לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
96989,698 עוקבים אודות עסקים

פורום ישראל ברוסית

פורום "ישראל ברוסית" מהווה במה ליוצאי ברית המועצות לשעבר והמדינות שקמו בעקבות פירוקה.
בפורום דנים בכל נושא הקשור לעלייה ארצה, השתלבות בארץ, קשר עם ארצות המוצא, עולים טריים וותיקים כאחד.
כמו-כן, ניתן לדבר על התרבות הרוסית והשפה הרוסית ולשאול שאלות ללומדי השפה הרוסית.
הפורום מיועד ופתוח לכל גולש, עולה וצבר כאחד, בני כל הגילאים/מינים/עדות/לאומים/דתות/השקפות עולם.
ובמיוחד לגולשים הסמויים שאני יודע שקוראים כאן בסתר, אז קדימה  הירשמו לתפוז והתחילו להשתתף בצורה פעילה.

אנא הקפידו לשמור על חוקי הפורום והאתר.
גלישה מהנה ודיונים פוריים

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ישראל ברוסית

פורום "ישראל ברוסית" מהווה במה ליוצאי ברית המועצות לשעבר והמדינות שקמו בעקבות פירוקה.
בפורום דנים בכל נושא הקשור לעלייה ארצה, השתלבות בארץ, קשר עם ארצות המוצא, עולים טריים וותיקים כאחד.
כמו-כן, ניתן לדבר על התרבות הרוסית והשפה הרוסית ולשאול שאלות ללומדי השפה הרוסית.
הפורום מיועד ופתוח לכל גולש, עולה וצבר כאחד, בני כל הגילאים/מינים/עדות/לאומים/דתות/השקפות עולם.
ובמיוחד לגולשים הסמויים שאני יודע שקוראים כאן בסתר, אז קדימה  הירשמו לתפוז והתחילו להשתתף בצורה פעילה.

אנא הקפידו לשמור על חוקי הפורום והאתר.
גלישה מהנה ודיונים פוריים
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'חג שבועות שמח'
חג שבועות שמח
19/05/2018 | 20:21
2
לצפיה ב-'קראתי את האמן ומרגריטה מאת בולגקוב'
קראתי את האמן ומרגריטה מאת בולגקוב
15/05/2018 | 13:25
7
23
הספר הנ"ל זכה לדברי טובות, אך לדידי הוא 3/5. האם כשמרגריטה נמחה בקרם שהובא לה מאת עזאזלו והפכה למכשפה, היא הפציעה מגופתה והתגלמה בתור נשמה? האם כשהאמן הוזמן לדירה מספר 50 המטורללת ונטולת המימדים ברחוב סדובייה, הוא התגלם בתור נשמה? הרי הן מרגריטה והן האמן המורעלים על-ידי יין גוועים במקום שהותם ולא במרתפו של האמן. האם בולגקוב היה בעל-ידע ביהדות? הרי נשף השטן הינו גיהנום על-פי היהדות בו מתארחי הנשף החטאים מתייסרים בגין מעשיהם ומכים על החטא.
לצפיה ב-'יש מאמר הדן בתפיסת היהדות אצל בולגקוב'
יש מאמר הדן בתפיסת היהדות אצל בולגקוב
15/05/2018 | 14:23
4
27
ברוסית, אך גוגל טרנסלייט גם יעזור
לצפיה ב-'נו נו...'
נו נו...
16/05/2018 | 14:30
1
19
יהודים מצטיינים בהתחקות אחר sub-text, לא, לא... בהמצאתו. "הפרעת אישיות יהודית". כן... מפליא מדוע ה-DSM אינו מוסיף הפרעה זו לערכיו. בקיצור, שטויות.
לצפיה ב-'יש מצב שזה נכון היו מלא אנטישמים בין אנשי התרבות אז זה'
יש מצב שזה נכון היו מלא אנטישמים בין אנשי התרבות אז זה
18/05/2018 | 14:05
12
לא מפתיע שבולגקוב היה אחד מהם והתכוון למשהו אנטישמי ביצירה שלו. בכול אופן, לטעון שליהודים יש הפרעה זה גם אנטישמיות וכדאי לך להיזהר בדברים שאת פולטת, אפשר לשפוט אותך על הדעה הזאת בקלות.
לצפיה ב-'סתם שאלה. ממש מסקרן אותי לדעת איך אתה מוצא בדיוק מה שמבקשים'
סתם שאלה. ממש מסקרן אותי לדעת איך אתה מוצא בדיוק מה שמבקשים
18/05/2018 | 13:59
1
11
אתה תמיד כאילו מוכן עם האתרים? זה ממש מעניין. או שאתה פשוט יודע לחפש נכון?
לצפיה ב-'לפי מילות מפתח'
לפי מילות מפתח
18/05/2018 | 14:36
1
לצפיה ב-'גם אני שמעתי שזה ספר טוב. יש מצב שהתרגום לא משהו לכן לא אהבת'
גם אני שמעתי שזה ספר טוב. יש מצב שהתרגום לא משהו לכן לא אהבת
18/05/2018 | 14:03
1
11
את האמת התחלתי לקרוא אותו פעם [ואני שונאת קלאסיקה פשוט שונאת ולא קוראת שום דבר מקלאסיקה, אבל אמרתי וואלה נשמע מעניין בואי נתן לזה צ'אנס] אחר כך עזבתי אותו לא יודעת למה. נראה לי שהגעתי עד פרק 7 או משהו. את יכולה לשאול בפורום ספרים אולי יש מי שקרא שם.
לצפיה ב-'קראתי ברוסית...'
קראתי ברוסית...
20/05/2018 | 22:34
לצפיה ב-'שאלון בנושא עלייה מברית המועצות לשעבר'
שאלון בנושא עלייה מברית המועצות לשעבר
13/05/2018 | 14:19
1
19
היי חברים, אודה לעזרתכם במילוי שאלון קצר לעבודת סמינריון לתואר ראשון. תודה !

קישור לשאלון -
לצפיה ב-'עניתי'
עניתי
14/05/2018 | 08:08
3
לצפיה ב-'יום ירושלים שמח'
יום ירושלים שמח
13/05/2018 | 07:46
10
וניצחון אירוויזיון שמח
לצפיה ב-'יום ניצחון שמח'
יום ניצחון שמח
09/05/2018 | 07:40
22
21
לצפיה ב-'אני עדיין סבור שקביעת יום הציון של הניצחון על הנאצים '
אני עדיין סבור שקביעת יום הציון של הניצחון על הנאצים
09/05/2018 | 10:20
14
35
דווקא ב-9 במאי ולא ב-8 הייתה החלטה שגויה. סביר להניח שהיום נבחר משיקולים פוליטיים כגון להראות לרוסיה שישראל מכירה בחשיבותה ועוצמתה, אבל מבחינה פנים-ישראלית, זה דן את היום להישאר חג או יום חשוב של רוסים ולעולם לא לחלחל לתודעה הכלל-ישראלית, וזה על אף שללא הניצחון, סביר ביותר שמדינת ישראל לעולם לא הייתה קמה ואף היישוב העברי המתהווה בארץ היה מושמד...
לצפיה ב-'ברור שזה היה משיקולים פוליטיים'
ברור שזה היה משיקולים פוליטיים
09/05/2018 | 11:45
12
29
כמו יתר המנהגים והשימושים שעושים ביום זה
לצפיה ב-'בסדר, אבל "победобесие" היא תופעה פנים-רוסית, '
בסדר, אבל "победобесие" היא תופעה פנים-רוסית,
09/05/2018 | 12:07
7
32
אז למה לכל הרוחות טרוף הניצחון הרוסי אמור לחדור לישראל?!
לצפיה ב-'זאת תופעה שמשווקת באגרסיביות גם בחו"ל'
זאת תופעה שמשווקת באגרסיביות גם בחו"ל
09/05/2018 | 12:10
4
26
לצפיה ב-'גם בחו"ל, אבל רק במסגרת התופעה המכונה "העולם הרוסי"'
גם בחו"ל, אבל רק במסגרת התופעה המכונה "העולם הרוסי"
09/05/2018 | 12:13
2
22
שהיא קיימת עכשיו ברמה הכלל-עולמית על בסיס תרבותי ולא טריטוריאלי. הלוואי ורוב עולים דוברי הרוסית בישראל יקבלו מספיק שכל לברוח ממנו כמו מאש.
לצפיה ב-'וזה בדיוק מה שאני אומר, יום הניצחון על הנאצים משווק בישראל '
וזה בדיוק מה שאני אומר, יום הניצחון על הנאצים משווק בישראל
09/05/2018 | 12:16
1
18
ע"י הממשלה שלנו באופן כזה שאצל כל פלחי האוכלוסיה בארץ זולת ה"רוסים" נוצרת אסוציאציה חזקה בין היום הזה לעולם הרוסי. זו לא הדרך לכונן חג או יום ציון לאומי ישראלי.
לצפיה ב-'איזו עוד דרך יש לציין את יום הניצחון בארץ ?'
איזו עוד דרך יש לציין את יום הניצחון בארץ ?
09/05/2018 | 22:57
12
הרי 99% מהוטרנים וצאצאי הוטרנים בארץ הם יוצאי בריה"מ.
לשאר האוכלוסיה אין קשר ישיר לאותו ניצחון.
לצפיה ב-'איזה בולשיט'
איזה בולשיט
09/05/2018 | 22:55
20
דומה להאשמות שמאלניות על "פאשיזם" ולאומנות".
לצפיה ב-'לא ניתן לערוך את ההודעה כי מודעת פרסומת מסתירה '
לא ניתן לערוך את ההודעה כי מודעת פרסומת מסתירה
09/05/2018 | 12:10
1
18
את הקישור לעריכה, כך שאני נאלץ להוסיף בהודעה עוקבת. 
------------------------------------------------------------------
אז עכשיו אנחנו לא רק המדינה ה-51 של ארה"ב, אלא גם שלוחה של רוסיה?

לצפיה ב-'יש פיתרון לזה'
יש פיתרון לזה
09/05/2018 | 22:59
13
ללחוץ עם המקש הימני של העכבר על הנקודה השחורה של ההודעה ולפתוח בחלון/לשונית חדשה.
ושם ללחוץ על עריכה.
לצפיה ב-'ועוד משהו. בלי להמעיט בחשיבות השיקולים הפוליטיים'
ועוד משהו. בלי להמעיט בחשיבות השיקולים הפוליטיים
09/05/2018 | 12:36
3
22
של מדיניות החוץ בקביעת יום הציון דווקא ל-9 במאי, אולי יתכן שאחד השיקולים הפוליטיים הפנימים היה לזרוק ל"רוסים" עצם שהם מאוד יעריכו אותה, ועם זאת לסייג את מאורע משאר האוכלוסיה כנגוע בטומאה הרוסית...
לצפיה ב-'ציטוט'
ציטוט
09/05/2018 | 12:42
2
23
"— Кажется, в других странах торжества по поводу Второй мировой в любом случае имеют куда меньший размах, чем в России.
— Да, потому что с тех пор в этих странах произошло множество радостных и печальных событий, а людям, я думаю, больше свойственно жить настоящим, чем прошлым. Другое дело — когда возникает навязчивое чувство, что больше гордиться нечем: нет других побед и свершений, но есть множество трагедий, непоставленных задач и нерешенных проблем. И тогда кульминацией истории оказывается условная точка в прошлом. Несмотря на множество современных проблем Англии и Америки, этой ситуации там нет".
https://meduza.io/feature/2018/05/09/geroyami-byli...
לצפיה ב-''
09/05/2018 | 13:34
12
ומאידך, דווקא ליהדות אופייני לקבע בזיכרון הלאומי ארועים שהתרחשו לפני מאות ואף אלפי שנים ע"י ציונם מדי שנה.
לצפיה ב-'מי שלא נלחם - אין לו כל כך מה לחגוג את זה'
מי שלא נלחם - אין לו כל כך מה לחגוג את זה
09/05/2018 | 23:03
18
מי שתמך ותומך בנאציזם בוודאי שזה יום אבל עבורו.

זה מאוד מזכיר לי את יום העצמאות מול יום הנכבה.
לצפיה ב-'ואם היו קובעים ל-8 במאי זה היה מחלחל לתודעה הכלל ישראלית ?'
ואם היו קובעים ל-8 במאי זה היה מחלחל לתודעה הכלל ישראלית ?
09/05/2018 | 22:48
13
החג נקבע בהשפעה רבה(אם לא בלעדית) של יוצאי בריה"מ לשעבר שמציינים כמובן ב-9 למאי.
לא רואה סיבה לחגוג דווקא ב-8.
לצפיה ב-'מה שתמיד מפליא אותי במעה"ש, זה דווקא משהו בצד השני, '
מה שתמיד מפליא אותי במעה"ש, זה דווקא משהו בצד השני,
09/05/2018 | 15:24
2
27
בצד הרע של המלחמה. עם כל סלידה מהנאצים והשנאה שהם מעוררים, אם אנחנו רוצים להיות כנים ומסוגלים להפיק לקחים מההיסטוריה, גם מהיסטוריה טרגית לעמינו, צריך להודות על האמת, שגרמניה הנאצית הייתה אלופה בגיבוש חוסן לאומי ומדיני. גרמניה ערב מעה"ש לא הייתה מעצמת ענק, היא הייתה מדינה בגודל בינוני, עם אוכלוסיה של כ-80 מיליון איש ושטחה השתרע על כ-633 אלף קמ"ר (גודל של צרפת או אוקראינה של ימינו לערך, לא מדינה זעירה כמו ישראל אבל גם לא מעצמת ענק). זאת ועוד, בתקופה לפני מעה"ש היא הייתה הרוסה אחרי מלחמת עולם קודמת, שבעצמה היוותה עליית מדריגה בלוחמה, שאנחנו נוטים להמעיט בחשיבותה, אבל זו הייתה מלחמה מהפכתית שהתחילה בחרבות וקידונות והסתיימה בטנקים ומטוסי קרב. גרמניה נחלה במעה"ש תבוסה קשה ואיבדה בה את כל מושבותיה מערב לים, שהיוו חלק חשוב בכלכלת מדינות ארופה במאה ה-19 ותחילת המאה ה-20, היא איבדה גם הרבה שטחים עשירים במשאבי טבע בארופה ועשירית מכל אוכלוסייתה, ובנוסף הייתה מחוייבת בשילומים למדינות ההסכמה המנצחות שבטח לא היו אמורים להוסיף לחוזקה. ועם כל זאת, בכל התנאים האלה, גרמניה הצליחה לבנות מערך לוחמה החזק ביותר באותה התקופה. "ורמאכט", הצבא הנאצי, קשה להפריז בהערכתו. בסוף גרמניה נוצחה, וטוב שכך, אבל באיזה מחיר! ניתן לטעון בוודאות, שגרמניה נוצחה אך ורק בזכות העליונות המספרית העצומה של כוחות בעלי הברית המשולבים שהייתה חסרת כל פרופורציה ביחס לכוחות הגרמניים.  נגד מדינה אחת בינונית (איטליה, יפן ורומניה היו בעלות בריתה אבל לא עזרו לה הרבה, את איטליה היא בסוף כבשה) שלוש מעצמות ענק של התקופה, ברה"מ, ארה"ב והאימפריה הבריטית, שכל אחת מהן שצה את גרמניה בכיס הקטן שלה מבחינת משאבים טבעיים ואנושיים, וגם הרבה מדינות בסדר גודל של גרמניה עצמה, שגם בכוחן לא יהיה הוגן לזלזל, שילבו את מאמציהן המלחמתיים. ברור שבקונסטלציה כזאת לגרמניה לא היה שום סיכוי, אבל עם כל זאת לא ככה פני הדברים נראו במהלך המלחמה, ולמרות כל חוסר הפרופורציה ביחסי הכוחות, מלחמה נגד גרמניה הייתה קשה מאוד לבעלות הברית וגבתה מהן מחיר נוראי. עם כל העליונות המספרית הברורה, הניצחון שהושג היה ממש על הקשקש. ועכשיו תדמיינו לעצמכם איך היה יכול להיראות העולם המודרני אם, למשל, יפן הקיסרית לא הייתה מקבלת שכל ולא הייתה מחליטה לתקוף את ארה"ב בפרל הארבור, שגרם בסוף להצטרפותה של אמריקה למעה"ש, או בריטניה לא הייתה פותחת את קו האספקה הצפוני שלה לברה"מ? מנקודת מבט זו, כאשר רואים שלמרות העליונות הכמותית הברורה של בעלי הברית, הניצחון על גרמניה הנאצית ממש לא היה מובן מאליו והושג בעמל רב והקרבה כבירה, ושלהתרחשותו למעשה הוביל רצף של מקרים וצירופם, שאם אפילו אחד מהם לא הייה מתקיים זה היה יכול להטות את כף המאזניים לצד הגרמני, הניצחון הזה באמת נראה כהתרחשות ניסית, והחוסן הגרמני, מדינה לא גדולה שכדי לנצחה נדרשו מאמצים מלחמתיים עצומים של כמעט כל שאר העולם, נראה כתעלומה מסתורית.
לצפיה ב-'וקצת חומר למחשבה'
וקצת חומר למחשבה
09/05/2018 | 16:16
1
39
לגבי הצבא הגרמני, הוורמאכט סגר כמה דילים עם ברה"מ. אנשי הצבא הגרמני היו יכולים לערוך הרבה תרגילים צבאיים וניסויים בטכנולוגיות צבאיות כגון נשק כימי בגבולות ברה"מ. בתמורה, קצונה סובייטית הייתה אמורה לעבור אימונים בגרמניה, והגרמנים היו אמורים לסייע לסובייטים בתיעוש.

אז הצבא הנאצי ערך תרגילים וניסוים שבנו את כוחו בתוך ברה"מ ובאישור ממשלתה. נשמע ככפירה בעיקר וחילול קודש לנרטיב הרוסי המודרני. אולי אם ברה"מ לא היתה עוזרת לגרמניה לבנות את כוחה הצבאי ערב המלחמה, פחות חיילים ואזרחים סובייטיים היו נספים בה. אולי גם היו מצליחים להכריע את גרמניה בפחות זמן ומאמץ, ולפחות חלק מהנספים בשואה היו אולי ניצלים...

-------------------------------------------------------------------------
https://www.quora.com/How-was-Germany-before-World-War-II

לצפיה ב-'בהחלט'
בהחלט
09/05/2018 | 23:15
3
לצפיה ב-'אזרחי קונגו מצטרפים לאיחולים החמים '
אזרחי קונגו מצטרפים לאיחולים החמים
12/05/2018 | 20:26
3
21
לצפיה ב-'לא קיים'
לא קיים
13/05/2018 | 07:46
2
24
לצפיה ב-'גם הם נלחמו במלחמת העולם ה-2 ?'
גם הם נלחמו במלחמת העולם ה-2 ?
14/05/2018 | 07:57
3
לצפיה ב-'שאלון כתיבה לדוברי עברית/רוסית לצורך עבודת סמינריון'
שאלון כתיבה לדוברי עברית/רוסית לצורך עבודת סמינריון
08/05/2018 | 09:26
4
22
שלום לכולם! שמי שרון, אני סטודנט ללימודי בלשנות ואודה לכם מאוד אם תוכלו לתרום מעט מזמנכם ולמלא את השאלון הנורא קצר אבל נורא חשוב לסמינריון (בתקווה) האחרון שלי לתואר (הזה).
כמו כן אודה מאוד לכל מי שיוכל להפיץ אותו בקרב מכריו.
תודה!  :)

לצפיה ב-'בחלק של הסרטונים צריך לכתוב גם ברוסית'
בחלק של הסרטונים צריך לכתוב גם ברוסית
09/05/2018 | 00:41
3
17
וגם בעברית ?
לצפיה ב-'צריך לכתוב בעברית בלבד:)'
צריך לכתוב בעברית בלבד:)
09/05/2018 | 10:58
2
4
לצפיה ב-'עניתי'
עניתי
09/05/2018 | 23:25
1
5
לצפיה ב-'המון המון תודה! :)'
המון המון תודה! :)
11/05/2018 | 15:03
5
מאוד אשמח אם אפשר יהיה לשתף אותו גם בפייסבוק :)
לצפיה ב-'אז איך צריך לציין בארץ את מצעד הניצחון ?'
אז איך צריך לציין בארץ את מצעד הניצחון ?
06/05/2018 | 10:06
1
22
לצפיה ב-'לדעתי המצעד נכון בהחלט'
לדעתי המצעד נכון בהחלט
08/05/2018 | 08:25
22
המסר של המצעד הוא כבוד והוקרה לוטרנים על ניצחונם.
הסרט הגיאורגי הוא סמל ליום הניצחון, לא רואה בו שום בעיה.
לגבי דגלים של רוסיה (או כל מדינה אחרת) במצעד, זכותם של משתתפים להניף דגל כלשהו, אם למר ז'לזנוב זה מפריע, זאת בעיה שלו.
שיזום מצעד ללא דגלים, או ללא דגלי רוסיה, כי נראה שזה מה שספציפית מציק לו.
לצפיה ב-'האם גם ברוסיה יש כמטריילס כמו במדינות המערב?'
האם גם ברוסיה יש כמטריילס כמו במדינות המערב?
05/05/2018 | 20:46
19
46
למי שלא שמע על המושג, מדובר בענני ריסוסים כימיים שנוצרים ע"י מטוסים, מכילים מתכות כבדות שגורמות לשלל מחלות ותופעות כמו עקרות. אין הסבר רשמי לתופעה, היא מיוחסת להנדסת אקלים אבל זה לא נטען רשמית ויש טענות אפילו שזה חלק מתוכנית דילול האוכלוסיה בכדור הארץ. באירופה אפשר לראות עשרות מטוסים כאלה כל יומיים מכסים את השמיים בעננים, בישראל למרבה המזל זה עדיין נדיר יחסית. אני לא יכול לומר בוודאות מהי מטרת הריסוסים, אבל מי שממהר לגחך שידע שהוא כבר לא בעניינים. שיזכר בהפלרת המים, בהנדסת המזון של תאגידים כמו "מונסנטו" ובפשעי תעשיית התרופות ודומיהם- כדי להיווכח שדברים שנחשבו בעבר כקונספירציות הזויות כיום הם כבר בגדר עובדות מוצקות. כמובן יש גם קונספירציות הזויות אבל זה לא קשור לאלה המבוססות, שמוסבר בהן גם האינטרס של המאפיה העולמית ששולטת בעולם באמצעות התאגידים.

-כדי ללמוד על הכמטריילס כדאי לפנות למקורות אמינים ולא למשל לויקיפדיה שהיא מכורה ומפיצה שקרים בנושאים כאלה. מי שמעמיק לחקור יגלה שהערך "כמטריילס" בויקיפדיה לא מספר את האמת. מישהו שחקר מראה שהוא שונה הרבה פעמים בעבר כדי להסתיר מידע.

כאן יש הסבר קצר, אפשר לשים לב ללגלוג האוטומטי מצד אנשי התקשורת שנאמנים לתאגידים שמממנים אותם. באמצעות שטיפת המוח של הציבור הם דואגים לתייג כתמהוני כל אדם שלא הולך בעדר ושמהווה איום עליהם.
לצפיה ב-'אם זו קונספירציה, מאיין לנו לדעת?'
אם זו קונספירציה, מאיין לנו לדעת?
05/05/2018 | 21:36
1
39
הרי טבעה של קונספירציה הוא שזה מוסתר מהעם...
לצפיה ב-'לא תמיד'
לא תמיד
06/05/2018 | 09:01
25
מכיוון שלא ניתן להסתיר לגמרי פרויקטים ענקיים, מסתבר שאלו שעומדים מאחוריהם יכולים לסבול אחוז מסוים בציבור שמודעים למעשיהם, כל עוד זה לא עולה מעל למסה קריטית מסוימת ושיתר הציבור ממשיך להיות פתי ועדר של עבדים שמשרתים אותם. פצצות האטום שהוטלו על יפן משמשות כדוגמא לכך, אומרים ש 130,000 איש היו מעורבים בפרויקט כשרובם לא ידעו בכלל את מטרתו כי היו ממודרים ועבדו כל אחד בתחומו הצר, וכשהוטלו הפפצות העולם הוכה בהלם.
לצפיה ב-''
05/05/2018 | 22:42
3
לצפיה ב-'לא, ברוסיה פוטין מצווה על הגשם לרדת, והוא נשמע לו'
לא, ברוסיה פוטין מצווה על הגשם לרדת, והוא נשמע לו
05/05/2018 | 22:52
9
34
מה עם כדור הארץ? הוא שטוח, וכל השאר זו פרופגנדה של התאגידים המרושעים? אני ממש במתח.
לצפיה ב-'טוב'
טוב
06/05/2018 | 09:07
8
38
כדור הארץ שטוח? לזה אני לא מאמין, אבל בתור מי שפחות מעורה במדעים הפיזיים אני מודה שאין לי ביטחון מוחלט בדברים האלה אין לי הכלים לדעת. הטיעונים לטובת כדור עגול בינתיים משכנעים אותי יותר.
אתה מלגלג אוטומטית על דברים, לא מפני שבחנת אותם לעומק אלא שאתה מתוכנת בידי המערכת ללעוג להם כחלק מכל העדר. אתה יכול גם להמשיך להאמין שהסמים הכימיים שנקראים "תרופות" באמת עוזרים לבריאות שלך, כדי שתמשיך לממן אותם.
לצפיה ב-'אני מלגלג על כל תאוריית קונספירציה'
אני מלגלג על כל תאוריית קונספירציה
06/05/2018 | 09:15
2
35
הגורסת כי בעידן של רשתות חברתיות וכו' אפשר להסתיר מידע בקנה מידה בינלאומי.

רפואה שלמה.
לצפיה ב-'אז ההתפכחות שלך תהייה כואבת'
אז ההתפכחות שלך תהייה כואבת
06/05/2018 | 09:29
6
לצפיה ב-'המידע אינו מוסתר, אלא אינו מובן על-ידך ועל-ידיי'
המידע אינו מוסתר, אלא אינו מובן על-ידך ועל-ידיי
06/05/2018 | 18:05
32
בני-אדם מחוסרי זמן, ידע ומיומנות על מנת לעבד מידע רב, לכן הם מסתמכים על הסמכות - רופאים, מדענים, וכו'.
לצפיה ב-'עוזרות וגם עוזרות...'
עוזרות וגם עוזרות...
06/05/2018 | 18:06
4
9
לצפיה ב-'עוזרות לטייקונים להתעשר עוד'
עוזרות לטייקונים להתעשר עוד
09/05/2018 | 19:46
3
23
תרופה פסיכיאטרית מעולם לא ריפאה איש, וגם התרופות הרגילות לא מרפאות
לצפיה ב-'מממ... הן מקלות על התסמינים'
מממ... הן מקלות על התסמינים
10/05/2018 | 14:59
2
22
על-ידי העאלת או הורדת כימיקלים - קריטי לחלוטין.
לצפיה ב-'תכל'ס לא ידוע לי על אף אדם שלקה במחלה כרונית '
תכל'ס לא ידוע לי על אף אדם שלקה במחלה כרונית
11/05/2018 | 14:19
14
והרפואה המודרנית החזירה אותו למצבו הבריאותי שקדם למחלה, היינו הפכה אותו לאדם בריא שלא זקוק יותר לשום טיפול. למה כירופרקטיקה, שהיא בעצם רפואה של עידן האבן (הייתה אפשרית גם בעידן האבן) עוזרת לאנשים עם פריצת דיסק יותר מכל תעשיית הרפואה המודרנית עם תרופות ומכשור שפיתוחם עלה מיליארדים?
לצפיה ב-'..ובכך משאירים את הבעיה בגוף ומחריפים אותה'
..ובכך משאירים את הבעיה בגוף ומחריפים אותה
16/05/2018 | 09:03
10
רפואה אמיתית מושגת רק ע"י הסרת גורם החולי
לצפיה ב-'מי אמר לך שזה קיים במדינות מערב?'
מי אמר לך שזה קיים במדינות מערב?
06/05/2018 | 14:41
5
32
אם זה היה ככה היו מזמן פעילי העולם הירוק והמדענים שברשותם שמים לב לזה ומוחים. לא כזה קל לעבוד על אנשים כמו שאתה חושב. מספים שכמה אלפים ידעו שעובדים עליהם ואפשר להרים רעש מסביב. תחשוב על זה
לצפיה ב-'ראיתי אותם במו עיניי באירופה'
ראיתי אותם במו עיניי באירופה
06/05/2018 | 20:04
4
30
כמה עשרות של מטוסים טסים שתי וערב ומכסים את כל השמיים. זה היה בערך כל יומיים בכל רחבי שוויץ שטיילתי ב 2015 וגם באיטליה בסתיו האחרון ראיתי אותם באותה כמות, זאת אומרת שזה קורה שם בלי הפסקה וזה בטח גם עולה מיליארדים. שמעתי שגם בארה"ב ובאוסטרליה. אכן יש מחאה של תושבים כולל מומחים, אבל כפי שכתבתי רוב הציבור עדיין רדום ומאמין באופן עיוור לממסד.
לצפיה ב-'שובלי התעבות ממטוסי נוסעים'
שובלי התעבות ממטוסי נוסעים
06/05/2018 | 20:18
3
29
לא כך ?
לצפיה ב-'זה לא מטוסי נוסעים'
זה לא מטוסי נוסעים
07/05/2018 | 13:41
2
20
ולא מדובר בשובלי התעבות (קונטריילס) אלא בכימקלים (כמטריילס) שנשארים בשמיים זמן רב והופכים לשכבת ענן דקה.

מטוסי נוסעים לא טסים שתי וערב ומכסים את כל השמיים בשיטתיות, והם גם לא טסים בזמנים מסוימים למשל 4-5 שעות ואז נעלמים מהשמיים עד לנגלה הבאה אחרי יומיים.

יכול להיות שזה מבוצע ע"י מטוסים מדגמים שמשמשים במקור לנוסעים או לתובלה אבל שהותקן בהם ציוד מיוחד, ובזה מסתיים הדמיון למטוסי נוסעים. משהו כמו בתמונה הזאת, במידה והיא אותנטית.
לצפיה ב-'בסדר, אז עידוד גשמים'
בסדר, אז עידוד גשמים
07/05/2018 | 17:52
1
6
לצפיה ב-'אתה מתכוון ל"יודיד הכסף"?'
אתה מתכוון ל"יודיד הכסף"?
09/05/2018 | 19:45
17
זה לא, אחרת הם היו טוענים זאת.
נהפוך הוא, יש טענות שגם יודיד הכסף הוא בעצם סיפור כיסוי לריסוסים מזיקים או סתם שחיתות של לוביטסטים, משהו כמו נושא ההפלרה. קשה לדעת. אבל הכמטריילס זה כבר בהיקף ענק וכנראה מזיק ביותר לאוכלוסיה.
לצפיה ב-'הרב שלמה אבינרי קורא לבנות לסרב פקודה ולא להתגייס'
הרב שלמה אבינרי קורא לבנות לסרב פקודה ולא להתגייס
03/05/2018 | 14:47
78
198
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5248747,00.html

עוד קובע הרב כי זאת מצווה לבנות לשקר לצבא כדי לא להתגייס.

יש איזשהו מהלך מהמדינה לשפוט את הרב הפוגע בחוק גיוס חובה ואף קורא... המשך>>
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5248747,0...

עוד קובע הרב כי זאת מצווה לבנות לשקר לצבא כדי לא להתגייס.

יש איזשהו מהלך מהמדינה לשפוט את הרב הפוגע בחוק גיוס חובה ואף קורא לשקר לרשויות? מישהו יודע?
לצפיה ב-'נתניהו ישתתף השנה במצעד הניצחון במוסקבה'
נתניהו ישתתף השנה במצעד הניצחון במוסקבה
06/05/2018 | 10:03
17
הנשיא פוטין הזמין את ראש הממשלה נתניהו להשתתף עמו במצעד יום הניצחון על גרמניה הנאצית. לאחר המצעד ייפגש רה"מ עם הנשיא בקרמלין.
הפגישה היא בהמשך לשיחתם הטלפונית של ראש הממשלה נתניהו והנשיא פוטין שהתקיימה ביום שני האחרון, בה קבעו להיפגש בהקדם.
נתניהו ימריא ביום שלישי לקפריסין, למפגש פסגה משולש עם נשיא קפריסין וראש ממשלת יוון. מקפריסין ימריא רה"מ למוסקבה
(ברק רביד)
לצפיה ב-'מישהו יודע איפה אפשר להשיג בארץ סרט גיאורגי ?'
מישהו יודע איפה אפשר להשיג בארץ סרט גיאורגי ?
03/05/2018 | 21:42
14
לצפיה ב-'שוב תופעת הסחר בנשים בישראל'
שוב תופעת הסחר בנשים בישראל
03/05/2018 | 14:36
1
35
לצפיה ב-'זה לא ייגמר עד ש...'
זה לא ייגמר עד ש...
03/05/2018 | 18:55
34
עד שלא יהפכו את הזנות לחוקית בפיקוח המדינה, כמו בגרמניה והולנד. במקרה כזה, כל סוחרי הנשים העבריינים יאבדו את פרנסתם.
לצפיה ב-'הילדה מרחוב דובטורה 7/ לוסי דובינצ'יק'
הילדה מרחוב דובטורה 7/ לוסי דובינצ'יק
01/05/2018 | 09:33
45
כתבה מ"המוסף לחג" ליום העצמאות של ידיעות אחרונות.

לצפיה ב-'כוחו של בג"צ והאיזונים בין הרשויות'
כוחו של בג"צ והאיזונים בין הרשויות
27/04/2018 | 12:06
100
90
מה דעתכם על פעולות בג"צ האחרונות, כמו: פסילת חוקים, מתן הוראה לשר הביטחון להכניס משפחות מחבלים ל"יום זיכרון אלטרנטיבי" בניגוד להחלטתו.
האם צריכה להיות לבג"צ סמכות על, מעל שאר הרשויות ?
תומכים או מתנגדים לפסקת ההתגברות ?
המשך>>
מה דעתכם על פעולות בג"צ האחרונות, כמו: פסילת חוקים, מתן הוראה לשר הביטחון להכניס משפחות מחבלים ל"יום זיכרון אלטרנטיבי" בניגוד להחלטתו.
האם צריכה להיות לבג"צ סמכות על, מעל שאר הרשויות ?
תומכים או מתנגדים לפסקת ההתגברות ?
לצפיה ב-'הפורום ממש שוקק חיים תספרו משהו מעניין או לא מעניין'
הפורום ממש שוקק חיים תספרו משהו מעניין או לא מעניין
23/04/2018 | 19:41
31
50
הייתה לי תקופה לחוצה של מועדי ב ג ד ה :) אז לא הייתי פה הרבה. מה עשיתם ביום עצמאות? איך ההורים שלכם חוגגים ימי עצמאות? או סתם משהו. מעניין שאמא שלי לא חוגגת ימי עצמאות, אבל על האש היא עושה נראה שרוב דוברי רוסית המבוגרים [שזה חמישים פלוס] לא חוגגים שום יום עצמאות.
לצפיה ב-'מה זה מבחינתך "לחגוג יום עצמאות"'
מה זה מבחינתך "לחגוג יום עצמאות"
23/04/2018 | 19:58
2
35
זה לא כמו סדר פסח או נובי גוד.
אנחנו למשל מסתפקים בנסיעה לחוף הים כדי לראות את מפגן חיל האוויר. להורים שלי אין רכב ואין חברים, לכן הם לא נוסעים לים וגם לא עושים על האש.
לצפיה ב-'לחגוג זה לתלות דגלים על המרפסת ולהתלהב מהאירוע'
לחגוג זה לתלות דגלים על המרפסת ולהתלהב מהאירוע
23/04/2018 | 23:02
1
39
מהמשמעות של יום העצמאות. אולי לפנק את עצמך במשהו כמו ללכת למסעדה לפני יום העצמאות וכאלה דברים. לא חובה שיהיו להורים שלך חברים בני גילם. אפשר לארגן משהו משפחתי ולהזמין גם אותם. למשל מה מפריע לך לקחת את ההורים שלך למפגן חיל האוויר בחוף הים עם המשפחה שלך?
לצפיה ב-'קצת קשה להתלהב ממשהו'
קצת קשה להתלהב ממשהו
24/04/2018 | 19:47
35
כשאתה בן 70+, בלי פנסיה, בלי חברים, בלי קרובי משפחה בארץ ותלוי לחלוטין בילד שלך.
לצפיה ב-'התחיל בתליית דגלים באוטו, בבית'
התחיל בתליית דגלים באוטו, בבית
23/04/2018 | 23:38
28
המשיך בצפיה בזיקוקים ובהרמת מספר כוסות בירה.
למחרת על האש עם המשפחה והצלחנו לתפוס כמה מטוסים מהמטס.
מתכנן עוד לצפות בטקס הדלקת המשואות המלא וחידון התנ"ך העולמי שלא הספקתי לראות.
לצפיה ב-'בשבילי זה סתם יום מנוחה'
בשבילי זה סתם יום מנוחה
24/04/2018 | 08:30
25
34
כי אני לא מאמין בייעוד הדתי של מדינת ישראל:

אז קמנו, טיילתי עם הילדים, אח"כ ראינו הצגה מעפנה, חזרנו... זהו.
לצפיה ב-'ועצם העובדה שיש מדינה יהודית עצמאית'
ועצם העובדה שיש מדינה יהודית עצמאית
24/04/2018 | 20:43
24
23
(גם אם יש לה מגרעות ומגבלות) שהביאה את עם ישראל למצב הרבה יותר טוב מאשר היה ב-2000 השנים האחרונות, לא סיבה למסיבה ?
לצפיה ב-'היא לא ממש עצמאית, וגם הצביון היהודי שלה בסכנה'
היא לא ממש עצמאית, וגם הצביון היהודי שלה בסכנה
24/04/2018 | 20:55
15
35
הקמתה של מדינת ישראל אכן לוותה בניסים (מלחמת העצמאות, ששת הימים), אבל אני לא רואה בה משהו יותר חריג ממדינת החשמונאים, למשל, שהתנוונה והסתאבה, כולל המנהיגות הדתית שלה.
לצפיה ב-'ולא היית רוצה שהיא תהיה יותר עצמאית ובעלת צביון יהודי מוצק ?'
ולא היית רוצה שהיא תהיה יותר עצמאית ובעלת צביון יהודי מוצק ?
25/04/2018 | 06:47
9
26
כלומר לנסות ולהשפיע פיזית בימינו.
או שאתה כמו חב"ד מעדיף לחכות למשיח ?
לצפיה ב-'היא לא תהיה'
היא לא תהיה
25/04/2018 | 16:55
2
25
כי האליטות היו ונשארו חילונית. קרי, כאלה שבמוקדם או במאוחר יאמצו את האידאולוגיה הליברלית במלואה, כולל ביטול חוק השבות והפיכת ישראל למדינת כל אזרחיה (כי מדינת לאום מזכירה "תקופות אפלות" וכו').

לקריאה נוספת:
לצפיה ב-'זה לא יקרה, שיעור הדתיים והחרדים ימשיך לעלות'
זה לא יקרה, שיעור הדתיים והחרדים ימשיך לעלות
25/04/2018 | 18:03
22
בכלל, חוק השבות לא משנה הרבה, בין אם יישאר בין אם יבוטל, ישראל תהיה דיקטטורה בעתיד ובין אם ישלטו בה החרדים או הערבים, ה"אליטה" החילונית (בכלל לא אליטה, למעט בדמיונך) אינה אלא הקורבן. לו היה לך מושג כמה כסף מגלגלים שועים ישראלים שרחוקים מלהיות חילונים היית מבין איזו שטות אמרת.

אתה חושב למשל שלב לבייב חילוני? מה עם יצחק תשובה? חילוני? אל תצחיק אותי.
לצפיה ב-'אין סיכוי לנצח את האליטות ?'
אין סיכוי לנצח את האליטות ?
25/04/2018 | 20:56
19
למשל החזרת בג"צ למקומו הראוי מפחיד אותם, גם דיבורים על חוק הלאום ופעילות נגד הקרן לישראל חדשה וארגוניה החבלניים מדירים שינה מעיניהם.

הרי מבחינת אחוזים, הפוסט מודרנים הם מיעוט והרבה מהם לא מתרבים.
רוב היהודים במדינה בעלי זיקה יהודית ובעד צביון יהודי.
הבעיה היא האליטות עם ההשפעה הרחבה בתקשורת, אקדמיה והטוטליטריות שלהם בבתי המשפט.
לצפיה ב-'בשביל להיות עצמאית היא צריכה להפסיק להתמך כלכלית ע"י ארה"ב'
בשביל להיות עצמאית היא צריכה להפסיק להתמך כלכלית ע"י ארה"ב
25/04/2018 | 18:01
5
26
כידוע בעל המאה ובעל הדעה ומי שנותן את הכסף מכתיב את המדיניות.

לגבי הצביון, נדרש דווקא ההיפך, להפריד את הדת מהמדינה, אבל זה לא יקרה כי שיעור החרדים הולך וגדל. ישראל תהיה כמו איראן.
לצפיה ב-'אכן, התמיכה הכלכלית עוזרת'
אכן, התמיכה הכלכלית עוזרת
25/04/2018 | 21:01
2
26
אך לפעמים גם מגבילה.

אם הדת תופרד מהמדינה וכל עיר/קהילה/שכונה תחליט לבד על צביונה (כשרות, שבת, מצעדים, צניעות וכו') לא נראה לי הרבה ישתנה, רוב השכונות והערים ישארו דומות למה שיש כיום והצביון היהודי ישאר בקרב רוב הישובים היהודיים.
לצפיה ב-'הרבה ישתנה'
הרבה ישתנה
27/04/2018 | 04:55
1
21
בערים חילוניות כל מקומות הבילוי וכל מרכזי הקניות יהיו פתוחים 7 ימים בשבוע (לעובדים יהיה חופש יום או יותר בשבוע, אף אחד לא יעבוד 7 ימים בשבוע).

לגבי התמיכה הכלכלית של ארה"ב, אליה וקוץ בה, ארה"ב שולטת בהחלטות ממשלת ישראל, אחת הדוגמאות הבולטות היא עסקת הפלקון עם סין עליה הטילה ארה"ב וטו וישראל חויבה לשלם לסין מיליארד דולר פיצויים. שליטה אמריקאית זה מחיר יקר מדי לשלם על הסיוע הכלכלי מארה"ב. ישראל מכורה לכסף אמריקאי ולמרות הסיוע הכלכלי הגרעון עולה, המיסים עולים ויוקר המחיה עולה. מחשבים את המדד באופן מעוות ועובדים על האזרחים בעיניים.
לצפיה ב-'ערים בעלות רוב חילוני מובהק ?'
ערים בעלות רוב חילוני מובהק ?
27/04/2018 | 11:04
36
זה פחות או יותר מה שקורה היום במתחמי קניות למשל בביל"ו סנטר, בעיר תל אביב, מקומות בילוי כמו פארקי מים בשפיים וחולון, בתי קולנוע וכו'.
אז יהיו עוד כמה שכונות/ישובים שיפתחו וגם לא בטוח, אלא אם כן הפרדת הדת מהמדינה תכריח גם לעבוד בשבת של מי שאינו רוצה בכך.

אכן, צריך להגביל את הסיוע ולחשוב יותר על האינטרסים שלנו.
לצפיה ב-'התמיכה הכלכלית של ארה"ב (להבדיל מהפוליטית!)'
התמיכה הכלכלית של ארה"ב (להבדיל מהפוליטית!)
26/04/2018 | 07:13
1
27
היא די קטנה ביחס בהתל"ג הישראלי ואם הסיבות לה היו כלכליות גרדיא, המדינה הייתה יכולה לוותר עליה בקלות עוד לפני כעשרים שנה. הבעיה שהסיבות העקריות  לתמיכה הזאת הן פוליטיות בעקרן, ואם ישראל תתעקש ותוותר על התמיכה במטרה להרוויח הגדלת מרחב תמרון פוליטי, אז טעות תהייה בידה ותלות שלה ברה"ב לא תשתנה במאום, רק נאבד את הבונוס הכספי הנועד להמתיק את הגזרה, כך שאין שום טעם בוויתור, האופן שבו נוהגים ממשלים אמריקאיים כלפי ישראל לא תלוי באם ישראל מקבלת מהם סיוע כספי או לאו, אדרבה, הוא עלול גם ליהפך להיות גרוע יותר.
לצפיה ב-'אם ישראל לא הייתה תלויה כלכלית בארה"ב הייתה יכולה גם לסרב'
אם ישראל לא הייתה תלויה כלכלית בארה"ב הייתה יכולה גם לסרב
27/04/2018 | 04:58
18
לבקשותיה. הסיוע הכלכלי של ארה"ב לישראל הוא הרבה יותר מהמוצהר.
לצפיה ב-'מה הכוונה שלך באומרך שישראל לא ממש עצמאית?'
מה הכוונה שלך באומרך שישראל לא ממש עצמאית?
25/04/2018 | 07:03
3
31
אתה מתכוון לתלות מוגזמת בארה"ב, כאשר היחסים בין מנהיגי ישראל וארה"ב מזכירים יותר מדי את היחסים בין מלכי ישראל לקיסרים רומיים בסביבות המאה הראשונה לספירה? שישראל לא יכולה להרשות לעצמה לבעוט את ערבי יו"ש אל מחוץ לארץ ולספח את השטח? 
לצפיה ב-'היא יכולה לבנות בשטחים? במזרח ירושלים?'
היא יכולה לבנות בשטחים? במזרח ירושלים?
25/04/2018 | 17:01
1
28
היא יכולה לגרש את הסודאנים? היא יכולה להפציץ את עזה ולא רק את המחסנים הריקים של חמאס? ועוד ועוד. שוב, אני רואה במדינת ישראל אפיזודה נחמדה, אך חולפת, ובוודאי שלא "אתחלתא דגאולה".
לצפיה ב-'לפי הקריטריון שלך אף מדינה אינה עצמאית'
לפי הקריטריון שלך אף מדינה אינה עצמאית
25/04/2018 | 19:34
30
אף מדינה, אפילו ארה"ב, אינה יכולה לעשות ככל העולה על רוחה.
למשל, טראמפ רצה להגביל כניסת תיירים ממדינות מוסלמיות אך בית המשפט פסל את הוראתו.
לצפיה ב-'זו הסיבה'
זו הסיבה
25/04/2018 | 18:07
27
מי שתלוי באחרים אינו עצמאי. אם מחר יופסק הסיוע הכלכלי של ארה"ב לישראל ישראל תקרוס.
לצפיה ב-'גם מר גרב מגזים'
גם מר גרב מגזים
25/04/2018 | 18:05
29
ללא רוב "יהודי" תהפוך מדינת ישראל למדינה רודנית כמו כל מדינות ערב. לו הייתי טועה ניתן היה למצוא מדינה ערבית דמוקראטית, עובדה שאין כזו.
לצפיה ב-'מעולם לא היה זמן בו לרוב היהודים היה טוב'
מעולם לא היה זמן בו לרוב היהודים היה טוב
25/04/2018 | 18:09
7
36
רק מי שלא יודע איך חיים אנשים ללא חרדה קיומית וללא כפייה דתית יכול לקרוא למצב בישראל "טוב".
לצפיה ב-'אני חי טוב כי המצב של עם ישראל לפני מדינת ישראל'
אני חי טוב כי המצב של עם ישראל לפני מדינת ישראל
25/04/2018 | 21:04
6
29
היה גרוע בהרבה מבחינה ביטחונית מאשר בתקופתה.
"כפיה דתית" - אני לא סובל משום כפיה דתית.
לצפיה ב-' אתה בעצם אומר שבשואה היה יותר גרוע ולכן פיגועים ומלחמות זה '
אתה בעצם אומר שבשואה היה יותר גרוע ולכן פיגועים ומלחמות זה
27/04/2018 | 04:28
3
27
טוב (ושוכח לומר לעומת השואה), אתה משווה את הרע ליותר גרוע, אתה מתעלם מהאפשרות שיכול להיות גם טוב.

לגבי כפייה דתית, אין לך אוטובוסים בשבת, אתה לא יכול להתחתן אזרחי בישראל, אתה משלם על מזון בסופרמרקט יותר מפי 2 מבכל מדינה מפותחת, אפילו יותר משווייץ שבה המחירים הגבוהים ביותר באירופה רק בגלל קומבינות הכשרות, אם אין לך כבלים או לוויין מחשיכים לך את כל הערוצים בימים מסוימים בשנה, סוגרים בפניך כבישים מסוימים בשבת, מצמצמים לך בכוח את אפשרויות הבילוי בשבת באמצעות שלילת חירותן של רשויות מקומיות להתיר פתיחת איזה עסקים שהן רוצות בשבת, אתה מממן את השתמטות החרדים משירות צבאי ומעבודה בעוד אתה שירתת ועובד ובמיסים שלך מפרנס משפחה חרדית שלמה. להמשיך?

אין לך ביטחון ואין לך חרות, אין לך כלום בעצם, אז איך אתה חי טוב?

באיזה סרט אתה חי? 
לצפיה ב-'חס וחלילה, פיגועים ומלחמות זה רע'
חס וחלילה, פיגועים ומלחמות זה רע
27/04/2018 | 11:23
2
26
המצב שהיה לפני מדינת ישראל, שאין ליהודים מדינה משלהם וצבא משלהם היה הרבה יותר רע.
השואה כמובן היתה השיא, אבל לא רק.
גם אם נחשוב מה היה קורה לעם ישראל לולא מדינת ישראל היתה קיימת, אני משוכנע שהיה לנו רע יותר.

בכל מדינה יש חוקים ותקנות שמגבילים אזרח כלשהו ולא מקובלים על אזרחים מסויימים.
לי כלמה שפירטת לא מפריע יותר מדי, זה בסה"כ הצביון היהודי של המדינה שנקבע לפי הסטטוס קוו עוד מימי הישוב.

לגבי מחיר בסופרמרקטים אתה טועה, הכשרות מעלה את המחיר בגרושים, רוב היוקר מגיע מהטייקונים ובעלי הרשתות שרוצים להרוויח יותר ויותר.
בסופר מרקט שיש בו בשר חלק ומיועד לציבור החרדי בעיקרו הבשר וגם הרבה מוצרים אחרים זולים ברמה לא מבוטלת מאשר בסופר מרקט לא כשר לדוגמא.

לגבי עודף קצבאות לחרדים, מסכים, עם זה צריך לעשות סדר, מיסים סלקטיביי יפתרו את הבעיה.

יש לי ביטחון ויש לי חירות.
הביטחון והחירויות בארץ אחרת לא שווים מבחינתי, כי שם לא בייתי.
לצפיה ב-'אתה בעצם מודה שאתה משווה את הרע ליותר גרוע'
אתה בעצם מודה שאתה משווה את הרע ליותר גרוע
27/04/2018 | 14:37
1
34
אמרת שללא מדינת ישראל היה ליהודים (באופן כללי) יותר גרוע אבל זה לצערך לא הופך את המצב לטוב. תשובתך מצדיקה את טיעוני.

לגבי המחירים הגבוהים ברשתות הלא כשרות, מכיוון שמספר הסניפים שלהן מצומצם ועקב כך ההיצע של מוצרי המזון שאינם כשרים בהגדרה מצומצם יכולות הרשתות האלה להרשות לעצמן מחירים גבוהים כי קהל היעד שלהן קהל שבוי. ברור גם שפירות ים מיובאים מפורטוגל ובשר חזיר מיובא מרומניה עולים יותר מאשר היו עולים אם היו דגים פירות ים בישראל ומגדלים הרבה יותר חזירים בישראל.

אתה טוען שכפייה דתית לא מפריעה לך, אבל במדינות מפותחות כפייה דתית לא אמורה להתקיים.

טענת שלא מעניינים אותך חירות וביטחון במדינה אחרת כי אתה נמצא בבית שלך, במילים אחרות הדיסוננס הקוגניטיבי שלך מוביל אותך להאמין שיש לך חירות וביטחון. איפה יש לך יותר סיכוי להיפצע או להיהרג בפיגוע, בישראל או בחו"ל? איפה יש לך יותר סיכוי להיפצע או להיהרג במלחמה, בישראל או בחו"ל? אתה יכול להתחמק ולומר שבכל מקום קיים סיכוי מסוים, עם זאת משנה מה הסיכוי.

אני גם יכול להבין את טיעון "אני בבית שלי" שלך, אני לא יודע מה עברת בבלארוס ועד כמה היה אז חשוב להסתיר את היותך יהודי ומה חוו הוריך וסיפרו לך, אבל אני יודע איך זה כאשר אין חשש קיומי ולא רק בגלל שאני חי בקנדה, בילדותי חייתי גם בגרמניה, עד היום חלק ממשפחתי שם. בטח הדבר הראשון שעולה לך עכשיו בראש זה "הגרמנים הם אלה שעשו את השואה, איך יכול יהודי להעלות על הדעת לחיות במדינה בה שלט פעם היטלר והפעילה מכונת השמדה המונית", תשובתי לשאלה זו פשוטה, הגרמנים בני זמננו לא אשמים בפשעי סביהם ולעומת זאת הפלסטינים בני זמננו רוצים להשמיד יהודים כמו אבותיהם וכמו סביהם, אני סקרן לראות איך תשלול טיעון זה.

עוד לגבי בית, בית הוא המקום בו אתה אמור להרגיש הכי בטוח והכי נעים. האם אתה יכול לומר בכנות שלא היית מרגיש יותר בטוח ויותר נעים בארה"ב או בקנדה? עזוב רגשות לאומיים, אני מדבר רק על תחושה אישית, עזוב גם אידיאולוגיות, ענה כאדם פרטי ולא כפרט מתוך קבוצה. בסופו של דבר אתה חי רק פעם אחת, האם לא עדיף לך להשיג בחייך את המיטב עבורך? אתה יכול לשאול "מה עם הדורות הבאים", אם תשאל אענה שכל אדם אחראי לעצמו ובבגרותם הם יעשו את הבחירות שלהם (למשל אם המצב בעתיד היכן שתבחר יהיה פחות טוב ואתה תהיה מבוגר מדי לעבור מדינה אך ילדיך צעירים מספיק), אין הצדקה לאדם להפוך עצמו לקורבן. הניסיון של הגירה כילד והגירה כמבוגר מאוד שונה, אני זוכר זאת מנסיוני. אפילו שלך יש ניסיון הגירה רק כילד, את נסיונך אתה יכול להשוות לניסיון של הוריך, עבורך הלך כמעט חלק ועבורם נמשכה ההסתגלות שנים. אני בטוח גם שלהוריך היה הרבה יותר קשה להגר מאשר לי (כבוגר), אני הגעתי עם שפה ועם מקצוע שהתחלתי לעבוד בו תוך זמן קצר, כמו כן בגלל שבאתי מראש בתוכנית מסודרת היה בידי כל המידע לו הייתי זקוק מראש, להם לא היה. אפשר להשוות זאת למי שנכנס לים כשהוא יודע לשחות לעומת מי שזורקים אותו למים ולומד לשחות בכוחות עצמו.

המטרה (מבחינת המהגר) אותה מטרה אבל הדרך לא אותה דרך.
לצפיה ב-'אולי בשבילך זה רע, בשבילי זה טוב.'
אולי בשבילך זה רע, בשבילי זה טוב.
30/04/2018 | 09:50
17
אתה טועה!
יש מספר רשתות גדולות של חנויות לא כשרות ועוד כמה קטנות+מעדניות בודדות, ויש תחרות ביניהן ואף לקוח אינו שבוי.
כמו-כן, אסור לייבא בשר לא כשר ארצה, מגדלים חזירים בארץ ואף צדים חזירי בר.

כפייה דתית זאת טענה של חלק מהאוכלוסייה, אחרים טוענים לכפייה חילונית.
במדינה מפותחת יכול להיות צביון תרבותי/דתי/לאומי מגוון, אין שום סתירה.

בישראל יש לי שלטון יהודי, צבא יהודי וגם אם הסיכוי להיפגע גבוה יותר ממדינה אחרת, עצמאות בארץ ישראל עדיפה מבחינתי.

לא טענתי שבגרמניה כולם היום רוצים להשמיד אותך.
גרמניה היא גולה כמו כל גולה אחרת, היא אינה בייתי.
גם ההרגשה של לגור שם אינה נעימה בגלל מה שקרה, גם אם כיום רוב הסובבים אינם רוצים להשמידך.

מבחינתי בית הוא ארץ ישראל ולא ההגדרה שלך, אתה לא מאמין בתורה ולא מחובר למורשת אבותיך.
אני פרט שהוא חלק מקבוצה שיש לו יעוד ומורשת, אני לא פרט חד פעמי שמנותק מכל.
להוריי בהחלט היה די קשה, גם לאחותי שעלתה בגיל החטיבה היה בהחלט לא קל כמו לי.
לצפיה ב-'זה שאתה מסכים לאותה מגמה'
זה שאתה מסכים לאותה מגמה
27/04/2018 | 08:36
1
20
לא אומר שהיא לא קיימת. אולי בעינייך זאת לא כפייה אבל בעיני רבים אחרים זאת כן.
לצפיה ב-'ניתן לומר על הרבה דברים כפיה'
ניתן לומר על הרבה דברים כפיה
27/04/2018 | 11:25
24
ובכל מדינה ניתן למצוא אנשים שיטענו כך.
סופרמן פנה אליי עם טענות על חרדה קיומית וכפייה דתית, הגבתי אישית שזה לא רלוונטי לגבי.
לגבי אזרחים אחרים, בהחלט יש כאלה שזה רלוונטי עבורם.
לצפיה ב-'כלום, עבדתי'
כלום, עבדתי
25/04/2018 | 17:40
31
בשביל לחגוג לא משנה מה צריך חופש.
לצפיה ב-'חג עצמאות שמח'
חג עצמאות שמח
19/04/2018 | 16:35
6
לצפיה ב-'יהי זכר הנופלים ברוך'
יהי זכר הנופלים ברוך
18/04/2018 | 00:19
11
לצפיה ב-'האם תומכי פוטין בימין הישראלי התפכחו ? '
האם תומכי פוטין בימין הישראלי התפכחו ?
16/04/2018 | 23:27
2
38
מהללי ומשבחי פוטין בעבר הלא רחוק האם הם רואים כעת
מה שאמרתי מזמן שפוטין הוא רע לישראל ולעמו ?
הוא תומך בטרור של סוריה ואיראן .
הוא המיט על עמו מכות כלכליות קשות והיד עוד נטויה.
האם דוברי רוסית בישראל לא אמורים להביע דעתם השלילית על פוטין ברשתות החברתיות הרוסיות ?
היות ואופוזיציה רוסית לפוטין מתוך רוסיה מנועה מלהגיב בחריפות .
מצחיק אותי כאשר אומרים האינטרסים של רוסיה בסוריה ואוקראינה
אין שום אינטרס רוסי במקומות הללו , זה הכל במוח הקודח של פוטין
גם אם פוטין יתבסס במקומות הללו זה לא נותן כלום מלבד הוצאות וצרות לרוסיה .

לצפיה ב-'לא, הם לא'
לא, הם לא
17/04/2018 | 10:38
1
40
ראשית, למאמינים אדוקים יש מנגנוני הדחקה משוכללים. להבדיל, לך תשאל חרדי מדוע איש היי טק חילוני מרוויח 30 אלף ש"ח, ואילו אברך בכולל מסתפק בכמה אלפים בודדים, "זו תורה וזו שכרה?" תקבל תשובה ארוכה ומפותלת, כגון: השכר האמיתי מצפה בעולם הבא, הקב"ב נפרע מהרשעים בעולם הזה בעזרת תשלום השכר הגשמי, האברך הוא גלגול נשמתו של מיליונר מהדור הקודם שלא למד תורה, ועכשיו הוא כן לומד תורה להשלמת המשימה וכו' וכו'

לכן חסידי פוטין יסבירו באותות ובמופתים כי אסד עדיף על דאעש, וכי פוטין אוהב יהודים, הרי המורה שלו הייתה יהודייה, ולכן לא יתן לאסד לפגוע בישראל.

כמו כן, חסידי פוטין הם בד"כ אנשים לא מתוחכמים בעליל. תשמע מהם אמירות כגון "למה מה? מבחינתי, פוטין עדיף על ביבי, לו היה ראש ממשלת ישראל, היה מכסח את המחבלים בעזה".
לצפיה ב-'אני מכיר אותם טוב , זה אכן היה נכון '
אני מכיר אותם טוב , זה אכן היה נכון
17/04/2018 | 20:07
36
לפני שהם ידעו בודאות שפוטין תומך באיראן וגם אז האיראנים היו רחוקים 
קנו את הF35 בכדי להפציץ אותם 
כיום האיראנים קרובים וכבר היו כמה התרלויות פיזיות איתם והיג עוד נטויה .
אבל גם יש אנשים דוברי רוסית שהם פרוטיב פוטין ,שרצוי שיגלו לעם הרוסי 
מה פוטין מעולל.
לצפיה ב-'ח"כ רזבוזוב מתלונן שאין מספיק יוצאי בריה"מ בקרב מדליקי'
ח"כ רזבוזוב מתלונן שאין מספיק יוצאי בריה"מ בקרב מדליקי
10/04/2018 | 12:26
14
50
המשואות.

כבר ארבע שנים ברציפות לא היה אף דובר רוסית בין מדליקי המשואות בטקס ערב יום העצמאות בהר הרצל - כך עולה ממכתב ששיגר ח"כ יואל רזבוזוב (יש עתיד) אתמול (ראשון) לשרת התרבות מירי רגב שהגיע לידי וואלה! NEWS. "ציבור הישראלים דוברי הרוסית המונים כיום כמיליון וחצי אזרחים במדינה, הם ציבור שתרם רבות לחברה בישראל בכל תחומי החיים".

לדבריו, "לבטח אפשר למצוא אחד או אחת שתרומתם לא פחותה ממדליקי המשואות הנבחרים", כתב רזבוזוב, שאף האשים את רגב ב"התעלמות" מציבור דוברי הרוסית ועקץ אותה על רקע סערת נאום ראש הממשלה בטקס. "ברור לכל שבימים אלה רוב זמנך ומרצך מושקע בניסיונות להפוך את הטקס הממלכתי לצרכיו הפוליטיים של ראש הממשלה, אך אין הדבר יכול להאפיל על הצורך לייצוג ראוי של כלל הציבור בישראל בטקס".

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, המנהל את טקס המשואות ומשמש הדובר המרכזי בו, עלה מברית המועצות ב-1987, אך מאז 2014 לא נכלל אף ישראלי דובר רוסית ברשימת מדליקי המשואות. באותה שנה הדליקה משואה המדענית והיזמית קירה רדינסקי שעלתה מאוקראינה בגיל ארבע. שנה קודם לכן, אגתה פלצ'יק, יוצאת אוקראינה הדליקה משואה בשם תנועת השומר הצעיר, שציינה ב-2013 מאה שנים להקמתה.

ח"כ רזבוזוב פנה לרגב בנושא כבר בשנה שעברה וקבל בפניה על כך שיש הדרה של ציבור הישראלים דוברי הרוסית בקרב מדליקי המשואות, אך גם השנה אין אף דובר רוסית ביניהם. "טקס המשואות הממלכתי, שנערך מדי שנה ביום העצמאות, אמור להציג לעם ישראל את נציגיו מכל גווני ורובדי החברה הישראלית. לכבוד הזה נבחרים אלו שתרמו ותורמים באופן ייחודי בתחומם ובמגזרם", כתב רזבוזוב. "במקום שיתוקן העוול, הוא רק גדל ומחמיר".

אתמול פרסמה רגב, העומדת בראש ועדת הטקסים והסמלים, את הרשימה הסופית של מדליקי המשואות ביום העצמאות, בהם: הזמר שלמה ארצי, אלוף (במיל') ישעיהו (שייקה) גביש, אשת ההיי-טק החרדית רחלי גנות, השחקן הפאראלימפי נועם גרשוני שנפצע במלחמת לבנון השנייה, תושבת פקיעין מרגלית זינאתי והמנהיג הרוחני של העדה הדרוזית בישראל שייח' מוואפק טריף.

כמו כן ישיאו משואות פרופ' מרסל מחלוף מהטכניון, פרופ' אביעזרי פרנקל ממכון ויצמן למדע, השחקנים ליא קניג וזאב רווח, הבלשן ד"ר אבשלום קור, מאי קורמן, תלמידת תיכון שפיתחה פטנט למניעת שכחת ילדים ברכב, ונציגת המרכז לסיוע ושיתוף פעולה בינלאומי במשרד החוץ (מש"ב) שתדליק משואה יחד עם נשיא הונדורס, חואן מנואל הרננדז, בוגר תכנית המנהיגים של המרכז. אתמול סוכם גם כי ראש הממשלה בנימין נתניהו ידליק משואה במסגרת הטקס, וכן יישא דברים קצרים.

לצפיה ב-'מחכה לפוסט של מכלוף דרעי'
מחכה לפוסט של מכלוף דרעי
10/04/2018 | 15:18
37
שיתלונן על תת ייצוג של מזרחים או על היעדר של טריפולטאים ואלגי'ראים ברשימה של מדליקי המשואות.
לצפיה ב-'זהותנות מגזרית ופלגנות'
זהותנות מגזרית ופלגנות
11/04/2018 | 07:19
6
32
כאילו שטקס המשואות נועד בשביל לייצג עדות ומגזרים שונים.
לצפיה ב-'בדיוק בשביל זה הוא נועד'
בדיוק בשביל זה הוא נועד
11/04/2018 | 21:02
5
26
פשוט העולים מבריה"מ מוצאים מן הכלל, כרגיל.
לצפיה ב-'הוא נועד לייצג אנשים שתרמו למדינת ישראל'
הוא נועד לייצג אנשים שתרמו למדינת ישראל
11/04/2018 | 21:33
4
23
בדרך יחודית ולא דחיפת X אנשים מכל מגזר/קהילה/עדה בשביל שמר רזבוזוב לא יתלונן אח"כ.

אם העולים מבריה"מ היו מוצאים מן הכלל, אז גב' רדינסקי קירה לא היתה מדליקה משואה לפני 4 שנים.
לצפיה ב-'ב-4 שנים לא מצאו אף "רוסי" שתרם למדינה?'
ב-4 שנים לא מצאו אף "רוסי" שתרם למדינה?
11/04/2018 | 21:35
3
11
לצפיה ב-'מצאו כל מיני אנשים'
מצאו כל מיני אנשים
12/04/2018 | 07:14
2
24
אז לא פגעו ב'רוסי', מה הבעיה ?
אתה רוצה בכח לדחוף מישהו 'רוסי' בשביל לסמן וי ?
לצפיה ב-'אנחנו 20% מהאוכלוסיה'
אנחנו 20% מהאוכלוסיה
12/04/2018 | 07:56
1
28
אם במשך 4 שנים "לא פוגעים" בחמישית מהאוכלוסיה, זה אומר שלא מכוונים טוב.
לצפיה ב-'אין שום קשר'
אין שום קשר
12/04/2018 | 10:12
27
ואם אין מספיק יוצאי בריה"מ שנמצאו מתאימים להדלקת משואה ?

אבל העיקר ש"יכוונו טוב" ויביאו מישהו לבמה שיקדיש את המשואה בשביל שאסטרו ורזבוזוב יהיו מרוצים.
לצפיה ב-'"הרוסים" מעניינים את מירי סיבוני כשלג דאשתקד'
"הרוסים" מעניינים את מירי סיבוני כשלג דאשתקד
11/04/2018 | 21:06
4
8
לצפיה ב-'מעניין אם אנחנו בכלל מעניינים מישהו במדינה הזאת '
מעניין אם אנחנו בכלל מעניינים מישהו במדינה הזאת
12/04/2018 | 16:05
3
44
חוץ מאת עצמינו, או שמא גם המזרחים וגם האשכנזים הוותיקים היו מעדיפים שהיינו נשארים ברוסיה, המזרחים בגלל השוני התרבותי העצום והחילוניות הגובלת באתאיזם, והאשכנזים בגלל הנטיה הפוליטית שלנו ימינה, כי במקום להוות להם תגבורת סיכלנו את פרוייקט ה"שלום" שלהם (נסיגה לגבולות 67 + מדינת כל אזרחיה)?
לצפיה ב-'מובן שאני מדבר על מגמות סטטיסטיות ונטיות הרוב בכל מגזר, '
מובן שאני מדבר על מגמות סטטיסטיות ונטיות הרוב בכל מגזר,
12/04/2018 | 16:09
29
כי תמיד אפשר למצוא אינדיבידואלים עם דעות החריגות לסביבה/המגזר/העדה שלהם.
לצפיה ב-'אף אחד לא מעניין כאן אף אחד'
אף אחד לא מעניין כאן אף אחד
12/04/2018 | 16:46
1
52
כל אחד דואג רק לבני משפחתו ולחבריו הקרובים. הפוליטיקאים דואגים לחברי מרכז במפלגתם. כמה חברי מרכז ליכוד ממוצא רוסי יש?

לצפיה ב-'כרגיל בחיים, דעה הכי צינית היא גם הכי מציאותית...'
כרגיל בחיים, דעה הכי צינית היא גם הכי מציאותית...
12/04/2018 | 17:08
10
לצפיה ב-'לזכר הנרצחים '
לזכר הנרצחים
11/04/2018 | 21:35
9

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

DRSI Law Office
הגירה, ויזה ואזרחות בחו"ל
פורום אזרחות בבריטניה וארה
מעוניינים באזרחות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה