לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1303813,038 עוקבים אודות עסקים

פורום אובדן הריון תמיכה

ברוכים וברוכות הבאים לפורום אובדן הריון - תמיכה,אין צורך להכביר במילים על התחושה הקשה, ההלם, הבלבול ותחושת האובדן עימם מתמודדים כאשר מאבדים הריון.מעטים הם הפורומים באינטרנט בעברית או בכלל, המתמודדים עם נושא אבדן הריון.אכזבה... מדוע אף אחד לא מדבר על הנושא הכל כך חשוב הזה?!הפורום מהווה קבוצת תמיכה חמה ומשפחתית אשר עוסקת בכל ההיבטים הנפשיים הכואבים המלווים אחד או יותר מן האירועים הבאים: א. הפלה טבעית במהלך הריון.ב. הפסקת הריון עקב בעיה רפואית של האם/ עובר.ג. מות העובר מוות טבעי ברחם במהלך ההריון או הלידה.ד. מות התינוק/ת בסמוך או מספר חודשים לאחר הלידה.למי מיועד הפורום?ראשית, לנשים חד הוריות וזוגות אשר חוו לצערם בעבר הקרוב או הרחוק אחד מן האירועים שצוינו. בנוסף הפורום מיועד לבני משפחה (אבות, אמהות, אחים ואחיות וכו`) , חברים, מעסיקים, עובדים של נשים או בני זוגן אשר חוו אחד מן האירועים המצערים שצוינו קודם לכן.הפורום יעזור לכם לפנות אל הקרובים שלכם ולדבר איתם בצורה נכונה ותומכת. על ידי גלישה בפורום תבינו מה עובר על הקרובים שלכם ותקבלו עצות כיצד לשוחח עימם. מה להגיד ומה לא להגיד ? כיצד להתחבר אליהם בכאבם וכו`.הפורום מיועד גם לנשים וזוגות אשר חוו בעבר אבדן הריון, עברה תקופה, היום הם הורים, לא שוכחים את העבר ולכן מעונינים לתמוך רגשית באחרים החווים אבדן טרי.בפורום ניתן תמיכה ונחזק האחד את השני בין היתר על ידי עצות מעשיות להתמודדות עם השכול והאובדן. כיצד להתמודד עם המצב הלא צפוי והכואב? מה כדאי לעשות? איך להתמודד עם המשפחה,החברה, בעבודה?נחלוק את הסיפורים האישיים שלנו עם החברים בפורום (האינטרנט יקל עלינו מאד, כיוון שאין חובה להיחשף), ועל ידי תגובות החברים בפורום נקל במעט את תהליך ההתמודדות הקשה המלווה אותנו.מאמרים וכתבות:החומר המצוי בעברית בנושא הינו מועט ביותר, לכן נעדכן האחד את השני בחומר על הנושא ויחדיו נחבר בעצמנו ולעצמנו מאמרים וכתבות אישיות העוסקות בנושא בעברית , ועל ידי כך לא נצטרך לגלוש באתרים בשפות זרות, דבר שמקשה את ההתמודדות עקב קשיי תרבות ושפה שונים. הפורום עוסק במקרים של מות עובר או תינוק בלית ברירה ואין כוונת הפורום לדון בעד או נגד הפלות או שאלות מסוג זה שכן אוכלוסית החברים בפורום עשו כל שביכולתם כן להביא ילד בריא לעולם ולגדלו.תחושתנו היא כי אנו נבין הכי טוב את עצמנו... כלומר, קיימת בחברה נטיה לא לטפל בנושא של אבדן הריון מן ההיבט הנפשי והרגשי הן לאשה החווה טראומה מסוג זה והן לבן זוגה המלווה אותה בתהליך. אנו חשים כי הפורום יהווה מקום מפגש רציני, איכותי בו כולנו נמצא כל אחד את עצמו, ילמד על עצמו באמצעות שיחות הנפש (נאחל לעצמינו הרבה כאלה...) והתמיכה שכה חיונית לכל אחד מאיתנו.מילה על ולבני הזוג...חשוב להבין שגם בני הזוג חשים בעוצמה רבה את תהליך אבדן ההריון שהתרחש. אמנם לא חשים זאת מבחינה פיסית, אולם בכל שלבי ההריון בני הזוג חושבים על העובר הצומח ומתפתח בבטן , נקשרים אליו, מדמיינים איך הוא נראה ועוד....כאשר מתרחשת הפסקת הריון, שני בני הזוג מאבדים את היקר מכל, וזה כואב, כואב מאד...לכן חשוב לפנות אליכן הנשים החברות בפורום, נסו לשתף את בן הזוג, גם כן בפורום .כפי שכתב "תמיד איתנו" מייסד הפורום: "כבן זוג אני יודע עד כמה עז ומשמעותי האבדן מבחינה נפשית, ומשוכנע כי השתתפות פעילה של בני הזוג תתרום להם מבחינה רבה .ומילה לבנות הזוג, שתפו את בן זוגכן, ספרו לו מה אתן חשות ומרגישות ומה הייתן מצפות ממנו. אם לא תאמרו הוא לא ידע..."לסיום,ראשית ,השתדלו לספר עליו לזוגות שחוו אבדן הריון כלשהו, בכדי שידעו על קיום הפורום.שנית,אנו מקוות, כי הפורום ישיג עבור כל החברים בו את המטרות,ומאחלות לכולנו כי בעת השהות בפורום תרגישו תחושת נוחות , חום ושותפות אמיתית !יעל של עדי ונאשא

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אובדן הריון תמיכה

ברוכים וברוכות הבאים לפורום אובדן הריון - תמיכה,אין צורך להכביר במילים על התחושה הקשה, ההלם, הבלבול ותחושת האובדן עימם מתמודדים כאשר מאבדים הריון.מעטים הם הפורומים באינטרנט בעברית או בכלל, המתמודדים עם נושא אבדן הריון.אכזבה... מדוע אף אחד לא מדבר על הנושא הכל כך חשוב הזה?!הפורום מהווה קבוצת תמיכה חמה ומשפחתית אשר עוסקת בכל ההיבטים הנפשיים הכואבים המלווים אחד או יותר מן האירועים הבאים: א. הפלה טבעית במהלך הריון.ב. הפסקת הריון עקב בעיה רפואית של האם/ עובר.ג. מות העובר מוות טבעי ברחם במהלך ההריון או הלידה.ד. מות התינוק/ת בסמוך או מספר חודשים לאחר הלידה.למי מיועד הפורום?ראשית, לנשים חד הוריות וזוגות אשר חוו לצערם בעבר הקרוב או הרחוק אחד מן האירועים שצוינו. בנוסף הפורום מיועד לבני משפחה (אבות, אמהות, אחים ואחיות וכו`) , חברים, מעסיקים, עובדים של נשים או בני זוגן אשר חוו אחד מן האירועים המצערים שצוינו קודם לכן.הפורום יעזור לכם לפנות אל הקרובים שלכם ולדבר איתם בצורה נכונה ותומכת. על ידי גלישה בפורום תבינו מה עובר על הקרובים שלכם ותקבלו עצות כיצד לשוחח עימם. מה להגיד ומה לא להגיד ? כיצד להתחבר אליהם בכאבם וכו`.הפורום מיועד גם לנשים וזוגות אשר חוו בעבר אבדן הריון, עברה תקופה, היום הם הורים, לא שוכחים את העבר ולכן מעונינים לתמוך רגשית באחרים החווים אבדן טרי.בפורום ניתן תמיכה ונחזק האחד את השני בין היתר על ידי עצות מעשיות להתמודדות עם השכול והאובדן. כיצד להתמודד עם המצב הלא צפוי והכואב? מה כדאי לעשות? איך להתמודד עם המשפחה,החברה, בעבודה?נחלוק את הסיפורים האישיים שלנו עם החברים בפורום (האינטרנט יקל עלינו מאד, כיוון שאין חובה להיחשף), ועל ידי תגובות החברים בפורום נקל במעט את תהליך ההתמודדות הקשה המלווה אותנו.מאמרים וכתבות:החומר המצוי בעברית בנושא הינו מועט ביותר, לכן נעדכן האחד את השני בחומר על הנושא ויחדיו נחבר בעצמנו ולעצמנו מאמרים וכתבות אישיות העוסקות בנושא בעברית , ועל ידי כך לא נצטרך לגלוש באתרים בשפות זרות, דבר שמקשה את ההתמודדות עקב קשיי תרבות ושפה שונים. הפורום עוסק במקרים של מות עובר או תינוק בלית ברירה ואין כוונת הפורום לדון בעד או נגד הפלות או שאלות מסוג זה שכן אוכלוסית החברים בפורום עשו כל שביכולתם כן להביא ילד בריא לעולם ולגדלו.תחושתנו היא כי אנו נבין הכי טוב את עצמנו... כלומר, קיימת בחברה נטיה לא לטפל בנושא של אבדן הריון מן ההיבט הנפשי והרגשי הן לאשה החווה טראומה מסוג זה והן לבן זוגה המלווה אותה בתהליך. אנו חשים כי הפורום יהווה מקום מפגש רציני, איכותי בו כולנו נמצא כל אחד את עצמו, ילמד על עצמו באמצעות שיחות הנפש (נאחל לעצמינו הרבה כאלה...) והתמיכה שכה חיונית לכל אחד מאיתנו.מילה על ולבני הזוג...חשוב להבין שגם בני הזוג חשים בעוצמה רבה את תהליך אבדן ההריון שהתרחש. אמנם לא חשים זאת מבחינה פיסית, אולם בכל שלבי ההריון בני הזוג חושבים על העובר הצומח ומתפתח בבטן , נקשרים אליו, מדמיינים איך הוא נראה ועוד....כאשר מתרחשת הפסקת הריון, שני בני הזוג מאבדים את היקר מכל, וזה כואב, כואב מאד...לכן חשוב לפנות אליכן הנשים החברות בפורום, נסו לשתף את בן הזוג, גם כן בפורום .כפי שכתב "תמיד איתנו" מייסד הפורום: "כבן זוג אני יודע עד כמה עז ומשמעותי האבדן מבחינה נפשית, ומשוכנע כי השתתפות פעילה של בני הזוג תתרום להם מבחינה רבה .ומילה לבנות הזוג, שתפו את בן זוגכן, ספרו לו מה אתן חשות ומרגישות ומה הייתן מצפות ממנו. אם לא תאמרו הוא לא ידע..."לסיום,ראשית ,השתדלו לספר עליו לזוגות שחוו אבדן הריון כלשהו, בכדי שידעו על קיום הפורום.שנית,אנו מקוות, כי הפורום ישיג עבור כל החברים בו את המטרות,ומאחלות לכולנו כי בעת השהות בפורום תרגישו תחושת נוחות , חום ושותפות אמיתית !יעל של עדי ונאשא
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
אנא קראו את תקנון הפורום לפני כתיבת הודעה חדשה
הודעת הריון ניתן לעדכן עד שלב הדופק בסימון מיוחד של אזהרה|זהירות| וזאת על מנת לכבד את אלה שקשה להן עם ההודעה  

המשך >>

לצפיה ב-'שאלה לגבי היסטרו אבחנתית '
שאלה לגבי היסטרו אבחנתית
18/10/2018 | 12:28
5
22
היי בנות יקרות, עזרתם לי מאוד בפוסט ששאלתי לגבי הליך
של היסטרוסקופיה ניתוחית.
מעדכנת כי אני אחרי , אכן נותרו שאריות, היה קליל ומהיר
קיבלתי כדורי פרוגילוטון לתמוך ברירית וזומנתי להגיע לביקורת
אחרי מחזור להיסטרוסקופיה אבחנתית לראות שהכל בסדר.
התור נקבע לי חודש מראש (מעל שבועיים) מקבלת המחזור כביכול.
לא קיבלתי שום הנחיה לגבי שמירה ומניעת נסיונות כניסה להריון.
רציתי לדעת אם מישהי קיבלה הנחייה להימנע?
לצפיה ב-'ממליצה לשאול את הרופא/ה שעשה/תה את הפרוצדורה- '
ממליצה לשאול את הרופא/ה שעשה/תה את הפרוצדורה-
18/10/2018 | 12:40
16
בנוסף, ההגיון שלי אומר שאם זימנו אותך לבדיקה נוספת, כדי לוודא ולראות שאכן הכל בסדר, אז יש למנוע ניסיון של כניסה להריון, כל עוד אין וודאות שאכן הכל בסדר. 
זה ההגיון שלי והסקת המסקנות שלי.
הכי בטוח זה להתקשר או לשלוח הודעה לרופא/ה. 

בכל אופן, טוב שאת אחרי, ושעבר בקלילות ובמהירות. 
שירה. 

שירה דוד 
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז. 
ליווי ותמיכה בנשים לאחר אובדן הריון.
09-7749028

לצפיה ב-'אני תמיד מונעת בין הניתוחית לבין הביקורת שאחריה'
אני תמיד מונעת בין הניתוחית לבין הביקורת שאחריה
18/10/2018 | 12:50
3
19
לא זוכרת אם אי פעם הרופאים התייחסו לנושא הזה, אבל כפי ששירה כתבה - אם אמורה להיות ביקורת, אני מעדיפה למנוע הריון.
אם את לא מונעת והאבחנתית מבוצעת אחרי הביוץ, יש סיכוי שבמהלך הבדיקה, הנוזלים ידחפו את הביצית המופרית לכיוון החצוצרה וכך עלול להיווצר הריון חוץ רחמי.

בנוסף, בפעמיים שקיבלתי פרוגילוטון אחרי ניתוחית, הוסת התחילה הרבה לפני סיום החפיסה.
אני ממליצה להתייעץ עם הרופא/ה מה ההנחיות למקרה שהוסת שלך תקדים.

שמחה לקרוא שהפרוצדורה עברה עלייך בקלות יחסית, ומאחלת לך שבזאת מסתיימת הסאגה של ההפלה.
לצפיה ב-'סאגה כל כך ארוכה ומייגעת '
סאגה כל כך ארוכה ומייגעת
18/10/2018 | 12:56
2
20
אני לא מאמינה שאני כל כך הרבה זמן בתוך הסיפור הזה.
אבל העלת לי מחשבה שאני כבר מהרהרת לגביה מרגע נטילת הכדורים 
מה באמת אני אמורה לעשות אם אקבל מחזור בזמן הכדורים? 
רשמת להתייעץ אין לי מושג איך פונים לרופא מנתח בביהח.....?
מה הנחו אותך? כמובן שלא אעשה זאת בלי הנחיית רופא, רק מתעניינת לגבי הגישות. 
מאוד ברגשות מעורבים לגבי הכדורים האלה.  

לצפיה ב-'אצלי זה היה רופא פרטי, אז פשוט התקשרתי אליו'
אצלי זה היה רופא פרטי, אז פשוט התקשרתי אליו
18/10/2018 | 14:18
1
14
אם עשית בציבורי, כדאי להתקשר למחלקה ולשאול.
אצלי הוא אמר להפסיק את הכדורים ברגע שהוסת התחילה, אבל אל תסתמכי על זה בתור הנחיה גורפת.

ולגבי סאגות: עברתי 3 הפלות עם שאריות, ו-2 הפלות עם הידבקויות.
ברור לי איזה תסכול את מרגישה כרגע.
לצפיה ב-'תודה על המענה '
תודה על המענה
18/10/2018 | 14:54
11
לא פשוט להיות אישה.....  
לצפיה ב-'כמה ימי מחלה לאחר גרידה בשבוע 20+3? '
כמה ימי מחלה לאחר גרידה בשבוע 20+3?
17/10/2018 | 10:13
8
70

מניחה שזה אינדיבידואלי ובכל זאת מתעניינת- כמה זמן איפשרתן לעצמכן לנוח לאחר גרידה קשה פיזית ונפשית בשבוע 21 או סביב השלב הזה של ההריון? 
האם לגיטימי לבקש מרופא המשפחה? 
קראתי שעל פי החוק מותר לקחת עד 6 שבועות ימי מחלה לאחר גרידה אבל האם בפועל זה לגיטימי לקחת יותר ממספר ימים? 
מרגישה שצריכה קצת ניתוק לצורך החלמה

לצפיה ב-'משתתפת בצערך על אובדן ההריון'
משתתפת בצערך על אובדן ההריון
17/10/2018 | 10:19
54
אני עצמאית, ולכן לא בקיאה בנוגע לחוקים הקשורים לזכויות סוציאליות (לעצמאים אין בכלל זכויות סוציאליות....).
הגרידה המאוחרת שעברתי היתה בשבוע 16. חזרתי לעבוד תוך יומיים. זה עזר לי מאוד. 
אבל כל אחת היא אינדיבידואל. אם את מרגישה שאת צריכה קצת ניתוק לצורך החלמה, אז הכל בעיניי לגיטימי- כל החלטה וכל בקשה. 
אולי כדאי לבדוק בהקשר לזכויות עם מחלקת כוח אדם אצלך בעבודה. 
מקווה גם שמישהי פה תדע לענות לך בהקשר לזכויות שמגיעות על-פי חוק. 

שירה. 

שירה דוד 
09-7749028

לצפיה ב-'לגיטימי מה שאת צריכה, ודאי אם יש לזה תוקף חוקי'
לגיטימי מה שאת צריכה, ודאי אם יש לזה תוקף חוקי
17/10/2018 | 12:06
42
מה תהיה תגובת מקום העבודה בכללי וההנהלה שלך וכמה זה עקרוני לך בהחלטה, זה מידע שרק את יודעת.

אני אישית נזקקתי ולקחתי 6 שבועות.
נפשית הייתי במצב מאד מאד קשה וזה השפיע גם על ההחלמה הפיזית שמלכתחילה לוקחת יותר מיומיים שלושה בעיני בגרידה מאוחרת והועצמה מאד בגלל המצב הנפשי.
המצב אצלי אבל היה מעט שונה משום שלפני סיום ההריון, הייתי כבר בשמירה ולכן מראש ציפו לחזרתי רק לאחר הריון מלא וחל"ד והופתעו כשהסתיים לפני ולא הפריע להם שאקח את החופשה ללא תשלום להתאוששות לפני החזרה.
החזרה אצלי היתה קשה, גם לאחר 6 שבועות, לא הרגשתי מוכנה פיזית וממש לא נפשית. אבל בפועל - אני מאמינה שזה כן קצת שיפר את מצבי, כי בבית לא "עבדתי" על החלמה והתאוששות ובחזרה לעולם ה"אמיתי" הייתי חייבת לעסוק בזה.
לצפיה ב-'אני דווקא רציתי לחזור מהר'
אני דווקא רציתי לחזור מהר
17/10/2018 | 13:21
5
43
לידה שקטה שהתחילה בקבלת התוצאות של הצ'יפ בשבוע 20+3, המשיכה באשפוז בשבוע 20+5 והסתיימה בלידה+גרידה בשבוע 21.
נעדרתי מהעבודה שבועיים (כולל הביורוקרטיה שלפני האשפוז) והייתי חוזרת מוקדם יותר לולא היה לי גודש בחזה.
כפי שויקטור החתול כתבה, ההתאוששות האמיתית מתחילה רק עם החזרה לשגרה, והחזרה לעבודה קשה גם למי שיושבת בבית 3 חודשים.

משתתפת בצערך 
לצפיה ב-'בעיקר חשוב לי לדעת מה האפשרויות'
בעיקר חשוב לי לדעת מה האפשרויות
17/10/2018 | 14:54
4
40
והאם זה בסדר לבקש מרופא המשפחה. אני מתביישת לבקש ימי מחלה מצד שני אני מרגישה שנכונה לי הפסקה לצורך עיבוד החוויה הקשה. אני גם עובדת במקום מלא תינוקות ופעוטות כך שהחזרה לעבודה כנראה לא צפויה להיות קלה במיוחד. 
אני מבינה שמשבוע 22 זה כבר חופשת לידה? לא הייתי רוצה להיות בבית כל כך הרבה זמן, אבל כן שתהיה לגימטימציה להתאבל בשקט. 
לצפיה ב-'מתוך אתר כל זכות'
מתוך אתר כל זכות
17/10/2018 | 15:36
1
38
אני לא מצליחה לצרף את הלינק ולכל צירפתי צילום מסך, אבל תעשי חיפוש בגוגל "כל זכות הפלה".

אני מתרשמת שבאישור רופא ניתן להיעדר עד 6 שבועות על חשבון ימי מחלה.
לא יודעת מה קורה אם אין לך מספיק ימי מחלה כדי לכסות על כל התקופה (אולי חל"ת?).
לא יודעת איך יקבלו את הדברים במקום העבודה שלך ולדעתי צריך לדבר איתם ולהבהיר את הקושי והצורך שלך (ברור לי לגמרי שקשה עד בלתי אפשרי לחזור לעבודה עם ילדים ותינוקות אחרי הפלה).
מבחינת אישור רופא, אני חושבת שהאישור אמור להינתן מרופא המשפחה ואז זה תלוי גם בכך שרופא המשפחה שלך יהיה בנאדם.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
17/10/2018 | 16:17
29
אני מאמינה שתהיה הבנה במקום העבודה וכן רופא המשפחה שלי הוא אנושי ומקסים. מקווה שעוד מספר ימים כבר אצליח להתאושש מעט ולצאת מן העצבות התהומית שנפלה עלי מאז הגרידה. 
תודה לכן
לצפיה ב-'בתור מישהי שעובדת במשאבי אנוש, אני חייבת להדגיש משהו...'
בתור מישהי שעובדת במשאבי אנוש, אני חייבת להדגיש משהו...
17/10/2018 | 21:52
1
42
ימי המחלה הם של העובד, בדיוק כמו ימי חופשה.
במשרה מלאה את צוברת כל חודש 1.5 ימי מחלה, סה"כ 18 בשנה, ברוב המקומות ניתן להגיע רק עד צבירה של 90 יום והימים האלו הם.... שלך.
אמנם ניתן להשתמש בהם רק למטרה מסויימת, אבל את לא לוקחת או מבקשת פה משהו שלא מגיע לך.
מז"א מתביישת לבקש? את לא מבקשת נדבה, אלא זכות חוקית שקיבלת וצברת מתוקף עבודתך. אם את לא מרגישה טוב (פיזית, רגשית, נפשית), תבקשי לנוח בבית. נקודה.
ואם הרופא שלך לא מסכים לתת לך אישור, תלכי לרופא אחר (אין שום בעיה לבקש מרופא המשפחה, לא מחייב רופא נשים).
לגבי תגובת המנהל/מקום העבודה, מחוייבות לתפקיד, מי יחליף אותך כשלא תהיי וכו' זה כבר משהו אחר ומין הסתם מאוד אינדוודואלי.
אבל להתבייש לבקש מהרופא בטוח שאין שום סיבה.
תרגישי טוב 
לצפיה ב-'תודה על נקודת המבט המקצועית, זלופית '
תודה על נקודת המבט המקצועית, זלופית
18/10/2018 | 10:24
4
לצפיה ב-'עדכון ושאלות נוספות.'
עדכון ושאלות נוספות.
14/10/2018 | 21:21
2
157
בהמשך לפוסט הקודם שלי (פוסט קודם) ב"ה ההפלה בסופו של דבר התבצעה באופן טבעי ללא התערבות כירוגית. יומיים לפני הגרידה היו דימומים חזקים וכשהגענו לביצוע הגרידה התברר בבדיקת האולטראסאונד שהגוף התנקה באופן טבעי. הרופא אמר שיש מעט "שאריות" והציטוטק שנלקח בבוקר יעזור לתהליך הניקוי של הרחם. עבר כבר שבוע ועדיין יש לעיתים כאבים/התכווצויות באזור הבטן התחתונה ודימום חלש מדי פעם. האם כל זה מצב רגיל?
כמה זמן אמור לארוך התהליך?
מניסיון של אחרות במצב דומה, כמה זמן לקח למחזור הבא להגיע?
תודה מראש לכולם.

לצפיה ב-'משהו טוב בכל העצב'
משהו טוב בכל העצב
15/10/2018 | 11:13
1
72
אני מצטערת על ההפלה שהיית צריכה לעבור אבל את צודקת שלפחות הגוף הגיב בעצמו ולא היית צריכה לעבור גרידה. אני קיבלתי ציטוטק בשבוע מוקדם יותר. התחיל כמו דימום של מחזור ורק אחרי מספר ימים התגבר מאד. הדימום נמשך כשבועיים ולאחר כחודש קיבלתי מחזור שלא הפסיק. הסתבר שהיו לי שאריות. קיבלתי שוב ציטוטק והכל יצא. נשמע לי שאם עבר שבוע ועדיין יש לך דימום זה בגדר הנורמאלי, לי זה לקח שבועיים. לאחר שהדימום יסתיים הוסת אמורה להופיע תוך 3-6 שבועות. לגבי התכווצויות, אני חושבת שכל עוד מדובר בכאבים קלים זה בסדר. במידה והכאבים חזקים מאד אולי כדאי ללכת להיבדק. שולחת לך חיבוק
לצפיה ב-'המון תודה '
המון תודה
15/10/2018 | 21:08
12
לצפיה ב-'הפלה'
הפלה
12/10/2018 | 15:01
15
214
אתמול עולמי חרב עליי לאחר שקיבלתי תוצאות של סיסי שליה שהעובר של נשא של מחלה שבעלי חולה בה.
ניסתי להכין את עצמי לתשובה לא טוב, אך הכאב הוא בלתי יתואר. לא יודעת מה להרגיש איך להתמודד. אנחנו שנינו יודעים שנו לא רוצים ליצור חיים עם המחלה הזאת. בעלי חולה ואינו רוצה שגם הילד שלו יסבול כמהו. 
ידענו שאם נצליח להכנס בדרך הטבעית להריון יש סיכוי של 50% שהילד יקבל את המחלה, אבל היינו בטוחים שנפול ב50% האחוז שלא(אופטימיים משהו)- לצערנו טעינו בגדול. וגם לא רציתי להתחיל טיפולים שלא לצורך- עכשיו אני מבינה איזו טעות עשיתי. 
אוכלת את עצמי, והמחשבות של למה זה קרה לי בהריון הראשון שלי הורגות אותי.
אני מבולבלת מכול התהליך שיקרה.ולכן אנא עזרתכן.
כיצד קובעים את הוועדה? האם צריך הפניה? האם אני צריכה להיות נוכחת בוועדה? תוך כמה זמן בערך נקבע התור לגרידה מרגע האישור של הוועדה?

לצפיה ב-'מצטערת בשבילך'
מצטערת בשבילך
13/10/2018 | 17:26
2
86
יש לי שאלה- איך יכול להיות נשא אם רק לבעלך יש את המחלה? לא צריך ששני ההורים יהיו נשאים? ואיך אתם יודעים שיש לבעלך? עשיתם בדיקות גנטיות או משהו?
לצפיה ב-'מחלה ידוע'
מחלה ידוע
13/10/2018 | 19:43
1
114
בעלי חולה במחלה גנטית זוהי מחלה נורולוגית שמתחילה להתפתח רק בגיל העשרה. בגלל שהוא חולה במחלה הוא יכול להעביר אותה ב50 אחוזים. ביצענו בדיקת סיסי שליה ולפי הבדיקה העובר בעל גן המחלה.
לצפיה ב-'לפי ההגדרות הרשמיות'
לפי ההגדרות הרשמיות
14/10/2018 | 13:55
78
זה אכן לא נשא, אלא "חולה".
בתסמונת דומיננטית, בה הסיכויים להעברה, כל נשא הוא גם "חולה" ויבטא את התסמינים כולם או חלקם בעוצמות משתנות מאדם לאדם.

לצפיה ב-'משתתפת בצערך ומנסה לעזור מנסיוני'
משתתפת בצערך ומנסה לעזור מנסיוני
13/10/2018 | 17:59
2
114
קודם כל צריך להבין האם המחלה של בעלך מוגדרת כמחלה שבגינה יאשרו הפסקת הריון.
בהנחה שכן, את צריכה לבחור באיזה בית חולים את מעוניינת לעבור את הפסקת ההריון. עלייך להתקשר (לדעתי עדיף מחר על הבוקר) לעובדות הסוציאליות בבית החולים הרלוונטי ואז לברר:
1. האם הם מבצעים גרידה בשבוע שבו את נמצאת (לא כתבת באיזה שבוע את).
2. מתי מתכנסת ועדה להפסקת הריון ומה הצפי לקבלה לגרידה (התורים משתנים בכל בי"ח).
את הבירור ניתן לבצע מול כמה בתי חולים ולבחור לפי מה שמתאים לך.
אם תכתבי מאיזה איזור את ואיזה בתי חולים רלוונטיים לך, אולי תקבלי תגובות מנסיונן של נשים שכבר עברו תהליך דומה באותו בי"ח.

את חייבת להיות נוכחת במהלך הועדה, ולדעתי גם בעלך.
אני לא זוכרת אם צריך הפניה כלשהי, לדעתי אצלי הסתפקו במסמך עם ממצאי הצ'יפ הגנטי.
במהלך הועדה יש טופס מאוד גדול שצריך למלא בהרבה פרטים עלייך ועל ההריון הנוכחי ואני חושבת שגם נדרשת חתימה שלך על הטופס.

3 פעמים נפלתי רע בסטטיסטיקה של ה-50% הורשה (מתוכן פעמיים אחרי שכבר ידעתי שהבעיה מורשת ממני).
3 פעמים עברתי ועדה.
3 פעמים הפסקתי הריונות כל כך רצויים.
אני לא מתחרטת על ההריונות הללו והבחירה להמר על ה-50% הטובים היתה נכונה לאותו הרגע.

שולחת לך חיבוק 
לצפיה ב-'מחלה נורלוגית'
מחלה נורלוגית
13/10/2018 | 20:09
1
104
האם יש מחלות שבגינן יכולים לא לאשר? בגלל שבעלי חולה במחלה הוא לא רוצה שהילד שלנו יסבול כמוהו.
אני התחלתי שבוע 13 ממש היום��.  גרה באזור אשדוד, אין לי בעיה להגיע לשום מקום בארץ אם זה נחוץ.
 האם חשבת על הפריה חוץ גופית בצל המחלה?
לצפיה ב-'אני חושבת שיש דברים שהועדה לא מאשרת'
אני חושבת שיש דברים שהועדה לא מאשרת
13/10/2018 | 20:54
106
אבל לא יודעת מה הקריטריונים.
אני משערת שאם כפי שאת מתארת מדובר על מחלה נוירולוגית שהתסמינים שלה מופיעים בגיל ההתבגרות, יש סיכוי גבוה שיאשרו לכם.

במקרה שלי מדובר על מקטע חסר באחד הכרומוזומים. החדירות (רמת הביטוי) של החסר משתנה מאדם לאדם - יכול להיות שלא יהיה שום ביטוי, יכול להיות אוטיזם ברמות תפקוד שונות ויכול להיות פיגור שכלי ברמות תפקוד שונות.
באף אחת מהוועדות לא ניסו לשנות את ההחלטה שלנו.
הועדה הראשונה שעברתי היתה יותר מקיפה ויסודית משתי האחרות, אבל יכול להיות שזה בגלל שהייתי בשבוע 20 והם רצו לוודא שאנחנו מבינים את משמעות ההחלטה.
שתי הועדות הבאות (בשתיהן הייתי בשבוע 13 אחרי סיסי שליה), היו בעיקר ביורוקרטיה ידועה וצפויה מראש.

לדעתי כל בתי החולים עושים גרידה בשבוע 13 ולא השראת לידה.
לצערי לא מכירה את בתי החולים באזור שלך, אז לא יודעת להמליץ.

היה שלב שבו ניסינו IVF+PGD, אבל לצערי לא השגנו הריון, ואחרי 4 שאיבות חזרנו לנסיונות ספונטניים.
לצפיה ב-'אי אפשר להתכונן'
אי אפשר להתכונן
14/10/2018 | 10:26
78
אני כל כך מצטערת שנפלתם ב-50 % הלא טובים של הסטטיסטיקה.
אי אפשר להתכונן לכאב הזה. אפשר להיות מוכנים עם ההחלטה (כפי שעשיתם), אבל אי אפשר להיערך להשלכות הרגשיות שלה.
עכשיו ההריון עוד קיים והראש מלא בבירוקרטיות והתארגנויות לסיומו העצוב. אנחנו פה. כל הזמן, בימים הסוערים האלה. את רק צריכה מקלדת. אנחנו נהיה כאן גם אחרי, לעיכול ולעיבוד של המשמעויות הרגשיות של הפסקת ההריון הכל כך רצוי הזה. אני מחבקת אותך מרחוק.
לצפיה ב-'משתפת מנסיוני '
משתפת מנסיוני
14/10/2018 | 14:09
4
74
גם אצלנו לבן זוגי יש תסמונת גנטית דומיננטית.
אנחנו עברנו ועדה באיכילוב (בגלל מיעוט מי שפיר קיצוני) וועדה בשיבא (בגלל העברת התסמונת) וההבדל העיקרי פרט לסיבה, היה השבוע של ההריון ושהייתי מאושפזת בהריון הראשון שהיה גם המתקדם יותר ואז לא נכחנו בכלל בועדה וטיפלו בהכל עבורנו.
בועדה בשיבא הייתי בשבוע 13. כמו שמרעישה כתבה - אצלנו קיבלנו מכתב סיכום של סיסי השליה ועימו ניגשתי למשרדים של הועדה. משלמים על הועדה מראש ומקבלים תור לועדה וטופס. הטופס גדול שאת חלקו את ממלאה (את חייבת להיות בועדה ובן זוגך לא) ואז עוברת את חברי הועדה אחד אחד וכל אחד חותם על חלקו. זה לפחות חצי יום עד יום מלא של התעסקות. לא קל לעבור את זה לבד וממליצה לך ללכת עם מלווה שיתמוך בך בצורה שהכי מתאימה לך ויקל עליך. בכל תחנה יש נשים ממתינות, בשלבי הריון שונים, חלקן בוכות... לא קל. בסוף הועדה ניגשים למחלקת הנשים וקובעים תור לגרידה.
ואז צריך לפנות לקופת החולים לקבל טופס 17 עבור הגרידה עצמה.

גם אנחנו התלבטנו הלוך ושוב עם נסיונות טבעיים אל מול הפריות.
ההמלצה של רוב הרופאים היא טבעי, ככל שאתם מסוגלים לשאת את זה, פשוט כי הסיכויים להריון תקין גדולים יותר (50% בכל הריון) ופחותים מכך בהליכי הפרייה עם סינון עוברים.

ליבי איתך, זו חוויה קשה ומטלטלת.
אני אישית כן מתחרטת לפעמים על סיום ההריון עם התסמונת וגם בן זוגי לעיתים מתחרט, אך אצלנו התסמונת היא בעלת סממנים פיזיים בלבד וללא השפעה קוגניטיבית שכלית וגם כי מאז נתקלנו בקשיים גדולים להרות שוב וצצו ענייני פוריות וכעת עצם הנסיון להשיג עוד הריון ושיהיה תקין (בלי קשר לתסמונת הספציפית של בן זוגי) מוטלים בספק.
לצפיה ב-'מחדדת לגבי הועדה'
מחדדת לגבי הועדה
14/10/2018 | 16:06
3
77
בועדות שעברתי בשלושה בתי חולים שונים, מעולם לא מילאתי בעצמי את הטופס.
העו"סיות תמיד שאלו אותי את כל השאלות ומילאו בעצמן.
אני כמעט בטוחה שבסיום חתמתי על הטופס, אבל לא סגורה על זה במאה אחוז.

בניגוד לועדה הראשונה שלי שאכן ארכה כמה שעות, בשתי הועדות האחרונות היתה פחות סאגה והן הסתיימו תוך זמן קצר יחסית (כרבע שעה).
לצפיה ב-'איזה הבדל עצום !'
איזה הבדל עצום !
14/10/2018 | 16:56
2
84
הועדה האחרונה שלי הרגישה לי סחבת נוראית והיתה לי מאד קשה נפשית, ביחוד משום שלא הייתי שלמה ב100% עם ההחלטה.
הגורם העיקרי לזמן הארוך היה שכל איש מקצוע חבר בועדה בשיבא, הולכים אליו בנפרד וממתינים אליו בתור (בין מטופלות אחרות רגילות ובין נשים אחרות שממתינות לו עבור חתימה לועדה). אחד אחד הם שואלים על הסיבה להפסקת ההריון (ומדגישים שהם יודעים לקרוא את הטופס, אבל חשוב שאת תספרי במילים שלך) ועונים לשאלות שלך אם יש כאלו ואז חותמים.
אם הועדה היתה אכן יושבת כועדה יחדיו, הרי שבהחלט אפשר לסיים את זה בזמן קצר ועם הרבה פחות משקעים.
לצפיה ב-'וואו. זה ממש עינוי'
וואו. זה ממש עינוי
14/10/2018 | 18:56
1
49
תוהה אם יש בך כוחות לכתוב להם כמה זה נורא מהצד של הנשים שעוברות את הועדה.

אני מבינה שקשה להם לסנכרן זמן שבו כולם מתפנים עבור הועדה, אבל זה פשוט לא הוגן ולא הגיוני לעשות את הועדה כפי שאת מתארת.
לצפיה ב-'כבר רואה בזה שליחות בשלב הזה'
כבר רואה בזה שליחות בשלב הזה
15/10/2018 | 08:39
49
ודאי שכתבתי להם, גם הגעתי עד סגן המנהל ושוחחתי איתו על הנושא.
לא בטוחה איך הדברים מתנהלים בפועל בבתי חולים אחרים, שוב כי באיכילוב העבירו אותי ועדה בלי שנכחתי בכלל ובטוחה שכשרופא ועוסית עושים זאת בעצמם, הדברים נראים אחרת ועדיין - הצורה בה מתנהלת הועדה בשיבא היא פשוט לא מקובלת בשום צורה שהיא.
לשמחתי את העוסית אני גם מכירה כבר, מאובדנים קודמים וגם מקבוצת תמיכה שהשתתפתי בה והיתה בהנחייתה ושוחחתי גם איתה ארוכות בנושא והיא מאד מכוונת לנושא של טיפול ותמיכה בנשים שעוברות ועברו אובדני הריון והיתה מאד קשובה. היא גם עזרה לי להגיע לשיחה אצל סגן המנהל.
נעשו הבטחות, בטוחה שלא יקויימו כ"כ מהר, אבל לא עוברים על דבר כזה לסדר היום וחשוב שהם יבינו את ההשלכות על מטופלות שלהם וגם ידעו איך לשפר וליעל.
לצפיה ב-'משתתפת בצערך'
משתתפת בצערך
14/10/2018 | 23:54
47
כואב כל כך. ממש ממש מצטערת איתך.

אני עברתי את הגרידה ואת הוועדה במדיקל סנטר הרצליה. לא יודעת להגיד באילו מקרים הוועדה מאשרת גרידה. אבל הוועדה הלכה שם מהר וחלק. בתכלס אני נפגשתי עם העובדת הסוציאלית, היא הקשיבה לי והצטערה בצערי מאוד.
היתה אוזן קשבת בשבילי ביום מחריד. מלאנו יחד את הטופס בגדול המדובר ואז אני נשארתי לשבת בוכיה בחדר שלה והיא הלכה להחתים את הרופאים והחזירה לי הכל מסודר וזהו. למחרת הגעתי לגרידה.  מניחה שבגלל שזה בית חולים פרטי הגרידה נקבעה יחסית מהר. הביטוח שילם את הכל כמעט. אם יש לך ביטוח מתאים את יכולה לשקול את האופציה.
לצפיה ב-'FSHD?'
FSHD?
15/10/2018 | 07:00
34
לצפיה ב-'תודה'
תודה
17/10/2018 | 19:32
22
רק רציתי להגיד לכן תודה על התמיכה, העזרה והשיתוף שלכן. פתאום הבנתי עד כמה זה משחרר לשתף את הדברים. להוציא את זה החוצה.

לצפיה ב-'לכל הנשים שכתבו פה בימים האחרונים, ולאלה שענו- '
לכל הנשים שכתבו פה בימים האחרונים, ולאלה שענו-
15/10/2018 | 07:46
78
לכל מי שכתבה- משתתפת בצערכן. אני קוראת הכל, אך לא הספקתי לענות.
לכל הנשים שענו- תודה על תשובות מפורטות, ענייניות ואמפטיות.
אין כמוכן!

אוהבת,
שירה.

שירה דוד
09-7749028

לצפיה ב-'מדוכאת'
מדוכאת
12/10/2018 | 08:20
2
179
יום א בטא 1664
יום ג בטא 2332
יום ה בטא 2420
ממש בדכאון-שבוע חמש הריון ראשון ומאד רצוי
אמרו לעקוב שבוע הבא שהבטא תתחיל לרדת, במידה ולא, אצטרך התערבות רפואית.
כל כך שבורה, כואבת ומתה מבפנים..

לצפיה ב-'אני מצטערת לשמוע '
אני מצטערת לשמוע
12/10/2018 | 09:40
77
האם עשית אולטרסאונד ולא זוהה שק הריון?
האם ההחלטה התקבלה רק על סמך הבטא?
גם אם ההריון לא תקין, אני יודעת שזה מאד כואב ומאכזב ובטח כשמדובר בהריון ראשון. מותר לך להיות עצובה, תני לעצמך זמן להתאושש ולדאוב אבל ככל שיעבור הזמן אני בטוחה שתצליחי להתאושש ולהתרומם. שולחת לך חיבוק
לצפיה ב-'כדאי ללכת לאולטרסאונד. בבטא כזאת אמורים לראות מיקום שק.'
כדאי ללכת לאולטרסאונד. בבטא כזאת אמורים לראות מיקום שק.
14/10/2018 | 23:57
39
הלוואי שיהיה לך נס חיובי.
לצפיה ב-'ציטוטק - כדור נפלט?'
ציטוטק - כדור נפלט?
12/10/2018 | 23:52
3
79
לקחתי היום ציטוטק. לאחר מספר שעות החל דימום שבמהלכו יצא אחד מהכדורים (ארבעה ניתנו באופן ואגינלי). האם זה קרה למישהי? יש סיבה לדאוג שזה יהיה פחות אפקטיבי?

סך הכל בינתיים נראה שזה עושה את העבודה.
לצפיה ב-'גם לי נפלט אחד '
גם לי נפלט אחד
13/10/2018 | 00:27
56
לי יצא אחד גם... לא יודעת להגיד לך אם זה גורע. 
נראה לי פשוט זה התחיל לעבוד מספיק לפני שכולם התמוססו ונספגו. 
בסוף סיימתי עם היסטרוסקופיה ניתוחית אבל לקחתי את זה בחשבון שהציצוטק יעזור לקדם את התהליך.... שיהיה בהצלחה 
לצפיה ב-'קרה לי בהפלת הציטוטק הראשונה'
קרה לי בהפלת הציטוטק הראשונה
13/10/2018 | 03:39
49
קיבלתי שתי מנות, ובכל אחת מהן נפלט לפחות כדור אחד (היתה מנה שנפלו ממנה שני כדורים, אבל אני לא זוכרת אם הראשונה או השניה).
בביקורת שהיתה שבוע אחרי המנה השניה, ראו שהרחם התרוקן לחלוטין.

משתתפת בצערך ומאחלת לך שיסתיים מהר ובלי פרוצדורות המשך.
לצפיה ב-'קרה לי'
קרה לי
14/10/2018 | 10:34
35
4 כדורים ואגינליים, 1 נפלט, השלושה האחרים עשו את העבודה, תוכן ההריון נפלט והרחם היה נקי בביקורת. מקווה שגם אצלך יהיה כך.
לצפיה ב-'לפני הפלה..'
לפני הפלה..
11/10/2018 | 13:07
2
181
בנות.. אני בשבוע 6  פלוס 2. ההיריון לא תקין.  הרופא הפנה אותי למיון לציטוטק. האם בשבוע הזה עדיף כדור או גרידה? 
ואיפה כדאי?  מתלבטת בין אסותא רמת החייל  (אין החזר אם זה בכדורים, יש החזר אם זה בגרידה)   לבין בלינסון (בית חולים השרון)
אשמח לשמוע עצות
לצפיה ב-'רגע רגע'
רגע רגע
11/10/2018 | 14:18
1
131
בשבוע 6+2 לא תמיד רואים עובר, וגם אם יש עובר - לא תמיד רואים דופק.

אם תוכלי לפרט מה בדיוק לא תקין בהריון, אולי נוכל לייעץ לך טוב יותר.

אתמול כתבתי תשובה מפורטת לpuca8 לגבי ההבדלים בין ציטוטק לגרידה.
לצפיה ב-'מצטרפת למרעישה - שבוע 6 קצת מוקדם לכזו נחרצות'
מצטרפת למרעישה - שבוע 6 קצת מוקדם לכזו נחרצות
14/10/2018 | 10:20
67
את מוזמנת לספר ולפרוק, לא קל לסחוב כזו חוסר ודאות. שולחת לך חיבוק חם.
לצפיה ב-'לפני הפלה '
לפני הפלה
10/10/2018 | 17:46
13
211
היי..גיליתי בשבוע 7 בבדיקת הדופק שאין דופק לעובר..היום הייתי אמורה להיות כבר בשבוע 8+4. 
בשבוע שעבר הפנו אותי למיון לצורך ההפלה ובמיון נאמר לי לחכות עוד שבוע בשביל לוודא שהם לא יעשו כביכול הפלה סתם כי יכול להיות סיכוי שטעיתי בחישוב תאריך הביוץ, זאת אומרת מחר אני נוסעת למיון לצורך בדיקה סופית וכנראה ביצוע ההפלה.....אני יודעת שלא טעיתי ומרגישה כמובן שאין תקווה פה. גם כל הרופאים שבדקו אותי אמרו שהעובר קטן לגיל ההריון ז"א הפסיק להתפתח בשבוע 6+4 שד"א באותו שבוע הייתי מאוד חולה עם כאבי גרון ושיעולים חזקים וחום שהיה לי יום אחד..משבוע 6 מאוד מאוד סובלת כל היום מבחילות, וכל השיט של תסמיני הריון.
היה לי הריון ראשון תקין לחלוטין ויש לי בת נפלאה בת שנתיים וחצי.
בשבוע שעבר הרופאה במיון שנראה לי שהיא מתמחה, אמרה לי שעם גודל השק הריון שיש לי נראה לה שכדור לא יתנו לי כי זה יעשה לי דימומים נורא חזקים וכנראה שאצטרך גרידה.
אני ממש רוצה להימנע מגרידה מפחדת מההשלכות שיכולות להיות לזה לפעם הבאה..
אני במצב נפשי די ירוד, קשה לי לתפקד עם הדיכאון שנפל עליי, אני בוכה די הרבה כמעט כל הזמן, ועם הבחילות שיש לי..
יש לי גם כבר כאבים בבטן אבל לא חזקים, סתם כאבים עמומים ואין דימומים..
סתם מתלבטת אם תהיה לי בכל זאת אפשרות, אם עדיף את הכדורים על פני הגרידה..
תודה על העצות!
לצפיה ב-'משתתפת בצערך'
משתתפת בצערך
10/10/2018 | 21:27
2
103
מתייחסת קודם כל לעניין המחלה שלך - אין קשר בין כאב הגרון, השיעולים והחום לבין הפסקת התפתחות העובר.
ההתמודדות עם האובדן מספיק קשה גם בלי רגשות אשם.
עוברים מפסיקים להתפתח בעיקר בגלל שהם לא תקינים ולדעתי הסטטיסטיקה היא שכחמישית מההריונות מסתיימים בהפלה בשליש הראשון.

מנסה לענות לגבי ההבדלים בין גרידה לציטוטק מנסיוני האישי (7 הפלות, מתוכן 4 אובדני שליש ראשון) ומקריאה בפורום על חוויות של נשים אחרות.

ציטוטק (כדורים). ניתנים להמסה בפה, או בליעה, או החדרה לנרתיק. בדרך כלל יש ביקורת 48-72 שעות אחרי המנה הראשונה ובמידת הצורך ניתנת מנה שניה.
ההפלה מתרחשת "מול העיניים" ולא לכולן זה מתאים לראות את כל הדם, הקרישים והגושים.
יתרונות:
פחות פולשני.
לא מצריך הרדמה.
בדרך כלל ניתן לבצע על המקום ללא צורך בקביעת תור מיוחד.
חסרונות/סיכונים:
תופעות לוואי מגוונות (לא כולן חוות את כל התופעות ולא כולן באותה עוצמה, משתנה גם אצל אותה אישה בהפלות שונות) - בחילות, הקאות, שלשולים, כאבי בטן שם למעשה צירים, עליית חום, צמרמורות, רעידות חזקות ובלתי נשלטות בכל הגוף.
הדימום יכול להיות חלש, בינוני, חזק או חזק מאוד - ברמות שגורמות לחולשה ואף לעילפון (אני הגעתי לאשפוז לילה בגלל הדימום).
בגלל שלא ניתן לדעת איך תרגישי, יש צורך בגיבוי של לפחות מבוגר אחד שיטפל בילדה.
20-30% סיכוי שיהיו שאריות ויהיה צורך לעבור גרידה או פרוצדורה אחרת להוצאת השאריות.
יש סיכון לדימום ממושך מאוד: כמה שרשורים למטה מישהי כותבת על דימום שנמשך כחודש וחצי אחרי הציטוטק.

גרידה. פרוצדורה בהרדמה. הולכים לישון עם עובר ברחם, מתעוררים בלי עובר ברחם.
יתרונות:
התהליך די ברור ולמעט מקרים מאוד חריגים מסתיים באשפוז יום של שעות ספורות ו-3 ימי מחלה.
סיכון קטן מאוד (ביחס לציטוטק) לשאריות אחרי גרידה.
בדרך כלל הדימום שאחרי הגרידה מועט יחסית.
חסרונות/סיכונים:
לא הצלחתי להבין מההודעה שלך אם את אמורה להגיע מחר בצום לקראת גרידה אפשרית, אבל בדרך כלל לא ניתן לבצע באופן מיידי והתורים (בייחוד בציבורי) עלולים להיות ארוכים.
פרוצדורה פולשנית בהרדמה. סיכונים אפשריים שאני זוכרת הם ניקוב רחם וכריתת רחם.
בדרך כלל משתמשים בציטוטק כהכנה שעתיים לפני גרידה, כדי להרחיב את צוואר הרחם, אז בכל זאת יש קצת מחוויית הציטוטק.

הפלת הציטוטק הראשונה שלי היתה מוצלחת, אבל אחרי הפלת הציטוטק השניה שלי החלטתי שגם אם תהיה לי אפשרות לבחור שוב בציטוטק, אין סיכוי שאעשה זאת שוב, ובהפלה האחרונה אכן בחרתי בגרידה.
שתי האפשרויות רעות והבחירה היא לא באפשרות הטובה מבין השתיים, אלא בזו שנראה לך שתהיה פחות רעה עבורך בנקודת הזמן הנוכחית.

לגבי העצב שאת שרויה בו כרגע, אני חושבת שההפלה הראשונה מכאיבה באופן שונה מכל השאר. ההפלה הראשונה היא זו שזורקת לפח את התמימות שסטיק ביתי עם שני פסים יוביל לידיים מלאות.
מותר לכאוב ולבכות ולכעוס ולהתבוסס ברחמים עצמיים.
את לא יכולה לראות את זה כרגע ממעמקי התהום, אבל מתישהו את תצליחי להתרומם ולהתחבר חזרה אל העולם שממשיך כאילו כלום, בזמן שהשמיים נופלים עלייך.

אם תוכלי, בבקשה תעדכני אותנו אחרי הבדיקה מחר.

לצפיה ב-'וואו, כל מילה שכתבת על העצב'
וואו, כל מילה שכתבת על העצב
10/10/2018 | 21:40
82
והתמימות שנעלמת בול!

לצפיה ב-'עדכון '
עדכון
12/10/2018 | 14:31
68
טוב סתם מעדכנת שאתמול הביאו לי את הציטוטק, דיממתי הרבה החל מ14:00 עד הלילה, אבל לא ברמה של להחליף מלא פדים, הרגשתי שיוצאים גושים וקצת התפתלתי מכאבי ״מחזור״ חזקים יותר ממה שיש לי בדרך כלל. הייתה לי חולשה ולקראת הלילה גם הופיע כאב ראש של החיים, שם כבר לקחתי אקמול שלא בטוח שעזר, פשוט נרדמתי ובבוקר כבר קמתי בלי כאבים, יש דימום חלש (נגיד של יום שלישי של מחזור), אבל נגיד אתמול לא שמעתי איזה נפילה של השק, אלא הרגשתי פשוט גושים (סורי על הtmi)..קצת חוששת שלא הכל יצא כי הדימום ממשיך אבל לא חזק. ביום שני הביקורת מקסימום יתנו עוד מנה או שנקבע כבר תאריך לניתוח אם צריך, העיקר שכבר הכל ייצא ואמשיך בחיים. 
גם היום קמתי בלי בחילות בוקר :) אז זה כבר משהו וגם אתמול חיסלתי מנה טובה של סושי :)
תודה רבה על התמיכה, ולגמרי מסכימה שקיבלתי כאפה לחיים, איבדתי לגמרי את התמימות של הריון תקין, ממש לא ציפיתי ולא חשבתי שלי יקרה תרחיש של הפלה. והנה הצטרפתי לסטטיסטיקה. מאחלת לי ולכולן בהצלחה בהריונות תקינים עם קטנטנים בריאים ומתוקים בעתיד...
לצפיה ב-'משתפת מהניסיון שלי '
משתפת מהניסיון שלי
10/10/2018 | 21:53
6
96
חיבוק גדול אני הגעתי לבדיקת דופק ב8+3 שלעולם לא אשכח. לצערי לא היה דופק, והעובר התאים לשבוע 6. הלכתי ישירות מה רופאת נשים לבית החולים שם התעקשו שאחכה שבוע כדי לתת צ’אנס לדופק להופיע וזאת על אף שידעתי מתי היה הביוץ ולאור העובדה שלא היו לי נסיונות אחרי הביוץ ידעתי ששבוע 6 זה לא הגיוני. אחרי שבוע אכן הציעו לי את האופציה של כדורי ציטוטק לנרתיק או גרידה. אני אציין שהרגשתי את ההריון משבוע 3, היו לי לחצים ברחם, בחילות נוראיות (שלא היו בהריון הראשון) הבטן התנפחה, חזה נהיה ענק, דימום מהחניכיים בצחצוח... ממש הריון מובהק. לא הרגשתי שאני מסוגלת לחכות דקה וביקשתי לקבל את הכדורים ומקסימום... בערך 3 שעות אחרי הנטילה של 4 כדורים לנרתיק הייתי בבית והרגשתי כאבי מחזור קלים וזה יצא בשירותים, הדימומים לא היו מסיביים בכלל וגם הכאבים לא (היו לי מחזורים יותר קשים) אחרי 3 ימים הגעתי לביקורת ואכן השק יצא אבל הרירית הייתה יותר מדי עבה וקיבלתי מנה נוספת של 4 כדורים. אמרו לי להגיע אחרי 5 ימי מהמחזור הראשון או 5 שבועות (מה שיבוא קודם) ולאורך 4 שבועות (!) דיממתי בצורה ברמות שונות וזה היה מתיש. 
אחרי 4 ימים נקיים קיבלתי מחזור מטורף הייתי כבר דיי מרוצה כי הייתי בטוחה שהכל מתנקה והגעתי לביקורת נוספת ועדיין הרירית עבה והפנו אותי לניתוח היסטרוסקופיה (שהיה אתמול אגב) הניתוח היה בהרדמה (בשינה מושלמת!!) בערך רבע שעה לא יותר מזה ואז העירו אותי בהתאוששות. המנתחת אמרה שהיו הרבה יותר שאריות ממה שנראה האולטרסאונד אבל שזה בסדר, קיבלתי כדורים בבליעה שהמטרה שלהם לתמוך ברירית והתבקשתי להגיע אחרי המחזור לביקורת נוספת. מה אגיד לך? שמעתי על כאלו שלקחו ציטוטק והסיפור הסתיים תוך שבוע-שבועיים, שמעתי על כאלו שהוא בכלל לא עזר. אני מאמינה שאם יש לך אורח רוח וסבלנות (אני כרגע חודש וחצי מתחילת התהליך וזה מייגע) אז את תחליטי מה נראה לך הכי נכון עבורך. כמן שרשמו מעליי אין את הבחירה האידיאלית. מאחלת לך בהצלחה ושבמידה ואכן תצטרכי לעבור את התהליך הזה אז שיעבור בקלות יחסית. 
אכן התמימות של ההריון חדלה מלהתקיים אבל נראה לי שזה הכל והזמן ירפא. 

לצפיה ב-'היי לונה'
היי לונה
12/10/2018 | 15:01
5
38
היי, הגבתי עם עדכון מקודם, ומה שכתבת לי זה אחד לאחד מה שהרגשתי, גיליתי על ההריון הזה די מוקדם, ממש כמה ימים לפני שהיה אמור להופיע המחזור היו 2 פסים מובהקים על המקל, כל כך שמחתי, בערך משבוע 5 התחלתי להרגיש את כל הסימני הריון, אחרי שחשבתי שלא יגיעו, אבל באמת שמחתי ואמרתי טוב זה אומר שיש הריון והכל בסדר, עד שהגעתי לבדיקה של הדופק. בשבוע 5 כבר הרופאה בדקה וראתה שק הריון  אבל לא את העובר, וחיכיתי בקוצר רוח לשבוע 7, זוכרת את היום הזה כמו יום חג, שריינתי את אמא שלי שתהיה עם הילדה ביום שישי, ונסענו אני ובעלי לרופאה, נשכבתי וחיכינו לצליל של הדופק המיוחל, היה שקט מוחלט ראיתי את בעלי מתחיל להחליף צבעים ואני חיכיתי וחיכיתי אבל היה שקט, הרופאה לא הפנתה אליי את המסך וכשלבסוף אמרה ״תראי, יש בעיה״ הרגשתי שנפלו עליי השמיים. שאני מאבדת הכרה על כיסא הבדיקה, לא ציפיתי בשום צורה לכזה דבר. 
זאת כזאת כאפה לפרוף שאת לא מצפה לזה. אני כל כך מרגישה עם פוסט טראומה להריון הבא, בטח אגיע לכל בדיקה אחרי שלא אשן כל הלילה, אוף.
מדהים, עד הרגע שקיבלנו את הבשורה לא הרגשתי שמשהו לא תקין, לא היו לי התכווצויות ולא דימומים. אבל מרגע שהרופאה אמרה שאין דופק אבל אולי לחכות שבוע אולי בכל זאת יש, הרגשתי שזה נגמר, לא יודעת איך להסביר אבל הרגשתי שאני כבר לא ״איפה״ והאור נגבה בפנים. קשה להסביר אולי מי שעברה תבין.
לצפיה ב-'ממש ככה...'
ממש ככה...
13/10/2018 | 00:39
4
34
לעולם לא אשכח את בעלי מחליף צבעים והרופאה שלא יודעת מה לעשות עם עצמה... 
לי לקח קצת זמן להשיג את ההריון הזה (חצי שנה) והכנסתי את עצמי ללחץ היסטרי מההתחלה כי ההריון הראשון לא היה ככה. (ובואי נודה באמת... מה זה חצי שנה?) וכל הזמן הייתי עסוקה בחישוב הפרשים בין ילדים מי ישמע מישהו חותם לי שהם יהיו אחד בטוסיק של השני כל היום... אז למעשה הלחץ לא תרם פלוס גילו לי חשיפה לוירוס cmv וביקשו שלא אכנס חצי שנה להריון פלוס כימי שעברתי בתום החצי שנה ומיד אחריו ההריון הזה... שאפילו הבטחתי לעצמי לא לשמוח ולהתרגש יותר מדי עד שלא אראה לפחות דופק (למעשה לא הייתה לי סיבה ללכת בתוואי הזה אבל הייתי יותר מדי לחוצה) באותה תקופה שמעתי פתאום על מלא הפלות של נשים שהכרתי וזה בכלל הכניס אותי לחרדה... ולא הייתה לי סיבה כי באמת שכל הבחילות ונפיחות נתנה תחושה של הריון מתפתח... הייתה פעם אחת שהתעוררתי בבוקר על הבטן והרגשתי משהו לא בסדר אבל אמרתי לעצמי שזה מטורף לחשוב שאי אפשר להתעורר על הבטן בשבוע 6-7 (בהריון ראשון ישנתי על הבטן כמעט עד תשיעי, פה מההתחלה היא כל כך התנפחה בערב שלא יכולתי לישון עליה...) בקיצור... כמו שאמרת כפה לפנים! ולמדתי שנפש וגוף זה ביחד.. קצת מרגישה שהובלתי את זה עם יותר מדי לחץ ויותר מדי סטרס , הבנתי שהריון זה נס ופלא ולא מובן מאליו, הבנתי שהריון איבד מהתמימות והתום שחוויתי לפני ואני מקווה שהצלחתי להתגבר על זה ומאחלת לך ולכולן הריונות קלים ותקינים ללא חרדות עד כמה שאפשר 
לצפיה ב-'ממש אבל'
ממש אבל
13/10/2018 | 10:10
3
24
הסיפור שלנו מאוד דומה, 
אני גם הייתי עסוקה בלחץ לגבי ההפרשים בין הילדים, רציתי 3 שנים הפרש במקסימום :) אבל תכלס עכשיו זה מתגמד, הכי חשוב שפעם הבאה יהיה בסדר. 
גם אני כמוך ממש לפני הכניסה להריון משום מה שמעתי סיפורים של חברות שעברו הפלה, חברות ומכרות. זה לא תרם ללחץ שמשום מה נכנסתי אליו, ולמרות שלא הייתה לי איזשהי בעיה להיכנס, קניתי מקלות ביוץ. אז כשאמרו לי הרופאים שאולי טעיתי בחישוב ימי הביוץ, לא היה מצב כזה, ידעת בדיוק באיזה יום נכנסתי וידעתי שאין תקווה לחכות לסיכוי לדופק בשבוע הבא. 
וגם אני ישנתי על הבטן וגם הבטן שלי הייתה נפוחה מההתחלה לעומת ההריון הראשון. אבל זה קראתי שאמור להיות בהריון שני כי הגוף כבר רגיל להריון ורואים בטן הרבה יותר מהר.
ממש בהצלחה שנזכה בהריון הבא בריא ומשעמם עד מאוד!!! אמן
לצפיה ב-'מתייחסת לעניין הבטן'
מתייחסת לעניין הבטן
13/10/2018 | 16:51
2
38
בשבועות הראשונים (לפחות עד שבוע 12, אבל יכול להיות שגם קצת אחרי) הרחם שקוע עמוק בתוך האגן, זאת הסיבה העיקרית לכך שבשבועות מוקדמים עושים רק אולטרסאונד וגינלי - הרחם פשוט נמצא למטה מדי.

הנפיחות שיש בשבועות הראשונים לא קשורה לרחם אלא להורמונים שמאטים את פעילות המעיים.

אף אחת מכן לא גרמה נזק לעובר בכך שישנתן על הבטן.
לצפיה ב-'איך יודעים אם הציטוטק עבד?'
איך יודעים אם הציטוטק עבד?
13/10/2018 | 17:08
1
31
כמו שכתבתי היה לי דימום חזק ביום חמישי עם התכווצויות חזקות וכואבות, אתמול היו דימומים אבל פחות חזקים שהתגברו לקראת הערב והיום הדימומים פחתו. לא הרגשתי שיוצא השק. יכול להיות שזה יצא בחתיכות?
לצפיה ב-'רק בדיקת אולטרסאונד'
רק בדיקת אולטרסאונד
13/10/2018 | 17:44
24
בהפלת הציטוטק הראשונה שלי, השק נפל לשירותים כ-24 שעות אחרי המנה השניה, ורק בדיעבד הבנתי שזה היה השק.
בהפלת הציטוטק השניה שלי היו כל כך הרבה גושים ואין לי מושג איזה מהם היה השק, אבל הוא יצא בטווח של פחות מ-24 שעות מהציטוטק (בהפלה הזו קיבלתי מנה אחת בלבד).

הדרך היחידה לדעת אם הציטוטק עבד, זה לעבור בדיקת אולטרסאונד.
לצפיה ב-'עצוב...'
עצוב...
11/10/2018 | 06:10
2
85
מדהים לשמוע כמה הפסקת הריון/הפלה היא דבר שכיח...
ועצוב לי עם כל בשורה כזו, מצטערת לקרוא וההמתנה הזו כ"כ קשה.

אני עברתי גרידה בשבוע 17 והחלק הקשה ביותר מבחינתי, מלבד הבשורה האיומה וההמתנה לאישור הסופי, היה הרחבת צוואר הרחם ואת לא תצטרכי לעבור אותה. הגרידה לא קשה, כפי שכתבו פה את הולכת לישון עם עובר ומתעוררת בלי. הנפילה של ההרמונים מקשה, האכזבה והתגובות של הסביבה.
בעבר שמעתי מרופאה בכירה עם המון נסיון שהפלה עם כדור עדיפה על גרידה, כך שאם הבחירה בידייך עדיף כדור. אני חושבת שגם הפרידה ההדרגתית מההריון עם ההתנקות של הגוף מקלה מעט על הנפש.
אני עברתי הפסקת הריון לפני חודש וכשקיבלתי עכשיו מחזור הרגשתי שזהו, אני מתנקה מהכל וסוגרת את הפרק הזה בחיי. מעולם לא ציפיתי כ"כ למחזור... 
מניחה שלא תהיה ועדה להפסקת הריון אם אין דופק, אז תתייעצי עם רופא שאת סומכת עליו לפני קבלת ההחלטה.
בהצלחה ושיעבור בקלות כמה שניתן! 
וכן, התמימות נעלמת... הכל משתנה..
השבוע הייתי בטיפת חלב, סגרתי את התיק וקיבלתי חיסונים לקראת ההריון הבא וחשבתי לעצמי שהייתי אמורה להיות עכשיו בחודש השישי עם בטן ענקית... ותנועות.. 
לצפיה ב-'מצטערת לשמוע על המקרה שלך'
מצטערת לשמוע על המקרה שלך
12/10/2018 | 14:45
1
41
אבדן הריון בשבוע מתקדם כזה באמת עצוב מאוד, אני מאחלת לך הריונות תקינים ובריאים בהמשך! זה הריון ראשון?
עכשיו אני רק מחכה לביקורת, משום מה יש לי תחושה שלא הכל יצא, תראי מה כתבתי בתגובה של העדכון, אבל אני ממש מוכנה לכל מה שאצטרך לעשות, חייבת כבר לשים את הדבר הזה מאחוריי. להמשיך הלאה. למרות שאחרי שהרופאה הביאה לי את הכדורים כשיצאתי ממנה, ואחרי משהו כמו חצי שעה התחלתי להרגיש את הכאב, היה לי סוג של שמחה ותחושת הקלה שדי, אני מסיימת עם זה, ולא הרגשתי עצובה. אחרי ששבועיים הסתובבתי ופשוט הייתי בדיכאון, באוטו פתאום הייתי מתחילה לבכות משום מקום, באמצע יום עבודה, בשיחות טלפון עם אמא שלי, עם בעלי, באמבטיה....והיום אני פשוט מרגישה הקלה, גם אם יהיה צורך לקחת מנה שנייה בביקורת ביום שני( למרות שמחזיקה אצבעות שהכל ייצא בסופ״ש).

דרך אגב איזה חיסונים את עושה לקראת הריון הבא?
ואני היום הייתי אמורה להיות בשבוע 9, ובסופש שעבר הייתי בסופש עם המשפחה בצפון וחשבתי לעצמי, שאם הכל היה ממשיך תקין הייתי יושבת עם המשפחה ושומרת על סוד קטן ושמח, ובמקום זה העברתי את הסופש עם דיכאון ובחילות וסוד קטן שבשבוע הזה אני אמורה לעבור הפלה.
לצפיה ב-'עונה'
עונה
13/10/2018 | 19:55
33
היי,
קראתי את העדכון, הדיכאון הוא חלק מהעניין וגם תחושת ההקלה. הכיני את עצמך שיש נסיגות ונפילות של מצב הרוח.
אצלי היה שלב שבו פשוט החלטתי שאני מרימה את עצמי ונותנת לשגרה לחזק אותי, כמובן שהיו ועדיין יש מחשבות ורגשות שלפעמים מציפים אותי, אבל אני מעדיפה להמשיך הלאה... טוב שגילינו את המום בזמן ולא ילדתי ילד חולה.
יש לי שלושה ילדים. ההריונות שלהם נקלטו במהירות ועברו חלק. ועדיין זה קשה לאבד הריון... מה שהרבה לא מבינים.... הוא היה מתוכנן וההתרגשות סביבו הייתה מאוד גדולה.
בהריון עשיתי בדיקת נוגדנים לאדמת וגיליתי שאני לא מספיק מחוסנת, קיבלתי הוראה להתרחק מכל מי שחולה (תסמיני חצבת דומים לשפעת). עשיתי חיסון אדמת-חצבת-חזרת כדי שלא אדבק מכל אלו של מתחסנים היום....
תתנקי, תיפרדי, תתחזקי והמשיכי הלאה!  בשורות טובות במהירה!

לצפיה ב-'הפלה מאוחרת - שואלת עבור חברה '
הפלה מאוחרת - שואלת עבור חברה
11/10/2018 | 10:47
3
143
הי,
חברה גילתה בצ'יפ גנטי על מום קשה בעובר.
היא היום 21+5 (יום חמישי 11.10).
ממה שהבנתי היא גם צריכה לעבור את הסרט של וועדה...

האם - ואיפה- עוד אפשר לעבור גרידה במקום לידה שקטה?

תודה לעונות

עוגיונת
לצפיה ב-'אסף הרופא עושים עד שבוע 24'
אסף הרופא עושים עד שבוע 24
11/10/2018 | 12:53
95
ייתכן שגם קפלן או תל השומר יכולים לקבל אותה.
כדאי להתקשר עוד היום לשלושתם.

משתתפת בצערה של החברה וממליצה לה לברר האם תקבל בבית החולים כדורים למניעת היווצרות חלב. אם בית החולים לא מספק את הכדורים, כדאי לבקש מרשם מרופא הנשים שלה עוד לפני ההפלה.

הועדה היא בעיקר ביורוקרטיה פורמלית, נדיר מאוד שהם עושים בעיות כאשר יש פגם חמור.
לצפיה ב-'קצת לגבי התהליך לפחות ממה שרופא הסביר לי'
קצת לגבי התהליך לפחות ממה שרופא הסביר לי
16/10/2018 | 09:15
1
14
אני גיליתי שלעוברית שלי אין דופק בשבוע 23+1.
כשהגעתי לאיכילוב למיון הסבירו לי על לידה שקטה והתעקשתי לבצע גרידה. הרופא במיון הסביר לי שבאסף הרופא הם היחידים שמבצעים גרידה מעל שבוע 20 ובגלל שיש סכנה לפגיעה ברחם, התהליך שם הוא ארוך יחסית:
בשלב הראשון מסתובבים במשך שבוע עד שבוע וחצי עם חומר מסויים בנרתיק שאמור לרכך את צוואר הרחם ולאפשר הכנסת מכשירי גרידה והוצאת העובר. לאחר שמוודאים שהצוואר מוכן רק אז מבצעים את הגרידה בהרדמה. 
מבחינתי באותו הרגע הבחירה היתה בין לסיים עם זה בהקדם האפשרי לבין להסתובב שבוע וחצי כשברחם יש לי עוברית שאינה בחיים.
בחרתי למרות הסבל הנפשי לסיים עם זה בהקדם האפשרי.

לצפיה ב-'תודה יקרה'
תודה יקרה
17/10/2018 | 13:03
6
נשמע לי חוויה מאוד מטלטלת. למען האמת, שתי החוויות מאוד מפוקפקות וקשות, כל אחת בדרך המיוחדת שלה..
בכל אופן היא פנתה לאסף הרופא וממה שאני מבינה ממשיכה לתהליך של גרידה.

תודה על התשובות והאמפתיה
לצפיה ב-' פינת הביניים בדגש ראש/לב גופנפש'
פינת הביניים בדגש ראש/לב גופנפש
09/10/2018 | 09:33
2
105
פינת הבינייםל מיועדת לכל מי שמצויה בתווך הכל כך כואב שבין אובדן הריון לבין התקווה להריון חדש ותקין, בין הייאוש, המרמור, הכאב והשבר לבין התקווה החדשה. בין השקיעה למטה (מי אמרה פה אובדן שש וקיבלה אובדן חמש ?????) לבין התקווה לחיים ולגאולה. לכל מי שסופרת ימים, משתינה על מקלות, נזהרת בתכנון חופשות, ונפשה כלה אל שניה פסים ואל הלידה השמחה.

לכל אלה מוקדשת הפינה הזו, והפעם בדגש לב ראש וגופנפש.
כולנו נשים אינטיליגנטיות. אנחנו מבינות את התהליכים הביולוגיים. אנחנו יודעות שלפעמים נוצרים עוברים פגומים. שהרבה פעמים דופק פוסק בגלל אי תקינות כרומוזומלית. אנחנו יודעות שיש מוטציות ביולוגיות חד פעמיות. שהטבע אקראי ולא אישי.

אבל.
אבל הלב לא יודע את הדברים האלה. בכלל. הלב שבור ומדמם. הוא לא מבין למה דווקא אנחנו. למה עכשיו. האם עשינו משהו רע. למה מנת חלקנו היא מרה ורעה וכואבת כל כך. כשהחברה נכנסה להריון לא מתוכנן. והעמיתה מהעבודה יולדת אוטוטו. ואמא מהגן עם אותו תל"מ. למה רק אצלנו ככה.

אתן יודעות שאני מטופלת הרבה שנים, שגדלתי עם אמא פסיכולוגית, שעברתי גם טיפולי גופנפש מכל מיני סוגים ושאני מתרגלת את שיטת העבודה של ביירון קייטי. ושקשה באופן כללי לבוא אלי בטענות על הזנחה עצמית או על חוסר מודעות.
ובכל זאת. אני לא יכולה להימנע מלדעת (בלב - לא בראש) ששני ההריונות שאיבדתי היו לא מתוכננים. וזה מערבל את הנפש. למרות שהראש יודע. אקראי. הלב שואל.

הדרך שלי להתמודד עם הכפילות הזו - כי להשתיק את הלב אני פשוט לא יודעת (ואם מישהי יודעת היא מוזמנת לספר לי איך) - היא להניח לה להתקיים.
מצד אחד הראש. חזק, יציב, שולט. אקראי. לא אישי. טבע קר. אני מזכירה לעצמי את הסטטיסיטיקות, מדברת עם המחשבות. נעזרת הרבה בקייטי כשהן מרות מאד. מצד שני הלב על סערת הרגשות שבו. כשהגלים קטנים אני משתדלת להזיח את הלב, לראות את הטוב, לשמוח בקיים, להרפות מהכאב. אבל כשהשמיים מקדירים מאד והסערה ממשמשת ובאה אני מניחה לה להגיע במלוא עוצמתה. לא חונקת את הרגש, נותנת לו מקום.

ובעניין הגופנפש. טובי המומחים הסבירו לי שאין קשר. מחלה היא מחלה של הגוף. הנפש היא משהו אחר. וטובי המומחים - חלקם ברמה עולמית - לא שכנעו אותי.  בחוויה האישית שלי יש קשר הדוק של גופנפש, ובהקשר הזה עם כל האמונה שלי ברפואה המערבית - אני חושבת שהיא עדיין לא התפתחה דיה לפענח את הקשר הזה.

לצפיה ב-'שוב מבולבלת..'
שוב מבולבלת..
11/10/2018 | 06:31
1
80
מדהים כמה החיים האלה מפתיעים ומבלבלים. רגע אחד בטוחים שיודעים הכל, בטוחים, שמחים וברגע אחר הבילבול מציף אותנו..
אני חושבת שאני אדם חזק שיודע להתגמש כשצריך, לכאוב, לשקוע וגם להתרומם ולהתחזק.
ידעתי מה אני רוצה, החלטתי שאני רוצה ילד רביעי. הילדים כבר גדלו קצת, אני נמצאת במקום טוב מבחינת העבודה, המשפחה מאוד רצתה.. הכניסה להריון הייתה מהירה, ידעתי שיש בן וכבר חשבתי מי יהיה הסנדק בברית ואז הכל התרסק וזה נגמר. נגמר ולא נגמר... 
בחודש ההמתנה למחזור החלטתי ששוב ננסה, ואם לא ילך לא ננסה שוב. כל הרופאים אומרים שהמום כנראה לא גנטי וזו תקלה בייצור שכנראה לא תחזור, וקיבלתי אישור לנסות שוב ולהכנס להריון, אך החששות עדיין קיימים. שוב לשמוח ולהתאכזב?.. שוב לאכזב את הילדים?.. אני לא יכולה להסתיר הריון עד לסקירה עם הריון רביעי, הבטן יוצאת מאוד מהר. לא יודעת איך אעבור שוב גרידה אם אצטרך, זה היה לי קשה, מאוד!
קניתי בדיקות ביוץ ובדיקות הריון ואוטוטו צריך להתחיל להיכנס לעניינים ויש היסוסים...
השבוע הייתי בטיפת חלב, עשיתי חיסון אדמת כי חסרים לי נוגדנים, ולא הפסקתי לחשוב על כך שהייתי אמורה להיות כבר בחודש שישי... חודש ינואר כ"כ קרוב פתאום... והבטן חסרה.
לצפיה ב-'קשה מאד להיות בביניים'
קשה מאד להיות בביניים
14/10/2018 | 10:41
27
קשה לדעת - באמת - שהבלבול מצוי ביסודות. שפשוט לא הכרנו אותו עד עכשיו. רגע אחד שמחים ורגע אח"כ כבר לא. רגע אחד בטוחים ורגע אח"כ כבר לא. קשה לדעת שההחלטה אם לנסות או לא היא שלך - אבל התוצאה לא.
ההכרה במימד חוסר הוודאות שמצוי בחיינו תמיד. תמיד. תמיד. ולא רק בהקשר של הילודה. היא מורכבת מאד. הרי חוסר הוודאות תמיד שם. אולי תגיעי הביתה בשלום ואולי תיפלי ותשברי עצם בדרך. הרי תקלות קורות, תאונות מתרחשות, אנחנו רק בשר ודם ואיננו חסינים. ובכל זאת רוב חיינו אנו מהלכים על האדמה בבטחון שמה שהיה עד עכשיו הוא שיהיה, שהטוב שהיה מנת חלקנו יימשך גם הלאה.

אובדן הריון מעלה את חוסר הוודאות מנמנומו מתחת לפלטפורמה היציבה (לכאורה) עליה אנו מהלכים ומציב אותו לצידנו, הולך איתנו יד ביד, מערער את היסודות, מחלחל למקומות שלא חשבנו שיימצא בהם.
זה מקור הבלבול אותו את חשה. את לא פחות חזקה, את רק הולכת בין הסדקים שנפערו במציאות שלך, והם ילוו אותך עכשיו וגם במהלך ההריון שאני מאחלת לך בכל לבי שיסתיים בידיים מלאות.

אנחנו כאן - כל הזמן - ללוות אותך בהתמודדות עם המציאות שלבשה אופי קצת שונה, את רק צריכה מקלדת.
לצפיה ב-'מעדכנת'
מעדכנת
06/10/2018 | 16:44
13
215
שק ההריון נפלט. 
עדיין רירית עבה 16 מילימטר עם תוכן. לא ניצפו זרימות.
לא נתנו עוד ציטוטק.
הטוב- מחר לא תהיה גרידה.
הפחות טוב- יתכן ויהיה צורך בהתערבות לריקון סופי של הרחם.
אני שוקלת בכל מקרה לעשות היסטרוסקופיה לוודא שאין שאריות והכל נקי לפני החזרת מוקפאים. חבל לי "לבזבז" אותם על רחם לא נקי.

מחר אתייעץ עם הרופאים שלי בנושא.

לצפיה ב-'העיקר שיצאת בלי גרידה בסוף'
העיקר שיצאת בלי גרידה בסוף
06/10/2018 | 19:12
73
אצלי השארית ללא זרימות יצאה בווסת הראשונה.
לא אמרו לך לחכות לווסת הראשונה ולבוא לביקורת בסוף הדימום?

אני עשיתי את הגרידה אצל דר׳ רויעי משיח. הוא אמר להגיע ביום 10 אחרי הווסת הראשונה ואם הוא רואה שאריות הוא עושה היסטרוסקופיה אבחנתית. (לפחות ככה הבנתי, בסוף הכל התרוקן לבד. זאת באמת היתה ווסת מטורפת).

מאחלת לך שהחזרת המוקפאים הבאה תהיה המנצחת!

אגב, עד כמה שאני הבנתי, אולטרסאונד הוא כלי מהיימן לגבי זיהוי שאריות ברחם לעומת הידבקויות שזה באמת רואים בהיסטרוסקופיה.
לצפיה ב-'מסכימה עם כל מה שכתבה אובדתעצות'
מסכימה עם כל מה שכתבה אובדתעצות
06/10/2018 | 20:22
11
51
לדעתי כדאי להגיע לביקורת אולטרסאונד מיד לאחר סיום הדימום של הוסת הראשונה. אם יהיו שאריות, יראו אותן וניתן יהיה להחליט אם ממתינים עוד או שיש צורך בהיסטרו ניתוחית.

במקביל, הייתי קובעת תור לאבחנתית כדי לוודא שאין הידבקויות.
מסכימה לגמרי שאין טעם להחזיר עוברים לרחם שלא ברור מה המצב שלו לאחר הפלה.
לצפיה ב-'מה פירוש ״זרימות״?'
מה פירוש ״זרימות״?
06/10/2018 | 22:32
2
43
ומחזיקה לך אצבעות, כמובן
לצפיה ב-'שארית שמחוברת לדופן הרחם עם כלי דם פעילים'
שארית שמחוברת לדופן הרחם עם כלי דם פעילים
07/10/2018 | 09:14
1
47
כלומר יש זרימת דם בכלי הדם.
מתוך 3 הפלות עם שאריות, בשתיים היו לי זרימות ובשתיהן בוצעה פרוצדורה להוצאת השארית עוד לפני הוסת.
בהפלה שבה היתה שארית ללא זרימות, חיכיתי וסת אחת ואחריה עברתי פרוצדורה להוצאת השארית.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
07/10/2018 | 10:49
6
לצפיה ב-'הבעיה היא עובי הרירית.'
הבעיה היא עובי הרירית.
06/10/2018 | 22:48
7
63
הרופא במיון אמר היום שהצלחת ריקון רחם עם ציטוטק נחשבת לרירית של פחות מ 14 מילימטר.

בכל אופן, הרופאה שלי לא מתרגשת. אמרה שהיא אופטימית ונבדוק שוב ביום שלישי.

לגבי ההיסטרוסקופיה, זה כבר לרופא פוריות. אליו יש לי תור עוד שבועיים.

לצפיה ב-'האם הדימום ממשיך?'
האם הדימום ממשיך?
07/10/2018 | 09:19
6
36
בעקרון אני חושבת שאני אופטימית ביחד עם הרופאה שלך.
אם אני מבינה נכון, הביקורת של אתמול היתה 72 שעות אחרי מנת הציטוטק הראשונה וכ-24 שעות אחרי המנה השניה.
במקרה כזה בהחלט ייתכן שהרחם ימשיך להתכווץ והרירית תגיע לעובי הנדרש.
לצפיה ב-'ממשיך. כמו מחזור לא נקי...'
ממשיך. כמו מחזור לא נקי...
07/10/2018 | 20:21
5
12
לצפיה ב-'מאחלת לך שהדימום הזה יעשה את העבודה'
מאחלת לך שהדימום הזה יעשה את העבודה
07/10/2018 | 20:30
1
31
ושבבדיקה אצל הרופאה שלך יתברר שהרירית הצטמקה כמו שצריך.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
07/10/2018 | 20:37
7
לצפיה ב-'ממש מקווה בשבילך שבביקורת מחר יגידו שהכל יפה ונקי'
ממש מקווה בשבילך שבביקורת מחר יגידו שהכל יפה ונקי
08/10/2018 | 17:20
2
22
תעדכני.

לצפיה ב-'מעדכנת'
מעדכנת
09/10/2018 | 14:48
1
63
הרירית ירדה ל 12.5 .
יש שאריות קטנות.  הרופאה אמרה שזה נראה קרישי דם. יש שארית קטנטנה עם זרימה.
החליטה להמתין. אמרה שהווסת הבאה תנקה הכל.

תוך.כמה זמן צפוייה ווסת?
לצפיה ב-'אצלי לקח 7 שבועות'
אצלי לקח 7 שבועות
09/10/2018 | 15:38
43
אבל הבנתי שבין 4-6 שבועות זה הנורמה.

אצלי יצאו המון המון קרישים בווסת בראשונה והשארית של 1 ס״מ שהיתה לי. את השארית היה קל לזהות.
מקווה שגם אצלך הווסת תנקה הכל.

בנתיים תאגרי כוחות נפש.

חיבוק
לצפיה ב-'היסטרו ניתוחית'
היסטרו ניתוחית
08/10/2018 | 12:58
2
113
שלום בנות,
לפני חודש וחצי עברתי הפלה באמצעות ציטוטק בעקבות אי דופק בשבוע 8 (נמצא מתאים לשבוע 6... :( )
בעקבות זאת העדפתי את הציטוטק ובמשך חודש וחצי דיממתי ודיממתי ו דיממתי (השק נפלט כמה שעות לאחר המנה הראשונה, לאחר כמה ימים מנה שניה ומאז דימומים קשים, קלים, ה כתמות, הפסקה קלה, מחזור עם דימום קשה וקצר, דימום קל וכרגע נכון להיום 3-4 ימים ללא דימום בכלל... )
בביקורת שעשיתי ביום 4 למחזור נמצאה רירית 15 מ"מל
והומלץ על הי סטרו ניתוחית ולכן אשמח לדעת -
מה מצפה לי??
האם ייתכן ויתחילו מאבחונית ויראו שאין כבר מה לנקות?
שזה יצא לבד?
והאם לאור העובדה שעכשיו אני לא מדממת ואכן ימצא שיש לנתח - האם מדממים אחרי????
האם אני יכולה לנהוג לאחר הפרוצדורה? ללכת לעבודה יום למחרת?
קצת עייפתי מהדימום האינסופי..
ובנוסף - האם זה פוגע במחזור? האם ייתכן עיכוב במחזור בגלל זה?
תודה רבה.
לצפיה ב-'משתתפת בצערך ומנסה לענות על מה שאני יודעת'
משתתפת בצערך ומנסה לענות על מה שאני יודעת
08/10/2018 | 21:34
60
נדמה לי שהפלת הציטוטק של שירה מנהלת הפורום, היתה דומה מבחינת משך הדימום. אני מקווה שהיא תתפנה להגיב לך מנסיונה האישי.

אני פחות מבינה ברירית מעובה אחרי הפלה (אצלי השאריות היו תוכן הריוני ולא רירית עבה), ולכן לא יודעת אם ינסו קודם אבחנתית במצב ערות ורק במידת הצורך ירדימו אותך לצורך ניתוחית.
אם את אמורה להתכונן לניתוחית, הרי שמדובר בהרדמה ואז יש צורך במלווה ואסור לך לנהוג אחרי הפרוצדורה.
לגבי ללכת לעבודה למחרת, זה מאוד תלוי בתגובה שלך, אבל נדמה לי שאת אמורה לקבל 3 ימי מחלה (יום הפרוצדורה ועוד יומיים). אני בדרך כלל זקוקה ל24-48 שעות מנוחה אחרי היסטרו ניתוחית, אבל היתה לפחות פעם אחת שלקח לי יותר זמן להתאושש.
סביר להניח שאחרי הפרוצדורה יהיה דימום שמצריך שימוש בתחבושות, אבל זה כל כך אינדיווידואלי שבאמת קשה להעריך מה יהיה.
למיטב ידיעתי היסטרוסקופיה שהיא פעולה פיזית, לא משפיעה על המחזור שהוא תופעה הורמונלית.

דימום כל כך ממושך בוודאי מעייף גם את הנפש וגם את הגוף.
האם עשית בדיקות דם (המוגלובין, ברזל, פריטין ו-B12) מאז קבלת הציטוטק? אם לא - אני ממליצה לעשות על מנת לבדוק אם יש צורך בתוספי מזון כדי לתגבר את המאגרים שאולי הידללו בעקבות הדימום.

עצובה איתך על האובדן ועל ההפלה המתמשכת שאת עוברת 
09/10/2018 | 12:41
37
אני לא יודעת לענות על שאלותייך, כי לא עברתי הסטרוסקופיה ניתוחית, אלא רק אבחנתית (כחלק מבירור הפלות חוזרות). 
היה לי מקרה אחד של שק הריון ללא עובר, שלקחתי ציטוטק, ודיממתי שבועות שבועות שבועות....בלי סוף. לקח המון זמן עד שהכל יצא- משהו כמו חודשיים וחצי. זה היה הזוי ומתסכל, אבל לפעמים זה מה שקורה עם ציטוטק. 
לא הייתי זקוקה להתערבות כלשהי. בסופו של דבר הכל יצא לבד, אחרי שכבר פרחה נשמתי....

שירה. 

שירה דוד 
09-7749028

לצפיה ב-'לא יודעת מה לחשוב '
לא יודעת מה לחשוב
08/10/2018 | 09:33
12
216
הי, לפני כמה חודשים הייתי בהריון שהסתיים בשבוע 7 פלוס ללא דופק.. היום אני שוב בהריון בשבוע 8. מבינה עמוק בפנים שגם ההריון הזה נגמר, כל השבוע האחרון פסקו כל תסמיני ההריון . בחילות, עייפות, גודש , כאב הראש שמלווה אותי תמיד בהריונות. ככה היה פעם קודמת ולכן אני מניחה שזה המצב גם הפעם. היום יש לי תור לרופא לראות מה המצב, מכינה את עצמי לזה שזה נגמר .. אני בת 40 , ואחרי 2 ניסיונות כאלו מתחילה להרגיש שאולי זה לא יקרה כבר... מכירות מקרים שגם אחרי כמה הריונות ללא דופק היה הריון תקין? ממליצות אולי להתחיל טיפולים ? יש לי 2 ילדים בבית מהריונות תקינים ללא בעיות. אני מפחדת שאולי בגלל הגיל אין לי סיכוי להריון תקין כבר. אשמח לשמוע את דעתכן
לצפיה ב-'שאלת, אז הגעתי'
שאלת, אז הגעתי
08/10/2018 | 09:51
111
ראשית - מחזיקה אצבעות עבורך שההריון הנוכחי כן יתגלה כתקין.
לשאלתך - אחרי שני הריונות ספונטניים ותקינים שהסתיימו בידיים מלאות בשליש השני של שנות ה-30, עברתי סביב גיל 39 שני אבדנים בשבוע 7-8. אחרי שברון הלב העמוק זכיתי במזל להריון ספונטני ותקין וילדתי בגיל 40.5.
בין הריון 4 ל-5 התחלנו ליתר בטחון בבירורים, על אף שהיה די ברור שהבעיה היא על רקע גילנו, אבל לא הספקנו להשלים את התהליך.
שוב - מאחלת מכל הלב שתתבדי ושההריון כן יתפתח ויסתיים בידיים מלאות, ומחכה לעדכונים ממך (בתקווה שבפורום השני, פורום הריון לאחר אובדן -תמיכה).

לצפיה ב-'מצד אחד ומצד שני'
מצד אחד ומצד שני
08/10/2018 | 09:53
85
משתתפת בצערך על אובדן ההריון הקודם.

בנוגע להריון הנוכחי, אני קצת אמביוולנטית:
מצד אחד כל הרופאים טוענים שאין קשר בין הימצאות תסמינים או היעלמם, לבין תקינות ההריון.
מצד שני בחוויה האישית שלי, לפחות בשני הריונות היתה הפחתה או היעלמות של תסמינים זמן קצר לפני שהדופק פסק.
בסופו של דבר רק בדיקת אולטרסאונד תשפוך אור על מצב ההריון הנוכחי שלך.

היו כאן לא מעט נשים שאחרי מספר אובדנים, זכו להריון תקין ולידיים מלאות, חלקן מעל גיל 40. שירה מנהלת הפורום היא אחת מהן (אם אני לא טועה - 5 אובדני דופק, הריון כימי והפלה בעקבות טריזומיה). ויש גם את אליסקה (לדעתי היא עדיין לא בת 40, אבל עברה 3 אובדני דופק) וכבשה0פועה (2 אובדני דופק). ויש די הרבה נשים נוספות שאני לא זוכרת את הכינויים שלהן, אבל הן עברו כאן וגם בפורום האח שלנו - הריון לאחר אובדן, וזכו לידיים מלאות.

טיפולי פוריות מיועדים לנשים שלא מצליחות להרות באופן טבעי, כך שהם לא מהווים פתרון כנגד הפלות שליש ראשון (יעידו על כך הנשים מפורום פוריות שעוברות הפלות אחרי טיפולים).

ממתינה לעדכון שלך אחרי הבדיקה היום.
לצפיה ב-'אני מקווה שהבדיקה היום תהיה תקינה-'
אני מקווה שהבדיקה היום תהיה תקינה-
08/10/2018 | 10:43
3
60
בואי לעדכן אותנו לאחריה. נשמח עבורך אם הכל בסדר, ונתמוך- אם חלילה וחס הבדיקה לא תהיה תקינה. 
בגדול- אין קשר בין תסמיני ההריון לבין תקינותו ותקינות העובר. 
וכן- אני מכירה המוני מקרים של הריונות תקינים לאחר כמה הריונות ללא דופק- גם מהפורום וגם מהחיים הפרטיים. 
כולנו נהיה יותר חכמות לאחר הבדיקה היום. 

בהצלחה רבה!
שירה. 

שירה דוד 
09-7749028

לצפיה ב-'כל כך מזדהה'
כל כך מזדהה
08/10/2018 | 13:41
2
53
בדיוק באותו מצב. שני ילדים, בת 40. אחרי שני אובדים ועכשיו בהריון שבוע 6.
גם במצב של אי ודאות לגבי תקינות ההריון. מחר בבוקר בדיקה חוזרת.
מחזיקה לך אצבעות ומאחלת לך מכל הלב שההריון תקין
לצפיה ב-'מחזיקה אצבעות לשתיכן שיהיה תקין '
מחזיקה אצבעות לשתיכן שיהיה תקין
08/10/2018 | 15:32
1
32
אין לי הרבה מה להוסיף על הדברים החכמים שנאמרו לפניי.

גם אצלי הפסיק דופק פעמיים ואכן הרגשתי ובתוכי ידעתי עוד לפני הבדיקה (השינוי היה ממש חד אצלי מבחינת השיפור המיידי בהרגשה מאתמול להיום בכל פעם ולכן חשדתי), ומצד שני שמעתי על רבות שכך הרגישו וגילו שההריון ממשיך תקין, אז הלוואי שתשתייכו אל הקבוצה שלהן.
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
08/10/2018 | 17:29
10
לצפיה ב-'ממש מקווה בשבילך שכן יהיה תקין'
ממש מקווה בשבילך שכן יהיה תקין
08/10/2018 | 17:18
27
אבל מבינה לליבך. אני אחרי שלושה כימים לאחרונה. אצלי התופעות סוערות מאוד מרגע ההשרשה. ויכולתי להגיד בדיוק מתי הבטא מתחילה לרדת כי פתאום קמתי בבוקר בלי בחילות.
מצד שני אני כן מכירה חברות שלהן לא היו תופעות וההריון היה תקין. אז עוד שולחת לך אנרגיות תקווה חיוביות.

דבר נוסף, אני מכירה בהחלט ולא מעט שהיו להן הפלות שליש ראשון סביב גיל 40 וזכו ליידים מלאות בהריון שאחרי. אז אל תתיאשי. חברה אהובה שלי ילדה לפני כחודש בגיל 43.5 אחרי מספר הפלות כשכל הרופאים אמרו לה כבר שאין סיכוי.

לצפיה ב-'מעדכנתבנות י'
מעדכנתבנות י
09/10/2018 | 06:58
4
126
בנות יקרות תודה רבה על התשובות. כמו שחשבתי נצפה עובר לא תואם לשבוע
עם דופק חלש מאד . סוכם כי אגיע ביום חמישי לראות מה המצב (הרופא לא אופטמי ומכין אותי כבר לסיום ההריון ) בגלל שהרגשתי את כל זה מראש אז לא הייתי מופתעת וקיבלתי את זה בצורה טובה אבל מי יודע אולי יקרה איזה נס  .כרגע  אני רק רוצה להיות אחרי זה , לסיים עם זה ולהמשיך הלאה . אני ובן זוגי סיכמנו שאנחנו לא נותנים לזה לערער אותנו ואנחנו ממשיכים לנסות עד שנצליח. תודה על העידוד והתמיכה 
לצפיה ב-'תודה על העדכון'
תודה על העדכון
09/10/2018 | 08:56
1
54
ב-3 הריונות היה לי עובר קטן עם דופק איטי, בכולם נגמר הדופק תוך שבוע עד 10 ימים.

ממליצה שכבר עכשיו תחשבי האם את מעדיפה גרידה או ציטוטק, ואם גרידה אז האם ציבורי או פרטי.
התורים לגרידה בבי"ח ציבורי עשויים להיות בין כמה ימים לשבועיים, תור לגרידה פרטית ניתן בדרך כלל לקבוע בטווח של ימים ספורים.

מאחלת לך שיסתיים מהר ובשלום.
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
09/10/2018 | 12:07
18
לצפיה ב-'עוקבת'
עוקבת
09/10/2018 | 12:15
43
בין השורות נשמע שמתנהל שיח חיובי בינך לבין בני הזוג, ושנחסכה ממך החזית הזוגית. גם בזה יש נחמה מסוימת.
לצפיה ב-'מחזקת אותך ומחבקת. '
מחזקת אותך ומחבקת.
09/10/2018 | 12:37
16
לצפיה ב-'גרידה או ציטוטק'
גרידה או ציטוטק
06/10/2018 | 23:14
8
152
אז ככה, התבשרנו ברביעי האחרון שההריון נפסק. לא נראה דופק והעובר החל להתמוסס. השבוע הוא 11 ולפי דברי הרופא נראה שכבר לפני כ-10 ימים ההריון הפסיק. הרופא הסביר על שתי הדרכים (גרידה ותרופות), אך בשל גילנו (40) המליץ יותר על גרידה כי זה תהליך מהיר יותר וגם בגלל שיש סיכוי שלאחר טיפול תרופתי עדיין יהיה צורך בגרידה. הבנתי לפי קריאה בכל מני מקומות שגרידה גם עדיפה ככל שהשבוע יותר מתקדם כי יש יותר "חומר" לשאוב וכו'. יש לציין שביום שנקבע לנו הגרידה היינו אמורים להיות בשבוע 12 ואין בכלל עד כה שום דימום אפילו לא הקל ביותר. הגוף לא היה אמור כבר לעשות סימנים של הפלה?
שאלות נוספות:
1) האם מחייב שבגרידה תהיה גם פעולת הגרידה או שברוב המקרים מספיקה רק השאיבה?
2) ההרדמה, היא דומה לזו של שעושים בשאיבת ביציות או שונה?
3) מניסיון של אלו שעשו גרידה? אפשר לשפוך קצת אור על הטיפול עצמו? כמה זמן הוא עורך? הכאבים אם יש לאחר מכן? ההתאוששות? סיכויי ההצלחה?
4)

אני יודע שזה מאוד אינדבידואלי, אך בכל אשמח לשמוע.
תודה מראש,
לצפיה ב-'מצטערת מאוד יחד איתכם '
מצטערת מאוד יחד איתכם
07/10/2018 | 02:23
65
מנסה לענות ממייטב ניסיוני וידעתי.
1. לא תמיד הגוף מייצר את ההפלה לבד. לפעמים באמת מתפתח דימום אבל לצערי לפעמים לא ונשים מסתובבות בלי לדעת בכלל שמשהו לא בסדר במשך שבועות.
2. ההרדמה אצלי היתה גם עם אינטובציה. אבל אני לא בטוחה שזה תמיד ככה.
3. מה הכוונה סיכויי הצלחה? מה בעצם נקרא הצלחה? אני חושבת שההליך לוקח בסביבות העשרים דקות אם אין שום סיבוך. אצלי למשל היתה גרידה מאוחרת והיו קצת סיבוכים אז לקח 45 דקות. אולי כדאי שאשאיר את המקום לפירוט לנשים שעבור גרידה בשבועות מוקדמים יותר.
4. התעוררתי די מיד אחרי, לקח לי איזה רבע שעה להתאפס על עצמי. לצערי איבדתי הרבה דם אז להתואשש לגמרי לקח לי כשבוע. אבל ממה ששמעתי מסביבי יש נשים שיום למחרת הם כבר כמו חדשות.
5. לא היו לי כאבים אחרי. אולי ממש ממש בקטנה כמו כאבי מחזור קלים וזהו.

מאחלת לכם שיעבור בקלות בהיבט הפיזי ושהיידים יהיו מלאות בקרוב.
לצפיה ב-'בשבוע כזה רק גרידה'
בשבוע כזה רק גרידה
07/10/2018 | 08:57
5
70
ההתוויה לציטוטק היא בדרך כלל לעובר שתואם עד לגודל של שבוע 8.
לדעתי יש סיכוי של יותר מ-90% שציטוטק עם עובר שתואם לשבוע 10, יסתיים בהפלה חלקית ולאחריה גרידה או היסטרוסקופיה ניתוחית.
גם אחרי גרידה עלולות להיות שאריות, אבל באחוזים יותר נמוכים, בייחוד כשמדובר בעובר שתואם לשבוע 10.

בהיעדר דופק עוברי, הגוף לא תמיד מתניע הפלה בעצמו. היו כאן בעבר הודעות של נשים שהגיעו בשבוע 12 לשקיפות עורפית ואז גילו שהעובר הפסיק להתפתח 4 שבועות לפני כן.

1. למרות שעברתי די הרבה גרידות ולמרות שאני מאוד מעורה בפרטי הטיפול בי, מעולם לא שאלתי לגבי אופן ביצוע הגרידה. אני משערת שהרופאים מחליטים בהתאם למצב הרחם ברגע הפעולה.
2. ההרדמה דומה או אפילו זהה לזו של שאיבת ביציות, וכרגיל אני ממליצה לבקש זופרן נגד בחילה.
3. ההתאוששות מאוד אינדיווידואלית וגם אצל אותה אישה יש שוני בכל פעם.
בעקרון הגרידה נמשכת כרבע שעה, אח"כ מעבר לחדר התאוששות (מאוד דומה למה שקורה אחרי שאיבת ביציות). אחרי הגרידה יהיה דימום, וכדאי להכין תחבושות עבות במיוחד (אסור להשתמש בטמפונים). הדימום אמור להיות במגמת הפחתה ולהסתיים אחרי כשבוע עד שבועיים.
ייתכנו כאבים ברחם במהלך הימים הראשונים לאחר הגרידה. מותר להשתמש במשככי כאבים.
רוב הרופאים מנחים לא להיכנס לבריכה/ים/אמבטיה במשך שבוע או שבועיים אחרי הגרידה, כדי למנוע זיהום ברחם.
בכל מקרה של עליית חום אחרי הגרידה, יש לפנות במהירות לבירור רפואי, כדי לשלול זיהום.
וסת ראשונה אמורה להיות 4-6 שבועות אחרי הגרידה, לפעמים קצת יותר.
4. לא שאלת - אבל אני ממליצה לקרוא בעיון את כל הטפסים שתצטרכו לחתום עליהם. בחלקם כתובים דברים די מפחידים שעלולים להתרחש במהלך הגרידה או אחריה, אבל כל האפשרויות הללו כתובות בטפסים כי הן קרו בעבר וככל הנראה יותר מפעם אחת.
5. הרבה פעמים כהכנה לגרידה, נותנים כדורי ציטוטק כשעתיים לפני הגרידה. תופעות לוואי אפשריות (לא מופיעות אצל כולן ולא תמיד באותה עוצמה): צמרמורות, רעידות חזקות של כל הגוף, עליית חום, בחילה, הקאות, שלשולים, דימום, כאבי בטן.
המטרה של ציטוטק לפני גרידה היא ריכוך של צוואר הרחם ומניעת הפגיעה בו במהלך הגרידה.
מותר לבקש משכך כאבים לפני הגרידה, במידה ויש כאבים כתוצאה מהציטוטק.

משתתפת בצערכם 
לצפיה ב-'המון תודה לכן, ושאלה נוספת ברשותכן.'
המון תודה לכן, ושאלה נוספת ברשותכן.
07/10/2018 | 18:24
4
53
באיזה בית חולים ועם איזה רופא ביצעתן את הגרידה, אם מותר לשאול?
לצפיה ב-'דר רועי משיח במדיקל סנטר הרצליה'
דר רועי משיח במדיקל סנטר הרצליה
07/10/2018 | 18:52
26
לצפיה ב-'חלק בציבורי וחלק בפרטי'
חלק בציבורי וחלק בפרטי
07/10/2018 | 20:27
1
39
בציבורי קיבלתי את מי שהצוות שיבץ.

בפרטי עשיתי אצל דר' גיא רופא.
בשנים האחרונות הוא רופא הנשים שלי ואני מאוד מעריכה אותו הן בפן המקצועי והן בפן האנושי.
את הגרידות שהוא ביצע, עברתי באלישע בחיפה.
במרכז הוא עובד במדיקל בתל אביב.
לצפיה ב-'המון תודה ובהצלחה לכולם '
המון תודה ובהצלחה לכולם
07/10/2018 | 21:06
17
לצפיה ב-'ד"ר דניאל טוגנדרייך, אסותא'
ד"ר דניאל טוגנדרייך, אסותא
07/10/2018 | 21:41
31
08/10/2018 | 05:06
42
ענו לך פה תשובות מפורטות, אז לא אחזור על הפירוט.
אכתוב לך רק מנסיוני- עברתי 5 גרידות (+פעם נוספת הפלה עם ציטוטק+הריון כימי). 4 גרידות עברתי בבית חולים מאיר, וגרידה אחת מאוחרת בשבוע 16 בבית חולים אסף הרופא. 
תמיד נתקלתי בצוותים רפואיים מקצועיים ואמפטיים. הגרידות עברו ללא כל סיבוכים, ללא שאריות, ההתאוששות הפיזית היתה מהירה וקלה. 

מאחלת לך שהפרוצדורה הפיזית תעבור בקלות יחסית.
שירה. 

שירה דוד 
09-7749028

לצפיה ב-'פינה-לי פינה-לי פינה-לי חביבה '
פינה-לי פינה-לי פינה-לי חביבה
03/10/2018 | 11:44
8
167
מרימה את הכפפה.

בשירשור הזה אנחנו חושבות עלינו, עושות עבורנו.
כיתבו פה מה עשיתן עבור עצמכן השבוע או מתכננות לעשות. דברים גדולים. דברים קטנים.

פינוקים לנפש ולגוף. שיחזקו אותנו ויתנו לנו כוחות.

בתקווה שנרבה מוטיבציה לאהבה עצמית והשראה לדברים נעימים שאנחנו יכולות לעשות עבור עצמנו.

לצפיה ב-''
03/10/2018 | 11:59
22
לצפיה ב-'אני אתחיל במשהו קטנטן בתקווה שמחר יהיה לי כח לעוד'
אני אתחיל במשהו קטנטן בתקווה שמחר יהיה לי כח לעוד
03/10/2018 | 12:23
2
108
אחרי לילה מתוח. היום יום החופש הראשון חחחחח
ירדתי עם עצמי והאבטלה הלא סמויה שלי לקפה השכונתי.
יושבת לי בנחת לשתות קפה קר ועוגיה (שוקולד צ׳יפס) ומנסה לדמיין שסתיו.

אה וגם, הורדתי אפליקציה חדשה בשם head space, טרם התנסתי, אמורה להיות למדיטציה מודרכת לנושאים ספציפים. אנסה ואדווח.
לצפיה ב-'חפצים עפים'
חפצים עפים
03/10/2018 | 12:30
1
90
בדיוק לפני שבוע, יום לפני הגרידה, החלטתי להעיף מהבית את כל החפצים של זוג אנשים מהמשפחה שלי ששנים פחדתי שהאנרגיות הקשות שלהם רודפות אותנו בגלל החפצים. תרמתי חפצים לעמותה, מכרתי והשארתי ברחוב, מה לא.
כל זה אילץ אותי לעשות קניות של דברים חדשים הביתה. לא ממלא את החלל, אבל נעים בעין ויש תחושה של שחרור וההתעסקות בזה הייתה לי טובה.

שמעתי על האפליקציה הזאת, אגב! אומרים שמעולה.
לצפיה ב-'להעיף חפצים מיותרים זה כל כך משחרר'
להעיף חפצים מיותרים זה כל כך משחרר
03/10/2018 | 14:59
75
פותח אוויר לנשימה.
שמחה בשבילך על ההתחדשות.
לצפיה ב-'קמתי היום עם כוחות מחודשים'
קמתי היום עם כוחות מחודשים
04/10/2018 | 13:51
2
108
כמו שכתבתי, אחד הדברים שאני רוצה לעשות למען עצמי הוא לחזור לאכול בריא. מאז האובדן התחלתי לאכול המון שטויות ומתוקים. הגעתי למסקנה שהאויב העיקרי שלי לעניין הוא שזה פחות זמין. קורנפלקס עם חלב תמיד נמצא וקל ליפול לזה. אין מצב שאני יכולה להוציא את זה מהבית.  המטרה שלי היא לא לרזות אלה פשוט לאכול בריא ולהכניס לגוף דברים עם ערך.

אז קניתי את הספר שבתמונה, והמטרה עכשיו כשסוף סוף נגמר החופש להתחיל שבוע הבא לבשל ממנו ולהקפיא מנות אישיות שאוכל לחמם לי בכמה דקות.  אם מישהי מעוניינת להצטרף ולעשות יחד את האתגר הזה, יהיה עוד יותר נחמד.

לצפיה ב-'אחרי חודש האימים, גם אני חוזרת לאכול בריא'
אחרי חודש האימים, גם אני חוזרת לאכול בריא
05/10/2018 | 19:03
1
67
בהצלחה (:
לצפיה ב-'תודה והצלחה גם לך'
תודה והצלחה גם לך
07/10/2018 | 02:10
34
נראה שרק שתינו פה בשרשור....

אני עשיתי היום את הצעד הראשון. בשלתי נזיד עדשים וירקות עם בורגול מלא והקפאתי 4 מנות.

כמעט תמיד אני מבשלת רק עבורי אז חייבת להקפיא אחרת אין לי מוטיבציה וככה בדיוק אני מגיעה לחיות על קורנפלקס.
אז סידרתי את הפריזר וקניתי כלים להקפאה ויאללה נצא לדרך.

לצפיה ב-'יקרות.... משהו קטן? אפילו לק '
יקרות.... משהו קטן? אפילו לק
07/10/2018 | 02:13
53
שיהיה לנו כח לעשות טוב על הנשמה לעצמנו.
לצפיה ב-'הדופק פסק- אין לי כוחות יותר'
הדופק פסק- אין לי כוחות יותר
03/10/2018 | 05:29
22
234

היה דופק, הרשתי לעצמי להתחיל להאמין, אפילו לומר בשקט את המילה "הריון" 
חשבתי שסוף, סוף התגברנו על ההריונות הכימיים.
בעקבות החרדה שלי סוכם על בדיקה שבועית אצל הרופאה שלי שתיתן לי רוגע.
היום בבדיקה לא היה יותר דופק. 
לזה לא ציפיתי.

קיבלתי ציטוטק ואגינלי. מקווה שיעבוד.

לצפיה ב-' משתתפת בצערך'
משתתפת בצערך
03/10/2018 | 07:56
10
84
כל כך מבינה ומזדהה עם העניין הזה של בדיקה שבועית.

לפי השעה שבה כתבת את ההודעה, אני משערת שהלילה לא היה פשוט.
את רוצה לעדכן אותנו לגבי מצב הכאבים והאם כבר החל דימום?
מותר לך לקחת משככי כאבים, ומותר גם להתקלח כדי להקל על הכאב - עדיף שהמים לא יהיו מאוד חמים, כדי לא להגביר את הדימום.

האם הוזמנת לביקורת אחרי הציטוטק? מנסיוני האישי כדאי להגיע לביקורת יומיים או שלושה אחרי המנה הראשונה, ובמידת הצורך לקבל מנה נוספת.

עצובה איתך מאוד מאוד 
לצפיה ב-'לילה מאוד לא פשוט. הרבה בכי'
לילה מאוד לא פשוט. הרבה בכי
03/10/2018 | 09:02
9
118
הכל קרה מאוד מהר. בתישע וחצי בבוקר גילינו שאין דופק. בשעה 11:30 כבר החדירו את הציטוטק.
סביב שלוש החלו כאבים חזקים והחלו לצאת קרישי דם. לא היה דימום רציני.
רק בניגוב.
עד הבוקר הכאב פסק. הדימום הוא כמו מחזור קל.
לא חושבת שהשק נפלט.
מחר בבוקר זומנתי לביקורת.

לצפיה ב-'מזכיר קצת את מה שהיה בהפלת הציטוטק הראשונה שלי'
מזכיר קצת את מה שהיה בהפלת הציטוטק הראשונה שלי
03/10/2018 | 10:35
74
אבל אצלי הכאבים היו סבירים וסבילים למדי וגם בקושי היו קרישי דם.
48 שעות אחרי המנה הראשונה הגעתי לביקורת, השק עדיין היה ברחם אז קיבלתי מנה שניה.
השק יצא יום אחרי המנה השניה והרחם התרוקן לחלוטין.
מאחלת לך שגם אצלך הציטוטק יעבוד היטב (גם אם תידרש מנה שניה).

שולחת לך חיבוק גדול.
לצפיה ב-'איך עברה הביקורת ומה שלומך?'
איך עברה הביקורת ומה שלומך?
04/10/2018 | 20:04
7
10
לצפיה ב-'הציטוטק לא עבד'
הציטוטק לא עבד
05/10/2018 | 16:02
6
58
הכל נשאר כמו שהיה. הרופא אמר שנראה כאילו בכלל לא שמו ציטוטק.
בהנחיית הרופאים שלי שמו עוד 4 כדורי ציטוטק.
אתמול דיממתי מאוד, מאוד. דימום שלא ראיתי מימי. לפחות הפעם הכאב היה נסבל.
השק יצא בשלמותו. לא ניתן לפספס את זה. העובר נראה בבירור, בדיוק כמו באולטרסאונד.שועית קטנה.  מראה מדהים. פלא הבריאה.
מראה שלא אשכח לעולם.

מקווה שהכל יצא ואין שאריות.
מחר ביקורת בבית חולים שוב.

בכל מקרה, יש לי תור לגרידה ביום א'.
לצפיה ב-'שולחת לך חיבוק וחיזוק'
שולחת לך חיבוק וחיזוק
05/10/2018 | 16:45
1
29
המראה באמת מטלטל.
מחזיקה לך אצבעות שהכל יעבור בשלום מחרתיים.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
05/10/2018 | 18:00
8
לצפיה ב-' ממתינה לעדכון הבא שלך'
ממתינה לעדכון הבא שלך
05/10/2018 | 21:59
11
לצפיה ב-'מקווה שלא יהיה צורך בגרידה...'
מקווה שלא יהיה צורך בגרידה...
06/10/2018 | 05:00
11
לצפיה ב-'מקווה כ"כ שלא תצטרכי את התור היום'
מקווה כ"כ שלא תצטרכי את התור היום
07/10/2018 | 09:14
1
20
שמחה לקרוא עדכון שהציטוטק עבד ובתקווה באמת שהרחם התנקתה כראוי וביקורת תאשר לך את זה.

רק הבהרה קטנה, כי נשים רבות פה כותבות דברים דומים וחשוב לדעת:
גודל העובר בשבוע 8 הוא מס' מילימטרים בודדים. פחות מסנטימטר עדיין. מה שרואים באולטרסאונד מוגדל פי מאות (ויותר) מונים.
מה שאנחנו רואות כשחוות הפלה, זה קרישי דם, שלפעמים צורתם אולי דומה ומזכירה את צורת העובר באולטרסאונד, אבל זה לא זה.
ועדיין זה פלא לראות את הגוף שלנו עושה את העבודה.
לצפיה ב-'ויקטור- נכון מאוד. תודה על ההבהרה החשובה. '
ויקטור- נכון מאוד. תודה על ההבהרה החשובה.
07/10/2018 | 10:10
6
03/10/2018 | 09:43
3
82
קראתי גם את ההסטוריה שלך...
באיזה שבוע היית?
מותר להרגיש שאין כוחות יותר. זה הכי מובן בעולם. 
מותר להרגיש זאת עכשיו, ומותר להרגיש זאת אחר כך ולקבל החלטות בהתאם. 
מותר גם לקחת פסק זמן לחשיבה ולגיוס הכוחות. 

מקווה שהציטוטק יעשה את העבודה, ובמהירות. 
שירה. 

שירה דוד 
09-7749028

לצפיה ב-'שבוע 8'
שבוע 8
03/10/2018 | 09:57
31
לצפיה ב-'לא מצליחה לשלוח לך מסר'
לא מצליחה לשלוח לך מסר
03/10/2018 | 09:59
1
75
האם את יכולה להמליץ לי על מטפלת לעיבוד חווית הפלות חוזרות באיזור ראשון-רחובות?
לצפיה ב-'תיכף עונה לך...'
תיכף עונה לך...
03/10/2018 | 10:32
20
לצפיה ב-'אוי, נורא. משתתפת כל כך בצערך.'
אוי, נורא. משתתפת כל כך בצערך.
03/10/2018 | 11:44
5
23
לצפיה ב-'הלכתי לקרוא הודעות קודמות שלך'
הלכתי לקרוא הודעות קודמות שלך
03/10/2018 | 14:57
4
90
אנחנו במצב מעט דומה. גם לי שלושה ילדים בגלאים של שלך, לפני שבעה חודשים איבדתי עוברית בשבוע 16 בגלל מומים  ועכשיו אני אחרי הריון כימי שלישי בחצי שנה של נסיונות.

לי הרופאה המליצה על היסטרוסקופיה, לבדוק אם אין משהו ברחם שמונע השתרשות טובה.
האם ביצעת את הבדיקה?  למיטב הבנתי גם אם לא עברת פרוצדורה פולשנית ברחם יכולים להיות גורמים נוספים שייצרו שם בעיות מכניות.

הבנתי שרצית לעשות pgs אבל שבסופו של דבר עשית רק ivf. אבל בעצם מה הייתרון של ivf בשבילך, הרי נקלטת בקלות?
הרופאה שלי חושבת שגם אצלי שהבעיה היא הביציות שלי. אבל אני מבוגרת ממך כמעט בשלוש שנים וזה משמעותי מבחינת התבגרות הביציות.

מבינה אותך כל כך שאין לך כבר כוחות. מאחלת לך מכל הלב כוחות. מחבקת אותך. זה כל כך קשה.
לצפיה ב-'הי, עשיתי היסטרוסקופיה שיצאה תקינה'
הי, עשיתי היסטרוסקופיה שיצאה תקינה
03/10/2018 | 15:23
3
77
ביצעתי גם בדיקת pgs לעוברים.
הם נמצאו לא תקינים מבחינה כהותית.
לא נמצאה טריזומיה כלשהי.
לאחר מכן היינו ביעוץ גנטי מכוון אצל פרופסור יובל ירון מנהל מחלקת pgs/pgd  איכילוב ובדיון משותף עם פרופסור גאונה אלטרסקו משערי צדק הוחלט שבמקרה שלנו אין יתרון ב pgs .
יש ליצור בנק עוברים בלסטוציסטים  ב ivf ולהחזיר אחד , אחד עד שיקלט בסוף.
מאחלת לשתינו להגיע לקשת 
לצפיה ב-'אם אפשר לשאול'
אם אפשר לשאול
03/10/2018 | 15:36
2
91
מה זה לא תקינים כהותית?
מה בעצם הייתרון בivf? הוא מסנן את העוברים איכשהו?

מודה שאני עצמי קצת מתחילה להתייאש. אבל את משמעותית צעירה יותר ואני ממש ממש מקווה עבורך.
לצפיה ב-'עונה לך'
עונה לך
03/10/2018 | 15:43
1
93
כשבודקים את העוברים דוגמים מהחלק שממנו מתפתחת השיליה.
מצאו בדגימה אי סדירות בנקודה מסויימת רנדומלית (לא אחידה בשניהם) שקרוב לוודאי מתקנת את עצמה ולא מפריעה למהלך ההריון. 
זאת הבעיה ב pgs. הוא מחמיר עם העוברים, ועוברים שפסלו יכולים להיות תינוק מקסים.

הסינון בivf נעשה עי גידול לבלסטוציסטים (יום 5) שבהם יש גם ביטוי למרכיב של האבא (זרע) . הביטוי של הזרע בעובר מתחיל ביום 4 להפרייה.
ובזה שהם נחשבים לעוברים חזקים מאוד בעלי סיכויי השתרשות גבוהים.

יש לי עוד 6 מוקפאים. חצי הכוס המלאה.
לצפיה ב-'את מדהימה '
את מדהימה
03/10/2018 | 18:05
58
באמת יצאת מהשיחה איתך מחוזקת מאוד ונדהמת מכמה כוחות וחיוביות יש לך!
לצפיה ב-'הלב נשבר'
הלב נשבר
03/10/2018 | 16:22
23
לצפיה ב-'F'
F
05/10/2018 | 15:11
58
F
לצפיה ב-'$^%^%^ זהו יום הלידה המשוער שלי ובא לי לצרוח לעולם!!'
$^%^%^ זהו יום הלידה המשוער שלי ובא לי לצרוח לעולם!!
04/10/2018 | 09:16
6
165
אז רק אתן תבינו אותי. 
רציתי לכתוב על הרגשות שלי ולהשתפך פה אבל כל מה שבא לי בעצם לעשות זה להגיד את זה בקול רם ולשחרר! 
היום זה התאריך המשוער שלי!!! פאק איט! 
הייתי כ"כ לחוצה שהיום הזה יגיע והיום קמתי בבוקר בלי שום רגש או מחשבה.. 
בתוך תוכי וכבר די מזמן, החלטתי שאחרי שיעבור התאריך הזה שהיה אמור להביא לי אושר ושמחה, אני אתמלא באנרגיה חדשה.
יש בי מן אמונה כזו שאני נאחזת בה שאולי עכשיו ( אחרי ה"לידה")  אני סוף סוף אזכה להריון חדש ובריא. 
מדהים שעברו כבר 5 חודשים אחרי הגרידה, כבר יותר זמן שאני לא בהריון מאשר שהייתי. 
לילד הזה יש שלוש נק' ציון : יום הסקירה, יום הגרידה והתאריך המשוער, סימן פיגמנטציה שהוא הותיר לי כמזכרת ועוד לא עבר ולב אחד שבור מאוד מאוד
( כי כל השאר שנשברו כבר המשיכו הלאה פחות או יותר).
הכאב כמעט כולו כבר מאחורי וזה נפלא אבל המטרה להיכנס שוב להריון ולחוות את זה היא שמנהלת את חיי וגורמת לי לכאב, אכזבה, תחושות שלא תמיד בא לי עליהן כרגע אבל הן פשוט קיימות...
התחושה הזו שלך קרה משהו שזעזע את עולמך אבל כל העולם המשיך הלאה משגעת אותי, ומה הם אשמים בעצם? זה שלי ורק שלי. 

אז מעניין אותי לדעת איך אתן התמודדתן עם נק' הציון שהזכירו לכן את ההריון האבוד? מה עושים ביום הזה? יש לכן רעיונות מעניינים? 

תודה על ההקשבה והשיתוף.
לצפיה ב-' תאריכים משוערים ונקודות ציון אחרות'
תאריכים משוערים ונקודות ציון אחרות
04/10/2018 | 10:26
3
117
חייבת לציין שבגלל שעברתי כל כך הרבה הפלות, יש הריונות שאני כבר לא לגמרי זוכרת את תאריך הוסת האחרונה ו/או את התל"מ שלהם.
לגבי חלק ניכר מההפלות אני זוכרת את היום בשבוע שבו הן התרחשו.

חלק מהתאריכים מתערבבים אצלי:
שאיבת הביציות הראשונה היתה שנה ויום אחרי הלידה השקטה של הריון 3 (ובמרחק של 10 מטר מהחדר שבו היתה הלידה השקטה).
הגרידה של הריון 8 היתה בדיוק שנתיים (ממש על התאריך) אחרי הגרידה של הריון 5.
הגרידה של הריון 7 היתה בדיוק חצי שנה אחרי הגרידה של הריון 6.
תאריך הוסת האחרונה של הריון 4 היה שלוש שנים פחות יומיים אחרי הציטוטק של הריון 1.
ויש לי עוד כל מיני תאריכים שנושקים זה לזה. חודש יוני עמוס בתאריכים לכל אורכו.

בהתחלה הייתי עושה לעצמי מעין יום זכרון של הנפש בתל"מים, תאריכי וסת אחרונה ובתאריכי ההפלות.
אבל עם ריבוי ההפלות זה כבר לא סביר, אז אני בעיקר חוזרת לאחור במחשבות.
לפעמים אני זוכרת ממש בתאריך עצמו, אבל לפעמים כמה ימים לפני או כמה ימים אחרי.
זה מרגיש קצת כמו להעביר את האצבע על צלקת ישנה - היא תמיד שם, והמגע בה מאפשר לי לחזור אל עצמי של לפני כמה שנים, ולהגיד לעצמי שלמרות שנורא קשה, אני עדיין שורדת.

בחודש הבא מציינת 7 שנים להפלה של ההריון הראשון שלי.
7 שנים, 8 הריונות, ילדה אחת.

יצאה לי הודעה קצת מבאסת, אבל אם מישהו היה אומר לי לפני 7 שנים שאני אעבור את כל זה ועדיין אעמוד על הרגליים, לא הייתי מאמינה שאני מסוגלת להיות כזו חזקה.
אז הנקודה החיובית שלי היא שגיליתי שאני מאוד מאוד (מאוד!) חזקה.

מאחלת לך שעכשיו, אחרי שעברת את נקודת הציון שלך, אכן תזכי להריון ולידיים מלאות.
לצפיה ב-'תודה לך על השיתוף '
תודה לך על השיתוף
04/10/2018 | 10:47
66
וואו לא יודעת מאיפה להתחיל בכלל להגיב... 
קודם כל מחבקת אותך על הכל! את אישה חזקה ומעוררת השראה! 
אני מאחלת לך נק' ציון משמחות הרבה יותר ב- 7 השנים הבאות. 

פתאום הכנסת בי קצת פרופורציה, זה היה ההריון הראשון שלי.
אהבתי את מה שאמרת :
"זה מרגיש קצת כמו להעביר את האצבע על צלקת ישנה - היא תמיד שם, והמגע בה מאפשר לי לחזור אל עצמי של לפני כמה שנים, ולהגיד לעצמי שלמרות שנורא קשה, אני עדיין שורדת".

בנתיים אתנחם בזה שיש לי צלקת אחת, אתייחס לזה כנק' ציון ואמשיך הלאה. 
יותר עצובה על איבוד התמימות של ההריון הראשון אבל עצוב ככל שיהיה זה היה רק פעם אחת ואני אנסה לחשוב חיובי ולהאמין שזו פעם אחת יותר מידי ויהיה לכך תיקון מתוק בקרוב.

שוב תודה לך על השיתוף!  
לצפיה ב-'אוי מרעישה, כשאת פורטת את זה ככה'
אוי מרעישה, כשאת פורטת את זה ככה
04/10/2018 | 13:37
68
כמה כאב לב. את באמת מדהימה בכוחות שלך. ברצון העז שלך. בהסכמה שלך לתת את הלב שלך כל פעם מחדש לחלום.
מגיע לך כל כך להגשים את החלום ואני מקווה מאוד מאוד עבורך שסגרת את 7 השנים האלו ופתחת דלת לשנים מלאות שמחה.

לצפיה ב-'שחור'
שחור
04/10/2018 | 14:10
49
מרשה לעצמי לכתוב לך, מרעישה, שאני מדמיינת את הג'יני מאלדין מונה באצבעות ומנסה לחשב את התאריכים מהפסקה השניה.
את מדהימה באומץ, בכוח וגם בכוחות שאת מעניקה כאן לאחרות.
לצפיה ב-'זה באמת תאריך קשוח'
זה באמת תאריך קשוח
04/10/2018 | 13:33
58
ואני בכלל לא זוכרת תאריכים, אף פעם. של כלום. אפילו אני זכרתי אותו.

אבל אצלי היה ממש שחרור אחרי שהוא עבר. כאילו ילדתי וזהו ההריון חלף עבר. הוקל לי מאז מאוד.
אז מאחלת לך שגם אצלך זה יביא ריפוי ובתקווה התמלאות מחדש וידיים מלאות.

לגבי זה שהמטרה להיכנס להריון חדש מנהלת את החיים, אני לגמרי מבינה אותך. מאוד! אבל אחרי הרבה חודשים שככה הייתי וראיתי שזה גורם לי סבל, הפסקתי.  זה לא תלוי באנו. זה גורם לאכזבה כרונית. ובעיקר זה לא עוזר וממילא אין לנו שליטה על זה.
החלטתי להשקיע ולהתמקד בדברים שיש לי עליהם שליטה והכניס שמחה ונעימות לחיים שלי. אני יודעת שזה קשה קשה קשה. במיוחד שזה היה הריון ראשון שלך.

באמת קרה לך משהו שזעזע את עולמך. אין מה לעשות זה קרה וזאת נקודת המוצא. עכשיו את בוחרת איך את הולכת מכאן.
לצפיה ב-'גם אני הרגשתי כמוך '
גם אני הרגשתי כמוך
04/10/2018 | 17:52
48
לפני התאריך ממש הרגשתי שזה הולך להיות יום משמעותי. וזכרתי את זה כל יום. אבל האמת, שבסופו של דבר הוא לא היה כואב יותר מהרבה ימים אחרים. וזה באמת לא היה אישיו עבור אף אחד אחר (אם כי גם אני שיתפתי כאן, כמוך. וכאן הבינו אותי).
וכן, כמו שאובדת עצות כתבה גם אני עשיתי עם עצמי החלטה שמפה אני משחררת, שזה ייקל עליי. בדיעבד, לא באמת השתנה משהו מהותי. אבל אני מבינה את הכאב שלך היום. לגמרי.

לצפיה ב-'שאלה קצת מוזרה '
שאלה קצת מוזרה
04/10/2018 | 12:07
2
167
אני 3 שבועות אחרי כריתת חצוצרה עם החוץ רחמי, פתאום שמתי לב שהבטן שלי התמלאה פלומת שיער, כמו שהיה לי ... בהריון (התקין).
קרה לכן משהו כזה אחרי אובדן הריון?
לצפיה ב-'מעולם לא קרה לי אחרי הפלה'
מעולם לא קרה לי אחרי הפלה
04/10/2018 | 12:26
1
71
מצד שני גם בהריון התקין שלי, לא ממש הרגשתי שינוי משמעותי מבחינת שיער הגוף, והפס הכהה באמצע הבטן הופיע אצלי לקראת סוף חודש שמיני, ונעלם זמן קצר לאחר הלידה.
נראה לי שזה משהו שתוכלי לשאול לגביו כשתגיעי לביקורת אצל הרופא/ה שלך.
לצפיה ב-'יש לי ביקורת בעוד שבוע וחצי בבי״ח'
יש לי ביקורת בעוד שבוע וחצי בבי״ח
04/10/2018 | 14:43
50
אבל סבלנות זה לא הצד החזק שלי ...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

ד
מתקשים בפוריות?
פרופ' יוסף שלו- ייעוץ אישי מי שפיר
ייעוץ אישי - מי שפיר
דליה גרינבאום - טיפול וייעוץ זוגי
דליה גרינבאום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה