לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום נשים לאחר לידה - תמיכה

מכירות את הסיפור על הדודה שבאה לבקר אחרי שנולד סופסוף הנסיך? הדלת נפתחת בסערה ופנימה צועדת הדודה וצועקת "איפה הוא? איפה הוא?!" והאמא של "הוא"? נשארה מאחורי הדלת...סיפור משעשע אולי, אבל בעצם, הרבה פעמים אנחנו מרגישות ששכחו אותנו מאחורי הדלת, ואף יותר מזה – שאנחנו שכחנו את עצמנו מאחורי הדלת. הדלת אל ההורות. בצעידה אל מעבר לסף עברה רק האמא, והאישה שהיינו נשארה מאחור.להיות אם זו שאיפה של רבות מאיתנו, ומשהגשמנו אותה – יש נטיה להגדרה עצמית שמצטמצמת אל תוך ה"אמהות". הביטוי לכך הוא פעמים רבות חיצוני – קצת פחות הקפדה על המראה - אין זמן, ובעצם – בשביל מה? הקילוגרמים, שגם ככה קשה להילחם בהם, הופכים מאויב למנחם בצר לנו - בעיקר המכנסים צרות. ה"סכנה" היא איבוד ההגדרה העצמית הרחבה, עימה הבטחון וההערכה העצמית – ואיכות החיים הכל כך חשובה לנו.היינו חתיכות פגזיות, נמרות במיטה, טייקוניות במשרד, מסמר הערב באירועים חברתיים, ואיפה אנחנו עכשיו? כל היום מתעסקות רק בחיתולים ופליטות. ההריון והלידה עשויים להשפיע ולשנות הרבה. הלידה גורמת לנו לשינויים פיזיים כגון כאבים ןמחושים שונים, ובמיוחד רואים פתאום את כל עודפי המשקל שהעלינו בהריון. ההפיכה להורים יכולה לפגוע לנו בזוגיות, אולי כי יש כאבים בעת קיום יחסי מין וזה משפיע על הקשר, אבל בעיקר כי פתאום הילד הוא הראשון בסדר העדיפויות ופתאום הבעל נדחק הצידה או שמא שאנחנו הפכנו לשניות אצל הבעל? פורום נשים אחרי לידה התפתח מפורום הרזיה לאחר לידה – שטיפל באחד האספקטים החשובים והבולטים של תקופה זו בחיינו והוא עודפי המשקל, שמשליכים על תחושת הערך העצמי מסיבות שונות ועל יחס הסביבה. אבל הדיאטה היא חלק מהקשר רחב הרבה יותר של חיינו. היא קשורה באורח החיים שלנו ובמצב הרוח, למשל - יש מי שכשהן בהריון הן "מתנחלות" במקרר וצריכות המון תמיכה הן נפשית והן תזונתית. בהדרגה הוחלט שיש מקום לפורום שיוכל לתת תמיכה רחבה יותר ואולי נוכל גם לעזור למי שסובלת מאספקטים אחרים של התקופה שלאחר הלידה שאינם קשורים במשקל דווקא – גם אם הלידה היתה לפני מספר שנים. פה המקום לדון ולקבל תמיכה בנושאי זוגיות, ערך עצמי, דכאון לאחר לידה, בעיות תעסוקה – וכל הדברים שמשתנים כל כך אחרי שהגורם המשמעותי, הטהור והממלא כל כך – התינוק – נכנס אל חיינו.הפורום הוא לנו ובשבילנו - כאן הפוקוס הוא עלינו

הנהלת הפורום:

אודות הפורום נשים לאחר לידה - תמיכה

מכירות את הסיפור על הדודה שבאה לבקר אחרי שנולד סופסוף הנסיך? הדלת נפתחת בסערה ופנימה צועדת הדודה וצועקת "איפה הוא? איפה הוא?!" והאמא של "הוא"? נשארה מאחורי הדלת...סיפור משעשע אולי, אבל בעצם, הרבה פעמים אנחנו מרגישות ששכחו אותנו מאחורי הדלת, ואף יותר מזה – שאנחנו שכחנו את עצמנו מאחורי הדלת. הדלת אל ההורות. בצעידה אל מעבר לסף עברה רק האמא, והאישה שהיינו נשארה מאחור.להיות אם זו שאיפה של רבות מאיתנו, ומשהגשמנו אותה – יש נטיה להגדרה עצמית שמצטמצמת אל תוך ה"אמהות". הביטוי לכך הוא פעמים רבות חיצוני – קצת פחות הקפדה על המראה - אין זמן, ובעצם – בשביל מה? הקילוגרמים, שגם ככה קשה להילחם בהם, הופכים מאויב למנחם בצר לנו - בעיקר המכנסים צרות. ה"סכנה" היא איבוד ההגדרה העצמית הרחבה, עימה הבטחון וההערכה העצמית – ואיכות החיים הכל כך חשובה לנו.היינו חתיכות פגזיות, נמרות במיטה, טייקוניות במשרד, מסמר הערב באירועים חברתיים, ואיפה אנחנו עכשיו? כל היום מתעסקות רק בחיתולים ופליטות. ההריון והלידה עשויים להשפיע ולשנות הרבה. הלידה גורמת לנו לשינויים פיזיים כגון כאבים ןמחושים שונים, ובמיוחד רואים פתאום את כל עודפי המשקל שהעלינו בהריון. ההפיכה להורים יכולה לפגוע לנו בזוגיות, אולי כי יש כאבים בעת קיום יחסי מין וזה משפיע על הקשר, אבל בעיקר כי פתאום הילד הוא הראשון בסדר העדיפויות ופתאום הבעל נדחק הצידה או שמא שאנחנו הפכנו לשניות אצל הבעל? פורום נשים אחרי לידה התפתח מפורום הרזיה לאחר לידה – שטיפל באחד האספקטים החשובים והבולטים של תקופה זו בחיינו והוא עודפי המשקל, שמשליכים על תחושת הערך העצמי מסיבות שונות ועל יחס הסביבה. אבל הדיאטה היא חלק מהקשר רחב הרבה יותר של חיינו. היא קשורה באורח החיים שלנו ובמצב הרוח, למשל - יש מי שכשהן בהריון הן "מתנחלות" במקרר וצריכות המון תמיכה הן נפשית והן תזונתית. בהדרגה הוחלט שיש מקום לפורום שיוכל לתת תמיכה רחבה יותר ואולי נוכל גם לעזור למי שסובלת מאספקטים אחרים של התקופה שלאחר הלידה שאינם קשורים במשקל דווקא – גם אם הלידה היתה לפני מספר שנים. פה המקום לדון ולקבל תמיכה בנושאי זוגיות, ערך עצמי, דכאון לאחר לידה, בעיות תעסוקה – וכל הדברים שמשתנים כל כך אחרי שהגורם המשמעותי, הטהור והממלא כל כך – התינוק – נכנס אל חיינו.הפורום הוא לנו ובשבילנו - כאן הפוקוס הוא עלינו
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הגעת ליעד, מהממת!  פה אנחנו מתמקדות בנו. על הילדים שלנו אנחנו כותבות בקומונת אמהות נולדו
חדשה בפורום? כאן המקום להתחיל בו ולהתוודע אלינו. בפורום שלנו אסור לפרסם!

הקומונה לזכר
המשך >>

לצפיה ב-'טיסות לואו-קוסט - מישהי ניסתה ושרדה לספר את הסיפור?'
טיסות לואו-קוסט - מישהי ניסתה ושרדה לספר את הסיפור?
26/06/2017 | 11:16
8
83
ניסיתן פעם טיסה של איזיג'ט או רייאן אייר? איך היה?

יש איזה טיפים? ממה להימנע? מה כדאי לקחת בחשבון?
לצפיה ב-'אולי בגלל שאף פעם לא טסתי ב"היי" קוסט :) אין לי למה להשוות.'
אולי בגלל שאף פעם לא טסתי ב"היי" קוסט :) אין לי למה להשוות.
26/06/2017 | 12:04
88
אבל הטיסה האחרונה למילנו, באיזי-ג'ט, הייתה טיסה רגילה לחלוטין, יצאה בזמן, נחתה בזמן, והיה באמת רגיל לגמרי.
אני, כאמור, רגילה לטיסות בסיסיות בד"כ. קונה את מה שזול, וישיר. כל השאר לא קריטי לי (אוכל בטיסה לא מעניין אותי, למשל). "שידרגתי" ובחרתי לנו מושבים (זה הוסיף לדעתי 4 יורו לאדם, לכל כיוון). לקחנו מזוודה אחת של 20 ק"ג, וזה הספיק לנו.
לצפיה ב-'בטח'
בטח
26/06/2017 | 12:17
6
95
צריך לחשב מראש את כל העלויות (מושב, מזוודה, אוכל, נסיעה משדה התעופה, כל מה שאת רוצה) כדי להשוות לטיסות אחרות, לפעמים זה כבר לא יוצא כל כך זול. אם את טסה עם מזוודה תמיד יותר זול לשלם מראש מאשר במקום כשאת בשדה התעופה (בדרך כלל זה פי 2 או פי 2.5). שדות התעופה שלהם בדרך כלל יותר נידחים (ככה הם מוזילים) אז אם יש לך קונקשיין, או אם את צריכה להגיע דווקא לקצה הרחוק של העיר, זה לא בהכרח כדאי. תמיד גם יותר זול לעלות לטיסה עם אוכל ומים מאשר לקנות על הטיסה. מעבר לזה, טיסה רגילה (עם דיילות מהסוג הקצת יותר אנטיפטי, לא משהו שאת לא מכירה מיונייטד וכו').
לצפיה ב-'נכון. הטיסה של איזי-ג'ט באמת נחתה בנמל תעופה יותר רחוק'
נכון. הטיסה של איזי-ג'ט באמת נחתה בנמל תעופה יותר רחוק
26/06/2017 | 12:24
4
80
(למילנו יש 2, אז במרוחק יותר, מלפנסה). זה לא באמת היה משמעותי עבורינו. שכרנו רכב, ונסענו ממילא למקום אחר.
וגם בארץ, כל הצ'ק אין היה בטרמינל 1, ולא בטרמינל 3. אח"כ היה שאטל בין הטרמינלים, ממילא. ז"א לא משהו משמעותי.
לנו, הטיסה, שהוזמנה בערך חודשיים, מבעוד מועד, היתה *משמעותית* יותר זולה מכל אפשרות אחרת שבדקתי. כולל מזוודה, כולל בחירת מושבים. עדיין.
לצפיה ב-'בלונדון הם נוחתים בלוטון, שזה חור-חור'
בלונדון הם נוחתים בלוטון, שזה חור-חור
26/06/2017 | 12:39
83
ועדין יצא יותר זול מאלעל
לצפיה ב-'תודה רבה על המידע - עוזר מאוד!!'
תודה רבה על המידע - עוזר מאוד!!
26/06/2017 | 15:35
2
74
גם הטיסה שלנו תהיה למילנו, מנתב"ג. הצ'ק אין שלהם הוא תמיד בטרמינל 1 ולא 3? 

הטיסה כבר הוזמנה זה מכבר כמו גם הקצת אקסטרא למזוודות. ואנחנו מתכננים ללון במלון שבנמל התעופה המרוחק הזה, בהתחשב בעובדה שהטיסה מגיעה לקראת 1 בלילה

פשוט פתאום נתקפתי חרדה קלה שזו טעות קולוסאלית לטוס איתם אחרי שקראתי כל מיני ביקורות ברשת מנוסעים שכותבים שהטיסה פשוט בוטלה והם לא קיבלו טיסה אחרת או את כספם בחזרה, או שהטיסה איחרה ב-5 שעות מה שיגרום לנו ללילה לבן...

ועוד שאלה - יש איזו הגבלה על העלאת שתיה משלך למטוס? (כשטסים יונייטד מישראל  מחרימים לך שתיה בתיק שניה לפני העליה למטוס מסיבות בטחון - למרות שנמצאים כבר אחרי הבטחון. אני מניחה שלאיזיג'ט יש אינטרס להנהיג מדיניות דומה ולא מסיבות בטחוניות )
לצפיה ב-'אה - וצריך כסף מזומן אם רוצים מהם שתיה/כיבוד? '
אה - וצריך כסף מזומן אם רוצים מהם שתיה/כיבוד?
26/06/2017 | 15:41
77
או שאפשר באשראי?  

אני מניחה שכבר לא יהיו לנו שקלים וטרם יהיו לנו יורו-אים
לצפיה ב-'גם אנחנו לנו לילה אחד במלון בשדה התעופה (מוקסי נדמה לי). '
גם אנחנו לנו לילה אחד במלון בשדה התעופה (מוקסי נדמה לי).
27/06/2017 | 17:07
33
הטיסה היתה, כאמור, סבבה לגמרי. הלוך וחזור.
הצ'ק אין תמיד בטרמינל 1, מניחה שלפני הטיסה, תקבלו מייל שמדגיש את זה (זה מה שהיה לנו לפחות). לשם לא זוכרת, בחזור בוודאות עליתי עם בקבוק מים משלי (שקניתי אחרי הבטחון כבר).
לצפיה ב-'תודה! אני רואה שאת מכירה את יונייטד היטב '
תודה! אני רואה שאת מכירה את יונייטד היטב
26/06/2017 | 15:37
70
הם כנראה מתייחסים נורא לצוותי האויר שלהם כי הדיילות אכן בממוצע ממורמרות יותר מאשר בכל חברת תעופה אחרת.
לצפיה ב-' נפתח פורום טיולים בגיאורגיה וארמניה '
נפתח פורום טיולים בגיאורגיה וארמניה
( לעמוד שלי בתפוז )
26/06/2017 | 13:15
5
 משפחות עם ילדים, טיולי בנות, צעירים, דתיים והגיל השלישי: גיאורגיה הפכה להיות היעד החם לחופשה מגוונת ולנו יש פורום חדש שיעזור לכם לתכנן את הטיול המושלם  היכנסו לפורום טיולים בגיאורגיה וארמניה
לצפיה ב-' איך היה השבוע שלי '
איך היה השבוע שלי
22/06/2017 | 21:32
15
33
לצפיה ב-' משהו קטן וטוב '
משהו קטן וטוב
22/06/2017 | 21:34
4
65
לצפיה ב-'כמה דברים קטנים '
כמה דברים קטנים
23/06/2017 | 18:38
2
129
ערב גיבוש בנות בעבודה שארגנו לעצמנו
כבר כמה שנים שלא היה אצלנו בעבודה ערב גיבוש ולא טיול נשים (שני אירועים שההנהלה הקודמת נהגה ליזום).
לכן החלטנו לארגן לעצמנו על חשבננו ערב כזה. וכך עשינו, אחרי יום עבודה התקבצנו למפגש באולינג.
לא כולן הגיעו, אבל היה כיף, תחרותי ומהנה.

מסיבת סיום בגן
פעם אחרונה.
היה כיף שהגננת "שכחה" ערב קודם לכבות את המזגן והשאירה אותו דולק לילה שלם לפני המסיבה. פעם ראשונה שהיה נעים במסיבת סיום.

התיכונים והחטיבות יצאו לחופש והכבישים התרוקנו, פחות פקקים בדרך לעבודה

לצפיה ב-'מזל גדול עם המזגן '
מזל גדול עם המזגן
23/06/2017 | 23:04
88
קרירות בהחלט עוזרת...
לצפיה ב-'מסיבת סיום בגן מזל טוב לעלייה לכיתה א'
מסיבת סיום בגן מזל טוב לעלייה לכיתה א
25/06/2017 | 08:02
60
איזה גננת חמודה ששכחה את המזגן דולק.
לצפיה ב-'יצא לנו תמונות ממש מהממות של הקטנה '
יצא לנו תמונות ממש מהממות של הקטנה
24/06/2017 | 04:04
116
לא משתפת פה אז תצטרכו להאמין
תפסנו אותה צוחקת ומתמחת בחינניות וכל מיני פוזות חמודות להפליא!

ועוד משהו ממש נחמד היא ישנה הלילה 6 שעות רצוף. אני כמובן הייתי ערה ברובם רק מהלחץ שהכל בסדר והציפיה שתכף תתעורר. התכף לקח הרבה זמן
לצפיה ב-'מעבר לדברים הטובים '
מעבר לדברים הטובים
23/06/2017 | 18:42
94
היו המון בירוקרטיות השבוע.
חצי שבוע עבודה של בעלי התבזבז על סידורים ובירוקרטיה (מתברר שוב שעדיין לא הכל ניתן לעשות באינטרנט או בטלפון) 
אני רק בזבזתי בבנק 1/2 שעה עד שיגיע תורי....
לצפיה ב-'חופשה בישראל '
חופשה בישראל
23/06/2017 | 23:03
7
155
אחת המדינות הכי כיפיות ויפות בעולם

מצרפת תצפית דרומה מראש הנקרה. האתר מתוחזק מאוד יפה - הילדות מאוד נהנו מהרכבל, המופע האורקולי וההמערות עם המים.  אחר כך צעדנו לגדר הגבול/עמדת החיילים והן אמרו שהרגישו "מתח באוויר" (למבוגרים לא הרגיש מתוח במיוחד)
לצפיה ב-'ועוד קצת...'
ועוד קצת...
23/06/2017 | 23:26
5
123
יצא לנו גם לאכול בכמה מסעדות - אחת לבנונית בכניסה לעין המפרץ בדרך צפונה ואחת על הים בעכו. שתיהן "עממיות" בהגדרה ובשתיהן כמעט התעלפתי מהנאה מהאוכל - זרזירה שכמוני

בילינו גם יום בעכו העתיקה מתחת לאדמה והיה מקסים - מנהרת הטמלפרים, אולמות האבירים, החמאם - ויש שם גם חווית מציאות מדומה תלת מימדית שמדמה את התקופה הצלבנית. כולם מאוד נהנו.  והיה ריק ונוח [האמת - קצת עצוב מרוב שהיה ריק...]
לצפיה ב-'כיף, אם אתם עוד באיזור'
כיף, אם אתם עוד באיזור
24/06/2017 | 01:35
1
110
חוף אכזיב חוף ממש כייפי במיוחד לילדים
(שקט ורגוע)
לצפיה ב-'תודה - מאוד רציתי אבל לא הצלחנו'
תודה - מאוד רציתי אבל לא הצלחנו
24/06/2017 | 23:16
81
להוציא את הילדות מהבריכה שבצימר... אבל מקווה עוד לנסות
לצפיה ב-'זוכרת את השם של המסעדה בעכו?'
זוכרת את השם של המסעדה בעכו?
24/06/2017 | 14:28
2
85
נהיה שם באוגוסט, ואני אוספת המלצות.
לצפיה ב-'כן - אבל היא ממש ממש ממש לא מפוארת...'
כן - אבל היא ממש ממש ממש לא מפוארת...
24/06/2017 | 23:35
1
136
המסעדה נקראת "עבד אל חמיד" וצבועה כולה בצבעי טורקיז - כתוב עליה משהו כמו "חומוס עבד אל חמיד"

כשאת מגיעה לקו החוף בעכו, יש שם מין "טיילת" כזאת. 

רוב המסעדות נמצאות מהצד המזרחי של "כביש הטיילת" הצר הזה (כביש זו מילה גדולה, יותר כבישון....), כלומר מהצד הרחוק מהמים.  

המסעדה הזו היא דווקא בצד הקרוב למים, צמוד למסעדת גלידה כלשהי אם אני זוכרת נכון. היא נמצאת ממש בקצה הטיילת, הכי בצד שמאל כשאת עם הפנים למים. אחריה כבר אי אפשר להמשיך עם רכב פרטי רגיל בלי אישור מיוחד (אני מניחה מיוחד לדיירי הסמטאות בלבד)

"נפלנו" עליה כי היציאה ממנהרת הטמפלרים נמצאת קרוב אליה - כשיצאנו ממנה פנינו שמאלה לאורך הטיילת והגענו אליה אחרי איזה 60 מטר לדעתי.

היא לא מפוארת כלל... אבל את המקום ניהלו שתי נשים מאוד נעימות ומסבירות פנים. ואכלנו 2 חומוס-עם-בשר, דג אפוי עם טחינה ובצל, 2 קערות גדולות של צ'יפס טרי טרי שהן הכינו לנו על המקום, ומוסקה טעימה (חצילים וחומוסים ברוטב עגבניות), וכדורי פלאפל טריים, וחמוצים טעימים - הרבה,  ופיתות

בשתיה היו שני קנקני ענק האחד עם תמרינדי טעים ולא מתוק מדי, והשני עם לימונענע, ואיתם הגיע בקבוק סודה גדול של ליטר וחצי שעזר להפוך את כל אחד משני המשקאות האלה לכדי "שפריץ" מרענן...

ישבנו בחוץ על כסאות קלועים נמוכים והיה פשוט רגוע וכיפי (כאמור - לא מפואר) ואוכל שאין להשיג כמוהו בארה"ב... הבת הצעירה שלי נהנתה שם מאמא אווזה + 3 ברווזונים שטיילו שם על הכביש/מדרכה ממול.  היא, ועוד ילד עכואי ערבי ניסו ביחד לפתות את הברווזונים עם חתיכות פיתה שייצאו לשחק איתם במקום להתחבא מהם מתחת לרכב לשם ברחו. למותר לציין שהברווזונים לא התפתו. היה רגע מקסים של דו-קיום

4 מבוגרים ו-4 ילדים. שילמנו 270 ש"ח... וכשיצאנו עוד רדפו אחרינו כדי לתת לנו בקלאוות לקינוח בתוך קופסה עם עוד בקלאוות אקסטרא ("שיהיה לכם לדרך") עליהן לא חויבנו. כבר אמרתי שהן היו נחמדות?

לצפיה ב-'נקרא טוב מאוד.'
נקרא טוב מאוד.
25/06/2017 | 09:34
62
מתוכננת רק ארוחה מפוארת אחת, ועוד כמה ארוחות ממש בסגנון התאור שלך, כך שההמלצה פוגעת בול.
לצפיה ב-'איזה כייף לכם '
איזה כייף לכם
25/06/2017 | 07:58
55
פעם הבאה שאתם כאן תודיעי מראש וננסה לעשות מפגש, אם מתאים לך כמובן.

לצפיה ב-'שבוע פעיל , לשמחתי '
שבוע פעיל , לשמחתי
24/06/2017 | 04:02
133
עם כל הקושי למצוא פעילויות שמתאימות לקטנה מצאתי כל מיני דברים נחמדים והכרתי כמה אמהות נחמדות ומשתדלת ממש כל יום לעשות משהו בחוץ כדי להעביר את הזמן אחרת שתינו נרדמות בבית וזה סתם מרגיז אותי חח.

גיליתי את הפארק שליד הבית לפני שבוע ואני כל יום שם ומגלה כל מיני פינות חמד. זה ממש כיף שזה שנייה מאיתנו.

ציינו השבוע חודשיים לקטנה- לא יאמן שאני אמא כבר חודשיים!
לצפיה ב-' פורומים מקצועיים מתחדשים - יש את מי לשאול הכל '
פורומים מקצועיים מתחדשים - יש את מי לשאול הכל
( לעמוד שלי בתפוז )
21/06/2017 | 12:36
6
 מסוכסכים עם השכן על רכוש משותף? מתמודדים עם דייר סרבן תשלום? 
מומחה בפורום ועד בית- בתים משותפים מחכה לשאלות שלכם

נתקלתם במקרה של רשלנות רפואית? אתם צריכים ייעוץ משפטי בנושא? עו"ד מהתחום מחכה לייעץ לכם בפורום רשלנות רפואית

העסק נמצא בקשיים כלכליים? צריכים ייעוץ פיננסי? פורום הלוואות לעסקים וייעוץ עסקי זה המקום בשבילכם

הקריירה נתקעה? מתקשים למצוא כיוון תעסוקתי בחיים? בפורום ייעוץ קריירה מחכים לכם בקוצר רוח וישמחו לייעץ לכם

בעיות ראייה, משקפיים, מולטיפוקל, עדשות ראייה, צילינדר -  מומחה אופטומטריסט כאן בשבילכם בפורום עדשות מגע ומשקפיים 

הבניין שלכם עומד לעבור תמ"א 38? לא יודעים מה הזכויות שלכם בפרויקט פינוי בינוי? היכנסו לפורום תמ"א 38 והתחדשות עירונית ותקבלו תשובות להכל

מתמודדים עם בעיות בעסק? רוצים להתייעץ לגבי קידומו? בפורום עסקים תימצאו פיתרונות להכל
לצפיה ב-'להתגרש בשלום: אירוח בפורום דיני משפחה'
להתגרש בשלום: אירוח בפורום דיני משפחה
( לעמוד שלי בתפוז )
19/06/2017 | 08:58
11
16

שמתגרשים לא תמיד מרגישים ש"יש עם מי לדבר", ישנם פערים רבים שלא ניתנים לגישור וחששות לגבי התהליך, המזונות, הילדים ועוד.
הערב יתארח בפורום דיני משפחה עו"ד מומחה שיענה על כל השאלות הנוגעות להליך הגישור וייעץ לכם איך מתגרשים בשלום
היכנסו והעלו את שאלותיכם 

לצפיה ב-'אפרופו גירושים וכאלה...'
אפרופו גירושים וכאלה...
20/06/2017 | 01:55
9
253
הקראתן על גירושיו המתוקשרים של בן סטילר ורעייתו?

הם היו נשואים 18 שנה ויש להם שני ילדים גדולים יחסית - בני עשרה.  לפי כל הידיעות הם נחשבו לזוג יציב ומוצלח מאוד בזוגיותו

אני יכולה להבין שאנשים מתחתנים לפעמים ומבינים אחרי פרק זמן סביר שעשו טעות... אני גם יכולה להבין שכשלאנשים יש תינוקות שקשה להם עם עצמם/שינה/אוכל זה לא בדיוק ערובה לחיי נישואין מוצלחים.  גם קשיי כלכליים מן הסתם מוסיפים קשיים...

אבל רבאק - הם נשואים 18 שנה, הילדים כבר גדולים וחדלו ליילל בלילות, ובכל ההצהרות הם מצהירים כבוד הדדי רב עד מאוד. זה אמור להיות הזמן הכי כיפי בזוגיות - אם כבר....

אז מה כבר יכול לקרות אחרי 18 שנה של זוגיות פוטוגנית?

לצפיה ב-'קודם כל, היה לו לאחרונה סרטן,'
קודם כל, היה לו לאחרונה סרטן,
20/06/2017 | 11:07
1
186
וזה משהו שעשוי לגרור שינויים בחיים.
חוץ מזה, אנשים שנשארים יחד בשביל הילדים, על אף שהרומנטיקה כבר נעלמה מהיחסים שלהם, הזמן הכי הגיוני שיתגרשו הוא ברגע שהם מרגישים שהילדים מספיק גדולים כדי להתמודד עם זה, וכבר לא זקוקים להם באותה מידה.
ולבסוף, "כבוד הדדי" לא זהה למערכת יחסים מוצלחת ומספקת.
לצפיה ב-'ואללה? לא ידעתי שהיה לו סרטן'
ואללה? לא ידעתי שהיה לו סרטן
20/06/2017 | 23:06
121
לאחרונה. מסכימה שזה יכול לגרום להערכה מחדש של החיים.

לגבי התזמון/גיל הילדים - כנראה שאני ממש לא מבינה בזה....(הורי התגרשו כשהייתי קטנה - לא חיכו לכלום).
לצפיה ב-'המון דברים יכולים לגרום לזוג הוליוודי להתגרש....'
המון דברים יכולים לגרום לזוג הוליוודי להתגרש....
23/06/2017 | 21:03
6
91
אחד מקבל הצעות עבודה שוות והשני פחות.... אין פרגון 
אחת מקבלת עבודה עם שחקן חתיך אחר.... ניצוצות באוויר 
לאחד נכנס גוק חיים בריאים/ קבלה/ סינטולוגיה 
כמו שכתבו, כשאתה חולה במחלה שעשויה לקפד את חייך, יש כאלו שזה מביא אותם לנסות הכל/ לחיות על הקצה 
רוצים להרגיש צעירים אז מנסים להחליף לבן זוג צעיר יותר 

אותי זה מפתיע שנשארו כ"כ הרבה זמן ביחד. נראה שזה לא קורה הרבה בביצת הידועונים.
לצפיה ב-'כנראה שאת צודקת. כמו אצל כולם...'
כנראה שאת צודקת. כמו אצל כולם...
23/06/2017 | 23:28
70
אצל שני אלה נראה שהקריירה שלה די נעלמה כבר מזמן, בעוד לו הולך יותר טוב מלה
לצפיה ב-'במחשבה שניה, מקריאה של הפוסט שלך'
במחשבה שניה, מקריאה של הפוסט שלך
24/06/2017 | 00:32
81
בעצם כל זוג שנשאר נשוי שנים מרגיש כמו מיני-נס.
לצפיה ב-'הם לא זוג הוליוודי טיפוסי -'
הם לא זוג הוליוודי טיפוסי -
24/06/2017 | 08:00
3
122
שניהם לא אטרקטיביים במיוחד. הפיתויים שלהם בחוץ שונים מאשר אלה של זוג הוליוודי רגיל. לא הייתי נוגעת בו עם מקל... והיא בכלל נראית כמו מרשה בריידי וקריירה של ממש אין לה...
לצפיה ב-'מצחיקה שאת....היא לא רק נראית כמו מרשה בריידי'
מצחיקה שאת....היא לא רק נראית כמו מרשה בריידי
24/06/2017 | 15:22
2
104
היא שיחקה את מרשה בריידי בסרט the brady bunch....
לצפיה ב-'כן, זה נכון '
כן, זה נכון
24/06/2017 | 23:41
82
הנה קישור לפילמוגרפיה שלה

אבל בעיני היא דווקא יפה! לפחות בתמונה של ה IMDB

ובכלל, קראתי עכשיו שהוא כנראה לא אדם מאוד נעים.... אז נראה לי שהיא עשתה עסק טוב עם הגירושים האלה
לצפיה ב-'אני יודעת את זה. הכוונה הייתה'
אני יודעת את זה. הכוונה הייתה
25/06/2017 | 11:28
85
שעל כך ה"קריירה" שלה מבוססת - על זה שהיא דומה למרשה בריידי* (ואחר כך על כך שהיא אשתו של בן סטילר...), ולא על זה שהיא יפהפייה מדהימה כמו כוכבות הוליוודיות (כגון גל גדות ).

*כלומר, יצאתי מנקודת הנחה שברור שהיא לא מרשה בריידי המקורית, אלא היא נבחרה לככב בסרט בגלל הדמיון שלה למרשה בריידי מהסדרה.
לצפיה ב-'אה והנה קישור - אחד ממיליון'
אה והנה קישור - אחד ממיליון
20/06/2017 | 01:55
167
לצפיה ב-' נפתח פורום גיוס והשקעות בחברות סטארטאפ '
נפתח פורום גיוס והשקעות בחברות סטארטאפ
( לעמוד שלי בתפוז )
18/06/2017 | 10:36
2
 יזמים צעירים? הקמתם חברה חדשה? זקוקים לייעוץ עסקי-משפטי?
פורום חדש, חם מהתנור, יענה לכם על כל השאלות בנושאים כמו גיוסי הון, הסכמי בעלי מניות ועוד ועוד.

לצפיה ב-' איך היה השבוע שלי?'
איך היה השבוע שלי?
15/06/2017 | 22:09
16
32
?
משהו קטן וטוב
15/06/2017 | 22:14
60
לצפיה ב-'היתה מסיבת סיום בי"ס יסודי '
היתה מסיבת סיום בי"ס יסודי
16/06/2017 | 06:42
155
שמסתיים פה בכיתה ה'. היה מרגש.... כלל מופע שקופיות עם מוסיקה של כל תלמיד עם תמונה מגן חובה לעומת תמונה מעכשיו...

ומחר היום האחרון לשנת הלימודים - עוד שנה עברה...

והתעצבתי לקרוא על עו"ד קרן נהרי שנפטרה ולראות את התמונה של הבנות היתומות שלה. אפילו שלא מכירה אותן בכלל - מתכווץ הלב

והיה אצלנו "פיגוע" (בערך... ירי על חברי קונגרס ואחד מהם נפצע אנושות)

בקיצור - טוב שנגמר כבר השבוע הזה
לצפיה ב-'שבוע די קשה ומתיש '
שבוע די קשה ומתיש
16/06/2017 | 19:23
3
221
הבעל נסע מטעם העבודה לכמה ימים וזה לא היה קל להיות איתה נונסטופ בלי הפסקה. מילאתי את השבוע הזה בפעילויות כיפיות וסה"כ עבר בשלום- שרדנו כדי לספר ואפילו הלילה ישנתי לא רע בכלל והקטנה פירגנה לי התעוררות מאוחרת יחסית (שבע וחצי, כן?) כך שאפילו צחצחתי שיניים בלי בכי היסטרי ברקע

אתמול לקחתי אותה לפארק ליד הבית. היה מזג אוויר מושלם- מאוד נעים עם שמש חמימה אך לא יוקדת והיה תענוג. היא כל כך הייתה מבסוטית ורגועה. פיזרתי לה כמה צעצועים ושרתי לה שירים והיא הקשיבה לציפורים ולקולות של ילדים מסביב ואפילו הזמנתי איזו אמא נחמדה עם ילדה שהתלהבה מהקטנה שלי ופטפטנו
לצפיה ב-'זו אכן "הישרדות" - ברכות '
זו אכן "הישרדות" - ברכות
18/06/2017 | 02:03
104
מבינה לליבך.

פעם כשבנותי היום בנות 6 חודשים, שלוש וחמש, רמבו נסע להלוויה רחוקה בסופ"ש ארוך של שלושה ימים.  אני זוכרת את הסיטואציה באופן חד - הרגיש כמו פרק ב"הישרדות"
לצפיה ב-'בגיל הזה זה קשה מאוד לבד '
בגיל הזה זה קשה מאוד לבד
20/06/2017 | 08:16
74
אני זוכרת שהאיש רצה ליסוע כשהבן שלנו נולד (לא נסיעת עבודה) והסברתי לו שלבד אני לא נשארת בגיל הזה ועוד עם שניים. זה היה לא פשוט בכלל.
לא מזמן הוא נסע ונשארנו לבד והאמת, לא היה קשה בכלל. כשהם גדלים זה הרבה יותר קל.
לצפיה ב-'תודה '
תודה
24/06/2017 | 03:59
3
לצפיה ב-'ילדתי :)'
ילדתי :)
17/06/2017 | 17:23
9
220
טוב, זה בעצם היה בשבוע שעבר, אבל אני מניחה שלא תתקטננו איתי...
הגעתי לבית החולים עם צירי לחץ וילדתי בלידה טבעית (לא מתוכננת) תוך רבע שעה. אחר כך לקח לי יומיים להתאושש מההלם
אבל הכי כיף להיות אחרי. לפני שבוע עוד הכל כאב לי והיה לי כבד ומסורבל ועכשיו אני שוב משתוללת עם הבן הגדול שלי על השטיח ואפילו חזרתי למשקל טרום. למעשה היה הריון לא קל עם שלל תופעות, אז אני במשקל יותר נמוך מטרום ההריון, רק צריך לשמור על זה. אני בד"כ לא עולה כתוצאה מההריונות אלא כתוצאה מחופשת הלידה וחוסר השינה שנלווה אליה...
אבל העיקר שכולנו בריאים ואחרי. רק בעלי שחוזר לעבודה מחר מעכיר את שמחתנו. טוב, נראה מה יהיה לי לומר בשבוע הבא...
לצפיה ב-'מזל טוב! '
מזל טוב!
17/06/2017 | 17:36
84
נשמע שהייתה לידה מדהימה.
תהני בחופשת לידה! אני השמנתי מלא ב״חופשה״ הזו, עכשיו רוצה להוריד לקראת החזרה לשגרה ):
לצפיה ב-'מזל טוב ! '
מזל טוב !
18/06/2017 | 00:12
1
105
נשמע שהגעת רגע לפני לידה ברכב.... האומנם?

לצפיה ב-'בדיעבד כן :) הסיפור במלואו למטה'
בדיעבד כן :) הסיפור במלואו למטה
18/06/2017 | 08:47
139
אמנם אני סומכת על בעלי שהיה עושה את המוטל עליו על הצד הטוב ביותר, אבל הוא לא סמך על עצמו בכלל. טוב שהגענו לבי"ח בזמן :)
לצפיה ב-'הו - מזל טוב!!!'
הו - מזל טוב!!!
18/06/2017 | 02:07
2
104
נשמעת לידה מעולה! ובית החולים עשה עסק מצוין! (15 דקות עבודה שלך) - תמיד עדיף ככה 

ספרי עוד טיפה! ילדת בן או בת?  וכמה זמן "משכת" עם צירים? וקלטת שהתינוק/ת אוטוטו בחוץ?

תהני מהקלילות הנעימה - עדיף לה להיות בחודש תשיעי בשיא הקיץ....
לצפיה ב-'תודה :) ואכן כמעט ילדתי באוטו (לחרדתו של בעלי)'
תודה :) ואכן כמעט ילדתי באוטו (לחרדתו של בעלי)
18/06/2017 | 08:44
1
172
הגעתי בבוקר עם צירים סדירים, אבל בלי מחיקה או פתיחה, אז שלחו אותי הביתה. אחרי כמה שעות של באסה בבית עם כרית חימום צמודה לגב וחתול מגרגר על הרגליים (הוא אף פעם לא מתיישב לי על הרגליים, בטח הריח מה קורה), הצירים התחזקו. עודי עמוק תחת רושם הפדיחה שאישה בלידה שניה עושה כזו טעות של חובבנים ומגיעה לבי"ח מוקדם מדי, התלבטתי אם להעיר את בן הזוג שישן צהריים, אבל אחרי שעה של תזמונים - מי רוצה להגיע שוב לשווא לבי"ח - כשזה כבר נעשה פחות נעים, הוא התעורר לבד. הוא סידר תיק ללינה אצל סבתא עבור הילד הגדול ויצאנו לנסיעה הכי ארוכה בחיי. העיניים שלי כל הזמן על התזמון של הוויז ואני סופרת אחורה כמה צירים עוד נשארו עד לתום הנסיעה... בסוף הנסיעה כבר היו לי צירי לחץ, אבל הדחקתי את העובדה הזו בנחישות. נכנסנו למיון יולדות, שיגרו אותי ישר לחדר לידה ויאללה תלחצי. ואני עוד נובחת על המיילדת שאמרה לי פתיחה 9 "מה 9? אני רוצה אפידורל!"
כמובן שלא היה שום אפידורל. לא הספיקו למדוד לי לחץ דם, לא פתיחת וריד, בקושי מוניטור תוך כדי הלחיצות. הייתי כל כך הלומה אחרי שהיא היתה בחוץ שאני בקושי זוכרת איך היא נראתה, והיא היתה בידיים שלי כמעט כל הזמן. לא עיכלתי שזהו. היא גם נולדה שבועיים לפני התל"מ, אז למרות שידעתי תיאורטית שזה יכול לקרות בכל רגע, זה תפס אותי לא לגמרי מוכנה.
מה שכן, אחרי יומיים-שלושה כשהמוח מקטלג את זה כחוויה כואבת אבל שוכחים את החוויה עצמה, זה בהחלט מתחיל להיראות כמו לידה קלה (פפפף) ומוצלחת. אחרי שזה עבר בהחלט אפשר לראות את היתרונות שבויתור על המחט בחוט השדרה... ואת זה אומרת מי שבלידה הקודמת התאוששה מופלאות אחרי האפידורל.
אז זהו, בן ובת, הוא מקבל אותה בינתיים יפה מאוד והיא פצפונת מתוקה. אני לא יודעת אם לייחס את זה לאופן הלידה, לכך שהיא קטנה יותר מאחיה או לכך שזו לידה שניה, אבל ההתאוששות הפעם ממש קלילה (לשמחתי את שתיהן סיימתי ללא חתכים או קרעים הודות למיילדות המדהימות של לניאדו). הגוף שלי בד"כ נכנס לאופוריית "היי, אני כבר לא בהריון!" אחרי לידות, ועכשיו הרבה יותר כיף כי אני יכולה לחזור לשבת עם הבן שלי על השטיח ולחבק אותו ולהתכרבל איתו בלי שייגמר לי האוויר וילחץ לי והבטן תהיה באמצע.
עכשיו מחכים בקוצר רוח שמשכב הלידה יסתיים
לצפיה ב-'איזה כיף! "נקרא" מעולה '
איזה כיף! "נקרא" מעולה
18/06/2017 | 22:54
83
לדעתי בכלל לא פידחת כשהגעת בפעם הראשונה. זה הם שפידחו בכך ששלחו אותך חזרה הביתה (כלומר - בהנחה שהם רצו שתלדי אצלם - מה שבדיעבד ל היה נחוץ )

לדעתי לשלווה בבית עם ה-   המגרגר היתה תרומה להתקדמות המהירה של הלידה. אין כמו בבית...

נשמעת כמו לידה מעצימה ומעולה. תשמרי את הפוסט הזה כדי שתזכרי לספר לה . ואכן יש יתרונות בויתור על מחט בעמוד השידרה

מאחלת הסנפות כיפיות ושהאבל של הבכור (שעוד יגיע כשהוא יקלוט שהיא לא "להחזרה") יעבור לו מהר.

הרבה אושר למשפחה המתרחבת 
לצפיה ב-'בשעה טובה וסחטיין על הלידה המהירה '
בשעה טובה וסחטיין על הלידה המהירה
18/06/2017 | 23:57
21
לצפיה ב-'מזל טוב '
מזל טוב
20/06/2017 | 08:12
58
נקראת לידה מעצימה ביותר.
נקרא שהיה הריון קל ולידה קלה הכי כייף שיכול להיות.
הגדול עוד יבין בסוף שזה לא צעצוע וזה לוקח המון זמן מההורים אבל בסופו של דבר זה הכי כייף שבעולם אחים/אחיות.
לצפיה ב-'מזל טוב!'
מזל טוב!
26/06/2017 | 12:19
2
לצפיה ב-' אירוח בנושא: מתגרשים? איך משפיע עליכם החוק החדש '
אירוח בנושא: מתגרשים? איך משפיע עליכם החוק החדש
( לעמוד שלי בתפוז )
14/06/2017 | 16:35
4
51
 מתגרשים רבים חווים פחד, חוסר אונים וחוסר וודאות לגבי הילדים, המזונות, הרכוש, הגט, בעיקר כאשר אין תקשורת טובה עם הצד השני. בנוסף, חוק חדש מחייב בהליך גישור בטרם תחילת הליך גירושים משפטי.

ביום ב', 19/6, בין השעות 22:00-20:00, נארח בפורום דיני משפחה את עו"ד אורי דון יחייא, מגשר ומלווה בהליכי גירושים, מומחה לענייני משפחה וגירושים משנת 2002.

אז איך מתגרשים ללא מלחמות וסכסוכים

העלו את שאלותיכם כבר עכשיו
לצפיה ב-'מעניין - דווקא זה חיובי בעיני לחייב בנסיון גישור'
מעניין - דווקא זה חיובי בעיני לחייב בנסיון גישור
15/06/2017 | 02:47
3
90
אם לא הולך - חוזרים לנהל הליך בבית משפט. אבל אם זה הולך, בעיני זה חוסך הרבה זמן לשופטים לעסוק בסכסוכים אחרים 

אולי פספסתי משהו - אני לא מומחית בנושא
לצפיה ב-'יש כאלו שעבורם הגישור עשוי להיות הארכת הסבל'
יש כאלו שעבורם הגישור עשוי להיות הארכת הסבל
15/06/2017 | 22:40
77
זה אולי טוב למתנדנדים, אבל נאמר אישה מוכה שהחליטה להתגרש מכריחים אותה לעשות גישור ....
זאת דרך לשלם למגשרים. אני לא בטוחה שזה בכלל יוריד את כמות כמות המתגרשים. עוד סחבת.
בקיצור אני לא רואה בכך משהו חיובי.

לצפיה ב-'הבעייתיות היא במקצועיות של המגשרים'
הבעייתיות היא במקצועיות של המגשרים
17/06/2017 | 12:58
1
89
לעתים קרובות מדי, בנסיון להגיע ל"הסכמות", המגשרים לוחצים על כל אחד מהצדדים לסגת, ומי שחלש יותר - מוותר. בייחוד כאשר נשים נשארות ללא מקורות פרנסה, הן מוכנות לפעמים לוותר על הליך ארוך ומתיש כדי לקבל רק חלק מזכויותיהם בו במקום.

מהנסיון האישי שלי בתהליכי גישור, רוב המגשרים שנתקלתי בהם לא יודעים באמת "לגשר". מה שהם עושים זה מאפשרים כיפופי ידיים, כך שההחלטות אינן החלטות של אמצע הדרך אלא החלטות שבהן אחד הצדדים פשוט מקבל את שלו.
לצפיה ב-'לא חשבתי על זה ככה'
לא חשבתי על זה ככה
18/06/2017 | 01:58
66
 גם ללא גישור, כלומר בהליך ארוך ומתיש בבימ"ש, נשמע שבמצב כזה הצד החלש ייכנע ויעדיף "להתפשר"/לוותר ולקבל משהו/מעט מיד מאשר עוד 3 שנים נגיד ובינתיים כלום

אם כי אני מסכימה איתך שעכשיו מוסיפים עוד זמן ב"התחלה" לפני ההליך המשפטי הארוך והמתיש 

מה שבטוח - אלה לא סיטואציות שמחות כשלא מגיעים להסכמות לבד ונדרשים לעזרת המערכת .... 
לצפיה ב-'כבוד לדויד גרוסמן על הזכיה בפרס בוקר היוקרתי '
כבוד לדויד גרוסמן על הזכיה בפרס בוקר היוקרתי
15/06/2017 | 03:25
2
81

מישהי מכם קראה את הספר הזוכה? האם לדעתכן הוא היה מעולה?
לצפיה ב-'קראתי '
קראתי
15/06/2017 | 04:07
99
ולא יכולתי להניח אותו עד הסוף.
ממליצה מאוד לאוהבי גרוסמן.
לצפיה ב-'הרבה כבוד לגרוסמן! את הספר לא קראתי. '
הרבה כבוד לגרוסמן! את הספר לא קראתי.
15/06/2017 | 22:27
84
את גרוסמן שמעתי אותו היום ברדיו. היה קשה לי להקשיב למה שאמר כי הקול שלו עשה לי דז'וו לתסכית של "דו קרב".
והבנתי כמה אהבתי להקשיב לתסכיתים וכמה הילדים של היום מפסידים כי הם בעיקר צופים בטלביזיה/ מחשב ופחות מאזינים.
לצפיה ב-'"ארה"ב של אמריקה מדינת עולם שלישי"'
"ארה"ב של אמריקה מדינת עולם שלישי"
12/06/2017 | 18:12
16
221
יש כתבה מעניינת בדה מארקר על מגמות בארה"ב, לפיה הקיטוב החברתי הולך וגדל:

לדעתי אם תקראו אותה זה *מיד* יגרום לכן להרגיש יחסית טוב יותר לגבי ישראל

אבל בעיני היא כוללת הרבה דברים שאינם נכונים עובדתית. למשל

בבתי ספר דתיים בארה"ב *כן* לומדים מדעים (ובתי ספר יהודיים מצטיינים בהם...)

איגודים מקצועיים וזכויות עובדים הם בקאנטים בארה"ב כבר למעלה מ-100 שנה (ע"ע https://en.wikipedia.org/wiki/Lochner_v._New_York) - זו ממש לא מגמה חדשה)

ובעיני זה בסדר לדרוש איזושהי תעודה מזהה ממצביעים בבחירות - גם אם זה דורש טיפה מאמץ מהבוחרים. זה טירוף בעיני שלא דורשים. לא צריך רשיון נהיגה בשביל תעודה מזהה במדינות ארה"ב, אפשר גם להוציא מקבילה לתעודת זהות (State ID)

לצפיה ב-'מצאתי בשבילך ציטוט... '
מצאתי בשבילך ציטוט...
12/06/2017 | 20:13
2
180
מתוך "בית מטבחיים חמש" של קורט וונגוט, שנכתב בשנות ה-60:

"אמריקה היא האומה העשירה בתבל, אבל רוב תושביה עניים, והאמריקנים העניים מוכרחים לשנוא את עצמם... למעשה רואה האמריקני את העוני כפשע, אף כי אמריקה היא אומה של עניים. בכל האומות האחרות יש סיפורים מסורתיים עממיים על אנשים עניים חכמים מאוד ובעלי-מידות, הראויים לכבוד יותר מבעלי הממון והשררה. סיפורים כגון אלה אינם רווחים בקרב עניי אמריקה. הם לועגים לעצמם ומעריצים את העולים עליהם. בכל מסעדה עלובה או בר עלוב, שבעליהם עני, תמצא, קרוב לוודאי, פלקאט על הקיר ועליו השאלה האכזרית: 'אם אתה כל כך פיקוח, מדוע ת'ה לא עשיר?'... השקר ההרסני ביותר אומר שכל אמריקני יכול לעשות כסף בקלות רבה. הם לא יודו לעולם כמה קשה להרוויח את הכסף, ועל כן אלה שאין להם כסף מאשימים ומאשימים את עצמם. ההלקאה העצמית הזאת הייתה מאז ומתמיד מעוז כוחם של העשירים ובעלי השררה, שהיו חייבים לעשות למען העניים, בדרך ציבורית או פרטית, פחות מאשר כל מעמד שליט אחר, מאז, נאמר, ימי נפוליאון".

משעשע-משהו, לא? לעצם מה שכתבת, נראה לי (עד כמה שאני יכולה לשפוט מרחוק, לא חייתי מעולם בעצמי בארה"ב) שעניין זכויות העובדים והאיגודים המקצועיים בארה"ב הוא באמת בקאנטים מאז שהיא קיימת, מתוך אידיאולוגיה בסיסית, שבה כל מה שמריח קצת מסוציאליזם רחמנא ליצלן נעצר באבו. נראה לי שהתקופה היחידה - והחריגה - שבה הייתה מגמה קצת אחרת בארה"ב בעניין, הייתה בתקופ הניו דיל, וזה קרה כי המשבר הכלכלי של שנות ה-30 באמת יצר מצבים חמורים כל כך שהשתכנעו שאין ברירה, ונשיא כריזמטי במיוחד שהצליח להעביר את זה. והתקופה ההיא השאירה אחריה למשך כמה עשורים איזו מורשת עם גוון 'סוציאלי' ורפורמות מסוימות שנתנו קצת יותר כוח והגנה לעובדים בארה"ב (במושגים אמריקאיים, לפחות), עד שבעשורים האחרונים שאריות הניו דיל האלה הולכות ונשחקות חזרה למצב שהיה קודם, ולכן נוצר הרושם של כותבי הכתבה שזו כביכול מגמה חדשה.

אבל יכול להיות גם שאני מדברת שטויות שבאות מנקודת מבט של מי שלא מכירה את ארה"ב מקרוב, אלא רק מידע היסטורי כללי.
לצפיה ב-'הו, איזה ציטוט מעולה!'
הו, איזה ציטוט מעולה!
13/06/2017 | 03:04
1
108
מודה ומתוודה שמעודי לא קראתי אף ספר של וונגוט, וזה כנראה הפסד שלי. האם "בית מטבחיים חמש" הוא החביב עליך?

רוב הפיסקה הזו נכון לחלוטין גם היום. רוב תושבי ארה"ב הם עניים, מוציאים יותר מאשר יש להם, וחיים על חובות כרטיסי אשראי גדולים (המקבילה האמריקנית ל"אובר-דראפט" הישראלי).  

נדמה לי שזו מציאות שלא כל כך מוכרת (בטח שלא מסרטים הוליוודיים..). למשל בבתי הספר הציבוריים פה, כשאוספים כסף לטיול כיתה או משהו כזה, אז תמיד תמיד יש אזור בטופס לסמן אם אין להורים כסף לשלם עבור הטיול [ותמיד כתוב שם שהזכות להשתתף בטיול/פעילות לא תישלל משום ילד בשל חוסר יכולת לשלם].  וכמות עצומה מהאוכלוסיה נתמכת על ידי "בולי מזון" כלומר תלושים שהיא מקבלת מהמדינה כדי לקנות מזון בסופר-מרקט.

בהכללה, לדעתי רוב עניי ארה"ב אכן מעריצים את ה"עשירים" (אולי תופעת טראמפ היא חלק מזה? אם כי הילארי מיליונרית בפני עצמה אז לא יודעת....). אבל אני לא בטוחה לגבי הלקאה עצמית.

מנסה לחשוב אם יש עניים-מפורסמים בארה"ב (כמו דיוגנס אצל הרומאים). את וושינגטון הם מעריצים, על פי האגדה, על יושרו כי הוא "לא היה מסוגל לשקר".  אבל בלי קשר וושינגטון גם היה עשיר גדול בעל אדמות ועבדים

אני לא יודעת הרבה על ההיסטוריה של איגודי עובדים בארה"ב. לפי ויקיפדיה הנשיא רוזוולט דווקא היה נגדם
לצפיה ב-'האמת,"בית מטבחיים 5" הוא הספר היחיד של וונגוט שאני מכירה '
האמת,"בית מטבחיים 5" הוא הספר היחיד של וונגוט שאני מכירה
13/06/2017 | 10:46
78
אמנם לפני 30 שנה קראתי גם את הספר "אמא לילה" שלו, אבל אני לא זוכרת אותו ברור, פרט לכך שהוא מדכא מאוד.
אגב, את הציטוט שהבאתי מ"בית מטבחיים 5" הוא שם בספר בפיו של גרמני בשנות ה-40 שצופה בשבויי מלחמה אמריקאים בזמן מלחמת העולם השנייה ועושה מעין מחקר על ארה"ב במטרה להסביר את התנהגותם ולייעץ כיצד לנהוג בהם...
לצפיה ב-'היתה כתבה דומה לגבי האובמה קייר'
היתה כתבה דומה לגבי האובמה קייר
13/06/2017 | 14:03
1
110
לפני כמה ימים בהארץ - אנסה לחפש - כתבה ממש מעניינת
כתבו גם שם על כמה שהאמריקאים עניים , להרבה אין ביטוח רפואי ובכלל זה ממש מרגיש כמו מדינת עולם שלישי בחלקים נרחבים של ארה"ב
לישראלי  שקורא -  זה נשמע ממש הזוי . לא לקבל טיפול רפואי בגלל היעדר ביטוח
לצפיה ב-'כן, זה נכון....'
כן, זה נכון....
13/06/2017 | 19:20
76
וזה נכון לא רק בכל מיני מקומות שכוחי אל באמצע השום מקום.

לבתי יש חברה בביה"ס שאמא שלא לא עובדת (אף פעם לא עבדה) ואבא שלה הוא יועץ עצמאי. אז אין להם ביטוח רפואי.  הם משתדלים מאוד לא לצרוך שירותי רפואה כי זה עולה הון.

ויש הרבה מיליונים כאלה, שלא מקבלים שירותי רפואה מונעת/רגילה כי אין להם ביטוח. התוצאה היא שהם מגיעים לבתי חולים/מיון כשהמצב כבר ממש רע - מה שהיה אפשר למנוע עם רפואה קהילתית - ושם הם מקבלים טיפול שעולה למערכת בתי החולים עשרות אלפים.  

היה יכול להיות זול יותר לתת להם רפואה קהילתית בחינם ובכך למנוע את האשפוז היקר בסוף. יש מרפאות כאלה בשכונות עוני אבל לא הרבה
לצפיה ב-'דברים שרואים משם לא רואים מכאן'
דברים שרואים משם לא רואים מכאן
14/06/2017 | 09:06
10
130
אני תוהה אם הכותב יודע באמת איך נראה עוני במדינות עולם שלישי.
כשהיינו בפוסט בארה"ב נחשבנו עניים מרודים - גרנו בדירה למרות שהיינו משפחה ולא רווק בודד, בלב הסברביה, ועוד היה לנו רק רכב אחד, ולמרות שהיה לנו ילד, זה לא היה SUV. אוי לבושה. אשכרה היו ילדים שבאו לפליי דייט שהתפלאו על הענין של הדירה (וגם ההורים שלהם, מזל שבJCC יש יותר טולרנטיות לישראלים). בשנה הראשונה גם הביטוח הרפואי שלנו היה מינימום שבמינימום. דא עקא, מבחינתנו, היינו על גג העולם וחיינו כמו מלכים, ברמת חיים הרבה יותר גבוהה מזו שהיתה לנו בארץ לפני שנסענו, וגם אחרי שחזרנו (דירה גדולה ממש עם גראז', מדיח ומייבש? רכב ענק וממוזג היטב? טיולים ברחבי ארה"ב? אמריקה!) אם אנחנו העניים שהוא חושב עליהם, אין לו מושג על מה הוא מדבר ואני לא אתפלא אם הוא מעולם לא היה במדינת עולם שלישי ממש (גוואטמלה, למשל). נכון שיש בארה"ב עניים יותר, אבל זה לא הכפריים בפריפריה של מדינות עולם שלישי ואף לא קרוב לזה, מהסיבה הפשוטה שכשהם יהיו בסכנת חיים הם יוכלו להגיע לבי"ח קרוב מאוד בזמן ולקבל בו טיפול מציל חיים, שלא לדבר על מערכות תמיכה וולנטריות שמונעות רעב וכד'. אז נכון שהוא מצליח להלביש את התיזה שלו על המודל הכלכלי של עולם שלישי וזה עושה כותרות מצוינות, אבל זה לא קרוב אפילו למציאות.
לצפיה ב-'מסכימה איתך שהכל יחסי...'
מסכימה איתך שהכל יחסי...
15/06/2017 | 03:22
87
אבל את ארה"ב צריך בעיני לשפוט מול מדינות "מפותחות" אחרות, לא מול מדינות עולם שלישי [אבל את צודקת בעקרון - אז התואר "מדינת עולם שלישי" לא מתאים]

הזכרת לי אגב, הרצאה בה הייתי פעם שבה מישהו אמר: "בכל המדינות המפותחות אין עונש מוות בחוק הפלילי" ואז אכן המאזינים אמר: "רגע, רגע - בארה"ב יש!...".  חייך המרצה וחזר על ההצהרה הקודמת שלו: "הוא שאמרתי, בכל המדינות המפותחות אין כיום עונש מוות "

לגבי הדוגמא שלך - אבל בכל זאת היה לכם ביטוח רפואי כלשהו, וגם רכב ענק וממוזג היטב. בארה"ב לעניים "אמיתיים" אין גם את זה. אני מכירה אנשים שאין להם רכב פרטי בארה"ב. אז אולי לא הייתם עד כדי כך עניים?
לצפיה ב-'יש כאן שני דברים שונים'
יש כאן שני דברים שונים
15/06/2017 | 04:20
8
114
האחד הוא המעמד הכלכלי היחסי שהיה לכם ביחס לחברה שחייתם בה והשני, המצב בקהילות במרכז ודרום ארצות הברית, רחוק מן הריכוזים הכלכליים הגדולים.

גם אנחנו כשהגענו חיינו על משכורת אחת פיצפונת והרגשנו בעננים. היום, כשאני מסתכלת אחורה אני מחייכת כמה הייתי תמימה. המעוף ההוא התאים למשפחה צעירה שמחפשת את עצמה ויכולה להעביר ככה כמה שנים. עכשיו כשיש תשלומים לקולג' ויש משכנתא וצריך לחשוב על פנסיה- מבינים כמה כל זה עולה. ועדיין, קשה לי לשמוע אנשים שאומרים שבלי משכורות של שש ספרות אי אפשר לחיות באמריקה. 

לגבי החלק השני, נסיעה של שעתיים מהיכן שאנחנו גרים פותחת פתח לחיים אחרים לגמרי. אנשים שחיו כאן כל חייהם, דור חמישי, שישי ואפילו יותר, ואין להם חצי משכורת ממה שיש לי. אנשים שעובדים קשה כדי לכלכל את המשפחות שלהם וחושבים שמה שקורה בניו יורק, ניו ג'רזי וקליפורניה, קורה רק בסרטים. אז כן, אם לוקחים אותם בחשבון, זה ממש מזכיר מדינת עולם שלישי.
ודוגמא קטנה ואקטואלית: פלינט, מישיגן. אין שם מים זורמים לתושבים כמה כמה שנים כי הם מזוהמים להכעיס. ואין מי שעושה משהו.
לצפיה ב-'תסלחו לי'
תסלחו לי
15/06/2017 | 08:58
7
107
אנשים שאין להם רכב או אנשים שמקבלים מי שתיה בבקבוקים מהמועצה המקומית זה לא עוני של עולם שלישי. גם לא אנשים שלא יודעים מאיפה ישלמו את הקולג', או את המשכנתא על הבית-פרטי-עם-גינה-החלום-האמריקאי.
עוני של עולם שלישי זה אנשים שאין להם בטחון תזונתי (כלומר: לא יודעים אם יהיה להם מה לאכול בעתיד הקרוב), שאין להם גישה להשכלה, שאין להם מים זורמים (מזוהמים או נקיים), שאין להם גג בטוח מעל הראש לא כי אין להם כסף לשכירות אלא כי הגג הזה לא קיים במקום בו הם גרים. אפילו בישראל עוני כזה נדיר מאוד, בוודאי שבארה"ב, וזווית הראיה השבעה והנינוחה שלכן יושבת בדיוק על השטויות שכתב הכלכלן ההוא. צאו קצת מהבועה וסעו למדינות עולם שלישי אמיתיות (לא, זה לא כולל את מקסיקו, מקסיקו דומה מאוד לישראל וגם ישראל לא מדינת עולם שלישי). תשלחו את הילדים שלכם, אלה שאין להם "בטחון שכ"ל לקולג'", להתנדב בpeace corps. ייתן לכם קצת פרופורציות.

נ.ב. עשיתי פוסט וחייתי בלב הבייבל בלט, בדיוק מה שאת קוראת "דרום ארה"ב רחוק מהמרכזים הגדולים".
לצפיה ב-'תקראי קצת עובדות על מה שקורה באמריקה'
תקראי קצת עובדות על מה שקורה באמריקה
15/06/2017 | 16:47
101
לפני שאת שולחת אותנו להתנדב ב- peace corps.

לצפיה ב-'גם בסביבה שלי יש אנשים ללא בטחון תזונתי '
גם בסביבה שלי יש אנשים ללא בטחון תזונתי
16/06/2017 | 06:39
5
96
בבית הספר (גם היסודי וגם החטיבה) פה מוגשות גם ארוחת בוקר וגם ארוחת צהריים. לילדים מעוטי יכולת אפשר להגיש בקשה מלווה במסמכים לקבל אותן בהנחה גדולה או בחינם...

בנוסף בחטיבה יש מין מחסן מזון שמשפחות התלמידים מתבקשות לתרום אליו כי יש תלמידים, שבנוסף לארוחת בוקר וצהריים בחינם (אוכל דרעק - לא לקנא...) גם לוקחים מהמזווה הזה אוכל לקחת הביתה כדי שיהיה לארוחת ערב (שימורים, פסטה ועוד כל מיני)

והומלסים ללא גג קבוע גם יש לא מעט - גם משפחות, לא רק בודדים. יש להם מקלטים - ומדי פעם יש כל מיני סיפורים מזעזעים על ילדות שנעלמות מהם או נופלות קרבן לאלימות

המים מהברז פה ניתנים לשתיה - בקטע הזה זה דווקא בסדר.
לצפיה ב-'המדינה מממנת את הארוחות בבתי הספר ?'
המדינה מממנת את הארוחות בבתי הספר ?
16/06/2017 | 12:59
2
16
לצפיה ב-'כן - המחוז מממן, לא בדיוק המדינה (צירפתי לך קישור)'
כן - המחוז מממן, לא בדיוק המדינה (צירפתי לך קישור)
18/06/2017 | 01:53
1
49
בתי הספר פה מנוהלים ברמת המחוז/מועצה-מקומית, לא ברמה פדרלית ואפילו לא מדינתית

הנה - פה אפשר להגיש בקשה לארוחות בי"ס בחינם או מוזלות (הטופס מונגש בשלל שפות כמו ספרדית, אמהרית, קוריאנית, ויאטנמית, צרפתית ועוד - אני מניחה שאת השפות בחרו לפי מדינות עיקריות מהן מגיעות משפחות שצריכות עזרה כזו)

את ה"מזווה לארוחות ערב" מנהל בית הספר עצמו (מקבלים מיילים מהמנהלת מה חסר שם השבוע ומבקשים לתרום)

ולשאלה המתבקשת מה עושים בקיץ כשאין בית ספר - אז לקיץ יש תכנית הזנה נפרדת למעוטי יכולת לילדים עד גיל 18. ראי למשל פה

מפתיע, נכון? לא בדיוק מה שעולה בראש כשחושבים על ארה"ב....
לצפיה ב-'באמת מפתיע... מעניין עד כמה זה נפוץ בשאר המחוזות '
באמת מפתיע... מעניין עד כמה זה נפוץ בשאר המחוזות
18/06/2017 | 18:10
9
לצפיה ב-'לזה בדיוק כיוונתי'
לזה בדיוק כיוונתי
16/06/2017 | 16:25
1
80
בסביבתך יש ילדים שיודעים שבכל יום לימודים הם יקבלו ארוחה או שתיים, ויש להם גישה למחסן מזון בכל יום לימודים כזה. יש להם גישה למים וללימודים.
עוני במדינות עולם שלישי זה ילדים שלא יודעים מתי ומאיפה תבוא הארוחה הבאה. בכלל. כל החודש. או כל השנה. יש עוני בארה"ב - אבל זה לא עולם שלישי ולא קרוב לזה.
לצפיה ב-'אני חושבת שברור שהכוונה היא לא עולם שלישי פשוטו כמשמעו'
אני חושבת שברור שהכוונה היא לא עולם שלישי פשוטו כמשמעו
17/06/2017 | 16:12
62
ומן הסתם גם ישראל לא עולם שלישי ויש היכנו אותה כך וכמובן מגזימים.
כנראה הכוונה היא שאין כל כך אמצע
יש את המבוססים שחיים כמובן בבתים פרטיים וחיים ברווחה
ויש את העניים +הרבה הומלסים יחסית למדינת עולם ראשון .
כמובן שייתכן שאני טועה אבל נראה לי שזאת המגמה...

לצפיה ב-' פורום הישרדות נפתח מחדש '
פורום הישרדות נפתח מחדש
( לעמוד שלי בתפוז )
15/06/2017 | 13:05
3
 שורדים אמיתיים מכורים להדחות ומשימות חסינות
פורום הישרדות נפתח ומחכה לכם, במיוחד לרגל העונה החדשה המשודרת בימי רביעי ושבת ערוץ 2.
היכנסו ושתפו מי הפייבוריט שלכם

לצפיה ב-'התייעצות בנושא חצבת... '
התייעצות בנושא חצבת...
06/06/2017 | 21:48
19
210
לאור הטיול המתוכנן שלנו לאיטליה, התחלתי להילחץ יחד עם המדיה הישראלית (http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4971556,00.html)

אפשר לשמוע מה אתן עשיתן? (לגביכן, לא לגבי הילדים - בהנחה שיש ביניכן קשישות כמוני שנולדו לפני 1978....).  התחסנתן? עשיתן בדיקת  נוגדנים?

עם הילדות אני יותר רגועה - דיברתי עם רופאי הילדים שלהם והם אמרו שהן מחוסנות ככל שניתן לחסן.

ד"ר T - אשמח לשמוע עצה...

תודה!!
לצפיה ב-'אני חושבת שעניתי על שאלות חצבת מיליון פעם בים'
אני חושבת שעניתי על שאלות חצבת מיליון פעם בים
06/06/2017 | 22:26
15
239
התשובה נכונה לילידי הארץ - ילידי 1956 ומבוגרים יותר או מי שחלה מחוסנים ולא צריכים להתחסן. 1957-1970 ( לא זוכרת במדויק... יש לי את זה כתוב) צריכים שתי מנות חיסון. ילידי 1971-1977 אם אינני טועה צריכים חיסון מנה אחת נוספת כי קיבלו מנה בילדות. אם את רוצה שנים מדויקות אני אבדוק בדיוק אך בעיקרון את צריכה חיסון.
בארץ מקבלים במרפאות מטיילים ויש טענה שיש מחסור בחיסונים בחלק מהמקומות, לא בדקתי.

עדיף להתחסן מראש אך אם זה לא מתאפשר בדיקת נוגדנים יכולה להראות אם את מחוסנת. אין הנחיה לבדוק לכולם נוגדנים אלא להתחסן.
אגב, גם בארץ היו מקרי חצבת.
לצפיה ב-'מיליון פעם ביום'
מיליון פעם ביום
06/06/2017 | 22:27
31
לצפיה ב-'תודה אם הבנתי נכון את ממליצה לילידי השנתונים '
תודה אם הבנתי נכון את ממליצה לילידי השנתונים
06/06/2017 | 23:14
13
157
הרלוונטיים פשוט להתחסן, ולא לבזבז מאמץ וזמן על בדיקת דם לנוגדנים שתגיד אם הם ספציפית מחוסנים?
לצפיה ב-'לגבי טווח השנים - לא ברור לי...'
לגבי טווח השנים - לא ברור לי...
06/06/2017 | 23:25
12
156
באתר של משרד הבריאות כתוב שצריך בין מנה אחת לשתיים בהתאם לגיל והמצב החיסוני

ובמקומות אחרים יש איזה קו מפריד בין השנים..

אשמח לשמוע מה ההנחייה המדויקת, למרות שלדעתי אין לנו 4 שבועות עד הנסיעה אז ממילא לא נוכל להספיק 2 מנות חיסון
לצפיה ב-'אז ככה'
אז ככה
07/06/2017 | 00:01
11
167
1957-1970 צריכים שתי מנות חיסון בהפרש של ארבעה שבועות בין המנות.
1971-1977 צריכים מנה אחת.
אתם צריכים מנה אחת לפי שנת הלידה שציינת.

לצפיה ב-'ואם קבלתי שתי מנות חיסון?'
ואם קבלתי שתי מנות חיסון?
07/06/2017 | 09:23
1
110
אני בטווח השנים של 1971-1977 אבל חוסנתי שנית לאחר הלידה של הילד הראשון ב- MMR
האם עדיין אני צריכה חיסון נוסף?
יש לי תור לבדיקת נוגדנים בשבוע הבא. 
תוכלי לפרט איך לפרש את תשובות הבדיקה?
המון תודה 
לצפיה ב-'אם קיבלת שתי מנות חיסון את נחשבת מחוסנת'
אם קיבלת שתי מנות חיסון את נחשבת מחוסנת
09/06/2017 | 16:46
61
ולא צריכה מנה נוספת, את גם לא צריכה לבדוק נוגדנים בעיקרון. משנה כמה מנות קיבלת ולא באיזו שנה נולדת.
אם כתוב לך בבדיקת הנוגדנים ״מחוסן״ או IgG חיובי״ את מחוסנת.
לצפיה ב-'באתר משרד הבריאות מופיע מידע סותר:'
באתר משרד הבריאות מופיע מידע סותר:
07/06/2017 | 09:56
116
"מי צריך להתחסן?
מי שנולד לפני 1957 נחשב למחוסן באופן טבעי ולכן אינו צריך לקבל חיסון. (באותן השנים לא ניתן החיסון בעולם).
ילידי 1966- 1957 נחשבים למי שאינם מחוסנים למרות שחלקם הגדול היה מחוסן באופן טבעי. משרד הבריאות ממליץ להתחסן רק במידה והתקיימה חשיפה לחצבת. באותן השנים ניתן חיסון בעולם, אולם לא בישראל.
ילידי 1977-1967 נחשבים מחוסנים ב %95. משרד הבריאות ממליץ להתחסן במנה אחת, רק במידה והתקיימה חשיפה לחצבת. באותן השנים, ניתנה מנת חיסון אחת בישראל.
לילידי 1978 ואילך, ניתנו 2 מנות חיסון לחצבת ולכן התושבים נחשבים מחוסנים. משרד הבריאות קובע כי כאשר מתקיימת חשיפה לחצבת, יש לבדוק האם האדם מחוסן לפי שגרת החיסונים ולהשלימם בהתאם לצורך."

(הציטוט מכאן)

אז עכשיו התבלבלתי:  ילידי 69/70 מחוסנים חלקית או לא מחוסנים בכלל? ומה פירוש "רק אם היתה חשיפה לחצבת"?
לצפיה ב-'איזה יופי, חסכת לי בירורים'
איזה יופי, חסכת לי בירורים
09/06/2017 | 14:52
7
88
אני ילידת 1971, ובפנקס החיסונים מופיע חיסון (אחד) לחצבת בילדות. אם כך אני לא צריכה יותר מזה. איזה כייף! תודה רבה
לצפיה ב-'לא הבנת אותי נכון ראי הסבר'
לא הבנת אותי נכון ראי הסבר
09/06/2017 | 16:42
6
131
כשכתבתי שצריכים חיסון אחד - זה בנוסף לחיסון הבודד שכבר קיבלת.... כלומר את צריכה חיסון אחד *בנוסף* לזה שרשום לך בפנקס החיסונים. צר לי לבאס...

מי שנולד בתקופה שלא חיסנו צריך שתי מנות כמו שכתבתי.
לצפיה ב-' באסה.... לא נורא, יש לי עוד חודש ומשהו עד הנסיעה'
באסה.... לא נורא, יש לי עוד חודש ומשהו עד הנסיעה
09/06/2017 | 19:02
3
71
עד אז או שהחצבת תחלוף, או שאתחסן.... תודה בכל מקרה!
לצפיה ב-'קחי בחשבון שלחיסון לוקח 10-14 ימים לעבוד'
קחי בחשבון שלחיסון לוקח 10-14 ימים לעבוד
10/06/2017 | 00:15
2
80
עד שמתפתחים נוגדנים מגנים, אז כדאי להתחסן לפחות שבועיים לפני הנסיעה. לא נראה לי שהחצבת תחלוף כל כך מהר.
לצפיה ב-'תודה! אעשה את זה בסוף החודש, זה ישאיר לי 3 שבועות עד לטיול'
תודה! אעשה את זה בסוף החודש, זה ישאיר לי 3 שבועות עד לטיול
10/06/2017 | 13:34
18
לצפיה ב-'מנצלת את נוכחותך לעוד שאלה בנושא'
מנצלת את נוכחותך לעוד שאלה בנושא
17/06/2017 | 17:31
28
אני לא מצליחה למצוא בשום מקום מידע בנוגע לבן שנתיים שחוסן בהתאם לשגרת החיסונים המומלצת, אבל הספיק לקבל רק מנה אחת (כי זה מה שמקבלים). יש לנו קרובים שנסעו לאירופה ואני בדעה שצריך להפריד אותו מהם לשבועיים לפחות, עד שנוודא שהם בסדר (אחד מהם בוודאות לא חוסן).
כמובן מדברת על הבן שלי. את התינוקת אני בוודאות לא מקרבת אליהם. בעלי ואני מחוסנים.
לצפיה ב-'ד"ר T שאלה- אם אבי יליד 51 אבל לא בישראל , האם צריך חיסון? '
ד"ר T שאלה- אם אבי יליד 51 אבל לא בישראל , האם צריך חיסון?
12/06/2017 | 11:23
1
11
לצפיה ב-'זה תלוי האם קיבל חיסון במקום בו נולד וגדל'
זה תלוי האם קיבל חיסון במקום בו נולד וגדל
12/06/2017 | 17:04
54
למי שיש תיעוד בפנקס חיסונים שקיבל שני חיסונים - נחשב מחוסן. מי שקיבל מנה אחת צריך לקבל עוד אחת, מי שלא קיבל בכלל צריך שתי מנות.
עם זאת, ילידי 1956 ומטה (כולל 1951) נחשבים מחוסנים באופן טבעי מכיוון שרוב הילדים חלו בחצבת או נחשפו שוב ושוב וכך קיבלו חיסון טבעי. סביר להניח שהוא עונה על הדרישה הזו אך ליתר בטחון הייתי מציעה לו להתיעץ עם רופא המשפחה שלו בענין זה.
לצפיה ב-'מתכננת לחסן'
מתכננת לחסן
07/06/2017 | 13:50
107
בהתחשב בזה שאני לא אנטי חיסונים, לא רואה סיבה למה לא להתחסן וזהו.
גם אנחנו נוסעים לאיטליה, למיטב הבנתי היו כ2000 מקרים. עדיין במדינה של מליונים לא הייתי קוראת לזה מגיפה, אבל זה גם תלוי איפה מתכננים לטייל. אם את הולכת לעשות מסלולים בהרים, כנראה שלא תהיה שום בעיה.
לעומת זאת אם את הולכת להסתובב במרכזי ערים, מרכזי תיירות וכו , אולי יותר כדאי להתחסן.
אני קבעתי לילדים שלי תור לחיסון שני. ובעלי צריך גם הוא להשלים, הוא רוצה, זה יותר עניין של זמן.
לצפיה ב-'טוב - התחסנתי אמש '
טוב - התחסנתי אמש
08/06/2017 | 19:31
1
182
היה מכאיב (עדיין כואבת לי היד - מהחומר, לא מהדקירה כמובן) ובלילה הרגשתי לא משהו וכבר קיללתי את עצמי על הרעיון המפגר

אבל היום יום חדש וטוב יותר.
לצפיה ב-'תרגישי טוב '
תרגישי טוב
11/06/2017 | 04:08
105
אני קצת בהדחקה לגבי זה. לדעתי אני מחוסנת. הקטנה עדיין לא אבל לא מתקרבים לאיזורים הבעייתים בזמן הקרוב. נקווה שלא יגיע עד אלינו...
לצפיה ב-'מחפש תמיכה לאישתי?!'
מחפש תמיכה לאישתי?!
08/06/2017 | 00:09
3
266
שלום, אישתי מתחילה להתחרפן  בבית בשבועות האחרונים, התינוקת כבר בת 4 חודשים. 
לחזור לעבודה לא שייך עכשיו לפני החופש וגם היא לא רוצה לחזור לעבודה שלה מלפני הלידה.

לא היה את זה בלידות קודמות, כאילו האנרגיות שלה הולכות ונגמרות מהישיבה בבית.
מחפש רעיונות בשבילה מה לעשות בזמן הפנוי. משהו שימלא אותה עם עשייה קצת יותר מהדברים של הבית.

לצפיה ב-'אני מבינה אותה....'
אני מבינה אותה....
08/06/2017 | 00:22
192
גם אני התחרפנתי בבית, בכל פעם, ואחרי הרבה פחות מ-4 חודשים.

לא הבנתי למה "לא שייך" לחזור לעבודה. הכוונה היא שהיא מורה ולכן לא עובדת בקיץ, או שזה מכיון שיש ילדים אחרים לטפל בהם שיהיו בחופש?

תן קצת יותר פרטים כדי שנוכל לתת הצעות מועילות יותר - בני כמה הילדים האחרים? כמה רחוק גרים ההורים ועד כמה הם עוזרים? מה אשתך אוהבת לעשות - יש לה תחביבים?

בתור התחלה, שיעור התעמלות שבועי בקבוצה יכול להציל נפשות אם יש משהו שהיא אוהבת.
לצפיה ב-'רעיונות'
רעיונות
08/06/2017 | 22:53
117
אולי יעזור לה למצוא פעילויות מותאמות לחופשת לידה למשל,
סדנת עיסוי תינוקות
חוג ליווי התפתחותי
יוגה לאם ולתינוק
התעמלות עם עגלות
...
ויש גם מעגלי שיח נשי
סדנאות הורות
מפגשי מניקות של ליגת לה לצ׳ה
...
יש המון דברים לעשות.
אבל הכי הכי חשוב - תבין אותה,
תכיל אותה,
תשאל אותה כל הזמן מה שלומה,
הרבה חיבוקים והרבה מגע (זה עוזר למניעת דיכאון),
פרגן לה ותגיד לה שהיא אלופה והכי טובה בעולם!
לצפיה ב-'מניסיון זה לא פשוט'
מניסיון זה לא פשוט
11/06/2017 | 04:13
142
אני בבית מאז שמירת הריון שהתחילה 3 חודשים כמעט לפני הלידה ועכשיו כבר חודשיים בבית ובתכנון להישאר עד שהקטנה תהיה בת שנה בערך, אולי טיפה קודם וזה לא פשוט.
אני די מתחרפנת אם אני בבית ומאוד מנסה להעשיר את הימים שלי בלהיפגש עם אנשים, להסתובב, ללכת לפעילויות שונות וכו'.

אני לא יודעת אם יש כאלה בקופת חולים אבל אני למשל הולכת למפגשים של אמהות טריות- כל שבוע זה נושא אחר וזו שעה וחצי שמדברים על דברים שקשורים להורות ומקבלים טיפים. ככה כבר הכרתי 2 חברות שהתחברנו מעבר למפגשים. יש מלא חוגים- חלק חוגי התעמלות לאישה שמשלבים את התינוק, יש חוגים שקשורים ישירות לתינוקות כמו חוגי שחייה, חוגי עיסוי תינוקות ועוד...

חשוב כמה שיותר לצאת מהבית במיוחד אם יש יום קשה- לעשות הכל כדי להתארגן ולצאת.

אתה כותב שבעבר בלידות הקודמות זה לא היה ככה- זה הגיוני מאוד שהיא תהיה עייפה ופחות אנרגטית כי יש עוד ילדים, הרבה פחות שינה והיא כבר לא בת 16.

תהיה שם בשבילה, אל תבקר אותה, אל תנסה לנהל לה את היום שלה (בעלי ניסה, הוא לא יחזור על הטעות הזו...).

איך היה השבוע שלי
08/06/2017 | 21:29
10
21
??
משהו קטן וטוב
08/06/2017 | 21:32
5
39
לא חייב להיות לבן
לצפיה ב-'האמצעי ניצח בתחרות "אלוף העברית" בכיתתו'
האמצעי ניצח בתחרות "אלוף העברית" בכיתתו
08/06/2017 | 21:34
3
100
גאווה.

לצפיה ב-'הו מעולה! מה בתחרות? איות נכון של מילים?'
הו מעולה! מה בתחרות? איות נכון של מילים?
08/06/2017 | 21:47
1
64
או גם שאלות של אוצר מילים?  הוא עולה משם לתחרות של כל ביה"ס או ארצית?

בהחלט כבוד גדול! זה בא מההורים...
לצפיה ב-'בתחרות שלושה שלבים: חריזה, מילים נרדפות ואיות'
בתחרות שלושה שלבים: חריזה, מילים נרדפות ואיות
08/06/2017 | 22:04
82
הוא אמר שהיו סה"כ 6 סיבובים בכיתה כדי להיות בשלושה אחרונים. זה ממש עצוב לדעתי.
הוא ייצג את הכיתה בתחרות הבית ספרית.

וההורים עושים ככל יכולתם, אבל לפעמים זה תלוי גם בילד
<במקרה שלו אנחנו מנסים להשקיע ולדרבן אותו לקרוא וללא הצלחה >

לצפיה ב-'כל הכבוד '
כל הכבוד
12/06/2017 | 08:47
2
לצפיה ב-'סופ"ש לבד עם הילדים'
סופ"ש לבד עם הילדים
12/06/2017 | 10:27
36
האיש נסע ונשארנו לבד. פינקתי ובילינו המון. היה ממש כייף. התגעגענו מאוד אבל שמחתי ופרגנתי. הוא היה זקוק לזה מאוד.

לצפיה ב-'שילוב של רב-הוצאות ונוסטלגי'
שילוב של רב-הוצאות ונוסטלגי
08/06/2017 | 21:46
1
127
הבוילר שלנו סיים את חייו אחרי 21 וחצי שנים של שירות נאמן (הותקן ב-1995, היה בבית כשעברנו הנה) מה שדרש בוילר חדש ושעות ארוכות עם טכנאי 

בנוסף היה צורך לנקות את תעלות המיזוג המרכזי בבית ואת צינור היציאה הארוך של המייבש שהיה סתום (עוד שני טכנאים עם 3 שעות עבודה) 

ורשמתי את צעירתי לקייטנות   

והביטוח לא מכסה חיסונים אלקטיביים לצורך נסיעות כמו החצבת, אז כאב לא רק ביד  (למרות שלא נורא יחסית לשאר הסעיפים פה)

בקיצור, שבוע קשה לחשבון הבנק. כרטיס האשראי שלי מעלה עשן מהוצאות לא כיפיות במיוחד (מילא אם זה היה משהו כיפי)

בלי קשר תפסה אותי השבוע שיחת עבודה ארוכה ליד הגנון/גן טרום חובה אליו הלכו שתי בכורותי. אז יצא לי לעמוד שם ליד איזה חצי שעה ובינתיים לבהות בילדים בגן המשחקים וכו'.  הן היו שם איזה 3 שנים כך שהמקום מוכר לי היטב. ופתאום זה הרגיש לי כאילו עברו 100 שנה מאז היו לי ילדות שם, וילדי הגנון נראו לי כה קטנים וצעירים, והגננות גם נראו לי צעירות (רובן בשנות ה-20 לחייהן).

חלפתי ליד קיר הזכוכית של הגן ממנו נהגו הבנות שלי לנפנף לי בבוקר/להיצמד לזכוכית עם הפנים לפרידה אחרונה בעודי מפליגה הלאה לכיוון העבודה אחרי שהורדתי אותן שם.

בקיצור - מין שילוב של נוסטלגי עם מהורהר וקצת עצוב.... החיים עוברים
לצפיה ב-'גם אני מרגישה שהחיים עוברים לי מהר'
גם אני מרגישה שהחיים עוברים לי מהר
12/06/2017 | 07:41
56
שנה שעברה סיימנו עם גני הילדים.
הילדים עצמאים יותר, יכולה להשאיר אותם לבד (הקטן רק בהשגחת הגדולה כמובן). מתחילה להרגיש שאוטוטו כבר לא יצטרכו אותי , שמחה על הבחירות שלי בשעות העבודה הלא הגיוניות שלי שגורמות לי לקבל את הגדולה בצהריים, שנה הבאה אולי גם הקטן לפחות חלקית יהיה בבית, יום הלימודים הקצר לא מאפשר לי לקבל גם אותו.

ההוצאות הבלתי צפויות בהחלט מעמיסות את חשבון הבנק, גם לנו היה חודש כזה עם כל קיטנות החופש ששריינתי ורשיון/ביטוח לרכב שיצא ביחד.
לצפיה ב-'איך היה? '
איך היה?
08/06/2017 | 22:48
88
זה טוב שיש את הסיכום השבועי הזה, גורם לי לחשוב..
השבוע הבת שלי נפלה מהמיטה בפעם הראשונה. שבעה חודשים הצלחתי ללא נפילות ופתאום זה קרה ): מהמיטה שלנו, כשאני עומדת ליד ומתלבשת, היא זחלה בכיף שלה ופתאום בום!
ממש התבאסתי, אבל היא בכתה רק שתי דקות ונרעה מהר.
תודה לאל, הכל בסדר.
היה גם ריב עם הבעל שלא נגרר יותר מידי.
והיו גם המון ג׳וקים בביניין כי היה ריסוס.
נשמע רע אהה?
אבל חוץ מזה היה מושלם,
מפגש שיח אימהות מקסים שהייתי בו,
יום מושלם ובו פגישה עם חברה מהעבר שגם בחופשת לידה,
ותינוקת אחת מתוקה שעושה לי טוב (:
לצפיה ב-'שבוע שגרתי '
שבוע שגרתי
12/06/2017 | 10:25
39
עמוס כרגיל בלי ארועים מיוחדים.
לצפיה ב-'פריצות (בחולם!) - המכה ה-11'
פריצות (בחולם!) - המכה ה-11
05/06/2017 | 06:21
23
327
השבוע היו ברחוב שלנו שתי פריצות, שבאחת מהן נגנב גם רכב. 

זה מלחיץ כשזה כל כך קרוב... וילדות הבית לחוצות מזה מאוד.

ניסיתי לשכנע אותם שהנבחנית הגדולה שלנו תעשה הרבה רעש אם זה יקרה... ובכל זאת, זו הרגשה מאוד לא נעימה, גם עבורנו. ואין לנו בבית מי יודע מה דברים שיעניינו גנבים, אז הם בטח סתם יתעצבנו.

פרצו לכן פעם הביתה? לפני עידן הילדים או אחרי?
לצפיה ב-'מפחיד מאוד '
מפחיד מאוד
05/06/2017 | 08:16
1
157
בשנות העשרים של חיי פרצו לבית של ההורים שלי כשישנו. זה היה מפחיד מאוד, קמנו בבוקר וראינו שהרכב שלי נגנב ואיתו מוצרי חשמל שהיו בהישג יד.
לקח לי המון זמן להתגבר על זה, זו היתה תקופה קשה מאוד.
גם בעבודה שלי פרצו פעם בלילה כשלא היינו פה, אין פה הרבה מה לגנוב היה מעט כסף באחת המגירות לקניות שוטפות לקחו אותם ובגלל שזה משרד כנראה לא חיפשו יותר מיזה. אפילו לא הודענו למשטרה לדעתי. הם גם ככה לא עושים עם זה יותר מידי.
בדיוק אתמול חשדתי שאולי מנסים לפרוץ לנו הביתה כשקיבלתי טלפון מוזר מחברת שליחויות. בסוף זה התגלה כמשלוח אמיתי שלא תיאמו איתי בכלל שמביאים, פרסום . ההרגשה שאני בעבודה ויש מישהו מחוץ לבית שלנו הכניס אותי ללחץ גדול מאוד. כבר הקפצתי את הבעל שילך לראות שהכל בסדר.
לצפיה ב-'באמת מלחיץ. עכשיו הזכרת לי שפעם לפני שנים'
באמת מלחיץ. עכשיו הזכרת לי שפעם לפני שנים
06/06/2017 | 05:06
117
בן זוגי איבד את הארנק שלו (או שאולי הוא נגנב?). על כל פנים, הוא קיבל טלפון ממישהו שביקש להחזיר לו אותו, וביקש לקבוע פגישה במקום שלישי - כלומר לא אצלנו בבית - כדי להשיב את הארנק

ובדיוק קראנו איפשהו שזה סוג של "עוקץ" שכך הפורצים יודעים על בטוח שלא תהיה בבית בשעה הזו שאתה הולך לנקודת המפגש לקבל חזרה את הארנק - ופורצים...

וזה הלחיץ אותנו בטירוף והושבנו מישהו בבית בזמן הזה.  בסוף זה סתם היה מישהו שבאמת מצא את הארנק ואילו אנחנו חיינו בסרט....
לצפיה ב-'לצערי יש לנו נסיון בפריצות'
לצערי יש לנו נסיון בפריצות
05/06/2017 | 21:51
1
174
כשגרתי בבאר שבע בתוך שטודנטי. פרצו לי תוך חודשיים פעמיים... בפעם הראשונה לקחו את כל רכושי הסטודנטיאלי המועט, שכלל תכשיטים לא יקרים (רק יקרים לליבי שרשרת שקיבלתי כשנולדתי מסבתי ז״ל ושרשרת שקיבלתי ממנה לבת המצווה - שהגנב הנרקומן בוודאי מכר בשקלים בודדים ....), מערכת הסטריאו המאפנה שלי וכל אוסף הדיסקים שלי. הוזמנה משטרה שהזעיקה מז״פ שבאופן ממש נדיר הצליחה לתפוס את האידיוט לפני שמכר את המערכת והיא הוחזרה לי (רק כדי להגנב לי שוב בפריצה אחרי חודשיים, כשעליה עדיין מודבקת המדבקה של משטרת ישראל).

במקום מגורינו הנוכחי פרצו לנו לפני שנים כאשר היתה מגיפת פריצות ברחוב, זה קורה בד׳״כ כאשר בונים ברחוב.
לא הספיקו לקחת כלום כי השכנים הפריעו להם, הם שברו את התריס והרסו את הסורגים לאור יום. נפלה להם לצערם ספריות הספרים הרפואיים שלי , ששוקלת  לא רע בכלל, מה שגרם לרעש גדול, השכנים שמעו והם ברחו, לא לפני ששפכו אתכן תוכן הארונות והמגירות בבית על הרצפה. תחושת פגע. כזו בפרטיות- תחתונים, חזיות, דברים פרטיים, הכל בבלגן גדול, על כל הרצפה, דרכו עליהם עם נעליים עם בוץ ברגל גסה.

לפני כשנה השכנים הצמודים שלנו נסעו לחו״ל ופרצו להם בשעת ערב בסביבות 19:00, אנחנו הגענו עם הילדים הביתה בשעה שהגנבים היו צמודים  לבית שלנו אך מאחורה ולא ראינו אותם, זו היתה הרגשה מפחידה מאד לדעת שהם לא מפחדים לפרוץ בשעות שבהן אנשים עוד מסתובבים ברחוב עם ילדים... רוקנו להם את כל הבית ולקחו את הרכב.

מאז הפריצה חברת הביטוח חייבה אותנו בסורגים בכל הבית ואזעקה, אני שונאת לגור ככה. בכל מקרה הכל מבוטח.
לצפיה ב-'וואו. באמת הרגשה איומה. וזה לא הפחיד/מפחיד את הילדים?'
וואו. באמת הרגשה איומה. וזה לא הפחיד/מפחיד את הילדים?
06/06/2017 | 05:03
87
הרכוש לא מטריד אותי (אין לנו מי יודע מה דברים בבית. הדבר היחיד בעל ערך סנטימנטלי הוא טבעת הנישואין שלי והיא עלי).

אבל מטרידה אותה התחושה של חוסר בטחון אישי. הפריצות פה היו כשהאנשים היו בבית, פשוט הם ישנו
לצפיה ב-'להורים שלי פרצו הבייתה ואני זו שגיליתי'
להורים שלי פרצו הבייתה ואני זו שגיליתי
06/06/2017 | 03:10
2
197
עדיין גרתי שם. זה היה בתקופה שהייתי סטודנטית נדמה לי. הגעתי הבייתה ואז ראיתי שהדלת של הבית פתוחה לרווחה והבית הפוך. חשדתי שאולי הגנבים עדיין שם אז מיהרתי לשכנים והזמנו משטרה. אחרי זה  יחד עם השכן נכנסתי ומבלי לגעת בכלום חיפשנו את החתול.

הם כנראה בעטו בו כי מצאנו אותו עם פגיעה בגוף והוא התחבא מתחת למיטה של ההורים וכשראה אותי יילל בהתרגשות.

זה היה מאוד מפחיד ומלחיץ ברמה שזוכרת שלא יכולתי לישון בבית כמה ימים. ממש רעדתי מפחד.
לצפיה ב-'חתול מסכן... מקווה שהתאושש מהטראומה...'
חתול מסכן... מקווה שהתאושש מהטראומה...
06/06/2017 | 07:07
1
27
לצפיה ב-'לצערי כבר נפטר מאז. יש להם אחד אחר'
לצערי כבר נפטר מאז. יש להם אחד אחר
06/06/2017 | 15:31
28
לצפיה ב-'לא פרצו אליי אישית,'
לא פרצו אליי אישית,
07/06/2017 | 06:12
113
אבל פרצו לדירה בבניין שלי כשהייתי ילדה. ההורים אמרו לי שהדייר שם ישן (זה היה בצהריים) והשאיר את הדלת פתוחה וכך נכנסו הגנבים (אבל לכי תדעי אם זה באמת מה שקרה).
וכמו כן, בטיול שלנו לאירופה לאחרונה גנבו לבעלי את הארנק - מה שמעבר לכך שגרם לנו לאבד לא מעט כסף, גם סיבך את התכניות שלנו כי לא יכולנו לשכור רכב בלי הרישיון שלו (במקום זה התניידנו ברכבות ומוניות לאן שהיינו אמורים להגיע, וזה לא היה מאוד פשוט עם הילדות והמזוודות ורכבות שעוצרות רק לדקות ספורות בתחנה).
לצפיה ב-'הברחתי פורץ באמצע הלילה '
הברחתי פורץ באמצע הלילה
08/06/2017 | 00:57
2
154
לא משהו שהייתי רוצה לחוות שוב.

לצפיה ב-'אוי ויי'
אוי ויי
08/06/2017 | 04:00
1
99
היית בבית כשמישהו פרץ? והוא ברח פשוט מהצרחות? 

איזו זוועה
לצפיה ב-'הייתי לבד בבית'
הייתי לבד בבית
09/06/2017 | 16:47
104
זה היה אמצע הלילה כששמעתי רעשים בבית.
היה לי יותר מזל משכל בלילה ההוא כי הייתי בחודש שביעי, לבד בבית וקמתי מהמיטה חצי מטושטשת. כנראה המראה שלי לא היה מלבב כי הפורץ ברח מייד כשראה אותי 
רק אחרי שהוא ברח פתאום נפלה עליי המשמעות של מה שקרה. לקח לי זמן להישאר לבד בלילה בבית.
לצפיה ב-'זו חוויה מפוקפקת לגמרי!'
זו חוויה מפוקפקת לגמרי!
08/06/2017 | 21:55
89
אמא שלי שגרה באזור שקט של בתים פרטיים חוותה פריצות מספר פעמים (בדרך כלל נלקח כסף)

הפריצה המשמעותית שלקחו רכוש היתה כשהיינו אצלה. 
בערב ראינו תוכנית מצחיקה של שי שטרן על גנבים (לא הצלחתי למצוא ברשת)
ובבוקר קמנו בלי מכונית (חדשה, 3 ימים על הכביש, עם עגלת תינוק וכדורירגל) , טלפונים ניידים, מצלמות ותכשיטים.
אחותי מאז הפסיקה לישון אצל אמא שלי ואם חייבת ישנה מאוד גרוע.
אני מאז עונדת את התכשיטים האהובים שלי בקביעות, כדי שלא ישארו לבד בבית....

אצל חמותי עשו ביקור ביום העצמאות!
<לא נחים לרגע....>
לצפיה ב-'גם אני הברחתי פורץ'
גם אני הברחתי פורץ
09/06/2017 | 16:11
10
166
התעוררתי (נו מה הפלא, הוא פתח את השער מדרגות של הזוחלת דאז, שהצירים שלו היו לגמרי לא משומנים וחרקו) והתיישבתי במיטה ונבהלתי לראות מישהו בפתח חדר השינה, מהבהלה שלי הוא ברח ואפילו לא צעקתי. השכנגד התעורר ורדף אחריו, רק כדי לחזור אח"כ לחדר השינה ולשאול אם רדף אחרי חתול - הוא היה בלי המשקפיים ופשוט רץ אחרי מה שברח ממנו.. אחרי הלילה ההוא התקשיתי לישון כמה חודשים (פרומו לגיל המעבר...) ובסוף שכחתי. אנחנו מפעילים את האזעקה כל לילה (כן גם בלילה ההוא, ובכל זאת הוא נכנס בלי להפעיל אותה), יש לנו סורגים על חדרי השינה, כלבה בהמה ענקית (שסביר שתלקק את ידי הפורץ, אם היא בכלל תתעורר), ותקווה גדולה בלב שהפריצה הבאה תקרה כשאנחנו לא בבית. נראה לי שתעודת הביטוח הכי טובה שלנו היא העובדה שאנחנו גרים בבית הכי קטן וצנוע ברחוב, עם המכוניות הכי ג'יפה. לא אטרקטיבים... (אנחנו לא מסכנים אבל מה שהולך ברחוב הזה סביבנו זה לגמרי לא "מעמד הביניים הממוצע"). 
לצפיה ב-' '
09/06/2017 | 16:49
1
89
היה לנו מזל שזה נגמר ככה... 
לצפיה ב-'בהחלט'
בהחלט
09/06/2017 | 21:22
90
ומצד שני, כמה כבר אפשר לאיים עלי אחרי שהברחתי פורץ? בין ד'ר דאן ד'אט.
לצפיה ב-' מאוד מפחיד. קרה לנו משהו דומה אמש (ספוילר: לא זהה)'
מאוד מפחיד. קרה לנו משהו דומה אמש (ספוילר: לא זהה)
09/06/2017 | 23:41
1
115
אז עכשיו לרגל הלחץ רמבו התקין מין אזעקה עם גלאי נפח אחד כדי שתקלוט אם מישהו עולה במדרגות לכיוון חדרי השינה שלנו. זה משהו מאוד פשוט - אלחוטי כזה - יחידת האם כדי להפעיל את זה בלילה היא ליד המיטה שלנו, מחוברת לשטקר.

אמש היה הלילה הראשון שהתקנו אותה. מתישהו, באיזור 4 בבוקר, היא התחילה לצפצף.  רמבו, נאמן לשמו הוירטואלי, ישר התיישב במיטה, וזינק ממנה החוץ כדי לרדוף אחרי הפורץ/ים.  

אני, עפוצה קצת וחצי פאזה אחריו, קמתי גם ואמרתי לו: "חכה! אני באה איתך! אל תלך לבד!" (הוא לא חיכה, הוא היה 2 מטר לפני).

כשהגעתי לקו המדרגות ולרמבו, הוא עצר שם. חשבתי שזה היה כי הוא נהייה ג'נטלמן והחליט לחכות לי כמו שביקשתי. אלא שלא... זה היה כי על הפודסט באמצע גרם המדרגות ישב לו ה-  המפגר שלנו.

מה שכן - לא כיף להתעורר באמצע הלילה! נזכרתי למה לא צריך עוד תינוקות, גם אם הם נראים כה-חמודים אצל אחרים....
לצפיה ב-''
15/06/2017 | 04:27
2
לצפיה ב-'עדיף ג'יפה על פני ג'יפ '
עדיף ג'יפה על פני ג'יפ
09/06/2017 | 23:45
5
130
<לא יכולתי להתאפק, משחק המילים קרץ לי>

לא הבנתי - הכלבה-בהמה לא התעוררה בכלל?! אוי ואבוי. גם כשהוא רדף אחרי הפורץ?

ובגיל המעבר לא ישנים בלילה? חשבתי שזה רק בגיל הפוריות שלא ישנים בלילה, בגלל היונקים המייללים! שיט. אז מתי ישנים בעצם?

לצפיה ב-' '
10/06/2017 | 09:33
89
מתי ישנים בעצם...

נראה לי שישנים כשהילד הכי קטן בבית באותו זמן בין גיל 5 ל-12, בערך (כלומר, אלא אם גיל המעבר הגיע כבר).

לצפיה ב-'הבהמה לא היתה אז'
הבהמה לא היתה אז
10/06/2017 | 10:54
3
110
אבל לפעמים היא לא טורחת לקום כשאני חוזרת מטיסות בשעות הזויות, למה שאחשוב שהיא תתאמץ על פורץ...
נדודי שינה (הו איזה שם עדין) זה הסמן הראשון, בד"כ שנה-שנתיים לפני המנופאוז. תצברי שעות עכשיו, שיהיה לך. 
לצפיה ב-'תודה על האזהרה - יש למה לחכות '
תודה על האזהרה - יש למה לחכות
12/06/2017 | 17:23
2
64
כלבת הענק שלנו נובחת באבוהה כשאני מגיעה עם מונית מטיסות בשעות הזויות. זה בערך הדבר המועיל היחיד שהיא עושה

השבוע היו אצלנו כל מיני טכנאים, והיא נבחה כמה נביחות למען הרקורד ורצה להתחבא בחדר האהוב עליה. כמו שאמר אחד מהם, שמבין לנפשם של כלבים, היא נבחה את המסר:  "Mommy! save me! I'm so scared...."
לצפיה ב-'לכן את צריכה פינצ'ר עצבני וחסר מודעות עצמית'
לכן את צריכה פינצ'ר עצבני וחסר מודעות עצמית
13/06/2017 | 16:49
1
49
שיעיר אותה וירביץ בה ביטחון
לצפיה ב-' - את צודקת לגמרי....'
- את צודקת לגמרי....
13/06/2017 | 17:33
42
מתחילה לחשוב שאולי פינצ'ר הוא בכלל כלב יותר מוצלח למטרות אזעקה/שמירה על הבית.  

כמו הדויד'קה במלחמת העצמאות (שלמיטב ידיעתי היתה נשק שבעיקר עשה רעש/הפחיד את האויב.... לא יותר מזה)
לצפיה ב-' פורומים מתחדשים במיוחד בשבילכם '
פורומים מתחדשים במיוחד בשבילכם
( לעמוד שלי בתפוז )
07/06/2017 | 13:51
9

מחכים לכם מנהלים חדשים ופורומים שצומחים מחדש 

זקוקים לייעוץ בנושאים כמו התאזרחות של בני זוג זרים, ויזה, הגירה או אשרת עבודה בארץ? היכנסו לפורום מעמד זרים ומומחה ישיב לשאילותיכם  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2569

חושדת שבעלך בוגד בך? רוצים לגלות פרטים על אדם מסוים? היכנסו לפורום חקירות פרטיות ותבררו הכל  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2456

בעלי עסק חדש ונתקלים בקשיים? מעוניינים בצמיחת החברה? בפורום עסקים תקבלו פיתרונות להכל  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2292

מתמודדים עם הפרעות אכילה? זקוקים לתמיכה נפשית? 
יש לכם את מי לשתף   http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/198

הבניין שלכם לקראת תהליך פינוי בנוי או תמ"א 38? מומחה בפורום תמ"א 38 והתחדשות עירונית מחכה לשאלותיכם  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2454
לצפיה ב-'עולם הולך ונעלם - קריסת החנויות הפיזיות '
עולם הולך ונעלם - קריסת החנויות הפיזיות
04/06/2017 | 15:47
11
248
בסביבה שלי, החנויות הפיזיות מסביבי הולכות ונסגרות ויש גם מגמה רחבה יותר של סגירת קניונים [שאני לא מרגישה אבל אני לא ממש חיית קניות...] שמתוארת גם במדיה, למשל:

בסביבה שלי יש חנות ספרים (בארנס אנד נובל) גדולה שמהווה את העוגן של מרכז העיר ותיסגר השנה, מה שמאוד מעציב. היא מרכז קהילתי כזה - יש בה כל מיני אירועים איסוף כספים לגני הילדים המקומיים וכו', ויש בה גם בית קפה נחמד.

למרות שאני לא חיית קניות, מבאס אותי עולם הקניות העתידני שבו קונים נעליים ב11 בלילה לבד מול המחשב, מה גם שנעליים צריך לנסות....  שלא לדבר על זה שכבר לא יוצא אף פעם להיתקל באיזו שכנ/ה או חבר/ה בסופרמרקט, חנות או רחוב כי כולם קונים ברשת. נתקלים רק במקלדת שלהם....

פעם היו מצרים על כך שחנויות פרטיות קטנות מפנות את מקומן לרשתות. עכשיו גם הרשתות פה בקשיים (מייסיס, סירס, ג'יי סי פני, כולן בערך )

גם בארץ אנשים מעדיפים להזמין בזול מאמאזון ועלי אקספרס - לא? זה לא משפיע על החנויות המקומיות?

לצפיה ב-'אני חושבת שבארץ מזמינים הרבה מחו"ל אבל לא ברמה שלנו בארה"ב'
אני חושבת שבארץ מזמינים הרבה מחו"ל אבל לא ברמה שלנו בארה"ב
04/06/2017 | 16:24
2
162
אני זוכרת שכשהייתי בארץ התחרפנתי מחוסר הזמינות של הזמנת דברים- זה היה ממש גמילה כפויה מאמאזון. אנחנו מזמינים מלא מאמאזון. כמעט כל יום מחכה לנו קופסא
לפעמים דברים קטנים, לפעמים דברים גדולים- לא תמיד זה הכי זול שם אבל אין ספק שנוח מאוד במיוחד כשיש תינוקת ניו בורן בבית ועדיין אי אפשר להעלות לרכבת/אוטובוס אז זה נגיש בהזמנה באינטרנט.

בד"כ אני קונה למשל חולצות או בגדים לקטנה דרך האינטרנט. עד עכשיו נפלתי רק פעם אחת על משהו ממש לא איכותי. אני מקפידה לקרוא תמיד ביקורות וחוות דעת אבל לפעמים זה כאלה שסתם כתבו כי קיבלו את המוצר בהנחה או בחינם אז משתדלת למצוא את חוות הדעת האמיתיות...

לצפיה ב-'אני מסכימה איתך שזה מאוד נוח כשיש תינוק/ת בבית'
אני מסכימה איתך שזה מאוד נוח כשיש תינוק/ת בבית
05/06/2017 | 06:23
1
117
אנחנו מתבאסים, כשמזמינים מאמזון, מכמות האריזות והעטיפות העצומה שם. וגם קשה למחזר את הקרטון כי הם מדביקים אותו במין טייפ שחור שכתוב עליו אמזון שלא כל כך יורד (עם מין סיבים מעצבנים)
לצפיה ב-'בדיוק קיבלנו 2 קופסאות של זוגות מוצצים ועוד משהו קטן'
בדיוק קיבלנו 2 קופסאות של זוגות מוצצים ועוד משהו קטן
06/06/2017 | 03:06
93
הגיע בקופסא קטנה שנכנסה לקופסא ענקית של אמאזון עם מלא שקיות... בזבוז
לצפיה ב-'וואו אני קונה הכל באינטרנט'
וואו אני קונה הכל באינטרנט
04/06/2017 | 17:23
1
161
החל מסבונים ובגדים וכלה במוצרי חשמל.
אני חושבת שאני מפורצי הדרך בנושא, קונה באינטרנט כבר כ4-5 שנים, הרבה לפני שזה הפך לנחלת הכלל..
אישית לא סובלת קניונים, לא אוהבת מוכרות שמסתכלות עליי בחנות, לא אוהבת לחפש דברים בחנות. זה גם גוזל המון זמן.
אני עובדת משרה מלאה, ואחר כך מגדלת 4 ילדים קטנים, הזמן הפנוי שלי שואף ל0.
ככה אני יכולה בערב כשכולם ישנים לשבת על האייפד ולהזמין כל מה שאני צריכה.
חסכוני ונוח.
מה שכן, המשלוחים מארהב נהיו מאד יקרים לאחרונה וזה צמצם לי מאד את החנויות מהן אני מזמינה וזה מבאס
לצפיה ב-'אז בשורה התחתונה - זה אומר שהמגמה הזו לא משנה'
אז בשורה התחתונה - זה אומר שהמגמה הזו לא משנה
05/06/2017 | 06:24
108
לך לכאן או לכאן? (סתם תוהה)
לצפיה ב-'שמעתי ראיון ברשת ב' בעקבות הכתבה בכלכליסט '
שמעתי ראיון ברשת ב' בעקבות הכתבה בכלכליסט
04/06/2017 | 22:35
1
150
הראיון היה עם ד"ר מבר אילן (לא זוכרת את השם ולא את הטייטל של עיסוקו)

הוא אמר שהאדם יצור חברתי ולכן כל עוד החנויות יגישו ערך חוויתי, הן ישארו קיימות. בנוסף חוש המישוש גם ישאיר חלק מהחנויות וגם הזמינות המיידית של הסחורה שומרת על החנויות (הם הביאו דוגמא שבארה"ב מקבלים ביום למחרת, בארץ זמן האספקה ארוך הרבה יותר)

אחר כך דברו על זה שכמו שבתי הקולנוע נסגרו כשיצאו כל ה"חוויות הקולנוע הבייתי" ועכשיו נפתחים מחדש, אז צפוי תהליך דומה עם הקיניונים.

באופן אישי, אני כמעט ולא קונה באינטרנט. בעלי כן, אבל לא הרבה.

פעם כתבתי על זה, שאני משתדלת לקנות גם בחנויות ליד הבית, אפילו שהן יותר יקרות, כדי להשאיר אותן חיות ופועלות.
מבאס אותי לראות חנויות סגורות. בעיקר בגלל שזה אומר שמישהו איבד את הפרנסה שלו.

לצפיה ב-'כן - זה בדיוק הקטע החברתי הזה שנעלם יחד עם החנויות'
כן - זה בדיוק הקטע החברתי הזה שנעלם יחד עם החנויות
05/06/2017 | 06:27
94
וגם ככה גדל דור שכל מה שמעניין אתו זה מסך הטלפון שלו. אז אם החנויות ייעלמו זה רק ייחזק את זה

בתי הקולנוע בסביבתי נסגרים גם הם (לא כולם - אבל רבים)

מבינה לליבך. גם אני משתדלת לקנות בחנויות ליד הבית או בשווקי איכרים למיניהם ובהם גם לשלם במזומן.
לצפיה ב-'ביישוב שאני גרה בו רק נפתחים עוד ועוד מרכזי קניות'
ביישוב שאני גרה בו רק נפתחים עוד ועוד מרכזי קניות
05/06/2017 | 04:44
1
150
וזה מוגזם ומעצבן כשלעצמו, כי זה לא שחסרות חנויות, כל פעם נפתח מרכז חדש שמחסל את המרכזים הישנים ולוקח מהם לקוחות, ורשתות פוגעות בחנויות המקומיות. ובמקום שיבנו מרכזים שחסרים ביישוב ובסביבה כולה, ויש בהם צורך ורצון ,ועם תכנון נכון הם יכולים להעשיר את חיי האנשים ואת אפשרויות התעסוקה - קאנטרי, מכללה, בית קולנוע... תקצר היריעה - כל פעם בונים עוד איזה מרכז קניות מיותר, בחלק מהמקרים על שטחים ירוקים פתוחים, והוא מאכלס חנויות רשת סתמיות של מוצרים שכבר קיימים (כבר מזמן יש פה איפה לקנות כלי בית, בגדים, ספרים...) ועובדים בהן אנשים מחוץ ליישוב, בשכר מינימום. אני אפילו רואה גם איך סדר העדיפויות והתפיסה חסרת הדמיון (והשגויה!) "הבילוי היחיד שאנשים רוצים וצריכים זה שופינג" משפיעה מעבר לזה. למשל: בשנתיים האחרונות טרחו והוסיפו קווי אוטובוס ייעודיים שמביאים ממרכז המושבה ישר למרכז ביג, אבל בין שתי המושבות הצמודות וקשורות מוניציפלית וחברתית עדיין מחבר רק קו אוטובוס אחד, שנוסע בתכיפות נמוכה בהרבה. וכל יוזמה שבה נעשה ניסיון להקים מרכז תרבות מסוג אחר כלשהו, היא יוזמה פרטית ועצמאית לגמרי, על שטח שכור ועם המון עזרה מחברים נלהבים שעושים זאת בהתנדבות.
בקיצור, איפה שאני גרה אנחנו נצמאים בשיאו של התהליך שהסביבה שלך כבר נמצאת בשלב שבא אחריו... מרכזי המושבות ומרכז ביג עדיין שוקקים חיים, ועדיין נראה שהחניה שם מפוצצת אז נראה שאנשים הם עדיין בקטע של קניות פיזיות.
בנימה אישית, אין מצב שאקנה בגדים דרך הרשת, ובטח שלא נעליים. איך אפשר בלי למדוד? בכלל, מעולם לא קניתי מוצר ברשת, חוץ מ-snuggle nest שאני ואבא של הילד קנינו כשנולד. בגלל איזו תקלה גם לא הצלחתי לפתוח פייפאל כשאחרי לחץ של הבן שלי עמדתי לקנות לו איזה משחק וניסיתי. מאז לא ניסיתי.
לצפיה ב-'בהפוך על הפוך אני קצת מקנאה'
בהפוך על הפוך אני קצת מקנאה
05/06/2017 | 06:30
140
באווירה השוקקת שאת מתארת.

לגבי בגדים ברשת - לאחרונה ניסיתי את stitch fix לראשונה. זה מודל מעניין של בגדים ברשת - והאמת שזה נחמד מאוד

לצפיה ב-'אני עדיין קונה בקניון'
אני עדיין קונה בקניון
05/06/2017 | 08:09
106
לא מסוגלת לקנות דרך הרשת צריכה למדוד ולראות כל בגד על הגוף.
משונאת קניונים וקניות נהייתי אוהבת קניונים בזכות חברה טובה שלימדה אותי להנות מהקניות ושינוי רציני שעשיתי במשקל בשנה האחרונה, והצורך לקנות מלתחה חדשה .
יודעת שיש אנשים שקונים המון ברשת אצלי זה עוד לא עובד עדיין. הבנתי שהאחיינים שלי לא הולכים בכלל לחנויות וקונים הכל באינטרנט. 

בשישי האחרון קניתי ספר בישול, חברה אמרה בשביל מה? היום יש הכל ברשת. היא צודקת ובמיוחד הספר שקניתי שבטוח מרבית מהמתכונים שלו ברשת כי הוא מבוסס על תכנית בישול בטלויזיה. אני גם מבשלת המון ממתכונים ברשת ועדיין אוהבת על מדף הספרים שלי ספרי בישול לרוב. לא רואה את עצמי מפסיקה לקנות אותם כרגע. מידי פעם מפנקת את עצמי עם ספר חדש. קניות בחנויות הן אותו דבר עבורי. לפחות כרגע. 
לצפיה ב-'"אישה לעולם לא תקנה בגד באינטרנט"'
"אישה לעולם לא תקנה בגד באינטרנט"
06/06/2017 | 04:44
126
רק דיברתי, וכבר יצאה כתבה שוביניסטית הזויה....

לדעתי המצוטט חי בסרט.....
לצפיה ב-'היי, מחפשת בלוג מפעם שלא ילד שלא אכל כלום מלבד נוזלי'
היי, מחפשת בלוג מפעם שלא ילד שלא אכל כלום מלבד נוזלי
04/06/2017 | 18:26
3
211
והאמא עברה איתו תהליך שתיעדה בבלוג של מעבר למזון מוצק (ילד גדול, בגיל בית ספר)
לדעתי היא הייתה מהקבוצה פה.
מישהי מפה במקרה זוכרת מי זו הייתה או איך אפשר למצוא את הבלוג? (אם קיים בכלל))

תודה מראש
לצפיה ב-'3 לידות והזיכרון עוד עובד '
3 לידות והזיכרון עוד עובד
04/06/2017 | 20:39
2
231
לצפיה ב-'אלופה!!! תודה '
אלופה!!! תודה
04/06/2017 | 20:54
19
לצפיה ב-'זכרתי שזו היתה מרב. (= מרב נקודה. בלי י')'
זכרתי שזו היתה מרב. (= מרב נקודה. בלי י')
05/06/2017 | 06:15
144
אבל לא זכרתי/ידעתי שהיא כתבה בלוג. כיף לקרוא אותה.
לצפיה ב-'היית צריכה לבקש'
היית צריכה לבקש
01/06/2017 | 16:33
16
831
הקומיקס הזה מעלה הרבה מחשבות על חלוקת התפקידים בין בני זוג במשפחה.

https://english.emmaclit.com/2017/05/20/you-should...

הכותבת אומרת שגם אם חלוקת התפקידים היא "שיוויונית" ובן הזוג עושה מחצית ממטלות הבית, העומס המנטלי נשאר על האישה.
היא זו שתתכנן את חלוקת התפקידים ותחלק מטלות.
האישה נאלצת להיות ה"מנהלת" של משק הבית ובן הזוג יעדיף להשאר במעמד של "עובד" ללא אחריות. לא יוזם, עושה בדיוק את המוטל עליו ולא שום דבר מעבר לזה.
בהרבה מקרים בת הזוג תעדיף לעשות בעצמה מאשר להשקיע את המאמץ המנטלי בלהעביר את התפקיד לבן הזוג.

מה המצב אצלכן?
האם גם את מוצאת את עצמך "מנהלת" את בן הזוג ומחלקת לו מטלות? או שאולי אצלכם זה הפוך?
עד כמה שיוויונית חלוקת המטלות בבית?
מי אחראי לזכור ימי הורים/מועדי חיסונים/לקבוע תור לרופא וכו'?
לצפיה ב-'מצד אחד, יש דברים שאני אחראית עליהם,'
מצד אחד, יש דברים שאני אחראית עליהם,
01/06/2017 | 17:50
247
כמו בית הספר, בגדים, צעצועים, ספרים, חוגים, רפואה, וכו'. מצד שני, יש דברים שהוא אחראי עליהם כמו כל מה שקשור לאוטו, למחשבים ולאלקטרוניקה, לחשמל, תשלום חשבונות, תיקונים בבית (גם אם מדובר בלהזמין מישהו שיתקן), וכו'. נכון שלכאורה הדברים שאני אחראית עליהם לא קשורים אליי אלא רק לילדות, ואילו רוב הדברים שהוא אחראי עליהם קשורים גם אליו, אבל במאזן של כך שהדברים צריכים להיעשות, זה לא מאוד משנה. בסופו של דבר, אני לא יכולה להתלונן על החלוקה בבית שלנו, לא מבחינת מטלות שוטפות ולא מבחינת חלוקת אחריות.

מה שכן, תמיד מעצבן אותו שהוא שואל אותי, נניח, "את רוצה איקס?" ואני לא מוכנה לקרוא לזה משהו שאני רוצה, אלא משהו שהבנות / הוא רוצים / צריכים.

לצפיה ב-'אף אחד מאתנו לא מנהל את השני.'
אף אחד מאתנו לא מנהל את השני.
01/06/2017 | 19:28
230
יש לנו חלוקה של תחומי אחריות. לי, למשל, אין שום מושג איך מפעילים את מכונת הכביסה. לעומת זאת קיפולים הם בתחום האחריות שלי. החלוקה שלנו מאוד שיוויונית ואף אחד לא מרגיש מקופח, כיוון שחילקנו את המטלות תוך התחשבות מקסימלית במטלות שכל אחד מאתנו מתעב. לשמחתי הוא באמת לוקח אחריות על מה שמוגדר כאחריות שלו. למשל, אם תורו לאסוף את הילד מהגן והוא נתקע, הוא דואג לסידור חלופי ורק מעדכן אותי.
ספציפית מועדי חיסונים ותור לרופא זה שלי. לעומת זאת קבוצת הוואטסאפ של הגן היא שלו. לא חושבת שהייתי רוצה להתחלף
לצפיה ב-'לפני תשובות'
לפני תשובות
02/06/2017 | 07:19
202
ומספר תובנות שלי מנסיון חיי.
1)אין מושג כזה שיויון, בשוםם תחום ובשום ענין,
   השאיפה לשם מתישה ומיותרת.
2)תפקידים בבית (כמו בעבודה כמו בשכנות בחברות) היא תלוית אופי בסיסי
   תלוית אינטרסים, כישורים ואינטראקציות בינאישיות.
ועכשיו לזוגיות האישית לפי השאלות:
האם גם את מוצאת את עצמך "מנהלת" את בן הזוג ומחלקת לו מטלות? או שאולי אצלכם זה הפוך?
נראה לי שהיו תקופות שאני ניהלתי מתוקף העובדה שהדברים היו תלויים בי,
למשל, כשילדתי והיה לטפל בתינוק, והוא היה בחוץ, והיה צריך לארגן יותר בבית.
או שברבות הזמן צרכים השתנו אז הוא ניהל ענינים מסוימים ואני אחרים,
אני הייתי שר הפנים והוא שר החוץ.
אבלמאז ומעולם הוא ערך קניות אני הכנתי רשימת מצרכים--אבל הוא מאוד עצמאי והוסיף לפי הכדאיות הצורך, אבל כי להוריו היתה מכולת וזה זרם אצלו.
עד כמה שיוויונית חלוקת המטלות בבית?
שוב, אני עשיתי הרוב בתוך הבית, אבל בהחלט עזר גם מיוזמתו,
האחריות היתה שלי, אבל הרבה שנים יש לי עוזרת, אבל הוא זה שמוזג קפה ומגיש, הוא זה שנתן ארוחות לילדים ואני בישלתי, בהחלט התחלקנו.
מי אחראי לזכור ימי הורים/מועדי חיסונים/לקבוע תור לרופא וכו'?
לקבע תור לרופאים, תלוי למי ותלוי איפה, לקופ"ח ענינים שבשגרה
פעם לא קבענו הלך מי שהיה פנוי, לבי"ח הוא כי הוא עובד שם.
ימי הורים בד"כ הלכנו יחד. היום כשאנחנו כבר לא מתמודדים עם
התאריכים האלה אלא עם ימי זכרון להורים אז כל אחד את שלו ומזכירים ומשתפים. 
ורק ענין אחרון, כמו שהצרכים משתנים בחלוף הזמנים,
כך קורה שגם התפקידים משתנים.
וכשהילדים נוסעים לחו"ל ואני מתבקשת להיות אצלם כבייביסיטר,
הוא אמנם עוד עובד, אבל לפחות בחלק מהזמן מצטרף ובהחלט "עוזר".
לצפיה ב-'אנחנו חולקים'
אנחנו חולקים
02/06/2017 | 11:53
175
לא שיוויוני, אבל זה מה שעובד לנו.
בעקרון רוב עבודות הבית הן דווקא עליו - הוא אחראי למדיח ולכלים, ולאחרונה גם להפעיל מכונות כביסה.
אני כן אחראית על המטלות מבחינת לזכור - אני זאת שעוקבת אחרי הקבוצות וואטסאפ ויודעת מה יש מתי לכל אחד. גם אחראית לחוגים ולהרשמות. פחות או יותר כל מה שקשור לילדים הוא עליי. אבל אם אני צריכה מתנת יום הולדת אז אני בהחלט יכולה לשלוח אותו לקנות במקומי. הוא לא יעשה את זה על דעת עצמו כי זה בתחום שלי.
בעלי אחראי לדאוג לרכבים ולכל הטכנאים בבית פשוט כי הוא יותר טכני ממני (יודעת שזה מגדרי אבל אצלנו זה גם נכון)

לצפיה ב-'בתקופה שהייתי בשמירת הריון '
בתקופה שהייתי בשמירת הריון
04/06/2017 | 06:00
191
הוא עשה הכל כמעט אבל נדיר שזה היה מיוזמתו וזה די חירפן אותי כי אני לא אוהבת "לנהל" גם אם הוא זה שמבקש. גם עכשיו בלילה הוא אומר לי להעיר אותו אם צריכה עזרה או רוצה שיתעורר במקומי כי הוא לא מתעורר מהבכי שלה וזה מחרפן אותי כי אם אני כבר התעוררתי -מה זה משנה כבר...

נכון לעכשיו בגלל שאני בחופשת לידה- אני עושה את רוב הדברים. לקחתי על עצמי את הקניות גם כי זה מעסיק אותי וגם כי כבר הוכחתי שמתי שאני עושה קניות-זה יוצא לנו יותר זול. לנקות אני היחידה שמנקה. הוא מנקה אם משהו התלכלך לו וזה לרוב הוא שם לב אם אני דואגת שהוא ישים לב. הוא אחראי על גיהוץ ש99 אחוז מהדברים של הגיהוץ הם שלו ועל כביסות וכל מה שקשור לביורקרטיה.

חיסונים ורופאים למיניהם- אלא אם זה רופא מומחה ורוצה שיבוא איתי- אני זו שקובעת כי אני זו שהולכת עם הקטנה.
לצפיה ב-'המצב אצלנו '
המצב אצלנו
04/06/2017 | 08:35
135
אני מרגישה שהחלוקה אצלנו לא שוויונית אבל גם אני אשמה. אני המנהלת וקשה לי לשחרר ולהאציל סמכויות.
במשפחה של האיש אף אחד אצלו לא אוהב לעשות מטלות בבית אני לעומת זאת הייתי חולת נקיון (השתניתי מאז שנולדו הילדים ועכשיו פחות), אוהבת סדר, לא אוהבת לאגור כביסה, כלים בכיור וכד' ולכן בסופו של דבר המטלות האלה הן באחריותי. כשהיו באחריותו עצבן אותי שלא עושה אותן מתי שאני רוצה ואיך שאני רוצה ולכן עדיף לי ככה. גם הסופר באחריותי מבחירה כי אני אוהבת ונהנית . תשלומים תורים לרופא ימי הורים וכד' גם באחריותי, בירוקרטיה זה לא החלק שלו בכלל. אני מטפלת גם בניירת שלו כשצריך.
מצד שני האיש לוקח חלק גדול בטיפול  בילדים, לוקח אותם לטיולים, לבריכה לים גם כשאני אחרי שבוע עמוס עייפה ולא מצטרפת. מרדים אותם כל לילה וקורא איתם לפני השינה, לוקח ומארגן אותם למסגרות בבוקר. 
יש גם מטלות שהן באחריותו אבל הן לא ממש בשוטף, לדוגמא כשתכננו את הבית הוא עשה את מרבית העבודה מול אנשי המקצוע, הוא עיצב ותכנן וחיפש את האביזרים הדרושים אני הצטרפתי בדרך כלל לבחירות הסופיות. גם היום כשלא כל הריהוט מושלם ואנחנו ממשיכים בקניות הוא זה שהולך בודק ומחפש. כשמוצא משהו שנראה לו מתאים מזמין אותי להצטרף אליו שאראה ונחליט יחד אם כדאי לקנות.
אני כרגע מרוצה מהמצב ככה, אם הייתי רוצה בטוחה שהיה יכול להיות אחרת.
לצפיה ב-'מעניין הקומיקס הזה'
מעניין הקומיקס הזה
04/06/2017 | 15:09
3
177
את מנויה עליו?

על כל פנים - הרבה ממה שהוא כותב על ה mental load הוא נכון - הוא באמת בלתי נראה, ומאוד מתיש/צורך הרבה עבודה.

נדמה לי שאצלנו במטלות הפיזיות אני עושה רבע  בערך וה- נושא בשלושת רבעי. הוא עושה את כל הדברים הטכניים שגברים עשו לפני מאה שנה - מטפל ברכבים, תיקונים/שיפוצים/תחזוקים בבית, בגינה, וכאלה. וגם בבית הוא "מוביל-עלי בדברים כמו רחיצת כלים, קיפול כביסה, ספונג'ה וכאלה.  לא שאני לא עושה כלום - אבל אני במקום השני....

מצד שני ב mental load - אני מובילה.... אני אחראית על תשלום חשבונות (יש פה אלפים. כל ביקור רופא זו סאגה עם ניירת כי זה יורד ממס), על ניירת בכלל (ע"ע אלפים/רבבות), על לזכור את מבוך הפעילויות של ילדות הבית, ביקורי רופא וניהול על באופן כללי

כשאני בנסיעות עבודה אני כל הזמן בקשר עם מורים/הורים אחרים ושולחת לו הודעות ותזכורות. ואפילו אז זה לא תמיד עוזר. למשל היה לאחת הבנות תור לאורתודנט כשלא הייתי, הזכרתי לו יומיים לפני, יום לפני, ובערב לפני. כשהגיע הבוקר המיוחל הוא שכח

אז הודות לקומיקס זה - אני שמחה לראות שיש שם למטלות הבלתי נראות שלי. מצד שני אני מרגישה שאנחנו די שיוויוניים כי הוא מוביל עלי במטלות הכן-נראות. 

ואני מודה שאני לא משחררת את ה mental load מכיון שיודעת שהוא לא מצליח לזכור דברים כאלה

לצפיה ב-'הגעתי אליו במקרה'
הגעתי אליו במקרה
04/06/2017 | 16:14
126
בעצם, לא ממש במקרה  
גוגל המליץ לי עליו.
מותקן לי בטלפון הנייד הלאונצ'ר של גוגל, והוא מציע לי מאמרים לקרוא בנושאים שמעניינים אותי. השבוע הוא הציע לי קישור למאמר שמדבר על הקומיקס הזה, בתור מאמר בנושא משפחה.

לצפיה ב-'המשפט האחרון שלי קלע בול למה שקורה אצלנו'
המשפט האחרון שלי קלע בול למה שקורה אצלנו
05/06/2017 | 06:36
1
149
אני לא משחררת כי הוא לא זוכר.
מצד שני האם זה נכון? אם היינו משחררות אולי הם היו לוקחים יותר אחריות וזוכרים? כשהוא מאוד רוצה לזכור משהו הוא זוכר אצלי.
לפחות זו הסיבה שבגללה אני לפחות לא משחררת.
אצלנו מטלות היומיום גם נופלות עליי אבל זה באמת כי לי יותר חשוב סדר ונקיון ממנו ואם אעביר אליו מטלות אלה זה פחות יתאים לי. למדתי לשחרר ולדרוש מעצמי פחות ברמת הנקיון. יש עוזרת אחת לשבועיים, רובוט שמנקה כמעט כל יום את הרצפה, אני מתחזקת את הבית בשוטף אבל לא משועבדת לנקיון כי זה לוקח המון זמן ואנרגיות שאין לי. אם זה היה חשוב לו כמו שזה חשוב לי יכולתי להעזר בו אבל זה לא ככה בכלל. המשפחה שלו תמיד משבחת אותי איך אני מתחזקת את הבית ושהוא כזה נקי. אני רואה גם איפה שלא .

לצפיה ב-'המשפט האחרון שלך '
המשפט האחרון שלך
05/06/2017 | 08:01
17
לצפיה ב-'אני חיה עם חולה ניקיון אז... לא '
אני חיה עם חולה ניקיון אז... לא
05/06/2017 | 01:18
132
יש לנו חלוקה, אבל הוא זה שתמיד מעיר לי כי הוא הרבה יותר רגיש לנשוא, כאמור.
בכל מקרה מה רע בלנהל ולהיות זאת שקובעת? כן, עם הכוח מגיעה גם האחריות, אבל עדיין, כוח... באופן כללי אני מעדיפה לקבוע לאדם אחר מה לעשות משיקבעו לי (זה לא האופן שבו אנחנו מתנהלים, אבל זה לא רע בעיניי).

לצפיה ב-'הדור הזה שונה מדורות קודמים.'
הדור הזה שונה מדורות קודמים.
05/06/2017 | 06:31
128
אם בדורות קודמים רוב העומס של מטלות הבית היה על
האשה, כי היא לא עבדה בחוץ וגידלה ילדים, הרי עכשיו
זה שונה, גם הבעל משתתף במטלות הבית. ואני רואה
את ההבדל בין בעלי לבין הבנים. הייתה תקופה שלא עבדתי
עד שהילדים גדלו, ובתקופה זו רוב מטלות הבית היו עלי.
כשהתחלתי לעבוד זה לא כל כך השתנה. לכן גם הכנסתי
את הבנים לתוך הקלחת הזו של עזרה בבית, ולכן הבנים
עכשיו לוקחים חלק די נכבד במטלות הבית וטיפול בילדים.
זה סגנון החיים עכשיו, שגם בעלים ישתתפו בעזרה לכל מה
שיידרש.
לצפיה ב-'אצלנו'
אצלנו
05/06/2017 | 10:06
83
הוא אחראי על רוב התפעול השוטף של הבית ביום-יום - כלים, כביסה, קניות וכאלה.
הוא גם אחראי על חשבונות, ושנינו שותפים לקביעת תורים לרופאים והליכה לשם. הבעיה שהזכרון שלי נוראי בזמן האחרון, אתמול פשוט שכחתי שהיה לקטן שלי תור לרופא עיניים...
אני והסבתות אחראיות על הוצאה מהגן ולקיחה לחוגים ולטיפולים שונים (ויש הרבה...)
התחומים שהם האחריות שלי - להחליט מה אוכלים, לדאוג שיהיו מצרכים בבית (בן הזוג קונה ומכין, אבל כאן דווקא הוא מחכה שאגיד לו מה), לחשוב על פעילויות לילדים ולנו ולהוציא לפועל. כל מיני דברים "רכים" יותר...
לצפיה ב-'אצל כל זוג זה אחרת'
אצל כל זוג זה אחרת
05/06/2017 | 10:19
132
בן דוד שלי למשל מנהל את מרבית משק הבית פלוס טיפול בילדים בזמן שבת הזוג מפהקת על הספה.
אצלנו זה פשוט מחולק לפי מה שכל אחד אוהב לעשות. בן הזוג שלי אוהב לכבס ברמה שהוא מעדיף שלא אתקרב למכונת הכביסה, אז זה תחום האחריות שלו. כלים במדיח שנינו שמים, אני לא חושבת שהוא מנקה משהו אז אני אחראית על הנקיון והוא עוזר לי במה שאני מבקשת. בטוטאל אני חושבת שאני עושה יותר אבל אני בוחרת לעשות זאת כי אני חושבת שאני עושה זאת טוב יותר ושמה לב יותר לפרטים שלא עולים בדעתו. ואני לא מתחשבנת או מתרמרמת על זה. הוא תורם את חלקו בדרכים אחרות. וגם אם אצטרך לבקש אז מה? לגברים לפעמים צריך להסביר כי הם לא חושבים על הדברים כמונו או רואים דברים אותו הדבר (בן הזוג שלי ממש לא שם לב ללכלוך שישר קופץ לי לעין מקילומטרים).
לצפיה ב-'הגעתי מהראשי'
הגעתי מהראשי
05/06/2017 | 13:28
1
134
לצפיה ב-'ברוכ/ה הבא/ה '
ברוכ/ה הבא/ה
06/06/2017 | 05:08
12
איך היה השבוע שלי
01/06/2017 | 20:05
6
38
אפילו שמרגיש קצת יום ראשון, היום יום חמישי
משהו קטן וטוב
01/06/2017 | 20:07
3
68
אפשר לציין גם מתכנון מנצח 
לצפיה ב-'מרגישים שסוף שנת הלימודים מתקרב'
מרגישים שסוף שנת הלימודים מתקרב
02/06/2017 | 16:32
98
ראינו את מופע הסיום של הבן הגדול. מסתבר שיש לו כישרון משחק אדיר שהוא מחביא היטב רוב הזמן.

בשכבה של הבן הקטן התחילו בחזרות לקראת מופע הסיום שלהם. המחנכת הודיעה שהם לא ילמדו בשבועות הקרובים וביקשה שיביאו משחקי קופסא כדי שלא ישתעממו כשמחכים לקטע שלהם.

קיבלנו הזמנה לטקס קבלת התואר של הבת הגדולה.

הילדים גדלים כל כך מהר.
לצפיה ב-'הממ...'
הממ...
04/06/2017 | 05:56
78
1) הביקור של הילדה מהגן.

2) זוג חברים הודיעו שהם בהריון- בשורה משמחת מאוד

3) היה לי משברון של חלב בשאיבה ולשמחתי זה נפתר מהר.
לצפיה ב-'שבוע שבועות הכי כייף'
שבוע שבועות הכי כייף
04/06/2017 | 07:44
54
יומיים חופש באמצע שבוע הכי כייף.
החג האהוב עליי שבועות, למרות יחסי אהבה שנאה שלי עם גבינות הכנתי ארוחת חג טעימה מאוד והזמנו את ההורים של האיש. היה מוצלח וטעים מאוד.
יום כייף עם הגדולה בקניון שהיה מוצלח יחד עם זאת הילדה מתחילה את גיל ההתבגרות המאתגר  והיו כמה רגעים מתאגרים אבל צלחתי גם אותם.
יום כייף עם חברה בקניון שהיה מוצלח מאוד עם הרבה קניות. נהניתי מאוד.
בשישי חגגנו לגדולה יומולדת עם המשפחה, היה כייף והיא שמחה מאוד מהמתנות שקיבלה (אני קונה ומחזירים לי כסף הכי כייף ככה קולעת בדיוק למה שהיא צריכה).
שבת מוצלחת, האיש פרגן לי יום שקט בבית ולקח את הילדים, בערב יצאנו לדייט זוגי היה כייף מאוד. הליכה ארוכה ושיחה כייפית, הרבה זמן לא עשינו את זה התגעגעתי לשקט בשניים.
לצפיה ב-'שבוע די משעמם, דווקא הסופשבוע מעניין'
שבוע די משעמם, דווקא הסופשבוע מעניין
04/06/2017 | 05:54
116
אתמול ילדה מהגן הגיעה לבקר אותנו
אמא שלה ואני התחברנו בפייסבוק עכשיו כשאני לא עובדת בגן וסתם התכתבנו והיא רשמה שהילדה מאוד מתגעגעת (זו ילדה שממש הייתה קשורה אליי מהיום הראשון בגן) והצעתי שאם מתחשק להן-מוזמנות לבוא לבקר והיא ממש התלהבה וביום שישי הגיעו לבקר אותי והילדה ממש התרגשה. פינקתי בעוגיות (לצערי לא מעשה ידי- אני עדיין מחכה להכין את הבלינצ'ס שתכננתי להכין לכבוד שבועות והצלחתי רק להדפיס את המתכון) וממש נהניתי איתן והילדה הייתה באופוריה.

הלכתי ביום שישי לחפש בגדים למתנה לברית שחברה שלי עורכת, והאמת שהזדעזעתי מהמחירים כי רגילה לקנות בבייביס אר אס או באינטרנט אז היום נסעתי לשם ומצאתי כל מיני דברים מאוד נחמדים ושווים למתנה ולפני זה קצת הסתובבתי ומצאתי 3 זוגות מכנסיים שזה נפלא כי אני מאוד בררנית בקשר לבגדים וגם כי עכשיו עם זה שיש לי בטן של ניתוח קיסרי - המכנסיים היחידות שעדיין עולות עליי הן מכנסי הריון וזה לא יושב עליי יפה בכלל.

שבוע טוב לכולנו
לצפיה ב-'שבוע מעורב '
שבוע מעורב
04/06/2017 | 14:47
79
היה שבוע עבודה קצר רק של ארבעה ימים (כי יום שני היה ממוריאל דיי)

מצד שני היו לי הרבה דרמות ולחצים בעבודה בארבעה ימים שנשארו

בצד של הנחת - היה קונצרט סוף שנה של חטיבת הביניים של בכורתי (כל שלושת הכיתות ביחד - אם כי כל קבוצה היא תזמורת נפרדת אז נגנה קטעים שונים). היתה ממש מוסיקה טובה. וגולת הכותרת, היא שהשנה הם החליטו להזמין לקונצרט גם תלמידי כיתה ה' כרגע בתור "עולים לכיתה ו'".  

הקונצרט היה פתוח לכל העולים לכיתה ו' (וזה הרבה, כי החטיבה מנקזת ארבעה בתי ספר יסודיים) אבל כמובן זה היה על בסיס וולונטרי - לא חובה.  ובכן... רק שני תלמידים נענו לאתגר, ואחת מהם היא בתי האמצעית יחד עם הטרומבון שלה. המורה/מנצחת עשתה להם כבוד גדול, הזמינה אותם לעמוד אחרי שסיימו לנגן את היצירה והם קיבלו מחיאות כפיים ומתנה קטנה מבית הספר (מין תג גדול כזה שמחברים לתיק הנגינה כדי לציין למי הוא שייך ומצידו השני יש את השם והסמל של חטיבת הביניים). היה שמח.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום דם טבורי
פורום דם טבורי
חופה באהבה
חופה באהבה
ד
לייעוץ אורולוג ילדים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה