לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1062010,620 עוקבים אודות עסקים

פורום ישראל ברוסית

פורום "ישראל ברוסית" מהווה במה ליוצאי ברית המועצות לשעבר והמדינות שקמו בעקבות פירוקה.
בפורום דנים בכל נושא הקשור לעלייה ארצה, השתלבות בארץ, קשר עם ארצות המוצא, עולים טריים וותיקים כאחד.
כמו-כן, ניתן לדבר על התרבות הרוסית והשפה הרוסית ולשאול שאלות ללומדי השפה הרוסית.
הפורום מיועד ופתוח לכל גולש, עולה וצבר כאחד, בני כל הגילאים/מינים/עדות/לאומים/דתות/השקפות עולם.
ובמיוחד לגולשים הסמויים שאני יודע שקוראים כאן בסתר, אז קדימה  הירשמו לתפוז והתחילו להשתתף בצורה פעילה.

אנא הקפידו לשמור על חוקי הפורום והאתר.
גלישה מהנה ודיונים פוריים

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ישראל ברוסית

פורום "ישראל ברוסית" מהווה במה ליוצאי ברית המועצות לשעבר והמדינות שקמו בעקבות פירוקה.
בפורום דנים בכל נושא הקשור לעלייה ארצה, השתלבות בארץ, קשר עם ארצות המוצא, עולים טריים וותיקים כאחד.
כמו-כן, ניתן לדבר על התרבות הרוסית והשפה הרוסית ולשאול שאלות ללומדי השפה הרוסית.
הפורום מיועד ופתוח לכל גולש, עולה וצבר כאחד, בני כל הגילאים/מינים/עדות/לאומים/דתות/השקפות עולם.
ובמיוחד לגולשים הסמויים שאני יודע שקוראים כאן בסתר, אז קדימה  הירשמו לתפוז והתחילו להשתתף בצורה פעילה.

אנא הקפידו לשמור על חוקי הפורום והאתר.
גלישה מהנה ודיונים פוריים
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'אריה דרעי: עולים מחבר העמים לא עובדים ולא משלמים מיסים'
אריה דרעי: עולים מחבר העמים לא עובדים ולא משלמים מיסים
01/12/2019 | 16:38
21
29
לצפיה ב-'הטענות שלו הגיוניות, אמנם לא הכי מדוייקות'
הטענות שלו הגיוניות, אמנם לא הכי מדוייקות
02/12/2019 | 08:37
16
14
ליברמן דרש כספים במטרה להעלות את קצבאות הזקנה, אחוז לא קטן ממקבלי הקצבאות כולל השלמת הכנסה הם אנשים שאינם עובדים וגם לא עבדו בארץ.
חלק כן עבדו בארץ, אך לא הצליחו לצבור פנסיה או שהצליחו לצבור מעט.

זה בדיוק מה שקורה כאשר מישהו מקבל קצבאות על חשבון משלם המיסים, תמיד יהיו חלקים מהאוכלוסיה שלא מעוניינים לשלם עבור אותן קצבאות.
כך זה עם הטענות כלפי העלאת קצבאות למבוגרים, קצבאות אברכים, קצבאות ילדים, קצבאות אימהות חד הוריות וכו'.
לצפיה ב-'לא הבנתי מה מדוייק בזה'
לא הבנתי מה מדוייק בזה
02/12/2019 | 13:19
15
13
הדרישות של ליברמן להעלות קצבת זקנה לעולים מיועדות ספציפית לאנשים שעלו לכאן בגיל 40+ ועבדו לפחות כ-20 שנה בארץ. אנשים שעלו בגיל הפנסיה ולא עבדו בארץ מקבלים גם כך קצבת זקנה מוגדלת.
לצפיה ב-'הוא דרש העלאה של כלל קצבאות הזקנה, גם למי שעבד'
הוא דרש העלאה של כלל קצבאות הזקנה, גם למי שעבד
02/12/2019 | 18:44
14
10
וגם למי שלא עבד בארץ ולכלל המבוגרים, לא רק ליוצאי בריה"מ.
וגם לאלה שיש להם ילדים עשירים שיכולים לעזור להם.
לצפיה ב-'מי שלא עבד מקבל קצבה מיוחדת'
מי שלא עבד מקבל קצבה מיוחדת
02/12/2019 | 20:30
13
13
היא לא נקראת קצבת זקנה אלא יש לה שם אחר ולא תחול עליה ההעלאה היפותטית.
לצפיה ב-'איזו קצבה מיוחדת ??'
איזו קצבה מיוחדת ??
03/12/2019 | 00:44
12
13
אני מכיר והכרתי פנסיונרים כאלה.
מקבלים קצבת זקנה ואם אין שום הכנסה נוספת אז תוספת הבטחת הכנסה.

"כיום עומדת קצבת הזקנה החודשית של הביטוח הלאומי לקשיש יחיד, כולל השלמת הכנסה, על כ־3,150 שקל ועל כ־5,150 שקל לזוג קשישים. ישראל ביתנו דורשת שקצבת המינימום לקשישים תהיה בגובה של 70% משכר המינימום במשק, שהוא כיום 5,300 שקל בחודש, כלומר שהקצבה תעמוד על 3,700 שקל בחודש ליחיד ועל כ־6,000 שקל לזוג קשישים שאין להם הכנסה אחרת. גובה הקצבה עשוי לעלות בהתאם לגיל. אם תיענה דרישת ישראל ביתנו, כל קשיש יקבל מהביטוח הלאומי תוספת של כ־550 שקל בחודש וזוג קשישים יקבל תוספת של כ־850 שקל. "

לצפיה ב-'קצבת זקנה מיוחדת לעולים חדשים'
קצבת זקנה מיוחדת לעולים חדשים
03/12/2019 | 08:32
11
10
לצפיה ב-'זה הרי זהה לקצבת זקנה'
זה הרי זהה לקצבת זקנה
03/12/2019 | 09:10
10
5
"שיעורי הגמלה זהים לשיעורי קצבת זיקנה בסיסית: 1,554 ש"ח עד גיל 80 ו- 1,641 ש"ח מגיל 80 ומעלה (נכון ל- 2019)"

ליברמן רוצה להעלות גם למי שעבד וגם למי שלא עבד בארץ.
לצפיה ב-'אבל זו קצבה נפרדת לחלוטין'
אבל זו קצבה נפרדת לחלוטין
03/12/2019 | 13:09
9
7
וגם הקריטריונים לקבלת השלמת הכנסה וסיוע בדיור עם הקצבה הזאת שונים.
לצפיה ב-'זה תחליף לקצבת זקנה למי שלא זכאי לה'
זה תחליף לקצבת זקנה למי שלא זכאי לה
03/12/2019 | 19:20
8
5
אותו סכום, גם השלמת ההכנסה אותו הדבר.
בשורה התחתונה אותה הקצבה, ליברמן התכוון גם למי שעבד וגם למי שלא עבד בארץ.
לצפיה ב-'לא הוא לא התכוון לזה'
לא הוא לא התכוון לזה
03/12/2019 | 20:53
7
7
למי שמקבל קצבה מיוחדת אין שום בעיה, כי רובם מקבלים גם השלמת הכנסה וסיוע בדיור. האבסורד הוא שסבתא שעלתה בגיל 75 ולא עבדה יום אחד בישראל, מקבלת קצבה הרבה יותר גבוהה מאמא שלי שעלתה בגיל 42 ועבדה כאן 25 שנים.
לצפיה ב-'איזה סכום גבוה היא מקבלת ?'
איזה סכום גבוה היא מקבלת ?
04/12/2019 | 06:19
6
14
הקצבה והשלמת ההכנסה הם אותו הדבר, מה זה הסיוע בדיור ?
מי מקבל את זה ואיזה סכום זה ?

אני הכרתי קשישים שלא עבדו בארץ שקיבלו בדיוק את קצבת הזקנה והשלמת ההכנסה בגובה המתואר 3,150 ו-5,150 לזוג.

לצפיה ב-'נו בדיוק'
נו בדיוק
04/12/2019 | 10:17
2
7
זוג קשישים שעולים לארץ בגיל 75 מקבלים אוטומטית 5150 + סיוע בדיור (עוד כ-2000 ש"ח בחודש).
זוג קשישים שעלו בגיל 45 ועבדו בארץ 20 שנה, לא יקבלו לרוב לא השלמת הכנסה (כי יש להם כמה אלפי שקלים חסכונות ליום סגריר) ולא סיוע בדיור (כי סביר להניח שלקחו משכנתה  בזמנו וקנו דירה מתפוררת באיזה שיכון מצוקה בחדרה). אז כל אחד מהם יקבל 1800 ש"ח ותו לא.
לצפיה ב-'מהם התנאים שמקבלים בהם סיוע בדיור ?'
מהם התנאים שמקבלים בהם סיוע בדיור ?
04/12/2019 | 19:09
1
11
לא כולם הרי מקבלים אותו.

השלמת הכנסה מגיעה לגמלאי במידה ואין לו הכנסות נוספות או שהסכום שלהן (פנסיה) ביחד עם הקצבה נשאר נמוך מהסכום של קצבה + השלמת הכנסה.

פרטים:

כך שבכל מקרה מובטח לקבל 3,150 ליחיד ו-5,150 לזוג.
לצפיה ב-'מצחיק, סיוע בשכר דירה לקשישים דוברי-רוסית זה בלוף'
מצחיק, סיוע בשכר דירה לקשישים דוברי-רוסית זה בלוף
05/12/2019 | 14:30
2
אימא שלי הלכה לברר אם היא תהיה זכאית לסיוע בדירה (משהו בין 500-700 ש"ח) כשהיא תפרוש ואמרו לה, למה את חושבת שמגיע לך? יש לך 2 ילדים מבוגרים שעובדים, לא מגיע לך. סתימות. אחת חיה מקצבת נכות וצריכה בעצמה למצוא דרכים להתקיים כשהיא עובדת תקופות תקופות, השני יש לו כבר משפחה. מה זה קשור? כלומר, אין לילדים שום דרך, אלא להתחייב לכלכל את ההורים שלם אחרי שיפרשו. לא נתפס.  
לצפיה ב-'ושוב, דרעי טען שכל הפנסיונרים העולים לא עבדו בארץ'
ושוב, דרעי טען שכל הפנסיונרים העולים לא עבדו בארץ
04/12/2019 | 10:23
2
17
שזה שקר גס והסתה, כי רוב רובם של העולים עלו לפני 20 שנה  או יותר. מי שהיום בן 67, לרוב עלה לפני גיל 45. יש רק מאות בודדות של פנסיונרים שעלו בשנים האחרונות.
לא סביר שמישהו עלה, נניח, בשנת 1992 בהיותו בן 65 ועדיין חי, יש אולי כמה בודדים כאלה.
לצפיה ב-'דבריו בהחלט לא מדוייקים ונכונים חלקית בלבד.'
דבריו בהחלט לא מדוייקים ונכונים חלקית בלבד.
04/12/2019 | 19:10
1
8
הרוב בהחלט עבדו בארץ.
לצפיה ב-'מתי תקלטו אחת ולתמיד'
מתי תקלטו אחת ולתמיד
05/12/2019 | 14:37
2
מדינת ישראל דפקה אותנו, הייתה לה מטרה אחת להביא לפה כמה שיותר עולים מחבר העמים בשביל שיתגייסו והערבים לא יהיו החלק הדומיננטי. הם לא חשבו לא על עתיד אותם האנשים ולא על עתיד הילדים שלהם שיהיה יותר קשה כפליים, כי הם יצטרכו לכלכל את ההורים שלהם כשאלה יפרשו ובמקביל לנהל משפחה משלהם. כלומר, לכלכל 2 משפחות, מה שמקטין את הסיכויים שלהם ביחס לרוב הצברים שלא משתייכים לעלייה, לקנות דירה. אסון. אני חושבת שישראל חייבת לתת לכל עולה או זוג עולים שעבד פה יותר מ-20 שנה דיור ציבורי, אחרת זה ייגמר רע.
לצפיה ב-'כשמפלגה מגזרית אחת תוקפת מפלגה מגזרית אחרת...'
כשמפלגה מגזרית אחת תוקפת מפלגה מגזרית אחרת...
02/12/2019 | 09:02
2
13
אז כן, ליברמן מחפש תעסוקה לאנשיו בעזרת תקנים במשרד הקליטה ובמשרד החוץ, ואילו דרעי עושה את אותו הדבר במשרד הפנים ובמשרד לשירותי דת. לא אתפלא אם שני המאכערים של הפוליטיקה הישראלית מתאמים מהלכים ביניהם וביום מן הימים יעשו סולחה רבתי.
לצפיה ב-''
02/12/2019 | 09:18
1
11
מה שעצוב שלליברמן יש והיו אפשרויות להשפיע לטובת בסיס מצביעיו, המבוגרים שרעבים להעלאת הקצבאות, ולטובת כלל הציבור למשל בשיפור מערכת הבריאות באמצעות שר הבריאות המוצע שלהם, פרופ' אידלמן.
יכל לדרוש את משרד הבריאות ותקציב עבור קצבאות הזקנה וקיים סיכוי לא קטן שהיו מגיעים לפשרה ומקימים ממשלה, עוד בכנסת הקודמת.
אבל הוא בחר להתנגח בדתיים בשביל לשאוב מנדטים על בסיס מתנגדי הדת והדתיים, כי הרי גובה המנדטים וסידור ג'ובים זאת האידיאולוגיה האמיתית של 'ישראל ביתנו'.
הוא גם משתמש בעובדה שהבסיס שלו חזק ויציב, מדובר באנשים שלא משנה מה יקרה, תמיד יצביעו ליברמן על אוטומט, כי זה בערך הפוליטיקאי היחיד שפונה אליהם ולא משנה מה הוא מבצע בפועל.
לצפיה ב-'הוא החליט לשחק אותה טומי לפיד כשהבסיס שלו הצטמק'
הוא החליט לשחק אותה טומי לפיד כשהבסיס שלו הצטמק
02/12/2019 | 09:27
12
5 מנדטים לא הספיקו לאגו.
לצפיה ב-'שיקפוץ'
שיקפוץ
05/12/2019 | 14:22
1
למי אכפת מה אמר עבריין?
לצפיה ב-'יאנה פבזנר על פרשת יאנה קנטור שהתחזתה לכאורה לחולת סרטן'
יאנה פבזנר על פרשת יאנה קנטור שהתחזתה לכאורה לחולת סרטן
28/11/2019 | 16:14
1
24
לצפיה ב-'משוגעת'
משוגעת
01/12/2019 | 06:26
5
לצפיה ב-'צלב קרס רוסס על פסלו של שלום עליכם בקייב'
צלב קרס רוסס על פסלו של שלום עליכם בקייב
26/11/2019 | 08:57
11
על פסלו המפורסם של הסופר היהודי שנמצא מול בית כנסת במרכז בירת אוקראינה רוסס צלב קרס אדום. הפסל הפך לאחר הסמלים היהודיים של העיר. העירייה הודיעה כי תנקה אותו

איתמר אייכנר ואדוארד דוקס פורסם:  25.11.19 , 09:48

צלב קרס אדום רוסס בימים האחרונים על פסלו המפורסם של הסופר היהודי שלום עליכם, מול בית הכנסת ברודסקי במרכז העיר קייב שבאוקראינה. הוגשה תלונה למשטרה המקומית בנושא.

הפסל, עבודתו של הפסל היהודי ולרי מדוודב הוקם בקייב בשנת 1997. הרב הראשי לקייב משה אסמן קרא למעשה "פרובוקציה תורנית" בעמוד הפייסבוק שלו. אתמול לא היו על הפסל שום סימנים אנטישמיים, וככל הנראה צלב הקרס הופיע הלילה.

תיירים ישראלים ויהודים רבים שפוקדים את קייב מבקרים ליד הפסל, שהפך לאחד מסמליה היהודיים של העיר. עיריית קייב הודיעה כי תנקה את הפסל.

דוברת המשטרה המקומית, אוקסנה טישצ'נקו, מסרה ל-ynet כי המשטרה בודקת את סרטוני מצלמות האבטחה מסביב לפסל ובזמן הקרוב יוחלט האם לפתוח בחקירה פלילית נגד מי שצייר את צלב הקרס.

שלום עליכם, שנפטר ב-1916, הוא כינויו הספרותי של שלום רבינוביץ', סופר יידי יליד אוקראינה ומגדולי הסופרים שקמו לתרבות היהודית. הוא הרבה לכתוב על העיירה היהודית במזרח אירופה של המאה ה-19. גיבוריו המפורסמים, מנחם מנדל וטוביה החולב, הפכו ברבות השנים לייצוגים המזוהים ביותר עם דמות היהודי בגולה.

ולרי מדוודב נחשב לפסל היהודי המפורסם ביותר באוקראינה, שיצירותיו מוצגות במרכז קייב: הלוח על ביתה של גולדה מאיר, הפסל של שלום עליכם והפסלים במקום שבו נטבחו כמאה אלף יהודים, גיא באבי יאר, לא הרחק מקייב הבירה.

מדוודב, שעלה לישראל ימים ספורים לפני יום השואה האחרון בסיוע "הקרן לידידות", הקדיש את חייו להנצחת היהדות. הוא סיפר אז ל-ynet כי "כאשר הנכדה של שלום עליכם הגיעה לקייב, עשיתי לה סיור. היא מאוד התרגשה לראות את הפסל. היו לנו שיחות ארוכות והיה לי הכבוד להכיר אותה".

מנכ"ל הקונגרס היהודי האירו-אסייתי, חיים בן-יעקב, פנה לממשלת אוקראינה: "לצערנו, לאחרונה אנו עדים למספר הולך וגדל של אירועים אנטישמיים בכל רחבי אוקראינה. על רשויות אכיפת החוק במדינה לעשות כל שניתן כדי למצוא את העבריינים ולהעמידם לדין. חילול אנדרטאות הוא סימפטום מדאיג של מצב מטריד, שעלול להתפתח לצורה חריפה יותר. חייבים לפעול בדחיפות, במהירות ובנחישות בכדי למנוע הידרדרות נוספת במצב האנטישמיות במדינה".

--------------------------------------------------------------------------
לצפיה ב-'עוד קצת על הריסוסים'
עוד קצת על הריסוסים
17/11/2019 | 23:42
29
35
על כורחי הגעתי לארה"ב לפני חודש, שוהה בצפון קרולינה היפה
-והמרוססת להחריד, אפילו יותר מאירופה.
ניתן לראות פה שובלים שמשאירים המטוסים. אילו מדובר היה במטוסי נוסעים, אז למה כולם נמצאים בצד אחד של השמים, ולמה בזמנים מסוימים כולם ביחד לעומת שעות ארוכות שהשמיים נקיים?
הצילומים האלה מהטלפון שלי, אז לא ניתן לטעון שהם מזויפים מהרשת.

לבי לבי לאמריקאים האלה הנחמדים, מה עושים להם הארגונים ששולטים בהם. בישראל השמיים יחסית מאוד נקיים.

לצפיה ב-'תתעדכן על תנועת המטוסים'
תתעדכן על תנועת המטוסים
18/11/2019 | 08:03
4
17
לצפיה ב-'לפי האתר הזה תמיד יש מטוסים בשמיים והרבה'
לפי האתר הזה תמיד יש מטוסים בשמיים והרבה
19/11/2019 | 21:38
3
6
אם תמצא זמן שלא רואים באתר הזה שום מטוס, תעדכן אותי.
שובלים- או כלום או הרבה, ז"א שזה לא מטוסי הנוסעים.
לצפיה ב-'באותו מקום יש תמיד מטוסים ?'
באותו מקום יש תמיד מטוסים ?
20/11/2019 | 08:37
2
5
השובלים נוצרים בגלל טמפ' נמוכות בגובה המסויים בו המטוס עובר.
תעקוב כמה פעמים אחר המטוסים ותשווה עם המיקום שאתה רואה מול עיניך.
בנוסף יכולים לטוס גם מטוסים פרטיים וצבאיים שאינם מופיעים במערכת.
לצפיה ב-'אני פשוט רואה'
אני פשוט רואה
20/11/2019 | 19:33
1
5
שעות ארוכות ללא שום שובלים ושעות עם הרבה שובלים, באירופה זה היה יותר ברור והם גם טסו שם שתי וערב על כל השמיים, לא מסלולים שהייתי מצפה מנתיבי טיסה של מטוסים ליעדים שונים. פה באמריקה הם מרססים בגובה נמוך. אלה שחקרו טוענים שהשובלים האלה התחילו משנת 1995 ושהם שונים מהשובלים הרגילים שמטוסים משאירים בגובה רב כתוצאה מהתעבות (קונטריילס).
עקב המודעות הגוברת לא אופתע אם בשנים הקרובות יצאו בפרסום שהרירוסים הם חלק מ"פרויקט האקלים", כבר פורסם מחקר אחד כמדומני בינואר 2018 שמראה שריסוס כימיקלים עשוי לסייע כביכול בפיתרון משבר האקלים, ואז הציבור יקבל את זה כמו שזה וישכח שסיפרו לו סיפור אחר רק לא מזמן.
לצפיה ב-'תבצע פעם מעקב צמוד'
תבצע פעם מעקב צמוד
20/11/2019 | 19:52
5
וקח בחשבון נתוני מזג אוויר.
לצפיה ב-'אבל זה zog, לא?'
אבל זה zog, לא?
18/11/2019 | 09:13
9
לצפיה ב-'זיהום אוויר עדיף פי כמה על זיהום אנושי'
זיהום אוויר עדיף פי כמה על זיהום אנושי
19/11/2019 | 12:41
9
19
מה שרואים יום יום, לילה לילה ברחובות ישראל, ולפחות ארה"ב לא יושבת על העורק הראשי של האזרח. הכל שם ברור, מיסים, ביטוח בריאות, מס דירה. כאן אתה משלם הון על כלום. לביטוח לאומי, לעקרות בית, לחרדים, למי לא? לפחות שם אין שטויות כאלה.
לצפיה ב-'המיסים שם נמוכים יותר אבל מצד שני יש שם אנשים עניים'
המיסים שם נמוכים יותר אבל מצד שני יש שם אנשים עניים
19/11/2019 | 19:17
3
12
שאין להם כסף לשירותי הרפואה היקרים למשל.

לצפיה ב-'בישראל יש כ- 2 מיליון עניים מתוך 8 מיליון '
בישראל יש כ- 2 מיליון עניים מתוך 8 מיליון
19/11/2019 | 19:57
2
16
רבע מדינה חיה מתחת לקו העוני, למרות "שירותי" המדינה. תאמין לי, זה שטויות! הינה, לדוגמה, מה עושים לנכים נפשיים: אם עברת 100 מדורי גיהנום והוכחת שאתה נכה, אתה מקבל קצבה. הקצבה הכי גדולה היא 3200 (במידה אי-כושר העבודה שלך 100%), אלא מה? בשביל כך אתה חייב להיות בעל מחלה או הפרעה נפשית קשה (100% מקבלים בדרך כלל סכיזופרנים או אנשים שיש להם בעיות מובהקות במצבי-רוח, לא כולל דיכאון, או אוטיסטים קשים), היתר מקבלים 20-50%, כלומר הקצבה שלהם כ-רבע או שליש מ-3200 (כ-1000 שקלים ופחות). "שירותי" המדינה באים אומרים, מעתה אתה יכול לעבוד עד 3500 ש"ח בחודש, אחרת יקזזו ממך את הקצבה, אפילו את ה-1000 העגום שקיבלת אחרי מאבקים במוסד הרפואי המכוער של ביטח לאומי במגדל לוינשטיין. מגבילים אותך מכאן ומכאן. אח"כ אם יהיה לך בן-זוג שישתכר יפה בכלל יבטלו לך את הנכות או יקזזו אותה. מה הקשר? אם מחר בן-זוגי ימות מהתקף לב, לא מגיע לי שיהיה לי חיסכון מביטוח לאומי? האם ההפרעה שלי התבטלה בכך שאני בזוגיות? הזוי. שיבטלו הכל, נמאס מהם כבר. אני ממילא עוזבת אוטוטו.
לצפיה ב-'העזרה למסכנים באמת היא בהחלט נמוכה היום'
העזרה למסכנים באמת היא בהחלט נמוכה היום
20/11/2019 | 08:41
10
וכמה מקבלים בארה"ב ?

אם אדם מצליח להשתכר, לא רואה סיבה שמשלם המיסים יממן לו קצבה.
קצבה אמורה להיות למי שלא יכול להשתכר.
לצפיה ב-'אם את רוצה קפיטליזם עלייך לקבל גם עוני ושעבוד'
אם את רוצה קפיטליזם עלייך לקבל גם עוני ושעבוד
20/11/2019 | 20:18
8
של רוב האוכלוסיה. זה מובנה בשיטה, אפילו במדינות הרווחה זה עדיין שעבוד.
לצפיה ב-'זוהמה סביבתית נובעת מזוהמה אנושית'
זוהמה סביבתית נובעת מזוהמה אנושית
19/11/2019 | 22:12
4
11
בקשר להיטפלות המדינה לאזרח יש לך טעות, ארה"ב יורדת מאוד לחיים של אזרחיה, הם נדרשים לדווח לרשויות על פעילותם הכלכלית, לרשויות יש גישה לחשבונותיהם הפרטיים.
אני לא בא לסנגר על מדינת ישראל, היא בסך הכל שלוחה של אותה מאפיה שיושבת באמריקה. פעם רציתי להגר לאירופה בגלל התרבות הירודה בארץ והשחיתות, ובשנים האחרונות לאחר שיצא לי לטייל במרכז אירופה ועכשיו בארה"ב, אני רואה שבארץ בכל זאת הרבה יותר טוב. זה לא רק הריסוסים האלה, אלא שמשהו מת פה בתרבות ובאירופה, משהו מנוון וחולה. התושבים פה ובאירופה מנומסים אמנם אבל יש פה גם הטיפוסים האלה שכל הגוף שלהם מלא קעקע משהו בכלל לא אנושי, עובדי שטן כאלה שחותרים תחת התרבות האנושית. בישראל הברברים הם לפחות רעים בצורה טבעית ועם השנים יש לקוות שהסובלנות כלפיהם תלך ותפחת. ישראל עולה, אירופה ואמריקה שוקעות.

לצפיה ב-'אז למי שיש קעקועים הוא זוהמה?'
אז למי שיש קעקועים הוא זוהמה?
21/11/2019 | 13:53
3
11
אם צבעתי את השיער שלי לורוד, הפכתי לשטן? הישראלים ברברים בצורה מכוערת, לא טבעית, אלא כמותר.
לצפיה ב-'יש קעקוע קטן בודד ויש גוף שכולו מכוסה, לא אותו דבר'
יש קעקוע קטן בודד ויש גוף שכולו מכוסה, לא אותו דבר
21/11/2019 | 22:24
2
3
לצפיה ב-'זה בהחלט מפחיד, כנ"ל פירסינג מוגזם'
זה בהחלט מפחיד, כנ"ל פירסינג מוגזם
22/11/2019 | 08:29
1
4
לצפיה ב-'כן ופה בדרהאם ראיתי שוטר מקועקע למשעי! זה מפחיד'
כן ופה בדרהאם ראיתי שוטר מקועקע למשעי! זה מפחיד
22/11/2019 | 20:58
4
לצפיה ב-'אה כן, עוד קצת גם על ראשי הכבש'
אה כן, עוד קצת גם על ראשי הכבש
19/11/2019 | 22:02
12
22
כדוגמת TAL53

בדברנו על פשעי הארגונים השליטים יש אותם טיפוסים המנסים לשים את דברינו ללעג, אלו משמשים מעין סוכנים של המערכת. זה לא שהם שותפים לקשר, משתתפים במפגשים סודיים ומקבלים הנחיות מממונים בלתי נראים, אלא מדובר באדם הממוצע שתודעתו הוקהתה עד לרמה של דחליל ולמעשה נשללה ממנו היכולת לחשוב בעצמו והוא הפך למעין גולם שמשרת את בעלי השליטה ללא ידיעתו ומתנגד לכל מי שעוסק בחשיפת הפשעים. זהו פרי עבודתם של מומחים שחולשים על אמצעי התקשורת ומעצבים את התרבות באמצעותה. מי שמפקפק ביכולת הזאת לשלוט בתודעה של האדם הפשוט, שיקח כדוגמה את תורת האבולוציה, רעיון אווילי שמופרך בקלות ובכל זאת מי שמעז לערער עליו מושם ללעג ע"י ראשי הכבש.
לצפיה ב-''
20/11/2019 | 08:52
9
13
הם גם מתנגדים באגרסיביות לחופש תקשורתי וסותמים פיות למי שחולק עליהם ורוצה לבטא דעות אחרות ומנוגדות.
לצפיה ב-'אהבתי שאתה משתף פעולה '
אהבתי שאתה משתף פעולה
20/11/2019 | 10:42
7
18
עם קללות ותיאוריות קונספירציה הזויות.

המשך כך
לצפיה ב-'היכן ראית קללות ?'
היכן ראית קללות ?
20/11/2019 | 18:56
6
10
לך מותר לומר על אחרים שהם חלק מקונספירציה ולאחרים לא ?
למרות שאין כאן קונספירציה, הכל אמת גלויה.
לצפיה ב-'קטונתי לתת לכבודו שיעורים בהבנת הנקרא. '
קטונתי לתת לכבודו שיעורים בהבנת הנקרא.
20/11/2019 | 19:04
5
6
לצפיה ב-'אתה כתבת עליו ZOG'
אתה כתבת עליו ZOG
20/11/2019 | 19:49
4
10
הוא הגיב ב'ראש כבש'.

לא מדובר בקללות.
לצפיה ב-'מה זה "ראש כבש"?'
מה זה "ראש כבש"?
20/11/2019 | 19:54
3
3
לצפיה ב-'מי שמהווה חלק מעדר שמושלים בו ללא ידיעתו'
מי שמהווה חלק מעדר שמושלים בו ללא ידיעתו
21/11/2019 | 00:16
2
6
לצפיה ב-'טוב, אז לא תתנגד בוודאי אם אקרא לך מעכשיו "ראש כבש".'
טוב, אז לא תתנגד בוודאי אם אקרא לך מעכשיו "ראש כבש".
21/11/2019 | 09:19
1
4
לצפיה ב-'לא'
לא
21/11/2019 | 11:17
10
אני באמת כזה ?
לאיזה עדר אני שייך ?
לצפיה ב-'נכון!'
נכון!
20/11/2019 | 19:38
6
לכן אנחנו מרגישים לא בנוח בחברה הגבוהה להשמיע דעות ימניות, או אם איננו תומכים בלהט"ב, או מאמינים באלוהים ובין היתר גם אם משמיעים יחס אוהד לתרבות הרוסית שזה מעניינו של הפורום הזה. בסרטים שגדלנו עליהם בישראל היו האמריקאים הטובים והרוסים הרעים. בחו"ל התכנות החיצוני כולל גם אנטישמיות, האוניברסיטאות נגועות בזה עד לצוואר כפי שאנחנו מתבשרים חדשות לבקרים.
לצפיה ב-'מעניין מי ה-"חכם" שהפריך את תאוריית אבולוציה'
מעניין מי ה-"חכם" שהפריך את תאוריית אבולוציה
21/11/2019 | 13:55
1
5
לצפיה ב-'קודם כל דארווין עצמו זנח את התיאוריה הזאת שלו'
קודם כל דארווין עצמו זנח את התיאוריה הזאת שלו
21/11/2019 | 22:25
5
לצפיה ב-'האסון האיתי של ישראל זה פקקים בכבישים'
האסון האיתי של ישראל זה פקקים בכבישים
19/11/2019 | 12:59
1
23
איזו מדינה הזויה. פיצית, אבל תקועים בפקק שעה וחצי ויותר לכל כיוון. בזבוז זמן מטורף. 3 שעות שאפשר לנוח או ללמוד נשרפים מהחיים. מתי במדינה הזאת ילמדו לפתח עסקים, תעשיות, משרדים לא רק במרכז? למה הכל מרוכז בגוש דן? אין שום פתרון אחר מלבד זה. כבישים נוספים אין איפה לבנות, הכל צר מדי. מחלפים? אי-אפשר לבנות מחלף על מחלף וגם לא בכל מקום, לכן גם כמותם מוגבלת. למה לא מפתחים את באר-שבע? חיפה? ירושלים? למה אדם שמתגורר בפרדס חנה או אשדוד צריך לבזבז 3 שעות כל יום? למה לא מפתחים את נתניה? יש שם מלא מקומות פתוחים. למה צריך להיתקע בצומת גלילות חצי יום? הזוי מה שקורה כאן וזה רק יחמיר. במצב כזה שיאפשרו לעשות עבודה מהבית.
לצפיה ב-'אמת, מקומות העבודה דבוקים לגוש דן'
אמת, מקומות העבודה דבוקים לגוש דן
19/11/2019 | 19:22
17
וכך גם יש ביקוש גבוה לגור שם.
אחד החסרונות הכי גדולים הוא שלא הקימו לפני עשורים רכבת תחתית.
בנוסף שירותי התחבורה הציבורית מנוהלים ומתוכננים בצורה לא יעילה.
לצפיה ב-'שינוי שם משפחה של אישה בזמן העליה לישראל'
שינוי שם משפחה של אישה בזמן העליה לישראל
15/11/2019 | 04:08
7
32
שלום לכולם,

מקווה שזה המקום המתאים לשאול. נולדתי באזרבייג'ן בזמן שהייתה חלק מברית המועצות ועליתי בשנת 2000. שם המשפחה של אבא שלי הוא (נגיד) ALIYEV ובתעודת הלידה שלי כתוב כמובן ALIYEVA. כשעלינו לישראל רשמו את כולנו עם שם המשפחה של אבא, כולל בתעודת עולה.

כעת אני בתהליך בקשה אזרחות ממדינה זרה והעובדה ששם המשפחה בתעודת לידה שונה מהשם בדרכון עשויה להיות בעיה. האם מישהו היה במצב דומה או יודע איך להוכיח בקלות שהשינוי הזה הוא פרקטיקה שנהוגה בישראל?
לצפיה ב-'איך רשמו אותך במשרד הפנים?'
איך רשמו אותך במשרד הפנים?
15/11/2019 | 11:47
6
7
לצפיה ב-'עם שם המשפחה של אבא'
עם שם המשפחה של אבא
15/11/2019 | 13:26
5
14
יתרה מזו, שיניתי שם פרטי כשעליתי ובאישור ממשרד הפנים ("תעודה המעידה על שינוי שם") מופיע השם הפרטי הישן והחדש אבל שם המשפחה הוא זה של אבא. אין אזכור לשם המשפחה שבתעודת לידה (עם סיומת A).
לצפיה ב-'אז אם יש אישור על שינוי שם'
אז אם יש אישור על שינוי שם
15/11/2019 | 13:33
4
15
מה הבעיה? זה מספיק כדי להוכיח שהיית אלייבה.
לצפיה ב-'זו הנקודה, יש אישור על שינוי שם פרטי בלבד. לא על שם משפחה'
זו הנקודה, יש אישור על שינוי שם פרטי בלבד. לא על שם משפחה
15/11/2019 | 13:49
3
12
מבחינת מדינת ישראל אני אלייב מרגע שיצאתי מהמטוס (אפילו בתעודת עולה)
לצפיה ב-'נכון, כי ככה עובדי משרד הקליטה עושים'
נכון, כי ככה עובדי משרד הקליטה עושים
15/11/2019 | 14:04
2
24
לדעתי את צריכה להביא להם מסמך המפרט מהי סיומת а לשמות משפחה מזרח אירופאים.
לצפיה ב-'קיוויתי שיהיה איזשהו מסמך רשמי של המדינה שזה הנוהל'
קיוויתי שיהיה איזשהו מסמך רשמי של המדינה שזה הנוהל
15/11/2019 | 16:34
1
14
בינתיים כל מה שמצאתי זה שהנוהל הוא לרשום את השם כפי שמופיע על מסמכי הנסיעה. ובגלל שהחרימו לנו את הדרכונים האזרים כשעזבנו וטסנו עם תעודת מעבר שלא ברשותי אין לי מושג מה כתוב שם.
לצפיה ב-'אני לא הבנתי במה בדיוק הבעיה?'
אני לא הבנתי במה בדיוק הבעיה?
19/11/2019 | 12:45
12
גם אצלי שם המשפחה נגמר ב-"ייב", את אימא שלי רשמו כמו "ייבה", הלכנו למשרד הפנים, מילאנו מסמך, ניגשנו לפקידה וזהו. אתה יכול להחליף בישראל שם משפחה כל כמה שנים, אפילו לשם משפחה שלא קשור אל המשפחה שלך.
לצפיה ב-'האם אתם מרגישים שפוטין סוגר את האינטרנט שמחוץ לרוסיה ? '
האם אתם מרגישים שפוטין סוגר את האינטרנט שמחוץ לרוסיה ?
05/11/2019 | 20:08
11
33
תושבי רוסיה מתקשים להכנס ליוטיוב וואצ אפפ , וכו'  . 
סגירה הדרגתית שתחריף עם הזמן .
לצפיה ב-'לא צריך להרגיש, אלה עובדות קיימות'
לא צריך להרגיש, אלה עובדות קיימות
05/11/2019 | 21:38
1
37
עוד מעט תופעל מערכת שביום פקודה תבודד את האינטרנט הרוסי:
לצפיה ב-'זה היה אמור להתחיל מהראשון לנובמבר , אבל עדיין עובד '
זה היה אמור להתחיל מהראשון לנובמבר , אבל עדיין עובד
06/11/2019 | 06:22
25
עם הפרעות מסויימות 
כאשר אני מתחבר לרוסיה זה עובד , ההיפך לפעמים כן לפעמים לא . 
לצפיה ב-'אנחנו בישראל, איך נרגיש'
אנחנו בישראל, איך נרגיש
06/11/2019 | 08:46
6
44
אבל משוטטות באינטרנט הרוסי לא התרשמתי שזה המצב. הסגמנט הרוסי ביוטיוב פורח יותר מאי פעם.
לצפיה ב-'התקשורת מרוסיה לישראל לא כמו שהייתה '
התקשורת מרוסיה לישראל לא כמו שהייתה
07/11/2019 | 19:00
26
הרבה פעמים הוואצאפפ לא עובד (שיחות קוליות ) מישראל לרוסיה כן עובד . 
לצפיה ב-'אתה מתכוון לבלוגרים'
אתה מתכוון לבלוגרים
07/11/2019 | 22:08
4
29
או לתוכניות של הערוצים הראשיים שמעלים ליוטיוב?
לצפיה ב-'בלוגרים'
בלוגרים
08/11/2019 | 21:37
3
6
לצפיה ב-'אבל האיכות שלהם לא משהו '
אבל האיכות שלהם לא משהו
09/11/2019 | 13:12
2
22
חלקם מיועדים לגילאי 10-16 וחלקם פשוט לא מעניינים, מזמינים אנשי תרבות וכל מיני קומיקאים שמעולם לא שמעתי עליהם.
לצפיה ב-'איזה תחום של בלוגים מעניין אותך?'
איזה תחום של בלוגים מעניין אותך?
09/11/2019 | 19:39
1
8
לצפיה ב-'יותר בכיוון פסיכולוגיה, מדע'
יותר בכיוון פסיכולוגיה, מדע
10/11/2019 | 11:15
28
גם תרבות, אבל גם תרבות יכול לעניין אותי,  רק לא משהו נורא מקומי, כי אין לי מושג לגבי הזמרים החדשים שלהם, כי אני לא הכי עוקבת.
לצפיה ב-'זה יהיה באסה'
זה יהיה באסה
06/11/2019 | 14:07
1
39
כי רוסיה שורצת אתרים שמהם ניתן להשיג בערך הכל.
מה שמעניין שהאתרים הללו חסומים ברוסיה עצמה, אך פתוחים למי שנכנס מחו"ל.
לצפיה ב-'כי הרוסים אוהבים להפר זכויות יוצרים '
כי הרוסים אוהבים להפר זכויות יוצרים
07/11/2019 | 22:09
9
לצפיה ב-'יום העליה צויין אתמול'
יום העליה צויין אתמול
05/11/2019 | 08:59
3
31
יום העלייה מצוין היום ברחבי ישראל - בסימן גידול במספר העולים • מתחילת השנה הגיעו לארץ 28,629 ישראלים חדשים • מקור העלייה הגדול ביותר: רוסיה, ממנה הגיעו 12,722 עולים • שר העלייה והקליטה יואב גלנט: "גלי העלייה חיוניים לביצור חוסנה של המדינה ולעתיד העם"
נועם (דבול) דביר   פורסם ב: 04.11.2019 23:18

מעולה לעולה כוחנו עולה: בישראל מציינים היום (שני) את יום העלייה, שמעלה על נס את העלייה לארץ ישראל.
יום הזה נחגג בפעם הרביעית בתולדות המדינה, וזאת במסגרת חוק "יום העלייה" (2016), כהוקרה למפעל העלייה כבסיס לקיומה של מדינת ישראל. שנת 2019, שתכף תגיע לסיומה, מציגה מספרים יפים של עולים שהגיעו ארצה: עד כה נרשמו 28,629 עולים חדשים (נכון לחודש אוקטובר). לשם השוואה, בשנת 2009, כלומר עשור קודם לכן, עלו ארצה 17,179 עולים חדשים בלבד.
המגמה הזאת הלכה והשתפרה. כך, למשל, בשנת 2014 הגיעו לישראל 27,757 עולים והשנה שאחריה (2015) נחשבת לשנת שיא בעשור האחרון - אז הגיעו לארץ 31,858 עולים. בשנה שעברה הגיעו לישראל 30,381 עולים, והצפי הוא ששנת 2019 תסתיים עם מספר גבוה יותר של עולים, שכן ביחס לתקופה אשתקד (חודש אוקטובר) יש גידול במספר העולים לישראל.
ומאיפה מגיעים העולים? כ־13 אלף עולים (12,722) עלו השנה מרוסיה, 5,247 עלו מאוקראינה, 2,470 עולים הגיעו מארה"ב, 276 מקנדה ו־143 מאוסטרליה. כמו כן, 1,996 עולים הגיעו מצרפת, 469 עולים הגיעו מבריטניה ו־552 הגיעו מברזיל, 350 עולים הגיעו מארגנטינה ו־321 מדרום אפריקה.

בד בבד, 93 עולים הגיעו מוונצואלה, 127 עולים הגיעו ממקסיקו ו־143 עלו מטורקיה.
מיפן עלו 5 עולים ואף 14 הגיעו מתאילנד. עולים נוספים הגיעו ממדינות מוסלמיות וערביות, ובהן איראן וטורקמניסטן. כך, למשל, מספר מדהים של 57 עולים הגיעו מאיראן בשנה האחרונה.
עם זאת, תהליך הקליטה בישראל - בדומה למדינות נוספות - הוא לא תמיד זוהר וקל. העולים ארצה חווים אתגרי הסתגלות ברמת השפה, התרבות והחינוך.
כך, לדוגמה, עולה מהנתונים כי 10% מהעולים מצרפת רשומים בשירותי הרווחה ונזקקים לסיוע, וכן 11% מאותם עולים החליטו לחזור לצרפת. בתוך כך, רבים נוספים עונים להגדרה של "ירידה סמויה".
"המגמה נמשכת"
מאידך, בניגוד לעבר, משרד העלייה והקליטה משקיע מאמצים רבים על מנת לאפשר לכל עולה להרגיש "הכי בבית" ולהתאקלם בישראל באופן מיטבי, בין היתר באמצעות סלי קליטה, איתור תעסוקה, מימון השכלה גבוהה וסיוע לחיילים בודדים.
"ביום העלייה אנחנו מוקירים את העולים לישראל לדורותיהם - האנשים שעזבו הכל ועלו לישראל מאז קום המדינה ועד היום", סיפר שר העלייה והקליטה אלוף (מיל') יואב גלנט, "האומץ, הנחישות והתרומה הייחודית של כל אחת ואחד מהעולים מורגשת היטב בכל תחומי החיים ברחבי מדינה. קליטת עלייה מכל רחבי תבל היתה והינה יעד מרכזי עבור מדינת ישראל".
גלנט הוסיף כי "כל יהודי ברחבי העולם צריך לראות במדינת ישראל את ביתו ואת עתידו גם אם מקום מגוריו הנוכחי שונה. אנו מכירים בחיוניותם של גלי העלייה לביצור חוסנה של מדינת ישראל ולהבטחת עתידו של העם היהודי".

------------------------------------------------------------
לצפיה ב-'שוב, שאלת השאלות היא כמה מתוכם יהודים '
שוב, שאלת השאלות היא כמה מתוכם יהודים
05/11/2019 | 10:54
1
15
לצפיה ב-'אני מעריך בין 5% ל-40%'
אני מעריך בין 5% ל-40%
05/11/2019 | 17:31
8
לצפיה ב-'* תיקון - יום העליה חל היום'
* תיקון - יום העליה חל היום
05/11/2019 | 17:30
11
לצפיה ב-'המשך דיון על קנאביס תגובה לנחמן '
המשך דיון על קנאביס תגובה לנחמן
04/11/2019 | 16:36
2
21
הפורום ממש השתתק, אז אני אנצל את ההזדמנות להמשיך את הדיון על קנאביס.

"כאשר למעשה הוא הרבה פחות מסוכן והרסני לבריאות מאלכוהול. אז למה אלכוהול נמצא במכירה חופשית ואילו שימוש בקנביס זו עבירה פלילית? אף אחד לא טוען שהוא לא ממסטל, ברוש שהוא משפיע על התודעה ואך אחד לא מצפה להרגיש אחרי צריכת קנביס כמו אחרי כוס תה.  נו אז מה, זאת הרי תכליתו. אם משתתפי המחקר היו שיכורים מאלכוהול, הם לא היו שומעים את אותם הקולות שהאזינו להם זמן-מה חוזרים על עצמם אצלם בראש? מה שעשו מתכנני המחקר זה טריק מכוער, הנקרא התניה. אם את תחווי שתי חוויות בצמד, אחרי מספר מסויים של חזרות, כאשר התודעה שלך תתרגל להצמדת החוויות, גם חוויה אחת מהצמד בנפרד מהשניה תגרום לך להרגיש כאילו את חווה את החוויה השניה. אף פעם לא קרה לך שאת יוצאת מדיסקוטק רועש והמוזיקה "ממשיכה להתנגן" באוזנייך גם ברחוב שומם? וכמובן שחומרים המשפיעים על התודעה (בפשטות חומרים ממסטלים כמו קנביס או אלכוהול) מעצימים את התופעה. אז מה? אין שום קשר בין זה לבין האם החומר הספציפי מסוכן ועד כמה."

לא יודעת מי מוכר את הדעה שאלכוהול מסוכן יותר. אלכוהול מתחיל להיות מסוכן כשאתה מתחיל להיות תלוי בו לא עליך. להיות אלכוהוליסט זה מסוכן, כי זה דופק את הראש והכבד. לא יודעת כמה אנשים שתו כוס יין אחת בארוחת ערב והתחילו לקבל הזיות, אבל משום מה זה נראה לא אפשרי. גם לא נראה לי שגבר ממוצע ששותה 2-3 כוסיות וודקה יקבל הזייה [במציאות ישראלית, ברוסיה הגבר הרוסי מפרק בקבוק וחצי על שיחה עם חברים בלי להיחשב לאלכוהוליסט וכלום לא קורה לו חוץ מקצת התמסטלות ועייפות]. קנאביס מפעם א-ח-ת יכול לעורר הזיות, וזה מה שהתגלה במחקר שצירפתי. זה לא רק מחקר אחד כזה שמעיד על זה, זה הרבה אחרים. פשוט להיכנס ולגלגל תופעות "לוואי של קנאביס" בכול שפה שאתה דובר ותראה למה זה גורם. למה אתה חושב שאלכוהול שותים בשביל להתמסטל? לא נראה לי שגרמנים יסכימו איתך, הם פשוט מתים על הטעם של בירה וזהו! כנ"ל לגבי יין [אגב, אני לא מתקרבת לזה כי זה פשוט לא טעים לי]. לקנאביס לא הייתי מתקרבת אפילו לרגע, למה לי הסיכונים האלה? הכול עניין של עד כמה אתה מוכן ללכת רחוק. להתרגל לתה מריר זהנסבל, כי חוץ מהטעם אין לזה תופעות לוואי על הראש.
לצפיה ב-'אלכוהול מסוכן יותר מכל בחינה'
אלכוהול מסוכן יותר מכל בחינה
04/11/2019 | 19:57
14
אלכוהול ממכר יותר מקנאביס, אלכוהול מתפרק בכבד ולכן יוצר עומס על הכבד, בכמויות גדולות העומס רק גובר ויכול לפגוע פגיעה בלתי הפיכה בכבד.
ההשפעה של אלכוהול בכמויות גדולות מסוכנת יותר מקנאביס וגורמת לאדם לאדם את יכולת השיפוט.
בכמויות קטנות שניהם לא מזיקים, ההשפעה של קנאביס אף מרגיעה יותר ולא מדכאת את מערכת העצבים.
קנאביס לא גורם לגירוי מערכת העיכול ואין אחריו הנג אובר.
לפי מה שידוע לי קנאביס לא גורם להזיות, זה לא LSD, המחקר הזה מוזר, אולי מדובר בתופעת לוואי נדירה יחסית.
לצפיה ב-'זו נבלה וזו טרפה'
זו נבלה וזו טרפה
17/11/2019 | 23:46
2
קנאביס נחשב לבלתי ממכר אבל מי שמשתמש בו מתרגל לצרוך אותו כדי לברוח מחיים לא מספקים או סתם בשביל כיף, אז קורה לרבים שמשתמשים שהם מפתחים תלות, התמכרות באופן עקיף. סיפוק ממקור חיצוני ללא יגיעה - מתחיל טוב ונגמר רע מאוד.
לצפיה ב-'משמעות המילה "ליברליזם"'
משמעות המילה "ליברליזם"
26/10/2019 | 08:20
2
35
בעקבות טענה שכבר הושמעה בשרשור אחד למטה על "ליברל"
מצאתי לנכון להעלות את הסרטון הנ"ל בו יעקב קדמי עושה סדר לבשבול שזרעו אנרכיסטים פוסט מודרניים למונח 'ליברליזם'.
לצפיה ב-'קדמי הוא דמגוג'
קדמי הוא דמגוג
26/10/2019 | 19:34
1
31
בלי קשר לנושא שהוא עוסק בו
לצפיה ב-'אך בנושא הזה הוא צדק.'
אך בנושא הזה הוא צדק.
27/10/2019 | 10:25
12
לצפיה ב-'מי לא מחזר אחרי המנדטים של דוברי הרוסית?'
מי לא מחזר אחרי המנדטים של דוברי הרוסית?
24/10/2019 | 07:42
8
30
כתבה של הצד השמאלי הכבד (מרצ, עבודה) של המפה הפוליטית על חוסר הסיפוק בגיוס קולות יוצאי בריה"מ:
לצפיה ב-'נקודות חשובות'
נקודות חשובות
24/10/2019 | 08:17
7
32
דקה 2:35 - בוצע סקר בתחילת שנות ה-90' ושם נתנו מצעים של מפלגות ללא הזכרת שמן, מרצ קיבלו את מירב הקולות.
הנושאים שהוזכרו היו בעיקרם: שיווין כלכלי, חלוקה מחדש, הפרדת דת ממדינה.
ומה הנושאים העיקריים אותם ליברמן הזכיר בבחירות האחרונות שגרמו לסחף לא קטן בכלל של יוצאי בריה"מ נוספים אליו ?  אותו הדבר!

פעם חיים נחמן עלאק כתב שבתחילת שנות ה-90 רוב ה'רוסים' היו ימין מובהק והיום להערכתו הרוב עברו לשמאל מובהק.
אז הנה דוגמא שגם אז בסיס הדעות של רבים התאים לשמאל, רק גלי הפיגועים והאינתיפאדה הסיטו רבים מהעולים ימינה במימד הביטחוני בלבד.

דקה 5:16 - "אנשים עם נטיית שמאל ברחוב הרוסי יצביעו ליברמן", והוא צודק, את זה רואים כבר היום.

לצפיה ב-'אני זוכר את המודעות של מרצ בעיתונות הרוסית'
אני זוכר את המודעות של מרצ בעיתונות הרוסית
24/10/2019 | 11:38
33
הם מיתגו את עצמם בתור הלוחמים הגדולים למען זכויות אדם, מה שבאותה תקופה הצטלצל  כמו המקבילה הישראלית של אנדריי סחרוב ושאר הדיסידנטים המוערכים בפועל, יוסי שריד שהספיק לבקר בברית המועצות, סירב לפגוש את מסורבי העלייה ובמקום זאת הלך לקרקס.
לצפיה ב-'הצעירים יותר שחיים יותר באזורים מסוימים במרכז '
הצעירים יותר שחיים יותר באזורים מסוימים במרכז
25/10/2019 | 12:54
5
28
נוטים לשמאל. שמתי לב שגם מי שעוסק בצילום או ציור, ולמד באקדמיה לאמנות בישראל, נוטה לשמאל. אני מכיר כמה מהם, כנראה כי הם למדו יחד עם אנשים שנטו לשמאל או שהעיסוק שלהם מחייב.
לצפיה ב-'אלה נוטים לשמאל המובהק כיום'
אלה נוטים לשמאל המובהק כיום
25/10/2019 | 18:51
4
30
הם העתיקו את תרבותם והשקפת עולמם כמעט אחד לאחד מאשכנזים ותיקים שמאלנים.
המאסה העיקרית של ליברמן לא נמצאת בשמאל המובהק היום, אבל העמדות האלה יותר מתקרבות לשמאל מאשר לימין, במיוחד בענייני דת, אולי רק בקריטריון הביטחוני עדיין ימין.
לצפיה ב-'זה מרתק לקרוא'
זה מרתק לקרוא
25/10/2019 | 19:52
3
25
איך לדעתך ל"שמאלני" המצוי אין מחשבה אישית אלא שהוא חלק מאיזה "שטאנץ אשכנזי וותיק". לעומת זאת, כמובן, הימני המצוי הוא לא, חלילה, חלק מאיזה עדר..

ליברמן לא שמאל ולא בטיח. הוא ימני עם השקפת עולם ליברלית (כמו שאגב היו מפלגות הימין הלא דתיות בעבר. להזכירך- מחל- מחנה חירות ליברלים).
לצפיה ב-'מתי כתבתי שלשמאלני אין מחשבה אישית ?'
מתי כתבתי שלשמאלני אין מחשבה אישית ?
26/10/2019 | 07:28
2
22
מה לא נכון במה שכתבתי ?
תסתכל על דור 1.5 או 'רוסיות בלי חוש הומור' למשל, רובם העתיקו בערך אחד לאחד את ההשקפות הפוסט-מודרניות של ה'נאורים' ממדינת תל אביב, שגם הם העתיקו את זה מאירופה וארה"ב.
לכולם יש מחשבה אישית, גם לשמאלני וגם לימני, אבל הרוב הגדול מושפע מדעות ותרבויות סביבו.
גם את הימניים ניתן לכנות עדר.

ליברמן ימני רק בקריטריון הביטחוני (ובעיקר בדיבורים), בתחום המדיני הוא מוכן להחלפת אוכלוסיות ושטחים, הוא מוכן לפנות את ביתו תמורת שלום, למצביע ישראל ביתנו הטיפוסי לא אכפת מגבעה בשומרון, אלא לא לצאת פראייר מול האויב.
גם בכלכלי הוא יותר ויותר דומה לתמונת ראי של ש"ס ב'קהל הרוסי', דרישת קצבאות, סובסידיות, פרוייקטים מטעם המדינה למגורים.
אפס התייחסות להורדת מיסים, ליוזמות פרטיות והקלה על עסקים, חופש תקשורתי, לחימה בוועדים הגזלנים.
אז הוא ממש לא ליברלי בתחום הכלכלי ונוטה שמאלה בבירור.
הליכוד גם היום הרבה יותר ליברלית מכל מפלגה אחרת, אך לא מספיק, גם אצלה יש ריקבון וחוסר מלחמה מספקת בוועדים.

ואם התכוונת במילה 'ליברלי' לתאר עמדות פוסט מודרניות, אז הליכוד בחיים לא היה כזה, וליברמן מתנגח בדתיים ובדת בשביל לסחוף קולות, בלי כוונה אמיתית לבצע משהו בכיוון.
לצפיה ב-'רוב האנשים העתיקו '
רוב האנשים העתיקו
26/10/2019 | 08:17
1
26
הרבה אנשים מסיקים מסקנות לא כי הם חקרו את הנושא, אלא כי במעגל שבו הם נמצאים הם שמעו אותן. זה נכון לא רק לישראל. גם אם תכנס לדף של הליכוד תראה שהרוב שם עדר שמדקלם סיסמאות. רוסיות בלי חוש הומור מלכתחילה קבוצה שמיועדת לאנשים עם דעות ליברליות, זה נכון שגם שם הרוב עדר.
לצפיה ב-'נכון, על הרבה קבוצות ניתן להגיד עדר'
נכון, על הרבה קבוצות ניתן להגיד עדר
26/10/2019 | 08:25
26
גם חלק ניכר ממצביעי כחול-לבן הם עדר 'רק לא ביבי'.

'רוסיות ללא חוש הומור' זאת קבוצה פמיניסטית שמתאימה לדעות פוסט מודרניות ולא ליברליות, בדיוק העלתי הודעה שבה נעשה סדר במונחים.
בקבוצה ההיא משתיקים ומסלקים כל מי שמביע דעות שלא מסתדרות עם אופי הקבוצה, זה ההיפך הגמור לליברליזם.
לצפיה ב-'נעמה יששכר זו רק ההתחלה: היום שבו ידפוק בדלת בעל בית חדש'
נעמה יששכר זו רק ההתחלה: היום שבו ידפוק בדלת בעל בית חדש
23/10/2019 | 19:21
4
40
"זה לא רק ריגול והתערבות בבחירות. הם גונבים פה כמו משוגעים": האם ישראל תוכל לבלום את רוסיה?

אבי בר אל, הארץ, 18.10.2019

רוסנפט (Russneft), חברת הנפט של מיכאיל גוטסרייב, ניגשה ב-2006 למכרז הבינלאומי להפרטת בית הזיקוק באשדוד. הגשת הצעה רוסית במכרז עוררה תזזית. עוד לפני הרמת המסך, שב"כ נכנס לתמונה. הבדיקה טיפסה במעלה שרשור חברות האחזקה ורשימות הבעלים לכאורה, והגיעה להיכן שהגיעה. שב"כ הטיל וטו. הרוסים רתחו ואיימו בבג"ץ. לבסוף התקפלו. בחלוף שנה טען גוטסרייב כי נסחט על ידי הקרמלין כדי למכור את השליטה ברוסנפט לאוליגרך הבית של ולדימיר פוטין, אולג דריפסקה. ההודעה שפירסם על כך באתר האינטרנט של רוסנפט נעלמה כעבור כמה שעות. גוטסרייב נמלט ללונדון ורוסנפט שלו "הולאמה".

ההתנגשות השנייה עם האינטרסים הרוסיים אירעה ארבע שנים אחר כך. לחופי ישראל התגלו אז מאגרי הגז תמר ולווייתן. הרוסים חששו מעליית מתחרה ליצוא הגז המונופוליסטי שלהם לאירופה. בכירי הענקית גזפרום נשלחו לכאן לגשש. כלפי חוץ, הם ניהלו משא ומתן לרכישת גז מונזל (LNG) מתמר. מאחורי הקלעים, ניסו להשיג רישיונות קידוח במים הכלכליים הישראליים. גם כאן היה מי שנעמד על רגליו האחוריות. "החשש היה מיבוא של שחיתות. חד וחלק. לא משהו מעבר", מודה גורם ממשלתי בכיר לשעבר. "לא רצינו אותם פה - וזה נחסם".

ברקע ההתפתחות הגיאו-אסטרטגית האחרונה במזרח התיכון - נטישת ארה"ב את הכורדים - ויתרה מכך, ההסברים הפומביים לנטישה, מתבקש לדון בשאלה מה יקרה במבחן הבא שבו ישראל תעמוד בדרכם של האינטרסים הכלכליים הרוסיים. הפעם, כשרוסיה היא הכתובת היחידה של ישראל לאיום האירני, וזו שאולי תשלוט בשניים מגבולותיה.

במלים אחרות, דיון באשר לסיכוייו של תרחיש היפותטי, שאולי כבר לא כל כך היפותטי, שבמסגרתו נסוג הממשל האמריקאי ממעורבותו במזרח התיכון ומפנה את הזירה לטובת דומיננטיות רוסית. ואז דיון בשאלה כיצד תשליך מציאות חדשה זאת, אם בכלל, על המשק הישראלי.

שם המשחק: כסף
שני אירועים שתועדו ביום שני השבוע חיזקו את הצורך בדיון כזה. במסיבת עיתונאים נשאל נשיא ארה"ב דונלד טראמפ כיצד מתיישבת הכרזתו על חוסר העניין הצבאי של ארה"ב במזרח התיכון עם החלטתו לשלוח עוד 2,800 חיילים לסעודיה. טראמפ השיב: "לבקשתי, סעודיה הסכימה לשלם לנו עבור כל מה שאנחנו עושים למענה, ואנחנו מעריכים זאת". ההתפתחות המשמעותית השנייה התרחשה באותו יום בריאד, שם נחת נשיא רוסיה פוטין לביקור אצל יורש העצר הסעודי מוחמד בן סלמאן.

מנהיג העולם החופשי הפך ביום שני את צבאו לשכיר חרב - והמוסיקה הזאת לא תשתנה בטווח הנראה לעין. מעמדו הפופולרי של טראמפ איתן לפי שעה. יריביו הפוליטיים מקרב הדמוקרטים סולדים מהמזרח התיכון יותר ממנו, וחלקם אף מתעב את ישראל. המשמעות ברורה: הפסקת הסיוע האמריקאי היא עניין של זמן; ועבור כל סיוע ביטחוני ייגבה מעתה תשלום (מדיני או כלכלי). אם תרצו, מכסי המגן ההיסטוריים של ישראל על יבוא חקלאי מארה"ב - קרובים להיעלם בין דפי ההיסטוריה.

המלך החדש, פוטין, אמנם מונע יותר משיקולים אידיאולוגיים ואסטרטגיים, אך פונקציית המטרה שלו במזרח התיכון נותרה והיתה כלכלית. פוטין רוצה למכור נשק וכורים גרעיניים, וחייב להיות מעורב באסדרת שוק הנפט והגז העולמי. בשורה התחתונה, וגם אם מפתה לחמוק מכך, זו הסיבה לנוכחותו כאן.

שתי השאלות שמונחות לפיכך על השולחן הן מה פוטין רוצה מישראל - ואם יוכל להשיג את מה שהוא רוצה. והתשובות לשתי שאלות אלה רחוקות מלהיות טריוויאליות או חד-משמעיות.

"גונבים פה כמו משוגעים"
האיום שנשקף לישראל כתוצאה מאחזקה זרה בפעילות משקית-אסטרטגית אינו נובע מעצם האחזקה בנכס המקומי. הסינים לא יכולים להבריח מכאן את הפרות של תנובה, והרוסים לא ימלאו את הכיסים בגז טבעי. הסיכון טמון במינוף האחזקה, והשהות הפיסית שנגזרת ממנה, למילוי שתי תכליות עיקריות: ריגול (עסקי או מדיני-ביטחוני) וערעור הסדר השלטוני.

התכלית השנייה עלתה לכותרות בעקבות המעורבות הרוסית בבחירות בארה"ב וכן בעקבות האזהרה המרומזת שפיזר ראש השב"כ, נדב ארגמן, ערב הבחירות הקודמות לכנסת. אז טרח לציין בפומבי איתור ניסיונות מצד "מדינה זרה" לבחוש בהליך הדמוקרטי בישראל. החץ השקוף שוגר לכיוונה של רוסיה.

הרוסים מפעילים קבוצות סייבר אזרחיות וסמי-עברייניות לצורך מילוי משימות פוליטיות לאומיות, מבלי להשאיר עקבות ממשלתיים. כך, לפי הערכות, מואשם אלכסיי בורקוב הכלוא בישראל, בגניבת פרטי כרטיסי אשראי של 50 מיליוני אמריקאים - ולא בהטיית בחירות בשליחות הקרמלין.

"הרוסים עוסקים בחתרנות פוליטית בכל רחבי העולם. הם רואים בכך מעורבות לגיטימית וישראל אינה יוצאת דופן", אומר בכיר לשעבר בשירות המדינה. "כמו הסינים, גם הרוסים רוצים להראות שהשיטה הדמוקרטית לא עובדת בשום מקום - כדי שיפסיקו לבלבל להם את המוח בבית. הם מעדיפים לעמוד מול מנהיגים, מול מערכות פוליטיות היררכיות ברורות - ללא מוסדות מאזנים ומרסנים. לכן הם מאתגרים את המבנה הדמוקרטי בכל מקום, מתערבים בכל מערכת בחירות, ויוצרים מנופי לחץ כלכליים באמצעות השקעות אוליגרכים שפועלים בשליחות הקרמלין".

התכלית השנייה של הרוסים היא השגת ידע ומידע. אין מדובר רק בחשש המוכר מהקמת תשתיות ביון או מוקדי האזנה, אלא בעיקר מגניבת ידע טכנולוגי. "הרוסים מכירים בעליונות הטכנולוגית של ישראל, ומחזיקים מאתנו מעצמת מחקר ופיתוח. הם גונבים פה כמו משוגעים, ולא רק הם. טבעי שלא תרצה לראות דמויות מסוימות, רוסיות או סיניות, מתרוצצות לך פה בין הרגליים".

"מדינה דוברת רוסית"
חרף כוונות אלה, יש להיזהר מהיגררות לשיח קסנופובי היסטרי. כלומר חשוב להיות זהירים, אבל לזכור שבמזרח התיכון שאיפות ויכולות - לחוד. "הרוסים נתונים תחת משטר סנקציות קשה מאז הפלישה לאוקראינה", מזכיר צבי מגן, לשעבר שגריר ישראל ברוסיה ואוקראינה, ראש נתיב, וכיום חוקר בכיר ב-INSS (המכון למחקרי ביטחון לאומי). "הם רצו לשקם את מעמדם ולזכות בהכרה כמעצמה, אבל הם רחוקים משם. היתה להם שאיפה למסחר את ההישגים בסוריה - אבל עד כה הם לא השיגו שם דבר משמעותי. אף אחד לא קונה כלום, וגם אם ימכרו עוד מערכת נשק או כור - לא חיים מזה כאן.

"ארבע שנים הם כבר בסוריה ולא הביאו תוצאות. מה יסבירו בבית? בסופו של דבר, הם תקועים בבוץ הסורי, בין ארבע מעצמות שכל אחת גורמת להם לכאב ראש: אירנים שלא רוצים אותם, סעודים שלא נאמנים להם, טורקיה שהתחילה להשתולל - וישראל".

"36% מהכנסות רוסיה מגיעות מייצוא משאבי טבע. הם לא מעורבים היום בכלכלה הישראלית, לא בתשתיות ולא במו"פ, ודאי שהם שוליים יחסית לשחקני חוץ אחרים כגון הסינים או האמריקאים", מזכיר ד"ר אבינעם עידן ממרכז חייקין לגאו-אסטרטגיה באוניברסיטת חיפה.

לדברים מצטרף עוזי ארד, לשעבר ראש המועצה לביטחון לאומי (מל"ל) ויועץ ראש הממשלה לביטחון לאומי. "מבחינה היסטורית, רוסיה לא ניצבת היום במעמד טוב במיוחד", הוא מסייג. "הנשיא שלה אמנם אקטיביסט, פורט על נימים לאומניים ופועל בכוח - אבל זה עדיין לא הפך את רוסיה לכוח עולה".

הרוסים, ניתן להתרשם, משחקים משחק כפול. הם רוצים להיות שוטר, אבל בורחים מאחריות. דורשים כבוד, ולעתים נראה כי הם מסתפקים בכך. התנהלות זאת גוררת בלבול באשר לניתוח ההתנהלות הרוסית באזור, ולהסתייגות מאמירות חד-משמעיות. זו גם הסיבה למסרים המעורפלים מכיוון ירושלים, שמקורם גם באי-יכולת לקרוא את המפה בבירור.

סיבה אפשרית נוספת לניתוח הדו־כיווני נעוצה בכך שאין בעצם רוסיה אחת. כלומר, אנחנו לא ניצבים מול ישות הומוגנית. מדיניות החוץ של רוסיה היא למעשה תוצר מאבק בלתי פוסק בין שני כוחות פנימיים מנוגדים: הקרמלין והצבא. ראו, למשל, את היחס הרוסי הנוקשה כלפי ישראל בעקבות תקרית הפלת המטוס הרוסי מעל שמי רוסיה לפני שנה.

התגובה המיידית היתה אז השתלחות פרועה בישראל, עד כדי הפגנת עוינות פומבית מצד ראשי הצבא. "בוקר אחד זה פסק, בלי הסבר", מזכיר מגן. "אבל לא הייתי מוציא מכלל אפשרות שמאז מועברת ישראל סדרת חינוך שקטה, שבמסגרתה גם הוענשה הצעירה הישראלית נעמה יששכר באופן מופרז (נשלחה לשבע וחצי שנות מאסר בגין אחזקת סם; א"ב)".
לצפיה ב-'המשך'
המשך
23/10/2019 | 19:23
1
32
לדברי מגן, מערכת הביטחון הרוסית כוחנית, עוינת כלפי המערב, בעלת שאיפות אימפריאליסטיות ונבנית מעימותים. מולה ניצבת אליטה כלכלית שמעדיפה שקט והזדמנויות עסקיות. "אף אחד אצלנו לא יודע מי מוביל שם בכל רגע נתון את היחס כלפי ישראל, ומה האספירציות האמיתיות", הוא מסביר, ומזכיר את כינוס קרן היסוד ברוסיה לפני שלושה שבועות.

פוטין, שהוזמן לנאום בכינוס, הפליג בשבחי קשרי רוסיה עם ישראל, שאותה כינה מעל הבמה "מדינה דוברת רוסית". לא פחות.

אז מה עושים?
גם אם רוסיה לא תיהפך לפטרונית אזורית חד-צדדית ועוינת, היא גם לא תשמש מתווכת נטולת פניות. "הרוסים מתייחסים לישראל בכבוד. יש להם דימוי מופרז על ההשפעה היהודית בעולם, והם תופשים את הקהילות היהודיות כבעלות כוח קוסמופוליטי משמעותי", אומר ארד, אך טוען כי האינטרס של רוסיה באירן חזק מזה שבישראל. "הם יצדדו באירנים ובסוריה במקרה של התנגשות, היות שבסופו של דבר האינטרסים שלהם נטועים במדינות המפתח ונגועים בעסקות אנרגיה ונשק".

באשר לארה"ב, זו תמתין, לדברי ארד, לדור מנהיגים חדש. "האמריקאים כבר לא רוצים להיות שוטר, הם הפסידו בכל אחת מההתערבויות שלהם פה, הם כבר לא זקוקים לנפט ודוגלים היום בהתבדלות. אין מנוס מהמתנה לדור חדש שלא ידע את עיראק, או כזה שיחזור לדגול במיסיונריות של הפצת דמוקרטיה או שמירה על השלום העולמי".

ומה באשר למשק הישראלי? חרף האי-ודאות, ניתן להציע כבר כעת שלושה מהלכים נקודתיים וצנועים, שניתנים ליישום מיידי ושעשויים לחסוך כאבי ראש גדולים יותר בעתיד:

1. הקמת גוף רגולטורי לבחינת השקעות זרות בישראל - ובעיקר לדחייתן, באופן רשמי ולא ספורדי. במציאות שבה האמריקאים מנהלים מלחמת סחר, הסינים שופכים פה כסף והרוסים יושבים על הגדרות - כל ניסיון "לסגור עניינים בשקט" יזמין לחצים מיותרים, פתרונות טלאי מסוכנים ושחיתות. מוטב יהיה לכולם לכונן מנגנון רשמי שלכל הפחות יאפשר לדרג הפוליטי להפיל אחריות על החלטות "לא נוחות" על דרג פקידותי מקצועי.
המועצה הלאומית לכלכלה, מל"ל ומשרד האוצר התקשקשו בסוגיה זו שנה - עד שהניחו תוכנית מוסכמת על שולחנו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, שם היא נעצרה. נתניהו, כדרכו בסוגיות רגישות, מעדיף להחליט שלא להחליט, כל עוד הוא לא מחויב להחליט.

2. ניסוח מוקדם של מגבלות במכרזי ההפרטה והזכיינות הבינלאומיים שצפויים להתפרסם בטווח הקרוב (הפרטת תחנות הכוח של חברת החשמל ומכרזי הרכבות הקלות וההתפלה).

3. מציאת חלופות ל-4 מיליארד הדולרים של כספי הסיוע האמריקאי, והכנת התעשיות הביטחוניות לביטול הזמנות ולתחרות גוברת בחברות אמריקאיות בשווקי העולם. במלים אחרות, קידום מהיר של תוכניות עסקיות חדשות, תוך ביצוע מהלכי סגירה והתייעלות חדים ומהירים.

----------------------------------------------------------------------------
לצפיה ב-'ניתוח'
ניתוח
25/10/2019 | 22:26
30
מעמיק ואובייקטיבי, מתאים בול לפורום הזה 
לצפיה ב-'הכותבים שכחו שיש בעברית אות צד"י'
הכותבים שכחו שיש בעברית אות צד"י
25/10/2019 | 22:23
32
ובמקום לכתוב גוצרייב (Гуцариев) פשוט העתיקו את ה-ts מהמקור האנגלי
מי צריך עברית כשיש אנגלית.
בפעם הראשונה ראיתי את זה כשכתבו במדור ספורט "צ'רנומורטס"
לצפיה ב-'ייבוא של שחיתות ? '
ייבוא של שחיתות ?
05/11/2019 | 20:12
13
למרות שביבי מת להיות כמו פוטין , שחיתות יש לנו כאן מספיק .
המטוס של ביב , השיפוץ של הבית שלו , עיסקת הצוללות ובראש מתווה הגז 
שלעם בישראל אין כלום מרווחי הגז ולא מחירים יותר נמוכים של הגז .

לצפיה ב-'אביגדור לויט, הקומוניסט הישראלי שהיגר לברית המועצות '
אביגדור לויט, הקומוניסט הישראלי שהיגר לברית המועצות
24/10/2019 | 11:53
27
מתוך זיכרונותיו של אהרון מונבליט:

"Несколько лет спустя я на протяжении полугода ездил четыре-пять раз в неделю из Москвы в Люберцы к Авигдору Левиту. Возможно, грамматике он уделял внимание меньше других преподавателей, но в отличие от остальных был носителем языка.
В семилетнем возрасте его вывезли из Союза через Польшу в Израиль. Здесь он стал то ли социалистом, то ли коммунистом, ходил на демонстрации и в 17 лет решил вернуться в СССР изучать «настоящий» социализм и коммунизм.
Какое-то время Авигдор работал в Москве в Институте восточных языков, а также на вещавшем на Израиль на иврите радио. Этот период его биографии был известен преподавателям-отказникам, не вызывал особой симпатии, но и не мешал многим из них совершенствовать язык именно у него.
Вот и меня Кошаровский отправил шлифовать иврит к Авигдору, с которым довольно быстро сложились добрые отношения. Иногда я проводил у него по полдня. Кроме занятий много беседовали, обедали, гуляли. Осторожность в той жизни была составной частью нашего существования. Я не нагружал окружающих лишней информацией. Они меня тоже, так что никаких особых усилий нам прилагать не пришлось.
К тому времени Авигдор уже не работал. Разочаровавшись в «настоящем» социализме и коммунизме, он решил вернуться в Израиль. Не тут-то было. Он тоже стал отказником. Позади несколько браков и &#
לצפיה ב-'דרעי רומז שדבריו המסיתים נגד "הרוסים" היו כדי לעזור לליברמן'
דרעי רומז שדבריו המסיתים נגד "הרוסים" היו כדי לעזור לליברמן
24/10/2019 | 10:05
30
"הוא היה בסכנה של מעבר אחוז החסימה, ואני עזרתי לו"
לצפיה ב-'נעמה יששכר והיחס לדוברי רוסית בארץ'
נעמה יששכר והיחס לדוברי רוסית בארץ
21/10/2019 | 10:52
45
93
אני קצת מופתע שהתעלמתם מכליאתה של אזרחית ישראל ברוסיה, וגזר דין של 7 שנות מאסר בכלא הרוסי על 9 גרם חשיש. האם זה הולך להשפיע על התדמית של ישראלים דוברי רוסית בארץ? אומרים שזה היה מהלך פוליטי והיא נעצרה בגלל הימצאותו של האקר הרוסי בישראל. מצד שני, אני לא בטוח שזה נטו פוליטי על אף היותי ישראלי.
המשך>>
אני קצת מופתע שהתעלמתם מכליאתה של אזרחית ישראל ברוסיה, וגזר דין של 7 שנות מאסר בכלא הרוסי על 9 גרם חשיש. האם זה הולך להשפיע על התדמית של ישראלים דוברי רוסית בארץ? אומרים שזה היה מהלך פוליטי והיא נעצרה בגלל הימצאותו של האקר הרוסי בישראל. מצד שני, אני לא בטוח שזה נטו פוליטי על אף היותי ישראלי.
לצפיה ב-'קייב, אוקראינה: אנטישמי הותקף בידי רב יהודי '
קייב, אוקראינה: אנטישמי הותקף בידי רב יהודי
20/10/2019 | 21:37
7
28
תרגום הפוסט באדיבות הגולש 'אלכס מהכרמל' ברוטר:

אתמול בערב לאחר השיעור לבני נוח (הכוונה ללא יהודים כנראה) הלכתי אל דירתי מבית הכנסת בשעה 20:30.
גבר חסון לבוש היטב כבן ארבעים עם אשה בגילו בערך ועם בקבוק בירה ביד צעד בכיוון ההפוך להליכתי ואמר לי בפנים "מה רבי, אתה ממהר לבאבי יאר?". הוא חלף על פני בלי לעצור עם חיוך זוהר של שביעות רצון. עצרתי אותו במכה על הגב, וכאשר הוא פנה אלי כבר ללא החיוך, שאלתי אותו בזעם: "מה, אתה, כלב, תוליך אותי לשם?". הוא ענה בשלווה: "אני! אני אוליך אותך..." מכיוון שהוא היה הרבה יותר גבוה ממני, האגרוף שלי באפו בא מלמטה, האף היה רך ולח, מהנחיר החל לזרום דם. כמה שניות הבטנו זה בזה, אחרי זה אשתו משכה בידו והם החלו להתרחק במהירות מהמקום. לאחר שעברו עשרים מטר, הוא פנה אלי בעודי עומד נבוך וזועם, וצעק: "אתה לא רק תלך ליאר, אתה תרוץ לשם!". צעקתי לעברו: "כינה שעדיין לא מחצו אותה!" בזאת השיחה שלנו הסתיימה. אחוז זעם חסר אונים הלכתי אל דירתי.
הבנתי, ככל הנראה, לשם מה אלוהים ערך את התקרית הזו. התפנקתי בקרב אנשים טובים בעלי אור פנימי, שכחתי מכך ש"עשיו שונא ליעקב, זו הלכה!".
אני רוצה להאמין שבני האדם משתנים, אך זה לא בדיוק כך. תמיד היו חסידי אומות העולם, תמיד היו חיות בדמות אדם, תמיד היה רוב גדול שלא היה שייך לשני הקצוות, שהיה הולך לעתים אחר המנהיגים לכל אחד מהקצוות, וכל הכללה, ככל שתהיה, היא שגויה.
צריך לזכור את זה! שבת שלום!
לצפיה ב-'נשמע כמו פנטזיה'
נשמע כמו פנטזיה
20/10/2019 | 22:39
6
34
למה שאיש בן 40 עם בת זוג "לבושה היטב" יסתובב עם בקבוק בירה ביד? וקשה לי להאמין שאדם נורמטיבי יתן אגרוף בפנים לאדם אחר שלא תקף אותו פיזית. לאדם פשוט ללא רקע באמנויות לחימה או קטטות רחוב, יש רפלקס של להימנע ממכות בכל מחיר.  ואם הוא היה מומחה לאומנויות לחימה היה מודע לכך שאגרוף בפנים זו יותר שיטה לשבור לעצמך את היד מאשר לגרום נזק ליריב.
לצפיה ב-'אני מכיר את הרב אישית'
אני מכיר את הרב אישית
21/10/2019 | 20:43
5
21
הוא לא אחד שממציא דברים (וגם אחד שגם בברית המועצות לא היה מבליג על קללה אנטישמית)
לצפיה ב-'הוא אחד שמסתובב ונותן אגרופים לעוברי אורח?'
הוא אחד שמסתובב ונותן אגרופים לעוברי אורח?
21/10/2019 | 20:46
4
32
מה לגבי "ונשמרתם לנפשותיכם מאוד"? איך התנהגות חסרת אחריות כזאת שאין בה שום הגנה עצמית, מסתדרת עם הציווי לא לסכן את חייך ללא צורך?

לצפיה ב-'יש דברים שאסור להבליג עליהם'
יש דברים שאסור להבליג עליהם
21/10/2019 | 20:52
3
20
והם לא ממש נמצאים בתחום ההלכתי המוגדר. אני בעד שכל אחד שספג קללה על רקע דת/לאום, יחטיף למקלל מכה הגונה.
לצפיה ב-'אבל זה חושף אותו לסכנת נפשות'
אבל זה חושף אותו לסכנת נפשות
21/10/2019 | 20:55
2
37
הרי אם אתה נותן אגרוף לאדם לא מוכר, האדם הזה במקרה הטוב יכול לתת לך אגרוף בחזרה ולגרום לנזק בריאותי חמור, ובמקרה הרע יכול לדקור אותך בסכין או לירות בך.

בנוסף, הוא עלול להגיש נגדך תלונה במשטרה על תקיפה וזה לא ייחשב להגנה עצמית.
נראה לי אסטרטגיה הרבה יותר בטוחה זה פשוט להתעלם ולהמשיך ללכת.

לצפיה ב-'צודק'
צודק
22/10/2019 | 12:55
4
לצפיה ב-'גם נכון'
גם נכון
22/10/2019 | 20:48
15
איאפשר לדעת מי הצד השני ואיך זה ייגמר.
לצפיה ב-'רבים מאזרחי רוסיה רואים את ישראל כמעט טריטוריה רוסית'
רבים מאזרחי רוסיה רואים את ישראל כמעט טריטוריה רוסית
21/10/2019 | 00:20
6
48
מרעיון של שגריר רוסיה בישראל אנטוליי ויקטורוב לג'רוזלם פוסט:
ג"פ: כמה חשובה לדעתך קהילת דוברי רוסית בישראל לייצוב קשרים בין ישראל לרוסיה? האם הם משפיעים על האופן בו רואים הרוסים את ישראל?

אנטוליי ויקטורוב: וודאי הם משפיעים. לרבים ברוסיה ישראל מרגישה כמעט חלק מרוסיה - פסיכולוגית - והם לא חוששים לרכוש כרטיסים ולבוא לישראל.

לא ירחק יום ופוטין או יורשו יביע רצון להגן על דוברי הרוסית המקופחים כאן. ואין לי ספק שבארץ יימצאו רבים שישמחו להיות סוכני ההשפעה הרוסית.

RUSSIA-ISRAEL TIES: FROM THE VIEWPOINT OF RUSSIA&r...

אני אישית ממש לא מופתע מהטענה הזאת, הרי לדעת הרוסים רוסיה נגמרת איפה שנגמרת השפה הרוסית, וזה אומר שהיא משתרעת איפה שהשפה הזאת נשמעת.
לצפיה ב-'אולי רק במקרה של מלחמה עם אירן/חיזבאללה'
אולי רק במקרה של מלחמה עם אירן/חיזבאללה
21/10/2019 | 09:33
2
31
ולא במובן של השתלטות על ישראל, אלא עזרה לדוברי הרוסית בישראל להימלט מאזור הקרבות. אולי ידרשו מאירן לא לפגוע באזורים מאוכלסים על מנת לא לפגוע בדוברי רוסית.
לצפיה ב-'אתה באמת מאמין שפוטין באמת מתכוון'
אתה באמת מאמין שפוטין באמת מתכוון
21/10/2019 | 12:12
1
25
בתמימות להגן על דוברי הרוסית? לא אכפת לתחת שלו מרווחתם של דוברי הרוסית, לא בראורגיה, לא במולדובה, לא באוקראינה ולא בישראל. מה שאכפת לו ממנו זה האינטרסים שלו, והוא מנצל את דוברי הרוסית כססוכני ההשפעה לקידום האינטרסים הרוסיים ברחבי העולם. אם יש באיזו מדינה מספר משמעותי של דוברי רוסית, יש לו עילה מצויינת להכניס את המדינה הזאת לתחום האינטרסים הרוסיים, אם כל המשתמע מכך. מדברים ברוסית? אנחנו באים אליכם! מה שמבדיל את ישראל מאוקראינה זה זה שהיא מסורתית נמצאת בתחום ההשפעה של ארה"ב, אבל ארה"ב כבר לא מלכה בלתי מעורערת כמו שהיא הייתה בשנות ה-90, ורקנה של רוסיה הולך ועולה. 
לצפיה ב-'ואתה מאמין שדוברי רוסית בארץ'
ואתה מאמין שדוברי רוסית בארץ
21/10/2019 | 12:55
42
איכשהו מעוניינים להפוך אותה לסניף של רוסיה, וגם אם כן, שיש להם מספיק השפעה לשם כך? הרי רוב דוברי הרוסית כאן בכלל עלו מאוקראינה, כולנו ביחד בסה"כ מהווים כ-12% מהאוכלוסיה. כמו כן, גם ילידי רוסיה פרופר נוטרים טינה למולדתם על כך שנחשבו שם לאזרחים סוג ב'.

לצפיה ב-'רבים מאזרחי רוסויה רואים בישראל מדינה עוינת,'
רבים מאזרחי רוסויה רואים בישראל מדינה עוינת,
21/10/2019 | 15:34
1
48
רוסופובית, גרורה של ארה"ב. והם עוד לא קראו את העיתונות העברית!

עבור רוב תושבי רוסיה, ישראל היא משהו רחוק, לא ממש מוכר, מתקדמת בתחום הרפואה והטכנולוגיה, אתר נופש אקזוטי (אבל מסוכן - עע אלכסיי בורקוב), מסוכסכת עם הערבים (לא ברור על מה בדיוק. רוב הרוסים גם אינם יודעים את ההבדל בין הערבים אזרחי ישראל לבין תושבי השטחים הכבושים), מפציצה מפעם לפעם גם את סוריה הנאבקת בדאע"ש.

באתרי האקטואליה הרוסיים, אזרחי רוסיה נתקלים לרוב בטוקבקיסטים ישראליים דוברי רוסית, שרובם המכריע הוא רוסופובי פרו-מערבי, עובדה שלא כל כך מעצימה את אהדת אזרחי רוסיה לישראל, ואף מזינה את האנטישמיות.
לצפיה ב-'בנוגע לאזרחי רוסיה'
בנוגע לאזרחי רוסיה
21/10/2019 | 19:12
28
הרציניים, שאינם ממהרים למחוא כפיים למישהו או להשתלח במישהו אחר בגלל דעה מגובשת מראש, אלא מנסים להתייחס עניינית לכל נושא לגופו (אני מניח, שבכל ארץ יש מיעוט כזה), הרי די קשה להם להבין את העמדה של יד ושם בנושא אתר ההנצחה למחנה המוות סוביבור על אדמת פולין.
במחנה ריכוז זה, שנועד כמו האחרים להשמדת יהודים, התחולל מרד בהנהגת הקצין הסובייטי היהודי השבוי אלכסנדר פצ'רסקי. המורדים הצליחו להתגבר על השומרים הנאצים ולברוח, וחלקם הצליחו לשרוד.
לפני מספר שנים הוחלט בפולין להקים אתר הנצחה במקום בו היה מחנה השמדה זה בהשתתפות מספר ארצות, אך כעבור זמן מה החליט הועד המארגן לבטל את הזמנת רוסיה להשתתף בתכנון האתר, ונציגי ייד ושם, שיצגו את ישראל, הצביעו בעד החלטה זו.
לחלק מאזרחי רוסיה החלטה זו של הועד המארגן בתמיכת יד ושם נראתה המממ... די משונה.
לצפיה ב-'נראה לי מנותק מהמציאות'
נראה לי מנותק מהמציאות
21/10/2019 | 17:16
25
אין סיבה הגיונית לפוטין או לנשיא רוסי אחרי לרצות להשתלט על חלקים מישראל, ולגבי תומכים מבפנים, יש אולי כמה אלפי ליצנים כאלה.
לצפיה ב-'כמה שלא תהיו "פטריוטים",'
כמה שלא תהיו "פטריוטים",
17/10/2019 | 11:32
91
178
המשך>>
זה לא יעזור לכם. תמיד יפיצו עליכם דברים כאלה: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=484393445480493&id=100017295245389
לצפיה ב-'ממועמד לגירוש ללוחם בסיירת גבעתי'
ממועמד לגירוש ללוחם בסיירת גבעתי
17/10/2019 | 19:15
35
42
הוא נולד לאם אוקראינית שעבדה בישראל כמטפלת סיעודית, ובמשך שנים נאבק נגד ההחלטה לגרשו. כשניצח במערכה הזו פנה אולג הרן להגשמת חלומו הנוסף - לשרת בצה"ל כלוחם. אמש נשבע אמונים לגבעתי

הצעיר שלימד את מדינת ישראל פרק בציונות: מנער שהיה מועמד לגירוש – הפך ללוחם בצה"ל. אתמול נשבע אולג הרן אמונים לגבעתי, ובעתיד ישרת כלוחם בסיירת של החטיבה הסגולה.

תחילת הסיפור לפני 20 שנה. אולג נולד באוקראינה, וכשהיה בן ארבעה חודשים בלבד נטש אביו את הבית. אימו טטיאנה, היום בת 41, גידלה אותו. ב-2007, בגלל מצוקה כספית, טסה לישראל, השתלבה בעבודה כמטפלת סיעודית, ואת מרבית שכרה שלחה לאוקראינה, שם גדל אולג עם סבתו.  

כארבע שנים לאחר שהגיעה לישראל התחתנה טטיאנה עם ישראלי, ונולדה להם בת, אחות למחצה של אולג. במשך השנים שמרו האם ובנה על קשר: מדי פעם היא נסעה לבקר אותו באוקראינה, ולפעמים הוא הגיע לישראל. בינתיים חלתה הסבתא, התקשתה להמשיך לגדל את אולג, ואז החליטה טטיאנה כי הגיע הזמן שיגיע לכאן, שיתאחד עם המשפחה.

לפני כחמש שנים, בגיל 15, ארז אולג את החפצים ונחת בישראל. הוא התחיל ללמוד בבית ספר ברמת גן, והשתלב היטב מבחינה חברתית. אימו, המחזיקה בתושבות קבע, החלה במקביל לפעול מול רשות האוכלוסין וההגירה כדי להשיג גם לבנה מעמד שיאפשר לו להישאר בארץ.

למרבה אכזבתם הבקשה נדחתה. אולג נדרש לעזוב את ישראל ולהיפרד מאימו. השניים התעשתו והחליטו לנהל מאבק משפטי מול הרשויות.

בני המשפחה פנו לעו"ד חיה מנע, שהחליטה לייצג אותם ללא תמורה. היא הגישה ערר לבית הדין לעררים והציגה הוכחות כי רשות האוכלוסין וההגירה פעלה בניגוד לנהלים בסירובה לבקשה. המאבק המשפטי הניב תוצאות: לפני כשנתיים חזרה בה רשות האוכלוסין מהחלטתה והעניקה גם לאולג תושבות קבע.

מכאן פנה אולג להגשים חלום נוסף: הוא ביקש מצה"ל להתגייס ולשרת בתפקיד משמעותי - וגם את היעד הזה כבש. לפני כחודשיים התגייס לגבעתי, כלוחם. אתמול, בטקס מרגש בלטרון שבו נכחה אימו הגאה, הוא נשבע אמונים ביחד עם חבריו הלוחמים. אולג, שנמצא כעת בטירונות, סיפר כי בהמשך יעבור לשרת בסיירת גבעתי, וכי כבר עבר בהצלחה את מבחני הקבלה.

אולג ואימו אינם יהודים. הוא צפוי לעבור במהלך שירותו גיור, אבל בכל מקרה השניים לא באמת זקוקים לחותמת שתוכיח את אהבתם ואת הקשר שלהם לישראל. אמש, בתום הטקס, סיפר הצעיר: "חיכיתי הרבה זמן ליום הזה. כבר בביקוריי בישראל כילד התחברתי למדינה. התרבות, האנשים והיחס שונים פה לגמרי מאשר באוקראינה, והרגשתי שפה אני רוצה לחיות, שכאן אני רוצה לתת מעצמי. החלטתי להתגייס ולהוכיח שאם מדינת ישראל הייתה מגרשת אותי, היא הייתה מפסידה". טטיאנה אמרה: "המאבק להשאיר את אולג בארץ היה שווה כל דמעה. אנחנו ישראלים לכל דבר".

עו"ד מנע, שהגיעה גם היא אתמול לטקס בלטרון, סיכמה: "היה מרגש מאוד לראות את אולג נשבע אמונים למדינת ישראל כלוחם בגבעתי. ישראל הרוויחה אדם לתפארת".

-------------------------------------------------------------------------------
לצפיה ב-'אני מצטער בשבילו'
אני מצטער בשבילו
17/10/2019 | 20:33
33
נראה לי שמגיב 148 אמר זאת הכי טוב.
זה די מצער שצה"ל המאניוק זה מן חותמת ל"ישראליות אמתית" כביכול.
ב"ה שאני לא עושה מילואים מאז גיל 25 ( הלכתי לקב"ן ). אחת ההחלטות הטובות ביותר שעשיתי למען עצמי.
לצפיה ב-'הכותרת מטעה'
הכותרת מטעה
17/10/2019 | 21:17
33
31
לא מדובר בסיירת אלא חיל רגלים רגיל. גבעתי זו יחידה שאליה מגייסים את כל הרוסים שרוצים קרבי. צה"ל ממשיך עם הפרופיילינג שלו.
לצפיה ב-'הוא עבר בהצלחה מיון לגדס"ר'
הוא עבר בהצלחה מיון לגדס"ר
18/10/2019 | 09:31
32
24
ובוודאי שלא מגייסים את כל ה'רוסים' הקרביים לגבעתי, יש מגמה מסויימת, אבל לא חסר 'רוסים' ביחידות אחרות.
לצפיה ב-'שיהיה לו בהצלחה'
שיהיה לו בהצלחה
18/10/2019 | 09:50
27
הוא לא הראשון ולא האחרון שמתגייס לצה"ל ולא מתוך חובה חוקית.

צה"ל לוקח הכל....
כל זמן שצה"ל לא משלם משכורות, אז הכל הולך. אבל באמת הכל.
אם צה"ל היה משלם משכורות, אפילו שכר מינימום, כל המציאות מסביבנו הייתה נראית אחרת לחלוטין.
צבא שמגייס חיילים ולא משלם להם משכורת.... טפו.
כל מקום שאתה מגיע אליו בחיים, שואלים אותך מה עשית בצבא ואם אתה משרת במילואים ואם לא אז למה לא.
זאת חברה חולה.
לצפיה ב-'יש רוסים בצנחנים? סיירת מטכ"ל? קומנדו ימי?'
יש רוסים בצנחנים? סיירת מטכ"ל? קומנדו ימי?
18/10/2019 | 12:01
30
24
כל הרוסים שפגשתי בחיים ששירתו בקרבי שירתו או בשריון או בגבעתי. צה"ל זה ארגון שידוע במדיניות הפרופיילינג האתני של.
לצפיה ב-'ברור'
ברור
19/10/2019 | 01:40
29
29
הכרתי יוצאי בריה"מ ששירתו בצנחנים, גולני, כפיר, נח"ל, שריון,תותחנים(כמוני), שלדג, שייטת 13 וחיל הים בכללי וכמובן גם בגדודי הסיור.
לצפיה ב-'מה, היית בתותחנים ביטמן ?'
מה, היית בתותחנים ביטמן ?
23/10/2019 | 12:06
28
12
אמא'לה...

לצפיה ב-'כן, מה מפחיד ?'
כן, מה מפחיד ?
23/10/2019 | 14:03
27
10
לצפיה ב-'מוניטין של עבדות'
מוניטין של עבדות
23/10/2019 | 15:04
26
9
לצפיה ב-''
23/10/2019 | 19:40
25
12
לצפיה ב-'מקווה לפחות שאתה לא משרת במילואים. לפחות זה....'
מקווה לפחות שאתה לא משרת במילואים. לפחות זה....
23/10/2019 | 22:26
24
6
לצפיה ב-'משרת'
משרת
24/10/2019 | 07:33
23
17
אתה לא רוצה שיגנו עליך ?
לצפיה ב-''
24/10/2019 | 09:28
4
לצפיה ב-'זה באמת מצב דפוק'
זה באמת מצב דפוק
25/10/2019 | 22:27
21
22
אני זוכר שכבר היה לנו דיון זהה או דומה, אבל בחור בגילך כבר אמור להיות אדם חושב באופן עצמאי. אבל אתה כנראה לא חושב באופן עצמאי, אלא מדקלם סיסמאות.
מדינת ישראל מחזיקה את כל הגברים ( היהודים ) בביצים ולוחצת עם היד חזק.
ככה זה עם גברים.... כמה שאתה יותר גבר, אתה מסכים שילחצו לך יותר חזק על הביצים, או במילים אחרות, מסכים לסבול יותר, והכל כדי לקבל איזו כותרת שאתה כביכול "בסדר" או כדי לעבור ריאיון עבודה או כדי לעבוד בעבודה ממשלתית מבלי שיידחו אותך על הסף.

עם נשים זה לא ככה. נשים לא עושות מילואים וגם אף אחד לא שואל אותן אם הן עושות מילואים.
שיוויון מגדרי עאלק...

בטח אקדמאי עם תואר ראשון שעובד כמו כולם, מרוויח 30 שקל לשעה.
לצפיה ב-'מי שקבור עמוק בסיסמאות הזויות זה אתה...'
מי שקבור עמוק בסיסמאות הזויות זה אתה...
26/10/2019 | 07:33
20
18
לא הסברת מי בדיוק ייגן עליך אם כל הגברים והמעט נשים שמשרתים במילואים "יחשבו באופן עצמאי" ויפסיקו לתת למדינה להחזיק אותם באשכים.
לצפיה ב-'תן לצה"ל לנצח'
תן לצה"ל לנצח
26/10/2019 | 09:05
13
שירתת כבר בשירות חובה. תרמת מעצמך מספיק.
אם צה"ל באמת זקוק לחיילים, צה"ל ישלם משכורות לחיילים ולאנשי מילואים. ואני לא מדבר על דמי קיום או שכר מינימום.

המצב הזה שבו צה"ל מגייס לשירות חובה ללא תשלום שכר הוגן ובאופן מגדרי שמפלה גברים לרעה, זה מצב ביזיוני שזועק חוסר הגינות ושוביניזם ממלכתי.

שאלת אותי אם אני רוצה שיגנו עליי, והתשובה על כך היא "לא".
לצפיה ב-'גם הבחור בכותרת, ביטמן... גם הוא'
גם הבחור בכותרת, ביטמן... גם הוא
26/10/2019 | 09:22
14
הבחירה שלו לשרת בצה"ל, איננה בחירה חופשית ומרצון.
הישראלי או המועמד לגירוש בארץ, לא באמת "רוצה" להתגייס לצה"ל כמו שהוא מאולץ להתגייס לצה"ל ואף להצהיר כלפי חוץ שזהו רצונו ( כביכול ). להישבע אמונים וכו', להתקבל על חבריו ליחידה וכו'.
זהו לא רצון חופשי, אלא אילוץ שהמדינה יוצרת. בחירה תחת ייאוש והיעדר אפשרויות.
המדינה לא משלמת לך משכורת, אלא דמי קיום בהיקף דומה לדמי אסיר בשב"ס. כן כן ביטמן....

תסתכל ימינה ושמאלה... השכנים שלך לא עושים מילואים.
למעשה, אם הם משרתים בצה"ל בשירות חובה, זה כבר נקודה לכשעצמה. כי מי שמכלכל אותם זה ההורים ולא צה"ל.
הכל על הגב הפרטי של ההורים ושל החייל עצמו.

אם צה"ל באמת היה נואש ללוחמים, לחיילים, לחיילות, הוא ( צה"ל ) היה משלם שכר הוגן והוא לא משלם שכר הוגן ולא שכר בכלל.
צה"ל, זה המדינה.
המדינה שמה עליך פס. ביטמן.
לצפיה ב-'צה"ל נלחם בחייליו'
צה"ל נלחם בחייליו
26/10/2019 | 09:46
17
23
מקווה שאתה בעניינים....
זה כמעט כל יום או כל שבוע שאני שומע על פרשה חדשה שבה צה"ל נלחם מלחמת חורמה נגד החייל הפשוט או הקצין.
זו המלחמה האמתית שלו, מלחמה נגד החייל הפשוט שהרג מחבל באופן בלתי חוקי ( אזריה ), או שצלף במחבל וזעק מול המצלמה "יש אלוהים", או חייל שלא חתר למגע עם המחבל בעת פיגוע בלתי צפוי ברחוב.
כשמדובר בהטרדות מיניות... אמא'לה. זה כבר באמת תהום ללא תחתית ( אופק בוכריס, לירן חג'בי ).
אתה בסיכון תמידי לחטוף איזו הרשעה  או אישום מדי צה"ל שאתה משרת אותו.
אתה גם צפוי לענישה לא מידתית ביחס לאזרחות ( משום מה... ).

נשים לעולם לא נמצאות במצב הזה.
רק גברים ( יהודים ) או בני דתות אחרות שמתגייסים לצה"ל.
זה הצבא שאתה משרת אותו.
לצפיה ב-'בהחלט עצוב מאוד'
בהחלט עצוב מאוד
26/10/2019 | 17:31
16
11
לצפיה ב-'אני למשל, די נבוך ששירתתי בצה"ל'
אני למשל, די נבוך ששירתתי בצה"ל
27/10/2019 | 09:00
15
16
בקורות החיים שלי, אני מציין ששירתתי בצה"ל מפני שברור לי איפה אני חי.
ברור לי שאם אדלג על השירות הצבאי שלי, זה עלול להביא לפסילה על הסף של המועמדות שלי לעבודה המוצעת. גם ככה אין עליי הרבה קופצים ( ממש לא ).
חוק זה חוק, ושירות חובה בצה"ל זו חובה חוקית ( עבור יהודים לפחות ). אבל אפשר לחמוק משירות בצה"ל, ואני לעתים מתחרט שלא עשיתי זאת. רק לפעמים. אני לא לגמרי סגור על זה מכל הכיוונים.
אבל ביני לבין עצמי, אני פשוט נבוך ששירתתי בצה"ל.
היו כ"כ הרבה חיילים וחיילות מסביבי, וכל אחד עם תפקיד עוד יותר שולי, עוד יותר בלתי חשוב. הכל כאילו רק למצוא תעסוקה לכל חייל, לא לתת לאף אחד להתבזבז. זה כאילו הדבר הכי חשוב, לא לאבד את כח העבודה החינמי הזה, שנקרא "חייל בשירות חובה".

באזרחות זה בדיוק הפוך...
אם משלמים לך משכורת ואתה מיותר, הדבר הכי חשוב זה לפטר אותך כדי שהכסף לא יתבזבז לחינם.
באזרחות מלמדים אותך שהדבר הכי חשוב בחברה זה רווחיות ויעילות, גם במחיר של אבטלה, ואף קורבנות אבטלה.

מה שאני מנסה לומר ואולי לא כ"כ בהצלחה, זה שמעולם לא רציתי להתגייס לצה"ל.
מעולם לא רציתי לשרת המדינה, ובטח שלא חינם. כששאלו אותי, אמרתי שאני רוצה להתגייס. אבל זה לא היה אמתי.
בזמנו, בין השנים 92- 95, השכר לחייל היה משהו כמו 250 שקל לחודש ( אני יליד 73 ).
תמיד שאני מציין את זה, אני נזכר שחיילות קיבלו גם "תוספת היגיינה אישית" בסך של 50 שקל לחודש, כך יוצא שחיילות ששירתו אתי, קיבלו שכר גבוה יותר משלי.
אני זוכר את זה היטב, מפני שזה הפריע לי מאוד כבר אז.
לצפיה ב-'אפשר לשאול באיזו יחידה שירתת ?'
אפשר לשאול באיזו יחידה שירתת ?
27/10/2019 | 10:23
5
15
ב2005 - 2008 השכר לקרביים היה מעט מעל 700 ש"ח, לתומכי לחימה כ-500 ולג'ובניקים כ-300 אאל"ט.

מדוע הפריע לך שנשים מקבלות הוצאות היגיינה ?
הרי לגברים אין צורך כזה.
לצפיה ב-'בזמנו, כל המשכורות בסיס בצה"ל היו זהות '
בזמנו, כל המשכורות בסיס בצה"ל היו זהות
27/10/2019 | 10:44
9
מה שהפריע לי בהוצאות היגיינה, זה שתמיד מתחשבים בקשיי הבחורה, אם זה בכסף, בנסיעות, במשך זמן השירות, טיב השירות, במילואים ( שהן לא עושות ), ונותנים לה החזרים עבור הוצאה שהבחורה לא מציגה עבורה קבלות ולא ברור אם היא בכלל שומרת על היגיינה או לא.

אני כגבר כל הזמן הייתי צריך להציג קבלות בשלמייה כדי לקבל החזרי נסיעות וגם לא תמיד ידעתי אם בכלל קיבלתי החזרים, מפני שהתלוש שכר לא תמיד הגיע לידי ומעולם לא הבחנתי בשום סעיף החזר נסיעות.
שילמתי מכיסי על המון נסיעות למען צה"ל, ואני לא יכול לדעת באיזו סכום באמת מדובר.
גם לגבר יש הוצאות, כמו הוצאות גילוח למשל, הוצאות תספורת אישית.
אף אחד לא מתחשב בזה בתור הוצאה.
בכל זאת, אתה חייב להיות מגולח ומסופר כל הזמן.

אני שירתתי 36 חודשים, וקיבלתי שכר נמוך יותר לעומת אישה.
זה מפריע לי מאוד.
לצפיה ב-'זה דמוקרטיה ביטמן....'
זה דמוקרטיה ביטמן....
27/10/2019 | 11:12
3
21
כמה מדברים על פטור גיוס לחרדים, או מכסות לגיוס חרדים, "ישיבות הסדר".
המדינה תקועה באותו מקום כבר 71 שנה.. אותו ויכוח, אותם רעיונות, אותה דריכה במקום.
אבל אף אחד לא מדבר על גיוס ערבים ולא בני דתות אחרות.
זה כאילו מובן מאליו שאלו האחרונים לא חייבים להתגייס.
"הפוקד לשירות הביטחון" של מדינת ישראל, או צה"ל, לא מגייס ערבים, מפני שהם ערבים....
להם זה לא מפריע... וגם לאף יהודי זה לא מפריע.
אף אחד לא שואל אותם בכלל אם הם התגייסו לצה"ל או לא.
אבל חוק הגיוס לא מדבר על יהודים בכלל.... ממש לא.

דמוקרטיה...
כולם שווים בפני החוק.
ללא הבדל דת גזע או מין.

ביטמן- אני חייב לשאול אותך אם אתה גר בדירה בבעלותך. ואני לא מתפזר לנושאים זרים.
לצפיה ב-'גר עם הוריי'
גר עם הוריי
27/10/2019 | 12:30
2
18
לצפיה ב-'אז תשאל את עצמך איך זה קרה'
אז תשאל את עצמך איך זה קרה
27/10/2019 | 13:32
21
איך זה קרה שבחור בגילך, בחור אינטלגנטי, כנראה אקדמאי / הנדסאי, משרת במילואים, עדיין גר עם הוריו.
אני טוען שזה בגלל שצה"ל גזל ממך 36 משכורות לפחות, ובגלל ששוק העבודה בארץ ממיין אותך לפי איך שצה"ל כבר מיין וסיווג אותך.
צה"ל גם משבש את רצף התעסוקה שלך בקריאה למילואים.

אם היית למשל בחורה יפה ממוצא רוסי / אוקראיני, אף אחד בעולם לא היה שואל אותך  אם שירתת בצה"ל ואם יש לך דירה משלך.
בחורה יפה ממוצא רוסי / אוקראיני, גרה אצל בן זוגה ולא משלמת לו כלום.
כגבר, אתה חייב להיות בעל יתרון מול בת הזוג, אחרת אתה חסר זוגיות.
אבל החברה מקפידה שלא יהיה לך יתרון כזה על פני אף אישה. לכן גם אין לך שום זוגיות, גם אין לך טעם של ממש לצאת מבית ההורים.
זה מתחיל בצה"ל, זה נמשך בשוק העבודה, וכעת מדברים גם על איזון פנסיות ועל קיפוח נשים בפנסיות.....חה חה חה.... הדיבור על איזון פנסיות זה כבר הזוי.

אני מוכן כמעט לשים כסף ולהמר שאתה מנוהל בידי אישה כלשהי, אולי אפילו צעירה ממך....

יתכן שקצת התפזרתי, אבל אני מוצא את הכל קשור לצה"ל, לאפליה המגדרית נגד גברים בצה"ל, אפליה שנמשכת ללא שום גבול.
לצפיה ב-'ערבים קונים לעצמם דירה'
ערבים קונים לעצמם דירה
27/10/2019 | 13:57
14
ערבים לא חייבים להתגייס ואף אחד לא רוצה לגייס אותם.
מגיל 18 ואילך הם עובדים, חוסכים, לעתים קונים דירה קטנה או בית פרטי קטן, ונגמר הסיפור...
האישה נמצאת בבית, לפעמים עובדת כמה שעות ביום.

אם הם רופאים או משהו כזה, לעתים הם עובדים בבית חולים ממשלתי, והכל בלי שירות צבאי אפילו ליום אחד.

לצפיה ב-'אני זוכר....'
אני זוכר....
27/10/2019 | 10:28
8
16
בשירות החובה שלי, שירתתי בצריפין, ולעתים הייתי צריך להישאר בבסיס עד שעות מאוחרות, כמו 21:00 או לאחר מכן. ככה לפעמים.... לא מתלונן על זה.
אבל אני זוכר שלצה"ל היה חשוב לשחרר את החיילות מסביבי עד שעה 18:00 לכל המאוחר, פן יאונה להן. פן מישהו יאנוס אותן...... אמתי.
אז בשעה 18:00, כל חיילת הייתה יוצאת הביתה ונוסעת חינם בתחבורה ציבורית ( כדי שלא תרגיש שום אילוץ לנסוע בטרמפים ). או בטרמפים.\

אבל אני שהייתי ונשארתי גבר, נאלצתי לפעמים לצאת מהבסיס בשעה מאוחרת, ולנסוע בטרמפים, או באוטובוסים.
גם שילמתי על הנסיעות שלי, בכרטיסייה צבאית או במזומן ( לעולם לא חינם ).
תמיד היו בעיות עם הכרטיסיה הצבאית. כל הזמן...או שהייתה נגמרת לפני הזמן, או שהייתה מסוג לא מתאים לאוטובוס שעליתי עליו.
זו הייתה תקופה של חטיפות חיילים ואכן נחטפו חיילים בתקופה ההיא ( אלון סספורטס, נחשון וקסמן למשל ).
אבל לאף אחד בצה"ל זה לא הפריע...
העיקר שלא יאנסו חיילת, שלא יחטפו חיילת.

גם אז דיברו על שיווין מגדרי, הדרת נשים. בג"ץ אליס מילר... זה היה ממש אז. אישה שווה לגבר מכל היבט אפשרי. יש נשים טייסות בצה"ל. איזה כיף.

טפו על צה"ל.
המפקדים של צה"ל, אינם ראויים.
לצפיה ב-'בתקופה שלי כל הנסיעות היו חינם בהצגת חוגר.'
בתקופה שלי כל הנסיעות היו חינם בהצגת חוגר.
27/10/2019 | 12:34
7
14
מעניין שלפני זה היה שונה.

לגבי ה"שיוויון", אתה צודק לגמרי, מצד אחד רוצים לכבוש יעדים שנחשבים גבריים, אבל מצד שני עדיין הנשים מקבלות את היחס הראוי להן (לא לדעתך) כנשים.
זאת הסתירה הפנימית הפמיניסטית.
לצפיה ב-'כי הפמיניזם משקר לגבי יעדיו'
כי הפמיניזם משקר לגבי יעדיו
27/10/2019 | 13:39
9
מכאן שגם כל פמיניסטית לא מוצאת שום סתירה פנימית של הפמיניזם.
הן מדברות על שיוויון, אבל רוצות  ( ומקבלות ) יחס מיוחד.
פמיניזם, זו תנועה שייעדיה הן יחס מיוחד לנשים, על חשבונם של גברים. והכל תוך שימוש בידה הנוקשה של ה"מדינה", כל מדינה.

ללא מדינה, אין שום פמיניזם.
גם ללא צבא וללא צה"ל, אין שום פמיניזם.
לצפיה ב-'אם צה"ל היה משלם משכורות....'
אם צה"ל היה משלם משכורות....
27/10/2019 | 13:51
5
13
אם צה"ל הרשע היה משלם משכורות, אז כל אחד מאיתנו היה מקבל 36 משכורות אם בכלל היו מגייסים אותו.
יתכן שאת רובנו לא היו מגייסים בכלל משיקולי תקציב ותועלת.

אותו כנ"ל בקשר למילואים.

כור היתוך עאלק...פחחח
לצפיה ב-'אכן, בזמני אפשר היה לקנות דירה בסכום הזה'
אכן, בזמני אפשר היה לקנות דירה בסכום הזה
27/10/2019 | 14:08
4
27
כשהתגייסתי ב-94, שכר המינימום היה 2000 ש"ח לחודש. 2000*36=72000 ש"ח, לפי שער 2.4 = 30 אלף דולר. בסכום הזה אפשר היה לקנות דירה בבאר שבע.
מה גם שמה שהפסדתי באמת זה לא שכר מינימום, אלא שכר מתכנת, כי בגלל הצבא התחלתי לעבוד במקצועי הנוכחי באיחור של 4 שנים.
לצפיה ב-'לא חייב להיות דווקא 36 משכורות'
לא חייב להיות דווקא 36 משכורות
27/10/2019 | 16:05
3
19
אבל 36 משכורות זה בהחלט סכום כסף מכובד מאוד.
הבן אדם צובר גם וותק, גם ניסיון עבודה, לעתים גם השכלה תוך כדי עבודה.

אומרים שבישראל צריך 72-74 משכורות לקניית דירה.... נדמה לי.... לא זוכר בדיוק.
אבל מתעלמים מזה שיש הבדל בין נשים לבין גברים.
נשים לא צריכות באמת לקנות דירה עבור עצמן. זה ממש לא חובה עבורן....
הן יכולות להתחתן עם מישהו בעל אמצעים, אולי להוסיף לו כמה גרושים אם צריך ולבלבל לו בשכל על אהבה אמתית, על משפחה, על קשר "רציני". זה מה שנשים עושות.....
אבל אם אין לו אמצעים..., הוא אכל אותה. אחד כזה עלול לשמוע את הביטוי "הקשר שלנו לא עובד" ולחשוב שעליו להשתפר באישיותו.
לך תסביר לאחד כזה שכסף זה משהו הרבה יותר חשוב מכפי שסיפרו לו בתיכון, לפני הגיוס.
צה"ל הוא הצבא הטוב והמוסרי בעולם !!!
כן, רק שצה"ל לא משלם.
בלי כסף, אין דיור.
בלי דיור ובלי כמה גרושים בצד, גם אין זוגיות.

אבל אי אפשר להיענש בחיים רק פעם אחת.
צריך להיענש פעמיים על כל דבר.
אז כעונש נוסף, נשים מכחישות את הטבע האמתי שלהן, מכחישות שהן פרגמטיות בכניסה לזוגיות וביציאה מזוגיות. הן אומרות לבן זוג שהוא פטאט שהוא חושב שנשים הן בעלות הלך רוח כזה תכליתי. וכל מה שהן רוצות זה בחור טוב לב שיאהב אותן כפי שהן.

צה"ל מפלה לרעה גברים. לא משלם להם משכורות ומונע מהם כל יתרון על פני נשים, מונע מהם לעתים בריש גלי, בגלוי, במוצהר.
ומה יוצא?
יוצא שיש המון רווקים ורווקות, בלי דיור קבע, בלי משפחה משל עצמם.
הכל מתוך ניצול לרעה שליהודי בדר"כ אין ארץ חלופית.... בדר"כ זה ככה.
כמו במחנה ריכוז קטן. אין לאן לברוח.
לצפיה ב-'בחירת מילים שלך לא מוצלחת'
בחירת מילים שלך לא מוצלחת
27/10/2019 | 21:34
2
21
אבל ישראל היא סוג של גטו בהחלט. מי המציא שבתור יהודי אני חייב לחיות באזור ברוחב 15 ק"מ שמוקף גדר תיל? כש-100 ק"מ דרומה יש מדבר ו-100 ק"מ צפונה יד רוב ערבי וממפעלים מזהמים.

כשלפני זה הייתי אזרח שווה זכויות במדינה ענקית שתופסת את רוב שטחיהן של אירופה ואסיה גם יחד.
לצפיה ב-'יש גם עניין נוסף - התאבדויות'
יש גם עניין נוסף - התאבדויות
28/10/2019 | 16:14
1
17
זה עניין שצה"ל מתמודד אתו כבר שנים ארוכות מאוד, עשרות שנים.
זו תופעת ההתאבדויות בצה"ל.
כרגע קראתי על אחד כזה... ( קישור למטה ).
במילים אחרות, כחייל, אתה בקבוצת סיכון לקבל דיכאון, ואולי גם להתאבד.
צה"ל וגם הקב"נים של צה"ל לא מטפלים בחיילים טיפול תרופתי, ולא בשיחות, ולא בשום דרך אחרת. עד כמה שידוע לי.
אם אתה מגיע ממשפחה שבורה, הרוסה, משפחה חד הורית, משפחה לא תומכת, ובילית את רוב חייך בעוני ואתה גם לא מקבל משכורת כמו בן אדם, הסיכוי שלך להתאבד הרבה יותר גדול מאשר של האחרים.

באופן אישי לפחות, אני חושב ומרגיש שתשלום שכר נאות לחייל, היה מצמצם את תופעת ההתאבדויות באופן דרמתי. אולי אפילו מחסל את התופעה כליל.
חייל בלי גרוש על התחת, הוא בסיכוי הרבה יותר גדול לממש את הנטייה האובדנית שלו, לעומת אחרים שיש להם כסף להוצאות ובזבוזים.

לצפיה ב-'בין 9 ל 16 מתאבדים בשנה'
בין 9 ל 16 מתאבדים בשנה
28/10/2019 | 18:36
8
כך זה לפחות בשנים האחרונות.
יתכן שבעבר זה היה חריף יותר.
התאבדות חיילת ( אישה ) היא נדירה ביותר. ( חיילת אחת למספר שנים ).

לצפיה ב-'דחליל עם תמונת קולומויסקי נזרק בפתח בית הכנסת המרכזי בקייב'
דחליל עם תמונת קולומויסקי נזרק בפתח בית הכנסת המרכזי בקייב
17/10/2019 | 09:32
9
30
בפעם ה-3 בחודש, פרובוקציה אנטישמית באוקראינה. בכניסה לבית הכנסת המרכזי בקייב הונח דחליל שותת דם ועליו תמונת נשיא הקהילה היהודית, איהור קולומויסקי. שגריר ישראל באוקראינה, יואל ליאון, גינה ואמר כי ״אוקראינה צריכה לעשות יותר כדי להילחם באנטישמיות שאם לא כן האלימות תלך ותתפשט״.

לצפיה ב-'שואל....'
שואל....
17/10/2019 | 11:55
5
16
האם אתה מאמין לכל דיווח שאתה קורא או שומע עליו ?
לצפיה ב-'אולי...'
אולי...
17/10/2019 | 12:04
1
17
השגריר הישראלי המציא את כל הסיפור מהראש. מתוך שעמום.
אוקראינה, כידוע, היתה מאז ומתמיד צחה כשלג, מעולם לא היתה בה אנטישמיות, ולכן אפשר להבין מדוע אתה מתקשה להאמין לשגריר הישראלי 
לצפיה ב-'אההה... הוא היה שם וצילם את הדחליל בעצמו ?'
אההה... הוא היה שם וצילם את הדחליל בעצמו ?
17/10/2019 | 12:09
5
לצפיה ב-'לא'
לא
17/10/2019 | 19:04
2
18
יש משהו חשוד לדעתך כאן ?
לצפיה ב-'מממ... לא בדיוק....'
מממ... לא בדיוק....
17/10/2019 | 19:14
8
האמת שכבר מזמן הפסקתי להאמין לדיווחי חוץ.
זה לא אומר שום דבר על אנטישימיות בפועל.
לצפיה ב-'בכל זאת יש משהו.... מהסס קצת'
בכל זאת יש משהו.... מהסס קצת
17/10/2019 | 19:26
12
שמע, אני כבר ראיתי כמה מצגות שנאה בחיים שלי. בדר"כ יש בהן יסוד ברור של הסתה לאלימות נגד קהל מסוים.
כלומר יש בהן יסוד מילולי ברור ואלים, וכן יש ציבור יעד מסוים וברור.
אם זה לא מילולי, אז יש שימוש ברור בסמלים מוכרים ( צלב קרס, מגן דוד ).

בהנחה שמה שאנחנו רואים בתמונה אכן נוצר בידי מסית אלמוני והכל אמתי, אין בו שום דבר "מטריד" ואין בו שום מסר ברור מכל סוג.
אפילו הדם נראה כמו ספריי מבקבוק תרסיס.

אבל כמו שאמרתי, אני פשוט הפסקתי להאמין לעיניי ולאוזניי, ומאז אנחנו חברים טובים .
לצפיה ב-'הוא גם "נשיא הקהילה היהודית"?'
הוא גם "נשיא הקהילה היהודית"?
17/10/2019 | 11:55
2
21
יש טוענים, שהוא נשיא כל אוקראינה למעשה 
לצפיה ב-'יש בימינו המון המון פייק ניוז'
יש בימינו המון המון פייק ניוז
17/10/2019 | 12:05
1
22
זה לא אומר שאין בעולם אנטישמיות, זה רק אומר שיש בעולמנו אוקיאנוס של פייק ניוז.
לגישתי, חלק מהפייק ניוז הזה, נעשה בתיאום מלא עם ממשלת ישראל.
כעומק הידידות בין המדינות, כך עומק הפייק ניוז ( צרפת, בלגיה, ארה"ב וגם אוקראינה ).

כשמדובר במדינות אויב, או מדינות שאינן ידידות קרובות של ישראל, הפייק ניוז נדיר יותר.
כשישראל וטורקיה היו חברות טובות, היה ים של פייק ניוז.
כעת המדינות ביחסים גרועים, והפייק ניוז פסק.
לצפיה ב-'אכן מסתובבת בתקשורת כמות אדירה של פייק-ניוז'
אכן מסתובבת בתקשורת כמות אדירה של פייק-ניוז
17/10/2019 | 22:01
15
אבל יש אנשים שניתן להם כושר שיפוט מסוים, והם יכולים, למשל, להצליב דיווחים שונים על אותו ארוע מדווח, רצוי - ממקורות יריבים. ומישהו שמכיר את הרקע של הארוע המדווח, ויש לו מקורות מידע מנוגדים בנדון, יכול להצליב אותם, להוסיף שיקול דעת, היגיון, ולקבל איזושהי גרסה "משוקללת" בדרגת סבירות זו או אחרת.

בנוגע לתגובתך, משהו לא לגמרי ברור: האם מעניין אותך בכלל הנושא המדווח?

האם ידוע לך בכלל הרקע? מחאות הלאומנים נגד הסכמי מינסק, פיצוץ הפרדת הכוחות בדונבס שהוסכמה ע"י כל הצדדים? מאבקי הכוח בין האוליגרכים האוקראינים?
אם כן, הרי יש באפשרותך לנסות ולגלות את האמת: לחפש מקורות שונים המדווחים על אותו דבר, לחפש הכחשות, לבקש מאחרים שיציגו אישורים-הוכחות-עדויות נוספות. משהו!

אבל אם, באופן גורף, אתה דוחה את הנושא "מחוסר הוכחות", אז מה בעצם היה הטעם בתגובתך? סתם להטריל?

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ