לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
97979,797 עוקבים אודות עסקים

פורום ישראל ברוסית

 
פורום "ישראל ברוסית" מהווה במה ליוצאי ברית המועצות לשעבר והמדינות שקמו בעקבות פירוקה.
בפורום דנים בכל נושא הקשור לעלייה ארצה, השתלבות בארץ, קשר עם ארצות המוצא, עולים טריים וותיקים כאחד.
כמו-כן, ניתן לדבר על התרבות הרוסית והשפה הרוסית ולשאול שאלות ללומדי השפה הרוסית.
הפורום מיועד ופתוח לכל גולש, עולה וצבר כאחד, בני כל הגילאים/מינים/עדות/לאומים/דתות/השקפות עולם.
ובמיוחד לגולשים הסמויים שאני יודע שקוראים כאן בסתר, אז קדימה  הירשמו לתפוז והתחילו להשתתף בצורה פעילה.
 
אנא הקפידו לשמור על חוקי הפורום והאתר.
גלישה מהנה ודיונים פוריים

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ישראל ברוסית

 
פורום "ישראל ברוסית" מהווה במה ליוצאי ברית המועצות לשעבר והמדינות שקמו בעקבות פירוקה.
בפורום דנים בכל נושא הקשור לעלייה ארצה, השתלבות בארץ, קשר עם ארצות המוצא, עולים טריים וותיקים כאחד.
כמו-כן, ניתן לדבר על התרבות הרוסית והשפה הרוסית ולשאול שאלות ללומדי השפה הרוסית.
הפורום מיועד ופתוח לכל גולש, עולה וצבר כאחד, בני כל הגילאים/מינים/עדות/לאומים/דתות/השקפות עולם.
ובמיוחד לגולשים הסמויים שאני יודע שקוראים כאן בסתר, אז קדימה  הירשמו לתפוז והתחילו להשתתף בצורה פעילה.
 
אנא הקפידו לשמור על חוקי הפורום והאתר.
גלישה מהנה ודיונים פוריים
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'חופש דת בישראל - האמנם?'
חופש דת בישראל - האמנם?
12/06/2018 | 21:05
142
361
בעליית שנות ה-90 עלו לישראל כ-100 אלף נוצרים פראבוסלאביים (רוסים אורתודוקסים). רובם השתקנו במקומות כמו אשדוד, בת ים, פתח תקווה וכו'.
הכיצד באף אחת מהערים האלה לא הוקמה אף כנסיה ב-25 השנים האחרונות? איפה כל הנוצרים האורתודוקסים האלה מתפללים? האם חופש הדת חל רק על ערביי ישראל ועל יהודים?
 
המשך>>
בעליית שנות ה-90 עלו לישראל כ-100 אלף נוצרים פראבוסלאביים (רוסים אורתודוקסים). רובם השתקנו במקומות כמו אשדוד, בת ים, פתח תקווה וכו'.
הכיצד באף אחת מהערים האלה לא הוקמה אף כנסיה ב-25 השנים האחרונות? איפה כל הנוצרים האורתודוקסים האלה מתפללים? האם חופש הדת חל רק על ערביי ישראל ועל יהודים?
 
לצפיה ב-'מוכרת בזארה ללקוחות: "רוסיות מטומטמות"'
מוכרת בזארה ללקוחות: "רוסיות מטומטמות"
13/06/2018 | 10:21
29
הלקוחות עמדו בתור לקופה בסניף זארה בקניון רננים. לאחר שנפגעו מדבריה של המוכרת, העירה לה אחת מהן בעדינות, אולם המוכרת המשיכה והטיחה לעברן מילים קשות. קבוצת זארה: "כולם שווים ללא הבדל דת גזע ומין, נבדוק את המקרה לגופו"

יעל געתון
יום רביעי, 13 ביוני 2018, 07:41
 
נלי מרעננה בסך הכול ביקשה לבלות את היום החופשי שלה עם חברתה הטובה אינה. הן ניגשו לסניף זארה בקניון רננים בעיר אתמול בשעות הבוקר ורכשו פריטים רבים בסכום של כ-1,000 שקל. נלי ואינה הן עולות ותיקות מרוסיה, לכן שוחחו ברוסית בשעה שהמתינו לתורן. כשהתקרבו אל הקופה שמעה נלי את המוכרת מדברת עם לקוחה אחרת, צוחקת לעומתן ואומרת "רוסיות מטומטמות". בתחילה, החליטה נלי לא להגיב, אולם כשהגיע תורה לשלם, העירה בעדינות למוכרת לא לדבר כך על לקוחות.
"אחרי ששילמתי, אמרתי למוכרת 'את יודעת, לדבר ככה עם הקליינטים, לידם, לצחוק על קליינטים אחרים זה קצת לא יפה'", סיפרה נלי בשיחה עם וואלה! עסקים. "המוכרת ענתה לי 'מה, אני צוחקת על מי שאני רוצה ואומרת מה שאני רוצה'. המשכתי לדבר אליה בשקט, ועניתי לה, 'את רואה? קניתי ב-1,000 שקל, ההפסד הוא שלך ושל כל החנות אם אני לא אבוא'".
לדבריה, בסך הכל רצתה להגיד ששמעה את הדברים ונפגעה, ולא רצתה לעורר מהומה. "כאב לי הלב לשמוע דברים כאלה, ודיברתי בשקט אבל הבחורה התחילה להיות אגרסיבית, עומדת מולי, היא צעירה, ואני כבר לא בת 16", סיפרה נלי. לדבריה, בנקודה זו העניינים יצאו מכלל שליטה והחלו להתפתח חילופי דברים בין העומדים בתור למוכר נוסף שהצטרף. רק כשהגיע מנהלת המשמרת, המוכרת הוצאה מהמקום.
"ילדתי כאן שני ילדים, למדתי כאן, הבת שלי השתחררה מהצבא, והילד תכף מתגייס, אני לא מאמינה ששמעתי מילים כאלה, במרכז הארץ, דווקא איתי. לא מאמינה שיכול לקרות דבר כזה, מילים כאלה קשות", אמרה נלי. עוד הוסיפה שאיננה מחפשת נקמה ולא פיצוי, "אני רק לא רוצה שיפטרו את הבחורה, ומקווה שבסך הכל עבר עליה יום קשה, אולי קרה לה משהו, לא יכול להיות שאדם יהיה נגד מישהו שהוא לא מכיר, רק בגלל השפה שלו, או מבטא. אני מקווה שזה לא מה שהיא חושבת תמיד".
 
"בסך הכול רצינו לבלות יום נעים יחד", הוסיפה אינה, חברתה של נלי. "נלי העירה למוכרת בשקט, אבל המוכרת צעקה עליה 'אם לא מתאים לך, תעופי מפה' ועוד דברים שאני לא רוצה לחזור עליהם". בהמשך, סיפרה, הגיע איש צוות נוסף, אבל גם הוא לא סייע למהומה שנוצרה. "הוא נתן תחושה כאילו אנחנו מפריעות לעבוד ואפילו לא ביקש סליחה, הייתי בשוק, פעם ראשונה שזה קורה לי, כל היום היית נסערת".
לצדן בתור לקופה עמדה שרית, לקוחה נוספת, שצפתה במתרחש. "שמעתי את המוכרת מדברת בצורה בוטה ומגעילה כלפי הלקוחה וזה צרם לי", סיפרה. בשלב מסוים היא החליטה להתערב. "אמרתי לקופאית שבתור נותנת שירות היא לא יכולה לדבר ככה, אז היא ענתה לי 'מה את מדברת, יאללה תעופי מפה', זה היה מחריד". בסופו של דבר המוכרת עזבה את המקום, אבל זה כבר היה מאוחר מדי. "הלקוחה הושפלה, היא הייתה כזו חסרת אונים, לא מגיע למישהו יחס כזה, אנחנו בני אדם, בטח כשאתה נותן שירות".
 
"אמא שלי 25 שנה בארץ, היא יודעת לעמוד על שלה", הוסיפה בתה של נלי, דניאלה. "היא פיתחה את העור העבה של עולה חדשה בישראל, זו מדינה קשה, בתור ובכבישים, וצריך לדעת לעמוד על שלך, אבל לזה, היא לא ציפתה".
לאחר ששוחחה עם האם, העלתה את הדברים לפוסט בקבוצת הפייסבוק "רוסיות בלי חוש הומור וחבריהן": "אחת העובדות החליטה להריץ דאחקות עם עובדת אחרת על אימא שלי וחברה שלה כי 'הרוסיות' שלהן לא באה לה טוב בעין", כתבה. "היא אמרה לחברתה 'איזה רוסיה דפוקה' ודברים נוספים בסגנון הזה. אמא שלי מחליטה לא להרים סצנה, סה"כ מצב הרוח טוב ואם אפשר להעיר בשקט, עדיף".
היא גוללה את שאירע והוסיפה, "אמרתי שאני אעשה הכל כדי שהנושא הזה לא יעבור על סדר היום. היום זאת אמא שלי, מחר זאת מישהי אחרת שהעזה ברוב חוצפתה לדבר ברוסית". הפוסט זכה לתגובות רבות ושיתופים, בהם גולשים שביקשו להחרים את הרשת, ואחרים שעודדו את דניאלה להגיש תלונה במשטרה או תביעה. "אמא שלי סיפרה לי את הסיפור עם דמעות בעיניים, החלטתי שאני לא יכולה לשתוק ולא יכולה להבליג", סיכמה.

מקבוצת זארה נמסר בתגובה: "אנו מאמינים בלב שלם כי כל בני האדם שווים ללא הבדל דת, גזע ומין. הן הלקוחות והן עובדי הקבוצה. המקרה המצוין אינו מייצג את קבוצת זארה, אנו נבדוק את המקרה לגופו בסניף המדובר".
 
 
לצפיה ב-'חדשה משמחת: יאנדקס פותחת מכללה באוניברסיטת ת"א '
חדשה משמחת: יאנדקס פותחת מכללה באוניברסיטת ת"א
07/06/2018 | 12:47
2
31
קראתי, שמחתי, והנה אני משתף:
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5280201,0...

אקווה שהיזמה תתרום לפריחה ולשגשוג של כל המעורבים, ולקידום תחום הבינה המלאכותית בישראל.
לצפיה ב-'כיצד ממשלת רוסיה כופפה את האלגוליתמים של יאנדקס'
כיצד ממשלת רוסיה כופפה את האלגוליתמים של יאנדקס
07/06/2018 | 16:03
30
 
בשורה התחתונה, לא ברור מה בדיוק יש ליאנדקס להציע. גוגל הם לא, רק העתק חיוור. 
לצפיה ב-'לא ברור מה זה המכללה הזאת'
לא ברור מה זה המכללה הזאת
12/06/2018 | 20:59
21
ובשביל מה יאנדקס צריכה את זה
לצפיה ב-'מכירים את בוריס דוברוב מאשדוד? הצייר הטוב בישראל'
מכירים את בוריס דוברוב מאשדוד? הצייר הטוב בישראל
03/06/2018 | 21:33
12
46
-לפחות לדעתי.
יכולים להתרשם בעצמכם באתר שלו:
 
למיטב ידיעתי הוא לא ממש זכה להכרה בישראל.
 
מי כן זכה? אפשר לראות למשל באתר מוזיאון ישראל:
אומנות זבל.
 
זאת הוכחה לכך שהרוע השקר והכיעור שולטים.
עדיין אבל לא לעולם, בינתיים מחכים שוב לילד שיצעק שהמלך הוא עירום.
 
לצפיה ב-'באמת יפה'
באמת יפה
03/06/2018 | 23:28
4
לצפיה ב-'די קיטשי'
די קיטשי
04/06/2018 | 09:37
10
33
במיוחד הסדרה היהודית, עם כל סממן נפוץ ונדוש שאפשר להעלות על הדעת: כינור, סנדלרים, שטריימלים וכו'
לצפיה ב-'לא קיטש, יפה.'
לא קיטש, יפה.
04/06/2018 | 12:27
9
27
כולל גם נושא היהדות שכינית פה "נדוש". צריך לברך על כך שסופסוף הגיע לפה כישרון ענק שיכול לצייר את הנושאים האלה ברמה הגבוהה ביותר, שעד עכשיו צוירו בידי חובבנים (במחילה גם ממעריציו של מארק שאגאל האהוב) כי למרבה הצער חוש ליופי לא נמנה עם כשרונותיו של העם היהודי.
לצפיה ב-'אין בציורים שלו שום חידוש אומנותי'
אין בציורים שלו שום חידוש אומנותי
04/06/2018 | 12:38
8
26
אז כן, הוא צייר דיוקנאות ריאליסטיים, זה הכול. שום טאץ' אישי.
לצפיה ב-'תפקידו של הצייר הוא לבטא יופי ביצירה, לא את עצמו.'
תפקידו של הצייר הוא לבטא יופי ביצירה, לא את עצמו.
04/06/2018 | 13:05
7
25
כשהוא נאמן ליצירה והופך את עצמו לצינור לכוחות שמימיים, גם עצמיותו וסגנונו האישי באים לביטוי כאפקט נלווה, גם בנושאים נדושים. אצל דוברוב הסגנון מופיע בנושאים האחרים, ומותר לו גם לצייר נושאים נדושים זה עניין שולי. היום כמעט אין עוד ציירים ריאליסטיים כי זה דורש עבודה קשה, הציירים המודרניים עלו על גל הפוסטמודרניזם שטוען שהיופי הוא רק בעין המתבונן, כי רובם חסרי כישרון ועצלנים. אז הם יצרו את הדעות המשובשות האלה שיוצר חייב כביכול לחדש ושזה יותר חשוב מאיכות היצירה. לכן הבאתי כדוגמא את התערוכות ממוזיאון ישראל, כל אמן שם מחדש ללא ספק, אבל הכל זבל חסר תוכן ויופי.
לצפיה ב-'מאז שהומצאה המצלמה הראשונה...'
מאז שהומצאה המצלמה הראשונה...
04/06/2018 | 13:16
6
35
אין יותר מדי משמעות לציורים ריאליסטיים. בקצה השני ניצבת האומנות המודרנית סטייל האסלה של מרסל דושאן. אבל בין לבין יש לא מעט מקום לחידושים אמיתיים, מה שלא קיים אצל הצייר הנ"ל.
 
כל תחום בחיים עובר תהליך אבולוציוני. אני קורא עם ילדיי לא מעט ספרי ילדים, והמגמה ניכרת לעין: לפני 30-40 שנה האיורים היו "בול בפוני", אם מסופר על ארנב וזאב, מציירים ארנב וזאב כפי שהם נראים בטבע. היום המגמה היא להאניש את הדמויות, לצייר ארנב העומד על שתיים, לבוש ג'ינס, עם מזוודה ביד. גם הקוראים הצעירים נהנים בהתאם.
 
אם יבוא צייר שימשיך להנציח ארנבים כפי שהם, בשם כישורי הציור שלו, הוא לא יעניין את אף אחד, ובצדק. אגב, יש בארץ עשרות ציירים ממוצא סובייטי שעושים את מה שדוברוב עושה (וזאת הסיבה לכך שהם לא מעניינים איש). לדוג'
 
לצפיה ב-'כל מה שכתבת הוא אמנם מה שמקובל כיום, '
כל מה שכתבת הוא אמנם מה שמקובל כיום,
04/06/2018 | 14:47
25
והוא גם הסיבה להרס התרבות ולרמה הירודה של היצירות כיום.
הציור הריאליסטי והשועל והארנב שצוירו כהלכה מעטרים ספרים קלאסיים במשך מאות שנים והם ימשיכו לעשות זאת, בזמן שהשועל עם הג'ינס שעורר צחוק חולף ייעלם מהתודעה כעלה נידף.
מה שמציל את האומנות הוא מבחן הזמן, שמיטיב רק עם איכות אמיתית.
שים לב מה קורה למשל עם סדרת STARWAR, אמנם זה סרטים אבל פועל פה אותו עיקרון. אנשים ימשיכו ליהנות מההסדרה הישנה של שנות ה70, לעומת הסרטים החדשים העלובים עתירי התקציב והטכנולוגיה שגם נחשבים למוצלחים כשבוחנים רק הכנסות ומתעלמים ממבחן הזמן. החדשים האלה ייעלמו במהירות מבלי להותיר כל רושם עמוק, איש לא ייזכור אותם. אותו דבר עם הצלמים והאנשים שאתה מחשבים ליוצרים.
 
ייתכן שאם היית יותר מעורה באומנות היית יודע להעריך ציור ריאליסטי משובח, לדעת שהוא מכיל יופי שלא עובר בשום צילום ואין אפילו מקום להשוואה ביניהם. אתה עומד מול ציור והוא מקרין אליך גלים של יופי, אפשר לומר.
יש רק אספקט אחד שאני רואה בו חיסרון בציור הריאליסטי, שרוב הציירים מעתיקים מתמונות וממודלים וזה מפחית הרבה מערך היצירה בעיניי, מוריד את הצייר לרמה של טכנאי במובן מסוים. כך שציור אימפרסיוניסטי שצויר מהדמיון עשוי להכיל יותר יופי מציור ריאליסטי שהועתק מתמונה או נוף. אני גם צייר ואני מנסה לצייר ריאליסטי מהדמיון. בוריס דוברוב בנושאים האחרים שלו, נראה לי שמצייר מהדמיון ועושה זאת יפה מאוד ובמקוריות.
לצפיה ב-'תראה למשל את ציוריו של ארתור רקהאם'
תראה למשל את ציוריו של ארתור רקהאם
04/06/2018 | 15:17
4
27
אחד האהובים עליי, ציוריו מעטרים ספרים רבים שנכנסו לקלאסיקה, בזכות קסמם המיוחד.
לצפיה ב-'"קלאסיקה" = התרפקות סנטימנטלית על העבר'
"קלאסיקה" = התרפקות סנטימנטלית על העבר
04/06/2018 | 15:26
3
26
למשל, ציוריה של לאה גולדברג שמעטרים את "המפוזר מכפר אז"ר" הם בלתי מקצועיים בעליל, אבל נחשבים לקלאסיקה. למה? ככה, כי הספר יצא בכמה מהדורות עם אותם הציורים הפשטניים, הקוראים התרגלו, והרי נהוג לחשוב כי "פעם הכול היה הרבה יותר טוב".
 
אז זהו, שלא. שוב, כל תחום בחיים עובר אבולוציה. המכוניות של פעם הן גרוטאות לעומת המכוניות של היום, וגם הציורים הריאליסטיים של פעם, או איוריו של שפרד ל"פו הדב" נראים היום חיוורים למדי.
 
גם מי שירצה לחקות את מארק שאגאל, אף הוא לא יחדש הרבה.
לצפיה ב-'אתה מבלבל בין קלאסיקה לנוסטלגיה'
אתה מבלבל בין קלאסיקה לנוסטלגיה
04/06/2018 | 15:36
2
22
קלאסי הוא דבר איכותי שעבר בהצלחה את מבחן הזמן על פני תקופות ואופנות חולפות
לצפיה ב-'איכות זו הגדרה סובייקטיבית'
איכות זו הגדרה סובייקטיבית
04/06/2018 | 15:38
1
27
ביאליק נחשב לקלאסיקאן ולמשורר איכותי. אלא ששירי הילדים שלו, למשל, פשטניים למדי ונופלים בערכם לעומת שיריה של לאה גולדברג. ומי נחשב לקלאסיקן בתקופתו של פושקין? בטח, איזשהו משורר משעמם כמו טרדייקובסקי שהיום מעניין את הקוראים כשלג דאשתקד.
לצפיה ב-'זה מחזיר אותנו לרפש הפוסט-מודרני של הבינוניות'
זה מחזיר אותנו לרפש הפוסט-מודרני של הבינוניות
05/06/2018 | 18:18
28
ולבגדי המלך הישנים-חדשים
לצפיה ב-'קטגוריית יוצאי בריה"מ לשעבר בסקרים'
קטגוריית יוצאי בריה"מ לשעבר בסקרים
05/06/2018 | 10:33
26
באחוז לא קטן מהסקרים שיוצא לי לענות עליהם קיימת השאלה היכן נולדתי ולרוב יש אפשרות של: ישראל, בריה"מ לשעבר, מדינות אחרות.
ואז שאלה באיזו שנה עליתי: 1989/1990 ואילך או לפני.
 
כלומר, מכוני הסקרים מדגישים בנפרד את יוצאי בריה"מ שעלו בגל הגדול 1989+
לצפיה ב-'ועדת החקירה לגבי הפלת המטוס המלזי '
ועדת החקירה לגבי הפלת המטוס המלזי
29/05/2018 | 11:09
8
34
פרסמה את מסקנותיה, לפיהם, כמה מפתיע, המטוס הופל עי טיל רוסי מבריגדת הנמ מס 53 של צבא רוסיה.
לצפיה ב-'עכשיו יבוא לכאן טלמון'
עכשיו יבוא לכאן טלמון
29/05/2018 | 20:18
1
29
ויסביר באותות ובמופתים שהאימפריאליסטים והפאשיסטים שוב העלילו על אימא רוסיה את עלילותיהם הנלוזות.
לצפיה ב-'שששש'
שששש
29/05/2018 | 21:15
22
הוא לא משתתף.. רק צופה בנו בזעם מהצד..  
לצפיה ב-'שמעתי בערוץ הרוסי שמדובר בדגם מיושן של הטיל'
שמעתי בערוץ הרוסי שמדובר בדגם מיושן של הטיל
30/05/2018 | 07:13
5
22
שלא נמצא בשירות ההגנה האווירית הרוסית מזה שנים.
לצפיה ב-'שמעתי באותו משדר חדשות את אותן הטענות'
שמעתי באותו משדר חדשות את אותן הטענות
30/05/2018 | 20:13
3
15
והטענה הרוסית היתה שהצבא הרוסי לא משתמש (וגם לא השתמש כבר ב-2014) בטילים מסדרה זו.
לצפיה ב-'הרוסים העלו מספר תיאוריות'
הרוסים העלו מספר תיאוריות
30/05/2018 | 20:30
2
18
כולם נדחו ע"י ועדת החקירה ונמצא כי לא היה להן בסיס עובדתי. מערכת "בוק" שאחראית לאסון נמצאת בשימוש צבא רוסיה.
 
 
 
 
לצפיה ב-'המערכת בהחלט כן'
המערכת בהחלט כן
31/05/2018 | 08:56
1
23
לפי טענת הרוסים, אותו טיל ספציפית שזוהה בועדת החקירה, לא נמצא בשירות הכוחות הרוסיים כבר מספר שנים.
 
איך לדעת מי דובר אמת ?
לצפיה ב-'זה מאוד פשוט'
זה מאוד פשוט
04/06/2018 | 15:44
16
מדינה אוטוריטרית משקרת בד"כ, מדינה דמוקרטית בד"כ דוברת אמת, ע"ע ישראל ופאליווד.
לצפיה ב-'ספר התהילים שהציל את נתן שרנסקי בכלא הסובייטי'
ספר התהילים שהציל את נתן שרנסקי בכלא הסובייטי
28/05/2018 | 08:26
17
סיפורו של ספר התהילים הקטנטן שייצג עבור אסיר הציון את הקשר עם אשתו אביטל ואת הקשר עם ארץ ישראל והפיח בו אור גדול בימים של אפילה
נתי גבאי | 11.02.18
 
"ב-20 בינואר 1980, יום הולדתי חיכיתי בקוצר רוח למברק ברכה מהבית… ביום הבא זכיתי להפתעה לא צפויה – מתנת יום הולדת של ממש! – כאשר אחד מפקידי הכלא המופקד על המחסן שבו אוחסנו חפצי האסירים הביא לי ספר קטן עם כריכה שחורה, ספר התהילים שלי!"
(מתוך: לא אירא רע מאת נתן שרנסקי. הוצאת עידנים/ ידיעות אחרונות, 1988. תרגום: אביעזר גולן)
 
כך מתאר נתן שרנסקי את אותו הרגע ב-21 בינואר 1980, שבו החזירו לו מנהלי הכלא הסובייטי את ספר התהילים שלו. הספר הזה, כך מספר שרנסקי, היה אחד הדברים שהחזיקו אותו באותן השנים הקשות כאסיר ציון. מהספר הזה, הוא כבר לא ייפרד לעולם.
 
ספר התהילים הקטן והשחור ליווה את שרנסקי בשנים הקשות ביותר שלו בכלא. בספרו האוטוביוגרפי לא אירא רע מספר שרנסקי כי הספר, אותו העניקה לו אשתו אביטל ערב מעצרו, הוחרם ממנו כיוון שהיה ספר דתי שנדפס מחוץ לברית המועצות. כשהספר היה בחזקתו בעת מעבר מכלא לכלא, הוא תלש את העמוד בו היה כתוב שהודפס בישראל, ותיאר אותו כספר "עממי". רק בעקבות זה, הסכימו לבסוף שלטונות הכלא להחזיר אותו אליו.
 
"ספר התהילים היה ההוכחה החומרית היחידה לקשר המיסטי שלי עם אביטל. מה גרם לה לשלוח אותו אלי ערב מעצרי? וכיצד אירע שקיבלתיו דווקא ביום פטירת אבי? קריאת המזמורים לא רק חיזקה את הקשר בינינו, אלא אף הוציאה את מחברם ממסתוריותו. המלך דוד נגלה עתה לפני לא כגיבור אגדי או יצור על מיסטי, כי אם כנפש חיה, בלתי נכנעת – רדופת ספקות, מתקוממת על הרשע וסובלת בזוכרה את חטאיה."
 
בשנת 2014, ביקר נתן שרנסקי בספרייה הלאומית. בין היתר הוא פגש את מנהלת מחלקת השימור והשיקום תימנה אלפר.
 
"התרגשתי מאוד לראות את שרנסקי", מספרת אלפר, "אמרתי לו כמה נגע ללבי סיפורו של ספר התהילים הקטן שמוזכר בספרו האוטוביוגרפי שלו". שרנסקי בתגובה שלף את התהילים מכיסו. חברי הנהלת הספרייה שהתלוו לביקור, הציעו לו שהספרייה תנסה לשקם את הספר, שכמובן לא היה במצב מזהיר.
 
ספר התהילים עבר טיפול יסודי בספרייה. הכריכה שנפגעה מאוד שוקמה, קרעים בדפים אוחו בחומרים מחזקים, פינות הדפים שנשחקו במרוץ השנים עברו טיפול מיוחד, וב-8 במאי 2014, קיבל שרנסקי בהתרגשות את הספר המתוקן.
 
לקראת סוף ספרו האוטוביוגרפי, מספר שרנסקי כי ממש רגעים לפני שעלה על המטוס שהוציא אותו מברית המועצות לחופשי, לא התכוונו השלטונות הסובייטיים לתת לו את הספר:
 
'היכן ספר התהילים שלי?'
'קיבלת את כל מה שאתה זכאי לקבל', ענה האינטלקטואל בטון שהפתיע בגסותו. הוא סימן לעוקבים לקחת אותי משם.
מיד נשכבתי על השלג. 'לא אזוז עד שתחזירו לי את ספר התהילים שלי!' משלא התרחש דבר, התחלתי לצעוק: 'החזירו לי את ספר התהילים שלי!'
הצלמים נראו כנדהמים וכיוונו את מצלמותיהם אל השמים.
לאחר התייעצות קצרה, נתן לי הממונה את ספר התהילים. מיד קמתי ועליתי בכבש המדרגות."
 
בתוך עולם אפל של תופת ואי צדק, הצליח ספר תהילים שחור וקטנטן לתת אור בחייו של שרנסקי. להזכיר לו את משפחתו, להזכיר לו את מורשתו היהודית ואת ארץ ישראל. ספר תהילים זה, ימשיך ללוות את שרנסקי עוד שנים רבות.
 
-----------------------------------------------------------------
תמונות בכתבה:
לצפיה ב-'תמונות נדירות: האיש שתיעד את אסירי ציון בכלא הסובייטי '
תמונות נדירות: האיש שתיעד את אסירי ציון בכלא הסובייטי
28/05/2018 | 08:20
16
חשיפה ראשונה מארכיונו של הצלם, הצלף והפעיל הציוני במחתרת יוסף שניידר שנתרם לאחרונה לארכיון המרכזי לתולדות העם היהודי
חן מלול | 16.05.18 
 
בשנת 1944 התגייס הנער יוסף שניידר לשירות הצבא האדום. בתור יליד ריגה, וכמי שנמלט מהכיבוש הנאצי בלטביה עם אמו ובני משפחה נוספים שלוש שנים קודם לכן, סופח החייל הצעיר אל דיוויזית לטביה עד לפירוקה. הוא ביקש לשרת בלטביה, בקרבת אמו שחזרה אל ביתה עם התקדמות הצבא האדום, אך בקשתו נדחתה.
 
חוויות המלחמה וגילוי ממדי השואה לאחריה שכנעו אותו להקדיש את חייו לנושא ההגנה היהודית, והוא גייס את יכולותיו לשם מטרה זו. בתום שירותו הצבאי, בשנת 1951, התמחה ברובה צלפים וסיים את בית הספר הגבוה למאמני קליעה כעבור מספר שנים. חזרה בעיר מולדתו ריגה, אירגן שניידר קבוצה שמנתה כ-70 איש למועדון ירי. מועדון הירי היה למעשה כיסוי, ובמסווה של אימון בקליעה ספורטיבית, אימן שניידר את החברים היהודים במועדון להגנה עצמית. חברי הקבוצה, שלה הוענק השם "נקמה", עמלו להגן על מבני הקהילה היהודית בחגים ובמועדים שונים, ובכל עת שיעלה הצורך.
 
רעיון ההגנה היהודית והרצון של שניידר וחבריו לטפח את התרבות היהודית הנרדפת, הובילו אותם לזרועות הציונות. התמיכה הנלהבת במדינת ישראל סימנה את שניידר ואת חבריו בעיניי המשטר הסובייטי כגורמים חתרניים העוינים את ברית המועצות, שהשתלטה סופית על המדינות הבלטיות (וביניהן לטביה) בתום מלחמת העולם השנייה.
 
בשנת 1955 פנה שניידר לאנשי השגרירות הישראלית בריגה וקיבל מהם חומרי הסברה, בהם ספרי לימוד עברית, תנ"ך ועיתונים ישראליים דוגמת 'במחנה'. שניידר החזיק סטודיו לצילום במרכז ריגה. סטודיו זה שימש מקור פרנסה, אך גם מקום מפגש לפעילות מחתרתית. אנשי קשר ופעילים ציוניים מרחבי ברית המועצות היו מגיעים אל הסטודיו במסווה של לקוחות, מקבלים משניידר חומר תעמולה ויוצאים להפיץ אותו בקהילותיהם. שנתיים לאחר מכן, כשידפקו על דלתו סוכני ק.ג.ב ויערכו חיפוש בביתו – ישתמשו בחומרים אלה כהוכחה להיותו של שניידר פעיל מחתרת אנטי-סובייטית.
 
יממה לפני מעצרו ב-23 באפריל 1957, קיבל שניידר בדואר חבילה מקרוב משפחתו, מנצח תזמורת משטרת ישראל הפקד נפתלי גריבוב. בתוך החבילה ארז גריבוב מדים של משטרת ישראל וכשפרצו סוכני הק.ג.ב לביתו, הם מצאו אותו לבוש במדים אלה.
 
בתום כארבעה חודשי מעצר וחקירה, נשפט שניידר לארבע שנות מאסר עם עבודות פרך במורדוביה. ההאשמות שהועלו במשפט כללו תעמולה ציונית, קשר עם השגרירות הישראלית, השמצת ברית המועצות, ניסיון לחטוף אנייה סובייטית כדי להימלט למדינת ישראל, החזקת נשק ללא רישיון והכנות לרציחתו של נשיא מצרים גמאל עבד אל-נאצר. בבית הכלא הכיר שניידר פעילים ציונים רבים, פעילים שלאחר שחרורם ישמרו על קשר ויסייעו בהקמת תאים ציוניים ברחבי ברית המועצות.
 
השמועה על יכולות הצילום של שניידר נפוצה במחנה העבודה. אחד הסוהרים, שקיבל משימה לתעד את המחנה לצרכים פנימיים, כרת עם שניידר עסקה בחשאי: שניידר ילמד את הסוהר לצלם ובתמורה יזכה להשתמש בשני פריימים של כל סרט צילום. בזכות עסקה זו הצליח שניידר לתעד את האסירים הפוליטיים היהודיים ואת החיים במחנה העבודה הסובייטי. את התמונות החביא ככל הנראה בתחתית כפולה של מראה.
 
בשנת 1969, לאחר שאושרה לבסוף עלייתו ארצה, העביר שניידר את התמונות מהמחנה לגורם ציוני לא ידוע – ייתכן שעובד השגרירות הישראלית בריגה או עובד מוסד. בווינה קיבל את התמונות בחזרה, והעלה אותן יחד עם בני משפחתו ארצה.
 
ארכיונו האישי של יוסף שניידר נתרם לאחרונה בידי בנו, אורי שניידר, לארכיון המרכזי לתולדות העם היהודי. אהבתו הגדולה של שניידר לצילום העשירה את ארכיון זה רבות, ובעזרת אלבומי התמונות שבארכיון נוכל לשחזר חלק מהפעילות המחתרת-ציונית שהתקיימה בלטביה בפרט, וברחבי ברית המועצות בכלל, לאחר מלחמת העולם השנייה.
 
הארכיון מלמד שגם לאחר מאסרו המשיך שניידר בפעילות ציונית קדחתנית. אחרי שהשתחרר בשנת 1961, ועל אף היותו אסיר פוליטי לשעבר, הסתכן שניידר ועזב את ריגה לתקופות ממושכות. הוא נסע ברחבי ברית המועצות ותיעד בין השאר קברים יהודים שחוללו בלטביה, קישינב, אודסה, מוסקבה ומינסק לפני ובעיקר אחרי מלחמת ששת הימים – גם את התשלילים האלה הצליח להבריח לישראל.
 
------------------------------------------------------------------------
לצפיה ב-'בג"ץ רומז לצה"ל: נתערב בסדרי מסלול הגיור הצבאי'
בג"ץ רומז לצה"ל: נתערב בסדרי מסלול הגיור הצבאי
26/05/2018 | 10:15
54
37
בדיון בעתירה נגד זימונם של חיילים לא יהודים לקורס 'נתיב', המליץ יו"ר הרכב השופטים לצבא לבטל את "המסגרת הכופה". התוצאה המסתמנת: הקטנה משמעותית במספר החיילים המתגיירים
 

מאת  יוחאי עופר , נטעאל בנדל  -  י״א...
המשך>>
בדיון בעתירה נגד זימונם של חיילים לא יהודים לקורס 'נתיב', המליץ יו"ר הרכב השופטים לצבא לבטל את "המסגרת הכופה". התוצאה המסתמנת: הקטנה משמעותית במספר החיילים המתגיירים
 

מאת  יוחאי עופר , נטעאל בנדל  -  י״א בסיון ה׳תשע״ח (25-05-2018)
 
צה"ל עשוי לשנות בקרוב את מדיניות הזימון של חיילים לא-יהודים ל"נתיב", מסלול הכנה לחיזוק הזהות  הישראלית–יהודית–ציונית לקראת גיור. כך עולה מהשתלשלות הדיון בעתירה שהוגשה לאחרונה נגד מדיניות הזימון הקיימת.  העתירה נידונה בפני הרכב של שלושה שופטי בג"צ, ובמהלך דיון שהתקיים בסוגיה בשבוע שעבר, רמז השופט חנן מלצר, המשנה לנשיאת בית המשפט העליון, כי הוא עתיד לקבל את עמדת העותרים והמליץ לנציג צה"ל לשנות את המדיניות.
 
נתיב, המרכז הלאומי ללימודי יהדות, זהות וגיור,  הוקם בשנת 1999 בהחלטת ממשלת ישראל בשיתוף עם הסוכנות היהודית. הארגון משמש כזרוע הביצועית של הממשלה בתחום הגיור ומהווה את גוף ההכנה לגיור הגדול בישראל. הארגון פונה לאזרחי ישראל שאינם רשומים כיהודים במטרה להעשיר את עולמם בידע, בערכים, בהיסטוריה והתרבות של העם היהודי וללוות אותם לאורך כל תהליך הגיור. אלפי חיילים שהוריהם עלו ארצה ממדינות חבר העמים, אך אינם יהודים לפי ההלכה,  עשו בו את ראשית צעדיהם בדרך לגיור.
 
את העתירה נגד צה"ל הגיש אשתקד סגן סטניסלב יורובסקי, קצין צה"ל, באמצעות האגודה לזכויות האזרח. הוא טען כי נדרש להתייצב לכנס, אף שהצהיר כי אינו מעוניין בכך. לדבריו,  בלשכת הגיוס הצהיר שאינו מעוניין להמיר את דתו, ובכל זאת פקדו עליו מפקדיו להגיע לכנס ההסברה על קורס "נתיב". באגודה לזכויות האזרח נטען עם הגשת העתירה כי חיילות וחיילים רבים נוספים פנו אליהם והלינו על חדירה לפרטיותם, ועל פגיעה בזכותם לחופש דת ומצפון.
 
עתירת הקצין והאגודה לזכויות האזרח נוגעת בשלב המקדים לקורס, שבסיומו מחליטים החניכים אם אכן ברצונם להתגייר. הפקודה הצבאית התקפה היום מחייבת את החיילים הללו להגיע לכנס הסברה ראשוני שבמסגרתו ניתנים להם הסברים על תהליך הגיור. גורם צבאי הבקי בפרטים אומר עם זאת שבצה"ל מעלימים עין מאלו שלא מגיעים לאותו כנס ואינו נוקט נגדם צעד משמעתי כלשהו, כך שלמעשה אין חובה להגיע לאותו כנס הסברה.
 
במהלך הדיון בעתירה בפני השופטים חנן מלצר, ג'ורג קרא ויוסף אלרון שאל המשנה לנשיאת בית המשפט העליון את עו"ד אודי איתן, המייצג בדיון את ראש אכ"א האלוף מוטי אלמוז, מדוע צריכים אותם חיילים להתייצב לאותו כנס, ונענה כי "המסגרת הזאת חשובה לצה"ל. הצבא רוצה שהחיילים יכירו את אותה תוכנית".
 
עו"ד איתן הוסיף: כי אם החייל "שמע ומחליט שהוא לא רוצה ללכת, הצוהר הזה נסגר. (אבל רק) כשהוא שומע לתכנים הוא יכול לקבל החלטה הרבה יותר מושכלת".
 
בתגובה השיב השופט מלצר כי כאשר מודיע חייל בלשכת הגיוס שאינו מעוניין להתגייר, אין לזמן אותו כלל לקורס של נתיב, והוסיף "זו לא יכולה להיות מסגרת כופה".  הוא קצב למדינה שבועיים להשיב להצעה לשנות את פקודת הזימון לקורס, ולבטל אותה למעשה כליל. ההערכה היא שאם אכן כך יקרה, יקטן משמעותית מספר החיילים המתגיירים, ומסלול הגיור המרכזי היום בחברה הישראלית יידלדל משמעותית.
 
מדובר צה"ל נמסר בתגובה לדברים: ״לאור המלצת בית המשפט, נושא ההשתתפות בכנס ההסברה לקורס נתיב מצוי בבחינה. נדגיש כי ההשתתפות בקורס עצמו היא על פי רצון הפרט בלבד".
 
-----------------------------------------------------------------
https://www.makorrishon.co.il/news/49481/
לצפיה ב-'דניאל החולה בן ה־7 יגורש לאוקראינה: "הוא ימות שם"'
דניאל החולה בן ה־7 יגורש לאוקראינה: "הוא ימות שם"
23/05/2018 | 12:37
4
32
מכתב גירוש שקיבלה משפחתו של חולה ה־CF דניאל גורזי הורה להם לעזוב את ישראל עד יום חמישי • המשפחה ברחה מאזור מלחמת האזרחים • "ללא טיפול רפואי מתאים גזר דינו של הילד נחרץ"
 
יהודה שלזינגר
פורסם ב: 22.05.2018 22:56
 

משפחתו של ילד חולה בסיסטיק פיברוזיס (CF), דניאל גורזי בן ה־7, שהגיעה לישראל לאחר שברחה מאזור הקרבות באוקראינה, קיבלה ביום חמישי מכתב שבו נמסר כי עליה לעזוב את המדינה בתוך שבוע בלבד.
לפני כארבע שנים הגיע דניאל עם משפחתו לישראל. הילד, החולה בסיסטיק פיברוזיס, החל לקבל טיפולים בארץ, ובניגוד לאחיו הצעיר שנפטר מהמחלה בשל חוסר אבחון וטיפול, התקדם ונשאר יציב לאורך זמן. 
בני משפחת גורזי, שמתקשים אל מול הביורוקרטיה הישראלית, פנו לאיגוד CF, וזה שלח מכתב דחוף לשר הפנים אריה דרעי ובו נכתב כי "הילד ומשפחתו ברחו מאזור קרבות באוקראינה לפני ארבע שנים, ומאז הילד מטופל במרפאת CF בביה"ח שניידר. במסגרת הטיפול הילד מקבל תרופה מצילת חיים".
מנכ"לית האיגוד, שירה זגורי, סיפרה במכתב כי "ביתה של המשפחה נהרס בקרבות, והכפר שבו הם גרו סופח לרוסיה ונמצא תחת שלטון צבאי ללא גישה לטיפול רפואי". זגורי הוסיפה כי "ללא טיפול רפואי מתאים גזר דינו של הילד נחרץ והוא לא יחיה! אני מבקשת שתציל את חייו של הילד, שהוא ומשפחתו כבר נקלטו בישראל, ותאפשר לו המשך טיפול בישראל". 
לדבריה, מחלת סיסטיק פיברוזיס היא כרונית ואף מחמירה עם השנים. החולים בה מטופלים בכל יום בטיפול שכולל אינהלציות, טיפולי פיזיותרפיה לניקוז הריאות וכ־50 כדורים ותוספי תזונה. זאת תוך השגחה רפואית ואשפוזים במרפאת CF, ובאוקראינה אין הכלים והיכולת לטפל בילד.
אמו של דניאל גורזי, ויקטוריה, אמרה כי "אנחנו נמצאים במצב נוראי. הכפר שלנו נמצא היום תחת שלטון צבאי, ואם נחזור לשם הילד שלי לא יחיה. אנחנו נהיה שם בסכנה ביטחונית ורפואית - אין לנו בית כי הוא נהרס בקרבות, אין שם טיפול רפואי, אין מי שילווה אותו וזה ממש לגרום לו למות".
מרשות ההגירה והאוכלוסין נמסר כי "בני המשפחה נכנסו לישראל כתיירים. האם, האב ובנם. מעט לאחר כניסתם הגישו בקשה למקלט. הבקשה נידונה בהליך בדיקה מהיר, ולפני ימים אחדים נדחתה בקשתם למקלט וזאת בהסתמך על בדיקת הבקשה ועל חוות דעת של משרד החוץ בנושא. על בני המשפחה לעזוב את ישראל".
 
לצפיה ב-'עניין מחלתו של הילד לא קשור לסיבה עליה הצהירו'
עניין מחלתו של הילד לא קשור לסיבה עליה הצהירו
23/05/2018 | 13:05
3
42
הההורים כבקשהה למקלט מדיני.
לצפיה ב-''
23/05/2018 | 15:20
6
לצפיה ב-'זה לא אומר שאי אפשר להתחשב'
זה לא אומר שאי אפשר להתחשב
25/05/2018 | 08:02
1
10
לצפיה ב-'בוודאי, אבל זה לא ההליך הנכון'
בוודאי, אבל זה לא ההליך הנכון
25/05/2018 | 09:03
29
עליהם לפנות לועדה ההומניטרית.
לצפיה ב-'ראיון עם קרוב של טלמון סילבר, בן לישראלים שירדו לבריה"מ'
ראיון עם קרוב של טלמון סילבר, בן לישראלים שירדו לבריה"מ
21/05/2018 | 07:23
2
54
לצפיה ב-'אז לטלמון בעצם היסטוריה דומה ?'
אז לטלמון בעצם היסטוריה דומה ?
22/05/2018 | 22:35
1
10
לצפיה ב-'אכן'
אכן
22/05/2018 | 22:48
41
רק שהוא נשאר בווילנה ומשם חזר לארץ.
לצפיה ב-'חג שבועות שמח'
חג שבועות שמח
19/05/2018 | 20:21
2
לצפיה ב-'קראתי את האמן ומרגריטה מאת בולגקוב'
קראתי את האמן ומרגריטה מאת בולגקוב
15/05/2018 | 13:25
9
37
הספר הנ"ל זכה לדברי טובות, אך לדידי הוא 3/5. האם כשמרגריטה נמחה בקרם שהובא לה מאת עזאזלו והפכה למכשפה, היא הפציעה מגופתה והתגלמה בתור נשמה? האם כשהאמן הוזמן לדירה מספר 50 המטורללת ונטולת המימדים ברחוב סדובייה, הוא התגלם בתור נשמה? הרי הן מרגריטה והן האמן המורעלים על-ידי יין גוועים במקום שהותם ולא במרתפו של האמן. האם בולגקוב היה בעל-ידע ביהדות? הרי נשף השטן הינו גיהנום על-פי היהדות בו מתארחי הנשף החטאים מתייסרים בגין מעשיהם ומכים על החטא.
לצפיה ב-'יש מאמר הדן בתפיסת היהדות אצל בולגקוב'
יש מאמר הדן בתפיסת היהדות אצל בולגקוב
15/05/2018 | 14:23
5
35
ברוסית, אך גוגל טרנסלייט גם יעזור
לצפיה ב-'נו נו...'
נו נו...
16/05/2018 | 14:30
2
24
יהודים מצטיינים בהתחקות אחר sub-text, לא, לא... בהמצאתו. "הפרעת אישיות יהודית". כן... מפליא מדוע ה-DSM אינו מוסיף הפרעה זו לערכיו. בקיצור, שטויות.
לצפיה ב-'יש מצב שזה נכון היו מלא אנטישמים בין אנשי התרבות אז זה'
יש מצב שזה נכון היו מלא אנטישמים בין אנשי התרבות אז זה
18/05/2018 | 14:05
1
20
לא מפתיע שבולגקוב היה אחד מהם והתכוון למשהו אנטישמי ביצירה שלו. בכול אופן, לטעון שליהודים יש הפרעה זה גם אנטישמיות וכדאי לך להיזהר בדברים שאת פולטת, אפשר לשפוט אותך על הדעה הזאת בקלות.
לצפיה ב-'ובכן'
ובכן
20/05/2018 | 22:52
16
לטעון שוולנד והסוויטה שלו הינם מעין יהודי ברה"מ ויצירתם הינה תכליתנית מאת בולגקוב על-מנת להציג את הסכנה הקולחת מיהודי ברה"מ, נונסנס. יצירת sub-texts מעין אלו משרתת את המפעל הציוני, כי היא בוראת אנטישמיות מלאכותית.
לצפיה ב-'סתם שאלה. ממש מסקרן אותי לדעת איך אתה מוצא בדיוק מה שמבקשים'
סתם שאלה. ממש מסקרן אותי לדעת איך אתה מוצא בדיוק מה שמבקשים
18/05/2018 | 13:59
1
17
אתה תמיד כאילו מוכן עם האתרים? זה ממש מעניין. או שאתה פשוט יודע לחפש נכון?
לצפיה ב-'לפי מילות מפתח'
לפי מילות מפתח
18/05/2018 | 14:36
1
לצפיה ב-'גם אני שמעתי שזה ספר טוב. יש מצב שהתרגום לא משהו לכן לא אהבת'
גם אני שמעתי שזה ספר טוב. יש מצב שהתרגום לא משהו לכן לא אהבת
18/05/2018 | 14:03
1
20
את האמת התחלתי לקרוא אותו פעם [ואני שונאת קלאסיקה פשוט שונאת ולא קוראת שום דבר מקלאסיקה, אבל אמרתי וואלה נשמע מעניין בואי נתן לזה צ'אנס] אחר כך עזבתי אותו לא יודעת למה. נראה לי שהגעתי עד פרק 7 או משהו. את יכולה לשאול בפורום ספרים אולי יש מי שקרא שם.
לצפיה ב-'קראתי ברוסית...'
קראתי ברוסית...
20/05/2018 | 22:34
2
לצפיה ב-'ספר נפלא '
ספר נפלא
07/06/2018 | 13:03
1
לצפיה ב-'שאלון בנושא עלייה מברית המועצות לשעבר'
שאלון בנושא עלייה מברית המועצות לשעבר
13/05/2018 | 14:19
1
25
היי חברים, אודה לעזרתכם במילוי שאלון קצר לעבודת סמינריון לתואר ראשון. תודה !
 
קישור לשאלון -
לצפיה ב-'עניתי'
עניתי
14/05/2018 | 08:08
3
לצפיה ב-'יום ירושלים שמח'
יום ירושלים שמח
13/05/2018 | 07:46
10
וניצחון אירוויזיון שמח
לצפיה ב-'יום ניצחון שמח'
יום ניצחון שמח
09/05/2018 | 07:40
25
21
לצפיה ב-'אני עדיין סבור שקביעת יום הציון של הניצחון על הנאצים '
אני עדיין סבור שקביעת יום הציון של הניצחון על הנאצים
09/05/2018 | 10:20
14
38
דווקא ב-9 במאי ולא ב-8 הייתה החלטה שגויה. סביר להניח שהיום נבחר משיקולים פוליטיים כגון להראות לרוסיה שישראל מכירה בחשיבותה ועוצמתה, אבל מבחינה פנים-ישראלית, זה דן את היום להישאר חג או יום חשוב של רוסים ולעולם לא לחלחל לתודעה הכלל-ישראלית, וזה על אף שללא הניצחון, סביר ביותר שמדינת ישראל לעולם לא הייתה קמה ואף היישוב העברי המתהווה בארץ היה מושמד...
לצפיה ב-'ברור שזה היה משיקולים פוליטיים'
ברור שזה היה משיקולים פוליטיים
09/05/2018 | 11:45
12
30
כמו יתר המנהגים והשימושים שעושים ביום זה
לצפיה ב-'בסדר, אבל "победобесие" היא תופעה פנים-רוסית, '
בסדר, אבל "победобесие" היא תופעה פנים-רוסית,
09/05/2018 | 12:07
7
34
אז למה לכל הרוחות טרוף הניצחון הרוסי אמור לחדור לישראל?!
לצפיה ב-'זאת תופעה שמשווקת באגרסיביות גם בחו"ל'
זאת תופעה שמשווקת באגרסיביות גם בחו"ל
09/05/2018 | 12:10
4
29
לצפיה ב-'גם בחו"ל, אבל רק במסגרת התופעה המכונה "העולם הרוסי"'
גם בחו"ל, אבל רק במסגרת התופעה המכונה "העולם הרוסי"
09/05/2018 | 12:13
2
23
שהיא קיימת עכשיו ברמה הכלל-עולמית על בסיס תרבותי ולא טריטוריאלי. הלוואי ורוב עולים דוברי הרוסית בישראל יקבלו מספיק שכל לברוח ממנו כמו מאש.
לצפיה ב-'וזה בדיוק מה שאני אומר, יום הניצחון על הנאצים משווק בישראל '
וזה בדיוק מה שאני אומר, יום הניצחון על הנאצים משווק בישראל
09/05/2018 | 12:16
1
20
ע"י הממשלה שלנו באופן כזה שאצל כל פלחי האוכלוסיה בארץ זולת ה"רוסים" נוצרת אסוציאציה חזקה בין היום הזה לעולם הרוסי. זו לא הדרך לכונן חג או יום ציון לאומי ישראלי.
לצפיה ב-'איזו עוד דרך יש לציין את יום הניצחון בארץ ?'
איזו עוד דרך יש לציין את יום הניצחון בארץ ?
09/05/2018 | 22:57
14
הרי 99% מהוטרנים וצאצאי הוטרנים בארץ הם יוצאי בריה"מ.
לשאר האוכלוסיה אין קשר ישיר לאותו ניצחון.
לצפיה ב-'איזה בולשיט'
איזה בולשיט
09/05/2018 | 22:55
22
דומה להאשמות שמאלניות על "פאשיזם" ולאומנות".
לצפיה ב-'לא ניתן לערוך את ההודעה כי מודעת פרסומת מסתירה '
לא ניתן לערוך את ההודעה כי מודעת פרסומת מסתירה
09/05/2018 | 12:10
1
19
את הקישור לעריכה, כך שאני נאלץ להוסיף בהודעה עוקבת. 
------------------------------------------------------------------
אז עכשיו אנחנו לא רק המדינה ה-51 של ארה"ב, אלא גם שלוחה של רוסיה?
 
לצפיה ב-'יש פיתרון לזה'
יש פיתרון לזה
09/05/2018 | 22:59
15
ללחוץ עם המקש הימני של העכבר על הנקודה השחורה של ההודעה ולפתוח בחלון/לשונית חדשה.
ושם ללחוץ על עריכה.
לצפיה ב-'ועוד משהו. בלי להמעיט בחשיבות השיקולים הפוליטיים'
ועוד משהו. בלי להמעיט בחשיבות השיקולים הפוליטיים
09/05/2018 | 12:36
3
25
של מדיניות החוץ בקביעת יום הציון דווקא ל-9 במאי, אולי יתכן שאחד השיקולים הפוליטיים הפנימים היה לזרוק ל"רוסים" עצם שהם מאוד יעריכו אותה, ועם זאת לסייג את מאורע משאר האוכלוסיה כנגוע בטומאה הרוסית...
לצפיה ב-'ציטוט'
ציטוט
09/05/2018 | 12:42
2
24
"— Кажется, в других странах торжества по поводу Второй мировой в любом случае имеют куда меньший размах, чем в России.
— Да, потому что с тех пор в этих странах произошло множество радостных и печальных событий, а людям, я думаю, больше свойственно жить настоящим, чем прошлым. Другое дело — когда возникает навязчивое чувство, что больше гордиться нечем: нет других побед и свершений, но есть множество трагедий, непоставленных задач и нерешенных проблем. И тогда кульминацией истории оказывается условная точка в прошлом. Несмотря на множество современных проблем Англии и Америки, этой ситуации там нет".
https://meduza.io/feature/2018/05/09/geroyami-byli...
לצפיה ב-''
09/05/2018 | 13:34
13
ומאידך, דווקא ליהדות אופייני לקבע בזיכרון הלאומי ארועים שהתרחשו לפני מאות ואף אלפי שנים ע"י ציונם מדי שנה.
לצפיה ב-'מי שלא נלחם - אין לו כל כך מה לחגוג את זה'
מי שלא נלחם - אין לו כל כך מה לחגוג את זה
09/05/2018 | 23:03
19
מי שתמך ותומך בנאציזם בוודאי שזה יום אבל עבורו.
 
זה מאוד מזכיר לי את יום העצמאות מול יום הנכבה.
לצפיה ב-'ואם היו קובעים ל-8 במאי זה היה מחלחל לתודעה הכלל ישראלית ?'
ואם היו קובעים ל-8 במאי זה היה מחלחל לתודעה הכלל ישראלית ?
09/05/2018 | 22:48
14
החג נקבע בהשפעה רבה(אם לא בלעדית) של יוצאי בריה"מ לשעבר שמציינים כמובן ב-9 למאי.
לא רואה סיבה לחגוג דווקא ב-8.
לצפיה ב-'מה שתמיד מפליא אותי במעה"ש, זה דווקא משהו בצד השני, '
מה שתמיד מפליא אותי במעה"ש, זה דווקא משהו בצד השני,
09/05/2018 | 15:24
5
34
בצד הרע של המלחמה. עם כל סלידה מהנאצים והשנאה שהם מעוררים, אם אנחנו רוצים להיות כנים ומסוגלים להפיק לקחים מההיסטוריה, גם מהיסטוריה טרגית לעמינו, צריך להודות על האמת, שגרמניה הנאצית הייתה אלופה בגיבוש חוסן לאומי ומדיני. גרמניה ערב מעה"ש לא הייתה מעצמת ענק, היא הייתה מדינה בגודל בינוני, עם אוכלוסיה של כ-80 מיליון איש ושטחה השתרע על כ-633 אלף קמ"ר (גודל של צרפת או אוקראינה של ימינו לערך, לא מדינה זעירה כמו ישראל אבל גם לא מעצמת ענק). זאת ועוד, בתקופה לפני מעה"ש היא הייתה הרוסה אחרי מלחמת עולם קודמת, שבעצמה היוותה עליית מדריגה בלוחמה, שאנחנו נוטים להמעיט בחשיבותה, אבל זו הייתה מלחמה מהפכתית שהתחילה בחרבות וקידונות והסתיימה בטנקים ומטוסי קרב. גרמניה נחלה במעה"ש תבוסה קשה ואיבדה בה את כל מושבותיה מערב לים, שהיוו חלק חשוב בכלכלת מדינות ארופה במאה ה-19 ותחילת המאה ה-20, היא איבדה גם הרבה שטחים עשירים במשאבי טבע בארופה ועשירית מכל אוכלוסייתה, ובנוסף הייתה מחוייבת בשילומים למדינות ההסכמה המנצחות שבטח לא היו אמורים להוסיף לחוזקה. ועם כל זאת, בכל התנאים האלה, גרמניה הצליחה לבנות מערך לוחמה החזק ביותר באותה התקופה. "ורמאכט", הצבא הנאצי, קשה להפריז בהערכתו. בסוף גרמניה נוצחה, וטוב שכך, אבל באיזה מחיר! ניתן לטעון בוודאות, שגרמניה נוצחה אך ורק בזכות העליונות המספרית העצומה של כוחות בעלי הברית המשולבים שהייתה חסרת כל פרופורציה ביחס לכוחות הגרמניים.  נגד מדינה אחת בינונית (איטליה, יפן ורומניה היו בעלות בריתה אבל לא עזרו לה הרבה, את איטליה היא בסוף כבשה) שלוש מעצמות ענק של התקופה, ברה"מ, ארה"ב והאימפריה הבריטית, שכל אחת מהן שצה את גרמניה בכיס הקטן שלה מבחינת משאבים טבעיים ואנושיים, וגם הרבה מדינות בסדר גודל של גרמניה עצמה, שגם בכוחן לא יהיה הוגן לזלזל, שילבו את מאמציהן המלחמתיים. ברור שבקונסטלציה כזאת לגרמניה לא היה שום סיכוי, אבל עם כל זאת לא ככה פני הדברים נראו במהלך המלחמה, ולמרות כל חוסר הפרופורציה ביחסי הכוחות, מלחמה נגד גרמניה הייתה קשה מאוד לבעלות הברית וגבתה מהן מחיר נוראי. עם כל העליונות המספרית הברורה, הניצחון שהושג היה ממש על הקשקש. ועכשיו תדמיינו לעצמכם איך היה יכול להיראות העולם המודרני אם, למשל, יפן הקיסרית לא הייתה מקבלת שכל ולא הייתה מחליטה לתקוף את ארה"ב בפרל הארבור, שגרם בסוף להצטרפותה של אמריקה למעה"ש, או בריטניה לא הייתה פותחת את קו האספקה הצפוני שלה לברה"מ? מנקודת מבט זו, כאשר רואים שלמרות העליונות הכמותית הברורה של בעלי הברית, הניצחון על גרמניה הנאצית ממש לא היה מובן מאליו והושג בעמל רב והקרבה כבירה, ושלהתרחשותו למעשה הוביל רצף של מקרים וצירופם, שאם אפילו אחד מהם לא הייה מתקיים זה היה יכול להטות את כף המאזניים לצד הגרמני, הניצחון הזה באמת נראה כהתרחשות ניסית, והחוסן הגרמני, מדינה לא גדולה שכדי לנצחה נדרשו מאמצים מלחמתיים עצומים של כמעט כל שאר העולם, נראה כתעלומה מסתורית.
לצפיה ב-'וקצת חומר למחשבה'
וקצת חומר למחשבה
09/05/2018 | 16:16
1
42
לגבי הצבא הגרמני, הוורמאכט סגר כמה דילים עם ברה"מ. אנשי הצבא הגרמני היו יכולים לערוך הרבה תרגילים צבאיים וניסויים בטכנולוגיות צבאיות כגון נשק כימי בגבולות ברה"מ. בתמורה, קצונה סובייטית הייתה אמורה לעבור אימונים בגרמניה, והגרמנים היו אמורים לסייע לסובייטים בתיעוש.
 
אז הצבא הנאצי ערך תרגילים וניסוים שבנו את כוחו בתוך ברה"מ ובאישור ממשלתה. נשמע ככפירה בעיקר וחילול קודש לנרטיב הרוסי המודרני. אולי אם ברה"מ לא היתה עוזרת לגרמניה לבנות את כוחה הצבאי ערב המלחמה, פחות חיילים ואזרחים סובייטיים היו נספים בה. אולי גם היו מצליחים להכריע את גרמניה בפחות זמן ומאמץ, ולפחות חלק מהנספים בשואה היו אולי ניצלים...

-------------------------------------------------------------------------
https://www.quora.com/How-was-Germany-before-World-War-II
 
לצפיה ב-'בהחלט'
בהחלט
09/05/2018 | 23:15
3
לצפיה ב-'נראה, שכל אחד מפיק מההיסטוריה את הלקחים הרצויים לו '
נראה, שכל אחד מפיק מההיסטוריה את הלקחים הרצויים לו
07/06/2018 | 13:15
2
10
בדיוק הבוקר קראתי פוסט שמסביר, שגרמניה הפסידה את המלחמה כי ראשי הכוחות המזויינים של הרייך השלישי הכשילו את היטלר ושיבשו את תכניותיו, שלא היו גרועות כלל וכלל. לך תוכיח שלא.
 
אני רואה את ההיסטוריה של גרמניה במאה העשרים כך: בסוף המאה הקודמת, גרמניה הייתה מעצמה בעלייה. הכלכלה שלה הייתה המודרנית בעולם, המדע שלה היה המוביל בעולם, והתרבות שלה הייתה מן המובילות בעולם. אילו כלכלו הגרמנים את צעדיהם בתבונה, כי אז יכלו לקצור את פירות התמוטטות האימפריות הקולוניאליות של בריטניה וצרפת. ברם, שני מנהיגים גדושי "חוסן לאומי ומדיני", ווילהלם השני והיטלר, חירבו את גרמניה והביאו אותה לקרשים, מהם לקח לה ארבעים שנה להתרומם. דווקא תחת מנהיגותה של אנגלה מרקל, אשה מעשית וחפה מכל לאומנות, מתקרבת גרמניה לעמדת ההובלה העולמית שהיא רצתה לתפוס בעולם.
לצפיה ב-'אני לא יודע מי ששכלו בראשו יכול להאמין בגאונותו של היטלר. '
אני לא יודע מי ששכלו בראשו יכול להאמין בגאונותו של היטלר.
10/06/2018 | 13:30
5
היטלר אכן היה אידאולוג נפלא וכושר השכנוע שלו באמת היה נוסק שחקים, אבל כאסטרטג הוא היה גרוע ביותר, וכמה וכמה פעמים במהלך המלחמה שפוט ירה לגרמניה ברגל. הוא באמת האמין בהזיות האידאולוגיות שבדה בעצמו, ונשען עליהן כעל אקסיומות בניהול גרמניה וצבאה במלחמה. מה שכותב הפוסט שקראת מנסה לטעון, ההיפך הוא הנכון, פעמים רבות במהלך המלחמה הגנרלים הגרמניים הפצירו בהיטלר להרשות להם לבצע עצירה או נסיגה טקטית למען שימור וריענון הכוחות והכנות לתקיפות שתוכננו, אבל היטלר, בעקשנותו של קנאי דתי, בניגוד לכל השכל הישר, דרש התקדמות מהירה וקבועה ומלחמת בזק מוכרעת בניצחון גרמני מוחץ. זה גרם לגרמניה לאבדות כבדות שבסוף הכריעו את כף המאזניים לטובת בעלות הברית. כפי שכתבתי, לגרמניה, בשונה משלוש מעצמות העל של התקופה, ברה"מ, ארה"ב והאימפריה הבריטית, לא היו משאבים כמעט אינסופיים, אבל באמת היה לה סיכוי טוב לנצח, ועם כל המשאבים שהיו זמינים לבעלות הברית, היה להם מזל גדול שבראש גרמניה עמד עריץ נרקיסיסטי חסר כל הגיון שהאמין בכל ליבו שהשמש זורחת לו מהתחת והצבא שלו, חזק ככל שיהיה, יוכל גם לחולל ניסים רקר כי הוא נותן לו פקודות.
לצפיה ב-'והמסקנה החשובה:'
והמסקנה החשובה:
10/06/2018 | 13:46
5
בעולם המודרני, החל ממהעה"ר והלאה, מלחמות כבר לא מניבות פרי כמו בתקופות קודמות והן בהחלט הרסניות לצד המנוצח, אך הן לא פחות הרסניות גם לצד המנצח. המלחמות בעולם המודרני הפכו למלחמות פירוס, וההפסדים שהם גורמות מעפילות על הכדאיות שלהן אפילו לשחקנים שאף אחד לא מטיל ספק בעליונותם הצבאית, כמו ארה"ב. העולם נהיה כה מורכב, והקשרים בין חלקיו השונים כה הדוקים, שמלחמה לא מסבה יותר תועלת לאף צד, גם לצד המנצח, ועדיף להימנע ממנה ככל האפשר.
לצפיה ב-'אזרחי קונגו מצטרפים לאיחולים החמים '
אזרחי קונגו מצטרפים לאיחולים החמים
12/05/2018 | 20:26
3
25
לצפיה ב-'לא קיים'
לא קיים
13/05/2018 | 07:46
2
24
לצפיה ב-'גם הם נלחמו במלחמת העולם ה-2 ?'
גם הם נלחמו במלחמת העולם ה-2 ?
14/05/2018 | 07:57
3
לצפיה ב-'שאלון כתיבה לדוברי עברית/רוסית לצורך עבודת סמינריון'
שאלון כתיבה לדוברי עברית/רוסית לצורך עבודת סמינריון
08/05/2018 | 09:26
4
24
שלום לכולם! שמי שרון, אני סטודנט ללימודי בלשנות ואודה לכם מאוד אם תוכלו לתרום מעט מזמנכם ולמלא את השאלון הנורא קצר אבל נורא חשוב לסמינריון (בתקווה) האחרון שלי לתואר (הזה).
כמו כן אודה מאוד לכל מי שיוכל להפיץ אותו בקרב מכריו.
תודה!  :)
 
לצפיה ב-'בחלק של הסרטונים צריך לכתוב גם ברוסית'
בחלק של הסרטונים צריך לכתוב גם ברוסית
09/05/2018 | 00:41
3
18
וגם בעברית ?
לצפיה ב-'צריך לכתוב בעברית בלבד:)'
צריך לכתוב בעברית בלבד:)
09/05/2018 | 10:58
2
4
לצפיה ב-'עניתי'
עניתי
09/05/2018 | 23:25
1
5
לצפיה ב-'המון המון תודה! :)'
המון המון תודה! :)
11/05/2018 | 15:03
6
מאוד אשמח אם אפשר יהיה לשתף אותו גם בפייסבוק :)
לצפיה ב-'אז איך צריך לציין בארץ את מצעד הניצחון ?'
אז איך צריך לציין בארץ את מצעד הניצחון ?
06/05/2018 | 10:06
1
22
לצפיה ב-'לדעתי המצעד נכון בהחלט'
לדעתי המצעד נכון בהחלט
08/05/2018 | 08:25
22
המסר של המצעד הוא כבוד והוקרה לוטרנים על ניצחונם.
הסרט הגיאורגי הוא סמל ליום הניצחון, לא רואה בו שום בעיה.
לגבי דגלים של רוסיה (או כל מדינה אחרת) במצעד, זכותם של משתתפים להניף דגל כלשהו, אם למר ז'לזנוב זה מפריע, זאת בעיה שלו.
שיזום מצעד ללא דגלים, או ללא דגלי רוסיה, כי נראה שזה מה שספציפית מציק לו.
לצפיה ב-'האם גם ברוסיה יש כמטריילס כמו במדינות המערב?'
האם גם ברוסיה יש כמטריילס כמו במדינות המערב?
05/05/2018 | 20:46
19
50
למי שלא שמע על המושג, מדובר בענני ריסוסים כימיים שנוצרים ע"י מטוסים, מכילים מתכות כבדות שגורמות לשלל מחלות ותופעות כמו עקרות. אין הסבר רשמי לתופעה, היא מיוחסת להנדסת אקלים אבל זה לא נטען רשמית ויש טענות אפילו שזה חלק מתוכנית דילול האוכלוסיה בכדור הארץ. באירופה אפשר לראות עשרות מטוסים כאלה כל יומיים מכסים את השמיים בעננים, בישראל למרבה המזל זה עדיין נדיר יחסית. אני לא יכול לומר בוודאות מהי מטרת הריסוסים, אבל מי שממהר לגחך שידע שהוא כבר לא בעניינים. שיזכר בהפלרת המים, בהנדסת המזון של תאגידים כמו "מונסנטו" ובפשעי תעשיית התרופות ודומיהם- כדי להיווכח שדברים שנחשבו בעבר כקונספירציות הזויות כיום הם כבר בגדר עובדות מוצקות. כמובן יש גם קונספירציות הזויות אבל זה לא קשור לאלה המבוססות, שמוסבר בהן גם האינטרס של המאפיה העולמית ששולטת בעולם באמצעות התאגידים.
 
-כדי ללמוד על הכמטריילס כדאי לפנות למקורות אמינים ולא למשל לויקיפדיה שהיא מכורה ומפיצה שקרים בנושאים כאלה. מי שמעמיק לחקור יגלה שהערך "כמטריילס" בויקיפדיה לא מספר את האמת. מישהו שחקר מראה שהוא שונה הרבה פעמים בעבר כדי להסתיר מידע.
 
כאן יש הסבר קצר, אפשר לשים לב ללגלוג האוטומטי מצד אנשי התקשורת שנאמנים לתאגידים שמממנים אותם. באמצעות שטיפת המוח של הציבור הם דואגים לתייג כתמהוני כל אדם שלא הולך בעדר ושמהווה איום עליהם.
לצפיה ב-'אם זו קונספירציה, מאיין לנו לדעת?'
אם זו קונספירציה, מאיין לנו לדעת?
05/05/2018 | 21:36
1
42
הרי טבעה של קונספירציה הוא שזה מוסתר מהעם...
לצפיה ב-'לא תמיד'
לא תמיד
06/05/2018 | 09:01
26
מכיוון שלא ניתן להסתיר לגמרי פרויקטים ענקיים, מסתבר שאלו שעומדים מאחוריהם יכולים לסבול אחוז מסוים בציבור שמודעים למעשיהם, כל עוד זה לא עולה מעל למסה קריטית מסוימת ושיתר הציבור ממשיך להיות פתי ועדר של עבדים שמשרתים אותם. פצצות האטום שהוטלו על יפן משמשות כדוגמא לכך, אומרים ש 130,000 איש היו מעורבים בפרויקט כשרובם לא ידעו בכלל את מטרתו כי היו ממודרים ועבדו כל אחד בתחומו הצר, וכשהוטלו הפפצות העולם הוכה בהלם.
לצפיה ב-''
05/05/2018 | 22:42
3
לצפיה ב-'לא, ברוסיה פוטין מצווה על הגשם לרדת, והוא נשמע לו'
לא, ברוסיה פוטין מצווה על הגשם לרדת, והוא נשמע לו
05/05/2018 | 22:52
9
34
מה עם כדור הארץ? הוא שטוח, וכל השאר זו פרופגנדה של התאגידים המרושעים? אני ממש במתח.
לצפיה ב-'טוב'
טוב
06/05/2018 | 09:07
8
38
כדור הארץ שטוח? לזה אני לא מאמין, אבל בתור מי שפחות מעורה במדעים הפיזיים אני מודה שאין לי ביטחון מוחלט בדברים האלה אין לי הכלים לדעת. הטיעונים לטובת כדור עגול בינתיים משכנעים אותי יותר.
אתה מלגלג אוטומטית על דברים, לא מפני שבחנת אותם לעומק אלא שאתה מתוכנת בידי המערכת ללעוג להם כחלק מכל העדר. אתה יכול גם להמשיך להאמין שהסמים הכימיים שנקראים "תרופות" באמת עוזרים לבריאות שלך, כדי שתמשיך לממן אותם.
לצפיה ב-'אני מלגלג על כל תאוריית קונספירציה'
אני מלגלג על כל תאוריית קונספירציה
06/05/2018 | 09:15
2
36
הגורסת כי בעידן של רשתות חברתיות וכו' אפשר להסתיר מידע בקנה מידה בינלאומי.
 
רפואה שלמה.
לצפיה ב-'אז ההתפכחות שלך תהייה כואבת'
אז ההתפכחות שלך תהייה כואבת
06/05/2018 | 09:29
6
לצפיה ב-'המידע אינו מוסתר, אלא אינו מובן על-ידך ועל-ידיי'
המידע אינו מוסתר, אלא אינו מובן על-ידך ועל-ידיי
06/05/2018 | 18:05
32
בני-אדם מחוסרי זמן, ידע ומיומנות על מנת לעבד מידע רב, לכן הם מסתמכים על הסמכות - רופאים, מדענים, וכו'.
לצפיה ב-'עוזרות וגם עוזרות...'
עוזרות וגם עוזרות...
06/05/2018 | 18:06
4
9
לצפיה ב-'עוזרות לטייקונים להתעשר עוד'
עוזרות לטייקונים להתעשר עוד
09/05/2018 | 19:46
3
23
תרופה פסיכיאטרית מעולם לא ריפאה איש, וגם התרופות הרגילות לא מרפאות
לצפיה ב-'מממ... הן מקלות על התסמינים'
מממ... הן מקלות על התסמינים
10/05/2018 | 14:59
2
22
על-ידי העאלת או הורדת כימיקלים - קריטי לחלוטין.
לצפיה ב-'תכל'ס לא ידוע לי על אף אדם שלקה במחלה כרונית '
תכל'ס לא ידוע לי על אף אדם שלקה במחלה כרונית
11/05/2018 | 14:19
15
והרפואה המודרנית החזירה אותו למצבו הבריאותי שקדם למחלה, היינו הפכה אותו לאדם בריא שלא זקוק יותר לשום טיפול. למה כירופרקטיקה, שהיא בעצם רפואה של עידן האבן (הייתה אפשרית גם בעידן האבן) עוזרת לאנשים עם פריצת דיסק יותר מכל תעשיית הרפואה המודרנית עם תרופות ומכשור שפיתוחם עלה מיליארדים?
לצפיה ב-'..ובכך משאירים את הבעיה בגוף ומחריפים אותה'
..ובכך משאירים את הבעיה בגוף ומחריפים אותה
16/05/2018 | 09:03
12
רפואה אמיתית מושגת רק ע"י הסרת גורם החולי
לצפיה ב-'מי אמר לך שזה קיים במדינות מערב?'
מי אמר לך שזה קיים במדינות מערב?
06/05/2018 | 14:41
5
32
אם זה היה ככה היו מזמן פעילי העולם הירוק והמדענים שברשותם שמים לב לזה ומוחים. לא כזה קל לעבוד על אנשים כמו שאתה חושב. מספים שכמה אלפים ידעו שעובדים עליהם ואפשר להרים רעש מסביב. תחשוב על זה
לצפיה ב-'ראיתי אותם במו עיניי באירופה'
ראיתי אותם במו עיניי באירופה
06/05/2018 | 20:04
4
30
כמה עשרות של מטוסים טסים שתי וערב ומכסים את כל השמיים. זה היה בערך כל יומיים בכל רחבי שוויץ שטיילתי ב 2015 וגם באיטליה בסתיו האחרון ראיתי אותם באותה כמות, זאת אומרת שזה קורה שם בלי הפסקה וזה בטח גם עולה מיליארדים. שמעתי שגם בארה"ב ובאוסטרליה. אכן יש מחאה של תושבים כולל מומחים, אבל כפי שכתבתי רוב הציבור עדיין רדום ומאמין באופן עיוור לממסד.
לצפיה ב-'שובלי התעבות ממטוסי נוסעים'
שובלי התעבות ממטוסי נוסעים
06/05/2018 | 20:18
3
30
לא כך ?
לצפיה ב-'זה לא מטוסי נוסעים'
זה לא מטוסי נוסעים
07/05/2018 | 13:41
2
22
ולא מדובר בשובלי התעבות (קונטריילס) אלא בכימקלים (כמטריילס) שנשארים בשמיים זמן רב והופכים לשכבת ענן דקה.
 
מטוסי נוסעים לא טסים שתי וערב ומכסים את כל השמיים בשיטתיות, והם גם לא טסים בזמנים מסוימים למשל 4-5 שעות ואז נעלמים מהשמיים עד לנגלה הבאה אחרי יומיים.
 
יכול להיות שזה מבוצע ע"י מטוסים מדגמים שמשמשים במקור לנוסעים או לתובלה אבל שהותקן בהם ציוד מיוחד, ובזה מסתיים הדמיון למטוסי נוסעים. משהו כמו בתמונה הזאת, במידה והיא אותנטית.
לצפיה ב-'בסדר, אז עידוד גשמים'
בסדר, אז עידוד גשמים
07/05/2018 | 17:52
1
7
לצפיה ב-'אתה מתכוון ל"יודיד הכסף"?'
אתה מתכוון ל"יודיד הכסף"?
09/05/2018 | 19:45
21
זה לא, אחרת הם היו טוענים זאת.
נהפוך הוא, יש טענות שגם יודיד הכסף הוא בעצם סיפור כיסוי לריסוסים מזיקים או סתם שחיתות של לוביטסטים, משהו כמו נושא ההפלרה. קשה לדעת. אבל הכמטריילס זה כבר בהיקף ענק וכנראה מזיק ביותר לאוכלוסיה.
לצפיה ב-'הרב שלמה אבינרי קורא לבנות לסרב פקודה ולא להתגייס'
הרב שלמה אבינרי קורא לבנות לסרב פקודה ולא להתגייס
03/05/2018 | 14:47
78
202
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5248747,00.html

עוד קובע הרב כי זאת מצווה לבנות לשקר לצבא כדי לא להתגייס.

יש איזשהו מהלך מהמדינה לשפוט את הרב הפוגע בחוק גיוס חובה ואף קורא... המשך>>
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5248747,0...

עוד קובע הרב כי זאת מצווה לבנות לשקר לצבא כדי לא להתגייס.

יש איזשהו מהלך מהמדינה לשפוט את הרב הפוגע בחוק גיוס חובה ואף קורא לשקר לרשויות? מישהו יודע?

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא טיפוח ושמירה על עור הפנים בגיל השלישי
אירוח בנושא טיפוח...
ד``ר רון יניב יענה על שאלות בנושא טיפוח ושמירה על...
אירוח בנושא טיפוח ושמירה על עור הפנים בגיל השלישי
אירוח בנושא טיפוח...
ד``ר רון יניב יענה על שאלות בנושא טיפוח ושמירה על...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום אזרחות בבריטניה וארה
מעוניינים באזרחות
DRSI Law Office
הגירה, ויזה ואזרחות בחו"ל

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ