לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1060710,607 עוקבים אודות עסקים

פורום ישראל ברוסית

פורום "ישראל ברוסית" מהווה במה ליוצאי ברית המועצות לשעבר והמדינות שקמו בעקבות פירוקה.
בפורום דנים בכל נושא הקשור לעלייה ארצה, השתלבות בארץ, קשר עם ארצות המוצא, עולים טריים וותיקים כאחד.
כמו-כן, ניתן לדבר על התרבות הרוסית והשפה הרוסית ולשאול שאלות ללומדי השפה הרוסית.
הפורום מיועד ופתוח לכל גולש, עולה וצבר כאחד, בני כל הגילאים/מינים/עדות/לאומים/דתות/השקפות עולם.
ובמיוחד לגולשים הסמויים שאני יודע שקוראים כאן בסתר, אז קדימה  הירשמו לתפוז והתחילו להשתתף בצורה פעילה.

אנא הקפידו לשמור על חוקי הפורום והאתר.
גלישה מהנה ודיונים פוריים

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ישראל ברוסית

פורום "ישראל ברוסית" מהווה במה ליוצאי ברית המועצות לשעבר והמדינות שקמו בעקבות פירוקה.
בפורום דנים בכל נושא הקשור לעלייה ארצה, השתלבות בארץ, קשר עם ארצות המוצא, עולים טריים וותיקים כאחד.
כמו-כן, ניתן לדבר על התרבות הרוסית והשפה הרוסית ולשאול שאלות ללומדי השפה הרוסית.
הפורום מיועד ופתוח לכל גולש, עולה וצבר כאחד, בני כל הגילאים/מינים/עדות/לאומים/דתות/השקפות עולם.
ובמיוחד לגולשים הסמויים שאני יודע שקוראים כאן בסתר, אז קדימה  הירשמו לתפוז והתחילו להשתתף בצורה פעילה.

אנא הקפידו לשמור על חוקי הפורום והאתר.
גלישה מהנה ודיונים פוריים
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'למי שזה מעניין: ספר חדש שלי, עותק דיגיטלי זמין להורדה בחינם'
למי שזה מעניין: ספר חדש שלי, עותק דיגיטלי זמין להורדה בחינם
02/07/2019 | 13:49
1
23
"חולי ובריאות בנפש ובתרבות"
ספר מושקע, דן בנושאים חשובים מאוד ודחופים, לכן החלטתי לאפשר הורדה בחינם של עותק דיגיטלי.

ניתן להוריד את הספר כאן:

בברכה,
פאנור75
לצפיה ב-''
03/07/2019 | 01:28
3
לצפיה ב-'העולים מרוסיה הכריעו 7 מ-8 מערכות הבחירות האחרונות'
העולים מרוסיה הכריעו 7 מ-8 מערכות הבחירות האחרונות
24/06/2019 | 22:20
11
32
לצפיה ב-'חבל שליברמן בונה על הזיכרון הקצר של בוחריו'
חבל שליברמן בונה על הזיכרון הקצר של בוחריו
24/06/2019 | 22:37
6
24
דווקא זה עלול להפיל אותו. במקום להיות מנהיג חזק הוא יוצר לעצמו תדמית של תרתגול.
לצפיה ב-'הוא בונה על נגיעה בנקודות רגישות והערצת כוחו'
הוא בונה על נגיעה בנקודות רגישות והערצת כוחו
24/06/2019 | 22:46
5
24
וזה מצליח לו.
לצפיה ב-'מצליח לו? אחרי שקיבל רק 5 מנדטים?'
מצליח לו? אחרי שקיבל רק 5 מנדטים?
24/06/2019 | 23:03
4
24
אוי ל"הצלחה" שכזו, "ישראל ביתנו" בשפל של כל הזמנים.
לצפיה ב-'עכשיו זה בערך 8 מנדטים'
עכשיו זה בערך 8 מנדטים
24/06/2019 | 23:51
3
22
אין פוטנציאל ליותר מזה.
לצפיה ב-'ע"פ סקר פנימי שנערך אמש בליכוד'
ע"פ סקר פנימי שנערך אמש בליכוד
26/06/2019 | 06:31
2
28
ישראל ביתנו מקבלת 13-14 מנדטים, כ-4 מתוכם עברו מהליכוד.

אז ליברמן מתוחכם והמהלך די הצליח לו...
לצפיה ב-'נראה מה יהיה אחרי הבחירות'
נראה מה יהיה אחרי הבחירות
26/06/2019 | 16:15
1
4
לצפיה ב-'הרבה דברים יכולים להשתנות'
הרבה דברים יכולים להשתנות
26/06/2019 | 19:17
3
לצפיה ב-'ועמית סגל בהחלט צודק'
ועמית סגל בהחלט צודק
24/06/2019 | 22:43
3
29
חלק גדול מיוצאי בריה"מ לשעבר, במיוחד מצביעי ישראל ביתנו וכחול לבן, ימניים אולי רק בקריטריון הביטחוני, מתוך עיקרון של להחזיר כהוגן למחבלים הערבים ולא לצאת פרייארים בשום הסכם.
מבחינה מדינית, לא אכפת למצביע כזה יותר מידי מגבעה בשומרון.
מבחינה כלכלית, אמנם יש רתיעה מהשמאל המובהק, אבל הציבור הזה בעד קצבאות מסויימות ולא יתנגד להעלאת מיסים.
מבחינה דתית, הפרדת דת ממדינה.
לצפיה ב-'בקיצור, כמו מצביעי ש"ס '
בקיצור, כמו מצביעי ש"ס
25/06/2019 | 06:57
1
5
לצפיה ב-'לא בדיוק, אבל קרוב.'
לא בדיוק, אבל קרוב.
25/06/2019 | 07:02
5
לצפיה ב-'לא ברור איך זה קשור להעלאת מיסים'
לא ברור איך זה קשור להעלאת מיסים
25/06/2019 | 08:17
25
המיסים בישראל דרקוניים גם כך. צריך לייעל את הניהול של המדינה ולצמצם את הביזבוזים במקום להעלות מיסים.
לצפיה ב-'נפתלי בנט: "הגיע הזמן לגיור קשוב ולא לגיור אטום"'
נפתלי בנט: "הגיע הזמן לגיור קשוב ולא לגיור אטום"
23/06/2019 | 10:01
63
82
יו"ר הימין החדש מציע להעניק לרבני ערים את הסמכות לגייר.
"הרבנות הראשית החרדית מונעת פתרון למאות אלפי ישראלים".
ערוץ 7 , י"ח בסיון תשע"ט 21/06/19 00:48

שר החינוך לשעבר ויו"ר ''הימין...
המשך>>
יו"ר הימין החדש מציע להעניק לרבני ערים את הסמכות לגייר.
"הרבנות הראשית החרדית מונעת פתרון למאות אלפי ישראלים".
ערוץ 7 , י"ח בסיון תשע"ט 21/06/19 00:48

שר החינוך לשעבר ויו"ר ''הימין החדש'', נפתלי בנט, מתכנן להוביל חקיקה לביטול המונופול החרדי בגיור והעברת סמכויות הגיור לרבני הערים. כך דווח בעיתון ''ידיעות אחרונות''.

היוזמה נקראת "חוק הקירוב בגיור". אם ייבחר לכנסת, בנט מתכוון להציג זאת כתנאי של מפלגת "הימין החדש" להצטרפות לקואליציה עתידית.

לדברי בנט, מאות אלפי ישראלים שחיים כאן לא נחשבים יהודים כהלכה ואינם מצליחים להתגייר בגלל הליך הגיור החרדי הקשוח. יו"ר הימין החדש מציע לאפשר לרבני ערים לגייר עשרות ואף מאות אלפי ישראלים.

"הגיע הזמן לגיור קשוב ולא לגיור אטום", אמר בנט. "אם נמשיך להרחיק את מי שרוצה להתקרב אלינו נייצר נזק לדורות. בישראל יש מאות אלפי ישראלים שחיים כיהודים, משרתים ביחידות קרביות בצה"ל, אך אינם יהודים על פי ההלכה והיו שמחים להתגייר אצל רב מאיר פנים.

''זאת פצצת זמן שאפשר לפתור, אבל הרבנות הראשית החרדית מונעת פתרון. הגיע הזמן להפגין אומץ לב, להסתכל למציאות בעיניים ולהביא פתרון שפוי", הדגיש שר החינוך לשעבר.

-------------------------------------------------------------
לצפיה ב-'ליברמן תוקף מאמר מעיתון 'המודיע''
ליברמן תוקף מאמר מעיתון 'המודיע'
22/06/2019 | 15:58
27
40
קראתי היום בעיתון של ליצמן וחבריו, מאמר עם ניחוח ותחושה אנטישמית כלפי כל יוצאי ברית המועצות לשעבר. היתכן שאתם מכנים את עולי בריה"מ לשעבר "עופות מוזרים".
אינכם מתביישים? מדובר בציבור שלם שעובד, משלם מסים, משרת בצבא ועושה מילואים.
אגב, מדובר בכל אותם חובות של אזרח מן השורה שמנהיגי אגודת ישראל מעודדים את קהילתם לא למלא.
ועוד דבר קטן: אני עליתי ממולדובה לפני 40 שנה, אבל עבורכם כל יוצאי בריה"מ לשעבר הם אותו הדבר, לכן לא מפתיע שהתבלבלתם.
שבת שלום לכל אזרחי ישראל!
לצפיה ב-'המאמר'
המאמר
22/06/2019 | 16:19
11
22
לצפיה ב-'אני חושב שהציבור שקרוב לליברמן או לגרפמן'
אני חושב שהציבור שקרוב לליברמן או לגרפמן
23/06/2019 | 09:45
6
25
במילא לא היה הולך לבתי ספר דתיים והוא מתבסס על אתאיסטים בעיקר.

האופציה הכי ריאלית להחזיר ציבור כזה בתשובה היא קודם כל בידוד מהאוכלוסיה החילונית הצברית במיוחד הקיבוצניקים והפוסט מודרנה שפושה היום כמעט בכל רבדי החברה החילונית בארץ.
במקביל חינוך דתי מהגיל הרך וסביבה תומכת שמבינה שמדובר באנשים שהיו מנותקים מהתורה ומאורח חים יהודי במשך עשורים ויש להיות סבלני כלפיהם תוך חיזוק זהותם היהודית.

אם למשל היתה תוכנית כזאת ממש בתחילת העליה הגדולה ב-1989, אולי איזה שליש עד חצי מהעולים היו לכל הפחות מסורתיים ומתרחקים מהתבוללות ואתאיזם.
לצפיה ב-'פעם אחר פעם החרדים'
פעם אחר פעם החרדים
23/06/2019 | 18:45
5
21
מתגזענים על העולים (ואחרים) ואחרי כל זה אתה עדיין תומך בהם? זה סוג של מזוכיזם?
לצפיה ב-'מי בדיוק מתגזען ובמי אני תומך ?'
מי בדיוק מתגזען ובמי אני תומך ?
23/06/2019 | 19:16
3
13
לא נמאס לך להסיק מסקנות שגויות ?
לצפיה ב-'המאמר של א. מרגלית '
המאמר של א. מרגלית
23/06/2019 | 19:23
2
16
לא בדיוק "רוסופילי" (במובן של ההתייחסות לעולים) ולמרות זאת מילת ביקורת לא נשמעה ממך אלא להפך- שתי הודעות בהן אתה מסביר כיצד היה נכון יותר להפוך את העולים לדתיים יותר (שהרי זאת הבעיה מבחינתך ולא הגזענות של החרדים).

במאמר מוסגר, לדעתי אין שום צורך להפעיל מיסיונריות כלפי העולים (או כלפי אחרים) גם כי מי שרוצה לחזור בתשובה הדבר אינו מנעו ממנו מבחירתו החופשית וכן בשל העובדה שההדתה כיום לא מאפשרת לאדם הממוצע שלא להיחשף לתכנים דתיים.
לצפיה ב-'המאמר שלו בהחלט לא נחמד, אך גם לא גזעני'
המאמר שלו בהחלט לא נחמד, אך גם לא גזעני
23/06/2019 | 19:37
1
16
כנראה לא קראת את ההודעה שלי למטה, שם בהחלט מתחתי ביקורת על דבריו.

גזענות כלפי עולים מבריה"מ לשעבר בכללי זו בהחלט בעיה, והיא מגיעה לא רק מכיוון חרדים מסויימים, אלא בעיקר מגורמים אחרים שכאשר הזכירו למשל את המוצא שלהם בפורום זה אתה זעקת "גזענות".
חוץ מזה, גם לא חסר גזענות ואף אוטו-אנטישמיות מצד יוצאי בריה"מ מסויימים.
לצפיה ב-'כן, קראתי את הביקורת שלך '
כן, קראתי את הביקורת שלך
23/06/2019 | 19:40
19
על כך שהוא פספס בזעם ה"צודק" שלו את השמאל..

נו שוין.
לצפיה ב-'ככל שרמת הדתיות של אדם עולה, '
ככל שרמת הדתיות של אדם עולה,
26/06/2019 | 11:15
12
ככה גם עולה חשדנותו וסלידתו כלפי אנשים הבאים מרקע שונה משלו עצמו.
לצפיה ב-'קראתי ולא מסכים'
קראתי ולא מסכים
23/06/2019 | 10:24
22
אתה מתאר את העולים מבריה"מ מנקודת מבט פטרנליסטית, כאילו הם תינוקות שהממסד יכול להפנות אותם לדרך זו או אחרת. כמו כן, אתה מסיק מהסיפור האישי שלך כאילו זה נכון לגבי כולם. מי שנטה לכיוון הדתי, הפך לדתי, ומי שלא, הפך לחילוני. אני מכיר גם חובשי כיפות סרוגות בקרב עולי שנות ה-90, וגם חסידי חב"ד.
לצפיה ב-'מר מרגלית חושב שהשכונה שלו זה "רוב הציבור בישראל"'
מר מרגלית חושב שהשכונה שלו זה "רוב הציבור בישראל"
23/06/2019 | 09:38
1
21
לימוד תורה רציף ושמירת שבת היא נחלת חובשי הכיפות, שמירת ערך המשפחה היהודית אמנם עדיין די נפוצה בקרב רוב היהודים בארץ, אך זה הולך ומתכרסם.

מדוע הוא לא בא בטענות לאלה שנולדו כאן ובעלי דעות דומות, למשל ארגוני השמאל הקיצוני למיניהם ?!
לצפיה ב-''
26/06/2019 | 11:20
1
לצפיה ב-'אין שם אנטישמיות'
אין שם אנטישמיות
22/06/2019 | 21:18
25
אלא סתם מלל בלתי מחייב, כמו כל טור פובליציסטי מאת עיתונאי חרדי, עם רוחב אופקים כשל אוגר סיבירי והתקף גרפומניה בלתי נשלט. אהה, וכמובן הסתתרות מאחורי שם עט.
לצפיה ב-'לו היו בישראל רק רוסים מעטים היה מרגלית צודק'
לו היו בישראל רק רוסים מעטים היה מרגלית צודק
23/06/2019 | 20:00
13
25
אבל הוא לא, כי יש בישראל בערך 1700000 רוסים, בערך 20% מהאוכלוסיה, לכן לא דומה העוף המוזר שמנסה להפוך את הים ליבשה ואת היבשה לים לאוכלוסיה הרוסית בישראל, שאם תחליט להתאחד תוכל להוות מפלגה ראשונה או שנייה בגודלה (אין להם סיבה לעשות זאת, אבל רק לצורך ההמחשה). בנוסף, חלק ניכר מהרוסים בישראל נמצאים בה כתוצאה ממרמה (כלפיהם, לא שלהם) ומהסכם שמיר-בוש והם רצו להגר מברה"מ/חבר המדינות בכל מקרה, כי רצו חיים טובים יותר, אבל בדרך שללו מהם את אפשרות הבחירה. שלא כמו העוף המוזר שכוחו לעומת הים או היבשה הוא אפסי, אוכלוסיה המהווה חמישית מאוכלוסיית מדינה כוחה משמעותי אם תדע לנצל אותו, אך היא לא ידעה, שרנסקי הכשיל את עצמו, ליברמן בנה על הזיכרון הקצר של בוחריו, שרנסקי כבר נשכח וגם ליברמן הולך כנראה להיעלם מהמפה הפוליטית, אבל הרוסים בישראל יכולים להשיג את המצב הרצוי להם בתנאי שישתפו פעולה עם אזרחים ישראלים אחרים שחיים בה ויש להם אותם אינטרסים בדיוק. דווקא הסקטוריאליות של שרנסקי וליברמן הייתה להם לרועץ, הגטו הרוסי מנע מהחילונים בישראל לשתף פעולה עם הרוסים. במקום לכרות בריתות מועילות עם בעלי אינטרסים משותפים הכשילו הרוסים את עצמם ולכן, כמו העוף המוזר בסיפור נכשלו, אבל זה לא היה חייב להיות כך.

המסקנה היחידה שיש להסיק (מהמציאות, לא מהמאמר) היא: על טעויות משלמים.
לצפיה ב-'1.7 מיליון רוסים ?'
1.7 מיליון רוסים ?
23/06/2019 | 20:11
12
20
למי אתה מתכוון במילה 'רוסים' ?

אילו בריתות מועילות עם בעלי אינטרסים משותפים ?
כמו הבריתות של יוצאי בריה"מ שנלחמים בצביונה היהודי של המדינה עם ארגוני שמאל של הקרן בעלי אותה מטרה ?
לצפיה ב-'הימנים החילונים הם בני הברית הטבעיים של הרוסים '
הימנים החילונים הם בני הברית הטבעיים של הרוסים
23/06/2019 | 20:24
11
26
אבל עד היום הרוסים לא הבינו את זה. הנה, אפילו אתה לא הבנת.

ב"רוסים" התכוונתי למהגרים דוברי הרוסית שחיים בישראל. למי יש סבלנות לחלקם ל15 קבוצות (או יותר)?

בשום שלב לא התכוונתי ל"קרן לישראל חדשה" כבני ברית, גם לא לשמאלנים חילונים. מי שהספיקו לסבול מקומוניזם או יודעים מה עבר על הוריהם בגללו פיתחו (ובצדק) אלרגיה לקומוניזם ולסוציאליזם. שמאלנים אינם בני ברית טבעיים של הרוסים כלל אבל גם את החילונים הימנים הם פיספסו בענק וממשיכים לפספס, לא רוצים ללמוד מטעויות ולכן ממשיכים לסבול
לצפיה ב-'מה בדיוק לא הבנתי ?'
מה בדיוק לא הבנתי ?
23/06/2019 | 20:59
8
21
לפי מה שהבנתי בתשובה שלך לגבי הימני-חילוני, אחוז האנשים האלה שאינם יוצאי בריה"מ לשעבר הוא מאוד קטן ומשקלם מנדטים ספורים לכל היותר.
אני אפילו מתקשה למצוא דוגמא לח"כים כאלה מלבד ליברמן ומפלגתו.

איך הגעת שבישראל יש 1.7 מיליון דוברי רוסית ?

דווקא יש שיתופי פעולה בין יוצאי בריה"מ שמאלנים לבין ארגוני הקרן, אותם 'רוסים' או שהם סוציאליסטים בעצמם ולא נרתעים מכך או שלא רואים קשר בין השמאל הקיצוני הישראלי לבין הקומוניזם הסובייטי ולעיתים הם צודקים, השמאל הקיצוני כיום הוא הרבה יותר פוסט מודרני מאשר קומוניסטי.
לצפיה ב-'בישראל יש יותר מ2 מיליון דוברי רוסית'
בישראל יש יותר מ2 מיליון דוברי רוסית
23/06/2019 | 21:27
7
25
אבל רק 1.7 מיליון מתוכם נולדו בברית המועצות או חבר המדינות.

שיתופי הפעולה בין יוצאי ברה"מ לקרן לישראל חדשה ולמפלגות השמאל הקיצוני קיימות (ותמיד היו כאלה) אבל הם בשוליים ורוב הרוסים בישראל סולדים מהם. גם את מק"י (זכרונה לקללה) הקימו רוסים קומוניסטים, הגרסה העדכנית של מק"י היא חד"ש. 
לצפיה ב-'מהיכן המידע הזה ?'
מהיכן המידע הזה ?
23/06/2019 | 22:11
6
17
בישראל יש לא יותר ממיליון ילידי מדינות בריה"מ לשעבר.

הרוב סולד מהם, אבל זה שיתוף הפעולה היחיד בערך שקיים בין יוצאי בריה"מ לארגונים פוליטיים.
חוץ מליברמן לא מכיר שום מפלגה או תנועות שהם גם ימניים(גם בנקודה זו זה לא ימין מוצק) וגם חילונים לפי הגדרתך, כלומר רוצים למחוק את צביונה היהודי של המדינה.
לצפיה ב-'בין 1991 ל1998 בלבד היגרו מיליון מחבר המדינות לישראל'
בין 1991 ל1998 בלבד היגרו מיליון מחבר המדינות לישראל
23/06/2019 | 22:21
4
24
מה עם אלה שהיגרו מברית המועצות לפני 1991 (כולל גם לפני 1987, ליברמן למשל היגר ב1979) או אחרי 1998? אותם אתה לא סופר?
לצפיה ב-'ממתי להתחיל לספור ?'
ממתי להתחיל לספור ?
23/06/2019 | 23:35
3
15
זכרת להוריד את אלה שנפטרו מאז ?
לצפיה ב-'כן, זכרתי'
כן, זכרתי
23/06/2019 | 23:46
2
20
אני סופר את כל מי שהיגרו לישראל מברית המועצות או חבר המדינות בכל השנים החל מקום המדינה (1948) ועד עכשיו שעדיין בחיים.
לצפיה ב-'אם כך, כמה עלו בשנות ה-70 וה-80 ?'
אם כך, כמה עלו בשנות ה-70 וה-80 ?
24/06/2019 | 07:14
1
22
וכמה מהם לא ירדו מהארץ וחיים כיום ?
אותו דבר לגבי עולי 1989 ואילך - כאן המספר עומד אולי על 800-900 אלף.

לגבי ילדים של עולים שנולדו בארץ, חלק לא ממש מזהים עצמם כ'רוסים', אלה צברים לכל דבר ועניין, במיוחד ילדי עולי שנות ה-70.
לצפיה ב-'אני חושב שעכשיו בישראל יש בערך'
אני חושב שעכשיו בישראל יש בערך
26/06/2019 | 11:08
13
בין 700 ל-900 אלף ילידי ברה"מ/לשעבר, וכ-1.2 מיליון המזוהים כ'רוסים', שזה אומר כלל ילידי ברה"מ/לשעבר וצאצאיהם ילידי הארץ.
לצפיה ב-'כי מי שנולד בשטח שאי-פעם היה בשליטה הרוסית, '
כי מי שנולד בשטח שאי-פעם היה בשליטה הרוסית,
26/06/2019 | 11:03
13
כולל האימפריה הרוסית הצארית, ברה"מ, וכל מה שנשאר ממנה אחרי התפרקותה, וכל הצאצאים שלהם שנולדו בישראל או בכלל איפשהו בעולם, ללא הגבלת תקופה.
לצפיה ב-'ויש בישראל דבר כזה, '
ויש בישראל דבר כזה,
26/06/2019 | 11:33
1
18
חילונים-ימנים-לא רוסים?
ממה שאני רואה, בישראל קיימת יריבות מרה בין הימין הדתי לשמאל החילוני ואף אנטי-דתי, ואלו וגם אלו רואים חיבור בין ימניות לאתאיזם הקיים אצם רוסים כדבר מוזר ולא טבעי. כמו כן, החברה הישראלית בנויה ככה, שלא משנה הכמות העצומה של הרוסים, ולא משנה הוותק שלהם בארץ, כל עוד הם ממשיכים לסרב להתיישר לפי הכללים שהתגבשו כאן עוד לפני התפרקותה של ברה"ם, ימשיכו לראות בהם עוף מוזר.
לצפיה ב-'יש, הכרתי כאלה כשהייתי בישראל'
יש, הכרתי כאלה כשהייתי בישראל
26/06/2019 | 16:08
4
לצפיה ב-'למה רוב ההודעות מופיעות לי עם "לחץ לצפיה - מוסתר"?'
למה רוב ההודעות מופיעות לי עם "לחץ לצפיה - מוסתר"?
19/06/2019 | 15:17
2
15
לצפיה ב-'גם אצלי. די מעצבן'
גם אצלי. די מעצבן
19/06/2019 | 17:13
4
לצפיה ב-'צנזורה שאתר תפוז החליט להחיל על מילים מסויימות'
צנזורה שאתר תפוז החליט להחיל על מילים מסויימות
19/06/2019 | 19:31
20
הפתרון הוא לפתוח את ההודעה בעמוד/לשונית חדשים ואז כל השרשור נפתח שם.
לצפיה ב-'חווה גזענות כלפיי במקום העבודה'
חווה גזענות כלפיי במקום העבודה
16/06/2019 | 17:34
19
60
אני רוצה לשתף אתכם בחוויה מזעזעת שאני חווה בחודשיים האחרונים. אני שוב סטודנטית, כנראה שיכולות להיות לי גם תקופות טובות. אני עובדת בעבודה מזדמנת מעניינת. יש לי אפשרות ללמוד דרכה על ניהול עסקים. אני אדם רגיש מאוד ומאוד לא יציב. העצבים שלי רופפים. יש אצלנו עובד, ממוצא מזרחי, שכל הזמן בלי שום קשר בא אליי באמירות הבאות: "תפסיקי להיות רוסייה" (הטיפש בכלל לא הבין שאני מחבל הקווקז, יותר נכון נראה לי שהוא בכלל לא יודע מי הם קווקזים), "תפסיקי להיות כמו פוטין", "זה לא רוסיה פה" (המטומטם אומר את זה כשרואה אותי עם ספר ביד. מה הקשר אתם שואלים? אין לי שמץ). הבעיה שעם נדנודי המצב רוח שלי, יש לי אגרסיות. ואני כבר מדמה בעיניי שאני מציתה אותו. מה אני כבר יכולה לעשות? להתלונן? יש לו 3 ילדים ואישה מובטלת בבית. אני לא אעשה כזה דבר, אבל אני עוד רגע מציתה אותו.
לצפיה ב-'זה לא משנה מה יש לו בבית, אין הצדקה לדיבור פוגעני'
זה לא משנה מה יש לו בבית, אין הצדקה לדיבור פוגעני
16/06/2019 | 19:18
29
תפני אליו ותדרשי ממנו לחדול מכך!
אם לא יפסיק, תפני למנהלים.
לצפיה ב-'לדעתי עלייך לפנות לטיפול'
לדעתי עלייך לפנות לטיפול
16/06/2019 | 19:28
3
37
ללא קשר אם דבריו מעצבנים אותך (אכן מעצבן אבל צריך ללמוד לפתח עור של פיל ולהתעלם משטויות), הרי אם את חושבת ברצינות מלאה לפגוע בו (או במישהו אחר) הבעיה עמוקה יותר.
לצפיה ב-'קיבלתי את כל הטיפולים האפשריים'
קיבלתי את כל הטיפולים האפשריים
17/06/2019 | 09:15
2
10
לצפיה ב-'אני מקווה שאת לא מתכוונת להצית במובן הפיזי הישיר'
אני מקווה שאת לא מתכוונת להצית במובן הפיזי הישיר
17/06/2019 | 23:51
1
27
תפני למנהלים שמעליך, תתלונני להם.
לצפיה ב-'אני לא פגעתי בזבוב. הבהרה'
אני לא פגעתי בזבוב. הבהרה
19/06/2019 | 17:08
25
אוקיי. אני לא אלימה כלפי איש אם אין טריגר חזק מדי. אני רוצה להתוודאות, היו לי 3 או 4 התקפי אלימות כלפי אחרים, בגיל 16 שפכתי כוס מים על פקידה גזענית בביטוח לאומי, אחרי שאמרה לאימי תחזרי לרוסיה. אגב, בגלל חלאות אנושיות כאלה התפתחה לי פסיכוזה ובגללה חודשיים שלמים נכנסתי להתקף פסיכוטי ודימיינתי איך אני מבתרת את גופה ושולחת לארצות עניות באפריקה, שיאכלו אותה. המקרה השני, קרה בגיל 4 כשתקפתי את אחי ונתתימלו ביס ביד כשיצאתי בשיניי עם נתח בשר קטנה. המקרה השלישי היה, לפני 7 שנים, כשהייתי בדיכאון קליני קשה ופרשתי מלימודים ואחי היה יהיר, אז תקפתי אותו עם סכין (לא באמת הייתי פוגעת בו רציתי רק לאיים. זה הכל בגלל אמוציות ואימפולסיביות יתר*, אבל הוא הרים כיסא וניצל. המקרה הרביעי, קרה ממש לא מזמן, לפני חודש, כשלקוח בתור בבית מרקחת עקף אותי בלי תור, כמובן זה אהבל מזרחי מצוי, כשעמדתי לתור יותר מחצי שעה. במקרה הזה התפרצתי עליו מילולית וקראתי איש קוף. זהו. אני רק אלימה כלפי עצמי.
לצפיה ב-'כן, להתלונן.'
כן, להתלונן.
16/06/2019 | 21:22
34
זה שאשתו מובטלת ויש לו 3 ילדים לא מקנה לו זכות להתגזען עלייך בעבודה.
לצפיה ב-'תתלונני שהטריד אותך מינית'
תתלונני שהטריד אותך מינית
18/06/2019 | 08:36
12
193
מייד יעיפו אותו מהעבודה.
לצפיה ב-'אבל הוא לא הטריד אותי מינית'
אבל הוא לא הטריד אותי מינית
18/06/2019 | 15:10
1
23
לצפיה ב-'אבל הוא כן מטריד אותך'
אבל הוא כן מטריד אותך
18/06/2019 | 18:48
23
את בחורה צעירה והוא גבר מבוגר שכל הזמן נטפל אלייך, למרות שהבעת חוסר רצון לדבר איתו. לכן מדובר בהטרדה מינית.
לצפיה ב-''
18/06/2019 | 18:34
9
24
תלונת שווא שקרית
לצפיה ב-'זו לא תלונת שווא'
זו לא תלונת שווא
18/06/2019 | 18:46
8
32
הוא אכן מטריד אותה. ברור כשמש שההטרדה היא על רקע היותה בחורה צעירה. סביר להניח שלא היה נטפל לגבר בן 60. לכן מדובר בהטרדה מינית.
לצפיה ב-'הטרדה אולי כן'
הטרדה אולי כן
18/06/2019 | 20:53
3
31
מינית בוודאי שלא. על מנת שהטרדה תהיה מינית צריך להיות אופי מיני להטרדה (מספיק גם בדיחות בעלות אופי מיני) וזה לא מתקיים במקרה הנ"ל.
לצפיה ב-'"רוסיה" זו התייחסות מינית'
"רוסיה" זו התייחסות מינית
18/06/2019 | 22:07
2
33
הרי הוא לא אמר לה " תפסיקי להיות בן אדם ממוצא רוסי" אלא "תפסיקי להיות רוסיה". זו התייחסות מינית ואפשר לפרשה כהטרדה מינית.
לצפיה ב-'זאת התייחסות גזענית'
זאת התייחסות גזענית
18/06/2019 | 22:39
29
הרי הוא לא אמר " את רוסיה אז בטח את זורמת".
לצפיה ב-'איך "רוסיה" זו התייחסות מינית?!'
איך "רוסיה" זו התייחסות מינית?!
19/06/2019 | 08:55
19
גזענית אכן כן (כל החרגה של אדם על בסיס המוצא היא גזענות), אבל מינית? היא הרי אישה (לא גבר), והיא ממ וצא רוסי, אז זה יהיה רק מוזר ביותר להגיד משהו כמו "תפסיקי להיות כזאת רוסי". "אדם ממוצא רוסי" זה מתאים לשיח אקדמי, לא לשפת רחוב. בהיותה בחורה צעירה סביר להניח שיש פה גם פן מיני, אבל בגדול זה בערך כמו שבקבוצת אנשים מסויימת בעבודה או לימודים יש חבורה, נגיד שלושה גברים, שהם נראים מהצד כמו "מפיה רוסית", תמיד יושבים בצד, בנפרד מהשאר ומדברים בינם רק ברוסית, שולפים ספרים ברוסית ואיכשהו בשיחה איתם נושא הרוסיוּת תמיד עולה לאוויר. אז מישהו מעיר להם "חלאס, תפסיקו להיות כאלה רוסים, תתערו כבר, אתם בישראל!". 
לצפיה ב-'הוא בהחלט מטריד אותי'
הוא בהחלט מטריד אותי
19/06/2019 | 08:36
2
28
אבל לא מינית. הוא סתם זורק משפטים לא קשורים שמערבים גזענות. אבל יש משהו בזה כשאתה אומר שהוא מרשה זאת בגלל שאני אישה. לא נראה לי שהוא היה אומר זאת לבחור.
לצפיה ב-'בטח רוצה להתחיל איתך'
בטח רוצה להתחיל איתך
19/06/2019 | 09:00
1
30
אבל פוחד שאם הוא ישטח את רצונו במפורש בטוח יחטוף עונש על הטרדה מינית, ולכן מוציא את תסכולו בגזענות.
לצפיה ב-'יש מצב'
יש מצב
19/06/2019 | 09:33
3
לצפיה ב-'זו הצקה גזענית ולא מינית'
זו הצקה גזענית ולא מינית
19/06/2019 | 09:30
58
הטרדה מינית היא כלפי המיניות של האדם, מילולית או פיזית.
לצפיה ב-'במקום בלחימה צה"ל מתעסק'
במקום בלחימה צה"ל מתעסק
15/06/2019 | 19:41
24
29
בלרדוף אחרי נקניקיות בחפצים האישיים של החיילים. מביש ובוודאי פוגע בכשירות הצבא.

https://www.facebook.com/forum.hiloni/photos/a.347...
לצפיה ב-'כמה קל לעוות'
כמה קל לעוות
16/06/2019 | 01:35
23
21
החייל שם נקניק במקרר שמוגדר "חלבי".
פקודות הכשרות נוגעות לכלל המרחב של הבסיס ואין דבר כזה "מקרר פרטי", כל ציוד צריך אישור רס"ר ואני זוכר שבשירות הסדיר היה לי מקרר בחדר והרס"פ הביא יום אחד מדבקה בשבילו ששם רשומים נהלים מרס"ר הגדוד שבין היתר נכתב שם להפעיל מקרר רק באישור הרס"ר, להקפיד על אחסון מוצרים בתוקף בלבד וכשרים בלבד.
הצבא לא מורכב רק מפקודות מטכ"ל, גם רס"ר וכל מפקד אחר יכול לקבוע פקודות.

מעניינת תגובת הצבא:
"בצה"ל אמרו בתגובה כי "בעקבות מעבר חייל אחד בלבד על הפקודות בבסיס, וזאת תוך ידיעתו את הפקודות ואי ביצוען, החייל הוענש ורותק לבסיס במהלך השבת". בצה"ל נהוג לטפל משמעתית בחיילים שמפרים את פקודות הכשרות, אך ההעדפה היא לנקוט בהסברה ובאזהרה ולהטיל עונש ממשי במקרים כאלו רק כברירה אחרונה. "

- נשמע כאילו החייל הוזהר ובחר להתעלם.
מה גם שהעונש די קליל.
לצפיה ב-'איפה העיוות?'
איפה העיוות?
16/06/2019 | 06:01
20
19
כתבתי על המשאבים המיותרים שצה'ל משקיע כדי לרדוף סנדוויצים, מקררים, שירת נשים ושאר הגחמות של הדת במקום להתרכז בענייני הצבא המקצועיים. בוודאי שזה בא על חשבון ההשקעה בכשירות המבצעית.
לצפיה ב-'בתיאור המקרה'
בתיאור המקרה
16/06/2019 | 08:04
19
22
"לרדוף אחרי נקניקיות בחפצים האישיים של החיילים" - אף אחד לא רדף אחר נקניקיה, אלא החייל נענש על הפרת פקודה.

איזה משאבים מושקעים בזה ?
היה מסדר, החייל נתפס, כנראה הוזהר ונשפט על הפרת פקודה.
איזה משאב הושקע פה על חשבון כשירות מבצעית ?
צה"ל הוא בעל צביון יהודי מרגע הקמתו והוא חשוב למרבית משרתיו (למרות הטענה השקרית של "הרוב החילוני", לא כל מי שאין לו כיפה על הראש הוא אתאיסט בעל אלרגיה לדת.), אתה מדבר לפעמים כאילו עלית לארץ אתמול או שחיית כל חייך בקיבוץ מנותק.
לצפיה ב-'יש גם בתים חרדיים עם מקרר אחד'
יש גם בתים חרדיים עם מקרר אחד
16/06/2019 | 16:47
1
16
ואפילו חרדים שמים בשר וחלב באותו מקרר, אין עם זה שום בעיה הלכתית.
לצפיה ב-'ברור, זאת כנראה החלטה מקומית של הרס"ר'
ברור, זאת כנראה החלטה מקומית של הרס"ר
16/06/2019 | 19:11
3
לצפיה ב-'בטח שכן'
בטח שכן
16/06/2019 | 19:14
16
12
כמה משאבים נזרקים לפח כדי לרדוף אחרי איזה נקניק שמישהו שם במקרר (עוד לא ברור איפה היה המקרר ופורסם שזה היה בכלל בחדרו הפרטי של החייל) או אחרי סנדוויץ שהביא איזה חייל לפני שנתיים ואז שפטו אותו לריתוק ( ואחרי זה התקפלו אחרי שהבינו שעוד מעט יהדות ארה"ב תפרסם כתבה על כך והתרומות שצה"ל חי עליהם יפגעו).

לוקחים חיילים שכל מה שהם צריכים להתמקד בו זה ביצוע משימות וממאיסים עליהם את השירות עם תקנות אנכרוניסטיות (הרי אותו חייל לא שומר כשרות ולא אכפת לו מזה) ועוד גורמים לו לשנוא את המערכת בגלל עונשים לא מידתיים.

כמה משאבים מיותרים מושקעים כדי לגרום לחיילים להרגיש שהצבא לא משתין עליהם רק בגלל ענייני "דת" (שחצי מזה המצאות). ע"ע כל סיפורי הפגיעה בחיילות. הרי לכשירות הצבא זה בטח לא מועיל.
לצפיה ב-'איזה משאבים נזרקים לפח ? '
איזה משאבים נזרקים לפח ?
16/06/2019 | 19:23
15
14
לתפוס במסדר שגרתי או תוך כדי פעילות שגרתית חייל שעובר על הפקודות ולשפוט אותו זה משאב ?
אם כך, אז תתלונן שצה"ל מבזבז זמן על לשפוט חיילים ואכיפת משמעת ע"י רס"ר ומ"צ.

צביון יהודי אינו תקנה אנכרוניסטית, מי שרע לו כל כך הצביון היהודי בצה"ל, שלא ישרת, אני תומך בפטור משירות עבורו.

באמת כמה משאבים מושקעים ??
אני לא מכיר שום השקעת משאב בשביל לגרום בכוונה לאיזה חייל להרגיש שהצבא לא משתין עליו.
(סובייקטיבית, בערך כל חייל מרגיש את זה, כי ככה פועלת המערכת הצבאית).
לצפיה ב-'למשל אותו חייל, במקום להיות בפעילות מבצעית'
למשל אותו חייל, במקום להיות בפעילות מבצעית
16/06/2019 | 19:27
14
10
יהיה עכשיו בריתוק ויעשה עבודות רס"ר. לא בזבוז של כשירות הלוחם על שטויות? למשל- חיילים דתיים שקיבלו פקודה (מהרב כמובן) שלא להקשיב למדריכה כי היא אישה ולכן כשירותם המבצעית נפגעת. למשל חיוב חיילות להגיע להרצאות מיסיונריות במקום שיעשו את עבודתן.
לצפיה ב-'ריתוק ברוב המקרים זה מניעת יציאה הביתה'
ריתוק ברוב המקרים זה מניעת יציאה הביתה
16/06/2019 | 19:36
13
14
והעונש שלו הוא ריתוק לשבת בלבד, שום פעילות מבצעית ופעילות אימונים לא נחסכת ממנו.

מה ציפית שתגייס חרדים והם יהפכו לחילונים ?
יש להקצות להם מדריכים גברים וכך זה מתבצע.

"מיסיונריות"
לצפיה ב-'ז"א שאתה צריך להביא'
ז"א שאתה צריך להביא
16/06/2019 | 19:44
8
10
במיוחד אנשים ספציפיים, שלא בהכרח מעבירים את החומר כמו שצריך,וזאת רק בגלל גחמות לא מקצועיות (איפה כתוב שאסור לדתיים לשמוע אישה מסבירה? גם כשהם הולכים למכולת הם לא מדברים עם הקופאית?) בזבוז מיותר של משאבים.

כשמרתקים אז העונש הוא עבודות רס"ר והחייל לא משתתף בפעילות אחרת עם שאר החיילים.

מה לעשות, כאשר מכריחים חיילות או חיילים ללכת להרצאות דתיות שאין הם מעוניינים בהם ומאיימים בעונשים על מי שלא הולך.. קוראים לזה מיסיונריות.
לצפיה ב-'לא, צריך מדריכים גברים, מאוד פשוט.'
לא, צריך מדריכים גברים, מאוד פשוט.
16/06/2019 | 21:25
7
12
"בזבוז מיותר של משאבים", אז למה לגייס אותם מלכתחילה ??
הכי אירוני שאותם אלה שכל כך רוצים לגייס אותם, לא סובלים אותם בצבא

אולי ביחידה שלך היו שולחים לעבודות רס"ר, אצלי זה היה נדיר.

בצבא מכריחים ללכת להרבה הרצאות, דבר פסול מבחינתי, כל מה שלא קשור לפעילות צבאית צריך להיות רשות.
לצפיה ב-'לא דיברנו על האם לגייס חרדים או לא'
לא דיברנו על האם לגייס חרדים או לא
16/06/2019 | 21:30
6
12
זה עניין אחר ומבחינתי לא צריך לגייס בכלל חרדים אבל אז לשלול מהם את כל ההטבות שהם משנוררים מהמדינה.  לעניינו- הבאתי לך דוגמאות כיצד ההדתה בצבא פוגעת בכשירותו.
לצפיה ב-'נו הנה, אז אתה נגד, לפחות זה מסתדר'
נו הנה, אז אתה נגד, לפחות זה מסתדר
16/06/2019 | 21:38
5
6
לצפיה ב-'לא טענתי אחרת'
לא טענתי אחרת
16/06/2019 | 21:42
4
15
בכלל אני בעד צבא מקצועי ואז לא יהיו בעיות של שיקולים זרים ובזבוז תקציבי מיותר כמו שקורה היום.

אני גם שמח שקיבלת בשלוות נפש את הדוגמאות שהבאתי על הפגיעה בכשירותו של הצבא בגלל גחמות מיותרות של הדת.
לצפיה ב-'הבעיה שצה"ל עדיין מתיימר'
הבעיה שצה"ל עדיין מתיימר
21/06/2019 | 09:16
3
10
לא רק להיות הזרוע הצבאי של המדינה, אלא גם לבצע את תפקידו המסורתי עוד מראשית המדינה בכור היתוך מואץ שמכשיר אזרחים מרקעים שונים להיות ישראלים בעלי מחנה משותף רחב. זה עבר עד שנות ה-70, כאשר בעיקר שיכנעו את המשוכנעים, וליטשו וגיהצו פה ושם על שלדה מוכנה בעיקרה. זו גם אחת הסיבות שערבים לא משרתים בצה"ל, לפי הפתגם הרוסי הידוע "כמה שלא תאכיל זאב, פניו בכל זאת תמיד מועדות ליער". מאז שנות ה-90, כאשר נפרצו כל הסכרים והובאו לכאן בכמויות מסחריות אנשים שצביון יהודי הוא מהם והלאה, ויש להם אלרגיה לכל מה שמריח יהודי, כל ניסיון לכפות עליהם זהות יהודית יתקל בהתנגדות עזה. הלכה למעשה, ישראל חדלה להיות מדינה יהודית ועכשיו היא לכל היותר היא מדינה בה יהודים הוא אחד המגזרים בה. אמנם עדיין הרוב, אם כי לא מוחץ, וגם מגזר די פריבילגי, אבל בהיותו רק אחד מהמגזרים זה לא יחזיק מים הרבה זמן. 
לצפיה ב-'צה"ל צריך להתרכז במשימתו בלבד'
צה"ל צריך להתרכז במשימתו בלבד
21/06/2019 | 11:00
9
ולעשות זאת ע"פ הקווים המנחים שלו מאז הקמתו.
צריך להפסיק עם דחיפת אג'נדות פוליטיות ודתיות דוגמת "שיוויון","נאורות", הרצאות חובה של רבנים, פרוייקט "גיור" וכו'.

לדעתי ערבים לא משרתים בצה"ל מהסיבה העיקרית שאויבנו הם גם ערבים, והם לא רוצים להילחם באחיהם.

גם ללא מעט ילידי הארץ יש אלרגיה לכל מה שמריח יהדות, ובגלל הניתוק מהמסורת וואקום ללא תורה והיסטוריה יהודית שמתמלא באידיאולוגיה פוסט מודרנית, גודל הפלח הזה רק עולה ויעלה.

לצפיה ב-'אלרגיה מכל מה שמריח יהדות'
אלרגיה מכל מה שמריח יהדות
21/06/2019 | 11:10
13
מעניין..

אם כך בוודאי יהדות מבחינתך משמעותה המצאות וקפיריזות שמטרתן לפגוע בנשים ובמי שלא שומר מצוות?
לצפיה ב-'מטבע הדברים כור היתוך מעורר התנגדות'
מטבע הדברים כור היתוך מעורר התנגדות
23/06/2019 | 16:09
6
אך כשמוסיפים לכך את העובדה שיש אוכלוסיה פריבילגית שפטורה משירות צבאי וכופה את דרכה על ציבור גדול שאינו מעוניין בכך אני מתפלא שעדיין לא התרחש "פיצוץ".

כבר עכשיו פחות מ50% מהמלש"בים מתגייסים (אם אינני טועה מדובר כיום על 48% בלבד) והשיעור יורד כל שנה וככל שנדחית המחאה החילונית מחמיר מצבם של החילונים, את הרוב הם כבר איבדו (פחות מ40% הם חילונים) כי לא כל מי שאינו חרדי הוא חילוני, אם ימשיכו להיאחז בתקוות שווא יהיה מאוחר מדי עבורם לשנות את המצב. כנראה הם אוהבים לסבול.
לצפיה ב-'ראה דוגמא כאן'
ראה דוגמא כאן
16/06/2019 | 19:56
3
13
טירונית ממחנה 80 מספרת על חוויות הפסח שלה: רב חרדי אזרחי הוזמן לבסיס לעשות את החג בלוויית כל משפחתו. הוא הקפיד על כל ברכה בארוחות ואף נתן דרשה ארוכה על קדושת החג. בנות שביקשו לצאת מהדרשה לא קיבלה אישור לכך - לא בשל חילוניותן ולא בשל רצון לישון לקראת שמירה לילית. חוץ מזה כולן רעבו כל החג כי בגלל הכשרת המטבח הסכימו לתת להם רק מצות ותפוחי אדמה ותורנות המטבח היתה נוראית במיוחד כי מכונת שטיפת הכלים לא עובדת במהלך שבת וחג, אז משאירים את כל הכלים המלוכלכים עם האוכל שכבר נדבק עליהם עד צאת החג. וזה בבסיס שמתרכז בטירונות בנות - שכולן היו חילוניות, שהרי רוב הבנות הדתיות לא מתגייסות. ושוב נשאלת השאלה מדוע חיילים וחיילות חילוניים צריכים לשלם מחיר כה מוגזם בשל משובות הדתיים, גם כשאין כמעט דתיים, וכמובן במצב שבו אף אחד לא מצפה לפשרות מהצד הדתי. הסיבה היא פשוטה: הדתיים דורשים והחילונים שותקים ומתרפסים.

ז"א אפשר לזהות כאן שתי בעיות- מניעת אוכל מחיילים (בוודאי לא תורם לכשירותם המבצעית) ואי שמירה על היגיינה (בוודאי לא תורם לכשירות של הצבא אם בבסיס תתפתח הרעלת מזון המונית). זאת רק אחת הדוגמאות.
לצפיה ב-'זה באמת מעצבן הרצאות אורח וחיוב כולם להשתתף בזה'
זה באמת מעצבן הרצאות אורח וחיוב כולם להשתתף בזה
16/06/2019 | 21:44
2
11
לגבי פסח וכשרות המטבח זה חלק מהצביון היהודי של צה"ל שתמיד היה קיים, אין כאן שום דבר חדש ושום "הדתה"().

מה זה "רעבו נורא" ?  מוצאים פתרונות מה לאכול בפסח, אם באמת היה חסר אוכל, יש לבוא בטענות לנגד מטבח.
גם אם אוכלים קבנוס עם מצה זה לא פוגע בכשירות, זאת התפנקות להתלונן על זה, חייל אמור לתפקד עם במצב של מנות קרב עם קרקר.
המדיח לא עבד ?  איזה מסכנות, יש בסיסים שאין בהם כלל מדיח, בכל מקרה בשבת/חג שמים את הכלים בגיגית עם מים וסבון והאוכל לא נדבק ובכל מקרה במוצ"ש ניתן להפעיל את המדיח ולנקות הכל.
אלה נהלי צה"ל מאז ומעולם, שום חדש ושום הדתה.
הדבר היחיד שחדש הוא התנגחות של חיילים מנותקים מיהדות ובמקרים רבים אף עויינים לה בצביון היהודי של צה"ל במטרה לדרוס אותו לגמרי.
לצפיה ב-'החיילים לא צריכים לסבול'
החיילים לא צריכים לסבול
16/06/2019 | 21:47
1
17
בגלל גחמות ושיקולים זרים. פה עוד מדובר בבסיס טירונות אבל מה עם מקרים שקרו במוצבים בהם החיילים רעבו רק בגלל שאיזה אידיוט החליט מה כשר לפסח ומה לא כשר. אגב, נזכרתי במקרה יותר חמור- שחמ"ליסטים הונחו שכדי להפר שבת בחמ"ל ( ז"א לבצע את עבודתם) עליהם לקבל אישור מקצין הדת של הפיקוד. נו, לא פגיעה בכשירות?
לצפיה ב-'יש פקודות כשרות ושבת ברורות'
יש פקודות כשרות ושבת ברורות
17/06/2019 | 23:44
12
שעל פיהם צה"ל מתנהל מאז הקמתו והן בוודאי לא פוגעות בכשירות.
לא מכיר את המקרים שתיארת, אבל נשמע שהיה שם מחדל/ברדק כלשהו.
לצפיה ב-'אם מספקים מקרר חלבי יש לספק גם מקרר בשרי'
אם מספקים מקרר חלבי יש לספק גם מקרר בשרי
16/06/2019 | 16:45
1
13
אחרת זו גזירה שאי אפשר לעמוד בה. לא הגיוני להגדיר מקרר כחלבי כשאין היכן לאכסן מוצרי בשר.

כשדורשים מאדם כלשהו, אין זה משנה לצורך העניין אם הוא חייל או אזרח, דרישה בלתי סבירה, יש לצפות שיתעלם ממנה.
לצפיה ב-'מסכים, זה בסופו של דבר מקרר פרטי ולא בחדר אוכל'
מסכים, זה בסופו של דבר מקרר פרטי ולא בחדר אוכל
16/06/2019 | 19:14
12
העניין כאן שזה צבא ומי שמתעלם מפקודות נענש, גם אני התווכחתי עם מפקדים על פקודות דביליות ולא הגיוניות, בסופו של דבר ידם של בעלי הדרגות עליונה, גם אם הם טמבלים.
לצפיה ב-'כצפוי ביבי קורץ לקול ה'רוסי''
כצפוי ביבי קורץ לקול ה'רוסי'
12/06/2019 | 21:18
3
30
דברי רה"מ, ביבי:
"מיניתי את עו"ד אריאל בולשטיין ליועץ מיוחד שלי לענייני יוצאי מדינות ברית המועצות לשעבר. העלייה ממדינות אלה תרמה רבות להצלחת ישראל בעשורים אחרונים, אך ישנם סוגיות רבות שדורשות טיפול מיוחד. ביחד נצליח לקדם פתרונות של פנסיות, דיור ציבורי ונושאים חשובים אחרים."
לצפיה ב-'יועצו החדש של נתניהו: ''ישראל ביתנו התייחסה לציבור העולים'
יועצו החדש של נתניהו: ''ישראל ביתנו התייחסה לציבור העולים
13/06/2019 | 09:04
1
20
כמונופול - זה ייפסק''

07:38 י' בסיון תשע"ט , 13/06/19
יועצו החדש של נתניהו: ישראל ביתנו התייחסה לציבור העולים כמונופול
עו"ד אריאל בולשטיין, היועץ החדש לענייני עולה רוסיה שמינה ראש הממשלה נתניהו, אמר הבוקר בראיון בערוץ 13 כי "ישראל ביתנו התייחסה במשך 20 שנה לציבור הזה כמונופול".

לדבריו, "הסיבה שלא מונו יועצים בתחום הזה – כי ליברמן דרש מנתניהו לא לטפל בתחום הזה ולהשאיר לו את מגזר העולים, זה ייפסק".

לצפיה ב-'איפה היה נתניהו ב-3 הקדנציות האחרונות?'
איפה היה נתניהו ב-3 הקדנציות האחרונות?
13/06/2019 | 11:39
31
פתאום עכשיו הוא נזכר בפנסיות של העולים? אף אחד לא יאמין לו כמובן.
לצפיה ב-'חלק מהרוסים שהצביעו לביבי יחזרו לליברמן'
חלק מהרוסים שהצביעו לביבי יחזרו לליברמן
13/06/2019 | 16:59
23
השאר סביר להניח יוותרו על ההצבעה כי באמת אין מי שמייצג אותם, זה כולל גם את ליברמן.
לצפיה ב-'צעיר מזרחי תקף קשישים ממוצא רוסי'
צעיר מזרחי תקף קשישים ממוצא רוסי
12/06/2019 | 20:04
1
55
לצפיה ב-'מחבל ארור'
מחבל ארור
12/06/2019 | 21:17
33
לגרש אותו לעזה
לצפיה ב-'כשלון הגיור הממלכתי: רק רבע מסיימים את התהליך'
כשלון הגיור הממלכתי: רק רבע מסיימים את התהליך
10/06/2019 | 20:13
23
24
נתונים שמפרסם אגף הגיור הממשלתי ומתפרסמים כאן לראשונה, מגלים כי שלושה מכל ארבעה המבקשים להתגייר בישראל אינם מסיימים את התהליך. בחמש השנים האחרונות צנח אחוז המתגיירים בלמעלה מ-50%, זאת על אף שתקציב הגיור גדל. יו"ר "עתים": "ישראל נמצאת על סף משבר הנוגע ביסודותיה כמדינה יהודית"

קובי נחשוני  פורסם:  06.06.19 , 03:08

לא קל להפוך ליהודי: נתונים שמפרסם אגף הגיור במשרד ראש הממשלה, והגיעו לידי ynet, מגלים כי שלושה מכל ארבעה אנשים המבקשים להתגייר בישראל אינם מצליחים להגיע אל קו הסיום ולהמיר את דתם, אלא נושרים במהלך המסלול. למעשה, רק רבע מאלה שפנו ללימודים באולפני גיור בשלוש השנים האחרונות שרדו את התהליך כולו, וזכו לקבל את תעודת ההמרה המיוחלת. כל זאת בשעה שמספר חסרי הדת בישראל חצה את ה-400 אלף, וגיורם הוגדר כמשימה לאומית.

הקשיים שבהם נתקלים המתגיירים בדרך ליהדות מוכרים, אבל הנתונים הרשמיים העגומים, הנחשפים על פי דרישת ארגון עתים בערב חג השבועות - חגם של הגרים - ממחישים את היקף התופעה: מתוך 27,710 לא-יהודים שהחלו ללמוד במכוני הגיור בשנים 2018-2016, רק 7,357 סיימו את המסע כיהודים – 26.5% בסך הכל. זאת ועוד: כמחצית מאלה שהתכוונו להתגייר באותה תקופה כלל לא פתחו תיק בבית הדין, אלא נשרו עוד קודם לכן.

הנתון הנמוך מקפל בתוכו גם צניחה דרמטית של יותר מחצי באחוזי ההצלחה של מערך הגיור בתוך 5 שנים – מ-60% בוגרים שהשלימו את התהליך ב-2014, דרך 38% ב-2015 ועד לרבע מהמועמדים בלבד בשלוש השנים האחרונות.

פי-שתיים נשים מחזיקות מעמד
בשנה שעברה נוספו 12 מיליון ש"ח לתקציב הגיור הממלכתי, והוא עמד על כ-54.5 מיליון. אם מחלקים את הסכום במספר המתגיירים שסיימו את המסלול, נמצא כי בכל אחד מהם מושקעים כ-21 אלף ש"ח – מה שכאמור לא מצליח למנוע את הנשירה.
עוד עולה מהנתונים כי שיעור הנשים השורדות את המסלול ומשלימות את הגיור גדול בערך פי-שניים משיעור הגברים שמחזיקים מעמד. הסיבה לכך, ככל הנראה, היא העובדה שעבורן מדובר בצעד משמעותי יותר, שכן מבחינת ההלכה הדבר מבטיח שגם ילדיהן יוכרו כיהודים.

פילוח נוסף מלמד כי הפונים למסלול הגיור האזרחי מסיימים אותו עם תעודת המרה יותר מאשר אלה שעושים זאת במסגרת השירות הצבאי. ההערכה היא כי חיילים רבים מתפתים לצאת לקורס נתיב מטעמי נוחות, אף שאינם מעוניינים להתגייר, ולאחר מכן פורשים - ומכאן מספר הבוגרים הנמוך.

גיור קטינים נחשב למשימה קלה יחסית מבחינה הלכתית, משום שבניגוד למבוגרים - הם אינם צריכים להצהיר כי הם מקבלים על עצמם את מצוות התורה כ"תנאי קבלה" ליהדות, אלא די בכך שבית הדין יעריך כי הם צפויים לאמץ אורח חיים דתי בבגרותם. גיור שלהם בהיקפים גדולים הוא לכאורה אינטרס מובהק של המדינה, שכן הדבר עשוי לפתור את בעיית חסרי הדת בדור הבא. למרות זאת, שיעור הקטינים מבין המתגיירים בשנים 2018-2016 היה פחות משליש.

מספר חסרי הדת - בעלייה מתמדת
כאמור, על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, חיים כיום בארץ לא פחות מ-426 אלף אזרחים חסרי דת, כאשר קצב הגידול שלהם הוא כ-5,000 תינוקות בשנה. אף ששורשיהם בדרך כלל במדינות חבר העמים, הם נטמעו בחברה, נושאים שמות ישראלים, דוברים עברית כשפת אם, משרתים בצה"ל ומכירים בני זוג יהודים. סוציולוגים הגדירו בעבר את האוכלוסייה הזו כ"פצצת התבוללות מתקתקת" וראש הממשלה לשעבר, אריאל שרון, הכריז על גיורם כמשימה לאומית – אך קצב ההתקדמות איטי מאוד, ומספרם של חסרי נמצא בעלייה מתמדת.

לצד זאת, יש גם כמה נתונים מעודדים, כמו קיצור פרק הזמן של הליך הגיור הממוצע משנה שלמה בין פתיחת התיק בבית הדין, עד לקבלת תעודת ההמרה בשנת 2016, ועד לחצי שנה בלבד ב-2018. זמן ההמתנה מאישור הגיור ועד לקבלת תעודת ההמרה (המסמך הרשמי המעיד על יהדות המתגייר ומשמש אותו להכרה על ידי רשויות המדינה), התקצר אף הוא, מ-120 ימים ב-2014 ועד 84 בשנה שעברה.

יו"ר ארגון "עתים" (עמותה המנהלת מאבק לשקיפות בשירותי הדת), הרב שאול פרבר, שדרש את הנתונים והביא לפרסומם, אמר: "מדינת ישראל נמצאת על סף משבר שנוגע ביסודותיה כמדינה יהודית. עד מתי סוגיית הגיור תמשיך להיות מטבע במשא ומתן פוליטי, מבלי לתת לה מענה אמיתי? הגיע הזמן שהנושא יעמוד בראש סדר היום הציבורי, ויטופל במסגרת הרכבת הממשלה הבאה".
עוד אמר כי "דווקא לקראת חג השבועות אנו נחשפים לנתונים מטרידים אלה. חובתנו הציונית היא לתת פתרון למאות-אלפי האנשים שהגיעו לכאן מכוח חוק השבות אך אינם יהודים על פי ההלכה, אשר מבקשים לבוא בשערי העם היהודי".

היועץ המשפטי של רשת בתי הדין הפרטיים "גיור כהלכה", עו"ד אלעד קפלן, הוסיף: "יש פיתרון למשבר הגיור. הגיורים אצלנו נעשים על פי ההלכה תוך הקפדה על קלה כבחמורה, ונותנים מענה לציבור רחב. גיורים שנעשו בבית הדין הוכרו על ידי בית המשפט לשם רישום המתגיירים כיהודים במרשם האוכלוסין, אך מדינת ישראל והרבנות הראשית עדיין אינן נותנות תמיכה וסיוע לפעילות בית הדין. הגיע הזמן להסדיר את הנושא, ולהעניק תמיכה שוויונית לכלל העוסקים במלאכת הגיור".

ממערך הגיור נמסר בתגובה: "בשנים 2016-2018 חלה עלייה של 13.5% בכמות המתגיירים. העלייה הינה תוצאה של פעילות אינטנסיבית של מערך הגיור והשקעה תקציבית בגיוס מקהלים חדשים. מערך הגיור פועל בדרכים שונות כדי לצמצם פרישת תלמידים. המדיניות ההלכתית של הליך הגיור נקבעת על ידי הרבנות הראשית. יודגש כי בתי הדין לגיור פועלים ברגישות רבה".

-----------------------------------------------------------------------------
לצפיה ב-'כשלון ? זה כמו שיגידו "כשלון בקורס טיס'
כשלון ? זה כמו שיגידו "כשלון בקורס טיס
10/06/2019 | 20:16
22
- רק חלק קטן מסיימים".

יהיה טוב אם הפרוייקט השקרי יבוטל וישקיעו את ה-54 מיליון בעניינים חשובים כמו בריאות, ביטחון, חינוך, עזרה לנזקקים.
לצפיה ב-'מערך הגיור מנסה להצדיק את קיומו'
מערך הגיור מנסה להצדיק את קיומו
11/06/2019 | 01:36
21
19
מה ציפית, שינסר את הענף עליו הוא יושב?

לדעתי רוב ההסברים שניתנו בכתבה שגויים מיסודם מכיוון שכלל לא נבדקו, הם מהווים לא יותר מהנחות לא מבוססות.

הנחת הכתב היא שנשים מחזיקות מעמד יותר מגברים כי להן זה חשוב יותר, למרות שכלל לא שאל נשים שנכשלו מה גרם להם להיכשל וגברים שנכשלו מה גרם להם להיכשל. די בידיעה שנשים פטורות ממצוות שהזמן גרמן כדי להבין שהן מחויבות בפחות מצוות ולכן נבחנות בפחות נושאים, לכן להן יותר קל מלכתחילה.

הנחת הכתב היא שהחיילים הפונים לקורס נתיב לא רוצים להתגייר, טענה הזויה כשלעצמה. צריך להשוות בין התנאים והתכנים של קורסי הגיור הצבאיים והאזרחיים ולבקש משוב מהנכשלים כדי להבין מה הגורמים לכשלונות.

ההצעה להתמקד בגיור קטינים היא הזויה מכיוון שהרעיון לא אמור להיות כפיית גיור על אוכלוסיה ביקורתית פחות שהחלטותיה מושכלות פחות, יש להתמקד דווקא בבוגרים כי בוגרים הם יותר החלטיים ורציניים מקטינים.

מהומה רבה על לא מאומה.
לצפיה ב-'בהחלט, פתחו תעשיה אז צריך להתפרנס'
בהחלט, פתחו תעשיה אז צריך להתפרנס
11/06/2019 | 08:50
20
18
"ההצעה להתמקד בגיור קטינים היא הזויה מכיוון שהרעיון לא אמור להיות כפיית גיור על אוכלוסיה ביקורתית פחות שהחלטותיה מושכלות פחות, יש להתמקד דווקא בבוגרים כי בוגרים הם יותר החלטיים ורציניים מקטינים."
- בול
לצפיה ב-'"התעשייה" היא תוצאה של המונופול של הרבנות'
"התעשייה" היא תוצאה של המונופול של הרבנות
15/06/2019 | 19:52
19
14
תבטל את המונופול ולא יהיה צורך ב"תעשייה".
לצפיה ב-'כשיש מי שמוכן לממן יש מי שבא לקחת'
כשיש מי שמוכן לממן יש מי שבא לקחת
16/06/2019 | 00:39
1
12
גם אם לא היה מונופול היו מקימים גוף שישאב את הכסף.
לצפיה ב-'בול'
בול
16/06/2019 | 01:25
2
לצפיה ב-'בדיוק אחרי שנבטל את ה"מונופול" של משרד התחבורה על'
בדיוק אחרי שנבטל את ה"מונופול" של משרד התחבורה על
16/06/2019 | 01:21
16
11
רשיון הנהיגה.

התעשיה הזאת הומצאה ע"י ממשלות ישראל ומספר רבנים יותר מידי פתיים או רפורמים בהכחשה שהחליטו שלא מתאים להם שיש יותר מידי עולים שאינם יהודים, אז צריך "לגייר" אותם.
לצפיה ב-'השוואה מצויינת'
השוואה מצויינת
16/06/2019 | 06:07
15
19
כי גיור רפורמי מסכן חיים בדיוק כמו לנהוג בלי רישיון

הגיור האורתודוכסי הומצא עי אינטרסנטים ונוגד את התורה. אותם פונקציונרים של הרבנות השתלטו על שירותי הדת בישראל ולא מאפשרים לזרמים אחרים גישה. לכן, במצב הזה המדינה צריכה לנווט בין דרישות הדתיים ל"שמירה על הרוב היהודי" ובין המציאות בה הרבנות ממאיסה את הדת על הציבור החילוני/ הפוטנציאלי לגיור.
לצפיה ב-'"גיור" רפורמי מוכר רק ע"י הרפורמים'
"גיור" רפורמי מוכר רק ע"י הרפורמים
16/06/2019 | 08:10
14
10
וברור כשמש שמי שלא מכיר בו לא יתמוך שהוא ישמש קריטריון עליה לארץ/קריטריון קביעת יהדות.
ד"א, לגלות לך סוד ?   רוב אותם חסרי דת לא מעוניינים כלל בגיור, בוודאי שגם לא ברפורמי, הם רק רוצים להינשא ליהודים בארץ, וחלקם לא מבינים שאין לזה שום פתרון, אחוז נכבד מהיהודים לא יסכים להתבולל, מלבד אתאיסטים שבמילא לא אכפת להם מיהדות וגיורים.

לצפיה ב-'גם "גיור" אורתודוכסי מוכר רק על ידם'
גם "גיור" אורתודוכסי מוכר רק על ידם
16/06/2019 | 19:22
13
9
אלא שבישראל הם יצרו מונופול על זה, הרי במדינות אחרות זה לא עובד ומי שמתגייר בחו"ל נחשב לזכאי חוק השבות.

אם הרבנות לא הייתה ממאיסה את עצמה על הציבור החילוני אזי היית רואה אנשים שמתגיירים בלב שלם ולא כי המדינה (ע"י כניעה לדת) מונעת מהם זכויות בסיסיות. אני מכיר לא מעט לא יהודים ע"פ ההלכה שמודים בגלוי שהסיבה היחידה שהם לא רוצים לעבור גיור הוא המונופול של מומיות מאובקות ואינטרסנטיות (אגב, אותם אנשים בהחלט מרגישים חלק מהיהדות). כמו כן אני מכיר יהודים כשרים לחלוטין שבוחרים לא להתחתן ברבנות בדיוק בגלל זה. הרי אם לא היה מונופול והמדינה הייתה מאפשרת נישואים אזרחיים המצב הזה היה נמנע.

סיפורי העלי באבא- התבוללות לא מחזיקים מים. אנחנו לא בגולה שבה ליהודי היה קל מאוד להתנער מהקשר למוצאו (גם אם לא היה דתי). בישראל מדברים עברית ורמת החדירה של הדת לחיי הפרט כה גדולה שגם החילוני הגמור ביותר לא יכול להימנע מכך. מכאן שהסיכוי שתהיה התבוללות ( עם מי בדיוק?) היא אפסית. מעבר לכך שלדעתי ההחלטה לאיזה ציבור להשתייך או לאיזה הגדרה להאמין היא שלו בלבד ובוודאי לא של מומיות מאובקות וגזעניות.
לצפיה ב-'לא נכון'
לא נכון
16/06/2019 | 19:32
12
4
גיור יהודי אמיתי מוכר על ידי כולם, גם על ידי הרפורמים/קונסרבטיבים למיניהם.

משרד התחבורה יצר מונופול על הרשיונות, משרד איכות הסביבה יצר מונופול על תקנות זיהום אוויר, ברור שהרבנות אחראית על תחום הגיור.

"ציבור חילוני", קבוצה של אנשים שגדלו בואקום ללא יהדות ולא מבינים בכלל מהי יהדות, מהן המצוות וכנראה בקיבוץ/שכונה שלהם לא היה שום צביון יהודי ולכן הפעם היחידה שהם נתקלים ביהדות זה כאשר רואים את הרב או הדתי התורן וחושבים שהוא המציא את היהדות בשביל להסתלבט עליהם ולהקשות(איזה סבל) עליהם את החיים.
לצפיה ב-'מה לעשות'
מה לעשות
16/06/2019 | 19:38
11
15
בישראל אתה יכול להיות ישראלי מבלי להיות דתי או שומר מצוות. אתה יכול להיות ישראלי אפילו אם אתה אתאיסט. מכאן שמניעת נישואין רק בגלל מונופול דתי היא חדירה מיותרת לחיי הפרט.

"גיור אמיתי" הוא המצאה של הרבנות כדי למנוע מזרמים אחרים דריסת רגל. באם הרבנות הייתה נותנת ייצוג לכלל הזרמים אפשר היה להגיד שיש דברים בגו, אבל זה לא כך.

יש הבדל מהותי בין מונופול של המדינה שנדרש על מנת לאכוף חוקים והתנהלות נכונה של האזרחים ובין מונופול אינטרסנטי שאין מאחוריו שום הגיון מלבד היגיון דתי (וגם אז של זרם מאוד מסויים).

אגב, עדיין לא הבנתי איזה התבוללות תהיה אם יהיו נישואים אזרחיים? עם מי "יתבוללו" החילונים שגם ככה דוחפים להם דת בכל פינה? עם השומרונים?
לצפיה ב-'תיכף תגיד שהיהדות היא המצאה של הרבנות'
תיכף תגיד שהיהדות היא המצאה של הרבנות
16/06/2019 | 21:33
10
5
נו באמת, הרי השקר לא מחזיק מעמד
רואים טוב מאוד מה זה גיור אמיתי וכנה ומה זה "גיור" מזויף מסיבות שאינן הצטרפות כנה ליהדות.

אני כתבתי שגם אם יהיו נישואים אזרחיים, עדיין אחוז נכבד מהיהודים בארץ לא יסכים להתבולל עם חסרי הדת, לכן זה לא יפתור להם את כל הבעיות, כי הם היו רוצים שכל היהודים יתחתנו עימם.
לצפיה ב-'מבחינתי כל דת היא המצאה של האדם'
מבחינתי כל דת היא המצאה של האדם
16/06/2019 | 21:36
7
9
מה זה "גיור אמיתי" או "לא אמיתי" כבר ראיתי. לא יותר מגחמות של זרם כזה או אחר.

עדיין לא הבנתי עם מי יתבוללו היהודים בארץ? עם מוסלמים? נוצרים?
לצפיה ב-'אבל אתה מצדד בצד אחד כל הזמן'
אבל אתה מצדד בצד אחד כל הזמן
16/06/2019 | 21:49
6
7
רק כי הוא חופך להשקפת עולמך בהרבה פינות ואימץ בעצם את אותו קו מנחה "נאור".
אם הרפורמים לדוגמא היו מספיק "חשוכים" ו"פרימיטיביים" הרי היית משליך אותם לכל הרוחות ולא דואג למונופולים, דואפולים או מולטיפולים.
לא כך ?

עם מי רוב היהודים לא היו רוצים להתבולל ?
אני מדבר על חסרי הדת שעלו ארצה והיו רוצים להתחתן עם כל היהודים בארץ.
הם לא מבינים שלעם ישראל חוקים אחרים.
בשורה התחתונה מי שלא להתבולל, לא רוצה להינשא לכל גוי, גם נוצרי, גם מוסלמי, גם דרוזי, גם חסר דת.
לצפיה ב-'רוב היהודים לא "רוצים" או "לא רוצים" להתבולל'
רוב היהודים לא "רוצים" או "לא רוצים" להתבולל
16/06/2019 | 22:03
1
10
אבל בגלל שכדי להתחתן בישראל (להבדיל מלהתחתן במדינות אחרות) אם יש צד שאינו יהודי אותו צד צריך להתגייר יש ביקוש מצד לא יהודים המעוניינים להינשא בישראל להתגייר. מקרב יוצאי חבר המדינות רובם המוחלט חסרי דת ומכיוון שאין נישואין לא דתיים בישראל אינם יכולים אפילו להינשא בינם לבין עצמם (אם רצונם להינשא בישראל). זה בעיקר עניין של זמינות, עובדה היא שבקרב יהודים (לא רק חילונים) שחיים במדינות אחרות קשה למצוא סירובים להינשא ללא יהודי/ה משיקולי שיוך דתי ואפילו במדינת ישראל, כאשר מדובר במהגרים דוברי רוסית שאינם מוגדרים יהודים, נדירים אלה שנתקלו בסירוב צד אחר (כאשר הצד האחר יהודי) להינשא אלא שידוע להם שכדי להינשא בישראל עליהם לעבור גיור, במידה וזה לא מצליח הם מסתפקים בנישואין במדינה אחרת. על פי רוב זו פשרה כבדה כי למדינה האחרת לא יבואו רוב בני משפחותיהם וחבריהם לחגוג איתם.
לצפיה ב-'רוב(מעל 50%) היהודים בישראל לא רצים להתבולל'
רוב(מעל 50%) היהודים בישראל לא רצים להתבולל
17/06/2019 | 23:59
5
"מקרב יוצאי חבר המדינות רובם המוחלט חסרי דת"
- חסרי דת מבחינת אמונה אולי, לא מבחינה הלכתית.

"כאשר מדובר במהגרים דוברי רוסית שאינם מוגדרים יהודים, נדירים אלה שנתקלו בסירוב צד אחר"
- ממש לא נדיר.

מי שמתחתן בחו"ל בד"כ חותם שם על מסמכים ועושה את המסיבה בארץ.
לצפיה ב-'אני מצדד בפלורליזם'
אני מצדד בפלורליזם
16/06/2019 | 22:05
3
13
ז"א ביטול המונופול של הזרם האורתודוכסי על היהדות ומניעת גישה לזרמים אחרים. אני תומך בבחירה חופשית של אדם בעניין אמונתו. במובן הזה הרפורמים הם פלורליסטים ולכן קרובים להשקפתי (לא במובן הדתי כמובן).

מי שעלה ואינו יהודי ע"פ ההלכה יכול להיות שרוצה להתחתן עם יהודים ויכול להיות שעם לא יהודים. בכל מקרה המונופול של הרבנות מונע מהם להתחתן בארץ אלא אם יסכימו לקבל את דרישות הרבנות. לאותם אנשים, גם אם קיים רצון להתגייר, הרי שהיחס של הרבנות אליהם ממאיס עליהם את העניין והם נמנעים מלעשות זאת אלא אם ישנו לחץ מצד הסביבה/משפחה (לחץ שאינו נכון לדעתי). לכן ביטול המונופול לא יביא לשום התבוללות שכן היא אינה אפשרית במצב שבו הפן היהודי- דתי קיים בכ"כ הרבה אספקטים של החיים כך שהאדם הפשוט לא יכול להתעלם מכך.

החוקים עליהם אתה מדבר הם לא חוקי עם ישראל אלא חוקי זרם מסויים שהשתלט על הקשר המדיני- דתי במדינה. במדינות אחרות למשל המצב אינו כזה, למרות שאותם היהודים קיימים גם שם.

אתן לך דוגמא אחרת- יש לי מכר שלמד את עניין הכשרות (הוא חילוני אך בא מרקע חרדי). הוא העלה את הטענה, שלטענתו בדק ואף היה על כך דיון בכנסת, שעניין הכשרות עולה למדינה תקציבים ניכרים כאשר אין שום הצדקה, הלכתית, לעשות זאת. למשל הוא טוען שהרבנות, משיקולי מונופול, מונעת ייבוא מוצרים מחו"ל ללא כשרות של הרבנות בארץ, גם כאשר אותם מוצרים קיבלו כשרות של הרבנות המקומית ( אפילו אם מדובר בכשרות מהדרין אורתודוכסית בארה"ב שבוודאי אי אפשר לטעון שהיא לא רצינית).
לצפיה ב-'לא דיברתי על זה'
לא דיברתי על זה
18/06/2019 | 00:07
2
9
הסברתי מצב בו יהיו למשל נישואים אזרחיים לכל בארץ, כל זוג מעורב יוכל להינשא אזרחית למשל.
עדיין יהיו די הרבה יהודים שלא יסכימו להינשא ללא יהודים ואותם לא יהודים לא יהיו מרוצים מזה, כי הם לא מבינים שלעם ישראל יש חוקים של חתונה בתוך העם בלבד והרבה יהודים ירצו להקפיד על כך.
כך חלק מסוים מחסרי הדת לא יהיו מרוצים בכל מקרה, גם אם יהיו נישואים אזרחיים.

לגבי עודף הכח של הרבנות בענייני כשרות צודק.
הפתרון לזה נוסח ע"י משה פייגלין: הרבנות הראשית תהיה אחראית לקבוע תו תקן והשוק יהיה חופשי להשגחות פרטיות וליבוא, מי שירצה לעמוד בתקן יהיה חייב לסמן את מוצריו לפי מה שיקבע בתקן ומי שלא לא יוכל לסמן את תקן הכשרות, אלא סימול אחר (למשל כשרות פרטית עצמית כלשהי).
לצפיה ב-'אם כך אני לא מבין על איזה התבוללות אתה מדבר. '
אם כך אני לא מבין על איזה התבוללות אתה מדבר.
23/06/2019 | 19:17
1
4
לצפיה ב-'בדיוק על זה דיברתי.'
בדיוק על זה דיברתי.
23/06/2019 | 20:04
3
לצפיה ב-'היהדות היתה מחולקת לזרמים מאז ומעולם'
היהדות היתה מחולקת לזרמים מאז ומעולם
16/06/2019 | 21:53
1
14
משום מה במדינת ישראל קיבלו האורתודוכסים מונופול.

אני כבר צופה את הטענה "הזרמים הקיימים היום החלו את דרכם במאה ה19" ועדיין, גם אז היו זרמים (שונים מאלה שיש היום) וגם קודם, יש לזכור גם שהקראים הם היהודים המקוריים והפיצול הראשון של היהדות לזרמים היה בזמן משה, אז היו הזרמים "עובדי העגל" ו"מתנגדי העגל", בתקופת בית שני היו הזרמים "צדוקים", "בייתוסים", "איסיים", "פרושים" ועוד, כל תקופה והזרמים שלה.
לצפיה ב-'כל תקופה והזייפנים שלה'
כל תקופה והזייפנים שלה
18/06/2019 | 00:11
3
לצפיה ב-'גזענות כלפי ליברמן היא גזענות כלפי המנקה המבוגרת'
גזענות כלפי ליברמן היא גזענות כלפי המנקה המבוגרת
08/06/2019 | 09:27
16
46
בקלחת הפוליטית המבעבעת אשר כולם בוחשים בה בשבועות האחרונים, הפכה הגזענות לתבלין מרכזי. ככל שאביגדור ליברמן כבש יותר כותרות - מאז החלטתו שלא להצטרף לממשלת נתניהו והכנסת פוזרה - כך שבה ועלתה אותה התייחסות מזלזלת וסטריאוטיפית למוצאו, מוצאנו.

השיא היה בכתבה "שונאים סיפור אהבה" ששודרה באולפן שישי (31 במאי). שורה של פרשנים בכירים ופוליטיקאים בדימוס זומנה לשפוך אור על היחסים המורכבים וארוכי השנים בין ראש הממשלה נתניהו לח"כ ליברמן. הצופים דוברי הרוסית זיהו מיד את המנטרות המוכרות: "דוב רוסי" היה אחד הכינויים, אחר כינה את השר לשעבר "ז'לוב רוסי", וגם אזכור של עברו כעולה חדש "שומר ברים ממולדובה" לא נחסך מהצופים. האמירות דיברו בעד עצמן - ליברמן הוא לא מכאן, לא "משלנו".

אין לזה שם אחר. כאשר מוצאו של אדם, ארץ לידתו ותרבותו מהווים מטרה לדה-לגיטימציה להתנהלותו ואף לעצם נוכחותו במערכת זו או אחרת, אין זו אלא גזענות טהורה. אותה גזענות לה הורגלנו, יוצאי ברית המועצות לשעבר, בשלושת העשורים שחלפו מאז העלייה הגדולה של שנות ה-90.

עבורנו, ליברמן, כמו במקרים דומים רבים בעבר שבהם מוצאו ומבטאו היו מטרה ללעג, הוא לא יותר מטריגר. טריגר לפתיחת הבקבוק עם השד העדתי, בקבוק שאף פעם לא היה סגור חזק מדי. גם כשהדברים נעטפו בביטויי חנופה ומחמאות לכאורה כגון "אתם העלייה הכי טובה שהייתה לנו", "הנשים הרוסיות הכי יפות" וכו', היו אלה לא יותר מביטויים של גזענות בתחפושת.

והנה, מערכת הבחירות שנכפתה עלינו מזכירה לפתע שיש בישראל ציבור של כמיליון איש דוברי רוסית. ציבור בעל מאפיינים תרבותיים, חברתיים וגם אלקטורליים משלו, ולא משנה "כמה טוב הוא נקלט". לפתע, במפלגות המקומיות מבטיחים כי סכומי עתק יופנו לקמפיינים ל"קול הרוסי", שנדמה שכאילו התגלה מחדש. המחשבה שאפשר לרתום את הקול הזה, היא לכשעצמה תפיסה שטחית ואף גזענית של ציבור רחב ומגוון.

הישראלים דוברי הרוסית הגיעו מ-15 רפובליקות שונות, בתקופות ובנסיבות שונות. המשוואה היא פשוטה - אם יש לגיטימציה בשיח הציבורי ללעוג לפוליטיקאי בכיר על מבטאו ומוצאו משום שלא ביצע את המהלך הפוליטי שההגמוניה קיוותה לו, הרי שיש היתר דומה לנהוג כך כלפי עובדת הקבלן המבוגרת על כך שאינה "מנקה מספיק מהר". אם כך, מותר להתייחס בגזענות כלפי שומר בקניון שמבקש לפתוח תיק, אותו שומר שכבר מזמן אמור היה להיות בפנסיה אבל אין לו אחת כזו. יש לגיטימציה לגזענות כלפי ילדה שנולדה בישראל למשפחה דוברת רוסית ולמדה כבר בכיתה א' את צירוף המילים "רוסייה זונה". היא למדה את זה מפיהם של חבריה לכיתה.

וכן, ליברמן עבד כשומר. אתם יודעים מי עוד עבד כשומר? כולנו. עבדנו כשומרים, ניקינו רצפות, ניקינו את הבתים שלכם. חלקינו עדיין עושים זאת, והבדיחה השחוקה מהניינטיז "שם הוא היה פרופסור ופה מנקה רחובות" לא באמת מצחיקה אותנו. זו המציאות הכואבת של דור ההורים ודור הסבים והסבתות שלנו. זה הפצע הפתוח שלנו שלא מגליד. אנחנו אלה שגדלנו והתחנכנו בארץ, חלקנו גם נולד פה, ואנחנו לא ניתן להכתים את ההקרבה האדירה שעשו הדורות המבוגרים במשפחות שלנו כדי שאנחנו נוכל לחיות כאן. לא נשתוק על הגזענות שעדיין חיה בקרב רבים. כי ברגע שאחד הוא "דוב רוסי", כולנו דובים רוסיים שחיבוקם עשוי לחסל את המדינה כפי שאתם מכירים אותה. וכן, אנחנו "משם", אבל אנחנו גם מכאן. ואנחנו נשנה את פני החברה הישראלית. אנחנו כבר משנים אותה, בכל תחום אפשרי. תתמודדו.

לצפיה ב-'היא צודקת'
היא צודקת
08/06/2019 | 23:58
1
32
אבל למרות זאת, יש גם טיעון לגיטימי וחזק מאוד נגד ליברמן, עבור כל מי שמסוגל לזכור מעבר ל48 שעות - ליברמן לא חיסל את הנייה כפי שהבטיח, הוא סתם נמר מנייר.
לצפיה ב-''
09/06/2019 | 20:11
2
לצפיה ב-'מנטליות של מאן דהו במקרים רבים נגזרת ממוצאו'
מנטליות של מאן דהו במקרים רבים נגזרת ממוצאו
09/06/2019 | 22:23
7
39
לדעתי, לכולנו ברור שעמיר פרץ הוא ערס מצוי ומתנהג בתור אחד שכזה. כנ"ל המאבטח בדימוס ליברמן שעלה ממודלובה, אותה מדינה שתושביה מככבים בפולקלור הרוסי בשל תכונות האופי המאוד מסוימות.

כמו כן, אם מישהו הקים מפלגה רוסית, העלה קמפיינים בכיכובם של זמרים מרוסיה ובמהלך השנים כללי מיתג את עצמו כרוסי חמור סבר עם מבטא רוסי כבד, אזי אין טעם לנסות ולראות בו פוליטיקאי כלל-ישראלי. ולראיה, יולי אדלשטיין מעולם לא נתפס כ"בריון רוסי".

לצפיה ב-'הוא אמנם יהודי אשכנזי, אך התנהגותו והפוזה שטיפח במהלך השנים'
הוא אמנם יהודי אשכנזי, אך התנהגותו והפוזה שטיפח במהלך השנים
10/06/2019 | 09:10
3
25
היא כשל בריון סובייטי טיפוסי.
לא יודע עד כמה תכונות מולדביות יש לו.

עמיר פרץ לא כל כך עצבני כיאה לערס מרוקאי טיפוסי
יואל אדלשטיין יהודי אשכנזי קלאסי.
לצפיה ב-'אדלשטיין הוא ממוצא מעורב'
אדלשטיין הוא ממוצא מעורב
12/06/2019 | 21:03
2
19
אחד מסביו רוסי אתני. אביו כומר נוצרי. דווקא ליברמן הוא יהודי אשכנזי ב-100%
לצפיה ב-'הבנתי שאביו יהודי שהתנצר'
הבנתי שאביו יהודי שהתנצר
12/06/2019 | 21:11
1
18
בכל מקרה גיברתי על מנטליות ואדלשטיין קולע הרבה יותר למנטליות וסגנון של יהודי אשכנזי מאשר ליברמן.
לצפיה ב-'אאל"ט אביו יהודי למחצה (לפי האב)'
אאל"ט אביו יהודי למחצה (לפי האב)
12/06/2019 | 22:35
17
אדלשטיין יהודי לפי ההלכה כי אמו יהודיה.
לצפיה ב-'ההבדל הוא שמותר לקרוא לליברמן '
ההבדל הוא שמותר לקרוא לליברמן
11/06/2019 | 09:39
2
21
"דוב רוסי" ו"ז'לוב רוסי" בתכנית טלוויזיה, ואילו לאמיר פרץ, או לאריה דרעי למשל, אסור לקרוא "ערס" או "שלוכי" או בכל כינוי המתייחס למוצא, אפילו ברחוב, ועל אחת כמה וכמה בתקשורת.
לצפיה ב-'הפוליטיקלי אינ-קורקט הישראלי '
הפוליטיקלי אינ-קורקט הישראלי
11/06/2019 | 20:57
1
5
לצפיה ב-''
12/06/2019 | 00:47
2
לצפיה ב-'תגובה מס' 48'
תגובה מס' 48
11/06/2019 | 09:53
1
20
ספקן
00:18 06.06.2019
בתקופת סטאלין היתה יוזמה להקים בסיביר רפובליקה ליהודים בלבד - הם כמובן יהיו יהודים מרחבי ברית המועצות, ידברו רוסית ויכירו את התרבות הרוסית אבל דתם תהיה יהודית. בישראל של שנות התשעים הגיעה עליה מברית המועצות לשעבר, והם קיבלו החלטה שאם סטאלין לא הצליח ביוזמת הרפובליקה היהודית ברוסיה, למה שלא נעשה אותה בישראל. כך נוצרה כאן מדינה בתוך מדינה, למרות שאין לה גבולות גאוגרפיים אלא גבולות של שפה, תרבות וחוג מכרים - יוצאי רוסיה גם מדור שני בארץ מעדיפים לדבר ברוסית ולהתחבר רק עם אנשים מסוגם, וכמובן הם מצביעים למפלגה שמנהיגיה במקור מברית המועצות (מולדובה או מוסקווה או כל מקום אחר). הסיסמה של ליברמן (אין אזרחות בלי נאמנות) צריכה לחול קודם כל עליהם, אלה שיבאו לארץ את רוסיה הקטנה.
---------------------------------------------------------------------------------------------

עם זאת, אני חייב לסייג שכעת מה שהוא אומר נכון רק באופן חלקי ביותר וכמובן גם לא מצדיק בשום צורה אף ביטוי גזענות.
לצפיה ב-''
11/06/2019 | 21:02
11
יש אמת כלשהי בדבריו, נכון חלקית.
לצפיה ב-'הרוח הכללית שעולה מרוב התגובות:'
הרוח הכללית שעולה מרוב התגובות:
11/06/2019 | 10:04
2
26
אתם הרוסים אחלה, אבל אתם אשמים בעצמכם שעדיין מבחינים אותכם לקבוצה נפרדת ואף מתגזענים עליכם, כי אתם מצביעים ימין ובכללי בעלי דעות שמרניות וימניות. כרטיס הכניסה היחיד שלכם לתוך הישראליות הוא איצוץ בתום לב את תפישת העולם השמאלית ברוח בישראליות האשכנזית הוותיקה.
לצפיה ב-'אלה כמובן תגובות של שמאלנים'
אלה כמובן תגובות של שמאלנים
11/06/2019 | 21:09
1
19
וזה שקר לגבי כרטיס הכניסה, להיות שמאלן פוסט מודרני בגרסה הישראלית לא מספיק.
הרי דור 1.5, רוסיות בלי חוש הומור לא קיבלו את כרטיס הכניסה למרות שהעתיקו את האידיאולוגיה אחת לאחת.
עבור חלק מהשמאל כרטיס הכניסה צריך לכלול איבוד קשר רגשי ותרבותי לאמא רוסיה, להפסיק להתלונן על בעיות שקשורות למוצא ולפנסיות וכו' וכמובן לדבר רק עברית ולקרוא לילדים בשמות שמקובלים בפוסט מודרנה השמאלנית העכשווית של ישראל (חלק מהשמות העבריים, שמות אנגליים או צרפתיים מסויימים, קריאה לבנות בשם זכרי).
ועבור חלק אחר גם זה לא יעזור, כי "לא נולדתם כאן" (אבל גם סבא שלו לא, רק שזה לא מעניין אותו).
לצפיה ב-'בדיוק'
בדיוק
12/06/2019 | 00:53
12
אם יש לך רק חלק מהחבילה אתה נפסל, זה &&, לא ||. וחלק אחד מסוים פשוט בלתי אפשרי להשיג, כמו שאי אפשר לשנות את העבר (לא נולדתם פה).
לצפיה ב-'אחת התת-תגובות:'
אחת התת-תגובות:
11/06/2019 | 10:09
24
<font>ח</font>
ה"ישראלים" הם אלה שחיים עשרות שנים בסחלה של הפרופוגנדה הקומוניסטית דוברת העברית, שמתבצרים במערכות התקשורת כמו היפני שלא ידע שהמלחמה נגמרה.
ה"רוסים" יודעים מה זה לחיות במדינה קומוניסטית דיקטטורית ולכן לא מתפתים למפלגות הסמול ולסיסמאות "צדק חברתי"
---------------------------------------------------------------------

בפסקה הראשונה הוא כאילו הוציא לי את המילים מהפה.
לצפיה ב-'פיזור הכנסת ובחירות חוזרות'
פיזור הכנסת ובחירות חוזרות
30/05/2019 | 20:33
63
103
מי לדעתכם אשם במצב ?
ניתן היה לפתור את המשבר אחרת ?

כעת ליברמן יתחזק או יחלש ?
המשך>>
מי לדעתכם אשם במצב ?
ניתן היה לפתור את המשבר אחרת ?

כעת ליברמן יתחזק או יחלש ?
לצפיה ב-'צבא הבוטים של הליכוד מתחיל להסית נגד ישראלים ממוצא רוסי'
צבא הבוטים של הליכוד מתחיל להסית נגד ישראלים ממוצא רוסי
30/05/2019 | 10:01
4
44
תיכנסו לכתבות של הבוקר על הכשלון להרכיב קואליציה ותראו שיש מאות תגובות זהות בסגנון "ליברמן סוכן רוסי", "רוסים תחזרו לרוסיה", "מצביעי ליברמן הם גויים אנטישמים". מי שמצביע לליכוד, תקחו את זה בחשבון.
לצפיה ב-'מעניין. יש לך צילומי מסך?'
מעניין. יש לך צילומי מסך?
30/05/2019 | 13:26
11
לצפיה ב-'למה החלטת שזה צבא הבוטים של הליכוד ?'
למה החלטת שזה צבא הבוטים של הליכוד ?
30/05/2019 | 20:10
2
34
מדובר בקללות שקיימות כבר 3 עשורים.
לצפיה ב-'העיתוי כמובן..'
העיתוי כמובן..
30/05/2019 | 20:33
6
לצפיה ב-'מדובר ב3-4 סוגי תגובות'
מדובר ב3-4 סוגי תגובות
31/05/2019 | 10:15
26
שממוחזרות מאות פעמים בכל אתרי החדשות וביוטיוב מתחת לסרטונים של התאגיד "כאן". בנוסף, אותה התגובה בדיוק מופיעה מספר פעמים תחת אותה הכתבה תחת כינויים שונים.
לצפיה ב-'עלו לישראל מאוקראינה: ''שינינו את שם המשפחה בגלל אנטישמיות'''
עלו לישראל מאוקראינה: ''שינינו את שם המשפחה בגלל אנטישמיות''
29/05/2019 | 18:57
10
45
199 עולים מאוקראינה נחתו בישראל, בטיסה שארגנה הקרן לידידות. "החיים החדשים בישראל מרגשים אותנו ואנו מלאי ציפייה ותקווה".

199 עולים מאוקראינה נחתו היום (ג׳) בישראל, בטיסה החותמת שבוע עמוס בעולים חדשים.

בסך הכל הגיעו השבוע 241 עולים, בנוסף ל-345 עולים שהגיעו במהלך חודש מאי מ-16 מדינות שונות ביניהן אוזבקיסטן, אורוגוואי, ברזיל וצרפת.
כל העולים הגיעו בטיסות שאורגנו בידי הקרן לידידות.
לפי דו״ח האנטישמיות של אוניברסיטת תל אביב, מרכז קנטור והקונגרס היהודי האירופי שהתפרסם בתחילת החודש, מספר התקריות האנטישמיות מאז תחילת 2019 עלה ב-13%, נתון שמקבל חיזוק משמעותי גם בקרב עולי הקרן לידידות.
״האנטישמיות שקיימת ברחוב אילצה אותי להחליף את שם המשפחה שלי לשם שאינו מזוהה כשם יהודי״ מצהיר אלכסנדר מורוז.
בני הזוג אלכסנדר (40) וקטרינה (36) עולים יחד עם אמה של קטרינה יבגניה (76). ״חלום העלייה פעם בתוכי כבר 40 שנה״, שיתף אלכסנדר, ״ועוד לא אבדה תקוותנו, היום אני זוכה להגשים את החלום. השנים האחרונות באוקראינה היו קשות במיוחד. חוויתי מספר לא מבוטל של מקרי אנטישמיות שהיו מכוונים אלי באופן אישי. הפחד הקיומי הוביל אותי להחליף את שם המשפחה היהודי שלי, בלייקר, לשם משפחה ניטראלי יותר, מורוז והוביל אותי לזרז את חלום העלייה".
הזוג והאם צפויים להתיישב בעיר חיפה ובני הזוג מקווים למצוא עבודה בתחומם. אלכסנדר הוא מהנדס וקטרינה היא מורה למתמטיקה.
״למעשה, אנחנו נשואים כבר כמה שנים ולצערי עוד אין לנו ילדים״, מציינת קטרינה בפתיחות, ״אולם אנו מקווים שהחיים החדשים בישראל יובילו לשינוי מבורך ומקווים שנזכה לחבוק ילד ישראלי בקרוב. אנחנו יודעים שמדינת ישראל משקיעה באזרחים שלה ושנושא הפוריות מפותח בה מאוד ואנו מלאי תקווה להצליח להגשים גם את החלום הזה כאן. כך או אחרת, החיים החדשים בישראל מרגשים אותנו ואנו מלאי ציפייה ותקווה לבאות. משנה מקום משנה מזל״.
יעל אקשטיין, נשיאת הקרן לידידות, ביקשה לחזק את העולים: ״התקופה האחרונה היא תקופה מאתגרת במיוחד, עם התגברות גילויי האנטישמיות אנו רואים קפיצה במספר הפניות וההתעניינות בעלייה דרך הקרן. אנו שוקלים את המשך צעדינו ועושים ככל שביכולתנו בכדי לתת מענה ראוי לצורך העולה מהשטח.
''עם ישראל הוא עם איתן, ורק הבוקר התברכנו ב-241 עולים שמוסיפים אור גדול ותקווה למחר. אני מברכת את כל אותם עולים יקרים שהצטרפו אלינו השבוע ומאחלת להם קליטה טובה והצלחה בדרכם החדשה״, כך אקשטיין.

----------------------------------------------------------------
https://www.inn.co.il/News/News.aspx/403147
לצפיה ב-'במציאות הקיימת צריך לכתוב "עולים" במירכאות '
במציאות הקיימת צריך לכתוב "עולים" במירכאות
30/05/2019 | 13:26
9
43
כמה מתוכם באמת יהודים? לא זכורות לי יהודיות בשם קטרינה
לצפיה ב-'אני מכיר יהודיה בשם קריסטין, אז?'
אני מכיר יהודיה בשם קריסטין, אז?
30/05/2019 | 19:32
7
10
לצפיה ב-'תלוי במוצא ובגיל'
תלוי במוצא ובגיל
30/05/2019 | 19:35
6
32
בתקופתי (אני יליד 1976) בין היהודיות הסובייטיות לא היו קריסטינות.
לצפיה ב-'אכן'
אכן
30/05/2019 | 20:09
5
27
רוב הסיכויים שמדובר במישהי ממשפחה מעורבת.
או לחילופין משפחה יהודית מלאה אך מבוללת לגמרי תרבותית משנות ה-90' צפונה.
לצפיה ב-'איזה שמות יהודים-רוסים אתה מכיר? ז"א שמות היו נפוצים בקרב '
איזה שמות יהודים-רוסים אתה מכיר? ז"א שמות היו נפוצים בקרב
30/05/2019 | 20:40
4
29
היהודים המודעים לעצמם?
לצפיה ב-'פעם דנו בכך כאן'
פעם דנו בכך כאן
30/05/2019 | 22:18
3
33
בגדול שמות רוסיים נפוצים ללא קונוטציות סלאביות עממיות או נוצריות.
מדי פעם גם יהודים נקראו בשמות עבריים.
לצפיה ב-'זה היה נכון בעיקר למי שנולד לפני שנות ה-80'
זה היה נכון בעיקר למי שנולד לפני שנות ה-80
02/06/2019 | 14:14
2
31
בשנות ה-80 התחילו לתת ליהודים גם שמות כמו איוון, פיודור, אלכסיי, קריסטינה, יקטרינה שלפני כן היו סוג של טאבו. מה גם שרבים מהם הם ממשפחות מעורבות גם אם האם יהודיה, מה שהופך אותם ליהודים לפי ההלכה. אז יש הרבה יהודים הלכתיים עם שם ושם משפחה סלביים לחלוטין.
לצפיה ב-'מה שאתה מתאר קרה כבר בסוף שנות ה-90 תחילת 2000'
מה שאתה מתאר קרה כבר בסוף שנות ה-90 תחילת 2000
02/06/2019 | 19:38
10
לצפיה ב-'נכון'
נכון
02/06/2019 | 22:36
17
דגש על בעיקר משפחות מעורבות ושנות ה-80' צפונה.
לצפיה ב-'גם אם מיעוט, עדיין יש'
גם אם מיעוט, עדיין יש
30/05/2019 | 20:07
24
המראה והשם שלה בהחלט מחזקים את ההערכה שאינה יהודיה, אבל מצד שני גם אמה עלתה, יכול להיות שהיא יהודיה.
לצפיה ב-'כתיבת טקסט-מכתב בעברית'
כתיבת טקסט-מכתב בעברית
29/05/2019 | 16:41
6
25
שלום וברכה. 
האם אוכל לבקש כאן עזרה בכתיבת מכתב ברוסית? זה נוגע לשכנה חדשה דוברת רוסית שהגיעה לבניינו שאיננה מתקשרת בשפה העברית כלל.
אודה לכם מאוד באם תסייעו לי בעניין. 
אני אנסה לכתוב אותו בגוגל טרנסלט ולתרגמו לרוסית ותתקנו אותי איפה שצריך..

לצפיה ב-'אנסה לעזור, רק בבקשה לא ארוך מדי'
אנסה לעזור, רק בבקשה לא ארוך מדי
29/05/2019 | 18:43
4
לצפיה ב-'תנסחי כאן את המכתב בעברית, ואני אתרגם'
תנסחי כאן את המכתב בעברית, ואני אתרגם
29/05/2019 | 19:41
4
35
לצפיה ב-'הטקסט בעברית : '
הטקסט בעברית :
29/05/2019 | 20:11
3
22
"שלום
נעים מאוד 
אנחנו הדיירים מתחלקים בתשלומי חשמל בניין ודשא. 
תשלום חשמל בניין מתחלק בין 6 הדיירים שגרים בבניין. 
התשלום לגנן לכיסוח דשא מתחלק בין שלוש דיירים שהחלקה של האדמה נמצאת בצד שלהם. 
אני אוספת את התשלום עבור החשמל והגנן. 
אתמול קיבלנו חשבון חשמל שנמצא תלוי על לוח המודעות ויש לשלם  8.5 שקלים. 
ביום שישי מגיע הגנן שלוקח 200 שקלים עבור כיסוח הדשא. תשלום זה מתחלק בין שלוש דיירים בשלוש הקומות לסכום של 66.7 שקלים. 
(אגב, גם אני גרה פה בשכירות, ועקב הסכסוכים בין הדיירים, אני נטלתי זאת על עצמי)"

אני מקווה שזה לא מסובך אבל אם כן, אני מעלה מה יצא בגוגל טרנסלט... 

мир
Очень приятно
У нас, жильцов, делятся на оплату электричества, строительство и газон.
Оплата за электроэнергию здания делится между 6 арендаторами, которые проживают в здании.
Плата садовнику за скашивание травы делится между тремя арендаторами, чья земля находится на их стороне.
Я собираю плату за электричество и садовник.
Вчера мы получили счет за электричество, который был найден висящим на доске объявлений и должен быть оплачен NIS 8.5.
В пятницу садовник приезжает за 200 шекелей за покосом газона. Этот сбор делится между тремя арендаторами на трех этажах до 66,7 шекелей.
(Кстати, я тоже здесь живу, и из-за конфликтов между арендаторами я взял это на себя)

לצפיה ב-'מצ"ב קובץ וורד'
מצ"ב קובץ וורד
29/05/2019 | 21:40
2
18
לצפיה ב-'תודה, תודה, תודה '
תודה, תודה, תודה
29/05/2019 | 21:50
4
לצפיה ב-''
30/05/2019 | 09:06
4
לצפיה ב-'כך הפכו 2 מסעדות באודסה לאימת הישראלים'
כך הפכו 2 מסעדות באודסה לאימת הישראלים
22/05/2019 | 21:00
5
41
נשות פיתוי, אלימות ושוד - השיטה נחשפת: איך חיוב על בקבוק אלכוהול אחד שעולה מאה דולר מזנק לכמעט 2500 דולר ומה קורה למי שמעז לסרב לשלם על מה שלא הזמין? "התחושה שנטפלים דווקא לישראלים"

העוקץ האוקראיני שמסכן תיירים מישראל: במערכת החדשות Online הצטברו שורה של עדויות של ישראלים שהתלוננו על מסעדות בעיר התיירות הפופולרית אודסה. העדויות זהות: תיירים מישראל מגיעים לסעוד ב-ITAKA או ב-PALLADIUM - שתי מסעדות שנמצאות תחת אותם בעלים, אך שם הם מגלים שבית העסק "מפנק אותם" בדרכים שונות ומשונות - ואז מגיש להם חשבון מנופח של אלפי דולרים על דברים שבכלל לא הזמינו. כך עובדת השיטה - וכך תיזהרו בעצמכם.

אבי ודוד (כל השמות המופיעים בידיעה הם שמות בדויים) הגיעו לפגישת עסקים במסעדת ITAKA בעיר והזמינו לעצמם בקבוק אלכוהול שעולה לפי התפריט 100 דולר. אלא שאז, רק כמה דקות לאחר שהמשקה שלהם הגיע, התחילו להפתעתם הרבה "לזרום" מהמטבח מנות שונות ויקרות שלא הזמינו, כמו קוויאר ומאכלי ים יקרים במיוחד.

כשהשניים הסבירו למלצרית ששירתה אותם שהם כלל לא הזמינו את האוכל שהגיע, היא בכל זאת השאירה אותן והלכה. כשביקשו לקבל חשבון גילו להפתעתם שהם נדרשים לשלם 1000 דולר ומיד ניגשו לדבר עם הבעלים. "תוך שנייה איגפו אותנו חמישה מאבטחים והפעילו עלינו אלימות, דחיפות ואגרופים", מספר אבי על השיטה הכוחנית שבהם בעלי המקום משתמשים כדי להוציא מהתיירים את הכסף. "הם מחייכים אליך, 'או שתשלם או שתמות'. הבנו שנקלענו לבעיה ובשביל לצאת בחיים מהסיפור הזה אנחנו צריכים לשלם". אלא שגם אז, כשביקשו להביא את הסכום שלא להם באותו רגע, הם נדרשו להתפצל - אחד נשאר במסעדה כ"פיקדון" והשני לחדר המלון שלהם - וכל אחד מהם "זכה" לאבטחה צמודה. מאבטח אחד שנכנס לבית המלון לקח מחדרם את כל המזומנים, כרטיסי האשראי והטלפונים שהצליח למצוא. רק כאשר קיבלו את מבוקשם שיחררו את הישראלי שנשאר במסעדה. 

אבי ודוד ממש לא לבד: גם ליאור וחמישה מחבריו הגיעו אל אותה מסעדה בדיוק לפני כשנה. אצלם העוקץ עבד קצת אחרת. כבר בכניסה לעסק ניגשו אליהם שתי בחורות. הן התיישבו ליד הקבוצה ואז הגישו לשולחן של הישראלים קוויאר. "כולנו אוכלים כשר, לא היה סיכוי שנזמין מנה כזאת. זה נורא הפתיע אותנו", הוא שיחזר. אחת מהן אכלה מהמנה, וכשליאור וחבריו קראו למלצר והסבירו לו שלא מדובר במנה שלהם הם נענו בכך שהמנה נאכלה ועל כן הם נדרשים לשלם חשבון של 1000 דולר.

"התחלנו להתווכח איתם, וגם חבר שלי שהוא מקומי, אך לא היה עם מי לדבר והמאבטחים שלהם ישר ניגשו אלינו ורצו להזמין משטרה, לא היה עלינו מספיק מזומן בגלל זה חבר נאלץ לשלם את הכל עם כרטיס האשראי שלו", הוסיף. "התחושה היא שנטפלים דווקא לישראלים. צריך להזהיר את כולם". 

יובל הגיע לעיר החוף הפופולרית יחד עם חברים כדי לחגוג מסיבת רווקים. הוא לא העלה בדעתו מה יהרוס אותה. גם במקרה הזה כבר בכניסה למקום ניגשו אליהם שתי בחורות. ליאור חשד מייד שעושים להם תרגיל ודרש מחבריו לא לקנות דבר מהשתיים. בזמן שהן ישבו לידם, הגיעה לשולחן מנה של קוויאר שחור שאף אחד מהם לא הזמין. גם במקרה הזה הם לא אכלו, ולמרות זאת הסכום שהופיע להם בחשבון היה 1500 דולר.

הם התלוננו בפני הבעלים, אך תוך זמן קצר המאבטחים ניגשו אליהם והחלו להרביץ להם. "לא היה עלינו את הכסף והם החלו לתת לנו סטירות והיו ממש אלימים", שחזר יובל. "הם דרשו מאתנו לעלות לקומה העליונה כי רצו להרחיק אותנו מהתיירים האחרים שהגיעו שלא יראו את האלימות".

מאחר שלא נותרה להם ברירה, אחד הישראלים נאלץ לשלם בכרטיס האשראי שלו – אבל הטראומה נמשכה. ביציאה מהמסעדה הכו אותם המאבטחים ופתחו לאחד מהם את הראש עד שנאלץ לטיפול בבית חולים. "זה היה מפחיד", סיכם יובל, "סיטואציה לא נעימה. הם חיכו שנצא מהמסעדה כדי לקפוץ עלינו". יובל וחבריו ניגשו למשטרה המקומית כדי להגיש תלונה, אך שם לדבריו אחד השוטרים צחק עליהם ואמר להם: שהמקרים האלה ידועים, הצלחת עם הלובסטר שהוגש לכם הייתה בכלל מפלסטיק.

נמרוד, איש עסקים שפוקד את העיר כמה פעמים כל חודש ונמצא בקשר עם הרבה ישראלים שמגיעים לאזור, סיפר שמדובר בטריק ידוע: להיטפל דווקא לגברים ישראלים או לתיירים חסרי אונים שבאו לבלות. "מסתובבות שם בחורות שמחפשות טרף קל, כולם שותפים בעניין והם אפילו עוברים תדריך לגבי זה לפני תחילת ערב", אמר נמרוד שהסביר כי הגברים שאינם מתנגדים לבחורות שמתיישבות לידם הם אלו שיגלו דקות לאחר מכן חשבון מנופח של אלפי דולרים.

"ברגע שזה קורה אין יותר מידי מה לעשות. השומר ייצמד אליהן - עד שהם (הגברים) ישלמו את כל הכסף", סיכם נמרוד. אז איך נזהרים? הישראלים ששוחחנו עמם המליצו למגיעים לאודסה איך להימנע מעוקץ כזה - ברשת הצטברו דיווחים רבים על השיטה הזאת, ולכן חיפוש מקדים פשוט באינטרנט של שמות שתי המסעדות יכול למנוע הרבה מפחי נפש.

---------------------------------------------------------------------------
לצפיה ב-'תוסיף כמה כתבות על מה עושים לתיירים בארץ.. '
תוסיף כמה כתבות על מה עושים לתיירים בארץ..
22/05/2019 | 22:30
2
8
לצפיה ב-'היו מקרים כאלה ?'
היו מקרים כאלה ?
23/05/2019 | 07:57
1
34
סחיטה באלימות ושיתוף פעולה של המשטרה עם הפושעים ?

לגבי עקיצות ושאיבת תיירים, ידוע לצערנו.
דברים ברמה כזאת לא מכיר ומקווה שאין.
לצפיה ב-'צודק, על כאלה לא שמעתי'
צודק, על כאלה לא שמעתי
23/05/2019 | 09:23
9
לצפיה ב-'עשיתי חיפוש וגיליתי'
עשיתי חיפוש וגיליתי
26/05/2019 | 19:00
1
38
שנטפלים לכל מי שחושדים שיש להם כסף, ראיתי בTripAdvisor תלונות זהות על שתי המסעדות מתיירים מדרום אפריקה, ארמניה, ארה"ב, אנגליה ועוד.

מסתבר, כרגיל, שישראלים חושבים שרק אותם הנוכלים מחפשים.
לצפיה ב-'אמת'
אמת
26/05/2019 | 21:36
4
לצפיה ב-'מאמר על השפעתה של הרוסית על העברית'
מאמר על השפעתה של הרוסית על העברית
18/05/2019 | 19:22
9
43
לצפיה ב-'מעניין'
מעניין
20/05/2019 | 19:55
22
לא ידעתי שחלק מהמילים היו נפוצים פעם בארץ, למשל:
סמרקץ', צ'ודאק.

התרגלתי לשמוע את המילה 'בלאגן' בעברית וכאשר שמעתי אותה ברוסית לא הבנתי איך היא הגיעה לשם.
אז מסתבר שמקורה הוא בכלל רוסי
לצפיה ב-'מעניין אבל הרבה אי דיוקים'
מעניין אבל הרבה אי דיוקים
20/05/2019 | 22:39
7
33
פושטק זה לא מילה ברוסית (אולי פולנית?). מאט ו-мать אלה שתי מילים שונות ולא כל המילים של מאט קשורות לאמא. צ'ודאק זה לא אדם תמים ברוסית אלה תמהוני. סמרקאץ' זה לא ברוסית (אולי שוב פולנית?)
לצפיה ב-'זהו, צ'ודאק זה לא תמים.'
זהו, צ'ודאק זה לא תמים.
21/05/2019 | 00:13
6
24
נזכרתי בעוד מילה שנתקלתי בה בלימודיי לפסיכומטרי "בולבוס", שמשמעותה תפוח אדמה ולקוחה מן השפה הבלארוסית שם הוא נקרא "בולבה".
לצפיה ב-'בולבוס זו מילה עתיקה מהמשנה, לא לקוחה מבלרוסית'
בולבוס זו מילה עתיקה מהמשנה, לא לקוחה מבלרוסית
21/05/2019 | 11:41
5
36
אבל במשנה זה התייחס לירק שורש אחר
לצפיה ב-'מעניין איך היא הגיעה לבלארוסית...'
מעניין איך היא הגיעה לבלארוסית...
21/05/2019 | 18:21
4
לצפיה ב-'במשנה זה צנון, בבלארוסית תפוח אדמה'
במשנה זה צנון, בבלארוסית תפוח אדמה
26/05/2019 | 19:14
3
29
הדמיון בין המילים מקרי.
לצפיה ב-'אז המילה בולבוס לקוחה מהבלארוסית ?'
אז המילה בולבוס לקוחה מהבלארוסית ?
26/05/2019 | 21:38
2
19
כי המשמעות היא תפוח אדמה
לצפיה ב-'המילה מגיעה מיוונית עתיקה'
המילה מגיעה מיוונית עתיקה
27/05/2019 | 21:26
1
22
משם היא הגיעה גם ללשון חז"ל (כמו המילים אוויר, אצטדיון ועוד) וגם לבלורוסית. צנון ותפוח אדמה שניהם ירקות שורש, כך שזה אותה המשמעות. תפוח אדמה זה ירק שהגיע מאמריקה רק אחרי תקופת קולומבוס.
לצפיה ב-'עכשיו ברור'
עכשיו ברור
27/05/2019 | 23:38
5
לצפיה ב-'"אליה, מרוסיה, ברחנו משם מתוך פחד"'
"אליה, מרוסיה, ברחנו משם מתוך פחד"
11/05/2019 | 14:17
2
61
המחזמר של האירוויזיון:
לצפיה ב-'כל הקלישאות האפשריות'
כל הקלישאות האפשריות
12/05/2019 | 15:25
45
כולל בחירת ה"זמרים": ערבייה ונציג של דור 1.5. בטח, משום שלא מצאו עובד אתיופי בתאגיד.
לצפיה ב-'קלישאות והומור'
קלישאות והומור
14/05/2019 | 03:13
27
בסה"כ שיר נחמד
לצפיה ב-'חג עצמאות שמח!!'
חג עצמאות שמח!!
08/05/2019 | 20:34
2
8
לצפיה ב-'יום העצמאות ויום הנצחון שמח'
יום העצמאות ויום הנצחון שמח
09/05/2019 | 15:53
6
לצפיה ב-'יום ניצחון שמח!'
יום ניצחון שמח!
09/05/2019 | 20:52
16
לצפיה ב-'ממוצע יופי אצל עולים מחבר העמים'
ממוצע יופי אצל עולים מחבר העמים
05/05/2019 | 11:13
6
55
איך אתם מסבירים את הפנומן והעבודה שהעולים מחבר העמים יותר אטרקטיביים מיתר אזרחי מדינת ישראל? חשבתי על זה בזמן האחרון והגעתי למסקנה שרוב העולים לא נבדלים מאשכנזים, אבל בכל זאת יותר אטרקטיביים מהם.
לצפיה ב-'עניין של טעם אישי ותו לא'
עניין של טעם אישי ותו לא
05/05/2019 | 21:13
42
מטבע הדברים יש שיסכימו איתך ויש שלא.
לצפיה ב-'גברים עולים או נשים עולות ?'
גברים עולים או נשים עולות ?
05/05/2019 | 22:18
2
19
לצפיה ב-'גם וגם'
גם וגם
05/05/2019 | 22:43
1
12
לצפיה ב-'לא זיהיתי אטרקטיביות יתר אצל הגברים'
לא זיהיתי אטרקטיביות יתר אצל הגברים
06/05/2019 | 21:58
46
דווקא ההפך.
אצל הנשים בהחלט.
לצפיה ב-'כנראה הם נראים לך יותר אקזוטיים'
כנראה הם נראים לך יותר אקזוטיים
06/05/2019 | 09:01
1
59
מה שפחות נגיש, נראה יותר אטרקטיבי. בעיני, למשל, נשים ילידות הארץ, במיוחד ממוצא מזרחי או מעורב, הן יותר אטרקטיביות מה-"רוסיות", כי אינן בהישג יד עבורי.
לצפיה ב-'מעניין'
מעניין
06/05/2019 | 13:59
39
בעיניי אשכנזיות לא-רוסיות דווקא אטרקטיביות יותר מהמזרחיות.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ