לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
93479,347 עוקבים אודות עסקים

פורום ישראל ברוסית

פורום "ישראל ברוסית" מהווה במה ליוצאי ברית המועצות לשעבר והמדינות שקמו בעקבות פירוקה.
בפורום דנים בכל נושא הקשור לעלייה ארצה, השתלבות בארץ, קשר עם ארצות המוצא, עולים טריים וותיקים כאחד.
כמו-כן, ניתן לדבר על התרבות הרוסית והשפה הרוסית ולשאול שאלות ללומדי השפה הרוסית.
הפורום מיועד ופתוח לכל גולש, עולה וצבר כאחד, בני כל הגילאים/מינים/עדות/לאומים/דתות/השקפות עולם.
ובמיוחד לגולשים הסמויים שאני יודע שקוראים כאן בסתר, אז קדימה  הירשמו לתפוז והתחילו להשתתף בצורה פעילה.

אנא הקפידו לשמור על חוקי הפורום והאתר.
גלישה מהנה ודיונים פוריים

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ישראל ברוסית

פורום "ישראל ברוסית" מהווה במה ליוצאי ברית המועצות לשעבר והמדינות שקמו בעקבות פירוקה.
בפורום דנים בכל נושא הקשור לעלייה ארצה, השתלבות בארץ, קשר עם ארצות המוצא, עולים טריים וותיקים כאחד.
כמו-כן, ניתן לדבר על התרבות הרוסית והשפה הרוסית ולשאול שאלות ללומדי השפה הרוסית.
הפורום מיועד ופתוח לכל גולש, עולה וצבר כאחד, בני כל הגילאים/מינים/עדות/לאומים/דתות/השקפות עולם.
ובמיוחד לגולשים הסמויים שאני יודע שקוראים כאן בסתר, אז קדימה  הירשמו לתפוז והתחילו להשתתף בצורה פעילה.

אנא הקפידו לשמור על חוקי הפורום והאתר.
גלישה מהנה ודיונים פוריים
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'ח''כ סבטלובה: ''צריך להזכיר מי היה סטלין, גרוע כמו היטלר'''
ח''כ סבטלובה: ''צריך להזכיר מי היה סטלין, גרוע כמו היטלר''
15/01/2018 | 22:35
7
16
ועדת העלייה, הקליטה והתפוצות תקיים מחרתיים דיון מיוחד, על פי בקשתה של ח"כ קסניה סבטלובה (המחנה הציוני), שיעסוק ברדיפת יהודי ברה"מ בשלהי תקופת שלטונו של הרודן יוסף סטלין, שלדבריה "היה גרוע ליהודים כמו היטלר". "התברר לי שרבים בארץ לא מכירים את העובדות ויש גם מי שמדבר עליו בהערצה, אבל סטלין היה צורר היהודים בברית המועצות. הוא ניהל בשנות ה־30 מסע דיכוי ורדיפות המוני נגדם", אמרה ל"מעריב".
ח"כ סבטלובה מזכירה כי בינואר 1953 התפוצצה עלילת הדם נגד הרופאים היהודים שהואשמו בכך שניסו להרעיל את בכירי השלטון הסובייטי. "באותו חודש רופאים יהודים רבים נעצרו ונזרקו למרתפי העינויים", אמרה. "אחרים, ובהם גם סבתי ויקטוריה סורוקין ז"ל, פוטרו מעבודתם ללא שום התראה". סבטלובה המשיכה: "סבתי סיפרה לי פעמים רבות איך שבה הביתה, שם חיכתה לה בתה הקטנה, אמי סבטלנה, והתחילה לארוז את המזוודה בדרך לגולג בסיביר. מה שמנע את גירושה למחנה בסיביר היה מותו של הכלב הזה, הרודן האכזר. סטלין הצורר מת ב־5 במרץ 1953, בליל פורים, וכך נעצר הגירוש, אך ההסתה וההיסטריה סביב הרופאים היהודים ויהודים בכלל נמשכו עוד שנים רבות".
רדיפת היהודי תחת משטרו של סטלין, מזכירה ח"כ סבטלובה, כללה גם טיהורים המוניים והלשנות. אנשים נעלמו להם באישון לילה ולעולם לא שבו. משפטי ראווה נוהלו נגד בכירי התעשייה והצבא. "אחד מאלה שלא חזרו היה סבי מצד אבא, קונסטנטין ולריאוס, מבכירי היהודים ששירתו בתעשייה הצבאית, שלילה אחד נעצר ונעלם אל תוך הלילה, לתמיד", הוסיפה.
לדבריה, מאז שעלתה ארצה היא נתקלת לא אחת בשלטים שמאדירים את שמו ומורשתו של סטלין. כמו למשל, פרסומות של מכללת אופנה בתל אביב שהשתמשה בפוסטרים של סטלין, דבר שהרתיח אותה מאוד.
"יוצרי השלטים שוכחים מי היה האיש ומה הייתה מורשתו ומדיניותו, במיוחד לגבינו - היהודים. הוא תאום של היטלר מכל בחינה", היא אומרת.
בדיון שיתקיים מחרתיים בוועדה היא תדרוש להכניס את הפרק החשוב הזה בחיי יהדות ברה"מ לחומרי הלימוד במדינת ישראל. "הגיע הזמן שנדבר גם על זה", אמרה. "על אימי משטר סטלין. שנזכור את אלה שנשלחו למותם על לא עוול בכפם, שנדע את השמות, ולעולם לעולם לא נשכח".

לצפיה ב-'סתם שאלה: איך ח"כ סבטלובה מתייחסת לאבו מאזן? '
סתם שאלה: איך ח"כ סבטלובה מתייחסת לאבו מאזן?
16/01/2018 | 08:59
1
14
מה עם ערפאת, לדעתה הוא רב-מחבלים או מנהיג מתון?
לצפיה ב-''
16/01/2018 | 11:00
4
לצפיה ב-'הגזימה קצת'
הגזימה קצת
16/01/2018 | 15:25
4
13
גרוע כמו היטלר? הודות לסטאלין חיי מיליוני יהודים במזרח אירופה ניצלו.
לצפיה ב-'זאת לא הייתה המטרה של סטאלין'
זאת לא הייתה המטרה של סטאלין
16/01/2018 | 19:04
1
3
לשחרר יהודים, זאת הייתה ההשלכה. מה יכול להיות יותר גרוע מזה שחלק מאותם היהודים שניצלו בשטחה של רוסיה והאחיות שלה, נשלחו למחנות?
לצפיה ב-'העיקר מה היתה התוצאה'
העיקר מה היתה התוצאה
16/01/2018 | 19:28
4
סטלין איפשר לחלק מיהודי פולין להימלט לברית המועצות ופינה אותם למחוזות המזרחיים. גם חלק מיהודי ביילורוסיה ואוקראינה פונו לקווקאז ולאסיה התיכונה. היתה פה בבירור כוונה להציל אותם מהנאצים. למרות היותו רודן אכזר ורוצח המונים, סטלין בו זמנית היה חסיד אומות העולם בקנה מידה ענקי, הרבה יותר משינדלר ודומיו.
לצפיה ב-'וכמה יהודים (ביחד עם אנשים ממוצאים אחרים) איבדו את חייהם'
וכמה יהודים (ביחד עם אנשים ממוצאים אחרים) איבדו את חייהם
16/01/2018 | 19:28
1
2
הודות לסטלין?
לצפיה ב-'הרבה'
הרבה
16/01/2018 | 19:31
לצפיה ב-'חוק המרכולים וסגירת עסקים בשבת'
חוק המרכולים וסגירת עסקים בשבת
11/01/2018 | 17:25
11
18
מה דעתכם על החוק ?
לצפיה ב-'דעתי היא שהדתיים יורים לעצמם ברגל'
דעתי היא שהדתיים יורים לעצמם ברגל
11/01/2018 | 22:26
1
26
בכל החקיקה הדתית הזאת הם רק מגדילים את כוחן של מפלגות כגון יש עתיד או ישראל ביתנו, שברגע שיתחזקו יעבירו שוב חוקים בעד גיוס, שלילת תקציבים מבתי ספר ללא לימודי ליבה, צימצום קצבאות ילדים, שלילת אבטחת הכנסה מאברכים וכדומה.
לצפיה ב-''
13/01/2018 | 21:05
4
לצפיה ב-'בינתיים באשדוד החרדים ניצלו את העברת החוק'
בינתיים באשדוד החרדים ניצלו את העברת החוק
13/01/2018 | 21:17
6
28
ולחצו על ראש העיר לאכוף את חוק העזר העירוני (שלא נאכף בשנים האחרונות).
וכמובן עכשיו כבר אי אפשר לשנות את החוק ללא אישור משר הפנים.
שבת שניה שפקחי העיריה מחלקים דו"חות והעיר גועשת:

לצפיה ב-'היית בהפגנה אתמול?'
היית בהפגנה אתמול?
14/01/2018 | 09:51
4
4
לצפיה ב-'היית בהפגנה? אני רציתי לנסוע '
היית בהפגנה? אני רציתי לנסוע
14/01/2018 | 12:38
2
17
לצערי לא היה לי זמן. אסור לתת להם להבין שהציבור אדיש או מפחד להגיד לא לעקרונות שהם מאמינים בהם על חשבון החברה, ועל חשבון הנוחות החברתית.
לצפיה ב-'את צודקת'
את צודקת
14/01/2018 | 13:42
1
13
לצערי גם לי לא יצא. אני מקווה שתהיה כאן קריאת השכמה לאדישות שמאפיינת את הציבור החילוני בשנים האחרונות.
לצפיה ב-'המאמץ צריך להיות בקלפי'
המאמץ צריך להיות בקלפי
14/01/2018 | 14:20
13
יש בעיה שהרבה חילונים לא הולכים להצביע ובעיה של ריבוי מתמודדים שכל אחד עלול למשוך אליו קולות וכך החרדים יכולים לנצח.
לצפיה ב-'כן'
כן
14/01/2018 | 14:17
12
אמנם לא מההתתחלה, הגעתי באמצע.
לצפיה ב-'עוד מאשדוד'
עוד מאשדוד
14/01/2018 | 14:57
10

בביג היו אלפי אנשים, ממש לא רק 'רוסים', אולי אפילו יותר צברים.
בהפגנה בערב הגעתי בשלב מאוחר יותר, היה אמנם רוב מסויים ל'רוסים', אבל לא רק.
הקריאות בהפגנה היו בנוסח "אנחנו מכבדים את מרחב החיים החרדי, בבקשה שלא יכפו את אורח חייהם על הציבור החילוני".
לא נתקלתי בקללות, נאצות, אלימות או קריאות לבטל את יהדותה של המדינה.

ממה שאני רואה ברשתות החברתיות, הרבה תגובות זועמות מהציבור המזרחי-דתי, במיוחד זן הערס-כיפה ומיעוט חרדי שהחליטו שזאת מחאה נטו של 'רוסים' והתחילו לשחרר את הארס המבחיל שלהם נגד יוצאי בריה"מ.

גם בתגובות של ה'נאורים' ממדינת תל אביב ניתן לראות צד קיצוני אחר שמבחינתו הבעיה היא היהדות, וצריך פשוט מאוד לבטל את יהדותה של המדינה לגמרי ואז לא תהיה בכלל שבת לדון עליה.
אחרים גם החליטו שזאת מחאה של ה'רוסים' והאשימו: "בחרתם ליברמן וביבי, מגיע לכם"
(ליברמן ומפלגתו בכלל הצביעו נגד).
לצפיה ב-'צעד הפגנתי שנועד לשרת את המצביעים בלבד'
צעד הפגנתי שנועד לשרת את המצביעים בלבד
14/01/2018 | 09:39
1
16
די ברור שאף אחד לא ממש הולך לאכוף את החוק.
לצפיה ב-'החוק עצמו אומר שכל שינוי בחוקי עזר עירוניים'
החוק עצמו אומר שכל שינוי בחוקי עזר עירוניים
14/01/2018 | 14:23
10
חייב לעבור דרך שר הפנים, אז אין כאן גם מה לאכוף.
מה שכן, ערים כמו אשדוד שלא הספיקו לשנות את חוקי העזר והחרדים בהם ניצלו את ההזדמנות ללחוץ על העיריה נדפקו.
השאלה היא עד כמה רחוק תלך העיריה באכיפה, בינתיים חילקו קנסות.
לצפיה ב-'אז איך הייתם מתמודדים עם לחץ מבחנים?'
אז איך הייתם מתמודדים עם לחץ מבחנים?
09/01/2018 | 21:21
22
30
לא כזה קשור לפורום, אבל מה זה משנה? מה הייתם עושים בתקופת מבחנים בשביל להירגע ולהיות מרוכזים במבחנים? אתם נלחצים ממבחנים?

לצפיה ב-'ללמוד כמה שיותר, כל פעם כאשר הייתי'
ללמוד כמה שיותר, כל פעם כאשר הייתי
10/01/2018 | 23:07
29
מצליח לפתור תרגיל, זה היה מרגיע.
לילה לפני מבחן הולך לישון לא מאוחר ונותן למח לנוח.
גם ממש רגע לפני המבחן לא לומד, עדיף לדבר עם חברים או לקרוא עיתון או משהו.

אחרי מבחן עושה פעילות גופנית, שותה בירה ושומע מוזיקה.
לתת למתח להתפוגג
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
11/01/2018 | 16:05
6
30
1. הייתי בד"כ מתכונן עם קבוצה של חברים (אחד או יותר). כל שעה-שעה וחצי עושה הפסקות. מתחיל להתכונן בצורה אינטנסיבית 3 ימים אחרי המבחן. אחרי קבלת הציון, במידה והוא מעל 75, הייתי מייד זורק את כל החומר של הקורס. במידה והציון היה פחות מ-75, הייתי נרשם למועד ב'.
מייד אחרי המבחן הייתי בד"כ יוצא לפאב או לקולנוע עם אותם חברים שאיתם התכוננתי למבחן.
לצפיה ב-'3 ימים אחרי = לפני'
3 ימים אחרי = לפני
11/01/2018 | 22:22
3
לצפיה ב-'לא פחדת לזרוק את החומר של הקורס? היית זורק גם מחברות? זה'
לא פחדת לזרוק את החומר של הקורס? היית זורק גם מחברות? זה
13/01/2018 | 23:35
4
10
יכול להיות מועיל גם לקורסים אחרים לפעמים, למשל אם ששכחת איזה משהו.
לצפיה ב-'ברור'
ברור
14/01/2018 | 08:32
8
עדיף לשמור הכל
לצפיה ב-'הייתי זורק את כל החומר הכתוב והמצולם'
הייתי זורק את כל החומר הכתוב והמצולם
14/01/2018 | 17:41
2
10
מבחינתי זה היה סוג של טקס ניקוי הראש לקראת הקורסים הבאים. 
מעולם לא יצא לי להזדקק לחומר של איזשהו קורס אחרי שעברתי בהצלחה את המבחן.
לצפיה ב-'הצלחת לזכור כל כך טוב את הכל ?'
הצלחת לזכור כל כך טוב את הכל ?
14/01/2018 | 21:50
1
9
הרי הרבה פעמים משתמשים בחומר של קורסים קודמים בשביל הקורסים הבאים בתור.
לצפיה ב-'לא, מייד שכחתי חלק ניכר מהחומר'
לא, מייד שכחתי חלק ניכר מהחומר
15/01/2018 | 08:36
7
אבל ממילא אין סיכוי שהייתי מוצא משהו בחומר שכתוב בכתב יד, חודשים או שנים אחרי שנכתב.
מקסימום הייתי לוקח ספר בספריה ובודק.
לצפיה ב-'אני הייתי נלחצת רק אם לא הספקתי ללמוד טוב'
אני הייתי נלחצת רק אם לא הספקתי ללמוד טוב
11/01/2018 | 23:42
21
מעבר, אני לא סבלתי מלחץ. בתקופת המבחנים למדתי תמיד בקבוצה, זה עוזר במיוחד אם המקצוע שלך הוא חומר כתוב, כי אפשר לפתח דיונים ושמתי לב שכשדנים על הנושא החומר נקלט טוב יותר מאשר שהייתי לומדת עם המחברת. כמה שעות בודדות לפני המבחן עצמו לא הייתי חוזרת על החומר, כי זה חסר תועלת לדעתי. את ממילא לא תספיקי לחזור על כל החומר, והחומר שכן תספיקי לחזור עליו יגרום לך לתחושה שהוא מרעונן ביחס לחומר שלא חזרת עליו, וזה יכול להלחיץ. בנוסף, נמנעתי מלהשתתף בדיונים על החומר עצמו עם אנשים אחרים רגעים לפני המבחן. הייתי מעדיפה לשוחח על מה נעשה אחרי או על דברים אחרים. בסוף תקופת המבחנים או אחרי מבחן קשה במיוחד היינו יוצאים לבלות ויש תחושה של רגיעה ואיפוס.
לצפיה ב-'נושא כאוב. בכל אופן, טרם המבחן האזנתי ל-LM:'
נושא כאוב. בכל אופן, טרם המבחן האזנתי ל-LM:
12/01/2018 | 17:48
8
26
היא מבקיעה זיקי דעה כשהדעת מפוזרת טרם המבחן. בטום המבחן שבתי לביתי לישון או לחלום בהקיץ.
לצפיה ב-'מה זה LM?'
מה זה LM?
12/01/2018 | 20:31
7
4
לצפיה ב-'Liturgic Music'
Liturgic Music
12/01/2018 | 23:05
4
13
שנכתבת בלטינית או בגרמנית. קיימת גם Liturgic Russian Music שנכתבת בבולגרית או ברוסית. מעין פיוטים.
לצפיה ב-'פעם גם אהבתי מוסיקה כזאת'
פעם גם אהבתי מוסיקה כזאת
13/01/2018 | 09:43
3
24
וגם מוסיקת בארוק ורנסאנס. אבל שמתי לב שהאזנה למוסיקה כזאת משרה עלי דכאון. אז הפסקתי להאזין לזה.
לצפיה ב-'באמת?'
באמת?
14/01/2018 | 09:30
2
13
כיצד נחשפת אליה? הרוב אינו מודע לקיומה.
לצפיה ב-'"קול המוסיקה"'
"קול המוסיקה"
14/01/2018 | 10:52
1
18
כשהייתי בצבא, אהבתי להאזין לתחנת הרדיו הזאת. 
לצפיה ב-' תחנה קבועה אצלי.'
תחנה קבועה אצלי.
14/01/2018 | 11:06
3
לצפיה ב-'תשמעי פחות מוזיקה קודרת וככה יותר תצליחי במבחנים! ואז זה לא '
תשמעי פחות מוזיקה קודרת וככה יותר תצליחי במבחנים! ואז זה לא
13/01/2018 | 23:49
1
15
יהיה נושא כאוב אם כבר אז עדיף לשמוע לפני מוזיקה קצבית שמעוררת ולא מרדימה, אבל על טעם ועל ריח
לצפיה ב-'לא רלוונטי'
לא רלוונטי
14/01/2018 | 09:34
17
ציוניי היו גבוהים.
לצפיה ב-'לגבי עניין הלמידה עם עוד אנשים'
לגבי עניין הלמידה עם עוד אנשים
13/01/2018 | 11:32
2
14
בד"כ העדפתי לבצע את רוב הלמידה לבד, כי כאשר לומדים עם מישהו בזוג אז נוצר מצב שאחד מבין טוב יותר פרק כלשהו בחומר ורץ קדימה והשני עדיין תקוע עליו.
מה שכן, אפשר להתארגן לפגישה עם עוד מישהו או אפילו כמה חבר'ה ושם שכל אחד יעבור על מה שהוא לא הבין ואולי אחרים הבינו.
לצפיה ב-'שמתי לב שהכי טוב זה ללמוד עם חבר/ה אחד/ת. זה מרגיע, כי הרבה '
שמתי לב שהכי טוב זה ללמוד עם חבר/ה אחד/ת. זה מרגיע, כי הרבה
13/01/2018 | 23:40
1
7
פעמים כשאתה לומד לבד אתה נכנס לסרטים שאולי אתה באי הספק או שאתה מתקדם לאט מדי, או מהר מדי ואז נראה לך שאתה לא ממש מעמיק ובטוח מפספס משהו. כשאתה לומד עם עוד מישהו אז גם אם הוא חזק ממך במשהו זה דווקא יתרון. אתה יכול להסתמך עליו וללמוד ממנו. ללמוד בקבוצה של שלוש אנשים ויותר זאת הבעיה ורק אז מתחיל העניין של הרוב קובע. אם הרוב טוב במשהו שאתה לא אז הלמידה שלך תהיה לא אפקטיבית. חוץ מזה שללמוד עם עוד מישהו זה כיף ומשחרר. יש חברה. אולי כי אני לא בדיוק אוהבת להסתגר בארבע קירות למשך כול תקופת המבחנים.
לצפיה ב-'כל אחד ואיך שהוא מסתדר'
כל אחד ואיך שהוא מסתדר
14/01/2018 | 08:36
11
אצלי העיק העניין שאחד רץ או מעכב את השני.
גם בסופו של דבר חשוב שאת בעצמך תחשבי ותגיעי לפתרון, כי לשמוע את החבר שעלה לבד על הפתרון זה כמו להעתיק תשובה...
לצפיה ב-'עוד נקודה חשובה'
עוד נקודה חשובה
14/01/2018 | 08:49
9
להשקיע במהלך כל הסמסטר, לסגור פינות לא מובנות במהלך הסמסטר ולא להשאיר את זה למבחן.
ככה לפני המבחן מבצעים חזרה גנרלית על כלל החומר ופותרים מבחנים משנים קודמות.
מה גם שלפעמים המרווח בין מבחנים הוא יומיים-שלושה.
לצפיה ב-'כחלון וליברמן סיכמו: קצבת הזקנה תוגדל בכ-600 מיליוני ₪ כבר'
כחלון וליברמן סיכמו: קצבת הזקנה תוגדל בכ-600 מיליוני ₪ כבר
11/01/2018 | 23:27
2
18
בשנת  2018

יישום המתווה להעלאת תוספת הותק לקצבת זקנה שעליו סוכם עם כניסתה של ישראל ביתנו לממשלה, יוגדל בכ-600 מיליוני ₪ כבר בשנת 2018, כך סיכמו שר האוצר, משה כחלון ושר הביטחון אביגדור ליברמן. ההסכם יוחל רטרואקטיבית החל מחודש ינואר עם אישור תקציב המדינה לשנת 2019. בנוסף, בשנת 2019 יוקצו עוד כ- 300 מיליוני ₪ נוספים, כך שסך התוספת תעמוד על כ-1.4 מיליארד ₪. עולים חדשים ונשים שעד היום לא קיבלו את מלוא תוספת הותק מקצבת הזקנה שלהם יקבלו תוספת של עד 50% לקצבאות הזקנה שלהם בחודש.
מדובר בצעד נוסף לשיפור מצבם של הקשישים בכלל והקשישים העולים בפרט. צעד זה מצטרף לצעדים נוספים שבוצעו בתקציב הקודם וצעדים נוספים שנעשים בתקציב הנוכחי. ביניהם, העלאת קצבת השלמת הכנסה לקשישים בסך של מיליארד ₪, הרחבת סיוע בדיור ודיור ציבורי בסך של כמיליארד ₪, ותכנית סיעוד לאומית, שתאושר במסגרת התקציב הקרוב, בסך של כ-1.76 מיליארד ₪.
לצפיה ב-'גם בשנה שעברה היה הרבה רעש על העלאת קצבאות זקנה'
גם בשנה שעברה היה הרבה רעש על העלאת קצבאות זקנה
12/01/2018 | 08:39
1
18
בסוף אמא שלי קיבלה תוספת של 31 ש"ח לחודש. לעג לרש.
לצפיה ב-'מעניין כמה יהיה עכשיו'
מעניין כמה יהיה עכשיו
12/01/2018 | 13:51
4
לצפיה ב-'טיסה לרוסיה בלי דרכון רוסי'
טיסה לרוסיה בלי דרכון רוסי
05/01/2018 | 09:08
4
59
היי אני מקווה שהשאלה שייכת לפורום.
נולדתי ברוסיה ובגיל שנתיים עלינו לארץ. מעבר לנסיעה קצרה לשם בגיל 4 לא הייתי ברוסיה מאז.

אנחנו רוצים לנסוע כמשפחה לטיול קצר בסנט פטרסבורג.
להורים שלי יש דרכון רוסי בתוקף ומן הסתם יכנסו איתו.
לי אין דרכון רוסי ולפי מה שאמא שלי אומרת בגלל שהייתי ממש קטנה הייתי רשומה בדרכון שלה ולכן אין בעיה שאכנס עם הדרכון הישראלי?

מה דעתכם? אני אמורה להיכנס עם הדרכון הישראלי?
במידה וכן אני מניחה שאני וההורים שלי נתפצל בשדה התעופה שכן יש תורים נפרדים למחזיקים בדרכון רוסי נכון?
לצפיה ב-'1. אין בעיה להיכנס עם דרכון ישראלי בלי ויזה'
1. אין בעיה להיכנס עם דרכון ישראלי בלי ויזה
05/01/2018 | 13:18
2
31
ביקרתי שם לפני כמה שנים (אחרי ביטול הויזות) עם כל המשפחה עם דרכונים ישראלים, וביקורת הדרכונים עברה ללא בעיה, כמו בכל מדינה אירופאית.
2. לדעתי את נחשבת לאזרחית רוסיה ואמורה להיכנס עם דרכון רוסי. אבל אין לי מושג איך הם ידעו את זה.
לצפיה ב-'תודה על התשובה'
תודה על התשובה
05/01/2018 | 20:11
1
28
בדרכון הישראלי שלי כתוב שנולדתי בברית המועצות זה לא אומר שככה הם ידעו?

לצפיה ב-'לא'
לא
06/01/2018 | 10:31
18
זה לא אומר שיש לך אזרחות רוסית.
לצפיה ב-'תיכנסי עם ישראלי'
תיכנסי עם ישראלי
05/01/2018 | 21:59
25
אני הייתי לפני 3 חודשים ברוסיה ונכנסתי עם דרכון ישראלי.
לצפיה ב-'אפליה בשיבוץ בצה"ל ?'
אפליה בשיבוץ בצה"ל ?
02/01/2018 | 09:52
42
106
לאור הטענה שאסטרו הציג כבר לא פעם:

גם...
המשך>>
לאור הטענה שאסטרו הציג כבר לא פעם:

גם אני נתקלתי באנשים שהיו די משכילים, עם קב"א גבוה ששובצו למשל ליחידות כמו תובלה, ובאופן כללי לתובלה משובצים הרבה 'רוסים'(בעיקר מהזן הפחות אינטליגנטי) ו'אתיופים'.
בנוסף נתקלתי בתופעה גם במהלך השירות שלי וגם לאחריו של גיוס נשים 'רוסיות' (ובמיוחד לא יהודיות) למשטרה הצבאית.
מנגד כמעט ולא נתקלתי בצבר ותיק ממוצא אשכנזי ששובץ ליחידות אלה.
יש להם נציגות בולטת ב"יחידות השמנת" הטכנולוגיות, מודיעיניות וכו'.
גם בחיל האוויר לרוב משובצות פקידות בלונדיניות צבריות מהזן המיוחס.
לצפיה ב-'פרס הגבורה לאסיר הציון יוסף מנדלביץ''
פרס הגבורה לאסיר הציון יוסף מנדלביץ'
04/01/2018 | 14:15
4
24
שמעתם על הפרס שקיבל יוסף מנדלביץ'? אני מניחה שלא. חברים שלו פנו אליי השבוע ושאלו איך התקשורת הישראלית כמעט לא דיווחה על האירוע ההיסטורי. מתברר שלפני כמה ימים הוענק בתוך בניין הקרמלין "פרס הגבורה" למנדלביץ', אסיר ציון לשעבר, בנוכחות כ-6,000 צופים. ועל מה הוקירו אותו רשמית בתוך המעון של נשיא רוסיה, סמוך לכיכר האדומה? על ההתנגדות שלו למשטר הסובייטי ועל מאבקו לשמור על היהדות בתוך מחנות העבודה ובתי הסוהר. במהלך הערב חילק "איגוד הקהילות היהודיות" ברוסיה פרסים בתחום הקולנוע, הספרות, המוזיקה ועוד, אבל בתחום הגבורה – הגיבור הגיע מישראל. מנדלביץ' בא מהארץ במיוחד, עם משפחתו ועם ידידים שסייעו לו במאבקו הארוך בימי מסך הברזל.
בנו, משה, סיפר לי השבוע: "כילד אמרו לי תמיד שאבא אף פעם לא יוכל לחזור לרוסיה, ופתאום הוא חוזר לרוסיה, כמנצח. זה לא ניצחון בקרב או במלחמה, אלא ניצחון רוחני, של הערכים שלנו".
מנדלביץ' היה פעיל במחתרת היהודית-ציונית ברוסיה ובשנת 1970 היה שותף ב"מבצע חתונה", פרויקט נועז במסגרתו ניסו הוא וחבריו לחטוף מטוס רוסי כחלק מהמאבק למען עלייה חופשית. הם הואשמו בבגידה, אישום שדינו מוות, ולבסוף הוא נכלא ל-11 שנות מאסר "בלבד", מתוכן שבת רעב 58 ימים. בשנת 1981 שוחרר יחד עם אסירי ציון נוספים ועלה לארץ. מדברים אצלנו הרבה על "ועדת ביטון" ועל הצורך לדבר יותר על מורשת יהודי המזרח. זה נכון, אבל גם סיפורה של יהדות רוסיה די נדחק מהנרטיב הלאומי.
אז הנה חלק מה שאמר מנדלביץ' בנאומו בטקס בקרמלין: "מי אני שאקבל פרס על גבורה יהודית? היו בינינו גיבורים שמסרו נפשם במרתפי הק.ג.ב. אני כאן בשמם, כאחרון האחרונים. גבורה עבורי אינה רק המאבק שלנו על פתיחת השערים לבני עמנו. גבורה כזו יכולה להיות גבורה רגעית וחולפת. גבורה אמיתית היא להמשיך להישאר יהודי בכל מצב, גם בכלא וגם אחרי השחרור, להתאמץ לשמור על זהותך. אחרי שעליתי ארצה הרבי מלובביץ' ציווה עליי להמשיך להיות גיבור, להיות דוגמה ליהודים גם ברוסיה וגם בעולם החופשי, לדאוג לעלייה ולחינוך.
זה מרגש עבורי במיוחד להיות כאן סביב חנוכה. גזר הדין האכזרי על המבצע שלנו ניתן בחנוכה. אני זוכר איך אחרי כמה שנים במאסר הדלקתי חנוכייה מאולתרת מפרוסת לחם וחוטי פשתן. כך שכאשר אנחנו מברכים בחנוכה על הניסים שנעשו 'בימים ההם, בזמן הזה', אנחנו מתכוונים בזמן הזה, בימינו".
השבוע פניתי אל מנדלביץ', אחרי שחזר ארצה, וכך הוא אמר: "חורה לי שלא קיבלתי את הפרס כאן, בארץ ישראל, אלא במדינה זרה. לא מפרגנים כאן לאסירי ציון. חוץ מסיכת 'אסיר ציון' אין שום יחס, בעוד שדווקא ברוסיה, בחנוכה, ציינו את ניצחון האור על החושך, ממש באולם ששימש לכינוסים של המפלגה הקומוניסטית. טוב, אולי הייתי צריך לדעת מראש שזה לא יזוהה אצלנו בתור 'ניוז'. הרי איך זה יתרום להפלת נתניהו?".

(בתמונה: משפחת מנדלביץ' מחוץ לקרמלין. מתוך הטור השבועי)

לצפיה ב-'היא קצת התבלבלה'
היא קצת התבלבלה
04/01/2018 | 17:17
3
19
הפרס ניתן ע"י איחוד הקהילות היהודיות שמדי שנה שוכר אולם בתוך מתחם הקרמלין. לא מדובר באיזושהי הוקרה רשמית מצדו של פוטין ושות':

...раввин Йосеф Менделевич — в номинации «Мужество», за самоотверженную борьбу за права евреев в СССР
לצפיה ב-'זה מה שכתוב'
זה מה שכתוב
04/01/2018 | 19:42
2
15
"במהלך הערב חילק "איגוד הקהילות היהודיות" ברוסיה פרסים..."
לצפיה ב-'אבל בתחילת הטור היא מציגה את האירוע...'
אבל בתחילת הטור היא מציגה את האירוע...
04/01/2018 | 20:04
1
19
בתור הוקרה רשמית, במעון הרשמי של הנשיא, טקס בקרמלין וכו'. בפועל מדובר באירוע של הקהילה היהודית, וגם לא של כל הקהילה, אלא של ארגון הגג של חסידי חב"ד.

האוניברסיטה העברית משכירה את הקפטריה שלה לעריכת חתונות, אבל זה לא אומר ש"באוניברסיטה העברית נערך טקס רשמי של נישואי יוסי וטלי".
לצפיה ב-'אוקיי, אפשר לחשוב בטעות שזה באמת רשמי'
אוקיי, אפשר לחשוב בטעות שזה באמת רשמי
04/01/2018 | 21:20
3
לצפיה ב-'שאלון קצר לדוברי רוסית לצורך עבודת סמינריון'
שאלון קצר לדוברי רוסית לצורך עבודת סמינריון
01/01/2018 | 13:16
4
31
שלום לכולם/ן!
 שמי שרון, אני סטודנט לתואר ראשון בלימודי בלשנות ואני זקוק (נואשות!!!!) לעזרתכם/ן במילוי שאלון קצר לדוברי רוסית לצורך עבודת סמינריון.
 המון תודה מראש!!!!

לצפיה ב-'ואם אני לא מצליח להעלות על דעתי 3 שמות תואר ?'
ואם אני לא מצליח להעלות על דעתי 3 שמות תואר ?
01/01/2018 | 14:52
5
לצפיה ב-'כתוב שניתן לכתוב פחות אבל באמת מבקש לנסות לכתוב 3.'
כתוב שניתן לכתוב פחות אבל באמת מבקש לנסות לכתוב 3.
02/01/2018 | 00:09
2
3
לצפיה ב-'איכשהו הצלחתי, הקלף היה די מאתגר'
איכשהו הצלחתי, הקלף היה די מאתגר
02/01/2018 | 09:08
1
3
לצפיה ב-'תודה רבה :)'
תודה רבה :)
02/01/2018 | 10:50
2
לצפיה ב-'שנה אזרחית טובה, שקטה ומוצלחת'
שנה אזרחית טובה, שקטה ומוצלחת
01/01/2018 | 10:03
3
10
לצפיה ב-'С Новым Годом'
С Новым Годом
01/01/2018 | 14:46
5
לצפיה ב-'שנה אזרחית טובה לכול חברי הפורום! '
שנה אזרחית טובה לכול חברי הפורום!
01/01/2018 | 15:39
5
לצפיה ב-''
01/01/2018 | 20:57
2
לצפיה ב-'"הרוסים" סוף־סוף הפכו למגניבים'
"הרוסים" סוף־סוף הפכו למגניבים
29/12/2017 | 09:57
47
223
אנה בורד

רגע לפני ש־2017 נגמרת, החברים הלא־רוסים שלי התחילו פתאום לשאול אם אפשר לבוא אליי ל"נובי גוד" - חגיגות ערב השנה האזרחית החדשה כהלכתן, כפי שהיו נהוגות ברוסיה. עד לא מזמן שתי המילים הללו (שפירושן "שנה חדשה") לא אמרו...
המשך>>
אנה בורד

רגע לפני ש־2017 נגמרת, החברים הלא־רוסים שלי התחילו פתאום לשאול אם אפשר לבוא אליי ל"נובי גוד" - חגיגות ערב השנה האזרחית החדשה כהלכתן, כפי שהיו נהוגות ברוסיה. עד לא מזמן שתי המילים הללו (שפירושן "שנה חדשה") לא אמרו דבר למי שלא נולד בברה"מ. ישראל היא אולי המקום היחיד בעולם שבו הלילה האחרון של דצמבר נקרא "סילבסטר", עם קונוטציה לאיזה קדוש נוצרי שאלוהים רק זוכר מיהו. במשך שנים, העולים, שחגגו עם עץ האשוח ליד, נתפסו ככופרים ביהדות, שלא לומר נוצרים, חלילה. הם לעיתים התביישו לחגוג, וספגו עלבונות גזעניים. ואילו הפעם זה המקום ליד השולחן הכי מבוקש בעיר. המימונה של הרוסים, אם תרצו.

אז מה השתנה? ובכן, המיתוג. קמפיין רציני של קבוצה בשם הבריגדה התרבותית - חבר'ה שעלו לארץ מרוסיה בילדותם, והתארגנויות כמו קבוצת דור 1.5 – הצליח סוף־סוף להסביר מה זה האירוע הזה. למעשה, מדובר בחגיגה שלא קשורה לדת בשום צורה (למרות שיש עץ, זה לא כריסמס, שחררו). ברוסיה זה היה חג עממי, חילוני לגמרי. הערב הכי שמח בשנה, שבו מתאספים כל החברים ובטלוויזיה יש משדרים חגיגיים, ואחר כך מגיעים כמה ימי חופש. אם להיצמד לאימרה רוסית: איך שתיפרד מהשנה החולפת כך תיראה השנה החדשה שלך, אז למה לא לחגוג? אבל בישראל חגים אזרחיים אינם דבר שגרתי, להוציא את יום העצמאות (ויום הזיכרון והשואה, חגים הם בטח לא).

עם כתבות בתקשורת, מיזמים שבהם עולים מרוסיה מארחים חברים לשולחן החג ועוד, ה"נובי גוד" הפך להיות סוף־סוף מגניב. אחרי שהרוסים, בדומה למנוע מאחורי השיח המזרחי הבועט, התחילו לעבוד בזה. ומה שאיפשר ל"נובי גוד" להתחיל להיטמע הוא העובדה שהאנשים המעולים מאחורי הקמפיין יודעים לדבר בעברית בדיוק כמו כל השאר, יודעים להשתמש ברשתות החברתיות כמו כולם, וגם לעשות סרטונים מעולים ומזמינים כמו כולם – פשוט כי הם לגמרי חלק מהכולם הזה. העובדה שעלינו לכאן בגיל צעיר מאפשרת לנו לדבר בכמה שפות, ולדעת איך "למכור" את עצמנו טוב יותר. דבר שההורים שלנו לא ידעו לעשות, וגם לא היה להם זמן לעשות.

אז כמה זה תפס? הנה, אפשר למצוא יותר ויותר עצי אשוח בחנויות, אפילו בקניונים; אנשים מחפשים חבר רוסי להתארח אצלו בחג; ופוליטיקאים החלו לברך את העולים לכבודו (אפילו בנט!). כלומר, יש כאן גם הון פוליטי שאפשר לקטוף. מי יודע, אולי שרים וחברי כנסת שבאו לאכול מופלטה ולהצטלם עם תרבוש במימונה, עוד ימצאו את עצמם מתענגים על דג מלוח במעיל פרווה.

אבל רגע לפני שאני מתחילה לערבב את סלט תפוחי האדמה ולמזוג את השמפניה, כדאי להתעכב על נקודה אחת: ה"נובי גוד" הפך סוף־סוף לאירוע לגיטימי, כי הוא מצטייר כקוּל, כלומר מחליק כמו וודקה טובה בגרון, ושולחן החג מצטלם יפה לאינסטגרם. זה צעד חשוב בפתיחות התרבותית כלפי יותר ממיליון איש שעלו מרוסיה, אבל זה צעד קטן. רוסים שיבואו להתחתן ברבנות (למה להם, ובכל זאת) עדיין יידרשו להוכיח את יהדותם, ועוד לפני זה עדיין יש מי שמסתכל להם לתוך הסנדוויץ' ומעקם פנים כשהם מדברים בשפתם באופן־ספייס. נקודות לשיפור לקראת "נובי גוד" 2019. עד אז, שנה טובה, או כמו שאומרים ברוסית: "סְ נובִים גודום!"

-----------------------------------------------------------------------------------
לצפיה ב-'ישראלי שרצה לאזרח את אישתו הזרה נקלע לאפשרות'
ישראלי שרצה לאזרח את אישתו הזרה נקלע לאפשרות
24/12/2017 | 09:21
84
145
לשלילת אזרחותו.
המשך>>
לשלילת אזרחותו.
בהמשך להודעה של טל53:
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/979/18275591...

מדובר בישראלי שהתחיל בתהליך אזרוח של אישתו, נשלח לבדיקה בארגון נתיב (כפי שהוזכר בהודעה לעיל) ואז התברר שהוא לא מוצא מסמכים המאמתים את יהדות משפחתו שעלו לפני 26 שנים, הארגון ממליץ לשלול לו את האזרחות.

כנראה שזאת המטרה של הבדיקות של האזרח הישראלי במקרה הזה, לא רק למנוע כניסה ואיזרוח של אזרחים זרים, אלא גם לגרש את האזרח הישראלי שעושה מהלך כזה.
לצפיה ב-' פורומים חדשים מחכים לכם '
פורומים חדשים מחכים לכם
24/12/2017 | 13:15
3

פורום חדש יעסוק בדיני המס כולל תחום המיסוי הפלילי, בו תקבלו ייעוץ מעו"ד מומחה, לשעבר מנהל תחום במחלקת החקירות של רשות המיסים 
היכנסו עכשיו לפורום דיני מע"מ ומס הכנסה 

פורום חדש מרכז ייעוץ משפטי ומענה על שאלות בנושאים של ויזה, דרכון זר, הגירה, אזרחות ואשרת עבודה בחו"ל, בבריטניה וארה"ב בעיקר
היכנסו עכשיו לפורום ויזה ואזרחות בבריטניה וארה"ב
לצפיה ב-'דעות מעניינות בעניין נובי גוד'
דעות מעניינות בעניין נובי גוד
20/12/2017 | 23:18
58
110

ואולי גם הגיע הזמן שלנו לשחרר? סה"כ רובנו הגענו לפה בגיל ילדות צעיר, בריהמ כמו שאנחנו זוכרים אותה לא קיימת מזמן, העולם השתנה. אם רובכם תסעו עכשיו לרוסיה תרגישו שם תיירים מוחלטים, אנחנו אמנם מדברים רוסית אבל מזמן מזמן מזמן לא רוסים. אני כן חוגג את החג הזה פשוט השנה עולות לי...
המשך>>

ואולי גם הגיע הזמן שלנו לשחרר? סה"כ רובנו הגענו לפה בגיל ילדות צעיר, בריהמ כמו שאנחנו זוכרים אותה לא קיימת מזמן, העולם השתנה. אם רובכם תסעו עכשיו לרוסיה תרגישו שם תיירים מוחלטים, אנחנו אמנם מדברים רוסית אבל מזמן מזמן מזמן לא רוסים. אני כן חוגג את החג הזה פשוט השנה עולות לי מחשבות שאולי זה באמת כבר לא קשור.

לא מרגיש לי נכון לחגוג את הנובי גוד .את הילדות שלנו אי אפשר להחזיר .היא היתה במדינה שכבר לא קיימת ,האווירה לא אותה אוירה .לפעמים כל החגיגות האלה נראות לי קצת מאולצות .שנים לא חגגתי נובי גוד .לפני כמה שנים חזרתי לחגוג .אבל זה רחוק שנות אור ממה שהיה בילדותינו .אני לא מרגישה שום התרגשות לקראת החג הזה ,גם הילדים שלי לא .אני הרבה יותר התרגשתי לקראת חנוכה -המסיבה הראשונה של הילדה בגן וההתרגשות שלה וכו'.
לצפיה ב-'הגדרת המונח "לאום"'
הגדרת המונח "לאום"
20/12/2017 | 19:03
11
26
מה ההגדרה המדוייקת למונח הזה ?
מה זה בדיוק לאום יהודי אם כך ?
לצפיה ב-'הלאום צריך להיות כמו בדרכון'
הלאום צריך להיות כמו בדרכון
20/12/2017 | 21:40
3
25
אזרח ישראל = לאום ישראלי.
לצפיה ב-'אז לאום = אזרחות ?'
אז לאום = אזרחות ?
20/12/2017 | 23:00
2
5
לצפיה ב-'בעצם, זה לא משנה'
בעצם, זה לא משנה
20/12/2017 | 23:05
1
21
בדרכון כתוב Israeli, בת"ז לא כותבים לאום יותר, ובמרשם האוכלוסין זה רשום רק לצורך סטטיסטיקה.
לצפיה ב-'זהו, שזאת לא אזרחות'
זהו, שזאת לא אזרחות
20/12/2017 | 23:21
20
בחלק מהמדינות יש חפיפה, אבל בחלק לא ועדיין המילה הבינלאומית לאזרחות היא לאום כפי שזה מופיע בדרכון.
אבל בישראל הלאום הוא שייכות לעם ולא אזרחות.
לצפיה ב-'אין הגדרה אחת'
אין הגדרה אחת
20/12/2017 | 23:32
6
26
והגבולות נזילים. זאת בשל כך שאין הפרדה בין הדת למדינה ובתוך כך אין יחס שווה לזרמים הדתיים השונים ביהדות.
לצפיה ב-'מי בעצם המציא את המונח ומהיכן הוא שאוב ?'
מי בעצם המציא את המונח ומהיכן הוא שאוב ?
21/12/2017 | 08:05
5
20
מהמילה אומה ?
לצפיה ב-'הומצא במאה ה-19. לפני זה אנשים היו הנתינים של השליטים שלהם'
הומצא במאה ה-19. לפני זה אנשים היו הנתינים של השליטים שלהם
21/12/2017 | 08:43
8
לצפיה ב-'הלאום והלאומיות'
הלאום והלאומיות
21/12/2017 | 09:09
3
24
הן תופעה שהחלה בראשית המאה ה-19. לפני כן גם אם הייתה לאנשים תודעה של שוני תרבותי (והיו גם מקרים של התאגדות על בסיס זה) התודעה הזאת הייתה יחסית משנית.
לצפיה ב-'כלומר היו עמים מאז ומתמיד'
כלומר היו עמים מאז ומתמיד
21/12/2017 | 09:34
2
19
אז לאום זה לא עם וגם לא אזרחות, אז מה זה בדיוק ?

אם כך אז המונח "לאום יהודי" נכון או לא ?
הרי עם ישראל מוגדר כעם מהתורה, המילה לאום כלל לא מוזכרת בתנ"ך ובתורה שבע"פ.
לצפיה ב-'עמים היו, אך לא הייתה תודעה'
עמים היו, אך לא הייתה תודעה
21/12/2017 | 09:46
1
28
לאומית.  מאחר והלאום זה לא הגדרה אחת ויש סוגים שונים המסקנה היא שההגדרה היא תלויית מקרה. למשל- רוב הלאומים קיימים על רקע שפה, תרבות, היסטוריה משותפת. יש לאומים שהינם אידיאולוגיים (למשל אמריקאים).

המונח לאום יהודי הוא נכון אך יש ויכוח מהם גבולותיו. האם הלאום היהודי מוגדר רק ע"פ זהות דתית או גם מרכיבים אחרים (למשל תרבות, היסטוריה משותפת).
לצפיה ב-'ומהי תודעה לאומית ?'
ומהי תודעה לאומית ?
21/12/2017 | 10:55
21
ליהודים הרי תמיד היתה תודעה שהם עם הספר ומהו תפקידם.
ליוונים, רומאים, רוסים, כל מיני שבטים לא היתה תודעה משותפת כלשהי ?

אז בעצם אין חפיפה בין "לאום יהודי" לבין "עם ישראל" בהגדרתו ההלכתית ?
לצפיה ב-'השפלה במשרד הפנים: עלה לארץ ב-1990, עבר ברית מילה - אבל תויג'
השפלה במשרד הפנים: עלה לארץ ב-1990, עבר ברית מילה - אבל תויג
18/12/2017 | 21:32
53
70
 "רוסי" ו"נוצרי"

לאוניד וינשטיין עלה לארץ עם הוריו לפני 27 שנה מאוזבקיסטן. האיש, ששירת כקצין רפואה בצה"ל, פנה למשרד הפנים לעדכון פרטים במרשם האוכלוסין. לתדהמתו, במסמך שהונפק לו צוין כי הוא משתייך ללאום "רוסי" ולדת הנוצרית....
המשך>>
 "רוסי" ו"נוצרי"

לאוניד וינשטיין עלה לארץ עם הוריו לפני 27 שנה מאוזבקיסטן. האיש, ששירת כקצין רפואה בצה"ל, פנה למשרד הפנים לעדכון פרטים במרשם האוכלוסין. לתדהמתו, במסמך שהונפק לו צוין כי הוא משתייך ללאום "רוסי" ולדת הנוצרית. וינשטיין, שעבר ברית מילה, זועם: "חפשי מדינה מי יילחם בשבילך"

כף רגלו לא דרכה מעולם ברוסיה, הוא לא הוטבל בכנסייה, והמצווה ההלכתית שאותה חווה הייתה דווקא ברית מילה בטקס יהודי. אבל כל אלה לא הפריעו למשרד הפנים לתייג את לאוניד וינשטיין, בן 31 מאזור המרכז, כשייך ללאום "רוסי" ולדת הנצרות. "זאת תחושת עלבון", אמר וינשטיין ל-ynet בעקבות מסמך רשמי שקיבל ביום חמישי האחרון. לאחר שביקש הסברים לנכתב במסמך, השיבה לדבריו הפקידה במשרד הפנים: "ככה אומרים לנו לרשום עכשיו, חייבים לרשום דת ולאום לכולם".

הוא עלה לארץ מאוזבקיסטן ב-1990 כשהיה בן ארבע וחצי עם אם שדתה אינה מוגדרת ואב יהודי. האב אף הביע נכונות לעלות לישראל כבר ב-1979 ובשל כך ישב בכלא שלוש שנים ונמנה עם אסירי ציון. "אבא שלי נעצר כי רצה לעלות לישראל, הוא היה מסורב עלייה. אנחנו משפחה ציונית, אבל כשאתה בא למשרד הפנים אחרי כל כך הרבה שנים במדינה ומתייגים אותך 'רוסי' ו'נוצרי' זו תחושה קשה", אמר וינשטיין.

לדברי וינשטיין, "לפני שנה התחתנתי בחו"ל ורציתי לעדכן את הפרטים שלי ושיצוין גם פה שאני נשוי. הלכתי למשרד הפנים להוציא תמצית רישום של מרשם האוכלוסין לצורך עדכון הפרטים שלי, וקיבלתי את המסמך שעליו רשום שהלאום הוא רוסי ובדת נכתב 'נוצרי'".

האיש החליט לא לשתוק על ההשפלה שספג, ובחר לפרסם בפייסבוק את תחושותיו. "רמת ייאוש ותסכול ממדינת ישראל - 10 מתוך 10", ציין וינשטיין בפוסט. "היום, 14.12.17 גיליתי לראשונה שאחרי יותר מ-27 שנים במדינת ישראל, ארבע שנים בצבא (שנה קבע), מילואים של 10 שנים בתור קצין רפואה - מדינת ישראל החליטה שהיא מתייגת אותי בלאום 'רוסי' (כן, כן, אפילו עדיין לא זכיתי להיות ישראלי) ושאני בעצם 'נוצרי'".

הוא הוסיף בפוסט כי "אז הנה הפתעה - מעולם לא הוטבלתי בכנסיה כדי להיות 'נוצרי'. כף רגלי מעולם לא דרכה בשטחה של רוסיה. אין לי כל קשר לרוסיה ואפילו אימא לא נולדה ברוסיה (אין לי שום דברים נגד רוסים אבל בכל זאת אני פשוט לא). עובדת היותה של אימא לא יהודייה לא היה חדש לי אבל בברית המועצות מה לעשות, דת הייתה נגד החוק ולכן לא הייתה דת. אבא דרך אגב יהודי, ואפילו עברתי ברית מילה. אבל הרי מה זה משנה? ככה הפקידים החליטו.

"כשהראיתי לפקידת הרישום ('ראש ענף') במשרד הפנים שאפילו בתעודת הזהות שלי לא רשום 'רוסי' וגם בדרכון לא רשום 'רוסי' או 'נוצרי' אלא אזרח ישראלי - היא אמרה 'אבל כשהגעת לארץ ככה חתמת'. (הייתי בן 4.5 כשעליתי לארץ אבל מה זה משנה נכון? חתמתי...). כשהבינה את השטות המביכה שהיא אמרה היא הודתה 'ככה אומרים לנו לרשום עכשיו, חייבים לרשום דת ולאום לכולם'".

למה לתייג אותי בתור רוסי? 
עם יציאתו מלשכת משרד הפנים הבין וינשטיין שאין לו עם מי לדבר. "זאת הרגשה קשה ומשפילה, למה צריך את כל התיוגים האלה? למה זה חשוג לתייג אותי בתור רוסי? אני לא מצליח למצוא רציונל לזה".

בסיום הפוסט כתב וינשטיין: "אז הנה, למרות שכל חיי אני חי במדינת ישראל ולמרות שמעולם לא החזקתי דרכון ו/או אזרחות 'רוסית' אני מסתבר רוסי, לא ישראלי. לכן מדינה יקרה וכל מי שמנהל אותה - לכי לחפש מי ישלם לך מסים, מי יילחם בשבילך במלחמות ומי ירצה את טובתך בעתיד. אני איתך ועם ההזויים שמנהלים את המדינה הזאת - סיימתי. 10 קבין של גזענות וטמטום ירדו על העולם וכולם נחתו על מדינת היהודים".

ח"כ קסניה סבטלובה (המחנה הציוני) פנתה בנושא בשאילתה לשר הפנים: "כיצד ייתכן שאזרח ישראלי שמעולם לא ביקר ברוסיה, ומוצא הוריו אינו רוסי, כתוב במסמכים הרשמיים כבעל לאום רוסי?", ציינה סבטלובה בפנייתה. לדבריה, "לאוניד וינשטיין הוא אזרח ישראלי שמעולם לא ביקר ברוסיה או החזיק אזרחות רוסית, ואף הוריו אינם ממוצאי רוסי, אך משרד הפנים החליט על דעת אנשיו לכתוב בסעיף הלאום במסמכים הרשמיים כי הוא רוסי.
"אם לא די בכך, למרות שמעולם לא הוטבל לנצרות, אביו יהודי ואמו חסרת דת, עוד נכתב בתעודות כי דתו היא נצרות. האם מדובר בטעות? בורות? דעות קדומות? אולי כל הדברים האלו גם יחד? אני לא מסתפקת בתשובות מהשר, אני דורשת גם להפסיק את היחס הכל כך פסול, כל כך פוגעני, למספר גדול של ישראלים שלהם אין בית אחר בעולם".

טרם נמסרה תגובת משרד הפנים לכתבה.

----------------------------------------------------------------------------

לצפיה ב-'איך אתם מתייחסים לקללות ברוסית?'
איך אתם מתייחסים לקללות ברוסית?
18/12/2017 | 16:39
16
46
הייתי בטיול של שבועיים וחצי בקייב, והופתעתי לגלות שהרבה אנשים משבצים קללות במשפטים שלהם, אפילו בשיחות טלפון. כשחזרתי, היה לי דיון עם הקולגה שלי לעבודה, והיא טוענת שבמדינות חבר העמים לקללות יש משקל רב ושהן לא חסרות משמעות כמו בישראל, אלא בעלות משמעות אמציונאלית הרבה יותר כבדה ומשמעותית בתרבות הרוסית. זה לא רק קללות, אלא חלק מהתרבות. זה מקובל שם, כי זה לא נתפס כמשהו לא בסדר.

אני מתייחסת לקללות רגוע. בעצמי אני כמעט ולא מקללת, רק כשיש לי צורך לתאר דבר מה בצורה ברורה. האם אתם משתמשים בקללות ביומיום?
לצפיה ב-'מאוד מפריע לי כשמקללים במקום ציבורי'
מאוד מפריע לי כשמקללים במקום ציבורי
18/12/2017 | 20:01
1
42
למשל, אם אני יושב בבית קפה על חוף הים עם אשתי, ובשולחן הסמוך מדברים רוסית בקול רם עם שילוב של מאט כבד. זה ממש מטריד והורס את הבילוי.
לצפיה ב-''
18/12/2017 | 21:38
24
נכון לגבי קללות בכל שפה.
לצפיה ב-'היו פה כמה דיונים בעבר בקשר לקללות. בתכלס? ברוסית באמת יש'
היו פה כמה דיונים בעבר בקשר לקללות. בתכלס? ברוסית באמת יש
18/12/2017 | 20:04
35
מגוון רחב של קללות מה שלא תמצאי לא בעברית ולא באנגלית. התרבות לא לקלל, הכוונה שלה בטח הייתה שמתייחסים לקללות הרוסיות כאל משהו בעל השפעה
אני מקללת רק כשמוציאים אותי מדעתי או מהתלהבות. לא בכוונה אלא זה בורח לי. בתכלס? אני לא משתמשת בכול המגוון של הקללות שקיימות ברוסיה.
לצפיה ב-'בצורה שלילית'
בצורה שלילית
18/12/2017 | 21:37
27
לאדם שקול בעל אוצר מילים מספק(וגם אם לא) אין צורך בגסויות שלא מועילות בכלום ומעכירות את האווירה.
אצלי בבית אף פעם לא שמעתי קללות, למדתי את המאט הרוסי מחוליגנים בשכונה ובבי"ס ומאוחר יותר ברשת.
מאוד מבחיל ומצער אותי לפגוש הורים שמקללים ליד ילדיהם הרכים.
אני נמנע מלקלל באופן כמעט מוחלט, אולי מלבד מקרי קיצון שגם אז אני נוטה לסנן.
עם חברים מדי פעם מספרים גסויות בצחוק ובשקט, למרות שאני מתרחק מזה בזמן האחרון.
לצפיה ב-'הכל תלוי מצב וסיטואציה'
הכל תלוי מצב וסיטואציה
18/12/2017 | 22:21
5
42
1. אנשים (לרוב) מדברים שונה בסיטואציות שונות. למשל, עם חברים לפלוגה במילואים (או מכרים מהצבא) סביר להניח שאדם ממוצע ישתמש במונחים פחות "רשמיים" (שלא נאמר בחלק מהמקרים אפילו וולגריים) בעוד שעם קולגות לעבודה או לקוחות הוא ישתמש בשפה די רשמית.

2. קללות זה עניין יחסי וכאשר אנחנו לא יודעים את הקונטקסט בו הדברים נאמרו אז הדברים עלולים לצאת מהקשרם. למשל, אני לפעמים,(בהומור), אומר לקולגות וחברים "ז'ידובסקאיה מורדה" אבל מי שישמע את זה מהצד עלול לא להבין שזה לא נאמר מטרה להעליב.

3. יש מילים ששפה אחת תהיה קללה ובשפה אחרת מילה תקנית ומקובלת. למשל המילה ז'לוב

לצפיה ב-'באילו מקרים למשל אתה משתמש ב"ז'ידובסקאיה מורדה" ?'
באילו מקרים למשל אתה משתמש ב"ז'ידובסקאיה מורדה" ?
19/12/2017 | 08:21
4
7
לצפיה ב-'קשה להגיד במדוייק'
קשה להגיד במדוייק
19/12/2017 | 08:51
3
31
לפעמים כשמישהו מהחברים לעבודה עושה משהו מטומטם.
לצפיה ב-'ומה הקשר בין טמטום לפרצוף יהודי ? '
ומה הקשר בין טמטום לפרצוף יהודי ?
19/12/2017 | 12:42
2
7
לצפיה ב-'צריך להיות קשר?!'
צריך להיות קשר?!
19/12/2017 | 12:49
1
4
לצפיה ב-'לפעמים כן'
לפעמים כן
19/12/2017 | 13:42
20
אלא אם כן זאת קללה תורנית לכל מקרה
לצפיה ב-'תלוי בזהות המקללים'
תלוי בזהות המקללים
19/12/2017 | 10:09
3
30
אכן הקללות הפכו לנחלת הכלל ברוסיה (משערים שזה קרה בגלל האסירים הפוליטיים בתקופתו של סטאלין שאח"כ שוחררו ו"הכירו" לשאר האינטלקטואלים את עולם הקללות העסיסי).

מחד, קיים ה"גופניק", המקבילה הרוסית לערס, שמקלל כי אוצר המילים שלו דל. לכן במקום להגיד, כמו שהערס הטיפוסי אומר, "קח את הזה של ההוא ושים על ההוא של הזה שמה", הגופניק מכניס "בלאט" אחרי כל מילה. מאידך, בן אדם משכיל יכול להשתמש בקללות לחידוד המסר או להוספת נימה הומוריסטית.
לצפיה ב-'לקלל בשביל לחדד את המסר'
לקלל בשביל לחדד את המסר
19/12/2017 | 20:38
2
29
אני מכירה רק מקרה אחד שאפשר להשתמש בקללה בשביל לחדד את המסר, למשל כמו שאומרים "иди на х*й". חוץ מזה אני לא מבינה איך אפשר להשתמש בקללה בשביל הומור.
לצפיה ב-'ממליץ על רומן הקאלט של יוז אלשקובסקי להמחשת הרעיון'
ממליץ על רומן הקאלט של יוז אלשקובסקי להמחשת הרעיון
19/12/2017 | 20:51
22
לצפיה ב-'אבל אפשר לשלוח בדרך מנומסת יותר, לא ?'
אבל אפשר לשלוח בדרך מנומסת יותר, לא ?
20/12/2017 | 06:20
4
לצפיה ב-'תלוי בטון שבו הן נאמרות '
תלוי בטון שבו הן נאמרות
01/01/2018 | 09:01
1
9

אם הטון אלים, זה לא נעים.
אם מישהו ממלמל לעצמו קללה, זה יכול אפילו לשעשע.

אבל הבנתי שבתרבות הרוסית, שימוש בקללות וב"מלים גסות" הוא גם עניין מעמדי - לא כן?
לצפיה ב-'לפי מה ששמעתי אנשים אינטליגנטים ומשכילים לא נוהגים לקלל'
לפי מה ששמעתי אנשים אינטליגנטים ומשכילים לא נוהגים לקלל
01/01/2018 | 16:55
12
אנשים פשוטים מהכפר יורים קללות ממקלע.

בביקור במוסקבה נתקלתי בנהגים עצבניים ומקללים שלא היו מביישים אף ערס ארצישראלי מצוי.
אז כנראה במוסקבה לא כולם כל כך אינטליגנטים.
לצפיה ב-'חג חנוכה שמח'
חג חנוכה שמח
13/12/2017 | 08:38
5
8
לצפיה ב-'שובן של המסעדות היהודיות לפולין'
שובן של המסעדות היהודיות לפולין
13/12/2017 | 20:29
4
30
לצפיה ב-'המסעדות האלה תמיד היו חלק מפולין'
המסעדות האלה תמיד היו חלק מפולין
15/12/2017 | 22:24
3
30
האוכל היהודי הפולני הוא בדיוק אותו אוכל שהפולנים הלא יהודים אוכלים ובעלת המסעדה בכתבה הוסיפה סממנים יהודים למסעדה כדי למשוך תיירים יהודים. כבר שנים יש תיירות של יהודים ובמיוחד יהודים מישראל בפולין והם נכנסים לאכול במסעדות כאלה כשהם מוצאים אותן. מה חשבתם שהאוכל היהודי בפולין שונה מהאוכל הפולני? זה בדיוק אותו אוכל, פשוט רוב המסעדות האלה אינן מתוייגות כמסעדות יהודיות אלא כמסעדות מזון ביתי.
לצפיה ב-'מה פתאום'
מה פתאום
16/12/2017 | 13:45
28
האוכל היהודי האשכנזי הוא לא אותו דבר כמו האוכל הפולני, יש מנות שהן על טהרת המטבח היהודי אשכנזי ולא נפוצות יותר מדי במטבח הפולני.
אם האוכל הפולני היה אותו הדבר אז לא היו צריכים להתאמץ לפתוח מסעדות יהודיות.
לצפיה ב-'לא מדוייק בלשון המעטה'
לא מדוייק בלשון המעטה
16/12/2017 | 18:04
1
55
גפילטע פיש זה לא מאכל פולני אלא יהודי מזרח אירופאי. יש מאכלים יהודיים נוספים, כגון פורשמאק, צוואר עוף ממולא וכו'
לצפיה ב-''
16/12/2017 | 19:09
5
לצפיה ב-'מבקר המדינה ביטל, דרעי דורש להחזיר'
מבקר המדינה ביטל, דרעי דורש להחזיר
09/12/2017 | 22:38
58
185
לאחרונה מבקר המדינה קבע כי הליך בדיקה מחודשת של אזרחותו של ישראלי  יליד ברה"מ, בבואו להתחתן בהליך מדורג (כאשר אחד מבני הזוג ישראלי והשני לא) הינו פסול ויש לבטל אותו. דרעי לעומת זאת, דורש להמשיך ולבצע את הבדיקה הזאת.
המשך>>
לאחרונה מבקר המדינה קבע כי הליך בדיקה מחודשת של אזרחותו של ישראלי  יליד ברה"מ, בבואו להתחתן בהליך מדורג (כאשר אחד מבני הזוג ישראלי והשני לא) הינו פסול ויש לבטל אותו. דרעי לעומת זאת, דורש להמשיך ולבצע את הבדיקה הזאת.
לצפיה ב-'היכן ניתן לצפות בסרטו הדוקומטרי של לאוניד פרפיונוב '
היכן ניתן לצפות בסרטו הדוקומטרי של לאוניד פרפיונוב
10/12/2017 | 23:23
5
36
Russkiye yevrei? אין ב-YouTube, אין ב-Yandex. תודה.
לצפיה ב-'גם אני לא מצאתי'
גם אני לא מצאתי
11/12/2017 | 10:08
2
29
אבל באופן כללי, אם לשפוט לפי הביקורות, אין כל חידוש בסרטים הללו. לקחו במאי מפורסם, זרקו לו כמה שמות שהוא מכיר (טרוצקי, אוטיוסוב וכיו"ב), והוא הפיק סרט איכותי שלא יחדש כלום למי שקרא ולו ספר היסטוריה אחד.
לצפיה ב-''
11/12/2017 | 11:16
15
לפי הטריילר רואים שזאת מעין סקירה היסטורית.
לצפיה ב-'חבל'
חבל
11/12/2017 | 23:32
2
לצפיה ב-''
12/01/2018 | 15:28
1
לצפיה ב-'שר הפנים אריה דרעי במתקפה חסרת תקדים נגד "ישראל ביתנו"'
שר הפנים אריה דרעי במתקפה חסרת תקדים נגד "ישראל ביתנו"
04/12/2017 | 13:04
57
88
"בשביל זה נאבקתם לעלות לארץ ישראל? בשביל לקנות את הנקניק הלבן דווקא בשבת?"

הויכוח בשל התנגדות "ישראל ביתנו" לחוק המרכולים.
המשך>>
"בשביל זה נאבקתם לעלות לארץ ישראל? בשביל לקנות את הנקניק הלבן דווקא בשבת?"

הויכוח בשל התנגדות "ישראל ביתנו" לחוק המרכולים.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

DRSI Law Office
הגירה, ויזה ואזרחות בחו"ל
פורום אזרחות בבריטניה וארה
מעוניינים באזרחות
קרוואן קלאב ישראל
בעזרת קרוואן קלאב ישראל

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה