לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1004810,048 עוקבים אודות עסקים

פורום ישראל ברוסית

פורום "ישראל ברוסית" מהווה במה ליוצאי ברית המועצות לשעבר והמדינות שקמו בעקבות פירוקה.
בפורום דנים בכל נושא הקשור לעלייה ארצה, השתלבות בארץ, קשר עם ארצות המוצא, עולים טריים וותיקים כאחד.
כמו-כן, ניתן לדבר על התרבות הרוסית והשפה הרוסית ולשאול שאלות ללומדי השפה הרוסית.
הפורום מיועד ופתוח לכל גולש, עולה וצבר כאחד, בני כל הגילאים/מינים/עדות/לאומים/דתות/השקפות עולם.
ובמיוחד לגולשים הסמויים שאני יודע שקוראים כאן בסתר, אז קדימה  הירשמו לתפוז והתחילו להשתתף בצורה פעילה.

אנא הקפידו לשמור על חוקי הפורום והאתר.
גלישה מהנה ודיונים פוריים

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ישראל ברוסית

פורום "ישראל ברוסית" מהווה במה ליוצאי ברית המועצות לשעבר והמדינות שקמו בעקבות פירוקה.
בפורום דנים בכל נושא הקשור לעלייה ארצה, השתלבות בארץ, קשר עם ארצות המוצא, עולים טריים וותיקים כאחד.
כמו-כן, ניתן לדבר על התרבות הרוסית והשפה הרוסית ולשאול שאלות ללומדי השפה הרוסית.
הפורום מיועד ופתוח לכל גולש, עולה וצבר כאחד, בני כל הגילאים/מינים/עדות/לאומים/דתות/השקפות עולם.
ובמיוחד לגולשים הסמויים שאני יודע שקוראים כאן בסתר, אז קדימה  הירשמו לתפוז והתחילו להשתתף בצורה פעילה.

אנא הקפידו לשמור על חוקי הפורום והאתר.
גלישה מהנה ודיונים פוריים
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'שנת 1992, ישראל השפויה: מתי גולן תוקף את יהדות ארה"ב '
שנת 1992, ישראל השפויה: מתי גולן תוקף את יהדות ארה"ב
14/10/2018 | 09:51
21
33
היום יחס התקשורת אל יהדות ארה"ב המתבוללת הוא חם ומחבק, סטייל "לא ניתן לביבי הפאשיסט להרחיק את אחינו, חייבים לשמוע את כל מה שיש להם להגיד בנושא הסכסוך הערבי-ישראלי, וגם להכיר בזרמים הלא-אורתודוקסיים שלהם".

אלא שלפני רבע מאה הדברים נראו אחרת לגמרי. ולראיה, ספרו של מתי גולן, באותן השנים עורך ראשי של "גלובס", שיצא לאור בהוצאת "כינרת", אחת ההוצאות היותר סולידיות:
לצפיה ב-''
14/10/2018 | 13:42
19
20
התרבות הפוסט-מודרנית הקטלנית התחילה להשפיע על ישראל בתחילת שנות ה-00' בערך, אולי בת"א היו ניצנים מוקדמים יותר.
בחמש השנים האחרונות ההשפעה שלה מאסיבית הרבה יותר.
ואחוז נכבד מהחילונים בארץ ואף חלק מסויים משומרי המסורת והדתיים נופלים שבי ומיישרים קו עם ההשקפות הללו.
לצפיה ב-'כי כפייה דתית'
כי כפייה דתית
14/10/2018 | 16:15
14
23
אורתודוכסית-משיחית-מיסיונרית זה הרבה יותר טוב?
לצפיה ב-'כפיה דתית גם לא טוב'
כפיה דתית גם לא טוב
14/10/2018 | 19:37
13
14
הרבה יותר טוב להשאיר את הצביון היהודי כפי שהיה, בדיוק כפי שכתוב בטקסט.
לצפיה ב-'אם ישראל מתיימרת לייצג את כלל היהודים'
אם ישראל מתיימרת לייצג את כלל היהודים
14/10/2018 | 20:14
10
10
ולקבוע עבורם מה טוב ומה רע אז אין מה להלין על התערבותם של היהודים בגולה בעניינו. כמו גם אין מה להלין על כך שיש זרמים ביהדות שלא מעוניינים שהאורתודוכסים בישראל יקבעו להם מה לעשות.
לצפיה ב-'ישראל צריכה לייצג רק את אזרחי ישראל'
ישראל צריכה לייצג רק את אזרחי ישראל
14/10/2018 | 21:22
9
13
כל יהודי רשאי לעלות הנה, ואז הוא יוכל להשפיע.
לצפיה ב-'זה לא הקו הרשמי של הממשלה. '
זה לא הקו הרשמי של הממשלה.
14/10/2018 | 21:33
8
4
לצפיה ב-'מדוע לא ?'
מדוע לא ?
14/10/2018 | 22:15
7
15
מישהו מחו"ל יכול להתערב בענייני הפנים של ישראל ?
לצפיה ב-'לא לזה התכוונתי'
לא לזה התכוונתי
14/10/2018 | 22:21
6
15
הקו הרשמי הוא שישראל מייצגת את כלל היהודים ולכן כלל היהודים חייבים להיות לויאלים למדיניות הישראלית.
לצפיה ב-'אף פעם לא שמעתי מדיניות כזאת'
אף פעם לא שמעתי מדיניות כזאת
15/10/2018 | 06:51
5
12
יש יהודים לויאלים ויש כאלה שלא, אף אחד בממשלה לא לחץ על יהודים בתפוצות לתמוך או לא לתמוך במדיוניותה.
לצפיה ב-'בבקשה'
בבקשה
15/10/2018 | 08:57
4
8
לצפיה ב-'ומה הקשר ?'
ומה הקשר ?
15/10/2018 | 20:09
3
9
היא מתחה ביקורת על ההתערבות שלהם.
לצפיה ב-'קראת את כל הכתבה?'
קראת את כל הכתבה?
15/10/2018 | 21:15
2
3
לצפיה ב-'כן'
כן
16/10/2018 | 08:48
1
3
לצפיה ב-'אז איך לא ראית את הפנינים האלה'
אז איך לא ראית את הפנינים האלה
16/10/2018 | 09:35
5
כמו כן התייחסה חוטובלי לביטול הופעתה בכנס של אגודת הלל באוניברסיטת פרינסטון בלחץ של ארגון יהודי פרוגרסיבי: "אתם מבטלים את ההופעה שלי כי סטודנטים יהודים לא אוהבים את דעותיי. משהו לא טוב קורה ב'דיקטטורה הליברלית', ואתם צריכים להיות מודאגים מהדרך שבה הלל נוהגת בנציגים ישראלים. קיבלתי גיבוי אפילו מנציגי השמאל, שמבינים כי הבעיה היא לא ממשלת ישראל, אלא יהודים שנמצאים באוניברסיטאות המובילות בארצות הברית".

בתשובה לשאלה אם היא מבינה מדוע יהודי ארה"ב אינם קשורים עוד לישראל מכל בחינה, השיבה חוטובלי: "אני לא מבינה את זה כי הם אולי צעירים מדי לזכור איך זה להיות יהודי בלי מדינה יהודית. הזיכרון קצר מדי. לפני 70 שנה העם היהודי עבר שואה נוראית כי לא הייתה מדינת לאום יהודי ללכת אליה. זהו ביתם של כל היהודים מכל הזרמים וכולם מוזמנים להשפיע".

"זה יעד חשוב לקרב את היהודים האמריקנים לישראל. זה אחד היעדים שלי.

רק לפני שבועיים טענה חוטובלי בכנס בוושינגטון כי יהודי ארה"ב רוקנו את היהדות מתוכן.

איפה ראית התערבות? יהודי ארה"ב, בצדק, מבקרים את החלטת הממשלה להדיר אותם מהכותל המערבי, למרות שלישראל אין אוטוריטה על הדת היהודית וכל זה היא תוצאה של לחץ פוליטי של החרדים.
לצפיה ב-'להאשים את יהדות אמריקה כגרועים מאש״ף ויאסר ערפאת'
להאשים את יהדות אמריקה כגרועים מאש״ף ויאסר ערפאת
14/10/2018 | 21:59
1
15
זה לנשוך את היד המאכילה את המאשים.
לצפיה ב-'זאת כמובן הגזמה'
זאת כמובן הגזמה
14/10/2018 | 22:18
11
וגם הכללה, כי יש הרבה סוגי יהודים באמריקה, "יהדות ארה"ב" - מושג אמורפי ומכליל מדי.

אבל המסר העיקרי שיש שם אנשים בעלי אינטרסים שונים משלנו והם לא ישאו בתוצאות המעשים, אז אין להם זכות להתערב.
לצפיה ב-'אז לנצל את יהודי התפוצות זה בסדר?'
אז לנצל את יהודי התפוצות זה בסדר?
14/10/2018 | 21:57
3
14
להקשיב למה שיש להם לומר זה פוסט-מודרניזם? די לצביעות! נו באמת!
לצפיה ב-'מי מנצל אותם ?'
מי מנצל אותם ?
14/10/2018 | 22:20
2
12
אני דיברתי על העמדות השולטות והנפוצות בחברה הישראלית אז מול היום.
לצפיה ב-'חשבתי שקראת את הספר, טעיתי'
חשבתי שקראת את הספר, טעיתי
14/10/2018 | 22:29
1
16
מתי גולן מאשים את יהודי ארה״ב בהאשמות שצוטטו ובהאשמות נוספות ועם זאת מצדיק איסוף כספים מהם אל מדינת ישראל. מכיוון שלא קראת את הספר הגבת כפי שהגבת. אם זה באמת מעניין אותך קרא את הספר.
לצפיה ב-'במקרה זה, באמת לא מוצדק'
במקרה זה, באמת לא מוצדק
15/10/2018 | 06:54
9
אני נגד "איסוף" כספים, מי שחושב שהוא יתרום למדינה בשביל שתהיה לו זכות התערבות פוליטית, חד וחלק אין לקבל ממנו תשלומים.
לצפיה ב-'טענות בעייתיות מאוד'
טענות בעייתיות מאוד
14/10/2018 | 21:55
18
״היהודי האמריקאי טוען שהוא אינו עולה לישראל בגלל סיבות שהוא, בכך שאינו עולה, גורם להיווצרותן ולקיומן.״ - האשמת הקורבן בפשע?

"ליהדות אמריקה אין את הזכות ללחוץ על ישראל לקבל עמדה מדינית כזאת או אחרת, משתי סיבות: יהדות אמריקה חושבת בעיקר על תדמיתה שלה וטובת עצמה; יהדות אמריקה לא תשלם את מחיר התוצאות שינבעו מן העמדות שהיא לוחצת על ישראל לקבל." - לקחת כסף מיהדות אמריקה זה בסדר ולהשתמש בו כפי שהיא דורשת לא? זה לא עובד ככה! בעל המאה הוא בעל הדעה!

"היהדות הקונסרבטיבית היא הצעד הראשון של היהודי אל מחוץ ליהדות; היהדות הרפורמית היא הצעד הראשון של היהודי אל הנצרות." - מי שלא רואה בהם יהודים שלא יבקש מהם כסף, די לצביעות!

"היהדות בתפוצות יכולה להתמודד עם האנטישמיות. היא אינה יכולה להתמודד עם מצב של היעדר אנטישמיות." - זה מעשה שפל לטעון שיהודים כלשהם זקוקים לאנטישמיות כדי להתקיים, זו כמעט הבעת תמיכה באנטישמיות. גועל נפש!
לצפיה ב-'מצאו כאן את רוסיה הגדולה, העצומה ובעיקר המפותחת '
מצאו כאן את רוסיה הגדולה, העצומה ובעיקר המפותחת
16/10/2018 | 08:13
7
לצפיה ב-'עליה וקוץ בה'
עליה וקוץ בה
12/10/2018 | 07:12
19
31
רק 53 אחוזים מהעולים לישראל בשנים האחרונות הם יהודים
בנימין לשקאר |  09/10/2018

עידוד העליה לישראל הפך מכלי שאמור לחזק את הרוב היהודי לנשק שמערער עליו

על פי הנתונים שפורסמו על ידי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה לקראת השנה החדשה, שיעור היהודים באוכלוסיית ישראל ירד במהלך השנה האחרונה מ- 74.6% ל- 74.4%. אך בניגוד למה שניתן לחשוב, ירידה זו אינה נובעת מגידול באוכלוסייה הערבית אלא בעיקר מהגידול באוכלוסיית ה״אחרים״ – תושבי ישראל שאינם יהודים או ערבים – שגדלו מ- 4.5% ל- 4.7% מהאוכלוסייה, ומהווים עכשיו כ- 418,000 בני אדם.

על פניו אלה דברים מפתיעים. ה״אחרים״, שברובם הגדול הם עולים מברית המוצעות לשעבר שאינם יהודים על פי חוקי מדינת ישראל, עושים הרבה פחות ילדים מהממוצע (פריון של 1.6 לאישה לעומת 3.1 אצל היהודים, וכ- 3% מכל הלידות), ומהווים כ- 20% מהיורדים, הרבה מעבר שיעורים באוכלוסייה. לכאורה הם לא אמורים לגדול בקצב מואץ אם בכלל, אך בפועל מספרם עולה במהירות גדולה, בפרט בשנים האחרונות, עם גידול של כ-4-5% בשנה.

על פי נתוני הלמ״ס, המקור העיקרי של הגידול באוכלוסיית האחרים הוא העלייה. כך למשל, כ- 40% מהעולים בשנת 2017, 12,000 מתוך 30,000, לא היו יהודים. רובם הגדול ״חסרי דת״, ומיעוט קטן נוצרים או מוסלמים מוצהרים (בפועל יכול להיות שמספר הנוצרים או מוסלמים גדול יותר אבל הם בחרו לא להציג את עצמם כך לרשויות).

בשיחה שקיימתי בשנת 2016 עם המדען הראשי של משרד הקליטה, פרופ׳ זאב חנין, הוא סיפר כי כמעט כל העולים הלא יהודים מגיעים ממדינות ברית המועצות לשעבר. מאחר והם מהווים כ-60% מהעולים בשנת 2017, המשמעות היא ששני שליש מהעולים מברית המועצות לשעבר שעלו בשנים האחרונות אינם יהודים.

נוסף, קיים הבדל בין ״האחרים״ ל״חסרי דת״. האחרים מתייחסים לכל מי שאינו שייך ללאום מוכר: יהודי, ערבי, צ׳רקסי וכו’. אך חלקם מזדהים כנוצרים או מוסלמים, ולכן בעוד שהאחרים מהווים ב-2018 כ- 418,000 איש, חסרי הדת הם ״רק״ כ360,000.

לא חלק מהעם
הלמ״ס סופרת אך ורק אזרחים ותושבי קבע כחלק מאוכלוסיית ישראל, כך שמסתננים או עובדים זרים אינם כלולים במספרים הנידונים כאן ולכן הם לא הסיבה לגידול באוכלוסיית ה״אחרים״. לכן גם ניתן להניח היא ששיעורם האמיתי של היהודים בקרב כלל אוכלוסיית ישראל הוא נמוך יותר ועומד על כ-72%.

שנית, מדובר באנשים שאינם יהודים על פי חוקי מדינת ישראל שנקבעו על ידי הכנסת ובית המשפט העליון, ולא על ידי הרבנות הראשית.

ישנים מקרים בהם הרבנות מסרבת להכיר ביהודים למרות שהם מוכרים על ידי המדינה. אך במקרה הזה מדובר, בין השאר, בבנים או נכדים של יהודי ובני זוגם וילדיהם הקטינים. כלומר, איש לא טוען שהם יהודים – חלקם ממוצא יהודי, חלקם בכלל לא; חלקם מזדהים כיהודים ומעוניינים להתגייר בצורה זו או אחרת; חלקם, או למעשה הרוב על פי המחקרים המעטים שבדקו את הסוגיה, אינם רואים את עצמם יהודים ואינם מעוניינים להיות חלק מהעם היהודי.

זיקה יהודית מוטלת בספק
בנוסף לעלייה הלא יהודית, אוכלוסיית ה״אחרים״ גדלה בעקבות התאזרחות של זרים, בדרך כלל באמצעות נישואים. זה לא כולל את תופעת ההגירה המוסלמית הערבית שנספרת בתוך האוכלוסייה הערבית המוסלמית.

על פי נתוני הלמ״ס, ההגירה המוסלמית כולל התאזרחות לישראל מהגיעה ל-9,300 אנשים בין השנים 2009 ל-2017 (בנוסף ל-1,100 עולים מוסלמים).

אך גם ישראלים יהודים, נוצרים או חסרי דת מתחתנים עם אזרחים זרים ומביאים אותם לארץ – סך הכל קרוב ל-13,000 איש בין 2009 ל-2017. באותו זמן מאזן ההגירה של האזרחים היהודים (לא כולל עולים) היה שלילי ועמד על 48,000, נמוך יותר מבשנים הקודמות.

בין 2009 ל- 2017, סך כל העולים והמהגרים המתאזרחים לישראל היה 211,000 איש ורק 112,000 מהם – חמישים ושלושה אחוזים – היו יהודים. כך הפכה העלייה לישראל מכלי שאמור לחזק את הרוב היהודי לנשק שמערער עליו.

לאור הנתונים הללו נשאלת השאלה מדוע  מדינת ישראל ממשיכה להשקיע משאבים כדי להעלות לארץ אנשים שאינם יהודים. כאשר חוק השבות נחקק ב-1950 הוא נועד ליהודים בלבד. בשנת 1970 הוסיפו את סעיף הנכד שמאפשר לכל מי שיש לו לפחות סבא יהודי לעלות, אך הכוונה הייתה אז לתקן את המצב בו יהודי מחליט לא לעלות לארץ רק בגלל שהנכדים שלו לא יכולים.

אין זה המצב כעת. אותם נכדים של יהודים אינם עולים עם בני המשפחה אשר לעיתים קרובות אינם קיימים יותר. הם עולים עם בני המשפחה הלא יהודים כמו בני זוגם.

כמובן שאסור למנוע מאנשים להתחתן עם בחירי ליבם, אבל גם אין סיבה להמשיך לעודד עלייה של אנשים שהזיקה שלהם לעם היהודי מוטלת בספק. השלב הראשון הוא להפסיק כל פעולה של עידוד עלייה במדינות ברית המועצות כלפי מי שאינם יהודים. השלב השני הוא שינוי חוק השבות על מנת לצמצמו ליהודים וילדיהם.

לאור המימדים של תופעת נישואי התערובת במערב, מספר זכאי העלייה גדול פי שניים ממספר היהודים בגולה. זה נכון שלרובם הגדול אין שום סיבה לרצות לבוא לכאן, אבל על מנת למנוע בעיה כזו בעתיד עדיף לטפל בה כבר עכשיו.

----------------------------------------------------------------------------------
לצפיה ב-'סבטלובה כבר הספיקה לפתוח ת'ג'ורה'
סבטלובה כבר הספיקה לפתוח ת'ג'ורה
12/10/2018 | 13:47
16
23
לצפיה ב-'סבטלובה צודקת'
סבטלובה צודקת
12/10/2018 | 15:22
14
18
כשהגוי הוא בשר תותחים או אפילו נהרג בקרב אז "כל הכבוד לו" (ואם הוא נהרג קוברים אותו מעבר לגדר) אבל אם הוא כבר לא בגיל שהוא אמור להתגייס אז רואים בו אויב כי אינו מגדיל את הרוב היהודי, זו צביעות מכוערת.

אגב, אני לגמרי נגד חוק השבות (וטוען שצריך לבטלו לגמרי, לא לשנותו), אבל אני עוד יותר נגד צביעות.
לצפיה ב-'ומה יקרה אם יבטלו את חוק השבות?'
ומה יקרה אם יבטלו את חוק השבות?
12/10/2018 | 15:40
13
21
רמז קל: תוך עשור היהודים בארץ יהפכו למיעוט, שזה כולל  תופעת לוואי כמו אנטישמיות. עם חוק השבות במסגרתו הנוכחית הדבילית שמאפשרת את העלאתם של נינים, זה יקרה תוך שלושה עשורים, אז יש קצת נחמה.
לצפיה ב-'זה בלתי נמנע'
זה בלתי נמנע
12/10/2018 | 15:50
11
21
אי אפשר למנוע מהדמוגראפיה לעשות את שלה, יש גבול ליכולת לדחוק את הקץ. הרוב היהודי לא יישאר רוב עוד הרבה זמן וצריך לדאוג שיוכלו לחיות בביטחון בכל מצב, בין אם הם רוב בין אם לא.
לצפיה ב-'לפי ההיגיון הזה צריך לבטל את משמר הגבול ואת הצבא'
לפי ההיגיון הזה צריך לבטל את משמר הגבול ואת הצבא
12/10/2018 | 16:20
10
16
כי יש יותר ערבים מיהודים, והערבים במוקדם או במאוחר יפלשו לשטח ישראל, אז למה לבנות מחסומים וגדרות?
לצפיה ב-'דווקא לא'
דווקא לא
12/10/2018 | 16:31
9
16
ברגע שמדינה מתייחסת לכל אזרחיה באופן שוויוני ומגנה עליהם באופן שוויוני (שים לב, אני מדבר על אזרחים, לא על מי שאינם) אין אזרחים שחשים שהמדינה פועלת נגדם ורוצים לפגוע בה מבפנים. בכל מקרה אין היגיון שמדינה תמנע מלהגן על עצמה מפני פולשים מבחוץ.
לצפיה ב-'ערביי ישראל לעולם יטענו שמקפחים אותם'
ערביי ישראל לעולם יטענו שמקפחים אותם
12/10/2018 | 16:57
8
17
הרי בערבית, שפת האם שלהם, הם לא מכנים את עצמם "ערביי ישראל", אלא "ערביי הפְנים" (כלומר, "אלה שגרים בתוכה של הישות הכובשת והבלתי רצויה"). נגיע למצב של רוב ערבי (איחוד משפחות, כבר אמרנו?) - נקבל את התסריט של דרום אפריקה, עם המיעוט המסכן שהופך לרוב ואז אונס, שודד ומגרש את "גזענים".
לצפיה ב-'מה אם לא?'
מה אם לא?
12/10/2018 | 17:28
7
23
אתה אולי לא מאמין שיהודים וערבים יכולים לחיות בשלום וטוען (בצדק) ששלטון ערבי יהיה אסון מפני שזו עובדה שאין בעולם מדינה ערבית דמוקראטית, אבל, באף מדינה ערבית מעולם לא נוסתה דמוקראטיה, בישראל יש פסאודו-דמוקראטיה, שזה בכל מקרה יותר טוב ממה שיש בכל ארצות ערב, כמו כן ערביי ישראל יודעים טוב מאוד שלו חיו במדינה ערבית היה מצבם הרבה פחות טוב ולכן הם לא עוזבים, האם אתה סבור שהם כל כך טפשים שהם יהפכו את ישראל לסוריה? האם אתה חושב שהם כל כך טפשים שיתנו לעצמם לסבול כפי שהיו סובלים לו חיו למשל בעיראק? ערביי ישראל הם גם משכילים יותר ממקביליהם בכל ארצות ערב ולכן יש סיבה להניח שהם מתקדמים מהם. אולי בכל זאת כדאי שבמקום להסיק מסקנות מתוך פחד תנסה להסיק מסקנות מתוך היגיון?
לצפיה ב-'שאספר לך מה הערבים עשו שכניהם בחברון בתרפ"ט?'
שאספר לך מה הערבים עשו שכניהם בחברון בתרפ"ט?
12/10/2018 | 17:36
3
14
עוד לפני "אקיבוש" וה"קיפוח".

דוגמה טובה נוספת - הפוגרום בלבוב ב-1941 שבוצע ברובו ע"י השכנים הגויים של היהודים.
לצפיה ב-'מה אתה מנסה לומר?'
מה אתה מנסה לומר?
12/10/2018 | 17:57
2
14
מה שהיה הוא שיהיה? אם כן אז לא משנה מה נעשה, תהיה גם עוד שואה, אם לא אז אפשר להתחיל לדבר על מה שכדאי לעשות  ולקחת בחשבון שינויים שהתרחשו ועדיין מתרחשים לאורך הזמן.
לצפיה ב-'מה שהיה הוא שיהיה, אכן'
מה שהיה הוא שיהיה, אכן
12/10/2018 | 17:59
1
14
גם ב-1993 אנשים כמוך סיפרו על סינגפור שתקום בעזה ועל ערפאת שהפך לידיד אמת.
לצפיה ב-'יש להפריד בין אינטרסים של מנהיגים'
יש להפריד בין אינטרסים של מנהיגים
12/10/2018 | 18:05
14
לבין האינטרסים של האדם הפשוט. הפער ביניהם במקרים רבים (מדי) גדול מאוד.
לצפיה ב-'חוץ מזה, אתה מזמן לבדוק את התנהגותם של ה"פליטים" באירופה'
חוץ מזה, אתה מזמן לבדוק את התנהגותם של ה"פליטים" באירופה
12/10/2018 | 17:58
1
15
שזה שוד, אונס, הטרדות ועוד תופעות כאלה ואחרות.

הבעיה שלכם, של אנשי השמאל, נעוצה בכך שאתם מאמינים בשווין הקדוש. אין הבדלי מנטליות, אין מנת משכל מולדת, יש שוויון, ולפיו כל עם יכול לאמץ משטר דמוקרטי ולהפוך מבועל כבשים לפרופסור. אגב, פתחי שקאקי היה בן אדם מאוד משכיל, מה שלא  הפריע לו להיות מחבל.
לצפיה ב-'מה קשורים ה"פליטים"'
מה קשורים ה"פליטים"
12/10/2018 | 18:12
12
נתנו להם מתנה שלא מגיעה להם, לא יקחו? אין להם מה להפסיד אם יתפסו, לכן דבר לא מונע מהם לפשוע. האנשים הכי מסוכנים הם אלה שאין להם מה להפסיד.

אם אתה חושב שאני איש שמאל אתה טועה. אם אתה חושב שאני תומך ב"פליטים" אתה מאוד טועה. אם אתה חושב שאני מאמין שכל בני האדם שווים אתה הכי טועה שיכול להיות. אני בכלל לא חושב כך.

אני מאמין שצריך להיות שוויון זכויות ושוויון חובות בין אזרחים בכל מדינה, אני כלל לא חושב שלמי שאינו אזרח צריכות להיות אותן זכויות כמו לאזרח.

לגבי הבדלי מנטאליות, אני מכיר בהם ואולי טוב ממך, נישפתי להרבה סוגי מנטאליות שונים.

לגבי מנת משכל, מכיר בעובדה שהיא מולדת ושיש פערים גדולים בה בין אנשים שונים, איך זה רלוונטי לדברים שאתה מייחס לי אני לא מבין.
לצפיה ב-'הם אכן טיפשים ואכן יבטלו את ישראל '
הם אכן טיפשים ואכן יבטלו את ישראל
14/10/2018 | 10:13
14
ברגע שמספרם יגיע לחצי ויהפכו את החיים של היהודים לבלתי נסבלים כשמספרם יגיע לכ-40%. אני לא מאמין בתבונה אנושית ובכוח רצון של המונים. למרות כל השנים של היותם אזרחי ישראל, ערבי ישראל, גם אם התרחקו מנטלית טיפה מהערבים בארצות הסובבות אותנו, הם עדיין בעלי מנטליות ערבית מובהקת, רובם מוסלימים אדוקים ושונאי ישראל ויהודים עד עמקי נפשם. אם האוכלוסיה של ערבים אזרחי ישראל תגיע במדינה לכ-40%, אפשר פשוט לסגור את המדינה, לכבות את האור בבן-גוריון ולמסור את המפתחות לאבו-מאזן. ברור שלדעתי ישראל אמורה להיות מדינה של יהודים עם רוב יהודי מובהק שאוטומטית מביא להגמוניה של תרבות ישראלית-עברית, באותו האופן שגרמניה היא מדינה גרמנית או רוסיה היא מדינה רוסית, אבל אם זה לא ניתן להשגה (ישראל קמה מאוחר מידי ולא הספיקה להתגבש היטב כאומה לפני תחילת העידן שבו זה נהיה אסור) אז עדיף כבר רוב של יהודים ואחרים על רוב ערבי. ערבים אזרחי ישראל לעולם לא יהיו ישראלים באותו אופן שאתה מייחל לו, המציאות בארץ היא לא כמו בקנדה וערבים הם לא מהגרים סינים או הודים. אם היה אפשר הייתי מעדיף להטיל עליהם משטר צבאי ישיר כמו שהיה בשנות ה-50 ולהפוך כיכרות מרכזיות בערים ערביות בישראל לבסיסי צה"ל לצורך השגחה מקרוב. 
לצפיה ב-'לא כל כך מהר'
לא כל כך מהר
12/10/2018 | 20:42
16
היהודים בארץ כרגע יולדים יותר מהערבים.
לצפיה ב-'כרגיל, טפשות ובורות.'
כרגיל, טפשות ובורות.
12/10/2018 | 20:40
13
הקריאה לשנות את חוק השבות הגיעה גם בשנות ה-70 ע"י הרבי מלובביץ', ומאוחר יותר בתחילת גל העליה הגדול ב-1989 ע"י הרב פרץ ואח"כ ע"י מגוון חברי כנסת כאשר ראו כמה החוק סוטה מהכוונה והמטרה המקורית של עליה יהודית.

וההשואות לטוהר דם ותורת הגזע
לפי דעתה כלל היהדות היא גזענית והיהודים מאז ומעולם היו גזענים.
לצפיה ב-'הגיע הזמן שיבטלו את חוק השבות'
הגיע הזמן שיבטלו את חוק השבות
12/10/2018 | 15:33
15
די לצביעות.
לצפיה ב-'בו נבדוק מי זה בנימין לשקאר ומהם דעותיו'
בו נבדוק מי זה בנימין לשקאר ומהם דעותיו
12/10/2018 | 18:39
23

> מדינת ישראל חייבת להבין שיש כאן הזדמנות פז להעלות לארץ 100,000 יהודים ציוניים, משכילים ואיכותיים. יהודים שרובם ספרדיים ושייכים לאליטה של מדינה מערבית. זה דווקא יכול לתרום המון לכל הסוגייה העדתית בארץ. למרות ההצהרות וכמה וחוקים נחמדים שעברו יש עדיין יותר מדי חסמים, בירוקרטיה מטופשת, ופשוט בורות. מערך הקליטה כאן עדיין מיועד כמעט רק לרוסים ולאתיופים ולצרכים שלהם.
לצפיה ב-'כשבוכרים מתנסחים ברוסית, זה תמיד יוצא מצחיק '
כשבוכרים מתנסחים ברוסית, זה תמיד יוצא מצחיק
12/10/2018 | 13:46
2
23
לצפיה ב-'"איש של מילה" ?'
"איש של מילה" ?
13/10/2018 | 08:13
1
6
לצפיה ב-'ברוסית אכן אומרים ככה, ואין הכוונה לברית מילה.'
ברוסית אכן אומרים ככה, ואין הכוונה לברית מילה.
14/10/2018 | 09:59
1
לצפיה ב-'כל הרוסים האלה אותו הדבר'
כל הרוסים האלה אותו הדבר
09/10/2018 | 19:28
1
33
למה בכלל הם הגיעו לפה? כדי לאכול בשר לבן ביום כיפור? באו, קיבלו דירה ואוטו, מה רע? ואתם יודעים, הם בכלל לא ממש יהודים. הגיעו לפה להשתלט על המדינה!

אני מניח שקמפיין כזה היה מוציא אותי ורבים נוספים מדעתם. עוד זכור לי טוב טוב קמפיין "כוכבית גיור" או הפנינים של דרעי שהופנו כלפי ליברמן וציבור דוברי הרוסית בקשר למרכולים שפתוחים בשבת והרשימה עוד ארוכה.

אבל במקרה של הקמפיין של אלי נכט באשדוד הוא דווקא מזכיר מאד רוסים אחרים, אבל לא ישראלים דוברי רוסית, אלא רוסים של ממש, מרוסיה של פוטין.

בקמפיין "עידוד הצבעה" לבחירות 2018 שהופץ ברוסיה החליטו להפחיד גם כן מכל הדברים שיכולים להרוס להם את המדינה. אז שם לא בדיוק פוחדים או מפחידים מחרדים, אלא בעיקר מקומוניסטים (אני גם פוחד מהם) או שחורים. כמובן שם זה עשוי הרבה יותר טוב כיאה למכונת תעמולה שעובדת פיקס ברשתות החברתיות אבל התסריט זהה כמעט אחד לאחד.

תראו אני לא מיתמם, לישראלים דוברי הרוסית יש חשבון פתוח עם החרדים ויותר נכון עם הפוליטיקה החרדית עוד מימי "אם-ווה-דה פוד נאש קונטרול" (הקמפיין של ישראל בעליה שדרשו לקבל את תיק משרד הפנים ב- 1999 מידי ש"ס), דרך חקירות היהדות, תהליכי הגיור וכבר שנים הם מוצגים זה כלפי זה כ-"האחר" האולטימטיבי.

אבל קצת נמאס מזה ואולי הגיע הזמן לשנות את התקליט ולהפסיק לתת לפוליטיקאים לעשות סיבוב על הציבור החרדי ודובר הרוסית כאחד.

ברור שלא יהיו פה פשרות אידיולוגיות ותרבותיות אבל יש מספיק דוגמאות "חיה ותן לחיות" שעובדות יופי כאשר הפוליטיקה לא נכנסת פנימה.
למשל, בשכונה חביבה בירושלים אליה הגיעו לא מעט עולים דוברי רוסית בשנות ה-90 ועברה תהליך התחרדות מואץ בעשור האחרון פועלים במרכז המסחרי חנות שמוכרת את כל הדברים הטעימים של הרוסים לצד פיצריות גלאט כשר.

אבל במובן התרבותי העמוק יותר לחיבור הרוסי-חרדי יש פוטנציאל נוסף. אחרי לא מעט שנים של עבודה לצד קולגות חרדים וחרדיות אני לא יכול שלא לשים לב לדמיון התרבותי המטורף – האוכל, ההומור, המבנה הקהילתי, תרבות השטייטל שזכורה לנו עוד משם.

המקומות בהם נולדנו וגדלנו הם מקור לגאווה תרבותית חרדית ומספיק שהייתי מזכיר לחברי שאני מ-דווינסק (עיר בלטביה) ועיניהם היו בורקות – "אתה ממש משם! דווינסק זה האור השמח! זה הרגצ'ובר! זה הרב קוק!" הם היו מתחילים לעשות ניים-דרופינג של רבנים.

אפשר וחובה להתווכח על כל הנושאים האלה שהם בלבנו, אבל באמת, חאלס עם הקמפיינים האלה.

הכותב, בוריס רוזנברג, מנהל מיזם "דיבור אחר" העוסקת בחיבור בין קהילות שונות בחברה בישראל באמצעות הרשתות החברתיות, ומקים שותף של "הבריגדה התרבותית", קבוצת צעירים ישראלים דוברי רוסית שמטרתה לקדם את תרבות יוצאי ברית המועצות כחלק בלתי נפרד מהתרבות בישראל.

----------------------------------------------------------------------
לצפיה ב-'הסרטון המדובר'
הסרטון המדובר
09/10/2018 | 19:35
18
לצפיה ב-'עזרה לשכנים'
עזרה לשכנים
29/09/2018 | 13:05
1
56
שלום,
אני לא יודעת אם זה המקום הנכון אבל אני זקוקה לעזרה.
יש לנו מס' שכנים מבוגרים מהעלייה הרוסית, שרבו עם שכנים צעירים (שלא דוברי עברית) ועלו מרוסיה גם כן.
השכנים הצעירים, בכוונה הופכים את חייהם לגיהנום.
פטיש במשך שעתיים ב3-4 בבוקר, מקדחה לאורך כל הלילה,גם בחג ולאורך כל היום ורעשים חזקים מאוד. הם פשוט צוחקים על כל הבניין, וזה נמאס.
רציתי לסייע להם, ולדעת אם מישהו יוכל לתרגם את הפסקה הבאה לרוסית?
תודה בכל מקרה....

שלום רב,
ישנם תלונות רבות שמדירתכם בימי שבת, בחג ובשעות הלילה המאוחרות ישנם רעשים של פטיש, מקדחה ורעשים חזקים נוספים.
דירתכם הינה הדירה היחידה בקומה שיכולה להרעיש שם, וזה לא יכול להיות מישהו אחר.
על פי החוק בישראל, בזמנים אלו אסור להרעיש ולהטריד את השכנים ברעשים כאלו.
אתמול בשעות הבוקר, בחג , שוב , עבדתם עם מקדחה ופטיש.
אתם עוברים על החוק פעם אחר פעם בלי התחשבות בשכנים.
אנו מביאים לידיעתכם, כי לשכנים הספיק - ובפעם הבאה תוגש תלונה על הרעשים ( שאסורים לפי החוק ! ) על ידכם.

תודה
הדיירים
לצפיה ב-'בבקשה'
בבקשה
29/09/2018 | 20:08
55
Уважаемые жильцы!
По субботам, в праздничные дни, а также в позднее время из вашей квартиры постоянно доносятся удары молотка, жужжание дрели и другие громкие звуки. 
Доводим до вашего сведения, что согласно Закону о тишине, запрещается нарушать общественный покой в вышеназванные часы. Несмотря на это, вчера утром — в праздничный день — вы продолжили пользоваться дрелью и молотком.
Таким образом, вы постоянно нарушаете закон, не считаясь с соседями. Доводим до вашего сведения, что в следующий раз против вас будет подана официальная жалоба.
לצפיה ב-'ביטמן, במיוחד בשבילך'
ביטמן, במיוחד בשבילך
26/09/2018 | 19:09
8
69
כתבה על האם החרדים סובלנים פחות כלפי החילונים או להפך. שים לב למקרי התקיפה הפיזית שם וע"י מי הם נעשו.

https://www.facebook.com/KatZeBS/videos/1357179431...
לצפיה ב-'כל עוד הוא אישית לא סובל מזה לא אכפת לו'
כל עוד הוא אישית לא סובל מזה לא אכפת לו
26/09/2018 | 19:40
3
34
כך זה יישאר עד שזה יגיע אליו.
לצפיה ב-'ממה בדיוק לא אכפת לי ?'
ממה בדיוק לא אכפת לי ?
26/09/2018 | 22:47
2
29
מי שתוקף אנשים צריך להיענש.
לצפיה ב-'לא אכפת לך שחרדים כופים על חילונים להתאים עצמם אליהם אבל לא'
לא אכפת לך שחרדים כופים על חילונים להתאים עצמם אליהם אבל לא
27/09/2018 | 18:33
1
33
מוכנים להתחשב וזה קורה אפילו במקומות שבהם יש רוב חילוני. כל עוד עליך לא כפו  מבחינתך זו תופעה שולית  ולא רלוונטית אבל אני בטוח שאם זה היה קורה לך היית כועס.
לצפיה ב-'שקר, שוב אתה ממציא ומסיק מסקנות שגויות.'
שקר, שוב אתה ממציא ומסיק מסקנות שגויות.
27/09/2018 | 21:32
33
תמיד הבהרתי שאני נגד כפיה.
לצפיה ב-'נו, אז ?'
נו, אז ?
26/09/2018 | 22:46
2
4
לצפיה ב-'זו התגובה שמוכיחה שלא אכפת לך, I rest my case'
זו התגובה שמוכיחה שלא אכפת לך, I rest my case
27/09/2018 | 18:35
1
9
לצפיה ב-'אכפת ממה ?'
אכפת ממה ?
27/09/2018 | 21:36
26
בסרטון הראו כל מיני מקרים של תקיפות, התכתשויות וויכוחים.
בחלק מהמקרים מדובר באלימות מצד חרדים, ובחלק אחר במאבק איזורי מי ישלוט איפה ומי יטייל איפה.
ולגבי זאתי עם החזה הנשפך, שבאמת תלמד מעט צניעות מהי, לא צריך להיות חרדי בשביל צניעות.
לצפיה ב-'הלוואי שבקרב החילונים היו קבוצות כוח כאלה'
הלוואי שבקרב החילונים היו קבוצות כוח כאלה
09/10/2018 | 15:38
13
שיודעות להגן על האינטרסים איש של רעהו. אבל כל אחד דואג לתחת של עצמו ואחר כך מתפלאים למה קבוצות כוח ממגזר אחר גונבות את הבמה. 
לצפיה ב-'כ-92% מהטוקבקים הרוסיים קוראים לתקוף את ישראל'
כ-92% מהטוקבקים הרוסיים קוראים לתקוף את ישראל
26/09/2018 | 19:36
12
34
הטוקבקיסטים ברוסיה מייחלים לנקיטת יד קשה מול ישראל. כ-92% מהטוקבקים שבהם הוזכרה ישראל, כללו קריאה לתקיפה רוסית נגד מטוסים ישראלים ואף בשטח ישראל, כך עולה מסקירת תגובות הגולשים בכתבות שסיקרו את התגלגלות פרשת הפלת המטוס הרוסי בסוריה ואספקת מערכת הנ"מ S-300 לידי המשטר הסורי.

הבדיקה בוצעה על ידי חברת ההייטק Spot.IM המפתחת טכנולוגיות לניהול קהילות גולשים באתרי חדשות ותוכן. עוד עולה מהסקירה כי ל-76% מהטוקבקים המאזכרים את מערכת הטילים S-300 נוספה גם קריאה להעניש את ישראל על ידי השימוש במערכת. כמות מחיקת הטוקבקים הפוגעניים בסיקור הפרשה עומדת על 1.3% מכלל התגובות.

לדברי נדב שובל, מנכ"ל Spot.Im: "התעמולה הרוסית עובדת. הקמפיין על דעת הקהל הביא לכך שהציבור אימץ את טענות המשטר הרוסי. משתקף שהציבור משוכנע שישראל משקרת. אנו ממשיכים לעקוב אחר ההתפתחויות על ידי שימוש בטכנולוגיות של עיבוד שפה טבעית ולמידת מכונה, המאפשרות לנו לאפיין את השיח האינטרנטי בזמן אמת".

מוצרי Spot.IM מותקנים באלפי אתרי תוכן ביותר ממיליארד וחצי דפים. בין האתרים שאימצו את הטכנולוגיה אפשר למצוא את Fox News, Forbes, AOL, Time Inc., Huffington Post, Sky, Oath ועוד. החברה נוסדה בשנת 2012, גייסה סכום השקעות כולל של 37 מיליון דולרים ומחזיקה במשרדים בתל אביב, ניו יורק ולונדון, שבהם מועסקים 50 עובדים.

------------------------------------------------------------
לצפיה ב-'צפוי ועצוב'
צפוי ועצוב
26/09/2018 | 19:48
3
24
בדיוק כמו שרוב הציבור הישראלי מאמין לממשלה שמשקרת אותו רוב הזמן כך גם רוב הציבור הרוסי מאמין לממשלה שמשקרת אותו רוב הזמן. נראה שגם בישראל וגם ברוסיה יש רוב שמאמין ב"אין שכל אין דאגות" ומיישם.
לצפיה ב-'כיצד ממשלתנו משקרת ?'
כיצד ממשלתנו משקרת ?
26/09/2018 | 22:51
2
8
לצפיה ב-'אכן'
אכן
27/09/2018 | 21:37
5
לצפיה ב-'נכון, אך גם הישראלים הצטיינו'
נכון, אך גם הישראלים הצטיינו
26/09/2018 | 19:50
7
37
קראתי היום טוקבקים ישראלים בוואלה וווינט וחשכו עיניי. קריאות להרחיק את העולים מרוסיה מכל תפקיד מסווג במערכת הבטחון. טענות שכל הרוסים בישראל הם מרגלים. השוואות של שויגו עם שומר בסופר, כלומר מקומם של כל הרוסים בתור שומרים.
לצפיה ב-'עם יד על הלב'
עם יד על הלב
26/09/2018 | 20:09
3
28
כמה ישראלים מן השורה יודעים בכלל מי זה שויגו?! הרי רוב הטוקבקים האלה זה או טרולים (בתשלום או לא) או פיגועי פייסבוק. כנ"ל לגבי הסקר על הטוקבקים הרוסים.

לצפיה ב-'זה היה בכתבה עם תמונה של שויגו'
זה היה בכתבה עם תמונה של שויגו
26/09/2018 | 20:20
2
34
תגובה של ישראלי מצוי: מישהו שנראה כמו רוסי מבוגר = שומר בסופר
לצפיה ב-'זה העניין, הם לא יודעים בכלל מי זה'
זה העניין, הם לא יודעים בכלל מי זה
26/09/2018 | 20:35
1
27
הישראלי הממוצע (זה שאין לו ידע מקדים כלשהו או שורשים ב"אמא רוסיה") לא מתעניין ולא יתעניין לא ברוסיה ולא ברוסים מעבר לפיגועי פייסבוק אקראיים וכשהמשבר יחלוף לו אוסף הטרולים ימצאו פיגועי פייסבוק חדשים להתעסק בהם.
לצפיה ב-'וכאן אני מקשר לאשכול שפתחת לגבי חרדים מול חילונים'
וכאן אני מקשר לאשכול שפתחת לגבי חרדים מול חילונים
26/09/2018 | 23:02
21
להערכתי יש הרבה יותר אנשים שונאי 'רוסים' (במיוחד ערסים לא אינטליגנטיים בלשון המעטה מיוצאי צפון אפריקה) מאשר חרדים שתוקפים או מטרידים חילונים ו/או 'רוסים'.
הרגשתי את זה תמיד בעירי, גם כאשר הייתי ילד, וכך גם כיום ברשת, במיוחד במאבק שהיה בעיר לפני כחצי שנה.
זאת המסקנה שלי.
לצפיה ב-'גם אצלנו לא חסר כזה זבל'
גם אצלנו לא חסר כזה זבל
26/09/2018 | 22:53
2
32
אני למשל קראתי ברוטר, שם מקסימום היו תגובות עוינות כלפי רוסיה, אבל לא עירבו את העולים.
לצפיה ב-'ברוטר יש מודרציה'
ברוטר יש מודרציה
26/09/2018 | 23:12
1
36
כל מה שחורג, נמחק והמחבר נחסם
לצפיה ב-'אני מכיר חלק מהכותבים ואת המנהלים'
אני מכיר חלק מהכותבים ואת המנהלים
26/09/2018 | 23:13
35
לא היה חריג באשכולות אלה.
לצפיה ב-'אתמול בפעם הראשונה שמחתי שהורי עזבו את רוסיה'
אתמול בפעם הראשונה שמחתי שהורי עזבו את רוסיה
19/09/2018 | 22:18
112
676
אם עד עכשיו לא הייתי בטוח שההחלטה היתה נכונה, עכשיו, אחרי 28 שנים - כן.
אם עד היום פינטזתי מדי פעם על החזרת האזרחות הרוסית, לא עוד. 
המשך>>
אם עד עכשיו לא הייתי בטוח שההחלטה היתה נכונה, עכשיו, אחרי 28 שנים - כן.
אם עד היום פינטזתי מדי פעם על החזרת האזרחות הרוסית, לא עוד. 
לצפיה ב-'גמר חתימה טובה וצום קל'
גמר חתימה טובה וצום קל
18/09/2018 | 10:01
10
לצפיה ב-'מידע חדש שופך אור על יחסי ברה"מ ליהודים בזמן השואה'
מידע חדש שופך אור על יחסי ברה"מ ליהודים בזמן השואה
17/09/2018 | 19:43
1
32
http://www.polit.ru/article/2006/11/08/holokost/pr...

ע"פ הכתבה התגלה לאחרונה מסמך השופך אור על תוכנית לא ידועה עד כה לגרש את יהודי מרכז אירופה (אוסטריה וחלקים מפולין) לברה"מ לפני  1941 כאש היהודים היו אמורים להישלח למזרח הרחוק.  ע"פ המסמך ברה"מ סירבה לקלוט את היהודים.

בהערת אגב, כמו שאר התוכניות של אייכמן (המוזכרות פה) לדעתי התוכנית לזרוק על ברה"מ 2 מיליון יהודים גם היא לא הייתה ריאלית אך מנגד המסמך, על פניו, מורה לא לאפשר בכלל ליהודים להיכנס לשטח הסובייטי אלא רק לאוקראינים ובלרוסים.
לצפיה ב-'אייכמן הגה תוכניות לא ריאליות בכוונה'
אייכמן הגה תוכניות לא ריאליות בכוונה
23/09/2018 | 20:59
20
מטרתו הייתה להצדיק את הפתרון הסופי בכך שכל הנסיונות לגרש את היהודים מאירופה כשלו והדרך היחידה להגשים את מטרת המשטר הנאצי הייתה השמדת היהודים.
לצפיה ב-'רדיו דמשק משדר בעברית'
רדיו דמשק משדר בעברית
12/09/2018 | 18:37
2
49
https://soundcloud.com/syrianforeignradios/11-9-20...

המבטא והתוכן די משעשעים
לצפיה ב-''
12/09/2018 | 22:55
6
לצפיה ב-'גם ישראל משדרת בערבית,'
גם ישראל משדרת בערבית,
15/09/2018 | 17:05
46
שידרה מאז ומתמיד: "סיידאתי וסאדאתי!..." ("גבירותיי ורבותיי!").
אני זוכר את שידורי קהיר בעברית בשנות ה-50: "אם יש לך ראש מסוכר, אל תלך בגשם".

בנוגע לדמשק בעברית - מעניין!
מבטא ערבי רגיל, כמו שניתן לשמוע בארץ, אמנם, כמו שאומרים "כבד".
לא אהבתי את החי"ת האשכנזית.
כידוע, אנשים שונים מדברים בעברית במבטאים שונים. לא כך?

בנוגע לתוכן, האזנתי עכשיו למבזק חדשות קצר, וזה היה בערך כמו החדשות בארץ, פחות או יותר אותו מבחר ואותו תוכן. כולל: "פלסטינים שעברו את הגדר מרצועת עזה והציתו צמיגים בשטח ישראל", שזה נשמע כמו "סוג של" הכרה בישראל.
לצפיה ב-'שנה טובה, מתוקה ומוצלחת'
שנה טובה, מתוקה ומוצלחת
09/09/2018 | 13:35
1
6
לצפיה ב-' שנה טובה'
שנה טובה
09/09/2018 | 18:16
4
לצפיה ב-'תקלה במסרים'
תקלה במסרים
06/09/2018 | 17:53
6
28
אני לא מצליח לשלוח מסר.
מישהו עוד חווה ?
לצפיה ב-'נראה לי שעכשיו זה הסתדר. לא?'
נראה לי שעכשיו זה הסתדר. לא?
06/09/2018 | 19:12
4
4
לצפיה ב-'אצלי לא'
אצלי לא
06/09/2018 | 23:24
2
לצפיה ב-'הקטע שדווקא לך אני לא יכול לשלוח'
הקטע שדווקא לך אני לא יכול לשלוח
09/09/2018 | 08:13
2
11
ולאחרים כן.
תבדוק אם אני לא חסום אצלך.
לצפיה ב-'בדקתי (בקושי מצאתי איפה זה).'
בדקתי (בקושי מצאתי איפה זה).
09/09/2018 | 08:57
1
15
לא, אתה לא נמצא ברשימת החסומים אצלי.
הרגע שלחתי לך מסר לניסיון - עבר בלי בעיות. לפני ימים אחדים לא הצלחתי לשלוח לך מסרים, ולא תלונות על תוכן פוגעני, אבל בסופו של דבר זה כן עבד.
הבוקר קיבלתי מסר ממישהי מהנהלת הפורומים, בו היא שאלה אותי אם אני מקבל מסרים. גם לה עניתי בלי בעיות.
כנראה יש להם בתפוז בעייה טכנית.
לפני זמן מה חסמה אותי הגולשת trillian, מנהלת פורום השפה העברית ופורום שאלה קטנה - בתיבת המסרים שלה. אולי זה השפיע איכשהו?
אולי זו סתם תקלה טכנית קטנה בתוכנה העוקבת אחר פרסומיהם של טיפוסים מפוקפקים כמוני?
לצפיה ב-'לא מבין מה הבעיה'
לא מבין מה הבעיה
09/09/2018 | 09:26
12
לפעמים נשלח ולפעמים לא
לצפיה ב-'כעת יש תקלה עם מסרים מהירים'
כעת יש תקלה עם מסרים מהירים
20/09/2018 | 18:43
8
לפעמים עובדים ולפעמים לא.
תשתמשו בינתיים בעורך ההודעות המלא.
מקווה שיטופל בהקדם.
לצפיה ב-'הסכת עם ד"ר קירה רדינסקי '
הסכת עם ד"ר קירה רדינסקי
06/09/2018 | 10:00
6
39
האזנתי השבוע להסכת (=פודקאסט) עם ד"ר קירה רדינסקי, והתרשמתי עמוקות ממנה ומסיפור חייה, אותו אפשר למצוא בויקיפדיה, יחד עם שורה ארוכה של תארים בהם היא נושאת - בגיל 32 בסך הכל.

מה שאין בויקיפדיה, והיה בהסכת, הוא עיסוק בסיפור העליה שלה מברית המועצות בגיל 4, עם אמה, סבתה ודודתה. סיפור שיכול לפרנס בקלות מיני-סדרה טלביזיונית. היות שזה לא היה הסכת מדעי אלא כזה שמיועד לציבור הרחב (בגלי צה"ל), העיסוק בסיפור האישי היה רחב יותר. אפשר לומר שהמראיינים משכו לשם בכח, וד"ר רדינסקי שתפה פעולה רק עד גבול מסוים. ועדיין, התרשמתי מאד.

אשה שכולנו יכולים להתגאות בה.  

שנה טובה.

לצפיה ב-'מהו שם ההסכת '
מהו שם ההסכת
06/09/2018 | 10:06
2
5
לצפיה ב-'"בטלים בששי" - עם אודיה קורן ונתן דטנר '
"בטלים בששי" - עם אודיה קורן ונתן דטנר
06/09/2018 | 11:59
1
6
לצפיה ב-'תודה'
תודה
06/09/2018 | 12:07
1
לצפיה ב-''
06/09/2018 | 14:46
3
לצפיה ב-'הם גם אירחו את אירה ויגדורצ'יק'
הם גם אירחו את אירה ויגדורצ'יק
06/09/2018 | 15:11
1
29
לצפיה ב-'האזנתי גם לזה '
האזנתי גם לזה
09/09/2018 | 08:30
18
לא עורר בי אותה מדה של התפעלות.
לצפיה ב-'יהודים במאה אחוז'
יהודים במאה אחוז
06/09/2018 | 17:23
4
48
למרות ש-97% מהניגשים לבירור יהדות מקבלים תשובה חיובית, כעת עולה דרישה כי במקרים שבהם תוצאת הבירור שלילית, בתיה"ד יעצמו עיניהם.

מרגריטה נולדה להורים יהודים ברוסיה לפני מלחמת העולם השנייה. בעקבות המלחמה משפחתה ברחה לאסיה, אלא שאז הוריה נפטרו והיא נשארה בודדה.

כיתומה מרגריטה התגלגלה מבית יתומים אחד למשנהו, ובאחד הצמתים היא כבר נרשמה כלא יהודייה. ב‑2018 עלתה מרגריטה ארצה כשבמסמכים שלה ושל ילדיה רשום שהלאום הוא לא יהודי, אך היא התעקשה שהיא גדלה כיהודייה.

בעקשנותה ניגשה מרגריטה לאגף לבירור יהדות בבתי הדין הרבניים, והם ניגשו למלאכה ברצינות. "מצאנו את כרטיס הפינוי שלה מרוסיה לאסיה בזמן מלחמת העולם השנייה. הרשימות הללו נשמרו במשרדי הצלב האדום במוסקבה, ואימתו במלואו את הסיפור שלה ואת היותם של הוריה יהודים, ובזה הוכחנו את יהדותה", אומר בהתרגשות הרב אלכסנדר דן, מברר יהדות בכיר בהנהלת בתי הדין הרבניים. ההשלכה של בירור זה קריטית: "למרגריטה יש בארץ צאצאים רבים, כולם רשומים כלא יהודים. עכשיו כולם ייגשו למשרד הפנים לתיקון רישום הלאום ליהודי".

סיפור תהליך בירור יהדותה של מרגריטה אינו מקרה בודד. במדינת ישראל מתבצעים מדי שנה כ‑4,000 בירורי יהדות, מרביתם ביחס לעולים מארצות חבר העמים, ממזרח אירופה ומהמזרח הרחוק. ההליך מתחיל בדרך כלל בעקבות פתיחת תיק נישואין. התהליך דומה למסע שורשים, והוא לעיתים כרוך בבדיקות בארכיונים מעבר לים ובחיפוש בארכיבים באינטרנט. "הנושא אקוטי ליהדותה של המדינה, שכן כ‑97 אחוזים מהבירורים מסתיימים באישור יהדות, כולל כאלה שאינם רשומים כיהודים בתמצית הרישום של משרד הפנים, ולמעשה מאפשר להכניס לעם ישראל כ‑3,800 יהודים מדי שנה. לשם השוואה, מערכת הגיור מגיירת כ‑1,500 איש בשנה", מסביר ל'בשבע' הרב אלי מימון, מנהל אגף העגונות בבתי הדין הרבניים.

בלי צד שלישי
עד עתה תהליכי בירור היהדות התנהלו כתקנם, אלא שלאחרונה מנסים כמה גופים לשנות את הכללים במערכת בתי הדין הרבניים. "ב‑97 אחוזים מהפניות אנחנו מצליחים לאשר את היהדות את הפונים, אבל יש שלושה אחוזים שלצערנו מתברר שהם אינם יהודיים, וכעת מבקשים מאיתנו בעצם לעצום עיניים, ואם הוא לא יהודי – שלא נספר על זה", אומר הרב מימון.

מתברר שדרישתם של הגופים היא מלכוד ידוע מראש: חלק מבירור היהדות, גם למי שפונה בעצמו, נעשה בהכרח על ידי פנייה לאמו, לאביו או לסביו וסבתו, כדי לבדוק אפשרות שאומץ כילד וכדומה. בהכרח כל בירור יהדות של אדם – נוגע לסביבתו. "עיקר הטענה שלנו היא בשאלה מדוע בית הדין הרבני ממשיך בהליך בירור יהדות של צדדים שלישיים, ומדוע משרד המשפטים ומשרד הדתות אינם עומדים מאחורי עמדתם שאין סמכות לבית הדין, ואוכפים את עמדתם שאין סמכות לפתוח הליכי בירור יהדות לצד שלישי", טוען יו"ר הוועדה ח"כ אברהם נגוסה, שהוביל את הדיון המהיר שיזמו חברות הכנסת יוליה מלינובסקי, קסניה סבטלובה, עליזה לביא ומיכל רוזין.

"למעשה כל מי שבא לברר אצלנו, אנחנו עורכים בדיקה של המסמכים שלו וישנה טבלה של קרובי המשפחה שלו, אלא שאם וכאשר הוא מתברר כלא יהודי, אותם קרובי משפחה שהוא הביא כראיה ליהדותו מתבררים ככאלו שהיהדות שלהם בספק", מסביר הרב דן את מקור הבעיה. "על כך קמה צעקה בוועדת העלייה והקליטה בכנסת, כשהם טענו שאפשר להיעזר בקרובי משפחה לחיוב אבל לא לשלילה. הם רוצים שאנחנו נכניס לנתונים השליליים רק את מי שבירר יהדות, אבל לא את בני משפחתו".

"הם לא מתווכחים איתנו מבחינה מקצועית כי אין להם יכולות מקצועיות", ממשיך הרב מימון, "לא מעניינת אותם האמת ההלכתית, הם רוצים שאנחנו לא נסתכל על החלק הלא יהודי שנמצא במדינת ישראל. הניסיון של כמה מחברי הכנסת הוא לכבול את ידי המערכת, ולא לאפשר לנתונים השליליים להגיע למאגר החיתון, ובכך להכשיל יהודים רבים בנישואי תערובת ולגרום להתבוללות סמויה".

לסמוך על הרוב
אחד הגורמים המרכזיים שמנהלים את המאבק, ואף עתר לבג"ץ נגד בתי הדין הרבניים בנושא בירורי היהדות, הוא עמותת 'עיתים' בראשות הרב שאול פרבר. "נקודת ההנחה שלנו היא גם נקודת ההנחה של ההלכה - שכל היהודים בחזקת כשרים", אומר ל'בשבע' הרב פרבר. "היות שיש רוב מכריע ממבקשי האישורים שמתגלה שהם יהודים, אז אנחנו יכולים לסמוך על הרוב הזה. זו עמדה הלכתית שאנחנו מנסים לקדם אותה. לטענתנו, בשנים האחרונות, מכל מיני סיבות, המחלקה לבירור יהדות נכנסה לתמונה, והפסיקו לסמוך על עדויות של אנשים ונותנים הרבה יותר ערך למסמכים".

הרב מימון דוחה את הטענות: "הטענה הזאת נשמעה גם מקרב חברת כנסת שטענה בוועדה שלפי היהדות מי שבא לבית הדין ואומר 'יהודי אני', מאמינים לו. ידעתי שלהתווכח איתה הלכתית זה לא המקום, אז אמרתי לה: 'אני מוכן לקבל את עמדתך, אבל אני רוצה שהעמדה הזאת תהיה הלאה גם על הסוכנות יהודית. כל מי שיבוא ויגיד שהוא יהודי, תעלו אותו לארץ, בשביל מה בודקים? אמר שהוא יהודי, תקבלו אותו'. הדברים הרגיעו את הרוחות, והיא הבינה את משמעות הדבר".

בעיה נוספת שעלתה בדיונים היא בסוגיית קביעת מיהו יהודי במשרד הפנים. "אנשי משרד הפנים הופיעו בוועדה, וחברות הכנסת שאלו אותם: מה אתם עושים כשבית הדין קובע שאדם לא יהודי?", מספר הרב מימון. "ענו נציגי משרד הפנים: מי שבית הדין קובע שהוא לא יהודי, אני לא יכול לכתוב אותו כלא יהודי, אין לי סמכות. רק אם הוא אומר לי 'אני חותם לך ומאשר לך שתרשום אותי כלא יהודי', רק אז אני יכול לרשום אותו כלא יהודי. וכיום אף אדם לא יסכים שירשמו אותו כלא יהודי. למעשה מסתובב אדם שכולנו יודעים שהוא לא יהודי, והוא לא רשום כלא יהודי, ורשם נישואין שלא עשה בירור יכול לרשום אותו בטעות".

"צריך ללכת על פי ההלכה. אם הוא לא יהודי, אז הוא לא יהודי, זה שמשרד הפנים רושם אותו כיהודי אין לכך שום משמעות", טוען הרב יהושע מגנס, מבכירי הר"מים בישיבת מרכז הרב. "יש כאלו שרוצים שהכול יהיה הפקר, אבל רוב עם ישראל מבין שצריך אחריות וזה שאלות מאוד קשות. במקום לעשות פעולה קטנה שתפתור את הבעיה שלהם, אותו אדם יתחתן ובעתיד יהיו בעיות, בעיקר לדור שלם של ילדים שיתמודדו עם התוצאות. סתם גורמים צער לאנשים שלא לצורך. אדם שאומרים לו שאמא שלו גויה והוא אומר שלא מעניין אותו ומתחתן בנישואים אזרחיים, זה סיפור אחד, אבל להגיד שהוא יהודי?! הרי אין שום רב שיחתן אותו. מה הרווח שלו מכל הבלגן? הרי בסופו של דבר זה יתגלה, ויגרום אחר כך צרות לדורות שלמים".

הרב אלי מימון החליט לא להיכנע ובימים אלו החליט לצאת למאבק. "אנחנו מנהלים מלחמה מאוד קשה. מנכ"ל בתי הדין, דוד מלכא, והיועץ המשפטי של בתי הדין הרבניים, שמעון יעקובי, מעורבים בכך, וכן הרבנים הראשיים וחברי מועצת הרבנות הראשית. חברי הכנסת מהמפלגות הדתיות תומכים בנו, אבל גורמים בכנסת ובפרקליטות מנסים למנוע מבתי הדין הרבניים לעשות את תפקידם. יש דיונים עם הפרקליטות, ואני מקווה שבקרוב נגיע להסכמה משותפת איתם על הצעה שמתאימה לשני הצדדים".

---------------------------------------------------------------
לצפיה ב-'מעבר לזה שה"כתבה" מלאה שקרים'
מעבר לזה שה"כתבה" מלאה שקרים
06/09/2018 | 20:15
31
אהבתי את המשפט הבא:

>"הם לא מתווכחים איתנו מבחינה מקצועית כי אין להם יכולות מקצועיות", ממשיך הרב מימון, "לא מעניינת אותם האמת ההלכתית.

מעניין איזה הסכמה (מקצועית כמובן) יש לכבוד הרב בעניין בדיקת מסמכים של פלונית ( כפי שתואר בכתבה) וקביעה מי זכאי חוק השבות (הרי, מבחינה מקצועית, הוא בעצמו לא מבחין בין שני המושגים).
לצפיה ב-'יש מכנה משותף לרבנות הראשית ול"עתים"'
יש מכנה משותף לרבנות הראשית ול"עתים"
06/09/2018 | 20:48
2
31
כל מיני רבנים ממוצא אמריקאי או מזרחי מנסים לאשר או לשלול את יהדותם של טעוני הברירור, מבלי להכיר את הלכי הרוח בברית המועצות. פעם לרבנות הראשית היה את ד"ר זאב רייס, מסורב עלייה מברית המועצות, שהכיר היטב את כל השטיקים והטריקים. היום - ככה לפחות שמעתי - הרמה המקצועית פחות גבוהה.
לצפיה ב-'אכן, שם המשפחה מימון מעיד על מוצא'
אכן, שם המשפחה מימון מעיד על מוצא
30/09/2018 | 00:52
1
12
צפון אפריקאי. מה לו ולבירור יהדות של יהודי מזרח אירופה. הרי יוצאי צפון אפריקה לא יבדילו לרוב בין רוסי אתני טהור ליהודי אשכנזי טהור לא לפי המראה ולא לפי שם המשפחה.
לצפיה ב-'לדעתי, כבר סיפרתי על קרוב משפחתה של הקולגה שלי'
לדעתי, כבר סיפרתי על קרוב משפחתה של הקולגה שלי
30/09/2018 | 01:22
11
האיש, צייר במקצועו, עלה ארצה בגיל 50, הכיר אישה והלך לרבנות כדי למסד את הקשר. הרבנים, כולם ממוצא מזרחי, שאלו אותו: "איך זה שעד גיל כה מופלג נשארת רווק?" האיש השפיל את מבטו ובקול נכאים סיפר כי בעיר שבה התגורר, לא היו בנות ישראל כשרות. הרבנים התרגשו עד מאוד ומיד חתנו על כל המסמכים.

עכשיו לך תסביר לרב מרוקאי שצייר, חבר באגודת הציירים של ברית המועצות, נחשב לאליל במושגים של שנות ה-80, וכי לאיש היו מאהבות בשפע, מכל הסוגים, העמים והגזעים
לצפיה ב-'"תהילה לאוקראינה! לגיבורים תהילה!"'
"תהילה לאוקראינה! לגיבורים תהילה!"
05/09/2018 | 12:43
3
32
מה בעצם רע במילים האלה? למה שמדינה כלשהי לא תאחל תהילה לעצמה ולגיבוריה?
תשובה: תלוי מה ההקשר.
אני מניח, שאין כאן צורך להזכיר את ההקשר, את המקור: הסיסמה של הארגונים הלאומניים שבמלחמת העולם השנייה שיתפו פעולה עם הנאצים, וכיום נחשבים לגיבורים לאומיים באוקראינה.

כל תומכי המשטר האוקראיני הנוכחי טוענים, שאני "מכנה את כל האוקראינים בנדראים", למרות שאני מתכוון רק לתומכי המשטר הנוכחי, הסוגד לאותם "הגיבורים". כל אותם "אוהבי אוקראינה" (לדעתם), מתעקשים להתעלם מהבנדריזציה המואצת של משטר זה.
עכשיו, בנוסף לאנדרטאות לכבוד בנדרה המתנוססות בכל רחבי אוקראינה, הוחלט לשנות את הברכה הצבאית "מאחל בריאות" (Здравие желаю) ל"תהילה לאוקראינה"!
והנה הוחלט להנציח מילים בנות-אלמוות אלו גם במדי נבחרת אוקראינה בכדורגל: https://www.eurosport.ru/football/uefa-nations-league/2018-2019/story_sto6918545.shtml 
לכאורה, מה לא בסדר? נו כדורגלני נבחרת ישראל ישאו על חולצותיהם "תחי מדינת ישראל", הרוסים - да здравствует Россия, והכדורגלנים הבריטיים: "אלוהים, שמור על המלכה שלנו"!

לצפיה ב-'אתה בטח היית מעדיף '
אתה בטח היית מעדיף
06/09/2018 | 10:37
2
23
משהו ישן וטוב, למשל סיסמה שליוותה אותי לאורך הילדות:
 "!Хай живе..." (תחי אוקראינה הסובייטית!)
לצפיה ב-'זה מה שיש לך לומר על הסיסמה הבנדראית? '
זה מה שיש לך לומר על הסיסמה הבנדראית?
06/09/2018 | 10:44
15
אני הייתי מעדיף שלא תהיה אף סיסמה "פטריוטית" על תלבושת כדורגלנים
לצפיה ב-'דרך אגב, אתה הוא זה שמתנגד לעצמאות אוקראינה'
דרך אגב, אתה הוא זה שמתנגד לעצמאות אוקראינה
06/09/2018 | 15:17
18
אתה מתנגד לבחירתם החופשית של אזרחי אוקראינה!
תקן אותי אם אני טועה: אתה מביע תמיכה בהפיכה האלימה, בה המיעוט, זה שהפסיד בבחירות לנשיאות, כופה את רצונו על רוב הבוחרים!

אני כבר לא מדבר על על השתתפותם (האישית!) של בכירים מערביים, כולל שר החוץ הגרמני ועוזרת מזכיר המדינה של ארה"ב (מְחַלקת הסנדוויצ'ים), בהפגנות בקייב נגד הנשיא המכהן!
אני כבר לא מדבר על השיחה של הגברת נולנד עם השגריר האמריקאי בקייב ("Fuck the EU") על... הרכב הממשל הזמני באוקראינה לאחר הדחת הנשיא המכהן!
אני כבר לא מדבר על הישיבה הראשונה של "המהפכנים" (כולל נציגי מפלגת סבובודה), כאשר ג'ו ביידן יושב על כיסא היושב ראש, ו"המהפכנים" יושבים משני צדדיו.
אני אפילו לא מדבר על כך שארה"ב מכתיבה ל"מהפכנים" באופן גלוי ופומבי, את מי צריך להחליף בצמרת הממשל.
או על הכרזתו של אובמה על כך, שארה"ב היתה זו ש"תיווכה בעיסקה להחלפת השלטון באוקראינה".

זכותך הפרטית לקרוא לכל זה "עצמאות", אבל מי נתן לך זכות לשלול את זכותם של הבוחרים האוקראינים לקבוע בקלפי איזו עצמאות רוצים הם?! הגזענות הרוסופובית הפרטית שלך?
לצפיה ב-'רצח זחרצ'נקו - אוקראינה איבדה סופית את דונבס'
רצח זחרצ'נקו - אוקראינה איבדה סופית את דונבס
02/09/2018 | 16:50
27
48
רבבות תושבי דונבס ליוו בדרכו האחרונה את מנהיגם, שנרצח בפיגוע טרור באזכרה ליוסיף קובזון, שנפטר יום לפני: https://ria.ru/world/20180902/1527680720.html
לצפיה ב-'מה הכוונה "איבדה סופית" ?'
מה הכוונה "איבדה סופית" ?
02/09/2018 | 20:35
4
6
לצפיה ב-'זאת אומרת שהסכמי מינסק מתו'
זאת אומרת שהסכמי מינסק מתו
02/09/2018 | 20:54
3
30
וש"הבדלנים הפרו רוסים" ורוסיה יבטלו את "המתכונת הנורמנדית" לשיחות עם משטר אוקראינה הטרוריסטי ובעלי חסותו המערביים.
עד עכשיו נמשכה הבדיחה הדבילית, שהמשטר האוקראיני מצפצף בקשת גבוהה על הסכמי מינסק, לא ממלא אפילו סעיף אחד מהם, מבצע את כל הצעדים האפשריים להתנתקות פיזית מהאזורים "הבדלניים" (כולל ניתוק קשרי התחבורה למשל), ובתגובה מדינות המערב מטילות על רוסיה סנקציות "על אי מילוי הסכמי מינסק". עכשיו יושם קץ לבדיחה זו. כלומר, הסנקציות כמובן יימשכו, אבל הבדלנים יוותרו רשמית וסופית על ההסכמים חסרי המשמעות עם המשטר האוקראיני הטרוריסטי, ועל "תיווך" האירופיות הצבועות, התומכות במשטר טרוריסטי זה.
לצפיה ב-'למה רק את דונבאס?'
למה רק את דונבאס?
02/09/2018 | 21:17
2
25
לרוסיה יש מספיק כוח צבאי פשוט לכבוש את כל אוקראינה ולהפכה למחוז פנימי שלה, וסופסוף לשים קץ לבדיחה הזאת אוקראינה העצמאית. ואין לה בעצם ממה לחשוש, רוסיה היא לא ישראל, אף אחד בעולם לא יעז להתערב, אפילו ארה"ב תסתפק בגינוי מילולי ואולי סנקציות חסרות תועלת שלרוסיה לא באמת אכפת מהן, אחרים לא יעזו אפילו לצייץ משהו לגנאי. אז שיעמידו סופסוף את החוחולים החצופים על מקומם.
לצפיה ב-'ולכן המשטר הטרוריסטי באוקראינה רצח את מנהיג דונייצק?'
ולכן המשטר הטרוריסטי באוקראינה רצח את מנהיג דונייצק?
02/09/2018 | 21:22
1
22
אתה בטוח שאתה מרוכז?
לצפיה ב-'מי חיסל אותו ?'
מי חיסל אותו ?
03/09/2018 | 00:36
2
לצפיה ב-'משתתף באבלך'
משתתף באבלך
02/09/2018 | 20:58
2
36
שתי אבידות ביומיים, קובזון וזכרצ'נקו, אוי אוי אוי. איך תחזיק מעמד? בעזרת קריאה מוגברת של Russia Today ושאר הבולשיט? החיים קשים.
לצפיה ב-'תגובה צפויה ממי ששמח בגלוי על רצח ראש הממשלה הנבחר בישראל'
תגובה צפויה ממי ששמח בגלוי על רצח ראש הממשלה הנבחר בישראל
02/09/2018 | 21:11
30
ועל רצח בני אדם בכלל.
לצפיה ב-'רבבות? מילאירדים! התקשורת הרוסית לא יכולה לשקר:'
רבבות? מילאירדים! התקשורת הרוסית לא יכולה לשקר:
04/09/2018 | 10:33
18
20
לצפיה ב-'נקרופיל נוסף: העיתונאי האוקראיני בבצ'נקו, ש"נרצח ע"י הרוסים"'
נקרופיל נוסף: העיתונאי האוקראיני בבצ'נקו, ש"נרצח ע"י הרוסים"
04/09/2018 | 13:59
11
20
הוא פרסם סרטון "שמח", בו יוסיף קובזון, שנפטר מסרטן, מנהיג דונבס אלכסנדר זחרצ'נקו, שנרצח בפיגוע טרור, וכן המקהלה על שם אלכסנדרוב, שרוב חבריה נהרגו בתאונת מטוס, מבצעים ביחד את השיר "אני אוהב אתכם, החיים" (Я люблю тебя жизнь).

האיחוד האירופי ו-OSCE סירבו לגנות את פיגוע הטרור ולהביע תנחומים לקרוביו של מנהיג דונייצק, ואף שחררו הודעה ש..."[עסקים כרגיל,] יש להמשיך למלא את הסכמי מינסק".
אליבא דהאיחוד האירופי, רצח מנהיג דונייצק זה "המשך מילוי הסכמי מינסק".
לצפיה ב-'יש מידע רציני לגבי זהות המתנקשים ?'
יש מידע רציני לגבי זהות המתנקשים ?
04/09/2018 | 16:42
10
6
לצפיה ב-'מובן מאליו, שאלה השירותים החשאיים של'
מובן מאליו, שאלה השירותים החשאיים של
04/09/2018 | 20:40
8
21
מונגוליה או אוגנדה.

התקשורת האוקראינית טוענת, שרצחו או "שלטונות רוסיה, או יריבים פנימיים".
בכל מקרה, האיחוד האירופי סירב להביע גינוי, ואפילו צער או תנחומים, מה שמאשר את ה"השערה" שמאחורי פיגוע הטרור עומדות מונגוליה ואוגנדה.

קיימת סבירות מסוימת לכך, שארה"ב תדחוף את המשטר האוקראיני לפתוח במתקפה צבאית על דונבס, בשביל לנסות את התגובה של רוסיה, כפי שהיא דחפה את גרוזיה לתקוף את דרום אוסטיה ואת המשקיפים הרוסיים שם.

בינתיים, חבר הפרלמנט האוקראיני מוסייצ'וק דורש משלטונות אוקראינה להפסיק את ההכחשה המגוחכת, ולהצהיר רשמית: "כן! אנחנו חיסלנו את הטרוריסט! וכך נחסל את שאר הטרוריסטים!"

כנ"ל, באוקראינה דוחים למעשה את הסכמי מינסק, כמעט רשמית. מעשית הם לא מילאו אפילו סעיף אחד. ההחלטות שמקבל הפרלמנט שלהם עומדות בסתירה להסכמים אלה. כל צעדיהם המעשיים מעידים באופן הפגנתי שהפתרון היחיד המקובל עליהם הוא דיכוי פיזי של "הבדלנים". ולאור זאת, מה שוות החתימות שלהם על הסכמים מול ה"בדלנים"?
לצפיה ב-'איזה ארה"ב תדחוף'
איזה ארה"ב תדחוף
04/09/2018 | 22:53
7
16
זה טראמפ ולא אובמה.
לצפיה ב-'ארה"ב היא אותה ארה"ב'
ארה"ב היא אותה ארה"ב
05/09/2018 | 09:25
6
22
שהאק  סיומה שלה היא, שארה"ב היא שליטת העולם הבלתי מעורערת, שעל פיה ישק כל דבר בעולם, שלא תסבול מתחרים בזירה העולמית.
בעניין זה אין בארה"ב חילוקי דעות. אובמה שיחק בהצגה, כאילו הפודלים האירופיים של אמריקה הם "שתפים שווי זכויות", וטראמפ אומר בגלוי שהם פודלים. אובמה שיחק בהצגה שהוא "תומך בהסדר פוליטי עם הפלסטינים", וטראמפ השליך לפח האשפה את ההצגה השקרית הזאת.
בתחילת אוגוסט 2008 קונדוליזה רייס ביקרה בטביליסי, וכעבור יומיים פתח סאאקשווילי במלחמה. אז כולם ניחשו, האם היא ניסתה להניא אותו מלפתוח בהרפתקה זו (כי לפני-כן אובמה אמר לו ש"צריך להידבר עם הבחורים האלה"), או להיפך, דחפה אותו לתקיפה. רק החשיפות של סנודן גילו, שההשערה השנייה היתה הנכונה: ארה"ב פשוט רצתה לבדוק את התגובה של רוסיה.
עכשיו אוקראינה מרכזת כוחות בקו העימות, הגיעו לשם גם אנשי צבא מקנדה ומארה"ב, ובוצע פיגוע הטרור בדונייצק שהביא לרצח מנהיג ה"בדלנים". יש נתונים על פתיחת מתקפה בערך ב-12 בספטמבר. אחת הסיבות האפשריות היא ההפסד המשוער של פורושנקו בבחירות הקרובות, וגם כוונה של האמריקאים לבדוק את התגובה של רוסיה למתקפה כזו.
לצפיה ב-'כמה בולשיט, כל כך סטייל מלחמה קרה'
כמה בולשיט, כל כך סטייל מלחמה קרה
05/09/2018 | 19:28
5
11
ארה"ב אינה אותה ארה"ב.
טראמפ שונה לחלוטין מאובמה.
אובמה היה אובססיבי עם האידיאולוגיה שלו להפיל שלטונות לא ממושמעים ולהפיץ את ה"דמוקרטיה" במדינות אלה.
כמו-כן, אהב לעשות שרירים מול פוטין בגאורגיה ובאוקראינה.
כמו-כן, דחף להקמת מדינה ערבית ביו"ש מתוך חיבתו למוסלמים ואמונה שזה יממש את האידיאולוגיה שלו בארץ.

טראמפ לא צריך את ההתערבויות המזיקות והלא בדיוק הוגנות האלה.
הוא דבר ראשון מתעסק בענייני פנים, לא מעוניין לריב עם פוטין ולא עם קים ג'ונג ומתערב רק במצבים קיצוניים.

איזה אנשי צבא קנדיים ואמריקאיים הגיעו לאוקראינה ?
יש שם כל מיני אנשים שבאים לאמן ולמכור/לתרום ציוד (לא משהו רציני בכל מקרה).
לצפיה ב-' לא נראה לי שאתה עוקב אחר החדשות.'
לא נראה לי שאתה עוקב אחר החדשות.
05/09/2018 | 21:17
4
15
בנוגע לאנשי הצבא האמריקאיים והקנדיים, תשאל אותם. זה הם עצמם פרסמו.

"טראמפ לא צריך את ההתערבויות" - את זה תגיד לו
לצפיה ב-'העיקר שטראמפ הוא ידיד ישראל '
העיקר שטראמפ הוא ידיד ישראל
06/09/2018 | 07:03
3
14
ואיתו יש איזשהי אפשרות פוטנציאלית לקדם את פטרון בעיית השטחים לכיוון הרצוי לנו. בהשוואה לזה לא משנה לי גם אם יאפשר לפוטין לכבוש את אוקראינה כולה.
לצפיה ב-''
06/09/2018 | 08:05
1
לצפיה ב-'איך הצלחת לדחוס כל כך הרבה הבלים בהודעה קצרה אחת '
איך הצלחת לדחוס כל כך הרבה הבלים בהודעה קצרה אחת
06/09/2018 | 10:26
1
15
כמה אפשר לחזור על הקשקוש ההזוי, כאילו פוטין זומם לכבוש את כל אוקראינה?
אז מה מפריע לו לעשות את זה? למה הוא מחכה? שהמערב יספק לבנדראֶיךָ נשק חדיש ויקבל אותם לנאט"ו?
אם לא ידוע לך, ב-2010 התקיימו באוקראינה בחירות דמוקרטיות חופשיות, בהן נבחר לנשיאות ינוקוביץ', אשר אחת ממטרותיו היתה לשמור, רחמנא ליצלן, על היחסים התקינים עם השכנה ממזרח.
אבל מתנגדי היחסים התקינים עם השכנה ממזרח תפסו את השלטון ב-2014 באמצעות הפיכה אלימה, ממש לא דמוקרטית.

עכשיו אתם משקרים במצח נחושה, וטוענים שמיליוני תושבי מזרח אוקראינה, כל אלה שהצביעו בעד המשך יחסים תקינים, רחמנא ליצלן, עם רוסיה, קיבלו בשקט ובכניעה את ה"סידור" הזה שכפו עליהם הבנדראים, ושזה רק הצבא הרוסי ביים את ההתנגדות שלהם למשטר הבנדראי!

ברוב "חוכמתך", אתה מחשיב את ההפיכה האנטי דמוקרטית האלימה נגד הנשיא הנבחר כ..."ביטוי ללאומיות האוקראינית"!
כלומר, קיום יחסי שכנות נורמליים עם רוסיה, בחירות דמוקרטיות - זה נגד הלאומיות, והרוסופוביה הרשמית והמוצהרת של אלה שאתה כביכול "מתעב אותם", זוהי ("לצערך") הלאומיות האוקראינית האמיתית

עכשיו בנוגע ל"ידיד ישראל". זו הנחה שטחית של תומכי הימין, תומכי המשך הכיבוש ודיכוי העם הפלסטיני. זוהי תפיסתך הפרטית, הפרימיטיבית, המסרבת להשקיף קדימה. שוחרי השלום והדמוקרטיה סבורים שהמשך הכיבוש ודיכוי העם הפלסטינ מזיק לאינטרסים של מדינת ישראל מכל הבחינות.
אינני יודע מה נותן לך אישית ולשאר חבריך בימין גזל הקרקעות של הפלסטינים והמשך הכיבוש, ההרג ההדדי הנמשך בלי סוף. לי אישית המשך הכיבוש והדיכוי וההרג ההדדי לא נותנים שום דבר, ומי שתומך בהנצחת מצב כזה לא נראה לי "ידיד ישראל".

בוא ננסה לנתח את מה שכתבת: "לקדם פתרון בעיית השטחים לכיוון הרצוי לנו".
נתחיל מהמילים "בעיית השטחים". אז בוא תגדיר קודם, איזו "בעייה" אתה רואה כאן?! שעדיין גרים בהם יותר מדיי הרבה פלסטינים? שיש להם קרקעות פרטיות? שקשה לך להגדיר את הסטטוס שלהם? שמישהו מותח ביקורת על המשך הכיבוש, ואפילו על השתלטות מתנחלים על אדמות פלסטיניות פרטיות ("בתום לב")?
ואחרי שתגדיר את הבעייה שיש לך בהמשך הכיבוש, אתה מוזזמן לספר על "פתרון בכיוון הרצוי". זה באמת מעניין מאוד לשמוע
למרות שאני די בטוח מראש, מהניסיון, שאפילו לא תבין את השאלות, קל וחומר אין מצב שתצליח להציג תשובות אדקווטיות.
לצפיה ב-'אכן, כפי שניחשתי: לעלאק אין תשובות '
אכן, כפי שניחשתי: לעלאק אין תשובות
09/09/2018 | 18:15
1
לצפיה ב-'אולי זה נכתב בסדר כרונולוגי לפי זמן הגעת האנשים'
אולי זה נכתב בסדר כרונולוגי לפי זמן הגעת האנשים
04/09/2018 | 16:40
5
6
לצפיה ב-'זה פשוט נכתב בתקשורת הרוסית שרמת האמינות שלה...'
זה פשוט נכתב בתקשורת הרוסית שרמת האמינות שלה...
04/09/2018 | 16:49
3
18
שוות ערך למדינה כה מפותחת כמו טג'יקיסטן
לצפיה ב-'ישראל לא משהו גם'
ישראל לא משהו גם
04/09/2018 | 17:04
2
20
אמנם לא כמו רוסיה, אבל המצב לא מזהיר.
לצפיה ב-'בגלל אקיבוש '
בגלל אקיבוש
04/09/2018 | 17:24
1
14
ראה את הערך המפורט:

The Israeli media are free to be outspoken
(...)
. The Israel Defense Forces often violate the rights of Palestinian and foreign journalists
לצפיה ב-'לאו דווקא'
לאו דווקא
04/09/2018 | 19:50
13
יש הגבלות תקשורתיות של כל מיני מועצות וכו'.
יש הטיה פוליטית שמאלה.

אבל מאז שפתחו את ערוץ 20 המצב מעט מתאזן.
לצפיה ב-'מה זה בכלל משנה? את העובדה שהיה פיגוע טרור, ושרבבות תושבי'
מה זה בכלל משנה? את העובדה שהיה פיגוע טרור, ושרבבות תושבי
04/09/2018 | 20:27
20
דונבס ליוו בדרכו האחרונה את זחרצ'נקו, שהיה אהוד במיוחד?
עובדה, שיריביו כל כך צוהלים.

דרך אגב, הנקרופילים מוזמנים לבדוק מה זה בעברית "רבבה".
ובינתיים, כלי התקשורת במערב החליט לצנזר את שידורי הלווייה בדונבס.
לצפיה ב-'עד מתי?!'
עד מתי?!
01/09/2018 | 21:46
82
139
עד מתי?!!!
המשך>>
עד מתי?!!!

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פיינר את לביא
משרד עו"ד פיינר את לביא
פורום אזרחות בארה
מעוניינים באזרחות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה