לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1337613,376 עוקבים אודות עסקים

פורום נשים לאחר לידה - תמיכה

מכירות את הסיפור על הדודה שבאה לבקר אחרי שנולד סופסוף הנסיך? הדלת נפתחת בסערה ופנימה צועדת הדודה וצועקת "איפה הוא? איפה הוא?!" והאמא של "הוא"? נשארה מאחורי הדלת...סיפור משעשע אולי, אבל בעצם, הרבה פעמים אנחנו מרגישות ששכחו אותנו מאחורי הדלת, ואף יותר מזה – שאנחנו שכחנו את עצמנו מאחורי הדלת. הדלת אל ההורות. בצעידה אל מעבר לסף עברה רק האמא, והאישה שהיינו נשארה מאחור.להיות אם זו שאיפה של רבות מאיתנו, ומשהגשמנו אותה – יש נטיה להגדרה עצמית שמצטמצמת אל תוך ה"אמהות". הביטוי לכך הוא פעמים רבות חיצוני – קצת פחות הקפדה על המראה - אין זמן, ובעצם – בשביל מה? הקילוגרמים, שגם ככה קשה להילחם בהם, הופכים מאויב למנחם בצר לנו - בעיקר המכנסים צרות. ה"סכנה" היא איבוד ההגדרה העצמית הרחבה, עימה הבטחון וההערכה העצמית – ואיכות החיים הכל כך חשובה לנו.היינו חתיכות פגזיות, נמרות במיטה, טייקוניות במשרד, מסמר הערב באירועים חברתיים, ואיפה אנחנו עכשיו? כל היום מתעסקות רק בחיתולים ופליטות. ההריון והלידה עשויים להשפיע ולשנות הרבה. הלידה גורמת לנו לשינויים פיזיים כגון כאבים ןמחושים שונים, ובמיוחד רואים פתאום את כל עודפי המשקל שהעלינו בהריון. ההפיכה להורים יכולה לפגוע לנו בזוגיות, אולי כי יש כאבים בעת קיום יחסי מין וזה משפיע על הקשר, אבל בעיקר כי פתאום הילד הוא הראשון בסדר העדיפויות ופתאום הבעל נדחק הצידה או שמא שאנחנו הפכנו לשניות אצל הבעל? פורום נשים אחרי לידה התפתח מפורום הרזיה לאחר לידה – שטיפל באחד האספקטים החשובים והבולטים של תקופה זו בחיינו והוא עודפי המשקל, שמשליכים על תחושת הערך העצמי מסיבות שונות ועל יחס הסביבה. אבל הדיאטה היא חלק מהקשר רחב הרבה יותר של חיינו. היא קשורה באורח החיים שלנו ובמצב הרוח, למשל - יש מי שכשהן בהריון הן "מתנחלות" במקרר וצריכות המון תמיכה הן נפשית והן תזונתית. בהדרגה הוחלט שיש מקום לפורום שיוכל לתת תמיכה רחבה יותר ואולי נוכל גם לעזור למי שסובלת מאספקטים אחרים של התקופה שלאחר הלידה שאינם קשורים במשקל דווקא – גם אם הלידה היתה לפני מספר שנים. פה המקום לדון ולקבל תמיכה בנושאי זוגיות, ערך עצמי, דכאון לאחר לידה, בעיות תעסוקה – וכל הדברים שמשתנים כל כך אחרי שהגורם המשמעותי, הטהור והממלא כל כך – התינוק – נכנס אל חיינו.הפורום הוא לנו ובשבילנו - כאן הפוקוס הוא עלינו

הנהלת הפורום:

אודות הפורום נשים לאחר לידה - תמיכה

מכירות את הסיפור על הדודה שבאה לבקר אחרי שנולד סופסוף הנסיך? הדלת נפתחת בסערה ופנימה צועדת הדודה וצועקת "איפה הוא? איפה הוא?!" והאמא של "הוא"? נשארה מאחורי הדלת...סיפור משעשע אולי, אבל בעצם, הרבה פעמים אנחנו מרגישות ששכחו אותנו מאחורי הדלת, ואף יותר מזה – שאנחנו שכחנו את עצמנו מאחורי הדלת. הדלת אל ההורות. בצעידה אל מעבר לסף עברה רק האמא, והאישה שהיינו נשארה מאחור.להיות אם זו שאיפה של רבות מאיתנו, ומשהגשמנו אותה – יש נטיה להגדרה עצמית שמצטמצמת אל תוך ה"אמהות". הביטוי לכך הוא פעמים רבות חיצוני – קצת פחות הקפדה על המראה - אין זמן, ובעצם – בשביל מה? הקילוגרמים, שגם ככה קשה להילחם בהם, הופכים מאויב למנחם בצר לנו - בעיקר המכנסים צרות. ה"סכנה" היא איבוד ההגדרה העצמית הרחבה, עימה הבטחון וההערכה העצמית – ואיכות החיים הכל כך חשובה לנו.היינו חתיכות פגזיות, נמרות במיטה, טייקוניות במשרד, מסמר הערב באירועים חברתיים, ואיפה אנחנו עכשיו? כל היום מתעסקות רק בחיתולים ופליטות. ההריון והלידה עשויים להשפיע ולשנות הרבה. הלידה גורמת לנו לשינויים פיזיים כגון כאבים ןמחושים שונים, ובמיוחד רואים פתאום את כל עודפי המשקל שהעלינו בהריון. ההפיכה להורים יכולה לפגוע לנו בזוגיות, אולי כי יש כאבים בעת קיום יחסי מין וזה משפיע על הקשר, אבל בעיקר כי פתאום הילד הוא הראשון בסדר העדיפויות ופתאום הבעל נדחק הצידה או שמא שאנחנו הפכנו לשניות אצל הבעל? פורום נשים אחרי לידה התפתח מפורום הרזיה לאחר לידה – שטיפל באחד האספקטים החשובים והבולטים של תקופה זו בחיינו והוא עודפי המשקל, שמשליכים על תחושת הערך העצמי מסיבות שונות ועל יחס הסביבה. אבל הדיאטה היא חלק מהקשר רחב הרבה יותר של חיינו. היא קשורה באורח החיים שלנו ובמצב הרוח, למשל - יש מי שכשהן בהריון הן "מתנחלות" במקרר וצריכות המון תמיכה הן נפשית והן תזונתית. בהדרגה הוחלט שיש מקום לפורום שיוכל לתת תמיכה רחבה יותר ואולי נוכל גם לעזור למי שסובלת מאספקטים אחרים של התקופה שלאחר הלידה שאינם קשורים במשקל דווקא – גם אם הלידה היתה לפני מספר שנים. פה המקום לדון ולקבל תמיכה בנושאי זוגיות, ערך עצמי, דכאון לאחר לידה, בעיות תעסוקה – וכל הדברים שמשתנים כל כך אחרי שהגורם המשמעותי, הטהור והממלא כל כך – התינוק – נכנס אל חיינו.הפורום הוא לנו ובשבילנו - כאן הפוקוס הוא עלינו
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הגעת ליעד, מהממת!  פה אנחנו מתמקדות בנו. על הילדים שלנו אנחנו כותבות בקומונת אמהות נולדו
חדשה בפורום? כאן המקום להתחיל בו ולהתוודע אלינו. בפורום שלנו אסור לפרסם!

הקומונה לזכר
המשך >>

לצפיה ב-'כתבה מעניינת על לידות, בעיקר בעולם השלישי'
כתבה מעניינת על לידות, בעיקר בעולם השלישי
19/10/2017 | 16:05
3

שני דברים שקפצו לי לעיניים היו

1) איך הכותבת עדיין מצרה/מתייסרת על לידה מלפני 16 שנה. זה מראה בעיני עד כמה לידה זה אירוע מכונן שקשה למחות מהראש

2) העובדה שבגמביה השלטונות לא אוהבים לידות מסורתיות כי הן איכשהו "מאיימות" עליהם. אולי זה לא רק בגמביה... [אם כי - תודה לאל - לפחות התנאים הסניטריים מוצלחים יותר במדינות עולם ראשון] 
לצפיה ב-'התייעצות דחופה! שאלה על פרוגילוטון ונערה בת 13'
התייעצות דחופה! שאלה על פרוגילוטון ונערה בת 13
14/10/2017 | 19:39
3
96
הבת שלי כבר 8 חודשים מאז שקיבלה מחזור ורופא אמר שתיקח 3 חודשים פרוגילוטון בשביל להסדיר לה את המחזור, כי הוא ממש ארוך אצלה והיא כל הזמן במחזור מסכנה.
קראתי הרגע על התווית כלמיני תופעות לוואי והבנתי שזה גם כדורים הורמונלים ואנימפחדת לתת לה את זה.
יש פה מישהי אולי מבינה בזה והיה לה אותו מקרה. האם יש משהו חלופי? והאם כן לתת לה ללא חשש את הפרוגילוטון?
לצפיה ב-'לא יודעת לעזור לך (וגם לא ממליצה לפנות לפורומי רפואה)'
לא יודעת לעזור לך (וגם לא ממליצה לפנות לפורומי רפואה)
15/10/2017 | 22:02
56
במקומך, הייתי מתייעצת עם הרופא שנתן את הכדורים (רופא נשים?) ו/או  עם רופא ילדים.

לצפיה ב-'שלום לך - אני רופאה ולא ממליצה להתייעץ באינטרנט לגבי ענינים '
שלום לך - אני רופאה ולא ממליצה להתייעץ באינטרנט לגבי ענינים
16/10/2017 | 17:52
1
74
רפואיים.
ההמלצה ניתנה לביתך באופן ספציפי ולכן לא נכון ואף מסוכן להתייעץ עם אנשים באינטרנט שבמקרה נתקלו במקרה דומה או לא דומה.
את צריכה להתייעץ ולשאול שאלותיך כולל החשש שלך לגבי תופעות לוואי אפשריות - את הרופא שרשם לה את המרשם..אפשר גם להתייעץ עם רופא הילדים או רופא המשפחה של הילדה .

רק בריאות לילדה.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
16/10/2017 | 18:04
8
לצפיה ב-' מחכים לכם בפורומים תיירותיים חדשים '
מחכים לכם בפורומים תיירותיים חדשים
16/10/2017 | 15:54
1

מתכננים טיול בחו"ל
רוצים להתייעץ עם מדריך טיולים שייתן לכם את כל הטיפים השווים

אתם מוזמנים לפורומים החדשים שלנו 

פורום חדש על המדינות הבלטיות לתכנן טיול בצפון-מזרח אירופה

בואו לברר על האטרקציות הכי שוות בפורום טיולים באירופה

הודו, נפאל, הפיליפינים... אתם מוזמנים לפורום המזרח הרחוק לשאול הכל

טיול לכבוד הפנסיה? טיול אחרי צבא? ירח דבש? הכל בפורום דרום ומרכז אמריקה

רואים רק לבן בעיניים? פורום חופשות סקי הוא הפורום שלכם

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'קשה לי '
קשה לי
12/10/2017 | 09:54
6
216
התינוקת שלי עוד כשבוע בת שנה. אמורה להיות התרגשות ושמחה, ובאמת אני מתרגשת קצת, אבל קשה להתרגש כשכל הזמן אני והבנגוז רבים!
על כל דבר.
אני אפילו לא מבינה שאנחנו נגררים לריב ואופס אנחנו עמוק בריב.
הטענה העיקרית שלו נגדי היא שאני מתלוננת הרבה ולא נותנת לו לצאת בכיף לתחביבים (הרבים) שלו. מבחינתו אני המגדלת העיקרית, הוא שם כשהוא יכול.
הטענה שלי היא שהוא לא לוקח אחריות. על כלום! זה משגע אותי. הוא יכול להתלונן על מצב הבית, אבל לא לעשות כלום, על זה שאין אוכל, אבל לא יכין אוכל וכך על הכל.
הריבים שלנו די מגעילים ומהר מאוד הוא צועק ואני נגררת. כמובן שהכל ליד התינוקת.
אני ממש מרגישה שזו הייתה טעות להישאר איתו ולהתחתן איתו. אנחנו כבר כ 15 שנה ביחד, נשואים חמש שנים.
אני אוהבת את התינוקת שלי ורוצה בשבילה משפחה מתפקדת. אני מרגישה שאבא שלה הוא אבא נפלא בשבילה ואוהב, אבל גם מאוד עצלן, מאוד אגואיסט ובעיקר לא בנזוג טוב.
רעיונות?
לצפיה ב-'אולי טיפול זוגי ? או אפילו אישי ? '
אולי טיפול זוגי ? או אפילו אישי ?
12/10/2017 | 10:00
32
לצפיה ב-'נשמע קשה'
נשמע קשה
12/10/2017 | 15:12
133
אני אתחיל בכך שהשנה הראשונה לחייו של תינוק (בעיקר הראשון) היא שנה קשה לזוגיות. זו התמודדות חדשה שהופכת לנו את החיים.
יחד עם זאת, נשמע גם שיש פער אמיתי. כשבני זוג לא מסכימים על חלוקת העבודה ביניהם זה פתח לבעיות. אתם 15 שנים ביחד, ואני מסיקה מכך שיש לכם בסיס איתן לזוגיות. איך היה לפני שנולדה הילדה? איך הייתם פותרים מחלוקות? אם הזוגיות חזקה, חשוב לתת ניסיון אמיתי לשמר אותה. שתי הצעות:
1. טיפול זוגי (הציעו מעלי) נראה לי מקום טוב להתחיל בו. אם גם בן הזוג סובל מהריבים, אפשר  לומר לו שהקשר חשוב לך, ואת רוצה לעשות מאמץ ולנסות טיפול.
2. איך התקשורת שלכם? הייתי מציעה שתמצאו זמן שקט לשיחה, רק שניכם בלי התינוקת. תצאו למסעדה או בית קפה או פיקניק ותבלו זמן זוגי נעים. במסגרת הזו, את יכולה לומר לו שאת רוצה למצוא איזון חדש שבו גם הוא מבלה זמן בתחביביו, וגם את מקבלת זמן לעצמך, ואפשר לשמור על רמה סבירה בבית. יש כל מיני אפשרויות, שאתם יכולים להעלות יחד: עזרה בתשלום, חלוקה של ערב בשבוע לו וערב בשבוע לך, חלוקת עבודה בבית. חשוב שתתחילי בכך שאת מכירה בצרכים שלו (תחביבים) כדי שהוא לא ירגיש שאת תוקפת אותו.

המון בהצלחה. מזכירה שזו שנה קשה, וצריך לפעמים לעבוד על האיזון המשפחתי החדש. 
לצפיה ב-''
12/10/2017 | 17:04
129
מסכימה שזו באמת התקופה הכי קשה/מאתגרת לכל זוגיות באשר היא. תינוק חדש זה אירוע מטלטל (אפילו מרסק בעיני...). מאוד שונה ממה שרואים בסרטים...

העצה הראשונה שלי היא, תמיד, להתרכז בקשיים המעשיים/פיזיים. נשמע שבן זוגך רוצה להמשיך באורח החיים הנפלא שהיה לו טרם פרוץ התינוקת לחייכם.

בלי לנקוט עמדה שיפוטית לשום כיוון, בעיני הדבר הכי חשוב שאת יכולה לעשות כדי שהקשר שלכם לא יתפוצץ זה לשכור עזרה כדי שכל ה  (של התינוקת החדשה ושל החיים בכלל) לא ייפול רק עליך.

אשר על כן, הדבר הראשון שאני הייתי מתמקדת בו זה לשכור עזרה ומהר: עוזרת שתעזור עם מצב הבית, ואיזשהו פתרון לאוכל מבושל (אולי עוזרת שגם מבשלת). ואם את רוצה גם להתאוורר - בייביסיטר מדי פעם.

הייתי מציבה את זה לבן הזוג כפתרון לשמור על שפיות וזוגיות. בנוסח: צרכי הבית שלנו השתנו מאוד עם פרוץ הילדה לחיינו. אתה ואני כנראה רואים באורח שונה איך העבודה צריכה להתחלק. כדי לשמור על שפיות וזוגיות - בוא ניקח עזרה

ורק כדי לענות על השאלה הבאה שלך (מאיפה הכסף...) הייתי אומרת ש:
(1) זו רק תקופה - זה נהיה יותר קל/משתפר כשהם גדלים

(2) להתגרש יעלה הרבה הרבה יותר כסף (כולל לנהל שני משקי בית במקום אחד...)

(3) הכסף הזה יכול להציל את הזוגיות שלכם - כמה היא שווה לכם?
לצפיה ב-'בנוסף לכל הכתוב מעלה-'
בנוסף לכל הכתוב מעלה-
13/10/2017 | 13:57
1
129
האימרה חומה גבוהה שומרת על שכנות טובה כנראה מתאימה גם למצבך.
כתבת מעט מאוד, וממש לא ברור שמה שאכתוב יקלע למצבכם, אבל כנראה שבן זוגך היקר זקוק לגבולות ברורים.
אם התקווה שלך היא שהוא ישתנה ויקי אחריות- חבל על זמנך. שינוי כזה או אחר בו ממש לא קשור אליך.
ולכן - עיברי לשלב ההגדרות.
עבודות בית -מה הוא עושה וזה תחומו הבלעדי.  לא חצי חצי, לא כשיש זמן. בלעדיות.
מכביסות, בישול, טאטוא, ניקוי כיור עם רמת הגדרה של תדירות.
לגבי הילדה ותחביביו הרבים - בכייף. יומיים בשבוע בהם הוא משוחרר לכל תחביביו- החל מטיפוס הרים ועל לשיהוקי בירה מול בוב ספוג.  מצד שני - יש יומיים בהם הילדה עליו לגמרי. את פנויה וזכותך לעשות בזמן הזה ככל העולה על רוחך.
אולי תקופה מאוד קשוחה של העמדת גבולות תתן לכם מושג איך להתנהל בצורה פחות קשוחה זה עם זו בעתיד
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
15/10/2017 | 06:37
15
לצפיה ב-'טיפול זוגי דחוף'
טיפול זוגי דחוף
15/10/2017 | 09:12
85
אם הוא באמת אגואיסט כמו שכתבת, הוא פשוט לא רואה אותך ואת מה שאת חושבת או מרגישה, ואת יכולה לדבר או לריב איתו עד מחרתיים ויתכן שהוא עדין לא ישמע ולא יראה. טיפול זוגי, כזה שעולה כסף ויש בו בר סמכא שמכריח אותו להקשיב, יכול לעשות נפלאות לתקשורת ביניכם, והוא לדעתי הכרחי במצב שתיארת. בנוסף, מן הסתם יש גם דברים שקשים לו (המעבר להורות הוא משבר קשה לכולם) והוא כנראה לא אומר אותם, וכדאי שגם את תשמעי אותו. לצערי פתרונות כמו עזרה בתשלום או הצבת גבולות לא יביאו לתקשורת, ואני מאוד ממליצה על טיפול זוגי ויפה שעה אחת קודם.
לצפיה ב-'ילדים שמזפזפים בין חוגים '
ילדים שמזפזפים בין חוגים
08/10/2017 | 23:56
6
182
תגידו, זה רק צאן מרעיתי הפרטי שמזגזג בין חוגים כל הזמן?

חוץ מילדה אחת כפרעליה שמתמידה עם הבלט כבר שנים, האחרות משנות את דעתן כל שנה (בעצם גם כל כמה חודשים - אבל יש גבול לעד כמה זו "תכנית כבקשתך" אצלנו - אם נרשמנו לחוג אז צריך לסיים אותו...)

היה לנו כבר <לאורך 9 שנים ועל פני 3 ילדות, רבים מהם לתקופה של חצי שנה או שנה>: 

התעמלות קרקע (עד ה"איכס. נמאס"), ולה-קרוס (סוג של כדורשת עם מקלות רשת ביד), ובלט, וכדורגל, ושוב התעמלות קרקע (עד בוא ה"איכס נמאס" בסיבוב השני), ושחמט, ושירה/הופעה (קראו לזה אצלנו glee אין מושג למה), טאי קוואן דו (החזיק 5 שנים) וסינית (טוב נו - הילדה היתה בכיתה א' אז לא נספור את זה כנגדה), צופים ישראליים ורכיבה על סוסים. רבים מהחוגים האלה הוצעו ע"י בית הספר כך שהיה נוח וזול יחסית.

ובכל זאת, אני תוהה אם הם בסוף נופלים על משהו שהם ממש אוהבים או שככה זה היום אצל כולם, מין מחול שדים/חוגים כזה שממשיך להשתנות

מה אצלכם?
לצפיה ב-'לא ברור לי מה הבעייה. הן אמורות להתמקצע?'
לא ברור לי מה הבעייה. הן אמורות להתמקצע?
09/10/2017 | 08:28
1
139
אני דווקא מאוד שמחה שהן נחשפות לתחומים שונים - והרי המטרה היא לא להפוך אותן לבלרינות או למתעמלות קרקע, אלא לתת להן להתנסות בתחומים שונים ובדרך אם אפשר לשמור על הכושר - מה טוב.
רק בכלי נגינה אני מעדיפה שימשיכו לפחות שנתיים כי אחרת בקושי מסוגלים לנגן בכלי.

אני זוכרת מאוד לטובה את הילדות מרובת החוגים שלי.
אצלנו השנה ילדה אחת מאוד עמוסה (התחילה חטיבה תובענית) ולכן לומדת רק חוגי אמנות ומוסיקה (מתלבטת עדיין איזה כלי - אם להמשיך בגיטרה או להתחיל פסנתר), ואולי טניס או ריקוד, לצד חוג רובוטיקה בבית הספר.
השנייה - ממשיכה בכינור, וחוץ מזה אמנות (שנה ראשונה), אמנות מצטיינים מטעם בית הספר (הקבלה הייתה אחרי שכבר רשמנו לחוג אמנות, לכן הכפילות), רולר הוקי (חדש), התעמלות (כן המשך של שנה שעברה), וצופים. היא לא ממשיכה בעבודות עץ כי אני לא מסכימה (שונאת את המקום המחניק בו מתנהל החוג), ולא בחוג גן חיות כי זה יקר ורחוק, ואנחנו מוכנים רק לחוג אחד שחייבים להסיע אליו (קצת חבל לי כי היא הפיקה המון מהחוג בשנה שעברה).
השלישית - שנה ראשונה בלט, שנה ראשונה מקהלה - והפסיקה התעמלות משנה שעברה כי מעדיפה בלט והם באותו יום.
כמו שאת רואה, אנחנו ממש לא מתעקשים להמשיך חוגים משנים קודמות - להפך.

לצפיה ב-'שאלה טובה. לא אמורות להתמקצע...'
שאלה טובה. לא אמורות להתמקצע...
09/10/2017 | 22:19
119
אבל מצד שני, להחליף חוג כל כמה חודשים מרגיש לי קצת כמו איזה קרקס מרקד. הייתי שמחה לו היו מוצאות משהו שיש להן בו עניין/משמעות, וזה עוד לא קרה (ואולי גם לא יקרה?)

אני לא מתעקשת על להמשיך - סתם קצת מבאס אותי ששום דבר לא ממש "תופס"/מעניין אותן מעבר לכמה חודשים. אז זה הכל שטחי כזה. 

לא ציינתי כלי נגינה כי אצלנו זה חלק מהלימודים בבית הספר (שיעור אחר ביום) כך שמזה אין מנוס...

לי לא היו בילדותי כל כך הרבה חוגים, אז אין לי למה להשוות. ומה שהיה - נמשך במשך שנים (צופים, פסנתר).

לצפיה ב-'אצלי זה מובנה במערכת'
אצלי זה מובנה במערכת
09/10/2017 | 18:52
125
טאי קוואן דו כבר שנתיים או יותר והוא רוצה חגורה ג'וניור בלק, אז בינתיים זה ממשיך.

חוץ מזה, הצהרון בבית ספר מציע חוגים מובנים פר סמסטר. זה אומר שנרשמים למשהו ל-12 שבועות ובדרך כלל לא מציעים אותם דברים בסתיו ובאביב. הוא הולך לסוקי (גרסה מקומית להוקי אבל בתוך אולם ספורט, עם מקלות הוקי רגילים ופק וגרב על מקל ההוקי כדי שלא ישרוט את הרצפה. שנה שנייה שהוא בוחר את זה). שנה שעברה באביב הוא עשה רובוטיקה של לגו. השנה אולי שחמט. בכל מקרה, זה משהו שמשתנה כל 12 שבועות ומתחלף לפני שנמאס. 

מה שהכי טוב בזה, זה שזה חלק מהבית ספר. ב-3 ומשהו משחררים את הילדים לאוטובוסים או לאיסוף הורים, או לצהרון של הבית ספר, או לחוגים האלה. מהחוג, מחזירים אותו לצהרון לחכות לי. בשנה שהוא עשה מכניקה, הם היו בונים מכוניות ומטוסים וכל מיני דברים דומים ואז כל ילדי החוג היו חוזרים לצהרון לנסות את הדברים שהם בנו. הלוואי שהיו מציעים עוד חוגים דרך זה, חוסך לי הרבה כאב ראש.
לצפיה ב-'דבר ראשון, החוגים בבי"ס גרועים'
דבר ראשון, החוגים בבי"ס גרועים
10/10/2017 | 06:06
123
לא מפליא שילדים לא רוצים להתמיד בהם. 
דבר שני, הרבה חוגים שמחוץ לבי"ס גם גרועים. 
דבר שלישי, אם במקרה הילד "נופל" על חוג שבאמת מעניין אותו, הוא ימשיך. אצלך יש בלט וטאי קוואנדו. יפה מאוד. ברוב המקרים נושא החוג לא באמת מעניין מספיק את הילד כדי שירצה להתמיד. ולפעמים הנושא מעניין אבל הקורס גרוע. 
לצפיה ב-'איזה כיף לכם שחוגי נגינה ניתנים בבית הספר'
איזה כיף לכם שחוגי נגינה ניתנים בבית הספר
15/10/2017 | 22:07
1
39
אצלנו יש חוגים פרטיים בשעות המועדונית והילדים לא רוצים ללכת, אפילו לא לחוג תופים   

הילדים שלי (עד היום) התמידו בחוגים לאורך שנה ולא פרשו באמצע. עם זאת קיימת תחלופה בחוגים ובכמות החוגים.
אין לי התנגדות לכך, העיקר שיהיה להם משהו נוסף בעשייה חוץ מלימודים ומחשב 

לצפיה ב-'זה לא בדיוק חוג נגינה...'
זה לא בדיוק חוג נגינה...
18/10/2017 | 21:13
13
זה שיעור מוסיקה אינסטרומנטלית לכיתה של 25 (או לא יודעת כמה - צריכה לשאול את הילדה) תלמידים שהם ביחד בתזמורת של בית ספר

אז הם לא מקבלים תשומת לב פרטית וחלק ניכר מהשיעור מנגנים ילדים בכלים אחרים  

אז זה מאוד שונה מחוג פרטי. אבל - מודה - יותר טוב מכלום. המורה מרבה להמליץ לתלמידים ללמוד גם באופן פרטי כדי להשתפר
לצפיה ב-'מבקשת המלצה לספר קריאה קליל'
מבקשת המלצה לספר קריאה קליל
03/10/2017 | 13:35
17
128
לקראת טיסה לבד עם שתי עצירות ביניים, אשמח להמלצות לספר טיסה קליל .
לצפיה ב-'בעלי לא בבית / מירב הלפרין'
בעלי לא בבית / מירב הלפרין
03/10/2017 | 18:28
14
134
מתביישת להודות שזה בערך ספר (הפנאי) היחיד שקראתי בשנה האחרונה

בייחוד חביב עלי סיכום קורות החיים שלה על הכריכה האחורית:

"זהו ספרה הראשון לאחר קריירה ארוכה כדוגמנית בינלאומית, מנתחת מוח, אצנית טריאתלון ואם לתריסר ילדים שאימצה מאפריקה."

אבל רגע - לאן את נוסעת? ספרי! שנהנה באופן שילוחי!
לצפיה ב-'לא אראה הרבה חו''ל בנסיעה'
לא אראה הרבה חו''ל בנסיעה
03/10/2017 | 20:27
13
126
נוסעת לכנס בדנמרק.
הרצאות מהבוקר עד הערב. מגיעים למלון בערך שעה לפני תחילת סיור מקצועי ראשון.
טיסה חזרה מוקדם בבוקר למחרת הסיום.

מקווה שלפחות באירועים החברתיים בערב נראה קצת את העיר.

לצפיה ב-'באיזו עיר את תהיי? יש לי המלצות לקופנהגן'
באיזו עיר את תהיי? יש לי המלצות לקופנהגן
03/10/2017 | 22:05
1
106
הייתי שם בכנס וגם בבילוי משפחתי
לצפיה ב-'לא בקופנהגן'
לא בקופנהגן
04/10/2017 | 04:01
100
אחרת הייתי שמחה להמלצות. אני אראה רק את שדה התעופה של קופנהגן.
לצפיה ב-'2 עצירות ביניים בדרך לדנמרק? '
2 עצירות ביניים בדרך לדנמרק?
04/10/2017 | 02:15
10
111
זה נשמע כמו נח בשבע שגיאות. את טסה דרך הונג קונג וקזבלנקה?

בכל מקרה תהני ותתאווררי! והספר שהמלצתי עליו - מודה - איננו ספרות מופת.
לצפיה ב-'אין טיסות ישירות לקופנהגן'
אין טיסות ישירות לקופנהגן
04/10/2017 | 04:05
9
113
אז יש עצירה אחת בדרך לשם ועוד טיסה קצרה כי הכנס לא בקופנהגן.

הספר שהמלצת נשמע לי בדיוק מתאים כספר שלא דורש השקעת מחשבה. לקחתי אותו בהשאלה מאתר "עברית" עם קופון מהספרייה.

צפויות לי 9 שעות בדרך לכל כיוון. זמן מספיק לסיים לקרוא.
לצפיה ב-'אה - הבנתי '
אה - הבנתי
04/10/2017 | 19:05
13
לצפיה ב-'מאיפה את טסה, שאין טיסות ישירות לקופנהגן?'
מאיפה את טסה, שאין טיסות ישירות לקופנהגן?
11/10/2017 | 07:14
7
10
לצפיה ב-'מהארץ'
מהארץ
11/10/2017 | 09:22
6
51
כבר חזרתי

היה מתיש לעשות שתי עצירות ביניים עם זמני מעבר קצרים. בדרך לשם המזוודות הגיעו רק למחרת. בדרך חזרה כמעט פספסנו את הטיסה האחרונה.
לצפיה ב-'ומה קראת בסוף? ממליצה?'
ומה קראת בסוף? ממליצה?
11/10/2017 | 17:18
1
10
לצפיה ב-'הלכתי על ההמלצה של דבי'
הלכתי על ההמלצה של דבי
11/10/2017 | 22:16
66
בעלי לא בבית.

קריא, קליל, לא דורש קריאה המשכית, פרקים קצרצרים.
לא סיימתי. לא יודעת אם אסיים.
העביר בכיף זמני טיסה משעממים
לצפיה ב-'אבל נורביג'ן איירליינס טסים ישירות.. לא שזה משנה כבר.'
אבל נורביג'ן איירליינס טסים ישירות.. לא שזה משנה כבר.
11/10/2017 | 21:05
3
17
לצפיה ב-'האפשרות לא עלתה במנוע החיפוש'
האפשרות לא עלתה במנוע החיפוש
11/10/2017 | 22:13
2
60
אולי היה מאד יקר או שהם לא טסים כל יום.
כל האופציות שעלו היו עם עצירת ביניים.

לצפיה ב-'רק בימי שלישי לדעתי (הטיסה הישירה שלהם לקופנהגן). '
רק בימי שלישי לדעתי (הטיסה הישירה שלהם לקופנהגן).
12/10/2017 | 11:09
1
50
טסנו איתם ביולי שעבר.
לצפיה ב-'אז בגלל זה לא טסנו בטיסה ישירה '
אז בגלל זה לא טסנו בטיסה ישירה
13/10/2017 | 08:19
50
לא הסתדר עם הזמנים המתוכננים
לצפיה ב-'אומנות ההקשבה לפעימות הלב '
אומנות ההקשבה לפעימות הלב
04/10/2017 | 11:31
29
לצפיה ב-'לחוץ חתונה'
לחוץ חתונה
05/10/2017 | 08:28
136
החיים שנועדו לי
המתיקות שבשכחה
כל הספרים של גוגו מויס
הכל זמין בעברית (האתר)

לצפיה ב-'כתבה קשה על פגיעות מיניות בילדות '
כתבה קשה על פגיעות מיניות בילדות
01/10/2017 | 04:34
11
207
בתור אמא לשלוש בנות הכתבה מלחיצה אותי מאוד. איך אפשר להבטיח שלא מפספסים כאלה דברים איומים? אררררררר

לצפיה ב-' כתבה מזעזעת ומפחידה'
כתבה מזעזעת ומפחידה
01/10/2017 | 09:42
1
139
זה קיים גם אצל בנים וגם אצל בנות לצערי.
לא יודעת איך אפשר להבטיח שלא מפספסים כאלה דברים איומים במיוחד כשאני סבלתי בילדותי מהטרדות מיניות (לא אונס) בתקופת גיל ההתבגרות מבנים מהשכבה. מעולם לא דיברתי על זה ולדעתי זו פעם ראשונה שאני כותבת את זה. איש מעולם לא ידע זאת.
לצפיה ב-' '
01/10/2017 | 22:05
79
יש דברים שהזמן לא ממש מרפא.... מקווה שהשיתוף יעזור במעט  

לצפיה ב-'זה נושא מאוד חשוב שצריך להעלות את המודעות אליו '
זה נושא מאוד חשוב שצריך להעלות את המודעות אליו
01/10/2017 | 22:12
122
את הכתבה עצמה פחות אהבתי.
יש בה עודף ביקורתיות כלפי ההורים. 
לילדים יש נטיה להסתיר. צריך להיות מאוד מאוד רגישים ובתקשורת מעולה עם ילד בסיטואציה כזאת כדי לגלות דברים....  וכתבה כזאת יכולה רק לעשות מצפון "איך לא שמתי לב"  למרות שאי אפשר לראות..... 

לצפיה ב-'ואם הייתי אמא ל-3 בנים, זה היה משנה..? זה לא פוסח על בנים.'
ואם הייתי אמא ל-3 בנים, זה היה משנה..? זה לא פוסח על בנים.
11/10/2017 | 07:15
6
13
לצפיה ב-'מסכימה איתך. אבל נדמה לי שמבחינה סטטיסטית'
מסכימה איתך. אבל נדמה לי שמבחינה סטטיסטית
11/10/2017 | 21:39
5
58
הסיכוי להיפגע גדול יותר כשמדובר בבנות. כמובן שאצל מי שנפגע זה 100% זוועה לא משנה אם זו ילדה או ילד

בינתיים היתה ידיעה בעיתון שכל יום בעולם מושאות בכפיה 20,000 ילדות. וההבדל אינו גדול בעיני. 
לצפיה ב-'בגילאים הנ"ל (ז"א ילדים עד גיל 12 בערך) שיעור הפגיעה זהה.'
בגילאים הנ"ל (ז"א ילדים עד גיל 12 בערך) שיעור הפגיעה זהה.
12/10/2017 | 11:09
4
11
לצפיה ב-'יש לך מקור לנתון הזה?'
יש לך מקור לנתון הזה?
14/10/2017 | 11:43
3
35
אני לא טוענת שזה לא נכון, פשוט גיגלתי קצת ולא מצאתי (לא מצאתי גם נתון אחר לגילאים הספציפיים האלה שסותר. אבל כל מה שכן מצאתי תמיד הראה שיותר בנות נפגעות מבנים).
לצפיה ב-'מציינים את זה גם באתר של 1202, אין לי זמן לחפש מקור יותר '
מציינים את זה גם באתר של 1202, אין לי זמן לחפש מקור יותר
14/10/2017 | 17:52
2
36
מהימן מזה. את יכולה לבקש מהם סימוכין, הם בטוח ישמחו לתת.

לצפיה ב-'לא רואה את זה בקישור שנתת.'
לא רואה את זה בקישור שנתת.
14/10/2017 | 18:58
32
את מתכוונת ל"בגילאים צעירים האחוזים דומים"? ואת מפרשת גילאים צעירים כעד 12?
לצפיה ב-'אוקיי, מצאתי את זה פה'
אוקיי, מצאתי את זה פה
14/10/2017 | 20:39
36
לצפיה ב-'אי אפשר להבטיח שום דבר בעולם הזה.'
אי אפשר להבטיח שום דבר בעולם הזה.
13/10/2017 | 07:47
55
לא חושבת שזה שפוי לא לסמוך על אף גבר להישאר עם הילדים שלי לעולם, כולל האחים שלנו וההורים שלנו. אם אלך בקו הזה אני אמורה גם לא להשאיר אותם עם אבא שלהם.
בסופו של יום צריך להיות סופר דופר רגישים לסביבה. להשגיח על מה שאומרים. לתת לגיטימציה לכך שהילד לא ילך לתת חיבוק ונשיקה אם לא בא לו. להסביר שזה שאנחנו מחבבים מישהו לא מחייב גם אותו (למשל, הילד אוהב את חמותי ואותי זה לא מחייב בכלל ). לא לקבל מחמאות סרות טעם מאנשים, גם קרובים. ולקוות חזק חזק שזה יפסח עלינו.

מה שכן, היא העלתה את עניין ההערות ההוריות שמשדרות מסר של חוסר גיבוי והאשמת קורבן. כשהתפוצץ כל הסיפור של קצב ומכל מקום אפשרי שמעו ביקורת על הקורבנות שלו שהמשיכו לעבוד שם ואיך לא אמרו לו ואיך לא הדפו אותו ואיך חזרו לשם, עניתי בלהט לכל הטוענים והטוענות בסביבתי שהחוק נועד להגן לא על מי שיודעת להעיף את היד ולצרוח ולהגן על עצמה לבד, אלא גם על אלה שלא מצליחות. וגם על אלה ששיקול הדעת שלהן ברגע האמת שונה משיקול הדעת שנדמה לנו שאנחנו היינו מפעילות. כי גם אם מישהי לא מתנהגת כפי שאנחנו חושבים שצריך, זה לא אומר שמותר לעשות לה דברים כאלה או שהחוק לא צריך להגן עליה.
אני מתחלחלת מכל האמירות האמפתיות למאבטח הנלוז הזה שאנס עוברת אורח תמימה במהלך מסיבה עם חבריו; שזה הרס לו את החיים ושהוא נענש מספיק ונותנים לו במה לספר את הסיפור שלו... איזה סיפור? האיש דפק את עתידו בעצמו, לא צריך לרחם עליו. הוא פושע ועבריין ושתחשוב כל אחת שאמפתית אליו אם היא היתה מוכנה להיות לידו בפעם הבאה שהוא משתכר עם חברים.
הכותבת לוקה בפאתוס יתר, אבל היא צודקת במסרים שנשמעים בחברה שלנו ובהאשמת הקורבן שנושבת מהם. אנשים מנסים להרחיק את זה מהם בחזקת "לי זה לא יקרה כי אני מתנהגת... עושה... לא עושה..." וזה מובן, אבל שגוי וגם משדר מסר בעייתי.

הבן שלי הוא ילד יפה. כשהולכים איתו למקומות ציבוריים אנשים לפעמים מלטפים אותו על הראש או על הלחי. לימדנו אותו שלאף אחד אין זכות לגעת בו אם הוא לא רוצה, גם מבוגר, גם קרובי משפחה. הוא יודע לצעוק "די, זה לא נעים לי!" גם על מבוגרים. לי אין עכבות בקטע הזה, אין לא נעים לי ואין מה יחשבו.
לצפיה ב-' בין ראש השנה לכיפור - איך היה השבוע שלי '
בין ראש השנה לכיפור - איך היה השבוע שלי
28/09/2017 | 21:07
17
47
לצפיה ב-' משהו קטן וטוב '
משהו קטן וטוב
28/09/2017 | 21:09
8
71
לצפיה ב-'שני דברים '
שני דברים
28/09/2017 | 21:14
4
176
נולד לי אחיין, בן בכור לאחותי האהובה 
נולד קטן (2,080 גרם ), אבל בינתיים בתאוצה למעלה  .

הבית שקנינו בשיפוץ ורואים את האופק של סוף השיפוץ (סוחט אנרגיות לגמרי)

לצפיה ב-'אחיין זה מעולה!'
אחיין זה מעולה!
01/10/2017 | 03:57
1
82
חמוד חמוד ומישהי אחרת קמה בלילה .  הוא נולד הרבה לפני המועד? כי אם לא, אז אולי שווה לעשות בירור קרישיות כסיבה אפשרית לקטנותו

על כל פנים - תגידי לאחותך שבושם יקר בא בבקבוקים קטנים 
לצפיה ב-'תודה, אני אמסור לה ! '
תודה, אני אמסור לה !
01/10/2017 | 22:17
48
גם בנושא הקרישיות (כי נולד בשבוע 37+)
לצפיה ב-'מזל טוב לאחות ולדודה '
מזל טוב לאחות ולדודה
01/10/2017 | 09:33
1
58
ובהצלחה בשיפוץ. זו תקופה סוחטת ביותר אבל בסוף הכי כייף בעולם.
עברנו את זה לפני כמעט שנתיים, היום כבר לא זוכרת ובעיקר נהנית מהבית המקסים שבנינו לנו.
לצפיה ב-'תודה '
תודה
01/10/2017 | 22:20
28
אמא שלי אומרת שהשנה היא לא יכלה לצאת לנופש בקיץ כי היא היתה צריכה ללדת ולשפץ בית. זה בהחלט סוחט.
מחכה כבר לרגע של אחרי המעבר (למרות הבאסה של לעזוב את השכנים הנוכחיים)

לצפיה ב-'משהו קטן'
משהו קטן
29/09/2017 | 14:53
1
143
חיוכים נחמדים שהתלמידים מחייכים אלי. גם הקשוחים ביותר.. וכיף במדרגות עם תלמיד שלקחתי שליחה אישית שהבטיח להיות בסדר.
לצפיה ב-'חברה שהתחילה ללמד בפעם ראשונה בכיתה ה' אמרה '
חברה שהתחילה ללמד בפעם ראשונה בכיתה ה' אמרה
01/10/2017 | 22:25
103
שיעצו לה שעד חנוכה להישאר קשוחה ולא לחייך.

כיף לך שהתלמידים שלך לא קבלו את אותה המלצה  
לצפיה ב-'ברוך רופא ח(ת)ולים'
ברוך רופא ח(ת)ולים
01/10/2017 | 04:02
92
החתולנשמה הפסיק להקיא דם (את זה הוא פיתח אחרי הבעיות של הקריסטלים בדרכי השתן).  הוטרינרית היתה מודאגת וגרסה שזה או סרטן הקיבה או איזשהו פצע בוושט/קיבה. היא נתנה לו מין חומר בטעם תות שמצפה את הוושט והקיבה, בכמה נגלות וזה עזר [מזל... כי היא אמרה שאם זה סרטן אז זהו זה]. היא גם עשתה לו בדיקת דם.

החתולה הביצ' חזרה מהשכנים עם כל מיני בעיות עור מגעילות ואובחנה כאלרגית (כנראה לפרעושים) + עם זיהום בעור כתוצאה מזה שליקקה את עצמה בטירוף מהגירוד

בקיצור - במקום לחסוך בפנסיה, פרנסנו החודש וטרינרים.  לפחות לגבי הביצ' השכנים הציעו וקיימו להתחלק איתנו בחצי מההרבה שזה עלה.

חוץ מזה אמא שלי בביקור וזה תמיד כיף . כל הארונות בבית עוברים ריקון וסידור
לצפיה ב-' סליחות '
סליחות
28/09/2017 | 21:10
5
109
לצפיה ב-'מבקשת סליחה מחברות הפורום ובעיקר מדבי היקרה '
מבקשת סליחה מחברות הפורום ובעיקר מדבי היקרה
28/09/2017 | 21:18
1
197
סליחה שנעלמתי!
קראתי והתעדכנתי.....
<מקווה שאכן השיפוץ עליו כתבתי במשהו קטן, יסתיים בקרוב ויחזרו אלי הזמן והסבלנות >

לצפיה ב-'מקבלת בהבנה '
מקבלת בהבנה
01/10/2017 | 03:50
72
שיפוץ דירה הוא אף פעם לא "משהו קטן". גם אם הוא מתחיל ככה בהגדרה, הוא תמיד הופך למשהו גלובאלי ומטלטל

מקווה שיסתיים במהרה ושתישארו נשואים באושר... (נדמה לי שחלקתי פעם שמישהו בשכונה שלנו במהלך שיפוץ מסיבי עזבה את בעלה לצמיתות לטובת קבלן השיפוצים)
לצפיה ב-'מבקשת סליחה ש..'
מבקשת סליחה ש..
29/09/2017 | 14:51
1
147
אתמול הייתי חייבת לקחת אותך לגן. מתחילת השנה היית יותר בבית מאשר בגן.
היינו לבד בבית, אבא ישן בעבודה בצפון.
בבוקר שילשלת מלא מלא מלא וחשדתי שיעלה לך החום.
חשבתי לעצמי, אולי אהיה כמו כולן, כמו כל הנשים שאמרו לי - תני אקמול ושלחי לגן.
אז רציתי לתת לך 1 סיסי של אקמול. הבעיה שאת לא רצית, דחפת ונאבקת. ובכל זאת הצלחתי לדחוף לך את הנוזל.
כנראה שזה הפעיל טריגר ומיד הקאת את כל הנקת הבוקר ):
אוף הרגשתי כל כך רע עם עצמי!
ביקשתי סליחה אלף פעמים בדמעות ואת התחלת לחייך לעצמך..
נראית בסדר גמור. סתם נלחצתי וסתם הלחצתי.
לקחתי אותך לגן, אמרתי שיתקשרו אם צריך, הסבתא תבוא לקחת..
ומה היה? זה היה היום הכי טוב שלך בגן מתחילת השנה (:
הגננת שמחה שהיית וזה עשה לך רק טוב.
אני מצטערת ילדה שלי שדחפתי לך בכוח. ממש ממש ממש מצטערת.
אני לא מפסיקה לחשוב על זה.
לא סיפרתי את זה לאף אחד, גם לא לאבא כי לא רציתי שישפטו אותי.
סליחה שעשיתי לך את זה.
לצפיה ב-'אל תרגישי רע עם עצמך '
אל תרגישי רע עם עצמך
01/10/2017 | 03:52
78
בסולם החטאים ההוריים זה לדעתי בדרגה 1 מתוך 10 דרגות אפשריות. 

וחוץ מזה אולי היה לה יום מצוין בגן כי חלק מהאקמול נשאר בתוכה
לצפיה ב-'סליחות'
סליחות
01/10/2017 | 03:55
75
מבנותי שאין לי תמיד סבלנות אליהן בלחצים האחרים שבהם אני נתונה.

מהכלבה שאני מתעצלת לפעמים להחליף לה את המים (היא מטנפת אותם בריר 10 פעמים ביום...)

מהגוף שלי שאני לא תמיד מתנהגת אליו הכי יפה.

מקצת מן המובחר. יש עוד...
לצפיה ב-'השבוע שלי'
השבוע שלי
29/09/2017 | 14:55
122
מתוך חמישה ימי עבודה, שלושה ימי סבתא במקום גן ושני ימי גן.
בעבודה השבוע עבר מהר מהר ולשעתי גם טוב.
קצת ריבים עם הבעל ודרישה ממנו לקחת עוד אחריות. לא מסוגלת שכל האחריות עלי כל הזמן.
עוד מעט היא בת שנה.. התרגשות!!
לצפיה ב-'שבוע עמוס ומוצלח ביותר'
שבוע עמוס ומוצלח ביותר
01/10/2017 | 09:38
83
הרבה מפגשים וחוגים אחה"צ ובין לבין סידורים, תקופת החגים תמיד עמוסה אצלנו.
אתמול עברנו את כיפור בשלום, הילדים נהנו, האיש צם נח ואני טיילתי למטה המון עם הקטן (הגדולה כבר לא צריכה אותי). 
לצפיה ב-'חתולים טיפוליים '
חתולים טיפוליים
25/09/2017 | 15:54
3
155
מה דעתכן - קשקוש או יש בזה משהו?

אני באופן אישי הייתי מאוד שמחה לכזו תרפיה. מצד שני, אמא שלי היתה חוטפת שבץ, ובכך מצבה היה מחמיר...
לצפיה ב-'הקישור לא עובד לי'
הקישור לא עובד לי
25/09/2017 | 22:58
2
87
אשמח לקישור חדש

אבל תרפיה בעזרת בעלי חיים יכולה לעזור. ידוע ממחקרים על קשישים בבתי אבות , למשל. כאשר הביאו להם חתולים וכלבים ללטף לחץ הדם שלהם ירד, הסוכר השתפר, שיפר מצב רוח, פחות דכאון, שיפר מצב של חולים דמנטיים.
לצפיה ב-'הקישורית השתנתה - מוזר'
הקישורית השתנתה - מוזר
26/09/2017 | 01:01
1
95
אולי הלינק הזה יעבוד:

גם בעיני זה יופי של דבר. ממחקר אנקדוטלי בביתנו (n = 1, נו טוב, מחקר לא מקיף), חתולים גם עוזרים לנערות לצלוח את גיל ההתבגרות ומצבי הרוח הנלווים אליו.  רבע שעה ליטוף + חיבוקים וגרגורים הם תרופת פלא....
לצפיה ב-'בהתחלה זה נקרא יופי של דבר '
בהתחלה זה נקרא יופי של דבר
28/09/2017 | 21:30
73
אבל אחר כך עם המשך הכתבה יש בה איזה מוזרות "לא למדתי את הנושא" "ידוע שהגרגור של החתול, הרטט עוזר" אני מביאה רק חתולי רחוב.

לא הבנתי מה השיטה בדיוק, ללטף חתול בחדר?

ולמרות הסקפטיות, אם היא היתה שם 4.5 שנים עם החתולים- אולי הצוות ראה את האפקט ויש בזה משהו. מעניין 
לצפיה ב-'שרית חדד ילדה בת ביום הולדתה'
שרית חדד ילדה בת ביום הולדתה
25/09/2017 | 10:42
3
167
עוד מישהי עברה חוויה כזאת והפכה לאמא ביום הולדתה? 
מרגש 
לצפיה ב-'איזו מתנת יום הולדת מעולה!'
איזו מתנת יום הולדת מעולה!
25/09/2017 | 15:51
119
הילדות שלי נולדות בחודשים אחרים ממני.

אבל אני עצמי הייתי אמורה להיולד בתחילת אוגוסט, ובסוף נולדתי בסוף יוני היישר באמצע בין ימי ההולדת של שני הורי (שנולדו בהפרש של 4 ימים). וככה יש לנו תמיד ימי הולדת באותו השבוע. זה תמיד נראה לי צירוף מקרים די משמעותי.

שנזמין אותה לפה לאירוח?

לצפיה ב-'אני הבנתי שהיא ילדה כמה שעות אחרי יום הולדתה'
אני הבנתי שהיא ילדה כמה שעות אחרי יום הולדתה
25/09/2017 | 22:49
155
כלומר לא באותו היום.
אני כמעט ילדתי ביום הולדתי - קטנתי נולדה שעתיים אחרי שהתחלף התאריך ולכן זכתה ליום ולדת משלה שצמו, ליום הולדתי . המתנה הכי טובה שקיבלתי.

מזל טוב לשרית חדד
לצפיה ב-' הילדים שלי נולדו בהפרש של יום (וארבע שנים)'
הילדים שלי נולדו בהפרש של יום (וארבע שנים)
28/09/2017 | 21:34
95
ודווקא לא רציתי שזה יהיה ככה.

מאז שהשני נולד הם נאלצים לחגוג ביחד ועוד בפסח 

לצפיה ב-'בהמשך להודעה למטה, בעיות ויסות חושי'
בהמשך להודעה למטה, בעיות ויסות חושי
18/09/2017 | 23:04
6
206
אתמול שודרה בערוץ 2 כתבה שטחית ביותר על בעית ויסות חושי (לינק מהמילה כתבה). הכתבה התרכזה בויסות יתר, לא ממש התייחסה לתת פעילות, לא דיברה על התמודדות או על מה קורה בגילאים מאוחרים יותר.

בתור אמא לילד עם בעיית ויסות חושי (קושי באכילה בגלל הגבלה למרקמים מסויימים, העדפה להשאר בבית על יציאה לשמש/רוח/קור/חום, קושי עם מעבר בין פעילויות וכו), אני תוהה מה קורה עם זה בעתיד. זה לא ADHD, גם אם הייתי רוצה, אין תרופת קסם שלוקחים והילד מפסיק להרגיש שהעולם מרביץ לו. יש כאן אמהות לילד עם ויסות חושי מבוגרים יותר (תיכון/חטיבה או יותר), או בעלות מקצוע שעבדו/עובדות עם ילדים בגילאים האלה? איך מתמודדים עם זה? איך זה משתנה כשהילדים גדלים? האם היה משהו שעזר? 

ומכיוון שזה אמור להיות פורום עלינו ולא על הילדים (פשוט אין פורום פעיל לאמהות לילדים שהם לא תינוקות/פעוטות) הנה גם שאלה להורים לילדים עם בעיית ויסות חושי - איך אתם מתמודדים עם הילד כשהוא אומר, הרביצו לי, כואב לי או כל דבר כזה ואתם יודעים שסובייקטיבית אכן הוא חווה פגיעה, אבל אובייקטיבית הוא נמצא במקום יותר מסובך חברתית מאשר מסוכן פיסית כי הוא מגיב בחומרה עם משהו שהאדם לידו בכלל לא מבין כפגיעה (צפייה בכתבה תעזור להבין על איזה מצבים אני מדברת)
לצפיה ב-'הוא מקבל או קיבל טיפול כלשהו?'
הוא מקבל או קיבל טיפול כלשהו?
19/09/2017 | 03:49
105
לפי הידוע לי, ריפוי בעיסוק עשוי לעזור.
לצפיה ב-'אני לא מכירה את התחום הזה'
אני לא מכירה את התחום הזה
19/09/2017 | 04:09
109
לדעתי אחת הילדות שלנו היתה כזו בדרגה מסוימת כשהיתה קטנה יותר - היא לא סבלה גרביים רגילים כי התפר בקצה הגרב הציק לה (בלי קשר אם הוא היה כלפי פנים או חוץ), כל "טיקט" של מכנסיים הוציא אותה מדעתה, והיא לבשה רק טייצים שהטיקט שלהם נגזר בחמת זעם. והיא גם סירבה לצאת מהבית בסופי שבוע - בכלל (אפילו סתם לגינה של הבית)

ביליתי שנים בלהזמין גרביים בלי תפרים....ואז מתישהו זה עבר. רוצה לומר - אולי זה משתפר קצת עם הזמן?

בן כמה הילד המדובר? אם יש אבחנה אז אולי אפשר לשתף את המורות/גננות וזה יעזור קצת כי תהיה הבנה מצידן?

לגבי השאלה האחרונה אין לי תשובה אבל אני מבינה לליבך. אחרי שעברנו לארה"ב בכורתי עברה תקופה לא קלה בה היא צרחה בטירוף כל פעם כשדיברנו עם מישהו זר/שכן/אורח (היא היתה בת שנה וחצי-שנתיים בערך). ואנשים בהחלט התרחקו מאיתנו מתוך דאגה כנה לעור התוף של עצמם. זו היתה תקופה מאוד לא קלה....
לצפיה ב-'לא מכירה את הנושא אבל'
לא מכירה את הנושא אבל
19/09/2017 | 11:07
95
יש פורום פעיל וחביב של הורים לילדים ביסודי, אולי בו תמצאי כאלו שידעו לעזור
לצפיה ב-'עונה לכולן ביחד'
עונה לכולן ביחד
19/09/2017 | 20:53
2
144
אתמול ישבתי עם הילד לראות את חלקים מהכתבה. הוא הזדהה עם הילד והופתע לראות ילד שמגיב כמוהו לדברים שגורמים לו לחשוב על עצמו בצורה שלילית. לילד יש IEP (מערכת חינוך אמריקאית, זה אומר שהוא מאובחן ומקבל שירותים מוגדרים על ידי מערכת החינוך שיכולים ללכת איתו גם לאוניברסיטה אחר כך). אני לא באמת שואלת על מה לעשות עכשיו. כולם מדברים על ילדים עם בעיית ויסות חושי. והקהילות שמוקדשות לזה בעיקר דנות בויסות חושי ביחד עם דברים אחרים (כמו אוטיזם) ואז הדיון נעשה לא רלוונטי לנו לחלוטין. מה שמעניין אותי זה איך זה מתפתח עם השנים. מה באמת עזר או לא עזר במבט לאחור. זה היה מרתק בעיני לראות אמהות עונות למטה שהילד לקח X במשך Y זמן, ואז הפסיק, ואלו היו תופתעות הלוואי וכו.
נושא הויסות חושי עוד בחיתוליו. מבוגרים עם ויסות חושי זה משהו שאני בכלל לא נחשפתי אליו וגם לא בני נוער. כנראה שאין כאן.
לצפיה ב-'טוב, אז בתפוז יש (לא יודעת מה מידת הפעילות - הן סגורות)'
טוב, אז בתפוז יש (לא יודעת מה מידת הפעילות - הן סגורות)
20/09/2017 | 16:07
120
קומונת "הורים לילדים עם קשיים בעיבוד חושי", ו"קומונה למבוגרים עם קשיים בוויסות חושי" - את יכולה להתעניין שם בתשובות לשאלות שלך.

לצפיה ב-'אם אין מבוגרים או בני נוער עם זה - זה אומר שזה '
אם אין מבוגרים או בני נוער עם זה - זה אומר שזה
20/09/2017 | 16:40
128
שזה שוכך עם הגיל?  או שבאופן רפואי מדובר באבחנה חדשה שמבצעים רק על ילדים צעירים? (האפשרות השניה נראית לי פחות הגיונית כי אני מניחה שאפשר לבצע את אותו אבחון בכל גיל - אבל כאמור - לא מבינה בזה)

בהיותי "אלטרנטיבית" מטבעי, ומאמינה גדולה בקשר בין גוף לנפש/מוח, אני תוהה אם אולי אפשר לנסות לשפר את המצב עם דברים כמו דמיון מודרך (guided imagery) - שהם ממילא בבחינת "אם לא יועיל לא יזיק" ועולים כמעט כלום.

לצפיה ב-' שנה טובה וחג שמח '
שנה טובה וחג שמח
19/09/2017 | 14:19
8

חג שמח לגולשי האתר

שנה טובה ומתוקה
שכולנו נכתב ונחתם לחיים טובים ולשלום 

בברכה 
לצפיה ב-'ראש השנה '
ראש השנה
18/09/2017 | 05:49
3
112
איפה תהיו? מה בתפריט?

תכלה שנה וקללותיה, תחל שנה וברכותיה.  ממה תשמחו להיפרד/להיפטר? מה תאחלו לעצמכן לשנה החדשה?
לצפיה ב-'ראש השנה שלי'
ראש השנה שלי
18/09/2017 | 08:59
124
אנחנו אצל גיסתי, אני מארחת בשישי את המשפחה שלי.
התפריט לא ידוע עדיין (מקווה שבערב החג יהיה ידוע ), יודעת מה התנדבתי להביא- קציצות, סלט ועוגת דבש (האהובה עליי) שאני מכינה פעם בשנה בראש השנה.
לשישי עוד אין לי תפריט אבל היום אצטרך לסגור אותו כדי לעשות קניות סופיות מחר וברביעי על הבוקר כי ימים מלאי בישולים לפניי. קניות גדולות כבר עשיתי נשאר לי רק ללכת לקנות ירקות ולשמחתי פתחו חנות ירקות ממש ליד הבית אז אלך לשם במקום לסופרים העמוסים.

השנה מאחלת לעצמי ולמשפחתי ולכל הסובבים אותי קודם כל בריאות. עברנו שנה קשה מבחינה בריאותית ולחלק מהיקרים לי היא עוד לא הסתיימה.
מאחלת לי גם פרנסה טובה כי מקום העבודה המדהים שלי במצב לא יציב מהרבה בחינות.
אני בתהליך צמיחה תמידי ואשמח גם בשנה הקרובה להמשיך לגדול ולצמוח ביחד עם משפחתי היקרה והאהובה, אני חושבת שאני עוברת תהליך מדהים והם עוברים אותו איתי. מתחילה להרגיש שאני קוטפת את הפירות מהזרעים שזרעתי. יודעת שצריכה להמשיך בדרך הזו והיא אף פעם לא תגמר אבל שמחה ללכת בה .
לצפיה ב-'נהיה ב-'
נהיה ב-
19/09/2017 | 03:37
125
עם החברים הכי טובים שלנו (אלה שאנו מכנים The Chosen People - יעני עם בחירה ) ואמא שלי. יהיה פשוט וצנוע יחסית. תפוח בדבש, סלט טעים עם פקאנים, סלמון בתנור, תוספת או שתיים (אורז ואספרגוס אני מניחה) וזהו.

אני לא חזקה באפיה בגלל הצליאק.... אולי יהיה איזה קינוח נטול גלוטן עם תפוחים וקינמון. אבל יכול להיות שסתם תהיה גלידה וניל עם סירופ מייפל.

בקיצור - דונה אידאלה במטבח, אני לא.

אשמח להיפטר מהלחץ בעבודה, העייפות ודלקות הגרון שהלחץ והטיסות מפילים עלי, ואם אפשר גם מכמה צרות בריאות של הילדות והחתול. גם אותי מטריד העתיד של המעסיק שלי .

בברכות לשנה החדשה: שלווה, שלווה, שלווה (לא הגזמתי....), שאמצעיתי תסתדר בחטיבת הביניים שכה מטרידה אותה, והכי טוב שיהיה "משעמם" - בלי דרמות וחדשות רעות

לצפיה ב-'אנחנו אירחנו את החג והיה ממש כיף! '
אנחנו אירחנו את החג והיה ממש כיף!
23/09/2017 | 05:20
107
הגענו למסקנה שעדיף לארח ולא להתארח ושהקטנה תוכל לישון במיטה שלה בנוחות. אומנם השינה שלה קצת התעכבה כי רצתה לקחת חלק פעיל בארוחה אבל לפחות זה גרם לה לקום רק ברבע לשש במקום ברבע ל-4
היה מלא מלא אוכל וגם נשאר מלא ברמה שהכנתי להם קופסאות לקחת הבייתה.

אירחנו זוג חברים עם הבן שלהם ועוד חבר שגר קצת רחוק מאיתנו אז גם נשאר לישון.

בתפריט:

מרק ערמונים שיצא ממש טעים!
חלה עגולה מתוקה עם צימוקים- קנינו ב"לחמים" המקומי
סלט עגבניות שרי, אגוזי פקאן וזיתים
סלט חסה,תפוחי עץ ואגוזי מלך
תבשיל קינואה ועדשים
דג סלמון
עוף ברוטב סויה ודבש
תפוחי אדמה ובטטה
שיפודי ירקות בתנור
אורז עם ירקות בתוכו

ולקינוח:
פאי תפוחים
קרמשניט
לצפיה ב-'זה ממש תלוי ילד'
זה ממש תלוי ילד
17/09/2017 | 12:21
5
161
הנה תשובה מסמויה
אצלי אחד לא היה יכול לשבת בכיתה ללא הרטלין (גם ככה סיים בקושי).

השני, החליט בסוף כיתה ח' שזה עושה אותו ממש ילד אחר סגור ומופנם והוא לא מוכן לזה. בהתחלה היה לוקח רק בימים שיש מתמטיקה ואחר כך הפסיק לגמרי.
הוא אומר שהוא מעדיף להתמודד עם הקשיים (ויש קשיים) בעצמו.
הוא עכשיו בכיתה י"ב, יש לו הרבה התאמות (כתיבה המחשב, הקראה לבוחן ניטראלי ותוספות זמן) תלמיד טוב מאוד במגמה ראלית מוגברת.

בקיצור, כדאי לנסות, אבל להיות קשובים לילדה ולתחושות שלה.
לצפיה ב-'אופס, למה זה לא שורשר לדבי'
אופס, למה זה לא שורשר לדבי
17/09/2017 | 12:23
4
13
לצפיה ב-'תודה על התשובה '
תודה על התשובה
18/09/2017 | 05:12
3
80
האחד מביניהם שהחליט בסוף כיתה ח' שזה לא מתאים לו - אחרי כמה זמן של נטילה זה היה?

והאם מי מהם הרגיש שהתרופה השפיעה על הקטע החברתי אצלם?

אני מעריכה את זה שכתבת 

לצפיה ב-'זה העניין'
זה העניין
18/09/2017 | 11:06
2
74
זה שהפסיק טען שזה פוגע בו חברתית כי בהפסקות הוא היה נשאר בכיתה עם עצמו ולא התחשק לו לצאת.
והוא ילד מאוד חברתי.
בהתחלה אמרנו לו שהוא יכול להפסיק, כל עוד אנחנו לא מקבלים תלונות מהמורים והחברים לכיתה (כי התזזיתיות שלו יכולה לשגע פילים) ויידענו את המחנכת.
מסתבר שהוא מצליח להחזיק את עצמו, כשהוא מרגיש שהוא הולך להתפוצץ - הוא מקבל אישור לצאת לריצה בחוץ ולחזור.
התחיל לקחת ריטלין בכיתה ו'.
לצפיה ב-'ואצל השני לעומת זאת'
ואצל השני לעומת זאת
18/09/2017 | 13:05
1
74
זה ממש לא הפריע חברתית, היה מרכז בית הספר, זמר בלהקת רוק ואליל הבנות

רציתי רק להוסיף שלדעתי, הטיפול התרופתי צריך להיות מלווה גם באיזשהו טיפול רגשי כי זה בא ביחד.
לצפיה ב-''
18/09/2017 | 15:03
46
נשמע שאין כללים בעניין הזה  - כל מקרה הוא שונה.
תודה על הטיפים!
לצפיה ב-'מחפשת פסיכולוג/ית מעולה'
מחפשת פסיכולוג/ית מעולה
17/09/2017 | 18:22
70
מחפשת מטפל/ת מעולה
בשביל... עצמי
הייתי כבר בעבר כמה שנים בטיפול מוצלח
ואני גם מהתחום
אז צריכה מישהו/י ממש טוב!
כל מטפל שלא יהיה ממש טוב בטח סתם יעצבן אותי בשלב זה

מאזור המרכז
תודה!!

לצפיה ב-'ניתוח פלסטי סימני מתיחה'
ניתוח פלסטי סימני מתיחה
16/09/2017 | 20:50
1
125
1. ההתלבטות שלי היא לא אם לבצע את הפרוצדורה או לא אלא אם לעשות במסגרת ההנחה הניתנת לי בקופת החולים שלי או ללכת למנתח פרטי מהשורה הראשונה.
קופת החולים מפנה ל-CARE שזה לדעתי במקור בכלל לתיקון קוצר ראייה בלייזר.
2. ספציפית,שמתי עין על ד"ר עמי ברק ורציתי לשאול אם מישהי עברה מתיחת בטן אצלו וקיבלה תוצאה לא פחות מטובה מאד שלא לומר מעולה.

שנה טובה לכולן ושהכל יהיה דבש

נ.ב.
פניתי לכאן כי פורום אסטטיקה נסגר ופורומים שמנוהלים על ידי רופאים לא יענו על השאלות ששאלתי

לצפיה ב-'אני לא מכירה את התחום... רק שאלה'
אני לא מכירה את התחום... רק שאלה
17/09/2017 | 04:12
111
הופתעתי שקופת החולים "בעסק" כי זה נשמע לי כמו ניתוח קוסמטי אלקטיבי. זה משהו שקופת החולים משתתפת בו?

בכל מקרה - שיהיה בהצלחה!
לצפיה ב-'קהילה יודעת כל... ספרו לי על תרופות להפרעות קשו"ר '
קהילה יודעת כל... ספרו לי על תרופות להפרעות קשו"ר
13/09/2017 | 16:45
28
178
נפלה עלינו אבחנה שפתאום מחברת הרבה דברים שתמיד ידענו

אשמח לשמוע מידיעתכן ונסיונכן.... ריטלין? קונצרטה? משהו אחר? עוזר? לא עוזר? תופעות לוואי? רגשי אשמה? (הוריים...לא ילדיים)

אשמח לשמוע כל תובנה או דיעה מנסיונכן. כמובן שנלך לרופא - אבל הייתי שמחה לשמוע פרטים מנסיון של אחרות [אולי גם מסמויות שבד"כ לא כותבות פה...אני מרגישה קצת אבודה. כבד עלי העניין הזה]
לצפיה ב-'ניסיון של אחרות לא ממש יעזור לך לדעתי'
ניסיון של אחרות לא ממש יעזור לך לדעתי
13/09/2017 | 21:27
1
133
לכל ילד מתאימה תרופה קצת אחרת, במינון שונה ודרך מתן שונה. ואין דרך לבדוק בדיוק מה מתאים לילד שלך חוץ מניסוי וטעיה.
לגבי השאלה אם עוזר, אז כן. בהחלט עוזר.
תופעות לוואי לפעמים יש, לפעמים אין, לפעמים הן חזקות ובלתי נסבלות, לפעמים הן זניחות. ושוב, אי אפשר לדעת מה ואיך יהיה אצלכם לפני שתנסו.
לצפיה ב-'תודה '
תודה
14/09/2017 | 04:19
13
לצפיה ב-'מאוד אשי, כמו שכתבו מעלי'
מאוד אשי, כמו שכתבו מעלי
14/09/2017 | 08:44
15
141
וחשוב לזכור שתמיד יש עוד תרופות ועוד מינונים שאפשר לנסות ולא להתייאש. 
ריטלין, קונצרטה וריטלין LA זה הכל אותו חומר פעיל (השניים האחרונים זה שחרור אטי בזמן שונה) ובכל זאת תופעות הלוואי שונות. אדרל ועוד משהו זה חומר פעיל קצת אחר. 
אצלנו הריטלין והקונצרטה גרמו תופעות לוואי ברמה שהיה עדיף לוותר עליהם אפילו ביחס לחסרונות הקשו"ר, אבל הריטלין LA פתר את הבעיה, ואח"כ שמעתי שלא רק אצלנו זה היה ככה. צריך לנסות. וצריך לעדכן מינונים כשהם גדלים. 
ועוד מילה קטנה: אנחנו נורא רוצים לתקן את הילדים שלנו ולהקל עליהם ולהפוך אותם ואת החיים שלהם למושלמים. ולפעמים לא צריך. לפעמים צריך לתת להם להיות הם עם הקשיים שלהם ולפתח את היכולת שלהם להתמודד. לא בטוח שזה המצב אצלנו או אצלכם, רק שזה משהו ששווה לשקול (אני נשואה להפרעת קשו"ר קשה מהלכת ואמא לאחד כזה ברמה פחותה. הריטלין אצלנו יוצא מהארון רק לבחינות אצל הצעיר ואף פעם אצל הבוגר, שמצא את הדרכים שלו להתמודד, גם אם לפעמים הוא שוכח את הקטנה בצופים). 
לצפיה ב-'נדחפת עם שאלה בעניין'
נדחפת עם שאלה בעניין
14/09/2017 | 19:59
4
122
לדעתי הבלתי מקצועית בעליל הילדון שלי סובל מקושי, שהוא אולי קשו״ר ברמה קלה או קושי אחר שהסממנים שלו דומים (נניח בשיעורים בכיתה הרבה פעמים מתקשה להתרכז ומעופף לו בעולמו, אבל כשיש מבחן הוא מסוגל לשבת מרוכז ולענות)
יש גורם אבחון ״ניטרלי״, הוליסטי?
כזה שמסוגל להבין מאיפה בדיוק הקושי נובע ולהפנות לטיפול המתאים?

ולגבי העופפות בכיתה- זה משהו שיפריע לו ממש אוטוטו, כי השנה כבר מעלים קצב בכיתה, והקשב החלקי שלו למה שקורה בשיעור כבר לא יספיק, ואני חוששת שעד דהוא יבין את זה כבר יהיה קשה להשלים את הפערים.
לצפיה ב-'מאבחנת דידקטית מנוסה'
מאבחנת דידקטית מנוסה
15/09/2017 | 15:41
2
109
יכולה לאבחן כל מיני קשיי למידה, ואם יש לה מספיק נסיון היא יכולה להצביע על חשד לקשו"ר (אבל אסור לה לאבחן את זה). גם רופא ילדים התפתחותי יכול.
מהצד השני, לקשו"ר יש מבחנים ממוחשבים עם/ בלי תרופה שמצביעים באופן כמעט חד משמעי על קיום או אי-קיום התסמונת (עד כדי רמת המהימנות של בדיקות רפואיות דומות, זה לא 100% אבל די קרוב). 
מהצד השלישי, אין טיפול לקשו"ר למעט התרופות שציינו לעיל, וכל מי שיציע לך טיפול אחר הוא שרלטן. אז אין טעם לאבחן אם אין לך כוונה לתת לו תרופות. 
לצפיה ב-'לגבי ה"אין טעם לאבחן אם אין כוונה לתת תרופות"'
לגבי ה"אין טעם לאבחן אם אין כוונה לתת תרופות"
16/09/2017 | 16:24
1
87
אני לא בטוחה שאני באותה העמדה.

ראשית, תמיד טוב לדעת איפה עומדים.... (ידע הוא כוח)' והאבחון גם נותר הרבה מידע נוסף על נקודות חוזק וחולשה ועוד.

שנית, בית הספר נותן כל מיני הקלות בלי קשר לתרופות, כמו היכולת לעשות את המבחן בחדר שקט לבד שבו יש פחות הסחות דעת (רעשים מהילדים האחרים וכו'), יותר זמן בבחינות, הרצאות במדיה כתובה/מודפסת בנוסף לבעל פה ועוד כל מיני [עוד לא הייתי בפגישה אז אין לי מושג מה בדיוק]. וגם אם הוא לא נותן - זה יכול להשיג קצת יותר אמפטיה/הכלה/הבנה מהמורים אני מניחה.

לגבי השרלטנים - אני נוטה להסכים. פה כולם נשבעים בכל מיני "קואצ'רים" שמלמדים את הילדים אסטרטגיות לשיפור. הפסיכולוגית המאבחנת בעצמה הפנתה אותנו לכזאת. בשיחה איתה התעניינו בהכשרה שלה לעניין הזה. היא הסבירה שהיא עברה קורס בן 100 שעות אצל מישהי ש"המציאה את השיטה". נשמע לי חארטה

קראתי גם כתבה מעניינת בהארץ שקשורה לזה - הולכת לחפש
לצפיה ב-'אני רואה שזה בלוג - לא כתבה'
אני רואה שזה בלוג - לא כתבה
16/09/2017 | 16:39
80
כיצד טראומה שעובר התינוק בלידה עלולה לגרום להפרעת קשב

זה טוען שטיפול בקרניוסקראל יכול לשפר את התסמינים. לא מריח לי אמין במיוחד - אבל כתוב מעניין. 

לצפיה ב-'אני לא בארץ - אז התשובה שלי לא תועיל'
אני לא בארץ - אז התשובה שלי לא תועיל
16/09/2017 | 16:10
87
אנחנו לקחנו למשרד פסיכולוגיות מקומי שמתמחה בזה (ומתגאה בזה ש-100% מהעובדות בו הן נשים ). זה כלל יום אבחון בן 6 שעות בערך - בעיקר מבחנים ממוחשבים אבל עם פסיכולוגית שהעבירה אותם [כלומר - זה לא היה רק הילדה והמחשב]. זה נעשה באופן פרטי ועלה . ממה ששמעתי גם בארץ הרבה עושים זאת באופן פרטי כי יש תורים ארוכים לאבחון ציבורי (?). 

אחד היתרונות של לעשות את זה באופן פרטי זה שמקבלים את הדו"ח לידיך ואז את יכולה להחליט אם לחלוק אותו עם ביה"ס או לא.
לצפיה ב-'תודה - החכמתי. את מעלה שאלה מעניינת'
תודה - החכמתי. את מעלה שאלה מעניינת
16/09/2017 | 16:04
9
123
ראשית תודה על כל השמות של התרופות - חשבתי שיש רק 2 אפשרויות. וגם הרעיון שאפשר להיעזר בהן רק במקרים מיוחדים (בחינות) להבדיל מליטול אותן יום יום נראה לי מעולה.

הנקודה השניה שאת מעלה מעוררת מחשבה. אם כי בעצם:

1) את רואה הבדל בין זה לבין, נניח, מכשיר שמיעה ללקות שמיעה קלה? גם אז אפשר לומר שעדיף ללמוד להתמודד

2) יש הרבה קשיים/אתגרים בחיים מעבר לזה [כלומר - זה לא שהחיים הם דבש אם מורידים הפרעת קשו"ר]

אין לי תשובות או החלטה מה לעשות. באופן כללי אני לא אוהבת תרופות ומעדיפה להימנע אם צריך

עוד שאלה שהמועמדת שלנו שאלה היתה האם זה ישנה לה את האופי והיא "לא תהיה יותר מי שהיא באמת" וגם האם זה ממכר ואז אי אפשר להפסיק או שאם מפסיקים המצב הופך גרוע יותר משהיה לכתחילה. למישהי יש תובנות?

לצפיה ב-'מצחיק שאת שואלת לגבי מכשיר שמיעה'
מצחיק שאת שואלת לגבי מכשיר שמיעה
16/09/2017 | 22:04
4
161
אבא שלי כמעט חרש לגמרי והוא מעדיף לא להשתמש במכשיר שלו. מסתבר, לא כולם יודעים את זה, שהמכשיר נורא לא נוח באוזן וגם מגביר את כל הרעשים באופן מקביל שגורם לאבא שלי לעומס שהוא לא מחבב (וכן אני יודעת שהתאמה אישית ויש מכשירים יותר חדשים וטובים וכו, תעזבו אותו, הוא לא רוצה להחליף ולכו תתווכחו עם בן 91). אז כמו בכל דבר, גם לתרופות יש יתרונות וחסרונות, וצריך תמיד לשקול איזה צד עולה על השני. מי שמאוד סובל ממכשיר השמיעה יעדיף ללמוד לקרוא שפתיים (זה מה שאבא שלי עושה בהצלחה מאוד רבה), ומי שלא אוהב את תופעות הלוואי של התרופות ימצא לעצמו פתרונות אחרים.
האם זה משנה את האופי? קצת. היורש שלי אומר שזה עושה אותו עצוב/ לא מרוצה (וזה אחרי שפתרנו את תופעות הלוואי הפיסיות), ויש מי שטען שזה קצת "משטיח" את הרגשות ואולי גם את היצירתיות. מצד שני, אין לזה שום אפקט ארוך טווח (מפסיקים - הכל נעלם), אין התמכרות ושום דבר לא מתדרדר אם לוקחים או מפסיקים או גם וגם. הרופאים טוענים שתופעות הלוואי מתמתנות אם לוקחים באופן קבוע, לא בדקנו. בכל מקרה כשמפסיקים הכל חוזר לקדמותו, לטוב ולרע.
לצפיה ב-'מצחיק (עצוב?) '
מצחיק (עצוב?)
16/09/2017 | 22:28
1
154
שכתבנו בדיוק אותו הדבר. גם אצלנו לא היו תופעות לוואי פיסיות בכלל. אבל העיניים עם העצב בתוכן...

לצפיה ב-'אוי. באמת '
אוי. באמת
17/09/2017 | 04:37
22
לצפיה ב-'אה - זו סתם היתה דוגמא'
אה - זו סתם היתה דוגמא
17/09/2017 | 04:42
1
86
את כנראה צודקת שלכל דבר יש תופעות לוואי/השפעות. האמת שחשבתי בהתחלה לקחת משקפיים בתור דוגמא - אבל להם יש גם אפקט בטיחותי משמעותי יותר אולי.

האמת ששמעתי לא מעט על זה שיש כאלה שמכשירי שמיעה לא נעימים/מתאימים להם. היתה לי דודה רבתא ששמיעתה נפגעה כשילדה את בנה, עם מכשיר שמיעה. רוב הזמן הוא היה מכובה, מה שהתאים לה מאוד כי היה לה בעל שאהב מאוד (מדי?) לדבר.  כשהיינו באים לבקר אותה היא תמיד קרנה ושמחה, ושלחה את היד אל מאחורי האוזן כדי להדליק את המכשיר - כי אותנו היא דווקא רצתה לשמוע
לצפיה ב-'אז אצלנו הדוגמא'
אז אצלנו הדוגמא
17/09/2017 | 18:40
68
היא דווקא עם המשקפיים...

הייתה אצלנו תקופה שהייתה התנגדות גדולה מאוד להרכבת המשקפיים. החלטנו לשחרר ולתת לילדה לבחור. מסתבר שזו הייתה החלטה מאוד נבונה. בסוף, בזמן שלה ובתנאים שהתאימו לה, היא חזרה למשקפיים (וכיום היא מרכיבה אותם רק בנהיגה). כך מתאים לה. ואני מקבלת את זה לחלוטין.

לצפיה ב-'זה לא ממכר'
זה לא ממכר
16/09/2017 | 22:20
3
115
אבל לגבי ״שינוי אופי״...
אצלנו, למרות שזה מאוד מאוד עזר, זה גרם לילד להיות פחות... שמח. אותי זה הרג לראות אותו ככה. והחלטנו ביחד שזה פשוט לא שווה את זה.

מודה שאנחנו ניסינו רק שתי חלופות. ריטלין וקונצרטה. עם הקונצרטה היה זוועה. ממש. והפסקנו מיד. עם הריטלין הוא היה בערך שנה עד שהחלטנו להפסיק.

נכון להיום הוא יכול לבחור להשתמש בזה (וכן, אפשר רק למבחנים או לימים קשים/עמוסים) אבל אני לא חושבת שהיה אפילו יום אחד שהוא בחר להשתמש בזה. לפחות לא בשנה האחרונה.

עם עזרים רפואיים אחרים הייתי מתנהגת (והתנהגתי) בדיוק כך. אם העזרים גורמים להפרעה אחרת, מאיזו שהיא סיבה, יש מצב לשקול לוותר עליהם ולנסות להתמודד למרות הקושי. לפעמים זה מביא אותם למקומות טובים יותר.
לצפיה ב-'תודה רבה על התשובה'
תודה רבה על התשובה
17/09/2017 | 04:44
2
85
אני בכלל חשבתי שתופעת הלוואי היחידה/עיקרית היא פגיעה בתיאבון ובעקבות כך גם פגיעה בצמיחה לגובה.

נמשיך לחשוב על זה ביחד עם הילדה...
לצפיה ב-'חשוב לי לבהיר'
חשוב לי לבהיר
17/09/2017 | 18:43
1
74
שברגע שהפסקנו הוא חזר להיות הילד השמח וטוב הלב שתמיד היה. והעיניים העצובות (שהיו עם ברק של דמעות עצורות כל היום) חלף כלא היה.

כך שלדעתי אין בעיה לנסות. מקסימום, אם לא מתאים, מפסיקים.

לצפיה ב-''
18/09/2017 | 05:14
5
לצפיה ב-'כמה שאלות'
כמה שאלות
17/09/2017 | 14:58
9
90
בת כמה הילדה, מה הסיבה/סיבות שבגללן לקחתם לאיבחון ?
האם יש עוד קשיים (למשל חברתיים).
אני שואלת מכיוון שתשובות לשאלות הללו יכול לעזור במתן תשובה
או יעוץ לשאלתך.
לצפיה ב-'הילדה התחילה כיתה ו' החודש'
הילדה התחילה כיתה ו' החודש
18/09/2017 | 05:23
8
115
הסיבה היתה תלונות שלה שהיא לא מרוכזת ולא מסוגלת לזכור הוראות שניתנות בכיתה. קיבלנו פידבק דומה ממורה אחד שלה שאמר שהיא לא ממלאת אחרי ההוראות לתרגילים שניתנים בכיתה כאשר מדובר בהרבה שלבים. היא אמרה שהיא מנסה למלא אחרי ההוראות אבל לא מצליחה לזכור אותן. שאלנו אם התלמידים האחרים זוכרים את ההוראות והיא אמרה "כן"

לא מדובר בבעייה של היפר-אקטיביות/הפרעה בכיתה. הילדה יושבת בשקט בלי בעיה ומתנהגת למופת. רק חולמת ו"מתפזרת". 

כן, גם המצב החברתי לא מזהיר.

האבחון היה חד משמעי: הפרעה בריכוז ובזיכרון לטווח קצר חרף יכולת קוגניטיבית מצוינת .  האותיות שקיבלנו היו: ADHD, Predominantly Inattentive Presentation (כלומר, בלי הרכיב של היפראקטיביות)

הפסיכולוגית המאבחנת אמרה שלדעתה "לסוג הזה אין תרופה שעוזרת". מכיון שזה נשמע לי אפעס קצת שטחי - החלטתי לחקור בנושא מעבר לזה
לצפיה ב-'ממליצה מאוד'
ממליצה מאוד
18/09/2017 | 07:07
1
110
לעשות גם אבחון אצל אודיולוג שמתמחה בנושא של auditory processing disorder. מחקרים מצאו ש- 50% מהמאובחנים כ ADHD סובלים גם מ APD, ולעיתים מדובר בדיאגנוזה מוטעית של ADHD. הסימנים דומים מאוד. 
לצפיה ב-'תודה - אשאל את המאבחנת'
תודה - אשאל את המאבחנת
18/09/2017 | 15:05
77
והיה אם זה המצב - מה הנפקות המעשית של זה (כלומר של אבחנה כ APD לעומת ADHD בלי H)?
לצפיה ב-'אוי זה נשמע מוכר'
אוי זה נשמע מוכר
18/09/2017 | 09:36
2
104
בעיות התארגנות זה גם הסממן העיקרי אצלנו. פעם קראו לזה ADD אבל ADD יצא מהDSM אז עכשייו זה "ADHD בלי H".
לצערי התרופה באמת לא מאוד עוזרת בהתארגנות (עוזרת קצת), ופה עוזר בעיקר ללמד אותה להיעזר בכלי עזר: לוח השנה בטלפון, שעון מעורר, לוח מחיק (הצלה גדולה אצלנו), התראות ותזכורות מראש, ו... אמא. אולי האופר אצלכם. שנים שנלחמתי ב"תעבירי לו את האחריות, הוא צריך להיות אחראי וכו וכו" עד שהבנתי שהוא פשוט לא יכול. ואם אנחנו רוצים שהוא יסיים בי"ס, אני צריכה לקחת על זה אחריות (אבא שלו למשל לא סיים בי"ס - השלים אחרי הצבא - כי אף אחד בבית שלו לא לקח אחריות על זה, ולדעתי הוא נשוי לי כי הוא ידע שאני כן אעשה את זה). הילד הפך עצמאי בסידור תיק למחר רק בכתה ט לדעתי, בלזכור מתי מבחנים והגשות רק בי"א, ועד היום צריך לפעמים להתערב (הרבה מעבר לסטנדרט). בחירה שלכם.
וכל שנותר לכם עכשיו הוא להסתכל מסביב ולמצוא מי בדורות הקודמים סבל מזה ואיך הוא התמודד. זה מאוד לילד לדעת שיש אור בקצה המנהרה (ושהבגרות, נסיון וגיל ממש מקלים על זה).
דרך אגב גם אצלנו הבעיות בלימודים התחילו בכתה ה בערך (זו היתה הפעם הראשונה ששמעתי את משפט המחץ "אני טיפש, אני לא יכול להצליח" שגרם לי לברך על האבחון), שאז הדרישות הלימודיות (ולא רק) עולות מעבר למה שילד אינטיליגנטי למדי אבל נטול יכולת ארגון יכול להתמודד.
ולגבי ההמלצה לבדיקה האודיטורית מעלי: זה נכון רק אם הבעיה בלעקוב אחר הוראות קיימת בהוראות בע"פ אבל לא בהוראות בכתב. אצלנו אין הבדל משמעותי (אם הוא רואה יותר משלוש שורות הוראות הוא אפילו לא מנסה. במקרים שאין ברירה - למשל עבודות בביה"ס - אמא "מתרגמת" ובעיקר מחלקת את זה למשימות נפרדות שאפשר לעשות אחת ולנוח. נו, אם אני יכולה לעשות את זה לסטודנטים שלי למה לא ליורש).
ועוד משהו שנזכרתי: יש מקרים שהוראה מתקנת יכולה לעזור, פשוט כי היא מלמדת שיטות עבודה מסודרות ומובנות שיכולות להקל על הערפל בראש שלהם. אין לי מושג איך קוראים לזה באמריקאית.
לצפיה ב-'תודה. לא ידוע לנו על אף אחד בדורות הקודמים '
תודה. לא ידוע לנו על אף אחד בדורות הקודמים
18/09/2017 | 15:11
1
92
במשפחתנו שסבל מבעיה דומה. מה שהופך את זה למתסכל שבעתיים (כי לא ברור לנו מאיפה זה נפל עלינו...)

חלק מההתאמות שהומלצו עבורה זה לקבל את חומר ההרצאות כתוב מהמורים. כך שאני מניחה שבין שזה ADP ובין שלא - הקטע הזה "מכוסה" אם זה מה שעושים

אין סיכוי שאקח את האחריות עלי. אני יכולה לעזור כשאני נמצאת אבל יש לי יותר מדי כדורים באוויר.

יש פה קואצ'רים (coaches) כמו שתיארתי שאמורות ללמד אסטרטגיות התארגנות. מהשיחה שערכנו עם כמה מהן זה נשמע לי כמו מדעי החארטה . מצד שני, גם הן מצידן אמרו שהיא צעירה מדי והן לא עובדות עם ילדים מתחת לגיל 15-16
לצפיה ב-'בארץ יש הוראה מתקנה ואסטרטגיות למידה'
בארץ יש הוראה מתקנה ואסטרטגיות למידה
19/09/2017 | 13:51
62
שמיועדים גם לבית הספר היסודי, וזה נשמע כמו הפתרון הנכון בשבילה.
לצפיה ב-'כמה מחשבות'
כמה מחשבות
18/09/2017 | 15:19
2
107
כיתה ו' אצלכם זו השנה הראשונה בחטיבת הביניים, נכון?
אם אכן כך, אז יש סיכוי טוב שקיימת קפיצה משמעותית בדרישות מהתלמידים מכל הבחינות, לדוגמא קצב הלמידה מהיר ממה שהיא מורגלת אליו, תוכן מורכב יותר, קצב קריאה / כתיבה מהיר יותר ועוד.
האם בחטיבה, כמו בתיכון, לא קיימת כיתת אם אלא הילדים עוברים משיעור לשיעור?
זה יכול להשפיע על ההתארגנות לקראת ובמהלך השיעור (למי שיש לו הק"ר..).
את אומרת שהמצב החברתי לא מזהיר. לעיתים קשיים בקשב וריכוז  משפיעים /גורמים למצב חברתי לא מזהיר.
אני לא מכירה את הילדה, אבל ממה שכתבת  נראה לי שיש יותר יתרונות ללקיחת תרופה מאשר חסרונות.
הייתי עושה גם בדיקת ראיה מקיפה, כולל מיקוד ראיה.

אם תרצי לדבר, שלחי לי הודעה
לצפיה ב-'תודה!! אכן....'
תודה!! אכן....
18/09/2017 | 19:18
1
93
כיתה ו' היא השנה הראשונה של חטיבת הביניים פה, ומציינת קפיצה משמעותי בדרישות מהתלמידים, וקצב הלמידה

בחטיבה, כמו בתיכון, הילדים רצים כעכברים מוטרפים משיעור לשיעור ומנסים להגיע בזמן [אגב - מתחילים בזה כבר בכיתה ד' וה' כדי להתכונן - רק שיש פחות ריצות ומעברים בבית הספר היסודי]

מה ההבדל בין בדיקת ראייה לבדיקת *מיקוד* ראיה? בעבר היא התלוננה שהאותיות מיטשטשות לה מול העיניים (לפני 3 שנים נגיד). רצנו איתה לאופטומטריסט וגם לרופא עיניים מומחה לילדים, ושניהם גרסו שהראיה שלה מושלמת.

אשלח לך מסר - תודה 
לצפיה ב-'שלחתי הודעה אישית'
שלחתי הודעה אישית
27/09/2017 | 15:00
4
לצפיה ב-'ילד רביעי - מתלבטת באנונימיות'
ילד רביעי - מתלבטת באנונימיות
11/09/2017 | 13:42
20
284
היי לכולן,
יש לנו שלושה ילדים ואנחנו רוצים ילד/ה נוסף.
יש ביני לבין בעלי הסכמה והכל טוב מהבחינה הזו.

הבעיה היא אחרת:
ההריונות שלי מאד קשים. לאורך ההריון אני סובלת מכל מיני תופעות ובעיקר מבחילות קשות (בעבר התייעצתי אפילו כאן ושום דבר לא עזר, גם לא זופרן וכו) וחולשה.
עד כדי כך שרק לחשוב על הריון עושה לי רע. מצד שני אני רוצה ילד/ה.

אני מרצה, כך שלעמוד מול כיתה כשאני עם בחילות וחולשה זה בגדר בלתי אפשרי.
פעם אחת ניסיתי את זה ופשוט בטלתי את הקורס אחרי ניסיון של שיעור אחד מאד לא מוצלח שרק חיכיתי שייגמר. סיוט.

בשלושת ההריונות לאחר כארבעה חודשים המצב משתפר ואני כן יכולה לעמוד מול כיתה, אך מה עושים לגבי החודשים הראשונים? 

אני חוששת גם מבחינה כלכלית (אני מפרנסת מרכזית) וגם מהבחינה של לאבד קורסים שלי.
אם אצליח לתכנן את ההריון לקיץ, אז הבעיה השניה נפתרה יחסית (אע"פ שאנחנו יודעות כמה זה לא תלוי בנו).

מבחינה כלכלית - מישהי נתקלה במצב שבו אפשר לקבל אישור רפואי על בחילות ושאני לא יכולה לעבוד?
אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו שכל הקיץ לא אעבוד ולא ייכנס כסף כלל.

אני מתבאסת קשות מזה שנוותר על הבאת ילד נוסף בגלל הבעיה הזו.
אם לא היתה לי בעית הבחילות הזו, עכשיו היינו מתחילים את התהליך מבחינתנו.

תובנות? הצעות? תודה מראש.
לצפיה ב-'כמה מחשבות'
כמה מחשבות
11/09/2017 | 16:04
3
170
כמה זמן את כבר עובדת במקום העבודה הנוכחי? יש לך שם קביעות? איך היחסים שלך עם הממונים? האם עבדת שם גם בהריונות הקודמים? יש אפשרות שמישהו/י תוכל/יוכל להחליף אותך סמסטר?

אם היחסים מעולים וכו', אז אולי אפשר לנהל איתם שיחה על הנ"ל כדי לנסות לתכנן ביחד

למשל - אם יש לך קולגה/חברה במוסד מקביל אולי היא יכולה ללמד במקומך את הסמטסר הקשה ואת יכולה "להחזיר" לה בפעם אחרת כשהיא בחופשת לידה או משהו. וככה כבר יש לה ממילא את הקורס מוכן/רהוט

או אולי את יכולה להקליט הרצאות בוידיאו עכשיו כשאת מרגישה טוב למקרה שלא תוכלי להעביר אותן באופן חי, ואז לבוא - להראות את ההצעה המוקלטת ואז לענות על שאלות אם יש (מין שילוב כזה של להיות שם באופן אישי אבל לא להתאמץ עם כל ההרצאה)
לצפיה ב-'תשובות לשאלותייך:'
תשובות לשאלותייך:
11/09/2017 | 17:02
2
155
עובדת כשנתיים, אין קביעות, היחסים טובים, אני עושה את העבודה שלי על הצד הטוב ביותר ולכן מוערכת. מצד שני בתחום הזה דברים יכולים להשתנות.

עברתי הריון אחד ולמזלי כל החלק הקשה היה בחופשת  הקיץ ועם עזרה מההורים, שכעת אני מנסה להימנע ממנה, שרדנו. הגעתי לעבודה בחודש חמישי בערך והיה באופן יחסי בסדר.

רעיון טוב עניין השיחה, רק שאני חוששת מהתגובה. להריון הקודם הגיבו דווקא טוב (לפחות למראית עין) ואכן גם דאגתי לכל מבחינה מקצועית. לאור כל מה שסיפרתי קודם לקחתי חופשת לידה של שישה שבועות בלבד (הייתי לוקחת פחות אם היה ניתן לפי חוק).

הרצאות בוידאו הן רעיון מצוין, השאלה אם אקבל שכר על הוראה באופן הזה..

תודה רבה!!

לצפיה ב-'אולי עדיפה גישת ביניים אם ככה'
אולי עדיפה גישת ביניים אם ככה
11/09/2017 | 20:27
1
133
של לדבר איתם מוקדם יחסית אחרי שאת יודעת שאת בהריון. וככה - אם זה יוצא שהתקופה הקשה תהיה בקיץ, את יכול להסביר שתזמנת את זה במיוחד לכבוד העבודה. ואם לא - את יכולה להסביר שניסית לתזמן אבל לא הכל בשליטתנו [כל קולגה שיש לו ילדים - יבין....]. וככה את גם יכולה מוקדם יחסית להציע פתרונות יצירתיים וכו'

לדעתי זה הרבה יותר קונסטרוקטיבי מבחינת העבודה מאשר לארגן אישור מחלה ל4 חודשים ואז לבוא ולהגיד: הנה אישור מחלה - זכותי החוקית להיעלם מפה עכשיו ל-4 חודשים בתשלום - יאללה ביי [אני מקצינה כמובן....]

בהנחה שזה מקום עבודה שאת בונה עליו לשנים קדימה - שווה להראות אכפתיות/לשדר שאת תעבדי איתם יחד על זה שזו לא תהיה בעייה גדולה.

ככה את גם יכולה להציע את הוידיאו + שאלות/דיון ב"לייב" או כל פתרון יצירתי אחר.

ועוד שאלה: אין בישראל ביטוחי אבדן כושר עבודה לזמן קצר? בחו"ל יש גם יש. וכשהייתי בהריון עם ביתי השניה, הביטוח הזה שילם 6 שבועות מחופשת הלידה שלי [והעבודה שילמה 6 שבועות נוספים - מטוב ליבה - אין שום זכות על פי החוק בארה"ב לחופשת לידה בתשלום, אבל זו היתה המדיניות של מקום העבודה]
לצפיה ב-'מסכימה איתך. אגב הסיבה שאני רוצ'
מסכימה איתך. אגב הסיבה שאני רוצ
11/09/2017 | 21:23
104
אישור רפואי היא כדי לקבל תשלום, לא כדי שיהיה לי מה להציג בעבודה. זה מתקשר לשאלה ששאלת בסוף, שבאמת אין לי מושג לגביה. יותר מטריד אותי באמת לשמור על מקום העבודה שלי.
תודה רבה על מה שכתבת.
לצפיה ב-'יש עכשיו כדורים נגד בחילות שממש עוזרים'
יש עכשיו כדורים נגד בחילות שממש עוזרים
11/09/2017 | 16:39
7
158
אני יודעת כי לחברה מהעבודה יש אותה בעיה ( וגם לקייט מידלטון )
והכדורים האלה מעבירים אותה ממצב של חוסר תפקוד מוחלט לתפקוד רגיל
שווה לך לברר לגביהם
לצפיה ב-'עם איך שקייט נראית בהריונות'
עם איך שקייט נראית בהריונות
11/09/2017 | 17:08
5
188
היא לא עוברת את מה שאני עוברת

לסבר את האוזן -
התחתנו כשהייתי בתחילת הריון, בדיוק בתקופה המזעזעת. כמובן שזה לא תוכנן כך. בואי נגיד שאני כנראה הכלה היחידה שלא הלכה לשבת חתן של בן זוגה. המשפחות משני הצדדים היו, חברים וכו, ורק אני לא, פשוט לא יכולתי לעמוד על הרגליים, שלא לדבר על ללבוש בגדים שהם לא פיג'מה. בחתונה האדרנלין כנראה עשה את שלו.

אמנם אני לא יכולה לבנות על זה, אך בכל זאת אשמח לדעת מה שם הכדורים. 
תודה רבה.
לצפיה ב-'דילקטלין או משהו כזה'
דילקטלין או משהו כזה
11/09/2017 | 22:44
3
128
כדורים מאוד יקרים לפי מה שהבנתי אבל שווים את זה.
לצפיה ב-'אם הוא באמת מעביר בחילות'
אם הוא באמת מעביר בחילות
11/09/2017 | 23:05
2
123
הוא שווה כל סכום
שומרת לי את השם, תודה.
לצפיה ב-'יכולה להמליץ על דיקלקטין מניסיון'
יכולה להמליץ על דיקלקטין מניסיון
12/09/2017 | 12:20
1
109
בשני ההריונות לקחתי אותה, בהריון הראשון לקחו לנו איזה שבועיים - שלושה להבין שכל הג׳ינג׳ר וחבריו לא מזיזים לי בכלל ורק הדיקלקטין עזר. עדיין הקאתי 2-3 פעמים ביום, אבל הצלחתי לתפקד. בהריון השני, ישר בביקור הראשון אצל הרופא ביקשתי מרשם וזה הציל את חיי (עדיין הקאתי אבל אין בכלל מה להשוות).
הוא יקר אבל לגמרי שווה כל שקל.
בהצלחה!

לצפיה ב-'מעודד, טוב לדעת, תודה.'
מעודד, טוב לדעת, תודה.
12/09/2017 | 16:25
11
לצפיה ב-'דיקלקטין. זה ממש הציל את חברתי לעבודה '
דיקלקטין. זה ממש הציל את חברתי לעבודה
12/09/2017 | 10:29
28
לצפיה ב-'בהמשך לתגובה שלי על קייט'
בהמשך לתגובה שלי על קייט
13/09/2017 | 08:26
132
חייבת לה התנצלות.
קראתי עכשיו על מה שעברה ועל איך היא מקדמת את הנושא, כנראה אכן מדובר באותו דבר.
לצפיה ב-'אולי תתייעצי עם רופא הנשים שלך - '
אולי תתייעצי עם רופא הנשים שלך -
11/09/2017 | 20:10
1
156
אם זה יכול להיחשב כ"שמירת היריון " בתשלום.
לצפיה ב-'רעיון מעולה, לא חשבתי על זה, תודה רבה.'
רעיון מעולה, לא חשבתי על זה, תודה רבה.
11/09/2017 | 21:35
19
לצפיה ב-'חשיבה מחוץ לקופסא'
חשיבה מחוץ לקופסא
11/09/2017 | 23:28
1
183
מה בדבר שבעלך יעבוד בקיץ (כתבת שאתם לא יכולים להרשות לעצמכם שבקיץ לא תכנס בכלל משכורת)?
לצפיה ב-'הוא עובד'
הוא עובד
12/09/2017 | 16:46
135
רק שהמשכורת שלי היא המרכזית.
בכל מקרה אני לא מסוגלת להיות לבד עם שלושה ילדים כשאני במצב הזה.
לצפיה ב-'תשאלי במקום העבודה שלך'
תשאלי במקום העבודה שלך
14/09/2017 | 08:48
1
108
לפעמים הם יסכימו שתעבירי שני קורסים בסמסטר אחד ולא תלמדי בסמסטר השני (או במכפלות למספר הקורסים שאת בד"כ מלמדת), וישלמו לך כרגיל. זה לא יהיה קל כי בטח תצטרכי ללמד קורס של מישהו שיצא לשבתון וכו, אבל זה עשוי להיות אפשרי. 
לצפיה ב-'הקורסים שלי שנתיים'
הקורסים שלי שנתיים
14/09/2017 | 09:31
96
כך שאין אפשרות כזו.
לצפיה ב-'ואני רק שאלה'
ואני רק שאלה
14/09/2017 | 16:58
1
172
את מציגה פה סוגיה כלכלית מאוד רצינית, את נורא לחוצה כלכלית ונושא הסבל הפיזי משמעותי פחות. האם תחת איום כלכלי כזה - נכון לכם להביא לעולם ילד נוסף?...
האם הסוגיה היא רק הקושי הפיזי המיידי או קצת מעבר לכך?
לצפיה ב-'תודה על הדאגה'
תודה על הדאגה
14/09/2017 | 20:10
148
ראשית, את כותבת דברים ומתייחסת אליהם כאילו היו עובדות. אני לא כתבתי שום דבר ממה שכתבת, אלה הנחות והסקת מסקנות *שלך*.
שנית, זה לא הנושא שבקשתי דעה עליו.
אשמח לשמוע דעות ועיצות הנוגעות לסוגיה שהעליתי.
לצפיה ב-' מומחים חדשים מחכים לשאלות שלכם '
מומחים חדשים מחכים לשאלות שלכם
12/09/2017 | 13:01
8

מומחים ואנשי מקצוע חדשים מחכים לכם בפורומים הבאים 

בפורום משפט פלילי תוכלו לשאול הכל על התחום ולקבל תשובות מעו"ד מומחה

בפורום טיפול זוגי תוכלו להתייעץ ולשתף בבעיות בזוגיות או בבניית זוגיות

בפורום ריפוי ותזונה טבעית תוכלו לדעת איך לרפא את גופכם בעזרת תזונה ואורח חיים בריא

בפורום השקעות נדל"ן בקנדה תוכלו להתייעץ לגבי כל סוגי ההשקעות עם עו"ד ישראלי וקנדי

בפורום שמאות מקרקעין תוכלו לשאול על מיסוי נדל"ן, תכנון ובנייה, תביעות מקרקעין ועוד

בפורום נזקי גוף ותאונות דרכים תוכלו לקבל ייעוץ משפטי לגבי כל סוגי נזקי הגוף והתאונות

בפורום אוטיזם- גישה ביו רפואית תוכלו לדעת איך מפחיתים את התסמינים של אוטיזם לפי עקרונות הרפואה המשלימה

בפורום מכירות ופיתוח עסקי תוכלו לשאול על מכירות b2b, פיתוח עסקי, הגדלת רווחים ועוד

בפורום משפחות מורכבות תוכלו לשתף ולהתייעץ בהכל אם אתם נמצאים בפרק ב' מעט מורכב 

בפורום דרכון פורטוגלי ידברו אתכם על הוצאת דרכון ואזרחות פורטוגלית-אירופאית

גלישה נעימה

לצפיה ב-'me time '
me time
09/09/2017 | 14:55
21
254
אז לכבוד הבייביסיטר שהצטרפה למשפחתנו, אני מנסה למצוא רעיונות שלא עולים כסף או עולים מעט לדברים שיכולה לעשות בזמן הזה כדי שזה לא יתבזבז על סידורים ונקיונות בלבד.
היא תהיה כולה שעתיים בשבוע ומן הסתם כשאצא זה לא יהיה לשעתיים מלאות אז צריך לקחת בחשבון שזה שעה וחצי.

מה אתן אוהבות לעשות בזמן שאתן לבד ובלי הילדים ועדיף מחוץ לבית?
לצפיה ב-'הרבה דברים '
הרבה דברים
09/09/2017 | 17:20
9
204
לקרוא על איזה ספסל בגן או על חוף הים
לשמוע מוזיקה
לישון - לשלוח את הבייביסיטר לטיול ארוך עם הקטנה ולישון בבית
לנגן
להפגש עם חברה על כוס קפה (לא חובה בבית קפה אלא בבית)
לעשות פעילות גופנית לבד או בחוג (פילאטיס, יוגה, שחיה)
עוד תחביבים שיש לך ולא הגעת אליהם
ללכת למספרה
טיפול פנים אצל קוסמטיקאית
להסתובב בחוץ בלי חובה לקנות אבל רק אני לעצמי
לצפיה ב-'מה שהיא אמרה ומוסיפה'
מה שהיא אמרה ומוסיפה
10/09/2017 | 05:47
8
146
לשלוח את הבייבי סיטר לטיול עם התינוקת ולהתקלח בשקט בלי הפרעה/לסדר את השיער.

פעילות גופנית - רק לציין שיש, לפחות אצלנו, הרבה שיעורים שבהם משלמים פר שיעור יחיד. ככה שאם לא באת - לא שילמת.  מה שמבטיח שזה לא יתבזבז.

לישון שנת צהריים בלי הפרעה - מציל נפשות בעיני....

אם יש לך מנוי לחדר כושר מהסוג המושקע - לשבת שם בסאונה / ג'קוזי בשקט.

לשמוע באזניות מדיטציה/דמיון מודרך בלי הפרעה.
לצפיה ב-'אני לא מהישנות במהלך היום, אפילו לא בתור ילדה'
אני לא מהישנות במהלך היום, אפילו לא בתור ילדה
10/09/2017 | 14:54
7
146
לא מסוגלת לכבות את עצמי. קורה אולי אולי רק אם אני חולה...

אין מנוי לחד"כ ואנחנו לקראת חורף פה כך שלצאת החוצה לא תמיד יהיה אפשרי.

לצפיה ב-'אפילו אחרי שלא ישנת בלילה או קמת בלילה כל שעה?'
אפילו אחרי שלא ישנת בלילה או קמת בלילה כל שעה?
10/09/2017 | 23:19
6
101
מצדיעה לך... ומצטרפת אם כך לממליצות שהבייבי סיטר תיקח את התינוקת לסיבוב ואת תהני משקט בבית. אני מבינה את התחושה שלך שזה "בזבוז" אבל בעיני זה לא בזבוז בכלל.... יש בזה משהו מאוד משחרר וזה תואם את הנתון של "לא עולה יותר כסף"
לצפיה ב-'כן, אני לא מצליחה לנתק את עצמי ולהירדם'
כן, אני לא מצליחה לנתק את עצמי ולהירדם
11/09/2017 | 02:07
5
143
ויכולה למשוך ככה כמה ימים רצוף בלי הרבה שינה (ככה שרדתי את החודשיים הראשונים שהיא התעוררה כל שעתיים ועד שהצלחתי להירדם אחרי שחזרה לישון, שאבתי ,סטרליזציה וכו'- לא ממש הספקתי לישון).
תודה לאל עכשיו היא ישנה יחסית סביר ומתעוררת אולי פעם אחת במהלך הלילה.

מבינה מה שאת אומרת, הבעיה איתי שאני כזו שרואה בלאגן וכו' וישר חייבת לסדר ולנקות ואז זה יילך על נקיונות וכו' ואני משתדלת לעשות את הדברים האלה כשהקטנה ישנה ומעדיפה כן משהו לעצמי. דווקא מעדיפה כרגע שהיא תהיה איתה בבית- יש לי קצת סרטים בראש לגבי זה שהיא תצא איתה החוצה. סומכת עליה אבל לא יודעת עדיין יש חשש מפגר כזה שהיא תחטוף אותה... לא ריאלי, דבילי אבל עדיין קיים
לצפיה ב-'אבל אם את חוששת שהיא תחטוף אותה'
אבל אם את חוששת שהיא תחטוף אותה
11/09/2017 | 23:22
4
130
את גם לא יכולה לצאת מהבית... ואת גם לא יכולה ללכת לישון בזמן שהיא שם. בעיה. 
איך הגעת אליה?האם היא ישראלית?
לצפיה ב-'זה לא חשש רציונלי. אבל הוא קיים'
זה לא חשש רציונלי. אבל הוא קיים
12/09/2017 | 00:28
1
108
אבא של הילדות שלי היה בעל חששות דומים עד שהן היו בנות 5 בערך. 

הוא יצא מהבית והלך לעבודה והחשש הלך איתו. 

לצפיה ב-'החשש הוא רציונלי'
החשש הוא רציונלי
12/09/2017 | 00:33
111
אך אם לא מתגברים עליו זה אומר שאי אפשר להשאיר את הבייביסיטר מבלי לשים עליה עין, ואז כל הרעיון מאבד את טעמו. 
לצפיה ב-'כן, היא ישראלית והגעתי אליה דרך פרסום והמלצות של מישהי '
כן, היא ישראלית והגעתי אליה דרך פרסום והמלצות של מישהי
12/09/2017 | 03:52
1
124
שסומכת עליה. כרגע מעדיפה שתהיה איתה בבית. גם ככה זה כרגע רק לשעתיים שמתוכן בד"כ היא אמורה לישון לפחות 45 דקות ואני רוב היום מחוץ לבית איתה. בהמשך כשזה יהיה יותר שעות- אני גם ארגיש יותר בטוחה ואכיר את אותה בחורה יותר ואז ארגיש יותר בנוח לשחרר.

בעיני יש הבדל בין זה שהיא לבד איתה בבית אבל לא יוצאת לעומת כשהיא יוצאת איתה לבד. ומי יודע אולי בפעם הבאה שלה דווקא ארגיש שיכולה לשחרר.
לצפיה ב-'קחי את הזמן שלך'
קחי את הזמן שלך
12/09/2017 | 20:36
85
ואל תרגישי שאת מבזבזת כסף אם את נשארת בבית כשהיא שם. 
לצפיה ב-'מצטרפת למה שכתבו'
מצטרפת למה שכתבו
10/09/2017 | 08:30
3
141
ומוסיפה שאם את באמת מחפשת דברים שלא עולים כסף אולי עדיף באמת שתסתובב עם הקטנה בחוץ ואת תבלי את הזמן בבית. תנוחי אפילו על הספה ותבהי בטלויזיה. 
אני זוכרת אולי אני טועה שאת אוהבת לבשל/לאפות, בזמן הזה את יכולה להנות גם במטבח בלי הפרעות תגלי כמה זה כייף.
לצפיה ב-'זה מה שעשיתי השבוע '
זה מה שעשיתי השבוע
10/09/2017 | 14:56
2
167
הן היו בבית גם כי זו הייתה פעם ראשונה וגם כי היה מזג אוויר מעפן והיא הייתה איתה בזמן שאני אפיתי משהו והתקלחתי מקלחת נורמלית.

מרגיש לי בזבוז זמן סתם להיתקע מול הטלויזיה כי אני גם ככה תקועה הרבה מול הטלויזיה כשאני מאכילה/מרדימה אותה. לא בא לי לשלם על זה 40 דולר.
לצפיה ב-'אז תעבדי על התוכנית העסקית שלך'
אז תעבדי על התוכנית העסקית שלך
11/09/2017 | 23:26
1
126
ותכיני חומר שאת צריכה. 
לצפיה ב-'זה התכנון באמת- רעיון טוב '
זה התכנון באמת- רעיון טוב
12/09/2017 | 03:52
23
לצפיה ב-'מעדכנת שצלחנו את הפעם הראשונה בהצלחה '
מעדכנת שצלחנו את הפעם הראשונה בהצלחה
14/09/2017 | 13:38
6
141
הבייביסיטר הגיעה שנייה אחרי שהרדמתי את הקטנה. לזכותה יאמר שהיא לא מצלצלת בפעמון אלא דופקת בעדינות בדלת וידעתי שאפשר לסמוך עליה בעניין ולא תעיר את הקטנה כשנכנסת.

בהתחלה קצת התעסקתי עם ענייני בית ואז יצאתי לסטארבקס ליד הבית וישבתי שם לחוצה והיסטרית כמובן צמודה לנייד.
הקטנה מסתבר התעוררה כמה דקות אחרי שעזבתי. הבייביסיטר אמרה שהיא לא בכתה. היא הכינה לה בקבוק ואחרי זה החליפה לה חיתול וזה השלב שהילדה בכתה (והערכתי את הכנות שלה לגבי זה- זה משהו מוכר, הילדה לא מתה על זה שמחליפים לה חיתול). אמרה שרצתה הרבה על הידיים אבל גם שמחה לשחק במשחקים ושהיא שרה לה שירים והילדה חייכה.

הגעתי הבייתה אחרי 45 דקות ומצאתי ילדה חייכנית ובייביסיטר שמחייכת ונהנית לשחק איתה

ממש מרגישה שבחרתי טוב. היא אחראית, רצינית, מזכירה לי את עצמי כבייביסיטר וכגורם מטפל ורואים שהיא באמת אוהבת ילדים.

באתי לכתוב שבפעם הבאה אני אצא ליותר זמן אבל בפעם הבאה אני אהיה יום לפני האירוח של ראש השנה אז כנראה שלא אצא מהמטבח
לצפיה ב-'מעולה '
מעולה
14/09/2017 | 21:58
5
95
ואני ממליצה לך מאוד לשים מצלמה או שתיים ברחבי הבית. זה יתן לך שקט נפשי לבדוק מדי פעם מה קורה, ואפילו לדבר עם הבייביסיטר ישירות אם יש משהו ואת צריכה לתת הוראות. 
המצלמה שבקישור זולה מאוד ומעולה - רואים ושומעים פשוט  נפלא. מומלץ מאוד להכניס לשם כרטיס זיכרון קטן. 
לצפיה ב-'הבנתי שהמצלמות שעובדות על הווירלס בעייתיות'
הבנתי שהמצלמות שעובדות על הווירלס בעייתיות
15/09/2017 | 00:54
2
97
בגלל שיכול להיות מצב שמישהו אחר משתלט על זה ויכול לצפות במה שקורה.
לצפיה ב-'יש לך שם משתמש וסיסמה'
יש לך שם משתמש וסיסמה
15/09/2017 | 03:01
1
98
בלעדיהם אי אפשר לתחבר למצלמה. 

מה שנכון הוא שגילו שכאשר את קונה מצלמה שהוחזרה, אם החנות לא מאפסת את המכשיר, הבעלים הקודם של המצלמה יוכל לראות . לכן חשוב לעשות reset לכל מצלמה שקונים. בנוסף, יש חברות שאצלהן זה מתאפס אוטומטית (כמעט 100% בטוחה ש- NEST זה אחד מהם). 
אם מישהו פורץ לך לשם משתמש והסיסמה, הוא רואה, אבל אין לו מושג מה הכתובת או השם שלך. נראה לי שיותר מסוכן שמישהו יפרוץ לך לאימייל. 

אני לא טרחתי לעשות ריסט. דבר I, הסיכוי שקניתי מצלמה שהיתה בשימוש והוחזרה הוא נמוך. דבר II, הסיכוי שאם מדובר אכשהו במצלמה משומשת ושהמוכר לא עשה ריסט עוד יותר נמוך. דבר III, הסיכוי שכל זה קרה ואת הבעלים הישנים של המצלמה 
מעניין לראות אנשים שהוא לא מכיר בסלון שלהם נמוך מאוד. דבר IV אם זה מעניין אותו, כל מה שהוא יכול לראות זה מספר שניות כשיש תזוזה (במצלמה הספציפית שלי). הוא לא יכול להכנס לכרטיס הזיכרון שבמצלמה (אם שמת) שם הכל שמור. 

בקיצור, היתרונות לדעתי עולים בהרבה על החסרון שהוא גם בהסתברות קלושה. 

מקסימום, נתקי את המצלמות כשאת בבית ותפעילי רק עם הבייביסיטר. שווה מאוד את השקט הנפשי, וכיום כשהטכנולוגיה כל כך זמינה וזולה בעיני זה חובה. 

בנוסף, את יכולה בתוך העגלה להחביא מכשיר GPS, ככה את יודעת בדיוק איפה הם נמצאות. אני רואה שיש כבר חדשים מאוד קטנים, כמו זה לדוגמה, שמחזיק כ- 8 שעות בין הטענות (גדולים יותר יחזיקו הרבה יותר). זה עולה תשלום חודשי, זה ספציפית כתוב 20 $ לחודש, אבל שוב, בעיני שווה את השקט הנפשי. 

לצפיה ב-'מעניין. תודה! '
מעניין. תודה!
15/09/2017 | 05:05
15
לצפיה ב-'אני הייתי כועסת אם הייתי מגלה '
אני הייתי כועסת אם הייתי מגלה
16/09/2017 | 12:45
1
133
נדמה לי שאם מביאים בייביסיטר ומנסים לבסס איתה יחסי אימון
לשים מצלמות בלי לאמר לה זה זוועה
אני הייתי כועסת מאד ועוזבת אם הייתי מגלה
אם זהנ חשוב לך אז תשתפי אותה ותגידי שאת רוצה לשים
לצפיה ב-'כאן נמחקה הודעה פוגענית'
כאן נמחקה הודעה פוגענית
18/09/2017 | 16:20
16

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום דם טבורי
פורום דם טבורי
ד
לייעוץ אורולוג ילדים
טבורית- בנק דם טבורי
שימור דם טבורי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה