לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1091810,918 עוקבים אודות עסקים

פורום הפרעות חרדה - תמיכה

ברוכים הבאים לפורום הפרעות חרדה - תמיכה מקצועית !

רבים חווים במצבי חיים שונים תחושות של חרדה, בעוצמות שונות.
לעיתים החרדה מתפתחת עד כדי הפרעת חרדה ובעקבותיה ירידה באיכות החיים. 
הפורום נועד לאפשר לאנשים המתמודדים עם חרדה ועם הפרעות חרדה,
לחלוק ולשתף, לתת ולקבל תמיכה, לתרום מנסיונם ומהידע שלהם לאחרים,
המתמודדים עם בעיות דומות, מבלי להיחשף בשמם האמיתי.
הפרעות החרדה כוללות: מתחים , התקפי פאניקה, חרדה חברתית, פוסט טראומה,  פוביות, הפרעה טורדנית כפייתית (OCD), מחשבות טורדניות.
הפורום פעיל מזה מספר שנים ומשתתפים בו חברים קבועים התומכים,
בתבונה ובחום, זה בזה. חברים חדשים מוזמנים להצטרף.
לאורך השנים הפורום טופח על ידי מנהלים מסורים שהשקיעו בו רבות.
הנכם מוזמנים להתייעץ ולשאול בנושאים שונים הקשורים להתמודדות עם חרדה  והפרעות חרדה.
אתם מוזמנים גם להעלות הצעות ורעיונות לשיפור הפורום.

חשוב להדגיש כי הפורום אינו תחליף לטיפול נפשי או מקצועי אחר.
טיפול נפשי ומקצועי נכון תלוי בעובדותיו המדויקות של כל מקרה ומקרה,
ומצריך מפגש פנים אל פנים.
אדם שהחליט לפעול על בסיס מידע שהתקבל בפורום או על בסיס תגובה של מנהלת הפורום,
עושה זאת על אחריותו המלאה והבלעדית לפעולתו ולתוצאותיה.
הנכם מתבקשים להקפיד על תגובות ענייניות ומכבדות לכותבים בפורום גם אינכם מסכימים אתם.
ורדה צדיק
מנהלת הפורום
מאמנת אישית מאסטר NLP ודמיון מודרך

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הפרעות חרדה - תמיכה

ברוכים הבאים לפורום הפרעות חרדה - תמיכה מקצועית !

רבים חווים במצבי חיים שונים תחושות של חרדה, בעוצמות שונות.
לעיתים החרדה מתפתחת עד כדי הפרעת חרדה ובעקבותיה ירידה באיכות החיים. 
הפורום נועד לאפשר לאנשים המתמודדים עם חרדה ועם הפרעות חרדה,
לחלוק ולשתף, לתת ולקבל תמיכה, לתרום מנסיונם ומהידע שלהם לאחרים,
המתמודדים עם בעיות דומות, מבלי להיחשף בשמם האמיתי.
הפרעות החרדה כוללות: מתחים , התקפי פאניקה, חרדה חברתית, פוסט טראומה,  פוביות, הפרעה טורדנית כפייתית (OCD), מחשבות טורדניות.
הפורום פעיל מזה מספר שנים ומשתתפים בו חברים קבועים התומכים,
בתבונה ובחום, זה בזה. חברים חדשים מוזמנים להצטרף.
לאורך השנים הפורום טופח על ידי מנהלים מסורים שהשקיעו בו רבות.
הנכם מוזמנים להתייעץ ולשאול בנושאים שונים הקשורים להתמודדות עם חרדה  והפרעות חרדה.
אתם מוזמנים גם להעלות הצעות ורעיונות לשיפור הפורום.

חשוב להדגיש כי הפורום אינו תחליף לטיפול נפשי או מקצועי אחר.
טיפול נפשי ומקצועי נכון תלוי בעובדותיו המדויקות של כל מקרה ומקרה,
ומצריך מפגש פנים אל פנים.
אדם שהחליט לפעול על בסיס מידע שהתקבל בפורום או על בסיס תגובה של מנהלת הפורום,
עושה זאת על אחריותו המלאה והבלעדית לפעולתו ולתוצאותיה.
הנכם מתבקשים להקפיד על תגובות ענייניות ומכבדות לכותבים בפורום גם אינכם מסכימים אתם.
ורדה צדיק
מנהלת הפורום
מאמנת אישית מאסטר NLP ודמיון מודרך
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

תקנון וכללי כתיבה בפורום  פורום זה מיועד לשיתוף להתייעצות ולתמיכה, בכל הקשור בחרדה ובהפרעות חרדה. אפשר לפתוח דיונים ולהגיב להודעות תוך שמירה על כבוד הדדי ותרבות הדיון. בפורום לא ניתן יעוץ תרופתי והוא אינו תחליף לטיפול פסיכולוגי או רפואי.

המשך >>

לצפיה ב-'ריחות שמשפרים מצב רוח ומרגיעים'
ריחות שמשפרים מצב רוח ומרגיעים
21/04/2018 | 23:32
4
19
יש דרכים שונות לשפר את מצב הרוח
מוזיקה נעימה, הליכה בטבע, צחוק של ילד,
ויש גם...ריחות שמשפיעים לטובה על מצב הרוח. 
באחת הכתבות מצאתי מידע על מחקר (2004)
שמצא שלריח הווניל יש יכולת לשפר את מצב הרוח,
וגם להרגיע את הגוף וליצור תחושה נינוחה ורגועה. 
אולי משום כך הריח כל כך נפוץ בתכשירים קוסמטיים. 

מה דעתכם על כך ?
איזה ריח גורם לכם להרגיש  רגיעה? 
לצפיה ב-'האמת שלא ניסיתי.. מעניין!'
האמת שלא ניסיתי.. מעניין!
23/04/2018 | 04:10
3
10
מסתדר לי בראש וניל הוא ריח מרגיע. אבל וניל טהור, טבעי, לא עם כימיקלים..
לצפיה ב-'אני אוהב את ריח הפרחים בחנות הפרחים'
אני אוהב את ריח הפרחים בחנות הפרחים
23/04/2018 | 09:28
2
22
מבריח אותי רחוק לפני שאני נלחץ מזה שיש בחורות שמורחות על עצמן בושם מסריח כמו ריח של צואה והן לא מריחות אותו בעצמן. הריח המסריח הזה מתפזר בכל האולם וזה באמת איום ונורא. לכן עדיף שבחורות לא ישימו עליהן בכלל שום בושם שהמוכר מתפרנס ממנו.
לצפיה ב-'ריחות שעוזרים להרגע'
ריחות שעוזרים להרגע
23/04/2018 | 17:06
1
13
באחת הכתבות באינטרנט קראתי
על כך שלפרח הלבנדר הסגול יש לו סגולות בריאותיות שונות
וכן שהוא  מרגיע במצבי לחץ וחרדה
ועוזר להירדם. האם ידוע לכם על כך? 
לצפיה ב-'איפה אפשר לקנות כאלו טבעיים?'
איפה אפשר לקנות כאלו טבעיים?
23/04/2018 | 20:48
27
לצפיה ב-'בעיה חמורה לבת-זועק לעזרה!'
בעיה חמורה לבת-זועק לעזרה!
17/04/2018 | 03:32
6
73
שלום !
יש בעיה חמורה ביותר עם הבת שלי.היא היום בת 34 יתומה מאם מגיל 5.מגיל 12 סובלת מ-OCD שהלך והחמיר במשך השנים.הייתה מטופלת  בתחנה לבריאות הנפש שנים ונטלה כדורים. היופה ושם תקופות יציבות.אך המצב הלך והחמיר.הפסיקה ליטול תרופות בטענה שאינן עוזרות ואף מזיקות עושות אותה "זומבי".מגיל 25 בכלל ללא כל טיפול תרופתי או מקצועי תומך.לפני כ5 שנים המצב הדרדר עוד יותר התיפקוד שלה=0.הפסיקה להתרחץ,ולטפל בעצמה הסתגרה בחדר חשוך כל היום הפסיקה לתקשר עם המשפחה,ואף התחילה לפתח עויינות כלפי כולם והאשימה אותנו בכף שאנו אשמים בכל מה שקורה לה ורוצים במותה.וכל זה למרות אהבה הענקית קיבלה מכולנו ממני מסבה וסבתא (שבינתיים נפתרה לפני כמה חודשים) מצד אמא.הצענו לה 100 פעם עזרה בכל דבר והצענו לפנות שוב לעזרה מקצועית ולקחת תרופות אך הכל לחינם.תמיד אמרה שהיא לבד תסתדר ,אבל לבד אינה יכולה לעשות ממש כלום,אפילו דברים הכי בסיסיים.לפני 3 שנים אגרה כוחות אחרונים הלכה לתחנה לבריאות הנפש נסתה לעשות משהו הם שם דיברו על הוסטל אבל לא אישרו לה.לא יודע למה כי לא שיתפה אותנו בכלום יש לה את כל הזכויות היא מגיל 23 מוכרת כנכה לביטוח לאומי ומקבלת מהם קצבת נכות.איך שלא יהיה לא אישרו לה.ואז עזבה את הבית.שכרה דירה ,איך משלמת לא יודע,ואחר כך החליפה שוב דירה,ומספר טלפון בכדי שלא נדע היכן נמצאת.רוצה לציין כי מדובר בבחורה מאוד אינטיליגנטית,חכמה ומוסרית אך מאוד מאוד חולה.מסתבר בסוף שזה לא רק OCD אלא השד יודע מה.ביום שבת האחרונה הגיעו אלינו הביתה המשטרה השיא הזמינה אך לא מסרה להם את כתובת ההמצאות שלה,ואז לפי הרישומים של משרד הפנים הם הגיעו אלנו הביתה כי רישמית היא לא החליפה את הכתובת.היא הזעיקה משטרה בטענה שמאיימים עליה ואז נודע לי דבר נורא .מסתבר שהיא רק בשבוע אחד  הזמינה  משטרה 4 פעמים קריאות שוא וכל פעם שהגיעו אמרה להם סליחה זה טעות .זה מה שסיפרו לי.כמה שעות לאחר מכן התקשרו אלי מבית חולים מיון פסיכיאטר שלם הביאו אותה השוטרים כי הבינו8 שמשהו לא בסדר איתה.ואז מה היא ספרה לרופא שהסיבה שמזמינה את המשטרה כיוון שהיא שומעת קולות שלי אצלה כי אני רוצה לרצוח אותה....כששמעתי את זה מהרופא בטלפון כמעט קיבלתי התקף לב.(זה כבר מריח "סכיזופרניה פרנואידית" ולא רק OCD).עברו כמעט שנתיים שכלל לא ראיתי אותה...אין לי מושג איך היא חיה אין ספק שזה לא חיים אלא גהינום עלי אדמות.מהשוטרים נודעה לי הכתובת העכשוית שלה ומספר הטלפון החדש.באותו היום שיחררו אותה מבית החולים כנראה להתאשפז מרצונה לא הסכימה גם אם כן הציעו לה.ולאשפז בכפיעה בטח לא היה להם סעיף מתאים ואז שוחררה .אני מצטער מאוד על אורך הפניה ממש סליחה...אך אני מרגיש כל כך חסר אונים ...וכל כך רוצה איכשהו לעזור לה או שמישהו יעזור לה..אני כל כך אוהב אותה היא הדבר היקר שנותר לי מאשתי שאיבדתי אותה כשהייתה רק בת 29.אך לא יודע איך.הבת שלי שונאת אותי נורא כנראה בגלל המחלה שעיוותה לה הכל .האף מקום לא רוצים לדבר איתי עליה בטענה שאין להם שום זכות לדון בה כיוון שהיא בוגרת (לא קטינה כבר).הכל נופל בין הכסאות והילדה לבד לבד לבד לגמרי ללא משפחה חברים אף אחד לא יודע שהיא בכלל קיימת בעולם הזה ואני לא מבין איך אפשר כך להתקיים.כל כך רוצה לעזור ולא יודע איך וממה להתחיל למי לפנות שיהיה לא קצת איכפת.אם יש למישהו רעיון מה ניתן לעשות במצב כה מסובך ומורכב,אברך אתכם  יום וליל על עזרה או כיוון כלשהו אפילו.תודה.
לצפיה ב-'לפי תיאורך בתך זקוקה כנראה לאשפוז בכפיה.'
לפי תיאורך בתך זקוקה כנראה לאשפוז בכפיה.
17/04/2018 | 07:39
1
40
תפנה לפסיכיאטר המחוזי , אולי עם המלצה של פסיכיאטר פרטי שיראה אותה וייתן המלצה בהתאםץ
לחלופין אם יש באפשרותך, יש מוסדות פרטיים פסיכיאטריים , כרוך בתשלום לא מבוטל אבל אפשר וזה פיתרון חלופי.
לצפיה ב-'זהו חלק הגדול שבבעיה...'
זהו חלק הגדול שבבעיה...
17/04/2018 | 13:15
38
כפי שכתבתי הבעיה היא שאי אפשר להתקרב אליה היא בורחת מאיתנו כמו מאש ובטוחה שאנו גרמנו לה לכל זה ורוצים ברעתה עד כדי מותה.בורחת מכתובת לכתובת מחליפה מספרי טלפון...איך אפשר להתקרב ולשכנע אותה ולגרום לפנות לעזרה מקצועית.אולי היא כן מבינה את זה אך לא עושה כלום וסובלת סבל על אנושי.ממש עובדי עצות.תודה על התייחסותך לפנייתי!
לצפיה ב-'כשרוצים לעזור לבן משפחה'
כשרוצים לעזור לבן משפחה
18/04/2018 | 08:59
2
31
שלום פול,
הדברים שלך מביעים כאב רב על הסבל של בתך ועל אוזלת היד שלך,
אתה רואה את מצבה, רוצה לעזור אבל היא לא מאפשרת לך.

כאשר יש התנגדות של אדם להצעות של בני משפחה, רצוי לערב גורם שלישי.
ניתן להתייעץ עם איש מקצוע כמו פסיכיאטר או פסיכולוג.
דרך נוספת היא לפנות ללשכת הפסיכיאטר המחוזי, שיש בסמכותו גם לזמן אדם לבדיקה. עם זאת, צריך לקחת בחשבון שבן המשפחה עלול לכעוס על מי שגרם לו להגיע לבדיקה פסיכיאטרית כפוייה. 

אחד מהגורמים החשובים ביותר המשפיעים על האדם לבקש עזרה הוא האהבה והדאגה שמעבירים בני משפחה המעורבים. 
ואולי העברת מסר מתמשך של אהבה ודאגה יגרום לה לשינוי גישה ולנכונות לקבל עזרה.  

לצפיה ב-'תודה לכל האנשים שהגיבו...'
תודה לכל האנשים שהגיבו...
24/04/2018 | 02:04
1
38
אני מבין את נכונותם ורצונם של אותם האנשים שהגיבו כאן,אך כפי שאתם בעצמכם מבינים שהעניניין עוד יותר מורכב.כל השלבים של נסיונות השכנוע שלנו במשך הרבה שנים עלו בתוהו והגיעו לאין מוצא.על אישפוז בכפיה אין מצב ...ישנו חוק ברור מאוד  האדם שלא מהווה סכנה לעצמו ולאחרים לא ניתן לכפות עליו כל טיפול או אישפוז אפילו אם נמצא במצב קשה ביותר.הדרך היחידה שגורם השלישי כלשהו רצוי מוסמך מנוסה ובעיקר איכפתי היה מסוגל למצוא דרך  אליה ולשכנעה להתאשפז ולרבל טיפול מתאים...אבל איפה אפשר למצוא מישהו כזה...אטימות בכל מקום...איתי אף אחד לא רוצה לדבר עליה ...בטענה שהיא אדם מבוגר   ותו לא..שואלים :"אדוני בת כמה היא??.34 ....תהיה בריא!!!זו פחות או יותר התשובה...בקיצור לאף אחד לא איכפת.התקשרתי לכל האנסטנציות הרשמיות...תחנה לבריאות הבפש בירושלים...מנהל התחנה פרופ' גינברג המפורסם צרח עלי איך העזתי בכלל להתקשר אליו...ניסיתי גם ללשכת הבריאות   שאלו אותי "האם ידוע לך שהיא מהווה סיכון" אמרתי לא ..לא ידוע אך היא סובלת מאוד אינה מתפקדת כלל.לא היה לה בחיים יום אחד של אור הכל תיארתי מה שכתבתי כאן במכתב...אחרי כמה דקות אותם הפונקציונרים התעייפו ...ומה אמרו אדוני אין מה לעשות היא צריכה לפנות לעזרה בעצמה....אפשר להשתגע מכל זה....מעגל סגור ...אנשים שם לא מסוגלים לצאת מהקופסה...ולמצוא איזו דרך לעזור.הכל לפי פרוטוקול ה יבש והלא יעיל...והאדם הולך ונרכב בעודו חי...זהו המצב לצערי.
לצפיה ב-'זה סיפור קשה מאוד ומתסכל'
זה סיפור קשה מאוד ומתסכל
24/04/2018 | 23:04
5
כי אתה נחשף פה, מתאר את המקרה, מצפה לעזרה אבל חוץ
מאשר לקרוא ולהניד את הראש, אף אחד לא יעזור לך באמת
ואתה נשאר שוב לבד עם הבעיה שזועקת 'הצילו'.

מה שהייתי מציעה באופן אישי זה לתת לבחורה להתמודד לבד עם
הבעיות שלה, כי היא שרדה 3 שנים בלעדיך ותמשיך לשרוד.

אולי תנסה ללחוץ בכיוון של הוסטל, לא להרפות, זה אולי יכול
לעזור לה.
לצפיה ב-'קטונתי, פחות מבינה בהליכים משפטיים...'
קטונתי, פחות מבינה בהליכים משפטיים...
23/04/2018 | 04:14
19
אין ספק שבתך צריכה להתאשפז בכפייה, כדאי שתברר איך עושים את זה.
מה שאני רוצה לומר לך רק זה שחשוב שתזכור שהמחלה מנהלת אותה ומשתלטת עליה. אתה לא אשם בכלום, והיא לא שונאת אותך. היא במצב מאוד קשה כרגע וחשוב שתדע שהיא לא שונאת אותך ושעשית את הכי טוב שלך כדי לעזור לה. לפעמים יש גבול לכמה ההורים יכולים לעזור, היא כנראה לא מיוצבת כימית וזה גורם לבעיות...
מאחלת לך לראות ימים טובים ורגועים!!!
דבר נוסף- אינני יודעת מאיפה אתה אבל בבי"ח פסיכיאטרי שבאיזור שלי יש יחידת לטיפול וייעוץ לבני משפחות, אולי הם יכולים לעזור לך?
לצפיה ב-'קלונקס'
קלונקס
15/04/2018 | 19:32
4
60
שלום לכולם.
אני חדש לגמריי בפורום ואשמח לעזרה.
אובחנתי לפני 23 שנה  (משנת 1995)כסובל מחרדה.
התחלתי מאז טיפול בקלונקס 0.5 מ"ג ועם הזמן עליתי עם המינון ל- 3 מ"ג ליום, ונכון להיום אני על אותו מינון של 3 מ"ג כבר 18 שנה ומינון זה הספיק כדי לטפל ולהרגיע במשך השנים הללו. 
בחצי שנה האחרונה, קורה לי מידי פעם שאני מרגיש ממש מסוחרר ובשבוע האחרון היה לי התקף שלא כ"רגיל" שהתבטא בדופק מהיר בזמן שאני שוכב לי במיטה והרגשה של חוסר אונים והרגשה שאני "מרחף" מסחרחורת לא סיבובית שתקפה אותי, רעד, תחושת מועקה, זיעה קרה,  . הצלחתי  לאחר קשיים איך שהוא להירדם וציפיתי לבוקר לראות אם זה חלף. וכשראיתי שאני עוד מסוחרר טיפה כשקמתי מהמיטה, החלטתי לקחת עוד מיליגרם אחד מהקלונקס באופן חד פעמי ואכן זה עזר לי והסחרחורות נעלמו והמשכתי ככה שלושה ימים עם המיליגרם הנוסף של הקלונקס והסקתי שכנראה זה מה שצריך לעשות.
כשסיפרתי את זה לרופא המשפחה שלי שהמיליגרם הנוסף עזר לי מאוד ובדיקת לחץ דם שהוא ביצע לי היתה תקינה, הוא טען מצד אחד שמאחר ואני המון שנים עם הקלונקס, אז יהיה לי קשה מאוד להיגמל עד כדי כך שאין סיכוי שזה יצליח לי ושהסבל שבגמילה יהיה נוראי עבורי.
ומצד שני הוא הוא טוען שהוא מעדיף שאשאר עם אותו המינון דהיינו 3 מ"ג ועוד טען דניתן לקחת קלונקס עד גיל 60 כי אחרי זה זה כבר פוגע במערכות בגוף.
השאלה כמה זה נכון? ומה ניתן לעשות בעניין ? האם יש משהו יותר טוב עבורי?
אשמח ואודה על כל סיוע .
תודה

לצפיה ב-'תרופות והפורום'
תרופות והפורום
17/04/2018 | 13:54
22
שלום שמעון 
וברוך הבא לפורום,
מאחר שאתה חדש בפורום, 
חשוב שתדע שהפורום אינו נותן מענה מקצועי בנושא תרופות
ויש לפנות לרופא המטפל בכל הקשור בתרופות.

אתה הרבה שנים סובל מחרדה וזה בודאי לא פשוט
האם אתה (או היית בעבר ) בסוג טיפול אחר שאינו תרופתי ? 

לצפיה ב-'תשמע.אני לא רופא אבל אני משתמש בכדורי הרגעה כבר 41 שנים'
תשמע.אני לא רופא אבל אני משתמש בכדורי הרגעה כבר 41 שנים
19/04/2018 | 16:02
20
מתוך זה אני עדיים משתמש בקלונקס כבר 21 שנים כ-11 שנים מיליגרם אחד ו-10 שנים אחרונות חצי מיליגרם. זה אומר שאני לא התמכרתי לכדורי ההרגעה ואפילו הורדתי במינון לחצי כדור ביממה.זה בזכות ששיניתי את צורת החיים שלי לחיובית יותר ללא כעסים וללא דאגות יתר. אם לא הייתי משתנה לטובה אז לא הייתי יורד במינון אלא אולי עולה במינון.הבעיה של החרדה והתקפי החרדה היא הרגשות החזקים השליליים שאתה נמצא בהן בגלל התנהגות לא נכונה בחיים ובגלל חשיבה לא נכונה בחיים. הפיתרון אצלך יהיה רק פיתרון פסיכולוגי התנהגותי מחשבתי ולא פיתרון בדרך הכדורים. הקלונקס נחשב בעיני ככדור החזק ביותר שקיים להתקפי חרדה והוא לא פותר את בעיות החרדה מהיסוד.אני כיום בן 72 שנים ואין לי שום בעיה של בריאות בגלל השימוש במשך השנים הרבות שאני משתמש בו. המינון של 3-4 מ"ג גורם לך כנראה להרגיש חלש ורפוי ולכן אין לך כוח לעבוד פיזית או אפילו לצעוד בלי להתעייף.שים לב מה הלחיץ אותך ומה הדאיג אותך בחיים ועם זה עליך להילחם כי זה מקור החרדה.אם תנצח את רגשות אלה אז תוכל לרדת עם הזמן לאט לאט מהמינון הרב שאתה משתמש בו. לדעתי הלא מקצועית היא שהסחרחורת היא תוצאה של לחץ נפשי גדול שאתה צריך להיפטר ממנו בשינוי אורח החיים שלך לחיים רגועים יותר וללא דאגות יתר.
לצפיה ב-'זה קורה לי לפעמים מה שאתה מתאר...'
זה קורה לי לפעמים מה שאתה מתאר...
23/04/2018 | 04:17
1
7
וגם אני לוקחת קלונקס... לא חושבת שזה קשור כי עובדה שאמרת שאתה מרגיש טוב יותר לאחר הנטילה. יכול להיות שמה שקרה זה שהתרגלת למינון שיש לך והגוף דורש מינון גבוה יותר, ומה שהיה לך זה פשוט התקף חרדה או סימפטומים של חרדה... מציעה לך לנסות להוריד במינונים... אני לא רופאה אבל זה לא אמור להיות כל כך מייסר כמו שהוא תיאר את זה. תתחיל מלהוריד חצי כדור.. אבל האמת שעדיף בייעוץ רפואי. אולי כדאי לפנות לחו"ד שניה אצל רופא.ה אחרים.ות
לצפיה ב-'אם יוריד במינון של הקלונקס בלי שינוי צורת החיים שלו לטובים '
אם יוריד במינון של הקלונקס בלי שינוי צורת החיים שלו לטובים
23/04/2018 | 10:13
6
יותר אז יחטוף באותו יום התקף חרדה קשה.
לכן הוא חייב לשנות את הרגלי החיים שלו גם במחיר שהוא יפסיד כסף
כי לפעמים בן אדם חומד לעבודה מסויימת מלחיצה עם בוס גרוע או עבודה משעממת ,
או שהוא גר בבית מלחיץ או חי עם בת זוג מלחיצה אז מדברים אלה חייבים להיפטר גם אם המצב הכלכלי נהיה פחות טוב.
לרוב רדיפה אחר הכסף הגדול יותר היא שגורמת להתקפי חרדה או למשל מקבלים תפקיד בכיר יותר במקום העבודה ואז יש בתפקיד אחריות גדולה יותר ,או למשל בוחרים מסלול לימודי קשה יותר מהיכולת עם הרבה עבודות גם לאחר הלימודים ולא מספיקים למלא את כל המטלות שהמורה נתן, או למשל עובד עצמאי לוקח על עצמו יותר מטלות ופתאום נוצר מצב שהוא לא מספיק לסיים ולקיים הבטחות שהבטיח ללקוחות.אבל רק אדם רגיש מאד יחטוף התקפי חרדה במצבים אלה.אדם רגיש מאד צריך לנהל את החיים שלו בצורה כזו שהוא לא ילחץ יותר מידי ולא יבטיח שום הבטחה לאחרים.אנשים רגישים מאד צריכים לבחור בין שני דברים, או שהם במצב כלכלי מצוין עם התקפי חרדה,או שהם חיים בצנעה בלי התקפי חרדה, בלי וילה מפוארת ובלי אוטו מנקר עיניים יקר.אני עכשיו גר בשני חדרים וגם זה בית גדול עלי ומחזיק אוטו ישן מאד משנת 2000 עולה 6400 שקלים,שערכו הכספי לא יורד כל שנה יותר מ-400 שקלים, אבל העיקר שהאוטו נוסע ומשרת אותי לכל מקום שאני רוצה לנסוע.אין לי דאגות כמו למשל סרטו לי את צבע האוטו או שנמעך פח באוטו או שהאוטו נראה עלוב ומיושן. בעבודה כיום אני עובד בעבודות פשוטות מאד עם מעט שעות עבודה שכמעט כל אדם מסוגל לבצע אותם כמו חלוקת מקומון בעיר וליווי ילד עם בעיית בריאות קלה מאד לבית הספר וחזרה דרך חברת הסעות במונית.בקיצור חיים קלים מאד וללא אחריות גדולה בשכר לא גדול. לא נכנס לאכול במסעדות ולא מבזבז כסף גדול על טיולים בחו"ל ולא מעשן סיגריות ולא משקאות חריפים.קונה בגדים חדשים בזיל הזול 16 שקלים לחולצת טריקו יפה.מסתפר בעצמי במכונת תספורת .לא משלם על נסיעות במונית. בקיצור חי בצנע ובשלוה ואז אני מרוצה מהחיים היפים כי גם בערב אני רוקד ריקודי עם במחיר כניסה זול מאד 30 שקלים לכניסה.
לצפיה ב-'טיפול בחרדות מצב בריאותי- אשמח להמלצה להתמודד עם זה'
טיפול בחרדות מצב בריאותי- אשמח להמלצה להתמודד עם זה
14/04/2018 | 20:44
5
61
שלום רב,
לפני כשנתיים חוויתי משבר, הייתי בטוח שיש לי משהו וככל הנראה זו הייתה התקפה חרדה. אני כיום בן 33, טופלתי בזמנו בציפרלקס שמאוד עזר לי. במקביל, אני בטיפול פסיכולוגי אלא שאני חושב שהטיפול אינו עוזר מספיק שכן מידי פעם יש לי התקפי חרדה עדיין. האם מישהו יכול להמליץ על פסיכולוג (אולי עם הבנה רפואית) שיעזור לי להתמודד עם המשברים (ומי יודע אולי לזהות אותם לפני שהם קורים)

אני נואש ואשמח לכל תגובה בפרטי או בפורום זה
לצפיה ב-'קריטריונים לשיפור'
קריטריונים לשיפור
15/04/2018 | 08:21
3
39
שלום elishela
וברוך הבא לפורום,
חששת שיש לך בעיה בריאותית,
והתברר לך שמדובר רק בהתקף חרדה, שזה עדיף,
כי הוא ניתן לטיפול. 
אתה בטיפול ועדין חווה התקפים ומחפש מטפל אחר. 

העובדה  שתופעה חוזרת, אינה  אומרת שהטיפול היה לא מוצלח.
אם נחשוב על דוגמא – מישהו סובל מדלקת בדרכי השתן,
הרופא רושם לו אנטיביוטיקה. החיידק הנעלם והמצב השתפר.
כעבור כמה חודשים שוב חוזרת דלקת בשתן.
האם זה אומר שהטיפול הקודם לא היה טוב?
ברור שלא !
כך גם לגבי חרדה, היא יכולה לחזור,
אבל אולי התדירות ירדה
העוצמה של ההתקפים ירדה
או שמשך ההתקפים התקצר -
דברים שמעידים על שיפור. 
מה כן השתפר אצלך מאז שהתחלת את הטיפול ? 

לצפיה ב-'היי ורדה'
היי ורדה
15/04/2018 | 12:16
2
38
תודה רבה על התגובה המהירה!
אין ספק שדברים השתפרו, ההתקף הראשון היה נוראי. מדובר היה בכמה חודשים לא פשוטים לי ולבת זוגי. בסופו של דבר, לאחר מספר בדיקות רפואיות ולקיחת ציפרלקס המצב השתפר.
העניין אצלי שאני אוססבי לגבי הבריאות שלי. אני בודק כל דבר שיוצא לי מהגוף: נזלת, שתן ושאר יציאות
אני מבין לאט לאט שיש לי בעיה של חרדה ממחלות קשות. לא מדובר בשפעת אבל דברים חשוכי מרפא. כל פעם שמשהו נראה לי לא בסדר אני ממש נלחץ. גם בסופש האחרון זה קרה, ראיתי משהו שנראה מדאיג בשירותים ונלחצתי (למען האמת, אני עדיין לא מאה אחוז לא חרד). כמובן שמידע באינטרנט לא ממש מרגיע (בלשון המעטה)
הטיפול שאני עובר יכול להיות שעוזר ויכול להיות שלא, העניין הוא שבניגוד לדברים שקראתי באינטרנט או בפורום הזה, אני לא מצליח לדעת מתי ההתקף יגיע ואין לי (אני חושב) כלים להתמודד איתו
לצפיה ב-'במה כדאי להתמקד'
במה כדאי להתמקד
17/04/2018 | 13:46
17
אלישע 
אתה כותב "אני לא מצליח לדעת מתי ההתקף יגיע"
כלומר אתה מניח שהתקף יגיע - ואתה מצפה לו,
וזו נבואה שמגשימה את עצמה.
מי אמר שהתקף יגיע? 

אפשר להתמקד במה שרוצים שיקרה
וגם זו נבואה שמגשימה את עצמה,
אבל חיובית ורצויה. 
ככל שתתמקד יותר 
בנכסים שיש לך בחיים,
בבריאות, בהנאה, בעבודה הטובה, בזוגיות שלך,
ככל שתתמקד בהם יותר,
אתה תתן להם להיות נוכחים יותר בחיים שלך.
בהצלחה ! 

לצפיה ב-'דבר ראשון- תפסיק לקרוא באינטרנט'
דבר ראשון- תפסיק לקרוא באינטרנט
23/04/2018 | 04:19
13
אפילו אם אתה חושב שזה סימפטום לכך שאתה עומד למות ואתה חייב את השליטה של הידע. מנסיון. לא להיכנס לאינטרנט, לא לקרוא עלוני תרופות. הכל מול הרופא.
לצפיה ב-'ההמלצה שלי היא כמו שהמלצתי על זה מעליך שקוראים לו שמעון'
ההמלצה שלי היא כמו שהמלצתי על זה מעליך שקוראים לו שמעון
19/04/2018 | 16:07
18
כי באמת אתה צריך להיות הפסיכולוג של עצמך ולהפסיק לכעוס ולדאוג ולחיות חיים שלך לחץ ומתחים בכל תחומי החיים שלך.אחרת לא תצא מזה לעולם אם לא תשתנה אתה לטובה ולא תתרחק מהמקומות שגורמים לך לחיות בלחץ ענק.
לצפיה ב-'אירוע מפחיד'
אירוע מפחיד
16/04/2018 | 07:59
1
41
בחמישי האחרון סיימתי עבודה בשעה 3
הייתי במצב רוח טוב אמרתי לעצמי נעה הליכה הביתה מרחק הליכה ברגל מהעבודה לבית שלי סביבות ה שעה בערך
אבל רוב ההליכה זה לצד כביש מהיר

מתחיל בהליכה מתחיל להרגיש נשימות כבדות
מנסה להרגיע את עצמי
 מגיע לכניה לעיר שלי
הנשימות נהיות יותר ויותר כבדות
ואני מתחיל להזיע  מנסה לעצור מונית שום דבר לא עוזר
מגיע לבית ופשוט לא מרגיש טוב
אין לי טעם בפה כולי מיובש לא מרגיש את הגוף
הזמנתי אמבולנס
לקחו אותי למיון ששם נאמר לי שזה התקף פניקה
אוףףףף אף פעם לא היה לי כזה דבר
יום אחרי זה אבל לא ויתרתי והלכתי לבריכה קצת להירגע
וניסיתי למצוא דרכים לצאת מזה טוב ולא לשקוע שוב
לצפיה ב-'אירוע חולף'
אירוע חולף
17/04/2018 | 12:46
19
shadow היקר,
חוויה מאד לא נעימה
אבל התקף חרדה יכול לקרות, 

מה שחשוב הוא להסתכל על התמונה הגדולה ולראות 
את ההתקדמות המדהימה שהתרחשה בחיים שלך
אירוע חד פעמי, נקודה בזמן.
בכל עליה יכולה להיות פה ושם ירידה
זה טבעו של שינוי
ההתייחסות שלך היא 
ממקום של יכולת, ושל חוזק,
אתה בחרת ללכת לבריכה ולהירגע -
ולא נתת לזה להשפיע עליך. 
בהצלחה בהמשך !

לצפיה ב-'שאלה שקיבלתי שקשורה ליום הזיכרון לשואה'
שאלה שקיבלתי שקשורה ליום הזיכרון לשואה
12/04/2018 | 13:14
2
39
זה יום חשוב, אמר לי גדי (שם בדוי)
יום הזכרון לשואה,
זה חלק מהעם שלנו שנכחד
וזה מאד כואב לו,
הוא בן 32, אמור להיות חזק,
אבל ביום הזה ובמיוחד
בצפירה הוא מתחיל להרגיש
איך החרדה עולה
הדופק שלו עולה
ואתו הדמעות
והסרטים כולם עוסקים באותו נושא
והוא מחכה שהיום הזה יעבור.
ויש לו רגשות אשם על כך.

איך אתם מרגישים ביום הזכרון הזה?
מה הייתם אומרים או מציעים לו?

לצפיה ב-'אני מדחיק קצת'
אני מדחיק קצת
16/04/2018 | 21:05
1
19
אומנם כותב שירים על הנושא אבל לא מקשיב לתוכניות על הנושא ברדין
לצפיה ב-'מצאת את הדרך '
מצאת את הדרך
19/04/2018 | 18:39
5
קרנף יקר,
מצאת את הדרך המיוחדת שלך, 
אתה בוחר באיזו מידה אתה מוכן להחשף לדברים.
תודה על השיתוף

לצפיה ב-'שלום לכולם'
שלום לכולם
08/04/2018 | 07:47
68
אז ככה עקב החג לא היה לי זמן לשבת ולכתוב
עברתי 3 חודשים אינטנסיביים מאוד
שבקושי היה לי זמן לעצמי
אם זה עבודה  ועוד עיסוקים
החג עבר בסדר גמור
זוכרים את הדודה ההיא?
שפיקפקה בי שאני עצלן?
אז היא קיבלה התקף חרדה אצלנו בבית בחג
מצד אחד כאב לי בשבילה
מצד שני הייתי שמח
שתרגיש מה זה לקבל ביום 3 כאלה ולנסות לתפקד
היא צעקה לא הבינה מה קורה לה
וביקשה ממני עזרה
מה שעבר לי בראש זה תיסבלי חתיכת כלבה ותרגישי מה זה
אבל כמובן שהפן הרחמני שלי לא נתן
אז ישר תפסתי לה את הבטן וביקשתי ממנה לנשום לאט
וזה עבר לה תוך כמה דקות
זהו לפחות יש תחוש סיפוק כזאת
שעכשיו היא מבינה מה זה
לצפיה ב-'היי אני חדשה פה'
היי אני חדשה פה
06/04/2018 | 03:48
8
95
היי.. אני חדשה פה ...לאחרונה קיבלתי תרופה בשם ויפקס שגורמת לי לבחילות ורעד בלילה ... אשמח אם מישהוא יוכל לאמר לי .. האם אפנה לרופאה לקבל תרופה אחרת . כי לקחתי בעבר ציפרלקס..
לצפיה ב-'לפנות לרופאה'
לפנות לרופאה
06/04/2018 | 09:35
43
 יהודית שלום
וברוכה הבאה לפורום,
 מומלץ לפנות לרופאה המטפלת
היא זו שעוקבת אחר הטיפול התרופתי שקבלת
והיא תדע להתייחס לדברים ולהתאים לך תרופה אחרת 
במידת הצורך.
לצפיה ב-'למה הפסקת מהציפראלקס?'
למה הפסקת מהציפראלקס?
07/04/2018 | 13:06
6
29
לצפיה ב-'לא אני הפסקתי את הציפראלקס'
לא אני הפסקתי את הציפראלקס
07/04/2018 | 13:38
5
59
הרופאה החליטה שאני כנראה צריכה כדור חזק יותר.. היו לי עדיין חרדות ולכן העבירה אותי לויפיקס... אני מרגישה איתו הרבה יותר טוב ..
לצפיה ב-'אולי כדי שתרגישי טוב עם הציפראלקס את צריכה לשנות את צורת '
אולי כדי שתרגישי טוב עם הציפראלקס את צריכה לשנות את צורת
07/04/2018 | 14:36
4
52
החיים שלך למשהו מרגיע יותר ,
כי יכול להיות שמשהו בניהול החיים שלך לא מתאים לך
כי את בחורה רגישה מאד.
אנחנו כאן לא יודעים מה גרם לך ללחצים וחרדה.,
או החיים בבית שלך לא מתאימים לך,
או הלימודים לא מתאימים לך,או בעיה הקשורה בזוגיות.
אם תעני לנו על מה שהזכרתי כאן אז נוכל להבין  ולשפר
ואז הציפראלקס אולי בכל זאת יעזור לך
כי אני לא בעד יותר מכדור אחד ביום של ציפראלקס.

לצפיה ב-'כמה שאתה צודק ...'
כמה שאתה צודק ...
18/04/2018 | 17:41
3
16
ברור לי שהחרדות אצלי הן כתוצאה מבעיות בבית ... עם בן הזוג שלי ....קשה לי מאוד מאוד
לצפיה ב-'אין טעם לחיות בזוגיות מרגיזב,כי זה גורם לחרדה ובהמשך'
אין טעם לחיות בזוגיות מרגיזב,כי זה גורם לחרדה ובהמשך
19/04/2018 | 01:39
2
14
למחלות שונות כתוצאה מזה שמערכת החיסון תהיה חלשה.
צריך לחיות רק עם בן זוג שנוח ונעים לחיות איתו.
כעת ההחלטה היא בידך,
או שתיפרדי ממנו ביחד עם החסרונות שיחסרו לך כמו אולי מצב כלכלי ,
או שתישארי איתו ותמשיכי לסבול והסבל יגדל ככל שתמשיכי לחיות איתו,כי יצטברו אצלך במוח יותר ויותר רגשות כעס נוספים שיפילו אותך לחולי שאחר כך יהיה בלתי אפשרי להבריא אותך לחיים נורמליים.
אני כמובן תמיד בעד עזיבת בן זוג לא מתאים לחיים משותפים
ועושים את זה בלי מלחמות קשות בבתי המשפט כי הבריאות שווה יותר מהכסף ומהפחד לגרושים כאשר יש ילדים באמצע.

לצפיה ב-'את כל זה אני יודעת אבל....'
את כל זה אני יודעת אבל....
19/04/2018 | 10:24
1
8
הייתי צריכה לעזוב לפני שנים ולא עזבתי... אני רוצה לדאוג לעצמי כדי לצאת מזה כמה שיותר מהר... אני מרגישה עמוק עמוק שהנפש פצועה מאוד ...
לצפיה ב-'יהודית יקרה. אני לא רופא,אבל אני חושב שכאשר תעזבי אותו אז'
יהודית יקרה. אני לא רופא,אבל אני חושב שכאשר תעזבי אותו אז
19/04/2018 | 14:00
8
תתחילי להרגיש טוב יותר כעצמאית והחרדה שלך תיעלם.
כל זמן שאת איתו ומה שתעשי הנפש שלך תמשיך לסבול
ואת תמשיכי בתפקוד גרוע בחיים.
כאשת תהיי עצמאית וללא מלחמות בבית המשפט
אז פתאום תגלי שהמוח שלך יתרענן מעצמו ואת תתפקדי בחיים בלי בעיה.
אני אומר את זה מניסיון החיים שלי שגם אני הייתי במצב הזה
מצב רע מאד,
החל ממצב שהיה רע במקום העבודה עם הבוס הרע שלי.
הייתי גמור עם הרבה תלונות מצד הנהלת מקום העבודה
וביום שהפרידו אותי ממנו התחלתי לתפקד מצוין ולא נזקקתי לכדורים שנים רבות וכמובן לא ראיתי את קופת חולים במשך 15 שנים .
לצפיה ב-'אדם שעושה דברים שקשה לו לעשות אותם רק בשביל לרצות את האחרים'
אדם שעושה דברים שקשה לו לעשות אותם רק בשביל לרצות את האחרים
02/04/2018 | 09:23
2
53
כדי שיאהבו אותו וכדי שיעזרו לו, כדי שימצא חן בעיני האחרים ,או כדי שישביץ שהוא יודע לעשות, אדם כזה יכנס ללחצים קשים כאשר יהיה לו קשה לבצע טוב את מה שהוא הבטיח לעשות וידאג מה עושים ואיך אצא מההבטחה שהיבטחתי לעשות, כי גם אין לי זמן חופשים לעשות את מה שהבטחתי ואז אחד כזה נכנס ללחץ נפשי ,לחץ שמשבש את החומרים במוח ולא מצליח לישון טוב בלילות וחסר לו שעות שינה כי הבטיח ולא קיים בזמן את ההבטחה שהבטיח ואז הדאגות יתר האלה מדירות שינה בלילות והאדם נהפך לפקעת עצבים והתוצאה הסופית זה נפילה לחרדות או גם להתקפי חרדה.
אז בשורה האחרונה ,אני מציע כי לעולם אל תבטיחו שום הבטחה לאדם אחר ואל תגידו אני יודע ואני אעשה את זה טוב מאד.
לצפיה ב-'יודעים להגיד "לא" ? '
יודעים להגיד "לא" ?
04/04/2018 | 08:25
1
30
עזרא,
אם הבנתי אותך נכון
אתה מציע לא לקחת   
התחייבות או להבטיח הבטחה שלא יכולים לעמוד בה
או למלא אותה בזמן 
רק כדי למצוא חן ולרצות מישהו

כי זה עלול לגרום למתחים ולחרדות ולפגוע באדם עצמו.

הצורך לרצות ולמצוא חן קיים אצל הרבה אנשים,
ויש אנשים שלוקחים על עצמם דברים
לא כי הם רוצים אלא כי הם לא יודעים לומר "לא"
הם שמים את הרצונות של האחרים בעדיפות ראשונה
לפני הצרכים והרצונות שלהם.

אז איך מפסיקים לרצות את האחרים ?

לצפיה ב-'הכי חשוב זה לא להבטיח,אלא לאמר אולי,או בלי נדר'
הכי חשוב זה לא להבטיח,אלא לאמר אולי,או בלי נדר
04/04/2018 | 16:33
20
חייבים ללמוד לאמר לא. כאשר קשה לבצע.
אם רוצים לרצות אחרים ,אז לאמר אולי,או בלי נדר.
אדם שהוא לא רגיש מאד יכול בהחלט להבטיח ובמקרים מסויימים לא קיים את ההבטחה,
אז לא נורא שלא הצליח לקיים,כי הוא לא נלחץ בקלות.
כי יש הבדל גדול בין אדם רגיש מאד לאדם אחר שהוא לא רגיש מאד.
אדם רגיש מאד נלחץ בקלות וזה פוגע לו בתפקוד ובבריאות.
אז בקיצור אני מעדיף לא להבטיח אף פעם למרות שכאן בפורום יש אנשים שהם הרבה יותר רגישים ממני.
תוצאת הלחץ מובילה לחרדות ולפעמים חרדות קשות מאד.
לצפיה ב-'חג שמח וכשר לכל חברי הפורום כאן ולכל עם ישראל'
חג שמח וכשר לכל חברי הפורום כאן ולכל עם ישראל
31/03/2018 | 12:54
3
40
אני חושב מתוך ניסיום חיים של 72 שנים בחיים הנזק העיקרי שגורם חרדות הוא נזק שנגרם כתוצאה מרגשות כעס ופחד מתמשכים.
לכן רדו מרגשות אלה,
תלמדו לסלוח לאחרים.
תלמדו לא לקחת ללב.
תתרחקו מהרעים ותתחברו רק לטובים.
תעבדו במקום עבודה נוח לעבוד בו בלי תלונות מצד מנהלים.
צאו מהבית שרודא בכם ומלחיץ אותכם.
צאו לחירות ולחופש כמו שעם ישראל יצאו ממצרים מעבדות לחירות מסיר הבשר אל המדבר במשך 40 שנים.כי זה עדיף מאשר להיות משועבד ומוקנט.
אדם חופשי מתלות באחרים הוא אדם ללא חרדות כי החרדה נעלמת כאשר אין מי שמציק לכם.
אדם עצמאי שלא תלוי במשפחה ובאחרים נהפך מיד לאדם בריא ולכן הוא מסוגל לעבוד ולהתפרנס בכבוד יותר טוב בהרבה מאשר אדם משועבד שמזלזלים בו ורודים בו.
אני חי לבד בלי פקודות מאחרים, כמובן בגיל שלי גיל 72 שנים אני עובד ורוקד כל יום ומשתמש בכדורים למטיניהם כבר עשרות שנים.
אני לא רופא אבל מי שאמר כדורים מזיקים לבריאות כי הם עשויים מכימיקלים ,הוא טועה ומטעה.בדיקות הדם לאורך השנים מראות שאני בריא בלי שום נזק בריאותי.
לא אכפת לי מה אחרים אומרים עלי.
אני מלך לעצמי בלבד ועושה מה שאני חושב שטוב לי.
לכן אני מרגיש מצוין.
אני מתקדם בחיים בקצב שלי ,לאט לאט ומצליח בלי למהר כמו שהאחרים ממהרים.
אני עושה רק מה שאני יכול לעשות.
אם מבקשים ממני לעשות מעשה שקשה לי לעשות ,אז אני אומר סליחה אני לא רוצה לעשות גם אם ישלמו לי כסף רב.
למה אני אומר את כל זה,כי אני ואתם אנשים רגישים מאד ולכן אני מתנהג אחרת מאלה שהם לא רגישים מאד..........................................

לצפיה ב-'יפה '
יפה
01/04/2018 | 10:49
27
איזה אופטימיות

לצפיה ב-'"אדם חופשי הוא אדם ללא חרדות"'
"אדם חופשי הוא אדם ללא חרדות"
01/04/2018 | 12:02
38
חג שמח עזרא, 
כתבת את ה"אני מאמין" שלך לחיי חירות 
תודה על הדברים, ההמלצות והשיתוף. 
לצפיה ב-'חג שמח וכשר : )'
חג שמח וכשר : )
05/04/2018 | 13:46
7
לצפיה ב-'שלום'
שלום
28/03/2018 | 12:15
14
95
הבן שלי בן 26 מתקשה ליצור קשים עם חברים חדשים.
הוא בחור טוב ועובד, הוא גם בתהליך ממושך של לימוד נהיגה,
כך שהנכון להיום הוא לא נייד. אנחנו גרים בפ"ת.
אשמח לקבל ייעוץ והכוונה מהמנהלת וגם מאנשים שקוראים
ויכולים לעזור. בגלל מצב כלכלי אני לא יכולה לפנות למטפל
מקצועי. ובנוסף פניות ממי שמתאים ויכול להתחבר אתו מישהו
שגם אוהב לצפות במשחקי ספורט.
מובטח לו שירוויח חבר מקסים.
לצפיה ב-'ברוכה הבאה '
ברוכה הבאה
28/03/2018 | 23:41
13
46
שלום rikola2
וחג שמח,
את דואגת לבן שלך, 
היית רוצה לראות אותו מתקשר ומתחבר לאחרים,
מעניין האם גם הוא רוצה בכך?
מה תחומי העניין שלו? 

לצפיה ב-'היי'
היי
29/03/2018 | 12:06
12
49
אם הוא רוצה? אני מאמינה שכן, כי הוא בס"כ חביב וחברותי.  כמו בפוסט הקודם
שהבחור האשים את הוריו, גם הוא מאשים אותי שבילדותו נאלצנו לעבור מספר
דירות בערים שונות והוא טוען שבגללי אין לו חברי ילדות, הוא לא יודע באיזה
מצב הייתי ושלא היתה לי ברירה.

היום אנחנו גרים במקום קבוע, יש לו עבודה קבועה. יש לנו משפחה גדולה
לפעמים הוא יוצא עם בנות המשפחה לבילוי אבל הן גרות בעיר אחרת וזה
לא מספיק. הוא אוהב לצפות במשחקי ספורט, וכל הבילויים הרגלים של
בני גילו.

אשמח לקבל פניות מבחור או בחורה שיש להם חברים טובים.
גם בודד או בודדה שרוצים להרחיב את מעגל החברים שלהם
מאיזור פ"ת והסביבה.

לצפיה ב-'תסמכי עליו'
תסמכי עליו
29/03/2018 | 14:33
10
44

rikola2 יקרה
ההתחברות לצעירים בני גילו של בנך יכולה לקרות בדרכים שונות
אך הוא צריך לרצות בכך ולפעול, אם זה חשוב לו.
אפשר להתחבר לאנשים בני גילו
דרך תחומי עניין משותפים, להתטרף לקבוצות בפייסבוק,
להתעניין בחברים של פעם, להרים טלפון לשאול מה נשמע.
להצטרף לחדר כושר, טיול...ועוד 

זה צריך לבוא ממנו,
את עשית כמיטב יכולתך כדי לתת לבן שלך את הטוב ביותר,
ואין מקום להאשמות. 
את השינוי הוא יעשה בעצמו. תסמכי עליו. 

לצפיה ב-'הי ורדה'
הי ורדה
29/03/2018 | 15:35
9
48
גבר בגילו צריך חברים, חברות, לבלות, להכיר בחורה, להתחתן.
אין חברים מהעבר, עברנו דירות זה יצר לו בעיות.

אני אמא מבוגרת, לא יכולה לחכות עד גיל מאה כדי להיות סבתא...
ככה לפי הקצב שלו... צריך לעזור לו להתקדם:)
לצפיה ב-'בקיצור.. את חושבת יותר על מה לך יתאים...'
בקיצור.. את חושבת יותר על מה לך יתאים...
30/03/2018 | 17:40
8
39
כמו שאת אומרת הבן שלך בן 26 וסך הכל סבבה, חברותי ומתפקד. אולי ביישן יותר מאחרים, אולי פשוט נהנה להיות לבד. אז מה אם אין חברי ילדות? מה עם חברים מהצבא, מהלימודים, מהעבודה? מאז שהיה ילד ועד היום לא היו הזדמנויות? כנראה שהוא בחר שלא או שלא הסתדר.. אז למה לדעתך שידוך חברתי מאימא יתקבל אחרת? ומדוע את חשה צורך להתערב בחייו החברתיים של גבר בן 26?

כמו שאמרת- את רוצה שהוא יתניע את הקצב, ובעזרת השם ימצא בחורה טובה ויביא לך נכד מהר מהר.. אז לצערך ולצער הורים רבים אחרים, הילדים הסוררים האלו.. בסוף הם חיים את חייהם ולא את חיי ההורים...

סמכי על הילד שלך שיסתדר (אני אומרת את זה בתור אחת שמאורסת לבחור שהיה אחד לאחד כמו הבן שלך, ובסוף החליט לצאת מהבועה שלו, הכיר ומתחתן עוד חודשיים. מבטיחה לך שלאימא שלו לא הייתה יד בדבר).
אני מבינה את הדאגה שלך אבל את חייבת לשחרר אותו להסתדר כרצונו ובטח בגיל כזה

לצפיה ב-'להיות אמא'
להיות אמא
31/03/2018 | 11:48
7
33
נוסעת שלום, 
אמא זאת אמא, והדאגה שלה היא טבעית.
היא רואה את הבן שלה, איכפת לה ממנו,
היא רוצה בטובתו. 
ולדעתי, מגיע לה הערכה על הפניה שלה לפורום,
על בקשת העזרה, חשיפת הכאב הפרטי שלה. 
כמו שכתבת לה בסוף דבריך "אני מבינה את הדאגה שלך"
קשה לפעמים להיות הורה שכל כך רוצה לעזור -
אבל זה לא בידיו.

השיתוף שלך אודות בן הזוג שלך שהחליט ועשה שינוי, 
מחזק ומעורר תקוה,
שהכל יסתדר בסופו של דבר,
שצריך להאמין בבן,
לאפשר לו להתקדם בקצב שלו,
ולסמוך עליו. 

לצפיה ב-'תודה לשתיכן'
תודה לשתיכן
01/04/2018 | 10:43
31
חג שמח!
לצפיה ב-'כמובן ורדה'
כמובן ורדה
02/04/2018 | 21:49
5
26
אני פשוט חושבת שיש דאגה ואכפתיות אימהית וגם צריך לדעת היכן לשחרר ולסמוך על הילד שימצא את דרכו. ולא בילד עסקינן- בגבר בן 26..
וכמו שאמרתי- אני מבינה את הדאגה שלה סך הכל.
לצפיה ב-'תראי'
תראי
02/04/2018 | 22:21
4
28
זה לא יפה מצידך להחליט בשבילי ובשביל הבן שלי מה צריך לעשות.
אני פניתי לפורום בשאלה כואבת, אני יודעת במי מדובר ושאני צריכה
לעזור לו, נכון שהוא גבר בן 26 , הוא חווה משברים בילדות ואף אחד
לא הושיט לי ולו כתף תומכת. בבקשה לא להגיב לי.
חג שמח!

לצפיה ב-'אז לא הבנתי'
אז לא הבנתי
07/04/2018 | 19:53
3
16
באת לפורום ציבורי... העלת בעיה ואמרת שזה לא יפה שענו לך...? ואז עוד ביקשת שלא יגיבו לך יותר...?
לא החלטתי כלום.. אמרתי לך את דעתי. אם אינך מעוניית בדעות פורום הוא לא המקום הנכון בשבילך...
בכל מקרה בהצלחה
לצפיה ב-'את אומרת '
את אומרת
07/04/2018 | 20:21
2
34
הוא גדול תסמכי עליו.
כשהיה בן 16 ביקשתי עזרה בשבילו בתקשורת, אחרי שהורידו אותי מהקו
אחת המגישות אמרה: הוא בן 16, הוא גבר, לא ילד. אם כך, למה אני פונה
ואומרת שיש בעיה? וורדה הסכימה איתך שצריך לסמוך עליו , אם זה ככה
אז אף אחד לא היה בא לקבל טיפול כי צריך לסמוך על כל אחד שנמצא
במצוקה שהוא מבוגר וכבר ידע להסתדר בלי עזרה.
לצפיה ב-'לבקש עזרה'
לבקש עזרה
08/04/2018 | 09:02
25
כשמדברים על אסרטיביות,
מדברים על שני נושאים
1. להגיד לא
2. לבקש עזרה 
לבקש עזרה זה כוח שמעיד על בטחון עצמי.

לצפיה ב-'קודם כל'
קודם כל
10/04/2018 | 21:34
54
יש הבדל בין נער בן 16 שעדיין תלוי בהוריו לגבר בן 26. לא שאני חושבת שלפנות לתקשורת זה הצעד הנכון אבל מבינה שזה בא מכוונות טובות..

בכל מקרה את כבר בשלב בחיים שהורה הוא אינו מחנך יותר ואינו שם כדי לגדל את הילד אלא משמש יותר כתומך ומדריך. את יכולה בהחלט לדחוף אותו לעשות צעדים כמו לגשת לטיפול או לעודד אותו לפנות לקואוצ'ר. אבל לחפש לו חברים על דעת עצמך...?

(אגב, מבחינה תקציבית, דרך קופת החולים יש טיפולים מסובסדים.)

את יכולה לעודד, לכוון, להציע. אבל את לא יכולה להכריח אותו. ויש הבדל ענקי בין זה לבין לגשת לפורום של זרים ולחפש לו חברים. אני מבינה שהכוונה שלך טובה וברור שאת באה ממקום טוב ודואג. אבל זה לא מה שיעזור לך. למה שהוא ירצה לרכוש חבר שאימא שלו סידרה לו מפורום? נסי רגע לחשוב על זה ברצינות.

ממה שאת מתארת נשמע שאכפת לך ואת דואגת אבל אני לא חושבת שהצעדים שלך נכונים כמו לפנות לתקשורת או לחבורת זרים כדי למצוא פתרונות.
אני במקומך הייתי מנסה לעודד אותו ללכת לטיפול או לדמות טיפולית כלשהי שתוכל לעודד אותו לצאת מהקופסא ולרכוש מיומנויות. אבל את לא יכולה לקבוע את הטיפול ולדחוף אותו מבעד לדלת.

ולמעשה, הייתי במקומך הולכת בעצמי לכמה פגישות, כדי להבין איך יהיה הכי נכון מצידך לגשת לעניין, וגם לקבל תמיכה מול הקושי הענק שלך. את תופתעי לטובה אני מבטיחה לך.
לצפיה ב-'היי ריקולה'
היי ריקולה
05/04/2018 | 13:48
34
יכול להיות שיש קשר למעבר הדירות בגיל הילדות למה שיש לו, כי ראיתי מחקר שכותב שילדים שעברו דירה עד גיל 14 זה עלול לגרום לחרדה בהתבגרות, אם חשוב לך אני אחפש את המחקר וישלח לך.. 
וכל הכבוד לך באמת על זה שנכנסת לכאן בשביל הבן שלך, המון הורים לא יעשו את זה.. : )
לצפיה ב-'חג שמח !'
חג שמח !
28/03/2018 | 14:04
4
35
לכל חברי הפורום היקרים
ולמצטרפים אלינו,
לרגל חג הפסח המתקרב אני רוצה לאחל לכם 
חג שמח, התחדשות, בריאות טובה, שמחה והצלחה.

אני מזמינה אתכם להקשיב לאריק איינשטיין שר
 ולחשוב מאיזה עבדות אתם רוצים לצאת
ומהי חירות עבורכם.  
לצפיה ב-'חג שמח'
חג שמח
28/03/2018 | 14:14
11
לצפיה ב-'"לצאת למסע שכולו סיכונים" '
"לצאת למסע שכולו סיכונים"
29/03/2018 | 14:17
2
20
המשפט הוא מתוך השיר המוזכר למעלה 
 אריק אינשטיין מוכן לקחת סיכון 
"לקראת שמץ סיכוי 
לסוף דמיוני מאושר והזוי"
אומרים שללא סיכון אין סיכוי
איזה סיכון כל אחד מאתנו מוכן לקחת כדי לשפר את חייו ?  

לצפיה ב-'החרדה היא שעבוד , אין בכלל ויכוח על העובדה הזאת .'
החרדה היא שעבוד , אין בכלל ויכוח על העובדה הזאת .
01/04/2018 | 21:05
1
25
אבל משום מה העובדה  הזאת שאין טעם להילחם בתחושות אלא לקבל אותן כפי שהן וכמובן לשנות את ההתיחסות לבעיה עם כל מה שכרוך בכך לא בדיוק פותר את הבעיה הזאת . להתידד עם החרדה מזכיר לי משום מה את מה שמכונה "תסמונת שטוקהולם.
    לגבי סיכוי כנגד סיכון , אני לרוב לוקח סיכונים בהנחה שזה שווה לי לטווח ארוך ועד היום נראה שצדקתי , אשתי תמיד צוחקת על זה שאני מזכיר לה לוליין שהולך על חבל דק , אז נכון שלפעמים נופלים וחוטפים אבל כל זמן שהמאזן הסופי הוא חיובי זה סימן שצדקתי , ככה זה היה לפחות עד עכשיו והמאזן הסופי יהיה כמובן אחרי הקדיש שיגידו עלי אלא שאז זה באמת כבר לא יעניין אותי. החיים מצחיקים לפעמים וככה אני רואה את זה. בסופו של דבר הכל שטויות והבל הבלים .
חג שמח לכולם.
לצפיה ב-'להחליש את כוחה של החרדה'
להחליש את כוחה של החרדה
01/04/2018 | 23:10
23
לקבל את החרדה לא אומר להשלים אתה
אלא להפסיק לפחד ממנה ובכך לעקר ממנה את הכוח 
למה הדבר דומה? 
ילד שנתון להצקות מצד ילד אחר
בכל פעם שהוא יגיב בפחד 
הילד המציק ימשיך בהצקות שלו ואף יגביר אותן
כי זו המטרה של המציק להפחיד, 
מתי יחול שינוי ?
ברגע שהקורבן ישנה את התגובה שלו: 
1. יעמוד מול המציק בלי פחד,
2. יגיב באדישות להצקות,
המציק לא ימצא עוד טעם בהצקות 
ויש סיכוי סביר שיחדל מהן. 

לצפיה ב-'אנרגיה חלופית'
אנרגיה חלופית
22/03/2018 | 15:13
5
73
"אינני יכול עוד" אמר פעם ראש ממשלת ישראל,
האם זה נכון גם לגביי? אני שואל.
מרגיש שכוחותיי כלו, שאני עומד ליפול,
התשישות השתלטה עליי ולא מאפשרת לפעול.

כל צעד מרגיש כמשימה בלתי אפשרית,
כל פעולה הופכת למטלה נוראית,
כשלשלאות על הרגליים והידיים משל הייתי אסיר,
ואין בנמצא אף מפתח שאותן יסיר.

אני זקוק להטענה מחדש, אני זקוק לאנרגיה חלופית,
לו רק ניתן היה לטעון את עצמי כאילו הייתי פלאפון או סוללה חשמלית,
אז הייתי קם כמו חדש ויוצא שוב לקרב נגד העולם,
מתמודד עם המציאות ומרגיש אחד כמו כולם.
אנרגיה סולארית, אנרגיית רוח ואנרגיית מים כבר יש בנמצא,
אז מדוע אין אנרגיה חלופית גם לנשמה שתעניק לי מוצא?
לצפיה ב-'אנרגיה חלופית'
אנרגיה חלופית
23/03/2018 | 00:35
1
38
גורם חוץ היקר,
שלום וברוך הבא לפורום,
אני מבינה שקשה לך, שאתה במצוקה,
והייתי רוצה לכתוב לך מילות עידוד
להגיד לך שזה זמני, 
שאתה יכול...
אני מאמינה שאדם שכותב כך,
שהוא בעל יכולת ביטוי מרשימה,
הוא גם בעל יכולת להתמודד, להתגבר ולצאת מחוזק.
"תמיד הכי חשוך לפני עלות השחר" אומר שלום חנוך
ואחר כך עולה בוקר חדש, תקוה חדשה. 

נשמח אם תכתוב מה גורם לך לתחושת השלשלאות
ואיך אפשר לעזור לך.  

לצפיה ב-'תודה רבה ורדה.'
תודה רבה ורדה.
23/03/2018 | 13:28
24
תחושת השלשלאות היא תוצר של שנים רבות של חרדה וגם דיכאון בשנים האחרונות.
הרבה מאוד שנים אני בעסק הזה. טיפולים, כדורים, שיחות, עניניים.
אני מתפקד כרגיל - עובד, למדתי, חי, יוצא וכו'. אבל המון פעמים החרדה משתלטת, גורמת לתשישות אימים שבתורה פשוט מקשה על כל פעולה, ולו הפשוטה ביותר.

זה על רגל אחת..
לצפיה ב-'חוסר אנרגיה , מעין חולשה כזאת הוא אחד מהתופעות של הידועות '
חוסר אנרגיה , מעין חולשה כזאת הוא אחד מהתופעות של הידועות
23/03/2018 | 07:12
2
77
של בעיות נפשיות .
זה גורם לי לפעמים לרצות רק לשכב ולנוח . מכיון שאני כבר מכיר את התופעה הזאת אני מתעלם וממשיך כרגיל , ואז זה בדרך כלל זה נחלש או נעלם לחלוטין.
 תמשיך לנסות ולהתנהג כרגיל , זה איום סרק .
ברגע שתתעלם זה יעלם.
לצפיה ב-'איך אתה מצליח להתעלם? לי זה משתלט על החיים..'
איך אתה מצליח להתעלם? לי זה משתלט על החיים..
23/03/2018 | 13:26
1
34
לצפיה ב-'המנגנון הנפשי של בן אדם מסוגל להתרגל כמעט לכל מצב'
המנגנון הנפשי של בן אדם מסוגל להתרגל כמעט לכל מצב
23/03/2018 | 20:37
91
אתה חייב להבין ולהפנים שהסימפטומים האלה הם שלך , הם תוצאה של הפירושים שהנפש שלך נותנת לחרדה , אבל בגדול אין לך ברירה נכון? אנחנו הרבה יותר גמישים ומכילים ממה שנדמה לפעמים .
 ורדה  אמרה לי משהו לפני מספר ימים , לעולם אל תתעמת עם החרדה , הלא החרדה הזאת היא בעצם אתה בעצמך , עדיף לאמץ אותה מאשר להילחם בה , ותאמין לי שזה נכון ,אני בעצמי נוכחתי בכך יותר מפעם אחת והמטפל שהייתי הולך אליו שינן לי זאת השכם והערב , אלא שגם לי יש ימים איומים (היום למשל),ואז כל השינונים למינהם שווים לת,,,ת .
בגדול אני יכול לומר לך שלחרדה יש הרבה פנים , אתה למשל סובל לפעמים מחולשה שמטריפה אותך  ולעומת זאת  למישהו אחר זה יכול להיות משהו אחר לגמרי שמשגע אותו .
צריךללמוד לחיות עם זה .
ותוציא לך מהתפריט המחשבתי את המושג "אם הייתה לי אנרגיה הייתי יוצא לקרב "
אתה תמיד תפסיד.
לצפיה ב-'טוב...יומן עידכון :)'
טוב...יומן עידכון :)
23/03/2018 | 04:29
1
65
כתבתי פה לפני בערך חודש....על התקפות חרדה שהתחלתי לחוש בזמן האחרון...

אז כמו שאמרתי נתנו לי לנסות לשיאה, תרופה על בסיס שמן לבנדר, הפסקתי אותה כי לא הרגשתי שעזרה לי....

התלונות שלי זה בעיקר כאבי ראש חזקים, מרגיש שהמוח שלי ( עטוף ) או מין משהו שלוחץ עליו, והדבר שהכי מפריע לי זה הסחרחורות שאני מרגיש כבר 3 חודשים בערך 24/7 כל הזמן חוץ מכשאני הולך לישון.

באמצע היום לפעמים הסחרחורת מתגברת ואני מרגיש כאילו שהולך להתעלף ונאלץ ממש לעמוד על ארבע כמו חתול, להטות את הראש למטה על הכרית ולהתפלל שזה יעבור, מתחיל להתנשף במהירות וההרגשה ממש זוועה, אחרי בערך 15-דקות זה נעלם ואני ממש מרגיש מותש, רצוי לציין שבמהלך זה אין לי דופק מהיר או דפיקות לב חזקות או פחד, פשוט הרגשה זוועה שחולפת.

מרבית היום חווה כאבי ראש בכל מיני איזורים בראש שממש לוחצים וכנראה שזה מה שיוצר את הלחץ על הראש

מה שמצחיק זה שרוקח בבית מרקחת הציע לי משחה נגד דלקות שרירים ואמר לי למרוח את זה על שרירי הלסת בפנים, בטענה שהסחרחורות והכאבים שלי נובעים ממתח של שרירי פנים שמקרינים לראש ועושים סחרחורות וכאבים, מה שיותר מצחיק זה שמרחתי את זה והכאבים נעלמו והסחרחורת נעלמה לגמרי ( וזה לא קרה ב3 חודשים האחרונים שאין לי סחרחורת כל יום כל היום ) אבל כן זה נעלם ל3 ימים ולצערי אחכ חזרו הסחרחורות והכאבי ראש......אבל שמתי לב שאם יש כאב ראש חזק אם אני שם את הראש מתחת למים חמים ומעסה אותו אז הכאב נרגע קצת...........

האמת אני כבר לא יודע מה לחשוב......כאבי שרירי פנים/ראש? חרדות? מתח ? דלקת שרירי לסת שמקרינים על הראש ? אני כבר מבולבל האמת וממש על סף ייאוש מהסחרחורות והכאבי ראש האלה שניטרלו אותי לגמרי, באפריל יש לי תור אצל נוירולוג אני רוצה לעשות בדיקת EEG לראש ( בדיקת הנוירולוג הראשונה הייתה תקינה אבל הוא סתם נגע לי בפנים ואמר שזה תקין, לא באמת עשה בדיקה מעמיקה )

וזהו........לעכשיו היחידי שהצליח להעלים קצת את הסחרחורות והכאבי ראש היה הרוקח עם המשחה נגד דלקת שרירים הזאת שנתן לי אפילו אם זה עזר רק לשלושה ימים, כי אף תרופה אחרת לא יכלה לעזור
לצפיה ב-'מחשבה'
מחשבה
23/03/2018 | 10:23
34
Mike
תודה על העידכון
אני מבינה שעשית בדיקות רפואיות ולא נמצא ממצא רפואי,
שזה דבר חיובי, יחד עם זה אתה ממשיך לסבול, שזה פחות נחמד.

המחשבה שעלתה לי שקראתי את הדברים שלך ( ואני לא רופאה)
היתה שאולי זו מיגרנה -
האם הכיוון הזה נבדק?

לצפיה ב-'תקופה יפה בסך הכול'
תקופה יפה בסך הכול
22/03/2018 | 18:23
1
45
אני יושב במשרד עכשיו בעבודה
וחושב על החודשיים האחרונים שאני עובר
כמובן שהם בפן חיובי
הצלחתי לייצר מטרות ואני עומד בהם
1 לעבוד
2 ירידה במשקל
3 לסדר את חשבון הבנק שלי
אז ככה אני עובד בעבודה יותר טובה מהקודמת עם שכר יותר גבוה בכמעט 15 אחוז
אני לא נשחק  כיף לי אנשים בגילי... יש לי אינטרקציה מדהימה איתם
ירידה במשקל אני ירדתי המון במשקל בחודשיים האחרונים משהו כמו 8 קילו
שזה מה שרצייתי
וחשבון הבנק מתחיל להיתאזן קיבלתי שוב אשראי ומסגרת בנקאית
אבל מזכיר לעצמי לחסוך כסף וששום דבר לא בטוח בחיים האלה
וזה טוב שיהיה כסף בצד שלא יקרה כמו התקופה הארורה שחוויתי בשנתיים האחרונות.
והדבר הכי חשוב
שבוע הבא זה החג האהוב עליי
פסח כול המשפחה אצלנו
ואני רוצה לראות אם עדיין יתנו לי את העקיצות האלה שאני לא עובד ומתפקד.
זהו זה תקופה סבבה פחות או יותר.
לצפיה ב-'יקר'
יקר
23/03/2018 | 00:37
21
תודה על העידכון 
אני שמחה לשמוע שאתה מסתדר בעבודה ומרוצה
חג שמח ! 
לצפיה ב-'שלום לכולם, חדש פה'
שלום לכולם, חדש פה
16/03/2018 | 14:58
18
103
החרדה אצלי מתמקדת בעיקר בתחום התפקודי בסיסי - יציאה לעצמאות.
אני אקדמאי ועובד בעבודה מסודרת, אך מאחר וגדלתי בסביבה מגוננת ומלחיצה שעברה טראומות, אני מתקשה בשלושה דברים בסיסיים שגורמים לי לחרדה ולהמנעות:
1. יציאה מבית המשפחה לשכירות וניהול משק בית באופן עצמאי.
2. נהיגה
3. לטוס לחו"ל.

האם יש אנשים שנמצאים במצב דומה שאוכל לבצע עימם התנסות בחשיפה לתחומים האלו (כמו CBT)?
לצפיה ב-'מקור הבעיה שלך היא ההמצאות בבית ההורים המלחיץ. לכן'
מקור הבעיה שלך היא ההמצאות בבית ההורים המלחיץ. לכן
17/03/2018 | 09:13
56
מצא את הדרך לצאת מהבית במחיר כספי שתוכל לעמוד בו.
אם אין לך מספיק כסף לגור לבד אז תגור עם שותפים טובים.
והעיקר לעזוב ולצאת מהבית בכל מחיר,
אפילו לגור בתנאים קשים כמו שעושים העובדים הזרים
שגרים כמו בקומונה וכל אחד בחדר נפרד עם חדר מטבח משותף, מקלחת משותפת ושרותים משותפים.
זכור כי הכסף פחות חשוב מהבריאות הנפשית שפוגעת בתפקוד היום יומי ובפרנסה.
כאשר תצא מהבית אז הפרנסה גם תשתפר .
בית מלחיץ זה המתכון לחרדות אין סופיות עם צרות צרורות.
עדיף לאכול סנדויץ' פשוט בחוץ מאשר לאכול את האוכל הטעים שאמא עושה בבית מלחיץ.
אחרי כל זה יפתרו לך כל שאר הבעיות בחיים והחרדה תיעלם.
תוכל אפילו לחיות בזוגיות נפלאה עם בת זוג כי המוח שלך יתחיל לעבוד בצורה נורמלית מאוזנת עם כל החומרים הרבים במוח.

לצפיה ב-'יציאה לעצמאות'
יציאה לעצמאות
17/03/2018 | 11:57
16
60
mosdro שלום
ראשית, אני מעריכה את הפניה שלך לפורום,
המודעות לקושי היא צעד חשוב ומשמעותי בדרך לשינוי. 
ולדעתי, היכולת שלך לחפש פתרונות,
מעידה על יכולת לפעול באופן עצמאי,
אולי הרבה יותר משאתה חושב. 

לא ברור מה אתה מבקש:  
איך החשיפה המשותפת תתבטא בכל אחד משלושת הנושאים שהעלית ? 

לצפיה ב-'זו בדיוק הבעיה - אין לי את הכוחות לעשות את הפעולות האלו לבד'
זו בדיוק הבעיה - אין לי את הכוחות לעשות את הפעולות האלו לבד
18/03/2018 | 22:31
15
41
וגם אני חש בושה מכך שטרם ביצעתי את הפעולות הכה בסיסיות האלו.
לכן הייתי מעוניין שיהיה מישהו שילווה אותי מבלי שאחוש בושה.
הרי ברור לי שאני צריך לבצע את הפעולות האלו ועובדה שכתבתי אותן בעצמי, פשוט התרגלתי להימנע מהן וככל שהזמן חולף - כך קשה לי יותר לשנות את ההתנהלות, בייחוד כשהסביבה הקרובה אליי לא יכולה לסייע לי, אלא אם כבר, אז להלחיץ אותי.
לצפיה ב-'כמו שכתבתי קודם.מקור הבעיה לחרדה זה הלחץ שנגרם מכעס'
כמו שכתבתי קודם.מקור הבעיה לחרדה זה הלחץ שנגרם מכעס
19/03/2018 | 09:05
7
35
או דאגות יתר.קח בחשבון,כי כל זמן שאתה במשפחה בבית,אז תמשיך לסבול.
ביום שתעזוב את הבית אז תתחיל להרגיש טוב ומיד אחרי זה טוב מאד.
זה בדוק אצל מיליארד אנשים בעולם.
אז קודם כל תתחיל לעבוד ואם קשה לך לעבוד,אז תעבוד בעבודה מוגנת דרך מחלקת הרוחה בישוב ואז יהיה לך קצת כסף בכדי לממן את השכירות המשותפת עם עוד צעירים וצעירות שכל אחד יגור לבד בדירת חדר בנפרד.
תחיה בצנע והעיקר שאתה תהיה בריא,
כי הבריאות חשובה הרבה יותר מהכסף.

לצפיה ב-'אף אחד לא יכול לשכור דירה ממשכורת של מפעל מוגן'
אף אחד לא יכול לשכור דירה ממשכורת של מפעל מוגן
23/03/2018 | 07:55
6
22
אולי אם הוא חוסך במשך שנים רבות חח
לצפיה ב-'שכר מעבודה מוגנת קיים בכמה דרגות. הדרגה הנמוכה ביותר היא '
שכר מעבודה מוגנת קיים בכמה דרגות. הדרגה הנמוכה ביותר היא
23/03/2018 | 12:17
5
32
בשכר שקרוב לאפס ומטרתו היא בעיקר לגרום להעסקת המטופל
ולא למטרות רווח כספי לפרנסה,אלא להרגשה שהמטופל מסוגל לעבוד
ולהרגיש שהוא עובד.בדרך כלל זה עם בעיות של מחלות נפש קשות ולא רק בעיות חרדה ודיכאון.
ואז יש 3 דרגות שכר בהתאם לתפקוד של האדם המטופל כנכה.
השכר הנמוך עם התפקוד הנמוך הוא כ-1200 ש"ח.
השכר הבינוני עם התפקוד הבינוני הוא כ-1800 ש"ח .
השכר עם התפקוד הגבוה לנכה הוא כ-2800 שקלים.
יש גם נכים שעובדים ולא מוכנים לקבל פחות משכר מינימום ואז בעל הבית של מקום העבודה מחליט אם שווה לו להעסיק אותו בשכר מינימום שהמטופל מתעקש לקבל אותו כעובד רגיל כי הוא מסוגל לעבוד במסירות ובתפקוד טוב כמו כל אדם רגיל ובריא.

זו רק דעתי האישית ולא המקצועית שאני שמעתי ונתקלתי בה עם מטופלים שסיפרו לי.

לצפיה ב-'אני לא עובד בעבודה מוגנת, אני יכול לשכור דירה אבל הבעיה היא'
אני לא עובד בעבודה מוגנת, אני יכול לשכור דירה אבל הבעיה היא
23/03/2018 | 14:24
26
שהתרגלתי לחיות בסיביה משפחתית מאוד מאוד מגוננת וחרדתית שגורמת לי להימנע מלצאת לעצמאות.
תמיד ישנן חרדות כמו - מי יהיה השותף שלי והאם אסתדר איתו, אני בן אדם די סגור וכן חשוב לי התאמה למגורים עם שותף שחווה תחושות דומות. כנ"ל לגבי חששות לגבי ניהול אורח חיים עצמאי של תשלומי חשבונות, איך בדיוק לבצע זאת (התרגלתי שהמשפחה עושה זאת בשבילי ואני רוצה לשנות זאת).
חרדה חברתית מעצם טיבה גורמת להימנעות והימנעות מובילה לתקיעות.
החלטתי שהגיע הזמן לשנות זאת, אך קשה לי לעשות זאת לבד ללא ליווי התחלתי או סביבה תומכת (מה שלצערי, אין לי)
לצפיה ב-'זה לא נכון...כלום לא נכון.. צר לי'
זה לא נכון...כלום לא נכון.. צר לי
25/03/2018 | 20:22
3
18
לצפיה ב-'מה לא נכון?'
מה לא נכון?
25/03/2018 | 21:39
1
25
על מה ענית?
לצפיה ב-'על מה שעזרא כתב. כל הנתונים, המספרים, ה"דרגות".. לא קיים'
על מה שעזרא כתב. כל הנתונים, המספרים, ה"דרגות".. לא קיים
23/04/2018 | 04:22
5
לצפיה ב-'מה כן נכון?'
מה כן נכון?
27/03/2018 | 09:48
8
לצפיה ב-'מטרה אחת'
מטרה אחת
19/03/2018 | 10:22
6
42
האם אתה בטיפול או באימון כלשהו? 
גם את הרגל ההמנעות אפשר לשנות, בהדרגה. 
שים לב לצורת הדיבור שלך :
"אני צריך לבצע את הפעולות האלה"
המשפט הזה מעורר תחושה של חובה, של הכרח,
ושל המון דברים שצריך לשנות,
זה עלול להרתיע כל אחד שחושב כך מלפעול. 

אני מזמינה להיות יותר ספציפי ולשתף אותנו מה אתה רוצה,
מה  היית הכי רוצה לעשות,
ולחשוב על מטרה אחת.
מה הדבר הראשון שיתן לך תחושה של הישג? 

לצפיה ב-'הדבר הראשון - שכירת דירה. '
הדבר הראשון - שכירת דירה.
23/03/2018 | 14:26
5
22
הדבר השני  - קניית רכב ונהיגה בו ללא חרדות.

שוב אני מזכיר שגדלתי במשפחה וסביבה מאוד חרדתית שלא מסייעת לי בתחום הזה.
לצפיה ב-'תרגיל בדמיון'
תרגיל בדמיון
24/03/2018 | 11:02
4
45
מצוין שאתה מגדיר את הדבר החשוב לך ביותר, 
כל דבר שאנו עושים נוצר קודם בדמיון,
השימוש בדמיון יכול לעזור גם לצפות קשיים ולחשוב איך לפתור אותם,
ובהמשך הביצוע נעשה פשוט יותר.  
אם מתאים לך, הנה תרגיל בדמיון:

בהנחה שהכל אפשרי אני מזמינה אותך להתחיל ולדמיין את עצמך
לאחר שהתגברת על הקשיים וכבר גר בדירה שכורה עם שותף ומרוצה:  
דמיין בפרוטרוט :
פרטי הדירה  
מיקום/קומה/סביבה
כמה חדרים/ריהוט/
איך היא נראית מבפנים 
האוירה שבה/צבעים, ריחות 
תוכל לדמיין גם את השותף - מה מאפיין אותו
איך אתם מסתדרים ביניכם  
מה אתה מרגיש כשאתה כבר הצלחת בכך
מה אתה אומר לעצמך  (פרטים רבים ככל האפשר) 

אתה יכול לכתוב לעצמך את הדברים
ולשתף אותנו איך היה התרגיל עבורך.
בהצלחה !

לצפיה ב-'קל להגיד, קשה ליישום'
קל להגיד, קשה ליישום
25/03/2018 | 19:41
1
16
רק המחשבה על העיסוק בהעברת חפצים, מציאת דירה ומציאת שותף שיתאים לי - מכניסה אותי לחרדה והימנעות.
אם היית מכיר מישהו היכרות קודמת ויודע שיכול לסמוך עליו - הכל היה נראה הרבה יותר קל.
לצפיה ב-'תרגיל מאתגר'
תרגיל מאתגר
25/03/2018 | 21:56
13
ואפשר להבין את הקושי לבצע אותו
על אף שהוא בדמיון
ויפה שאתה רוצה לפנות לטיפול. 
לצפיה ב-'אשמח לקבל המלצה על מטפלת ב-CBT שמטפלת בהימנעות מחיים עצמאיים'
אשמח לקבל המלצה על מטפלת ב-CBT שמטפלת בהימנעות מחיים עצמאיים
25/03/2018 | 19:43
1
23
מאזור המרכז
לצפיה ב-'המלצות במסר אישי בלבד'
המלצות במסר אישי בלבד
25/03/2018 | 21:41
14
על פי כללי הפורום
לצפיה ב-'טיפול CBT חינם להפרעת אימה (פאניקה) באוניברסיטה העברית'
טיפול CBT חינם להפרעת אימה (פאניקה) באוניברסיטה העברית
18/03/2018 | 17:58
40
לצפיה ב-'מיינדפולנס '
מיינדפולנס
17/03/2018 | 22:15
5
70
אני במצב מאד מאד חרדתי. על קוקטייל תרופות שכרגע לא עוזר לי. אני מאד מחפש קבוצה שמתרגלת מיינדפולנס באזור תל אביב ואפילו קבוצה שמיועדת לאנשים הסובלים מחרדה ומדכאון. 

תודה מראש 
לצפיה ב-'יש קבוצה לתרגול מיינדפולנס בשיבא '
יש קבוצה לתרגול מיינדפולנס בשיבא
18/03/2018 | 07:35
2
59
אבל איני יודע אם זה כרוך בתשלום ואם כן בכמה. רוב הקבוצות הינן בתשלום .
אני מתרגל את זה לבד , זה לא סיפור מסובך בכלל אבל דורש התמדה והרבה סבלנות  ,
כמה זמן עד שמרגישים שינוי, ?    זה מאוד מאוד אינדבידואלי ואצל כל אחד זה שונה .
המטפל שהמליץ לי על זה טוען ובצדק שאין יתרון של תרגול בקבוצה על פני תרגול ביחידות , אולי פרט למוטיבציה לבוא לקבוצה , אבל המדיטציה עצמה היא בינך לבין עצמך ואין קשר לשאר הקבוצה .
 עוד משהו חשוב , המדיטציה כשלעצמה גורמת למגוון תחושות , לא תמיד נעימות וזו גם לא מטרתה , חשוב לא להתייאש ולהמשיך .
 יש בלי סוף הסברים על השיטה כולל הנחיות לתרגולים (יו טיוב) באינטרנט.
לצפיה ב-'מיינדפולנס '
מיינדפולנס
21/03/2018 | 22:12
1
35
תודה על ההתייחסות. 
אני במצב כל כך חרדתי וכל כךך מתוקף על ידי האו סי שלי  שאני לא מסוגל לתרגל לבד. אני צריך דמות שתנחה אותי. כשאני מנסה לבד אני אחרי עשר שניות בבהלה. הדגש הוא על ההנחייה והבנה למצב שלי ולא דווקא על קבוצה על אף שקבוצת מתמודדים כמוני היתה יכולה להקל (אולי) . 
מייקי
לצפיה ב-'אי אפשר לתרגל מיינדפולנס כשנמצאים בסערת רגשות '
אי אפשר לתרגל מיינדפולנס כשנמצאים בסערת רגשות
25/03/2018 | 20:29
24
אתה צריך להיות יותר רגוע ואני אומר זאת על סמך ההתנסות שלי , אם אני לא רגוע אין מצב שאצליח להתרכז ולתרגל , בזמנים שאני מסוגל להתרכז אין לי בעיה לתרגל .
 בנוסף, התרגול לכשעצמו לא מביא לרגיעה וזו גם לא המטרה שלו אבל ברור שלאורך זמן אם אתה מתרגל נכון ועל בסיס קבוע אתה אמור להרגיש הקלה במצב הנפשי , ככה זה אצלי לפחות וככה זה המצב אצל כל אלו שאני מכיר שמתרגלים תקופה ארוכה .
לצפיה ב-'ניסיון לתרגול מיינדפולנס שלח אותי'
ניסיון לתרגול מיינדפולנס שלח אותי
24/03/2018 | 18:18
1
31
למיון. לא לכולם מתאים אותו טיפול.
לצפיה ב-'אלומההההההה'
אלומההההההה
25/03/2018 | 20:23
13
לצפיה ב-'calma nervin היכן ניתן לקנות'
calma nervin היכן ניתן לקנות
18/03/2018 | 05:52
34
לא מצאתי בבתי מרקחת רגילים
לצפיה ב-'החלטתם להשתנות ? כדאי לכם לקרוא'
החלטתם להשתנות ? כדאי לכם לקרוא
14/03/2018 | 17:08
5
76
לאחרונה נתקלתי בספר ("ראש חסון" טוני בוזן)
שמדבר על הפוטנציאל האדיר שיש למוח שלנו, 
ועל כך שהפוטנציאל קיים בכל גיל.
המוח הוא דבר שממשיך להתפתח בלי סוף.

מליארדי מחשבות שיש לכל אחד מדי יום יוצרות הקשרים במוח. 
ככל שחוזרים על מחשבה מסוימת, ההתנגדות למחשבה נחלשת
והמחשבה מתקבעת יותר ויותר. 
דפוס חשיבה יוצר מסלול ממשי במוח והופך להיות הרגל. 

איך זה קשור לחרדה ?
אם חושבים מחשבות שליליות, של פחד וחרדה, 
אז המחשבות האלה הופכות להרגל, ההרגל לחשוב מחשבות מסוג זה,
שמשפיע על ההתנהגות. 

אם חושבים מחשבות חיוביות, וחוזרים על המחשבות האלה
אז המחשבות האלה גם כן הופכות להרגל שגדל 
ומביא תוצאות חיוביות ממשיות.  

כשמחליטים להשתנות - זו מחשבה. המחשבה הזו היא ממשית,
היא יוצרת דפוס חדש של מחשבה במוח,
ונוצרת אפשרות חדשה של התנהגות. 
אז מי שמתמודד עם חרדה וחושב להשתנות - 
זה צעד משמעותי וחשוב בדרך לחיים טובים יותר. 
לצפיה ב-'אני יכול לחשוב עד מחר מחשבות חיוביות ,נו אז מה ?'
אני יכול לחשוב עד מחר מחשבות חיוביות ,נו אז מה ?
15/03/2018 | 17:27
4
46
לעומת זאת במדיטציה שאני מתרגל כבר תקופה מסויימת צריך ללמוד להתעמת עם החשיבה השלילית , הלא נעימה , להבין שזו רק מחשבה ותו לא.
כל התרגול של מיינדפולנס מבוסס על "כאן ועכשיו, התמקדות המצב או נושא מסויים.
אני יכול לומר שבצעירותי כל התכנונים והמחשבות שלי היו תמיד על המישור החיובי ובעיקר נושאים שקשורים בפרנסת המשפחה והצליח לי אפילו מעבר למה שציפיתי .
אין לי טענות נכון לעכשיו על המצב הפיננסי שלי , אבל מאותו הרגע שהתחילו הבעיות הנפשיות לא עזרו מחשבות חיוביות . 
בן אדם שלוקה בדיכאון יכול בכלל לחשוב חיובי ? או מחשבות אובססיביות (אוסידי) , או כל הפרעה שתוקפת פתאום .
תרגול קשיבות , מיינדפולנס עוזר בסופו של דבר אבל זה תהליך ממושך ודורש סבלנות והתמדה . מעולם לא שמעתי על מפות חשיבה בהקשר של הפרעות נפשיות .

לצפיה ב-'שינוי הרגל החרדה'
שינוי הרגל החרדה
17/03/2018 | 11:10
3
34
jacolevi היקר, 
ראשית תודה על השיתוף 
תרגול מיינדפולנס מאפשר, במהלך הזמן, להשאר עם התחושות והמחשבות ולקבל אותם, ואני שמחה לשמוע שמצאת דרך שעוזרת לך. 
אני הייתי מחליפה את המילה להתעמת ("להתעמת עם החשיבה השלילית") במילה "להתיידד". להתייחס למחשבה  כאל ידיד שכוונתו טובה מאפשרת להמשיך הלאה. 

אני רוצה להמשיך את הדיון על שינוי הרגל החשיבה השלילית.
טוני בוזן (בספרו "ראש חסון") מדבר על שינוי הרגל אכילה לא מבוקרת של שוקולד באמצעות שינוי החשיבה ואני רוצה להשתמש באותה דרך לשינוי הרגל החרדה. 

החרדה, הקיימת ש"סללה דרך" לעצמה במוח, הפכה להרגל,
ותיק ועקשן.
כדי לשנות את ההרגל הזה, יש צורך ליצור מסלול חדש במוח.
איזה מסלול? של חשיבה אחרת, חיובית, הפוכה מהחרדה.

האם זה מיידי ? לא !
האם יש מכשולים בדרך? ברור !

בהתחלה ההרגל החיובי יהיה זעיר בהשוואה להרגל השלילי.
ההרגל הרע ימשיך להתקיים, אולי תעלה  מחשבה של "נכשלתי"
אבל המוח יהיה מודע לתהליך הבראה שהאדם נמצא בו,
לאט ובהדרגה לאחר חזרה שוב ושוב על מסרים חיוביים,
יצמח וישגשג הרגל חדש, של חשיבה חיובית.
המוח יתחיל לעשות שינויים קלים והדרגתיים
עד שיום אחד ההרגל החדש יגיע למסה קריטית
ויהיה גדול יותר מההרגל השלילי. 

תזכרו: חזרה על החשיבה החיובית מסייעת להרגל החדש לצמוח ומגבירה את הסבירות להשגת המטרה. 
לצפיה ב-'תודה על התגובה ורדה'
תודה על התגובה ורדה
17/03/2018 | 16:03
2
17
ראשית , מסכים איתך שהתייחסות צריכה להיות להתיידד עם המחשבה במקום להתעמת איתה , אלא ש- It's easy said than done .
החשיבה השלילית משולה לאויב ואני מנסה באמת להתידד איתה . איך אומרים ? שלום עושים עם אויב וזה נכון , אלא כשהחרדה תוקפת זה מאוד קשה . למרות הכל אני מנסה לא לוותר ולהמשיך עם הדרך שהתוויתי לעצמי , כל זאת בתקווה שיום אחד זה יתחיל להשתנות . אני מנסה לקבל את הבעיה אבל זה קשה ,מלאכה סיזיפית לפעמים, כאילו מה שווה להתאמץ ולהשקיע אם פתאום, משום מקום אני חוטף התקף שמחזיר אותי אחורה .
לצפיה ב-'אני מבינה שזה קשה'
אני מבינה שזה קשה
17/03/2018 | 17:08
1
21
במיוחד שהחוויה שלך היא של מאמץ, של עבודה סיזיפית. 

יש שני סוגי מוטיבציה האחת היא להתקרב ל- Towards ( מוטיבצית הגזר) 
והשניה היא Away from (מוטיבצית השוט)
המוטיבציה שלך, לדעתי, היא השניה - להתרחק מהתקפי החרדה.
כך שהחרדה נמצאת שם כל הזמן, במחשבות.

כדאי לנסות, לדעתי, את הסוג השני -
"towards" 
המשמעות היא להתמקד במציאות הרצויה, המושכת, הנחשקת. 
לדמיין - ויזואלית, שמיעתית, תחישתית, ריח, טעם..ממש, 
במציאות הזאת אין חרדה יש רק את מה שרוצים. 
לא ביום אחד, לא ביומיים...
לצפיה ב-' זו משאת נפשי , תודה רבה על ההתייחסות . '
זו משאת נפשי , תודה רבה על ההתייחסות .
17/03/2018 | 17:55
5

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

היבטים- פסיכותרפיה קוגנטיבית התנהגותית
מרפאת היבטים
פורום מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה
פורום טיפול CBT
פורום טיפולי CBT

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה