לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1183211,832 עוקבים אודות עסקים

פורום בלשנות ושפות העולם

שלום לכם,פורום "בלשנות ושפות העולם" עוסק בכל הקשור לבלשנות - פונטיקה, נוירולינגוויסטיקה, סמנטיקה, מורפולוגיה וכדומה, אבל גם (ונראה שלפעמים הרבה הרבה יותר) בכל מה שקשור לשפות בכלל, איפיונים של שפות העולם וכו'.אנחנו עוסקים כאן בכל שאלה רלוונטית שמעניינת אתכם. בין אם אתם לומדים בלשנות ובין אם לאו, הפורום פתוח לכול: לאלו מאתנו שפשוט סתם מעריצים את טולקין כבלשן וכגאון; לאלו המתעניינים ב"איך אומרים" בשפות שונות; אלה התוהים מהי האטימולוגיה של "מחסן" ו-"מגאזין", ועוד ועוד.נשמח לעסוק כאן גם באינטרלינגוויסטיקה - בלשנות של שפות בינלאומיות (מתוכננות), כמו אספרנטו, לדוגמה. בתחום זה אנחנו משתפים פעולה עם פורום 181 - "אספרנטו - שפה ותרבות".תוכלו למצוא כאן תשובות לשאלות שונות, ואני בטוח שתתעניינו בשיח הפורה.אם תציעו קישורים מעניינים - נשמח להעלות אותם לקישורי הפורום, למאמריו וכו'. אתם מוזמנים לעיין מדי פעם בחומר שנצבר אצלנו מאחורי הקלעים בפורום, בטאגליינס, בקישורים וכו', ולטעום מן הדיונים המרתקים שהיו לנו בזמן האחרון.שלכם,אלדד

הנהלת הפורום:

אודות הפורום בלשנות ושפות העולם

שלום לכם,פורום "בלשנות ושפות העולם" עוסק בכל הקשור לבלשנות - פונטיקה, נוירולינגוויסטיקה, סמנטיקה, מורפולוגיה וכדומה, אבל גם (ונראה שלפעמים הרבה הרבה יותר) בכל מה שקשור לשפות בכלל, איפיונים של שפות העולם וכו'.אנחנו עוסקים כאן בכל שאלה רלוונטית שמעניינת אתכם. בין אם אתם לומדים בלשנות ובין אם לאו, הפורום פתוח לכול: לאלו מאתנו שפשוט סתם מעריצים את טולקין כבלשן וכגאון; לאלו המתעניינים ב"איך אומרים" בשפות שונות; אלה התוהים מהי האטימולוגיה של "מחסן" ו-"מגאזין", ועוד ועוד.נשמח לעסוק כאן גם באינטרלינגוויסטיקה - בלשנות של שפות בינלאומיות (מתוכננות), כמו אספרנטו, לדוגמה. בתחום זה אנחנו משתפים פעולה עם פורום 181 - "אספרנטו - שפה ותרבות".תוכלו למצוא כאן תשובות לשאלות שונות, ואני בטוח שתתעניינו בשיח הפורה.אם תציעו קישורים מעניינים - נשמח להעלות אותם לקישורי הפורום, למאמריו וכו'. אתם מוזמנים לעיין מדי פעם בחומר שנצבר אצלנו מאחורי הקלעים בפורום, בטאגליינס, בקישורים וכו', ולטעום מן הדיונים המרתקים שהיו לנו בזמן האחרון.שלכם,אלדד
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
כל מה שרציתם לדעת על בלשנות, תוכלו  לשאול כאן - בפורום בלשנות של "תפוז"!
היכנסו ל"המשך" >

תוכלו גם לברר היכן ניתן ללמוד בלשנות, ואיזה מן השיטות השונות כדאי ללמוד באיזו אוניברסיטה. כידוע לכם, יש בלשנות מסוגים רבים ושונים, על כל אחד מהם תוכלו לקבל כאן מענה נושם ובועט, ובדרך כלל גם מהיר (:. אם אתם עצמכם בלשנים - תוכלו להשיב לשואלים, ולקיים דיונים מַפְרים עם חברים ועם משתתפים אחרים. גם על כל שפה משפות העולם - הרגילות והנדירות - זה המקום לשאול ולבקש, לספר וּלְקַשֵּׁר.
נשמח כולנו לעזור ולהעזר.
המשך >>

לצפיה ב-'עדכון שהתקבל מהנהלת הפורומים - מעבר לאתר חדש'
עדכון שהתקבל מהנהלת הפורומים - מעבר לאתר חדש
19/06/2020 | 19:49
4
23
עדכון מעבר לאתר החדש 

גולשים יקרים,
בהמשך להודעות קודמות שפרסמנו, המערכת הטכנולוגית של תפוז אנשים אשר שימשה אתכם בשני העשורים האחרונים מיושנת מאוד ואינה ניתנת עוד להמשך תחזוקה.
מתוך רצון לנסות ולשמר חלקים מהאתר, אנו פועלים להעלאת אתר חדש אשר יחליף את האתר הנוכחי.
באתר החדש של תפוז, מתוכננים להיות פורומים ובלוגים נבחרים בלבד. כל יתר המדורים באתר לרבות קומונות, HIT, עולמות, Flix וכיוב' לא יישמרו.
בימים אלו אנו מתחילים להעביר באופן מדורג את הפורומים למערכת החדשה במקביל לייבוא תכנים ישנים לתוך הפורומים.
לאחר השלמת המעבר האתר הישן ירד מהאוויר ובמקומו יופיע האתר החדש.
מי שמבקש לשמר תכנים שפרסם באתר מתבקש לגבותם.
בברכה,
הנהלת תפוז אנשים
לצפיה ב-'הנה עדכון ההנהלה מ-18.6.20'
הנה עדכון ההנהלה מ-18.6.20
19/06/2020 | 20:32
1
14
גולשים יקרים,
בכוונתנו להתחיל, בתחילת השבוע הבא, לחבר את מנהלי הפורומים המרכזיים והמשתמשים שלהם אל מערכת הפורומים החדשה.
התהליך יתבצע בתאום ובאופן אישי עם כל אחד ממנהלי הפורום.

לאחר העברת הפורום למערכת החדשה, ייסגר לכתיבה הפורום במערכת הישנה ותופיע הודעה נעוצה המפנה את הגולשים לפורום החדש.

בשלב זה הועלו למערכת החדשה חומרים חלקיים בלבד לחלק מהפורומים. לאחר השלמת התהליך בפורומים הפעילים המרכזיים, יערך תהליך יבוא נוסף להשלמת חוסרים מהמערכת הישנה למערכת החדשה.

מנהלי פורומים מתבקשים לפנות לאימייל [email protected] בצירוף שם המשתמש והפורום שהם מנהלים ע"מ שנוכל להגדירם במערכת החדשה.

להלן תשובות לשאלות נפוצות שעלו:

האם כל הפורומים יעברו?
בכוונתנו להעביר את כל הפורומים (לרבות פורומים סגורים) ובוודאי אלו שמנוהלים ופעילים כולל תכני הארכיון שלהם. אנו פועלים כמיטב יכולתנו לייבא את ארכיון ההודעות אך לאור היקף התכנים והמורכבות בייבוא המחייב התמודדות עם בעיות בלתי צפויות על בסיס יומי, אין וודאות שנצליח לייבא את כל החומרים.
תהליך יבוא החומרים צפוי להימשך בשבועות הקרובים במקביל למעבר לאתר החדש.

למה אנו לא מפרסמים הודעה גורפת?
כאמור, המערכת ישנה ואינה מאפשרת עוד לפרסם הודעות בצורה גורפת במערכת המסרים הישנה. אנו פועלים לפרסום הודעה גורפת בעמודים ראשיים באתר בימים אלו.

מתי ירד מהאוויר האתר הנוכחי?
להערכתנו תהליך היבוא ימשך שבועות ספורים ולאחר מכן ירד האתר הישן ויעלה האתר החדש בצורה מלאה.

האם גם הבלוגים יעברו לאתר החדש?
בשלב ראשון יעלו רק הפורומים. אנו בוחנים בימים אלו פתיחת בלוגיה חדשה באתר החדש ופרטים נוספים יימסרו בנושא בהמשך.

האם תהיה מערכת מסרים?
באתר החדש יש מערכת מסרים חדשה ומתקדמת, אך לא נייבא הודעות ממערכת המסרים הישנה.

האם קיימת אפשרות חיווי להודעות שנקראו?
כן, ובנוסף לכך, לאור משוב שקיבלנו ממנהלי הפורומים בתחילת השנה, פיתחנו במיוחד תצוגת עץ להצגת ההודעות במערכת החדשה, כפי שאתם רגילים.
ראו צילום מסך מצורף.

למה אתם לא עונים להודעות?
לאור שינוי המערכת, כמו הפניות גדולה מאוד ומרביתן חוזרות על עצמן. לפיכך אנו מרכזים את השאלות המרכזיות ועונים באופן גורף לכולם.

סופ"ש נעים לכולם,
הנהלת תפוז
לצפיה ב-'את ההודעה המקורית'
את ההודעה המקורית
19/06/2020 | 20:51
12
אפשר למצוא בפורום משוב, 168:
לצפיה ב-'פורום בלשנות - אחד האחרונים שעדיין קיים '
פורום בלשנות - אחד האחרונים שעדיין קיים
02/07/2020 | 20:33
1
30
פורום מתמטיקה נעלם. באתר החדש הוא לא נמצא ברשימה
בקושי רב הצלחתי להיכנס לאתר החדש, תחת אחד הכינויים הקודמים שלי ("בחשכת הלילה"), תוך כדי איפוס הסיסמה. עכשיו גם האתר החדש "ברח לי"
כשהתחברתי, לא מצאתי בו אפשרות למצוא פורום בזריזות, למשל לפי האות הראשונה של השם.
טוב, שיהיה בהצלחה למי שימשיך איתם

לצפיה ב-'מכתב מצחיק שקיבלתי במשרד '
מכתב מצחיק שקיבלתי במשרד
03/07/2020 | 13:25
8
זה גוגל טרנסלייט כך מבלבל בין זכר לנקבה?

הי, סליחה שמטרידה אותך עם זה, אבל אני חושבת שזו הדרך הטובה ביותר לעבור.
יש לי בעיה עם קרוב משפחתך, ולצערי לצערי העניין הזה לא נלקח ברצינות.
אני לא רוצה ללכת איתך לפרטים על העניין, אבל אני יכול להבטיח לך שזה רגיש מאוד, אבל סכום הכסף שמעורבים בו הוא ממש לא כל כך גדול.
זה יהיה הדוא"ל היחיד וזה תלוי בך להחליט מה לעשות, אך הרשה לי לומר לך מה יקרה אם תקבל החלטה שגויה.
נמאס לי מהזבל הזה ואינני יכול להמשיך ולשתוק בעניין. אני אפרסם את כל הקבצים והמידע על עסקאותינו באינטרנט ואשלח את הקישור הזה לכל החברים, העמיתים לעבודה וקרובי משפחה.
אתה המפלט האחרון ואני מקווה שתהיה אכפת לך שהציבור הזה לא ייצא, ואני יכול לדמיין שאתה בכלל לא רוצה להתבייש בזה.
אני רק יכול לדמיין כמה בושה יכולה להיות לך, בגלל זה אני כותב לך את הדוא"ל הזה. בואו נשמור כך איך צריך להיות, שקט.
אנחנו יכולים לשמור על העניין בשקט ולא להביך אף אחד בגלל הסכום שחייבתי. זה רק 3000 שקל.
אני מקווה ברצינות שאתה לא רוצה שאכתוב את הדוא"ל הבא עם כל הפרטים ותאר את הבעיה לכל החברים שלך.
לכן אני מעדיף אפילו לא לחשוף את זהותי, ופשוט לתקן את הדבר הזה עכשיו רק בין שניים מאיתנו.
לעזאזל, אתה אפילו לא רוצה לדעת מה הבעיה, סמוך עליי.
אנא אל תנסו ליצור איתי קשר בחזרה. אם אני לא אחזיר את הכסף שלי תוך יומיים, אדאג שכולם יידעו על הבושה הזו.
כדי להישאר כמה שיותר גלישה בסתר, שלח את הכסף באמצעות bitcoin, זה קל מאוד לעשות ואני אדע מייד כשאשיג את זה.
שלח 3000 ($ 850) לארנק ה- btc 12a9C85pbnBWFiAgKKASyZ3YA95s1TP3Xc (אם אתה לא יודע להשתמש בו, פשוט גוגל איך לקנות אותו). אני מבטיח לך, אף אחד לא יידע מה קרה וכולנו נישן טוב.

לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
02/06/2020 | 23:59
3
42
בסרט אחד שראיתי פעם באיזו שפה לא ידועה לי, היה משחק מלים בין המלים זעקה וביגוניה (הצמח). האם ידוע לכם על שפה שבה זעקה נשמע כמו ביגוניה?

לצפיה ב-'עוד שאלה'
עוד שאלה
03/06/2020 | 00:01
29
באיזו שפה שאתם מכירים  המלה "אני" נשמעת כמו אלף בחיריק בלי עוד עיצור?

לצפיה ב-'באנגלית בריטית'
באנגלית בריטית
18/06/2020 | 17:45
1
28
זה מתוך הסרט 'איך עזבת אותי יא פרח כשאני מסטול כמו כלב' של הבמאי הנודע (לא לרוב האנשים, משום מה) ג'ייקוב אייזקס. יש שם את הסצנה המפורסמת של הברון פיש שפונה למאהבת שלו בזמן שהיא משקה את עציץ הביגוניה ואומר לה בנונשלנטיות את המשפט, שהפך למזוהה ביותר עם הסרט, שאמנם לא יצא לאקרנים, אבל יצא במהדורת בלו-ריי וקלטות VHS:
I should be gone now
משפט זה נאמר בצעקה וביגון, ורואים כיצד הברון פיש, (ששמו הפרטי ארנון), מעוות את פניו בכאב, באחד הסצנות הזכורות ביותר בכל הסרט. 
לצפיה ב-'לא אני מתכוון לסרט אחר'
לא אני מתכוון לסרט אחר
18/06/2020 | 20:19
15
שחקן צריך להגיד: האביב הגיע, תנו לשתול זעקה. הוא לא מבין ואומר: זעקה החוצה, הבמאי עונה לו: זעקה בפנים שתולה, צועק עליו להפעיל את השכל ומשפיל אותו. השחקן עומד על הבמה וצועק: תנו לשתול זעקה. מישהו בא ואומר לבמאי שיושב בקהל שיש טעות דפוס וזה: האביב הגיע, תנו לשתול ביגוניה. הבמאי אומר לשחקן את זה והשחקן אומר: את זה אני דווקא מבין, וצועק: תנו לשתול ביגוניה! והבמאי אומר: בסדר.

לצפיה ב-'אטימולגיה למילה astucia'
אטימולגיה למילה astucia
10/05/2020 | 12:12
2
36
שלום
המילה בספרדית.
בכל מקום כתוב שזה בא מלטינית astutus

Astucia בתרגום לעברית זה "תושייה".
רק במקרה זה נשמע דומה? יש מצב שהייתה כאן השפעה של העברית?

לצפיה ב-'זה רק במקרה דומה... :)'
זה רק במקרה דומה... :)
10/05/2020 | 12:43
29
כפי שראית, מקור המילה במילה הלטינית astutus, וממילא הסיומת cia- היא סיומת ספרדית רגילה, כך שזה במקרה נשמע דומה לעברית.
לצפיה ב-'יש מעט מאוד השפעה עברית על הלטינית,'
יש מעט מאוד השפעה עברית על הלטינית,
10/05/2020 | 19:03
32
השפעה אפסית ממש, במיוחד במונחים מתוך התרגום הלטיני של התנ"ך, הוולגטה, מן המאה הרביעית לספירה. מילים כגון שרפים (seraphim) ושקל (siclus) הם דוגמאות אחדות, והמקור שלהם הוא תרגומו של הירונימוס. השפעה יותר רחבה יש בצורת השמות של אישים, שקיבלו צורה לטינית והשתרשו בשפה הלטינית החל מהמאה הרביעית לספירה.
לצפיה ב-'שפה שהמצאתי'
שפה שהמצאתי
23/04/2020 | 02:16
6
73
לצפיה ב-'הכל טוב ויפה...'
הכל טוב ויפה...
26/04/2020 | 20:04
4
48
אבל אם אתה רוצה לומר "עזוב אותך, נגמרה לי הקולה במקרר והשמש בקושי זורחת", איך אתה אומר זאת?
ומה אם אתה רוצה להרשים חברה בדייט ולצטט לה מתוך שיריו של נתן אלתרמן, למשל את "ליל חניה", איך אתה אומר בשפה שהמצאת "ליל חניה בקול דברים, בשחוק בגדף, בהמולת מלאכות הוקם, הנה הינו?"
לצפיה ב-'לא המצאתי את כל המלים'
לא המצאתי את כל המלים
26/04/2020 | 20:27
32

אבל בשפות שלי בתור שפות מומצאות אין מלים נרדפות, אלא יש מלה אחת לכל מושג ולכן צריך פחות מלים. כך אפשר לתרגם הרבה מאד דברים לשפות, בעיקר כשהן גמורות. אני אוהב את השיר ליל חנייה ואת אלתרמן. אנסה לתרגם:
"נגמרה לי הקולה במקרר והשמש בקושי זורחת":
KOLA PI TE LININ BIT KAKEK WA TI MOM GIT KEY YAHAB
"ליל חנייה בקול בשחוק" = MULEL IKALKIB BIHAK BIHAHA
"ברעש מלאכות נוצר" = BI RAK IKWAKEM IT TE WAMIN

לצפיה ב-'המשך'
המשך
26/04/2020 | 20:33
2
29
"ליל חנייה בקול בשחוק" = MULEL IKALKIB BIHAK BIHAHA
"ברעש מלאכות נוצר" = BI RAK IKWAKEM IT TE WAMIN

לצפיה ב-'לא רוצה לרפות את ידיך...'
לא רוצה לרפות את ידיך...
26/04/2020 | 23:59
1
44
אבל לא ממש הבנתי את ההגיון של השפה המומצאת שלך.
לפיכך יש לי רעיון ב-ה-ר-ב-ה יותר טוב, שגם יעזור לך ולנו, הקוראים.
הרעיון הוא כזה: בכל פעם שתרצה לכתוב משהו בעברית, תחליף את השפה לאנגלית, ואז ייצא לך רצף כזה משונה של אותיות לטיניות, שבמבט ראשון (וגם שני, ושלישי...) מאוד דומה לשפה שהמצאת.
כך למשל אם ברצוני לומר "אם בארזים נפלה שלכת, מה יגידו בנות פלשתים?", בשפה שאני המצאתי הרגע זה ייראה ממש ככה: "to ctrzho bpkv akf,' nv hdhsu cbu, pka,ho?"
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
27/04/2020 | 00:36
35
אני לא כל כך טוב באנגלית ולא חושב שצריך להתחיל לטרוח להפוך את כל השפה לאנגלית, כששפת האם שלנו עברית והשפה רק כתובה באותיות לטיניות אבל אינה קשורה לאנגלית. זאת שפה עצמאית לגמרי. לכל עיצור משמעות משלו ומרכיבים את העיצורים ויוצרים משמעויות מורכבות. השפה מאד ידידותית ואפשר לעקוב אחרי היגיון פשוט בחלקים שונים בדקדוק כמו בגופים ובזמנים.  
לצפיה ב-'השפה שהמצאתי עם הסברים'
השפה שהמצאתי עם הסברים
17/05/2020 | 14:17
11
לצפיה ב-'מחר: לימוד אספרנטו בזום '
מחר: לימוד אספרנטו בזום
09/04/2020 | 19:16
24
מחר בשעה 12:00 אעביר שיעור ללימוד אספרנטו למתחילות/ים בזום. כל הפרטים כאן:
https://digitalwords.net/tempus-fugit/2020/esperanto-zoom

להתראות ולהשתמע
לצפיה ב-'אגם אוּז'ין'
אגם אוּז'ין
21/03/2020 | 19:01
4
57
בקובץ המצורף karavai - הסבר לשם האגם.
לצפיה ב-'תמונות מאגם אוז'ין'
תמונות מאגם אוז'ין
21/03/2020 | 19:07
30
לצפיה ב-'תמונות נוספות'
תמונות נוספות
21/03/2020 | 19:13
22
לצפיה ב-'תמונות - 3'
תמונות - 3
21/03/2020 | 19:20
17
לצפיה ב-'תמונות - 4'
תמונות - 4
21/03/2020 | 19:24
23
לצפיה ב-'אנא קיראו את הודעתי בפורום "שירה ופרוזה"...'
אנא קיראו את הודעתי בפורום "שירה ופרוזה"...
23/02/2020 | 09:23
32
זה חשוב מאוד להבנת "סיכסוכים בינלאומיים"
לצפיה ב-'"סוג של" בלשנות פוליטית בטקס השואה'
"סוג של" בלשנות פוליטית בטקס השואה
26/01/2020 | 09:45
4
50
נשיא המדינה ראובן ריבלין: "ב-27 בינואר 1945, נפתחו שערי הגיהינום. אושוויץ, המפעל הגדול ביותר בתולדות האנושות להשמדת אדם - שוחרר. הזוועה שהתגלתה לעיני חיילי הצבא האדום שנכנסו למחנה הייתה בלתי נתפסת".

דברים דומים אמר גם סגן נשיא ארה"ב פנס. הוא רק החליף את המילים "חיילי הצבא האדום" במילה "חיילים". יצא לו בערך משהו כזה: "הזוועה שהתגלתה לעיני חיילים שנכנסו למחנה הייתה בלתי נתפסת". מבלי לפרט, מי היו אותם חיילים מסתוריים. בכל נאומו הוא לא הזכיר אף פעם את הצבא האדום. לא את חלקו בהבסת הנאצים, לא את העובדה שהוא היה זה ששחרר את אושוויץ ב-27 בינואר 1945.

מעניין, שאינני מצליח למצוא בגוגל בעברית את התבטאותו המדויקת של פנס בנוגע לחיילים המסתוריים. נראה לי שבכל הכתבות על הטקס, הכותבים מתחמקים מציטוט כזה.
גם גוגל לא שש למצוא לי את הציטוט המדויק של דברי סגן הנשיא האמריקאי: http://היום בו נפתחו שערי מחנה אושוויץ בינואר 1945
הצלחתי למצוא רק: את זה "הוא תיאר את היום בו נפתחו שערי מחנה אושוויץ בינואר 1945", בלי ציטוט.

זה מזכיר לי שידור משחק כדורסל בברה"מ לשעבר, בו השדרנית כלל לא הזכירה נגד מי משחקת נבחרת ברה"מ!
כיום כפי שאנו רואים, התהפכו היוצרות. כיום זו השיטה המקובלת במערב.
לצפיה ב-'מצאתי'
מצאתי
26/01/2020 | 10:02
29
באתר הפרו-קרמלאי Russia Today את הקישור האמריקאי הבא: https://www.whitehouse.gov/briefings-statements/remarks-vice-president-pence-fifth-world-holocaust-forum-jerusalem-israel/
ובו הציטוט המדויק
"When soldiers opened the gates of Auschwitz on January 27, 1945, they found 7,000 half-starved, half-naked prisoners, hundreds of boxes of camp records that documented the greatest mass murder in history".
לצפיה ב-'חידוש לשוני של YNET'
חידוש לשוני של YNET
30/01/2020 | 09:35
22
"התכנית הישראלית-פלסטינית" - כך קורא YNET לתכנית טראמפ, שההנהגה הישראלית הנוכחית מקבלת בהתלהבות, ואילו "השותף" השני, ההנהגה הפלסטינית, דוחה בתוקף
"הקרמלין: "מנתחים את התוכנית, נמשיך לעשות מאמצים עבור שלום במזה"ת"
פורסם:  29.01.20 , 15:22
דובר הקרמלין דימטרי פסקוב התייחס לתוכנית טראמפ ואמר כי "
הקרמלין ממשיך לנתח את התוכנית הישראלית-פלסטינית". עוד אמר לסוכנות הידיעות הרוסית TASS כי "מחר תתקיים פגישה בין נשיא רוסיה ולדימיר פוטין וראש הממשלה בנימין נתניהו, ואז יהיה לנו יותר מידע ממה שאנו יודעים כעת". הוא הוסיף: "רוסיה תמשיך לעשות את כל המאמצים עבור השלום במזרח התיכון"."

בנוסף לחידוש הלשוני, גם מדובר בשקר גס. YNET משקרת במצח נחושה בכך שהיא מייחסת את החידוש הלשוני הנ"ל לדובר הקרמלין ולסוכנות הידיעות הרוסית, בכך שהיא מציגה את המילים בגרשיים, כציטוט ישיר של דברי הדובר כביכול.
לאמיתו של דבר, דובר הקרמלין התבטא כלהלן (בתשובה לשאלה על יחסה של רוסיה לתכנית טראמפ): "אנו ממשיכים לנתח מידע זה וללמוד את התכנית שהכין ממשל הבית הלבן. מחר צפויה פגישה עם נתניהו בה נתעדכן יותר, ממקור ראשון.
בינתיים אפשר רק לציין, שהתכנית זכתה לתמיכה מלאה מצד ישראל, וכן זכתה לתמיכה מצד כמה מדינות נוספות, אבל נדחתה באופן נחרץ ע"י הצד הישיר השני של "העסקה" - הפלסטינים. אנו ממשיכים לנתח את המצב.."
Мы продолжаем анализировать эту информацию и изучать план, который был подготовлен в администрации Белого дома. Завтра также будет встреча с [премьер-министром Израиля Биньямином] Нетаньяху и поступит еще информация, что называется, из первых рук".
пока можно ишь констатировать, что план получил полную поддержку Израиля, был поддержан рядом других государств, но встретил категорическое неприятие со стороны непосредственного участника так называемой сделки, речь идет о палестинцах.
לצפיה ב-'מה זה בעברית "עסקה"?'
מה זה בעברית "עסקה"?
02/02/2020 | 13:39
20
עד היום חשבתי, שזה משהו שמסכימים עליו שני צדדים לפחות. מתברר, ש"עסקה" זה משהו שמכתיב הפריץ. הוא החליט לקחת משהו ממישהו ולתת למישהו אחר, ועכשיו קוראים לזה "עסקה":
דובר הקרמלין: עסקת המאה סותרת כמה החלטות של האו"ם
13:15סוכנויות הידיעות
דובר הקרמלין, דימיטרי פסקוב, אמר היום (ראשון) כי עסקת המאה סותרת כמה החלטות של האו"ם. העסקה, שפורסמה בשבוע שעבר על ידי נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, כוללת הכרה בריבונות הישראלית על היישובים היהודיים ביהודה ושומרון ובבקעת הירדן. בתמורה, ישראל תקפיא את הבנייה למשך ארבע שנים, שבמהלכן יתקיים משא ומתן על הקמת מדינה פלסטינית עתידית, תחת מגבלות, שבירתה תכלול חלקים ממזרח ירושלים.
סוף ציטוט.
בנוסף, וואלה פשוט משקר, כאשר הוא כביכול "מצטט" את הקרמלין כמשתמש בביטוי המגוחך "עסקת המאה".
אגב, אין זו פעם ראשונה שאימפריית הרשע מכנה את פשעיה במילה "עסקה". הנשיא הקודם אובמה אמר בראיון שארה"ב "תווכה בעסקה להחלפת השלטון באוקראינה". וזאת, מבלי לציין בין מי למי היא "תווכה"
לצפיה ב-'מה זה טרור?'
מה זה טרור?
06/02/2020 | 19:54
17
וואלה:
דיווח בסוריה: מספר ההרוגים בתקיפה הישראלית עלה ל-23
16:57גיא אלסטר
15 פעילים פרו איראנים, בהם שלושה אזרחי איראן, ושמונה חיילים מצבא סוריה נהרגו בתקיפה הישראלית באזור דמשק - כך מסר היום (חמישי) הארגון הסורי לזכויות אדם. מוקדם יותר נמסר כי לפחות 12 פעילים פרו-איראנים נהרגו בתקיפה המיוחסת לישראל בדמשק.
- - -
סוף ציטוט.
הערה: "הארגון הסורי לזכויות אדם" הוא ארגון שמשרדו נמצא בלונדון, וממומן בידי בריטניה וארה"ב. הם רחוקים מלהיות פרו-רוסים, פרו-אירנים או פרו-אסד.
לצפיה ב-'תרגום שיר של חג המולד'
תרגום שיר של חג המולד
22/01/2020 | 07:23
28
חברים בוקר טוב,
האם שיר חג המולד הידוע SILENT NIGHT HOLY NIGHT תורגם לעברית? אם כן, היכן אוכל למצוא תרגום?
המון תודה מראש
לצפיה ב-'בלשנות פוליטית: היום, 3/1/2020, לרצח קוראים "חיסול".'
בלשנות פוליטית: היום, 3/1/2020, לרצח קוראים "חיסול".
03/01/2020 | 21:24
17
28
לצפיה ב-'נו, כן, '
נו, כן,
03/01/2020 | 21:44
11
47
"רצח" של רוצח... :)
אכן, נחשב לחיסול.
טוב, זה ברור. תלוי מה עמדתו של המתבונן. אם מצדדים בו כאישיות חיובית, אז הוא אכן נרצח.
לצפיה ב-'מאיזה מילון לקחת הגדרה כזאת?'
מאיזה מילון לקחת הגדרה כזאת?
04/01/2020 | 10:28
8
63
מבחינה לשונית, נראה לי שרצח זה רצח, בלי קשר לאהדה של מישהו לנרצח.
בקשר לעובדות, בינתיים אני רק רואה בחדשות שישראל וארה"ב רוצחות אירנים, לא להיפך.
לצפיה ב-'אז אתה או עוור או נבל מוסרית או שילוב לא קדוש של השניים'
אז אתה או עוור או נבל מוסרית או שילוב לא קדוש של השניים
05/01/2020 | 07:08
7
36
כי איראן עומדת ב-40 השנה האחרונות מאחורי אלפי פעולות טירור.
מימון חיזבאללה, תמיכה בג'יהאד האיסלמי ברצועת עזה.
פעולות טרור נגד יהודים ונגד ארה"ב ברחבי העולם (שני הפיגועים בארגנטינה
נגד השגרירות ב-92' ונגד בית הקהילה באמצע 94', שני פיגועים שיחד גבו
את חייהם של מעל ל-100 איש ופצעו עשרות נוספים והרסו רכוש בשווי מיליוני 
דולרים).
לצפיה ב-' הדקלום שלך אינו מקורי.'
הדקלום שלך אינו מקורי.
05/01/2020 | 19:19
6
27
אתה סתם חוזר כמו תוכי על אותן סיסמאות שחוקות. במקום לקרוא חדשות.

"חיסול" בעברית זה: חיסול מלאי, חיסול כיסי התנגדות, חיסול הבערות, חיסול העוני, לא רצח של בן אדם.
לצפיה ב-'עוורים למציאות או נאלחי נפש לא יעירו לי לא בעברית ולא'
עוורים למציאות או נאלחי נפש לא יעירו לי לא בעברית ולא
05/01/2020 | 22:44
5
23
בחדשותית.
לצפיה ב-'מי שמדבר על "נאלח נפש"!'
מי שמדבר על "נאלח נפש"!
05/01/2020 | 23:16
4
23
"להעיר" לדביל כמוך אין טעם
אתה הוכחה מהלכת לשטיפת המוח המסיבית: חוזר כמו תוכי על מה שמטפטפים לך, וחושב את עצמך ל"חכם", ואפילו ל..."מוסרי"! 
לצפיה ב-'נאלחובסקי או נאלחוביץ'? בכל מקרה'
נאלחובסקי או נאלחוביץ'? בכל מקרה
06/01/2020 | 20:58
1
23
כ-90% מאוכלוסית היהודים בישראל ולהערכתי כמה עשרות אחוזים מהאיראנים
מבסוטים עד מרוצים מאוד עד מאוד מאוד מאוד מאוד שמחים על חיסול הדרעק
הבזוי ימח שמו וזכרו וערוות אחותו.

אכול ת'לב, שיהיה לך בתאבון.
אותי ה-ח-י-ס-ו-ל האמ אמ אמא מאוד מוצדק שלו משמח אותי שבעתיים כשאני
רואה שנאלחובסקים או נאלחוביצ'ים כמוך מתלוננים.
לצפיה ב-' כאן זה פורום בלשנות, אידיוט.'
כאן זה פורום בלשנות, אידיוט.
06/01/2020 | 21:04
23
תעביר בבקשה את הג'ורה שלך לפורום מתאים יותר.
לצפיה ב-'הראו מספר סרטונים שצולמו במחתרת ותחת סיכון מסויים של'
הראו מספר סרטונים שצולמו במחתרת ותחת סיכון מסויים של
06/01/2020 | 20:59
1
23
המצולמים, שהראו איראנים באיראן חוגגים בביתם על חיסולו המוצדק לאללה
של הנבלה הסרוחה דמתקרא קאסם סולימאני ימשו"ז.
לצפיה ב-'מי שמדבר על "נבלה סרוחה" '
מי שמדבר על "נבלה סרוחה"
06/01/2020 | 21:07
6
לצפיה ב-'עובדתית, מי כאן הרוצחים?'
עובדתית, מי כאן הרוצחים?
15/01/2020 | 11:23
19

מי שנרצחו, או מי שרצחו?
דיווח: לפחות שלושה הרוגים מהכוחות הפרו-איראניים בתקיפה אמש בסוריה
פורסם:  15.01.20 , 10:11
מרכז המעקב הסורי אחר זכויות אדם דיווח כי בהתקפה שהייתה אמש על שדה התעופה T4 בסוריה היו לפחות 3 הרוגים מהכוחות הפרו-איראניים במזרח המדינה. עוד נמסר כי ההתקפה בוצעה ככל הנראה על-ידי ישראל. עוד דווח כי בהתקפה הושמד מחסן חימוש איראני וכן שני רכבים צבאיים.
(YNET)
אגב, מה זה בעצם "רצח" במרכאות? זה כשה"נרצח" (במרכאות) נשאר חי?
לצפיה ב-'גם חוקרת האו"ם מגדירה את הרצח כהפרת חוק '
גם חוקרת האו"ם מגדירה את הרצח כהפרת חוק
07/07/2020 | 19:10
לצפיה ב-'בלשנות פוליטית'
בלשנות פוליטית
07/01/2020 | 18:39
2
23
השפה הפוליטית, המגמתית, לדעתי אינה תוצאה של התפתחות רנדומלית, של הופעה "מקרית" של דפוסי לשון עיתונאיים למשל, אלא פרויקט מתוכנן היטב, מודע בהחלט, המכוון למטרות ברורות, ומאורגן ברמה המקצועית הגבוהה ביותר, מבוסס מדעית.

התוצאה, אליה אכן חותרים ללא לאות מארגני הפרויקט הנ"ל, היא שטיפת מוח מסיבית, כמעט מוחלטת, של קהל היעד. אנשים יונקים את ה"אקסיומות" שמטפטפים להם השכם והערב, עם חלב אימם. ההזדהות שלהם עם מה שמחדירים לתודעתם היא מוחלטת, אפילו רגשית, גם כאשר העובדות מצביעות על ההיפך.
דוגמה מובהקת היא התגובות המתלהמות של הטמבל הקטן כאן
הוא מאמין במלוא עומק נשמתו בכל הקשקושים שלו, ומזדהה איתם רגשית! אין בו שמץ של צביעות, אלא רק אמונה לוהטת בכל מה שטפטפו לו
ככה זה עובד. זוהי בדיוק מטרת הפרויקט.

ראש ממשלת עירק קורא להוציא את הכוחות האמריקאיים מארצו, הפרלמנט העירקי מצביע בעד פינוי הכוחות האמריקאיים, ו...
והקאובוי טראמפ מכריז שאם עירק תסלק את הצבא האמריקאי משטחה, הוא יטיל עליה סנקציות כלכליות כבדות, שיפגעו קשות בכלכלתה, והפנתגון מצהיר שאין לו שום תכנית להוצאת הכוחות מעירק!
ומהי תגובת הקהל? איפה הגינוי העולמי? איפה השימוש במילה המתבקשת - כיבוש?!
כן, בטח, עכשיו.

כשהיינו ענקים אחרי ששת הימים, השפה הפוליטית שלנו הביעה זלזול מוחלט בנסיונות ההתנגדות לכיבוש מצד הפלסטינים, באמצעות המילה "מחבלים": יעני, שועלים קטנים מחבלים בכרמים. צחוק! אח"כ, במשך השנים, קיבלה מילה זו גוון אימתני יותר. כל ילד פלסטיני הרוג הוא "מחבל".
לצפיה ב-'איזה כיף, ליהודים היתה אורה ושמחה אורה ושמחה וששון ויקר'
איזה כיף, ליהודים היתה אורה ושמחה אורה ושמחה וששון ויקר
07/01/2020 | 19:29
18
כי נהרגו קרוב ל-100 איש ונפצעו מאות בהלווית הנבל הסרוח ימשו"ז.

לא ענית לי, מדוע באיראן עצמה, מאות אנשים שמחו וחגגו על מותו של אותו
כלב דו רגלי עלוב וארור?
לצפיה ב-'אני מתאר שבשביל אחד כמוך'
אני מתאר שבשביל אחד כמוך
08/01/2020 | 19:19
19
גם כמה מאות אלפים באיראן הם שטופי מח שכן הם מפגינים ומסכנים 
את עצמם (נהרגו כ-1,500 מתוכם בחודשיים האחרונים) בהפגנות נגד שלטון
האייטולות.
מה אגיד לך, כוחה של התקשורת של המשטר הציוני ממש מפחידה בעוצמה שלה...
לצפיה ב-'בלשנות פוליטית: מי הם ה"טרוריסטים"?'
בלשנות פוליטית: מי הם ה"טרוריסטים"?
10/01/2020 | 11:29
15
הרוצחים, או הנרצחים?

וואלה חדשות: "דיווח: שמונה הרוגים מהמיליציות בתקיפות בסוריה
09:02סוכנויות הידיעות
שמונה חברי מיליציות פרו-איראניות נהרגו הלילה (שישי) בתקיפה בגבול סוריה-עיראק - כך נמסר מהארגון הסורי לזכויות אדם. על פי כלי תקשורת לבנוניים, הייתה זו משאית שהותקפה על ידי מטוסים ישראליים באזור אל-בוכמאל.".
הערה: "הארגון הסורי לזכויות אדם", המדווח על הרצח הנוכחי, ממומן ע"י ארה"ב ובריטניה, ומטהו נמצא בלונדון.
לצפיה ב-'מה זה בעברית פוליטית "מתעקשים"?'
מה זה בעברית פוליטית "מתעקשים"?
10/01/2020 | 13:06
13
YNET: באיראן מתעקשים: המטוס האוקראיני לא התרסק מפגיעת טיל
פורסם:  10.01.20 , 10:18
מנהל רשות התעופה האזרחית באיראן, עלי עבד זאדה, קיים מסיבת עיתונאים שבה מסר כי "המטוס האוקראיני בוודאות לא התרסק כתוצאה מפגיעת טיל". לדבריו, טייס המטוס ביקש ממגדל הפיקוח לשוב לנחיתה אולם התרסק לפני כן. עוד הוא סיפר כי האש אחזה במטוס למשך שתי דקות לפני נפילתו. "פתחנו היום בחקירה לבירור סיבת ההתרסקות בשיתוף צוותים אוקראינים", הוא ציין, "אם יש לארה"ב מידע המעיד על פגיעת טיל במטוס - עליה לפרסם אותו. האמריקנים מסרו הצהרות פוליטיות ולא אמירות מקצועיות".
לצפיה ב-'אני מחפש יישום לנייד שמתרגם משפות שונות מהקראה קולית'
אני מחפש יישום לנייד שמתרגם משפות שונות מהקראה קולית
04/01/2020 | 13:00
15
לפני כמה ימים נתקלתי במישהו שכדי לתרגם מילים מאנגלית לערבית, או מערבית לעברית, וכו', אמר את המילים לטלפון הנייד שלו, וקיבל מיד תרגום על המסך בשפה המבוקשת. 

אני לא בטוח אם מדובר ביישום גוגל, או בתוכנה אחרת. ואם אכן מדובר ביישום גוגל, אז מה אני צריך לטעון - איזו תוכנה להוריד מחנות האפליקציות?
לצפיה ב-'Imperial government of Iran'
Imperial government of Iran
26/12/2019 | 22:30
3
34
היי

איך נכון לדעתכם לתרגם את המשפט "Imperial government of Iran" ?
לצפיה ב-'ויקיפדיה'
ויקיפדיה
02/01/2020 | 19:25
2
33
כאן https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A9%D7%95%D7%A9%D7%9C%D7%AA_%D7%A4%D7%94%D7%9C%D7%95%D7%95%D7%99 כתבו בעברית "אימפריאלית". זה היה שם התואר הרשמי של איראן בתקופת שלטון השהְ.
לצפיה ב-'תודה ושאלה דומה'
תודה ושאלה דומה
03/01/2020 | 11:01
1
20
תודה, ומה לגבי The Royal State of Afghanistan ?
גם אותו דבר ?
לצפיה ב-'ממלכת אפגניסטן. לא?'
ממלכת אפגניסטן. לא?
03/01/2020 | 21:23
17
היתה קיימת עד שבוצעה הפיכה והוכרזה רפובליקה.
לצפיה ב-'תוכלו לעזור לי בבקשה ..........'
תוכלו לעזור לי בבקשה ..........
16/12/2019 | 14:43
2
48
שלום. 
אני מעוניין לדעת איך אומרים באנגלית: 
" הפרדת שימושים " ? ...........
חפשתי פירוש לזה ולא מצאתי.
לצפיה ב-' Single-Use Zoning'
Single-Use Zoning
19/12/2019 | 06:22
1
21
 Single-Use Zoning
Zoning is the process of dividing land in a municipality into zones (e.g. residential, industrial) in which certain land uses are permitted or prohibited.
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
19/12/2019 | 12:21
5
לצפיה ב-'להלחם באפליה ובעד שוויון בחוק זה טוב ואפילו מעולה אבל מדוע'
להלחם באפליה ובעד שוויון בחוק זה טוב ואפילו מעולה אבל מדוע
12/12/2019 | 22:00
5
40
המון המון ערבים לא אומרים נכון את המלה שוויון?
הם אומרים shivaaayon
במקום לומר shivyon.

מדוע התוספת הזו של הקמץ/פתח באות וו במקום שוא?
הרי יש שוא בערבית.
לצפיה ב-'להערכתי, הם מכירים '
להערכתי, הם מכירים
12/12/2019 | 22:17
2
28
היטב את התבנית פּיעָלוֹן, כמו במקרה של זיכרון, היגיון, עיקרון וכו', והם מניחים שהמילה "שוויון" גם היא נוטה על פי אותו המשקל. 

לצפיה ב-'אבל כולם (כל הערבים שלא אומרים נכון את שוויון) חיים'
אבל כולם (כל הערבים שלא אומרים נכון את שוויון) חיים
12/12/2019 | 23:01
1
28
בארץ ויוצא להם, די הרבה עד אפילו הרבה מאוד מאוד מאוד, לשמוע עברית.
הם לא שמו לב, איש מהם לא שם לב, שאומרים shivyon ולא shivaaayon?
זה מה שמוזר לי.
ניחא אם זה היה איזה חידוש של האקדמיה ללשון העברית ואז הם רק קוראים 
את המלה לא מנוקדת. אז הייתי מקבל את ההסבר שלך.
לצפיה ב-'בוא אתן לך תשובה גם על זה:'
בוא אתן לך תשובה גם על זה:
12/12/2019 | 23:27
31
שמעת רק את הערבים שאומרים שיווAיון...
אולי יש כמה שאומרים אחרת...

טוב, האמת היא שאין לי מושג. אולי באמת כולם אומרים רק כך. ואולי יש כאלה שאומרים "נכון", אבל לא יצא לנו לשמוע אותם.
לצפיה ב-'מדוע יהודים אומרים PITARON בקמץ מתחת לתי"ו?'
מדוע יהודים אומרים PITARON בקמץ מתחת לתי"ו?
02/01/2020 | 19:17
1
31
לצפיה ב-''
03/01/2020 | 21:59
23
צודק.
ואם תגיד להם שזה צריך להיות "פתְרון", הם יחשבו שאתה מדבר עברית של דן כנר.
לצפיה ב-'עזרה בפענוח ביטוי בארמית?'
עזרה בפענוח ביטוי בארמית?
01/12/2019 | 10:35
1
36
בוקר טוב,
בשיחה שאני מתמללת משתמש אחד הדוברים בביטוי 'מהיכא לאטם או מאטם להיכא' (מקווה שכתבתי נכון).
להלן המשפט המלא:
וכאן החשיבות הגדולה שהחינוך, אכן, ייעשה בתכנים האלה גם בַּּארץ, שבה הפתרונות לבעייתיוּת הזאת הם בעלי אופי שונה בחברה ריבונית, לעומת חניכיה ובניה של חברת מיעוט וולונטרית יהודית בגולה. את ההוויה הזאת אנשים עשויים לתפוס כאשר הם באים מהיכא   לאטם או מאטם להיכא.

אשמח אם תתייחסו רק לביטוי בארמית ולא לשאר החלקים במשפט או במשפטים המצוטטים.
תודה רבה מראש
לצפיה ב-'מֵהָכָא לְהָתָם - מפה לשם.'
מֵהָכָא לְהָתָם - מפה לשם.
01/12/2019 | 11:00
19
לצפיה ב-'מישהו פה יודע מה המקור הפרוטושמי של המילה "אור"? (light )'
מישהו פה יודע מה המקור הפרוטושמי של המילה "אור"? (light )
12/11/2019 | 13:37
3
31
לצפיה ב-'מקור יוונית'
מקור יוונית
15/11/2019 | 00:09
2
48
From Ancient Greek λευκός (leukós), from Proto-Indo-European *lewk- (“white; light; bright”).
לצפיה ב-'שאלתי על "אור" בעברית.'
שאלתי על "אור" בעברית.
22/11/2019 | 07:31
1
46
במילה האינדואירופית לא קשה לברר את המקור.
לצפיה ב-'מקור - השפה האכדית'
מקור - השפה האכדית
22/11/2019 | 19:14
47
מצטער 
מקור -  השפה האכדית
עמוד 8 שורה 8
UR
לצפיה ב-'סוד השפה האנושית'
סוד השפה האנושית
28/10/2019 | 17:14
39
לצפיה ב-'חומרי עזר ללימוד וולשית'
חומרי עזר ללימוד וולשית
26/10/2019 | 13:20
38
שלום,

בשלושת הסמסטרים הקרובים אלמד באוניברסיטה העברית קורס בלשני על השפה הוולשית. את חומרי העזר של הקורס העלתי לרשת באופן חופשי לרווחת הכלל:

אני מקווה שתמצאו בהם עניין ותועלת

יודה
לצפיה ב-'באתר וואלה ! חדשות לא מכירים את האות העברית'
באתר וואלה ! חדשות לא מכירים את האות העברית
07/09/2019 | 13:31
6
85
באתר וואלה ! חדשות לא מכירים את האות העברית https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A6
בתרגום כפול רוסית-אנגלית-עברית ה-Ц הרוסית, המבוטת בדיוק כצד"י אשכנזית, הופכת אצלם תמיד ל-טס.
חילופי אסירים בין רוסיה לאוקראינה: עשרות שוחררו מהכלא
13:06 רויטרס
עסקת חילופי אסירים נוספת מתקיימת היום (שבת) בין רוסיה לאוקראינה, כשמטוסים משתי המדינות הגיעו לקייב ומוסקבה כדי לאסוף את האסירים שלהן. מדובר בעסקת חילופי השבויים הראשונה בין המדינות מאז 2017. בין המשוחררים היום, הקולנוען האוקראיני אולג סנטסוב, וכל 24 המלחים האוקראינים שהוחזקו בשנה שעברה במצר קרץ'.
- - -
סוף ציטוט. ה"קולנוען" (שנעצר בקרים כאשר הכין פיגועים) הוא סֶנצוֹב (Сенцов).
לצפיה ב-'*מבוטאת*'
*מבוטאת*
07/09/2019 | 13:54
3
17
לצפיה ב-'אכן. טוב, הם כנראה לא מבינים'
אכן. טוב, הם כנראה לא מבינים
06/10/2019 | 21:26
2
32
בתעתיק, לא מכירים את השפה הרוסית, ועוד כמה "לאווים" :) 
מישהו צריך להסביר להם.
לצפיה ב-'זה לא רק הם'
זה לא רק הם
08/10/2019 | 10:19
1
28
זו כל התקשורת העברית מעתיקה TS מחדשות באנגלית ולא טורחת לברר.
לצפיה ב-'נכון. במילה "הם" '
נכון. במילה "הם"
08/10/2019 | 11:18
29
התכוונתי לכל אותם כותבים בתקשורת העברית. 
הם לא מכירים את השפה שהם מתעתקים ממנה, ולא מכירים גם את כללי התעתיק. 

לפחות בוויקיפדיה אנחנו משתדלים לתקן בכל פעם שיש "טס" כזה ל-צ'. 
לצפיה ב-'דרך אגב,'
דרך אגב,
08/09/2019 | 18:45
35
יש גם דמיון טופולוגי מסוים בין האותיות צד"י ו-Ц הקירילית - הַבְּליטה, וכנראה לא במקרה! כפי שגם ה-Ш הקירילית אינה מקרית!
כנראה, כאשר קיריל ומתודיוס המציאו לסלאבים כתיב, על בסיס הכתיב היווני, הם שאלו מהעברית אותיות נוספות עבור הצלילים הסלאביים שחסרים ביוונית.
לצפיה ב-'האם הקנצלרית אנגלה מרקל'
האם הקנצלרית אנגלה מרקל
11/09/2019 | 14:19
46
התבטאה גם במקור, בגרמנית, בשפה הקלוקלת שאתר וואלה מייחס לה, "מצטט" כביכול?
מרקל: "יש לנו את כל הסיכויים לברקזיט מסודר"
10:33רויטרס
קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל טענה היום (רביעי) כי יש את כל הסיכויים להסכמה מסודרת שתוציא את בריטניה מהאיחוד האירופי. "עדיין יש לנו כל סיכוי לבצע את הברקזיט והממשלה הגרמנית תעשה כל שביכולתה כדי לאפשר זאת - ממש עד היום האחרון", אמרה. זאת לאחר שראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון אמר כי הם ימשיכו לנהל משא ומתן על העסקה. בנוסף לכך, הדגישה מרקל כי הם מוכנים גם לברקזיט ללא הסכם מסודר.
לצפיה ב-'לטינית - מישהו כאן יודע לטינית ומסוגל לקרוא כתב יד'
לטינית - מישהו כאן יודע לטינית ומסוגל לקרוא כתב יד
17/08/2019 | 16:31
1
58
ובו רשימת חגים? מכרה זקוקה מאוד לעזרה, בתשלום ככל הידוע לי, מישהו כאן יכול לעזור לה?

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ