לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
95529,552 עוקבים אודות עסקים

פורום אפילפסיה - תמיכה

ברוכים הבאים לפורום האפילפסיה . האפילפסיה ידועה גם כמחלת הנפילה. האפילפסיה באה במפתיע. 1% מהאוכלוסיה מטופלת במניעת התופעות הנובעות מהאפילפסיה. מדובר בכ- 70,000 איש במדינתנו. בכל שנה מצטרפים בין 3,000 ל- 4,000 איש חדשים למטופלים באפילפסיה, בארצנו יש לפחות 20,000 איש אפילפטים מתחת גיל 20. לכל אפילפטי יש סיכוי של 60% להכנס להפוגה כעבור מספר שנים. לאפילפסיה יש מיגוון תופעות , שהידועה ביותר היא הנפילה. 70% מהאנשים, שבטיפול, לא סובלים משום תופעה. לשאר יש תופעות במידרג שונה.לרוב אפילפטים יש משפחה שמשתתפת אתו , אם בשמירה על לקיחת התרופה, או להתמודדות עם התקפים. לא נגזים אם נאמר ש – 300,000 משתתפים בהתמודדות עם האפילפסיה כולל ובני המשפחה. אנחנו כאן עם כולם. לצערנו אין הבנה באוכלוסיה לאפילפסיה, שנובעת מפחדים קדומים, הפוגעים קשה באפילפטים. אם בקבלה לעבודה, וביחסים חברתים. אנחנו כאן להסביר לכל אדם את המצב לאשורו.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אפילפסיה - תמיכה

ברוכים הבאים לפורום האפילפסיה . האפילפסיה ידועה גם כמחלת הנפילה. האפילפסיה באה במפתיע. 1% מהאוכלוסיה מטופלת במניעת התופעות הנובעות מהאפילפסיה. מדובר בכ- 70,000 איש במדינתנו. בכל שנה מצטרפים בין 3,000 ל- 4,000 איש חדשים למטופלים באפילפסיה, בארצנו יש לפחות 20,000 איש אפילפטים מתחת גיל 20. לכל אפילפטי יש סיכוי של 60% להכנס להפוגה כעבור מספר שנים. לאפילפסיה יש מיגוון תופעות , שהידועה ביותר היא הנפילה. 70% מהאנשים, שבטיפול, לא סובלים משום תופעה. לשאר יש תופעות במידרג שונה.לרוב אפילפטים יש משפחה שמשתתפת אתו , אם בשמירה על לקיחת התרופה, או להתמודדות עם התקפים. לא נגזים אם נאמר ש – 300,000 משתתפים בהתמודדות עם האפילפסיה כולל ובני המשפחה. אנחנו כאן עם כולם. לצערנו אין הבנה באוכלוסיה לאפילפסיה, שנובעת מפחדים קדומים, הפוגעים קשה באפילפטים. אם בקבלה לעבודה, וביחסים חברתים. אנחנו כאן להסביר לכל אדם את המצב לאשורו.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
טלפונים של אפילפטולוגים                   שרשורי הנוירולוגית                     אתר אי``ל

המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.
שרשורי הנוירולוגית     טלפונים חשובים
אתר אי``ל
המשך >>

לצפיה ב-'התקף בבריכה'
התקף בבריכה
15/11/2019 | 14:45
8
אני נוהג כמעט בכל יום ללכת לבריכה וללכת במים ולא שוחה בגלל האפילפסיה. אבל לפני כחודשיים קבלתי התקף במים וטבעתי. הודות לעירנות המציל נמשיתי מהמים והוא ביצע בי החייאה עד בוא אמבולנס. אני מציע לכולכם כאן לא לקחת סיכון. קיבלתי את החיים במתנה.
לצפיה ב-'פריזיום'
פריזיום
17/10/2019 | 22:52
12
אני לוקחת 20 מג פריזיום ו200 למודקס ביום כבג כמה שנים.
השאלה לגבי הפריזיום ,מה התופעות לוואי שיכולות להתחיל אחרי שנים ?קרה למישהו? אובדן זיכרון, עייפות קיצונית וכו
לצפיה ב-'שנה טובה ומאושרת'
שנה טובה ומאושרת
13/10/2019 | 00:02
9
שנה חסרת התקפים והרבה בריאות
לצפיה ב-'רשיון נהיגה- המכון הרפואי'
רשיון נהיגה- המכון הרפואי
06/10/2019 | 10:57
7
מישהו יודע איך אפשר לזרז תהליכים מול המרב"ד?
יש להם זמן המתנה מטורף ואני ממש צריך רישיון נהיגה.
עברה כבר יותר משנה מההתקף האחרון אבל לוקח להם המון זמן בכלל להסתכל במסמכים שלי.
ממש מיואש מהמצב הזה...
לצפיה ב-'ויטניה ואפילפסיה /אפשרות לעצירת התקפים'
ויטניה ואפילפסיה /אפשרות לעצירת התקפים
16/07/2019 | 16:14
1
48
כאשר כולם מדברים על קאנביס רפואי הלל אולי שכחו שיש עוד
צמחים לא רעים כלל וחופשיים לשימוש ויתניה סונפינריה הגינסאן של הודו(אשווגאנדה)
אנוכי משתמש ואני יכול להגיד רק טוב.....
למעשה גיליתי אותה בטיול לסריי לנקה הייתי בטיפול עיסוי ואז נתנו לי לשתות
תה והרגשתי מאוד טוב- רגוע מאוד

צירפתי לינק להוכחת דבריי מבחינה רפואית
לצפיה ב-'תודה. טוב לראות אותך שוב כאן'
תודה. טוב לראות אותך שוב כאן
12/10/2019 | 23:53
6
לצפיה ב-'הוצאה חודשית עבור טיפול תרופתי באפילפסיה'
הוצאה חודשית עבור טיפול תרופתי באפילפסיה
09/07/2019 | 16:43
1
31
לאחרונה אדם בעל אפילפסיה פנה אלי בבקשה לעזרה כספית בקניית תרופות חודשית. הוא הראה לי אישורים רפואיים המעידים על מחלתו וגם מרשם תרופתי לסדרת תרופות. עם זאת הוא טען כי עלות כל התרופות היא 1500 ש"ח. נשמע לכם אמין? אין לי פקפוק בהיותו זקוק לטיפול תרופתי אולם יכול להיות מאוד כי הוא מנצל את מצבו ע"מ לבקש עזרה כספית גבוהה מההכרחי בשבילו ואני גם ככה דחוק ולא במצב לממן בשבילו מותרות. לכן אשמח לחוות דעתכם האם המחיר שנקב מתקבל על הדעת?
לצפיה ב-'זה תלוי בתרופה. יש תרופות יקרות '
זה תלוי בתרופה. יש תרופות יקרות
12/10/2019 | 23:54
7
בממיוחד אם הן לא בסל התרופות
לצפיה ב-'יש לי אפילפסיה ואני לומדת בפנימייה מלאה'
יש לי אפילפסיה ואני לומדת בפנימייה מלאה
13/06/2019 | 20:13
1
61
אז כמו שהבנתם מהכותרת יש לי אפילפסיה ואני לומדת בפנימייה מלאה... רציתי לשאול אם ידוע לכם האם מותר להם להרחיק אותי מפעילויות שלהם...שבתות שעושים שם? חגים שחוגגים שם? טיולים וכו'? תודה רבה לכל תשובה שתתקבל
לצפיה ב-'הדרה'
הדרה
10/07/2019 | 19:29
20
לדעתי אין להם שום זכות להדיר אותך מפעילויות בפנימייה.
את רק צריכה לדעת שיש פעילויות שרופאי אפילפסייה ממליצים שלא לבצע כמו פעילות אתגרית.
כמו כן לדעתי את צריכה ליידע צוות הפנימייה כדי שידעו כיצד לטפל במידה וקורה לך התקף.אין במדה להתייבש.
לצפיה ב-'ויטמינים ומינרלים'
ויטמינים ומינרלים
12/06/2019 | 20:07
44
שלום,יש לי אח חולה אפילפסיה וסובל מפיגור שכלי ומקבל  ששה תרופות אפילפטיות אחרי עשרות שנים של נטילת תרופות צצות כל מיני בעיות שרירים,לב בריחת סידן ועוד..כנראה שהתרופות מחסלות מאגרי ויטמינים ומינרלים..מישהו יודע על תוספים של ויטמינים ומינרלים,צמחים,תמציות שאסור לחולי אפילפסיה אם ניתן להשיג רשימה של מותר ואסור אשמח לדעת וגם אם מכירים רופאים שמטפלים ע"י תוספים או נטורופתים שמומחים אשמח לשמוע.תודה רבה
לצפיה ב-'אפילפסיה ילדים '
אפילפסיה ילדים
08/06/2019 | 11:37
36
רציתי לדעת אם משהו מכיר נטורופטיה או דיאטקנית שיכולה לעזור לאפילפסיה לילד בן 4 שלא מגיב לטיפול תרופתי
לצפיה ב-'בריכה לילד עם אפילפסיה רולנדית'
בריכה לילד עם אפילפסיה רולנדית
01/06/2019 | 21:54
33
שלום חברים,
אנחנו בסיפור 4 חוד' עם הבן שלנו בן ה10.
בין הפרכוס הראשון לשני עברו חודשיים ואז היו עוד 2 די סמוכים והתחלנו לקחת אוספולוט. מאז עברו עוד חודשיים בלי פרכוסים ב"ה.
כל הפרכוסים קרו לו בהרדמות והבנתי שיש מעט סיכויים שיפרכס ביום.
העניין הוא הבריכה. הוא מאוד רוצה ללכת ואין לנו אפשרות ללוות אותו כל הזמן. אני מבינה שהסיכוי שיפרכס ביום(והוא גם מטופל) ממש קטן.
אשמח לשמוע מנסיונכם בעניין...

לצפיה ב-'שתי שאלות אחת על ניתוח dbs ועל ניתוח corpus callosotomy ואחת'
שתי שאלות אחת על ניתוח dbs ועל ניתוח corpus callosotomy ואחת
16/04/2019 | 15:25
25
בעלי בן 45 אפילפטי ולא מאוזן תרופתית ובחודש האחרון נופל המון לפחות אחת לשבוע. יש לנו שתי שאלות:
1.הוא מטופל אצל דר' פארהום באיכילוב והוצעה לו האפשרות של או ניתוח dbs - השתלת קוצב עמוק (יש לו וואגלי שעזר לתקופה וכנראה כעת הפסיק לעזור) או corpus callosotomy. האם יש מישהו שעבר אחד מהניתוחים האלה וזה עזר לו ואיך? וכמה  זמן הניתוח וההחלמה ממנו ואיך היא? בעיקרון הוא לא בעד כי הוא אומר שזה עלול לגרום יותר נזק מתועלת אבל, אנחנו בכל זאת רוצים לשאול. אגב, האופציה שהועלתה בכתבה בישראל היום של צנתור לא מתאימה במקרה שלו.
2.עוד אפשרות שהועלתה והיא בינתיים לא נוסתה ובקרוב יהיה עליה מחקר שיתכן והוא יכנס אליו זה קנאביס רפואי. מישהו מכיר את זה והתנסה ויכול לומר איך זה והאם זה יעיל? המון המון תודה וחג כשר ושמח
לצפיה ב-'הסרת משקפיים'
הסרת משקפיים
15/04/2019 | 09:23
1
38
שלום אני חולת אפילפסיה לצערי הרב מ2015. סה"כ היה לי 6 התקפים במהלך חיי.

התקף האחרון היה ליפני חודשיים ( שהחלטתי על דעת עצמי להוריד מהמיון כי כאב לי הראש בצורה יומיומית).

אני ממש רוצה לעשות הסרת משקפיים ( יש לי מספר כמעט 5)
האם יש אפשרות עם אפילפסיה כן לעשות הסרת משקפיים? או שנדפקתי לכל חיי?
לצפיה ב-'הסרת משקפיים'
הסרת משקפיים
10/07/2019 | 19:37
13
לדעתי את צריכה להתייעץ עם נרופא האפילפסיה שלך במיוחד שההתקף האחרון היה על רקע הפסקת אחת התרופה
בבריאות שלמה
לצפיה ב-'הפסקת השפעת למיקטל בגוף'
הפסקת השפעת למיקטל בגוף
07/04/2019 | 18:08
1
68
האם למישהוא קרה לאחרונה רמת הלמיקטל ירדה הראתי לרופא היתה גבולית ועכשיו ביקש שוב שנדע בטוח מה קורה בגלל בעיה בבדיקה אחרת שהסתדרה וביקשתי שוב גם את בדיקת הלמיקטל וירד עוד אפילו הרבה. קרה למישהוא שהלמיקטל מפסיק פתאום להשפיע והמינון בדם כל הזמן יורד ויורד למרות שלא שיניתי מינון ולא שכחתי לקחת ? ואם כן מה היה הפתרון למצב זה
לצפיה ב-'רמת תרופה בדם'
רמת תרופה בדם
10/07/2019 | 18:28
23
במידה ורמת התרופה בדם יורדת יש צורך להעלות את מינון התרופה ולאחריה לבצע בדיקה נוספת של רמת התרופה בדם. אם גם אז רמת התרופה בדם ממשיכה לרדת זה סימן שכבר לא משפיעה ואז יש להחליפה.
וזה מתוך ניסיון.
בריאות שלמה
לצפיה ב-'בדיקת רמת תרופת למיקטל בדם '
בדיקת רמת תרופת למיקטל בדם
01/04/2019 | 12:07
2
51
שלום לכולם

חייבת את עזרתכם בדחיפות 
אני חייבת באופן בהול לבצע בדיקת רמת התרופה בדם על מנת לבדוק העלאת מינון 

אני בקופת חולים כללית 
הם אמרו שהם לא לוקחים דם בקופת חולים של רמת תרופה הזו 
ואני צריכה ללכת פיזית לאיכלוב או בלינסון נתנו לי מספרי טלפון והם לא עונים שם 

מה עושים? למי פונים?
לצפיה ב-'מוזר מאוד'
מוזר מאוד
05/04/2019 | 12:38
35
אשתי בקופת חולים מכבי ושם זו בדיקת דם שגרתית שהיא מקבלת עליה את רמת הלמיקטל בדם כעבור יום...
נשמע לי מאוד תמוה שבכללית אין את זה...יש מצב שהנציגה שדיברת איתה לא מבינה כלום מהחיים שלה...
בגדול הולכים למעבדה של הקופה, מבצעים בדיקת דם על רמת למיקטל וזהו.
אם את ממהרת ורוצה ללכת לאיכילוב, את מוזמנת ללכת לשם למכון התרופות זה קומה מינוס אחד בבניין סמי עופר (כניסה רחוב ויצמן/דפנה שם בפינה) הבדיקה מיידית את רק צריכה הפניה.
תבדקי שוב את נושא הבדיקת דם בקופה עצמה
לצפיה ב-'למיקטל וקופת חולים כללית'
למיקטל וקופת חולים כללית
10/07/2019 | 18:38
20
הכל נכון לצערי.
בקופח חולים כללית בדיקת למיקטל לא מתבצעת הקופה.
את צריכה לקבל מרופא המשפחה הפניה לבדיקה ואיתה ללכת למלרם שבאיכילוב בקומה -1 בבניין סמי עופר. את לא צריכה לקבוע תור ולכן אין צורך להתקשר.
בדיקה עולה כסף.
לצפיה ב-'שאלה על ליל הסדר '
שאלה על ליל הסדר
26/03/2019 | 16:40
50
בעלי אפילפטי ואנחנו רוצים לדעת האם עמותת אי"ל מארגנת ליל סדר למשפחות דתיות עם אפילפסיה ואם יש אז איפה ואם אתם יודעים גם כמה זה עולה זה יעזור לנו מאד. תודה רבה. 
לצפיה ב-'חולי אפילפסיה במקומות עבודה '
חולי אפילפסיה במקומות עבודה
12/03/2019 | 18:01
81
היי.
מישהו נתקל בקושי להתקבל למקום עבודה עקב אפילפסיה ?

לצפיה ב-'המלצה על רופא טוב באיזור המרכז?'
המלצה על רופא טוב באיזור המרכז?
04/03/2019 | 18:44
1
66
שעובד עם קופת חולים מאוחדת או פרטי.
תודה!
לצפיה ב-'דוקטור אילן בלאט'
דוקטור אילן בלאט
11/03/2019 | 17:05
33
מקבל ברעננה.
פרטי ויש לו הסדר עם המאוחדת
לצפיה ב-'עזרה(:'
עזרה(:
04/03/2019 | 15:47
59
היי חברים!
זה שאלון ממש קצר אשמח אם תוכלו להקדיש כמה דקות מזמנכם ולמלא(:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdzc7Ga3O...

תודה רבה על ההשתתפות!
לצפיה ב-'כיסוי עלות אמבולנס בעקבות התקף אפילפטי'
כיסוי עלות אמבולנס בעקבות התקף אפילפטי
20/02/2019 | 21:13
1
62
שלום!
האם מאוחדת אמורה לכסות את כל עלות הפינוי באמבולנס למיון בעקבות התקף אפילפטי במקום ציבורי? מה המקור?
תודה!
לצפיה ב-'אמבולנס'
אמבולנס
25/02/2019 | 21:32
46
מזה זמן רב הפינוי באמבולנס במקרה התקף הוא בחינם
לצפיה ב-'הפסקת למיקטל אחרי 7 שנים'
הפסקת למיקטל אחרי 7 שנים
18/02/2019 | 21:40
99
שלום, לפני כ-8 שנים חוויתי התקף טוני קלוני ראשון ובדיוק שנה אחריו התקף שני. CT, MRI ו-EEG יצאו תקינים והרופאים שלחו אותי לדרך עם למיקטל. מאז ועד היום טפו טפו לא היה לי התקף אחד, גם במקרים של חוסר שינה, גם במקרים ששכחתי לקחת את הכדור ובשום סיטואציה.
הנוירולוגית החדשה שלי אמרה שניתן להתחיל להוריד את המינון עד להפסקה מוחלטת של התרופה. אני שומעת על הרבה מאוד סיפורים שההתקפים חוזרים, גם אם אחרי כמה שנים ואני קצת נלחצת, בעיקר כי אני אמא ל-2 בנות.
האם יש כאלה שהפסיקו לקחת לגמרי תרופות ושרדו חיים שלמים בלי התקפים?

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום נזקי גוף,תאונות דרכים וביטוח
פורום נזקי גוף ותאונות
עו
עו"ד מייקל עידן

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה