לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום נשים לאחר לידה - תמיכה

מכירות את הסיפור על הדודה שבאה לבקר אחרי שנולד סופסוף הנסיך? הדלת נפתחת בסערה ופנימה צועדת הדודה וצועקת "איפה הוא? איפה הוא?!" והאמא של "הוא"? נשארה מאחורי הדלת...סיפור משעשע אולי, אבל בעצם, הרבה פעמים אנחנו מרגישות ששכחו אותנו מאחורי הדלת, ואף יותר מזה – שאנחנו שכחנו את עצמנו מאחורי הדלת. הדלת אל ההורות. בצעידה אל מעבר לסף עברה רק האמא, והאישה שהיינו נשארה מאחור.להיות אם זו שאיפה של רבות מאיתנו, ומשהגשמנו אותה – יש נטיה להגדרה עצמית שמצטמצמת אל תוך ה"אמהות". הביטוי לכך הוא פעמים רבות חיצוני – קצת פחות הקפדה על המראה - אין זמן, ובעצם – בשביל מה? הקילוגרמים, שגם ככה קשה להילחם בהם, הופכים מאויב למנחם בצר לנו - בעיקר המכנסים צרות. ה"סכנה" היא איבוד ההגדרה העצמית הרחבה, עימה הבטחון וההערכה העצמית – ואיכות החיים הכל כך חשובה לנו.היינו חתיכות פגזיות, נמרות במיטה, טייקוניות במשרד, מסמר הערב באירועים חברתיים, ואיפה אנחנו עכשיו? כל היום מתעסקות רק בחיתולים ופליטות. ההריון והלידה עשויים להשפיע ולשנות הרבה. הלידה גורמת לנו לשינויים פיזיים כגון כאבים ןמחושים שונים, ובמיוחד רואים פתאום את כל עודפי המשקל שהעלינו בהריון. ההפיכה להורים יכולה לפגוע לנו בזוגיות, אולי כי יש כאבים בעת קיום יחסי מין וזה משפיע על הקשר, אבל בעיקר כי פתאום הילד הוא הראשון בסדר העדיפויות ופתאום הבעל נדחק הצידה או שמא שאנחנו הפכנו לשניות אצל הבעל? פורום נשים אחרי לידה התפתח מפורום הרזיה לאחר לידה – שטיפל באחד האספקטים החשובים והבולטים של תקופה זו בחיינו והוא עודפי המשקל, שמשליכים על תחושת הערך העצמי מסיבות שונות ועל יחס הסביבה. אבל הדיאטה היא חלק מהקשר רחב הרבה יותר של חיינו. היא קשורה באורח החיים שלנו ובמצב הרוח, למשל - יש מי שכשהן בהריון הן "מתנחלות" במקרר וצריכות המון תמיכה הן נפשית והן תזונתית. בהדרגה הוחלט שיש מקום לפורום שיוכל לתת תמיכה רחבה יותר ואולי נוכל גם לעזור למי שסובלת מאספקטים אחרים של התקופה שלאחר הלידה שאינם קשורים במשקל דווקא – גם אם הלידה היתה לפני מספר שנים. פה המקום לדון ולקבל תמיכה בנושאי זוגיות, ערך עצמי, דכאון לאחר לידה, בעיות תעסוקה – וכל הדברים שמשתנים כל כך אחרי שהגורם המשמעותי, הטהור והממלא כל כך – התינוק – נכנס אל חיינו.הפורום הוא לנו ובשבילנו - כאן הפוקוס הוא עלינו

הנהלת הפורום:

אודות הפורום נשים לאחר לידה - תמיכה

מכירות את הסיפור על הדודה שבאה לבקר אחרי שנולד סופסוף הנסיך? הדלת נפתחת בסערה ופנימה צועדת הדודה וצועקת "איפה הוא? איפה הוא?!" והאמא של "הוא"? נשארה מאחורי הדלת...סיפור משעשע אולי, אבל בעצם, הרבה פעמים אנחנו מרגישות ששכחו אותנו מאחורי הדלת, ואף יותר מזה – שאנחנו שכחנו את עצמנו מאחורי הדלת. הדלת אל ההורות. בצעידה אל מעבר לסף עברה רק האמא, והאישה שהיינו נשארה מאחור.להיות אם זו שאיפה של רבות מאיתנו, ומשהגשמנו אותה – יש נטיה להגדרה עצמית שמצטמצמת אל תוך ה"אמהות". הביטוי לכך הוא פעמים רבות חיצוני – קצת פחות הקפדה על המראה - אין זמן, ובעצם – בשביל מה? הקילוגרמים, שגם ככה קשה להילחם בהם, הופכים מאויב למנחם בצר לנו - בעיקר המכנסים צרות. ה"סכנה" היא איבוד ההגדרה העצמית הרחבה, עימה הבטחון וההערכה העצמית – ואיכות החיים הכל כך חשובה לנו.היינו חתיכות פגזיות, נמרות במיטה, טייקוניות במשרד, מסמר הערב באירועים חברתיים, ואיפה אנחנו עכשיו? כל היום מתעסקות רק בחיתולים ופליטות. ההריון והלידה עשויים להשפיע ולשנות הרבה. הלידה גורמת לנו לשינויים פיזיים כגון כאבים ןמחושים שונים, ובמיוחד רואים פתאום את כל עודפי המשקל שהעלינו בהריון. ההפיכה להורים יכולה לפגוע לנו בזוגיות, אולי כי יש כאבים בעת קיום יחסי מין וזה משפיע על הקשר, אבל בעיקר כי פתאום הילד הוא הראשון בסדר העדיפויות ופתאום הבעל נדחק הצידה או שמא שאנחנו הפכנו לשניות אצל הבעל? פורום נשים אחרי לידה התפתח מפורום הרזיה לאחר לידה – שטיפל באחד האספקטים החשובים והבולטים של תקופה זו בחיינו והוא עודפי המשקל, שמשליכים על תחושת הערך העצמי מסיבות שונות ועל יחס הסביבה. אבל הדיאטה היא חלק מהקשר רחב הרבה יותר של חיינו. היא קשורה באורח החיים שלנו ובמצב הרוח, למשל - יש מי שכשהן בהריון הן "מתנחלות" במקרר וצריכות המון תמיכה הן נפשית והן תזונתית. בהדרגה הוחלט שיש מקום לפורום שיוכל לתת תמיכה רחבה יותר ואולי נוכל גם לעזור למי שסובלת מאספקטים אחרים של התקופה שלאחר הלידה שאינם קשורים במשקל דווקא – גם אם הלידה היתה לפני מספר שנים. פה המקום לדון ולקבל תמיכה בנושאי זוגיות, ערך עצמי, דכאון לאחר לידה, בעיות תעסוקה – וכל הדברים שמשתנים כל כך אחרי שהגורם המשמעותי, הטהור והממלא כל כך – התינוק – נכנס אל חיינו.הפורום הוא לנו ובשבילנו - כאן הפוקוס הוא עלינו
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הגעת ליעד, מהממת!  פה אנחנו מתמקדות בנו. על הילדים שלנו אנחנו כותבות בקומונת אמהות נולדו
חדשה בפורום? כאן המקום להתחיל בו ולהתוודע אלינו. בפורום שלנו אסור לפרסם!

הקומונה לזכר
המשך >>

לצפיה ב-'אני בדיכאון? '
אני בדיכאון?
15/01/2017 | 13:43
4
108
שלום,
אני כותבת כאן די בחשש ...אני חודש וחצי בערך אחרי לידה ..לידה שלישית ואני מרגישה תחשות שלא חוויתי אחרי ההריונות הקודמים..
מידי פעם אני מרגישה כמו דאון כזה..מין תחושה של עצבות שמשתלטת עלי...רצון לבכות ומין מועקה קשה שמלווה בהדפיקות לב ומין תחושה של כאב בטן לא נעים כמו במצב של חרדה וממש מתלווה לזה תחושה ממשית של פחד..אני לא מצליחה לשים את האצבע באופן מדוייק מה בדיו קורה לי או מה בדיוק מפריע לי ..והדמעות מתחילות לזלוג בלי שליטה..זה מלחיץ אותי ברמות..אני לא חווה את התחושות האלו כל יום כל היום אבל כשזה קורה ה מלחיץ אותי כל כך...ומפחיד אותי שאני נכנסת לאיזה שהוא סחרור חלילה..משהו שאני לא מצליחה לשלוט בו...זה מין מעגל כזה שהמחשבות מתרוצצות והפחד הוא שברגע שזה קורה הראש לי עף בלי שליטה למחשבות מאוד לא נעימות...אני ממש מבקשת ממי שקוראת את זה וחוותה סוג של מצב כזה או דומה שתשתף אותי מה היא חושבת...והאם אני אצא מזה?? אני חוששת להתחיל טיפול כל שהוא שיהיה כולל טיפול בכדורים בגלל שמפחיד אותי המחשבה על ההשלכות של זה ,מצד שני אני גם כל כך לא מרגישה שחזרתי לעצמי ואני כל כך רוצה להיות שמחה עם הבנות שלי ובעלי..רוצה לחזור לשגרה רגילה..שוב אני רק מדגישה שזה לא כל היום וכל הזמן אבל בפעמים שזה קורה זה ממש מלחיץ...
איך אפשר לדעת האם זה דיכאון שאחרי לידה או פשוט פרץ הורמונלי טבעי אחרי לידה?? 
אני אובדת עצות וחוששת...
ממש מודה מראש כל מי שתוכל לעזור מנסיונה...
תודה והמשך יום נפלא,
לצפיה ב-''
16/01/2017 | 03:13
2
46
אני לא מומחית גדולה בנושא... וגם אין לי נסיון אישי לחלוק. 

נדמה לי שחודש וחצי אחרי לידה זה בדיוק סיום משכב לידה כך ש"פרץ הורמונלי" זה לא נראה לי בשלב הזה

יש ברשת מידע/שאלונים שיכולים לעזור. למשל

אני מניחה שיש שאלון אדינבורו גם באנגלית ברשת

ההמלצה שלי תהיה להתחיל מלקבוע תור עם רופא/ת המשפחה שלך. את לא חייבת לקחת כדורים - את אדון (בעצם, גברת) לגופך. 

שאלה פרקטית בינתיים: יש לך עזרה עם הילדות/תינוקת החדשה? כי בעיני האישיות לפחות, זה קשה ומייאש להיות לבד בבית עם תינוקת + עוד ילדים קטנים....

מקווה שבעלות יותר נסיון ממני יוכלו גם לייעץ
לצפיה ב-'תודה על התשובה! '
תודה על התשובה!
16/01/2017 | 10:11
1
33
וכן אני מקבלת עזרה אמנם לא כל בוקר א,יותר אחהצ כההורים שלי חוזרים מהעבודה..בעלי עובד במשמרות לכן יש גם בקרים שהוא איתי..
כבר פניתי לרופאת המשפחה שדבר ראשון שלחה לבדיקות דם מקיפוץ וכרגע ממתינים לתשובות..
אני ממש מקווה שזאת תקופה קצת לחוצה כזאת וזה ייגמר בהקדם..
לצפיה ב-'אה, מעולה'
אה, מעולה
17/01/2017 | 01:24
5
אז התחלת בכיוון הנכון.

מקווה איתך שישתפר מעצמו. באופן כללי לידת תינוק חדש - אפילו שלישי - מערערת את הסדר הקיים בבית ולוקח זמן לכולם להתרגל ולשיווי המשקל להסתדר מחדש. אז מבחינה אובייקטיבית דברים בד"כ מסתדרים רק אחרי איזה חצי שנה בעיני. 

אבל כמובן יכול להיות שאצלך "יושב" מעל זה גם דכאון שלאחר לידה.

תרגישי טוב
לצפיה ב-'לא יודעת לעזור .... ואי אפשר לאבחן דרך האינטרנט....'
לא יודעת לעזור .... ואי אפשר לאבחן דרך האינטרנט....
16/01/2017 | 23:08
9
מציעה לשתף את הסובבים אותך ברגשות.

אני לא בטוחה שישר נותנים כדורים לדכאון (וגם אם כן, הייתי מסתכלת גם על חצי הכוס המלאה- אולי זה יעזור להחזיר לך את שמחת החיים, נראה לי שלהפסיק תמיד אפשר אם זה לא עושה טוב).

תרגישי טוב

לצפיה ב-'קריאה- סקר '
קריאה- סקר
14/01/2017 | 00:32
9
92
באזור שלנו יש שתי ספריות ציבוריות.
לאחר שהסתבר כי אין חפיפה בספרים שיש בכל אחת מהן, פיצלנו את המינויים שלנו בין שתיהן.

לפני שבועיים הייתי באחת מהן. על המדף חיכה לי הארי פוטר והילד המקולל (כבר כתבתי שמואד אהבתי ). מאוד התפלאתי. זה ספר שסביר שתהינה לגביו הזמנות.
כשפתחתי אותו, התברר לי שאף אחד עוד לא פתח את הספר הזה לפני והוא טרם הושאל!

האם אתן קוראות באופן קבוע?
מאיפה הספרים?
האם הילדים שלכן קוראים? אם לא, האם זה מפריע לכן? (חשוב לי לדעת לאור מה שאמר לי הבכור, כשאענה אפרט)
ספר מומלץ ?
מוזמנות להוסיף שאלות 

לצפיה ב-'בעקבות המעבר לחו"ל חזרתי לקרוא הרבה'
בעקבות המעבר לחו"ל חזרתי לקרוא הרבה
14/01/2017 | 04:22
113
תודות לבוק קלאב שהצטרפתי אליו כמה חודשים אחרי המעבר.
היה לי הרבה זמן פנוי ולא הכרתי ממש אנשים ואז לאט לאט התחלתי לקרוא עוד ועוד.

קוראת בעיקר בעברית, מפעם לפעם קוראת באנגלית- לרוב קוראת בנייד דרך האפליקציה של "עברית", לפעמים עושה החלפות ספרים דרך הבוק קלאב או חברות וזה ממש נחמד.

לצפיה ב-'נושא כאוב '
נושא כאוב
15/01/2017 | 07:08
1
70
* האם אתן קוראות באופן קבוע? ספרי פנאי - לא. רק חומר מקצועי והמון.
זה מבאס כי בילדותי/נערותי וקצת מעבר לזה הייתי תולעת ספרים מדופלמת - מאלה שגומעות ספרים. 

* מאיפה הספרים? המעט שאני קוראת מגיעים כמתנה מהורי האהובים (בעברית) או לעתים רחוקות מהספריה הציבורית שלנו.

* האם הילדים שלכן קוראים? אם לא, האם זה מפריע לכן? (חשוב לי לדעת לאור מה שאמר לי הבכור, כשאענה אפרט)

בכורתי (בת 12) היא העתק מדויק שלי בילדותי. תולעת ספרים מדופלמת. מתנדבת לעזור/לעבוד בספרית בית הספר (היא תנצל כל תירוץ כדי לשהות במחיצת ספרים). היא קוראת המון

שתי האחרות הרבה פחות. זאת שמלאו לה 11 משתפרת קצת... בת ה-7 - ככה ככה. הן חייבות לקרוא כחלק מדרישות בית הספר. אבל לא עושות את זה בהתנדבות לצערי. מה שעוד מצער אותי זה שאני לא ממש מהווה דוגמא טובה עבורן בשלב זה של חיי

* ספר מומלץ ? עכשיו בדיוק סיימתי את "ראשית" של מאיר שלו שקיבלתי מתנה לחנוכה מאבא שלי. נהניתי ממנו מאוד. הוא קריא להפליא וסיימתי אותו בפחות מיומיים...

מוזמנות להוסיף שאלות  - מוסיפה וגם עונה

* אתן קוראות גם באנגלית? שוב - ספרות פנאי ב"התנדבות" (להבדיל מקריאה מקצועית) לא ממש. ולדעתי זו גם חלק מהסיבה שאני קוראת פחות. כי לא ממש מתכייף לי לקרוא באנגלית. אין לי בעית שליטה בשפה - זה סתם פחות כיף.

* אתן קוראות בדפדפן אלקטרוני/טאבלט? לצערי לא ממש התרגלתי או התחברתי למדיה הזאת. אז לא.

לצפיה ב-'טרם התנסיתי בקריאה בטאבלט.'
טרם התנסיתי בקריאה בטאבלט.
16/01/2017 | 18:55
14
אני חושבת שכשיהיה לך את הזמן הפנוי ולא תצטכי לקרוא את החומר המקצועי - הקריאה תחזור אליך.
האמת, הייתי בטוחה שזה מה שעושים בטיסות.

לצפיה ב-'עונה'
עונה
15/01/2017 | 11:59
35
הכ
האם אתן קוראות באופן קבוע? קראתי המון, עכשיו רק מפעם לפעם,
אין לי סבלנות, "הראש" לא פנוי. לא נלחמת בזה.
מאיפה הספרים? מהספריה בשכונה.
האם הילדים שלכן קוראים? אם לא, האם זה מפריע לכן? (חשוב לי לדעת לאור מה שאמר לי הבכור, כשאענה אפרט) הילדים שלי כבר גדולים,
הנכדים כולם "תולעי" ספרים. וזו בד"כ גם הבקשה להם במתנות.
ספר מומלץ ?יכולתי להכין רשימה, רק לא עכשיו אבל יש לי המלצה,
אחת מכלותי הציעה שתתן לי רשימת ספרים שהיא אוהבת כדי שאכיר אותה טוב יותר, ונשוחח על הספרים, בעיקר ספרי נעורים, וזה ממש נחמד.

לצפיה ב-'ספרים וקריאה '
ספרים וקריאה
15/01/2017 | 12:47
2
47
בצעירותי הייתי תולעת ספרים, היום אין לי זמן והרבה פחות מושך אותי לקרוא לצערי. כשאני כבר מתחילה לקרוא ספר אני נשאבת וקוראת אבל זה לא קורה הרבה בכלל.
יש לנו מלא ספרי קריאה בבית שעוד לא הגעתי לקרוא אותם. יש גם ספריה עירונית אבל אני לא לוקחת משם ספרים עדיין, מלאי הספרים שלנו גדל משמעותית בשנה האחרונה ויש לי עוד מלא מה לקרוא.
הילדים- הקטן מאוד רוצה ומנסה (כיתה א'), מקווה שבסוף באמת יאהב לקרוא כמוני. הגדולה פחות אוהבת לקרוא, כדי שתקרא הרבה פעמים הולכות יחד לקנות ספרים אבל גם לוקחות מידי פעם בספריה.
אני אוהבת לקרוא סופרים ישראלים (חברה הדביקה אותי באהבה הזו, ככה מתחברים למקומות ידועים ומוכרים).
לצפיה ב-'מניסיונך, אם את קונה לילדה את הספר היא תקרא '
מניסיונך, אם את קונה לילדה את הספר היא תקרא
16/01/2017 | 18:45
1
18
אותו ואם זה יהיה ספר מהספריה היא תימנע ?

<מתלבטת הרבה בסוגיה לגבי האמצעי שלי>
לצפיה ב-'קניתי לה הרבה רק בשביל תקרא'
קניתי לה הרבה רק בשביל תקרא
17/01/2017 | 06:41
2
אמרה שמוכנה לקרוא רק אם נקנה את הספר. כבר תקופה ארוכה לא היינו בספריה, עכשיו בדיוק מסיימת ספר ואמרה שאת החלק הבא בסדרה ניקח מהספריה (למזלי). אמנם יש הרבה ספרים שגם הקטן יוכל לקרוא בעתיד אבל יש הרבה ספרים של בנות שקניתי לה ואחרי שסיימה וגדלה אין לי הרבה מה לעשות איתם.
לצפיה ב-'עונה לעצמי'
עונה לעצמי
16/01/2017 | 18:43
1
22
אני משתדלת לקרוא. מאז הניתוק מהכבלים - יש לי יותר זמן וקוראת יותר.
בעלי מתלונן שלפעמים שכשיש לי ספר מרתק אני לא שומעת כשמדברים אלי ועבודות הבית לא מתקדמות (והוא צודק ).....
הספרים שאני קוראת הם או כאלו שעוברים במשפחה המורחבת או מהספריה
לילדים- יש ספרי קריאה שנקנו עבור הבכור.
הבכור היה כמוני. תולעת ספרים שכל הזמן מחזיק ספר. לאחרונה הוא מאבד את זה לאור שעות המחשב הרבות. כשהצעתי לו ספר / לבוא איתי לספריה -הוא ענה שהמורה לספרות אמרה להם "שלהכריח ילדים לקרוא זה לא יעיל" ולכן היא בגישה שאין צורך ביומני קריאה. והוא מאמץ את הגישה 

האמצעי לא אוהב לקרוא. מתחיל ספרים ולא מסיים. הספרים האהובים עליו הם בון ודומיו (קומיקס) שאותם הוא מסיים. בהתחלה הייתי ממש נגד- כי בעיני אלו אינם ספרי קריאה. אחרי שהבנתי שלא נצליח אחרת, אני מאפשרת לו. 

בתוספת המקרה עם ספר הילדים החדש שלא נלקח מהספריה, אני שואלת את עצמי מה עושים?
לא לקרוא בעיני זה הפסד מאוד רציני ומיומנות וכישור חיים חשוב.
האם להקשיב למורה? - לדעתי היא שוגה אבל באמת אני לא יכולה להכריח......
האם זה מסתדר בעתיד? האם יש כאלו שלא קראו בכלל בילדות ועכשיו קוראים הרבה? אני מכירה אולי שניים כאלו (שקוראים בבגרותם, אבל לא הרבה)

אותי המצב מיאש. 

לצפיה ב-'אני מבינה את ההרגשה שלך...'
אני מבינה את ההרגשה שלך...
17/01/2017 | 01:21
9
גם אני מרגישה ככה עם בנותי הצעירות לא מעט. והתחושה שלי היא שזה לא מסתדר מאוחר יותר. איפשהו באזור גיל, נגיד 10 או 11, זה מתקבע.

מה גם שלמבוגרים בד"כ יש פחות זמן פנוי מלילדים.

הגישה של בית הספר מפתיעה קצת. אצלנו יש יומני קריאה וההורים צריכים לחתום בהם על כך שהילד/ה קורא/ת 20 דקות ביום כפי שנדרש.  וזה נראה לי בסדר שיש דרישה כזו. ובכלל יש די הרבה לחץ מכיוון בית הספר ש"צריך לקרוא"

יש לך "דיבור" עם המורה לספרות אולי? אולי אפשר באופן חיובי להתייעץ איתה "מה לעשות" וליצור דיאלוג.

ואולי פשוט בכלל צריך להשלים עם העובדה שבמסגרת השינוי הטכונולגי העצום של העולם הקריאה כבר לא תהיה מה שהיתה פעם .   אני זוכרת איך בילדותי כשסבתא שלי היתה מספרת ש"לא היתה טלויזיה כשהייתי לדה" זה היה נראה לי בלתי נתפס כמעט. ואילו היום יש לא רק טלויזיה אלא גם מחשבים משוכללים, טאבלטים, טלפונים ניידים שהם גם מחשבים ורדיו וטלויזיה, מכוניות מחוברות לאינטרנט ובכלל כל כך הרבה גאדג'טים מחוברים למיניהם שמספרם גדול מהרבה מאשר "ספרים.

לי זה גם לא פשוט לריב עם הילדות על העניין הזה כשאני בשלב זה של חיי לא נותנת דוגמא אישית טובה . ובעניין הזה אני מודה שאמא שלי נתנה "דוגמא אישית" הרבה יותר טובה [זה לא תירוץ... אבל עובדתית היה לה יותר זמן פנוי וזה היה בשפת האם שלה]
לצפיה ב-'מחקר לנשים עם דיכאון אחר לידה, או אמהות בריאות.'
מחקר לנשים עם דיכאון אחר לידה, או אמהות בריאות.
16/01/2017 | 11:15
20
דיכאון לאחר לידה הנה הפרעה נפוצה, ושכיחותה מוערכת כיום בכ-10%-20% מהלידות. דיכאון בחודשים שלאחר הלידה יכול להיות מאופיין במגוון התחושות שמביא עמו הדיכאון: עייפות, עצבות מתמשכת, קושי להנות מפעילויות שהיו מהנות בעבר, מחשבות טורדניות, בכי רב ותחושת חוסר ערך. עבור אם צעירה, המרכיב המשמעותי שנכנס לתמונה בשלב זה הוא התינוק, שנמצא בחודשי חייו הראשונים. חודשים אלה משמעותיים ואף קריטיים הן עבור האם והן עבור תינוקה, לביסוס קשר מיטיב ביניהם ולהתפתחותו הרגשית והחברתית של התינוק. כך, לצד הקושי הבסיסי שחווה האם ומצב הרוח הירוד שמלווה אותה, יכול להתעורר קושי משמעותי לטפל בתינוק ובעיקר ליצור עמו קשר רגשי, נעים ומהנה הן עבורו והן עבור האם. מערכת היחסים הזאת הנה הבסיס למערכות היחסים שיחווה התינוק בהמשך חייו, והיא זו שתאפשר לו לפתח את יכולות האמפטיה, השותפות וההנאה מנוכחות האחר. חשוב לדעת שרגשות האשם ותחושת חוסר המסוגלות שמלווים לעתים קרובות את האם הנם ברי טיפול! ושישנן דרכים מבוססות לסייע לאם להתגבר על הדיכאון וכן לשפר ולהיטיב את הקשר שלה עם תינוקה. כמו כל דיכאון, גם דיכאון לאחר לידה מגיע ללא הזמנה, וחשוב להכיר בכך שאינו מתרחש באשמת האם. בעזרת טיפול מתאים ניתן להקל על חוויתה של האם ושל המשפחה, והקשר של האם עם תינוקה יכול בהחלט להפוך גם למקור שמחה והנאה.
בבית החולים איכילוב נעשה מחקר הבודק את הקשר בין רמת ההורמון אוקסיטוצין לבין תגובה מוחית לאמפתיה והתקשרות. המחקר מתקיים בבית חולים איכילוב, ומיועד לאמהות בריאות לתינוקות בגילאי 3-8 חודשים, או אמהות הסובלות מדיכאון אחרי לידה. במחקר יתקיימו פגישות בבית החולים ובביתך, המלוות על ידי פסיכולוגית.
ישנו תגמול כספי למתאימות
המעוניינות להשתתף במחקר ולשמוע עוד פרטים מתבקשות לפנות לאורטל שמעון רז בטלפון: 0528855976 או במייל: ortalsh@hotmail.com

לצפיה ב-' איך היה השבוע שלי '
איך היה השבוע שלי
12/01/2017 | 19:34
15
11
לצפיה ב-' משהו קטן וטוב'
משהו קטן וטוב
12/01/2017 | 19:36
5
19
לצפיה ב-'עשיתי פעילות על שיר חורף שלמדנו'
עשיתי פעילות על שיר חורף שלמדנו
13/01/2017 | 01:44
2
126
5 טיפות בתוך ענן של מים
שרנו כמה פעמים כבר את השיר הזה ואז גזרתי להם ענן וטיפות של גשם והם צבעו בצבעי מים ואז שמתי סקוצים איפה שצריך וככה כששרים את השיר, אפשר להפוך את זה למשחק/המחשה.

הוספתי את המילים של השיר בעברית ובאנגלית.
עכשיו קיבלתי מיילים מ-2 הורים שאמרו שהילדים לא מפסיקים לשיר ולשחק בזה.

כיף לקרוא את זה!
לצפיה ב-'אני לא מכירה את השיר. מניסיוני אני יכולה לכתוב שלפעמים '
אני לא מכירה את השיר. מניסיוני אני יכולה לכתוב שלפעמים
14/01/2017 | 00:12
1
83
שירים קליטים הם מאוד בעיתיים להורים....
כי ההורים מוצאים את עצמם מזמזמים אותם בעבודה  
לצפיה ב-'יכולה לספר שגננות למשל לפעמים שרות את השירים מתוך שינה'
יכולה לספר שגננות למשל לפעמים שרות את השירים מתוך שינה
14/01/2017 | 04:16
77
הבעל אומר שלפעמים אני עושה מפגשים משלמים מתוך שינה
לצפיה ב-'מפגש ילדי גן בבית הספר '
מפגש ילדי גן בבית הספר
14/01/2017 | 00:17
1
74
בית הספר עשה לילדי הגנים יום פתוח: הרקדה, תחנות למידה (בזמן הזה ההורים נפגשו עם המנהלת)  וארוחת בוקר.

מתחנות הלמידה הצעיר חזר הביתה עם שאלה : יש לנו חומץ וסודה לשתיה? אני יכול לנפח בלונים בלי לגעת ...... 
הבטחנו לו לעשות את הניסוי מחר.
לצפיה ב-'הכימאי הצעיר '
הכימאי הצעיר
15/01/2017 | 07:11
39
ספרי על הניסוי, שנלמד משהו...
לצפיה ב-'שבוע מעייף ומתיש '
שבוע מעייף ומתיש
13/01/2017 | 01:41
4
138
יומיים המורה שעובד איתי לא היה בגלל מחלה, קיבלתי "עציץ" על תקן מורה מחליף: לא יודע להעביר מפגשים, לא יודע להחליף חיתולים ומעופף לגמרי... היה ממש "כיף" שהכל היה עליי. העברתי מפגשים באנגלית, החלפתי כל הזמן (ומזל שזה רק שני ילדים עם חיתולים) והתוצאה הייתה שחזרתי מפורקת לגמרי הבייתה.
תודה לאל הוא חזר היום והעומס קצת ירד. שבוע הבא זכיתי ביום חופש על חשבון המערכת כי נתנו לנו יום חופש לעבוד על דוחות התפתחות ואני כבר עשיתי בסופשבוע שעבר כי לא ידעתי על התוכנית לקבל את יום החופש הזה- זה בטוח יהיה כיף!

חוצמזה, היום התחלתי שבוע 23
חברה מתכננת לי בייבי שוואר בעוד כחודשיים- מרגש! לאט לאט מתחילים לארגן את הבית מבחינת ריהוט משלים- קנינו שולחן אוכל סופסוף! ודברים לארגן את הארון בגדים של הליידי בדרך.

מחר סקירה מכוונת כי הליידי דפקה ידיים בדיוק על כמה מקומות שהם בדקו בסקירה המורחבת והם רוצים לוודא שבאמת הכל תקין באותם מקומות. מקווה שימשיך להיות תקין.
לצפיה ב-'בהצלחה '
בהצלחה
14/01/2017 | 00:09
3
11
לצפיה ב-'תודה הייתה סקירה מוצלחת '
תודה הייתה סקירה מוצלחת
14/01/2017 | 04:19
2
94
הגברת הפעם שיתפה פעולה
יצאו כמה תמונות מתוקות לאללה שלה: מסתירה את העיניים כאילו עושה קו-קו, משפשפת את העיניים, תופסת את הרגל וכל מיני דברים מצחיקים וחמודים שהטכנאית אולטרסאונד המהממת שהייתה לנו היום הצליחה לתפוס.

והעיקר- הכל תקין!
לצפיה ב-'מעולה - שימשיך תקין ומשעמם '
מעולה - שימשיך תקין ומשעמם
15/01/2017 | 07:09
1
44
אני זוכרת מהסקירות, לפחות שתיים מהן, שהן מצצו אצבע וזה היה נראה חמוד
לצפיה ב-'תודה ואמן '
תודה ואמן
15/01/2017 | 14:17
36
לא מפסיקה להסתכל על התמונות, התמכרתי
לצפיה ב-'שבוע קשה ועתיד לא פשוט'
שבוע קשה ועתיד לא פשוט
15/01/2017 | 12:31
1
75
מקרה בריאותי לא פשוט של אשה קרובה ואהובה, היה שבוע עמוס, עוזרים כמה שאפשר ויותר. חשבנו שהתחלנו תקופה טובה יותר ואז נחתה עלינו בעיה נוספת. מצטערת שמעורפלת לא רוצה לעשות לעצמי אאוטינג.
מקווה שהמצב לאט לאט ישתפר (אמור להשתפר) ושתרגיש טוב יותר ונעבור את זה. קשה לראות אותה סובלת ככה ועצוב מאוד.
לצפיה ב-'חיבוק ענקי והמון בריאות '
חיבוק ענקי והמון בריאות
15/01/2017 | 14:19
8
לצפיה ב-'שבוע מעורב'
שבוע מעורב
16/01/2017 | 04:54
1
46
בגזרת החדשות הטובות:

* זוכרות את סיפור הגירושים המייאש שחלקתי פה בקיץ?

ובכן - השבוע נערך משפט הוכחות נוסף (סה"כ היו 9 ימי דיונים מלאים מול שופט בתיק) וניתנה החלטה סופית מעולה שנותנת לאב משמורת משותפת על הילדים, מאמצת את דו"חות המומחים שלא מצאו כל בסיס לטענות האם ודוחה מכל וכל את הטענות חסרות השחר של האם .  

* בת ה-7 שלי התקבלה לקבוצת המתקדמת של מתעמלות הקרקע. אבא שלה בנה לה מתח בבית כדי להתאמן עליו, וגם קורה נמוכה (כמעט בגובה הרצפה) והיא מפליאה עשות בתרגילים סטייל אולימפיאדה. 

* הנביחות שלי הולכות ושוככות ( 4 שבועות מאז פרוץ הברונכיטיס ויש הרגשה של שיפור קל כל הזמן)

בגזרת הפחות טובות - הדבר שעבורו החזקתן לי אצבעות עבורו לא יסתדר כנראה (דובר בקידום בעבודה) .  
לצפיה ב-'ברכות על כל החדשות הטובות '
ברכות על כל החדשות הטובות
16/01/2017 | 13:53
24
לגבי העבודה- דלת נסגרת פותחת דלת אחרת.
מבאס, אבל אולי בקרוב תהיה הזדמנות אחרת ומי יודע- אולי תהיה טובה יותר.
לצפיה ב-'מאיר בנאי '
מאיר בנאי
12/01/2017 | 22:08
3
59
אני זוכרת שהלכתי לראות הופעה שלו בשנת 1989.
כרטיס עלה 15ש"ח (לא יודעת למה נשאר לי המידע הזה בראש)
זה היה אחרי התקליט הראשון.
אולם לא מלא (ימים של טרם הפופולריות שלו)
אבל היתה הופעה מדהימה!

עצוב.
לצפיה ב-'עצוב כל כך '
עצוב כל כך
13/01/2017 | 01:25
76
השנה הזו ממש מתחילה רע, במיוחד לאור העובדה שהשנה הקודמת גרמה לנו לאובדן של יוצרים מדהימים.

לצפיה ב-'אוי ואבוי '
אוי ואבוי
13/01/2017 | 03:42
75
הצצתי באתר שלו בויקיפדיה - https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%90%D7%99%D...

וראיתי שם את פס הקול של ילדותי ובחרותי

ועוד יותר "אוי ואבוי" שהוא הותיר אחריו את שני הוריו, ייבדלו לחיים ארוכים. לא זו דרך העולם

מעולם לא הייתי בהופעה שלו אבל אני מאוד מצטערת לשמוע.
לצפיה ב-''
15/01/2017 | 12:35
1
לצפיה ב-'פירוק כיסאות בטיחות מהרכב'
פירוק כיסאות בטיחות מהרכב
11/01/2017 | 10:28
11
159
שלום,
עד כמה זה סביר ,נהוג ותדיר לפרק כיסאות בטיחות מהרכב כדי להסיע אנשים אחרים? לתת להם טרמפ?

יש לי שני כיסאות בטיחות ברכב, ואם אני צריכה לתת טרמפ ליותר מאדם אחד-חברים/משפחה... אני לא יכולה בגלל ששני הכיסאות תופסים את כל המושב האחורי.
זה לא פשוט לפרק את הכיסאות, אך עוד יותר קשה להחזיר את אותם למקום. צריך להשתמש בכוח במשך איזה 20 דקות כדי לדחוף את הכיסא למקום (לכן בעלי הוא זה שעושה זאת).

בעלי מתעצבן אם אני מעלה את האפשרות שיפרק את הכיסא/ות כדי שאוכל להסיע מישהו, וטוען שזה פשוט לא מקובל לפרק כיסאות בטיחות, ושאנשים לא מצפים שנפרק אותם...

דעתכן? איך זה אצלכן?
לצפיה ב-'גם אצלי אותה בעיה'
גם אצלי אותה בעיה
11/01/2017 | 11:22
2
122
וגם אני כל פעם מתחבטת האם מוצדק או לא מוצדק לפרק את הכסאות, ונורא לא נעים לי כשאני צריכה לסרב לקחת טרמפ רק בגלל הכסאות.

אני בונה על זה שבקרוב נוכל לוותר על הכסאות בכלל, אבל אני בונה על זה כבר שלוש שנים בערך, וזה עדיין לא הגיע...

מה שכן, יכולה לספר לך שאני מאוד השתפרתי בפירוק ובחיבור שלהם, והיום זה באמת לוקח לי שלוש דקות לפרק וחמש דקות לחבר כל כסא.
איזה כסאות יש לך? האם יש להם איזופיקס?
לצפיה ב-'תודה על התגובה! '
תודה על התגובה!
11/01/2017 | 12:09
1
94
יש לי כסאות של "אוונפלו" evanflo, וכן, עם איזופיקס...

לצפיה ב-'לא מכירה אוונפלו'
לא מכירה אוונפלו
11/01/2017 | 13:44
83
אבל אם זה איזופיקס, זה לא אמור לקחת 20 דקות. תתאמנו עוד קצת
לצפיה ב-'זה באמת מעצבן לפרק את הכסאות כל פעם'
זה באמת מעצבן לפרק את הכסאות כל פעם
11/01/2017 | 15:24
87
זה יותר קשה עם הכסאות של הקטנים, ונהיה קל מאוד עם בוסטר (גם בוסטר עם משענת גב) שהחגורה של הרכב בסך הכל מושחלת בו במקום אחד, ועוברת מתחת לידית של הכסא. את הבוסטר אני מנתקת בשנייה. אבל כשהיינו עם כסאות של ילדים קטנים יותר, זאת הייתה טרחה גדולה....
לצפיה ב-'שבעלך צודק '
שבעלך צודק
11/01/2017 | 16:20
100
הייתי מפרקת בזמנו רק עבור סיבה מאד מוצדקת
לצפיה ב-'כשזה היה רלוונטי, זה היה תלוי על אילו נסיעות מדובר '
כשזה היה רלוונטי, זה היה תלוי על אילו נסיעות מדובר
11/01/2017 | 18:35
1
96
לטרמפים של מהעבודה הבית - הייתי מפרקת את הבוסטר (בקלות) אבל את הכיסא לא. ולוקחת רק 2-3 טרמפיסטים.
כשהיה מדובר בנסיעה מיוחדת- כן פירקתי גם את הכסא (והאיש שלי היה מחזיר כי לדעתו ההידוק שלי לא מספיק חזק).

מודה, שיצא לא מעט פעמים שלא התנדבתי להסיע רק בגלל פירוק הכיסאות, וכשאמרתי בקול את הסיבה- זה התקבל בהבנה מלאה.
לצפיה ב-'בדיוק :) ניסחת היטב את ההתנהלות שלי לגבי הנושא '
בדיוק :) ניסחת היטב את ההתנהלות שלי לגבי הנושא
15/01/2017 | 10:26
6
לצפיה ב-'תודה על התגובות. עולה מהן שבעלי צודק'
תודה על התגובות. עולה מהן שבעלי צודק
11/01/2017 | 19:35
2
117
ואני לא צריכה להרגיש אשמה כשאני אומרת שלא אוכל לקחת טרמפ בגלל הכסאות...
תודה 
לצפיה ב-' אבל אל תתני לזה "לעלות לראש" של בעלך'
אבל אל תתני לזה "לעלות לראש" של בעלך
12/01/2017 | 03:33
1
102
זה מאוד נדיר שהם צודקים ואנחנו לא

וגם, הורות זה שיעור חשוב בללמוד איך להגיד "לא" לאנשים. כי זה כל כך תובעני....
לצפיה ב-' תודה!'
תודה!
12/01/2017 | 20:13
7
לצפיה ב-'בהחלט נשמע מעצבן לפרק כל הזמן...'
בהחלט נשמע מעצבן לפרק כל הזמן...
13/01/2017 | 01:26
72
אני הייתי מידי פעם מסכימה אם זה מישהו שבאמת צריך את העזרה הזו אבל לא על בסיס יומיומי. מבינה אותו מאוד.
לצפיה ב-'אני מוותיקות הפורום אך לא כתבתי פה שנים'
אני מוותיקות הפורום אך לא כתבתי פה שנים
08/01/2017 | 22:52
28
301
חזרתי לתפוז בשם אחר כי יש לי בעיה רצינית כרגע ואני חייבת תובנות.
לפני בערך 20 שנים חייתי בארה"ב, היה לי שם כשלוש שנים בן זוג מקומי, לא יהודי.  היינו צעירים, היחסים היו עליות וירידות. היו הרבה שקרים מצדו וסליחות מצדי.  נכנסתי להריון לא מתוכנן.
מהרגע הראשון הוא נלחץ, אמר שלא מתאים לו.   אמרתי לו שאני רוצה לשמור את התינוק ולא אדרוש ממנו כלום.  עזבתי וחזרתי לארץ.
אחרי כמה חודשים הוא צילצל כולו לחוץ, אמר שהוא רוצה להיות משפחה ולבוא ללידה.  הייתי ברגשות מאוד מעורבים לגבי זה אבל איפשרתי לו להגיע.
הוא היה בלידה,  גרנו עם התינוקת ביחידה בחצר של ההורים שלי וחזרנו להיות זוג.  אחרי כמה שבועות הוא הודיע מהיום למחר שהוא עוזב, שזה לא מסתדר לו,  הוא לא מצליח להתרגל לישראל ולכל הרעיון.  ועזב.
צלצלתי אליו כמה פעמים בחודשים שאח"כ,  אמרתי לו שאינני מבקשת כלום,  בטח לא כסף,  אבל אשמח אם הילדה תדע מי זה אבא שלה.  אפילו קשר מינימלי. הוא בכלל לא ענה לי.
עברו שנים, הבת שלי עכשיו בת 16 וחצי ובשבוע שעבר הוא יצר קשר לראשונה, כתב לי הודעה ארוכה ורגשנית שהוא העביר את השנים בעצב וחרטה והוא מאוד רוצה שאספר לי עליה.
אני כמובן בהלם, לא עניתי לו, לא יודעת אם לענות ומה.  לא מתאים לי בכלל שהוא נזכר עכשיו בילדה .  היא בלחץ רציני בלימודים עכשיו ואני לא יכולה להפיל עליה בלוק כזה על הראש.  אני גם חוששת (ויש לי סיבה טובה)  שגם אם יווצר קשר, ליבה איכשהו מתישהו יישבר.
ומה ז"א שהוא מבקש שאספר עליה ?  היא לא בת חמש !
בחיי שעברתי בשבוע הזה את כל קשת הרגשות האפשרית וכרגע לא יודעת אם להתעלם מההודעה שלו או לכתוב לו ואם כן, מה לכתוב.

מה הייתן עושות ?  איך אפשר למחוק דבר כזה ולקשקש איתו על הילדה שלי כאילו כלום ?

תודה.

לצפיה ב-'ויי - קשה מאוד'
ויי - קשה מאוד
09/01/2017 | 00:20
158
בטח שאי אפשר למחוק כזה דבר.  הולכת לחשוב קצת (ולהתפלל שידרוס אותו מכבש בינתיים - נשמע לי שזה מגיע לו). 

בינתיים שאלה.  מה בעצם סיפרת לה במשך השנים לגבי מי אבא שלה? אני מניחה שלא שיקרת וסיפרת לה שהרית אותה בעזרת בנק זרע? בקיצור - מה היא כן יודעת בשלב הזה?
לצפיה ב-'אני בשעון זמן אחר אז הולכת לישון תיכף'
אני בשעון זמן אחר אז הולכת לישון תיכף
09/01/2017 | 05:23
3
164

אני מסכימה איתה במיליון אחוז שאם יווצר קשר, ליבה איכשהו מתישהו יישבר, כי הוא נשמע לי טיפוס . ואבא זו דמות די משמעותית בחיים (גם אם היא לא היתה ברקע כשגדלת) אז פוטנציאל הנזק הוא עצום. 

מצד שני לדעתי את צריכה לקחת בחשבון שהואיל והוא יודע את שמה ואת שם המשפחה שלה אז אולי יש סיכוי לא קטן שהוא יכול למצוא אותה בעצמו באופי ישיר (בפייסבוק ורשתות חברתיות)

נדמה לי שזה מה שהייתי עושה

1. לפחות בשלב הזה - מתעלמת ולא עונה להודעה הרגשנית שלו. שיתבשל במיצים הרגשניים של עצמו. הוא התעלם ממך 16 שנה ולא השיב לך בזמנו כשביקשת איזשהו קשר שלו עם הילדה? את לא חייבת לו כלום.

בקיצור לא הייתי עונה בכלל. קל וחומר שלא הייתי מספרת לו כלום על הבת שלך.

2. מנהלת שיחה עם הבת שלך עכשיו ומספרת לה מיהו אבא שלה ואת כל הסיפור הנ"ל. היא לא ילדה... היא כבר כמעט בגירה. ונותנת לה בעצם להחליט אם היא רוצה לתקשר איתו - אבל מבהירה לה שרוב הסיכויים שהוא ייעלם באותה המהירות שבה הוא הבליח בחייה. כלומר לא לצפות ממנו לכלום.  ואם היא אומרת שהוא לא מעניין אותה בשיט כי הוא דרעק - זה גם בסדר גמור (למען האמת אולי זה יותר טוב. ככה גם סיפרת לה את האמת וגם היא לא רוצה שום קשר איתו)

אני חושבת שלו הייתי היא, הייתי כועסת על אמא שלי אם היתה כזו סיטואציה והיא לא היתה מספרת לי בכלל על כל זה. לכי תדעי - אולי זו הפעם האחרונה שיש אות חייים ממנו. 
לצפיה ב-'תודה קודם כל בתחושה שלי הוא מבקש ממני רשות ליצור איתה '
תודה קודם כל בתחושה שלי הוא מבקש ממני רשות ליצור איתה
09/01/2017 | 07:06
2
156
קשר, לאתר אותה.  לפחות נשארה שם מינימום הגינות.
לגבי שיחה עם הבת שלי,  אני ממש לא רוצה כרגע !! היא נמצאת בתקופה מאוד לחוצה ותובענית , עברה השנה לפנימיה כי התקבלה למגמה יוקרתית וקשה לה מאוד (בעיקר געגועים הביתה).  אני ממש לא יכולה להפיל עליה דבר כזה עכשיו.  אני חייבת לסחוב עד חופשה גדולה, נגיד פסח.  ממש אין סיכוי עכשיו !
מה שהיא יודעת זה את הפרטים היבשים.  היא לא יודעת שהוא היה פה בלידה ונשאר קצת כי חששתי שהיא תרגיש נטישה, שהוא לא רצה אותה .  
היא יודעת שהוא לא רצה את ההריון , לא אותה, כי היה צעיר וסטודנט ולא היה כזה מדהים ביננו.  זהו, הייתי מאוד ענינית וסטרילית והאמת שזה לא משהו נוכח בחיים שלנו, זה לא שהיא חיפשה בילדותה את אבא וכאלה.
האמת שהבילבול שלי קרה כי ההודעה ממנו היתה מאוד כנה ונוגעת ללב , מצד שני ...  מה ??!
לצפיה ב-'אני מסכימה עם דבי'
אני מסכימה עם דבי
09/01/2017 | 09:16
103
את צריכה לספר לה, ולדעתי לא כדאי לחכות לגיל 18. היא כבר ילדה גדולה ועלולה מאד להיפגע אם תגלה שהסתרת ממנה. אין בעיה לחכות עד חופשת הפסח אם כרגע לחוץ. לא צריך לקפוץ לדום רק כי כרגע הוא החליט שמתאים לו. בפסח שבי איתה, ספרי לה על הפנייה שלו, תסבירי לה שהוא עלול לברוח גם אם ייווצר קשר ותאמרי לה שאת רוצה לשמוע אותה ולקבל החלטה יחד. 
לצפיה ב-'בהחלט אפשר למשוך עד חופשת פסח'
בהחלט אפשר למשוך עד חופשת פסח
09/01/2017 | 17:54
86
לא נראה לי בעיה.  

אם ככה הייתי מחכה כמה ימים (לא הייתי עונה מהר לדרעק הזה) והייתי כותבת משהו כמו:

שלום XXX, אני צריכה לחשוב על זה. אחזור אליך בסביבות פסח ובינתיים אני מבקשת שלא תציק.  

(אם את צריכה עזרה בניסוח באנגלית אני יכולה להציע משהו)

לא הייתי כותבת רגשני ולא נכנסת למלכודת הזו שאני מרגישה שהוא טומן לך קצת.

נשמע שהמייל שלו שנפל עליך כרעם ביום בהיר בלבל אותך (ואני יכולה להבין למה....).  אל תפלי לתוך מה שהוא מנסה לבנות כרגע.  הוא לא חלק מהחיים שלך או של הבת שלך ולדעתי גם לעולם לא יהיה.  לא על הכל אפשר לכפר באימייל רגשני.... לא הייתי פותחת לו את הצוהר הזה (גם, ואולי בעיקר, כי האחריות שלך היא להגן על הבת שלך מהטיפוס הזה. והוא נשמע טיפוס לא משהו....)
לצפיה ב-'הייתי מבקשת ממנו לחכות עד שהיא בת 18'
הייתי מבקשת ממנו לחכות עד שהיא בת 18
09/01/2017 | 08:49
113
שזה גיל ההחלטה החוקית והאחריות שלה. בגיל 18 הייתי שואלת אותה אם היא רוצה קשר איתו, ומשאירה לה את ההחלטה (מן הסתם היא תשאל לדעתך). אני חושבת שאך הוגן הוא לאפשר לה את הקשר איתו - יש אנשים שזה מאוד חשוב להם וחסר להם לסגירת מעגל, וזכותה להחליט בענין זה. זה כבר לא כל כך רחוק, בפרספקטיבה של מה שעברתן עד עכשיו.

עד אז, את חייבת להחליט בעצמך, מתוך כל השיקולים. אם באמת נראה לך לא מתאים כרגע, ואולי היא גם לא לגמרי בוגרת כדי להתמודד עם דחיה נוספת אם תהיה כזו, שיחכה האדון. רק חשוב שתנטרלי את הכעסים והתסכולים הפרטיים שלך מההחלטה, ותזכרי שאת לא חייבת לו כלום, רק לה (וגם הוא חייב לה, אבל זה לא עסק שלך).
לצפיה ב-'לא הייתי מתעלמת'
לא הייתי מתעלמת
09/01/2017 | 13:41
1
166
כפי שנכתב לעיל, אם יום אחד היא תגלה שהוא יצר קשר ולא סיפרת לה על זה, היא עלולה לכעוס מאוד, ובצדק. ובכלל, אני נגד סודות במשפחה. הסתרה דורשת אנרגיות נפשיות אדירות, והפוטנציאל לנזק במקרה שהסוד מתגלה (והוא תמיד מתגלה) הוא עצום.

מה שכן, את יכולה לכתוב לו שהיא עכשיו בתקופה לחוצה, ואת לא רוצה להפיל את העניין עליה כרגע, אלא לחכות עד פסח. זה גם יכול להיות מבחן טוב לרצינות כוונותיו. אם הוא באמת מתעניין בה, ובאמת אכפת לו, הוא אמור להיות מסוגל להתאפק עד פסח. אם לא, ובכן, הוא חרא עוד יותר גדול משידענו, ויש להתייחס אליו בהתאם (ושוב - להתייחס בהתאם לא אומר להתעלם, אלא עוד יותר להזהיר את הבת שלך מפני הקשר איתו).

הייתי גם מנסה לשאול אותו מה בעצם הוא רוצה עכשיו, ומדוע יצר קשר. כדי להבין אם יש לו בכלל עניין בקשר כלשהו, או סתם רצון לספק סקרנות.

[ואם את מי שאני חושבת שאת, קבלי חיבוק גדול . סומכת עליה ועלייך שתצלחו גם את המשוכה הזאת.]
[ואם את לא מי שאני חושבת שאת, קבלי חיבוק גדול סתם ככה, בלי להכיר אותך ]

לצפיה ב-'כן, אני מי שאת חושבת תודה יקירה'
כן, אני מי שאת חושבת תודה יקירה
09/01/2017 | 18:40
22
לצפיה ב-'מגיבה לאחר קריאת'
מגיבה לאחר קריאת
09/01/2017 | 17:53
93
כל התגובות, ובעיני כל התגובות הן נכונות,אבל מבלבלות
נראה לי שהקשר שלו עם הבת--גם את באמצע.
הייתי הולכת לפסיכולוג התנהגותי, מתיעצת, שואלת,
מקבלת הכונה ואולי גם תמיכה מסוימת,
מה גם שהוא/היא יכולים לתת מענה על כל מיני סצנריומים--
ולאפשר תגובה מבוקרת ומתאימה לילדה.
התמודדות שלך לבד עם כל מיני עיצות--מבלבל לא פחות מקשת הרגשות
שאת חווה.
מאחלת לך בהצלחה והרבה נחת.

לצפיה ב-'בעקבות הרעיונות שעלו כאן, החלטתי לחכות עד פסח. אולי אכתוב לו'
בעקבות הרעיונות שעלו כאן, החלטתי לחכות עד פסח. אולי אכתוב לו
09/01/2017 | 18:46
2
140
מתישהו לפני שאנחנו כרגע לא פנויות לזה.  אולי לא אכתוב.    אני לא מתכוונת לכתוב לו עליה,  אם יתאים לה היא תכתוב לו לבד.  סה"כ את ההתנצלויות והחרטות הוא חייב לה.
תודה רבה רבה !!
לצפיה ב-' ותישארי! יותר כיף כשאת פה '
ותישארי! יותר כיף כשאת פה
09/01/2017 | 19:52
1
13
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
10/01/2017 | 20:03
8
לצפיה ב-'לדעתי זה גם תלוי האם יש / היה לך בן זוג שגידל את הילדה'
לדעתי זה גם תלוי האם יש / היה לך בן זוג שגידל את הילדה
09/01/2017 | 21:35
12
122
האם יש לה דמות אבהית כלשהיא?
כי אם כן אז גם יש להתייעץ איתו
ובשיחה איתה להסביר שלכל אחד מהם מקום שונה בחייה..
האם יש לה אחים?
לצפיה ב-'זה לא כ"כ קשור בעיני ...'
זה לא כ"כ קשור בעיני ...
10/01/2017 | 20:06
11
131
כי ההתייעצות שלי היתה איך להתמודד עם האבא הביולוגי,  האם לאפשר לו יצירת הקשר ואיך.  זה לא רלוונטי מבחינתו, אני מתארת לעצמי, וגם לא מבחינתי.
לצפיה ב-'נראה לי שהמשפט'
נראה לי שהמשפט
10/01/2017 | 21:08
7
103
ואני מצטטת "איך להתמודד עם האבא הביולוגי,  האם לאפשר לו יצירת הקשר ואיך."
זה לא מול האבא הביולוגי--אלא מול הבת שלך שעליה את רוצה להגן,
כדי שהיא לא תתערער מההתנהגות של האב הזה. ובצדק זו דאגה.
הוא לא צפוי--ואני הייתי מנסה לחשוב--מה תעשי אם הוא קונה כרטיס טיסה
והרי יודע את הכתובת--ומגיע--מה אז?
לי נראה שאת צריכה היערכות הרבה יותר בהירה ועמוקה.
בהצלחה.

לצפיה ב-'הוא לא היה קונה כרטיס טיסה ומגיע. בנאדם פסיבי, עובדה'
הוא לא היה קונה כרטיס טיסה ומגיע. בנאדם פסיבי, עובדה
11/01/2017 | 20:24
6
96
שמספר שכבר שנים אנחנו במחשבות שלו כל הזמן והוא מתפרק מבפנים,  והוא לא יצר קשר.    הוא בעצם סוג של ביקש רשות ממני ליצור איתה קשר ואם הייתי אומרת לא,  הוא היה מחכה עוד כמה שנים כמו שחיכה עד היום.
ליצור איתה קשר לבד הוא יכל מאחוריי גבי,  יש לה פייסבוק.
לצפיה ב-'אתחיל מהסוף'
אתחיל מהסוף
11/01/2017 | 21:11
3
77
לגבי אי יצירת קשר מאחורי גבך--יש לך מזל גדול שכך.
לגבי הגדרת האופי שלו--אני מאמינה לך, אבל בחלוף שים והתבגרות,
יש גם השתנות. אולי לא בקיצוניות אבל...
אני הייתי מנסה להיערך לכל אופציה שעולה בדעתי.
ודבר אחרון--אם היית עונה לו לא עכשיו והיה דוחה--אז בעצם אין לך בעיה.
הציעי לו לדחות.
לצפיה ב-'לא הצעתי, הודעתי לו שאדבר איתה בפסח או בקיץ'
לא הצעתי, הודעתי לו שאדבר איתה בפסח או בקיץ
11/01/2017 | 21:39
2
80
וזה תלוי בה, המשך הקשר.
לצפיה ב-' כל הכבוד לך,'
כל הכבוד לך,
11/01/2017 | 21:45
1
56
אם הצליח הרוחת.
מאחלת לבת הצלחה והרבה טוב.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
11/01/2017 | 23:01
8
לצפיה ב-'את מאמינה לו ב-100%?'
את מאמינה לו ב-100%?
12/01/2017 | 03:31
1
89
אני לא מכירה אותו... אבל איכשהו נשמע לי קצת תמוה ואולי מנוסח להגברת הסחיטה הרגשית התיאור הזה של ה"כבר שנים מתפרק רגשית".

וגם הפתיע אותי שכתבת ששתיכן במחשבות שלו. 

אני בעדך רק תיזהרי לא ללכת שבי אחרי מה שהבן אדם הזה כותב. נשמע שכבר פעמיים הוא נעלם לך מהחיים (פעם אחת כשהתגלה ההריון ופעם כשהילדה היתה תינוקת). לא הייתי מבזבזת עליו שום אנרגיה רגשית....
לצפיה ב-'לא מבזבזת. אני זוכרת היטב כמה פגע בי.'
לא מבזבזת. אני זוכרת היטב כמה פגע בי.
13/01/2017 | 22:49
12
לצפיה ב-'קראתי את הכותבות מעלי.. לי באופן אישי '
קראתי את הכותבות מעלי.. לי באופן אישי
10/01/2017 | 22:00
2
122
הכי קשה לשמור סודות בבטן ולכן ההצעות של לחכות עד פסח מרגישות לי כמו נצח.
כך שאני הייתי מיידעת אותה בשבת השנייה שהיתה חוזרת הביתה (כי זו שיחה לבית) ובשיחה עם הבת הייתי אומרת שבגלל כל כאב הלב שהוא גרם לך את מציעה לה לדחות את השיח איתו.
אני מאמינה שהיא מאוד סקרנית לגביו (גם אנשים בוגרים בגילם מחפשים את ההורים הביולוגיים) ולכן לא הייתי מסתירה.

שיהיה בהצלחה !
לצפיה ב-'בקלות אני מחכה עד פסח. הבת שלי במצב מאוד רגיש'
בקלות אני מחכה עד פסח. הבת שלי במצב מאוד רגיש
11/01/2017 | 20:25
1
102
עכשיו, בוכה המון ומסתגלת לפנימיה וללימודים גבוהים וקשה לה.  אני לא צריכה להפיל עליה כזה דבר שיערער אותה לגמרי.
לצפיה ב-'| את צודקת. טובת הילדה קודמת לכל, במיוחד במצבה הנוכחי.'
| את צודקת. טובת הילדה קודמת לכל, במיוחד במצבה הנוכחי.
11/01/2017 | 20:46
70
מרגישים את הדאגה שלך.... מקווה בשבילכן, שעוד הרבה לפני פסח היא תסתגל למערכת החדשה אליה היא נכנסה 
לצפיה ב-'וואו סיפור לא פשוט ....'
וואו סיפור לא פשוט ....
13/01/2017 | 01:28
2
73
טוב שהוא נזכר, אולי עדיף מאוחר מאשר לעולם לא- אבל זאת רק תדעי בהמשך.
אני מסכימה איתך שאם היא במצב רגשי לא פשוט כרגע- עדיף לדחות את השיתוף שלה בזה, אם כי לא בטוח שהוא יחכה בסבלנות.

מקווה שהכל יסתדר על הצד הטוב ביותר.
לצפיה ב-'אני לא חושבת בכלל שעדיף מאוחר ושטוב שהוא נזכר, למען האמת'
אני לא חושבת בכלל שעדיף מאוחר ושטוב שהוא נזכר, למען האמת
13/01/2017 | 22:51
1
63
קיוויתי שהוא לא ייזכר לעולם. 
Oh well.
לצפיה ב-'בכל מיקרה הייתי מתייעצת עם פסיכולוג'
בכל מיקרה הייתי מתייעצת עם פסיכולוג
14/01/2017 | 16:58
42
בכל מיקרה הייתי מתייעצת ועושה את זה בליווי
מקצועי. זה סיפור לא פשוט שיכול מאד לערער מתבגרת
ויש לו המון משמעויות, גם כשתספרי כאי להתיעץ קודם
עם פסיכולוג ולחשוב איך עושים את זה
ומה עלולות להיות ההשלכות על ה בעולמה של המתבגרת שלך
לצפיה ב-'משהו כבד עליי '
משהו כבד עליי
08/01/2017 | 13:54
97
1094
זוג חברים שלנו (מחו"ל) אימצו תינוק.
הם לא יכולים להביא, כי הם מאותו מגדר.
אני מבינה לליבם, שהם רוצים תינוק/ת, אך קשה לי עם זה שיש אמא אחת בעולם באיזו מדינה נידחת שמסרה את התינוק/ת שלה 
גם אם היא עשתה זאת מ (לכאורה)...
המשך>>
זוג חברים שלנו (מחו"ל) אימצו תינוק.
הם לא יכולים להביא, כי הם מאותו מגדר.
אני מבינה לליבם, שהם רוצים תינוק/ת, אך קשה לי עם זה שיש אמא אחת בעולם באיזו מדינה נידחת שמסרה את התינוק/ת שלה 
גם אם היא עשתה זאת מ (לכאורה) רצון, וקבלה על כך סכום כסף לא קטן, אני מבינה היום בתור אמא שזו קריעה שקשה לעמוד בה. קשה זו מילה עדינה, מבחינתי זה בלתי אפשרי. אם הייתי ענייה זה היה יותר קל? ברור שלא. היא עשתה זאת מכורח המציאות.
בכל פעם שהם מעלים תמונות לפייסבוק לבני נחמץ. לא מצליחה לשמוח ממש.

אגב, בלי קשר, אני תמיד רציתי ועדיין רוצה לאמץ ילד/ה ללא הורים או שנינטש (בו זוג הטיל וטו, לצערי, וגם לא בטוחה מבחינת החוק במדינה).

תובנות/הזדהות?

פרפרי אהבה, אחרי מה שסיפרת שאת עברת, אולי גם את שקלת את זה, כך שאני מקווה שאני לא פוגעת. אשמח לשמוע את דעתך, אם בא לך לשתף.

תודה מראש למגיבות.
לצפיה ב-'דר דוד מילאטינר - מישהי מטפלת אצלו ומכירה אותו? - חוות דעת'
דר דוד מילאטינר - מישהי מטפלת אצלו ומכירה אותו? - חוות דעת
11/01/2017 | 00:44
30
האם מישהי פה בפורום טיפלה או מטפלת אצל דר דוד מילאטינר ויכולה לייעץ ולחוות דעה עליו?
תודה מראש!
לצפיה ב-'נפתח פורום מעמד זרים'
נפתח פורום מעמד זרים
( לעמוד שלי בתפוז )
09/01/2017 | 17:47
4
 יש לכם שאלות בנושא הסדרת מעמד אזרחים זרים אשר שוהים בישראל? זקוקים לאשרת עבודה? 
 היכנסו עכשיו לפורום ותקבלו מענה לשאלותיכם:

לצפיה ב-'תינוקות צורחים/בוכים במחלקה ראשונה-עסקים '
תינוקות צורחים/בוכים במחלקה ראשונה-עסקים
08/01/2017 | 02:47
6
137
הראיתן את הכתבה הזו?

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4903890,00...

מה דעתכן?
לצפיה ב-'להלן דעתי...'
להלן דעתי...
08/01/2017 | 02:50
2
150
לדעתי חברות התעופה צריכות לסרב למכור כרטיס במחלקה ראשונה/עסקים לנוסעים מתחת לגיל 5, וכן לקבוע שנוסעים בין גיל 5-12 יהיו לפחות ביחד של 1:1 של כל ילד למבוגר.

ובכך ייפטרו כאלה מצבים.... 

אם אנשים משקיעים אלפי דולרים בטיסה במחלקת עסקים, מגיע להם שלא יצרחו להם באוזן ושלא יבעטו להם בגב המושב...

אבל עד שזה לא קורה - אז זו דילמה בלי תשובה
לצפיה ב-'זו "גילנות". לא כל התינוקות בוכים במשך דקות ארוכות'
זו "גילנות". לא כל התינוקות בוכים במשך דקות ארוכות
08/01/2017 | 12:55
1
120
בלי שההורים שלהם יצליחו להרגיע אותם (זה גם תלוי גיל, בין היתר, ולא ברור בת כמה התינוקת הזאת) ולא כל הילדים בועטים במושב (ולעומת זאת, יש מבוגרים שבלי בעייה בועטים/תוקעים את הברכיים שלהם בגב המושב, וכו').

הילדות שלי כמעט לא בוכות באופן כללי (גם כתינוקות), כולל לא בטיסות, וכשהן קטנות מכדי להעסיק את עצמן במטוס, אני מעסיקה אותן (כשהן לא ישנות).

מה שכן, אחת מהן מקיאה לפעמים בטיסות (לפחות פעם אחת זכורה כטראומטית במיוחד לאחת האחיות האחרות...). זה יראה לנוסעי מחלקת העסקים הסנובים האלה .

באופן כללי נראה לי שאני יוצאת דופן מבחינת היחס שלי לתינוקות וילדים של אחרים במטוס - אני ש-מ-ח-ה לראות תינוק או ילד בקרבת מקום בטיסה, וממש לא אכפת לי אפילו אם הוא בוכה במשך כל הטיסה - זה משהו שבהחלט מקובל שתינוק יעשה . בניגוד לרוב שאר הנוסעים שלמראה תינוק מגלגלים עיניים / שולחים מבטים זה לזה, ואם הוא בוכה אפילו לשנייה - שולחים מבטים רצחניים לעברו ולעבר הוריו (אבל זה לא ממש עוזר להם במחלקת תיירים... מה יעשו, יעיפו אותו מהמטוס?).
לצפיה ב-'זה נכון שלא כל התינוקות הם כאלה....'
זה נכון שלא כל התינוקות הם כאלה....
09/01/2017 | 00:17
77
אבל מה שגם נכון זה שבני אדם מבוגרים יותר (ילדים או בגירים) בד"כ לא צורחים כל הטיסה.

אני חושבת שאני איפשהו באמצע הסקאלה. אני לא מתה מאושר מהעובדה שיש תינוק בטיסה, אבל גידלתי 3 ילדות כך שיש לי איזושהי אמפתטיה להורים טרוטי העיניים.

הבעיה שלי היא הרבה פעמים ההתנהגות ההורית. הייתי בטיסות למשל בהם ילדים או פעוטות בועטים ברגליהם בגב המושב של הנוסע שלפניהם, אבל ההורים שלהם לא מפסיקים את זה....

או טיסה לאחרונה שבה פעוט (לדעתי בן שנה וחצי בערך. אולי בן שנה) צרח רוב הטיסה (טיסה של 14 שעות לאסיה, במחלקת עסקים) וההורים שלו פשוט לא זזו.

עכשיו אני מבינה שהם לא יכולים לחנוק אותו... אבל הם בהחלט יכולים להרים את הישבן שלהם מהמושב הנוח ולנסות לטייל איתו קצת במעלה ומורד המטוס - לכיוון המטבח שבאזור הזנב וחזרה הרבה פעמים זה מרגיע קצת (ע"ע הכלל הידוע של תינוקות ש"אסור לשבת" והם מפסיקים לצרוח כל עוד פוסעים איתם)

הם לא עשו את זה. וככה אנשים ששילמו 8000 דולר ויותר על הכרטיס <לא אני... לא להתלהב. אני הייתי על שדרוג נדיר בעזרת מיילים> נאלצו לעבור 14 שעות של סיוט 

אני בעד "אין ביזנס מתחת לגיל 5"
לצפיה ב-'אני חשבתי שאסור ילדים במחלקה ראשונה בכלל...'
אני חשבתי שאסור ילדים במחלקה ראשונה בכלל...
08/01/2017 | 05:19
1
132
לפני מיליון שנה כשאחותי גרה בניו יורק, טסתי אליה וסידרו לי לטוס מחלקה ראשונה. הייתי בת 18 וכולם הסתכלו עליי בצורה מוזרה במיוחד שנראיתי צעירה מגילי.

אני חושבת שמשלמים על חוויה מסויימת במחלקה ראשונה וכן צריכה להיות הגבלת גיל, במיוחד שרוב אלה שבמחלקה ראשונה/מחלקת עסקים לרוב מנצלים את זמן הטיסה לעבודה וזה מן הסתם מפריע.
לצפיה ב-'אני לא מכירה את כל חברות התעופה'
אני לא מכירה את כל חברות התעופה
09/01/2017 | 05:29
78
בחברה שבה אני טסה הכי הרבה נראה שאין מגבלת גיל - גם צווחנים במשרה מלאה יכולים לטוס במחלקת עסקים [מחלקה ראשונה אין לי מושג.... בטיסות בינלאומיות יש שלוש מחלקות הרבה פעמים]

אני מבינה לגמרי את מה שאת כותבת על הטיסה שלך. פעם לפני הרבה שנים, בהריון הראשון שלי, נשלחתי בטיסת עבודה ארוכה לחו"ל. ולאור הריוני שכבר אחרי קו החצי שלו, ביקשתי וקיבלתי טיסה במחלקת עסקים.

אני זוכרת איך דיילת אחת אחרי חברתה חשבו שאני יושבת בכסא לא-לי ודרשו שוב ושוב לראות את כרטיס העליה למטוס שלי כדי לגלגל אותי למקום הנכון.... זה היה שילוב של גילנות עם הטייה מגדרית. שומו שמיים - מי ישמע שאישה צעירה נוסעת לבדה במחלקת עסקים. לא יכול להיות... אני זוכרת כמה מעליב זה היה. למותר ליין שאף דייל/ת לא חשב "לבדוק" את כרטיסי העלייה למטוס של יתר הנוסעים במחלקה, שהיו כולם גברים.
לצפיה ב-'במחלקה ראשונה משלמים בשביל הנוחות. חלק מהנוחות היא שקט'
במחלקה ראשונה משלמים בשביל הנוחות. חלק מהנוחות היא שקט
08/01/2017 | 22:48
94
אבל עם זאת, גם לאמא צעירה ועשירה מותר לטוס בתנאים נוחים......
אני חושבת שעדיף שתינוק צורח יפריע למעט אנשים במחלקה ראשונה מאשר להרבה אנשים במחלקת תיירים
לצפיה ב-' איך היה השבוע שלי'
איך היה השבוע שלי
05/01/2017 | 20:20
20
17
לצפיה ב-' משהו קטן וטוב'
משהו קטן וטוב
05/01/2017 | 20:22
1
16
לצפיה ב-'הארי פוטר והילד המקולל'
הארי פוטר והילד המקולל
05/01/2017 | 20:24
113
פשוט נהנתי.
מאוד אהבתי את הכתיבה כמחזה.

לצפיה ב-'ברונכיט ויראלית '
ברונכיט ויראלית
05/01/2017 | 21:41
2
129
כך גרסה הרופאה ושלחה אותי הביתה להתמודד עם הכולירה מצוידת אך ורק במערכת החיסונית שלי  מגיע לי להלין רק על עצמי - יותר מדי עבודה וטיסות ארוכות עם נוסעים אחרים חולים ומשתעלים. 

אז אני וכלבת הבית מתחרות בנבחנות עכשיו. היא עדיין מובילה עלי.... יותר שנים של נסיון.  מבאס.

ולא זו אף זו - שהרופאה הודיעתני שההחלמה יכולה לקחת 6 שבועות (מה זה, משכב לידה נהייה?)

חוץ מזה נפל לי אסימון שאולי לאחת מבנותי יש הפרעת קשב וריכוז (בלי רכיב של היפראקטיביות). מה שמבאס ומלחיץ אותי  - לא ברור לי מאיפה זה נפל עלי.

שייגמר כבר השבוע הזה. השנה הזו נפתחה 
לצפיה ב-'הרבה בריאות.'
הרבה בריאות.
06/01/2017 | 06:31
69
חבל שלא נתנה לך איזה משאף כדי להקל על הנשימות ולרכך את השיעול.
אבל לשיעול יש תכונה "להתנחל" עד שמתפטרים ממנו לוקח זמן.

לצפיה ב-'מתי כבר ימציאו את המכשיר שמטהר אוויר מחיידקי מטוסים?'
מתי כבר ימציאו את המכשיר שמטהר אוויר מחיידקי מטוסים?
07/01/2017 | 11:05
58
מקווה שההחלמה תהיה יותר מהירה

לגבי הקשב והריכוז- מכירה מישהי במשפחה המורחבת שלמרות בעית הקשב והריכוז עושה חיל בלימודים. הילדה שלך ביידים טובות כך שאני בטוחה שיהיה בסדר!
לצפיה ב-'השבוע התחיל ביום חופש (בגלל חופש חנוכה של הילדים)'
השבוע התחיל ביום חופש (בגלל חופש חנוכה של הילדים)
07/01/2017 | 11:13
13
108
הצלחתי לקחת אותם לשחק כדורגל, מה שלא יצא הרבה זנן בגלל הגשמים. היה להם כיף וזה העביר חלק ניכר מהיום

אחר כך השבוע בעבודה היה קצר

היה גם טלפון מבי"ס שדיווח על נפילה של הבן ופציעה בפנים. זה היה מבהיל והחסרתי פעימה (הייתי בטוחה שעפו שיניים), אבל הפצעים שטחיים. בבית הספר נלחצו כי חשבו שזה קרה בגלל שהילד נדחף, אבל לדבריו הוא נפל בגלל חבל שהחזיק. התבאסתי מזה שלא ידעו לשים לו חומר מחטא.......
לצפיה ב-'באמת מבאס עם החומר המחטא. הזכרת לי...'
באמת מבאס עם החומר המחטא. הזכרת לי...
07/01/2017 | 20:32
12
102
פעם עבדתי במקום עבודה שהיתה בו אחות קבועה כחלק מה"הטבות" (זה לא היה בארץ)

ובוקר אחד התחשק לי לרוץ כדי לנסות לתפוס רכבת מטרו שבדיוק היתה בתחנה ולא רציתי עוד יותר לאחר לעבודה. זה היה בוקר גשום, הרציף היה רטוב... לרכבת לא הגעתי אבל החלקתי ועפתי על הרציף, מעוצמת השפשוף נקרעו לי המכנסיים באזור הברך ונוצר אפילו פצע שפשוף בעור באותו אזור 

כשהגעתי לעבודה אחרי 20 דקות בשעה טובה, סרתי לתחנת האחות בחושבי בליבי: סוף סוף אזכה להנות פעם משירותי האחות במשרד.

הגעתי אליה. פצע השפשוף התגלה כשחור/מלוכלך ונראה לא משהו (רציף של תחנת מטרו איננו נקי במיוחד). האחות הוציאה פלסטר מהמגירה ובאווירת חשיבות ותחכום של מנתחת מוח מומחית מינימום.... הדביקה לי אותו על הפצע שפשוף השחור מלוכלך ובזאת סיימה את השירות.

למזלי הייתי כבר בוגרת ולא ילדה אז פשוט הלכתי משם לשירותים לשטוף את הפצע במים וסבון.

אם נסתכל על חצי הכוס המלאה, כנראה שלא הפסדתי המון מזה שלא השתמשתי אף פעם בשירותי האחות במשרד
לצפיה ב-'במשרד אצלנו יש מתנדבת במד"א'
במשרד אצלנו יש מתנדבת במד"א
07/01/2017 | 21:53
11
100
כך שאנחנו מסודרים
היא דאגה שיקנו למשרד את המכשיר שנותן מכות חשמל במקרה של דום לב (כמו אלו שהותקנו בקניונים). שלא נזדקק......

ועל סיפור האחות אצלכם אין מה להגיד רק
לצפיה ב-'אה גם לנו יש כזה במשרד (דפיברילטור זה נקרא או משהו כזה?)'
אה גם לנו יש כזה במשרד (דפיברילטור זה נקרא או משהו כזה?)
08/01/2017 | 02:23
10
91
זה מקום עבודה אחר מההוא עם האחות.

במשך תקופה ארוכה היה לנו קולגה עם איזו בעיית לב או מום מולד בלב ולכן התקינו לנו כזה. דובר בקולגה לא צעיר, ותמיד הייתי בסרטים שעוד רגע הוא מתעלף לנו במשרד ואיאלץ לקרוע לו את החולצה (כפתורים ניתזים לכל הכיוונים סטייל סרט הוליוודי) ולהתחיל "להרביץ" מכות חשמל בחזהו החשוף )

שלא תבינו לא נכון... אני בחורה קולגיאלית והכל, ואני מניחה שהייתי עושה מה שנדרש אבל בכל זאת זה הרגיש לי די הרבה מעבר לאזור הנוחות שלי [מדובר במשרד קטן כך שהיתה הסתברות לא זעירה שזה ייפול על כל אחד מהחברים למשרד....]

בסוף השנה שעברה הוא עזב למקום אחד ומאז נשמתי לרווחה . אבל הדפיברילטור עדיין על הקיר בדיוק מעל המדפסת אז זה תמיד מזכיר לי את ה"סרט" הזה
לצפיה ב-'מכירה מישהו שדפיברילטור במקום העבודה הציל את חייו'
מכירה מישהו שדפיברילטור במקום העבודה הציל את חייו
08/01/2017 | 11:01
6
76
חטף דום לב על הקפה של הבוקר... ניצל בזכות מישהו שבדיוק נכנס למטבח, ובזכות הדפיברילטור שהותקן במקום זמן קצר קודם לכן.
לצפיה ב-'אצלנו היה ילד שקיבל דום לב בבריכה בקייטנה,'
אצלנו היה ילד שקיבל דום לב בבריכה בקייטנה,
08/01/2017 | 12:58
5
106
והמדריכה הראשית הצילה אותו עם דפיברילטור. אחרי שקראתי את זה בחדשות המקומיות, ניגשתי להגיד לה כל הכבוד (גם הילדות שלי היו שם בקייטנה). להציל חיים של ילד? איזה דבר נפלא זה, אה?
לצפיה ב-'מדהים - כל הכבוד לה! מה שלא ברור לי זה איך יודעים'
מדהים - כל הכבוד לה! מה שלא ברור לי זה איך יודעים
09/01/2017 | 05:32
4
73
שהאבחון של ה"מחייה" הוא נכון? כלומר - אם זה לא דום לב - אז לא עלולים להרוג אותו עם הדבר הזה?
לצפיה ב-'לא ידעתי שהדבר הזה הורג.'
לא ידעתי שהדבר הזה הורג.
09/01/2017 | 07:53
63
בכל מקרה, לגבי הילד הספציפי הזה, אני חושבת שהיו לו בעיות לב ידועות.
לצפיה ב-'במדינה בה גרתי בארה"ב'
במדינה בה גרתי בארה"ב
09/01/2017 | 08:56
74
היה חוק סטייט שחייבים להחזיק דפיברילטור במקום בו נמצאים (עובדים? לא התעמקתי) יותר מכך וכך אנשים. וכך הותקנו להם דפיברילטורים בבנין והעובדים הוזמנו להדרכות לשימוש בו בהתנדבות (צריך שכך וכך אחוזים משוכני הבנין יעברו הדרכה כזו). ובכן, אם למישהו אין דופק, את לא יכולה לעשות לו הרבה נזק עם הדפיברילטור... רק תועלת. ואם פספסת את אבחון הדופק (ומנחים אותך איך לעשות זאת בדקדקנות), אז אוקיי, זה מה יש, וטוב שיש חוק השומרוני הטוב. עדין סטטיסטית מסתבר שהקופסא הצהובה הזו מועילה הרבה יותר מאשר מזיקה.
לצפיה ב-'הדפיברילטור יודע לבד'
הדפיברילטור יודע לבד
12/01/2017 | 19:56
1
41
האם לתת ״מכת חשמל״ או לא. את רק צריכה לשים אותו לפי ההוראות ולהפעיל. הוא בודק ואומר לך בדיוק מה לעשות בכל שלב. אם לא צריך הוא לא ייתן מכת חשמל.

לצפיה ב-'תודה. טוב לדעת '
תודה. טוב לדעת
15/01/2017 | 07:29
7
איך אומרות הדודות "שלא נצטרך"....

אבל מצד שני טוב ונפלא שיש מכשיר כזה במשרד שיכול להציל חיים של מישהו על ידי הקולגות שלו. זו התקדמות טכנולוגית מופלאה.
לצפיה ב-'האמת שזו אחריות מאוד גדולה, בטח הייתי נלחצת מה"כללים" '
האמת שזו אחריות מאוד גדולה, בטח הייתי נלחצת מה"כללים"
08/01/2017 | 17:43
2
71
ואיך ומה בדיוק עושים
לצפיה ב-'הסיטואציה מלחיצה, אבל המכשיר מוסבר '
הסיטואציה מלחיצה, אבל המכשיר מוסבר
08/01/2017 | 20:09
1
66
בתמונות ובמספרים כך שבאמת מאוד ברור.
<מחר אבדוק מה לגבי הסוללות של המכשיר במשרד שלנו ואם מישהו עוקב אחרי זה...>
לצפיה ב-'הדפיברילטור מדבר..'
הדפיברילטור מדבר..
08/01/2017 | 21:04
71
המכשיר נותן הוראות ומנהל את ההחיאה.
יש אומנם הרבה סוגים אך רוב החדשים מדברים ופשוטים לשימוש.
לצפיה ב-'שבוע קצר אך עמוס '
שבוע קצר אך עמוס
08/01/2017 | 05:15
107
חזרתי די מותשת כל יום...
עכשיו בסופשבוע משלבת מנוחה ובהייה בטלויזיה לצד הכנת דוחות התפתחות על הילדים.

ירד שלג כל היום בלי הפסקה- לפחות הפעם יכולה להישאר בבית ולהנות רק להסתכל
לצפיה ב-'אסון רודף אסון - שנה אזרחית חדשה '
אסון רודף אסון - שנה אזרחית חדשה
02/01/2017 | 08:01
21
233
פיגוע זוועה באיסטנבול, אמא ששרפה/חנקה למוות את ארבע בנותיה והתאבדה....

זוועה. חושבת על בן זוגה שאיבד אישה וארבע בנות ביום אחד.  לתחושתי מבחינה סטטיסטית הרבה יותר נדיר שנשים מבצעות כאלה מעשים איומים. אבל זה לא עוזר לאלה שנפלו בסטטיסיקה הצרה הזו ....

לפי המעט שקראתי לא היתה שום אינדיקציה שזה עלול לקרות מבחינת הרקע המשפחתי. זוועה [שלא לדבר על זה שהיא גם היתה עלולה לשרוף חיים את כל דיירי הבניין...]

לצפיה ב-'עצוב ומפחיד גם יחד'
עצוב ומפחיד גם יחד
02/01/2017 | 08:07
106
אבל הבוקר בחדשות, אמרו שהאם
ששרפה את בותיה, היתה בטיפול פסיאטרי לאחרונה.
לא השזה קל יותר לשמיעה, רק מפחיד שלא ראו סימנים למעשה כזה,
לפחות יכלו להציל את הבנות. לו היו מעבירים אותן לטיפול במשפחה המורחבת,
או כל פתרון אחר.

לגבי הפיגועים--זה באמת רודף בכל מקום, וכמה שמנסים למנוע לא מצליחים.
לצפיה ב-'בזמן האחרון, כשקורים מקרים כאלה כמו שקרה בירושלים,'
בזמן האחרון, כשקורים מקרים כאלה כמו שקרה בירושלים,
02/01/2017 | 09:58
10
203
אני בודקת אם כתוב משהו על תרופות פסיכיאטריות. לחלק מהתרופות האלה יש תופעות לוואי של אלימות כלפי אחרים וגם עצמית. אולי הגיע הזמן לחשיבה מחדש בנוגע לתרופות האלה, מה אני אגיד (כלומר, לא לאסור על השימוש בהן, אלא להשתמש בהן באמת רק כשאין ברירה)? עם הזמן נראה שאת המעשים המזוויעים ביותר אנשים מסוגלים לבצע רק תחת השפעתן.
במקרה הזה לא אמרו שום דבר על תרופות, רק על טיפול נפשי. נראה מה יתברר בהמשך.
לצפיה ב-'מנסיוני ההיפך הוא הנכון'
מנסיוני ההיפך הוא הנכון
03/01/2017 | 20:56
7
157
ברוב רובם של המקרים של רצח ילדים על ידי הוריהם (ובוודאי על ידי האם) מדובר במקרה של דכאון קשה מאד שלא מטופל, לעיתים פסיכוטי, עם מחשבות אובדניות ורצון לפגוע בעצמך או באחרים.
במקרים האלו דווקא טיפול תרופתי ובשיחות ותמיכה ומעקב צמודים של גורמי הטיפול והרווחה שניתן לאחר איתור ואבחנה נכונים בזמן - היו יכולים למנוע את המקרה הטרגי.

המקרה המזעזע הנוכחי מתאים לתיאוריה הזו. צר לי שיש סטיגמה ופחד כמו שטת מתארת מתרופות פסיכיאטריות וכתוצאה מכך מקרים לא מאובחנים ולא מטופלים.

מנסיוני וגם ממחקרים - שיעור המקרים של נזק מהמנעות מטיפול גדול פי כמה וכמה מאשר תופעות לוואי מסוכנות לטיפול, נדיר מאד שהתרופות תגרומנה לאלימות כזו.
לצפיה ב-'למה הכוונה מניסיונך?'
למה הכוונה מניסיונך?
03/01/2017 | 23:36
6
123
את מכירה אמהות שרצחו את ילדיהן?
ומה ידוע לך על הטיפול במקרה הנוכחי?
לצפיה ב-'מנסיוני כרופאה '
מנסיוני כרופאה
03/01/2017 | 23:49
5
154
וכמי שעוסקת גם בתחום של אלימות במשפחה ומידע לגבי מקרים קודמים ופסיכופתולוגיה של רצח בתוך המשפחה על רקע דיכאון קשה. לא ידוע לי שום דב על המקרה הנוכחי יותר מאשר מה שפורסם וגם אם היה לי ידוע מטבע הדברים שעקב סודיות רפואית לא הייתי יכולה לפרט, הגבתי באופן כללי לאמירות שלך שהתרופות יכולות לגרום לרצח כזה בשכיחות גבוהה.
לצפיה ב-'אני לא טוענת שהתרופות האלה'
אני לא טוענת שהתרופות האלה
04/01/2017 | 01:34
4
110
יכולות לגרום לרצח כזה בשכיחות גבוהה. רצח של ילדים על ידי אמותיהם הוא לא מעשה מאוד שכיח, ואילו נטילת תרופות פסיכיאטריות היא די שכיחה, יחסית. מה שאני אומרת הוא שבמקרים מזוויעים במיוחד של רצח של ילדים על ידי אמותיהם, כמו הנוכחי, הרושם שלי (שגובש מהמידע שפורסם בתקשורת) הוא שתרופות פסיכיאטריות היו מעורבות בחלק גדול מהמקרים. כלומר, זה לא שכל מי שלוקחת תרופות פסיכיאטריות תרצח את ילדיה, אלא משהו כמו שבעיקר מי שלוקחת תרופות פסיכיאטריות רוצחת את ילדיה - ושיכול להיות שאותה אישה, אם הטיפול שהייתה מקבלת היה אחר (טיפול פסיכולוגי במקום או בנוסף לתרופה, או אפילו תרופה אחרת, וכו') - לא הייתה רוצחת את ילדיה. אולי זה בלתי נמנע, ואותה אישה הייתה רוצחת אותם כך או כך. בכל אופן, את הקשר בין מחשבות אובדניות ואלימות לבין שימוש בתרופות פסיכיאטריות מסוימות לא אני המצאתי, וגם חברות התרופות מכירות בו. אבל סטטיסטיקה מדויקת על האחוז מתוך מקרי הרצח של מספר ילדים, בואי נגיד, על ידי אמותיהם, שבו האם הייתה מטופלת בשלב כלשהו על ידי תרופות פסיכיאטריות - אין בידיי. יש לי, כאמור, רק רושם מהמידע שהתפרסם בתקשורת במקרים כאלה.
לצפיה ב-'אני חושבת שההקשר בין התרופות למעשים הוא לא נכון '
אני חושבת שההקשר בין התרופות למעשים הוא לא נכון
04/01/2017 | 07:51
3
89
במקרים נוראיים של רצח ילדים ע"י הורים וגם במקרים אחרים שהם קיצוניים באלימות שלהם, אנחנו תמיד מחפשים את הרציונל, איך זה קרה? מה עבר בראש? וכד'.
הכי "קל" להבין זה ע"י  " מטופל/ת בתרופות פסיכיאטריות"
ככה זה "מסביר" איך מקרה כזה יכול להיות. 
לכן זה משפט שעיתונאים אוהבים. לדעתי זה חמור כי זה פוגע בצנעת הפרט ולא אמור להתפרסם כמו שאומרים לפעמים מת ממחלה קשה ולא מפרסמים את סוג המחלה.
לצפיה ב-'להפך, אם זה באמת נכון, ובאמת יש קשר'
להפך, אם זה באמת נכון, ובאמת יש קשר
04/01/2017 | 08:00
2
72
לתרופות פסיכיאטריות, זה פשע להסתיר את זה מהציבור, כי זה עלול להוביל למקרים נוספים (גם אם, כמו שנאמר פה בצדק, המקרים האלה עדיין נדירים). זה יכול, למשל, להוביל אנשים לא להסתפק רק בתרופות אלא לדרוש טיפול נוסף, לבקש ליווי כשהם מטופלים בתרופה, לפחות בתקופה הראשונית, וכו׳.
לצפיה ב-'זה ממש הזוי להסתכל על זה ככה'
זה ממש הזוי להסתכל על זה ככה
06/01/2017 | 09:09
1
50
הקשר הוא מחלות פסיכיאטריות. לא התרופות (שאמורות להקל עליהן..). ברור שאדם שיש לו מחלה פסיכיאטרית מטופל בתרופות כאלה. זה לא אומר שהתרופות הן שגרמו לרצח אלא שהמחלה גרמה לו- כלומר שהתרופות לא הועילו במקרה זה. (אם בכלל האשה היתה תחת טיפול תרופתי, דבר שלי אינו ידוע)
לצפיה ב-'את טועה. יש תרופות פסיכיאטריות'
את טועה. יש תרופות פסיכיאטריות
06/01/2017 | 09:48
48
שחלק מתופעות הלוואי האפשריות שלהן הוא עלייה במחשבות אובדניות ובאלימות.
לצפיה ב-'זה ממש לא נכון שרק תחת השפעת תרופות פסיכאטריות '
זה ממש לא נכון שרק תחת השפעת תרופות פסיכאטריות
04/01/2017 | 07:41
1
85
אנשים מסוגלים לבצע את המעשים המזוויעים ביותר .
אחת התוצאות החמורות ביותר של דיכאון אחרי לידה לא מטופל - היא רצח התינוק
או הילד והתאבדות - כך שברור שהיו מקרים בהיסטוריה של נשים שרצחו והתאבדו
ולא לקחו תרופות .
במקרה הספציפי הזה אומנם נמצאו תרופות בדירה אבל לא ידוע האם הייתה במעקב
פסיכיאטרי סדיר , האם באמת לקחה את התרופות לפי המינון המדויק
האם חזרה להערכת מצב וכו .
כשאין את כל הנתונים אז קל לקפוץ למסקנות

לצפיה ב-'הכוונה שלי הייתה למקרים של רצח של יותר מילד אחד,'
הכוונה שלי הייתה למקרים של רצח של יותר מילד אחד,
04/01/2017 | 07:58
62
כלומר לא רק של התינוק. נראה לי באמת סביר שבמקרים של דכאון חמור אחרי לידה, רצח של התינוק והתאבדות יכולה להיות התוצאה גם בלי תרופות. אבל פה היה רצח מורכב יותר, של מספר ילדים גדולים, וזה כבר משהו שונה מכל מיני בחינות. ואני לא קפצתי לשום מסקנות - כשכתבתי את ההודעה התפרסם רק שהיא הייתה בטיפול נפשי, ולא היה כתוב כלום על תרופות.
לצפיה ב-'יכול להיות שאני מפספסת משהו'
יכול להיות שאני מפספסת משהו
02/01/2017 | 10:24
7
194
(מודה שלא התעמקתי בפרטי המקרה אלא רק קראתי שתי ידיעות ב-Ynet).
יכול להיות שהמשטרה יודעת דברים שהציבור לא יודע באמצעות אמצעים פורנסיים כאלה ואחרים, נכון. אבל, לפי מה שידוע עד עכשיו - לא ברור לי איך נעשתה הקביעה שהאם רצחה את בנותיה?
האם לא ייתכן שפרצה שריפה לא מכוונת, האם גילתה זאת מאוחר מידי ובגלל רגשות קשים של עצב, תדהמה וכאב על אובדן בנותיה התאבדה? וגם אם באמצעים פורנסיים כאלו ואחרים יודעים שמדובר בהצתה מכוונת, עדיין מדוע נעשתה הקביעה שהאם הציתה את הבנות? האם לא יכול להיות גורם אחר? ושוב - האם גילתה בדיעבד ומרוב צער ואולי תחושת אשמה (מוצדקת, לא מוצדקת. זה לא משנה) על זה שאולי הייתה יכולה למנוע/ לשמור טוב יותר התאבדה.
לצפיה ב-'קראתי עכשיו שהאם חנקה את הבנות הגדולות לפני השריפה '
קראתי עכשיו שהאם חנקה את הבנות הגדולות לפני השריפה
02/01/2017 | 13:32
171
ושמצאו בדירה תרופות פסיכאטריות .
לגבי תופעות הלוואי - גם נשים שבדיכאון אחרי לידה שלא מטופלות עלולות להיות אלימות
כלפי עצמן והילדים (ואז הייתה נשאלת השאלה מדוע לא טופלה .... )
לצפיה ב-'את צודקת'
את צודקת
02/01/2017 | 18:15
134
גם אני לא התעמקתי ומקריאה חטופה היה נראה לי שזה 100% ברור. אבל עכשיו אני רואה שהמשטרה עוד חוקרת ותבצע נתיחה של הגופות

אם כי -- גם אם התסריט הוא זה שתיארת, עדיין זו זוועה....

לצפיה ב-'אכן, כדאי לחכות למסקנות הסופיות של החקירה.'
אכן, כדאי לחכות למסקנות הסופיות של החקירה.
03/01/2017 | 06:01
4
30
לצפיה ב-'התוצאות כבר פורסמו מזמן, לא סתם אמרו מההתחלה שהאמא רצחה'
התוצאות כבר פורסמו מזמן, לא סתם אמרו מההתחלה שהאמא רצחה
04/01/2017 | 07:37
3
115
ואחכ אמרו בפירוש
(הנתיחה הייתה רק לוודא האם הייתה חניקה או לא אבל האמא
מראש הייתה החשודה היחידה ) .
החדר היה נעול וראו שהייתה הצתה ובנוסף האמא התאבדה
זה סיפור טראגי אבל כל הפרטים בו כבר נחשפו .
לצפיה ב-'הפרטים הטכניים'
הפרטים הטכניים
04/01/2017 | 09:20
2
119
נמסרו, כאילו רק עובדות.
את הגורמים לא סיפרו. ולא דווח. ואולי טוב שכך.
מה שחבל שכן נשמעה הרבה מאוד שיפוטיות.
וזה בעיני לא הגון--כי אין לנו את כל הסיפור.
עצוב כן, מפחיד מאוד. אבל אין לנו מספיק מידע.

לצפיה ב-'למה את מתכוונת לגבי השיפוטיות ? '
למה את מתכוונת לגבי השיפוטיות ?
05/01/2017 | 19:05
1
15
לצפיה ב-' השיפוטיות נמצאת בכל'
השיפוטיות נמצאת בכל
06/01/2017 | 06:18
62
אייטם שהושמע, על איזה תרופות כן או לא נטלה, איפה הרוחה?
למה לא לקחו ממנה את הילדים? חיפשו אשמים, 
היא כן או לא תיכננה את זה, 
כמה אמא יכולה להיות רעה.
היתה מתאבדת ולא פוגעת בבנות.וכבר שמעתי משפט--
למה היתה צריכה להביא 4 ילדים אם סבלה מדיכאון אחרי לידה,
מי אמר שהיה לה כך גם בלידות הקודמות?
בקיצור--טחנו את הענין הרבה מעבר לעובדות--
בסופו של יום הרי לשנות לא ניתן, 
אז כל "המסביב" הוא בהחלט שיפוטי כשאף אחד לא באמת יודע
מה היו הטריגרים--מה גם שזה לא נותן שום דבר לגבי הארוע
הבא בתקוה שלא יקרה.
לצפיה ב-'והיום הירי ברחובות חיפה '
והיום הירי ברחובות חיפה
03/01/2017 | 22:51
103

אבל מה אם הירי לא היה מדוייק?
מפחיד.
לצפיה ב-' חיסכון לכל ילד '
חיסכון לכל ילד
31/12/2016 | 23:20
7
111
כבר החלטתן איפה להשקיע את הכסף?

ניסיתי לראות איפה כדאי. מרגיש לי כמו סוג של הימור.
אשמח לתובנות כי אני  מעדיפה להמר בעצמי ולא שיהמרו בבט"ל בשבילי.....

לצפיה ב-'עוד לא החלטתי וגם אני מרגישה שזה סוג של הימור'
עוד לא החלטתי וגם אני מרגישה שזה סוג של הימור
01/01/2017 | 09:06
124
הדבר היחיד שאני יכולה לכתוב בנושא אחרי שקיבלתי מחברה צילום של כתבה שהיתה בעיתון (לא יודעת באיזה), ולפי מה שקראתי נראה לי שעדיף לא דרך הבנק אלא דרך קופות גמל כי אז אפשר לשנות מסלול מתי שרוצים והמסלולים מגוונים יותר.
לצפיה ב-'תלוי בגיל של הילד'
תלוי בגיל של הילד
01/01/2017 | 14:02
2
132
לילד הצעיר יותר, שיש לו עוד כמה שנים לחסוך, עשינו בקופת גמל עם דרגת סיכון בינונית.
לגדול יותר, שאין לו הרבה זמן לצבור כספים בחסכון הזה, עשינו בבנק.

לא מימשנו את האופציה להוסיף עוד 50 ש"ח על חשבוננו.

לצפיה ב-'סקרנית - מדוע לא בחרתם להוסיף?'
סקרנית - מדוע לא בחרתם להוסיף?
01/01/2017 | 17:13
1
120
זו נראית לי הזדמנות שאין דומה לה בשום מקום אחר בשוק לקבל חשבון חסכון ללא דמי ניהול, ולא מדובר בהמון כסף - לא?
לצפיה ב-'אנחנו מעדיפים לבחור בעצמנו'
אנחנו מעדיפים לבחור בעצמנו
01/01/2017 | 19:52
115
איך, כמה ומתי נחסוך לילדים.

אני משערת שמשפחות שעד עכשיו לא חסכו בכלל לילדים, או לא יודעים איך לחסוך, כן ישתמשו באופציה הזו, למרות שהסכום סה"כ קטנטן.
לצפיה ב-'מעניין - עכשיו קראתי על זה קצת'
מעניין - עכשיו קראתי על זה קצת
01/01/2017 | 17:11
135

לא רלוונטי לי אבל באופן אישי הייתי בוחרת בניהול במקום שבו שירות הלקוחות מוכר לי כטוב. לכן, למשל, לא הייתי בוחרת בשום אופן בפסגות לאור הנסיון המזעזע שלי איתם לבכורתי היה חשבון חסכון בקופת גמל "סגנון" לימים הם איכשהו נמכרו ל"פסגות" ולקח לנו אשקרה שנים להצליח להעביר את זה מ"פסגות" (שלדעתי צריכים להיקרא "תהומות") לקופת גמל שתסכים לתקשר איתנו לתת לנו גישה לחשבון הזה.

מסתבר שיש איזה חוק חדש יחסית שמכריח לקופות גמל לתת לך לעבור לקופת גמל אחרת במילוי טופס פשוט תוך איזה 30 יום או משהו נורמלי כזה. בקיצור - קל יחסית לעבור מקופת גמל אחת לאחרת. לא צריך אפילו לדבר עם הקופה שרוצים לעוף ממנה - ממלאים טופס ונותנים לקופה החדשה שרוצים, והם כבר דואגים להעברה.

לכן נדמה לי שהייתי מעדיפה קופת גמל על פני בנק - כי יותר קל לעבור לקופה אחרת אם לא מרוצים ממנה. בנק - נראה לי יותר ניג'וס

מבחינת גובה הסיכון - זה תלוי בן כמה הילד. ככל שהוא יותר קרוב לגיל 21 הייתי בוחרת סיכון יותר נמוך כי צריכים את הכסף בעתיד הקרוב יחסית

עד כאן הגיגיי
לצפיה ב-'השתמשנו בשיטת השלבים'
השתמשנו בשיטת השלבים
01/01/2017 | 21:56
118
בכל שלב היינו צריכים לבחור בין שניים
1. מה עדיף בעינינו בנק או קופת גמל > אנחנו למשל בחרנו קופת גמל
2. איזה סוג חסכון ,כמו שאמרו תלוי בגיל הילד, לטווח קצר: בינוני או נמוך, לטווח ארוך: בינוני או גבוה, > ובחרנו מה שמתאים לנו יותר
3. ברגע שעברת את שני השלבים, את מגלה שיש כמות סופית של אפשרויות אצלנו נשארו 4-5 קופות גמל אפשריות
ואז אפשר להטיל קוביה  (אנחנו בחרנו בקופה של אחת החברות שיש לנו קופת גמל אצלה ואנחנו מרוצים מההתנהלות מולה)

לצפיה ב-'אתמול עשיתי את זה'
אתמול עשיתי את זה
02/01/2017 | 10:06
113
למתבגר שמתי את הכסף בבנק, בעצת רו"ח שאמר שלטווח קצר כדאי ללכת על חסכון עם רמת סיכון נמוכה ככל האפשר (לקחתי ריבית קבועה+הצמדה למדד, אני קצת היסטרית כי אני עוד זוכרת את תקופת האינפלציה והפיחות וחלופי המטבעות מלירה לשקל ואח"כ לש"ח, אז מעדיפה להצמיד חסכונות למדד). לקיסרית בחרתי קרן עם רמת סיכון גבוהה - וביצועים הכי טובים בשנים האחרונות. מה שברור הוא שבחרתי בנותני שירות שאני ממילא עובדת איתם (גם כי זה מה שאני מכירה וגם כי הם הציעו הצעות טובות) - מה שמעמיד בסימן שאלה גדול את "הבחירה החופשית" וה"תחרות בין הגופים" שאמורה להיות כלולה בתכנית הזו.
לצפיה ב-'סליחה - לא ידעתי איפה לשרשר - דימוםםםםםם'
סליחה - לא ידעתי איפה לשרשר - דימוםםםםםם
02/01/2017 | 02:18
4
218
פליז תחזיקו אצבעות שהדימום הזה ייגמר כברררררר

אני כמעט 4 חודשים אחרי לידה רביעית. אחרי חודש ומשהו עשיתי הפסק טהרה ואח"כ במקום לטבול קיבלתי מחזור. בסיבוב הבא קיבלתי מחזור שנמשך שבועיים וחצי ועכשיו אני שוב במחזור כבר 15 ימים, בימים האחרונים זו ממש הצפה. חבילת תחבושות שלישית עומדת להיגמר!!! ואני בכלל לא רואה סיום באופק..

לצפיה ב-'אוי '
אוי
02/01/2017 | 02:31
3
138
מצטערת לשמוע - לא נשמע תקין.

מן הסתם אי אפשר לאבחן באינטרנט גם לו הייתי בעלת רשיון לעסוק ברפואה (ואני לא...)

העצה האחראית תהיה להתייעץ עם רופא/ת הנשים שלך בהקדם

אם את רוצה ניחוש בלתי מבוסס באפילה הייתי הולכת על שאריות שילייה ברחם:

אבל כאמור - זה סתם הימור לא מבוסס.  רק רופא/ה יוכלו לומר לך ממה זה נגרם.....
לצפיה ב-'קשה לי להאמין.. כי היו הפסקות בדימום'
קשה לי להאמין.. כי היו הפסקות בדימום
02/01/2017 | 04:45
2
140
נשמע לי יותר כמו חוסר איזון הורמונלי, אפילו מכירה מישהי שהרופא צחק עליה (מוזר, כן?) במקרה דומה ואמר שזה תקין.. 

ב-2 מתוך 3 ההריונות הקודמים הרחם לא התכווץ מספיק טוב וקיבלתי כדורים לכיווץ (+השאריות נשלחו למעבדה ונשללה אפשרות של שאריות שיליה), בגלל זה ביקשתי וקיבלתי מנת פיטוצין כפולה אחרי הלידה בשתי הלידות האחרונות.  בניגוד לפעם הנוכחית בלידות הראשונות לא הייתה הפסקה מוחלטת בדימום, מה שכן היה עכשיו. בנוסף, כחודש אחרי הלידה נבדקתי (במיון, כי היו לי כאבים..) והרחם היה נקי וכמעט מכווץ לגמרי. 

בכל מקרה, נרשמתי בינתיים לרופא נשים עליו אני סומכת מהפעמים הקודמות.. נראה מה יגיד.. מקווה שעכשיו הדימום פוחת סוף סוף (כך נראה כרגע). 
לצפיה ב-'קטונתי....'
קטונתי....
02/01/2017 | 08:04
1
113
רק אציין שלא הייתי לוקחת ברצינות את כישוריו המקצועיים של רופא ש"צוחק" על מטופלת שלו [כי זה נראה לי לא מקצועי]
לצפיה ב-'האמת? מסכימה!! בגלל זה קבעתי לרופא עליו אני סומכת..'
האמת? מסכימה!! בגלל זה קבעתי לרופא עליו אני סומכת..
02/01/2017 | 20:33
15
לצפיה ב-' איך היה השבוע שלי'
איך היה השבוע שלי
30/12/2016 | 09:58
17
16
לצפיה ב-'משהו קטן וטוב '
משהו קטן וטוב
30/12/2016 | 10:01
5
20
לצפיה ב-'הילדונת בבטן בריאה-זה הכי חשוב'
הילדונת בבטן בריאה-זה הכי חשוב
30/12/2016 | 14:34
3
54
לצפיה ב-''
31/12/2016 | 22:15
4
לצפיה ב-''
01/01/2017 | 09:07
4
לצפיה ב-'תודה'
תודה
01/01/2017 | 14:00
8
לצפיה ב-'שבוע מוצלח ושמח למרות שלא הייתי בחופש '
שבוע מוצלח ושמח למרות שלא הייתי בחופש
01/01/2017 | 09:04
33
בראשון היתה הדלקת נרות כיתתית שהיתה מוצלחת ביותר.
בשלישי היינו אצל חברים להדלקת הנרות הקבועה שלנו, היה מוצלח ביותר.
בראשון, חמישי ושישי קודמו דברים בבית לשמחתי.
אתמול, הדלקת נרות אחרונה עברה בשמחה שוב.
מחר סופסוף יחזרו לשגרה איזה כייף. 
לצפיה ב-'שבוע מהיר. מידי.... '
שבוע מהיר. מידי....
30/12/2016 | 14:31
133
לא מאמינה שאוטוטו נגמר החופש שלי, למרות שגם ביום שני אנחנו בחופש...
השבוע הזה בעיקר סבב סביב ההריון-סקירה שנייה מוצלחת בערך, כי הילדונת החליטה לשים ידיים כל פעם על האיבר שבדקו (שובבה) והרופא ליתר ביטחון רוצה לעשות סקירה על כמה איברים שלא הצליחו לראות ב-100 אחוז. עוד פעם לחץ אבל לפחות ארוויח תמונות אולטרסאונד שוות.

אז עשיתי עוד ריג'סטרי השבוע באיזו חנות והתחלתי לפטפט עם חברה לגבי בייבי שוואר- התלבטתי אם לעשות כי לא נעים לי עם כל הקונספט של בקשת מתנות אבל החלטתי שלאור כל מה שעברתי ושזו תינוקת ראשונה- אני בהחלט רוצה לעשות אירוע חביב כזה וכנראה שאעשה צמוד ליום הולדת שלי

חוצמזה, ניצלתי את השבוע להיפגש עם חברות שלא יוצא לי לראות כמעט וזה ממש נחמד. התגעגעתי  
וניצלתי את ההזדמנות להמשיך לארגן דברים בבית-היו מלא דברים של הגן שלא מצאתי להם מקום ואתמול פשוט אירגנתי הכל. הבית סופסוף נראה נורמלי ולא בבלאגן.
לצפיה ב-'שבוע שקט יחסית '
שבוע שקט יחסית
30/12/2016 | 20:01
4
132
השבוע היו רק 4 ימי עבודה רשמיים - בתוך רצף של 9 ימים - כי יום שני היה חופש (במקום קריסמס שנפל על יום ראשון), ויום שני הקרוב גם חופש (במקום היום הראשון לשנה החדשה שנפל גם על יום ראשון), ויש גם כמובן את שני סופי השבוע (24-25 בדצמבר וה- 31 בדצמבר - 1 בינואר)

אז רשמית הייתי בחופש. כמובן היו קצת בלתמ"ים אבל סך הכל היה שקט. והיינו במלון יומיים מה שנתן הרגשה של חופש ושימח את ילדות הבית שחרשו את מגלשות המים והאטרקציות השונות שם.

העיבה קצת על האווירה התחושה שהמימשל האמריקני (היוצא.... אבל עדיין זה המימשל הנוכחי), נכנס ראש בראש מול ישראל. גם אם חלק ממה שנאמר בנאום נכון בעיני, הדינמיקה היא שמטרידה.

והנסיון הזה של "הרגע האחרון" של המימשל היוצא שהפסיד בבחירות ליצור עובדות חדשות בשטח מיתרגם לעוד תחומים (תחומים מסחריים - שלא קשורים לישראל כלל) וגורם לאפקטים שמייצרים לי צרות ארוכות טווח בעבודה, ומעוררים בי בחילה באופן כללי.
לצפיה ב-'הצחיק אותי לקרוא שהייתם השבוע במגלשות מים '
הצחיק אותי לקרוא שהייתם השבוע במגלשות מים
31/12/2016 | 23:26
90
פה היה כ"כ קר וגשום ששכחנו שיש דבר כזה קיץ ומגלשות מים זה לא מי נגר שצריך לחצות עם מגפים

גם פה עשו שיגוע עם החופש בגלל השבתות וגם מחר חופש. חבל שעוד גשום וזה מגביל את אפשרויות הבילוי.......

אצלנו בעבודה כשדברו על אובמה אמרו בציניות שאסור לשכוח כי הוא חתן פרס נובל לשלום......
לצפיה ב-'איזה כייף מגלשות מים אנחנו בשיא החורף '
איזה כייף מגלשות מים אנחנו בשיא החורף
01/01/2017 | 09:25
59
ובתור שונאת חורף וקור ממש מקנאה בכם.
איזה כייף הסופ"שים הארוכים שלכם. לצערי השנה לא לקחתי חופש בחנוכה, הילדים מספיק גדולים ונשארו חלק מהזמן לבד ואיכשהו הסתדרנו. יצאתי קצת יותר מוקדם יומיים וזהו.
לצפיה ב-'מדובר בפארק מים מקורה - כלומר'
מדובר בפארק מים מקורה - כלומר
01/01/2017 | 19:36
1
78
מין מלון שהאטרקציה העיקרית בו הן פעילויות ילדים ופארק מים מקורה באמצעיתו. זה לא פארק מים ענק מן הסתם.... אבל זה הספיק.
כך שבחוף היה מזג אוויר קר וגועלי/סגרירי.

דווקא צעירת בנותי התגלתה כהכי גיבורה מבחינת מגלשות מים. מה שמוכיח שזה לא רק הגיל...

בונים במרחק נסיעה מאיתנו אחד אחר יותר גדול - שמתפארים שיהיה בו פארק המים המקורה הגדול בעולם. אולי נדגום גם אותו פעם. זה האחד שאנחנו נסענו אליו היה די מיושן... הנה קישורים לאחד החדיש:

לצפיה ב-'בחוץ, לא בחו*ף*....'
בחוץ, לא בחו*ף*....
02/01/2017 | 07:33
28
לצפיה ב-'שבוע עמוס בהמון דברים: '
שבוע עמוס בהמון דברים:
31/12/2016 | 22:38
4
114
השבוע התחיל אחרי סופשבוע ארוך אותו בילינו עם בני הדודים שלי וילדיהם (חבורה של כ- 70 איש!). היה כיף לראות את הילדים שלי משתלבים במהירות ומוצאים את הילדים בגילאים שלהם בצ'יק.

הדלקת נרות. אני פשוט אוהבת את הטקס.

אכילת סופגניות. 

אכילת לביבות מעולות של חמותי.

ערב ספורטיבי עם הילדים - ארחיב בשרשור נפרד.

ראינו את ההצגה עוץ לי גוץ לי - אני נהנת מההצגה הזו כל פעם מחדש.

לצפיה ב-'והיום ראינו קצת מאליפות חיפה והצפון בגלישת גלים '
והיום ראינו קצת מאליפות חיפה והצפון בגלישת גלים
31/12/2016 | 23:28
64
היו מקצים לילדים (עד גיל 14)
נוער 
נשים (היו שש)
ובוגרים.

יש אנשים אמיצים להכנס לים במזג האוויר הזה 
לצפיה ב-'היה להם עמוס ושמח, איזה יופי ואיזה כייף'
היה להם עמוס ושמח, איזה יופי ואיזה כייף
01/01/2017 | 09:08
14
לצפיה ב-'70 איש '
70 איש
03/01/2017 | 07:32
1
77
וואו - מרשים. לשני הוריך יש תריסר אחים ואחיות מכל צד? באמת נשמע כיף גדול לילדים

לבנותי יש 6 בני דודים משני הצדדים הכל ביחד כלול. 5 מתוכם הם ממין זכר (מה שלא מוסיף להם נקודות כלל....), כולם גרים במרחק טיסה בלבד לכיוונים שונים וכולם צעירים משתי בנותי הגדולות, חלקם בהרבה.

ט
לצפיה ב-'זה היה מפגש עם המשפחה מצד אמא שלי. '
זה היה מפגש עם המשפחה מצד אמא שלי.
03/01/2017 | 22:45
50
לאמא שלי יש רק אח ואחות
וסה"כ יש לי 8 בני דודים.
חלקם מהציונות הדתית כך שהסטטיסטיקה מסתדרת
יש גיבוש ברמה שגם בעלי יודע את השמות של כולם (כולל הילדים הצעירים)
לדעתי מעבר למשפחה החמה, זה שאנחנו בני אותם גילאים ויש לנו ילדים באותם גילאים זה "מחבר"

גם לילדים שלי יש פחות הצלחה עם בני דודים.... יש להם רק 4 בסה"כ משני הצדדים  (ושתיים מהם בנות  אבל הם דווקא ממש בסדר עם זה .....)
לצפיה ב-' אירועים עם הילדים 2'
אירועים עם הילדים 2
31/12/2016 | 22:51
10
50
לצפיה ב-'אחרית דבר לגבי המסיבה לילדים בגילאי בי"ס יסודי'
אחרית דבר לגבי המסיבה לילדים בגילאי בי"ס יסודי
31/12/2016 | 22:59
2
141
אז אחרי שכנועים רבים שאין מה לעשות ורק הגדולים מוזמנים לאירוע ואחרי שהצעיר התרצה, הסתבר כי האיש שלי לא יגיע בזמן להשאר איתו בבית.....
אז לקחתי אותו איתנו וכל הדרך חפרתי והסברתי שהוא ישב בקהל כי זה לא מיועד לילדים בגילו..... התבאס אבל הבין.
וכשהגענו התבררו שני דברים:
כמות האנשים שהגיעו די דלה וכמות הילדים שבגילו או שגדולים ממנו בשנה/שנתיים (וגם מתחת לסף ההזמנה) די גדולה כך שבסופו של דבר כווולם הורשו להשתתף!
היה ערב מהנה של משחקי כדור ילדים ואמהות. 
חזרנו עייפים ומרוצים.

לצפיה ב-'איזה יופי שבא אתכם, שמחה שנהנתם'
איזה יופי שבא אתכם, שמחה שנהנתם
01/01/2017 | 09:09
18
לצפיה ב-'איזה יופי שהכל הסתדר בסוף '
איזה יופי שהכל הסתדר בסוף
01/01/2017 | 14:01
63
באסה למארגנים שלא הגיעו הרבה אנשים, לפחות יצא לטובתכם.
לצפיה ב-' למה אנשים מרשים לעצמם לאחר להצגות ולדרוש לשבת '
למה אנשים מרשים לעצמם לאחר להצגות ולדרוש לשבת
31/12/2016 | 23:07
2
135
בשורות הראשונות?

ההצגה שהלכתי אליה השבוע היתה אמורה להתחיל בשעה ארבע.
כדי להגיע בזמן, יצאתי מוקדם מהעבודה כי ידעתי שיהיו עומסים בדרך ובעיות חניה.
הגענו כ- 20 דקות לפני ארבע.
בעשרה לארבע התחילו להכניס לאולם. בארבע האולם היה מלא רק ב- 20% .
כשהתחילה ההצגה באיחור של כרבע שעה (שהיא ארוכה יחסית) היו כסאות ריקים בשורות הראשונות.
אחרי כמה דקות המאחרים התחילו להכנס ולשבת במקומותיהם.

מאוד מקוממת ההתנהלות הזאת. למה מזלזלים במי שהגיע בזמן???

לצפיה ב-' מעצבן '
מעצבן
01/01/2017 | 09:10
11
לצפיה ב-'איפה ההם הסדרנים הקשוחים של ילדותנו '
איפה ההם הסדרנים הקשוחים של ילדותנו
01/01/2017 | 17:01
67
אלה שהיו מושיבים אותך בביודעם ונוזפים בך שרק אחרי ההפסקה תקבל את מקומך ה"שווה"

המאחרים נכנסו ב"מכה" אחת? זה בד"כ מה שסדרנים עושים נדמה לי - צוברים כמות גדולה של מאחרים ורק אז נותנים להם להיכנס ביחד
לצפיה ב-'ויתור (?) של הורים על השתתפות במסיבת חנוכה.....'
ויתור (?) של הורים על השתתפות במסיבת חנוכה.....
31/12/2016 | 23:17
3
145
אי שם בספטמבר באספת ההורים בתחילת השנה הודיעו על מועד מסיבת החנוכה.

זוג הורים שבמודע (או לא) קנו כרטיסים לחו"ל לא היו בארץ בזמן המסיבה.
כדי להרגיש שותפים לאירוע הם שלחו את הסבתא שתצלם להם "און ליין" את המסיבה.
הילד שהוא צעיר, לא שיתף פעולה ולא השתתף. הדבר גרם למפח נפש לאמא שראתה הכל בשידור (הסבתא בקשה מהסייעת שתנסה לשתף אותו יותר כדי שהאמא תהיה מרוצה מה שלא התאפשר) 

ואני תהיתי לעצמי- למה בכלל להיות בחו"ל ולראות את המסיבה? "האון ליין" הזה נראה לי מוגזם.
אם המסיבה מספיק חשובה- הייתם מתכננים את החופשה אחרת.
אם המסיבה לא מספיק חשובה להזזת החופשה- הייתם מסתפקים בתמונות. 
מה יוצא לילד שההורים רואים אותו ב"און ליין" - כלום.

לצפיה ב-'למה לעזאזל לצלם את הילד עבור ההורים אונליין?'
למה לעזאזל לצלם את הילד עבור ההורים אונליין?
01/01/2017 | 09:21
106
אם היה להם מספיק חשוב להיות במסיבה היו צריכים להיות בה.
אם החליטו שלא למה לצלם אונליין? לטעמי פוגע בילד שגם ככה בטח מתגעגע להורים שלא נמצאים איתו.
אין לי בעיה עם ההחלטה לא להיות במסיבת חנוכה, החלטה שלהם, אבל למה אתם חושבים שהילד צריך לספק לכם הצגה בגלל רגשות אשמה שלכם?
לצפיה ב-'נשמע לי קצת טירוף'
נשמע לי קצת טירוף
01/01/2017 | 16:57
77
מילא לצלם את הילד שלהם, אבל הסבתא בעצם מצלמת ב"לייב" עוד איזה 30 ילדים [או בעיקר את 30 הילדים אחרים, כי כתבת שהילד שלהם לא רצה להשתתף], ולכי תדעי מי צופה בזה - בעצם זה שידור חי גם של הילדים האחרים.... בתור ה"הורים האחרים" לא הייתי שמחה....

אני מניחה שכל העסק נובע מרגשי אשמה של ההורים שנסעו לחופשת מבוגרים בזמן הזה. או סתם רצון "לרקוד על שתי החתונות/מסיבות"
לצפיה ב-'נשמע לי הגיוני לגמרי, במלוא הכנות.'
נשמע לי הגיוני לגמרי, במלוא הכנות.
01/01/2017 | 17:04
102
לא יודעת למה בדיוק הם היו בחו״ל, ואם מדובר באמת בחופשה - יכול להיות שצד אחד היה מעוניין בה יותר מהשני, למשל - ושלפחות אחד מהם באמת לא רצה להפסיד את המסיבה. בכל מקרה נראה לי הגיוני לגמרי לרצות לצפות במסיבת חנוכה של הילד - אם מדובר במשהו כמו סקייפ היתרון של האון ליין הוא, בין היתר, שאפשר לשוחח עם הילד בסוף המסיבה.
לצפיה ב-' הצבעת האו"ם נגד ישראל '
הצבעת האו"ם נגד ישראל
25/12/2016 | 05:36
4
105
אז מה אומרים עליה בארץ? ברדיו, בתכניות טלויזיה וכו'? צער? שמחה לאידו של ביבי? אדישות?  מה צופים לגבי ההשלכות שלה?

קולגה שלח לי כתבה עליה של אלן דרשוביץ שמכנה את הצעד של אובמה לא דמוקרטי ובלתי מועיל [הוא עשה את זה שניה לפני שהוא עוזב בעקבות ההפסד בבחירות. המימשל החדש מתחיל ב-20 בינואר]

http://www.jpost.com/Opinion/Dershowitz-Trump-was-...

יאללה בלגן....
לצפיה ב-'הבעל שלי צוחק ששבת אחת לא שמענו חדשות ותראי מה קרה.....'
הבעל שלי צוחק ששבת אחת לא שמענו חדשות ותראי מה קרה.....
25/12/2016 | 21:08
1
144
אנחנו עוד מנסים להבין מה קרה. ומי נגד מי....(נגדנו זה ברור )

אחרי הצהריים בעיקר דברו על זה שהזמינו את השגרירים השונים למשרד החוץ (למרות חופשות החג) ואת שגריר ארה"ב ללשכת ראש הממשלה.

לצפיה ב-'בדיוק מה שקרה אצלנו '
בדיוק מה שקרה אצלנו
26/12/2016 | 06:48
110
למזלנו בגלל שאירחנו במוצ"ש אז שמענו החדשות. עדיין לא הבנתי לגמרי מה זה אומר וכמה זה גרוע (ברור שזה גרוע) לנו.
אתמול היה לי יום עמוס ביותר ומנותק מחדשות.
לצפיה ב-'אנשים מסביבי שהם פרו-ישראליים, גם אם לא מבינים'
אנשים מסביבי שהם פרו-ישראליים, גם אם לא מבינים
27/12/2016 | 19:19
116
גדולים או בעלי דיעה חזקה לכאן או לכאן בעניין התנחלויות, רובם לוקחים אותה באופן קשה. 

מצד שני שמעתי גם דיעה ש"כל זה לא היה קורה אם טראמפ לא היה מתערב ומדבר עם מצרים" וש"כל זה קרה בגלל מאבק אגו-אים בין אובמה לטראמפ". 

הייתי רוצה לחשוב שהחלטות מדיניות מתקבלות על סמך שיקולים ענייניים ולא על בסיס נקמנות אישית - כלומר שזו לא הסיבה.
לצפיה ב-'ההצבעה לא היתה'
ההצבעה לא היתה
30/12/2016 | 07:54
74
הפתעה, העולם שונא נאותנו וזה ברור, האנטישמיות לא פסה מן העולם.
איך אמר נתניהו(לא הפייבוריט שלי) מלחמה נעשית כאן קרוב,
שיש בו בפירוש רצח עם, בסוריה, ואנחנו ה"קייס" שיצביעו נגדינו,
מה שמדאיג אותי--1)שגם נשאים שנהנים ממעמדם וכסף הציבור,
מגדלים אגואים ויצר נקמנות, לא שולטים בו.
כן, ממשל אובמה הוכיח את צביעותו ושנאתו אלינו, ולא רק
שלא הטיל וטו באו"ם, אח"כ שיקוף התנהלותו בא בנאום המגעיל של קרי.
שהיה השלמה מכוערת להצבעה באו"ם. הכל כדי לנקום בהצלחת טראמפ.
2)הדבר הנוסף שמדאיג--היא העובדה--שאובמה וקרי שליחו, מדברים את האופוזיציה כאן. מענין אם היו מתערבים שם להם. באמת קרי אכפת לו יהודית/דמוקרטית--זה ציפי לבני וזיגזוגה הפוליטי. 

לגבי ההשלכות--כדאי לשמע את התגובות מהצד הפלסטיני
ולהבין איזה כח לוחמני קיבלו שסיום ממשל אובמה.שני הארועים האחרונים,
ההצבעה באו"ם ונאום קרי.
אבל, האמת, יש לי נקמה מתוקה, בלראות איך העולם המוסלמי מערער את הבטחון של אירופה ושל ארה"ב. ואז נראה אותם גיבורים על ישראל הקטנה.

לצפיה ב-'אקנה - המכה ה-11 <האייקון אמור להיות גרפי>'
אקנה - המכה ה-11 <האייקון אמור להיות גרפי>
24/12/2016 | 15:31
17
238
ילדה אחת בבית אחד הגיעה לגיל 12 וחצי ובין לילה (כמעט) הפכה לשקדיה פורחת במצח. פצעים עם "ראשים לבנים" והכל....

מאז, אמא שלה, שלא נכנעת, קנתה כל תכשיר אפשרי למיגור המכה. התחלתי עם מגבוני אוקסי הזכורים לי מילדותי, אחר כך מסיכת חימר ירוק מאמאזון, אחר כך כל מיני תכשירים לאקנה מהמקבילה המקומית לסופר פארם, וכל מיני מנקי פנים עם גרגרים/חול שכאלה שהם ייעודיים לאקנה. וכמובן מגבוני חיטוי למיניהם כל פעם שעושים מסיכת אדים כדי לנקז את המגעילים האלה עם קומדן.

שום דבר... עזר כמו כוסות רוח לעכברוש . גיבורת העלילה לפחות הראתה חוש הומור, והציעה לספר לעולם שלקתה באבעבועות רוח....

התחושה היא שהדרעק הזה הוא לגמרי פנימי ולא יושפע משום דבר שמגיע מבחוץ.

כשהייתי בגילה, אלהים אהב אותי, ולא סבלתי מכאלה דברים. אמא שלי טוענת בידענות ש"זה מדלג דור -- לך ולסבתא לא היה, אבל לי היה". שוין. טוב לדעת אבל זה לא עוזר לנו....

עצות, עידוד, תמיכה ותובנות יתקבלו בחום...

לצפיה ב-'יופי! יש לך מתבגרת בבית.'
יופי! יש לך מתבגרת בבית.
24/12/2016 | 17:49
1
173
מה שאני עשיתי --זה שני דברים--
האחד ללכת לקוסמטיקאית ל"נקות" את העור.
השני אכן , זה פנימי, להפחית במזון שומנים--לא טיגון, לא שוקולד.
אלה מתגברים את הומניות בעור וסותמים את הנקבוביות,
שגורם לפצעים.
וכמובןתכשירים מיבשים.
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
25/12/2016 | 05:25
104
הילדה אוכלת בריא ומעט. אבל אולי באמת נחפש קוסמטיקאית
לצפיה ב-'תשאלי את אבא שלה איך היה אצלו'
תשאלי את אבא שלה איך היה אצלו
24/12/2016 | 18:19
1
171
או יותר טוב - תשאלי את אמא שלו.
זה בהחלט פנימי וזה עובר ביום אחד כמו שהתחיל. להוריד מזונות כמו שמיקל הציעה בהחלט עוזר, ללכת לקוסמטיקאית לניקוזים זה עוזר בעיקר לכיס של הקוסמטיקאית (והפנים נראות הרבה יותר גרוע באותו יום).
אין לי עידוד אבל את כבר מוכנה נפשית למחזור?
לצפיה ב-'תודה. ואללה - אשאל אותה'
תודה. ואללה - אשאל אותה
25/12/2016 | 05:28
129
אני מנקזת לה לבד בינתיים. קודם עם אמבט אדים מעל סיר עם מגבת מעל הראש כדי לרכך את הכל, ואז עם מכשיר "קומדן" כזה שיחסית לא פוצע (ואז מגבונים מחטאים וכו')

אבל למחרת בבוקר הכל לבן מחדש במילא. 

לגמרי מוכנה נפשית למחזור - לא מפריע לי בכלל. ואני והיא שוחחנו בנושא כמה פעמים. לא נראה לי שהיא מודאגת מדי. האמת? מקנאה בה אם יהיה לה - אני תמיד הייתי כשלון מוחלט בתחום הזה... 
לצפיה ב-'צר לי אבל אין לי משהו מעודד......'
צר לי אבל אין לי משהו מעודד......
24/12/2016 | 22:35
8
182
אצלי זה לא דילג דור (לפחות בזה זכית)
וזה ממשיך איתי גם היום במיוחד בימים מסויימים בחודש  (וגם זה בתורשה)

רופא עור במשך השנים- היטיב את המצב אבל לא העביר לגמרי.....
לצפיה ב-'תודה '
תודה
25/12/2016 | 05:30
7
114
הרופא עור נתן/נותן לך תכשירים חיצוניים? או תרופות דרך הפה?
לצפיה ב-'אשה בחופשה תחזור ותענה,'
אשה בחופשה תחזור ותענה,
25/12/2016 | 10:02
6
155
אבל אני באתי להתריע, לא לקחת תרופות נגד בפה.
ראשית זה ממילא מועיל ממש תוך תקופת לקיחת התרופה,
זה לא מעלים את התופעה.
התרופות האלה הן בד"כ הורמונליות--לא כדאי "להתעסק" איתן.
עדיף לטפל חיצונית ע"י ניקוי וע"י ייבוש.
ואפשר להסתיר עם מייק אפ. (יש טובים שלא מזיקים).
תרופות כאלה דרך הפה מזיקות לעוד איברים. 

לצפיה ב-'לא מסכימה בכלל'
לא מסכימה בכלל
25/12/2016 | 14:09
5
158
אני לקחתי רואקוטן כשהייתי בת 15 עקב אקנה קשה
וזה הציל אותי
נכון שתופעות הלוואי היו לא פשוטות, וזה הצריך מעקב חודשי אחר תפקודי כבד
אבל זה ניקה לי את הפנים לחלוטין, ועד היום, 14 שנים לאחר מכן - אין זכר לאקנה, גם לא התפרץ שוב כשהפסקתי עם הגלולות
זה היה הדבר הכי טוב שעשיתי
לצפיה ב-'בכלל? '
בכלל?
25/12/2016 | 14:22
1
134
את בעצמך כותבת שהיית במעקב חודשי לתפקודי כבד.
סימן חוששים מפגיעה.
גם לא כתבת כמה שנים לקחת.
וגם שלא התפרץ אח"כ ראשית יש לך מזל גדול, להרבה מאוד זה כן מתפרץ,
ובהחלט לכולם בתחילת הדרך בגיל העשרה עד שהמחזור מסתדר
זה הרבה יותר פורץ והרבה יותר קשה מאשר בגיל יותר מבוגר.
טוב שהצליח לך, אני כן הזהרתי, דבי אשה בוגרת, בטוח תעשה
יותר שעורי בית מאשר רק היעוץ כאן.
לצפיה ב-'אכן בכלל'
אכן בכלל
25/12/2016 | 14:25
124
כמו שכתבתי, זו לא תרופה פשוטה
זו לא תרופה שלוקחים עם אקנה פשוט, וגם כשהאקנה חמור - מנסים קודם כל המון דברים אחרים, עד שמגיעים לפתרון של רואקוטן
יחד עם זאת - אני כן רוצה לתקן את הרושם שנוצר לתרופה כתרופת השטן. זו תרופה מצוינת, שכן פותרת את הבעיה מהשורש. לרוב האנשים היא תפתור כבר בסבב הראשון (שנמשך כמה חודשים), חלק מהאנשים יצטרכו לקחת אותה לעוד סבב
לצפיה ב-'תודה שחלקת '
תודה שחלקת
25/12/2016 | 20:19
2
126
לא ידעתי שיש בכלל כיוון של תרופות סיסטמיות לעניין הזה.

אל חשש - אעשה את שיעורי הבית שלי היטב, וזה גם (אולי בעיקר) תלוי בכלת השמחה, כלומר עד כמה זה מפריע *לה*. היא כבר לא תינוקת ואני נותנת לה את הכבוד שלה...

בנוסף, כידוע אינני ששה להתערבויות משמעותיות מטעם הרפואה הקונבציונלית אם יש אופציות אחרות (ע"ע לידות בית). אבל כל מקרה לגופו (ולפרצופו ) ובכל מקרה תמיד טוב לדעת מהו מגוון האפשרויות הכולל. 
לצפיה ב-'אין ספק שזו אופציה שצריכה להישאר אחרונה :)'
אין ספק שזו אופציה שצריכה להישאר אחרונה :)
25/12/2016 | 21:19
1
95
וכמובן, רק במקרה קשה
והלוואי שלא תהיו המקרה הזה :)

לצפיה ב-' '
25/12/2016 | 21:55
4
לצפיה ב-'המממ... אכן מכה. מה שעזר למתבגרת שלנו היה פשוט'
המממ... אכן מכה. מה שעזר למתבגרת שלנו היה פשוט
25/12/2016 | 00:02
2
201
לרחוץ את הפנים 3 פעמים ביום עם סבון (נוטרוג'ינה, במקרה שלנו), הפחתת השומניות של העור הביאה לשיפור של, נאמר, 80%. לא קניתי שום תכשיר, ולא הלכנו לרופא עור.
לצפיה ב-'הו מעולה - תודה. אסור לCVS לקנות בר סבון של ניוטרג'ינה'
הו מעולה - תודה. אסור לCVS לקנות בר סבון של ניוטרג'ינה
25/12/2016 | 05:32
1
154
נראה לי זה הדבר היחיד שעוד לא קניתי שם במחלקה הזו... (לדעתי כבר מזהים אותי ואת בילבי בכניסה שם ). אין הרבה מה להפסיד.

לדעתי אין סיכוי בעולם שהיא תרחץ עם זה פנים 3 פעמים ביום. אין לה מספיק משמעת בעניין טיפוח החן.... אבל תמיד אפשר לקוות....
לצפיה ב-'זו מכה אמיתית'
זו מכה אמיתית
25/12/2016 | 09:36
161
הבכורה שלי סבלה ממנה באופן קשה. שום דבר לא עזר.
בגיל יותר קרוב ל-18 הגענו לרופאת נשים שנתנה לה גלולות במינון נמוך ששיפרו מאד את המצב.

בכל התמונות שלה מגיל ההתבגרות הפנים מנוקדות.

כיום היא משתמשת במשחה בשם Galderma שמכילה benzac ac  ויש שיפור משמעותי.
לא ידענו על זה בזמנו.
לצפיה ב-' איך היה השבוע שלי '
איך היה השבוע שלי
22/12/2016 | 20:48
15
11
לצפיה ב-' משהו קטן וטוב'
משהו קטן וטוב
22/12/2016 | 20:50
9
21
לצפיה ב-'שיחקנו השבוע משחק סטייל הענק והגמד בביה"ס'
שיחקנו השבוע משחק סטייל הענק והגמד בביה"ס
23/12/2016 | 02:07
5
172
וקיבלתי מלא דברים שווים והתברר שזה מהמנהלת של ביה"ס , שממש פינקה אותי השבוע ואפילו הייתה לנו שיחה מלב אל לב באחד הבקרים כששתינו נפגשנו בסטארבקס.

וזה נגמר אתמול באירוע ספא מפנק בביה"ס, עם המון אוכל, מסג'ים (שלא עשיתי), מניקור ומתנות שוות והיום גם קיבלנו צ'ק מתנה מועד ההורים- הפתעה ממש כיפית
לצפיה ב-'צ'ק מתנה ?'
צ'ק מתנה ?
23/12/2016 | 14:19
2
136
זה כיף בטוח...
(אבל מרגיש גם קצת מוזר, לא?)

נקרא שקבלתם הרבה פינוקים... מה קבלו מורים ? אותו הדבר?

לצפיה ב-'מעניין - לי זה לא מרגיש מוזר'
מעניין - לי זה לא מרגיש מוזר
23/12/2016 | 18:10
124
לא יודעת איך בניו יורק, אבל במחוזותי מאוד מקובל לאסוף כסף למתנה למורה/גננת לחג בגילאים הצעירים יותר. את הכסף שאוספים בד"כ ממירים לגיפט כארד. אבל אפשר בעצם גם לתת אותו פשוט כמזומן - זה לא הבדל גדול....

חלק מזה זו התובנה שמדובר בהוקרת תודה לנשים שעושות עבודת קודש קשה תמורת שכר שאיננו להיט ולא שווה ערך להשקעה. וזה משהו שאיננו בשליטת ההורים...  --  אז ההורים לפחות מנסים לצ'פר אותן בחג
לצפיה ב-'ביום הספא זה היה כל מיני מתנות שההורים הביאו וכל אחד'
ביום הספא זה היה כל מיני מתנות שההורים הביאו וכל אחד
25/12/2016 | 01:24
97
היה צריך לבחור 3-4 מוצרים
בחרתי משהו של smash box-נראה לי שזה ליפגלוס, תערובת קפה שנשבעו באיכותה מטריידר ג'ו ו-2 סוגים של שוקולדים של גודיבה.

והורים מהכיתה ספציפית הביאו לנו גיפט כארד לסטארבקס וגיפט כארד לאמאזון וסט איפור ממאק.
הכל נחמד ביותר- העיקר שהיה מלווה בכרטיסי ברכה וציורים של הילדים, מבחינתי חשוב מהכל. אפילו לא סידרתי את מה שהביאו, רק את הציורים

לצפיה ב-'איזה יופי, איזה כייף לך '
איזה יופי, איזה כייף לך
25/12/2016 | 09:38
1
55
איך אהבתי את המשחק הזה בבית ספר. 
לצפיה ב-'אני דווקא לא סבלתי את המשחק'
אני דווקא לא סבלתי את המשחק
26/12/2016 | 13:38
73
למרות שמאוד נהנית לקבל ולתת מתנות. תמיד הייתי ממש משקיעה בזה ואז מקבלת משהו עלוב שרואים שלא הושקע או כמה פעמים גם לא קיבלתי כלום...

האמת שמי שהביאה לי הפעם הייתה מנהלת בית הספר והיא ממש השקיעה בטירוף - לדעתי הוציאה הרבה מעל מה שקבענו להוציא אבל רואים שעשתה את זה מכל הלב.

הכי הרגה אותי שנפגשנו במקרה בסטארבקס באיזה בוקר ורציתי מאוד את המשקה שאני אוהבת אבל הם הפסיקו להביא אותו והיא התחילה להתנפל עליהם בצחוק שזה לא יפה לאכזב אישה בהריון
לצפיה ב-'בגזרה האישית המשפחתית היה שבוע מוצלח ביותר'
בגזרה האישית המשפחתית היה שבוע מוצלח ביותר
25/12/2016 | 09:35
2
89
ביום ראשון אסיפת הורים לילדים שגרמה לי לגאווה גדולה. איזה ילדים מקסימים יש לי .
אתמול חגגנו נר ראשון עם המשפחה של האיש והיה מוצלח ביותר. שמחה שהרמתי הכפפה לארח ושמחה שכולם הגיעו. היה מוצלח ביותר.
למדתי להנות מימי שישי, כשיש לי שני ילדים באותה מסגרת,היום מסתיים מוקדם אמנם אבל יש לי מלא זמן במהלך הצהריים ואחה"צ לתקתק את ענייני הבית.
סופסוף קצת פחות עמוס אז היה זמן לתאם אירוח  והתארחויות של הילדים שהיו מוצלחים ביותר. 
לצפיה ב-'כמה דברים טובים ! איזה כיף !!'
כמה דברים טובים ! איזה כיף !!
25/12/2016 | 19:25
1
45
כל הכבוד על הרצון והיכולת לארח. בעיני זה לא מובן מאליו היכולת הזאת להכיל אנשים רבים בבית.
לצפיה ב-'תודה '
תודה
26/12/2016 | 06:46
32
זה קבוע אצלנו כי בשני הצדדים שאני מארחת את המשפחה, וכמובן שמארחים גם אותנו אז מבחינתנו זה ברור מאליו שזה קיים.

לצפיה ב-'שבוע ממש טוב '
שבוע ממש טוב
23/12/2016 | 02:03
2
160
טפו טפו טפו

נהניתי בגן למרות שהיה שבוע די מטורף: הרבה אירועים, חגיגות ודברים להכין ולעשות עם הילדים... ממש סוג של מרתון.

בגזרת ההריון-הבטן שלי ממש יצאה החוצה, ברמה שזה מפריע לי להתכופף, מצאתי את עצמי לא מצליחה לתופף על הריצפה באיזה שיר עם הילדים וזה קרע אותי מצחוק והם אחריי- המורה שעובד איתי היה בהלם

מחכה בקוצר רוח לחופשת חורף!!!
עוד כמה שעות מחר ויש שבוע פלוס של חופש!
לצפיה ב-'ממש משמח ומהנה אותי'
ממש משמח ומהנה אותי
23/12/2016 | 10:24
1
106
לקרא אותך, כמה נעים וטוב לך,
את נשמעת משוחררת ומרוצה.
מאחלת לך המשך טוב ומהנה.
ותמשיכי לשתף בשמחות הקטנות והעושות כיף של החיים.
לצפיה ב-'תודה '
תודה
23/12/2016 | 13:28
94
זה הריון שלא חף מדאגות ואלוהים יודע שאני נושמת וחיה מבדיקה לבדיקה אבל החלטתי לשחרר ולא לתת לפחדים לנהל אותי.
זו גם אחת הסיבות שאני מכינה את אלבום ההריון- זה עוזר לי לעכל ולהבין את כל מה שעברתי בטיפולים ועד כה ולראות איזו כברת דרך מכל הבחינות עשינו.
לצפיה ב-'נפלה לגמדת הבית שן חלב ראשונה '
נפלה לגמדת הבית שן חלב ראשונה
24/12/2016 | 06:13
1
110
ובכך נזכרתי פעם נוספת שכבר אין פה תינוקות. היא נראית חמודה להפליא עם החור באמצע הפה. 

היא האחרונה בכיתה שעוד לא נפלה לה אף שן (קצת איטיים אצלנו במשפחה בנושא) אז היא שמחה מאוד, ועברה מיד למו"מ קשוח על כמה כסף תשאיר לה עבורה פיית השיניים (ע"ע: "אבל זו הראשונה! על הראשונה חייבים לקבל כפול מעל אלה שבאות אחריה"  אין ספק - לילדה נכון עתיד מקצועי מזהיר לאור כישוריה במו"מ)

והייתי אמורה להיות בבית אבל בסוף שוב נסעתי בהתראה קצרה, וחטפתי הצטננות במטוס מאיזו משתעלת/מצוננת מגעילה שישבה לידי .  אם נסתכל על חצי הכוס המלאה, לפחות חזרתי הביתה בשלום אחרי שבטיסה חזרה היו מלא נוסעים שנראו מפחידים ביותר - גברים, שטסו לבד, עם כל מיני זקני בין לאדן, ששפתותיהם נעו במהלך העלייה למטוס. המסכנים כנראה המהמו לעצמם איזה שיר, אבל לי זה לגמרי הרגיש כמו תפילה אחרונה לפני איזה ג'יהאד. 

ובכלל היה שבוע מלא פיגועים מגעילים (בברלין, השגריר באנקרה) ועכשיו ההצבעה המבודדת באו"ם.  בקיצור - טוב שנגמר.
לצפיה ב-'איזה יופי על השן '
איזה יופי על השן
25/12/2016 | 09:37
50
הם לגמרי מבינים ומתמקחים בנושא.
אצלי לגדולה שנפלה כבר שן מי יודע כמה היתה דרישה למתנה אמרתי לה שנגמרו המתנות על שיניים שנופלות. זה בור בלי תחתית.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

רביד שר ישראל
רביד שר ישראל
טבורית- בנק דם טבורי
שימור דם טבורי
פורום דם טבורי
פורום דם טבורי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה