לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1033810,338 עוקבים אודות עסקים

פורום ישראל ברוסית

פורום "ישראל ברוסית" מהווה במה ליוצאי ברית המועצות לשעבר והמדינות שקמו בעקבות פירוקה.
בפורום דנים בכל נושא הקשור לעלייה ארצה, השתלבות בארץ, קשר עם ארצות המוצא, עולים טריים וותיקים כאחד.
כמו-כן, ניתן לדבר על התרבות הרוסית והשפה הרוסית ולשאול שאלות ללומדי השפה הרוסית.
הפורום מיועד ופתוח לכל גולש, עולה וצבר כאחד, בני כל הגילאים/מינים/עדות/לאומים/דתות/השקפות עולם.
ובמיוחד לגולשים הסמויים שאני יודע שקוראים כאן בסתר, אז קדימה  הירשמו לתפוז והתחילו להשתתף בצורה פעילה.

אנא הקפידו לשמור על חוקי הפורום והאתר.
גלישה מהנה ודיונים פוריים

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ישראל ברוסית

פורום "ישראל ברוסית" מהווה במה ליוצאי ברית המועצות לשעבר והמדינות שקמו בעקבות פירוקה.
בפורום דנים בכל נושא הקשור לעלייה ארצה, השתלבות בארץ, קשר עם ארצות המוצא, עולים טריים וותיקים כאחד.
כמו-כן, ניתן לדבר על התרבות הרוסית והשפה הרוסית ולשאול שאלות ללומדי השפה הרוסית.
הפורום מיועד ופתוח לכל גולש, עולה וצבר כאחד, בני כל הגילאים/מינים/עדות/לאומים/דתות/השקפות עולם.
ובמיוחד לגולשים הסמויים שאני יודע שקוראים כאן בסתר, אז קדימה  הירשמו לתפוז והתחילו להשתתף בצורה פעילה.

אנא הקפידו לשמור על חוקי הפורום והאתר.
גלישה מהנה ודיונים פוריים
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'בכיר בבתי הדין: "איווט ליברמן מנהל קמפיין פוליטי שקרי"'
בכיר בבתי הדין: "איווט ליברמן מנהל קמפיין פוליטי שקרי"
14/03/2019 | 21:56
5
21
בבתי הדין זועמים על התנהלותו של יו"ר 'ישראל ביתנו' אביגדור ליברמן המנהל - לטענתם - קמפיין שיקרי סביב סוגיית בדיקות ה-DNA לעולים מחבר העמים: "אף אחד לא הוכרח לבצע בדיקה"
https://www.kikar.co.il/310085.html

לצפיה ב-'בינתיים בסקרים הוא מתנדנד'
בינתיים בסקרים הוא מתנדנד
15/03/2019 | 08:14
18
באחד הסקרים הבוקר לא עבר.

הרבה דוברי רוסית טוענים שזאת עסקה בין דרעי וליברמן ושהם לא יפלו לתרמית.
הבעיה שלא מעט מהם הולכים לכיוון כחול-לבן, עדיף כבר שהיו מצביעים ישראל ביתנו.
לצפיה ב-'לאור פרסומי החלטות בית הדין קשה להגיד ש"אף אחד לא הוכרח". '
לאור פרסומי החלטות בית הדין קשה להגיד ש"אף אחד לא הוכרח".
15/03/2019 | 08:59
6
לצפיה ב-'תגובה שרק מוכיחה את טענת ליברמן'
תגובה שרק מוכיחה את טענת ליברמן
16/03/2019 | 13:34
2
25
כמו כן, לא ברור איזו זכות יש לעובד מדינה (נציג של לשכת הרב לאו) להתבטא בסגנון כזה (שלצערו חוק השבות אינו תואם את ההלכה). נציגי הרבנות שוכחים שהם פקידים ממשלתיים ולא גוף עצמאי.
לצפיה ב-'אין לו חופש ביטוי ?'
אין לו חופש ביטוי ?
16/03/2019 | 19:18
1
2
לצפיה ב-'ברור שאין'
ברור שאין
16/03/2019 | 21:01
18
כשמאן דהו מתראיין בתור נציג של רשות ממשלתית, אסור לו להביע אי הסכמה עם חוק יסוד שהרשות הזאת כפופה לו. הוא לא התראיין בתור אזרח פרטי.

לצפיה ב-'עיתון "וסטי" מפיץ פייק ניוז'
עיתון "וסטי" מפיץ פייק ניוז
14/03/2019 | 19:25
2
17
קטע מתוך ראיון עם עולה שהופנה ע"י הרבנות לבירור יהדותו באמצעות בדיקת דנ"א:

"הם ביקשו ממני את הבדיקה כחודש לפני התאריך של החתונה ומה שקורה זה שאני מבין שאין לי שום אפשרות לבצע את זה, אלא אם אני מוציא את סבתא שלי מהקבר בשביל לערוך את הבדיקה".
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5476918,00.html

עכשיו תראו איך ב"וסטי" תרגמו את הכתבה הזאת. האמירה הנ"ל שנועדה אך ורק להבעת רגשותיו של המרואיין, הוצגה כעובדה מוגמרת ויוחסה לרבנות עצמה:

В ответ А. было сообщено, что никаких других, кроме ДНК-теста, способов установить еврейство нет, а если потребуется, то можно вскрыть могилу прабабушки.
לצפיה ב-'מעניין על סמך מה חושדים שהסבתא מאומצת'
מעניין על סמך מה חושדים שהסבתא מאומצת
15/03/2019 | 08:13
1
21
ועוד יותר מעניין איזה רב בדק והחליט זאת ומה הידע שלו בקהילות ישראל אשכנז ספציפי.
לצפיה ב-'יכולים להיות כמה תסריטים'
יכולים להיות כמה תסריטים
15/03/2019 | 10:36
12
למשל, איזשהו מסמך מחשיד, כגון תעודת הלידה של אותה סבתא שמשום מה הונפקה כמה שנים לאחר לידתה.
לצפיה ב-'יש כבר הפגנה נגד שר הפנים'
יש כבר הפגנה נגד שר הפנים
11/03/2019 | 19:36
6
25
הקבוצה הפייסבוקית "סימן שאתה רוסי" ארגנה הפגנה נגד שר הפנים, על אמירותיו הפוגעניות.
לצפיה ב-'אתה הולך?'
אתה הולך?
11/03/2019 | 19:38
1
4
לצפיה ב-'יש מצב'
יש מצב
11/03/2019 | 19:47
4
לצפיה ב-'רק חבל שזה באשדוד'
רק חבל שזה באשדוד
11/03/2019 | 21:28
3
19
ההפגנה צריכה להיות במרכז תל אביב או בירושלים, עם נוכחות גדולה ורעש גדול.
לצפיה ב-'כנראה שזה מה שהצליחו לארגן'
כנראה שזה מה שהצליחו לארגן
11/03/2019 | 22:48
4
לצפיה ב-'ההפגנה עברה לכיכר רבין'
ההפגנה עברה לכיכר רבין
12/03/2019 | 15:16
1
4
לצפיה ב-'כן'
כן
12/03/2019 | 22:05
19
מעניין יהיה לראות כמה יגיעו.
לצפיה ב-'שאלוני "איזו מפלגה הכי מתאימה לי?"'
שאלוני "איזו מפלגה הכי מתאימה לי?"
11/03/2019 | 10:36
2
23
לצפיה ב-''
11/03/2019 | 10:50
14
וואלה:
72% יחד
70% הימין החדש
70% איחוד מפלגות הימין

מאקו:
82% איחוד מפלגות הימין
77% הימין החדש
77% יחד

כלכלי: 77% ליכוד

המיפויים לא משהו, אין את זהות ואני בהרבה נקודות גם קרוב לליכוד.
כרגע אני מתכוון להצביע ליכוד אבל עוד לא נעול על כך.
לצפיה ב-'התוצאות שלי'
התוצאות שלי
12/03/2019 | 13:18
32
בשאלון הראשון יצא לי:
1. כחול לבן
2. מרץ, עבודה

ובשאלון של מאקו:
1. לוי אבקסיס (???who)
2. כחול לבן
3. כחלון

ובשאלון של כלכליסט:
1. הרשימה המשותפת (LOL)
2. יש עתיד, ישראל ביתנו, כולנו
לצפיה ב-'האמת על בדיקות ה-DNA לעולים'
האמת על בדיקות ה-DNA לעולים
11/03/2019 | 09:01
13
27
הרב הראשי דוד לאו: בדיקות DNA נעשות רק באופן וולונטרי וללא כפייה כדי לסייע באימות יהדות

העימות בסוגיית בדיקות ה-DNA לעולים מהארצות דוברות הרוסית מסרב לגווע • ישראל ביתנו בתגובה: "מצער לשמוע שנשיא בית הדין הגדול, שממרום תפקידו צריך לראות לפניו את קירוב הלבבות ואחדות העם, מודה אף הוא כי בישראל מתקיימת אפליה נגד קהילת העולים מבריה"מ לשעבר"
דני זקן   06/03/2019, 16:44

העימות בסוגיית בדיקות ה-DNA לעולים מהארצות דוברות הרוסית מסרב לגווע. זה החל בדרישתו של אריה דרעי, מנהיג ש"ס, לקבל גם את משרד הקליטה בממשלה הבאה, שכן משרד זה הפך "רוסי", והשפה במסדרונות היא רוסית. "לא מטפלים בעולים מארצות מוצא אחרות", טען דרעי. ח"כ אביגדור ליברמן הגיב בהאשמה כי רק עולי רוסיה עוברים בדיקות DNA להוכחת יהדותם. ח"כ יאיר לפיד הצטרף ודרש את התנצלות דרעי, אף שדרעי עצמו לא התייחס לבדיקות.

הפרשה נעוצה במדיניות פרטנית הנהוגה ברבנות הראשית. הרב הראשי דוד לאו התייחס לכך היום (ד') והבהיר כי הבדיקות לא נכפות אלא רק מסייעות למי שמבקש להוכיח את יהדותו, כלומר לטענתו הן וולונטריות.

לדבריו, במקרים בודדים קורה לא פעם שיש מי שטוען כי הוא יודע שהוא יהודי, אולם אין בידיו את המסמכים המאשרים את דבריו, או לחלופין מוצאים סתירה בדבריו. במקרה כזה עשוי בית הדין הרבני להציע לו לעבור בדיקה שתחזק את טענתו, אולם מעולם לא נכפה על אף אדם לעבור אותה.

מישראל ביתנו נמסר בתגובה: "מצער לשמוע שנשיא בית הדין הגדול, כבוד הרב דוד לאו, שממרום תפקידו צריך לראות לפניו את קירוב הלבבות ואחדות העם, מודה אף הוא כי בישראל מתקיימת אפליה נגד קהילת העולים מברית-המועצות לשעבר. מבחינת הממסד הרבני, הקהילה הגדולה הזו - שאין מחלוקת על תרומתה האדירה לחברה בישראל ולמדינת ישראל - היא בבחינת 'חשודה מראש' ביהדותה. אין ממש באמירתו של הרב לאו כי לא כופים בדיקות DNA. 'ההרשאה' כדבריו לבצע אותה היא תנאי משפיל ופוגעני, מכיוון שבפועל מי שלא מסכים 'מרצונו' לבצע אותה, מסרבים לרשום אותו כיהודי".

העימות הזה בין דרעי וליברמן מסייע פוליטית למפלגותיהם הנמצאות בקושי אלקטורלי לפי הסקרים, אך בשני הצדדים הכחישו כי מדובר בעימות יזום ומתוכנן.

הרב שאול פרבר, יו"ר ארגון עתים, מסר: "הפניית יוצאי ברית-המועצות לבדיקת DNA להוכחת יהדותם היא חתירה תחת יסודותיה של מדינת ישראל. הפניית יוצאי ברית-המועצות לבדיקות DNA להוכחת יהדותם זו פגיעה ביהדות עצמה. אין לזה שום מקום במדינת ישראל - לא במשרד הפנים ולא בבתי הדין הרבנים. יש להצטער על כך שגופים רשמיים במדינת ישראל מסרבים להכיר בנס קיבוץ הגלויות, ומערימים קשיים על העולים שהגיעו לכאן כיהודים ומבקשים להיות חלק מהעם היהודי.

"מפניות רבות שמגיעות אל 'עתים' אנו רואים כיצד רף החשדנות בממסד הדתי ממשיך לעלות, ואזרחי ישראל נדרשים להביא ראיות והוכחות, שאיש לא היה אפילו חולם לבקש בעבר. עם ישראל שרד אלפי שנים בלי בדיקות DNA להוכחת דם 'כשר'. טוב היה אם שר הפנים אריה דרעי ובתי הדין הרבניים היו מבטלים לאלתר מדיניות זו ומתנצלים בפני אזרחי ישראל יוצאי ברית-המועצות".

-----------------------------------------------------------------------
לצפיה ב-'בתור מי ש מגדיר את עצמו יהודי מסורתי, זה לא מחליא אותך?'
בתור מי ש מגדיר את עצמו יהודי מסורתי, זה לא מחליא אותך?
11/03/2019 | 09:39
11
19
הרבנות עושה כל מאמץ כדי להמאיס את היהדות האורתודוקסית על הישראלים.
לצפיה ב-'למה מחליא ?'
למה מחליא ?
11/03/2019 | 10:29
6
21
אם יהודי כלשהו מתקשה עם מסמכים, יש לו אפשרות נוספת (שלא מתבצעת בכפיה) לעזור בתהליך הבירור.

השאלה היא עד כמה אותם שונאי יהדות היו אוהבים את היהדות (בתנאי שהויו מכירים אותה) בלי הרבנות בישראל ?
הערכתי: הרוב המוחלט שונא את היהדות וחוקיה ולא את הרבנות, גם אם ההתנהלות של הרבה רבנים היא מושחתת ומעצבנת.

והערה לגבי ההגדרה שלי, אני מגדיר עצמי כיהודי מאמין השומר על חלק מהמצוות.
"מסורתי" זאת הגדרה חברתית רחבה ולא מדוייקת שאני מתקשה להתחבר אליה, בדיוק כמו "חילוני" ואף "דתי".
לצפיה ב-'לא נראה לך מוזר'
לא נראה לך מוזר
11/03/2019 | 11:21
5
21
שהרבנות, שמתנגדת לכל דבר שרק מריח מדע ומודרנה שולח אנשים לבדיקות דנא?!

לא נראה לך מוזר שעולה שהוכיח, לפני עלייתו, את היותו יהודי בפני אנשים מקצועיים שיושבים בשגרירות צריך לכתת רגליו בגלל קפריזות של מומיות מאובקות שכף רגלן אפילו לא דרכה בחבמ?

טענתך לגבי "שנאה" רחוקה מהמציאות. רוב המוחלט של החילונים לא שונאים לא את הדת ולא את הדתיים אלא מתנגדים לכפייה, שחיתות ושנאה שמופצת בשם הדת וממאיסה את עצמה על אחרים.
לצפיה ב-'ממתי הרבנות מתנגדת למדע וקדמה ?'
ממתי הרבנות מתנגדת למדע וקדמה ?
11/03/2019 | 18:47
4
15

לא שמעתי מהרבנות הראשית ובעצם מאף רב אי הסכמה למהימנות בדיקות DNA.

בהחלט אני לא אוהב את ההפרדה בין משרד הפנים/רשות העליה והקליטה על גופיה לבין הרבנות.
הוכחת היהדות צריכה להיות אחידה ומסונכרנת בין כל הגופים.

אני נתקלתי בהרבה אתאיסטים ששנאו את הדת שלנו נטו ולא בגלל התנהגות רב זה או אחר.
אלא בגלל החוקים של הדת שלא מתאימים להשקפת עולמם.
אם כבר לפי ניסיוני האישי ברוב המקרים שונאים את הרב או את האדם הדתי בכללי, בגלל שהוא כביכול נתפס כמייצג של הדת אותה שונאים מלכתחילה.
ולא להפך.
לצפיה ב-'הרי הדת באופן כללי לא מקבלת את המדע'
הרי הדת באופן כללי לא מקבלת את המדע
11/03/2019 | 19:02
3
14

מכאן שדי מוזר שבדיקת DNA נתפסת כמהימנה אצל הרבנים.

לא צריכה להיות שום הפרדה, הרי עולה שהוכיח את יהדותו אצל הקונסול הרי שהוא יהודי ע"פ חוק השבות סעיף 4ב. מכאן שאין צורך לרבנות לבצע עוד בדיקות קנטרניות ומיותרות.

האתאיסט הממוצע לא שונא את הדת אלא לא מקבל אותה ובאותו הזמן מתנגד אקטיבית להדתה, הסתה והשנאה שמפיצים בשם הדת. הרי הסיבה שיותר ויותר חילונים מסרבים להתחתן ברבנות היא לא שנאה לדת אלא מכך שהרבנות המאיסה את עצמה עליהם ( וזה אף מוצהר באופן גלוי).
לצפיה ב-'זה לא נכון'
זה לא נכון
11/03/2019 | 19:24
2
17
יש סתירה בין בריאת העולם לתיארוך העולם ע"פ המדע.
זה לא אומר שיש קונפליקט בין הדת לחוקי הטבע (מתמטיקה, פיזיקה, כימיה, ביולוגיה וכו') שעליהם נשנענת בין היתר הרפואה המודרנית.

לא יודע עד כמה ממוצע או לא, אני נתקלתי באתאיסטים שדי שנאו וזלזלו בחוקי הדת ובאנשים המקיימים אותם.
אתה מדבר על סוג שונה של אתאיסטים.
לצפיה ב-'אני מדבר על הבעיה המרכזית של החילונים'
אני מדבר על הבעיה המרכזית של החילונים
11/03/2019 | 19:38
1
18
אל מול הרבנות. הרוב המכריע של הביקורת כלפי הממסד היא לא שנאה לדת אלא התנגדות לאופן בו הרבנות ממאיסה את עצמה (ואת הדת) על הציבור החילוני.

לא הייתי אומר שאין סתירה בין הדת ובין הרפואה, כימיה, פיזיקה וביולוגיה. אחרת לא היו ויכוחים על אבולוציה, חיסונים, המפץ הגדול וכ'ו.
לצפיה ב-'אבולוציה ומפץ גדול זה נושא אחר'
אבולוציה ומפץ גדול זה נושא אחר
11/03/2019 | 19:45
14
לגבי חיסונים, עיקר הבעיה היא בטיחותם של החיסונים, שגם אני מתנגד לחלק מהם.
ויש גם אנשים לא דתיים שמתנגדים לחיסונים, אפילו בצורה חריפה.
לצפיה ב-'שטויות'
שטויות
11/03/2019 | 13:06
3
18
הרבנות מבקשת להביא מסמכים לבירור יהדות. תגובת ה"יהודים הגאים ביהדותם": לא! לא ולא! אני יהודי בנשמה! אני לא חייב לכם כלום!

הרבנות, אחרי מחקר מקיף, מבקשת לירוק לתוך מבחנה ולקבל תוצאה. תגובת ה"יהודים הגאים ביהדותם": שומו שמיים! היטלר זה כאן! אני לא חייב לכם! אני יהודי יותר מכם.

נו שוין.
לצפיה ב-'הקטע שזאת רק הצעה ואפילו לא בקשה.'
הקטע שזאת רק הצעה ואפילו לא בקשה.
11/03/2019 | 18:49
2
8
לצפיה ב-'באמת?'
באמת?
11/03/2019 | 19:07
1
20
לפי התמונה המצטיירת מדיונים בבתי דין אזוריים בערים רבות, כמו גם מפניות שהתקבלו לאחרונה בארגון "עתים" המטפל בסיוע והכוונה בשירותי הדת בישראל, עולה כי ב-20 מקרים לפחות בשנה החולפת נדרשו מבקשים להירשם לנישואים לעבור בדיקות DNA - ולעיתים נדרשו לכך גם בני משפחותיהם. העדויות מראות כי מדובר בהליך ארוך ומסורבל, ולעיתים משפיל.
באחד המקרים נאמר לצעירה שהגיעה לרבנות לפני חתונתה וביקשה להירשם כי עליה להביא בדיקת DNA של אמה ושל בת דודתה, לצורך שלילת חשש אימוץ של אמה בידי הוריה. אמנם לא היה חשש בדבר יהדותה של הסבתא, אך ברבנות בכל זאת התעקשו על בדיקה גנטית, בין היתר בגלל עיכוב ישן מאוד שחל בהוצאת תעודת הלידה של אם המבקשת. נאמר לה כי אם תסרב - בקשתה להירשם לנישואים תסורב.

מקרה נוסף שנידון הוביל לכך שמבקש להירשם לנישואים הוכנס לרשימת "מעוכבי נישואים" לאחר שחזר בו מהסכמתו לערוך בדיקה לבירור יהדותו, שנדרשה ממנו בשל סתירות לכאורה שהתגלו בתעודות בנוגע ליהדותה של סבתו.

לצפיה ב-'וואלה, זה כבר חדשות'
וואלה, זה כבר חדשות
11/03/2019 | 19:19
4
לצפיה ב-'הרב יעקב אריאל: ''אין לקבוע יהדות על פי DNA - ההיתר היחיד'
הרב יעקב אריאל: ''אין לקבוע יהדות על פי DNA - ההיתר היחיד
12/03/2019 | 08:31
14
להשתמש בהלכה ב- DNA הוא להתרת עגונות''

רבה של רמת גן קובע שההיתר היחיד להשתמש בהלכה ב- DNA הוא להתרת עגונות, "אפילו אליהו הנביא לא יגלה מי יהודי, משפחה שנטמעה נטמעה".
בני טוקר , ד' באדר ב תשע"ט 11/03/19 13:20

רבה של רמת גן לשעבר, הרב יעקב אריאל, אומר בראיון לערוץ 7 כי ברור יהדות באמצעות בדיקת DNA מנוגד לגישתה של ההלכה היהודית.
בתגובה לסערה סביב הדיווחים על עשרות מקרים של שימוש בבדיקות DNA לצורך הוכחת יהדות אומר הרב אריאל, "אני לא מכיר דבר כזה. לא שמעתי מעולם. איך אפשר לבדוק יהדות באמצעות בדיקת DNA כשיש גרים ויש כל מיני מצבים שבהם אי אפשר לבדוק? אין DNA יהודי. יש השערה כזאת שעדיין לא הוכחה בכלל, ולא משתמשים בה".
לדבריו בתי הדין משתמשים בבדיקות DNA רק לצורך היתר עגונות, "בתי הדין נמנעים משימוש בבדיקות DNA, וזאת בעיקר כדי למנוע בעיית ממזרות. שהרי ה- DNA יכול רק לשער זהות של ילד למי הוא שייך ואז תהיה שאלה ממזרות. אבל כיון ש- DNA הוא לא מאה אחוז אלא רק קרוב למאה אחוז אז משאירים את הספק הזה לצורך החלטות אחרות, כדי שלא יהיה חשש ממזר. משתמשים ב- DNA רק כדי לקבוע מוות של אדם שאשתו נשארה עגונה, וכן לקבוע חיוב אבלות למשפחה. מעבר לזה ביהדות לא משתמשים ב- DNA. ה- DNA חשוב למדע ולרפואה אבל בהלכה עד כמה שאני יודע לא משתמשים ב- DNA חוץ מהיתר עגונות".
הרב אריאל מדגיש כי גם אם בדיקות ה- DNA היו מוכיחות בוודאות אם עומד מולנו יהודי או לא, היה אסור להשתמש בכך, "ה- DNA זו לא הדרך ולא השיטה בקביעת ייחוס משפחה ביהדות. משפחה שנטמעה - נטמעה. אפילו אליהו הנביא לא יגלה ממזרים, לא יגלה מי יהודי ולא יגלה דברים שהוא לא צריך לגלות. הוא רק ייחס שבטים מי כהן מי לוי מי ישראל ומי מאיזה שבט אבל לא דברים אחרים. משפחה שנטמעה - נטמעה. זה דברים שאפילו אליהו הנביא שיודע הכי טוב והכי מדויק בעולם הוא לא יעשה כל דבר, ובטח שאי אפשר לעשות DNA".
לכן, קובע הרב אריאל, הדרך היחידה להתמודד עם עולים שהצהירו על יהדות במרמה היא באמצעות בתי המשפט, "לבית המשפט יש שיטות אחרות. אם מישהו רימה ושיקר - אז צריכים לדון אותו כשקרן, זה הכל. לא צריך DNA בשביל זה".

-------------------------------------------------------------
לצפיה ב-'"הם רק מדברים": מצביעי ישראל ביתנו נוטשים את ליברמן'
"הם רק מדברים": מצביעי ישראל ביתנו נוטשים את ליברמן
11/03/2019 | 09:36
3
11
לצפיה ב-'עדיין יש להם גרעין מוצק'
עדיין יש להם גרעין מוצק
11/03/2019 | 12:48
2
13
ישראל ביתנו היא כמו ש"ס, עם אותו בייס של אנשים שמוצא המנהיג חשוב להם יותר מכול.
לצפיה ב-'אכן, רק שאני לא יודע אם זה יספיק'
אכן, רק שאני לא יודע אם זה יספיק
11/03/2019 | 18:57
13
להם לעבור את אחוז החסימה.
הרבה מצביעים שאינם שייכים לגרעין עוזבים אותם.
לצפיה ב-'הגרעין לא כה מוצק'
הגרעין לא כה מוצק
11/03/2019 | 21:30
18
שני ההורים שלי, בני 70, היו בעבר מצביעי ליברמן והפסיקו להצביע לו.
לצפיה ב-'רוסיה חוזרת לימי בריה"מ: חוק נגד "חוסר כבוד כלפי השלטון"'
רוסיה חוזרת לימי בריה"מ: חוק נגד "חוסר כבוד כלפי השלטון"
07/03/2019 | 15:20
9
19
אתם חיים ברוסיה וכתבתם בפייסוש "פוטין המניאק" וכיו"ב? תצטרכו להיפרד מכמה עשרות אלפי רובלים בפעם הראשונה. בפעם השלישית - מאסר.
https://meduza.io/news/2019/03/07/gosduma-vvela-nakazanie-za-proyavlenie-neuvazheniya-k-vlasti-v-internete
לצפיה ב-'חוק חדש ברוסיה: ''אסור להעליב את המדינה'''
חוק חדש ברוסיה: ''אסור להעליב את המדינה''
07/03/2019 | 19:05
1
18
מחוקקים ברוסיה אישרו היום (ה') הצעת חוק חדשה שמטילה מגבלות על השימוש באינטרנט, ואוסרת "להעליב את המדינה".

החוק מטיל קנסות על מי שמפרסם חומרים "המביעים חוסר כבוד למדינה, לסמליה ולגופים הממשלתיים". בנוסף לקנסות, החוק מאפשר לכלוא את העבריינים ל-15 יום.

החוק אושר היום על ידי הבית התחתון של הפרלמנט, שבשליטת הקרמלין. בנוסף, אושרה גם הצעת חוק נפרדת שנועדה לחסום את כל מי שמפרסם "חדשות מזויפות" באינטרנט, הנתפסות כמאיימות על שלום הציבור ועל הביטחון.

שני החוקים צפויים לעבור את אישור הבית העליון בפרלמנט במהירות, לפני שהנשיא ולדימיר פוטין יחתום עליהם ויאשר אותם באופן רשמי. המתנגדים טוענים כי מדובר בעוד שלב במאמצי הקרמלין להשתיק את הביקורת ולהדק את השליטה.

לצפיה ב-'בגדול כיבוד סמלי המדינה נמצא נראה לי בחוקי רוב המדינות'
בגדול כיבוד סמלי המדינה נמצא נראה לי בחוקי רוב המדינות
07/03/2019 | 19:09
15
גם בארץ מי שמבזה את הדגל לדוגמא, עובר על החוק.
השאלה אם ויכוח או הפגנה נגד הממשלה היא ביטוי לחוסר כבוד כלפי גוף ממשלתי.

לגבי "לחסום את כל מי שמפרסם "חדשות מזויפות" באינטרנט" - אז צריך לחסום את ערוצי התשקורת הרשמית שם
לצפיה ב-'פוטין נחוש להחזיר את רוסיה לדרך המסורתית של'
פוטין נחוש להחזיר את רוסיה לדרך המסורתית של
07/03/2019 | 19:16
6
20
התגייסות כלל-לאומית סביב השלטון והצאר, וגם להחזיר לה את כבודה האבוד של מעצמה הקובעת את סדרי העולם. פניה לדמוקרטיה מאז 1985 הייתה בסה"כ הבלחה רגעית בהיסטוריה הרוסית. לא רחוק יום (במונחים היסטוריים כמובן)  שהמאבק האסטרטגי של רוסיה נגד ארה"ב יחמיר, רוסיה תפעל בכל הדרכים שברשותה להרחבת השפעתה בעולם, וכנראה שאחרי רף מסוים של פעלתנות מחוץ לתחומה ארה"ב כבר לא תוכל לעבור על זה לסדר היום, והידידות הקרה תהפוך יריבות גלויה. יתכן שבעקבות כך גם יעלה מסך ברזל חדש. סביר להניח שרוסיה גם תכבוש את אוקראינה, או לפחות את כל חלקה בו רוסית היא השפה המדוברת ברחוב בפועל. פוטין גם ינסה בנחישות להכניס את ידו לישראל באמתלה של הגנה על דוברי הרוסית בה וניעת קיפוחם, אבל כולי תקווה שארה"ב לא תבליג על הפרה כו בוטה של הסטטוס קוו העולמי ותיחלץ לעזרה. בעקרון, כל מדינה בה יש כמות משמעותית של דוברי רוסית בתור שפת אם נמצאת בסכנת התערבות של רוסיה לענייניה הפנימיים. 
לצפיה ב-'יש גם לזכור שפוטין באופן כללי הוא חשדן מהסוג הסובייטי'
יש גם לזכור שפוטין באופן כללי הוא חשדן מהסוג הסובייטי
08/03/2019 | 11:32
5
30
שמאמין באמת ובתמים כי המערב המרושע שולח את זרועותיו הארוכות לכל מקום, והרשת האינטרנט היא כלי בידי ה-CIA וכו' וכו'.

כמו כן, פוטין גם ככה לא מצטייר כבן אדם חכם במיוחד. סתם פושטק ממשפחה של פרולטרים שבמזל התקבל ללימודי משפטים ומשם לבית הספר של הקג"ב.
לצפיה ב-'פוטין כבר אדם ממש לא צעיר, '
פוטין כבר אדם ממש לא צעיר,
08/03/2019 | 13:05
4
24
והשאלה המתבקשת היא מי עעלה לכס המלכות בשעה שיגיע הזמן לכריז "המלך מת. יחי המלך!"

לגבי המשפט האחרון שלך, בלי כשר למנת המשכל האישית של פוטין, אז תזלזל באינטליגנציה הפוטנציאלית של בני משפחות פרולטרים, או שאתה רוצה שרק בני משפחות מיוחסות יקבלו גישה להשכלה, ואנחנו נידרדרד לימי הביניים החדשים עם ריבוד חברתי נוקשה?
לצפיה ב-'צודק בהחלט לגבי המשפט האחרון'
צודק בהחלט לגבי המשפט האחרון
09/03/2019 | 10:44
15
אני לא חושב שפוטין טמבל.
ואדם ממשפחה פשוטה יכול להיות חכם.
לצפיה ב-'באמת , מי צפוי להחליף אותו לדעתו ?'
באמת , מי צפוי להחליף אותו לדעתו ?
09/03/2019 | 22:04
2
11
לצפיה ב-'אין מחליף מוסכם למנהיג אוטוריטרי'
אין מחליף מוסכם למנהיג אוטוריטרי
11/03/2019 | 08:39
15
אלא אם כן הוא הכשיר את בנו בתור יורש, אבל לפוטין יש בנות. אפשר לשרבט חצי תריסר שמות החל מסרגיי איוואנוב, אבל לכולם ברור שמותו של פוטין יפתח תיבת פנדורה בקרמלין.
לצפיה ב-'שויגו'
שויגו
12/03/2019 | 22:03
3
לצפיה ב-'חג שמח לנשות הפורום'
חג שמח לנשות הפורום
08/03/2019 | 08:07
3
לצפיה ב-'מכלוף דרעי (הודעה של Astroo)'
מכלוף דרעי (הודעה של Astroo)
07/03/2019 | 01:53
19
28
אחרי הנאום הגזעני שלו אתמול, אני מקווה שמישהו ירים את הכפפה ויגיש תלונה במשטרה על הסטה פומבית לגזענות. אתמול שקלתי לגשת בעצמי לתחנת משטרה ולהגיד תלונה, אבל בסוף החלטתי להשאיר את זה לפעילים חברתיים.
לצפיה ב-'נאצי? הוא קרא להשמיד את יוצאי בריה"מ?'
נאצי? הוא קרא להשמיד את יוצאי בריה"מ?
06/03/2019 | 12:13
12
25
אני לא מסמפט את האיש, אבל המוטו של הנאום היה כזה: "ליברמן ממנה את החבר'ה שלו לתפקידי מפתח במשרד הקליטה, ואילו אנחנו גם רוצים את המשרד". במה זה שונה מהקמפיין של שרנסקי, МВД - по ШАС-контроль? Нет, МВД - под наш контроль?
לצפיה ב-'הוא אמר'
הוא אמר
06/03/2019 | 14:25
11
40
1. על אזרחי מדינת ישראל ממוצא רוסי שהם נמצאים פה "לצערו". גם הנאצים בגרמניה בשלב בראשון רצו רק לשלול מהיהודים את האזרחות וגרום להם לעזוב
2. תמך בבדיקות DNA לאזרחי ישראל על מנת לשלול להם את האזרחות - נאציזם קלאסי (בדיעבד כנראה נבהל והכחיש, אבל זה היה בנאום).
3. אמר שעולי צרפת ואתיופי עדיפים על עולי חבר העמים (חלוקה של אזרחים לסוגים פי מוצא אתני מפי שר בכיר בממשלה!)
לצפיה ב-'יהודי שלא רוצה לראות הגירה מאסיבית של גויים, הוא לא נאצי'
יהודי שלא רוצה לראות הגירה מאסיבית של גויים, הוא לא נאצי
06/03/2019 | 15:01
1
25
ציטוט מדבריו: ""אני מודה באשמה", הצהיר יו"ר ש"ס, "יש 'חוק השבות' במדינה ישראל, לצערנו הוא מאפשר שם להמון עולים מברית המועצות שעלו במסגרת החוק הם לא יהודים על פי ההלכה והם נמצאים כאם ואנחנו ממלאים את חובתנו בצורה הכי יעילה לבדוק שלכל הפחות עיין יעלו רק מי שזכאים לכך".
לצפיה ב-'הוא התייחס לאזרחי המדינה ואמר שחלקם אינם רצויים'
הוא התייחס לאזרחי המדינה ואמר שחלקם אינם רצויים
06/03/2019 | 16:07
35
גם דגל בבדיקות דם לבדיקת טוהר הגזע. 
לצפיה ב-'איזה עיוותים'
איזה עיוותים
06/03/2019 | 18:17
8
29
1. הוא אמר שלצערו עלו לכאן עולים שאינם יהודים, שהוא היה מנסח את חוק השבות אחרת.

2. דרעי ציטט את הטענה של ישראל ביתנו ש"משרד הפנים בודק את הDNA ", זה נאמר כמובן בהשאלה לבדיקות קפדניות של מי זכאי לחוק השבות ומי לא.
לא דיבר על שלילת אזרחות.

3. הוא טוען שיוצאי חבר העמים מקבלים יותר מידי יחס במשרד הקליטה ועולי עדות אחרות לא ולא ציין שהוא מעדיף את מישהו יותר על פני השני.

סה"כ לא דברים חכמים, אבל זה הסגנון שלו, אין מה להתפלא, לא היה מזיק לרסן את התבטאותיו.
הגזענות והתרעלה שאני נתקבל בה ברשת נגד עדות אחרות או חובשי כיפה באופן כללי מצד יוצאי בריה"מ מסויימים קשה פי כמה וכמה.
לצפיה ב-'לא מפתיע שאתה מגן'
לא מפתיע שאתה מגן
06/03/2019 | 18:36
7
22
על הגזען התורן..כל עוד הוא דתי/חרדי כמובן..
לצפיה ב-'מגן ?'
מגן ?
06/03/2019 | 18:43
6
22
הוא עבריין ולא אינטליגנט בלשון המעטה וכתבתי בבירור:
"סה"כ לא דברים חכמים, אבל זה הסגנון שלו, אין מה להתפלא, לא היה מזיק לרסן את התבטאותיו."

אבל הטענות והפירושים של אסטרו היו שגויים ואת זה ציינתי.
וגם אם מישהו לא חובש כיפה היה אומר את זה ואסטרו היה מסיק את אותן מסקנות, גם הייתי חושב שזאת טעות.
לצפיה ב-'אהא'
אהא
06/03/2019 | 18:51
5
19
אז בגלל זה ככ התאמצת לסייג שהדברים שאתה קורא ( איזה?) שהעולים קוראים ( מאיפה אתה יודע מי כתב?) על דתיים ואחרים הם הרבה יותר "קשים"?
לצפיה ב-'איזו התאמצות ?'
איזו התאמצות ?
06/03/2019 | 19:09
4
18
כולה ציינתי במה שנתקלתי בו.
איפה ?  ברשת, בקבוצות פייסבוק.
כמו: השיח החילוני, דור 1.5, רוסיות בלי חוש הומור וכו'.
לצפיה ב-'איזה דברים גזעניים '
איזה דברים גזעניים
06/03/2019 | 19:13
3
12
כתבו שם שמשתווים ברמתם לדבריו של דרעי?
לצפיה ב-'למשל'
למשל
06/03/2019 | 19:19
2
20
דוסים פרזיטים, חב"ד סרטן במדינה, כיפתי מסריח, לשרוף חלאות חרדיות.
כל אלה בהחלט מהווים שיח אלים ואף מסית.
זה בנוסף לתמליל שהפך קבוע (שהוא לא בדיוק אלים וארסי, אבל לא הכי נחמד, בדיוק כמו דברי דרעי): פרימיטיבים, חשוכים, דגנרטים וכו'.
לצפיה ב-'יש לך סימוכים לכך?'
יש לך סימוכים לכך?
06/03/2019 | 19:25
1
5
לצפיה ב-'אתה רוצה צילומי מסך ?'
אתה רוצה צילומי מסך ?
06/03/2019 | 20:22
21
פעם הבאה כשאתקל, אצלם, במיוחד בשבילך.
לצפיה ב-''
07/03/2019 | 01:58
4
18
דבריו של השר דרעי:
אם לומר את האמת, לא מצאתי שום הסתה פומבית לגזענות.
הדבר היחיד שהיה צריך לחשוב עליו לפני שפלט הוא לגבי 'שומעים שם רק רוסית', אמנם זכותו להתלונן על כך שמשקיעים בקליטה ממדינות חבר העמים יותר ממה שמשקיעים בעולי מדינות אחרות ושרצוו לתקן את העניין, אבל ניתן היה למצוא דרך פחות מתלהמת לומר זאת.
אבל זה כבר לא הצד החזק של דרעי...

לצפיה ב-'קריאה סלקטיבית?'
קריאה סלקטיבית?
07/03/2019 | 08:09
3
20
האמירה שישראלים ממוצא רוסי נמצאים כאן "לצערו הרב" זה לא הסתה גזענית? האמירה שצריך לפטר עובדים דוברי רוסית ממוסדות המדינה זה לא הסתה לגזענות? האמירה שישראלים ממוצא צרפת יותר טובים מישראלים ממוצא רוסי זה לא גזענות? התמיכה בבדיקות דנא זה לא גזענות חמורה ביותר?
לצפיה ב-'לא'
לא
07/03/2019 | 08:55
2
15
הוא לא היה רוצה שלא יהודים יעלו על תקן של יהודים, לגיטימי.
אתה למשל מסכים שימשיכו להעלות ארצה את הפלאשמורה ?

מתי הוא אמר שצריך לפטר דוברי רוסית ממוסדות המדינה ?

גם לא אמר שדוברי צרפתית יותר טובים מדוברי רוסית, התכוון שיש יותר תשומת לב והשקעה כלפי יוצאי חבר העמים מאשר יוצאי צרפת למשל.
מה שכן אמר את זה בצורה לא חכמה ומגעילה שלא מתאימה לשר.

כפי שכתבתי למעלה, לא הבנת את נושא ה-DNA.
דרעי ציטט את הטענה של ישראל ביתנו ש"משרד הפנים בודק את הDNA ", זה נאמר כמובן בהשאלה לבדיקות קפדניות(מסמכים ועדים כמובן, אין כיום שום בדיקת DNA ליהדות) של מי זכאי לחוק השבות ומי לא.

ואם במקום מסמכים תהיה בדיקת DNA ליהדות, אני אישית לא רואה ביניהם הבדל, כפי שמוכיחים הורות בבדיקות DNA למשל.
אבל לפי מה שהבנתי אין בדיקה כזאת, כי יהדות זאת הגדרה רוחנית ולא גנטיקה.
לצפיה ב-'לא ככה הוא ניסח אה זה'
לא ככה הוא ניסח אה זה
07/03/2019 | 15:06
1
22
הוא ספציפית התייחס לאנשים שכבר נמצאים בישראל (ולא למועמדים לעליה) במעמד  של אזרחים, ואמר שהם כאן לצערו הרב. כמו כן, הוא אמר שזה שבמשרד ממשלתי ספציפי יש הרבה דוברי רוסית זה לא טוב והוא יעשה לזה סוף - משמע שצריך לפטר אותם או לא להעסיק מלכתחילה - "Процентная норма"?

לצפיה ב-'זה מה שהבנתי'
זה מה שהבנתי
07/03/2019 | 15:10
18
בכל מקרה, אם זה פוגעני, לפחות הקטע ש"הוא שומע יותר מידי רוסית", תתלונן.
שר לא אמור לנבל כך את פיו.
לצפיה ב-'דבריו של איליה אקסלרוד'
דבריו של איליה אקסלרוד
08/03/2019 | 12:56
18
לצפיה ב-'דוברי רוסית צעירים בישראל: ניצניה של מחאה אתנית'
דוברי רוסית צעירים בישראל: ניצניה של מחאה אתנית
03/03/2019 | 07:36
11
58
מאמר של אנה פרשיצקי ולריסה רמניק.

לצפיה ב-'בדיוק כמו שיש מזרחים שהיו מעדיפים לראות את ישראל'
בדיוק כמו שיש מזרחים שהיו מעדיפים לראות את ישראל
03/03/2019 | 09:00
34
כמרוקו עם איכות החיים של המערב, ככה גם לא סוד שיש המון רוסים כאלה, שמה שהם צריכים מהמדינה שלהם שתהיה רוסיה מבחינה אתנית-תרבותית-לשונית ואמריקה מבחינת איכות החיים.
לצפיה ב-'אאמלק: תריסר אנשי דור 1.5 רוצים כותרת נוספת'
אאמלק: תריסר אנשי דור 1.5 רוצים כותרת נוספת
03/03/2019 | 11:52
33
בשונה מהמזרחים, היהודים שבין יוצאי רוסיה לא שונים מבחינה חזותית מהאשכנזים הצברים. קרי, עוד עשור כל ה"התעוררות" הזאת תישאר בגדר גימיק חולף, בדומה לתככים שהיו בשנות ה-50 בין יוצאי פולין, הונגריה ורומניה, כשכל אחד טען לכתר ה"תרבותיוּת".
לצפיה ב-'מה שמשותף לאנשים במאמר'
מה שמשותף לאנשים במאמר
04/03/2019 | 19:27
30
אוסף של יוצאי בריה"מ שנפגעו מגזענות כלפיהם והחליטו בתגובה לדבוק בזהותנות רוסית או יותר נכון 'רוסית' שבנויה ממוטיבים ישנים.
בשורה התחתונה, החברה הישראלית (שבתורה עושה תחרות מי יותר ישראלי ושכחה שהמטרה של הציונות היא קיום עם יהודי בארצו) דחקה אותם לשם.
לצפיה ב-'קראתי, מעניין מאוד'
קראתי, מעניין מאוד
04/03/2019 | 19:49
36
טוב שמישהו טורח לנסח ברהיטות את מה שרבים מרגישים. את חוסר השייכות, את הדחייה החברתית, את הצורך להוכיח באופן קבוע שאין לך אחות.
לצפיה ב-'הנני נטולת זהות'
הנני נטולת זהות
06/03/2019 | 07:51
6
27
לא דוברת-רוסית ולא ישראלית. מבולבלת.
לצפיה ב-'דור 1.5'
דור 1.5
06/03/2019 | 08:09
1
5
לצפיה ב-'יכול להיות שגם לא זה'
יכול להיות שגם לא זה
06/03/2019 | 09:17
5
לצפיה ב-'יש זהות כלשהי שאת מזדהה איתה ?'
יש זהות כלשהי שאת מזדהה איתה ?
06/03/2019 | 09:19
3
3
לצפיה ב-'לא'
לא
06/03/2019 | 10:17
2
21
כ-10 שנים אנוכי המטורלל מתחקה אחר זהות. לדאבוני, היא איננה. במהלך חיי, בהיתי על העולם דרך עיניי אימי, לאחר מכן - בעיניי אישה קתולית ואז בעיניי גבר דתי, אך אינני השתכנעתי לאף צד.

לצפיה ב-'והרגשה פנימית כלשהי ?'
והרגשה פנימית כלשהי ?
06/03/2019 | 18:20
1
4
לצפיה ב-'לא'
לא
18/03/2019 | 11:00
1
לצפיה ב-'רם כהן, מנהל "טיכונט": המסתננים הם פליטים, העולים הם גזענים'
רם כהן, מנהל "טיכונט": המסתננים הם פליטים, העולים הם גזענים
24/02/2019 | 14:53
5
43
לצפיה ב-'שואף למלא את הארץ המסתננים ומדבר על יהדות וציונות'
שואף למלא את הארץ המסתננים ומדבר על יהדות וציונות
24/02/2019 | 21:21
4
29
רם כהן הוא האפס הזה שסילק מורה רק בגלל שהיא גרה בשומרון, הוא גם תמך במחבלת עאהד תמימי ימ"ש והשווה אותה לשרה גיבורת הניל"י.
כמו-כן, סירב להשמיע את ההמנון בטקס בית ספרי.

זה השרשור המקורי של דבריה ותגובתו:
לצפיה ב-'אצל אנשים כמוהו יהדות וציונות הן כסות בלבד'
אצל אנשים כמוהו יהדות וציונות הן כסות בלבד
24/02/2019 | 21:36
1
24
כמו שהמיסיונרים אוהבים להתהדר בשמות עבריים ולספר על כך שהנצרות היא היא היהדות האותנטית.
לצפיה ב-''
24/02/2019 | 22:19
5
לצפיה ב-'בואו נדמיין את ישראל כשכל משאלותיו התגשמו '
בואו נדמיין את ישראל כשכל משאלותיו התגשמו
27/02/2019 | 14:39
1
21
והיא נהייתה בדיוק לפי ראות עיניו. אני מבין שזה בלתי אפשרי מעשית כי לא תהיה יותר ישראל, אבל נניח לצורך הדימוי שזה אפשרי. אני פשוט רוצה להבין מה השמאל מהסוג של רם כהן באמת רוצה, מה משאת נפשו ושאיפת ליבו. הרי אפילו אלה מהשמאל שמבינים שכלית שבלתי אפשרי להגשים את משאלותיהם, עדיין הרצון שלהם הוא משהו טוב, לפחות בעיניהם. אז מה הם באמת רוצים, איך היה נראה העולם המושלם ע"פ רם כהן והשמאל?
לצפיה ב-'ספציפית רם כהן'
ספציפית רם כהן
27/02/2019 | 19:41
22
אני משער שהיה רוצה כאן מדינה 'נאורה' ללא יהודים דתיים וימניים, ללא רוסים ויוצאי עדות המזרח, עם מלאי אינסופי של מחבלים ערבים על סוגיהם.
לצפיה ב-'המח"ט ה"רוסי": צה"ל מפחד להפעיל את כוחות היבשה'
המח"ט ה"רוסי": צה"ל מפחד להפעיל את כוחות היבשה
23/02/2019 | 19:24
11
34
לצפיה ב-'תעודת עניות לצהל שיש רק אחד כזה'
תעודת עניות לצהל שיש רק אחד כזה
24/02/2019 | 08:15
8
33
לפחות 10 אחוזים מכלל הקצינים הבכירים היו אמורים להיות מעליית שנות ה-90 בשלב הזה. זה שיש רק אחד או שניים אומר שיש אפליה והצבא איננו צבא העם.
לצפיה ב-'Кто о чем, а вшивый о бане '
Кто о чем, а вшивый о бане
24/02/2019 | 10:01
3
31
כבר דסקסנו את הסוגיה הזאת לא פעם. ההשערה שלי: יוצאי רוסיה בהיותם מהגרים, יודעים היטב מאיזה צד באמת מרוחה החמאה. לכן הם לא משוועים לשירות קבע ולהעלאה הדרגתית ואיטית בדרגות. הרבה יותר קל להפוך לאיש היי טק וכעבור עשור להרוויח כמו שמרוויח הרמטכ"ל.
לצפיה ב-'על מה עוד אפשר לדבר בפורום הזה?'
על מה עוד אפשר לדבר בפורום הזה?
24/02/2019 | 11:30
2
62
התייחסות:
1. רק אחוז קטן מעולי חבר העמים עובדים בהי-טק בתפקידים עם שכר גבוה (בסה"כ בישראל יש כ-250 אלף עובדי הי טק, אם 15% מהם יוצאי חבר העמים, מדובר בכ-60 אלף בלבד, מתוך כמיליון)
2. זה לא נכון שעובד הי טק מרוויחים כמו רמטכ"ל. כל סגן אלוף ג'ובניק מרוויח כמו מתכנת מנוסה בהי-טק, אבל יוצא לפנסיה שמנה בגיל 45 ומקבל בנוסף מענק חד פעמי שמספיק כדי לקנות דירה בגוש דן.
3. צה"ל לא מעודד ילידי חבר העמים לצאת לקצונה ולחתום קבע ארוך (או לפחות לא עודד בשנות ה-90).
4. בשנות ה-90 היתה אפליה גלויה בגיוס ליחידות הטכנולוגיות. בכיתה שלי בתיכון אף עולה לא הוזמןם למבדקים ליחידות טכנולוגיות. אני אישית הייתי מהתלמידים הטובים בכיתה, מצטיין במתמטיקה ופיזיקה, עם פסיכומטרי מעל 700, ולא הוזמנתי למבדקים. אנשים עם נתונים הרבה יותר נחותים (ילידי הארץ) הוזמנו והתקבלו.
לצפיה ב-'לגבי סעיף 4 אני מסכים'
לגבי סעיף 4 אני מסכים
24/02/2019 | 11:48
26
כנ"ל לגבי זימון העולים שסיימו את לימודי המשפטים:

לקרוא החל מ-"Собеседование в прокуратуре я прошел успешно"
לצפיה ב-'סעיף 4 בהחלט נשמע הגיוני'
סעיף 4 בהחלט נשמע הגיוני
24/02/2019 | 20:53
18
זה היה ממש בתחילת שנות ה-90', אח"כ זה השתנה.
לצפיה ב-'עוד פעם הטענה שלא מבוססת הזאת'
עוד פעם הטענה שלא מבוססת הזאת
24/02/2019 | 20:49
3
20
קודם תמצא כמה עולים מבריה"מ לשעבר רצו להיות קצינים בדגש על שאיפה לדרגות הגבוהות.
אבל זה לא מעניין אותך, רק נתונים יבשים של סטטיסטיקה וחשיבה שכל החיים מתנהלים סטטיסטית ללא שום גורמים אחרים.
לצפיה ב-'* הלא'
* הלא
24/02/2019 | 21:05
3
לצפיה ב-'עם האוכל בא התיאבון'
עם האוכל בא התיאבון
24/02/2019 | 22:30
1
26
אם העולים היו מרגישים שמעריכים אותם בצבא ומקדמים אותם בסולם הדרגות, חלקם היו בהחלט מוכנים לעשות קריירה צבאית.
לא זכור לי ששאלו אותי אם ברצוני לעשות קריירה צבאית, והייתי חייל מצטיין ללא עבירות משמעת ועם קב"א גבוהה.
לצפיה ב-'לא קשור'
לא קשור
25/02/2019 | 08:42
23
חלק ניכר מיוצאי בריה"מ (לפחות אז) היו בדיעה שהצבא זה משהו זמני והמטרה הסופית היא ללמוד/לעבוד באזרחות ולהקים משפחה באזרחות.
זה היה גם הדחף מההורים.

מה שאתה מתאר בהחלט היה נכון לתחילת ה-90', מישהו במערכת החליט בצורה שגויה ומפלה שעולים טריים אינם מתאימים לתפקידים מסויימים.
אני מדבר על התקופות לאחר מכן.

מה שכן, עוד נקודה לגבי מניעת קידום למי שאינו מתאים לדעתם של הגנרלים.
אני לא אופתע אם אל"מ גופמן לא יקודם בשל דיעותיו וה'בעיה הערכית' שלו בדומה לתא"ל וינטר.
לצפיה ב-'גם צודק וגם לא'
גם צודק וגם לא
24/02/2019 | 21:04
25
מצד אחד קודם כל הממשלה בוחרת לנהל את הפעולות הצבאיות ללא שימוש משמעותי או כלל של כוחות יבשה, בנוסף גם בצמרת המטכ"ל היססו בעבר וכנראה גם היום להפעיל כוחות יבשה, מהסיבות שיאיר גולן ציין, בין היתר אי אמונה ביכולת לבצע את המשימות וחדירת החשש הציבורי מנפגעים.

מצד שני מה יש לו בדיוק להציע למשל מול לבנון וסוריה במצב הנוכחי ?  הוא רוצה לכבוש את המדינות הללו ולפתוח במלחמה כוללת ?
כמו-כן, דבר ראשון יש שיקולים מדיניים בהפלת הכח שלא קשורים לצבא.

על מה בדיוק צחקו הרבה גנרלים כאשר הוא אמר "אנחנו מוכנים ורוצים להילחם" ?
לצפיה ב-'המח"ט כועס על צוות טנק שלא הסתער על אויב: "אין מקום לפחדנות"'
המח"ט כועס על צוות טנק שלא הסתער על אויב: "אין מקום לפחדנות"
06/03/2019 | 09:59
10
"הציפייה הבסיסית מכל לוחם ומפקד הינה לחתור למגע ולהסתער באומץ לב עד כדי חירוף הנפש" • כך, במילים קשות, פנה מפקד חטיבה 7 של השריון, אל"מ רומן גופמן, לחייליו ולמפקדיו לאחר אירוע היתקלות במחבלים שבו נמנע אחד מצוותי הטנקים מעימות • גופמן מתייחס לאירוע בסוף ינואר שבמהלכו, כך עולה מתוך מכתבו, נהרגו שני מחבלים ע"י כוח גולני • דובר צה"ל: "חלק מתהליך למידה מבצעי"
יוסי יהושוע

מפקד חטיבה 7 של השריון, אל"מ רומן גופמן, שיגר מכתב חריף ויוצא דופן למפקדיו ולחייליו, החושף היתקלות של כוח מסיירת גולני ברמת הגולן שבה נהרגו שני מחבלים לפני חודשיים. אבל הסיפור הגדול יותר שנחשף במכתב הוא חוסר שביעות הרצון של המח"ט מתפקוד צוות הטנק של החטיבה שהשתתף באותו אירוע כמעטפת. בדף מפקד שהוציא בחר המח"ט את הכותרת "התברברנו, נוציא מצפן - רוח חטיבה 7", וכך כתב: "לאחרונה התרחש באחת מיחידות צה"ל אירוע מבצעי שבו כוח נתקל מטווח קצר ולא הסתער (בחילופי אש הושמדו שני מחבלים). כוחות המעטפת, בין היתר טנקים של החטיבה, לא נענו לעבר ההיתקלות. במסמך זה אתייחס אך ורק לד' אמותיה של חטיבה 7. "מפקדי חטיבה 7, הציפייה הבסיסית מכל לוחם ומפקד הינה לחתור למגע, לנוע קדימה ולהסתער באומץ לב עד כדי חירוף הנפש. להסתער בחוכמה, בתחבולה. תוך ניצול התנאים המבצעיים, אבל להסתער", כתב אל"מ גופמן.

"אין מקום וחצי מקום בחטיבה ללוחמים לא יוזמים, לא נועזים. אין מקום בקרבנו לפחדנות ולהסתתרות מאחורי הפקודות שקיבלנו או לא קיבלנו לנוכח פני אויב. "מצפה מכם בעת מגע עם האויב", הוסיף גופמן, "להערכת מצב אישית, לתוקפנות וליוזמה להשגת המשימה מעבר למצופה. לפעלתנות במרחב אי־ודאות, לדחף קובע להפתיע את האויב בכל דרך. לכו למשימתכם, ואל תחזרו בלי לבצע". התקרית שאליה מתייחס גופמן התרחשה בלילה שבין 23 ל־24 בינואר השנה בגבול רמת הגולן. בהודעת דובר צה"ל לא נאמר כי נהרגו מחבלים אלא דווח: "במהלך הלילה לוחמי צה"ל שפעלו במובלעת סמוך לגדר הגבול עם סוריה זיהו ירי לעברם. הלוחמים הגיבו בירי. אין נפגעים לכוחותינו". גופמן נחשב לקצין יוצא דופן בצבא, כזה החותר למגע וגם לא חוסך ביקורת מצמרת צה"ל בנושא. רק לפני שבועיים הוא נחשף בסרט על הרמטכ"ל היוצא גדי איזנקוט, ששודר בתאגיד כאן. בסרט נראה אל"מ גופמן מדבר מול פורום מטכ"ל: "אתם לא מפעילים אותנו", אמר. "לאורך זמן יש כאן דפוס מאוד בעייתי שמתפתח ובעיקרו להימנע מהפעלת כוחות היבשה. ועדיין, במציאות הנוכחית, יש לנו הרבה מה להציע – ברצועת עזה, בלבנון ובסוריה, בכל מקום שיידרש. פעם אחר פעם למעשה אנו מספרים לאנשים שלנו שיש כלים יותר רלוונטיים. הם פחות יהיו איתנו וזה משפיע בקצה על הרצון להילחם. מה שעושה אותנו למפקדים קרביים לאורך זמן זה חיכוך עם הצד השני. אחרת זה מצב של מוות קליני". הרמטכ"ל הקודם איזנקוט עלה לדבר בכנס והשיב: "אני מתחבר לכל מילה שאמר פה מח"ט 7 על הרוח. הדרג הזה של המג"דים והמח"טים צריך להיות מוכן ל'היום מלחמה', הוא צריך לרקוע ברגליים כדי שיפעילו אותו. אני מבין את המשמעות שיש למפקדים שלא מתנסים בהפעלה לאורך זמן".

מדובר צה"ל נמסר: "האירוע המדובר התרחש לפני כחודש וחצי ובמסגרתו פעל כוח צה"ל במובלעת סמוך לגדר הגבול עם סוריה. במהלך הפעילות הכוח זיהה ירי לעברו והשיב בירי. לאחר תחקור מבצעי הוגדר האירוע כמוצלח לאחר שהכוח עמד במשימתו והרג שני מחבלים.

"כוח טנקים מחטיבה 7 היווה כוח מעטפת בפעילות. כחלק מתהליך למידה שוטף העלה המח"ט מספר לקחים מקצועיים הנוגעים לכוח הטנקים אשר מצא לנכון להעביר לדרג הפיקוד בחטיבה. ככלל, דף מפקד הוא כלי פיקודי ומקצועי ומטרתו לפנות באופן ישיר לדרג הפיקוד כחלק מתהליך למידה מבצעי".

-----------------------------------------------------------------------
לצפיה ב-'בני גנץ פירסם את הרשימה שלו לכנסת, אין אף עולה מחבר העמים'
בני גנץ פירסם את הרשימה שלו לכנסת, אין אף עולה מחבר העמים
19/02/2019 | 17:37
31
61
זה הגיוני שברשימה של 30 מועמדים אין אף דובר רוסית, כשאנחנו מהווים כ-20% מהאוכלוסיה היהודית? אבל לעומת זאת יש עולה מאתיופיה.
לצפיה ב-'אז תצביע לפיד או ליברמן'
אז תצביע לפיד או ליברמן
19/02/2019 | 18:50
27
14
לצפיה ב-'ללפיד יש רק את רזבוזוב'
ללפיד יש רק את רזבוזוב
19/02/2019 | 20:44
26
33
כנראה אצטרך להצביע ליברמן עם כל הצער שבדבר. לפחות הוא השיג פנסיות מרוסיה.
לצפיה ב-'אומנם זה השיקול שלי בלבד'
אומנם זה השיקול שלי בלבד
19/02/2019 | 20:55
2
34
אבל עניין המוצא לא משחק אצלי תפקיד בבחירת מפלגה. מה גם שליברמן לא עשה כלום ושום דבר, לא בשביל העולים ולא בשביל אף אחד. המפלגה שלו זה אוסף של פונקציונרים שמחפשים אחרי ג'ובים.
לצפיה ב-'כשמגישים רשימה של 30 מועמדים ללא אף "רוסי"'
כשמגישים רשימה של 30 מועמדים ללא אף "רוסי"
20/02/2019 | 09:57
1
24
זה לא מדליק אצלך שום נורה אדומה? אם היית מגיע להתראיין בחברה שאין בה אף "רוסי" זה לא היה מדליק אצלך נורה אדומה?
לצפיה ב-'שוב, אני מסתכל יותר על פועלו של האדם ודעותיו'
שוב, אני מסתכל יותר על פועלו של האדם ודעותיו
20/02/2019 | 11:52
25
ולא על מוצאו. אני מודה שאני לא רואה את עצמי כ"רוסי" מהבחינה הזאת שחשוב לי שברשימה כלשהי יהיה ייצוג דווקא ל"רוסים" ואני מבין לחלוטין אנשים שזה כן חשוב להם. יותר מזה, יכול להיות שמפלגה תקדם אינטרסים של עולים מבלי שיהיו בה נציגים עולים ולהפך. אני חושב שדווקא מפלגת ה"עולים" (ליברמן) כלל לא קידמה אינטרסים של הציבור שלה וחוץ מהבטחות סרק לא עשתה הרבה (אפילו ישבו בממשלה עם מפלגות של מצע גזעני נגד העולים).

כל הסיפור מזכיר לי איך לורה טלינובסקי ( "נציגת" העולים בעבודה בבחירות הקודמות) התראיינה פעם לרק"ע ושאלו אותה שם מה הופך אותה לנציגת העולים. הגברת לא התבלבלה וענתה שמה שהופך אותה לנציגה זאת העובדה שהיא נולדה "שם" ו"דוברת רוסית" (ורמת הרוסית שלה מזעזעת). תסלח לי אבל זאת הייתה אחת התשובות המטומטות ששמעתי ואם זאת רמת ה"נציגים" שלנו אז עדיף כבר שלא ייצגו את העולים.
לצפיה ב-'אכן כן, מפלגה היא כמו חֶברה'
אכן כן, מפלגה היא כמו חֶברה
20/02/2019 | 10:12
22
29
גיוס עובדים אמור להתבצע על סמך הכישורים שלהם ולא בהתאם לפוליטיקת הזהויות הפופוליסטית: "חייבים אישה! מוכרחים אתיופי! בואו ניקח חרשת-אילמת (מקרה אמיתי) כי היא מאמי! צריכים איזה ערבי מחמד! וגם נכה!"
לצפיה ב-'נניח מדובר בסטארטאפ עם 30 עובדים'
נניח מדובר בסטארטאפ עם 30 עובדים
20/02/2019 | 10:24
20
30
האם יעלה על הדעת שקיים סטארטאפ כזה ללא אף עובד "רוסי"? אם גנץ גייס 30 איש ללא אף "רוסי" זה אומר שבכוונה החריג "רוסים" מהחיפוש.
לצפיה ב-'לא, זה לא מעיד על החרגה'
לא, זה לא מעיד על החרגה
20/02/2019 | 10:44
18
26
זה שנראה לנו שבכל חברה אמור להיות בוריס/רומן/איגור שמבין במחשבים, לא אומר שזה אכן קיים בכל חברה וחברה.
לצפיה ב-'בוא נחשב סיכויים לפי תורת ההסתברות'
בוא נחשב סיכויים לפי תורת ההסתברות
20/02/2019 | 11:26
17
31
ברשימה של גנץ יש רק ערבי/דרוזי אחד, 29 יהודים. 17% מכלל היהודים בישראל נולדו בברית המועצות לשעבר. הסיכוי שחיפשו באופן שוויוני 29 אנשים ולא מצאו אף "רוסי" הוא 0.83^29 = 0.0045
כלומר, הסיכוי שגנץ לא החריג רוסים בכוונה הוא חצי אחוז בלבד. הסיכוי שהחריג בכוונה הוא 99.5%.
לצפיה ב-'נניח שאני מקים מפלגה כלל-ישראלית'
נניח שאני מקים מפלגה כלל-ישראלית
20/02/2019 | 11:57
11
28
אני מסתכל סביבי, קורא סקרים ומתייעץ עם יועצים:

1. צביקה יחזקאלי, האם באמת חייבים ערבי, או שערביי ישראל ברובם מצביעים לרשימות הערביות?
2. נטאשה וסווטלנה, הצבעתן בבחירות האחרונות לליכוד בגלל אלקין ואדלשטיין, או בגלל נתניהו עצמו? לאילו מפלגות מצביעים ההורים והסבים שלכם? אהה, לליברמן. ספאסיבה.

אחרי זה אני עושה חושבים ומגייס אנשים שפחות או יותר משלבים את שתי האיכויות יחד: כישורים מוכחים ופרסום כלשהו בקרב הבוחרים. איזשהו כלכלן שסיים הרווארד, אבל אף אחד לא מכיר אותו, לא מתאים. סתם עיתונאי, "ראש מדבר מהטלוויזיה", גם לא מתאים. אבל נמיה שטרסלר עונה על שני הקריטריונים.  הוא לא רוצה? טוב, אחפש ביטחוניסט ידוען. יועז הנדל! בינגו!

וכן הלאה. ומצדי, שכל המועמדים יהיו יוצאי פולין או ג'ינג'ים או ממושקפים.
לצפיה ב-'מצד אחד, אף אחד לא מצביע בגלל רוסי זה או אחר ברשימה'
מצד אחד, אף אחד לא מצביע בגלל רוסי זה או אחר ברשימה
20/02/2019 | 17:38
10
22
אבל רבים יכולים להחרים רשימה אם אין שם אף רוסי. אני אישית שוקל לעשות את זה.
לצפיה ב-'רבים ?'
רבים ?
20/02/2019 | 20:20
9
23
דעתך במיעוט.
לצפיה ב-'במיעט מתוך 3-4 משתתפים כאן?'
במיעט מתוך 3-4 משתתפים כאן?
21/02/2019 | 11:55
8
24
יש לפחות עשרות אלפי אנשים שאולי שקלו להצביע גנץ אבל לא יעשו את זה בגלל החרמת הרוסים שלו.
לצפיה ב-'זה מבוסס על סקר כלשהו?'
זה מבוסס על סקר כלשהו?
21/02/2019 | 13:29
6
9
לצפיה ב-'לא, בדיוק כמו הטענה של ביטמן שאני במיעוט לא מבוססת על סקר'
לא, בדיוק כמו הטענה של ביטמן שאני במיעוט לא מבוססת על סקר
21/02/2019 | 13:33
5
17
בישראל יש כ-600 אלף מצביעים שנולדו בברית המועצות. לא מן הנמנע שכמה עשרות אלפים יקחו בחשבון שברשימה של גנץ אין אף יליד ברית המועצות, כשבקרב מעמד הביניים ומשלמי המיסים בישראל מעל 10% הם כאלה, ובקרב המשרתים בצה"ל לפחות 15%.
לצפיה ב-'אתה מדבר על מצביעים'
אתה מדבר על מצביעים
21/02/2019 | 13:47
4
22
פוטנציאלים. יכול להיות שאותם האנשים כלל לא מתכוונים להצביע.
לצפיה ב-'יכול להיות שכן ויכול להיות שלא'
יכול להיות שכן ויכול להיות שלא
21/02/2019 | 16:34
3
27
אין שום בסיס להנחה שאחוז המצביעים בקרב "הרוסים" נמוך יותר מכלל האוכלוסיה.
לצפיה ב-'זה רק מאמת את ההערכה שלי'
זה רק מאמת את ההערכה שלי
21/02/2019 | 22:17
7
לצפיה ב-'דווקא בנקודה זו יש לי בסיס להערכה כזאת'
דווקא בנקודה זו יש לי בסיס להערכה כזאת
21/02/2019 | 22:13
17
אני גר ברובע בו אחוז גבוה מהתושבים יוצאי בריה"מ.
בבחירות האחרונות והלפני אחרונות הקלפיות היו דלילות לכל אורך יום הבחירות.
לצפיה ב-'במיעוט בכלל'
במיעוט בכלל
21/02/2019 | 21:29
19
לא נתקלתי חוץ ממך בהאשמות כאלה.
לצפיה ב-'אתה לא מבין ש'רוסים' לא מפוזרים באופן שיוויוני בכל תפקיד'
אתה לא מבין ש'רוסים' לא מפוזרים באופן שיוויוני בכל תפקיד
20/02/2019 | 20:15
4
22
ובכל עמדה במדינה ?

בקרב הסלבריטיז הביטחוניים, טלוויזיונים וכלכליים שיש שם אאל"ט אין הרבה 'רוסים'.
לצפיה ב-'בדיוק, זה מה שטענתי כל הזמן'
בדיוק, זה מה שטענתי כל הזמן
21/02/2019 | 08:06
3
21
לא השתלבנו כאן ולא בטיח. זו ההוכחה. אין רוסים בקצונה הבכירה בצבא, אין בתקשורת או בהנהגת העיריות. מקומנו בתפקידים טכניים זוטרים בהי טק וברפואה.
לצפיה ב-'אז אין שום אפליה מכיוונו של גנץ.'
אז אין שום אפליה מכיוונו של גנץ.
21/02/2019 | 08:13
2
11
לצפיה ב-'יש גם יש'
יש גם יש
21/02/2019 | 09:40
1
25
אם גנץ יודע שלא כל העדות מיוצגות באופן שווה בתקשורת ובצמרת הצבא, עליו לחפש גם במקומות אחרים כדי לבנות רשימה שמייצגת את כלל האוכלוסיה. הנה לדוגמה מנהיג תנועת הנכים  אלכס פרידמן (שובץ במקום לא ריאלי בישראל ביתנו), קסניה סבטלובה מהתנועה (היתה די בולטת בכנסת הקודמת) או מנהיגים חברתיים אחרים.
לצפיה ב-'זאת דעתך.'
זאת דעתך.
21/02/2019 | 22:20
6
לצפיה ב-'פחחח'
פחחח
20/02/2019 | 20:05
18
בתחומי ההיי-טק וההנדסה יש יצוג לא קטן ל'רוסים', לכן יש סיכוי די גבוה למצוא 'רוסי' מתוך 30 אנשים אקראיים.
העובדה שב'חוסן לישראל' אין אף 'רוסי' לא מוכיחה שגנץ החריג 'רוסים', אלא בהחלט הגיוני שלא היו 'רוסים' בקרב האנשים שהוא שיבץ.
לצפיה ב-''
20/02/2019 | 20:00
16
ד"א, הגברת החירשת-אילמת ב'ימין החדש' הצטלמה בבחירות הקודמות עם 'יש עתיד'.
לצפיה ב-'הגיוני כפי שאתה רואה...'
הגיוני כפי שאתה רואה...
19/02/2019 | 20:29
12
לצפיה ב-'אינני מחסידי גנץ, אבל כן, זה נכון ומוצדק'
אינני מחסידי גנץ, אבל כן, זה נכון ומוצדק
20/02/2019 | 10:09
1
38
אם היו עושים סקר בקרב דוברי רוסית בני 25-50, כ-70%, אם לא יותר, היו אומרים שכלל לא אכפת להם מהייצוג הקדוש של הרוסים.

ההצבעה היא לראש המפלגה, ולחצי תריסר הססמאות שהוא הספיק להפריח באוויר: "לפיד הוא חתיך וגם נגד הכפייה הדתית", "כחלון הוא מזרחי ומחלק הטבות לכולם", "גנץ הוא ביטחוניסט וקצת חתיך" וכן הלאה.

אבל כן, ליברמן לקח עיתונאי בערוץ שנצפה ע"י סבתות בנות 75 ושיבץ אותו במקום השלישי ברשימה. קולולולולולולולו!
לצפיה ב-'כל כך מדוייק'
כל כך מדוייק
20/02/2019 | 20:07
7
לצפיה ב-'תאוריית הקשר הרוסית: הרב מנדלביץ' הוזמן כדי להתסיס את השטח'
תאוריית הקשר הרוסית: הרב מנדלביץ' הוזמן כדי להתסיס את השטח
17/02/2019 | 22:25
12
36
לצפיה ב-'היודו-פרנויה לא עזבה את העם הרוסי'
היודו-פרנויה לא עזבה את העם הרוסי
17/02/2019 | 23:17
11
11
לצפיה ב-'זה לא העם הרוסי'
זה לא העם הרוסי
18/02/2019 | 22:10
10
35
זה עיתון אנטישמי ספציפי שידוע ככזה עוד מסוף שנות ה-80. רוב העיתונות ברוסיה איננה אנטישמית כלל.
לצפיה ב-'התופעה הזאת הרבה יותר רחבה מעיתון בודד'
התופעה הזאת הרבה יותר רחבה מעיתון בודד
19/02/2019 | 09:35
2
22
כבר ראינו דוגמאות לא מעטות לכך באירוע הפלת המטוס בתחילת השנה.
לצפיה ב-'לא ברור עד כמה הטוקבקיסטים אכן מייצגים'
לא ברור עד כמה הטוקבקיסטים אכן מייצגים
19/02/2019 | 11:51
1
20
את הלך הרוח בערים הגדולות. ייתכן שרובם טרולים בתשלום, בוטים או ילדים בני 12.
לצפיה ב-'אני מדבר על פוליטיקאים, אנשי צבא ועיתונאים'
אני מדבר על פוליטיקאים, אנשי צבא ועיתונאים
19/02/2019 | 20:30
15
מלבד טוקבקיסטים.
לצפיה ב-'ממתי комсомольская правда הוא עיתון אנטישמי?'
ממתי комсомольская правда הוא עיתון אנטישמי?
20/02/2019 | 10:13
6
20
מדובר בעיתון הנפוץ במדינה.
לצפיה ב-'עיתון אנטישמי ידוע עוד מימי הפרסטרוייקה'
עיתון אנטישמי ידוע עוד מימי הפרסטרוייקה
20/02/2019 | 10:26
5
21
מי אמר שהוא הכי נפוץ? יש לך קישור לנתונים האלה?
לצפיה ב-'אתה מתבלבל עם עיתון אחר (אולי עם סתם "פראבדה")'
אתה מתבלבל עם עיתון אחר (אולי עם סתם "פראבדה")
20/02/2019 | 10:43
4
17
"קומסומולסקיה פרבדה" היה אחד העיתונים הפרוגרסיביים, כולל מאמרים של ילנה לוסוטו בגנות הארגון האנטישמי Память

נתוני התפוצה
לצפיה ב-'אתה מביא לי ציטוטים מ-2013'
אתה מביא לי ציטוטים מ-2013
20/02/2019 | 11:46
2
18
ומדבר על תקופת הפרסטרויקה? אז כן, יש להם כותבת טורים שלא ידועה באהדתה ליהודים, אבל זה לא "עיתון אנטישמי", ושוב, בתקופת הפרסטרויקה הוא נחשב לליברלי, כמו המגזין "אוגוניוק".
לצפיה ב-'אני זוכר עוד מתקופת הפרסטרויקה'
אני זוכר עוד מתקופת הפרסטרויקה
20/02/2019 | 13:41
1
18
שהיו שם כתבות אנטישמיות
לצפיה ב-'לא, אתה בטוח מתבלבל עם עיתון אחר'
לא, אתה בטוח מתבלבל עם עיתון אחר
20/02/2019 | 13:50
16
אולי עם Советская Россия

"קומסומולקה" אשכרה היה עיתון ליברלי:

В 1960—1970-х годах в ней работали такие талантливые журналисты, как Юрий Щекочихин, Ярослав Голованов и Василий Песков. Рубрика «Алый парус», где публиковались школьники, дала путёвку в профессию ряду будущих известных журналистов: Борису Минаеву, Андрею Максимову, Андрею Мальгину и другим. По словам Мальгина, «обстановка в „Алом парусе“ была замечательная. Свободолюбивая. Скажу, например, что за год, что я там тусовался, я услышал политических анекдотов, наверное, больше, чем за все годы перестройки»[13]. В 1973 году тираж газеты составлял около 9 млн. экземпляров.[7]

С началом перестройки в газете начали появляться социально-критические статьи, которые ещё больше повысили популярность газеты. В 1990 году «Комсомольская правда» стала ежедневной газетой с самым большим в мире тиражом (22 миллиона 370 тысяч экземпляров)[14].
לצפיה ב-'מ"מ שר החוץ, ישראל כץ: "הפולנים ינקו את האנטישמיות מחלב אמם"'
מ"מ שר החוץ, ישראל כץ: "הפולנים ינקו את האנטישמיות מחלב אמם"
19/02/2019 | 09:49
5
24
סוף סוף תגובה ראויה לנסיונות ההתנערות של הפולנים מעברם בתקופת השואה.

רק חבל שביבי מתחבק וחותם על ב הסכמים עם אוקראינה, בשעה שזו חוגגת רשמית ימי הולדת לגדולי צוררנו
כנ"ל לגבי המדינות הבלטיות.
לצפיה ב-'התבטאות אומללה של מי שאמור להיות דיפלומט'
התבטאות אומללה של מי שאמור להיות דיפלומט
19/02/2019 | 13:00
1
26
כל מה שקשור לחלב אם, דם, לידה וכו יש לזה קונוטציה גזענית.
לצפיה ב-'ההשקה הקתולית היא די אנטישמית בבסיסה'
ההשקה הקתולית היא די אנטישמית בבסיסה
20/02/2019 | 10:14
8
לצפיה ב-'ובתזמון: צלב קרס בקניון במרכז קייב'
ובתזמון: צלב קרס בקניון במרכז קייב
19/02/2019 | 19:43
1
26
לצפיה ב-'הם לגמרי ירדו מהפסים, מנוולים שכאלה!'
הם לגמרי ירדו מהפסים, מנוולים שכאלה!
24/02/2019 | 00:37
4
לצפיה ב-'האם יש קשר בינו או בין דבריו לבין הבדיחה'
האם יש קשר בינו או בין דבריו לבין הבדיחה
03/03/2019 | 19:40
8
"חתול נורמלי תמיד נופל על הרגליים, חתול פולני תמיד נופל על הראש."?
לצפיה ב-'"ישראלים מסורבים להיכנס לאוקראינה - כצעד נקמה" '
"ישראלים מסורבים להיכנס לאוקראינה - כצעד נקמה"
14/02/2019 | 18:51
3
43
על פי גורמים במשרד החוץ, מדובר בתגובה של קייב לסירוב ישראלי להכניס אזרחים אוקראינים לארץ. כ-10 ישראלים עוכבו אתמול וגורשו: "לקחו את הדרכונים והשפילו אותנו"

עשרה ישראלים, נוסעי טיסת אל על לקייב, עוכבו אתמול (רביעי) במשך יותר מ-24 שעות בשדה התעופה בקייב ולבסוף גורשו משם, ככל הנראה כנקמה על כך שישראל מונעת מאזרחים אוקראינים להיכנס לשטחה. גורמים במשרד החוץ אישרו כי מדובר בצעד של אוקראינה שנועד לגמול על סירוב ישראלי להכניס אזרחים אוקראינים לשטח ישראל, וכי לא מדובר בפעם הראשונה שמהלך כזה קורה.

הישראלים שגורשו אתמול טוענים כי הדרכונים שלהם נלקחו מהם וחיילים מקומיים הוצבו לשמור עליהם בעוד הם נאלצים לישון על הרצפה וללא כל גישה אל הכבודה שלהם. "לא נתנו לנו מענה", סיפרו לתוכנית "הכול כלול". "לא קישרו אותנו לשום נציג ממדינת ישראל או עם הקונסוליה בקייב. גם לא הסבירו לנו למה לא מכניסים אותנו לאוקראינה. קיבלנו חותמת שחורה בדרכון, שמשמעותה שאנחנו לא יכולים לחזור לכאן יותר, ובגלל שלקחו לנו את הדרכונים לא יכולנו גם לקנות אוכל או שתייה. היינו בלי כלום". 

יותר מיממה חיכו הישראלים לקבלת תשובה אם יזכו להיכנס למדינה ומהי סיבת העיכוב, אך נותרו ללא מענה. לבסוף, הם נאלצו כאמור לחזור ארצה.

ממשרד החוץ נמסר בתגובה: "המשרד הנחה את שגרירות ישראל בקייג לפנות לרשויות באוקראינה ולבדוק את סיבות הסירוב. במקרה האמור עומדת לכל מדינה הזכות להכניס או לסרב כניסה לנתינים זרים".

מאל על לא נמסרה תגובה.

-------------------------------------------------
לצפיה ב-'צריך להחזיר את הויזות'
צריך להחזיר את הויזות
17/02/2019 | 11:36
43
ולהפסיק להתעלל כך באזרחים תמימים בשני הצדדים.
לצפיה ב-'שוב: ישראלים עוכבו והוחזרו אחרי שנחתו באוקראינה'
שוב: ישראלים עוכבו והוחזרו אחרי שנחתו באוקראינה
19/02/2019 | 20:36
16
כ-30 ישראלים עוכבו בשדה התעופה בוריספול הסמוך לקייב. אתמול הוחזרו ארצה שני ישראלים ושניים נוספים ככל הנראה יוחזרו היום. "אילו היינו יודעים שממתין לנו יחס כזה, היינו בוחרים יעד אחר", סיפר אחד המעוכבים

לאחר שנראה כי משבר שדות התעופה הסתיים, ביומיים האחרונים הרשויות באוקראינה שוב החלו לעצור ישראלים המבקשים להגיע לאוקראינה בנמל התעופה בוריספול, הסמוך לקייב.

כ-30 ישראלים עוכבי בבוריספול, לאחר שהיו על טיסת אל על שנחתה בשעה 9:55. בין המעוכבים, יוחאי דהן, מדריך קבוצה של תיירים דתיים לקברי צדיקים. "את כל הקבוצה שלי הכניסו, אבל אותי ועוד בחור אחד עיכבו ללא שום הסבר", סיפר יוחאי ל-ynet. דהן התבשר כי הוא מוחזר ארצה, בעוד שהקבוצה שבאחריותו נותרה ללא מדריך.

"הסברנו לאנשי בקרת הגבולות את המצב, שהקבוצה שלי ממתינה לי. הבעיה היא שלא סופרים אותנו. מטפלים באנשים מטיסות אחרות שבאו הרבה יותר מאוחר מאיתנו. מוורשה, מטורקיה, מאיראן אפילו. אני כבר לא יודע מה לעשות", הוסיף בייאוש.

לדבריו של יוחאי, לשני ישראלים כבר הודיעו כי הם יוחזרו לישראל. אתמול עוכבו בבוריספול לפחות ארבעה ישראלים שהוכנסו אחרי שלוש שעות המתנה, ושני ישראלים נוספים הוחזרו לארץ אתמול. אחד המעוכבים אתמול, שביקש להישאר בעילום שם, סיפר ל-ynet כי איש בקרת הגבולות אמר לו בצורה גלויה: "אתם מעכבים ומחזירים תיירים אוקראינים, אנחנו בתגובה מעכבים ומחזירים אתכם".

"באנו לחתונה של חברים בקייב. אילו היינו יודעים שממתין לנו יחס כזה, היינו בוחרים יעד אחר. מה הם רוצים מאיתנו? אנחנו לא באים לעבוד כאן, אלא באים לבזבז כסף. יש מדינות רבות שישמחו לקראתנו", סיפר אריאל (שם בדוי).

עם זאת, המשבר ככל הנראה ממשיך להחריף. בסוף שבוע שעבר פרסם סגן שר החוץ של אוקראינה סרגיי קיסליצה כתבה באתר פופולרי שבה הוא רומז כי המעסיקים הישראלים הם האחראים להימצאות העובדים האוקראינים הבלתי חוקיים בארץ, המהווים תירוץ לתחקירים וגירושים של האוקראינים בישראל.

סגן השר איים כי הוויזות של אזרחי מדינות שבהם לא מכבדים את אזרחי אוקראינה יוחזרו. כשהכוונה, בראש ובראשונה, למדינת ישראל.

לפי ההערכות, הסירוב לכניסת ישראלים לאוקראינה הוא צעד גומלין על הגידול הדרמטי של האזרחים האוקראינים שרצו להיכנס לישראל בשנה שעברה וסורבו, למרות הפטור מאשרת כניסה בין המדינות. בשנה שעברה ישראל סירבה להכניס 4,430 אוקראינים, לעומת 1,400 בשנה שקדמה לה.

כ-140 אזרחי אוקראינה שביקשו להיכנס לישראל עוכבו ביום שישי שעבר במשך שעות בנתב"ג. זאת, לאחר שבימים האחרונים עוכבו עשרות ישראלים בנמל התעופה בוריספול באוקראינה, שממוקם כ-30 ק"מ מהבירה קייב, וחלקם אף גורשו חזרה ארצה.

----------------------------------------------------------
לצפיה ב-'איזה אתר ברוסית הכי מומלץ לדברי תורה ולימוד על היהדות?תודה'
איזה אתר ברוסית הכי מומלץ לדברי תורה ולימוד על היהדות?תודה
13/02/2019 | 07:52
2
12
לצפיה ב-'תודה רבה ��'
תודה רבה ��
13/02/2019 | 18:11
4
לצפיה ב-'אנשים הזויים , חובה על כל אזרח לשאת עימו את ת. ז. '
אנשים הזויים , חובה על כל אזרח לשאת עימו את ת. ז.
07/02/2019 | 00:46
3
13
לצפיה ב-'הפקידה אהבלה, הרי הראו לה רשיון נהיגה'
הפקידה אהבלה, הרי הראו לה רשיון נהיגה
07/02/2019 | 08:21
2
35
וזה מספיק לגמרי.
לצפיה ב-'כן בסדר יכול להיות שהפקידה לא יודעת הכל '
כן בסדר יכול להיות שהפקידה לא יודעת הכל
08/02/2019 | 10:43
1
29
יכול להיות שהיו לה מקרים של לא אזרחים בעבר
אני אף פעם לא יורד על אנשים שבסך הכל הם עובדים פשוטים .

לצפיה ב-'כנראה שגם עם כל הצער שבדבר '
כנראה שגם עם כל הצער שבדבר
09/02/2019 | 15:08
28
אנחנו חייבים להודות בעובדב שבישראל אדם המזוהה לפי המבאט-מראה הפנים-ארץ הלידה כבן העדה הרוסית יש הבסתבות גבוהה הברבה שהוא לא יהיה אזרח ישראל ביחס לאדם המזוהה כבן כל עדה אחרת מבין האוכלוסיה הלא-ערבית.
שזה ממש לא מצדיק את הפקידה האהבלה, כי יש סיטואציות שמצדיקות תקינות פוליטית.
לצפיה ב-'ליטא מסרבת: עצמותיו של הגאון מווילנה לא יועברו לישראל'
ליטא מסרבת: עצמותיו של הגאון מווילנה לא יועברו לישראל
04/02/2019 | 10:36
21
36
בליטא הודיעו רשמית לרה"מ כי בקשתו נדחתה • לפי סוכנות הידיעות AFP, הסיבה לסירוב היא שהרב "הוא חלק בלתי נפרד מתולדות המדינה"

חנן גרינווד | פורסם ב: 03.02.2019 14:59 | עודכן ב: 03.02.2019 15:23

ליטא סירבה לבקשת ממשלת ישראל להעביר את שרידיו של הגאון מוילנה, שמכונה הגר"א, לישראל. בפגישה בין ראש ממשלת ליטא לראש הממשלה בנימין נתניהו, הודיע הראשון כי עצמותיו של הרב המפורסם יישארו במדינה, זאת מכיוון ש"הגאון מווילנה הוא חלק בלתי נפרד מהקהילה היהודית של ליטא ותולדות המדינה", כך על פי דיווח בסוכנות הידיעות AFP. 

הגאון מוילנה, רבי אליהו בן שלמה זלמן, חי במאה ה-18 ונחשב לאחד הרבנים הגדולים ביותר ביהדות אשכנז ב-300 השנים האחרונות. הוא היה ידוע בהתמדתו הבלתי רגילה והיה גדול במקרא, בתלמוד וקבלה, וכן פוסק מקורי ומרכזי. הוא היה בנוסף מהמנהיגים החריפים ביותר של החסידות. הוא ניסה לעלות לארץ ישראל, אולם חזר בו מכיוון שהאמין שאין לו רשות משמים לעלות לארץ. חלק מתלמידיו עלו בעידודו לארץ ישראל. 

סוכנות הידיעות הצרפתית דיווחה כי נושא העברת שרידיו של הרב לישראל עלתה באוגוסט האחרון, אז ביקר נתניהו בווילנה, בין היתר בקברו של הרב המפורסם. יצויין כי שרידיו של הרב כבר הועברו בעבר. בשנות ה-50 התירו הסובייטים להעביר את שרידיו ממקום מנוחתו, רגע לפני שאצטדיון ואולם קונצרטים נבנו במקום. 

בשבוע שעבר התקיימה פגישה בין שני ראשי הממשלה, ובמסגרתה הודיע רה"מ הליטאי כי בקשת ישראל להעברת השרידים נחתה. פאינה קוקליאנסקי, ממנהיגי הקהילה היהודית-ליטאית, נכחה גם היא בפגישה. בשיחה עם AFP אמרה כי "העברת השרידים לא באה בחשבון", זאת בשל החשיבות של הרב לקהילה היהודית בליטא. 

---------------------------------------------------------------------
לצפיה ב-'צודקים לגמרי'
צודקים לגמרי
04/02/2019 | 10:52
11
34
לישראל אין בעלות על ההיסטוריה היהודית במדינות האחרות.
לצפיה ב-'רק חבל שהם לא מתייחסים כך ליהודים שעדיין חיים'
רק חבל שהם לא מתייחסים כך ליהודים שעדיין חיים
04/02/2019 | 10:54
10
48
מעולם לא שמעתי מנהיג מזרח אירופאי שמתייחס ליהודים שם בתור "בשר מבשרם" של התושבים המקומיים.
לצפיה ב-'אבל יש'
אבל יש
06/02/2019 | 18:00
9
29
ראש ממשלת צ'כיה, ראש ממשלת סלובקיה, נשיא סרביה, בטח יש עוד.
לצפיה ב-'אתה מתכוון שהם עצמם ממוצא יהודי?'
אתה מתכוון שהם עצמם ממוצא יהודי?
07/02/2019 | 14:03
8
35
ייתכן, אבל זה לא אותו דבר. התכוונתי להתייחסות פומבית לאזרחי ליטה היהודים בתור ליטאים. הנטיה במזרח אירופה היא להתייחס למדינה בתור מדינת לאום (בדומה לישראל), כשרק בני הרוב האתני שייכים ללאום הרשמי של המדינה. למשל, בקנדה כל האזרחים נחשבים לקנדים, ואילו בליטה רק ליטאים אתניים נחשבים לליטאים, בפולין רק פולנים אתניים נחשבים לפולנים, וכו'. כל האחרים הם סוג של "מתאזרחים".
לצפיה ב-'הם לא ממוצא יהודי'
הם לא ממוצא יהודי
07/02/2019 | 15:25
3
28
הם מכבדים את היהודים ומתייחסים אליהם כאל אזרחים שווים. זה לא מקרה שלא הזכרתי את פולין ואת ליטא, שם יש אפליה כלפי יהודים.
לצפיה ב-'איזו אפליה ?'
איזו אפליה ?
07/02/2019 | 19:28
1
10
לצפיה ב-'עדיין יש אנטישמים בעמדות כוח במדינות אלה'
עדיין יש אנטישמים בעמדות כוח במדינות אלה
08/02/2019 | 16:49
17
ויש פולנים וליטאים שמתייחסים ליהודים שחיים איתם כאל זרים/פולשים שלא שייכים למדינותיהם. הטמטום בזה הוא שאותם אנטישמים לא יכולים לענות על השאלה להיכן אותם יהודים שחיים עשרות דורות במדינותיהם שייכים, לכן למרות שא יעזו לומר את התשובה הנכונה לדעתם בגלל "נכונות פוליטית", התשובה מבחינתם היא "בכל מקום אחר, העיקר לא אצלנו/איתנו"
לצפיה ב-'זה לא מספיק שמכבדים ומתייחסים'
זה לא מספיק שמכבדים ומתייחסים
08/02/2019 | 08:19
32
בתור אזרחים שווים. אני מצפה שרשויות המדינות המזרח אירופאיות יתייחסו ליהודים שם בתור תושבים שורשיים (indigenous) של המקום.  
לצפיה ב-'ככה זה ברוב המדינות'
ככה זה ברוב המדינות
07/02/2019 | 19:17
3
17
חוץ ממדינות שמורכבות על טהרת מהגרים כמו קנדה שציינת.
לצפיה ב-'במערב אירופה זה שונה'
במערב אירופה זה שונה
08/02/2019 | 10:20
2
26
עד כמה שידוע לי, בצרפת למשל, אם אתה צרפתי מבחינה תרבותית, אז אתה צרפתי,בלי קשר למוצא האתני.
לצפיה ב-'כי הגדרת הלאום של צרפת מתבססת על אזרחות במדינה'
כי הגדרת הלאום של צרפת מתבססת על אזרחות במדינה
08/02/2019 | 17:32
17
ולא על מוצא אתני כמו ברוסיה למשל.
לצפיה ב-'זה הגיוני הרבה יותר מאשר אזרחות גרידא'
זה הגיוני הרבה יותר מאשר אזרחות גרידא
09/02/2019 | 22:08
4
לצפיה ב-'לא בטוח שהגאון עצמו היה רוצה שעצמותיו יועברו לאנשהו'
לא בטוח שהגאון עצמו היה רוצה שעצמותיו יועברו לאנשהו
04/02/2019 | 11:21
3
22
מה שלא סותר את הרצון המופגן של הליטאים (או האוקראינים בעיר אומן) להמשיך להתפרנס מיהודים מתים.
לצפיה ב-'איך הליטאים מתפרנסים מזה ?'
איך הליטאים מתפרנסים מזה ?
04/02/2019 | 19:00
2
8
לצפיה ב-'באים לשם הרבה תיירים דתיים'
באים לשם הרבה תיירים דתיים
04/02/2019 | 19:04
1
29
ללא הקבר, יבואו פחות.
לצפיה ב-'ממש הרבה ?'
ממש הרבה ?
04/02/2019 | 21:53
25
הרי לחרדים ה'ליטאים' אין מנהג של השתטחות על קברים.
אני מתאר שזה לא בר השוואה לאומן.
לצפיה ב-'יותר משתלם להעלות את עצמות נחמן מאומן . '
יותר משתלם להעלות את עצמות נחמן מאומן .
05/02/2019 | 08:34
4
21
לא להאמין שביבי עוסק בנושא כזה .
לצפיה ב-'ברור, לקברו של רבי נחמן יש עליה לקבר מטורפת'
ברור, לקברו של רבי נחמן יש עליה לקבר מטורפת
05/02/2019 | 09:17
3
16
אבל חלק מהאוקראינים המקומיים שם לא רוצים, כי זאת הפרנסה שלהם.

מה שמעניין גם ששמעתי שלא מדובר בדיוק בקבר, כי לא יודעים היכן הרבי קבור, אלא ציון משוער של הקבר.
במקרה כזה אין מה להעביר.
לצפיה ב-'אני מנחש שיהיו בעיות באומן , בעיות של אנטישמיות .'
אני מנחש שיהיו בעיות באומן , בעיות של אנטישמיות .
05/02/2019 | 09:26
2
7
לצפיה ב-'זה קיים, וממאות-אלפי שנים אחורה.'
זה קיים, וממאות-אלפי שנים אחורה.
05/02/2019 | 09:28
1
21
אבל נראה לי שיש הרבה יותר שביעות רצון מפרנסה מאשר אנטישמיות בקרב המקומיים.
לצפיה ב-'אני מכיר דברים אחרים , תלונות קשות של משכירי דירות '
אני מכיר דברים אחרים , תלונות קשות של משכירי דירות
05/02/2019 | 09:33
22
על התנהגות ברברית של ישראלים והשחתת רכוש בדירות .
 ראיתי גם תמונות . 
האנטישמיות כמובן שלא באה מצד משכירי הדירות ובעלי מגזינים שבסביבה .

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד דניאל ארנסט
פיינר את לביא
משרד עו"ד פיינר את לביא
פורום אזרחות בארה
מעוניינים באזרחות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה