
14
306
אחרי שבוע וחצי שנמשך נצח, התשובה של הצ'יפ הגיעה.
גם הפעם הסטטיסטיקה מכה בנו, ולמרות סיכוי של 50% הורשה בכל הריון, זה הריון 3 ברצף (לא כולל הפסקות דופק) שבו מופיע הממצא.
הריון מספר 7 יסתיים בשבוע הבא בגרידה בשבוע 13.
עצוב לי ופשוט נגמרו לי המילים.
לצפיה ב-'אוי, ממי שלי'
אוי, ממי שלי
15/06/2017 | 14:28
145
גם לי עצוב וגם לי נגמרו המילים. 
למדתי, שלפעמים, כשאין מה לומר, עדיף לשתוק.
אז אני שותקת יחד איתך, ועצובה יחד איתך ובוכה יחד איתך. 
אם יש משהו שאני יכולה לעשות למענך- כתבי לי. 

שירה. 
לצפיה ב-'​​ '
​​
15/06/2017 | 14:36
33
לצפיה ב-'אני בוכה איתך, מרעישה'
אני בוכה איתך, מרעישה
15/06/2017 | 15:19
108
כל כך קיוויתי עבורך, עבור כולכם.
אין מלים לנחם אותך.
לצפיה ב-'מרעישה היקרה לי מאד מאד'
מרעישה היקרה לי מאד מאד
15/06/2017 | 18:12
134
וואו איזה בום.
איזה בום.
איזה בום !

אני מכירה את ההסטוריה שלך, אני יודעת את הסטטיסטיקות. הראש מבין הכל וזוכר. אבל הלב. הלב לא הסכים להאמין שכך יסתיים הריון מספר 7. הלב הרשה לעצמו לטפח את התקווה. עם כל בדיקה. עם כל ריצה למוקד. עם כל דאגה שבאה והקדירה את השמיים וחלפה לה.
הלב הרשה לעצמו לחלום על דצמבר. על המשפחה המורחבת. על האחאות. על התיקון. על המבט לאחור על שנות המאבק הקשות שיהיה כל כך שונה, כל כך שונה, בידיים מלאות. הלב הרשה לעצמו להתמסר לחלום, להתמכר לתקווה, לטפח את הציפיה.

הלב שלי שבור עכשיו. אני בוכה איתך. בדמעות ממש.
הלוואי שהיה אחרת.
לצפיה ב-'מצטערת כל כך כל כך לשמוע'
מצטערת כל כך כל כך לשמוע
15/06/2017 | 20:20
75
אוף, כל כך קיויתי שהדרך הארוכה שלך תגיע לסוף המיוחל, מפחות הנפש האלו וניפוץ חוזר של הנפש והגוף הם קשים מנשוא. גם השלב שבו נגמרות המילים הוא נוראי בעיני כי תמיד הרגשתי זה גם השלב שבו הייאוש תופס מקום. סטטיסטיקה ארורה וכואבת.
ליבי דואב איתך, מחבקת אותך מרחוק, עצובה איתך כל כך.
זה פשוט נורא, נורא, נורא
לצפיה ב-'כל כך רוצה להציע לך נחמה ולא מוצאת מילים....'
כל כך רוצה להציע לך נחמה ולא מוצאת מילים....
15/06/2017 | 21:46
81
כואבת איתך, יקירה.  באמת שהעזתי לקוות עבורך  שהפעם זה יהיה אחרת. 
חבקי את ביתך ונסי לשאוב ממנה מעט כוחות. מי כמוך יודעת כמה תזדקקי להם כדי לאסוף (שוב) את השברים. 
כולנו כאן בשבילך

לצפיה ב-'אני פשוט לא מאמינה '
אני פשוט לא מאמינה
15/06/2017 | 23:37
87
זה פשוט דפוק, כל כך לא הוגן. כל כך קיוויתי שזה ייגמר אחרת, שתנצחי את הסטטיסטיקה הנוראית הזאת.
לעזאזל.
שולחת לך חיבוק ענקי מרחוק.
לצפיה ב-'וואו מרעישה יקרה אין לי מילים '
וואו מרעישה יקרה אין לי מילים
16/06/2017 | 05:46
85
עוקבת אחרי הסיפור שלך וחשבתי לעצמי איזו אמיצה את וכמה עברת והרשיתי לעצמי לקוות שהפעם באמת יהיה בסדר. בוכה יחד איתך באמת. הלוואי שהיה אחרת. לא הגיוני בשום צורה הסיוט הזה. אין לי מילים. 
לצפיה ב-'נשבר הלב..'
נשבר הלב..
16/06/2017 | 21:01
69
יקרה.. קראתי בצהריים, ולא ידעתי מה לעשות עם עצמי
כל כך עצוב לי לשמוע, וגם בכיתי קצת וגם אני בוכה קצת שוב.. כל כך קיוויתי בשבילך שיהיה טוב הפעם.. 
זה יום עצוב מאוד בשבילי
שולחת לך את אהבתי
דואגת לך

לצפיה ב-'אני כל כך מצתערת...'
אני כל כך מצתערת...
16/06/2017 | 22:43
25
לצפיה ב-'לא, לא יכול להיות'
לא, לא יכול להיות
17/06/2017 | 15:02
90
מרעישה היקרה כל כך, אני כואבת איתך את הבשורה הנוראית הזו, איזו תהום עמוקה ומהלומה אכזרית. אין לי מילים, אבל ממש. חושבת עלייך.    
לצפיה ב-''
18/06/2017 | 00:00
14
לצפיה ב-' מאחלת לך התאוששות מהירה'
מאחלת לך התאוששות מהירה
19/06/2017 | 20:49
11
לצפיה ב-'מרעישה יקרה'
מרעישה יקרה
21/06/2017 | 10:49
28
אני כל כך מצטערת בשבילך,ובשבילכם.
אין לי כל כך הרבה מה לכתוב,חוץ מזה שאני כבר הפסקתי להאמין שאצלי לפחות,הריון עוד איכשהו יצליח ויהיה בסדר.מבחינתי המשחק הזה הוא לא הוגן,ובכלל נס,שכןף מצליח.
אני מאחלת לך שתדעי ימים טובים יותר,וחשה עצבות וגם כעס.ממש מאכזב.:(
לצפיה ב-'מצטרפת לצערי לאחר אובדן הריון '
מצטרפת לצערי לאחר אובדן הריון
15/06/2017 | 23:16
2
194
ומחפשת תמיכה וסיוע נפשי מאנשי מקצוע,
האם מישהי התנסתה בטיפול במרפאת חוה שממוקמת בתל השומר?

לצפיה ב-'משתתפת בצערך'
משתתפת בצערך
16/06/2017 | 11:59
73
את רוצה לספר לנו יותר? מה קרה? האם זה היה ההריון הראשון שלך? כמה זמן את אחרי?...מה שתרצי. אם לא מתאים לך לשתף, זה גם בסדר גמור. 
לגבי תל השומר- במרפת חוה אני מכירה את ד"ר ורד בר, שהיא פסיכיאטרית נשים מעולה. 
אני מקווה שתמצאי את הטיפול והמטפלת שמתאימים עבורך.

אנחנו פה, לכל דבר ועניין שאת זקוקה להם.
שולחת חיבוקי כוחות ותנחומים,
שירה. 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'אני'
אני
16/06/2017 | 22:50
62
טופלתי במרפאת חווה. 
מנהלת מרפאה - כמו ששירה כתבה - דר' ורד בר המקסימה, המכילה והאנושית. רק מילים טובות יש לי עליה. היא הפנתה אותי לעוסית במרפאה שלא התחברתי אליה ואל השיטות שלה. נתתי לזה כמה פגישות וכתבתי לוורד שזה לא מתאים ואני פורשת והיא ציק צק סידרה לי פסיכולוגית מקסימה - ליאת עמיאל.
יתרון גדול - אפשר לבוא עם טופס 17. יתרון נוסף - טיפול כוללני - גם פסיכולוגי וגם במידת הצורך - תרופתי. 
אם יש עוד שאלות - אנסה לענות.
לצפיה ב-'דימום שהפסיק וחזר - לאחר גרידה מאוחרת'
דימום שהפסיק וחזר - לאחר גרידה מאוחרת
12/06/2017 | 21:44
8
122
היי בנות,
אז לאחר גרידה מאוחרת היה לי דימום רגיל שהפסיק לגמרי לאחר 5 ימים.
פתאום ביום ה-9 חזר שוב בכמות בינונית וכך ממשיך עד היום (היום ה-11 מאז הגרידה)
למישהי קרה? יודעת אם תקין?
התור שלי לרופאה בעוד שבוע (שבועיים וחצי אחרי הגרידה )
תודה

לצפיה ב-'מה המצב הבוקר?'
מה המצב הבוקר?
13/06/2017 | 09:13
4
62
בגרידה בשבוע 13 שבה היתה לי שארית, הדימום לא לגמרי פסק אלא נמשכו הכתמות של דם כהה במשך שבועיים, ורק אז התגלתה השארית.
מאז למדתי, ואני נבדקת כשבוע אחרי הפלה.
בהפלה האחרונה הדימום בא והלך, אבל זו היתה הפלה בשבוע מוקדם יחסית עם ציטוטק.

אני חושבת שגם אם את לא יכולה להקדים את התור לרופאה שלך, אפשר לפנות למיון נשים בקופה שלך ולהיבדק שם.
לצפיה ב-'עדיין ממשיך'
עדיין ממשיך
13/06/2017 | 17:44
51
נראה אמרו אבל שהדימום יכול להמשך כשבועיים...
סליחה על התיאור אבל זה מין חתיכות קטנות כאלו, לא כמות גדולה אבל גם לא קטנה ודם כהה...
בגרידה הקודמת היה לי משהו דומה אבל אחרי 3 שבועות ובכמות קטנה יותר.
נראה לי שאלך מחר לרופאה
לצפיה ב-'ומה עשית עם השארית?'
ומה עשית עם השארית?
13/06/2017 | 17:45
2
21
לצפיה ב-'היסטרוסקופיה ניתוחית'
היסטרוסקופיה ניתוחית
13/06/2017 | 19:20
1
49
בהפלה של שבוע 13 את השארית גילו ביום רביעי. השארית היתה עם זרימה, כלומר שארית שעדיין מחוברת לדופן הרחם עם גלי דם פעילים. למחרת הייתי בהיסטרו ניתוחית.
בהפלה הבאה (גרידה בשבוע 9+6) יזמתי בדיקה אחרי שבוע, גילו שארית ללא זרימה וקיוויתי שהיא תצא עם הוסת. היא לא יצאה ולכן עברתי עוד היסטרו ניתוחית.
בהפלה הבאה (ציטוטק בשבוע 7+2) נבדקתי יום למחרת הציטוטק ואותרה שארית עם זרימה. חיכיתי שבוע ויום, אבל הדימום בא והלך (דימום כבד, עם כאבים חזקים) ו-9 ימים אחרי הציטוטק עברתי גרידה להוצאת השארית.

החתיכות שאת רואה הן ככל הנראה קרישי דם, והעובדה שהדם כהה זה טוב, כי זה מעיד שמדובר בדם ישן. 
בגרידה בשבוע 13 נשאר ברחם דם ישן גם אחרי ההיסטרו, הוא יצא יחד עם קרישים גדולים ביום הראשון של הוסת.
אני בהחלט בעד לגשת ולהיבדק, מקסימום יתגלה שהכל בסדר.
לצפיה ב-'*גלי דם=כלי דם'
*גלי דם=כלי דם
13/06/2017 | 20:24
8
לצפיה ב-'לי קרה'
לי קרה
13/06/2017 | 20:42
56
אחרי גרידה בשבוע 23...היו לי כמה ימים של דימומים ואז הפסיק. 
באתי לביקורת אצל הרופאה שבוע וחצי אחרי והיא ראתה קרישי דם ברחם, אמרה שאם זה לא ייצא זה לא תקין.
אחרי כמה ימים של הפסקה, פתאום חזר הדימום... באתי שוב לרופאה והיא ראתה שהרחם נקי והכול יצא :)
לצפיה ב-'הדימומים יכולים להיות עד שבועיים מהגרידה, '
הדימומים יכולים להיות עד שבועיים מהגרידה,
15/06/2017 | 18:29
1
35
כך שזה נשמע תקין. 
כמובן שמומלץ ללכת להיבדק, כפי שכתבת שתלכי בעוד מספר ימים. 
תעדכני אותנו מה היה בבדיקה, בתקווה שיראו שהכל נקי. 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'הייתי אצל הרופא'
הייתי אצל הרופא
18/06/2017 | 00:32
28
עשו לי אולטרסאונד עם זרימות. ראו שיש קרישי דם בחלל הרחם אך הם ללא זרימות, כך שזה דבר טוב והם אמורים בתקווה לצאת מעצמם, ייתכן אחרי מחזור אחד...
צריכה לבוא שוב לביקורת לאחר מחזור.

לצפיה ב-'סיום הריון בשבוע 21 בגלל בעיה בעובר'
סיום הריון בשבוע 21 בגלל בעיה בעובר
14/06/2017 | 15:42
3
185
שלום לכולן. לצערי הרב קבלנו תוצאות מי שפיר לא טובות ונסיים שבוע הבא הריון 1 לאחר טיפולי פוריות. אני בשבוע 21 והתהליך יהיה ניתוח גרידה באסף הרופא.
אודה אם מי מכן שעברה את התהליך יכולה לספר לי קצת מה אעבור, להמליץ מה לבקש מהרופאים (אמרו שאפילו אנטיביוטיקה לא נותנים), ובכלל כיצד להתכונן פיסית ונפשית לקראת הסיום הקשה...
לצפיה ב-'משתתפת בצערך '
משתתפת בצערך
14/06/2017 | 22:02
96
בשבוע 21 לא עברתי גרידה אלא לידה שקטה, אז אין לי הרבה תובנות עבורך, מקווה שעוד מעט יגיעו חברות הפורום שעברו גרידות מאוחרות ויוכלו לתת עצות.
את רוצה לשתף אותנו בממצא שהתגלה במי השפיר? האם היו סימנים מקדימים בבדיקות במהלך ההריון?

בינתיים שולחת לך המון חיבוקים.
כואב מאוד לאבד הריון. כואב מאוד לאבד את ההריון הראשון שלך. כואב מאוד לאבד את ההריון הראשון שלך שהושג בטיפולי פוריות. כואב מאוד להפסיק באופן יזום הריון כל כך רצוי. 
לצפיה ב-'ליבי איתך '
ליבי איתך
15/06/2017 | 11:01
57
גם לי אין הרבה תובנות מלבד השתתפות בכאבך. וכולנו כאן יודעות כמה זה כואב.

אסף הרופא נחשב כמקום עם הניסיון הרב ביותר בגרידות מאוחרות אז אני מניחה שלפחות בהיבט הפיסי את  בידיים מקצועיות.

ההמלצה היחידה שאני יכולה לתרום לך היא לוודא שאת מקבלת כדורי דוסטינקס לייבוש חלב ממש בסמוך לפרוצדורה על מנת למנוע מעצמך עוגמת נפש נוספת כתוצאה מגודש.

מצטערת כל כך שאת מצטרפת לכאן. שובי כשיגיע תורה של הנפש להתמודד. יש כאן חוכמת נשים מופלאה ותמיכה שיכולה להקל מעט בימים הקשים שעוד צפויים לך...
לצפיה ב-'משתתפת בצערך על אובדן ההריון'
משתתפת בצערך על אובדן ההריון
15/06/2017 | 13:59
65
איך אפשר להתכונן נפשית לדבר שכזה?- אני נאנחת וקשה לי לנסח את המחשבות. בתור מי שעברה גרידה מאוחרת בשבוע 16 באסף הרופא ועוד מספר גרידות בשלבים מוקדמים יותר, אני חושבת שאחד הדברים שעזרו לי נפשית זה לגייס את הסביבה הקרובה שלי כדי לסייע לי בימים שלפני הגרידות ולאחריהן. 
אני מקווה מאוד שיש לך סביבה תומכת, ויש לך את מי לשתף והרבה כתפיים לבכות עליהן. כי לאבד הריון רצוי זה דבר מאוד כואב ועצוב, ואנו זקוקות להרבה אמפטיה, הבנה,תמיכה והכלה. 

בהיבט הפיזי- את בידיים בטוחות. באסף הרופא מתמחים בגרידות מאוחרות. 
כך גם בקפלן, ולאחרונה הסתבר לי שבעוד בית חולים (סליחה, אבל אינני זוכרת את שמו). 
בגדול- ההליך הפיזי הוא שבאים יום לפני כן, ומחדירים לך למינריות, שאלו אצות מיוחדות שסופחות נוזלים וגורמות להרחבה של צוואר הרחם, כך שהוא לא ייפגע בזמן הפרוצדורה. ככך שהשבוע יותר מתקדם- כך יש צורך ביותר למינריות.
לאחר מכן, מרבית הבנות משתחררות הביתה ובאות ביום למחרת בצום ועוברות את הגרידה בהרדמה מלאה. 
מהחדרת הלמינריות ועד הגרידה עלולים להיות כאבים. מרמה קלה, כמו כאבי מחזור, עד כאבים ממש קשים, כמו צירים.
גם החדרת הלמינריות יכולה לא להכאיב בכלל, ויכולה להיות כואבת ביותר, ממש כאבי תופת. 
סליחה, אני לא רוצה להלחיץ אותך, אבל אני מאמינה שאישה צריכה להיות מודעת לכל האופציות האפשריות. 

אצלי היו כאבי תופת בזמן ההחדרה, ומיד לאחר מכן התחילו לי צירים. נשארתי באשפוז ונתנו לי משכחי כאבים לוריד (בן דוד של המורפיום...עד כדי כך כאב לי). לאחר מספר שעות היו חייבים לנתק אותי ממשכך הכאבים, כדי שהגוף יתנקה לקראת ההרדמה המלאה, וכך סבלתי ביותר עד הבוקר. 
נכנסתי על הבוקר לחדר הניתוח, ולאחר מכן התעוררתי ללא כל כאב. 
ההתאוששות הפיזית היתה מהירה. 

חשוב לי לכתוב לך שדרגות הכאב משתנות מאישה לאישה. יש נשים שההליך כמעט ולא מלווה אצלן בכאבים, וגם אם כן- הם ממש נסבלים, כאלה שרק לוקחים אופטלגין וזה עוזר. 
אני מקווה שכך יהיה גם אצלך ושיעבור יחסית בקלות בהיבט הפיזי. 

לגבי אנטיביוטיקה- אני לא זוכרת לגבי זה כלום. יכול להיות שנותנים לוריד...צריך לברר זאת עם הצוות הרפואי במקום. 
דוסטינקס לייבוש חלב- בשבוע 16 לא הייתי צריכה. אולי שווה לבדוק ולבוא כבר עם הכדורים לבית החולים (ניתן לבקש מרשם מרופא/ה הנשים שלך). 

את רוצה לספר לנו מה גילו בבדיקת מי השפיר? האם חשבו במשהו לפני כן?

אנחנו פה, לכל דבר ועניין, כדי לתמוך ולעזור בכל מה שנוכל.
שולחת חיבוקים עם הרבה כוחות ותנחומים,
שירה. 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'מצטרפת... ושאלה'
מצטרפת... ושאלה
12/06/2017 | 10:52
3
233
עברתי 3 הפלות בשבועות מוקדמים, בפעם הראשונה היה עובר ודופק ואח"כ הפסיק (גיליתי בשקיפות, אבל לפי הגודל כנראה הפסיק ימים ספורים אחרי האולטראסאונד הקודם). פעמיים נוספות היה שק ריק. בשלושת הפעמים נאלצתי לעבור גרידה.
באמצע היו גם שני הריונות תקינים לחלוטין שנגמרו בלידה של ילדים בריאים ב"ה.
הגרידה האחרונה הייתה ממש לפני פסח, ולאחריה קיבלתי הפניה לבדיקות. הקרישיות תקינה (נבדקה כבר אחרי ההפלה השניה), תפקוד בלוטת התריס תקינה, אבל בפרופיל ההורמונלי הייתה חריגה:
TSH - 1.04
LH - 4.8
FSH - 10.8
Estradiol (E2) - 211
לפי המידע שמצאתי באינטרנט, FSH כזה מצביע על רזרבה שחלתית נמוכה.
מישהי יכולה לשפוך אור על הנושא? מה הסיכוי שלי להריון תקין? האם כדאי להתחיל טיפול כלשהו? האם יש סיכוי שהגוף פשוט עוד לא התאושש מההפלה ולכן הערך החריג (זו הווסת השנייה מאז הגרידה)?
כמובן שאלך לרופאה, אבל אני רוצה להגיע עם קצת מידע והבנה.

תודה רבה.
לצפיה ב-'מנסה לענות'
מנסה לענות
13/06/2017 | 00:07
1
86
עשית בדיקה ביום 2-3 למחזור ?
תראי, FSH טיפה גבוה, אבל לא מאוד גבוה. מה שיותר חשוב, שרק עכשיו היית בהריון, זה בעיניי יותר חשוב מערך מעבדתי.
בנוסף, FSH משתנה ממחזור למחזור, ויש מצב שאם תעשי בדיקה בחודש הבא, הוא יהיה שונה (כמובן, שקופה חוסכת ולא תישלחי לעוד בדיקה).
אם את מודאגת לגבי רזרבה שחלתית, את יכולה לבצע בדיקה יותר מדוייקת - AMH. אני עשיתי אותה לפני כשנה וחצי, אז זה עלה 300 שקל. אני עשיתי במרכז רפואי הרצליה, מבצעים אותה גם בשיבא.
מאחלת לך שהריון בא יבוא מהר , יהיה משעמם ויסתיים בידיים מלאות !
לצפיה ב-'תודה'
תודה
14/06/2017 | 13:03
37
אכן עשיתי ביום 2
ותודה על ההצעה, לא ידעתי על האפשרות הזו.
לצפיה ב-'משתתפת בצערך'
משתתפת בצערך
16/06/2017 | 15:00
22
לגבי שאלותייך-
אני אודה לך אם תוכלי לסדר לי את הבלאגן ולכתוב ממש לפי הסדר- לגבי כל הריון והריון- התקינים והלא תקינים. אבל תכתבי לפי הסדר, כי יש לכך משמעות. 
הריון ראשון-......
הריון שני-......
וכן הלאה. 

על כל הריון תקין- כתבי- מתי היה, בת כמה היית, מהלך ההריון (האם היה תקין, או שהיו דברים חריגים, כגון התפתחות של סכרת הריונית, לחץ דם גבוה, צירים מוקדמים וכן הלאה), שבוע הלידה, סוג הלידה, משקל בלידה, האם הילד תקין. 

על כל הריון לא תקין- מתי היה, בת כמה היית, מה קרה בהריון, באיזה שלב היתה הגרידה ולמה. 

אחר כך אוכל להיות קצת יותר חכמה. 
בגדול- הFSH טיפה חורג אצלך מערך הנורמה, אבל לא נראה לי שזה משמעותי (התקין הוא עד 10). אצלי הוא היא 12, והרופא אמר שזה לא מסביר את ההפלות המרובות שהיו לי, מה גם שנקלטתי להריונות בקלות יחסית. 

שירה. 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'הגעתי לאולטרסאונד ציטוטק - צמח עובר עם דופק'
הגעתי לאולטרסאונד ציטוטק - צמח עובר עם דופק
13/06/2017 | 19:14
5
212
הי. אז אחרי ששבוע שעבר (6+6) אצל בר חווה היה שק עם חלמון וקוטב עוברי קטנטן טענו שזה בטוח לא תקין וכלום לא יצמח ושאחכה שבוע ונקווה שתתחיל הפלה טבעית ואם לא אז ציטוטק. לקחתי יום חופש יום חמישי כדי לקחת את הציטוטק הארור הזהו הגעתי לאולטרסאונד כולי תקוה שיראו שהתחילה הפלה ... ופתאום צץ לו עובר עם דופק. עובר קטן מאוד , מתאים לשבוע אחורה ( אני היום 7+6) ועם דופק תקין. מיותר לציין שנאמר לי לפני שבוע להפסיק קלקסן ופרדניזון ... מבינה שזה בכל זאת כנראה לא תקין. מההתחלה כל התפתחות השק היתה איטית .. איך זה קורה ?? אמרו לי לחזור עוד שבוע ושהיו במרפאה מקרים זהים שנולד ילד בריא שהתחיל ככה. משהי שמעה על כזה מקרה ? מיותר לציין שאני בהלם. לא אופטימית אבל מרגישה שמישהו ממש מתעלל בי ...
לצפיה ב-'יקירה, אני עונה לך בפורום הריון אחרי אובדן'
יקירה, אני עונה לך בפורום הריון אחרי אובדן
13/06/2017 | 19:33
50
לצפיה ב-'איזו טלטלה! הולכת להגיב בשרשור שאיןאריות פתחה לך בפורום השני'
איזו טלטלה! הולכת להגיב בשרשור שאיןאריות פתחה לך בפורום השני
13/06/2017 | 19:51
38
לצפיה ב-'וואו. מרשה לעצמי לקוות עבורך '
וואו. מרשה לעצמי לקוות עבורך
15/06/2017 | 11:05
22
לצפיה ב-'מה שנקרא- אופטימיות זהירה/זעירה'
מה שנקרא- אופטימיות זהירה/זעירה
15/06/2017 | 18:27
14
לצפיה ב-'חזרנו לשאלת ציטוטק לאחר שלא נצפה היום דופק'
חזרנו לשאלת ציטוטק לאחר שלא נצפה היום דופק
18/06/2017 | 22:45
16
לצפיה ב-'הריון חוץ רחמי'
הריון חוץ רחמי
13/06/2017 | 13:29
3
124
 היי בנות :)
לצערי אובחן אצלי ב23.4 הריון חוץ רחמי בחצוצרה. קיבלתי זריקת מטוטרקסט בתאריך זה ולאחר שבוע ב 30.4 קיבלתי עוד זריקה.
ב28.5 הבטא ירדה מתחת ל5.
נאמר לי בבית חולים שאסור (לא לא מומלץ אלא אסור) לי להכנס להריון במשך 4-6 חודשים 
מרוב הלחץ שלי לא הספקתי לשאול למה אסור. מישהי יודעת?
וממתי מתחילים לספור את החודשים? מהזריקה ה1?,  או ה2?, מהתאריך שהבטא ירדה למתחת ל5? או מהמחזור הראשון שאחרי?
תודה
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי '
למיטב ידיעתי
13/06/2017 | 15:23
1
88
ההנחיה היא לרוב להימנע למשך 3 חודשים. מכירה מישהי שפנתה למרכז הטטרולוגי ושם נאמר לה שעל פי המידע שבידיהם מספיק אם תמתין חודשיים בלבד, אבל כמובן שלא הייתי ממליצה לך או למישהי אחרת לפעול כך מבלי להתייעץ ברופא. 

ככל הידוע לי נמצא קשר בין הטיפול בזריקה לבין מומים במערכת העצבים של העובר וכן קשר להפלות חוזרות ומכאן ההמלצה להימנע. 
באשר לשאלה ביחס למועד ממנו את מתחילה לספור, ההיגיון שלי אומר מיום קבלת הזריקה השנייה , אבל שוב - זו בהחלט שאלה לרופא המכיר אותך ואת ההיסטוריה שלך. 
שימי לב שמאחר והסיכון להריון חוץ רחמי נוסף אצל מי שכבר חוותה כזה גבוה יותר, מומלץ לגשת לאולטראסאונד מוקדם ככל האפשר כאשר תהיי בהריון נוסף על מנת לוודא שישנו שק הריון ברחם. 

משתתפת בצערך על האובדן ועל הסאגה הארוכה שאת עוברת... נשמע לא פשוט בכלל
מקווה עבורך שבמהלך ההמתנה הכפויה להריון הבא תחזקי את הנפש ושכשתבוא העת תזכי להריון תקין עם ידיים מלאות בסופו. 

לצפיה ב-'תודה רבה :)'
תודה רבה :)
13/06/2017 | 17:16
39
קבעתי לי תור לעוד כמה חודשים לרופא בביהח שגילה אצלי את ההריון החוץ רחמי. 
לצפיה ב-'המתנה לאחר זריקה'
המתנה לאחר זריקה
13/06/2017 | 18:57
49
את צריכה בודאות לחכות 6 חודשים-
על כל זריקה צריך לחכות 3 חודשים-מי שלקחה שתי זריקות מחכה חצי שנה.
זה יכול לגרום מומים לעובר.
ותחכי מהזריקה האחרונה

לצפיה ב-'עיבוי רירית הרחם'
עיבוי רירית הרחם
12/06/2017 | 18:34
3
110
הי בנות , אני שנה וחצי אחרי קיסרי חירום, לצערי התינוקת נפטרה , בבדיקות אחרי הלידה ועד עכשיו נראה שרירית הרחם עבה (אין לי מידע מה הגודל) הרופאה לא התייחסה לזה, נסיונות של התעברות כושלות מ 7 חודשים , חושבת לעשות היסטרוסקופיה אבחנתית לבירור כי מדאיג אותי את עניין העובי הזה  , מה דעתכן ??? 
לצפיה ב-'את השאלה לגבי הרירית'
את השאלה לגבי הרירית
12/06/2017 | 23:13
75
אני מציעה לך להפנות לרופאה.
קשה לי לדמיין איך זה לאבד תינוקת. אם את רוצה לספר מה עבר עלייך בשנה וחצי הזו אנחנו פה. אני מצטערת שזו דרכך ומאחלת לך שתיקלטי להריון חדש שיסתיים אחרת לגמרי.
לצפיה ב-'היסטרוסקופיה אחרי קיסרי'
היסטרוסקופיה אחרי קיסרי
13/06/2017 | 14:34
46
זה רעיון טוב, בעיקר בגלל שיש סיכוי להידבקויות בגלל הניתוח, ויתכן והן אלה שמועות השתרשות של ביצית מופרית.
לגבי הרירית, זה תלוי בכמה גורמים.. האם היא עבה כבר בתחילת המחזור ולכל אורכו, ואם כן מה העובי... 
לצפיה ב-'משתתפת בצערך'
משתתפת בצערך
15/06/2017 | 19:46
26
את רוצה לשתף אותנו ולספר מה קרה בהריון ההוא? מדוע היה צורך בקיסרי חירום ובאיזה שבוע של ההריון זה היה? 
האם זה היה הריון ראשון?

לגבי שאלותייך- 7 חודשים לא נחשב זמן ארוך לנסיונות להקלטות להריון. בטח לא בגיל צעיר (כתוב בכרטיס שלך שאת בת 26...). לא הבנתי מה מטריד את מי- האם הרופאה מוטרדת ממשהו או שאת מוטרדת? 
אני לא יודעת מה הגודל המיטבי של רירית הרחם. האם ידוע לך מהו? 
אני דווקא ממש לא בעד לעשות בדיקות פולשניות סתם כך, אלא אם יש סיבה ואינדיקציה רפואית. כתבי שוב מה הרופאה אמרה לך. כתבת "חושבת לעשות הסטרוסקופיה". מי חושבת? את? הרופאה? 
סליחה שיש לי יותר שאלות מתשובות, אבל אודה להבהרות. 

שירה. 

שירה דוד
מנ הלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז
09-7749028

לצפיה ב-'כשהסטטיסטיקה הופכת אישית '
כשהסטטיסטיקה הופכת אישית
12/06/2017 | 12:25
5
224
ארבעה ימים די מטורפים עברו עליי
ביום שישי גיליתי להפתעתי הריון, בכלל חשבתי שאין סיכוי החודש כי אומנם חשדתי אבל אז קיבלתי ווסת ... ופתאום בעקבות סחרחורות ובדיקה רפואית החלטתי לבדוק ותוך שנייה בערך הופיע פס חזק על המקלון! לפי מחזור (אמיתי) אחרון זה שבוע 5+4.
התרגשות שיא. ממש החודש חשבנו להתחיל ברצינות לנסות (בחודש הקודם סתם הייתה פעם ספונטנית שלא נזהרנו). כל היום חיבוקים ומחשבות והתרגשות ואיזה כיף.
(פעם שנייה, יש קטנצ'יק בן 2.6 בבית).
ואז אחהצ אני מתעוררת משנ״צ קצר ומגלה דימום ממש כמו ווסת, נוסעת למוקד והרופא בא״ס אומר שלא רואה שום דבר, יש איזה ממצא קטן ולא ברור אם זו התחלה של שק או שק שלא מתפתח. שולח לבטא, אמר שצריכה להיות תוצאה של בערך 3000.
השבת כמובן עברה במתח, לשמחתי שיתפתי חברות מקומונת הריון קודם כבר כשגילינו את הפס כך שעברתי את זה עם הרבה תמיכה.
בראשון בבוקר בדיקת בטא. בצהריים תוצאה מאכזבת - 523.
בכל זאת ניגשתי לא״ס היום. אין שום דבר. כנראה שק הריון שנפל. נעשה עוד בטא מחר ומנסה לקבוע תור דחוף לרופא נשים. אבל זהו, ההבנה מחלחלת. הראש ריק מכל מחשבה אחרת. האכזבה עצומה. הלב כואב.
מי היה מאמין שזה כל כך ראשוני ועם זאת כל כך עצוב.
לצפיה ב-'מצטערת איתך ביחד'
מצטערת איתך ביחד
12/06/2017 | 20:11
1
62
אני יודעת שהתקווה שלך ממש קטנה והצער גדול הרבה יותר
וזה לא משנה-הזמן הקצר בו שמחת בהריון לא הופך את זה כואב פחות מלאחרות.
כל אחת מקבלת את זה שונה אבל זה קשה לכטלן
נחמה קטנה-לפחות לא ראו כלום והרחם ריק ותוכלו להתחיל נסיונות להריון נוסף
בלי להתעכב.
בכל זאת את תוכלי לראות את הנקודה ה"טובה" הזו רק בהמשך.
אז בנתיים חיבוקים והמון כוחות

לצפיה ב-'תודה רבה על ההבנה והחיבוק, כל כך משמעותי '
תודה רבה על ההבנה והחיבוק, כל כך משמעותי
13/06/2017 | 07:15
14
לצפיה ב-'כל כך ראשוני וכל כך עצוב '
כל כך ראשוני וכל כך עצוב
12/06/2017 | 23:19
1
57
אני מאמינה. ואני לגמרי מבינה איך את יכולה להיות כל כך עצובה. איך ניצתה בך תקווה גדולה והתעוררה שמחה. איך בבת אחת התקווה התחלפה באכזבה ובצער והשניה בעצב ובכאב. זו מהותו של האבל. וזו מהותה של ההתפכחות מן האשליה לפיה שני פסים = ילד תוך 9 חודשים.
מאחלת לך שתתאוששי, שתצליחי לארגן את האובדן הזה כחלק מהסטטיסטיקה הלא-אישית של הטבע. שבקרוב תיקלטי להריון חדש ותקין והעצב שאת חווה עכשיו יהפוך לזכרון.
לצפיה ב-'תיארת את זה במדויק. תודה ... '
תיארת את זה במדויק. תודה ...
13/06/2017 | 07:16
14
לצפיה ב-'משתתפת בצערך'
משתתפת בצערך
16/06/2017 | 12:09
11
נכון, את צודקת. זה היה כל כך ראשוני, אבל השמחה וההתרגשות והתוכניות שנרקמו והאופטימיות והאושר בלב- כולם כבר היו מהשנייה הראשונה שראית את שני הפסים, וכל התחושות הנפלאות הללו נגוזו בשנייה., עת התרחשה ההפלה.  
וזה באמת מאכזב ועצוב. 
את עניין הסטטיסטיקה את כבר יודעת, אבל זה נכון שכאשר היא מגיעה לפיתחנו, אנחנו די בשוק מזה ולחלוטין לא מוכנות לכך רגשית. 
אם זה מעודד אותך- יש המוני נשים בעולם שעברו הפלה ולאחריה ילדו תינוק/ת בריא/ה. אותי זה מאוד עודד בזמנו ולכן אני כותבת לך זאת. 

כולי תקווה שההריון הבא יהיה תקין ויסתיים בידיים מלאות.

שולחת חיבוקי כוחות ונחמה,
שירה. 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'ציטוטק...... האם לוקחים בבית או בבית חולים?'
ציטוטק...... האם לוקחים בבית או בבית חולים?
12/06/2017 | 12:06
5
90
אני מטופלת של בר חווה ואצלו נותנים זרת בבית .. לוקחים בוקאלית ובאים לביקורת שבוע לאחר מכן. קראתי הרבה זוועות על ציטוטק ... האם הגיוני שזה בבית ? מתי צריך להגיע לבית חולים ? האם שבוע לאחר מכן לביקורת זה לא יותר מדי ????? מלחיץ ונשמע לי חסר אחריות משהו ....
לצפיה ב-'וראיתי שאסור לקחת כשלוקחים סטרואידים'
וראיתי שאסור לקחת כשלוקחים סטרואידים
12/06/2017 | 12:15
1
57
ואני עדיין עם פרדניזון (כי הפסקה הדרגתית לוקחת זמן)... מישהי יודעת משהו על זה?
לצפיה ב-'אני קיבלתי וגינלית בביה"ח'
אני קיבלתי וגינלית בביה"ח
12/06/2017 | 13:01
58
לא ידעתי שאפשר לקבל בבית.
בתכל'ס הרופא החדיר את הכדורים והלכתי הביתה, זה לא שנשארתי להשגחה. אבל לי זה עבר די חלק, יכול להיות שמאשפזים את מי שמגיבה קשה מבחינת צמרמורות, התכווצויות, דימום כבד.
לגבי הסטרואידים את צריכה לשאול רופא.
מה שלומך? הצלחת להנות בחופש?
לצפיה ב-'אני חושבת שזה תלוי רופא'
אני חושבת שזה תלוי רופא
12/06/2017 | 13:14
1
53
נדמה לי ששירה וכבשה (בהפלה הראשונה שלה) קיבלו ללקיחה בבית. לא זוכרת אם ההנחיות שלהן היו וגינלית או פומית.

בהפלה הראשונה שלי הגעתי למיון נשים בבי"ח לביקורת אחרי דימום של כמה ימים, וכשהתברר שאין דופק, הרופא החדיר 4 כדורים וגינלית. הונחיתי לחזור אחרי 48 שעות ואכן קיבלתי מנה שניה. 
בהפלה האחרונה גילינו את אובדן הדופק אצל הרופא שלי ומיד אמרתי שאני רוצה ציטוטק. הוא אמר שהוא יכול לתת לי מרשם וגם להחדיר לי את המנה הראשונה, אבל מכיוון שהוא מקבל רק באופן פרטי ורק פעם בשבוע, פירוש הדבר שהביקורת יומיים אח"כ היתה מובילה לטרטור שלי למיון נשים בקהילה או טופס 17 לצורך ביקורת בבי"ח.
בחרתי להתחיל את כל הפרוצדורה בביה"ח, אבל בסופו של דבר לא היתה ביקורת אחרי 48 שעות, כי הדימום היה מאוד כבד ולא היה הגיון במנה נוספת. לצערי על אף הדימום הכבד, בסופו של דבר נדרשתי גם לגרידה כדי להוציא את כל התוכן.
בשתי ההפלות ישבתי בביה"ח כחצי שעה אחרי ההחדרה, ואז נסעתי הביתה. התופעות התחילו כשכבר הייתי בבית.

לגבי סטרואידים אני לא יודעת לענות לך. מה בר חוה אומר על עניין הסטרואידים והשילוב שלהם עם ציטוטק?
לצפיה ב-'מפרטת'
מפרטת
12/06/2017 | 14:15
47
בהפלה הראשונה שלי קבלתי את הכדורים ונתבקשתי על-ידי הרופא למוסס מתחת ללשון בבית. התגובה היתה מיידית ואלימה, וכללה שלשול וצירים חזקים, שנמשכו עד ליציאת שק ההריון כעבור מספר שעות. וזה כשלא ציפיתי, ללא הסבר מצד הרופא (שאפילו לא טרח לרשום את שם הכדור על נייר כדי שאוכל להבין מה קורה לי, ואני לא שאלתי מתוך ההלם על עצם הפסקת ההריון).
בהפלה השניה נשלחתי על-ידי הרופא (הבא, את הראשון כמובן עזבתי) לבית החולים וטופלתי בדומה למרעישה במתן וגינלי. ההשפעה החלה כעבור שעות אחדות (2-3 למיטב זכרוני). גם בהפלה הזאת חוויתי צירים חזקים בצורה קיצונית עבורי, גם בהשוואה ללידות שעברתי לפני וללידה שעברתי אחרי האבדנים.
בכל מקרה - בין אם וגינלי או אורלי, ממליצה לדאוג שמישהו אחר יטפל בבתך באותו יום, כי את עלולה לחוות אבדן שליטה פיזי. במקביל כדאי שמישהו שאת סומכת עליו יהיה לצדך כדי להשגיח עליך במידת הצורך. עלי הקלו מקלחות מים חמים. מציעה לדאוג מראש לפדים עבים דוגמת vania ולמזונות עתירי ברזל. כמובן לדאוג מראש לימי חופש ולסידור לילדה עד כמה שאפשר.
לא יודעת לענות לגבי הסטרואידים, אבל מאחלת לך מכל הלב צומבה, שההליך הפיזי יעבור עליך בצורה פשוטה וללא המשכים, כך שתוכלי להתפנות לאבל ולשיקום הנפש.
לצפיה ב-'תודה לכולכן על התשובות המפורטות !!'
תודה לכולכן על התשובות המפורטות !!
12/06/2017 | 19:21
40
אין עליכן !!!!!!! מקווה שיעבור באופן סביר ובעיקר שאפול על הסטטיסטיקה בה הכל יוצא ..... הצלחתי להרגע בסופשבוע ולחשוב קצת יותר בבהירות .... מתרכזת כעת במה שיש .... מה שיהיה .. נראה בהמשך
לצפיה ב-'גרידה....'
גרידה....
08/06/2017 | 22:57
4
194
אז היום אני אחרי גרידה... שבוע 17+5. הפסקת הריון עקב הדבקה בוירוס ה cmv ומומים.
יש לי ילד מדהים בבית בן שנה וחצי, שמצליח לגרום לי לחייך ולחשוב על הטוב.
עכשיו, הייתה אמורה להיות נסיכה.. והיא כבר לא תיהיה.. ועצוב לי.. קשה והתחושת ריקנות הזו...
אני לא מאמינה,לפני כמה שעות הייתי בהריון, ועכשיו אני כבר לא.. רק הדימום שנשאר. ותחושת העצבות...הייתי חייבת לפרוק מעט... כי רק פה יבינו... לילה טוב לכולן. ואמן שנתבשר רק בבשורות טובות.
לצפיה ב-'משתתפת בצערך על אובדן ההריון'
משתתפת בצערך על אובדן ההריון
09/06/2017 | 02:48
2
82
סליחה שלא הספקתי לענות לך בפוסט הקודם שפתחת. 
טוב שאת אחרי בהיבט הפיזי. אני שמחה לקרוא על בנך הבריא והמתוק בבית. תישעני עליו ותתני לו להוביל אותך לעבר האור בכל פעם שאת מתקשה בכך. 
תחושת העצבות, הריקנות, הבכי והכאב עוד ילוו אותך...את בראשית תהליך האבל. 

את מוכנה לספר איך גילית על ההדבקה? עד כמה שאני יודעת, יודעים זאת רק בדיקת מי שפיר. האם אכן עשית את הבדיקה, ואם כן- באיזה שבוע? כתבת שראו מומים. זה מעניין אותי ברמת הידע הרפואי, כי מה שהיה ידוע לי עד כה, זה שאפשר לדעת על הדבקה של העובר בבדיקת מי שפיר בשבוע מאוחר יחסית (משהו כמו 22-23), ואף מאוחר יותר- ניתן לעיתים לראות את השפעת ההדבקה על העובר, ולפעמים אי אפשר לראות, ואז צריך לקבל החלטה בלתי אפשרית על סיום ההריון או אי סיומו על סמך סטטיסטיקה לא וודאית. 
אודה לך לסיבור האוזן בעניינים רפואיים אלו. כל מידע שיהיה לי, אוכל להשתמש בו כדי לכוון בעתיד נשים אחרות.

ואנחנו פה, תמיד, לכל דבר ועניין. את מוזמנת לפרוק כל מה שאת רוצה פה. לצורך כך נועד הפורום. 

שירה. 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'אשתף במה שאני יודעת, כבעלת ניסיון גם בנושא הזה'
אשתף במה שאני יודעת, כבעלת ניסיון גם בנושא הזה
11/06/2017 | 09:32
1
91
על הידבקות האם יודעים ברגע שמגלים זאת בבדיקת דם,
על הידבקות העובר אכן אפשר לדעת רק במי שפיר.
עם זאת, הידבקות העובר יכולה לגרום לשלל תסמינים- החל משום דבר ועד מומים קשים.
אם ההידבקות גרמה למומים קשים, לעיתים תהיה הפלה טבעית, ולעיתים יראו את המומים כבר בשלבים מוקדמים יותר, בסקירות למשל, או אפילו באולטרסאונד פשוט.
כלומר, ייתכן מצב שבו עוד לא יודעים רשמית שהעובר נדבק, אבל רואים מומים שיכולים להיות מוסברים בכך, ולכן ההנחה היא שזו הסיבה.
אכן לפעמים מגיעים לשלב בדיקת המי שפיר כשבסקירות הכול תקין, ואז רק במי שפיר נוכל לדעת אם העובר נדבק. אם העובר נדבק, יש עוד סדרת בדיקות שמבוצעת.
הריונות רבים נגמרים בהצלחה גם כשהעובר נדבק.
כל זאת כאשר לא נראים מומים בבדיקות הרגילות.
אני מבינה שהסיפור של שירן הוא שראו מומים כבר בבדיקה קודמת.

וכעת לשירן, שולחת לך חיבוקים
זה קשה מנשוא.
מקווה איתך להתאוששות פיזית ונפשית.
לצפיה ב-'שמולי קיפוד- תודה רבה על ההסברים המפורטים.'
שמולי קיפוד- תודה רבה על ההסברים המפורטים.
11/06/2017 | 15:37
19
לצפיה ב-'איזה סיוט.. ליבי איתך. '
איזה סיוט.. ליבי איתך.
11/06/2017 | 09:35
70
מאחלת רק טוב 
לצפיה ב-' בירור הפלות חוזרות-- שאלה'
בירור הפלות חוזרות-- שאלה
08/06/2017 | 20:28
11
139
בהמשך למה שכתבתי בעבר-אני לאחר גרידה-להוצאת שאריות.(וגם עכשיו לא ברור אם הכל יצא)
קיבלתי הפניה להמטולוג לברור קרישיות יתר לאחר 2 הפלות
ואשמח לדעת :
האם כל המטולוג הוא טוב? או שיש מומחים יותר?
ואם כן מי מומלץ(מאיזור המרכז)?
הבנתי ששרק לאחר שיצאו כל השאריות ניתן יהיה לבצע בירור קרישיות יתר?
ושגנטיקה רק לאחר הקרישיות. האם זה מידע נכון?

לצפיה ב-'אני לא יודעת לענות בוודאות על שאלותייך,'
אני לא יודעת לענות בוודאות על שאלותייך,
09/06/2017 | 02:58
2
55
נראה לי מאוד הגיוני, שאם עושים בדיקת קרישיות יתר, זה צריך להיות לאחר שההריון הסתיים לחלוטין והמערכת חזרה לאיזון. 
לגבי בדיקות גנטיות- אם את מתכוונת לבדיקות של המחלות הגנטיות שעושה כלל האוכלוסיה, לא נראה לי הגיוני שצריך לעשות דווקא לאחר בדיקות הקרישיות. מה הקשר בכלל? מי אמר לך את זה? רופא/ה? אחות? או מישהו שאינו איש מקצוע בתחום? 
לגבי המטולוגים- לא יודעת בכלל לענות לך. אני עשיתי את הבדיקות שהרופאה הגניקולוגית ורופאת המשפחה נתנו לי. 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'אני חושבת גנטיקה לקריוטיפ גנטי -לא?'
אני חושבת גנטיקה לקריוטיפ גנטי -לא?
09/06/2017 | 12:02
1
44
ד"ר ברקוביץ אמר לי-ולא הבנתי ממנו שזה בדיקות גנטיות רגילות-הוא לא אמר לי על זה כלום
לצפיה ב-'נכון, קריוטיפ גנטי זה משהו אחר לגמרי-'
נכון, קריוטיפ גנטי זה משהו אחר לגמרי-
10/06/2017 | 18:42
24
אם את לא בטוחה לגבי לוחות הזמנים- מתי לעשות איזו בדיקה- זה ממש לא בעיה לברר- שלחי לו מייל או הודעת טקסט בנייד או השאירי הודעה עם שאלות במזכירות- לא יודעת באיזו דרך הוא מאפשר למטופלות שלו ליצור איתו קשר. 
בכל מקרה- השאירי לו הודעה עם השאלות לגבי הלו"ז וחכי לתשובות ממנו.
נשמח אם תוכלי לחזור אלינו עם התשובות כדי שנחכים.  

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'בירור הפלות ממליצה לפנות לאחד כמו קופרמינץ או קרפ'
בירור הפלות ממליצה לפנות לאחד כמו קופרמינץ או קרפ
10/06/2017 | 17:42
1
38
לכל אחד מהם שיטות והעדפות טיפוליות מעט שונות אבל הם יוכלו להפנות אותך לכלל הבדיקות הנדרשות. 
לצפיה ב-'לא מחזיקה מאף אחד מהם- '
לא מחזיקה מאף אחד מהם-
10/06/2017 | 18:38
54
לאף אחד מהם אין שיטה. קופרמינץ נותן קלקסן כאילו היה מים, גם אם אין בעיה. כרפ נותן פרגניל ומציע אחרי 5 הפלות טיפול ביזארי של עירוי נוגדנים. יקר  בטירוף ולא עוזר. 
לא צריך אותם בשביל לעשות את הבירורים. מספיק רופא/ת משפחה טובה+רופא/ה גניקולוג/ית טוב/ה. 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'לצערי אני לא מרגישה שיש לי מענה לשאלותי'
לצערי אני לא מרגישה שיש לי מענה לשאלותי
10/06/2017 | 23:27
2
65
ד"ר ברקוביץ קצר רוח וטען שבאתי לפני הזמן (יומיים לאחר גרידה להוצאת שאריות)-וגם עכשיו אצטרך לאחר הווסת הסטרוסקופיה אבחנתית כי לא ודאי שהכל יצא-היה דימום שהפריע לראות.ואני גם לא יודעת מתי אקבל ווסת.
הוא לא סיפק פרטים נוספים מעבר לכך שבדיקת קרישיות ניתן לעשות רק לאחר חודש שלם כשאין שאריות.ורק אח"כ גנטיקה -ואני לא מתכוונת לבא כל פעם עם תוצאות בדיקה ולשמוע מה השלב הבא-אני רוצה לדעת הכל מסודר-ואצל משהו אחד.
אני בכלל לא יודעת מי לשאול?
רופאת נשים תדע לענות?
בקצב הזה יקח עוד זמן עד שאחזור לטיפולים ואני כבר ממש רוצה להמשיך הלאה.
ללכת למומחה להפלות ? לא יודעת לאיזה כיוון לפנות
אשמח לכיווני חשיבה.

לצפיה ב-'מאוד מתסכל'
מאוד מתסכל
11/06/2017 | 08:06
45
משערת שברקוביץ' הוא רופא הפוריות שלך.
אני לא מצליחה להבין למה הוא מתעקש לבצע בדיקות גנטיות רק אחרי שיש תוצאות של הקרישיות, ואני מתרשמת שהוא לא פנוי לענות על השאלות שלך.
לא יודעת מה הייתי עושה במקומך במצב כזה, אבל אולי שווה לעבור לרופא פוריות אחר שמסוגל לספק תשובות ברורות.

לגבי השארית, יכולה להציע לך להתייעץ עם דר' חן גולדשמיט. לא הייתי אצלו מעולם, אבל קראתי עליו המון דברים טובים בהקשר של היסטרוסקופיות (גם אבחנתיות וגם ניתוחיות). יכול להיות שהוא יחליט שאפשר לבצע את היסטרו אבחנתית עוד לפני הוסת.
אחרי 3 אובדנים עברתי פרוצדורות להוצאת שארית. בכל המקרים הספיקה פרוצדורה אחת (היסטרו ניתוחית או גרידה) ובכל המקרים טופלתי ע"י אותו הרופא שמעבר להיותו מקצועי, הוא גם מאוד רגיש וקשוב. אם תרצי את פרטיו, אוכל להעביר לך במסר פרטי.

משתתפת בצערך על האובדן ועל התארכות הבירורים.
לצפיה ב-'חוזרת על ההמלצה להגיע למומחה כמו קופרמינץ'
חוזרת על ההמלצה להגיע למומחה כמו קופרמינץ
11/06/2017 | 09:17
39
ההמלצןת הטיפוליות שלי לא רלוונטיות בשלב זה אולם הוא כן יעשה לך סדר בכל הנדרש לבדוק ומשם תתקדמי. 
לצפיה ב-'תודה בנות--קודם אבדוק שאין שאריות-ואז אוכל להתחיל בירורים '
תודה בנות--קודם אבדוק שאין שאריות-ואז אוכל להתחיל בירורים
12/06/2017 | 20:17
10
לצפיה ב-'מנסה לענות'
מנסה לענות
13/06/2017 | 00:20
1
23
גל, לא קראתי את כל התגובות, יכול להיות שאני חוזרת על משהו.
קרישיות יתר מבצעים 6 שבועות אחרי הפסקת הריון. לא יודעת האם כל עוד יש שאריות, אי אפשר להתחיל לספור 6 שבועות. את זה צריך לשאול את הגינקולוג.
שאר הבדיקות -אין צורך להמתין. תתחילי מייד.לגבי המטולוג טוב. אם בדיקות קרישה יהיו תקינות, אז כל המטולוג סביר יספק אותך. אם חלילה משהו יהיה חריג, אז תלכי לקופרמינץ.
חוץ מבדיקות קרישיות וגנטיקה, יש עוד בדיקות. תשקלי מה את מעוניינת לעשות :

-בדיקת זרע לבעל
-תרבית וגינלית, כולל PCR
-היסטרוסקופיה אבחנתית  (בחלק ממקומות ציבוריים תורים ארוכים, אפשר לעשות בפרטי עם השתתפות של ביטוח משלים).
-בדיקות הורמונליות, כולל תריס ופרולקטין
-בדיקות פרופיל אוטואימוני
ואז עם תוצאות של כל הבדיקות שעשית - לגשת לגינקולוג טוב, שמסוגל לחשוב. (אני ממליצה תמיד על רופא שלי-פרופ' ירון רבינוביץ. אבל כמובן שתקבלי עוד המלצות. לא חסרים רופאים חושבים).
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
14/06/2017 | 16:45
7
לצפיה ב-''
10/06/2017 | 19:09
2
141
הייתי אמורה להחזיק עכשיו את הדבר שהיה לי הכי יקר בעולם, הייתי אמורה לקום עשר פעמים בלילה, הייתי אמורה להיות בחופשת לידה, הייתי אמורה להיות אמא. אז הייתי אמורה.. עברו תשעה חודשים מאז שגיליתי שאני בהריון, שבעה חודשים מההפלה, שישה חודשים של מחזור שמגיע ואיתו גם דקירה בלב, עצב ואכזבה גדולה שהחודש זה לא קרה ועם זאת ההשלמה שאמנם זה לא קרה אבל זה יקרה חודש הבא וכך חוזר חלילה... החודש הייתי אמורה להיות אמא, וקשה לי נורא, קשה לי שאני לא ואני יודעת שהפלה בשבוע שביעי זה דבר נפוץ וקורה הרבה(אפילו הרבה מאוד) אבל זה לא מנחם אותי, רוצה להיות בצד הנכון של הסטטיסטיקה. רוצה להיות אמא. 
לצפיה ב-'קודם כל- חיבוק'
קודם כל- חיבוק
10/06/2017 | 19:25
1
66
אני לא אכתוב לך את מה שאת לא רוצה לשמוע. כתבת זאת בעצמך כבר.
אני אכתוב לך שהצורך והרצון והכמיהה לאימהות מובנת לי מאוד ומוכרת לי מאוד. 
אני אכתוב לך את העובדה שעודדה אותי בזמנו, שיש המוני נשים שעברו הפלה בשבוע מוקדם ושזכו לאחר מכן בהריון תקין ובתינוק/ת בריא/ה. ויש בזה משהו מעודד לדעת שאת לא היחידה, שיש רבות וטובות, ובעיקר- שרובן ככולן זכו לאחר מכן בסוף טוב ונפלא. 
אני אכתוב לך שאני מאוד מבינה את האכזבה והכאב שאת מביעה, אבל שיש הרבה מקום לאופטימיות ולתקווה. 
מאחלת לך שתהיי עד מהירה בצד הנכון של הסטטיסטיקה ושתהיי אמא. 
(וכשתהיי אמא, תכתבי לי ואתן לך הרבה עיצות לאיך לא לקום עשר פעמים בלילה...). הרי לך אופטימיות, נכון? מבטיחה לך חגיגית שכאשר תזכי להיות אמא, תכתבי לי במערכת המסרים ואשמח לחלוק איתך מניסיוני בעניין שינה בריאה אצל תינוקות

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'לפעמים אין נחמה'
לפעמים אין נחמה
10/06/2017 | 22:33
71
תהליך האבל אינו תהליך לינארי. יש ימים קשים יותר וקשים פחות. יש ימים שאפשר להאמין בהם שהכל יהיה בסדר. יש ימים שחורים.
התל"מ קשה.
החודשים בהם המחזור מגיע בדייקנות של שעון קשים. כל חודש מחדש.
המחשבה שכולם כבר עם ואצלי עדיין לא - קשה.
המחשבה שעכשיו היה צריך להיות אחרת קשה גם היא.

כל המחשבות האלה, כמובן, אינו נכונות. לא, לא לכולם קל יותר. לא, לא יכול היה להיות אחרת, כי אין בנמצא מציאות חלופית. היא קיימת רק בדמיון. במציאות האמיתית שלך העובר חדל להתפתח בשבוע 7. עובר כזה לא מגיע לחודש תשיעי, לא נולד, לא הופך אותך לאמא.

לא תמיד הכל יהיה שחור. יש ימים כאלה. את יודעת שיש גם ימים אחרים. אצלי הימים סביב המחזור תמיד היו קשים במיוחד, נמוכים באנרגיות.
אנחנו פה לעבור איתך את כל סוגי הימים.האבל לא פוסח על מי שאיבדה עובר בשבוע מוקדם. כשכל כך כואב לא מנחם לשמוע שיש המוני נשים שעברו אובדנים בשליש הראשון ואחר כך עברו הריונות מלאים והפכו אמהות.
יש גם ימים כאלה. אני מאחלת לך ימים אחרים לגמרי (ולילות בלי שינה ) -ועד אז - בואי אלינו. אנחנו יודעות איך זה מרגיש, ואנחנו פה. תמיד.

לצפיה ב-'שאלה לגבי בדיקת חומר הריוני וחשיבה מחדש'
שאלה לגבי בדיקת חומר הריוני וחשיבה מחדש
07/06/2017 | 11:05
25
199
הי. כרגע בשבוע 7 אחרי שאתמול ראו שק ושק חלמון ורוטב עוברי ללא דופק נקבע שההריון לא תקין. נאמר לי לחכות שבוע אולי יפול טבעי ואם לא אז ציטוטק. 
אני בת 43, לפני 8 חודשים הריון שהסתיים בשבוע 11 בגרידא עם שאריות ואז ניתוחית לאחר שהפסיק דופק כנראה שבוע 8-9. לפני חודשיים הריון כימי וכעת ההריון הנוכחי. הכל מ-IVF. בבית ילדה בת 6 מ-IVF ראשון. לא מוסברים. עשיתי בזמנו שאלתי אם אין ט לשלוח  
לצפיה ב-'נקטע באמצע ... ממשיכה'
נקטע באמצע ... ממשיכה
07/06/2017 | 11:11
9
120
ההריון היה עם צירים משבוע 18 והבת שלנו נולדה בשבוע 38 ירידת מים. לפני שנתיים עשיתי הסטרוסקופיה והתגלתה מחיצה חלקית. יתכן שזה מה שיצר את כל הבלאגן בהריון הראשון. המחיצה הוסרה. אחכ ניסינו כמה פעמים הזרעות ואז 2 החזרות של עובר בודד שלא נקלטו. עשיתי את כל בדיקות הקרישיות וחזרו תקינות. בדיקות זרע תמיד תקינות. לבעלי 2 ילדים מנישואים קודמים. ההריון הכימי האחרון וזה כעת היה בנוכחות קלקסן בהמלצת קופרמינץ ( כרגיל ...) ופרדניזון. שאלתי , לאור ההסטוריה -האם יש טעם לעשות קריוטיפ או לבדוק משהו נוסף? האם יש טעם לשלוח חומר הריוני שיפלט לבדיקה? כל מי ששאלתי אמר שזה ברור שזה על רקע גיל ולכן מיותר. אשמח לדעתכן. תודה   
לצפיה ב-'לא עונה רק שולחת אהבה'
לא עונה רק שולחת אהבה
07/06/2017 | 15:16
2
57
אני גם חוויתי עכשיו הפלה טבעית (ממש לקראת סוף הדימום). אני צעירה ממך והנה גם לי היה עובר לא תקין שנפל. הפרופיל שלי תקין הזרע סבבה. הריון קודם עם הילדה שלי מאותו פרוטוקול (גונל 75 והזרעה כי אני לא מבייצת סדיר) וגם אצלי ההריון לא היה תקין ונפל לבד בשבוע 7. אז גם בגיל 35 יש לא מעט הפלות, וברור שיש יותר בגיל 43 . אבל אם נניח הסיכוי להפלה בגילך הוא 60% (לא בטוחה שזה נתון מדוייק) אז אני מקווה ומחזיקה אצבעות שסטטיסטית לפחות ההריון הבא (הרביעי) שלך יהיה תקין, כי להיקלט אין לך בעיה. צריך כמובן עצבי ברזל לעבור את זה מחדש. אני אחרי ההריון הזה שכלל 5 בדיקות ביטא ו5 US כולל פחד מחוץ רחמי כי הביטא עלתה עקום ממש מותשת. הכי לא ציפיתי שזה מה שיקרה כשראיתי את הביטא החיובית שבועיים אחרי הביוץ. 
בינתיים שולחת לך כוח ומקווה גם שההריון יפול ללא התערבות (אצלי זה היה כרוך בכאבים חזקים אבל אחרי 2-3 ימים קשים זה נגמר ומככי כאבים עשו אחלה עבודה). תחבקי את הילדה המהממת שלך ואת בעלך. מאחלת לשתינו שההריון הבא יהיה תקין

לצפיה ב-'תודה יקירה ומצטערת לשמוע גם על האובדן שלך'
תודה יקירה ומצטערת לשמוע גם על האובדן שלך
07/06/2017 | 15:51
1
40
זה לא קל ומתסכל בכל גיל. גם אני בדקתי איזה 5 פעמים הכפלה כי גיליתי 4 ימים אחרי החזרת הבלסטו שאני בהריון ולא התאפקתי ובדקתי ... ואז אולטרסאונד שבוע 4/5 לבדוק שק במקום כי הריון לפני חודשיים היה חשש לחוץ רחמי ... והיתה בעיה טכנית לראות אז ביקשו שאבוא שוב אחרי יומיים.. ואז היתי ביעוץ אצל קופרמינץ אז הוא כבר עשה אולטרסאונד. אמר שהשק ריק וכבר היה מצפה לדופק ( שבוע 5 לדעתי ...) .. הלחיץ אותי. חזרתי אחרי שבוע ושוב היה כאילו גבולי ואמר לחזור היום ... הלכתי אתמול לאיתי והתוצאה ידועה. מחזור השאיבה האחרון היה לי משום מה נורא קשה פיזית . בחילות וכאבי ראש של שבועים , קושי אחרי השאיבה ועייפות נוראית, וכמה ימים אחרי שההריון נקלט גירוי יתר חביב ... בקיצור- 8 שבועות היה די מעיק וסיוטי. הבטן התנפחה לי ואני נראית בחודש חמישי ... עכשיו לחכות ולהתחיל הכל מחדש .. אין כח ...
לצפיה ב-'בדיוק ליוויתי חברה עם סיפור דומה ליעוץ '
בדיוק ליוויתי חברה עם סיפור דומה ליעוץ
08/06/2017 | 09:45
45
במרפאה להפלות חוזרות. גם אצלה הריונות ivf בגיל 42 שאינם שורדים את השבועות הראשונות.
בעברה שני הריונות תקינים וחמישה אובדנים.
הומלץ לה, כפי שכתבה מיכל, בהחלט לנסות לשלוח את העובר לבדיקה על מנת לפתוח את האפשרות לpgs במידת הצורך או לכל הפחות לשלול את האפשרות שזהו הפתרון עבורה.

הגיל בהחלט מהווה פקטור, אבל עדיין מדובר על גישוש באפלה ולא תמיד ברור אם ההפלות הן על רקע של עוברים לא תקינים או בשל גורם אמהי.  
באופן לא צפוי,  היה מעודד מאד לשמוע שם בחדר ההמתנה גם סיפורים אופטימיים על הריונות תקינים שנשים בגילנו, שלא מעט אובדנים בעברן,  הצליחו לשאת  בסופו של דבר למרות הגיל, כמובן בטיפול מתאים.  

כואבת איתך על הדרך הקשה שאת עוברת ומאחלת לך שגם את תזכי להגשים את החלום במהרה.
לצפיה ב-'תעשי קריוטיפ ברור'
תעשי קריוטיפ ברור
07/06/2017 | 17:26
5
64
אבל הכי טוב לעשות בדיקה גנטית לעובר, אבל אז אי אפשר הפלה טבעית.
יש גם כל מיני בדיקות זיהומיות שעושים בבירור הפלות. תלכי למומחה הפלות, אני אישית אצל כרפ.
בהפלה האחרונה לא עשיתי בדיקה לעובר בעקבות הידבקויות שהיו לי אחרי גרידה העדפתי לעשות הפלה עם ציטוטק למרות שהייתי כבר בשבוע 12. היתה שארית ואני מצטערת שלא עשיתי בדיקה לעובר.
לצפיה ב-'קריוטיפ לי ולבעלי ?'
קריוטיפ לי ולבעלי ?
07/06/2017 | 22:09
4
47
היתי אצל קופרמינץ. לא דיבר על זה. העובר הקודם בגרידא רציתי לשלוח לבדיקה וזה לא הסתדר. את הנוכחי מקווה שיפול טבעי או ציטוטק אז גם לא יתאפשר ... יש לנו ילדה בבית ולבעלי ילדים מנישואים קודמים. מה הסיכוי שיהיה לא תקין קריוטיפ ,,,?
לצפיה ב-'כן לך ולבעל - לא יודעת לגבי הסיכוי'
כן לך ולבעל - לא יודעת לגבי הסיכוי
07/06/2017 | 22:35
3
51
אבל זה כדי לשלול ולדעת מה הטיפול שהכי יתאים לכם. כי אם קריוטיפ לא תקין עושים pgs או pgd. אם תקין יצטרכו למצוא טיפול אחר שיכול לעזור להפלות.
בכל מקרה מבינה אותך לגבי הציטוטק גם אני הייתי שם אבל תנסי לשקול שוב בדיקה של העובר היא הכי אמינה לטענת כרפ.
לצפיה ב-'תודה על התשובה. '
תודה על התשובה.
09/06/2017 | 12:00
2
28
מקווה להמנע מגרידא ככל האפשר, בשל סיבוכים בעבר .. מסכימה שהכי טוב לשלוח את החומר ההריוני לבדיקה. אם אגיע לגרידא אעשה בוודאות. חוץ מזה איך קרפ, ? מה גישתו בנוגע לקלקסן מניעתי ? טיפולי ? כמה שונה מקופרמינץ ? 
לצפיה ב-'נראה לי שפחות נותן קלקסן ביחס לקופרמינץ'
נראה לי שפחות נותן קלקסן ביחס לקופרמינץ
09/06/2017 | 12:20
1
35
לי נתן רק פרגניל. בבירור אמר שאם יגלו משהו בקרישיות ייתן קלקסן, אבל יצא תקין אז לא נתן.

לצפיה ב-'אצלי קופאמינץ נתן קלקסן 80'
אצלי קופאמינץ נתן קלקסן 80
09/06/2017 | 16:13
37
ופרדניזון ואמר להמשיך עם זה עד סוף (!!) ההריון למרות שלא יצא שום כלום בבדיקות הקרישיות והיתה לי הפלה אחת בלבד בעברי ,,,,אמר שממשיך כל ההריון קלקסן למניעת סיבוכים של גיל מבוגר ועושה זאת לכל הנשים מעל גיל 40 
לצפיה ב-'צומבה1 יקירתי, מתייחסת-'
צומבה1 יקירתי, מתייחסת-
09/06/2017 | 02:29
14
84
לצערי הרב מאוד, אני נאלצת להסכים עם מה שנאמר לך, שמדובר על הפלות על רקע גיל הביציות ו/או הזרעים. אז אתם "כן מוסברים" ולא "לא מוסברים". לפחות בנושא ההפלות. 
ההפלות שלך מאפיינות בעיות ראשוניות בהתפתחות העובר, שרובן הן תוצאה של בעיות כרומוזומאליות, דבר שאינו מפתיע, לאור הגיל המתקדם. 

היתה כתבה במוצאי שבת האחרון לגבי אחוזי הצלחת טיפולי ההפרייה בגיל המבוגר. ניתן לראות במאקו. זה בתוכנית של אושרת קוטלר. היה מדובר על אחוזי הצלחה של 11 אחוז בגיל 40. פחות מ-4 אחוז בגיל 42-43,  ואפס אחוז בגיל 45. הכוונה היא למקרים בהם הביצית היא של האישה ולא במקרים של תרומת ביצית. 
הנתונים הללו בכלל לא מפתיעים, לאור כל מה שידוע מימים ימימה. 
זה שבישראל ממשיכים לעשות טיפולי הפרייה במימון המדינה עד גיל 45, עוד לא אומר שזה לא בעייתי, מהרבה בחינות, כולל מבחינת האישה. היה מדובר שם על מכירת אשליות לנשים בגיל מבוגר, ועל הרס הבריאות הנפשית והפיזית של האישה. 

מדובר בסוגיות מורכבות וקשות. מי כמוני מבינה מהי כמיהה לא ממומשת לילד או לילד נוסף. ליבי איתך. 
כל מה שאני אומרת, זה שאם את מחליטה לנסות שוב, את צריכה להיות מודעת לסיכויים הקטנים מאוד מול הסיכונים הגדולים מאוד, ולהחליט באיזה נתיב את הולכת. 

לגבי שאלת בדיקת הקריטיפ- בעיניי הבדיקה מיותרת במקרה שלך, אבל יחד עם זאת, מה אכפת לך לעשות כדי להיות רגועה לפחות בפן הזה? זה לא מזיק. בדיקת דם- לך ולבעלך וזהו. ניתן לעשות באופן פרטי, ותוך חודש וחצי-חודשיים תהיי בטוחה מה המצב בהיבט הזה. 

סליחה אם ביאסתי. אני מאחלת לך מקרב ליבי שאם תבחרי לנסות שוב- המזל יאיר לך את דרכך. אבל חשוב בעיניי מאוד שאישה תדע את האמת ואת העובדות היבשות, ותקבל החלטה מושכלת עבור עצמה. 

שירה. 

שירה דוד
09-7749028
לצפיה ב-'תודה שירה לא ביאסת ...'
תודה שירה לא ביאסת ...
09/06/2017 | 11:58
13
54
אין כאן משהו שאני לא מודעת אליו ... העניין הוא שלא התחלנו לנסות להכנס להריון בגיל 43... בגיל 36 ילדתי את בתי וזה היה לאחר שנתיים של נסיונות - טבעיים ואחריהם הזרעות ללא הורמונים. מן הסתם משהו כן הפריע לקליטה , וזה שלא עלו עליו לא אומר שהוא לא קיים. בנסיונות לילד שני התחלנו ( לצערי ז) רק כשהיתי בת 40. גם אז ניסינו טבעי וגם אז ניסינו עוד הזרעות וגם זה לא עבד ... כך שכעת יש את נושא הגיל אולם בעיה כלשהי גם היתה קודם. זו עובדה. מה שאני מנסה להבין ולנטרל זה את ה״ פתרון ״ למה שהיה קודם , כי אחרת באמת נשמע שהסיכוי לא קיים .......... שני סבבים אחרונים למרות שהם לא התפתחו היו עם קלקסן ופרדניזון והוחזר בלסטו , ובשניהם נקלט הריון. אחד כימי והשני זה שנפסק כעת. יש סיכוי שזה כן אומר משהו ... אולי זו החזרת הבלסטו ואולי הקלקסן ופרדניזון אבל יתכן שיש איזו בעיה מעבר לגיל ... מעריכה את המענה המפורט שלך ובאמת שלא טומנת ראשי בחול. בקרוב גם אחליט עם עצמי כמה שאיבות , אם בכלל, אני מוכנה עוד לעבור. זה בעיקר מה שמטריד אותי. הפגישה הפיזית האפשרית בי. הילדה המהממת שלי צריכה אמא בריאה לעוד הרבה שנים ......,כעת יש לי ברזומה 5 שאיבות ... 8 מוקפאים יום 3 ועוד 2 בלסטו קפואים.  סבב או שניים אחרונים של שאיבה עם הורמונים ( נשאבים אצלי סביב 20 ביציות ויש לא מעט קפואים ) זה המקסימום ..
לצפיה ב-'אני התכוונתי ל"לא מוסברים" בהיבט של ההפלות, '
אני התכוונתי ל"לא מוסברים" בהיבט של ההפלות,
10/06/2017 | 18:47
10
38
ולא בהיבט של נושא הפוריות. 
משום שעברת בירור הפלות חוזרות ולא נמצאה סיבה מוכחת רפואית+הניתוח של סוגי ההפלות+העובדה הנתונה לגבי הגיל, מכאן אני למדה על כך שאני לא חושבת שיש סיבה להפלות מעבר לגיל הביציות/הזרעים. 

אני בהחלט מבינה אותך באשר לחשיבה שלך על בריאותך הפיזית ובטח ובטח שאני חושבת שהילדה שלך זקוקה וראויה לאמא בריאה לעוד המון שנים. 
החלטות מורכבות לפנייך. מקווה שתשכילי לבחור נכון עבור עצמך. 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'תודה שוב'
תודה שוב
10/06/2017 | 21:54
9
24
מבינה לגמרי בין השורות את דעתך על טיפולים בגיל 43, הבחירה כעת היא האם ללכת לכוד שאיבה או 2 גג ולהחזיר לאט את כלל המוקפאים. הבחירה שלי איננה בין תרומת ביצית לביצית שלי אלא בין ילד נוסף שלי לאף ילד. מסיבות שלא אפרט תרומת ביצית איננה אופציה מבחינתי כך שהפסקה הינה השלמה עם העובדה שבתי שככ רוצה אח או אחות תיוותר לבדה בהקשר הזה. לא החלטה פשוטה בכלללללל ולאור העובדה שאין שקיפות נתונים מספקת ותכלס אין דרך לוודא שיש עובר תקין , ההחלטה מאוד מאוד  קשה ... קשה לי לדמיין אישה שכל מחזור שאיבה מניב אצלה 4-5 בלסטו מעולים ( כמו אצלי כעת) ויודעת שסטטיסטית 1:10 או 1:5 תקינים ( אולי יותר, אולי פחות, כל רופא אומר משהו אחר ), ותפסיק לנסות ... זה מרגיש ממש מעבר לפינה ... אבל מצד שני אולי זה לא .........
לצפיה ב-'ניסית שאיבה ללא הורמונים?'
ניסית שאיבה ללא הורמונים?
10/06/2017 | 22:22
7
35
סבב טבעי או חצי טבעי? למיטב הבנתי סבב טבעי אמור להניב ביציות איכותיות יותר.
על פניו ומאחר ואת מגיעה לבלסטו, לא נראה שיש בעיה בביציות, אבל אולי שווה בכל זאת לנסות סבב אחד ללא הורמונים או עם מיעוט הורמונים רק כדי לשלוט במועד הביוץ.

אני מבינה למה תרומת ביצית לא רלוונטית מבחינתך (גם מבחינתי זו אפשרות לא רלוונטית), אבל לא שמתי לב האם התייחסת בשרשור לפונדקאות. האם שקלתם פונדקאות או שגם האפשרות הזו לא רלוונטית לכם?
אצלנו פונדקאות לא עלתה על הפרק עקב מיעוט ביציות, מיעוט הפריות ומיעוט עוברים תקינים: 4 שאיבות הניבו רק 2 עוברים שיצאו תקינים אחרי PGD.

ושאלה לגבי העובדה שבתך בת יחידה. כתבת שלבעלך 2 ילדים מנישואים קודמים. אני משערת שהם לא חיים איתכם, אבל האם הם בקשר איתכם ועם אחותם למחצה, האם יש בינם לבינה יחסי אחאות?

משתתפת בצערך על האובדן הטרי, מקווה שיסתיים במהרה ובשלום 
לצפיה ב-'עונה'
עונה
11/06/2017 | 09:32
6
28
קודם כל המון תודה על התשובה וההתייחסות . נתחיל מהסוף - הילדים של בעלי  , זה סיפור עם מורכבות בפני עצמו ולצורך העניין של אח או אחות שיהיו ״ באש ובמים״ עם ביתי בעתיד ועם אותם ערכים ואותה האג'נדה ובלי ניגוד אינטרסים ( הדאגה לי , למשל ...) זה משהו שלצערי לא יקרה. ולא מרגישה בנח לפרט יותר ...
מבחינת פונדקאות - אין לי בעיה עם זה כלל ( מעבר לבעיית השליטה של לוודא שהאם הפונדקאית ״ אחראית ״ מספיק ולא עושה דברים שעלולים להשפיע לרעה על העובר. היות וילדתי פעם אין לי את ההשתוקקות ללדת שוב. זה פחות מעניין אותי אבל האם זה בכלל יכול להיות פתרון ? בהנחה שהבעיה היא כרומוזומלית בעובר ? אני בעיקר חוששת מהורמונים ובסוף מסרטן . לא מאמינה למחקרים שזה לא מסחר משמעותית. מה גם שלא מצאתי שום מחקר שמצביע על היחס בין כמות סבבים לבין סרטן. ברור לי שלא ניתן להשוות אישה שעברה 2 סבבים לאחת שעברה 20. אם מישהי ניתקלה במשהו מפורט יותר אשמח כמובן לבדוק. אני מטופלת של בר חווה ושאלתי אותו כמה פעמים על הפחתת הורמונים אן טבעי או ivm... הוא טוען שזה חבל ובזבוז זמן אצלי כי אם יכולה בסבב לצאת עם 4 בלסטו מעולים אז למה ללכת על הרבה פחות ?... ממש מתעקש. הוא גם מתעקש שאני פוריה לא כפי גילי , גם מבחינת כמות ביציות , איכות מעבדתית כולל גידול בלסטואים וכניסה להריון ולכן הוא יותר מאופטימי. אני לא נוטה לאחרונה לחלוק את האופטימיות ורוצה לקבל תשובות מעבר ... מבחינת הורמונים - טיפול בגיל 35 וגם היום עם אותה כמות הורמונים מניב את אותה כמות ביציות ... ( פוריגון 100 ובין 17-22 ביציות). אני עם מבנה פוליציסטי אבל בלי שיבושים. תמיד היה מחזור סדיר, כל חיי היתי דקיקה ( לצערי 3 שנים אחרונות עליתי המון ).. ולא שעירה. זהו... אם יש תובנות נוספות אשמח. 
לצפיה ב-'מנסה'
מנסה
11/06/2017 | 10:16
5
33
לגבי עניין האחאות, את לא צריכה לפרט. ממה שכתבת אני מתרשמת שהדברים ברורים ומובנים, ולצערי גם מאוד מאוד מבאסים. תוספת של תסכול ומצוקה למצב שהוא גם כך מאוד קשה. מאוד כואב לקרוא את הפסקה הראשונה שלך.

אני מבינה למה בר חוה חושש "לבזבז" לך את הזמן, אבל אני לגמרי שותפה לחשש שלך מהסיכונים המוגברים של שאיבות חוזרות ונשנות.
באופן אישי החלטתי לעצור אחרי 4 שאיבות בגיל 38-39, עם הרבה יותר הורמונים (פי 3) והרבה פחות ביציות. אבל לעומתך אני מצליחה להיקלט באופן ספונטני: 7 הריונות ב-5.5 שנים, שבמהלכן היו גם לא מעט חודשי הימנעות. בסופו של דבר פרק הזמן הארוך ביותר שלקח לי להיקלט היה כ-3 או 4 חודשים.

השאלה היא האם ההפלות שלך נגרמות בוודאות כתוצאה מבעיה כרומוזומלית, ואני לא חושבת שמישהו יכול לענות על כך באופן מוחלט.
לו אני במקומך, הייתי מתייעצת בפורום פונדקאות. יכול להיות שיהיו להן רעיונות ותובנות שאנחנו לא חושבות עליהם.

מתי את אמורה להגיע לבדיקה חוזרת כדי להחליט אם לקחת ציטוטק?
אני חייבת לציין שאחרי הציטוטק האחרון שעברתי, אני ממליצה עליו תוך הסתייגות אדירה, בעיקר כאשר יש ילדים בבית.
החוויה שלי היתה מאוד מאוד קשה הן בפן הפיזי והן בהתמודדות הנפשית עם המצוקה של הבת שלי כשיצאתי בערב להתאשפז עקב הדימום הכבד.
אם את רוצה לקרוא על החוויה שלי, את יכולה לחפש הודעה שפרסמתי בתאריך 22/12/2016. ההודעה כוללת תיאורים גרפיים לא פשוטים.
לצפיה ב-'תודה וארשום גם בפורום פונדקאות. '
תודה וארשום גם בפורום פונדקאות.
11/06/2017 | 10:26
4
23
אני לא בטוחה שלא היתי נקלטת טבעי - האמת שהיו הזרעות שלא צלחו אז אטלי זה אומר שמשהו לא עובד אבל לא ניסינו טבעי כמעט כלל. בטח לא בשנתיים האחרונות. שני הריונות שנקלטו היו על החזרה על ביוץ טבעי ובלי שום הורמונים וגם קיימנו יחסים אז אולי נקלט טבעי .. לא יודעת. בכל מקרה אני מאוד חוששת מציטוטק אבל גם מגרידא ונזק פוטנציאלי , כפי שהיה לי פעם קודמת. בר חווה אמר שבגלל שיש לי המון ציסטות כעת ( כל הביציות שנשאבו ונוצר גירוי יתר מההריון ) הוא לא ממליץ על גרידא. השאלה למה לא לחכות שיפול טבעי ? גם גרידא ואז הסטרו זה משהו שעלול לקחת חודשים .., אז מה הלחץ לחכות ? פחד מזיהום ? בר חווה אמר לחכות שבוע ואם לא קורה כלום לבוא לאולטרסאונד ולקחת כדורים. 
לצפיה ב-'לדעתי אכן החשש הוא מזיהום'
לדעתי אכן החשש הוא מזיהום
11/06/2017 | 10:40
3
25
אם את בוחרת להמשיך לחכות להפלה טבעית, קחי בחשבון שחשוב לבצע מעקבים (אולי אפילו בקהילה ולא בהכרח אצל בר חוה), ולהיות קשובה לכל כאב או עליית חום.
כמו כן, גם הפלה טבעית עלולה להיות קשה מבחינה פיזית: התכווצויות, דימום וכן הלאה. פחות או יותר כל מה שקיים בציטוטק, יכול להיות גם בהפלה טבעית.

לגבי עניין השאריות, לצערי חוויתי שארית ב-3 ההפלות האחרונות: 2 מהן היו גרידות והאחרונה ציטוטק. פעמיים היו שאריות עם זרימה ואז הפרוצדורה להוצאת השארית בוצעה באופן מיידי. פעם אחת השארית היתה ללא זרימה אז חיכיתי לוסת, ורק אחריה עברתי היסטרו להוצאת השארית.
כך שלפחות עבורי, אין דרך שבה יש פחות סיכוי לסיבוכים ונזק פוטנציאלי.
לצפיה ב-'אוף באסה ....'
אוף באסה ....
11/06/2017 | 10:48
2
22
מניחה שאחכה כמה ימים מעבר לשבוע ואהיה עם יד על הדופק ... אם לא יקרה כלום ( ולא נראה שיקרה כי אני עם בחילות ומרגישה לגמרי בהריון ...;() אז אנסה את הציטוט הזוועתיים. מקווה שיעבור פחות מזעזע ולבת שלי אומר שיש לי וירוס בטן... אשריין את הורי בסביבה ... שאלה אחרונה - לרוב תוך כמה זמן זה שיא השפעת ה ציטוטק ? עניין של יומיים שלושה מהלקיחה או מעבר ?
לצפיה ב-'היו לי שתי הפלות ציטוטק - מאוד שונות אחת מהשניה'
היו לי שתי הפלות ציטוטק - מאוד שונות אחת מהשניה
11/06/2017 | 11:31
1
28
בשתיהן הוחדרו באופן וגינלי 4 כדורים ע"י רופא בבי"ח.
בשתי ההפלות הללו החל דימום קל מאוד עוד במהלך ההריון, והדופק פסק כשבוע אחרי תחילת הדימום, שני העוברים היו קטנים יחסית לגיל ההריון.
בראשונה הסתפקתי ב-2 כדורי אקמול, בשניה ביקשתי אופטלגין נוזלי בזמן שהייתי מאושפזת בעקבות הדימום הכבד.
בציטוטק אין חוקים והתגובה משתנה מאישה לאישה, וכאמור גם אצל אותה האישה יכולות להיות תגובות מאוד שונות.

מאחלת לך שלא תגיעי לציטוטק 
לצפיה ב-'תודה. נראה מה בר חווה ימליץ ........ אין לי כח '
תודה. נראה מה בר חווה ימליץ ........ אין לי כח
11/06/2017 | 11:46
21
לכל הסאגה הזו ....אעדכן 
לצפיה ב-'אין לי דעה מאוד מגובשת,'
אין לי דעה מאוד מגובשת,
10/06/2017 | 23:28
36
ודעתי גם לא רלוונטית בכלל. לא הייתי במצב הזה, ואינני שופטת בכלל בכלל את מי שממשיכה לנסות גם בגיל 43 וצפונה מכך. יש לי דעה מגובשת רק על דבר אחד- שאישה, בכל מצב ובכל גיל ובכל סיטואציה תדע את הצפוי לה, ותיקח כל סנריו בחשבון. יש לי גם דעה נגד רופאים/ות שלעיתים משלים את האישה ולא אומרים לה את כל האמת. 
מעבר לכך- אני בעד שכל אישה תחליט על עצמה, לאחר שאספה את כל המידע הרלוונטי ולקחה בחשבון כל אפשרות שהיא. 

מרעישה בשקט "גנבה" לי את השאלה לגבי האחאות עם האחים של ביתך. האם יש בניהם קשר טוב? זה לא משנה את הרצון שלך בעוד ילד, אבל כן כתבת שאם לא יהיה עוד ילד, אז ביתך תישאר לבד, ורציתי לשאול לגבי היחסים בינה לבין אחיה מהנישואים הקודמים של בעלך. 

וכפי שציינתי קודם, ההחלטה היא מאוד מורכבת, ואינני מתיימרת בכלל ליעץ לאף אחת מה לעשות עם החיים שלה. אני בעד חופש בחירה של האישה עבור עצמה. 

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'היי צומבה - עונה לגבי שתי האופציות שהבנות כתבו פה - קצת ארוך'
היי צומבה - עונה לגבי שתי האופציות שהבנות כתבו פה - קצת ארוך
12/06/2017 | 10:35
1
22
אתחיל מהסוף - הבן שלי נולד מהריון פונדקאות. זה קרה אחרי שנים רבות של IVF, אחרי 2 הפלות ואחרי לידה שקטה... והוא האור בחיינו. הוא גנטית של שנינו (מהמוקפאים שהיו לנו). אשמח לפרט בפרטי לגבי התהליך.. אני חושבת שאי אפשר לשלוט לגבי האחריות של הפונדקאית, אך מצד שני, הן עושות זאת עבור תשלום, ולכן המוטיבציה שלהן גבוהה ביותר שההריון יצליח. לנו היתה פונדקאית מדהימה, ואני שיחררתי והאמנתי שהגוף שלה, כאישה שצעירה ממני בכמה וכמה שנים, שרוצה יותר מהכל להעניק לי ילד, אכן יעשה זאת. וזה קרה ביג טיים. בכל מקרה אם תרצי עוד מידע אשמח לפרט.

2. יש לי כמה חברות בגילך , שלא הצליחו להיכנס להריון מאחר וחוו המון הפלות. לכולן היו עוברים טובים, וחלקן אפילו נקלטו טבעי. הן עברו מרופא אחד לשני, לכל הפרופ' הידועים... וכולם ענו שהרחם יכול לגדל עובר וללדת גם בגיל 60, אבל הביציות הן הבעיה. היה קשה  להן לשמוע, ואני מתארת לעצמי שזו לא החלטה קלה בכלל. בסופו של דבר, אחרי שהמשיכו והמשיכו בהפריות ולא הצליחו, וכבר הגיעו לאמצע שנות ה 40, הן הלכו על האופציה הזו וילדו תינוקות מקסימים. הם שמרו את עניין התרומה בסוד, כך שבסופו של דבר אף אחד (חוץ ממני) לא יודע על כך. כולל האחים וההורים. אולי זו אופציה מבחינתך, הרי בסופו של דבר את תלדי ואף אחד לא ישאל אותך אם הילד גנטית שלך (לא כמו במקרה שלי - ששואלים אותי בכל פעם שמגלים שהוא נולד בפונדקאות). אגב, גם בפונדקאות אם היא לא תיקלט אחרי כמה וכמה החזרות עניין תרומת הביצית יעלה, הרי כמה צעירה ובריאה שלא תהיה, אם העוברים אינם תקינים הם לא יקלטו.

שולחת לך הרבה בהצלחה, בכל בחירה שתעשי.
לצפיה ב-'תודה שירה יקרה '
תודה שירה יקרה
12/06/2017 | 11:15
14
כפי שרשמתי תרומת ביצית איננה אופציה מבחינתי בכלל . אם אחליט לא להמשיך שם זה ישאר. לא בגלל שהסביבה תדע או לא, זה משהו אצלי שמרגיש ממש לא בסדר עם זה. מעדיפה לאמץ ילד מאשר לחיות בסוד. נראה לי נורא מבחינתי. מכבדת ומעריכה כל בחירה של כל אישה , וכל אחת צריכה ויודעת עם איזו החלטה תוכל לחיות. כרגע זה מה שאני מרגישה וקשה לי להאמין שזה ישתנה. אם היה מדובר על להיות אמא לראשונה בוודאות לא היתי מהססת אבל מרגישה שונה .... לגבי פונדקאות אבדוק את האופציה בקרוב .., גם זה הליך לא פשוט מהרבה בחינות אבל נפשית לגמרי לא רואה איתו בעיה. נראה כעת איך אצלח את סיום ההריון הנוכחי ( ציטוטק אם יעבוד ואח יהיו שאריות והאם לא יפגע לי הרחם מכל הנסיונות הארורים האלו ....) . שוב תודה על כל התשובות הרגישות ומפורטות שלך ����

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום הפסיכולוגית
פורום הפסיכולוגית
פורום הורים בטיפולי פוריות
פורום הורים בטיפולי
היבטים- פסיכותרפיה קוגנטיבית התנהגותית
מרפאת היבטים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה