לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
92789,278 עוקבים אודות עסקים

פורום אפילפסיה - תמיכה

ברוכים הבאים לפורום האפילפסיה . האפילפסיה ידועה גם כמחלת הנפילה. האפילפסיה באה במפתיע. 1% מהאוכלוסיה מטופלת במניעת התופעות הנובעות מהאפילפסיה. מדובר בכ- 70,000 איש במדינתנו. בכל שנה מצטרפים בין 3,000 ל- 4,000 איש חדשים למטופלים באפילפסיה, בארצנו יש לפחות 20,000 איש אפילפטים מתחת גיל 20. לכל אפילפטי יש סיכוי של 60% להכנס להפוגה כעבור מספר שנים. לאפילפסיה יש מיגוון תופעות , שהידועה ביותר היא הנפילה. 70% מהאנשים, שבטיפול, לא סובלים משום תופעה. לשאר יש תופעות במידרג שונה.לרוב אפילפטים יש משפחה שמשתתפת אתו , אם בשמירה על לקיחת התרופה, או להתמודדות עם התקפים. לא נגזים אם נאמר ש – 300,000 משתתפים בהתמודדות עם האפילפסיה כולל ובני המשפחה. אנחנו כאן עם כולם. לצערנו אין הבנה באוכלוסיה לאפילפסיה, שנובעת מפחדים קדומים, הפוגעים קשה באפילפטים. אם בקבלה לעבודה, וביחסים חברתים. אנחנו כאן להסביר לכל אדם את המצב לאשורו.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אפילפסיה - תמיכה

ברוכים הבאים לפורום האפילפסיה . האפילפסיה ידועה גם כמחלת הנפילה. האפילפסיה באה במפתיע. 1% מהאוכלוסיה מטופלת במניעת התופעות הנובעות מהאפילפסיה. מדובר בכ- 70,000 איש במדינתנו. בכל שנה מצטרפים בין 3,000 ל- 4,000 איש חדשים למטופלים באפילפסיה, בארצנו יש לפחות 20,000 איש אפילפטים מתחת גיל 20. לכל אפילפטי יש סיכוי של 60% להכנס להפוגה כעבור מספר שנים. לאפילפסיה יש מיגוון תופעות , שהידועה ביותר היא הנפילה. 70% מהאנשים, שבטיפול, לא סובלים משום תופעה. לשאר יש תופעות במידרג שונה.לרוב אפילפטים יש משפחה שמשתתפת אתו , אם בשמירה על לקיחת התרופה, או להתמודדות עם התקפים. לא נגזים אם נאמר ש – 300,000 משתתפים בהתמודדות עם האפילפסיה כולל ובני המשפחה. אנחנו כאן עם כולם. לצערנו אין הבנה באוכלוסיה לאפילפסיה, שנובעת מפחדים קדומים, הפוגעים קשה באפילפטים. אם בקבלה לעבודה, וביחסים חברתים. אנחנו כאן להסביר לכל אדם את המצב לאשורו.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
טלפונים של אפילפטולוגים                   שרשורי הנוירולוגית                     אתר אי``ל

המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.
שרשורי הנוירולוגית     טלפונים חשובים
אתר אי``ל
המשך >>

לצפיה ב-'חולי אפילפסיה במקומות עבודה '
חולי אפילפסיה במקומות עבודה
12/03/2019 | 18:01
6
היי.
מישהו נתקל בקושי להתקבל למקום עבודה עקב אפילפסיה ?

לצפיה ב-'המלצה על רופא טוב באיזור המרכז?'
המלצה על רופא טוב באיזור המרכז?
04/03/2019 | 18:44
1
22
שעובד עם קופת חולים מאוחדת או פרטי.
תודה!
לצפיה ב-'דוקטור אילן בלאט'
דוקטור אילן בלאט
11/03/2019 | 17:05
5
מקבל ברעננה.
פרטי ויש לו הסדר עם המאוחדת
לצפיה ב-'עזרה(:'
עזרה(:
04/03/2019 | 15:47
19
היי חברים!
זה שאלון ממש קצר אשמח אם תוכלו להקדיש כמה דקות מזמנכם ולמלא(:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdzc7Ga3O...

תודה רבה על ההשתתפות!
לצפיה ב-'כיסוי עלות אמבולנס בעקבות התקף אפילפטי'
כיסוי עלות אמבולנס בעקבות התקף אפילפטי
20/02/2019 | 21:13
1
19
שלום!
האם מאוחדת אמורה לכסות את כל עלות הפינוי באמבולנס למיון בעקבות התקף אפילפטי במקום ציבורי? מה המקור?
תודה!
לצפיה ב-'אמבולנס'
אמבולנס
25/02/2019 | 21:32
15
מזה זמן רב הפינוי באמבולנס במקרה התקף הוא בחינם
לצפיה ב-'הפסקת למיקטל אחרי 7 שנים'
הפסקת למיקטל אחרי 7 שנים
18/02/2019 | 21:40
31
שלום, לפני כ-8 שנים חוויתי התקף טוני קלוני ראשון ובדיוק שנה אחריו התקף שני. CT, MRI ו-EEG יצאו תקינים והרופאים שלחו אותי לדרך עם למיקטל. מאז ועד היום טפו טפו לא היה לי התקף אחד, גם במקרים של חוסר שינה, גם במקרים ששכחתי לקחת את הכדור ובשום סיטואציה.
הנוירולוגית החדשה שלי אמרה שניתן להתחיל להוריד את המינון עד להפסקה מוחלטת של התרופה. אני שומעת על הרבה מאוד סיפורים שההתקפים חוזרים, גם אם אחרי כמה שנים ואני קצת נלחצת, בעיקר כי אני אמא ל-2 בנות.
האם יש כאלה שהפסיקו לקחת לגמרי תרופות ושרדו חיים שלמים בלי התקפים?
לצפיה ב-'טרנקסל'
טרנקסל
18/02/2019 | 10:59
21
זקוק לטרנקסל 5 מ"ג. אין גם במפעל. אם יש למישהו שלא זקוק הייתי שמח לקבל
לצפיה ב-'תעסוקה ואפילפסיה'
תעסוקה ואפילפסיה
10/02/2019 | 20:45
2
39
היי לכולם, שמי אסתר בת 28.
אני עם אפילפסיה הייתי מגיל 3 עד 25, עשיתי ניתוח וב"ה אין לי יותר התקפים.
גם שהיו לי אז לא היה לי משהו חמור בכלל.
הבעייה שלי היא שלכל החיים יישאר לי הבעיה של הזכרון, קליטה.
אני צריכה בתחילת עבודה חדשה קצת יותר זמן מבן אדם אחר.
ואני לא מוצאת, התחלתי ב2 מקומות ופוטרתי, עשיתי תואר במנהל עסקים שזה לא ברור בכלל, כל יום עברתע 3 מורים פרטיים, המון כסף ההורים השקיעו בי ולא רוצה לעבוד במכירות/ מוקד.
רוצה כבודה שמספקת אותי ופשוט בא לי להתאבד לפעמים בגלל הבעייה הזו, זה מוריד לי את הבטחון העצמי שלי לגמרי.
לצפיה ב-'לא להתייאש'
לא להתייאש
14/02/2019 | 10:34
25
בסוף את תמצאי את המקום שיהיה לך טוב בו.
יכול להיות שתרגילי זיכרון עשויים לשפר את המצב? שווה לנסות.

בכל מקרה - לא להתייאש לא משנה מה, הגעת עד לכאן לא לוותר.
לצפיה ב-'עבודה'
עבודה
25/02/2019 | 21:35
12
סבלנות זו התרופה הכי טובה. להמשיך לחפש
לצפיה ב-'טגרטול ותופעות לוואי'
טגרטול ותופעות לוואי
22/01/2019 | 10:18
1
49
לשלישי םעמיים כי טוב.
יש לי כמה שאלות לגבי תופעות ולוואי של טגרטול.
אני לוקחת את התרופה הזאת כבר בערך עשור פלוס.
אני לועסת בלילה כאילו אין מחר.עשיתי לא מזמן פלטה מפלסטיק לשינים עליוניות והיא תיכף נגמרת מרוב פריקת לסת ולעיסה.
המצב רוח בריצפה.יש תופעה של ראייה כפולה מידי פעם.
התאבון אוכל רק כי צריך.
ונראה לי שזהו בנתיים..

מישהו/י מכיר את התופעות האלה?

המון תודה
ליהי
לצפיה ב-'ראייה כפולה כן,הציק לי זמן רב'
ראייה כפולה כן,הציק לי זמן רב
14/02/2019 | 17:00
18
עד שנוירולוג החליף ללמיקטל והכל נעלם ומינון נמוך בהרבה.
בעיות תיאבון או חריקת שיניים לא.
לצפיה ב-'למיקטל'
למיקטל
21/12/2018 | 12:58
4
107
היי!
אקדים ואומר שאני יודעת שאתם לא רופאים, אבל אני עדיין רוצה לשמוע מנסיונכם האם נתקלתם במצב דומה לשלי:
אני נוטלת למיקטל כבר 3 שנים ובדרך-כלל מאוזנת עליו נהדר. בבדיקת הדם האחרונה הרמות היו 6.7, כלומר בטווח הנורמה. למרות זאת אתמול היה לי התקפון. לא לקחתי שום תרופות חדשות, לא שיניתי מינונים, לא הייתי חולה...באמת שלא היתה סיבה שדבר כזה יקרה. שאלתי היא האם קרה למישהו מכם שהיה מאוזן על למיקטל כל הזמן ופתאום יצא מאיזון כאשר רמות הלמיקטל בדם תקינות? ומה עשיתם במקרה הזה? העליתם מינון? החלפתם תרופה?
ובהקשר זה: מי פה על קפרה ומרוצה? מי על קפרה ולא מרוצה? לאחרונה נשמע שכל העולם לוקח דוקא קפרה.
אה ועוד שאלה (שוב לנוטלי הלמיקטל):
אתם מקפידים ליטול את הכדורים כל 12 שעות כמו שעון? או שלוקחים בבוקר ולפני השינה כתלות בשעה שבה אתם מתעוררים והולכים לישון? כי זה דבר שאני כן פחות מקפידה בו...אז יוצא שעוברות 18 שעות בין מנת הבוקר לערב ו-6 בין מנת הערב לבוקר...השאלה אם זה בכלל משנה.
ועוד שאלה אם כבר: 
מי מכם מאוזן הרבה שנים, כמה שנים ועל איזו תרופה?
לצפיה ב-'נסיון טוב עם למיקטל (למודקס-גנרי)'
נסיון טוב עם למיקטל (למודקס-גנרי)
25/12/2018 | 18:13
2
71
יציב 10 שנים בערך ובלי תופעות לוואי
טיפול משולב עם פריזיום במינון נמוך מאד.
לא מקפיד מדי על השעה,בעיקרון 10 בבוקר ובערב,חצי שעה או יותר לכאן או לכאן לא משנה כלום.אם שכחתי ואזכר אחרי כמה שעות אדלג.

לצפיה ב-'למיקטל'
למיקטל
27/01/2019 | 21:04
1
31
אני מצטער , אבל הנוירולוג שלי (פרופסור) לא מעלה לי את ה200 מ"ג למיקטל, למרות שחוויתי התקף בבריכה (למזלי ליד הקיר) והמציל נאלץ לבצע החייאה. לוקח בבוקר ובערב. אבל ככל הידוע לי, למיקטל זו המילה האחרונה
לצפיה ב-'אז תחליף רופא'
אז תחליף רופא
11/03/2019 | 17:06
6
אם קיבלת התקף והוא משאיר לך את רמת התרופה ככה...הייתי מציע לך להחליף רופא דחוף.
אני יודע בוודאות שאפשר לעלות מעבר ל -200 למיקטל ואפשר גם להוסיף/להחליף תרופה.
לצפיה ב-'ניסיון עם למיקטל'
ניסיון עם למיקטל
11/03/2019 | 17:09
6
היי,
אישתי הייתה מאוזנת על למיקטל+דפלפט במשך כמה שנים טובות.
עברנו לאחרונה לקפרה בעקבות הריון וההצלחה של הקפרה בינונית (עושה עבודה אבל היו מספר התקפים כבר).
ממה שאני יודע לרוב מי שנוטל למיקטל לבד ועובר לקפרה - זה עובד לא רע.
אגב רמה בדם של 6.7 זה לא גבוה במיוחד וייתכן שאת צריכה אולי לעלות מינון קצת...
כמה היה לך בבדיקות הקודמות? האם הרמה נשארה יציבה? במידה ולא..כנראה שזה לא מספיק.
אני אסייג ואומר שגם מצב נפשי או פיזי עלול לגרום להתקף בלי קשר לרמת התרופה.
לצפיה ב-'תרופת אסטו לחולי אפילפסיה'
תרופת אסטו לחולי אפילפסיה
20/12/2018 | 21:23
57
שלום,
האם יש מניעה בשימוש בתרופת אסטו לטיפול בדיכאון וחרדה לחולה שמאוזן שנים ואינו מטופל בתרופות כבר שנה. ואם קיימת בעיה האם יש תרופה אחרת בה אפשר להשתמש?

תודה מראש
לצפיה ב-'אירוח בנושא סיעוד וביטוח לאומי'
אירוח בנושא סיעוד וביטוח לאומי
22/11/2018 | 17:19
21

ביום ב', 26.11, בשעה 9:30-12:30, נארח בפורום ביטוח לאומי את מר אשר בטלמן, ממונה בכיר באגף הסיעוד של ביטוח לאומי.  

על האירוח

בעקבות הרפורמה בחוק סיעוד ושינויים בתנאי הזכאות הכוללים העסקת בן משפחה בסיעוד, נדון בשאלות –

מה השתנה עתה לאור הרפורמה בסיעוד
האם ניתן עתה להעסיק בן משפחה בכל הארץ? אם לא, מתי יכנס לתוקף
מה אפשרויות הערעור העומדות בפני, לפני פניה לבית הדין לעבודה

על המתארח

ביטוח לאומי עם הפנים לציבור גם בפורום – מר אשר בטלמן, ממונה בכיר באגף סיעוד של המשרד הראשי במוסד לביטוח לאומי. תודה לדוברות ביטוח הלאומי על תיאום האירוח.

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!
לצפיה ב-'המלצה לנוירולוג/ית מומחים באפילפסיה שעובדים עם כללית'
המלצה לנוירולוג/ית מומחים באפילפסיה שעובדים עם כללית
25/10/2018 | 14:07
182
אשמח להמלצה על נוירולוג/ית מומחים באפילפסיה שעובדים דרך כללית מושלם גם באזור המרכז או השפלה (תל אביב, רמת גן, רחובות, ראשון לציון, נס ציונה, מודיעין, גדרה, אשדוד, יבנה ועוד...)
אני מטופלת אצל ד"ר בלט המקסים, אבל רחוק לי רעננה...
לצפיה ב-'אפילפסיה ונשק'
אפילפסיה ונשק
25/10/2018 | 08:54
67
אני מבינה את הבעיה אני הייתי שמחה לעשות מטווח קליעה אבל מפחדת שיורים והכדורים חלילה יפגעו בי הפחד שלי שייתכן ולא יאשרו לי בגלל שאני גם עם אפילפסיה למרות שאני מאוזנת תרופתית
היו לי כולה 2 התקפים עם איבוד הכרה 
לצפיה ב-'קצבת שירותים מיוחדים אפילפסיה'
קצבת שירותים מיוחדים אפילפסיה
23/10/2018 | 07:23
137
האם נכים עקב אפילפסיה זכאים לקבצת שירותים מיוחדים,
אם לא למה?
אם כן מה עליי לעשות והאם ישנה ועדה רפואית מטרטרת?
לצפיה ב-'ESES ונסיוני עם הרופאים'
ESES ונסיוני עם הרופאים
22/10/2018 | 18:05
2730
שלום לכולם,
זו לא קריאה לעזרה, אלא צורך לשתף אתכם במקרה שלי, במידה וזה יעזור ולו לאדם אחד.
בני בן ה7.5 אובחן באפילפסיה מסוג ESES לפני 7 חודשים.
כמובן שהעולם קורס כאשר אתה מקבל ידיעה שהיקר לך מכל עלול להגיע למקומות הגי גרועים של המחלה הנוראית הזו.
אני חושב שזה חשוב לפרט ולגעת בכל הפרטים, אז זה יהיה קצת ארוך, אבל כך זה קרה:
בפברואר לילד היו כאבי ראש חזקים במשך מספר ימים. הוא הגיע לבדיקה נוירולוגית, שם ראו פעילות אפילפטית בeeg של 20 דקות.
אימו מעידה כי הוא דיווח על ׳טשטוש בראיה׳ למספר שניות קטן, אני מעולם לא ראיתי זאת או כל דבר דומה.
משם הופננו לאיכילוב לוידאו eeg במשך שבוע, 
במטרה למצוא את האירוע ולחברו לפעילות האפילפטית הצפופה בשינה שהוצגה בeeg. האירוע לא קרה. דר. אוליאל טיפלה, ושאלה האם נצפתה איזושהי הידרדרות בלימודים, בכישורים חברתיים, או כל דבר אחר.
ענינו שבסוף כיתה א׳ המורה אמרה שהוא ״מצטיין בחשבון אבל מאד איטי בקריאה וכתיבה״.
אני מייד אמרתי והסברתי שזה הגיוני מאד, משום שהוא דובר 2 שפות, ושאימו מתקשה גם היא בכתיבה וקריאה, ושעברית היא לא שפת אימה, והיא זו שעובדת איתו על שעורי הבית.
כמו כן אמרנו שכל אבני הדרך הושגו בזמן, ואין רקע אפילפטי בשתי המשפחות, ועד עכשיו הכל היה תקין לחלוטין.
דר. אוליאל קבעה ESES, ואמרה שצריך להתחיל טיפול תרופתי ״אתמול״, ואסור להפסיד רגע.
אימו מייד נענתה, ואני התנגדתי נחרצות בטענה שאינני רואה כל סיבה לתת לילד תרופות כאשר אין שום סימן לשום דבר קליני, או פיזי, שמפריע לילד בחיי היום יום, וגם שאינני רואה אפילו סימן קטן להידרדרות כלשהי. כאשר שאלתי מה ולמה היא הגיעה להחלטה זו, תשובתה של אוליאל הייתה ״אני לא אלמד אותך לקרוא eeg”. במילים אלו.
 מייד הבנתי שאני עומד מול אדם מאד לא מקצועי,
ומפני שהפגנתי ידע כלשהו, והרבה עניין במה שאני רואה בeeg, (אני בעל ידע באלקטרוניקה ובמיוחד באותות וגלים) היא נלחצה וראתה בי כאויב הקורא תיגר על חוות דעתה. כמו כן שאלתי אותה האם לא יכול להיות שזו אפילפסיה שפירה רולנדית על סמך הקצת שקראתי על הנושא וחיברתי את הקווים. היא ענתה ש״ממש לא״, מפני שהפעילות הנראית היא אוקסיפיטלית.
אמרתי שאני מעוניין לפנות לחוות דעת שניה, ולאחר מחקר מאד מעמיק ברשת על אפילפסיה לכל צורותיה, פניתי לדר. קיויתי, על סמך מאמר שהיא פרסמה ב1981 על 100 ילדים שאובחנו עם פעילות אפילפטית אך ללא ממצאים קלינים/התקפים. במאמר הוסק כי אסור לתייג ילדים אלו כאפילפטיים, ושזו אפילפסיה החולפת לבד בגילאי העשרה.
דר. קיויתי ישבה איתנו כ4 שעות(!) ועיינה בכל הממצאים. לצערי, לא היתה לה תשובה נחרצת, ויצאנו משם עם שתי מסקנות לפי דבריה:
1- זו החלטה מאד קשה מפני שאיננו יודעים מתי הפעילות התחילה. יכול להיות שלפני חודש, וההידרדרות בדרך, ויכול להיות שלפני שנתיים ועדיין לא קרה כלום...
2- אין סיבה להתחיל טיפול ״אתמול״, ואפשר לחכות כחודש וחצי, ולחזור על הeeg.
כמו כן שאין צורך בסטרואידים, ויש גם אפשרות לואליום לפני השינה במידה ומחליטים כי צריך להתחיל טיפול.
וכך עשינו- עוד eeg בשינה לאחר חודש וחצי.
להזכירכם, הילד עדיין לא מפגין שום קושי אמיתי וחייו מתנהלים כרגיל. 
אימו בלחץ היסטרי, וכבר נקרע קרע גדול ביננו בעקבות המקרה ואי ההסכמה המוחלטת לגבי ניהול המצב.
חזרנו לדר. קיויתי עם הeeg החדש שלא הראה שיפור, כאשר במשך כל התקופה אימו היתה בקשר קבוע עם קיויתי ודחקה בה את כל פחדיה וחששותיה.
קיויתי נענתה לאימו ואמרה שהיא חושבת שצריך להתחיל עם הטיפול, אבל בקולה היה ספק מאד גדול.
בנקודה זו חיפשתי המלצות לרופאים נוספים המומחים בתחום, מפני שבליבי אני בטוח ללא צל של ספק שהבן נורמטיבי לחלוטין, ומלבד קצת קשיים בריכוז, אין לו שום בעיה או קשיי למידה.
פניתי לפרופ׳ שגיא.
בשלב זה פנינו גם לאיבחון פסיכודידקטי מקצועי, שהראה כי מנת המשכל ויכולות הלמידה של הילד קצת מעל הממוצע(103). 
פרופ׳ שגיא חברה עם דר. זרם שהיא מכרה של אימו של הילד, ועובדת תחתיה, כשדר. זרם קיבלה עליה את הטיפול במקרה.
אימו בקשר כמעט אישי עם דר. זרם, ואני זומנתי לפגישה עם שתיהן ובדיקה נוירולוגית של הילד.
הבדיקה תקינה לחלוטין, אבל הרופאות מחליטות שצריך להתחיל בטיפול.
בשלב זה אני כבר מחוסר כוחות במערכה, ואימו מתחילה טיפול באוספולוט למרות התנגדותי.
הילד הופך למעט יותר עצבני וחסר שקט, ונוטל התרופה במשך חודשיים וחצי, ומגיע לעוד eeg, בו לא נראה שיפור כלשהו.
ברגע זה כבר אין משפחה ואין זוגיות, ומתנהלת מלחמה על מה יותר נכון לטובתו של הילד.
אני מזומן לעוד מפגש עם פרופ׳ שגיא ודר. זרם בו הן מערבות (ביחד עם אימו) עובד סוציאלי, תחת הכותרת של אב שעלול לסכן את חייו של בנו משום שמתנגד לתת טיפול תרופתי.
הן קובעות תכנית טיפולית של 4 סוגי תרופות ולאחריהן סטרואידים.
אני עדיין מתנגד לתכנית ומביא את טיעוניי בצורת מאמרים מודפסים ובהם מסומנים החלקים הרלוונטיים שמסבירים את כמות האי-וודאות בנושא זה, ולפיהם אפילו העובדה שנזק לטווח ארוך הוא בלתי הפיך, היא לא מוכחת או חד-משמעית.
מתנהל ויכוח סוער, ופרופ׳ שגיא מתייחסת למאמר שאני מצטט ומראה, שכותרתו ״האם לטפל בהתפרצויות חשמליות אפילפטיות ללא סימנים קליניים״.
היא אומרת (וזה הקש ששבר את גב הגמל) ״ לבן שלך אין התפרצויות חשמליות אפילפטיות, יש לו ESES”, במטרה לבטל את הנאמר במאמר הנ”ל.
השיחה הוקלטה, ואני סבור שחוסר מקצועיות כל כך חריף בעולם מתוקן, אמור להשאירה ללא עבודה.
מפגש זה מסוכם בזה שעלי להביא חוות דעת מקצועית המגבה את טענותיי תוך חודש, ואם לא...

אתמול, הצלחתי להיפגש עם פרופסור קרמר.
הבאתי את אימו של הילד ואת כל החומרים, ונמנעתי מלספר לו את חוות הדעת הקודמות-״טאבולה ראסא״.
הוא שמע את דבריי ואת דברי אימו של הילד,עיין בממצאי האיבחון הפסיכודידקטי, וניגש להסתכל בתרשימי הeeg.
הוא החל לספור את צפיפות הפעילות האפילפטית, דבר שמשום מה אף אחד מקודמיו לא השכיל לעשות(!).
הוא קבע חד-משמעית, לפי תצורת הגל, כי זו אפילפסיה שפירה רולנדית, ואין כל צורך בטיפול תרופתי. הוא המליץ על מעקב ואיבחון חוזר בעוד כשלושה חודשים. הוא חידד ואמר שיש וחובה להפריד בין הפרעת קשב לבין נסיגה קוגניטיבית, והחבל יכול להיות מאד דק.
הוא היה מקצועי כמו שאיש מקצוע אמור להיות.
עוד לפני הקביעה, הוא קרא את חוות הדעת הקודמות, הוא נתן מספרים של כמה ילדים עם מקרה זהה עברו אצלו, מתוכם כמה החלימו ללא נזק, וכמה כן, נתון שלפי דעתי הוא המכריע בהחלטות מסוג זה דווקא בגלל שזו תופעה שהמדע והרפואה ממש לא החלטיים לגביה. הוא היה מאד מאד נחמד, אבל בעיקר חד וענייני. ומעל לכל עם הגיון מאד בריא.
זהו. הילד ניצל ממתן טיפול אגרסיבי שלא לצורך, אך בדרך איבד את משפחתו.
אני מאד מקווה שמידע זה יכול לשמש מישהו פה שהיה או נמצא במצב דומה. אני יודע שזה מאד לא פשוט לסמוך על עצמך כאשר כל המערכת מסביבך גוערת בך להתנהג אחרת. אבל אם אתה או את הורה, אתה/את אמור לדעת יותר טוב ממה שאומרת המורה בבית הספר, או אפילו המאבחנת המקצועית. בטוח שיותר טוב מרופאים שאינם מכירים את הילד כלל, ובמקרה כזה יכולים להסתמך רק על דיווחים מההורים, ועל סטטיסטיקות.
אני עדיין לא נושם לרווחה, לפחות עד שהeeg יתנקה, אבל לפחות אני יכול לראות הגיון במה שקורה מסביבי, ולא מפולת שלג שנגררת בכוחות עצמה, ומביאה את בני לנזקים ללא צורך וללא שליטה.
אני גם מאד מקווה שסיפור זה הוא לא הפגנה של חוסר רגישות מצידי כלפי הורים פה שמתמודדים עם קשיים אמיתיים או הרבה יותר רציניים.
לצפיה ב-'אפילפסיה - פטיט מאל.'
אפילפסיה - פטיט מאל.
09/10/2018 | 19:47
107
ביתי סבלה מפטיט מאל מגיל 11 לערך וטופלה לאורך שנים ,בתחילת שנות העשרים לחייה המחלה דעכה והטיפול התרופתי הופסק.  כיום היא בת 37 ואתמול קרה לה מקרה מוזר וממש לא נעים. בבוקר נכנסה להתקלח ובמהלך הרחצה היא התאלפה נפלה וקיבלה חבטה חזקה בראש וזאת ללא שום סיבה או סימני חולשה.
שאלתי היא: האם יתכן שהמחלה חזרה כעבור 10-15 שנים ? האם קרו מקרים דומים
לחולים אחרים?
אשמח לשמוע על כך ע"מ להבין איך להתנהל.
תודה מראש.
לצפיה ב-'מחפשת מרואיינת. או מרואיין...'
מחפשת מרואיינת. או מרואיין...
07/10/2018 | 10:39
90
שלום לכולם,
אני נטע, מתחנת רדיו "קול אשקלון" 106FM.
אני מכינה תוכנית רדיו על אפילפסיה. אני מחפשת חולה אפילפסיה לראיון קצר על המחלה מנקודת מבט של החולה. אני רוצה להבין איך נראים החיים שלכם ובאילו סיטואציות אתם נתקלים ביום יום, וכמובן לחשוף את המאזינים לעולם שלכם.
מדובר בראיון קצר באמצעות הטלפון, מתי שנוח לכם.
ניתן ליצור איתי קשר במייל- netadirection@gmail.com
ובטלפון- 0544691420
תודה רבה לעונים ולעונות.
לצפיה ב-'צבא - אפילפסיה'
צבא - אפילפסיה
03/10/2018 | 16:08
2
104
אהלן חבר׳ה לאחרונה התפרצה לי אפילפסיה ויש לי כמה שאלות על מנת שאוכל לבנות תמונה עתידית ולדעת למה לצפות.
הסיפור שלי- פירכסתי 5 פעמים בצבא בתפקיד קרבי ולכן הודחתי רפואית בפעם החמישית ועשיתי תפקיד במפקדה, לאחר מכן בסופש בבית פירכסתי, אושפזתי ופירכסתי פעמיים באשפוז. מצאו לי אפילפסיה ומאז אני מטופל בתרופות.
השאלות שלי-
1. האפילפסיה שלי התפרצה לאחרונה, הבנתי שאם היא לא מאוזנת זה פטור מהצבא, במידה והיא רק התפרצה תוך כמה זמן אדע אם היא מאוזנת? האם הצבא יישאר איתי לאורך התהליך?
2. האם הצבא ממהר להביא פטור רפואי? האם אשאר ברמ 2/רמ ד׳ לתקופה משמעותית עד שאדע? מה לדעתכם קורה בדרך כלל?
תודה רבה! אשמח למענה למי שמבין, אני פשוט רוצה לדעת בערך מה לתכנן לזמן הקרוב ולא לשבת בחיבוק עדיין במשך כל התהליך הארוך הזה. :)
לצפיה ב-'אפילפסיה בצבא'
אפילפסיה בצבא
09/10/2018 | 17:48
1
63
קודם כל, תהיה חזק בתהליך - זה לא קל.
ממליץ לך למצוא נוירולוג טוב, לעשות את הבדיקות הרלבנטיות (EEG, חסך שינה ו-MRI) ואז לאבחן את סוג האפילפסיה שיש לך.
לחפש טיפול תרופתי שיתאים לך וישמור אותך נקי מהתקפים.
לגבי הצבא - אין לי מושג בהליך, באופן אישי אני לא חושב שזה כל כך משנה אם הצבא ילווה אותך או לא, אתה צריך למצוא נוירולוג טוב שימצא דרך לאזן אותך בהקדם האפשרי.
בהצלחה!
לצפיה ב-'צבא'
צבא
25/02/2019 | 21:30
5
מכיר בחור שהוא כבר קצין בצבא וגם אני הייתי
לצפיה ב-'פירכוסי חום'
פירכוסי חום
03/10/2018 | 11:08
47
שואלת עבור משפחה שגרה בחו"ל והגיעה לביקור. תינוקת בת 1.9 סובלת מפירכוסים בהעלאת חום גבוה. איננה מטופלת בתרופות (טיפול טיבעי להורדת חום) ואיננה מחוסנת.
האם מצריך התייעצות עם נוירולוג ילדים?

לצפיה ב-'חזר לפרכס אחרי שנה'
חזר לפרכס אחרי שנה
22/09/2018 | 21:47
105
הבן שלי בן שנה ו9 חודשים כמעט, בדיוק בערב סוכות שנה שעברה עלינו למיון  (בבי"ח כרמל) לאחר שגלגל עיניים מספר פעמים וגילינו בEEG שיש לו אפילפסיה, מקבל לוותרים 3CC פעמים ביום ומאוזן, היום התחיל לפרכס פתאום, לגלגל עיניים בצורה מפחידה יותר מאז, נראה כאילו הולך להתעלף ומנותק, האירועים קרו מספר פעמים היום , משהו כמו 5-6 פעמים , לצערי לא הספקתי לתעד. אין לנו רופא קבוע. מה לעשות? יודעת שבמיון לא ממש יוכלו לעזור לי, בעיקר לא בחג. 
אציין רק שלא הוגדרה לנו איזה אפילפסיה וגם חלק מהרופאים שראינו אמרו שלא בטוחים בכלל שמדובר באפילפסיה. 
חוששת ללכת לישון. תודה

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום נזקי גוף,תאונות דרכים וביטוח
פורום נזקי גוף ותאונות
פורום רשלנות רפואית
פורום רשלנות רפואית בתפוז
פורום כאב
פורום כאב כרוני

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה