לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום נשים לאחר לידה - תמיכה

מכירות את הסיפור על הדודה שבאה לבקר אחרי שנולד סופסוף הנסיך? הדלת נפתחת בסערה ופנימה צועדת הדודה וצועקת "איפה הוא? איפה הוא?!" והאמא של "הוא"? נשארה מאחורי הדלת...סיפור משעשע אולי, אבל בעצם, הרבה פעמים אנחנו מרגישות ששכחו אותנו מאחורי הדלת, ואף יותר מזה – שאנחנו שכחנו את עצמנו מאחורי הדלת. הדלת אל ההורות. בצעידה אל מעבר לסף עברה רק האמא, והאישה שהיינו נשארה מאחור.להיות אם זו שאיפה של רבות מאיתנו, ומשהגשמנו אותה – יש נטיה להגדרה עצמית שמצטמצמת אל תוך ה"אמהות". הביטוי לכך הוא פעמים רבות חיצוני – קצת פחות הקפדה על המראה - אין זמן, ובעצם – בשביל מה? הקילוגרמים, שגם ככה קשה להילחם בהם, הופכים מאויב למנחם בצר לנו - בעיקר המכנסים צרות. ה"סכנה" היא איבוד ההגדרה העצמית הרחבה, עימה הבטחון וההערכה העצמית – ואיכות החיים הכל כך חשובה לנו.היינו חתיכות פגזיות, נמרות במיטה, טייקוניות במשרד, מסמר הערב באירועים חברתיים, ואיפה אנחנו עכשיו? כל היום מתעסקות רק בחיתולים ופליטות. ההריון והלידה עשויים להשפיע ולשנות הרבה. הלידה גורמת לנו לשינויים פיזיים כגון כאבים ןמחושים שונים, ובמיוחד רואים פתאום את כל עודפי המשקל שהעלינו בהריון. ההפיכה להורים יכולה לפגוע לנו בזוגיות, אולי כי יש כאבים בעת קיום יחסי מין וזה משפיע על הקשר, אבל בעיקר כי פתאום הילד הוא הראשון בסדר העדיפויות ופתאום הבעל נדחק הצידה או שמא שאנחנו הפכנו לשניות אצל הבעל? פורום נשים אחרי לידה התפתח מפורום הרזיה לאחר לידה – שטיפל באחד האספקטים החשובים והבולטים של תקופה זו בחיינו והוא עודפי המשקל, שמשליכים על תחושת הערך העצמי מסיבות שונות ועל יחס הסביבה. אבל הדיאטה היא חלק מהקשר רחב הרבה יותר של חיינו. היא קשורה באורח החיים שלנו ובמצב הרוח, למשל - יש מי שכשהן בהריון הן "מתנחלות" במקרר וצריכות המון תמיכה הן נפשית והן תזונתית. בהדרגה הוחלט שיש מקום לפורום שיוכל לתת תמיכה רחבה יותר ואולי נוכל גם לעזור למי שסובלת מאספקטים אחרים של התקופה שלאחר הלידה שאינם קשורים במשקל דווקא – גם אם הלידה היתה לפני מספר שנים. פה המקום לדון ולקבל תמיכה בנושאי זוגיות, ערך עצמי, דכאון לאחר לידה, בעיות תעסוקה – וכל הדברים שמשתנים כל כך אחרי שהגורם המשמעותי, הטהור והממלא כל כך – התינוק – נכנס אל חיינו.הפורום הוא לנו ובשבילנו - כאן הפוקוס הוא עלינו

הנהלת הפורום:

אודות הפורום נשים לאחר לידה - תמיכה

מכירות את הסיפור על הדודה שבאה לבקר אחרי שנולד סופסוף הנסיך? הדלת נפתחת בסערה ופנימה צועדת הדודה וצועקת "איפה הוא? איפה הוא?!" והאמא של "הוא"? נשארה מאחורי הדלת...סיפור משעשע אולי, אבל בעצם, הרבה פעמים אנחנו מרגישות ששכחו אותנו מאחורי הדלת, ואף יותר מזה – שאנחנו שכחנו את עצמנו מאחורי הדלת. הדלת אל ההורות. בצעידה אל מעבר לסף עברה רק האמא, והאישה שהיינו נשארה מאחור.להיות אם זו שאיפה של רבות מאיתנו, ומשהגשמנו אותה – יש נטיה להגדרה עצמית שמצטמצמת אל תוך ה"אמהות". הביטוי לכך הוא פעמים רבות חיצוני – קצת פחות הקפדה על המראה - אין זמן, ובעצם – בשביל מה? הקילוגרמים, שגם ככה קשה להילחם בהם, הופכים מאויב למנחם בצר לנו - בעיקר המכנסים צרות. ה"סכנה" היא איבוד ההגדרה העצמית הרחבה, עימה הבטחון וההערכה העצמית – ואיכות החיים הכל כך חשובה לנו.היינו חתיכות פגזיות, נמרות במיטה, טייקוניות במשרד, מסמר הערב באירועים חברתיים, ואיפה אנחנו עכשיו? כל היום מתעסקות רק בחיתולים ופליטות. ההריון והלידה עשויים להשפיע ולשנות הרבה. הלידה גורמת לנו לשינויים פיזיים כגון כאבים ןמחושים שונים, ובמיוחד רואים פתאום את כל עודפי המשקל שהעלינו בהריון. ההפיכה להורים יכולה לפגוע לנו בזוגיות, אולי כי יש כאבים בעת קיום יחסי מין וזה משפיע על הקשר, אבל בעיקר כי פתאום הילד הוא הראשון בסדר העדיפויות ופתאום הבעל נדחק הצידה או שמא שאנחנו הפכנו לשניות אצל הבעל? פורום נשים אחרי לידה התפתח מפורום הרזיה לאחר לידה – שטיפל באחד האספקטים החשובים והבולטים של תקופה זו בחיינו והוא עודפי המשקל, שמשליכים על תחושת הערך העצמי מסיבות שונות ועל יחס הסביבה. אבל הדיאטה היא חלק מהקשר רחב הרבה יותר של חיינו. היא קשורה באורח החיים שלנו ובמצב הרוח, למשל - יש מי שכשהן בהריון הן "מתנחלות" במקרר וצריכות המון תמיכה הן נפשית והן תזונתית. בהדרגה הוחלט שיש מקום לפורום שיוכל לתת תמיכה רחבה יותר ואולי נוכל גם לעזור למי שסובלת מאספקטים אחרים של התקופה שלאחר הלידה שאינם קשורים במשקל דווקא – גם אם הלידה היתה לפני מספר שנים. פה המקום לדון ולקבל תמיכה בנושאי זוגיות, ערך עצמי, דכאון לאחר לידה, בעיות תעסוקה – וכל הדברים שמשתנים כל כך אחרי שהגורם המשמעותי, הטהור והממלא כל כך – התינוק – נכנס אל חיינו.הפורום הוא לנו ובשבילנו - כאן הפוקוס הוא עלינו
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הגעת ליעד, מהממת!  פה אנחנו מתמקדות בנו. על הילדים שלנו אנחנו כותבות בקומונת אמהות נולדו
חדשה בפורום? כאן המקום להתחיל בו ולהתוודע אלינו. בפורום שלנו אסור לפרסם!

הקומונה לזכר
המשך >>

לצפיה ב-' איך היה השבוע שלי '
איך היה השבוע שלי
18/08/2016 | 20:10
8
15
לצפיה ב-' משהו קטן וטוב'
משהו קטן וטוב
18/08/2016 | 20:11
4
20
לצפיה ב-'שתלנו עצים '
שתלנו עצים
19/08/2016 | 05:14
101
שניים מאחור מתוך אסטרטגיה שיסתירו את המפלצת שבנו מאחורינו (זה ייקח זמן... אבל בחרנו עצים שגדלים מהר יחסית ומאוד צפוף. הם נקראים "המלוק" ובשאיפה ייראו ככה: http://www.howardsnursery.com/plantinf/375.html

ושלושה בחזית - שניים בקטע שבין המדרכה לכביש ועץ דובדבן קנדי אחד אצלנו ממש.

זה עושה הרגשה טובה בלב לשתול עצים. אפילו שהם לא גדולים עדיין, היום ישבה על אחד מהם ציפור, והייתי גאה בה שהיא עושה שימוש בעץ החדש

ובשבוע הבא אהיה בחופש
לצפיה ב-'אור ירוק לטיפול '
אור ירוק לטיפול
19/08/2016 | 05:56
136
היום התחלנו את הזריקות- בחיים לא שמחתי כל כך לקבל הוראה להזריק

לצפיה ב-'מפגש בוקר עם חברות '
מפגש בוקר עם חברות
20/08/2016 | 09:31
56
צחקתי כ"כ בשביל כל השבוע 
לצפיה ב-'כייף שנגמר כי יצאת לחופש '
כייף שנגמר כי יצאת לחופש
22/08/2016 | 09:27
24
הצלחתי לקום מאוחר יותר לעבודה בלי לחץ כי האיש שמר על הילדים.
בילינו בבריכה והיה כייף מאוד כולנו יחד.
לומדת עוד ועוד על עצמי מתקדמת עוד ועוד וזה כייף גדל.
קיבלתי מחמאות מחמי היקר והאהוב שלא ידעתי כמה שהוא אוהב אותי. איזה כייף לדעת. הערכה הרבה יותר ממה שידעתי. 
לצפיה ב-'כרגיל השבוע טס, איזה כיף שתכף מתחילה לעבוד '
כרגיל השבוע טס, איזה כיף שתכף מתחילה לעבוד
19/08/2016 | 06:00
153
קצת מתחרפנת מזה שאין לי סדר יום למרות שמשתדלת שיהיה סדר יום.
לפחות נפגשת הרבה עם חברות חדשות (אחת מהן לא כזו חדשה, אבל החברות הקרובה היא חדשה).
חגגנו יום הולדת לבחור- עשיתי לו מנוי לקבל קופסא חודשית עם כל מיני דברים של טיפוח ועוד לגבר וגם קניתי לו כוס מיוחדת שמשנה צבע כשיש משקה חם כזו שרלוונטית לחובבי סטאר וורז.

בערב אתמול הכנתי ארוחת ערב חגיגית- דג סלמון בחרדל דיזיון גרגרים, סלט חסה ופטריות, סלט עגבניות שרי וצנוברים ובטטות בתנור. יצא טעים וגם קישטתי קצת את הבית בבלונים ושלטים.

נראה לי שהבעל היה מבסוט מהחגיגה
עם הטיפולים וזה- לא ממש חגגנו ימי הולדת כמו שצריך ולכן היה לי חשוב לחגוג לו ושיהנה.

לצפיה ב-'שבוע שעבר מהר מאוד '
שבוע שעבר מהר מאוד
20/08/2016 | 09:39
72
בגלל שכולם בחופש חוץ ממני, הצלחתי לצאת מוקדם מהבית לעבודה וגם לחזור יחסית מוקדם. בלי האפקט של ה דד- ליין כי סוגרים לי את הילדים בצהרון זה בכלל הרגיש חגיגה.
בנוסף, הכבישים מרגישים ממש ריקים וזה ממש כיף לנסוע ככה.
בעבודה לחוץ. אבל זאת השגרה החדשה. יהיה טוב.

לצפיה ב-'היה וטוב שנגמר עמוס מאוד בסופו יצאתי לחופש'
היה וטוב שנגמר עמוס מאוד בסופו יצאתי לחופש
22/08/2016 | 09:23
36
השתדלתי להשלים שעות חסרות בעבודה כי יצאתי לחופש השבוע עד לתחילת שנת הלימודים.
לפחות לא היה לחץ לקבל ילדים אחרי המסגרות כי האיש היה עם הילדים ודאג לבלות איתם.
טיפול ברכב שנגמר בנזק כלכלי גדול מאוד לצערי, טעות שלא חשבתי עליה קודם. לא יקרה שוב.
לצפיה ב-'צניחת נרתיק לאחר לידה- דחוף'
צניחת נרתיק לאחר לידה- דחוף
18/08/2016 | 10:09
4
145
היי בנות,

אני 4 חודשים לאחר לידה שניה ולצערי צנח לי הדופן האחורי של הנרתיק בצורה די גרועה, אחסוך מכם את הפרטים.

שורה תחתונה לאחר ביקור ארוך מאוד במוקד נשים, מעבר לפיזיוטרפיה אני חייבת לראות אורוגניקולוג בדחיפות. במכבי יש בדיוק 10 כאלה עם תורים רחוקים אבל אם יש למישהי מכן המלצה לאחד טוב ( מניסיון) אני מוכנה לחכות או אפילו ללכת פרטי.

אשמח להמלצה בקיצור על אורוגניקולוג. עדיף במכבי אבל אם יש למישהי אחד שמאוד עזר לה בפרטי ויש לו אולי הסדר עם מכבי או עם ביטוח פרטי אז גם טוב.
תודה רבה מראש לכולן
לצפיה ב-'לא מתמצאת בזה, אבל נסי לערוך חיפוש כאן בפורום, וגם בהורים'
לא מתמצאת בזה, אבל נסי לערוך חיפוש כאן בפורום, וגם בהורים
19/08/2016 | 14:49
66
לתינוקות. בהצלחה, והרבה בריאות.
לצפיה ב-'לא אמרת איפה. אני מכירה בחיפה'
לא אמרת איפה. אני מכירה בחיפה
19/08/2016 | 15:18
1
84
דר' ליאור לבינשטיין.
מעבר לזה, אני ממליצה על טיפול בביופידבק. אם זה רק צניחה של הנרתיק ולא של אברי האגן הטיפול מאוד יעיל.

בתיה
לצפיה ב-'נכון, לא קיבלתי משום מה התראה למייל שענית סליחה'
נכון, לא קיבלתי משום מה התראה למייל שענית סליחה
23/08/2016 | 10:25
50
איזור המרכז.
יש לי כבר תור לפיזיוטרפיה ואם לא יצליח אשלב גם ביופידבק.
אבל אורוגניקולוג גם תור קרוב אני פשוט לא מצליחה למצוא
לצפיה ב-'לא מכירה אבל שולחת עידוד '
לא מכירה אבל שולחת עידוד
24/08/2016 | 18:58
34
תודה לאל אנחנו חיות במאה ה-21 ואני בטוחה שיש דרכים לתקן/לשפר את המצב.

תרגישי טוב
לצפיה ב-'מתי חיים?'
מתי חיים?
16/08/2016 | 09:49
17
422
שלום לכן,
אני קוראת קבועה בפורום, אבל לא מרבה להשתתף. אבל הנה, עלתה שאלה שאני שוברת עליה את הראש וממש סקרנית לדעת איך זה אצל אחרים.
בחישוב "על מפית" הגעתי למסקנה (שמחזקת את ההרגשה הכללית) שאין לי חיים. יש לי בין חצי שעה לשעה פנויה ביום. זה קורה אחרי 23:00, ומיותר לציין שגם אין לי יותר מדיי כוח לעשות משהו חוץ מלבהות בטלויזיה.
ספרו לי מה סדר היום שלכן? מתי מפנים זמן לתחביבים/ספורט/חברות?
אנחנו חיים בחו"ל רחוק מהמשפחה, שנינו עובדים. יש 2 ילדים - בת 4 ובן שנה וחצי. ביום שבו אני יוצאת לעבודה מוקדם (6:30), אני אוספת את הילדים בסביבות 17:30 מהגן. עובדת במרחק שעה פלוס נסיעה מהבית, ולצערי זה לא ניתן לשינוי כרגע. מגיעים הביתה ב-18:00. קצת משחקים, מכינים ארוחת ערב ויושבים לאכול בסביבות 19:00. ב-19:30 רוחצת ומשכיבה את הקטן, ואז עוד קצת משחקים עם הגדולה, אמבטיה והשכבה ב-21:30. לוקח לה המון זמן להרדם, עם יציאות מהחדר לפעמים עד 23:00. בינתיים אנחנו מסדרים את הבית, מכינים אוכל למחר (אין פה ארוחות בגנים, אז צריך להביא אוכל ליום שלם), עושים קניות סופר באינטרנט, כביסה, משלימים עבודה. מפה לשם, כבר 23:00 ורק עכשיו התפנינו לעצמנו.
אני ממש סקרנית לשאול איך אחרים מסדרים את הרוטינה שלהם, במיוחד את שעות הערב. אולי יהיו רעיונות מעניינים שלא חשבתי עליהם? תודה!
לצפיה ב-'בשלב שאת נמצאת בו עכשיו? בעיקר בסופי שבוע'
בשלב שאת נמצאת בו עכשיו? בעיקר בסופי שבוע
16/08/2016 | 14:07
309
הילדים שלך ממש קטנים ודורשים המון תשומת לב וזה לא משאיר זמן להרבה.
אני הייתי הרבה פעמים יושבת ליד הבן כדי לעזור לו להרדם והייתי נרדמת בעצמי. הכל היה נדחה לסופ"ש, כולל סידור הבית והכביסה. אף פעם לא השלמתי עבודה מהבית.

אבל בינתיים הילדים גדלו, הם מתרחצים לבד, הולכים לישון לבד, והרבה פעמים הם מכינים בעצמם את ארוחת הערב. יש לי כבר הרבה יותר זמן פנוי אחרי שעות העבודה.

לצפיה ב-'עכשיו את מבינה'
עכשיו את מבינה
16/08/2016 | 15:11
235
למה ברוב הבתים סביבך אחד ההורים לא עובד כשיש ילדים בגיל כזה.
ממה שאת מתארת, יש לך באמת הצטברות של תנאים קשים: זמן נסיעה מאוד ארוך, ילדים מאוד קטנים, בלי עזרה בבית עם הילדים. לא פלא ש"אין לך חיים".
אם להשוות לעצמי, גם לי יש שעה נסיעה לעבודה, אבל הילדים שלי גדולים, ויש לי גם מנקה וגם בייביסיטר שלוקחת את הילדים (עכשיו זה כבר רק ילדה אחת) פעם בשבוע הביתה ומפנה אותי לאקסטרה עבודה וגם סידורים. משלימה עבודה בבית רק בסופ"ש וגם זה רק אם יש זמן.
אני מציעה לך לחפש לעצמך עזרה עם הילדים לפחות פעם בשבוע (עזרה בנקיון זה ברור מאליו), ולאפשר לעצמך ביום הזה להישאר מאוחר בעבודה כדי לצאת מוקדם ביום אחר ולקחת את הילדים יותר מוקדם מהגן, כך שיהיו לך יותר שעות בבית. גם אם את משלמת עד חמש וחצי, את יכולה בהחלט לקחת אותם מוקדם יותר.
לחלופין, לבדוק אם תוכלי יום אחד לעבוד מהבית.
לחלופין 2, לחפש לעצמך (או לבן זוגך) עבודה אחרת. כי באמת אי אפשר הכל: גם לגדל ילדים קטנים בלי עזרה, גם לנסוע שעה לעבודה, גם משרות מלאות לשניכם. זאת אומרת, אפשר, אבל באיזה מחיר?
לצפיה ב-'נראה שאת משכיבה את הגדולה מאוחר מדי.'
נראה שאת משכיבה את הגדולה מאוחר מדי.
16/08/2016 | 16:17
1
194
תשכיבי אותה ב-8:30, ונסו לפתור גם את העניין שהיא לא הולכת לישון אחר כך. אנחנו עשינו טקס שינה, בשיתוף עם הילדות, שעזר.
לגבי שאר הדברים - אתם קונים בסופר באינטרנט כל יום? עושים כביסה כל יום? מבשלים כל יום? נשמע שלא חייבים לעשות את כל הדברים האלה כל יום - אולי כדאי שתעשו לכם לו"ז שבועי ותארגנו קצת יותר טוב את הזמן.
לגבי השלמת עבודה - אין מה לעשות, זה תלוי עבודה, ואם חייבים, אז חייבים.
וכמו שאמרו פה - זה גם הגיל - כשהם יגדלו קצת, המצב ישתפר.

לצפיה ב-'כמובן שלא עושים הכל כל יום'
כמובן שלא עושים הכל כל יום
16/08/2016 | 19:13
183
אבל בכל יום יש לפחות משהו אחד - או קניות, או כביסה, או בירוקרטיות למיניהן. כל אחד כזה לוקח חצי שעה לפחות.
המפתח כנראה בעצמאות הילדים. כשהם יוכלו להתרחץ לבד, לאכול לבד וכו' אז יתפנה נתח משמעותי מהזמן שעכשיו כ"כ חסר לי.
לצפיה ב-'הגדולה הולכת לישון נורא מאוחר'
הגדולה הולכת לישון נורא מאוחר
16/08/2016 | 18:18
4
207
הגדול שלי כמעט כפול מהגיל שלה והולך לישון שעתיים לפניה. ילדה בגיל שלה צריכה ללכת לישון שעתיים קודם. אני מבינה שאתם מגיעים מאוחר, אבל לדעתי זה אומר שצריך לתקתק דברים יותר, אולי להכין אוכל מראש שיהיה לארוחת ערב וכך תוכלו לשבת לאכול מהר יותר, ואז ישר כשהקטן הולך לישון גם הגדולה צריכה. אני חושבת שהיא לא נרדמת כי היא עייפה מידי, אני מכירה מבוגרים שהולכים לישון בשעות שלה... אם היא תלך לישון מוקדם יותר היא לא תעבור את הסף עייפות הזה שמפריע להם להרדם. ככל שילדים עייפים יותר הם ישנים פחות טוב ולוקח להם יותר זמן להרדם, ואתם בהחלט רואים את זה לפי מה שאת מספרת. אמנם לא סיפרת מתי היא קמה בבוקר ואם היא ישנה בצהריים, אבל אלא אם היא קמה בעשר בבוקר קשה לי להאמין שהיא מקבלת מספיק שינה.
אז ברגע שתשכיבו אותה לישון בשעה נורמלית, יתפנה לכם כל הערב לעצמכם.
אנחנו גם גרים בחו"ל וגם לנו אין משפחה כאן, וגם הגדול היה בגן שהיה צריך להכין לו אוכל. אבל כמובן שלא היינו מכינים כל יום אוכל מחדש, למי יש זמן לזה? מכינים פעם בכמה ימים ושומרים מראש בקופסאות בגודל מתאים. מבשלים פעמיים בשבוע, מקסימום שלוש במקרים קיצוניים.
אנחנו לא מסדרים את הבית כל יום. את הבלאגן של הילדים הם כבר מספיק גדולים לסדר לבד - אולי הקטן שלכם קצת יתקשה (למרות שהוא בגיל שיש ילדים שאוהבים לסדר בו, לארגן בקופסאות וכו'), אבל הגדולה שלכם בהחלט יכולה וצריכה להיות אחראית לסדר את הדברים שלה. זה צריך להיות חלק מהמשחק, החמש דקות בסוף שתמיד מסדרים הכל.
קניות באינטרנט זה מצוין, אולי תוכלי לשלב את זה בזמן העבודה שלך או של בעלך? בהפסקת צהריים, ברכבת (אם רלוונטי) או סתם "לגנוב" כמה דקות שקטות יותר בעבודה?
כביסה אנחנו עושים בסופ"ש, עושים 3-5 מכונות אחת אחרי השניה וגומרים עם הכל במכה אחת. לא מבזבזים על זה זמן מיותר.
ואיפה בעלך אגב בכל הסיפור הזה? מתי הוא מגיע הביתה? כי אם מגיע יחד איתך בערך, אז אפשר שאחד ממכם יתקתק ארוחות ערב והשני בינתיים יכין ארוחות צהרים לימים הקרובים, יעשה סידורים, ירחץ את התינוק בזמן שהגדולה עדיין אוכלת וכו'.
סה"כ בארה"ב יש סופ"ש ארוך לבלות זמן עם הילדים, כי בישראל שולחים אותם לגנים גם בשישי. אז אתם מגיעים מאוחר ובאמת אין לכם זמן לבלות עם הילדים במשך השבוע, אבל יש לכם סופ"ש של יומיים אז תנצלו אותו!

לצפיה ב-'תודה על התגובה'
תודה על התגובה
16/08/2016 | 19:24
3
193
בעלי שותף מלא, הוא מארגן ומפזר למסגרות בבוקר, ובחלק מהימים הוא גם נוכח בשגרת הערב, אבל לא תמיד. כשהוא נוכח, אז באמת אנחנו ממקבלים את המשימות יותר.
אנחנו לא מבשלים כל יום, אבל לפעמים יש צורך בהשלמות (לבשל עוד אורז לתוספת וכו'). האמת, אני ממש שוקלת לקחת מבשלת בתשלום כדי לפתור את עצמי מהעניין הזה.
פשוט עצוב לי לחשוב על מצב שבוא מגיעים מהגן ב-18:30 וב-20:00 כבר כולם במיטות, וזה בלי שום משחקים ותקשורת משמעותית עם הילדים, כי אנחנו עסוקים כל הזמן הזה בלתקתק אותם למיטה... זה נכון שיש סופ"ש ארוך מלא איתם, אבל אני לא מרגישה שזה תחליף לזמן במהלך השבוע.
אגב מעורבות הילדים בעזרה בבית - באיזה גיל הילדים שלכן התחילו לעזור ממש? לא סתם למרוח את הלכלוך עם סמרטוט כי זה כיף, אלא באמת לתרום?
לצפיה ב-'אני מבינה את הקושי בלא להספיק לבלות עם הילדים'
אני מבינה את הקושי בלא להספיק לבלות עם הילדים
16/08/2016 | 19:55
1
164
אבל נראה לי שבמצב הנוכחי אין יותר מידי מה לעשות עם זה. שינה זה דבר חשוב בצורה קריטית להתפתחות הילדים ולתפקוד שלהם. אולי בעתיד שעות העבודה שלך או של בעלך ישתנו, או שתעברו לעבוד במקום קרוב יותר וירד לכם זמן הנסיעות, או שתעבדו מהבית אחרי שילכו לישון אם זה אפשרי בעבודות שלכם. אבל נשמע שכרגע זה לא מתאפשר... אבל גם ארוחות ואמבטיה הם זמן של משחק ותקשורת ושיחות וביחד, אל תשכחי.

אני מאוד בעד קיצורי דרך שיעשו את החיים קלים. לא יודעת כל כך מה זה אומרת מבשלת בתשלום אבל זה נשמע טוב. אולי אפשר לקנות אוכל חצי מוכן בחנות, נניח אנחנו התחלנו לקנות בטרגט ובטריידר ג'ו בצל שכבר קלוף וחתוך וזה חוסך מלא! בצל טרי, לא קפוא, במחלקת הירקות שלהם. לקנות ירקות שכבר חתוכים, לקנות רוטב פסטו מוכן נניח (אם הם אוהבים), לפעמים להזמין אוכל הביתה ולתת למחרת את השאריות. אורז אפשר לבשל במכשיר אורז אולי (אני לא הסתדרתי עם זה אבל אני יודעת שהרבה אנשים מאוד אוהבים) ואפשר גם לקנות סיר בישול איטי - אנחנו משתמשים בו כל הזמן. שמים כמה חתיכות עוף וירקות בבוקר ואפשר להשאיר את זה עובד כל היום ולהגיע בערב לארוחה מוכנה.

לנו גם הרבה שנים היתה מנקה, רק לאחרונה הפסקנו עם זה. זה לא כל כך יקר בהכרח, והם עובדים מאוד מהר, יש מקומות גם שמביאים שתי מנקות שעובדות יחד והן יכולות לתקתק את הבית בשעה או שעתיים, גם בתים גדולים. להביא מנקה פעם בשבוע או פעם בשבועיים לדעתי יקל מאוד, לנו זה ממש עזר.
בקשר לעזרת ילדים, אני חושבת שזה משתנה בהתאם לאופי הילד והבגרות שלו, וגם בהתאם למוכנות של ההורים לשחרר ולדעת שמה שהילדים יעשו לא יהיה נקי בצורה מושלמת. מנסיון, שני הדברים האלה ממש לא פשוטים. אני חושבת שעיקר העזרה בגילאים האלה זה בלסדר, ובת הארבע בהחלט יכולה להיות אחראית על זה ממש, וגם לעזור לאחיה לסדר. ואפשר לעשות כללים כמו לא להוציא צעצוע עד שסיימנו לסדר את הקודם, אבל אני יודעת שעם הפעוט שאצלי בבית זה לא ממש אפשרי, הוא שופך את כל קופסאות הצעצועים על השטיח ויש בלאגן אטומי. אנחנו פשוט שיחררנו - יש להם חדר משחקים (שמשמש גם כחדר מחשב) והחדר הזה מבולגן רוב הזמן. הגדול שלי תמיד היה נורא מסודר אבל הקטן הפוך ממנו, ובד"כ אין לנו כוח להתחיל לריב איתו על לסדר אז אנחנו השלמנו עם זה שהחדר הזה מבולגן כרגע. אבל הבלאגן מתרכז רק בחדר הזה ושאר הבית מסודר והילדים לא מבלגנים אותו (וגם אנחנו לא). לא בכל בית זה אפשרי, לא יודעת אם זה יהיה רלוונטי אליכם.

לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
16/08/2016 | 20:16
150
אצלנו אני מרגישה שהילדים (הגדולה בעיקר) לא בקטע של לעזור בכלל. מעולם לא עניין אותה "לעשות כמו הגדולים", אף פעם לא הצלחתי להעסיק אותה בלעזור להכניס למכונת כביסה, או להוציא כלים מהמדיח, למשל. היא תמיד תעדיף לשבת עם ספר בצד (יש לה גם בעיות תקשורת, וכנראה שזה חלק מזה). אני מרגישה שכל פעם שאני מנסה לגרום לה לעזור אני בסוף סתם כועסת. אולי עם הקטן נצליח יותר.
באופן כללי, נראה שהפתרון הוא אאוטסורסינג של הכל ולחכות שהילדים יגדלו :)
אני קצת לא אוהבת את התחושה שאני מעסיקה צוות בבית (מנקה, מבשלת, בייביסיטרים), אבל זה כנראה עדיף על לנסות לעשות הכל לבד :)
לצפיה ב-'אני מבינה אותך לגמרי '
אני מבינה אותך לגמרי
16/08/2016 | 22:00
146
בקטע של "חבל לך לראות אותם רק בסופי שבוע"

מהסיבה הזו הבנות שלנו תמיד הלכו לישון מאוחר יחסית.

אבל אני לא מזדהה בקטע של ה"לא נעים" עם המיקור חוץ.  קחי כל עזרה שאת יכולה להרשות לעצמך...

אנחנו, עם פרוץ הילדה השלישית, בכלל עברנו למודל של נני או או-פר יחד עם גן זול לילדים, במקום דיי קייר יקר בטירוף. מהגנים האלה שהם רק בין 9-12 ואפשר להוסיף עוד גרוש וחצי כדי שיימשכו עד 2. אבל הם סגורים מראשית יוני עד לייבור דיי, ועוד סגורים שבועיים בקריסמס ושבועיים בחופשת האביב.  אם הם מוגדרים כקו אופ אז זה עוד יותר זול אפילו והנני יכולה לעשות את תורנויות הקואופ שלכם. ככה גם לילדים יש חברה, אבל גם יש נני שעוזרת המון ויכולה גם לעזור בבית (ההגדרה באנגלית זה nanny/housekeeper)

אצלנו הגנים מהסוג הזול הזה נקראים nursery school. ויש כאמור גם coop nursery school
לצפיה ב-'בנוסף לעצות שכבר נתנו לך '
בנוסף לעצות שכבר נתנו לך
16/08/2016 | 22:13
150
אצלי האוויר לנשימה הוא בחוג ספורט פעם בשבוע שמתחיל ב 21:00.
זה מביא לכך שמשתדלים להתאגן עם הארוחות והמקלחות לפני שאני יוצאת והאיש נשאר תורן. זה מרגיש בחיים. כבר יצא לי שנרדמתי ב 20:30 והאיש העיר אותי ודחף אותי לצאת. זה עושה הרגשה טובה.
בהפוך זה כשהוא יוצא לרוץ ואז אני נשארת.

לצפיה ב-'עוד כמה מחשבות...'
עוד כמה מחשבות...
16/08/2016 | 22:17
2
213
1. אין שום סיכוי לגנים שבהם מגישים אוכל חם לילדים? בארה"ב יש כאלה (בשביל כסף יש הכל....) לא יודעת איפה בחו"ל אתם גרים.

ואצלנו בגנים הזולים - הקואופים - הסידור היה תמיד שכל משפחה יש לה שבוע "תורנות" שבו היא מביאה אוכל לכל הילדים בגן (כן, הרבה...), אבל אז זה אומר שיש  לה 4 חודשים של שקט כשהתור של אחרים להביא אוכל. אולי את יכולה לארגן סידור כזה עם עוד משפחות?

2. אם אין סיכוי לעבודה אחרת - יש מצב לעבור דירה קרוב יותר לעבודה? (אני הרגשתי שאין לי חיים במצב דומה רק 35 דקות מרחק מהעבודה, דלת לדלת)

3. עם הכביסה - אני ממליצה בחום על אופר - שיכולה לעזור עם הכביסה של הילדים וגם לתת גמישות עצומה. היא לא נוגעת בכביסה שלכם אבל עיקר העבודה היא לא הכביסה שלכם אני מניחה
לצפיה ב-'רעיונות מעניינים, תודה!'
רעיונות מעניינים, תודה!
17/08/2016 | 00:41
1
172
לא הכרתי את עניין הקואופ, זה מעניין. אבל כנראה יעבוד רק בשילוב עם נני/אופר.
כרגע אופר היא לא אופציה כי אצלנו אופר זה רק עם מגורים, ואנחנו גרים בבית שלא מאפשר עוד בן אדם (סיליקון ואלי - השכירות פה יקרה רצח, והבתים ממש לא גדולים). מה גם שהאיש לא יסכים בחיים לעוד בן אדם זר שיגור איתנו בבית, ואני מבינה אותו.
נראה לי שהמפתח הוא באמת לעשות משהוא שממלא מצברים לפחות פעם בשבוע, ולאו דווקא בלגלח עוד 10 דקות ע"י עוד ועוד ייעול מהזמן שמוקדש לעבודות הבית. ולחכות שהילדים יגדלו :)

לצפיה ב-'אכן - קואופ עובד רק עם נני/אופר או עם הורה שלא עובד'
אכן - קואופ עובד רק עם נני/אופר או עם הורה שלא עובד
17/08/2016 | 02:55
160
מבינה לגבי המקום. במקרה הייתי בסיליקון ואלי בשבוע שעבר - פעם ראשונה שביקרתי שם בבתים פרטיים ולא סתם במלון/כנס. כך שאני מבינה לגמרי. צפיפות הבתים וגודלם לעומת מחירם השאירה אותי  <ושתביני - זה לא שאני גרה באמצע השומקום בערבות צפון דאקוטה>

בניו יורק יש משפחות ששוכרות ביחד דירת סטודיו או חדר שינה אחד ושמות בה כמה אופריות יחד - כל אחת את אופריתה. אבל אז כמובן היתרון הכספי נעלם לחלוטין. מה שנוח באופריות זה שהן זולות יחסית כי חלק מהתמורה שהן מקבלות זה מקום לגור בו ואוכל. ומה שעוד נוח זו הגמישות היחסית בשעות כי הן גרות איתך [גמישות עד גבול מסוים כמובן]

השאלה שלך העלתה לי הרהורים פילוסופיים כללים יותר. יש לי ילדות שהן כבר יותר גדולות (7, 10, 12) ועדיין אני לא מרגישה שיש הרבה זמן לנשום.

כשלא צריך להחליף חיתולים/לעזור להתקלח כמו אצלך אז צריך לתת תמיכה מול מצבים בבית הספר, להסיע לחוקים ועיסוקים כולל חוגי נגינה, למלא כל מיני טפסי קבלה לכל מיני עניינים לענות לכל מיני הורים אחרי שרוצים מידע/פידבק/להתלונן על המורים, לרוץ לקחת ילדה שחלמה ופיספסה את ההסעה הביתה, להכין יותר אוכל - כי הן מתחילות סוף סוף לאכול <הילדות שלי מהזן שלא אוכל הרבה ב-8 השנים הראשונות לחייו> ועוד ועוד.  בקיצור - לתחושתי זה לא ממש "נגמר"...
לצפיה ב-'תשובה "ממקום" אחר,'
תשובה "ממקום" אחר,
17/08/2016 | 08:22
3
269
לשאלתך "מתי חיים"
אומר לך--או תמיד או אף פעם,
בכל תקופה בחיים יש את היתרונות והחסרונות שלו.
ואתיחס למה שכתבת--הילדים קטנים והמון עיסוק סביבם--
תלמדי להנות מזה--את עוד תתגעגעי, 
העיצות שנתנו לך--אם לארגן "כיסי עזרה" נכונים--אבל גם להנות "מהעיסוק בכל אלה. כשהילדים יגדלו--תהני מדברים אחרים--
אבל בסוד בסוד אל תגלי לאף אחד, יהיו קשיים אחרים,
וגם אז חיים,
נראה לי שמעבר לתשובות הטכניות שנתנו לך, פשוט תשני את זוית הראיה,
ותהני מהמסוגלות שלך לעמוד בכל אלה, תהני מזה שזכית לילדים, תהני מזה 
שאתם שותפים נעימים אחד לשני בבית.
חיים עם משמעות ועם רצון לגדול ולהתפתח הם החיים עצמם.
מאחלת לך טוב.

לצפיה ב-'וואו, את לא מבינה כמה אני מזדהה עם מה שכתבת'
וואו, את לא מבינה כמה אני מזדהה עם מה שכתבת
17/08/2016 | 10:26
167
זו גם גישתי לחיים. תמיד יהיו מטלות וקשיים ולא יהיה זמן. והחוכמה היא גם למצוא "בכוח" זמן לעצמך במצב דהיום (ולא להמתין עם זה עד ש"ירווח") וכמובן תמיד למצוא את השמחה בעיסוקים הקיימים.
לצפיה ב-'אהבתי'
אהבתי
17/08/2016 | 19:40
148
את צודקת לגמרי. ואני מזכירה את זה לעצמי כל הזמן, וכן - צריך שמישהו מדי פעם גם יזכיר :) אני נהנית מהילדים, רק לא מהעיסוק התמידי בתחזוקת הבית, וזה אכן פתיר. תודה על המילים החכמות!
לצפיה ב-'וואו כל-כך התחברתי למה שכתבת'
וואו כל-כך התחברתי למה שכתבת
18/08/2016 | 07:07
130
זה כל-כך נכון.
כן, כשהם קטנים באמת קשה יותר וכשהם גדולים מתגעגעים לזה.
אני עוד לא לגמרי בגיל המתגעגע אבל מרגישה שאני מתקרבת לשם. 
לצפיה ב-'הרהורים על שלהי/מות קריירה, ופנסיה וכאלה...'
הרהורים על שלהי/מות קריירה, ופנסיה וכאלה...
14/08/2016 | 19:42
14
254
הכתבה העצובה הזו על שולה חן - http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4841323,00.html הזכירה לי.

ביום יום השוטף, אתן חושבות לפעמים על איך תתפרנסו אחרי שתפרשו לגמלאות (אני יודעת שזה עוד עשרות שנים... ובכל זאת - סוף מעשה במחשבה תחילה)? אתן משקיעות מחשבה בבחירת אפיקי חסכון/השקעה שקשורים בכך? 

מפחידה אתכן המחשבה שהקריירה/פרנסה שלכן תמות ככה יום אחד?

הולכת לדאוג בפינה
לצפיה ב-'המחשבה על הפנסיה היה עוד אחד '
המחשבה על הפנסיה היה עוד אחד
14/08/2016 | 23:56
1
184
מהגורמים שעזרו לי בהחלטה לעזוב את מקום העבודה הקודם (הממשלתי)
בזמנו ההפרשות היו רק לשכר הבסיס ולכן הפנסיה היתה אמורה להיות משהו עצוב שלא ניתן להתקיים ממנו.

במקצוע שלי, אם מתפשרים על תנאים, אפשר למצוא עבודה גם בגיל מבוגר יחסית. זה נותן קצת שקט נפשי.

באופן אישי, שיניתי לא מזמן את המסלול למוטה שארים. כך שאם אמות כשהילדים עוד צעירים יהיה להם מקסימום. את השינוי עשיתי אחרי שהתייעצתי עם סוכן שהגיע למשרד. לפני כמה זמן היתה אצלנו סוכנת אחרת שאמרה לי שהנתונים שקבלתי לא נכונים.
מקוממת ההתנהלות הלא שקופה וברורה של הסוכנים האלו.
לצפיה ב-'הם אכן מקוממים הסוכנים האלה '
הם אכן מקוממים הסוכנים האלה
15/08/2016 | 05:48
148
בזמנו היתה לבן זוגי איזה קרן פנסיה. הגיע איזה "סוכן חדש" שהעביר אותו לאיזה קרן אחרת עם לוחות תמותה הרבה יותר גרועים/מאוחרים מכיון שככה הוא קיבל עמלה טובה יותר עם העברתו של הלקוח לקרן החדשה [הוא מכר לו איזה תירוץ שחייבים לעבור כי סוגרים את הקרן או משהו]

סוכן שלישי אחר כך הסביר לו את גודל ההפסד....

בארה"ב אין ממש "סוכנים". ההפרשות מועברות לקרן שהעובד/עמית מנהל לבד מבחינת לבחור את מסלול ההשקעה. אפשר לשנות את זה בכל יום אם רוצים - זה מקוון. אבל בתכלס אני מרגישה שלא ממש חושבים על זה -זה סתם תקוע במסלול שבו תוקעים את זה בהתחלה -  וחבל בעצם כי בטווח הרחוק זה סופר חשוב....
לצפיה ב-'הפרישה שלי כבר מעבר לפינה'
הפרישה שלי כבר מעבר לפינה
15/08/2016 | 16:51
1
186
רשמית עוד 8 שנים, אם לא יתנו לי למשוך עוד קצת. הפנסיה שלי תהיה עלובה למדי כי גם המשכורת שלי עלובה למדי (חצי משרה בדירוג נמוך). התקוה שלי היא שבשנים הקרובות אתחיל לעסוק בהילינג ואגיע למשרה מלאה בעיסוק הזה.
יש לי חסכונות לדברים החשובים- לימודים לילדים, טיפול רפואי זה או אחר, אבל אצטרך להמשיך לעבוד בשביל פרנסה כי לא אגיע רחוק עם הפנסיה.

בתיה
לצפיה ב-'שאפו'
שאפו
16/08/2016 | 01:55
106
מעריכה מאוד את זה שאת מתכננת קריירה שניה וכבר יודעת מה היא תהיה.

וגם קצת מקנאה בך על שהפרישה לא כה רחוקה.  יש יתרונות ללא-לזגזג בין מקומות עבודה
לצפיה ב-'הרבה אנשים הגיעו למסקנה שפנסיה נאותה כבר לא תהיה להם'
הרבה אנשים הגיעו למסקנה שפנסיה נאותה כבר לא תהיה להם
15/08/2016 | 19:04
7
183
(בגלל שלל סיבות).
מי שידו משגת בשנות עבודתו רוכש לעצמו נכסים להשקעה. ואז המדינה מאשימה אותו במצב שאליו נקלע שוק הנדל"ן, וממסה עד לרמה שכבר לא ישתלם להשקיע בנדל"ן.
מי שידו לא משגת, או שהתייאש מכך שהאזרח נושא בכל הסיכון והמדינה בפטרונות אין קץ מכתיבה לו את תנאי המשחק ויוצרת שוק של מוצר אחד בלבד, מפנה את הכסף הפנוי שלו לצריכה, ו"אחרי המבול".
לצערי כנראה שהמבול הזה יגיע בסוף לכולנו
לצפיה ב-'לא בטוחה שהבנתי '
לא בטוחה שהבנתי
16/08/2016 | 01:58
6
126
מהו ה"מוצר אחד בלבד" הזה? הכוונה לקרנות פנסיה? אבל גם בהם יש אפיקי השקעה שונים שאפשר לבחור ביניהם, לא?

גם בארה"ב יש מסלול השקעה אחד עיקרי לפנסיה שהוא פטור ממס (גם הכסף המושקע וגם הגידול שלו). זה נקרא 401K. זה די דומה לישראל נדמה לי.
לצפיה ב-'קרנות פנסיה חדשות, כן'
קרנות פנסיה חדשות, כן
16/08/2016 | 20:14
5
126
פעם היו קרנות פנסיה ותיקות וביטוחי מנהלים וקופות גמל, כל אחד עם יתרונות וחסרונות. היו תוכניות הוניות ותוכניות קצבתיות וכל אחת עם מיסוי שונה ויתרונות אחרים.
היום, בחסות הרגולציה שלא נחה לרגע, יש רק קרנות פנסיה חדשות (וקופות גמל, שהן היום קצבתיות מגיל פרישה וחסרות אג"ח מיועדות מה שדי הרג אותן), ועכשיו גם מאחדים את התקנונים של קרנות הפנסיה כך שבאמת יהיה רק לחם אחיד. זו הפילוסופיה של המפקחת - לחם אחיד. היא פשוט אוסרת מכירה של מוצרים שנבדלים זה מזה. היא עשתה את זה בביטוחי הבריאות, בביטוחים המשלימים, בפנסיות, בכל דבר שהיא אחראית עליו.
אני מסכימה שהיה מאתגר בעולם הישן לתפור לכל אדם את המעטפת המתאימה לו, אבל לפחות היתה אופציה לתפור. היום אין. קח את מה שיש וזהו. חמור שבעתיים כיוון שחוק פנסיית חובה לא מאפשר לך לוותר על ההפקדות האלה.

אז יש מסלולי השקעה שונים (היום גם זה פחת, מצטרפים חדשים מועברים ישירות למודל תלוי הגיל), אבל זה ממש בקטנה. וכפיצוי על כך שהמפקחת מחליטה עבור האזרחים מה הם צריכים, היא נותנת להם את החופש לסחוב על גבם את כל הסיכון ומתכוונת לצמצם את רשת הביטחון הפנסיונית. מה הרווחנו בזה? אדם חייב להפקיד, לא מאפשרים לו בחירה כמעט בכלל, והמדינה מתנערת מאחריות למצב שהיא עצמה יצרה.
לצפיה ב-'מעניין. לא ידעתי כלום על כל זה'
מעניין. לא ידעתי כלום על כל זה
16/08/2016 | 22:05
4
87
ה"מפקחת" היא המפקחת על הביטוח אני מניחה?

באמת נשמע כמו רגולציה מטורפת לכיוון "לחם אחיד". מי דחף לזה? כלומר - הייתי חושבת שהקרנות למיניהן דווקא נהנו מזה שהיו להן כל מיני מוצרים למכור. והאזרחים לא נראה לי מרוויחים מזה.  אז מאיפה זה בא?
לצפיה ב-'זה בא ממשרד האוצר.'
זה בא ממשרד האוצר.
16/08/2016 | 22:24
3
114
זו האג'נדה בשנים האחרונות, האחדה לכיוון המכנה המשותף הנמוך. זה התחיל מועדת גרמן בבריאות (שלא הספיקה ליישם את המלצותיה, אבל הספיקה להגיש אותן והן מצאו חן בעיני אחרים שכן ישמו) וממשיך עם המפקחת על הביטוח הנוכחית שהביאה את קצב הרפורמות לשיא עולמי, אני חושבת.
את הקרנות הותיקות הורידו כי ההסתדרות גרמה להן לפשוט רגל והמדינה הלאימה אותן כדי להגן על העמיתים. את התקציביות הורידו כי אוצר המדינה הודיע שלא יוכל לעמוד בהתחייבויות האלה אם ימשיכו לתת תנאים של תקציבית. את החיסכון ההוני הורידו כי החליטו שכולם צריכים קצבה כדי להוריד עומסים מביטוח לאומי, ואת ביטוחי המנהלים הורידו כי ריתוק ההון העצום של חברות הביטוח לא הספיק לפיקוח שהחליט שהוא לא מוכן לאשר את המוצר הזה יותר. עכשיו זו פשוט התערבות גסה ובוטה בחופש הבחירה של האזרח, והמפקחת יוצרת שוק של מוצר אחד בפנסיה, בביטוחי הבריאות ובביטוחים המשלימים. פה זה כבר נובע מאג'נדה אישית שלה, ולצערי הכנסת נותנת לה להשתולל ואף אחד לא דואג לאינטרסים של האזרח בכל הסיפור הזה. רוב האזרחים לא יודעים שפוליסת ביטוח בריאות היום מתחדשת כל שנתיים בתנאים משתנים שחברת הביטוח יכולה לשנות באופן חד צדדי, או שכיסויים מסוימים שהיו להם בביטוח המשלים נעלמו פתאום החל מתחילת יולי השנה כי המפקחת כפתה פוליסה עם תנאים אחידים שחד משמעית מרעה חלק מהתנאים.
אין מילים לתאר כמה זה מקומם, אבל זה נושא מסובך והציבור פשוט לא מבין עד כמה דופקים אותו.
לצפיה ב-'ואללה? '
ואללה?
17/08/2016 | 05:26
76
ואפ'חד לא מתמרמר / עושה רעש? מודה שאת המידע שלי אני רק שואבת מעיתונים ברשת (כמו טמקא והארץ) אבל לא היה לי מושג. 

גם בארה"ב אגב הפסיקו את הפנסיה התקציבית בשירות הציבורי החל מעובדים שהצטרפו לשירות הציבורי בראשון לינואר 1987. קראו לזה CSRS.  הנה כאן:

ומי שעדיין זכה להנות מה CSRS זכה לאחלה שוס של פנסיה. וההפרשות אליה באו במקום מסי הביטוח הלאומי האמריקאי.

זה נגמר.... ע"ע: אומרים שהיה פה שמח, לפני שנולדתי.

בכלל יש לי תחושה שהיכולת לחסוך לפנסיה היתה איכשהו קל יותר בעשורים הקודמים. אבל אולי זה סתם נדמה לי. ואולי פשוט אנשים מתו צעירים יותר אז לא נזקקו כל כך...

לצפיה ב-'כותבת מי שכבר'
כותבת מי שכבר
17/08/2016 | 07:59
94
בפנסיה, וחושבת שאת רואה את הדברים בקיצוניות מה.
בעבר לא כ"כ היה מבחר באיזו פנסיה --כל איגוד מקצועי צרף את עובדיו
לפנסיה שהיתה, עובדי מדינה היתה הפנסיה שלהם, ולאחרים היתה פנסיה צוברת רובם במבטחים, ועצמאיים לא צברו פנסיה.
בהתפתחות "נןלדו" קרנות הגמל, וביטוחי מנהלים, ואח"כ כל מיני ביטוחי מנהלים,
וכל מיני קרנות פנסיה עם שמות שונים ותנאים לא ברורים,
עד שמבטחים בגלל ניצול מחפיר של ראשיה--דיללה את הקופה, כשבמקביל
גם כמות הפורשים גדלה וגם האריכו ימים, ואז לא היה ממה לשלם,
ובמקביל--נולדו חוקים כדי לאזן את הענין--
1)כל קופות הגמל הפכו פנסיוניות,
2)האריכו את גיל העבודה.
3)מיסו כל רוח גם בחסכונות וגם בקופות הגמל.
4)חייבו את כולם לחסוך לפנסיה, גם עצמאיים, גם עובדי חלקי משרה 
(גם אם היא נוספת--כשבעצם יכולים לקבל פנסיה בגובה משרה אחת)

אז נכון שהחמירו עם האזרחים, אבל אולי חייבו גם את מי שנפלו נטל על הציבור.
אגב, את השינוי בקופ"ח " ללחם אחיד" לא עשתה הנגידה--אלא חיים רמון
בנאום הלויתנים המפורסם שלו. והשינוי יש לו יותר מפן אחד לטוב ולרע (מאוד).
לצפיה ב-'אולי כדאי לציין'
אולי כדאי לציין
17/08/2016 | 10:52
82
שחלק מהבעייתיות במודלים הישנים הוא שתוחלת החיים בישראל עלתה ביותר מ10 שנים בעשורים האחרונים, מה שמטיל עומס עצום על קרנות פנסיה שגבו כסף מחוסכים לפי הנחה שהם יחיו X שנים, ועכשיו צריכות לשלם פנסיה על X+10 ויותר. זה חלק מהסיבות לרפורמות, בנוסף על אלה שאיילה ציינה, והאמת שזה החלק שבו אי אפשר להאשים את המפקחת על הביטוח, למרות שהוא לא פחות חשוב.
יחד עם זה אני אשמח להבין מה ההבדל בין זה לבין המודל האמריקאי שבו יש רק מסלול אחד שנותן הטבות מס לחיסכון פנסיוני, והדבר היחיד שאפשר לבחור בו הוא איפה להשקיע את הכסף. כל שאר המסלולים (חסכון הוני וכו') לא קיימים (כלומר לא נותנים הטבות מס), בניגוד למצב הקצת מעוות שהיה בישראל עד לאחרונה בו רוב השכירים רכשו מכוניות ע"ח הטבות מס בקרן ההשתלמות שלהם (וכו).
לצפיה ב-'פנסיה, חולמת עליה אבל גם מפחדת ממנה '
פנסיה, חולמת עליה אבל גם מפחדת ממנה
16/08/2016 | 07:05
1
155
יש לי עוד קצת פחות מ-2 עשורים אם לא ישנו את גיל הפרישה.
לא נראה לי שתהיה לי אפשרות לפרוש, כלכלית, נראה לי שהפנסיה לחלוטין לא תספיק לי מצד אחד ומצד שני אני לא בטוחה שיהיה מישהו שירצה להעסיק אותי בגיל הזה. כבר עכשיו אני חוששת לעתידי הכלכלי אבל משתדלת לא לחשוב על זה יותר מידי ולדחוק את המחשבות הצידה. כשאגיע לגשר אעבור אותו. 
לא מבינה לצערי כלום בביטוחים. יש לי סוכן שבדיוק בימים אלה קובעת איתו להפגש ולבדוק איך אפשר להוזיל עלויות של הביטוחים הרבים שיש לנו אצלו כי אנחנו משלמים הון כסף כל חודש לביטוחים שלנו בלי לדעת מה בעצם נקבל בסוף.
לצפיה ב-'מבינה לליבך. זה נושא מטריד'
מבינה לליבך. זה נושא מטריד
17/08/2016 | 05:20
85
מקווה שהפגישה עם הסוכן תגרום לך להרגיש יותר בשליטה על העניינים. 

אצלי אין "סוכן". יש רק תכנית שבה החוסכ/ת מחליטים לבד באיזה אפיק להשקיע. ומטריד לחשוב האם אני עושה נכון.
לצפיה ב-'מחפשת משתתפות למחקר חדשני בתסמונת קדם וסתית חמורה'
מחפשת משתתפות למחקר חדשני בתסמונת קדם וסתית חמורה
16/08/2016 | 10:16
45
מדוכאת ועצבנית לפני הווסת? סובלת מתנודות במצב הרוח? יש לך חברה שחווה זאת?
אני עובדת במרכז הרפואי תל אביב, איכילוב ואנחנו עורכות מחקר, בו אנחנו מנסות לעזור לנשים הלוקות בתסמונת קדם וסתית חמורה. המחקר מציע טיפול חדשני, ללא תרופות, בגרייה מוחית מגנטית עמוקה (dtms), ובודק את יעילותו בטיפול בתסמינים הנפשיים המופיעים בימים שלפני קבלת הווסת. לפרטים את מוזמנת ליצור עימי קשר במייל maayanmol@gmail.com או בטלפון 03-6973685.
שבוע מצוין!
מעיין

לצפיה ב-' האם אתן בעניין? קראתי כתבה שאמרה שבארה"ב '
האם אתן בעניין? קראתי כתבה שאמרה שבארה"ב
14/08/2016 | 00:04
4
221
התעניינות של הנשים בתחרויות גבוהה מההתעניינות של הגברים.

האם אתן מרגישות שגם אתן שותפות למדליות של ישראל?
לצפיה ב-'השנה אחרי תקופה ארוכה שהתנתקתי אני רואה שידורי אולימפיאדה'
השנה אחרי תקופה ארוכה שהתנתקתי אני רואה שידורי אולימפיאדה
14/08/2016 | 09:41
98
בנערותי ראיתי המון, עם הזמן נגמר לי הזמן והפסקתי לראות. השנה חזרתי לראות, פתאום הילדים גדלו וזה מעניין אותם יותר וגם אותנו. בעלי רואה איתם יותר אבל התעמלות קרקע ומכשירים שאני פחות אוהבת.
אני אוהבת שחיה ואתלטיקה קלה ומשתדלת לראות אותם במיוחד אין לי זמן ליותר מיזה. מקליטה ורואה בשידור חוזר כשהתחרויות בלילה.
אני לא חושבת שאני שותפה למדליה הישראלית אבל מרגישה גאווה ומתרגשת מאוד כשזוכים. המדליה היא של אותם ספורטאים שמתאמצים יומיום ועובדים קשה להשיג אותה. 

לצפיה ב-'אני לא עוקבת מקרוב, אבל כן מתעדכנת אם יודעת '
אני לא עוקבת מקרוב, אבל כן מתעדכנת אם יודעת
14/08/2016 | 14:26
83
שהשתתפנו ויש סיכוי גבוה למדליה.
הכי קרוב לספורט שצפיתי בו זה היה אתמול כשציפיתי Live דרך האינטרנט במשחק כדורגל של האחיינית-הקבוצה שלה ניצחה
לצפיה ב-'אני מסתכלת יחסית הרבה'
אני מסתכלת יחסית הרבה
14/08/2016 | 18:05
69
ולפחות אצלנו בבית מתעניינת יותר מאשר בעלי באמת.
אני לא יודעת מה זה אומר שותפה למדליה - מה הכוונה? אני שמחה ומאושרת שקיבלו מדליות, ואני גם שמחה על המדליות בארה"ב וההישגים המופאים של סימון ביילס והשחיניות והשחיינים, אבל לא כל כך ברור לי מה זה אומר להיות שותף למדליות.. ההישג כולו של הספורטאים ולא אקח להם שום אחוז מההצלחה הפנומנלית ואגיד שאני שותפה גם. או שלא הבנתי את הכוונה?
לצפיה ב-'אנחנו באותה רמת עניין גבוהה'
אנחנו באותה רמת עניין גבוהה
14/08/2016 | 19:04
82
הפעם - רמבו ואני. בשתי האולימפיאדות הקודמות בקושי ראינו - אולי כי הילדות היו יותר קטנות ואי אפשר היה לנשום... עכשיו אפשר לראות איתן

אני מרגישה "בעד" כל ספורטאי כמעט, חוץ מאשר אלה מרוסיה ומסין שמרגישים לי כמו נציגי "מדינות השחור"...

כשהייתי ילדה הייתי דבוקה למסך במשך כל האולימפיאדה, אבל חלק מזה נראה לי זה כי זה בחופש הגדול אז יש זמן... והייתי בת יחידה (אז זה לא שהאחים/אחיות מארגנים משחקים בזמן הזה או מפריעים לראות)
איך היה השבוע שלי
11/08/2016 | 15:54
16
17
לצפיה ב-' משהו קטן וטוב'
משהו קטן וטוב
11/08/2016 | 15:55
8
36
לצפיה ב-'בדיקה מוצלחת אצל הרופא '
בדיקה מוצלחת אצל הרופא
11/08/2016 | 17:58
1
60
לצפיה ב-''
13/08/2016 | 23:53
12
לצפיה ב-'חזרנו מלילה על החוף '
חזרנו מלילה על החוף
12/08/2016 | 17:27
3
199
חזרנו אדומים למרות הישיבה בצל עם קרמים מקדמי הגנה, חזרנו עייפים כי מי באמת יכול לישון באוהל , אבל היה ממש כיף
לצפיה ב-'וואו - עשיתם קמפינג ללילה בחוף?'
וואו - עשיתם קמפינג ללילה בחוף?
14/08/2016 | 19:53
2
123
איזה הורים מגניבים אתם.  באיזה חוף הייתם?

בדיוק אני מסתכלת על חולצות שחיה שמגנות מהשמש - מכסות על הכתפיים ויש להן שרוולים ארוכים. חסרת רחמים השמש הזאת...
לצפיה ב-'הורים מגניבים אני גוזרת ושומרת !!'
הורים מגניבים אני גוזרת ושומרת !!
14/08/2016 | 23:49
1
108
ומראה לילדים בבוקר ...... ובכל בוקר ב10 שנים הקרובות, שיעריכו

הצעיר שהיה עם חולצה כל הזמן הוכיח שזה עובד ונשאר לבן. חולצת שחיה זה ממש הכרחי.

היינו בחוף הבונים. זאת לא היתה פעם ראשונה באוהל איתם, אבל זאת היתה פעם ראשונה בים עם סטלבט (בפעמים קודמות שישנו באוהל, אח"כ קמנו לטיול). לגדול היה די קשה, בלי מחשב, בלי נייד ובלי משהו ספציפי שצריך לעשות כשקמים , לכן רוב הזמן הוא פשוט בילה במים.

אנחנו הגענו ללילה אחד. מסביבנו היו הרבה משפחות שנראה שהם מבלות שם מספר ימים, כמות הציוד וסטנדרט האיבזור שלהן היה מדהים (כמו אוהל ומיטות מתקפלות לשישה אנשים וכד') 

לצפיה ב-'ברור - שיעריכו!'
ברור - שיעריכו!
15/08/2016 | 06:04
74
זה מצריך הרפתקנות מה מצד ההורים. למשל אמא שלי (כשהייתי ילדה) לא היתה עושה את זה גם תחת איומי אקדח....
לצפיה ב-'שבוע נחמד עם סיום קיטנות ותקופות '
שבוע נחמד עם סיום קיטנות ותקופות
14/08/2016 | 09:22
1
85
הילדים יצאו לחופש בחמישי, זהו, מעכשיו יש לי רק ילדי בית ספר. נגמרה תקופת הגנים. מבחינתי שמחה יחד עם זאת מרגישה איך הם גדלים לי במהירות הבזק.
בשישי אירחנו את המשפחה והיה מוצלח ביותר. השאיר לי אנרגיות חיוביות ביותר לתחילת השבוע.
עוד שבוע אצטרף אליהם לחופש עד לתחילת שנת הלימודים. מקווה לשרוד ולהנות בחופש הגדול איתם .
לצפיה ב-'הזמן טס באמת....'
הזמן טס באמת....
14/08/2016 | 20:33
50
תהני מהחופש. עם זה שהם יותר גדולים זה גם עושה את זה קל יותר הרבה פעמים
לצפיה ב-'שבוע די נחמד '
שבוע די נחמד
11/08/2016 | 17:57
2
214
עבר די מהר, אם לומר את האמת...
קצת מבאס שאין לי ממש בייביסיטרים אבל די מעבירה את הזמן בסידורים והיו לי כמה מפגשים עם חברות כך שהיה ממש נחמד.

אתמול יצאתי עם חברה ועם עוד מישהי שמכירה ממסגרת אחרת למסעדה לערב בנות ,זו מישהי שלא ממש יצא לנו לדבר וממש מרגישה שזכיתי להכיר חברה חדשה- לא חשבתי שיהיה ביננו חיבור כזה.

עוד שבועיים לתחילת העבודה החדשה, קיבלנו כל מיני מיילים מבית הספר לגבי עדכונים וזה די מלחיץ אותי האמת...פוחדת שלא אעמוד בציפיות שלהם. אף פעם לא עבדתי במקום מסודר ומאורגן וזה די מפחיד... בטוחה שזה יעבור לי ברגע שאתאקלם כי סה"כ אני אוהבת סדר וארגון וזה משהו שהיה לי מאוד חסר במקומות אחרים. לא אוהבת להגיע למקום חדש ולהיות זו שלא יודעת, לא מכירה ולא בטוחה...

לצפיה ב-'הכל יהיה בסדר! את העבודה את יודעת והם לא סתם בחרו בך'
הכל יהיה בסדר! את העבודה את יודעת והם לא סתם בחרו בך
13/08/2016 | 23:53
1
101
אני מאמינה שאת צ'יק צ'ק תתאקלמי. 
מסגרת זה אומנם נהלים ואולי הרגלים חדשים אבל מאידך זאת גם תמיכה וגבולות שיכולים לעזור לכניסה לשגרה החדשה.

בינתיים תהני מהחופש <תיכף נגמר>

לצפיה ב-'תודה '
תודה
14/08/2016 | 14:24
18
לצפיה ב-'בדרכים....'
בדרכים....
15/08/2016 | 05:55
3
122
הייתי בכנס במקום יפהפה בקליפורניה. היה נחמד אם כי בשל הפרשי הזמנים היו לי שיחות עבודה החל מחמש בבוקר בכל יום...

לראשונה בחיי הורדתי את האפליקציה של אובר ונסעתי במוניות אובר (כי איבדתי את רשיון הנהיגה אז לא יכולתי לשכור רכב). היה נוח להפליא - לא ברור לי איך לא עשיתי את זה קודם

הרגל שלי עדיין לא 100% ומחר זה כבר יהיה שבועיים .  לא ממש כואבת אבל עדיין רגישה. מרגישה גריאטרית
לצפיה ב-'מה זה מוניות אובר?'
מה זה מוניות אובר?
15/08/2016 | 06:14
2
26
לצפיה ב-'זו רשת של מוניות יותר זולה ממונית רגילה'
זו רשת של מוניות יותר זולה ממונית רגילה
15/08/2016 | 15:11
119
לנו יש VIA ,יותר שווה מאובר!
זה מגיע לכל מקום במנהטן ב-5 דולר בלבד- גאוני בעיני!
ככה שרדתי את כל ראיונות העבודה- השתמשתי בזה בטירוף.
לצפיה ב-'UBER'
UBER
15/08/2016 | 15:13
108
זו אפליקציה לטלפון. מורידים, מכניסים פרטי כרטיס אשראי ואת מספר הנייד שלך. יש אלפי נהגים/ות שעושים ככה כסף מהצד. הם לא נהגי מוניות "מוסמכים" - כל אחד עם רשיון לפחות שנה, ועבר נקי מפלילים ועבירות נהיגה יכול.

כשאת רוצה "מונית" את פותחת את האפפ, רואה מיד כמה זמן ייקח לה להגיע (זה תמיד פחות מ-10 דקות אלא אם כן את באמצע המדבר אולי), ואת רואה בדיוק כמה זה יעלה לך, ואת שם הנהג/ת ומספר לוחית הרישוי

את מזמינה - ורואה על המפה בטלפון בכל שניה נתונה כמה הנהג/ת רחוקים ממך ומתקרבים. ואז היא מגיעה - את נכנסת, מגיעה למחוז חפצך, ויוצאת. החיוב הוא באשראי שנתת. אין טיפ. נוח ומושלם

אם הנהג מתקשר אליך לתאם - הוא לא רואה את מספר הטלפון האמיתי שלך אלא איזה מספר רנדומלי שהמערכת מערבלת לו ומגיע אליך

יש שתי חברות דומות: Lyft and Wings

אפשר להזמין גם רכב גדול יותר או מפואר יותר.

ה"אובר" רוצח את פרנסת המוניות בארה"ב ונהגיהן מנסים בכל דרך אפשרית לשכנע מחוקקים לאסור את זה.  הוא יצר שינוי עצום בשוק המוניות.

עד היום לא השתמשתי בזה כי לא מוצא חן בעיני הרעיון של רישום איפשהו מאיפה לאיפה לקחת מונית בכל רגע נתון. אבל זה כל לך יותר זול ונוח, ואיבדתי את רשיון הנהיגה בנסיעה הזו אז לא יכולתי לאסוף את הרכב השכור שהזמנתי...
לצפיה ב-'יש לי שאלה..'
יש לי שאלה..
11/08/2016 | 19:54
1
251
צריכה לדחות ווסת באוקטובר עקב טיול.
המחזורים אצלי קשים וכואבים וחייבת לדחות. אני בלי אמצעי מניעה.
מישהי מניסיון יודעת איך עושים זאת? כדורים כלשהם? כמה זמן? יש תופעות לוואי?
(כמובן שאלך לרופא נשים, אבל חשוב לי לשמוע מניסיונכן)..
תודה מראש
לצפיה ב-'התייעצי עם רופא הנשים מספיק זמן לפני כן'
התייעצי עם רופא הנשים מספיק זמן לפני כן
12/08/2016 | 20:54
158
השיטה הכי שכיחה היא נטילת גלולות על בסיס פרוגסטרון כגון פרימולוט נור או דופסטון לדחיית המחזור, יש גם אפשרות נטילת גלולות משולבות אם יש צורך בדחיית המחזור לזמן רב יותר.
כדאי להתחיל ביעוץ לפחות חודש וחצי חודשיים לפני כן כך שעכשיו הזמן להתייעץ.
כמובן שיש להתייעץ עם רופא הנשים כדי להתאים לך את השיטה בהתאם לרקע הרפואי שלך.
בהצלחה וטיול נעים!
לצפיה ב-'שרשור על חברה הטוב של האישה '
שרשור על חברה הטוב של האישה
10/08/2016 | 08:23
20
198
איזה סוגי כלבים חביבים עליכם במיוחד? 
אילו כלבים היו לכם/יש לכם?
איזה כלבים הילדים מנג'סים לכם שהם רוצים? 
אם לכם יש כלב/ה - מה אתם עושים איתם כשאתם נוסעים לחופש/לטייל?
יש לכם איזו אנקדוטה מעניינת שקשורה לכלב/ים?

לצפיה ב-''
10/08/2016 | 08:30
114
אני לא אובייקטיבית.... כלבת רועים פירנאית. כזאת: https://en.wikipedia.org/wiki/Great_Pyrenees
פשוט כי היא זו שהפציעה בחיינו לפני כמעט 8 חודשים ומאז כל בני הבית "חולים לה על הזנב", למרות שהיא מכרסמת והורסת דברים, וזה עוד בלי שהיא בכלל גורה. היא בת 3.... אבל ברמה התפתחותית של בת 3 חודשים נראה לי.

זו הכלבה הראשונה שהיא שלי/שלנו. לאבא שלי היו כל מיני כלבים כשהייתי ילדה אבל גרתי איתו באופן חלקי בלבד וממילא אלה לא היו כלבים "שלי"

הילדות - בעיקר האמצעית -  ניג'סו לכל כלב שלא יהיה. נראה לי הן קיבלו יותר כלב ממה שדמיינו לעצמן

טרם נסענו לטייל מאז שהיא באה. זה בדיוק בדיונים. אעדכן. בעקרון יש פה אתרים שמשדכים בין כלבים למארחים - מין אייר בי אנד בי לכלבים. יש שניים לפחות: Rover, Doggy Vacay.
הבעיה היא שזה לא לכלבים בלתי גמישים....

אנקדוטה? הכלבה שלנו מפחידה מאוד כל מיני שליחים שמביאים דברים הביתה. היא בתוך הבית כמובן. והיא חננת צמרת - אבל היא גדולה פיזית ונובחת חזק. זה דווקא גורם לי להרגשה טובה שיש מי ששומר על הילדות/עלינו בבית.  חבל רק שהיא נובחת על כל רכב לא מוכר. 
לצפיה ב-'לונה המלינואה המעורבת שלנו'
לונה המלינואה המעורבת שלנו
10/08/2016 | 10:50
2
131
הגיע בלחץ הילדים והבעל, ואני מאוהבת בה עד מעל לאוזניים. היא גוש מתיקות עצום, בהמה גדולה שמתנהגת כמו פודל ננסי, סופר צייתנית, נאמנה ונעימה (וגם גוש לכלוך חובב התפלשות במים בקיץ הזה, חם לה).
היו לי כלבים תמיד מגיל אפס ועד שלושים. כשהכלב האחרון מת בשיבה טובה (טובה מדי, אם שואלים את מי שגר איתו), עשינו ילדים. כשהילדים גדלו, הם דרשו כלב, ועכשיו נראה שהיא תישאר איתנו כשהם ילכו לדרכם.
לונה הולכת לפנסיון כשאנחנו בחופש. פעם אחת השארנו אותה בגינה (שם היא ממילא נשארת כשאנחנו לא בבית) עם דוגווקר, ולא אהבתי אותו או את הסיטואציה. מכיוון שכשמשעמם לה היא מחרבת את הגינה (עוד יותר מבדרך כלל), היא הולכת לפנסיון מפנק בקיבוץ, עם חברים, וספרינקלרים של מים שמקררים לה את הקיץ, ומועדון של אוטיסטים שבא לשחק עם הכלבים פעמיים בשבוע, וכר דשא גדול להתפרע. לפעמים אנחנו תוהים איך היא מוכנה לחזור משם.
אנקדוטה? כשאני מטיילת איתה אני בדרך כלל לא לוקחת אתי כלום, גם לא טלפון (בפיגמה שלי אין כיסים...). היא כל כך גדולה שאני לגמרי לא חוששת גם ללכת איתה בלילה ברחובות הנטושים, ולא מרגישה צורך לקחת אמצעי חילוץ איתי (למרות שלדעתי אם מישהו יתקוף אותי היא עשויה ללקק אותו, מפונקת שכזו). השוטר הקהילתי שלנו כמעט התפלץ כשהוא שמע את זה...
לצפיה ב-'הלכתי לחפש איך נראה כלב מלינואה'
הלכתי לחפש איך נראה כלב מלינואה
10/08/2016 | 16:57
1
130
היא נראית בערך ככה?

גם לי דוגווקר לא נראה. אבל מדובר בכלבה ניצולת מקלט כלבים רעוע בקנטאקי - היא די נוירוטית/חששנית. ורמבו טוען שאם ניקח אותה לפנסיון - ואצלנו מדובר בשהות אצל אנשים פרטיים שיש להם עוד כלב/ים וחצר גדולה ולא לוקחים הרבה כלבים בפעם - היא תיכנס לטראומה של החיים שלה בחושבה שבזאת היא איבדה את הבית הנורמלי שסוף סוף מצאה

ללונה לא אכפת?

איזה כיף זו תחושה הבטחון שהם נותנים!!! גם סנואו שלנו היא כלבה שגנטית מאומנת להגן (על כבשים, ברווזים וכאלה). היא הכלבה הכי עדינה בעולם ועד לאחרונה חשבתי שהיא בזבוז זמן של ממש בכל הנוגע להגנה.  אבל לפני כמה שבועות היא סוף סוף נתנה רמז לגנטיקה שלה

בזמן טיול נתקלנו איתה בכלב תוקפני מאוד. הוא ניסה בעיקר להתקיף אותה. היא ניסתה לשחק איתו.  אבל בסוף נשבר גם לה.. היא נעמדה על הרגליים האחוריות שלה כמו דוב גריזלי עם הרגליים הקדמיות גבוה באוויר [ובערך באותו גובה - סדר גודל של מטר שמונים] והשמיע נהמות שמעודי לא שמעתי. הנ"ל קיפל את זנבו וברח למרחקים.
לצפיה ב-'לונה'
לונה
11/08/2016 | 16:34
63
נראית כמו בתמונה אבל עם רגלים קצת יותר ארוכות (כשהן לא שקועות בשלג).
לונה מאוד אוהבת את הפנסיון שלה ומאוד טוב לה שם. היא מאוד חברותית ונדמה לי שהיא מחבבת יותר את החגיגה בפנסיון מאשר את החצר הפרטית בה היא מבלה לבד רוב שעות היום. בנימה קצת יותר רצינית, כלבים לא "חושבים" על מה שאולי יכול היה להיות או "זוכרים" את מה שהיה ומשווים אותו להווה. כלבים חיים כאן ועכשיו, ואם הכאן והעכשיו זה טוב זה סבבה, ואם מישהו שהם מכירים ואהוב עליהם פתאום חוזר אליהם (הזכרון קיים כשהם רואים משהו מוכר, הם לא זוכרים את זה בשום זמן אחר), הם שמחים מאוד לקראתו. אם הפנסיון טוב, אין סיבה לטראומה כי היא לא משווה. הבעיה היחידה יכולה להיות בזמן המעבר כשהיא לא מכירה, זה יכול להיות לה קצת קשה אבל פתיר בקלות אם תעשו ביקורי היכרות לפני הנסיעה שלכם.
לצפיה ב-'יש לי שני '
יש לי שני
10/08/2016 | 18:50
2
127
לסבי וסבתי היה סוג של משק חקלאי. להם ולשכניהם היו כלבים מזני רעייה, ציד ושמירה. כלומר, מפלצות ענקיות וטובות לב

אני זוכרת שיום אחד הרועה הגרמני של השכנים זינק עלי בהתלהבות והדביק אותי לרצפה תוך ליקוקים נמרצים וכשכושי זנב נמרצים לא פחות. נשארתי שוכבת על הרצפה עד שהבעלים שלו תפס אותו בקולר והרחיק אותו מספיק בכדי שאצליח לקום...

לסבי וסבתי היה כלב ציד. אני אפילו לא יודעת מאיזה גזע, אבל הוא היה יפיפה, עם נשמה ענקית וחזק מאוד. תמיד קרע את הרצועה וברח ויום אחד זה הסתיים בדריסתו. היינו שבורי לב

לצפיה ב-'וואו - נשמעת קסומה הילדות עם הכלבים אצל סבך וסבתך'
וואו - נשמעת קסומה הילדות עם הכלבים אצל סבך וסבתך
11/08/2016 | 08:49
1
70
נשמע שלא נשארה לך טראומה מהכלב הידידותי מדי

גם לנו יש חתולים. מגיע להם שרשור משל עצמם...
לצפיה ב-'מה פתאום טראומה, היינו משוגעים אחריו '
מה פתאום טראומה, היינו משוגעים אחריו
12/08/2016 | 20:06
54
האמת שזו ילדות נהדרת כשיש מרחבים כאלה. הייתי בשמחה משחזרת את זה עבור הבן שלי, רק שהיום כבר לא בונים בתים פרטיים על חלקות בגודל כזה, או לפחות לא ביישובים שאני גם יכולה להרשות לעצמי לקנות בהם וגם רוצה לגור בהם .
מאידך גיסא הם תמיד עבדו קשה על תחזוקת הגינה, ואני לא בטוחה שזה בשבילי (מנסה לנחם את עצמי ללא הצלחה).
לצפיה ב-'אני מאוד אוהבת כלבים '
אני מאוד אוהבת כלבים
10/08/2016 | 19:55
5
125
ההורים שלי תמיד סיפרו לי שבתור תינוקת ופעוטה תמיד הוצאתי את הידיים מהעגלה ללטף כל כלב שעבר לידי כבר מגיל ממש קטן

לצערי לא מגדלת כלב ולא נראה לי שגם אגדל כי הבחור פחות בעניין והאמת שזה פחות מתאים מבחינת היום שלנו - לא שווה לגדל כלב אם אתה בקושי בבית.זה לא פייר כלפי הכלב.

אני אוהבת בעיקר כלבים קטנים או כלבי גולדן רטריבר- יש משהו בסוג הזה שפשוט עושה לי את זה-כל כך יפייפיים!

לצפיה ב-'כלבי גולדן רטריבר הם באמת irresistable'
כלבי גולדן רטריבר הם באמת irresistable
11/08/2016 | 08:52
4
91
הכלבה שלנו היא מזן לא מוכר יחסית - לפחות באזור שלנו.

אז לפעמים אנשים שואלים אותנו אם היא גולדנית לבקנית

האמת היא שאחד מכינויי החיבה שלה הוא הלבקנית. אפילו הריסים שלה לבנים. אנחנו אומרים לה מדי פעם שכדאי לה לצבוע אותם אבל היא מתעלמת. במקום זה היא מכרסמת עטים, שאז צובעים לא את הרגליים בכחול עד שהיא נראית כמו דרדסית (רק בגדול....)
לצפיה ב-'וואו, אפשר תמונה? '
וואו, אפשר תמונה?
11/08/2016 | 17:53
3
10
לצפיה ב-'כן בטח - הנה שתי תמונות'
כן בטח - הנה שתי תמונות
17/08/2016 | 05:40
2
58
היא לא במיטבה כרגע כי החום "גומר" אותה.אז היא קצת עייפה בתמונות.... חכי שיגיע הקור (עוד דקה וחצי ) ואז היא תתעורר לחיים

אין לי תמונת שלה כדרדסית עם דיו. היו לי הרבה בטלפון שהתפגר.
לצפיה ב-'יפיפיית על מדהימה. וגם חייכנית ורגישה. הצליח לכם'
יפיפיית על מדהימה. וגם חייכנית ורגישה. הצליח לכם
17/08/2016 | 16:32
1
4
לצפיה ב-'תודה '
תודה
17/08/2016 | 22:10
19
היא בעיקר רגישה ו"נשמה", ובאמת אנחנו צוחקים שהיא אוהבת "לחייך" כשהיא מחזיקה את הפה פתוח.

היא הגיעה ממקלט לחיות שבו אחוזים גבוהים של המתות כי נגמר להם המקום כל הזמן (זה באזור כפרי)

ורק המחשבה על זה שהיא היתה בתור להמתה עושה לנו "חלושעס"... בתור חוויה מתקנת אנחנו מרבים לחבק אותה ולהתכרבל איתה. יש לה מין מיטת כלבים - כרית ענק כזאת עם צלעות.  ברוב הזמן תקועה שם איתה גם איזו ילדה תורנית עם ספר/טאבלט שחולקת איתה את המרחב המרופד.  בחורף יש איתן גם שמיכה 
לצפיה ב-'כלב הוא עוד משהו שמצער אותי שהילדים שלי אינם '
כלב הוא עוד משהו שמצער אותי שהילדים שלי אינם
10/08/2016 | 21:35
3
171
חווים כמו שאני חוויתי בילדות.
הסיבה העיקרית כי גרתי בסביבה שאפשרה כלב בחצר ועכשיו אני גרה בסביבה אורבנית.
- אני אוהבת את הכלבים הגדולים המעורבים. לא גזעיים. ממש לא אוהבת את הכלבים התוקפניים המפחידים (שאסור לגדל עפ"י חוק ועדיין רואים אותם לפעמים)
- בילדות היו לנו כל מיני סוגים. בעיקר עזובים שקבלנו מאיפשהו.
- נראה לי שהילדים כבר איבדו תקווה לכך שנגדל חיה פרט לזחלי משי.
-  זאת עוד אחת מהסיבות שאין לנו בעל חיים, אנחנו לא נמצאים רוב היום בבית וגם נווסעים לשבתות ארוכות מחוץ לבית. 
- אנקדוטות :
   - פעם נשך אותי כלב פינצר. מאז גם הם נכנסו לקטגוריה של הלא אהובים.
   - היה לנו כלב שידע לפתוח דלתות עם ידיות. בכל הסביבה היינו היחידים שנעלו את הבית כי זה הדבר היחיד שהיה משאיר אותו בחוץ
   - לשכנים שלנו היתה כלבה אימתנית. היא נתנה ביס בבטן לכלבה שלנו  אני חושבת שזה היה מוות ראשון של חיית מחמד שלנו.
- הילדים שלי לא מורגלים בכלבים. לפני כמה זמן נכנסנו למעלית ואחרינו נכנסו אישה וכלב. הילדים נצמדו לפינת המעלית ואז האישה שאלה "אתם מפחדים?" אז הצעיר ענה בבטחון "ממש לא " . הופתעתי לטובה

לצפיה ב-'ב'ונה - נראה לי שהכלב פותח הדלתות היה גאון'
ב'ונה - נראה לי שהכלב פותח הדלתות היה גאון
11/08/2016 | 09:00
2
92
בהשראת יתר בני הבית

הרצח של הכלבה שלכם על ידי הכלבה של השכנים נשמע מזעזע . ואחרי זה היא המשיכה לגור אצלם כאילו כלום? לא פחדו שהיא תהרוג גם איזה ילד?

אם אתם אוהבים אז אפשר חתולים - הם מסתדרים לבד בלי בעיה בעיקר אם יש שניים.

אצלי זה בהפוך - לא כל כך היו לי חיות בילדות אז עכשיו אני משלימה את החסר. אצל רמבו זה עוד יותר - לא היו לו חיות בילדות בכלל בשום אופן. וחשוב לו עקרונית לאפשר לילדות חיות אחרי שההורים שלו לא הירשו אף פעם - מה שהותיר בו חסך.  בקצב הזה עוד מעט נגיש בקשת היתר לג'ירף או משהו...

אה - עוד אנקדוטה: גיסתי המתוקה אימצה כלבה לפני כמה שנים ("הסיכוי היחיד שלי לבת" כך גרסה - כי היו להם שני בנים). הכלבה הזו היתה "במקום" ילד שלישי שהיא רצתה ואח שלי פחות. זה לא הצליח למלא את החלל..... אז אחרי שנה וחצי הגיע ילד שלישי (ממין זכר כמובן) וגם יש כלבה. מה שכן - לגבי ה"סיכוי היחיד שלה לבת" היא צדקה בדיעבד.
לצפיה ב-'הכלב הגאון היה מאומץ '
הכלב הגאון היה מאומץ
13/08/2016 | 23:48
1
48
חבר של סבא שלי מצא אותו באיפשהו.
הוא הגיע אלינו בוגר ופותח דלתות.

את הכלבה של השכנים העלימו . אמרו שהעבירו לקיבוץ, אבל אני לא יודעת אם זה באמת היה נכון.
היא דווקא היתה גדולה, מיוחדת ואהובה עד לאותו היום......

האיש שלי גדל בבית עם חתול.
אולי יום אחד אסכים. בהמשך לסיפור על הגיסה- מאחר ושלושת בנים כבר יש לי  אז זאת כנראה תהיה חתולה

לצפיה ב-'אה - אה הגנים הגאוניים שלו הגיעו ממשפחה אחרת '
אה - אה הגנים הגאוניים שלו הגיעו ממשפחה אחרת
14/08/2016 | 03:08
46
באופן הפוך, לנו יש חתולים מפגרים. לגמרי

יש להם דלת כניסה לחתולים שמאפשרת להם להיכנס ולצאת לבד מהבית לגינה וחזרה. משהו בסגנון הזה: https://www.amazon.com/Trixie-Pet-Products-4-Way-L...

הם משתמשים בה? זיבי.... במקום זה הם שורטים את הדלת-עם-הזכוכית של הבני אדם כדי להתחנן שיפתחו להם להיכנס ולצאת. אפילו אם מתעלמים מהם חצי שעה.... רק כשהמצב ממש נואש ובחוץ יורד שלג זוועה או ברד - אז באורח פלא הם משתמשים בדלת שלהם. 

חתולים... רגילים שיש להם משרתים
לצפיה ב-'סקר מעניין מאוד עבורי '
סקר מעניין מאוד עבורי
11/08/2016 | 09:17
90
בילדותי גידלנו כלבים בבית, גרנו בבית פרטי עם חצר. אמנם מרבית הכלבים חיו איתנו בבית אבל כשרצו פשוט יצאו וחזרו. היום זה כבר לא אפשרי גם למי שגר בבית פרטי ובטח לנו שגרים בבנין, זה מורכב הרבה יותר.
היו לי המון סוגי כלבים והיו גם המון סיפורי פרידה עצובים עם חלקם.
האהוב עליי ביותר הוא הלברדור, אמנם לא קטן אבל חברותי מאוד.
הילדה מבקשת כלב כבר חצי שנה, אמרתי לה לא לבקש יותר לפני בת מצוה, בינתיים יש קצת שקט. כשתבקש שוב אצטרך למצוא תירוץ חדש. בעלי ממש נגד, לדעתו בדירה אי אפשר לגדל כלבים, רק בבית פרטי. היא רוצה כלב מלטז.
לצפיה ב-'לגמרי החברה הכי טובה'
לגמרי החברה הכי טובה
11/08/2016 | 20:19
94
כל החיים גדלתי עם חיות - בין אם זה כלבים, חתולים, אוגרים, תוכים
כשבעלי ואני עברנו לגור יחד החלטנו שנחכה עם הבאת כלב כי שנינו סטודנטים, עובדים - ובקושי בבית
רצה הגורל, ומצאנו גורה ברחוב שגדלה להיות אהבת חיי
כלבה מאושרת, מדהימה..שאין מי שרואה אותה ולא אומר לנו כמה היא יפה

כשאנחנו נוסעים לטייל היא אצל "סבא וסבתא" - או אצל ההורים שלי, או אצל שלו :)
לצפיה ב-'בהקשר הזה של גידול כלבים תמיד יש לי על האנשים שגרים '
בהקשר הזה של גידול כלבים תמיד יש לי על האנשים שגרים
13/08/2016 | 23:59
82
בקרבת ביתי.

אחד מהגנים הציבוריים הפך ל"גן הכלבים". זה אזור בו בעלי הכלבים נפגשים, יושבים על ספסל ומשחררים את הכלבים על הדשא ולא אוספים "תוצרת" בסיום הטיול היומי.

על אילו שלא אוספים מהמדרכות זה בכלל
<לדעתי, בחלק מהמקרים זה כשילדים מורידים את הכלב לסיבוב.... הרבה פחות אחריות
לצפיה ב-'הכלי המנצח '
הכלי המנצח
10/08/2016 | 08:57
26
224
איזה כלי מטבח הוא הכי שימושי / מועיל /חביב עליך? נשאל אחרת - אם היו נותנים לך לקחת רק כלי מטבח אחד לדירה הבאה שלך - איזה תקחי?
לצפיה ב-'קל - פורס תפוחים'
קל - פורס תפוחים
10/08/2016 | 08:59
206

אצלנו הוא בשימוש נון סטופ. כל הזמן איזה ילדה או הורה מפרקת תפוח לפלחים במכה - בין אם כדי לקחת לבית ספר (אחרי טפטוף לימון שלא ישנה צבע רחמנא ליצלן) או כדי לטרוף באופן מידי.
לצפיה ב-'יש לי התלבטות'
יש לי התלבטות
10/08/2016 | 11:57
7
262
לצפיה ב-'זה בסדר - מותר שניים '
זה בסדר - מותר שניים
10/08/2016 | 16:50
6
168
הפותחן קופסאות שיש לך הוא בדיוק כמו בתמונה או סוג אחר?

לנו יש מין ריבוע גמיש (משהו כמו ממחטה אדומה רק עשויה ממין חומר של מזרון יוגה דק), והוא לא עובד מי יודע מה, בעיקר עם צנצנות גדולות שבקושי מקיפים עם היד
לצפיה ב-'יש לי בדיוק כמו בתמונה'
יש לי בדיוק כמו בתמונה
10/08/2016 | 22:31
5
139
והוא נפלא.
עוד לא הייתה צנצנת שלא הצלחתי לפתוח איתו.

בצנצנות גדולות צריך עוזר/ת. אחד מחזיק את הצנצנת בשתי ידיים והשני מסובב את המכסה עם המכשיר.
לצפיה ב-'מעניין - תודה. אולי אצ'פר את עצמי בכזה'
מעניין - תודה. אולי אצ'פר את עצמי בכזה
11/08/2016 | 00:05
4
111
יש נשים שקונות לעצמן יהלומים, אבל אני אסתפק בקשקוש מפלסטיק שפותח צנצנות
לצפיה ב-' אחותי האובדת'
אחותי האובדת
11/08/2016 | 06:59
3
147
אני ידועה במשפחה כמלכת הגאדג'טים וכל פעם קונה פלסטיק חדש.

אם את כבר מצ'פרת את עצמך, קני גם חבילה כזו
פטנט מעולה
לצפיה ב-'מעניין - תודה על התגלית! נראה מפתה אבל '
מעניין - תודה על התגלית! נראה מפתה אבל
11/08/2016 | 08:24
107
נדמה לי שבכזה לא אעשה שימוש. אני משתדלת לשים דברים פתוחים בצנצנת שנסגרת היטב - לא להשאיר בשקית.
לצפיה ב-'זה נראה סבבה, אבל איך שוטפים אותן?'
זה נראה סבבה, אבל איך שוטפים אותן?
13/08/2016 | 23:40
1
21
לצפיה ב-'במדיח? זה לא מתלכלך ולא נוגע בתכולת השקית.'
במדיח? זה לא מתלכלך ולא נוגע בתכולת השקית.
14/08/2016 | 07:17
16
לצפיה ב-'מדיח כלים '
מדיח כלים
10/08/2016 | 18:54
29
לצפיה ב-'האמת שהקיטצינאייד אצלי שולט במטבח '
האמת שהקיטצינאייד אצלי שולט במטבח
10/08/2016 | 20:03
2
189
זה הדבר הראשון שקנינו כשהגענו לפה וקניתי בדיוק כמו שהיה לי בארץ
סוס מנצח לא מחליפים

ובדברים הקטנים והלא חשמליים- אני מתה על הקוצץ סלט של הפרוגרסיב- כל ערב מכינה איתו סלט, נוח, קל לניקוי. באופן משעשע לא מצאתי אותו פה ומזל שהבאתי אותו מהארץ. אתמול חשבתי שהוא נשבר לי כי לחצתי חזק מידי והוא השמיע רעש מוזר, נשמתי לרווחה כשגיליתי שלא והכל בסדר
לצפיה ב-'לא מכירה את קוצץ הסלט הזה'
לא מכירה את קוצץ הסלט הזה
11/08/2016 | 16:31
1
147
תודה שהיכרת לי אותו.  את מתכוונת לכזה דבר? 

כתוב שהוא מיוצר על ידי חברת פרוגרסיב האמריקנית - מפתיע שאין אותו בארץ

אם הבנתי נכון הוא חותך ירקות לחתיכות קטנות בלחיצה אחת?  שאלות

1. כתוב שאפילו עגבניה - היא לא נמחצת/מתכווצ'צ'ת?
2. איך הירק נשאר במקום ולא נלחץ/עף הצידה?
לצפיה ב-'בדיוק זה- להיפך, יש אותו בארץ- לא מצאתי את המקורי בארה"ב'
בדיוק זה- להיפך, יש אותו בארץ- לא מצאתי את המקורי בארה"ב
11/08/2016 | 17:51
135
בעיקרון אני חותכת לרבעים את העגבניה ואז זה לא נמעך ,כנ"ל לגבי פלפלים ובצל.
מלפפון חותכת ל-3 חלקים.
זה ממש קל לניקוי ואין בעיה להכניס למדיח.

בעיקרון שמים את זה במרכז המשבצות ואז לוחצים וזה נדחף לכיוון החורים וחותך אותם.

שלי די ישן אבל יודעת שיש דור חדש של הפרוגרסיב שהוא עם כמה סוגים של חותכנים לפי גדלים.
לצפיה ב-'בעלי '
בעלי
10/08/2016 | 20:48
146
הייתי לוקחת גם את הסכין של הבשר שאיתו אני חותכת את השניצלים.
אני יודעת שבעלי יקח את המגימיקס (כי איתו הוא מכין חומוס)
לצפיה ב-'לא בטוחה שזו הגדרת כלי,'
לא בטוחה שזו הגדרת כלי,
11/08/2016 | 08:49
132
אבל זה בהחלט אביזר/רהיט שאשתדל להתקין 
בכל מטבח שאגיע אליו,
יש לי עמודה/ארונית שיש תריס גליל סוגר,
שם מוסתרים הדברים שצריכים אותם בנגישות מירבית,
מבלי  לטרוח, אבל בבתים אחרים הם על השיש. (לי יש חולשה מדברים על השיש)
למשל המגימיקס, צנצנות הקפה והסוכר, וכדומה.
על זה לא אותר.
לצפיה ב-'שאלה קשה מאוד '
שאלה קשה מאוד
11/08/2016 | 09:06
6
141
בתור חובבת מטבח מושבעת.
לוקחת כלי אחד ואת השאר קונה חדש ?
את המיקסר קנווד הייתי לוקחת איתי, קניתי אותו לעצמי במתנה לפני כמה שנים, מיני מייג'ור, סוס עבודה. אמנם במשטר הדיאטה הוא פחות בשימוש אבל בקרוב מאוד מקווה שיחזור לעבוד, לא בכמויות של פעם אבל יותר מהתקופה האחרונה.
לצפיה ב-'לצורך מה שימושי המיקסר? '
לצורך מה שימושי המיקסר?
11/08/2016 | 16:34
5
113
גילוי נאות: יש לי מיקסר ידני פושטי בשקל תשעים שמשמש אותי להכין קצפת לתותים כמה פעמים בשנה, או להכין קצף ביצים פעם בשנה אולי אם אני אופה משהו

סקרנית איזה עוד שימושים יש למיקסר [אני לא אופה גדולה. גם כי יש לי צליאק, וגם כי "לא מכניסים אויבים הביתה"....אז משתדלת לא להכין עוגות. ילדות הבית מכינות לפעמים מתערובת עוגה מוכנה שכזו - מוסיפות ביצה, שמן/חמאה ומים מערבבות עם כף והיידה לתנור.]
לצפיה ב-'התרפיה שלי זה המטבח '
התרפיה שלי זה המטבח
14/08/2016 | 08:51
1
96
בעבר אפיתי המון וגם הייתי מחלקת המון כי זה בהחלט היה יותר ממה שאנחנו מסוגלים לאכול. מאז שהילדים הצטרפו למשפחה יש לי הרבה פחות זמן להנאה הזו וגם, צריך לשמור על המשקל.
עכשיו אני בדיאטה אז באמת יש פחות תוצרת. כשאסיים, תוך שמירה על הגיזרה בטוח אחזור לאפות יותר .
אני מכינה בצקים כולל בצק פסטה, יש לי מרדד בצק שמתחבר למיקסר. עוגות בחושות, טורטים, מוסים, בצק לפיצה וללחמים ו/או לחמניות ובעצם כל דבר שאפשר להכין עם המיקסר.
לצפיה ב-'תודה אף אחד מכל אלה לא עשיתי מעודי'
תודה אף אחד מכל אלה לא עשיתי מעודי
15/08/2016 | 06:08
49
כנראה בגלל זה מספיק לי מיקסר ידני קטן כמו שהיה לנו כשהייתי ילדה.

לצפיה ב-'לחם, פיתות, בצק לקרואסונים ולחמניות ומה לא.'
לחם, פיתות, בצק לקרואסונים ולחמניות ומה לא.
16/08/2016 | 22:06
2
40
מאז פרוץ המיקסר לחיי אנחנו לא קונים לחמים. בכלל. אני מכינה הכל בבית מתערובות של קמחים מסוגים שונים ביחס שנקבע ע"פ מצב הרוח. הרבה יותר בריא וכיף של ממש. אני מתה על בצק שמרים .
לאמי יש צליאק אבל המיקסר שלי כל כך הרשים אותה שרכשה לה אחד גם כן.
אישית לא משתמשת בו לעוגות, על אף שאפשר. בשביל הקצפת ביצים אני שולפת מיקסר נייד קטן. זה לא מצריך 1600W.
לצפיה ב-'וואו - אייקון של משתחווה אפיים ארצה'
וואו - אייקון של משתחווה אפיים ארצה
16/08/2016 | 23:41
1
31
ואמא שלך המצוליאקת עושה איתו גם לחמים?

האמת היא שיש לי מכונת לחם שקיבלתי פעם מאבא שלי, אבל אני לא ממש נוגעת בה.... אז הסיכויים שלי עם המיקסר הם גם לא מבטיחים.
לצפיה ב-'היא מכינה מדי פעם, על אף שמעדיפה את הקנויים'
היא מכינה מדי פעם, על אף שמעדיפה את הקנויים
17/08/2016 | 07:13
29
של schar.
מכונת לחם עושה לחם הרבה פחות טוב ממיקסר, מניסיוני. הלישה היא רק מכיוון אחד, הוו קטן מכדי שאפשר יהיה להוציא אותו בסוף והתוצאה היא תפיחה לא אחידה.
ולא צריך להשתחוות, תכל'ס המיקסר עושה את כל העבודה ואני רק קוצרת את השבחים
לצפיה ב-'איך שכחתי? שקיות קוקי'
איך שכחתי? שקיות קוקי
14/08/2016 | 02:46
3
107
בערך לכל דבר שמתבשל אצלנו בתנור (אני לא אופה דגולה) - שומר על זה עסיסי, שומר על הרוטב מלהתאדות, והופך את הנקיון אחר כך לקל יותר (פחות כתמי אפיה/שרוף קבועים כאלה שקשה להוריד אחד כך

לא בדיוק כלי... אבל גאוני
לצפיה ב-'עד היום מכינים פה בבית'
עד היום מכינים פה בבית
19/08/2016 | 09:51
2
47
את העוף בפפריקה בשקית קוקי.
מתכון שנתת לי לפני שנים...
אז זאת הזדמנות לומר תודה (:
לצפיה ב-'הו מעולה . שמחה לשמוע'
הו מעולה . שמחה לשמוע
19/08/2016 | 20:34
1
30
זה נדיר שמישהי לומדת ממני "מתכון" בהתחשב בכישורי הקולינריים

לכבוד הוא לי 
לצפיה ב-''
19/08/2016 | 21:24
3
איך היה השבוע שלי
04/08/2016 | 21:16
9
30
לצפיה ב-' משהו קטן וטוב '
משהו קטן וטוב
04/08/2016 | 21:18
3
43
לצפיה ב-'הספקנו להיות בים אחרי הצהריים'
הספקנו להיות בים אחרי הצהריים
05/08/2016 | 11:12
154
חתכתי מוקדם מהעבודה (ב 16:00) והספקנו להגיע לפני שהמצילים סוגרים את הים....
<לא מבינה למה לא מאריכים את עבודת המצילים עד לשעה 19:00, לפחות בחלק מהתחנות>
לצפיה ב-'קיבלתי את קבוצת הגיל שרציתי ללמד '
קיבלתי את קבוצת הגיל שרציתי ללמד
06/08/2016 | 01:14
219
וגם מי שאמור ללמד יחד איתי ממש בחור נחמד ולפי השיחה שהייתה לי איתו כשבאתי לראיון עבודה ולשיעור לדוגמא- יש לנו כימיה טובה. מקווה שכך יהיה בפועל . ממש מחכה בקוצר רוח להתחיל לעבוד שם.
לצפיה ב-'שבוע של עבודה עם הרגשה קלה של חופש'
שבוע של עבודה עם הרגשה קלה של חופש
07/08/2016 | 07:08
92
היינו בבריכה עם הילדים והיה ממש כייף.
לא היתה ארוחת שבת אז היה לנו ערב זוגי שלא תוכנן מראש ונהננו מסרט מול הטלויזיה שהיה מוצלח ביותר.
הילדים התבגרו ונתנו לנו לישון קצת למרות שהם היו ערים, זה היה ממש כייף מקווה שימשיך ככה .
מפגש משפחתי מוצלח ביותר, נהננו מאוד.
לצפיה ב-'לא משהו בכלל '
לא משהו בכלל
05/08/2016 | 11:16
179
- ילד ששוב לא רצה ללכת לקייטנה. משבוע הבא הוא בחופש.
- לחץ מטורף בעבודה
- שוב רבתי עם הבוס
- הגדול לא מסכים להכין עבודות לחופש שקבלו מבית הספר. זה מביא לויכוחים לא נעימים ("אתם לא מבינים מה הפירוש של המילים חופש?"
לצפיה ב-'שבוע רגוע וחביב '
שבוע רגוע וחביב
06/08/2016 | 01:13
171
חיכיתי למשהו וסופסוף זה הגיע ואפילו לפני הזמן קח שאני בכלל מבסוטית, קיבלתי כמה דברים שהזמנתי מאמאזון (חצאית, תיק, אוברול קצר) וממש נהנית ממה שקניתי.

היה לי די שבוע רגוע ונטול עבודה, אפילו התפנקתי ועשיתי פדיקור-מניקור, היה לי ממש נחמד

וזהו...מחר מצפה לנו ארוחת בראנץ' עם חברים- קניתי חלה טעימה ב-breads (אותה מאפיית "לחמים" כמו בארץ) ואני הולכת להכין פשטידת זיתים וגבינות.
לצפיה ב-'מעורב - מן הגורן ומן היקב...'
מעורב - מן הגורן ומן היקב...
06/08/2016 | 16:24
215
מצד אחד נקעתי את הרגל מה שהכניס בי תובנות לגבי כמה צריך להעריך כשיש שתי רגליים מתפקדות (לא חושבים על זה בדרך כלל) וגם תחושה גריאטרית לא נעימה (למרות שהנקע נבע מסיבה אובייקטיבית - פספסתי את העובדה שהמדרכה נגמרה כי משהו הסיח את דעתי....).

מצד שני לא היו פה אורחים השבוע , ויש או-פר חדשה שמתאקלמת לאיטה ואני מקווה שיהיה בסדר איתה. 

בגזרת ה-  הפציע עוד חתול רחוב מזה רעב בגינתנו. חתולי רחוב מאוד נדירים פה. אבל כנראה הכתובת שלנו עוברת משפם לשפם....   כמובן שלא עמדנו באומללות (הוא נראה כמו ניצול מחנה ריכוז) ונתנו אוכל - בחוץ ברחוב אבל בכל זאת. אבל בי נשבעתי שאם הוא חוזר ומתאושש - הוא יועבר לצער בעלי חיים בסוף. כי נגמר המקום בגנחיות שלנו.
לצפיה ב-' '
07/08/2016 | 07:17
1
224
תוצאות לא טובות בבדיקות של חמותי .

לצפיה ב-'מצטערת לשמוע'
מצטערת לשמוע
07/08/2016 | 18:08
124
זה מסוג הדברים הכי מטרידים
לצפיה ב-'נפתח פורום אולימפיאדה ריו 2016'
נפתח פורום אולימפיאדה ריו 2016
( לעמוד שלי בתפוז )
03/08/2016 | 14:14
11
19
המשחקים האולימפיים של קיץ 2016 עוד רגע כאן, ואנחנו מזמינים אתכם לפורום אולימפיאדה ריו 2016 כדי להתעדכן ולדבר על כל מה שחם!

היכנסו כבר עכשיו:
לצפיה ב-'האמת, כבר ארבע שנים אני מחכה לריו'
האמת, כבר ארבע שנים אני מחכה לריו
04/08/2016 | 21:23
6
176
בערך מרגע שנגמרה אולימפידת לונדון
<אצלי בקיצורים שם הפורום הוא לפורום בייג'ין 2008>

עם שני הילדים הגדולים חופשת הלידה שלי היתה מתוזמנת היטב עם המשחקים האולימפיים ושידורי הטלביזיה.

הפעם למרבה הצער, אני גם עובדת וגם אין שידורים בערוץ הראשון

לצפיה ב-'אין אולימפיאדה בערוץ הראשון? '
אין אולימפיאדה בערוץ הראשון?
05/08/2016 | 04:53
4
122
אז איפה משדרים אולימפיאדה? רק בערוצי ספורט יוקרתיים?

בתור ילדה הייתי צופה אדוקה, זה תמיד נופל באופן נפלא בחופש הגדול

בעיקר אהבתי את התעמלות הקרקע והקפיצות למים.  שחיה היה משעמם-טיכו לראות.

משבגרתי הפסקתי לראות. אולי כדאי שאעודד את ילדות הבית לראות קצת. 

באולימפיאדה של 2008 אני זוכרת שמישהי מהעיר שבה אני מתגוררת זכתה באיזו מדליה, נדמה לי שחייה או קפיצות למים, וארגנו לה קבלת פנים ממלכתית/עירונית ענקית כדי לצהול איתה בשבוע אחרי שהיא חזרה מהאולימפיאדה [לא שהלכתי...היו ילדה בת 4 וילדה בת שנתיים והייתי בהריון. אבל אני זוכרת את הפוסטרים]
לצפיה ב-'אין בערוצים הפתוחים '
אין בערוצים הפתוחים
05/08/2016 | 11:10
3
155
כחובבת ספורט בשידור ישיר (ולא משנה הענף) האולימאדה היא חלום.

קרבות של ג'ודו הם בין המועדפים עלי: זמן קצוב, הפתעות, מתח ונציגות ישראלית.

אני אוהבת להסתכל על הספורטאים לפני העליה לביצוע התרגילים הרבה פעמים רואים על הפנים של המתחרים מי יצליח ומי לא (תקף לרוב הענפים ...)

לצפיה ב-'וואללה? מעניין הענף הזה של צפי הביצועים על פי'
וואללה? מעניין הענף הזה של צפי הביצועים על פי
06/08/2016 | 16:26
90
הבעת הפנים. לא עלה על דעתי אף פעם. את צריכה לרשום על זה פטנט! 

ראינו את טקס הפתיחה - למרות שהתייאשתי בסוף. שיווו איזה אורך.... זה כן היה בערוץ ציבורי רגיל פה (NBC)
לצפיה ב-'אמא שלי אמרה לי שערוץ 5 פתחו את שידוריהם גם ללא-מנויים'
אמא שלי אמרה לי שערוץ 5 פתחו את שידוריהם גם ללא-מנויים
07/08/2016 | 17:33
1
78
לתקופת האולימפיאדה בתמורה לסכום כסף נאה שקיבלו מהמדינה. אז שבפועל יש בערוץ פתוח <אין לי מושג אם זה נכון... זה מה שהיא אמרה>
לצפיה ב-'אין לנו כבלים.... '
אין לנו כבלים....
07/08/2016 | 21:21
12
לצפיה ב-'בצעירותי הייתי צופה מושבעת של אולימפידות'
בצעירותי הייתי צופה מושבעת של אולימפידות
07/08/2016 | 07:14
75
אני זוכרת את אולימפידת לוס אנג'לס שהייתי ערה לילות שלמים בשביל לראות.
בינתיים מים רבים זרמו בנהר והספורט היחידי שהייתי עושה (לראות כדורסל ואולימפידות ) גם אותו הפסקתי לעשות ולא מוצאת לו זמן.
נראה, אולי אראה קצת לא בטוחה. כבר לא מכירה את השמות המובילים בתחומים שאותם אהבתי- שחיה ואתלטיקה קלה.
לצפיה ב-' אפרופו אולימפיאדה - מה הסיפור של דלילה חתואל?'
אפרופו אולימפיאדה - מה הסיפור של דלילה חתואל?
06/08/2016 | 16:50
3
184
קיבלתי במייל איזה פרסומת ממשרד עורכי דין ישראל שמתגאה בזה שייצג את הועד האולימפי הישראלי נגדה בהצלחה בערעור והצליח למנוע ממנה מלהיכלל במשלחת הישראליות לריו למרות שעמדה בתנאי הסף האולימפיים <נראה לי שאני לא הייתי מתגאה בזה מסיבות מצפון>

ועכשיו משחיפשתי לילדות ביו-טיוב את טקס הפתיחה מצאתי גם את זה:

לא הבנתי מה הסיפור. מדוע לא נתנו לה להיכלל במשלחת?
לצפיה ב-'היא השיגה את הקריטריון הבינלאומי'
היא השיגה את הקריטריון הבינלאומי
06/08/2016 | 22:55
2
190
אך לא השיגה את הקריטריון הישראלי.

לדעתי הסרטון מוגזם לגמרי מבחינת הטענה שהיא תחזור עם מדליה, זה לא ריאלי.
לצפיה ב-'למה נקבע קריטריון ישראלי הגבוה מהבינ"ל?'
למה נקבע קריטריון ישראלי הגבוה מהבינ"ל?
07/08/2016 | 17:39
1
114
הייתי חושבת שהמדינה תרצה משלחת גדולה ככל האפשר.

תוהה אם זה משהו ספציפי שקבעו כדי להשאיר אותה בחוץ במסגרת הפוליטיקות הידועות לשימצה של הועד-האולימפי-הישראלי (ע"ע היו"ר שמחזיק במשרה פור לייף). נגיד בצורת איזשהו "שיקול דעת כללי" שמאפשר להם להחליט מה שבא להם בהתאם לכמה מקורב/מקושר הספורטאי/ת?

או להבדיל שבכל ענפי הספורט קבעו מראש קריטריונים גבוהים מהבינ"ל (נגיד X שניות למקצה מסוים, או שיא אישי בגובה מסוים) והיא במקרה היא נפלה ברווח הזה. מה שמרגיש יותר אובייקטיבי

סטטיסטית נראה מתמיה שרק ספורטאית אחת נפלה ברווח הזה שבין הקריטריון הבינל" לישראלי [מניחה שאם היו עוד כאלה - גם הם היו מוחים]
לצפיה ב-'תמיד יש ספורטאי שנופל בין הקריטריונים.....זה לא אישי נגדה'
תמיד יש ספורטאי שנופל בין הקריטריונים.....זה לא אישי נגדה
07/08/2016 | 21:23
129
עד היום לא הצלחתי להבין למה הקריטריון הישראלי יותר מחמיר.
אולי כדי להקטין את כמות הספורטאים ושישארו יותר תקציבים לעסקנים.

באולימפיאדת החורף מצאו כאלו שפעם עסקו בספורט חורף רק כדאי לשלוח מישהו.
לצפיה ב-' שרשורפואי '
שרשורפואי
02/08/2016 | 23:35
11
12
לצפיה ב-'נקע בקרסול (כזה: כמעט)'
נקע בקרסול (כזה: כמעט)
02/08/2016 | 23:38
10
184
חלפו 24 שעות אז גמרתי עם הקרח. חוץ מלרחם על עצמי (ורשה זה כאן) ולא לדרוך על הרגל (כי כואב), יש איזה טריקים, תרופות סבתא, שיקויים או לחשים שאתן מכירות?  ומתי כבר ישתפר?

זה לא לתזזיתיות המכה הזו....
לצפיה ב-'הפתרון הוא מנוחה,'
הפתרון הוא מנוחה,
03/08/2016 | 00:27
93
ולא "להתחכם" אלא להרים את הרגל.
ואח"כ ללכת עם גרב גומי די הרבה זמן, כי אם לא שומרים,
יש נטיה ךנקוע את הקרסול שוב ושוב.
וכמובן איחולי החלמה ממני.
לצפיה ב-'לנוח ולשים רגל למעלה- תרגישי טוב'
לנוח ולשים רגל למעלה- תרגישי טוב
03/08/2016 | 03:12
23
לצפיה ב-' תודה לשתיכן!'
תודה לשתיכן!
03/08/2016 | 05:22
1
105
אני מנסה אבל זה לא נוח לעבוד ככה (מהבית מהבית - לא זזתי. בקושי אני זזה לחדר הסמוך)

בינתיים הביאו לי ארניקה (גם ג'ל וגם גלובולים) מההול פודז - המקומיים טוענים שזה עוזר להחלמה מהירה יותר.
לצפיה ב-'זהו שנראה לי'
זהו שנראה לי
03/08/2016 | 06:56
84
שזה לא מזרז ריפוי אלא מקל על הכאבים.
כאבי נקע קשים יותר מכאבי שבר. 
ולכן חשוב להקל על הכאב.
בכלל ישנה היום תיאוריה שטוענת שאם הכאב קל יותר ההחלמה מהירה
יותר, אפילו אחרי ניתוחים.
טוב שאת מקלה על הכאב, מותר גם בכדור משכך כאב.
ומה שחשוב יותר, לתת לרגל את זמן ההחלמה כדי שלא כל תועה קצת אחרת,
תחזיר את הנקע. הקרסול רגיש מאוד בהליכה.

לצפיה ב-'לא מבינה בזה רק שולחת תרגישי טוב'
לא מבינה בזה רק שולחת תרגישי טוב
03/08/2016 | 06:39
15
לצפיה ב-'כמו שאמרו - להרים את הרגל.'
כמו שאמרו - להרים את הרגל.
03/08/2016 | 19:34
59
לא זוכרת כמה זמן לקח לזה לעבור (אצלי זה היה בחודש חמישי עם הבכורה).
לצפיה ב-'אל תתחכמי עם נקע.'
אל תתחכמי עם נקע.
03/08/2016 | 21:35
3
124
כבר סיימת את השלב של טיפול ראשוני (תרופות אנטי-דלקתיות קומפרסים קרים וכו'), אבל צריך להרים את הרגל. כמה שיותר, ורצוי בשכיבה ולא בישיבה.
שימי לב שאם את לא מקפידה לתת לרצועה להחלים את בסיכון לנקעים חוזרים וזה לא כיף בכלל. אני זילזלתי ושנה אחר כך חטפתי עוד נקע. עכשיו הולכת לפיזיותרפיה שהייתי צריכה לעשות אחרי הפעם הראשונה...
לצפיה ב-'מאיזו בחינה "זלזלת"?'
מאיזו בחינה "זלזלת"?
04/08/2016 | 03:46
2
115
אם הנקע השני היה שנה אחר כך את בטוחה שהוא היה קשור לראשון?

מתייאשת. הולכת לנוח...
לצפיה ב-'לא בטוחה, חושדת...'
לא בטוחה, חושדת...
04/08/2016 | 22:03
1
120
לפני הנקע הראשון היו לי התעקמויות של הקרסול מדי פעם, מסדר הגודל של הנקע השני, אבל אף פעם הן לא נגמרו ברצועה מתוחה ובצורך לנוח שבוע עד להחלמה.
זילזלתי במובן שפשוט קמתי והמשכתי ללכת לדרכי, למקום שבו לא היה לי איך להרים או לקרר את הרגל. יצא שבסוף היום לא יכולתי לדרוך על הרגל ורק אז נפל לי האסימון שיש פה ארוע. אחר כך הגדלתי לעשות וחזרתי לעבודה אחרי יומיים, עם כאבים, ולא הקפדתי להרים את הרגל למעלה. לקח לזה בערך שבועיים לעבור, לא עשיתי פיזיותרפיה ולא נבדקתי. דפוקה, נו
לצפיה ב-'בנתי - תודה. את לא דפוקה '
בנתי - תודה. את לא דפוקה
06/08/2016 | 16:53
75
החיים הם עניין עסוק... ואין זמן לחשוב על זה.

עבדתי לגמרי מהבית ב-4 ימים מאז שזה קרה אבל להגיד שהרגל שלי היתה למעלה כל הזמן יהיה מוגזם...

בינתיים הזמנתי ברשת משהו שעוטף את הקרסול ומחמם יען כי אני מאמינה גדולה בתרפיית חום/אינפרא רד. זה כמו מין תחבושת אלסטית חשמלית/מתחממת (גם עם סוללה - לא צריך להישאר כבולים לשטקר)

מקווה שיעזור. 
לצפיה ב-'גירושין עגומים, לא בישראל ולא באשמת הרבנות...'
גירושין עגומים, לא בישראל ולא באשמת הרבנות...
01/08/2016 | 05:14
24
421
קחו סיפור המוכר לי - שמראה לדעתי שגירושים "רעים" (כלומר כאלה שכוללים מלחמת עולם בין שני אנשים) יכולים להיות זוועת עולם גם כשאין "רבנות" בתמונה. בכלל.

ארה"ב. זוג נשוי. נישואים אזרחיים. מהצד היה נראה נשוי "בסדר" (אף פעם אי אפשר לדעת כנראה). על כל פנים - שום דבר "דרמטי" חלילה. שני ילדים קטנים. 

יום אחד - לפני כמעט שנתיים - הודיעה האישה לבעלה שהחליטה להיפרד ממנו, ותוך שבוע-שבועיים עברה מ"אמרה" ל"עשתה" - שינתה את הסטטוס קוו, ארזה את שני ילדיהם המשותפים, עברה דירה למרחק שעה נסיעה, והודיעה לו שמרגע זה מותר לו לראות אותם שעתיים בשבוע - בחלון הזמן שהיא תקבע.

אץ רץ הגבר בסיפור לבית משפט, ומאז - כבר שנתיים, הם בהליכים משפטיים והוא בקושי מצליח לראות את ילדיו הקטנים. כסף הוא מעביר והרבה - גם מזונות ילדים וגם מזונות אישה (מדובר בסטייט שבה צריך לשלם גם לאישה למשך לא מעט שנים).  אחרי שנה וחצי כאלה  מתוך השנתיים הוא הצליח לקבל הסדרי ראייה *זמניים* של פעמיים בשבוע למעט זמן בחלון שאיננו נוח לו, ומתוכו הוא צריך ליסוע שעה הלוך ושעה חזור אלא אם כן הוא מוכן לראות אותם רק בפארק ליד הבית החדש של אמא שלהם או משהו כזה.

הדיונים המשפטיים הם אינסופיים. מונו כמה מומחים שנועדו לקבוע את כשירותו כהורה (במבט מהצד אין בעיות מיוחדות - נראה שכחלק מהאסטרטגיה המשפטית האישה טוענת שיש). 

ובכל זאת - כאמור כמעט שנתיים והסוף לא נראה באופק. כל 4-6 חודשים נקבע עוד דיון בבימ"ש. האישה מנסה לקבל "משמורת מלאה" כלומר "אפס משמורת לאב" - רבות הספקולציות מדוע (נקמה? שנאה? טירוף הדעת? כי קביעה כזו תאפשר לה לעבור עם הילדים למדינה רחוקה קרוב למשפחתה? אולי היא באמת מאמינה שייטב לילדיהם הקטנים בקושי להכיר את אבא שלהם שבעיניה איננו אב כשיר? או שילוב של כמה מאלה? כאמור הכל ספקולציות) 

מהצד נראה שהכרעה סופית בעניין המשמורת יכולה לקחת עוד 5 שנים.

"עגינות"/התרת נישואין איננה בעיה בסיפור. זה לא ממש מעניין את האישה וממילא יש No fault divorce שמאפשר לצד אחד לכפות גירושין/להתיר את הנישואין - http://family.findlaw.com/divorce/an-overview-of-n...

ועדיין המצב לגמרי לגבר בסיפור.

נניח שהיה לכם שרביט קסמים להגדיר את מערכת המשפט במדינה ההיא. מה הייתם עושים? יש בכלל פתרון?
לצפיה ב-'קשה להגיב כשאין פרטים מעבר ל"מהצד הם נראו בסדר/'
קשה להגיב כשאין פרטים מעבר ל"מהצד הם נראו בסדר/
01/08/2016 | 05:46
1
202
אין בעיות מיוחדות". אם יש דבר אחד שלמדתי בחיים, זה שאי אפשר לדעת מה באמת קורה בבתים של אחרים. "מבט מהצד" פשוט לא אומר הרבה. אולי הוא באמת לא כשיר, ואולי לכן היא נסעה כל כך רחוק, כדי באמת להרחיק את הילדים ממנו. ואולי הוא כן כשיר והיא סתם מתעללת בו.  אולי היא מפחדת להשאיר את הילדים לבד איתו. ואולי היא בכלל ניצלה אותו כדי לעשות ילדים ולקבל עליהם מזונות. פשוט אי אפשר לדעת. אני מכירה גם גירושין מכוערים שבכלל לא כללו ילדים, כי האישה ניצלה את מה שהחוק מאפשר באותה מדינה. אין ספק שהחוקים לגבי גירושין במקום הספציפי משפיעים על מה שבפועל קורה, ושלא ר-ק בארץ החוקים הם בעייתיים מהבחינה הזאת, אלא יש מקומות אחרים שבהם הם מאוד בעייתיים.
לצפיה ב-'את צודקת - אין בינינו אי הסכמה בקטע הזה'
את צודקת - אין בינינו אי הסכמה בקטע הזה
01/08/2016 | 15:25
186
וממילא - זכותה להתגרש ממנו גם "סתם" בשל "הבדלים שאינם ניתנים לגישור". 

בנוסף, הזכרת לי את הספקולציה של "אולי היא סתם ניצלה אותו כדי לתקתק ילדים עם מקור מימון נוח" (ספקולציה שמתאימה היטב לנסיבות אגב. היא התחתנה איתו בשלהי שנות ה-30 לחייה, עשתה איתו 2 ילדים תוך 3 שנים ופוף נעלמה מהשטח ).

לדעתי בארה"ב לגור במרחק שעה נסיעה זה ממש לא נחשב "כל כך רחוק" אלא זה נחשב ממש להישאר בסביבה/באותו אזור אורבני/מטרו.

עדיין אני לא רואה איך חוק יכול לפתור כזה מצב כשדיונים משפטיים לוקחים שנים, ובינתיים מרוויח/ה בן הזוג שלקח את המצב בידיים ושינה את הסטטוס קוו (במקרה הזה זו היא)

וזה לא שבארץ זה לוקח פחות. קראתי ראיון ב"הארץ" לפני כמה חודשים עם טל בנין, שציין שתהליך הגירושין שלו ארך 12(!) שנה. טירוף. 
לצפיה ב-'כמה "פולניות" יהיה במשפט'
כמה "פולניות" יהיה במשפט
01/08/2016 | 08:12
10
246
הבא שלי---
הנה זה מה שטענתי בשרשור הקודם--(מה שאמרתי כם--זו פולניות מגעלה--אבל אמת
מערכות יחסים בין אנשים במיוחד בזוגיות שהמציאות הזוגית היא חכוך יומיומי
בכל תחומי החיים בין שני אנשים--במיוחד זוגיים--היא תלוית אופי, חינוך,
מציאות של צרכים--ואין למימסד שום "כח" 
גם ל"חוק" אין כח מול התנהלות בני האדם--גם אם החוק יחייב לשלם,
והנתבע (בלי קשר למגדר)לא ישלם--מקסימום יושיבו בכלא---ואז? אז גם לא יהיה לו ממה לשלם.

בסיפור שהבאת--אין די פרטים--על פיו ראה שהאשה כאן אכזרית בהתנהלות שלה, אבל ואבל גדול--מי יודע כמה היא סבלה עד להחלטה כזו?
לא מאמינה שמישהו "מפרק" ומתמודד בהליכים משפטיים כשממש כיף לו וטוב לו.
מענין--מה עשה אותו בעל--כדי שהיא תתנהג כך?
ומדגישה--לא מצדיקה אותה.
לצפיה ב-'זכותה להתגרש ממנו בעיני'
זכותה להתגרש ממנו בעיני
01/08/2016 | 15:30
9
184
גם אם לא "סבלה" אלא פשוט כי לא מתחשק לה להמשיך לחיות איתו. אם זה אין לי בעיה "מוסרית" או איך שלא נקרא לזה. היא לא צריכה להצדיק את החלטתה להתגרש ממנו. וגם הוא לא היה צריך אם היה יוזם את ההחלטה להתגרש ממנה.

הבעיה היא שיש להם ילדים משותפים שמרגע שהיא החליטה לעזוב הפכו דה פקטו להיות 100% בשליטתה (לא בגלל בית משפט - שטרם פסק פסיקה סופית בעניין ושבקצב הזה עד שיזוז הילדים יהיו בחטיבת ביניים ולא יעניינו אותם הורים אולי - אלא בגלל שדה פקטו החזקה עליהם בידיה ודט'ס איט)

זה גם לא קטע של אישה/גבר. אם גבר היה עושה את אותו דבר זה גם לא בסדר... כשאפשר למרוח את זה על פני דיונים של שנים - מי שלוקח את העניינים לידיים הוא זה שמרוויח
לצפיה ב-'האמת שזו שאלה מעניינת. בכלל לא ברור לי'
האמת שזו שאלה מעניינת. בכלל לא ברור לי
01/08/2016 | 16:10
8
163
שאם הגבר היה זה שלקח את הילדים ונסע היו (המשטרה, בית המשפט, וכו') מתייחסים לזה באותה צורה. תכלס יש הרבה מקרים שבהם אחד ההורים נחשב כאילו הוא חטף את הילדים בנסיבות שאת מתארת, ולא ברור לי האמת למה במקרה זה זו לא נחשבת חטיפה.
לצפיה ב-'גם אני מתחבטת באותה השאלה'
גם אני מתחבטת באותה השאלה
01/08/2016 | 16:30
7
145
איכשהו מרגיש לי ש"חטף" בהגדרה הקלאסית זה כשהורה אחד לקח את הילדים ומתחבא מההורה השני - שלא יודע בכלל איפה הם נמצאים/איפה גר ההורה השני.

אז פה זה לא המקרה אבל זה די קרוב. היא "הרשתה" לו לראות אותם בערך שעתיים בשבוע. עכשיו זה בערך הוכפל הודות להסדרי ראייה זמניים של בית המשפט ירום הודו.

זה עדיין מעט מאוד זמן מתוך 168 שעות בשבוע. מילדים שראו את אבא שלהם כל יום והרבה, הם רואים אותו עכשיו 4 שעות בשבוע ולא בסביבת הבית שלו כי אחרת הוא יבזבז את כל החלון העאלק-נדיב הזה בליסוע איתם שעה הלוך ושעה חזור.

וגם אני מרגישה שאם גבר היה עושה אותו דבר אז בית המשפט היה מואיל לזוז יותר מהר <ואין לחשוד בי שאני שונאת את כל הנשים וחושבת שכולן "נחשיות"....>

כמו שציינתי - מדובר בילדים קטנים מאוד. והוא מפספס חלק ניכר מילדותם המוקדמת בגלל שאמא שלהם החליטה להתגרש ממנו [שזו, אין חולק, זכותה המלאה, אבל דה פקטו - גם הילדים "התגרשו" ממנו פחות או יותר ]
לצפיה ב-'יש לי הרגשה שהוא סיפר לך את הצד שלו'
יש לי הרגשה שהוא סיפר לך את הצד שלו
02/08/2016 | 03:08
5
123
בסיפור וזה לא ממש מתישב כנראה עם האמת האובייקטיבית. אני מניחה שמדובר במקרי אלימות שלו כלפי האישה או הילדים (או גם וגם). הרי הוא לא בדיוק היה מספר לך - הרבצתי לילדים ולאישתי ולכן היא ברחה ממני, נכון? הוא היה משמיט את החלק הזה.

לצפיה ב-'זה נכון שאני מכירה את הסיפור מהצד שלו '
זה נכון שאני מכירה את הסיפור מהצד שלו
02/08/2016 | 04:00
4
167
אבל אני מכירה את פרטי הסיפור היטב מבחינת מה שנטען על ידה בבית המשפט (כי אני רואה מסמכים כשאני נשאלת לעצות לעתים למרות שזה לא התחום שלי כלל. אבל אני גם בחינם לעומת זאת...you get what you pay for) 

אז אני יודעת מה הטענות העולות מצידה בפני בית המשפט. הטענות שלה *אינן* כוללות טענות אלימות שלו כלפיה או כלפי הילדים [ אחרת היה לי קשה מוסרית לייעץ מהצד "שלו"]. הן כן כוללות טענות שלה על כך שהוא אינו הורה כשיר בעיניה [לא אכנס ליותר פרטים. אבל כמו שציינתי, לא מדובר בטענות "דרמטיות"].

על כל פנים בינתיים [כבר שנתיים של דיונים - כפי שציינתי], היא לא הצליחה להביא הוכחות לטענות האלה, והסטטוס קוו בינתיים הוא שהילדים בחזקתה. השופט/ת [כל פעם אחד/ת אחר שלא מכיר את התיק מקודם] טרם הצליחו לקבל ממנה ראיות לטענות. הם מתחילים אחד/אחת לאבד סבלנות בדיונים, לכן נקבעו -  אחרי שנה וחצי של דיונים - הסדרי ראייה זמניים - אבל להגיע לסגירה של הסיפור הזה ייקח עוד שנים להערכתי (הלא מקצועית - מודה - אבל אני רואה שכל פעם יש דיון ואז נקבע אחד אחר חצי שנה קדימה).  מסיבות של ליאביליטי - אף שופט/ת לא היה רוצה לעמוד אחר כך לביקורת והיה אם הטענות שלה יימצאו נכונות בסופו של יום/עשור. אז הם לוקחים שנים וכל פעם קובעים דיון חדש לעוד 6 חודשים כדי לדון בהוכחות.  בינתיים מונו כל מיני מומחים. המומחים הגישו ממצאיהם שלא תמכו בטענות האם. ועכשיו הדיון המשפטי הוא בשלב ההתנגדויות שלה לממצאי המומחים שלא-השביעו-את-רצונה. אחרי שזה ייגמר - אם זה יימשך באותה הרוח המנשבת כרגע  -  היא מתכננת לערער הלאה - עוד שנים רבות ומאות אלפי דולרים קדימה.

על כל פנים, את צודקת שאני מכירה את הסיפור מהצד שלו. אז בואי ניקח את זה לאקסטרים. נניח שאת צודקת בהנחתך ושהיא טוענת בכתבי בית הדין בפני בית המשפט שהוא נהג באלימות כלפי הילדים/כלפיה, ונניח שהיא גם צודקת בטענתה זו. גם אם זה היה המצב - אז משעברו שנתיים הייתי רוצה שבית משפט כלשהו יפסוק כבר בעניין הזה - לכאן או לכאן.  המצב הקיים הוא שדה פקטו כל טענה שלה מקבלת משקל של כאילו הוכחה לכאורה כל עוד לא הוכח אחרת. ומאחר שהתהליך לוקח שנים - זה רווח נקי "שלה" בזמן שטחנות הצדק לא זזות.... 

שוין - זה לא סיפור שמח. והוא מוכיח שלא הכל נוצץ ב-  גם אם אין בה "רבנות".

היזהרו מעצי הבאובב ילדים... וגם מלהתחתן עם א/נשים שלהתגרש מהם אחר כך זה יהיה גהינום עלי אדמות

לצפיה ב-'מסכימה עם שתי השורות האחרונות'
מסכימה עם שתי השורות האחרונות
02/08/2016 | 06:48
123
מזעזע שבית המשפט לוקח את הזמן ככה. דווקא במקרים שעקבתי אחריהם היו הכרעות דין יחסית מהירות, נניח תוך שנה או פחות ממקרי העבירה, אבל כנראה זה שונה כי המקרים שעקבתי אחריהם היו פליליים וכאן זה דיני משפחה (? מניחה, אני לא מבינה כלום בנושא). ויכול להיות שזה משתנה גם בהתאם לאזור/מדינה. בכל מקרה זה עינוי דין לכאן ולכאן.
ועדיין, למרות שאין ספק שיש מספיק אנשים חא#ות, מקרה העגינות זאת החלטה של הרבנות ושל ממשלת ישראל שנותנת להם תמיכה. כמו שציינת, במקומות אחרים זה לא קורה, אין גוף דתי עם שליטה כזאת גדולה על הצמתים החשובים של החיים שמכריח גם אנשים שלא קשורים אליו ולא מאמינים בו לעבור דרכו. גברים (בדוגמה של השרשור השני) יכולים להיות חולירות, אבל אם לא יהיה להם כל כך הרבה כוח על הנשים, יהיה הרבה יותר קל.
לצפיה ב-'את יודעת, לא תמיד זה חייב להיות אלימות פיזית'
את יודעת, לא תמיד זה חייב להיות אלימות פיזית
04/08/2016 | 15:35
2
100
ולכן היא כנראה לא מופיעה במסמכים של בית המשפט. אני מכירה זוג (גם הוא דרך אגב , בארצות הברית) שגם הוא התגרש כבר לפני כמה שנים ועד היום , בערך שש שנים אחרי,עדיין בדיונים והמריבה נוראית. את הסיפור שלהם שמעתי גם מצידו של הבעל, שלא הבין איך אחרי עשרים שנה אשתו קמה ועזבה אותו. לקחה את הילדים ועזבה.יום בהיר אחד. הוא היה ממש אומלל ואפילו הוא סיפר שהיא עזבה אותו לטובת גבר אחר. הוא היה חבר מאוד טוב של בעלי ובן אדם מאוד מקובל וידוע בחברה בעיר מגורינו. כולם ריחמו עליו והתחילו גם הם להכפיש את גרושתו. איך היא עשתה לו את זה. קמה והלכה כך סתם.... ורק בעלי חשד במשהו. בעלי סיפר לי שהם חברים כבר שלושים שנה והוא היה בן בית אצלם. כל יום שישי הוא היה מוזמן לארוחת ערב ובערבים באמצע השבוע קפץ לבקר והוא סיפר לי מה הוא ראה. הבעל היה משפיל את אשתו, כל הזמן מתערה בה, אומר לה שהיא לא שווה כלום, צוחק עליה, מקלל אותה... בשבילו היא היתה אפס. כעבור שנה, פגשנו אותה והיא סיפרה לנו את הסיפור. כל השנים היא ספגה וספגה ופשוט נמאס לה. לה היתה מסוגלת יותר. קמה והלכה. אבל היא לא רצתה רק להתגרש, היא רצתה גם להכאיב לו ולהראות לו שהיא גם יכולה להיות חזקה והיא פגעה בו בכסף. עד היום יש להם דיונים בבית המשפט על ענייני כספים. וכבר שש שנים הם רבים.והיא בחיים לא סיפרה לאף אחד על מה שהיא עברה. היא שמרה את זה לעצמה. גם לא בבית המשפט. והוא עדיין, אצל רבים בסביבה, הבעל המושלם שאשתו יום אחד השתגעה ועזבה אותו ורוצה את הכסף שלו.
אז זהו, לעולם אין לדעת מה קורה אצל בני זוג. אני חושבת שלכל דבר יש סיבה, אפילו שהיא לא נראית לעין. ואני גם חושבת שאם האישה אמרה שלדעתה הוא לא כשיר להיות אבא, אולי יש אמת בדבריה.
לצפיה ב-'תודה. מעניין ומעורר מחשבה הסיפור שתיארת'
תודה. מעניין ומעורר מחשבה הסיפור שתיארת
04/08/2016 | 16:34
1
100
אין ספק שהמכנה המשותף בינו לבין הסיפור שהבאתי הוא שברור מהעובדות שהאישה רוצה נקמה = מקסימום כאב ופגיעה בבעל.  והגיוני מאוד שגם במקרה שאני תיארתי יש לה סיבה,  סובייקטיבית בטוח ואולי גם אובייקטיבית מוצדקת, שמניעה אותה (אין עשן בלי אש....).  

חלק מהנסיבות העובדתיות שונות במקרה שאני הבאתי (נישואים קצרים מאוד - רק כמה זמן שלקח בשביל לתקתק שני ילדים בהפרש קרוב, גדר המריבה איננו על כסף, הבעל לא "אומלל" או ידוע, ולא נראה לי שיש רבים שמדברים על זה - אולי כי זה היה כה קצר. 20 שנה זה משהו אחר...). כמובן אני לא יודעת את כל העובדות. וגם - יש היבט סובייטיבי לעובדות.

קטונתי מלדעת מי "צודק" במקרה הספציפי. אני רק חושבת שזה שמערכת המשפט מסיבות מוסדיות מאפשרת כזה מסע נקמה - זה לא טוב. כי

1. אולי ב-50% מהמקרים הנקמה "מוצדקת", אבל ב-50% היא לא תהיה.... יש כל מיני פסיכים/יות בעולם.

2. אפילו ב-50% שהיא מוצדקת - הליכי המשפט לא אמורים לשמש "כלי נקמה"

בלי קשר - עצוב שהאישה במקרה שתיארת לא נטשה הרבה קודם. נראה לי שזה היה חוסך לה הרבה שנים של עוגמת נפש. כמות הלבה הרותחת אצלה בנשמה כרגע היא בטוח לא דבר בריא
לצפיה ב-'אני לא מסכימה שמדובר בנקמה וזהו'
אני לא מסכימה שמדובר בנקמה וזהו
04/08/2016 | 17:53
78
לדעתי לחשוף את הילדים להתנהגות של אבא שלהם כמו שתיארה בילבי זה הגנה על חסרי ישע ושמירה על הבריאות שלהם. בהחלט יכול להיות שמעורב כאן רצון לנקמה, אבל אבא שמתיחס ככה לאשתו איך נדמה לך שמתיחס לילדים? באיזה שמות הוא קורא להם, איזה נזק נפשי בלתי הפיך הוא גורם? אם ככה הוא פגע והזיק לאשה מבוגרת ובגירה, איך ילדים אמורים להתמודד עם כזה אדם, ובמיוחד כשמדובר באבא שלהם? לדעתי יש הורים שצריכים להרחיק מהילדים ולא רק על אלימות פיזית אלא גם על מקרי אלימות מילולית כזאת. בלי שום קשר לנקמה, אלא כדי להגן על הילדים.
לצפיה ב-'רק עכשיו אני קוראת את זה'
רק עכשיו אני קוראת את זה
04/08/2016 | 23:22
94
ואני חייבת להגיד לך שזה נשמע מוזר. יש הסדרי ראייה זמניים והם רק של 4 שעות בשבוע במדינה בה יש joint custody? משהו מאוד מוזר בסיפור הזה. יכול להיות בהחלט שאח שלה הוא תותח והגבר נפל על עו"ד עם עיצות אחיתופל, אבל יכול להיות שיש דברים נוספים שגורמים לכך. 

לצפיה ב-'אני חושבת שלפעמים מה שמוצג לאנשים זה לא מה שקורה בפועל'
אני חושבת שלפעמים מה שמוצג לאנשים זה לא מה שקורה בפועל
03/08/2016 | 03:15
128
בנישואים וזוג שנראה ביחסים תקינים וטובים בעצם יכול לריב ולשגע אחד את השני נונסטופ.

אני חושבת שאם הם כבר לא מסתדרים/לא אוהבים/לא רוצים את הזוגיות הזו אז עדיף להיפרד במיוחד אם מרגישים שניסו הכל כדי לפתור.

אין ספק שהוא במצב חרא- גם משלם המון כסף, גם בקושי רואה את הילדים והמשפט הזה נסחב עוד ועוד.

אני לא מהאנשים שחושבים שצריכה להיות יד קלה על ההחלטה להתגרש אבל יש נישואים שלפעמים עדיף לכולם שיגמרו.
לצפיה ב-'הגבר שבסיפור מספר לך את הצד שלו'
הגבר שבסיפור מספר לך את הצד שלו
04/08/2016 | 12:46
8
162
ואין לך דרך לדעת מה בדיוק קורה שם. 
בהרבה סטייטס קיים Fiduciary Duty, כלומר, שלבן הזוג אסור לפעול שלא בתום לב, והעונשים המונטרים על מי שעובר על כך עשויים להיות גבוהים מאוד. בארה"ב בהרבה מדינות ברירת המחדל היא joint custody, אז שוב לא ברור איך האשה לוקחת את הילדים אליה דה פקטו. הנקודה השלישית הלא מובנת היא איך יש להם ממון לעוד ועוד דיונים בבית משפט. העלות של עו"ד היא אסטרונומית ו צריך לשבת על ממון קטן כדי למשוך גירושין 
לצפיה ב-'מעניין - תודה. הכל מתאים. '
מעניין - תודה. הכל מתאים.
04/08/2016 | 15:13
7
136
 נכון - אני מכירה את הסיפור בעיקר מהצד שלו (אבל קראתי גם את מסמכי בית המשפט שהם אובייקטיביים ונראים לי מתאימים לסיפור שאני מקבלת)

ברירת המחדל במדינה האמורה היא אכן ג'וינט קסטדי. האישה מנסה להתגבר עליה דרך בית המשפט. אולי בגלל זה זה ההליכים ייקחו עשור .  בינתיים לא נראה שהיא מצליחה, אלא אם כן האסטרטגיה היא למשוך זמן - בזה היא מאוד מצליחה.

ה"לוקחת דה פקטו"? פשיטא. איך אומרים? חזקה היא עיקר הבעלות.  שמה אותם באוטו ועברה איתם דירה למקום אחר. עד שיפסוק בית המשפט בעניין החזקה יחלפו שנים רבות במהלכן הדה פקטו זה מה שיש [כמו בבדיחה העגומה: או שהכלב ימות או שהפריץ ימות]

עלות הדיונים אסטרונומית - את צודקת ב-100%. לאישה יש אח עורך דין שמייעץ לה בחינם, אז היא "מייצגת את עצמה" עם ייעוץ צמוד. מדובר באישה שיודעת קרוא וכתוב+++  

הבעל שרף את כל חסכונותיו על עורכי דין, ועכשיו הוא בשלב ההלוואות.  כלומר מממון קטן, לאפס ממון, לחובות ההולכים ותופחים.  למותר לציין שבסופו של יום זה יבוא על חשבון הילדים המשותפים [ע"ע כסף לקולג' או כסף "לעזור לילדים" משיגדלו]. הוא אף הציע לאישה לשים את הכסף, כשעוד היה משהו, בטראסט לטובת הילדים במקום לשרוף על עורכי דין [כלומר - שזה יהיה כסף שהוא לעולם לא יוכל להנות ממנו אלא שיהיהרק עבור הילדים המשותפים] ובמקום זה לקחת איזה מגשר או בורר שיפסוק במחלוקת ביניהם במקום המאבק המשפטי הממושך שעולה הון. היא סירבה וסיבותיה עימה [אין לי מושג מהן]

תודה רבה על הטיפ של הפידושיארי דיוטי. אבדוק את הנושא. אם הבנתי נכון ממה שאת אומרת זה פידושיארי דיוטי ספציפי להקשר של דיני משפחה/יחסי ממון בין בני זוג?
לצפיה ב-'מסמכי בית המשפט הם לא בהכרח אמת אובייקטיבית, ממש לא'
מסמכי בית המשפט הם לא בהכרח אמת אובייקטיבית, ממש לא
04/08/2016 | 18:19
88
את לא יודעת מה קרה ביניהם שלא רשום במסמכים, כמו שבילבי כתבה למעלה שהיו הרבה דברים עם אותו זוג אבל במסמכי הגירושין זה לא היה רשום.
לצפיה ב-'או קי, זה בהחלט מסבך את העניינים'
או קי, זה בהחלט מסבך את העניינים
04/08/2016 | 22:49
5
100
העובדה שאחיה עו"ד ולכן אין לה הוצאות על עו"ד בעוד שהגבר טובע בהן. 
בהחלט לגבי  Fiduciary Duty. תעשי חיפוש לגבי הסטייס שרלוונטי למקרה. אסור לה לקחת את הילדים ולעבור איתם דירה כפי שגם אסור לה לרוקן את חשבון הבנק. 
יתכן והבעל יצליח לגרום לאשה לשלם את מחצית מעלות העו"ד שלו, כי לה יש יעוץ חינם. אני יודעת שבמקרים בהם צד אחד עשיר מאוד, הצד העשיר צריך לממן את עלות העו"ד של הצד בלי האמצעים. שוב תלוי בסטייט, אבל שווה לבדוק. 
ואם העו"ד של הגבר אומר שאין מה לעשות אם האשה לקחה את הילדים (ועוד במדינה של אחזקה משותפת) צריך לבדוק על להחליף מהר עו"ד. יש הרבה גרועים מאוד וכדאי להגיע למישהו טוב דרך המלצות ממישהו שסומכים עליו. 
בהצלחה, נשמע סיפור קשה מאוד. 
לצפיה ב-'אגב חשוב '
אגב חשוב
04/08/2016 | 23:03
83
במהלך הגירושים לפני שהם סופיים אפשר להוציא temporary order שמפרט את ה - custody rights. ואז אם האשה לא מקיימת את זה, בית המשפט והמשטרה מתערבים. 
הגבר צריך לעשות הרבה הרבה שיעורי בית. לא לסמוך על העו"ד אלא לבוא ולשאול שאלות לאחר שיש לו הרבה ידע.  בהנחה שהוא אבא טוב פעולות האשה לא ברורות ולא הגיוניות וזה עלול להתנקם בה. 
האשה צריכה להפנים מה פירוש הדבר חזקה משותפת, ולהבין שהדרך היחידה היא להתמודד עם העובדה, ולדעת שטובת הילדים היא החשובה ושטובת הילדים היא שההורים לא יהיו בכסח ושכל הורה יהיה מעורב בחיים שלהם. 

לצפיה ב-'תודה. לגבי "אסור לה לקחת את הילדים ולעבור איתם דירה"'
תודה. לגבי "אסור לה לקחת את הילדים ולעבור איתם דירה"
04/08/2016 | 23:42
3
106
נשמע מתמיה 

נניח שאישה נשואה עם ילדים קטנים רוצה להוביל מהלך פרידה וגירושין. היא אמורה להגיע להסדרי משמורת עם האב לפני ש"מותר" לה לעבור דירה? הרי זה לוקח שנים רבות כמו שאנחנו רואים...אז היא חייבת להישאר איתו תחת אותה קורת גג בזמן הזה? או שהיא חייבת להשאיר את הילדים מאחור?

מה המהלך הראוי/נכון בעצם כשאין הסכמה בין הצדדים?  אף פעם לא חשבתי על זה.
לצפיה ב-'לא יודעת מה החוקים, אבל ההגיון אומר שהיא היתה צריכה להישאר'
לא יודעת מה החוקים, אבל ההגיון אומר שהיא היתה צריכה להישאר
05/08/2016 | 11:05
79
באותו אזור. לא אותו בית אבל לא כ"כ רחוק.....
זה שהיא הוציאה את הילדים מהמסגרות שלהם בשביל המעבר לדעתי גם בעייתי.

לצפיה ב-'את חושבת עוד במונחים ישנים או ישראלים'
את חושבת עוד במונחים ישנים או ישראלים
05/08/2016 | 13:02
1
108
שלאמא יש חזקה על הילדים באופן אוטומטי. 
כשיש joint custody, הכוונה היא ששני ההורים אחראים במידה שווה על הילדים, אין אף הורה שיש לו זכות גדולה יותר מלשני. 
בכל סטייט חוקים שונים מן הסתם, אבל ברור שלאמא (או לאבא) אסור סתם כך לקבוע עובדות בשטח ולקחת את הילדים. לפני שבן זוג עוזב את הבית, צריך שבני הזוג יגיעו להסכמה ביניהם בנוגע לילדים (יעשו parenting plan). היה ולא הסכימו, צריך להוציא מבית המשפט הסדר ראייה זמני. למרות זאת, כל עוד בני הזוג נשואים וכל עוד אין הסכם custody, כל הורה יכול לקחת את הילד, אבל אז בן הזוג יכול וצריך להוציא מיד temporary custody motion. 

נשמע לא טוב שבית המשפט מאשר לאבא לראות אותם רק 4 שעות שבועיות, במיוחד לאור העובדה שהאמא לקחה את הילדים על דעת עצמה (דבר שעשוי להעיד שטובת הילדים לא מול עיניה, ולכן אם אין לכך הצדקה טובה זה עשוי לפגוע באם כשבית המשפט בא לקבוע). אני מקווה שהכל יסתדר בצורה שהכי תטיב עם הילדים כי זה לא סיפור פשוט. 
לצפיה ב-'רק משהו עקרוני'
רק משהו עקרוני
06/08/2016 | 21:33
74
שלא נכנס לענין המשפטי המורכב של מדינות ואג'נדות חיים של כל אחד/ת.
בד"כ אין הוראה לחזור ולחיות קרוב יותר, או שאחד ההורים
יהיה דומיננטי בחיי הילדים, (כאן האבא שרואה אותם שעות ספורות)
זה כשיש אלימות מצד האב. 
גם בארץ, יש הוראה שבמקרה של אלימות--יש מקומות מיוחדים למפגש 
של ההורה האלים.
שאר הנושאים הם באמת ארוכים ומיגעים.
לצפיה ב-'לאורך קריאת השרשור'
לאורך קריאת השרשור
05/08/2016 | 11:19
151
אני זזה מצד לצד לגבי מי צודק, איפה נמצא הצדק ומה נכון לעשות.

הכי גרוע בסיפור הזה זה משיכת הזמן. מכאיב לכולם עולה כסף לכולם.

דברים מעניינים עלו פה לגבי השוני בזכויות בארה"ב - הפתיע אותי נושא עלויות עורכי הדין והחלוקה בעלות עורך הדין.
לצפיה ב-'דיכאון לאחר לידה. מידע שיש חשוף לציבור'
דיכאון לאחר לידה. מידע שיש חשוף לציבור
31/07/2016 | 23:02
1
209
שלום וברכה
אני אורי דבש כתב בעיתון 'חדש בעמק' המופץ בכל שבוע בעפולה ובסביבה. העיתון בעל תפוצה רחבה יחסית של קוראים. בנוסף, אני נשוי ואב לילדה קטנה ומתוקה כבת חצי שנה.
אשתי ואני עברנו לידה לא פשוטה וגם לאחר הלידה אנו עוברים את תהליכי הגידול באופן מעט מאתגר.
לאור הניסיון האישי שלי, מצאתי לנכון לכתוב כתבה שתעסוק בדיכאון לאחר הלידה במטרה להפוך את הנושא למעט מדובר יותר (בעיניי ובעיני אשתי הנושא לא מדובר יחסית בחברה הישראלית).
בחודשים האחרונים קראתי מחקרים שונים שמצאו שדיכאון לאחר לידה בישראל נפוץ יותר לעומת מדינות מערביות אחרות. בנוסף ובאופן מפתיע לדעתי, נשים דתיות ומסורתיות נמצאות בסיכון גבוה יותר לדיכאון לאחר הלידה.
לאור כל מה שכתבתי למעלה, אני בונה כתבה שבנויה על אותם מחקרים ובנוסף ראיונות עם הצוות הרפואי של המרכז הרפואי 'העמק' בעפולה הנמצא גבוה בסטטיסטיקה של לידות.
שאלתי- האם אתן מכירות אישה או זוג הגרים באזור עפולה, מועצה אזורית גלבוע, עמק יזרעאל אשר עברו דיכאון לאחר הלידה ורואים חשיבות לבוא ולדבר על זה (ללא חשיפת פרטיים מביכים חלילה) לראיון קצר איתי שייקח בין 30-45 דקות?
תודה על שיתוף הפעולה
אורי דבש
0504782232
לצפיה ב-'היי אורי'
היי אורי
01/08/2016 | 04:45
140
מאחלת לך הצלחה בסיפור החשוב הזה

לצפיה ב-'מחפשת ממש פסיכולוג טוב לגדול שלי'
מחפשת ממש פסיכולוג טוב לגדול שלי
29/07/2016 | 10:34
9
298
בוקר טוב
מזמן לא כתבתי פה...
הגדול שלי בן 10 עם חרדות...
אני מודאגת ורוצה בשבילו ממש פסיכולוג טוב שאוכל לסמוך עליו
עד כה כל מי שהמליצו לי - מלא
מוכנה לשלם פרטי ומוכנה גם לנסוע
לכן -
ממש אודה לכן אם מישהי מכירה פסיכולוג/ית קליני לילדים ממש טוב
באזור המרכז-שפלה
עדיף מניסיון אישי אם אפשר

תודה
לצפיה ב-'עוד קצת פרטים?'
עוד קצת פרטים?
31/07/2016 | 21:37
6
170
חשוב לך שיהיה גבר?
האם מרכז שפלה זה תל אביב או רחובות?
אנסה לחפש לך

רק אציין שחודש אוגוסט הוא הזמן ה"קלאסי" בו גם פסיכולוגים יוצאים לחופש, אז אולי זה מקשה על העניין.
לצפיה ב-'בטח לא חשוב לי דווקא גבר, בהחלט אפשרי פסיכולוגית'
בטח לא חשוב לי דווקא גבר, בהחלט אפשרי פסיכולוגית
01/08/2016 | 15:40
5
163
מרכז זה מבחינתי גם רחובות וגם תל אביב
כאמור מוכנה לנסוע
ואכן רובם בחופש...
מקווה שזו הסיבה שקשה למצוא כרגע
לצפיה ב-'שולחת לך מסר'
שולחת לך מסר
02/08/2016 | 00:14
4
20
לצפיה ב-'משום מה המסר לא נשלח'
משום מה המסר לא נשלח
02/08/2016 | 21:41
3
54
יש לי המלצה בשבילך, אולי נסי לשלוח לי מסר?
לצפיה ב-'שלחתי עכשיו. הגיע?'
שלחתי עכשיו. הגיע?
02/08/2016 | 23:31
2
13
לצפיה ב-'משהו בתיבת המסרים של תפוז ממש ממש מקולקל'
משהו בתיבת המסרים של תפוז ממש ממש מקולקל
03/08/2016 | 21:22
1
53
מגוחך שבימינו אני לא מצליחה לשלוח מסר.
בכל מקרה,
ממליצה לך על הפסיכולוג דניאל צור. מהיכרות אישית.
חפשי אותו בגוגל, תמצאי את פרטיו בקלות.
בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה.. אבדוק'
תודה.. אבדוק
07/08/2016 | 21:23
4
לצפיה ב-'אין לי המלצה, אבל שלחתי לך מסר...'
אין לי המלצה, אבל שלחתי לך מסר...
01/08/2016 | 21:33
29
לצפיה ב-'גם לי אין....'
גם לי אין....
02/08/2016 | 02:16
105
אבל אולי היועצת החינוכית בביה"ס תוכל לתת המלצה?

מקווה שתמצאי עזרה במהרה
לצפיה ב-'האם הילדים שלכם באים אתכם לעבודה לפעמים ?'
האם הילדים שלכם באים אתכם לעבודה לפעמים ?
29/07/2016 | 00:03
12
194
האם זה מקובל?
האם בילדות הייתם מצטרפים להורים שלכם לעבודה ?
לצפיה ב-'עכשיו אני עובדת מהבית'
עכשיו אני עובדת מהבית
29/07/2016 | 06:18
194
אבל כשעבדתי באוניברסיטה, יצא לילדות לבקר, ולגדולה גם להישאר כמה שעות כדי שאשגיח עליה. וגם אצל בעלי זה המצב (הוא פרופסור עכשיו, אז בוודאי שזו לא בעייה. אבל גם בשלבים הקודמים).
לא זכור לי שאי פעם ביקרתי בעבודה של אבא שלי, ולא נראה לי שזה היה אפשרי. אבל כן ביקרתי בעבודה של אמא שלי (היא לא "לקחה אותי לעבודה" ולא נשארתי זמן רב - הייתי כבר אמא כשהיא התחילה לעבוד...) - אם כי לאחרונה היא החליפה עבודות, ובחדשה לא הייתי.
לצפיה ב-'כן ולא...'
כן ולא...
29/07/2016 | 10:05
138
אני מורה בחט"ב. לשגרה אין מצב להביא ילדים קטנים.
אבל...
לארועים אחה"צ מאוד מקובל כן להביא, לישיבות בחופשים גם. ילדים גדולים יותר - סוף יסודי ואפילו תיכון מגיעים לפעמים, עוזרים בעבודה משרדית וכאלה. בוגרי תיכון שהם 'ילדים של' הרבה פעמים משולבים בעבודה השוטפת (תגבורים בעיקר) עד גיוס.
אצל בעלי אין אפשרות למשהו שאינו ביקור מתוכנן ומתוזמן היטב. לא רק לילדים אלא לכל אדם שמתעניין, הכל חדרים נקיים. אז שם לא.
אבא שלי תמיד היה מורה בגרסה כזו או אחרת. זכור לי שנגררנו לתגבורים לבגרויות אחה"צ.
אמא שלי עבדה כאחות בבי"ח אז לא היה מצב להיות איתה. כשגדלנו היא החליפה עבודה והיו תקופות שאפילו עבדנו יחד איתה (עבודות קיץ וכאלה)
לצפיה ב-'ח ח ח היום זה עם הנכדים'
ח ח ח היום זה עם הנכדים
29/07/2016 | 10:20
149
הפעם היחידה שלקחתי ילדים איתי לעבודה,
היה במלחמת המפרץ הראשונה---שהיה צריך את הערכות ואני לא יסעו לביה"ס שלהם בתחבורה ציבורית.
אבל התלמידים שלי הכירו את ילדי מפני שהם הגיעו אלי הרבה, לתגבורים,
ולמסיבות. וסתם....
הילדים שלו לא הלכו עם בעלי לעבודה--כי לבי"ח זה ממש לא מקום לילדים,
בבגרותם הם באו ועבדו שם--מי במחשבים, מי בארגון. 
אימי היתה עקרת בית, ולכן לא נזקקנו ללכת עם אבא לעבודה.
לצפיה ב-'אמא שלי עבדה מהבית, אז אפשר לומר שלקחה אותי לעבודה '
אמא שלי עבדה מהבית, אז אפשר לומר שלקחה אותי לעבודה
29/07/2016 | 14:46
152
אבא שלי עבד בבנק , מידי פעם הייתי מגיעה לבקר אותו כי זה היה קרוב לבית אבל לא ברמה של להישאר.
אני כן זוכרת בחופשות שהיו מארגנים ימי כיף לילדי העובדים אבל זה תמיד היה מחוץ לבנק, מן הסתם.
לצפיה ב-'הילדים שלי באים איתי לעבודה מדי פעם'
הילדים שלי באים איתי לעבודה מדי פעם
29/07/2016 | 21:11
137
בדרך כלל, זה בימי חופש כשלא הצלחנו למצוא סידור אחר ולפעמים כשאין לי ממש ברירה גם כשהם לקראת סוף מחלה ואין לי אפשרות לעשות את הדברים מהבית.

אני עובדת במשרד. יש לי חדר והם מביאים את העיסוקים שלהם איתם (לגו, מכוניות, כלי כתיבה וכד'). הם מאוד אוהבים לבוא למשרד. ולהפתעתי בדרך כלל מחזיקים שעות עד שאני שומעת "משעמם לי..." 
עם הגדול יצא שתאמתי עם קולגה שיביא את הבן שלו והם ישחקו ביחד. יצא להם גם יום משותף עם הנכדה של הבוס
בגלל שהקולגות מכירים אותם מגיל אפס, כולם מדברים איתם ומחלקים להם ממתקים .... ילד במשרד לגבמרי שובר את השגרה.
בדרך כלל הביקור כולל ארוחת צהריים מצ'פרת כמו שיפודים ומיץ אז בכלל הם מבסוטים..... לא פלא שהם מעדיפים לבוא לעבודה של אמא על פני גן/ בי"ס /קייטנה  
אני מאוד מעריכה את הבוסים שלי שמאפשרים לי את הגמישות הזאת לבוא איתם.

אני זוכרת בילדות שביקרנו בעבודה של אבא שלי בעיקר כשהיינו באים לאסוף אותו והוא עוד היה מתעכב. אבל היו גם ימים שהיינו באים איתו ליותר זמן.

נראה לי חשוב להכיר מה ההורה שלך עושה. לכן אני משתפת אותם בדברים הטובים שקורים בעבודה.
לצפיה ב-'בארה"ב יש יום רשמי שלוקחים את הילדים לעבודה'
בארה"ב יש יום רשמי שלוקחים את הילדים לעבודה
31/07/2016 | 05:21
1
134
הרעיון הוא להכין אותם לשוק העבודה העתידי. אני מניחה שזה הארגון שמארגן את זה

נדמה לי בעבר בשנות ה-90 זה היה רק לבנות (טייק יור דוטר טו וורק דיי) אבל עם השנים זה לכל הילדים

במקומות עבודה גדולים כמו המשרד הקודם שלי וזה של בן זוגי - אגף כוח האדם מארגן את היום כולו, עם פעילויות מיוחדות, מתנות קטנות, תמונות וכאלה.  אצלי בעבודה הקודמת נהגו ביום הזה להכין לילדים "תג עובד" שכזה עם תמונתם [צריך את התג כדי להיכנס לבניין] שהיה תקף למשך אותו היום בלבד. 

זו מזכרת מאוד חמודה שיש לנו בבית עד היום [הן היו קטנות וחמודות]

חוץ מהיום הרשמי - זה תלוי מקום. באופן כללי במקומות מסודרים זה נחשב לא מקובל/לא מסודר (זו מדינה מסודרת....).  אבל גם פה כולם בני אדם, וקורה לפעמים.... בעיקר בקיץ.

בכורתי באה איתי כמה פעמים. קראה ספרים ולא ניג'סה. הבעיה היא שקשה לארגן וויי פיי לטאבלט או מכשיר שאינו של העבודה מה שמאוד מוריד מקרנו של מקום העבודה שלי כמוקד עלייה לרגל

מקום העבודה של אבא שלהן יותר חביב עליהן כי יש שם הרבה מזכירות שנחמדות אליהן מאוד ושיש להן צנצנות עם שוקולדים על השולחן...
לצפיה ב-'אה - ומילדותי זכורים לי ביקורים מצוינים בעבודה של ההורים'
אה - ומילדותי זכורים לי ביקורים מצוינים בעבודה של ההורים
31/07/2016 | 05:54
100
אצל אבא שלי - כשהוא היה באוניברסיטה, הוא היה מושיב אותי מול מחשב במעבדת המחשבים ונותן לי לקשקש עם המקלדת (סתם להקליד אותיות ומספרים ללחוץ אנטר) מדובר בשנות השבעים... לא היו מחשבים בבתים. הייתי בת 4-5 בערך. זכור לי שהרגשתי מלכת העולם על טוסטוס.

אצל אמא שלי - כל המזכירות היו נחמדות אלי (בזכות אמא שלי...), ארוחות צהריים שוות ביותר במזנון (יותר "שוות" מבבית - זה לא היה קשה), עסקתי בכל מיני ציורים ושידוכי דפים.   זכורות לי גם כמה פעמים שבאתי איתה בלילה - כי היא היתה צריכה לתקתק/לסיים עבודה (זה לפני עידן הסלולרי-הכל מחובר)
לצפיה ב-'עבודה וילדים...'
עבודה וילדים...
31/07/2016 | 08:50
95
אצלי לא נהוג להביא, ואין להם כל-כך מה לעשות כאן. אם אין לי סידור אני פשוט עובדת מהבית. מידי פעם מבקשים לבוא לראות איפה אני עובדת אבל ברגע האמת מוותרים על הבקשה.
אצל האיש קרה שלקח אותם אבל לשעה שעתיים לא יותר מיזה וגם באופן חד פעמי אחת ל... 
אצל אבי הייתי הולכת לעבודה ואפילו עזרתי לפעמים בגיל כשכבר יכולתי כמובן, בסוף גם עבדתי שם בגיל 20+ עד שהחלטתי מה אני רוצה להיות כשאהיה גדולה.
לצפיה ב-'כל בוקר'
כל בוקר
31/07/2016 | 21:13
91
אני, פחות או יותר, עובדת בביה"ס שלהם, אז הולכים ביחד בבוקר, לפעמים.

מידי פעם מגיעים אלי לביקורים, לא אוהבת שזה מתמשך. היום קפצו לומר שלום בדרך לספריה, וזה נחמד.
זה גם יתרון למקום שבו הילדים יכולים להתנייד עצמאית.
לצפיה ב-'תלוי איפה'
תלוי איפה
31/07/2016 | 21:35
72
אני עובדת בשני מקומות במקביל,
באחד בשל אופי העבודה זה פשוט לא אפשרי, אני לא אהיה נגישה אליהם ואין מה להביא אותם.
במקום השני דווקא אפשר, כל עוד הם שקטים ואני אוכל לעבוד. זה מקום שגם אפשרי לעבוד בו מהבית, אז בתכלס יותר הגיוני דווקא להשאר איתם בבית ולעבוד תוך כדי.
לצפיה ב-'בילדותי היה לזה יום רשמי בקיבוץ, קראו לו "יום ירוק"'
בילדותי היה לזה יום רשמי בקיבוץ, קראו לו "יום ירוק"
01/08/2016 | 11:54
121
שהילדים (בטווח גילאים מסוים, מן הסתם) היו מצטרפים להורים שלהם בעבודה ליום אחד. אני זוכרת במיוחד איך הצטרפתי פעם לעבודה של אבא שלי שהיה בודק מזיקים בשדות. 

לגביי, מכיוון שהעבודה שלי היא לא עבודה שבה מגיעים למשרד (או למוסד כלשהו) ועושים עבודה, אלא עבודה גמישה ודינמית שנעשית מהבית, מהשטח וכו', הילדים עדים באופן קבוע לחלקים מהעבודה שלי. למשל, אם אני מראיינת אנשים בטלפון והם נוכחים, אני מקבלת טלפונים שקשורים לעבודה והם נוכחים, אני עובדת במחשב ודרך האינטרנט וכו'. כל אחד מהילדים שלי היה איתי פעם בראיון פרונטלי לכתבה .זה היה בגלל אילוצים פרקטיים, אבל נראה לי שהילדים די נהנו, התרשמו ולמדו.

"להביא את הילדים לעבודה" באופן קלאסי זה אם אני אביא אותם למערכת, לישיבת המערכת השבועית או 'סתם'. מכיוון שהמערכת די רחוקה ולא נמצאת בדרך לאנשהו, והם כבר די גדולים להישאר בבית כמה שעות בלי השגחתי, זה יקרה כנראה רק אם אזום את זה במיוחד.
לצפיה ב-'הילדים שלי עובדים איתי '
הילדים שלי עובדים איתי
02/08/2016 | 13:26
129
במשפחתון נחשב

עובדות, עוזרות, משחקות, גם מנקות (רצפה ושולחנות לא ילדים כמובן)
ממשיכות לעבוד גם אחר הצהריים אחרי שהילדים עוזבים ומכינות ציורים,הצגות,שירים
אביזרים ליצירה...קיצור משרה כמעט מלאה

גם הילדות הקטנות נמצאות איתנו ולוקחות חלק פעיל פלוס

בילדותי, הייתי הולכת עם אבי ואמי לעסק שהיה להם...היה כיףףףף
במיוחד בחופש הגדול
גם שם עבדנו בקטנה כמובן וככל שגדלנו עזרנו יותר ויותר.

לצפיה ב-'לפעמים אני קוראת כתבות וחושבת: לאנשים האלה מגיע עונש מיוחד '
לפעמים אני קוראת כתבות וחושבת: לאנשים האלה מגיע עונש מיוחד
28/07/2016 | 23:10
82
592
והפעם הכתבה על סרבן הגט שנמלט מהארץ

כמה רוע באיש אחד גם מתעלל וגם ברח בכוונה. סרבנות גט זה אחד מהפשעים הכי נגד החברה...
המשך>>
והפעם הכתבה על סרבן הגט שנמלט מהארץ

כמה רוע באיש אחד גם מתעלל וגם ברח בכוונה. סרבנות גט זה אחד מהפשעים הכי נגד החברה שיש (לדעתי).
מקווה שימצאו לו עונש מירבי באגף מתאים. וגם לאלו שתומכים בו ועזרו לו לברוח.

לצפיה ב-'פרוטוקול לידה - הריון עם אינסולין'
פרוטוקול לידה - הריון עם אינסולין
30/07/2016 | 18:40
7
118
הי, אני מנסה להבין מה צפוי לי מבחינת לידה כאשר יש ברקע סוכרת וטיפול באינסולין

טרום לידה - האם נהוג זירוז? אם כן באיזה שבוע
מהלך הלידה- אופציה ללידה טבעית? ניטור מלא/חלקי ? חובת חיבור לעירוי אינסולין/גלוקוז ?
אחרי הלידה- היילוד נשאר/נלקח ? מאפשרים ביות מלא?

תודה גדולה מראש
לצפיה ב-'ראשית אאחל לך בהצלחה'
ראשית אאחל לך בהצלחה
31/07/2016 | 10:08
3
65
אבל זו לא שאלה אלינו אלא לרופא המטפל.
איך לשמור על איזון, בכל מקרה תהיי מופית למחלקה של הריון בסיכון.
שיש שם רופאים מומחים בדיוק לענינים כאלה.
לגבי זירוז, אולי ניתוח, זו תהיה החלטה לפי המצב שלך וגודל העובר.
(לסוכרתיים יש בד"כ עוברים גדולים).
וכך כל ההמשך. 
יש היום פתרונות תהיי רגועה. ובהצלחה.
לצפיה ב-'תודה אבל'
תודה אבל
31/07/2016 | 10:20
2
55
לא התעניינתי בדרכים לאיזון... אני מטופלת במרפאת הריון בר סיכון.
אני מנסה להבין מה פרוטוקול הטיפול. ברור שכל מקרה לגופו. מצד שני יש נהלים קבועים וגם חוזר מנכ"ל בסוגיה, מה שאותי מעניין זה מה קורה בשטח כמדיניות של בי"ח X או Y ולכן העלתי את השאלה.
לצפיה ב-'הבנתי, מדיניות בי"ח'
הבנתי, מדיניות בי"ח
31/07/2016 | 10:44
1
47
תוכלי לשמוע מהרופא המטפל. תשאלי אותו,
ומותר לך ללכת ל--second opinion'
רופא בכיר מבי"ח אחר --והוא יאמר לך מה מדיניות אצלם.
ותוכלי לבחור מה נכון לך.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
31/07/2016 | 10:57
2
לצפיה ב-'היי '
היי
31/07/2016 | 16:01
2
58
רק רציתי שלא תיעלבי מהעובדה שלא קיבלת פה תשובות עם מידע. 

רוב הכותבות פה הן כבר הרבה מאוד אחרי לידה, וחלקן טרם ילדו (כלומר - הן אחרי לידה של עצמן ) כך ששם הפורום טיפה מטעה. 

פעם היה בתפוז פורום "הריון בסיכון" או משהו כזה - אני מניחה ששם יידעו טוב יותר

מהמעט שזכור לי - ואני לא מומחית - בלידות כאלה מקובל זירוז ברגע שנראה להם שהתינוק גדול מדי (עם סוכרת הריון החשש הוא מתקיעת כתפיים של התינוק), לדעתי יהיה חיבור לכל ניטור אפשרלי, ואחרי הלידה ייצטרכו לעשות איזה מעקב צמוד על התינוק שנוגע לרמת הגלוקוז שלו.

מן הסתם זה תלוי גם בפרוטוקול הספציפי של בית החולים שבו בחרת וגם במקרה שלך לגופו

תסתכלי גם אם האתר של "זוהר כבר בדקה" עוד פעיל.

שתהיה לידה טובה ומעצימה
לצפיה ב-'פעם היה גם פורום הריון וסוכרת..'
פעם היה גם פורום הריון וסוכרת..
31/07/2016 | 16:06
1
60
הם נסגרים כמו זבובים. תודה רבה על ההתייחסות.. הבנתי אני במקום הלא נכון מקווה גם ללידה טובה ומעצימה וגם הורות בהתאם
שבוע טוב
לצפיה ב-''
01/08/2016 | 05:41
5
לצפיה ב-' איך היו השבועיים שלי'
איך היו השבועיים שלי
28/07/2016 | 20:30
18
54
סליחה על ההעדרות שבוע שעבר.
לצפיה ב-' דברים טובים '
דברים טובים
28/07/2016 | 20:30
4
39
לצפיה ב-'העברנו את הצעיר לקייטנה אחרת'
העברנו את הצעיר לקייטנה אחרת
28/07/2016 | 22:19
1
153
והילד חוזר לפרוח

את המהלך הזה אי אפשר היה לעשות קודם כי היינו באותה סירה עם עוד חבר מהגן. למחרת ההודעה שהם החליטו לוותר על הקייטנה בהמשך הקיץ התייצבתי לבקש להעביר אותו.
לקח יום ולמחרת הוא כבר בקייטנה בגן אחר.
(כ"כ מבסוט שם שהעדיף ללכת לקייטנה ולא איתי לעבודה )
לצפיה ב-'הוא העדיף קודם ללכת איתך לעבודה?'
הוא העדיף קודם ללכת איתך לעבודה?
28/07/2016 | 23:57
114
באמת המצב היה קשה

אצלנו בבית זה נחשב "משעמם" ברמה של "אפילו ארוחת צהריים במסעדה לא גורמת לזה להיות שווה"
לצפיה ב-'הרבה מנוחה,הרבה אפייה, התקדמנו עוד צעד לקראת '
הרבה מנוחה,הרבה אפייה, התקדמנו עוד צעד לקראת
29/07/2016 | 14:51
118
קבלת גרין קארד
לצפיה ב-'בילוי משפחתי בשישי בבוקר'
בילוי משפחתי בשישי בבוקר
31/07/2016 | 08:39
44
מזמן לא היה לנו כזה והיה באמת כייף מאוד.
צריכים לעשות את זה יותר.
לצפיה ב-'שבועיים בסימן לחץ בעבודה וכדורגל '
שבועיים בסימן לחץ בעבודה וכדורגל
28/07/2016 | 22:26
94
בשבועיים האחרונים נראה כאילו כולם רוצים לסיים את כל הפרוייקטים עד ה1 באוגוסט.
לחץ מטורף שגרם לכך שהייתי בעבודה גם בשישי (עובדת 5 ימים בשגרה) - כך שמרגיש לי כמו שבוע ארוך במיוחד.....

ואחרי כל הלחץ, הילדים מוצאים אותי אחרי הצהריים לשחק איתם כדורגל
אני אוהבת את זה שהם לא מוותרים לי  

האמצעי היה אצל אמא שלי 3 ימים וחזר מאושר. הבכור היה במחנה וחזר מאושר 
ועל הצעיר המאושר כתבתי במשהו טוב.
וחצי חופש כבר עבר אז גם אני מבסוטית 
לצפיה ב-' לא משהו אבל "גם זה יעבור"'
לא משהו אבל "גם זה יעבור"
28/07/2016 | 23:38
10
44
לצפיה ב-'אורחים (המכה ה-11)'
אורחים (המכה ה-11)
28/07/2016 | 23:55
5
180
שבוע שביעי רצוף של אורחים בביתנו [לא כל הזמן אותם אורחים. זה המחזור השלישי אם זה משנה משהו...]

לא אגיד יותר חוץ מאשר: עוד 45 שעות אבל מי סופר....
לצפיה ב-'אין כמו חופשת קיץ באמריקה '
אין כמו חופשת קיץ באמריקה
29/07/2016 | 00:00
4
168
אללי.... לפחות אלו אורחים שעוזרים?
תחזיקי מעמד 
לצפיה ב-'אוי'
אוי
29/07/2016 | 00:04
3
181
טו בי פייר - לא קל להם לעזור. שניים משלושת גלי האורחים הגיעו עם שלושה ילדים.  בגל הראשון גילאיהם היו: 9, 5 ו-18 חודש כולם בנים
בנגלה השניה/נוכחית הגילעים הם 8, 4 ו-8 חודשים - שניים מהשלושה בנים.

בשני המקרים הצעיר בחיתולים שאנחנו זוכים לפגוש לא מעט פתוחים לרווחה ליד הכיור כשהולכים לרחוץ ידיים 
לצפיה ב-' איזה אורחים יש לכם??????'
איזה אורחים יש לכם??????
31/07/2016 | 08:39
2
112
זה כבר ממש חוצפה להשאיר ככה חיתולים.
האמת, נראה לי לא פשוט בכלל לארח אנשים למספר ימים/שבועות. אני לא חושבת שהייתי מצליחה לשרוד אירוחים כאלה.
מגיע לך 
לצפיה ב-'מהז'אנר המשפחתי . אנחנו גרים רחוק...'
מהז'אנר המשפחתי . אנחנו גרים רחוק...
31/07/2016 | 16:03
1
129
הסיבה היחידה בגינה שרדתי היתה שברחתי באמצע לשבוע עבודה בג'נבה - היה מציל חיים ונישואין (באמת, לא כמליצה)
לצפיה ב-'היה לי ברור שמהז'נאר המשפחתי '
היה לי ברור שמהז'נאר המשפחתי
01/08/2016 | 06:46
72
ואני יודעת שאתם גרים רחוק. אחת הסיבות שלי לא כדאי לגור רחוק מהמשפחה זו הסיבה הזו בדיוק. לא מתאים לי ביקורים כאלה 
שמחה שמצאת דרך לשרוד את הביקור והצלחת לברוח קצת. אני הייתי מתחרפנת.
לצפיה ב-'החזרה שבוטלה ברגע האחרון ונדחתה כנראה למתי שמתחילה'
החזרה שבוטלה ברגע האחרון ונדחתה כנראה למתי שמתחילה
29/07/2016 | 14:50
3
226
את העבודה... הסבב הזה כולו "כיף" טהור

+ ברוב חוכמתי בבייבסיטר כאשר ניסיתי להעלות את העגלה במדרגות- הטחתי את הגלגלים של העגלה על כפות הרגליים שלי, מה שגרם לכך שלא יכולתי להזיז את הרגליים ביום למחרת (וכמובן הבייביסיטר של אותו יום התבטל).
לצפיה ב-'אויי כמה מבאס '
אויי כמה מבאס
29/07/2016 | 21:13
131
מקווה ומאחלת שהכל לטובה והשמחה עם החזרה לעבודה תעזור להורמונים הטובים
לצפיה ב-' שיהיו לך שתי התחלות טובות '
שיהיו לך שתי התחלות טובות
31/07/2016 | 08:45
1
18
לצפיה ב-'תודה יקירות '
תודה יקירות
31/07/2016 | 13:59
15
לצפיה ב-'המון תובנות עם ועל עצמי '
המון תובנות עם ועל עצמי
31/07/2016 | 08:36
105
למדתי לזרום קצת יותר, שמחה ללהתקדם ולהתפתח ולמצוא לעצמי מקום טוב יותר.
עוד יש דרך לעבור אבל מתפתחים כל הזמן ככה זה בחיים יש תקופות שיותר ויש תקופות שפחות. עכשיו אני בתקופה שיותר ואני שמחה שזה קורה. מחפשת מקום שלו יותר ורגוע.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא שימור דם טבורי
אירוח בנושא שימור דם...
ביום ג` נארח בפורום את נעמי קדוש, אימא של עמית...
אירוח בנושא שימור דם טבורי
אירוח בנושא שימור דם...
ביום ג` נארח בפורום את נעמי קדוש, אימא של עמית...
אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

Developy - Your First Step as a Parnt
Developy - התפתחות, תזונה
ליאת גורדון  -עורכת דין
ליאת גורדון - עורכת דין
פורום קלאב פוט
פורום קלאב פוט

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה