לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
73077,307 עוקבים אודות עסקים

פורום אק' חלופית ללשון עברית

אח"לה - אקדמיה חלופית ללשון העברית, הרואה בעצמה גוף שהוא אח-לאקדמיה (אח-לה), שמה לה למטרה להעשיר את העברית מלמטה ולאו דווקא מלמעלה, כלומר - מתוך השרשת המילים בדיבור אל הגושפנקה של האקדמיה ללשון העברית, ולא להפך.פורום אח"לה יוכל לעזור לכולנו למצוא חלופות הולמות למילים עבריות שלא נטמעו כהלכה בשפה או שנשמעות מאולצות, וכן חלופה עברית מוצלחת למילים לועזיות שמעצבנות את האוזן. אח"לה דוגלת בהלימה רבה ככל הניתן בין תוכן המילה לצורתה, ולכן דרך גזירת המילים אינה חייבת להלום את זו שקבעה האקדמיה ללשון. אח"לה מתמקדת גם באיסוף יצירי לשון שחינם בעיוותם, שאנו קוראים להם "בִּיוטים" (ראו קישורים), ובאוקסימורונים שלא נסה ליחתם, או בלשוננו – "מִסתרים" (נו, ראו קישורים!). נשמח לשמוע מכם על ביוטים שתיתקלו בהם. היזהרו שלא ליפול. יש חורים ברשת. אח"לה דוגלת לא רק ביצירת מילים אלא ביצירה עברית בכלל - אם זה בדרך של תשבצי היגיון, משחקי מילים (שבצנא?) או בדרך של פרוזה ושירה. הגולשים מוזמנים ליצור בעברית , אם באתרי הרשת (ובמיוחד כאן) ואם באתרי הסקי החביבים עליהם. בכל מקרה אנו מקווים שתזכו לחווית גלישה מהנה, ובמקרה של אבדן מילה אנחנו מבטיחים לעזור בחיפושים. אח"לה תשמח לדון בכל הצעה לשונית, בלי קשר להשכלתו הפורמלית של המציע, מתוך אמונה שלמה בביאת אנשים-בעלי-רגישות-לשונית-רבה-למרות-חוסר-השכלה-מתאימה (וכמובן, המשיח), שדווקא מהם עשויה לבוא הישועה.ברוכים הבאים לאח"לה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אק' חלופית ללשון עברית

אח"לה - אקדמיה חלופית ללשון העברית, הרואה בעצמה גוף שהוא אח-לאקדמיה (אח-לה), שמה לה למטרה להעשיר את העברית מלמטה ולאו דווקא מלמעלה, כלומר - מתוך השרשת המילים בדיבור אל הגושפנקה של האקדמיה ללשון העברית, ולא להפך.פורום אח"לה יוכל לעזור לכולנו למצוא חלופות הולמות למילים עבריות שלא נטמעו כהלכה בשפה או שנשמעות מאולצות, וכן חלופה עברית מוצלחת למילים לועזיות שמעצבנות את האוזן. אח"לה דוגלת בהלימה רבה ככל הניתן בין תוכן המילה לצורתה, ולכן דרך גזירת המילים אינה חייבת להלום את זו שקבעה האקדמיה ללשון. אח"לה מתמקדת גם באיסוף יצירי לשון שחינם בעיוותם, שאנו קוראים להם "בִּיוטים" (ראו קישורים), ובאוקסימורונים שלא נסה ליחתם, או בלשוננו – "מִסתרים" (נו, ראו קישורים!). נשמח לשמוע מכם על ביוטים שתיתקלו בהם. היזהרו שלא ליפול. יש חורים ברשת. אח"לה דוגלת לא רק ביצירת מילים אלא ביצירה עברית בכלל - אם זה בדרך של תשבצי היגיון, משחקי מילים (שבצנא?) או בדרך של פרוזה ושירה. הגולשים מוזמנים ליצור בעברית , אם באתרי הרשת (ובמיוחד כאן) ואם באתרי הסקי החביבים עליהם. בכל מקרה אנו מקווים שתזכו לחווית גלישה מהנה, ובמקרה של אבדן מילה אנחנו מבטיחים לעזור בחיפושים. אח"לה תשמח לדון בכל הצעה לשונית, בלי קשר להשכלתו הפורמלית של המציע, מתוך אמונה שלמה בביאת אנשים-בעלי-רגישות-לשונית-רבה-למרות-חוסר-השכלה-מתאימה (וכמובן, המשיח), שדווקא מהם עשויה לבוא הישועה.ברוכים הבאים לאח"לה!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-' פורום חדש בתפוז: השקעות בקנדה '
פורום חדש בתפוז: השקעות בקנדה
( לעמוד שלי בתפוז )
14/08/2017 | 16:02
1
3

פורום השקעות בקנדה הוקם כדי לתת לכם מענה לשאלות רבות החל מסוג ההשקעה, מקום ההשקעה, מיסוי, נושאים משפטיים, ניהול ההשקעה, רווחיות ומימוש השקעה.
רוצים להשקיע בקנדה זקוקים לייעוץ מעורך קנדי וישראלי היכנסו עכשיו לפורום החדש >>
לצפיה ב-'דיני מקרקעין (תקציר)'
דיני מקרקעין (תקציר)
16/08/2017 | 20:52
13

קנדי טוב קנה דירה מקנדי רע,
והדירה התבררה כדיר רע.
אז הוא קנה עוד דירה מהודי רע,
והדירה בכלל התפוררה.
בגלל זה חוקקו על הנייר
את חוק הגנת הדייר.
וכשכולם שאלו: "מה נהיָה?"
כתבו את חוק התכנון והבנייה,
וכדי שהכול יהיה כשר למהדרין,
הוסיפו את חוק המקרקעין.
זו (בערך) התיאוריה,
וכל השאר היסטוריה,
ומי שרוצה להזים,
שיתכבד ויעשה זאת בחרוזים,
כי אחרת זה לא נחשב,
לא כאן ולא עכשיו.

לצפיה ב-'קומו, קומו, ילדים'
קומו, קומו, ילדים
16/08/2017 | 20:48
15
שלומית מלכה בבית חולים,
היא נפלה מגלגינוע
ונשבר לה המנוע (גלגינוע = קורקינט ממונע).

לצפיה ב-'איך אומרים ברבים..... [אזהרת שפה לא נקיה ולא מכובסת פוליטית]'
איך אומרים ברבים..... [אזהרת שפה לא נקיה ולא מכובסת פוליטית]
07/08/2017 | 12:40
16
בעצם אחל"ה .... לא בדיוק המקום לשפה תקינה ומכובסת.
אבל אותי זה הצחיק :
לצפיה ב-'אווירה תעונה בירושלים'
אווירה תעונה בירושלים
06/08/2017 | 23:59
14
"הערב הפכה תאונה מכוונת לשרשרת טעויות שבסיומה ירה חייל באוויר"
לא נורא. העיקר הכוונה.

(בעצם, כן נורה. האוויר.)
לצפיה ב-' מומחים ואנשי מקצוע מחכים לשאלות שלכם '
מומחים ואנשי מקצוע מחכים לשאלות שלכם
( לעמוד שלי בתפוז )
23/07/2017 | 17:53
1
11

לא טובים בדייטים? מתקשים ביצירת קשר זוגי? בפורום מאמן אישי למציאת זוגיות תקבלו עצות בנושא 

מעדיפים דרכי טיפול טבעיים לגופכם? אתם צודקים! בפורום תרופות סבתא מחכים לכם

זקוקים לייעוץ משפטי בתחום הפלילי? המנהל החדש בפורום משפט פלילי, עו"ד אביתר גולני, מחכה לכם 

מקימים בריכת נוי או רוכשים אקווריום? גם בנושא הזה מומחה ישמח לייעץ לכם בפורום אקווריום ודגי נוי

בהריון? מתעניינת בתהליך שימור דם טבורי? היכנסי עכשיו לפורום דם טבורי לשאול הכל

מתמודדים עם קשיים ודילמות בזוגיות? לא מפסיקים לריב? כל אחד מאיתנו זקוק לטיפול זוגי לעיתים, אין לכם מה להפסיד

צו ראשון, שיבוץ, שמירות, שחרור משירות צבאי, השתמטות, עריקות, שיפוט: בפורום עורך דין צבאי יענו על כל השאלות בנושאים האלו

לצפיה ב-'רגע, רגע'
רגע, רגע
28/07/2017 | 14:01
3
לצפיה ב-'עזרה בבקשהה'
עזרה בבקשהה
18/07/2017 | 00:33
1
31
היי:)
מישהו מכם יודע איך לנתח את המשפט הבא:

ועדת הפנים והגנת הסביבה של הכנסת אישרה את ההצעה לאסור על התקנת אנטנות סלולריות בתוך דירות מגורים ובמרפסות.

תודה 
לצפיה ב-'כן.'
כן.
18/07/2017 | 20:46
5
לצפיה ב-' מכירים את כל הפורומים בתפוז '
מכירים את כל הפורומים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
09/07/2017 | 13:00

אם לא, אתם מוזמנים לגלות כמה...

פורום פילוסופיה לכל חוגג 16 שנה של פעילות ומזמין אתכם לקחת בה חלק

כותבים למגירה? חבל בואו לשתף את הגולשים בפורום שירה ופרוזה 

בפורום שישים פלוס תגלו שבכל גיל אפשר להכיר חברים חדשים ברשת

מכורים לגיימינג? יש לכם עם מי לדבר על כל המשחקים בפורום קונסולות משחק 

אף פעם לא מאוחר מידי... בפורום חסרי ניסיון זוגי ומיני בגיל מאוחר תמצאו קהילה תומכת ומקום לשתף ולפרוק 

רוכבים מקצועיים? לא יורדים מהאופניים שלכם? אופני כביש הוא הפורום בשבילכם

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'עניות דעתה של אסתי פרז'
עניות דעתה של אסתי פרז
02/07/2017 | 22:28
5
43
ביומן הצהריים "בחצי היום" (2 ביולי) של תאגיד השידור החדש "כאן" מראיינת המגישה הוותיקה אסתי פרז את מי שהיה המשנה לנשיא בית המשפט העליון, אליהו מצא, וכך היא שואלת: “עד כמה, לעניות דעתך, פוליטיקאים מורשעים, נושאי קלון, שמסיימים אמנם את התקופה, חוזרים שוב למשרות בכירות, לממשלה, כמו בסיפור של דרעי, אולי אולמרט גם בעוד כך וכך שנים, עד כמה זה רצוי במדינה שלנו שזה יהיה, למרות שאתה תגיד לי מיד, שהחוק מרשה את זה?”
אסתי פרז, מסתבר, אינה יודעת, ש"לעניות דעתי" הוא ביטוי, שפירושו המילולי: לדעתי הענייה, הדלה, המועטה, כלומר: זה ביטוי של צניעות, שאדם מעיד על עצמו, כשהוא מחווה דעה, המנוגדת לדעתם של אחרים, או בעניין שהוא באמת אינו בקי בו. אבל פנייה אל אדם אחר, בייחוד אדם מלומד ומכובד, במלים "לעניות דעתך" היא חסרת נימוס וסרת טעם.
ואם נדמה לכם, שזו הייתה פליטת פה, טעות קלה, ותו לא, אז באותה תוכנית, כעבור עשרים דקות בערך, משמיעה אסתי פרז ריאיון מוקלט שלה עם אדם אחר, אף הוא ידען ונכבד, הפרופסור ותת-אלוף במילואים שאול חורב, ראש המרכז לחקר אסטרטגיה ימית באוניברסיטת חיפה ומי שהיה בעבר ראש הוועדה לאנרגייה אטומית וסגן מפקד חיל הים, וכך היא שואלת: “הגעתה של נושאת המטוסים האמריקנית לחיפה, אתמול, מסמנת, לעניות דעתך, איזשהו שינוי במדיניות הימית האמריקנית באגן הים התיכון, או שזה מעשה שבשיגרה?”
וכן, אני יודע, התאגיד עדיין בהרצה, אך נראה לי שהוא רץ אחורה.

לצפיה ב-'היא פשוט לא שאלה בצורה נכונה'
היא פשוט לא שאלה בצורה נכונה
06/07/2017 | 11:23
3
52
נו איזה שטויות תגיד עכשיו?
לצפיה ב-'לא הבנתי את תגובתך'
לא הבנתי את תגובתך
06/07/2017 | 19:44
2
42
אתה מסכים, ש"היא לא שאלה בצורה נכונה".
אז על מה אתה תוקף אותי?

לצפיה ב-'חלילה, אני לא תוקף אותך'
חלילה, אני לא תוקף אותך
06/07/2017 | 22:32
1
27
אהבתי את הקטע של  לעניות דעתך
אבל לדעתי היתה צריכה לשאול 
נו איזה שטויות תגיד עכשיו

לצפיה ב-''
06/07/2017 | 22:35
7
לצפיה ב-'חפשו אצל מאיר שלו (?)'
חפשו אצל מאיר שלו (?)
07/08/2017 | 12:39
7
נדמה לי שמאיר שלו השתמש בצורה הזו בכוונה בגוף שני כדי להמחיש את הסרקזם שבזה (ילד קטן וחכם אומר למבוגר שמולו) - יבורך מוצא הציטוט.
במקרים אחרים, כמו כאן אצל אסתי פרז, זו פשוט בורות פשוטה, חוסר מחשבה, לא מתוך חוסר נימוס.
לצפיה ב-' נפתח פורום טיולים בגיאורגיה וארמניה '
נפתח פורום טיולים בגיאורגיה וארמניה
( לעמוד שלי בתפוז )
26/06/2017 | 13:15
1
 משפחות עם ילדים, טיולי בנות, צעירים, דתיים והגיל השלישי: גיאורגיה הפכה להיות היעד החם לחופשה מגוונת ולנו יש פורום חדש שיעזור לכם לתכנן את הטיול המושלם  היכנסו לפורום טיולים בגיאורגיה וארמניה
לצפיה ב-' פורומים מקצועיים מתחדשים - יש את מי לשאול הכל '
פורומים מקצועיים מתחדשים - יש את מי לשאול הכל
( לעמוד שלי בתפוז )
21/06/2017 | 12:36
3
 מסוכסכים עם השכן על רכוש משותף? מתמודדים עם דייר סרבן תשלום? 
מומחה בפורום ועד בית- בתים משותפים מחכה לשאלות שלכם

נתקלתם במקרה של רשלנות רפואית? אתם צריכים ייעוץ משפטי בנושא? עו"ד מהתחום מחכה לייעץ לכם בפורום רשלנות רפואית

העסק נמצא בקשיים כלכליים? צריכים ייעוץ פיננסי? פורום הלוואות לעסקים וייעוץ עסקי זה המקום בשבילכם

הקריירה נתקעה? מתקשים למצוא כיוון תעסוקתי בחיים? בפורום ייעוץ קריירה מחכים לכם בקוצר רוח וישמחו לייעץ לכם

בעיות ראייה, משקפיים, מולטיפוקל, עדשות ראייה, צילינדר -  מומחה אופטומטריסט כאן בשבילכם בפורום עדשות מגע ומשקפיים 

הבניין שלכם עומד לעבור תמ"א 38? לא יודעים מה הזכויות שלכם בפרויקט פינוי בינוי? היכנסו לפורום תמ"א 38 והתחדשות עירונית ותקבלו תשובות להכל

מתמודדים עם בעיות בעסק? רוצים להתייעץ לגבי קידומו? בפורום עסקים תימצאו פיתרונות להכל
לצפיה ב-' נפתח פורום גיוס והשקעות בחברות סטארטאפ '
נפתח פורום גיוס והשקעות בחברות סטארטאפ
( לעמוד שלי בתפוז )
18/06/2017 | 10:36
 יזמים צעירים? הקמתם חברה חדשה? זקוקים לייעוץ עסקי-משפטי?
פורום חדש, חם מהתנור, יענה לכם על כל השאלות בנושאים כמו גיוסי הון, הסכמי בעלי מניות ועוד ועוד.

לצפיה ב-' פורום הישרדות נפתח מחדש '
פורום הישרדות נפתח מחדש
( לעמוד שלי בתפוז )
15/06/2017 | 13:05
 שורדים אמיתיים מכורים להדחות ומשימות חסינות
פורום הישרדות נפתח ומחכה לכם, במיוחד לרגל העונה החדשה המשודרת בימי רביעי ושבת ערוץ 2.
היכנסו ושתפו מי הפייבוריט שלכם

לצפיה ב-' פורומים מתחדשים במיוחד בשבילכם '
פורומים מתחדשים במיוחד בשבילכם
( לעמוד שלי בתפוז )
07/06/2017 | 13:51
3

מחכים לכם מנהלים חדשים ופורומים שצומחים מחדש 

זקוקים לייעוץ בנושאים כמו התאזרחות של בני זוג זרים, ויזה, הגירה או אשרת עבודה בארץ? היכנסו לפורום מעמד זרים ומומחה ישיב לשאילותיכם  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2569

חושדת שבעלך בוגד בך? רוצים לגלות פרטים על אדם מסוים? היכנסו לפורום חקירות פרטיות ותבררו הכל  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2456

בעלי עסק חדש ונתקלים בקשיים? מעוניינים בצמיחת החברה? בפורום עסקים תקבלו פיתרונות להכל  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2292

מתמודדים עם הפרעות אכילה? זקוקים לתמיכה נפשית? 
יש לכם את מי לשתף   http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/198

הבניין שלכם לקראת תהליך פינוי בנוי או תמ"א 38? מומחה בפורום תמ"א 38 והתחדשות עירונית מחכה לשאלותיכם  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2454
לצפיה ב-'אני לא בטוח שזה הפורום המתאים לשאלה שלי,'
אני לא בטוח שזה הפורום המתאים לשאלה שלי,
27/05/2017 | 18:40
5
66
אולי היא מתאימה יותר לפורום גאוגרפיה, או לפורום גלישת גלים?

מוסף 7 ימים של ידיעות אחרונות מ-26.5.2017, ע' 56, מספר על טניסאי גרמני ממוצא רוסי בשם אלכסנדר זברב, ובין השאר כותב: "בנוסף לגובה המרשים, יש לו רעמת תלתלים בלונדינית שגורמת לו להיראות כמו גולש גלים מקליפורניה".
השאלה שלי היא מה זה "להיראות כמו גולש גלים מקליפורניה"? האם גולשי גלים מקליפורניה נראים אחרת מגולשי גלים גרמניים? או אחרת מסתם צעירים אחרים?
לצפיה ב-'תלוי'
תלוי
28/05/2017 | 08:20
2
50
אם זה בחשכת הלילה או בצהרי היום.
לצפיה ב-'תודה על ההסבר'
תודה על ההסבר
28/05/2017 | 11:05
1
47
איך לא ניחשתי מייד, שזה קשור לסיבוב כדור הארץ.
לצפיה ב-''
30/05/2017 | 18:34
3
לצפיה ב-'הגלים מקליפורניה, הגולש מהונגריה.'
הגלים מקליפורניה, הגולש מהונגריה.
03/06/2017 | 02:46
16
לצפיה ב-'והנה תמונה מעניינת של הטניסאי'
והנה תמונה מעניינת של הטניסאי
21/08/2017 | 15:17
2
לצפיה ב-'אמן'
אמן
20/05/2017 | 16:06
43
מ-7:35 בבוקר עדיין אמן.
לצפיה ב-' פורומים נפתחים מחדש '
פורומים נפתחים מחדש
( לעמוד שלי בתפוז )
15/05/2017 | 12:31
3
  סובלים מכאב כרוני ואין לכם את מי לשתף?
פורום כאב עצבי וכאב כרוני נפתח מחדש על מנת לדבר על ההתמודדות ולקבל תמיכה אחד מהשני!

צריכים ייעוץ לגבי זכויות יוצרים או מפתחים מוצר חדש?
פורום קניין רוחני ופטנטים נפתח מחדש לכל היזמים שבנינו, היכנסו ושאלו את המומחה!

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'יד הגורילה'
יד הגורילה
07/05/2017 | 13:01
39
במעריב היום נמסר שילד בן 4 מאשדוד ננשך בפניו בידי כלב.
לצפיה ב-'חידושים רפואיים מבית טמקא, שווה להתעדכן '
חידושים רפואיים מבית טמקא, שווה להתעדכן
27/04/2017 | 15:23
48
1. מתחום רפואת הספורט, כנראה:
"א' עברה לאשפוז בבית החולים על מנת שתהיה במעקב וניתור קפדניים."
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4951425,00...

2. ומתחום בריאות העין:
"כאשר החוקרים הסירו משתנים שעשויים היו להשפיע על התוצאות, כמו מחלות לב, ריאה, זיהומים, תאונות ופציעות, מצב סוציואקונומי, משקל, צריכת אלכוהול, עישון ופעילות גופנית - נותרו הממצאים בעיניהם."
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4954686,00...
לצפיה ב-'השפה העברית'
השפה העברית
14/04/2017 | 18:32
1
60
קיבלתי משימה ולא ידעתי מה לכתוב:
״ את הטקסט ( 2 )                כתב ...״
איך כותבים : שתיים/ שניים?
לצפיה ב-'את הטקסט השני כתב...'
את הטקסט השני כתב...
11/08/2017 | 16:53
לצפיה ב-' חג שמח מתפוז '
חג שמח מתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
09/04/2017 | 17:02
6
חג פסח שמח וכשר לכולם 

בברכה,
תפוז אנשים

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תפעול העסק שלך
אירוח בנושא תפעול...
עסוק בתפעול העסק במקום בפיתוחו? מומחה יענה לך על...
אירוח בנושא תפעול העסק שלך
אירוח בנושא תפעול...
עסוק בתפעול העסק במקום בפיתוחו? מומחה יענה לך על...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ