לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אפילפסיה - תמיכה

ברוכים הבאים לפורום האפילפסיה . האפילפסיה ידועה גם כמחלת הנפילה. האפילפסיה באה במפתיע. 1% מהאוכלוסיה מטופלת במניעת התופעות הנובעות מהאפילפסיה. מדובר בכ- 70,000 איש במדינתנו. בכל שנה מצטרפים בין 3,000 ל- 4,000 איש חדשים למטופלים באפילפסיה, בארצנו יש לפחות 20,000 איש אפילפטים מתחת גיל 20. לכל אפילפטי יש סיכוי של 60% להכנס להפוגה כעבור מספר שנים. לאפילפסיה יש מיגוון תופעות , שהידועה ביותר היא הנפילה. 70% מהאנשים, שבטיפול, לא סובלים משום תופעה. לשאר יש תופעות במידרג שונה.לרוב אפילפטים יש משפחה שמשתתפת אתו , אם בשמירה על לקיחת התרופה, או להתמודדות עם התקפים. לא נגזים אם נאמר ש – 300,000 משתתפים בהתמודדות עם האפילפסיה כולל ובני המשפחה. אנחנו כאן עם כולם. לצערנו אין הבנה באוכלוסיה לאפילפסיה, שנובעת מפחדים קדומים, הפוגעים קשה באפילפטים. אם בקבלה לעבודה, וביחסים חברתים. אנחנו כאן להסביר לכל אדם את המצב לאשורו.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אפילפסיה - תמיכה

ברוכים הבאים לפורום האפילפסיה . האפילפסיה ידועה גם כמחלת הנפילה. האפילפסיה באה במפתיע. 1% מהאוכלוסיה מטופלת במניעת התופעות הנובעות מהאפילפסיה. מדובר בכ- 70,000 איש במדינתנו. בכל שנה מצטרפים בין 3,000 ל- 4,000 איש חדשים למטופלים באפילפסיה, בארצנו יש לפחות 20,000 איש אפילפטים מתחת גיל 20. לכל אפילפטי יש סיכוי של 60% להכנס להפוגה כעבור מספר שנים. לאפילפסיה יש מיגוון תופעות , שהידועה ביותר היא הנפילה. 70% מהאנשים, שבטיפול, לא סובלים משום תופעה. לשאר יש תופעות במידרג שונה.לרוב אפילפטים יש משפחה שמשתתפת אתו , אם בשמירה על לקיחת התרופה, או להתמודדות עם התקפים. לא נגזים אם נאמר ש – 300,000 משתתפים בהתמודדות עם האפילפסיה כולל ובני המשפחה. אנחנו כאן עם כולם. לצערנו אין הבנה באוכלוסיה לאפילפסיה, שנובעת מפחדים קדומים, הפוגעים קשה באפילפטים. אם בקבלה לעבודה, וביחסים חברתים. אנחנו כאן להסביר לכל אדם את המצב לאשורו.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
טלפונים של אפילפטולוגים                   שרשורי הנוירולוגית                     אתר אי``ל

המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.
שרשורי הנוירולוגית     טלפונים חשובים
אתר אי``ל
המשך >>

לצפיה ב-'עבודה במעבדה'
עבודה במעבדה
21/02/2017 | 15:30
68
מה עושים אם במידה והמעסיק מחייב שיהיה אדם נוסף במעבדה אבל אין שום התקפים כבר 5 שנים ונמצאים בשלב של הפסקת טיפול? לא תמיד יכול להיות איש נוסף במעבדה...

תודה
לצפיה ב-'שלום לכולם'
שלום לכולם
21/02/2017 | 14:49
64
האם מישהו פה מטופל של פרופסור פרקש בבש?
האם לדעתכם הוא רופא טוב לתחום זה?

לצפיה ב-'נטילת תרופה טבעית ךשינה במקביל לתרופות לאפילפסיה'
נטילת תרופה טבעית ךשינה במקביל לתרופות לאפילפסיה
20/02/2017 | 12:56
60
היי,
אני בן 27, נוטל למיקטל (למוטריג'ין) ואוספולוט (סולטיאם). 
רציתי לדעת האם אני יכול לקחת כדור שינה טבעי בשם קלמנרבין (מכיל:צמח ולריאן, פסיפלורה, ויטמין בי1 וויטמין בי5)?
בתודה מראש,
עומר.
לצפיה ב-'התקפים אפילפטיים שהחמירו לאחרונה'
התקפים אפילפטיים שהחמירו לאחרונה
18/02/2017 | 12:35
1
100
שלום
אני סובלת מאפילפסיה בשל תאונת דרכים, זעזוע מוח קל ודימום מוחי.
לקחתי למיקטל. ולאחרונה החלו לי שוב ניתוקים שמחמירים עם הזמן.
האם יכול להיות שפתאום יש החמרה בניתוקים שיש לי, למרות שאני לוקחת כדורים?
לצערי הנוירולוג שלי נפטר לאחרונה ד"ר מיגל שוורץ. שהיה נוירולוג מדהים.
האם למישהו המלצה על נוירולוג שעוסק באפילפסיה באזור הצפון בלבד.
קשה לי לנסוע נסיעות ארוכות בגלל הניתוקים.
תודה
רותי
לצפיה ב-'נוירולוג מדהיםםם בצפון'
נוירולוג מדהיםםם בצפון
18/02/2017 | 22:01
76
תפני לפרופ שילר, סגן מנהל מחלקה נוירולוגית ברמבם.
הוא מומחה על בכל נושא האפילפסיה, מקבל פרטי באלישע.
לצפיה ב-'תרופות אפילפטיות וגלולות למניעת הריון - דחוף '
תרופות אפילפטיות וגלולות למניעת הריון - דחוף
16/02/2017 | 13:38
52
צהריים טובים ! אני לוקחת טרילפטין ופריזיום 3 פעמים ביום . אני משתמשת בגלולות למניעת הריון יסמין . האם זה מוריד את פעילות הגלולות ? האם זה פחות אפקטיבי ? . האם יש התנגשות ? אודה לעזרתכם הדחופה
לצפיה ב-'הפסקת טגרטול עקב פריחה בכל הגוף'
הפסקת טגרטול עקב פריחה בכל הגוף
11/02/2017 | 23:13
1
46
האם ניתן להפסיק טגרטול בבת אחת או שצריך בהדרגה?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
14/02/2017 | 20:37
30
כל תרופה נויאולוגית צריך להעלות ולהוריד בשלבים ואף פעם ללא בבת אחת
לצפיה ב-'הפסקת טגרטול עקב פריחה בכל הגוף'
הפסקת טגרטול עקב פריחה בכל הגוף
11/02/2017 | 23:11
24
האם ניתן להפסיק טגרטול בבת אחת או שצריך לרדת בהדרגה?
לצפיה ב-'אפילפסיה שחזרה אחרי 13 שנה של שקט בלי תרופות'
אפילפסיה שחזרה אחרי 13 שנה של שקט בלי תרופות
04/02/2017 | 20:43
3
145
תראו איזה באסה… לפני13 שנה התפרצה האפילפסיה אבל טופלה במשך שנתיים עם טגרטול.. אחרי 13 שנה משום מקום היא חזרה ואם זה לא מספק אז כבר חצי שנה לא מצליחים לאזן אותי… עברתי כבר ככ הרבה תרופות ואף אחת לא מתאימה, דפלפט, קפרה, טגרטול, פריזיום, עכשיו מנסה למיקטל עם טגרטול ופריזיום… עש עודרעיונות להמשך מניסיון שלכם?

לצפיה ב-'בחצי שנה החלפת כל כך הרבה תרופות?'
בחצי שנה החלפת כל כך הרבה תרופות?
06/02/2017 | 23:34
1
79
נשמע לי קצב החלפה מהיר מדי.
את אצל אפילפטולוג או נוירולוג?
האופי של האפילפסיה השתנה?
אצלי היו 7 שנים בלי תרופות ובלי פרכוסים.
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
10/02/2017 | 20:54
59
החלפה מהירה כי לכל התרופות עד כה היו תופעות לוואי מטורפות שלא ניתן היה למשוך איתן והיתי חייבת להחליף אותן באופן מיידי, הגוף שלי הציא תוופעות לוואי שלא ידעו שקיימות לתרופות הכי נפוצות לאפילפסיה וחוסר סבילת לכמות גדולה של כל כדור בנפרד.
אופי ההתקפים השתנה לא בסוג אלא בתופעות… אבל להיות אוטפימים ורגועים… זה לא אומר שזה יחזור בהכרח…
לצפיה ב-'שילוב למודקס (למיקטל) ופריזיום עובד יופי אצלי'
שילוב למודקס (למיקטל) ופריזיום עובד יופי אצלי
24/02/2017 | 18:07
41
אין בעיות כולל תופעות לוואי
בעבר טגרטול+פריזיום מנעו התקפים אבל גרמו בעיות ראייה קשות

לצפיה ב-'מוקד אילפטי -ילדה בת 7'
מוקד אילפטי -ילדה בת 7
30/01/2017 | 16:26
1
82

לפני כחודש במחלת חום בתי פירכסה בפעם הראשונה. זה קרה בזמן מחלת חום אם כי לא בחום גבוה. מאחר והיא כבר אחרי גיל 6 וזה לא נחשב פרכוס חום התחלנו בירור.
לפני כשבוע שוב היה חום ופרכוס של 2-3 דקות. ביום רביעי האחרון עשינו בדיקת EGG בעירנות ושינה. במהלך הבדיקה הטכנאית אמרה לי שהבדיקה אינה תקינה ושיש קצרים במוח ומוקד אפילפטי. חיכינו לתשובה רשמית. למחרת היום קיבלנו את התשובה בפקס והופתענו לטובה שד"ר ווטרמנג מתן כתב שהבדיקה תקינה.
כחלק מהבירור היום הינו במרפאת נורולוגיה בתל השומר אצל ד"ר אפרת זוהר והיא בחנה יחד עם פרפסור בן זאב ברוריה את הדיסק וחד משמעית את ראו 3 התפרקויות שמעידות על מוקד אפילפטי. יצאתי כל כך מבולבלת.. האם יכול להיות תשובות הפוכות מצפייה בתוצאות הדיסק?

לצפיה ב-'את צריכה אפילפטולוג, לא נוירולוג'
את צריכה אפילפטולוג, לא נוירולוג
01/02/2017 | 00:07
65
כמובן אפילפטולוג ילדים.
לצפיה ב-'אפילפסיה טיגרטל ואוביטרל '
אפילפסיה טיגרטל ואוביטרל
28/01/2017 | 16:17
70
זריקת אוביטרל גורמת להתקפי אפילפסיה מה לעשות? או האם לבקש מינון יוצר גבוה ממה שכבר מקבלת 1200 מ"ג ביום
לצפיה ב-'כנסים להשוואת קצבאות הנכות לשכר המינימום'
כנסים להשוואת קצבאות הנכות לשכר המינימום
27/01/2017 | 02:39
45
המאבק להעלאת קצבת הנכות לשכר המינימום מעלה הילוך!

בואו למפגש פעילות בירושלים!! 
איפה? המרכז לחיים עצמאיים - רח׳ חוזה סן מרטין 5, ירושלים
מתי? יום שלישי 31.1.17, בשעה 18:00

בהשתתפות מגיש הצעת החוק לשוואת קצבאות הנכים לשכר המינימום, ח״כ אילן גילאון.

הצטרפו למאבק: http://goo.gl/BYR69S ;

// בואו והזמינו חברים! //

https://www.facebook.com/events/370134043362375/&n...;

========================================================

אי-אפשר לחיות מ-2,342 ש"ח לחודש. חברי הכנסת יודעים את זה, הממשלה יודעת את זה ואתם יודעים את זה. את החרפה שנקראת קצבת נכות בישראל צריך להכפיל ולהשוות לשכר המינימום - ולא שקל אחד פחות.

הצעת החוק שלי להשוואת קצבת הנכות לשכר המינימום עברה בקריאה טרומית. אנחנו לא נוותר עד עד שנעביר אותה בקריאה שלישית ונכניס אותה לספר החוקים של מדינת ישראל.

הצטרפו אלי במאבק להעלאת קצבת הנכות לשכר המינימום - רק ביחד נעשה את השינוי.

הכנס יתקיים ביום ראשון, 05.02.2017, בשעה 19:00 בבית העיוור ברח' שאול המלך 1, באר-שבע

לשאלות ופרטים נוספים - 
בת-אור: 054-6634463 או במייל: igilon@knesset.gov.il

בואו, הזמינו חברות וחברים - עד הניצחון!

https://www.facebook.com/events/1870366449907002/&...;

לצפיה ב-'אזהרה - מנטילת פיקומפה (פרמפנל)'
אזהרה - מנטילת פיקומפה (פרמפנל)
17/01/2017 | 19:40
117
אזהרה !!! לא להתקרב לפיקומפה (פרמפנל) - סכנת חיים. בתופעת לוואי יש אזהרה חמורה לגבי השפעה על מצב נפשי ונטייה לאובדנות - התייחסו לזה במלוא תשומת הלב. בכלל תרופות שנאמר עליהם ללא תופעות לוואי (רק 10% אולי יגיבו נפשית) חשודות בעיני מראש.
לצפיה ב-'נפתח פורום מעמד זרים'
נפתח פורום מעמד זרים
( לעמוד שלי בתפוז )
09/01/2017 | 17:47
17
 יש לכם שאלות בנושא הסדרת מעמד אזרחים זרים אשר שוהים בישראל? זקוקים לאשרת עבודה? 
 היכנסו עכשיו לפורום ותקבלו מענה לשאלותיכם:

לצפיה ב-'EEG'
EEG
08/01/2017 | 19:13
94
שלום אני כבר מאובחנת באפילפסיה 3 סוגים 2 פעילים- אבסנס ומיוקלונוס.
עשיתי בדיקת EEG בערנות.
ממצאים: תרשים ערנות מראה רקע סימטרי,סדיר, מורכב מאלפא 8-12 מ/ש מעורב בביטא קדמיים.
נרשמו מספר התפרצויות כלליות של גלים איטים כלקם מחודדים וחלקם בטווח דלטא שנמשכו 1-3 שניות.
סיכום: התפרצויות כלליות של גלים חדים ואיטיים.

בבדיקות הקודומות שעשיתי לא היה רשום ככה. רציתי לדעת אם מישהו מבין את הכתוב ומה ההבדל בין זיז גל לכתוב.
תודה
לצפיה ב-'תנועות בשינה'
תנועות בשינה
06/01/2017 | 18:14
1
91
שלום לחברי הפורום. אישתי אושפזה לפני כחודשיים בעקבות התקף אפילפסיה ראשון - טוני קלוני בזמן שינה. מאז היא מטופלת בקפרה 2X500 והמצב לפחות בינתיים נראה יציב.
עניין אחד מטריד אותי בעיקר והוא תנועות שהיא מבצעת בשינה. כאן הזזת יד, שם הזזת רגל. מין תנועות מהירות וחדות כאלה (יחסית) שלא נראות כתנועות רגילות של אדם ישן. לא זכור לי גם תנועות כאלה אצלה לפני ההתקף... 
האם תנועות כאלה מקובלות אצל חולי אפילפסיה הנמצאים בטיפול? מה לדעתכם עלי לעשות?
עניין שולי יותר שאשמח להתייעץ לגביו... קבעו לה פגישת מעקב בבית החולים לעוד כחודש. סה"כ כשלושה חודשים מאז האירוע. האם יש צורך בפגישות תכופות יותר במסגרת גוף של קופת חולים / רופא פרטי? האם בכלל קיים גוף מעקב כזה שאיננו בית חולים?
אשמח לעצתכם!
תודה
לצפיה ב-'אני טופלתי באופן פרטי'
אני טופלתי באופן פרטי
26/01/2017 | 22:05
63
ממליצה מאד על ד"ר אילן בלט מרעננה אם רלוונטי לאיזור מגוריכם, הוא אפילפטולוג מומחה, אדם אדיב, נעים ומקצועי מאד, המחירים שלו הגונים ואפשר להשיג תור די קרוב.
את השאלה לגבי התנועות החדות כדאי שתפנה לרופא.
לגבי תדירות הביקורים אצל הרופא - באמת מקובל להיפגש מעט, אם אתה דואג הייתי הולכת קודם.
חשוב שתיפגשו עם אפילפטולוג ולא עם נוירולוג. ההבדל שמיים וארץ.
לצפיה ב-'טופמקס והריון..'
טופמקס והריון..
01/01/2017 | 01:15
2
59
שלום,
כמה שאלות לגבי טופמקס והריון אם אפשר-
א. מפורסמים כל מיני מאמרים לגבי טופמקס כמעלה סיכון גבוה לחך שסוע ושפה שסועה. אך אני לא הבנתי- הוא מעלה סיכון באחוזים ניכרים למומים של חך ושפה שסועה אך מה קורה עם מומים אחרים (לב, היפוספאדיאס, עמוד השדרה ועוד)-האם הוא מעלה באחוז ניכר גם כאן את הסיכוי למומים אחרים או אחוז ההיתכנות של המומים האחרים שווה ערך לתרופות האפילפטיות האחרות?או גבוה רק במקצת?

ב. בנוסף לא ממש הבנתי- יש אתרים הממליצים להשתמש בחומצה פולית 5 מ"ג חודש לפני כניסה להריון ויש שמדברים על 3 חודשים חומצה פולית 5 מ"ג. האם חודש זה פרק זמן מספיק או חודשיים? או רצוי להסתפק בשלושה? כי ראיתי שישנם מאמרים שכבר מדברים על כך שרמה גבוה של חומצה פולית עשויה להעלות סיכון לאוטיזם. ובאתר עצמו של משרד הבריאות רשום שאפשר להשתמש בחומצה פולית 5 מ"ג כחודש לפני ההריון.. אז מה מומלץ?

ג. הבנתי שלמיקטל יורדת בצורה די דרסטית בהריון ולכן דורשת ניטור קפדני, ולכן יותר נשים חוות התקפים עם למיקטל. אך מה עם טופמקס, גם היא דורשת ניטור קפדני ויורדת בצורה דרסטית בהריון? ומה עם התרופה החדשה קפרה גם היא דורשת ניטור ויורדת דרסטית בהריון?

ד. האם למינון של הטופמקס יש משמעות כלשהי מבחינת המומים? כי אני נמצאת על מינון של 200 מ"ג ליום..זה נחשב נמוך/בינוני/גבוה? כי לפי מה שקראתי המומים יכולים לקרות בכל מינון של תרופה, שלא כמו למיקטל ששם יש פחות מומים במינון של עד 300 מ"ג למשל.

ה. האם נמצא כי העובדה כי ישנו קשר חזק יוצר בין טופמקס לחך ושפה שסועים עשוי להיות מקושר לגורמים סביבתיים אחרים ( כגון נמצא שאצל נשים שגם נטלו טופמקס וגם עישנו היה יותר חך או שפה שסועה, או נשים עם רקע של חך ושפה שסועה מהמשפחה-רקע גנטי)?
תודה!
לצפיה ב-'חומצה פולית 5 מ"ג לפחות 3 חודשים לפני כניסה להריון'
חומצה פולית 5 מ"ג לפחות 3 חודשים לפני כניסה להריון
26/01/2017 | 21:56
24
עדיף ליטול ברצף לאורך שנות הפוריות (אין בה נזק)
לצפיה ב-'למיטב הבנתי כל התרופות יורדות בצורה די דרסטית כי אותו המינון'
למיטב הבנתי כל התרופות יורדות בצורה די דרסטית כי אותו המינון
26/01/2017 | 22:01
30
מתחלק על משקל הרבה יותר גבוה, לכן את צריכה מעקב ושינוי מינון בהתאם לעליה במשקל.
לצפיה ב-'ניתוח להסרת מוקד אפילפטי'
ניתוח להסרת מוקד אפילפטי
25/12/2016 | 19:06
129
שלום,
רציתי לשאול אם מישהו עשה ניתוח להסרת מוקד אפילפטי ויהיה מוכן לשתף ולספר על זה כי אני מתלבטת מאוד.שאלה נוספת,האם אדם שעבר את הניתוח בהצלחה מוגדר כאדם בעל בריאות תקינה על פי חוק, בקבלה לעבודה במשטרה או במוסדות ביטחוניים למשל? תודה וחג שמח!
לצפיה ב-'חנוכה שמח לכולם והרבה בריאות'
חנוכה שמח לכולם והרבה בריאות
24/12/2016 | 20:14
27
לצפיה ב-'פיתוח חדשני לחולי אפילפסיה'
פיתוח חדשני לחולי אפילפסיה
17/12/2016 | 16:02
1
193
שלום רב! אנחנו קבוצת תלמידים וכחלק מפרוייקט מיוחד בסימן מנהיגות טכנולוגית מטעם חברת ״נס טכנולוגיות״ אנו עובדים על פיתוח מיוחד עבור חולי אפילפסיה. לשם כך אנו מעבירים סקר בעל חשיבות רבה,
אם את/ה חולה באפילפסיה נשמח מאוד אם תוכל/י להשיב עליו ברצינות- סקר קצר!  
כל המידע חסוי ולא יועבר לאף אחד
https://goo.gl/forms/FMkda56WdZk0LjQ42
תודה רבה על שיתוף הפעולה ��
לצפיה ב-''
24/12/2016 | 20:16
8
לצפיה ב-'תרופת איפנוטין '
תרופת איפנוטין
12/12/2016 | 20:06
63
האם איפנוטין  מעלה רמת הסוכר

חם בפורומים של תפוז

מכינים עוגת גבינה מכל הלב וזוכים בפרסים!!!
מכינים עוגת גבינה מכל...
שלחו לנו מתכון + תמונה של עוגת הגבינה הכי מקורית...
מכינים עוגת גבינה מכל הלב וזוכים בפרסים!!!
מכינים עוגת גבינה מכל...
שלחו לנו מתכון + תמונה של עוגת הגבינה הכי מקורית...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

Cancer Hope
Cancer Hope- יש תקווה
דלית וולאך - נטורופאתית
דלית וולאך - נטורופאתית
פורום רשלנות רפואית
פורום רשלנות רפואית בתפוז

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה