לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום נשים לאחר לידה - תמיכה

מכירות את הסיפור על הדודה שבאה לבקר אחרי שנולד סופסוף הנסיך? הדלת נפתחת בסערה ופנימה צועדת הדודה וצועקת "איפה הוא? איפה הוא?!" והאמא של "הוא"? נשארה מאחורי הדלת...סיפור משעשע אולי, אבל בעצם, הרבה פעמים אנחנו מרגישות ששכחו אותנו מאחורי הדלת, ואף יותר מזה – שאנחנו שכחנו את עצמנו מאחורי הדלת. הדלת אל ההורות. בצעידה אל מעבר לסף עברה רק האמא, והאישה שהיינו נשארה מאחור.להיות אם זו שאיפה של רבות מאיתנו, ומשהגשמנו אותה – יש נטיה להגדרה עצמית שמצטמצמת אל תוך ה"אמהות". הביטוי לכך הוא פעמים רבות חיצוני – קצת פחות הקפדה על המראה - אין זמן, ובעצם – בשביל מה? הקילוגרמים, שגם ככה קשה להילחם בהם, הופכים מאויב למנחם בצר לנו - בעיקר המכנסים צרות. ה"סכנה" היא איבוד ההגדרה העצמית הרחבה, עימה הבטחון וההערכה העצמית – ואיכות החיים הכל כך חשובה לנו.היינו חתיכות פגזיות, נמרות במיטה, טייקוניות במשרד, מסמר הערב באירועים חברתיים, ואיפה אנחנו עכשיו? כל היום מתעסקות רק בחיתולים ופליטות. ההריון והלידה עשויים להשפיע ולשנות הרבה. הלידה גורמת לנו לשינויים פיזיים כגון כאבים ןמחושים שונים, ובמיוחד רואים פתאום את כל עודפי המשקל שהעלינו בהריון. ההפיכה להורים יכולה לפגוע לנו בזוגיות, אולי כי יש כאבים בעת קיום יחסי מין וזה משפיע על הקשר, אבל בעיקר כי פתאום הילד הוא הראשון בסדר העדיפויות ופתאום הבעל נדחק הצידה או שמא שאנחנו הפכנו לשניות אצל הבעל? פורום נשים אחרי לידה התפתח מפורום הרזיה לאחר לידה – שטיפל באחד האספקטים החשובים והבולטים של תקופה זו בחיינו והוא עודפי המשקל, שמשליכים על תחושת הערך העצמי מסיבות שונות ועל יחס הסביבה. אבל הדיאטה היא חלק מהקשר רחב הרבה יותר של חיינו. היא קשורה באורח החיים שלנו ובמצב הרוח, למשל - יש מי שכשהן בהריון הן "מתנחלות" במקרר וצריכות המון תמיכה הן נפשית והן תזונתית. בהדרגה הוחלט שיש מקום לפורום שיוכל לתת תמיכה רחבה יותר ואולי נוכל גם לעזור למי שסובלת מאספקטים אחרים של התקופה שלאחר הלידה שאינם קשורים במשקל דווקא – גם אם הלידה היתה לפני מספר שנים. פה המקום לדון ולקבל תמיכה בנושאי זוגיות, ערך עצמי, דכאון לאחר לידה, בעיות תעסוקה – וכל הדברים שמשתנים כל כך אחרי שהגורם המשמעותי, הטהור והממלא כל כך – התינוק – נכנס אל חיינו.הפורום הוא לנו ובשבילנו - כאן הפוקוס הוא עלינו

הנהלת הפורום:

אודות הפורום נשים לאחר לידה - תמיכה

מכירות את הסיפור על הדודה שבאה לבקר אחרי שנולד סופסוף הנסיך? הדלת נפתחת בסערה ופנימה צועדת הדודה וצועקת "איפה הוא? איפה הוא?!" והאמא של "הוא"? נשארה מאחורי הדלת...סיפור משעשע אולי, אבל בעצם, הרבה פעמים אנחנו מרגישות ששכחו אותנו מאחורי הדלת, ואף יותר מזה – שאנחנו שכחנו את עצמנו מאחורי הדלת. הדלת אל ההורות. בצעידה אל מעבר לסף עברה רק האמא, והאישה שהיינו נשארה מאחור.להיות אם זו שאיפה של רבות מאיתנו, ומשהגשמנו אותה – יש נטיה להגדרה עצמית שמצטמצמת אל תוך ה"אמהות". הביטוי לכך הוא פעמים רבות חיצוני – קצת פחות הקפדה על המראה - אין זמן, ובעצם – בשביל מה? הקילוגרמים, שגם ככה קשה להילחם בהם, הופכים מאויב למנחם בצר לנו - בעיקר המכנסים צרות. ה"סכנה" היא איבוד ההגדרה העצמית הרחבה, עימה הבטחון וההערכה העצמית – ואיכות החיים הכל כך חשובה לנו.היינו חתיכות פגזיות, נמרות במיטה, טייקוניות במשרד, מסמר הערב באירועים חברתיים, ואיפה אנחנו עכשיו? כל היום מתעסקות רק בחיתולים ופליטות. ההריון והלידה עשויים להשפיע ולשנות הרבה. הלידה גורמת לנו לשינויים פיזיים כגון כאבים ןמחושים שונים, ובמיוחד רואים פתאום את כל עודפי המשקל שהעלינו בהריון. ההפיכה להורים יכולה לפגוע לנו בזוגיות, אולי כי יש כאבים בעת קיום יחסי מין וזה משפיע על הקשר, אבל בעיקר כי פתאום הילד הוא הראשון בסדר העדיפויות ופתאום הבעל נדחק הצידה או שמא שאנחנו הפכנו לשניות אצל הבעל? פורום נשים אחרי לידה התפתח מפורום הרזיה לאחר לידה – שטיפל באחד האספקטים החשובים והבולטים של תקופה זו בחיינו והוא עודפי המשקל, שמשליכים על תחושת הערך העצמי מסיבות שונות ועל יחס הסביבה. אבל הדיאטה היא חלק מהקשר רחב הרבה יותר של חיינו. היא קשורה באורח החיים שלנו ובמצב הרוח, למשל - יש מי שכשהן בהריון הן "מתנחלות" במקרר וצריכות המון תמיכה הן נפשית והן תזונתית. בהדרגה הוחלט שיש מקום לפורום שיוכל לתת תמיכה רחבה יותר ואולי נוכל גם לעזור למי שסובלת מאספקטים אחרים של התקופה שלאחר הלידה שאינם קשורים במשקל דווקא – גם אם הלידה היתה לפני מספר שנים. פה המקום לדון ולקבל תמיכה בנושאי זוגיות, ערך עצמי, דכאון לאחר לידה, בעיות תעסוקה – וכל הדברים שמשתנים כל כך אחרי שהגורם המשמעותי, הטהור והממלא כל כך – התינוק – נכנס אל חיינו.הפורום הוא לנו ובשבילנו - כאן הפוקוס הוא עלינו
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הגעת ליעד, מהממת!  פה אנחנו מתמקדות בנו. על הילדים שלנו אנחנו כותבות בקומונת אמהות נולדו
חדשה בפורום? כאן המקום להתחיל בו ולהתוודע אלינו. בפורום שלנו אסור לפרסם!

הקומונה לזכר
המשך >>

לצפיה ב-'מחדל התינוקיות '
מחדל התינוקיות
29/08/2016 | 07:20
4
99

לא שאני באופן אישי צריכה סיבה מיוחדת לחשוב שלידות בבית חולים אינן שוס גדול, או לחשוב שהצינוקיה איננה המקום הנכון לתינוק בן יומו.

על כל פנים, התכווצתי מלקרוא איך היא ליטפה בלחי כל מיני יילודים בוכים לא שלה. לא הייתי רוצה להיות ההורים שלהם . אתכן זה לא היה מחרפן לחשוב שאיזו עיתונאית ליטפה לכן את התינוק?

ובכלל - יש לכן דיעות או נסיון כזה או אחר עם תינוקיות?  [לי יש רק עם פגיה. מה אניגיד? שלא תדעו ]
לצפיה ב-'ממש לא היה מחרפן אותי. '
ממש לא היה מחרפן אותי.
29/08/2016 | 12:42
1
99
אני רוצה לחשוב שהאחיות ליטפו את הילדות - ומה אכפת לי אם זו אחות או עיתונאית?
לגבי תינוקיות, אני ילדתי שלוש פעמים בקיסרי. ההתאוששות הייתה קשה פיזית (ובראשונה היה גם קושי נפשי), ולא חשבתי אפילו על ביות מלא - להפך, כמה שיותר בתינוקייה יותר טוב... בשלישית, בחו"ל, לא הייתה תינוקייה בכלל, והביות המלא נכפה עליי. יצאתי משם מלאת רגשי אשם לגבי מה שעשיתי לשתיים הראשונות, ואיך יכולתי לשים אותן בתינוקייה... היום זה נראה לי נורא, אבל אני לא יודעת אם זה באמת היה ניתן למניעה, בהתחשב במצבי אחרי הלידות ההן.
לצפיה ב-'לא חושבת שזה היה ניתן למניעה....'
לא חושבת שזה היה ניתן למניעה....
29/08/2016 | 22:28
48
אל תייסרי את עצמך. כוונתי היתה לשאול כשיש ברירה מלאה לבחור ותינוק/ת ואמא בריאים ושלמים (אחרי ניתוח בטן זה יותר מורכב)  - לא כשהנסיבות כופות אחרת...

אני מבינה לליבך. בכורתי שהתה בפגיה כמעט 5 שבועות, לבד איזה 11 שעות ביממה עם איזה אחות טרודה שהיתה צריכה לטפל בעוד איזה 25 תינוקות, וביקור רופאים תכוף שבו פצעו לה את העקב שוב ושוב להוצאת דם

נהייה לי עור ברווז רק מלחשוב על זה. אבל - בכל מקרה - אני לא רואה את זה כמשהו שהיתה לי בחירה לגביו
לצפיה ב-'בבתי החולים שילדתי בהם לא היו תינוקיות'
בבתי החולים שילדתי בהם לא היו תינוקיות
29/08/2016 | 21:20
72
אני חושבת שביותר ויותר בתי חולים בארה"ב מוותרים על התינוקיות לגמרי. אני מעדיפה ככה, באופן אישי היה לי קשה לעזוב את הילדים שלי אחרי הלידה גם לשירותים. הם היו תשעה חודשים בתוכי (הקטן עשרה, היה לו יותר מידי כיף), נשמע לי רעיון ממש לא טוב לנטוש אותם ככה ישר אחרי הטראומה הזאת של הלידה, עם כל הדברים שהם פתאום חשופים אליהם והעולם הגדול שפתאום הם מגלים. הם צריכים את אמא ואבא שלהם איתם לטעמי. אני מבינה את הרצון לנוח אחרי הלידה, זה לא שאני הוצאתי אותם בקסם, ואני מבינה שבישראל אין חדרים פרטיים ליולדות (אלא אם משלמים הרבה כסף, וגם אז לא בכל בית חולים), אבל באופן אישי אני אשמח אם בכל מקום יבטלו את התינוקיות.
לצפיה ב-'אותי היה מחרפן לדעת שהתינוק שלי בוכה '
אותי היה מחרפן לדעת שהתינוק שלי בוכה
30/08/2016 | 16:47
7
ואיש לא ניגש אליו. 
כל הקונספט של תינוקיות הוא נורא בעיני, ואני לא השארתי את בני שם גם לבדיקת רופא. הגעתי איתו לבדיקה, המתנתי בסבלנות, הלכתי וחזרתי בכל יום לפחות 3 פעמים ולבסוף הוא נבדק. 
בזמן הזה שכבו התינוקות האחרים, ערומים ועטופים בשמיכה לאחר האמבטיה, חלקם בוכים וכולם "ממתינים" לרופא. 
אני יכולה להבין אמהות "מתות" מעייפות שזקוקות לכמה שעות או ימי מנוחה. בשביל זה יש משפחה מורחבת. אבא של הילד, קרובים אחרים. 
לצפיה ב-'טיסה לחול עם תינוק בן 3 חודשים'
טיסה לחול עם תינוק בן 3 חודשים
29/08/2016 | 21:49
3
65
אשמח לדעות/מחשבות.
זה לא ממש נושא הפורום, אבל קוראת סמויה פה ומאוד מעריכה את הכותבות.
יש לנו תינוק בן שלושה שבועות, מתלבטים על הזמנת טיסה לחו"ל לאחר החגים, שאז הוא יהיה בן שלושה חודשים.
חשבנו על משהו קרוב, טיסה קצרה של שעה, וכמובן מיקום אחד ולא טיול באוטו, כמו שרגילים לעשות.
בעלי קצת חושש, בעיקר מאם התינוק לא ירגיש טוב ואנחנו בחו"ל.
מה דעתכן? הייתן עושות את זה? מישהי עשתה?

לצפיה ב-'הייתי נוסעת בלי בעיה'
הייתי נוסעת בלי בעיה
29/08/2016 | 22:36
44
בהנחה שמדובר במדינה "נורמלית" כלומר לא במדינת עולם שלישי.

עושים ביטוח בריאות. אם התינוק ירגיש לא טוב - הולכים לרופא/ה. 

תסעו, תהנו.... זה גיל מעולה שבו הוא עוד ישן הרבה ולא צריך לרדוף אחריו. וזה עוד גיל שבו הוא גם יכול לישון בכיף ב"באסינט" במטוס אם מתחשק לכם/לו, ושהוא עוד קטן - לא צריך לקנות לו כרטיס וגם אם הוא "עליכם" הוא לא כזה גדול [עם בן שנה ו11 חודש זה יותר קשה....]

הייתי נוסעת אגב גם אם מדובר בטיסה של יותר משעה.

עם בתי השניה והשלישית טסתי בגילאים שבין חודשיים לחצי שנה בלי בעיה. גם טיסה של שעתיים בערך (לפלורידה) וגם טיסות ארוכות מארה"ב לישראל. לא נרשמו שום תלונות מצידן....הן המשיכו בתחביבן להיות קרציציות...

הטיול עם בת החודשיים זכור כמעולה במיוחד. רוב הזמן היא ישנה בעגלה....תכונה שעברה לה אחר כך.

לצפיה ב-'לא הייתי עושה את זה.'
לא הייתי עושה את זה.
30/08/2016 | 06:51
39
הייתי מחכה לגיל חצי שנה, ככה, ולא מטרטרת תינוק קטן, מכניסה אותו לקופסת החיידקים שנקראת מטוס, וכו׳.
בפועל כן טסתי עם בת שלושה חודשים מצפון אמריקה לישראל, אבל רק כי לא הייתה לי ברירה, ולא לצרכי טיול.
לצפיה ב-'נסעתי עם בת 5 חודשים'
נסעתי עם בת 5 חודשים
30/08/2016 | 10:12
30
טיסה ארוכה לארה"ב.
לא הייתה שום בעיה, לא בטיסה ולא בשהות שם.

תקפידו לבחור מקום עם מערכת בריאות סבירה ולא לשכוח לעשות ביטוח נסיעות גם לתינוק.
לצפיה ב-'| איך היה השבוע שלי ?'
| איך היה השבוע שלי ?
25/08/2016 | 10:42
21
21
לצפיה ב-' משהו קטן וטוב '
משהו קטן וטוב
25/08/2016 | 10:43
4
15
לצפיה ב-'פעם ראשונה מזה תקופה ארוכה שאני מתרגשת, שמחה ואופטימית'
פעם ראשונה מזה תקופה ארוכה שאני מתרגשת, שמחה ואופטימית
25/08/2016 | 14:03
177
והאמת שתורם לזה מאוד משהו שחזרתי לעשות וזה לשתף בדברים שגורמים לי לחייך- כל יום לפחות 3 דברים כאלה שאני כותבת ומשתפת בפייסבוק (כי ככה זו הדרך שלי להרגיש מחוייבת). והאמת שהתגובות שאנשים רושמים ממש מקסימות וגורמות לי לרצות לשתף עוד ועוד.
לצפיה ב-'חופש בבית עם הילדים '
חופש בבית עם הילדים
26/08/2016 | 06:58
82
חברה שאלה אותי אם אני סגורה על לקחת שבועיים חופש והאם אשרוד אותם.
הצלחתי לעבור את השבוע הראשון, הילדים כבר ממש מאתגרים. מרגישים שצריך לחזור למסגרות. חופש חודשיים זה ארוך יותר מידי, למרות שחלק גדול היו בקיטנות,בקיטנות לא מחנכים ולא מציבים גבולות כמו במסגרות של בית ספר וגן.
יחד עם זאת הספקנו לבלות ולהנות ולפגוש חברים. היה כייף ומעייף. שבוע הבא יהיו פחות בילויים יותר חזרה לשגרה מבחינתי. הקטן הולך לפגוש את המורה שלו, יש סידורים אחרונים. מתכוונת גם לנוח קצת לפני שחוזרת לשגרה.
לצפיה ב-'טיול עם לינה בצפון '
טיול עם לינה בצפון
27/08/2016 | 23:06
1
52
עם חברים שלהם זאת התנסות ראשונה של לינה בתנאיי טבע (או יותר נכון לא בית מלון).

נרשמה הצלחה והיה ממש כיף!

בדרך חזרה עוד עברנו בפסל "האריה השואג" בתל חי.
להבנתי, בטיולים השנתיים בבית הספר כבר לא לוקחים את התלמידים לשם אלא לאנדרטה של אסון המסוקים. 

לצפיה ב-'אלופה את! זה אחרי שבשבוע שעבר'
אלופה את! זה אחרי שבשבוע שעבר
29/08/2016 | 07:16
25
עשיתם קמפינג בחוף הים?

מה אניגיד לך? מזל שהבנות שלי לא קוראות פה - כי הן היו באות בדרישות

מעודי לא הייתי בפסל האריה השואג בתל חי, למרות שלדעתי לא פספסתי אף טיול שנתי של בית ספר. 
לצפיה ב-'חצי שבוע אחרון לפני שהתחלתי לעבוד '
חצי שבוע אחרון לפני שהתחלתי לעבוד
25/08/2016 | 14:00
4
189
אז מה היה לנו:
הלכתי בפעם הראשונה לסרט לבד- "אמהות רעות"- היה מצחיק וכיף ונחמד ללכת ככה לבד וממש לא הייתי היחידה שהגיעה לבד. יחסית לשעה המוקדמת שהסרט היה (11 וחצי בבוקר) היו די הרבה אנשים.

עברתי טיפול

התחלתי לעבוד בביה"ס החדש- מאוד הייתי לחוצה מזה לאט לאט כשראיתי כמה הכל מסודר ומאורגן והכל בצורה ברורה ויש המון הקשבה לצוות- נרגעתי.
יש לו"ז די צפוף לשבועיים הקרובים מבחינת הכנות ודברים שאנחנו עושים אבל הכל כ"כ מרגש ומרגיש טוב. ממש מרגישה שהגעתי לבית.
זה לא ליד, כמו הגן האחרון שעבדתי בו. זה ממש מרגיש בבית עם כל זה שממש הרגשתי לחוצה מזה שאעבוד במקום כל כך גדול. למרות הגודל יש הרגשה של אינטימיות ושל משפחה.
לצפיה ב-'בהצלחה '
בהצלחה
26/08/2016 | 06:59
1
56
גם בעבודה החדשה אבל בעיקר בטיפול, מחזיקה לך אצבעות שיהיו לך שתי התחלות חדשות. מחכה לעדכונים.
לצפיה ב-'תודה '
תודה
26/08/2016 | 13:47
9
לצפיה ב-'בהצלחה!'
בהצלחה!
27/08/2016 | 00:05
1
8
לצפיה ב-'תודה '
תודה
27/08/2016 | 14:58
6
לצפיה ב-'מעולה בגזרה האישית, מעציב בגזרה הבינ"ל'
מעולה בגזרה האישית, מעציב בגזרה הבינ"ל
26/08/2016 | 15:38
147
היינו בחופש המתוכנן באורלנדו והיה מצוין.

החלפנו מלון ותכנית תוך כדי תנועה - כי הסתבר שהילדות לא היו מעוניינות במתקנים של יוניברסל כלל [הם הפחידו אותן] וכי המלון הראשון שנלקח רק בשל היותו חלק מאותו הפארק [= מאפשר כניסה מוקדמת לפארק וקרוב מאוד] לא היה מוצלח.

אבל העיקר - היה זמן משפחה כיפי והזדמנות לרגיעה.

העציבו והעיבו על החופשה תמונות ההרס והחורבן מאיטליה שמראות עד כמה החיים לא צפויים ושבריריים (רבאק, יושבים אנשים בבית - לכאורה המקום הכי בטוח בעולם - ואז הוא נופל עליהם וקובר אותם חיים
לצפיה ב-'התחיל טוב, אבל נגמר בפרידה '
התחיל טוב, אבל נגמר בפרידה
26/08/2016 | 23:33
7
205
אבא שלי נפטר היום.
הפרידה ממנו לא קרתה עכשיו. הוא סבל בחמש השנים האחרונות מדמנציה, כך שלאורך השנים היה לי פחות ופחות ממנו. ועדיין עצוב מאוד.
לצפיה ב-'כמה עצוב '
כמה עצוב
27/08/2016 | 00:07
7
לצפיה ב-'עצוב '
עצוב
27/08/2016 | 01:27
41
שלא תדעו עוד צער
לצפיה ב-'משתתפת בצערך, ממש עצוב '
משתתפת בצערך, ממש עצוב
27/08/2016 | 03:23
6
לצפיה ב-'שלא תדעו עוד צער '
שלא תדעו עוד צער
27/08/2016 | 14:54
6
לצפיה ב-' משתתפת בצערך'
משתתפת בצערך
27/08/2016 | 22:59
3
לצפיה ב-'מצטערת לשמוע. שלא תדעי עוד צער '
מצטערת לשמוע. שלא תדעי עוד צער
27/08/2016 | 23:05
1
46
מבינה את מה שכתבת לגמרי.  גם אם היתה דמנציה מתמשכת ולקראת הסוף מה שנשאר לך ממנו היתה רק ה"קליפה" החיצונת שלו, עדיין זה אובדן עצום .

מהיכרותי הוירטואלית איתך, אני בטוחה שאת העמוד התומך של המשפחה בתקופה הקשה הזו.

שלא תדעי עוד צער
לצפיה ב-'תודה לכולן'
תודה לכולן
28/08/2016 | 00:26
10
לצפיה ב-'היה לי שבוע עם הרבה עבודה "טובה"'
היה לי שבוע עם הרבה עבודה "טובה"
27/08/2016 | 01:28
96
כלומר מהסוג שאני מרגישה שאני עושה כמו שצריך
ולכן אני מרשה לעצמי להתבטל בסופש, לישון ולגלוש (להיות עם הילדים כמובן).
מחר אולי נלך לים
לצפיה ב-'התחיל ביום חופש ונגמר ביום חופש '
התחיל ביום חופש ונגמר ביום חופש
27/08/2016 | 23:16
61
ובין לבין הייתי גם עבודה. היה קשה להיות בעבוד עם הרגשת החופש הגדול שמסביב <כולם בחופש/ חו"ל>
היינו בבית הספר החדש של הגדול, פגשנו את המורה- המחנך שלו. מקווים שתהיה כימיה כמו עם המורה הנהדרת משנה שעברה.

לצפיה ב-'היי לכולן'
היי לכולן
23/08/2016 | 13:27
9
341
שתי שאלות לי אליכן, אשמח לקבל תשובות כנות :)
הראשונה: בתור אימהות, אילו חוגים או סדנאות (לכם או לתינוקות) הייתן רוצות או מעדיפות שיהיו בקרבת מקום מגוריכן ואין?

השניה: האם הייתן הולכות לסדנא שמפגישה אימהות עתידיות ואימהות טריות ועוסקת בתכנים כמו טיפול ראשוני בתינוק, דרכי התמודדות עם דיכאון לאחר לידה, תמיכה קבוצתית ברגשות ושאלות שעולות לקראת הלידה ולאחריה וכו?

לצפיה ב-'בכנות - יש סיבה פרקטית בגינה את שואלת '
בכנות - יש סיבה פרקטית בגינה את שואלת
24/08/2016 | 07:37
1
180
את השאלות האלה?
לצפיה ב-'כן'
כן
24/08/2016 | 12:44
191
מעניין אותי לדעת מה נשים אחרי לידה חושבות שהיה עוזר להן בראייה לאחור...
למה זה כל כך מפריע?
לצפיה ב-'כי גילוי נאות מצידך היה מנסח את השאלה אחרת'
כי גילוי נאות מצידך היה מנסח את השאלה אחרת
24/08/2016 | 14:25
1
178
אם את אמא טרייה ויש לך מגוון הצעות אטרקטיביות ואת לא יודעת מה לבחור, זו שאלה אחת
ואם את יזמית שבוחנת ייתכנות של מיזם - זה דבר אחר.
אנחנו לא עובדות אצלך.  
לא עשית שום דבר נורא, סתם התנהלת בחוסר נימוס בסיסי
לצפיה ב-'אז ככה'
אז ככה
24/08/2016 | 15:05
164
שאלתי שאלה שמעניינת אותי אישית, זאת דרך ההתנסחות שלי...
אם מישהו היה עונה מה טוב ואם לא גם טוב אבל כנראה שיש מי שהשאלה שלי כנראה מאיימת עליו אם הוא בוחר לראות אותה בצורה של "אנחנו לא עובדות אצלך" שזו אימרה שכשלעצמה מהווה חוסר נימוס בסיסי....לא הכרחתי אף אחת לענות..

ואיך אומרים...הפוסל במומו פוסל....אז שיהיה לכן יום נפלא...

לצפיה ב-'האם השאלות האלה קשורות לעבודה שלך?'
האם השאלות האלה קשורות לעבודה שלך?
24/08/2016 | 18:04
4
152
שוב, אם כן, אנא ספקי גילוי נאות. תכלס השאלות האלה נשמעות מוזרות בתור שאלות תיאורטיות שכאלה בלי שום אינטרס, ולכן שתי השואלות מעליי ביקשו לדעת מהו אותו אינטרס (האם את מתכננת לפתוח סדנא כזאת? האם זו שאלה בלימודים שלך? האם את בונה אתר בנושא? וכו'). אין צורך לתקוף - אפשר פשוט לספק את המידע לגבי הסיבה שאת שואלת. למה שהשאלות האלה יאיימו על מישהו? התגובה שלך פשוט לא הגיונית. ותכלס, גם ההכחשה שלך בתשובה לדבי.
אולי כדאי שתחליפי ניק ותשאלי שוב בעוד... לא יודעת, שנתיים ככה. כשאנשים יספיקו לשכוח/להתחלף/תפוז יקרוס.
לצפיה ב-'תראי'
תראי
24/08/2016 | 21:13
3
185
אני גרפיקאית במקצועי כך שלשאלות שלי אין קשר לעבודה שלי.
חבל לי מאוד שבמקום חביבות אני נתקלת כאן בהערות שונות ואף חצופות על צורת ההתבטאות שלי. במיוחד כשזה מופיע בפורום שאמור להיות "מכיל"...
עם כל הכבוד לא תקפתי אף אחת לרגע, לעומת זאת היחס כלפי השאלות המאוד פשוטות שלי היה מזלזל...
וכן, יש פה מישהו כשנראה מאויים, כיוון וכאשר אינך מאויים אין לך צורך להעביר ביקורת מזלזלת על מי שלא פנה אליך ולא עשה לך כלום...

הסיבה שבגללה שאלתי היא כדי להבין מה הביקוש ואיך יכול להיות שאנשים כמוני שאולי צריכים חלק מהשירותים הללו לא מוצאים מספיק אנשי מקצוע טובים באיזור מגוריהם....אילו הייתן עונות אז אולי היה אפשר לארגן משהו אם היו כמה בנות מאותו איזור מגורים, אבל כיוון ואתן שיפוטיות להחריד אז זו כבר בעיה שלכן...

הדיון הזה תם מבחינתי, ובושה בעיני שבמקום לבוא ממקום תומך הפורום הזה מהווה סוג של מונופול כל כך מפוחד שאפילו שאלה שעשויה לקדם פה משהו גורמת לאנשים מסויימים לרעוד ולחשוד.

ביי
לצפיה ב-'<באיחור> מתנצלת אם נעלבת ממני '
<באיחור> מתנצלת אם נעלבת ממני
25/08/2016 | 05:15
138
לא כל כך הייתי פה השבוע כי אני בחופש.  הנה התשובות הנכונות לגבי בתקופה הרלוונטית (כבר אין לי תינוקות):

1) בתור אימהות, אילו חוגים או סדנאות (לכם או לתינוקות) הייתן רוצות או מעדיפות שיהיו בקרבת מקום מגוריכן ואין ?

כלום. אין כאלה. גם ככה כל אחד (בין שהכרתי או שלא הכרתי = סתם ברחוב) היה עסוק בלחלק לי עצות הוריות בחינם.  ממש לא רציתי עוד חוגים והוראות. ובכלל הייתי כל כך בשוק מהחבילה הצורחת-מוגזת-בלתי-ישנה שנחתה עלי ושינתה את מהלך חיי שממש לא רציתי לצאת איתה מהבית לשום מקום. למען האמת כל יציאה איתה מהבית היתה כמו מבצע צבאי וממש לא נעימה (ע"ע  הצרחות באוטו)

2) האם הייתן הולכות לסדנא שמפגישה אימהות עתידיות ואימהות טריות ועוסקת בתכנים כמו טיפול ראשוני בתינוק, דרכי התמודדות עם דיכאון לאחר לידה, תמיכה קבוצתית ברגשות ושאלות שעולות לקראת הלידה ולאחריה וכו?

כמעט באופן קטיגורי - לא. אולי כי אני אדם פרטי ולא מתחשק לי לחלוק את קרבי "in real life" עם נשים אחרות שאינני מכירה [תמיכה קבוצתית ברגשות - נשמע לי באופן אישי סיוט...].  וגם כי לא היה לי זמן להקדיש לזה.
הדבר היחיד שעניין אותי זה לאסוף מידע אובייקטיבי על ההיבטים הפיזיולוגיים של לידה, ואת זה עשיתי בעזרת קריאה - אינטרנט, מאמרים, ספרים וכו'.

לצפיה ב-'הערות חצופות?'
הערות חצופות?
25/08/2016 | 07:37
1
168
צורת ההתבטאות שלך מראש היא לוקה בחסר.

כשמגיעים למקום חדש, הדרך המנומסת היא קודם כל להציג את עצמך ורק אחר כך לשאול שאלות.

לצפיה ב-'שלום לשואלת'
שלום לשואלת
25/08/2016 | 14:46
141
פעם בבאר שבע היה מרכז דיאדה הוא נחנך בדיוק שהייתי בהריון עם האמצעי שלי שחגג 10 שנים לפני שבוע
היה ממש נחמד שם
היו חוגים לאימהות עם תינוקות
היו חוגים לפעוטות חוגי ציור וגימבורי
ומקום אינטמי קטן ונחמד לבוא עם הקטנים ולהכיר אמהות חדשות
כל יוזמה כזאת היא מבורכת אבל כעסק זה לא כלכלי המקום נסגר לאחר שנה בערך....

לצפיה ב-'למה אסור להגיד לילד "אתה בדיוק כמו אבא שלך"'
למה אסור להגיד לילד "אתה בדיוק כמו אבא שלך"
24/08/2016 | 07:45
1
188
לצרכי דיון בלבד, מצרפת כתבה מעניינת אם כי לא חדשה שפורסמה בעיתון "הארץ".

מה דעתכן על התזה שלה?

אינסטינקטיבית היא מרגישה לי נכונה. ואני חושבת שהסתה נגד ההורה השני באמת דופקת לילד/ה את החיים.

אבל כשזה מגיע לוודי אלן ונסיבות הרומן/נישואין שלו עם בתו החורגת קשה לי ליישם ולבי עם מיה פארו בהנחה שהיא אכן גורסת שהוא $%#$#
לצפיה ב-'נקרא מאד מאולץ'
נקרא מאד מאולץ
29/08/2016 | 08:09
37
מה שבפועל היא אומרת זה לא להדגיש לילד את התכונות השליליות שלו, שזה תמיד דבר נכון ובסיסי.
לא חייבים ישר לקשור הכל למאבק בין הורים גרושים.

להגיד לילד שהוא כמו אבא שלו כשמדובר בתכונות חיוביות זה מעולה.
לצפיה ב-'חלומות של אתמול '
חלומות של אתמול
21/08/2016 | 14:31
19
302
האם אתן זוכרות חלומות
מה החלום הכי הזוי/מוזר/מצחיק שהיה לכן

לצפיה ב-'וואוו '
וואוו
21/08/2016 | 16:25
3
218
האמת יש טענה האומרת שאנחנו חולמים תמיד ולא מעט,
אינני זוכרת חלומות.
חלום אחד אני זוכרת והוא חלום מעורב במציאות.
(אשתדל לקצר). בשבעה על אמא שלי, באחד הלילות שהצלחתי להרדם--
ראיתי בחלום את אימי בשמלת כלה לבנה וארוכה והיא היתה על הר וצנחה לתוך תהום, ותוך כדי נסיעה/צניחה למטה היא אומרת לי לקרא לרך שיולד
(הייתי בתחילת הריון )שאקרא בשמה (הפכה לזכר באופן מאוד מקורי)
והתעוררתי מבהלה--קמתי והפלתי. מאז לא ילדתי.
לצפיה ב-''
22/08/2016 | 02:08
1
148
אנחנו חולמים כל לילה אך בד׳״כ לא זוכרים את החלומות אלא אם כן אנחנו מתעוררים בדיוק בשלב השינה של שנת החלום.
לצפיה ב-'לא זוכרים'
לא זוכרים
23/08/2016 | 05:40
87
את החלומות אולי טוב שכך,
כי זה החלום היחיד (נראה לי ) שאני זוכרת,
והאמת די "רודף" אותי.רק לחשוב שזה כבר קרוב לארבעים שנה.
לצפיה ב-'חלום עצוב וסיפור עצוב '
חלום עצוב וסיפור עצוב
22/08/2016 | 06:20
23
לצפיה ב-'אם היה בזה תואר, כנראה שהייתי זוכרת חלומות מדופלמת '
אם היה בזה תואר, כנראה שהייתי זוכרת חלומות מדופלמת
21/08/2016 | 23:05
102
לפעמים אני קמה וזוכרת שלושה חלומות שונים.

לפני כחודשיים חלמתי שאנחנו בטיול של העבודה, נוסעים באוטובוס ורואים בית של קולגה שנמצא בשיפוצים/ בניה.
מהאוטובוס ראינו שהם החליפו את הרצפה לפלטות שיש צהובות (מאוד לא יפה אבל בחלום אף אחד לא אמר להם ).
לפני שבועיים גיליתי שהקולגה משפץ את הבית וכשבדקתי איתו הסתבר שהם גם מחליפים ריצוף (אבל לא לצהוב

לצפיה ב-'החלום הכי הזוי שלי הוא באמת לא יאומן'
החלום הכי הזוי שלי הוא באמת לא יאומן
22/08/2016 | 02:20
4
190
ב2011 חלמתי שאני בחוף הים במזרח הרחוק מגיע צונאמי אדיר, אנחנו רצים ומנסים לברוח ולא מצליחים. התעוררתי בפחד איום ולא הצלחתי לחזור לישון. אח״כ בחדשות מסתבר שבדיוק כאשר חלמתי את החלום הזה היכה הצונאמי ביפן ב2011.

היה לי גם חלום מזעזע על פצצה גרעינית שאירן זורקת עלינו, החלום הכי מזעזע בחיים, הוא היה באמת נוראי ומאד מאד מוחשי. היה אפשר להרגיש את הקרינה ממש באופן פיזי הורגת את כולם לאט לאט. בחלום הייתי בהריון וסחבתי ילד קטן על הידיים, היה ברור שאף אחד מהם לא יחיה, וכולם ימותו מוות נוראי. כולם הלכו חסרי תוחלת וחסרי תקווה בצידי הכבישים והבתים ההרוסים.
לצפיה ב-'אוי ויי '
אוי ויי
22/08/2016 | 06:19
1
126
חלום מזעזע באמת זה על הפצצה. אני דווקא מחזיקה ממך אדם אופטימי.

החלום ההוא היה אולי בתקופה שהרבה מטופלים שלך מתו?
לצפיה ב-'זה היה בתקופת מלחמת לבנון השניה'
זה היה בתקופת מלחמת לבנון השניה
22/08/2016 | 18:24
17
לצפיה ב-'החלומות שלך נשמעים כמו נבואות.'
החלומות שלך נשמעים כמו נבואות.
23/08/2016 | 05:42
1
19
לצפיה ב-'נכון, היו לי כמה חלומות כאלו במהלך השנים'
נכון, היו לי כמה חלומות כאלו במהלך השנים
23/08/2016 | 22:31
88
בד׳״כ נבואות שחורות (מחבלים ועוד...)
לצפיה ב-'אני זוכרת אותם קצת רק אם התעוררתי משעון מעורר'
אני זוכרת אותם קצת רק אם התעוררתי משעון מעורר
22/08/2016 | 06:27
96
אם התעוררתי בעצמי - אין סיכוי שאזכור כלום.

אם שעון מעורר העיר אותי אז יש סיכוי שאזכור במשך הדקה הראשונה בערך...

קראתי פעם המלצה להחזיק מחברת ועפרון ליד המיטה כדי לכתוב מהר חלומות בדקה אחרי שקמים. תמיד רציתי לעשות את זה אבל, כמו עם הרצון לטפח אדניות עם גרניום ליד החלון באלפים השוויצרים, אף פעם לא הגעתי לזה

לא עולים בזכרוני חלומות ספציפיים. בד"כ הם לחוצים/מלחיצים - שיקוף של מצבים בחיי.

יש את הפתגם הזה - נדמה לי של חז"ל שאומר "כי החלומות שווא ידברו". אבל בעיני יש בהם תמיד איזשהו שיקוף של המציאות הסובייקטיבית של החולמ/ת.

עוד משהו. לילדים קטנים יש הרבה פעמים חלומות רעים ברמה שמפחיד אותם ללכת לישון. הגאונה שתמצא את הפתרון לעניין הזה ראויה לפרס נובל....
לצפיה ב-'כותבת כאן שוב על חלום שכבר כתבתי עליו'
כותבת כאן שוב על חלום שכבר כתבתי עליו
23/08/2016 | 00:22
2
114
חברה נפטרה ממחלה קצרה ואלימה לפני שלוש שנים. בלילה שבו היא נפטרה חלמתי חלום, שאני פותחת את המקרר בבית שלי, וכל המוצרים בו, כולם, פג תוקף. אני מוציאה את כולם, אחד אחד, מעבירה לשולחן במטבח, עוברת עליהם, וכל תאריכי התפוגה חלפו. כל האווירה בחלום הייתה כבדה מאוד, ויכולתי לשמוע את הנשימות של עצמי תוך כדי שרוקנתי את המוצרים מהמקרר לשולחן.
קמתי בבוקר עם ידיעה ברורה שזה היה חלום עליה, ושהחלום קשור למותה המתקרב (שהתרחש ממש באותו לילה). אני לא בטוחה אם היה כאן איזה משחק מילים ("expired"), או שזאת הייתה סמליות, אבל הוא היה לגמרי מטלטל, עד היום, כשאני נזכרת בו.
לצפיה ב-'וואו - נשמע שממש צפית/"הרגשת" את מותה הקרב'
וואו - נשמע שממש צפית/"הרגשת" את מותה הקרב
23/08/2016 | 04:48
1
76
מדהימים אותי חלומות טלפטיים כאלה. זה לא קרה לי אף פעם
לצפיה ב-'תראי, אני ידעתי שזה עומד לקרות, היא כבר לא תיקשרה ואנשים '
תראי, אני ידעתי שזה עומד לקרות, היא כבר לא תיקשרה ואנשים
23/08/2016 | 20:48
77
הגיעו להיפרד ממנה. העובדה שחלמתי את החלום דווקא באותו לילה נראית לי, לכן, מקרית.
לצפיה ב-'חלומות...'
חלומות...
23/08/2016 | 06:59
66
לפני כמה שנים התעוררתי לפנות בוקר עם הרגשה שדודי היקר והאהוב כבר לא איתנו. הוא היה חולה מאוד ובימיו האחרונים אבל בדקה הזו בדיוק התעוררתי מחלום שהוא עוזב אותנו. שעה אחרי כן אחותי התקשרה אליי לבשר לי שהוא נפטר, בשעה שבה התעוררתי מהחלום הנוראי שבעצם היה המציאות.

כשניסינו להרחיב את המשפחה היו לי פעמיים חלומות על הריונות לא שלי אלא של הקרובים אליי. החלומות הפכו למציאות .

בדרך כלל לא זוכרת חלומות אלא אם היה חלום רע שהעיר אותי באמצע הלילה ואז לרוב עד הבוקר אני שוכחת אותו.
לצפיה ב-'ואני חלמתי הלילה חלום כל כך מצחיק '
ואני חלמתי הלילה חלום כל כך מצחיק
23/08/2016 | 21:45
1
123
חלמתי שהולכת ליום ההכנה הראשון בביה"ס ושכולם מציגים את עצמם ואני אומרת:
Hi, my name is.....
ומוסיפה I'm a patient of dr והשם של הרופא פוריות שלי .

ככה זה כשעוברים החזרה יום לפני שמתחילים לעבוד- לא ידעתי כבר ממה קודם להיות לחוצה אולי זה לטובה-מי יודע
לצפיה ב-' '
24/08/2016 | 18:06
2
לצפיה ב-'אני זוכרת חלומות או לפחות רעיונות כלליים שלהם'
אני זוכרת חלומות או לפחות רעיונות כלליים שלהם
24/08/2016 | 00:44
1
77
יש לציין שהמנעד נע בין איום ונורא לבזארי.
המקסימום לכוון החיובי זו תחושה של נעים/ מסוגלות וגם זה נדיר.
דווקא הגורים פה נוטים לצחוק באושר תוך כדי שינה - דבר שדי הולך ונעלם עם הגיל. אני תוהה מתי החלומות הופכים להיות קודרים, האם זה מה שאנחנו זוכרים, ולאן נעלם הצחוק.....
לצפיה ב-'אוי, איזה כיף.'
אוי, איזה כיף.
24/08/2016 | 18:07
47
אבל נראה לי שגם אני וגם בעלי מדי פעם צוחקים מדי שינה (אני לפעמים מעירה את עצמי בגלל הצחוק...) - זה אולי לא רק עניין של גיל.
לצפיה ב-'אפשר? לנחצ'ה היימן...'
אפשר? לנחצ'ה היימן...
18/08/2016 | 09:20
18
149
וזה הלחן הכי אהוב עלי מכל לחניו

לצפיה ב-' מצטרפת ברצון,'
מצטרפת ברצון,
18/08/2016 | 13:40
65
ומסכימה שהשיר הזה מקסים.
אני אהבתי ששרה אותו גאיה ממן בתכנית בי"ס למוסיקה בעונה השניה.

לצפיה ב-''
18/08/2016 | 14:21
50
עצוב. דור הולך ונעלם
לצפיה ב-'בהחלט - יהי זכרו ברוך '
בהחלט - יהי זכרו ברוך
18/08/2016 | 17:00
1
67
רציתי לשים אייקון של תו ובכל זאת נראה לי לא ראוי...למרות שהיה כתוב שהוא רצה שישירו לזכרו

הצצתי בשירונט וראיתי שלפחות לפי הרשימה שם הוא הלחין 220 שירים (!) הנה פה:

אני בושה ונכלמת שאת רובם אני לא מכירה.

מלבד "החול יזכור" המיתולוגי, זיהיתי את "אדון חרדון המפוזר" שזכור לי כשוס גדול מילדותי המוקדמת.  וגם את "אנשי הגשם" ואת "כמו ציפור מטורפת" שנדמה לי שיזהר כהן ביצע.

נראה שהוא חי חיים מלאי משמעות - גם השאיר 220 שירים וגם בת שמאוד אוהבת אותו (היו לו עוד ילדים?)

יהיה זכרו ברוך. הימים חולפים, שנה עוברת - אבל המנגינה לעולם נשארת....

לצפיה ב-'ומצאתי את "אדון חרדון" המקורי'
ומצאתי את "אדון חרדון" המקורי
18/08/2016 | 17:03
55
ביוטיוב. השיר מתחיל בסביבות דקה 2:20

לצפיה ב-'ומוסיפה סיפור מעניין על נחום היימן ודייויד בואי'
ומוסיפה סיפור מעניין על נחום היימן ודייויד בואי
19/08/2016 | 15:07
8
163
סיפר לי מישהו יודע-דבר, שאי שם בשנות ה-60 נחום היימן נסע ללונדון לחפש כישרונות, ובאחת המסעדות הציגו בפניו בחור צעיר, שוטף כלים, שלימים נודע בשם דיוויד בואי. השניים שיתפו פעולה, והתוצרים לפניכן....
לצפיה ב-'ענק! איפה מצאת את זה?'
ענק! איפה מצאת את זה?
19/08/2016 | 22:16
7
109
זה מתחיל עם מנגינה מלודית בסגנוון עדות נחצ'ה זצ"ל/הגבעטרון, ואז דיויד בואי מתחיל לשיר שיר גבעטרוני באנגלית

תודה שקישרת. נהניתי לראות.
לצפיה ב-'זה קאבר באנגלית של "את ואני והרוח" '
זה קאבר באנגלית של "את ואני והרוח"
20/08/2016 | 08:51
3
128
ואכן, את רוב שירי הפרברים הלחין היימן.

לצפיה ב-'כמו את הקטע הזה, למשל...'
כמו את הקטע הזה, למשל...
20/08/2016 | 08:59
62
לצפיה ב-'אכן, זה השיר וכרמיון, אני שולחת לך מסר!'
אכן, זה השיר וכרמיון, אני שולחת לך מסר!
20/08/2016 | 16:57
16
לצפיה ב-'די! תמשיכי...'
די! תמשיכי...
21/08/2016 | 05:57
64
לא הכרתי את "את ואני והרוח", ואת המילים שדיויד בואי שר לא ממש קלטתי. ובכל זאת, רק מלשמוע את המנגינה ניחשתי שזה שיר עם מילים כפריות/גבעטרוניות.  

ואכן - מסתבר שכבר ב-20 שניות הראשונות יש "רוח" "כר פתוח" "דגן" ו"צאן"

הם שרים מקסים.

ולא ידעתי שלנעימה המקסימה "דבה-דבה-בה" הכה מוכרת הזו קוראים "פוגה קטנה" ושנחצ'ה היימן הלחין אותו. כנראה שיש יותר שירים שלו שאני מכירה משאני חושבת. אשמח לשמוע עוד.

אבל עכשיו סקרנת אותי יותר.  מצאתי את זה בקלות ביוטיוב בביצוע הפרברים. אבל יש שם גם קול נשי! והפרברים היו תמיד צמד גברים. אז מי זו הזמרת המעולה?

לצפיה ב-'מישהו שלח לי, לא חושבת שזה קיים ביוטיוב (לא מצאתי)'
מישהו שלח לי, לא חושבת שזה קיים ביוטיוב (לא מצאתי)
20/08/2016 | 16:55
2
17
לצפיה ב-'תודה שהעלית. שלחתי לחבר אירופי יקר'
תודה שהעלית. שלחתי לחבר אירופי יקר
21/08/2016 | 05:43
1
72
שעדיין באבל על דיויד בואי, והוא שמח לגלות פן לא מוכר של אליל נעוריו שנוגע למלחין ישראלי.

יהי זכר שניהם ברוך.
לצפיה ב-''
21/08/2016 | 20:40
1
לצפיה ב-'שני שירים יפייפיים של שני נתן-ים ונחום אחד'
שני שירים יפייפיים של שני נתן-ים ונחום אחד
21/08/2016 | 18:13
1
64
הראשון של נתן יונתן "שיר אהבה ישן"

והשני הוא האלמותי של נתן אלתרמן "עוד חוזר הניגון"
לצפיה ב-'תודה שקישרת'
תודה שקישרת
22/08/2016 | 06:50
37
בזכותך למדתי על "צמד דרום" (https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A6%D7%9E%D7%93_%... שלא שמעתי עליהם קודם. ותמיד חשבתי שהביצוע הראשון של השיר הזה היה של חווה אלברשטיין. אבל הוא יותר יפה בביצוע של שניים.

ראיתי ביוטיוב את חני ליבנה שרה את "שירים עד כאן" א-קפלה בהלוויה שלו השבוע.  היא בהחלט נתנה לו כבוד אחרון.
.  
וגם את הפרברים שרים מחרוזת משיריו כולל פוגה קטנה (אבל בלי זמרת) ואת "על העיר עפות יונים" (שעכשיו למדתי נקרא שיר התיבה המזמרת). 
מזל שיש שם מילים לשירים - ככה הבנתי שבשיר "הרוח ואת ואני" הצאן הוא על השלף ולא על השלג... (באמת לא הבנתי איך יש בישראל צאן על שלג - ממתי ישראל ממוקמת באלפים השוויצריים... ). הם מספרים שם גם סיפור משעשע מפגישתם עם היימן בפריז.

לצפיה ב-' אין ספק שהוא היה ראוי לפרס ישראל '
אין ספק שהוא היה ראוי לפרס ישראל
21/08/2016 | 18:31
1
54
בהלוויתו הסתבר כי הוא נתמך כלכלית ע"י שלמה ארצי (אין מילים לערבות הדדית הזאת).
עצוב שמכל כך הרבה שירים, לא מקבלים מספיק תמלוגים כדי להתקיים.

וכמו שאמרו ברדיו, השירים שלו הפכו לנכסי צאן ברזל. וכל שיר שמישהי צרפה בשרשור למעלה, חשבתי לעצמי, זה אחד השרים היותר טובים שלו ומתברר שיש רפרטואר כזה שקשה לי להחליט מה האהוב עלי ביותר.....
לצפיה ב-'באמת עצוב שהוא לא הצליח להתפרנס בערוב ימיו'
באמת עצוב שהוא לא הצליח להתפרנס בערוב ימיו
24/08/2016 | 07:54
55
אם מי שהלחין 1000 שירים, שרבים מהם זכו להצלחה רבה לא הצליח - אז מי יצליח?   ענק לשלמה ארצי.

מצאתי כתבה מעניינת עליו מלפני הרבה שנים, עת זכה בפרס ישראל. מפתיעה הפתיחות (הכמעט אקסיביציוניסטית) בה הוא מדבר על מערכות היחסים שלו 

מפתיע גם איך הוא זכה לחיות וליצור די בנס... (ההורים שלו הצליחו לצאת איתו מלטביה ב-1939, ואחר כך באופן רנדומלי לא עלו על ספינה לאמריקה שטובעה)

וגם העובדה שחלק ניכר מהקריירה שלה - כמעט עשרים שנה מגיל שלושים וקצת עד גיל 50 - הוא גר בפריז ובלונדון (גם הסיפור שהובא על דיויד מופיע שם).

מהכתבה קיבלתי את הרושם שהוא היה מוכשר גם בהערכה עצמית - לא רק במוסיקה.
לצפיה ב-''
22/08/2016 | 09:58
3
לצפיה ב-'עבודה (שכירה) מהבית ?'
עבודה (שכירה) מהבית ?
18/08/2016 | 04:43
16
260
מה דעתכן/נסיונכן בעבודה מהבית? חשבתי על זה בגלל הכתבה הזו:

ולחדד - הכוונה היא בעבודה מהבית כשמדובר בעבודה במשרה מלאה (לא בהכרח 100% מהבית - אפשר שילוב), כשהעובד/ת הם שכירים - כלומר לא בעסק עצמאי שלך שאת בוחרת לנהל מהבית.

בארה"ב זה נושא שצובר תאוצה. אני ממליצה למשל על הספר

Remote: No Office Required

באופן אישי עברתי הרבה שינויים במחשבה שלי על הנושא בכמה שנים האחרונות.

מקווה לכתוב יותר מחר.

לצפיה ב-'עבודה מהבית דעתי בנושא'
עבודה מהבית דעתי בנושא
18/08/2016 | 09:06
2
173
אתחיל בכך שקראתי אתמול את הכתבה ודי התעצבנתי על המעסיקים. מה הבעיה לעבוד מהבית?, הפסידו ויפסידו עובדים פוטנציאליים.
לדעתי לעבוד מהבית חוסך ועוזר לא רק להורים לילדים צעירים גם לאנשים שעובדים רחוק מהעבודה ומבזבזים כל יום שעות על הכבישים.
יש עבודות שאי אפשר לעשות מהבית אבל יש לא מעט עבודות שאין שום בעיה לעבוד גם מהבית, לא מבינה בוסים שלא מוכנים לזה.
הבוס שלי לא ממש בעד עבודה מהבית מסיבות שדי מובנות לי אבל, כשאני צריכה ו/או רוצה אני עובדת מהבית. לא על בסיס של יום בשבוע אבל מידי פעם וזה די נחמד לי. הלוואי והייתי יכולה לעבוד יום בשבוע מהבית זה היה עוזר לי מאוד.
לצפיה ב-'יש סיכוי שתקבעי את היום בשבוע הזה כמשהו קבוע?'
יש סיכוי שתקבעי את היום בשבוע הזה כמשהו קבוע?
19/08/2016 | 05:06
1
89
אני מניחה שזה אומר שהבוס שלך יצטרך לאפשר את זה גם לאחרים/ות.... אבל אולי זה צ'ופר שהוא יכול לתת בלי העלאה במשכורת. ואם קובעים את זה מראש - נגיד חצי מהעובדים מקבלים את יום רביעי לעבוד מהבית וחצי את יום שני ככה שלא כולם נעלמים ביום אחד. או שכולם את יום רביעי ואז יודעים לקבוע פגישות פנים אל פנים בימים אחרים.
לצפיה ב-'זה בעייתי כי'
זה בעייתי כי
22/08/2016 | 09:55
31
אני עובדת במשרד קטן מאוד ומחסור של עובד אחד זה בעייתי.
כרגע לא נראה שאצליח שיצא לפועל לצערי אבל שמחה לפחות שיכולה לעבוד מהבית כשצריכה.
לצפיה ב-'זה בדיוק מה שאני עושה ב-3 וחצי שנים האחרונות'
זה בדיוק מה שאני עושה ב-3 וחצי שנים האחרונות
18/08/2016 | 10:04
5
191
עבודה בשכירות שכמעט כולה נעשית מהבית ומהשטח. יום אחד בשבוע אני צריכה להיות נוכחת בישיבת מערכת. זה ממלא לי חצי יום, אגב, כי אני צריכה לנסוע לשם יותר משעה וחצי הלוך ויותר משעה וחצי חזור והישיבה עצמה יכולה להימשך שעתיים ויותר. ביום הזה אני מרגישה טוב טוב את הצורך לפזר את הילדים ברגע האחרון ולבוא לאסוף את הילדה מביה"ס בדקה ה-90, ולפעמים, אם הישיבה מתמשכת, נאלצת לבקש בטלפון עזרה מהורים של ילדים אחרים שייקחו אותה לשעה מביה"ס. 
אני מקבלת בסה"כ באהבה את היום הזה ויכולה להבין את התועלת שבישיבות האלה, והעובדה שבשאר הימים אני עובדת כמעט כל הזמן מהבית ומהשטח, וגם חלק מהעבודה בשטח אני יכולה לתכנן בעצמי לפי הלו"ז שלי (לא הכל, כמובן) - בזכותה אני יכולה לעשות את העבודה הזאת. כחד הורית, כל עבודה אחרת הייתה גובה ממני מחיר גבוה הרבה יותר: או שהייתי עובדת במקום עבודה בחצי משרה ואז הייתי מרוויחה מעט מאוד ולא מצליחה להתפרנס, או שהייתי עובדת במשרה מלאה מחוץ לבית ונאלצת לשלם חלק ניכר מהמשכורת על עזרה בתשלום כמו פיזור הילדים בבוקר וצהרונים וסידורים אחר הצהריים, או שהייתי עובדת מהבית עצמאית / פרי לאנס ולפי פרויקטים, שבתחומים שלי זו פרנסה מאוד לא יציבה ומאוד לא בטוחה. איך שאני עובדת היום, זה אומנם גובה מחיר מסוים של עבודה בלחץ מהבית דרך הטלפון והמחשב שאני עושה בחלק מהימים בשעות הערב (ימים ג'-ד' נוטים להיות מועדים לפורענות במיוחד בעניין הזה), ולפעמים אני צריכה לצאת בערב להיות נוכחת באירועים כמו ישיבות מועצה (כאן עוזרת לי העובדה שהילדים כבר בגיל שאפשר להשאיר אותם בבית שעתיים-שלוש בלי בייבי סיטר), ואז הזמינות שלי לילדים מקוטעת, אבל זה מצב שאני מסתדרת איתו הרבה יותר טוב מאשר עם האפשרויות האחרות.
לצפיה ב-'ושכחתי לציין שאני לא יודעת מה כותבת המאמר עושה'
ושכחתי לציין שאני לא יודעת מה כותבת המאמר עושה
18/08/2016 | 10:08
119
מה אופי עבודתה, מה המשמעות של להיות נוכחת או לא להיות נוכחת במשרד. היא לא פירטה. אני מבינה ממנה שהיא מאמינה שהיא יכולה לעשות את העבודה לא פחות טוב מהבית, זה יכול להיות, אבל אני לא יכולה לשפוט את זה. יש בטח עבודות שונות. באופי העבודה שלי, זה באמת היה מיותר אם היו דורשים ממני להיות נוכחת במשרד כל יום. 
לצפיה ב-'נשמעת כמו עצמאות מבורכת '
נשמעת כמו עצמאות מבורכת
19/08/2016 | 04:49
3
106
לעבוד בלחץ בערב מהבית יכול לקרות בכל עבודה... (וגם בעבודה של זאת שכתבה את הכתבה)

מה שבעיקר הרס אותי זה שלא הלכו לקראתה כשהיא היתה בחופשת מחלה (שמירת הריון). אני מבינה שיש להם נוהל אחיד ואם הם יתנו לה לעבוד מהבית אז גם אחרים ירצו וכו' ולא רוצים לפרוץ את הסכרים האלה. ניחא

אבל היא היתה תקועה בבית בשמירת הריון. עם אישורים רפואיים על זה אני מניחה. אז הם מעדיפים להפסיד עובדת מאשר לקבל ממנה לפחות עבודה בתקופה הזו? אני חושדת שאולי היא לא היתה עובדת כה מוערכת כמו שהיא חושבת
לצפיה ב-'כן. באופן כללי יש איזו תחושה בכתבה שהיא עפה על עצמה.'
כן. באופן כללי יש איזו תחושה בכתבה שהיא עפה על עצמה.
20/08/2016 | 09:17
14
לצפיה ב-'בלי לקרוא את הכתבה - אסור לעבוד בזמן שמירת הריון'
בלי לקרוא את הכתבה - אסור לעבוד בזמן שמירת הריון
21/08/2016 | 19:32
1
61
אם היא קיבלה קיצבת שמירת הריון מבט"ל, אסור לה לעבוד בתקופה הזאת. בט"ל עשוי לשלול לה את הקיצבה. (כנ"ל לגבי כל תקופה אחרת שמקבלים עבורה קיצבאות)
לצפיה ב-'וואללה?'
וואללה?
22/08/2016 | 06:29
52
אני מניחה אם ככה שהיא העדיפה לעבוד על פני לקבל קיצבה <אלא אם כן היא ממש מפגרת וחשפה בזאת נסיון הונאה של הבט"ל....>
לצפיה ב-'עבודה מהבית - השינוי שעברתי'
עבודה מהבית - השינוי שעברתי
19/08/2016 | 05:04
1
163
בעבר, נגיע לפני 5+ שנים, תמיד היה לי ראש ש"עבודה מהבית" שם נרדף ל

1) מישהי עם עסק עצמאי קטנטן שעובדת שעתיים ביום גג. בקיצור לא עבודה "ממש" או

2) מישהי שכירה שזו הדרך שלך לחפף ולא ממש לעבוד. כלומר - בזמן הזה היא מעמידה סיר אורז על האש, מעמידה מכונות כביסה ותולה, מבשלת וכו' וכו' בעודה לכאורה "עובדת"

ואז העבודה שלי אז (שהיתה משרד ממשלתי אגב) עברה שינוי והחלה לתמוך בעבודה מהבית. משלל סיבות כמו עומס בכבישים, זיהום אוויר, ורצון שהממשלה תוכל לתפקד גם אם יש איזו מגפה או אסון/שטפון/פיגוע. בנוסף, עבודה מהבית חוסכת כסף על שכירות/משרדים.

אצלנו במקום העבודה ההוא זה הותר לא באופן מלא. אבל באופן חלקי, כשכל משרד/מנהל קובע את הכללים אצלו. אצלנו היה מותר לעבוד מהבית בימי שישי בלבד. בנוסף אפשר היה בהתראה קצרה לעבוד מהבית יום בודד פה ושם תוך קבלת אישור מראש. כשהרעיון הוא שאם נגיד טכנאי הכבלים אמור להגיע אליך הבית בחלון זמן שבין 12-4 אחה"צ אז במקום שתקחי יום חופש והם יפסידו עבודה - תוכלי לעבוד מהבית ביום הזה.

היו לי אז ילדות קטנות מאוד מאוד ולי זה לא התאים. אבל התחלתי להסתגל לרעיון.....

מכאן לשם הילדות גדלו ועברתי עבודה, למשרה שבה יש לי הרבה גמישות כי כל הקולגות שלי - כולם - נמצאים באזורים גיאוגרפיים אחרים, ורובם גם ביבשות שונות. ולהם לא ממש משנה מאיפה אני מדברת איתם בשיחות ועידה.... מאחר שרבים מהם באירופה, שנמצאת 6 שעות מאוחר ממני, אז הרבה פעמים השיחות מתחילות מוקדם בבוקר. אז לעבוד מהבית אשקרה מציל אותי.

וגיליתי שימי עבודה מהבית הם פרודוקטיביים להפליא, כי אין ממש התחלה רשמית וסוף רשמי ליום, ואין זמן נסיעות בכלל, אז אני עובדת יותר שעות. ויכולה לשים את הרגליים על הכלבה הנחה למרגלותי בעודי מקלידה במרץ...
וקניתי גם אזניה כמו של מוקדניות שתאפשר לי לדבר בטלפון בנוחות בבית.

בקיצור - אני מרגישה בת מזל לגור בתקופה שבה הטכנולוגיה מאפשרת את זה כי עד לפני 5-6 שנים זה היה לא מקובל. עכשיו הרבה אנשים בתעשיה שלי עובדים לא מעט מהבית.

עדיין יש לי משרד, ואני נמצאת בו בערך 40% מהזמן שלי (בנוסף כמעט רבע מהזמן אני בנסיעות אז בלי לעבוד מהבית לא הייתי זוכרת איך הילדות שלי נראות)

לצפיה ב-'אין ספק שעבודה מהבית דורשת משמעת עצמית מסוג אחר'
אין ספק שעבודה מהבית דורשת משמעת עצמית מסוג אחר
20/08/2016 | 09:16
69
זה מתקשר לאותה עובדת שנתת בדוגמא 2 בהתחלה: לא רואים אותה, אז היא מתפתה לחפף כל הזמן. המעבר לעבודה מהבית הוא מעבר לאחריות אישית יותר, הפרודוקטיביות שלך היא באמת על אחריותך. זה דורש בגרות מסוימת. אני מניחה שאפשר לנסח ככה את החשש של המנהלים שמתנגדים לזה.

אני מזדהה עם התיאור שלך בפסקאות האחרונות. מכיוון שהעבודה שלי קשורה לראיונות עם אנשים ולכתיבה, אחרי שהתרגלתי לעשות את אלה בשקט ובפרטיות של הבית, קשה לי לדמיין את עצמי מקשיבה למרואיינים ומתנסחת בכתב היטב וביעילות בתנאים של משרד עם תנועה ורעש של אנשים סביב.
לצפיה ב-'יש לנו חבר שעושה את זה '
יש לנו חבר שעושה את זה
19/08/2016 | 06:05
158
זה לא פשוט במיוחד כשיש ילדים שעדיין גדלים בבית.
הוא הרבה פעמים היה בורח לחדר ישיבות שיש בבניין ועובד משם.

אין ספק שיש לזה הרבה יתרונות אבל צריך משמעת עצמית וצריך בוסים שסומכים עלייך שלא תתפתי לעשות עוד דברים.

אצלי זה לא היה עובד- הדירה המנהטנית שלי קטנה מידי לארגן פה גן ילדים
לצפיה ב-'ב2 העבודות האחרונות שלי'
ב2 העבודות האחרונות שלי
19/08/2016 | 09:37
142
עבדתי הבית יום קבוע בשבוע פלוס יום פה יום שם.
אין סיכוי שהייתי שורדת בלי זה.
הנהיגות לתל אביב גמרו אותי (כמעט ארבע שעות על הכביש כל יום)
לצפיה ב-'אני מניחה שזה תלוי תחום ותפקיד.'
אני מניחה שזה תלוי תחום ותפקיד.
20/08/2016 | 20:13
88
בעיקרון, אין אצלנו עבודה מהבית. פרקטית, למרבית המנהלים יש מחשב נייד שהם יכולים לקחת הביתה כדי להשלים עבודה מהבית כשצריך. הגישה של ההנהלה היא שעבודה מהבית זה רק לתפקידים מסוימים, וגם אז זה רק בנוסף לשעות העבודה במשרד ולא במקום.
לפני פרוץ הילדון לחיי חשבתי שעבודה מהבית זה דבר נורא ובשום פנים ואופן לא הייתי מוכנה להתחבר מהבית. עשיתי כמה שעות שצריך במשרד כדי שלא אצטרך לפתוח מחשב בבית. הפעם הראשונה שהתחברתי מהבית היתה כשהייתי בבית לפני הלידה, כדי לשלוח כמה מיילים ולסגור כמה קצוות. היום אני רואה את זה כת"ש מבאס אבל הכרחי. לא נלהבת להתחבר מהבית, אבל מצוין שיש את האפשרות כשחייבים.
במבט של מעסיק אני מאוד מבינה את הגישה הזאת. אני יכולה לומר שבתפקידים שבהם אתה חלק מצומת קבלת ההחלטות וגם אוחז במידע שגורמים אחרים בארגון זקוקים לו לקידום נושאים מהצד שלהם, אין תחליף לנוכחות במשרד. על אף שחלק מהישיבות הוא בזבוז זמן, אני מוצאת שרובן אינן בזבוז כלל. האופן שבו כותבת המאמר הציגה את הדרישה שלה בראיונות בעייתית בעיני, וגם אני לא הייתי ששה לאפשר את זה. במקרים חריגים שבהם זה או אי נוכחות כלל או עבודה חלקית מהבית כמובן עדיף עבודה חלקית מהבית, אבל לא הייתי מאפשרת את זה ברמה קבועה.
מצד אחר, כמועמד לעבודה חובת ההוכחה היא עדיין עליך, ולהציג דרישות כאלה זה לא משהו שמתקבל בברכה. זה מבאס מאוד, כי גם לי יש שבועות שאני יוצאת מוקדם 3 או אפילו 4 פעמים בשבוע (נדיר, אבל קורה), ובאופן עקרוני הרעיון שאנשים צריכים לחמם כסא ויש תמריץ שלילי ליעילות הוא פסול בעיני, אבל אני מבינה שאם יום עבודה נגמר ב17 וצריכים ממך משהו ב16:30 זה לא נוח לארגון אם אתה לא נמצא.
לצפיה ב-'יוצא לי לפעמים לעבוד מהבית בעיקר בשליחת דוא"ל'
יוצא לי לפעמים לעבוד מהבית בעיקר בשליחת דוא"ל
21/08/2016 | 18:41
77
זה קורה אם לא הספקתי לסגור פינות בסוף היום כי הייתי צריכה לצאת לאסוף את הילדים או  כי נשארתי עם ילד חולה ויש נושאים דחופים והילד לא צריך אותי.

אני שמחה על האפשרות הזאת שמקנה לי את הגמישות של השעות, אך מאידך מנסה לצמצם זאת על מנת שלא יהיה מצופה ממני כשגרה כשיש ילד חולה.

לאור שעות העבודה הלא מקובלות של שולחי הדוא"ל אלי (אנשים שמתעוררים בחמש בבוקר או אנשים ששולחים דוא"ל ביום שישי אחרי הצהרים), אני מסרבת לקשור בין הנייד שלי לדוא"ל עבודה.
הטיעון של "את יכולה להשתיק" מרגיז אותי כי זה עניין עקרוני. מה אעשה עם הודעת דוא"ל ביום שישי בערב? אם במילא אני לא יכולה/אמורה לטפל בה אז לקרוא אותה יכול להדחות ליום ראשון.

לצפיה ב-'אני עובדת לפעמים מהבית'
אני עובדת לפעמים מהבית
23/08/2016 | 14:18
57
(כמו עכשיו למשל, מקום העבודה שלי בפגרת קיץ מה שגורם לי להיות הרבה יותר יעילה)

העבודה שלי מאוד גמישה, אני הבוס של עצמי (כמעט עצמאית עם משכורת של שכירה), כך שזו בעצם החלטה שלי. ואכן יש לי הרבה מאוד קולגות שכמעט לא טורחים להגיע לעבודה.

יחד עם זאת, אני לגמרי מבינה את הצורך להיות נוכח בעבודה לפחות רוב הזמן. למי שמנהל עובדים - כשהחתול איננו, העכברים חוגגים... גם אם זה לא מכוונה רעה/ מפחד, העובדה שמי שמקבל את ההחלטות לא נמצא תמיד - תמיד- דוחה את גילוי הבעיות ואת הדרך לפתרונן. התקשורת לקויה בין אנשים שצריכים שיתוף פעולה כדי להתקדם. והכי גרוע - הנראות של מקום עבודה כ"ריק" נראית רע מאוד למבקר מזדמן, גם אם יש לזה סיבות ממש טובות, והדרך מכאן לשמועות על "הם בדעיכה" "המקום מת" "בטח יש להם בעיות" קצרה מאוד (מנסיון).

ועדין - אני חושבת שמקום עבודה יכול לאשר גמישות לעבודה בבית לחלק מוגבל מהזמן, נניח עד 5-10% בחודש, בלי להיפגע. אפשר גם לדרוש לתאם את זה מראש כדי למנוע את מראה "הבית הנטוש" (זה תמיד יהיה ביום חמישי האחרון בחודש).
לצפיה ב-' איך היה השבוע שלי '
איך היה השבוע שלי
18/08/2016 | 20:10
8
13
לצפיה ב-' משהו קטן וטוב'
משהו קטן וטוב
18/08/2016 | 20:11
4
20
לצפיה ב-'שתלנו עצים '
שתלנו עצים
19/08/2016 | 05:14
95
שניים מאחור מתוך אסטרטגיה שיסתירו את המפלצת שבנו מאחורינו (זה ייקח זמן... אבל בחרנו עצים שגדלים מהר יחסית ומאוד צפוף. הם נקראים "המלוק" ובשאיפה ייראו ככה: http://www.howardsnursery.com/plantinf/375.html

ושלושה בחזית - שניים בקטע שבין המדרכה לכביש ועץ דובדבן קנדי אחד אצלנו ממש.

זה עושה הרגשה טובה בלב לשתול עצים. אפילו שהם לא גדולים עדיין, היום ישבה על אחד מהם ציפור, והייתי גאה בה שהיא עושה שימוש בעץ החדש

ובשבוע הבא אהיה בחופש
לצפיה ב-'אור ירוק לטיפול '
אור ירוק לטיפול
19/08/2016 | 05:56
129
היום התחלנו את הזריקות- בחיים לא שמחתי כל כך לקבל הוראה להזריק

לצפיה ב-'מפגש בוקר עם חברות '
מפגש בוקר עם חברות
20/08/2016 | 09:31
55
צחקתי כ"כ בשביל כל השבוע 
לצפיה ב-'כייף שנגמר כי יצאת לחופש '
כייף שנגמר כי יצאת לחופש
22/08/2016 | 09:27
24
הצלחתי לקום מאוחר יותר לעבודה בלי לחץ כי האיש שמר על הילדים.
בילינו בבריכה והיה כייף מאוד כולנו יחד.
לומדת עוד ועוד על עצמי מתקדמת עוד ועוד וזה כייף גדל.
קיבלתי מחמאות מחמי היקר והאהוב שלא ידעתי כמה שהוא אוהב אותי. איזה כייף לדעת. הערכה הרבה יותר ממה שידעתי. 
לצפיה ב-'כרגיל השבוע טס, איזה כיף שתכף מתחילה לעבוד '
כרגיל השבוע טס, איזה כיף שתכף מתחילה לעבוד
19/08/2016 | 06:00
144
קצת מתחרפנת מזה שאין לי סדר יום למרות שמשתדלת שיהיה סדר יום.
לפחות נפגשת הרבה עם חברות חדשות (אחת מהן לא כזו חדשה, אבל החברות הקרובה היא חדשה).
חגגנו יום הולדת לבחור- עשיתי לו מנוי לקבל קופסא חודשית עם כל מיני דברים של טיפוח ועוד לגבר וגם קניתי לו כוס מיוחדת שמשנה צבע כשיש משקה חם כזו שרלוונטית לחובבי סטאר וורז.

בערב אתמול הכנתי ארוחת ערב חגיגית- דג סלמון בחרדל דיזיון גרגרים, סלט חסה ופטריות, סלט עגבניות שרי וצנוברים ובטטות בתנור. יצא טעים וגם קישטתי קצת את הבית בבלונים ושלטים.

נראה לי שהבעל היה מבסוט מהחגיגה
עם הטיפולים וזה- לא ממש חגגנו ימי הולדת כמו שצריך ולכן היה לי חשוב לחגוג לו ושיהנה.

לצפיה ב-'שבוע שעבר מהר מאוד '
שבוע שעבר מהר מאוד
20/08/2016 | 09:39
70
בגלל שכולם בחופש חוץ ממני, הצלחתי לצאת מוקדם מהבית לעבודה וגם לחזור יחסית מוקדם. בלי האפקט של ה דד- ליין כי סוגרים לי את הילדים בצהרון זה בכלל הרגיש חגיגה.
בנוסף, הכבישים מרגישים ממש ריקים וזה ממש כיף לנסוע ככה.
בעבודה לחוץ. אבל זאת השגרה החדשה. יהיה טוב.

לצפיה ב-'היה וטוב שנגמר עמוס מאוד בסופו יצאתי לחופש'
היה וטוב שנגמר עמוס מאוד בסופו יצאתי לחופש
22/08/2016 | 09:23
33
השתדלתי להשלים שעות חסרות בעבודה כי יצאתי לחופש השבוע עד לתחילת שנת הלימודים.
לפחות לא היה לחץ לקבל ילדים אחרי המסגרות כי האיש היה עם הילדים ודאג לבלות איתם.
טיפול ברכב שנגמר בנזק כלכלי גדול מאוד לצערי, טעות שלא חשבתי עליה קודם. לא יקרה שוב.
לצפיה ב-'צניחת נרתיק לאחר לידה- דחוף'
צניחת נרתיק לאחר לידה- דחוף
18/08/2016 | 10:09
4
127
היי בנות,

אני 4 חודשים לאחר לידה שניה ולצערי צנח לי הדופן האחורי של הנרתיק בצורה די גרועה, אחסוך מכם את הפרטים.

שורה תחתונה לאחר ביקור ארוך מאוד במוקד נשים, מעבר לפיזיוטרפיה אני חייבת לראות אורוגניקולוג בדחיפות. במכבי יש בדיוק 10 כאלה עם תורים רחוקים אבל אם יש למישהי מכן המלצה לאחד טוב ( מניסיון) אני מוכנה לחכות או אפילו ללכת פרטי.

אשמח להמלצה בקיצור על אורוגניקולוג. עדיף במכבי אבל אם יש למישהי אחד שמאוד עזר לה בפרטי ויש לו אולי הסדר עם מכבי או עם ביטוח פרטי אז גם טוב.
תודה רבה מראש לכולן
לצפיה ב-'לא מתמצאת בזה, אבל נסי לערוך חיפוש כאן בפורום, וגם בהורים'
לא מתמצאת בזה, אבל נסי לערוך חיפוש כאן בפורום, וגם בהורים
19/08/2016 | 14:49
55
לתינוקות. בהצלחה, והרבה בריאות.
לצפיה ב-'לא אמרת איפה. אני מכירה בחיפה'
לא אמרת איפה. אני מכירה בחיפה
19/08/2016 | 15:18
1
73
דר' ליאור לבינשטיין.
מעבר לזה, אני ממליצה על טיפול בביופידבק. אם זה רק צניחה של הנרתיק ולא של אברי האגן הטיפול מאוד יעיל.

בתיה
לצפיה ב-'נכון, לא קיבלתי משום מה התראה למייל שענית סליחה'
נכון, לא קיבלתי משום מה התראה למייל שענית סליחה
23/08/2016 | 10:25
39
איזור המרכז.
יש לי כבר תור לפיזיוטרפיה ואם לא יצליח אשלב גם ביופידבק.
אבל אורוגניקולוג גם תור קרוב אני פשוט לא מצליחה למצוא
לצפיה ב-'לא מכירה אבל שולחת עידוד '
לא מכירה אבל שולחת עידוד
24/08/2016 | 18:58
21
תודה לאל אנחנו חיות במאה ה-21 ואני בטוחה שיש דרכים לתקן/לשפר את המצב.

תרגישי טוב
לצפיה ב-'מתי חיים?'
מתי חיים?
16/08/2016 | 09:49
17
373
שלום לכן,
אני קוראת קבועה בפורום, אבל לא מרבה להשתתף. אבל הנה, עלתה שאלה שאני שוברת עליה את הראש וממש סקרנית לדעת איך זה אצל אחרים.
בחישוב "על מפית" הגעתי למסקנה (שמחזקת את ההרגשה הכללית) שאין לי חיים. יש לי בין חצי שעה לשעה פנויה ביום. זה קורה אחרי 23:00, ומיותר לציין שגם אין לי יותר מדיי כוח לעשות משהו חוץ מלבהות בטלויזיה.
ספרו לי מה סדר היום שלכן? מתי מפנים זמן לתחביבים/ספורט/חברות?
אנחנו חיים בחו"ל רחוק מהמשפחה, שנינו עובדים. יש 2 ילדים - בת 4 ובן שנה וחצי. ביום שבו אני יוצאת לעבודה מוקדם (6:30), אני אוספת את הילדים בסביבות 17:30 מהגן. עובדת במרחק שעה פלוס נסיעה מהבית, ולצערי זה לא ניתן לשינוי כרגע. מגיעים הביתה ב-18:00. קצת משחקים, מכינים ארוחת ערב ויושבים לאכול בסביבות 19:00. ב-19:30 רוחצת ומשכיבה את הקטן, ואז עוד קצת משחקים עם הגדולה, אמבטיה והשכבה ב-21:30. לוקח לה המון זמן להרדם, עם יציאות מהחדר לפעמים עד 23:00. בינתיים אנחנו מסדרים את הבית, מכינים אוכל למחר (אין פה ארוחות בגנים, אז צריך להביא אוכל ליום שלם), עושים קניות סופר באינטרנט, כביסה, משלימים עבודה. מפה לשם, כבר 23:00 ורק עכשיו התפנינו לעצמנו.
אני ממש סקרנית לשאול איך אחרים מסדרים את הרוטינה שלהם, במיוחד את שעות הערב. אולי יהיו רעיונות מעניינים שלא חשבתי עליהם? תודה!
לצפיה ב-'בשלב שאת נמצאת בו עכשיו? בעיקר בסופי שבוע'
בשלב שאת נמצאת בו עכשיו? בעיקר בסופי שבוע
16/08/2016 | 14:07
284
הילדים שלך ממש קטנים ודורשים המון תשומת לב וזה לא משאיר זמן להרבה.
אני הייתי הרבה פעמים יושבת ליד הבן כדי לעזור לו להרדם והייתי נרדמת בעצמי. הכל היה נדחה לסופ"ש, כולל סידור הבית והכביסה. אף פעם לא השלמתי עבודה מהבית.

אבל בינתיים הילדים גדלו, הם מתרחצים לבד, הולכים לישון לבד, והרבה פעמים הם מכינים בעצמם את ארוחת הערב. יש לי כבר הרבה יותר זמן פנוי אחרי שעות העבודה.

לצפיה ב-'עכשיו את מבינה'
עכשיו את מבינה
16/08/2016 | 15:11
212
למה ברוב הבתים סביבך אחד ההורים לא עובד כשיש ילדים בגיל כזה.
ממה שאת מתארת, יש לך באמת הצטברות של תנאים קשים: זמן נסיעה מאוד ארוך, ילדים מאוד קטנים, בלי עזרה בבית עם הילדים. לא פלא ש"אין לך חיים".
אם להשוות לעצמי, גם לי יש שעה נסיעה לעבודה, אבל הילדים שלי גדולים, ויש לי גם מנקה וגם בייביסיטר שלוקחת את הילדים (עכשיו זה כבר רק ילדה אחת) פעם בשבוע הביתה ומפנה אותי לאקסטרה עבודה וגם סידורים. משלימה עבודה בבית רק בסופ"ש וגם זה רק אם יש זמן.
אני מציעה לך לחפש לעצמך עזרה עם הילדים לפחות פעם בשבוע (עזרה בנקיון זה ברור מאליו), ולאפשר לעצמך ביום הזה להישאר מאוחר בעבודה כדי לצאת מוקדם ביום אחר ולקחת את הילדים יותר מוקדם מהגן, כך שיהיו לך יותר שעות בבית. גם אם את משלמת עד חמש וחצי, את יכולה בהחלט לקחת אותם מוקדם יותר.
לחלופין, לבדוק אם תוכלי יום אחד לעבוד מהבית.
לחלופין 2, לחפש לעצמך (או לבן זוגך) עבודה אחרת. כי באמת אי אפשר הכל: גם לגדל ילדים קטנים בלי עזרה, גם לנסוע שעה לעבודה, גם משרות מלאות לשניכם. זאת אומרת, אפשר, אבל באיזה מחיר?
לצפיה ב-'נראה שאת משכיבה את הגדולה מאוחר מדי.'
נראה שאת משכיבה את הגדולה מאוחר מדי.
16/08/2016 | 16:17
1
179
תשכיבי אותה ב-8:30, ונסו לפתור גם את העניין שהיא לא הולכת לישון אחר כך. אנחנו עשינו טקס שינה, בשיתוף עם הילדות, שעזר.
לגבי שאר הדברים - אתם קונים בסופר באינטרנט כל יום? עושים כביסה כל יום? מבשלים כל יום? נשמע שלא חייבים לעשות את כל הדברים האלה כל יום - אולי כדאי שתעשו לכם לו"ז שבועי ותארגנו קצת יותר טוב את הזמן.
לגבי השלמת עבודה - אין מה לעשות, זה תלוי עבודה, ואם חייבים, אז חייבים.
וכמו שאמרו פה - זה גם הגיל - כשהם יגדלו קצת, המצב ישתפר.

לצפיה ב-'כמובן שלא עושים הכל כל יום'
כמובן שלא עושים הכל כל יום
16/08/2016 | 19:13
167
אבל בכל יום יש לפחות משהו אחד - או קניות, או כביסה, או בירוקרטיות למיניהן. כל אחד כזה לוקח חצי שעה לפחות.
המפתח כנראה בעצמאות הילדים. כשהם יוכלו להתרחץ לבד, לאכול לבד וכו' אז יתפנה נתח משמעותי מהזמן שעכשיו כ"כ חסר לי.
לצפיה ב-'הגדולה הולכת לישון נורא מאוחר'
הגדולה הולכת לישון נורא מאוחר
16/08/2016 | 18:18
4
189
הגדול שלי כמעט כפול מהגיל שלה והולך לישון שעתיים לפניה. ילדה בגיל שלה צריכה ללכת לישון שעתיים קודם. אני מבינה שאתם מגיעים מאוחר, אבל לדעתי זה אומר שצריך לתקתק דברים יותר, אולי להכין אוכל מראש שיהיה לארוחת ערב וכך תוכלו לשבת לאכול מהר יותר, ואז ישר כשהקטן הולך לישון גם הגדולה צריכה. אני חושבת שהיא לא נרדמת כי היא עייפה מידי, אני מכירה מבוגרים שהולכים לישון בשעות שלה... אם היא תלך לישון מוקדם יותר היא לא תעבור את הסף עייפות הזה שמפריע להם להרדם. ככל שילדים עייפים יותר הם ישנים פחות טוב ולוקח להם יותר זמן להרדם, ואתם בהחלט רואים את זה לפי מה שאת מספרת. אמנם לא סיפרת מתי היא קמה בבוקר ואם היא ישנה בצהריים, אבל אלא אם היא קמה בעשר בבוקר קשה לי להאמין שהיא מקבלת מספיק שינה.
אז ברגע שתשכיבו אותה לישון בשעה נורמלית, יתפנה לכם כל הערב לעצמכם.
אנחנו גם גרים בחו"ל וגם לנו אין משפחה כאן, וגם הגדול היה בגן שהיה צריך להכין לו אוכל. אבל כמובן שלא היינו מכינים כל יום אוכל מחדש, למי יש זמן לזה? מכינים פעם בכמה ימים ושומרים מראש בקופסאות בגודל מתאים. מבשלים פעמיים בשבוע, מקסימום שלוש במקרים קיצוניים.
אנחנו לא מסדרים את הבית כל יום. את הבלאגן של הילדים הם כבר מספיק גדולים לסדר לבד - אולי הקטן שלכם קצת יתקשה (למרות שהוא בגיל שיש ילדים שאוהבים לסדר בו, לארגן בקופסאות וכו'), אבל הגדולה שלכם בהחלט יכולה וצריכה להיות אחראית לסדר את הדברים שלה. זה צריך להיות חלק מהמשחק, החמש דקות בסוף שתמיד מסדרים הכל.
קניות באינטרנט זה מצוין, אולי תוכלי לשלב את זה בזמן העבודה שלך או של בעלך? בהפסקת צהריים, ברכבת (אם רלוונטי) או סתם "לגנוב" כמה דקות שקטות יותר בעבודה?
כביסה אנחנו עושים בסופ"ש, עושים 3-5 מכונות אחת אחרי השניה וגומרים עם הכל במכה אחת. לא מבזבזים על זה זמן מיותר.
ואיפה בעלך אגב בכל הסיפור הזה? מתי הוא מגיע הביתה? כי אם מגיע יחד איתך בערך, אז אפשר שאחד ממכם יתקתק ארוחות ערב והשני בינתיים יכין ארוחות צהרים לימים הקרובים, יעשה סידורים, ירחץ את התינוק בזמן שהגדולה עדיין אוכלת וכו'.
סה"כ בארה"ב יש סופ"ש ארוך לבלות זמן עם הילדים, כי בישראל שולחים אותם לגנים גם בשישי. אז אתם מגיעים מאוחר ובאמת אין לכם זמן לבלות עם הילדים במשך השבוע, אבל יש לכם סופ"ש של יומיים אז תנצלו אותו!

לצפיה ב-'תודה על התגובה'
תודה על התגובה
16/08/2016 | 19:24
3
176
בעלי שותף מלא, הוא מארגן ומפזר למסגרות בבוקר, ובחלק מהימים הוא גם נוכח בשגרת הערב, אבל לא תמיד. כשהוא נוכח, אז באמת אנחנו ממקבלים את המשימות יותר.
אנחנו לא מבשלים כל יום, אבל לפעמים יש צורך בהשלמות (לבשל עוד אורז לתוספת וכו'). האמת, אני ממש שוקלת לקחת מבשלת בתשלום כדי לפתור את עצמי מהעניין הזה.
פשוט עצוב לי לחשוב על מצב שבוא מגיעים מהגן ב-18:30 וב-20:00 כבר כולם במיטות, וזה בלי שום משחקים ותקשורת משמעותית עם הילדים, כי אנחנו עסוקים כל הזמן הזה בלתקתק אותם למיטה... זה נכון שיש סופ"ש ארוך מלא איתם, אבל אני לא מרגישה שזה תחליף לזמן במהלך השבוע.
אגב מעורבות הילדים בעזרה בבית - באיזה גיל הילדים שלכן התחילו לעזור ממש? לא סתם למרוח את הלכלוך עם סמרטוט כי זה כיף, אלא באמת לתרום?
לצפיה ב-'אני מבינה את הקושי בלא להספיק לבלות עם הילדים'
אני מבינה את הקושי בלא להספיק לבלות עם הילדים
16/08/2016 | 19:55
1
150
אבל נראה לי שבמצב הנוכחי אין יותר מידי מה לעשות עם זה. שינה זה דבר חשוב בצורה קריטית להתפתחות הילדים ולתפקוד שלהם. אולי בעתיד שעות העבודה שלך או של בעלך ישתנו, או שתעברו לעבוד במקום קרוב יותר וירד לכם זמן הנסיעות, או שתעבדו מהבית אחרי שילכו לישון אם זה אפשרי בעבודות שלכם. אבל נשמע שכרגע זה לא מתאפשר... אבל גם ארוחות ואמבטיה הם זמן של משחק ותקשורת ושיחות וביחד, אל תשכחי.

אני מאוד בעד קיצורי דרך שיעשו את החיים קלים. לא יודעת כל כך מה זה אומרת מבשלת בתשלום אבל זה נשמע טוב. אולי אפשר לקנות אוכל חצי מוכן בחנות, נניח אנחנו התחלנו לקנות בטרגט ובטריידר ג'ו בצל שכבר קלוף וחתוך וזה חוסך מלא! בצל טרי, לא קפוא, במחלקת הירקות שלהם. לקנות ירקות שכבר חתוכים, לקנות רוטב פסטו מוכן נניח (אם הם אוהבים), לפעמים להזמין אוכל הביתה ולתת למחרת את השאריות. אורז אפשר לבשל במכשיר אורז אולי (אני לא הסתדרתי עם זה אבל אני יודעת שהרבה אנשים מאוד אוהבים) ואפשר גם לקנות סיר בישול איטי - אנחנו משתמשים בו כל הזמן. שמים כמה חתיכות עוף וירקות בבוקר ואפשר להשאיר את זה עובד כל היום ולהגיע בערב לארוחה מוכנה.

לנו גם הרבה שנים היתה מנקה, רק לאחרונה הפסקנו עם זה. זה לא כל כך יקר בהכרח, והם עובדים מאוד מהר, יש מקומות גם שמביאים שתי מנקות שעובדות יחד והן יכולות לתקתק את הבית בשעה או שעתיים, גם בתים גדולים. להביא מנקה פעם בשבוע או פעם בשבועיים לדעתי יקל מאוד, לנו זה ממש עזר.
בקשר לעזרת ילדים, אני חושבת שזה משתנה בהתאם לאופי הילד והבגרות שלו, וגם בהתאם למוכנות של ההורים לשחרר ולדעת שמה שהילדים יעשו לא יהיה נקי בצורה מושלמת. מנסיון, שני הדברים האלה ממש לא פשוטים. אני חושבת שעיקר העזרה בגילאים האלה זה בלסדר, ובת הארבע בהחלט יכולה להיות אחראית על זה ממש, וגם לעזור לאחיה לסדר. ואפשר לעשות כללים כמו לא להוציא צעצוע עד שסיימנו לסדר את הקודם, אבל אני יודעת שעם הפעוט שאצלי בבית זה לא ממש אפשרי, הוא שופך את כל קופסאות הצעצועים על השטיח ויש בלאגן אטומי. אנחנו פשוט שיחררנו - יש להם חדר משחקים (שמשמש גם כחדר מחשב) והחדר הזה מבולגן רוב הזמן. הגדול שלי תמיד היה נורא מסודר אבל הקטן הפוך ממנו, ובד"כ אין לנו כוח להתחיל לריב איתו על לסדר אז אנחנו השלמנו עם זה שהחדר הזה מבולגן כרגע. אבל הבלאגן מתרכז רק בחדר הזה ושאר הבית מסודר והילדים לא מבלגנים אותו (וגם אנחנו לא). לא בכל בית זה אפשרי, לא יודעת אם זה יהיה רלוונטי אליכם.

לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
16/08/2016 | 20:16
142
אצלנו אני מרגישה שהילדים (הגדולה בעיקר) לא בקטע של לעזור בכלל. מעולם לא עניין אותה "לעשות כמו הגדולים", אף פעם לא הצלחתי להעסיק אותה בלעזור להכניס למכונת כביסה, או להוציא כלים מהמדיח, למשל. היא תמיד תעדיף לשבת עם ספר בצד (יש לה גם בעיות תקשורת, וכנראה שזה חלק מזה). אני מרגישה שכל פעם שאני מנסה לגרום לה לעזור אני בסוף סתם כועסת. אולי עם הקטן נצליח יותר.
באופן כללי, נראה שהפתרון הוא אאוטסורסינג של הכל ולחכות שהילדים יגדלו :)
אני קצת לא אוהבת את התחושה שאני מעסיקה צוות בבית (מנקה, מבשלת, בייביסיטרים), אבל זה כנראה עדיף על לנסות לעשות הכל לבד :)
לצפיה ב-'אני מבינה אותך לגמרי '
אני מבינה אותך לגמרי
16/08/2016 | 22:00
137
בקטע של "חבל לך לראות אותם רק בסופי שבוע"

מהסיבה הזו הבנות שלנו תמיד הלכו לישון מאוחר יחסית.

אבל אני לא מזדהה בקטע של ה"לא נעים" עם המיקור חוץ.  קחי כל עזרה שאת יכולה להרשות לעצמך...

אנחנו, עם פרוץ הילדה השלישית, בכלל עברנו למודל של נני או או-פר יחד עם גן זול לילדים, במקום דיי קייר יקר בטירוף. מהגנים האלה שהם רק בין 9-12 ואפשר להוסיף עוד גרוש וחצי כדי שיימשכו עד 2. אבל הם סגורים מראשית יוני עד לייבור דיי, ועוד סגורים שבועיים בקריסמס ושבועיים בחופשת האביב.  אם הם מוגדרים כקו אופ אז זה עוד יותר זול אפילו והנני יכולה לעשות את תורנויות הקואופ שלכם. ככה גם לילדים יש חברה, אבל גם יש נני שעוזרת המון ויכולה גם לעזור בבית (ההגדרה באנגלית זה nanny/housekeeper)

אצלנו הגנים מהסוג הזול הזה נקראים nursery school. ויש כאמור גם coop nursery school
לצפיה ב-'בנוסף לעצות שכבר נתנו לך '
בנוסף לעצות שכבר נתנו לך
16/08/2016 | 22:13
139
אצלי האוויר לנשימה הוא בחוג ספורט פעם בשבוע שמתחיל ב 21:00.
זה מביא לכך שמשתדלים להתאגן עם הארוחות והמקלחות לפני שאני יוצאת והאיש נשאר תורן. זה מרגיש בחיים. כבר יצא לי שנרדמתי ב 20:30 והאיש העיר אותי ודחף אותי לצאת. זה עושה הרגשה טובה.
בהפוך זה כשהוא יוצא לרוץ ואז אני נשארת.

לצפיה ב-'עוד כמה מחשבות...'
עוד כמה מחשבות...
16/08/2016 | 22:17
2
189
1. אין שום סיכוי לגנים שבהם מגישים אוכל חם לילדים? בארה"ב יש כאלה (בשביל כסף יש הכל....) לא יודעת איפה בחו"ל אתם גרים.

ואצלנו בגנים הזולים - הקואופים - הסידור היה תמיד שכל משפחה יש לה שבוע "תורנות" שבו היא מביאה אוכל לכל הילדים בגן (כן, הרבה...), אבל אז זה אומר שיש  לה 4 חודשים של שקט כשהתור של אחרים להביא אוכל. אולי את יכולה לארגן סידור כזה עם עוד משפחות?

2. אם אין סיכוי לעבודה אחרת - יש מצב לעבור דירה קרוב יותר לעבודה? (אני הרגשתי שאין לי חיים במצב דומה רק 35 דקות מרחק מהעבודה, דלת לדלת)

3. עם הכביסה - אני ממליצה בחום על אופר - שיכולה לעזור עם הכביסה של הילדים וגם לתת גמישות עצומה. היא לא נוגעת בכביסה שלכם אבל עיקר העבודה היא לא הכביסה שלכם אני מניחה
לצפיה ב-'רעיונות מעניינים, תודה!'
רעיונות מעניינים, תודה!
17/08/2016 | 00:41
1
155
לא הכרתי את עניין הקואופ, זה מעניין. אבל כנראה יעבוד רק בשילוב עם נני/אופר.
כרגע אופר היא לא אופציה כי אצלנו אופר זה רק עם מגורים, ואנחנו גרים בבית שלא מאפשר עוד בן אדם (סיליקון ואלי - השכירות פה יקרה רצח, והבתים ממש לא גדולים). מה גם שהאיש לא יסכים בחיים לעוד בן אדם זר שיגור איתנו בבית, ואני מבינה אותו.
נראה לי שהמפתח הוא באמת לעשות משהוא שממלא מצברים לפחות פעם בשבוע, ולאו דווקא בלגלח עוד 10 דקות ע"י עוד ועוד ייעול מהזמן שמוקדש לעבודות הבית. ולחכות שהילדים יגדלו :)

לצפיה ב-'אכן - קואופ עובד רק עם נני/אופר או עם הורה שלא עובד'
אכן - קואופ עובד רק עם נני/אופר או עם הורה שלא עובד
17/08/2016 | 02:55
140
מבינה לגבי המקום. במקרה הייתי בסיליקון ואלי בשבוע שעבר - פעם ראשונה שביקרתי שם בבתים פרטיים ולא סתם במלון/כנס. כך שאני מבינה לגמרי. צפיפות הבתים וגודלם לעומת מחירם השאירה אותי  <ושתביני - זה לא שאני גרה באמצע השומקום בערבות צפון דאקוטה>

בניו יורק יש משפחות ששוכרות ביחד דירת סטודיו או חדר שינה אחד ושמות בה כמה אופריות יחד - כל אחת את אופריתה. אבל אז כמובן היתרון הכספי נעלם לחלוטין. מה שנוח באופריות זה שהן זולות יחסית כי חלק מהתמורה שהן מקבלות זה מקום לגור בו ואוכל. ומה שעוד נוח זו הגמישות היחסית בשעות כי הן גרות איתך [גמישות עד גבול מסוים כמובן]

השאלה שלך העלתה לי הרהורים פילוסופיים כללים יותר. יש לי ילדות שהן כבר יותר גדולות (7, 10, 12) ועדיין אני לא מרגישה שיש הרבה זמן לנשום.

כשלא צריך להחליף חיתולים/לעזור להתקלח כמו אצלך אז צריך לתת תמיכה מול מצבים בבית הספר, להסיע לחוקים ועיסוקים כולל חוגי נגינה, למלא כל מיני טפסי קבלה לכל מיני עניינים לענות לכל מיני הורים אחרי שרוצים מידע/פידבק/להתלונן על המורים, לרוץ לקחת ילדה שחלמה ופיספסה את ההסעה הביתה, להכין יותר אוכל - כי הן מתחילות סוף סוף לאכול <הילדות שלי מהזן שלא אוכל הרבה ב-8 השנים הראשונות לחייו> ועוד ועוד.  בקיצור - לתחושתי זה לא ממש "נגמר"...
לצפיה ב-'תשובה "ממקום" אחר,'
תשובה "ממקום" אחר,
17/08/2016 | 08:22
3
241
לשאלתך "מתי חיים"
אומר לך--או תמיד או אף פעם,
בכל תקופה בחיים יש את היתרונות והחסרונות שלו.
ואתיחס למה שכתבת--הילדים קטנים והמון עיסוק סביבם--
תלמדי להנות מזה--את עוד תתגעגעי, 
העיצות שנתנו לך--אם לארגן "כיסי עזרה" נכונים--אבל גם להנות "מהעיסוק בכל אלה. כשהילדים יגדלו--תהני מדברים אחרים--
אבל בסוד בסוד אל תגלי לאף אחד, יהיו קשיים אחרים,
וגם אז חיים,
נראה לי שמעבר לתשובות הטכניות שנתנו לך, פשוט תשני את זוית הראיה,
ותהני מהמסוגלות שלך לעמוד בכל אלה, תהני מזה שזכית לילדים, תהני מזה 
שאתם שותפים נעימים אחד לשני בבית.
חיים עם משמעות ועם רצון לגדול ולהתפתח הם החיים עצמם.
מאחלת לך טוב.

לצפיה ב-'וואו, את לא מבינה כמה אני מזדהה עם מה שכתבת'
וואו, את לא מבינה כמה אני מזדהה עם מה שכתבת
17/08/2016 | 10:26
153
זו גם גישתי לחיים. תמיד יהיו מטלות וקשיים ולא יהיה זמן. והחוכמה היא גם למצוא "בכוח" זמן לעצמך במצב דהיום (ולא להמתין עם זה עד ש"ירווח") וכמובן תמיד למצוא את השמחה בעיסוקים הקיימים.
לצפיה ב-'אהבתי'
אהבתי
17/08/2016 | 19:40
139
את צודקת לגמרי. ואני מזכירה את זה לעצמי כל הזמן, וכן - צריך שמישהו מדי פעם גם יזכיר :) אני נהנית מהילדים, רק לא מהעיסוק התמידי בתחזוקת הבית, וזה אכן פתיר. תודה על המילים החכמות!
לצפיה ב-'וואו כל-כך התחברתי למה שכתבת'
וואו כל-כך התחברתי למה שכתבת
18/08/2016 | 07:07
120
זה כל-כך נכון.
כן, כשהם קטנים באמת קשה יותר וכשהם גדולים מתגעגעים לזה.
אני עוד לא לגמרי בגיל המתגעגע אבל מרגישה שאני מתקרבת לשם. 
לצפיה ב-'הרהורים על שלהי/מות קריירה, ופנסיה וכאלה...'
הרהורים על שלהי/מות קריירה, ופנסיה וכאלה...
14/08/2016 | 19:42
14
236
הכתבה העצובה הזו על שולה חן - http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4841323,00.html הזכירה לי.

ביום יום השוטף, אתן חושבות לפעמים על איך תתפרנסו אחרי שתפרשו לגמלאות (אני יודעת שזה עוד עשרות שנים... ובכל זאת - סוף מעשה במחשבה תחילה)? אתן משקיעות מחשבה בבחירת אפיקי חסכון/השקעה שקשורים בכך? 

מפחידה אתכן המחשבה שהקריירה/פרנסה שלכן תמות ככה יום אחד?

הולכת לדאוג בפינה
לצפיה ב-'המחשבה על הפנסיה היה עוד אחד '
המחשבה על הפנסיה היה עוד אחד
14/08/2016 | 23:56
1
172
מהגורמים שעזרו לי בהחלטה לעזוב את מקום העבודה הקודם (הממשלתי)
בזמנו ההפרשות היו רק לשכר הבסיס ולכן הפנסיה היתה אמורה להיות משהו עצוב שלא ניתן להתקיים ממנו.

במקצוע שלי, אם מתפשרים על תנאים, אפשר למצוא עבודה גם בגיל מבוגר יחסית. זה נותן קצת שקט נפשי.

באופן אישי, שיניתי לא מזמן את המסלול למוטה שארים. כך שאם אמות כשהילדים עוד צעירים יהיה להם מקסימום. את השינוי עשיתי אחרי שהתייעצתי עם סוכן שהגיע למשרד. לפני כמה זמן היתה אצלנו סוכנת אחרת שאמרה לי שהנתונים שקבלתי לא נכונים.
מקוממת ההתנהלות הלא שקופה וברורה של הסוכנים האלו.
לצפיה ב-'הם אכן מקוממים הסוכנים האלה '
הם אכן מקוממים הסוכנים האלה
15/08/2016 | 05:48
137
בזמנו היתה לבן זוגי איזה קרן פנסיה. הגיע איזה "סוכן חדש" שהעביר אותו לאיזה קרן אחרת עם לוחות תמותה הרבה יותר גרועים/מאוחרים מכיון שככה הוא קיבל עמלה טובה יותר עם העברתו של הלקוח לקרן החדשה [הוא מכר לו איזה תירוץ שחייבים לעבור כי סוגרים את הקרן או משהו]

סוכן שלישי אחר כך הסביר לו את גודל ההפסד....

בארה"ב אין ממש "סוכנים". ההפרשות מועברות לקרן שהעובד/עמית מנהל לבד מבחינת לבחור את מסלול ההשקעה. אפשר לשנות את זה בכל יום אם רוצים - זה מקוון. אבל בתכלס אני מרגישה שלא ממש חושבים על זה -זה סתם תקוע במסלול שבו תוקעים את זה בהתחלה -  וחבל בעצם כי בטווח הרחוק זה סופר חשוב....
לצפיה ב-'הפרישה שלי כבר מעבר לפינה'
הפרישה שלי כבר מעבר לפינה
15/08/2016 | 16:51
1
166
רשמית עוד 8 שנים, אם לא יתנו לי למשוך עוד קצת. הפנסיה שלי תהיה עלובה למדי כי גם המשכורת שלי עלובה למדי (חצי משרה בדירוג נמוך). התקוה שלי היא שבשנים הקרובות אתחיל לעסוק בהילינג ואגיע למשרה מלאה בעיסוק הזה.
יש לי חסכונות לדברים החשובים- לימודים לילדים, טיפול רפואי זה או אחר, אבל אצטרך להמשיך לעבוד בשביל פרנסה כי לא אגיע רחוק עם הפנסיה.

בתיה
לצפיה ב-'שאפו'
שאפו
16/08/2016 | 01:55
93
מעריכה מאוד את זה שאת מתכננת קריירה שניה וכבר יודעת מה היא תהיה.

וגם קצת מקנאה בך על שהפרישה לא כה רחוקה.  יש יתרונות ללא-לזגזג בין מקומות עבודה
לצפיה ב-'הרבה אנשים הגיעו למסקנה שפנסיה נאותה כבר לא תהיה להם'
הרבה אנשים הגיעו למסקנה שפנסיה נאותה כבר לא תהיה להם
15/08/2016 | 19:04
7
167
(בגלל שלל סיבות).
מי שידו משגת בשנות עבודתו רוכש לעצמו נכסים להשקעה. ואז המדינה מאשימה אותו במצב שאליו נקלע שוק הנדל"ן, וממסה עד לרמה שכבר לא ישתלם להשקיע בנדל"ן.
מי שידו לא משגת, או שהתייאש מכך שהאזרח נושא בכל הסיכון והמדינה בפטרונות אין קץ מכתיבה לו את תנאי המשחק ויוצרת שוק של מוצר אחד בלבד, מפנה את הכסף הפנוי שלו לצריכה, ו"אחרי המבול".
לצערי כנראה שהמבול הזה יגיע בסוף לכולנו
לצפיה ב-'לא בטוחה שהבנתי '
לא בטוחה שהבנתי
16/08/2016 | 01:58
6
115
מהו ה"מוצר אחד בלבד" הזה? הכוונה לקרנות פנסיה? אבל גם בהם יש אפיקי השקעה שונים שאפשר לבחור ביניהם, לא?

גם בארה"ב יש מסלול השקעה אחד עיקרי לפנסיה שהוא פטור ממס (גם הכסף המושקע וגם הגידול שלו). זה נקרא 401K. זה די דומה לישראל נדמה לי.
לצפיה ב-'קרנות פנסיה חדשות, כן'
קרנות פנסיה חדשות, כן
16/08/2016 | 20:14
5
113
פעם היו קרנות פנסיה ותיקות וביטוחי מנהלים וקופות גמל, כל אחד עם יתרונות וחסרונות. היו תוכניות הוניות ותוכניות קצבתיות וכל אחת עם מיסוי שונה ויתרונות אחרים.
היום, בחסות הרגולציה שלא נחה לרגע, יש רק קרנות פנסיה חדשות (וקופות גמל, שהן היום קצבתיות מגיל פרישה וחסרות אג"ח מיועדות מה שדי הרג אותן), ועכשיו גם מאחדים את התקנונים של קרנות הפנסיה כך שבאמת יהיה רק לחם אחיד. זו הפילוסופיה של המפקחת - לחם אחיד. היא פשוט אוסרת מכירה של מוצרים שנבדלים זה מזה. היא עשתה את זה בביטוחי הבריאות, בביטוחים המשלימים, בפנסיות, בכל דבר שהיא אחראית עליו.
אני מסכימה שהיה מאתגר בעולם הישן לתפור לכל אדם את המעטפת המתאימה לו, אבל לפחות היתה אופציה לתפור. היום אין. קח את מה שיש וזהו. חמור שבעתיים כיוון שחוק פנסיית חובה לא מאפשר לך לוותר על ההפקדות האלה.

אז יש מסלולי השקעה שונים (היום גם זה פחת, מצטרפים חדשים מועברים ישירות למודל תלוי הגיל), אבל זה ממש בקטנה. וכפיצוי על כך שהמפקחת מחליטה עבור האזרחים מה הם צריכים, היא נותנת להם את החופש לסחוב על גבם את כל הסיכון ומתכוונת לצמצם את רשת הביטחון הפנסיונית. מה הרווחנו בזה? אדם חייב להפקיד, לא מאפשרים לו בחירה כמעט בכלל, והמדינה מתנערת מאחריות למצב שהיא עצמה יצרה.
לצפיה ב-'מעניין. לא ידעתי כלום על כל זה'
מעניין. לא ידעתי כלום על כל זה
16/08/2016 | 22:05
4
80
ה"מפקחת" היא המפקחת על הביטוח אני מניחה?

באמת נשמע כמו רגולציה מטורפת לכיוון "לחם אחיד". מי דחף לזה? כלומר - הייתי חושבת שהקרנות למיניהן דווקא נהנו מזה שהיו להן כל מיני מוצרים למכור. והאזרחים לא נראה לי מרוויחים מזה.  אז מאיפה זה בא?
לצפיה ב-'זה בא ממשרד האוצר.'
זה בא ממשרד האוצר.
16/08/2016 | 22:24
3
105
זו האג'נדה בשנים האחרונות, האחדה לכיוון המכנה המשותף הנמוך. זה התחיל מועדת גרמן בבריאות (שלא הספיקה ליישם את המלצותיה, אבל הספיקה להגיש אותן והן מצאו חן בעיני אחרים שכן ישמו) וממשיך עם המפקחת על הביטוח הנוכחית שהביאה את קצב הרפורמות לשיא עולמי, אני חושבת.
את הקרנות הותיקות הורידו כי ההסתדרות גרמה להן לפשוט רגל והמדינה הלאימה אותן כדי להגן על העמיתים. את התקציביות הורידו כי אוצר המדינה הודיע שלא יוכל לעמוד בהתחייבויות האלה אם ימשיכו לתת תנאים של תקציבית. את החיסכון ההוני הורידו כי החליטו שכולם צריכים קצבה כדי להוריד עומסים מביטוח לאומי, ואת ביטוחי המנהלים הורידו כי ריתוק ההון העצום של חברות הביטוח לא הספיק לפיקוח שהחליט שהוא לא מוכן לאשר את המוצר הזה יותר. עכשיו זו פשוט התערבות גסה ובוטה בחופש הבחירה של האזרח, והמפקחת יוצרת שוק של מוצר אחד בפנסיה, בביטוחי הבריאות ובביטוחים המשלימים. פה זה כבר נובע מאג'נדה אישית שלה, ולצערי הכנסת נותנת לה להשתולל ואף אחד לא דואג לאינטרסים של האזרח בכל הסיפור הזה. רוב האזרחים לא יודעים שפוליסת ביטוח בריאות היום מתחדשת כל שנתיים בתנאים משתנים שחברת הביטוח יכולה לשנות באופן חד צדדי, או שכיסויים מסוימים שהיו להם בביטוח המשלים נעלמו פתאום החל מתחילת יולי השנה כי המפקחת כפתה פוליסה עם תנאים אחידים שחד משמעית מרעה חלק מהתנאים.
אין מילים לתאר כמה זה מקומם, אבל זה נושא מסובך והציבור פשוט לא מבין עד כמה דופקים אותו.
לצפיה ב-'ואללה? '
ואללה?
17/08/2016 | 05:26
72
ואפ'חד לא מתמרמר / עושה רעש? מודה שאת המידע שלי אני רק שואבת מעיתונים ברשת (כמו טמקא והארץ) אבל לא היה לי מושג. 

גם בארה"ב אגב הפסיקו את הפנסיה התקציבית בשירות הציבורי החל מעובדים שהצטרפו לשירות הציבורי בראשון לינואר 1987. קראו לזה CSRS.  הנה כאן:

ומי שעדיין זכה להנות מה CSRS זכה לאחלה שוס של פנסיה. וההפרשות אליה באו במקום מסי הביטוח הלאומי האמריקאי.

זה נגמר.... ע"ע: אומרים שהיה פה שמח, לפני שנולדתי.

בכלל יש לי תחושה שהיכולת לחסוך לפנסיה היתה איכשהו קל יותר בעשורים הקודמים. אבל אולי זה סתם נדמה לי. ואולי פשוט אנשים מתו צעירים יותר אז לא נזקקו כל כך...

לצפיה ב-'כותבת מי שכבר'
כותבת מי שכבר
17/08/2016 | 07:59
86
בפנסיה, וחושבת שאת רואה את הדברים בקיצוניות מה.
בעבר לא כ"כ היה מבחר באיזו פנסיה --כל איגוד מקצועי צרף את עובדיו
לפנסיה שהיתה, עובדי מדינה היתה הפנסיה שלהם, ולאחרים היתה פנסיה צוברת רובם במבטחים, ועצמאיים לא צברו פנסיה.
בהתפתחות "נןלדו" קרנות הגמל, וביטוחי מנהלים, ואח"כ כל מיני ביטוחי מנהלים,
וכל מיני קרנות פנסיה עם שמות שונים ותנאים לא ברורים,
עד שמבטחים בגלל ניצול מחפיר של ראשיה--דיללה את הקופה, כשבמקביל
גם כמות הפורשים גדלה וגם האריכו ימים, ואז לא היה ממה לשלם,
ובמקביל--נולדו חוקים כדי לאזן את הענין--
1)כל קופות הגמל הפכו פנסיוניות,
2)האריכו את גיל העבודה.
3)מיסו כל רוח גם בחסכונות וגם בקופות הגמל.
4)חייבו את כולם לחסוך לפנסיה, גם עצמאיים, גם עובדי חלקי משרה 
(גם אם היא נוספת--כשבעצם יכולים לקבל פנסיה בגובה משרה אחת)

אז נכון שהחמירו עם האזרחים, אבל אולי חייבו גם את מי שנפלו נטל על הציבור.
אגב, את השינוי בקופ"ח " ללחם אחיד" לא עשתה הנגידה--אלא חיים רמון
בנאום הלויתנים המפורסם שלו. והשינוי יש לו יותר מפן אחד לטוב ולרע (מאוד).
לצפיה ב-'אולי כדאי לציין'
אולי כדאי לציין
17/08/2016 | 10:52
75
שחלק מהבעייתיות במודלים הישנים הוא שתוחלת החיים בישראל עלתה ביותר מ10 שנים בעשורים האחרונים, מה שמטיל עומס עצום על קרנות פנסיה שגבו כסף מחוסכים לפי הנחה שהם יחיו X שנים, ועכשיו צריכות לשלם פנסיה על X+10 ויותר. זה חלק מהסיבות לרפורמות, בנוסף על אלה שאיילה ציינה, והאמת שזה החלק שבו אי אפשר להאשים את המפקחת על הביטוח, למרות שהוא לא פחות חשוב.
יחד עם זה אני אשמח להבין מה ההבדל בין זה לבין המודל האמריקאי שבו יש רק מסלול אחד שנותן הטבות מס לחיסכון פנסיוני, והדבר היחיד שאפשר לבחור בו הוא איפה להשקיע את הכסף. כל שאר המסלולים (חסכון הוני וכו') לא קיימים (כלומר לא נותנים הטבות מס), בניגוד למצב הקצת מעוות שהיה בישראל עד לאחרונה בו רוב השכירים רכשו מכוניות ע"ח הטבות מס בקרן ההשתלמות שלהם (וכו).
לצפיה ב-'פנסיה, חולמת עליה אבל גם מפחדת ממנה '
פנסיה, חולמת עליה אבל גם מפחדת ממנה
16/08/2016 | 07:05
1
145
יש לי עוד קצת פחות מ-2 עשורים אם לא ישנו את גיל הפרישה.
לא נראה לי שתהיה לי אפשרות לפרוש, כלכלית, נראה לי שהפנסיה לחלוטין לא תספיק לי מצד אחד ומצד שני אני לא בטוחה שיהיה מישהו שירצה להעסיק אותי בגיל הזה. כבר עכשיו אני חוששת לעתידי הכלכלי אבל משתדלת לא לחשוב על זה יותר מידי ולדחוק את המחשבות הצידה. כשאגיע לגשר אעבור אותו. 
לא מבינה לצערי כלום בביטוחים. יש לי סוכן שבדיוק בימים אלה קובעת איתו להפגש ולבדוק איך אפשר להוזיל עלויות של הביטוחים הרבים שיש לנו אצלו כי אנחנו משלמים הון כסף כל חודש לביטוחים שלנו בלי לדעת מה בעצם נקבל בסוף.
לצפיה ב-'מבינה לליבך. זה נושא מטריד'
מבינה לליבך. זה נושא מטריד
17/08/2016 | 05:20
79
מקווה שהפגישה עם הסוכן תגרום לך להרגיש יותר בשליטה על העניינים. 

אצלי אין "סוכן". יש רק תכנית שבה החוסכ/ת מחליטים לבד באיזה אפיק להשקיע. ומטריד לחשוב האם אני עושה נכון.
לצפיה ב-'מחפשת משתתפות למחקר חדשני בתסמונת קדם וסתית חמורה'
מחפשת משתתפות למחקר חדשני בתסמונת קדם וסתית חמורה
16/08/2016 | 10:16
43
מדוכאת ועצבנית לפני הווסת? סובלת מתנודות במצב הרוח? יש לך חברה שחווה זאת?
אני עובדת במרכז הרפואי תל אביב, איכילוב ואנחנו עורכות מחקר, בו אנחנו מנסות לעזור לנשים הלוקות בתסמונת קדם וסתית חמורה. המחקר מציע טיפול חדשני, ללא תרופות, בגרייה מוחית מגנטית עמוקה (dtms), ובודק את יעילותו בטיפול בתסמינים הנפשיים המופיעים בימים שלפני קבלת הווסת. לפרטים את מוזמנת ליצור עימי קשר במייל maayanmol@gmail.com או בטלפון 03-6973685.
שבוע מצוין!
מעיין

לצפיה ב-' האם אתן בעניין? קראתי כתבה שאמרה שבארה"ב '
האם אתן בעניין? קראתי כתבה שאמרה שבארה"ב
14/08/2016 | 00:04
4
203
התעניינות של הנשים בתחרויות גבוהה מההתעניינות של הגברים.

האם אתן מרגישות שגם אתן שותפות למדליות של ישראל?
לצפיה ב-'השנה אחרי תקופה ארוכה שהתנתקתי אני רואה שידורי אולימפיאדה'
השנה אחרי תקופה ארוכה שהתנתקתי אני רואה שידורי אולימפיאדה
14/08/2016 | 09:41
96
בנערותי ראיתי המון, עם הזמן נגמר לי הזמן והפסקתי לראות. השנה חזרתי לראות, פתאום הילדים גדלו וזה מעניין אותם יותר וגם אותנו. בעלי רואה איתם יותר אבל התעמלות קרקע ומכשירים שאני פחות אוהבת.
אני אוהבת שחיה ואתלטיקה קלה ומשתדלת לראות אותם במיוחד אין לי זמן ליותר מיזה. מקליטה ורואה בשידור חוזר כשהתחרויות בלילה.
אני לא חושבת שאני שותפה למדליה הישראלית אבל מרגישה גאווה ומתרגשת מאוד כשזוכים. המדליה היא של אותם ספורטאים שמתאמצים יומיום ועובדים קשה להשיג אותה. 

לצפיה ב-'אני לא עוקבת מקרוב, אבל כן מתעדכנת אם יודעת '
אני לא עוקבת מקרוב, אבל כן מתעדכנת אם יודעת
14/08/2016 | 14:26
80
שהשתתפנו ויש סיכוי גבוה למדליה.
הכי קרוב לספורט שצפיתי בו זה היה אתמול כשציפיתי Live דרך האינטרנט במשחק כדורגל של האחיינית-הקבוצה שלה ניצחה
לצפיה ב-'אני מסתכלת יחסית הרבה'
אני מסתכלת יחסית הרבה
14/08/2016 | 18:05
67
ולפחות אצלנו בבית מתעניינת יותר מאשר בעלי באמת.
אני לא יודעת מה זה אומר שותפה למדליה - מה הכוונה? אני שמחה ומאושרת שקיבלו מדליות, ואני גם שמחה על המדליות בארה"ב וההישגים המופאים של סימון ביילס והשחיניות והשחיינים, אבל לא כל כך ברור לי מה זה אומר להיות שותף למדליות.. ההישג כולו של הספורטאים ולא אקח להם שום אחוז מההצלחה הפנומנלית ואגיד שאני שותפה גם. או שלא הבנתי את הכוונה?
לצפיה ב-'אנחנו באותה רמת עניין גבוהה'
אנחנו באותה רמת עניין גבוהה
14/08/2016 | 19:04
78
הפעם - רמבו ואני. בשתי האולימפיאדות הקודמות בקושי ראינו - אולי כי הילדות היו יותר קטנות ואי אפשר היה לנשום... עכשיו אפשר לראות איתן

אני מרגישה "בעד" כל ספורטאי כמעט, חוץ מאשר אלה מרוסיה ומסין שמרגישים לי כמו נציגי "מדינות השחור"...

כשהייתי ילדה הייתי דבוקה למסך במשך כל האולימפיאדה, אבל חלק מזה נראה לי זה כי זה בחופש הגדול אז יש זמן... והייתי בת יחידה (אז זה לא שהאחים/אחיות מארגנים משחקים בזמן הזה או מפריעים לראות)
איך היה השבוע שלי
11/08/2016 | 15:54
16
17
לצפיה ב-' משהו קטן וטוב'
משהו קטן וטוב
11/08/2016 | 15:55
8
36
לצפיה ב-'בדיקה מוצלחת אצל הרופא '
בדיקה מוצלחת אצל הרופא
11/08/2016 | 17:58
1
59
לצפיה ב-''
13/08/2016 | 23:53
12
לצפיה ב-'חזרנו מלילה על החוף '
חזרנו מלילה על החוף
12/08/2016 | 17:27
3
188
חזרנו אדומים למרות הישיבה בצל עם קרמים מקדמי הגנה, חזרנו עייפים כי מי באמת יכול לישון באוהל , אבל היה ממש כיף
לצפיה ב-'וואו - עשיתם קמפינג ללילה בחוף?'
וואו - עשיתם קמפינג ללילה בחוף?
14/08/2016 | 19:53
2
113
איזה הורים מגניבים אתם.  באיזה חוף הייתם?

בדיוק אני מסתכלת על חולצות שחיה שמגנות מהשמש - מכסות על הכתפיים ויש להן שרוולים ארוכים. חסרת רחמים השמש הזאת...
לצפיה ב-'הורים מגניבים אני גוזרת ושומרת !!'
הורים מגניבים אני גוזרת ושומרת !!
14/08/2016 | 23:49
1
99
ומראה לילדים בבוקר ...... ובכל בוקר ב10 שנים הקרובות, שיעריכו

הצעיר שהיה עם חולצה כל הזמן הוכיח שזה עובד ונשאר לבן. חולצת שחיה זה ממש הכרחי.

היינו בחוף הבונים. זאת לא היתה פעם ראשונה באוהל איתם, אבל זאת היתה פעם ראשונה בים עם סטלבט (בפעמים קודמות שישנו באוהל, אח"כ קמנו לטיול). לגדול היה די קשה, בלי מחשב, בלי נייד ובלי משהו ספציפי שצריך לעשות כשקמים , לכן רוב הזמן הוא פשוט בילה במים.

אנחנו הגענו ללילה אחד. מסביבנו היו הרבה משפחות שנראה שהם מבלות שם מספר ימים, כמות הציוד וסטנדרט האיבזור שלהן היה מדהים (כמו אוהל ומיטות מתקפלות לשישה אנשים וכד') 

לצפיה ב-'ברור - שיעריכו!'
ברור - שיעריכו!
15/08/2016 | 06:04
72
זה מצריך הרפתקנות מה מצד ההורים. למשל אמא שלי (כשהייתי ילדה) לא היתה עושה את זה גם תחת איומי אקדח....
לצפיה ב-'שבוע נחמד עם סיום קיטנות ותקופות '
שבוע נחמד עם סיום קיטנות ותקופות
14/08/2016 | 09:22
1
84
הילדים יצאו לחופש בחמישי, זהו, מעכשיו יש לי רק ילדי בית ספר. נגמרה תקופת הגנים. מבחינתי שמחה יחד עם זאת מרגישה איך הם גדלים לי במהירות הבזק.
בשישי אירחנו את המשפחה והיה מוצלח ביותר. השאיר לי אנרגיות חיוביות ביותר לתחילת השבוע.
עוד שבוע אצטרף אליהם לחופש עד לתחילת שנת הלימודים. מקווה לשרוד ולהנות בחופש הגדול איתם .
לצפיה ב-'הזמן טס באמת....'
הזמן טס באמת....
14/08/2016 | 20:33
49
תהני מהחופש. עם זה שהם יותר גדולים זה גם עושה את זה קל יותר הרבה פעמים
לצפיה ב-'שבוע די נחמד '
שבוע די נחמד
11/08/2016 | 17:57
2
209
עבר די מהר, אם לומר את האמת...
קצת מבאס שאין לי ממש בייביסיטרים אבל די מעבירה את הזמן בסידורים והיו לי כמה מפגשים עם חברות כך שהיה ממש נחמד.

אתמול יצאתי עם חברה ועם עוד מישהי שמכירה ממסגרת אחרת למסעדה לערב בנות ,זו מישהי שלא ממש יצא לנו לדבר וממש מרגישה שזכיתי להכיר חברה חדשה- לא חשבתי שיהיה ביננו חיבור כזה.

עוד שבועיים לתחילת העבודה החדשה, קיבלנו כל מיני מיילים מבית הספר לגבי עדכונים וזה די מלחיץ אותי האמת...פוחדת שלא אעמוד בציפיות שלהם. אף פעם לא עבדתי במקום מסודר ומאורגן וזה די מפחיד... בטוחה שזה יעבור לי ברגע שאתאקלם כי סה"כ אני אוהבת סדר וארגון וזה משהו שהיה לי מאוד חסר במקומות אחרים. לא אוהבת להגיע למקום חדש ולהיות זו שלא יודעת, לא מכירה ולא בטוחה...

לצפיה ב-'הכל יהיה בסדר! את העבודה את יודעת והם לא סתם בחרו בך'
הכל יהיה בסדר! את העבודה את יודעת והם לא סתם בחרו בך
13/08/2016 | 23:53
1
100
אני מאמינה שאת צ'יק צ'ק תתאקלמי. 
מסגרת זה אומנם נהלים ואולי הרגלים חדשים אבל מאידך זאת גם תמיכה וגבולות שיכולים לעזור לכניסה לשגרה החדשה.

בינתיים תהני מהחופש <תיכף נגמר>

לצפיה ב-'תודה '
תודה
14/08/2016 | 14:24
18
לצפיה ב-'בדרכים....'
בדרכים....
15/08/2016 | 05:55
3
115
הייתי בכנס במקום יפהפה בקליפורניה. היה נחמד אם כי בשל הפרשי הזמנים היו לי שיחות עבודה החל מחמש בבוקר בכל יום...

לראשונה בחיי הורדתי את האפליקציה של אובר ונסעתי במוניות אובר (כי איבדתי את רשיון הנהיגה אז לא יכולתי לשכור רכב). היה נוח להפליא - לא ברור לי איך לא עשיתי את זה קודם

הרגל שלי עדיין לא 100% ומחר זה כבר יהיה שבועיים .  לא ממש כואבת אבל עדיין רגישה. מרגישה גריאטרית
לצפיה ב-'מה זה מוניות אובר?'
מה זה מוניות אובר?
15/08/2016 | 06:14
2
26
לצפיה ב-'זו רשת של מוניות יותר זולה ממונית רגילה'
זו רשת של מוניות יותר זולה ממונית רגילה
15/08/2016 | 15:11
115
לנו יש VIA ,יותר שווה מאובר!
זה מגיע לכל מקום במנהטן ב-5 דולר בלבד- גאוני בעיני!
ככה שרדתי את כל ראיונות העבודה- השתמשתי בזה בטירוף.
לצפיה ב-'UBER'
UBER
15/08/2016 | 15:13
104
זו אפליקציה לטלפון. מורידים, מכניסים פרטי כרטיס אשראי ואת מספר הנייד שלך. יש אלפי נהגים/ות שעושים ככה כסף מהצד. הם לא נהגי מוניות "מוסמכים" - כל אחד עם רשיון לפחות שנה, ועבר נקי מפלילים ועבירות נהיגה יכול.

כשאת רוצה "מונית" את פותחת את האפפ, רואה מיד כמה זמן ייקח לה להגיע (זה תמיד פחות מ-10 דקות אלא אם כן את באמצע המדבר אולי), ואת רואה בדיוק כמה זה יעלה לך, ואת שם הנהג/ת ומספר לוחית הרישוי

את מזמינה - ורואה על המפה בטלפון בכל שניה נתונה כמה הנהג/ת רחוקים ממך ומתקרבים. ואז היא מגיעה - את נכנסת, מגיעה למחוז חפצך, ויוצאת. החיוב הוא באשראי שנתת. אין טיפ. נוח ומושלם

אם הנהג מתקשר אליך לתאם - הוא לא רואה את מספר הטלפון האמיתי שלך אלא איזה מספר רנדומלי שהמערכת מערבלת לו ומגיע אליך

יש שתי חברות דומות: Lyft and Wings

אפשר להזמין גם רכב גדול יותר או מפואר יותר.

ה"אובר" רוצח את פרנסת המוניות בארה"ב ונהגיהן מנסים בכל דרך אפשרית לשכנע מחוקקים לאסור את זה.  הוא יצר שינוי עצום בשוק המוניות.

עד היום לא השתמשתי בזה כי לא מוצא חן בעיני הרעיון של רישום איפשהו מאיפה לאיפה לקחת מונית בכל רגע נתון. אבל זה כל לך יותר זול ונוח, ואיבדתי את רשיון הנהיגה בנסיעה הזו אז לא יכולתי לאסוף את הרכב השכור שהזמנתי...
לצפיה ב-'יש לי שאלה..'
יש לי שאלה..
11/08/2016 | 19:54
1
240
צריכה לדחות ווסת באוקטובר עקב טיול.
המחזורים אצלי קשים וכואבים וחייבת לדחות. אני בלי אמצעי מניעה.
מישהי מניסיון יודעת איך עושים זאת? כדורים כלשהם? כמה זמן? יש תופעות לוואי?
(כמובן שאלך לרופא נשים, אבל חשוב לי לשמוע מניסיונכן)..
תודה מראש
לצפיה ב-'התייעצי עם רופא הנשים מספיק זמן לפני כן'
התייעצי עם רופא הנשים מספיק זמן לפני כן
12/08/2016 | 20:54
149
השיטה הכי שכיחה היא נטילת גלולות על בסיס פרוגסטרון כגון פרימולוט נור או דופסטון לדחיית המחזור, יש גם אפשרות נטילת גלולות משולבות אם יש צורך בדחיית המחזור לזמן רב יותר.
כדאי להתחיל ביעוץ לפחות חודש וחצי חודשיים לפני כן כך שעכשיו הזמן להתייעץ.
כמובן שיש להתייעץ עם רופא הנשים כדי להתאים לך את השיטה בהתאם לרקע הרפואי שלך.
בהצלחה וטיול נעים!
לצפיה ב-'שרשור על חברה הטוב של האישה '
שרשור על חברה הטוב של האישה
10/08/2016 | 08:23
20
191
איזה סוגי כלבים חביבים עליכם במיוחד? 
אילו כלבים היו לכם/יש לכם?
איזה כלבים הילדים מנג'סים לכם שהם רוצים? 
אם לכם יש כלב/ה - מה אתם עושים איתם כשאתם נוסעים לחופש/לטייל?
יש לכם איזו אנקדוטה מעניינת שקשורה לכלב/ים?

לצפיה ב-''
10/08/2016 | 08:30
112
אני לא אובייקטיבית.... כלבת רועים פירנאית. כזאת: https://en.wikipedia.org/wiki/Great_Pyrenees
פשוט כי היא זו שהפציעה בחיינו לפני כמעט 8 חודשים ומאז כל בני הבית "חולים לה על הזנב", למרות שהיא מכרסמת והורסת דברים, וזה עוד בלי שהיא בכלל גורה. היא בת 3.... אבל ברמה התפתחותית של בת 3 חודשים נראה לי.

זו הכלבה הראשונה שהיא שלי/שלנו. לאבא שלי היו כל מיני כלבים כשהייתי ילדה אבל גרתי איתו באופן חלקי בלבד וממילא אלה לא היו כלבים "שלי"

הילדות - בעיקר האמצעית -  ניג'סו לכל כלב שלא יהיה. נראה לי הן קיבלו יותר כלב ממה שדמיינו לעצמן

טרם נסענו לטייל מאז שהיא באה. זה בדיוק בדיונים. אעדכן. בעקרון יש פה אתרים שמשדכים בין כלבים למארחים - מין אייר בי אנד בי לכלבים. יש שניים לפחות: Rover, Doggy Vacay.
הבעיה היא שזה לא לכלבים בלתי גמישים....

אנקדוטה? הכלבה שלנו מפחידה מאוד כל מיני שליחים שמביאים דברים הביתה. היא בתוך הבית כמובן. והיא חננת צמרת - אבל היא גדולה פיזית ונובחת חזק. זה דווקא גורם לי להרגשה טובה שיש מי ששומר על הילדות/עלינו בבית.  חבל רק שהיא נובחת על כל רכב לא מוכר. 
לצפיה ב-'לונה המלינואה המעורבת שלנו'
לונה המלינואה המעורבת שלנו
10/08/2016 | 10:50
2
127
הגיע בלחץ הילדים והבעל, ואני מאוהבת בה עד מעל לאוזניים. היא גוש מתיקות עצום, בהמה גדולה שמתנהגת כמו פודל ננסי, סופר צייתנית, נאמנה ונעימה (וגם גוש לכלוך חובב התפלשות במים בקיץ הזה, חם לה).
היו לי כלבים תמיד מגיל אפס ועד שלושים. כשהכלב האחרון מת בשיבה טובה (טובה מדי, אם שואלים את מי שגר איתו), עשינו ילדים. כשהילדים גדלו, הם דרשו כלב, ועכשיו נראה שהיא תישאר איתנו כשהם ילכו לדרכם.
לונה הולכת לפנסיון כשאנחנו בחופש. פעם אחת השארנו אותה בגינה (שם היא ממילא נשארת כשאנחנו לא בבית) עם דוגווקר, ולא אהבתי אותו או את הסיטואציה. מכיוון שכשמשעמם לה היא מחרבת את הגינה (עוד יותר מבדרך כלל), היא הולכת לפנסיון מפנק בקיבוץ, עם חברים, וספרינקלרים של מים שמקררים לה את הקיץ, ומועדון של אוטיסטים שבא לשחק עם הכלבים פעמיים בשבוע, וכר דשא גדול להתפרע. לפעמים אנחנו תוהים איך היא מוכנה לחזור משם.
אנקדוטה? כשאני מטיילת איתה אני בדרך כלל לא לוקחת אתי כלום, גם לא טלפון (בפיגמה שלי אין כיסים...). היא כל כך גדולה שאני לגמרי לא חוששת גם ללכת איתה בלילה ברחובות הנטושים, ולא מרגישה צורך לקחת אמצעי חילוץ איתי (למרות שלדעתי אם מישהו יתקוף אותי היא עשויה ללקק אותו, מפונקת שכזו). השוטר הקהילתי שלנו כמעט התפלץ כשהוא שמע את זה...
לצפיה ב-'הלכתי לחפש איך נראה כלב מלינואה'
הלכתי לחפש איך נראה כלב מלינואה
10/08/2016 | 16:57
1
126
היא נראית בערך ככה?

גם לי דוגווקר לא נראה. אבל מדובר בכלבה ניצולת מקלט כלבים רעוע בקנטאקי - היא די נוירוטית/חששנית. ורמבו טוען שאם ניקח אותה לפנסיון - ואצלנו מדובר בשהות אצל אנשים פרטיים שיש להם עוד כלב/ים וחצר גדולה ולא לוקחים הרבה כלבים בפעם - היא תיכנס לטראומה של החיים שלה בחושבה שבזאת היא איבדה את הבית הנורמלי שסוף סוף מצאה

ללונה לא אכפת?

איזה כיף זו תחושה הבטחון שהם נותנים!!! גם סנואו שלנו היא כלבה שגנטית מאומנת להגן (על כבשים, ברווזים וכאלה). היא הכלבה הכי עדינה בעולם ועד לאחרונה חשבתי שהיא בזבוז זמן של ממש בכל הנוגע להגנה.  אבל לפני כמה שבועות היא סוף סוף נתנה רמז לגנטיקה שלה

בזמן טיול נתקלנו איתה בכלב תוקפני מאוד. הוא ניסה בעיקר להתקיף אותה. היא ניסתה לשחק איתו.  אבל בסוף נשבר גם לה.. היא נעמדה על הרגליים האחוריות שלה כמו דוב גריזלי עם הרגליים הקדמיות גבוה באוויר [ובערך באותו גובה - סדר גודל של מטר שמונים] והשמיע נהמות שמעודי לא שמעתי. הנ"ל קיפל את זנבו וברח למרחקים.
לצפיה ב-'לונה'
לונה
11/08/2016 | 16:34
61
נראית כמו בתמונה אבל עם רגלים קצת יותר ארוכות (כשהן לא שקועות בשלג).
לונה מאוד אוהבת את הפנסיון שלה ומאוד טוב לה שם. היא מאוד חברותית ונדמה לי שהיא מחבבת יותר את החגיגה בפנסיון מאשר את החצר הפרטית בה היא מבלה לבד רוב שעות היום. בנימה קצת יותר רצינית, כלבים לא "חושבים" על מה שאולי יכול היה להיות או "זוכרים" את מה שהיה ומשווים אותו להווה. כלבים חיים כאן ועכשיו, ואם הכאן והעכשיו זה טוב זה סבבה, ואם מישהו שהם מכירים ואהוב עליהם פתאום חוזר אליהם (הזכרון קיים כשהם רואים משהו מוכר, הם לא זוכרים את זה בשום זמן אחר), הם שמחים מאוד לקראתו. אם הפנסיון טוב, אין סיבה לטראומה כי היא לא משווה. הבעיה היחידה יכולה להיות בזמן המעבר כשהיא לא מכירה, זה יכול להיות לה קצת קשה אבל פתיר בקלות אם תעשו ביקורי היכרות לפני הנסיעה שלכם.
לצפיה ב-'יש לי שני '
יש לי שני
10/08/2016 | 18:50
2
125
לסבי וסבתי היה סוג של משק חקלאי. להם ולשכניהם היו כלבים מזני רעייה, ציד ושמירה. כלומר, מפלצות ענקיות וטובות לב

אני זוכרת שיום אחד הרועה הגרמני של השכנים זינק עלי בהתלהבות והדביק אותי לרצפה תוך ליקוקים נמרצים וכשכושי זנב נמרצים לא פחות. נשארתי שוכבת על הרצפה עד שהבעלים שלו תפס אותו בקולר והרחיק אותו מספיק בכדי שאצליח לקום...

לסבי וסבתי היה כלב ציד. אני אפילו לא יודעת מאיזה גזע, אבל הוא היה יפיפה, עם נשמה ענקית וחזק מאוד. תמיד קרע את הרצועה וברח ויום אחד זה הסתיים בדריסתו. היינו שבורי לב

לצפיה ב-'וואו - נשמעת קסומה הילדות עם הכלבים אצל סבך וסבתך'
וואו - נשמעת קסומה הילדות עם הכלבים אצל סבך וסבתך
11/08/2016 | 08:49
1
68
נשמע שלא נשארה לך טראומה מהכלב הידידותי מדי

גם לנו יש חתולים. מגיע להם שרשור משל עצמם...
לצפיה ב-'מה פתאום טראומה, היינו משוגעים אחריו '
מה פתאום טראומה, היינו משוגעים אחריו
12/08/2016 | 20:06
52
האמת שזו ילדות נהדרת כשיש מרחבים כאלה. הייתי בשמחה משחזרת את זה עבור הבן שלי, רק שהיום כבר לא בונים בתים פרטיים על חלקות בגודל כזה, או לפחות לא ביישובים שאני גם יכולה להרשות לעצמי לקנות בהם וגם רוצה לגור בהם .
מאידך גיסא הם תמיד עבדו קשה על תחזוקת הגינה, ואני לא בטוחה שזה בשבילי (מנסה לנחם את עצמי ללא הצלחה).
לצפיה ב-'אני מאוד אוהבת כלבים '
אני מאוד אוהבת כלבים
10/08/2016 | 19:55
5
123
ההורים שלי תמיד סיפרו לי שבתור תינוקת ופעוטה תמיד הוצאתי את הידיים מהעגלה ללטף כל כלב שעבר לידי כבר מגיל ממש קטן

לצערי לא מגדלת כלב ולא נראה לי שגם אגדל כי הבחור פחות בעניין והאמת שזה פחות מתאים מבחינת היום שלנו - לא שווה לגדל כלב אם אתה בקושי בבית.זה לא פייר כלפי הכלב.

אני אוהבת בעיקר כלבים קטנים או כלבי גולדן רטריבר- יש משהו בסוג הזה שפשוט עושה לי את זה-כל כך יפייפיים!

לצפיה ב-'כלבי גולדן רטריבר הם באמת irresistable'
כלבי גולדן רטריבר הם באמת irresistable
11/08/2016 | 08:52
4
87
הכלבה שלנו היא מזן לא מוכר יחסית - לפחות באזור שלנו.

אז לפעמים אנשים שואלים אותנו אם היא גולדנית לבקנית

האמת היא שאחד מכינויי החיבה שלה הוא הלבקנית. אפילו הריסים שלה לבנים. אנחנו אומרים לה מדי פעם שכדאי לה לצבוע אותם אבל היא מתעלמת. במקום זה היא מכרסמת עטים, שאז צובעים לא את הרגליים בכחול עד שהיא נראית כמו דרדסית (רק בגדול....)
לצפיה ב-'וואו, אפשר תמונה? '
וואו, אפשר תמונה?
11/08/2016 | 17:53
3
10
לצפיה ב-'כן בטח - הנה שתי תמונות'
כן בטח - הנה שתי תמונות
17/08/2016 | 05:40
2
50
היא לא במיטבה כרגע כי החום "גומר" אותה.אז היא קצת עייפה בתמונות.... חכי שיגיע הקור (עוד דקה וחצי ) ואז היא תתעורר לחיים

אין לי תמונת שלה כדרדסית עם דיו. היו לי הרבה בטלפון שהתפגר.
לצפיה ב-'יפיפיית על מדהימה. וגם חייכנית ורגישה. הצליח לכם'
יפיפיית על מדהימה. וגם חייכנית ורגישה. הצליח לכם
17/08/2016 | 16:32
1
4
לצפיה ב-'תודה '
תודה
17/08/2016 | 22:10
14
היא בעיקר רגישה ו"נשמה", ובאמת אנחנו צוחקים שהיא אוהבת "לחייך" כשהיא מחזיקה את הפה פתוח.

היא הגיעה ממקלט לחיות שבו אחוזים גבוהים של המתות כי נגמר להם המקום כל הזמן (זה באזור כפרי)

ורק המחשבה על זה שהיא היתה בתור להמתה עושה לנו "חלושעס"... בתור חוויה מתקנת אנחנו מרבים לחבק אותה ולהתכרבל איתה. יש לה מין מיטת כלבים - כרית ענק כזאת עם צלעות.  ברוב הזמן תקועה שם איתה גם איזו ילדה תורנית עם ספר/טאבלט שחולקת איתה את המרחב המרופד.  בחורף יש איתן גם שמיכה 
לצפיה ב-'כלב הוא עוד משהו שמצער אותי שהילדים שלי אינם '
כלב הוא עוד משהו שמצער אותי שהילדים שלי אינם
10/08/2016 | 21:35
3
166
חווים כמו שאני חוויתי בילדות.
הסיבה העיקרית כי גרתי בסביבה שאפשרה כלב בחצר ועכשיו אני גרה בסביבה אורבנית.
- אני אוהבת את הכלבים הגדולים המעורבים. לא גזעיים. ממש לא אוהבת את הכלבים התוקפניים המפחידים (שאסור לגדל עפ"י חוק ועדיין רואים אותם לפעמים)
- בילדות היו לנו כל מיני סוגים. בעיקר עזובים שקבלנו מאיפשהו.
- נראה לי שהילדים כבר איבדו תקווה לכך שנגדל חיה פרט לזחלי משי.
-  זאת עוד אחת מהסיבות שאין לנו בעל חיים, אנחנו לא נמצאים רוב היום בבית וגם נווסעים לשבתות ארוכות מחוץ לבית. 
- אנקדוטות :
   - פעם נשך אותי כלב פינצר. מאז גם הם נכנסו לקטגוריה של הלא אהובים.
   - היה לנו כלב שידע לפתוח דלתות עם ידיות. בכל הסביבה היינו היחידים שנעלו את הבית כי זה הדבר היחיד שהיה משאיר אותו בחוץ
   - לשכנים שלנו היתה כלבה אימתנית. היא נתנה ביס בבטן לכלבה שלנו  אני חושבת שזה היה מוות ראשון של חיית מחמד שלנו.
- הילדים שלי לא מורגלים בכלבים. לפני כמה זמן נכנסנו למעלית ואחרינו נכנסו אישה וכלב. הילדים נצמדו לפינת המעלית ואז האישה שאלה "אתם מפחדים?" אז הצעיר ענה בבטחון "ממש לא " . הופתעתי לטובה

לצפיה ב-'ב'ונה - נראה לי שהכלב פותח הדלתות היה גאון'
ב'ונה - נראה לי שהכלב פותח הדלתות היה גאון
11/08/2016 | 09:00
2
88
בהשראת יתר בני הבית

הרצח של הכלבה שלכם על ידי הכלבה של השכנים נשמע מזעזע . ואחרי זה היא המשיכה לגור אצלם כאילו כלום? לא פחדו שהיא תהרוג גם איזה ילד?

אם אתם אוהבים אז אפשר חתולים - הם מסתדרים לבד בלי בעיה בעיקר אם יש שניים.

אצלי זה בהפוך - לא כל כך היו לי חיות בילדות אז עכשיו אני משלימה את החסר. אצל רמבו זה עוד יותר - לא היו לו חיות בילדות בכלל בשום אופן. וחשוב לו עקרונית לאפשר לילדות חיות אחרי שההורים שלו לא הירשו אף פעם - מה שהותיר בו חסך.  בקצב הזה עוד מעט נגיש בקשת היתר לג'ירף או משהו...

אה - עוד אנקדוטה: גיסתי המתוקה אימצה כלבה לפני כמה שנים ("הסיכוי היחיד שלי לבת" כך גרסה - כי היו להם שני בנים). הכלבה הזו היתה "במקום" ילד שלישי שהיא רצתה ואח שלי פחות. זה לא הצליח למלא את החלל..... אז אחרי שנה וחצי הגיע ילד שלישי (ממין זכר כמובן) וגם יש כלבה. מה שכן - לגבי ה"סיכוי היחיד שלה לבת" היא צדקה בדיעבד.
לצפיה ב-'הכלב הגאון היה מאומץ '
הכלב הגאון היה מאומץ
13/08/2016 | 23:48
1
45
חבר של סבא שלי מצא אותו באיפשהו.
הוא הגיע אלינו בוגר ופותח דלתות.

את הכלבה של השכנים העלימו . אמרו שהעבירו לקיבוץ, אבל אני לא יודעת אם זה באמת היה נכון.
היא דווקא היתה גדולה, מיוחדת ואהובה עד לאותו היום......

האיש שלי גדל בבית עם חתול.
אולי יום אחד אסכים. בהמשך לסיפור על הגיסה- מאחר ושלושת בנים כבר יש לי  אז זאת כנראה תהיה חתולה

לצפיה ב-'אה - אה הגנים הגאוניים שלו הגיעו ממשפחה אחרת '
אה - אה הגנים הגאוניים שלו הגיעו ממשפחה אחרת
14/08/2016 | 03:08
42
באופן הפוך, לנו יש חתולים מפגרים. לגמרי

יש להם דלת כניסה לחתולים שמאפשרת להם להיכנס ולצאת לבד מהבית לגינה וחזרה. משהו בסגנון הזה: https://www.amazon.com/Trixie-Pet-Products-4-Way-L...

הם משתמשים בה? זיבי.... במקום זה הם שורטים את הדלת-עם-הזכוכית של הבני אדם כדי להתחנן שיפתחו להם להיכנס ולצאת. אפילו אם מתעלמים מהם חצי שעה.... רק כשהמצב ממש נואש ובחוץ יורד שלג זוועה או ברד - אז באורח פלא הם משתמשים בדלת שלהם. 

חתולים... רגילים שיש להם משרתים
לצפיה ב-'סקר מעניין מאוד עבורי '
סקר מעניין מאוד עבורי
11/08/2016 | 09:17
89
בילדותי גידלנו כלבים בבית, גרנו בבית פרטי עם חצר. אמנם מרבית הכלבים חיו איתנו בבית אבל כשרצו פשוט יצאו וחזרו. היום זה כבר לא אפשרי גם למי שגר בבית פרטי ובטח לנו שגרים בבנין, זה מורכב הרבה יותר.
היו לי המון סוגי כלבים והיו גם המון סיפורי פרידה עצובים עם חלקם.
האהוב עליי ביותר הוא הלברדור, אמנם לא קטן אבל חברותי מאוד.
הילדה מבקשת כלב כבר חצי שנה, אמרתי לה לא לבקש יותר לפני בת מצוה, בינתיים יש קצת שקט. כשתבקש שוב אצטרך למצוא תירוץ חדש. בעלי ממש נגד, לדעתו בדירה אי אפשר לגדל כלבים, רק בבית פרטי. היא רוצה כלב מלטז.
לצפיה ב-'לגמרי החברה הכי טובה'
לגמרי החברה הכי טובה
11/08/2016 | 20:19
93
כל החיים גדלתי עם חיות - בין אם זה כלבים, חתולים, אוגרים, תוכים
כשבעלי ואני עברנו לגור יחד החלטנו שנחכה עם הבאת כלב כי שנינו סטודנטים, עובדים - ובקושי בבית
רצה הגורל, ומצאנו גורה ברחוב שגדלה להיות אהבת חיי
כלבה מאושרת, מדהימה..שאין מי שרואה אותה ולא אומר לנו כמה היא יפה

כשאנחנו נוסעים לטייל היא אצל "סבא וסבתא" - או אצל ההורים שלי, או אצל שלו :)
לצפיה ב-'בהקשר הזה של גידול כלבים תמיד יש לי על האנשים שגרים '
בהקשר הזה של גידול כלבים תמיד יש לי על האנשים שגרים
13/08/2016 | 23:59
79
בקרבת ביתי.

אחד מהגנים הציבוריים הפך ל"גן הכלבים". זה אזור בו בעלי הכלבים נפגשים, יושבים על ספסל ומשחררים את הכלבים על הדשא ולא אוספים "תוצרת" בסיום הטיול היומי.

על אילו שלא אוספים מהמדרכות זה בכלל
<לדעתי, בחלק מהמקרים זה כשילדים מורידים את הכלב לסיבוב.... הרבה פחות אחריות
לצפיה ב-'הכלי המנצח '
הכלי המנצח
10/08/2016 | 08:57
26
218
איזה כלי מטבח הוא הכי שימושי / מועיל /חביב עליך? נשאל אחרת - אם היו נותנים לך לקחת רק כלי מטבח אחד לדירה הבאה שלך - איזה תקחי?
לצפיה ב-'קל - פורס תפוחים'
קל - פורס תפוחים
10/08/2016 | 08:59
198

אצלנו הוא בשימוש נון סטופ. כל הזמן איזה ילדה או הורה מפרקת תפוח לפלחים במכה - בין אם כדי לקחת לבית ספר (אחרי טפטוף לימון שלא ישנה צבע רחמנא ליצלן) או כדי לטרוף באופן מידי.
לצפיה ב-'יש לי התלבטות'
יש לי התלבטות
10/08/2016 | 11:57
7
249
לצפיה ב-'זה בסדר - מותר שניים '
זה בסדר - מותר שניים
10/08/2016 | 16:50
6
162
הפותחן קופסאות שיש לך הוא בדיוק כמו בתמונה או סוג אחר?

לנו יש מין ריבוע גמיש (משהו כמו ממחטה אדומה רק עשויה ממין חומר של מזרון יוגה דק), והוא לא עובד מי יודע מה, בעיקר עם צנצנות גדולות שבקושי מקיפים עם היד
לצפיה ב-'יש לי בדיוק כמו בתמונה'
יש לי בדיוק כמו בתמונה
10/08/2016 | 22:31
5
134
והוא נפלא.
עוד לא הייתה צנצנת שלא הצלחתי לפתוח איתו.

בצנצנות גדולות צריך עוזר/ת. אחד מחזיק את הצנצנת בשתי ידיים והשני מסובב את המכסה עם המכשיר.
לצפיה ב-'מעניין - תודה. אולי אצ'פר את עצמי בכזה'
מעניין - תודה. אולי אצ'פר את עצמי בכזה
11/08/2016 | 00:05
4
105
יש נשים שקונות לעצמן יהלומים, אבל אני אסתפק בקשקוש מפלסטיק שפותח צנצנות
לצפיה ב-' אחותי האובדת'
אחותי האובדת
11/08/2016 | 06:59
3
136
אני ידועה במשפחה כמלכת הגאדג'טים וכל פעם קונה פלסטיק חדש.

אם את כבר מצ'פרת את עצמך, קני גם חבילה כזו
פטנט מעולה
לצפיה ב-'מעניין - תודה על התגלית! נראה מפתה אבל '
מעניין - תודה על התגלית! נראה מפתה אבל
11/08/2016 | 08:24
100
נדמה לי שבכזה לא אעשה שימוש. אני משתדלת לשים דברים פתוחים בצנצנת שנסגרת היטב - לא להשאיר בשקית.
לצפיה ב-'זה נראה סבבה, אבל איך שוטפים אותן?'
זה נראה סבבה, אבל איך שוטפים אותן?
13/08/2016 | 23:40
1
21
לצפיה ב-'במדיח? זה לא מתלכלך ולא נוגע בתכולת השקית.'
במדיח? זה לא מתלכלך ולא נוגע בתכולת השקית.
14/08/2016 | 07:17
16
לצפיה ב-'מדיח כלים '
מדיח כלים
10/08/2016 | 18:54
29
לצפיה ב-'האמת שהקיטצינאייד אצלי שולט במטבח '
האמת שהקיטצינאייד אצלי שולט במטבח
10/08/2016 | 20:03
2
181
זה הדבר הראשון שקנינו כשהגענו לפה וקניתי בדיוק כמו שהיה לי בארץ
סוס מנצח לא מחליפים

ובדברים הקטנים והלא חשמליים- אני מתה על הקוצץ סלט של הפרוגרסיב- כל ערב מכינה איתו סלט, נוח, קל לניקוי. באופן משעשע לא מצאתי אותו פה ומזל שהבאתי אותו מהארץ. אתמול חשבתי שהוא נשבר לי כי לחצתי חזק מידי והוא השמיע רעש מוזר, נשמתי לרווחה כשגיליתי שלא והכל בסדר
לצפיה ב-'לא מכירה את קוצץ הסלט הזה'
לא מכירה את קוצץ הסלט הזה
11/08/2016 | 16:31
1
141
תודה שהיכרת לי אותו.  את מתכוונת לכזה דבר? 

כתוב שהוא מיוצר על ידי חברת פרוגרסיב האמריקנית - מפתיע שאין אותו בארץ

אם הבנתי נכון הוא חותך ירקות לחתיכות קטנות בלחיצה אחת?  שאלות

1. כתוב שאפילו עגבניה - היא לא נמחצת/מתכווצ'צ'ת?
2. איך הירק נשאר במקום ולא נלחץ/עף הצידה?
לצפיה ב-'בדיוק זה- להיפך, יש אותו בארץ- לא מצאתי את המקורי בארה"ב'
בדיוק זה- להיפך, יש אותו בארץ- לא מצאתי את המקורי בארה"ב
11/08/2016 | 17:51
130
בעיקרון אני חותכת לרבעים את העגבניה ואז זה לא נמעך ,כנ"ל לגבי פלפלים ובצל.
מלפפון חותכת ל-3 חלקים.
זה ממש קל לניקוי ואין בעיה להכניס למדיח.

בעיקרון שמים את זה במרכז המשבצות ואז לוחצים וזה נדחף לכיוון החורים וחותך אותם.

שלי די ישן אבל יודעת שיש דור חדש של הפרוגרסיב שהוא עם כמה סוגים של חותכנים לפי גדלים.
לצפיה ב-'בעלי '
בעלי
10/08/2016 | 20:48
140
הייתי לוקחת גם את הסכין של הבשר שאיתו אני חותכת את השניצלים.
אני יודעת שבעלי יקח את המגימיקס (כי איתו הוא מכין חומוס)
לצפיה ב-'לא בטוחה שזו הגדרת כלי,'
לא בטוחה שזו הגדרת כלי,
11/08/2016 | 08:49
127
אבל זה בהחלט אביזר/רהיט שאשתדל להתקין 
בכל מטבח שאגיע אליו,
יש לי עמודה/ארונית שיש תריס גליל סוגר,
שם מוסתרים הדברים שצריכים אותם בנגישות מירבית,
מבלי  לטרוח, אבל בבתים אחרים הם על השיש. (לי יש חולשה מדברים על השיש)
למשל המגימיקס, צנצנות הקפה והסוכר, וכדומה.
על זה לא אותר.
לצפיה ב-'שאלה קשה מאוד '
שאלה קשה מאוד
11/08/2016 | 09:06
6
134
בתור חובבת מטבח מושבעת.
לוקחת כלי אחד ואת השאר קונה חדש ?
את המיקסר קנווד הייתי לוקחת איתי, קניתי אותו לעצמי במתנה לפני כמה שנים, מיני מייג'ור, סוס עבודה. אמנם במשטר הדיאטה הוא פחות בשימוש אבל בקרוב מאוד מקווה שיחזור לעבוד, לא בכמויות של פעם אבל יותר מהתקופה האחרונה.
לצפיה ב-'לצורך מה שימושי המיקסר? '
לצורך מה שימושי המיקסר?
11/08/2016 | 16:34
5
110
גילוי נאות: יש לי מיקסר ידני פושטי בשקל תשעים שמשמש אותי להכין קצפת לתותים כמה פעמים בשנה, או להכין קצף ביצים פעם בשנה אולי אם אני אופה משהו

סקרנית איזה עוד שימושים יש למיקסר [אני לא אופה גדולה. גם כי יש לי צליאק, וגם כי "לא מכניסים אויבים הביתה"....אז משתדלת לא להכין עוגות. ילדות הבית מכינות לפעמים מתערובת עוגה מוכנה שכזו - מוסיפות ביצה, שמן/חמאה ומים מערבבות עם כף והיידה לתנור.]
לצפיה ב-'התרפיה שלי זה המטבח '
התרפיה שלי זה המטבח
14/08/2016 | 08:51
1
90
בעבר אפיתי המון וגם הייתי מחלקת המון כי זה בהחלט היה יותר ממה שאנחנו מסוגלים לאכול. מאז שהילדים הצטרפו למשפחה יש לי הרבה פחות זמן להנאה הזו וגם, צריך לשמור על המשקל.
עכשיו אני בדיאטה אז באמת יש פחות תוצרת. כשאסיים, תוך שמירה על הגיזרה בטוח אחזור לאפות יותר .
אני מכינה בצקים כולל בצק פסטה, יש לי מרדד בצק שמתחבר למיקסר. עוגות בחושות, טורטים, מוסים, בצק לפיצה וללחמים ו/או לחמניות ובעצם כל דבר שאפשר להכין עם המיקסר.
לצפיה ב-'תודה אף אחד מכל אלה לא עשיתי מעודי'
תודה אף אחד מכל אלה לא עשיתי מעודי
15/08/2016 | 06:08
47
כנראה בגלל זה מספיק לי מיקסר ידני קטן כמו שהיה לנו כשהייתי ילדה.

לצפיה ב-'לחם, פיתות, בצק לקרואסונים ולחמניות ומה לא.'
לחם, פיתות, בצק לקרואסונים ולחמניות ומה לא.
16/08/2016 | 22:06
2
37
מאז פרוץ המיקסר לחיי אנחנו לא קונים לחמים. בכלל. אני מכינה הכל בבית מתערובות של קמחים מסוגים שונים ביחס שנקבע ע"פ מצב הרוח. הרבה יותר בריא וכיף של ממש. אני מתה על בצק שמרים .
לאמי יש צליאק אבל המיקסר שלי כל כך הרשים אותה שרכשה לה אחד גם כן.
אישית לא משתמשת בו לעוגות, על אף שאפשר. בשביל הקצפת ביצים אני שולפת מיקסר נייד קטן. זה לא מצריך 1600W.
לצפיה ב-'וואו - אייקון של משתחווה אפיים ארצה'
וואו - אייקון של משתחווה אפיים ארצה
16/08/2016 | 23:41
1
27
ואמא שלך המצוליאקת עושה איתו גם לחמים?

האמת היא שיש לי מכונת לחם שקיבלתי פעם מאבא שלי, אבל אני לא ממש נוגעת בה.... אז הסיכויים שלי עם המיקסר הם גם לא מבטיחים.
לצפיה ב-'היא מכינה מדי פעם, על אף שמעדיפה את הקנויים'
היא מכינה מדי פעם, על אף שמעדיפה את הקנויים
17/08/2016 | 07:13
25
של schar.
מכונת לחם עושה לחם הרבה פחות טוב ממיקסר, מניסיוני. הלישה היא רק מכיוון אחד, הוו קטן מכדי שאפשר יהיה להוציא אותו בסוף והתוצאה היא תפיחה לא אחידה.
ולא צריך להשתחוות, תכל'ס המיקסר עושה את כל העבודה ואני רק קוצרת את השבחים
לצפיה ב-'איך שכחתי? שקיות קוקי'
איך שכחתי? שקיות קוקי
14/08/2016 | 02:46
3
100
בערך לכל דבר שמתבשל אצלנו בתנור (אני לא אופה דגולה) - שומר על זה עסיסי, שומר על הרוטב מלהתאדות, והופך את הנקיון אחר כך לקל יותר (פחות כתמי אפיה/שרוף קבועים כאלה שקשה להוריד אחד כך

לא בדיוק כלי... אבל גאוני
לצפיה ב-'עד היום מכינים פה בבית'
עד היום מכינים פה בבית
19/08/2016 | 09:51
2
38
את העוף בפפריקה בשקית קוקי.
מתכון שנתת לי לפני שנים...
אז זאת הזדמנות לומר תודה (:
לצפיה ב-'הו מעולה . שמחה לשמוע'
הו מעולה . שמחה לשמוע
19/08/2016 | 20:34
1
23
זה נדיר שמישהי לומדת ממני "מתכון" בהתחשב בכישורי הקולינריים

לכבוד הוא לי 
לצפיה ב-''
19/08/2016 | 21:24
3
איך היה השבוע שלי
04/08/2016 | 21:16
9
30
לצפיה ב-' משהו קטן וטוב '
משהו קטן וטוב
04/08/2016 | 21:18
3
43
לצפיה ב-'הספקנו להיות בים אחרי הצהריים'
הספקנו להיות בים אחרי הצהריים
05/08/2016 | 11:12
152
חתכתי מוקדם מהעבודה (ב 16:00) והספקנו להגיע לפני שהמצילים סוגרים את הים....
<לא מבינה למה לא מאריכים את עבודת המצילים עד לשעה 19:00, לפחות בחלק מהתחנות>
לצפיה ב-'קיבלתי את קבוצת הגיל שרציתי ללמד '
קיבלתי את קבוצת הגיל שרציתי ללמד
06/08/2016 | 01:14
211
וגם מי שאמור ללמד יחד איתי ממש בחור נחמד ולפי השיחה שהייתה לי איתו כשבאתי לראיון עבודה ולשיעור לדוגמא- יש לנו כימיה טובה. מקווה שכך יהיה בפועל . ממש מחכה בקוצר רוח להתחיל לעבוד שם.
לצפיה ב-'שבוע של עבודה עם הרגשה קלה של חופש'
שבוע של עבודה עם הרגשה קלה של חופש
07/08/2016 | 07:08
92
היינו בבריכה עם הילדים והיה ממש כייף.
לא היתה ארוחת שבת אז היה לנו ערב זוגי שלא תוכנן מראש ונהננו מסרט מול הטלויזיה שהיה מוצלח ביותר.
הילדים התבגרו ונתנו לנו לישון קצת למרות שהם היו ערים, זה היה ממש כייף מקווה שימשיך ככה .
מפגש משפחתי מוצלח ביותר, נהננו מאוד.
לצפיה ב-'לא משהו בכלל '
לא משהו בכלל
05/08/2016 | 11:16
179
- ילד ששוב לא רצה ללכת לקייטנה. משבוע הבא הוא בחופש.
- לחץ מטורף בעבודה
- שוב רבתי עם הבוס
- הגדול לא מסכים להכין עבודות לחופש שקבלו מבית הספר. זה מביא לויכוחים לא נעימים ("אתם לא מבינים מה הפירוש של המילים חופש?"
לצפיה ב-'שבוע רגוע וחביב '
שבוע רגוע וחביב
06/08/2016 | 01:13
169
חיכיתי למשהו וסופסוף זה הגיע ואפילו לפני הזמן קח שאני בכלל מבסוטית, קיבלתי כמה דברים שהזמנתי מאמאזון (חצאית, תיק, אוברול קצר) וממש נהנית ממה שקניתי.

היה לי די שבוע רגוע ונטול עבודה, אפילו התפנקתי ועשיתי פדיקור-מניקור, היה לי ממש נחמד

וזהו...מחר מצפה לנו ארוחת בראנץ' עם חברים- קניתי חלה טעימה ב-breads (אותה מאפיית "לחמים" כמו בארץ) ואני הולכת להכין פשטידת זיתים וגבינות.
לצפיה ב-'מעורב - מן הגורן ומן היקב...'
מעורב - מן הגורן ומן היקב...
06/08/2016 | 16:24
210
מצד אחד נקעתי את הרגל מה שהכניס בי תובנות לגבי כמה צריך להעריך כשיש שתי רגליים מתפקדות (לא חושבים על זה בדרך כלל) וגם תחושה גריאטרית לא נעימה (למרות שהנקע נבע מסיבה אובייקטיבית - פספסתי את העובדה שהמדרכה נגמרה כי משהו הסיח את דעתי....).

מצד שני לא היו פה אורחים השבוע , ויש או-פר חדשה שמתאקלמת לאיטה ואני מקווה שיהיה בסדר איתה. 

בגזרת ה-  הפציע עוד חתול רחוב מזה רעב בגינתנו. חתולי רחוב מאוד נדירים פה. אבל כנראה הכתובת שלנו עוברת משפם לשפם....   כמובן שלא עמדנו באומללות (הוא נראה כמו ניצול מחנה ריכוז) ונתנו אוכל - בחוץ ברחוב אבל בכל זאת. אבל בי נשבעתי שאם הוא חוזר ומתאושש - הוא יועבר לצער בעלי חיים בסוף. כי נגמר המקום בגנחיות שלנו.
לצפיה ב-' '
07/08/2016 | 07:17
1
221
תוצאות לא טובות בבדיקות של חמותי .

לצפיה ב-'מצטערת לשמוע'
מצטערת לשמוע
07/08/2016 | 18:08
122
זה מסוג הדברים הכי מטרידים
לצפיה ב-'נפתח פורום אולימפיאדה ריו 2016'
נפתח פורום אולימפיאדה ריו 2016
( לעמוד שלי בתפוז )
03/08/2016 | 14:14
11
19
המשחקים האולימפיים של קיץ 2016 עוד רגע כאן, ואנחנו מזמינים אתכם לפורום אולימפיאדה ריו 2016 כדי להתעדכן ולדבר על כל מה שחם!

היכנסו כבר עכשיו:
לצפיה ב-'האמת, כבר ארבע שנים אני מחכה לריו'
האמת, כבר ארבע שנים אני מחכה לריו
04/08/2016 | 21:23
6
175
בערך מרגע שנגמרה אולימפידת לונדון
<אצלי בקיצורים שם הפורום הוא לפורום בייג'ין 2008>

עם שני הילדים הגדולים חופשת הלידה שלי היתה מתוזמנת היטב עם המשחקים האולימפיים ושידורי הטלביזיה.

הפעם למרבה הצער, אני גם עובדת וגם אין שידורים בערוץ הראשון

לצפיה ב-'אין אולימפיאדה בערוץ הראשון? '
אין אולימפיאדה בערוץ הראשון?
05/08/2016 | 04:53
4
120
אז איפה משדרים אולימפיאדה? רק בערוצי ספורט יוקרתיים?

בתור ילדה הייתי צופה אדוקה, זה תמיד נופל באופן נפלא בחופש הגדול

בעיקר אהבתי את התעמלות הקרקע והקפיצות למים.  שחיה היה משעמם-טיכו לראות.

משבגרתי הפסקתי לראות. אולי כדאי שאעודד את ילדות הבית לראות קצת. 

באולימפיאדה של 2008 אני זוכרת שמישהי מהעיר שבה אני מתגוררת זכתה באיזו מדליה, נדמה לי שחייה או קפיצות למים, וארגנו לה קבלת פנים ממלכתית/עירונית ענקית כדי לצהול איתה בשבוע אחרי שהיא חזרה מהאולימפיאדה [לא שהלכתי...היו ילדה בת 4 וילדה בת שנתיים והייתי בהריון. אבל אני זוכרת את הפוסטרים]
לצפיה ב-'אין בערוצים הפתוחים '
אין בערוצים הפתוחים
05/08/2016 | 11:10
3
154
כחובבת ספורט בשידור ישיר (ולא משנה הענף) האולימאדה היא חלום.

קרבות של ג'ודו הם בין המועדפים עלי: זמן קצוב, הפתעות, מתח ונציגות ישראלית.

אני אוהבת להסתכל על הספורטאים לפני העליה לביצוע התרגילים הרבה פעמים רואים על הפנים של המתחרים מי יצליח ומי לא (תקף לרוב הענפים ...)

לצפיה ב-'וואללה? מעניין הענף הזה של צפי הביצועים על פי'
וואללה? מעניין הענף הזה של צפי הביצועים על פי
06/08/2016 | 16:26
90
הבעת הפנים. לא עלה על דעתי אף פעם. את צריכה לרשום על זה פטנט! 

ראינו את טקס הפתיחה - למרות שהתייאשתי בסוף. שיווו איזה אורך.... זה כן היה בערוץ ציבורי רגיל פה (NBC)
לצפיה ב-'אמא שלי אמרה לי שערוץ 5 פתחו את שידוריהם גם ללא-מנויים'
אמא שלי אמרה לי שערוץ 5 פתחו את שידוריהם גם ללא-מנויים
07/08/2016 | 17:33
1
77
לתקופת האולימפיאדה בתמורה לסכום כסף נאה שקיבלו מהמדינה. אז שבפועל יש בערוץ פתוח <אין לי מושג אם זה נכון... זה מה שהיא אמרה>
לצפיה ב-'אין לנו כבלים.... '
אין לנו כבלים....
07/08/2016 | 21:21
12
לצפיה ב-'בצעירותי הייתי צופה מושבעת של אולימפידות'
בצעירותי הייתי צופה מושבעת של אולימפידות
07/08/2016 | 07:14
75
אני זוכרת את אולימפידת לוס אנג'לס שהייתי ערה לילות שלמים בשביל לראות.
בינתיים מים רבים זרמו בנהר והספורט היחידי שהייתי עושה (לראות כדורסל ואולימפידות ) גם אותו הפסקתי לעשות ולא מוצאת לו זמן.
נראה, אולי אראה קצת לא בטוחה. כבר לא מכירה את השמות המובילים בתחומים שאותם אהבתי- שחיה ואתלטיקה קלה.
לצפיה ב-' אפרופו אולימפיאדה - מה הסיפור של דלילה חתואל?'
אפרופו אולימפיאדה - מה הסיפור של דלילה חתואל?
06/08/2016 | 16:50
3
183
קיבלתי במייל איזה פרסומת ממשרד עורכי דין ישראל שמתגאה בזה שייצג את הועד האולימפי הישראלי נגדה בהצלחה בערעור והצליח למנוע ממנה מלהיכלל במשלחת הישראליות לריו למרות שעמדה בתנאי הסף האולימפיים <נראה לי שאני לא הייתי מתגאה בזה מסיבות מצפון>

ועכשיו משחיפשתי לילדות ביו-טיוב את טקס הפתיחה מצאתי גם את זה:

לא הבנתי מה הסיפור. מדוע לא נתנו לה להיכלל במשלחת?
לצפיה ב-'היא השיגה את הקריטריון הבינלאומי'
היא השיגה את הקריטריון הבינלאומי
06/08/2016 | 22:55
2
189
אך לא השיגה את הקריטריון הישראלי.

לדעתי הסרטון מוגזם לגמרי מבחינת הטענה שהיא תחזור עם מדליה, זה לא ריאלי.
לצפיה ב-'למה נקבע קריטריון ישראלי הגבוה מהבינ"ל?'
למה נקבע קריטריון ישראלי הגבוה מהבינ"ל?
07/08/2016 | 17:39
1
113
הייתי חושבת שהמדינה תרצה משלחת גדולה ככל האפשר.

תוהה אם זה משהו ספציפי שקבעו כדי להשאיר אותה בחוץ במסגרת הפוליטיקות הידועות לשימצה של הועד-האולימפי-הישראלי (ע"ע היו"ר שמחזיק במשרה פור לייף). נגיד בצורת איזשהו "שיקול דעת כללי" שמאפשר להם להחליט מה שבא להם בהתאם לכמה מקורב/מקושר הספורטאי/ת?

או להבדיל שבכל ענפי הספורט קבעו מראש קריטריונים גבוהים מהבינ"ל (נגיד X שניות למקצה מסוים, או שיא אישי בגובה מסוים) והיא במקרה היא נפלה ברווח הזה. מה שמרגיש יותר אובייקטיבי

סטטיסטית נראה מתמיה שרק ספורטאית אחת נפלה ברווח הזה שבין הקריטריון הבינל" לישראלי [מניחה שאם היו עוד כאלה - גם הם היו מוחים]
לצפיה ב-'תמיד יש ספורטאי שנופל בין הקריטריונים.....זה לא אישי נגדה'
תמיד יש ספורטאי שנופל בין הקריטריונים.....זה לא אישי נגדה
07/08/2016 | 21:23
128
עד היום לא הצלחתי להבין למה הקריטריון הישראלי יותר מחמיר.
אולי כדי להקטין את כמות הספורטאים ושישארו יותר תקציבים לעסקנים.

באולימפיאדת החורף מצאו כאלו שפעם עסקו בספורט חורף רק כדאי לשלוח מישהו.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום מוהל ברית מילה
פורום מוהל ברית מילה
פורום דם טבורי
פורום דם טבורי
ד
לייעוץ אורולוג ילדים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה