לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אפילפסיה - תמיכה

ברוכים הבאים לפורום האפילפסיה . האפילפסיה ידועה גם כמחלת הנפילה. האפילפסיה באה במפתיע. 1% מהאוכלוסיה מטופלת במניעת התופעות הנובעות מהאפילפסיה. מדובר בכ- 70,000 איש במדינתנו. בכל שנה מצטרפים בין 3,000 ל- 4,000 איש חדשים למטופלים באפילפסיה, בארצנו יש לפחות 20,000 איש אפילפטים מתחת גיל 20. לכל אפילפטי יש סיכוי של 60% להכנס להפוגה כעבור מספר שנים. לאפילפסיה יש מיגוון תופעות , שהידועה ביותר היא הנפילה. 70% מהאנשים, שבטיפול, לא סובלים משום תופעה. לשאר יש תופעות במידרג שונה.לרוב אפילפטים יש משפחה שמשתתפת אתו , אם בשמירה על לקיחת התרופה, או להתמודדות עם התקפים. לא נגזים אם נאמר ש – 300,000 משתתפים בהתמודדות עם האפילפסיה כולל ובני המשפחה. אנחנו כאן עם כולם. לצערנו אין הבנה באוכלוסיה לאפילפסיה, שנובעת מפחדים קדומים, הפוגעים קשה באפילפטים. אם בקבלה לעבודה, וביחסים חברתים. אנחנו כאן להסביר לכל אדם את המצב לאשורו.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אפילפסיה - תמיכה

ברוכים הבאים לפורום האפילפסיה . האפילפסיה ידועה גם כמחלת הנפילה. האפילפסיה באה במפתיע. 1% מהאוכלוסיה מטופלת במניעת התופעות הנובעות מהאפילפסיה. מדובר בכ- 70,000 איש במדינתנו. בכל שנה מצטרפים בין 3,000 ל- 4,000 איש חדשים למטופלים באפילפסיה, בארצנו יש לפחות 20,000 איש אפילפטים מתחת גיל 20. לכל אפילפטי יש סיכוי של 60% להכנס להפוגה כעבור מספר שנים. לאפילפסיה יש מיגוון תופעות , שהידועה ביותר היא הנפילה. 70% מהאנשים, שבטיפול, לא סובלים משום תופעה. לשאר יש תופעות במידרג שונה.לרוב אפילפטים יש משפחה שמשתתפת אתו , אם בשמירה על לקיחת התרופה, או להתמודדות עם התקפים. לא נגזים אם נאמר ש – 300,000 משתתפים בהתמודדות עם האפילפסיה כולל ובני המשפחה. אנחנו כאן עם כולם. לצערנו אין הבנה באוכלוסיה לאפילפסיה, שנובעת מפחדים קדומים, הפוגעים קשה באפילפטים. אם בקבלה לעבודה, וביחסים חברתים. אנחנו כאן להסביר לכל אדם את המצב לאשורו.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
טלפונים של אפילפטולוגים                   שרשורי הנוירולוגית                     אתר אי``ל

המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.
שרשורי הנוירולוגית     טלפונים חשובים
אתר אי``ל
המשך >>

לצפיה ב-'חזרתי לעדכן '
חזרתי לעדכן
05/10/2016 | 23:09
129
שלום לכולם חזרתי לעדכן אתכם חזרתי מניטור וידאו EEG באיכילוב סבלתי מניתוקים לכמה שניות ביום ופרכוסים רק בשינה עברתי תאונה ליפני שנתיים משם הכל התחיל בהתחלה נתנו לי דפלט כרונו שעזרה רק לפרכוסים אבל הניתוקים נשארו ביום יום ניתוקים ממש קצרים של גג 4-5 שניות וזה הרס לי את שגרת החיים ממש ככה הכדורים גרמו לי לעייפות ממש חזרתי היום מניטור וידאו החליפו לי תכדורים לטרילפטין עושה רושם שהיא ממש עוזרת לניתוקים והכל אני ממליץ על התרופה הזאת למי שעדיין לא ניסה וגם סובל מניתוקים לי היא עוזרת בכל אופן לא בטוח שלכל אחד היא תתאים וזהו שיהיה לכולם בריאות טובה
לצפיה ב-'האתר פועל?'
האתר פועל?
05/10/2016 | 16:25
70
האם האתר הזה עדין פועל???
לצפיה ב-'מה קורה אחרי הלידה?'
מה קורה אחרי הלידה?
05/10/2016 | 15:22
74
אז אמנם יש לי עוד קצת זמן (שבוע 31), אבל מתחילה לחשוב קדימה.

מה עושים עם שעות השינה בלילה?
הזמנים מתבלבלים מבחינת לקיחת כדור?
יש טיפים כלשהם שכדאי לדעת?

תודה ושנה טובה
לצפיה ב-'שנה טובה ומבורכת לכל חברי הפורום'
שנה טובה ומבורכת לכל חברי הפורום
29/09/2016 | 22:38
32
מי ייתן ולא יהיו לכם התקפים און כל צרה אחרת
הרבה בריאות ושנה מאושרת
לצפיה ב-' ושנה טובה לכל גולשי תפוז '
ושנה טובה לכל גולשי תפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
29/09/2016 | 11:31
10
שנה טובה ומתוקה לכולם!
שתהיה לנו שנה של התחלות חדשות, שינויים, בריאות ואושר.

כתיבה וחתימה טובה
צוות תפוז אנשים
לצפיה ב-'תשדיר'
תשדיר
26/09/2016 | 22:42
50
היי חיים. ראית את התכנית: "פריצת דרך- לפענח את המח" (שיטה חדשה בניתוח אפילפסיה וחקר המח?- ערוץ  41 "יס")? מעניין ביותר. ניסיתי לעניין את דנה ואת האגודה ואין שיתוף פעולה. תימללתי. די הרבה.
לצפיה ב-'טיול לחו"ל עם אח בעל אפילפסיה'
טיול לחו"ל עם אח בעל אפילפסיה
25/09/2016 | 22:38
102
שלום, 
אני מעוניין לקחת את אחי בן ה-33 בעל האפילפסיה לטיול קצר בחו"ל.
הוא מוגבל מעט מבחינת מרחק ההליכה ומתעייף מהר.
מדי פעם יש לו "קצרים" והוא מרגיש נוח יותר בין אנשים אמפטיים המודעים למוגבלותו.
אני חושש לצאת לטיול מאורגן רגיל כדי שלא ירגיש חריג או שלא יעמוד בקצב הקבוצה.
האם יש מסגרות מתאימות למקרים כאלה?
אשמח לעצתכם.
לצפיה ב-'בירור אובדן הכרה'
בירור אובדן הכרה
24/09/2016 | 15:34
2
94
בתי בת ה23 נפלה בזמן משמרת לילה, לאחר שעות רבות מאוד של עבודה ללא הפסק, בעבודה ואיבדה את ההכרה, לא ידוע בדיוק בגלל מה, האם בעקבות מכה שחטפה או סוג של התקף אפילפטי. לא היה איתה איש בזמן שזה קרה. כשהתעוררה הבחינה בפצע בראש ופינו אותה למיון. עברה סי טי ראש שיצא תקין וגם MRI שעדיין אין לנו תוצאות לגביו. הפעם היחידה בה איבדה הכרה מלבד עכשיו הייתה בגיל 4, במהלך ביקור בלונה פארק. כמו כן היו עוד שני אירועים של כמעט עילפון שבעקבותיהם עברה EEG בחסך שינה שיצא תקין. בינתיים שירתה בצבא, נסעה לטיול ארוך בחו"ל במסגרתו צללה ואף צנחה ממטוס והכול היה בסדר.  כשנכנסנו לנוירולוג במיון הזכרתי את מה שהיה לה בילדות ולכן הורו על בדיקת EEG בחסך שינה ועל לקיחת תרופה נגד אפילפסיה. את התרופה היא לא לוקחת משום שאני לא רואה שום צורך בכך.היא מרגישה טוב ויכול מאוד להיות שכלל לא מדובר באפילפסיה. שאלתי היא כזו: האם עשיתי טעות כשהזכרתי את מה שקרה לפני שנים רבות? אולי עכשיו סתם יתייגו אותה כאפילפטית על סמך אירוע אחד לא ברור? אולי עדיף לומר לנוירולוג שראינו במצלמות אבטחה שקיבלה מכה ובגלל זה נפלה ולא לעשות בכלל את הEEG? לפי מה שהבנתי, גם אם הEEG יוצא תקין זה לא שולל אפילפסיה. כמוכן, אם הולכים לרופא פרטי, לא דרך הקופה, האם חלה עליו חובת סודיות או שיעביר את המידע מבלי ידיעתנו? 
לצפיה ב-'נראה לי שעשיתם נכון שסיפרתם לרופא על מה שהיה בעבר'
נראה לי שעשיתם נכון שסיפרתם לרופא על מה שהיה בעבר
27/09/2016 | 20:33
1
56
רופא צריך לקבל את על המידע כדי שיוכל להחליט. יכול להיות שזאת לא אפילפסיה. יכול להיות שהיא התעלפה בגלל שעות עבודה אין סופיות ואין לזה שום קשר לאפילפסיה.
תמשיכו לעקוב ולראות אם מקרה כזה קורה ח"ו שוב. אם לא יקרה תתעלמו, אבל אם יקרה, אפילו אחרי כמה חודשים צריכים להתייחס לזה כאל אפילפסיה. מאבחנים אפילפסיה, בדר"כ אחרי שני התקפים.
יש הרבה אנשים שהיה להם התקף אחד בחייהם והם לא נקראים אפילפטים.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
24/10/2016 | 12:32
5
לצפיה ב-'שלום יש לי כמה שאלות בנוגע לתרופות של אפליפסיה!'
שלום יש לי כמה שאלות בנוגע לתרופות של אפליפסיה!
18/09/2016 | 02:33
1
164
המצב שלי הוא כזה:אני לא גדלתי עם אפליפסיה אבל חטפתי כמה התקפים כתוצאה מלקיחת מינון מוגזם ביותר של ריטלין וקונצרטה אלו תרופות לקשב וריכוז והיפראקטיביות וקיבלתי 4 
התקפים מ 2006 היה ההתקף הראשון שלי והאחרון התרחש ב 2014,2015 משהו כזה בקיצור אני משתמש בדפאלפט כרונו כדי לא לפתח רגישות להתקפים הללו והנירולוג שבדק 
אותי אמר לי שאני יכול להמשיך להשתמש בריטלין כל עוד זה עושה לי טוב אם זה לא נוגד את התרופות האחרות שאני לוקח שכחתי להזכיר אני סובל מסכיזופרניה פרנואידית חוץ 
מהבעיית קשב וריכוז והיפראקטיביות ברמה נמוכה אז לפי מה שהוא אמר אני יכול לקחת כל יום 4 כדורים במינון של 10 מ"ג של ריטלין וכל עוד אני לוקח את הריטלין אני אצטרך לקחת 
דפאלפט כרונו שני כדורים כל כדור 500 מ"ג ביחד 1000 מ"ג.עכשיו הבעיה שלי היא כזאת בעבר דפאלפט כרונו ממש הרפה לי את השרירים והרדים אותי גרם לי להרגיש ממש נעים בגוף 
וגם בנפש אולם לאחרונה אני מרגיש עדיין תפוס בשרירים ואי שקט ניכר וגם עצירויות.השאלה שלי היא כזאת:אילו עוד תרופות יש כיום ב 2016 או עומדות לצאת בקרוב שאין להם 
התנגשות עם ריטלין או תרופות נגד פסיכוזה או סכיזופרניה פרנואידית כי פשוט הבנתי ממישהו שנולד עם אפליפסיה שהוא פשוט קיבל לפחות 10 תרופות שונות עד שהאחרונה ממש 
עזרה לו אז במקרה שלי אני צריך אחת אחרת רק בלי התופעות לוואי שהזכרתי בבקשה אם מישהו מכיר גם פסיכיאטר מומחה או בית חולים טוב שמתמחה בזה באזור השרון עדיף אז אני 
אשמח מאוד לקבל בתגובה כאן בפורום,גם אפשר להשיג אותי דרך כתובת ה email שלי:shlomy223@gmail.com,
ומספר הנייד שלי:0528576071
מקווה לטוב ומי שיכול לעזור אפילו קצת לא משנה רק שיהיה רלוונטי כלומר בהתאם למה ששאלתי אני אשמח מאוד.בתודה.שלומי.
לצפיה ב-'זאת שאלה לרופא. אנחנו כאן לא מומחים.'
זאת שאלה לרופא. אנחנו כאן לא מומחים.
18/09/2016 | 12:38
31
עד כמה שידוע לי תרופות אנטי אפילפטיות מתנגשות עם ריטלין ודומיו
לצפיה ב-'ביטוח לאומי '
ביטוח לאומי
11/09/2016 | 15:28
1
96
מה עלי לעשות שאני סובל מניתוקים באמצע היום למשך כמה שניות ולעיתים רחוקות מפירכוסים בשינה רק בשינה אני לא מאבד שתן או נושך לשון אבל אני כן מגלגל עיניים ויוצא לי קצת קצף מהפה מזיז גפיים בעבר הייתי מעורב בתאונת דרכים משם הכל התחיל הייתי בריא לחלוטין כל הבדיקות שעשיתי בבילינסון יצאו תקינות CT MRI כולל EEG וגם בחסך שינה כולל וידאו EEG יצאו תקינים לא רואים כלום שום פעולה אפילפטית שנה שלמה קבלתי מביטוח לאומי 2714 שח עוד חודשים בדיוק נגמרת השנה ועכשיו אני צריך להוכיח להם שוב שאני סובל מכל הדברים האלה אבל אין לי ממש איך להוכיח את זה אם כל הבדיקות תקינות אני כרגע לוקח עדיין דפלט כרונו 1500 כבר כמעט שנתיים בעוד שבועיים אני חוזר שוב על וידאו EEG מה ובמידה לא ימצאו כלום בוידאו הזה איך אני יכול להוכיח להם שאני באמת סובל ומה הזכויות שלי גם אם לא רואים כלום תודה לעוזרים אני ממש סובל מהניתוקים האלה אם יש לכם המלצות לנירולוג אחר מומחה פרופסור לא יודע מה כל מה שקשור ויכול לעזור אני ישמח תודה רבה
לצפיה ב-'הבדיקות שציינת וידאו EED ו MRI הן יחסית מדויקות'
הבדיקות שציינת וידאו EED ו MRI הן יחסית מדויקות
18/09/2016 | 12:42
55
אבל גם בהן אין ערבות מלאה שיגלו את האפילפסיה. אני מציע לפנות לאפילפטולוג שינסה לעזור לך. יש רשימה של אפילפטולוגים בראש הדף
לצפיה ב-'הריון ואפילפסיה'
הריון ואפילפסיה
06/09/2016 | 14:22
4
90
אני פונה לנשים בפורום
ברצוני לדעת אם יש בדיקות מיוחדות או חשובות שעליי לבצע בזמן ההריון
אני כבר נוטלת מתחילת גילוי האפילפסיה חומצה פולית 5 מ"ג
אשמח למידע
תודה לעונות
לצפיה ב-'עושים את כל הבדיקות ועושים גם אקו לב'
עושים את כל הבדיקות ועושים גם אקו לב
09/09/2016 | 12:36
38
לצפיה ב-'בעיקרון'
בעיקרון
05/10/2016 | 15:19
2
42
הבדיקה ה"שונה" היחידה שהפנו אותי אליה היא אקו לב עובר. - אולטרסאונד נוסף שנותן עוד הזדמנות לראות את החמודון. :)

כדאי לעשות מעקב של רמת התרופה בפעמים תכופות יותר.

לצפיה ב-'שלום טולי'
שלום טולי
09/10/2016 | 18:01
1
35
היי

רציתי לדעת מה הכוונה לעשות מעקב על התרופות לעיתים תכופות?

קבעתי תור לנוירולוג כדי לעדכןעל ההריון ואתעדכן
תודה
לצפיה ב-'לי נאמר'
לי נאמר
09/10/2016 | 18:42
29
שכאשר אני לא בהריון, עליי לעשות בדיקת דם, הכוללת: רמת תרופה, נתרן, תפקודי כבד וספירת דם - כל 4 חודשים בערך.
בהריון נאמר לי לעשות כל חודש, מכיוון שראו אצלי שהרמה הייתה נמוכה.

ביום ראשון הבא אעשה בדיקת דם נוספת, ויכול להות שאצטרך לעלות את המינון של התרופה (בהתייעצות עם הנוירולוגית, כמובן).

לצפיה ב-'חידוש ביטוח ורישיון'
חידוש ביטוח ורישיון
04/09/2016 | 10:45
89
שלום לכולם
ברצוני לדעת פרטים על חידוש ביטוח ועדכון משרד הרישוי על הרשיון שברשותי
בשנה האחרונה ברוך ה' אני מאוזנת ללא התקפים
רציתי לדעת את ההליך.
ובנוסף הבנתי שיש צורך בהתערבות וחתימת עו"ד אשמח להמלצות.
תודה וחודשש טוב
טלי.
לצפיה ב-'לוותרים והשמנה'
לוותרים והשמנה
27/08/2016 | 21:16
64
היי לכולם/ן,
שאלונת למי שנוטל לוותרים - לפני כמה חודשים התחלתי ליטול לוותרים (2,000 מ"ג) במקום טופמקס, האם נתקלתם בהשמנה כתופעת לוואי?

תודה ושבוע שקט ושליו,
ענת

לצפיה ב-'חיפוש רופא מוחה באפילפסיה ורופא תעסוקתי שאינו תלוי'
חיפוש רופא מוחה באפילפסיה ורופא תעסוקתי שאינו תלוי
22/08/2016 | 20:27
1
102
שלום רב,
איפה אני יכולה למצוא רופא מומחה באפילפסיה. אני גרה באשדוד, אבל מתאים גם מרכז וגם ירושלים וכו'. חשוב לי שיהיה רופא מומחה.
האם קיים רופא תעסוקתי שאינו קשור לקופת חולים. אני בעצמי עובדת בקופת חולים ועל רופא תעסוקתי שלנו הופעל לחץ רב מצד ההנהלה, עד כדי כך שהחליף החלטתו תוך שבוע ימים.
לצפיה ב-'יש רשימה של רופאים מומחים לאפילפסיה - אפילפטולוגים בראש הדף'
יש רשימה של רופאים מומחים לאפילפסיה - אפילפטולוגים בראש הדף
18/09/2016 | 13:36
78
לצפיה ב-'מחקר על המחלה'
מחקר על המחלה
16/08/2016 | 19:14
143
שלום,
אני ושותפי חוקרים את השפעת הקנאביס הרפואי על מחלת האפילפסיה.
אנו מאוד נשמח אם יזדמן לאחד מכם ליצור איתנו קשר בנושא, גם באופן אנונימי, על מנת שנוכל לחקור את העניין מנקודת מבט של האוכלוסייה עצמה.
מיכל- 0503060754
לצפיה ב-'טיסה לחו"ל'
טיסה לחו"ל
12/08/2016 | 14:45
1
102
שלום לכולם
אני נוסעת הסוף ספטמבר והייתי שמחה לקבל פרטים על צעדים שעליי לנקוט.ולמי יש להודיע לגבי מצב בריאותי,
אשמח לתגובה
תודה
שבת שלום.
לצפיה ב-'אני לא יודע אם זה חד משמעי '
אני לא יודע אם זה חד משמעי
19/08/2016 | 17:26
78
מה שכן-ביטוח שמכסה מחלות כרוניות-יקר יותר אבל שקט נפשי,אפשר גם דרך קופ"ח.
לגבי למי להודיע-אני מניח שתלוי כמה מצבך יציב,באיזה מסגרת תהיי וכן הלאה.
טיילתי לא מעט בעולם ולמעט מקרה יוצא דופן-רפטינג (לפני שמצבי היה יציב לגמרי אבל בטוח די הצורך) לא עדכנתי איש.לא מצאתי צורך. היום לא הייתי מעדכן.
אם את רוצה מקדם ביטחון-צמיד רפואי-אישית לא השתמשתי מעולם באחד מסיבותי.
כדאי לחלק את התרופות-לקחת כמות כפולה-בין תיק היד למטען במטוס,למקרה אבדן אחד.אני גם מחזיק בכיס ל-5 ימים ומרשם באנגלית לא יזיק לעולם.
לצפיה ב-'סיווג ביטחוני.'
סיווג ביטחוני.
08/08/2016 | 23:41
72

בעבודה ביקשו אותי למלא טפסים לצרכי קביעת התאמה ביטחונית ולרבות כתב ויתור על סודיות רפואית וסודיות המידע.
למה צריכים הויתור הזה? למי יכולים עכשיו לעביר מידע על מצב בריאותי?
האם עובדה שיש לי אפילפסיה יכולה להשפיע על תוצאות של הבדיקה?

תודה מראש.
לצפיה ב-'תעסוקה עם אפילפסיה.'
תעסוקה עם אפילפסיה.
08/08/2016 | 23:25
5
153
תעסוקה עם אפילפסיה.

שלום!
אין לי התקפים יותר מעשר שנים, אבל כל הזמן כאשר אני מתקבל לעבודה חדשה הפחד שלי הכי גדול שביום הראשון בעבודה יכריחו אותי למלא הצהרת בריאות ואם אני אכתוב שיש לי אפילפסיה לא יקבלו אותי לעבודה.
או שיעשו לי ביטוח בריאות בעבודה ואז או שאני אשקר שאין לי אפילפסיה או שאני אהגיד  את אמת ואז יזרקו אותי מעבודה.

השאלה שלי מי קובע האם חולה  לאפילפסיה יכול להיות מועמד לתפקיד כלשהו?

האם אני חייב להודיע למעביד שלי שיש לי אפילפסיה?
האם אני עושה ביטוח בעבודה אני חייב להודיע שיש לי אפילפסיה בכל מקרה אפילו אם לא שואלים אותי על כך?

האם אני חותם על ויתור סודיות על מצב בריאותי מי אמור לדעת על מחלה שלי - מנהל ישיר שלי, מנכ"ל, מנהל כספי  או שכל אחד מהעובדים?
תודה מראש.
לצפיה ב-'בדיוק באותו נושא'
בדיוק באותו נושא
12/08/2016 | 14:48
96
גם אני אשמח לקבל פרטים בנושא הנשאל.
נמצאת בדיוק באותו מצב כמוך.
תודה
לצפיה ב-'אני לא אמרתי כשהתחלתי'
אני לא אמרתי כשהתחלתי
09/09/2016 | 12:41
69
כשעשו לי ביטוח בעבודה הייתי רק אם הנציגה של הביטוח ואמרה שהכל חסוי אז אמרתי לה.
אחרי 3 שנים וקצת המנהלים שלי ידעו כי היינו בטיול בחו"ל ומישהו דחף אותי לבריכה כשאני בהריון שבוע לפני חודש שישי, אני לא יודעת אנגלית אז המנהלת שלי תירגמה אז לא היה לי ברירה.
וזה לא הפריע להם....עוד חיכו לי בציפייה לאחר החופשת לידה הארוכה שלקחתי, 7 חודשים
לצפיה ב-'תעסוקה'
תעסוקה
09/10/2016 | 21:44
2
47
חובה להודיע. במקרה תאונה לא יהיה ביטוח. הסבירי על המחלה. אני שרתתי 31 שנה במשטרה.
לצפיה ב-'תעסוקה'
תעסוקה
09/11/2016 | 19:52
1
18
לי נאמר מפורשות שלא חובה לדווח על כלום, אבל אם לא דיווחתי, אכן אין ביטוח ולא אוכל לתבוע על אירוע בעבודה.

אני עובדת בעבודה משרדית ולכן לא דיווחתי מעולם. יש לי התקפים כל הזמן ואני לוקחת אחריות להתמודד איתם גם בעבודה
לצפיה ב-'דיווח'
דיווח
13/11/2016 | 23:53
12
לא התכוונתי כאן על חובה חוקית. אבל כאמור לא יהיה לך ביטוח, והחשוב מכל, הסובבים אותך ייבהלו, לא ידעו מה קורה איתך, ועלולים אף לגרום נזק. חבל.
לצפיה ב-'הורשת אפילפסיה'
הורשת אפילפסיה
06/08/2016 | 12:04
1
129
שלום יש לי שאלה. 
שמי מאי בת 28, הכרתי בחור בן 43. 
לי יש אפילפסיה פרונטו טמפורלית והתקפי גרנד מל. הוא סיפר לי שבילדותו עד גיל 10 היה לו פטיט מל, והיה מטופל בווליום, וזה עבר, אך ה-EEG לא מראה פעילות אפילפטית אצלו אך ה-EEG עדיין לא ממש כמו שצריך לדבריו. אצלי ב-EEG במרבית המקרים יש פעילות אפילפטית, ואני מאוזנת עם כדור אחד כבר 12 שנה ללא התקפים. 
שאלותיי הן- 
1. מה סיכויי ההורשה במקרה כזה של אפילפסיה כשלשני הצדדים יש אפילפסיה? הוא אומר שבמשפחה שלו אין אפילפסיה ואצלי אולי לסבא מצד אבא יש.
מה סיכויי ההורשה כשלצד אחד יש אפילפסיה? באחוזים סיכויי ההורשה. 

2. מה הסיכוי שבמידה ויש את האפילפסיה לשנינו אז האפילפסיה בילד תהיה חמורה יותר אפילו מהדרגה של שנינו? סיכוי גבוה, נמוך? צריך לקחת בחשבון שמעל 30 שנה הוא חופשי מהתקפים. 

3. לאיזו אפילפסיה יש נטייה יותר לעבור בתורשה- פטיט מל או פרונטו טמפורלית? 

4. האם אפשר לאבחן באולטרסאונד כיום ילד עם אפילפסיה לאתר את זה מראש וגם את דרגת האפילפסיה? 

שניני אנשים משכילים ועובדים, אבל נפגשנו דייטים ספורים לבינתיים. 

תודה, 
יום נעים. 
לצפיה ב-'הורשה'
הורשה
09/11/2016 | 20:00
16
מס' דייטים? קחי טויר. כשתרצו ילד, לכו לייעוץ גנטי. ולא נראה לי שיש דרך לאבחן אפילפסיה בהריון
לצפיה ב-'"לווטרים"- חברת "תרימה"'
"לווטרים"- חברת "תרימה"
03/08/2016 | 17:16
1
56
היי,
במשך 11 שנה הייתי מטופלת בתרופת "למיקטל" בשיא הגעתי ל175 מ"ג בבוקר ו-175 מ"ג בערב, לאחר ייעוץ עם רופא מומחה הוחלט שאני אחליף תרופה "לקפרה"- בגלל שעדיין יש לי תנועות לא רצוניות בידיים.
כאמור קיבלתי "לווטרים" שהיא תחליף ולא המקור..
האם מישהו לוקח את התרופה הזאת? היא עוזרת?
האם עדיף לקחת את התרופה המקורית?
תודה

לצפיה ב-'תמיד עדיף לקחת את התרופה המקורית'
תמיד עדיף לקחת את התרופה המקורית
05/08/2016 | 20:04
43
ההבדל הוא לא בחומר הפעיל, שהוא זהה בשתי התרופו, כי אם בציפוי. לפעמים ההבדל בציפוי גורם לפעולה שונה קצת של התרופה.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום נזקי גוף
פורום נזקי גוף
ד
ד"ר רון טנצר
ליאת גורדון  -עורכת דין
ליאת גורדון - עורכת דין

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה