לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום הפרעות חרדה - תמיכה

ברוכים הבאים לפורום הפרעות חרדה - תמיכה מקצועית !

רבים חווים במצבי חיים שונים תחושות של חרדה, בעוצמות שונות.
לעיתים החרדה מתפתחת עד כדי הפרעת חרדה ובעקבותיה ירידה באיכות החיים. 
הפורום נועד לאפשר לאנשים המתמודדים עם חרדה ועם הפרעות חרדה,
לחלוק ולשתף, לתת ולקבל תמיכה, לתרום מנסיונם ומהידע שלהם לאחרים,
המתמודדים עם בעיות דומות, מבלי להיחשף בשמם האמיתי.
הפרעות החרדה כוללות: מתחים , התקפי פאניקה, חרדה חברתית, פוסט טראומה,  פוביות, הפרעה טורדנית כפייתית (OCD), מחשבות טורדניות.
הפורום פעיל מזה מספר שנים ומשתתפים בו חברים קבועים התומכים,
בתבונה ובחום, זה בזה. חברים חדשים מוזמנים להצטרף.
לאורך השנים הפורום טופח על ידי מנהלים מסורים שהשקיעו בו רבות.
הנכם מוזמנים להתייעץ ולשאול בנושאים שונים הקשורים להתמודדות עם חרדה  והפרעות חרדה.
אתם מוזמנים גם להעלות הצעות ורעיונות לשיפור הפורום.

חשוב להדגיש כי הפורום אינו תחליף לטיפול נפשי או מקצועי אחר.
טיפול נפשי ומקצועי נכון תלוי בעובדותיו המדויקות של כל מקרה ומקרה,
ומצריך מפגש פנים אל פנים.
אדם שהחליט לפעול על בסיס מידע שהתקבל בפורום או על בסיס תגובה של מנהלת הפורום,
עושה זאת על אחריותו המלאה והבלעדית לפעולתו ולתוצאותיה.
הנכם מתבקשים להקפיד על תגובות ענייניות ומכבדות לכותבים בפורום גם אינכם מסכימים אתם.
ורדה צדיק
מנהלת הפורום
מאמנת אישית מאסטר NLP ודמיון מודרך

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הפרעות חרדה - תמיכה

ברוכים הבאים לפורום הפרעות חרדה - תמיכה מקצועית !

רבים חווים במצבי חיים שונים תחושות של חרדה, בעוצמות שונות.
לעיתים החרדה מתפתחת עד כדי הפרעת חרדה ובעקבותיה ירידה באיכות החיים. 
הפורום נועד לאפשר לאנשים המתמודדים עם חרדה ועם הפרעות חרדה,
לחלוק ולשתף, לתת ולקבל תמיכה, לתרום מנסיונם ומהידע שלהם לאחרים,
המתמודדים עם בעיות דומות, מבלי להיחשף בשמם האמיתי.
הפרעות החרדה כוללות: מתחים , התקפי פאניקה, חרדה חברתית, פוסט טראומה,  פוביות, הפרעה טורדנית כפייתית (OCD), מחשבות טורדניות.
הפורום פעיל מזה מספר שנים ומשתתפים בו חברים קבועים התומכים,
בתבונה ובחום, זה בזה. חברים חדשים מוזמנים להצטרף.
לאורך השנים הפורום טופח על ידי מנהלים מסורים שהשקיעו בו רבות.
הנכם מוזמנים להתייעץ ולשאול בנושאים שונים הקשורים להתמודדות עם חרדה  והפרעות חרדה.
אתם מוזמנים גם להעלות הצעות ורעיונות לשיפור הפורום.

חשוב להדגיש כי הפורום אינו תחליף לטיפול נפשי או מקצועי אחר.
טיפול נפשי ומקצועי נכון תלוי בעובדותיו המדויקות של כל מקרה ומקרה,
ומצריך מפגש פנים אל פנים.
אדם שהחליט לפעול על בסיס מידע שהתקבל בפורום או על בסיס תגובה של מנהלת הפורום,
עושה זאת על אחריותו המלאה והבלעדית לפעולתו ולתוצאותיה.
הנכם מתבקשים להקפיד על תגובות ענייניות ומכבדות לכותבים בפורום גם אינכם מסכימים אתם.
ורדה צדיק
מנהלת הפורום
מאמנת אישית מאסטר NLP ודמיון מודרך
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

תקנון וכללי כתיבה בפורום  פורום זה מיועד לשיתוף להתייעצות ולתמיכה, בכל הקשור בחרדה ובהפרעות חרדה. אפשר לפתוח דיונים ולהגיב להודעות תוך שמירה על כבוד הדדי ותרבות הדיון. בפורום לא ניתן יעוץ תרופתי והוא אינו תחליף לטיפול פסיכולוגי או רפואי.

המשך >>

לצפיה ב-'שאלה לורדה'
שאלה לורדה
24/04/2017 | 10:36
8
18
ראיתי שהגבת לאלומת האור לפני מספר ימים  והזכרת את נושא השליטה,
אני מצטט " תיידעי את המטפל שלך שאת צריכה להיות בשליטה , וכ"ו  " .
 ואני שואל משהו שמאוד מעניין אותי : מה צריך לעשות או איך צריך להתחיל לשנות את הגישה הזאת או את ההתנהגות על מנת להשתחרר מהרצון להיות בשליטה כל הזמן , יש לי תחושה שזו אחת הסיבות אם לא הסיבה היחידה לבעיות החרדה שלי שנמשכות כל כך הרבה שנים . מה דעתך?
  ואולי יש איזה מובאה או המלצה על ספר רציני שעוסק בנושא הזה .
תודה רבה .

לצפיה ב-'לשחרר שליטה'
לשחרר שליטה
( לעמוד שלי בתפוז )
24/04/2017 | 18:53
4
10
אכן כן, חרדה מבוססת על הצורך להיות בשליטה,
וגוברת בגלל פחד לאבד שליטה.
כשמשחררים את הפחד הזה - החרדה נעלמת, אין לה קיום.

האם יש דבר, קטן ככל שיהיה, שאתה מוכן לשחרר לגביו שליטה?

לצפיה ב-'אני חשבתי על מה ששאלת ולא כלכך יודע מה להשיב '
אני חשבתי על מה ששאלת ולא כלכך יודע מה להשיב
25/04/2017 | 06:49
3
10
אני לא בדיוק מבין מה הכוונה לשחרר שליטה ,  אני לא חושב שאני שולט במשהו או במישהו .
 רק דוגמה קטנה , אתמול בלילה חזרתי עם הרכב הביתה , ובדרכי עברתי ברחוב צר , עמדו שם מספר חבר'ה ליד הרכב שלהם על הכביש  וכאילו בכוונה השאירו גם דלתות פתוחות בצורה שהפריעה למעבר . המחשבה הראשונה הייתה לעצור ולחכות עד שהם יזוזו או לצאת ולהתחיל ויכוח , אבל במחשבה שניה פשוט תמרנתי ועברתי איכשהו ואני מרגיש איזה סוג של כניעה בפעולה הזאת , ויתור אם תרצי .
 אני כל הזמן מנסה לא להלחם בחרדה (הפחד מ "לא לישון" ) שמציפה אותי לפעמים ומטרידה מאוד .
איזה מן פוביה ממש מחורבנת שלא רוצה לעזוב , ואני יודע שזו סתם שטות ואני אומר לעצמי , עזוב , שתעשה מה שהיא רוצה הלא להרוג אותי היא לא יכולה .
 אז אני אומר ,נו אז מה . סיפור מאוד ישן אצלי אולי 30 שנה כבר ,ותמיד כמעט פוביות שקשורות איכשהו בנסיון לשלוט בפעולות גופניות אוטומטיות  שלא שייכות לרצון בכלל. ואם לילה אחד באה לי מחשבה ממש בחטף ,(לא יכולתי להרדם באותו לילה כי התרגשתי בגלל משהו משמח שעתיד היה להתרחש למחרת היום)  שלא אוכל לישון יותר ולבטח  אמות מחוסר שינה .
 בדר"כ אופיין של פוביות כאלה הוא שאם אתה נמנע מהן אזי הן לא מציקות , אבל כאן אני לא יכול להמנע .
לצפיה ב-'שיקול דעת'
שיקול דעת
( לעמוד שלי בתפוז )
25/04/2017 | 22:43
2
6

אני רוצה להתייחס לסיטואציה הראשונה שבה "תמרנת ועברת"
והרגשת שזה "סוג של כניעה בפעולה הזאת, ויתור"
בדרך להחלטה שקלת מספר אפשרויות :
1. לעצור ולחכות  
2. לצאת ולנהל ויכוח
3. לפלס דרך
אני מניחה שאתה דמיינת מה יקרה בכל אחת מהתגובות הנ"ל ולבסוף
העדפת "להיות חכם ולא צודק".
אני לא רואה בכך כניעה, אלא הפעלת שיקול דעת, ועשיית הדבר הנכון מבחינתך.  

לא ברור לי למה הכוונה במילה "ויתור"? ויתור על מה ?

לצפיה ב-'כנראה שוויתור מתפרש אצל כל אחד בדרך אחרת'
כנראה שוויתור מתפרש אצל כל אחד בדרך אחרת
26/04/2017 | 05:36
1
4
הכוונה ב וויתור הייתה לנהוג עם החבורה הזאת בדרך הגיונית כדברייך .
 בעיני הדרך ההגיונית הייתה לעצור , ובמקרה הטוב רק להתווכח איתם ולא לזוז עד שהם יפנו את השטח , אבל במקום זאת החלטתי לוותר , במיוחד שהבן שלי היה איתי ברכב והוא טיפוס חמום מוח ומי יודע מה היה קורה . אז וויתרתי .
 וויתור על משהו לא נקרא לשחרר שליטה? 
    האמת שאני לא כל כך מבין מה פירוש לשחרר שליטה , לשחרר ממה , מאיזה בחינה ?.
תודה .
לצפיה ב-'המשך דיון'
המשך דיון
( לעמוד שלי בתפוז )
26/04/2017 | 10:17
2
רציתי להתייחס למקרה הספציפי שתארת,
בהקשר אחר, כי הוא חשוב בפני עצמו -
תאונות נגרמות בגלל הנושא שתארת ויש אנשים שלא מודעים לסיכון שיש, למשל, בהוצאת ילד ממכונית לצד הכביש.
כך שחשוב להעיר את תשומת לבם לסיכון שבדבר,
יחד עם זה, הערה כזו יכולה להוביל לאלימות, ואי אפשר לצפות את התגובה. 

נדבר עוד על ויתור
ויתור במקרה שאתה מתאר הוא המנעות.
ה"אוטומט" שלך אמר לך להתנהג בצורה מסוימת,
(אולי כדי להיות הגורם השולט?)
אתה ערכת עם עצמך דיון והחלטת לנהוג בניגוד לכך, 

יש משפט שאומר:
"חכם לא נכנס למצבים שפיקח יודע לצאת מהם". 
נראה שזה כיוון את דרך הפעולה שלך
אתה קורא לכך "ויתור", אולי זה איפוק, אולי חוכמה או חשיבה שקולה,
כל אחד מהם. 

בהמשך נדבר על שחרור שליטה

לצפיה ב-'יש ספר מעניין שנקרא "להפחיד את הפחד"'
יש ספר מעניין שנקרא "להפחיד את הפחד"
24/04/2017 | 19:01
2
11
חובר ע"י ד ר ניר עישר ועפרה מירון ליכטר. מעניין אן מישהו מהחברים קרא בו ואם כן מה דעתכם .?
 אני חושב שהספר מעניין מאוד ואולי יכול לעזור לחרדתיים , ואני כותב  אולי כי אף על פי שעיינתי בו אבל איני איש מקצוע ואיני סובל מחרדות כל שהן כך שלא הייתה לי אפשרות אמיתית להתרשם .
לצפיה ב-'אכן כן'
אכן כן
( לעמוד שלי בתפוז )
26/04/2017 | 09:15
1
4
אכן ספר מעניין ובו תרגילים לעבודה עצמית.
אתה בפורום מדי פעם, מעניין, מה הנגיעה שלך (הלא ישירה כנראה)
לנושא הפורום ? נשמח אם תשתף. 
לצפיה ב-'כפי שציינת נגיעה לא ישירה'
כפי שציינת נגיעה לא ישירה
26/04/2017 | 10:48
כל הנושא הזה של הפרעות נפשיות  מאוד מעניין אותי . יש לי מספר חברים ששרתו איתי ביחד כשהייתי בסדיר ,  ולקו בשלב מסויים ב PTSD ,  ואני ממש הייתי ביחד איתם ומאז הנושא הזה של חרדות , ולא משנה מה הרקע להן מאוד מעניין אותי .
   נפש האנוש , סיפור בלתי פתיר ובלתי מובן לגמרי ואם יש בעולם אחוז מסויים של בני אדם שלוקים בהפרעות נפשיות הרי שכל אחד הוא עולם בפני עצמו ואין שניים זהים .
לצפיה ב-'Help'
Help
26/04/2017 | 04:42
3
זה התחיל לפני חמש שנים. בצבא. בלי שום התראה מוקדמת. התקף חרדה עם כל הסימפטומים שרק תרצו.. זה הכניס אותי לשיתוק של כמה חודשים בהם הפכתי מהאדם האופטימי, מלא שמחת החיים, האסרטיבי, הפעיל והמצליחן שאני, לגופה. לכלום.
לא תפקדתי. ישנתי עם אמא שלי במיטה. לא הסכמתי לרגע להישאר לבד. לא אכלתי, לא ישנתי, להגיע לבד לשירותים או למקלחת היה בלתי אפשרי, שלא נדבר על לצאת מהבית.
לא היו התקפים. הייתה חרדה תמידית שלא הרפתה לרגע. לרגעים דריאליזציה. ובעיקר מחשבות לא פוסקות ולא נשלטות שיצאו מכל פרופורציה.
לקח המון זמן לשכנע אותי לקבל טיפול תרופתי. 
והאמת? זה הציל אותי. התחלתי בפריזמה 20 מ"ג ועליתי בהדרגה ל40 מ"ג.
הרגשתי שקיבלתי את חיי בחזרה.
זה היה קצת כמו ללמוד ללכת מחדש.
5 שנים עברו מאז אותו התקף.
5 שנים טובות ורגועות בהן חייתי חיים מלאים ושלווים כמעט לחלוטין. נמנעתי ממספר דברים שפחדתי שעלולים להוות טריגר עבורי, כמו טיסות לחו"ל (הפחידה אותי עצם השהייה במקום רחוק ולא מוכר) כמו שינויים שרציתי אך פחדתי לעשות כמו להעתיק את מגוריי לתל אביב או לאילת, נמנעתי גם מסמים קלים למרות הסקרנות והרצון להתנסות. 
אבל מעבר לכך, חיי היו טובים ומלאים. זוגיות, משפחה אוהבת, מעגל חברים רחב, עבודה מעולה.
לפני שבוע ימים בדיוק, זה תקף אותי. אחרי חמש שנים בהן לא היה לחוויה הנוראה בחיי שום זכר. כל השנים כאלה שהייתי בטוחה שעם הפריזמה שלי אני חסינה.
לא היו אירועים מקדימים שיכלו להוות טריגר, סתם עוד יום רגיל.
נזכרתי מיד שלפני כשלושה שבועות הייתי 4 ימים בלי הכדור. לא היה אותו באף בית מרקחת ונאלצתי לחפש מחוץ לעיר. האם 4 ימים הם מספיק זמן(אחרי 5 שנים עקביות) בשביל לעשות כזה נזק?
בשבוע האחרון מאז שזה קרה הספקתי לחוות את כל ההשלכות, הלחץ והסטרס שלא מרפה מהגוף, חוסר מנוחה, דריאליזציה לעתים, ובעיקר מחשבות.. מחשבות מחשבות .. לא ברור על מה. רק ברור לי שכל ההתמקדות, כל הריכוז, כל האנרגיה שלי בימים האחרונים מופנית לזה. לחרדה הזאת. וזה מפחיד אותי. אני פוחדת מהפחד. ופוחדת מזה שהחסינות שלי איננה. ולא יודעת איך ממשיכים מכאן ומאיפה מוצאים את הכוחות. ואיך מקבלים את החיים בחזרה. אני מתגעגעת לשיגרה שלי. השוחקת והמעייפת, לימים בהם לא התעסקתי אף לא לרגע במחשבות על חרדה. לקחתי את הכדור שלי כל בוקר אחרי האוכל כמעט על אוטומט, כמו ויטמינים. מבלי להשקיע בזה שום מחשבה חרדתית מיותרת.

לצפיה ב-'המלצות לפסיכותרפיסט במרכז'
המלצות לפסיכותרפיסט במרכז
24/04/2017 | 19:01
1
7
שלום, אני לא יודעת אם הגעתי למקום הנכון אך אם כן, רציתי לדעת אם תוכלו להמליץ על פסיכותרפיסטים באיזור תל אביב? כאלו שמטפילם גם בחרדות ודיכאון ובדגש על תרפיה (תרגילים לעבודה).

תודה.
לצפיה ב-'במסר'
במסר
( לעמוד שלי בתפוז )
24/04/2017 | 20:41
7
מזכירה לממליצים 
לעשות זאת במסר אישי בלבד
תודה 
לצפיה ב-'צ׳יפרלקס וחרדה .. שאלה למבינים.. זקוקה להכוונה ויעוץ'
צ׳יפרלקס וחרדה .. שאלה למבינים.. זקוקה להכוונה ויעוץ
18/04/2017 | 23:01
8
36
בתי החלה לנטול ציפרלקס, שבוע ראשון חצי כדור שבוע לאחר מכן כדור שלם של עשרה מ״ ג ולפני יומיים החלה ליטול 20 מ״ ג בהמלצת רופא , וזאת בעקבות חרדות ודיכאון נלווה , ביומיים האחרונים מאז היא נוטלת 20 מ״ ג שמתי לב כי בשעות הערב 
החרדות חוזרות והיא מסרבת לצאת  מהבית וזאת לאחר שבשבועיים הראשונים היה שיפור במצב הרוח שלה לטובה כמובן..לציין שאת הכדור היא נוטלת ב8 בבוקר.. השאלה שלי האם זה חלק מתהליך ההסתגלות שלה לכדור? האם החרדות תחלופנה עם הזמן? אני זקוקה לעצה טובה ויד מכוונת מבעלי ניסיון כאן !!

לצפיה ב-'היא צריכה להמשיך ולקחת ,צריך לשאול את הרופא'
היא צריכה להמשיך ולקחת ,צריך לשאול את הרופא
19/04/2017 | 13:08
6
19
אם לא היה טוב יותר להמשיך ולקחת 10 מ"ג ולא למהר ל-20 מ"ג כי הגוף עדיין לא התרגל לכמות גדולה של ציפראלקס.
ההטבה לפעמים מתחלה רק לאחר כמה שבועות ולא רק אחרי שבועיים.ההטבה המקסימלית היא אחרי 3 חודשים בלי להחשיב את זמן חצי הכדור שלקחה.אני כמובן לא רופא ולא מבין טוב כמו פסיכיאטר שהוא המבין הכי טוב.

לצפיה ב-'היא ממשיכה לקחת את הכדורים'
היא ממשיכה לקחת את הכדורים
20/04/2017 | 22:48
5
16
רואים שיפור עם הציפרלקס וצריך סבלנות אני יודעת...
השאלה היא הכדור יעלים לה לחלוטין את החרדות ?
לצפיה ב-'תשובה.הכדור לא פותר את בעיית החרדה מהיסוד.'
תשובה.הכדור לא פותר את בעיית החרדה מהיסוד.
20/04/2017 | 23:02
4
19
אחרי 3 חודשים ההרגשה היא במצב הטוב ביותר,אבל
זה תלוי מאד בהתנהגות ובצורת החשיבה בחיים.
כאשר חושבים ומתנהגים נכון אז המצב נהיה טוב.
אלה שסובלים מחרדה הם כולם אנשים רגישים מאד
וכל בעיה בחיים ממוטטת אותם בקלות.
לכן אדם רגיש מאד צריך לחיות קצת בצורה אחרת מאשר אדם שהוא לא רגיש מאד.
אדם שסבל מחרדה צריך למתן את החיים שלו ולא לנסות להיות כמו האחרים.
הוא צריך לנוח ולישון טוב בלילה בלי הוללות יתר ולעבוד במקום עבודה שנעים לעבוד בו ולא עם בוס קשה. החיים של החרדתי לא יכולים להיות במרוץ אחר ההצלחה המהירה בחיים.עבודה שוחקת לא מתאימה לחרדתי.גם הלימודים צריכים להיות בנחת ולא במהירות .במקום לעשות שתי מסימות ,מספיק לעשות ביום מסימה אחת.................
לצפיה ב-'דבריך מעירים ומאירים את עיניי'
דבריך מעירים ומאירים את עיניי
21/04/2017 | 00:06
3
20
אני באמת מודה לך על התגובות שבהחלט מסייעות לי.. אתה בהחלט מנתח נכון את הבעיה.. אם תוכל לייעץ לי בעניין עצבנות היתר בלילה.. היא לוקחת רגיעון השאלה היא האם רמת העצבים תלך ותיעלם עם הזמן? אני מאוד מוטרדת מזה, לראות אותה כך בלילות שובר את ליבי, היא הבת שלי , היא כל עולמי !!

לצפיה ב-'שאלה '
שאלה
( לעמוד שלי בתפוז )
21/04/2017 | 10:41
11
שלום סאקורה 
וברוכה הבאה לפורום,
האם תוכלי לומר לנו 
בת כמה הבת שלך? 
לצפיה ב-'הצטברות המתחים במשך היום ועד הלילה גורמת לה להיות עצבנית '
הצטברות המתחים במשך היום ועד הלילה גורמת לה להיות עצבנית
21/04/2017 | 11:32
13
בלילה.
ובכלל אני בטוח שגם השינה שלה בלילה לא טובה בכלל וזה מוסיף על חוסר הרגיעה שלה.
אין ספק שהיא זקוקה לטיפול מקצועי כל שבוע עם פסיכולוג בשביל לאתר מה גורם לה לחיות בלחץ ומה לא בסדר בחשיבה הדמיונית שלה שכנראה מפחידה ומדאיגה אותה בחיים.ובאמת חשוב מאד לדעת בת כמה היא כמו ששאלה ורדה המנהלת של הפורום.אם היא תלמידה האם יש לה בעיה בלימודים או דאגה מציונים גרועים בתעודה,או שהיא בוגרת ונשואה ומטרידים אותה דברים אחרים. בשורה האחרונה הייתי אומר שקשה מאד לחיות ברגשות פחד של דאגות יתר או רגשות כעס שאותם צריך לנטרל כי הם הבסיס לבעיות החיים ובמקרים מסויימים גורמים לחולי ולפעמים גם לאשפוז בבתי חולים בכל מיני מחלות שונות.
לצפיה ב-'את כזו אמא מקסימה'
את כזו אמא מקסימה
23/04/2017 | 00:56
6
תראי, בטוח יחולו שינויים בהתנהגות שלה, לי בהתחלה היו תופעות ממש מוזרות, פיהוקים בלתי רצוניים, עייפות מטורפת, כאבי רגליים, עצבנות, עצבות, התנהגתי נורא מוזר, ולקח לי זמן להבין שאני צריכה להתרגל לכדור, וגם לשינוי בהתנהגות שלי, ומשהו באישיות שלי השתנתה קצת, אבל שיתפתי את זה עם הפסיכולוגית, שאמרה שהכל בסדר.

זה לוקח זמן, ולגבי העצבים, אולי תנסי לעשות איתה הליכות מהירות, שתוציא קצת אנרגיות, וזה גם טוב לסרוטונין במוח, זה מה שחסר לה, הרוגע והשלווה שבורחת לה.

ואני בטוחה שתהיה הקלה בעוצמות של החרדות שלה, היא לבד תרגיש בשינוי, תתני לה הרגשה שהיא יכולה לומר לך את הכל.
לצפיה ב-'התחלת השפעה'
התחלת השפעה
21/04/2017 | 20:50
12
שלום לך
ראשית אציין שאני לא רופא, אבל מכיר היטב את התחום. 
התרופות השאלה, SSRI, מתחילות לעבוד אחרי 3 שבועות בערך (ולא 3 חודשים). לפעמים רואים השפעה כבר אחרי פחות זמן. 
ציינת שהחרדות חוזרות והיא מסרבת לצאת מהבית. איזה החרדות מתבטאות? אני שואל את זה לגבי עצמי. אני לוקח קסקנס בערב. הכל מעולה בלילה וביום שלמחרת, אך לקראת הצהריים המצב מחמיר. בערב לוקח עוד כדור. 

איך החרדות חוזרות בערב? מה הביטוי? 

תודה והמון בריאות, עידן
לצפיה ב-'שאלה על NLP - לוורדה'
שאלה על NLP - לוורדה
19/04/2017 | 14:12
6
16
ורדה, היי. האם אפשר להיות מטופלת ב-NLP ללא הקטע של דמיון מודרך? דמיון מודרך עושה לי רע ממש, אבל שאר השיטה מעניין אותי. נשבר לי מפסיכולוגים...
לצפיה ב-'דמיון מודרך לא הכרחי בNLP'
דמיון מודרך לא הכרחי בNLP
( לעמוד שלי בתפוז )
19/04/2017 | 15:56
5
14
דמיון מודרך הוא כלי טיפולי בפני עצמו,
.והוא גם אחד הכלים בו משתמשים בשיטת הNLP,
אחד - כי יש כלים אחרים בשיטת ה NLP שאינם עושים שימוש בדמיון מודרך. 

כאן המקום לציין כי אנו, כולנו, משתמשים בדמיון כל הזמן (גם אם לא יודעים זאת),  
למשל:
כשאנו חושבים על הליכה לסופרמקרט,
עולה תמונה של חיפוש חניה, תורים, צפיפות, רעש...
זה שימוש בדמיון. 
לפני הליכה לאירוע - מדמיינים את המקום, את האינטרקציה עם אחרים,
את המוזיקה, 
זה מאפשר לנו להעריך אם זו תהיה חוויה נעימה או לא,
ובהתאם לכך להחליט אם ללכת או לא. 
כשנזכרים במשהו או במישהו - זה שימוש בדמיון. 
כל חשיבה על העבר או על העתיד עושה שימוש בדמיון.
שימוש כזה נעשה גם בNLP.

לצפיה ב-'אבל מה שכתבת זה לא דמיון מודרך'
אבל מה שכתבת זה לא דמיון מודרך
19/04/2017 | 20:38
4
8
אלו מחשבות פנימיות, לא מישהו שאומר לנו לדמיין או לחשוב על משהו. זה אחרת לגמרי...
לצפיה ב-'שמוש בדמיון ב NLP'
שמוש בדמיון ב NLP
( לעמוד שלי בתפוז )
19/04/2017 | 23:05
3
13
נכון,
זה סוג הדמיון ב NLP - 
ואדגים נניח שאדם רוצה למצוא עבודה,
מנחה NLP יכול לבקש ממנו לדמיין את עצמו 
בעבודה העתידית הזו, את המקום, את האנשים שאתו,
ולהרגיש את עצמו פועל ומצליח שם,
כאילו הדבר מתרחש בהווה. 
לפעמים  נבקש מהאדם להזכר בסיטואציה מהעבר,  
שבה הוא פעל בהצלחה בנושא מסוים
ונלמד מכך להווה...
יש כמובן מגוון של סיטואציות 
מקוה שעניתי לך. 

לצפיה ב-'אוקיי, זה הרבה יותר נורמלי בשבילי'
אוקיי, זה הרבה יותר נורמלי בשבילי
20/04/2017 | 01:29
2
13
בכמה טיפולים של דמיון מודרך אמרו לי לדמיין את עצמי במקום מרגיע, לשמוע את פכפוך הפלגים, את ציוץ הציפורים, להרגיש את קרני השמש על עורי... כאלה דברים. ונלחצתי. לא יכולתי להתרכז, לא התאים לי שמישהו מכוון את המחשבות שלי... אני צריכה להיות בשליטה...
גם מיינדפולנס ניסיתי וברחתי כל עוד נפשי בי. זה רק מלחיץ אותי יותר. שום דבר שמחוץ לארבעת קירות ביתי אינו בטוח עבורי. גם לא בדמיון.
ורדה, האם את חושבת, לנוכח היכרותך הסמלית אותי, שטיפול ב-NLP יכול לעזור לי? ואני סומכת עלייך שתהיי אובייקטיבית בתשובה עד כמה שתוכלי, כי את לא רק מטפלת, את גם, ואולי הכי הרבה, בן אדם.
לצפיה ב-'כן'
כן
( לעמוד שלי בתפוז )
20/04/2017 | 20:24
1
14
הי אלומה,
מה שאת מתארת הוא דמיון מודרך (ולא NLP),

NLP עוזר בהרבה מצבים להרבה אנשים
ואני מאמינה שגם את יכולה להתרם ממנו,
תיידעי את המטפל על כך שאת צריכה להיות בשליטה
וכן שדמיון מודרך לא מתאים לך. 

לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
21/04/2017 | 02:44
3
לצפיה ב-'רוצים להיות בריאים ומאושרים? תעשו כמוני.'
רוצים להיות בריאים ומאושרים? תעשו כמוני.
15/04/2017 | 10:28
27
44
תזרקו לעזזאל את רגשות הכעס,הפחד והעצב,כי הם המזון לכל המחלות בעולם.
תילחמו בכל מחיר ותמיד ברגשות אלה.
תלמדו לחיות בלי רגשות אלה גם אם הפסדתם או רימו אותכם במאה אלף שקלים.
הכדי להצליח תתרחקו מכל דבר רע ומכל אדם רע ותתחברו רק לטובים.
תגידו רק את האמת בלי להסתיר.
תהיו נחמדים וחביבים לסביבה כך שלא יהיו לכם אויבים.
ולא משנה אם זה אח שלכם או אדם רחוק שלא הכרתם.
אל תעבדו לעולם במקום שלא טוב לכם שם.
אל תאפשרו לאף אחד שינצל אותכם לרעה.
תעשו רק מה שטוב לכם
ותמיד תחפשו דרכים חדשות בלי להישאר תקועים במקום לא טוב.
כאשר תרגישו טוב יותר ,אז תעבדו לפרנסתכם כדי שלא תחיו במינוס בבנק וכדי שבארנק שלכם תמיד יהיה כסף .
לעולם אל תבזבזו כסף על שטויות ואל תבזבזו כספים במחיר גדול על טיולים.אני למשל לא טיילתי בעולם כי הטיולים מרוקנים את הכסף ולא מאפשרים קניית בית צנוע.אני למשל מסתפק בקורת גג קטנה מאד וצנועה,כי זה זול ונוח יותר בחיים.תמיד אני עובד בעבודה שאני יכול לבצע אותה בלי להישחק גם בגילי היום גיל 71.אמשיך לעבוד ולא אסמוך על המזל ולא אסמוך על אחרים.אני מתרחק ממותרות,כי המותרות יקרות.לא קונה בשמים ולא בגדים יקרים.קונה חולצות טריקו ב-10 שקלים ומכנסי גינס ב-60 שקלים ולא יותר. לא מעשן כל חיי ולא שותה משקאות חריפים.
אוהב לאכול קופסת לבן שעולה שקל אחד וחצי עם פרוסת לחם בריא.אוכל כל יום ביצה אחת בלבד ולא יותר עם מנה אורז שעולה 6 שקלים.מידי פעם קונה המבורגר לא שומני במקדונלד ולא סומך על אוכל שנותנים במסעדות.לא מסעדות ולא בתי קפה.מסתפק בטלויזיה קטנה 19 אינטץ וכמובן יוצא הרבה מאד לרקוד ריקודי עם ורק הרקדות שאני אוהב לרקוד בהן ורוקד רק עם בחורות שנוח לי לרקוד איתן.אני מחזיק אוטו ישן מאד משנת 2000 אבל אוטו מפירמה טובה שלא עושה תקלות.אוטו חדש ערכו יורד כל שנה באלפי שקלים.באוטו ישן אין לי חשש מפגיעות קלות בחיצוניות של האוטו מצידי שיהיה סרוט ומעוך והעיקר שהוא נוסע בלי בעיות.טוב זהו לבינתיים ועוד מעט אני יוצא לרקוד.

לצפיה ב-'רגשות'
רגשות
( לעמוד שלי בתפוז )
15/04/2017 | 22:29
2
16
תודה, עזרא, על ההמלצות. 
כתבת ואני מצטטת:
"תזרקו לעזאזל את רגשות הכעס,הפחד והעצב,
כי הם המזון לכל המחלות בעולם".

לכל אדם יש את כל קשת הרגשות,
רגשות הם כמו גלים, באים וחולפים ומשתנים. 

רגשות מעבירים לנו מסרים.
חשוב לזהות את הרגשות השונים,
ולהבין מה המסר שלהם עבורנו:
כעס יכול לסמן לנו 
שמישהו עבר את הגבול בהתנהגותו כלפינו,
פחד יכול להזהיר מפני סכנה, 
עצב הוא אנושי. 
כך גם חרדה, מזהים את החרדה
ומאפשרים לה להיות נוכחת מתוך ידיעה שהיא תחלוף. 
חשוב לאפשר לרגש להיות נוכח,
ובדרך זו לאפשר לו גם לחלוף. 

לצפיה ב-'ורדה. אני רוצה להבהיר את עצמי. השניות הראשונות הם לא'
ורדה. אני רוצה להבהיר את עצמי. השניות הראשונות הם לא
15/04/2017 | 22:54
1
19
בשליטה שלנו.
הרגשות מופיעים בצורה אוטומטית אצל כל אחד מאיתנו,אבל מיד אחרי זה אנחנו צריכים ללמוד לשלוט ברגשות בלי שיתמשכו זמן רב.
לדעתי הלא מקצועית,רגש שנמשך זמן רב גורם לנו לנזקים וככל שהוא מתמשך יותר ויותר הנזק הוא גדול יותר וגורם למתח נפשי גדול שמזיק למערכת החיסון שלנו.במקרים קיצוניים אנשים עלולים לקבל התקף לב או לגרום לסכרת או אפילו מחלת סרטן.לכן חייבים לעצור את המתח החזק שנגרם מרגשות חזקים ומתמשכים.

לצפיה ב-'למשל. אנשים שלא חיים ברגש פחד גדול כמו למשל'
למשל. אנשים שלא חיים ברגש פחד גדול כמו למשל
15/04/2017 | 23:06
13
מפקדים גדולים בצבא בקרבות קשים,אלה לא נזהרים מספיק מהמוות
והדוגמא אצלנו בארץ היא למשל האלוף גנדי רחבעם זאבי שלא פחד מהמוות ולא נזהר בכלל לכן חיסלו אותו המחבלים בקלות. דוגמא אחרת היא של האלוף רפול רפאל איתן שלא פחד מהמוות ולא נזהר,אז הים שטף אותו וגרר אותו בליל סערה של גשם והטביע אותו למוות.
לדעתי מי שסובל מרגש פחד גדול ,לא יכול להיות חייל קרבי מצטיין.לכן הקצינים הגיבורים שלנו הולכים בראש ,כמו שקרה לאחיו של ראש ממשלתנו יוני נתניהו שנהרג באוגנדה.
לצפיה ב-'העצה שנתת זה בדיוק מה שגרם לחרדה שלי'
העצה שנתת זה בדיוק מה שגרם לחרדה שלי
16/04/2017 | 15:42
19
32
"זרקתי" את רגשות הכעס, העלבון, הפחד וכו' הצידה. במשך שנים רבות. ושכנעתי את עצמי שאני אדם כזה. בפועל פשוט הדברים נאגרו והצטברו, כי ברגשות אי אפשר לשלוט ובטח לא להחליט החלטה רציונלית מה אנחנו מרגישים ומה לא. בסוף זה הגיע לשיא ובתקופה של לחץ, שעדיין נמנעתי מלהרגיש כל רגש חוץ משמחה ושהכל סבבי בבי החרדה התפרצה.
בטיפול למדתי בין היתר שמותר ואף רצוי להרגיש הכל. כי רק התמודדות ריגשית אמיתית ואמיצה גם עם כאב, צער וכד' היא מה שיביא לנו את הבריאות הנפשית ויחסל את החרדות.
חובה לחוש כל רגש שיש בנו. כי עצם העובדה שהרגש התעורר זה אומר שהוא בא לענות על צורך כלשהו. אם אנחנו צריכים להיות עצובים- אז נהיה עצובים. אם צריך לכעוס- אז לכעוס. כי זה מה שיש עכשיו. וצריך לשים לב שאנחנו מאפשרים לעצמנו להרגיש את זה כמה שצריך, ורק אז לשחרר ולא להיתקע במקום הזה סתם.
ההמלצה להיות זומבים שמסתפקים רק בכלום (לא להרגיש, לא לשאוף, לא להיות) היא בעיני הזויה. ללכת על ביצים סביב עצמנו חלילה לא לחוש כלום ורק ככה אולי נמנע את החרדה? איזה מן חיים אלו?
לצפיה ב-'נוסעת. את אומרת שזה הגיע בתקופה של לחץ. בעצם מה גרם ללחץ'
נוסעת. את אומרת שזה הגיע בתקופה של לחץ. בעצם מה גרם ללחץ
16/04/2017 | 21:32
1
20
את זה לא כתבת.
אני אומר שהלחץ נגרם או מכעס או מפחד.
אין סיבה אחרת.
אולי לך יש הסבר שתספרי לנו מה גרם ללחץ.

דבר שני כאשר את מאושרת את לא זומבית.

לצפיה ב-'הלחץ היה חיצוני'
הלחץ היה חיצוני
17/04/2017 | 17:50
14
והתעלמתי ממנו. לחץ שהייתי באבטלה, שבן זוג עמד להיפרד ממני ועוד. ואני? הכל סבבה. כלום לא נוגע בי. מה שיהיה יהיה. האמנתי שאני לא לחוצה ושהכל יהיה בסדר, לא נתתי לשום רגש שלילי לגעת בי. אז המוח אמר נראה לך באמת? ואז הכל קרס. התמוטטות נפשית אחת ענקית, באמצע החיים, באמצע שיחה עם מוכרת בעזריאלי על חולצה שתכננתי לקנות.
אז כן, גישה מצויינת. שיבושם לך.
לצפיה ב-'נוסעת ,בזבוז זמן לענות לו או להתווכח אתו .זה מושלם.'
נוסעת ,בזבוז זמן לענות לו או להתווכח אתו .זה מושלם.
17/04/2017 | 06:09
2
19
הבנאדם חי באשליה ,אז שיבושם לו , ואני מקווה בשבילו שלא יתפקח .
אין דבר כזה לחיות בלי רגשות , והדחקה זה בדיוק כמו לדחוק אצבע לתוך הסכר , תוציאי אותה שאז תקבלי הכל בפרצוף בריבית דריבית .
 הכי מצחיק זה הקביעות  לגבי מפקדי הצבא , שבגלל שהם לא מפחדים הם מסוגלים ללכת בראש ,,, ריבונו של עולם איזה שטויות הדבר הזה פולט .אני משרת בקבע כבר זמן לא מועט ויודע וחש בדיוק איך מרגישים ואיך מפחדים (אני עצמי לא חוויתי  חרדות מימי, פחד בוודאי שכן אבל יש הבדל עצום.)   , ואיך עושים את מה שצריך למרות החששות לפני . 

לא קיים דבר כזה לחיות ללא רגשות , כל הרגשות כולל הכל ,  זה חלק מאתנו כפי שאמרת. 

לצפיה ב-'"המפה אינה השטח"'
"המפה אינה השטח"
( לעמוד שלי בתפוז )
18/04/2017 | 11:51
10
אחד הדברים הראשונים שלומדים בקורסי NLP 
(שהיא שיטת תקשורת עם העצמי ועם האחר)
היא הנחת היסוד "המפה אינה השטח"
"המפה" היא מפת העולם האישית של האדם
המבוססת על זכרונותיו, נסיונו, אמונותיו, ההיסטוריה שלו - 
ו"השטח" היא המציאות האוביקטיבית. 
הנחת יסוד זו מלמדת אותנו שאין אמת אחת אוביקטיבית.
כל אדם חווה את העולם באופן אחר, ולכן הדעה שלו היא האמת שלו.
הוא פועל על פי המפה שלו.
מה שמתאים לאחד לא בהכרח מתאים לשני.
הגישה הזו מאפשרת לנו לקבל דעות שונות משלנו גם כשאנו לא מסכימים אתן,
ויחד עם זה להבין שאחרים לא רואים את הדברים עין בעין אתנו.
הנחת יסוד זו עוזרת לפתח סובלנות כלפי מגוון של דעות,
מקובלות יותר או פחות. 

לצפיה ב-'תשמע צוציקן.אני לא עושה הדחקה בכוח.אחרי כל מה שראיתי'
תשמע צוציקן.אני לא עושה הדחקה בכוח.אחרי כל מה שראיתי
18/04/2017 | 14:36
9
ושמעתי במשך החיים שלי, אני פשוט לא מתרגש משום דבר.
אם למשל היה פיגוע בישראל עם 30 הרוגים לא מזיז לי.
אתה רוצה שבכוח אזדעזע מהמקרה הזה שלא נראה לי כאסון,אלא נראה לי כעובדה שזה המצב בארץ שלנו ולדעתי ימשיכו להיות פיגועים עם הרבה הרוגים.
ובנוגע למצב בסוריה,מצידי שיהרגו שם אחד את השני עד האדם האחרון,כי הם אוייבנו.

לצפיה ב-'להמנע מרגשות ?'
להמנע מרגשות ?
( לעמוד שלי בתפוז )
17/04/2017 | 09:57
13
15
בהקשר של הדיון,
יש סרט חמוד שנקרא "קשר לא מחייב"
ובו שני אנשים שנמשכים זה אל זה בטירוף,
ומקיימים ביניהם קשר גופני,
הבחורה מתנגדת לכל קשר רגשי ביניהם.
היא חוששת להרגיש ( על אף שמדובר ברגש חיובי).
הם מעולם לא יצאו לדייט יחד, לא ישבו לארוחת בוקר יחד,
או יצאו לבלות יחד - וכל זה על מנת למנוע התקרבות רגשית ביניהם.
ברגע שיש לה "חשש" כלשהו להתאהבות ביניהם -
כלומר למעורבות רגשית,
היא מנתקת את הקשר.
האם היא הצליחה להמנע מלהרגיש ?
מתברר שלא.

לצפיה ב-'אני עובדת על זה חזק'
אני עובדת על זה חזק
17/04/2017 | 11:34
12
21
לא להרגיש שום דבר. יש לי סיבות טובות לזה. המצב שלי היה בלתי נסבל. הגעתי למסקנה שמה שאני צריכה בחיים זה לא להרגיש. מובן שזה לא אפשרי ליישום טוטלי, אבל לכל הפחות להוריד בעוצמות. חוץ מזה החלטתי להתכחש לדברים טראומטיים שקרו לי בחיים ושיש לי ספקות בהם. אני עושה כאילו לא היה כלום, וזה עוזר.
לצפיה ב-'רק קחי בחשבון דבר אחד'
רק קחי בחשבון דבר אחד
17/04/2017 | 18:00
5
17
דברים לא נעלמים. גם אני הייתי בגישה הזאת. של להדחיק ולשים בצד ולא להתמודד. עם דברים איומים שקרו בחיי (כגון מותו של אבי בהיותי בת 18 ועוד). בסוף הם ימצאו דרך לצאת ולהתבטא. וזה עלול להיות קשה יותר , מסעיר ומפתיע מאם הייתה התמודדות הדרגתית מלווה בתמיכה. זה מה שקרה לי. ותאמיני לה זה היה הדבר הנורא ביותר שקרה לי אי פעם, יותר מכל הדברים האיומים שניסיתי להדחיק.
לצפיה ב-'לא אכפת לי'
לא אכפת לי
18/04/2017 | 07:04
4
15
כל מה שניסיתי רק החמיר את המצב, אז לי עדיף לעשות משהו שעדיין לא ניסיתי - הדחקה. לא לכל אחד זה מתאים, אולי גם לי זה לא יתאים מתישהו, אבל בשנה ומשהו האחרונות זה מחזיק אותי שפויה. לא יכולה להתמודד עם השדים שבפנים, אז הכי קל לי לעשות כאילו אינם. טיפולים, כך מתברר, לא טובים בשבילי.
לצפיה ב-'תעשי מה שאת מרגישה כרגע, הזמן יעשה את שלו'
תעשי מה שאת מרגישה כרגע, הזמן יעשה את שלו
20/04/2017 | 00:46
3
11
ואת עוד תצליחי לפתוח את הלב ולדבר ולספר את הכל, וגם לקבל את מה שקרה, ולחיות עם זה בשלום, כי אלו החיים, ואנחנו תמיד בסוף פותרים את כל החידות שבתוך הנשמה שלנו.

וזה אומר שאת חיה ונושמת, ואת לא ממש בוחרת להדחיק, את פשוט בוחרת לא להתעסק עם זה, ואולי גם אין לך צורך כרגע, וזה יעכב אותך מלהתקדם בחיים.
אז תעשי מה שאת חושבת לנכון, ומה שאומר לך הלב.

הדחקה זה משהו שדווקא עשיתי מגיל די קטן, אבל זה צף, וזה אולי היה נורא ואיום, המחשבה על זה, אבל גם אני כבר לא מתעסקת בזה עכשיו, כי זה תוקע אותי במקום.

לצפיה ב-'אני חושבת שדייקת אותי'
אני חושבת שדייקת אותי
20/04/2017 | 01:35
2
20
אני לא מדחיקה אלא מעדיפה לא להתעסק. זה בערך אותו דבר, לא? כי הדחקתי כל כך טוב מה שקרה, כל כך הרבה שנים שלא זכרתי ולא ידעתי והכול היה מעומעם, וכשהתחלתי לטפל בעניין בעקבות טריגר שהיה לי, זה היה הרסני וכל כך מפחיד. במקומות טיפוליים יעודיים לא תיקפו את מה שאמרתי, להפך, ביקשו הוכחות. מאיפה אני יכולה להביא הוכחות? או שאמרו לי מראש שמאמינים לי, עוד לפני שהתחלתי לדבר. איך אתם מאמינים לי אם עוד לא פתחתי את הפה? זה לא אמין וזה לא עובר אותי. אז בפעם האחרונה שזה קרה, כשהתעקשו שאומר את המילים X עשה לי Y, וסירבתי, העיפו אותי כי אמרו לי שהמקום הזה מתאים רק למי שכן מסוגלת להגיד את המילים האלה. והם לא הראשונים. ומאז החלטתי שהרבה יותר בריא לי לעשות כאילו לא היה. אולי באמת לא היה? אולי זה תעתוע? היה לי הרבה יותר גרוע כשדיברתי על זה בטיפולים. הרבה הרבה יותר גרוע. אז די.
אני רק אציין שאני בטיפול כבר 30 שנה און אנד אוף. ומרגע הטריגר שהיה לי דיברתי על זה המון בטיפולים. טחנתי את הנושא עד זרא, ורק רע היה לי.
אז אולי את צודקת ואני לא מדחיקה אלא בוחרת לא להתעסק עם זה, כי הדחקה לא יכולה להיות רצונית, נכון?
בכל מקרה תודה רבה על ההתייחסות.
לצפיה ב-'היי מתוקה'
היי מתוקה
20/04/2017 | 13:12
1
13
אני חושבת שהמשמעות של "להדחיק" זה לא לזכור שזה קרה בכלל, עד שזה צף, ומכה בנו.
ו"לא להתעסק עם זה", זה אומר שרק לאחר שזה צף, ושאת מודעת לזה, רק אז את בוחרת שלא להתעסק עם זה, כי זה עושה לך רע.
זה צורך הישרדותי, בשביל שנוכל להמשיך לחיות בשלום עם עצמינו.

תראי, גם ככה מה שקרה נמצא אצלך באחת המגירות שבראש שלך, אז למה שתפתחי את המגירה הזו בכל מצב? אין צורך אם את מרגישה שזה תוקע אותך.

וגם כשאני סיפרתי לראשונה למטפלת שלי, שיכול להיות שהדחקתי כמה מיקרים שהיו בגיל 9 בערך, ושבגלל זה אני ככה שרוטה, היא ביטלה אותי, ואמרה ששנינו היינו בסך הכל ילדים, ושיחקנו, ושזו לא הסיבה למה שאני מרגישה.
ולדעתי היא בכלל לא ידעה להתמודד עם מה שסיפרתי לה.

לצפיה ב-'הזדהיתי מאוד, תודה '
הזדהיתי מאוד, תודה
20/04/2017 | 14:22
8
לצפיה ב-'זכרונות - האם הם אמת מוחלטת? '
זכרונות - האם הם אמת מוחלטת?
( לעמוד שלי בתפוז )
18/04/2017 | 11:27
5
21
אלומה
אני חושבת שאולי יעניין אותך מאמר 
שמצאתי בנושא אמיתות של זכרונות
ושאולי תומך בדרך ההתמודדות שבחרת לעצמך.
המאמר פותח כך:
"כמה מהזכרונות היקרים ביותר שלנו מעולם לא קרו - ואולי בכלל קרו למישהו אחר. לעתים קרובות, האמת היחידה היא האמת הנרטיבית"

אשמח לשמוע מה את חושבת בעקבות קריאת המאמר.  
לצפיה ב-'ממה שכתבת פה אני ממש לא מתכוונת'
ממה שכתבת פה אני ממש לא מתכוונת
18/04/2017 | 11:39
4
23
לקרוא את המאמר. רק לקרוא מה שכתבת הרס אותי עכשיו.
לצפיה ב-'אלומה'
אלומה
( לעמוד שלי בתפוז )
18/04/2017 | 11:58
3
17
אלומה,
אני מצטערת שאת מרגישה כך,
התכוונתי רק לאותם דברים שלגביהם כתבת
שיש לך ספקות.

לצפיה ב-'והתגובה שלך גרמה לי נזק רציני'
והתגובה שלך גרמה לי נזק רציני
18/04/2017 | 14:09
23
חרף כוונותייך הטובות ואישיותך הנעימה.
לצפיה ב-'לא נראה לי שהיא התכוונה שלא היו דברים מעולם'
לא נראה לי שהיא התכוונה שלא היו דברים מעולם
20/04/2017 | 13:03
1
12
היא העלתה שאלה, שכנראה המטפלים אמרו לה שאולי זה לא קרה.

לצפיה ב-'זה וגם ההפך'
זה וגם ההפך
20/04/2017 | 14:21
10
המטפלת הראשונה שאיתה דיברתי על זה כשהטריגר צף לראשונה היא שהעלתה שאולי זה קרה לי.

שאר המטפלים בהמשך או שהאמינו לי בלי שפציתי פה ואז אני לא האמנתי להם שהם האמינו לי (איזו ממלכדת אני, הא?!) או שלא האמינו לי וביקשו הוכחות וטלטלו לי את הנשמה למוות.
לצפיה ב-'איך אפשר לבחור לא לטייל בעולם, רק בגלל הכסף'
איך אפשר לבחור לא לטייל בעולם, רק בגלל הכסף
20/04/2017 | 00:36
3
15
אם לא הייתי מטיילת קצת בעולם, אז באמת לא היה עם מי לדבר עכשיו.
לא משנה מה נעשה יש בנו את הרצון לבזבז כסף על דברים שאנחנו אוהבים, ולעזאזל המינוס בבנק, כי דווקא ברגע שהחלטתי שאני אהיה יותר רצינית ושקולה, ואשאר בארץ ואנסה לחסוך, איבדתי את עצמי לגמרי, ומאז אני במינוס.
לצפיה ב-'אליס.את חיה על חשבון הברון? הרי ידוע שמינוס בבנק מדאיג'
אליס.את חיה על חשבון הברון? הרי ידוע שמינוס בבנק מדאיג
22/04/2017 | 09:02
2
6
דאגה גורמת לחרדה.
אם כך את מעדיפה לעשות את הדבר שאת אוהבת ובמקביל לסבול מחרדה.
זו הבחירה שלך בחיים.
ככה תמשיכי לחיות עוד הרבה שנים.
כאשר תשתני אז החרדה תיעלם וגם תפסיקי לטייל בטיולים האהובים עלייך.
הרי ידוע שטיולים עולים הרבה כסף.
אני עשיתי בדיוק את ההיפך ממך.
נהניתי בדרך שלי פה בארץ ואני אף פעם לא במינוס בבנק.
לצפיה ב-'אני לא חיה על חשבון הברון, ואתה?'
אני לא חיה על חשבון הברון, ואתה?
23/04/2017 | 00:44
1
5
רוב הפעמים שטסתי לחו"ל, גם עבדתי שם למחייתי, בשביל לממן את הטיולים האלו, בטח שלא ציפיתי שאיזה מיליונר ישלם לי על זה.
ומה זו היציאה הזו בכלל??? למה שלא נבזבז על עצמינו ונחיה איך שבא לנו? זה לא שיש לי בגדי מעצבים בארון.

בסופו של דבר לא נשאר לנו הרבה ליהנות מהחיים האלו, אז צריך לתת גז, וגם לבזבז.
וגם להיות במינוס, וגם וגם, ומה שבא לנו אנחנו נעשה, כל אחד וחייו, ומה שהוא בוחר.
לצפיה ב-'האם לא תשאירי כסף לשעת צרה? אי אפשר לחיות מהיד לפה.'
האם לא תשאירי כסף לשעת צרה? אי אפשר לחיות מהיד לפה.
23/04/2017 | 14:40
2
הנה למשל טיפול השיניים שלי עלה לי 170 אלף שקלים שזה כולל השתלות עצם לשיניים.
טיפול אצל רופא טוב עולה יותר כסף מאשר רופא סנדלר.

לצפיה ב-'מינון של קסקנקס'
מינון של קסקנקס
16/04/2017 | 22:41
2
17
שלום רב
אני מטופל בקסנקס מזה חצי שנה, מינון של 0.5 מ"ג, בגלל בעיות חרדה. הבעיות התבטאו בסחרחרות כאשר אני מחוץ לבית, ובפחד מאד גדול לחצות כביש רחב או כיכר. עם הטיפול המצב מאד השתפר. 
לפני חודש התחלתי עבודה חדשה ותובענית, עם הרבה שעות. אני מרגיש טוב עד הצהריים. מהצהריים מופיעים הסחרחורות. זה נורא. פחד ליפול, פחד לחצות כביש או כיכר. 
אני לוקח את הכדור של 0.5 מ"ג בערב. האם כדאי להעלות מינון? זה יכול לסייע? לאיזה מינון? 
האם המצב בו הסחרורות מופיעות בצהריים, זה בגלל שהתחלתי להתרגל לתרופה או בגלל העבודה החדשה? 
אני נורא סובל. אשמח לשמוע דיעות. 
עידן
לצפיה ב-'לדעתי יש כאן שתי בעיות,גם שהעבודה היא חדשה'
לדעתי יש כאן שתי בעיות,גם שהעבודה היא חדשה
17/04/2017 | 10:49
1
15
לכן נוצר לחץ כי אתה מתאמץ לדעת טוב את העבודה והאנשים מסביב ומתאמץ להצליח שלא חס וחלילה תיכשל ואולי יפטרו אותך כי לא תהיה מספיק מוצלח,הרי כל התחלה היא קשה וזה טבעי ונורמלי.בנוסף לכך העבודה הזו היא תובענית וזה גורם להצטברות של לחץ מהבוקר ועד הצהרים ובצהריים הלחץ מתפוצץ בצורת התקף עם סחרחורת כאשר הלב דופק מהר יותר ולא מספיק להזרים מספיק חמצן שזורם בדם. (אני לא רופא). אמנם הכדור הזה יכול למכר ,אבל אני לא חושב שההשפעה שלו נחלשה עם הזמן כי העבודה חדשה ותובענית. הייתי מציע לך להתייעץ עם הרופא אם לא לנסות כדור כמעט דומה את הקלונקס שמשך ההשפעה שלו ארוכה יותר מהקסנקס, או לקחת את הקסנקס פעמיים ביממה אבל כל 12 שעות .כאשר מצבי היה בעייתי אז לקחתי את הקלונקס כל 12 שעות .כיום לאחר 20 שנה אני ממשיך לקחת קלונקס אבל רק פעם אחת ביום כי מצבי היום הרבה יותר טוב ואין לי בכלל שום בעיות בריאות.היה טוב יותר אם היית פותר את הבעיות של עבודה תובענית במקום העבודה ועובד בנחת שלב אחר שלב בלי למהר ולהילחץ בזמן העבודה ולראות בסוף יום העבודה שהשד לא נורא אם לא מיהרת בזמן העבודה וסיימת את אותה כמות העבודה.היה טוב אם היית מתאר לנו מה תובעני בעבודה שלך.
לצפיה ב-'תודה על התגובה. '
תודה על התגובה.
21/04/2017 | 20:44
2
תודה רבה על התגובה. 
אני מתמחה במשרד עו"ד, תפקיד של שנה. יש הרבה מאד לחץ במשרד, הרבה עבודה, ואני מאד משתדל לעמוד בציפיות. לא ניראה לי שהם יפטרו אותי, כי אני שם כבר חודשיים כמעט ויש לי עוד 10 חודשים. 
החל מהצהריים אני מתחיל להרגיש סחרחורת. בעיקר כאשר אני יוצא מהבניין להפסקת צהריים והולך ברחוב. התופעה הארורה הזו חזקה בעיקר כאשר אני ברחוב או מנסה לחצות כביש רחב או כיכר. 
אנסה לקחת קסנקס פעמיים ביום. 
תודה שוב על התגובה, עידן
לצפיה ב-'חג שמח לחברי הפורום ושאלה '
חג שמח לחברי הפורום ושאלה
( לעמוד שלי בתפוז )
11/04/2017 | 12:05
13
21
שוב חג שמח !
מה שלומכם היום ואיך עבר עליכם "הסדר" ?

האם הסדר עשה סדר או הכניס "רעש" ואי שקט
לחיי היומיום, לשגרה ?

לצפיה ב-'הגעתי למסקנה שזה בסדר'
הגעתי למסקנה שזה בסדר
11/04/2017 | 21:26
12
33
לא להיות בסדר. תרתי משמע.

מישהו שחולק אתי מטען גנטי הזמין אותי מתוך ידיעה ברורה שאין לי איך להגיע ושגם אם אצליח למצוא דרך, עצם היותי שם יעורר פיצוץ ואנשים אחרים לא יבואו או ילכו ברגע שיראו אותי. ליתר ביטחון גם כתבתי לו שאין לי איך להגיע (וברור שהוא ידע את זה גם קודם), אז הוא נעלם לכמה ימים ואז שלח לי בוואטסאפ תמונה של 'חג שמח'. עניתי לו 'תודה, גם לך ולמשפחתך', ואין לי מושג אם הוא הבין את הציניות. אני נזהרת בלשוני לא לכתוב עליו כל מיני דברים קשים (ויש הרבה), אבל לפעמים עדיף שהבן אדם לא יזמין בכלל מאשר ינסה למרק את מצפונו ולצאת ידי חובה, ולעשות אותי ה'לא בסדר', שהרי הוא הזמין, זו אני שלא באתי.

אני משערת שזה היה כואב לי לולא הוזמנתי למשפחתו של השח"ע לשעבר, כלומר חבר טוב שהוא גם עורך דין וגם היה שכן שלי עד לפני כשנה. הוא לא שכח אותי והציע לבוא (מעיר רחוקה) ולקחת אותי, וזה בזמן שיש לו 3 ילדים ואישה, או לשלם לי על מונית (אין מוניות בליל הסדר, אבל העיקר הכוונה). ובאמת, אני יודעת שאני רצויה ואהובה שם. את כל החגים בשנים האחרונות ביליתי אצל הוריו ואצל משפחתו או משפחתה של אשתו. אני חשובה לו עד כדי כך שהתכוון בשיא הרצינות להביא ולהחזיר אותי (מה שהמטען הגנטי לא חלם להציע לי בכלל, הוא גר בערך באותו מרחק של השח"ע, רק בכיוון אחר לחלוטין). זה בסדר, כך או כך לא הייתי רוצה להיות שם עם האנשים ההם, אבל בכל זאת... אולי כן הייתי באה... 

אז זה עשה לי טוב. לא היה אכפת לי לוותר. ויתרתי מפני שאני אחרי ניתוח וכואב לי לשבת רצוף, אבל עצם הידיעה שאני אהובה ורצויה הרגיע אותי וגרם לי לא להרגיש מסכנה ואומללה.

ובאותה נשימה, ורדה, אני שוב שואלת איך אפשר לוותר על הכעס והטינה, איך אפשר להפסיק לצפות ממי שנשאר מהמשפחה שלך (יש רק שניים כאלה) שיעשה דברים למענך (הכי בסיסי - להרים טלפון כשאת מאושפזת, לשאול מה שלומך). אני יודעת שזה מה שנכון לעשות - להפסיק את הציפייה הזאת ולשחרר אותם סוף סוף (אני לא יודעת למה אני עדיין מתעקשת להתעדכן ולמה עדיין אכפת לי מהם איכשהו).

גם מעניין אותי מה אנשים מעדיפים - שיזמינו אותם כשיודעים בבירור שאין להם איך להגיע, או שלא יזמינו אותם בכלל. אני בעצמי לא יודעת את התשובה.
לצפיה ב-'לאלומה'
לאלומה
( לעמוד שלי בתפוז )
12/04/2017 | 00:52
3
17

אלומה היקרה, 
אני מבינה שמאד קשה לך, וחבל לי שכך,
אני מבינה גם שהיחסים במשפחה מורכבים ולא פשוטים,
ויחד עם זה אני שמחה לשמוע שיש לך קשר טוב עם השכן.
האם את יכולה לחשוב 
מה מעודד ומאפשר את הקשר הטוב הזה (שנראה ממושך) ?
אולי הוא מתאפשר כי אין לך ציפיות? 
כי את שמחה ומוקירה כל מחווה שלו? 

לצפיה ב-'הוא חשוב לי כמו אח'
הוא חשוב לי כמו אח
12/04/2017 | 03:10
2
23
ואפילו יותר. בלי מטען גנטי, אבל אלמלא הוא כבר הייתי הומלסית. הוא לקח עליי חסות. דואג לחשבון הבנק שלי (הוא ניהל את הירושה שלי שהחזיקה בזכותו למעלה מעשר שנים!!) הוא יודע כמעט את כל סיפור חיי. סבתא שלו ז"ל (שגרה בדירה כאן בבניין לפניו) הייתה חברה טובה של אימא שלי, והאמת שגם שלי, והיא ביקשה ממנו לדאוג לי. הוא ניהל לי את השיפוץ. לקח חופש מהעבודה שלו ומבית המשפט ובא לנקות ולפקח על העובדים, ואשתו, שהיא אדריכלית פנים, עזרה לי לבחור דברים ולעצב. בזכותו יש לי קצבת נכות ובזכותו גם פתחנו שוב את תיק הנכות והגדלתי בהרבה מאוד אחוזים (שמגיעים לי, לצערי, לצמיתות). הוא מזמין אותי תמיד בחגים, גם אחרי שעבר דירה. מארגן לי דרכי הגעה וחזרה. חגג לי ימי הולדת. הזמין אותי לארוחות שישי (הוא מבשל אדיר) כשהייתי בודדה. הוא עושה בשבילי מעל ומעבר דברים נוספים. דואג לי לשיקום ומדבר בשבילי עם אנשים. החזיר אותי לפני כמה חודשים מניתוח. וזה מרגש מאוד, למה? כי הוא צועק עליי ומנער אותי ומלחיץ אותי, נוזף בי, ולמרות הכול - כל הזמן לטובתי ועושה את זה כמו שעושה לאחותו. זו הדרך שלו. והוא חזק. ואפילו שאין לו זמן לנשום מאז שעבר דירה הוא בכל זאת שומר עליי מרחוק ואני יודעת שאם יש משהו באמת גדול שאצטרך בו את עזרתו - הוא יבוא לקראתי, גם אם ינזוף בי על הדרך. הוא לא טיפוס של פוצי מוצי. הוא בועט ומדרבן, אבל גם כשהוא מדבר אליי בבוטות אני יודעת שהוא אוהב אותי. אני לא מכירה חוויה כזאת עם אף אחד אחר. של מישהו שרוצה בטובתי, שאכפת לו ממני ולמרות זאת לא מוותר לי. הוא גם ניהל 'שיחת גברים' עם האקס שלי לפני המון שנים כדי לברר מה הקטע איתו. לקח אותו למסעדה וגרם לו לשפוך את הלב (שהוא לא רצה אותי). הוא ניהל לי את משימת השותפות - בלעדיו בחיים לא הייתי מכניסה לכאן שותפות. בגלל זה הוא עשה לי שיפוץ. הוא ראיין את כל המועמדות ובא לפגוש אותן. הוא עשה לי את החוזים. הוא עשה לי ביטוח לדירה, שלא ידעתי שצריך בכלל לעשות (ואכלתי אותה כשהבניין נשרף). הם משפחה מדהימה. כיום יש להם שלושה ילדים ואני אוהבת אותם. 
ובטח שאני מוקירה כל מחווה שלו, של אשתו, וגם של ההורים שלו, שתמיד מארחים אותי בחגים. הם לא חייבים לי כלום, ועל כן כל דבר שהם עושים למעני, מה שהמטענים הגנטיים לא חושבים אפילו לעשות, מרגש אותי ומשמח אותי עד דמעות. במיוחד משום שעברו דירה לעיר רחוקה ולא שכחו אותי. 
אני רק אעדכן שאת הכסף לכל הדברים שציינתי אני השקעתי, כלומר הוא לא מימן לי את השיפוץ, את החפצים, את הביטוח של הדירה ואת כל מה שציינתי - זה לגמרי שלי, אבל הוא כן השקיע הרבה מאוד זמן ומרץ כדי לגרום לי לדבוק בחיים. הוא ראה אותי במצבים הכי קשים וירודים. הוא גם סידר לי שתהיה לי עוזרת בית (במשך שנים לא חשבתי בכלל להזמין עוזרת וגם לא יכולתי פיזית ונפשית לנקות את הבית). ככה עושה אח.
זה משמח מאוד ומעודד מאוד.
לצפיה ב-'איש מדהים'
איש מדהים
( לעמוד שלי בתפוז )
12/04/2017 | 16:30
1
13
מרגש לשמוע שיש אדם כזה
שפועל מכל הלב למענך,
נקודת אור שכזאת,
אני מאמינה שזה נותן כוח 
להמשיך, להתמודד, וללכת קדימה.
יבורך ותבורכי את.

לצפיה ב-'תודה רבה, מקסימה '
תודה רבה, מקסימה
13/04/2017 | 00:26
5
לצפיה ב-'פעולה לשינוי'
פעולה לשינוי
( לעמוד שלי בתפוז )
12/04/2017 | 16:45
4
13
לאלון גל יש תכנית שבועית שבה אנשים פונים ומתייעצים אתו,
ולא פעם פונים אליו בנושאים של מערכות יחסים במשפחה.
העצה שחוזרת לכולם היא לא לוותר על הקשר,
אבל איך עושים את זה, 
הרי אין לנו שליטה על ההתנהגות של הצד השני? 
אבל כן יש לנו שליטה על מה שאנו עושים !

ההמלצה שלו היא לשלוח מסר חיובי פעם בשבוע 
"אחי/ אחותי היקר/ה (או: הי, "יוסי") 
מה שלומך? מה קורה? חשבתי עליך".
לא ללחוץ לשינוי, לא לנזוף, לא לבוא בטענות, לא להיות ציני.
יש סיכוי שעם פעולה כזו, בהתמדה - בסופו של דבר יבוא שינוי. 

לצפיה ב-'היכן התכנית שלו משודרת?'
היכן התכנית שלו משודרת?
13/04/2017 | 00:23
2
12
וניסיתי את השיטה הזאת. לא עזר.
לצפיה ב-'נסי מקסימום....תצליחי '
נסי מקסימום....תצליחי
( לעמוד שלי בתפוז )
13/04/2017 | 08:59
1
7
כל ששי ברדיו, משבע בבוקר עד תשע, 103FM

לצפיה ב-'זה שם התכנית?'
זה שם התכנית?
13/04/2017 | 17:45
6
לצפיה ב-'ד"א'
ד"א
13/04/2017 | 00:29
12
אין דרך לתקשר עם אחותי מלבד להרים לה טלפון. אין לה סלולרי, אין לה אימייל, בעיה. בשביל לדבר איתה בטלפון אני צריכה שזה יהיה כשהיא יוזמת, אחרת הבת שלה עולה על השיחה ומקללת אותי למוות בייסורים, בסרטן, תוך כדי צחוקים מרושעים (בת 28).
לצפיה ב-'אני הייתי שמח אם לא היו במשפחה מאלצים אותי להיות'
אני הייתי שמח אם לא היו במשפחה מאלצים אותי להיות
14/04/2017 | 02:13
2
15
נוכח בליל סדר.
ההעדפה שלי היא להישאר לבד בבית ולא לזלול הרבה אוכל טעים בליל הסדר ולהשמין
וכעת קשה לי מאד להוריד את הקלוריות הרבות שנוספו לי מהמטעמים של ליל הסדר.
לצפיה ב-'תפרגן לעצמך'
תפרגן לעצמך
( לעמוד שלי בתפוז )
14/04/2017 | 19:30
1
7
עזרא,

ליל הסדר בחוג המשפחה הוא פעם בשנה,
ולא אירוע יומיומי,
ואם אכלת מטעמים ונהנית,
תפרגן לעצמך,
בלי לבוא חשבון עם עצמך, ובלי להצטער -
יהיו לך הזדמנויות להוריד את הקלוריות
בפעילויות השונות.

איך היה המפגש המשפחתי?
לצפיה ב-'בפסח הזה עליתי במשקל 2 ק"ג.התוצאה שאני מתעורר '
בפסח הזה עליתי במשקל 2 ק"ג.התוצאה שאני מתעורר
14/04/2017 | 20:51
8
בבוקר עייף מאד.
כנראה נוצר לי עצירות נשימה בזמן השינה בגלל העליה במשקל.
כל כך קשה להוריד ק"ג 1 וכל כך קל מאד לעלות במשקל.
לפני שנתיים ירדתי מ-84 ל-75. כעת אני שוב 84 וזה הרבה מאד בשבילי.
לצפיה ב-'פרוזק או סימבלטה- מה פחות מעייף?'
פרוזק או סימבלטה- מה פחות מעייף?
13/04/2017 | 14:44
1
10
הייי
מניסיונכם (מי שלקח) מה פחות מעייף- פרוזק או סימבלטה?

בתודה
לצפיה ב-'תופעות הלואי שונות מאדם לאדם אחר.אני למשל הפרוזאק'
תופעות הלואי שונות מאדם לאדם אחר.אני למשל הפרוזאק
14/04/2017 | 02:05
23
כמעט והרג אותי אחרי כדור אחד הפסקתי לקחת אותו
והרופאה שנתנה לי אותו ,אסרה עלי להשתמש בו יותר .
לעומת זאת אנשים אחרים משתמשים בכיף בפרוזאק.
לצפיה ב-'ציפרלקס פעם שנייה'
ציפרלקס פעם שנייה
09/04/2017 | 13:08
6
48
שלום לכל התומכים והתומכות

בן 33, נשוי באושר. לפני כשני וחצי חוויתי חודשיים של חרדה קיומית ודיכאון כתוצאה מכך. לאחר התנגדות ארוכה התחלתי לקחת ציפרלקס 10מ״ג (עליתי בהדרגה) ואחרי בערך חודשיים המצב השתפר  וחזרתי לתפקוד בחיים ובעבודה.

לאחר קשיים בכניסה להריון עשיתי בדיקת זרע שהתגלתה כלא טובה ומאז אני ואישתי עושים טיפולי פוריות. מתוך חשש שאולי הציפרלקס פוגע הפסקתי לקחת. בהתחלה היה ממש בסדר והחיים המשיכו רגיל. לאחר כשלון טיפול ההפרייה הראשון החרדות הקשות והדיכאון חזרו.

מתוך ״חוסר ברירה״ חזרתי לקחת ציפרלקס שוב. 10 ימים במינון נמוך ומאז כבר 5 וחצי שבועות על 10 מ״ג. בהתחלה לקחתי גם לוריוון שמאוד עזר במינון של חצי כדור בבוקר ולאחרונה הפסקתי.

היו כמה ימים שחשבתי שהמצב משתפר ואולי יש מילימטר של שיפור ביום יום. אבל עדיין המון המון חרדות. הציפרלקס ממש לא הביא אותי עדיין למקום שהייתי לפני. בנוסף לזה החרדה שהכדור הוא זה שפוגע אולי בטיפולים לא מרפה.

בקיצור - ממש ממש לא משהו החיים כרגע. יש לי משפחה תומכת, אישה מדהימה וחברים טובים ואני לא מצליח לצאת מזה. הכי קשה בבוקר כשאני מתעורר ליום. למזלי אני ישן דווקא בסדר יחסית ומצליח לישון 8 שעות כל לילה.

האם יש סיכוי שהכדור עוד ישפיע? אני יודע שההשפעה המקסימילית אמורה להגיע 6-8 שבועות מתחילת הטיפול - אבל בגלל שהשיפור כל כך מינימלי - אני כבר מיואש.

אשמח לעידוד ותמיכה מאנשים שמבינים לליבי
לצפיה ב-'שאלו כאן בלי סוף שאלות לגבי בטיחות ציפרלקס'
שאלו כאן בלי סוף שאלות לגבי בטיחות ציפרלקס
09/04/2017 | 19:19
32
והתשובה,:   לתרופה הזאת אין קשר לבעיה שאתה חושד שמשפיעה . אתה יכול לבדוק במכון הטרטולוגי שמתעסק בנושא הזה ע"מ להיות יותר רגוע . 

לגבי הציפרלקס , אל תתמדוד עם שעון את משך הזמן עד לתחילת השפעת התרופה , זה מאוד אינדבידואלי  , אני יכול להעיד מנסיוני (8 שנים רצוף עם ציפרלקס 10 מ"ג) שהרגשתי תחילת השפעה  אחרי יותר 3 חודשים ,ועד היום יש לי נפילות פה ושם .
על כל אחד זה משפיע שונה , ולכן אם זה עשה את העבודה בפעם הראשונה  אין סיבה שלא יעשה גם עכשיו .
קח את הזמן ותשתדל לא כל כך להלחץ מכל תופעה כזאת או אחרת . התרופות האלו מוערכות לפי סה"כ של ההשפעה ולא לפי אפיזודה חולפת , .
לצפיה ב-'טיפול שיחתי'
טיפול שיחתי
( לעמוד שלי בתפוז )
10/04/2017 | 00:19
2
16
שלום shubiduby
קראתי את מה שכתבת - אתה בחור צעיר, נשוי באושר,
שחווה חרדה ומאז מחפש פתרון -
שיאפשר לך לחיות כרגיל,
ומצאת פתרון תרופתי.  
תרופות עוזרות בטווח הקצר
אך אינן פותרות את הבעיה.
ואני תוהה
האם הוצע לך, או האם חשבת על  טיפול שיחתי ?
טיפול שיחתי ילמד אותך להתנהל אחרת,
יעזור לך להרגיש אחרת -
בלי שימוש בתרופות, או בשילוב עם תרופות. 
הטיפול השיחתי הוא מאד משמעותי
ומאפשר לאדם להיות אקטיבי ביחס לבריאותו הנפשית.

ולא מוצאת.

לצפיה ב-'מטופל'
מטופל
10/04/2017 | 10:03
1
21
אצל פסיכולוגית נהדרת שעוזרת לי המון.
אם כי באפיזודות של חרדדה קשה, קשה להפיק מהשיחות הרבה חוץ מהרגעה. בתקופות שאני יותר סבבה אז אנחנו יכולים לעבוד על הדברים ולהבין.
לצפיה ב-'Trust the process'
Trust the process
( לעמוד שלי בתפוז )
11/04/2017 | 12:39
9
shubiduby היקר,

איזה כיף לך שיש לך אשה משפחה וחברים תומכים ואוהבים !
אני שומעת מדבריך, שאתה מעריך את הטוב שיש לך בחיים,
ורוצה, כמו רוב הזוגות, להרחיב את המשפחה,
יותר ויותר שומעים על קשיים בדרך לכך.
חרדה במצב הזה היא טבעית, אופיינית,
אלא שהיא לא מועילה, וכנראה גם משפיעה על התוצאות.

אני רוצה להציע לך לחשוב על משפט (ששמעתי מאחד ממורי בלימודי האימון) שאומר :
"Trust the process" - תבטח בתהליך

אנחנו חרדים כי אנחנו לא יודעים מה יהיה,
האם נצליח? האם לא נצליח?
מתי נצליח ? מה יהיה אם כן? מה יהיה אם לא?

אני מוצאת שהמשפט הזה יכול מאד לעזור
משום שהוא מפחית את רמת החרדה

לבטוח בתהליך -
כי כשאתה סומך אתה לא חרד,
אתה יודע שיהיה בסדר,
אתה לא צריך לדאוג,
לתת אמון בתהליך,
התהליך יעשה את העבודה,
"תבטח בתהליך"  - כי כשאתה בוטח אתה פועל ממקום רגוע ובוטח,
ואז אתה מצליח.

תן אמון, שחרר,
והתוצאות הטובות יגיעו.

לצפיה ב-'אני לא רופא,אבל אולי תעביר את הזרע שלך לאשה לא בצורה הטבעית'
אני לא רופא,אבל אולי תעביר את הזרע שלך לאשה לא בצורה הטבעית
10/04/2017 | 00:22
1
16
אלא בצורה מלאכותית בעזרת הזרקה לאישה,כי יכול להיות שעוצמת ההשפרצה שלה חלשה יותר בגלל הציפראלקס שמוריד את עוצמת הגירוי המיני.
וכשאשתך תיכנס להריון אז תהיה רגוע יותר וכנראה שאתה לא תצטרך להשתמש יותר בציפראלקס.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
10/04/2017 | 10:04
14
אנחנו כבר בטיפולי פוריות - עשינו 3 הזרעות (צינור כמו שאמרת) שלא צלחו והפרייה חוץ גופית אחת שלא הניבה הריון.
לצפיה ב-' חג שמח מתפוז '
חג שמח מתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
09/04/2017 | 17:02
חג פסח שמח וכשר לכולם 

בברכה,
תפוז אנשים
לצפיה ב-'היי אני חדשה כאן אשמח להתייעץ '
היי אני חדשה כאן אשמח להתייעץ
06/04/2017 | 14:42
15
60
אני סובלת מחרדות ובקושי יוצאת מהבית אמא שלי ממש רוצה שאגיע לחג הביתה ואני גם רוצה אבל החרדות דיי מונעות ממני. זאת נסיעה ארוכה של כמה שעות יש אולי הצעות איך לעשות את זה ?איך אתם מתמודדים ?אולי אפילו סתם עידוד יעזור .. :) 
לצפיה ב-'לחצי חגים'
לחצי חגים
( לעמוד שלי בתפוז )
07/04/2017 | 11:11
13
28
שלום אמה 
 ברוכה הבאה לפורום,
תודה שאת מעלה שאת השאלה
ומזכירה לנו שתקופת החגים יכולה להיות  מלחיצה להרבה אנשים,
כל אחד מושפע כתוצאה מהיבט אחר
האם את יכולה לפרט ממה החרדה
מה בדיוק מלחיץ,
האם הנסיעה או/ו גם מסיבה אחרת? 
שתפי אותנו 
לצפיה ב-'יש לי חרדה מוכללת '
יש לי חרדה מוכללת
07/04/2017 | 11:36
12
39
עדיין לא ברור ממה...
אני רק בהתחלת הטיפולים בנוסף יש לי גם דיכאון והפרעת אישיות

הפחד הוא בכללי לצאת מהבית אני לא יוצאת מהבית מדי פעם למכולת ליד גם זה בקושי
אז לצאת עכשיו לנסיעה של כמה שעות זה לא פשוט ואני עדיין לא יודעת אם אני אעשה את זה
לצפיה ב-'איך להתגבר על הפחד'
איך להתגבר על הפחד
( לעמוד שלי בתפוז )
07/04/2017 | 16:31
11
25
ראשית, חשוב לשאול, האם היית רוצה לנסוע לחג לאמך?
אם כן, אפשר לחשוב ביחד איך להקל על הנסיעה
כך שתהיה אפשרית עבורך.  

המציאות שלנו, יחד אתם הפחדים שלנו, מושפעים מהסרטים שיש לנו בראש.
ממה שאנו מדמיינים שיקרה.
הדמיון משפיע עלינו גם כשהדברים לא מתרחשים בפועל. 
את מקשרת את היציאה לכאב - למה שיקרה או עלול ללקרות.
ויוצרת בראש תמונה שלילית 
התמונה הזאת מרתיעה אותך. 

האם חשבת על כך שאת יכולה לשנות את התמונה/הסרט?
למשל, לקשר את היציאה למשהו נעים,
וליצור  תמונה נעימה יותר. 

למשל דמייני
מה יהיה לך כיף  ? מה הדברים הנעימים שיהיו אצל אמא ?
מה ישמח אותך שם?
 נשמח לשמוע מה יצרת

לצפיה ב-'כן אני רוצה לנסוע לאמא '
כן אני רוצה לנסוע לאמא
07/04/2017 | 18:19
10
21
אבל לא חושבת שאוכל לעשות את זה 
וכן גם הפחד של מה שיכול לקרות בדרך או בכלל כשאצא מהבית משחק פה תפקיד גדול 
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
( לעמוד שלי בתפוז )
07/04/2017 | 18:38
9
24
תחבורה ציבורית או רכב פרטי?
לצפיה ב-'תחבורה ציבורית '
תחבורה ציבורית
08/04/2017 | 10:16
8
15
לצפיה ב-'נחדד עוד'
נחדד עוד
( לעמוד שלי בתפוז )
08/04/2017 | 10:58
19
איזה היבט של הנסיעה בתחבורה הציבורית מלחיץ אותך? 
(למשל : נסיעה לבד, עומס, אינטרקציה עם אחרים, לסחוב... )
לכל נושא אפשר לחשוב מה דרך הטובה ביותר שתקטין את החשש.
שתפי אותנו
לצפיה ב-'האם נסעת ? '
האם נסעת ?
( לעמוד שלי בתפוז )
11/04/2017 | 12:41
6
19
אמה
מה שלומך?
מה עשית בסופו של דבר?
נסעת לאמך?
ספרי לנו מה קורה
לצפיה ב-'כן נסעתי '
כן נסעתי
11/04/2017 | 17:33
5
22
הנסיעה הייתה מאוד קשה שהגעתי לתחנה המרכזית בעיר שלי כמעט חזרתי הביתה בגלל כל האנשים שהיו שם אבל בסוף נסעתי
לצפיה ב-'אומץ'
אומץ
( לעמוד שלי בתפוז )
12/04/2017 | 00:55
1
17
אמה היקרה, 
כל הכבוד לך !
עשית ופעלת למרות הפחד.
זו הגדרה של אומץ. 

לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
13/04/2017 | 06:46
6
עכשיו אני כבר בדרך חזרה הביתה
לצפיה ב-'איזה ניצחון! '
איזה ניצחון!
12/04/2017 | 03:17
2
8
לצפיה ב-'אכן ניצחון '
אכן ניצחון
13/04/2017 | 06:47
1
33
לא כל כך האמנתי שאצליח ובסופו של דבר עשיתי את זה :)
לצפיה ב-'איזו הרגשה זו?'
איזו הרגשה זו?
( לעמוד שלי בתפוז )
13/04/2017 | 10:45
7
לאחר שעשית דבר שחששת ממנו בעבר - 
איזו הרגשה זו בשבילך ? 
לצפיה ב-'ברוכה הבאה :)'
ברוכה הבאה :)
08/04/2017 | 10:03
28
שאלה לי, אני מניחה ממה שאני שומעת שמה שמטריד אותך זה לנסוע בתחבורה ציבורית כמה שעות עד שתגיעי לבית של אימך. אם תמצאי פיתרון כמו טרמפ ישיר או משהו שיצמצם את האינטרקציה שלך עם אנשים רבים או כלי תחבורה, זה יכול להקל עלייך?
לצפיה ב-'לא מצליחה להוסיף תשובה לתגובות'
לא מצליחה להוסיף תשובה לתגובות
05/04/2017 | 21:37
7
31
סליחה, לא מצליחה להוסיף תשובה לתגובות להודעתי הקודמת. אנסה כאן. ראשית תודה רבה על ההתייחסות. התחלתי מזמן בתהליך של לזהות מה מלחיץ ולנטרל, בהרבה מקרים זה עובד ומצליח. כמו שאנחנו יודעים החיים מפתיעים והינה לכם דוגמא: אחד המצבים המלחינים עבורי הוא לעמוד בפקק.היום לקחתי טווח בטחון גדול על מנת לא להכנס לפרקים, אך צפתה לי הפתעה: יצאתי מהעבודה ונכנסתי לפרק.ישר הרגשתי את הגוש והמחנק, ישר דפיקות לב. עצרתי בצד, הנחתי את היד על הלב ונתתי לדפיקות המועצות לעבור, זה כבר לא מפחיד. אבל התחושה של חנק מוחלט ושל גוש בגרון לוותה אותי כל השעה ועשרים דקות של הפקק. הגעתי הביתה נוטשת, פשוט בכיתי

לצפיה ב-'פקקים'
פקקים
( לעמוד שלי בתפוז )
05/04/2017 | 22:24
6
18
פקקים הם בלתי נמנעים,
לקחת טווח בטחון, ובכל זאת נקלעת לפקק.
מה מלחיץ אותך בפקק? 
מה את חושבת שיקרה?
מה את אומרת לעצמך?

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
06/04/2017 | 08:09
5
17
ורדה, תודה רבה על התייחסותך.
הפקק גורם לי להרגיש תחושה של מחנק. סוג של לקאוסטרופוביה. נועל אותי.
מרגיש לי שאני הולכת להיחנק, שבאה לי לצאת מהאוטו ולצעוד , אך לא לעמוד מוקפת במכוניות אחרונות. גם חוסר שליטה על המתרחש מקשה עלי - נכנסתי לפקק לא ידוע מתי אצא.
לפחות את ההתקף עצמו העברתי בצידי הדרך ולא נבהלתי במיוחד.
האם יש דרך כלשהי להקטין את תחושת המחנק? זה אולי הדבר שמפריע לי יותר מכל, כי כבר הגעתי למסקנה שהתקף לב אני לא אקבל כך.
מנסה לדבר עם עצמי ולהגיד דברים מעודדים, לצערי לא כל כך עובד.
מיואשת.
גם היום בטח אצא לכיוון הבית ואכנס לפקק דומה לזה. לא יודעת איך נכון להתמודד.

אגב, 
לשאלתך בחרתי את שם המשתמש הזה כיוון שאני מאוווד אוהבת פרחי בר, הם היפים מכולם בעיניי. פשוטים ומדהימים!
לצפיה ב-'ליצור עוגן חיובי'
ליצור עוגן חיובי
( לעמוד שלי בתפוז )
06/04/2017 | 09:15
4
45
ב NLP  יש טכניקה שנקראת "עיגון" ( מלשון עוגן), שיכולה לעזור לך.
המשמעות של "עוגן" היא יצירת התניה,
בדומה לניסוי של פבלוב והכלבים שבו הוא יצר תגובה פיזית של הכלבים,
שבו בכל פעם שנשמע צלצול פעמון - הכלביים ריירו ( על אף שלא הוגש להם אוכל באותו רגע) 
כרגע נוצר אצלך מצב שפקק עבורך הוא עוגן למצב רגשי שלילי - שהביטוי הפיזי שלו הוא תחושת מחנק.
הרעיון הוא ליצור עוגן שונה, חיובי  - כלומר חיבור חיובי בין הפקק לבין הרגשה אחרת, טובה.  
האם את יודעת איך ליצור עוגן או שתרצי שאדריך אותך? 
לצפיה ב-'נשמע לי כיוון טוב'
נשמע לי כיוון טוב
06/04/2017 | 09:40
3
12
ורדה תקני אותי בבקשה האם הבנתי נכון:
לחשוב על דברים טובים שאפשר לעשות בפקק:
לשמוע מוזיקה
לדבר עם חברה
לדמיין משהו טוב
יש עוד כיוונים?
לצפיה ב-'כיוון מעולה'
כיוון מעולה
( לעמוד שלי בתפוז )
07/04/2017 | 11:05
2
13
הקדמת אותי,
זה כיוון טוב מאד.

את מוזמנת להעלות עוד רעיונות
מה אפשר לעשות בדקות האלה של ההמתנה, 
ולמצוא דרכים לנצל את הפקק לטובתך, 
שהרי הפקק ימשך בין אם תחושי בחרדה בין אם לא,
ולך יש את זכות הבחירה מה לעשות בזמן הזה.

הכוונה בטכניקת ה"עיגון" היא לחבר להרגשה רצויה
בכל רגע שנרצה. 

תעלי עוד רעיונות ואז נמשיך

לצפיה ב-'שלום ורדה'
שלום ורדה
18/04/2017 | 09:28
1
6
הגעה ה"אחרי החגים"ולצערי אני חייבת להודות שמצבי החמיר. המחשבות החיוביות בזמן נהיגה לא הועילו ואף הרגשתי שכל עליה על הכביש מפחידה אותי ומסכנת. זאת תחושה שאינני יכולה להסביר אותה - ממש פחד קיומי.
אני מנסה לנשום, לשים רדיו בפול ווליום, להעביר מחשבות לאובייקט אחר.
מרגישה שתחום הפחדים שלי הולך ומתרחב. מה לעשות?
לצפיה ב-'לחזק את תחושת הבטחון'
לחזק את תחושת הבטחון
( לעמוד שלי בתפוז )
19/04/2017 | 00:07
2

כתבת "כל עליה לכביש מפחידה ומסכנת"
נהיגה דורשת פוקוס, חדות ועירנות,
מאחר שהיא (נהיגה) אינה צורך קיומי,
לא מומלץ, לדעתי, לנהוג בשלב זה,
חשוב קודם לחזק את תחושת הבטחון בנהיגה ובכלל, 
וללמוד להתגבר/להתמודד על הפחדים. 
כתבת שאת לומדת NLP,
האם יש לך מנחה? יש הרבה טכניקות שיכולות להתאים. 

לצפיה ב-'לוסטרל -אשמח לעצה ומעט מידע ממי שמכיר'
לוסטרל -אשמח לעצה ומעט מידע ממי שמכיר
04/04/2017 | 18:22
3
28
היי כולם, לאחרונה פעם ראשונה בחיי התחלתי להרגיש אובססיה לרצון מסויים שלי ובמהרה כל החיים שלי סבבו סביב זה, הפסקתי להנות , נהייתי עצובה וממש אדם אחר.. פסיכיאטר רשם לי לוסטרל וסיפר לי שבשבועיים - שלושה הראשונים החרדה והלחץ מתגבר.. ואני קצת מפחדת מזה, עכשיו לפני החג ואז אני נוסעת לחופשה.. מצד שני גם אם אדחה בשבועיים שלושה תמיד יש עוד משהו.. האם כדאי להתחיל כבר עכשיו? מישהו חווה את זה כשהתחיל לקחת ויכול לתאר מה הרגיש ? יש לציין שהוא רשם לי גם קלונקס למקרה הצורך ..
אבל אני באמת חוששת מה זה יגרום לי להרגיש בשבועיים הראשונים.. ושאלה נוספת , אם ארצה להפסיק, אני פשוט מפסיקה לקחת? תוך כמה זמן אני בעצם חוזרת למה שהייתי קודם?

אשמח אם מישהו יוכל להרגיע ולהסביר כי הפסכיאטר היה מעט חסר סבלנות
תודה
לצפיה ב-'הפסיכיאטר עשה את העבודה שלו בצורה נכונה גם'
הפסיכיאטר עשה את העבודה שלו בצורה נכונה גם
05/04/2017 | 04:00
27
כשהוא היה חסר סבלנו,
אבל את תעשי עבודה טובה יותר ממנו בכך
שאת תנטרלי את הסיבות שגרמו לך להיות בלחץ,
גם אם זה יעלה לך בפחות פרנסה ,
אם זה במקום העבודה או בבית או בזוגיות או בלימודים.
כי חבל לזרוק כסף גדול על מטפלים שלא פותרים את הבעיה מהיסוד.
הבעיה היסודית שלך נמצאת רק בראש שלך
ואת בטח יודעת מה הסיבה
כי את לא רוצה לעשות שינוי לטובה בחיים הפרטיים שלך.
לצפיה ב-'שתי שאלות'
שתי שאלות
( לעמוד שלי בתפוז )
06/04/2017 | 08:52
11
שלום רונית,
בפורום אין יעוץ תרופתי 
אבל כן אפשר להתייחס לדבריך,
ולחשוב איך את יכולה לשפר את מצבך גם בדרך לא תרופתית.
שתי שאלות
האחת, האם את יכולה לפרט קצת בנושא האובססיה ? 
השניה, האם העצב שלך מקדם אותך למטרה או מרחיק אותך ממנה? 
לאחר שתעני,נוכל להמשיך מכאן
לצפיה ב-'היי אני לוקחת לוסטרל כבר 4 שנים'
היי אני לוקחת לוסטרל כבר 4 שנים
23/04/2017 | 01:21
3
אני לוקחת 100 מ"ג לוסטרל, וגם לי נתנו את התרופה הזו, בגלל האובססיות שלי, והמחשבות הטורדניות שלא הפסיקו, עד שכבר לא רציתי לצאת מהבית וללכת לעבודה.
אם היה משהו שהטריד אותי, אז הייתי חושבת רק על זה, ללא הפסקה.

אני יכולה לומר לך, שלקחתי נשימה עמוקה לפני שהתחלתי עם הכדור הראשון.
לא פחדתי ממה שיקרה, דווקא התרגשתי לקראת השינוי שיבוא.
ההשפעה של הכדור הייתה די מהירה, והדבר הראשון ששמתי לב אליו היה שהפסקתי פתאום עם כל הטקסים, ועם האובססיה שלי לשטיפת ידיים בכל דקה.

הכדור די בסדר, ואין לו הרבה תופעות לוואיי, אבל יש לציין שאם שוכחים לקחת כדור אחד או שניים, אז החרדות חוזרות ובגדול, ויש תופעות מוזרות, כמו קפיצות בפנים.
אבל אין לך ממה לחשוש, ולדעתי עדיף שתתחילי כבר עכשיו.

ולגבי השאלה שלך לגבי הפסקת הטיפול התרופתי, אחרי שמתחילים לקחת את הכדור.
אז ברגע שאת מתחילה לקחת את הכדור, אסור לך להפסיק את הטיפול על דעת עצמך, בשום אופן, כי את תרגישי גרוע.
בשביל להפסיק את הטיפול, צריך להוריד מינון במשך שבועיים, בכדי שהגוף יגיב לשינוי.

לצפיה ב-'קצת עזרה בבקשה - חרדות'
קצת עזרה בבקשה - חרדות
04/04/2017 | 19:02
3
53
אני בת 40 אמא לשלושה, תמיד הייתי טיפוס לחוץ, נבהל ולוקח דברים ללב. לפני כחמש שנים (בערך) חוויתי תופעות מוזרות בגוף כגון תחושת מלאות בגרון, כיווץ בוושת, סחרחורות לפעמים. לאחר בירורים הבנתי שלא מדובר במחלה (זה מצוין :)), מאוחר יותר התחלתי לחוות התקפי חרדה מכל מיני סיבות לא הגיוניות. ממש התקפים by the book, עם קוצר נשימה ודפיקות לב, סחרחורת, תחושה שאני הולכת למות!
המצב התדרדר וחוויתי התקפים בסיטואציות ובמקומות לגמרי לא הגיוניים: בחול, בשדה תעופה, במופעי תיאטרון וכ"ו.
חשוב לציין שלמרות הפחד לא הספקתי לעשות את אותם הדברים שעשיתי, תמיד וגם היום אני מנסה לנהל אורך חיים שפוי ולא להגביל את עצמי בכלום.
לפני שנה פניתי לטיפול CBT, ממש לאחר שניים שלושה מפגשים הוקל לי. היידעה שזה הוא מצב נפוץ ולא מתים מזה מאוד הקל עלי.
הבעיה היחידה היא שבמצבים של מתח, לחץ וסטרס בחיים (ולא רק בהם ) חוזרים לי ההתקפים כמו כן גם התחושה של גוש בגרון או בחזה. כך למשל בחודש האחרון.
בנוסף לכל אני עוברת עם עצמי (בשנה האחרונה) סוג של תהליך רוחני. בין היתר התחלתי ללמוד NLP. בכל זאת מרגישה מאוד פגיעה ומיואשת לפעמים מההתקפים ומההרגשה של משהו רע!
אשמח לשמוע מניסיונכם, האם ניתן לגמרי להיפטר מהדבר הנורא הזה? האם עם התרגול של "ניהול התקפים" ניתן להפחית את כמותן.
בגדול אני מרגישה שאני זקוקה לקצת עידוד. אשמח לשמוע מכן מה עוזר לכם להעביר את התחושה הפיזית של חרדה.
בנוסף , אם משהו השתמש פעם בפורמולות טבעיות אשמח לשמוע באילו.
תודה לכל מי שקרא והגיע לסוף.

לצפיה ב-'אני מעדיף לתת עצות מאשר לתת עידוד.לכן שימי לב'
אני מעדיף לתת עצות מאשר לתת עידוד.לכן שימי לב
05/04/2017 | 03:51
33
מהו הגורם שגורם לך ללחץ
ואז תנטרלי אותו.
גורם הלחץ תלוי בך איך שאת תגיבי
אם זה במקום העבודה או בבית או בלימודים.
כאשר תנטרלי אותו גם במחיר ירידה בפרנסה
אז יעלמו לך תופעות החרדה וההתקפים
ולא תצטרכי לשלם הרבה כסף על טיפולים וזמן יקר.
זכרי שהכל תלוי בך ונמצא בראש שלך
ונמצא בהחלטות שלך שאת תחליטי.
ההתנהגות השגויה שלך פוגעת ברגשות שלך וגורמת לבעיות חרדה.
לכן קחי את החיים בקלות יתר ותתרחקי מצרות ובעיות העולם.
החיים יהיו יפים וטובים מאד כאשר תפסיקי לקחת ללב.

לצפיה ב-'NLP'
NLP
( לעמוד שלי בתפוז )
05/04/2017 | 12:43
21
שלום פרח בר חדש,
ראשית ברוכה הבאה לפורום !
לא יכולה להתעלם מהשם היפה שבחרת,
מסקרן אותי, אם הוא משקף משהו אצלך, או שיש בו אמירה כלשהי שלך?

הידיעה שחרדה היא מצב נפוץ ולא מסוכן,
מקלה עליך, אך לא מביאה להעלמת החרדה.
כי על אף שאת מבינה שלא יקרה לך כלום,
יש משהו אחר שמפעיל את החרדה
מתחת לפני השטח, ווזה אינו השכל הישר,
שכבר מזמן אמר לך "לא יקרה לך כלום".
מי זה המפעיל המסתורי?
התת מודע - הוא מגיב, הוא רגיש לניואנסים,
לדקויות, הוא שאחראי על דפוסים, הוא שאחראי לחרדה.

ולכן גישת הNLP , בה לומדים לתקשר עם התת מודע,
מתאימה ועוזרת להשתחרר מחרדה.
בשיטת  ה NLP יש תהליכים 
לשינוי הלך רוח,
לשינוי דפוסים והתנהגויות,
לשינוי אמונות מגבילות, ליצירת שפע ועוד.
יתכן שבהמשך הקורס כבר תחווי את השינוי
ואולי יש צורך בתהליך מסודר עם מנחה מקצועי.

לצפיה ב-'כן, אפשר להיפטר מזה'
כן, אפשר להיפטר מזה
08/04/2017 | 10:13
12
אני נגד גישת ה"לנטרל לחצים" מחייך פשוט כי זה בלתי אפשרי. לא כאימא לילדים זה בטוח. את מתעקשת לחיות את חייך כסדרם וזה מצויין! אין שום סיבה שתשני את חייך בשום דרך. מה שכן- אפשר לגשת אליהם בצורה שונה. איך? פונים לטיפול פרטני. CBT הוא טיפול התנהגותי שנוגע אך במעט בנפשי ובעומקם של הדברים ולכן יעילותו מוגבלת ולא מתאימה לכל אחד. את כבר יודעת שיש לך חרדה, את יודעת שלא מתים מזה, ואת יודעת שאפשר להתמודד עם זה. השאלה עכשיו היא איך.

ומה היא חרדה? בסך הכל מנגנון הגנה שהתקלקל. זה משהו אבולוציוני. כשהיינו בטבע החרדה נועדה להגן עלינו מסכנות (חיות טרף וכד'). היום ההתמודדויות שלנו הן רגשיות, והחרדה לא הצליחה לגמרי להתאים את עצמה לעולם הרגשי המורכב של היום. לכן אנחנו צריכים לא לאפשר לה להיות חלק ממנגנוני ההתמודדות שלנו. ולסגל לעצמנו מנגנוני התמודדות חדשים.

אז דבר ראשון, אני ממליצה לך לפנות לטיפול פסיכותרפי (טיפול באמצעות שיחות) ואני מאמינה ממה שאני קוראת שזה ממש יעזור לך. כי את כן מחוברת לעצמך, כן מעידה על עצמך כאדם נלחץ, רגיש וכו', וזה כבר מעולה, כי מרבית החרדתיים גם בזה לא מודים
בטיפול תקלפי תעבדי ותביני לאט לאט מהיכן נובעים הלחצים שלך ותלמדי צורות התמודדות ריגשיות נכונות איך להתמודד איתם, כך שהחרדה תוכל להיעלם לה מחייך.
מנסיון :)
לצפיה ב-'שלום חברים'
שלום חברים
27/03/2017 | 14:08
14
42

27/03/2017 | 14:06
אני מבקש לקבל המלצה \חוות דעת על ד"ר יונתן קושניר מטפל ב CBT .
אודה לכם אם מישהו יכול לחוות דעה .
תשובה נא לשלוח במסר .
תודה רבה.

לצפיה ב-'מה אתה מחפש במטפל? מהו מטפל CBT טוב?'
מה אתה מחפש במטפל? מהו מטפל CBT טוב?
28/03/2017 | 10:21
13
29
גם אני מתלבטת בנושאים האלה
לצפיה ב-'אינני בטוח אפילו מה אני בדיוק מחפש'
אינני בטוח אפילו מה אני בדיוק מחפש
28/03/2017 | 12:05
12
35
בסה"כ אני רוצה להפסיק עם החרדה הזאת שנמשכת כבר המון שנים , המחשבות שאינן מניחות . ברגע שקופצת לי מחשבה (תמיד , אבל תמיד משהו לא הגיוני ואפוקליפטי שלא יכול להתקיים במציאות)  לראש ונתקעת שם קשה לי להוציא אותה או להתעלם ממנה .  אם  טיפול  CBT  יוכל לעזור לי לשנות דפוסי מחשבה ובעקבות כך את ההתנהגות זה יפתור לי בעיה גדולה שמעיקה כבר המון שנים.

לצפיה ב-'שאלה '
שאלה
( לעמוד שלי בתפוז )
28/03/2017 | 17:48
11
25
ז'אקו היקר,
עבורי, החלטה שאדם לוקח שהוא לא מוכן להמשיך כך ולסבול,
והוא רוצה שינוי, היא החלטה מרגשת.
זו נקודה חשובה בזמן.

ועולה אצלי השאלה
מה אתה רוצה לחוות במקום ?
מה יתאפשר לך שלא התאפשר עד כה?
לצפיה ב-'שלום ורדה'
שלום ורדה
29/03/2017 | 05:37
10
21
אני אנסה לענות . ראשית , להרגיש טוב אומר לא לכעוס על כל העולם , לא לראות הכל בצבעים אפורים/שחורים , למרות שאם נודה על האמת הפסימיזם שלי עזר לי להצליח בחיים העסקיים . אבל אלו דברים שהם די בשוליים ,זו אינה הבעייה העקרית . 
העניין הוא שנמאס לי עם המחשבות שרצות , מחשבות לא הגיוניות שמנסות לנהל לי את החיים , הן לא מצליחות (לפחות עד עכשיו ) אבל זה מטריד ומפחיד  וממאיס.  לפעמים נדמה שזה כמו OCD , המחשבות הטורדניות דומות , ובעצם מה אכפת לי איך קוראים לזה העיקר שיהיו לי כלים יותר יעילים להתמודדות , יותר שליטה על המחשבות .

לא יודע כמה זמן נותר לי כאן וגם לא כל כך  מעניין ,כי אני בחיים השגתי את כל מה שרציתי ושאפתי להגיע אליו אם לא למעלה מזה , אבל חלאס עם הטמטום הזה .

לצפיה ב-'עקרון הכוונה החיובית '
עקרון הכוונה החיובית
( לעמוד שלי בתפוז )
29/03/2017 | 18:19
5
20
אתה כותב "חלאס עם הטמטום הזה"

לך יש קבלות על הצלחה
והישגים שאתה מציין שמוכיחים זאת,
אז זה בודאי לא טמטום.

בכל אחד מאתנו יש הרבה "חלקים",
חלקם יעילים חלקם לא,
חלק שחושש, חלק בטוח, חלק יצירתי וכן הלאה. 
לכל החלקים שבנו יש כוונה חיובית עבורנו,
ואנו פועלים כפי שאנו פועלים. 
זו תיאוריה הלקוחה מגישת הNLP. 

החלק בך שמייצר מחשבות מטרידות
הוא אחד החלקים, 
שמתנהל בצורה לא יעילה עבורך
ויחד עם זה הוא, כנראה, ממלא תפקיד חשוב בחיים שלך.

אם נקח לדוגמא ילד שרוצה דבר מה,
הוא צועק ובוכה, זורק את עצמו לרצפה, בועט לכל הכיוונים. 
יתכן שבסופו של דבר הוא ישיג את מבוקשו. 
ההתנהגות היא שלילית - הכוונה - חיובית.  
אם מבינים מה הכוונה החיובית של הילד - 
אפשר ללמד אותו להתנהג אחרת - למשל, לבקש יפה.  

הנחת יסוד ב NLP אומרת שלכל התנהגות יש כוונה חיובית עבור האדם.
הבנת הכוונה החיובית, הבנת התפקיד שההתנהגות  ממלאה, 
היא צעד חשוב בדרך לשינוי. 
זה תהליך שבד"כ נעשה עם מנחה NLP
או לבד, בהרבה רגישות וכבוד כלפי החלק המדובר. 

לצפיה ב-'ראשית תודה על העידוד '
ראשית תודה על העידוד
30/03/2017 | 06:03
4
15
ברור שההצלחה שלי אינה טמטום , אבל המחשבות השליליות  שממררות לי את החיים לפעמים , הן אלו שאני מתייחס אליהן כפי שכתבתי , טמטום וטפשות מיותרת.
ככה אני רואה את זה . 
  וכמו שכתבתי לך , הפסימיות /ריאליזם  שלי לא זה מה שמפריע לי , אבל הקוץ הזה שתקוע לי בצואר, שתמיד מזכיר לי שהוא קיים ושבא לומר לי , "אני כאן ולא תיפטר ממני ,לא תמיד אציק לך אבל אני לא מתכוון להעלם" .
לצפיה ב-'הקוץ שבצוואר '
הקוץ שבצוואר
( לעמוד שלי בתפוז )
30/03/2017 | 08:29
3
16
אתה מאד ריאליסטי ושכלתני
ועל אף זאת משתמש בדימוי מאד מעניין
"הקוץ הזה שתקוע לי בצואר" 
זה דבר שאי אפשר להתעלם ממנו,
קוץ הוא דבר שגורם לכאב...
ויחד עם זה יש בכך דבר מעודד, משום שקוץ אפשר לשלוף.
וכמעט מיד, כשמוציאים אותו הכאב נעלם, המקום נרפא.
אז שאל את עצמך  
איך הקוץ הגיע לשם?
מה הקוץ הזה רוצה ?
מה התפקיד שלו ?
למה הוא שם?
למה דוקא בצואר ?
ובהמשך
איך אפשר לשלוף את הקוץ ?
מה צריך לעשות?
ממש כאילו היה שם קוץ.
לפעמים, פעולה בדמיון יכולה לעזור היכן ששכלתנות לא מצליחה.

לצפיה ב-'למה דווקא בצוואר ? זה כנראה מהביטוי pain in the neck ,'
למה דווקא בצוואר ? זה כנראה מהביטוי pain in the neck ,
30/03/2017 | 15:22
2
9
ללא התכוונות  ספציפית . ואם נמשיך בקו ההתייחסות שלך לעניין , מה הקוץ הזה רוצה ? ומה התפקיד שלו ? זו  שאלת השאלות בסוגיה הזאת והייתי במשך תקופה ארוכה בטיפול אצל פסיכולוג מומחה וגם הוא ניסה לברר את פשר הבעיות האלו שלי , ממה זה נובע וכ"ו וכ"ו , וראיתי שאנחנו הולכים סחור סחור אבל לא מגיעים למסקנה כלשהי , שאז החלטתי לחתוך עניין (תיכף תשאלי למה להשתמש במילה הזאת , לחתוך  חחח.. סתם בצחוק  ).
 לא כל דבר פתיר בחיים האלה ואותי זה לא ישבור , בינתיים עד עכשיו לפחות .  
ונכון - אפשר להגדיר אותי בין היתר  כריאליסטי ושכלתני , נו אז מה , אני בן אדם כמו כולם , אז כואב לי ואני מנסה לפתור זאת ולא בטוח שאצליח . לגבי שימוש בדמיון, הדמיון שלי מאוד מפותח ואני מאוד אוהב להשתמש בו ,  עוזר לפתור המון סוגיות . 
 ושוב מעריך את ההתעניינות והרצון לעזור 

לצפיה ב-'מחדדת'
מחדדת
( לעמוד שלי בתפוז )
30/03/2017 | 20:52
1
11
הכוונה אינה לברר ממה זה נובע
השאלה "מה הוא רוצה?" מכוונת ל"מה הוא רוצה להשיג?"
על איזה צורך ההתנהגות עונה?
מה היא משרתת?
כמובן שהתשובה אינה טריויאלית
אלא דורשת הקשבה פנימה.

לצפיה ב-'שאלה מאתגרת , צריך קצת להתעמק בה .'
שאלה מאתגרת , צריך קצת להתעמק בה .
30/03/2017 | 21:56
10
מה שכן, אני בכלל לא בטוח שכל תופעה רגשית שקוראת לאדם באה למלא צורך מסוים בהכרח , אני די בטוח שבדיוק כמו שמחלות מסויימות, לאו דווקא מחלןת נפש נמצאות חבויות  אצל אנשים מסויימים והן צריכות חיבור של מספר סיבות על מנת שתפרוצנה ולפעמים מספיק גרוי קטן ע"מ לשפעל את המחלה , יכול להיות שהפרעות נפשיות פורצות כתוצאה של אירוע או שרשרת אירועים שגורמות להפרעה להתפרץ  . לא צריך להוציא מכלל אפשרות את העובדה שחרדה היא מחלה ככל המחלות וזה שאינה מוגדרת ככזאת עדיין לא אומר שהיא לא מחלה . המדע הלוא יודע מעט מאוד על המוח שלנו ויש כל הזמן גילויים חדשים . 
 יכול להיות שמשהו במנגנון של fight flight or freeze  אצלי פגום או רגיש יתר על המידה ובגלל נסיבות מסויימות מגיב כמו שמגיב . לך תבין. 

לצפיה ב-'ובשפה חיובית'
ובשפה חיובית
( לעמוד שלי בתפוז )
31/03/2017 | 08:35
3
11

לז'אקו,
 כתבת שאתה רוצה 
"לא לכעוס על כל העולם , לא לראות הכל בצבעים אפורים/שחורים"
האם אתה יכול לנסח את המשפט ההפוך? החיובי? 
כלומר: מה אתה כן רוצה ? 

לצפיה ב-'רוצה להפסיק לפחד , רוצה להפסיק לחשוב מחשבות לא הגיוניות '
רוצה להפסיק לפחד , רוצה להפסיק לחשוב מחשבות לא הגיוניות
31/03/2017 | 16:13
2
36
לא רוצה להיות עבד לפחדים שלי . והפחדים לא באו סתם . זה תמיד כתוצאה  מסתם איזה אירוע שמפורש בצורה לא נכונה כמו הרבה חרדות אחרות . 
את יודעת מה , כשהייתי בכיתה א' אני זוכר כמו שהיה זה היום , עמדנו מספר ילדים והרגזנו איזה שומר בבניין לידנו ,עד שכנראה נמאס לו והא התחיל לרדוף אחרנו , כולנו נבהלנו והתחלנו לרוץ , לבסוף כולם ברחו חוץ ממני , הרגליים פשוט נטעו במקום ואני פשוט קפאתי ולא יכולתי לזוז .האמיגדלה שלי הייתה כבר אז עשתה לי בעיות .
בששת הימים(שירתתי בגולני הייתי חייל קרבי) עברתי חויות כאלה שבדיעבד איני מבין עד היום איך זה פשוט לא הזיז לי, וגם היום אילו הייתי נדרש אין לי בעיה עם זה . ז'תומרת כל זמן שאני יכול לשלוט במצב אין לי  בעיה , רוצה עושה -לא בא לי לא עושה , אבל במחשבות קשה לשלוט ובלתי אפשרי לקחת אותן לאן שרוצים (האמיני לי ורדה שאפילו שאני כותב זאת עכשיו זה גורם לי לתחושה לא טובה ). אז או קיי, יש טכניקות לעניינים האלו ואני מכיר אותן אבל אף על פי כן זה מפחיד ומרגיז. 
אולי ישתילו לי אמיגדלה חדשה ונגמר עניין.
שבת שלום לך ולכל החברים
לצפיה ב-'שינוי ניסוח '
שינוי ניסוח
( לעמוד שלי בתפוז )
01/04/2017 | 08:55
1
16
התת מודע, הוא זה שמנהל אותנו מתחת לפני השטח.
אחת מתכונותיו  הוא אינו מבין שלילה,
כשההגדרה היא להפסיק לפחד - הוא קודם כל צריך לפחד 
כי הוא לא יודע מה זה "לא פחד"

כדי להשיג את מה שרוצים ולהפיק תוצאות,
אותן התת מודע מייצר,  
צריך להגדיר לו במדויק
ובשפה חיובית, למשל: 
להרגיש בטחון 
להרגיש שמחה.

אם כך, יש להגדיר מה אנו כן רוצים להשיג,
ואתה מוזמן לעשות זאת, במילים שלך. 

לצפיה ב-'תודה רבה ורדה , אני אנסה זאת .'
תודה רבה ורדה , אני אנסה זאת .
01/04/2017 | 17:49
2
לצפיה ב-'תרפיה בזמן התקף חרדה'
תרפיה בזמן התקף חרדה
28/03/2017 | 20:59
7
52
מה השיטות שלכם להירגע בזמן התקף חרדה? שמעתי על קבצי סאונד של דימיון מודרך, או לכווץ עם היד כדור לחץ.. איזה עוד שיטות יש לכם?

תודה :)
לצפיה ב-'ברגע שמרגישים כי מתחיל התקף פתאומי ,אז הכי טוב '
ברגע שמרגישים כי מתחיל התקף פתאומי ,אז הכי טוב
29/03/2017 | 02:25
42
לרוץ לברז לשתןת מים ולשטוף את הפנים,ומיד לשכב במאוזן
בכדי שלא יהיה מאמץ גדול על פעילות הלב שדופק מהר
ואחרי דקות ספורות ההתקף עובר.
רצוי שלא להיבהל מהתקף,כי לא מתים מהתקף שנראה כאילו שהולכים למות
וחסר חמצן לנשימה.
הבהלה רק סתם מחמירה את עוצמת ההתקף,
בזמן ההתקף משתחרר הרבה מהלחץ הנפשי שהיו אצור במוח.
ההתקף יופיע שוב אחרי כמה שעות ויעלם בהדרגתיות
רק אם יחול שינוי משמעותי בניהול החיים ובהחלטה לחשוב רק בצורה חיובית.
זה אומר לא לכעוס יותר,כלומר לא לקחת ללב כל בעיה ולא לדאוג ולהבין שהבעיות יסתדרו מאליהן עם הזמן.
לצפיה ב-'נשימות מרגיעות '
נשימות מרגיעות
( לעמוד שלי בתפוז )
30/03/2017 | 00:04
27
שלום itifay92
וברוכה הבאה לפורום,
אחת הדרכים הפשוטות והיעילות ביותר להרגע 
בזמן התקף חרדה, היא באמצעות הנשימה. 

הנשימה זמינה בכל מקום ובכל רגע, אינה מושכת תשומת לב,
ומרגיעה את הגוף, וגורמת להקלה מיידית.

במהלך התקף חרדה הנשימה היא שטחית ומהירה,
כדי לצאת מהתקף יש לעשות ההיפך :
להאט את הנשימה ולנשום נשימות עמוקות.
שאפו ( הכניסו) אויר דרך האף
כך שאם תניחו יד על הבטן, תחושו שהיא עולה...
הוציאו את האויר דרך הפה באיטיות,
בקצב איטי מקצב השאיפה,
כמו שנושפים על נר,
לא כדי לכבות אלא להניע את הלהבה. 

מומלץ לתרגל בזמן רגיעה כדי שהנשימה המרגיעה תהפוך להרגל. 

לצפיה ב-'טכניקת קרקוע'
טכניקת קרקוע
( לעמוד שלי בתפוז )
01/04/2017 | 21:07
3
20
אחת הדרכים להירגע בזמן התקף חרדה
נקראת "קרקוע".
התקף חרדה הוא סוג של איבוד שליטה,
"קרקוע" משמעותו להתחבר לבסיס היציב שלנו,
לכאן ועכשיו, ולמציאות.
איך עושים זאת ?
על כך בהודעה הבאה 
לצפיה ב-'קרקוע - חלק ראשון '
קרקוע - חלק ראשון
( לעמוד שלי בתפוז )
01/04/2017 | 21:26
2
18
קרקוע כשמו כן הוא מאפשר להתחבר לקרקע.
והוא יעיל גם במצב של דיסוציאציה.
מומלץ לתרגל במצב רגוע ולהעזר בו בעת הצורך.

חיבור מבחינה חושית:
תחישה : להניח את כפות הרגלים על הקרקע,
(אפשר ברגלים יחפות)
ולחוש את הרצפה או הקרקע שמתחת.
אפשר גם לדמיין שורשים יוצאים מכפות הרגלים
אל תוך האדמה ומייצבים אתכם.
חושו את הבגד שעל גופכם, מששו אותו,שימו לב למרקם שלו.
שימו לב לתנוחה שלכם, למגע הגוף עם הכסא.

ראיה : הסתכלו סביבכם
מה אתם רואים ? מה יש במקום ?
איזה צבעים שולטים?
איזה חפצים ?

שמיעה : הקשיבו לצלילים
מה אתם שומעים?
איזה קולות ? אולי קול אוטובוס, מוסיקה, מאוורר ...

ריח: האם יש ריח כלשהו?
אם כן , איזה ריח אתם מזהים?
תוכלו לדמיין ריח שאתם אוהבים, אולי ריח של לחם שנאפה בתנור

טעם: איזה טעם אתם אוהבים ?
דמיינו את הטעם בפה, ושימו לב לרוק שנוצר בפיכם.

לצפיה ב-'קרקוע - חלק שני'
קרקוע - חלק שני
( לעמוד שלי בתפוז )
01/04/2017 | 21:34
1
16
בפוסט הקודם דברתי על קרקוע מבחינה חושית.
ניתן להתחבר לכאן ועכשיו גם מבחינה קוגנטיבית.
אמרו לעצמכם
מהי השעה
איזה יום היום
איה חודש
היכן אתם.
אלו נושאים שעוזרים להיות כאן ועכשיו.

לצפיה ב-'להתאמן להתאמן'
להתאמן להתאמן
( לעמוד שלי בתפוז )
01/04/2017 | 21:37
13
כשרוצים לפתח שריר יש צורך להתאמן ולהתמיד
ובהדרגה מפתחים את השריר ומחזקים אותו.
בדומה לכך כדי לרכוש מיומנות ולהפוך התנהגות מסוימת לאוטומטית
יש לחזור ולתרגל אותה.

לצפיה ב-'אני הייתי נושמת עמוק'
אני הייתי נושמת עמוק
08/04/2017 | 10:18
8
משחררת, מזכירה לעצמי שיש לי כרגע התקף חרדה, ולא נלחמת איתו אלא מאפשרת לו להגיע. ההתקף היה מיד דועך ונעלם.
לצפיה ב-'אני לא מבין מה יש לי'
אני לא מבין מה יש לי
28/03/2017 | 16:14
2
69
אני אוכל תסביכים שאני משוגע כל היום עוברים לי מחשבות בראש בלי הפסקה וכל מה שאני חושב גורם לי לחשוב שאני לא נורמאלי ( משוגע ) זה ממש התחיל לי לפני יומיים אני לא מרוכז אני רואה הכל אחרת עכשיו אולי זה מהלחץ של העבודה אבל המחשבות לא מפסיקות לי והדופק שלי עלה ממש חזק כל היום אני בדאגות מסתכלים עלי אנשים בצורה רגילה ואני מרגיש שמסתכלים עלי מרחמים שאני משוגע זה מפחיד אותי מעצבן אני מבין שאני בסדר אבל המחשבות מתרוצצות בלי הפסקה אני פוחד להשתגע לגמרי זה מחמיר לי אתמול זה היה בקטנה היום זה כפול היום חבר אמר לי שאני מוזר היום וזה הלחיץ אותי יותר 
אני מנסה להרגיע את עצמי ובזמן שאני מרגיע את עצמי אני חושב על זה שאני משוגע אין מה לעשות למה להרגיע זה מה שיש וזו מחשבה של שנייה והיא מעלה לחץ כל היום אני לוקח נשימות עמוקות מנסה לא לחשוב על כלום להתרכז בעבודה וזה חוזר כל פעם לאותו מקום..
לצפיה ב-'זו מחשבה אופיינית'
זו מחשבה אופיינית
( לעמוד שלי בתפוז )
28/03/2017 | 17:40
39
אבשלום היקר,
ברוך בואך לפורום,

אתה לא משוגע, אל דאגה !
אתה אולי כן סובל ממתח, אולי מחרדה.
אחת המחשבות שמאפיינות, לעתים, אנשים במצב של חרדה,
הוא הפחד שהם עומדים להשתגע,
זו מחשבה אופיינית, אך אין בה ממש.
מחרדה לא משתגעים. זו רק חרדה.
שתף אותנו
מה קרה לאחרונה בחיים שלך שגורם למתח ? ,
האם יש לך עם מי לדבר ? לשתף במה שעובר עליך ?

לצפיה ב-'מחשבות טורדניות'
מחשבות טורדניות
08/04/2017 | 10:23
14
תסמין ידוע ומוכר של חרדה. אל תדאג אתה לא משוגע. אני זוכרת עד היום שהיו לי מחשבות ממש הזויות כמו פחד לאכול סלט פטריות במסעדה כי אולי השף דחף לשם פטריות הזייה
נשמע שאתה בחרדה כמה ימים כנראה מלחצים בעבודה. החרדה יוצרת לופ מתיש- היא מתעוררת בנו, מערערת אותנו, ואז העירעור שהיא יוצרת מלבה עוד חרדה בתוכנו והמעגל ממשיך לו. אני ממליצה לך קודם כל לצאת לעשות ספורט באוויר הצח, פעילות גופנית עוזרת מאוד לחרדה (פעילות מאומצת לא סתם הליכה נינוחה) ולשקול את האופציות שלך. יש מגוון טיפולים שיכולים לעזור, אני תמיד בעד טיפול פסיכותרפי אבל יש עוד המון שיטות.
בכל מקרה הכל בסדר איתך ואתה לא לבד.
לצפיה ב-'שלום חברים , אני מבקש ממי שיודע ומכיר חוות דעת '
שלום חברים , אני מבקש ממי שיודע ומכיר חוות דעת
27/03/2017 | 13:54
1
49
על ד"ר יוחנן קושניר (טיפול בהפרעות חרדה CBT). אם מישהו יכול להמליץ נא לשלוח מסר.
תודה רבה.
לצפיה ב-'הכוונה הייתה ד"ר יונתן קושניר (לא יוחנן ).'
הכוונה הייתה ד"ר יונתן קושניר (לא יוחנן ).
27/03/2017 | 16:27
16
בטעות גם כתבתי פעמיים את אותה הודעה  .
לצפיה ב-'ברגעים אלה גיליתי שסבלתי במשך עשרות שנים מחרדה כי'
ברגעים אלה גיליתי שסבלתי במשך עשרות שנים מחרדה כי
25/03/2017 | 23:42
2
68
רמת הסוכר בדם שלי היתה נמוכה מאד.
במשך שנים רבות לא היו בדיקות דם בקופת חולים.
בגיל 40 שנה בערך נעשו בעיר שלי בשדרה המרכזית
בדיקות דם .
בבדיקת הסוכר שלי התגלתה רמה של 40 וזה לאחר אוכל.
עברתי את הבדיקה גם בבוקר וגם אחר הצהריים והבודקים נדהמו מהתוצאה.
אני טענתי שאני מרגיש טוב .
מסתבר שרמת סוכר נמוכה מאד גורמת להפרעות חרדה בגלל מחסור באנרגיה למוח ולגוף.
רוב השנים פתרתי את הבעיה הזו בלי להבין אותה בכך
שזללתי הרבה ממתקים
ובתה ששתיתי בכדי שארגיש אותו מתוק שמתי 7 כפיות סוכר.
בשנים האחרונות רמת הסוכר אצלי בדם נורמלית והיא 90.
לצפיה ב-'מציעה שתחפש מידע על כך'
מציעה שתחפש מידע על כך
( לעמוד שלי בתפוז )
26/03/2017 | 20:22
1
17
לעזרא,
אתה אומר שרמת סוכר נמוכה הובילה לחרדה,
מזמינה אותך לחפש באינטרנט
אם ידוע על קשר בין הדברים
ולעדכן אותנו
תודה
לצפיה ב-'כן.כמובן שמצאתי באינטרנט את המדע הזה שכעת איני זוכר איך'
כן.כמובן שמצאתי באינטרנט את המדע הזה שכעת איני זוכר איך
26/03/2017 | 23:00
18
הגעתי אליו.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה
בית הספר הישראלי ל NLP
בית הספר הישראלי ל NLP
פורום טיפול CBT
פורום טיפולי CBT

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה