לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1393313,933 עוקבים אודות עסקים

פורום נשים לאחר לידה - תמיכה

מכירות את הסיפור על הדודה שבאה לבקר אחרי שנולד סופסוף הנסיך? הדלת נפתחת בסערה ופנימה צועדת הדודה וצועקת "איפה הוא? איפה הוא?!" והאמא של "הוא"? נשארה מאחורי הדלת...סיפור משעשע אולי, אבל בעצם, הרבה פעמים אנחנו מרגישות ששכחו אותנו מאחורי הדלת, ואף יותר מזה – שאנחנו שכחנו את עצמנו מאחורי הדלת. הדלת אל ההורות. בצעידה אל מעבר לסף עברה רק האמא, והאישה שהיינו נשארה מאחור.להיות אם זו שאיפה של רבות מאיתנו, ומשהגשמנו אותה – יש נטיה להגדרה עצמית שמצטמצמת אל תוך ה"אמהות". הביטוי לכך הוא פעמים רבות חיצוני – קצת פחות הקפדה על המראה - אין זמן, ובעצם – בשביל מה? הקילוגרמים, שגם ככה קשה להילחם בהם, הופכים מאויב למנחם בצר לנו - בעיקר המכנסים צרות. ה"סכנה" היא איבוד ההגדרה העצמית הרחבה, עימה הבטחון וההערכה העצמית – ואיכות החיים הכל כך חשובה לנו.היינו חתיכות פגזיות, נמרות במיטה, טייקוניות במשרד, מסמר הערב באירועים חברתיים, ואיפה אנחנו עכשיו? כל היום מתעסקות רק בחיתולים ופליטות. ההריון והלידה עשויים להשפיע ולשנות הרבה. הלידה גורמת לנו לשינויים פיזיים כגון כאבים ןמחושים שונים, ובמיוחד רואים פתאום את כל עודפי המשקל שהעלינו בהריון. ההפיכה להורים יכולה לפגוע לנו בזוגיות, אולי כי יש כאבים בעת קיום יחסי מין וזה משפיע על הקשר, אבל בעיקר כי פתאום הילד הוא הראשון בסדר העדיפויות ופתאום הבעל נדחק הצידה או שמא שאנחנו הפכנו לשניות אצל הבעל? פורום נשים אחרי לידה התפתח מפורום הרזיה לאחר לידה – שטיפל באחד האספקטים החשובים והבולטים של תקופה זו בחיינו והוא עודפי המשקל, שמשליכים על תחושת הערך העצמי מסיבות שונות ועל יחס הסביבה. אבל הדיאטה היא חלק מהקשר רחב הרבה יותר של חיינו. היא קשורה באורח החיים שלנו ובמצב הרוח, למשל - יש מי שכשהן בהריון הן "מתנחלות" במקרר וצריכות המון תמיכה הן נפשית והן תזונתית. בהדרגה הוחלט שיש מקום לפורום שיוכל לתת תמיכה רחבה יותר ואולי נוכל גם לעזור למי שסובלת מאספקטים אחרים של התקופה שלאחר הלידה שאינם קשורים במשקל דווקא – גם אם הלידה היתה לפני מספר שנים. פה המקום לדון ולקבל תמיכה בנושאי זוגיות, ערך עצמי, דכאון לאחר לידה, בעיות תעסוקה – וכל הדברים שמשתנים כל כך אחרי שהגורם המשמעותי, הטהור והממלא כל כך – התינוק – נכנס אל חיינו.הפורום הוא לנו ובשבילנו - כאן הפוקוס הוא עלינו

הנהלת הפורום:

אודות הפורום נשים לאחר לידה - תמיכה

מכירות את הסיפור על הדודה שבאה לבקר אחרי שנולד סופסוף הנסיך? הדלת נפתחת בסערה ופנימה צועדת הדודה וצועקת "איפה הוא? איפה הוא?!" והאמא של "הוא"? נשארה מאחורי הדלת...סיפור משעשע אולי, אבל בעצם, הרבה פעמים אנחנו מרגישות ששכחו אותנו מאחורי הדלת, ואף יותר מזה – שאנחנו שכחנו את עצמנו מאחורי הדלת. הדלת אל ההורות. בצעידה אל מעבר לסף עברה רק האמא, והאישה שהיינו נשארה מאחור.להיות אם זו שאיפה של רבות מאיתנו, ומשהגשמנו אותה – יש נטיה להגדרה עצמית שמצטמצמת אל תוך ה"אמהות". הביטוי לכך הוא פעמים רבות חיצוני – קצת פחות הקפדה על המראה - אין זמן, ובעצם – בשביל מה? הקילוגרמים, שגם ככה קשה להילחם בהם, הופכים מאויב למנחם בצר לנו - בעיקר המכנסים צרות. ה"סכנה" היא איבוד ההגדרה העצמית הרחבה, עימה הבטחון וההערכה העצמית – ואיכות החיים הכל כך חשובה לנו.היינו חתיכות פגזיות, נמרות במיטה, טייקוניות במשרד, מסמר הערב באירועים חברתיים, ואיפה אנחנו עכשיו? כל היום מתעסקות רק בחיתולים ופליטות. ההריון והלידה עשויים להשפיע ולשנות הרבה. הלידה גורמת לנו לשינויים פיזיים כגון כאבים ןמחושים שונים, ובמיוחד רואים פתאום את כל עודפי המשקל שהעלינו בהריון. ההפיכה להורים יכולה לפגוע לנו בזוגיות, אולי כי יש כאבים בעת קיום יחסי מין וזה משפיע על הקשר, אבל בעיקר כי פתאום הילד הוא הראשון בסדר העדיפויות ופתאום הבעל נדחק הצידה או שמא שאנחנו הפכנו לשניות אצל הבעל? פורום נשים אחרי לידה התפתח מפורום הרזיה לאחר לידה – שטיפל באחד האספקטים החשובים והבולטים של תקופה זו בחיינו והוא עודפי המשקל, שמשליכים על תחושת הערך העצמי מסיבות שונות ועל יחס הסביבה. אבל הדיאטה היא חלק מהקשר רחב הרבה יותר של חיינו. היא קשורה באורח החיים שלנו ובמצב הרוח, למשל - יש מי שכשהן בהריון הן "מתנחלות" במקרר וצריכות המון תמיכה הן נפשית והן תזונתית. בהדרגה הוחלט שיש מקום לפורום שיוכל לתת תמיכה רחבה יותר ואולי נוכל גם לעזור למי שסובלת מאספקטים אחרים של התקופה שלאחר הלידה שאינם קשורים במשקל דווקא – גם אם הלידה היתה לפני מספר שנים. פה המקום לדון ולקבל תמיכה בנושאי זוגיות, ערך עצמי, דכאון לאחר לידה, בעיות תעסוקה – וכל הדברים שמשתנים כל כך אחרי שהגורם המשמעותי, הטהור והממלא כל כך – התינוק – נכנס אל חיינו.הפורום הוא לנו ובשבילנו - כאן הפוקוס הוא עלינו
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הגעת ליעד, מהממת!  פה אנחנו מתמקדות בנו. על הילדים שלנו אנחנו כותבות בקומונת אמהות נולדו
חדשה בפורום? כאן המקום להתחיל בו ולהתוודע אלינו. בפורום שלנו אסור לפרסם!

הקומונה לזכר
המשך >>

לצפיה ב-'שרשור שעות/איכות שינה '
שרשור שעות/איכות שינה
19/04/2018 | 00:31
37
כמה שעות אתן ישנות בלילה? איך אתן משפרות את איכות השינה שלכן? 

אני מגיעה ל-7 שעות מקסימום ואז מרגישה שעקץ אותי זבוב צה-צה יום אחר כך. איכשהו בין הלרפרש בטלפון, לקרוא, והשעון המעורר האכזרי של 6 וחצי בבוקר לא נותן יותר מזה. 

ובאמצע יש חתולים שמבקרים לפעמים, וגם ילדה עם חלום רע מדי פעם. 

מרגישה שחלום חיי הוא לישון 12 שעות. אולי אפנה לזהו זה שיגשים לי את החלום...
לצפיה ב-'מי זוכרת בלוג של משתתפת בפורום'
מי זוכרת בלוג של משתתפת בפורום
16/04/2018 | 04:39
3
99
אני לא זוכרת אם זה מהפורום הזה או מהורים לפעוטות, בלוג שמספר על ילד עם ויסות חושי והמעבר לאוכל מוצק חופשי בגיל 5 או 4. רוצה לקרוא מחדש בעקבות מחשבות לאחרונה ולא מוצאת בחיפושים רגילים.
לצפיה ב-'לדעתי זו היתה מרב נקודה - כלומר'
לדעתי זו היתה מרב נקודה - כלומר
16/04/2018 | 22:28
2
82
"מרב." (השם מירב, בלי הי' ועם נקודה בסוף)

הבן הבכור שלה נקרא איתם. אבל לדעתי הבעיה עם האוכל המוצק היתה של בנה הצעיר שאת שמו אינני זוכרת. 

ואכן גם היה לה בלוג בנושא. היה לה גם עסק לגרנולה ביתית, אז אם את לא מוצאת - חפשי "גרנולה" וככה סביר שתמצאי את השם התפוזי המדויק שלה

שיהיה בהצלחה....
לצפיה ב-'מצאתי'
מצאתי
18/04/2018 | 12:47
1
60
נזכרתי שוב עד כמה זה בלוג הופך קרביים
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
18/04/2018 | 15:00
38
גם לי יש ילד עם ויסות חושי. הוא אוכל מוצקים והוא לא מקרה כל כך קיצוני. אבל השלבים האלה של "מפסיק לאכול גם דברים שהוא אוהב", הפחד של הילד מלאכול משהו חדש ורואים שזה ממש פיסי, הרצון להתגבר מול הרתיעה של הגוף. אני מרגישה שאני יכולה לקרוא את הבלוג הזה כל חודש ולגלות בו דברים חדשים. יש בו תמיכה נפשית אדירה להורים כמוני שהמשפחה כל הזמן עסוקה להסביר להם שאם רק היו מחנכים אחרת הכל היה בסדר. וכמובן שיש בו משב של אופטימיות שבסופו של דבר זה הצליח. להיות מסוגלת לשלוח ילד לחברים ולהגיד - אין בעיה, הוא אוכל הכל, זה הישג מטורף בעיני.
לצפיה ב-' מחכים לכם בפורום לידה פעילה וביתית '
מחכים לכם בפורום לידה פעילה וביתית
16/04/2018 | 14:41
8

הפורום חוזר לפעילות בניהול מקצועי של מומחה ברפואת נשים ומיילד המתמחה בלידות לא שגרתיות.
בפורום תוכלו להתייעץ, לשתף ולשאול הכל על לידה טבעית, לידה פעילה, לידה ביתית ועוד

לצפיה ב-'הזמנה להשתתפות במחקר בנושא הקשר בין אירועי חיים לבין בריאות'
הזמנה להשתתפות במחקר בנושא הקשר בין אירועי חיים לבין בריאות
16/04/2018 | 08:40
20

שלום,
בימים אלו אנו עורכים מחקר בבית הספר למדעי ההתנהגות במכללה האקדמית תל-אביב יפו שמטרתו לבדוק את הקשר בין אירועי חיים שונים כגון היריון, לידה ואובדן היריון לבין היבטים בריאותיים ורגשיים.
נודה אם תסכימו להשתתף ולתרום למחקר בנושא חשוב זה. ההשתתפות במחקר מיועדת לכלל הנשים והגברים בגילאי 20-40 (גם אם לא היו בהיריון מעולם או שבת זוגם לא הייתה בהיריון מעולם), למעט לנשים, ולבני זוג של נשים, הנמצאות בהיריון כעת. ההשתתפות במחקר כרוכה במילוי שאלון שאורך כ-15 דקות. מילוי השאלונים אנונימי לחלוטין.

למילוי השאלון, לחצו על הלינק.

בתודה על שיתוף הפעולה,
פרופ' רונית אביצור-חמיאל וד"ר סיגל לוי
נופר הוך בן-ישי, יהודה קאהן ודברה וולר

לצפיה ב-' איך היה השבוע שלי '
איך היה השבוע שלי
12/04/2018 | 19:31
18
19
לצפיה ב-' משהו קטן וטוב '
משהו קטן וטוב
12/04/2018 | 19:32
2
28
לצפיה ב-'אחרי תקופה די קשה עם הקטנה-מתחילה יותר להנות לבלות '
אחרי תקופה די קשה עם הקטנה-מתחילה יותר להנות לבלות
14/04/2018 | 04:16
78
איתה .

לצפיה ב-'קצת זמן לעצמי וגם זמן זוגי'
קצת זמן לעצמי וגם זמן זוגי
15/04/2018 | 06:50
48
נעזרתי באיש והצלחתי לעשות קצת דברים בשביל עצמי בלי ייסורי מצפון על מי יהיה עם הילדים.
פעמים צעדתי השבוע שזה המון בשבילי ומקווה להצליח ולצעוד יותר.
שוב דייט עם האיש, יצאנו לקצת זמן איכות והיה ממש מוצלח.

לצפיה ב-'חזרה לשגרה אחרי חופשה ארוכה של הילדים'
חזרה לשגרה אחרי חופשה ארוכה של הילדים
12/04/2018 | 19:36
1
87
הם טענו בתוקף שהחופש קצר מידי.
לצערם/ צערי גם קבלו עבודות לחופש כך שהיו חפירות רבות בנושא מה זה חופש ומה תורמות עבודות לחופש לידע של התלמידים.....
אתמול בערב (ערב יום השואה), הרשנו להם להשאר ערים ולראות איתנו את הסרטים בטלביזיה.

לצפיה ב-'היית צריכה לשכנע אותם לראות איתכם את התכנים בטלויזיה?'
היית צריכה לשכנע אותם לראות איתכם את התכנים בטלויזיה?
12/04/2018 | 21:12
77
או שהם נענו בלי בעיה? שואלת כי בשנה שעברה הכרחתי את בכורתי לבוא איתי לאיזה אירוע של יום השואה. היא ממש לא רצתה. ולי זה היה חשוב
לצפיה ב-'בסימן רפואי '
בסימן רפואי
12/04/2018 | 21:25
2
95
בתי האמצעית עברה ניתוח אורתפדי בכף הרגל אחרי למעלה משנה של בעיות וכאבים. הניתוח היה תחת הרדמה מלאה מה שאומר שההורים של המנותחת הפסיקו לנשום לאיזה שעה....

כל אנשי ונשות הצוות היו מקצועיים לעילא וחביבים להפליא. הם ייעצו לילדה לסחוט את הסוף את היתרונות מהיותה מוגבלת-תנועה זמנית ולבקש הרבה פינוקים ומתנות, ואפילו ציירו לה סמיילי מצחיק על ציפורן כף הרגל לעידוד.  ועדיין היה לא קל....

היא נעזרת עכשיו בכסא גלגלים עם רגל אחת מונפת לגובה.

החלמה מלאה וסופית לוקחת 3 חודשים. ואחרי זה צריך לעשות את הרגל השניה בהנחה שהילדה תתאושש מהרגל הזאת.

אוף. 

בנימה חיובית, בכורתי חוגגת השבוע יום הולדת...14. לא ייאמן איך הזמן טס. מהיותה תינוקת קשה מהממוצע לתפעול/טיפול, לא להאמין עד כמה היא השתפרה .  היא ניהלה/הפיקה את יום ההולדת של אחותה הקטנה בסוף השבוע באופן מלא בעוד ההורים המאושרים שלה הלכו לחדרם לצפות ביחד בכיף בסרט בטלויזיה [זה היה יום הולדת ארוך מאוד - התחיל ב3 אחה"צ והסתיים בבוקר שלמחרת]
לצפיה ב-'החלמה מהירה. והרבה נחת.'
החלמה מהירה. והרבה נחת.
12/04/2018 | 21:50
1
8
לצפיה ב-''
13/04/2018 | 05:37
3
לצפיה ב-'שבוע של הכנות ליום הולדת....'
שבוע של הכנות ליום הולדת....
14/04/2018 | 04:13
75
בחיים לא חשבתי שזה יהיה כל כך הרבה הכנות אבל ממש נהנית מזה.
היום ניצלתי את היום המדהים שהיה פה ויצאתי עם הקטנה לפארק וממש נהנו אחת מן השנייה. הרבה זמן לא בילינו סתם ככה בכיף ואיזו ילדה גדולה יותר נדלקה עליה ובאה לשחק איתה.

ביום ראשון בעלי טס לכמה ימים ויחזור יום לפני החגיגה לקטנה-מקווה להספיק לארגן דברים אחרונים וגם רוצה לנקות ולסדר את הבית למקרה ונצטרך להזיז את החגיגה לבית.

בדיוק בשבוע הבא יוצא שאני מחליפה את הבייביסיטר הקבועה ב-2 בייביסיטריות שיתחלקו בשעות. אומנם הן כבר היו כמה פעמים ונשארו איתה לבד והסתדרו אבל עדיין- לא פשוט גם בשבילי להתרגל פתאום למישהי אחרת ובגלל שהיא הפוכה עם השינה ומשהו עובר עליה בקטע הזה-קצת חוששת שלא יצליחו להרדים.

אבל יהיה טוב, צריך לסמוך ולזרום עם מה שקורה.
לצפיה ב-'יום השואה זכרון בסלון'
יום השואה זכרון בסלון
15/04/2018 | 06:48
8
82
השנה הוזמנתי לזכרון בסלון, למי שלא יודעת זה מפגש ביתי עם ניצול שואה שמספר על "חוויותיו" בשואה.
היה קשה מאוד מאוד מאוד, חוויה חשובה ומטלטלת מאוד.
שנה הבאה מקוה שאוכל לקחת איתי את ביתי שבינתיים טוענת שזה לא בשבילה אבל אני חושבת שדווקא הדור שלה הוא שצריך לשמוע את זה מאלו שעוד מעט לא יהיו איתנו יותר.
לצפיה ב-'מציעה לך '
מציעה לך
15/04/2018 | 08:17
77
לראות ולהראות גם לה--
זכרון שואה שמאפשר לראות להתרשם ולא לכאוב עד כדי טלטלה.
תעלי במחשב את התכנית אנשים--(פרקים מלאים)תראי את הפרק
של אדיר מילר ואמא שלו--זה מרתק ומאפשר.

אגב-השואה היתה נוכחת בסלון הבית שגדלתי בו--
בלי שהניצולה--לא דיברה. ולשקט הזה היתה הרבה השפעה.
לצפיה ב-'חשבתי על זה הרבה השבוע'
חשבתי על זה הרבה השבוע
16/04/2018 | 04:33
6
64
השנה הבן שלי למד בבית ספר את היחידה הראשונה על ילידים אמריקאיים (מערכת חינוך ציבורית אמריקאית כיתות יסודי). היחידה מתעסקת בעיקר בשגרת חיים שהייתה להם. הקהילות השונות. המנהגים של כל קהילה. לבוש, אוכל, תעסוקה, תרבות. בתור דור שלישי מכל צד אפשרי שגדלה בצל של זה עם שברי סיפורים ושטיפת מח של מערכת החינוך הישראלית, חשבתי כמה שזה חסר לי. לא ממש היה עיסוק בלנסות לשמר את הסיפורים של "לפני". אני זוכרת שברי סיפורים על איך סבתא שלי הלכה עם האחיות שלה לכיכר העיר, על כמה היא אהבה סרטים ולרקוד. מצד שני היא גדלה בבית אורטודוקסי עני בחצר של הבית כנסת עם אבא שעובד בבית כנסת - לא הגיוני שהסרטים היו באותו זמן. אף פעם לא ישבנו לדבר על איך נחגגו חגים, כמה קרובה היתה הקהילה, איך התנהלה בשגרה, איפה ואיך קנו אוכל, מה אכלו בעיקר. מאוד חסר לי הנדבך האדיר הזה שכבר אין את מי לשאול. בעיקר חסר לאור זה שאני בעצמי עכשיו לא בישראל ובונה לעצמי מנהגים ותרבות שמתאימים לבייתי שלא יכול לבנות על מערכת החינוך  להכניס יהדות הביתה. חבל לי מאוד על העולם שאבד ועל זה שביליתי שנים בלשמר את הידע על השנים הקשות בלי לנסות לשמר וקצת להחזיר את מה שאבד. אחת החרטות הגדולות היא שלא למדתי אידיש. משהו שאני חושבת לעשות בשלב מסויים. הייתי רוצה להיות מסוגלת לקרוא או להקשיב בשפה שלהם
לצפיה ב-'גם אני מצטערת על כך שאני לא יודעת אידיש'
גם אני מצטערת על כך שאני לא יודעת אידיש
16/04/2018 | 22:32
5
59
כל סבי דיברו אותה באופן שוטף, הגם ששלושה מהם בכלל נולדו בארץ. להורי יש אוצר מילים של 100 מילים בערך בה, ולי אולי של 40 מילים. לבנותי - אפס....

עולם תרבותי שנכחד.

לי דווקא יש לא מעט סיפורים מסבתי (היחידה שהיכרתי) על ילדותה ונערותה בארצישראל של שנות ה-20 וה-30 של המאה הקודמת. האמת שגם הם סיפורים מעולם שאינו קיים עוד כי הארץ השתנתה. אבל המוטיב היהודי בהם לא ממש קיים כי היא היתה בת של אנשי חילוניים ביותר, בני העליה השניה.
לצפיה ב-'משתפת,'
משתפת,
17/04/2018 | 04:57
45
אצליו בבית דברו אידיש, כי הורי הגיעו מגלויות שונות,
והשפה המקשרת היתה אידיש.
אני כן יודעת, אבל לא מספיק טוב.
כשלמדתי לתואר שני וחייבו שפה זרה שניה--רציתי ללמוד אידיש,
אבל לא אפשרו לי--והצטערתי.
היום כגימלאית אי בקורס שושאו הוא תרבות האידיש,
המרצה מספר על התרבות האידית ומדבר באידיש, 
ומתרגם מיד, זה מרתק והשפה שלי משתפרת.
מנסה לדבר עם בעלי (גם יודע קצת) הילדים לא יודעים בכלל.
לצפיה ב-'נראה לי שזה בדיוק ההבדל'
נראה לי שזה בדיוק ההבדל
17/04/2018 | 21:27
3
38
מי שהיה בארץ לפני המלחמה, דיבר על החיים, ומי שאחרי, דיבר על המוות (בהקצנה קלה, אבל ככה מרגיש לי העיסוק ב"שואה" שעצרה את הכל). דווקא לא קריטי לי היהדות, אלא החיים של לפני. איך התנהל הבית, סיפורים קטנים שבונים מציאות והרגשה ואישיות, בדיוק כמו שחלקת בכל כך הרבה רגישות על סבתא שלך.

אני חושבת על החיים שלנו כאן. על החורף. על המרחק מהמשפחה, שאז גם היה קיים - לדוגמא, סבא של אבא שלי היה פולני אבל הם חיו בהונגריה. סבתא שלי הלכה לבית ספר אבל המשפחה היה דתית, אז איך זה עבד? כל מיני דברים קטנים. יש כל מיני דברים שגיליתי לאחרונה. היה איזה סרט תיעודי שיצא ופתאום בסצנה מסויימת רואים את אחות של סבתא שלי אחרי השחרור מאשוויץ. וסבתא שלי לא שם. ככה גיליתי שהיא בעצם עבדה שנה במסעדה ובשלה. אני יודעת כמה ימים הם הוחזקו מהרגע שפינו אותם מהבית ועד שהעלו על הרכבת לאושוויץ, אבל לא יודעת כלום על מי היא היתה לפני שהיא התחתנה עם סבא שלי בנישואים לא מאוד שמחים ועל הצד השני אני יודעת עוד פחות.
לצפיה ב-'סבי וסבתי דיברו ביניהם ביידיש, אבך לא על המוות'
סבי וסבתי דיברו ביניהם ביידיש, אבך לא על המוות
18/04/2018 | 19:22
2
26
כי זה לא היה חלק מחייהם (שניהם היו מישראל). הם סתם דיברו ביידיש כשרצו שלא אבין, ובאמת לא הבנתי....

לגבי סבתא שלך - לא הבנתי. הוציאו אותה מאושוויץ שנה לפני סוף המלחמה כדי לעבוד שם בעבודת כפייה? 
לצפיה ב-'יש שתי סבתות, כולם ניצולי שואה'
יש שתי סבתות, כולם ניצולי שואה
18/04/2018 | 19:50
1
33
מבין הסבים והסבתות שלי, 3 היו נשואים עם ילדים לפני השואה והתחתנו מחדש והתחילו מהתחלה אחרי.

אחת שרדה את אושוויץ. היא היתה באושוויץ בערך שנה וחצי לפי מה שאני מבינה. המזל של ההונגרים היה שהם היו צריכים לשרוד פחות זמן מהפולנים. אחרי השחרור הניצולים המשיכו לשהות במחנות ריכוז לצורך שיקום. זה חלק פחות ידוע. הצלב האדום ארגן לאט לאט קניית בגדים עבורם ותמיכה מסויימת בשיקום. זה חלק נוסף שבישראל לא מדברים עליו כמעט. הרי הם היו חסרי כל באופן טוטאלי. רק שנה מאוחר יותר הם קיבלו דירה זמנית וכו.

הצד הפולני שרד על ידי בריחה לרוסיה. שם הם הוחזקו במחנות של עבודת כפייה. הם חזרו לפולין לחפש קרובים וסיפרו על איך הפולנים טבחו ביהודים החוזרים. חצי מהחוזרים לעיירה נרצחו אז הם ברחו מהעיירה שוב - חלק מהסיבה שלא גילו על אחות נוספת ששרדה עד סוף שנות החמישים - תחילת שנות השישים.

גם אצלי דיברו אידיש כדי שאני לא אבין ואני לא הבנתי. היום, כשמדברים אידיש כדי שהילדים שלי לא יבינו, איכשהו אני כן מבינה. לא ברור מה השתנה על הדרך. גם אני חשבתי לקחת אידיש כקורס באוניברסיטה, אבל קיבלתי פטור משפה בסוף. מקווה שעוד יצא לי מתישהו. מאוד ממליצה על הספר "ילדים" Too Young for Yiddish שבעיני מדבר על אובדן התרבות ברמה שילדים יכולים להתייחס אליה. בהחלט פרט לי על נים
לצפיה ב-''
19/04/2018 | 00:26
20
תודה שכתבת - היה מעניין לקרוא, גם אם הדברים קשים. 

אני תמיד מספרת לילדות שלי שאם סבתא היתה נולדת במקום ה"לא נכון" אז קרוב לודאי שהיא לא היתה בחיים.

תודה על ההמלצה על הספר - אזמין אותו
לצפיה ב-'בטן אחרי ניתוח קיסרי'
בטן אחרי ניתוח קיסרי
11/04/2018 | 12:52
4
121
היי,
אני אמנם לא אמא (וגם לא אהיה) אבל תיכף תבינו למה באתי לפה.
אני בת 46, רזה (אם כי עם הגיל נהיה לי צמיגון מעצבן בבטן, שלא יורד).
כנראה שאצטרך לעבור ניתוח גניקולוגי שיצריך פתיחת הבטן בחיתוך "קיסרי".
רציתי לדעת האם אפשר להחזיר את הבטן למצב הקודם? הצלקת לא ממש מפריעה לי כי אני כבר מזמן עם בגד ים שלם, אבל אני חוששת מחיתוך/ פגיעה בשרירי הבטן, האם הם מתאחים אחרי כמה חודשים ומאפשרים חזרה לשגרת האימונים?
אני יודעת שהעובדה שאין אצלי בטן של הריון תחסוך ממני (כנראה) את הקפל המרגיז שבד"כ נוצר מעל לצלקת אצל נשים שילדו בניתוח קיסרי. האם זה באמת נכון?
מישהי חזרה לעצמה אחרי ניתוח קיסרי? אשמח לשמוע.
לצפיה ב-'ברוכה הבאה'
ברוכה הבאה
11/04/2018 | 23:04
3
89
אני ממש לא מבינה בזה, וד"ר Tנוקי שכותבת פה לדעתי בטיסה היום/מחר אז ייקח לה זמן להיכנס

וגם לא עברתי ניתוח קיסרי. אבל אני כמעט בת גילך, ודי רזה (פעם הייתי הרבה יותר). ילדתי 3 פעמים ו.... יש לי קפל מגעיל בבטן - בלי צלקת מניתוח. 

בכל מקרה בלי קשר לעבר - לו הייתי עוברת ניתוח בטן מסיבות אחרות אני אישית הייתי מאוד שמחה לעבור שיפוץ באיזור - אם כבר עוברים מתחת הסכין ממילא...

היכרתי פעם מישהי שעברה ניתוח שיפוץ בטן כזה אחרי 2 לידות שתיהן בניתוח קיסרי (אבל הניתוח היה אחרי שתיהן - לא במקביל). היא סיפרה לי שהפלסטיקאי הציע לה 2 מסלולים. האחד היה ניתוח "מיני" (יעני קטן) שבו לא נוגעים בכלל בשרירי הבטן ורק אוספים עודפי עור. והשני היה מקיף יותר וכלל חיווט/הידוק מחדש של שרירי הבטן

היא הלכה על המסלול המינימליסטי יותר והיתה מאוד מרוצה. מצד שני היא היתה בעיני ממילא חטובה גם לפני כן

לא עזרתי הרבה....  אשמח אם תחזרי לספר איך יצא
לצפיה ב-'הבוקר יש לי חדשות מצוינות.'
הבוקר יש לי חדשות מצוינות.
12/04/2018 | 09:55
2
109

אתמול הלכתי לרופא נשים אחר, לקבל חוו"ד שלישית.
הוא אמר שהמיומה שלי ממש לא מצדיקה פתיחת בטן וניתוח, ושזה ממש מיותר בגילי, כי עוד מעט המחזור ייפסק ואז במילא המיומות יתכווצו.
בקיצור אני לא הולכת לניתוח.
לצפיה ב-'הו - עוד יותר טוב אפילו '
הו - עוד יותר טוב אפילו
12/04/2018 | 20:48
1
83
אז אפשר לנסות לעייף את הצמיג עם הקפאה או לייזר או משהו לא פולשני שכזה (דיברה דבי מהרהורי ליבה ולא עשתה כלום עם זה, כמו תמיד )

רק בריאות  
לצפיה ב-'כן, אני מבררת. אבל בגילי גם ככה יש מלא הוצאות'
כן, אני מבררת. אבל בגילי גם ככה יש מלא הוצאות
12/04/2018 | 22:18
94

על תחזוקה שוטפת: בוטוקס, מילויי קמטים, מכון כושר...
בסוף אני מאמינה שאני אעשה משהו, אם כי עוד לא ראיתי תוצאה אמיתית שהניחה את דעתי. זה יצטרך להיות שאיבת שומן ומתיחת בטן.
לצפיה ב-'יום העצמאות ה-70 '
יום העצמאות ה-70
02/04/2018 | 07:39
6
130
יום העצמאות ה-70 הולך ומתקרב בצעדי ענק. 

מה לדעתכן הוא תמצית הישראליות? אלו דברים חיוביים/שווים מאפיינים אנשים/ילדים ישראליים בעיניכן? (כמובן בהכללה גסה)

איך ובמה השתנתה ישראל מאז ילדותכן?

מה תאחלו למדינה?

<הולכת לישון מאוחר - אכתוב עוד, מחר>
לצפיה ב-''
02/04/2018 | 20:33
2
138
ילדים ישראליים הם בעיני הרבה יותר עצמאיים מבני גילם במקום בו אני גרה. חלק מזה זה גם שהם יכולים לצאת מהבית ברגל ולהגיע בהליכה לציביליזציה (אצלנו זה אפשרי - אבל דורש לפחות 25 דקות הליכה שזה לא מעט)

מאז שהייתי ילדה ישראל הפכה מדינה הרבה יותר עשירה. רמת החיים עלתה מאוד. כשהייתי קטנה להרבה מאוד אנשים לא היה רכב פרטי, ועל 2 רכבים למשפחה כמעט לא שמע אף אחד. זה השתנה.  ועם זה - גם הפערים החברתיים גדלו.

מאחלת למדינה שקט ושלווה ושתיעלם כל שינאת חינם מקרב יושביה                                           
לצפיה ב-'כשהייתי ילדה (שנות ה-70) ומתבגרת (שנות ה-80)'
כשהייתי ילדה (שנות ה-70) ומתבגרת (שנות ה-80)
11/04/2018 | 12:55
1
99

כולם בכרמל (חוץ מתושבי דניה, אלו שנראו לנו מיליונרים) גרו בדירות שלושה וארבעה חדרים בבתים משותפים בני שלוש-ארבע קומות. כולל השופט הבכיר, מנהלי מחלקות ברמב"ם וברוטשילד וקצינים בכירים בקבע.

לצפיה ב-'אכן - כך גם היה בילדותי באותה תקופה'
אכן - כך גם היה בילדותי באותה תקופה
11/04/2018 | 23:06
64
רק בירושלים. והמיליונרים גרו בוילה בטלבייה, בימין משה או אחר כך ב"רמות" - אבל לא היו הרבה כאלה. הרוב - בדירות כמו שציינת.
לצפיה ב-'כשכתבת את השאלה, הדיון העיקרי בארץ לגבי יום העצמאות היה '
כשכתבת את השאלה, הדיון העיקרי בארץ לגבי יום העצמאות היה
12/04/2018 | 19:44
60
נתניהו ינאם או לא ינאם. כן נשיא הונדורס לא נשיא הונדורס. מותר לראות את נתניהו נואם לסגור את הטלוויזיה כשנתניהו נואם.
עכשיו שכבר יודעים את רוב התשובות יש זמן לחשוב על ישראלים.
עזרה לזולת זה הישראליות היפה. זה מחיל בלהסביר איך להגיע, תרומות, ערבות ההדדית בזמן מלחמה וכד'.
(הפחות יפה הוא הנדחף בכביש ושומע מוזיקע רועשת)

המשך בהמשך.....
לצפיה ב-'מהי תמצית הישראליות?'
מהי תמצית הישראליות?
13/04/2018 | 09:33
46
הרבה דברים שלא נראה לי שקיימים באינטנסיביות כמו כאן--
למשל--1)העליות השונות --שכל עליה קלטה עליה אחרת, בליל של תרבויות,
ואיך אומר זאב רוח בשיר.. "ונמשכת שיירה מן המאה שעברה...."
2)הלהקות הצבאיות--ששרו על המציאות שנבנתה כאן.
   והצמיחה זמרים ושחקים.
3)יש שירים שמדברים על המיוחדות של הישראליות. אני בוחרת מהם
   את השיר של ירדה ארזי. https://www.youtube.com/watch?v=JU8F6jbP2mE

לשאלה מה השתנה--
1)גרתי בבת-ים היה לנו המון חול בין הקצה של בת יםלחולון ורשל"צ,,
היום הכל בנוי לתפארת--הבניה הזריזה וההתפתחות לא דומים בעיני לשום
מקום אחר בעולם.
2)בתחילה כמדינה צעירה היתה פשטות וצניעות במובן הטוב,
   והיום נכסנו לעצמינו את החומריות--אי קוראת לזה--אמריקניזיה.
לצפיה ב-'בעיני תמצית הישראליות זה החברמניות של כולם-לטוב ולרע '
בעיני תמצית הישראליות זה החברמניות של כולם-לטוב ולרע
14/04/2018 | 04:23
61
המלצר הוא חבר שלך ויישב לידך תוך כדי שכותב את הבקשות שלך, אם תמצא את עצמך בוכה באמצע הרחוב- יגשו אלייך ויציעו לך עזרה, אם מישהו כותב ברחבי הפייסבוק שזקוק לעזרה-מיד ימצא מי שיעזור.

אין ספק שהחברמניות הזו היא לטובה ולרעה, והרבה פעמים זה מתסכל מאוד כי זה מגיע לרמת החדירה לפרטיות (ע"ע שאלות של "מתי עוד ילד?" ,"יש לכם בעיות להיכנס להריון שעדיין אין לכם ילדים?" וכו' שנשאלתי ואני לא היחידה שנשאלה מהיכרות עם חברות וכאלה שכתבו על כך בקבוצות השונות) אבל בתור אחת שגרה בחו"ל- לפעמים מתגעגעת לזה כי לרוב פה אנשים די ממהרים כל הזמן ופחות עוצרים אחד למען השני, וכל אחד שעובר לידך אומר "סורי" בלי סיבה אבל לא באמת עוצר, לאף אחד שם לא באמת איכפת.

רק עכשיו כשאני עם הקטנה בחוץ וכו' כן אנשים משוחחים יותר במיוחד שהיא מאוד חברותית ועושה שלום ומפטפטת.

איך המדינה השתנתה- אני חושבת שאין כבר תמימות כמו מה שסיפרו שהיה פעם. אנחנו מדינה שסבלה ועדיין סובלת מאלימות,רדיפה, מכות פוליטיות, מכות כלכליות ועוד. אני חושבת שאנשים בארץ כבר עייפים וסובלים מזה.

מאחלת למדינה למצוא אנשים טובים שינהלו אותה ולא כאלה שסופם להיות מורשעים בפשעים. מאחלת למדינה לפרוח ולשגשג ולהיות מדינה שכולם ירצו להיות דומים לה ופחות "מיני אמריקה".
לצפיה ב-' איך היה השבוע שלי ואיך יהיה הסדר '
איך היה השבוע שלי ואיך יהיה הסדר
29/03/2018 | 19:37
18
56
איך היו ההכנות השבוע ומה צפוי מחר?
לצפיה ב-'|חרוסת||חרוסת||חרוסת| משהו קטן וטוב '
|חרוסת||חרוסת||חרוסת| משהו קטן וטוב
29/03/2018 | 19:38
3
89
לא באמת יש אייקון של חרוסת וחבל
לצפיה ב-'ליל סדר מוצלח מאוד'
ליל סדר מוצלח מאוד
31/03/2018 | 09:08
1
112
אחרי שבשנים האחרונות היה כייף אבל לא הרגשתי כמו בעבר את השמחה הגדולה והמפגש שנמשך שעות וברוגע אתמול זה סופסוף קרה. היתה אוירה נהדרת, הילדים שיחקו מקסים, המבוגרים דיברו בניחותה.
באמצע השבוע היה דייט זוגי מוצלח מאוד.
לצפיה ב-'דייט זוגי באמצע ההכנות לפסח ?'
דייט זוגי באמצע ההכנות לפסח ?
01/04/2018 | 17:39
84
אלופה !
לצפיה ב-'גם אצנו היה ליל סדר שעבר בכיף (ובשלום)'
גם אצנו היה ליל סדר שעבר בכיף (ובשלום)
01/04/2018 | 17:25
64
פחדנו מתקלים משפחתיים עקב התנהגות פרועה של אחד הילדים. אך השגחה צמודה וקצת הבלגה העבירו את הערב בשלום (נשארו  5 פסים חרוטים על הקיר בסלון, אך תהיה שם ספריה ונשכח מזה).
זאת פעם ראשונה שארחנו את כל המשפחה בבית החדש.
היה מוצלח. מחכה לפעם הבאה.
לצפיה ב-'השבוע שהיה (וגם זה שיהיה) עמוסים ביותר'
השבוע שהיה (וגם זה שיהיה) עמוסים ביותר
29/03/2018 | 20:04
5
189
בעוד שבועיים בדיוק אני נוסעת לפלושיפ בארה״ב ועוזבת את המשפחה והעבודה  ל5 שבועות. הרבה עבודה והרבה הכנות.
סדר מצומצם מאד (רק אנחנו וההורים)- אצלנו כי אין לי זמן להתארח ליומיים וממילא אני מבשלת הרוב כי אוכלים אצלנו צמחוני/טבעוני. אי לכך צפוי מחר מרתון  ניקיונות אחרונים (אנחנו גם אוכלים כשר אז עבודה קשה לנקות ולקנות הכל כשר) ואח״כ מרתון בישולים וסידורים

חג שמח
לצפיה ב-'וואו - זה באמת המון לארגן. אני מכירה את זה.....'
וואו - זה באמת המון לארגן. אני מכירה את זה.....
30/03/2018 | 03:55
2
114
תשתדלי לא להילחץ יותר מדי לפחות לגבי האריזות שלך וכו'. זו מדינה שיש בה הכל - אם שכחת לקחת משהו - יהיה שם בחנות/סופרפארם שפתוח 7 ימים בשבוע שעות ארוכות.  וגם - תוכלי לנהל הרבה מהקביעות והדברים בארץ דרך האינטרנט/וטטסאפפ וכו'. העולם היום מאוד מחובר.

ובכל זאת, מצדיעה לך שאת גם מארחת עם כל זה על הראש/ לפניך בקרוב.

לא הבנתי למה  קשה לקנות הכל כשר - בישראל כל הסופרמרקטים וכו' כשרים ממילא - לא? (למעט מעדניות בנוסח "טיב טעם"). אבל אני די  בתחום אז בטח פספסתי משהו
לצפיה ב-'הבעיה לא לקנות כשר אלא לסדר הכל'
הבעיה לא לקנות כשר אלא לסדר הכל
30/03/2018 | 09:16
1
128
אנחנו מפנים את כל המטבח מכל החמץ, מפנים טוסטרים, וכל הדברים שלא כשרים ומחליפים בעשר, מנקים את כל הארונות והציוד. תחשבי שאת צריכה למעשה לארוז את כל המטבח שלך ולארגן מחדש...

תודה על העידוד לגבי הנסיעה החשש שלי לשכוח לארגן דברים שהשארתי כאן, שם אין לי ספק שאין בעיה

חג שמח!
לצפיה ב-'אה - עכשיו הבנתי'
אה - עכשיו הבנתי
02/04/2018 | 07:35
66
באמת נשמע מתיש. עכשיו זה מאחוריך

אני שוכחת כל הזמן לארגן דברים מאחורי כשנוסעת. ואז אני "מתקנת תוך כדי תנועה" מרחוק...
לצפיה ב-'וואו חמישה שבועות!'
וואו חמישה שבועות!
01/04/2018 | 17:34
1
88
זו ממש נסיעה ארוכה- נשמע חוויתי במיוחד !
האם את נוסעת עם אנשים שאת מכירה?

מקווה שיהיה לך זמן לדווח לנו על חוויות בזמן אמת.

לצפיה ב-'נוסעת לבד...'
נוסעת לבד...
02/04/2018 | 17:41
18
לצפיה ב-'הזדמנות לברך את'
הזדמנות לברך את
29/03/2018 | 21:53
1
123
כל הבאות וכותבות כאן, בברכת חג שמח.

לצפיה ב-'חג שמח '
חג שמח
01/04/2018 | 17:36
38
איפה עשיתם את הסדר?
לצפיה ב-'חזרתי לציביליזציה '
חזרתי לציביליזציה
30/03/2018 | 01:47
2
138
אחרי 9 ימים בהודו (נסיעת עבודה בלבד. בלי שום דבר תיירותי. גולת הכותרת היתה הרעלת מזון לא נעימה שאולי בעזרתה איבדתי איזה 100 גרם אמן - לא יזיק לי....). שם לא היתה לי גישה לתפוז בכלל

ומשם המשכתי היישר לחופשה משפחתית - בפלורידה באיזה מקום שבו הויי-פיי לא עבד - וכך נכפה עליו המשך ניתוק מהעולם

לפני כמה שעות נחתנו חזרה בבית ואני מרגישה כאילו חזרתי לציביליזציה....

מחר בערב אנחנו מארחים אורחת אחת ואת עצמנו + אמא שלי. יהיה פשוט ולא שאפתני. חזרת, גפילטע פיש מהצנצנת, מצות, עוף עם תוספות ואיזו גלידה. נקרא בהגדה כמה שנצליח.

שיהיה חג חירות שמח לכולן והשנה נמצא לחירות אמיתית
לצפיה ב-'כרגיל, חסרת פה מאוד וטוב שחזרת '
כרגיל, חסרת פה מאוד וטוב שחזרת
01/04/2018 | 17:38
1
65
תודיעי לבוסים שלך שאת צריכה אינטרנט לוויאני או משהו דומה 

סדר אינטימי נשמע לי כיף! אתם מקפידים שכולם יקראו ? 
לצפיה ב-'תודה הלך לא משהו עם הקריאה'
תודה הלך לא משהו עם הקריאה
02/04/2018 | 07:19
76
ילדות הבית סירבו לקרוא. הסכימו לעקוב אחרי הקריאה. ואנחנו החלטנו ששולחן הסדר הוא לא המקום/זמן לריב... אז לא הכרחנו. לפחות הן הסכימו לשיר איתנו

האורחת לא דיברה עברית, אבל קראה באנגלית קצת והיה לה נחמד. היא לא היתה בליל סדר מאז שהיתה ילדה קטנה. גדלה כבת להורים יהודיים ששניהם כבר אינם עימנו...

אחרי האוכל רק עשינו מו"מ לאפיקומן וכמה שירים.  זה נורא ארוך ההגדה הזאתי.... כשיש שולחן גדול עם הרבה אנשים תמיד יש כמה דבקים במטרה שמוכנים לקרוא אחרי האוכל. אבל היינו שולחן קטן....

בחיי שאני צריכה ווי פיי לוויני. 
לצפיה ב-'שבוע עמוס בנקיונות'
שבוע עמוס בנקיונות
31/03/2018 | 09:10
73
למזלי הייתי בחופש בחמישי אז הצלחתי לסיים ולהשתלט על הניקיונות ולבשל אתמול בנחת.

לצפיה ב-'ברחתי מהכנות ונקיונות'
ברחתי מהכנות ונקיונות
01/04/2018 | 15:31
82
לחופשה זוגית בחו"ל.
הילדים עשו סדר עם הסבים ועכשיו נהנים בלעדינו.
כולם מרוצים.
לצפיה ב-'היה שבוע מטורף.... קניות יומיומיות של דברים '
היה שבוע מטורף.... קניות יומיומיות של דברים
01/04/2018 | 17:29
95
שנזכרנו שצריך בשביל הסדר.
לשמחתי הרבה האיש שלי היה שותף מלא הן בקניות והן בבישולים וזה לא היה מעיק.

את החופש שרציתי ביום חמישי כדי להקדיש לסיור הבית ולבישולים נאלצתי לבטל על מנת לסיים משהו בעבודה ולנסוע ללויה של אחות של קולגה. שמחתי שלא ויתרתי.

לצפיה ב-'הסקנדל האחרון של פייסבוק...'
הסקנדל האחרון של פייסבוק...
30/03/2018 | 03:57
4
157
עכשיו אחרי ששוב, בפעם המאה, נפל לכולם האסימון שפייסבוק = ריגול מלא אחרי כל תנועה של המשתמש שם, כל מילה שכתב וכו' ומכירתו לכל המרבה במחיר...

אצלי זה לא שינה הרבה כי גם לפני כן הייתי סרבנית פייסבוק מהסיבה הזו בדיוק

אצלכן השתנה משהו?
לצפיה ב-'במצב הזה אני פשוט שמחה שאין לי פייסבוק'
במצב הזה אני פשוט שמחה שאין לי פייסבוק
31/03/2018 | 09:04
1
82
אצלי, בדיוק כמו אצלך לא שינה הרבה ושמחה על סרבנותי.
לצפיה ב-'גם לי אין פייסבוק ואני שמחה על כך'
גם לי אין פייסבוק ואני שמחה על כך
31/03/2018 | 16:56
18
לצפיה ב-'בכל מה שקשור באינטרנט הוא ריגול אחרינו, לא?'
בכל מה שקשור באינטרנט הוא ריגול אחרינו, לא?
01/04/2018 | 17:31
1
82
ברגע שיש IP, יודעים עליך הכל- לאן את רוצה לנפוש מה את רוצה לקנות....

וגם לי אין לי פייסבוק. 
לצפיה ב-'ואללה? לא יודעת. חשבתי שזה רק אם משתמשים בכרום'
ואללה? לא יודעת. חשבתי שזה רק אם משתמשים בכרום
02/04/2018 | 07:22
85
והחיבור לגי'מייל פתוח. ויש גם את האינגוקניטו בכרום (חלון גלישה אינקוגניטו)

אוף - מייאש העולם המודרני

קראתי גם פעם שאפשר למחוק את כל מה שגוגל אסף עליך איכשהו. לא יודעת איך
לצפיה ב-'לגבי טיפול שורש פלוס כתר '
לגבי טיפול שורש פלוס כתר
27/03/2018 | 09:38
1
123
מטופלת בקריית השרון היום הייתי צריכה לבצע כתר זמני לפני הקבוע אחרי טיפול שורש חוות דעת שגויה של טרלו אמר שלא ניתן לטפל ולעשות כתר לאחר התייעצות של חוות דעת שניה נאמר שכן אפשר כתר תחשבו פעמיים אם ללכת לרופא טרלו
לצפיה ב-'טוב - כך נעשה. למרות שאולי העצה השניה היא זו שלא נכונה - לא?'
טוב - כך נעשה. למרות שאולי העצה השניה היא זו שלא נכונה - לא?
30/03/2018 | 01:49
65
או אולי זה מקרה גבולי?

מה זה "קריית השרון"? זה שם של מרפאת שיניים?  
לצפיה ב-'יש פה מישהי בחופשת לידה (מאתגרת...)?'
יש פה מישהי בחופשת לידה (מאתגרת...)?
26/03/2018 | 11:43
1
127
מקווה שזה בסדר שאני מפרסמת כאן.
שמי מיכל ואני עובדת על תוכנית אינטרנטית לליווי ותמיכה בנשים בחופשת לידה. 
אני לא יועצת ולא מטפלת,
פשוט עברתי בעצמי חופשת לידה שהייתה מאתגרת מהרבה בחינות,
ולאחרונה בוער בי הרצון לסייע ולעזור לנשים שנמצאות במצב הזה.
אם את נמצאת כרגע בחופשת לידה והתקופה הזו קשה עבורך, מכל סיבה שהיא -
אשמח לקיים איתך שיחת טלפון או שיחת וידיאו, 
להקשיב ולשמוע מה עובר עלייך, ולנסות להציע כיוונים לסיוע ולהתפתחות.
אני מקווה שהשיחה תעשה לך טוב,
ושאוכל בעזרתך להבין טוב יותר את הצרכים והקשיים שמעסיקים נשים בתקופה הזו.
אם זה מתאים לך, מוזמנת להשאיר פרטים בטופס.
(למותר לציין שהשיחה ללא תשלום ואין שום אינטרס מסחרי מאחוריה)
https://goo.gl/forms/ZD1qc5Ik2C2f0IcH2
לצפיה ב-'לא לאחרונה... אבל בעיני חופשת לידה היא הסיוט'
לא לאחרונה... אבל בעיני חופשת לידה היא הסיוט
30/03/2018 | 01:40
80
בהתגלמותו. היא ממש לא "חופשה", והאמת שלא ראיתי איך היא יכולה להיות פחות מאתגרת חוץ מאשר בעזרת עזרה בתשלום שמאפשרת קצת לישון, לאכול אוכל שלא התקרר, ולהתקלח מדי פעם [לחפוף שיער זה בכלל חלום רחוק בתקופה הזו]
לצפיה ב-'סרטון המין של שחקן הכדורגל '
סרטון המין של שחקן הכדורגל
22/03/2018 | 18:50
3
123
נושא שאי אפשר היה לברוח ממנו השבוע .....שמעלה הרבה שאלות:
אני תוהה האם אלו באמת חדשות?
למה בכלל שיתפו את כל עם ישראל בנושא בעניין הזה?
איפה הגבול של תלונה שאינה צד בעניין ? (מירב מיכאלי היא צד כי היא אישה?)
ועכשיו שזה כבר עניין הציבור לדעת, מה המשטרה חשבה שהבחורה תענה? להערכתי היא קבלה דמי שתיקה והסכמה. 

לצפיה ב-'על חלק מהשאלות'
על חלק מהשאלות
23/03/2018 | 06:39
89
אני יכולה לענות בהשערות כמובן,
אבל מה שמעסיק אותי בנושא--אלו שני ענינים אחרים--
1)עד כמה יש כח לכל מיני סלב על בחורות שמנסות להתקרב לסלביות הזו,
   וכמה חושבות שהפרסום הוא כלי החלומות שלהן--ונפגעות.
   והסלב מרשים לעצמם ומפעילים כח ואין גבולות ואין מעצורים.
2)הענין השני שממש מאים עלי--הוא "האח הגדול" בכל תחומי חיינו,
    הכל מצולם/מוקלט/ כביכול מתועד ואין אמון לבני אדם, כי כמה קל,
    להשתמש בחומר שבכלל לא ידעת על קיומו נגדך.
    אגב זה גם לגבי מצלמות בדרך--שמתקינים אותם במקומות מועדים--
     שאין שם שום סכנה---אבל הכנסה טובה למדינה.
לצפיה ב-'לדעתי יש חשיבות מבחינה ציבורית'
לדעתי יש חשיבות מבחינה ציבורית
24/03/2018 | 10:13
93
בכך שהנושא עולה שוב ושוב לדיון ובניגוד לשנים עברו, זוהי תקופה שבה התנהגות של החפצה וניצול מיני של נשים זוכה לגינוי, השחקן שהתנהג כך נאלץ להתנצל ולהביע חרטה .

יש גם עמדה חינוכית לדור הצעיר שחווה תגובה תקשורתית שונה מהעבר, והמסר שמועבר לו הוא מסר ברור של שלילת ההתנהגות הזו.
הענין הפלילי פחות חשוב כאן ואינני מבינה בו, אך בעיני טוב שכל פרשה כזו עולה לדיון ציבורי וסופה הוקעת האדם שניצל את האישה. היו מספיק מקרים שבהם אישיות ציבורית בתפקיד הושעתה או השעתה את עצמה בגלל התנהגויות מיניות לא ראויות כלפי נשים גם כאשר לא היתה העמדה לדין פלילי, רק בגלל הבאז הציבורי (מקרים רבים בצמרת המשטרה והפוליטיקה בשנים האחרונות).

מירב מיכאלי כפעילה פמיניסטית מגישה תלונה כדי להביע דיעה ועמדה ולחזק את הצד שלה בדיון הציבורי, למיטב ידיעתי לא ניתן להגיש תלונה בשם מישהו אחר שהוא נפגע עבירה אלא בנסיבות מסוימות (כאשר הנפגע הוא חסר ישע או קטין וכו׳).
לצפיה ב-'פיספסתי את הרוב בשל ניתוקי מהציבילזציה'
פיספסתי את הרוב בשל ניתוקי מהציבילזציה
30/03/2018 | 01:54
39
רפרפתי עכשיו ואני רואה שהיא אומרת שזה היה בהסכמה ושהיא ידעה שהיא מצולמת. אם זה היה נכון מלכתחילה אז "מדינה חופשית"

אבל לדעתי במקרה ה"טוב" היא קיבלה דמי שתיקה והסכמה בדיעבד, ובמקרה ה"פחות טוב" מאיימים עליה עכשיו לתת את הגירסה הזאת. 

כל הסיפור לגמרי 

בעיני זה בסדר שצד שלישי יתלונן כדי שיבדקו את זה, בעיקר אם הקורבן פוחדת להתלונן. מה שלא הבנתי זה איך מירב מיכאלי קיבלה את הסרטון הזה? מאיפה הסרטון הגיע?
איך היה השבוע שלי
22/03/2018 | 18:52
4
23
לצפיה ב-'|משהו קטן וטוב '
|משהו קטן וטוב
22/03/2018 | 18:53
2
41
לצפיה ב-'יום חופש שבוקרו הוקדש לליווי הכיתה של הבן האמצעי למוזאון'
יום חופש שבוקרו הוקדש לליווי הכיתה של הבן האמצעי למוזאון
23/03/2018 | 17:31
78
ושערבו הוקדש לחתונה של חברה.
ובין לבין הספקתי לגנוב שנ"צ.

יום פורה

לצפיה ב-'מפגש משפחתי מוצלח מאוד'
מפגש משפחתי מוצלח מאוד
28/03/2018 | 10:19
4
לצפיה ב-'שבו עמוס של נקיונות לכבוד פסח'
שבו עמוס של נקיונות לכבוד פסח
28/03/2018 | 10:19
41
גדלתי בבית שלכבוד פסח עושים סדר בארונות הבגדים, מנקים ומסדרים. פעמיים בשנה לכבוד ראש השנה ופסח הופכים את הבית.
לצערי, למרות השינויים הגדולים שעברתי לא מסוגלת להפטר מהמנהג הזה וכל פעם מחדש מקרצפת ומנקה.
הדבר הטוב בכל זה הוא כמויות הזבל שאנחנו מעבירים/זורקים בכל הנקיונות האלה. מה שבמצב טוב עובר כמובן לתרומה.
דבר טוב נוסף הוא שסופסוף הצלחתי להגיד שלום לבגדים הישנים מלפני המהפך שעברתי וכבר גדולים עליי. לקח לי זמן להאמין בעצמי שמעכשיו אני שומרת על המידה שהגעתי אליה ולא עולה במשקל ומאבדת את זה.
לצפיה ב-'התייעצות פיננסית - חוזה עבודה '
התייעצות פיננסית - חוזה עבודה
21/03/2018 | 18:29
2
143

היום אני עובדת בחוזה אישי המגדיר את שעות העבודה, שכר שעות נוספות  ומשכורת.
בשל שינויים אצלנו, שאלו אותי אם אני רוצה לעבור לחוזה משכורת גלובלית.
השעות נספרות באופן חודשי.  לרוב אני מאוזנת: לא עושה שעות נוספות (משתדלת מאוד שזה לא יקרה) חסרה עד שעתיים חודשיות.
אני מנסה להבין אם המהלך של שינוי ההסכם מיטיב איתי או לא.
אשמח לתובנות. 

לצפיה ב-'בעיני זה להיטיב איתך,'
בעיני זה להיטיב איתך,
22/03/2018 | 03:35
95
אלא עם המעביד. ברגע שאת עובדת עבור סכום גלובלי--
את מחויבת לדרישות ולהספק של המעביד--
כשיש הגדרות של שעות ומקבלים שעות נוספות--
את יודעת על מה את מקבלת ולא לפי הספק ולפי דרישת המעביד.
מה שהמעביד עושה כדי לפתות את העובד לשכר גלובלי--
הוא מעלה את השכר מהמצב הקיים.
אבל זו איננה העלאה אלא ניצול.
כדי להבין את המהלך תתיעצי עם נציג הסתדרות שיסביר לך יותר מפורט.
לצפיה ב-'אלוהים הוא בפרטים'
אלוהים הוא בפרטים
22/03/2018 | 11:46
99
ואין לנו שום יכולת להשוות את הפרטים של ההעסקה שלך, גם אם תשימי פה את שני החוזים להשוואה. לכי לאיש כ"א שלכם, ובקשי ממנו/ה להסביר לך את ההבדלים בפירוט, ואז תחליטי.
לצפיה ב-'חברה במצב קשה'
חברה במצב קשה
16/03/2018 | 20:36
16
312
ערב טוב לכולן,
אשמח מאד לעצה טובה.
יש לי חברה (צעירה ממני בכמה שנים), בחורה מקסימה, מצליחה מאד מבחינה מקצועית (אחד המקצועות הנחשבים בשוק), אבל סובלת מהתעללות מצד אמה. מגיל צעיר אמה אומרת לה שהיא מכוערת, שאף אחד לא ירצה אותה, שהיא טיפשה ועוד מחמאות, צועקת עליה ומשפילה אותה. 

בנוסף כל גבר שהיא מביאה לא מוצא חן בעיני האם, מבחינתה אף אחד לא משתווה לה (ליתר דיוק למקצוע שלה) עד כדי כך שהיא מסכסכת ומתערבת בצורה באמת לא הגיונית. ברמה שהיא תחפור לה כל כמה הוא גרוע כל יום כל היום, ואף תתקשר לחברות שלה ותדבר איתן.

הבחורה בת 30 וכל מערכת היחסים שלה עם אמה כאילו היא בת 17. היא גרה ממש קרוב אליה בדירת משפחה ולא מצליחה להתרחק.
היא סובלת מדיכאון ברמה שמדברת על להתאבד, לא רוצה לקום בבוקר, בוכה המון ורואה הכל שלילי.
הבעיה שאין לה את הכוחות הנפשיים לעזוב את הדירה ולהתרחק מאמה, ואמה מצידה ממשיכה להתעלל בה, לרדת עליה ולצעוק עליה. פשוט הזוי.

לאחרונה האם גרמה לכך שחברתי תיפרד מבן זוגה, שהוא באמת מקסים ומוכשר, אך האם לא אוהבת את זה שהוא נמוך מידיי ועוד כל מיני שטויות. זו הסיבה שכעת חברתי במצב ממש קשה.
עדיין יש לציין שההשפעה של האם עליה משליכה על כל תחום בחייה, וחברתי סובלת מהערכה עצמית מאד נמוכה (אעפ היותה חכמה מאד, יפהיפיה, ובאופן כללי מאד מרשימה) שגורמת לה להיות מאד לא אסרטיבית וכל הזמן מרגישה צורך לרצות אחרים.

היא התחילה טיפול פסיכולוגי אך לא מרגישה שמקדם אותה. פנתה לפסיכיאטרית המשפחתית (אביה גם סובל מדיכאון ועזב את הבית) ולדבריה לוקחת כרגע כדורים. 

אני לא יודעת כבר מה לעשות איתה כשהיא אומרת דברים קשים לגבי עצמה, ואני לא יכולה לקחת אחריות כשהיא מספרת לי שחתכה ורידים  
אגב בנוסף היא הגיעה למצב ששותה אלכוהול ומקיאה.

כפי שהבנתן היא במסלול חיים הרסני כרגע, שהולך ומידרדר.
מה אפשר לעשות חוץ מלאשפז בכוח (שאת זה אני לא אעשה כמובן)? שיחות בטח כבר לא תורמות, עברנו הרבה כאלה בשנתיים האחרונות.

תודה מראש.
לצפיה ב-'וואו אמא כזאת אלוהים ישמור'
וואו אמא כזאת אלוהים ישמור
17/03/2018 | 06:00
2
146
היא חייבת "התערבות" - אם יש לכן חברות משותפות קחו אותה לסוף שבוע יחד, דברו איתה והסבירו לה כמה היא מיוחדת ויחודית. תמליצו לה על טיפול בשיטת NLP, היא צריכה טיפול התנהגותי לא חפירה פסיכולוגית.
לצפיה ב-'היינו שם..'
היינו שם..
17/03/2018 | 19:41
126
אני אומרת לה לא פעם כמה היא מיוחדת, כי היא באמת כזו! חבל שהיא לא רואה את עצמה מהצד, כמה דברים טובים יש בה.

אבדוק איזה סוג טיפול היא מקבלת, כי יכול להיות שזה זה. תודה.
לצפיה ב-'הכי פשוט בעיני'
הכי פשוט בעיני
17/03/2018 | 18:58
3
138
לפנות לרוחה, ולבקש טיפול גם לאמא וגם לבת.

אואם יש קשר לבחור שעזב, לפנותמאליו אם הוא מעונין ושיעברו יחד לגור
רחוק מהאמא, היא מספיק גדולה בשביל לא להבהל מהאיומים 
של האם.ושהבחור יקנה לה בטחון לזה.
לצפיה ב-'אני לא יכולה לפנות לאף גורם'
אני לא יכולה לפנות לאף גורם
17/03/2018 | 19:44
2
132
בגלל המקצוע שלה, היא תאבד אותו (אני לא יכולה לפרט כאן).
אין לי שום קשר לבחור, אבל כבר נמאס לו מהאמא הפסיכית שלה, שהוא לא מוכן כרגע כבר לקדם את הקשר. הם מידי פעם חוזרים, אבל תוך יום או לפעמים שעתיים נפרדים.
היא לא נבהלת מהאיומים של האם, אלא יותר חיה בצילה ולא מצליחה להתקדם ולצאת מהסורגים שאמה מציבה לה. אני מבינה שזה נשמע מוזר ומוגזם לבחורה בגילה, ועוד עם מקצוע מאד מכובד, אבל לצערי זה המצב.
לצפיה ב-'את יכולה ללכת איתה'
את יכולה ללכת איתה
17/03/2018 | 20:20
1
102
לרופאת המשפחה שלה? משם הכדורים נכון?
ושם לדבר בשבילה, 
ומן הסתם האם מטופלת אצל אותה רופאה, אולי יהיה לה מה לומר לשתיהן?
ואת העיצה על הבחור את יכולה לתת לה.
לצפיה ב-'הכדורים מפסיכיאטרית'
הכדורים מפסיכיאטרית
20/03/2018 | 17:03
70
האמא אצל רופאה אחרת..
תודה.
לצפיה ב-' קשה להיכנס ולשנות יחסים בתוך משפחה '
קשה להיכנס ולשנות יחסים בתוך משפחה
17/03/2018 | 22:16
1
116
מתוך מה שכתבת, אני מבינה שבהחורה אינה מודעת ליחסי השליטה של אמה שלה.
(מה שכתבת מזכיר לי את המחלה שההורים גורמים לילד להיות חולה כדי להראות שהוא מטפל בו)
לדעתי, בגלל הקשר החזק ביניהן יהיה קשה להעמיד ראי מול חברתך ולהציג לה את המציאות. זה עלול לפגוע גם בחברות ביניכן. החשוב כפי שכתבת שאת עושה הוא לחזק ולעודד את החברה.

מה עם האב? הוא בקשר עם החברה שלך? הוא מביע דעתו?

לצפיה ב-'היא דווקא מודעת ליחסי השליטה של אמה עליה'
היא דווקא מודעת ליחסי השליטה של אמה עליה
20/03/2018 | 17:05
70
ומדברת על זה הרבה. 
היא צנסה להתנתק מאמא שלה בגלל זה, אך האמא לא מרפה. אין הסבר לזה.
האב סובל בעצמו מדיכאון..
לצפיה ב-'מצטרפת לממליצות על NLP'
מצטרפת לממליצות על NLP
18/03/2018 | 07:18
1
103
גם אימון יכול מאוד לעזור.
אני לא בעד טיפול פסיכולוגי במצבים כאלה לא מאמינה שיכול לעזור.
האם היא מודעת להרסנות של אמא שלה בחיים שלה.
יש לי עוד טיפים שאני יכולה לתת לך בנושא אבל לא כאן בפורום אם את רוצה תפני אליי בפרטי.
לצפיה ב-'המלצתי לה על NLP בעקבותיכן'
המלצתי לה על NLP בעקבותיכן
20/03/2018 | 17:06
77
היא אמרה שתבדוק זאת.
היא בהחלט מודעת להרסנות של אמה, אך לא מצליחה להשתחרר ממנה כי הן גרות ממש קרוב.
אכתוב לך בפרטי מאוחר יותר. תודה.
לצפיה ב-'וואו נשמע נורא '
וואו נשמע נורא
19/03/2018 | 04:51
1
120
להתערב ביניהן לא הייתי מתערבת, אבל כן הייתי פשוט נמצאת שם בשביל אותה חברה:
להקשיב לה, לחבק, לתמוך,לעודד.
לצפיה ב-'משתדלת מאד..'
משתדלת מאד..
20/03/2018 | 17:06
12
לצפיה ב-'נשמע רע מאד'
נשמע רע מאד
19/03/2018 | 19:49
1
141
הבחורה צריכה טיפול וסיוע מקצועי. אולי לנסות כיוונים ומטפלים שלא ניסתה בעבר. מבחינתך - להיות חברה, לשקף כמה את אוהבת אותה ודואגת לה, כמה היא שווה בפני עצמה וכמה את זקוקה לה לא פחות ממה שהיא זקוקה לך.
לעודד ללוות
לקנות את הספר ״הורים מרעילים״
אם היא בתחום טיפולי כפי שנשמע לי - לנסות בתחום הזה לשפר את הרגשתה והרגשת המסוגלות.
לשלב בפרויקטים שבהם יש לה תפקיד ומשמעות . לנסות אספקטים של ראיון מוטיבציוני.

לצפיה ב-'זה באמת רע.'
זה באמת רע.
20/03/2018 | 17:07
114
הבחורה בדכאון ממש ועצוב לע כל כך.
לא רק שהיא במקצוע טיפולי, היא במקצוע הטיפולי הכי מבוקש, אך לאור מה שעוברת, היא לא מסוגלת אפילו לשמוח על זה.
לצפיה ב-'לאנשים כאלו אי אפשר לעזור. טוב לה ככה, היא רוצה את זה.'
לאנשים כאלו אי אפשר לעזור. טוב לה ככה, היא רוצה את זה.
11/04/2018 | 14:31
16

אחרת היא היתה עוברת לדירה משלה (הרי אין לה בעיות כלכליות) ושמה פס על האמא המטומטמת שלה.
יש אנשים כאלה שאוהבים לחיות ככה ולרחם על עצמם.
הניחי לה, את לא יכולה לעשות כלום.
איך היה השבוע שלי
15/03/2018 | 21:13
10
22
לצפיה ב-' משהו קטן וטוב'
משהו קטן וטוב
15/03/2018 | 21:14
6
37
לצפיה ב-'שולחן האוכל הגיע !'
שולחן האוכל הגיע !
17/03/2018 | 22:38
1
87
שבוע אחרי שקנינו - השולחן  הורכב אצלנו במטבח.
החלק הכי בעייתי לאירוח המשפחה בפסח - בוצע
(אולי לא הכי בעייתי, עכשיו צריך להחליט מי מכין מה....)
לצפיה ב-'תתחדשו, איזה כייף לכם'
תתחדשו, איזה כייף לכם
18/03/2018 | 07:20
51
אני למזלי השנה לא מארחת אבל כמובן מביאה איתי חלק מהבישולים.
לצפיה ב-'דייט עם חברה ודייט עם הבת שלי'
דייט עם חברה ודייט עם הבת שלי
18/03/2018 | 07:24
73
עם הילדה היה דייט צהריים אחרי בית הספר והיה מוצלח מאוד כמו תמיד. הצלחנו לקנות ובזול כל מה שהיתה צריכה לבינתיים.
היה מוצלח וכייף כרגיל, דייט אחרון לפני שהילדים יוצאים לחופש ולא יהיו לנו ימי שישי פנויים שלושה שבועות.
סופסוף הצלחתי לנקות ולסדר את החדר של הילדה שהיה עמוס מאוד וסילקנו מלא דברים עכשיו צריכה להעביר אותם הלאה.
לצפיה ב-'הקטנה חוגגת עוד חודש ויומיים יום הולדת שנה! '
הקטנה חוגגת עוד חודש ויומיים יום הולדת שנה!
19/03/2018 | 04:47
2
81
עזבו שזה הזוי שזה עבר כל כך מהר והיא כל כך ענקית כבר וממש ילדה...
די התלבטנו אם לארגן לה יום הולדת ובסוף החלטנו שכן ונראה שיש היענות...רק צריך להתפלל למזג אוויר טוב ונעים ושיהיה לנו מקום בפארק (במיוחד אחרי ששילמתי אגרה של 25 דולר כדי לבקש שיאשרו...).
צריכה לראות עוד מה תהיה התוכנית,מה אני אכין ואיך. לפחות יש תאריך
לצפיה ב-'וואו - רק עכשיו אני רואה'
וואו - רק עכשיו אני רואה
13/04/2018 | 05:45
1
8
באמת עבר מהר!! מקווה שבינתיים אישרו לכם את המקום בפארק
לצפיה ב-'עוד שבוע! אישרו אבל צריך להתפלל למזג אוויר טוב '
עוד שבוע! אישרו אבל צריך להתפלל למזג אוויר טוב
13/04/2018 | 18:50
1
לצפיה ב-'שבוע עמוס ענייני עבודה ולא רק.....'
שבוע עמוס ענייני עבודה ולא רק.....
17/03/2018 | 22:36
88
בתקופה האחרונה העבודה שלי היא בעיקר במשרד, בלי הרבה נסיעות והשבוע ביליתי הרבה בדרכים..... 
היו לי שתי פגישות בירושלים באותו היום. החלטתי לנסוע בתחבורה ציבורית וזאת כדי להמנע מנהיגה בפקקים ובעיות חניה.....  לצערי, התחבורה הציבורית אל העיר התבררה כטעות בשל אי עמידה בלוח הזמנים . לפגישה הראשונה איחרתי ב 3/4 שעה 
דווקא בתוך העיר היו לי חוויות טובות - נסיעה עם נהגת על אוטובוס מפרקי. הנהגת היתה מאוד נחמדה ואדיבה והאוטובוס יחסית ריק כך שהיתה נסיעה רצופה בלי הרבה עצירות.
החוויה השניה היתה הרכבת הקלה. נסעתי בה בפעם הראשונה. חוויה. (פחות נעים היה לקנות כרטיס- ממש מסובך ותודה לזאת שעמדה מאחורי ועזרה לי אחרת עוד הייתי שם.....)
לשתי פגישות אחרות כבר נסעתי עם הרכב

מעבר לזה היתה גם אזכרה לאבא שלי- כך שאחרי יום עבודה נסענו לאמא שלי . השנה "הפכתי תקליט" כבר יותר שנים בלעדיו ..... 

אחות שלי הגיעה לאזכרה עם התינוק שלה, כשהוא פורח והיא עייפה ומודאגת. בניסיון להקל עליה, החזקנו הרבה על הידים את המתוקי. הבכור שלי, שהחזיק אותו לא מעט - כנראה נדבק ממנו.... ובילה את סוף השבוע עם חום.....

מקווה שהשבוע הזה יהיה פחות עמוס.....

לצפיה ב-'שבוע עמוס כרגיל'
שבוע עמוס כרגיל
18/03/2018 | 07:28
58
לא מצליחה להגיע לנקיונות וסידורים של פסח.
אוהבת בפסח לסדר את הארונות של כולנו וכמובן את המטבח.
למזלי היתה לי שבת פנויה והצלחתי סופסוף לטפל בארון של הילדה. עכשיו נשאר לי רק החדר שלנו וכמובן המטבח שאותו אעשה ממש לפני החג.
לצפיה ב-'שבוע די סביר '
שבוע די סביר
19/03/2018 | 04:45
96
די עמוס אבל לא יותר מהרגיל...
אני בקושי ישנה-גם כי הקטנה מתעוררת וגם כי יש מלא דברים להכין ואין זמן.
לפחות בעקבות הזחילה היא התחילה לישון יותר במהלך היום אז כן מספיקה לעשות דברים.

הסופשבוע היה עמוס כרגיל אבל לפחות הצלחנו קצת לבלות כמשפחה היום.האמת שאני די גמורה...

לצפיה ב-' <למה אין אייקון של חיילת?>'
<למה אין אייקון של חיילת?>
14/03/2018 | 03:30
6
151
היום לפני.... הרבה שנים, היה היום שבו התגייסתי לצה"ל וגם היום שבו השתחררתי אחרי שנתיים בדיוק.

האחרון (יום השחרור) זכור לי כאחד הימים המאושרים בחיי, עד היום. הראשון (יום הגיוס) הרגיש הזוי.

ובאמצע היה $#%#%. אני נופלת מעייפות ומקווה לכתוב עוד מחר

ספרו אתן על השירות הצבאי שלכן, בהנחה שהיה לכן כזה. היה כיף? הייתן מתגייסות שוב לו עמדתן בפני ההחלטה הזו היום? מה היה כיף? מה לא היה כיף? מה למדתן על עצמכן?

בהצדעה

סמלת (מיל') ד.
לצפיה ב-'ברור שהייתי מתגייסת. השירות הוא חובה, לא רשות.'
ברור שהייתי מתגייסת. השירות הוא חובה, לא רשות.
14/03/2018 | 13:25
2
137
השירות שלי היה ארוך מאוד, ופגשתי שם גם את בעלי. מאחר שהשירות היה כל כך ארוך, השאלה אם היה כיף או לא קצת חסרת משמעות. היו דברים כיפיים, והיו דברים פחות כיפיים. מה שכן, מאז הצבא אני תמיד מתאכזבת כשאני נמצאת בחדר אוכל כלשהו (מלון, בית חולים, וואטאבר), ואין שם דייסה (כתבתי על הדייסה גם בשרשור על בית החולים ). בצבא הייתה דייסה לבנה והייתה דייסה חומה...
לצפיה ב-'הדייסה הזו אהובה גם עלי '
הדייסה הזו אהובה גם עלי
14/03/2018 | 20:55
109
במשך 2 חורפים בבסיס היא היתה ארוחת הבוקר הקבועה שלי.
הייתי מתגייסת, כי חייבים וזה.
השירות שלי היה מינימלי ודי מבוזבז, כי על סמך כל מיני מדדים תקעו אותי בשלישות וכל מי שמכיר אותי יודע שזה בערך המקום האחרון שאליו אני מתאימה. מצד שני, בסוף הגעתי לבסיס שריון וזה היה ממש נחמד, כולל החומר האנושי שם שהורכב מהרבה מאוד עתודאים מתוסכלים.
בכל זאת צלחתי את העסק ויצאתי ממנו בשלום, על אף שהמפקדת שלי היתה די מזעזעת. אפילו יצאתי מהשירות עם 2-3 חברויות שהחזיקו מעמד לא מעט שנים אחר כך (אבל לא עד היום).

למדתי שכשאני רוצה אני מאוד טובה ביחסי אנוש, ובעיקר לא לסתום את הפה. אני הייתי היחידה שהעזה לעמוד בפני המב"ס האימתני שלנו ולהתלונן על החלת הדממה בבסיס שאכלה לחיילי החובה את כל הרגילה. המפקדת שלי הזהירה אותי שלא לומר לו כלום והשגיחה עלי בעיני נץ, ואחר כך יצאתי מהמדור שלי, פגשתי אותו ובנימוס רב אמרתי מה שהיה לי לומר... וזה עבד. לקראת סוף השירות גם התלוננתי בפני הרע"ן על כך שאנחנו המש"קיות היחידות בבסיס שנתקעות עם תורנויות שמירה והשגתי פטור לכל המדור. סרבתי להכין קפה לצוות ביקורת שבא לבדוק אותנו. בסוף השירות גם התלוננתי בפני המב"ס על ההתנהגות של המפקדת שלי כלפי פקודותיה... בקיצור הייתי צרה צרורה והיא כנראה ממש שמחה להיפטר ממני
לצפיה ב-'אגב, צפיתי לאחרונה, בפעם הראשונה, ב"אפס ביחסי אנוש"'
אגב, צפיתי לאחרונה, בפעם הראשונה, ב"אפס ביחסי אנוש"
15/03/2018 | 12:59
111
ומאוד נהניתי - בעיקר בגלל הנוסטלגיה לשירות שלי...
לצפיה ב-'היה לי שירות צבאי מאוד מעניין'
היה לי שירות צבאי מאוד מעניין
15/03/2018 | 04:09
124
התחיל צולע בכך שייעדו אותי להיות פקידה של אזרח עובד צה"ל שלא אהב שעוזרים לו ומבחינתו שרק אענה לטלפונים ואכין לו קפה- בקיצור "ראש קטן", שזה הכי לא אני ואחרי 3 ימים בתפקיד הלכתי לקצין שלישות ואמרתי לו שאני מאוד אשמח לשנות תפקיד. הוא הציע שאהיה בתפקיד של משקית חינוך וקיבלתי ממנו הדרכה ולאט לאט התחלתי לארגן ערבי יחידה, פעילויות חברתיות ומפגשים לימודיים ואפילו יזמתי פרוייקט התנדבותי גדול בבית חולים שניידר שהמשכתי לנהל גם שנה אחרי השירות.

אני חושבת שהשירות מאוד ביגר אותי וגרם לי לצאת מאיזור הנוחות- פתאום כבר לא הייתי ביישנית יותר אלא העזתי להתמודד מול מפקדי בסיס, חיילים שלא תמיד היו נחמדים וחביבים וכו'.

גולת הכותרת הייתה שעשיתי בשירות דברים שממש אהבתי ולשמחתי זרמו איתי ולא תקעו אותי רק בתפקיד של הפקידה אלא שילבו וגם יאמר לזכותו של המפקד שלי שלקח את זה ברוח טובה.

לצפיה ב-'אני שירתתי שירות מעניין ומשמעותי '
אני שירתתי שירות מעניין ומשמעותי
15/03/2018 | 18:15
117
בחיל המודיעין |סודי ביותר - איפה האייקון של ההוא עם המשקפיים ?)
עם קורס של חצי שנה לפני שעשיתי על זמני החופשי. שירתנו יחד עם הבנים באותם תפקידים,,היה מצוין.
החסרון - עשינו הרבה תורנויות מטבח ושמירות. האוכל היה מזעזע.
הטיפול הרפואי היה לוקה בחסר (גם היום לצערי).
הייתי מתגייסת שוב לתפקיד אפילו עוד יתר משמעותי..תמיד רציתי להיות טייסת אבל בזמני אליס מילר עוד לא הגישה בג״צ

קראו לי משוגעת אבל מילאתי טפסים להתגייס בהתנדבות למילואים כרופאה... לאחר שנתקלתי במקרים רבים שבהם בגלל מחסור בצוות רפואי מיומן קרו אסונות.
לצפיה ב-'היה לי שירות מעניין ומהנה'
היה לי שירות מעניין ומהנה
17/03/2018 | 22:44
87
הייתי מתגייסת שוב לאותו תפקיד.
אולי הפעם הייתי מחליטה ללכת לקצונה (לפעמים אני מרגישה שזה חסר לי ברזומה).
השירות עצמו היה שבועיים בבסיס שבוע בבית. שבת בסיס שבת בית. וכשבבסיס במשמרות של 8/12 שעות .
היו חבר'ה טובים. תמיד היה מעניין.
והאוכל היה טעים.    
הבונוס- ביקור במרג' עיון (בלבנון). חוויה חד פעמית.
לצפיה ב-'איזוהי עשירה? השמחה בחלקה...'
איזוהי עשירה? השמחה בחלקה...
11/03/2018 | 15:36
8
202
בעקבות דיון (טוב נו, לכיוון הויכוח ) שהיה לי עם הישן לצידי אתמול.

הייתן אומרות שאתן שמחות בחלקכן? האם אתן שואפות ליותר? נגיד בעבודה, במקום המגורים, בהכנסות הכלכליות שלכן, בעוד דברים? בשאיפות עבור הילדים שלכן אם הם טיפה יותר גדולים?

והישן לצדכן? בערך אותו דבר? יותר? פחות?

יצא לכן לראות דוגמאות של חמדנות (לאו דווקא בכסף) שיצא שכרה בהפסדה כמו בסיפור של הדייג ודג הזהב?

אחזור עם תשובתי טיפה יותר מאוחר. צריכה לצאת.
לצפיה ב-'הישן לצידי כנראה עבר קורס ויפסאנה'
הישן לצידי כנראה עבר קורס ויפסאנה
11/03/2018 | 21:14
1
158
האיש הכי מאוזן שאני מכירה. טוב לו במקום בו הוא נמצא, עם האישה המתאימה (לי יש הרהורי כפירה כל פעם שהוא מעלה לי את הנרבים שזה בערך אחת ליומיים...), הילדות שלו הכי, הכי. העבודה שלו מעניינת, המשכורת שלו מתגמלת. אין לו צורך לעשות יותר, לשאוף ליותר, לנסוע יותר, לבלות יותר, או כל דבר אחר הכרוך ביותר. ואותי זה משגע, אני שואפת תמיד ליותר, יותר נסיעות, יותר עניין, יותר סיפוק, יותר הכרה. אני שואפת לבית גדול יותר, למשכורת ראויה יותר וזה יוצר שני דברים ראשית אני אף פעם לא מסופקת עד הסוף ובית אני תמיד שואפת ליותר. מה שגרם לי לסיים מהר תואר ראשון ושני עם תזה ולעבור במסלול מואץ לדוקרטורט ו... בקיצור הבנתן.
גם מהילדות אני דורשת יותר, הגדולה כמוני אם תקבל 95 תתבעס כי היא שואפת  ל- 100 (אני שקיבלתי 94 בעבודות הייתי בדיכאון יומיים או 100 או כלום...) והשנייה שנאטי נולדה ככה. טוב לה ככה ברגוע כמו אבא שלה. המנטרה שלה בגיל כמעט 7 "אמא הכי חשוב שניסיתי..." 

לצפיה ב-'מדהים איך זה עובר בדי אן איי לילדות'
מדהים איך זה עובר בדי אן איי לילדות
12/03/2018 | 00:56
128
ואצלך - ירשת את התכונה מאבא או מאמא? או משניהם? וזה משהו שהיית שמחה לשנות אצלך או אצלו?

אני קצת מקנאה ב"מקום" הרגוע של הישן לצידך.
לצפיה ב-'תשובותי'
תשובותי
12/03/2018 | 01:08
126
אצלי - זה תלוי באיזה תחום. אני כמו מיה-גו'י בזה שהתחום שבו אני תמיד שואפת ליותר הוא בעבודה (גם מבחינת תכנים ותחומי אחריות וגם משכורת). וגם מהילדות שלי יש לי דרישות משמעותיות .

לגבי השאר אני די רגועה בעיני עצמי. אני נשואה לבחור הכי הכי (בעיני), טוב לי בבית הנוכחי שלי, מעודי לא עלה על דעתי להסתכל על מכוניות אחרות ברמזור או לחשוב עליהן - כל עוד יש לי רכב שנוסע היטב + חימום/מזגן שעובדים בו - זה אחלה בעיני ואני שמחה ליסוע ברכב עד להתפגרותו [בד"כ זה קורה כשחשבון התיקון שלו שווה הרבה יותר ממחיר הרכב]

לעומת זאת הישן לצידי תמיד מקדיש מחשבה לאיך לשפר את תנאי הדיור [במובן של מעבר דירה. את שיפוץ האדירים כבר צלחנו ואין פה יותר מה לעשות]. הוא גם תמיד חושב על רכבים אחרים.  המחשבות על מעבר מכניסות לויברציות את בכורתנו ששונאת עד מאוד שינויים. והאמת שגם אותי זה קצת מלחיץ - כי בית הוא קצת מבצר/עוגן בחיים ואני לא יודעת מתי אכנס הביתה ותבוא דרישה שהבית יועמד למכירה שלשום.

נדמה לי שלפעמים כשחושבים כל הזמן קדימה בטירוף קצת "מפספסים את החיים" בדרך.
לצפיה ב-'תמיד טוב לשאוף ליותר'
תמיד טוב לשאוף ליותר
12/03/2018 | 17:02
88
אבל הטריק הוא גם לדעת להנות ולהכיר תודה על מה שיש. 
הישן לצדי מאושר מחייו, טוב לו בעבודה, אני מבחינתו האישה הכי הכי בעולם והילדה שלנו הכי הכי בעולם. 
בעיני, הייתי שמחה למצוא תעסוקה וקצת יותר חברות אבל אני שמחה בחלקי.

שנינו מסתכלים על זה די באותה הגישה, טוב לנו במקום שלנו אבל אנחנו עם הפנים קדימה ובודקים מה אפשר לשפר.
לצפיה ב-'העלית הרבה נושאים'
העלית הרבה נושאים
13/03/2018 | 07:20
79
בפוסט הזה, נכון שהם נוגעים אחד באחר--ובכ"ז נפרדים.
בעיני יש הבדל בין "חמדנות" שהיא בד"כ חומרית,
לבין שאיפה ורצון לקידום והשגים בתחום הערכי /לימודי/מעמדי/חברתי,
אין הבדל ביני לבין הישן לצידי בהבנה הזו,
וגם חינכנו כך את ילדינו.
 מעולם לא היתה לנו חמדנות או שאיפה חומרית,
כן רצינו שדרוגים שבעצם היו צורך--גרנו בדירה של 46 מ"ר, משפחה גדולה,
וכשהתיתמתי בגיל צעיר מאוד התוספו אבא ואחותי--וזה לא היה פשוט,
וגם ארחתי המון (אפרופו שרשור הארוח) ואהבנו את החיים האלה,
כשעברנו לדירה שהכפילה את עצמה--הרגשנו הכי מאושרים בעולם.
(ולא זו לא דירה באזור פאר ולא באמת גדולה בבניה צירפנו 2 דירות קטנות) 

לגבי--לימודים תמיד למדנו תמיד השקענו בעוד תארים, ותמיד בהצטינות וכך גם
הילדים שלנו. אגב לכל אחד ואחת מהם יותר ממקצוע אחד,
ותמיד בהצטינות ותמיד נציגי הקבוצות למידה.

לגבי עבודה--תמיד יש שאיפה קדימה--אבלתקרת הזכוכית --
גם מבחינת מגדר,וגם מבחינה פוליטית, חסמה את הדרך הלאה.
היום אני מחוץ למעגל העבודה, אז ההסתכלות שלי על הדברים
ממקום יותר רגוע, וממקום יותר מסופק, כי הפידבקים על העשיה שלנו--
הם מדהימים ונעימים.
ובכלל נראה לי שהייתי עונה על הפוסט הזה שונה בכל תקופה בחיים.
ותשמרי את דברייך תבדקי אם את חושבת אותו הדבר
כשתבחני זאת בעוד עשור או  שני עשורים.

(השתדלתי לדלג על תובנות שנגזרות מאובדנים וצער שמשנים ראית עולם
כי לא רוצה להכביד על אף קוראת)
לצפיה ב-'אני בתקופה עמוסה שפחות שמחה בחלקי'
אני בתקופה עמוסה שפחות שמחה בחלקי
13/03/2018 | 08:04
112
מבחינה תעסוקתית גם אני וגם האיש במקום פחות טוב כרגע. מקווה שהמצב ישתפר בקרוב, שנהיה שמחים יותר בחלקנו.
מבחינה משפחתית אני שמחה מאוד בחלקי, במשפחה שיצרנו, בזוגיות ובבית שבנינו.
אני חושבת שמהבחינה הזו אין לי הרבה שאיפות רק שיהיה טוב תמיד. אנחנו במקום טוב מאוד.
לצפיה ב-'כמו כולן, תלוי במה'
כמו כולן, תלוי במה
14/03/2018 | 21:14
75
בעבודה - שואפת ליותר. יותר כסף, יותר סמכות, אולי אפילו תפקיד יותר בכיר, על אף שאני במעין דילמה בנושא הזה כיוון שתפקידי הנוכחי הוא די הטופ ולהתקדם עוד זה כבר לתחום אחר שאני פחות מחבבת. מצד שני אני מאוד אוהבת את התפקיד שלי ואת הצוות שלי. יש לי בוס מדהים שסומך עלי לחלוטין ונותן לי לעוף סולו, שזה בדיוק מה שאני צריכה כי קבלת מרות זה לא הצד החזק שלי.
מאידך גיסא, בגזרה המשפחתית אני רק שואפת לכך שהבן שלי יעבור כבר את שלב בדיקת הגבולות המעייף והמייאש שלו, ואז הכל יהיה מושלם. בעלי הוא הגבר הכי מדהים בעולם בעיני, הילדים שלי בריאים, חכמים ובעיקרון אני שבעת רצון מהם מאוד, ומבחינתי אין מוטיבציה לשנות כלום.
המדהים שיחיה, לעומת זאת, נתקף בשנים האחרונות במעין תאוות שדרוג בלתי מוסברת. הוא בדיוק קיבל קידום בעבודה והוא חופר לי על שדרוג מגורים. אני מאוד טיפוס של "ביתי הוא מבצרי" והרעיון שלו לעבור עושה לי ויברציות שליליות למדי. אני גם שונאת שינויים. מצד שני, עדיף שהוא מפנה את האנרגיה השדרוגית לכיוון הבית ולא לכיוונים אחרים... בנוגע למשפחתו, אגב, הוא לגמרי כמוני - משוכנע שיש לו אישה נפלאה וילדים מושלמים (גם אם הבכור קצת קשה לפעמים).

בסופו של יום אני חושבת ששנינו שמחים בחלקנו במקומות החשובים, ושאפתניים במידה במקומות הנכונים. אני די שבעת רצון מחיי 555
לצפיה ב-'אני מודה על מה שיש לי, אבל לא שמחה בחלקי'
אני מודה על מה שיש לי, אבל לא שמחה בחלקי
15/03/2018 | 04:12
125
יש בי שאיפה לעוד ילד/ה רק שאצלי המשמעות היא לחזור לטיפולים והריון שכנראה יהיה מסובך.
יש בי שאיפה להגדיל את העסק שהקמתי אבל יש דברים שלא תלויים בי למרות כל הנסיונות.
יש בי שאיפה שהזוגיות שלנו תפרח ותהיה יותר כמו בעבר- וזה משהו שאני ממש מנסה לעבוד עליו יחד עם הבנזוג.

מודה על כל מה שיש לי ועל מה שהשגתי או קיבלתי אבל בהחלט הייתי שמחה ליותר.

איך היה השבוע שלי
09/03/2018 | 20:46
15
21
לצפיה ב-' משהו קטן וטוב '
משהו קטן וטוב
09/03/2018 | 20:48
1
35
לצפיה ב-'מפגש משפחתי'
מפגש משפחתי
13/03/2018 | 07:33
36
נפגשתי עם אחיותיי והיה כייף כל-כך, הבנו שצריך לעשות את זה יותר. היה כייף לבלות יחד.
לצפיה ב-'עמוס בדברים טובים (ואחד מבאס) '
עמוס בדברים טובים (ואחד מבאס)
09/03/2018 | 20:59
6
132
התחיל בנצחון של קבוצת הכדורשת שלי (לא משהו שקורה כל הזמן)
המשיך בגמר גביע המדינה בכדורעף לנשים- שהקבוצה החיפאית זכתה. יש לקבוצה אוהדים ירוקים שהולכים גם למשחקי הכדורגל והכדורסל- באים עם תופים ושירים וזאת חוויה מעניינת ... מעבר לירוקים השרופים, הגיע גם קהל "רגיל" והאולם היה בתפוסה מלאה יפה. 

היינו בחתונה משפחתית והיה מקסים. החב'רה הצעירים יודעים לעשות שמח.

קנינו שולחן אוכל. עכשיו מקווים שיעמדו במילה והוא יגיע עד החג....

והמבאס: התעוררנו בבוקר חמישי עם רכב אחד פחות . מסתבר שעדיין הענף של גנבת מכוניות לחלקים עדיין פעיל....  (יש ביטוח ויהיה בסדר ) 

לצפיה ב-'יאו וואחד מבעס'
יאו וואחד מבעס
10/03/2018 | 21:55
3
83
פעמיים גנבו לי את הרכב מתחת לבית (שער חשמלי והכל...) רכב מאד מועדף על המשחטות לחלקי חילוף שלו... פעמיים גם גנבו את הבוסטרים השווים שהיו לקטנה כולל כסא בטיחות סופר משוכלל לתינוקת. חירבו לי את חופשת הלידה כי במקום להתנייד ממקום למקום ברכב נסחבתי עם תינוקת אחת וילדה אחת ממקום למקום עד שקנינו שוב רכב (כמה חודשים למרות הביטוח...). המשטרה מיותר לציין אפילו לא טרחה להגיד שיחפשו... רשמו תלונה וזהו. 
לצפיה ב-'אילו רכבים מועדפים על ידי הגנבים/משחטות? איך יודעים?'
אילו רכבים מועדפים על ידי הגנבים/משחטות? איך יודעים?
11/03/2018 | 15:27
2
8
לצפיה ב-'יודעים כי יש סטטיסטיקה .... סקודה זה הסובארו של פעם '
יודעים כי יש סטטיסטיקה .... סקודה זה הסובארו של פעם
11/03/2018 | 22:23
1
78
וזאת הסקודה השניה שגונבים לנו 
בפעם הקודמת היה בה הרבה רכוש: בוסטרים, עגלת תינוק (אינגליזינה), כדורי רגל...
רכב חדש וכאב לב ענק (והרבה פחדים כי גנבו את המפתחות מהבית)
הפעם שברו חלון והעלימו את הרכב. לא היה הרבה רק סלי הקניות שלנו .....

כתגובה - הוצאתי מהרכב השני  הכל ... (חוץ מהדברים למחזור...)
לצפיה ב-'למדתי משהו - תודה ו- '
למדתי משהו - תודה ו-
12/03/2018 | 06:56
64
אולי לא כדאי לקנות שוב סקודה אם ככה. איזו הרגשה לא נעימה - אוף

אין לרכבים איתוראן שמאפשר למצוא אותם? או שכבר אין כזה דבר (זכור לי שפעם היה)
לצפיה ב-'מבאס עם הרכב. היתה תקופה'
מבאס עם הרכב. היתה תקופה
11/03/2018 | 15:25
87
כשאמא שלי גרה בירושלים, שגנבו לה 3-4 רכבים בשנה .והיא אפילו לא גרה בשכונה שהיתה קרובה במיוחד לפריפריה של העיר. זה הגיע למצב שבו היא לא השאירה שום דבר אישי או מיוחד באוטו אף פעם ושמרה על בגאז' ריק יחסית - שזה נדיר אצלה [האמת - היא לא הספיקה ממש למלא אותו בין גניבה לגניבה]
לצפיה ב-' לגבי גניבת הרכב'
לגבי גניבת הרכב
13/03/2018 | 07:31
51
זה מבאס מאוד כשגונבים רכב.
מקוה ששולחן האוכל יגיע לחג
כל הכבוד של משחק הכדורשת
לצפיה ב-'עדיין קר, וקצת מבאס באופן כללי'
עדיין קר, וקצת מבאס באופן כללי
11/03/2018 | 15:32
95
הטמפרטורות מסרבות לעלות וכבר נשבר ה- מזה ....

ובמימשל התפטר השבוע גארי כהן שנחשב היה ל"מבוגר האחראי" בשטח. הוא התפטר על רקע ההכרזה על הטלת מכסים על פלדה ואלומיניום.

היתה עליו הרבה ביקורת בחוגים היהודיים אגב על זה שהוא לא התפטר על רקע הסקנדל שהיה שבו טראמפ לא גינה את הפגנות הגזעניים/אנטישמיים שהיו בקרולינה לפני איזה 9 חודשים, אבל כשהוטלו מכסים הוא כן התפטר.  בבחינת: גזענות ושנאה גזעית זה בסדר, אבל מכסים? עד כאן, אני מתפטר.

על כל פנים, זה מטריד שאין מבוגר אחראי נראה בשטח....

וגם, דיברתי השבוע עם חברה שבדיוק התחילה לעבוד ברשות שלו ביום שני השבוע. הוא שכר אותה לעבודה. שאלתי אותה מה שלומה, והיא אמרה: "התחלתי עבודה חדשה ביום שני, וביום שלישי הבוס ששכר אותי התפטר "
לצפיה ב-'מזג האוויר משתפר כאן'
מזג האוויר משתפר כאן
12/03/2018 | 16:44
61
עונת המינוסים נגמרה ולא צריך לגרד את הקרח שהצטבר על האוטו בבקרים.
תכף מגיע פסח ונהיה בארץ, אז כרגע אני בעיקר סופרת ימים עד הטיסה ומנסה לחפש מתנות לכל המשפחה והחברים.

לצפיה ב-'שבוע עמוס במיוחד'
שבוע עמוס במיוחד
13/03/2018 | 07:32
3
81
נפשית ופיזית אני בתקופה לא טובה בכלל.
תוצאות של בדיקות שהגיעו והלחיצו ועדיין מחכה לתשובה נוספת של בדיקה שעשיתי לדעת שהכל בסדר.

לצפיה ב-'מקווה שישתפר '
מקווה שישתפר
14/03/2018 | 01:41
35
תמיד כשמגיע האביב/קיץ הכל מרגיש יותר אופטימי 
לצפיה ב-'יש חדש?'
יש חדש?
17/03/2018 | 22:44
1
26
מקווה שהתוצאות טובות .
לצפיה ב-'תודה עדיין מחכה לתשובה'
תודה עדיין מחכה לתשובה
18/03/2018 | 06:53
29
מקווה שהשבוע אקבל אותה.

לצפיה ב-' מחכים לכם בפורום חדש - קניות באינטרנט '
מחכים לכם בפורום חדש - קניות באינטרנט
11/03/2018 | 15:12
3

בפורום חדש תקבלו הצעות לרכישות שוות, לינקים למוצרים ומבצעים חמים, אפשר להתייעץ על קניה, החזרה ותשלום אונליין ולקיים דיונים על קניות שעשיתם
היכנסו עכשיו לפורום קניות באינטרנט
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2586

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

ג'הארה דולה - בית מפנק ללידה טבעית
ג'הארה דולה
טבורית- בנק דם טבורי
שימור דם טבורי
פורום דם טבורי
פורום דם טבורי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה