לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום נשים לאחר לידה - תמיכה

מכירות את הסיפור על הדודה שבאה לבקר אחרי שנולד סופסוף הנסיך? הדלת נפתחת בסערה ופנימה צועדת הדודה וצועקת "איפה הוא? איפה הוא?!" והאמא של "הוא"? נשארה מאחורי הדלת...סיפור משעשע אולי, אבל בעצם, הרבה פעמים אנחנו מרגישות ששכחו אותנו מאחורי הדלת, ואף יותר מזה – שאנחנו שכחנו את עצמנו מאחורי הדלת. הדלת אל ההורות. בצעידה אל מעבר לסף עברה רק האמא, והאישה שהיינו נשארה מאחור.להיות אם זו שאיפה של רבות מאיתנו, ומשהגשמנו אותה – יש נטיה להגדרה עצמית שמצטמצמת אל תוך ה"אמהות". הביטוי לכך הוא פעמים רבות חיצוני – קצת פחות הקפדה על המראה - אין זמן, ובעצם – בשביל מה? הקילוגרמים, שגם ככה קשה להילחם בהם, הופכים מאויב למנחם בצר לנו - בעיקר המכנסים צרות. ה"סכנה" היא איבוד ההגדרה העצמית הרחבה, עימה הבטחון וההערכה העצמית – ואיכות החיים הכל כך חשובה לנו.היינו חתיכות פגזיות, נמרות במיטה, טייקוניות במשרד, מסמר הערב באירועים חברתיים, ואיפה אנחנו עכשיו? כל היום מתעסקות רק בחיתולים ופליטות. ההריון והלידה עשויים להשפיע ולשנות הרבה. הלידה גורמת לנו לשינויים פיזיים כגון כאבים ןמחושים שונים, ובמיוחד רואים פתאום את כל עודפי המשקל שהעלינו בהריון. ההפיכה להורים יכולה לפגוע לנו בזוגיות, אולי כי יש כאבים בעת קיום יחסי מין וזה משפיע על הקשר, אבל בעיקר כי פתאום הילד הוא הראשון בסדר העדיפויות ופתאום הבעל נדחק הצידה או שמא שאנחנו הפכנו לשניות אצל הבעל? פורום נשים אחרי לידה התפתח מפורום הרזיה לאחר לידה – שטיפל באחד האספקטים החשובים והבולטים של תקופה זו בחיינו והוא עודפי המשקל, שמשליכים על תחושת הערך העצמי מסיבות שונות ועל יחס הסביבה. אבל הדיאטה היא חלק מהקשר רחב הרבה יותר של חיינו. היא קשורה באורח החיים שלנו ובמצב הרוח, למשל - יש מי שכשהן בהריון הן "מתנחלות" במקרר וצריכות המון תמיכה הן נפשית והן תזונתית. בהדרגה הוחלט שיש מקום לפורום שיוכל לתת תמיכה רחבה יותר ואולי נוכל גם לעזור למי שסובלת מאספקטים אחרים של התקופה שלאחר הלידה שאינם קשורים במשקל דווקא – גם אם הלידה היתה לפני מספר שנים. פה המקום לדון ולקבל תמיכה בנושאי זוגיות, ערך עצמי, דכאון לאחר לידה, בעיות תעסוקה – וכל הדברים שמשתנים כל כך אחרי שהגורם המשמעותי, הטהור והממלא כל כך – התינוק – נכנס אל חיינו.הפורום הוא לנו ובשבילנו - כאן הפוקוס הוא עלינו

הנהלת הפורום:

אודות הפורום נשים לאחר לידה - תמיכה

מכירות את הסיפור על הדודה שבאה לבקר אחרי שנולד סופסוף הנסיך? הדלת נפתחת בסערה ופנימה צועדת הדודה וצועקת "איפה הוא? איפה הוא?!" והאמא של "הוא"? נשארה מאחורי הדלת...סיפור משעשע אולי, אבל בעצם, הרבה פעמים אנחנו מרגישות ששכחו אותנו מאחורי הדלת, ואף יותר מזה – שאנחנו שכחנו את עצמנו מאחורי הדלת. הדלת אל ההורות. בצעידה אל מעבר לסף עברה רק האמא, והאישה שהיינו נשארה מאחור.להיות אם זו שאיפה של רבות מאיתנו, ומשהגשמנו אותה – יש נטיה להגדרה עצמית שמצטמצמת אל תוך ה"אמהות". הביטוי לכך הוא פעמים רבות חיצוני – קצת פחות הקפדה על המראה - אין זמן, ובעצם – בשביל מה? הקילוגרמים, שגם ככה קשה להילחם בהם, הופכים מאויב למנחם בצר לנו - בעיקר המכנסים צרות. ה"סכנה" היא איבוד ההגדרה העצמית הרחבה, עימה הבטחון וההערכה העצמית – ואיכות החיים הכל כך חשובה לנו.היינו חתיכות פגזיות, נמרות במיטה, טייקוניות במשרד, מסמר הערב באירועים חברתיים, ואיפה אנחנו עכשיו? כל היום מתעסקות רק בחיתולים ופליטות. ההריון והלידה עשויים להשפיע ולשנות הרבה. הלידה גורמת לנו לשינויים פיזיים כגון כאבים ןמחושים שונים, ובמיוחד רואים פתאום את כל עודפי המשקל שהעלינו בהריון. ההפיכה להורים יכולה לפגוע לנו בזוגיות, אולי כי יש כאבים בעת קיום יחסי מין וזה משפיע על הקשר, אבל בעיקר כי פתאום הילד הוא הראשון בסדר העדיפויות ופתאום הבעל נדחק הצידה או שמא שאנחנו הפכנו לשניות אצל הבעל? פורום נשים אחרי לידה התפתח מפורום הרזיה לאחר לידה – שטיפל באחד האספקטים החשובים והבולטים של תקופה זו בחיינו והוא עודפי המשקל, שמשליכים על תחושת הערך העצמי מסיבות שונות ועל יחס הסביבה. אבל הדיאטה היא חלק מהקשר רחב הרבה יותר של חיינו. היא קשורה באורח החיים שלנו ובמצב הרוח, למשל - יש מי שכשהן בהריון הן "מתנחלות" במקרר וצריכות המון תמיכה הן נפשית והן תזונתית. בהדרגה הוחלט שיש מקום לפורום שיוכל לתת תמיכה רחבה יותר ואולי נוכל גם לעזור למי שסובלת מאספקטים אחרים של התקופה שלאחר הלידה שאינם קשורים במשקל דווקא – גם אם הלידה היתה לפני מספר שנים. פה המקום לדון ולקבל תמיכה בנושאי זוגיות, ערך עצמי, דכאון לאחר לידה, בעיות תעסוקה – וכל הדברים שמשתנים כל כך אחרי שהגורם המשמעותי, הטהור והממלא כל כך – התינוק – נכנס אל חיינו.הפורום הוא לנו ובשבילנו - כאן הפוקוס הוא עלינו
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הגעת ליעד, מהממת!  פה אנחנו מתמקדות בנו. על הילדים שלנו אנחנו כותבות בקומונת אמהות נולדו
חדשה בפורום? כאן המקום להתחיל בו ולהתוודע אלינו. בפורום שלנו אסור לפרסם!

הקומונה לזכר
המשך >>

לצפיה ב-'יש סינגפוריות בקהל? אם כן, וגם אם לא, שאלה '
יש סינגפוריות בקהל? אם כן, וגם אם לא, שאלה
26/09/2016 | 16:33
3
47
מקווה שזה בסדר שאני מתייעצת איתכן, אני מאד אוהבת לשמוע את הדעות החכמות כאן 
הפעם התייעצות מקצועית/בינלאומית:
אני עובדת על פרויקט חינוכי שהחלק המאתגר שאני עומלת עליו כרגע הוא השיווק שלו.
אני פונה למנהלי/ות בתי ספר בחו"ל ומציעה להן/ם אותו. מדובר בסדנה מקצועית למורות, שאני מעבירה.
עכשיו להתייעצות:
שלחתי מייל לפונקציה האחראית בבי"ס מסוים בסינגפור, והיום קבלתי את  התשובה הבאה:
Thank you for your email, when we schedule in service training for the staff we will look at the possibility.

אני לא מכירה את המנטאליות הסינגפורית, לכן שואלת, האם זה "נימוס אמריקאי"? נראה לכן שהיא באמת מתכוונת לזה או שזה ניפנוף? ואם היא מתכוונת - איך להישאר במודעות שלה בהמשך? 

אם יש מישהי עם תפיסה מכירתית/שיווקית טובה, אשמח לעיצה טובה כיצד להגיב (בעברית ואני אתרגם).
תודה רבה  

לצפיה ב-'אני לא סינגפורית - אבל מנסה את כוחי'
אני לא סינגפורית - אבל מנסה את כוחי
26/09/2016 | 19:03
2
29
קודם כל, הייתי פעלת מנקודת הנחה שהיא מתכוונת לזה (מקסימום את טועה - לא הפסדת כלום....)

שנית - לא הייתי עונה למייל שלה בשלב הזה. במקום זה, הייתי מחכה כמה שבועות, ורק אז עונה כי אז המענה גם ישמש אותך כתזכורת עדינה.  חסרים לי פרטים על מה את מציעה לה. וגם לא ראיתי מה בדיוק כתבת במייל שבו הצעת.  אז רק מהמעט שנתת הייתי עונה משהו כמו:

Thanks you for your consideration. I would be happy to provide  additional information or answer any questions you may have

Sincerely

Bichyat 8

יותר מזה אני לא רואה מה אפשר לעשות. אבל - כאמור - חסרים לי פרטים. יש עוד דברים "שווים" שיש להגיד על מה שאת משווקת ולא אמרת לה במייל הראשון? אולי, למשל, עדויות כתובות מכאלה שניסו את התכנית שלך והיו מרוצים. הכי טוב אם יש לך אותן על איזה אתר שאז את יכולה לתת קישור לעדויות
לצפיה ב-'קודם כל, ממש תודה '
קודם כל, ממש תודה
26/09/2016 | 20:33
1
24
חשבתי על זה שאני רוצה להישאר בתודעה שלה, אבל להגיב כעבור שבועות מרגיש לי קצת חסר נימוס, לא?

מפרטת תוך ניסיון לשמור על מעטה האנונימיות :
מדובר בסדנה למורות, שמתבססת על מה שאני מלמדת סטודנטיות לחינוך בארץ. בחו"ל עדיין לא העברתי, וזה למעשה המיזם שלי - הפיכת כל מה שאני מלמדת כאן לאורך פרק זמן ארוך ל One-day workshop (כמובן שזה לא ממש הכל, אלא רק ההיילייטים שרלוונטיים למורות שם).

הכנתי מעין ברושור שאותו שלחתי לה ובגדול מפורטים שם שני דברים:
עמוד ראשון - מי אני, הרקע שלי, ולמה אני עושה את המיזם הזה, וכך אני מכניסה את התרומה שלו לביהס. כולל תמונה קטנה שלי.
עמוד שני - תיאור מפורט של נושאי הלימוד בסדנה. ממש רשימה של 1-2-3...
כמובן שיש גם קישור לאתר שלי שם.

מתלבטת קשות מה לענות בשלב זה חוץ ממה שלמעשה היצעת, אבל זה לא מדרבן לפעולה, ודי מהר אני עלולה להישכח (וכל זה בהנחה שהיא לא ניפנפה אותי..)
לצפיה ב-'ראשית מברכת אותך על המיזם'
ראשית מברכת אותך על המיזם
26/09/2016 | 22:19
7
ומאחלת לך הצלחה.

את יכולה לענות שקיבלת את תשובתם,
ואת תנסי שוב בהמשך לענין אותם. מקוה שזה בסדר להזכיר.

אם תכתבי כך--גם ענית מידית, וגם מעין קבלת רשות להיות בקשר בהמשך.
אם לא תרצה--היא תגיד לך שזה מיותר.
לצפיה ב-'תושיה '
תושיה
26/09/2016 | 17:44
2
34
השבוע נודע לי שאחת השכנות שלי נפטרה, בשיבה טובה (היא עברה לבית אבות לפני שנה-שנתיים). יהי זכרה ברוך.

על כל פנים - במהלך השיחה עליה, נודע לי פרט מדהים. מעשה שהיה כך היה.
לפני איזה 10-15 שנה, כשהיא כבר היתה בסביבות גיל 80 ואלמנה, באמצע הלילה פרץ לביתה פורץ דרך המרתף.  מדובר בבתים ישנים וקוי הטלפון מגיעים מבחוץ לתוך המרתף. והפורץ הנ"ל חתך את קו הטלפון כדי שלא תוכל להזעיק עזרה 

על כל פנים - היא שמעה את הפריצה והתעוררה. הרימה את הטלפון לחייג לעזרה (911) אבל לא היה קו....  ואז היא שמעה אותו מתקדם למעלה מהמרתף לתוך הבית.

מה עשתה? פיברקה שיחת טלפון בקול רם כאילו מהטלפון הנייד שלה לשירותי ההצלה (שלא היה לידה - הוא היה למטה) בנוסח: "הלו? כאן בטי מרחוב X מספר Y. יש לי פורץ בבית, בואו להציל אותי מהר בבקשה"

שמע הפורץ ועזב את הבית |מיד כן| - היא שמעה את דלת הכניסה נטרקת אחרי שניות.

חוץ מזה שהסיפור גורם לי להעריץ אותה בדיעבד, הוא גורם לי לחשוב על תושיה ורוח אנושית. 

יש לכן עוד דוגמאות לתושיה/הברקות שעזרו לשנות מצב קשה?

הראשון שעולה לי בראש הוא הטייס שהנחית מטוס עם מנוע בוער על נהר ההדסון בניו יורק וכך הציל את כולם [הוא פעל אגב בניגוד להוראות מגדל הפיקוח שפגד עליו להסתובב ולחזור לנמל התעופה - לא זוכרת אם זה היה לה גארדיה או ניוארק]. יש עליו עכשיו סרט חדש ששמעתי ששוה לראות - Sully

גם הסרט ארגו עם הכמה שבויים/ניצולים באיראן הוא דומה.

לצפיה ב-'באמת תותחית, '
באמת תותחית,
26/09/2016 | 19:34
28
נזכרתי בסיפור שאבא שלי סיפר לי -
הוא הלך ברחוב וכלב ממש גדול רץ אליו במטרה לתקוף אותו
(הוא היה משוכנע בכך),
אז הוא התכופף כאילו כדי להרים אבן ועשה איזושהי תנועה והכלב ברח .

לצפיה ב-'וגם אני התקשרתי(באמת) למשטרה בתור ילדה,'
וגם אני התקשרתי(באמת) למשטרה בתור ילדה,
26/09/2016 | 19:37
28
רבתי עם אחד הילדים בבניין והוא היה בבית שלי ולא רצה לצאת,
אז התקשרתי דיי באדישות למשטרה ואמרתי להם שיש אצלי בבית מישהו שלא
רוצה לצאת, והמוקדנית תחקרה אותי והילד נבהל וברח .
לצפיה ב-'גם אחרי לידה אפשר לשבור שיאים ...'
גם אחרי לידה אפשר לשבור שיאים ...
25/09/2016 | 20:49
1
112
לצפיה ב-'מדהים! היא אחרי 3 לידות לא אחרי לידה....'
מדהים! היא אחרי 3 לידות לא אחרי לידה....
26/09/2016 | 02:34
63
קטונתי.
לצפיה ב-' איך היה השבוע שלי '
איך היה השבוע שלי
23/09/2016 | 07:46
6
14
לצפיה ב-' משהו קטן וטוב '
משהו קטן וטוב
23/09/2016 | 07:46
5
26
לצפיה ב-'ימי תרבות ליל המדענים '
ימי תרבות ליל המדענים
23/09/2016 | 17:36
3
103

אם נותנים לא ניקח? 
ימי תרבות - ניצלנו את המחירים המוזלים של מופע מחול לילדים ולקחתי את הצעירים. (מודה שאם מחיר הכרטיס לא היה כ"כ זול לא הייתי מתפתה לקחת אותם למשהו שספק אם יהנו). בסוף, גם נהנו, גם קבלו פיצה וגם חזרנו הביתה באוטובוס (חוויה)
ליל המדענים- יחסית לשנים קודמות היה קצת פחות אטרקטיבי, אבל בשורה תחתונה הילדים נהנו וגם אנחנו.
לצפיה ב-'התאכזבתי מההיצע של ימי תרבות השנה'
התאכזבתי מההיצע של ימי תרבות השנה
23/09/2016 | 22:39
93
בשנה שעברה התלבטתי בין הרבה אפשרויות, ובסוף הלכתי לקונצרט (דיקסיט דומינוס של הנדל) עם בת ה-8 שלי. זאת הייתה חוויה מאוד מעניינת עבורה, פעם ראשונה בקונצרט, ואני לא חושבת שהייתי שוקלת לשלם את מחיר הכרטיס המלא רק כדי לחשוף אותה לחוויה (220 שקל!!!). בנוסף הלכנו לפלנטריום שבדרך כלל גובים מחירים מפולפלים.
השנה עברתי על כל התוכניה, פעם, פעמיים ושלוש, ולא מצאתי למה ללכת.
לצפיה ב-'מה זה ליל המדענים? '
מה זה ליל המדענים?
25/09/2016 | 02:26
1
13
לצפיה ב-'הנגשת המדע לציבור '
הנגשת המדע לציבור
25/09/2016 | 20:10
44
ע"י פעילות שמתקיימת באוניברסיטאות, מוזאוני מדע ומרכזיה מחקר בהתאם לנושא שנבחר.
כל הפעילויות הן חינם.
לפני שנתיים הנושא היה ים. ראינו אז הרצאה כיצד נבנה סלע השונית והסברים על מדוזות והדגמה של חליפת צלילה ויצורים ימיים. 
השנה היה הנושא משחוק (GAMING). היו דוגמאות של משחקים, היו הרצאות שקשורות למשחקים.
מה שבעיקר למדנו שמוזאון הכט מאוד מעניין ושווה ביקורים נוספים.

לצפיה ב-''
25/09/2016 | 02:46
57

פגשתי אנשים מעניינים בתחום המקצועי, חשבתי על בעיות מעניינות

הייתי ב"תחום המושב" - לא בטיזי נבי השבוע - מה שהיה נחמד. אמנם רוב השבוע לא בבית "ממש" אבל בניו יורק שזה אותו אזור זמן, ומקום סימפטי מאוד באופן יחסי

פחות טוב היה שכל בני הבית היו חולים בתורנות (דלקת גרון), וגם שישנתי מעט מאוד.

וגם - נראה שלוח השנה ומזג האויר מתואמים להפליא. איך שחלף ה-22 בספטמבר - הסוף הרשמי של הקיץ מבחינה אסטרונומית - הפסיק להיות חם. אז מרגיש מאוד מאוד סתווי. 
לצפיה ב-'שיקולי מצפון, מוסר ודומיהם בצריכה?'
שיקולי מצפון, מוסר ודומיהם בצריכה?
21/09/2016 | 06:33
8
226
סקרנית אם גם אתן שוקלות שיקולי מצפון / מוסר / איכות סביבה כשאתן שוקלות אם לקנות דברים

האם יש חברות מסוימות שאת מוצריהן תבחרו לא לקנות ולא כי איכותם גרועה אלא מסיבות אחרות הקשורות בזהות החברה או סוג המוצרים?

ואם כן - האם אתן מסבירות את זה גם לילדים - אם יש?
לצפיה ב-'חלקיים'
חלקיים
21/09/2016 | 10:13
124
השיקול שלי הוא כללי - אני כמעט לא קונה מוצרים חדשים (ריהוט, מוצרי חשמל, בגדים. אפילו נעליים). זה נכון בעיניי מכל כיוון: אקולוגי, כלכלי, חברתי, סביבתי (מצד שני, אני לא מצטיינת במחזור בכלל). משתדלת לגדל חלק מהירקות בעצמי (זה פשוט כיף ).
את זה אין לי בעיה להסביר לילדים. אני פשוט אומרת את האמת ואת מה שאני מאמינה בו. הם גם מאוד רגילים להעביר חפצים במשפחה/לתרומה ולקבל חפצים משומשים.

אבל, אם אני קונה משהו חדש נדיר שאני טורחת לבדוק איפה, איך וע"י מי הוא יוצר, אלא אם היה סיפור שתפס את תשומת לבי
לצפיה ב-'אצלי זה גם וגם'
אצלי זה גם וגם
21/09/2016 | 19:29
117
גם תמיד מעדיפה לקנות יד שניה (ספרים או חפצים. לבגדים עוד לא הגעתי...), או מעדיפה לתקן במקום לקנות חדש גם כשזה עולה אותו דבר או טיפה יותר [למשל לתקן נעליים/עקבים]

ילדות הבית יודעות את זה היטב כי אני מדברת על זה איתן לא מעט.

בנוסף אני לא קונה מוצרים של "אפל" שהיא בעיני חברה חזירית במיוחד  - ממגוון היבטים.

ואני משתדלת לא לקנות מוצרי מזון באריזות לא מתמחזרות. למשל, יש סוג אחד של ביצים שמוכרים אצלנו באריזות של קלקר  - כזה שלא מתפרק גם אחרי 100 שנה.... בחיים אני לא קונה אותן, ומדי פעם בסופר אני מצלמת את כתובת המייל של שירות הלקוחות שלהם וכותבת להם מייל מתלונן על האריזה האיומה שלהם בגינה אני לא קונה אותן.

בטח יש עוד - זה מה שעולה לי בראש כרגע

מילדותי זכור לי שסבא שלי נהג/העדיף לא לקנות מוצרים מתוצרת גרמניה. זה לא ממש עבר עד אלי. 

אתן מעדיפות לקנות "מתוצרת הארץ"? בארה"ב יש הרבה יצרנים שמציינים בגאווה על מוצריהן שהם מיוצרים בארה"ב

לצפיה ב-'בהחלט כן,'
בהחלט כן,
22/09/2016 | 06:52
97
ויודעת לא תמיד יודעת על מקור המוצר.
אצלינו בבית לא קונים מוצרים מגרמניה, שום דבר.
כן מקפידה תוצרת כחול לבן, אבל מסתבר שגם כאן משתמשים
בעבדים ממרח אסיה. וזה חורה לי מאוד.
לצפיה ב-'כמובן שכן'
כמובן שכן
22/09/2016 | 15:02
114
- משתדלת לא לצרוך מוצרים של חברות שעושות ניסויים בבעלי חיים
- חברות שהתפרסמו כי ניסו לעבוד על הלקוחות או לרמות בצורה ממש לא הוגנת. לדוגמה - מאז פרשת השקרים של תלמה אנחנו מחרימים את הקורנפלקס והמוצרים האחרים שלהם וגם מנסה להחרים את יוניליוור (אם כי קשה). מי ששיקר לי כלקוחה במצח נחושה יענש באובדן הכנסות ולא יראה את הכסף שלי.
-משיקולי איכות סביבה משתדלי למחזר ולרכוש מוצרים מת חדרים וכמובן לנסות לצמצם צריכה במידת האפשר

ברור שהילדים מעורבים בענין מסיבות חינוכיות

לצפיה ב-'המחשבה הראשונה היתה שאין לי ... '
המחשבה הראשונה היתה שאין לי ...
23/09/2016 | 07:59
1
126
כי בדר"כ השיקול בקניות הרגילות הוא כלכלי וכדאיות בשבילי (קונה מוצרים מוזלים לא ממותגים וכד')
אבל,
אנחנו גרים ליד מרכז מסחרי שכונתי ובקרבתנו גם קניון.
אנחנו משתדלים לקנות במרכז המסחרי, אפילו אם המחירים קצת יותר יקרים (ולא תמיד זה כך) כדי לתמוך בסוחרים מול החנויות בקניון.

אין לנו חרמות מיוחדות על מוצרים למעט שקיות חלב של תנובה שהרבה פעמים נזלו לנו ומאז אנחנו קונים של חברות אחרות.
לצפיה ב-'שקיות חלב שנוזלות זה "לא נחשב"'
שקיות חלב שנוזלות זה "לא נחשב"
25/09/2016 | 02:24
66
כי זה מוצר דפוק/פגום, אז לא מסיבות מצפון ועיקרון.

לצערי בסביבתי כבר כמעט לא קיימות חנויות שאינן חנויות רשת. המעט שיש בתחום הזה הם "שווקי איכרים" בסוף השבוע
לצפיה ב-'פה ושם'
פה ושם
23/09/2016 | 17:29
79
משתדלת לקנות ירקות ישירות מהחקלאי (כרגע דרך שוק בוק), למרות שהמחירים קצת יותר גבוהים למרות שהמבחר קצת יותר נמוך.
מעדיפה חנויות מקומיות על פני רשתות ענק (בעיקר בתי קפה ומסעדות), אם הבחירה קיימת (לא תמיד).
מעדיפה לקנות מחנות מקומית במקום להזמין מאזור המרכז (אצלנו זה בענין המזון לכלבה)
לעתים קרובות הבחירה לא קיימת, ואם כן, זה לא יבוא על חשבון האיכות
לצפיה ב-'הצריכה הביתית שלנו '
הצריכה הביתית שלנו
24/09/2016 | 19:56
78
בתקופה האחרונה אני עוברת תהליך של צריכה נכונה, קונה רק מה שבאמת אוכלים ולא מתפתה לקנות דברים שבסוף לא נאכלים כאן. זה קורה במיוחד גם בגלל שבאמת התחלתי לאכול בריא יותר ולצרוך יותר פירות וירקות, משיקולי דיאטה ובריאות.
אני דואגת למחזר מה שממוחזר בחדר האשפה של הבנין למרות שכבר קראתי וראיתי כתבות שטוענות שלא ממש מיישמים את המיחזור שאני עושה. במיוחד כדי שהילדים יראו שאנחנו ממחזרים (למרות שרק אני ממחזרת). דפים תמיד מקבלים הזדמנות שניה  ובצד שלא מודפס מציירים וכד'.
בשנה האחרונה היה לנו חוג באזור ובו חנויות שאינן רשתות, דאגתי אחת לשבוע לרכוש אצלהם דברים שאנחנו צריכים כי קרוב לבית יש לנו מרכז/קניון עם רשתות. החוג נגמר והמקום רחוק מידי מביתנו. בסופר אני משתדלת לגוון ולשנות בצריכה ולעבור לחברות פחות ממותגות. לפעמים זה טעים וממשיכים לצרוך מוצר חלופי אבל לא תמיד זה מצליח. בדרך כלל המוצרים האלה גם זולים הרבה יותר ממותגים למיניהם. 
רהיטים יצא לנו לקנות יד שניה, ספרים גם מידי פעם.

לצפיה ב-'יממה של "פיגועים-בפוטנציה" בארה"ב '
יממה של "פיגועים-בפוטנציה" בארה"ב
19/09/2016 | 05:51
5
146
מסע דקירות בקניון במינסוטה
http://www.cnn.com/2016/09/18/us/minnesota-mall-st...

פיצוץ מטען בשכונת צ'לסי במנהטן שפצע 29
http://www.cnn.com/2016/09/17/us/new-york-explosio...

פיצוץ מטען צינור בניו ג'רסי בסמוך למירוץ של מרינס - למרבה המזל בלי נפגעים כי המירוץ התעכב והתחיל מאוחר מהמתוכנן
http://www.cnn.com/2016/09/17/us/nj-explosive-tras...

המרכאות בכותרת הן כי לעת עתה הרשויות מגדירות את הפיגוע הראשון כ "potential act of terror" את השני כ "intentional act"  (כלומר - אירוע מכוון = לא תאונה) ואת השלישי כ possible act of terror או משהו כזה.

באירועים חברתיים בהם הייתי ביממה האחרונה האירועים הנ"ל - איך שלא רוצים לקרוא להם - כלל לא עלו כנושא לשיחה. זה מאוד שונה מבארץ.

בכל מקרה עצוב ומבאס אותי לפחות.
לצפיה ב-'אני חושבת שנכון לעכשיו, זה רשמי'
אני חושבת שנכון לעכשיו, זה רשמי
19/09/2016 | 15:51
107
לפחות בניו יורק וניו ג׳רזי, אלו פיגועי טירור. היום בבוקר קיבלנו הודעות לטלפון על חשוד שמסתובב חופשי , חמוש ומסוכן מאוד. הוא אחד מאלה שביצע את הפיגועים.... קצת הלחיץ אותי.
דרך אגב, אחותי גרה בצ׳לסי, די קרוב למקום הפיגוע, אבל היתה בבית בזמן הזה (דיברתי איתה רבע שעה לפני הפיצוץ).
גם לי זה מרגיש שמהר מאוד זה עבר לסדר היום. אף אחד לא מדבר על זה פה. החיים ממשיכים כרגיל.
לצפיה ב-'תודה לאל שלא היו נרצחים, אחרת אני מאמינה שהיו מדברים על זה '
תודה לאל שלא היו נרצחים, אחרת אני מאמינה שהיו מדברים על זה
19/09/2016 | 20:38
3
84
יותר .
וכן, בהחלט יש נטייה (לדעתי מכוונת ) קודם כל להגיד שלא מדובר בטרור
(חולה נפש, תקלה בסיר כחלק מקורס בישול וכיוצא בזה ) .

לצפיה ב-'יכול להיות. אולי מכיון שיש כל כך הרבה מקרי רצח ביום בארה"ב'
יכול להיות. אולי מכיון שיש כל כך הרבה מקרי רצח ביום בארה"ב
19/09/2016 | 23:36
2
75
באופן סטטיסטי לאנשים זה פחות "מזיז" או אולי כי זו מדינה גדולה כך שלרוב האנשים זה רחוק מאוד מהם.

עדיין - גם היום - אף אחד מסביבי לא מדבר על זה.

מבחינה פוליטית, אני מניחה שארועי טרור כאלה מחזקים את מעמדו של טראמפ בסקרים.

לצפיה ב-'אני חושבת שגם בארץ, אחרי שנים רבות ומקרי טרור רבים'
אני חושבת שגם בארץ, אחרי שנים רבות ומקרי טרור רבים
20/09/2016 | 07:14
1
75
אנשים שומעים על פיגוע "קטן" יחסית ועוברים מהר מאוד הלאה
והאמת, טוב שכך .
יש מקרים שיותר נוגעים ומזעזעים אבל נראה לי שאם יש תחושה שלא ניתן לעשות דבר
(ונגד מפגעים בודדים נניח עם סכין מטבח לא באמת אפשר לעשות משהו)
אז פשוט גם הטרור הופך להיות חלק מהחיים .
אם מאמינים שיש מה לעשות (לדוגמא להגיב חזרה באיזושהי צורה, לבנות גדר הפרדה )
אז מקבלים את הפיגועים פחות בשלוות נפש.

לצפיה ב-'יכול להיות. אבל ארה"ב אינה כה מורגלת במקרי טרור'
יכול להיות. אבל ארה"ב אינה כה מורגלת במקרי טרור
21/09/2016 | 06:29
52
אבל היא כן מורגלת בכל מיני מקרי רצח איומים שלא על בסיס טרור אז אולי באמת הם מוקהים
איך היה השבוע שלי
16/09/2016 | 08:52
10
20
לצפיה ב-' משהו קטן וטוב'
משהו קטן וטוב
16/09/2016 | 08:53
9
41
לצפיה ב-'ההופעה של תמוז'
ההופעה של תמוז
16/09/2016 | 08:55
4
165
צריך לפרט?

<בגלל שיצאנו להופעה עוד שכשזרחה השמש וחזרנו מאוווווחר לא הספקתי לפתוח את השרשור בזמן. סליחה>
לצפיה ב-'הו - וואו '
הו - וואו
18/09/2016 | 00:05
95
נשמע מעולה! ספרי יותר! זו רק הופעת איחוד אחד או שזו תהיה שרשרת הופעות?
לצפיה ב-'איך לא נפגשנו?'
איך לא נפגשנו?
18/09/2016 | 14:07
2
114
האמת שהתאכזבתי, שלום חנוך הציג רף כל כך גבוה בהתחלה שלא היה להם סיכוי.
לצפיה ב-' כנראה כי אנחנו היינו על הדשא בצד ימין '
כנראה כי אנחנו היינו על הדשא בצד ימין
18/09/2016 | 23:27
1
99
אם הייתי יודעת מראש ששלום חנוך יהיה מופע החימום- אולי לא הייתי קונה כרטיס כי הוא לא מהזמרים האהובים עלי, אבל אין ספק שהוא נתן הופעה ענקית, מלאת אנרגיה וסוחפת ושיש לו רפרטואר של שירים .....
שבין המופעים רק דברנו על זה שהלוואי עלינו לזוז ככה בגילו......
האיחוד עצמו היה מעניין כי ראו על הבמה בעיקר שניים.
הארט וידאו או איך שקוראים לקליפים שהיו על המסכים היו נהדרים.
נשארתי עם חשק לראות הופעה של אריאל זילבר......
לצפיה ב-'אל תפספסי! היינו עם הילדים, שזילבר הוא אהוב נפשם, בהופעה'
אל תפספסי! היינו עם הילדים, שזילבר הוא אהוב נפשם, בהופעה
19/09/2016 | 08:31
107
בזאפה תל אביב והיה סוחף ומרקיד ומרגש עד מאד. לא אמיתי האיש הזה
לצפיה ב-'המדליה של ענבל פיזרו'
המדליה של ענבל פיזרו
16/09/2016 | 09:03
156
סוף סוף הודעה שהיה כיף לשמוע בחדשות הבוקר!
כבוד 
לצפיה ב-'חזרתי הביתה '
חזרתי הביתה
18/09/2016 | 00:12
2
172
זו הפיסגה של השבוע. 

חוץ מזה לא להיט.

לוקח לי יותר זמן משחשבתי להתאושש משתי מגה-טיסות + 8 ימים עמוסים ביניהן + 13 שעות הפרשי זמנים. ובינתיים אני רטנונית כמו שלא הייתי מימי - כנראה שהגוף שלי מתמרד.

וגם חזרתי להתעמל אחרי כמעט 6 שבועות הפסקה (נקע משבית ואז נסיעת עבודה) והמצב קטסטרופה. לא ייאמן כמה אפשר להידרדר ב-6 שבועות.
לצפיה ב-'ברוכה החוזרת! '
ברוכה החוזרת!
18/09/2016 | 22:48
1
101
מתוך השרשורים אני מבינה שנסעת למזרח הרחוק ..... 13 שעות הפרש זמן זה לגמרי לא קל ל"סידור".... <היו תקופות בצבא שהייתי עושה שבעות של משמרות לילה ואח"כ בבית בקושי הייתי נרדמת>

לצפיה ב-'אכן. קוריאה ויפן '
אכן. קוריאה ויפן
19/09/2016 | 04:01
19
לצפיה ב-'אחרי שהתפתח דיון ארוך אני מעדכנת '
אחרי שהתפתח דיון ארוך אני מעדכנת
15/09/2016 | 11:01
8
325
בסופש האחרון היה מפגש משפחתי, הגיסה ואני שוב דברנו על נושא הילדים כרגיל, שאלתי איך הולך לילדה בכיתה לאור הקשיים ששיתפה אותי בשיחתנו האחרונה. לצערי, עדיין קשה ואף מחריף .

אמרתי לה שחשבתי על הדברים שאמרה לי בשיחה הקודמת שלנו, ושאולי כדאי לשתף אחד מאנשי המקצוע שהיא נפגשת איתם בכך שהילדה "לא יודעת לקרא את התמונה החברתית" בכיתה, ושאולי זה גם משהו שיעזור לאבחן ולסייע במה שעובר עליה. 

תגובתה היתה שאכן לילדה יש "בעיות רגשיות" כהגדרתה, ושהיא חושבת לטפל בזה.
שיתפתי אותה גם שכשאני מתלבטת אם התנהגות מסוימת של ילדיי נראית לי לא תואמת לגילם או כל דבר שנראה לי חריג מזוית ראייה שלי, אני מתייעצת עם יועצת ביה"ס ופעם אחת גם התייעצנו עם הפסיכולוגית של הגן ושזה מאד תרם לנו.

מבחינתי עשיתי את שלי. הפניתי את תשומת לבה למה שנראה לי חריג לגיל הילדה, וזה עבר בדרכי נועם. הרגשתי שהשיחה ממשיכה כרגיל, ללא אנטגוניזם (גם באמת לא היה על מה, הכל נאמר בצורה באמת עדינה), ובשיתוף הדדי. לי זה מספיק.
תודה לכולן 
לצפיה ב-'שמחה שעבר בקלות '
שמחה שעבר בקלות
15/09/2016 | 15:52
1
139
נשמע שעשית טוב בלהאיר לה רעיון שאולי לא חשבה עליו.

מקווה שהיא תצליח לאתר את מקור הקשיים של הילדה - מה שהם לא יהיו. לא פשוט להיות ילד...
לצפיה ב-'תודה. ואכן ממש לא פשוט להיות ילד/ה....'
תודה. ואכן ממש לא פשוט להיות ילד/ה....
16/09/2016 | 08:31
28
לצפיה ב-'כל הכבוד לך.'
כל הכבוד לך.
16/09/2016 | 09:36
3
125
אם היא מאתרת בעיות רגשיות, גם היא אמורה להעזר באנשי המקצוע.
אני מקוה שאם אכן זה כך--ימליצו לה על הנחית הורים.
ולצורך זה אני אוהבת מאוד את ההחיה בשיטת אדלר,
לא זול אבל כדאי. וחשוב שילכו כזוג.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
17/09/2016 | 22:56
2
83
אני לא ממש אופטימית כי לפי השיחות שלי היא ממוקדת בדברים אחרים.
מבחינתי עשיתי מה שיכולתי וזה להציף, כמובן שלא אדחף ליותר מזה כי יש גבול.
מקווה שהילדה אכן תקבל את הטיפול המתאים.
לצפיה ב-'לטעמי, לא משנה'
לטעמי, לא משנה
17/09/2016 | 23:55
1
91
במה היא ממוקדת, 
עצם העובדה שהיא מודעת לבעיתיות, אם תפנה לאנשי מקצוע,
הם אמורים לעלות על הבעיה "האמיתית".
הרי גם את במקצועך אינך מאבחנת--נראה לך,
אולי באמת יש ענינים אחרים שגורמים להתנהגות הזו.
אבל, בכל מקרה האחריות לא שלך. את עשית כמיטב יכולתך.
ושוב אומר לך,  כל הכבוד!
לצפיה ב-'תודה '
תודה
18/09/2016 | 08:58
5
לצפיה ב-'נקרא שפעלת ואמרת לה דברים מתוך הלב '
נקרא שפעלת ואמרת לה דברים מתוך הלב
18/09/2016 | 23:30
1
60
ושכך הם התקבלו.
כל הכבוד לך על היוזמה והדאגה !
<במשפחתולוגיה שלי, אני לא יודעת אם אני הייתי עושה את זה, אולי אני אפילו מעדיפה את הידיעה שהדבר עשוי לעשות לי רגשות אשמה של "חבל שלא אמרתי" מאשר להגיד מילה לא נכונה>
לצפיה ב-''
26/09/2016 | 16:22
1
לצפיה ב-'מטעמים ואנטי-מטעמים מרחבי הארץ והעולם'
מטעמים ואנטי-מטעמים מרחבי הארץ והעולם
12/09/2016 | 07:04
28
158
כחלק מנסיעתי השבוע, יצא לי לטעום כמה מאכלים שווים מאוד (וכמה שווים פחות) באסיה.

חלקם בזכות טיפים מחברים מקומיים.... עוד מעט אפרט, כשאחזור למחשב.

אשמח לשמוע גם מכן איזה מאכלים שווים, ואיזה נפילות קולינריות יצא לכן לחוות בעולם. המלצות על מסעדות/דוכני רחוב מופלאים גם "הולך"

לצפיה ב-'Zunda - מבוטא כמו "בוכטה" נגיד'
Zunda - מבוטא כמו "בוכטה" נגיד
12/09/2016 | 07:08
151
מדובר במילק שייק וניל יפאני על בסיס וניל + אדמאמה (פולי סויה ירוקים - כמו המתאבן במסעדות סושי)

טעים להפליא - יאמי!! (ומתקתק - לא מלוח כמו אדמאמה במסעדות)

מומלץ בחום
לצפיה ב-'Shirasu <לא משהו...>'
Shirasu <לא משהו...>
12/09/2016 | 12:44
7
182
דגיגונים/תינוקות של סרדינים. כזה:

נחשב מעדן גדול - גם נא וגם מבושל. אפעס כנראה לא בשבילי..... [אם כי לפחות זה נטול גלוטן]
לצפיה ב-'התיאור של בייבי סרדינים עוד היה מזמין '
התיאור של בייבי סרדינים עוד היה מזמין
12/09/2016 | 20:21
110
אבל התמונה כבר ממש לא ......
לצפיה ב-'דווקא זה ממש מעדן בעיני'
דווקא זה ממש מעדן בעיני
14/09/2016 | 09:17
5
106
מערבבת עם אורז לבן, ולא מפסיקה לאכול עד שנגמר.
לצפיה ב-'את מכינה כזה לבד?'
את מכינה כזה לבד?
14/09/2016 | 10:42
4
86
איך? ורק מהסקרנות - איפה את קונה את חומר הגלם?
לצפיה ב-'אם הייתי יודעת איפה לקנות את חומר הגלם,'
אם הייתי יודעת איפה לקנות את חומר הגלם,
14/09/2016 | 10:48
3
104
הייתי עושה לבד.
אני קונה, כשאני ביפן. זה אחד הדברים שאני מתגעגעת אליהם במיוחד.  
לא שחסרות לי סיבות לרצות לנסוע ליפן
לצפיה ב-'אני איתך לגמרי. יפן '
אני איתך לגמרי. יפן
14/09/2016 | 10:55
2
103
"אין" עליה. אהובתי הנצחית...

עד כדי כך שפעם למדתי יפאנית במשך סמסטר [תודו שזה מעיד על נכונות לקשר...]. 
לצפיה ב-'למדתי, אבל שכחתי הכל.'
למדתי, אבל שכחתי הכל.
14/09/2016 | 11:15
1
105
זה מה שקורה כשלא דואגים לרענן את השפה. אני עוד אחזור לזה, אני די בטוחה.
את האהבה הצלחנו להעביר הלאה. בן ה18 מעביר את זמנו לפני הגיוס בשינון קאנג'י.
עלה לו רעיון להמיר את הטיול שאחרי השיחרור בלימוד יפנית ביפן. מסתבר שיש מבחן מטעם שגרירות יפן בישראל, שאם מצליחים בו, מקבלים מלגת לימודים לשנה ביפן. אני מקווה בשבילו שיצליח. יהיה לי תירוץ מצוין לבוא לבקר.
לצפיה ב-' מחזיקה אצבעות בשבילו ובשבילך'
מחזיקה אצבעות בשבילו ובשבילך
14/09/2016 | 17:53
68
שנת לימודים ביפן נשמעת נפלאה. כמובן ש*חובה* ביקור הורים
לצפיה ב-'חוץ מהקפה בארה"ב ואיטריות שקופות- ג'ליות במרק בתיאלנד '
חוץ מהקפה בארה"ב ואיטריות שקופות- ג'ליות במרק בתיאלנד
13/09/2016 | 23:08
1
137
לא זכורים לי באופן ברור אנטי מטעמים 
זה כנראה כי אין לי אומץ לנסות ...  ומצד שני מאוד אהבתי המבורגרים ברחוב בבוליביה מה שמראה שאני לא באמת אנינת טעם באוכל .....
לצפיה ב-'אולי את פשוט לא מפונקת באוכל'
אולי את פשוט לא מפונקת באוכל
14/09/2016 | 10:44
82
אני מחזיקה מעצמי לא מפונקת באוכל. האוכל בטירונות אפילו היה בסדר בשבילי
לצפיה ב-'"ברד" יפאני - Kaki gori (יותר טעים ממש שזה נשמע)'
"ברד" יפאני - Kaki gori (יותר טעים ממש שזה נשמע)
14/09/2016 | 10:41
1
92
 מדובר בקינוח יפאני. מגיע כקערה מלאה של פתיתים קלילים ולא דבוקים של קרח - ממש כאילו שלג/גשם קפוא שבדיוק ירד מהשמיים, כשכל פתית לעצמו

אני בחרתי בטעם "חלב" מה שאמר שעל ערימת השלג הזו פוזר בנדיבות חלב מתוק/משומר (כזה מהסוג שפעם היה מגיע בשפופרת כשהיינו ילדים ומשמש לאפייה)

מערבבים את החלב המשומר/מתוק עם השלג ולא מצליחים להפסיק לטרוף עד שזה נעלם....

לצפיה ב-'מצד שני גלידה בטעם שעועית אדומה זה פחות משהו....'
מצד שני גלידה בטעם שעועית אדומה זה פחות משהו....
14/09/2016 | 10:42
77
ואפילו גלידה בטעם תה ירוק לא עושה לי את זה
לצפיה ב-'כל מיני כרובים/ירקות/שעועית מותססים fermented '
כל מיני כרובים/ירקות/שעועית מותססים fermented
14/09/2016 | 10:51
82
נפוץ מאוד בקוריאה ויפאן וטעם של בלעכס בעיני 

מהסוג שגורם לחפש מפית נייר בייאוש כדי שיהיה לאיפה להוציא את זה מהפה...
לצפיה ב-'Root beer'
Root beer
14/09/2016 | 22:21
2
105
המשקה הכי אמריקאי, לא מסוגלת לשתות, נוראי לטעמי

לצפיה ב-'אוי - אכן. טעם של קוקטייל בין קולה ומשחת שיניים....'
אוי - אכן. טעם של קוקטייל בין קולה ומשחת שיניים....
15/09/2016 | 15:50
63
ויש גם משהו שנקרא float, שזה רוט ביר ועליו צפה גלידה וניל. זה בכלל משלים את המראה/טעם כי הגלידה וניל נראית כמו משחת שיניים 

טעמתי רוט ביר פעם אחד בתור ילדה - ולא עוד.
לצפיה ב-'אוי זה נורא '
אוי זה נורא
16/09/2016 | 11:27
43
פעם בארה"ב משום מה חשבתי שזה בירה שחורה. ולא הבנתי מה הביאו לי!! זה פשוט לא בליע. 
לצפיה ב-'ארוחת בוקר יפנית מסורתית'
ארוחת בוקר יפנית מסורתית
15/09/2016 | 11:22
10
141
שמבוססת על "עוגות" אורז ותה ירוק לא ממותק. זוועה.
לצפיה ב-'אוי, שתיתי פעם תה ירוק מוקצף באיזה טקס תה יפני.'
אוי, שתיתי פעם תה ירוק מוקצף באיזה טקס תה יפני.
15/09/2016 | 11:53
99
בלעעעעע...
לצפיה ב-'ארוחת בוקר יפנית מסורתית-'
ארוחת בוקר יפנית מסורתית-
15/09/2016 | 14:41
7
220
תאווה לחיך-

לצפיה ב-'הוי הזוועה'
הוי הזוועה
15/09/2016 | 14:51
3
134
אני כל כך אוהבת ארוחות בוקר, זו הארוחה העיקרית שלי ביום וזה היה מלון ממש נחמד, איזה נפילה זה היה... אכזבה כזו...
לצפיה ב-'גם אני אוהבת ארוחות בוקר.'
גם אני אוהבת ארוחות בוקר.
15/09/2016 | 15:03
2
132
המלון בטוקיו היה בסדר גמור, אבל ארוחות הבוקר- חלום.
היתה במלון שלוחה של מסעדה נחשבת מאוד מקיוטו, והארוחה היתה בסטנדרטים הגבוהים ביותר.
בוקר אחד ניסינו את ארוחת הבוקר במסעדה של האוכל המערבי, והיה ממש נורא.
אולי צריך מזל בבחירת המלון, ואולי את לא ממש אוהבת אוכל יפני.
לצפיה ב-'אני מאוד אוהבת אוכל יפני'
אני מאוד אוהבת אוכל יפני
15/09/2016 | 17:10
1
106
לפחות את רובו
אבל לא מסוגלת לפתוח את הבוקר עם טעמים כאלה
לצפיה ב-'גרנו שם פעם שנה שלמה, והתרגלנו.'
גרנו שם פעם שנה שלמה, והתרגלנו.
15/09/2016 | 18:14
22
לצפיה ב-'למי שעוד לא היתה ביפן, בבקשה תסבירי מה רואים ....'
למי שעוד לא היתה ביפן, בבקשה תסבירי מה רואים ....
18/09/2016 | 23:33
2
98
חוץ מהאורז לא זיהיתי כלום ....
לצפיה ב-'יש כמה דברים בסיסיים, שיחזרו על עצמם'
יש כמה דברים בסיסיים, שיחזרו על עצמם
19/09/2016 | 08:39
1
85
כל בוקר.
האורז, שקל לזהות.
מרק מיסו, בקערה העגולה האדומה, צפות בו אצות, וגם כמה כופתאות. הכופתאות הן תוספת של השף, ובדרך כלל מוצאים במרק בנוסף לאצות כמה פטריות ופרוסות גזר. 
בצלחת הלבנה, שנראית כמו עלה, יש טופו עם רוטב סויה, צנון, ווסאבי חריף.
בצלחת העלה הצהוב יש מלבן חביתה, עם כמה תוספות לטעם. אצות וחמוצים בטעם חמוץ/מתוק.
מכאן המנות משתנות כל יום.
בצלחת הצהבהבה ירקרקה יש דג מאודה, בצק מאודה ופרוסה מצנון יפני.
בכוס הלבנה יש ירקות מאודים.
בצלוחית המרובעת, חמוצים.
בצלחת העגולה עם המכסה ירקות ובצקניות מבושלים במרק.
בעטיפת הנייר, מלבני נורי, בשביל האורז.
כמובן, גם ספל תה ירוק בפינת המגש. אין ארוחה  בלעדיו.
תמונה מבוקר אחר, היתה שונה במקצת. 
לצפיה ב-'תודה על הפירוט, למדתי '
תודה על הפירוט, למדתי
20/09/2016 | 20:06
41
ירקות מאודים לארוחת בוקר - זה קונספט שצריך להתרגל אליו.....
לצפיה ב-'על טעם ועל ריח... '
על טעם ועל ריח...
15/09/2016 | 15:48
126
במלון שבו שהיתי היו שתי מסעדות נפרדות לארוחת בוקר - אחד מערבית ואחד יפאנית. לצערי חששתי שכל האוכל היפאני יכיל רוטב סויה (= מכיל חיטה/גלוטן) ולכן לא זכיתי לשפוט את ארוחת הבוקר היפאנית לכאן או לכאן

מה גם שהסבירו לי שם שהיא מגיעה בקופסת בנטו - ולא כמזנון חופשי שבו אפשר לבחור מה רוצים. ובתור מאותגרת אוכל - אני תמיד מעדיפה מזנון חופשי.
לצפיה ב-'מחפשת משתתפות למחקר חדשני בתסמונת קדם וסתית חמורה'
מחפשת משתתפות למחקר חדשני בתסמונת קדם וסתית חמורה
13/09/2016 | 11:58
42
מדוכאת ועצבנית לפני הווסת? סובלת מתנודות במצב הרוח? יש לך חברה שחווה זאת?
אני עובדת במרכז הרפואי תל אביב, איכילוב ואנחנו עורכות מחקר, בו אנחנו מנסות לעזור לנשים הלוקות בתסמונת קדם וסתית חמורה. המחקר מציע טיפול חדשני, ללא תרופות, בגרייה מוחית מגנטית עמוקה (dtms), ובודק את יעילותו בטיפול בתסמינים הנפשיים המופיעים בימים שלפני קבלת הווסת. לפרטים את מוזמנת ליצור עימי קשר במייל maayanmol@gmail.com או בטלפון 03-6973685.
שבוע מצוין!
מעיין

לצפיה ב-'הבחירות בארה"ב '
הבחירות בארה"ב
10/09/2016 | 16:50
38
175
טירוף הבחירות בארה"ב בעיצומו

סקרנית אם יש לכן הגיגים או רגשות חזקים בנוגע למועמד או המועמדת העיקריים, ע"ע ההילרי והדונלד.

אם מסתכלים על חצי הכוס המלאה, הם גורמים לפוליטיקה בארץ בהשוואה להיראות לא נוראית מדי - לא?
לצפיה ב-'שום דבר לא יכול לגרום לפוליטיקה בארץ להראות רע יותר'
שום דבר לא יכול לגרום לפוליטיקה בארץ להראות רע יותר
10/09/2016 | 17:50
7
177
למעשה מאז ההפיכה ע״י רצח ראש ממשלה יישרנו קו עם רפובליקות נידחות ומאז - עד כמה שהדבר נשמע בלתי אפשרי -המצב רק מדרדר.
מאוד מקווה שהרפובליקנים יתפסו את עצמם, ימחלו על כבודם ופשוט לא יצביעו הפעם.
לצפיה ב-'מסכימה עם כל מילה'
מסכימה עם כל מילה
10/09/2016 | 21:09
1
161
אם כי רפובליקנים רבים יצביעו להילרי לדעתי, כולל נשיאים לשעבר. ברברה בוש אמרה שהיא לא מבינה איך מישהו יכול להצביע לטראמפ. לא נורא, נקווה שזה ילמד אותם לקח במקום לעסוק כל הזמן בפלגנות ולהגיד לא על כל דבר שאובמה עשה אפילו אם בעצם הם מסכימים, כי האמריקאים לא מעריכים את זה. בישראל כמובן טראמפ היה לוקח בהליכה.
לצפיה ב-'פלגנות? '
פלגנות?
11/09/2016 | 15:15
87
לצפיה ב-'בארה"ב נרצחו יותר נשיאים מבישראל'
בארה"ב נרצחו יותר נשיאים מבישראל
11/09/2016 | 15:10
102
ונשיא בארה"ב = ראש ממשלה בישראל מבחינה מעשית. 

אז אם רציחות פוליטיות חשובות לדירוג, ארה"ב גם היא לא יוצאת להיט בדירוג.
לצפיה ב-'ארה"ב (רצח קנדי) היא רפובליקה נידחת לדעתך?'
ארה"ב (רצח קנדי) היא רפובליקה נידחת לדעתך?
12/09/2016 | 08:30
3
18
לצפיה ב-'רצח קנדי לא התרחש על רקע הסתה פרועה. ידוע לך אחרת?'
רצח קנדי לא התרחש על רקע הסתה פרועה. ידוע לך אחרת?
12/09/2016 | 15:45
2
15
לצפיה ב-'כי רצח סתם בשביל הכיף זה יותר הגיוני?'
כי רצח סתם בשביל הכיף זה יותר הגיוני?
13/09/2016 | 11:41
1
15
לצפיה ב-'דברנו על פוליטיקה. גם רצח של פשוטי העם מזעזע בעיני'
דברנו על פוליטיקה. גם רצח של פשוטי העם מזעזע בעיני
19/09/2016 | 11:58
2
לצפיה ב-'אחרי שראיתי את הסדרה "המתמחה" חשבתי שטראמפ איש '
אחרי שראיתי את הסדרה "המתמחה" חשבתי שטראמפ איש
10/09/2016 | 23:42
16
176
מאוד מיוחד.
אבל אני עדיין לא מבינה מי חשב ללהק אותו לנשיא. זה תפקיד שמרגיש לא מתאים ....
מצד שני הילרי- יש בה משהו שמרגיש לי לא ישר, היא לא משדרת לי אמינות (והאיש שלצידה עוד מוריד יותר את החיבה אליה, לפחות לי).

מבין שניהם, אני לא יודעת במי הייתי בוחרת 
לצפיה ב-'אני אולי צינית מידי אבל אני לא מצפה לאמינות מוחלטת '
אני אולי צינית מידי אבל אני לא מצפה לאמינות מוחלטת
11/09/2016 | 04:11
14
136
מפוליטיקאים. התפקיד שלהם דורש מהם לשקר או להגיד רק חלק מהאמת או להסתיר דברים. זה מה שנדרש מהם כדי לעשות את עבודתם. מבחינתי השאלה היא האם הדברים שיעשו המועמדים יהיו בכיוון הנכון. טראמפ שקרן פתולוגי ומבחינה זאת הוא פוליטיקאי מלידה (כנראה), אבל מצד שני הוא מיזוגן, גזען, שחי מלפלג אנשים ולזרות שנאה ופחד ולהסית קבוצות שונות אחת מול השניה. אני בחיים לא אבין אנשים שיצביעו אליו. הם לחלוטין לא בעלי אותה מערכת ערכים שלי יש ואם אי פעם הילדים שלי יהיו בעלי אחוז אחד מהערכים שלו אני אתאכזב מהם מאוד. ואני גם לא מבינה את היהודים והישראלים שמשלבים יד אחת עם נאצים ומצביעים בעדו. לדעתי, אם אתה וניאו נאצים מחזיקים באותה עמדה, אז הגיע הזמן לבחון את כל החלטות החיים שלך ואת כל הרגעים שהובילו אותך לשפל הזה.
לצפיה ב-'תומכי דאעש (שהם סוג חדש של נאצים) יעדיפו תמיד בימינו '
תומכי דאעש (שהם סוג חדש של נאצים) יעדיפו תמיד בימינו
11/09/2016 | 06:54
4
113
לבחור בשמאל .
וגם אם זה נראה לך מופרך, אז השמאל למשל באירופה מסתמך על קולות
המוסלמים למרות שהוא יודע שבתוכם יש קיצוניים ו"ניאו נאצים" אבל מדובר בקולות
בטוחים עבורו לכן השמאל האירופי למשל יהיה מוכן לסכן את מדינתו כדי לזכות בקולות
האלה.
וגם בארץ, ממש לא מפליא שכל שלטון מוסלמי קיצוני יעדיף תמיד שממשלת
שמאל תיבחר - וזה גם אומר דרשני אבל לא אצפה ממי שרואה את המציאות בצורה
כה חד מימידית וסטטית שאי פעם תשנה את דעתה .

לצפיה ב-'הימנים הם עם זיכרון סלקטיבי מאוד'
הימנים הם עם זיכרון סלקטיבי מאוד
11/09/2016 | 20:36
3
81
כמו שג'וליאני אמר שבימיו ניו יורק היתה הכי בטוחה אי פעם ולא היה בה בכלל טרור (מלבד אירוע קטן לפני 15 שנה בדיוק, אבל כנראה זה פרח מזכרונו), הימנים הסהרוריים שוכחים שמי שהרג את בין לאדן זה אובמה כשהילרי קלינטון יושבת לצידו. הימין טוב בלקשקש אבל כשצריך לעשות משהו באמת, הם נכשלים פעם אחר פעם.
לצפיה ב-'ברור לגמרי שראש עיר דמוקרטי היה עוצר בגופו את המטוסים '
ברור לגמרי שראש עיר דמוקרטי היה עוצר בגופו את המטוסים
11/09/2016 | 23:05
2
74
ומשכין שלום עולמי -אובמה ממש התקדם לעבר מטרת השלום העולמי הרי .
לגבי ג'וליאני -
"תחת הנהגתו את העיר, ירדו מעשי הפשיעה הכללית ב-57%, מקרי הרצח ב-65% והעיר אף הוכרה על ידי ה-FBI כעיר הגדולה הבטוחה ביותר בארצות הברית ".

לצפיה ב-'וגם מתו אלפי אנשים בפעולת הטרור הגדולה אי פעם'
וגם מתו אלפי אנשים בפעולת הטרור הגדולה אי פעם
12/09/2016 | 00:22
1
17
לצפיה ב-'וזה קשור לנשיא הרפובליקני ??? '
וזה קשור לנשיא הרפובליקני ???
12/09/2016 | 00:24
12
לצפיה ב-'ואני גם לא כלך כך מבינה את ההתלהבות הגדולה של הדמוקרטים '
ואני גם לא כלך כך מבינה את ההתלהבות הגדולה של הדמוקרטים
11/09/2016 | 07:03
8
135
אחרי שלטון אובמה.
נשיא שקידם איראן גרעינית, תוך הסתרה של פרטי ההסכם מהקונגרס וויתורים מפליגים .
נשיא שבתקופתו קם דעאש, בתקופתו מדינות ערב התמוטטו אחת אחרי השנייה
ומדינות ערב מתונות יחסית איבדו את האימון בארה"ב (וכמובן שגם המדינות הלא מתונות לא באמת בעד ארה"ב אז ההפסד הוא כפול)
וכתוצאה מכך - גם אירופה בשלבי התמוטטות (פיגועים, חוסר ביטחון, פגיעה באיכות החיים ופגיעה כלכלית ותיירותית עקיפה) .
אבל הוא דמוקרטי אז למרות שהוא הרס את העולם נבחר בו שוב .

לצפיה ב-'ואם נמשיך רגע לאירופה, שם פשוט הכל יותר בולט '
ואם נמשיך רגע לאירופה, שם פשוט הכל יותר בולט
11/09/2016 | 07:44
4
105
יהודי עם כיפה או סממן יהודי כיום לא יכול להסתובב באירופה באיזורים עם רוב מוסלמי.
האם זוהי לא התנהגות נאצית כלפי יהודים ?
ומי נותן אשרות כניסה בהמונים לפליטים שאח"כ מפלים ותוקפים - השמאל
ומי אומר "טוב, זה בגלל הכיבוש" (התוקפנות כלפי יהודים באירופה) - שוב השמאל
למרות שאם יהודי היה מפלה מוסלמי בגלל תוקפנות המוסלמים בעולם מיד היה מכונה נאצי.

לצפיה ב-'יפה שאת מביאה את אירופה כדוגמה, ממש משעשע'
יפה שאת מביאה את אירופה כדוגמה, ממש משעשע
11/09/2016 | 20:41
3
82
ניצולי השואה עוד מסתובבים ביננו, ניצולי הימין הפאשיסטי שסחף את אירופה. אירופה המושלמת והנאורה שלך ששרפה מיליוני יהודים. העולם הנאור והאירופאי שסגר את הדלתות בפני הפליטים היהודים.
הידעת? מוסלמים הם רוב הקורבנות של דאעש ורוב המטרות שלהם. דאעש רצחו יותר מוסלמים מאשר כל דת אחרת. אבל תחזרי על השואה, למה לא, תסגרי את הדלתות, ואז תשאלי למה לא פתחו אותן ליהודים...
לא מבינה את זה, אפילו לא חלפו מאה שנה וכבר אנשים שוכחים וסולחים. שואה? רצח עם? יאללה, אבל כיף בברלין, אוסטריה גם מעניינת, ופולין מאוד פופולרית השנה לטיולים שמעתי. אבל מוסלמים? מה יגידו עלינו ספרי ההיסטוריה?
לצפיה ב-'זה נכון שהשואה התרחשה באירופה, אבל מאז חלה כזאת התקדמות '
זה נכון שהשואה התרחשה באירופה, אבל מאז חלה כזאת התקדמות
11/09/2016 | 22:45
2
62
שחלקם עברו בקיצוניות לצד השני .
ואני לא ממעריצי אירופה, הכיף בברלין שמור יותר לשמאלנים...
בכל מקרה גם שמאלן קיצוני אמור להסכים שיש גבול לכמות פליטים מוסלמים
שאפשר לקבל - ואם מדינות ערב ומדינות באפריקה קורסות - אירופה היא לא הפתרון
היחידי, וזכויות הפליטים (למרות שהם מוסלמים) לא עולות על זכויות הנוצרים והיהודים
באירופה- שזכאים להסתובב בביטחון בארצם, וכרגע זה ממש לא המצב.
היהודים אחרי השואה - היו מעטים והוכיחו השתלבות חיובית במדינות אירופה טרם השואה כך שזה לא מקור השוואה מדויק.
ונקודה נוספת, אם מסתכלים על הריבוי הטבעי השלילי באירופה לעומת הריבוי הטבעי החיובי המוסלמי  - אירופה כמו שאת מכירה אותה יכולה בהחלט להשתנות (שיעורי ההגירה רק עולים בינתיים) .
אבל בוודאי לא יפריע לך בעתיד לבקר בארץ אירופאית לשעבר בעלת רוב ערבי...

לגבי ספרי ההיסטוריה- יכול להיות שניני הנינים של האירופאים הנוצרים יכתבו מחדש את ספרי ההיסטוריה ויחשבו לעצמם  - מה עבר לסבא שלי בראש ????
איך נבצר מבינתם שמקום שבו יהודים לא יכולים ללמוד להתפלל ולחיות  ללא הגנה של שומרי ראש הוא לא מקום בטוח גם לנוצרים .

לצפיה ב-'והתשובה לגבי מה עבר לסבא שלי בראש : '
והתשובה לגבי מה עבר לסבא שלי בראש :
11/09/2016 | 22:52
64
רעיונות השמאל מתרסקים פעם אחרי פעם ומתפוצצים (תרתי) משמע לאנשים בפרצוף,
אבל הנואשות לזכות שוב בשלטון כל כך גדולה - והמהגרים הרי יצביעו שמאל
אז נכניס עוד כמויות של מהגרים שיהוו קולות בטוחים - הרי זאת הדרך היחידה
בסופו של דבר של השמאל להישאר בשלטון אחרי שרוב העם מבין איך הוליכו אותו שולל
(בעזרתה האדיבה של התקשורת כמובן) .
לצפיה ב-'וחכה ותראה מה יהיה בארה"ב של טראמפ, שמחבק את ה- KKK'
וחכה ותראה מה יהיה בארה"ב של טראמפ, שמחבק את ה- KKK
12/09/2016 | 00:13
59
ואת כל האנטישמים וכולם מצהירים שהוא הולך לממש את החזון שלהם. נראה כמה כיף יהיה ליהודים שם.
לצפיה ב-'מילה אחת - בוש. '
מילה אחת - בוש.
11/09/2016 | 20:44
2
82
בוש יצא למלחמת סתם וגרר את הכלכלה האמריקאית לבור עמוק. הוא נכשל קשות אבל בכישלון שלו הצמיח את דאעש. הכשלון של בוש היה כל כך טראומטי לאמריקאים שהוא פסל כל אפשרות של תקיפה של אירן. ובמילא עד שאובמה עלה לשילטון תקיפה של המתקנים הגרעיניים באירן היתה מאוחרת מידי. כי בוש הרפובליקאי לא עשה כלום. נתן לאירן להמשיך ובקושי הטיל עליהם סנקציות, לא היה אכפת לו מכל הנושא. על הגרעין האירני אפשר לכתוב שהוא מתנה לאירנים מבוש. אגב, זה שכל גורמי הצבא והמודיעין הישראלים בעד ההסכם עם אירן שמעת, או שאת זה הביביתון לא סיקר? כי הספין של אירן נכשל, תזכירי לי מה הספין הנוכחי של ביבי?
לצפיה ב-'אני לא יודעת מה היה קורה לו היה נבחר נשיא רפובליקאי אחרי בוש'
אני לא יודעת מה היה קורה לו היה נבחר נשיא רפובליקאי אחרי בוש
11/09/2016 | 23:13
1
52
אבל אנחנו כן יודעים מה קרה כשנבחר נשיא דמוקרטי.
וכל דיבורי ה"אביב הערבי" הובילו לפריחת הטרור ולא לפריחת הדמוקרטיה
ומאוד ייתכן שזה לא היה קורה בתקופת נשיא רפובילקני (כולל התוצאה העקיפה
של הגעת הפליטים לאירופה ) .

לצפיה ב-'בואי נראה, היה את בוש הרפובליקני.'
בואי נראה, היה את בוש הרפובליקני.
12/09/2016 | 00:17
52
היה בשלטון שמונה שנים. קיבלנו את מתקפת הטרור הרצחנית אי פעם, שתי מלחמות סתם בלי שום הצלחה ובלי שום מטרה שפוררו את כל האזור והובילו לטרור עולמי, התמוטטות הכלכלה העולמית ושוק הנדל"ן בארה"ב, משבר כלכלי עמוק בארה"ב. הממממ..... לא תודה!
לצפיה ב-'האמת היא שיש מועמדת שלישית ונדמה לי שאולי רביעי'
האמת היא שיש מועמדת שלישית ונדמה לי שאולי רביעי
11/09/2016 | 15:18
101
 ג'יל סטיין מתמודדת מטעם מפלגת הירוקים - http://www.jill2016.com/about

ונדמה לי שקראתי שיש עוד איזה גבר שרץ - לא זוכרת בדיוק

לא אומרת שיש למי מהם סיכוי.... אלא רק שבאופן טכני יש אפשרות הצבעה אחת נוספת לפחות.
לצפיה ב-'מעניין שאף אחת לא הזכירה את מצבה הבריאותי הרעוע של הילארי'
מעניין שאף אחת לא הזכירה את מצבה הבריאותי הרעוע של הילארי
11/09/2016 | 20:08
9
142
שסובלת מהתקפים ועזרה דיי צמודה מכיוון שיכולה להתמוטט כל רגע
אז נכון שטראמפ לא מועמד ראוי, אבל היי לפחות הוא מצליח לעמוד על הרגליים
ולהשלים משפט בלי מזרק צמוד .
לצפיה ב-'טראמפ הודיע שיפסיק את הסיוע הבטחוני למדינות העולם'
טראמפ הודיע שיפסיק את הסיוע הבטחוני למדינות העולם
11/09/2016 | 20:45
8
119
בהצלחה לצה"ל בלי הכסף שלו...
לצפיה ב-'נכון אז עדיף לבחור בנשיאה שמתעלפת בטקס ולא יכולה לסיים נאום'
נכון אז עדיף לבחור בנשיאה שמתעלפת בטקס ולא יכולה לסיים נאום
11/09/2016 | 22:47
7
142
ממש מביך ומראה כמה המפלגה הדמוקרטית נואשת וגם מזלזלת בבוחריה
שהיא ממשיכה להריץ לבחירות אישה חולה .
לצפיה ב-'היא אומנם מעומדת לנשיאות, אבל עדיין אנושית.'
היא אומנם מעומדת לנשיאות, אבל עדיין אנושית.
12/09/2016 | 02:16
135
לא נכנסת לעניינים הפוליטיים כי אני לא מבינה גדולה בזה אבל היא עדיין בן אדם.
לצפיה ב-'אם היתה לה דלקת ריאות זה לא עושה אותה חולה כרונית'
אם היתה לה דלקת ריאות זה לא עושה אותה חולה כרונית
13/09/2016 | 22:10
5
95
או לא מסוגלת להנהיג. מבחינה רפואית זה לא הגיוני.
הבעיה העיקרית שלה שהיא לא אמרה אמת ופגעה מאד באמינות שלה.
גם השיקולים שלה להסתיר את המחלה בדלקת ריאות היו מוטעים, אין ספק.
אני לא חושבת שיש לנו שביב מידע רלוונטי על בריאותו של טראמפ.

אגב, אם הילרי היתה גבר אף אחד לא היה מאשים אותו בחולשה, זה סוג של שוביניזם שרואה את האישה כחלשה ולא מסוגלת להנהיג.
לצפיה ב-'האם זאת באמת דלקת ריאות?או רק סיפור כיסוי ????'
האם זאת באמת דלקת ריאות?או רק סיפור כיסוי ????
13/09/2016 | 23:02
1
89
זאת שאלה פרובוקטיבית, אני לא באמת שואלת.....

כי השאלה העקרונית היא : האם נבחרי ציבור צריכים להראות לנו את הגיליון הרפואי שלהם או של בני משפחתם כדי להבחר ו/או להזים שמועות.
איפה הגבול שבין זכות הציבור לדעת לצנעת הפרט.

לצפיה ב-'לא חייבים לדעת כל פרט קטן, '
לא חייבים לדעת כל פרט קטן,
16/09/2016 | 09:08
43
אבל כן אם יש בעיה רצינית .

אני ראיתי סרטונים שבהם הילרי משתעלת ולא מצליחה לנאום עוד בשנת 2008
(חתיכת דלקת ריאות ) היא עברה מספר התקפים מצולמים שבהם לא שלטה בעוויתות פניה
ונראה שהיא ממש זקוקה לתמיכה (במספר סרטונים שונים) כשהיא עומדת אחרת היא בסכנת התעלפות, כמו כן צמוד אליה אדם עם מזרק .
זה לא נראה כמו משהו פשוט...
לצפיה ב-'האמת שלא חשבתי שיש לה דלקת ריאות, '
האמת שלא חשבתי שיש לה דלקת ריאות,
14/09/2016 | 10:41
1
90
כי אם באמת היא רק הייתה נדבקת בדלקת ריאות אז ברור שזה מצב זמני.
לדעתי יכול מאוד להיות שיש לה איזושהי בעיה נוירולוגית

ברור שהיא רק עדיין בנאדם, רק לא בטוח שהיא האדם הראוי להנהיג את ארה"ב .
לצפיה ב-'ובגלל זה כתבתי שזה זלזול בבוחרים, ממש לא הייתי כותבת את זה '
ובגלל זה כתבתי שזה זלזול בבוחרים, ממש לא הייתי כותבת את זה
14/09/2016 | 10:51
58
על גבר או אישה שחלו בדלקת ריאות שמן הסתם זה לא מעיד על כלום
ובטח לא על חולשה אלא על אנושיות
לצפיה ב-'מעניין הכיוון שזה אולי סוג של שוביניזם. לא חשבתי על זה. אבל'
מעניין הכיוון שזה אולי סוג של שוביניזם. לא חשבתי על זה. אבל
14/09/2016 | 10:47
74
נדמה לי שכשרונלד רייגן רץ בפעם השניה גם היו טענות שהוא לא כשיר רפואיות כי הוא זקן מדי ועל כן יכולותיו הקוגניטיביות לא טובות מספיק. זה די דומה - זה סוג של טענה רפואית נגדו  - לא? והוא גבר - אז שוביניזם זה לא היה.
לצפיה ב-' שנשנה כיוון? או נעצור את הדיון? '
שנשנה כיוון? או נעצור את הדיון?
12/09/2016 | 01:38
2
182
חשבתי שיהיה מעניין לשמוע דיעות על המירוץ, בעיקר מפרספקטיבה של מי שמסתכלת עליו מישראל.

לא ציפיתי לשרשור שינאה והתקפות אישיות, עם זילות במונחים איומים כמו נאצים ושואה .
לצפיה ב-'שאלת שאלה פוליטית, מה חשבת שיקרה? '
שאלת שאלה פוליטית, מה חשבת שיקרה?
13/09/2016 | 03:42
1
136
אולי תכף תשאלי שאלות על התנחלויות בעד ונגד או ברית מילה בעד ונגד...
מצד שני, אפשר תמיד לדבר על מזג האוויר, אם את לא רוצה שיהיו אשכרה דיונים בפורום. בעמוד הזה יש הודעות עדיין מלפני כמעט חודש, אבל זה הפורום שלך וכמובן את רשאית ואמורה לנהל אותו כראות עיניך.
אצלנו היה מזג אוויר ממש טוב היום בבוקר אבל אז נהיה חם ולח ומגעיל. לפחות מחר אמור להתקרר. מקווה שזה מספיק לא פרובוקטיבי.
לצפיה ב-''
13/09/2016 | 06:03
113
ואת תמיד מוזמנת לפתוח שרשור
לצפיה ב-'חשיבות החוגים '
חשיבות החוגים
10/09/2016 | 23:36
8
295
אני משתדלת שהילדים שלי ילכו לחוגים. הם הולכים לחוגים המתקיימים בבית הספר אחרי שעות הלימודים (בזמן הצהרון) כך שאחרי הצהרים כשאני אוספת אותם אנחנו חופשיים.
אני עצמי הולכת לחוג כדורשת. פעם בשבוע בערב. זה מפגש חברתי, ספורטיבי ויציאה משגרת ערב רגילה. 

השבוע באחד העיתונים, קראתי באחד המוספים הכלכליים סיכום עצות שנתנו למשפחות שונות על מנת לצאת מהחובות/ מינוס בבנק. 
לאחת מהמשפחות יעצו לקצץ בחוג הספורט של האמא כדי לחסוך. ההצעה הזאת קוממה אותי. נכון שחוג ספורט זה לא דבר הכרחי, אבל נפש בריאה בגוף בריא ולמה דווקא על חשבון האמא?
אני חושבת שאם גם הילד וגם האמא הולכים לחוג, החוג של האמא יותר חשוב.
האם אצלכם חוגים הם חלק משגרה? האם לכן יש חוג? הגזמתי בקביעות?
לצפיה ב-'יש כמה נושאים בדבריך כאן,'
יש כמה נושאים בדבריך כאן,
11/09/2016 | 08:51
161
1)חשיבות החוגים--(לכל אחד מבני המשפחה)
2)האם אני בחוג?
3)ה"}דרישה" מהאם לקצץ דוקא בחוג (ספורט)שלה.
אענה--
1 ו-2)חוג חשוב כמו כל העשרה שניתנת לאדם, ויש בכך למידה/הנאה/חברה
   וכל מה שציינת. ואומר שאני טרחתי מאוד עבור חוגים לילדי, כי חשבתי
   שזה מועיל ותורם להם. אני כשהם היו קטנים לא השתתפתי בשום חוג.
  היום כפנסיונרית, אני נמצאת בכמה וכמה קורסים/חוגים ונהנית גם מהענין
  וגם מהחברות.

3)הדרישה כדי לותר על החוג של האמא--אומר כמה דברים, ראשית--הרי
   זו איננה החלטה של מי שמנחה את הקיצוצים. זו החלטה משפחתית.
   כנראה, שהם החליטה שהיא מותרת. כי במציאות אני כאמא תמיד מותרת
  על שלי בשביל המשפחה--זה חינוך/השקפת עולם וכד',
  חבל שלא היה שם אף אחד שא ניסה לנוט קצת אחרת, אבל אולי זה כ"כ מובן
  מאליו שלא שמים לב בכלל.
  אנחנו אמורות לחולל את השינוי--הלואי שיקרה.

לצפיה ב-'אני לא חושבת שהגזמת'
אני לא חושבת שהגזמת
11/09/2016 | 10:07
138
אני חושבת שאם מקצצים בחוגים צריך לקצץ לכולם. למה דווקא לאמא? 
תלוי בני כמה הילדים אבל בגילאים הנמוכים יש כל-כך הרבה תחליפים שאפשר למצוא לחוגים אם צריך עדיף לקצץ בהם לעומת חוג של אמא שגורם לה להרגיש שהיא עושה משהו לטובת עצמה. לדעתי זה חשוב לא פחות.
אני בשומרי משקל אם זה נקרא חוג. ולא הייתי מוותרת על החוג הזה. בשבילי זה לחלוטין בילוי אחת לשבוע. יציאה מהבית בשביל משהו שהוא רק בשביל עצמי. 
אצלנו החוגים הם אחה"צ וגוזלים מצד אחד המון זמן אבל מצד שני כולם הולכים אצלנו לחוגים ואם אפשר אז למה לא. אני מגבילה לחוג אחד לילד, הבן שלי היה רוצה יותר אבל אז מתי יהיו לו חיי חברה ומתי יפגוש חברים? הגדולה אמנם לא ממש בחוג אבל הולכת לשיעור פרטי אחת לשבוע.
זה גוזל המון שעות אחה"צ מבחינתי ובחורף זה בהחלט פתרון אבל בקיץ כשאפשר לרדת לגינה או סתם לארח חברים זה בהחלט תופס לנו זמן רב במיוחד שכל חוג הוא פעמיים בשבוע.

לצפיה ב-'אל תקחי את זה אישית '
אל תקחי את זה אישית
11/09/2016 | 11:50
1
153
יכול להיות שהחוג של האמא היה יקר יותר, למשל.
יכול להיות שהייתה סיבה מיוחדת שהילד יילך לחוג הספורט.
אני חושבת שבאותה מידה שזה לא נכון באופן גורף שהחוג של הילד חשוב יותר מהחוג של האמא, זה גם לא נכון באופן גורף שהחוג של האמא חשוב יותר מהחוג של הילד.
לצפיה ב-'אין חשוב יותר חשוב פחות-'
אין חשוב יותר חשוב פחות-
11/09/2016 | 13:22
114
יש החלטות תקציביות וסדרי עדיפויות של כל משפחה ומשפחה...
אני לא הולכת לפעילות חוגית. אין לי זמן ורצון לזה.
הילדים הגדולים הולכים פעמיים בשבוע לחוג. הקטנטונת עוד לא:)

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

לצפיה ב-'אני איתך '
אני איתך
11/09/2016 | 15:31
120
גם אני בעד "האמא ראשונה" <וזה אחד הדברים שחיבב עלי את הפורום הזה, שבהגדרה הוא "אנחנו מתמקדות בנו">

במוספים הכלכליים כתובות הרבה שטויות - לא הייתי לוקחת קשה. תמיד אני מופתעת איך הם מתיימרים לתת עצות שיוציאו אנשים המרויחים שכר מינימום מהמינוס + יאפשרו להם לקנות דירת השקעה בנוסף לדירת המגורים שלהם. נראה לי חלומות באספמיה.

יש לי חוג פילטס. לצערי זה הדבר היחיד שאני מצליחה לעשות עבור עצמי. והוא כיף גדול [בעיקר אחרי שהשיעור נגמר - לא במהלכו... ]
לצפיה ב-'הצידוק היחידי יכול להיות מנוי או תשלום לחוג שהיא לא הולכת אל'
הצידוק היחידי יכול להיות מנוי או תשלום לחוג שהיא לא הולכת אל
11/09/2016 | 23:18
115
אליו....
אם נסתמך על מה שהילדים מקבלים בחינוך פורמאלי - אבוי לנו....
לגבי מה יותר חשוב - כל מקרה לגופו.
אני מניחה שהייתי מוותרת על חוג שלי לפני שהייתי מונעת חוג מהילדים.
לצפיה ב-'יש רצוי ויש מצוי '
יש רצוי ויש מצוי
12/09/2016 | 02:19
148
אני הייתי מאוד שמחה להמשיך בתחביב שלי אבל הוא יקר מאוד וכרגע יש דברים שקודמים וחשובים יותר ולכן אני זו שבחרה להפסיק את החוג הזה.
זה לא אומר שזה על חשבוני, זה לא אומר שלא אחזור לזה- זה רק אומר שכרגע לא מתאימה לנו הוצאה כזו.

כל משפחה ומה שמתאים לה
לצפיה ב-'אימא יותר חשובה מילד?'
אימא יותר חשובה מילד?
24/09/2016 | 02:04
15
איך היה השבוע שלי
08/09/2016 | 21:14
11
19
משהו קטן וטוב
08/09/2016 | 21:16
2
40
לצפיה ב-'בסימן המזרח הרחוק '
בסימן המזרח הרחוק
09/09/2016 | 08:38
157
נסיעת עבודה ארוכה - קצת ארוכה מדי - מעייף גם בשבילי וגם בשביל בני ביתי המחזיקים את החזית הביתית בכוחות עצמם.

מהצד המשהו טוב: רוב היפאנים שפגשתי מעריכים מאוד מאוד את מדינת ישראל ואזרחיה  - אז נחמד לשמוע.
לצפיה ב-'הבכור חזר מרוצה מפעילות של בית ספר והודה שהיה לו כיף'
הבכור חזר מרוצה מפעילות של בית ספר והודה שהיה לו כיף
10/09/2016 | 09:32
123
הודאה כזאת פשוט לא שכיחה וטריוויאלית  

לצפיה ב-'קבלתי הודעה בעבודה '
קבלתי הודעה בעבודה
10/09/2016 | 09:26
2
204
שהיה קשה לי להבין אותה בהתחלה. ההודעה היתה קצת עמומה ועם מידע חסר (ועוד לא ברור לי אם זה נעשה בטעות או בכוונה).
בסופו של יום התברר כי קבלתי תחום ספציפי לעסוק בו ולקדם אותו (נגיד אם מדובר בתיקי גרושים, להתמקצע בגירושים של זוגות מאוד עשירים).
נראה שהג'וב החדש לא יקדם אותי מקצועית (אולי אפילו הפוך בכך שינתק לי קשרי עבודה קיימים), אבל המהלך אמור להוריד ממני ממשית את העומס הלא סביר של העבודות שיש לי (ואולי יהיו פחות נקודות חיכוך עם הבוס שלי).
בינתיים, יש מצב של מילים לחוד ומציאות לחוד - מתעלמים מהחלק של להוריד לי את העומס. והשגרה ממשיכה. 

השבוע נגמר בכך שאתמול קבלתי הודעה עצובה מאחותי. אני מקווה שנוכל להפגש היום כדי לעודד ולהתעודד.

לצפיה ב-'אולי את יכולה "ליצור" את הקטע של המציאות?'
אולי את יכולה "ליצור" את הקטע של המציאות?
10/09/2016 | 16:54
1
126
כלומר - לזרוק  על כל הדברים שאמרו לך שמורידים ממך ובתכלס לא הורידו (כלומר לא לענות למיילים, להתעלם, לא לבצע וכו') וכשיתחילו להתרעם על למה את לא מבצעת לומר: "מה? הרי זה כבר לא באחריותי העניין הזה"
לצפיה ב-'הייתי שמחה לעשות את זה אבל אני פשוט לא מסוגלת....'
הייתי שמחה לעשות את זה אבל אני פשוט לא מסוגלת....
10/09/2016 | 23:20
98
אנשים מחכים לתשובות ומכירים אותי כמי שאמורה לתת מענה.
וזה לא מתאים לי לא לענות. בנוסף, התעלמות מהם לא תביא כבוד למשרד.....
אבל כנראה לא תהיה לי ברירה ולהציב עובדות - להציב ערמות של תיקים לבוס שלי על השולחן שיחליט למי הוא מעביר.....

לצפיה ב-'שבוע עמוס ומתיש'
שבוע עמוס ומתיש
11/09/2016 | 10:55
4
94
ובסופו יומיים של מנוחה במיטה. אולי סוג של וירוס ואולי סתם מכל העומס של השבוע האחרון אבל בשישבת עשיתי הפסקה והחלטתי לנוח. לפרגן לעצמי בקצת שעות שינה.
לצפיה ב-'שעות שינה זה מעולה '
שעות שינה זה מעולה
12/09/2016 | 01:42
3
75
כולי קנאה. ובהזדמנות זו אקבול על כך שאין ברשימת האימוג'ים אייקון של שינה תחת הקטיגוריה של "תחביבים".

זו קטיגוריה ארוכה עם המון אימוג'ים שחצי מהם אני בכלל לא מבינה (DC? פוכדור? Marvel? מה אלה בכלל?) אבל אין שינה
לצפיה ב-''
12/09/2016 | 07:27
4
לצפיה ב-''
12/09/2016 | 07:27
1
4
לצפיה ב-'אה . תודה'
אה . תודה
12/09/2016 | 12:16
53
רואים שחסרות לי שעות שינה....
לצפיה ב-'נשים ותחבורה ציבורית '
נשים ותחבורה ציבורית
05/09/2016 | 22:18
8
239
לצפיה ב-'קראתי בעניין'
קראתי בעניין
06/09/2016 | 03:36
7
161
הזדהיתי לא מעט דווקא עם התגובות - שציינו למשל איך נהגים מקפיאים את הטמפרטורה כדי שתתאים להעדפות הטמפ' של גברים, את הנושא של הטרדות מיניות, ואת העבודה שגברים יותר מנשים רואים ברכב פרטי סמל סטטוס. גם הנושא של מקום לשים תיק לנשים הוא נכון.

לא נראה לי שהייתי רוצה לרכב על אופניים עם שמלה גם אם זה אפשרי....אבל אולי זה חשוב לדתיות שלא לובשות מכנסיים אז מבינה.

קצת הופתעתי מגודל ההבדל שהכתבה מזהה בין גברים לנשים 16 שנים אל תוך המאה ה-21.....  נשים יוצאות לסידורים "עם ילד" אבל גברים (בהנחה שמדובר באבות לילדים) לא? 

על כל פנים - אולי מנכל"ית משרד התחבורה הראשונה בהיסטוריה תרים את הכפפה...
לצפיה ב-'המאמר מציג גישה חדשנית'
המאמר מציג גישה חדשנית
06/09/2016 | 06:24
4
150
בהסתכלות על שירות לפי צרכים והפעם הגדיל לעשות לפי צרכי נשים,
האמת שבתוך העיר אני מתניידת בעיקר ברכב פרטי.
התחבורה הציבורית בחיפה הפכה להיות בלתי שמישה--
מאז המטרונית. הרבה חלקים בעיר היא לא מגיעה,
והקשר בינה לאוטובוסים קשה.
ואם צריך לנסע ממקום מגורי למשל להרצאות בשכונה אחרת צריך לעבור
בין שני אוטובוסים. בעיקר מאריך ומטרטר.
בבינעירוני לצרכי נוחה הרכבת. גם חוסכת פקקים.
נכון שלמגדר הנשי אין מענה, אבל גם לא למבוגרים,אין נוחות.
ואין מספיק מושבים. גם לא במטרונית.

לצפיה ב-'המטרונית מראש נועדה להסיע נוסעים בעמידה'
המטרונית מראש נועדה להסיע נוסעים בעמידה
06/09/2016 | 21:21
3
131
גם המרחק בין התחנות של הקווים העירוניים לתחנות המטרונית - רחוק מידי בעיני.
ככה זה כשלמתכנני התחבורה הציבורית יש רכב מהעבודה......

לצפיה ב-'וואוו באמת?'
וואוו באמת?
07/09/2016 | 10:49
2
101
המטרונית יועדה להסיע נוסעים בעמידה?
היא הרי מחברת בין חוף הכרמל ללב המפרץ, שזו נסיעה כמעט של חצי שעה.
ושתיהן ממשיכות לקריות.
אחת מביאה מרמב"ם לקריות.
באמת זו אופציה לעמוד את כל זה? מוזר .
ואם זה מה שתוכנן--אז באמת למתכננים אין שום ידע על צרכי נוסעים.

לצפיה ב-'תשובות שקבלתי- שאלו נחשבות נסיעות עירוניות ועל כן '
תשובות שקבלתי- שאלו נחשבות נסיעות עירוניות ועל כן
07/09/2016 | 18:15
1
97
הגיוני שיעמדו בהן. וגם באירופה עומדים בנסיעות קצרות כאלו....

אם לא ברור מהכתוב התשובות  אותי.

לצפיה ב-'היה ברור והכעיס'
היה ברור והכעיס
07/09/2016 | 19:35
80
כי לא מדובר בנסיעות באמת קצרות.
ולכן הכעיס עוד יותר.
לצפיה ב-'אני מופתעת מחלק מהדברים שמיוחסים ל"נשים" ולא ל"משפחה"/ילדים'
אני מופתעת מחלק מהדברים שמיוחסים ל"נשים" ולא ל"משפחה"/ילדים
06/09/2016 | 07:08
140
בחודש שעבר העלה חבר מועצה ביישוב שאני גרה בו את הצורך להעלות את תדירות האוטובוסים ביישוב בשעות הצהריים, כשהתלמידים חוזרים מבית הספר התיכון והאוטובוסים עוברים לידו, ודווקא אז התדירות נמוכה. זה צורך של תלמידים וכך הוא הציג זאת. בכתבה לוקחים את זה לכיוון של צורך "של נשים". (אולי כי הם מתייחסים יותר לגיל הרך שבו אין לילד אפשרות לנסוע לבד באוטובוס, ומתעלמים מתלמידי תיכון. בכל אופן בעיניי מדובר בצורך בסיסי בראש ובראשונה של ילדים ושל משפחה). 
לצפיה ב-'אם רואים גברים באוטובוסים, אלו בעיקר אנשים מבוגרים'
אם רואים גברים באוטובוסים, אלו בעיקר אנשים מבוגרים
06/09/2016 | 21:27
115
לדעתי, אין ויכוח כי רוב המשתמשים באוטובוסים משוייכים לשכבות החלשות:
מבוגרים, נוער ונשים.
הייתי שמחה לנסוע לעבודה בתחבורה ציבורית בימים שאין לי צורך ברכב, אבל הבעיה היא לא רק בתדירות אלא גם באמינות לוחות הזמנים ומשך הנסיעה.
נסיעה של 15 דקות ברכב אורכת 40 דקות באוטובוס.... לא ישאר לי זמן להיות במשרד ולעבוד אם זה יום שאני מפזרת ואוספת את הילדים.... 
לצפיה ב-'שאלת "מה *אתן* הייתן עושות?" '
שאלת "מה *אתן* הייתן עושות?"
03/09/2016 | 14:58
45
816
הבת של גיסתי בכיתה ד', ומאז ומתמיד נראתה לי "קצת שונה" מבחינה בין אישית. פעם אחת אפילו זרקתי לבן זוגי (שזו הבת של אחיו) שנראה לי שהיא צריכה אבחון, אבל לא אמרתי כמובן דבר להוריה.
השבוע גיסתי דיברה איתי, סיפרה לי על הקשיים של הבת בכיתה, אבל לא משהו שכבר לא שמעתי בעבר, כלומר...
המשך>>
הבת של גיסתי בכיתה ד', ומאז ומתמיד נראתה לי "קצת שונה" מבחינה בין אישית. פעם אחת אפילו זרקתי לבן זוגי (שזו הבת של אחיו) שנראה לי שהיא צריכה אבחון, אבל לא אמרתי כמובן דבר להוריה.
השבוע גיסתי דיברה איתי, סיפרה לי על הקשיים של הבת בכיתה, אבל לא משהו שכבר לא שמעתי בעבר, כלומר בעיות חברתיות בכיתה זה לא משהו כזה חריג, לצערי. מה שכן הדליק לי נורה אדומה זה שהיא הגדירה אותה כ"לא קוראת את המציאות החברתית". זה הסתדר לי עם זה שהרבה פעמים היא נראית לי "בעולם משלה", לא בצורה קיצונית, אבל קצת מנותקת וכאילו לא מזהה התנהגויות של הסובבים אותה, ובהתאם ההתנהגות שלה נראית לי לא קשורה לגילה.

השאלה היא אם הייתן אומרות משהו לאמא? הילדה מאובחנת עם הפרעות קשב וריכוז, והאמא בהחלט עם אצבע על הדופק. אני לא מרגישה בנוח לומר משהו, לא רוצה להעמיד במצב לא נעים. מצד שני, אולי הילדה כן צריכה לעבור אבחון ואולי תוכל לקבל טיפול מסויים, שיקל עליה בחיים.
בקיצור, מה הייתן עושות?

אגב, כבר קרה לי עם חברה דבר דומה בעבר. שמתי לב שכשהבן שלה בא אלינו, ההתנהגות שלו שונה מההתנהגות של הבן שלי, והם בני אותו גיל. בשלב מסוים היא סיפרה לי שהוא עובר אבחונים שונים, ובסוף אובחן אספרגר. הבן השני שלה נראה לי בדיוק אותו הדבר, אבל לא אמרתי כלום, כי במקרה הזה אני מניחה שהיא כבר שמה/תשים לב מהר יותר.
תודה מראש לעונות 
לצפיה ב-'נו - אז איך עבר היום הראשון של שנת הלימודים? '
נו - אז איך עבר היום הראשון של שנת הלימודים?
01/09/2016 | 17:30
10
75
אצלנו היא החלה ביום שני השבוע.

מרגישה קצת אשמה כי כל ההורים רצו עם הילדים לבית ספר עם מצלמות ושלחו לי שלל תמונות של הילדות שלי עם הילדים שלהם בשערי בית הספר צוהלים. ואני בכלל לא הייתי שם

רמבו הלך איתן קצת אבל היה צריך להמשיך לעבודה לפני שהגיע הצלצול

אשר על כן קיבלתי נזיפה בבית (ממנו, לא מהילדות) על איזה הורים מזניכים אנחנו

לא זכור לי שכשהייתי ילדה ההורים שלי באו איתי לבית ספר ביום הראשון של שנת הלימודים כדי לצלם - וגדלתי בסדר....  [להדגיש - זה בית ספר שהן בו כבר כמה שנים - הן לא חדשות שם]
לצפיה ב-'תמונת מחזור ברשת'
תמונת מחזור ברשת
01/09/2016 | 17:47
1
200
ובאותו עניין - היה עוד הוכחה שהישן לצידי צדק ואני אמא מזניחה

הורים בישראל הם כה משקיעים שהם יצרו תמונת מחזור ברשת

האמת - כיף להציץ בה. הילדים נראים בה כאלה חמודים ומגוונים. אפשר ללחוץ כל פעם כדי להוסיף עוד תמונות.
לצפיה ב-'מי רוצה לשים תמונות של הילדים ברשת '
מי רוצה לשים תמונות של הילדים ברשת
01/09/2016 | 18:40
35
לצפיה ב-'מתוך שלושה ילדים רק אחד הסכים להצטלם וגם לא ליד הגן '
מתוך שלושה ילדים רק אחד הסכים להצטלם וגם לא ליד הגן
01/09/2016 | 18:36
116
לשם הוא נכנס ושכח שבאתי איתו....
השני, ליד בית ספר, ברח פנימה אפילו לפני שהספקתי לתת נשיקה
והגדול יצא לפני מהבית, אז היתה פרידה בבית.
בקיצור, גם לנו אין תמונות מה - 1 בספטמבר השנה. ולדעתי זה לא סממן להזנחה אלא לשפיות ונורמליות .

לצפיה ב-'מסתבר שבבית ספר של הגדול מלמדים בשיטת 2 שיעורים רצופים'
מסתבר שבבית ספר של הגדול מלמדים בשיטת 2 שיעורים רצופים
01/09/2016 | 18:39
131
ז"א שעה ועשרים כל שיעור.

באופן משונה גם שיעורי ספורט נלמדים באופן זה.
לדעתי זה ממש חוטא למטרה - כל הרעיון זה שהם יזוזו פעמיים בשבוע, לא?
לצפיה ב-'אז מה תגידי עלי, מזניחה שכמוני, ששלחתי את הילדים בהסעה...'
אז מה תגידי עלי, מזניחה שכמוני, ששלחתי את הילדים בהסעה...
01/09/2016 | 19:50
1
163
יום ראשון או לא, בשבע ועשרים כל השלושה שולחו מהבית אחר כבוד לתחנת האוטובוס. להגנתי יאמר שהיחידה מילדי הבית שמתחילה מסגרת חדשה היא האמצעית, שעולה לחטיבת הביניים, וביה"ס שלה נמצא בקצה השני של היישוב, כך שאין סיכוי שהייתי מסיעה אותה לשם.
לצפיה ב-'הייתי אומרת שאת גורמת לי להרגיש נורמלית - אז '
הייתי אומרת שאת גורמת לי להרגיש נורמלית - אז
04/09/2016 | 23:10
83
אחר כך היתה כתבה ב- YNET שמתלוננת על מאות הלייקים שאמורים לעשות לכל מי שמכירים שהעלה את תמונות הילדים ביום הראשון לשנת הלימודים

שמחה שהצליחו למצוא דופי בהתנהגות ההורים שתמיד גורמים לי להיראות מזניחה
לצפיה ב-'יש תמונה ליד הבית'
יש תמונה ליד הבית
01/09/2016 | 22:17
121
גם אני לא מלווה לביה"ס כדי לצלם, חוץ מאשר בכיתה א.
הילדון יצא מהבית בשבע וחצי.  אפילו לא חיכה לטרמפ.

לצפיה ב-'עלינו לכיתה א''
עלינו לכיתה א'
04/09/2016 | 09:32
2
124
היה יום מרגש מאוד.
הגדולה לא הסכימה להצטלם כמובן אבל הקטן הצטלם המון.
הרווחתי עוד יום "חופש". יום הלימודים נגמר ב-12. לא הספקתי יותר מידי בזמן הזה.
לצפיה ב-'מזל טוב!'
מזל טוב!
05/09/2016 | 09:06
1
61
זה באמת קצת מבאס הגיל הזה שהם מתחילים להתבייש מהמצלמה.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
06/09/2016 | 06:57
5
לצפיה ב-' איך היה השבוע שלי'
איך היה השבוע שלי
01/09/2016 | 20:22
10
18
משהו קטן וטוב
01/09/2016 | 20:23
6
20
לצפיה ב-'ביקור במוזאוני חיפה'
ביקור במוזאוני חיפה
02/09/2016 | 10:12
4
148
חלק מהמוזאונים בחיפה, הם מוזאוני חדר וחצי, מבני מגורים שנתרמו לעירייה, כך שהיינו תוך שעתיים בשניים.
בראשון (טיקוטין) הילדים לא כ"כ התלהבו. בשני (מאנה כץ) היו יותר מוצגים לדבר עליהם והיתה חוויה נחמדה.

<חוץ מטיולים וכדורגל, הרגשתי שצריך להכניס קצת תרבות בחופש >

לצפיה ב-'חבל שלא שאלת,'
חבל שלא שאלת,
02/09/2016 | 14:58
3
158
יש גם מוזיאון חיפה, שיש בופעילות עם ילדים.
ויש את הטכנודע--שזה מקום מדהים לילדים--
הגם שכניסה לא זולה--אבל בהחלט שווה.
יש גם בקסטרא ויטרינות עם אומנות של בובות בכל מיני נושאים.

להתראות בחיפה. אשמח לארח.

לצפיה ב-' הטכנו דע נקרא היום מדעטק והוא אכן מאד מומלץ'
הטכנו דע נקרא היום מדעטק והוא אכן מאד מומלץ
02/09/2016 | 21:25
27
לצפיה ב-'בכוונה הלכנו למוזאונים הקטנים '
בכוונה הלכנו למוזאונים הקטנים
03/09/2016 | 09:57
1
118
את המדעטק אנחנו מכירים ופחדנו שלאור סוף החופש הגדול הוא יהיה עמוס.
במוזאונים הקטנים היינו לבד!

תודה על ההזמנה אבל אנחנו חיפאים
לצפיה ב-'דוקא הימים האחרונים'
דוקא הימים האחרונים
03/09/2016 | 20:26
93
של החופשה הסתמנו כימים נהדרים בחוץ,
מעט תיירים ומבלים, היינו בצימר בצפון, והסתובבנו גם
בדרכים ו"בכל מיני"..... והיה הכל רגוע ונעים.

וסתם מענין אם אנחנו שכנות
לצפיה ב-'חופש בבית עם הילדים וחזרה לשגרה היה כייף וטוב שנגמר '
חופש בבית עם הילדים וחזרה לשגרה היה כייף וטוב שנגמר
04/09/2016 | 09:06
46
ביליתי המון עם הילדים, נפגשנו עם חברות וחברים והיה ממש כייף.
בנוסף נפגשתי עם המורה של הקטן לבד והוא נפגש איתה ועם חברים מהגן. ביום חמישי עלינו לכיתה א' והיה מרגש מאוד.
היום חזרתי לעבודה ולשגרה, קשה, אבל עם כל הכייף שהיה עם הילדים בבית שמחה שחזרנו לשגרה.
לצפיה ב-'שבוע עמוס בטירוף - הכנת הכיתה שלי'
שבוע עמוס בטירוף - הכנת הכיתה שלי
02/09/2016 | 22:23
168
זה לא היה פשוט כי פילוסופת העיצוב שלי ושל המורה השני לא ממש תואמות אבל מצאנו בסוף את הדרך לעצב בצורה שתתאים לנו ומתחילים לראות כיתה של ממש

עבדתי שעות מטורפות ממש משמונה בבוקר עד חמש-שש כדי שזה יקרה- לא הכי אידיאלי עם הטיפולים, אבל זה מה יש

קיבלנו כמה בשורות משמחות מכמה אנשים סביבנו אז זה עשה את הסופשבוע הארוך שצפוי לנו הרבה יותר נעים ומיוחד

לצפיה ב-'אבא של חבר טוב נפטר '
אבא של חבר טוב נפטר
04/09/2016 | 09:03
21
לצפיה ב-'בסימן חזרה לשגרה'
בסימן חזרה לשגרה
04/09/2016 | 23:22
68
נגמר הקיץ. זהו....

כבר קריר בלילה ובבוקר. חזר הטירוף בעבודה (מקלידה מנסיעת עבודה).  

חזר בית הספר ועימו שלל טפסיו הבלתי נגמרים ועשרות דפים שקוראים להורים להתנדב (נגיד להתנדב לעזור בהפסקה בין 11-12 בבוקר...). הילדות שלי, ה"מוזנחות", כבר יודעות להעיף את הדפים האלה ישר לסל המחזור

בקיצור - שגרתי
לצפיה ב-'הקריירה בגלגול הבא'
הקריירה בגלגול הבא
31/08/2016 | 08:03
12
217
נניח שאתן מתוכננות לחזור לכדור הארץ בגלגול עתידי עם קריירה אחרת לגמרי. מה שאתן רוצות - שרביט קסמים... (כוכבת קולנוע א-לה אנג'לינה ז'ולי גם הולך - כישורים ונתונים יינתנו ביחד עם בחירת המקצוע)

אפשר גם שתי קריירות... אבל זה חייב להיות משהו *שונה* מהעיסוק הנוכחי שלכן.

במה תבחרו? ולמה דווקא בזה? ובעצם למה לא בחרתן בזה גם בגלגול הנוכחי?

שאלת בונוס: איזה תפקיד/מקצוע תחלקו לישן לצדכן? (הוא בא גם לגלגול הבא)
לצפיה ב-'יש סיפור קצר , מז'אנר המדע הבדיוני'
יש סיפור קצר , מז'אנר המדע הבדיוני
31/08/2016 | 15:01
3
155
בדיוק על הנושא הזה.
לצערי אינני זוכרת את שם הספר או הסיפור
אבל העלילה בקויים כלליים וממה שאני זוכרת - גבר שעובר גלגולי חיים שונים , החל מהתקופה הקדמונית וכלה בעתיד ובכל גלגול חיים הוא מוצא את עצמו עובד במשהו שקשור לסירות . נניח סירת דיג במאה הראשונה לספירה ויכטה עתידנית במאה ה 25 .
זוכרת שהספר היה מאד חמוד ומשעשע והרעיון שלו היה שאי אפשר ממש לברוח מהייעוד שלך או משהו בסגנון זה :)
לצפיה ב-'אני קצת מאמינה שיש "ייעוד" '
אני קצת מאמינה שיש "ייעוד"
02/09/2016 | 07:27
2
96
שמגיע כמעט מהדי אנ איי - מהמשפחה בה גדלנו וכו'

ניהלתי פעם שיחה מעניינת עם אדם שהיה פרופסור באוניברסיטה שבה אביו גם היה פרופסור (אותה פקולטה אבל תחומי מחקר שונים)

בסביבות גיל 35 הוא עבר לאקדמיה אחרי קריירה קצרה אך מזהירה שלא היתה אקדמית - בסקטור הפרטי וגם בתפקיד ממשלתי

בשיחה שניהלתי איתו - והאיש היה על סף פרישה - הוא פחות או יותר אמר שעשה טעות כשבחר בקריירה האקדמית הזו. שאלתי בעדינות אם גם כשבחר הוא לא היה בטוח אם זה "בשבילו". והוא אמר משהו כמו: "לא היתה לי זכות בחירה 
It was in my genes"

הספר באמת נשמע חמוד. כתבי את שמו אם תיזכרי...
לצפיה ב-'יש ספר מעניין - "לכל אדם יש שביל"'
יש ספר מעניין - "לכל אדם יש שביל"
02/09/2016 | 10:32
1
86
על בחירת קריירה.

לצפיה ב-'תודה. יש לי אותו אבל לא הצלחתי לסיים אותו'
תודה. יש לי אותו אבל לא הצלחתי לסיים אותו
04/09/2016 | 23:11
43
מצאתי אותו משעמם
לצפיה ב-'בגלגול הבא אני אהיה מורה'
בגלגול הבא אני אהיה מורה
31/08/2016 | 20:17
2
167
עכשיו לעמוד מול 40 תלמידים נראה לי סיוט.
בגלגול הבא כבר יהיו רק 20 תלמידים - אז גם למורים יהיה כיף ללמד.....

האמת, שבמקביל לתואר עברה לי מחשבה של לעשות תעודת הוראה.
מקנאה בעיקר בימים הקצרים ובחופשות.

לצפיה ב-'איזה ימים קצרים'
איזה ימים קצרים
01/09/2016 | 13:28
1
161
I wish....
לצפיה ב-'רב המורות עובדות עד שעה שתיים '
רב המורות עובדות עד שעה שתיים
01/09/2016 | 18:30
139
נכון שיש ימים שגם אחרי הצהרים, אבל זה לא כולן ולא כל הזמן.

לצפיה ב-'פסיכולוגית לילדים '
פסיכולוגית לילדים
01/09/2016 | 13:29
155
היה ניסיון ללמוד קאוצ'ינג שזה קרוב יחסית- עשיתי לימודים די ארוכים ובסוף רגע לפני שהסטאז התחיל עברנו לחו"ל.
לצפיה ב-'הייתי מיילדת בית או רופאה מלווה ללידות בית'
הייתי מיילדת בית או רופאה מלווה ללידות בית
01/09/2016 | 17:25
131
כמו ד"ר שיפטן. 

למה דווקא בזה? כי נראה לי מדהים לעזור להעצים נשים וללוות אותן בלידות "טובות"

למה לא בגלגול הנוכחי? כי לא רואה איך הייתי מתפרנסת מזה, וגם כי מאוחר מדי. ובעצם נדמה לי גם כי זה לא תפקיד שכולל הרבה כתיבה ומחשבה עיונית - וזה משהו שהיה חסר לי, אז זה לא 100% מתאים לי בגלגול הזה.

באיזה תפקיד הייתי מלהקת את ? נדמה לי שבתפקיד עצמאי במקום בתפקיד שכיר - כי היה לו יותר כיף ככה.
לצפיה ב-'מעצבת אופנה / מעצבת פנים'
מעצבת אופנה / מעצבת פנים
01/09/2016 | 22:15
1
28
לצפיה ב-'הנה עשיתי את '
הנה עשיתי את
02/09/2016 | 11:37
137
השינוי--תוספת, עכשיו האמת שנים לפני הפרישה,
כשהחלטתי שאני עוזבת את הדוקטורט באמצע,
אבל ללמוד רצית, השלמתי הרבה לימודים שאהבתי,
בין השאר עיצוב פנים, נהניתי מכל רגע. בשלב זה 
עשיתי זאת בעיקר לילדי משנישאו ורכשו דירות. 
ולמשפחה המורחבת.
לא מאמינה אהפוך זאת לקרירה, אבל---כיף לי עם זהואני נהנית מהמעט.
לצפיה ב-'הקריירה שלי בגלגול הבא '
הקריירה שלי בגלגול הבא
04/09/2016 | 09:18
86
קונדיטורית או מורה באוניברסיטה/מכללה.
מאוד אהבתי ללמד שיעורים פרטיים בתקופה שהייתי סטודנטית ושקלתי להמשיך כמתרגלת/מרצה במכללה שבה למדתי אבל חייבים תואר שני ואין לי זמן כח וכסף בשביל זה בגלגול הזה. היום, כמעט 2 עשורים מסיום לימודיי אני כבר פחות מתחברת להוראה.
קונדיטוריה זה כי אני מאוד אוהבת לאפות ולפני שהפכתי לאמא הייתי אופה המון ומחלקת לכולם וגם אוכלת המון . שקלתי לעשות הסבה לזה לפני ההריון של הגדולה והרחבת המשפחה היתה לי חשובה הרבה יותר כמובן. ואז התגלגלתי עם העבודה למקום שטוב לי בו מאוד והחלום נשכח. אולי בפנסיה אחזור לזה. 

הישן לצידי מוכשר מאוד ולמד גם מקצוע שבו הוא לא מתעסק בשנים האחרונות לצערי, קשה להתפרנס במקצוע הזה שבו הוא אלוף ומוצלח ביותר. אילו יכולנו כלכלית היה בטוח בוחר באופציה הזו.
לצפיה ב-'עוד לא התחילה שנת הלימודים וכבר מצאתי את עצמי.....'
עוד לא התחילה שנת הלימודים וכבר מצאתי את עצמי.....
30/08/2016 | 23:54
16
224
מוזמנות להלשלים ......
לצפיה ב-'מוציאה כינים מהראשים של הילדים '
מוציאה כינים מהראשים של הילדים
30/08/2016 | 23:55
32
לצפיה ב-'משלמת בהוראת קבע לבי"ס'
משלמת בהוראת קבע לבי"ס
30/08/2016 | 23:56
27
לצפיה ב-'ממלאת עשרות טפסים בכתב יד - ובהם'
ממלאת עשרות טפסים בכתב יד - ובהם
31/08/2016 | 01:17
2
151
שוב ושוב מספרי הטלפון והמיילים שלנו ושל חצי תריסר אנשים שמותר להם לאסוף את הילדות במקרה חירום/פצצה גרעינית. כל ילדה זה טופס שונה. והכל בכתב יד ויש המון. 

<שנת הלימודים פה החלה אתמול>
לצפיה ב-'אצלנו תיכף מתחיל הרישום לחוגים והתשלומים בצ'קים'
אצלנו תיכף מתחיל הרישום לחוגים והתשלומים בצ'קים
01/09/2016 | 23:24
1
61
הזמנתי 3 פנקסים....
לצפיה ב-'תעשי תרגילי חימום ומתיחה לאצבעות'
תעשי תרגילי חימום ומתיחה לאצבעות
02/09/2016 | 07:28
50
אלה הפעמים היחידות שעוד יוצא לי לכתוב בכתב יד - הטפסים של בית ספר והצ'קים שנותנים לבית הספר... (דמי ועד הורים וכו')
לצפיה ב-'מציינת לעצמי בצער ששוב נגמר הקיץ...'
מציינת לעצמי בצער ששוב נגמר הקיץ...
31/08/2016 | 01:56
1
125
וחלפה לה עוד שנה (ואני מתבגרת....). יש משהו כזה בסוף הקיץ שנותן תחושה כזו.

בישראל הבאסה מרוככת קמעא כי לא ממש מרגישים את סוף הקיץ לפני סוף אוקטובר נגיד
לצפיה ב-'ומתחילה לספור ימים עד לקיץ הבא'
ומתחילה לספור ימים עד לקיץ הבא
01/09/2016 | 17:26
10
לצפיה ב-'מזיעה את נשמתי ולחוצה '
מזיעה את נשמתי ולחוצה
31/08/2016 | 04:48
2
201
יש עוד שבוע וחצי לתחילת שנה"ל אצלנו והכל עדיין בבלאגן בכיתה.
לא רגילה ולא אוהבת את זה, אבל עם כל זה שביה"ס יותר רציני ויותר מסודר ומאורגן- יש יותר דגש על השתלמויות וכו' ולא נותנים לעבוד לארגן את הכיתה

יחד עם מורה שלא מתרגש מכלום-מדד הלחץ שלי גבוה מאוד

מרגישה שיהיה לי שם טוב, פשוט צריכה להתרגל להרבה דברים וגם לעבוד עם מורה שהוא מורה חזק וטוב לא פחות ממני.
לצפיה ב-'את בטח עוד בעבודה, אבל אל תשכחי לחזור לספר '
את בטח עוד בעבודה, אבל אל תשכחי לחזור לספר
01/09/2016 | 18:43
1
86
למרות שנראה לי שהתשובה ידועה ....
לצפיה ב-'אחרי הרבה מאמץ סופסוף מתחילים לראות כיתה '
אחרי הרבה מאמץ סופסוף מתחילים לראות כיתה
02/09/2016 | 01:52
107
אני מבסוטית!
עשיתי שיחה עם המורה השני וזה ממש עזר ורואה שהוא התגייס ולקח על עצמו יותר.
לצפיה ב-'משלמת אגרת חינוך לביה"ס '
משלמת אגרת חינוך לביה"ס
31/08/2016 | 07:31
28
לצפיה ב-'קוראת 62 הודעות ווטסאפ מהבוקר בקבוצה של ג2 '
קוראת 62 הודעות ווטסאפ מהבוקר בקבוצה של ג2
31/08/2016 | 16:23
1
33
לצפיה ב-'גם בשבת לא נתנו לי שקט בקבוצות'
גם בשבת לא נתנו לי שקט בקבוצות
04/09/2016 | 09:20
55
ממש מתיש הווטסאפ הזה.
לצפיה ב-'ממלאה את היומן לחודש הקרוב בפגישות עבודה'
ממלאה את היומן לחודש הקרוב בפגישות עבודה
31/08/2016 | 16:55
120
בלי ייסורי מצפון, סוף סוף
לצפיה ב-'בודקת אם יש בארון תלבושת בי"ס למחר <צריך חולצה לבנה >'
בודקת אם יש בארון תלבושת בי"ס למחר <צריך חולצה לבנה >
01/09/2016 | 18:44
19
לצפיה ב-'סופרת לאחור את הימים עד לחופשת החגים'
סופרת לאחור את הימים עד לחופשת החגים
01/09/2016 | 19:52
90
שאז תגיע סוף סוף החופשה המשפחתית האמיתית שלנו (טיול הבת מצווה של האמצעית)
לצפיה ב-'טיסה לחול עם תינוק בן 3 חודשים'
טיסה לחול עם תינוק בן 3 חודשים
29/08/2016 | 21:49
13
176
אשמח לדעות/מחשבות.
זה לא ממש נושא הפורום, אבל קוראת סמויה פה ומאוד מעריכה את הכותבות.
יש לנו תינוק בן שלושה שבועות, מתלבטים על הזמנת טיסה לחו"ל לאחר החגים, שאז הוא יהיה בן שלושה חודשים.
חשבנו על משהו קרוב, טיסה קצרה של שעה, וכמובן מיקום אחד ולא טיול באוטו, כמו שרגילים לעשות.
בעלי קצת חושש, בעיקר מאם התינוק לא ירגיש טוב ואנחנו בחו"ל.
מה דעתכן? הייתן עושות את זה? מישהי עשתה?

לצפיה ב-'הייתי נוסעת בלי בעיה'
הייתי נוסעת בלי בעיה
29/08/2016 | 22:36
134
בהנחה שמדובר במדינה "נורמלית" כלומר לא במדינת עולם שלישי.

עושים ביטוח בריאות. אם התינוק ירגיש לא טוב - הולכים לרופא/ה. 

תסעו, תהנו.... זה גיל מעולה שבו הוא עוד ישן הרבה ולא צריך לרדוף אחריו. וזה עוד גיל שבו הוא גם יכול לישון בכיף ב"באסינט" במטוס אם מתחשק לכם/לו, ושהוא עוד קטן - לא צריך לקנות לו כרטיס וגם אם הוא "עליכם" הוא לא כזה גדול [עם בן שנה ו11 חודש זה יותר קשה....]

הייתי נוסעת אגב גם אם מדובר בטיסה של יותר משעה.

עם בתי השניה והשלישית טסתי בגילאים שבין חודשיים לחצי שנה בלי בעיה. גם טיסה של שעתיים בערך (לפלורידה) וגם טיסות ארוכות מארה"ב לישראל. לא נרשמו שום תלונות מצידן....הן המשיכו בתחביבן להיות קרציציות...

הטיול עם בת החודשיים זכור כמעולה במיוחד. רוב הזמן היא ישנה בעגלה....תכונה שעברה לה אחר כך.

לצפיה ב-'לא הייתי עושה את זה.'
לא הייתי עושה את זה.
30/08/2016 | 06:51
140
הייתי מחכה לגיל חצי שנה, ככה, ולא מטרטרת תינוק קטן, מכניסה אותו לקופסת החיידקים שנקראת מטוס, וכו׳.
בפועל כן טסתי עם בת שלושה חודשים מצפון אמריקה לישראל, אבל רק כי לא הייתה לי ברירה, ולא לצרכי טיול.
לצפיה ב-'נסעתי עם בת 5 חודשים'
נסעתי עם בת 5 חודשים
30/08/2016 | 10:12
132
טיסה ארוכה לארה"ב.
לא הייתה שום בעיה, לא בטיסה ולא בשהות שם.

תקפידו לבחור מקום עם מערכת בריאות סבירה ולא לשכוח לעשות ביטוח נסיעות גם לתינוק.
לצפיה ב-'אמממ'
אמממ
31/08/2016 | 10:54
6
176
אם היית שואלת אותי לפני כמה שנים, בטוח הייתי ממליצה 
להשאר בבית.
עכשיו גיליתי שזו לא בעיה.
ביתי היתה אחרי הריון קשה--עיפה--וממש חיפשה ל'ברוח'
טסה עם בעלה לאנגליה לשבוע ימים. כשהילד היה בן 3 חודשים.
זכתה בכניסות לכל מקום בלי תור.
הילד בגיל הזה אוכל וישן. הוא קיבל דלקת עינים נשלחו למיון בלי בעעיה ובלי תשלום. אפשר בהחלט.
מאחלת לך בילוי נעים.
לצפיה ב-'נראה שלפעמים לא צריך להקשיב להורים '
נראה שלפעמים לא צריך להקשיב להורים
31/08/2016 | 20:21
4
25
לצפיה ב-'למה? מה ההורים יעצו פחות טוב?'
למה? מה ההורים יעצו פחות טוב?
31/08/2016 | 22:14
3
24
לצפיה ב-'מי הדגימה לך שזה אפשרי ?'
מי הדגימה לך שזה אפשרי ?
01/09/2016 | 20:20
2
109
ורגע לפני שנסעו, מה חשבת?
אני חושבת שמאוד טבעי לגונן ולכן כהורה יותר סביר שהעיצה תהיה אל תסתכן.
לצפיה ב-'כמה דברים'
כמה דברים
01/09/2016 | 23:44
1
95
1)אני בכלל לא ב"קטע" של חו"ל --ואין לי נסיון.
בהגיון שלי באמת לא להסתכן, אבל לא אמרתי שום דיעה.
2)באופיי אני הרבה יותר הרפתקנית ו"נועזת" מהבת הזו--
היא הרבה יותר "מקובעת" ו"כבדה" ממני, כך שדוקא היה נכון לשמע בקולי.
3)ובהחלט אני לומדת ממנה הרבה מאוד, יחד עם זה, כיף לשמע בקול אמא,
זה מרגיש דואג ואכפתי.
אבל... ללמוד ולנסות תמיד נכון. ואני שמחה שהצליח להם.
לצפיה ב-' '
02/09/2016 | 07:41
5
לצפיה ב-'תודה על תשובתך'
תודה על תשובתך
09/09/2016 | 01:10
15
טוב לשאוב עידוד מחוויות של אחרים
לצפיה ב-'אז -- מה החלטתם בסוף? '
אז -- מה החלטתם בסוף?
08/09/2016 | 02:09
2
21
אם כן ליסוע - תחזרי לעדכן איך היה
לצפיה ב-'אז הזמנו כרטיסים לקפריסין'
אז הזמנו כרטיסים לקפריסין
09/09/2016 | 00:56
1
36
לאחר החגים. יהיה בול בן שלושה חודשים.
אגב נושא הפורוםב זה ממש מה שהייתי צריכה בשלב הזה. חול הוא תחביב משותף של שנינו והחיים שלי ככ השתנו שההיתי צריכה משהו נורמאלי ומוכר כמו תכנון טיול בחול כדי לדעת שיהיה בסדר.
 התגובותשלכן פה היו חלק מהשכנוע. תודה
לצפיה ב-'אחלה - תחזרי לעדכן איך היה '
אחלה - תחזרי לעדכן איך היה
11/09/2016 | 15:20
8
אכן, תינוק זה דבר שמאוד מאוד הופך את החיים, אז טוב שהצלחת לארגן משהו כיפי.

לאט לאט החיים חוזרים למסלולם...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא גירושין בשיתוף פעולה
אירוח בנושא גירושין...
עו``ד אלונה לוי תענה על שאלותיכם בנושא גירושין...
אירוח בנושא גירושין בשיתוף פעולה
אירוח בנושא גירושין...
עו``ד אלונה לוי תענה על שאלותיכם בנושא גירושין...
אירוח בנושא נכויות ותאונות
אירוח בנושא נכויות...
מומחי ביטוח לאומי כאן כדי לענות לכם על כל השאלות...
אירוח בנושא נכויות ותאונות
אירוח בנושא נכויות...
מומחי ביטוח לאומי כאן כדי לענות לכם על כל השאלות...
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום תוכנית לידה
פורום תוכנית לידה
Developy - Your First Step as a Parnt
Developy - התפתחות, תזונה
פורום גני ילדים
פורום גני ילדים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה