לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום נשים לאחר לידה - תמיכה

מכירות את הסיפור על הדודה שבאה לבקר אחרי שנולד סופסוף הנסיך? הדלת נפתחת בסערה ופנימה צועדת הדודה וצועקת "איפה הוא? איפה הוא?!" והאמא של "הוא"? נשארה מאחורי הדלת...סיפור משעשע אולי, אבל בעצם, הרבה פעמים אנחנו מרגישות ששכחו אותנו מאחורי הדלת, ואף יותר מזה – שאנחנו שכחנו את עצמנו מאחורי הדלת. הדלת אל ההורות. בצעידה אל מעבר לסף עברה רק האמא, והאישה שהיינו נשארה מאחור.להיות אם זו שאיפה של רבות מאיתנו, ומשהגשמנו אותה – יש נטיה להגדרה עצמית שמצטמצמת אל תוך ה"אמהות". הביטוי לכך הוא פעמים רבות חיצוני – קצת פחות הקפדה על המראה - אין זמן, ובעצם – בשביל מה? הקילוגרמים, שגם ככה קשה להילחם בהם, הופכים מאויב למנחם בצר לנו - בעיקר המכנסים צרות. ה"סכנה" היא איבוד ההגדרה העצמית הרחבה, עימה הבטחון וההערכה העצמית – ואיכות החיים הכל כך חשובה לנו.היינו חתיכות פגזיות, נמרות במיטה, טייקוניות במשרד, מסמר הערב באירועים חברתיים, ואיפה אנחנו עכשיו? כל היום מתעסקות רק בחיתולים ופליטות. ההריון והלידה עשויים להשפיע ולשנות הרבה. הלידה גורמת לנו לשינויים פיזיים כגון כאבים ןמחושים שונים, ובמיוחד רואים פתאום את כל עודפי המשקל שהעלינו בהריון. ההפיכה להורים יכולה לפגוע לנו בזוגיות, אולי כי יש כאבים בעת קיום יחסי מין וזה משפיע על הקשר, אבל בעיקר כי פתאום הילד הוא הראשון בסדר העדיפויות ופתאום הבעל נדחק הצידה או שמא שאנחנו הפכנו לשניות אצל הבעל? פורום נשים אחרי לידה התפתח מפורום הרזיה לאחר לידה – שטיפל באחד האספקטים החשובים והבולטים של תקופה זו בחיינו והוא עודפי המשקל, שמשליכים על תחושת הערך העצמי מסיבות שונות ועל יחס הסביבה. אבל הדיאטה היא חלק מהקשר רחב הרבה יותר של חיינו. היא קשורה באורח החיים שלנו ובמצב הרוח, למשל - יש מי שכשהן בהריון הן "מתנחלות" במקרר וצריכות המון תמיכה הן נפשית והן תזונתית. בהדרגה הוחלט שיש מקום לפורום שיוכל לתת תמיכה רחבה יותר ואולי נוכל גם לעזור למי שסובלת מאספקטים אחרים של התקופה שלאחר הלידה שאינם קשורים במשקל דווקא – גם אם הלידה היתה לפני מספר שנים. פה המקום לדון ולקבל תמיכה בנושאי זוגיות, ערך עצמי, דכאון לאחר לידה, בעיות תעסוקה – וכל הדברים שמשתנים כל כך אחרי שהגורם המשמעותי, הטהור והממלא כל כך – התינוק – נכנס אל חיינו.הפורום הוא לנו ובשבילנו - כאן הפוקוס הוא עלינו

הנהלת הפורום:

אודות הפורום נשים לאחר לידה - תמיכה

מכירות את הסיפור על הדודה שבאה לבקר אחרי שנולד סופסוף הנסיך? הדלת נפתחת בסערה ופנימה צועדת הדודה וצועקת "איפה הוא? איפה הוא?!" והאמא של "הוא"? נשארה מאחורי הדלת...סיפור משעשע אולי, אבל בעצם, הרבה פעמים אנחנו מרגישות ששכחו אותנו מאחורי הדלת, ואף יותר מזה – שאנחנו שכחנו את עצמנו מאחורי הדלת. הדלת אל ההורות. בצעידה אל מעבר לסף עברה רק האמא, והאישה שהיינו נשארה מאחור.להיות אם זו שאיפה של רבות מאיתנו, ומשהגשמנו אותה – יש נטיה להגדרה עצמית שמצטמצמת אל תוך ה"אמהות". הביטוי לכך הוא פעמים רבות חיצוני – קצת פחות הקפדה על המראה - אין זמן, ובעצם – בשביל מה? הקילוגרמים, שגם ככה קשה להילחם בהם, הופכים מאויב למנחם בצר לנו - בעיקר המכנסים צרות. ה"סכנה" היא איבוד ההגדרה העצמית הרחבה, עימה הבטחון וההערכה העצמית – ואיכות החיים הכל כך חשובה לנו.היינו חתיכות פגזיות, נמרות במיטה, טייקוניות במשרד, מסמר הערב באירועים חברתיים, ואיפה אנחנו עכשיו? כל היום מתעסקות רק בחיתולים ופליטות. ההריון והלידה עשויים להשפיע ולשנות הרבה. הלידה גורמת לנו לשינויים פיזיים כגון כאבים ןמחושים שונים, ובמיוחד רואים פתאום את כל עודפי המשקל שהעלינו בהריון. ההפיכה להורים יכולה לפגוע לנו בזוגיות, אולי כי יש כאבים בעת קיום יחסי מין וזה משפיע על הקשר, אבל בעיקר כי פתאום הילד הוא הראשון בסדר העדיפויות ופתאום הבעל נדחק הצידה או שמא שאנחנו הפכנו לשניות אצל הבעל? פורום נשים אחרי לידה התפתח מפורום הרזיה לאחר לידה – שטיפל באחד האספקטים החשובים והבולטים של תקופה זו בחיינו והוא עודפי המשקל, שמשליכים על תחושת הערך העצמי מסיבות שונות ועל יחס הסביבה. אבל הדיאטה היא חלק מהקשר רחב הרבה יותר של חיינו. היא קשורה באורח החיים שלנו ובמצב הרוח, למשל - יש מי שכשהן בהריון הן "מתנחלות" במקרר וצריכות המון תמיכה הן נפשית והן תזונתית. בהדרגה הוחלט שיש מקום לפורום שיוכל לתת תמיכה רחבה יותר ואולי נוכל גם לעזור למי שסובלת מאספקטים אחרים של התקופה שלאחר הלידה שאינם קשורים במשקל דווקא – גם אם הלידה היתה לפני מספר שנים. פה המקום לדון ולקבל תמיכה בנושאי זוגיות, ערך עצמי, דכאון לאחר לידה, בעיות תעסוקה – וכל הדברים שמשתנים כל כך אחרי שהגורם המשמעותי, הטהור והממלא כל כך – התינוק – נכנס אל חיינו.הפורום הוא לנו ובשבילנו - כאן הפוקוס הוא עלינו
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הגעת ליעד, מהממת!  פה אנחנו מתמקדות בנו. על הילדים שלנו אנחנו כותבות בקומונת אמהות נולדו
חדשה בפורום? כאן המקום להתחיל בו ולהתוודע אלינו. בפורום שלנו אסור לפרסם!

הקומונה לזכר
המשך >>

לצפיה ב-' איך היה השבוע שלי '
איך היה השבוע שלי
10/03/2016 | 16:55
18
36
לצפיה ב-' משהו קטן וטוב '
משהו קטן וטוב
10/03/2016 | 16:56
9
71
לצפיה ב-'הרבה דברים קטנים וטובים '
הרבה דברים קטנים וטובים
10/03/2016 | 21:34
4
250
* צעירת הבית החלימה (באמת הגיע לאלכסנדר פלמינג פרס נובל על המצאת האנטיביוטיקה)

* הצלחתי לארגן לה יום הולדת בסוף השבוע הבא בהתראה קצרה, עם קוסם. היא תהיה שוליית הקוסם ותעזור לו בכל הקסמים. היא סופרת את הדקות.

* התחמם מאוד בחוץ והיה מזג אוויר יפה 3 ימים (מחר נגמר)

* הצלחתי לקבל 800 דולר בחזרה מאיזה חשבון הוצאות רפואי (זה שייך לשרשור ביורוקרטיה-לא-לוותר) - מרגיש כמו זכיה קטנה בלוטו....

לצפיה ב-'שאפו על ארגון היומולדת ועל החזר ההוצאות!'
שאפו על ארגון היומולדת ועל החזר ההוצאות!
12/03/2016 | 20:30
3
99
מקנאה ביכולת התקתוק של הנ"ל..... מבחינתי ארגון יומלדת ועוד עם קוסם זה הכי .

לצפיה ב-'תגידי, את רצינית?'
תגידי, את רצינית?
25/03/2016 | 05:58
2
33
זה הכי לעצלנים שאפשר. להלן פינת הגאון:

1. פותחים מנוע חיפוש באינטרנט ומחפשים קוסם. אני מצאתי את זה, ואז בכלל נזכרתי שלפני כמה שנים הוא ערך יום הולדת לאחותה הבכורה והיה אחלה:  http://www.abracadabraalex.com/ ;

2. משאירים לנ"ל מייל בן מילים ספורות באתר שלו: "האם אתה במקרה עדיין פנוי בסופ"ש הבא ליום הולדת של הינוקא שאמה המזניחה נזכרה רק 8 ימים מראש. תודה כפרה"

3. תוך שניה וחצי הקוסם חוזר עם מתי הוא יכול ומחיר (והוא אף מצא את פרטי המסיבה הקודמת ברשומותיו). הוא שואל שאלות חשובות כמו הצבע האהוב על הילדה (לצורך בלוני היומולדת שלה ממנו הוא מכין כל מיני צורות משעשעות)

בזה נגמר ארגון היום הולדת.  

בשעה היעודה הקוסם מופיע, עורך את התפאורה שלו ועורך אחלה הופעה. בתוך שקיות ההפתעה יש כמה טריקים של קוסמים שהוא מלמד את הילדים בסוף ההופעה איך לעשות אותם.  הילדים המוקסמים אוכלים עוגת יום הולדת מעפנה אך מקושטת להפליא שאחותיה הגדולות של כלת השמחה הכינו. עם העוגה הילדים מקבלים מים קרים (יש מספיק סוכר בעוגה ובציפוי שלה)

ובא לציונה הגואל.  יחי הקפיטליזם! להורים שזורקים  יש תקווה - אל תאמרו נואש.
לצפיה ב-' , באמת קשה לי עם אירועי יומולדת!'
, באמת קשה לי עם אירועי יומולדת!
26/03/2016 | 17:25
1
20
בפעם האחרונה שחגגנו יומולדת באירוע כיתתי, עשינו זאת במשותף עם ילד אחר שאמא שלו אמרה (חודשים מראש) כי היא כבר קבעה עם המפעיל.
מכיוון שלה זה היה מאוד קריטי כל המסיבה הזאת (להתאים מפות לסוכריות וכד) אנחנו זרמנו עם הכל....
בסוף, הגיעו כ"כ מעט ילדים ליומולדת שהמפעיל הרקיד את ההורים המלווים שהגיעו עם הילדים ( הגיעו מעט כי זה היה יום חופש וזו היתה תקופה שבנות לא באות לבנים (אני קצת  על ההורים שמשתפים פעולה עם חרמות כאלו ....))
בקיצור, אולי באמת עדיף לקבוע עם קוסם שבוע מראש......
לצפיה ב-'זו גם אפשרות - למצוא אמא "משקיעה" ולהיות הבת זוג שלה '
זו גם אפשרות - למצוא אמא "משקיעה" ולהיות הבת זוג שלה
27/03/2016 | 05:19
17
אבל הכי קל להיות האמא ה"זורקת" לבד.  ככה לא תלויים באחרים. וגם, כמה שפחות השקעה וכאב ראש - ככה פחות אכזבה וציפיות.

אצלנו הגיעו איזה 8 בנות מתוך 12 מוזמנות אחרי שכלת השמחה הודיעה מראש שכף רגלו של בן לא תדרוך באירוע, ויום ההולדת שלה לא היה זמן טוב לריב...

לא היו מפיות תואמות לסוכריות כי לא היו סוכריות (שתיים מהמוזמנות אלרגיות בטירוף להרבה דברים, אשר על כן ה"שקיות" לא הכילו שום אוכל, אלא רק 3 דברים קטנים שמשמשים לעשיית קסמים ספציפיים - ואת אלה הקוסם הביא איתו (כלול בחבילה שבחרנו)

כלת היומולדת נפוחה מגאווה עד לרגע זה על מופע הקסמים ועל איך היא עזרה לו עם כל מיני קסמים על תקן שוליית הקוסם.
לצפיה ב-'הצלחתי להגיע ולנכוח בשיעור יוגה. זהו'
הצלחתי להגיע ולנכוח בשיעור יוגה. זהו
10/03/2016 | 21:55
1
191
מחכה לשבת כדי לנשום קצת חופש
לצפיה ב-' ליוגה '
ליוגה
12/03/2016 | 20:24
63
מאחלת לך ששבוע הבא במקום "זהו" תוכלי לכתוב דברים רבים וטובים .....
לצפיה ב-'התקילו אותי עם הפורטפוליו הוראה הזה ושרדתי כדי לספר '
התקילו אותי עם הפורטפוליו הוראה הזה ושרדתי כדי לספר
11/03/2016 | 13:51
211
אחד המקומות שאני מתראיינת אצלם ביקש כזה ואפילו לא ידעתי שצריך להכין דבר כזה אז מצאתי את עצמי מכינה במשך כמה שעות, שולחת לחברות אמריקאיות שיעברו ויאשרו מכל הבחינות ויצא לי משהו ממש יפה ומכובד

פעם הייתי ממש נלחצת מהנחתות כאלה אבל ישר ניגשתי לעבודה ועשיתי את זה בסטייל שלי ועם דברים שמאפיינים ומשקפים אותי . גאה במה שיצא.
לצפיה ב-'מלא רגעים קטנים וטובים'
מלא רגעים קטנים וטובים
14/03/2016 | 18:35
65
טיול ארוך עם השכנה,
נסיונות אפיה רבים ומשמחים,
בנות גילמור עם הגדולה,
גריל עם השכנים בחצר (4 מעלות זאת טמפרטורה נהדרת לגריל)
שיחת סקייפ ארוכההה עם חברה טובה מהארץ,
התקדמות באירגונים לבת מצווה,
'הופעה' של האמצעית וחברתה שהושיבו אותי בספה ושרו ורקדו-
הייתי מלאת גאווה על הדנית שלה

ובטח יש עוד ששכחתי
לצפיה ב-'שבוע קצת קשה '
שבוע קצת קשה
11/03/2016 | 13:43
1
250
עברתי עוד טיפול והיום של הטיפול היה זוועה:
קמתי לא מרגישה טוב, הדרך לשם ומשם הייתה איומה. הגענו ונאלצנו לחכות שעה נוספת כי היה עיכוב לא צפוי כך ששלחו אותנו להסתובב שעתיים בחוץ (מגיעים שעה לפני) ואחרי זה מסתבר שלא שתיתי מספיק מה שהקשה על הרופא אז גם זכיתי לכל מיני תוספות טרם ההחזרה עצמה . חזרנו כל כך גמורים ומותשים מהיום הזה ואני כבר שבוע בקושי ישנה.

עכשיו מרגישה טוב אבל יש כאבים עמומים כאלה שמאפיינים את ההחזרות-מקווה שזה סימן טוב .

אתמול הייתי בראיון עבודה- היה די מבאס , כי זה ביה"ס שמאוד רציתי ולמעשה הדיירקטורית הזמינה אותי רק כדי לפגוש אותי כי כרגע אין בכלל משרות לשנה"ל הבאה והיא תדע יותר בהמשך השנה. כמה הכנות עשיתי לזה, אפילו באתי עם מפגש לדוגמא במידה ויבקשו ובסוף חיכיתי יותר זמן בתור בסטארבקס מאשר הראיון הזה. לפחות היא מאוד התלהבה מהפורטפוליו הוראה שהכנתי שמספר על עצמי כמורה, הגישה החינוכית שלי, דוגמאות למפגשים, יצירות ומפגשים שעשיתי וכו'.

וזהו, היום חוזרת לעניינים בגן- "סידרו" לי אחלה חזרה: יום הולדת בכיתה המקבילה שאני מעבירה יחד עם המורה שלהם וגם היא לא במצב בריאותי משהו ואז מעבירה גם קבלת שבת. אחרי כל זה אמורה לרוץ לצד השני של העולם לראיון עבודה אחר

לצפיה ב-'אוי - תרגישי טוב'
אוי - תרגישי טוב
11/03/2016 | 23:18
129
אם זה מעודד אותך, עם בכורתי הפעם שבה סוף סוף נכנסתי להריון אחרי שלל טיפולים מגעילים היתה פעם שבה חטפתי שפעת איומה. שכבתי במיטה במצב צבירה גוסס - עם חום ואומללות - וביכרתי את נפשי למות (הצלחת הטיפול היה הדבר האחרון שעניין אותי). ועוד הייתי בנסיעה לחו"ל. 

ודווקא זה היה הטיפול שהצליח. בזמנו צחקתי שזה קרה כי המערכת החיסונית שלי, שעד אותו הזמן עבדה כה קשה בלמנוע הריון, היתה עסוקה בנסיון לשרוד מול השפעת, אז זנחה את משמרתה האנטי-הריונית - וככה זה "התפלק לה".
לצפיה ב-'שבוע עמוס באירועים, לשמחתי רובם מתאימים למשהו קטן וטוב '
שבוע עמוס באירועים, לשמחתי רובם מתאימים למשהו קטן וטוב
12/03/2016 | 20:18
136
בימי שני יש לי ישיבת עבודה עם מנהל פרוייקט שיחסי אנוש אינם הצד החזק שלו. לפי כשלושה חודשים שהייתי חדשה בפרוייקט (החלפתי מישהו), הוא צעק עלי  שכבר ביקשתי שיחליפו אותי..... מאז הפרוייקט כבר יצא לדרך (אפילו שמידי פעם יש עוד הפתעות) וגם הוכחתי את עצמי כך שהישיבה השבוע היתה זורמת ואפילו מלאה בצחוקים.....
ביום שלישי הלכנו למשחק כדורעף של הקבוצה המקומית. היה נצחון כייפי.
ברביעי היה טורניר של קבוצות כדורשת. בגלל השעה המוקדמת והיום, רבות מחברות הקבוצה לא יכלו להגיע. הצלחנו בסוף להעמיד 7 בנות (המינימום זה 6). אבל היינו 6 נמוכות וגבוהה אחת. זה לא השאיר לנו הרבה סיכויים לניצחון, אבל ההגנה עשתה את העבודה ובחלק מהמשחקים הצלחנו. הקבוצה שלנו מורכבת משחקניות שאינן תחרותיות, באות כדי לשחק ולא משנה להן שהפסדנו (בגישה הזאת אני קצת פחות משתלבת) אבל זה היה נעים הפרגונים גם כשלא הלך טוב. 
בחמישי היינו בחתונה מיוחדת ומרגשת של שני אנשים שבגילם המתקדם להם זו חתונה ראשונה. בשבילנו זה היה מפגש משפחתי כייפי של כל הבני דודים. החתונה עצמה היתה מאוד מיוחדת המון הופעות של המשתתפים (חלקם מוזיקאליים מאוד חלקם קצת פחות )
בשביל להגיע לחתונה היינו צריכים לצאת בשעה מוקדמת מהבית. חמותי באה לאסוף את הילדים והם ישנו אצלה.
פעם ראשונה מזה 12 שנים שאנחנו ישנים בבית לבד בלי ילדים

לצפיה ב-'שבוע '
שבוע
14/03/2016 | 06:43
1
108
שוב בעיות בריאותיות מנעו ממני לתפקד כמו שצריך.
כלום לא מתקדם עם הבית וכרגע הכל תקוע. עבר כבר חודש מהמעבר ויש עוד מלא עבודה.
דבר אחד כן הסתדר שבוע שעבר בנוגע לדירה ומקווה שהשבוע יסתדרו שניים. רוצה כבר שדברים יתקדמו יותר מהר והאיש עמוס בעבודה ואין לנו זמן לסגור דברים.

לצפיה ב-'והכי מעצבן שאין לי אינטרנט במחשב הביתי'
והכי מעצבן שאין לי אינטרנט במחשב הביתי
14/03/2016 | 06:47
79
יש רק באייפד
כשהאיש מביא את הלפטופ מהעבודה יש גם אותו, אני פחות אוהבת הילדה מכינה בו משימות להגשה בבית ספר.
מקווה שהנושא יטופל בהקדם זה ממש חסר לי אפילו שכמעט ואין לי זמן מחשב בבית המעט הקטן הזה חסר לי מאוד.
לצפיה ב-'מתיש'
מתיש
14/03/2016 | 18:37
2
170
סערות משפחתיות,
שהרוח שנושבת מהן מגיעה עד אלי מעבר לים
לצפיה ב-'לפי איך שזה נקרא נראה שיש יתרונות למעבר לים (?)'
לפי איך שזה נקרא נראה שיש יתרונות למעבר לים (?)
14/03/2016 | 22:37
1
23
לצפיה ב-'בהחלט!'
בהחלט!
15/03/2016 | 00:02
120
הלוואי והייתי מצליחה להתנתק יותר.
הוואטצאפ המשפחתי לא ממש נותן לי...
לרוב אני מודה על זה,
השבוע קצת פחות
לצפיה ב-'שרשור עבודת החלומות '
שרשור עבודת החלומות
08/03/2016 | 07:20
11
304
* מה העבודה הכי שווה/כיפית שעבדתן בה עד כה? (אפשר בדרגת העירפול שמתאימה לכן - לא צריך ממש פרטים מדויקים)

* מה היה בה שעשה אותה כה שווה?

* האם אתן עדיין בה או שכבר עברתן הלאה? ואם המשכתן הלאה - הייתן רוצות לחזור אליה?

* בכמה מקומות עבודה עבדתן עד כה מיום שסיימתן את כיתה י"ב? (צבא לא נחשב בספירה, אלא אם כן זה קבע)

* מה למדת על עצמך עד הלום לגבי מהי סוג העבודה שהולמת אותך ואיזה סוג עבודה לא מתאים לך?

ואם כבר בשוונג אז אמליץ על ספר  Stumbling Upon Hapiness

אבל הולכת לישון. תשובה אינטלגנטית אכתוב מחר
לצפיה ב-'עונה '
עונה
08/03/2016 | 15:01
2
357
* מה העבודה הכי שווה/כיפית שעבדתן בה עד כה? (אפשר בדרגת העירפול שמתאימה לכן - לא צריך ממש פרטים מדויקים). עבודה בגן- אני כל כך נהנית מזה ואומנם לרוב הבחירות שלי בגנים לא היו משהו, אבל העבודה עצמה כל כך כיפית. לא יכולה לדמיין את עצמי לא עובדת כגננת .

* מה היה בה שעשה אותה כה שווה? הילדים, ההתפתחות המדהימה שלהם במיוחד שאני עובדת תמיד עם צעירים ורואים את השינוי שלהם למשל מתחילת שנה עד פסח ובאמצע הקפיצה הגדולה שיש בשלב של חנוכה. הם פשוט אנשים קטנים ואני מתענגת על כל רגע איתם גם אם לפעמים משגעים אותי

* האם אתן עדיין בה או שכבר עברתן הלאה? ואם המשכתן הלאה - הייתן רוצות לחזור אליה? רוב הגנים שעבדתי בהם התגלו כלא משהו בכלל אבל אני עשיתי את המיטב כדי שהילדים יקבלו כל מה שצריך מכל הבחינות. מקום העבודה שהכי אהבתי היה במקום שהייתי צריכה לנסוע די הרבה כדי להגיע אליו ובסוף החלטנו שעדיף שאעבור לעבוד במקום אחר. אני חושבת שהמעבר לחו"ל די סגר את הגולל על הרעיון של להקים גן במיוחד בתקופה הקרובה יחד עם הטיפולים שעוברת...

* בכמה מקומות עבודה עבדתן עד כה מיום שסיימתן את כיתה י"ב? (צבא לא נחשב בספירה, אלא אם כן זה קבע) הממ... 4 גנים, 1 בית קפה, 1 חנות צעצועים.

* מה למדת על עצמך עד הלום לגבי מהי סוג העבודה שהולמת אותך ואיזה סוג עבודה לא מתאים לך? למדתי על עצמי שאני חייבת לעבוד במקום חופשי ולא במשרד, שאני חייבת חופש פעולה בגן- כלומר לבחור את דרך הלימוד שלי, לבחור מה תהיה היצירה וכו'. אני למשל עכשיו בשלב של חיפוש עבודה ופסלתי כמה בתי ספר מאוד נחשבים בגלל זה כי זה חלק מאוד מהותי וחשוב בעיני ולא מסוגלת להיות על תקן רובוט.
לצפיה ב-'גם הגן הנוכחי לא משהו?'
גם הגן הנוכחי לא משהו?
10/03/2016 | 11:47
1
33
לצפיה ב-'הגן הנוכחי הוא סביר, עומד להיסגר עוד כמה חודשים '
הגן הנוכחי הוא סביר, עומד להיסגר עוד כמה חודשים
10/03/2016 | 13:42
47
לצפיה ב-'עונה '
עונה
09/03/2016 | 11:12
162
* עבודה הכי כייפית לדעתי זה ההורות לא? אמנם לא מקבלים משכורת אבל מקבלים המון אהבה . אני אוהבת את העבודה שלי היא כייפית והכי שווה שהיתה לי בתחום בו אני עוסקת. מתוגמלת מוערכת ועוסקת במה שאני אוהבת.
* מסיום התיכון עבדתי ב 6 מקומות לזכרוני. הרוב תקופות ארוכות מאוד מעל 5 שנים.
* סוג העבודה שמתאים לי זה משרד עם שעות קבועות ומסודרות. לא אוהבת שאין מסגרת מסודרת. יחד עם זאת היום הייתי שמחה מאוד אם הייתי יכולה לעבוד גם מהבית חלק מהשבוע וזה לא משהו שמתאים למקום העבודה שלי. היה לי הרבה יותר קל להתחלק בין עבודה להורות.

לצפיה ב-'שלוש ארבע, שלוש ארבע ולעבודה!'
שלוש ארבע, שלוש ארבע ולעבודה!
09/03/2016 | 23:39
166
עבדתי במשתלה במכירות 
עבדנו 8 שעות ביום עם מוזיקה ברקע. לפעמים לא באו אנשים. לפעמים היה לחוץ. אבל בסוף היום הלכתי הביתה ולא הייתי צריכה לחשוב על מה לא הספקתי היום ואילו פתרונות יש לבעיה שעומדת מולי....
למדתי ועברתי הלאה. לא הייתי חוזרת אליה כי זאת עבודה לאנשים צעירים.
3 או 5 תלוי איך סופרים : במשתלה עבדתי פעמים (בתקופות שונות ואצל בוסים שונים) וכנ"ל גם במקום העבודה השני עבדתי עזבתי וחזרתי.
אני אוהבת  את העבודה שלי הנוכחית, למרות שהיא מתגנבת לי למחשבות גם כשאני בבית. יש בה יצירתיות מחשבתית ולחץ של לוחות זמנים. בלי זה אני לא מפיקה תועלת מעצמי.....

לצפיה ב-'סוף סוף מגיעה לענות'
סוף סוף מגיעה לענות
10/03/2016 | 17:52
210
* מה העבודה הכי שווה/כיפית שעבדתן בה עד כה? קשה לבחור. נדמה לי שהעבודה הנוכחית.  כמעט באותו הדירוג היא עבודה דומה שעשיתי לפני 15 שנה (אייקון של מתושלח) אבל בדרגה הרבה יותר נמוכה - דרגת של intern (למונח "מתמחה" בעברית יש משמעות צרה של שלב בקריירה של עו"ד אז זה פחות מדויק).  

* מה היה בה שעשה אותה כה שווה? זה בלשון הווה.....  הרבה עצמאות, בתכל'ס בלי בוסית (יש אחת אבל היא בצד השני של כדור הארץ ולא מהסוג שאוהב לנהל אחרים), חשיפה, נושאים מעניינים... שום דבר לא מושלם אבל שלא יהיה יותר גרוע .

* האם אתן עדיין בה או שכבר עברתן הלאה? ואם המשכתן הלאה - הייתן רוצות לחזור אליה?  עדיין עובדת בה (למרות שידועה כבעלת קוצים בישבן באופן כללי)

* בכמה מקומות עבודה עבדתן עד כה מיום שסיימתן את כיתה י"ב? (צבא לא נחשב בספירה, אלא אם כן זה קבע). 11.

שלוש מהן קצרות מועד יחסית (בחנות גלידה, במלצרות, בספריה לפני גיוס). עוד אחד מהן עבודה סטודנטים ארוכה של כמה שנים.   ו-7 עבודות "מקצועיות". היה תרגיל מעניין ללכת אחורה ולספור

* מה למדת על עצמך עד הלום לגבי מהי סוג העבודה שהולמת אותך ואיזה סוג עבודה לא מתאים לך?  אני אוהבת להיות עסוקה ואוהבת עצמאות ואתגר. לא אהבתי עבודות בהן לא הרגשתי עסוקה/תורמת, וגם לא אהבתי עבודות בהן רמת התעסוקה שלי היתה תלויה באחרים (כלומר - הפרוייקטים/עבודה הגיעו מאחרים)

ואם כבר בשוונג אז אמליץ על ספר  Stumbling Upon Hapiness - זה ספר שאבא שלי הכיר לי. הוא מדבר על זה שאנשים לא יודעים לחזות מראש בחיים איזה סוג "דברים" יעשה אותם מאושרים.  "דברים" = כולל דברים כמו נישואים לאדם מסוים, או בחירה בעבודה מסוימת.  למעשה אנשים טועים שוב ושוב בהערכה הזו. נגיד בוחרים בן זוג או עבודה שהם חושבים שיעשו להם טוב אבל מתגלים כמאמללים.  הספר מתבסס על מחקרים אמפיריים שערך המחבר, וגורס שאת האושר מוצאים בד"כ "במקרה" - וזה המקור לכותרת של הספר.  

ממנו אני לוקחת שטוב להתנסות בהרבה עבודות עד שמוצאים מה שהכי "שווה"/מתאים לך.

לצפיה ב-'עבודה'
עבודה
11/03/2016 | 07:12
1
174
* מה העבודה הכי שווה/כיפית שעבדתן בה עד כה?

- העבודה הנוכחית, שאני עובדת בה שלוש שנים. לפני כחודשיים קודמתי ואני אחראית עכשיו על שני עיתונים אזוריים ולא רק אחד, וכמו האחריות והאתגר עלה גם התגמול הכספי ועכשיו גם מבחינה כלכלית זה נהיה משתלם יותר. 

* מה יש בה שעושה אותה כל כך שווה?
- האפשרות לתקשר מדי שבוע עם אנשים חדשים ולהכירם, ובמקביל, גם לחזור מדי שבוע לקשרים עם אנשים ותיקים, שבחלק גדול מהם (לא כולם) הקשרים שנוצרים הם לפי בחירתי. להיחשף כל פעם לסיפורי חיים שונים, לתפיסות עולם שונות, ולזכות לספר את הסיפור של כל אלה, להיות להם לפה בקהילה הרחבה. לשמוע מדי פעם איך זה שהעליתי את הסיפור הביא לתוצאות: פתר את הבעיה, עזר לאדם. ובמקרים שלא, לראות שלכל הפחות יידעתי את הציבור ואפשרתי לנושא לעלות למחשבה. 

* בכמה מקומות עבודה עבדתן עד כה מיום שסיימתן את כיתה י"ב?
- 10 או 36.
הסבר: עברתי על חיי וספרתי גם מקומות עבודה זמניים (דרך חברות כ"א או לא דרך חברות כ"א) שאני מצליחה לזכור, אבל לא כללתי פרויקטים חד פעמיים (תרגום או עריכה חד פעמיים עבור מישהו, נניח, לא כללתי בספירה) - והגעתי ל-36. אני בטוחה שכולל זמניים וקצרי טווח, זה יוצא עוד יותר ואני פשוט כבר לא זוכרת. אחר כך ספרתי רק מקומות שעבדתי בהם יותר מחצי שנה, והגעתי ל-10. 

לצפיה ב-'מעניין - תודה'
מעניין - תודה
12/03/2016 | 01:26
93
את בקצה השני של הספטרום מבחינת מספר עבודות.

דעי לך שבמסגרת העבודה שלי ב-3 שנים האחרונות רכשתי הערכה עצומה לעיתונאים. הם ממש כלבי השמירה של הדמוקרטיה והחברה. בחיי - בלי ציניות. הם כותבים על כל מיני נושאים שבעלי ההון היו שמחים להשתיק, וברגע שזה יוצא למדיה - יש לזה אפקט עצום - זה מיידע אנשים ואפשר לצטט את זה.

על עיתונאים
לצפיה ב-'עונה '
עונה
11/03/2016 | 18:06
2
240
העבודה הכי שווה / כיפית שעבדתי בה היא העבודה שאני עובדת בה גם עכשיו. כמעט 20 שנים באותו מקום
מה שהופך את העבודה הזו לשווה במיוחד הוא הסביבה המקצועית, המפגש עם אנשים מכל העולם, הגיוון, הדינמיות, והעובדה שאפשר לעבוד מעט שעות ולהתפרנס בנחת.

לא ספרתי מקומות עבודה אבל גם הכנתי לבגרויות, מלצרתי, בישלתי, נתתי שיעורים פרטיים, והייתי שלושה ימים במפעל בטון

העבודה שהולמת אותי היא עבודה עם הרבה אוויר... לא מתאים לי להגיע למקום עבודה קבוע ולסביבת עבודה קבועה חמישה ימים בשבוע 9 שעות ביום. אני אוהבת גיוון בעבודה יציבה :)

(עכשיו אני לומדת תחום נוסף ושונה לגמרי, ואם אצליח אז עוד שנתיים אהיה מיילדת

ו"להיתקל באושר" הוא ספר מצוין :)

לצפיה ב-'וואו - 20 שנה באותו המקום'
וואו - 20 שנה באותו המקום
11/03/2016 | 23:12
1
174
מדהים (וקשה לי לדמיין כזו יציבות תעסוקתית). נראה שנתקלת באושר מוקדם

ואם/כאשר תהיי מיילדת תחליפי מקום עבודה אחרי 22 שנה? או שזה יהיה באותו המקום?  (אם זה לא יותר מדי אאוטינג)

לצפיה ב-'אני מקווה לעשות גם וגם'
אני מקווה לעשות גם וגם
12/03/2016 | 10:04
157
בונה על משרה חלקית כמיילדת + העבודה הנוכחית שלי.
2 מקצועות שונים מאוד, ששניהם דינמיים מאוד, מזמנים אינספור מפגשים עם אנשים, התפתחות ולמידה מקצועית בלתי פוסקות. ושאת שניהם אפשר לשלב בשבוע עבודה אחד (מקווה מאוד, כי זאת התכנית)
לצפיה ב-'הארכת חופשת לידה'
הארכת חופשת לידה
07/03/2016 | 19:33
9
345
היי לכולן!
הקטנה שלי כבר בת חודשיים וכעת אני בדילמה. האם להאריך את חופשת הלידה או לא. 
מצד אחד, אני מרגישה שהיא עוד קטנה ואינה עצמאית, כאשר העצמאות באה לידי ביטוי  מבחינתי באוכל. היא על הנקה מלאה והייתי רוצה להמשיך עם ההנקה לפחות עד גיל שנה, ואני לא יודעת אם בגן יתנו לה את השאוב שלי, אם בכלל  (כי קל יותר להביא מטרנה).
ולפי מה שהבנתי בגיל חצי שנה הם כבר יכולים לאכול קצת מוצק, ואז בגן זה יהיה מוצק ובבית חלב אם.

מצד שני, להאריך את חופשת הלידה ללא תשלום- משמע עומס כלכלי על בעלי. ושנינו סטודנטים כך שהמשכורות לא גבוהות כי שנינו במשרות סטודנטים. מה גם שאני מרוויחה יותר מבעלי כרגע , ולכן הוא לוחץ עלי לחזור לעבודה.

לדעת בעלי, עלי לדבר עם המנהל שלי ולבדוק אפשרות של חזרה בהדרגה לעבודה, או אפילו אופציה של לעבוד מהבית. לטענתו עליי לשתף את המנהל בכל ההתלבטויות ולראות מה הוא יכול להציע לי (אם בכלל). אני מפחדת שזה יהיה מהלך לא נכון פוליטית (כי הוא עלול לחשוב שאני לא מסורה מספיק לעבודה, ואני לא רוצה להצטייר ככזו  (דרך אגב, אין לי שם הרבה ותק. התקבלתי לעבוד שם עוד בהריון בחודש רביעי ומיד עוד לפני שהספיקו לחפוף אותי יצאתי להם לחופשת לידה). הייתי רוצה לעבוד בחברה הזו גם לאחר היותי סטודנטית, אבל אם הם לא ירצו אותי שם לא אוכל להמשיך. ולכן המטרה שלי היא להתנהל נכון פוליטית שם. אבל מצד שני - הקטנה שלי חשובה לי לא פחות. 

רציתי לשמוע את דעתכן בנוגע להארכת חופשת הלידה. לשמוע מה קורה אם לא מאריכים ומה קורה אם מאריכים. 

תודה.

לצפיה ב-'לא פשוט '
לא פשוט
07/03/2016 | 22:42
3
195
מעולם לא הארכתי את חופשת הלידה כך שאין לי תשובות מה קורה אם כן.

רק לגבי ההנקה - אני לא רואה סיבה שבגן יסרבו לתת לה את המזון המיטבי שתשאבי לה.  מנסיוני אפשר לשאוב בלי בעיה ולהניק גם הרבה מעבר לגיל חצי שנה - זה אפשרי. זה מאוד עוזר אם יש לך במשרד חדר משלך שאפשר לנעול כי אז אפשר לשאוב למרחקים ארוכים בלי בעיה ובלי שזה מפריע לעבודה. יש מין חזיות שאיבה כאלה שמחזיקות את המשפכים של המשאבה במקום ואז אפשר לעבוד על המחשב בלי בעיה בכלל, ובזמן הזה למלא בקבוקים
לצפיה ב-'והנה קישור לחזית השאיבה הכי נוחה'
והנה קישור לחזית השאיבה הכי נוחה
07/03/2016 | 22:49
2
157

אם לובשים חולצת כפתורים היא לא דורשת להוריד את החולצה או אפילו להוריד את חזיית ההנקה הרגילה. פשוט פותחים את החולצה, פותחים את ה"חלונות" של חזיית ההנקה, לחזיית השאיבה יש ריצ' רצ' מקדימה. מלבישים את המשפכים ושוכחים מכל העניין בזמן שעובדים

מנסיון - זה עובד עם חזה הרבה יותר גדול מה AA של הדוגמנית בתמונה
לצפיה ב-'החזיית שאיבות שקישרת, לא עלתה אצלי.'
החזיית שאיבות שקישרת, לא עלתה אצלי.
10/03/2016 | 10:09
86
אבל, היא החזיקה היטב את הדאבל די שלי. זה פשוט שיחרר אותי בטירוף (תרתי משמע).
יכלתי בכיף להמשיך לעבוד ולשאוב. פתרון מדהים. ומעולה למי ששואבת דו"צ (או לא רק).
לצפיה ב-'אני מסכימה עם בעלך'
אני מסכימה עם בעלך
08/03/2016 | 09:34
2
237
אם הם קיבלו אותך כשהיית בהריון סימן שהם באמת רוצים אותך.
ליצור קשר לגבי חזרה בהדרגה לעבודה או עבודה מהבית, במקום להודיע להם שאת מאריכה את חופשת הלידה באופן חד צדדי מצידך (מה שמותר לך לעשות באופן חוקי) דווקא מראה שאת מסורה לעבודה ומעוניינת לחזור לעבוד.

אין בעיה לשאוב בעבודה ולשלוח חלב שאוב לגן. זה מקובל.  
לצפיה ב-'לא מדוייק'
לא מדוייק
09/03/2016 | 00:25
1
169
כשעשו לי את הראיון הם לא ידעו שאני בהריון. ואז הייתי בחודש שלישי.  
כשהודיעו לי שהתקבלתי, רק אז אמרתי שאני בהריון.  ובשלב זה, הם לא יכלו לומר לי ״ אה אז בעצם לא התקבלת״ כי הם כבר הודיעו שהתקבלתי ואז זה הופך את הכל ללא חוקי.
לצפיה ב-'זה לא מדויק. אפשר לפטר אותך די בקלות, גם בהריון. '
זה לא מדויק. אפשר לפטר אותך די בקלות, גם בהריון.
10/03/2016 | 10:10
32
לצפיה ב-'ראשית - מזל טוב!'
ראשית - מזל טוב!
08/03/2016 | 11:49
161
לגבי שאיבה במקום העבודה ומתן לתינוקת בפעוטון - לא צריכה להיות בעיה. אני עשיתי את זה גם במקום עבודה בעייתי כמו בי״ח ... צריך להסביר לגן איך לטפל בחלב שאוב בצורה נכונה וזו לא צריכה להיות בעיה.

לגבי השיחה שבעלך הציע עם הבוס, גם אני חושבת שזה רעיון טוב. זה מראה שאת אחראית ואיכפת לך ממקום העבודה, שאת חושבת קדימה ומנסה למצוא פתרונות באופן יצירתי.
בהצלחה!
לצפיה ב-'החלטה לא קלה בכלל'
החלטה לא קלה בכלל
09/03/2016 | 09:04
117
אני אמנם חזרתי בתום חופשת הלידה שלי אבל היה לי סידור מעולה.
אתן לך רעיון שעשיתי בחופשה הראשונה- מגיעה לך שעת הנקה לתקופה מסויימת אחרי שאת חוזרת לעבודה (לא זוכרת כמה חודשים זה) אני בחודש הראשון החסרתי שעתיים ובחודש האחרון עבדתי כבר מלא. זה נתן לי נחיתה קלה יותר בעבודה.

אני לא התחברתי בכלל לשאיבות, בזמן שהייתי בעבודה  אכלו מטרנה/סימילאק. ככה הצלחתי להניק שני ילדים שנה+ כשאחד מהם גמלתי ואחד נגמל לבד. קחי בחשבון שבמוצקים לא תמיד הולך בקלות ולפעמים הם לא אוכלים מוצקים טוב בתקופה הראשונה אז אל תבני שאם תחזרי בגיל חצי שנה כבר תהיה לך ארוחה מלאה במקום הנקה.

השאלה החשובה ביותר היא כמה את רוצה לחזור לעבוד וכמה לדעתך במקום העבודה יקבלו יפה/לא יפה את הארכת חופשת הלידה שלך? אם טוב לך שם ונראה לך שזה יפגום במערכת היחסים בניגוד למה שכתבו מעליי לא הייתי מאריכה אלא חוזרת לעבוד. במיוחד כשאת אומרת שהמשכורת שלך חשובה מאוד בבית ושאת רואה עתיד במקום הזה גם אחרי שתסיימי ללמוד.
אני גיליתי שדווקא היום כשהם גדולים יותר חשוב לי הרבה יותר להיות איתם כי היום הם צריכים אותי הרבה יותר מפעם.
לצפיה ב-'מי ילדה בלניאדו עם אביגיל?'
מי ילדה בלניאדו עם אביגיל?
09/03/2016 | 15:12
1
163
אשמח לסיפורי לידה והמלצות עליה
לצפיה ב-'שיהיה בשעה טובה '
שיהיה בשעה טובה
10/03/2016 | 01:36
150
לדעתי לא תקבלי פה הרבה תגובות כי השם של הפורום קצת מטעה...

על כל פנים, בזמנו כשהייתי יותר קרובה לנושא, נדמה שאביגיל מאוד מבוקשת ומוצלחת בז'אנר הלידות הביתחולימיות.
לצפיה ב-'לרגל יום האישה'
לרגל יום האישה
08/03/2016 | 16:49
9
230
מיהי האישה שהשפיעה עלייך הכי הרבה ולמה?
(לא חייבת להיות מפורסמת).
מה היית רוצה שישתנה עבור בתך בעולם בו תגדל כאישה בעוד 10 שנים?
מילה לטובה על הפרויקט של עיתון ״לאישה״ - שבו מופיעות 22 נשים אמיצות שמספרות את סיפור התקיפה המינית שלהן והן כבר לא מתביישות .
לצפיה ב-'אתן מוזמנות להציע נקודות התיחסות נוספות'
אתן מוזמנות להציע נקודות התיחסות נוספות
08/03/2016 | 16:58
146
וכל מה שבא לכן לדבר עליו לרגל יום האישה.
לצפיה ב-'עונה'
עונה
08/03/2016 | 21:16
123
אמא שלי. כי היא דוגמא למישהי שלא נתנה לשום דבר ולאף אחד להגיד למה מה ומי היא אמורה להיות, כי היא נפש חופשייה עם שמחת חיים בלתי נגמרת, כי היא יודעת להודות בטעויות וכי היא הכניסה לי לראש טוב טוב עד כמה חשוב שאישה תפרנס את עצמה ותחיה בזכות עצמה.
שכמות התקיפות המיניות תרד לרמה זניחה, וכך היא תוכל לחיות בתחושת ביטחון אישי יותר טובה מזו שאיתה אני גדלתי (אין לי בת, כן? אבל בתיאוריה).
מילה לטובה על הפרויקט של עיתון ״לאישה״ - שבו מופיעות 22 נשים אמיצות שמספרות את סיפור התקיפה המינית שלהן והן כבר לא מתביישות .
כל הכבוד לכל אחת ואחת מהן. עצוב ומחפיר שצריך אומץ כדי לחשוף דברים כאלה. עצוב עצוב עצוב.

אנקדוטה א': מאוד צרם לי הבוקר שבתוכנית של גלגלצ לרגל יום האישה השמיעו את השיר הזה של שרית חדד שמאדיר את רעיון החתונה. (חגיגה קוראים לזה?)

אנקדוטה ב': בסוף היום נכנס מישהו מהעובדים אצלנו לחדר ישיבות ומצא שם אותי ועוד כמה עובדות מהצוות שלי, שוקדות על פתרון של בעיה כלשהי. הוא העיר הערה מבודחת על שכך אנחנו חוגגות את יום האישה. במחשבה מעמיקה יותר על מה שאמור היה להיות בדיחה לרגע, כך בהחלט ראוי לחגוג את יום האישה בעיני.

לצפיה ב-'יום אישה שמח '
יום אישה שמח
09/03/2016 | 07:47
3
151
* אין לי אישה שהשפיעה עליי .
* הדבר העיקרי שאני רוצה שישתנה זה ההשוואה כל הזמן כמה נשים מרוויחות וכמה נשים יש במשרות שונות. נשים שרוצות להגיע רחוק מגיעות. לדעתי יש פחות כי אנחנו רוצות פחות ובוחרות פחות. שכל אחת תבחר את הדרך הנכונה לה בתור אישה, בת זוג, אמא וקריירה ותרגיש שהיא לא צריכה להתנצל על הבחירות שלה. 
* דבר נוסף שאני רוצה שישתנה שמתקשר לפרוייקט של לאישה זה שזה יגמר, ההטרדות האלה יפסקו. לא רוצה/יכולה לפרט כאן חשוף לי מידי אבל למה? למה נשים תמיד צריכות להלקח כאובייקט מיני? מספיק עם זה. שיפסקו ההטרדות, לא רוצה שביתי תחווה מה שאני חוויתי בנערותי והאמת לא יודעת האם יש לי דרך לשנות את זה למעט זה שאני בטוח אדבר איתה על זה בצורה פתוחה ככל האפשר.
לצפיה ב-'לדעתי זה לא יפסיק לעולם '
לדעתי זה לא יפסיק לעולם
09/03/2016 | 17:24
116
אפשר וצריך להמשיך ולשכלל את מערכות אכיפת החוק.

ואני איתך לגמרי לגבי לדבר עם הילדות על זה (אני מדברת איתן כבר עכשיו - והן עוד לא כל כך גדולות). בן זוגי מלחיץ אותן עוד הרבה יותר ממני (זה כבר עניין לשרשור נפרד)

אבל בלתי אפשרי להעלים משהו שאחוז גדול יחסית מהאוכלוסיה מתוכנת אליו מבחינה אבולוציונית

אני ביום מיואש היום
לצפיה ב-'אני לא מסכימה עם האמירה שלך שנשים שרוצות להגיע רחוק '
אני לא מסכימה עם האמירה שלך שנשים שרוצות להגיע רחוק
09/03/2016 | 19:15
1
122
מגיעות.

הרבה פעמים יש תקרת זכוכית שלא תתן לזה לקרות בגלל מגדר.
לצפיה ב-'לצערי גם אני לא. '
לצערי גם אני לא.
09/03/2016 | 23:49
79
לפעמים זה איכשהו עוד מצליח - אבל זה כנגד רוב הסיכויים. בעיקר ככל שמכוונים יותר גבוה כמובן
לצפיה ב-'אחלה נושא '
אחלה נושא
09/03/2016 | 17:34
98
* מיהי האישה שהשפיעה עלייך הכי הרבה ולמה?  כמו כל אחת בערך, התשובה המתבקשת היא אמא שלי, שעיצבה את תפיסה עולמי וכו'.

מנסה לחשוב מעבר לזה. מכבר לזה - כל אישה אמיצה שלא נתנה להגדרות המגדריות לתחום אותה.  לצערי עולות לי בראש בעיקר דוגמאות טרגיות/עצובות כמו חנה סנש, אמיליה ארהארדט, שרה אהרונסון וכאלה. הן היוו לי מופת ודוגמא בתור ילדה שאהבה ספרים - אלא שהרוב המוחץ של גבורי הספרים היו בנים וגברים [ע"ע "תמר היפה" היתה רק  הסגנית של ירון זהבי]
אם ניקח את זה דרגה אחת עלה - סופרות ילדותי האהובות השפיעו עלי - גלילה רון פדר, דבורה עומר, שרלוט ברונטה.

*  מה היית רוצה שישתנה עבור בתך בעולם בו תגדל כאישה בעוד 10 שנים? אפשרויות זהות לשל גברים לקידום מקצועי. שכר שווה. יותר נשים שמובילות ממשלות ובתי מחוקקים בעולם כולו (= יעשה את העולם למקום יותר טוב לדעתי)

* מילה לטובה על הפרויקט של עיתון ״לאישה״ - שבו מופיעות 22 נשים אמיצות שמספרות את סיפור התקיפה המינית שלהן והן כבר לא מתביישות 

לא קראתי אבל נשמע מעולה. אני זוכרת שהיתה פעם איזו דוגמנית (מורן משהו?) שאיזה צלם איטלקי חר%$# אנס והיא יצאה עם זה לעיתונות ומאוד הערצתי אותה על זה.  שהוא יתבייש - לא היא!

לצפיה ב-'תשובות : '
תשובות :
09/03/2016 | 19:08
82
מעבר לאמא שלי וסבתא שלי (שזאת התשובה הטריוויאלית) אז השכנה של ההורים שלי שלימדה אותי לסרוג עם שתי מסרגות (כשהייתי בת שבע בערך) ואיתה הייתי צופה בבית קטן בערבה. אני לא יודעת אם ניתן להגדיר זאת כהשפעה עלי, אבל זה בהחלט זכרונות נעימים מהילדות.
אין לי בנות. אשמח שלא יצטרכו לדבר על אפליה נגד נשים כי כבר לא תהיה כזאת.
הפרוייקט הצליח לזעזע. לא קראתי את כל הסיפורים, אבל הסתכלתי בכל התמונות ורציתי לחבק אותן אחת אחת.....
הצטערתי שהכותרת לקישורים האינטרניים של הסיפורים מציגים את הגיל ואופן הפגיעה ולא את המקצוע/ עיסוק של הנפגעות, כפי שזה פורסם זה נראה לי צהוב מציצני.

לצפיה ב-'מנסה'
מנסה
14/03/2016 | 18:45
39
אמא שלי. וגם אמא שלה.
אמא שלי עיצבה את העולם שלי,
לטוב ולרע.
אני באמת חושבת שמה שאני היום,
שלה הוא.
מסבתא שלי, קיבלתי אהבה ענקית בתור ילדה,
היא למדה אותי להקשיב. באמת להקשיב.
ולראות אנשים באשר הם.

לפני הכל - שנשים יפסיקו להפגע מינית. שיפסיקו לפחד.

קראתי, את כולן,
לא הצלחתי להפסיק.
הכי קשה - התחושה שגברים לא מבינים.
לצפיה ב-' איך היה השבוע שלי :'
איך היה השבוע שלי :
03/03/2016 | 21:42
11
37
לצפיה ב-'משהו קטן וטוב '
משהו קטן וטוב
03/03/2016 | 21:43
2
64
לצפיה ב-''
05/03/2016 | 15:55
1
118
בן דוד שלי,
שהוא יותר כמו אח,
הציע נישואים הלילה לחברתו,
הבוקר עודכנתי על החתונה הצפויה ואני שמחה ומתרגשת
לצפיה ב-'מזל טוב '
מזל טוב
05/03/2016 | 22:43
62
חתונה במשפחה זאת שמחה גדולה ! 
לצפיה ב-'בסימן מחלות ילדים'
בסימן מחלות ילדים
04/03/2016 | 07:06
2
242
צעירת הבית נלקחה סוף סוף לרופא, אחרי איזה 4-5 ימי אומללות. מסתבר שהיתה לה דלקת שקדים עם מוגלה והיא קיבלה אנטיביוטיקה (היא אמרה שלא כואב לה הגרון! בחיי! אמרה זה שתזכה גם השנה, פעם שישית רצוף, בתואר האם הגרועה/מזניחנית ביותר בתבל).

בכורת הבית נקעה את הרגל.

האו-פר חטפה שפעת ולא הפסיקה להשתעל עלינו  במקום ללכת לחדרה לנוח בשקט (זה מספיק גרוע כשזו ילדה ביולוגית שלך... ממש מכת מצריים כשזו לא)

רק כדי שלא אהיה לגמרי שלילית.... אמצעית הבית התחילה שיעורי נגינה פרטיים בטרומבון (לומדים גם בבי"ס אבל ממש מעט) והיא נהנית עד מאוד.  היא מרבה לתרגל - לי זה נשמע בעיקר כמו קולות של פלוץ של פיל.  אבל אמא שלי טוענת שאני סתם משמיצה ושזה דווקא נשמע ממש כמו נפיחה של קרנף

ולא נסעתי לשום מקום.

ויורד שלג אז אולי יהיה יום שלג מחר אינשאללה

שלא יהיה יותר גרוע
לצפיה ב-'הרסת אותי עם הטרומבון'
הרסת אותי עם הטרומבון
04/03/2016 | 19:51
18
לצפיה ב-' הרסת עם הטרומבון'
הרסת עם הטרומבון
07/03/2016 | 12:56
73
לגבי דלקת השקדים, כמי שחוותה את זה לפני חודש - באמת לא כואב בגרון...
לצפיה ב-'עמוס בעבודה ונטול אנרגיות בבית.'
עמוס בעבודה ונטול אנרגיות בבית.
04/03/2016 | 08:58
32
לצפיה ב-'בגן היה שבוע מאוד מעניין וכייפי '
בגן היה שבוע מאוד מעניין וכייפי
04/03/2016 | 13:57
205
למדנו ספרים של רינת הופר, היינו מאוד פרודקטיבים (מוזמנות לראות את היצירות שעשינו בנושא בפורום "יוצרים עם ילדים" ) והילדים ממש פרחו ונהנו. ובכלל- הילדים בוכים כשהם הולכים הבייתה כי רוצים להמשיך להישאר שזה עד כמה שישמע מצחיק-מחמאה ענקית עבורנו הגננות

אני התחלתי את הזריקות לקראת הטיפול וזה קצת גרם למתח ביני לבין הבחור שמאוד רצה לקחת חלק בזה ואני העדפתי להזריק לעצמי. בנתיים מצאנו סוג של פשרה .

הכרנו זוג חברים- בשבילי הם חדשים, בעלי מכיר אותם מהעבודה בארץ. הם עברו לפה לפני שבועיים וממש נחמדים. אתמול איכשהו אזרתי מספיק כוחות לצאת לשם אחרי זריקה, מיליון כדורים ואני שממש מרגישה רע וחזרתי עם אנרגיות טובות.

לצפיה ב-'היו כמה דברים שלא היו שגרה השבוע.....'
היו כמה דברים שלא היו שגרה השבוע.....
04/03/2016 | 21:27
2
230
אמא שלי חזרה מחו"ל אחרי טיול של 3 שבועות. אומנם בעידן הוואטסאפ קבלנו ממנה דיווחים שוטפים ושיחות, אבל זה לא אותה שיחה כשהיא מתקיימת באותו אזור זמן....

הלכתי להתלונן למנהלת בית הספר על טפסים מקוממים ובעייתיים שהם בקשו למלא. מצד אחד נכתב בהם "ניתן למלא באנונימיות"  ומצד שני התבקשנו למלא את החוגים בהם הילד משתתף ומאחר והילד שלי משתתף בחוג כדורגל ובחוג שחמט קל לעשות את ההצלבה מי אני.....
מעבר לכך בחלק מהשאלות ניתן דרוג ש 1 זה הכי טוב ובחלק מהשאלות 1 היה הכי רע. זה היה כ"כ מבלבל שטעיתי בסימון בחלק מהשאלות (ואני מאמינה שאם אני טעיתי בטוח אחרים גם לא שמו לב). החלק המקומם היה שלדעתי, הבילבול בדירוג נעשה בכוונה על מנת להכשיל ולקבל ציונים נמוכים בחלק מהקטגוריות.
אני מחכה לתשובה עם הבהרות....

השבוע קבוצת הכדורשת שלי שחקה משחק בית . היה שלב שחשבתי לוותר כי כבר הייתי עייפה, אבל האיש שלי והילדים דחפו אותי החוצה מהבית .... כיף לקבל מהם תמיכה! 

לצפיה ב-'"זו לא אותה שיחה כשהיא מתקיימת באותו אזור זמן" '
"זו לא אותה שיחה כשהיא מתקיימת באותו אזור זמן"
04/03/2016 | 23:24
1
169
משפט אליפות.  תמיד כשאני מדברת עם אמא שלי בטלפון ואני במקרה בנסיעה ונמצאת בערך באותה השעה אצלה - זה מרגיש איכשהו יותר "קרוב".

ולא הבנתי - את שחקנית כדורשת??? <אייקון של עפר לרגלייך>
לצפיה ב-'אני משחקת בקבוצת חובבות ......'
אני משחקת בקבוצת חובבות ......
04/03/2016 | 23:55
163
הכי נמוכה במגרש, אבל בגלל זריזות וראיית משחק נמצאת על המגרש במשחקים

החוג הזה עבורי הוא שעה וחצי בשבוע שמשלבת ספורט, חברה וצחוק . לרוב האמהות יש ילדים באותו בית ספר- כך שלהן זה גם שעת ונטילציה על נושאי בית הספר. הילדים שלי בבתי ספר אחרים כך שזה נותן לי פרספקטיבה על מערכת החינוך העירונית.

<אני הולכת רק פעם בשבוע ומקנאה בכאלו שמצליחות להגיע לאימונים פעמיים בשבוע, יש לי עוד לאן לשאוף ... >

לצפיה ב-' מועדון קוראות '
מועדון קוראות
02/03/2016 | 00:34
26
150
מידי חודש נחליט על ספר בו נתמקד במהלך המועדון.
הקריאה היא בקצב האישי החל מתאריך מסוים ופעם בשבוע-שבועיים יפתח שרשור שידון בדמויות, התפתחות העלילה וכו'.

על מנת לא להרוס לאלה שטרם הגיעו לפרק בספר שאחרים הגיעו אליו-נרשום בכותרת ההודעות באיזה פרק בספר מדובר כולל סימן  לספויילר.

אני אשמח אם תשרשרו לפה ספרים שמעניין אותכם לעשות עליהם מועדון קריאה ונחליט על תאריך התחלה.

לצפיה ב-'חשבתי על מספר ספרים- אשמח לחוות דעתכן '
חשבתי על מספר ספרים- אשמח לחוות דעתכן
02/03/2016 | 11:21
10
250
נוילנד- אשכול נבו
עד שיום אחד- שימי זרחין
כאב-צרויה שלו

תרגשנה חופשיות להעלות רעיונות/בקשות לספרים ונחליט לפי דעת הרוב.

תודה על שיתוף הפעולה
לצפיה ב-'את 'כאב' טרם קראתי'
את 'כאב' טרם קראתי
02/03/2016 | 20:27
2
155
מבחינתי כל ספר הולך.
הבעיה שלא תמיד יש לי פנאי טכני ונפשי לכתוב,
מקווה שנצליח, כי ממש בא לי
לצפיה ב-'התכוונתי - כל ספר שיש'
התכוונתי - כל ספר שיש
02/03/2016 | 20:28
112
באפליקציה 'עברית'...
לצפיה ב-'איזה כיף '
איזה כיף
03/03/2016 | 01:06
91
נראה מה האחרות חושבות...
לצפיה ב-'אני גמישה. מה שהכי קצר...'
אני גמישה. מה שהכי קצר...
02/03/2016 | 23:10
3
145
ואשמח אם תסבירי אם ואיך אפשר להוריד אותו בעברית ולאיזה סוג דפדפן...

תודה על היוזמה!!
לצפיה ב-'יש לך את האפליקציה של Evrit?'
יש לך את האפליקציה של Evrit?
03/03/2016 | 01:05
2
137
אם לא, תורידי-זה הצעד הראשון

הצעד השני זה בחלונית החיפוש לרשום את שם הספר שאת מחפשת ואז הוא יתן רקע קצר, עלויות וכו'...

לגבי דפדנים וכו'- זה יורד באפליקציה כך שאין שימוש בכרום/אקספלורר אלא משהו פנימי.
לצפיה ב-'אלופה - תודה יקירתי '
אלופה - תודה יקירתי
03/03/2016 | 01:47
1
97
עכשיו שמתי לב שציינת את זה למטה. 

עד עכשיו לא היה לי. אבל בקרוב אגיע רחוק... הולכת לעבוד על זה.
לצפיה ב-'אחלה, אם מסתבכת- תכתבי לי ואנסה להדריך אותך '
אחלה, אם מסתבכת- תכתבי לי ואנסה להדריך אותך
03/03/2016 | 02:00
69
יש שם גם כל מיני מבצעים, הנחות וספרים חינם לפעמים
לצפיה ב-'לא קראתי אף אחד מהם. אין לי העדפה '
לא קראתי אף אחד מהם. אין לי העדפה
03/03/2016 | 21:41
46
מה שתבחרי - הולך !
לצפיה ב-'היי איזה יופי של רעיון מועדון קוראות '
היי איזה יופי של רעיון מועדון קוראות
07/03/2016 | 02:15
1
36
נוילנד לדעתי הוא החלש בספריו של אשכול נבו, את שמי זרחין לא קראתי - כאב משובח
לצפיה ב-'יאללה תצטרפי אלינו '
יאללה תצטרפי אלינו
07/03/2016 | 02:21
6
לצפיה ב-'מי בעד "כאב"/צרויה שלו נא להתפקד '
מי בעד "כאב"/צרויה שלו נא להתפקד
03/03/2016 | 02:04
9
24
לצפיה ב-'אני לא מכירה אותו - אבל רק לוודא'
אני לא מכירה אותו - אבל רק לוודא
03/03/2016 | 05:28
2
139
מדובר בספר "קריא"? או בספר איכותי-רב-מעלה כזה שכל דף זה מאבק בעפעפיים הנעצמות?
לצפיה ב-'קריא בהחלט '
קריא בהחלט
03/03/2016 | 12:53
111
אחרת לא הייתי בוחרת בו
לצפיה ב-'משובח'
משובח
07/03/2016 | 02:16
7
לצפיה ב-'בכייף'
בכייף
03/03/2016 | 14:39
10
לצפיה ב-'טוב - אז סגרנו? מקווה שהוא לא מכאיב כמו השם שלו.'
טוב - אז סגרנו? מקווה שהוא לא מכאיב כמו השם שלו.
04/03/2016 | 07:17
1
101
צריך רק לקבוע דדליין, לפחות "בשאיפה", כדי לסיים לקרוא אותו. שננסה לומר - תחילת אפריל?
לצפיה ב-'אוקיי, מקווה שיהיו משתתפים בואו נקבע ל-1.4 '
אוקיי, מקווה שיהיו משתתפים בואו נקבע ל-1.4
04/03/2016 | 13:52
82
עד אז כל מי שרוצה להשתתף צריכה לקרוא ואז אני אפתח אחת לכמה ימים דיון בעניין הספר.

מידי פעם אכתוב תזכורות לקרוא את הספר ונעקוב אחרי ההתקדמות של כל אחת.

לצפיה ב-'הגעתי סופסוף'
הגעתי סופסוף
07/03/2016 | 17:07
2
92
לקנות את הספר וראיתי שהוא מעל 40 שח
בגלל שאני מעבר לים וקונה הרבה זה לא בתקציב שלי..
באסה
לצפיה ב-'באסה '
באסה
08/03/2016 | 05:36
1
84
הוא לא בהנחה במבצע של יום האישה הבינלאומי?

האמת ששוקלת לוותר על הסיפור, לא יודעת עד כמה יש פה כאלה בעניין
לצפיה ב-'אני עוד בחיפוש אחרי הספר...'
אני עוד בחיפוש אחרי הספר...
11/03/2016 | 11:30
27
מקווה שאצליח לעמוד בלוחות הזמנים.

לצפיה ב-'פרק ראשון'
פרק ראשון
05/03/2016 | 07:43
2
182
וקישור לקניה של הספר

לצפיה ב-'תודה! בינתיים גמעתי את הפרק הראשון'
תודה! בינתיים גמעתי את הפרק הראשון
07/03/2016 | 06:35
1
113
לא סתם קוראים לספר "כאב"  (זה אמור להיות אייקון של תחבושות - לא מומיה)

קריא ומכאיב בעת ובעונה אחת
לצפיה ב-'אכן, הפרק הראשון משאיר רושם עז'
אכן, הפרק הראשון משאיר רושם עז
07/03/2016 | 13:20
91
קריא וכואב בעת ובעונה אחת-מדויק לגמרי
לצפיה ב-'לא פלא שאני לא מצליחה למצוא את הספר '
לא פלא שאני לא מצליחה למצוא את הספר
11/03/2016 | 11:34
1
93
לצפיה ב-''
11/03/2016 | 13:37
55
אולי תורידי את זה לנייד/טאבלט?
לצפיה ב-'ארוחת ערב משפחתית - חלום ושברו? אם תרצו אין זו אגדה?'
ארוחת ערב משפחתית - חלום ושברו? אם תרצו אין זו אגדה?
02/03/2016 | 23:25
19
323
בעקבות הכתבה הזו עם הנתונים הסטטיסטיים המבאסים...

כמה פעמים בשבוע אתן יושבות עם בני ביתכן לארוחת ערב משותפת "מסודרת"?
האם תמיד היה ככה או שהמספר עלה או ירד?
כמה זמן בערך נמשכת הארוחה?
מה אוכלים אצלכם לארוחת ערב? (הכוונה לארוחת ערב של יום חול רגיל - לא ליל הסדר/אירוח של מלכת אנגליה). אולי אחכים ואלמד משהו.
האם בבית שבו גדלתן היתה ארוחה מסודרת שכזו?

טיפ מיוחד לאיך גורמים לילדים לא לנדוד/להיעלם באמצע (ע"ע: "רק הלכתי לשירותים!" מפי מי שזלגה לכיוון המחשב ולא נראתה יותר)
לצפיה ב-''
03/03/2016 | 06:53
209

* כמה פעמים בשבוע אתן יושבות עם בני ביתכן לארוחת ערב משותפת "מסודרת"? פעמיים-שלוש

* האם תמיד היה ככה או שהמספר עלה או ירד? המספר ירד. פעם זה היה כמעט מדי ערב. אלא שמאז החלפתי עבודה לעבודה מוטרפת ואני מגיעה לפרקים בשעות משונות, וגם הילדות גדלו קצת. 

* כמה זמן בערך נמשכת הארוחה? ואללה לא יודעת. נראה לי 30 דקות גג

* מה אוכלים אצלכם לארוחת ערב? (הכוונה לארוחת ערב של יום חול רגיל - לא ליל הסדר/אירוח של מלכת אנגליה). אולי אחכים ואלמד משהו.
רפרטואר צר.... זה או ביצה עין/מקושקשת, עם טוסטים וירק כלשהו (גזר, מלפפון וכאלה - לפעמים סלט מוצרלה ועגבניה ביום מושקע),  או מרק מסיר אדירים שהוכן מבעוד מועד ומאפשר לארגן ארוחת ערב בשניה וחצי.  לפעמים גם יש פסטה עם רוטב פשוט- הרבה פעמים רוטב פסטו מהצנצנת במקרר.

* האם בבית שבו גדלתן היתה ארוחה מסודרת שכזו? בבית אמי בד"כ לא וזה הפריע לי. גם כשהיה אוכל מסודר, אמא שלי בד"כ רק ישבה איתי והסתכלה עלי אבל לא אכלה איתי. זה ככה עד היום אגב.

לצפיה ב-'ארוחת הערב שלנו '
ארוחת הערב שלנו
03/03/2016 | 11:08
242
מאז שעברנו דירה, לא יודעת להסביר למה אבל יוצא שאוכלים יותר יחד.
אולי זה רק בגלל ההתחדשות, מקוה שישאר ככה.
יוצא 2-3 פעמים בשבוע יחד ללא סופ"ש כבשישי יש לנו ארוחות משפחתיות ובשבת אוכלים צהריים יחד, לא תמיד.
כמו שכתבתי בפתיח עכשיו זה קורה קודם זה כמעט לא קרה בעיקר כי האיש לא תמיד בבית בשעת ארוחת הערב.
משך הארוחה עד 30 דקות, יכולה להסתיים גם לפני תלוי כמה הילדים מרוכזים באוכל וכמה הם מעוניינים לסיים לאכול להתפנות לדברים אחרים .
אם אוכלים ארוחת ערב ביחד זה יכול להיות גם פסטה ברוטב, שניצל עם תוספת וכד'. ארוחה רגילה, מה שבדרך כלל מכינים:
ביצים בכל הצורות ומכל הסוגים- חביתה, עין, ביצה בקן, לחם מטוגן...
כריכים- טונה במיונז, פסטרמה, גבנצ, חומוס, אבוקדו....
טוסט, פיצה על פיתה
לא זוכרת ארוחה מסודרת אצלנו בבית שבו גדלתי.

טיפים לאיך לא גורמים לילד להעלם. יש לי איום קבוע, מי שקם הצלחת שלו יורדת מהשולחן ולא יהיה עוד אוכל. עוד לא יצא שיישמתי את האיום גם כשקמו אולי פעם אחת ולדעתי זה היה כשהם כבר לא היו רעבים. אבל הם יודעים שלא כדאי להם לקום. מנסה לחנך שמורידים צלחת כשמסיימים ואז אני יודעת שסיימו לאכול וגם שכבר לא רעבים.
לדעתי אצלך גדולות יותר לא יודעת מה יקרה כשיגדלו עוד קצת, אולי גם אצלי יתחילו להעלם.

לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
03/03/2016 | 11:52
159
מה פעמים בשבוע אתן יושבות עם בני ביתכן לארוחת ערב משותפת "מסודרת"? כל יום שבו אני בבית בשעה שמונה. אנחנו משפחה חד הורית, שבה ההורה מתחלף כל יום: כל יום אחד חוזר מוקדם והשני טוחן עבודה. לכן כל יום אחד יושב עם הילדים לארוחת ערב, ואם השני מגיע בזמן - מצטרף.
האם תמיד היה ככה או שהמספר עלה או ירד? תמיד
כמה זמן בערך נמשכת הארוחה? עשרים-שלושים דקות (כמה שלוקח לקיסרית לסיים, אחרת היה הרבה יותר קצר)
מה אוכלים אצלכם לארוחת ערב? (הכוונה לארוחת ערב של יום חול רגיל - לא ליל הסדר/אירוח של מלכת אנגליה). אולי אחכים ואלמד משהו. ביצה סלט, בורקס, פנקייק/ וופל בלגי, טורטיות, מאפינס.
האם בבית שבו גדלתן היתה ארוחה מסודרת שכזו? מי זוכר?
טיפ מיוחד לאיך גורמים לילדים לא לנדוד/להיעלם באמצע (ע"ע: "רק הלכתי לשירותים!" מפי מי שזלגה לכיוון המחשב ולא נראתה יותר) - החוק הקבוע הוא שאסור לקום עד שכולם סיימו, גם לשירותים (מקסימום מזרזים את הקיסרית). אסור גם טלפונים ליד השולחן. זה עובד.
לצפיה ב-'מעט מידי'
מעט מידי
03/03/2016 | 17:37
5
292
הילדים יושבים יחד כל יום, למעט מי שחוזר מאוחר במיוחד. אני נוטה לא להצטרף אליהם.
נדמה לי שגם פעם היה דומה, אבל לא סגורה על זה.
כיוון שאני לא שם זה עובד בשיטת גומרים-הולכים.
ארוחת ערב זו הארוחה המבושלת אצלנו. הלהיט שלהם הוא בולונז.
כילדה היתה ארוחה מסודרת ממש. עוד אחד מהדברים הטובים ששלא לקחתי מבית הורי.

כדי למנוע מהם להעלם אני צריכה לשבת איתם ולהיות איתם. זה לא מאוד קורה.
לצפיה ב-'את חייבת לספר עוד, כי סקרנת אותי "טילים"'
את חייבת לספר עוד, כי סקרנת אותי "טילים"
04/03/2016 | 03:03
3
221
מדוע את מעדיפה לא להצטרף אליהם? ומה בעצם את עושה כשהם אוכלים? את פשוט בחדר אחר?  והם מגישים לעצמם?  ומתי את אוכלת?

סליחה על מבול השאלות.... אני בדיוק הפוכה ממך. גדלתי בבית כמו שאת מתארת. ועד היום ממש קשה לאמא שלי לשבת איתי או עם ילדותי/נכדותיה לאכול בבית.  במסעדה - כן. אבל בבית - כמעט אף פעם לא.

אצלה לדעתי זה עניין של "ספייס"/מרחב אישי. זה יותר מדי קרוב/אינטימי (היא תקרא לזה "ניג'וס"). אבל היא גדלה גם בבית שבו ההורים לא אכלו עם הילדים בד"כ - אז אצלה זו היתה הגירסא דינקותא. נראה שאצלך לא.
לצפיה ב-'דפקטים'
דפקטים
04/03/2016 | 08:12
2
245
אני נמצאת יותר מידי במחשב (שלא עומד ליד שולחן האוכל, ואין לי אינטרנט בטלפון, בדיוק מהסיבה הזו).
אני משתדלת להיות באזור, אבל הם בהחלט עורכים, ומגישים לעצמם ואוכלים ויכולים להסתדר בלעדי. זה שהם יכולים זה טוב, זה שזה קורה כל כך הרבה הרבה פחות. אגב, הם גם מכינים את האוכל הרבה פעמים לבד. וזה הרבה פעמים בא מהם.
לצפיה ב-'בנתי - תודה '
בנתי - תודה
06/03/2016 | 09:12
1
121
מה ההבדל בין ארוחה לסעודה? בסעודה יש ברכות וכאלה? 

3 סעודות משפחתיות נשמע מרשים ביותר - הדתיות עוזרת לכם לצבור קילומטראז'/נקודות בארוחות משפחתיות

ולא ידעתי שאתם משפחה דתית. כיף ללמוד משהו חדש.
לצפיה ב-'מה לא ידעת? מה?'
מה לא ידעת? מה?
07/03/2016 | 19:09
92
סעודה זה משה יותר רשמי כזה. בשבת אנחנו קוראים לזה סעודות, לא הבדל משמעותי.
סעודה שלישית, למשל, שהיא אחה"צ לקראת מוצ"ש (אצלנו, יש כאלו שאוכלים קודם) כוללת אצלנו בעיקר שאריות חלה וסלט. לפעמים משקיעים ומכינים מראש פשטידה ו/או פסטה.
לצפיה ב-'ושבתות אוכלים מסודר מאוד'
ושבתות אוכלים מסודר מאוד
04/03/2016 | 08:14
151
ובבוקר כולם יושבים יחד מתחילת הסעודה ועד סופה (לתינוקת יש פטור).
שלוש סעודות, כיאה למשפחה דתית.
לצפיה ב-'כל הארוחות משפחתיות (לכל מי שבבית מן הסתם)'
כל הארוחות משפחתיות (לכל מי שבבית מן הסתם)
03/03/2016 | 18:11
3
250
ארוחת ערב ובוקר תמיד כולם יחד, ירקות, פירות, לחם, קורנפלקס. צהריים משפחתי בשבת וראשון. אין אצלנו מחשב או טלויזיה בזמן האוכל אז אין בכלל נדידה. מי שסיים לאכול יכול לקום מהשולחן וללכת לעשות משהו אחר, אבל זה רק כשמסיימים לאכול (כמובן שלא מכריחים לאכול, אלא כשמי שאוכל החליט שהוא שבע).
בבית שגדלתי בו לא היו ארוחות מסודרות משפחתיות, רק בחגים.
לצפיה ב-'מעניין - תודה. '
מעניין - תודה.
04/03/2016 | 02:58
1
137
מעניין בעיני איך ההתנהלות שלך שונה מהבית שבו גדלת (שבו לא היו ארוחות מסודרות משפחתיות).

בן זוגך מגיע מ"מסורת" משפחתית אחרת? או שזו החלטה משותפת?

וגם - כשההורים שלך מתארחים אצלך - זה לא נראה להם מוזר/שונה ממה שהיה אצלם?
לצפיה ב-'אני חושבת שאצל בעלי היו ארוחות יותר מסודרות'
אני חושבת שאצל בעלי היו ארוחות יותר מסודרות
04/03/2016 | 04:06
140
אבל לא סגורה על זה בעצם. אני חושבת שזה פשוט התפתח אצלנו באופן טבעי ועם זה שהילדים צעירים עדין זה פשוט מה שעובד והגיוני. אני לא יכולה להבטיח שזה ישמר גם עוד 10 שנים, אבל מקווה שכן.
כשמתארחים אצלנו זה יותר הגיוני לעשות ארוחות משותפות כי בעצם כולנו כאן יחד כדי לבלות זמן יחד, הם טסים במיוחד אלינו (או אנחנו אליהם) אז מנסים לבלות יחד כמה שיותר, אז זאת סיטואציה שונה לדעתי.
לצפיה ב-'אותי מה ש"תפס" שגם בבוקר אתם אוכלים ביחד '
אותי מה ש"תפס" שגם בבוקר אתם אוכלים ביחד
04/03/2016 | 07:04
37
לצפיה ב-'עונה'
עונה
03/03/2016 | 18:13
155
כל יום
האם תמיד היה ככה או שהמספר עלה או ירד?
השתנה מאז המעבר לחו"ל.
בארץ הייתי מגיעה מהעבודה אחרי שהבנות היו אוכלות אצל אמא שלי.
בערך חצי שעה
מה אוכלים אצלכם לארוחת ערב?
זאת הארוחה החמה שלנו ומשתנה מיום ליום, מפסטה ברוטב ועד אורז וחזה עוף, מרק או מאפה ירקות. תלוי במוזה שלנו. לאחרונה התלנו להנהיג שיום בשבוע אחת הבנות אחראית להכין ארוחת ערב ואז זה יותר בכיוון סלט וחביתה.
ממש לא. רק בשבתות אכלנו יחד.
טיפ מיוחד לאיך גורמים לילדים לא לנדוד/להיעלם באמצע
אחרי שכולם מסיימים לאכול אנחנו עושים סבב 'משהו טוב שהיה היום',
הבנות מצפות לזה ולכן בדרכ לא קמות לפני הסבב.
לצפיה ב-' אוי שאלות קשות!!'
אוי שאלות קשות!!
03/03/2016 | 22:19
1
161

כמה פעמים בשבוע אתן יושבות עם בני ביתכן לארוחת ערב משותפת "מסודרת"? פעם בשבוע. משתדלת תמיד לשבת איתם ליד השולחן ובדרך כלל גם מנשנשת. בכל מקרה מתזמנים את האוכל של הילדים שיהיה מוכן ביחד כדי ששלושתם יאכלו ביחד. התרגלנו לאכול אחרי שהילדים הולכים לישון- ככה יש לנו ארוחת ערב זוגית - בנחת.

האם תמיד היה ככה או שהמספר עלה או ירד? המספר עלה. כשהם היו יותר קטנים זה היה רק לעזור להם "ולשרת" לא יכולנו לשבת וגם לאכול.

כמה זמן בערך נמשכת הארוחה? רבע שעה אם זאת לא ארוחה עם הרבה מנות (ז"א שאחרי שסיימו את מה שהכנתי הם מחכים לאכול משהו שעוד לא מוכן...)

מה אוכלים אצלכם לארוחת ערב? (הכוונה לארוחת ערב של יום חול רגיל - לא ליל הסדר/אירוח של מלכת אנגליה). אולי אחכים ואלמד משהו.
פסטה, טונה, ביצה קשה, חביתה מגולגלת (אחרי שנמרחה בגבינה לבנה ופוזרו זיתים), פיצה על פיתה, שניצלים, המבורגרים בלחמניה (ביום שאנחנו יודעים שלא אכלו במועדונית) ולאחרונה הבכור התחיל לאכול גם שקשוקה (תודות לחוג סיירות שחשף אותו לעגבניות), זיתים, מלפפונים ופלפלים.
לפעמים, שעה אחרי שנגמרת הארוחה הם מבקשים קורנפלקס (מנסה לגמול אותם מזה)

האם בבית שבו גדלתן היתה ארוחה מסודרת שכזו? ארוחת ערב היינו אוכלים כל האחים ביחד. אמא שלי אולי היתה ממצטרפת. לרוב, אבא שלי לא היה בבית בשעות כאלו אבל אם כן היה מצטרף (זוכרת שרק שניינו היינו אוכלים מסלט הצנון והעגבניות )

טיפ מיוחד לאיך גורמים לילדים לא לנדוד/להיעלם באמצע (ע"ע: "רק הלכתי לשירותים!" מפי מי שזלגה לכיוון המחשב ולא נראתה יותר)
אין לי. שיחה מעניינת משאירה אותם אולי עוד דקה ליד השולחן,לא מעבר.
הולכת לקרוא טיפים של אחרות.....
לצפיה ב-'נזכרתי בעוד מאכל שהצטרף לארוחות הערב שלנו - כדורי פאלפל '
נזכרתי בעוד מאכל שהצטרף לארוחות הערב שלנו - כדורי פאלפל
04/03/2016 | 21:28
38
לצפיה ב-'ארוחות ערב'
ארוחות ערב
04/03/2016 | 09:25
125
- קודם כל, הם אוכלים איתי תמיד ארוחת צהריים, כשהם באים הביתה בתי הספר. אז אני לא מרגישה שחסרות לנו ארוחות משותפות. לגבי הערב - אנחנו אוכלים את כל הארוחות שלושתנו יחד, חוץ מיום ב' שאז הם אוכלים אצל אבא שלי בערב, ויום נוסף (משתנה בין ג' ל-ד') שאז הם אוכלים ארוחת ערב אצל אבא שלהם. הבת גם מתארחת אצל חברה בערך פעם בשבוע, אוכלת אצלה ואז אני אוכלת רק עם הבן. בקיצור, זורמים. 

האם תמיד היה ככה או שהמספר עלה או ירד? - המתכונת הייתה דומה תמיד: מי שנמצאים בבית אוכלים יחד ארוחת ערב.

-לא מושכים הרבה. יושבים עד שגומרים לאכול, כמובן שתוך כדי זה יש דיבורים וצחוקים, אבל אין עניין של "להישאר לשבת" באופן יזום וכפוי.

-בדרך כלל ארוחה צמחונית. לפעמים פיצות ביתיות על פיתות/לחם, לפעמים מקושקשת-ירקות-לחם, וכדומה.

-כן, ארוחת ערב של המשפחה הייתה קבועה. לפעמים בחדר האוכל של הקיבוץ ולפעמים בבית. זאת הייתה ארוחה צמחונית, כמו אצלנו היום. הארוחה המבושלת היא בצהריים.

אין. הילדים רוצים את ארוחת הערב הזאת, ואני לא מתערבת עם רצון של מישהו לסיים את הארוחה מהר יותר ולזלוג לכיוון כלשהו. רק הבהרתי להם שאם מישהו רעב אחר כך, הוא יצטרך להכין לעצמו משהו לאכול בעצמו. הם רוצים את הארוחה הזאת לא פחות ממני, אז אין בעיה. אני לא מרגישה צורך לקבוע זמן מסויים שהארוחה הזאת אמורה להימשך, ומבחינתי גם אם זה רק 10 או 15 דקות של ישיבה משותפת, זה מספיק טוב. אנחנו ממילא חיים יחד בדירת 3 חדרים קטנה, מדברים ומתקשרים הרבה, אוכלים יחד את כל ארוחות הצהריים בנוסף לחלק גדול מארוחות הערב. 
לצפיה ב-'אנחנו רק זוג , אבל לצערי לא ממש מצליחים לאכול ביחד...'
אנחנו רק זוג , אבל לצערי לא ממש מצליחים לאכול ביחד...
04/03/2016 | 13:53
1
198
אני לרוב לא מגיעה לאכול בצורה מסודרת בגן ולכן כשמגיעה הבייתה אוכלת ואז זה כבר קרוב לארוחת הערב ולרוב הבחור מגיע די מאוחר -בשעות שאני כבר משתדלת לא לאכול.

בסופשבוע מקפידים על אכילה מסודרת. מניחה ומקווה שכשיהיו ילדים-הכל יהיה מאוזן ונקפיד על זה יותר.
לצפיה ב-'כשאנחנו היינו זוג אכלנו פחות ארוחות ערב ביחד'
כשאנחנו היינו זוג אכלנו פחות ארוחות ערב ביחד
07/03/2016 | 03:51
112
לא הגענו הביתה באותן שעות, היו לנו יותר עיסוקי ערב/לילה וכו'. 
לצפיה ב-'מתנת לידה מהעבודה'
מתנת לידה מהעבודה
01/03/2016 | 20:55
15
244
היי בנות,
סתם מתוך סקרנות...
אשמח לדעת איזו מתנה קיבלתן מהעבודה שלכן והאם אתן מרוצות ממנה?
אני קיבלתי משחק עבור התינוק שיתאים לו רק בגיל חצי שנה אולי... ומזרן פעילות נחמד.
לצפיה ב-'בילד הראשון - קבלתי מנשא לטיולים מאוד מושקע (ומאוד אנחנו)'
בילד הראשון - קבלתי מנשא לטיולים מאוד מושקע (ומאוד אנחנו)
01/03/2016 | 21:53
181
אך הוא נראה לנו אז כ"כ גדול כך שהוא הוחלף בדברים קטנים לשימוש יומיומי.
לילד השני - אני לא זוכרת  (אולי כסף)
לשלישי - בקשתי בגדים - כדי שגם לו יהיו בגדים חדשים

מהעבודה של בעלי - לשניים הראשונים קבלנו דובים. הילד השלישי נולד בעבודה אחרת שהבוסים אפילו לא אמרו לו מזל טוב . קבלנו זר פרחים ההצוות הקרוב.

לדעתי קבלת מתנות נחמדות מאוד (דווקא מתנה להמשך היא כייפית ומן הסתם יכולה לשמש לתקופה ארוכה יותר מצעצוע שתינוק מחזיק ביד)
לצפיה ב-'מהעבודה בלבד?'
מהעבודה בלבד?
01/03/2016 | 22:39
1
206
עם הבכורה קיבלנו זר פרחים הביתה (לא זכינו להנות ממנו הרבה כי היא היתה בפגייה הרבה שבועות )

עם האמצעית - בארה"ב קיבלנו.....זר פרחים הביתה. 

עם צעירתנו החברים מהעבודה אספו כסף וקיבלנו כרטיס מתנה לאמאזון בהרבה כסף כי היו הרבה חברים... בסביבות 30 דולר. וניצלנו אותם לקניית חיתולים רב פעמיים מעולים.

עם השניה והשלישית היו כמה חברות לעבודה שהביאו ארוחת ערב מבושלת (זה מקובל פה) מה שהיה מאוד נחמד.

אין לי טענות לאף עבודה. מה שיוצא - אני מרוצה....
לצפיה ב-'300 דולר לא 30 (שגיאת הקלדה)'
300 דולר לא 30 (שגיאת הקלדה)
01/03/2016 | 22:59
34
לצפיה ב-'כייף לקבל מתנות שמתאימות לגיל מאוחר יותר'
כייף לקבל מתנות שמתאימות לגיל מאוחר יותר
02/03/2016 | 06:45
134
בהתחלה כולם מביאים מתנות שמתאימות לגיל לידה והם גדלים כל-כך מהר שכייף שיש גם משחקים לגיל חצי שנה.
בשתי הלידות קיבלתי מתנה כסף כשעשיתי ארוע. בוסים שונים. לא זוכרת כמה.
בלידה הראשונה החברים מהעבודה באו לבקר בבית חולים והביאו לי מתנה קשת לעגלה (מקוה שמתארת נכון את המתנה). גם זו לא בדיוק מתנה לגיל לידה אבל שימשה אותי המון בשני הילדים והיתה מעולה. 

לצפיה ב-'אם אני זוכרת נכון, קיבלתי סט מצעים מהמקום שבו עבדתי אז'
אם אני זוכרת נכון, קיבלתי סט מצעים מהמקום שבו עבדתי אז
02/03/2016 | 08:03
120
סט זוגי של בוגרים, לי ולבן זוגי, לא לתינוק. זה היה לפני 11 שנים +, לכן אני לא זוכרת בדיוק. 
כשהבת נולדה, בדיוק לא עבדתי בשום מקום כשכירה.
לא הייתי צריכה דברים בשביל התינוק והיה סבבה, הסט הזה (אם כי אני זוכרת גם שהוא לא היה כל כך לטעמי).
לצפיה ב-'כלום'
כלום
02/03/2016 | 15:45
107
חברים בעבודה התארגנו ושלחו לי שובר לשילב. מקום העבודה לא שלח כלום פרט לגלויית ברכה.
אצל החצי נותנים מזרון פעילות של מיננה (בלידה השניה כבר בחרתי מהקטלוג של מיננה היות ומזרון כבר היה, כנל בשלישית).
אצל ההורים שלי הם קיבלו מתנות כסבים להולדת הנכד - 2-3 צעצועים רכים של טף טויס, מקסים ממש.

וגם אני חושבת שזה מעולה לקבל דברים בחשיבה קדימה. אני נוהגת לבקש מתנות לימי הולדת בראייה כזו. הם מתפתחים מאוד מהר בשנתיים הראשונות ושווה לפזר מתנות על פני שלבי ההתפתחות השונים.
לצפיה ב-'פחחח'
פחחח
03/03/2016 | 12:00
90
קודם שאקבל שי לחג בחג כלשהו, אח"כ נדבר על מתנה למשהו אחר...
לצפיה ב-'SMS ברכה'
SMS ברכה
03/03/2016 | 17:30
102
ושאלה למחלקת יולדות איפה נמצא קובץ מסויים (בכונן המשותף, ויש שם את כל המידע שאתה צריך).

בעלי, שעובד במקום גדול ומסודר קיבל חבילה מסודרת שכללה שמיכה וצעצוע או שניים.
לצפיה ב-'משתנה בין הלידות'
משתנה בין הלידות
05/03/2016 | 17:58
77
בראשונה: מהעבודה שלי קיבלנו 1000 ש"ח בתווים לשילב. מהעבןדה של בן הזוג קיבלנו שי של 50 ש"ח (או 100 ש"ח) לטיוז אר אס. אני חשבתי שזו מתנת התעללות, כי לא מצאתי שם כלום, והייתי חייבת להוסיף כסף.

בשנייה: קיבלנו רק מהעבדוה של בן הזוג (אני עזבתי את העבודה), שני שוברים של 220 ש"ח כ"א לשילב (תאומות).
לצפיה ב-' מתנת בת מצווה'
מתנת בת מצווה
07/03/2016 | 14:34
4
102
שאלה נדושה, אני יודעת, אבל בכ"ז... כמה כסף לדעתכן כדאי לתת כמתנת בת מצווה?

(אגב, האופציה של מתנה לא קיימת אחרי בירור עם האמא)

קצת פרטים:
מדובר בבת מצווה של האחיינית שלי.
היא המבוגרת מבין כל בני ובנות המשפחה והראשונה במשפחה לחגוג בת מצווה.
האירוע מצומצם (משפחה בלבד; כ-20 נפשות) וכולל ארוחה במסעדה בלי ריקודים ואלמנטים נוספים.
אני מגיעה עם בן זוגי.
הקשר הפיסי עם החוגגת רחוק (מפגש או שניים בשנה בליל הסדר או באירועים מיוחדים), אבל רגשית יחסית קרוב יותר.

חשבתי על 1000 ש"ח.
מה דעתכם/ן? 
לצפיה ב-'נשמע לי הרבה (מדי) אבל...'
נשמע לי הרבה (מדי) אבל...
07/03/2016 | 16:28
1
84
1. אני לא גרה בארץ אז אין לי אינדיקציה טובה למה מקובל היום וגם

2. איכשהו כשאני ובן זוגי דנים בסוגיה דומה תמיד המספר שאני מציעה הוא הנמוך יותר - אז אולי יש לי הטייה לכיוון הנמוך יותר.... (שזו דרך יפה לומר שאולי אני קמצנית...)
לצפיה ב-'תודה '
תודה
08/03/2016 | 09:42
46
1. אמנם אני כן גרה בארץ, אבל בכ"ז אין לי אינדיקציה למה מקובל היום (ולכן שאלתי)
2. בן זוגי סבור שהסכום שהצעתי גבוה מידי (והסכום יוצא מהחשבון שלי, ככה שזה לא מטעמי קמצנות ), כך שלא בהכרח שלך יש נטיה לסכום נמוך יותר אלא שהסכום שחשבתי עליו באמת גבוה "מידי".
לצפיה ב-'לדעתי, זה תלוי איפה גרים, מי עוד מביא מתנות וכמה אחיינים '
לדעתי, זה תלוי איפה גרים, מי עוד מביא מתנות וכמה אחיינים
07/03/2016 | 21:37
1
75
יש עוד מלבדה (כי זה צריך להיות סכום שלא "יחנוק" אותך עם האחיינים האחרים, שאותם לא תרצי לקפח....)
מסייגת שהאחיינים שלי עוד צעירים כך שאנחנו עוד לא שם...
אני חושבת שעבור הבן שלי (עכשיו בן 12) מתנה של 400-500 ש"ח תהיה מתנת בר מצווה מכובדת+++ מאנשי קרבה ראשונה - סבתות ודודים (3 דודים). 

יש גם עניין מי יקבל את הכסף: אני מכירה הורים שהסכימו מראש עם הילדים על חצי חצי או כסף מועבר להורים ומתנות לילד וכד'. ייתכן שלמרות שאת רוצה לשמח את הילדה, תשמחי בעיקר את הוריה 

אני מתלבטת כמה להביא לבר מצוה שאנחנו מוזמנים כזוג (בן של חברים , עושים אירוע במסעדה)

לצפיה ב-'תודה '
תודה
08/03/2016 | 09:52
42
 יש 4 אחיינים כרגע (אולי יהיו נוספים בעתיד). ההפרשים ביניהם הם בערך 3 שנים אחד מהשני, כך שעוד כמה מאות שקלים שמתחלקים ל-3 שנים זה לא *ה*שיקול שלי.
 יש לה קופה משלה בה היא שומרת כספי מתנות, כך שאני מניחה שהכסף אכן יגיע לידיה, אבל גם לשמח את הוריה זה בסדר מצידי
 יש עוד 3 דודות ושני זוגות סבא-סבתא שיביאו מתנות.
 למה יש תלות במקום המגורים? גרים במרכז.
לצפיה ב-'צ'ק מהמקום עבודה. ועוד תלושים לשילב מהעבודה (כל אחד נתן'
צ'ק מהמקום עבודה. ועוד תלושים לשילב מהעבודה (כל אחד נתן
10/03/2016 | 10:12
50
50 שח).
לצפיה ב-'בחני את עצמך: הביורוקרטיה ואני '
בחני את עצמך: הביורוקרטיה ואני
29/02/2016 | 14:52
15
240
מי בביתכן מטפל בנושאי ניירת וביורוקרטיה?
האם יש ערימות ניירת בביתכן או שהכל כבר מגיע במייל וזהו?
בבית של מי את מקנאה כי הוא תמיד מתוקתק ונטול כל ניירת?
איזו מטלה ביורוקרטית "שוברת" אותך, אם בכלל?
בבית הוריך, מי טיפל בניירת וביורוקרטיה (אז עוד לא היה דיגיטלי...)
באיזה הישג ביורוקרוטי את גאה? (כלומר - משהו שלא נשברת, טרחת, היגשת, עקבת ובסוף הסתדר)
שאלת רשות - כשלון ביורוקרטי.... (אם כי אולי לא היה שווה לטרוח כלל)

וכל דבר קשור העולה על דעתך
לצפיה ב-'מתחילה. אחלה סקר אגב '
מתחילה. אחלה סקר אגב
29/02/2016 | 17:18
161
* מי בביתכן מטפל בנושאי ניירת וביורוקרטיה?  אני. רק אני. מי חשבתן? לרמבו יש מטלות אחרות - רבות מהן פיזיות (גינה, שיפוצים, וכאלה)

* האם יש ערימות ניירת בביתכן או שהכל כבר מגיע במייל וזהו? יש ניירות. למרות שמנסה לעבור להודעות במייל אבל תמיד יש דברים, שלא לדבר על ניירות מבתי הספר... זה לא נגמר.

באופן כללי אנחנו סורקים ואז גורסים עד כמה שאפשר. זה גם מאפשר אחר כך למצוא דברים יותר בקלות

בבית של מי את מקנאה כי הוא תמיד מתוקתק ונטול כל ניירת? של רוב האנשים מסביבי. למרות שבן זוגי בטוח שהם מחביאים אותם באיזה ארון לפני שאנחנו מגיעים לביקור...

איזו מטלה ביורוקרטית "שוברת" אותך, אם בכלל? אף מטלה. bring it on. לא מפחדת מטופסולוגיה - רואה בה אתגר משעשע

בבית הוריך, מי טיפל בניירת וביורוקרטיה (אז עוד לא היה דיגיטלי...). הוריי התגרשו כשהייתי קטנה אז כל אחד בשלו....  זכורות לי כל מיני תיקיות וקלסרים

באיזה הישג ביורוקרוטי את גאה? (כלומר - משהו שלא נשברת, טרחת, היגשת, עקבת ובסוף הסתדר). כל מיני ערעורים לביטוח הרפואי (בארה"ב זה סיפור ארוך) וגם דרכונים זרים לילדות.

שאלת רשות - כשלון ביורוקרטי.... (אם כי אולי לא היה שווה לטרוח כלל) - אני תמיד שמחה למלא טפסים או להילחם בממסד - תמיד מנסה לפחות פעם אחת.
לצפיה ב-'בירו'
בירו
29/02/2016 | 20:10
3
109
- מי בביתכן מטפל בנושאי ניירת וביורוקרטיה?
אני (כי אין כאן מבוגר אחר)
- האם יש ערימות ניירת בביתכן או שהכל כבר מגיע במייל וזהו?
בגלל חששות, אני נמנעת מלעשות הוראות קבע לתשלומים לרשויות ולגופים, אז אין לי מנוס אלא להתעסק עם ניירת.
 - בבית של מי את מקנאה כי הוא תמיד מתוקתק ונטול כל ניירת?
אין בית כזה. כלומר, יש בתים מתוקתקים ומסודרים יותר מהבית שלי, אבל בלי קשר לניירת. 
- איזו מטלה ביורוקרטית "שוברת" אותך, אם בכלל?
מה שלא ברור ודורש בירורים.
- בבית הוריך, מי טיפל בניירת וביורוקרטיה (אז עוד לא היה דיגיטלי...)
לא הייתה בירוקרטיה בכלל. נפלאות הקיבוץ בימים ההם.
- באיזה הישג ביורוקרוטי את גאה? (כלומר - משהו שלא נשברת, טרחת, היגשת, עקבת ובסוף הסתדר)
אני מפחדת לענות, מחשש לעין רעה.

לצפיה ב-'משום מה גם אנחנו נמנעים מהוראות קבע '
משום מה גם אנחנו נמנעים מהוראות קבע
29/02/2016 | 23:36
95
ישירות מחשבון הבנק (לא מטעמי מינוס, אין לי הסבר רציונלי)
רק לחברת חשמל שנותנת הנחה בגין תשלום בהוראת קבע יש הוראת קבע.

לצפיה ב-'החששות הם מחיוב יתר ושאז תצטרכי לריב איתם על זה?'
החששות הם מחיוב יתר ושאז תצטרכי לריב איתם על זה?
01/03/2016 | 01:38
1
85
את זה אני דווקא מבינה

אבל אי אפשר להירשם לקבל את החשבונות במייל במקום בדואר ישראל? (בלי הוראת קבע - סתם לקבל אותם רק באופן אלקטרוני)

אחחח - אני מקנאה באנשים האלה בעבר בקיבוץ שלא היו להם הטרדות האלה על הראש. זה הרבה עבודה הניירת - לפחות אצלנו .   
לצפיה ב-'האמת שהחששות הם בעקבות מקרים שהיו אצלנו ביישוב'
האמת שהחששות הם בעקבות מקרים שהיו אצלנו ביישוב
01/03/2016 | 16:47
91
קרו פעמיים שתאגיד המים חייב פתאום אנשים בסכומים מטורפים ולא סבירים בעליל (אנשים שתמיד שילמו 200-300 שקלים חויבו פתאות באלפי שקלים, כשצריכת המים שלהם הייתה כרגיל), האנשים שחויבו ניסו להיאבק ולקבל את כספם בחזרה ולא היה עם מי לדבר. עד כמה שידוע לי, הם לא ראו שקל בחזרה. למזלי, זה לא קרה לי, ובשנה האחרונה המועצה התנתקה סוף סוף מתאגיד המים ומשק המים עבר למועצה, ויש לקוות שהמועצה תתנהל בצורה הגונה יותר מהתאגיד המפוקפק הזה. אבל אני הפנמתי שכדאי לסמוך כמה שפחות על גופים וחברות בנוגע לחיובים. חוץ מהסלולרי והכבלים, שאלה באמת סכומים קטנים וקבועים, עם כל השאר אני נשארת עם ההודעות בדואר, נוהל מסורבל ככל שיהיה...
לצפיה ב-'שונאאאאאאת בירוקרטיה'
שונאאאאאאת בירוקרטיה
29/02/2016 | 20:57
100
מי בביתכן מטפל בנושאי ניירת וביורוקרטיה?
רק הוא. אבל ממש רק.
האם יש ערימות ניירת בביתכן או שהכל כבר מגיע במייל וזהו?
ממש כמעט הכל במייל. ופה במדינה זה עוד יותר מאורגן מבישראל לפי מה שהתרשמתי בינתיים...
בבית של מי את מקנאה כי הוא תמיד מתוקתק ונטול כל ניירת?
אף אחד. הבית שלי מושלם
איזו מטלה ביורוקרטית "שוברת" אותך, אם בכלל?
כמו שכתבתי - בירוקרטיה זה לא אני.
בבית הוריך, מי טיפל בניירת וביורוקרטיה (אז עוד לא היה דיגיטלי...)
אמא שלי. ורק היא.
באיזה הישג ביורוקרוטי את גאה? (כלומר - משהו שלא נשברת, טרחת, היגשת, עקבת ובסוף הסתדר)
קצבת הביטוח הלאומי שלי. אומנם לא אני התעסקתי בבירוקרטיה אבל אני התייצבתי לוועדות
לויודעת...

לצפיה ב-'ביו ביו ביורוקרטיה '
ביו ביו ביורוקרטיה
29/02/2016 | 23:30
90
מי בביתכן מטפל בנושאי ניירת וביורוקרטיה? בניירת - לרוב אני. ביורוקטיה מבחינתי זה גם תורים לקופ"ח ועל זה בעלי אחראי.
  האם יש ערימות ניירת בביתכן או שהכל כבר מגיע במייל וזהו? רק נייר. אחרת לא אגיע לבדיקה ומעקב. הילדים אוהבים לפתוח מעטפות - אז זה די מכריח לטפל.... 
  בבית של מי את מקנאה כי הוא תמיד מתוקתק ונטול כל ניירת? אמא שלי. היא גם מעיפה את מה שפג תוקף לפי איזו רשימה שהיא פעם קבלה. ואצלנו זה רק מתאסף ומתאסף ומתאסף....
איזו מטלה ביורוקרטית "שוברת" אותך, אם בכלל? לא יודעת בעלי מטפל בשכאלו
  בבית הוריך, מי טיפל בניירת וביורוקרטיה (אז עוד לא היה דיגיטלי...). אמא שלי.
  באיזה הישג ביורוקרוטי את גאה? (כלומר - משהו שלא נשברת, טרחת, היגשת, עקבת ובסוף הסתדר). לא עולה לי בראש אחד כזה
שאלת רשות - כשלון ביורוקרטי.... (אם כי אולי לא היה שווה לטרוח כלל). הקשר הלא קיים בין ביטוח לאומי למס הכנסה  
ביטוח לאומי שילם לי בזמנו דמי לידה ועכשיו מס הכנסה החליט שלא שילמתי עליה מספיק מס הכנסה וגבה סכום לא קטן. וגם בשביל זה היינו צריכים למלא המון טופסיאדה ולהציג טפסים מהבנק (שעלו לנו כסף)

ובגלל שהתלבטתי איך בכלל צריך לכתוב: ביורוקרטיה או בירוקרטיה הלכתי ומצאתי כי היתה הצעה לקרוא לזה שָׂרֶרֶת.
לצפיה ב-'בדיוק בתקופה המתאימה עם המעבר היתה והרבה '
בדיוק בתקופה המתאימה עם המעבר היתה והרבה
01/03/2016 | 06:34
81
 אני אחראית ביורוקרטיה, בעלי לדברים אחרים.
 אין ערמות ניירת, יש קופסא שבתוכה אוספת הכל ואחת לפרק זמן (4 חודשים בערך) אני לוקחת הכל ומתייקת במקומות המתאימים. יש קלסר לכל דבר.
היום מציעים לי לקבל הכל במייל ולאט לאט אני עוברת לחשבונות במייל אבל הניירת לא נגמרת כי תמיד יש מסמכים שבמקבלים בנייר.
גם אני נגד הוראות קבע שוקלת לעשות רק בארנונה עכשיו שזה חודש בחודשו ומקל על ההתנהלות החודשית.
 לא מקנאה באף אחד, הבית שלנו יחסית מתוקתק. עכשיו מקוה שיהיה יותר, כשהשטח גדל, אמנם יש יותר מקום לפזר אבל יש גם הרבה יותר מקום לשים דברים ונראה הרבה פחות עמוס מקודם.
 אף מטלה לא שוברת אותי, במיוחד עכשיו במעבר שלחלק מנותני השרות הייתי צריכה להתקשר כל-כך הרבה פעמים בשביל שיענו, שאקבל תשובה ו/או אדע מה לעשות, לא נשברתי. לקטר, קיטרתי בלי סוף, זה בהחלט עייף אותי מאוד. שמחה להיות אחרי.
 בבית הוריי אימי טיפלה בניירת בעיקר כי אבי עבד המון שעות וכמעט ולא היה בבית.
 אני גאה בכל ההשגים של התקופה האחרונה. היו לי מטלות אינסופיות, בעזרת פנקס רשמתי אותן, חילקתי אותן לימים שונים כדי לא להתחרפן והצלחתי. מבחינת הרשויות סיימנתי מבחינת נותני שירות נשארו שאריות קלות שגם בהן אני כבר מטפלת ואוטוטו מסיימת.
 לא חושבת שהיה לי כשלון ביורוקרטי כי אני לא מוותרת. ממשיכה עד שמסיימת.
לצפיה ב-''
01/03/2016 | 08:07
59
הוא מטפל בהכל. שונאת את זה.
יש ניירת, יש מיילים.
לא מכירה בתים נטולי ניירת. תמיד יש משהו.
הכי קשה לי עם בירוקרטיה של קופ"ח. כי לזה מתווסף הלחץ הבריאותי.
אצל הורי - לרוב זה היה אבא, כמדומני.
הישג אצלי לא נמדד בהצלחה הסופית אלא בלגשת לטיפול ולהתמיד. אתמול, בעבודה אומנם, תיקתקתי משהו שעלול היה להגרר ימים.

לצפיה ב-'שונאת ביורוקרטיה'
שונאת ביורוקרטיה
01/03/2016 | 09:23
63
מי בביתכן מטפל בנושאי ניירת וביורוקרטיה? רק הוא. שונאת את זה.
האם יש ערימות ניירת בביתכן או שהכל כבר מגיע במייל וזהו? כמעט הכל מגיע במייל. הכל מתוייק בקלסרים מסודרים.
בבית של מי את מקנאה כי הוא תמיד מתוקתק ונטול כל ניירת? אין לי מה לקנא. בענייני ניירת אנחנו מתוקתקים.
איזו מטלה ביורוקרטית "שוברת" אותך, אם בכלל? כל מטלה ביורוקרטית שהיא.
בבית הוריך, מי טיפל בניירת וביורוקרטיה (אז עוד לא היה דיגיטלי...) אבא שלי טיפל בהכל. אמא שלי עברה משבר ניירת רציני כשהוא נפטר והיא נאלצה להתחיל לטפל בכל.
באיזה הישג ביורוקרוטי את גאה? (כלומר - משהו שלא נשברת, טרחת, היגשת, עקבת ובסוף הסתדר) אין.
שאלת רשות - כשלון ביורוקרטי.... (אם כי אולי לא היה שווה לטרוח כלל) עברתי תאונה בדרך לעבודה וניסיתי לקבל עליה אישור כתאונת עבודה. ביטוח לאומי לא הסכים איתי. סתם בזבזתי זמן על מילוי טפסים, טרטור של הרו"ח ושיחה עם החוקר של ביטוח לאומי. בדיעבד - מלכתחילה היה לי ברור שלא יתקבל והתחלתי את כל התהליך רק בגלל לחץ של נציג קופ"ח.
לצפיה ב-'שונאת שונאת ביוקרטיה '
שונאת שונאת ביוקרטיה
01/03/2016 | 13:50
112
מי בביתכן מטפל בנושאי ניירת וביורוקרטיה? לרוב הבעל, נדיר שאני. הוא יודע כמה אני לא סובלת את זה וכמה אני נלחצת מזה.

האם יש ערימות ניירת בביתכן או שהכל כבר מגיע במייל וזהו? יש ויש-במיוחד חשבונות שנשלחים מטעם המרפאה שלנו למרות שאין סיבה (שילמנו מראש על 2 טיפולים וכל מה שנלווה אליהם). הבעל מתייק פעם בחודש.

בבית של מי את מקנאה כי הוא תמיד מתוקתק ונטול כל ניירת? הממ... לא שמה לב לזה במיוחד...

איזו מטלה ביורוקרטית "שוברת" אותך, אם בכלל? ללכת לבנקים/להתווכח על חשבונות...

בבית הוריך, מי טיפל בניירת וביורוקרטיה (אז עוד לא היה דיגיטלי...) אבא שלי, ומסכן מי שהיה צריך להתמודד מולו...

באיזה הישג ביורוקרוטי את גאה? (כלומר - משהו שלא נשברת, טרחת, היגשת, עקבת ובסוף הסתדר)- גאה בזה שקצת אחרי שהגענו לפה הייתי צריכה ללכת לסדר משהו בבנק ולמרות הלחץ שלא אדע לבטא את עצמי ולהסביר באנגלית כי בקושי בארץ ידעתי להסביר את עצמי בבנק (ואני בת של עובד בנק!!!) ובאתי, הסברתי, עזרו לי וממש הלך טוב.

הממ... לרוב אם יש חשד לכישלון, הטיפול בעניין מלווה בבעלי ואז אין כשלונות
לצפיה ב-'עונה....'
עונה....
01/03/2016 | 20:58
46
אצלנו יש חלוקה שווה. מפני שאנחנו גרים בניו יורק, בעלי מטפל בחשבונות ותשלומים ואני , בגלל שאני דוברת אנגלית שפת אם, מטפלת בבעיות שמצריכות שיחות טלפון ואסרטיביות
לבעלי יש משרד בבית ולכן כל הניירת נמצאת אצלו במשרד. וכן, יש שם ערימות אדירות של ניירת! אבל ייאמר לזכותו שהוא אף פעם לא שוכח לשלם חשבון והוא תמיד יודע איפה כל חשבון נמצא
את האמת, שום מטלה ביורוקרטית לא שוברת אותי. להיפך, לפעמים אני מוצאת את עצמי נהנית לדבר עם פקידי השירות השונים.
אחרי שילדתי קיבלתי חשבון של כמה עשרות אלפי דולרים מבית החולים. מסתבר שהיה קצר בין בית החולים לחברת הביטוח וחברת הביטוח לא שילמה. מבית החולים דרשו ממני לשלם וגם הוסיפו כל מיני איומים על עיקולים והרס היסטורית האשראי שלי. מיותר לציין שחברת הביטוח שמעה ממני... לאחר כשבועיים העניין טופל והייתי די גאה בעצמי למרות שהבנתי שזה עניין של חוסר הבנה.
לצפיה ב-'שונאת ביוקרטיה אבל אין לי שום ברירה...'
שונאת ביוקרטיה אבל אין לי שום ברירה...
01/03/2016 | 21:55
1
138
הלוואי ויכולתי להעיף את הכל אליו. החצי בוודאי היה מתקתק הכל. משלם חשבונות בזמן - מתייק הכל. אבל בגלל שהוא כזה אנאלי ולחוץ התפקיד הלא נחשק שלי הוא. 
יש ערימות ניירת בבית מדי פעם שאני מתייאשת הבעל מתייאש או השד יודע מה אני חוטפת קריזה יושבת ועובדת המון זמן על מנת לתייק קצת.
מקנאה בכל הבתים שמתקתקים עניינים אני כזאת לא מסודרת.
מה שובר אותי? כל משימה שדורשת שוב ושוב טלפונים למשל לקבל סופסופ זכאות להוראה אחרי שסיימתי מסלול להסבת אקדמאים הוציאו לי את המיץ ואחרי כך מתפלאים למה אין הרבה מורים למתמטיקה? שישאלו למה יש מורים בכלל אם הביוקרטיה הזאת היא משהו ששובר.
בבית של הוריי אמא שלי תמיד טיפלה בזה. אבא שלי לא ידע מה נעשה מימינו ומשמאלו אמא שלי יכלה לבזבז מיליונים (אם היו...) והוא לא היה יודע... מטבע הדברים גם אני מטפלת בזה. 
איזה הישג ביוקרטי? שסוף סוף הצלחתי לשלוח את העבודה שלי לאתר שהחזיר לי את העבודה שוב ושוב ובסוף זכיתי במקום הראשון...
ועדיין - יש חשבונות לא משולמים - יום אחד ינתקו לי את החשמל והמים... אין לי כוח אליהם!!
לצפיה ב-'וואו - את נשמעת מוצפת...'
וואו - את נשמעת מוצפת...
02/03/2016 | 23:12
81
דווקא נשמע שבן זוגך יהיה אלוף בזה -- למה בעצם את לא מעבירה אליו? זו בדיוק משימה לחובבי פרטים בעלי מוטיבציה (שזה התיאור החיובי של "אנאלי ולחוץ" בעיני )
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
03/03/2016 | 11:59
61
מי בביתכן מטפל בנושאי ניירת וביורוקרטיה? אני
האם יש ערימות ניירת בביתכן או שהכל כבר מגיע במייל וזהו? ניירת, אם זה מגיע במייל אתעלם וזה לא ייגמר טוב. ביטלתי את כל האישורים לניירת במייל.
בבית של מי את מקנאה כי הוא תמיד מתוקתק ונטול כל ניירת? הבית שלי מאוד מתוקתק ואני מניחה שהניירת מוסתרת אצל אחרים באותה מידת יעילות כמו אצלי. למה לקנא?
איזו מטלה ביורוקרטית "שוברת" אותך, אם בכלל? אני שונאת את כולן באותה מידה. בעצם, אלה שיכולות להיות מטופלות ברשת פחות מעצבנות, אלה שדורשות שיחות טלפון או פגישה עם פקיד, הכי גרוע.
בבית הוריך, מי טיפל בניירת וביורוקרטיה (אז עוד לא היה דיגיטלי...) אמא שלי.
באיזה הישג ביורוקרוטי את גאה? (כלומר - משהו שלא נשברת, טרחת, היגשת, עקבת ובסוף הסתדר) ערעורים על חיובים שגויים בכרטיס האשראי
שאלת רשות - כשלון ביורוקרטי.... (אם כי אולי לא היה שווה לטרוח כלל) טיסה אוברבוקד שהורדתי ממנה כמעט בכח וביטוח הנסיעות סירב לפצות אותי על התשלום המיותר על המלון באותו לילה כי חברת הטיסה נתנה לי פיצוי. אין ספק שלמדתי הרבה באותו לילה...

לצפיה ב-'המלצה/אכזבה פיטר פן של התיאטרון הקלאסי'
המלצה/אכזבה פיטר פן של התיאטרון הקלאסי
01/03/2016 | 18:20
6
156
למישהי יש נסיון עם ההצגה?
הילדה בת ה 5 מטורפת על פיטר פן, מצאתי שההצגה הזאת רצה עכשיו. רוצה לקחת אותה, אבל מפחדת שלא תהיה פלופ.

לא פרסומת, בחיי!
לצפיה ב-'זה לא מופיע ברשימת ההמלצות של ועדת הרפרטואר '
זה לא מופיע ברשימת ההמלצות של ועדת הרפרטואר
04/03/2016 | 22:21
5
87
של סל תרבות. אז אם ההצגה לא מאד חדשה, סיכוי לא קטן שהיא פשוט לא מומלצת. 

לצפיה ב-'מה בעצם מבדיל בין הצגה טובה ומומלצת להצגה שאינה מומלצת ?'
מה בעצם מבדיל בין הצגה טובה ומומלצת להצגה שאינה מומלצת ?
05/03/2016 | 09:14
4
63
האם את יודעת מה הפרמטרים שנבחנים?

לצפיה ב-'יודעת בערך'
יודעת בערך
05/03/2016 | 21:27
3
68
הם בוחנים את איכות המשחק, המחזה, המוסיקה, התלבושות, התפאורה. אני לא יודעת לפי מה הם קובעים מהו מחזה איכותי לעומת מחזה פחות איכותי, אבל כנראה יש פרמטרים. הוועדה מורכבת (בתקופה שאני הכרתי אותה) מאקדמאים בתחום התאטרון, מתוכם לא מעט מרכזות מגמות תאטרון בבתי ספר. 
לצפיה ב-'וואו - זה מקסים שיש כזו וועדה מקצועית ולא מסחרית'
וואו - זה מקסים שיש כזו וועדה מקצועית ולא מסחרית
07/03/2016 | 06:37
2
52
שסוקרת מחזות. מעניין. מעולם לא שמעתי על זה במקום אחר. 

היא עושה את זה כדי לגבש המלצות לבתי ספר באלו הצגות לצפות?

ההמלצות שלה מצויות באתר פתוח לציבור?

למדתי משהו
לצפיה ב-'היתה וועדה מקצועית כזו'
היתה וועדה מקצועית כזו
07/03/2016 | 22:21
39
מאז שר החינוך התערב, ניסה לכפות על הוועדה שלא להמליץ על הצגה כלשהי שהוועדה מצאה אותה ראוייה, אנשי הוועדה סירבו להתקפל, הוא לא האריך את הכהונה של חלק מהם, כולל היו"ר. אני לא יודעת מה יהיו שוות ההמלצות שלהם מעכשיו. אני לא יודעת כמה אנשי מקצוע נותרו בה, וכמה הם "לחיצים". 
בכל מקרה באתר מופיעות ההצגות שהם כבר המליצו עליהן. כנראה שעם הזמן האתר יהפך לפחות רלבנטי. (אם לא יורידו אותו מהאוויר). 
לצפיה ב-'והקישור'
והקישור
07/03/2016 | 22:24
30
לצפיה ב-'אירועים ומסיבות בעבודה '
אירועים ומסיבות בעבודה
28/02/2016 | 21:11
26
138

לצפיה ב-' חגיגות יומולדת '
חגיגות יומולדת
28/02/2016 | 21:13
12
192

בעקבות שאלה של עדיקים שהאירה למה שכתבתי בשרשור אחר .....
בעבר היו חוגגים אצלנו בעבודה ימי הולדת באופן הבא : בעל השמחה הביא כיבוד (בדר"כ עוגות) וכולם היו מתאספים אומרים מז"ט, אוכלים ומתפזרים, המזכירות היתה אוספת סכום סמלי ממי שרצה ובעל השמחה היה מקבל מתנה מהחברים לעבודה ומתנה מהמשרד ( צידנית/ מגבת/ שמיכה/ תלוש למסעדה וכד'...)
ארועים כמו הולדת נכדים וכד' היו מצויינים באופן דומה.
מה שהביא לכך שלפחות פעם בשבוע (בממוצע), היתה חגיגת עוגות ... (כולם בוכים על הקלוריות אבל אף פעם לא נשאר פירור )

בשנה החולפת, שונה הסידור הנ"ל וחוגגים באופן מאורגן אחת לחודש לכל ילידי החודש. הכיבוד ע"ח המשרד (במקום מתנה) וכבר לא אוספים כסף.....
בהתחלה היה מאוד קשה להסתגל, אבל בדיעבד, זה מקל על כולם.

איך זה אצלכן?
האם המשרד מכיר ביום המיוחד שלכם? 

לצפיה ב-'אצלנו זה גן קטן, סה"כ 8 עובדות '
אצלנו זה גן קטן, סה"כ 8 עובדות
29/02/2016 | 02:29
159
נהוג שמי שחוגגת מביאה משהו קטן לילדים ו/או מארגנת להם ארוחת בוקר כמו ביום הולדת ועושים מיני חגיגה כמו שעושים יום הולדת לילדים-זה בעיקר לילדודס בגן שמאוד מתרגשים לחגוג לגננות.

בד"כ מטעם הגן מקבלים עוגה מיוחדת מאיזו קונדטוריה נחשבת.
לצפיה ב-'אצלנו אין חגיגות '
אצלנו אין חגיגות
29/02/2016 | 10:23
1
145
מקום עבודה גדול (אך לא גדול מאד). יש אימייל מזל טוב שנשלח לכל העובדים ומי שרוצה מברך באימייל נוסף את בעל השמחה. בתור טיפוס חובב ימי הולדת, מה שהולך אצלך במשרד נשמע לי רעיון נחמד שנותן תחושה אישית. מצד שני, אני לא רואה סיכוי לשינוי. פעם אפילו את האימייל לא היינו מקבלים.
לצפיה ב-'אני לא יודעת כמה גדול המשרד שאת עובדת בו '
אני לא יודעת כמה גדול המשרד שאת עובדת בו
29/02/2016 | 23:42
66
אבל בעלי עבד פעם במשרד של כ- 60 איש.
שם המנהג היה שבעל היומולדת מביא עוגה/ חטיף כמו מקופלת/ פסק זמן 
ועל הבוקר מניח על השולחנות של האנשים.

אם אתם בסדר גודל כזה, את יכולה לנסות להתחיל במנהג.....

לצפיה ב-'אין חגיגות (ארה"ב אם זה משנה)'
אין חגיגות (ארה"ב אם זה משנה)
29/02/2016 | 13:26
123
המשרד הפיזי קטן מאוד - 6 אנשים.

יש מזכירה במרחק 3 שעות טיסה מפה שיש לה רשימה, אז היא שולחת מייל עם ברכה ביום המיועד ומכתבת את כולם - תמיד עם איזו צרופה מצחיקה, קריקטורה של דילברט או משהו ששוקלת 20 MB וסותמת לכולם את חשבון המייל [סיוט. בעיקר כשאת בנסיעה וזה הורג לך את החשבון ואי אפשר לתקן מהטלפון]

חוץ מזה אין מסיבה, אין מתנות. כשמגיע המייל יושבי המשרד משתדלים להגיד מזל טוב לבעל/ת השמחה. 

הפעם היחידה שאספנו כסף היתה כשנולדה תינוקות לאחד מאיתנו, וזה רק כי הח"מ לחצה, דחפה ואספה. אספנו 20 דולר לראש (גם מעוד כמה קולגות ממקומות אחרים) וקנינו כרטיס מתנה וירטואלי לאמאזון. זו בעיני המתנה הכי טובה - מאפשרת לבעלי השמחה לקנות בדיוק מה שמתחשק להם לעצמם/לזוגתם/לרך הנולד/לילדים האחרים/לבית/לסבתא שלהם.  בקיצור - גמיש לחלוטין היישר מהמקלדת.

זו המתנה שקיבלתי כשנולדה דידי בעבודה הקודמת והיה מעולה. קניתי חיתולים רב פעמיים שעלו הרבה כסף יחסית (זה היה משרד גדול אז הסכום היה גדול יותר).
לצפיה ב-'כשעבדתי בישראל'
כשעבדתי בישראל
29/02/2016 | 20:44
95
השתדלנו לציין ימי הולדת.
תכלס היו כאלה מושקעים יותר והיו מושקעים פחות.
לא נעים להודות אבל זה די היה לפי פופולריות החוגג...

בעבודה הקודמת היינו צוות קטנטן של 4 אנשים ואז כמובן שחגגנו והפתענו והיה כייף.
לצפיה ב-'משרד קטן אין חגיגות מיוחדות'
משרד קטן אין חגיגות מיוחדות
01/03/2016 | 06:41
50
אני מביאה בדרך כלל עוגה או קונה עוגיות לא יותר מיזה. עם הקפה של הבוקר אומרים מזל טוב ובזה זה נגמר. בלי יותר מידי חגיגות.
לצפיה ב-'אצלנו חוגגים באופן קבוע'
אצלנו חוגגים באופן קבוע
01/03/2016 | 09:27
52
חוגגים בקטן במחלקה - בעל השמחה מביא עוגה, כולם מתאספים, מברכים ומביאים מתנה. פעם היו משקיעים ומביאים מתנה אמיתית עם הסכום שנאסף. היום החוגג מקבל סכום כסף במעטפה. לאחרונה שוקלים לוותר על איסוף הכסף ולהסתפק בעוגה.

מהמשרד מקבלים ברכה ומתנה קטנה, בדרך כלל שוקולד.
לצפיה ב-'לא מתייחסים.'
לא מתייחסים.
03/03/2016 | 17:38
4
62
פעם (כשהאגף שלנו היה נפרד יותר) היו נותנים חבילת שוקולד או משהו בסגנון. מאז שהתאחדנו זה די התאדה.
לצפיה ב-'כמה חבל !'
כמה חבל !
03/03/2016 | 21:40
3
45
לדעתי, ברגע שמקום העבודה מוותר על המשפחתיות ועל האיכפתיות כלפי העובד (וגם יום בשנה וחבילת שוקולד זאת תשומת לב נעימה) אז זה מחליש את הזיקה שבין העובד למקום העבודה.
לצפיה ב-'היה שם שינוי כללי'
היה שם שינוי כללי
03/03/2016 | 21:53
2
40
אבל כן, בהחלט הפך להיות המוני יותר והרבה פחות ביתי-משפחתי.
לצפיה ב-' מקווה שלפחות הצוות הקרוב נשאר קרוב.'
מקווה שלפחות הצוות הקרוב נשאר קרוב.
03/03/2016 | 22:21
1
7
לצפיה ב-'חלק נשארו קרובים, חלק לא נשארו בכלל, וחלק - ככה'
חלק נשארו קרובים, חלק לא נשארו בכלל, וחלק - ככה
03/03/2016 | 22:26
7
לצפיה ב-' הזמנה של חברים מהעבודה לאירועים משפחתיים'
הזמנה של חברים מהעבודה לאירועים משפחתיים
28/02/2016 | 21:46
5
166
הרבה מהעובדים אצלנו הם בגילאים של מחתנים ילדים ולכן מרבית ההזמנות המחולקות הינן לחתונות. לרוב ההזמנות מחולקות לכולם (בסד"כ מלא זה 4-5 שולחנות ...) לרוב מגיעים כ- 3 שולחנות....

לפני שבועיים חולקו אצלנו הזמנות לבת מיצווש. מאוד התלבטתי מה לעשות. מצד אחד זאת הזמנה שחולקה ולא נעים. מצד שני מדובר בבת מצווה- אירוע שהוא לדעתי ממש משפחתי והמזמינה לא ממש מקרב חברותי הקרובות בעבודה. בסוף החלטתי לא ללכת.

הילדים שלי עדיין לא בני מצווה (ובטח עוד לא בחתונות), אבל משונה בעיני המנהג הזה של להזמין את כוווולם. 

איך זה אצלכן? מה מקובל? מה דעתכן?

לצפיה ב-'אני גם לא הייתי הולכת אם מדובר במשרד גדול'
אני גם לא הייתי הולכת אם מדובר במשרד גדול
29/02/2016 | 02:31
142
ולא ישימו לב להיעדרך.
אצלי בחתונה בזמנו מאוד התאכזבתי שרוב הגננות לא הגיעו-כל אחת והתירוץ שלה. זה ממש ביאס אותי... אבל כשמדובר במשרד גדול, רוב הסיכויים שההזמנה היא מטעמי "לא נעים" ואם את לא קרובה-אין סיבה ללכת.

במשרד של בעלי נהוג לאסוף כסף ולתת מתנה קולקטיבית מאלה שלא הגיעו-כל אחד וסיבותיו.
לצפיה ב-'אין. אפס'
אין. אפס
29/02/2016 | 13:30
127
חתונות בארה"ב/אירופה הם עניין קטן ויקר. להשוואה - יש לי קולגה אירופי שמתחתן באפריל. חתונה ראשונה גם ולה וגם לו (הוא בן 34 - סתם בשביל האנתרופולוגיה. לא יודעת לגבי הכלה)

על כל פנים - כל החתונה - 80 מוזמנים. למותר לציין שאף אחד מהמשרד <האירופי שלו> לא מוזמן כי רק עם משפחה וחברים אישיים זה נגמר די מהר

זה נותן לך תחושה - זה לא נדיר.... זה בדיוק ההיפך מלהזמין את כולם.

אף אחד במשרד הפיצי שלי לא יהודי אז בר/בת מצוות לא יהיו. אבל לכאלה כבר יצא לי לקבל הזמנות. פעם אחד ממכר שקשור לעבודה ופעם אחת ממכרה בקהילה יהודית (האמת שלא חברה טובה כלל)

כל הנ"ל לא מפריע לי, חוץ מהעובדה שבעצם הילדות שלי לדעתי מעודן לא היו בחתונה - שזה די מוזר אם אני חושבת על זה.
לצפיה ב-'לא קרה לי'
לא קרה לי
29/02/2016 | 20:47
80
היו ארועים אבל הוזמנו רק החברים הטובים של החוגג.
לא נראה לי שלמישהו היה בעיה עם זה.
לצפיה ב-'משרד קטן כשיש ארוע כמו חתונה מוזמנים'
משרד קטן כשיש ארוע כמו חתונה מוזמנים
01/03/2016 | 06:50
13
לצפיה ב-'מחלקים הזמנות, לא לכולם'
מחלקים הזמנות, לא לכולם
01/03/2016 | 09:35
59
בדרך כלל בעל האירוע מזמין רק את האנשים שבאמת קרובים אליו.
המשרד גדול מדי בשביל שיזמינו את כולם.

גם כשהולכים לאירוע , בדרך כלל מגיעים ללא בני זוג.
לצפיה ב-' גיבוש '
גיבוש
28/02/2016 | 21:52
5
167
האם יש לכן ימי גיבוש בעבודה?
אצלנו ימי הגיבוש משלבים ארוחה טובה עם סיורים מקצועיים.....

איך אצלכן?
מה היה יום הגיבוש השווה ביותר שהייתן?
מי אחראי על קידום ימי גיבוש (הנהלה או ועד העובדים)?

לצפיה ב-'לצערי, נאדה גורנישט...'
לצערי, נאדה גורנישט...
29/02/2016 | 02:32
150
לדעתי, זה מאוד נחמד והייתי שמחה אם היו מארגנים נגיד פעם ב... השתלמות כלשהי משותפת לכל הצוות, אבל בספק אם זה יקרה במיוחד שהגן עומד להיסגר.
לצפיה ב-'יש'
יש
29/02/2016 | 13:39
103
פעם בשנתיים-שלוש יש אירוע של 3-4 ימים במלון של גיבוש שכזה. תמיד יש כל מיני מסיבות ואירועים שכוללים את התרבות המקומית (נגיד - האחרון היה בטקסס אז היו מוטיבים של קאובוייים, ריקודי עם טקסניים בשורות, רודיאו וכאלה)

חוץ מזה יש אחד של יום מלא פעם-פעמיים בשנה

במשך היום מדובר בהרצאות ומצגות מקצועיות לחלוטין על נושאי עבודה, והאמת שהם די מועילים.

ואז בערב יש ארוחת ערב במסעדה עם אלכוהול למכביר למעוניינים (לא אני....).

באירועים של ה-3-4 ימים תמיד יש יותר דברים - מסיבת תחפושות עם נושא או סיור מאורגן לאנשהו. 

המנהלים המקצועיים אחראים עליהם אבל הם תמיד ממנים פקודים שלהם לארגן. 

לדעתי אין ועד עובדים או אם יש - אין לי מושג לגביו.

בעבודה הקודמת היה תקציב קטן יותר אז הגיבושים היו דברים כמו: ללכת להחליק על הקרח כל המשרד שעתיים או ללכת לשחק באולינג כל המשרד לאיזה שעתיים - הכל על חשבון העובדים כי כאמור לא היה תקציב.   גיבושים מקצועיים במלון וכאלה היו שם רק להנהלה הבכירה.  אה בעצם חוץ מדבר אחד - שכחתי

פעם בשנה נערכה שם השתלמות לעובדים חדשים (כל אלה שהצטרפו בשנה האחרונה) במלון צנוע במשך איזה 3 ימים, 2 לילות. אבל האמת שזו זכורה לי כתכנית מעולה - במשך הזמן הזה היו מצגות מאנשים כל המשרדים השונים בארגון כולל הזדמנות ללמוד המון על המקום החדש ולשאול שאלות וכו' וכו'. היתה אנרגיה מעולה וזה היה גיבוש טוב. עד היום אני זוכרת מי היו חברי לגיבוש - אנשי אותו "בציר" בעבודה וגם הם ככה.
לצפיה ב-'יש לנו מדי פעם, וזה די נחמד'
יש לנו מדי פעם, וזה די נחמד
29/02/2016 | 20:15
88
בדר"כ יושבים בהם במסעדה ויש איזו תכנית 'אמנותית' (לא משהו גרנדיוזי, וטוב שכך). ההנהלה מארגנת. אני שמחה להשתתף.
לצפיה ב-'לצערי לא '
לצערי לא
29/02/2016 | 20:49
78
כל הזמן דיברנו על זה ולא התארגנו לזה (בעיקר בגלל חילוקי דעות בהנהלה לגבי מה נעשה...)
מה שכן, היו הרמות כוסית מושקעות לאורך השנה
לצפיה ב-'יש, לא מעט'
יש, לא מעט
01/03/2016 | 09:33
85
בדרך כלל 3 פעמים בשנה.

יום אחד מקצועי - כמה הרצאות בענייני עבודה ובסוף ארוחה ועוד הרצאה חיצונית משעשעת.
יום גיבוש כייפי, בדרך כלל טיול.
יום גיבוש נוסף של המחלקה המצומצמת.

כולם על חשבון ההנהלה ומאורגנים על ידם, חוץ מהיום המחלקתי שאנחנו יותר מעורבים בארגון.
לצפיה ב-'הטבות לפורום נשים לאחר לידה'
הטבות לפורום נשים לאחר לידה
06/03/2016 | 16:46
36
אהלן ליידיז
פורטל ההטבות מספר 1 בישראל גאה להציג מגוון הטבות מכל הסוגים והמינים, כולל הצבעות ספיישל לנשים לאחר לידה :)
נסו אותנו ותודו לי אחרי זה

לצפיה ב-'איך היה השבוע שלי '
איך היה השבוע שלי
25/02/2016 | 21:46
35
23
לצפיה ב-'משהו קטן וטוב '
משהו קטן וטוב
25/02/2016 | 21:48
16
40
לצפיה ב-'כמה שעות סופש לגמרי לעצמי'
כמה שעות סופש לגמרי לעצמי
26/02/2016 | 14:19
2
150
כי אבא שלהם לקח אותם קצת החוצה.
יש לי מלא תוכניות - להשלים *הרבה* עבודה, לסדר, לקרוא וכו'...
נראה כמה אספיק, בכל מקרה זה כיף (וגם לילדודס יהיה כיף עם אבא)
לצפיה ב-'זה בהחלט כייף '
זה בהחלט כייף
28/02/2016 | 06:27
58
גם אצלנו יש שעות כאלה ואני נהנית מהן מאוד אחרי שכל השבוע אני אחהצ עם הילדים וזקוקה קצת זמן לסידורי בית וזמן לעצמי.
לצפיה ב-'נשמע מעולה'
נשמע מעולה
29/02/2016 | 21:03
25
בא לי גם....
לצפיה ב-'סופסוף חגגנו לקטן יומולדת ועוד...'
סופסוף חגגנו לקטן יומולדת ועוד...
28/02/2016 | 06:32
76
עם משפחתי לא הספקנו לחגוג, המתנות נקנו מזמן, ארוחה שהתבטלה והמעבר דחו את המאורע בכמעט חודש.
הקטן שביקש וידע בערך מה מקבל (אני קונה מחזירים לי כסף אז לקחתי אותו לחנות שיבחר, הוא לא יודע כמובן), חיכה בקוצר רוח לקבל המתנות וכל הזמן שאל מתי כבר נחגוג לי יומולדת.

קיבלנו ריהוט בסלון ופרקנו עוד ארגזים בסופ"ש, הבית בהחלט מסתדר לאט לאט יותר ויותר.

בילינו יחד בסופ"ש והיה נחמד. לא יצא מלא זמן וזה בהחלט היה שינוי משמח, היה מזג אויר מושלם לטיולים.

לצפיה ב-'סופשבוע משפחתי'
סופשבוע משפחתי
28/02/2016 | 17:32
1
58
חמישי-מוצ"ש.
לצפיה ב-'נקרא כייפי '
נקרא כייפי
28/02/2016 | 17:40
8
לצפיה ב-'מועדון קוראות '
מועדון קוראות
29/02/2016 | 02:35
9
126
מדובר במועדון קוראות שקיים בדיוק שנה וכל חודש אנחנו קוראות ספר אחר שנבחר על ידי המנהלת של הקבוצה ו/או חברות הקבוצה. נפגשות ומדברות על הספר, הדמויות וכל מה שקשור לנושא (וגם דברים שלא).

האמת שמדובר בקבוצה נפלאה- כולנו בגילאים שונים והמשותף הוא שכולנו ישראליות שגרות פה.

כל פעם אני חוזרת נרגשת ומאושרת מהמפגשים האלה. לא פספסתי שום מפגש עד כה מאז שהצטרפתי, אפילו הגעתי אחרי ניתוח (הגיעו לאסוף אותי במיוחד כדי שלא אפספס).

כרגע בימים לא פשוטים -המפגש הזה גורם לי להרגיש שהכל נורמלי...

לצפיה ב-'נשמע כל כך כיף!'
נשמע כל כך כיף!
29/02/2016 | 10:26
8
63
הייתי מאד רוצה להצטרף למועדון ספר כזה בתדירות של פעם בחודש באיזור מגורי (ושמעתי אפילו על מישהי שיזמה משהו כזה במקום עבודתה).
לצפיה ב-'בארץ יש כמעט בכל עיר מועדון קוראות- תחפשי בפייסבוק '
בארץ יש כמעט בכל עיר מועדון קוראות- תחפשי בפייסבוק
29/02/2016 | 13:08
2
100
אנחנו עושים גם בקבוצה נלווית מפגשים וירטואליים וקוראים במקביל ספרים. בדיוק קראנו ככה את 3 קומות של אשכול נבו.

האמת שזה ממש מהנה וזמן מיוחד עבורי- נחמד ככה סתם בארץ זרה להיפגש עם חבורה של 20-30 בנות, לפטפט בעברית וכו'.

חלק מהנשים אפילו לא קרובות אליי בגיל ועדיין נוצרו קשרי חברות של הרבה מעבר למפגשים החודשיים.
לצפיה ב-'אהבת את 3 קומות?'
אהבת את 3 קומות?
29/02/2016 | 20:59
1
78
יצאתי מהספר בתחושה מגעילה והצטערתי שקראתי...

לצפיה ב-'אצלנו במועדון היו לגביו דיעות חלוקות'
אצלנו במועדון היו לגביו דיעות חלוקות
01/03/2016 | 13:51
64
אני פחות אהבתי. ספר די מיותר ולא הבנתי מה כל כך אהבו שם.
לצפיה ב-'אז אולי במקביל תפתחו כאן מועדון ?'
אז אולי במקביל תפתחו כאן מועדון ?
29/02/2016 | 23:38
4
63
תודיעו מראש על איזה ספר וננסה לארגן שיח בנושא.
לצפיה ב-'אני בעד מוכנה לקחת על עצמי לנהל את זה, אם תרצנה '
אני בעד מוכנה לקחת על עצמי לנהל את זה, אם תרצנה
01/03/2016 | 13:52
3
11
לצפיה ב-'לכי על זה!'
לכי על זה!
01/03/2016 | 19:03
32
תפתחי הודעה חדשה:
תחליטי על ספר. 
תני  זמן לקריאה 
וננעץ  את ההודעה למעלה.
לצפיה ב-' גם אני - מאוד בעד. רק תני '
גם אני - מאוד בעד. רק תני
01/03/2016 | 23:01
1
35
זמן נדיב לקריאה. איזה חודש לפחות...

מה שמזכיר לי -  איזה דפדפן אלקטרוני הכי מתאים/נפוץ לספרים בעברית?
לצפיה ב-'יאללה '
יאללה
02/03/2016 | 00:24
38
אני קוראת דרך E-vrit -גם בטאבלט וגם בנייד.
אני אפתח הודעה חדשה מיד

לצפיה ב-'שבוע לא טוב מבחינה בריאותית'
שבוע לא טוב מבחינה בריאותית
26/02/2016 | 16:34
6
278
אשפוז וניתוח לא מתוכנן שהשביתו אותי באופן פתאומי...
לצפיה ב-'אוי ! הרבה בריאות והחלמה מהירה! '
אוי ! הרבה בריאות והחלמה מהירה!
26/02/2016 | 18:11
18
לצפיה ב-'רפואה שלמה! באמת הפתעה לא נעימה '
רפואה שלמה! באמת הפתעה לא נעימה
26/02/2016 | 22:31
10
לצפיה ב-'רפואה שלמה! שתחזרי לעצמך מהר'
רפואה שלמה! שתחזרי לעצמך מהר
27/02/2016 | 00:52
7
לצפיה ב-'החלמה מהירה '
החלמה מהירה
27/02/2016 | 21:04
49
מקווה שתשובי לאיתנך במהרה
לצפיה ב-'רפואה שלמה '
רפואה שלמה
28/02/2016 | 06:25
3
לצפיה ב-'בריאות יקרה!'
בריאות יקרה!
29/02/2016 | 21:04
3
לצפיה ב-'שבוע רגיל עם כמה הפתעות '
שבוע רגיל עם כמה הפתעות
26/02/2016 | 20:00
2
174
הריצות הרגילות בין עבודה לבית והסעות וחוגים.

בעבודה מציינים אצלנו ימי יהולדת בכיבוד לכבוד כל יליד החודש, בחודש שעבר פספסו את התאריך הרגיל לאירוע ולכן באיחור של חודש חגגתי אתמול יומולדת בעבודה

האיש שלי היה במסגרת העבודה קרוב למשרד שלי, וקפץ באמצע היום לבקר.

הילדים שלי בקשו היום שאני אקריא להם סיפור בבוקר לפני שיוצאים לגן / בי"ס. בגלל שהיינו מוכנים מספיק מוקדם, הספקנו .
(הספרון הוא מר גוזמאי הבדאי שקבלנו מספריית פיג'מה, נושא לדיון בפני עצמו)

לצפיה ב-'מזל טוב באיחור '
מזל טוב באיחור
28/02/2016 | 06:38
1
51
מעניין מה תאריך הלידה שלך, אנחנו חוגגות קרוב.
איזה כייף זה לחגוג בעבודה, אני במקום קטן פה לא חוגגים והשנה בכלל הייתי בחופש.

לצפיה ב-'אני ב 29.01'
אני ב 29.01
28/02/2016 | 21:21
7
לצפיה ב-'רובו מעולה - בסוף פחות'
רובו מעולה - בסוף פחות
27/02/2016 | 14:02
2
182
התחיל בברצלונה בנסיעת עבודה - מקום סימפטי לפי כל קנה מידה וגם לא היה עלי הלחץ הדי-רגיל של משימה מלחיצה (כגון לדבר מול קהל או איזו סיטואצייה אחרת שמייצרת לחץ). גם הטיסה הביתה היתה מעולה - קיבלתי "שורה" לבד - 3 כסאות - וישנתי 7 שעות.

רק כשהגעתי הביתה גיליתי ילדה חולה ואומללה. נכנסתי למטבח כדי להכין לה מרק עוף שהיא ביקשה - בזמן הזה היא הקיאה במיטה.  ובעודי מחליפה מצעים ומעבירה אותה לשכב על מגבות נקיות כדי שתקיא עליהם ויהיה יותר קל להחליף בזריזות - נכנס לי לתיבה מייל שבישר לי שהפסדנו באיזה עניין חשוב בעבודה.  

לפחות הילדה שיתפה פעולה ואכן עברה להקיא על המגבות

בינתיים חלפו 36 שעות ולכולם שלום <אם כי ההפסד הצורב עודו שם>
לצפיה ב-'מקווה שגם אחרי 48 שעות מצבכם משתפר '
מקווה שגם אחרי 48 שעות מצבכם משתפר
27/02/2016 | 21:35
80
גם אני קבלתי דוא"ל  מרגיז ביום חמישי וכל השבת אני חושבת אם להבליג או לענות  ואם לענות איך לענות ובאיזו תפוצה. 
כמה מרגיז שהעבודה מחלחלת לתוך השעות הפרטיות.
לצפיה ב-' מקווה שאתם לגמרי אחרי'
מקווה שאתם לגמרי אחרי
28/02/2016 | 06:35
65
וגם שההפסד בעבודה כבר פחות  כואב.

לצפיה ב-'עמוס נורא בעבודה'
עמוס נורא בעבודה
28/02/2016 | 17:58
84
כי הפרטנרית שלי היתה בחופשת מחלה מתמשכת.
וזה כמובן השפיע גם על הבית.
אבל סכ"ה היה טוב.

לצפיה ב-'שבוע ככה-ככה...'
שבוע ככה-ככה...
29/02/2016 | 02:39
3
176
היה מקרה לא נעים בגן וממש ירד לי הלב לתחתונים-זה נגמר ממש במזל ורק הוכיח כמה אסור לי לסמוך על אף אחד

חוץ מזה, לימדתי השבוע על נושא הספר בדגש על הספרים של מרים רות וכל כך נהניתי ללמד את זה. הילדים חזרו הבייתה וציטטו משפטים מהספרים (ילדים בני 2-3!). ההורים ביקשו שאספר על מה הסיפורים כדי שיבינו את ההקשר וכמובן שישר זה נתן לי רעיון יצירתי ומצאתי את עצמי מתרגמת את הסיפורים, מעבירה הלאה לאישור אחת הגננות האמריקאיות שמכירה את הסיפורים והכנתי כל סיפור על דף דו צדדי כולל למינציה.

השבוע אנחנו עובדים על הספרים של רינת הופר- הולך להיות משעשע

חוץ מזה, השאר נשאר די חרא... מתחילים הכנות לטיפול הבא, נקווה שזה יהיה הטיפול המנצח.
לצפיה ב-'יווו כזאת משקיענית!!!'
יווו כזאת משקיענית!!!
29/02/2016 | 21:05
2
12
לצפיה ב-'חח האמת שממש נהנית מזה '
חח האמת שממש נהנית מזה
01/03/2016 | 13:57
1
83
ויודעת כמה זה תורם. אתמול הקראתי את איילת מטיילת ונתתי להם בבוקר לצבוע דף צביעה שלה ודף צביעה של בעלי החיים שהצטרפו לטיול. כשחזרתי הבייתה ניילנתי כל אחד מהם -את איילת על בריסטול צבעוני ואת החיות בנפרד ושמתי סקוץ' מאחורי כל חיה ועל המקומות שצריך לשים את בעלי החיים לפי הסיפור וככה יש משחק-המחשה.

היום אני אעשה את זה איתם במפגש כדי שידעו להראות להורים מה לעשות ואפילו כתבתי הוראות באנגלית להורים שיצורפו לזה.
לצפיה ב-'שאפו!'
שאפו!
01/03/2016 | 18:17
6
לצפיה ב-'עזרתכן לתיקון האפליה כלפי נשים הבוחרות ללדת בבית'
עזרתכן לתיקון האפליה כלפי נשים הבוחרות ללדת בבית
25/02/2016 | 08:53
5
174

אודה לכן אם תקדישו שתי דקות (אפילו קצת פחות, מדדתי) לקריאת ההודעה בפורום הסמוך ולפעולה בעקבותיה:
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/110/18030299...

לצפיה ב-'אני איתך - לגמרי...'
אני איתך - לגמרי...
26/02/2016 | 03:06
4
181
מקפיצה לך ותומכת גם 

ילדתי שתיים משלוש בנותי בלידה חוץ-אשפוזית (= לא ביתחולימית). אחת מהן ממש אצלי בסלון, ואחת במרפאה של מיילדות בית.  את הבכורה ילדתי בבית חולים, לא מבחירה, והיה רע לתפארת.

התשוקה של המימסד המאורגן לנכס לעצמו את עניין הלידות היא בעיני לגמרי

אני איתך
לצפיה ב-'אני פוזלת לכיוון.... יש לי הרגשה שתהיה חסימה מצד החצי'
אני פוזלת לכיוון.... יש לי הרגשה שתהיה חסימה מצד החצי
28/02/2016 | 08:16
3
181
אבל היי - גם על הכוונה ללדת טבעי הוא גילה רק בחדר הלידה

וברצינות - המאבק הזה לא רלוונטי רק למי שמעוניינת ללדת בבית אלא לנשים בכלל. יש פה אפליה ברורה.
לצפיה ב-'את יודעת שיש לזה גם רכיב בטחוני/לאומי וגם מצפוני'
את יודעת שיש לזה גם רכיב בטחוני/לאומי וגם מצפוני
29/02/2016 | 17:38
2
112
אני מניחה?

הבטחוני/לאומי הוא במגזר הבדואי/ערבי -- רישום ילדים שנולדו לאם פלסטינית כילדים ישראליים על ידי זה שאישה אחרת, שיש לה תעודת זהות כחולה, מתייצבת לרשום אותה כילדים שנולדו לה. אלה מקרים אמיתיים שהתגלו למשל כשאישה התייצבה לרשום תינוק חדש 5 חודשים אחרי שילדה/רשמה תינוק אחר.... והתינוק השני לא היה פג במיוחד....

המצפוני הוא החשש ממכירת תינוקות בכסף שלא דרך מערכת האימוץ על ידי שהאם הקונה תתייצב אחרי כמה חודשים לרשום את התינוק כאילו נולד לה

אני לא אומרת שהנ"ל מצדיקים את המצב הנוכחי... אבל רק מאירה אותם
לצפיה ב-'בארה"ב אגב פותרים את זה על ידי כך '
בארה"ב אגב פותרים את זה על ידי כך
29/02/2016 | 17:39
1
119
שמיילדת הבית ממלאת את הטפסים להנפקת תעודת הלידה הרשמית ושולחת אותם לרשויות

זה עדיין לא מכסה את המצב של לידה בבית ללא מיילדת - אבל לדעתי זה כבר באמת אחוז זעום מהמקרים
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי זה גם הנוהל כאן'
למיטב ידיעתי זה גם הנוהל כאן
01/03/2016 | 08:23
82
אולי המיילדת לא שולחת בעצמה אבל ממלאת וחותמת. ההורים פונים לרישום היילוד.
לצפיה ב-'ספרד - כן? לא? או למה לא?'
ספרד - כן? לא? או למה לא?
24/02/2016 | 02:49
11
329
לרגל ביקור עבודה בברצלונה, הריני לציין שזו נראית מדינה מדליקה. מלא אנשים ברחובות- גם מאוחר בלילה, אוכל מעולה ומגוון, מרגישה בטוחה, לא מאוד יקרה, אנשים חמים ונעימים ...  בקיצור - כמו ישראל אבל עם הרגשה של "אירופה"

תוהה אם יצא למי מכן לבקר בה עם ילדים ואם כן - באיזו עונה ואיך היה?
לצפיה ב-'כן'
כן
24/02/2016 | 16:09
133
בפירינאים, קוסטה בראווה וברצלונה
שבועיים בקיץ
היה כיף, אבל עמוס. בעיקר בקוסטה בראווה - ממש ברחנו משם. כל השאר היה עמוס אבל כיף בדרך כלל. יש כמה אטרקציות מעולות שאנחנו זוכרים מאוד לטובה, אבל הילדים לא התאהבו בין השאר כי לא תכננו טוב והיו המון נסיעות ארוכות בפירינאים.
לצפיה ב-'הייתי בלי ילדים (בספרד ובכלל), אבל'
הייתי בלי ילדים (בספרד ובכלל), אבל
24/02/2016 | 20:19
142
רק חייבת לומר שזה המקום היחיד בעולם שעשה לי קצת חשק לעבור לגור בו.
לצפיה ב-'ברור שכן!'
ברור שכן!
24/02/2016 | 20:49
141
אוכל טוב, אווירה מעולה, גם תרבות וגם נופים. הכל מהכל.
הייתי כמה פעמים בספרד טרום הילדים, אבל עם ילדים - היינו עם הגדולה כשהיתה יחסית קטנה (כמעט שנתיים). ברצלונה+פירנאים בספטמבר. היה מעולה, אבל היא באמת היתה בגיל שהכל עניין אותה, הספיק למצוא איזו כיכר ולרדוף אחרי יונים.
כך שלמעשה לא חיפשנו אטרקציות לילדים, עשינו טיול שעניין אותנו המבוגרים. אין לי כ"כ מושג לגבי טיול עם ילדים גדולים, אם כי בטוחה שברצלונה יכולה להיות כיפית לכל גיל.
לצפיה ב-' '
25/02/2016 | 00:28
93
אכן - בדיוק מין כזה מקום שעושה חשק לעבור לגור בו (אלא אם כן את/ה שומר/ת כשרות.... כי הרכיב הכי נפוץ בו בתפריט זה  לסוגיו - בכל ארוחה שהיא כולל ארוחת בוקר.  והרכיב הבא אחריו הם כל מיני שרימפסים...)

הוא מתאפיין במין אווירה שמחה ואמיתית שכזו.
לצפיה ב-'למה לא?'
למה לא?
25/02/2016 | 09:18
4
256
הם שמחים, נדיבים ועצלנים.
גרעון לאומי מטורף, מערכת סוציאלית קורסת, מובטלים שגרים בבית הוריהם ונטולי פנסיה.
את כל אלה לא רואים בברצלונה ובאזורי תיירות אחרים.
זה ההבדל בין לגור איפה שהוא לבין לתייר שם.
לצפיה ב-'וואו, את ממש טובה בזה.'
וואו, את ממש טובה בזה.
25/02/2016 | 12:31
2
208
אפשר לזרוק לך שם של מדינה ואת תקטלי אותה? אולי כדאי לפתוח שרשור חדש.
אגב, יש מדינות שאת ממליצה עליהן, דווקא?
לצפיה ב-'נראה לי שנפגשנו במקום אחר'
נראה לי שנפגשנו במקום אחר
25/02/2016 | 14:38
1
215
בדיון על מדינה שאני דווקא די עפה עליה....( חבל שלא אליה)
וגם פותחת השרשור גרה במדינה נחשקת!
לצפיה ב-'מה זה, חידון?'
מה זה, חידון?
25/02/2016 | 14:43
170
טוב, אז אני מנחשת סוריה ואפגניסטן. כמה בולים וכמה פגיעות?

לצפיה ב-'מבחינת נותני שירותים - דווקא היה אחלה'
מבחינת נותני שירותים - דווקא היה אחלה
26/02/2016 | 01:44
144
לא הרגיש שהם עצלנים במיוחד. המלצרים שם מתקתקים את השולחנות (כל הזמן מחליפים צלחות קטנות נקיות בשביל הטפאס).  ונהגי המוניות/העובדים במלונות כולם נתנו שירות מאוד נעים, אדיב, ומשתדל.

אבל מסכימה איתך שהרבה יותר קל כשזו "לא הבעיה/המדינה שלך"....
לצפיה ב-'היינו כמה פעמים'
היינו כמה פעמים
26/02/2016 | 10:27
112
בלי הילדים ואיתם.
עם הילדים היינו במדריד, ברצלונה, אזור ולנסיה ובקוסטה בראווה (אבל בחלק קצת יותר צפוני ופחות עמוס). כל הטיולים היו באוגוסט.
מדריד בעיני פחות מתאימה עם ילדים ובכלל פחות מתאימה באוגוסט (חם שם נורא! אם כי לא לח כמו בת"א..). ברצלונה נהדרת אם כי באוגוסט עמוסה מאוד מאוד ויכול להיות טיפה חם. עם הילדים הכי נהנינו בקוסטה בראווה ישנו במשך כשבוע במין אתר כזה שנקרא tres delfines (זה בעיקר אתר קמפינג שמגיעים אליו אירופאים עם המכוניות והקראוונים שלנם אבל אנחנו המפונקים ישנו במין דירת נופש חמודה ונוחה). עשינו טיולים קטנים לכל מיני עיירות מקסימות באזור, מזג האוויר היה מצוין והיה ממש כיף.
מסכימה שהספרדים יודעים ליהנות מהחיים וזה מקום כיפי במיוחד, עם כמה הסתייגויות (למשל נותני השירות במדריד הם אנטיפטים)
לצפיה ב-'עכשיו עם חוקי מגורשי ספרד יהיה יותר קל לקבל דרכון ספרדי....'
עכשיו עם חוקי מגורשי ספרד יהיה יותר קל לקבל דרכון ספרדי....
27/02/2016 | 21:42
93
מישהי בעבודה התעניינה והתברר לה שעדיף לבקש בפורטוגל, שם הדרישות מחמירות פחות.
<סתם הגיג שהתחבר לי לספרד

לצפיה ב-'האם בגיל 15 ידעת מה תעשי כשתהיה גדולה ?'
האם בגיל 15 ידעת מה תעשי כשתהיה גדולה ?
23/02/2016 | 22:17
11
202
כשגבי שושן נפטר והעיתונות היתה מלאה בכתבות, את אחת מהכתבות/ הספדים כתבה סמדר שיר.
אחד מהדברים הכי זכורים לי ממה שהיא כתבה זה שבגיל 15 היא היתה מחכה ליד בית הקפה בו גבי שושן היה נוהג לשתות קפה ובאחת הפעמים היא נתנה לו שיר שכתבה.
זה נקרא לי מאוד מיוחד להאמין בשירים שכתבת כבר בגיל 15 עד כדי למסור אותם לאחר. מצד שני זה נראה לי מאוד משונה לחכות ליד בית קפה למישהו שהוא לא חבר שלך....
לימים, כפי שאנחנו יודעים כתיבה נהפכה לפרנסתה של סמדר שיר....

האם גם לכן היה חלום בגיל הנערות שדבקתן בו עד לבגרותכן? האם בתור נוער עשיתן דברים שהיום נראים לכם משונים (ולא הייתן מרשות לילדים שלכן?)

לצפיה ב-'עונה ומספרת על עצמי'
עונה ומספרת על עצמי
23/02/2016 | 22:27
185
אני לא זוכרת אם זה היה בגיל 15 או קצת קודם, אבל בטלביזיה היתה את התוכנית פרקליטי אל אי. זה לגמרי עשה יחסי ציבור טובים לעורכי הדין.
חברתי הטובה ואני החלטנו שזה המקצוע בו נעסוק כשנהיה גדולות.
רקמנו חלומות.
אחרי הצבא, החברה שלי המשיכה במסלול והיום היא עורכת דין ואני עשיתי פניה לכיוון תואר אינג'... (ככה שלא פתחנו משרד ביחד...)
אני לא זוכרת דברים משונים שעשיתי מלבד טיוליםבמסגרת חוג מוסדר לנגב , ז"א ביום שישי עולים על אוטובוס של אגד ונוסעים שעות עד הנגב ומטיילים שיששבת. הימים טרום ימי הטלפונים הניידים.
היום, אני לא חושבת שהייתי נותנת לבן שלי לנסוע ככה בלי נייד.

לצפיה ב-'לא ידעתי'
לא ידעתי
23/02/2016 | 23:13
172
ודאי שלא ידעתי לגבי תת התחום הספציפי שאני עוסקת בו כי הוא עוד לא היה בנמצא בישראל עד איזה שש שנים אחר כך 

אז כנראה שזה לא היה בעצמותי. סתם הייתי טינאייג'רית דעתנית - טוב נו, לא ממש עבר לי...

בתור בת נוער הלכתי הביתה בחושך לבד בכל מיני שעות מזעזעות (אחרי חצות וכאלה). בד"כ עם בני גילי אבל בסוף באיזשהו שלב היינו מתפצלים איש איש לדרכו לבית שלו/ה. וכל זה בירושלים בכל מיני צירים מרכזיים שניה וחצי מבית לחם/שועפט (נגיד דרך חברון, או אזור גבעת המבתר).  רק מלחשוב על זה נהיה לי . לא הייתי מרשה לילדות שלי בשום אופן...

וגם קפצתי בטיולים את המפל של נחל היהודיה בגולן -- טמטום מאין כמוהו שיכול היה להרוג אותי כי גבה את חייהם של כמה וכמה (כולם קפצו. "המדריך אמר לקפוץ".....)

מנסה לחשוב על עוד אילו דברים משונים.  "סיאנס" אי שם בחטיבת הביניים נחשב? זה דווקא לא היה אכפת לי אם הילדות שלי היו עושות - לא מתים מזה... (מקסימום מזמינים את המתים לבוא לבקר וממילא זה לא קורה )
לצפיה ב-'גם היום אני עוד לא יודעת, לא זוכרת מה חשבתי אז.'
גם היום אני עוד לא יודעת, לא זוכרת מה חשבתי אז.
23/02/2016 | 23:49
2
39
לצפיה ב-'רגע - ושטויות לא עשית אף פעם?'
רגע - ושטויות לא עשית אף פעם?
24/02/2016 | 02:38
1
145
Objection, your honor - לא יכול להיות
לצפיה ב-'בגיל מאוחר הרבה יותר'
בגיל מאוחר הרבה יותר
24/02/2016 | 14:42
141
חיכיתי עם ה"מרד" שלי עד לשירות, וגם אז הוא היה מינורי להפליא.
לפעמים אני מרגישה צורך להשלים, אבל זה די מסובך עם 5 ילדים. נחכה שיגדלו...
לצפיה ב-'אם אלך עוד אחורה, לגיל 12'
אם אלך עוד אחורה, לגיל 12
24/02/2016 | 05:37
161
בגיל הזה היה לי קטע שהסתובבתי עם מחברת ("דפרון" כזאת של בית ספר), שאלתי אנשים מהמשפחה וילדים מהכיתה/מבית הילדים מה דעתם על אנשים מסויימים, ורשמתי במחברת את תשובתו של כל אחד, תחת שמו. ולמה עשיתי את זה? לא יודעת, פשוט נהניתי מזה, ומעניין שכ-30 שנים אחר כך, נעשיתי עיתונאית...
לצפיה ב-'לא ידעתי בכלל מה ארצה לעשות כשאהיה גדולה'
לא ידעתי בכלל מה ארצה לעשות כשאהיה גדולה
24/02/2016 | 06:49
159
אמנם למדתי בתיכון במגמה שהיא מקצוע מקביל למה שאני עובדת בו היום אבל סתם בגלל שלא התאים לי להשאר במגמה שבחרתי בחטיבה ועברתי לשם. 
אחרי התיכון עוד הלכתי ללמוד מקצוע אחר לגמרי ובמהלך ההכנות כששיפרתי בגרויות בשביל להתקבל ללימודים ועשיתי פעמיים פסיכומטרי הבנתי שזה לא בשבילי ושיניתי כיוון למקצוע שלי היום. 
כשהייתי נערה חלמתי לטפח גינת ירק, לגדל פרחים וצמחים למיניהם. מאוד אהבתי. כשגדלתי עברתי לבנין דירות וחלום נגוז. היום גם אם הייתי בבית פרטי לא יודעת אם היו לי האנרגיות הזמן והרצון לטפל בגינה ובטח הייתי נותנת לאיש את התפקיד.
חלום נוסף היה שירים וסיפורים שכתבתי וגם אותם זנחתי, היום אני ממש לא חושבת שיש לי כשרון מתאים למקצוע. 
הדבר שעשיתי והיום נראה לי משונה ואין סיכוי שארשה לילדיי לעשות זה שהייתי הולכת בחושך לפעילויות בתנועות נוער, לחברות ליציאות כשגרנו רחוק והמרחק היה גדול למקומות אלה. נכון, לא תמיד שיתפתי את ההורים במה שעשיתי אבל גם לא היה מפחיד בחוץ כמו היום. ולחשוב שהייתי בלי טלפון, היום אפשר להשיג אותך בכל רגע נתון ועדיין אין סיכוי שאתן לילדיי להתנהל כמו שאני התנהלתי. אקח ואחזיר אותם אם צריך לכל מקום שירצו.
לצפיה ב-'חשבתי שידעתי'
חשבתי שידעתי
25/02/2016 | 10:10
121
מאוד רציתי תחום מסויים במהלך כל התיכון, התקבלתי יותר מאוחר ללימודים גבוהים סופר נחשבים בתחום ושניה לפני החלטתי שלא. לקחתי עוד שנה ובאלימינציה הגעתי לתחום שבו אני עוסקת היום ונהנית מכל רגע - כלכלה.
לצפיה ב-'ידעתי גם ידעתי '
ידעתי גם ידעתי
25/02/2016 | 13:38
152
אני אדם מאוד החלטי ודי ידעתי שהכיוון שלי יהיה עבודה עם ילדים אבל לא ידעתי בדיוק מי מה מו.

יש לי חברים מהעבר שעשו הימור אם אני אהיה מורה או לא- הצליחו בהימורים חלקית- הפכתי להיות גננת מבחינתי זה הייעוד שלי בחיים...לא רואה את עצמי עובדת במשהו אחר.
לצפיה ב-'ידעתי אבל הקשר בין זה לבין מה שאני עושה כיום הוא אפסי !'
ידעתי אבל הקשר בין זה לבין מה שאני עושה כיום הוא אפסי !
25/02/2016 | 14:19
194
רציתי להיות עו״ד (פרקליטי LA, זוכרים?), אח״כ שגרירה (או לפחות צוערת במשרד החוץ וללמוד יחסים בינלאומיים), אח״כ אדריכלית.
ההחלטה ללמוד רפואה הגיעה רק בסוף הצבא.

וברור מאד שלא הייתי מרשה לילדים שלי הרבה דברים שאני עשיתי אבל הזמנים היו אחרים...
לצפיה ב-'לא ידעתי ולא הייתי מנחשת גם לו היו אומרים לי '
לא ידעתי ולא הייתי מנחשת גם לו היו אומרים לי
27/02/2016 | 00:54
106
ידעתי שאני אוהבת ללמוד וכו', אבל נראה לי שהמקצוע שאני עוסקת בו כרגע אפילו לא היה ברשימה כלשהי.
לא שאני לא מרוצה עד מאד שבחרתי בו.

אני חושבת שתמיד היה לי ברור שאמשיך ללמוד, ובאמת באופק המקצועי שלי יש תמיד למידה.
אין משהו שאני חושבת עליו כרגע שלא הייתי מרשה לילדיי, הייתי די "חננה".
לצפיה ב-'שאלה לגבי סדר יום'
שאלה לגבי סדר יום
23/02/2016 | 17:09
3
178
היי נעים מאוד אני חדשה בפורום וחדשה בהורות.
הייתי שמחה לדעת עד כמה חשוב להקפיד על סדר יום קבוע לתינוקת בת שלושה חודשים וחצי
לצפיה ב-'מזל טוב !'
מזל טוב !
23/02/2016 | 22:38
73
האם השאלה שלך שואלת האם מותר לצאת מהשגרה ??

לדעתי, בגיל הזה כבר נבנה סוג של סדר יום מתוך שגרה:
התעוררות בוקר, ארוחה, שנת בוקר, א. צהריים, שנת צהריים, בכי של ערב (לפעמים זוכרים רק את החלק הזה ), ארוחת ערב, מקלחת ושינה.

באופן אישי אנחנו לא מהמקפידים לגבי סדר יום, אלא השגרה היתה הקובעת וימים שאינם שגרה - היינו מתאימים לצרכינו, לדוגמא:
אם בימים רגילים הבית היה נכנס למוד לילה בשעה 21:00 בימי שישי היינו גולשים לשעה 22:00 (וגם אחרי).

לצפיה ב-'מזל טוב '
מזל טוב
23/02/2016 | 23:06
57
בעיני התשובה תלויה מאוד בהורה ובתינוקת הספציפיים. כל אחד ומה שמתאים לו - אין "חשוב" או "מתאים" שנכון לכל אחד, וגם התינוקות משתנים כל הזמן משבוע לשבוע.

אצלנו הדבר היחיד הקבוע יחסית - היה טקס שינה - כולל אמבטיה חמימה ש"תעלף" את הילדה והנקות קלאסטר של איזה שעה אחריה עד שהיא נרדמת. זה היה במקום בעיקר למען השפיות ההורית - כי בד"כ נתן איזה 3 שעות שקט אחר כך

אבל תעשי מה שמתאים לך, לאבא שלה, ולה  (בסדר הזה , גם היא צריכה להתאים את עצמה לכללי הבית....), ואל תתני לאפחד להרוס לך את הבטחון עם מה "צריך" או "חשוב". רק את יודעת מה מתאים אצלכם.
לצפיה ב-'מזל טוב'
מזל טוב
24/02/2016 | 10:38
52
וברוכה הבאה לפורום. *לי* סדר יום היה חשוב, אבל כמו שאת רואה זה עניין של גישה. אני חושבת שסדר יום עוזר גם לתינוק וגם להורים. אבל, כמו שאמרו לפני, אף פעם לא קידשתי את סדר היום. אם היה שינוי בשגרה, הסתדרתי סביבו.
לצפיה ב-' איך היה השבוע שלי '
איך היה השבוע שלי
18/02/2016 | 22:32
21
37
לצפיה ב-' משהו קטן וטוב'
משהו קטן וטוב
18/02/2016 | 22:33
4
39
לצפיה ב-'קבוצת הכדורעף נשים מכבי XT חיפה זכתה בגביע המדינה '
קבוצת הכדורעף נשים מכבי XT חיפה זכתה בגביע המדינה
19/02/2016 | 12:18
104
בפעם הראשונה מאז שהוקם המועדון.
כפי שכבר כתבתי כמה פעמים, אנחנו (המשפחה הגרעינית) עוקבים אחרי הקבוצה והולכים לראות את המשחקים שמשוחקים ב"מגרש הבייתי".

גמר הגביע התקיים ביום רביעי אחרי הצהריים ברעננה. מאוד התלבטתי מה לעשות ובסוף החלטתי שמותר פעם "לברוח" מוקדם מהעבודה....  כך, שהילדים שלי ואני נסענו לראות ולעודד!
היה שמח! חזרנו עייפים, צרודים ומרוצים  
לצפיה ב-'קיבלתי מכתב המלצה ממש מרגש מאחת האמהות בגן '
קיבלתי מכתב המלצה ממש מרגש מאחת האמהות בגן
20/02/2016 | 01:48
1
195
הייתי בשוק לראות מה היא כתבה ולאילו דברים היא שמה לב בהתנהלות שלי כגננת וזה ממש מרגש לדעת שרואים את הדברים האלה כי הם חשובים ומשמעותיים לי.
לצפיה ב-'הורים רואים כשמשקיעים בילדים שלהם.... '
הורים רואים כשמשקיעים בילדים שלהם....
22/02/2016 | 20:51
71
יפה שהעלו את זה כמכתב המלצה.
(אצלנו זה נגמר בדרך כלל בנשיקה וחיבוק ומתנה קבוצתית)
לצפיה ב-'תפרתי - לראשונה בחיי - תחפושת (גלימת ג'דיי) לבן שלי '
תפרתי - לראשונה בחיי - תחפושת (גלימת ג'דיי) לבן שלי
21/02/2016 | 19:20
80
כבר מזמן רציתי לנסות ולא העזתי... אז עכשיו, לאור מחירי התחפושות השערוריתיים, החלטתי שזה הזמן . קניתי בד ב-20 ש"ח ותפרתי גלימה. יצא ממש מוצלח (לעניות דעתי ודעת בני משפחתי). עכשיו אני רוצה לנסות לתפור את החלק העליון של החליפה (התכנון המקורי היה להשתמש בחליפת הג'ודו שלו, אבל נראה לי שאני אנסה להכין משהו מבד קצת יותר דק ופחות מסורבל) 
לצפיה ב-'השבוע עבר במהירות שיא'
השבוע עבר במהירות שיא
19/02/2016 | 12:29
1
222
כל יום היתה לי ישיבה במקום אחר, כך שכמעט לא הייתי במשרד.
לפעמים אני צוחקת ששר החוץ לא נוסע הרבה כמוני. אבל אז אני נזכרת בדבי

את חלק משעות הערב השבוע השקעתי בהכנת הרצאה לכיתה של האמצעי שהתקיימה היום. 
לפי השקט וההשתתפות, כנראה היה להם מעניין 
לצפיה ב-' - לכל מי שמתלונן שאת כל הזמן מטיילת'
- לכל מי שמתלונן שאת כל הזמן מטיילת
20/02/2016 | 22:53
160
את יכולה לומר בבטחון שאת מכירה מקרה יותר קיצוני...(שכותב עכשיו הודעה מנמל תעופה.  ז'ה טם איי לאב יו טרמינל זה כאן....)
לצפיה ב-'שבוע מוזר כזה... '
שבוע מוזר כזה...
20/02/2016 | 01:46
216
שבוע קליל יחסית בעבודה, במיוחד שיומיים לא הייתי ולשם שינוי לא בגלל טיפולים
היה שבוע די נחמד בגן- היה נחמד לעבוד בשיתוף פעולה ולהיחשף לשיטות הלימוד השונות בגן.

הייתי בראיון עבודה אבל לא נראה לי שאלך על המקום, פחות אהבתי את הגישה החינוכית במקום ואת ההתייחסות לצוות החינוכי כאל רובוט. אני חייבת לעבוד במקום שמאפשר לי לבטא את היצירתיות שבי ואת מי שאני כמורה וזה משהו שאני אישית לא מסוגלת להתפשר עליו.

חוץ מזה, הכל היה סבבה והתמודדתי עם פחדים שלי כמו ללכת לרופאה שלא מכירה ולהתנהל באנגלית- תמיד מפילה את זה על הבחור כי שונאת ביורקרטיה ועוד באנגלית והפעם הוא לא יכל לבוא אז נאלצתי להתמודד בעצמי ואפילו שרדתי כדי לספר

לצפיה ב-'חביב +'
חביב +
20/02/2016 | 20:11
1
145
*ביום שני בעלי לא עבד אז לקחתי גם אני חופש מהעבודה, ארזנו את עצמנו והכלבה והלכנו לטייל..היה מזג אויר מצוין ולא הרבה אנשים וזה בדיוק מה שהיינו צריכים.
*לקחתי סדנא לסריגת שטיח וביליתי את הסופ"ש בלסרוג..ריפוי בעיסוק זה כאן
*פגשתי בסופר מטופלת שלי שילדה לפני חצי שנה, שזכרה אותי ועוד אמרה לבובון שאני מכירה אותו מהבטן. תמיד כיף שזוכרים אותך :)

השבוע הזה יהיה קצת פחות חביב, מחר פגישה עם הרופא, מתחילים להריץ את עניין הטיפולים :| וחוזרים ללימודים..אין לי כח.

שבוע טוב לכולן!
לצפיה ב-'איזה כיף זה יום חופש זוגי באמצע השבוע '
איזה כיף זה יום חופש זוגי באמצע השבוע
20/02/2016 | 20:46
100
שיהיה בהצלחה בלימודים 
לצפיה ב-'מוצלח '
מוצלח
21/02/2016 | 00:20
143
הייתי בעיר מגוריי כל השבוע (אם לא מחשיבים את היום/שבת כחלק מהשבוע)

ביום שני יתר בני ביתי (הילדות ורמבו) קיבלו יום חופש לרגל פרזידנטס דיי אז עבדתי מהבית וזכיתי להנות מחברתם. גם ירד שלג כל היום אז היה יום חורפי מוצלח שכזה . ולמחרת בבוקר התחמם מאוד וירד גשם זלעפות שהמיס ושטף את השלג מה שעשה את הדרך לעבודה הרבה יותר קלה.  לא שבית הספר היה פתוח חלילה - אבל מילא (בית הספר נוהג מנהג בית שמאי בנוגע למזג האוויר. אם יש ספק ספיקא - הוא סגור. ואם אין ספק - אז הוא סגור רק יום אחד נוסף, ליתר בטחון. בקיצור - שווה להיות מורה)

הזמינו אותי לדבר באיזה כנס של "גדולים". קשה להסביר יותר בפירוט - אבל זו פעם ראשונה שמזמינים אותי לדבר בפאנל בסדר גודל כזה. בקיצור - עליתי כיתה השבוע - לפחות באופן נקודתי.

זכיתי לאכול ארוחת בוקר ולקשקש עם בן דודי האהוב שהיה בעיר לרגל משהו אחר. 

לצפיה ב-'לא משהו'
לא משהו
21/02/2016 | 10:00
2
242
נפרדתי לשלום מהתוספתן שלי, אני עדין מעכלת את כל הסיפור הזה (ואת הספיחים המאוחרים שלו).
נסיעה טובה דבי וסחתיין על הכנס.
לצפיה ב-'אוי ויי - זה ניתוח מאוד משמעותי כך נדמה לי'
אוי ויי - זה ניתוח מאוד משמעותי כך נדמה לי
21/02/2016 | 11:33
156
היתה לי פעם חברה שעברה אותו (בימי התיכון) ולקח לה שבועות רבים - סדר גודל של 8 - להתאושש.

קחי את הזמן שלך להתאושש
לצפיה ב-'אויש... באסה תרגישי טוב'
אויש... באסה תרגישי טוב
21/02/2016 | 13:27
141
והתאוששות מהירה!
לצפיה ב-' שאלות על "שעורה" בעין'
שאלות על "שעורה" בעין
21/02/2016 | 13:55
6
185
איך קוראים לזה באנגלית? ובניגוד לדלקת בלחמית - זה לא מדבק - נכון? 
למיטב זכרוני פשוט מורחים משחה אנטיביוטית של עיניים ומחכים?  ממה זה נגרם בכלל?

<הערכת מצב לרגל פרוץ האירוע בקרב אחת מיורשות העצר הפרטיות שלי>

תודה!!
לצפיה ב-'איזה מצחיק, בדיוק עכשיו יש לי'
איזה מצחיק, בדיוק עכשיו יש לי
21/02/2016 | 19:54
1
179
באנגלית זה נקרא stye . ואת האמת, היא מדבקת. עד לפני שנתיים שמתי משחה וקיוויתי לשכוח מעניין. לפני שנתיים היתה לי שעורה במצב ממש קשה (נראה כאילו קיבלתי אגרוף בעין) הלכתי לרופא עיניים והוא אמר לי שזה לא טוב למרוח משחה ועדיף לטפטף טיפות. הוא נתן לי מרשם לטיפות, לא יודעת אם אפשר לקנות ללא מרשם. בכל מקרה, אם את רוצה בכל זאת למרוח משחה, יש משחה שנקראת stye והיא נמכרת בכל בית מרקחת ( בcvs בטוח יש).

בריאות ליורשת העצר
לצפיה ב-'ותודה מיוחד על הטיפ של המשחה STYE. אקנה לארון התרופות הביתי'
ותודה מיוחד על הטיפ של המשחה STYE. אקנה לארון התרופות הביתי
21/02/2016 | 23:36
27
לצפיה ב-'זה נקרא stye באנגלית'
זה נקרא stye באנגלית
21/02/2016 | 20:01
179
זה לא מדבק, בניגוד לדלקת הלחמית=Conjunctivitis שהיא וירלית או חיידקית, שעורה מגיבה לחימום. אפשר משחה אנטיביוטי. אבל מה שהכי עוזר זה חימום מקומי וזמן.
לצפיה ב-'תודה רבה לשתיכן!!'
תודה רבה לשתיכן!!
21/02/2016 | 23:34
2
138
את הטריק של חימום לא הכרתי. אדווח לאב המסור (אני מניחה שרטיות חמימות). היפוכונדרית-הבית ודאי תהנה מתשומת הלב ומהיכולת להיאנח בפולנית מתחת לרטיה. נדמה לי על פי אבחון טלפוני שהיא כבר בדרך החוצה מזה

שוב תודה!!
לצפיה ב-'הסבתות היו שמות ביצה קשה חמימה '
הסבתות היו שמות ביצה קשה חמימה
22/02/2016 | 12:54
1
147
קמפוסים חמים עושים אותה עבודה בפחות השקעה.
לצפיה ב-'ביצה קשה אמר לי רופא עיניים לשים וזה היה אחלה'
ביצה קשה אמר לי רופא עיניים לשים וזה היה אחלה
27/02/2016 | 16:52
7
לצפיה ב-' פעם הייתי, פעם הייתי ב.... '
פעם הייתי, פעם הייתי ב....
18/02/2016 | 21:38
7
301
<מבלי להעליב חלילה את תימן כמדינה או את יוצאיה הנמנים עם העדה הכי מגניבה בארץ - פשוט כי ככה הולך השיר>

מה המקום/מקומות הכי מלעונים שיצא לכן לבקר בהם? (יכול להיות מדינה/אזור, או מקום בארץ).
ואיך שפר עליכם גורלכן שיצאתן משם ואתן כבר לא שם?
ואיפה לא ביקרתן מעודכן וגם לא תבקרו - אם יש לכם שליטה על זה?

לצפיה ב-'עכשיו עם תוכן בגוף ההודעה - ינעל תפוז...'
עכשיו עם תוכן בגוף ההודעה - ינעל תפוז...
18/02/2016 | 21:41
65
לצפיה ב-'מתחילה בקטן: טירונות, מחנה ג'וליס'
מתחילה בקטן: טירונות, מחנה ג'וליס
18/02/2016 | 22:15
215
 Need I say more? 

אחרי 6 שבועות נגמר הסיוט, כמאמר הפתגם: "עוד לא קם ה____ שיעצור את הזמן"

יש עוד הרבה - זה רק לחימום הקנה
לצפיה ב-'המחשבה הראשונה היתה - מקום העבודה הקודם'
המחשבה הראשונה היתה - מקום העבודה הקודם
18/02/2016 | 22:45
1
204
במיוחד בגלל - "שפר עליכן גורלכן שיצאתן משם"
אבל זה לא בדיוק מקום פיזי.
כנראה שאו שאני מדחיקנית או שאני לא שמה לב לפרטים הקטנים או שאני לא מיצרת סלידה, כי אין מקום שאני יכולה להגיד - זה מקום מגעיל (אולי אם אחשוב עוד הרבה)
אפילו הטירונות (בה"ד 12) בצריפונים היה לי סבבה כמו קייטנה וגם בהמשך שהמגורים היו בדירות מעבּרה ונכנסו מים בגובה 30 ס"מ - זה לא היה ממש נוראי בעיני אז.

לצפיה ב-'"מקום" רעיוני גם הולך '
"מקום" רעיוני גם הולך
19/02/2016 | 02:30
144
לא אמרתי "מגעיל" אמרתי "מלעון" אז זה כולל גם מסוכן, לא סימפטי וכאלה <אולי השתמשתי במילה לא מוצלחת>
לצפיה ב-'בשאיפה לעולם לא אהיה בפולין או גרמניה'
בשאיפה לעולם לא אהיה בפולין או גרמניה
19/02/2016 | 07:03
2
245
על הצבא עפתי. ממש. כולל טירונות בגוליס. ( נפגשתי לראשונה בחיי עם פריחות הארד- קור. אין דברים כאלה)
עם נישואי ( המאוחרים) ולידת ילדי יצאתי מהמקום של תחושה שקורה משהו שאני לא מצליחה לפענח מבחינת הדחיפות/ חשיבות של כל זה. לא יודעת איפה הייתי לו לא הייתי אמא היום, והילדים שלי זה הדבר הנפלא ביותר שקרה לי בעולם הזה- אבל לא יצליחו יותר לגרום לי לחוש חסרת אונים רעיונית מול קונספט מסויים.
נראה לי שלא הצלחתי להבהיר את הנושא כלל, אבל זו התשובה שלי....
לצפיה ב-'לא הבנתי - אז נהנית עם הפריחות?'
לא הבנתי - אז נהנית עם הפריחות?
21/02/2016 | 00:22
1
147
דווקא הבנתי את מה שכתבת לגבי זה שהולדת ילדיך הוציא חיבר אותך יותר לחיים - כלומר עזר לך להבין אותם טוב יותר <או שלא הבנתי :=P>

הייתי בגרמניה שלל פעמים מסיבות עבודה (לא כחופשה) ומעולם לא הרגשתי שם נוח. מעולם לא הייתי בפולין.
לצפיה ב-'חוויה ברמה האנתרופולוגית '
חוויה ברמה האנתרופולוגית
21/02/2016 | 19:39
108
כיום אני מבינה כמה הייתי נאיבית אז, ומודעת לכמה הצרה מפושטת בכל מקום.
אז - בפרופורציות הנכונות ובאי ידיעה מושלמת על התפשטות הנגע - חוויה תרבותית מוזרה ומחויכת.
לצפיה ב-'לוח מודעות'
לוח מודעות
18/02/2016 | 15:36
7
75
לצפיה ב-'אבדו שעות שינה....'
אבדו שעות שינה....
18/02/2016 | 17:56
154
המוצאת היקרה מתבקשת לשלוח אותן אלי, על פי סימנים (שינה טרופה )

ואחתום בפולנית: אני אנוח כבר בקבר 
לצפיה ב-'נמצאו היום בבית הספר 3 סווטשרטים של הבן שלי'
נמצאו היום בבית הספר 3 סווטשרטים של הבן שלי
18/02/2016 | 21:02
187
טוב שאותו אני מוצאת בכל יום

ובפולניות: טוב שהראש מחובר
לצפיה ב-'מעגלי נשים לאמהות לאחר לידה'
מעגלי נשים לאמהות לאחר לידה
18/02/2016 | 09:39
113
היי אמהות יקרות, שמי הילה ואני מנחה מעגלי נשים (בין היתר).
אני בעיצומה של הרכבת קבוצה לאמהות טריות. (לא חייב ילד ראשון)מחפשת אמא שתהיה מוכנה לארח בביתה קבוצה של 6-8 אמהות עם התינוקות בבוקר. באזור רחובות, ראשון, נס ציונה, באר יעקב, גדרה וכל האיזורים מסביב.. וכמובן אמהות שמעוניינות להשתתף בשמחה!!
אשמח אם יש פה אמהות מקסימות שמעוניינות..
מוזמנות להשאיר תגובה, להתקשר, לסמס. 052-2888098
יום מקסים!
לצפיה ב-'פורומים חדשים בתפוז'
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
17/02/2016 | 14:06
26
 מתעניינת בניתוח להגדלת חזה? רוצה לדעת מהן האופציות שעומדות בפנייך?
בפורום ניתוחי חזה תוכלי לקבל מענה לכל שאלה!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2558

יש לכם שאלות לגבי רכישת נעליים ברשת? מתלבטים לגבי מידה ולא יודעים איך לבחור?
פורום נעליים הוא המקום בשבילכם!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2559

מעצבים את הבית מחדש ויש לכם התלבטויות בנוגע לבחירת הריצוף? מעוניינים לקבל טיפים או רעיונות?
היכנסו עכשיו לפורום שיש ואבן בתפוז!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2554

עומדים להתחתן ויש לכם שאלות לגבי ההתנהלות בחופה? עליכם לבחור רב ואתם מעוניינים לדעת על מה לשים את הדגש?
בפורום רב לחתונה בתפוז תוכלו לקבל את כל התשובות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2556

לצפיה ב-' יוסי גרבר נפטר |נפטר|'
יוסי גרבר נפטר |נפטר|
21/02/2016 | 11:38
2
68
הצחוק המתגלגל שלו ב"צריף של תמרי" (יחד עם החתולה איזמרלדה) הוא לדעתי אחד הזכרונות הראשונים שלי בחיים. הצריף ההוא ריתק אותי כמקום קסום כשזה.

יהי זכרו ברוך.

לצפיה ב-''
21/02/2016 | 13:46
2
לצפיה ב-''
22/02/2016 | 20:46
2

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום דם טבורי
פורום דם טבורי
רביד שר ישראל
רביד שר ישראל
פורום תוכנית לידה
פורום תוכנית לידה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה