לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום נשים לאחר לידה - תמיכה

מכירות את הסיפור על הדודה שבאה לבקר אחרי שנולד סופסוף הנסיך? הדלת נפתחת בסערה ופנימה צועדת הדודה וצועקת "איפה הוא? איפה הוא?!" והאמא של "הוא"? נשארה מאחורי הדלת...סיפור משעשע אולי, אבל בעצם, הרבה פעמים אנחנו מרגישות ששכחו אותנו מאחורי הדלת, ואף יותר מזה – שאנחנו שכחנו את עצמנו מאחורי הדלת. הדלת אל ההורות. בצעידה אל מעבר לסף עברה רק האמא, והאישה שהיינו נשארה מאחור.להיות אם זו שאיפה של רבות מאיתנו, ומשהגשמנו אותה – יש נטיה להגדרה עצמית שמצטמצמת אל תוך ה"אמהות". הביטוי לכך הוא פעמים רבות חיצוני – קצת פחות הקפדה על המראה - אין זמן, ובעצם – בשביל מה? הקילוגרמים, שגם ככה קשה להילחם בהם, הופכים מאויב למנחם בצר לנו - בעיקר המכנסים צרות. ה"סכנה" היא איבוד ההגדרה העצמית הרחבה, עימה הבטחון וההערכה העצמית – ואיכות החיים הכל כך חשובה לנו.היינו חתיכות פגזיות, נמרות במיטה, טייקוניות במשרד, מסמר הערב באירועים חברתיים, ואיפה אנחנו עכשיו? כל היום מתעסקות רק בחיתולים ופליטות. ההריון והלידה עשויים להשפיע ולשנות הרבה. הלידה גורמת לנו לשינויים פיזיים כגון כאבים ןמחושים שונים, ובמיוחד רואים פתאום את כל עודפי המשקל שהעלינו בהריון. ההפיכה להורים יכולה לפגוע לנו בזוגיות, אולי כי יש כאבים בעת קיום יחסי מין וזה משפיע על הקשר, אבל בעיקר כי פתאום הילד הוא הראשון בסדר העדיפויות ופתאום הבעל נדחק הצידה או שמא שאנחנו הפכנו לשניות אצל הבעל? פורום נשים אחרי לידה התפתח מפורום הרזיה לאחר לידה – שטיפל באחד האספקטים החשובים והבולטים של תקופה זו בחיינו והוא עודפי המשקל, שמשליכים על תחושת הערך העצמי מסיבות שונות ועל יחס הסביבה. אבל הדיאטה היא חלק מהקשר רחב הרבה יותר של חיינו. היא קשורה באורח החיים שלנו ובמצב הרוח, למשל - יש מי שכשהן בהריון הן "מתנחלות" במקרר וצריכות המון תמיכה הן נפשית והן תזונתית. בהדרגה הוחלט שיש מקום לפורום שיוכל לתת תמיכה רחבה יותר ואולי נוכל גם לעזור למי שסובלת מאספקטים אחרים של התקופה שלאחר הלידה שאינם קשורים במשקל דווקא – גם אם הלידה היתה לפני מספר שנים. פה המקום לדון ולקבל תמיכה בנושאי זוגיות, ערך עצמי, דכאון לאחר לידה, בעיות תעסוקה – וכל הדברים שמשתנים כל כך אחרי שהגורם המשמעותי, הטהור והממלא כל כך – התינוק – נכנס אל חיינו.הפורום הוא לנו ובשבילנו - כאן הפוקוס הוא עלינו

הנהלת הפורום:

אודות הפורום נשים לאחר לידה - תמיכה

מכירות את הסיפור על הדודה שבאה לבקר אחרי שנולד סופסוף הנסיך? הדלת נפתחת בסערה ופנימה צועדת הדודה וצועקת "איפה הוא? איפה הוא?!" והאמא של "הוא"? נשארה מאחורי הדלת...סיפור משעשע אולי, אבל בעצם, הרבה פעמים אנחנו מרגישות ששכחו אותנו מאחורי הדלת, ואף יותר מזה – שאנחנו שכחנו את עצמנו מאחורי הדלת. הדלת אל ההורות. בצעידה אל מעבר לסף עברה רק האמא, והאישה שהיינו נשארה מאחור.להיות אם זו שאיפה של רבות מאיתנו, ומשהגשמנו אותה – יש נטיה להגדרה עצמית שמצטמצמת אל תוך ה"אמהות". הביטוי לכך הוא פעמים רבות חיצוני – קצת פחות הקפדה על המראה - אין זמן, ובעצם – בשביל מה? הקילוגרמים, שגם ככה קשה להילחם בהם, הופכים מאויב למנחם בצר לנו - בעיקר המכנסים צרות. ה"סכנה" היא איבוד ההגדרה העצמית הרחבה, עימה הבטחון וההערכה העצמית – ואיכות החיים הכל כך חשובה לנו.היינו חתיכות פגזיות, נמרות במיטה, טייקוניות במשרד, מסמר הערב באירועים חברתיים, ואיפה אנחנו עכשיו? כל היום מתעסקות רק בחיתולים ופליטות. ההריון והלידה עשויים להשפיע ולשנות הרבה. הלידה גורמת לנו לשינויים פיזיים כגון כאבים ןמחושים שונים, ובמיוחד רואים פתאום את כל עודפי המשקל שהעלינו בהריון. ההפיכה להורים יכולה לפגוע לנו בזוגיות, אולי כי יש כאבים בעת קיום יחסי מין וזה משפיע על הקשר, אבל בעיקר כי פתאום הילד הוא הראשון בסדר העדיפויות ופתאום הבעל נדחק הצידה או שמא שאנחנו הפכנו לשניות אצל הבעל? פורום נשים אחרי לידה התפתח מפורום הרזיה לאחר לידה – שטיפל באחד האספקטים החשובים והבולטים של תקופה זו בחיינו והוא עודפי המשקל, שמשליכים על תחושת הערך העצמי מסיבות שונות ועל יחס הסביבה. אבל הדיאטה היא חלק מהקשר רחב הרבה יותר של חיינו. היא קשורה באורח החיים שלנו ובמצב הרוח, למשל - יש מי שכשהן בהריון הן "מתנחלות" במקרר וצריכות המון תמיכה הן נפשית והן תזונתית. בהדרגה הוחלט שיש מקום לפורום שיוכל לתת תמיכה רחבה יותר ואולי נוכל גם לעזור למי שסובלת מאספקטים אחרים של התקופה שלאחר הלידה שאינם קשורים במשקל דווקא – גם אם הלידה היתה לפני מספר שנים. פה המקום לדון ולקבל תמיכה בנושאי זוגיות, ערך עצמי, דכאון לאחר לידה, בעיות תעסוקה – וכל הדברים שמשתנים כל כך אחרי שהגורם המשמעותי, הטהור והממלא כל כך – התינוק – נכנס אל חיינו.הפורום הוא לנו ובשבילנו - כאן הפוקוס הוא עלינו
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הגעת ליעד, מהממת!  פה אנחנו מתמקדות בנו. על הילדים שלנו אנחנו כותבות בקומונת אמהות נולדו
חדשה בפורום? כאן המקום להתחיל בו ולהתוודע אלינו. בפורום שלנו אסור לפרסם!

הקומונה לזכר
המשך >>

לצפיה ב-' אז איך היה השבוע הראשון של אחרי החגים?'
אז איך היה השבוע הראשון של אחרי החגים?
03/11/2016 | 21:38
14
25
לצפיה ב-' משהו קטן וטוב'
משהו קטן וטוב
03/11/2016 | 21:40
4
26
לצפיה ב-'אמא קוקיה'
אמא קוקיה
04/11/2016 | 09:22
132
יצא השבוע שביום אחד כל הילדים פוזרו לחברים (לא תכננו מראש) כך שנשארנו זוג עם זמן, אז הלכנו לבית קפה
צחקנו שאם היינו יודעים מראש היינו מספיקים גם סרט (גרידיים).

לצפיה ב-'וכמובן שהיה גם טוב'
וכמובן שהיה גם טוב
06/11/2016 | 09:28
2
65
הקטן שהביא הביתה צל"ש מהכיתה.
חמותי שהתחילה לחזור לפעילות, איזה כייף. מקווה שמכאן זה רק ישתפר.
לצפיה ב-'כל הכבוד לצעיר '
כל הכבוד לצעיר
06/11/2016 | 19:27
1
3
לצפיה ב-'תודה '
תודה
07/11/2016 | 07:21
24
אתמול קיבלתי מחמאות על הגדולה מהמורה הפרטית שלה, אני ממש גאה בה. למרות ההתנגדויות שלה וחוסר הרצון לשתף פעולה עם התהליך היא משתפת פעולה והתקדמה המון. 
לצפיה ב-'אני גמורה... '
אני גמורה...
04/11/2016 | 06:03
3
181
אכתוב כשאתאושש
לצפיה ב-' אוי, מה קרה?....'
אוי, מה קרה?....
04/11/2016 | 20:24
2
19
לצפיה ב-'הכל בסדר - לא התכוונתי שייצא כזה דרמטי'
הכל בסדר - לא התכוונתי שייצא כזה דרמטי
05/11/2016 | 04:40
1
163
פשוט היתה השעה 12:03 בלילה אצלי והייתי עייפה מכדי לכתוב. אבל לצערי הייתי בדיוק על המחשב לצרכי עבודה.

אבל תודה על האמפטיה 

לצפיה ב-''
05/11/2016 | 17:40
7
לצפיה ב-'הבעיה העיקרית של השבוע היתה שעון החורף'
הבעיה העיקרית של השבוע היתה שעון החורף
04/11/2016 | 09:19
102
עוד לא התרגלתי.
החושך המוקדם גרם לי להיות עייפה כבר בשבע בערב .....

מעבר לכך התחילה השגרה של אחרי החגים.... לפעמים שגרה זה טוב.
לצפיה ב-'מצוין בסה"כ'
מצוין בסה"כ
05/11/2016 | 04:43
95
לא נסעתי לשום מקום. היה חם בהרבה מהרגיל לעונה אצלנו.

היתה לי פגישת עבודה מרתקת (אשקרה הוליווד - רק בתחומים שלי,והם לא קשורים לסרטים).

ביום שני בלילה יצאתי לצעדת הלואין על תקן הורה מלווה יחד עם שכנה נחמדה שהילדה שלה גם היתה בקבוצה, וכך יצא לנו לקשקש 3+ שעות תוך כדי הליכה פעילה בעקבות הטף-אוסף-הממתקים.

והכי חשוב שמרתי לסוף - הילדה שהיתה חולה מרגישה יותר טוב.  לא ברור מה זה היה אבל העיקר שעבר
לצפיה ב-'עמוס מעייף'
עמוס מעייף
06/11/2016 | 09:25
2
85
באמצע שבוע קיבלתי התקף של כאבי גב ובסופו התקררות .
עוד לא חורף אבל כנראה שחילופי מזג האויר עושים את שלהם.
היום בעבודה אבל חלקית, מקווה לחזור מהר לשגרה.
לצפיה ב-'תרגישי טוב ! '
תרגישי טוב !
06/11/2016 | 19:10
4
לצפיה ב-'תרגישי טוב גם אני מרגישה שעונת מעבר'
תרגישי טוב גם אני מרגישה שעונת מעבר
07/11/2016 | 04:46
39
מאתגרת את הגוף יותר מתקופות אחרות.  זה הזמן למרק בטטה מנחם/מחזק או משהו כזה [בדיוק שמתי ב- slow cooker איזה תבשיל צמחוני עם דלעת, וגרגרי חומוס וחלב קוקוס וכיו"ב והריני מרגישה כרות סירקיס בערך - לפחות עד שייסיים להתבשל כי אולי ייצא לא משהו...]
לצפיה ב-'חוקי הבית שלכם '
חוקי הבית שלכם
02/11/2016 | 23:19
34
913
לכל בית חוקים משלו.

לפני שנה ביקר חבר של הצעיר אצלנו ודברנו שלפי חוקי הבית שלנו, הילדים יושבים במכונית מאחור חגורים והוא סיפר שאמא שלו מרשה להם לשבת מקדימה.....
הסברנו שלכל בית יש חוקים ואז הוא סיפר שלהם יש את עשרת החוקים:
- כבד את הוריך
- כבד את אחיך
וכד'
- החוק העשירי היה שאסור לקרוא שני ספרים במקביל..... 

החוק העשירי, גרם לי לחייך, אצלי חוק הספרים אומר שמסיימים ספר צריך לנוח יום עד שמתחילים את הספר הבא.

האם גם לכן יש חוקי בית מעניינים ?

דרך אגב, כשבררתי עם אמא שלו היא אמרה שהם מנסים לחנך לכבוד אבל הכחישה שקיימים אצלם "חוקים" כנ"ל וצחקה לגבי החוק העשירי... 

לצפיה ב-'חוקים? זו הגדרה'
חוקים? זו הגדרה
03/11/2016 | 10:44
4
263
ממש מדהימה, אפילו המילה כללים קשה לי.
כבר אין לי ילדים קטנים, אני מגדלת שני נכדים כאן,
ואין לי חוקים או כללים, אבל נראה לי שיש הרגלים
שמוטמעים, מתוך אילוצים/אמונות (הוריות) שההמלצות
לעשות אותם אולי מתקבל אצל הילדים כמו חוק.
לצפיה ב-'חוקים זאת המילה הראשונה שעלתה לי בראש חוץ ממנהגים '
חוקים זאת המילה הראשונה שעלתה לי בראש חוץ ממנהגים
03/11/2016 | 21:46
3
182
שבגלל הקונוטציה לחגים לא רציתי להשתמש בה....
אבל מתוך מה שכתבתי חשבתי שיובן שאלו לא באמת חוקים אלא יותר הרגלים שהשתרשו

לצפיה ב-'סתם אלטרנטיבה '
סתם אלטרנטיבה
04/11/2016 | 12:04
2
239
במקום מנהגים, אפשר הנהגות, אפשר הרגלים,--
זה סתם בשביל ה"צחוק".
אגיד משהו--הבית שלי היה ממש "מתוקתק" בהליכותיו, כי עבדתי הרבה בחוץ,
וגם הרבה בלילות (בדיקת בחינות ובנית מבחנים ולימודים בלי סוף)
אבל, מעולם לא העמדתי כללים, אלא דרישות.
ומי שלא מלא אותם, תקן את מה שקלקל, כלומר--אסרתי על אכילה בחדרי שינה,
(כמו שאצל חייבת להגיב) לא שמרתי אלא--אם היו פירורים הם ניקו. לא אני.
הם היו גם בעלי תפקידים מגיל די צעיר, וכשילד שותף,
הבקשות והדרישות לשמירה הרבה יותר קלים, כי יש הבנה לסיבה ואחריות.

עכשיו יש כאן נוכחות די קבועה של שני נכדים, אחד בן 6 והצעיר בן כמעט 5,
אני מרשה תמיד לקחת משחקים, וכשמסימים--אחריותם לאסוף.
אני רוחצת אותם בערב, רק אחרי ארוחת ערב, מתפשטים ואוספים את הבגדים בשקית. ורק אז מוציאים את הפיגמות.
זה כבר בתרגולת, אפילו לא צריך להגיד יותר מכותרת, ללא ההוראה המלאה.
לצפיה ב-'אני גדלתי אחרת, אמא שלי תמיד אמרה "התפקיד שלכם '
אני גדלתי אחרת, אמא שלי תמיד אמרה "התפקיד שלכם
05/11/2016 | 20:54
1
157
בבית הוא ללמוד".

בגלל זה כמעט ולא התבקשנו לעזור.
העזרה בדרך כלל הגיעה מאיתנו.

כמי שגדלה עם סבא וסבתא שגרים קרוב, אני שמחה בשביל הנכדים שלכם שהם זוכים לתשומת לב קבועה, לדעתי זה יוצר קרבה וקשר משפחתי חשוב ונעים.
לצפיה ב-'לגבי המשפט של אמא שלך,'
לגבי המשפט של אמא שלך,
06/11/2016 | 07:22
121
זה משפט שגם אמא שלי אמרה לי,
ואני הגדלתי לעשות וטענתי לילדי--שלא רק שזה
מה שיש עליהם לעשות--אלא להשיג את הטוב ביותר שיוכלו,
כי זה עיקר תפקידם.
אבל זה לא סותר אחריות ותפקוד בבית.
לא ביקשתי שיפרנסו עצמם, בעבודה נוספת? או שיעשו עבורי משהו,
בכלל לא--אלא אחריות לסביבה שבתוכה הם חיים,
אני כיבסתי, בישלתי, טיפלתי שחלו, איפשרתי קיום ומלאתי צרכים.
סביבה של נקיון--וסדר שבו הם נמצאים--זה היה באחריותם,
וזה נראה לי היה ממש מערכת יחסים הגונה.

ולגבי קשר עם נכדים את לגמרי צודקת--כיף גדול להם וכיף עוד יותר גדול לי.
לצפיה ב-'לגמרי לא ברור לי העניין של לקרוא ספרים במקביל - מה הבעייה?'
לגמרי לא ברור לי העניין של לקרוא ספרים במקביל - מה הבעייה?
03/11/2016 | 12:21
6
246
לגבי חוקי הבית שלנו - הם בעיקר דברים כמו לא לאכול בחדרים, לא לעלות עם נעליים על הרהיטים, ודברים בסגנון... באופן כללי החינוך אצלנו הוא לכבוד ואי פגיעה באחרים, אבל זה נראה לי כל כך בסיסי שלא הייתי קוראת לזה חוק של הבית.
לצפיה ב-'חוק קריאת ספרים במקביל כנראה היתה המצאה של הילד '
חוק קריאת ספרים במקביל כנראה היתה המצאה של הילד
03/11/2016 | 22:22
5
220
האם כשבאים אורחים מכופפים חוקים?
לא לעלות על הרהיטים עם נעלים אני מניחה שעדיין בתוקף אבל אכילה בחדרים?

לצפיה ב-'לא. למה שיאכלו בחדרים?'
לא. למה שיאכלו בחדרים?
03/11/2016 | 22:23
2
43
לצפיה ב-'כי אם באים חברים והם משחקים בחדר במשחק מתמשך '
כי אם באים חברים והם משחקים בחדר במשחק מתמשך
03/11/2016 | 22:27
1
193
אני מביאה להם לשם (פירות).

לצפיה ב-'החדרים של הילדות, לפחות בבית הנוכחי,'
החדרים של הילדות, לפחות בבית הנוכחי,
03/11/2016 | 22:28
207
די צמודים למטבח, ואין שום קושי לקפוץ רגע למטבח לאכול משהו. פירות בחדרים? על גופתי המתה.
לצפיה ב-'אצלי גם לא אוכלים בחדרים ולא מעניין '
אצלי גם לא אוכלים בחדרים ולא מעניין
05/11/2016 | 15:00
1
149
אותי מי הגיע
הסטיה היחידה מהמטבח לסלון היא כאשר אני מארחת לימי הולדת או משהו בסגנון ואז מן הסתם שותים קפה ועוגה בסלון , המטבח לא יכול להכיל את כולם
מעבר לזה אני פשוט לא מרשה ..
לצפיה ב-'אצלנו מותר מחוץ למטבח רק פופקורן בסלון, כשרואים סרטים.'
אצלנו מותר מחוץ למטבח רק פופקורן בסלון, כשרואים סרטים.
06/11/2016 | 11:06
99
אבל אסור לשפוך את הפופקורן .
לצפיה ב-'שאלה טובה - יש לנו הרבה כללים אבל '
שאלה טובה - יש לנו הרבה כללים אבל
04/11/2016 | 06:02
2
248
קשה לומר שאנחנו באכיפה של 100% או שכולם הגיוניים (מזכיר לי את הסרט המקסים עד מאוד Cider House Rules - זוכרות?)

הנה כמה בשלוף מהזכרון של הבית שלנו - כמעט כולן נוגעים לילדות. המבוגרים מחליטים עבור עצמם...
1. אסור "מסכים" בימים זוגיים (שני, רביעי ושישי)
2. צריך לצחצח שיניים ולהשתמש בחוט דנטאלי לפני השינה
3. אסור לתת לחתולים כמה אוכל שהם רוצים כי גם ככה הם שמנים עד מאוד. יש אצלם משמעת אוכל (אל תרחמו עליהם... הם עדיין בעודף משקל)
4. אסור לכלבה לעלות על הספות החדשות-יחסית (יש לה את הספה המעפנית שלה)
5. אסור לדבר אנגלית בבית אלא אם כן האו-פר איתנו, לא עלינו
6. ילדות אמורות לשים את הכביסה שלהן בסל הכביסה
7. חייבים לנסות כל מזון סביר, ולו דגימה כזית, לפני שאומרים "איכס לא מוכנים"
8. אם "חולים" ולא הולכים לבי"ס באותו יום - זה אומר שגם אסור להיפגש עם חברות באותו היום...
9. אסור להרשות לכלבה לעלות לחדרי השינה.
10. אסור לפתוח את הדלת לזרים, ובכלל - אם נשארות ילדות בבית לכמה דקות לבד אנחנו מעדיפים שהן לא תהיינה באזור הדלת (היא עם המון זכוכית) - עדיף להשאיר שם את הכלבה
11. חוק רק של אמא שלי בלבד: אסור לנשק את חיות הבית, כל וחומר שלא על הפה  [אנחנו מרשים חופשי]
12. חייבים לחגור חגורות בטיחות ברכב
13. צריך לעזור לשכנים מבוגרים לגרף שלג] ועלים בסתיו ואסור לדרוש תשלום [בד"כ שואלים אותן כמה לתת או משהו כזה - והתשובה היא: לא חייבים לתת כלום, ואם כן אז כמה שאתם חושבים לנכון
14. כשיש אורחים שאת הילדים שלהם הילדות שלנו לא מחבבות במיוחד - עדיין אסור להן להתעלם מהם באופן מוחלט.

יש בטח עוד המון. חייבת לציין שאנחנו לא כזה בית למופת ולדוגמא וכאמור שיעור הציות אצלנו איננו 100%. אבל זו השאיפה...
לצפיה ב-'לגבי כלל ה"מסכים" '
לגבי כלל ה"מסכים"
04/11/2016 | 12:10
1
204
מה עושים בימים הזוגיים במקום?
אם אתם לא בבית איך אתם יודעים שהוא מתקיים?

לצפיה ב-'בימים אחרים קוראים ספרים'
בימים אחרים קוראים ספרים
04/11/2016 | 18:24
190
משחקים עם חברות "לא במחשב". נוסעים באופניים. מייללים שמשעמם ועוד ועוד

יש לנו או-פר בבית שאמורה לאכוף. היא לא בדיוק השריף המחוזי אז כאמור אני חושבת שהאכיפה מלאה. אבל משתדלים.
לצפיה ב-'אה - ובחוקים של חברות של הילדות'
אה - ובחוקים של חברות של הילדות
04/11/2016 | 08:05
2
250
הראשון שעולה לי הוא כלל אצל חברה של אמצעיתי שהוריה מצרים שניהם (אני לא בטוחה אם היא נולדה במצרים או בארה"ב). על כל פנים - הכלל הוא שאסור לה לישון אצל חברות. מה שגורם לה עגמת נפש רבה כי הרבה מסיבות יום הולדת הן "מסיבות פיג'מה" שבהן נשארים לישון וכאלה.

אז כל הילדות נשארות לחגוג עם סרט ופופקורן וקשקושים עד 2 בלילה. ואותה באים לאסוף ב-9 בערך.תמיד
לצפיה ב-'את לא יכולה לדעת מה באמת קורה שם'
את לא יכולה לדעת מה באמת קורה שם
04/11/2016 | 19:40
1
194
אולי היא מרטיבה במיטה וזו דרך לא לספר זאת?
אולי היא סובל מחרדות בלילה?
גם אני מאפשרת לילדים שלי להשתמש ב״ אמא לא מרשה״ כשהם צריכים לצאת מסיטואציה מסויימת בלי לספק הסברים מיותרים
לצפיה ב-'יכול להיות'
יכול להיות
05/11/2016 | 04:47
163
אני לא חוקרת במופלא ממני. ולא שאלתי אף פעם כמובן.

אבל הילדה בד"כ בדמעות עצב בזמן האיסוף. 

אבל אולי את צודקת ולא הייתי צריכה לציין את המוצא. נדמה לי שבתי דיווחה פעם ש"אבא שלה לא מרשה" ולכן זה הרגיש לי על רקע תרבותי. אבל מה אני יודעת?
לצפיה ב-' מוסיפה - יש לכם כללים מבית הוריכן/ילדותכן?'
מוסיפה - יש לכם כללים מבית הוריכן/ילדותכן?
05/11/2016 | 04:45
6
158
כלומר כאלה שחלו בבית שבו גדלתן? ואם כן - האם אתה מעבירות את הכלל הלאה גם בבית שלכן?
לצפיה ב-'מותר(*) להשאיר נעליים בסלון '
מותר(*) להשאיר נעליים בסלון
05/11/2016 | 20:48
1
167
החוק תקף בעיקר לגבי, כי אני הבאלגניסטית העיקרית וככה גדלתי בבית ההורים....
אז אם קורה שאחד הילדים משאיר- זה מתקבל בהבנה 

(*) המותר- אינו רצוי אך מתרחש מידי פעם.
לצפיה ב-'גם אני בלגניסטית והחוק מתאים לי אבל, אללי....'
גם אני בלגניסטית והחוק מתאים לי אבל, אללי....
14/11/2016 | 23:12
13
כל זוג נעליים שנשאר בסלון נאכל עד תום על ידיה-   כפרעליה, שכמה שהיא חמודה ונשמה טובה, ככה היא לא יכולה לעמוד בפיתוי של ללעוס נעליים.

בעיקר חביבים עליהם כפכפי אצבע-ים כאלה (עם סוליה מקלקר כזה) אותם היא מפוררת עד תום בכל רחבי הבית. האמת, עדיף שתאכל כאלה - הם עולים 5 דולר ברשתות הפארמים למיניהם.  אבל - למרבה הצער - לי אין כאלה נעליים זולות....
לצפיה ב-'נשיקות... כשאני יוצאת מהבית ומגיעה הביתה '
נשיקות... כשאני יוצאת מהבית ומגיעה הביתה
05/11/2016 | 22:53
153
אני מנשקת את מי שנמצא בבית.....

מנשקת בני משפחה כשנפגשים. 
<היום ראיתי שזה לא טריוויאלי>
לצפיה ב-'לא זכורים לי כללים מהבית של ההורים.'
לא זכורים לי כללים מהבית של ההורים.
06/11/2016 | 11:10
113
אני מניחה שגם אצלנו אסור היה לעלות עם הנעליים על הרהיטים, כי זה נראה לי משהו מאוד בסיסי, אבל למיטב זכרוני לא הייתה הגבלה על איפה מותר לאכול.
לצפיה ב-'כללים מבית ההורים/סבים'
כללים מבית ההורים/סבים
07/11/2016 | 04:37
1
125
1. אצל סבא וסבתא שלי זה היה: אסור ללכת יחף על הרצפה בבית או לצאת מהבית עם שיער רטוב ("כי מצטננים"). את שניהם לא ממש הצליחו לאכוף עלי. ואין להם זכר אצלנו. אם כי מזג האוויר פה קר יותר ואז אם יוצאים עם שיער רטוב בחורף אז מתבקש כובע רציני על הראש

2. בבית ילדותי נדמה לי שהיתה יותר רחיצת ידיים שלא קשורה ללפני האוכל כגון: לרחוץ ידיים בשניה שנכנסים הביתה מבחוץ, לרחוץ ידיים אחרי שנוגעים בכסף מזומן - שטרות או מטבעות ("כסף זה דבר מלוכלך - כל העולם נגע...").  אצלנו לא עד כדי כך מקפידים - חוץ מאשר לפני האוכל.

3. בבית ילדותי היה אסור לשבת/לרבוץ על המיטה - גם אם רק מלמעלה - עם מכנסיים/חצאית שנלבשו מחוץ לבית. גם בזה אנחנו לא מקפידים בבית שלי

בקיצור - כנראה שאנחנו לא מאוד נקיים . אני מנחמת את עצמי שזה מחזק את המערכת החיסונית.  וממילא, החתולים גם יושבים על המיטה.... [השבח לאל אין להם ארגז צרכים -אבל הם מטיילים בחוץ הרבה]

4. כלל ברזל מילדותי: לא מפריעים לאמא לישון (גם או זו שנ"צ). זה כלל שנאכף בקפדנות שיא אצלנו, כמעט ברמה של "ייהרג ובל יעבור" ומגיל צעיר.

פעם כשאמצעיתי היתה בת שלוש או משהו, היא מאוד רצתה להעיר אותי. אבל מכיון שידעה שזה מהלך מסוכן עד מאוד היא מצאה פתרון יצירתי ואינטילגנטי. היא הגיעה אל מיטתי, הדביקה לי נשיקה אוהבת בלחי, וברחה לקצה החדר כדי לאמוד את המצב.  בנסיבות האלה לא יכולתי ממש לגעור בה... - אבל בגדול הן יודעות שאסור להפריע לאמא לישון כי היא צריכה את המעט שיוצא לה לישון.

לצפיה ב-'החלק הראשון של הכלל השני מופעל אצלנו '
החלק הראשון של הכלל השני מופעל אצלנו
07/11/2016 | 21:29
84
בדרך כלל הילדים חוזרים הביתה עם ידיים שחורות ממשחקי החצר בגן/ בית ספר, אז זה די הכרחי....

לגבי הכלל הרביעי- השינה של האמא, הצחקת אותי עם איסור הההפרעה בשנ"צ - זה כלל מבית סבתא שלי! גם אם שנ"צ אינה שינה הכרחית זה בהחלט נורא מרגיז כשמפריעים לקיים אותה. 

לצפיה ב-'יש כללי התנהגות בבית'
יש כללי התנהגות בבית
05/11/2016 | 07:05
2
241
לא יודעת עד כמה הם מעניינים כמו חוק הספרים
אוכלים רק במטבח - חוק גמיש, כי לפעמים מותר לאכול גם בסלון, שצמוד למטבח.
לא מעלים אוכל לקומה העליונה - חוק קשיח. מאד מקפידים עליו.
לא סוגרים דלתות של חדרים - עכשיו שהם גדולים, לומדים לבגרויות, מביאות חבר, גמיש מאד.
לא מדברים בבית שיחות ארוכות בסלולרי אלא בקו הרגיל

כל מי שמשתתף בארוחה צריך לקחת חלק בהכנה שלה - זה אומר בעיקר שהילדים אחראים על עריכת השולחן. מקפידים על זה בארוחות משפחתיות בסופ"ש.

חוגרים ברכב זה ברור, ועד גיל 14 לא יושבים מקדימה ללא כסא בטיחות.
לצפיה ב-'לא הבנתי את הכלל האחרון. ילד בן 13 יושב בכיסא בטיחות?'
לא הבנתי את הכלל האחרון. ילד בן 13 יושב בכיסא בטיחות?
05/11/2016 | 19:42
1
56
לצפיה ב-'עוד לא הגענו לשם'
עוד לא הגענו לשם
06/11/2016 | 06:39
168
לא יודעת איך יהיה אז.

כרגע בן 11.5 שעוד לא הגיע ל 1.40 יושב בבוסטר.

הגדולים לא חשבו לבקש, אז איתם העניין לא עלה.
לצפיה ב-'לא חוקים וגם לא ממש מעניינים '
לא חוקים וגם לא ממש מעניינים
06/11/2016 | 09:11
2
276
ממש הדברים הרגילים, משתדלת לאכוף אותם אבל זה לא חוקים -
1. אוכלים רק בפינת אוכל. 
2. עורכים שולחן ומורידים מהשולחן.
3. מרוקנים מדיח כשנקי.
4. מכניסים כביסה מקופלת לארון.
5. אם מוזגים מים בארוחה מציעים ומוזגים לכולם.
6. לא מעירים אותנו כשקמים בבוקר, הולכים לחדר/חדר מחשב ומוצאים תעסוקה.
7. זורקים בגדים מלוכלכים לכביסה.
8. תולים מגבת אחרי המקלחת.

זה מזכיר לי שפעם הבן שלי אמר לי למה רק לאחותי את אומרת תמיד חד פעמי את מרשה ... גם אני רוצה. לפעמים כשהוא רוצה לחרוג מהרגיל הוא מבקש. מודה שעל כל הנ"ל אני מוכנה לחרוג מידי פעם יש דברים חשובים ביותר שבהם אני לא מוכנה לוותר כמו חציה של כביש (כשהיו קטנים רק עם יד ואוי ואבוי למי שירד לכביש בלעדיי), מקווה שהדברים החשובים האלה יתנו להם כלים טובים לעתיד.
בבית שבו גדלתי לא היו חוקים כתובים רק שניים שמהם לא הסכימו לחרוג ושניהם היו בנושא בטיחות. 
לצפיה ב-'את סעיף 5 שלך, עוד לא כתבו בשרשור '
את סעיף 5 שלך, עוד לא כתבו בשרשור
06/11/2016 | 19:32
1
138
אהבתי
לצפיה ב-'תודה '
תודה
07/11/2016 | 07:20
95
יש לנו תמי4 כשיושבים כל המשפחה לארוחה מסודרת (קורה בעיקר בשבת בצהריים), יש על השולחן קנקן מים ומי שמוזג מוזג לכולם אבל בדרך כלל כשיושבים רק הילדים עם אחד מאיתנו, לבד או עם חברים הם מוזגים כוסות בתמי4 ואז באמת מביאים לכולם. 
עכשיו אחרי הפרגון שלך לסעיף אני מבינה שהילדים שלי כן מקשיבים לי כי זה התחיל מהערות שלי שיציעו גם לשאר יושבי השולחן ונהיה מנהג.
לצפיה ב-' לא - משחקים - בכדור - בסלון'
לא - משחקים - בכדור - בסלון
14/11/2016 | 14:05
1
28
הילדים כבר מעל גיל 20, אבל אני עדיין מוצאת את עצמי אומרת את זה לפעמים. (זה נאמר בקצב ובטון מסויימים והפך למין מנטרה במשפחה.)
בעלי עם זאת מתגאה שבבית ילדותו מותר היה לשחק בכדור ואפילו לנסוע באפניים בתוך הבית.
לצפיה ב-' זה לגמרי חוק מס' 1 בבית עם בנים '
זה לגמרי חוק מס' 1 בבית עם בנים
14/11/2016 | 21:51
18
בילדותי הותר לנו לשחק כדורגל עם כדור טניס במסדרון, אצלנו מותר עם כדור גומי קטן.

לגבי הרכיבה על אופניים בבית זה מעניין- כנראה היה להם בית ממש ענק (כי אני לא רואה איפה אפשר לרכוב בתוך בית סטנדרטי.....), איזה כיף לו שאלו חוויות הילדות שלו!

לצפיה ב-'ואוו... עם חמישה ילדים אני מניחה שיש כמה וכמה הוראות '
ואוו... עם חמישה ילדים אני מניחה שיש כמה וכמה הוראות
17/11/2016 | 23:51
20
בבית שאני מוצאת את עצמי , חוזרת עליהם
מידי יום , יומיים, תקופה.
לא חושבת שניסחתי לעצמי אי פעם אלו חוקים יש / אין לעשות
ומה מקובל/לא מקובל כי זה משתנה ותלוי בגיל הילדים

אני לא מתכוונת להרגלי נקיון (הגיינה אישית וגם של הבית), זה ברור שיש תמיד.

נראה לי שהחוקים שהכי חשובים לי כרגע בבית הם:

עזרה ושיתוף . -- מה שאני יכולה לעשות הבנות יכולות גם. זה כולל הכל כמעט .כך...
שכולן עוזרות בכל.
לדוגמא - אם  אני מכינה כריכים לבית הספר / גן. גם הבנות יכולות (והן עושות זאת מצויין)
אם אני מכינה (כל הזמן) ארוחה, גם הן יכולות מידי פעם..להכין .כך גם לגבי
סיוע בשטיפת הבית, כביסה, החלפת מצעים, וכו. כל ילדה עוזרת במגבלת הגיל שלה.

שקיפות --  אני מצפה שהבנות (מהגדולה לקטנה) תספרנה לי כל מה שעובר עליהן
ביום , בבית הספר, חברות, כך שאוכל לסייע להן . ואני מספרת להן גם על מה שעובר
עלי (כך גם בעלי).  זה מוביל לזה שאני שונאת , שקרים. !
כך...כל ילדה משתפת בהתאם ליכולות שלה.

ארוחות משותפות - פלוס ניידים מחוץ לשולחן . (כי רק ככה אפשר לדבר איתן )
וזה מוביל אותי לחוק "זמן איכות" . לכל אחת , ועם כל אחת.

כבוד- לתת להן כבוד ולקבל כבוד בחזרה.

אהבה - לא לשכוח לאהוב אותן, (נשיקות, חיבוקים, ומשפטי "אני אוהבת") הן כבר אוהבות
בחזרה בעצמן.

זה מה שעולה לי...די טרוויאלי, אבל ..חשוב לנו לבריאות המשפחתית שלנו
לצפיה ב-'להיות אמא...'
להיות אמא...
03/11/2016 | 20:11
2
179

אני בת 41 אמא לשני ילדים 10 ו 5  נשואה
לא בטוחה שזה הפורום המתאים אבל אולי בעקיפין כן קשור
הלידה אחרונה שלי היתה לפני חמש שנים
אבל איכשהוא הבעיה שלי קשורה במידה הדוקה להיותי אמא 
זה אכילה רגשית
באופן כללי לא שמנה וגם לא רזה
לא ממש נשקלת
הילדים שלי כבר די גדולים 5 ו 10
אני די מקפידה על שש -שבע ארוחות קטנות ביום וזה עובד לי
אממה יש בעיה כבר כמה שנים של אכילה רגשית
זה קורה במצבים שאני בלחץ וסטרס בשעות הערב בימים שבעלי עובד בעבודה נוספת ואז חוזר בחצות ואז אני ערב שלם עם הילדים
אני יכולה לעבור גם ערב נפלא איתם אבל בסוף איזשהוא ריב או מתח יפרק אותי ואז הם ילכו לישון ואני אוכל שטיות ופחמימות כשאני לא בטוחה שאני רעבה בכלל
אני מודעת שזה בוודאות אכילה רגשית אכילת תסכול
מה עושים עם זה? איך מתמודדים ?
די מייאש ובתוך תוכי אני גם מאוד כועסת על הילדים שלי כי הם ואך ורק הם הסיבה לאכילה הזו. עם כל כמה שאני אוהבת אותם .זה אך ורק בגלל הלחץ והמתח בגידול ילדים ואצלי זה בנים . כלומר אך ורק בגללם יש לי אכילה רגשית לפני שהייתי אמא מעולם לא היה לי תופעה כזו 
אשמח לעצות
די מייאש . בעלי עובד בערך פעמים בשבוע וזה מחרב לי את כל השמירה על המשקל. כל ערב שאני לבד עם הילדים לבד אפילו שהם גדולים יחסית נגמר בסוף בתחושה קשה שלי  של עצבים ותסכול אפילו אם אנחנו משחקים ויוצאים וחוזרים
אני לבד אז אני מרגישה מותשת ואז כשהם ישנים פונה לאכילה

לצפיה ב-'קודם כל ברוכה הבאה '
קודם כל ברוכה הבאה
04/11/2016 | 05:50
1
86
השאלה שלך מאוד מתאימה וקשורה, כי באופן כללי בפורום הזה אנחנו מתמקדות *בנו* ולא בילדים (שנאמר: גם לנו מגיע משהו )

אני לא מכירה אותך.... מהמעט שסיפרת: את 100% בטוחה שזה בגלל הילדים? נגיד למשל - גם לפני כן בעלך חזר בכאלה שעות בלילה? וגם - לפני כן היית צעירה יותר  - אולי זה משהו שהשתנה עם הגיל? ואולי הגוף שלך מגיב אחרת לקלוריות

אני יכולה לומר למשל - לצערי -שבשנים האחרונות איכשהו נהייתי בעלת תיאבון/כושר בליסה הרבה יותר גדול ממה שהיה לי בעבר, וגם מבנה הגוף שלי השתנה (אני בטיפה מבוגרת ממך). וזה בלי שאני מרגישה שהילדות הפרטיות שלי מעצבנות אותי במיוחד [יש לי עבודה מלחיצה. כל אחד ומה שהוא מגריל...]

על כל פנים. הייתי מתחילה בשאלה. מה הכי מפריע לך? זה שאת עולה במשקל? או זה שהילדים מחרפנים אותך? חוץ מהשני ערבים האלה בשבוע את כן מספיקה לראות אותם?  כי אם כן - אז מה שהייתי עושה זה לארגן איזו בייביסיטרית (אפילו תיכוניסטית של השכנים - זה לא ילדים קטנים) לפחות באחר משני הערבים האלה אם לא בשניהם, ולצאת בערב הזה לשיעור התעמלות לפי בחירתך. ואז לחזור הביתה ולהתעלף מעייפות...
לצפיה ב-'הי תודה על קבלת הפנים ...'
הי תודה על קבלת הפנים ...
07/11/2016 | 08:23
42
תראי אני אחדד
גם כשבעלי לא נמצא כיף לי איתם סהכ
ואני מאוד משקיעה בהם מכל בחינה אפשרית
והם גם גדולים יחסית אז אין חיתולים ובקבוקים ובלי שינה וכו
מה שמפריע לי זה שאני עולה במשקל בגלל המקרים האלו 
אני לא נחשבת שמנה (ההיפך) וזה מפריע לי 
בייביסיטר לילדים בגיל האלה בשני הערבים שבעלי עובד לא רלוונטי כי הוא יגיד לי בצדק אני עובד עוד עבודה בשביל שיהיה כסף ואת מוציאה על שמרטפית ?
הוא יגיד לי תעשי מה שאת רוצה בשאר השבוע ...
סליחה על הכתיבה המבולבלת ...
מה שכן מאז שהם גדלו המצב השתפר אז אני מקוה שזה ישתפר גם בהמשך ...
לצפיה ב-'הצעת החוק לסינון פורנו'
הצעת החוק לסינון פורנו
31/10/2016 | 15:09
3
115
מה דעתכן עליה?

חסרים לי הרבה פרטים להבין לפני שתהיה לי דעה... לא ברור לי איך זה יעבוד - כל מדינת ישראל תהיה חסומה? ומי יגדיר אתרים כפורנו או לא? 

סקרנית גם מטעם מי הוגשה הצעת החוק
לצפיה ב-'הצעת החוק הועלתה ע"י שולי מועלם מהבית היהודי'
הצעת החוק הועלתה ע"י שולי מועלם מהבית היהודי
31/10/2016 | 20:21
2
146
לפי מה שהבנתי משמיעה ברדיו הכוונה שכולם יהיו חסומים פרט לאלו שיבקשו שהאתרים יהיו פתוחים אצלם.
למיטב ידיעתי, דבר דומה מתקיים עם ערוצי הפורנו בטלביזיה.

יש הרבה היגיון בהצעה, הילדים שלי גולשים באופן עצמאי... אבל יש שתי בעיות בעיני:
1. לא הכל יחסם..... תמיד יפתיעו עוד אתרים שמציעים "זוגיות" עם נשים צעירות ובלונדיות מחו"ל....
2. חסימת אתרים באינטרנט הופך את האח הגדול לשולט יותר. השלב הבא שאסור יהיה לגלוש באתר החדשות 0404.

לצפיה ב-'אה - הבנתי יותר עכשיו'
אה - הבנתי יותר עכשיו
31/10/2016 | 22:31
1
128
חשבתי שהכוונה היתה לחסום את כל המחשבים שיש להם כתובת IP במדינת ישראל בלי אפשרות לפתוח לאף אחד. כמו סין ואירן כזה - אבל באופן מוחלט.

מצד שני הרעיון של לחסום נשמע לי מאוד קוסם כאחת שיש לה ילדות בבית.

אאל"ט יש תוכנות מסחריות שחוסמות - לא? לדעתי יהיה טוב אם המדינה תסבסד כזאת תוכנה עבור משפחות עם ילדים שקצרה ידם מלקנות כזו.
לצפיה ב-'אני לא בטחה שזאת תהיה סוג של תוכנה אבל '
אני לא בטחה שזאת תהיה סוג של תוכנה אבל
02/11/2016 | 23:09
64
לפני כמה זמן ראיתי בטלבזיה שאפשר לשנות את ה IP של המחשב למדינה אחרת (בהקשר של השגת כרטיסי טיסה יותר זולים) כך שזה כנראה יתבצע אחרת....
בסוף זה יסגר שהמדינה תדרוש מהספקים לחסום לצרכנים ואת העלות יגלגלו עלינו.

אם זה יקרה תיווצר רשימה של כאלו שמבקשים שהפורנו יהיה פתוח בשבילם
ואז יפרצו את הרשימה ויתחיל מסחר בשמות...... יהיה מעניין.......

הסכנה לדעתי היא בדריסת הרגל של המדינה בתכנים. אח"כ לא נוכל לקרוא על מעללי דונלד טרמפ......

לצפיה ב-'חוכמת ההמונות התייעצות שיווקית'
חוכמת ההמונות התייעצות שיווקית
28/10/2016 | 09:49
7
261
אני עובדת על מצגת שיווקית לקורס (הכנה לבגרות) שאני מתכוונת להשיק לבני נוער ולמי שניגש לבגרות הזו.
כיון שמדובר בבני נוער, אז קהל היעד שלי במצגת הוא גם ההורים שלהם, ולכן אני מתייעצת איתכן.

מדובר בקורס הכנה לבגרות כאמור, ובמצגת אני שמה תמונות של הודעות וואטסאפ ומיילים מחממי לב מתלמידים שלי שהצליחו (ולשמחתי יש לא מעט כאלה , בחרתי בכ-20, צריכה עוד לחשוב על הכמות).

השאלה היא מה אני אמורה/יכולה לומר בזמן שהודעות התלמידים מוצגות במצגת?
אני מעבירה את המצגת ומדברת תוך כדי וכך רוצה להביא אנשים להכיר אותי ואת הקורס הייחודי שיצרתי, כלומר מטרת העל היא הרשמה לקורס שלי, והבעיה שלי היא איך אני מציגה את ההודעות של התלמידים ומה אומרת תוך כדי? הרי אני רוצה שיראו מה כתוב שם. להקריא אותן אולי? להיות בשקט? אני בדילמה.
מקווה שאני ברורה מספיק.
תודה רבה מראש לעונות 
לצפיה ב-'הייתי אומרת משהו כמו'
הייתי אומרת משהו כמו
28/10/2016 | 22:26
121
"מכתבי התודה שלהם הם כרטיס הביקור שלי", ותוך כדי שיופיעו על המסך במיקומים שונים צילומי ההודעות, ייעלמו, ויתחלפו באחרות.
לצפיה ב-'לדעתי, כשההודעות והתודות נראות על המסך '
לדעתי, כשההודעות והתודות נראות על המסך
28/10/2016 | 22:30
137
צריך לדבר באופן כללי על הכתוב 
כגון: אני מקבלת המון תגובות חיוביות והרבה תודות גם מהורים וגם מתלמידים שהגיעו חלשים והצליחו למקסם את יכולתם בזכות הקורס המעמיק והמעשיר אותו אני מעבירה....

לא הייתי מקריאה את ההודעות- זה מיגע.
לא הייתי משאירה לקרוא בלי לתמלל - כי לאף אחד אין סבלנות לקרוא מצגת.....
לצפיה ב-'עזרתן לי, תודה רבה'
עזרתן לי, תודה רבה
29/10/2016 | 22:14
7
לצפיה ב-'באתי מאוחר'
באתי מאוחר
30/10/2016 | 04:54
3
127
מסכימה לגמרי עם מה שכתבו מעלי. אבא שלי, שהוא מומחה גדול במצגות, טוען תמיד שמצגת טובה היא כזו שבה מה שאומרים שונה ממה שיש בשקופיות - כלומר, שלא אמורים לקרוא את השקופיות אלא לומר דברים שמשלימים אותן או נותנים להן רקע.

מי הקהל שלך למצגת? אלה התלמידים עצמם או ההורים שלהם שאת משכנעת לקנות את זה עבור ילדיהם?

אם זה התלמידים אז הייתי מנסה לשים את זה גרפית בצורה שתמשוך את עיניהם וליבם.  למשל - הייתי שמה כל "עדות" קצרה כזו בתוך מין בועה/בלון כמו הודעת פייסבוק.

וגם - הייתי מדגישה בפונט מודגש את המילים מכל עדות שאת מעוניינת שיבלטו במיוחד

שיהיה בהצלחה! נשמע כיפי.
לצפיה ב-'עונה, מצרפת דוגמה ושאלה'
עונה, מצרפת דוגמה ושאלה
30/10/2016 | 18:55
2
180
הקהל הוא ההורים והילדים. אמנם הילדים הם אלה שיקחו חלק בקורס בסופו של דבר, אבל מי שמשלם זה ההורים, אז התשובה לשאלתך היא כן.
שמתי צילומי מסך של הודעות הוואטסאפ - איך אפשר לעשות את זה יותר מעניין?
מצרפת דוגמה.
לצפיה ב-'את התשובה שלך לא הייתי מציגה כחלק מהוואטסאפ במצגת '
את התשובה שלך לא הייתי מציגה כחלק מהוואטסאפ במצגת
30/10/2016 | 20:05
1
136
לדעתי לשים פשוט להציג אותם אחד מתחת לשני עם העיצוב של וואטסאפ (כולל הרקע הירוק...).
לצפיה ב-'מקבלת '
מקבלת
30/10/2016 | 20:44
91
זה העיצוב של הוואטסאפ אצלי - רקע כחול, העתקתי את זה כפי שזה.
תודה על הפידבק!
לצפיה ב-' איך היה השבוע שלי'
איך היה השבוע שלי
27/10/2016 | 22:13
20
25
לצפיה ב-' משהו קטן וטוב'
משהו קטן וטוב
27/10/2016 | 22:14
6
22
לצפיה ב-'טיול בערבה '
טיול בערבה
27/10/2016 | 22:29
5
135
יצא שזאת פעם שלישית בשש השנים האחרונות שאנחנו נוסעים לטייל בערבה באזור חצבה.

בשנים קודמות ברוב האתרים היינו די לבד.
השנה בכל מקום היו עוד משפחות, אבל...... לשמחתנו,המרחבים עושים את זה פחות צפוף ומעיק. נעים לדעת שאנשים נוסעים רחוק כדי לטייל. אני רק מקווה שעוד שלוש שנים, ישאר הנוף היפה הזה שמור ולא יפגע מעומס המטיילים.....
לצפיה ב-'נשמע כיף! איפה שהיתם?'
נשמע כיף! איפה שהיתם?
28/10/2016 | 05:40
1
70
או שעשיתם קמפינג?

לא היה חם בטירוף?
לצפיה ב-'היינו בחצבה בצימרים'
היינו בחצבה בצימרים
28/10/2016 | 13:38
107
לא לכל המשפחות שהיינו איתן מתאים קמפינג בשלב זה של החיים.

ב12:00 בצהריים בשמש הקופחת היה חם, אבל תזמנו את הטיולים והסיורים כך שלא יהיו בשעות החמות....
האמת, שבעיקר פחדנו מהקור. בטיול קודם הקור הפתיע ופגם בחוויה של הישיבה בחוץ ולכן היינו מועמסים גם בבגדים ארוכים שבסוף לא יצאו מהתיק.
לצפיה ב-'יפה , ואיפה טיילתם ?'
יפה , ואיפה טיילתם ?
29/10/2016 | 19:40
2
12
לצפיה ב-'הקבוצה שטיילנו איתה היתה מעורבת מבחינת גילאים ויכולות '
הקבוצה שטיילנו איתה היתה מעורבת מבחינת גילאים ויכולות
30/10/2016 | 20:16
1
76
ולכן השתדלנו לעשות מסלולים לפי "החוליה החלשה" או להתפצל.....

היינו ב:
- גבעת חצבה (טיול שקיעה)
- זנבנים בבוקר (טיול זריחה)
- סיור עששיות (טיול לילה)
- נסיעה לאורך דרך השלום (טיול רכוב)
- גבעות החוואר ליד חצבה (טיול להוצאת אנרגיה )
- סיור במרכז ויידור (טיול לימודי)
- בנחל גוב (טיול אתגרי, מי שלא התאים לו היה בנחל גדרון)
- ובחווה לגידול תנינים (אטרקציה)

חלק עם הדרכה מבית ספר שדה וחלק עצמאית.

היה מוצלח מאוד.

לצפיה ב-'נשמע מיוחד וכייפי - איזה כיף לצאת מהשגרה '
נשמע מיוחד וכייפי - איזה כיף לצאת מהשגרה
30/10/2016 | 21:26
4
לצפיה ב-'לא טוב '
לא טוב
28/10/2016 | 06:52
3
170
בכורתי לא מרגישה טוב כבר שבוע ולא ברור ממה זה.

אני ממש לא מהמודאגים בד"כ (נהפוך הוא - יש המכנים אותי שאננה...). אבל מבאס שהיא מרגישה לא טוב, ומתסכל שלא ברור מה זה. והיא גם נלחצת מזה שהיא כבר לא בביה"ס שבוע. אוף  - שיעבור כבר

היו לנו אורחים מבקרים מהארץ והיה נחמד (וקצר). 

והכלבה ממשיכה לאכול כל מה שנקרה בדרכה (בגדים, עטים, מכל הבא ליד). אבל לא משנה, זה ב"קטנה"... רק שהילדה תרגיש כבר טוב, ואז לא'כפת לי שה-  תבלע שרשרת פנינים אם זה מה שזה מצריך.
לצפיה ב-'אולי מחלת הנשיקה?'
אולי מחלת הנשיקה?
28/10/2016 | 09:56
84
נשמע מבאס נורא. החלמה מהירה.
לצפיה ב-'תרגישו טוב '
תרגישו טוב
28/10/2016 | 13:41
72
מצטרפת לבחייאת8 בכיוון החשיבה.

לצפיה ב-'תודה'
תודה
30/10/2016 | 04:57
75
זה עם רכיב כאבי בטן. בינתיים אחרי יומיים של פרוביוטיקה נראה שיש שיפור מורגש . אינשאללה אם תלך לבית ספר ביום שני אז אהיה אדם מאושר

לצפיה ב-'היה כיף שבוע שתחילתו חופש והמשכו שבוע מקוצר'
היה כיף שבוע שתחילתו חופש והמשכו שבוע מקוצר
28/10/2016 | 23:01
2
96
צחקנו בעבודה שהיינו שמחים להמשיך במתכונת הזאת
הנחיתה מהחופש היתה קשה. היה קשה לצאת מסנדלי השורש ולשבת לעבוד.....

במהלך החופשה שהיינו בערבה הבנו כמה הילדים שלנו התרגלו לחיות בלי ערוצי טלביזיה רבים (אנחנו בעלי עידן+), רק אצלנו (מתוך 6 משפחות) לא הודלקה הטלביזיה. עם זאת הבנו כמה הילדים מכורים לניידים ולמחשב (שהושאר בבית).
את הנייד קשה היה לנתק מידו של הבכור.
הדבר עורר אצלנו הרבה מחשבות על איך להתחיל להתנהל בנושא (ועוד לא התגבשנו לפעולה ממשית חוץ מנסיון להוריד את השעות ליד המחשב...)

לצפיה ב-'זו המרה של התמכרות אחת אחרת'
זו המרה של התמכרות אחת אחרת
04/11/2016 | 09:33
1
32
אצלנו יש הוט עם כל הערוצים שמעניינים ילדים והם כמעט ולא פותחים טלויזיה.
צמודים לנייד או למחשב.
יחסית לתכנים שהם מוצאים ביו טיוב, הטלויזיה לא מהווה תחרות.

קשה מאד לנתק אותם מהמסכים, בטח כשהם כבר לא ילדים אלא מתבגרים.
לצפיה ב-'אכן התמכרות..... וככל שאני מתלוננת באזני אחרים אני מגלה שזאת'
אכן התמכרות..... וככל שאני מתלוננת באזני אחרים אני מגלה שזאת
04/11/2016 | 12:03
25
התמכרות שלא פוסחת על אף בית 
אולי הייתי צריכה לשאול על חוקים בנושא מסכים
לצפיה ב-'יוצא מגדר הרגיל'
יוצא מגדר הרגיל
30/10/2016 | 12:29
5
130
שתחילתו בחופשה משפחתית ביוון (טיול, לא בטן גב) וסיומו בכנס קטן ונחמד עם המון חברים, גם ביוון. חבל שלא כל השבועות כאלה.
לצפיה ב-'נקרא כמו שילוב מצוין של חופשה ועבודה '
נקרא כמו שילוב מצוין של חופשה ועבודה
30/10/2016 | 20:01
1
57
מה הכוונה כנס עם המון חברים?
בכנסים במקצוע שלי נפגשים עם קולגות ממשרדים אחרים וחברים מהלימודים, אבל זה בארץ....

לצפיה ב-'קולגות שהם חברים'
קולגות שהם חברים
31/10/2016 | 09:20
76
עד כמה שקולגות יכולים להיות חברים... במקרה הוזמנו לכנס הזה אוסף של אנשים מישראל שכולם בערך באותו שלב קריירה, גיל, הסטורית לימודים ועבודה משותפים, וגם חביבים במיוחד, והיוו כמעט חצי ממשתתפי הכנס (כנס דו-לאומי). אז היה כיף יותר מהרגיל.
לצפיה ב-'נשמע מעולה - אני סקרנית באיזה אזור'
נשמע מעולה - אני סקרנית באיזה אזור
31/10/2016 | 13:10
2
76
של יוון טיילתם?

עשיתי פעם טיון בחבל הפולופונז (מאתונה דרומה לאורך החוף - כל הדרך עד לאלפוניסוס (דרך מונומווסיה הכפר הנטוש), ואז עם מעבורת לאי לא מתוייר מאוד בשם קיתירה). היה מעניין.
לצפיה ב-'בצפון'
בצפון
31/10/2016 | 17:45
1
77
את הפלופונז עשינו לפני כמה שנים. השנה חרשנו מצומרקה דרך זגוריה (זגרוכוריה) למטאורה. עולם אחר.
לצפיה ב-'תודה, מעניין'
תודה, מעניין
07/11/2016 | 04:48
17
לא הכרתי את המקומות האלה כלל. אחקור קצת יותר
לצפיה ב-'אותי זה מצחיק?'
אותי זה מצחיק?
28/10/2016 | 06:56
10
236
מאחר שהיו לנו אורחים מהארץ השבוע, הם רצו להראות לנו כל מיני דברים ישראליים מצחיקים ברשת

אחד מהם היה "המופע של שרון" של שלישיית מה קשור - https://www.youtube.com/watch?v=wVeA7qcEv_4&t=...

רק למרבה הצער זה התגלה כאוסף צרחות והעוויות פנים שלא מצאנו מצחיקות בכלל.  

זה רק אנחנו?  וחוץ מזה - מה אתן רואות ברשת (או בטלויזיה ויש גם ברשת) בעברית שמצחיק אתכן? אשמח להמלצות....
לצפיה ב-'סטנד אפ '
סטנד אפ
28/10/2016 | 09:40
116
כמו למשל, מני עוזרי, אורי חזקיה. שטותיים אבל מצחיקים.
אם בא לי משהו מעניין אבל לא בהכרח מצחיק, אז יש הרצאות מרתקות בטד במיגוון נושאים. 
לצפיה ב-'לא רואה שום דבר מצחיק בטלוויזיה... גם אותי זה לא מצחיק'
לא רואה שום דבר מצחיק בטלוויזיה... גם אותי זה לא מצחיק
28/10/2016 | 22:28
26
לצפיה ב-'פתחתי את הקישור..... '
פתחתי את הקישור.....
28/10/2016 | 22:48
107
בעודי מנסה להבין מה הוא צועק ועל מי , האיש שלי שגם הסתכל וגיחך ,
לשאלתי אם זה מצחיק אותו הוא ענה קצת, זה הומור נמוך.....

אני חושבת שלפעמים מדובר בדמויות שנבנות עם ההופעות השונות ואז זה יותר מצחיק. בנוסף, יש גם הבדל בהנאה בין להיות בהופעה כזאת לבין לראות את ההקלטה שלה. .

מודה, שאני לשלישיה הזאת התחברתי הרבה פחות מלסטנדפיסטים אחרים.

את הדברים המצחיקים בדרך כלל הילדים שלי מוצאים ברשת - ואז זה הומור ילדים/ נוער כמו שירי אנדרדוס.

אני לא מצליחה להזכר בהומור למבוגרים שמצחיק אותי (ל"גב האומה" אין לי סבלנות....)

לצפיה ב-'סדרות כמו רמזור, חברות, (ליטל שוורץ) בלתי הפיך (עדי אשכנזי)'
סדרות כמו רמזור, חברות, (ליטל שוורץ) בלתי הפיך (עדי אשכנזי)
29/10/2016 | 18:30
95
גם הישראלים (מה קשור) הצחיק אותי אבל לקח לי זמן לא להיגעל
ולהבין את החזרתיות ואז זה באמת מצחיק
קטעים ספציפיים מארץ נהדרת (אין לי סבלנות לתוכנית שלמה)
לצפיה ב-'תודה לכל העונות!'
תודה לכל העונות!
30/10/2016 | 05:00
75
לא את כל השמות היכרתי אז זה עוזר להכיר לנו תכנים חדשים.

ילדות הבית די מוגבלות בעניין עד כה ל"חתולונובלה" ו"תשע נשמות" - אשמח להרחיב להן את הרפרטואר

האורחים גם המליצו על "שלישיית פרוזאק" וגם זה לא הלהיב אותנו אבל אולי באמת צריך לראות כמה פעמים כדי להתרגל/להתלהב
לצפיה ב-'לילדות תנסי להגיע ל"המובילים" של ערוץ לוגי'
לילדות תנסי להגיע ל"המובילים" של ערוץ לוגי
30/10/2016 | 12:26
1
66
תכנית מענגת, לא פחות
וגם "אלישע" של ערוץ הילדים לא רע

למבוגרים אנחנו לא יכולים לסבול את רוב הסדרות שהוזכרו מעלי, וצוחקים רק מארץ נהדרת וגב האומה (אבל רק בזמן אמת לדעתי..).
לצפיה ב-'אנחנו אוהבים גם את "מועדון החנונים" '
אנחנו אוהבים גם את "מועדון החנונים"
30/10/2016 | 20:19
10
לצפיה ב-'אותנו שפיטה מצחיקה מאד'
אותנו שפיטה מצחיקה מאד
31/10/2016 | 15:03
1
71
בעיקר את הילדים שמתים על השירים שלה. זה למשל:
וגם זה:
לצפיה ב-'אחד מהקישורים ששמת קפץ אחר כך לויקטוריה חנה '
אחד מהקישורים ששמת קפץ אחר כך לויקטוריה חנה
31/10/2016 | 21:33
52
היא כ"כ מעניינת שאי אפשר להתנתק מהמסך.
לצפיה ב-'אסי כהן - פרצלינה - בפרסומות לבנק הבנלאומי'
אסי כהן - פרצלינה - בפרסומות לבנק הבנלאומי
07/11/2016 | 21:34
2
לצפיה ב-'והרי עשר השאלות האחרונות....'
והרי עשר השאלות האחרונות....
20/10/2016 | 01:32
7
275
21. אם היתה לכם שנה אחת לחיות מהיום, איך הייתם מעבירים אותה?
22. מה עשיתם בפעם האחרונה שהרגשתם שהזמן עצר מלכת?
23. האם אי פעם חיבלתם בהצלחה שלכם? ואם כן, כיצד?
24. על מה אתם מודים להורים שלכם? ואם לא, מדוע?
25. באיזו צורה הפתעתם את עצמכם בשנה האחרונה?
26. האם אתם באמת מסוגלים לסלוח? למי עוד לא סלחתם?
27. למי אתם פונים כשאתם צריכים עצה או פרספקטיבה על משהו שמעסיק אתכם?
28. מי באמת מקשיב לכם? האם אתם באמת מקשיבים לאחרים?
29. מיהם האנשים שמוציאים מכם את האני המיטבי שלכם?
30. מהו הדבר הנחמד ביותר שעשו עבורכם אי פעם?

השאלון מבטיח שהמענה  השאלות הללו ילמד אתכן על עצמכן או על התוכניות שלכם לעתיד הקרוב והרחוק, ותוכלו להיכנס לשנה החדשה בעיניים פקוחות לרווחה. ייתכן שתוכלו ללמוד מי אתם, מה אתם רוצים להשיג ומה יהפוך אתכם לאנשים שלמים יותר.

Promises promises
לצפיה ב-'ממשיכה להגיב'
ממשיכה להגיב
20/10/2016 | 07:04
123

21. אם היתה לכם שנה אחת לחיות מהיום, איך הייתם מעבירים אותה?
      במצבי היום--הייתי עושה סדר בחפצים האישיים שלי, בוחרת מה לתת למי,      
זורקת את המיותר. יוצאת הרבה עם הילדים והנכדים, מבלה עם חברות,
       ובעיקר מנסה לא לחשוב כל יום כל היום על מתי זה יקרה.
        מבקשת עזרה למות בכבוד, לא לסבול.
       הייתי צעירה מאוד, זה קרה כשאימי נפטרה, מדובר על 40 שנה אחורה,
       יש דברים שמאז עד היום לא השצו לגבי.
23. האם אי פעם חיבלתם בהצלחה שלכם? ואם כן, כיצד?
      לא זוכרת.  
24. על מה אתם מודים להורים שלכם? ואם לא, מדוע?
      אוהו, אני מודה להם על מי שהיו, יש לי מהם המון תובנות של חכמת חיים,
      למדתי מהם הרבה ערכים והתנהלות יחודיים.
      אני משתמשת בפתגמים, ובדרך חייהם ומקוה שהצלחתי להנחיל לילדי              
       לפחות חלק מזה.  
25. באיזו צורה הפתעתם את עצמכם בשנה האחרונה?
      בככמה דברים--1)שאני יוצאת לחגים מהבית בלי נקיפות מצפון.
       2)שאני מצליחה להיראות רגועה מול הכאב הגדול שלי עם הבת,
        ולהיות תומכת ע"י כך. 3)שלמרות היותי יותר מבוגרת, אני מתחברת בקלות          
     לצעירים, והם מעונינים בקרבתי.
26. האם אתם באמת מסוגלים לסלוח? למי עוד לא סלחתם?
      אני קלה מאוד בלסלוח על הרוב. מלבד על דבר אחד והוא בגידה של אנשים,
      לא סולחת לשני אנשים כאלה--לחמותי, (שכבר לא חיה), ולברה טובה                
שניתקתי מעלי.
27. למי אתם פונים כשאתם צריכים עצה או פרספקטיבה על משהו שמעסיק אתכם?  
 לגבי מחשבה, אני מדברת בראש עם הורי. ובמציאות עם בעלי ועם ילדי, עם כל ילד בענין אחר.
28. מי באמת מקשיב לכם? האם אתם באמת מקשיבים לאחרים?
      מדגישב שבעיני.הקשבה היא עמוקה יותר משמיעה, והיא משמעותית.
      אני מעולה בלהקשיב.  מי מקשיב לי? לא באמת יודעת, נראה לי שחלק              
מילדי יותר. ומקבלת הרבה פידבקים מהעבר שתלמידים  זוכרים המון דברים       שאמרתי והם מישמים.
29. מיהם האנשים שמוציאים מכם את האני המיטבי שלכם? 
       נראה לי שהמשפחה הגרעינית שלי. חברות טובות.

וכל מיני אנשים                      
       שנצרכים לעזרתי. (מעדיפה שלא לפרט, יש לי תכונה ממגנטת לכאלה.)         
30. מהו הדבר הנחמד ביותר שעשו עבורכם אי פעם?
       ביום הולדת עגול, חברי לעבודה קבעו מפגש בבית קפה וחגגו לי
       (ימי הולדת עבורי הם סתם) אבל כתבו לי דברים מחממי לב,במיוחד                   המנהל, שזה לא מובן מאליו.
        ואני חבה תודה ה לאחי ואחותי ששיתפו איתי פעולה ומאז שאבי נפטר
        ביקשתי שניפגש אחת לחודש לפחות והם הסכימו ואנחנו נפגשים אפילו            לעיתים קרובות יותר וחשוב לומר נהנים ומיד רוצים עוד.

לסיכום--השאלות האלה אכן מעוררות מחשבה, אבל,
1)לא בטוחה שהייתי עונה עליהן אותה תשובה לפני שנתיים, או בעוד שנתיים.
2)בעיני אין אנשים שלמים, יש מי שמרוצה ויש מי ששואף לשנות. כל עוד חיים,
   השאיפה לשינייים (גם לא דרסטיים)מוכיחה על חיוניות.
    שלא נצטרך להתמודד עם שאלות לקראת סוף.
ואולי הצעה--תעבירי את השאלון הזה גם בעוד שנה.

מאחלת לכולנו שנה טובה ובריאה ושמחה.

לצפיה ב-'תשובות אחרונות '
תשובות אחרונות
20/10/2016 | 22:42
81
21. אם היתה לכם שנה אחת לחיות מהיום, איך הייתם מעבירים אותה? אם זאת שנה אחרונה בגלל מחלה- כנראה בבילוי בבית חולים. אם לא, הייתי מפחיתה בהיקף המשרה וממשיכה בשגרה רגילה (הם יחגגו כבר בלעדי )
22. מה עשיתם בפעם האחרונה שהרגשתם שהזמן עצר מלכת? הייתי בעבודה והייתי צריכה למלא טופסיאדה משעממת.... לעומת שבת תמיד הזמן בעבודה הרבה יותר איטי....
23. האם אי פעם חיבלתם בהצלחה שלכם? ואם כן, כיצד? לא זכור לי מקרה שכזה. אולי פעם הגעתי עייפה לראיון ועניתי תשובות שלא להן חיכו.....
24. על מה אתם מודים להורים שלכם? ואם לא, מדוע? מודה על הכל! סמכו עלי, הרשו לי דברים שהיום אני חושבת אם הייתי מרשה לילדי ואני לא בטוחה מה התשובה. גם כשלא היה הרבה הלב היה רחב. תמכו ועודדו.
ולאמא שלי, שאחרי שאבא שלי נפטר תמכה ועזרה לנו ועד היום המשפחה אצלה מעל הכל.
25. באיזו צורה הפתעתם את עצמכם בשנה האחרונה? הגעתי מקום 6 בקטגורית הגיל בתחרות ספורט. 
26. האם אתם באמת מסוגלים לסלוח? למי עוד לא סלחתם? לרוב אני מסוגלת לסלוח, כי אני שוכחת את הדברים הרעים (אולי הדחקה). יש ריב משפחתי עליו לא אסלח (הכסף היה יותר חשוב מהכל).
27. למי אתם פונים כשאתם צריכים עצה או פרספקטיבה על משהו שמעסיק אתכם? לאיש שלי, לאמא שלי, לקולגות בעבודה. תלוי בנושא.
28. מי באמת מקשיב לכם? האם אתם באמת מקשיבים לאחרים? מקשיבים: האיש שלי, אמא שלי. משתדלת להיות אוזן למי שרוצה לדבר איתי (לפעמים אני מרגישה כותל המשרד).
29. מיהם האנשים שמוציאים מכם את האני המיטבי שלכם? לא יודעת.  
30. מהו הדבר הנחמד ביותר שעשו עבורכם אי פעם? בפעם הראשונה שנפגשתי עם האיש שלי בביתו אמרתי לו שמגבת הידיים תלויה כ"כ גבוה שכשאני שולחת אליה ידיים המים נוזלים לי על האמות. בפעם השניה כשהגעתי, המגבת היתה תלויה עם סידור מיוחד שהנמיך אותה במיוחד בשבילי
זאת אחת התכונות הכי נפלאות שלו, הוא שומע וזוכר ועושה. גם היום. אני מצטערת שאני לא כזאת (צריך להזכיר לי...).
לצפיה ב-'הנה העשר שלי'
הנה העשר שלי
22/10/2016 | 23:21
4
93

21. אם היתה לכם שנה אחת לחיות מהיום, איך הייתם מעבירים אותה? עושה סדר בניירת ובחפצים, מתחבת הרבה עם בני המשפחה שלי ומרביצה בילדות הבית את משנתי (עוד יותר אפילו ) שיהיה להם לחיים. אה ואולי הייתי עושה מסאז' פעם בשבוע - החיים קצרים....

22. מה עשיתם בפעם האחרונה שהרגשתם שהזמן עצר מלכת? זה לא קרה לי אף פעם. מפתיע אותי השאלה מניחה לא רק שזה קורה לאנשים אלא שזה קורה להם יותר מפעם אחת.

23. האם אי פעם חיבלתם בהצלחה שלכם? ואם כן, כיצד? יכולה לחשוב רק על דוגמא אחת כרגע.  פעם מזמן רציתי לעבוד בניו יורק - אחרי תואר מאוניברסיטה אמריקנית וכו'. ולא הלך... אבל הציעו לי עבודה במקום אחר של אותו מעסיק שהאמת שהיה יותר מתאים מבחינת התכנים של העבודה [קשה לי לומר יותר]. אבל אני התעקשתי או ניו יורק או כלום. אז היה כלום....  בדיעבד יכול היה להיגמר אחרת אבל הכל לטובה כי קרו כל מיני דברים טובים אחרים.  אבל ספציפית במקרה ההוא - ה"ראש בקיר" וחוסר הגמישות היו טעות בנקודת הזמן הזו.

24. על מה אתם מודים להורים שלכם? ואם לא, מדוע?  על הגנים הטובים   (חוץ מהצליאק), על השיעורים הטובים לחיים. אבל בעצמם הכי חשוב - על שהביאו אותי לעולם (וזה לא מובן מאליו. אמא שלי אף פעם לא היתה בקטע של "ילדים")

26. האם אתם באמת מסוגלים לסלוח? למי עוד לא סלחתם? אני משתפרת בזה ככל שאני מתבגרת. יש עוד כמה מהתיכון שעוד לא. אין מתקופות מאוחרות יותר

27. למי אתם פונים כשאתם צריכים עצה או פרספקטיבה על משהו שמעסיק אתכם? בן זוגי או אמא שלי

אמשיך אחר כך

לצפיה ב-'התחלתי ולכן אסיים....'
התחלתי ולכן אסיים....
24/10/2016 | 22:48
3
95
טעיתי קודם... זה לא נכון שזה לא קרה לי. זה קורה לי בערך בכל פעם שאני מגיעה לשיעור פילטס/התעמלות. התשובה היא: מזיעה, מתאמצת, מתייסרת, מביטה בשעון בתחינה, או מפסיקה לכמה/הרבה שניות בהן אני לא עושה מה שהמדריכה אומרת. 

25. באיזו צורה הפתעתם את עצמכם בשנה האחרונה? בשום צורה. כנראה שאני מכירה את עצמי טוב מדי (או שהפסקתי להפתיע)

28. מי באמת מקשיב לכם? האם אתם באמת מקשיבים לאחרים? אני "כותל ההקשבה" של הרבה אנשים כל חיי. מקשיבה להם באמת ומנסה לעזור מעשית למרות שלא תמיד אפשר. אבל גם הקשבה עוזרת

29. מיהם האנשים שמוציאים מכם את האני המיטבי שלכם? בני משפחתי ועמיתים מובחרים לעבודה (לא כולם - אבל יש כמה - וביחד אנחנו צוות לענין)

30. מהו הדבר הנחמד ביותר שעשו עבורכם אי פעם? קשה לי לבחור -- מלא דברים נחמדים. בוחרת רנדומלית: פעם באו לעודד אותי באיזו תחרות שהשתתפתי בה עם שלטים עם שמי <וניצחתי אם כי לא זכיתי בפרס שמחזיקי השלטים ייחלו לו >
לצפיה ב-'אני חושבת שהתשובה ל 22 עם הזמן שעוצר'
אני חושבת שהתשובה ל 22 עם הזמן שעוצר
27/10/2016 | 22:20
2
66
זה בכל פעם שאנחנו מביטים אל השעון בציפיה שהוא יתקדם מהר, הזמן כאילו נעמד

לגבי השלטים: זה בהחלט מגניב !
וגם מקום שני זה מכובד  וכל הכבוד! 
ועכשיו רק נותר לי לדמיין באיזו תחרות זה היה והדבר הראשון שעלה לי בראש : תחרות איות  
לצפיה ב-'פככככ - זה היה בשעשועון טלוויזיוני'
פככככ - זה היה בשעשועון טלוויזיוני
28/10/2016 | 05:29
1
56
והאמת היא שבהחלט יש קשר לאיות/אותיות <את קוסמת? איך ידעת? >
לצפיה ב-'באלימנציה... תיארתי לעצמי שזה לא עידוד בענף ספורט.....'
באלימנציה... תיארתי לעצמי שזה לא עידוד בענף ספורט.....
28/10/2016 | 22:21
33
אז מה נשאר?
חידונים......
ואיות - פשוט עלה בראש ראשון

לצפיה ב-'היפרדות בטנית'
היפרדות בטנית
21/10/2016 | 11:45
2
186
היי,
אחרי ששני הקטנטנים שלי גדלו, נותרתי עם היפרדות בטנית משמעותית וכרגע עומדת בפני ניתוח לתיקון ההיפרדות+בקע טבורי.

אני חוששת מאוד מהניתוח, מהשלכותיו ומתופעותיו.

מישהי במקרה עברה ניתוח כזה או מכירה ויודעת להפנות אותי למישהי כזאת? אני ממש רוצה להתייעץ עם מישהי שעברה את הפרוצדורה בעצמה.

אשמח לכל מענה,
תודה
לצפיה ב-'ברוכה הבאה'
ברוכה הבאה
21/10/2016 | 15:11
117
אוי - זה מסוג הדברים האלה שאף אחד לא מדבר עליהם כשכולם קורנים ועולצים איזה יופי זה הריון ולידה....

אני לא מומחית בנושא, אבל היו פה כמה שרשורים בנושא בעבר שאני מקשרת לך אליהם - היה בהם מידע, למשל, על איך נכון להתעמל כשיש היפרדות בטנית

הנה אחד

תיכף אוסיף עוד כמה 
לצפיה ב-'הנה עוד שרשור בנושא ובתוכו הודעה רלוונטית במיוחד'
הנה עוד שרשור בנושא ובתוכו הודעה רלוונטית במיוחד
21/10/2016 | 15:18
114

מצטטת משם:

"לפני עשור בערך. בהחלט ניתוח לא נעים עם החלמה ארוכה (אבל מקבלים אחריו בטן מושלמת). במקרה של הפרדות ושהכל פרקטיקלי נשפך החוצה, זה כמו מיתרים רפויים בגיטרה, שום התעמלות לא תועיל.
על חגורות בטן אני באמת לא יודעת, אולי להתייעץ באורתופד טוב?"

למרבה הצער רוב הכותבות בשרשורים ההם כבר לא כותבות פה. וגם - מכיון שמדובר בסופ"ש של חג יהיה פה מאוד שקט ב-3 ימים הקרובים. אולי תקבלי עוד תשובות בשבוע הבא.

שיהיה בהצלחה ותחזרי לעדכן! אשמח לשמוע על זה כי אני מפנטזת על כזה ניתוח מדי פעם....
לצפיה ב-' איך היה השבוע שלי '
איך היה השבוע שלי
20/10/2016 | 22:03
3
24
לצפיה ב-' משהו קטן וטוב '
משהו קטן וטוב
20/10/2016 | 22:05
1
23
לצפיה ב-'פיקניק עם חברים '
פיקניק עם חברים
21/10/2016 | 00:34
85
ומסתמן שנוצרת לנו חברות חדשה

הם אינם מורגלים בטיולים, אבל לפני הפיקניק עשינו טיול קצר ונרשמה התלהבות.

היה כיף והיה טעים והיה גם מזג אוויר מצויין שהאיר לנו פנים.

לצפיה ב-'מרוב שבתות וחגים וימי חול המועד, השמנתי '
מרוב שבתות וחגים וימי חול המועד, השמנתי
21/10/2016 | 00:45
108
ועוד היד נטויה

על מנת להרגיש את החופש הקפדנו כל יום השבוע לעשות משהו קטן ומהנה ואם אפשר גם שנ"צ .
אז בילינו בפקניק עם חברים, ישבנו עם הילדים בבית קפה (דבר שלגמרי אינו שגרתי אצלנו), והיינו באחד מהמוזאונים של המועצה לשימור אתרים (שאין בהם ביקור בשבת לכן הימים שבהם ניתן לבקר עם הילדים - מצומצם ולכן זאת היתה הזדמנות טובה).
לא ניסינו לנסוע ברכבת לעמק ולא ניסינו לשוט לעכו. וכנראה שטוב שכך.

לצפיה ב-'שאלות 11-20 מהשאלות לשנה החדשה'
שאלות 11-20 מהשאלות לשנה החדשה
17/10/2016 | 19:15
6
156
בהמשך לשרשור הקודם - הנה עשר השאלות הבאות ברשימה ההיא. הולכת לחשוב על התשובות שלי.

11. מתי אתם מרגישים בודדים?
12. איפה אתם מרגישים הכי בבית?
13. על מה אנשים מקנאים בכם? במי אתה מקנאים?
14. מי משפיע עליכם לטובה ונותן לכם השראה?
15. על מה הייתם כותבים ספר?
16. האם יש טעויות שאתם חוזרים עליהן?
17. מה אתם מדמיינים שאנשים אומרים כשהם מרכלים עליכם?
18. באיזה נושא אתם לא מצליחים לקבל ביקורת?
19. באיזו דרך אתם עדיין האדם שהייתם בתור ילד/ה?
20. באילו תחומים אתם שמחים להיות ״רק טובים מספיק״?
לצפיה ב-'ממשיכה בתשובות'
ממשיכה בתשובות
18/10/2016 | 12:43
92

אף פעם לא. ואת הלבד אני מחבקת, יש שעות
      שהלבד נחוץ לי. אבל מעולם לא הרגשתי בדידות. 
      בבית. בבית שלי. מקום מדהים. 
      מי ובמה מקנא בי--אין לי מושג, וגם לא חשוב לי.
      לי אין את הרגש הזה בכלל על כלום. שמחה במי ובמה שאני.
      ומדגישה שלא מיוהרה אלא כי מכירה גם בחוזקות בחולשות שלי,
      וגם ילדי לא מקנאים בכלל לא ביניהם ולא באחרים.
      בעיקר הילדים והנכדים שלי, שלדעתי יש היזון חוזר.
      על משפחות המוצא שלי- ושל הורי-שהיו משפחות מיוחדות והןרושו לנו
       אמיתות חיים והתנהלות של הרבה כח להיות הכי אמיתיים/חרוצים ועוד...
      אבל לא אכתוב כי הכתיבה מקטינה ומצמצמת.
      לפחות אחת שאני מודעת לה---ולא מצליחה לשנות--
      עודף נדיבות ונתינה שלא פעם גורמת לאכזבה. 
       לא מדמיינת ולא חושבת לא מתעסקת עם זה.
      באותו נושא של נתינה ופתיחות, כשבעלי "צועק" דיייי ולא מצליחה לקבל.
      בתכונות בסיס--תמיד רצינית, תמיד לוקחת אחריות, על הכל ועל כולם,
      ולפעמים אני רוצה "חופש" מה"מקום" הזה.
       בסדר של הבית. פחות אכפת לי שצעצועים, או דפים, או צבעים או כולם יחד        מפוזרים, שבאים הנכדים ואוכלים והפירוריםםםםם על הכל.
       רגועה ומעלימה עין.

לצפיה ב-'ממשיכה'
ממשיכה
18/10/2016 | 18:33
63
למרות שעל השאלות האלה יש לי הרבה פחות מה לומר.
כשאני מוקפת בהמון זרים.
בבית
אין לי מושג אם מישהו מקנא בי ולמה. אני לא מקנאה באף אחד.
בן זוגי משפיע עלי לטובה. אני חושבת שהשראה אינה רלוונטית כל כך לחיי בנקודה הנוכחית.
אין לי מושג, לא חשבתי על זה.
מניחה שכן
לא יודעת ולא מתעסקת בזה
אין שום דבר שבו אני לא מוכנה לשמוע ביקורת. אם אני מקבלת או מבטלת אותה זה עניין אחר.
אני עדיין מעדיפה שקט וספר טוב על פני כל דבר אחר בעולם.
בכל תחום פרט לעבודה. שם אני נהנית להיות יותר מזה.
לצפיה ב-'עוברת לשאלות הבאות '
עוברת לשאלות הבאות
18/10/2016 | 18:58
71
רחוק מהבית, עם אנשים שלא מבינים אותי
בבית או עם חברות
אני מקנאה באנשים שהם קלילים ויודעים לעשות נטוורקינג בצורה נעימה וחסרת מאמץ. אה, וכמובן, במי שמרזה.
בן הזוג, לפעמים הבת שלי.
אני לא יודעת. יש לי פנטזיה לכתוב ספר יום אחד אבל אני תמיד אוספת דמויות ולא רוקמת עלילה.
שאלה קשה. אם אני חושבת שהן טעויות, אז הייתי מעדיפה לא לחזור עליהן.
אני נוטה לחשוב שאנשים לא מרוצים ממני. 
תלוי ממי. אני לא אוהבת ביקורת על האופן שבו אני מחנכת את הילדים שלי.
פתיחות וכנות
סדר ונקיון.
לצפיה ב-'ממשיכה גם'
ממשיכה גם
19/10/2016 | 04:04
69
11. מתי אתם מרגישים בודדים? לעתים נדירות, בתקופות של חגים אמריקאיים שלא ממש מעניינים אותנו (קריסמס)
12. איפה אתם מרגישים הכי בבית? כמעט בכל מקום על הגלובוס. במטוס.
13. על מה אנשים מקנאים בכם? במי אתה מקנאים? אין לי מושג אם מישהו מקנא בי בכלל. גונבת את התשובה של "באנשים רזים" לגבי מושא הקנאה (שנים רבות הייתי אחת מהם)
14. מי משפיע עליכם לטובה ונותן לכם השראה? חתולי הבית נותנים לי השראה שעוזרת להירדם אם זה נחשב. יש לי מנטור מקצועי שנותן לי רעיונות והשראה לפעמים.
15. על מה הייתם כותבים ספר? את הספר היחיד שכתבתי סיימתי לכתוב (והוא היה ספר מקצועי). אין לי סבלנות ופנאי לכתוב ספר אחר. אני מסתפקת במאמרים מקצועיים.
16. האם יש טעויות שאתם חוזרים עליהן? כן ודאי - לוקחת את עצמי ואת החיים קשה מדי/ברצינות מדי, מאבדת את הסבלנות
17. מה אתם מדמיינים שאנשים אומרים כשהם מרכלים עליכם? ואללה - בחיים לא חשבתי על זה. 
18. באיזה נושא אתם לא מצליחים לקבל ביקורת? הכי קשה לי בנושאים מקצועיים. אה - וביקורת מאמא שלי על ההורות שלי עצמי (= עלי בתור הורה) מחרפנת אותי קשות.
19. באיזו דרך אתם עדיין האדם שהייתם בתור ילד/ה? עדיין חננה, אוהבת לקרוא ולכתוב [אבל עם הרבה יותר בטחון מאשר אי אז בילדותי]
20. באילו תחומים אתם שמחים להיות ״רק טובים מספיק״? בכל תחום חוץ מעבודה - בכישורי בישול, סדר, נקיון, זוגיות, ואפילו הורות (כל עוד זו לא אמא שלי שמעירה לי )
לצפיה ב-'הפעם השאלות יותר מאתגרות עד כדי שלכמה מהן אין לי תשובות'
הפעם השאלות יותר מאתגרות עד כדי שלכמה מהן אין לי תשובות
19/10/2016 | 18:31
1
109
11. מתי אתם מרגישים בודדים? לא מרגישה בודדה. תמיד מוצאת אוזן קשבת.... לפעמים כשאני בבית לבד בשעה שהשמש שוקעת אז יש הרגשה שמזכירה בדידות.
12. איפה אתם מרגישים הכי בבית? בבית. בבית של אמא שלי. בבתים לא מסודרים.
13. על מה אנשים מקנאים בכם? במי אתה מקנאים? (אלו שתי שאלות!), אני חושבת שמקנאים בי בשל הילדים החכמים שלי. בעבודה אני חושבת שמקנאים בי בהצלחה של אחד הפרוייקטים (אולי זה חלק מהמשבר שאני חוווה בזמן האחרון). 
אני מקנאה באנשים שהם חדורי מטרה והחלטתיים.
14. מי משפיע עליכם לטובה ונותן לכם השראה? אמא שלי משפיעה עלי לטובה. השראה - לא יודעת.
15. על מה הייתם כותבים ספר? מדע בדיוני. החיים במחילות כי העולם מלא קרינה רדיו אקטיבית 
16. האם יש טעויות שאתם חוזרים עליהן? לא עולה לי משהו פרט לקניית פירות מעבר למה שאוכלים פה בגלל התקווה שאולי הפעם.
17. מה אתם מדמיינים שאנשים אומרים כשהם מרכלים עליכם? רק דברים טובים ....
18. באיזה נושא אתם לא מצליחים לקבל ביקורת? בדברים שאני יודעת בעצמי שאני לא עושה מספיק טוב (גם בעבודה וגם בבית)
19. באיזו דרך אתם עדיין האדם שהייתם בתור ילד/ה? המון דברים: לא מפריע לי שהבית באלגן, אוהבת לקרוא את האותיות הקטנות, אוהבת טבע.
20. באילו תחומים אתם שמחים להיות ״רק טובים מספיק״? לא  יודעת. הולכת לקרוא מה אחרון כתבו ואולי יהיה לי רעיון
לצפיה ב-'גדולה עם הטעות שלך בפירות/ירקות'
גדולה עם הטעות שלך בפירות/ירקות
20/10/2016 | 01:26
84
בבחינת "אולי הפעם יאכלו אותם"

אני נופלת בזה כל פעם מחדש גם . האמת היא שצריך הורה עקר/ת בית בשביל זה שתקלף/יחתוך את הפירות ירקות לבני הבית ויגיש להם. אחרת הם לא נוגעים בזה...
לצפיה ב-'סגירת מעגל'
סגירת מעגל
16/10/2016 | 20:43
6
447
"עלינו להיות נדיבים לחיים,
שלא תמיד נדיבים כלפינו,
לסמן את המקומות שהגענו אליהם
כאילו הם מחוזות חלומותינו, לקרוא
עבר לעצמות הזמן שנצברו במצולות הזכרון.

ואם נמרת התקוה מקרקשת
בהן לפעמים, תודי,
מהו טלטול אחד של הגורל
לעומת זוהר חברבורותיה?"  ("אקלים אחר"/נורית זרחי)

לפני כמעט 4 שנים כתבתי את ההודעה הזו כאן (בניק "אוהבת שוקולד")

חזרתי כדי להודות, בעיקר על החיבוק ההוא אז, מכל אלה שכבר לא כאן, או לפחות לא כותבות.
בנובמבר 2012, בגיל 32, גיליתי שאני חולה בסרטן רירית הרחם.
נלחמתי שנה וחצי, לקחתי טיפול תרופתי, עברתי 7 טיפולי הפריה, כדי לנסות ולהכנס להריון לפני כריתת הרחם.
ביולי 2015 חתמנו על חוזה פונדקאות עם חברת "מנור". בינואר 2016 עברתי את כריתת הרחם.
ב6.4.2016, נולדו אלון ומעיין בגיאורגיה בתהליך פונדקאות.

כמה מזל יש לי בחיים.

תודה שהייתן כאן.

ולמי שרוצה לקרוא, זו הרשומה האחרונה בהחלט בבלוג שכתבתי לאורך ארבע השנים האלה:
לצפיה ב-'וואו, המון מזל טוב!!!'
וואו, המון מזל טוב!!!
17/10/2016 | 08:58
100
זוכרת אותך בשני הניקים שלך. תמיד הלחיץ אותי לראות מהצד את המאבק לילד, תחת האיום של סרטן שבינתיים עלול להתקדם (ואני מבינה שהוא איטי, ובכל זאת...).
אני שמחה מאוד על הסוף הטוב, ועל תליית הבוגד

לצפיה ב-' מזל טוב !!'
מזל טוב !!
17/10/2016 | 09:32
59
כמה מרגש ומשמח!!!

הרבה בריאות ואושר !!!!
לצפיה ב-'נפלא! מזל טוב'
נפלא! מזל טוב
17/10/2016 | 15:28
69
אילו בשורות נפלאות לשנה ה(עדיין) חדשה!

זוכרת היטב את ההודעות שלך בנושא. מאחלת לך לגדל אותם בשמחה ובנחת  - השמות שלהם מקסימים בעיני (אפילו שלא התייעצת איתנו )

לא הבנתי - סגרת את הבלוג? חבל - יש לך כשרון כתיבה מדהים. או שזה רק עד שיהיה לך שוב זמן?
לצפיה ב-'מזל טוב! רק אושר'
מזל טוב! רק אושר
17/10/2016 | 21:17
10
לצפיה ב-'מזל טוב,'
מזל טוב,
18/10/2016 | 12:24
44
מרגש ומשמח.
מאחלת לך הרבה בריאות, ושתגדלי בנחת את ילדיך,
הרבה שמחה ואושר.
לצפיה ב-'מזל טוב!'
מזל טוב!
19/10/2016 | 04:05
39
זוכרת את ההודעה שלך ואת הניק אוהבת שוקולד, עוד כשהייתי סמויה תחת ניק שונה ועכשיו הלכתי וקראתי כמה רשומות בבלוג. מרגש מאד . מאחלת לכם אושר, נחת והמון בריאות.
לצפיה ב-'פונדקאית. שאלה.'
פונדקאית. שאלה.
16/10/2016 | 23:05
4
247
אחרי החזרה. עוד יומיים בדיקת בטא.
כבר כמה שעות עם כאבי ביוץ וכאבי מחזור.
זה מסמל משהו?
יש אפשרות שההריון הצליח ונקלט?
אני מבינה שאני צריכה לחכות לבדיקה.השאלה אם זה בסדר ואם למישהי זה קרה?
לצפיה ב-'סימני מחזור יכולים בהחלט להיות סימן לקליטה של הריון,'
סימני מחזור יכולים בהחלט להיות סימן לקליטה של הריון,
17/10/2016 | 11:29
69
גם דימום.
והם כמובן יכולים גם להיות סימן לכך שהריון לא נקלט...
בהצלחה בבטא!
לצפיה ב-'זה יכול להיות הריון'
זה יכול להיות הריון
17/10/2016 | 15:32
75
כלומר זה לא בהכרח מחזור שעומד להגיע. בקיצור - אי אפשר לדעת...

גם אם הבדיקה היא רק מחר, בשביל 20 שקלים והסקרנות, אולי שווה לנסות להשתין על מקל מהסופר-פ ארם. אולי ייצאו שני פסים חיוורים ואז כבר תדעי..... ואם לא - אז הפסדת 20 שקלים.
לצפיה ב-'תודה!!!'
תודה!!!
17/10/2016 | 22:07
80
מחכים בקוצר רוח ובסבלנות.:)
לצפיה ב-'ג'נט ג'קסון בהריון'
ג'נט ג'קסון בהריון
15/10/2016 | 15:39
20
327
לצפיה ב-'הרבה מהשיח בנושא הידיעה הנ"ל עסקה בגיל שלה '
הרבה מהשיח בנושא הידיעה הנ"ל עסקה בגיל שלה
15/10/2016 | 15:43
19
277
האם זה כ"כ יוצא דופן?

האם יש הבדל בין גיל 45 ל- 50?

האם התגובה היתה שונה אם היה מדובר שהאב בן 50?
לצפיה ב-'ברור שזה יוצא דופן.'
ברור שזה יוצא דופן.
15/10/2016 | 16:29
228
כי יש מעט מאוד נשים שיולדות בגיל כזה, ולהבדיל מגברים, לנשים זה לרוב פשוט לא אפשרי מבחינה ביולוגית (כלומר, בלי טיפולים, הפריחה מלאכותית, וכו'). ומאחר שזה לא אפשרי, לילדים שנולדים לאב מבוגר יש לרוב אמא לא מבוגרת (עד 40, 40 וקצת), וגם אם האב לא יתפקד, יהיה הורה שכן יתפקד. כששני ההורים מבוגרים, זה כבר יותר בעייתי. וזה בלי להיכנס למשמעות של הטיפולים והלידה המאוחרת מבחינת הבריאות של האם.

אגב, במקרה הספציפי הזה, האב באמת צעיר יחסית, ואמנם יש את עניין תוחלת החיים הנמוכה יחסית של גברים, אבל נראה שזה עדיין יחסית סביר מבחינת הילד והשנים שצפויים להיות לו הורים בתפקוד מלא.
לצפיה ב-'אותי הרבה יותר הפתיעה שהכתבה קראה לה'
אותי הרבה יותר הפתיעה שהכתבה קראה לה
16/10/2016 | 02:20
6
269
"אחת הזמרות המצליחות בכל הזמנים". הם רציניים? קשה לי לחשוב על שיר אחד מפורסם שלה.

גם בעיני זה לא עד כדי כך יוצא דופן בעידן שבו תרומת ביצית היא דבר שבשגרה. בסביבתי הקרובה יש שתי משפחות עם ילדים שנהרו בתרומת ביצית, והמעגל החברתי שלי לא מי יודע מה ענק ..

בעיתון היתה כתבה השבוע על בת 62 שבדיוק ילדה. אז מה כזה אקזוטי/שונה בבת 50?

על כל פנים - ראיתי כבר כתבה רופאית שמיהרה להזהיר שזו לא הנורמה

לצפיה ב-'במשפחות האלה שאת מכירה האמהות היו בנות 50?'
במשפחות האלה שאת מכירה האמהות היו בנות 50?
16/10/2016 | 07:51
2
45
לצפיה ב-'שאלה טובה. אני לא יודעת ב-100%'
שאלה טובה. אני לא יודעת ב-100%
17/10/2016 | 15:12
1
112
כי הנשים האמורות לא נתנו לי צילום של תעודה הלידה שלהן. להערכתי הן היו בסביבות גיל 45 בממוצע. אז הייתי אומרת בין 43-47.  זאת ההערכה שלי.

50 זה לא רחוק מזה....

ואגב, האבות היו מבוגרים יותר.

זה מה שכיף בארה"ב - היא גורמת לי להרגיש "אמא צעירה" יחסית, בעוד בארץ זה בדיוק הפוך כי הרבה נשים יולדות בשנות ה-20 לחייהן
לצפיה ב-'כשמדובר בענייני הריון ולידה, 50 מאוד רחוק'
כשמדובר בענייני הריון ולידה, 50 מאוד רחוק
17/10/2016 | 16:16
109
מ-45. אבל אכן גם כשאני גרתי בצפון אמריקה עד לאחרונה גיל 37-38, נניח, לילד ראשון וסביבות 40 לשני, היה משהו שגרתי ביותר, שאף אחד לא היה מרים גבה אם הוא היה שומע. אבל 50 עדיין היו נופלים מהכסא...
לצפיה ב-'ולרשימת הלהיטים שלה, לפי בילבורד:'
ולרשימת הלהיטים שלה, לפי בילבורד:
16/10/2016 | 10:18
143
לצפיה ב-'גם אני לא מסוגלת להיזכר אפילו בשיר אחד שלה....'
גם אני לא מסוגלת להיזכר אפילו בשיר אחד שלה....
16/10/2016 | 11:32
21
לצפיה ב-'אז קצת נסחפו בתיאור.... אבל אין ספק שהיא טאלנט'
אז קצת נסחפו בתיאור.... אבל אין ספק שהיא טאלנט
16/10/2016 | 16:10
123
מהאנשים המפורסמים שכולם מכירים (אולי בעיקר כאחות של..)

עד כדי כך דהיא הגיעה למהדורות החדשות בארץ.
האמת, הופתעתי מהתמונות שהראו שלבים מתקדמים של הריון. מהדיווחים חשבתי שהיא בשלב שרואים שני פסים.

לצפיה ב-' במקרה של ג'נט ג'קסון, ברור שבכל גיל היא תוכל לקבל עזרה '
במקרה של ג'נט ג'קסון, ברור שבכל גיל היא תוכל לקבל עזרה
19/10/2016 | 18:42
10
115
אבל עד איזה גיל בעצם היא אמורה להיות "כשירה עבור הילד"?
האם עד היותו בגיר? גיל 40 ?
אני מכירה בנות 75+ שעצמאיות לחלוטין ומטיילות בעולם.
למה זזה בעייתי?
(יש אנשים צעירים שגם חולים)

לצפיה ב-'השאלה היא סטטיסטית - מה הסיכוי '
השאלה היא סטטיסטית - מה הסיכוי
19/10/2016 | 19:44
9
92
שמישהי שיולדת בגיל 50 תהיה עצמאית לחלוטין ובתפקוד קוגניטיבי מעולה בגיל 75 (והשווי את הסיכוי לכך שמישהי שיולדת בגיל 35 תהיה עצמאית לחלוטין בגיל 55, למשל). השאלה היא לא אם את מכירה בנות 75 כאלה, אלא מה הסיכוי שזה יהיה המצב (אם כי אם יש - או תהיה מתישהו - אפשרות להעריך במדויק למדי עבור אדם ספציפי מה יהיה מצבו בגיל 75 - אפשר יהיה לבחון כל מקרה לגופו, והסטטיסטיקה הכללית תהיה חשובה פחות). שתי הסבתות שלי נפטרו הרבה לפני גיל 75 (אחת בסביבות גיל 60, והשנייה בגיל 65) - וגם זה לא טיעון נגד ללדת בגיל 50, כמובן - השאלה היא סטטיסטית, ומקרים בודדים לא משנים.

השאלה אם זה הוגן (כלפי הילד) שאדם צעיר חולה שיודע ששנותיו ספורות יביא לעולם ילד גם היא לא שאלה פשוטה, ובאמת מאוד דומה לשאלה עד איזה גיל הוגן להביא ילד. נכון שאנשים מתים לפעמים ממחלה בצעירותם אחרי שהם מביאים ילדים ובלי לדעת מראש שזה מה שיקרה, אבל סטטיסטית זה נדיר למדי - ונראה לי הרבה יותר נדיר מכך שאדם לא יהיה בריא וכשיר בגיל 75.

לצפיה ב-'צריך להיות שמישהי שיולדת בגיל 35 תהיה עצמאית בגיל 60...'
צריך להיות שמישהי שיולדת בגיל 35 תהיה עצמאית בגיל 60...
19/10/2016 | 20:00
19
לצפיה ב-'אני חושבת שזאת לא רק שאלה של סטטיסטיקה '
אני חושבת שזאת לא רק שאלה של סטטיסטיקה
20/10/2016 | 08:48
7
72
אלא בעיקר שאלה של הגדרה חברתית.
אני חוזרת לשאלה - עד איזה גיל הילד צריך את ההורה? ומה הצרכים שההורה אמור לספק?
לדעתי, הצורך הפיזי להיות כשיר אינו אישיו שצריך להגדיר אם הריון מאוחר מתאים או לא מתאים. הרי יש גם בעלי מוגבליות שהם הורים. 
במקרה הנ"ל ברור (לי) שתהיה גם מטפלת צמודה.

לצפיה ב-'דיברנו על כשירות פיזית?'
דיברנו על כשירות פיזית?
20/10/2016 | 09:03
61
אני מהרגע הראשון דיברתי בעיקר על הכשירות המנטלית (כשהכשירות הפיזית חשובה בעיניי לא במובן של היכולת של ההורה לטפל בילד, אלא במובן של היכולת לטפל בעצמך ולא להצריך טיפול של הילד, ולא להיות למעמסה עליו בצעירותו). התפקיד של ההורה בעיניי (במקרה שבו באמת יש אפשרות למיקור חוץ של כל העניינים הפיזיים) הוא בעיקר לתמוך רגשית בילד, ולזה הוא צריך להיות כשיר. שיהיה מישהו בעולם שהילד יודע שתמיד בעדו והוא תמיד יכול לפנות אליו ולסמוך עליו - ושהמצב הזה לא יתהפך מוקדם מדי או לא יסתיים כי ההורה מת.
לצפיה ב-'לדעתי - עד גיל 21'
לדעתי - עד גיל 21
20/10/2016 | 17:16
5
85
כמובן שעדיף יותר וכמה שיותר.... אבל זה מרגיש לי כמו ה"מינימום". עד גיל 21 צריך הורים שיכולים לתמוך רגשית + שהילד לא צריך לתמוך בהם

במאות הקודמות אנשים מתו והתייתמו מוקדם יותר.

תוחלת החיים התארכה באופן משמעותי. אז בעצם - למה לא להאריך את תוחלת שנות ההולדה בהתאמה - לפחות בקצת.....
לצפיה ב-'כלומר, נראה לך סביר שבגיל 21'
כלומר, נראה לך סביר שבגיל 21
20/10/2016 | 17:20
4
75
ילד שהרגע השתחרר מהצבא יצטרך לתמוך בהורים שלו? זו נראית לך פתיחה טובה לחיים?
לצפיה ב-'השאלה שנשאלה היתה מה נראה לי ה"מינימום"'
השאלה שנשאלה היתה מה נראה לי ה"מינימום"
20/10/2016 | 17:45
3
113
לא מה נראית לי פתיחה טובה לחיים.

בנוסף, אם מסתכלים על זה באופן הכי ציני/קר/כלכלי, אפשר גם לומר שלילד/ה להורים מבוגרים יש סיכוי גבוה יחסית לרשת סכומי כסף גדולים [ירושת הוריהם] בגיל צעיר יחסית. מבחינה כלכלית זו פתיחה טובה לחיים בגיל שעוד אפשר לבנות עם זה עסק משגשג ו/או להנות מחיים ללא משכנתא/חובות/דאגות כלכליות וכו'.

כשיורשים בגיל 65 <שזה הממוצע שאני רואה סביבי> זה פחות רלוונטי.
לצפיה ב-'נראה לי שאת חושבת '
נראה לי שאת חושבת
20/10/2016 | 18:30
2
70
על הורים אמידים פלוס לבן יחיד, שמתים יחד במפתיע בשנתם בגיל 71 (אם ניקח ילד בן 21 שנולד לבני 50) כשהם בשיא כושרם ועדיין לא פרשו ממשרת המנהלים שלהם, או משהו בסגנון. אחרת נראה לי שהתמונה מאוד שונה ממה שתיארת, גם מבחינת כמה שהילד יורש... (ובמקרה הזה גם עוד יותר באסה לילד, כי הוא נשאר לבד לגמרי, גם בלי אחים...).
לצפיה ב-'גם אם לוקחים את הקיצון השני של הורים צעירים '
גם אם לוקחים את הקיצון השני של הורים צעירים
21/10/2016 | 00:50
1
65
יוצא מצב שבני 40-70  צריכים לדאוג לענייני ההזדקנות של ההורים שלהם ולא לבריאותם (הכוונה של 20+ שנות טיפול בהורים מזדקנים)
לצפיה ב-'לא יודעת למה הכוונה בקיצון השני,'
לא יודעת למה הכוונה בקיצון השני,
21/10/2016 | 03:56
50
וגם לא בדיוק הבנתי למה הכוונה ב״להזדקנות שלהם ולא לבריאותם״ (הבריאות של מי? של הילדים או של ההורים?) אבל הרבה יותר סביר ואפשרי לעזור בגיל 40-70 להורים וגם להזדקק להם פחות לתמיכה בעצמך, מאשר מגיל 21.
לצפיה ב-'חשיפה לתרבות '
חשיפה לתרבות
14/10/2016 | 13:49
6
199
כפי שכתבתי במשהו קטן וטוב - בזמן האחרון אנחנו מבלים עם הילדים במוזאונים.
חברות בעבודה טוענות שזה בגלל שהילדים שלי חכמים (וחנונים) והילדים שלהן לא היו מסכימים ללכת למוזאון.
אני חושבת שזה הרבה תלוי בהנגשה.

האם מוזאונים זה רק למבוגרים?
מה אצלכן?
האם מוזאון בחו"ל הוא דבר שהילדים מוכנים לקבל וכבילוי בארץ לא?

מה עוד נחשב תרבות בעיניכן ואת משתדלות לחשוף את הילדים אליו.

לצפיה ב-'אנחנו די לוקים באגף המוזיאונים '
אנחנו די לוקים באגף המוזיאונים
14/10/2016 | 15:58
3
166
וזה למרות שאנחנו גרים בעיר שבה יש המון מוזיאונים מדהימים בחינם.

בפעמים הנדירות שיש לנו אורחים מהארץ אז הולכים יותר "יחד עם האורחים" ואף פעם לא נרשמות תלונות מאגף הילדות. ויוצא לנו ללכת אולי פעם בשנה בלי שיש אורחים

פעם אחת גם ישנו במוזיאון ללילה - והיה כיף גדול לילדה (הלכנו עם חברה שלה ואמא של החברה). יש פה מין פעילות כזו שמגיעים בערב, יש הפעלות שנוגעות למוזיאון, ואז ישנים במוזיאון (בשק שינה....) ובבוקר מקבלים ארוחת בוקר והולכים.  זו דרך למוזיאונים לעשות קצת כסף [זה עולה לא מעט] ודרך להורים לחבר את הילדים למוזיאונים.

אנחנו גרים בחו"ל אז השאלה באמצע לא רלוונטית

הסיבה העיקרית שאנחנו לא הולכים למוזיאונים זה כי איכשהו אין לנו זמן. סופי השבוע עמוסים בפעילויות חובה למיניהן (בי"ס לעברית למשל. פעם היה גם צופים אבל לא עוד), או פעילויות כיפיות להורים עצמם (חוגי התעמלות). וגם הילדות כבר יש להן כל מיני קביעות עם חברות ואז לא מתחשק להן כלום איתנו - לא רק מוזיאון.

עוד פעילויות תרבותיות:

* אירועים בשגרירויות השונות בעיר - שקשורים למדינה של השגרירות
* קייטנת מוסיקה עם קונצרט בסוף
* הצגות ילדים
* בלט מפצח האגוזים באזור חג המולד (האמת שאותי זה משעמם בטירוף)
* כל מיני פסטיבלי אור באזור חג המולד

גם בקונצרטים אנחנו לא חזקים. כנראה שאנחנו לא אנשים תרבותיים - אין מה לעשות....
לצפיה ב-'גם אם אתם גרים בחו"ל נסיעה לארץ אחרת זה חו"ל , לא ?'
גם אם אתם גרים בחו"ל נסיעה לארץ אחרת זה חו"ל , לא ?
14/10/2016 | 22:21
2
124
כשאתם נוסעים מחוץ לעיר, האם מוזאון הוא חלק מהאתרים שתבקרו בהם?

כולי קנאה בנושא לינה במוזאון.
אני חושבת שזה היה משדרג את כמות הביקורים בארץ במוזאונים.

לצפיה ב-'חו"ל כמשפחה אצלנו זה רק ישראל '
חו"ל כמשפחה אצלנו זה רק ישראל
14/10/2016 | 22:58
1
156
<וזה עניין לקיטור נפרד>

בנסיעות/חופשות שאינן לחו"ל - בהחלט, הרבה פעמים מוזיאון ודומיו הוא חלק מזה. למשל בקולורדו היינו פעם בגן בוטני מאוד נחשב. בהרבה מקומות יש מוזיאון היסטורי על המקום. והאמת היא שיש גם אתרים ארכיאולוגיים

החלום הנוכחי שלי הוא לקחת את המשפחה/ילדות לרומא כולל אתרים ארכיאולוגיים.

לגבי השינה במוזיאון - אם יוצא לכן אי פעם להיות בוושינגטון בין אפריל לאוגוסט - גגלו Smithsonian Sleepovers ע"ע: 

אפשר ורצוי לקנות כרטיסים מראש. זה לא נוח במיוחד (שלא תגידו שלא אמרתי) וישנים 7 שעות בערך (מחצות עד 7).
לצפיה ב-'אם זה יוצא יותר זול מלילה במלון, נלך על זה '
אם זה יוצא יותר זול מלילה במלון, נלך על זה
14/10/2016 | 23:18
97
נרשם
לצפיה ב-'התשובה משתנה בין ילד לילד'
התשובה משתנה בין ילד לילד
14/10/2016 | 22:11
1
120
חלק מהילדים אצלינו נהנים מהליכה למוזיאון, חלק לא... לדעתי אין הבדל בין חו"ל לארץ.
חוץ מזה אני לוקחת את הילדים להצגות בקביעות (יש לנו שני מנויים לתיאטרון אורנה פורת, ומנוי למדיטק).
עם בת ה-9 הלכתי לקונצרט.
קריאת ספרים נחשבת?....
לצפיה ב-'בעיני קריאת ספרים היא גם תרבות '
בעיני קריאת ספרים היא גם תרבות
15/10/2016 | 23:14
94
אבל, אני מוצאת שקשה לחשוף לעושר והאושר שהקריאה והספרים נותנים (כמו בנושאים תרבותיים אחרים) ושלפעמים אהבת הקריאה זה תלוי אופי וגיל (אחים שלי כמעט לא קראו בילדות וכיום מחליפים ספרים בתדירות)
אני משתדלת להוות לילדים שלי דוגמא אישית ולקרוא לידם ולפעמים זה משפיע והם מתיישבים לידי עם ספר.

הקושי הנוסף לדעתי בחשיפה לקריאה הוא התהליך הארוך שצריך להתאים לכל גיל של הילד כדי לחבב את הקריאה שלא יהיה קשה מידי אבל לא רדוד, לעומת שכרציתי שיתרשמו מבלט זה התמשך כשעה ורבע של חוויה מרוכזת ולאחריה היה דיון של אוהבים לא אוהבים, מעניין לא מעניין.

האמצעי מאוד אוהב את סדרת ספרי בון - ואני תמיד מתלבטת מה עדיף- הספר הרדוד או שלא יקרא בכלל.....

לצפיה ב-' איך עברו השבועיים האחרונים '
איך עברו השבועיים האחרונים
13/10/2016 | 19:02
4
33
לצפיה ב-' משהו קטן טוב '
משהו קטן טוב
13/10/2016 | 19:03
2
31
לצפיה ב-'אמא שלי עדיין בביקור '
אמא שלי עדיין בביקור
13/10/2016 | 21:14
153
ארונות הילדות הולכים ומסתדרים לאט לאט - קומפלט עם להעיף את הדברים הקטנים/קרועים/מוכתמים.

הכביסה לא קיימת כי יש מי שעושה כל הזמן.

ילדות הבית שמחות והיא "מרביצה בהן" ממשנתה ותורת החיים שלה (שקרובה לשלי - כך שזה טוב )

בקיצור - אין לי טענות. חוץ מהעובדה שכלבת האדירים שלנו מכרסמת לי גרביים כל הזמן, אבל זו אשמתי כי אני משאירה אותן בסלון (היא לא עולה לחדרי השינה). אבל היא כזאת מתוקה שאחרי נזיפה וחצי אני נשברת מלגעור בה. היא מבינה ישר שנתפסה בקלקלתה....
לצפיה ב-'הצלחנו לעשות שכרטיס המנוי למוזאונים יהיה משתלם '
הצלחנו לעשות שכרטיס המנוי למוזאונים יהיה משתלם
14/10/2016 | 13:44
113
ועוד היד נטויה <בסוף לא יחדשו לנו >

עכשיו נשאר לנצל את כרטיס מטמון (בסוכות נראה שזה יהיה קל ) את המנוי להצגות ילדים ואת הכרטיס עם ההטבות של ילדי הגן (הטבות שוות הורה בתשלום).

לצפיה ב-'השבועיים האחרונים עברו בארוחות רבות, '
השבועיים האחרונים עברו בארוחות רבות,
15/10/2016 | 15:37
88
משפחתיות, בטיולים ובמנוחה.

אם אני נדרשת לסכם את השנה החולפת (זה מה שעושים בתקופת החגים) אני רואה מול עיני את ההתבגרותו של הצעיר.
בגן אצלו יש מנהג שכל ילד מכין לחבריו כרטיסי שנה טובה.
הילד ישב באדיקות ובמשך שבוע כתב לכל החברים בגן כרטיס ברכה שהכין בעצמו.
מול הכרטיסים המנויילנים או המצויידים בסוכריות, הברכות שלו נראו מצחיקות אבל לפחות הוא הכין אותן לבד

האמא של האיש הבריזה לנו מארוחות החג עם הצד שלי. אבל פיצתה אותנו כשהגיעה לצהריים ביום שלמחרת עם אוכל שהיא הכינה.

יום כיפור, בזכות מזג האוויר הנעים עבר מהר. נפגשנו ברחוב עם חברים וכולם הסכימו שהשנה היו הרבה פחות אנשים ברחובות.
לצפיה ב-'חשבון נפש לתחילת השנה החדשה [שירשור ראשון משלושה]'
חשבון נפש לתחילת השנה החדשה [שירשור ראשון משלושה]
13/10/2016 | 01:43
19
176
לרגל ימי תחילת השנה וקצת באיחור, אני מודה, יצא לי לקרוא כתבה על בלוג של אישה שכתבה על "חרטותיהם של הנוטים למות". סליחה על הכותר ה- - זו היא בחרה את השם לבלוג שלה. לא אני....

http://bronnieware.com/regrets-of-the-dying

על כל פנים - הכתבה היתה של קואצ'רית בשם יהודית כץ - http://www.tovlanu.com -

והיא העלתה שם 30 שאלות להרהר בהן כחלק מחשבון נפש כל עוד אנחנו כאן

רבות מהשאלות מעניינות ומעלות מחשבה. 30 זה המון שאלות... אז אני מתחילה בלהדביק 10 ראשונות, והולכת לחשוב עליהן קצת...

לצפיה ב-'10 שאלות ראשונות'
10 שאלות ראשונות
13/10/2016 | 01:45
18
192
1. האם אתם נמצאים איפה שרציתם להיות בשלב זה של חייכם?
2. האם יש דבר מה שאתם מתחרטים שלא עשיתם כתוצאה מפחד?
3. איך אתם מנהלים את הרגשות הקשים שלכם? איך אתם מרגיעים את עצמכם?
4. האם יש לכם דפוסים חוזרים במערכות יחסים? האם הם גורמים לכם להיות עם בני זוג מתאימים או שאינם מתאימים עבורכם?
5. באילו דרכים אתם מקשים על מערכות היחסים שלכם?
6. מדוע אתם מחזיקים במטרות ובשאיפות שיש לכם?
7. מי או מה מונע מכם להיות הגרסה המיטבית שלכם?
8. על מה אתם מסתכלים כשאתם מביטים במראה?
9. מתי בכיתם בפעם האחרונה ולמה?
10. מה מהווה עבורכם עונג פשוט?
לצפיה ב-'לפני תשובות,'
לפני תשובות,
13/10/2016 | 04:08
3
198
     כמה דברים.
1)כמי נמצאת ע"י מי שמודע לצורך להפרד מהעולם,
   נראה לי שלא אלה הדברים שמעסיקים.
2)כל השאלות האלה תקבלנה תשובות שונות מאותו אדם בגילאים שונים,
    במצבים אוביקטיבים שונים.ובכל פעם תהינה תשובות שונות.

ובכ"ז אנסה לענות על השאלון.

תלוי באיזה תחום. יש דברים שכבר לא רלונטיים, יש דברים שבהחלט
   יש סיפוק ונחת. ויש דברים שממש לא רציתי להיות ולחוות--אבל לא באמת הכל      תלוי רק בנו. ובאופן כללי, על מה שעשיתי אני מרוצה.ונראה לי שאני
   גם היום עושה הרבה וטוב. מקוה שהסביבה שלי גם חווה אותי כך.
    לפעמים נמנעת מלומר דברים עד הסוף, כדי לא לפגע,
    אולי אם הייתי פחות מתחשבת, היה פותר כעסים.
    בוכה, צורחת עם עצמי, הולכת לשמע שיר עצוב או לקרא ספר
    בשביל קטרזיס.
4. האם יש לכם דפוסים חוזרים במערכות יחסים? האם הם גורמים לכם להיות עם בני זוג מתאימים או שאינם מתאימים עבורכם?
    אני נשואה לאיש שלי הרבה שנים וטוב לנו יחד. והדפוסים רק
     משדרגים ומזינים את המערכת לטובה.
   אין לי בעיות במערכות היחסים שלי עם בני אדם,
    בשני מקרים--הרגשתי בגידה וניתקתי. לא מתחרטת. לא יכולתי/ידעתי אחרת.
    בגילי הרבה מהם כבר לא רלונטים, וחלקם הם אג'נדות חיים של
    של חיוך, ערכים ומוסר. ונראים לי חשובים.
    אין מי שיעצור מלבדי, אני אדם אחראי על עצמי.
    מה? סדרי עדיפויות שגם אם בחרתי בהם--תמיד מקננת המחשבה,
    שאולי יכולתי לבחור אחרת.
    במראה פיזית? על יו... איך גדלתי? למה לא מצליחה לעצור?
    כל יום בכל פעם שאני מתרגשת. ובכל פעם שאני צריכה להתמודד
    עם צער המחשבה על האובדן, 
      ללטף ולחבק נכדים. לתת להם אוכל לראות שכיף להם.

לצפיה ב-''
14/10/2016 | 04:02
2
97
צר לי על המידע הפותח.  מנסיונך כמלווה, מה כן מעסיק את מי שמודע לצורך להיפרד מהעולם?

לגבי השאר - נשמע שאת שלמה עם עצמך ועם דרכך לגמרי 
לצפיה ב-'ממה שאני שומעת'
ממה שאני שומעת
14/10/2016 | 05:55
1
91
גם משלי, וגם מעוד כמוה--
הדאגה לילדים הצעירים במיוחד שיהיה מי שישמור עליהם,
כי האבא ברור יתחתן, אז שהם לא יוזנחו,
שלא יוריש כספים שלה לילדי אשתו הבאה אלא לילדים שלה.
הילדים ינשאו ויהיה להם טוב.
מנסים להנציח חויות משותפות, בתמונות בוידאו.
נאבקים לתת למשפחה זמני איכות,
מנסים לתת לעצמם זמני איכות.
מכונים את הסביבהלשמור על צלם האדם שבהם.
פוחדים שיאבדו את היכולת לחשוב.
נעשים עוד הרבה יותר "קונטרול פריקים" כדי להספיק ולהשאיר עקבות.
י עוד אבל אלה "קפצו" כרגע מהזכרון.
לצפיה ב-' מחשבות קשות'
מחשבות קשות
17/10/2016 | 19:17
33
של מישהו/י שעתיד להיפרד מהעולם בטרם עת .  

לא אמורים להותיר ילדים צעירים, אלא נינים צעירים....

אני בטוחה שאת תומכת ככל שניתן.
לצפיה ב-'השאלות מעניינות לשעצמן'
השאלות מעניינות לשעצמן
13/10/2016 | 17:29
2
98
אם כי יותר כשאלון הכרות.
לא ברור לי איזה חשבון נפש יש בהן. ונניח שמה שגורם למישהו עונג פשוט זה לקרוא עיתון על חוף הים. ונניח שמישהו בכה לאחרונה שלשום כשנזכר בדבר מה עצוב.
So?
איזה חשבון נפש יש כאן?
לצפיה ב-'מסכימה איתך ש"חשבון נפש" זה תיאור קצת מוגזם '
מסכימה איתך ש"חשבון נפש" זה תיאור קצת מוגזם
13/10/2016 | 19:42
1
68
לרשימת השאלות הזו. ושאלה שציינת הן חסרות תוחלת באופן מיוחד

אבל עדיין רואה בחלק מהן תרגיל מחשבתי מעניין לצורך חשיבה על דברים שאני בד"כ לא חושבת עליהם ביום יום, פשוט כי במירוץ החיים למי יש שניה לחשוב על זה?
לצפיה ב-'אני חושבת שחלק מהשאלות הן קלילות בכוונה '
אני חושבת שחלק מהשאלות הן קלילות בכוונה
15/10/2016 | 15:26
36
כי שאלות שרק חופרות הן קשות למענה ועשויות לגרום לאנטי במקום לשיתוף פעולה (קשה לענות על 30 שאלות ...)
לצפיה ב-'אנסה לענות '
אנסה לענות
13/10/2016 | 19:20
4
157
1. האם אתם נמצאים איפה שרציתם להיות בשלב זה של חייכם? כןולא. מבחינת משפחה כן. מבחינת מגורים לא. גם נושא העבודה התחרבש בחודש האחרון.
2. האם יש דבר מה שאתם מתחרטים שלא עשיתם כתוצאה מפחד? אולי שלא "חתכנו" והחלטנו לקנות את הדירה האחרונה שראינו.
3. איך אתם מנהלים את הרגשות הקשים שלכם? איך אתם מרגיעים את עצמכם? בדרך כלל מספרת למי שרק מוכן לשמוע. אחרי זה כבר יותר מחצי מועקה עוברת.
4. האם יש לכם דפוסים חוזרים במערכות יחסים? האם הם גורמים לכם להיות עם בני זוג מתאימים או שאינם מתאימים עבורכם? - אקח את השאלה טיפה הצידה ואומר כי בפעם השניה בחיי יש לי בוס שאינו מתאים לי (מנסה לגמד את כולם ומעגל פינות) ולכן קשה לי לכבד אותו ולשמוע את הנחיותיו. בפעם הקודמת שהייתי במצב דומה זה נגמר בכך שעזבתי את העבודה ומצאתי בוס נהדר.
 5. באילו דרכים אתם מקשים על מערכות היחסים שלכם? נאמנים לאמת ולא מוכנים להתגמש.
6. מדוע אתם מחזיקים במטרות ובשאיפות שיש לכם? - אולי כי זה מביא כבוד ופרנסה. 
7. מי או מה מונע מכם להיות הגרסה המיטבית שלכם? אני עצמי . תקופה ארוכה הסתובבתי עם סינדרום המתחזה. ועכשיו שערכי ידוע, לא נלחמת על מקומי.
8. על מה אתם מסתכלים כשאתם מביטים במראה? אישה שהבכור שלה כבר עבר אותה בגובה
9. מתי בכיתם בפעם האחרונה ולמה? לפני כחודש, כשהעבירו אותי תפקיד בעבודה (אמרו לי שזה בכלל לא חוקי לעשות דבר כזה בלי לשאול אם אני בכלל מסכימה, לא יודעת אם זה נכון ).
10. מה מהווה עבורכם עונג פשוט? לקרוא ספר בלי לחץ זמן והצלחות של הילדים.

<אחרי שקראתי שוב את התשובות שלי , אני רואה שיש לי אישיו גדול עם נושא העבודה....הולכת לקרוא אחרות>
לצפיה ב-'וואו '
וואו
14/10/2016 | 03:54
3
96
נשמעת תקופה לא קלה.

אולי יותר גמישות / יכולת לחיות בשלום עם "עיגול פינות" לפחות ברמה מסוימת עשויה להגל עליך?

בן כמה בכורך? (אני מחכה בקוצר רוח לרגע בו אחת מבנותי תהיה גבוהה ממני. הבכורה בת 12 וחצי ועוד רחוקה הדרך)
לצפיה ב-'נתחיל בטוב '
נתחיל בטוב
15/10/2016 | 15:23
2
83
הבכור בן 12.5.... אבל לעקוף אותי בגובה זאת לא חוכמה גדולה......
כשהוא צוחק / משוויץ שהוא גבוה, אני אומרת לו שכשיעבור את אמא של אביב (חבר שלו) הוא יוכל להגיד שהוא גבוה (היא סביבות 1.80 מ')

אני לא יכולה לחיות עם עיגול פינות מכמה סיבות:
1. זה לא האופי שלי. 
2. בדרך כלל בעבודה כשעושים עיגול פינות - זה חוזר אליך כבעיות.
3. עיגול הפינות שהוא מבקש ייצא עם החתימה שלי- כך שאם תתעורר בעיה - יזכרו את השם שלי.....<זה חלק ממה שמרגיז אותי- אתה מסכים לעיגול פינות - תפיץ בשמך עם חתימתך> ואני מרגישה שלא יהיה גיבוי במקרה שאצטרך.

כאמור הועברתי לתפקיד אחר, בו יש לנו הרבה פחות תחומי שיחה והחלטות משותפות אז לפחות חלק מהעצבים היומיים פחת.....

לצפיה ב-'אה - אני 1.73, אולי בגלל זה טרם "זכיתי"...'
אה - אני 1.73, אולי בגלל זה טרם "זכיתי"...
16/10/2016 | 03:17
1
67
מס' 3 שציינת זה לא "עיגול פינות" אלא מניאקיות לשמה. כלומר הוא אומר: אני יודע שזה לא בסדר אז תכתבי את השם שלך על זה?

זוועת עולם.... טוב שדרכיכם המשותפות הולכות ופוחתות  ותנחומי לאומללים/ות שמעתה יעבדו איתו יותר.
לצפיה ב-'את מאתגרת הרבה יותר ממני '
את מאתגרת הרבה יותר ממני
18/10/2016 | 01:18
28
הוא טרם הגיע לגובה שלך ....
לצפיה ב-'עונה גם (חובבת סקרים מושבעת)'
עונה גם (חובבת סקרים מושבעת)
13/10/2016 | 22:13
2
170
   אם לענות במילה אחת: כן!
   כן. לפני 3 שנים נפטרה ממחלה מישהי בת גילי, אמא של החברה הכי טובה של הבת שלי. לא הייתי מהמעגל הקרוב שלה, ומצד שני, כמובן שהיינו בקשר על רקע החברות של הבנות. בזמנו הצעתי עזרה, אבל בסך הכול נשארתי דיי מחוץ לתמונה, למרות שרציתי לבקר אצלה ולדבר איתה, כי חששתי שאם אתקרב יותר, זה יהיה לדחוף את עצמי לתחום ששמור למעגל הקרוב אליה. הנחתי שהיא מוקפת במשפחה הקרובה, ובחברים הקרובים, ומי אני שאדחף פנימה לתחום האינטימי הזה? בדיעבד הסתבר לי שאנשים שהיו ממעגלים לא מאוד קרובים דווקא נכנסו לתמונה. אני מצרה על כך שלא עשיתי כמותם, ולמעשה, לא נפרדתי ממנה.
   לדבר, לדבר, ושוב לדבר. זה מה שהכי עוזר. לצערי לאחרונה נקלעתי לסיטואציה מסוימת שאין לי עם מי לדבר עליה. אז טיפסתי קצת על הקירות, ונרגעתי.... בערך.
4. האם יש לכם דפוסים חוזרים במערכות יחסים? האם הם גורמים לכם להיות עם בני זוג מתאימים או שאינם מתאימים עבורכם? הממממ.... מה אענה אם הייתה לי רק מערכת יחסים אחת, שנמשכת כבר 28 שנה?
   אני מבזבזת הרבה אנרגיות על היומיום, ולפעמים לא נשאר מספיק לביחד של שנינו.
   כי הן נראות לי נכונות וראויות, וממלאות אותי בתחושת עשייה?
   שוב, לפעמים מחסור באנרגיות. לפעמים חשש מאיך שאני נתפסת בעיני אחרים.
   בעיקר מסתכלת על מה שאני משדרת, ובודקת אם מוצא חן בעיני.
   אבא שלי נפטר לפני חודש וחצי, בעיקר עליו.
     חיבוק של אנשים הקרובים ללבי.
לצפיה ב-'28 שנה? '
28 שנה?
14/10/2016 | 03:59
1
120
וואו. היכרתם בבית הספר? וגם - כמה שנים מתוכן אתם נשואים?

לגבי תשובה מס' 2 - נשמע שזה מתוך פחד שלא התקרבת, אלא כי לא רצית להעיק עליה, לא? כלומר זה היה מתוך התחשבות בה.

לגמרי מס' 1 -  (ע"ע, איזהו עשיר...)
לצפיה ב-'בחיי, 28 שנה...'
בחיי, 28 שנה...
14/10/2016 | 20:48
101
אנחנו חברים מאז שהייתי בת 17.5, עכשיו אני בת 45 ורבע... בקיצור, כמעט 28 שנה.
הכרנו בשנה א' באוניברסיטה (הייתי עתודאית). התחתנו בשנת 1992, כשהייתי בת 21, לפני 24 וקצת שנים (אחרי 3.5 שנות חברות)
לגבי תשובה מס' 2, נכון שלא רציתי להעיק עליה, אבל בעיניי בעיקר פחדתי שאני נדחפת, נטיתי לחשוב שאחרים נוהגים כמוני, ולוקחים צעד אחורה כשיש אדם שימיו ספורים, והם לא מהמעגל הקרוב. מאוד רציתי לבקר... גם שאלתי כמה פעמים אם אפשר, ונעניתי על ידיה וע"י בעלה שהיא לא במצב לביקורים, למרות שהסתבר לי שבאותו זמן הרבה הגיעו לבקר, בניגוד למה שחשבתי, וגם מהמעגל הלא קרוב במיוחד, הם פשוט כנראה לא שאלו יותר מדי שאלות. בקיצור, כנראה שהייתי צריכה פשוט להגיע, בלי לשאול יותר מדי.... כי חבל לי מאוד שלא הגעתי
ותודה על 1
לצפיה ב-'מנסה את כוחי בשאלות'
מנסה את כוחי בשאלות
14/10/2016 | 04:57
94
1. האם אתם נמצאים איפה שרציתם להיות בשלב זה של חייכם? כמעט בכל התחומים כן - . מקצועית הייתי רוצה/מצפה להיות גבוה יותר בשלב הזה.

2. האם יש דבר מה שאתם מתחרטים שלא עשיתם כתוצאה מפחד? אין לי כאלה. אני לא נרתעת מסיכונים, כולל למשל לעזוב עבודה עם קביעות ופנסיה צוברת במקום מאוד נחשב בגיל 40 - והיה שווה

הולכת לישון /עושה התעמלות/  (מה זו החארטה שאלה הזו?)

4. האם יש לכם דפוסים חוזרים במערכות יחסים? האם הם גורמים לכם להיות עם בני זוג מתאימים או שאינם מתאימים עבורכם?  ממש לא 

5. באילו דרכים אתם מקשים על מערכות היחסים שלכם? כשאני מקדישה יותר מדי זמן/אנרגיה לעבודה

6. מדוע אתם מחזיקים במטרות ובשאיפות שיש לכם? כי מטרות ושאיפות נותנות משמעות לחיים

7. מי או מה מונע מכם להיות הגרסה המיטבית שלכם? אולי עייפות. לעתים - קוצר סבלנות

8. על מה אתם מסתכלים כשאתם מביטים במראה? על איך הגיל לא עושה לי טוב

9. מתי בכיתם בפעם האחרונה ולמה? לא זוכרת. זה כנראה היה מאוד מזמן. אולי כשסבא שלי נפטר.

10. מה מהווה עבורכם עונג פשוט? לישון. להתחבק עם אהוביי, לקרוא/לחקור/לכתוב בנושא שמעניין אותי.
לצפיה ב-'טוב, גם אני '
טוב, גם אני
18/10/2016 | 18:17
23
כן
לא ממש. פחד לא עוצר אותי בדרך כלל.
מתבודדת, כותבת, מעבדת את הנושא עם עצמי, מתבוססת ברחמים ליומיים-שלושה ואז מתמודדת.
4. האם יש לכם דפוסים חוזרים במערכות יחסים? האם הם גורמים לכם להיות עם בני זוג מתאימים או שאינם מתאימים עבורכם?
לא זוכרת... אולי היו בקשרים הקודמים. הקשר הנוכחי בא "מהראש" - היה לי ברור שאנחנו מתאימים. האהבה הגדולה באה קצת אחר כך, ומאז לא עזבה (עשור)
יש לי התנגדות פנימית עזה לשינויים בסביבתי הקרובה, ובן זוגי הוא בעל דחף עז לשדרוג מתמיד של חיינו (ריהוט/שיפוץ/מגורים/עוד ילד).
אמממ. כי נראה לי שהם שווים את ההשקעה?
אני. לחלוטין לא בא לי להתאמץ כדי להפוך לגרסא המיטבית של עצמי. נראה לי שהגרסא הטובה דיה הנוכחית מספיקה לגמרי.
בעיקר על הקילוגרמים העודפים (אני מידה 38. כמו הרבה נשים אחרות אני שרוטה בקטע הזה).
בסבב הטיפולים האחרון שבו הייתי בטוחה שפספסנו את הביוץ וצריך להסלים את השיטות. התוצר יושב פה לידי ומשליך אורז על הרצפה.
שינה טובה. אוכל טוב. ספר במיטה. מנוחה מול הנוף. פיצוח בעיה מורכבת. מחמאה מאדם שאני מעריכה. שיחה אינטלקטואלית.
לצפיה ב-'התשובות שלי '
התשובות שלי
18/10/2016 | 18:53
30
מבחינת הבית והמשפחה - כן, לחלוטין. מבחינת הקריירה - לא רע, אבל רציתי יותר. עובדת קשה כדי לשנות את המצב.
הו, כן. כשהייתי באמצע שנות ה20 שלי הייתי מאד ביישנית וחששנית. לא אסרטיבית, וזו הגדרה עדינה. החמצתי כמה הזדמנויות בשל כך. 
הכי עוזר לי לדבר על זה עם חברה ולהוציא קיטור. 
אני לא חושבת. נמצאת עם אותו בן זוג אהוב כבר הרבה שנים.
אני צריכה שיכילו אותי לא מעט, כי אני סופגת יותר מדי את הבחוץ אל הבפנים.
הם חשובים לי.
רגישות יתר וחוסר קלילות
על אישה שצריכה להוריד כמה קילו
אני בוכה כל פעם כשאני רואה משהו עצוב בטלוויזיה.
שוקולד, חיבוק, ספר טוב, סדרה טובה
לצפיה ב-'בוב דילן חתן פרס נובל לספרות'
בוב דילן חתן פרס נובל לספרות
14/10/2016 | 17:30
3
61

הם רציניים? האיש זמר/משורר/כותב שירים. אבל למיטב הבנתי פרס נובל לספרות ניתן - כפי ששמו מרמז - למי שכותב ספרי/ים.... לכן זו החלטה תמוהה בעיני

קראתי איפשהו שזו החלטה פוליטית כהתרסה למועמדות של דונלד טראמפ

לצפיה ב-'לפי ויקיפדיה זה לא נדיר פרס לשירה '
לפי ויקיפדיה זה לא נדיר פרס לשירה
14/10/2016 | 19:17
2
69
היו לפניו.
אני לא יודעת אם הזוכים הקודמים שרו את שיריהם ועשו הופעות רוק .

ההנאה שלנו מהפרס שלו שמשמיעים היום את שיריו בתדירות גבוהה (גם אצלכם?)
מעבר לפרס ולכבוד זאת כנראה תהיה תקופת תמלוגים שווה 
לצפיה ב-'מעבר לתמלוגים... נובל = מיליון דולר כמדומני'
מעבר לתמלוגים... נובל = מיליון דולר כמדומני
15/10/2016 | 06:40
1
56
לא יודעת אם משמיעים אותו יותר - אני לא ממש שומעת רדיו.... באופן כללי כלי התקשורת בארה"ב באובססיית בחירות שמאפילה על כל דבר אחר בימים אלה.

אבל נתת לי רעיון - אולי נשמיע אותו במסיבה בסוכה
לצפיה ב-'לא הבנתי את הקשר לדונלד טראמפ'
לא הבנתי את הקשר לדונלד טראמפ
15/10/2016 | 09:09
10
לצפיה ב-'זכאויות בנושא הריון ולידה - השוואה בין קופות החולים'
זכאויות בנושא הריון ולידה - השוואה בין קופות החולים
13/10/2016 | 14:07
4
61
* חשוב שנהיה מודעות לעלויות השירותים והזכאויות שמעניקה קופת החולים שלנו בהשוואה לקופות האחרות (השתתפויות עצמיות, החזרים ופטורים).
* מומלץ להיכנס לאתר כל הבריאות (מטעם משרד הבריאות)- יש שם אלפי נושאים להשוואה ומידע שיכול לחסוך המון כסף.
* מכל ערך/זכאות, ניתן להדפיס מכתב רשמי של משרד הבריאות ולהציגו במידת הצורך לקופה. הכניסה חינמית. הקליקו: זכאויות בנושא הריון ולידה
לצפיה ב-'תודה לא הכרתי את האתר'
תודה לא הכרתי את האתר
14/10/2016 | 19:08
3
42
חפשתי האם יש הנחיות לגבי זמן המתנה מירבי לורפא/ בדיקה ולא מצאתי. אני חושבת שזה פרמטר מאוד חשוב שלא בא לידי ביטוי בהשוואה ובדרישות הרגוציה.
לצפיה ב-'היי, סוגיה יפה העלית'
היי, סוגיה יפה העלית
18/10/2016 | 10:54
2
69
אבדוק אותה עם הגורמים הרלוונטיים ואעדכן.
חג שמח ובריאות טובה.
לצפיה ב-'תודה. חג שמח '
תודה. חג שמח
18/10/2016 | 14:56
1
4
לצפיה ב-'היי יקירה, לגבי הסוגיה שהעלית'
היי יקירה, לגבי הסוגיה שהעלית
01/11/2016 | 11:05
10
בדקתי ואכן אין כל חוק או נוהל בנושא זמני המתנה.
העברתי את זה הלאה.....:)
שנדע רק בריאות טובה תמיד!
לצפיה ב-'מפגשים של הורים בחופשת לידה במודיעין'
מפגשים של הורים בחופשת לידה במודיעין
10/10/2016 | 12:41
1
78
האם מישהי מכן מכירה או יכולה להמליץ לי על מפגשים של הורים שנמצאים בחופשת לידה במודיעין או באזור?

לצפיה ב-'היי'
היי
10/10/2016 | 13:09
76
נסי לשאול בפורום הורים לתינוקות.
השם של הפורום שלנו קצת מטעה, רוב הנשים כאן הרבה אחרי לידה, חלקן עוד לא אמהות.... בקיצור, פורום של נשים, לאו דווקא אחרי לידה.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום רב לחתונה
פורום רב לחתונה
ליאת ארנון - יועצת הנקה
ליאת ארנון
פורום קלאב פוט
פורום קלאב פוט

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה