לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום נשים לאחר לידה - תמיכה

מכירות את הסיפור על הדודה שבאה לבקר אחרי שנולד סופסוף הנסיך? הדלת נפתחת בסערה ופנימה צועדת הדודה וצועקת "איפה הוא? איפה הוא?!" והאמא של "הוא"? נשארה מאחורי הדלת...סיפור משעשע אולי, אבל בעצם, הרבה פעמים אנחנו מרגישות ששכחו אותנו מאחורי הדלת, ואף יותר מזה – שאנחנו שכחנו את עצמנו מאחורי הדלת. הדלת אל ההורות. בצעידה אל מעבר לסף עברה רק האמא, והאישה שהיינו נשארה מאחור.להיות אם זו שאיפה של רבות מאיתנו, ומשהגשמנו אותה – יש נטיה להגדרה עצמית שמצטמצמת אל תוך ה"אמהות". הביטוי לכך הוא פעמים רבות חיצוני – קצת פחות הקפדה על המראה - אין זמן, ובעצם – בשביל מה? הקילוגרמים, שגם ככה קשה להילחם בהם, הופכים מאויב למנחם בצר לנו - בעיקר המכנסים צרות. ה"סכנה" היא איבוד ההגדרה העצמית הרחבה, עימה הבטחון וההערכה העצמית – ואיכות החיים הכל כך חשובה לנו.היינו חתיכות פגזיות, נמרות במיטה, טייקוניות במשרד, מסמר הערב באירועים חברתיים, ואיפה אנחנו עכשיו? כל היום מתעסקות רק בחיתולים ופליטות. ההריון והלידה עשויים להשפיע ולשנות הרבה. הלידה גורמת לנו לשינויים פיזיים כגון כאבים ןמחושים שונים, ובמיוחד רואים פתאום את כל עודפי המשקל שהעלינו בהריון. ההפיכה להורים יכולה לפגוע לנו בזוגיות, אולי כי יש כאבים בעת קיום יחסי מין וזה משפיע על הקשר, אבל בעיקר כי פתאום הילד הוא הראשון בסדר העדיפויות ופתאום הבעל נדחק הצידה או שמא שאנחנו הפכנו לשניות אצל הבעל? פורום נשים אחרי לידה התפתח מפורום הרזיה לאחר לידה – שטיפל באחד האספקטים החשובים והבולטים של תקופה זו בחיינו והוא עודפי המשקל, שמשליכים על תחושת הערך העצמי מסיבות שונות ועל יחס הסביבה. אבל הדיאטה היא חלק מהקשר רחב הרבה יותר של חיינו. היא קשורה באורח החיים שלנו ובמצב הרוח, למשל - יש מי שכשהן בהריון הן "מתנחלות" במקרר וצריכות המון תמיכה הן נפשית והן תזונתית. בהדרגה הוחלט שיש מקום לפורום שיוכל לתת תמיכה רחבה יותר ואולי נוכל גם לעזור למי שסובלת מאספקטים אחרים של התקופה שלאחר הלידה שאינם קשורים במשקל דווקא – גם אם הלידה היתה לפני מספר שנים. פה המקום לדון ולקבל תמיכה בנושאי זוגיות, ערך עצמי, דכאון לאחר לידה, בעיות תעסוקה – וכל הדברים שמשתנים כל כך אחרי שהגורם המשמעותי, הטהור והממלא כל כך – התינוק – נכנס אל חיינו.הפורום הוא לנו ובשבילנו - כאן הפוקוס הוא עלינו

הנהלת הפורום:

אודות הפורום נשים לאחר לידה - תמיכה

מכירות את הסיפור על הדודה שבאה לבקר אחרי שנולד סופסוף הנסיך? הדלת נפתחת בסערה ופנימה צועדת הדודה וצועקת "איפה הוא? איפה הוא?!" והאמא של "הוא"? נשארה מאחורי הדלת...סיפור משעשע אולי, אבל בעצם, הרבה פעמים אנחנו מרגישות ששכחו אותנו מאחורי הדלת, ואף יותר מזה – שאנחנו שכחנו את עצמנו מאחורי הדלת. הדלת אל ההורות. בצעידה אל מעבר לסף עברה רק האמא, והאישה שהיינו נשארה מאחור.להיות אם זו שאיפה של רבות מאיתנו, ומשהגשמנו אותה – יש נטיה להגדרה עצמית שמצטמצמת אל תוך ה"אמהות". הביטוי לכך הוא פעמים רבות חיצוני – קצת פחות הקפדה על המראה - אין זמן, ובעצם – בשביל מה? הקילוגרמים, שגם ככה קשה להילחם בהם, הופכים מאויב למנחם בצר לנו - בעיקר המכנסים צרות. ה"סכנה" היא איבוד ההגדרה העצמית הרחבה, עימה הבטחון וההערכה העצמית – ואיכות החיים הכל כך חשובה לנו.היינו חתיכות פגזיות, נמרות במיטה, טייקוניות במשרד, מסמר הערב באירועים חברתיים, ואיפה אנחנו עכשיו? כל היום מתעסקות רק בחיתולים ופליטות. ההריון והלידה עשויים להשפיע ולשנות הרבה. הלידה גורמת לנו לשינויים פיזיים כגון כאבים ןמחושים שונים, ובמיוחד רואים פתאום את כל עודפי המשקל שהעלינו בהריון. ההפיכה להורים יכולה לפגוע לנו בזוגיות, אולי כי יש כאבים בעת קיום יחסי מין וזה משפיע על הקשר, אבל בעיקר כי פתאום הילד הוא הראשון בסדר העדיפויות ופתאום הבעל נדחק הצידה או שמא שאנחנו הפכנו לשניות אצל הבעל? פורום נשים אחרי לידה התפתח מפורום הרזיה לאחר לידה – שטיפל באחד האספקטים החשובים והבולטים של תקופה זו בחיינו והוא עודפי המשקל, שמשליכים על תחושת הערך העצמי מסיבות שונות ועל יחס הסביבה. אבל הדיאטה היא חלק מהקשר רחב הרבה יותר של חיינו. היא קשורה באורח החיים שלנו ובמצב הרוח, למשל - יש מי שכשהן בהריון הן "מתנחלות" במקרר וצריכות המון תמיכה הן נפשית והן תזונתית. בהדרגה הוחלט שיש מקום לפורום שיוכל לתת תמיכה רחבה יותר ואולי נוכל גם לעזור למי שסובלת מאספקטים אחרים של התקופה שלאחר הלידה שאינם קשורים במשקל דווקא – גם אם הלידה היתה לפני מספר שנים. פה המקום לדון ולקבל תמיכה בנושאי זוגיות, ערך עצמי, דכאון לאחר לידה, בעיות תעסוקה – וכל הדברים שמשתנים כל כך אחרי שהגורם המשמעותי, הטהור והממלא כל כך – התינוק – נכנס אל חיינו.הפורום הוא לנו ובשבילנו - כאן הפוקוס הוא עלינו
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הגעת ליעד, מהממת!  פה אנחנו מתמקדות בנו. על הילדים שלנו אנחנו כותבות בקומונת אמהות נולדו
חדשה בפורום? כאן המקום להתחיל בו ולהתוודע אלינו. בפורום שלנו אסור לפרסם!

הקומונה לזכר
המשך >>

לצפיה ב-'אמא טרייה'
אמא טרייה
12/02/2016 | 18:00
1
259
היי בנות..
אני אמא טרייה לתינוקת בת כמעט 7 שבועות
לפני ההריון הייתי בן אדם מאוד שפוי..מאז ההריון נכנס לי ג'וק -פחד מחיידקים..
אני לא מחוסנת לCMV ועובדת עם ילדים אז הייתי מאוד מאוד זהירה- שוטפת ידיים כל הזמן, נמנעת ממגע מיותר..אחכ זה גם פלש לבית...הייתי מכריחה את כולם (אני ובעלי גרנו עם הוריי במהלך ההריון) לשטוף ידיים כל הזמן, הכלים שלי עמדו מנפרד משל כולם וכו...
עכשיו זה נשאר אצלי..רק שזה מגיע לביטוי בכך שאני מפחדת לחשוף אותם בפני אנשים..
אמא שלי ואבא שלי כן רואים אותה הרבה..הם גם לקחו אותה אליהם כשהייתי חולה (דלקת בשד)- על אמא שלי מבחינת ניקיון וסטריליות אני סומכת יותר מעל עצמי..
חברות עדיין לא הזמנתי אליי.. 
וכאן מתחילה הבעיה-
החמים שלי רוצים שאנחנו נביא אותה אליהם שבת הקרובה..
ואני פשוט מפחדת..מפחדת להוציא אותה לבית אחר..
מפחדת מכל הידיים שיגעו בה..
האם אני מגזימה? בכל זאת היא רק בת כמעט 7 שבועות..
האם כבר להוציא אותה? האם כבר לתת לקרובים/חברות לראות אותה?
לצפיה ב-'אין פה עניין של מגזימה/לא מגזימה'
אין פה עניין של מגזימה/לא מגזימה
12/02/2016 | 22:11
196
כי אין תשובה אחת נכונה.  נשמע שלא מתאים לך להוציא אותה אליהם. זו החלטה 100% שלך - את לא צריכה הצדקה. מותר לך להחליט שזה מה שמתאים לך. תסבירים לחמים את הסיבה - וזהו.  אם את מסכימה שרק הם יבואו אליך במקום (אם הבנתי נכון אצלם בבית יהיו עוד הרבה אנשים)

יש סיכוי טוב שאם יהיה לך עוד ילד/ה בהמשך אז תוציאי אותך אחרי כבר אחרי שבוע - וגם זה בסדר....

בכל מקרה - זה חלק ממה שבא עם ההורות: סמכות והזכות לקבל החלטה לגבי הילדה שלך בלי שאחרים יתערבו. את האפוטרופסית החוקית שלה...
לצפיה ב-' איך היה השבוע שלי '
איך היה השבוע שלי
11/02/2016 | 19:10
8
22
לצפיה ב-' משהו קטן וטוב '
משהו קטן וטוב
11/02/2016 | 19:11
4
46
לצפיה ב-'שלחתי קורות חיים וזימנו אותי כבר לראיונות עבודה '
שלחתי קורות חיים וזימנו אותי כבר לראיונות עבודה
12/02/2016 | 01:45
2
242
שונאת לחפש עבודה כך שזה שיש היענות והתייחסות זה כבר מרגיע באיזשהו מקום.
מקווה למצוא מקום עבודה נורמלי סופסוף לשנת הלימודים הבאה.
לצפיה ב-'בהצלחה '
בהצלחה
12/02/2016 | 08:24
1
17
לצפיה ב-'תודה '
תודה
12/02/2016 | 14:49
130
מקווה למצוא מהר כמו בפעם הקודמת ומקום טוב ונורמלי...
הלכתי הפעם על בתי ספר גדולים שיש בהם כיתות גן וזה קצת מלחיץ אותי לעבוד במקומות כאלה גדולים, רגילה לגנים פרטיים קטנים ואינטימיים. מקווה שתהיה התחשבות מבחינת הטיפולים-אני בכל מקרה, שמה את הקלפים על השולחן ומציגה את זה בשלב ראיון העבודה אחרי שאני מוכיחה את עצמי.
לצפיה ב-'תשובה ששלחתי, הופצה הלאה עם תשבחות על התשובה המקצועית '
תשובה ששלחתי, הופצה הלאה עם תשבחות על התשובה המקצועית
12/02/2016 | 07:50
163
לצפיה ב-'שבוע זוועתי '
שבוע זוועתי
12/02/2016 | 01:44
2
323
לא יודעת כבר עם מה להתמודד קודם:
הריון שנפל שוב בתחילת הדרך
שלשולים וחולשה כללית שתקפה אותי בערב של אותו יום (רגשי לגמרי) עד ליום למחרת ונאלצתי לא להגיע לגן
שיחה לא פשוטה עם הבעל והבנה שהוא כל כך אנליטי לי לפעמים שזה עוד יותר קשה ומתיש (עברנו 2 החזרות כולה והוא מדבר איתי על פונדקאות כשלא ברורה בכלל מה הבעיה...גורם לי להרגיש כישלון).

בגן סה"כ בסדר אבל יש אווירה קצת לא נעימה והמון רכילויות וזה לא נעים ככה...מרגישים את הסוף ושהגן בקרוב נסגר. והיום נפרדנו לכמה חודשים מזוג תאומים מקסים שהיה אצלנו בחודשים האחרונים וחוזר לישראל- הם ממש נכנסו לי ללב. ועל הדרך אני מאבדת ככה את העוזרת האישית הכי טובה שהייתה לי.

ובלב... אין שקט.
מחר הולכים לרופא לשאול שאלות, להבין את הדברים יותר טוב, לבדוק מה הלאה. מקווה לצאת יותר אופטימית.

לצפיה ב-'אוי '
אוי
12/02/2016 | 01:55
1
219
הוא מתכוון לטוב האישלך.... ככה הם. יצורים רציונליים (ממארס) - אז הם מנסים לעזור עם פתרונות אנאליטיים.

לבי איתך. זו תקופה לא קלה. גם לרופא לא יהיו 100% תשובות. מחזיקה לך אצבעות לבשורות טובות בקרוב.
לצפיה ב-'כן, אני יודעת- הוא אפילו לא מבין למה נפגעתי/כעסתי '
כן, אני יודעת- הוא אפילו לא מבין למה נפגעתי/כעסתי
12/02/2016 | 14:51
240
הוא כל כך אנליטי, הכל אצלו ממוספר ומתוכנן אבל זה לא עובד ככה.
אני די בטוחה שכאשר הוא יעלה את זה היום-הוא יקבל על הראש מהרופא

בטוחה שלרופא לא יהיה 100 אחוז תשובות אבל אולי נקבל כמה תשובות ונבין מה קורה ונחליט מה הלאה. בשנה האחרונה עברתי כל כך הרבה ואני פשוט מרגישה את ההשפעה על הגוף שלי ועל הנפש...מזמן אין מה לדבר. אני פשוט כבויה לגמרי. רק כשאני בגן-אני חיה לגמרי.
לצפיה ב-'קפריסין בפסח '
קפריסין בפסח
09/02/2016 | 09:51
12
284
אחרי הרבה זמן שלא נפשנו החלטנו לסגור חופשה בקפריסין בפסח.
סגרנו 5 לילות במלון 4 העונות לשני מבוגרים + שני ילדים בני 5 ו 7
מזג האוויר אמור להיות כמו כאן אני מניחה. יחד עם זאת איך לארוז? זו תקופה דואלית אקלימית.
בקיצור אשמח לטיפים בעניין ומה יש לעשות שם באיזור ובכלל.
פארק המים יהיה סגור, הוא נפתח רק במאי.

תודה.
לצפיה ב-'את מתחילה לארוז חודשיים לפני?'
את מתחילה לארוז חודשיים לפני?
10/02/2016 | 16:22
1
240
תראי יום לפני הנסיעה מה אמור להיות מזג האוויר ותארזי בהתאם. תהנו!
לצפיה ב-'והנה בדיוק למה לא כיף לבוא לכאן יותר. תודה.'
והנה בדיוק למה לא כיף לבוא לכאן יותר. תודה.
13/02/2016 | 20:54
26
לצפיה ב-' מלון בתל אביב'
מלון בתל אביב
10/02/2016 | 19:06
7
134
אשמח להמלצות למלון נחמד בתל אביב, לילה אחד בשישי בערב. ההרכב הוא אמא שלי, אחותי ואני..
מישהי מכירה אופציות נעימות?
לצפיה ב-'תקציב ? מיקום?'
תקציב ? מיקום?
10/02/2016 | 19:52
3
103
היינו במלון נחמד ברוטשילד אבל לא זול. גם מלון בראון חביב מאד.
לצפיה ב-'אז ככה...'
אז ככה...
10/02/2016 | 19:58
2
102
לגבי מיקום, לא מאוד קריטי. בשישי בערב הופעה באזור הבימה, מעבר לזה לא ממש משנה. נשמח למשהו במרחקסביר מאזורי שיטוט תל אביביים אופייניים.
תקציב גמיש, רצוי לא כזה שדורש משכנתא..
זוכרת את השם ברוטשילד?
לצפיה ב-'ברוטשילד יש שני מלונות שהיינו בהם'
ברוטשילד יש שני מלונות שהיינו בהם
10/02/2016 | 21:57
120
רוטשילד 71 מלון כיפי ומפנק אך יקר.
רוטשילד 22 פחות יוקרתי אבל כיפי , יש טרקלין חינם וקצת פינוקים בקבלה, החדר נחמד והמלון חדש.
לדעתי קצת פחות יקר מרוטשילד 71.
אנחנו שהינו שם במסגרת איזה מבצע.
חפשי באינטרנט.
לצפיה ב-'אנחנו היינו במלון אופיר, שנמצא על קינג ג'ורג' פינת דיזנגוף'
אנחנו היינו במלון אופיר, שנמצא על קינג ג'ורג' פינת דיזנגוף
11/02/2016 | 10:19
99
והיה אמנם בסיסי אבל נעים ונקי ומאד מאד מאד זול
לצפיה ב-'קיבלתי המלצה על מלון סינמה בכיכר דיזנגוף'
קיבלתי המלצה על מלון סינמה בכיכר דיזנגוף
11/02/2016 | 08:43
1
91
ומצאתי ברשת גם את מלון קוקו בדיזנגוף, נראה נחמד (וחדש)
בעצמי נסיתי רק את בראון והוא נחמד מאוד אבל אין לי מושג לגבי המחירים
לצפיה ב-'אנחנו היינו גם במלון סינמה לפני כמה שנים והיה נחמד'
אנחנו היינו גם במלון סינמה לפני כמה שנים והיה נחמד
11/02/2016 | 16:18
94
רק בעית חניה קשה
בראון היינו כמה פעמים ומחבבים אותו, אוירה כיפית, החדרים קטנים.
לצפיה ב-'תודה '
תודה
11/02/2016 | 10:56
64
תודה רבה על ההצעות, אני הולכת לעשות שיעורי בית
לצפיה ב-'לא הייתי בקפריסין אף פעם'
לא הייתי בקפריסין אף פעם
10/02/2016 | 22:30
151
באיזו עיר/אזור נמצא מלון 4 העונות?   בהתחשב בגיל, נדמה לי שהייתי מבלה את רוב הזמן בבריכה פנימית/מחוממת שבה הם יכולים לקפוץ ולהתעייף
לצפיה ב-'קפריסין בפסח'
קפריסין בפסח
17/02/2016 | 18:50
39
היינו שנה שעברה. היה כייף!
מבחינת ביגוד: שיטת השכבות. קחו בנוסף לביגוד קל (חולצות קצרות) גם מעילי פליז ומטריות, למקרה שירד גשם. סה"כ מזג אויר אביבי ונחמד (השנה פסח מאוחר יחסית, אז יש סיכוי לימים ממש יפים). תהנו!
לצפיה ב-'מה אומרים/עונים לבוס? בקשה לתשובות מצחיקות.... '
מה אומרים/עונים לבוס? בקשה לתשובות מצחיקות....
08/02/2016 | 21:45
26
417

בסיגנון מרי פופינס- עם כפית סוכר הגלולה המרה תמתיק....הבו לי תשובות מחייכות לסיטואציות כך שפעם הבאה אוכל לחשוב עליהן ולהמשיך הלאה במקום להתרגז....

כשהבוס שלי יוצא מהמשרד הוא משאיר אורות דולקים בחדר שלו. למה ? ואיך אומרים לו לכבות את האור....

כל פעם בזמן ארוחת צהרים, הוא נכנס לחדר האוכל ואומר לאחת מאיתנו, כשתסיימי תבואי כי צריך לדבר על פרוייקט Y. מה לענות?

מדי פעם כשאני יושבת עם דלת סגורה (כדי שיהיה לי שקט) הוא נכנס ואומר מאוד חם פה ומסריח . מה לענות?

<אני צריכה תשובות מצחיקות שיהיו לי בראש כי ביקורת עליו כבר יש לי מספיק >
... ואם יש לכן גם בוס כזה אז ראשית  ומוזמנות להוסיף מחוויותיכן וננסה למצוא גם לכן תשובות מצחיקות 
לצפיה ב-'המ.....'
המ.....
08/02/2016 | 23:32
1
296
האם זה מישהו שתשובות מצחיקות יצחיקו אותו?....
ולא ברורה לי הסיטואציה- למשל באוכל - זה מרגיש לכן שהוא מתחשבן איתכן על זמן האוכל? כי אחרת - זה אחלה זמן לדעת איפה אתן יושבות ושאתן לא באמצע פרוייקט וניתן לקבוע בסיום האוכל, לא? ואולי הוא בכלל רוצה שתקראו לו לאכול איתכן?
אם הוא אכן מטרידן - הייתי עונה שאתן בדיוק שמות כסף על הימורים למי הוא יקרא היום והנה בזכותו הרווחת/ הפסדת 50 שקל....
נושא האור מעניין. מניסיוני בוסים שמסוכסכים עם עצמם ואמביוולנטים לגבי עזיבת המשרד ( עיסוקים פרטיים, משהו לא ממש חשוב, חותכים הביתה מוקדם, אופטימיים לגבי חזרתם) - משאירים אור דולק כדי שלא יידעו שהם לא שם. דבילי אך קיים.
לגבי הדלת הסגורה - נראה לי שהוא נורא סקרן אם את עובדת או מבלה לך בסבבה, או השארת אור דולק ויצאת כמותו.
לזה יש כל מיני תשובות החל מירודות כמו ״ אצלינו אומרים כי המריח הוא המסריח״ ועד ״ אני עובדת עד שיצא עשן ואני מבינה שגם אתה מריח אותו״ וגם ״ אז תסגור מהר את הדלת שהריח לא יתפשט״
לצפיה ב-'קרעת אותי מצחוק עם רעיון ההימורים... '
קרעת אותי מצחוק עם רעיון ההימורים...
10/02/2016 | 18:15
126
אני אספר לשותפות לא. צהריים. מספיק שהן תדענה - כבר לא נצטרך לענות לו כדי שזה יהיה מצחיק 
לצפיה ב-'האמת - חוץ מהנקודה השלישית, נשמע לי שיש '
האמת - חוץ מהנקודה השלישית, נשמע לי שיש
09/02/2016 | 05:09
7
286
בלבך עליו ממילא וזה יוצא על זה - כי מבחינה אובייקטיבית, בלי להכיר את הנפשות הפועלות, זה לא נשמע כזה מעצבן...

אור בחדר - אני מבינה שאולי זה מעצבן משיקולים אקולוגיים, אבל מעבר לכך - מה אכפת לך בעצם? זה החדר שלו. זה לא שהאור מסנוור אותך בעיניים כי את יושבת שם או מנסה להירדם.  זה נראה לי לא לעניין לומר לו לכבות את האור.

אני מסכימה שאולי זו שיטה שלו לגרום לאנשים לחשוב שהוא עדיין שם - זו שיטה מקובלת ברוב מקומות העבודה בהם עבדתי.

הנקודה השניה - גם על פניה נראית לא בעייתית. למרות שבמחשבה שניה אני יכולה להבין שאולי זו דרכו לשדר לכולם/ן: אני הבוס פה, אז אחרי שתסיימי לאכול תתייצבי אצלי במשרד בדום מתוח....  אני לא מכירה אותו.  אולי דרך אחת לצחוק על זה היא לומר: "בכיף" או משהו כזה שהוא גם חיובי וגם משעשע. צריכה לחשוב על זה יותר

הנקודה השלישית היא באמת מגעילה. אני הייתי עונה בשאלה המשעשעת: "טוב. תשתה קפה לפני שאתה הולך?" (דרך מנומסת לומר: תעוף מפה). או "אולי מסיכת אב"כ תעזור?".  גם על זה אני צריכה לחשוב.

הבוסית הנוכחית שלי היא במיקום גיאוגרפי אחר אבל אוסיף שאלה - דווקא יש לי אחת
לצפיה ב-'הסברים למה ההתנהגות שלו כ"כ מרגיזה: '
הסברים למה ההתנהגות שלו כ"כ מרגיזה:
10/02/2016 | 18:12
6
158
|לגבי כיבוי האור :
למדתי מהשרשור הזה שזה מקובל ע"י בוסים להשאיר אור דולק כדי שיחשבו שהוא שם...... כנראה שגם הוא כזה. אבל זה באמת ממש מעצבן לראות אור דולק להכין את החומר ולגלות שהוא לא שם.
אני לא חושבת שאם לחברה יש משאבים צריכים לבזבז אותם על תאורה בחדר ריק.
זה מכעיס גם מעבר לאקולוגיה, כי זה אומר שמישהו צריך לעבור אחריו ולכבות את האור...
והוא היחידי במשרד שעושה את זה (והוא לא הבוס היחיד במשרד).

לגבי הכניסה למטבח 
הוא אף פעם לא מביא אוכל לעבודה (זה נושא לשרשור אחר ), לדעתי הוא פשוט סקרן על מה מדברים במטבח ( פעם שאל אותי על מה מדברים), אז הוא ממציא צורך להכנס. זה מעצבן את כל יושבי המטבח.....
לצפיה ב-'אולי הוא רוצה שתזמינו אותו לשבת אתכן?'
אולי הוא רוצה שתזמינו אותו לשבת אתכן?
10/02/2016 | 21:41
126
נשמע שהוא מרגיש מחוץ-לעניינים ומת שיזמינו אותו.  גם אם הוא לא הביא אוכל מהבית, אני מניחה שיש מקום בסביבה שהוא יכול לרדת ולהביא אוכל משם כדי לאכול בחברתכן לא?    אם זה כי הוא לא מוזמן - אז לא פלא שהוא מרגיש מחוץ לעניינים...

לגבי האור - אכן - פשוט אל תקחי את האור כאינדיקציה לשום דבר....

בארה"ב אגב זה לא היה עובד. בשלושת מקומות העבודה האחרונים שלי האור במשרד הוא תמיד על בסיס גלאי נפח. כך שהוא מתכבה מלבד. לכן גם כמה פעמים ביום קורה שצריך לנפנף בידיים באוויר במשך היום אם לא זזים מספיק כי אחרת האור כבה.....
לצפיה ב-'ומוסיפה...'
ומוסיפה...
10/02/2016 | 22:24
4
137
לדעתי הוא בטח חושב שמרכלים עליו שם - ולכן הוא נכנס כל פעם. 

לגבי ההערות על הריח בחדר הסגור שלך - עכשיו נתת לי את התשובה להערה שלו: "אני מעדיפה את זה על פני הריח של השיפודיה"  ואפשר גם:  "אה - אז אתה רומז שאתה לא רוצה להחליף איתי חדר"? או סתם לחייך ולומר "במה אני יכולה לעזור לך?" <הוא כבר ירגיש דביל גם ככה, ואת לא אמרת שום דבר שאיננו חיובי>
לצפיה ב-' זה היה החדר שלו....'
זה היה החדר שלו....
10/02/2016 | 23:04
3
159
היה לי חדר אחר ש"ירשתי" אחרי שמישהו עזב ועמד ריק תקופה עד שעברתי ואחרי שנה פלוס פתאום הוא קלט שהחדר שלי יותר גדול משלו אז הודיעו לי שמחליפים לי חדר והוא עובר לחדר שלי. בסוף הוא לא קיבל את החדר שלי אלא בוס אחר והוא עבר לחדר של הבוס השני (מין עסקה סיבובית...).

האיש שלי אומר שלהערה על הריח הייתי צריכה לענות זה עוד מהתקופה שהחדר היה שלך  
לצפיה ב-'אפשר גם: "באמת, גם בעלי רמז שאולי כדאי שאחליף בושם...."'
אפשר גם: "באמת, גם בעלי רמז שאולי כדאי שאחליף בושם...."
11/02/2016 | 04:37
118
התשובה של בעלך קורעת , אבל בעיני התשובות הכי טובות הן כאלה שעל פניו הן 100% חיוביות (או לפחות לא מופנות חזרה נגד המעיר כלל וכלל) ככה ש"אי אפשר לתפוס אותך"
לצפיה ב-'מהמשך השירשור אני מסיקה'
מהמשך השירשור אני מסיקה
11/02/2016 | 09:03
1
125
שהרושם שמקבלות כאן רוב המגיבות הוא שהבוס בעיקר חסר ביטחון, וההערות התוקפניות שלו באות משם. האסוציאציה שלי היא מורה, או מפקד בצבא, שאומר "נו, בוא תספר לכל הכיתה מה כל כך מצחיק אותך, שכולנו נצחק" כשמה שעומד מאחורי האמירה הזאת הוא לא רק עצם ההפרעה לשיעור שבתלמידים מצחקקים, אלא גם החשד שהם צוחקים אישית עליו, ותחושת חוסר אונים וחוסר ביטחון שיש לו בקשר לזה.

וסיפור מהחיים שממחיש את העניין בתחום יחסי עבודה: כשעבדתי בחנות של א', יום אחד כשעבדתי במשמרת עם עובדת נוספת - ר' - בת הדודה שלה נכנסה לחנות. התחיל תלת-שיח שבו ר' הגיעה איכשהו (לא זוכרת איך) להערה על ניתוח הגדלת החזה (המוצלח ביותר, יש לומר) שהבת דודה עברה. היא הייתה בחורה יפה ביותר, שופעת וחושנית, ואני אמרתי לה בחיוך "את עושה לי רגשי נחיתות" (ובזה כמובן צחקתי קצת על עצמי ועל מידותיי הצנועות). ר' אמרה בצחוק "אה, זה הכל סיליקון..." ואני אמרתי "את בכל זאת עושה לי רגשי נחיתות", הבת דודה צחקקה במבוכה קלה אבל (כך נראה לי) ברוח טובה ומוחמאת (נראה ש-ר' והבת דודה היו רגילות לדבר על זה חופשי ככה בין נשים). ואז נכנס א', הבוס, ראה אותנו מצחקקות ושאל בנימה מוטרדת ותוקפנית-משהו: "מה כל כל מצחיק?! לא, כי אני רוצה להבין מה היה פה כל כך מצחיק", וכו'. לא רצינו לספר לו. מה, אני אגיד לו "צחקתי על זה שלי יש ציצים יותר קטנים משלה?" לא רק שזה היה מביך אותי מולו, זה גם היה עלול להביך את הבת דודה מאוד מאוד, כי הוא גבר והבוס שלי. השיחה הזאת מספיק דגדגה את גבול הטאקט והטעם הטוב מכדי שאכניס אליה עוד מישהו ככה. אז לא ענינו לו, והוא, כנראה, המשיך לחשוב שמשום מה, צחקנו עליו, אולי כי עשינו משהו שלא מקובל עליו לפני כן, או שבאופן כללי אין לנו כבוד אליו, או השד-יודע-מה.
לצפיה ב-'כנראה זה גם וגם .....'
כנראה זה גם וגם .....
11/02/2016 | 19:12
8
לצפיה ב-'מוסיפה שאלה'
מוסיפה שאלה
09/02/2016 | 05:13
7
275
מה הייתן עושות עם קולגה, שדווקא איננו הבוס שלך, שבמקרה יושב קרוב לדלת הכניסה למשרד ולכן בכל פעם שאת נכנסת בשעה מאוחרת - מתבונן בשעון היד שלו ומסנן איזו הערה בנוסח: "עכשיו באים?".

הרקע אצלי הוא כל מיני פגישות מחוץ למשרד בשעות שלפני כן, או עבודה עד 2 בלילה ביום שלפני - כך שיוצא לי לא מעט להגיע ב-11 - אבל לא כי אני בטלנית

אבל האמת היא שזה ממש לא עניינו בכל מקרה (כאמור לא מדובר בבוס ולא באדם שהעבודה שלי נופלת עליו). ובכל זאת זה מעצבן

בינתיים אני פשוט מתעלמת- מחייכת חיוך סלחני והולכת לדרכי.
לצפיה ב-'השאלה אם את רוצה לברר איתו את העניין או לא...'
השאלה אם את רוצה לברר איתו את העניין או לא...
09/02/2016 | 06:10
220
למה הוא החליט להיות שיפוטי בקשר לשעה שאת באה בה, למרות שזה לא מוסיף לו עבודה. (יכול להיות שהוא חושב בטעות שכן / שהוא יוצר בראשו קשר שלא קיים במציאות בין מה שהוא חווה אישית כקיפוח לבין מצבם של עובדים אחרים / שהוא תמיד כזה...)
אם את לא מרגישה צורך לברר, אבל נמאס לך בכל זאת - אני יכולה לדמיין את עצמי עונה בחיוך משהו כמו "כן, כזאת אני - מסיבות, מסיבות, כל הזמן מסיבות" וכו'. או מבררת בשיטה הקיבוצית עם עובדים אחרים מה הקטע שלו, ואולי שומעת דברים שילמדו אותי משהוץ בקיצור, נכנסת למשחק גיל ה-12, אבל מתוך מודעות (שיש לך אותה).

אגב, לעניין השאלה שפתחה את השירשור: נזכרתי שלפני כמה שנים היתה לי בוסית שהיו לה הרגלים כאלה: היא הייתה מקפיאה בכל עונה את המשרד שלה עד לטמפרטורה הכי קרה שהיה אפשר, סוגרת את הדלת וכל החלונות ויושבת שם בגופייה ומעשנת סיגריות "טיים" כל היום. מי שהיה נקרא אליה למשרד היה יושב ועובד איתה בתנאים האלה. אז עלה על דעתי עכשיו שיכולתי לומר לה "קר פה מאוד ומסריח"...
לצפיה ב-'אצלנו עונים - בטח. חצי יום היום. לרוב משתיק אנשים'
אצלנו עונים - בטח. חצי יום היום. לרוב משתיק אנשים
09/02/2016 | 09:54
1
44
לצפיה ב-'הו - שלומלך - '
הו - שלומלך -
09/02/2016 | 13:45
185
אלא אם כך זאת וריאציה על ניק מהעבר.  אחלה תשובה - וכיף לראותותך
לצפיה ב-'"מקנא, הא?"'
"מקנא, הא?"
09/02/2016 | 10:43
24
לצפיה ב-'בהחלט מעצבן'
בהחלט מעצבן
10/02/2016 | 11:06
1
224
אני הייתי מגיבה, רק משום שקשה לדעת למי הוא עוד מפיץ את המידע הזה ובאיזו דרך. בשיחת קפה קלילה, הייתי זורקת - היו לי פגישות היום, עבדתי מאוחר בלילה ומציינת שזה קורה הרבה ולכן גם משפיע על שעת ההגעה. אני יודעת שזו לא תשובה הומוריסטית, אבל אנשים קטנוניים מהסוג הזה נוטים גם לרכל, וחבל.
לצפיה ב-'בו'נה - את גאונה '
בו'נה - את גאונה
10/02/2016 | 18:57
147
קראת את הבן אדם בלי להכיר אותו. הוא מבלה את מרבית זמנו בלרכל על שאר יושבי המשרד כדי להודיע לעולם עד כמה הם עצלנים, לא עושים את עבודתם, אף פעם לא רואים אותם וכו' וכו'.   

טוב נו - אולי אטרח להתחיל לתת ל"כבודו" רסיסי מידע (ע"ע "כן, רק הרגע נכנסתי והשעה 4 אחה"צ. אבל זה כי הייתי בפגישות מחוץ למשרד עד עכשיו. תגיד תודה שאתה הולך הביתה עוד שעה בזמן שאני אהיה פה עד צאת הנשמה הלילה")

טוב נו - אולי עם קצת פחות דרמה
לצפיה ב-'תודה על התשובות המצוינות'
תודה על התשובות המצוינות
10/02/2016 | 16:20
130
האמת היא שאני יודעת למה הוא עושה את זה

מדובר באדם ממורמר על כך שלא קיבל קידום (וגם לא יקבל...), שמנצל את העובדה שאין מנהיגות של ממש במשרד האמור (כלומר אין מנהיגות פיזית - כולם שם מדווחים לאנשים במיקום אחר) כדי "לשחק אותה המנהל". 

לדעתי הוא גם מבואס מזה שהתפקיד שלו לא כולל נסיעות עבודה אז הוא "סופר" לי את זה מתוך קנאה

הוא גם מאלה שחשוב להם מאוד להרגיש "עליונות מוסרית" על כך שלכאורה הם מבלים הכי הרבה זמן שעות במשרד באופן פיסי

האמת היא שכל הנ"ל לא אמור להיות אכפת לי בכלל. ובכל זאת כל פעם שאני זוכה לפרצוף כזה מתחשק לי להעיף לו סטירה. כנראה שאצטרך להמשיך להתאפק  
לצפיה ב-'"בדיוק גם אני חשבתי שהגיע הזמן שאעבור למשרד פינתי עם חלון"'
"בדיוק גם אני חשבתי שהגיע הזמן שאעבור למשרד פינתי עם חלון"
09/02/2016 | 10:44
2
34
לצפיה ב-'דוקא יש לי חלון אבל אם אפתח אותו יהיה לי ריח של "על האש" '
דוקא יש לי חלון אבל אם אפתח אותו יהיה לי ריח של "על האש"
10/02/2016 | 19:57
1
124
מהשיפודיה מתחת לבניין
(בעיניי זה סבבה אבל אחרים מתלוננים....)

לצפיה ב-'הנה התשובה שלך'
הנה התשובה שלך
11/02/2016 | 08:40
101
אבל אפשר גם
"אתה מעדיף שאפתח את הדלת ואבזבז את הזמן שלי על הרכילות והפטפוטים?"
לצפיה ב-'גם אני מוסיפה שאלה'
גם אני מוסיפה שאלה
10/02/2016 | 14:57
4
223
כשאני מגיעה 10 דקות יותר מוקדם מהשעה הרגילה ונועצים בי עיניים עם משפט בסגנון "זרקו אותך מהבית הבוקר?"

כשאני מארגנת את שולחן העבודה שלי ומתחילים לשאול "פסח הקדים השנה?"
לצפיה ב-'וזה מפריע לך?....'
וזה מפריע לך?....
10/02/2016 | 15:35
1
143
אני תוהה איזה מטען רגשי קודם כבר היה במקום העבודה בשביל שבכלל תזכרי הערות כאלה....
את גרה בישראל. אנשים לא סותמים בהגדרה.
מבחינתך אם זה מה שיש להם לומר - זה אומר שממש אין על מה להעיר לך והם מחפשים מתחת לאדמה.

לצפיה ב-'לוחץ על כל הכפתורים'
לוחץ על כל הכפתורים
10/02/2016 | 17:00
152
בדרך כלל השיח הוא חברי, וההערות מציקות, כאילו מנסים לחנך אותי.
ההערה על ההגעה המוקדמת זה בעצם הערה של "את תמיד מגיעה מאוחר".
לצפיה ב-'על השאלה הראשונה הייתי עונה בחיוך '
על השאלה הראשונה הייתי עונה בחיוך
10/02/2016 | 22:27
123
"לא - פשוט כבר התגעגעתי אליך(כם)" (כלומר - הזדרזתי להגיע מוקדם כי כל כך התעגעגעתי)

השאלה השניה נראית לי הזויה לגמרי. אולי משהו כמו: "לא, פשוט אין לי משהו יותר טוב לעשות" <חסר לי ההקשר כדי לתת תשובה ראויה.  מיהם המעירים? מה יחסי הכוחות ביניכם?>
לצפיה ב-'גם אני שומעת את שני המשפטים האלה '
גם אני שומעת את שני המשפטים האלה
10/02/2016 | 23:45
138
מסתבר, שאנשים ממש לא מגוונים בתגובות 

היתה פעם שאמרו לי את המשפט הראשון אז בתמורה סיפרתי את כל קורות הבוקר ועל היקיצות של הקטנצ'יק והכל כמובן היה עם הרבה TMI . אח"כ היתה תקופה של שקט .

לגבי ניקיון השולחן, יש אצלנו שניים במשרד שמרוב שהשולחן שלהם עמוס לא רואים את השולחן עצמו, אז תמיד משפט התשובה הוא: לא היתה לי ברירה השולחן שלי כבר נראה כמו של X. גם אחרי זה כבר אין מה להגיד יותר.
לצפיה ב-'אוברול ג'ינס או בד כחול ( משומש או חדש )לצורך תחפושת '
אוברול ג'ינס או בד כחול ( משומש או חדש )לצורך תחפושת
10/02/2016 | 20:23
2
116
היי לכולם ,
אני מחפשת אוברול ג'ינס או אוברול מבד כחוך לילד בן 9 מידה 14 מאזור המרכז .
חיפשתי ב90% חנוית ואין אוברול .
יש למישהו /משהי רעיון מאיפה ניתן להשיג או לחילופין למישהו יש למסור ?
תודה לעוזרים ולעוזרות .
לצפיה ב-'כיף לך שאת כבר יודעת מה את מחפשת '
כיף לך שאת כבר יודעת מה את מחפשת
12/02/2016 | 17:58
10
לצפיה ב-'פורומים חדשים בתפוז'
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
09/02/2016 | 14:51
6
 יש לכם שאלות בנוגע לבריאות הפה? מתעניינים בהלבנת שיניים?
בפורום שיקום הפה תוכלו לשאול ולהתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2555

סובלים מעור פנים בעייתי? רוצים לדעת כיצד להיפטר מפצעי הבגרות?
בואו לדבר על זה בפורום אקנה - טיפול ושיקום העור
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2103

רוצה לצמצם את היקף הבטן ולעצב את פלג הגוף המרכזי?
פורום מתיחת בטן הוא המקום בשבילך!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2548

סובלת מעור עודף? רוצה לדעת כיצד להתמודד עם התופעה?
בפורום הסרת עודפי עור תוכלו להתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2547

יש לכם שאלות בנוגע לתטא הילינג? מתעניינים בשיטת הריפוי האנרגטית העוצמתית ביותר?
בואו לדבר על זה עכשיו בפורום תטא הילינג!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2423

לצפיה ב-'השבוע דובר הרבה על ההטרדות המיניות לכאורה של השחקן המוכר '
השבוע דובר הרבה על ההטרדות המיניות לכאורה של השחקן המוכר
05/02/2016 | 13:52
11
306
בגלל שבעצם לא שמעו אף אחת אחת מהמתלוננות שנשארו חסויות, היו הרבה דיונים ברדיו על הנושאים שמסביב : 
יכול להיות/ לא יכול להיות 
צריך לפרסם שמות לפני שיש תלונה במשטרה כן או לא.
הכח של השיימינג.

מהדיונים הנ"ל הרשימה אותי השחקנית שרית וינו - אלעד שלא פחדה לומר שיתכן שהמקרים כנראה קרו כי הסבירות של הנשים לתיאום גרסאות מאוד נמוכה (אמרה במילים קצת אחרות).
שמחתי לשמוע קול מתוך התעשיה של הסרטים/ טלביזיה שלא מנקה מכל אשמה באופן מיידי מישהו שנחשב גדול, רק בגלל שזה הוא.

לצפיה ב-'לא הבנתי - זה שחקן אחר בנוסף לידיעה על משה איבגי?'
לא הבנתי - זה שחקן אחר בנוסף לידיעה על משה איבגי?
05/02/2016 | 18:52
9
216

לא ידעתי שהתעשיה מנקה מכל אשמה כל מי שנחשב גדול... אם הנשיא עצמו יושב בבית סוהר - זה דווקא נראה לי שהמצב לא כזה - לא?

לצפיה ב-'כן הכוונה לאיבגי. ניסיתי להימנע מהשם לאור זאת'
כן הכוונה לאיבגי. ניסיתי להימנע מהשם לאור זאת
06/02/2016 | 16:56
8
278
שכבר הודיעו שלא יחקר כי לא הוגשו תלונות.

הכוונה שלי היתה שאמיץ מצידה להביע עמדה על מישהו (בכיר ) שאולי יש לו השפעה על התעסוקה העתידית שלה.

זה חלק מהעניין של התלונות האחרות (ואני חושבת שגם של קצב היתה כזאת), שרק אחרי שהסתיימו יחסי המרות הגיעו התלונות.

העניין שבזמן האחרון יש המון האשמות בסגנון הזה :
סילבן שלום, ינון מגל ועכשיו איבגי.
אז מצד אחד כבר מודבקת עליהם תווית ומצד שני לא יודעים בעצם מה האמת כי היא לא נחקרת (אגזים ואומר שלפעמים יש הרגשה כאילו התקשורת מלבה את המצב ומעצימה אותו).
במידה מסויימת אני מפחדת שזה הופך למצב של שגרה וזה יביא לאדישות של הציבור כלפי מקרים כאלו. (כמו שפעם אחרי פיגוע שנהרג בו איש אחד היו משנים את לוח השידורים ומשמיעים מוזיקה רגועה והיום מודיעים עליו בחדשות אולי במבזק וממשיכים כרגיל)

לצפיה ב-'עכשיו הבנתי קצת יותר'
עכשיו הבנתי קצת יותר
07/02/2016 | 01:14
7
173
מבחינה פרקטית נדמה לי שאי אפשר לחקור אם אין תלונה.

אבל בעצם - בהפוך על הפוך שכזה - אם מושא השיימינג בטוח שאין שחר לדברים, מדוע בעצם שלא יבקש הוא מהמשטרה שתחקור ותנקה את שמו?

אני מניחה שהיא חושבת שאין לו השפעה על התעסוקה העתידית שלה - אחרת היתה שותקת
לצפיה ב-'במקרה של ינון מגל'
במקרה של ינון מגל
07/02/2016 | 11:07
6
184
מושא השיימינג באמת יצא בקריאה למתלוננות שיגישו תלונה במשטרה. וזאת למרות שהוא הודה בדברים שנאמרו עליו. הוא פשוט יודע שאין בהם יסוד פלילי. זו ״בסך הכל״ היתה התנהגות מגעילה. ואילו היתה נפתחת חקירה, כנראה שזה לא היה מגיע להרשעה. ויש אנשים שעבורם העובדה שאין האשמה ואין תיק במשטרה, כמוה כהוכחת מוסריות ניצחת, והוא היה יוצא צח כשלג וחוזר לפוליטיקה כמו כלום.
לצפיה ב-'מסכימה איתך שאין בין מוסר לבין קו החוקיות שום כלום....'
מסכימה איתך שאין בין מוסר לבין קו החוקיות שום כלום....
07/02/2016 | 15:37
1
124
זה אחד הדברים הבסיסיים הראשונים שלומדים בשנה א' בכל פקולטה למשפטים.

זכורה לי הדוגמא הבאה: אתה יוצא מהשיעור בדרכך הביתה ויש לך אוטו. חבר לספסל הלימודים גר בבניין שלך ומבקש ממך טרמפ כי הוא צריך להגיע הביתה מהר לסעוד את אימו החולה. הוא לא מריח רע, אין לו כתמים על הבגדים שילכלכו לך את האוטו, והוא לא איש שיחה מעצבן באופן מיוחד. בקיצור - אין לך שום סיבה עניינית לסרב.  ובכל זאת אתה עונה לו: "לא - תעוף לי מהעיניים".

האם עברת על החוק? לא. האם אתה אדם מוסרי? .....
לצפיה ב-'אבל כן יש הבדל בין פלילי לאזרחי'
אבל כן יש הבדל בין פלילי לאזרחי
08/02/2016 | 13:01
80
בנושא של הטרדה מינית, המשפט הפלילי הוא לא חזות הכל. גם דיני עבודה קובעים נורמות בנושא הטרדה מינית וייתכן שיש למתלוננת גם עילה לפיצוי נזיקי. לכן לא הייתי ממהרת לומר שמדובר בזירה מוסרית בלבד. איכשהו בציבור הרחב נוצר זיהוי מוחלט בין המשפט הפלילי למשפט בכלל, אבל המשפט מגוון ועשיר יותר.

השאלה אם ינון מגל צריך לחזור לפוליטיקה ולשירות הציבורי היא שאלה ציבורית ולא רק משפטית. ייתכן שההתנהגות שלו חורגת מהתנהגות ראויה של בוס בדיני עבודה, וראוי לפטרו (אם היה עדיין עובד שם) או שהיה כפוף לסנקציה אזרחית. התנהגות כזו עשויה להיות בעייתית גם אם אינה פלילית. אבל, כאן, אתן צודקות, אנחנו חוזרות לדיון בשאלה של נורמות ציבוריות (אני מעדיפה את הביטוי הזה על פני הביטוי העמום יותר "מוסרי").
לצפיה ב-'יודע שאין בהם יסוד פלילי?'
יודע שאין בהם יסוד פלילי?
07/02/2016 | 17:48
3
133
הוא יודע שאף אחת לא תתלונן כי תראי מה עובר על המתלוננות - צריכות להתמודד עם משטרה שרובה גברים, והנה כל כך הרבה ניצבים במשטרה התגלה שהטרידו ואנסו - מה את חושבת שקורה בדרגות היותר נמוכות אם אלו הנורמות מלמעלה? ונניח שמישהי כן מתלוננת, השופטים יכריחו אותה להדגים את האונס בצורה ברוטלית, יגידו שנהנתה מזה, יגידו שילדה בת 9 פיתתה את האנס (הכל מקרים אמיתיים), ובסוף יתנו עבודות שירות. והמתלוננת? בינתיים כולם ידעו מי זאת (הרי צווי איסור הפרסום לא שווים כלום בימינו), היא תאבד את עבודתה, מקורבי המטרידים והאנסים ישתלחו בה בתקשורת בלי שהיא תוכל להגיב, יהרסו לה את החיים. למה שאישה תסכים להתלונן???
לצפיה ב-'אישה תסכים להתלונן כשהיא תבין שהיא יכולה להציל מישהי אחרת'
אישה תסכים להתלונן כשהיא תבין שהיא יכולה להציל מישהי אחרת
07/02/2016 | 18:16
2
118
מלהחשף למעשים דומים .
לצפיה ב-'או שכן או שלא'
או שכן או שלא
08/02/2016 | 16:44
1
89
היות אישה קורבן לא הופך אותה לקדושה יותר מהאפיפיור. לא כל אישה מוכנה להרוס את החיים שלה עבור נשים אחרות.
לצפיה ב-'צודקת .'
צודקת .
08/02/2016 | 17:43
9
לצפיה ב-'יש משהו מתעתע בגלים האלה'
יש משהו מתעתע בגלים האלה
08/02/2016 | 18:41
137
פתאום אפשר להציף דברים כאלה בתקשורת החברתית. זה גורם לתחושה כאילו אנחנו חיים בימים מורכבים יותר מבעבר. כאילו זה שכיח יותר. ואולי זה רק נגיש יותר. נשמע יותר.

זה דומה לנושא הבריונות החברתית. מה? לא עשו חרם כשהיינו קטנות (כל אחת ומתי שהיא היתה קטנה). אבל עכשיו יש לזה הד בפייסבוק. והכל יותר דרמטי. וגם התקשורת הישראלית לוקחת כל רמז ליכולת לניפוח ומייצרת מזה מטעמים כאילו לא עומדים אנשים מאחורי המידע.

יש נשים שלחצו עליהן להגיד משהו. ככה זה מרגיש לי. ייצרו חדשות. האם היה חשוב להוציא ולגלות? כנראה שכן. אבל קשה לי לדעת מה האמת כשכל ההתנהלות היא מעל דפי הפייסבוק ובמשטרה ובכלל בחוק המגונן הישראלי אין לי שום אמון.

מאוד מורכב בעיני כל הסיפור הזה מהנקודת מבט הקצת יותר כללית שלו.
לצפיה ב-'מוות והומור שחור '
מוות והומור שחור
05/02/2016 | 13:54
8
50
לצפיה ב-'רבקה מיכאלי מספידה את עצמה בפרסומת למחזור בקבוקים'
רבקה מיכאלי מספידה את עצמה בפרסומת למחזור בקבוקים
05/02/2016 | 13:56
1
243
לצפיה ב-'הו היא גדולה מהחיים - באמת מלכה '
הו היא גדולה מהחיים - באמת מלכה
07/02/2016 | 17:15
161
נהניתי לראות. מבריק ואחלה התגייסות למטרה טובה
לצפיה ב-'מצבות '
מצבות
05/02/2016 | 14:09
203
בהמשך לפוסט של דבי ולשרשור ובעקבותיו 

לאחרונה, בהרבה בתי קברות בארץ, נבנו מצבות שחורות עליהן מוטמעות תמונות של אנשים.
מתברר שחלק מהאנשים מוסיפים על המצבות תמונות לא של המת עצמו אלא של משפחתו שקבורה ברוסיה.

הדבר הראשון שאני בוחנת במצבות הוא גיל הנפטר. 

לצפיה ב-'לחלק של המוות (בלי הומור) --מדליקה נר לזכרה של ענת דולב '
לחלק של המוות (בלי הומור) --מדליקה נר לזכרה של ענת דולב
07/02/2016 | 18:20
4
213
כמו כולם ראיתי אותה בעד פופ ותמיד היה ממנה משהו קורן.

פעם בנסיעת עבודה עם הבוס שלי (שתמיד שמע רשת ב' ) שמענו אותה והוא אמר שהוא מאוד אוהב להאזין לה, שבהתחלה היתה לו הסטיגמה מעד פופ אבל הוא אוהב את החדות שלה ואת תחומי הידע הכל כך רחבים ומגווונים שלה.

לצפיה ב-'היא שידרה את התכנית '
היא שידרה את התכנית
07/02/2016 | 18:41
188
ברדיו עד ימיה האחרונים. יהי יזכרה ברוך.
לצפיה ב-'עצוב לי '
עצוב לי
07/02/2016 | 21:59
24
לצפיה ב-'יהי זכרה ברוך'
יהי זכרה ברוך
08/02/2016 | 00:10
136
גם אני זוכרת אותה מ"עד פופ". נדמה לי שהמגיש השני היה אהוד מנור, כך שההגשה היתה על טהרת המגישים הג'ינג'ים. לא ידעתי שהיא גם היתה מורה לספרות. נשמעת אישה מקסימה.

דן כנר כתב עליה הספד יפה - http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4763062,00...;
לצפיה ב-'גם בעלי מת עליה... טוב, אפשר להבין: גם יפה, גם חכמה וגם קול'
גם בעלי מת עליה... טוב, אפשר להבין: גם יפה, גם חכמה וגם קול
09/02/2016 | 11:39
133
מ-ד-ה-י-ם... אני הייתי משוגעת על הקול שלה. ולדעתי היא היתה לא סתם יפה אלא יפהפיה. מין שילוב מנצח כזה. חבל חבל על הסוף הטראגי 
לצפיה ב-' איך היה השבוע שלי '
איך היה השבוע שלי
04/02/2016 | 19:06
13
25
לצפיה ב-'משהו קטן וטוב '
משהו קטן וטוב
04/02/2016 | 19:07
9
46
לצפיה ב-'שבוע ב"בסיס" עם שבתות מקוצרות ... '
שבוע ב"בסיס" עם שבתות מקוצרות ...
04/02/2016 | 23:22
2
305
לצערי יצאתי מהבית ביום שבת ב-3 אחה"צ, ומאז אני בדרכים או בג'נבה.  ואנחת בחזרה בדיוק אחרי שבוע, ביום שבת ב-3...עד שאגיע הביתה כבר יהיה 4 וחצי.

שבוע נסיעת עבודה מתאפיין בד"כ בהמון עבודה ומעט יחסית של שעות שינה.

בחצי הכוס המלאה: לא נורא קר (בטח שלא יחסית לתחילת פברואר) וראיתי חצי אופרה - זאתי: http://www.geneveopera.ch/production_307 ;

החזקתי מעמד עד ההפסקה. 

זו היתה הופעה תזמורתית - כלומר הזמרים עמדו על הבמה ליד התזמורת ושרו - בלי תלבושות/תחפושות מיוחדות או תפאורה.   היכולות הקוליות שלהן היו מרשימות אבל הייתי עייפה, ולא היה שם אוויר (היה דחוס), וחיכתה לי עוד הרבה עבודה, אז שתי המערכות הראשונות הספיקו לי בהחלט. 
לצפיה ב-'לא פלא שאת נשואה לרמבו.... את סופרוומן !'
לא פלא שאת נשואה לרמבו.... את סופרוומן !
05/02/2016 | 22:07
1
184
איזה הספק בשבוע. כולל תרבות 
איך מתמודדים עם הג'ט לג? מתרגלים?

שתהיה לך נחיתה רכה 
לצפיה ב-'לוקחים כדורון אמביין של 5 מ"ג 10 דקות לפני העליה למטוס'
לוקחים כדורון אמביין של 5 מ"ג 10 דקות לפני העליה למטוס
07/02/2016 | 01:25
156
הטיסות שאני עליהן ממריאות בד"כ בסביבות 5 אחה"צ שעון מקומי. מה שאומר שאת מגיע לצד השני בשעה 7 בבוקר אחרי 7 וחצי שעות שינה. לא רע....

בשאר השבוע ישנים מעט אבל זה מה יש.  היתרון של עייפות היא שתמיד קל להירדם - לא משנה מה אומר השעון הפנימי
לצפיה ב-'סיור מקצועי ב"פרוייקט על" '
סיור מקצועי ב"פרוייקט על"
04/02/2016 | 23:56
173
במסגרת העבודה הוצע לי לסייר בנמל הדרום הנמצא בשלבי הקמה ראשוני.
קבלתי סיור של 1 על 1 במהלכו הוסבר לי על השיטות בהן יבנה הנמל וראינו את העבודה נעשית- היה מרתק. 
תושבות אשדוד (אם ישנן פה כאלה), או תושבות חיפה שעוברות ליד הטכני, יכולות להתרשם מכמות האבנים והבטון שנאגר לצורך בניית הנמלים.

לשמחתי גם מזג האוויר האיר לי פנים והיה ממש נעים אז אפילו שהעבודה הצטברה על השולחן במשרד, זה היה שווה. 
לצפיה ב-'הצלחתי להרדים את הילד שלא רוצה לישון '
הצלחתי להרדים את הילד שלא רוצה לישון
05/02/2016 | 12:40
1
219
הכנתי מוקפץ אחרי מלא זמן שלא הכנתי ויצא ממש מעולה...!

קיבלתי מחמאות מכמה הורים על זה שרואים איך הנוכחות שלי בגן עושה טוב לילדים.

חגגתי יום הולדת
לצפיה ב-'מזל טוב '
מזל טוב
05/02/2016 | 13:19
23
לצפיה ב-'אנחנו כבר אחרי הניתוח'
אנחנו כבר אחרי הניתוח
05/02/2016 | 15:03
2
237
והסימנים נראים אופטימים.
מקווה שימשיך ככה.

אנחנו מקבלים המון תמיכה 'במגזר' ומחוצה לו,
מרגש עד דמעות
לצפיה ב-'נקרא מעודד '
נקרא מעודד
06/02/2016 | 16:43
111
החלמה מהירה 
לצפיה ב-' שימשיך חיובי! רק בריאות!'
שימשיך חיובי! רק בריאות!
06/02/2016 | 17:22
20
לצפיה ב-'שבוע קצת מתיש...'
שבוע קצת מתיש...
05/02/2016 | 12:37
1
234
יש לי ילד בגן שלא ישן בצהריים והוא מאוד שובב כך שאין שנייה לנשום. הצלחתי פעם אחת להרדים אותו השבוע והרגשתי שמגיע לי פרס נובל לשלום . בגלל זה אני מגיעה למצב שאני לא אוכלת וממש מותשת כי האמריקאית לא ממש מזיזה את עצמה

מקווה לבשורות טובות בקרוב, אני גמורה מכל הבחינות-פיזית ונפשית
לצפיה ב-'מחזיקה לך אצבעות '
מחזיקה לך אצבעות
06/02/2016 | 17:29
14
לצפיה ב-'היה שבוע מתיש פיזית ולחוץ בעבודה'
היה שבוע מתיש פיזית ולחוץ בעבודה
05/02/2016 | 13:33
158
עקב ישיבות מתמשכות לאורך השבוע, היום שביליתי באשדוד (ע"ע משהו קטן וטוב) והילד החולה שנשארתי איתו בבית יום וחצי, לא הצלחתי לטפל בנושאים השוטפים הנערמים על שולחני, עד כדי כך שנאלצתי ללכת היום כדי להשלים את ההכנה לפגישה מתוכננת ביום ראשון בבוקר (הייתי לבד במשרד)

במסגרת חגיגות יום המשפחה, הוצאנו תמונות חתונה מהאלבום כדי שהצעיר יוכל להביא לגן. זאת הסיבה שהאלבום הזה נפתח מידי פעם
בהמשך גם השתתפנו במסיבת יום המשפחה של המועדונית. היו ריקודים והיה שמח. למדתי שלארועים האלה כדאי לבוא אחרי מנוחה, זה עושה אותם יותר נסבלים (בקצת).

מחר מתוכנן שאסע להפגש עם חברות בת"א. מקווה שהגשם לא יהרוס את החוויה.

לצפיה ב-'שרשור תה-אולוגי <חובבות הקפה-בלבד לא יבינו>'
שרשור תה-אולוגי <חובבות הקפה-בלבד לא יבינו>
04/02/2016 | 11:31
40
284
* לחובבות התה למיניו - כמה אתן אוהבות תה בסולם של 1 עד 10?
* מהו התה החביב עליכן ביום יום?
* איפה יצא לכן לשתות תה-אליפות שווה במיוחד ומה הוא היה?
* אם יש לכן ילדים - האם אתן מעבירות את חיבתכן לתה לדור ההמשך? באיזה גיל הם התחילו לשתות תה?
* בבית מדרשכן - תה בתפזורת? בשקיקים? גם וגם?
* האם אתן אוהבות גם קפה? 
* האם אתן יודעות להכין צ'אי בעצמכן?
* האם אתן נמנעות מתה המכיל קפאין החל משעה מסוימת ביום? (בארה"ב זו בערך הדת הלאומית - אורחים לארוחת ערב כמעט תמיד יבקשו תה/קפה ללא קפאין)
* הוסיפו כל נקודה תה-אולוגית חשובה שעולה על דעתכן....
לצפיה ב-'אהבתי את התה-אולוגיה'
אהבתי את התה-אולוגיה
04/02/2016 | 11:44
2
198
1. כמה אוהבת תה? זה המשקה החם היחיד שאני שותה מלבד סחלב וסיידר.

2. כרגע, האהובים עלי הם:
   - Mate Lemon של חברת Numi
   - White Peach Oolong של חברת Stash
   - תה ירוק ארל גריי של ויסוצקי
   - Thé du Hammam של חברת Palais des Thés (ויש להם עוד כמה תה-ים מעולים)

3. איפה? אני זוכרת לטובה את התה ששתיתי בגן הורדים של הגן הבוטני בוולינגטון, ניו זילנד, אבל אני חושבת שזה נבע מהיופי של המקום, והרבה פחות מאיכות התה.

מה שכן, ואני לא יודעת אם זה עונה על הדרישה של חווית תה יוצאת מגדר הרגיל, אני כן ממליצה לחובבי תה לקפוץ לחנות של Palais des Thés (יש להם גם זכיין/סניף בישראל ברחוב דיזינגוף אם אני זוכרת נכון, אבל החוויה הבאה זכורה לי בעיקר מהסניפים בצרפת). יש להם בחנויות הגדולות חדר אחורי בו מסודרות על מדפים חביות של תה, ואז המוכר שואל אותך מה את מעדיפה בתה (ירוק או שחור, ועוד כל מיני שאלות מכוונות), ולפי התשובות שלך, מביא לך חבית מסויימת ופותח שתריחי. בסוף, אחרי שהחלטת על משהו, הוא מביא לך לקנות אותו בשקית במשקל.

4. בהחלט. אצלנו שותים המון תה ובעיקר ירוק או חליטות. מאיזה גיל. הבכורה שתתה תה לראשונה בגיל 7 חודשים מהכוס (שכבר הייתה קרה) שלי. ובלי סוכר!

5. גם וגם. ברשימה שצירפתי למעלה הרוב בשקיקים (בכל זאת הרבה יותר נוח), מלבד האחרון שקונים בתפזורת, ומסניפים מדי פעם...

6. לא!!! זה ממש מגעיל אותי. אבל אני כן אוהבת גלידה בטעם קפה, אז go figure.

7. לא. אני נמנעת מכיוון ואני Lactose Intolerant, אז החלב לא מסתדר לי, וגם אני לא חובבת גדולה של תה שחור (מזכיר לי מילואים).

8. משתדלת לא לשתות תה עם קפאין בכלל במשך רוב היום (אבל בזמן האחרון אני אוהבת יותר תה ירוק מאשר חליטות).

ואיך שכחת לשאול את שאלת השאלות של התה: כמה סוכר?!
לצפיה ב-'תודה על המידע הנפלא '
תודה על המידע הנפלא
05/02/2016 | 21:55
1
77
מעודי לא שמעתי על רשת החנויות .  ועכשיו מצאתי אותם ברשת - http://www.palaisdesthes.com/en/nos-boutiques/ - וברור לי לחלוטין שחיי היו דלים בלעדיה . מסתבר שיש להם 2 חנויות בניו יורק - אשים פעמיי לשם בביקורי הקרוב שם.

הקונספט של להסניף תה ואז לבחור נשמע לי מדהים. עוד הוכחה שהקפיטליזם מארגן לצרכנים בדיוק את מה שביקשה נפשם...

התה "המאאם" שציינת- מה הרכיבים שלו?

צודקת ששכחתי לשאול כמה סוכר.  אז כמה סוכר בספל שלך?  <ואגב - אין אייקון של תה בתפוז - והעולם שותק..... האייקון הזה הוא של "שוקו" ויש עוד אחד של "קפה">
לצפיה ב-'לקח לי רגע להבין מז זה המאאם...'
לקח לי רגע להבין מז זה המאאם...
07/02/2016 | 13:58
45
זה חמאם. בהגייה צרפתית טובה

בקשר להסנפה, הם לקוחים את טקס התה צעד קדימה . בחנויות בצרפת יש גם תה מוכן (קר וחם) והם מציעים כוסית לכל מי שנכנס.

תה חמאם הוא תה ירוק עם ורדים, תמרים ירוקים, גרגירי יער ופריחת תפוז. בקיצור, מעולה. קיים גם בגרסת רויבוש, וגם כתה שחור. אני לא טעמתי את האחרים, וזה מושלם מספיק.

וסוכר: אפס.
לצפיה ב-'ואני גם לא אבין. אמנם לא שותה קפה, אבל גם לא תה. רק מים.'
ואני גם לא אבין. אמנם לא שותה קפה, אבל גם לא תה. רק מים.
04/02/2016 | 15:45
1
134
אם זה עוזר, בעלי חובב תה מושבע, אני קונה לו כל מיני סוגים של תה Twinings מחו"ל (הם קיימים בארץ, אבל לא במבחר מניח את הדעת) (ואני זו שקונה לו כי קניות ברשת הוא שמי השני )
תה בשקיקים, כדי לחסוך התעסקות. עם קפאין בלבד.
שני ילדים חובבי תה, ושני ילדים לא.

שתו רק מים!
לצפיה ב-'הו Twining '
הו Twining
05/02/2016 | 23:55
77
אחת מהפירמות האהובות עלי בתבל. איך אני אומרת לרמבו? יש נשים שמפוצצות כסף על תיקי עור יוקרתיים של פורלה וכאלה.  אשתך שמחה עד מאוד בחפיסת תה ב- $3.49 של Twining..... הצליח לו - מצא רעיה חסכונית.  אז לך יצא בעל חסכוני (אלא אם כן הוא גם חובב גאדג'טים בנוסף לתה)

אם כבר בטווינינג עסקינן, אני ממליצה בחום על ה Lapsang Souchong. אם בדרך נס לא שוברים את השיניים בנסיון להגות את שם התה, נהנים מתה בטעם מעושן וממכר עד מאוד.  הנה כך:

אגב - אצלנו הפוך - אני בעניין התה ורמבו יותר בעניין הקפה. למרות שהוא אוחז גם בזה וגם בזה למען האמת. 
לצפיה ב-'התשובה הראשונה שעלתה לי בראש : רק כשחולים שותים תה... '
התשובה הראשונה שעלתה לי בראש : רק כשחולים שותים תה...
04/02/2016 | 19:56
1
131
אבל בהמשך הבנתי שיש לי כמה תובנות למרות שאנני חובבת את הג'אנר אלא כי אני בת לאמא שאוהבת תה ונשואה לאיש שאוהב תה .
- תה שזכור לי במיוחד הוא הצ'אי ששתיתי בלאוס. מאוד אהבתי כי זה היה מאוד מתוק (הוסיפו חלב מרוכז ולא חלב רגיל).
-  למרות שיש מלאי מגוון בבית, תה אני שותה בעיקר בימים קרים בישיבות עבודה (ואז לרוב מה שמקבלים זה תה רגיל פושטי)
-  אם אצטרך לבחור מתוך מה שיש בבית זה יהיה תה לואיזה (עדיף עם עלים טבעיים)
-  הילדים שלי מבקשים תה בעיקר כשהם חולים או כשאמא שלי באה לבקר או כשנמצאים במקום שרוצים משהו חם ואין שוקו. 
- תה בעיקר בשקיות אבל יש לנו בבית גם בתפזורת. אני שונאת שהפירורים האלא "מטיילים" בכיור. 
- צ'אי אצלנו זה תה רגיל שלו מוסיפים חלב.
- אם בכלל אני שותה תה בעיקר בבקרים כך שלא בוחרת לפי עם/בלי קפאין 
- 2 סוכר

לצפיה ב-'נגעת בנקודה טובה שלא חשבתי עליה'
נגעת בנקודה טובה שלא חשבתי עליה
06/02/2016 | 00:07
70
כשגרים באקלימים צוננים יותר אז החיבה הטבעית לתה עולה, כי יש בו משהו מחמם/מחיה נפשות שכזה. נדמה לי שכשגרתי בארץ באופן כללי שתיתי פחות תה.

ואני איתך בעניין הפירורים בכיור.... בלעכס. הם גם נראים כמו נמלים או לחילופין כמו טבק של סיגריה שלא-עושנה שמישהו פורר לתוך הכיור, וגם מכתימים אותו.
לצפיה ב-'עוד לקטוזית שאינה שותה קפה'
עוד לקטוזית שאינה שותה קפה
04/02/2016 | 21:16
7
126
10 - אבל תה שחור, רק לחשוב עליו אפילו עושה לי רע. אני מרגישה שהמרירות מייבשת את הפה במקום להרוות. זכור לי במיוחד לרעה התה הסיני שהוגש בכל חור בקנדה. ככל שהוא הוכן יותר בקפידה כך היה לי יותר חשק להקיא ממנו - במיוחד במהלך היריון.

ביום יום - תה פירות יער של ויסוצקי או תה קינמון ולעיתים נדירות צ'אי. כפי שניתן להבין אני מתמקדת בנטולי קפאין. ניסיתי המון סוגים צפון אמריקאיים וכולם הרגישו לי מתוקים באופן לא טבעי. כמעט כאילו אפילו לחליטת תה הם מוסיפים סירופ תירס (אני יודעת שלא, אבל לא טעים לי).

בישראל היינו שותים חליטת למון גראס היישר מהעציץ. מעדן. באלסקה שתינו הרבה ארל גריי נטול קפאין. קניתי אותו בקנדה לשחזר את הטעם. אותה חברה. אותו תה. הטעם - לא זה. לא ברור למה.

הילדים עוד לא שותים תה

בהיריון האחרון קניתי תה בתפזורת אחרי מפגש מקרי עם תה קר של פירות יער של רשת תה קנדית. אבל כמו הרבה דברים - בלי ההורמונים של ההריון לא היה לזה אותו טעם.

קפה שחור - מבושל - מורתח פעמיים - שמכינים יודעי דבר - והריח לבדו מפיל מהרגליים. לא שתיתי קפה מאז שהשתחררתי מהצבא להוציא הפעם האחת שעשיתי מילואים...

בטח שאני יודעת להכין צאי - קונים שקית שכתוב עליה צאי ושופכים עליה מים רותחים. בקנדה היו לנו חברים שהיו מכורים לצאי מאסלה של ויסוצקי שהייתי קונה בסופר ישראלי מרוחק. בכלל עסקתי שם ביבוא פנים של מוצרים ישראלים לקנדים מכורים - זעתר, תה וממרחי תמרים.

לא אוהבת תה עם קפאין כאמור, למרות שזו לא נראית לי בעיה. עם הרגלי השינה של הקטן שלי אני מסוגלת להרדם בכל שעה של היום.
לצפיה ב-'השוני בטעמים לדעתי יכול לנבוע מכמה סיבות:'
השוני בטעמים לדעתי יכול לנבוע מכמה סיבות:
05/02/2016 | 14:15
69
- הטעם של המים
- סוג חומר החיטוי
- אותה חברה אבל מפעל שונה (כמו שלתנובה יש מספר מחלבות)
תקנים שונים המתירים ריכוזים שונים לאותם מוצרים(כמו שעכשיו קטשופ הינץ נקרא מטבל עגבניות  או משהו כזה)
- כשרות...
לצפיה ב-'אפרופו הריון - עכשיו הזכרת לי את ה"תה עלי פטל לחיזוק הרחם" '
אפרופו הריון - עכשיו הזכרת לי את ה"תה עלי פטל לחיזוק הרחם"
06/02/2016 | 02:13
5
107
או איך שלא קראו לו. שהיה לו טעם של פרחים שישבו באגרטל חודש והתייבשו ואז קטפו את העלים המצו'קמקים שנשארו עליהם ומזגו עליהם מים רותחים 
לצפיה ב-'איך התרוצצתי לחפש אותו בשלהי ההריון הראשון'
איך התרוצצתי לחפש אותו בשלהי ההריון הראשון
08/02/2016 | 18:36
3
66
שתיתי פעם אחת. חטפתי את הצרבת של החיים. זרקתי לפח ולא חשבתי על זה שוב. איכשהו הדחקתי את זה לפינה כל כך רחוקה במוח שבכלל לא חשבתי על זה עד שראיתי את ההודעה שלך. לא מקשרת את הדבר הזה לתה- יותר מזכיר לי טיפול רפואי כושל
לצפיה ב-'בהריון עם קטנתי'
בהריון עם קטנתי
08/02/2016 | 20:01
2
78
יום אחד חד פעמית החלטתי לנסות את תה הפטל. שתיתי כוס, ועוד כוס... ועוד קצת (כי רציתי ללדת כבר) . אחרי כמה שעות ילדתי תוך כמה דקות.
באמת היה לזה טעם של פרחים ישנים.
לצפיה ב-'אולי זה באמת עבד '
אולי זה באמת עבד
09/02/2016 | 12:45
1
63
לדעתי חצי מהסיבה שזה עובד זה כי זה מעורר את רפלקס ההקאה אצל האמא, וכשמקיאים, הסרעפת לוחצת את הרחם למטה וכך עוזרת לו/מעודדת אותו ללחוץ את התינוק החוצה  
לצפיה ב-' לגמרי'
לגמרי
09/02/2016 | 18:00
5
לצפיה ב-'לגמרי פרחים ישנים '
לגמרי פרחים ישנים
09/02/2016 | 08:22
9
לצפיה ב-'מכורה לקפה, אך מבליחה גם עם תה'
מכורה לקפה, אך מבליחה גם עם תה
05/02/2016 | 06:06
2
102

* לחובבות התה למיניו - כמה אתן אוהבות תה בסולם של 1 עד 10?
עניין של תקופות. בחורף ובעונות המעבר אני שותה תה באופן די סדיר. ומדי פעם הגוף שלי מאותת לי שהוא לא רוצה קפה בכלל ואז לכמה ימים אני שותה רק תה. 

* מהו התה החביב עליכן ביום יום?
עכשיו, בחורף, אני מוסיפה לתה רגיל תפוזים סיניים שאני קוטפת בדרכי, חוצה אותם לשניים ושמה בתה. יש לי גם תקופות של תה צמחים ממה שאני מוצאת וקוטפת בדרכי (גרניום, נענע, זוטה, מרווה וכו'). וצ'אי. הילדים אוהבים ארל גריי ואני שותה איתם. בקיצור, די מגוון.

* איפה יצא לכן לשתות תה-אליפות שווה במיוחד ומה הוא היה?
אני לא עד כדי כך פיינשמקרית של תה. לא זוכרת דבר כזה.

* אם יש לכן ילדים - האם אתן מעבירות את חיבתכן לתה לדור ההמשך? באיזה גיל הם התחילו לשתות תה?
הם התחילו בגיל צעיר, ושניהם אוהבים תה, בעיקר הגדול, שמתחיל את היום עם תה עם חלב.

* בבית מדרשכן - תה בתפזורת? בשקיקים? גם וגם?
גם וגם. וגם עלים טריים.

* האם אתן אוהבות גם קפה? 
כן, מכורה.

* האם אתן יודעות להכין צ'אי בעצמכן?
יש לי קומקום חליטה ואני מכינה בו צ'אי מתערובת שאני קונה (אם התכוונת להכנה של התערובת עצמה בעצמי, אז לא).

* האם אתן נמנעות מתה המכיל קפאין החל משעה מסוימת ביום? (בארה"ב זו בערך הדת הלאומית - אורחים לארוחת ערב כמעט תמיד יבקשו תה/קפה ללא קפאין)
אני נמנעת מקפה החל משעה 16:00-17:00 אחה"צ בערך. לגבי תה אני ליברלית יותר.

* הוסיפו כל נקודה תה-אולוגית חשובה שעולה על דעתכן....
למרות המשפט ששמעתי מכמה אנשים כמה פעמים, "הידעת?! בתה יש יותר קפאין מבקפה!!" (זה נאמר בהבעה ידענית וסנסציונית) - ראיתי בחוברת מדע וטבע טבלה מדעית של שיעורי הקפאין במשקאות שונים, ולפי אותה טבלה, האמירה הזאת לא נכונה, ובכוס תה "סטנדרטית" יש קצת פחות קפאין מבכוס קפה (בשיעור די קרוב לקפה). כמובן שאפשר לשאול מה זה אומר "כוס תה" ו"כוס קפה" (יש סוגים שונים של תה ואפשר להכין איתם תה ברמות שונות של עוצמה, וכנ"ל לגבי הקפה), אז אני מניחה שגם אלה וגם אלה יכולים לומר שצדקו. בהרגשה שלי, בקפה יש משהו אחר, שמעורר בצורה אחרת, ובתה יש משהו יותר עדין ומרגיע, גם אם יש בו גם קפאין. 
לצפיה ב-'הו - תה מעלים טריים נשמע כיפי'
הו - תה מעלים טריים נשמע כיפי
07/02/2016 | 15:40
1
41
לא ידעתי שאפשר להכין תה מגרניום. סתם מעלי גרניום קטופים? או מהפרחים? מעניין. 

התערובת צ'אי מגיעה באבקה? מה שם היצרן? או שאלה פשוט עלי תה בתפזורת? הוא אחד החביבים עלי והייתי רוצה להתרחב מעבר לשקיקים 
לצפיה ב-'זה סוג מסוים של גרניום שמתאים לתה, סוג שנקרא גרניום לימוני'
זה סוג מסוים של גרניום שמתאים לתה, סוג שנקרא גרניום לימוני
07/02/2016 | 18:22
46
לגבי תערובת הצ'אי - אני קונה אותה בתפזורת, לפי משקל, באחת מחנויות הטבע שיש ביישוב שבו אני גרה. אני לא יודעת אם הם קונים אותה מאיפשהו או מערבבים בעצמם, אבל זה אחלה צ'אי מרענן ומשיב נפש...
לצפיה ב-'סקר כלבבי '
סקר כלבבי
05/02/2016 | 09:04
2
71
לחובבות התה למיניו - כמה אתן אוהבות תה בסולם של 1 עד 10? כל חליטה היא במקום אחר בסולם, אי אפשר לענות על זה
* מהו התה החביב עליכן ביום יום? זה תלוי תקופה. לאחרונה בעיקר חליטות מבוססות רויבוש.
* איפה יצא לכן לשתות תה-אליפות שווה במיוחד ומה הוא היה? תה לבן דובדבנים שהוגש למרבה הפלא בג'פניקה. התעלפתי עליו לגמרי.
* אם יש לכן ילדים - האם אתן מעבירות את חיבתכן לתה לדור ההמשך? באיזה גיל הם התחילו לשתות תה? הינוקא בן שנה ו3, כבר שותה חליטות מדי פעם.
* בבית מדרשכן - תה בתפזורת? בשקיקים? גם וגם? גם וגם.
* האם אתן אוהבות גם קפה? שותה, כן, לא הייתי אומרת שאוהבת - ורק הנס הכי פושטי וחלשלוש.
* האם אתן יודעות להכין צ'אי בעצמכן? בוודאי
* האם אתן נמנעות מתה המכיל קפאין החל משעה מסוימת ביום? (בארה"ב זו בערך הדת הלאומית - אורחים לארוחת ערב כמעט תמיד יבקשו תה/קפה ללא קפאין) בעיקרון לא, אבל מרבית החליטות שלנו הן גם כך ללא קפאין.
* הוסיפו כל נקודה תה-אולוגית חשובה שעולה על דעתכן.... הסוד לתה לבן מוצלח הוא חליטה ממש קצרצרה שלו. עד שהוא מתחיל להעלות ניחוח, וזהו. חליטה ממושכת יותר פוגמת בטעם.
לצפיה ב-'צ'אי ותה לבן'
צ'אי ותה לבן
07/02/2016 | 15:42
1
36
איך את מכינה לבד? (אני מניחה שלא התכוונת סתם לשקיק של תה צ'אי)

תה לבן הוא כל תה שצבעו שקוף? תני דוגמאות לסוגי תה לבן בבקשה. אין לזה טעם של כלום? (טוב - מה אני מתפלאת, הסינים ורבים אחרים שותים מים חמים בלי כלום)
לצפיה ב-'מתכון לצ'אי'
מתכון לצ'אי
09/02/2016 | 19:34
24
לפי העין והטעם: קינמון, הל (מפרקים את התרמיל), ציפורן, קצת פלפל אנגלי, עלי תה. זנגוויל אני לא אוהבת, אבל בעיקרון אמורים להוסיף.
אני אוהבת להוסיף כוכב אניס, על אף שזה טוויסט לא קלאסי. אפשר לבשם בקצת אגוז מוסקט לקראת סוף הבישול במים.
את התערובת מבשלים על קרמל במים ב50% מהכמות הרצויה, אחרי שרותח ומקבל צבע יפה וטעם חזק (5-10 דקות), מוסיפים את 50% הנותרים חלב וממשיכים לבשל על סף רתיחה עד שהכל מקבל צבע קרמלי מהמם וריח משגע.
מסננים, מוזגים ומתאפקים לא לשרוף את הלשון.
איזה פינוק זה, חבל שבעלי לא אוהב כך שאני כמעט ולא מכינה.

להלן הסבר על תה לבן מאותו מקור שהכיר לי את הפלא העדין הזה:
אין לזה טעם של כלום זה טעם עדין עם ארומה מיוחדת. נסי בהזדמנות, לTwinings יש תה לבן.
לצפיה ב-'עונה!'
עונה!
05/02/2016 | 11:17
1
84
חובבות התה למיניו - כמה אתן אוהבות תה בסולם של 1 עד 10? 12!
* מהו התה החביב עליכן ביום יום? ארל גריי של ויסוצקי.
* איפה יצא לכן לשתות תה-אליפות שווה במיוחד ומה הוא היה? בבית
* אם יש לכן ילדים - האם אתן מעבירות את חיבתכן לתה לדור ההמשך? באיזה גיל הם התחילו לשתות תה? אמממ.. מודה שכן. כשהילד חולה, הוא שותה תה עם לימון ודבש.
* בבית מדרשכן - תה בתפזורת? בשקיקים? גם וגם? שקיקים. אין כוח להתעסק בתפזורות/חליטות למיניהן.
* האם אתן אוהבות גם קפה? באררווווור!!!!
* האם אתן יודעות להכין צ'אי בעצמכן? לא...
* האם אתן נמנעות מתה המכיל קפאין החל משעה מסוימת ביום? (בארה"ב זו בערך הדת הלאומית - אורחים לארוחת ערב כמעט תמיד יבקשו תה/קפה ללא קפאין) לא, ממש לא.
* הוסיפו כל נקודה תה-אולוגית חשובה שעולה על דעתכן.
כשאני חולה, אני לא מסוגלת לשתות קפה. זה היה גם נכון במשך 2 השלישים הראשונים של ההריון. מהרגע שנכנסתי לשבוע 6, לא יכלתי להריח קפה מרוב גועל.
לצפיה ב-'האמת שציפיתי שתאהבי קפה'
האמת שציפיתי שתאהבי קפה
07/02/2016 | 15:44
71
בהתחשב בניק שלך .  אז לגרסתי את "דו" (שורוק בו' )
לצפיה ב-'חשבתי שעניתי, אבל מסתבר שלא '
חשבתי שעניתי, אבל מסתבר שלא
05/02/2016 | 12:33
3
151
אני לא מחובבי הקפה בכלל, מעדיפה לשתות שוקו חם או תה.
קונה מידי יום צ'אי לאטה בסטארבקס שליד הגן, לרוב שותה אותו כבר קר

תה רגיל שותה לעיתים רחוקות , אני יותר אדם של שתייה קרה ולא חמה.
לצפיה ב-'די קשה למצוא תה שאני לא אוהבת'
די קשה למצוא תה שאני לא אוהבת
06/02/2016 | 02:07
2
122
הצ'אי לאטה של סטארבקס הוא אחד הבודדים - בעיני הוא מתוק מאוד ויש לו טעם של אבקה תעשייתית שערבבו אותה עם מים חמים. מין "שוקולית" של אוסם על בסיס מים .  ויש בו 240 קלוריות!  http://www.starbucks.com/menu/drinks/tea/chai-latt...

סליחה על השליליות - בחיי שאני בד"כ חיובית
לצפיה ב-'זה לא מה שאני שותה, אני שותה אחד אחר'
זה לא מה שאני שותה, אני שותה אחד אחר
06/02/2016 | 13:15
1
144
אבל עזבי, יש לי מספיק דברים מבאסים בחיי-מעדיפה לא לדעת כמה קלוריות/משהו לא בריא עד שיש משהו שגורם לי טיפה הנאה בחיים האלה.
לצפיה ב-'צודקת '
צודקת
07/02/2016 | 15:46
54
וכתבתי את הודעתי הקודמת הנרגנת-משהו בשעת עייפות קיצונית.

אינשאללה - שבקרוב תהיה לך סיבה טובה לא להנות מיין ומהרבה קפה 
לצפיה ב-'יש לי מתחת לבית חנות תה'
יש לי מתחת לבית חנות תה
05/02/2016 | 15:08
1
132
אשכרה חנות גדולה מלאה בתפזורות שונות ומשונות,
לא הבנתי מה העניין,
ואז באת עם השירשור הזה

מה שכן,
הריח בחנות מעלף
לצפיה ב-'הא! אלהים נותן אגוזים לאלה שאין להם שיניים!!'
הא! אלהים נותן אגוזים לאלה שאין להם שיניים!!
07/02/2016 | 15:49
41
כולי קנאה. אולי אבוא לבקר בפעם הבאה שאני בסקנדינביה

בינתיים - תתיחסי לזה כאל הזדמנות - היקום נותן לך הזדמנות להתוודע לאחד הדברים הכיפיים בחיים (והוא אפילו חוקי, לא בלתי-מוסרי, בלי הרבה קלוריות, במחיר שווה לכל כיס, ולא לא-בריא באופן מיוחד כך נדמה לי)
לצפיה ב-'סקר כיפי '
סקר כיפי
05/02/2016 | 21:45
2
72
8. עד לפני ההריון האחרון ממש הייתי אשת-תה. שתיתי קפה אחד בשבוע. ההריון הביא איתו קרייבינג מטורף לקפה, ורק בכוח החזקתי על מקסימום 2 כוסות קפה ביום. בחודשים האחרונים אני לצערי הרב נמנעת מחלב בגלל הקטנצ'יק, ואחד הדברים שכל כך חסרים לי הוא הפוך. אז חזרתי לצרוך תה בגדול.
ביום יום - לרוב תה שחור רגיל של ליפטון. אם היו לי עלים זמינים, הייתי שמחה. פייבוריט חדש מהזמן האחרון - תה ג'ינג'ר לסוגיו השונים.
הגדולה שלי לא ממש אוהבת תה. מנסה להציע לה מידי פעם אבל אחרי שלוק אחד היא ממצה. 
בבית - רק שקיקים, ועלים לעת מצוא.
קפה - ראו לעיל. מתגעגעת!!
תכל'ס אין לי ממש מושג מה זה צ'אי לא משקיק.
עדיין לא נמנעת מקפאין, זה מגיע בגיל 50 פלוס, לא??

לצפיה ב-'לגבי ההמנעות מקפאין - אין לי מושג'
לגבי ההמנעות מקפאין - אין לי מושג
07/02/2016 | 15:52
1
47
בארה"ב כמעט כולם ככה - גם אנשים בשנות ה-30 וה-40 לחייהם. בכלל יש להם קצת אובססיה בנושא קפאין וקפה (בבוקר הם מאוד אוהבים לצחקק עד כמה הם צריכים קפה ואיך זה ה"סם" שלהם - זה מין קטע קולי שכזה. לא ברור לי עד הסוף)

במשפחה שלי לא ראיתי את זה בשום גיל (כולל אמא שלי וסבא וסבתא שלי). 
לצפיה ב-'אז כנראה שהסקתי את זה ממדגם מאוד מצומצם'
אז כנראה שהסקתי את זה ממדגם מאוד מצומצם
07/02/2016 | 21:53
31
של אמא שלי, שמגיל 50 בערך מתלוננת על קפאין בערב 
לצפיה ב-'חובבת תה אבל מכורה לקפה '
חובבת תה אבל מכורה לקפה
06/02/2016 | 08:31
2
85
חובבת תה צמחים לא מתוק. בדרך כלל מכינה תערובת של לואיזה, לימונית ונענע.
מתגעגעת לתערובת שהתמכרנו אליה בארה"ב orange and spice. לא מביאים אותה לארץ לצערי, גם במקומות שכן מביאים תה מאותו היצרן.
2 מילדי חולקים את חיבתי לתה ומצטרפים בכל הזדמנות. הקטנה שלא מחבבת תה התרגלה בלית ברירה לשתות תה בצבא, אז אולי נעלה ל 3 חובבי תה.
אני מעדיפה תה צמחים בתפזורת. קניית אביזרים לחליטת תה היא אחד החביבים עלי ביותר. תה רגיל רק בשקיקים.
מכורה לקפה.
לא יודעת להכין צ'אי.
לא נמנעת מתה או קפה עם קפאין בערב. 
2 סוכר. 
לצפיה ב-'Orang and Spice של יצרן מסוים?'
Orang and Spice של יצרן מסוים?
07/02/2016 | 15:53
1
39
כי זה שם של טעם באופן כללי.  נדמה לי שיש כזה של חברת ביגלו Bigalow או משהו כזה

אבל אני מחרימה אותם כי האריזות של השקיקים שלהם הן בלתי מתמחזרות בעליל. אני קונה רק כאלה שעטיפת השקיק היא מנייר
לצפיה ב-'של bigelow'
של bigelow
07/02/2016 | 16:16
36
אני לא מכירה כזה אצל יצרנים אחרים.

בארץ ניסיתי לא מעט תערובות אחרות שמכילות תפוז עם עוד משהו, אבל לא מצאתי משהו מוצלח.
לצפיה ב-'סוף סוף מגיעה לענות (היה שבוע קשה)'
סוף סוף מגיעה לענות (היה שבוע קשה)
07/02/2016 | 17:04
70

* חובבות התה למיניו - כמה אתן אוהבות תה בסולם של 1 עד 10?  9.5 אחרת לא הייתי פותחת את השרשור הזה. הייתי כותבת 10 אבל יש כמה טעמים שאני פחות אוהבת

* מהו התה החביב עליכן ביום יום? צ'אי עם חלב, ארל גריי עם חלב. אוהבת מאוד גם תה יפאני שיש בו אורז חום קלוי.  זה נקרא תה גנמאי - למשל כזה:
http://www.amazon.com/Yamamotoyama-Genmai-Brown-Rice-Value/dp/B0009K77O8. והוא נשתה בלי חלב כמובן.  

יש עוד הרבה - יש לי תיבת תה שאני מתחזקת וממלאת כל הזמן עם כל מיני אוצרות. גם אני חובבת של טווינינג.

אני גם אוהבת להוסיף מקל/קליפת קינמון לתה חום רגיל פושטי - זה משדרג אותו ללא הכר.

* איפה יצא לכן לשתות תה-אליפות שווה במיוחד ומה הוא היה? במסעדה לא מזמן. תה ירוק עם קוקוס  של T Salon. היה נפלא. אבל לצערי לא מצליחה למצוא אותו לקניה. המלצר אמר שזה מוכן במנות קטנות באיזה מקום בעיר ניו יורק.  אולי פרפרים תשיג לי...   מצאתי את הערך באמאזון אבל הם לא מוכרים אותו...

* אם יש לכן ילדים - האם אתן מעבירות את חיבתכן לתה לדור ההמשך? באיזה גיל הם התחילו לשתות תה? ילדות הבית שותות צ'אי עם חלב או ארל גריי עם חלב לפעמים - בעיקר כשהן במצב רוח של פינוק/מחלה. לא באופן קבוע

* בבית מדרשכן - תה בתפזורת? בשקיקים? גם וגם? רק בשקיקים. הגרגרים החומים עושים בלגן ונראים כמו נמלים באופן כללי. בנוסף, לא הצלחתי למצוא קומקום חליטה שבאמת מונע מהגרגרים לצאת החוצה ולא אוהבת לשתות את הגרגרים.  לגרמנים יש מין דבר כזה שנקרא "גרב תה" (לדעתי זה נראה יותר כמו קונדום תה אבל ניחא). הוא מונע באופן מוחלט מהגרגרים להתפזר. אולי אקנה לי כזה פעם. זה לשימוש רב פעמי אם אני זוכרת נכון.

* האם אתן אוהבות גם קפה? לא. זה מר לי. אם אין ברירה ואני באיזה מלון שיש בו רק כזה, אני שותה קפה מוכן משמינית-רבע כפית קפה, עם חלב וטיפה סוכר

* האם אתן יודעות להכין צ'אי בעצמכן? לא אבל הייתי רוצה. אני מניחה שאפשר להכין על האש עם תרמיל הל וקנמון אמיתיים. לא ניסיתי

* האם אתן נמנעות מתה המכיל קפאין החל משעה מסוימת ביום? (בארה"ב זו בערך הדת הלאומית - אורחים לארוחת ערב כמעט תמיד יבקשו תה/קפה ללא קפאין).  ממש לא. אין לי בעיות הרדמות...

* הוסיפו כל נקודה תה-אולוגית חשובה שעולה על דעתכן.... - משתדלת לשתות ללא סוכר כלל (אחרי שמתרגלים זה קל). אבל לעתים קרובות חוטאת ב 0-1 כפית - חצי, רבע, שלושת רבעי איך שיוצא.  בנוסף, אם משתמשים בחלב נטול לקטוז -יש לו מתיקות טבעית קלה שממתיקה מעט את התה גם בלי סוכר.
לצפיה ב-'פתאום נזכרתי שסבא וסבתא שלי היו שותים כל ערב תה '
פתאום נזכרתי שסבא וסבתא שלי היו שותים כל ערב תה
07/02/2016 | 22:12
1
67
מול החדשות, בכוסות של הייקים - כוס זכוכית דקה עם מחזיק ממתכת מעוצבת.
אני שותה תה רק בכוסות שקופות פושטיות (כדי שיתקרר מהר).
לצפיה ב-'כוס שקופה עם מחזיק יפה ממתכת '
כוס שקופה עם מחזיק יפה ממתכת
08/02/2016 | 00:04
64
עכשיו הבאת עלי פלאשבק מטורף לילדותי.

גם לאמא שלי היו כאלה. אם כי כוסות הזכוכית לא היו דקות - הן היו כוסות דוראלקס רגילות/די-עבות. אבל מתישהו היא עברה לספלי מאג. לדעתי לא ראיתי כוסות כאלה מאז גיל 10 בערך. 
לצפיה ב-'שתה כמעט רק תה'
שתה כמעט רק תה
10/02/2016 | 09:27
1
42
אוהבת תה. בהחלט. (ולאור התעודות אני לא בקטע של ציונים)
עד לאחרונה שתיתי תמיד רק תה פשוט רגיל. עכשיו עברתי ללואיזה-לימונית.
תה שווה היה רק פינוק-במיטה כילדה חולה. לא משהו מרשים מזה.
הילדים בהחלט שותים תה.
תה בשקיות. לא מתעסקת עם עלים ובלאגן (בנושא הזה, בלאגן אחר יש די והותר).
לא נוגעת בקפה ובמה שבטעם שלו. כולל מוקה למיניה. לא אוהבת גם ריח של קפה. (הכי קשה היה כשהיו מכינים קפה שחור - על השולחן שלי. פיכס.)
לא סגורה על מה זה צ'אי בכלל.
לא נמנעת מקפאין באופן כללי. לאחרונה, כאמור, אני עוברת מהתה הרגיל (שחור?) לחליטות. טעם שהשתנה. בין היתר הן נטולות קפאין או כמעט.
עוד משהו? לא מבינה את הקטע של תה פירות. בקושי מסתדרת עם מיץ פירות קר, הרעיון לחמם אותו מחריד אותי.
לצפיה ב-'לגמרי איתך עם הקטע של תה פירות'
לגמרי איתך עם הקטע של תה פירות
10/02/2016 | 14:59
40
לא סובלת את הרעיון.

לצפיה ב-'מִכָּל מְלַמְּדַי הִשְׂכַּלְתִּי'
מִכָּל מְלַמְּדַי הִשְׂכַּלְתִּי
01/02/2016 | 10:43
20
313
האם יש משהו שלמדתן ממקור יחסית בלתי צפוי - למשל מהילדים שלכן? או ממישהו שלא היכרתן קודם שנתקלתם בו/בה במהלך אירוע/נסיעה?  

אם כן - חלקו את הטיפ/תובנה וספרו ממי למדתן אותם
לצפיה ב-'בקטנה'
בקטנה
01/02/2016 | 13:07
191
מילים בספרדית אני לומדת מהמנקה במשרד שלנו, ובאמהרית מנהגי מוניות (כמעט כולם באזורי הם אתיופיים).

מילדות הבית אני לומדת שירים עכשווים שבלעדיהן אין סיכוי שאכיר, דקלומים משעשעים שאני לא מכירה, ומנסה ללמוד לסרוג מבכורתי אבל אני כזאת כשלון בתחום שלא הגעתי רחוק.
לצפיה ב-'לומדת יום יום מהילדים בגן '
לומדת יום יום מהילדים בגן
01/02/2016 | 13:38
188
וזה חלק מהכיף וההנאה בעבודה מבחינתי כי לומדת המון מהם על החיים, על העולם ועל עצמי.

לצפיה ב-'למדתי המון מהילדות שלי.'
למדתי המון מהילדות שלי.
01/02/2016 | 14:12
151
באופן כללי, ילדים גורמים לך לחשוב על דברים שלקחת כמובנים מאליהם קודם לכן - למה דברים בנויים בצורה מסוימת, איך כל מיני דברים פועלים, למה החברה היא כמו שהיא, וכו'.
לצפיה ב-'אני לומדת מגוגל '
אני לומדת מגוגל
01/02/2016 | 15:45
1
191
- כמעט כל יום הם חוגגים יומולדת למישהו מיוחד בדף הראשי (שאצלנו זה דף הבית)- אז אני משתדלת לקרוא על מי ולמה הוא קיבל את הכבוד.

- כשהייתי בארה"ב ראיתי שרוולי ניילון המחולקים בכניסה לחנויות עבור המטריות המטפטפות. כשיורד גשם מלבד מטריה אני משתדלת לקחת איתי גם שקית עבורה.

- הבן שלי לימד אותי איך אפשר לגלות את הסיסמא כשרואים ******* (אבל שכחתי איך )

לצפיה ב-'ועוד משהו שלמדתי - מקולגה, טריק באקסל '
ועוד משהו שלמדתי - מקולגה, טריק באקסל
02/02/2016 | 08:35
183
"חתירה למטרה"
לצפיה ב-'אני לומדת מלא מפייסבוק. אני עוקבת אחרי כל מיני'
אני לומדת מלא מפייסבוק. אני עוקבת אחרי כל מיני
01/02/2016 | 18:19
3
239
דפים כמו היסטוריה גדולה בקטנה, היום בהיסטוריה וכו' ודפים שעוסקים במדע, וכל יום אני נתקלת במלא עובדות שלא ידעתי ודברים מאוד מעניינים. אני בכלל חולת היסטוריה אז מצאתי המון דפים בפייסבוק שעוסקים בנושא ואני נורא נהנית.
לצפיה ב-'וואו - נשמע כיף. אנא הבי קישורים לדפים שעוסקים'
וואו - נשמע כיף. אנא הבי קישורים לדפים שעוסקים
01/02/2016 | 18:42
2
169
בהיסטוריה בפייסבוק - נשמע כיפי!!
לצפיה ב-'אני לא יודעת לשים קישורים שיעבדו בתפוז'
אני לא יודעת לשים קישורים שיעבדו בתפוז
01/02/2016 | 21:26
1
163
אז אני ארשום שמות של כמה דפים שאני אוהבת ואפשר למצוא אותם בטח בחיפוש בתפוז
בוקר טוב ביולוגי
רגעים היסטוריים
היסטוריה עולמית
מדע גדול, בקטנה
יום בהיסטוריה
women you should know
אמ;לק מדע
היום למדתי
היסטוריה גדולה, בקטנה
המקום הכי חם בגיהינום (לא ממש עמוד היסטורי או מדעי, יותר כמו מגזין חברתי, אבל עם כתבות נורא מעניינות)

זאת רשימה חלקית של מה שמצאתי עכשיו שחיפשתי בפייסבוק, והרשימה היא ללא סדר מסוים, סתם לפי מה שמצאתי. אם את מעיינת בדף ואוהבת אותו פייסבוק הרבה פעמים מציעים עוד דפים בסגנון, ואני מציעה לבדוק אותם - ככה גיליתי הרבה דברים מעניינים.

לצפיה ב-'תודה רבה - אחפש '
תודה רבה - אחפש
02/02/2016 | 23:35
11
לצפיה ב-'אני לומדת הרבה מהמטופלים שלי'
אני לומדת הרבה מהמטופלים שלי
02/02/2016 | 20:42
198
וגם  מהסטודנטים שאני מלמדת.
לצפיה ב-'אני למדתי משהו ממצבה (בערך)'
אני למדתי משהו ממצבה (בערך)
02/02/2016 | 23:52
9
272
כיתוב על מצבה בבית קברות (מסוג הדברים שתמיד מעניינים אותי) היה מעל קברה של אישה שהיה כתוב שנולדה ב"מנוחה הקטנה, רוסיה"

זה נשמע לי תמוה לחלוטין. מקום ברוסיה שנקרא "מנוחה הקטנה"? מה זה - סיפור של שלום עליכם? או אולי בדיחה? 

מששבתי הביתה הלכתי לחפש ברשת, וגיליתי שהיו ברוסיה כמה מושבות איכרים יהודיות לחלוטין (רק של יהודים) שבהן התקיים יישוב חקלאי יהודי במשך כמעט 140 שנה עד שהגיעו הנאצים ימ"ש ורצחו את כולם. לשתיים מהן קראו "מנוחה הגדולה" ו"מנוחה הקטנה" 

ראו כאן:

לצפיה ב-'מרתק'
מרתק
03/02/2016 | 12:28
150
וגם אני מחבבת כיתובי מצבות.
פה כתוב על הקברים את המקצוע של הנפטר.
ובעיירה קטנה כשלנו זה ממש מעניין
לצפיה ב-'חשבתי שרק אני חובבת מצבות...'
חשבתי שרק אני חובבת מצבות...
03/02/2016 | 22:48
7
155
בעיקר מעניינים אותי האנשים. כשהייתי ביורק לפני שנתיים מצאתי בית קברות מלפני 250 שנה, וממש ריתק אותי לקרוא את הכיתוב על המצבות, אנשים ממש קורמים עור וגידים ()
לצפיה ב-'הו - ממש לא רק את'
הו - ממש לא רק את
04/02/2016 | 00:36
6
140
בעלי חושב שזה תחביב נקרופילי/חולני משהו.... אבל זה לא המצבה עצמה שמעניינת אותי אלא האיש/ה שהיו פעם שאותם היא מתארת שמעניינים אותי.

שמחה שיש המבינות לליבי...
לצפיה ב-'בחיי את אחותי האובדת אני קוראת מודעות אֶבֶל....'
בחיי את אחותי האובדת אני קוראת מודעות אֶבֶל....
04/02/2016 | 19:40
5
130
זה תמיד מעניין לקרוא על איך מגדירים כל אחד מבני המשפחה במודעות.
יש כאלו שכותבים :הבן בני וב"ב או בנו וכלתו או בנו בני וכלתו או בנו בני וכלתו בתיה.
זה מראה הרבה פעמים מי ניסח את המודעה.... 

הכי משונה בעיני שכותבים במודעות את כל השמות של כל הנינים. 

לצפיה ב-'ברור!! מודעות אבל זה חלק חשוב מאוד'
ברור!! מודעות אבל זה חלק חשוב מאוד
04/02/2016 | 22:51
1
161
זה דומה למצבה, רק לעצלנים - לא דורש לזוז מהספה. ותמיד מעניין לקרוא כמה ילדים, ומה השמות שלהם (ולפעמים לכל מיני נכדים ונינים כבר יש שמות זרים), ומה מנסחי ההודעה בחרו לכתוב ובכלל.....  האמת שזה בכלל ענין לשרשור נפרד שייפתח ביום אחר.

בארה"ב מודעות אבל הו ארוכות יותר - משהו כמו עשרים משפטים על החיים שלהם, והרבה פעמים הן עם תמונה וגם עם צלב או מגן דויד למעלה לציין את דתו/ה של המנוח/ה [אני מניחה שגם סהר - אבל לא יצא לי לראות כזה]
לצפיה ב-'קרעת אותי עם המשפט הראשון '
קרעת אותי עם המשפט הראשון
04/02/2016 | 23:48
96
צריך לפתוח שרשור כי אני מתאפקת לא להגיב  
לצפיה ב-'מודעות אבל נראו לי מסקרנות בילדותי, וזוכרים לי לדיראון עולם'
מודעות אבל נראו לי מסקרנות בילדותי, וזוכרים לי לדיראון עולם
05/02/2016 | 00:26
2
161
שפעם ניגשתי לאמא שלי עם מדור מודעות האבל, והצעתי לה שהיא תבחר לה דמות אחת, ואני דמות אחרת, ונשחק ברוחות.
לצפיה ב-' '
05/02/2016 | 07:08
12
לצפיה ב-'אבל למה לדיראון?????'
אבל למה לדיראון?????
05/02/2016 | 12:58
113
זו הברקה ענקית!

לצפיה ב-' שרשור כולבו '
שרשור כולבו
01/02/2016 | 15:31
12
32
לצפיה ב-' אבחון דיסלקציה - שאלות '
אבחון דיסלקציה - שאלות
01/02/2016 | 15:34
8
151
איפה מתחילים?
האם אפשר דרך קופ"ח? 
האם כל מכון אבחון מוכר להמשך הדרך בבית הספר?
כל עיצה והמלצה תתקבל בשמחה
לצפיה ב-'יכולה לנסות לברר בשבילך קצת יותר'
יכולה לנסות לברר בשבילך קצת יותר
01/02/2016 | 20:08
5
100
אבל בכל מקרה - בן כמה הילד/ה?
כבר עשה בעבר אבחון פסיכולוגי/פסיכודידקטי כלשהו?
לצפיה ב-'כיתה ו'
כיתה ו
01/02/2016 | 20:29
4
117
מחונן. קורא המון. כותב בשגיאות כתיב.

אשמח לאינפורמציה.
לצפיה ב-'אבחנו בניצן'
אבחנו בניצן
08/02/2016 | 09:38
1
33
הגענו בשל שגיאות כתיב מרובות. אובחן כדיסלקט. המאבחנת המליצה לא לעבור למחשב (כיתה ד') אלא לחזור להוראה מתקנת.
מבחינת בית הספר, למרות שיש המלצה שיכתיב את המבחנים, אין להם כוח אדם לספק זאת. בינתיים מסתדרים - נראה מה הם יעשו בכיתות גבוהות יותר, כשכותבים הרבה.
לצפיה ב-'תודה '
תודה
08/02/2016 | 12:47
3
לצפיה ב-'לא שכחתי..'
לא שכחתי..
09/02/2016 | 08:24
1
19
אבל המקור שלי לידע נמצא בחו"ל כרגע.. בכל מקרה אם אגלה משהו אעדכן.
לצפיה ב-'תודה בינתיים כבר קבלתי המלצות '
תודה בינתיים כבר קבלתי המלצות
10/02/2016 | 18:20
9
וכבר גיליתי חלק מהתשובות.
מסתבר שחלק מקופות החולים משתתפות במימון אבחון.
לצפיה ב-'קצת תשובות'
קצת תשובות
12/02/2016 | 22:25
1
15
בגדול זה תלוי מה אתם רוצים להשיג.
יש איבחון פסיכודידקטי דרך קופות החולים, אבל גם אז צריך לשלם (אמנם פחות) וגם צריך לבדוק היטב אל מי מגיעים (טיב המאבחן והמכון שהוא עובד בו).
בגדול, מאבחן טוב בהחלט יאבחן דיסלקציה וגם ייתן המלצות שייתנו תוכנית טיפולית והתאמות (לא "הקלות" כפי שהן נקראות בלשון העם - ) שיסייעו לילד.
מאבחן טוב לדעתי הוא פסיכולוג חינוכי או קליני (או קליני-חינוכי או נוירופסיכולוג) עם ניסיון באיבחונים ועם עבודה עם ילדים בגיל הזה.
הקטצ' במקרה שלכם - ההתאמות והאבחון תופסות למהלך היסודי וכן (בנפרד) מכיתה ז' ומעלה, ולכן רוב האנשים שאני עובדת איתם בכיתה ו' מנסים לחכות עד החופש הגדול בין ו' לז' כדי שהאבחון "יתפוס" על פני השנים האלה.
כמובן שאם המצוקה גדולה וכן אם יש לכם את היכולת לשלם, לא כדאי לתת לילד לסבול את החצי האחרון של כיתה ו'.
זה מקום שצריך לחשוב עליו עם ההורים ועם המטפל.
אני לא פה הרבה, אבל אם יש לך שאלות, נסי לכתוב לי פה או בפרטי ואנסה לענות.
לצפיה ב-'תודה שחידדת לגבי למי בעצם מותר לאבחן (איזו הסמכה)'
תודה שחידדת לגבי למי בעצם מותר לאבחן (איזו הסמכה)
12/02/2016 | 23:16
10
הסכום שבקשו בהחלט לא מבוטל ואנחנו עדיין מתלבטים מה לעשות (עכשיו או לחכות לקיץ) 
לצפיה ב-'יש פה מישהי שעובדת בחינוך מיוחד שאוכל להתייעץ איתה במסרים?'
יש פה מישהי שעובדת בחינוך מיוחד שאוכל להתייעץ איתה במסרים?
03/02/2016 | 08:03
25
לצפיה ב-'עבודת גרפיקה קטנה '
עבודת גרפיקה קטנה
03/02/2016 | 19:01
1
94
לצורך הכנת מתנת יום הולדת לחבר, אני זקוקה לעבודה גרפית קטנה.
יש טקסט, שזקוק לעיצוב מוצלח,
שהכוונה היא שיראה כלקוח מספר ויודפס על קנבס.
לכאורה, פשוט מאד.
למעשה, אני ממש לא בנויה לעשות את זה.
מכירות מי שתעשה עבודה גרפית קטנה בתשלום? כמה צריך לעלות?
אשמח להמלצה.
לצפיה ב-'מעצבת גרפית מוכשרת'
מעצבת גרפית מוכשרת
05/02/2016 | 15:13
58
אין מושג במחירים
לצפיה ב-'פורומים חדשים בתפוז'
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
03/02/2016 | 15:21
6
 מתעניינים בצורפות? מחפשים טבעות נישואין וזקוקים להכוונה?
בפורום צורפות טבעות נישואין תוכלו לשאול ולהתייעץ!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2550

מעצבים את הסלון מחדש וזקוקים לייעוץ לגבי הוילונות? מתלבטים בין וילון ארוך לקצר?
בפורום וילונות תוכלו להתייעץ עם מומחה מתחום הוילונות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2549 

מעוניינים לדעת מהם הכלים הטובים ביותר להשקעה נבונה וחסכונית? רוצים לנסות להשיג את המקסימום משוק ההון?
בפורום ייעוץ השקעות תוכלו לקבל מענה לכל השאלות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/1591 

מתעניינים בעולם הגאדג'טים ורוצים לדעת מהם החידושים הכי חמים בתחום? היכנסו עכשיו לפורום גאדג'טים בתפוז!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/673

יש לכם שאלות בנושא בריאות הגוף והנפש? מתעניינים בשיטת הרפואה הפונקציונלית?
בפורום ריפוי ותזונה טבעית תוכלו להתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2552 

רוצה לתקן את נזקי הזמן ולהעניק לפנים מראה צעיר יותר? מתעניינת בניתוח למתיחת פנים?
בואי לדבר על זה עכשיו בפורום מתיחת פנים!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2046

לצפיה ב-'מחפשת המלצה על גניקולוג/ית לליווי של הריון עם בעיות בלוטה'
מחפשת המלצה על גניקולוג/ית לליווי של הריון עם בעיות בלוטה
30/01/2016 | 16:51
5
117
אולי זה ספציפי מדי, אבל אולי למישהי היתה התנסות חיובית עם רופא שליווה הריון שהיו בו בעיות בבלוטת התריס? 
אני בהריון ראשון, עם יתר פעילות, ויש לי אנדוקרינולוגית טובה אבל חשבתי שכדאי שגם הגניקולוג המטפל יהיה מישהו שערני לבעיות האפשריות, לתופעות לוואי של טיפול תרופתי, וכו... אם למישהי יש המלצה זה יהיה מעולה!  עדיף מישהו שעובד עם מאוחדת אבל פתוחה גם להמלצות אחרות 
לצפיה ב-' מי הזיז את הוסתות שלי'
מי הזיז את הוסתות שלי
31/01/2016 | 15:37
1
169
בעבר הדימום הוסתי שלי נמשך כשבוע פלוס-מינוס מתוכו יומיים-שלושה דימום משמעותי ואז הדימום הפך מינורי ובסוף - הכתמות. וסתות נורמליות, בקיצור.

בשנה האחרונה ה"וסתות" שלי השתנו לגמרי. הוספתי מרכאות כיוון שהן מאוד מינוריות. מדובר בהכתמות קלות בלבד שנמשכות יום בודד (בלחץ) וזהו.

יש לציין שלא הייתי בהריון ב-10 השנים האחרונות, כך שזה לא קשור ל"אחרי לידה"/ אחרי הנקה.
כמו כן, לא השתמשתי באמצעי מניעה הורמונליים ב-10 השנים האחרונות, כך שזה לא קשור לנ"ל.

למישהי זה קרה ו/או יודעת מה ההסבר? האם זה פונקציה של גיל (אני בת 42+)?
לצפיה ב-'אני לא מומחית...אבל אם תגגלי perimenopause'
אני לא מומחית...אבל אם תגגלי perimenopause
31/01/2016 | 18:35
132
שזו ההגדרה הרפואית לשנתיים עד שמונה שנים שלפני הפסקת מוחלטת של הווסת למשך שנה מלאה ("מנופוזה") כתוב שהתופעות כוללות שינויים בדימום הווסתי שיכולים להיום גם דימום רב יותר וגם דימום מועט יותר

<לא מתיימרת חלילה לאבחן או להסביר - רק חולקת מידע לחיפוש>
לצפיה ב-'יש את ד"ר משה זלוצובר'
יש את ד"ר משה זלוצובר
31/01/2016 | 21:02
102
לפני ההריון הראשון (כלומר לפני כ-6 שנים) הלכתי לייעוץ אצלו (אני עם תת פעילות), במרכז לבריאות האישה ברמת אביב. היתרון שלו שהוא במומחיותו גם גניקולוג וגם אנדוקרינולוג. עד כמה שאני זוכרת הוא היה בסדר גמור, אבל כאמור לא הייתי איתו בקשר ארוך טווח של מעקב ואני לא יודעת אם הוא מבצע מעקב הריון "פרופר". בהצלחה!
לצפיה ב-'אין לי המלצות'
אין לי המלצות
01/02/2016 | 09:23
88
אבל עברתי הריון אחד עם תת פעילות ועכשיו אני בתחילת השני.
הלכתי פעם אחת, לייעוץ, לרופא שהוא גם אנדו' וגם גיניקולוג, כי לא הצליחו לאזן אותי.
זהו.
מאז אני עוקבת אחרי ההנחיות שלו, ולא מרגישה צורך להמשיך מעקב דווקא אצלו. הלכתי אליו דווקא כי הרגשתי שהאנדו' לא מספיק מתייחסת להריון בהמלצות שלה.
הרופא שהייתי אצלו הוא ד"ר זלוצובר משה.
לצפיה ב-'אני מציעה לך'
אני מציעה לך
01/02/2016 | 20:29
94
להיכנס לפורום פוריות ולעשות חיפוש בנושא הבלוטה. את תמצאי הרבה מידע על רופאים בתחום כולל על הרופא שרשמו לך כאן.
לצפיה ב-' הכנות ל"יום הדין" '
הכנות ל"יום הדין"
30/01/2016 | 23:38
6
232
הפוסט של דבי על הצורך להשאר בבית שבוע בשל השלג, עשה לי דז'ה וו לשני נושאים שמתקשרים לי זה עם זה;
האחד - לפני כמה שנים שודרה בערוץ 8 (אם אני לא טועה) סידרה "יום הדין" שהראתה כל מיני אמריקאים (קצת הזויים) שמתכוננים ליום הדין. יום בו תהיה מהפכה/ מהומה/ רעב / אנרכיה . הראו איזה בונקרים אנשים מכינים וזכור לי במיוחד איש שחפר תעלות ושוחות בחצר ביתו על מנת שיוכל להתחבא שם.

והשני - לפני כחצי שנה, השתתפתי בקורס על רעידות אדמה ודברו על סנריו בו תהיה רעידת אדמה שתרעיד את כל הצפון (בית שאן-  חיפה וכל האזורים שסביב ערים אלו) ועל ההשלכות שתהינה לרעידה על האוכלוסיה.
ראינו הרבה תמונות של הרס מטורקיה ונפאל.

גם הסדרה וגם הקורס הביאו אותי אז למחשבות - כיצד אפעל ואגן על משפחתי במידה ואכן תתרחש רעידת אדמה או אירוע אחר שיגרום להפסקת אספקת מזון ומים או מצב של צורך להיות נצורים בבית.
וכמו שאמרו בקורס - אתה פועל רק כשאתה יודע שדברים יתרחשו - תדע שיירד גשם - תיקח מעיל ומטריה . אבל רעידת אדמה - לא יודעים לחזות ולהתריע  ולכן אנשים לא מתכוננים אליה.

האם אתן ערוכות "ליום הדין"? 

לצפיה ב-'בסערת השלג האחרונה שהייתה כל האמריקאים פה היו בהיסטריה'
בסערת השלג האחרונה שהייתה כל האמריקאים פה היו בהיסטריה
31/01/2016 | 13:10
192
אני בקושי זכרתי שיש משהו. הדורמנים בכניסה שאלו אותי אם אני מוכנה נפשית להערב (ערב הסופה) ושאלתי אותם-מה קורה הערב??

בדיעבד, אנשים אשכרה נפגעו ונפטרו מהסופה הזו כי יצאו, אני פשוט הייתי מוכנה מראש-קניתי לנו מים וכל מה שצריך כמה ימים קודם וזהו. כשהסערה נרגעה-יצאנו החוצה.

לגבי מה לעשות ביום הדין- זה נחמד לתכנן וכו' אבל אף אחד לא מבטיח לך שתוכל לעשות את זה.
לצפיה ב-' לא ממש '
לא ממש
31/01/2016 | 17:08
146
יש לנו במרתף כמה מיכלי ענק של מים מינרליים (זה מגיע במין פלסטיק שמכיל משהו כמו 10-20 ליטר) למקרה שתהיה בעיה של מים.  ובכל הבית מפוזרים שלל פנסים למקרה של הפסקות חשמל.

יש לנו גם גנרטור - לא מי יודע מה גדול אבל אמור להיות מספיק כדי לתחזק מקרר, קצת אורות, ולטעון מחשבים וטלפונים

כל הנ"ל אני מניחה לא יהיה ממש מועיל במקרה שהבית יקרוס..... 

הסיטואציה היותר סבירה אצלנו היא טורנדו שיכול לשטח את הבית - ולצורך זה יש מרתף

לפני כמה שנים הייתי ברעידת אדמה יחסית מפתיעה במחוזותי שהיתה די חזקה (בניגוד לקליפורניה - אני לא גרה במקום המיועד לרעידות אדמה).  הייתי בעבודה והיה מאד לא נעים. זה היה הרבה יותר מ"חפצים שרועדים בחדר" - הרגיש כאילו הרצפה שוחה מתחת לרגליים.  תוך שניה וחצי היה לי ברור מה זה וגלשתי אל מתחת לשולחן במשרד. אחר הסתבר שרבים אחרים שם חשבו שזה "פיגוע טרור שמגיע מתחת לאדמה"

על כל פנים - נראה לי שאין הרבה מה לעשות חוץ מלקוות לטוב...

במשרדים בארה"ב יש, מאז פיגועי ה-11 בספטמבר, ערכות חירום מנויילנות. מזמן כבר לא הצצתי מה יש בהן - זה דברים כמו פנס, ווסט צהוב זוהר, בקבוק מים, ערכת עזרה ראשונה, משרוקית וכאלה.
לצפיה ב-'אז גם הסנדלר הולך יחף...ואולי הכותרת של יום הדין היא קיצונית'
אז גם הסנדלר הולך יחף...ואולי הכותרת של יום הדין היא קיצונית
31/01/2016 | 19:18
116
אבל ברור שתהיה רעידת אדמה משמעותית באזורינו 
שתשפיע על כל המדינה (לפני כמה שנים היתה רעידת אדמה דרומית לאילת ובראשון לציון מעליות יצאו מהמסילות בגללה).
אנחנו התכוננו ע"י יידוע של הילדים מה עושים ברעידת אדמה ואף הנחנו את הילדים כיצד לפעול במקרה של קטסטרופה (שמן הסתם תגרום גם לניתוק טלפונים). איפה תהיה נקודת המפגש הראשונה ואיפה תהיה נקודת מפגש שניה. בכל מקרה, הוחלט שהראשון שיגיע לאזור הבית - הולך לחפש את הצעיר בגן.
מעבר לכך, אני משתדלת שתמיד יהיה בבית מלאי שימורים.

גנרטור הוא מצרך שאנשים לא כ"כ מודעים לחיוניותו בארץ. אנשים רבים מתקינים תריסים חשמליים אבל לא מצטיידים בגנרטור למקרה של הפסקת חשמל.... 
חבל שאדריכלים לא מוצאים לנכון ליידע את הקלייינטים שלהם בנושא.

טיפים שקבלנו בקורס (ועוד לא הספקתי ליישם הכל):
- להעלות ל"ענן" / או לדיסק און קי שהולך איתכם לכל מקום את כל המסמכים האישיים והבירוקרטיים כולל ביטוח הדירה 
- למקרה של רעידת אדמה - לצאת עם המפתחות של הרכב (אם לא תוכלו לשוב לבית- לפחות תוכלו לישון באוטו או לנסוע למקום שלא נפגע.....).

מעניין שרק החברות מעבר לים התייחסו ושיתפו על ההכנות להן. 
האם זה אומר שהישראלים סומכים על "יהיה בסדר"?
(או שזה סתם העיתוי של השעות)
לצפיה ב-'להכין מקלט זה נחשב ״יום הדין״?'
להכין מקלט זה נחשב ״יום הדין״?
31/01/2016 | 19:19
2
132
אני מניחה שלא, כי בשנים האחרונות ההסתברות לשימוש במקלט הייתה פעם בשנתיים שלוש... אז זה יותר ״ימי הדין״

במקלט יש לנו מים, קצת חטיפים ושימורים, תאורת חירום, טלפון קווי, טלביזיה, וכאשר הזמנים לחוצים יותר גם מזרונים עם שמיכות וכריות להעביר את הלילה בנוחות (בלי שצריך להעיר את הילדים ולהריץ אותם חצי רדומים למקלט).

מה שכן, את המקלט גם התאמנו בזמנו למתקפה ״לא קונבנציונאלית״ (עם מסננים ואטימה) אז אולי זה כן נחשב ״יום הדין״...

לצפיה ב-' כבר חזרתי בי מביטוי יום הדין....ונקרא שאתם מסודרים '
כבר חזרתי בי מביטוי יום הדין....ונקרא שאתם מסודרים
31/01/2016 | 22:09
100
אבל כמה אנשים כמוכם את מכירה?
כי אני לא מכירה אף אחד (חוץ ממך)
לצפיה ב-'אצלנו הממ"ד מוכן חלקית'
אצלנו הממ"ד מוכן חלקית
31/01/2016 | 23:33
111
יש בקבוקי מים, טלפון, טלויזיה ותאורת חירום.
בתקופות יותר לחוצות מדינית היו שם גם חטיפים.

בבית יש לי תמיד שימורים ומוצרי אוכל יבשים בכמות שמספיקה לגדוד. לא צריך להכין במיוחד.

כשגרנו בארה"ב (בקליפורניה ) בבית הספר לכל ילד הייתה ערכת חירום לרעידות אדמה מנויילנת בכיתה, עם בקבוק מים ודפי עבודה.
לצפיה ב-' איך היה השבוע שלי : '
איך היה השבוע שלי :
28/01/2016 | 18:19
37
86
התגעגעתי לשרשור הזה 
אז מתחילה שוב את המסורת....

ספרנה איך היה לטוב ולפחות טוב ....
לצפיה ב-' משהו קטן וטוב '
משהו קטן וטוב
28/01/2016 | 18:21
10
141
מה חימם לכן את הלב השבוע ?
לצפיה ב-'משחק כדורגל של מכבי חיפה באצטדיון סמי עופר'
משחק כדורגל של מכבי חיפה באצטדיון סמי עופר
28/01/2016 | 22:57
5
145
כנראה בגלל שמכבי חיפה קצת מדשדשת העונה, הקהל התחיל לא להגיע למגרשים, ואולי בגלל יחסי ציבור הם חילקו כרטיסים דרך חוגי כדורגל.
ידענו כבר משבוע שעבר שאני אתלווה לאמצעי.
באותו הבוקר כבר הבנו שהקור והסערה בדרך אבל החלטנו שלא משנים תוכניות.
אבל התוכניות השתנו שהתברר שבעלי לא יחזור בזמן כדי להשאר עם הגדול והקטן ולכן כמוצא בקשנו עוד שני כרטיסים עבורם.
לשמחתנו הרבה היו. 
התלבשנו היטב (כל אחד ב5 שכבות לפחות )
ויצאנו לדרך.
בכניסה לאיצטדיון פגשנו את ילדי החוג בעיקר עם האמהות שלהן  (שזה הפתיע אותי מאוד)
הבאתי איתנו שמיכות פליז - שלא הכזיבו והיה ממש כיף לכסות את הרגלים. מומלץ!
והאיצטדיון הו האיצטדיון - חוויה אדירה! הכל מסודר ומתוקתת שרותים נקיים ומסודרים, הרבה דוכנים שניתן לקנות בהם מזון.
השחקנים משחקים כאילו על כף ידך, האוהדים השרופים שרים כ"כ חזק שכל האיצטדיון שומע. מדהים.
אחרי שהתיישבנו במקומות התחיל הגשם.... הוא נמשך לסירוגין לאורך המשחק והיתה הפוגה קצרה משיצאנו מהאיצטידון עד שהגענו לאוטו והתחיל מבול....
כשהגענו לאוטו מד הטמפרטורה הראה 7 מעלות.... (והוא לא הרגיש את הרוח) 

החוויה היתה כ"כ כייפית שנשאר לנו טעם של עוד.
עכשיו אני מבינה את אלו שעושים מנוי לכדורגל, זה ממש מלהיב!

לצפיה ב-'איזו טלפתיה - אני ראיתי משחק הוקי קרח אמש'
איזו טלפתיה - אני ראיתי משחק הוקי קרח אמש
29/01/2016 | 02:15
2
143
לראשונה בחיי. אנחנו מתואמות בלי לדעת.

זה באולם סגור, אבל בגלל שיש במרכזו משטח קרח גדול - היה קר בערך כמו אצלך לדעתי

היתה הרבה התלהבות בקהל, כולל כל מיני אוהדים עם חצוצרות.

ובין המערכות שיחקה קבוצת ילדים פיציים (אולי בני 6 משהו כזה) שאחר כך ראיינו אותם על המסך באמצע. היה מצחיק - מין "מסיבת גן" שכזו.

לצערי זה התחיל רק ב-8 בערב, אחרי יום עבודה ארוך והייתי גמורה מעייפות. החזקתי מעמד למשך 2 מ-3 המערכות ואז ברחתי הביתה. גם ככה הגעתי באיזה 10 וחצי....

לצפיה ב-' איך פתאום התגלגלת למגרש ההוקי? ועוד כמה שאלות בפנים.....'
איך פתאום התגלגלת למגרש ההוקי? ועוד כמה שאלות בפנים.....
29/01/2016 | 17:20
1
76
כמה עולה כרטיס כרטיס להוקי ? 
תמיד בסרטים רואים רק שחקני הוקי גברים, יש גם קבוצות של נשים בהוקי ?
כשאת בנסיעות עבודה את מנצלת את האפשויות לצריכת תרבות/ ספורט מקומית?

לצפיה ב-'אל תשאלי. זו היתה עיסקת חבילה בשלבים...'
אל תשאלי. זו היתה עיסקת חבילה בשלבים...
30/01/2016 | 17:27
88

ביום רביעי בבוקר התקשר אלי מישהו שאני עובדת איתו/מולו והציע לי להשתתף באיזו פגישת עבודה בשעה 4 באותו היום. זו היתה הצעה מאוד מועילה/מוצלחת עבורי וכמובן שאמרתי "כן" מיד.   או אז הוא גם הוסיף שיש לו כרטיסים להוקי אחרי הפגישה באותו אזור בעיר, ושהוא בד"כ הולך עם הבן שלו (הבן שלו בגילי בערך אגב) אבל הבן הבריז הפעם ולא מתחשק לו ללכת לבד.... אז אולי אני מוכנה לבוא איתו. 

הוקי אינו בראש מעייני ויש לי הרבה דברים אחרים על הראש. אבל אחרי שהוא הזמין אותי לפגישה שלפני וכבר אמרתי כן - היה לי לא נעים להגיד: "אה לא, תיחנק לבד עם ההוקי שלך אבל תודה על הפגישה שלפני ויאללה ביי "

וכך מצאתי את דרכי למשחק הוקי בהתראה קצרה.

ספציפית זה לא עלה לו לחוד, כי יש לו מנוי זוגי לכל העונה (כהוצאה עסקית אגב - יורדת ממס).  אין לי מושג כמה מנוי שנתי עולה ומחולק על כמה משחקים זה.  מבט זריז באתר של הקבוצה מעלה שכרטיס בודד עולה 17 דולר במושבים הזולים ו-24 במושבים הטובים. אני מניחה שבמנוי שנתי יש הנחה פר משחק...  אנחנו היינו בזולים וזו היתה הוצאה מוכרת עבורו. בקיצור הייתי "דייט" די זול

מאחר שאנחנו טלפתיות כתמיד - גם אני שאלתי אותו לגבי קבוצות נשים. הוא חשב שאין קבוצות נשים מסחריות. אבל בקבוצה של הבן שלו (שזו קבוצת מבוגרים חובבים) משחקת אישה אחת כך מסתבר.

בנסיעות עבודה - תמיד שמחה ללכת לאירוע תרבות/ספורט/קולינרי/פולקלורי מקומי. לא תמיד מצליחה לאור לחץ העבודה -מצליחה אולי שליש מהפעמים - אבל בכל מקרה תמיד רואים משהו מעניין [ולו רק מחלון המונית בדרך]

זה משחק דווקא נחמד - דומה יחסית בכללים לכדורגל (כולל כלל לגבי נבדל ו"בעיטות" עונשין עם המקל) אז אפשר לי להבין מה קורה פחות או יותר. והוא מהיר מאוד בגלל הקרח.  החסרון הוא שהדסקית שמשמשת ככדור קטנה יחסית ומוקפת שחקנים, והיא גם עפה מהר מאוד על הקרח - אז קשה לעקוב "איפה הכדור" בחלק ניכר מהזמן - בעיקר כשיושבים במושבים הזולים.
לצפיה ב-'נשמע כיף!'
נשמע כיף!
30/01/2016 | 19:19
1
79
בנעורי הייתי חובבת כדורגל בגרוש (עקבתי אחרי משחקים, היתה לי קבוצה מועדפת), אבל מעולם לא הייתי במשחק. התיאור שלך עושה חשק.
לצפיה ב-'לכי על זה! זאת חוייה כייפית! '
לכי על זה! זאת חוייה כייפית!
30/01/2016 | 22:30
53
למיטב ידיעתי רוב האיצטדיונים החדשים מותאמים גם להגעת קהל נשים.
ותמיד אפשר להביא ילד ולהגיד שהוא ביקש לבוא

פחדתי שלא נשרוד את 90 הדקות - והן עברו ממש מהר!
ומודה שאפילו מצאתי את עצמי צועקת "נו, תבעט כבר "......  

לצפיה ב-' כיף שפתחת מחדש את השרשור הזה'
כיף שפתחת מחדש את השרשור הזה
29/01/2016 | 13:57
1
86
לא עולה במוחי משהו מיוחד אצלי השבוע
די שיגרתי

וכללל כךךךך חיכיתי כבר שיגיע הסופש, זמן למנוחה ולהיות בבית.
באדיבות קצת חום שפיתחה הבכורה, נהיה הסופש לגמרי במנוחה בבית.
אני לחלוטין בסדר עם זה
לצפיה ב-'שגרה זה כיף! ואין כמו בבית '
שגרה זה כיף! ואין כמו בבית
29/01/2016 | 17:22
22
לצפיה ב-' היה שבוע טוב'
היה שבוע טוב
30/01/2016 | 19:17
1
60
זכיתי בפרס מקצועי. חמם לי את הלב, במיוחד כי אני מרגישה בחודשים האחרונים שאני מדשדשת. כל ההמולה מסביב היתה מרגשת, ובסוף גם יהיה טקס (משעמם, יש להניח), אז בכלל נחמד.
לצפיה ב-' כל הכבוד!'
כל הכבוד!
30/01/2016 | 22:13
38
לפעמים אחרים רואים את מה שאנחנו לא רואים בעצמנו......
בטוח שכיף לקבל הכרה ובטח בטקס (אצלי טקס = התרגשות )  

לצפיה ב-'שבוע לא קל'
שבוע לא קל
28/01/2016 | 19:20
7
467
אחרי שקיבלתי בשוורות לא טובות על מחלה של מישהו קרוב ואהוב.
מאז מרגישה מושבתת.
לא מצליחה להתפנות רגשית לדברים אחרים ובטח שלא לכתוב פה או בבלוג.
כותבת בעיקר כדי להסביר את ההעלמות..
לצפיה ב-'אוי מצטערת לקרוא '
אוי מצטערת לקרוא
28/01/2016 | 22:41
128
אל תשכחי שאת לא לבד, אני פה בשבילך
לצפיה ב-' מקווה שתמצא הדרך להחלמה מלאה '
מקווה שתמצא הדרך להחלמה מלאה
28/01/2016 | 22:59
23
לצפיה ב-'מצטערת איתך'
מצטערת איתך
29/01/2016 | 00:18
83
לא קל להיות רחוק גיאוגרפית מאנשים אהובים כשהם חולים
לצפיה ב-'כמה קשה מקווה שיהיו בשורות טובות יותר '
כמה קשה מקווה שיהיו בשורות טובות יותר
29/01/2016 | 11:32
89
ומקווה שהוא יחלים
לצפיה ב-' מצטערת בשבילך'
מצטערת בשבילך
29/01/2016 | 14:04
12
לצפיה ב-' '
30/01/2016 | 07:45
7
לצפיה ב-'אוי ואבוי '
אוי ואבוי
30/01/2016 | 19:20
9
לצפיה ב-'התחיל בכיף נגמר בחוויה מעניינת ובאמצע - שגרה '
התחיל בכיף נגמר בחוויה מעניינת ובאמצע - שגרה
28/01/2016 | 22:05
4
300
על הכיף ארחיב במשהו קטן וטוב - צפיה במשחק של מכבי חיפה בכדורגל....

השגרה היתה קרה כמו בכל הארץ

והחוויה המעניינת שהיתה לי היום התחילה לפני 3 שנים בערך....
הייתי עדה לכך שרכב פגע ברכב אחר והמשיך לנסוע .....
כאזרחית טובה, רשמתי את הפרטים של הרכב הפוגע והשארתי פתק עם הפרטים ופרטים שלי על השמשה (הייתי רוצה שאם יקרה דבר כזה לי, גם לי ישאירו פרטים).
עד היום חברות הביטוח לא הסתדרו ביניהן ולכן זה הגיע למשפט.
זומנתי כעדה נייטרלית. נסעתי שעתיים ורבע, חיכיתי כשעה וחצי, העדתי 10 דקות ונסעתי שעתיים ורבע חזרה. הלך יום עבודה. 
בשבילי זאת פעם ראשונה שהייתי בבית משפט שלום. ציפיתי שיהיה צפוף ובעיות חניה אבל שני הדברים לא התקיימו. אני מוכרחה לציין לטובה את בודקי התיקים בכניסה לבנין שהיו אדיבים ומסבירי פנים. לא טריוויאלי. 

לצפיה ב-'וואו - איזו נשמה טובה את!!'
וואו - איזו נשמה טובה את!!
28/01/2016 | 23:08
1
155
חברות הביטוח שילמו לך על זמנך ועל הוצאות הנסיעה? (ובכלל איך זה כזה רחוק? זה היה בבימ"ש באילת? )
לצפיה ב-'זה לא כזה רחוק פשוט היתה לי גם עצירת ביניים אצל אמא שלי '
זה לא כזה רחוק פשוט היתה לי גם עצירת ביניים אצל אמא שלי
29/01/2016 | 10:51
156
להשאיר אצלה ילד חולה (כי נראה לי מוגזם להביא אותו איתי.....)
אני אקבל החזר/ תשלום של 350 ש"ח . לא מכסה על יום עבודה והוצאות הנסיעה (לאור הילד החולה נסעתי עם הרכב ובכביש 6 במקום ברכבת..... ).

כשחיכינו בחוץ נשאלתי אם יש לי חרטות על כך שהשארתי פתק. 
אז מצד אחד ממש לא - כפי שכתבתי גם אני הייתי רוצה לקבל מידע. מצד שני זה היה לגמרי נדנוד עד שהגיע רגע הדיון. המון שיחות טלפוניות של קביעת תאריכים וביטולם וכל התהליך עד העדות.
למרות הכל, גם היום הייתי משאירה פתק.

לצפיה ב-' על האזרחות הטובה שלך'
על האזרחות הטובה שלך
30/01/2016 | 07:44
1
72
לנו זה גם קרה פעם וככה הצלחנו להגיע למי שפגע לנו ברכב.
התקשרו אלי מהמשטרה שעד ראה מישהו שפגע לנו ברכב. קיבלתי את פרטי הרכב וכך הגענו לנהג הפוגע שלא הכחיש ולכן חברת הביטוח שלו שילמה את הנזק שקרה לרכב שלנו.
לא בטוחה אם במצב של בית משפט אותו אדם היה מסכים להתייצב, בטח לא בסכום שלא מכסה לו את ההוצאות.
לצפיה ב-'הסכמתי להעיד עוד לפני שידעתי שהדיון יהיה כ"כ רחוק '
הסכמתי להעיד עוד לפני שידעתי שהדיון יהיה כ"כ רחוק
30/01/2016 | 22:22
89
ואחר כך קבלתי זימון מבית משפט (שבעצם אי אפשר להתחמק ממנו)
לצפיה ב-'שבוע די משעמם'
שבוע די משעמם
28/01/2016 | 22:43
4
276
עברתי טיפול ומאז אני בימי מנוחה בבית- דווקא הרגשתי ממש טוב עד היום, והיום- התכווצויות וממש חלשה כך שחזרתי מחר לגן לא בטוחה ואני לא מתה על זה.

קיבלתי סרטון שהאמריקאית צילמה שהילדים אירגנו לעצמם מפגש בעברית ושרו את שיר האותיות שאני שרה להם, עם כל התנועות- איזה מרגש זה

חוץ מזה, מקווה שהטיפול הזה יצליח- מנסה לא לחשוב קדימה מידי ומצד שני גם לא להיות פאסימית מידי, וזה לא קל.

חזרתי לצבוע מנדלות- שזה נחמד ומרגיע
לצפיה ב-'מחזיקה לך אצבעות '
מחזיקה לך אצבעות
29/01/2016 | 20:24
12
לצפיה ב-'מצטרפת לאישה בחופשה '
מצטרפת לאישה בחופשה
29/01/2016 | 22:41
8
לצפיה ב-' מחזיקה לך אצבעות שהפעם זה מצליח'
מחזיקה לך אצבעות שהפעם זה מצליח
30/01/2016 | 07:46
10
לצפיה ב-'תודה יקירות '
תודה יקירות
31/01/2016 | 13:11
9
לצפיה ב-'מושלג .... חוצמזה '
מושלג .... חוצמזה
29/01/2016 | 02:20
6
214
קצת קלסטרופובי בשל העוצר שכפה השלג, ובשל העובדה שבתי הספר פה סגורים כל השבוע כולל מחר - טירוף מוחלט.

וגם מתיש.

מתאים לי שנעבור כבר לשבוע הבא.... מיציתי את השבוע הזה.

לצפיה ב-'איך ההתנהלות (אם יש כזאת) של בית הספר באירועים כאלו ?'
איך ההתנהלות (אם יש כזאת) של בית הספר באירועים כאלו ?
29/01/2016 | 20:24
3
141
פה מתרגלים תקשורת ולמידה מהבית.
האם בעבודה שלך מצפים שתעבדי מהבית?

לצפיה ב-'הו - אני עובדת 18 שעות ביממה מכל מיקום שהוא...'
הו - אני עובדת 18 שעות ביממה מכל מיקום שהוא...
29/01/2016 | 23:52
2
208
אל חשש. עובדת גם לא מעט מהבית כשאין שלג בחוץ. ממילא הממונים עלי נמצאים במדינה אחרת ולמעט פגישות עם גורמים חיצוניים - העבודה שלי נעשית בטלפון ובמחשב.  אז זה לא שקיבלתי חופש מיוחד.

אין ממש תקשורת עם ביה"ס. כל יום אחה"צ מקבלים מייל מהמקבילה של משרד החינוך (זה ברמה המחוזית) שמודיע לכולם שבתי הספר יהיו סגורים מחר בשל תנאי מזג האוויר. האמת היא שמזג האוויר התייצב כבר לפני 5 ימים... אבל פשוט יש ערימות ענק של שלג שלוקח להן הרבה זמן להתמוסס. 

אתמול הם הרגישו שהם כבר מגזימים אז במקביל הם גם הוציאו הודעה שביום שני הבא יהיו לימודים בטוח. באמת יפה מצידם.... בעיר הסמוכה לנו (מרחק של ק"מ) התחדשו הלימודים כבר לפני 3 ימים.  בית הספר לא מצפה מהילדים לעשות כלום בזמן שהוא סגור - אז הם מתמקדים בלריב ולהתחרפן. בין לבין הם משחקים קצת בשלג - אבל האמת שהוא נמאס להם אחרי יומיים.
לצפיה ב-'18 שעות? גם מהבית?'
18 שעות? גם מהבית?
30/01/2016 | 07:54
1
152
איך שורדים את זה? איך מצליחים לנהל גם בית וגם לעבוד כל-כך הרבה? איך יש מספיק זמן לילדים?
לפני שבעלי התחיל לעבוד בעבודה הנוכחית שלו היה הרבה יותר גמיש ממני ולכן אני עבדתי המון מבחינתי וזה כלל יומיים ארוכים בשבוע של כמעט 12 שעות וזה נראה לי המון אבל היה אפשרי. היום אני עובדת כמעט משרה מלאה, לא מצליחה לעבוד יותר מיזה, חייבת גם זמן לילדים, לבית וגם קצת זמן לעצמי ולא מוצאת איך אפשר לאספיק הכל. אשמח לקבל ממך טיפים בנושא. הבוס לוחץ והיה רוצה שאעבוד יותר אני פשוט לא מצליחה לעשות את זה.
לצפיה ב-'אין "מספיק זמן" לילדים לפי רוב קני המידה הנפוצים'
אין "מספיק זמן" לילדים לפי רוב קני המידה הנפוצים
30/01/2016 | 17:34
165
ככה מתחזקים גביע זהב בתחרות האם הגרועה בתבל.

לוגיסטית, יש לנו "או-פר" שזה לא כמו אופר בארץ - כלומר לא מדובר בעוזרת בית מלאה. מדובר במישהי בת עשרים וקצת שמסיעה לחוגים ופגישות עם חברים, מגישה אוכל בסיסי (ברמת הלחמם אוכל שההורים הכינו, או לחמם שניצל קפוא או להכין פסטה עם רוטב מהצנצנת), עושה את הכביסה של הילדות ורודה בהן לסדר את החדר/עושה להן חברה כשהן מסדרות. היא עובדת בבוקר ואחר כך החל מרגע שנגמר בית ספר. אם בית הספר סגור היא עוזרת יותר.

שאר מלאכות הבית אינן בראש מעייני

אם עובדים מהבית רואים את הילדים בבוקר עד שהם יוצאים ואחרי בית הספר החל מ 3 וחצי - כל זאת בהנחה שהם לא בחוגים ויש להן הרבה חוגים. כשהולכים להכין תה או לסיבוב התאווררות קצר בבית גם זוכים לראותן.

עבודה מהבית גם חוסכת לפחות שעה ביום של התניידות הלוך וחזור מהמשרד.
לצפיה ב-'והנה אוטוטו אתם מגיעים לשבוע חדש '
והנה אוטוטו אתם מגיעים לשבוע חדש
30/01/2016 | 07:50
1
156
חוץ משנאתי לקור ולחורף שאני מצדיעה לך שאת שורדת חורפים כאלה, אני בהחלט לא מסוגלת להיות סגורה במקום אחד כמה ימים. מבינה אותך לגמרי שזה בהחלט לא פשוט לכולכם. שמחה שזה נגמר ואתם חוזרים לשגרה.

לצפיה ב-'תודה. אבל אני לא כזו גיבורה'
תודה. אבל אני לא כזו גיבורה
30/01/2016 | 19:01
158
 זה די נדיר אצלנו.  הפעם הקודמת שהיתה פה כזו סופת שלגים רצינית היתה 2010 או 2011. בכל שנה יש כמה ימים בהם בית הספר סגור בשל שלג  - אבל שבוע רצוף לדעתי לא קרה מאז הסופה של 2010-11 (Snomagedon קראו לה, לנוכחית קראו Snowzilla)

בגלל זה זה היה כזה אירוע משתק - כי לא כל כך ערוכים פה לשלג....
לצפיה ב-'עמוס מאוד מאוד '
עמוס מאוד מאוד
30/01/2016 | 07:56
138
אנחנו לקראת המעבר שזה בהחלט טוב אבל יחד איתו בא עומס ענקי של המון סידורים אחרונים. לנסות להספיק כמה שיותר דברים לפני המעבר לא בטוחה מה עוד נספיק אבל מנסה.
לצפיה ב-'טובה ונחמדה "מדי" -יש חיה כזאת?'
טובה ונחמדה "מדי" -יש חיה כזאת?
28/01/2016 | 14:02
10
435
באיזו מידה הבעל מתערב לכן בעניינים פרטיים?
מן הסתם תמיד שמחה לשמוע את דעתו, אבל יש לו נטייה לפעמים להתערב יותר מידי כי הוא חושב שאני נחמדה מידי.

חברה ביקשה שאעזור לחברה שלה שמתחילה ללמד בגן ילדים ולא יודעת מאיפה להתחיל כי עד כה לימדה באנגלית וצריכה ללמד ילדים דוברי אנגלית בעברית.
כמובן שנעניתי לעזור בשמחה ולתרום מנסיוני. דיברנו ונתתי לה מלא טיפים והצעתי את עזרתי בשליחת חומרים ודברים שהכנתי לאורך השנים. ההצעה הגיעה ממני ומן הסתם היה ברור לשתינו שאני לא אשלח לה את כל החומרים שיש לי אלא מידי פעם במיוחד בהתחלה- הבנתי שזה ברור לה מתוך מה שנאמר בשיחה.

תוך כדי השיחה בעלי כל רגע מאותת לי ובסוף השיחה די התנפל עליי שאני טובה ונחמדה מידי ושאנשים מנצלים את זה ואין שום סיבה לשלוח לה חומרים ולעזור לה במיוחד שלא מכירה אותה בכלל.

אמרתי לו שהוא לא שמע את כל השיחה והיה ברור לשתינו שאני רק עוזרת לה בנקודת ההתחלה ולא מתכוונת לשלוח חומרים כל שבוע ולעשות את כל העבודה עבורה אלא רק מנסה לעזור.

הוא המשיך להתעקש ולומר את זה שאני טובה מידי ובסוף זה הגיע למצב שאני ממש כעסתי על ההתערבות הזו כי גם אם אני בוחרת לשלוח לה את כל החומרים שיש לי- זו החלטה שלי, זה לא נוגע אליו וכמו שאני לא מתערבת לו בעבודה- שלא יתערב לי.

מה דעתכן- יש דבר כזה "טובה מידי" לא הייתן עוזרות למישהי בתחילת הדרך אם יכולתן לתרום מנסיונכן

זה לא פעם ראשונה שהוא מתנגד לעזרה שלי לאחרים וזה לא מתוך רוע, הוא לא רוצה שינצלו אותי אבל כנראה השילוב של כל ההורמונים אצלי בגוף מהטיפולים וזה שהוא המשיך והמשיך להתעקש-הרגיזו אותי יותר מהרגיל.
לצפיה ב-'העלית שתי שאלות שונות'
העלית שתי שאלות שונות
28/01/2016 | 14:50
3
252
לגבי זו שבכותרת - לדעתי אין דבר כזה "טובה מדי". כל אחת ומה שמתאים לה, ואם את עושה את זה מרצונך ובחירתך - לא הבנתי מה הבעיה בכלל. לאנשים יש דרגות שונות של נדיבות, וכנראה את ובעלך במקומות שונים על סקאלת הנדיבות.

לגבי בעלך - או שחסרים נתונים או שלא הצלחתי לתפוס את הסיטואציה. הוא תמיד מצותת לך לשיחות הטלפון ומאותת לך "הוראות" במהלכן? כי אם כן - אז בלי קשר בכלל למה ששאלת באופן נקודתי - זה נראה לי מצב לא אידיאלי כלל. יש מצב שהוא controlling ונוטה לנהל לך את החיים?

אני הייתי מתחרפנת בכזה מצב גם בלי להזריק הורמונים - נקודת האיזון בעיני היא יותר לכיוון של "חיה ותן לחיות"....

יכול להיות שהוא מרגיש שאת מחלקת בחינם את הידע שלך שאותו את רוצה ביום מן הימים לנצל כדי לפתוח גן משלך?

באופן כללי יותר - יכול להיות שמשהו אחר מציק לו בימים אלה ואיכשהו הוא תיעל את זה לנקודה הזו? (כמו מים - שמוצאים תמיד לאנשהו לזרום...). אולי זה סתם שסתום לשחרור הלחץ מהטיפולים וכאלה. זו תקופה מלחיצה בחיים
לצפיה ב-'הוא לרוב לא בבית כדי להקשיב, והוא ממש לא מצותת'
הוא לרוב לא בבית כדי להקשיב, והוא ממש לא מצותת
28/01/2016 | 14:57
2
251
יש לו דברים יותר טובים לעשות עם הזמן שלו- הוא פשוט בדיוק הכין לעצמו משהו לאכול ותוך כדי שמע את השיחה (דירה קטנה, זה בלתי נמנע לשמוע מה קורה בכל חדר).
זה לא בקטע של להתערב או להשתלט עליי- הוא ממש לא כזה. ברור לי שהכוונות שלו טובות כי הוא לא רוצה שאני אחלק מידע ודברים שאספתי והכנתי במשך 8 שנים סתם ככה.

אגב לגבי עניין הנדיבות- שנינו במקומות שונים מאוד על הסקאלה אם כי בחודשים האחרונים אני רואה שיפור אצלו בעניין הזה

לגבי ניהול חיים-אין סיכוי, הוא מכיר את המטריאל אני ישר עניתי לו והוא הבין את העניין לא להתערב לי יותר.

זה לא משהו שקורה בצורה יומיומית- הוא פשוט דואג לי אבל אתמול הרגשתי שעבר את הגבול שממש הייתי צריכה להבהיר את זה. זה ממש עיצבן אותי תהיתי אם זה משהו שהיה מעצבן אחרות או שזה בגלל ההורמונים.
לצפיה ב-''
28/01/2016 | 15:23
1
160
אם כך נשמע שה"ציתות" היה מכורח הנסיבות.

על כל פנים - אני הייתי מתרעמת גם בלי הורמונים.
לצפיה ב-'אכן '
אכן
28/01/2016 | 22:37
21
לצפיה ב-'אין טובה מידי, אבל אני מבינה את ההתערבות שלו ורואה בה '
אין טובה מידי, אבל אני מבינה את ההתערבות שלו ורואה בה
28/01/2016 | 18:56
1
205
את הדאגה לשמור עליך. את דברת איתה בטלפון, הכרת את הסיטואציה וגם ידעת מה מתוך הידע שלך את חולקת איתה. הוא שמע רק חלק מהשיחה (את הצד המחלק מידע).
לו (ואולי גם לך כי בעצם את לא ממש מכירה אותה) אין מידע על מי נמצא מעברו השני של הטלפון, האם היא אכן מישהי הזקוקה למעט עזרה והכוונה לצורך המסלול החדש, או מישהי שמצאה דרך קלה להשגת חומר מן המוכן...

אצלנו מקובל לעזור לקולגות בתוך המשרד. הרבה פחות לכאלו מבחוץ (שחלקם מתחרים). אולי גם בעבודה של האיש שלך זה ככה ולכן הוא הרגיש צורך להעיר לך בנושא.
לדעתי, זה יפה שאת עוזרת

אני חושבת שכל ביקורת שאינה תומכת, גורמת לאי הסכמות וחיכוך, לא צריך הורמונים בשביל להתרגז במרה כזה

לצפיה ב-'זהו שאין פה תחרות- אנחנו ב-2 מקומות שונים בעולם'
זהו שאין פה תחרות- אנחנו ב-2 מקומות שונים בעולם
28/01/2016 | 22:40
182
שנינו יודעים שאין סיכוי לפתוח גן בקרוב וזה לא שנתתי לה את כל ה"תורה" על רגל אחת- כולה נתתי כמה טיפים ואמרתי לה שאשלח לה חומרים במייל בהמשך למה שדיברנו.

אני מאוד מאמינה בלעזור אחד לשני בעולם כי לא תמיד זה פשוט במיוחד למישהי שאין לה הרבה ניסיון.

הרגשתי שאני צריכה להתגונן על זה שסה"כ ניסיתי לעזור גם אם זה למישהי שאני לא מכירה בכלל, מספיק לי שהחברה הטובה שלי ביקשה שאעזור.

אכן לא צריך הורמונים כדי להתרגז, אבל אין ספק שההורמונים מוסיפים
לצפיה ב-'מסכימה עם דבי שיש כאן שתי שאלות'
מסכימה עם דבי שיש כאן שתי שאלות
30/01/2016 | 08:12
1
137
אין דבר כזה טובה מידי, אם מרגיש לך נכון לתת לה דברים שהכנת כל הכבוד, כל עוד זה לא משהו שיפגע בך בעתיד אם וכאשר תפתחי גן משלך. לגבי האם הייתי עוזרת הכל שאלה מי המבקשת, האם אני מרגישה שמנצלים אותי או מבקשים ממני טובה, עד כמה ואם בכלל כמו שכתבתי לך זה יפגע בי מבחינה מקצועית בעתיד. 
לגבי האיש, מבינה את הרצון שלו לגונן עלייך מצד אחד ומצד שני הבנתי שהוא בדרך כלל לא מתנהג ככה. לא הייתי עושה מיזה עניין, לוקחת את ההארה לתשומת ליבי ובודקת האם יש צדק בדבריו. לי מרגיש שהוא מגונן עלייך ודואג לך.
לצפיה ב-'גם לי '
גם לי
30/01/2016 | 14:06
113
הוא פשוט תמיד יהיה איש צבא במהות שלו והדרך שלו לא הייתה נעימה לי כי הרגשתי שהוא נדחף לי לעניינים ומתערב לי אבל הבהרתי לו בצורה מאוד ברורה שיילך להתעסק בעניינים שלו ולא יתערב לי בענייני עבודה- זו החלטה שלי כמה ואת מי לשתף בחומרים שיש לי.

בכל מקרה, העניין נסגר ממזמן-בטוחה שהוא יתן לי עוד סיבות להתעצבן עליו בקרוב
לצפיה ב-'עונה לשאלה העקרונית...'
עונה לשאלה העקרונית...
31/01/2016 | 19:34
1
117
ראשית, את נשמעת טובה במידה נהדרת ואני מבינה שהשאלה לגבי המקרה הספציפי כבר לא רלוונטית, אז עונה לגבי השאלה העקרונית.

לדעתי יש כזה דבר ״טובה מדי״.
ה״מדי״ מגיע כאשר לא יודעים/מסוגלים להגיד ״לא״ גם כאשר ברור שאמירת ״כן״ תהיה, בסופו של דבר, פוגענית (או באדם עצמו, או באנשים הקרובים אליו או באדם שלו עוזרים).

לצפיה ב-'אני מסכימה איתך...'
אני מסכימה איתך...
01/02/2016 | 00:45
85
מודה שבעבר היה לי מאוד קשה לסרב לאנשים ולהציב להם את הגבולות, אבל אני כבר לא שם, מזמן כבר לא שם ואולי זה מה שהיה לי קשה איתו כי התגובה שלו עוררה בי את ההרגשה של מי שהייתי פעם - חסרת ביטחון וכזו שמנצלים אותה בכל הזדמנות.
לצפיה ב-'מיבש כביסה-זקוקה להמלצה'
מיבש כביסה-זקוקה להמלצה
26/01/2016 | 16:01
12
100
החלטתי לרכוש מיבש כביסה אחרי 20 שנה של מיבשת תולה מקפלת
החורף הכניע אותי
אבל אין לי מושג בזה... גם לבני משפחתי הקרובה אין ניסיון עם מיבשים
אשמח לקבל המלצה על דגם שבאמת שווה את ההוצאה ובאמת עושה עבודה
אין לי מקום לצינור בחוץ לכן זה חיב להיות בשיטת העיבוי
אשמח למשהו עם טימר ועם תצוגה -אבל לא חייב
ואם יש עוד דברים שכדאי לשים לב ..אשמח עם בעלות הניסיון פשוט יחלקו....
לצפיה ב-'אין לי המלצה ספציפית לי יש מייבש פשוט ורגיל '
אין לי המלצה ספציפית לי יש מייבש פשוט ורגיל
26/01/2016 | 21:23
89
בלי טיימר ובלי תצוגה (ועם צינור החוצה).
אני אוהבת לתלות את הכביסה, לכן לנו הדגם הכי פשוט מספיק לגמרי (יש בו בחירה בין יבוש בטמפ' גבוהה לטמפ' נמוכה וכפתור לזמן).

לדעתי, מה שחשוב הוא  שקיבולת היבוש תהיה גדולה מהקיבולת של מכונת הכביסה. אחרת על כל מכונת כביסה צריך להפעיל 2 מייבשים או פרק זמן מאוד ארוך.

בזמנו כשקנינו את המייבש - בדגמים הבסיסיים המחירים בין היצרנים השונים היו דומים.
הבחירה נעשתה לפי זמינות האספקה.

לצפיה ב-'לא מכירה (לא גרה בארץ) אבל באופן כללי'
לא מכירה (לא גרה בארץ) אבל באופן כללי
27/01/2016 | 03:32
108
מנסיוני מייבש כביסה הוא מכשיר הרבה פחות מתוחכם ממכונת כביסה וגם בד"כ זול ממנה בדי הרבה.  יש בו הרבה פחות "מסלולים"

וגם - לדעתי לכולם יש טיימר - גם להכי פושטים. מעולם לא ראיתי מייבש ללא טיימר - הם תמיד מפסיקים לבד [או שאולי לא הבנתי את השאלה]
לצפיה ב-'מייבש זו חיה לא מורכבת...'
מייבש זו חיה לא מורכבת...
29/01/2016 | 11:30
97
לנו יש מייבש כביסה של בוש (גם מכונה).
ללא צינור חיצוני. עומד בחדר הכביסה לצד המכונה. חייבים להשאיר חלון קצת פתוח שלא יהיו אדים רטיבות ועובש בעקבות הנ״ל.
יש לו כמה תוכניות לסוגי בדים שונים, לא מאד קריטי בעיני.
אין לו תצוגה דיגיטלית - בעיני מיותר, חשוב יותר אולי במכונת כביסה.
הכיוון והבחירה ידניים בעזרת כפתור שמסתובב - בעיני יתרון, פחות גורם לתקלות.
הוא קל לניקוי.
יש לו קטע מגניב ושימושי (לא יודעת אם קיים במייבשים אחרים) - יש לו חיישן שקולט מתי הבגדים יבשים ומפסיק אוטומטית את פעולת המייבש, כך שאין צורך לכוון טיימר לזמן המשוער של יבוש הבגדים.
לצפיה ב-'ממליצה על כזה שאפשר לחבר לו צינור שמוביל את מי העיבוי לביוב'
ממליצה על כזה שאפשר לחבר לו צינור שמוביל את מי העיבוי לביוב
29/01/2016 | 21:25
4
106
לנו יש כזה של בוש. העובדה שלא צריך לרוקן מיכל מים כל יבוש, ולפעמים אפילו באמצע הייבוש, היא תענוג שלא מוערך מספיק.
שלנו הוא של 9 קילו, אם זה מתאים לך אני אבדוק מה הדגם המדויק.
לצפיה ב-'לא שמעתי את התיאור הזה מימי-'
לא שמעתי את התיאור הזה מימי-
30/01/2016 | 09:18
2
98
מה זאת אומרת לנקז מי עיבוי?
אצלינו ואצל כל מי שאני מכירה יש אדים חמים שנפלטים או לחדר עצמו ( שאז צריך להיות מאוורר על מנת שלא יהיה עיבוי על רהיטים וקירות) או מן צינור גמיש שפולט אדים דרך החלון או משהו.  
למיטב ידיעתי כל המייבשים היום מצויידים בחיישן שמפסיק את פעולה המייבש כשהכביסה יבשה וטיימר זה על מנת לכוון מתי את רוצה שהמייבש יחל לפעול ( שבניגוד למכונת כביסה זה הזוי. אם כבר הבגדים שם - למה שיתחיל לפעול אחר כך????)
לצפיה ב-'המייבש אצלי הוא בקבוצת מכשירי החשמל שאני לא מעיזה '
המייבש אצלי הוא בקבוצת מכשירי החשמל שאני לא מעיזה
30/01/2016 | 10:28
104
להשאיר פועלים כשאני מחוץ לבית.
(לכן מראש לא הייתי בוחרת אחד עם אפשרות טיימר כזאת)
לצפיה ב-'יש מייבשים עם מכשיר עיבוי'
יש מייבשים עם מכשיר עיבוי
30/01/2016 | 22:07
74
הוא מעבה את האדים החמים לנוזל בדיוק כדי שאפשר יהיה להפעיל אותו בתוך חדר סגור ללא איוורור.
ברוב המייבשים האלו המים מהמעבה נאספים לתוך מיכל וצריך לרוקן אותו בסוף כל הפעלה.
יש מיבשים שאפשר לחבר להם צינור מהמעבה ישירות לביוב.
לצפיה ב-'אני ביטלתי את הצינור, כשהתחלתי לגדל סחלבים.'
אני ביטלתי את הצינור, כשהתחלתי לגדל סחלבים.
01/02/2016 | 10:01
62
המים מהמייבש מעולים לסחלבים, וחסכו לי קניה קבועה וגדולה של מים מזוקקים.
לצפיה ב-'לנו יש מייבש הכי פשוט ללא תצוגה דיגיטלית'
לנו יש מייבש הכי פשוט ללא תצוגה דיגיטלית
30/01/2016 | 08:00
3
87
יש טיימר ואפשרות שליטה בחום חזק או חלש.
קיבלנו אותו מתנה שכהפכנו להורים .
לא צריך להוציא הון על מייבש, סך הכל מייבש לך את הבגדים לא רואה סיבה להשקיע בו הרבה כסף.
בהתחלה כמעט ולא היה בשימוש, בעיקר לבגדי תינוקות.
היום משתמשת בו למצעים, מגבות ולבנים בעיקר.
לא מכירה מייבש ללא צינור, שלנו בא עם צינור.
לצפיה ב-'עדיין מתלבטת'
עדיין מתלבטת
03/02/2016 | 14:02
2
31
למי שיש מיבש עם עיבוי ללא צינור
האם הוא עושה את העבודה באותה יעילות כמו זה עם הצינור פליטה?
לצפיה ב-'לא יודעת לעזור, אולי בחנות פיזית ידעו לתת מענה '
לא יודעת לעזור, אולי בחנות פיזית ידעו לתת מענה
03/02/2016 | 16:10
20
הייתי משווה גם צריכות חשמל (למרות שזה תלוי ב כמות שעות ההפעלה....)
לצפיה ב-'לנו היה '
לנו היה
07/02/2016 | 12:26
15
וזה היה מאוד לא מוצלח. אצלנו מדובר היה בחדר ללא אוורור והחדר נהיה חם כמו בסאונה.
החזרנו את המכונה כאשר הבנו שהמכונה שקנינו לא מיועדת לעבוד בחדרים ללא אוורור. כתבתי על זה לא מזמן בשירשור בפורום עיצוב פנים:

http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/720/18011000...עשו_זאת_במו_ידיכם/עיצוב_פנים

לפי השרשור יש אולי מייבשי קונדנסור שכן מתאימים לחללים סגורים. שלנו לא התאים (למרות שבחנות הבטיחו שהוא כן!).

לצפיה ב-'לוח מודעות'
לוח מודעות
28/01/2016 | 19:45
3
6
לצפיה ב-'דרושים מתנדבים לניסוי קליני בנדודי שינה'
דרושים מתנדבים לניסוי קליני בנדודי שינה
28/01/2016 | 10:43
1
145

***דרושים מתנדבים עם בעיות שינה מחיפה או המרכז

אם אתם סובלים מנדודי שינה הרבה זמן בלי סיבה??
המחקר הזה הוא בשבילכם!

דרושים מתנדבים הסובלים מנדודי שינה למחקר רפואי הכולל טיפול במכשיר רפואי ניסיוני בניהולו של פרופסור גיורא פילר.
המחקר הינו "מחקר רפואי להערכה קלינית של המכשיר הרפואי של לקרימה מדיקל לטיפול בחולי אינסומניה כרונית" בחסות המרכז הרפואי רמב"ם, המרפאה להפרעות שינה.

המחקר מתנהל במרכז או בחיפה.

אנחנו מחפשים מתנדבים שסובלים מבעיות הירדמות ומיקיצות לאחר ההרדמות
מסיימי הניסוי יקבלו פיצוי כספי עבור השתתפותם
מתנדבים הסובלים מנדודי שינה אשר אינם מטופלים בתרופות שינה מתבקשים לפנות במייל, בכל פניה נא לציין באיזה עיר מתגוררים:
לצפיה ב-'לא צריך מחקר בשביל זה בהקשר של הפורום הזה '
לא צריך מחקר בשביל זה בהקשר של הפורום הזה
28/01/2016 | 15:21
100
נשים לאחר לידה סובלות מיקיצות לאחר ההרדמות כי התינוק/ת המשפחתית מעיר/ה אותן, ומאותה סיבה גם מתקשות להירדם כי אותו הרכש התינוקי מיילל/מתלונן/מוגז ומפריע לישון.

אבל אם אתה מציע להן פיצוי כספי זה נראה לי רעיון אחלה בכל מקרה
לצפיה ב-'מילים לחוד- ומציאות לחוד....'
מילים לחוד- ומציאות לחוד....
27/01/2016 | 14:39
196
כמה פעמים נשמעות שוב המילים שאומרות "את חייבת להשקיע בעצמך"....."את חייבת לפנות זמן לעצמך"......"אל תאבדי את עצמך".......
אבל בפועל? בקושי יש זמן לנשום בתוך האמהות, וגם שכבר יש זמן....... אני עייפה מדי!!!! אני נאבדת בתוך הדברים שצריך וחייב לעשות, מרגישה פגיעה בקשרים האישיים והחברתיים, מרגישה שאיבדתי את העצמאות, החשק, הקצב, המיניות והאישה שאני- מעבר לאמא...
אם יש נשים שמזדהות עם המילים שכתבתי, אני יכולה לספר שהייתי שם. ועד כמה שהתקופה הזו היתה לא פשוטה היא הביאה אותי ללמידה ושיאים חדשים. בעקבות הדברים שלמדתי ועברתי קיימת היום סדנה שמאפשרת את המרחב לדבר על הדברים, לשתף ולקבל כלים מעשיים איך להתמודד עם אתגרי האמהות ולהגיע למקום מאד שלם.
המעוניינות לשמוע על הסדנאות הקרובות מוזמנות ליצור קשר דרך:
0544979739
או
לצפיה ב-'לוז לאחר לידה ( חזרה לשגרה)'
לוז לאחר לידה ( חזרה לשגרה)
27/01/2016 | 18:06
8
235
שלום רב!
אז התינוקת כבר בת שלושה שבועות, ואני מתחילה להתרגל אליה.
ומנסה לחזור לשגרה שלי.
אנחנו על הנקות מלאות, וכרגע מאכילה בערך כל שעתיים שלוש. לאחרונה התחילו לה גם כאבי גזים, כך שכל התעוררות היא לפחות שעה.
בעלי סטודנט ועובד, ועכשיו תקופת מבחנים כך שלא יכול לעזור כרגע יותר מידי עם הילדה.

רציתי לשאול- אני מנסה לארגן לעצמי איזה שגרה של יום שלא כוללת יום שלם במיטה. להיות כל היום גם בחדר השינה לא עושה לי טוב. מה גם שאני מרגישה כי הימים סתם עוברים מבלי שעשיתי משהו מיוחד.
ראוי לציין כי גם אני סטודנטית וגם לי יש מבחנים. הייתי שמחה אם אצליח איכשהו להגיע לשגרה כזו שתאפשר לי גם ללמוד בחלק מהיום. אבל  קשה לי כרגע לבצע אפילו את עבודות הבית הבסיסיות ( כביסה וכלים). אני פשוט כל כך עייפה. האם למישהי פה יש המלצות לאיך לחזור לשגרה?

תודה מראש.

לצפיה ב-'ברוכה הבאה ומזל טוב '
ברוכה הבאה ומזל טוב
27/01/2016 | 19:19
120
ת'אמת? מנסיוני, קשה  להצליח לעשות משהו עם בת 3 שבועות בבית. הדרך העיקרית להצליח היא עם עזרה לידך (מישהי שתחזיק את הקרציצית קצת בין ההנקות).

מנשא יכול אולי לעזור לה להיות קצת יותר מרוצה (אפשר נגיד לרחוץ כלים עם מנשא, אי אפשר ללמוד...)

בכל מקרה - מגיעים לך לפחות עוד 3 שבועות לתת לגוף לנוח (משכב לידה זה 6 שבועות) אז תני לעצמך הנחה עם כביסה וכלים וכאלה

וגם - עוד נקודה - היא שהשיגרה לעולם לא תחזור להיות אותו דבר.... (כלומר היא תחזור - אבל נגיד עוד 15 שנה...)
לצפיה ב-'מזל טוב!'
מזל טוב!
27/01/2016 | 23:02
1
109
קודם כל שמחה שאת פה.
גם אני הייתי סטודנטית כשילדתי את בתי הבכורה, ואני חייבת להגיד שלי לקח הרבה חודשים עד שיכולתי לחזור ללמוד. ציפיתי שזה יהיה אחרת, אבל אלא אם זכית בתינוקת מאד מאד מאד נוחה, שישנה ממש הרבה, תני לעצמך עוד הרבה זמן.
זה שלב שבו אם הספקת לצחצח שיניים ולהתקלח בין הנקות, כבר ניצלת את הזמן טוב (לדעתי).
אם את מצליחה לתפוס איזה רגע איתה בחוץ, זה כבר ממש היסחפות.
אז באמת, שזו תקופה שמכל הבחינות היא משכב לידה (גם רפואית, וגם במסורת היהודית) וזה עדיין הזמן לנוח ולהתאושש, עד כמה שאת יכולה.

אם ממש דחוף לך לו"ז, את יכולה לנסות לתעד את הימים הקרובים ולראות אם יש איזה דפוס, ואז לראות אם יש שינה ארוכה במיוחד או משהו בסגנון.
מהניסיון שלי, בגיל הזה הם משתנים ממש כל כמה שבועות, אז לו"ז יומי מאד משתנה...
לצפיה ב-''
28/01/2016 | 14:31
70
לא נעים לומר, אבל קשה לי כרגע למצוא זמן למקלחת אמיתית ( לא מקלחת מזורזת).
כי עכשיו חורף, וצריך להדליק דוד אחרת אין מים חמים ועד שאני זזה היא כבר מתעוררת.
אז יש ימים שאני בכלל לא מתקלחת וזה תורם לתחושה המגעילה שיש לי.

אנסה את עניין התיעוד. תודה!  
לצפיה ב-''
28/01/2016 | 08:58
4
91
אני הנהגתי לי שגרה של סידור אחד מחוץ לבית בכל יום. גם אם הייתי צריכה ללכת לשני מקומות סמוכים הייתי פורסת את זה ליומיים (ימי גשם או ג'יפה - מחוץ להסתובבויות). הרעיון הוא שיהיה לי תמריץ לצאת, אפילו למכולת. ואז אם אני כבר בחוץ - מה, לא נעשה איזה טיול עם העגלה/מנשא? וככה מצאתי את עצמי מטיילת כמה שעות כל יום בחוץ. לפני שיצאתי שמתי מכונת כביסה/מדיח וכו כדי לשמור על בית ברמה סבירה. קבעתי לפחות אחת לשבוע עם חברים לארוחת בוקר/צהריים. אפשר גם להגיע למקום העבודה שלהם ולהצטרף אליהם לצהריים, זה נחמד ומאפשר לחדש ולחזק קשרים.
מה שהיה עוגן אצלי זה שנ"צ. לפעמים זה קרה בכלל ההוקר ולפעמים בצהריים. התינוק בחודשים הראשונים משנה את ההרגלים שלו כל הזמן אז התאמתי את עצמי.
לצפיה ב-''
28/01/2016 | 14:37
3
85
הבעיה שעכשיו נורא קר, ואני לא רוצה לצאת החוצה עם תינוקת שאין לה אפילו חודש.
ואני עדיין לא בשלב של לעזוב אותה לכמה שעות, כאשר היא בהשגחת בעלי או אחת מה סבתות. פשוט קשה לי לעזוב אותה.  אני יודעת, צריכה ללמוד לשחרר.
לכן חשבתי על סדר יום של להיות בבית בינתיים. ללמוד, לסדר איזה חדר סדר פסח שכזה. לפחות עד שיהיה נעים יותר לטייל עם העגלה בחוץ. אין ברשותי מנשא.

לצפיה ב-'אז קודם כל - להצטייד במנשא'
אז קודם כל - להצטייד במנשא
31/01/2016 | 09:38
72
גם בימים הכי קרים הסתובבתי עם הפיצית. היא במנשא מכורבלת, לבושה היטב, מעל המנשא לבשתי מעיל של החצי ולפעמים אפילו הוספתי עליה שמיכת פליז. כל עוד אין רוחות רציניות זה סבבה (גם בגשם).
ולעניין תרגול העזיבה - אני לא עזבתי אותם במשך כמה חודשים לאחר הלידה. לא נראה לי בעייתי במיוחד.
לצפיה ב-'אין סיבה ממשית לא לצאת מהבית.'
אין סיבה ממשית לא לצאת מהבית.
01/02/2016 | 10:55
1
67
תינוקות גדלים יפה מאוד גם במדינות קרות יותר (אמא שלי גדלה בסיביר, סתם, על מנת לסבר את האוזן). מלבישים טוב-טוב ויוצאים. אני מניחה שיש לך אמבטיה לעגלה, כמו שהרוב קונים בארץ, וגם אם לא, יש שק שינה לרגליים, ביגוד חם, וכו'. אין צורך להתקע בבית לחינם. מה גם שעכשיו התחיל מזג אוויר משגע בחוץ
לא לצאת מהבית, יכול לתרום מאוד לתחושת הבטלה/אי-שפיות/חוסר קשר לעולם.
ודבר נוסף, הייתי ממליצה לך בחום, להתחיל את היום בצחצוח שיניים+מקלחת, לפני שבעלך יוצא לעבודה. זה אחד הדברים שהכי עזרו לי בחל"ד בהתחלה. זה טיפ שחברה טובה העבירה לי, ואני יישמתי ומעבירה הלאה.
לצפיה ב-'לי לא היתה אמבטיה לעגלה ויצאתי ועוד איך'
לי לא היתה אמבטיה לעגלה ויצאתי ועוד איך
01/02/2016 | 11:15
69
אמנם תינוקות קיץ אבל גם לצאת לבשל ילד באוגוסט או להסתובב עם בן/ת כמה חודשים בסופה הראשונה של החורף...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום גני ילדים
פורום גני ילדים
מנהיגים צעירים
מנהיגים צעירים
פורום מוהל ברית מילה
פורום מוהל ברית מילה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה