לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום אפילפסיה - תמיכה
ברוכים הבאים לפורום האפילפסיה . האפילפסיה ידועה גם כמחלת הנפילה. האפילפסיה באה במפתיע. 1% מהאוכלוסיה מטופלת במניעת התופעות הנובעות מהאפילפסיה. מדובר בכ- 70,000 איש במדינתנו. בכל שנה מצטרפים בין 3,000 ל- 4,000 איש חדשים למטופלים באפילפסיה, בארצנו יש לפחות 20,000 איש אפילפטים מתחת גיל 20. לכל אפילפטי יש סיכוי של 60% להכנס להפוגה כעבור מספר שנים. לאפילפסיה יש מיגוון תופעות , שהידועה ביותר היא הנפילה. 70% מהאנשים, שבטיפול, לא סובלים משום תופעה. לשאר יש תופעות במידרג שונה.לרוב אפילפטים יש משפחה שמשתתפת אתו , אם בשמירה על לקיחת התרופה, או להתמודדות עם התקפים. לא נגזים אם נאמר ש – 300,000 משתתפים בהתמודדות עם האפילפסיה כולל ובני המשפחה. אנחנו כאן עם כולם. לצערנו אין הבנה באוכלוסיה לאפילפסיה, שנובעת מפחדים קדומים, הפוגעים קשה באפילפטים. אם בקבלה לעבודה, וביחסים חברתים. אנחנו כאן להסביר לכל אדם את המצב לאשורו.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אפילפסיה - תמיכה

ברוכים הבאים לפורום האפילפסיה . האפילפסיה ידועה גם כמחלת הנפילה. האפילפסיה באה במפתיע. 1% מהאוכלוסיה מטופלת במניעת התופעות הנובעות מהאפילפסיה. מדובר בכ- 70,000 איש במדינתנו. בכל שנה מצטרפים בין 3,000 ל- 4,000 איש חדשים למטופלים באפילפסיה, בארצנו יש לפחות 20,000 איש אפילפטים מתחת גיל 20. לכל אפילפטי יש סיכוי של 60% להכנס להפוגה כעבור מספר שנים. לאפילפסיה יש מיגוון תופעות , שהידועה ביותר היא הנפילה. 70% מהאנשים, שבטיפול, לא סובלים משום תופעה. לשאר יש תופעות במידרג שונה.לרוב אפילפטים יש משפחה שמשתתפת אתו , אם בשמירה על לקיחת התרופה, או להתמודדות עם התקפים. לא נגזים אם נאמר ש – 300,000 משתתפים בהתמודדות עם האפילפסיה כולל ובני המשפחה. אנחנו כאן עם כולם. לצערנו אין הבנה באוכלוסיה לאפילפסיה, שנובעת מפחדים קדומים, הפוגעים קשה באפילפטים. אם בקבלה לעבודה, וביחסים חברתים. אנחנו כאן להסביר לכל אדם את המצב לאשורו.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
טלפונים של אפילפטולוגים                   שרשורי הנוירולוגית                     אתר אי``ל

המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.
שרשורי הנוירולוגית     טלפונים חשובים
אתר אי``ל
המשך >>

כניסת מנהל חדש לפורום
( לעמוד שלי בתפוז )
27/03/2016 | 14:29
11
אנו מברכים את חייםלוי עם כניסתו לניהול הפורום ומאחלים לו הצלחה והנאה בתפקיד.
המשך גלישה מהנה בתפוז אנשים  
התקף ללא טריגר
25/03/2016 | 22:52
1
38
היי לכולם,

לצערי השבוע היה לי התקף נוסף, השלישי במספר מאז אובחנתי לפני כשלוש שנים. בניגוד לפעם הקודמת שבה נתקעתי בלי תרופות בסופ"ש ולא ישנתי כל כך טוב (מתכון מושלם להתקף), הפעם אין שום טריגר מובהק. לקחתי את התרופות שלי כרגיל וישנתי בסה"כ לא רע.

מהניסיון והידע שלכם, התקפים קורים גם ללא טריגר ברור ועל אף טיפול תרופתי?
אגב, אתם יודעים מה המינון המקובל של למיקטל? אני לוקח כעת 200 מ"ג פעם ביום לפני השינה. התקף כזה ללא טריגר מסמן שהטיפול התרופתי הנוכחי לא יעיל וצריך לשנות אותו ע"י שינוי מינון ו\או הוספת תרופה?

תודה ורפואה שלמה,
אמיר
לצערנו התקפים יכולים לקרות גם ללא טריגר וגם עם טיפול תרופתי
27/03/2016 | 11:54
26
קרוב לוודאי שתצטרך להעלות מינון התרופה. אאל"ט 200 מ"ג בלמיקטל זה מינון די נמוך. בכל מקרה צריך לדווח לנוירולוג המטפל.
תרופה חדשה אנטי אפילפטית בשוק האמריקאי על בסיס מריחואנה
25/03/2016 | 11:10
3
73
ברוך השב
25/03/2016 | 14:47
2
86
איך קוראים לתרופה?
Epidolex
25/03/2016 | 18:58
1
28
שלום חיים ידידי הותיק מה שלומך..........

קבלתי מסר מידיד מארה"ב על תרופה חדשה מאושרת אפידולקס
זוכר את הטענה המופרכת על השימוש במריחואנה כתרופה המסייעת
ועכשיו סגרתי מעגל בעניין המריחואנה אכן טובה לאפילפסיה
ומי יודע אולי תחליף את כל התרופות האחרות לאפילפסיה

תהנו לכם מפורים שמח

http://www.abc.net.au/news/2016-01-24/cannabis-based-drug-to-be-made-available-to-nsw-epiliepsy-kids/7110234
אני בהחלט זוכר את התמיכה הנמרצת במריחואנה כטיפול
26/03/2016 | 00:03
30
התרופה epidiolex נמצאת עדיין בשלבי ניסוי. אני מאוד מקווה שהיא תוכיח את עצמה ותתקבל.
אני לא בטוח שזה יפתור את כל בעיות האפילפסיה ולו בגלל המגוון הרחב מאוד של סוגי אפילפסיה והמקומות השונים במוח המהווים מוקדים אפילפטיים או שאין מוקד בכלל.
בכל מקרה כל תרופה שתוכל לעזור לעוד אנשים שקודם אי אפשר היה לעזור להם היא מבורכת.
נפתח פורום שי חי
( לעמוד שלי בתפוז )
15/03/2016 | 16:25
9
פחות מחודש אחרי שהחלה העונה הנוכחית של "האח הגדול" של זכיינית ערוץ 2 קשת, היה ברור כי מדובר בדמות ריאליטי שלא ראינו כמוה.
כשיצא בסופ"ש האחרון מבית האח הגדול העניין במתמודד השנוי במחלוקת הלך וגדל הרבה יותר מאשר בתוכנית עצמה.

אנחנו מזמינים אתכם להתעדכן במתמודד האהוב עכשיו בפורום שי חי:
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2563

ביקשתם - קיבלתם!
פרישת מנהלת הפורום
( לעמוד שלי בתפוז )
15/03/2016 | 10:52
1
35
אנו מודים ל na8 על תקופת ניהול בפורום ומאחלים לה הצלחה בהמשך הדרך בתפוז ובכלל
המשך גלישה מהנה בתפוז אנשים
תודה וחבל מאוד
23/03/2016 | 15:01
11
בקשת עזרה
14/03/2016 | 20:18
55
שלום רב, 
הנך מוזמן/ת להשתתף במחקר העוסק בתקשורת רופא- חולה ובמסירת אבחנה רפואית.
שמי גלי אליאן ואני סטודנטית לתואר שני במגמה לפסיכולוגיה רפואית במכללה האקדמית תל אביב יפו.
במסגרת עבודת הגמר, אני עורכת מחקר שמטרתו לבחון תפיסות מטופלים באשר למסירת אבחנה רפואית על ידי הרופא.
השאלון הינו אנונימי והמידע שבו ישמש לצורכי מחקר בלבד.
השאלון מיועד לכל מי שקיבל אבחנה רפואית על קיומה של מחלה כרונית (לדוגמא: סוכרת, אפילפסיה, טרשת נפוצה) או מחלה מאיימת חיים (לדוגמא: סרטן, מחלות לב) במהלך השנה האחרונה.
הזמן המשוער למילוי השאלון הוא כרבע שעה. הינך חופשי/ה להפסיק בכל עת השתתפותך במחקר.
במידה ותסכימו להשתתף במחקר, הקישור למחקר בלינק הבא:
https://mta.eu.qualtrics.com/SE/?SID=SV_07C05p4xYyzVXs9
אודה לכם מאוד על הקדשת זמן והשתתפות במחקר.
גלי

זימון למשרד התחבורה
13/03/2016 | 09:03
55
שלום, בעקבות התקף שהיה לי לפני פחות משנה, משרד הבריאות שלח לי טפסים עם פניות לכמה רופאים שימליצו מה לעשות לגבי המשך הרישיון.
לבנתיים זימנו אותי לפגישה במשרד התחבורה, כמובן לפני שהטפסים הספיקו להגיע למשרד הבריאות. למישהו זה קרה בעבר? יודעים להגיד לי מה הפרוצדורה? יקחו לי לבנתיים את הרישון עד התשובות?
תודה רבה!
הורות ואפילפסיה?
06/03/2016 | 13:41
2
77
היי, אני כבר כמה חודשים ארוכים מתחבטת עם עצמי- האם אני אצליח לגדל ילד\ה?
החלום הכי גדול שלי הוא להקים משפחה ושיהיו לי ילדים, אבל איך מתמודדים עם החודשים הראשונים, כשאר התינוק קם כל לילה כמה פעמים, וישנים מעט מאוד.
אנשים בלי מחלות פשוט סוחבים איתם את העייפות איכשהו, אבל כשאני לא ישנה לפחות 7 שעות רציפות בלילה יש לי התקפים בבוקר שיכולים להיגרר גם כמה שעות...
איך חיים ככה? אני שונאת את ההתקפים האלו, שונאת שבלי התראה מוקדמת נופל לי משהו מהיד או שבזמן צחצוח שיניים אני פשוט "זורקת" את המברשת.
אשמח לטיפים ולחיזוקים מנשים שלמרות המחלה מגדלות ילדים.
כי כרגע אני מיואשת רק מהרעיון...
אני אמא לשלושה והרביעי בתכנון
12/03/2016 | 19:57
47
הטריק שלי הוא לתת לבעלי את כל משמרות הלילה ולקחת לעצמי את משמרות היום....
תזכרי שעושים ילדים אחד אחד, ויש הרבה זמן להסתגל למעבר להורות, כולל הקושי בלילות.
בת כמה את? בן כמה בן זוגך? אולי יש לך יותר זמן ממה שנדמה לך. את מוזמנת לשאול כל שאלה. וכמובן - בהצלחה!
הי...
29/04/2016 | 11:06
4
אין כמו חווית הריון וגידול הילדים, מי שלא חווה את זה לא יוכל להזדהות עם זה, עם כל הקשיים בכך.
אף אחד לא אמר להביא 5-6 ילדים, אני הבאתי 2 ילדים (תאומים) הריון מדהימים, היה מעקב צמוד ולווי צמוד של הרופאים המתבקשים בכך, אם יש לך אפשרות לגייס עזרה אם זה מהמשפחה ואם זה כספית תנצלי את זה, אל תוותרי על זה.
אני מנותחת לב, מושתלת קוצב לב וסובלת מאפילפסיה ובכל זאת לא ויתרתי על הבאת הילדים, ילדתי זוג תאומים מדהימים ומציתי, נכון לא היה קל גם אחרי הלידה, היתה הדרדרות במצב הבריאותי אבל, יש לי משפחה שתמכה ועזרה וכשהיה צריך לקחתי גם מטפלת/ בייביסטר, 
זו דעתי, השקפתי, כמשהי שעמדה במצב ובכל זאת הלכה לכיוון וכן הביאה ילדים.
בהצלחה,
לשאלות את מוזמנת לפנות גם בפרטי.
googit
שלום לכולם אני צריך המלצה רופא לייעוץ
28/02/2016 | 20:14
1
81
אני סובל מבלבולים על בסיס כמעט יומי , לא יודע בדיוק להסביר את התופעה אבל זה בערך התחושה של רגע לפני ההתקף, הכדורים שני לוקח מונעים את ההתקפים הגדולים וכך נשארתי "רק" עם הבלבולים אבל זה מטריף
אשמח לעזרה ו/או לשמוע אם מישהו/י מכיר את התופעה
תודה
שרון
"בלבולים"
29/02/2016 | 11:37
52
שלום לך, ספר קצת מה האבחנה שלך, מה אתה מרגיש ברגע של הבלבול, מה אתה מאחריו? באיזה תרופות אתה מטופל?
חדשה כאן עם שאלות
22/02/2016 | 17:11
2
85
היי אז אצלי זה נקרא אפילפסיית נעורים  שהתפרצה בגיל 15  מאז אני מטופלת בדפלפט 700 מ"ג   וטפו טפו טפו הכח תקין    .. היום אני בת 29 ורוצה להקים משפחה    אך לצערי דפלפט היא תרופה שמאוד מזיקה לעובר ....   אתמול הלכתי לייעוץ אצל פרופסור    והאופציות הן או לשנות בהדרגה לתרופה הנקראת קפרה ,תרופה יחסית חדשה עם תופעות לוואי ולא מבטיח לי שלא אקבל התקף.. או להוריד מינון מהכדורים שלי  במקום 700 ל 500  ולהתפלל שכשאכנס להריון העובר יהיה בסדר...  קצת קשה להכיל את כל הדבר הזה  בתור בחורה צעירה שרוצה להקים משפחה  ....    מה לעשות????? 
קפרה וילודה
23/02/2016 | 20:45
58
היי, גם אני עם אפילפסיה נעורים מגיל 6, שחלפה וחזרה בשנות העשרים, לוקחת 3000 מג קפרה ביום, 3 הריונות תקינים, 3 ילדים מתוקים.
לפני כן הייתי מטופלת בפנוברביטון שהיא טרטוגנית, ולקראת הקמת המשפחה עברתי ללמיקטל + טרילפטין שלא איזנו אותי ובסוף הגעתי לקפה.
אגב, עדיין אין מספיק מחקר על קפרה והנקה, אני בחרתי להניק את כל ילדיי לפרק זמן של כחצי שנה כל אחד, לא היו תופעות לוואי.
אצל מי את מטופלת?
קפרה
25/02/2016 | 10:31
56
הי חדשה,

בשני ההריונות טופלתי בקפרה + טגרטול ולמרות שהיו התקפים, הילדות בסדר.. עד כמה שידוע לי הקפרה לא כ"כ חדשה.. הכל יחסי כמובן. אני איתה כבר 4.5 שנים.

לדעתי אם את יודעת שהדפלקט מזיקה לעובר תחליפי. חוץ מזה במהלך ההריון את אמורה להיות במעקב ב"הריון בר סיכון" כל חודש ויש מלא בדיקות.

גילוי נאות - אני לא מאוזנת עם הקפרה, אבל היא לא החמירה את התדירות ואת ההתקפים עצמם. 

שיהיה הרבה בהצלחה ורק בריאות.
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
17/02/2016 | 14:06
6
 מתעניינת בניתוח להגדלת חזה? רוצה לדעת מהן האופציות שעומדות בפנייך?
בפורום ניתוחי חזה תוכלי לקבל מענה לכל שאלה!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2558

יש לכם שאלות לגבי רכישת נעליים ברשת? מתלבטים לגבי מידה ולא יודעים איך לבחור?
פורום נעליים הוא המקום בשבילכם!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2559

מעצבים את הבית מחדש ויש לכם התלבטויות בנוגע לבחירת הריצוף? מעוניינים לקבל טיפים או רעיונות?
היכנסו עכשיו לפורום שיש ואבן בתפוז!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2554

עומדים להתחתן ויש לכם שאלות לגבי ההתנהלות בחופה? עליכם לבחור רב ואתם מעוניינים לדעת על מה לשים את הדגש?
בפורום רב לחתונה בתפוז תוכלו לקבל את כל התשובות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2556

רישיון לאופנוע.
17/02/2016 | 12:42
37
האם חולה אפילפסיה יכול להוציא רישיון לאופנוע אם יש לו כבר רשיון מסוג "B"?
תודה על התשובות.
שימוש בגרין סלים
16/02/2016 | 11:40
5
86
היי.
ראיתי לאחרונה כתבות באינטרנט לגבי הגלולה גרין סלים אלו גלולות אורגניות ואומרים בלי תופעות לוואי לא היה לי התקף 3 שנים.השאלה אם אני יכולה להשתמש בגלולות האלו ולא יעשו לי נזק.אומרים שזה מורכב מצמחים ומקפה ירוק.ולפני שאני מזמינה אני רוצה לדעת אם אני יכולה לקחת את זה ולא יעשה נזק אני לוקחת למיקטל. תודה והמשך יום טוב
אסור לקחת תוספים ותרופות "טבעיות" בלי להתייעץ עם רופא
24/02/2016 | 12:37
4
36
החומרים שיש בהן בהחלט משפיעים על הגוף
ההבדל היחיד בינם לבין תרופות אמיתיות הוא שעל הדברים הטבעיים אין פיקוח
תתייעצי עם רופא, זה יכול להיות מסוכן גם לאדם בריא
תודה שענית
25/02/2016 | 09:17
3
17
קודם כל באמת תודה שענית זה הקישור של התוסף

כתוב שם שזה עם אישור ממשרד הבריאות.
אני לא מאמינה לדברים האלה בכלל, אין קסמים בתחום הזה
25/02/2016 | 11:42
2
23
חשוב לך לעשות דיאטה?
תעברי לאכול בצורה מסודרת, כל מה שצריך זה מחברת וקצת הגיון ישר, לרוב ממולצות 6 ארוחות קטנות ביום -
לשתות המון מים (כמה שיותר)
להרבות בירקות
להפחית פחמימות (אבל לא להוריד לגמרי)
כושר במידה שמתאימה לך
ו.... בעצם, זהו

תודה
25/02/2016 | 14:11
1
7
מה שמעניין אותי בעיקר זה אם זה יפגע בי מבחינה בריאותית עם האפילפסיה
אז את צריכה לדבר עם רופא מומחה ולא להסתמך על הפורום
25/02/2016 | 19:39
9
למסירה קטוקל
12/02/2016 | 18:31
39
כ 10 פחיות
באזור הצפון,
למי שבענייני דיאטה קטוגנית - לפנות במסר.
פיתרון דחוף
10/02/2016 | 14:41
10
73
אני מאוזנת כ-10 שנים.כיום בשבוע 22 בהריון והתחילו לי התקפים קטנים בהכרה מלאה.
כל בדיקות הדם תקינות -ז"א רמת תרופה בדם תקינה.
שתי שאלות:
האם MRI עם הרדמה מלאה מסוכנת לעובר?
מה ניתן לעשות במקרה שהבדיקות בסדר./ מה הפיתרון להתקפים כאשר הבדיקות התרופתיות תקינות?
בדיקת MRI נחשבת בטוחה ולא מהווה סכנה לעובר
11/02/2016 | 00:03
30
כי לא מדובר בקרינה כי אם בהפעלת שדה מגנטי.
לגבי מה עושים אם הבדיקות תקינות צריך לשאול אפילפטולוג - נוירולוג המתמחה באפילפסיה. יש רשימה של אפילפטולוים בראש הדף.
למה שתצטרכי הרדמה מלאה בזמן MRI?
13/02/2016 | 19:27
2
16
לחץ
14/02/2016 | 07:54
1
221
בגלל ניסיון העבר שאינני מסוגלת להיות במכשיר.
לחוצה .

בעיקרון בMRI אין סיכון לעובר
15/02/2016 | 00:47
21
שלא כמו CT שיש קרינה. אבל בהרדמה מלאה עלול להיות סיכון. הכי טוב להתייעץ עם רופא, ואם זה לא ממש הכרחי ואת יכולה להתמודד בלי הרדמה אז עדיף. בכל מקרה תשאלי את הרופא שלך הכי טוב.
לא את כל ההתקפים ניתן למנוע
23/02/2016 | 21:26
5
25
שינויים תרופתיים אורכים כמה חודשים לרוב, כדאי לך להתייעץ עם אפילפטולוג )ולא נוירולוג(
אני לא חושבת שאמצעי הריון הוא זמן טוב להחלפת תרופות כי הגוף במאמץ גדול ועובר שינויים מפליגים. אגב, יכול בהחלט להיות שהשינויים הללו הם הטרייר להתקפי.
אולי ניתן להעלות את המינון.
האם את מתכוונת להתקפי ניתוק המלווים בכאבי ראש קדים לאחר מכן?
סוג התקף
24/02/2016 | 07:52
4
21
בוקר טוב,
בעבר סוג ההתקפים שעברתי היה GRAND MALL
כיום זה אינם התקפי ניתוק ולא מלווה בכאב ראש מקדים אלא רק רעד ברגל כאילו התחלה ועובר אחרי שניות ואני בהכרה.
לדעתי זה מראה שההתקף כן נשלט אבל לא עד הסוף.
אני חווה עליה של מינון כבר מתחילת ההריון אבל זה קרה.
נקווה לטוב.

הבנתי
24/02/2016 | 12:35
3
12
אז למעשה במהלך ההריון פיתחת סוג חדש של התקפים, שלא כוללים אובדן הכרה אלא תנועה בלתי נשלטת.
אפילפסיה היא מעצבנת מבחינה זו שהיא דינמית.
גם אני התחלתי עם התקפים כלליים (גראנד מאל) ובהמשך חיי הופיעו גם אס-פי-אסים (למעשה אאורה בלבד) וגם סי-פי-אסים (ניתוקים).

הטיפול הרציני בי התחיל כשעברתי להתייעץ אך ורק עם אפילפטולוגים ולא עם נוירולוגים.
סכנה לעובר קיימת רק במקרה של גראנד מאל, לי היה כזה בהריון הראשון ולא קרה לעוברית כלום, אבל כל סוג אחר של התקף משפיע רק על האם ולא על העובר.
חזרה או שלא
24/02/2016 | 13:40
2
7
אז בעצם אם ההריון והשינויים ההורמונלים הביא לגירוי להתקפים אי אפשר לחזות אם יחזור או לא השאיפה שלי היא שלא.
הנזק לאם הוא בעיקר נפשי כי הייתי ללא התקפים 10 שנים.
האם הייתה לך בעיה בלידה עצמה ?
3 לידות ואגינליות, השלישית ללא אפידורל
24/02/2016 | 13:57
1
17
(זה לא היה בכוונה, פשוט הגעתי מאוחר מדי....)
אבל
אני הדגשתי מאד שאני אפילפטית
בשתי הלידות הראשונות (כשהגעתי מוקדם)
פתחו לי ונפלון
היה חמצן קרוב אלי
נתנו לי מיילדת ותיקה
ובאשפוז עצמו שמו אותי מול האחיות למקרה ש....

לא היה צורך בכל זה, אבל אני לא הפסקתי לומר לכל איש צוות שאני אפילפטית ושמרו עלי קצת יותר בקפדנות. בעיני כדאי גם לך מאד להדגיש את העניין. שיהיו זהירים. לידה היא עניין רפואי רציני, לא טיול בפארק. עודף תשומת לב עדיף על חוסר תשומת לב לדעתי.

ובלידה השלישית לא הספיקו כלום, כי מהרגע שהגעתי למיון יולדות ועד שהילדה היתה בחוץ עברו רק 14 דקות.... טוב שהסתיים בשלום :)
לידה
24/02/2016 | 14:22
8
אז לא היה התקף בזמן הלידה ?תודה לאל
אני מהפחד חשבתי ניתוח קיסרי.
אפילפסיה כללית אצל מבוגרים
09/02/2016 | 10:56
4
128
היוש,
רציתי לשאול אותי מישהו יודע אם ישנה אפשרות שכתוצאה מתאונת דרכים (חבלה בראש) נוצרה לי אפילפסיה כללית?
בחיים שלי לא התלוננתי על כאבי ראש, כמו שהתלוננתי מאז התאונה ובחיים שלי לא הופיעו לי ניתוקים עד לפני התאונה..
אם למישהו יש מושג אשמח לקבל תשובה :)
בהחלט יכול להיות. כך יש לי אפילפסיה.
09/02/2016 | 13:58
3
76
בגיל 4 נפלתי על מעץ וקיבלת מכה חזקה בראש.
הייתה מישהי בפורום שקיבלה אפילפסיה בעקבות מכות בראש בזמן שירותה בצה"ל. חילים תקפו אותה.
ברצינות? וואוו... אני מקווה שאתה והיא מרגישים הרבה יותר טוב
09/02/2016 | 14:38
2
42
עכשיו...
אני יודעת שישנה אופציה כזאת.. אבל יש שני סוגים של אפילפסיה לפי מה שהבנתי (כללית- שכל המוח עובר פעילות אפילפטית, ופעילות אפילפטית במוקד אחד)...
אתה זוכר אם אצלך שאתה עשית בדיקות EEG וכאלה, הפעילות האפילפטית שלך הייתה בכל המוח או באזור ספציפי? זה מאד יעזור לי 
ואני מקווה שאתה כרגע מרגיש הרבה יותר טוב...
לי היו (אני מאוזן כבר הרבה שנים) התקפי טוני קלוני
09/02/2016 | 15:35
1
61
פרכוסים, איבוד הכרה וכל התוספות ההתקפים היו כלליים בכל המוח.

ואוו תודה רבה לך!
09/02/2016 | 21:25
33
עזרת לי כלכך.. 
אני עם זה רק שנה.. והיה לי תודה לאל רק נפילה אחת ולפני זה היה גל מסיבי של 3 התקפי ניתוק אחד אחרי השני.. אבל ניתוקים זה כבר בגדר הנורמה.
עצירת פירכוס
25/01/2016 | 07:22
2
138
שלום לחבריי הפורום
שאלה לי: האם נכון הדבר שכאשר יש צורך רפואי להפסיק פרכוס, אז מספיקה זריקה אחת של וואליום/דורמיקום. ואז הפרכוס מופסק.  ובמידה והפירכוס לא מופסק בזריקה אחת אז זה סממן לכך שהפירכוס אינו ממקור אפילפטי אלא ממקור אחר?
תודה
לא מדוייק
25/01/2016 | 20:57
1
78
דורמיקום הוא על משקל בוקולם.
דורמיקום הוא השימוש של הבית חולים ומגיע כזריקה. בוקולם הוא שימוש בייתי ומגיע כתרסיס שמשפריצים לחלל הפה או כנר רקטאלי.
אבל בשני המקרים, מדובר בחומר מאוד מסוכן שאין להשתמש בו ללא הדרכה קודמת מאחר וחלק מתופעות הלוואי האפשריות שלו הן דום לב ודום נשימה.

בכל מקרה, לפעמים החומר מסייע לעצירה מיידית, לפעמים דרושה מנה נוספת ואפילו גם זה לפעמים לא עוזר מיידית.

לא שמעתי שיש קשר לסוג הפרכוס והמקור שלו...
אגב
25/01/2016 | 20:59
42
בכל מקרה, לא נותנים את החומר אלא אם מדובר בפרכוס של מעל ל5 דקות.
התייעצות עם חברי הפורום
15/01/2016 | 08:08
1
80
שלום,
סליחה על הפוסט הארוך, רוצה לתת לכם את כל הפרטים ולקבל את חוות דעתכם. בני בן 9, בחודשים האחרונים הבחנתי שבמהלך היום הוא בוהה למשך כמה שניות. אציין שאף אחד מלבדי לא הבחין בתופעה, במשפחה, מורה מבית הספר, או מדריך בחוגים בו הוא נמצא (5 חוגי ספורט). מבחינת הציונים בבית הספר הוא מעולה (לרוב מקבל מאיות או קרוב לזה). מחיפושים באינטרנט חשבתי שיכול להתאים להתקפי ניתוק ופניתי לרופאת הילדים שהפנתה לניורולוג ו EEG. בבדיקת EEG שעשינו הטכנאית קראה לרופא, ועוד באותו יום קיבלנו את האבחנה הבאה - "בתרשים EEG הראה התפרצויות זיז גל איטי כללית בתדירות 3 מ\ש. יש לציין שבמהלך התרשים התגלו שני התקפים קליניים קצרצרים וסוב קליניים. נראו מידי פעם קומפלקסים של זיז גל המוגדשים באזורים הפרונטאליים ועוברים מצד לצד. יש לציין שנישום יתר לא הוביל להתפרצות חשמלית. המלצה - לתת דפלפט 400 מ"ג בוקר ו 400 מ"ג ערב".  הרופא אמר שיש לו מאות ניתוקים ביום וצריך להתחיל מייד עם התרופות "להרוג את התנתקויות" כדי שלא יחמיר. מיותר לציין שאנחנו דיי המומים ולא ששים להתחיל בטיפול עם ילד שחיי חיים נורמלים ללא כל הפרעה. מה דעתכם? 

תודה.
היי
24/01/2016 | 20:19
28
היי, מבינה מאוד את הבהלה וההלם... זה ה"יופי" באפילפסיה - זה מכה כמו רעם ביום בהיר. והתרופות קשות מאוד. גם אנחנו נקרענו אם וכמה לתת...

הצעה שלי? חוות דעת שנייה. ושלישית. ורביעית. עד שתהיו בטוחים!
אבל אם צריך... אז צריך.

הפרעה נוירולוגית היא לא משחק ויכולה לעשות נזק חמור יותר ממה שהתרופות יכולות לעשות.
בהצלחה!
יום העיון השנתי בנושא אפילפסיה בילדים
08/01/2016 | 01:42
170

שלום רב
אנו שמחים להזמינכם ליום העיון השנתי בנושא אפילפסיה בילדים שיתקיים, כבכל שנה, במרכז הרפואי אסף הרופא
בתאריך 27/01/16 , יום רביעי, בשעות הבוקר.
הזמנה מצורפת בזאת.
ביום זה נעסוק באפילפסיה הן מהחלק הרפואי והן בדרך ההתמודדות שלנו כהורים עם האפילפסיה של ילדנו, ונסיים בהרצאה המצליחה של הספורטאי אריק זאבי-הרצאה מומלצת מאוד
ההשתתפות ביום העיון הינה ללא תשלום אך מחייבת הרשמה מראש. ניתן להרשם במייל חוזר ולציין שם מלא, מספר טלפון ומספר האנשים שיגיעו ליום העיון או להתקשר למשרדנו לטלפון 08-6244481
"ידע זה כוח"
נשמח לראותכם

דפלפט בסירופ למסירה
05/01/2016 | 11:38
44
בוקר טוב,
אנחנו מפתח תקווה ויש לנו 3 קופסאות חדשות וסגורות של דפלפט בסירופ.
מי שצריך ומעוניין לבוא לקחת, פנו אליי בפרטי.
חם בפורומים של תפוז
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
פורום הפסיכולוגית
פורום הפסיכולוגית
Cancer Hope
Cancer Hope- יש תקווה
פורום התמודדות עם סרטן
לא חייבים להתמודד לבד
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום