לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
91759,175 עוקבים אודות עסקים

פורום ישראל ברוסית

פורום "ישראל ברוסית" מהווה במה ליוצאי ברית המועצות לשעבר והמדינות שקמו בעקבות פירוקה.
בפורום דנים בכל נושא הקשור לעלייה ארצה, השתלבות בארץ, קשר עם ארצות המוצא, עולים טריים וותיקים כאחד.
כמו-כן, ניתן לדבר על התרבות הרוסית והשפה הרוסית ולשאול שאלות ללומדי השפה הרוסית.
הפורום מיועד ופתוח לכל גולש, עולה וצבר כאחד, בני כל הגילאים/מינים/עדות/לאומים/דתות/השקפות עולם.
ובמיוחד לגולשים הסמויים שאני יודע שקוראים כאן בסתר, אז קדימה  הירשמו לתפוז והתחילו להשתתף בצורה פעילה.

אנא הקפידו לשמור על חוקי הפורום והאתר.
גלישה מהנה ודיונים פוריים

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ישראל ברוסית

פורום "ישראל ברוסית" מהווה במה ליוצאי ברית המועצות לשעבר והמדינות שקמו בעקבות פירוקה.
בפורום דנים בכל נושא הקשור לעלייה ארצה, השתלבות בארץ, קשר עם ארצות המוצא, עולים טריים וותיקים כאחד.
כמו-כן, ניתן לדבר על התרבות הרוסית והשפה הרוסית ולשאול שאלות ללומדי השפה הרוסית.
הפורום מיועד ופתוח לכל גולש, עולה וצבר כאחד, בני כל הגילאים/מינים/עדות/לאומים/דתות/השקפות עולם.
ובמיוחד לגולשים הסמויים שאני יודע שקוראים כאן בסתר, אז קדימה  הירשמו לתפוז והתחילו להשתתף בצורה פעילה.

אנא הקפידו לשמור על חוקי הפורום והאתר.
גלישה מהנה ודיונים פוריים
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'האם רק אצלי יש בעיות התחברות?'
האם רק אצלי יש בעיות התחברות?
17/11/2017 | 12:37
2
25
כשאני מנסה להתחבר לתפוז הוא זורק אותי תוך דקה שתיים כבר שבועיים. מישהו נתקל בזה חוץ ממני?
לצפיה ב-'אני לא'
אני לא
18/11/2017 | 11:49
3
לצפיה ב-'לא מכיר'
לא מכיר
18/11/2017 | 19:19
6
מהיכן את מנסה להתחבר ?
מהטלפון או מהמחשב ?
לצפיה ב-'אז יש כזה דבר "גטו רוסי" ?'
אז יש כזה דבר "גטו רוסי" ?
12/11/2017 | 09:44
16
47
לצפיה ב-'בהתחלה כן, תוך עשור או שניים זה מתפוגג'
בהתחלה כן, תוך עשור או שניים זה מתפוגג
12/11/2017 | 10:27
4
27
או לובש צורה חדשה ו"משולבת". יש גטו רוסי בארץ כשם שהיה גטו ייקי או גטו צפון-אפריקאי (אני זוכר היטב את אופקים של תחילת שנות ה-90 שענתה על ההגדרה הנ"ל במובן הרוסי והמרוקאי כאחד )
לצפיה ב-'אני היתי יותר הולך על הגדרה אישית של כל אחד'
אני היתי יותר הולך על הגדרה אישית של כל אחד
12/11/2017 | 12:56
3
33
כי אני גר במקום שמוגדר ע"י אחרים כ"גטו רוסי" ואני לא מרגיש שום גטו כזה ובוודאיע שאני לא מנותק מהמציאות הישראלית.
לצפיה ב-'כי עכשיו זה לא ממש גטו'
כי עכשיו זה לא ממש גטו
12/11/2017 | 13:06
32
אבל לפני 25 שנה כן. מגיעה מסה קריטית של אנשים שלא יודעים את שפת המדינה. אותם האנשים מקימים בתי עסק עבור עצמם, גני ילדים, כלי תקשורת ועוד. מעין "סניף של מדינה X בתוך מדינה Y". היו מאות מקרים כאלה, ולא רק בארץ. יוצאי רוסיה הצארית הקימו גטאות לתפארת בסין. במאה ה-19 יהודי מזרח אירופה הקימו גטאות בניו יורק וכן הלאה.
לצפיה ב-'אתה מדבר על השכונה שלך...'
אתה מדבר על השכונה שלך...
12/11/2017 | 15:40
1
35
כל העיר שלנו עדיין נתפשת בתודעה הישראלית המיינסטימית כגטו רוסי אחד גדול ועיירת פיתוח קטנה וזניחה אי-שם בדרום....
לצפיה ב-'אכן...'
אכן...
12/11/2017 | 20:30
27
מבחינתי מי שחושב כך, ומי שלא מכיר שיש אוכלוסיות אחרות במדינה, למשל כמו יוצאי בריה"מ שגדלו כאן ויודעים עברית ברמת שפת אם והם לא חסינים לקור, הוא עצמו חי בגטו.
לצפיה ב-'יש'
יש
13/11/2017 | 22:20
5
45
זה לא מושג גיאוגרפי אלא חברתי.
אני חי במידה מסויימת בגטו רוסי.
כל החברים שלי "רוסים", כל בנות הזוג שהיו לי היו "רוסיות".
לצפיה ב-'זהו, חברתי ולא גיאוגרפי'
זהו, חברתי ולא גיאוגרפי
14/11/2017 | 08:47
2
12
לצפיה ב-'ובכן, חברתי...'
ובכן, חברתי...
14/11/2017 | 11:24
1
25
עד לא מזמן "רוסים" בארץ נהנו, ואולי עדיין נהנים, מאוטונומיה תרבותית-חברתית על בסיס לא-טריטוריאלי, משהו שאין לאף עדה אחרת, פרט לערבים, אבל הם לא עדה אלא מגזר, ואף אחד לא מצפה מהם להיות יהודים.
לצפיה ב-'לערבים יש אוטונומיה תרבותית אמיתית'
לערבים יש אוטונומיה תרבותית אמיתית
14/11/2017 | 12:45
28
קיימת מערכת חינוך ממלכתית בערבית. אין כזו ברוסית (ולא צריך)
לצפיה ב-'האם "מרוקאי" שכל החברים שלו "מרוקאים"'
האם "מרוקאי" שכל החברים שלו "מרוקאים"
14/11/2017 | 11:20
1
38
וכל בנות הזוג שהיו לו היו "מוקאיות" חי בגטו מרוקאי?
לצפיה ב-'סוג של'
סוג של
14/11/2017 | 12:41
8
לצפיה ב-'מוטב היה לו השתמשו במילה אחרת '
מוטב היה לו השתמשו במילה אחרת
14/11/2017 | 08:16
4
40

נכון, השחורים בארה"ב כבר השתמשו במלה הזו לתיאור השכונות שלהם, אבל לא חייבים לחזור על כל טעות שעושים בארה"ב.
לצפיה ב-''
14/11/2017 | 08:48
4
לצפיה ב-'מילים כדורבנות!'
מילים כדורבנות!
14/11/2017 | 11:21
2
30
זה בדיוק מה שישראל מצטיינת בו
לצפיה ב-'אזכיר, שישראל לא הוקמה כדי להצטיין '
אזכיר, שישראל לא הוקמה כדי להצטיין
15/11/2017 | 09:14
1
25

ישראל הוקמה כדי לתת ליהודים מקום בו לא יצטרכו לספוג אנטישמיות בחיי היום יום.  

הציפיה שישראל תהיה טובה יותר מכל מדינה אחרת - איננה מציאותית.

לצפיה ב-'ברור שלצפות מישראל להיות טובה יותר מכל מדינה אחרת'
ברור שלצפות מישראל להיות טובה יותר מכל מדינה אחרת
15/11/2017 | 11:29
24
זה לא מציאותי בעליל. אדרבה, אף מדינה בעולם לא טובה יותר מכל מדינה אחרת. אבל ישראל אכן מצטיינת לחזור על כמעט כל טעות אמריקאית.
לצפיה ב-'אצלנו רוסיות לא עובדות'
אצלנו רוסיות לא עובדות
01/11/2017 | 08:33
25
67
השפלה איומה לצעירה בת 18 העומדת בפני גיוס לצה"ל: סניף של "השניצליה" בעיר מגוריה כרמיאל סירב לקבל אותה לעבודה לאחר ששמה עורר חשד בקרב ההנהלה שהיא לא יהודייה: "אצלנו רוסיות לא עובדות", נאמר לה לטענתה. הצעירה הפגועה הגישה נגד המסעדה תביעת פיצויים.

הצעירה, בת להורים יהודים, עלתה עימם מרוסיה כאשר הייתה תינוקת בת חמישה חודשים. היא גדלה בישראל, התחנכה כאן ובקרוב תתגייס לצבא. עד לשירותה תיכננה לעבוד כדי לחסוך מעט כסף. באחרונה נכנסה לסניף מסעדת "השניצליה", סיפרה שהיא עומדת בפני גיוס וביקשה לעבוד במקום עד אז. לדבריה, המנהלת הסכימה.

בתביעה נטען כי לאחר שהציצה בקורות החיים שהגישה לה הצעירה שאלה אותה המנהלת: "בלי להעליב, אבל את יהודייה?" בכתב התביעה נאמר כי הצעירה ההמומה השיבה בחיוב, וכי בתגובה אמרה לה המנהלת: "נבדוק את זה, כי אצלנו רוסיות לא עובדות. זה מקום כשר, ולא־יהודים לא מועסקים פה". הצעירה חזרה הביתה בוכה ונסערת וסיפרה על המקרה להוריה. הם נחרדו מהסיפור, שהזכיר להם אירועים חשוכים מרוסיה שבהם נתקלו בעבר — אפליה על רקע יהדותם שבאה לביטוי גם במוסדות החינוך וגם במקומות עבודה: "אתה יהודי? לך מכאן". לפעמים נוספו למילים גם מהלומות.

למחרת ניגש האב עם בתו למסעדה כדי לבדוק שמא בתו טעתה בהבנת מה שנאמר לה, אבל בתביעה נטען כי המנהלת חזרה גם בפניו על עמדתה: "כאן אסור להעסיק לא־יהודים".

באמצעות עו"ד ענבר אפק ממשרד MEI LAW הגישה הצעירה תביעה לבית־הדין לעבודה נגד המסעדה, ובה היא דורשת פיצוי של 120 אלף שקלים. "ההורים שלי עלו לישראל כי הם יהודים ובגלל ציונות ואהבת הארץ. הם רצו לחנך את הילדים שלהם במדינה יהודית ודמוקרטית, שבה לא יחששו כל הזמן מגילויי אנטישמיות ולא יסבלו מאפליה בשל היותם יהודים", היא אומרת בכאב.

עו"ד אפק: "מדובר בגזענות של ממש ובמדיניות מפלה ובלתי חוקית". בתביעה נאמר עוד: "התנהגות זו השפילה את התובעת והותירה צלקת שספק אם תגליד. היא חשה שהיא אינה שווה בין שווים במדינתה שלה".

טרם הוגש כתב הגנה, אולם בעקבות פניית "ידיעות אחרונות" אמרה מנהלת הסניף: "הכל נעשה לפי נוהלי המסעדה. אם אקח עובד לא־יהודי ישללו את הכשרות מבית־העסק שלי".

--------------------------------------------------------------------------------
לצפיה ב-' אני אפילו לא יודע איך להגיב'
אני אפילו לא יודע איך להגיב
01/11/2017 | 09:55
19
41
עכשיו צריך להוכיח יהדות לא רק לחתונה אלא גם בשביל למלצר במסעדה?! אבל אני בטוח שבמקרה הזה גם זה לא יעזות, זאת אומרת אולי יכריחו את המנהלת להעסיק את הצעירה הרוסיה, אכל כל עוד ההחלטה תלויה רק בשיקול דעתה היא לא תעסיק אותה כי היא כבר פסלה אותה מראש, הרי לדידה כל יוצאי ברה"מ/לשעבר הם גויים, וחייבים לעשות שמיניות באוויר כדי להוכיח אחרת, למשל, לחזור בתשובה ולהיות דתיים. היחס הזה של המנהלת בולט בפליטת לשונה, "אצלנו רוסיות לא עובדות. זה מקום כשר, ולא־יהודים לא מועסקים פה". אין לי ספק שבאומרה "רוסיות" היא לאו דווקא התכוונה ספציפית לרוסים אתניים, אלא לאוכלוסייה בישראל שמכונה "רוסים" בשפת רחוב. כל הרוסים, לא משנה עם מרכאות או בלי, אנשים מהסוג הזה לא מטריחים את עצמם לתת את דעתם על דקויות כאלה, הם לא יהודים בשבילה, חד וחלק. והיא רק ביטאה בקול את העמדה שהרבה מאוד ישראלים שותפים לה אבל לרוב, אך לא תמיד, לא מעיזים להעלות אותה על דל שפתיהם.
לצפיה ב-''
01/11/2017 | 14:16
6
לצפיה ב-'זה בוודאי לא ינחם אותך '
זה בוודאי לא ינחם אותך
09/11/2017 | 10:23
17
25

ובכל זאת אומר, בבחינת "צרת רבים חצי נחמה", שגם אנו ילידי הארץ החילוניים סובלים מהדתיים. מה לעשות, הם חזקים יותר ומאורגנים יותר, לכן דברים יקרו בדרך שלהם, ולא בדרך שלך ושלי.  

לצפיה ב-'כמה כבר ילידי הארץ חילונים יש כאן?'
כמה כבר ילידי הארץ חילונים יש כאן?
14/11/2017 | 11:36
16
23
מהו אחוז אתאיסטים ששפת אמם עברית ביחס לכמות אזרחי ישראל? מה רבה הייתה הפתעתי כשנחשפתי לראשונה ל"ישראלים-של-ממש, צברים" שמדברים במבטא דומה הרבה יותר לשלי מהמבטא הרגיל של אשדודים לא-רוסים והדת הוא מהם והלאה.
לצפיה ב-'ושלא אובן לא נכון, אני מכבד מאוד את הדת היהודית'
ושלא אובן לא נכון, אני מכבד מאוד את הדת היהודית
14/11/2017 | 11:41
20
בכל זאת, 22 שנה באשדוד
לצפיה ב-'לא חסר'
לא חסר
14/11/2017 | 20:34
17
במיוחד באיזור ת"א והשרון.
לצפיה ב-'חילוני ואתאיסט זה לא אותו הדבר '
חילוני ואתאיסט זה לא אותו הדבר
15/11/2017 | 09:10
13
21

להערכתי, בין רבע לשליש מילידי הארץ היהודים שחיים בארץ הם חילונים. דהיינו, לא שומרים שבת, לא אכפת להם מכשרות, לא מבקרים בבתי כנסת, היו שמחים להתחתן בנישואים אזרחיים, והיו שמחים - כמוך - לא לשמוע אף פעם שמישהו חושב עליהם שהם לא מספיק יהודים.  

כל זה לא קשור לשאלות של אמונה - רק לפוליטיקה.

לצפיה ב-'בין רבע לשליש? אז לפחות 2/3 דתיים?'
בין רבע לשליש? אז לפחות 2/3 דתיים?
15/11/2017 | 15:58
12
23
לא נשמע לי הגיוני, לדעתי מעל חצי חילונים. חלקם קוראים לעצמם "מסורתיים", אבל הם עדיין חילונים.
לצפיה ב-'לכאן נכנס חוסר הבהירות של ההגדרות האלה'
לכאן נכנס חוסר הבהירות של ההגדרות האלה
15/11/2017 | 20:29
14
"חילוני"
"מסורתי"
"דתי"

יותר מדוייק לסווג לפי אנשים שמאמינים בתורה ובה' שהם יכולים לשמור יותר מצוות או פחות,
ולאנשים דאיסטים/אתאיסטים שאינם מאמינים בתורה והם בד"כ מנותקים מהדת לגמרי אם כי יש אחוז מסויים ששומרים משהו פה ושם.
לצפיה ב-'אם זה נראה לך הגיוני או לא תלוי מאוד מנקודת המבט שלך,'
אם זה נראה לך הגיוני או לא תלוי מאוד מנקודת המבט שלך,
16/11/2017 | 06:40
10
20
אם אתה רואה את המציאות מרעננה וחברת הייטק, או שמא מאשדוד וצוות לתיקוני חשמל.

לצפיה ב-'מבחינתי גם אשדודי שמנשק מזוזות'
מבחינתי גם אשדודי שמנשק מזוזות
16/11/2017 | 07:54
9
24
אבל נוסע בשבת הוא חילוני
לצפיה ב-'לדעתי ההגדרה "מסורתי" תהייה כאן יותר במקום, '
לדעתי ההגדרה "מסורתי" תהייה כאן יותר במקום,
16/11/2017 | 09:18
2
17
קהילות המזרח אף פעם לא התאפיינו באדיקות כמו קהילות אשכנז, ולא הפריע להם לשלב אמונה עמוקה בתורה וביקורים יומיומיים בבית הכנסת עם עיגול פינות כמו עישון בשבת. לדעתי אמה מנסה  להעריך אותם ע"פ אמות המידה של מנטליות ארופאית, ששמה דגש על דיוק ועקביות.
לצפיה ב-'אבל יאמר להצדקתך שאני עושה בדיוק את אותו הדבר, '
אבל יאמר להצדקתך שאני עושה בדיוק את אותו הדבר,
16/11/2017 | 09:30
1
24
שופט את המזרחים לפי אמות המידה של מנטליות ארופאית. אני אולי מחלק להם הגדרות "הם כאלה וכאלה" ו"הם עושים/חושבים ככה וככה", אבל אני עושה את זה דרך האספקלריה של המנטליות הארופאית, וזו מסיבה שאדם בעל מנטליות מסוימת (ולא משנה איזו) לא מסוגל לחוות את העולם אלא דרך המנטליות שלו. זה כמו עיוור מלידה שיכול ללמוד בע"פ טונות של מידע על הצבע ולדקלם אותו, אבל לא מסוגל להעלות בדמיונו את חוויית הצבע.
לצפיה ב-'לאו דווקא מזרחים'
לאו דווקא מזרחים
16/11/2017 | 10:14
20
יש לי חבר ("רוסי" כמובן) שטוען שהוא מסורתי. כל המסורתיות שלו מתבטאת בשמירה מאוד חלקית על כשרות.
מבחינתי הוא חילוני בדיוק כמוני.
לצפיה ב-'למשל אני כזה'
למשל אני כזה
16/11/2017 | 10:06
5
13
והיה כאן בפורום אתאיסט שכינה אותי: "אתה לא חילוני אמיתי, אתה באותה חבילה עם הדתיים".
מושגים בעייתיים.
לצפיה ב-'דתי זה מי שמתפלל x פעמים ביום'
דתי זה מי שמתפלל x פעמים ביום
16/11/2017 | 10:12
4
21
הולך לבית כנסת לפחות פעם בשבוע ושומר שבת והלכות נידה. כל השער חילונים.
לצפיה ב-'החלוקה שלך דיכוטומית מידי, '
החלוקה שלך דיכוטומית מידי,
16/11/2017 | 17:10
18
יש עוד גוונים חוץ מלבן צחור ושחור פחם.
לצפיה ב-'די מסכים איתך, אלה הכינויים שהיו מקובלים בארץ'
די מסכים איתך, אלה הכינויים שהיו מקובלים בארץ
16/11/2017 | 20:10
2
21
עד לפני עשור-שניים.
בשנים האחרונות אני נתקל בלא מעט אתאיסטים שטוענים שהכינוי "חילונים" שייך בלעדית להם.

אם לפרש את המונחים במשמעות הישירה ולא לפי קונוטציה:
דתי - אדם המאמין בדת כלשהי.
חילוני - אדם שלא מנהל אורח חיים ע"פ דת מסויימת.
מסורתי - נצמד למסורת, שומר מסורת.

לכן לפי המילון אני יכול להיות מכונה גם דתי, גם חילוני וגם מסורתי
לצפיה ב-'מסורתי זה מושג לא מוגדר ולכל אין לו תוקף'
מסורתי זה מושג לא מוגדר ולכל אין לו תוקף
17/11/2017 | 08:11
1
13
כמעט כל יהודי ישראלי שומר על חלקים מסויימים מהמסורת היהודית: ברית מילה, סדר פסח, חופה, יום כיפור, בר מצווה וכו'. אז כמעט לכל אחד אפשר לקרוא "מסורתי", ולכן אין הרבה משמעות למושג הזה.
לצפיה ב-'אותו הדבר דתי וחילוני'
אותו הדבר דתי וחילוני
17/11/2017 | 08:23
11
המשמעות הישירה כפי שכתבתי היא שדתי הוא אדם המאמין בדת כלשהי, ולאו דווקא מי ששומר על X מצוות.
בגלל זה אנשים אתאיסטים קראו לי דתי, אפילו "מאוד דתי".
וחילוני זה מישהו שלא חי ע"פ אורח חיים דתי או ששומר על אורח חיים דתי בצורה חלשה יותר ולא מקפיד על כל המצוות.

בגלל סיבות אלה המושגים מאוד לא מוגדרים ושבריריים.
לצפיה ב-'אוסיף ואומר שכולי תקווה שהצעירה ומשפחתה תלך עד הסוף'
אוסיף ואומר שכולי תקווה שהצעירה ומשפחתה תלך עד הסוף
01/11/2017 | 10:07
1
36
כדי להעניש את המנהלת והעסק כספית כבד ככל האפשר, גם משביל איזשהו פיצוי על עוגמת הנפש האינסופית שנגרמה להם, וגם למען יראו ויראו, חייבים להפגין פה אפס סובלנות לאפלייה.
לצפיה ב-'לגמרי'
לגמרי
01/11/2017 | 14:29
5
לצפיה ב-'יש במשרד הכלכלה אגף המטפל'
יש במשרד הכלכלה אגף המטפל
02/11/2017 | 11:24
2
46
באפלייה במקומות עבודה. מוזר שהבחורה לא פנתה לשם (באם יש הוכחות חד משמעיות והשיחות עם בעלי השניצליה הוקלטו).
לצפיה ב-'ונראה לך שזה יעזור? '
ונראה לך שזה יעזור?
09/11/2017 | 10:31
1
25

הצעירה הזו היא לא האדם הראשון ולא השני שנפסל מקבלה לעבודה בגלל החשש שלקוחות יחשבו שהוא לא יהודי. אני די בטוח, שכבר יש איזה סעיף קטן באיזה חוק שמאפשר למעסיק לפסול על זה ולצאת נקי.   

גם לא חסרים "עשבים שוטים", שיתחילו להטריד את הצעירה ולאיים עליה כדי שתסיר את התביעה. כך שאולי לא נגיע למצב שבו הסעיף הקטן דלעיל יופעל.

לצפיה ב-'מידע אישי אני יכול להגיד '
מידע אישי אני יכול להגיד
09/11/2017 | 14:21
35
שזה יכול לעזור. נתקלתי במקרה של אדם שפנה לאגף בשל אפליה (אומנם לא על מוצא) וכעת מתנהלת תביעה נגד המעסיק.
לצפיה ב-'האם ישראל בדרך לדיקטטורה או אוטוריטריות?'
האם ישראל בדרך לדיקטטורה או אוטוריטריות?
23/10/2017 | 16:19
62
134
חברי הבית היהודי מתנגדים לחוק חקירת ראש הממשלה, חלקם מתנגדים גם להגבלת זמן הכהונה שלו. זה לא אמור להדליק נורה אדומה אצל העם? מה בדיוק לא מוסרי בחקירה שכזו? האם העם לא רשאי לדעת מה מתרחש עם הנציג...
המשך>>
חברי הבית היהודי מתנגדים לחוק חקירת ראש הממשלה, חלקם מתנגדים גם להגבלת זמן הכהונה שלו. זה לא אמור להדליק נורה אדומה אצל העם? מה בדיוק לא מוסרי בחקירה שכזו? האם העם לא רשאי לדעת מה מתרחש עם הנציג שלהם? מה דעתכם? האם אתם בעד או נגד החוק? 

דעתי היא שזה דומה לרוסיה של פוטין, אדם שאסור לבקר אותו או לחקור. המצב הזה יוביל לשחיטות ויתן לנתניהו מעמד נצחי. 
לצפיה ב-'המשך לאשכול שמות וזהות'
המשך לאשכול שמות וזהות
18/10/2017 | 00:15
27
47
המשך להודעה זו:

לא קיים אצלי דיסוננס.
הזהות שלי מתבססת דבר ראשון חזק על שיוכי לעם היהודי, דבר ראשון בכלליות לעם ישראל וספציפית מבחינת תרבות ומורשת עדה אשכנזית "ליטאית" (כבר הסברתי שאין שום קשר למדינת ליטא כיום).
זה בדיוק ה"מקורי" שדיברת עליו.
מבחינת שייכות מדינית, הזהות היא אך ורק ישראלית.
מבחינת תרבות, יש שילוב של כל מיני תרבויות מהארץ, מחו"ל גם ברוסית וגם באנגלית.
אני מכיר את ההווי הישראלי לא פחות מכל ישראלי אחר.

אתה לוקח ומתייג "יהודי בלארוסי" ומסיק מכך שיש לי זהות בלארוסית כלשהי רק בגלל שנולדתי בשטחה כיום, טעית כמובן.
גם בעניין הלאום אתה טועה, כי בבריה"מ הלאום שלי לא היה בלארוסי וגם בישראל לא.
בשניהם הוא 'יהודי'.
לצפיה ב-'"לא קיים אצלי דיסוננס" הוא סימן ראשון לדיסוננס'
"לא קיים אצלי דיסוננס" הוא סימן ראשון לדיסוננס
18/10/2017 | 01:40
13
33
אתה אפילו לא מודע לדיסוננס מרוב שהוא עמוק. אתה גם משחק משחק כפול מבלי שאתה שם לב, מחד שומר על זהותך הסובייטית כדי שהישראלים יראו אותך כשייך לקבוצת השייכות הראשונית שלך, מצד שני אתה מכריז על עצמך ישראלי כי כך אתה נלחם בתחושת הזרות שנגרמה לך בעקבות היחס שקיבלת מהישראלים בילדותך כשהיית עולה חדש ומצד שלישי מגן על נציגי הדת שעוד ידאגו לטרטר אותך כשתרצה להתחתן ומצדיק כפיה דתית במרחב הציבורי, התנהלותך כולה ריאקטיבית ומנסה להוכיח שאתה כביכול יותר ישראלי מישראלי ויותר יהודי מיהודי כאשר ברור שלו היית באמת מרגיש ישראלי לא היית מוצא צורך להמחיש זאת באמצעות התכחשות שכל מה שהכרת מילדותך המוקדמת והחלפת התרבות השפה והזיקה כדי להיות מקובל יותר בקרב התרבות הקולטת ואף להגן על נציגי הדת בגלל שהם אלה שמפקפקים ביהדותך. אלה סממנים מובהקים של הדיסוננס הקוגניטיבי שלך. אוכל להרחיב עוד אם תרצה.
לצפיה ב-'אתה ממשיך עם ההמצאות וחוסר ההבנה שלך'
אתה ממשיך עם ההמצאות וחוסר ההבנה שלך
18/10/2017 | 07:44
2
26
כאשר אתה בעצם לא מכיר אותי אישית כלל.

אמנם פעם היתה לי מעין תחושה שאני לא 100% ישראלי ולא 100% רוסי, אבל מאז הפסקתי לדבר בסיסמאות, כאשר מבינים את המשמעות האמיתית להגדרות דברים מתחילים להסתדר.
בזהות היהודית כמעט ולא 'נגעתי', למרות שהיא תמיד הייתה חלק דומיננטי ממני, אך בצורה בלתי מודעת התייחסתי אליה כאילו היא מובנת מאליה, בין היתר בגלל שהסביבה בארץ(החילונית במיוחד) גם לא נוגעת בה כמעט ומתייגת אנשים לפי עדות, לפי עולים מול ותיקים וכו'.
ברגע שהבנתי מהי הזהות הבסיסית והכי משמעותית אז הכל הסתדר.

"מחד שומר על זהותך הסובייטית כדי שהישראלים יראו אותך כשייך לקבוצת השייכות הראשונית שלך" - בולשיט גמור, אתה ממציא ומדמיין.

"מצד שני אתה מכריז על עצמך ישראלי כי כך אתה נלחם בתחושת הזרות שנגרמה לך בעקבות היחס שקיבלת מהישראלים בילדותך כשהיית עולה חדש" - אני לא מכריז, אני ישראלי פורמלית, ע"פ תעודות ואף על פי זיהוי בחו"ל.
איך אתה יודע איזה יחס קיבלתי בילדותי ?  ובוודאי שלא נגרמה לי תחושת זרות.

מה בדיוק הכרתי ?   עליתי בגיל 3, השפה שאני יודע הכי טוב היא עברית, אני לאזוכר כלום מבריה"מ וכל הווית חיי הזכורה לי היא מישראל.
לא החלפתי אותם.

אני לא מגן על "נציגי הדת", אני מגן על העם, האמונה ועל מסורת אבותיי.
אף אחד לא מפקפק ביהדותי.

הוכחת בהודעה זאת שאתה כלל לא מכיר אותי וממציא דברים לא קשורים, ללא כל הבנה של הזהות שלי, רק על סמך תיוגים ותמונה שגויה שבנית לעצמך בראש.
לצפיה ב-'האם אתה מתכחש לזהותך הסובייטית?'
האם אתה מתכחש לזהותך הסובייטית?
23/10/2017 | 18:07
1
14
אם לא אז אתה שומר עליה.

איך יכול להיות שלא נגרמה לך תחושת זרות? הרי כשהגעת לא ידעת לדבר עברית בכלל והיה לך קשה למצוא חברים ישראלים, יותר מזה, אפילו היום אתה מתוייג כשונה, הישראלי הממוצע לא רואה בך ישראלי לכן תמוה שלא חשת זרות.

יש הפרדה בין הדת לבין העם, רוב העם לא דתיים ואתה לא פעם הבעת בפורום תמיכה בכפייה דתית, כולל בשרשור הענק.

אם לא היו מפקפקים ביהדותך לא היו צריכים לבדוק אותך בבואך להתחתן, ילידי ישראל לא בודקים כך.
לצפיה ב-'יש לי גם זהות סובייטית מסויימת'
יש לי גם זהות סובייטית מסויימת
23/10/2017 | 20:26
13
שנובעת מההוויה של משפחתי בבריה"מ.
אבל אני לא שומר עליה בכוונה תחילה "כדי שהישראלים יראו אותך כשייך לקבוצת השייכות הראשונית שלך", היא פשוט קיימת.

אני עליתי בגיל 3, בגיל זה ילדים לומדים לדבר, למדתי את השפה בגן הילדים ובהמשך בבית הספר, דרך הטלוויזיה ובקשר עם הסביבה דוברת העברית בכל מקום.
חברים היו לי בגן ובבית הספר.
אתה שוב מחליט בשבילי מה הרגשתי ומה לא על סמך סטריאוטיפים מקובעים שלא נכונים לכל מצב.
אני לא מרגיש זר, ואם יש ישראלים מסויימים, שהם בהחלט לא כולם, שמתייגים אותי כזר, הם מעניינים לי בערך את ה-*, גם אני יכול לתייגם כזרים.

הדת היא חלק מהעם היהודי, יש אנשים שמפרידים עצמם מהדת.
אני לא תומך בכפיה דתית.

לא מפקפקים ביהדות, מבצעים בירור יהדות עבור כל מי שמגיע להתחתן.
לרוב ילידי ישראל יש הורים שנישאו ברבנות ויש כתובה, לכן הוכחת היהדות שלהם מהירה ופשוטה ולא סתם כי נולדו בישראל.
לצפיה ב-'אגב, אם זהותו של אדם נקבעת ע"פ ארץ לידתו, '
אגב, אם זהותו של אדם נקבעת ע"פ ארץ לידתו,
18/10/2017 | 16:08
9
32
למה ברוסיה, למשל, קיימים כל כך הרבה עמים שונים? הרי רוסיה היא לא מדיה חד-לאומית, היא מעצמה רב-לאומית, ויש בה המון עמים שכולם עד האחרון בניהם הם ילידי רוסיה אבל הם לא מוגדרים כרוסים. הם מוגדרים כאזרחי רוסיה, אבל לא רוסים! בשפה הרוסית יש שתי מילים שונות לציון אזרח רוסיה (rosiyanin) ובן לאומה הרוסית (russkij). אדם שנולד בשטח רוסיה, אבל שני הוריו, נגיד, קזאחים, יהיה אזרח רוסיה (rosiyanin), אבל הוא לעולם לא יחשב לרוסי מבחינת הלאום, לעולם לא יהיה russkij, אלא תמיד קזאחי. ולהיפך, אם אדם ששני הוריו רוסים מבחינת הלאום (russkije), ושניהם אין אזרחות רוסית, הם אזרחי מדינה אחרת, בה הוא עצמו נולד, והאזרחות היחידה שלו היא של אותה המדינה בה נולד, אם הוא יבוא לרוסיה אפילו כתייר בעל אזרחות ודרכון זר, ואפילו אם הוא גם לא מבין מילה ברוסית, ברוסיה הוא לא יהיה אזרח רוסי, לא יהיה rosiyanin, אבל תמיד יחשב לבן לאומה הרוסית, תמיד יהיה russkij. כדי להיחשב ברוסיה russkij (בן הלאום הרוסי), לפחות אחד מההורים אמור להיות מוגדר כ-russkij, וארץ הלידה לא משנה כלום, אם אחד מהוריך הוא רוסי לפי הלאום, אתה תחשב ברוסיה (גם ע"י הרשויות וגם ע"י החברה) ל-russkij גם אם נולדת בתאילנד או בארה"ב, ואם אף אחד מהוריך לא russkij, אתה לעולם לא תהיה russkij גם אם נולדת בכיכר האדומה מול המאוזוליאום. וכדי להיות rosiyanin, מספיק שתהיה לך אזרחות רוסית, לא משנה איפה נולדת ומי הוריך. ברוסיה יש המוני אדם שמגדירים את עצמם, וגם מוגדרים ע"י החברה, כבני אומות מיעוט אזרחי רוסיה וכל אחד מהם הוא rosiyanin, אבל לא russkij, אפילו שהוא לא יודע מילה בשפת הלאום שלו. יש שם המון אנשים המוגדרים כטטרים דוברי רוסית (אך ורק רוסית), צ'וקצ'ים דוברי רוסית, בוריאטים דוברי רוסית, וכו', הרשימה המלאה ארוכה מאוד. וכולם rosiyane (אזרחי רוסיה), אבל לא russkije (בני הלאום הרוסי). איך לדעתך ארץ הלידה מגדירה את זהותם, הרי לשיטתך הם כולם אמורים להיות פשוט סתם רוסים, ללא כל סייג?
ואיך מבחינתך מוגדרת זהותו של ערבי יליד ישראל?

לצפיה ב-'עם ולאום זה לא אותו הדבר'
עם ולאום זה לא אותו הדבר
23/10/2017 | 18:09
8
15
ברוסיה חיים כ100 עמים אבל לאום אחד מאחד את מי שנולדו בה. ערבי יליד ישראל הוא ישראלי בזהותו וערבי במוצאו האתני.
לצפיה ב-'רוסיה לא מגדירה זאת כך, אתה ממשיך להשתמש בביטוי שרלוונטי'
רוסיה לא מגדירה זאת כך, אתה ממשיך להשתמש בביטוי שרלוונטי
23/10/2017 | 20:29
5
15
עבור מדינות אחרות.
לצפיה ב-'נראה לי שלנו קשה להסכים להגדרת המושג "לאום" או "אומה"'
נראה לי שלנו קשה להסכים להגדרת המושג "לאום" או "אומה"
24/10/2017 | 11:29
4
20
של סופרמן בגלל הרקע הרוסי שלנו. ברוסית באמת אין הבדל בין "על" ל"לאום" ל"אומה", וסבורני שפעם כך היה גם בעברית, אבל עכשיו העברית אימצה את ההגדרה למושג הקיימת באנגלית האמריקאית. ברוסית באמת קיימת רק מילה אחת לציון עם, "народ" (יש גם "народность", אבל זה בעצם אותו דבר, ההבדל הוא רק בגודל ומעמד של העם והיחס של מי שנוקט במילה אליו, ובמילה "нация" גם משמשת ברוסית כמילה נרדפת ל"עם", לפחות כך היה לפני חדירת האנגלית לכל חלקה טובה), ו-"национальность", מילה לציון השייכות של אדם מסוים לעם. באנגלית האמריקאית, לעומת זאת, המילה "nation" יכולה לשמש גם לציון עם, אבל הפשר העקרי שלה באנגלית המודרנית הוא הרבה יותר פוליטי מאשר אתני, וכאשר דוברי אנגלית אומרים "nation" הם בד"כ מתכוונית למדינה ריבונית. העברית, שתמיד הולכת בעקבות אחותה הגדולה, אימצה את המשמעות הזאת ושאלה את משמעותה למילה העברית "אומה", ולמילה "לאום" שאלו את המשמעות של "nationality". מה לעשות שהעברית המודרנית, ובמיוחד בעברית של המגזר המגדיר את המדינה, "השבט הלבן", הולכת ומתקרבת יותר ויותר לאנגלית ונעשית יותר ויותר אנגלית במילים עבריות. אבל החלפת המשמעויות עוד לא הוושלמה לגמרי, מה גם שבאנגלית עצמה למילים "nation" ו-"nationality" קיימת גם משמעות של "עם" ו"שייכות לעם מסוים", אם כי כמשמעות משנית, אז לפעמים אומרים "האומה הערבית" כאשר מתכוונים לכל העולם הערבי וגם לערבים שמחוצה לו, וגם בתעודות הזהות כאשר עוד היה קיים סעיף הלאום היה כתוב "לאום: יהודי", שזה לא מדינה. אז למרות שהרוסית עצמם מגדירים את המדינה שלהם כ"רב-לאומית" (אגב שים לב באיזו קלות ניתן לתרגם את המושג מרוסית לעברית), מבחינת ההגדרה האמריקאית, שמקובלת עכשיו גם בעברית, רוסיה היא "multi-ethnic nation" (ועכשיו לך תרגם את זה לעברית ונראה כמה זמן יקח לך). המשפט נשמע מסורבל וכולל סתירות פנימיות, כנראה בגלל זה גם באנגלית עצמה קיימת הגדרה למדינה רב-לאומית שהיא ממש זהה להגדרה ברוסית ובעברית (במקור) ומשתמשת במושג "nation" דווקא בתור "עם" ולא "מדינה ריבונית" (Multinational state). "A multinational state is a sovereign state that comprises two or more nations." מדינה אחת, שנים או יותר לאומים! עורכי הגרסה העברית של הערך עלו על הבלבול הקיים באנגלית,
אבל נשארו נאמנים להגדרה האנגלית המקובלת של מושג הלאום והתחמקו ממנו.
לצפיה ב-'הוא לא מבין שיש כאן מספר פירושים וכוונה לדברים שונים'
הוא לא מבין שיש כאן מספר פירושים וכוונה לדברים שונים
24/10/2017 | 14:11
3
10
מבחינתו זהות = לאום = שייכות מדינית = ארץ הלידה.
והוא טועה לחלוטין.
לצפיה ב-'אבל למעשה הנוסחא הזאת עובדת רק במקרים פשוטים וטהורים ביותר, '
אבל למעשה הנוסחא הזאת עובדת רק במקרים פשוטים וטהורים ביותר,
24/10/2017 | 14:19
9
כאשא מדובר בילידים בני "לאום הכותרת", לאום על שמו המדינה נקראת.
לצפיה ב-'אני לא בטוח אם אפשר להאשים אותו'
אני לא בטוח אם אפשר להאשים אותו
25/10/2017 | 11:41
1
12
ההגדרה נטולת ההגיון הזאת הפכה כבר לנחלת כל, היא מקובלת על הרבה מאוד ישראלים, למעשה היא מקובלת על מי שלעולם לא עשה הגירה (גם עליה היא סוג של הגירה) וגם על מהגרים שזהותם לא השתנתה והיא זהות מוצאם (במקרה זה origin זו בול המילה המתאימה). תקופה כאשר התייחסו ברצינות לרטוריקה הציונית תמו מזמן, עכשיו, ובייחוד ביומיום, רואים עליה כהגירה רגילה ודיבורים על קיבוץ גלויות, קליטת עליה, ציונות, מדינה יהודית וכו', מעוררים פיהוק ומשיכת כתפיים, ויחס לנושא את הדברים כלמוקיון פתטי (תגובת הישראלי הנאור), או גרוע מכך, קינטורים כמו "אם רציתם פה מדינה יהודית, הייתם צריכים בתור גויים להישאר ברוסיה!" (תגובת הערס). ברור שלא הכל שחור-לבן, אנשים הם שונים והמציאות היא מאוד מגוונת, אבל זו המגמה הכללית בחברה, תגובה טיפוסית של האדם הפשוט. זה מה מאפיין את ישראל דהיום, אבל סופרמן גם כבר מזמן לא חי בישראל, אלא בצפון אמריקה, שם ההגדרה הזאת נוצרה, ואם בישראל עוד אפשר לא להסכים לה, אז שם היא פשוט מובנת מאליה ומקובלת על הכל.

לצפיה ב-'טענותיו חסרות הגיון'
טענותיו חסרות הגיון
25/10/2017 | 18:59
15
זהות של אדם לא נקבעת רק ע"פ ארץ הלידה, יש מספיק מקרים כאשר אין קורלציה ביניהם.
אם לא היה דבק בהגדרות מרובעות ולא היה מנסה להדביק בכח סטריאוטיפים שגויים לאנשים, אז היה מצליח להבין.
לצפיה ב-'זהותו של ערבי היא ישראלית? בוודאי יש כאלה, אבל הם עכשיו '
זהותו של ערבי היא ישראלית? בוודאי יש כאלה, אבל הם עכשיו
23/10/2017 | 23:36
1
22
לא הרוב בציבור הערבים בעלי האזרחות הישראלית. כמה זהותו של ערבי-ישראלי ממוצע היא ישראלית, נוכחנו כבר בכמה גלי פיגועים שתוכננו ובוצעו ע"י ערבים אזרחי ישראל. זהותם עד כדי כך ישראלית, שכאשר המדינה מציבה מגנומטרים במתחם הר הבית לצורך בידוק בטחוני, הערבי הישראלי נעלב עד עמקי נשמתו מהפקאת זכותו הטבעית לשאת נשק ואפילו מוכן לנקוט צעדים מעשיים נגד הישראלים. ברור שלא כולם עושים פיגועים, אבל רוב הציבור הערבי-ישראלי היום מזדהים בארש ובראשונה כערבים פלסטינים, רבים מהם גם תומכי דאעש וחמאס ורובם ככולם תומכים במאבק הפלסטיני להשמדת ישראל, במיוחד הצעירים, אלא שעוד לא חושבים כלכלית, מבוגרים יותר ובאלי רכוש ואינטרסים כלכליים בישראל, אלא שניזונים מהכסף הישראלי, עקרונית גם תומכים במאבק, אבל פשוט מדינת ישראל זה האינטרס הכלכלי האישי שלהם, אז נפשם מפוצלת. גם תרבותית ליבם לא בירושלים ותל-אביב אלא בקהיר וריאד, הם צרכני תרבות ערבית כבדים ובעצם בכל פן חוץ מכלכלי הם לא שייכים למדינת ישראל אלא חלק מהעולם הערבי רחב הידיים. גם בכיוון השני, ישראלים כן קונים בעסקים של ערבים (עדיין), לישראלים מסויימים יכולים גם להיות חברים ערבים, אבל בכל זאת, על אף שהם ילידי הארץ, רואים בהם זרים, לא סומכים עליהם, בבחינת כבדהו וחשדהו, ורבים קוראים להם ערבושים מאחורי גבם. ישראלים רבים גם תומכים (ולו בסתר, כי הרי לא פוליטיקלי קורקט) בחילופי שטחים ואוכלוסיות וחולמים לראות אותם בחו"ל. חלק מהישראלים ממש שונאים אותם, לא בשל היותם ערבים, אלא כתגובת נגד לשנאתם אותנו. פעם אחת מחיתי על כך שהצבא עוצר את הישראלים המנסים להיכנס לשטחי הרשות, אבל לא אם הם ערבים. נעניתי "מה אתה רוצה, זה הרי ברור, הם ערבים!" התשובה מעידה על כך שרואים בהם משהו אחר, לא אותו דבר כמו כל הישראלים.
בפעם אחרת קיללו אותי כי דיברתי בהפסקות עם שומר ערבי, וזה היה נראה כאילו אני מתרועע איתו. זה היה משהו בסגנון "איך אתה יכול להתערבב איתו, הרי הוא ערבי!" התברר שהמקנטרים צדקו, הוא ובני משפחתו גנבו מהחברה בה עבדתי.
כל זה יכול להעיד על כך שהם בעלי אזרחות ישראלית, אבל לא ממש ישראלים.

לצפיה ב-''
24/10/2017 | 00:06
9
אדם שמבחינתו לאום וזהות נקבעים שרירותית ע"י המיקום בו יצאת לאוויר העולם, לא יקלוט זאת.
לצפיה ב-'המשך לעוד הודעה'
המשך לעוד הודעה
18/10/2017 | 09:04
9
27
תגובה להודעה הנ"ל:

איזה שטויות ושקרים
אני לא 'אימצתי' זהות ישראלית מחשש שלא יקבלו אותי.
אתה עוד פעם מוכיח שאתה לא מכיר אותי וממציא שקרים על בסיס תיוגים שגויים.
כפי שכבר הוסבר לך לא פעם, עליתי בגיל 3, לא היתה לי תרבות ושפה ברמה מספקת בגיל זה.
את רוב הווית חיי פיתחתי בישראל, כמו את לימוד השפה העברית.
לא חששתי מעולם ש"לא יקבלו אותי", אם יש כאלה שיתייגו אותי כ'רוסי' בלי קשר מה אני אעשה.
כיוון שהם, בדיוק כמוך, לא חושבים הרבה מעבר לתיוג המוצא או ארץ הלידה.
יש גם הרבה שמקבלים אותי כישראלי לכל דבר, אני בכל מקרה לא מייחס יותר מידי חשיבות לתיוגים השגויים, מה גם שאין מה לעשות נגד צרות אופקים ומרובעות.

אני גם אימצתי סמלי תרבות משלל התרבויות וההוויות שנתקלתי בהן בחיי: ישראלית, רוסית, אמריקאית, אירופאית.
אם היית נולד בגרמניה ותוך מספר חודשים עובר לישראל, שום דבר בחייך לא היה משתנה והיית עם אותה הזהות, לנתון הטכני של לידה בישראל אין שום משמעות.

אתה שוב טועה וקובע לגביי דבר שקרי, אני לא אימצתי שום תרבות בשביל להיות מקובל, אלא בדיוק כמוך יכול להתחבר לכל דבר שמעניין אותי ומושך אותי.
לצפיה ב-'תמיד יהיו סיטונות של כאלה שיתייגו אותך כרוסי בלי מרכאות '
תמיד יהיו סיטונות של כאלה שיתייגו אותך כרוסי בלי מרכאות
18/10/2017 | 12:44
4
32
לא משנה מה תעשה, כולל המוני "רוסים" כמונו, זה המחיר הכבד שאנחנו משלמים על מעבר החברה הישראלית לרב-תרבותיות...
לצפיה ב-'נכון, זה רק מוכיח שאין מה להתאמץ ולעשות משהו'
נכון, זה רק מוכיח שאין מה להתאמץ ולעשות משהו
18/10/2017 | 12:55
2
29
"בשביל שיקבלו" או שישנו את התפיסה עלינו.
צריך להיות מי שאתה ולדבוק במה שאתה מאמין בו.
לצפיה ב-'לגמרי !'
לגמרי !
18/10/2017 | 13:01
12

לצפיה ב-'מסכים לגמרי'
מסכים לגמרי
23/10/2017 | 18:13
4
לצפיה ב-'לו הייתה החברה הישראלית רב תרבותית מלכתחילה היה לכם יותר קל '
לו הייתה החברה הישראלית רב תרבותית מלכתחילה היה לכם יותר קל
23/10/2017 | 18:15
16
להשתלב. עם זאת בתהליך המעבר בהחלט משלמים מחיר.
לצפיה ב-'לא יכול להיות שמהגר לא יחוש תחושת זרות בשנותיו הראשונות'
לא יכול להיות שמהגר לא יחוש תחושת זרות בשנותיו הראשונות
23/10/2017 | 18:12
3
17
זה פשוט לא יתכן. כשניתן מיד לזהות שאינך בן המקום היחס כלפיך אחר (אני לא אמרתי רע, אמרתי אחר), העובדה שאתה מכחיש זאת היא הוכחה נוספת לדיסוננס הקוגניטיבי שלך.
לצפיה ב-'יכול להיות, אני ההוכחה לכך ויש עוד רבים כמוני'
יכול להיות, אני ההוכחה לכך ויש עוד רבים כמוני
23/10/2017 | 20:30
2
17
עוד ניפוץ של הטענות השגויות שלך.
לצפיה ב-'באמת? '
באמת?
24/10/2017 | 21:15
1
19
כשהיית עולה חדש ולא ידעת לדבר עברית ילדים לא רוסים הזמינו אותך לבית שלהם?
כשהיית בבית ספר יסודי, למרות שכבר ידעת עברית, האם לא חששו לצרף אותך למשחקים מחשש שלא תבין בדיוק מה צריך לעשות?
האם המורות לא היו יותר "רכות" כלפיך בנושא שיעורי הבית בגלל שהיית עולה חדש?
האם הישראלים שקיבלו ציונים נמוכים משלך במבחנים לא הציקו לך עם הטיעון שאתה "חנון" או האשימו אותך בקבלת יחס מועדף?

אתה באמת מצפה ממני להאמין שהתייחסו אליך אותו הדבר כמו שמתייחסים לישראלי מלידה?
לצפיה ב-'כן, באמת'
כן, באמת
24/10/2017 | 22:10
17
שיחקתי עם כלל הילדים בגן וביסודי.
היו מקרי גזענות ואלימות (על כל מיני רקעים, לאו דווקא רק מול 'רוסים', היו גם 'רוסים' בריונים).
שום דבר מעולם לא גרם לי להרגיש זר או רצון לשנות עצמי.
אני מסביר לך שעליתי בגיל 3 ולא ביסודי ואתה ממשיך בשלך, ביסודי הייתי ככלל הצברים והמורות לא התייחסו אלי כאילו אני עולה טרי שלא מבין עברית.

"האם הישראלים שקיבלו ציונים נמוכים משלך במבחנים לא הציקו לך עם הטיעון שאתה "חנון" או האשימו אותך בקבלת יחס מועדף?"   - טענה אדיוטית, אפילו לא אגיב.

אני כבר לא מצפה ממך להבין, הראש שלך עובד על תסריט אחד ומרובע שלא מתחשב בהרבה גורמים אחרים ואתה מתעקש להמציא זהות שקרית עבור אנשים שאתה לא מכיר.
לצפיה ב-'הוא עושה את מה שכולם עושים, אגב לא רק צברים, '
הוא עושה את מה שכולם עושים, אגב לא רק צברים,
18/10/2017 | 12:12
2
37
אלא גם הרוסים שמחלקים את ישראל ל-"русские" ו-"израильтяне", שזה הרוב. לדעתי הוא מקצין בכוונה, כדי לנפץ לנו אשליות שאולי החברה הישראלית בכל זאת רואה אותנו כישראלים.
לצפיה ב-'ממש לא כולם, לא צריך להגזים.'
ממש לא כולם, לא צריך להגזים.
18/10/2017 | 12:53
1
6
לצפיה ב-'נקטתי במילה "כולם" במשמעות העממית שלה, '
נקטתי במילה "כולם" במשמעות העממית שלה,
18/10/2017 | 13:04
20
ברור שלא 100% האוכלוסיה.
לצפיה ב-'יוסף קובזון שר בקרמלין '
יוסף קובזון שר בקרמלין
16/10/2017 | 10:00
8
34
לאחר ראש השנה

הווה נגילה וטומבלליקה.
לצפיה ב-'פ'סדר, יהודי החצר התורן ותו לא'
פ'סדר, יהודי החצר התורן ותו לא
16/10/2017 | 12:37
16
לצפיה ב-'אני לא מתרשם במיוחד מקובזון ועוד פחות משיריו היהודים.'
אני לא מתרשם במיוחד מקובזון ועוד פחות משיריו היהודים.
16/10/2017 | 18:57
1
43
השיר היחידי שלו שמרשים אותי הוא זה:
לצפיה ב-'נו ברור, הרי יש לך אלרגיה לכל דבר יהודי'
נו ברור, הרי יש לך אלרגיה לכל דבר יהודי
16/10/2017 | 19:16
7
לצפיה ב-'אם כבר זמר יהודי'
אם כבר זמר יהודי
17/10/2017 | 16:39
1
30
ישנן את ה-Barry Sisters השרות ביידיש בליווי פסנתר וחצוצרות. א יידישע מוזיקה

לצפיה ב-'נחמד'
נחמד
17/10/2017 | 18:54
1
לצפיה ב-'מעניין שהיום קיבלתי מהיוטיוב סרטון על קובזון:'
מעניין שהיום קיבלתי מהיוטיוב סרטון על קובזון:
19/10/2017 | 18:01
2
21
Иосиф Кобзон: мне осталось 2 недели! Последние новости! Певцу проведена срочная операция
אגב, אחת התגובות בסרטון היא:
Прямо умирает! Он уже лет 5 умирает,нас всех переживет при его возможностях

לצפיה ב-'אתה פשוט חייב לגדף ולתקוף כל יהודי באשר הוא'
אתה פשוט חייב לגדף ולתקוף כל יהודי באשר הוא
19/10/2017 | 19:52
1
18
משחק באש
לצפיה ב-'כך זה מצטייר לצערי בראש הפרנואידי שלך.'
כך זה מצטייר לצערי בראש הפרנואידי שלך.
20/10/2017 | 12:29
22
דווקא שיבחתי את קובזון על ביצוע שיר פטריוטי רוסי, אבל אני באמת אלרגי לשירים שמוצאים חן בעינייך. במה בדיוק "גידפתי ותקפתי" את קובזון? בסה"כ הבאתי סרטון ברוסית ואתה צריך להגיד לי תודה על שאני משתתף בפורום ומעיר אותו מתרדמתו.
לצפיה ב-' מחכים לכם בפורומים תיירותיים חדשים '
מחכים לכם בפורומים תיירותיים חדשים
16/10/2017 | 15:54
7

מתכננים טיול בחו"ל
רוצים להתייעץ עם מדריך טיולים שייתן לכם את כל הטיפים השווים

אתם מוזמנים לפורומים החדשים שלנו 

פורום חדש על המדינות הבלטיות לתכנן טיול בצפון-מזרח אירופה

בואו לברר על האטרקציות הכי שוות בפורום טיולים באירופה

הודו, נפאל, הפיליפינים... אתם מוזמנים לפורום המזרח הרחוק לשאול הכל

טיול לכבוד הפנסיה? טיול אחרי צבא? ירח דבש? הכל בפורום דרום ומרכז אמריקה

רואים רק לבן בעיניים? פורום חופשות סקי הוא הפורום שלכם

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'שמות וזהות'
שמות וזהות
09/10/2017 | 11:33
505
958
מנחת "המגזין" בערוץ 10, אושרת קוטלר לא הצליחה להגות נכון את שמו של המתעמל הישראלי שזכה במדליית הכסף באליפות העולם, ארטיום דולגופיאט, וכינתה את שמו בתואר "משונה".

האם אפשר להיחשב באמת ישראלי כאשר השם של הבנאדם אינו עברי ?
כנ"ל לכל מדינה...
המשך>>
מנחת "המגזין" בערוץ 10, אושרת קוטלר לא הצליחה להגות נכון את שמו של המתעמל הישראלי שזכה במדליית הכסף באליפות העולם, ארטיום דולגופיאט, וכינתה את שמו בתואר "משונה".

האם אפשר להיחשב באמת ישראלי כאשר השם של הבנאדם אינו עברי ?
כנ"ל לכל מדינה אחרת.
ברור שאין לצחוק על שמות ויש לנסות להגות נכון מתוך כבוד ונימוס בסיסיים.
אך השאלה היא על המהות של השפה והשם, הרי אם שומעים ששמו של אדם כלשהו הוא בשפה הרוסית לצורך העניין, מיד חושבים שהוא מגיע ממזרח אירופה.
כפי ששם עברי יוצר קונוטציה עם ישראל.
לצפיה ב-'עצומה להחזרת ערוץ 9 לעידן פלוס'
עצומה להחזרת ערוץ 9 לעידן פלוס
04/10/2017 | 16:50
8
36
חשוב מאוד! המקום היחיד שהצלחתי למצוא בו סדרת משטרה עם כתוביות בעברית.

תוכלו אולי גם להפיץ בפייסבוק וכו'?
לצפיה ב-'הוא שודר במסגרת שידורי ניסיון'
הוא שודר במסגרת שידורי ניסיון
04/10/2017 | 18:09
3
30
ואז הופסק.
הגיע הזמן לשדר יותר ויותר ערוצים בצורה חופשית ללא בקרה של המועצה לשידורי כבלים ולווין.
לצפיה ב-'אוף, מעצבנים \:'
אוף, מעצבנים \:
05/10/2017 | 17:42
2
20
יש למישהו מושג האם יש דרך להעביר הקלטות מממיר של יס לקלטת\דיסק\מייל וכו'?
יש בערוץ הזה סדרה אחת עם כתוביות לעברית ואני יכולה להקליט אותה אצל ההורים, אבל מן הסתם אצל ההורים זה לא ממש עוזר לי.
לצפיה ב-'יש חיבור USB במקלט של יס מקס'
יש חיבור USB במקלט של יס מקס
06/10/2017 | 00:43
1
18
תבדקי, אולי יש אפשרות להעתיק.
לצפיה ב-'וואלה!'
וואלה!
06/10/2017 | 08:36
12
תודה (:
לצפיה ב-'לא חסרים שידורים פירטיים '
לא חסרים שידורים פירטיים
05/10/2017 | 20:37
3
23
לצפיה ב-'רק שאני לא מבינה רוסית...'
רק שאני לא מבינה רוסית...
05/10/2017 | 21:00
2
24
צריכה מקור נגיש עם כתוביות.

אבל תודה (:
לצפיה ב-'אני מניח שיש שם כתוביות כשמשודרים סרט או סדרה'
אני מניח שיש שם כתוביות כשמשודרים סרט או סדרה
05/10/2017 | 21:12
1
7
לצפיה ב-'יש שם כותרות'
יש שם כותרות
09/10/2017 | 22:47
10
לצפיה ב-'לכבוד סוכות>יש דמות שאתם מעריצים והייתם רוצים להזמין לסוכה'
לכבוד סוכות>יש דמות שאתם מעריצים והייתם רוצים להזמין לסוכה
02/10/2017 | 20:02
25
40
שלכם?[אל תגזימו, תביאו שם או שניים. אפשר גם מישהו שסתם הייתם רוצים שיתארח אצלכם בסוכה].

אז אחרי שרבתם ונרגעתם: פעם ראיתי כזה אשכול באיזה פורום וחשבתי שיהיה נחמד לפתוח פה אשכול דומה, להכיר את הנפשות הפועלות. אם מישהו רוצה להסביר את הבחירה שלו, אז הוא מוזמן].
לצפיה ב-'אז אני אתחיל: הייתי רוצה להזמין כלב מפורסם בשם טיטאן. זה כלב'
אז אני אתחיל: הייתי רוצה להזמין כלב מפורסם בשם טיטאן. זה כלב
02/10/2017 | 20:07
7
45
ענק. ממש ענק שמתגורר בארה"ב. נראה לי שיהיה לי מגניב להכיר אותו כי הוא נראה לי ממש ידידותי למרות הגודל המאיים שלו.

הינה טיטאן:

חמוד מאד
לצפיה ב-'מגניב'
מגניב
02/10/2017 | 21:32
3
לצפיה ב-'גדול גדול אבל הכלבות שלי חמודות יותר :)'
גדול גדול אבל הכלבות שלי חמודות יותר :)
05/10/2017 | 02:19
5
58
אפילו ביחד הן שוקלות פחות ממנו
לצפיה ב-'הימנית לובשת קשת מיקי מאוס ?'
הימנית לובשת קשת מיקי מאוס ?
05/10/2017 | 10:03
1
7
לצפיה ב-'כן :)'
כן :)
05/10/2017 | 16:49
18
היא יחסית מבוגרת ושום דבר לא מפריע לה אז הילדים מנצלים את זה :)
לצפיה ב-'איזה כוסיות!!! הן לא מחפשות חתן? יש לי את שוורצי גם הוא '
איזה כוסיות!!! הן לא מחפשות חתן? יש לי את שוורצי גם הוא
05/10/2017 | 22:47
2
39
לברדור רטריבר. הוא אחלה של כלב בריא, ספורטיבי וחתיך לא מהעולם הזה! אני מחפשת לו כלה איכותית וחמודה מבית טוב. 

הינה הוא היפיוף הנרדם שלי: 

לצפיה ב-'לאאא... הן בחורות צנועות'
לאאא... הן בחורות צנועות
06/10/2017 | 00:12
1
22
חוץ מזה, הן מעוקרות ובצד השני של כדור הארץ :)

לצפיה ב-'הא נכון שכחתי! טוב לא נורא '
הא נכון שכחתי! טוב לא נורא
08/10/2017 | 16:20
2
לצפיה ב-'בובספוג'
בובספוג
03/10/2017 | 08:55
7
8
לצפיה ב-'וואי איזו סדרה אגדית. אהבתי את גברת פאף משם '
וואי איזו סדרה אגדית. אהבתי את גברת פאף משם
03/10/2017 | 14:50
6
9
לצפיה ב-'האמת שסקווידוויד הכי מזכיר לי את עצמי'
האמת שסקווידוויד הכי מזכיר לי את עצמי
03/10/2017 | 16:51
5
42
אבל הייתי רוצה שתהיה לי שמחת חיים כמו לבובספוג.
לצפיה ב-'תודה על השיתוף '
תודה על השיתוף
04/10/2017 | 17:47
3
לצפיה ב-'ה-פתרון'
ה-פתרון
05/10/2017 | 23:51
3
40
צפייה בסרטי Bollywood.

תופעות לוואי: (IQ=(-50, "תסמונת לה-לה-לנד", "תסמונת רמבו" ופגיעה באונה המצחית. מומלץ!  

לצפיה ב-'חחח תכלס. כשהייתי קטנה ממש, אז באיזשהו ערוץ רוסי היו מראים '
חחח תכלס. כשהייתי קטנה ממש, אז באיזשהו ערוץ רוסי היו מראים
08/10/2017 | 16:25
27
כול שלישי או רביעי בערב סרטי בוליווד. אני זוכרת שאהבתי את זה כשהייתי קטנה. הם והריקודים שלהם
לצפיה ב-'דווקא למהגרים מהודו בארה"ב'
דווקא למהגרים מהודו בארה"ב
08/10/2017 | 22:20
1
30
יש IQ ממוצע מעל זה של האמריקאים הלבנים. ואני מניח שרובם חובבי קולנוע הודי.
לצפיה ב-'כן, נכון'
כן, נכון
10/10/2017 | 01:33
19
זו אוטו-ביקורת - הנני צופה בהם.
לצפיה ב-'אני די מיזנתרופ, אז את אף אחד '
אני די מיזנתרופ, אז את אף אחד
03/10/2017 | 11:20
4
36
לכל היותר, כלב פרוותי במיוחד.
לצפיה ב-'תזמין את רועה קווקזי מבוגר כי אין יותר פרוותי ממנו רק '
תזמין את רועה קווקזי מבוגר כי אין יותר פרוותי ממנו רק
03/10/2017 | 14:46
3
27
שזה לא בטוח שישאר מקום בשבילך בסוכה
לצפיה ב-'יש לו אחלה ראסטות '
יש לו אחלה ראסטות
03/10/2017 | 15:12
4
לצפיה ב-'איזה שיער'
איזה שיער
03/10/2017 | 20:14
1
לצפיה ב-'הייתי מסתפק בחתולות שלי'
הייתי מסתפק בחתולות שלי
03/10/2017 | 20:19
3
39
לבנה וסוניה
לצפיה ב-'יפיופות למה אתה לא מאמץ אותן הביתה אליך?'
יפיופות למה אתה לא מאמץ אותן הביתה אליך?
04/10/2017 | 17:43
1
2
לצפיה ב-'אי אפשר'
אי אפשר
04/10/2017 | 18:07
24
ההורים לא מרשים.
מה גם שהן מטופלות ע"י השכנים ממול, אז הן משותפות
לצפיה ב-''
05/10/2017 | 15:08
2
לצפיה ב-'חברים, לשמור על קור רוח בויכוחים'
חברים, לשמור על קור רוח בויכוחים
02/10/2017 | 19:15
3
40
חבל לאבד את העצבים ולעבור לריבים מכוערים.
לצפיה ב-''
02/10/2017 | 19:47
3
לצפיה ב-'לא עניין של קור רוח'
לא עניין של קור רוח
03/10/2017 | 11:23
1
38
אם הפורום ינוהל במדיניות של אפס סובלנות כלפי הכפשות שקריות, לא יהיו פה דיונים כאלה לא נעימים.
תרבות מתוקנת לא סובלת שקרנים וטיפוסים נאלחים.
לצפיה ב-'כן עניין של קור רוח'
כן עניין של קור רוח
03/10/2017 | 13:54
28
כאשר מישהו כותב דברים שפוגעים בך, כפי שאתה מכנה שקרים (לי או לשאר הקוראים לא היה ידוע אם זה שקר או סתם השערה) יש לדרוש ממנו לחדול ובמקביל לפנות אליי.
אין מקום לקללות והתקפות אישיות.
לצפיה ב-'גמר חתימה טובה'
גמר חתימה טובה
29/09/2017 | 15:06
1
13
סליחה אם פגעתי במישהו.
שתהיה שנה טובה ומוצלחת.
לצפיה ב-'"הדתה" ביום כיפור'
"הדתה" ביום כיפור
29/09/2017 | 16:56
19
לצפיה ב-'בריון ממוצא אוקראיני תקף אישה ממוצא רוסי בפתח תקווה'
בריון ממוצא אוקראיני תקף אישה ממוצא רוסי בפתח תקווה
27/09/2017 | 17:54
42
לצפיה ב-'קשיים בעולם התעסוקה'
קשיים בעולם התעסוקה
24/09/2017 | 16:47
71
379
היי לכולם, אני עליתי לארץ בגיל 12 ומאז לא מוצאת את עצמי קרוב ל-20 שנה, סיפור אמיתי, עזבתי לימודים לא פעם, ולאחרונה הצטברו בי המון כעסים עקב פיטורים בחסות החוק מארגון ממשלתי - תוצאה של העסקה קבלנית, דווקא עכשיו לפני החג. המצב הזה כה פגע בי נפשית, למרות המודעות שאין ביכולתי לשנות את המציאות הקיימת,...
המשך>>
היי לכולם, אני עליתי לארץ בגיל 12 ומאז לא מוצאת את עצמי קרוב ל-20 שנה, סיפור אמיתי, עזבתי לימודים לא פעם, ולאחרונה הצטברו בי המון כעסים עקב פיטורים בחסות החוק מארגון ממשלתי - תוצאה של העסקה קבלנית, דווקא עכשיו לפני החג. המצב הזה כה פגע בי נפשית, למרות המודעות שאין ביכולתי לשנות את המציאות הקיימת, שהייתי מוכנה לטפס על התקרה, גם על בריאות הפיסית החלו השלכות לא מעטות.
עדיין יש בי מוטיבציה לחפש מקום אחר, אבל כל פעם שאני מנסה לפתוח דלת, אני חוששת לפנות בשנית לחברות השמה/כא שמוכרות לעתים קרובות משרות פיקטיביות ו/או אפילו קורסים בתשלום. ובאופן כללי מפחדת לפנות לעוד מקומות ולהיות מנוצלת שוב. הפיטורים עדיין טריים, אבל אני לא ככ מאמינה (מניסיון כבר), שהזמן ירפא את הפצעים - אצלי הוא לא מרפא, רק מגביר. אני חייבת איזושהי פרוטקציה או לפחות הכוונה כדי להמשיך הלאה, והאופציה של עמותות כמו בעצמי וכו' אינה רלוונטית עבורי כי אני עם רזומה לא רע בכלל ועדיין עם מטרות. לפעמים אני חושבת שכל עניין העלייה מרוסיה היה מיותר, ואולי הייתי מצליחה לפתוח שם דלתות שעד כה לא פתחתי פה (בגלל קשיי קליטה והשתלבות בעבר וגם בהווה).
עד כאן שפכתי את הלב..
לצפיה ב-'מחפשת סדרות טלוויזיה שאפשר להשיג עם כתוביות'
מחפשת סדרות טלוויזיה שאפשר להשיג עם כתוביות
24/09/2017 | 15:20
3
23
אהלן,

אני מחפשת סדרות טלוויזיה ברוסית, רצוי דברים כמו סדרות עורכי דין או בלשים (נגיד אם היה חוק וסדר ברוסית), משהו פשוט שנוטה לחזור על עצמו.
אפשר גם קומדיות, אם יש סבירות. הכי חשוב - שיהיו כתוביות באנגלית (או בעברית, כמובן).

מצויין אם יש דברים להורדה מהאינטרנט שקל למצוא להם כתוביות, ואני מוכנה לשלם כסף, נגיד אם יודעות שאפשר למצוא דברים באוזן השלישית או חנות אחרת או להזמין מחו"ל.

אשרה.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
24/09/2017 | 18:35
20
לא יודע לגבי סדרות, אבל סרטים יש למכביר, ובכל סרט ניתן להפעיל כתוביות באנגלית:
לצפיה ב-'תודה רבה (:'
תודה רבה (:
04/10/2017 | 17:06
9
האמת היא שניסיתי טיפה ועושה רושם שזה מצריך יותר מדי אינטיליגנציה. דוקומנטריים ודרמות על הצבא הסובייטי...
אם מכירים סדרות משטרה פשוטות או קומדיות (טובות) זה יהיה מגניב.

חג שמח!
לצפיה ב-'שנה טובה'
שנה טובה
20/09/2017 | 11:37
15
16
לצפיה ב-'אלכסנדר לאפשין חולק חוויות מהכלא הבלארוסי'
אלכסנדר לאפשין חולק חוויות מהכלא הבלארוסי
20/09/2017 | 17:02
27
לצפיה ב-'שנה טובה ומתוקה לכול עם ישראל! סוף סוף אפשר לאפשר לעצמך'
שנה טובה ומתוקה לכול עם ישראל! סוף סוף אפשר לאפשר לעצמך
20/09/2017 | 17:59
13
33
לאכול תפוח בדבש או תפוח בסגושונקה [מי שלא ניסה, חייב!] ולא לחשוב על קלוריות.
לצפיה ב-'למה, עד עכשיו חשבת על קלוריות ?'
למה, עד עכשיו חשבת על קלוריות ?
21/09/2017 | 00:12
1
19
תפוח זה לא משמין, דבש לפי מה שידוע לי גם לא יותר מידי.
אבל סגושונקה כן.
לצפיה ב-'לא ממש כבר שנים שלא חשבתי על זה. אבל מאז שהתחלתי להתאמן, '
לא ממש כבר שנים שלא חשבתי על זה. אבל מאז שהתחלתי להתאמן,
21/09/2017 | 20:28
21
התחלתי לאכול בריא  ומאוזן
לצפיה ב-'בארגנטינה אוכלים תפוח בסגושונקה'
בארגנטינה אוכלים תפוח בסגושונקה
21/09/2017 | 16:52
10
36
ד"א, למי שלא יודע מה זה, בעברית קוראים לזה ריבת חלב, בספרדית Dulce de Leche.
לצפיה ב-'אתה טועה! סגושונקה זה חלב מרוכז ריבת חלב זה חלב '
אתה טועה! סגושונקה זה חלב מרוכז ריבת חלב זה חלב
21/09/2017 | 20:27
9
36
מרוכז מבושל ולכן ריבת חלב בצבע קרמל!
לצפיה ב-'אכן'
אכן
21/09/2017 | 23:31
8
26
ריבת חלב = вареная сгущенка
לצפיה ב-'יש עוד משהו טעים בצבע שחור חום ומתוק מאוד. משהו כמו סגושונקה'
יש עוד משהו טעים בצבע שחור חום ומתוק מאוד. משהו כמו סגושונקה
22/09/2017 | 13:41
7
33
ושכחתי איך קוראים לזה. ברוסיה אוהבים לאכול את זה ככה סתם על לחם. כלומר מוכרים אותה בסופר ויש לה שם מוזר כזה. נראה לי משהו מזרחי או טטרי או משהו. ברח לי השם, יש לך מושג על מה אני מדברת?
לצפיה ב-'אולי בריונוסט?'
אולי בריונוסט?
22/09/2017 | 15:45
6
18
זה חום אבל לעולם לא שחור, זה ממרח שמבוסס על גבינת עיזים וקרמל.
לצפיה ב-'לא לא. לא זה. מה שאני מדברת עליו זה נוזלי כמו סגושונקה'
לא לא. לא זה. מה שאני מדברת עליו זה נוזלי כמו סגושונקה
22/09/2017 | 18:32
5
18
ומתוק ולא מכיל גבינה
לצפיה ב-'אולי זה סאניקו - ממרח סומסום שחור טחון עם שמן סויה ודבש?'
אולי זה סאניקו - ממרח סומסום שחור טחון עם שמן סויה ודבש?
22/09/2017 | 18:51
14
סאניקו הוא בצבע חום עד שחור, מתוק מאוד ונוזלי.
לצפיה ב-'יכול להיות גם קרם קורוגומה'
יכול להיות גם קרם קורוגומה
22/09/2017 | 18:58
1
14
זה דומה לסאניקו, אבל זה סומסום שחור טחון מטוגן בשמן סויה עם סוכר (שהופך לקרמל), הממרח הזה נראה שחור אבל כשמתבוננים מקרוב רואים שהוא חום כהה ולא שחור.
לצפיה ב-'יש לך תמונות של זה באינטרנט? '
יש לך תמונות של זה באינטרנט?
22/09/2017 | 20:00
6
לצפיה ב-'Urbech...'
Urbech...
22/09/2017 | 20:36
1
28
לצפיה ב-'זה בדיוק למה שהתכוונתי. תודה! נראה לי אכלתי את הגרסא עם '
זה בדיוק למה שהתכוונתי. תודה! נראה לי אכלתי את הגרסא עם
23/09/2017 | 23:17
21
גרעיני פשתן יש מצב שגם עם משמש, אבל זה לא היה ממש ממרח. זה די נוזלי, אבל לא כמו מים. אי אפשר למרוח את זה על לחם כמו סגושונקה ממה שזכור לי. אכלתי ממש מזמן. אבל אוכלים עם לחם כי זה ממש מתוק.
לצפיה ב-'לפני שביטמן יחסום אותי - קבלו שיר יפה,'
לפני שביטמן יחסום אותי - קבלו שיר יפה,
19/09/2017 | 18:59
8
57
לצפיה ב-'אגב, אתה הרי כזה מעריץ גדול של בריה"מ'
אגב, אתה הרי כזה מעריץ גדול של בריה"מ
19/09/2017 | 20:32
7
52
שאספר לך היכן ואיך נפטר פיוטר לשנקו?
לצפיה ב-'מצטער על איחור בתשובה בגלל חסימה.'
מצטער על איחור בתשובה בגלל חסימה.
24/09/2017 | 19:50
6
40
קראתי איך לשנקו נרדף כל חייו ע"י האנקאוודה ובסופו של דבר מת במרתיו. מהבחינה הזאת אינני מעריץ גדול של ברה"מ, אבל זאת הייתה מולדתי וחלק מנשמתי נשארה שם:
לצפיה ב-'רק חלק? כמה? 90%?'
רק חלק? כמה? 90%?
25/09/2017 | 07:03
5
9
לצפיה ב-'אה, זה אתה, גלובליסט?'
אה, זה אתה, גלובליסט?
25/09/2017 | 18:00
4
25
קיבלנו היום הודעה מצערת על מותו של הגנרל הרוסי ולרי אספוב בסוריה תחת כותרת הבאה:
Как глобалисты и их наёмники убили нашего генерала (видео
http://xn----ctbsbaa3aibxhck.ru-an.info/новости/валерий-асапов-как-глобалисты-и-их-наёмники-убили-нашего-генерала/
אז אתה אחד מהם - איך אתם עושים דברים לא יפים כאלה, בשרות מי אתם?

לצפיה ב-'והנה מאמר באנגלית על הנושא שקראתי רק עכשיו, למי שאינו יודע '
והנה מאמר באנגלית על הנושא שקראתי רק עכשיו, למי שאינו יודע
25/09/2017 | 19:27
3
22
לצפיה ב-'אחלה אתר..מאיפה אתה חופר אותם?'
אחלה אתר..מאיפה אתה חופר אותם?
25/09/2017 | 19:35
2
26
לצפיה ב-'кто ищет- тот всегда найдет'
кто ищет- тот всегда найдет
26/09/2017 | 12:57
1
17
יש לי מקורות מידע בלתי נדלים ב-2 שפות -רוסית ואנגלית והיוטיוב הוא ממש חבר שלי. הים, למשל, הוא שלח לי סרטון Факты о Ленине,которые скрывали в СССР
לצפיה ב-'את השעמום הממוחזר ובלתי נדלה אני כבר מכיר'
את השעמום הממוחזר ובלתי נדלה אני כבר מכיר
26/09/2017 | 14:07
29
לצערנו האינטרנט מכיל הרבה מהזבל הזה.

אותי מעניין משהו אחר. לפני כמה זמן הצהרת שאינך מסוגל להסביר את דעותיך כי "אין לך זמן". לאור הזמן הבלתי נדלה שאתה מקדיש למציאת עוד ועוד אתרים משמימים אולי תקצה חלק ממנו גם להסבר דעותיך?
לצפיה ב-'היום לפני 78 שנים הצטרפו הסמאלנים לנאצים במלחמה בפולין'
היום לפני 78 שנים הצטרפו הסמאלנים לנאצים במלחמה בפולין
17/09/2017 | 07:16
36
36
הסמאלנים תקעו סכין בגב לפולין הנלחמת בפלישה הנאצית והתנפלו עליה בחמת זעם כדי לגרוף את חלקם בטרף.

"ב-17 בספטמבר 1939 החלה פלישת ברית המועצות לפולין. על פי הנספח הסודי להסכם ריבנטרופ מולוטוב חולקה פולין בין הנאצים ובין ברית המועצות כאשר קו הגבול מקביל בערך לקו קרזון ההיסטורי מ-1919. ב-18 בספטמבר נפגשו צבאות הרוסים והנאצים בברסט ליטובסק. בהתאם לקו הפרדה שנקבע בין הצדדים, חלק מהיישובים (למשל רודקי בסביבת לבוב) הועברו משליטה גרמנית לשליטה סובייטית.

ורשה עדיין גילתה התנגדות, והופצצה מן האוויר בהפצצה כבדה ב-27 בספטמבר שגבתה קורבנות אזרחיים רבים. יחידות פולניות גילו התנגדות בורשה עוד במהלך חודש אוקטובר 1939. בחבליה ההרריים של פולין החלו יחידות צבא להתארגן באופן מחתרתי ללוחמת פרטיזנים.

הנשיא הפולני איגנצי מושצ'יצקי העביר את סמכויותיו לממשלת פולין הגולה בפריז בטרם חצה את הגבול אל רומניה שם נעצר. אלפי חיילים נוספים חצו את הגבולות אל רומניה ובולגריה במטרה להגיע אל מדינות המערב, ולהמשיך שם בלחימה. אלפים נוספים נפלו בשבי הגרמני, ובשבי הרוסי. אלו גם אלו לא שפר גורלם. בחודש אוקטובר 1939 המדינה הפולנית לא הייתה עוד.
ביתורה של פולין

לאחר כיבושה של פולין, ניתנו על ידי אדולף היטלר שני צווים (ב-8 באוקטובר וב-12 באוקטובר 1939) אשר סיפחו לגרמניה חלקים נרחבים ממערב פולין. חלקים אלו כללו את אזור המסדרון הפולני והעיר החופשית דנציג, וכן את פרוסיה המערבית ושלזיה העילית, שסופחו לפולין בהסכם ורסאי, אך גם חלקים אשר היו פולנים ללא עוררין, הן מבחינת ההיסטוריה שלהם והן מבחינת הרכב אוכלוסייתם, לרבות העיר לודז', שהייתה העיר השנייה בגודלה בפולין. שטחם של חלקים אלו היה 94,000 קמ"ר ואוכלוסייתם 10 מיליון נפש, רובם הגדול פולנים.

על פי תנאי הסכם ריבנטרופ מולוטוב, אשר אושררו בהסכם מיום 28 בספטמבר 1939, סיפחה ברית המועצות לשטחה את כל השטח שממזרח לנהרות פיסה, נַרֶב, הבוג המערבי וסן, פרט לאזור שמסביב לוילנה אשר נמסר לליטא, ואזור סובאלקי אשר סופח אף הוא לגרמניה. באזורים אלו חיה אוכלוסייה מעורבת של פולנים, אוקראינים, בלארוסים ויהודים. השטח הכולל (לרבות השטח שנמסר לליטא) של השטחים שבשליטת ברית המועצות היה 201,000 קמ"ר, ואוכלוסייתו 13,500,000 נפש. רצועת אדמה צרה שהייתה חלק מהונגריה לפני 1914 ניתנה לסלובקיה."

https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A4%D7%95%D7%9C%D...

לצפיה ב-'הינה 'מצעד הניצחון' המשותף הסמאלני-נאצי בברסט-ליטובסק ב-22.9'
הינה 'מצעד הניצחון' המשותף הסמאלני-נאצי בברסט-ליטובסק ב-22.9
17/09/2017 | 07:20
20
על הבמה הגנרל הסובייטי קריבושיין והגנרל הנאצי גודריאן מקבלים את 'מצעד הניצחון' המשותף של הצבא האדום הסמאלני והוורמאכט הנאצי.

לצפיה ב-'הברית הסמאלנית-נאצית איפשרה להיטלר להשתלט על מיליוני יהודים'
הברית הסמאלנית-נאצית איפשרה להיטלר להשתלט על מיליוני יהודים
17/09/2017 | 07:22
29
25
ולהתחיל בשואה, נקודה.
לצפיה ב-''
17/09/2017 | 07:55
1
21
גם מדינות הפייסנות השמאלנית של צרפת ובריטניה לפני המלחמה.
לצפיה ב-'זה נכון, אבל בריטניה וצרפת בסופו של דבר יצאו למלחמה בהיטלר'
זה נכון, אבל בריטניה וצרפת בסופו של דבר יצאו למלחמה בהיטלר
17/09/2017 | 07:57
22
ואילו בריה"מ הסמאלנית הצטרפה אליו.
לצפיה ב-'מה הקשר בין השמאל הישראלי וסטלין?'
מה הקשר בין השמאל הישראלי וסטלין?
19/09/2017 | 15:02
24
24
לסטלין לא היו מניעים להציל את היהודים, זה ידוע.
לצפיה ב-'לסמאלנים יש נטייה גנטית להעריץ רודנים רוצחים'
לסמאלנים יש נטייה גנטית להעריץ רודנים רוצחים
19/09/2017 | 17:48
23
23
לנין, טרוצקי, סטאלין, מאו, הו צ'י מין, פול פוט, קסטרו, צ'ה, נאצר, קאסם, ערפאת, צ'אבז ויורשו מאדורו...

רק השמות מתחלפים.

לצפיה ב-'נו באמת'
נו באמת
19/09/2017 | 17:54
2
5
לצפיה ב-'הפורום הפך למקום התאספות לחולי נפש'
הפורום הפך למקום התאספות לחולי נפש
19/09/2017 | 20:11
1
32
חשבתי שנסתפק רק באנטוליו, אבל הינה מישהו מהצד השני מפגין טיפשות קשה.
לצפיה ב-'האם אתה מדבר אל עצמך בראי?'
האם אתה מדבר אל עצמך בראי?
21/09/2017 | 00:21
13
אתה נשמע ככה.
לצפיה ב-'איזה סימוכין יש לך?'
איזה סימוכין יש לך?
19/09/2017 | 20:09
19
25
להשוות בין גישות השמאל של מדינות שונות זו טעות ואפילו טיפשות. המשטרים היו שונים במדינות האלה. אתה משווה בין שמאל קומוניסטי ושמאל דמוקרטי? אין על מה לדבר בכלל.

לצפיה ב-'אם כך אז לשיטתך אין בכלל שמאל וימין, אלה רק תוויות שהדביקו '
אם כך אז לשיטתך אין בכלל שמאל וימין, אלה רק תוויות שהדביקו
01/10/2017 | 11:15
5
לבני אדם, כל מקרה לגופו וכל ממשלה מייסמת מדיניות הראויה ביותר בעיניה בתנאים אליהם נקלעה מנינתה ובהתאם להשקפותיה.
לצפיה ב-'ואדרבה במציאות הישראלית המונחים "שמאל" ו"ימין"'
ואדרבה במציאות הישראלית המונחים "שמאל" ו"ימין"
01/10/2017 | 11:25
16
7
הם משלים והסרי משמעות כשלעצמם, הרי ההגדרה המקורים למושגים אלה היא מתחום הכלכלה, ובישראל אין שום קשר להשקפותיו הכלכליות של אדם להיותו שמאלני או ימני. השמאל והימין בישראל מוגדרים לפי מושא שאיפותיהם בתחום הביטחון והסכסוך הישראלי-ערבי. נגיד ככה, האידאל הקיצוני (והבלתי ישים בעליל, אבל אפשר להשתמש בו לצורך ההגדרה) של הימין הוא מדינה עברית הומוגנית מהים ועד הנהר, ואילו האידאל הקיצוני של השמאל, הוא מדינה פלשטינית הומוגנית מעבר לקו הירוק, ומדינה דו-לאומית שעוברת תהליך פלסטיניזציה איטי בתחומי "ישראל הקטנה", עם התאחדות שתי הישויות  בתום המיצוי העצמי של המרכיב הלא-ערבי הישראלי.

לצפיה ב-'בישראל גם השמאל וגם הימין יביאו אסון'
בישראל גם השמאל וגם הימין יביאו אסון
02/10/2017 | 04:40
15
9
אף מפלגה אינה מציעה פתרון ריאלי בר קיימא ומה שיקרה בסופו של דבר הוא רוב ערבי במדינת ישראל שיגרום לאיחוד ישראל עם שטחי הרשות והפיכתה למדינה ערבית דה פאקטו.
לצפיה ב-'אז מה לדעתך פתרון אפשרי וישים '
אז מה לדעתך פתרון אפשרי וישים
02/10/2017 | 16:53
14
13
בסיטואציה פוליטית העכשיות העולמית והישראלית, פתרון שיבטיח רוב יהודי מוצק ובר-קיימא במדינת ישראל לנצח נצחים, בלי קשר למצב הדמוגרפי בה? פתרון שיבטיח שמדינת ישראל לעולם לא תהיה מאויימת דמוגרפית ע"י הפלסטינים, באותה מידה שארה"ב לעולם לא תהיה מאויימת דמוגרפית ע"י הילידים האמריקנים ("האינדיאנים")?
לצפיה ב-'קונפדרציה'
קונפדרציה
02/10/2017 | 17:07
13
17
חלוקת ארץ ישראל לפרובינציות בעלות מאפיינים דמוגרפיים מסוימים באופן שיאפשר לכל קבוצה לנהל את עצמה כרצונה ושלטון מרכזי שאחראי על ביטחון בלבד, כל שאר התחומים יהיו באחריות ממשלות הפרובינציות.
אני מציע חלוקה כזו: הגולן והגליל העליון - פרובינציה דרוזית, הגליל התחתון - פרובינציה ערבית נוצרית, חיפה והקריות - פרובינציה עם רוב יהודי ומיעוטים ערבים ואחרים (אני משתדל לא ליצור פרובינציות יותר מדי דלילות אוכלוסין), פרובינציית השרון - יהודים חילונים בעיקר, פרובינציית המשולש - ערבים מוסלמים, פרובינציית גוש דן - בעיקר יהודים חילונים ולא יהודים אשר אינם עוינים את היהודים, פרובינציית השפלה - יהודים מסורתיים, פרובינציית מערב ירושליים - יהודים דתיים וחרדים, פרובינציית הגדה המערבית - ערבים פת"חיסטים , פרובינציית רצועת עזה - חמאסטאן , פרובינציית הנגב הצפוני - בדווים, פרובינציית הנגב הדרומי - יהודים ואפריקנים - רוב התושבים עוסקים בתיירות.
לצפיה ב-'לדעתי הפתרון שלך קצת קיצוני ומרסק את ישראל להרבה חלקים '
לדעתי הפתרון שלך קצת קיצוני ומרסק את ישראל להרבה חלקים
02/10/2017 | 17:15
4
9
זעירים, אבל בעקרון אני מזמן בדעה שהפתרון אמור להיות משהו כזה עקרונית. ריכוזי אוכלוסין הערביים בגדה המערבית,  וגם ב"ישראל הקטנה" (המשולש, חלק מהגליל והנגב וכו', עדיף עם הזזה וצמצום אוכלוסין) הופכים למדינה פלסטינית או פרובינתיה פלסטינית בקונפדרציה, והשטחים הריקים בגדה אמורים להסתפח לישראל.
לצפיה ב-'רק כך כל קבוצת אוכלוסייה תוכל לממש את האינטרסים שלה'
רק כך כל קבוצת אוכלוסייה תוכל לממש את האינטרסים שלה
02/10/2017 | 17:18
3
11
רק כך תוכל כל קבוצת אוכלוסייה למזער כפייה מצד קבוצות אחרות. רק כך אפשר יהיה להתקרב במידה מקסימלית לחירות.
לצפיה ב-'יש רעיון דומה של מפלגת "זהות" בראשות פייגלין'
יש רעיון דומה של מפלגת "זהות" בראשות פייגלין
05/10/2017 | 10:27
2
11

הרעיון הוא העברת סמכויות רבות(במיוחד חיי הפרט) אל הקהילה, כלומר לישובים או התאגדויות קהילתיות על סמך מכנה משותף והמדינה לא תתעסק יותר בהם.
אבל לא חלוקה כפויה לפרובינציות בעלות הגדרה שרירותית.
לצפיה ב-'אני מדבר על קונפדרציה, פייגלין לא'
אני מדבר על קונפדרציה, פייגלין לא
05/10/2017 | 17:42
1
8
ההבדל מהותי, בקונפדרציה רשאית כל פרובינציה לחוקק את החוקים שלה ואלה אינם חייבים להיות תואמים לחוקים בפרוינציות אחרות וחוקים פדראלים אינם אמורים להתייחס לדברים שבשליטת ממשלת הפרובינציה. לפרובינציה בקונפדרציה הזכות לקבוע כל דבר בנוגע לחינוך, בריאות, חוקי תעסוקה, תחבורה, תרבות וכיו"ב, בשיטת פייגלין עדיין תהיה ממשלה אחת שתכפה אחידות בכל התחומים האלה בכל מקום בישראל.

אין שום הצדקה לאחידות במערכת החינוך של מגזרים שונים.
אין שום הצדקה למנוע מקהילות שונות לבחור מודל מערכת בריאות שמתאים להן.
אין שום הצדקה למנוע מפרובינציות שונות להתאים את חוקי התעסוקה שלהן להרכב שוק העבודה בהן ובכך להתחרות באופן אפקטיבי בפרובינציות אחרות.
אין שום הצדקה לכך שחוקי התעבורה יהיו זהים בכל הפרובינציות לאור העובדה שהתשתיות בהן בנויות באופן שונה וחלק מהשוני בתקנים נובע מתנאים גאוגרפיים.
אין שום הצדקה לקדם תרבות "כללית" על חשבון תרבות קהילתית ולנסות ליצור אחידות לשם האחידות במקום לעודד גיוון.
לצפיה ב-'לא מדוייק, תקרא את המצע'
לא מדוייק, תקרא את המצע
06/10/2017 | 00:54
5
אמנם הוא לא מציע קונפדרציה.
אבל לגבי חינוך הוא מציע מגוון בתי ספר לכל קהילה כפי שהיא תרצה, המדינה רק תספק וואצ'רים להורים שבתורם יחליטו לאן לשלוח את ילדיהם.
הוא בעד שוק חופשי ומינימום התערבות, שתהיה תחרות ומניעת השתלטות ריכוזית של אילי הון.

לצפיה ב-'וחבל מאוד שבזמנו המתיישבים היהודים בפלשתינה'
וחבל מאוד שבזמנו המתיישבים היהודים בפלשתינה
02/10/2017 | 17:23
1
9
בתקופה שלפני קום המדינה לא ניטרלו דמוגרפית את הערבים בדומה לניטרול הדמוגרפי של הילידים האמריקנים ע"י המתיישבים האמריקאים ממוצא ארופאי בתקופה שקדמה ליצירת ארה"ב.
לצפיה ב-'את הנעשה אין להשיב, אך קונפדרציה תמנע סכסוכים עתידיים'
את הנעשה אין להשיב, אך קונפדרציה תמנע סכסוכים עתידיים
02/10/2017 | 17:25
12
בפתרון שהצעתי יוכלו כל האוכלוסיות לחיות בשלום וללא כפייה מצד האוכלוסיות האחרות.
לצפיה ב-'לא ברור לי על סמך ההכללות הללו לגבי אוכלוסיות וחלקי ארץ'
לא ברור לי על סמך ההכללות הללו לגבי אוכלוסיות וחלקי ארץ
05/10/2017 | 10:18
5
11
זה ממש לא מדוייק.

בגולן ובגליל העליון חיים יותר יהודים מדרוזים.
בגליל התחתון יש יותר ערבים מוסלמים מנוצריים וגם יהודים.
בירושלים יש לא מעט יהודים לא דתיים, חוץ מזה מדוע מערב ?  אתה מציע לחלק את ירושלים ?
ביו"ש יש לא מעט תומכי חמאס, חוץ מזה יש שם כחצי מיליון יהודים.
נגב צפוני - לא כולל הערים היהודיות ?
מסתננים אפריקנים בנגב הדרומי ?   רובם מרוכזים בת"א ובכל מיני ערים בארץ.
לצפיה ב-'זה לא מדויק אבל אני מדבר ברמה העקרונית'
זה לא מדויק אבל אני מדבר ברמה העקרונית
05/10/2017 | 17:48
4
9
יש לקבוע את גבולות הפרובינציות כך שלכל קבוצת אוכלוסיה הגדולה מ150000 נפש תהיה פרובינציה בה היא תהווה רוב וכך אוכלוסיות יזוזו בהתאם לאינטרסים שלהן ובקלות יוכלו לבחור בפרובינציה בה השקפותיהם ייוצגו באופן מיטבי ע"י ממשלת הפרובינציה.

אני מציע לחלק את ירושלים, חד משמעית. מצב בו בירושלים יהיה רוב ערבי יהיה בלתי נסבל עבור תושביה היהודים בדיוק כפי שהיום חשים ערביי ירושלים מקופחים ע"י עיריית ירושלים בשל הרוב היהודי בה. צריך להפריד כדי שכל הצדדים יהיו מרוצים ויוכלו לשלוט על עצמם ולא יהיו להם טענות אל החלק האחר שאינו בשליטתם ואינו אמור להיות בשליטתם.
לצפיה ב-'מה עם העיר העתיקה, בדגש הר הבית והכותל ?'
מה עם העיר העתיקה, בדגש הר הבית והכותל ?
06/10/2017 | 00:56
3
2
לצפיה ב-'ישאר בשליטת היהודים'
ישאר בשליטת היהודים
06/10/2017 | 02:55
2
6
פשוט כי הם היו שם כל הזמן, לפני שהערבים הגיעו.
לצפיה ב-'מה שנכון, נכון'
מה שנכון, נכון
06/10/2017 | 18:04
1
15
ומה לגבי הסטטוס קוו הנוכחי בהר הבית ?
שהווקף שולט בתכל'ס בחוקי הכניסה להר והתנגד לסידורי הביטחון עם המגנומטרים.
לצפיה ב-'ישונה, על בטחון לא יהיו פשרות'
ישונה, על בטחון לא יהיו פשרות
06/10/2017 | 18:16
6
כמו כן הביטחון ימשיך להיות באחריות הממשלה הפדראלית.
לצפיה ב-'ברית סמאלנית-נאצית זה ביטוי לא מוצלח'
ברית סמאלנית-נאצית זה ביטוי לא מוצלח
19/09/2017 | 18:34
1
26
ופוגע בתנועות שמאל בארץ.
לצפיה ב-'אבל הברית הזאת פגעה ביהודים...'
אבל הברית הזאת פגעה ביהודים...
19/09/2017 | 19:35
17
הסמאל ו'פגיעותו' מעניינים לי את הת*ת.
לצפיה ב-'עכשיו יבוא לכאן טלמון סילבר...'
עכשיו יבוא לכאן טלמון סילבר...
19/09/2017 | 13:16
1
24
ויגיד שהכול הוא שקר גס של אנשי החוטנה האוקראינית המלכלכים על שמש העמים בפרוט ועל אימא החורגת רוסיה בכלל.
לצפיה ב-'טלמון מתכונן לחגיגות יובל ה-100 של ה...'
טלמון מתכונן לחגיגות יובל ה-100 של ה...
19/09/2017 | 18:01
28
Вели́кая Октя́брьская социалисти́ческая револю́ция

שהלכה לעולמה.
לצפיה ב-'הקשר בין השמאלנים של היום לסטלין מקרי ביותר'
הקשר בין השמאלנים של היום לסטלין מקרי ביותר
19/09/2017 | 14:31
2
37
למשטרו של סטלין היה הרבה יותר במשותף עם המשטרים הפשיסטים של תקופתו מאשר עם התנועות הסוציאליסטית של היום. 
לצפיה ב-'כן, בטח'
כן, בטח
19/09/2017 | 15:10
1
26
דב חנין תומך במשטר בוונצואלה

ארגוני זכויות אדם מסרבים לסייע לקורבנות הרשות הפלסטינית

אבל אליבא דאותם השמאלנים והארגונים שלהם כל מי ששמאלה מכחלון הוא פשיסט.
לצפיה ב-'התכוונת ימינה מכחלון'
התכוונת ימינה מכחלון
19/09/2017 | 17:43
19
בעצם ימינה מיאיר לפיד או אף ממפלגת העבודה אצל ההכי קיצוניים.
לצפיה ב-'כל הבלגן בגלל שזוגות מתעקשים להתחתן'
כל הבלגן בגלל שזוגות מתעקשים להתחתן
19/09/2017 | 17:34
3
28
מהי חתונה אם לא בקשת הכרה רשמית בזוגיות מהמדינה? מה שמצחיק הוא שידועים בציבור זכאים לאותן זכויות בדיוק ובכל זאת זוגות מתעקשים להתחתן למרות שמכירים בזוגיותם בכל מקרה. זה סתם בזבוז זמן, כסף ועצבים. (לא מצפה שיסכימו איתי, רק שיחשבו על חוסר ההיגיון בכל הטרחה הזו שאין ממנה שום תמורה).
לצפיה ב-'לא רק מהמדינה, אלא גם מהחברה'
לא רק מהמדינה, אלא גם מהחברה
19/09/2017 | 17:41
1
25
הבנתי שהסכם זוגיות לא משנה את הרישום בת.ז לנשוי, ואז יש בעיה עם הצגה בחו"ל כזוג נשוי.
מה שחשוב למשל למבקשי ויזה לארה"ב.
זאת גם חגיגת מיסוד הקשר והקמת משפחה.
לצפיה ב-'הרישום בת.ז. לא מועיל ולא מזיק, הוא לא משנה'
הרישום בת.ז. לא מועיל ולא מזיק, הוא לא משנה
19/09/2017 | 17:54
25
אם צריך ויזה לארה"ב כנשואין אפשר להתחתן  באמצעות חתימת חוזה עם עו"ד מפרגוואי בהתכתבות מבלי לצאת מגבולות המדינה, זה עולה פחות מכרטיס טיסה לקפריסין ולהירשם כנשואים בישראל. חגיגה אפשר לעשות גם מבלי להגדיר אותה נישואין ואפשר אפילו להגדיר אותה נישואין מבלי לקבל את הכרת המדינה וזו תהיה חגיגת מיסוד הקשר והקמת משפחה אם זו המשמעות שבוחרים החוגגים.
לצפיה ב-''
22/09/2017 | 20:41
3

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא יחסים בין אחים ואחיות
אירוח בנושא יחסים בין...
ביום ראשון, 19.11, נארח את קרן גאולה, מנחת הורים,...
אירוח בנושא יחסים בין אחים ואחיות
אירוח בנושא יחסים בין...
ביום ראשון, 19.11, נארח את קרן גאולה, מנחת הורים,...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

קרוואן קלאב ישראל
בעזרת קרוואן קלאב ישראל

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו