לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1501215,012 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים למתבגרים

שלום וברוכים הבאים
פורום הורים למתבגרים מיועד לדיונים "בין הוריים", לשיתוף בבעיות המאפינות את הגיל המיוחד הזה, שבו נדמה שילדינו ואנחנו מדברים שפות שונות...

התקופה הזו מאתגרת את הסבלנות שלנו, את היצירתיות שבנו, והיא בסופו של דבר השער של ילדינו לחיים שלהם כבוגר עצמאי.

נשמח לשתף ולדבר, להתייעץ, לתהות ולהתבלבל ביחד.  לשמוע גם על הקשיים וגם על ההצלחות ועל הדברים המקסימים שקורים. 

אנא זיכרו שהמשתתפים כאן מגיעים מרקעים שונים ומהשקפות עולם שונות, ודיון פורה ומלמד הוא דיון שכולל את כל הזויות שיוצרות יחד מעגל שלם שימרו על תרבות דיון, ושימו לב שהדיון כדיון יתייחס לנושא ולא יגלוש לגופו של גולש...

לפורום יש תקנון אנא קיראו אותו לפני הכתיבה בפורום.

בבר כה

מנהלת הפורום,

אימם

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים למתבגרים

שלום וברוכים הבאים
פורום הורים למתבגרים מיועד לדיונים "בין הוריים", לשיתוף בבעיות המאפינות את הגיל המיוחד הזה, שבו נדמה שילדינו ואנחנו מדברים שפות שונות...

התקופה הזו מאתגרת את הסבלנות שלנו, את היצירתיות שבנו, והיא בסופו של דבר השער של ילדינו לחיים שלהם כבוגר עצמאי.

נשמח לשתף ולדבר, להתייעץ, לתהות ולהתבלבל ביחד.  לשמוע גם על הקשיים וגם על ההצלחות ועל הדברים המקסימים שקורים. 

אנא זיכרו שהמשתתפים כאן מגיעים מרקעים שונים ומהשקפות עולם שונות, ודיון פורה ומלמד הוא דיון שכולל את כל הזויות שיוצרות יחד מעגל שלם שימרו על תרבות דיון, ושימו לב שהדיון כדיון יתייחס לנושא ולא יגלוש לגופו של גולש...

לפורום יש תקנון אנא קיראו אותו לפני הכתיבה בפורום.

בבר כה

מנהלת הפורום,

אימם

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

ברוכים הבאים לפורום הורים למתבגרים :-)
מוזמנים להשתתף, לתרום מנסיונכם,

לשאול, לייעץ ולהתייעץ עם הורים למתבגרים.

הפורום הוא מקום המיועד להורים למתבגרים.
גיל ההתבגרות הוא השלב שבין הילדות לבגרות. זהו גיל המאופיין בשינויים ביולוגים, התבגרות מינית, פיתוח זהות עצמית, מתחים.
כאן נקיים דיונים הוריים, נספק תמיכה האחד לשני, נחלוק במידע, ננסה לעזור לפתור בעיות.
אתם מוזמנים להעלות נושאים, לשתף, לשאול שאלות על נושאים המטרידים אתכם, או סתם להשוויץ בצאצאים.
ולהיות חלק מהקהילה הקבועה ומהחברים בפורום.

על פי תקנון תפוז אין לפרסם ללא אישור.
כל הודעה פרסומית מסחרית תימחק וכותבה יחסם. ניתן לפנות למחלקת השיווק של תפוז לשם יצירת שיתוף פעולה.

יש אפשרות לפנות אל קהל הפורום בנושא מחקר/שאלונים
רק אם הנושא רלוונטי לבאי הפורום ו/או קיבלו אישור מוקדם לפרסם מהנהלת הפורום.
הודעות אלה נא לשרשר להודעות כלליות של "תפוז אנשים". 

כולנו רוצים שהפורום יהיה תרבותי וכזה שנעים לגלוש בו.
בכדי להבטיח רמה גבוהה של דיונים, אבקש מהגולשים להימנע מהערות אישיות, הבעת דעה או בקורת על גולש אחר אשר עברה את גבול הטען הטוב,
וכן מפיתוח דיונים לגופו של גולש. רצוי לעומת זאת להעיר (להאיר) באופן חיובי ובעדינות
הודעות אשר יכילו הערה אישית (שיש עימה פגיעה) כלפי גולש אחר יימחקו  ללא קשר לתוכן הנוסף שיהיה בהן.

בלוגיסטים יקרים
בפורום לא מקובל פרסום לשם פרסום, אם יש לכם ענין לדון בנושא מסויים, הנכם מוזמנים לפתוח הודעה לדיון בנושא (ולא רק לתת קישור), ובנוסף,  בהודעה אתם מוזמנים להציג ולהזמין אל הבלוג שלכם.

הנכם מוזמנים להעלות גם נושאים שהם off topic, העשויים לעניין/לשעשע משתתפים אחרים.
רעיונות והצעות ייקראו בשמחה.

המשך >>

לצפיה ב-'הילד מתקרב לבר-מצווה, רוצים תפילין אבל לא שירמו אתכם?'
הילד מתקרב לבר-מצווה, רוצים תפילין אבל לא שירמו אתכם?
07/12/2016 | 02:28
18
324
בשם ה' אל עולם

שלום רב,

נפתחה בתפוז קומונה חדשה בה ניתן לשאול סופר סת"ם מוסמך כל שאלה שתרצו לדעת.

אנסה לסייע לכם להבין עד כמה שניתן כיצד לרכוש את המוצר המתאים ביותר עבורכם ולקבל את התמורה המיטבית לכסף שאתם משקיעים בו. 

להלן קישור לקומונה:
http://www.tapuz.co.il/communa/usercommuna.asp?com...

מוזמנים להצטרף ולשאול.

תבורכו בשם ה'!

גל     ערמון
סופר סת"ם
לצפיה ב-'הילד מתקרב לבר מצווה ואני לא רוצה תפילין ואין לי שום עניין '
הילד מתקרב לבר מצווה ואני לא רוצה תפילין ואין לי שום עניין
07/12/2016 | 10:23
4
287
לבזבז כסף על רצועות ונייר חסרי משמעות.

נעלבת? תתמודד. גם אני נפגעתי עד עמקי נשמתי מדחיפת הדת לגרון שלי.
נ.ב. אלוהים לא קיים.
לצפיה ב-''
07/12/2016 | 13:37
174
נ.ב. אלוהים לא קיים...
לצפיה ב-'יברך אותך אלוהים על הצדק בדברייך.'
יברך אותך אלוהים על הצדק בדברייך.
07/12/2016 | 17:21
45
לצפיה ב-'אז איך תדע אם התפילין קסומים או מזוייפים?'
אז איך תדע אם התפילין קסומים או מזוייפים?
08/12/2016 | 11:46
147
מישהו יכול לעבוד עליך ולמכור לך חתיכות בד מזוייפות, ואז כל הכישוף לא יעבוד והתפילות שלך לא יתפסו. 
לצפיה ב-'מלכה! '
מלכה!
08/12/2016 | 15:59
26
לצפיה ב-'הבן והבת עברו גיל מצוות מזמן'
הבן והבת עברו גיל מצוות מזמן
07/12/2016 | 19:42
150
לשניהם אין תפילין.

שניהם עלו לתורה, הנחו תפילה, התעטפו בטלית. זה חלק מאיך שלימדנו אותם להיות יהודים.
לצפיה ב-'עברנו כבר 3 בר מצוות.'
עברנו כבר 3 בר מצוות.
08/12/2016 | 09:10
195
כל הילדים קיבלו תפילין, מתנה מסבא. תפילין כ"כ מהודר, עד שהחזן שלימד אותם אמר שהתפילין שלו הרבה יותר זולים
נשגב מבינתי למה צריך להשקיע כ"כ הרבה אלפי שקלים בתפילין, לילד שישאיר אותם בארון מיום בר המצווה ועד עולם. מצד שני, לא אני קניתי והשקעתי, וההגיון של אבא שלי לא מובן לי גם בהרבה תחומים אחרים.
לפנינו עוד בת מצווה. אם הילדה תרצה להניח תפילין, אני מנחשת שהיא לא תקבל אותם מתנה מסבא.. במקרה הבלתי סביר שהיא תהיה מעוניינת בתפילין, אשמח להתיעץ.
לצפיה ב-'הרב עובדיה פסק שתפילין של אשכנזים פסולות'
הרב עובדיה פסק שתפילין של אשכנזים פסולות
08/12/2016 | 10:40
8
967
בשנת 2004 (למניינם) אמר
"אשכנזים, לא כל האשכנזים, חלק מהאשכנזים, בפרט אלה של חב"ד, מכשירים את זה, מוכרים את זה בסיטונות, מרן כתב שזה פסול. לכן אדם שיקנה תפילין של אשכנזים צריך לפחד, אולי כתוב כמו המנהגים שלהם. צריך להיזהר לא לקנות תפילין של אשכנזים בלי לבדוק אם נעשה כדת וכהלכה. אפילו כל אשכנזי שיש לו שכל, יש לו דעת, לא יעשה דברים כאלה""

והשאלה היא אם מניחים תפילין לפי רבנות תם או לפי רש"י או שעכשיו הבת שלי צריכה להניח גם את עלו וגם את אלו, או שכמו הבנות של רש"י יכולה להניח תפילין של רש"י בלבד?

אתה יודע מה? נפגש בכותל ושם תמסור לבת שלי את התפילין ותראה לה איך להניח, נראה אם נצא בחיים.

בקיצור, לצערי אין לי עניין בעוד משהו מהמסורת שלי שהאורטודוקסים הפכו לעוד עניין למחלוקת, מלחמות והדרת נשים.
לצפיה ב-'בלי להגיע להתלהמות ,כמה דברים:'
בלי להגיע להתלהמות ,כמה דברים:
08/12/2016 | 14:48
7
162
4 הפרשיות שכתובות על קלף בתפילין (ראש ויד) הן עבודת יד של סופר סת"ם, הוא צריך גם להרוויח,
בית התפילין, גם עבודת יד מורכבת של עור מיובש צבוע ותפור, גם בית המלאכה צריך להרוויח, יש מהודר יותר ומהודר פחות.
החנות שמוכרת את המכלול כולל רצועות, צריכה גם להרוויח.
לכן המחיר.
הציווי להנחת תפילין כתוב בלשון יחיד זכר: "וקשרתם לאות על ידיך והיו לטוטפות בין עניך", נשים פטורות ממצוות כמו הנחת תפילין.
בעלי הניח בגיל 13 כמו כולם אז, חזר להניח בגיל 40 , מאז כבר 10 שנים מתמיד, ככה שלעולם אין לדעת, אני מדליקה נרות שבת,  אנחנו לא דתיים ולא חזרנו בתשובה, פשוט רואים בזה חלק מהמסורת היהודית, ונהנים.
לצפיה ב-'לא היתה לי שום טענה על המחיר, רק על הריב והמדון'
לא היתה לי שום טענה על המחיר, רק על הריב והמדון
08/12/2016 | 15:09
1
115
ספרדים נגד אשכנזים, אולי גם אשכנזים נגד ספרדים,
ש"ס נגד חב"ד,
נשים פטורות? סבבה, אבל נשים יכולות,
אז גברים (וגם נשים) עם רגשי נחיתות נגד נשים, שעושות משהו שהן יכולות ולא חייבות
כל הריב והמדון הזה לא חלק מהמסורת שלי, תסתדרו (יותר נכון תריבו) בינכם, אני לא רוצה בזה יד ורגל.

כשיחליטו להתנהג כמו בוגרים, עם סובלנות וסבלנות, תקראו לי - אשמח לבוא.
לצפיה ב-'בלי ריב... בלי מדון... בלי רגשי נחיתות...משעממממממממממם....'
בלי ריב... בלי מדון... בלי רגשי נחיתות...משעממממממממממם....
10/12/2016 | 01:29
26
לצפיה ב-'גם עשרת הדברות נכתבו בלשון יחיד זכר'
גם עשרת הדברות נכתבו בלשון יחיד זכר
08/12/2016 | 17:23
2
117
אבל זה לא נותן לנשים את החופש לרצוח.

נהדר שאתם נהנים מהמסורת, גם אני נהנית מהמסורת, רק אני נהנית ממסורת שוויונית שמקבלת ותומכת באישה.
לצפיה ב-'תכלס נשים רוצחות הרבה הרבה פחות מגברים.'
תכלס נשים רוצחות הרבה הרבה פחות מגברים.
08/12/2016 | 20:14
1
98
כך שסביר דווקא לנסח את הדיבר הזה בלשון זכר .
לצפיה ב-' '
09/12/2016 | 09:32
11
לצפיה ב-'אבל אם לא הניח מגיל 13 עד 40 צריך להחליף תפילין.'
אבל אם לא הניח מגיל 13 עד 40 צריך להחליף תפילין.
10/12/2016 | 01:28
1
117
הכל כתוב בזכר, כל השפה העברית בזכר- אז? כתב את זה גבר...
לצפיה ב-'הוא החליף את התפילין, הן היו פסולות.'
הוא החליף את התפילין, הן היו פסולות.
11/12/2016 | 10:26
96
אני חוזרת בי, הציווי בלשון זכר הוא אל עם ישראל (ולא לגבר אישית ).
בכל מקרה, למי שראה אתמול בערוץ 1 , תוכנית "צולם ביום חול" בהנחיית נתן דטנר, על מסגרות אלטרנטיביות בתרבות היהודית. מומלץ לראות.
http://www.iba.org.il/program.aspx?scode=2180323
לצפיה ב-'סתם הגזמתם עם ההתנפלות על הבחור'
סתם הגזמתם עם ההתנפלות על הבחור
17/12/2016 | 12:20
1
93
מה היה רע סתם ב "לא תודה, אין לנו צורך בתפילין"?
אנחנו לשני הבנים קנינו לבר המצווה תפילין. הוזמנו לבית המלאכה לראות חלק מתהליך ההכנה. חשבנו שזה מענין ומיוחד. 
אפשר להתחבר לזה מתוך הרגשה של "בכל זאת אנחנו יהודים" ובהחלט אפשר להתחבר לזה מתוך נקודת מבט אנתרופולוגית.
בכל מקרה נראה לנו כיהודים שזה בהחלט סביר שלכל ילד יהיו תפילין , טלית וכיפה בבית בעיקר לאור העובדה שהחלטנו לחגוג בר מצווה כולל עליה לתורה בבית כנסת.
אנחנו חילונים לגמרי. הבנים שומרי כשרות אבל הבעל ואני חובבי שרימפס וחזיר.
כולנו נוסעים בשבת וכו' וכו'.

לצפיה ב-'סליחה על הניטפיקינג אבל לא נראה לי שאתם חילונים'
סליחה על הניטפיקינג אבל לא נראה לי שאתם חילונים
19/12/2016 | 07:01
74
אם אתם חושבים שבעלות על אביזרי פולחן כמו תפילין היא חלק חשוב מהיותכם יהודים אתם לא חילונים.
חילונים הם אלו ששומרים על המהות של הערכים היהודים, למשל שמירה קפדנית על הערך של יום מנוחה לכל אדם, גם אם הוא עובד זר ש"מאוד רוצה ביוזמתו" לעבוד 7 ימים בשבוע.
יהודי חילוני הוא כזה שמאוד ינסה לא להלבין פני חברו ברבים, למשל לא יצא בהפגנתיות מאולם אם שרה בו אישה ולא יגיד ליהודי אחר שהתפילין שלו פסולות ושהוא אדם טיפש.
ערכים חילוניים יהודיים אינם אכילת חזיר שרימפסים ונסיעה בשבת, ערך יהודי חילוני חשוב בהקשר הזה הוא כבוד לזולת.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום תביעות ייצוגיות
פורום תביעות ייצוגיות
יהל - ייעוץ, הכוונה וטיפול למשפחה והגיל השלישי
יהל - ייעוץ וטיפול
דורון מוסן-עיצוב שיער
המספרה של דורון בגב"ש!

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה