לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אפילפסיה - תמיכה

ברוכים הבאים לפורום האפילפסיה . האפילפסיה ידועה גם כמחלת הנפילה. האפילפסיה באה במפתיע. 1% מהאוכלוסיה מטופלת במניעת התופעות הנובעות מהאפילפסיה. מדובר בכ- 70,000 איש במדינתנו. בכל שנה מצטרפים בין 3,000 ל- 4,000 איש חדשים למטופלים באפילפסיה, בארצנו יש לפחות 20,000 איש אפילפטים מתחת גיל 20. לכל אפילפטי יש סיכוי של 60% להכנס להפוגה כעבור מספר שנים. לאפילפסיה יש מיגוון תופעות , שהידועה ביותר היא הנפילה. 70% מהאנשים, שבטיפול, לא סובלים משום תופעה. לשאר יש תופעות במידרג שונה.לרוב אפילפטים יש משפחה שמשתתפת אתו , אם בשמירה על לקיחת התרופה, או להתמודדות עם התקפים. לא נגזים אם נאמר ש – 300,000 משתתפים בהתמודדות עם האפילפסיה כולל ובני המשפחה. אנחנו כאן עם כולם. לצערנו אין הבנה באוכלוסיה לאפילפסיה, שנובעת מפחדים קדומים, הפוגעים קשה באפילפטים. אם בקבלה לעבודה, וביחסים חברתים. אנחנו כאן להסביר לכל אדם את המצב לאשורו.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אפילפסיה - תמיכה

ברוכים הבאים לפורום האפילפסיה . האפילפסיה ידועה גם כמחלת הנפילה. האפילפסיה באה במפתיע. 1% מהאוכלוסיה מטופלת במניעת התופעות הנובעות מהאפילפסיה. מדובר בכ- 70,000 איש במדינתנו. בכל שנה מצטרפים בין 3,000 ל- 4,000 איש חדשים למטופלים באפילפסיה, בארצנו יש לפחות 20,000 איש אפילפטים מתחת גיל 20. לכל אפילפטי יש סיכוי של 60% להכנס להפוגה כעבור מספר שנים. לאפילפסיה יש מיגוון תופעות , שהידועה ביותר היא הנפילה. 70% מהאנשים, שבטיפול, לא סובלים משום תופעה. לשאר יש תופעות במידרג שונה.לרוב אפילפטים יש משפחה שמשתתפת אתו , אם בשמירה על לקיחת התרופה, או להתמודדות עם התקפים. לא נגזים אם נאמר ש – 300,000 משתתפים בהתמודדות עם האפילפסיה כולל ובני המשפחה. אנחנו כאן עם כולם. לצערנו אין הבנה באוכלוסיה לאפילפסיה, שנובעת מפחדים קדומים, הפוגעים קשה באפילפטים. אם בקבלה לעבודה, וביחסים חברתים. אנחנו כאן להסביר לכל אדם את המצב לאשורו.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
טלפונים של אפילפטולוגים                   שרשורי הנוירולוגית                     אתר אי``ל

המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.
שרשורי הנוירולוגית     טלפונים חשובים
אתר אי``ל
המשך >>

לצפיה ב-'דפלפט כרונו רעד'
דפלפט כרונו רעד
09/05/2017 | 21:57
57
שלום
אבי כבן 70 לוקח את הכדורים כבר כמעט כשנתיים ומאז לא חזר לו ההתקף
אך הרעד מתגבר לאחורנה בגלל שהרופא העלה את המינון שיהיה רמה גבוהה בדם.
האם משהו פה שלוקח יש לו רעד ? הרופא הציע כדור כדי למנוע ?
מה דעתכם ? האם למשהו יש ניסיון עם כדור נוסף או להתעלם שחוץ מזה שזה נראה לא טוב ,זה לא מפריע לו .
לצפיה ב-'אחת שאובחנה השבוע. '
אחת שאובחנה השבוע.
06/05/2017 | 11:38
1
75
שלום לכולם.
אני אשאר ברשותכם על תקן ה"סתםאחת". בת 24, אובחנתי השבוע.
אני מבינה בדיעבד שהייתי בהכחשה בימים הראשונים, ורק עכשיו אני מתחילה לעכל.
אשמח לשמוע מכם איך אתם הגבתם על עצמכם, ואיך אתם היום עם השם המפוצץ הזה "אפילפסיה", עד כמה זה השפיע על חייכם.
סוף שבוע מקסים לכולם!
לצפיה ב-'אובחנתי בגיל 19, בטירונות'
אובחנתי בגיל 19, בטירונות
06/05/2017 | 19:46
62
הייתי בטוח שזה חד פעמי כי מעולם לא קרה ואין במשפחתי.הורי קיבלו את זה קשה ממני.אחרי שנים רבות של חוסר יציבות ואפיזודות רבות שחלקן קשות מאד שלמדתי איכשהו לחיות איתן התייצבתי לפני כעשור ותופעות לוואי מהתרופות שהטרידו מאד בעבר-במיוחד בעיות ראייה-נעלמו.
למדתי לקבל את זה,זו עובדה,נתון שאינני יכול לשנות.זה לא מגדיר אותי.
גם לא שקעתי בהרהורים 'למה אני/מה עשיתי', זה לא מוביל לשום מקום.
ולא הנחתי לזה להגביל אותי כולל ספורט אתגרי ואמנויות לחימה-כי רציתי ולא להוכיח שאני מסוגל.מטייל הרבה.
לצפיה ב-'רישיון נהיגה'
רישיון נהיגה
01/05/2017 | 16:07
67
מישהו יודע אם הוצאת רישיון נהיגה פוגעת בקצבה של ביטוח לאומי
לצפיה ב-'תמיכה '
תמיכה
27/04/2017 | 00:47
40
לצפיה ב-'זכאויות רפואיות והשוואה בין קופות החולים - חשוב לדעת!!'
זכאויות רפואיות והשוואה בין קופות החולים - חשוב לדעת!!
26/04/2017 | 10:55
74
אתר כל הבריאות מעניק שירות חינמי בנושא זכאויות רפואיות והשוואה בין קופות החולים במגוון נושאים, כגון: אפילפסיה, הריון ולידה, תרופות, בדיקות, טיפולים, בריאות הנפש, בריאות השן ועוד.
האתר כולל את נתוני סל הבריאות הממלכתי והשב"נים (ביטוחי הבריאות של הקופות) ויש בו כ - 8,000 ערכי זכאות (!)
מומלץ וחשוב מאוד שתבדקו מה מגיע לכם! 
http://call.gov.il/infocenter/index?page=home
לצפיה ב-'איך עושים רישיון'
איך עושים רישיון
21/04/2017 | 16:12
1
49
צהריים טובים
אני אפילפטי כבר 12 שנה, ובשנתיים האחרונות בלי פרכוס.
אני רוצה להוציא רישיון נהיגה (אני בן 28). עד לפני שנתיים לא יכולתי לחשוב על רישיון, בגלל פרכוס אחת לשנה.
מה הטפסים שאני צריך לשלוח למכון הלאומי לבטיחות בדרכים (משרד הבריאות)?
רק את הטופס הירוק ממולא על ידי הרופא משפחה ואת המכתב מהנוירולוג שאני מאוזן ויכול להוציא רישיון? לא צריך להוציא הצהרה חתומה שאני מאוזן ושתהיה חתומה על ידי עו"ד?  אני יודע שבסוכרת כן צריך לחתום על הצהרה בפני עו"ד שהמצב מאוזן (כן כן, בנוסף לאפילפסיה אני סוכרתי )
לצפיה ב-'רישיון וטופסיאדה'
רישיון וטופסיאדה
13/05/2017 | 14:58
21
בתור את שעברה את ההליכים האלה מס' פעמים:
1. נוירולוג+ בדיקת EEG תקינה ועדכנית. + תוצאות MRI CT, שהיו בעבר,
רישום מלא של היסטוריית התקפים ואיזון תרופתי.
2. טופס ירוק חתום ע"י רופא משפחה.
3. המכון הרפואי לבטיחות בדרכים כנראה ישלח לך הצהרת בריאות עלי התצטרך לגשת לחתימת נוטריון בית משפט לתת הצהרה והוא/היא יחתמו לך.

צפה בקישור, פנה אליהם טלפונית שישלחו לך את מה שצריך.
http://www.health.gov.il/Services/Citizen_Services...
כשתשלים את הטפסים - אני מציעה להגיע אליהם להגיש הכל ולבדוק שדבר לא חסר.
לוקח להם כשלושה חודשים עד חצי שנה לאשר.

לצפיה ב-'צריכה לפרוק :('
צריכה לפרוק :(
13/04/2017 | 20:18
3
128
אני בת 23 ויש לי אפילפסיה.
היה לי התקף ראשון בגיל 18 והכאב לב שהכי זכור לי מאותם ימים זה היום שבו הלכתי למשרד הרישוי שבוע לפני שנגמר לי המלווה ופשוט לקחו לי את הרישיון.
אני מודה שתקקופה ארוכה מרדתי בהכל. "נלחמתי במחלה" וניסיתי להתנהג כאילו זה לא קרה, לא לקחתי את התרופות, שתיתי כרגיל ולא דיברתי על זה. כי אולי אם לא נדבר על זה זה יעלם?
בסוף נכנעתי וחזרתי לקחת למיקטל כי זה היה התנאי בשביל להחזיר לי את הרישיון.
עברתי הכל שוב, עשיתי כמה שיעורים, עברתי תיאוריה וטסט שוב.
אני תמיד מרגישה שאני צריכה להסביר לכולם מה הרישיון מסמל בשבילי ואני חושבת שמי שאין לו אפילפסיה ומי שלא יודע מה זה להרגיש שונה מהאחר לא יכול להבין את זה.
אבל אני מאמינה שפה כולם יבינו. שרישיון זה הרבה מעבר. זה סוג של ניצחון וזו עצמאות ובשבילי לנהוג זה פשוט מרגש כל פעם מחדש. אני אוהבת להסיע חברים שלי הביתה, אני אוהבת להביא את עצמי ממקום למקום מבלי להיות תלויה באף אחד ואני פשוט אוהבת לנהוג. מקווה שתבינו. היה לי סך הכל 2 התקפים וההתקף השני היה כי זלזלתי שוב בכדורים ושתיתי ולא ישנתי וסוג של "מרדתי". אבל אחרי שזה קרה קיבלתי את הכאפה שלי ומאז אני לא מפספסת אפילו לא כדור אחד. אני בחיים לא עולה על ההגה אם אני עייפה/לא מרגישה במיטבי. אני מאוזנת ויש לי רישיון.
העניין הוא בן הזוג שלי. הוא היה עד להתקף השני שלי. לפני כמה ימים נסעתי עם אמא שלי ואחותי באוטו לבית של משפחה בצפון. זו נסיעה של שלוש-ארבע שעות בפקקים והיה לי ברור שאני אנהג את הנסיעה הזו. גם כדי לצבור ביטחון כי אני לא נוהגת הרבה וגם כי זו נסיעה יפה ובמשך שנים דמיינתי את עצמי עושה את הנסיעה הזו בעצמי. לא יודעת למה, אבל כל פעם שחשבתי על הרישיון דמיינתי את עצמי עושה את הנסיעה הזו.
ולפני כמה ימים זה נהגתי לשם לראשונה והיה לי מדהים והתרגשתי וכולם התרגשו איתי. בדיוק כשהגענו חבר שלי צלצל אליי וסיפרתי לו בהתרגשות והוא פשוט יצא עליי ואמר לי שלדעתו אם יש מישהו באוטו עדיף שאני לא אנהג. נפגעתי מאוד והיה ריב מאוד קשה שנמשך כבר כמה ימים. ואנחנו כל פעם מנסים לדבר בטלפון (גרים רחוק אחד מהשני) בשביל לפתור את זה ומרגיש לי שהוא פשוט לא מצליח ולעולם לא יצליח להבין מה הנסיעה הזו סימלה בשבילי ומה אני עברתי בשביל לקבל את הזכות לנהוג. והוא פשוט אטום וכל שיחה מסתיימת בצרחות ואני פשוט מתוסכלת. מבחינתו חולה אפילפסיה צריך לנהוג רק אם ממש אין ברירה ומבחינתו אני עושה דווקא לעולם וחושבת רק על עצמי. כואב לי שהבן אדם שהכי קרוב אליי לא מבין אותי. אני באמת טועה שאני לוקחת את זה ככה? יש פה מישהו שלרגע יכול להזדהות עם מה שאני מרגישה ולהגיד לי שאני לא משוגעת? אני מתוסכלת ומרגיש לי שאף אחד לא יבין.

לצפיה ב-'רישיון ובן זוג'
רישיון ובן זוג
14/04/2017 | 12:30
98
הי,
נכנסת לפה כדי לקבל תגובה,אז אתן לך אותה ואני מקווה שתקחי את זה למקום חיובי. נתחיל מזה שאני מבינה אותך מאוד.לא קל להתמודד עם המחלה הזו על כל ההשלכות שלה,בין היתר ניידות.זו מחלה שבמובנים שונים פוגעת בתפקוד ובתחושת העצמאות ומאוד קשה להשלים עם זה. אני חושבת שזה גם פונקציה של גיל ובשלות.הייתי מציעה לך להסתכל על חצי הכוס המלאה.את מאוזנת ויש לך רישיון נהיגה.זה לא מובן מאליו.בטח לא לאפילפטים.יחד עם זאת,לא כדאי שתתגרי במזל שלך.כשהתקף מגיע אין לנו שליטה על זה. את יכולה להעמיד בסכנה גם את עצמך וגם את הסביבה ובטוח שלא היית רוצה להגיע למצב כזה.לדעתי את צריכה להעריך את בן הזוג שלך שאוהב אותך ודואג לך.הוא בטוח מבין גם את הקושי שאת מתמודדת איתו,אבל לפעמים אנחנו צריכים להרים ידיים ולהודות על מה שיש. נראה שבסך הכל המצב שלך יחסית קל. נהגת את הדרך הזו כפי שרצית ועברת אותה בשלום. לא הייתי ממליצה לך לנסוע נסיעות רצופות של מספר שעות. זו התעלמות והכחשה של המצב.אני מאמינה שהזמן יגרום לך להבין את זה בעצמך.הרי בסופו של דבר את נוהגת וזה הניצחון הקטן שלך. תהני ממנו. גם אני לא הייתי מוותרת על הנהיגה אבל הייתי עולה על הכביש רק כשאני מרגישה טוב ולנסיעות קצרות. והמסר הכי חשוב שיש לי אלייך-תהיי מאושרת בחלקך.לכל אחד יש את החבילה שלו בחיים וצריך להתמודד עם מה שיש.תעלי על האוטו רק כשאת מרגישה טוב.מקווה שתוכלי להסתפק בנסיעות קצרות למענך ולמען האחרים. אושר,בריאות ושלווה
לצפיה ב-'מבין אותך'
מבין אותך
21/04/2017 | 12:40
47
אצלי זה התחיל כשהייתי מבוגר בשנה מאשר אצלך.
כמוך "מרדתי" לעתים עם תרופות וזה לעולם לא הסתיים בטוב.
וגם הרגשתי שהרשיון מסמל הרבה מעבר למה שהוא ונאבקתי שנים כדי לקבלו.
והאבסורד הוא שאני לא אוהב לנהוג ולמעשה ויתרתי על הרשיון-מרגיש לא בטוח בנהיגה ולא בגלל המצב הרפואי אלא פשוט בגלל אילוצי תחבורה,הצורך לשים לב להמון דברים, סוג של לחץ ואני מעדיף בלי. לעומת זאת אין לי בעייה לעשות ועשיתי ספורט אתגרי.
בן זוגך היה עד להתקף וברור שזה משפיע וכנראה הכניס אותו לחרדה-המחשבה שזה יכול לקרות כשאת ליד ההגה.אני מאמין שזה בא ממקום של דאגה ולא בהכרח אטימות.
בעבר הרחוק הכרתי בחור בגילי שגם לוקה במחלה וכשסיפרתי לו שאני עושה סנפלינג-לא עשיתי בגלל צורך להוכיח כלום אלא כי רציתי וחיכיתי מעל שנה לדעת שאני יציב-יצא עלי ב"אתה מטורף, איך אתה מסתכן ככה?" והסברתי לו שאין סיכון אמיתי  כי אמצעי האבטחה הם כאלה שגם אם אאבד הכרה בין שמיים וארץ לא אפול.ואם יש בן אדם שקול והגיוני זה אני.
בנהיגה אבדן הכרה של שניות יכול להיות קריטי לא רק לך.
את לא משוגעת ובן הזוג חרד לך.

לצפיה ב-'כל כך מזדהה איתך!'
כל כך מזדהה איתך!
06/05/2017 | 11:30
22
יקירתי, ליבי איתך. כל מילה שנכנתב, הרגשתי כאילו היא יצאה ממני.. 
כל מי שמכיר אותי יודע שאני והאוטו שלי הולכים ביחד, והתחושה הזו שזה נלקח ממך נוראית ומתסכלת.

לגבי הבן זוג- אני חושבת שהוא סך הכל דואג לך.. אנשים סביבנו לא יודעים כל כך איך לאכול את זה. בכל מקרה,, תמיד טוב לפתוח את הלב ולשתף אותו בהרגשות שלך. יכול להיות שזו אי הבנה אחת גדולה.

תעדכני 3>
לצפיה ב-' חג שמח מתפוז '
חג שמח מתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
09/04/2017 | 17:02
5
חג פסח שמח וכשר לכולם 

בברכה,
תפוז אנשים
לצפיה ב-'אפילפסיה'
אפילפסיה
22/03/2017 | 14:54
3
165
שמי מוריה מורן אני בת 34 עם אפילפסיה רבת צורות וגוונים אתמול מזה 3 שנים ללא התקף גרנד מאל חוויתי אחד מאד גדול וארוך ביותר שהיה לי מאז שחליתי נשכתי את הלשון והלחיים מבפנים הדבר היחיד שמנחם אותי זו הידיעה על בואו של ההתקף ועל זה ששהיתי במיטה בזמן שזה קרה חשבתי בשלב מסוים שאני מחזירה את נשמתי לבורא הייתי רוצה לקבל המלצה על מומחה בתחום שאולי יוכל לתת לי מענה לחרדות שיש לי מאז אתמול, הפחד ותחושת חוסר האונים שלי ושל בעלי הייתה קשה מנשוא ואני מרגישה כאילו חיי חזרו אחורה לתקופות בהן לא הייתי מאוזנת כל  חיי חוויתי התקפים קלים שונים אולם התחלתי עם התקפים גדולים עד שנמצא איזון יחסי שהפחית את ההתקפים הגדולים אני לא גרה בישראל אך בשביל טיפול הולם אני מוכנה לשוב ארצה כי כאן בהולנד לא עשו לי כלום שחררו אותי באותו יום לאחר שיחה עם נירולוג שאמר לי תפני לנירולוג שמטפל בך להמשך טיפול החרדות ופחדים תפסו מקום בחיי אחרי שמזה שנים למדתי להתמודד בבקשה רבה אשמח למענה 
לצפיה ב-'שלום מוריה'
שלום מוריה
05/04/2017 | 15:33
1
89

אני ממליץ להיכנס לאתר של אלונה טוט ולשלוח את הטופס באתר.
אלונה תחזור אליך לשיחת ייעוץ ללא התחייבות.

תודה וחג שמח. 
לצפיה ב-'פרסום סר טעם ומיותר, דווקא פה'
פרסום סר טעם ומיותר, דווקא פה
08/04/2017 | 13:16
44
לצפיה ב-'חבל שאת מהולנד ולא מארה"ב...'
חבל שאת מהולנד ולא מארה"ב...
27/04/2017 | 15:53
42
אחרת הייתי מפנה אותך לנירולוג המדהים שלי.
אני בספק אם יקבל אותך אם את מהולנד האמת...
לצפיה ב-'תופעות לוואי לדפלפט'
תופעות לוואי לדפלפט
16/03/2017 | 14:20
86
לצפיה ב-'תופעות לוואי לדפלפט'
תופעות לוואי לדפלפט
16/03/2017 | 14:18
1
103
בתי בת 9 וחצי  נוטלת דפלפלט במשך שלושה חודשיים עד עכשוו לא לקחנו דפלפט והשתמשנו  בתזונה קטוגונית ללא פחמימיות וחלבונים בעיקר שומנים קוקס ואבוקדו שמאוד עזר לאזן את הפירכוסים 
 תופעת הלוואי כאבי בטן מופיעה בתדירות גבוהה לאחר מתן דפלפט הטיית העניים לכיוונים שונים ואפילו מעידה 
 הגברת תאבון יתר
 ומין אנדרלין גבוהה שלא מאפשר להירדם
 דדוקא נשירת שיער לא ראינו
 פשוט זוועה...
האם מישהו מכיר תרופה אחרת לאפליפסיה חוץ מטרגטול ודפלפט?????

לצפיה ב-'אני לא חוויתי את מה שאת מתארת עם דפאלפט כשהייתי קטנה'
אני לא חוויתי את מה שאת מתארת עם דפאלפט כשהייתי קטנה
10/04/2017 | 00:44
38
רק רעב מוגבר. שלא הפריע כלל.
היה לי אז יום ארוך ועמוס כולל פעילות ספורט אז חשבנו שבגלל זה הרעב שלי מוגבר.
למזלי אכלתי ואוכלת די בריא, כלומר ירקות, פירות קצת, מעט בשר ומעט מוצרי חלב, ופחמימות נראה לי חופשי.
כך שהייתי ונשארתי רזה.
רק בשבוע שימוש האחרון כאשר גמלו אותי מהדפאלפט הצצנו באלון וגילינו שאחת מתופעות הלוואי הן רעב מוגבר.
כמובן שהייתי מאוזנת לחלוטין.

היום אני לוקחת דפלפט (כרונו/כרומו?), אם אני עוברת את ה500 מ"ג ליום אני חווה בחילות והקאות.
הרופא שלי אישר לי שאכן הדפאלפט שאני לוקחת יכול לגרום לבעיות בקייבה.
חוץ מהתרופות שציינת יש וניסיתי גם למיקטל, וטגרתול יש גם וואלפוראל (תרופה גינרית לדפאלפט), טופאמקס, קמפרה/קפרה ופריזיום..
אלה התרופות שניסיתי עד כה.

חשוב לציין שמה שלא עבד עלי יכול לעבוד על ביתך. ומה שעובד/יעבוד עלי לא יעבוד על ביתך.
גם בדיקות הEEG היום לדעת הרופא שלי לא כאלה אמינות אגב.
זה הכל ניסוי וטעיה/תהייה בתרופות, בחיפוש אחר זו שתתאים.
עדכני את הרופא שלכם ואם אתם לא מרוצים שמעתי שיש מחלקה גדולה לאפילפסיה בתל השומר.
הרופא שלי מטפל בי מתוך אהבה, מחוייבות כחבר משפחה ובהתנדבות. הוא בכלל בארה"ב ונשבע שיעזור לי היום כמו שעזר לי כאשר הייתי ילדה קטנה.
אני הולכת לנסות תרופה נוספת עכשיו... נקווה שתעבוד.
לצפיה ב-'קבוצה טיפולית ללא מטרות רווח'
קבוצה טיפולית ללא מטרות רווח
12/03/2017 | 12:48
70
בחודש מרץ הקרוב תפתח בתל-אביב קבוצת טיפול, שיחה וחקירה ברוח
הבודהיזם והדהרמה.
הקבוצה מיועדת לסובלים מסימפטומים פיזיים שונים הגורמים למצוקה נפשית
ופוגעים באיכות החיים.
במסגרת הקבוצה נחקור ונתרגל דרכי התמודדות עם הסימפטומים, ועם
תופעות נפשיות / רגשיות הנלוות אליהם (כמו לחץ, דאגה, חרדה ודכאון.)
הקבוצה תתנהל באוירה של שיתוף ותמיכה הדדית, וסודיות המשתתפים
בה מובטחת.
נפגש אחת לשבועיים ביום חמישי, החל מה- ,23.3.17בין  19:30ל-21:00
בשדרות סמאטס  14ת"א. כמות המשתתפים מוגבלת.
ההשתתפות בקבוצה כרוכה בעלות סמלית של  ₪ 100לחודש, ללא
התחייבות לחודשים נוספים.
את הקבוצה ינחו:
אורן להק, פסיכולוג רפואי מומחה-מדריך, מנהל 'מרפאה פסיכולוגית'
בן וינשטיין, סטודנט לפסיכולוגיה
לפרטים והרשמה – ben.weinshtein@gmail.com
לצפיה ב-'פרכוסים בזמן שינה'
פרכוסים בזמן שינה
09/03/2017 | 15:19
102
שלום ד"ר סבטלנה,

הילד שלנו היה מאושפז בשניידר לאחר פירכוסים של כ-20 דקות בזמן השינה בגן
לפחות ככה נרשם ע"י מד"א ומיון של שניידר

הילד בן 4, בריא בד"כ, אין רקע למחלוק ניורולוגיות במשפחה
לא היה לו חום בזמן הפירכוסים

עשו EEG ומצאו מוקדים אחוריים T6 וT5 משמאול ומימין
לפני כמה ימים עשינו EEG חוזר, להלן התוצאות:

נרשמה פעילות רקע אחורית בתדירות של 4-5לשניה.
אותו פעילות קדמית.
באזור אוקציפיטו-טמפורלי שמאלי נרשמו זיז וגל פוקלי 3-3.5 Per/sec ללא השטחה אחריו.
כמו כן נרשמו כישורי שינה, K-קומפלקס.

לסיכום:
חשד לפעילות פרוקסיזמלי אינטראיקטלי.

האם התוצאות מעידות על אפילפסיה

אשמח על תשובתך
תודה רבה
אמא מודאגת

לצפיה ב-'יש כאן אולי זוגות כמונו שאחד מהם אפילפטי ויכולים לעזור?'
יש כאן אולי זוגות כמונו שאחד מהם אפילפטי ויכולים לעזור?
28/02/2017 | 22:51
1
131
אני מצרפת את ההודעה שלי מפורום אחר, ומוסיפה עוד פרט שהיום שוב הבעל שלי נפל והפעם הנזקים הם "רק" מכה עם פצע מדמם בראש ועדשת משקפיים שהוחלפו בגלל הנפילה בשבוע שעבר שבורה. 
לצפיה ב-'הי'
הי
14/04/2017 | 23:25
25
במקרה נכנסתי לפורום ונתקלתי בהודעה שלך, קראתי אותה ונשמע שבעלך ממש לא מאוזן, 
היכן בעלך מטופל אם בכלל? מתי ראה אותו נוירולוג בפעם האחרונה? האם לאחר המקרה הזה הוא פגש נוירולוג?
איזה בדיקות הוא עבר לאחרונה? בדיקות הדם יצאו תקינות? 
החסרת הרבה פרטים בהודעה כך שקצת קשה לענות ולכוון אותך, אבל אני מקווה שמתוך תשובתי תוכלו לנתב את עצמכם ולראות לאן מתכווננים, אם יש לך/לכם שאלות אתם מוזמנים לפנות גם לתיבה הפרטית אשמח לענות/לעזור במה שאוכל מהידע המועט שיש לי (בכל זאת כמעט 20 שנה עם החרא הזה) אז את מוזמנת לפנות בשמחה.
בהצלחה
googit
לצפיה ב-'אבחון אפילפסיה'
אבחון אפילפסיה
27/02/2017 | 10:33
2
112
אז אתמול אחרי חודשים ארוכים של המתנה ושל בדיקות קיבלתי את האבחנה.
אפילפסיה טמפורלית.
מה עושים?
אני חייבת להגיד שציפיתי לזה אבל אני עדיין בסוג של שוק.
איך חיים עם זה?
האם התרופות באמת עוזרות?
איך התמודדתם עם האבחנה?
לצפיה ב-'השאלה היא עד כמה האפילפסיה פעילה'
השאלה היא עד כמה האפילפסיה פעילה
04/03/2017 | 11:16
76
יש רמות חומרה שונות למחלה, בין התקפים תדירים ברמה יומיומית להתקפים נדירים מפעם לפעם. יש תרופות טובות מאד אבל כדי להגיע למינון ולהרכב האישי שמתאים לך יש צורך בניסוי וטעייה. מעבר בין תרופות אנטיאפילפטיות עשוי לקחת כמה חודשים. לפעמים משלבים כמה תרופות. אם ידוע על מוקד אפשר לשקול אופציה ניתוחית.
לצפיה ב-'כנ"ל'
כנ"ל
13/03/2017 | 16:01
45
חיים עם זה,נוטלים תרופות וכן-הן עוזרות.
אחרי כמה נסיונות מוצלחים יותר או פחות הגעתי למצב של איזון ללא תופעות לוואי וכבר עשור שאין לי בעיות בכלל.
זה לא מנע ממני לעשות דבר כולל ספורט אתגרי.
מצבי יציב כך שהפסקתי לעשות מעקב נוירולוגי.
פשוט חי עם זה ולא מקדיש מחשבה לעניין.
לצפיה ב-'התייעצות - כדורים ומינונים'
התייעצות - כדורים ומינונים
24/02/2017 | 16:08
1
89
אמא שלי (בת 70) עברה לפני 17 שנה ניתוח להוצאת מגיומה, לאחר כמה חודשים היה לה התקף אפילסטי ומאז היא נוטלת טיראין.
לפני כמה חודשים היא התחילה להרגיש שמשהו לא בסדר, בסוף ינואר היא עשתה בדיקות דם והמינון בדם היה 4.6 שהוא נמוך כמינון טיפולי. התחילו להעלות לה מינון בהדרגה אבל זה לא היה מספיק מהיר, והיא עברה התקף תוך כדי נהיגה.
אושפזה בטיפול נמרץ היות ועברה עוד 3 התקפים במיון, אז הרדימו אותה והנשימו אישפזו אותה בטיפול נמרץ ליומיים. משם עברה למחלקת נויורלוגית ואט אט התאוששה.
הוסיפו לה כדור בשם פנוטין.
שבוע שעבר היא כבר היתה בסדר, עדין חלשה אבל בסדר.
עשתה בדיקת דם והתברר שהטרין בדם ירד והפניטין בדם היה גבוה מאוד 19.8 הורידו את המינון ל200 מ"ג מ-300 מ"ג של הפניטין.
עד היום היא לקחה טירין 1000 מ"ג (600 בערב 400 בבוקר) ו200 פיטין 100 מ"ג בוקר וערב.
בנוסף היא לוקחת כדורים ללחץ דם ויוטירקס לבלוטת התריס (שגם יצאה מאיזון)
השבוע חלה הדרדרות, היא מאוד חלשה בקושי יוצאת מהמיטה, הדיבור שלה היה לא ברור. אבא שלי לקח אותה למיון, עשו לה את
בדיקות הכל יצא תקין - בבדיקו תדם יצא טירין 2.8 ופיטין ירד מעט אחרי הורדת כדור של הצהרים ל16.8
היום אבא שלי היה אצל פרופ' זערור ולאחר התייעצות עם נוירולוג נוסף שניהם המליצו קאברה. פרופ' זערור נתן כדור שיש בביתי מרקחת עם אותו חומר פעיל ואמר שלדעתו היא עברה התקף אפילטי תת הכרתי (או משהו כזה)
היום היא היתה חלשה אבל דיברה בסדר והבינה הכל, ואז אחרי שלקחה את הכדור החדש (סוג של קברה) היא לגמרי לא היתה כאן. ניראה שהיא לא מבינה כלום ממה שנאמר, היא לא הצליחה לעמוד, היתה צריכה לשרותים והינו צריכים ממש להחזיק ולסחוב אותה.
אחרי שעה בערך או קצת יותר היא מעט התאוששה.
החלטנו לא לתת לה את הכדור החדש ולהוריד מינון של הפיטין ל100 מ"ג (היא לא תיקח בערב ולא צחר בערב) וביום ראשון ניסע לרמב"ם לד"ר שילר (אליו הפנה אותנו פרופ' זערור)

מה קורה כאן? האם הכדור הזה עד כדי כך גרוע? האם אפשר להפסיק אותו כשהטריל כלכך נמוך?
האם עדיף לקחת את הטריל עם הקברה?
מה זה בעצם התקף אפילפטי תת הכרתי? והאם יכול להיות שהיום היא עברה אותו שוב?
האנחנו אובדי עצות.
לצפיה ב-'התרופה שהוסיפו בבית חולים היא פנוטאין (כתבתי בשגיאה בהודעה)'
התרופה שהוסיפו בבית חולים היא פנוטאין (כתבתי בשגיאה בהודעה)
24/02/2017 | 17:40
17
לצפיה ב-'עבודה במעבדה'
עבודה במעבדה
21/02/2017 | 15:30
76
מה עושים אם במידה והמעסיק מחייב שיהיה אדם נוסף במעבדה אבל אין שום התקפים כבר 5 שנים ונמצאים בשלב של הפסקת טיפול? לא תמיד יכול להיות איש נוסף במעבדה...

תודה
לצפיה ב-'שלום לכולם'
שלום לכולם
21/02/2017 | 14:49
74
האם מישהו פה מטופל של פרופסור פרקש בבש?
האם לדעתכם הוא רופא טוב לתחום זה?

לצפיה ב-'נטילת תרופה טבעית ךשינה במקביל לתרופות לאפילפסיה'
נטילת תרופה טבעית ךשינה במקביל לתרופות לאפילפסיה
20/02/2017 | 12:56
69
היי,
אני בן 27, נוטל למיקטל (למוטריג'ין) ואוספולוט (סולטיאם). 
רציתי לדעת האם אני יכול לקחת כדור שינה טבעי בשם קלמנרבין (מכיל:צמח ולריאן, פסיפלורה, ויטמין בי1 וויטמין בי5)?
בתודה מראש,
עומר.
לצפיה ב-'התקפים אפילפטיים שהחמירו לאחרונה'
התקפים אפילפטיים שהחמירו לאחרונה
18/02/2017 | 12:35
1
115
שלום
אני סובלת מאפילפסיה בשל תאונת דרכים, זעזוע מוח קל ודימום מוחי.
לקחתי למיקטל. ולאחרונה החלו לי שוב ניתוקים שמחמירים עם הזמן.
האם יכול להיות שפתאום יש החמרה בניתוקים שיש לי, למרות שאני לוקחת כדורים?
לצערי הנוירולוג שלי נפטר לאחרונה ד"ר מיגל שוורץ. שהיה נוירולוג מדהים.
האם למישהו המלצה על נוירולוג שעוסק באפילפסיה באזור הצפון בלבד.
קשה לי לנסוע נסיעות ארוכות בגלל הניתוקים.
תודה
רותי
לצפיה ב-'נוירולוג מדהיםםם בצפון'
נוירולוג מדהיםםם בצפון
18/02/2017 | 22:01
87
תפני לפרופ שילר, סגן מנהל מחלקה נוירולוגית ברמבם.
הוא מומחה על בכל נושא האפילפסיה, מקבל פרטי באלישע.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא ביטוח סיעודי
אירוח בנושא ביטוח...
בתאריך 2.8 נארח את גבי נקבלי, מומחה בתחום הבריאות...
אירוח בנושא ביטוח סיעודי
אירוח בנושא ביטוח...
בתאריך 2.8 נארח את גבי נקבלי, מומחה בתחום הבריאות...
אירוח בנושא השלמת/הבטחת הכנסה
אירוח בנושא...
בתיה כהן, מנהלת תחום הבטחת הכנסה בביטוח לאומי,...
אירוח בנושא השלמת/הבטחת הכנסה
אירוח בנושא...
בתיה כהן, מנהלת תחום הבטחת הכנסה בביטוח לאומי,...
תחרות להורים: זוכים בכרטיסים ומבלים עם הילדים
תחרות להורים: זוכים...
כותבים על פעילות ייחודית לילדים בחופש וזוכים...
תחרות להורים: זוכים בכרטיסים ומבלים עם הילדים
תחרות להורים: זוכים...
כותבים על פעילות ייחודית לילדים בחופש וזוכים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

דלית וולאך - נטורופאתית
דלית וולאך - נטורופאתית
פורום התמודדות עם סרטן
לא חייבים להתמודד לבד
עו
נפגעת מרשלנות רפואית?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה