לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1530315,303 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים למתבגרים

שלום וברוכים הבאים
פורום הורים למתבגרים מיועד לדיונים "בין הוריים", לשיתוף בבעיות המאפינות את הגיל המיוחד הזה, שבו נדמה שילדינו ואנחנו מדברים שפות שונות...

התקופה הזו מאתגרת את הסבלנות שלנו, את היצירתיות שבנו, והיא בסופו של דבר השער של ילדינו לחיים שלהם כבוגר עצמאי.

נשמח לשתף ולדבר, להתייעץ, לתהות ולהתבלבל ביחד.  לשמוע גם על הקשיים וגם על ההצלחות ועל הדברים המקסימים שקורים. 

אנא זיכרו שהמשתתפים כאן מגיעים מרקעים שונים ומהשקפות עולם שונות, ודיון פורה ומלמד הוא דיון שכולל את כל הזויות שיוצרות יחד מעגל שלם שימרו על תרבות דיון, ושימו לב שהדיון כדיון יתייחס לנושא ולא יגלוש לגופו של גולש...

לפורום יש תקנון אנא קיראו אותו לפני הכתיבה בפורום.

בבר כה

מנהלת הפורום,

אימם

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים למתבגרים

שלום וברוכים הבאים
פורום הורים למתבגרים מיועד לדיונים "בין הוריים", לשיתוף בבעיות המאפינות את הגיל המיוחד הזה, שבו נדמה שילדינו ואנחנו מדברים שפות שונות...

התקופה הזו מאתגרת את הסבלנות שלנו, את היצירתיות שבנו, והיא בסופו של דבר השער של ילדינו לחיים שלהם כבוגר עצמאי.

נשמח לשתף ולדבר, להתייעץ, לתהות ולהתבלבל ביחד.  לשמוע גם על הקשיים וגם על ההצלחות ועל הדברים המקסימים שקורים. 

אנא זיכרו שהמשתתפים כאן מגיעים מרקעים שונים ומהשקפות עולם שונות, ודיון פורה ומלמד הוא דיון שכולל את כל הזויות שיוצרות יחד מעגל שלם שימרו על תרבות דיון, ושימו לב שהדיון כדיון יתייחס לנושא ולא יגלוש לגופו של גולש...

לפורום יש תקנון אנא קיראו אותו לפני הכתיבה בפורום.

בבר כה

מנהלת הפורום,

אימם

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

ברוכים הבאים לפורום הורים למתבגרים :-)
מוזמנים להשתתף, לתרום מנסיונכם,

לשאול, לייעץ ולהתייעץ עם הורים למתבגרים.

הפורום הוא מקום המיועד להורים למתבגרים.
גיל ההתבגרות הוא השלב שבין הילדות לבגרות. זהו גיל המאופיין בשינויים ביולוגים, התבגרות מינית, פיתוח זהות עצמית, מתחים.
כאן נקיים דיונים הוריים, נספק תמיכה האחד לשני, נחלוק במידע, ננסה לעזור לפתור בעיות.
אתם מוזמנים להעלות נושאים, לשתף, לשאול שאלות על נושאים המטרידים אתכם, או סתם להשוויץ בצאצאים.
ולהיות חלק מהקהילה הקבועה ומהחברים בפורום.

על פי תקנון תפוז אין לפרסם ללא אישור.
כל הודעה פרסומית מסחרית תימחק וכותבה יחסם. ניתן לפנות למחלקת השיווק של תפוז לשם יצירת שיתוף פעולה.

יש אפשרות לפנות אל קהל הפורום בנושא מחקר/שאלונים
רק אם הנושא רלוונטי לבאי הפורום ו/או קיבלו אישור מוקדם לפרסם מהנהלת הפורום.
הודעות אלה נא לשרשר להודעות כלליות של "תפוז אנשים". 

כולנו רוצים שהפורום יהיה תרבותי וכזה שנעים לגלוש בו.
בכדי להבטיח רמה גבוהה של דיונים, אבקש מהגולשים להימנע מהערות אישיות, הבעת דעה או בקורת על גולש אחר אשר עברה את גבול הטען הטוב,
וכן מפיתוח דיונים לגופו של גולש. רצוי לעומת זאת להעיר (להאיר) באופן חיובי ובעדינות
הודעות אשר יכילו הערה אישית (שיש עימה פגיעה) כלפי גולש אחר יימחקו  ללא קשר לתוכן הנוסף שיהיה בהן.

בלוגיסטים יקרים
בפורום לא מקובל פרסום לשם פרסום, אם יש לכם ענין לדון בנושא מסויים, הנכם מוזמנים לפתוח הודעה לדיון בנושא (ולא רק לתת קישור), ובנוסף,  בהודעה אתם מוזמנים להציג ולהזמין אל הבלוג שלכם.

הנכם מוזמנים להעלות גם נושאים שהם off topic, העשויים לעניין/לשעשע משתתפים אחרים.
רעיונות והצעות ייקראו בשמחה.

המשך >>

לצפיה ב-'יש כאן הורים לילדים שסבלו מחרדות והצליחו לצאת מזה?'
יש כאן הורים לילדים שסבלו מחרדות והצליחו לצאת מזה?
11/11/2018 | 10:12
21
407
קודם כל הייתי שמחה לדעת אם יש כאן הורים שילדיהם סבלו מחרדות וזה עבר (עם או בלי טיפול פסיכולוגי) ואחרי כמה זמן.
הבת שלי, בת 11, מטופלת גם אצל פסיכולוגית וגם אצל פסיכיאטר?
אך אני תוהה עד כמה אפשר - המימון והזמן שנדרש הופך להיות עול לא פשוט עבורנו.
החרדות שלה נובעות (לדעתי) מהפחד שלא אוהבים אותה מספיק, גם אנחנו, מפחד להיסתדר במקום אחר (למשל טיול של הצופים).
וזה בא לידי ביטוי:
* בשטיפת ידים חוזרות (והיא מבקשת מאיתנו לאחרונה, לבוא, לומר לה שהכל בסדר ולהפסיק, כלומר לדרוש ממנה להפסיק את הפעולה).
סגירת הדלת מספר פעמים לפני יציאה.
הוסיפה לאחרונה נגיעה בפנים בצורה מוזרה, כמו כן שתיה, כאילו היא מתרכזת בכוס ושותה בצורה מוזרה
לפני היציאה לטיול הצופים זה היה נורא! באותו יום (היציאה לטיון הייתה בשעה שלוש) היא פתאום ברחה לבעלי, רק כי אמר לה לא עכשיו (בזמן שהחזירו את הקטן מהגן), בכי פתאומי בטענה שהיא מרגישה שרטוב לה למטה, פתאום שוב בכי, וקראה לנו וכשנכנסתי אליה לחדר היא כעסה עלי אבל מצד שני המשיכה לקרוא לי (הייתה מבולבלת ונסערת בצורה מטורפת), פתאום היא יצאה מהחדר, כולה נסערת, יצאה למרפסת וצעקה שנמאס לה ובא לה למות והיא לא יכולה יותר, החזיקה משהו ואיימה לשבור אותו, אני תפסתי אותה ביד והכנסתי אותה הביתה (גם מתוך פחד שתעשה משהו נורא וגם מהבושות), הרגעתי אותה ואמרתי לה שאני אוהבת אותה וכל היום עשיתי לה דברים בשבילה (טענתה הייתה שאנחנו לא איתה, אבל היא לא נתנה לי להיכנס), לאחר מכן יצאה ונכנסה לשירותים מספר פעמים, שטפה ידים פעמים רבות, לקח לה זמן עד שיצאה מהבית, גם איחרנו קצת, אבל בסופו של דבר היא עברה את הטיול יפה, ללא טלפונים, מלבד אחד קטן בשעות הערב ובדרך חזרה הביתה.
אנחנו בטיפול פסיכולוגי, אבל תוהה לעצמי, עד מתי, אנחנו מכילים מבינים אותה מחבקים אותה, אבל אני עצמי הופכת להיות חרדה למצבה...
מה עושים?
לצפיה ב-'בהחלט יקירה'
בהחלט יקירה
11/11/2018 | 11:05
7
130
מחזקת אותך.
זו תקופה קשה, ללא ספק.
ביתי כשהיתה ממש בגיל הזה, (כיתה ה׳) סבלה מהתפרצות של חרדה וocd ברמה אותה את מתארת. ויותר מכך... אפילו הפסיקה ללכת לביהס למשך כמה ימים תוך כדי הטיפול.
היא טופלה באותה שנה באופן אינטנסיבי.
קודם כל CBT, ממליצה בחום!! מטפל שזו ההתמחות שלו.
במקביל טופלה בטיפול פסיכיאטרי, התאמת הטיפול הנכון לקחה זמן, והשתנתה כל הזמן... היה אפילו שילוב של כדורים - לטיפול בחרדה, לטיפול ב-ocd כל פעם לפי המצב...
מוסיפה, להזהר מאד בשינוי מינון של כדור פסיכיאטרי, גם אם הפסיכיאטר אומר תעברו מחצי כדור לכדור שלם, לבדוק איתו בעדינות אם אפשר להגדיל קודם ברבע כדור ליומיים שלושה ורק אז להוסיף. יש לי נסיון מר מאד עם הקפצה של מינון (ולא רק לי).
ביתי היתה מטופלת באותה שנה אצל פסיכולוגית נוספת, שדאגה לכל נושא הדימוי העצמי (למה אני שונה מכולם, אולי לא אוהבים אותי וכו׳).

ולסיום -
ביתי היום בת 26. בחורה נהדרת, חזקה, יודעת מה היא רוצה. לומדת (על אף הפרעות הקשב), חברתית ומקסימה!
הטיפול הפסיכיאטרי נמשך באותה שנה ולאחר מכן ירד בהדרגה.
החרדה, לא עוברת. היא יכולה להרים ראש במצבים מסויימים (צבא למשל), וזה קרה גם אצלנו. אבל בטיפול CBT לומדים להתמודד, לא לפחד מהפחד...
במהלך השנים היו עוד פעמיים שהיא נזקקה לחיזוק של פסיכולוגית.
מחזקת אותך, תנו לה את כל הגיבוי. חבקו אותה. נסו להבין  - החרדה היא אמיתי, הסימפטומים הפיזיולוגים הם אמיתיים. אין פה הצגות.
חבקו, אבל אל תוותרו על התמודדות, בהתאם לטיפול (התמודדות הדרגתית).

לצפיה ב-'איך את פעלת מולה? האם ביקשת ממנה להפסיק כאשר נכנסה לחרדה '
איך את פעלת מולה? האם ביקשת ממנה להפסיק כאשר נכנסה לחרדה
11/11/2018 | 12:23
6
97
והחלה פעולות כמו סגירה של דלתות כמה פעמים - מה את עשית שבסוף עזר לה?
לצפיה ב-'הכל צריך להיות מתואם מול המטפל/ת'
הכל צריך להיות מתואם מול המטפל/ת
11/11/2018 | 12:32
5
95
כמו שכתבתי, הטיפול CBT, הוא טיפול שעוזר בהתמודדות עם החרדה, ובהפנמה של הגוף ושל הנפש שגם אם לא תעשה הפעולה ״המשחררת״ החרדה תרד ותעבור.
מה שהבת שלך עושה זה טקס שהמטרה שלו זה לשחרר אותה מהחרדה.
היא חווה חרדה, היא מרגישה רע מאד, ומשהו אומר לה שאם תפתח ותסגור את הדלת 4 פעמים עכשיו, החרדה תרד....

לבקש להפסיק, להמנע...? בלי חיזוק אחר, זה סתם סבל.
אם היא חרדה ואת מונעת ממנה את הטקס, החרדה עולה.
חייב להיות טיפול תומך במקביל.
מה שעושים בד״כ בcbt זה שמנסים להתמודד בקטנה עם החרדה, כל פעם צעד ועוד צעד.
הבת שלי לא הלכה לביה״ס במשך כמה ימים, ותוך כדי הטיפול היתה צריכה לתרגל, הליכה ביחד איתי וחזרה הביתה, ואז הליכה ביחד איתי ושהמורה מקבלת אותה בחיבוק או בדרך אחרת והיא יושבת רק בשולחן מולה....
ככה לאט לאט מתקרבים אל הדבר שחרדים ממנו.

כשזה תוך כדי טיפול, את גם יודעת איפה לשים את הגבול, להגיד תתמודדי עם זה - כי יש לך את הגיבוי ואת יודעת שהיא כבר יכולה.

שוב, החרדה היא אמיתית, הפחד הוא גדול, אם יש סימפטום פיזיולוגי -זה לא הצגה - היא באמת מרגישה נחנקת/כאב בטן/בחילה/כאב ראש/דפיקות לב, או כל דבר אחר שנמצא אצלה.
המון אמפטיה
ושיתוף פעולה עם המטפל
צריך מטפל שאפשר לסמוך עליו וללכת איתו.

לצפיה ב-'סליחה שאני משגעת אותך, אני במצב של חוסר אונים'
סליחה שאני משגעת אותך, אני במצב של חוסר אונים
11/11/2018 | 12:37
4
84
ביררתי לגבי CBT, בנוסף לפסיכיאטר והפסיכולוגית, הבנתי (לא מהמטפלים, אלה מאחרים), שטיפול בשיטה זו נועד לטיפול על חרדה ספציפית (כגון חרדה מטיסות, חרדה מקולנוע וכו).
האם יש לך המלצות למטפלים מהסוג הזה שיכול להתאים לבת שלי?
או למישהו אחר כאן?
אנחנו מאזור השרון
לצפיה ב-'מטפל cbt יטפל בכל חרדה באופן ספציפי'
מטפל cbt יטפל בכל חרדה באופן ספציפי
11/11/2018 | 12:52
72
אבל לבת שלך, גם אם את לא יודעת, יש חרדה שאפשר לשים עליה את האצבע.
זה נראה לך שהיא סתם חרדה, והיא גם לא יודעת אולי להגיד ממה... אבל מטפל יבין איפה הנקודות הבעיתיות שלה.
יש לי 2 ילדים שטופלו בcbt לחרדה. יש לי רק מילים טובות להגיד על הטיפול הזה.
המטפלת שלנו, עמוסה ואני יודעת שהיא לא מקבלת חדשים.
נסי קצת לבדוק, להכנס לעולם הזה, לבקש המלצות על פסיכולוגים שcbt זו המומחיות שלהם.
יכול להיות שהפסיכיאטר יכול להמליץ, בטח עבד בעבר עם פסיכולוגים שמטפלים כך.
זה נשמע שהילדה סובלת, ואתם בודאי סובלים. זה משפיע על כל המשפחה ועל כל הדינאמיקה המשפחתית. אבל זה פתיר, וההתגברות על הקשיים תסתיים במשפחה חזקה ומאוחדת ובילדה שהיה לה קושי והיא הצליחה להתמודד איתו והיא חזקה ומכירה בחוזקות שלה.
כל הזמן לעודד אותה על הצלחות קטנות ובלי שיפוטיות על הטקסים.
לצפיה ב-'ואת ממש לא משגעת אותי. אין בעיה בכלל. תשאלי בכיף מה שבא לך..'
ואת ממש לא משגעת אותי. אין בעיה בכלל. תשאלי בכיף מה שבא לך..
11/11/2018 | 13:04
2
19
לצפיה ב-'תודה!!!! אשמח בכל זאת לקבל את הפרטים של המטפלת שלכם בפרטי'
תודה!!!! אשמח בכל זאת לקבל את הפרטים של המטפלת שלכם בפרטי
11/11/2018 | 13:14
1
50
כל עוד היא מטופלת אצל פסיכולוגית, אז יש לנו זמן המתנה, ותמיד שווה לנסות...
לצפיה ב-'לא אוכל לתת את השם כי הפנתי אליה כבר ואני יודעת שהיא לא מקבל'
לא אוכל לתת את השם כי הפנתי אליה כבר ואני יודעת שהיא לא מקבל
11/11/2018 | 14:55
64
לא מקבלת.
כותבת לך בפרטי בכל מקרה.
לצפיה ב-'קודם כל, לא ברור לי '
קודם כל, לא ברור לי
11/11/2018 | 17:53
9
110
למה את חושבת שהכל נובע מחרדה שלא אוהבים אותה מספיק. מאיפה הגיע הרעיון הזה? מהטיפול הפסיכולוגי? כי זה לא נשמע לי בהכרח נכון.
דבר שני, אם הבנתי נכון, הדבר העיקרי שאת מתארת שמפריע זה OCD, ו-CBT אמור באמת לעזור.
דבר שלישי, אם היא לא רוצה ללכת לטיול של הצופים, למה היא חייבת ללכת? בסך הכל צופים הם לא חובה. למה חשוב שהיא תעשה דווקא את זה?
הבת שלי סובלת מחרדות מסוימות (במקרה שלה ברור ממה היא חרדה, כי היא פשוט מדברת על זה ומבטאת את זה), אבל לא מ-OCD, כך שהניסיון שלנו לא יעזור לך.
לצפיה ב-'כי החוכמה היא להתגבר על החרדות ולעתים צריך לעשות גם דברים'
כי החוכמה היא להתגבר על החרדות ולעתים צריך לעשות גם דברים
11/11/2018 | 20:36
5
69
פחות טבעיים לילד (במקרה שלה, ילדה) ולהוציא אותו מאזור הנוחות.
לצפיה ב-'אבל אם אין צורך (כלומר זה לא חובה) ואפשר'
אבל אם אין צורך (כלומר זה לא חובה) ואפשר
11/11/2018 | 20:51
4
75
לחכות שהיא תתבגר קצת ואולי תחשוש פחות מהפרידה מההורים (לא כל כך הבנתי אם מדובר בטיול עם לינה או לא) - אולי בכלל לא יהיה צורך לעשות משהו כדי להתגבר על הדבר הספציפי הזה. הרי גם ילד בן 5 היה מפחד לצאת לטיול בלי ההורים - לא היית שולח אותו דווקא כדי להתגבר על החרדה, אלא מבין שאולי כרגע זה מוקדם מדי בשבילו. במקרה שלה אולי גם הטיפול שהיא עוברת יעזור להביא אותה לשם מוקדם יותר - אבל בינתיים אפשר להימנע.
אם זה היה חובה הייתי מבינה את הדחיפות.
לצפיה ב-'אני לא פסיכולוג, אך מהסתכלות על עצמי, דברים שלא מיגרתי '
אני לא פסיכולוג, אך מהסתכלות על עצמי, דברים שלא מיגרתי
12/11/2018 | 00:01
3
71
בילדותי, רק הלכו והחמירו עם הגיל, עד לשלב שנלחמתי בשיניים לדכא אותם בגיל מאוד מבוגר ועדיין הם לא נעלמו לחלוטין, קרי מניסיון על עצמי, עדיף לבלום כל עוד זה לא התעצם.
לצפיה ב-'ושוב, אנחנו מדברים פה על משהו ספציפי'
ושוב, אנחנו מדברים פה על משהו ספציפי
12/11/2018 | 04:42
2
69
שהוא חלק מההתבגרות. יש מבוגרים רבים עם חרדות כאלה ואחרות כמו גבהים וטיסות. וכו'. לא שמעתי על מבוגרים רבים שמפחדים ללכת לטיול בלי ההורים שלהם...
לצפיה ב-'זה שלא שמעת, לא אומר שלא קיים'
זה שלא שמעת, לא אומר שלא קיים
12/11/2018 | 13:48
1
64
השיטה שלי להילחם בחרדות מכל סוג, הוא להעלות את המינון כל פעם קצת ולהתאזר בהרבה סבלנות בתקווה שבסוף זה ייעלם.
לצפיה ב-'תודה שחלקת. '
תודה שחלקת.
12/11/2018 | 13:56
45
עדיין לא רלוונטי, אבל תודה.
לצפיה ב-'אני עדין חוקרת את העניין, זה נראה ככה, אני לא בטוחה בשום דבר'
אני עדין חוקרת את העניין, זה נראה ככה, אני לא בטוחה בשום דבר
12/11/2018 | 14:47
2
87
במאה אחוז, אני רואה את ההתנהגות שלה, על החרדות גם הפסיכיאטר וגם הפסיכולוגית אמרו לי וגם אני רואה וחוקרת את ההתנהגות שלה...
לגבי הצופים, באותו רגע אמרתי לה שהיא ממש לא חייבת, ואם זה מה שקורה אז הכל בסדר והיא ממש לא חייבת ללכת לשום טיול, אגב, אני הרגשתי שזה קצת גדול עליה (וזה באמת אתגר לא קטן עבור ילדה בת 11), ועובדה שמעט מאוד ילדים, לפחות אצלנו בכיתה יוצאים לטיול, אבל הילדה ממש רצתה.
אני מאוד מוטרדת ממה שקורה לה, ואני חושבת שניסיון של אחרים בהחלט יכול לעזור לי...
לגבי איך אני יודעת שהחרדה שלה זה שלא אוהבים אותה מספיק:
שנה שעברה כל השנה היא אמרה לי שהיא מרגישה דחויה ואף אחת לא רוצה להיות בקרבתה, הקושי והפניקה מתחילים בעיקר בזמן שהיא מתכוננת ללכת לבית הספר או מפגש חברתי (ולא כשהיא הולכת לסבתא), גורמים בבית הספר כתבו לי שחור על גבי לבן,  שהילדה נמנעת מיצירת קשרים חברתים והיא מחפשת כל הזמן את התמיכה, בהפסקה במקום לחפש חברים היא מחפשת את היועצת או המנהלת, זה שובר אותי...
לצפיה ב-'אה, התאור הזה הרבה יותר מובן מהקודם.'
אה, התאור הזה הרבה יותר מובן מהקודם.
12/11/2018 | 15:05
61
הכוונה שלך היא שיש לה קשיים חברתיים וכנראה גם חרדה חברתית (בין אם כתוצאה מהקשיים או לא)? זה מאוד יתכן וגם בזה יש דרכים לטפל, כמו טיפול קבוצתי לילדים עם קשיים חברתיים. אין לה חברים או חברות? ולא היו לה בעבר?
אני הבנתי אותך אחרת קודם - כאילו היא חרדה כי היא מרגישה שאתם ההורים לא אוהבים אותה מספיק וזה מה שעומד מאחורי כל האובססיות שלה וכו'. זה שונה מאוד מלהיות בעלת קשיים חברתיים.
לגבי זה שזה שובר אותך שהיא מחפשת את המבוגרים - ממש אין סיבה! כמו שתיארתי יש טיפולים שעוזרים, והתקופה שלנו היא תקופה מצוינת לילדים עם קשיים מכל מיני סוגים, כי משקיעים המון המון משאבים בניסיון לעזור להם, מפתחים שיטות שעוזרות ומשכללים אותן, ויש הרבה הרבה תקווה והרבה מה לעשות. אני מאוד מצדדת בגישות התנהגותיות ובגישות של למידה, ופחות בתרופות - אבל בכל התחומים מתפתחים ומשתכללים.
מעבר לקשיים שיש לה, מה הדברים שהיא נהנית מהם? כהורה, הייתי פועלת גם בכיוונים האלה - למצוא דברים שהיא נהנית מהם, ולהשקיע בטיפוח הכיוונים האלה, שתהיה לה גם הרבה הנאה ומקום להיות רגועה, ושלא תהיה רק עסוקה בטיפולים ובבעיות. והייתי מנסה גם לטפח את הקשר עם ילדים שיש לי גישה אליהם - כמו קרובי משפחה (אחים, בני דודים), ילדים של חברים, וכו'.
לצפיה ב-'מבלי להכיר את הנושא לעומק.. '
מבלי להכיר את הנושא לעומק..
12/11/2018 | 18:00
48
רק מציינת (אולי את כבר יודעת) שיש בתפוז פורום חרדה חברתית וגם פורום טיפול CBT.
אם הילדה מטופלת בריטלין או כל תרופה אחרת לקשב וריכוז, אני ממליצה (מנסיון של משהו קצת דומה) לבדוק אם הגורם איננו הכדור.
לצפיה ב-'כן, אבל טרם הצלחנו לצאת מזה'
כן, אבל טרם הצלחנו לצאת מזה
11/11/2018 | 20:29
74
מדובר על פחד גבהים.
לצפיה ב-'חרדות ו OCD'
חרדות ו OCD
12/11/2018 | 23:04
54
הי יקרה,
אני כאימא לילד בן 15 הסובל מגיל 5 מתסמונת טורט ו OCD הנגרמים מחרדות ויוצאים בצורת טיקים איומים וחזרתיות אובססיבית כמו :ניפופי ידיים, מצמוצים, הטיית ראש, שטיפת ידיים וחזרה על מילים ועוד, עברתי מסע שלם למציאת טיפול החל מפסיכולוגים, פסיכיאטרים , רפואה טבעית ועוד, יכולה להרגיע כי רק ברגע שאני טיפלתי בעצמי ,הורדתי הילוך בריצות מטורפות לרופאים ומטפלים ,קיבלתי המצב הנתון ברוגע בלי בושה ופחד, קיבלתי תמיכה וכלים בקורס להדרכת הורים פתאום משהו נרגע גם בילד ולערך לקראת גיל 12 הפכו הטיקים והחזרתיות למינורים יותר ובתדירות פחותה הרבה יותר ,פשוט לימדו אותנו לחבק את המצב ברוגע , שלווה , אהבה מבלי להכנס לחרדה ביחד עימו.
והכי חשוב להעצים אותם ולתת להם כלים וכוח לחיים ,מנסיוני הכל יעבור ,שתדעי רק נחת מביתך.
לצפיה ב-'קראתי על ניסיון טוב עם קנביס, לא זה הממסטל. שווה לחפש ולקרוא'
קראתי על ניסיון טוב עם קנביס, לא זה הממסטל. שווה לחפש ולקרוא
14/11/2018 | 15:55
4
לצפיה ב-'איזה איום ונורא!'
איזה איום ונורא!
07/11/2018 | 21:01
2
187
חמש תלמידות כיתה ט' שלומדות בחטיבת ביניים במרכז הארץ נעצרו אתמול (ג') בחשד שהתעללו ותקפו נערה שלומדת איתן.
לצפיה ב-'הממ... אני תוהה אם מישהו היה נעצר'
הממ... אני תוהה אם מישהו היה נעצר
08/11/2018 | 08:11
107
אם מדובר היה בנער שהותקף על ידי נערים אחרים. מה שכן, לא מאוד חכם להעלות סרטונים כאלה...
לצפיה ב-'הפעם נראה שהטיפול הראשוני נכון, יש קרן אור באפלה הזו'
הפעם נראה שהטיפול הראשוני נכון, יש קרן אור באפלה הזו
08/11/2018 | 10:24
88
בניגוד לתירוצים הרגילים להצדקת חוסר טיפול הפעם הטיפול הראשוני נראה נכון ומוצדק.
הגיע הזמן שבריונים ידעו שאם הם יתעללו יבוא שוטר.
הגיע הזמן שהקורבנות ידעו שהמקרים לא יעברו לטיטוא מתחת לשטיח.

אם זו תהיה צורת הטיפול השגורה אני מניח שמספר מקרי ההתעללות יפחת ובמקרים שכן יתרחשו הקורבנות יחששו פחות לספר.
לצפיה ב-'התמודדות עם קשיים חברתיים'
התמודדות עם קשיים חברתיים
08/11/2018 | 09:45
89
"הכי גרוע זה להיות לבד".
קושי חברתי בקרב בני נוער, ובפרט ביישנות, חרדה חברתית ודימוי עצמי נמוך וחרדה חברתית, זהו קושי אמיתי ונפוץ, שלא רק שאינו מתוקשר מספיק, הוא גם לא זוכה למענה הראוי. קל מאוד לדחוק את הנערים והנערות הללו לפינה מכיוון שלרוב הם שקטים, לא מושכים אליהם תשומת לב, ואין להם את רשת חברתית תומכת. מה שחמור עוד יותר הוא שהפעילות המעטה בתחום לרוב מסתכמת בפתרון זמני שרק הופך את ההתמודדות בהמשך לקשה יותר.
לא פעם, אנו שומעים את התסכול והייאוש בקול של ההורים, שמתקשרים ומספרים כיצד המערכת לא יודעת לספק מענה עבור הילד שלהם.
במאה שמונים אנחנו נותנים מענה אמיתי, מתוך הבנה שקשיים חברתיים ניתנים לפתרון על ידי התמודדות ישירה. במשך שנים פיתחנו פתרון שמניב תוצאות יוצאות מן הכלל, על ידי חיזוק הביטחון העצמי ובניית ארגז כלים פרקטיים להתמודדות עם הקשיים.
קראו עוד עלינו ועל הפעילות שלנו, וצרו קשר עוד היום.
לצפיה ב-'גירוד באיזור איבר המין'
גירוד באיזור איבר המין
06/11/2018 | 07:41
3
128
בן ה-11 שלי מתגרד הרבה באיזור איבר המין. זה קורה כבר כחצי שנה לפחות, מאז שהחלו לבצבץ שערות ערווה. האם זה טבעי? מלבד טלק מה עוד יכול לעזור?
לצפיה ב-'פניה לרופא יכולה מאוד לעזור'
פניה לרופא יכולה מאוד לעזור
06/11/2018 | 11:52
28
לצפיה ב-'מהסתכלות ברחוב על הזכר הישראלי המצוי'
מהסתכלות ברחוב על הזכר הישראלי המצוי
06/11/2018 | 13:12
1
108
יש הרבה כאלה שזה לא עובר להם גם בגיל 60.
לצפיה ב-''
06/11/2018 | 22:34
15
לצפיה ב-'גילוח תקין'
גילוח תקין
03/11/2018 | 11:30
4
202
למישהו יש טיפים לגילוח נכון של הפנים...
[מקווה שזה גם לפורום).
גילי 35 ואני מתקשה מאוד בגילוח.
מספר טיפים יעזרו לי.
תודה מראש...
לצפיה ב-'אם את מגלחת את הפנים- אני ממליצה מאוד לעשות לייזר'
אם את מגלחת את הפנים- אני ממליצה מאוד לעשות לייזר
04/11/2018 | 20:39
3
113
זה לא כואב, והתוצאות מדהימות (אני עשיתי- וצריכה להתחיל לעשות שוב- ברגליים ובידיים. ברגליים הייתה לי בעיה של צמיחה הפוכה- ככה שגם סכין גילוח לא היה עושה את הרגליים חלקות). זה לא הופך אותך לחלקה לנצח אבל מה שצומח הוא דליל ולוקח זמן עד שצומח. יפתור אותך מכזה כאב ראש של כל פעם לגלח.
לצפיה ב-'תודה על הטיפ, אבל אני זכר...'
תודה על הטיפ, אבל אני זכר...
05/11/2018 | 18:35
2
104
כלומר, גבר.
לצפיה ב-''
06/11/2018 | 08:24
21
לצפיה ב-'אמהות לנערות - איפה קונים להן מכנסיים?'
אמהות לנערות - איפה קונים להן מכנסיים?
31/10/2018 | 10:28
13
269
בת ה-13 צריכה מכנסיים חדשים. עד היום הלכה בעיקר עם טייטס מפוקס, אבל שוקלים שינוי. יש המלצות?
לבת ה-10 אני קונה אחלה מכנסיים ב-H&M אבל לא ראיתי שיש להם בגדי נוער, לפחות בסניף אצלנו - רק ילדים ומבוגרים.
לצפיה ב-'גינסים - באמריקן איגל ופול אנד בר'
גינסים - באמריקן איגל ופול אנד בר
31/10/2018 | 14:56
8
39
לצפיה ב-'תודה רבה! היא לא אוהבת ג'ינס, לצערי.'
תודה רבה! היא לא אוהבת ג'ינס, לצערי.
31/10/2018 | 15:02
2
121
יש לך אולי המלצות למקומות שמוכרים סוגים אחרים של מכנסיים (הבעייה שלה היא עם הבד של הג'ינס, לא הגזרה)? אולי גם בחנויות הנ"ל יש משהו?
לצפיה ב-'ברשקה. לאמריקן איגל נכנסים רק זוכים בפיס.'
ברשקה. לאמריקן איגל נכנסים רק זוכים בפיס.
31/10/2018 | 21:41
1
45
לצפיה ב-'תודה.'
תודה.
01/11/2018 | 16:52
21
לצפיה ב-'טוב, נכנסתי לאתרים של החנויות ונראה שלפול אנד בר'
טוב, נכנסתי לאתרים של החנויות ונראה שלפול אנד בר
31/10/2018 | 15:28
4
136
יש לפחות אגף נוער (וגם שיש להם מכנסיים מסוגים שונים), אז ננסה שם. תודה!
לצפיה ב-'ברשקה ופול אנד בר הן חברות בת של זארה ונדמה שגם סטרדיווריוס.'
ברשקה ופול אנד בר הן חברות בת של זארה ונדמה שגם סטרדיווריוס.
31/10/2018 | 21:42
34
לצפיה ב-'סליחה על הנפילה ברמה.. '
סליחה על הנפילה ברמה..
01/11/2018 | 19:49
2
128
אבל אם את בקטע של חיסכון, ראיתי בתמנון מכנסיים לבנות. לבנים היה עד מידה 16, אז אני משערת שגם לבנות זה עד אותה מידה. לא זוכרת אם רק ג'ינסים או גם אריגים אחרים.
לצפיה ב-'תודה. אישית איכשהו תמיד התאכזבתי מתמנון'
תודה. אישית איכשהו תמיד התאכזבתי מתמנון
01/11/2018 | 19:52
1
109
(רוב הקניות שלי משם פשוט נשארו בארון משום מה), אבל אולי לילדה זה כן יתאים. אני בעיקר בעניין של משהו שימצא חן בעיניה... 
לצפיה ב-'אני קניתי מתמנון יופי של ג'ינסים '
אני קניתי מתמנון יופי של ג'ינסים
01/11/2018 | 20:39
108
לבן שלי לפני שנתיים בערך. נלבשו הרבה, נראו טוב והחזיקו יפה מעמד. הסחורה שלהם לנשים באמת עושה רושם של קצת פחות איכותית
לצפיה ב-'היא חייבת למדוד?'
היא חייבת למדוד?
02/11/2018 | 08:29
2
133
אנחנו מזמינים משני  אתרים

שניהם לא שולחים לישראל, ואני מבקשת מקרובים שטסים, או שולחת דרך חברה ששולחת לארץ.  גם כשאני משלמת דמי משלוח, זה עדיין הרבה יותר זול מאשר בארץ.

לצפיה ב-'zulily לא שולחים לישראל? מוזר, אני הזמנתי מהם פעם. '
zulily לא שולחים לישראל? מוזר, אני הזמנתי מהם פעם.
02/11/2018 | 11:25
1
79
אולי הפסיקו לשלוח?
לצפיה ב-'אולי לא ממש בדקתי.'
אולי לא ממש בדקתי.
02/11/2018 | 12:05
87
אנחנו מגיעים לארה"ב די הרבה.
לצפיה ב-'תודה לכל מי שענה!'
תודה לכל מי שענה!
02/11/2018 | 13:57
33
לצפיה ב-'נער מתבגר שמסרב ללמוד רק לבלות עם חברים'
נער מתבגר שמסרב ללמוד רק לבלות עם חברים
31/10/2018 | 16:25
32
398
בני  הבכור השנה החליט שהלימודים לא כל כך מעניינים אותו , אני נותנת לו שיעורים פרטיים המתימטיקה , פיזיקה ואנגלית בכדי שלא תהיה לו נפילה .
בשאר המקצועות ההומנים אני מחזיקה אותו בכוח , רבים המון עד שאני מצליחה להקריא לו את הסיכומים . מניסיונכם האם התקופה תחלוף או שזה ימשיך כך עד הבגרות .אני מאוד מודאגת 
לצפיה ב-'באיזו כיתה הוא?'
באיזו כיתה הוא?
31/10/2018 | 20:46
50
לצפיה ב-'מניסוננו - אצל חלק זה חולף, אצל חלק לא.'
מניסוננו - אצל חלק זה חולף, אצל חלק לא.
01/11/2018 | 08:25
58
לצפיה ב-'למה לו ללמוד בכיתה? יש לו מורים פרטיים בבית'
למה לו ללמוד בכיתה? יש לו מורים פרטיים בבית
01/11/2018 | 10:30
158
הרבה יותר נוח ללמוד עם מורה פרטי בבית מאשר עם עוד 30-40 תלמידים בכיתה.

אין כלל זהב, יש כאלה שעובר להם אחרי שנה שנתיים, יש כאלה שאחרי הצבא, ויש כאלה שאף פעם לא.
לצפיה ב-'את רבה איתו כדי שיואיל לשמוע סיכומים בהקראתך? '
את רבה איתו כדי שיואיל לשמוע סיכומים בהקראתך?
01/11/2018 | 20:31
5
166
האמת שאפילו לי נשמע קצת מוגזם..
לצפיה ב-'אין לי נסיון. הבכור שלי רק בכיתה ט''
אין לי נסיון. הבכור שלי רק בכיתה ט'
01/11/2018 | 20:55
4
182
והוא אף פעם לא אהב ללמוד. מאז כיתה א' ועד היום. גם אני מקוה שזה יעבור לו, ומדי פעם אני מתעניינת ולוחצת. אבל בשום אופן לא אתן שיעורים פרטיים אם הוא לא עושה מאמץ בעצמו. שלא לדבר על הקראת סיכומים. זה לא יוביל אותו לבגרות ואחריות אלא לתובנה הפוכה - 'אני אתבטל ואמא והמורים הפרטיים כבר יעשו בשבילי את העבודה'. ולפי השקפתי, כשהילד מתחיל ללמוד, זה בדרך כלל מעיד על ניצני הבגרות והאחריות.
לצפיה ב-'עבר אבחון כלשהו?'
עבר אבחון כלשהו?
04/11/2018 | 08:39
3
35
לצפיה ב-'אתה שואל אותי או את פותחת השירשור'
אתה שואל אותי או את פותחת השירשור
04/11/2018 | 10:09
2
109
(שעושה רושם שהתאדתה מזמן, בטח שואלת מטעם 'תפוז').
הבן שלי בהחלט עבר.
לצפיה ב-'בלי לחטט. את אומרת שהבן שלך מעולם לא אהב ללמוד.'
בלי לחטט. את אומרת שהבן שלך מעולם לא אהב ללמוד.
04/11/2018 | 10:18
1
115
ילדים, לפחות בהתחלה, כן אוהבים וסקרנים.
לצפיה ב-'הוא סקרן מאד ותמיד היה'
הוא סקרן מאד ותמיד היה
04/11/2018 | 10:57
263
אולי לא דייקתי. מה שהוא לא אהב מעולם, זה להכין שיעורי בית ולהתכונן למבחנים. יש לו הפרעת קשב וריכוז, ולזה יש בהחלט קשר לכל הנ"ל, אבל הענין יותר מורכב מכדי שיהיה אפשר לפטור אותו בהסבר של הפרעת קשב.
לצפיה ב-' סיפרה לי חברה (הבן שלה כבר גדולצ'יק)'
סיפרה לי חברה (הבן שלה כבר גדולצ'יק)
04/11/2018 | 12:20
1
146

שכשהיה בתיכון החליט שהוא יודע מספיק על מחשבים והקריירה שלו תהיה "מחשבים" אז הוא לא צריך ללמוד יותר בכיתה.
חכשגדל אז התחיל לעבוד בחנות מחשבים והוא גילה שהבחורצ'יק שעובד איתו ויודע חצי ממנו, מקבל הרבה יותר כסף. הוא בירר עם המנהל ונאמר לו שהבחור השני - יש לו תואר אז הוא משלמים לו הרבה יותר.
בקיצור, הבחור היה צריך את ה"סטירה" הזאת והלך ללמוד והיום יש לו תואר במדעי המחשב ועושה חיל.
לכי תדעי מה מניע את ההחלטה של בנך כמתבגר, ומעולה שאת נותנת לו שיעורים פרטיים ומשקיעה בזה ויופי שהוא מוכן לשתף פעולה ולקבל שיעורים פרטיים. לדעתי זה מראה שכן אכפת לו מהלימודים אז לא הכל אבוד. אבל אני מציעה לך שני דברים. קודם כל, לפעמים, את כאמא, את האחרונה שתשפיעי עליו. כלומר, מצאי לו דמות חיקוי, אם זה דוד או ידיד של המשפחה, או מישהו מהעבודה שלך.
מישהו שהצליח בתחומים שעלולים לעניין את בנך ויהיה מנטור לבנך. יסביר לו "איך הגעתי למה שהגעתי? למדתי או השקעתי, עשיתי הכי טוב שיכולתי ותראה כיום אני בעל קרירה מעניינת או עושה משהו מעניין....". מישהו עם מסר שיסקרן וילהיב את בנך.
השימרי לך מכאלה שאומרים: "שמע, לא השקעתי כלום והצלחתי בגדול.. אני מצליחן ולא יודע איך, פשוט הולך לי". זה לא מסר טוב לילדים.
ומעבר לזה, מצאי מה מעניין אותו. אם זה מחשבים אז מצאי כנסים שיעניינו אותו. ספואט? אם זה תחביב אחר אז משהו אחר. אני מאמינה שלפעמים המתבגרים חיים בעולם הקטן לשהם וצריך לפתוח להם את השקפת העולם, להסביר להם את הכח שיש בהם לשנות את העולם ואיך מגיעים לשם? עם לימודים.
ואפילו אם לא יעבוד מייד. את משקיעה בו ומשהו כן נתפס, גם אם הוא לא מספר לך. מסרים נכנסים פנימה לראש של המתבגרים. ואולי הוא לא ישתנה היום או מחר, אבל אני מאמינה שמסרים עקביים נטמעים פנימה ובסופו של דבר ההשקעה שלך תניב פירות.
לצפיה ב-'למרבה הצער, בית הספר לא מציע הכנה לחיים ואפילו תעודה '
למרבה הצער, בית הספר לא מציע הכנה לחיים ואפילו תעודה
04/11/2018 | 13:29
111
מהאוניבריטה אינה חזות הכל. לרבים תעודה כזו והיא כבר לא בסיס לכלום, אלה למחשבות שאבד עליהן כלח.
אי למידה בבית הספר מראה קודם כל על אי-יכולת להמצא במסגרת. זה כבר רע משום שהחיים עדיין בנויים ממסגרות רבות:
מסגרת בית הספר
מסגרת המשפחה
מסגרת הצבא
מסגרת העבודה.

מצד שני, ביל גייטס וסטיב ג'ובס הם דוגמאות להצלחה פנומנלית ויש לא מעטים כאלה. אבל דווקא הם מראים שגייטס וג'ובס יש רק מעטים ולא כל אחד הבועט בכדור יפוך לפלה, מסי או רונאלדו.
לצפיה ב-'אהבתי את האנקדוטה שכתבו לך כאן על חנות המחשבים'
אהבתי את האנקדוטה שכתבו לך כאן על חנות המחשבים
04/11/2018 | 20:29
82

זה ממש נכון, הוא צריך לקבל 'כאפה' כדי לפתח רצון משל עצמו, להכריח לא יעזור, ולרפד אותו בשיעורים פרטיים זה גם לא פרקטי....
"שלא תהיה לו נפילה" - על מה אנחנו מדברים פה? שיעורים פרטיים, פיזיקה, מתמטיקה (אני מנחשת 5 יח"ל). אולי אתם דורשים ממנו יותר מידי והוא עייף אז הוא מוותר לגמרי, כי זה מה שהוא קולט מכם... אני באמת לא יודעת, אבל מה יקרה אם הוא כן "יתדרדר" ל-4 או 3 יחידות במתמטיקה? אולי פיזיקה זה לא בשבילו?
יכול להיות, אם החברים שלו מצליחים להישאר ברמות הגבוהות יותר - הם ירדו עליו וזה יהיה הכאפה. יכול להיות שעוד כמה שנים שהוא יתקל במקצוע שדורש 5 יח"ל וזה יחסום אותו- שלא לדבר על תעודת בגרות בסיסית שיש אנשים שאין להם.

לצפיה ב-'אנשים שוכחים'
אנשים שוכחים
04/11/2018 | 20:42
4
93
שמשרד חינוך יש רק אחד ותלמידים יש המון, מכל הסוגים והצורות. לא לכולם אותה השיטה מתאימה. אני יכולה להגיד לך שאני ש-נ-א-ת-י ללמוד, עד שהגעתי לתיכון ולימדתי את עצמי שיטה איך ללמוד לבד, בצורה שהתחברתי אליה והייתה נכונה לי. בסוף הוצאתי בגרות מצטיינת.
אולי במקום להילחם בו, שווה לנסות לבדוק מה השיטה שכן יכולה להתאים לו. אולי סוג אחר של בית ספר, או יותר תמיכה בשיטות למידה מאשר לדחוף בכוח למורים פרטיים ולהקריא סיכומים
לצפיה ב-'לא כולם צריכים להיות תלמידים מצטיינים- וגם זה בסדר '
לא כולם צריכים להיות תלמידים מצטיינים- וגם זה בסדר
05/11/2018 | 08:56
2
64
מזכיר לי שיחה ששמעתי- חייל שדיבר בטלפון בזמן שהמתנו לאוטובוס- "שום דבר ממה שלמדנו באזרחות לא ממש לימד אותי תכל'ס מה זה להיות אזרח בישראל" -  לא איך להגיש בקשה לקצבאות, לא מה הזכויות שלנו במשק, איך להגיש בקשות לפטורים שמגיעים לנו מתוקף חוק". זה לא משנה אם סיימנו 5 יחידות אנגלית, ולחלק גם לא משנה אם סיימו 3,4, או 5 במתמטיקה (אם יש קשיים עתידיים אפשר תמיד לשפר).
השורה התחתונה מ-12 שנות לימוד האם יש לך תעודת בגרות או אין. 
לצפיה ב-'לא אמרתי שהוא חייב להצטיין'
לא אמרתי שהוא חייב להצטיין
05/11/2018 | 20:10
1
47
היום יש כבר מודעות רחבה ומגוון שיטות למידה, מה שפעם לא היה. יש גם כל מני בתי ספר שנוקטים בגישות שונות ממה שנהוג במשרד החינוך, שלא באמת מתעדכן עם הקידמה יותר מדיי. אפשר בהחלט לעזור לו לצלוח את זה כי תעודת הבגרות בעולם שלנו ובמדינה שלנו בפרט היא דיי הכרחית למרבית הדברים שרוצים להשיג בהמשך. הוא לא צריך להוציא מאיות. רק למצוא את הדרך שנכונה לו. צריך לשחרר את הציפיה ש"יהיה כמו כולם" ולצאת מהקופסא. זו דעתי.
לצפיה ב-'לגמרי לשחרר ציפיות ולא להיות כמו כולם. '
לגמרי לשחרר ציפיות ולא להיות כמו כולם.
06/11/2018 | 08:40
24
אבל עם הדור של היום, עצלנות וסדר עדיפיות אחר היא גורם משפיע (עולם בו "אינסטרגמר" או "יוטיובר" זה מקצוע- ואומנם מדובר על הרבה עבודה ברמות הגבוהות יותר, אבל הדגש הוא על פרסום והייפ- וזה לא אותו דבר כמו צלם מקצועי או עורךסרטים) .
מעלה גם את עניין הפרעות הקשב שלפעמים מוצדק ו*לפעמים* מכסה על עצלנות (גם נוח יותר להורים)
לצפיה ב-'הילד מצא את השיטה, מורה פרטי מלמד בבית ואמא מקריאה סיכומים'
הילד מצא את השיטה, מורה פרטי מלמד בבית ואמא מקריאה סיכומים
05/11/2018 | 10:01
52
ילד נבון
לצפיה ב-'נער מתבגר שמסרב ללמוד '
נער מתבגר שמסרב ללמוד
05/11/2018 | 16:32
14
67
  1. בני בכיתה ט של מצטיינים והוא לומד ברמה גבוהה ואני נותנת שיעורים פרטיים במתימטיקה פזיקה ואנגלית וכל מקצועות ההומנים זו אני 
  2. לצערי החופש הגדול הכיר נערה בכיתה י' היום ודרכה הכיר הרבה חברים והם כל ערב יוצאים לפארקים , לוקחים איתם אוכל מהבית והילד חוזר בשעה עשר וחצי .אני מתחננת לפניו שבזמן המבחנים הוא צריך ללמוד כדי שיהיה מוכן למבחן .
  3. פשוט הוא הורס לי את הבריאות .אם הציונים שלו יהיו נמוכים הוא לא יוכל לבחור מגמות טובות וזה מדאיג אותי 
  4. אני מודה לכל הבנות שנתנו כאן עצות . בקשתי ממנו שנלך לשיחה עם פסיכולוג אז הוא אמר לי שהוא לא זקוק לו ושהוא יכול לייעץ לפסיכולוג ולא ההיפך .
לצפיה ב-'האם אפשר לערב את בית הספר? לבקש מהמחנכת/יועצת שישוחחו '
האם אפשר לערב את בית הספר? לבקש מהמחנכת/יועצת שישוחחו
05/11/2018 | 20:09
7
48
איתו, ישקפו לו איך הן רואות אותו ואת המצב, ויסבירו לו מה יכולות להיות ההשלכות של ירידה חדה בציונים?
לצפיה ב-'ליצור לילד סטיגמה שלילית בבית הספר זו בעיה, לא פתרון'
ליצור לילד סטיגמה שלילית בבית הספר זו בעיה, לא פתרון
07/11/2018 | 10:16
6
24
לא שמעתי שיש שמץ של בעיה בתפקוד שלו בבית הספר, למה ליצור פוטנציאל לפגיעה?
לא מספיק שבבית יורדים לחייו אז לעודד גם את הצוות בבית הספר להתנהג אליו כך?
לצפיה ב-'מה הקשר בין זה לבין סטיגמה? אם יש מחנכת טובה, שיש לה קשר'
מה הקשר בין זה לבין סטיגמה? אם יש מחנכת טובה, שיש לה קשר
07/11/2018 | 14:04
5
20
טוב ונעים עם הילד, היא בהחלט יכולה לקחת אותו לשיחה בעלת אופי חיובי, לומר לו שלאחרונה היא מרגישה שיש ירידה בהישגים שלו, לשאול אם הכול בסדר, להתעניין... אני בהחלט יכולה לדמיין את המחנכת של הבכור שלי (גם הוא בחטיבת ביניים, לומד בכיתת מופת) מנהלת שיחה מהסוג הזה. מכאן ועד ל"סטיגמה" הדרך ארוכה מאוד. ולפעמים בני נוער יותר קשובים לאנשים מבחוץ מאשר להורים בגיל הזה .
לצפיה ב-'כן, אם יש סוסי פוני צבעוניים שמרחפים סביב בית הספר'
כן, אם יש סוסי פוני צבעוניים שמרחפים סביב בית הספר
08/11/2018 | 08:15
4
24
ופרפרים ולבבות צבעוניים בכל מקום,
בקיצור אם הכל נהדר ומערכת החינוך מתפקדת למופת הכל יהיה בסדר.
בד"כ זה לא קורה במערכת החינוך שלנו

מה את ממליצה? שהמורה תשקר את הילד ותגיד שההישגים בירידה למרות שהם בסדר גמור ולקוות שהילד לא מחובר למציאות?
או להוריד לילד את ההישגים למרות שלא מגיע לו כדי שלא יהיה מדובר בשקר?
ואת בטוחה ב 100% שהמחנכת אחרי שההורים יסבירו לה שהילד בעייתי תשמור את המידע לעצמה ולא תשתף את שאר המורים?
ואם יסבירו לשאר המורים שהילד בעייתי הם לא ישתכנעו?
לצפיה ב-'אני לא מתחברת לפרנויה שלך, ומצד שני כן הבנתי מהכותבת המקורית'
אני לא מתחברת לפרנויה שלך, ומצד שני כן הבנתי מהכותבת המקורית
08/11/2018 | 10:02
3
21
שיש ירידה בהישגים. אם אין - טעות שלי. אבל גם בלי קשר, הראייה שלך את מערכת החינוך היא בעיניי קיצונית מאוד, והניסיון האישי שלי מאוד שונה. רחוקה מלומר שאין בעיות במערכת, יש הרבה, אבל מכאן ועד לפרנויה שעולה מהפוסט שלך המרחק גדול.
לצפיה ב-'אני לא מתחבר לדיאגנוזות שלך'
אני לא מתחבר לדיאגנוזות שלך
08/11/2018 | 10:06
2
24
ובתור אחד שהיה גם תלמיד וגם מורה (ביותר מבית ספר אחד) ושיש לו מכרים מורים אני יודע טוב מאוד על מה אני מדבר.
תישן תישן אתה חולמת לא ממש משנה את המציאות.
לצפיה ב-'סבבה. שיהיה לך בהצלחה.'
סבבה. שיהיה לך בהצלחה.
08/11/2018 | 10:12
1
7
לצפיה ב-'את איחולי ה"בהצלחה" את צריכה לאחל לרות'
את איחולי ה"בהצלחה" את צריכה לאחל לרות
12/11/2018 | 11:55
9
היא הגיעה עם הבעיה, לא אני.
לצפיה ב-'אוקיי, רק לפי ההודעה הזאת אני מבינה שצדקתי '
אוקיי, רק לפי ההודעה הזאת אני מבינה שצדקתי
06/11/2018 | 09:12
4
63
תחושה שעלתה בי אחרי קריאת ההודעה הראשית, ועכשיו התחדדה:
הוא מוותר לגמרי כי מה שהוא קולט ממך זה רק לחץ ופרקפקציוניסטיות. 

אני יודעת שהמשפט הבא ישמע מאוד מעליב- אבל הוא לגמרי לא:
אני חושבת שמי שצריך פסיכולוג זה את, כי אי אפשר לעשות את השינוי הזה לבד- 
אני חושבת שהוא פשוט ויתר כי אולי קשה לו (כיתה ח' של מצטיינים זה לא כיתה ט', וזה אפילו לא הכיתות י-יא-יב שמתחילים לעשות את הבגרויות) ואולי הוא קולט ממך קיצוניות שהוא חייב לתחזק רמה מסויימת כי מתחת לזה הוא יהיה אכזבה (והוא לא רוצה את שתי האופציות, שזה לגיטימי מאוד בעיני).

זה בסדר להוציא "רק תעודת בגרות" עם 80-70 ועובר בקושי במקצועות קשים במיוחד, אף אחד לא מושלם. 

את בסטרס ("פשוט הוא הורס לי את הבריאות" זה משפט קלאסי של אמא "פולנית" - ולכן אני מזדהה עם הבן שלך, אפילו בגילי), אז הוא לגמרי הוציא את עצמו מהמשחק ויצר לו אופציה שלישית.
לצפיה ב-'חבל שאת מתנפלת על האמא'
חבל שאת מתנפלת על האמא
07/11/2018 | 09:40
3
43
למה להכביר פרשנויות סתם? הנער הכיר נערה. הרבה יותר מענין וכיף איתה מאשר עם ספרי הלימוד. זה הכל. לדעתי צריך ניעור קטן ונקוה שיעבור לו. בסופו של דבר רק ההכרה שלו בנחיצות הלימודים, תגרום לו ללמוד.
לצפיה ב-'אני מביאה גישה אחרת. גם נערה זה פרשנות שלך '
אני מביאה גישה אחרת. גם נערה זה פרשנות שלך
07/11/2018 | 17:03
2
22
האמא כתבה חברים. 
זה זוית אחרת להסתכל על העניין, ומה לעשות זה מה שאני קולטת ממנה לפי המלל.
אגב, אני מאוד מעוניינת לשמוע את התגובה שלה- אם זה היה בסדר מבחינתה שהוא היה מוריד הילוך, כי שוב- היא נשמעת לי מאוד קיצונית.  
לצפיה ב-'האמא כתבה 'נערה' ושהוא הכיר דרכה חברים'
האמא כתבה 'נערה' ושהוא הכיר דרכה חברים
07/11/2018 | 18:20
1
25
גם לי האמא נשמעת קיצונית בלחץ שלה, אני רק לא חושבת שזה מה שגרם לילד להפסיק ללמוד. הכל כתוב בתגובה שלי אליה.
לצפיה ב-'צודקת,מצאתי, אבל נראה שהדגש היה על החברים ולא הבחורה'
צודקת,מצאתי, אבל נראה שהדגש היה על החברים ולא הבחורה
07/11/2018 | 20:23
22
כנראה בגלל זה שכחתי.
אני חושבת שזה מה שכן , אם קשה לו והוא קולט מסרים מלחיצים מהאמא ואם נמאס לו לתחזק רמה גבוהה כי זה מתיש אותו. יכול להיות שהמצב לא כל כך נורא- וגם אם הוא ידרדר לפי הסטנדרטים של האמא הוא עדיין יסיים 12 שנות לימוד עם בגרות מלאה. ה"כאפה" יכולה להיות מבחן שהחברים שלו יקבלו ציונים טובים\סבירים, והוא יכשל- הבעיה שלא נותנים לו להגיע לזה לבד.
קראתי עכשיו את התגובה שלך- אחרי שכתבתי את שלי, אני מסכימה איתך לגמרי!
לצפיה ב-'תגידי מה הוא עושה אחר הצהריים לפני היציאה? '
תגידי מה הוא עושה אחר הצהריים לפני היציאה?
07/11/2018 | 09:54
28
גם הבן שלי יוצא לפעמים עם חבר'ה (למגינת ליבי גם באמצע השבוע). אבל לפעמים הוא מגלה אחריות ויושב ללמוד אחר הצהריים. הם הרי יוצאים רק בערב.
לפי תאורך, לא נשמע לי שהילד צריך פסיכולוג. הוא לא במצוקה, ואין שום דבר לא סביר בהתנהגות שלו.
חוץ מזה, מציעה לך לשמוח בשבילו שיש לו חברים ושהוא מבלה איתם. ותשמחי שהם לוקחים אוכל מהבית. אצלי הם יוצאים למסעדות/מזלללות, אוכלים דרעק ומבזבזים כסף.

והכי חשוב - שחררי. בלבך וראשך - שחררי. מה הכי גרוע שיכול לקרות? הילד לא יתקבל למגמה יוקרתית. זה לא סוף העולם והילד ירויח שיעור לחיים. אני במצב די דומה לשלך וגם אני אמא לחוצה מטיבעה, אבל למדתי לשחרר. אני לא אומרת שאינני מעירה ועוקבת מידי פעם, וגם מטילה סנקציות כשצריך. וגם ליבי נחמץ כשאני רואה את הפוטנציאל המבוזבז. אבל זה לא מה שיהרוס לי את הבריאות. מה הטעם? הילד הרי יתבגר ויתגבר על כל השטויות שעשה, ואנחנו נשאר עם הקמטים והשערות הלבנות..
לצפיה ב-'לא להרשם לסאן ספארק - ראו הוזהרתם!'
לא להרשם לסאן ספארק - ראו הוזהרתם!
29/10/2018 | 17:10
1
153

יש להם שיטה מאוד מפותחת "למכור" לכם את הקורסים שלהם
טריק ראשון: בשביל הרושם שלא כל ילד מתקבל הם "כאילו" בוחנים את הילד לראות אם הוא ברמה של הקורס
טריק שני: האצה להרשם לפני סגירת הרשימה הסופית כדי לא "לאבד את מיקומכם"
טריק שלישי: תשלום מלא כבר בהרשמה
טריק רביעי: חוזה דרכוני שאם תתחרטו כבר מהיום הראשון תשלמו 25% דמי ביטול (דמי הרשמה + 17% מעלות הקורס)
טריק רביעי : רמת קורס או רמת הילדים אינה מתאימה
טריק חמישי : גביית דמי ביטול מלאים גם אם בוטל ביום הראשון

!יש לבקש 2 שיעורי נסיון לפני הרשמה ולא לא להרשם
ראו הוזהרתם - תשמרו על הכיס מפני השיטה המאוד לא אתית ובעייתי שלהם
לצפיה ב-'*דרקוני.'
*דרקוני.
30/10/2018 | 10:27
23
לצפיה ב-'למה לשלם למורים פרטיים וליצור תלות של הילד במורה כשיש...'
למה לשלם למורים פרטיים וליצור תלות של הילד במורה כשיש...
22/10/2018 | 19:07
13
219
www.bagrutbekalut.co.il הזמן\י נציג הסברה ללא עלות לביתך ..דרך האתר ובקלות.
לצפיה ב-'הולכים למורה פרטי מומלץ עם קבלות ולא בעקבות פרסומת זולה'
הולכים למורה פרטי מומלץ עם קבלות ולא בעקבות פרסומת זולה
23/10/2018 | 08:11
4
30
לצפיה ב-'לך אני מניח אין קבלות..מורה ממורמר?'
לך אני מניח אין קבלות..מורה ממורמר?
23/10/2018 | 12:48
3
87
הפרוייקט לא שולל שום תוספת עזרה לתלמיד, אלא בא
לשמש כלי עזר יומיומי , כשחומר הלימוד הן קדימה והן אחורה מופיע מול עיניו ומושמע ברמקולים ונתון לשליטת התלמיד..
ואני רק אבא שקנה ומגן בחירוף על החלטותיו.
לצפיה ב-'לא מורה ולא ממורמר אלא הורה מנוסה ומאושר...'
לא מורה ולא ממורמר אלא הורה מנוסה ומאושר...
23/10/2018 | 15:11
17
לצפיה ב-'באמת שלא צריך להגן בחירוף על שום דבר. אנחנו, הגולשים הקבועים'
באמת שלא צריך להגן בחירוף על שום דבר. אנחנו, הגולשים הקבועים
23/10/2018 | 19:01
75
ולא הניקים המזדמנים והאורחים, סולדים בחירוף (!) מפרסומות מכל סוג שהוא.
ואני רק אמא שמגינה בחירוף על החלטותיה שנשבר לנו כבר מהמפרסמים.
חבל שאף אחד כאן לא מוחק אתכם.
לצפיה ב-'נו באמת. וזו גם רמת הדיון בחומר?'
נו באמת. וזו גם רמת הדיון בחומר?
24/10/2018 | 18:56
12
לצפיה ב-'כי למורה פרטי משלמים על זמנו'
כי למורה פרטי משלמים על זמנו
23/10/2018 | 11:19
3
89
ולכם צריך להתחייב בלי נקודת יציאה סבירה. בנוסף נציג ההסברה חינם. השימוש באתר לא.
לצפיה ב-'אין שום התחייבות,רכישה חד פעמית'
אין שום התחייבות,רכישה חד פעמית
23/10/2018 | 12:41
2
82
חבל שסתם מכפישים..ללא מידע.  
לצפיה ב-'יש איזו נטיה לא ברורה להכפיש פרסומות "סמויות"'
יש איזו נטיה לא ברורה להכפיש פרסומות "סמויות"
23/10/2018 | 13:59
1
89
בעצם ברורה.
לצפיה ב-''
23/10/2018 | 14:39
13
לצפיה ב-'למה אתם מאלצים רכישה של כל החומר מ ז' עד י"ב'
למה אתם מאלצים רכישה של כל החומר מ ז' עד י"ב
24/10/2018 | 08:02
3
75
שעולה 2,000 שקלים?
חלק ניכר מהמקצועות כתלות במגמה לא נלמדים עד כיתה י"ב,
בהחלט יכול להיות שלתלמיד יספיקו 3 שנים.

בנוסף אם הייתם כל כך בטוחים באיכות חומר הלימוד הייתם מאפשרים מסלול בו רוכשים ערכה נניח למחצית השנה, הרי אם היה מתברר שהערכה כל כך מוצלחת היו רוכשים מכם בשמחה את חומר ההמשך.

ולסיום סתם עצה: אנחנו כבר ב 2018, תתקדמו, יש אינטרנט בפס רחב.
היום כבר לא מוכרים ערכות בתקליטורים, לחלק ניכר מהמחשבים אפילו אין כונן מתאים.
אני יכול למכור לכם ערכה ללימוד הבסיס הנדרש, עולה רק 110 שקלים ב 18 תשלומים ותתאים לכם מכיתה ז' ועד י"ב בראש שלכם בקצב שלכם עם רמקולים וללא לחץ.
לצפיה ב-'תשובה רצינית למתלוצץ שקופץ'
תשובה רצינית למתלוצץ שקופץ
29/10/2018 | 01:23
2
67
הערכה מחולקת למקצועות וישנה אפשרות לרכישת מקצוע בודד..וזאת הכלה..
מעבר לכך ישנו בנוסף אתר אינטרנט בנוסף..{אם היית מזמין נציג חינם..היית יודע]
וגם לאילו ששידרגו ואינם מזקני העם המשתמשים בכונן דיסקים, אזי ישנה ערכה בהחסן נייד..[דיסק און קי].   אז די לחכימא ברמיזה..וחאלס איסטרא בלגינא קיש קיש קריא
לצפיה ב-'מזמין נציג חינםחבל על ההשקעה שלכם, אנחנו לא נופלים בפח'
מזמין נציג חינםחבל על ההשקעה שלכם, אנחנו לא נופלים בפח
29/10/2018 | 14:38
12
לצפיה ב-'הלחצתי אותך קצת חברי המלומד? באמת שלא בכוונה'
הלחצתי אותך קצת חברי המלומד? באמת שלא בכוונה
29/10/2018 | 16:58
46
מי זו הכלה ומה הקשר שלה לנושא?

אני שאלתי למה אתם מחייבים רכישת מקצוע מכיתה ז' ועד י"ב, אולי התלמיד רוצה לנסות להעזר בערכה המופלאה רק שנה? אולי מסיימים ללמוד את המקצוע בכיתה ט'? קצת הבנת הנקרא ידידי. 

יש לי מספיק סוכני מכירות על הראש שרוצים לבלבל לי את המוח בחינם, אני לא צריך עוד אחד. 
זמני יקר, אם אתה רוצה לבזבז אותו תצטרך לשלם, לא תקבל את זמני בחינם.

ובקשר ל CD שמח שהגעתם לשנת 2000 ול DoC, אולי כדאי שתתקדמו ל 2018 
רמז: המציאו את האינטרנט עם הפס הרחב.
רוצה - תיקח, לא רוצה - לא צריך
לצפיה ב-'לחץ נפשי אצל מתבגרת'
לחץ נפשי אצל מתבגרת
20/10/2018 | 11:51
73
571
בתי בת ה 15.6 פנתה אליי אתמול בבכי כי היא מרגישה לחץ תמידי ואינה יודעת מה לעשות. אציין כי בתי ילדה שאותרה כמחוננת בעלת ציונים גבוהים מאוד בכיתת מופת ובמצב חברתי מעולה. לפני כחודש גילתה כי חברתה חלתה וטרם נודע מצבה והטיפול בכך. יתכן וגם זה משפיע עליה. כיצד אוכל לעזור לה?
המשך>>
בתי בת ה 15.6 פנתה אליי אתמול בבכי כי היא מרגישה לחץ תמידי ואינה יודעת מה לעשות. אציין כי בתי ילדה שאותרה כמחוננת בעלת ציונים גבוהים מאוד בכיתת מופת ובמצב חברתי מעולה. לפני כחודש גילתה כי חברתה חלתה וטרם נודע מצבה והטיפול בכך. יתכן וגם זה משפיע עליה. כיצד אוכל לעזור לה?
לצפיה ב-'אחלה מוצר ותמורה מליאה לכסף'
אחלה מוצר ותמורה מליאה לכסף
22/10/2018 | 19:00
2
125
אנשים סתם קופצים בראש ונותנים עיצות אחיטופל.
לצפיה ב-'טופל, אחי, טופל.'
טופל, אחי, טופל.
23/10/2018 | 08:12
16
לצפיה ב-'אחיתופל. '
אחיתופל.
24/10/2018 | 19:02
9
לצפיה ב-'מתנות יום הולדת'
מתנות יום הולדת
17/10/2018 | 13:44
44
273
כיתה ז'. ילדים וילדות בודדים עוד חוגגים יום הולדת 12, ותיכף מתחילים ימי הולדת 13.
ביסודי היינו בבית ספר שכונתי, ולכולם היתה יכולת כלכלית דומה. עכשיו יש בכיתה ילדים ממקומות שונים, ויכולות כלכליות שונות מאוד. בעלי הוא הוועד, ואנחנו מנסים לחשוב על קווים מנחים. השבת יחגוג אחד הבנים, הוא...
המשך>>
כיתה ז'. ילדים וילדות בודדים עוד חוגגים יום הולדת 12, ותיכף מתחילים ימי הולדת 13.
ביסודי היינו בבית ספר שכונתי, ולכולם היתה יכולת כלכלית דומה. עכשיו יש בכיתה ילדים ממקומות שונים, ויכולות כלכליות שונות מאוד. בעלי הוא הוועד, ואנחנו מנסים לחשוב על קווים מנחים. השבת יחגוג אחד הבנים, הוא בן 12, כך שאין לנו הרבה זמן להתלבט.
איך אצלכם? מה דעתכם?
לצפיה ב-'הפיתרון החדש לבעיית האופניים חשמליים!!'
הפיתרון החדש לבעיית האופניים חשמליים!!
12/10/2018 | 23:50
27
186
הורים יקרים,
בואו תעזרו לילדים שלכם להיות זהירים על האופניים ולשמור על עצמם.
מוצר חדש שכל מטרתו הוא להגביר את הנראות של הילד שלכם בשעות החשיכה! (חשוב במיוחד לפני החורף!!)
הילד שלכם לא רוצה לשים אפוד זוהר? במקום זה יש
צמיד בעל פנס לד שמתחבר לכל נעל.
המוצר ממש זול(1.29$)! פשע לא לקנות את זה בשביל הילד שלכם!

לרכישה
https://ebay.to/2yvjfIU

לצפיה ב-'יש לי פתרון יותר זול!'
יש לי פתרון יותר זול!
13/10/2018 | 17:07
23
147
הורים, אל תקנו לילדיכם אופניים חשמליות. 
לצפיה ב-'טוב שיש משהו שהעירייה של רחובות'
טוב שיש משהו שהעירייה של רחובות
14/10/2018 | 04:09
21
93
עושה טוב.
לצפיה ב-'אתמול אושר החוק פה אחד וייכנס לתוקף מ-1.1.19'
אתמול אושר החוק פה אחד וייכנס לתוקף מ-1.1.19
15/10/2018 | 20:11
20
59
לצפיה ב-'אני מנחש, במקום שרוכבים ללא רשיון יחויבו לעבור מבחן תאוריה'
אני מנחש, במקום שרוכבים ללא רשיון יחויבו לעבור מבחן תאוריה
16/10/2018 | 13:19
18
53
שיוכל לשמש אותם אחרי כן לקבלת רשיון נהיגה,
ובהתאם משרד התחבורה יוריד את הגיל בו אפשר לגשת למבחן

משרד התחבורה יצור קורס מיוחד שיעלה הרבה שקלים ותקילין, הקורס יערך ע"י איזשהו חבר מרכז ליכוד או מקושר כלשהו, 
שכנראה יוחרג ממכרז, ומי שמתנגד יוכרז כמפקיר את בטחון העוברים בדרך בכלל וילדנו בפרט,
וגם אם לא יוחרג מהמכרז התנאים יהיו כאלה שברור יהיה מראש מי זוכה

הממשלה פתרה עוד בעיה, אנשים קנו אופניים במקום מכוניות והפסיקו לשלם אגרת רישוי של 1,500 שקלים לשנה, פי 5 לפחות מכל מדינה אחרת בעולם.
רק על רישוי הפסד הכנסות על אלפי רכבים.
אז הנה הגיע הפיצוי, יהיה רישוי לאופניים (דבר מבורך לכשעצמו) שכמובן יהיה כרוך באגרה, אני מנחש שבהתחלה בסכומים גבוהים ואחרי כן בסכומים שערורייתיים -כמו על רכב מנועי רגיל.

ומה אז יקרה? אנשים או שיסעו על אופניים בצורה לא חוקית, או שעם כל העלויות הנוספות יחזרו לנסוע במכוניות.

ואז כל הבעיות יפתרו,
הממשלה תראה הרבה כסף ממיסים על רכישת מכוניות, אגרות (הכי גבוהות בעולם), המס הכי גבוה בעולם (חוץ אולי מיוון) על דלק, ביטוחים יקרים וכו'..
והכי חשוב, ירד העומס על התחבורה הציבורית, כי חלק גדול מרוכבי הקורקינטים והאופניים החשמליים משתמשים בתחבורה ציבורית.

וכך הממשלה לא תצטרך לדאוג לא לשבילים יעודיים לאופניים, כדי שהרוכבים לא יצטרכו לבחור אם לסכן את עצמם על הכביש או את הולכי הרגל על המדרכות,
ולא תצטרך לדאוג לתחבורה ציבורית טובה, שהמחסור בה הוא הגורם הראשי לפריחה של הכלים החשמליים,
ולכל מיני דברים שטובים לאזרחי ישראל אבל עולים כסף.

ומי שמתנגד לתוכנית הממשלה לא מתנגד מטעמים עניינים ושואל אם אי אפשר לפתור את בעיות הבטיחות באמצעים הרבה יותר טובים, הוא סתם מפקיר את בטחון ילדי ישראל - וגם שמאלני.
לצפיה ב-'גם רשיון לאופנוע לא מעניק לך חסינות מהוצאת רשיון לרכב מהתחלה'
גם רשיון לאופנוע לא מעניק לך חסינות מהוצאת רשיון לרכב מהתחלה
17/10/2018 | 15:29
17
32
הפוך לעומת זאת, זה כן מקנה לך פטור מתאוריה.
לצפיה ב-'לפי מדינת ישראל מבחן תאוריה משקף את רמת הידע התאורטי'
לפי מדינת ישראל מבחן תאוריה משקף את רמת הידע התאורטי
18/10/2018 | 12:00
16
26
שנהג רכב חייב שתהיה לו.
מדינת ישראל החליטה מהו מבחן התאוריה, התוכן הכללים וכו' שאם אדם עובר אותם בהצלחה סימן שיש לו את הידע התאורטי המתאים להיות נהג.

פתאום כשמדובר על רוכבי אופניים המבחן הזה לא טוב? לא מייצג?
פתאום צריך קורסים?

אגב כשאני הייתי ילד בבית ספר יסודי בשנה לפני שהפכנו למשמרות זהירות בדרכים (אני חושב שהשיעורים ניתנו בכיתה ד') היה לנו מקצוע "זהירות בדרכים", שעתיים בשבוע במערכת.
כל שבוע היה מגיע שוטר למשך שעתיים ומרביץ בנו תורה של התנהלות בכביש גם כהולכי רגל וגם כרוכבי אופניים.
מקצוע כמו כל המקצועות כולל שיעורי בית ומבחנים.
בסוף השנה גם לקחו אותנו למגרש סימולציה בו חילקו אותנו ל 3 קבוצות שהחליפו בין תפקידים, הולכי רגל רוכבי אופניים ונהגים ובדקו שאכן הפנמנו את הידע.
ההורים לא הוציאו שקל מהכיס, מקצוע כמו כל מקצוע.
מדינת ישראל היתה אז הרבה יותר עניה מהיום ויכלה להרשות לעצמה לדאוג לבטיחות הילדים לא באמצעות יצירת הוצאות להורים.
לצפיה ב-'גם היום יש את זה, קרוי זה"ב ומתחיל מהגן'
גם היום יש את זה, קרוי זה"ב ומתחיל מהגן
18/10/2018 | 12:10
15
16
לוקחים אותם למקום מיוחד 3-4 כל שנה עד החט"ב.

לגבי תיאוריה זה לא נכון מה שאתה אומר, כי לאופניים ואופנועים יש תמרורים משלהם, כנ"ל למשאיות וכלי תחבורה ציבוריים להסעת נוסעים כדוגמת אוטובוסים.

אגב, כשהוצאתי רישיון לטרקטור, הייתי מחוייב בתיאוריה למרות שהיה לי כבר רישיון לרכב, כי בטרקטור יש תמרורים שתקפים רק אליו.

לצפיה ב-'אם החליטו שבעלי רישיון לרכב פרטי פטורים מהקורס לאופניים'
אם החליטו שבעלי רישיון לרכב פרטי פטורים מהקורס לאופניים
18/10/2018 | 13:45
14
20
החליטו דה פאקטו שהתאוריה שמספקת לרכב פרטי מספקת גם לאופניים.
דה יורה החליטו כבר מזמן שבעלי רשיון לרכב פרטי פטורים מתאוריה לאופנוע.

כך שגם דה יורה וגם דה פאקטו משרד התחבורה אגף הרישוי החליט שתאוריה לרכב פרטי מתאימה לאופניים.

המדיניות צריכה להיות אחידה, אותן דרישות. לכן הפשוט ביותר היה להתנות רכיבה על אופניים בדרכים ציבוריות במעבר מבחן תאוריה
אם רוצים אפשר לעשות השלמת הפער בין תאוריה לרכב פרטי והתוספת אופניים. בתקופה שאני נבחנתי לא היה פער כזה אבל עברו הרבה שנים ואין לי מושג מה המצב היום.

אני לא מביע את עמדתי, אני מסביר את העובדות.
לצפיה ב-'ברור שבעלי רישיון רכב יהיו פטורים מתיאוריה לאופניים כשם שהם'
ברור שבעלי רישיון רכב יהיו פטורים מתיאוריה לאופניים כשם שהם
18/10/2018 | 14:26
13
19
פטורים מתאוריה לאופנוע.

הדבר היחיד שהם לא פטורים זה תאוריה לטרקטור וכמובן תאוריה למשאית או כלי תחבורה ציבוריים שמסיעים אנשים כדודמת מוניות ואוטובוסים.

כמו כן, בעלי רישיון לרכב פטורים ממבחן מעשי לאופנוע 50 סמ"ק וחייבים רק במבחנון קטן שכולל שליטה בשמיניות ולכן אני דיי משוכנע שהם יהיו פטורים לגמרי ממבחן על אופניים.
לצפיה ב-'אבל הנושא הוא הצעירים שעדיין אין להם רשיון לרכב פרטי'
אבל הנושא הוא הצעירים שעדיין אין להם רשיון לרכב פרטי
18/10/2018 | 15:19
12
18
אני השתמשתי בפטורים של בעלי הרשיון כדי להסביר את חוסר האחידות בקריטריון לצורך בקורס תאוריה לאופניים.

לא ברור למה מי שיש לו רשיון ועבר תאוריה פטור מקורס לאופניים ומי שאין לו רשיון לא יכול לעבור מבחן תאוריה לרכב פרטי כדי להוכיח שיש לו את הידע התאורטי הדרוש גם לנהיגת אופניים,
הוא פתאום צריך קורס, ובתשלום.
לצפיה ב-'למה צריך קורס? אי אפשר ללמוד באופן עצמאי?'
למה צריך קורס? אי אפשר ללמוד באופן עצמאי?
18/10/2018 | 15:33
11
23
חוץ מזה, גם בבי"ס מלמדים אותם.
לצפיה ב-'זה מה שאני אומר לאורך כל השרשור'
זה מה שאני אומר לאורך כל השרשור
18/10/2018 | 16:26
10
23
צריך בחינה כדי לדעת שמבקש הרשיון ברמה הנדרשת,
יש כבר בחינה כזו, קוראים לה תאוריה.

כל אחד מבני הנוער שיחליט איך הוא לומד את החומר הנדרש. מי מהם שחושב שהוא צריך קורס - שיקח קורס. אני לא מכיר אף אחד שהיה צריך קורס כדי לעבור תאוריה אבל אם מישהו רוצה אני לא מתערב לו.

אז למה משרד התחבורה רשות הרישוי החליטו לחייב בקורס?
אם נעקוב אחרי הכסף כנראה נקבל את התשובה, נגלה מי המרוויח מההחלטה הזו.
לצפיה ב-'היכן קראת שמחייבים בקורס?'
היכן קראת שמחייבים בקורס?
19/10/2018 | 15:03
9
27
אגב, תאוריה לאופניים זה בעיקר חוקי תנועה ותמרורים להבדיל מתאוריה של רכב שיש לך גם את מבנה הרכב, לרבות שמנים.

לצפיה ב-'בכתבה מגלובס שאתה נתת אליה לינק בתחילת השרשור......'
בכתבה מגלובס שאתה נתת אליה לינק בתחילת השרשור......
21/10/2018 | 14:13
8
17
"על פי התוכנית של משרד התחבורה שאושרה, החל מ-1 בינואר 2019 תיאסר רכיבה על אופניים או קורקינט חשמליים על מי שאין ברשותו רישיון נהיגה או שטרם עבר את מבחן הקורס הייעודי או שלא ניתן לו אישור כשירות"
לצפיה ב-' זאת בדיוק הבעיה של מערכת החינוך'
זאת בדיוק הבעיה של מערכת החינוך
21/10/2018 | 15:03
7
23
היא חינכה דור של ילדים שלא יודע ללמוד לבד וכל דבר צריך ללמד אותך ועל כן, אני מניח שהחיוב בקורס ייעודי בשביל השטות הזאת של ללמוד כמה תמרורים.
לצפיה ב-'ממש לא, הילדים לומדים לבד למבחן התאוריה של משרד הרישוי'
ממש לא, הילדים לומדים לבד למבחן התאוריה של משרד הרישוי
22/10/2018 | 10:11
6
8
לצפיה ב-'מה שהוכחת שלבנט מאוד חשוב ליצור קורס תאוריה'
מה שהוכחת שלבנט מאוד חשוב ליצור קורס תאוריה
24/10/2018 | 08:26
4
13
נכון ל 10 השנים האחרונות (וגם 20) כמעט כל בני ה 17 לומדים לבד לתאוריה, נגשים למבחן התאוריה, ועוברים את מבחן התאוריה.
בלי קורסים ובלי עניינים.

אז לפני שנה בנט ניסה ליצור קורסים לתאוריה לתלמידים, לדעתי בגיל מאוחר מידי (זהירות בדרכים צריך ללמוד בבי"ס יסודי) בתקציב התחלתי של 25,000,000 שקלים ונראה שנכשל.
עכשיו מנסים ליצור קורסים חובה למבחן תאוריה לתלמידים שירצו לרכוב על רכב דו גלגלי חשמלי, שלא יפתור אותם ממבחן תאוריה לרכב מנועי רגיל שאליו התלמידים יצטרכו ללמוד לבד כרגיל, כולל תלמידים שלא עשו את קורס התאוריה לדו גלגלי חשמלי

אני לא רואה שום אינדיקציה לכך שהבעיה היא חוסר יכולת של התלמידים ללמוד לבד למבחן התאוריה, אני רואה אינדיקציה ברורה להעברת כסף ואולי גם מס חדש על ההורים.
לצפיה ב-'אבל כן מלמדים אותם בבי"ס יסודי ואפילו בגן'
אבל כן מלמדים אותם בבי"ס יסודי ואפילו בגן
24/10/2018 | 12:32
3
9
(הרחבתי על כך בתגובותיי הקודמות)
לצפיה ב-'נו? אז למה לדעתך הממשלה חושבת שצריך קורס נוסף בתיכון?'
נו? אז למה לדעתך הממשלה חושבת שצריך קורס נוסף בתיכון?
24/10/2018 | 17:28
2
10
קורס בגן, קורס בבית הספר, קורס בתיכון לתאוריה לרכב מנועי, ועכשיו הממשלה רוצה להוסיף קורס בתיכון לרכב דו גלגלי חשמלי.
כשבפועל התלמידים ממילא לומדים לבד למבחן התאוריה בנהיגה.
למה לדעתך הממשלה רוצה להוסיף עוד קורס?
לצפיה ב-'כי יש הבדל בהבנה בגילאים אלו'
כי יש הבדל בהבנה בגילאים אלו
24/10/2018 | 22:04
1
12
בתיכון מלמדים אותם כבר להוצאת רשיון נהיגה.
לצפיה ב-'אני שואל על ההבדל בין גיל 14-15 ל 16-17'
אני שואל על ההבדל בין גיל 14-15 ל 16-17
28/10/2018 | 17:44
9
ככל שאני רואה אין תופעה של הורים שרוכשים אופניים חשמליים לילדים בני 10, בטח לא לגן הילדים.
בוא ננסה להתרכז במה שרלוונטי ואז אולי נפסיק ללכת במעגלים
לצפיה ב-'בשביל לחוקק חוק'
בשביל לחוקק חוק
16/10/2018 | 15:50
36
צריך לעבור בוועדות הכנסת, להצביע 3 פעמים (או 4), ואז המשרד הרלוונטי (שמתחמק מזה כבר שנים) צריך לתקן תקנות. אני אבדוק ב-1 בינואר. משום מה אני סקפטית.
וכמובן אז צריך לתקצב ולאכוף. כרגע (לפחות לטענת פקחים) אין תקציב אפילו לביטוח בשבילם.
לצפיה ב-'הפשע האמיתי הוא שאף אחד לא מעיף אתכם המפרסמים לכל הרוחות'
הפשע האמיתי הוא שאף אחד לא מעיף אתכם המפרסמים לכל הרוחות
13/10/2018 | 17:33
17
לצפיה ב-'רוכב אופניים חשמליים נהרג מפגיעת טרקטורון במושב בדרום '
רוכב אופניים חשמליים נהרג מפגיעת טרקטורון במושב בדרום
19/10/2018 | 16:46
1
25
רוכב אופניים חשמליים כבן 50 נהרג לאחר שנפגע מטרקטו... במושב ברכיה במועצה האזורית חוף אשקלון. צוות מד"א העניק לו במקום טיפול רפואי אך נאלץ לקבוע את מותו.
לצפיה ב-'האם יש תועלת במסע לפולין|?:'
האם יש תועלת במסע לפולין|?:
11/10/2018 | 13:56
52
216
תמונה א' 
תרגום השלט על צוואר האישה: "אני זונה. שכבתי עם היהודי קארל שטראוס ובכך זיהמתי את הגזע הארי"

תמונה ב'
פרסום של חבר כנסת בישראל, אורן חזן

חלק ניכר מאוד מהטוקבקים והתגובות במרשתת וגם בתקשורת...
המשך>>
תמונה א' 
תרגום השלט על צוואר האישה: "אני זונה. שכבתי עם היהודי קארל שטראוס ובכך זיהמתי את הגזע הארי"

תמונה ב'
פרסום של חבר כנסת בישראל, אורן חזן

חלק ניכר מאוד מהטוקבקים והתגובות במרשתת וגם בתקשורת - תומכות בחזן.
למי שלא זוכר, ח"כ חזן נכנס לכנסת בגלל שהיה ברשימת המומלצים של נתניהו שגם הוא עצמו לא טומן ידו בצלחת
אין לי מושג מי מהטוקבקיסטים ביקר בפולין אבל לפחות באופן כללי נראה שעם ישראל לא למד הרבה מהשואה ואם למד - לא למד את מה שצריך ללמוד, לא ראיתי את סיעת הליכוד בועטת את חזן לכל הרוחות (אולי עוד יבעטו? נקווה).
לצפיה ב-'מתבגר נוטה להתמרד'
מתבגר נוטה להתמרד
11/10/2018 | 10:55
10
220
בני  הבכור בן 14 לומד בכיתת מצוינות . ולצערי הכיר ילדה מהשכבה בחופש הגדול והם יוצאים כל יום עד שעה עשר בלילה הוא שכח משיעורי בית , ניסינו כל בני המשפחה לדבר לליבו ושם דבר לא עזר מבטיח ולא מקיים.תקופת הבחינות מתחילה והוא מאוד אפאתי . האם מישהי יכולה לייעץ מניסיון ?
תודה 
לצפיה ב-'הציונים שלו נפגעים?'
הציונים שלו נפגעים?
11/10/2018 | 12:31
1
133
בגיל 14, כנראה ילדה מהשכבה מעניינת יותר מכיתת המצויינות. 

הילד צריך ללמוד לנהל את זמנו. עת לללמוד ועת להסתובב עם ילדה מהשכבה.

למרבה הצער, הלימודים בגיל 14 הם די משעממים, וכנראה הוא לא מפסיד כלום. ככל הנראה, לקראת גיל 15 הוא יבין שהוא צריך ציונים טובים כדי להתקבל למגמה שבה הוא יבחר

מה שכן - תפסיקו להטיף לו. הרי זה לא עוזר, וזה רק גורם לו לחשוב שאתם לא מבינים אותו או את החיים
לצפיה ב-'מתבגר מתמרד '
מתבגר מתמרד
11/10/2018 | 13:35
132
לצערי הוא בכית ט ובסוף שנה זו קובעים לאיזו מגמה הוא יילך בהתאם לציונים 
השאלה שלי האם לא כדאי שייקח אותו לייעוץ אחרים יעצו לפנות להורי הילדה 
או לילדה עצמה .דבר שלא נראה לי שיועיל .אני אובדת עצות 
לצפיה ב-'אם יורשה לי,'
אם יורשה לי,
11/10/2018 | 13:51
5
140
זה שאת מגדירה אותו כמרדן,בדיוק בנקודה הזו,
את בעצם עוזרת לו להתמרד, 
ואסביר-כן הוא הולך עם בת מהשכבה, זה נעים לו,
ונחמד לו, ואז הוא בא הביתה, ובמקום שתשאלי ותתעניני,
את מטיפה לו מזהירה אותו, מראה לו איך לא יצליח.

אולי, תנסי אחרת תשמחי שיש לו בת חברה, שטוב לו,
תציעי לו שיבוא איתה הביתה, שילמדו יחד, 
תתעניני בחברה ובקשר ביניהם, תזמיני אותו לשבת לשיחה,
ותאתגרי אותו, שיוכיח לה כמה הוא מוצלח, כמה הוא יוכל לבחור מגמה ראויה.
ואולי אפילו איתה ביחד, תעודדי להשגים, באוירה נעימה ומפרגנת.
הוא לא מורד, הוא בוחר במה שנראה לו כייפי,
הוא לא נגדך, הוא בעד מה שגורם לו ריגוש, מעמד חברתי,
תעזרי לו להיות שם ולא להזניח את השאר. זה חינוך ממש,
ללמוד ל"עבוד" נכון. מבחינת הזמן והענין.

אגב, אין לך מה לפנות להוריה, או אליה---הם לא ישתפו פעולה עם
הרצון שלך לנתק, רק תגרמי לו עוד פאדיחות, שתצרי בבית אוירה לא טובה. 

לצפיה ב-'תודה על העצה '
תודה על העצה
11/10/2018 | 14:24
4
127
הילדה היא בכיתה מעליו בכיתה יוד.
אני הצעתי לה בקיץ לעזור לו בעבודה מסוימת ושתבוא אליי הביתה וזה לא נעשה 
שאלתי את בני מדוע היא לא רוצה לבוא אז הוא אמר שיש לה חבר והוא יוצא לטייל איתה כל יום ועם עוד כמה חברים מבי"ס מקומי  אחר.
מה שמפריע לי .שהוא יוצא מביס הם אוכלים יחד בחוץ והולכים לטייל וחוזר בשעות מאוחרות עייף ומותש
לצפיה ב-'הבנתי,'
הבנתי,
11/10/2018 | 14:33
2
110
אם כך הסיפור מורכב יותר.
הוא לא חבר רק איתה, הם חבורה, אם יש לה חבר, היא  תצטרך לבחור בין שניהם,
ויכול להיות שיתמוסס כל הענין הרבה יותר מהר ממה שאת חושבת,
אז בטח לא כדאי לך ליצור מלחמה מולו.
תנסי למצוא דרך לא להעיר, רק להיות יותר בקשר תתענינני,
תשאלי, ספרי על מה את עשית.ומה עובר עליך,
ואז באיזה רגע של נינוחות, תבררי מה הוא רוצה בשנה הבאה,
בלי ללחוץ, בלי לומר אני דואגת, הוא יצטרך בסופו של שליש
לענות לעצמו בגלל תעודה. אם תהיו בקשר טוב,
הוא ישתף ויתגבר אם תפתחו חזית מלחמתית הוא יוותר לעצמו.
הוא נער צעיר ולא יכול לחשוב כמונו.
לצפיה ב-'תודה '
תודה
11/10/2018 | 15:20
1
79
אני משתדלת לא לשאול כדי לא להתעמת , לדבר ברוגע ותמיד תומכת ומחבקת 
ואומרת לו שתמיד אהיה לצידו
לצפיה ב-'בהצלחה והרבה נחת.'
בהצלחה והרבה נחת.
11/10/2018 | 15:50
20
לצפיה ב-'אז בנך סובל מאהבה נכזבת, מחזר אחרי נערה גדולה ממנו'
אז בנך סובל מאהבה נכזבת, מחזר אחרי נערה גדולה ממנו
13/10/2018 | 10:31
76
מקווה שיתגבר עליה.

לצפיה ב-'במקום לראות כמה נפלא שיש לו יכולות חברתיות את מבקרת אותו'
במקום לראות כמה נפלא שיש לו יכולות חברתיות את מבקרת אותו
12/10/2018 | 22:23
1
99
של שטות כמו לימודים...
זה ה-זמן לפתח את המיומנויות החברתיות שלו ולהתנסות בקשרים זוגיים. לעומת זאת להשלים לימודים אפשר גם מאוחר יותר.
ואגב, הם לא לא ילד וילדה אלא נער ונערה וזה בדיוק הזמן לעשות איתו את שיחת החסידה...
לצפיה ב-'רק לא שיחת החסידה. הם הרי ראו כבר הכל וזה לא חסידות.'
רק לא שיחת החסידה. הם הרי ראו כבר הכל וזה לא חסידות.
13/10/2018 | 16:06
27
לצפיה ב-'ברור שהציונים נפעים'
ברור שהציונים נפעים
11/10/2018 | 13:18
53
לצפיה ב-'בן 14'
בן 14
11/10/2018 | 10:50
128
ברצוני לשתף
לצפיה ב-'מתבגרת מרדנית'
מתבגרת מרדנית
07/10/2018 | 00:34
26
847
ביתי האמצעית בת 16. התקשורת שלה איתי מתחלקת בין בקשות שהיא מבקשת ממני כשהיא צריכה משהו לבין תשובות שהיא עונה לי בצורה מזלזלת ולא מכבדת. כשאני נכנסת לחדרה לשאול או להגיד משהו היא מייד מבקשת שאצא ואומרת שלא מתאים לה עכשיו או שפשוט צועקת שאצא. בבית היא לא מוכנה לעשות כלום, משאירה בלאגן וליכלוך בכל מקום ולא משנה כמה אנחנו מדברים איתה, היא בשלה. אני מרגישה חסרת אונים מןלה וגם פגועה ולא יודעת כיצד לבנות איתה קשר טוב ומכבד. חשוב לציין שעם אבא יש לה בסה"כ קשר טוב
לצפיה ב-'שני דברים'
שני דברים
07/10/2018 | 04:14
234
1. הדרכת הורים. אדלר למשל, אבל יש אחרים.
2. ספר נהדר שנקרא (בערך) " איך לדבר כדי שהמתבגרים ישמעו ולהקשיב כדי שהם ידברו
[How to Talk So Teens Will Listen and Listen So Teens Will Talk]
לצפיה ב-'וגם להפסיק לעשות בשבילה דברים. יחסים זה דבר הדדי'
וגם להפסיק לעשות בשבילה דברים. יחסים זה דבר הדדי
07/10/2018 | 07:47
210
ואם היא רוצה שיכבדו את בקשותיה/יעזרו לה, היא צריכה לכבד את בקשותיכם.
יכול להיות שבגיל הספציפי הזה הקשר יקבל אופי אחר ממה שהיה בעבר או ממה שעוד יהיה בעתיד, אחרי שתסיים את גיל ההתבגרות הזוועתי, אבל בינתיים כן אפשר לצפות ממנה לדבר אליכם בצורה מכבדת ולמלא את בקשותיכם. לדעתי צריך להבהיר לה שעד שזה לא יקרה, היא לא יכולה לצפות מכם להתנהג אליה באופן שונה.
לצפיה ב-'תפקידה של מתבגרת להיות מרדנית, תפקיד ההורים להציב גבולות'
תפקידה של מתבגרת להיות מרדנית, תפקיד ההורים להציב גבולות
07/10/2018 | 07:59
2
220
נראה שהילדה מבצעת את תפקידה.
איך עם אבא יש לה קשר טוב למרות שהיא מתנהגת כטפילה בבית?
לצפיה ב-'מתבגרת מרדנית'
מתבגרת מרדנית
09/10/2018 | 22:24
1
173
עם אבא יש לה קשר יחסית טוב. הוא ה"איש הטוב" , אבל גם הוא צריך לחזור שוב ושוב עד שמשהו מתבצע
לצפיה ב-'למה הוא "האיש הטוב" ואת לא'
למה הוא "האיש הטוב" ואת לא
10/10/2018 | 09:36
42
לצפיה ב-'מה קורה כשהאבא אומר לה לסדר? '
מה קורה כשהאבא אומר לה לסדר?
07/10/2018 | 08:06
5
68
לצפיה ב-'הנה מוקש רב עוצמה. נניח שכשאבא מבקש, והיא עושה כבקשתו,'
הנה מוקש רב עוצמה. נניח שכשאבא מבקש, והיא עושה כבקשתו,
07/10/2018 | 08:47
4
236
מה זה אומר על אמא? אסור לתת לצד אחד תחושה שהוא הרע, שבקשותיו בלתי אפשריות ומנג'סות. וזה תמיד קורה.
לצפיה ב-'קודם כל צריך להבין מה קורה '
קודם כל צריך להבין מה קורה
07/10/2018 | 12:30
2
162
אם אני הייתי מתרשמת שלבת שלי יש יחסים טובים עם אביה, אבל אין לה שמץ של סבלנות אליי - הייתי מנסה להבין למה

אולי הייתי מבינה שבה בגלל שאבא שלה בכלל לא מעורב בבית, או לא דורש ממנה כלום.

ואולי הייתי מבינה שיש משהו בהתנהגות שלי שכדאי לשפר.

לצפיה ב-'מתבגרת מרדנית'
מתבגרת מרדנית
09/10/2018 | 22:28
1
145
עם אבא סה"כ יש יחסים טובים אם כי גם לו לא תמיד מקשיבה. אכן משהו בי מקפיץ אותה. אני משערת שחוסר הביטחון שלי
לצפיה ב-'מענין למה את '
מענין למה את
12/10/2018 | 14:00
38
מתכונת כשאת אומרת חוסר בטחון.
האם האופן הרכרוכי שאת פונה אליה?
או להפך--את שותקת ומותרת ואז בבת אחת---
כשהכעס שהצטבר אצלך גורם לך לדרוש בלשון תקיפה ולא נעימה.
מענין....
לצפיה ב-'נניח שהאמא לא חוזרת לענות על שאלה פשוטה'
נניח שהאמא לא חוזרת לענות על שאלה פשוטה
08/10/2018 | 09:20
143
מה זה אומר עליה?
במקום לנחש בוא נחכה ונראה, אולי נקבל תשובה ואז נוכל לדעת ולא סתם ננחש.
ואם לא נקבל תשובה אולי גם אז נוכל להסיק מסקנות
לצפיה ב-'וכל מה שכבר נאמר, אוסיף,'
וכל מה שכבר נאמר, אוסיף,
07/10/2018 | 08:37
2
204
תקבעי איתה דייט מחוץ לבית, תשוחחי על כל מיני דברים,
לאו דוקא על ההתנהגות שלה, שתפי אותה בעיסוקיך בחברותיך,תבני מערכת יחסים יותר קרובה, ואז יהיה קל יותר לשוחח גם על חובות וזכויות,
על תביעה לשותפות ועל התנהגות ראויה.
אבל בלי כעס והאשמה, אלא באוירה נינוחה יותר.
לצפיה ב-'רעיון מצוין.'
רעיון מצוין.
07/10/2018 | 08:46
46
לצפיה ב-'מתבגרת מרדנית'
מתבגרת מרדנית
09/10/2018 | 22:31
118
אכן רעיון טוב. אנחנו עושות זאת לפעמים ובאמת מזמן לא עשינו זא. תודה
לצפיה ב-'קודם כל, אני רוצה להגיד שבעקרון'
קודם כל, אני רוצה להגיד שבעקרון
07/10/2018 | 11:41
9
238
היא ד-י (אבל לא לגמרי) נשמעת כמו מתבגרת טיפוסית.
לכבד אותך קשה לי שתצליחי לגרום לה, כי הרצון להתנתק מהסמכות של ההורים הוא חלק מהשלב הזה.
אבל, זה לא אומר שהיא יכולה להתנהל בבית כרצונה. למשל, בהחלט אפשר לדרוש ממנה לא לצעוק עלייך (במיוחד אם זה הדדי וגם את לא צועקת עליה). אם היא משאירה בלגן ולכלוך בשטחים ציבוריים - אפשר לאסור עליה להשתמש בהם עד שהיא תתחיל לסדר ולנקות אחריה. אצלנו יש חוקים פשוטים כמו לא לאכול בסלון (שתקפים לכולם כולל כולם) פרט לפופקורן (ואם משאירים לכלוך של פופקורן בסלון - גם פופקורן לא לתקופה), אז לפחות לכלוך של אוכל אין בשום מקום פרט למטבח. כולם גם צריכים לשים את הכלים שלהם בכיור, כך שגם במטבח אין הרבה. ואלה חוקים שגם ילדים קטנים, גם מתבגרים וגם מבוגרים לא מתקשים לעמוד בהם - ואפשר בהחלט לדרוש ממנה. לא ברור לי על מה בדיוק אתם מדברים איתה בנושא. זה לא איזה דיון פילוסופי עמוק - אם לא מנקים באים נמלים וג'וקים אז מנקים. אם לא מסדרים לא יכולים להיכנס אנשים אחרים הבייתה אז מסדרים. לא יודעת איזה בלגן היא משאירה ומה בדיוק היא מפזרת, אז קשה לי להתייחס לעניין הבלגן. לעניין כניסה לחדר שלה - זו בהחלט התנהגות טיפוסית של מתבגר. לא שזה אומר שמותר לה לצעוק עלייך, אבל כן כדאי לך לכבד את העובדה שזה החדר שלה, לדפוק לפני שאת נכנסת וכו' (על אף שעניין הכבוד הוא כרגע בעיקר חד צדדי - מהצד שלך). בשביל מתבגרים החדר הוא כמו הבית שלהם, והוא המקום הפרטי שלהם ורק שלהם. ולבסוף, בהחלט יש מקום להטיל עליה משימות קבועות (אצלנו המתבגרת מפנה את המדיח) ולהסביר לה שכולם חיים בבית הזה וכולם צריכים לחלוק את הטיפול בו. אם לא יוצאים מנקודת מוצא של אנחנו המבוגרים ואת הילדה אז את עושה מה שאנחנו אומרים, אלא יוצאים מנקודת מוצא של זה הבית של כולנו וכולנו צריכים לתרום לכך שהוא יהיה נקי ומסודר ברמה שיהיה נעים לחיות בו - זה מעורר פחות רגשות ויצרים מצד המתבגרת שרוצה למרוד בסמכות. בעניין הבית אין במה למרוד - כולם עושים, גם אתם ההורים, וגם היא. 
לגבי בניית הקשר הטוב - אני חושבת שדווקא פה נכנס החלק של לצאת איתה. אמא שלי הייתה יוצאת איתי משהו כמו פעם בשבוע ויושבת איתי באיזה בית קפה - שם נבנו היחסים הנעימים בינינו, לא בבית שבו היא בכל זאת המנהלת של הבית ואני אחת מהצוות, אלא בבית הקפה שבו אנחנו שתי נשים שבונות קשר נעים ונהנות זו מחברתה של זו, ומשוחחות על מה שמעניין אותן לשוחח עליו. שם לא שוחחנו בכלל על שום דבר שקשור לבית, על התנהגות מרדנית כזאת או אחרת שלי, וכו' - פשוט בילינו יחד כמו חברות טובות שנהנות זו מחברתה של זו.
לצפיה ב-''
07/10/2018 | 11:59
16
לצפיה ב-'*קשה לי שתצליחי = קשה לי להאמין שתצליחי'
*קשה לי שתצליחי = קשה לי להאמין שתצליחי
07/10/2018 | 12:14
39
לצפיה ב-'מתבגרת מרדנית'
מתבגרת מרדנית
09/10/2018 | 22:37
6
152
תודה על ההתייחסות המקיפה והעיניינית. כן, אני מבינה שהחדר שלה הוא מעין מקדש עבורה. אני תמיד דופקת לפני אם כי מתקבלת בכעסים וחוסר נחת. היא אינה מוכנה לעשות דבר בבית ויש לנו חוקים מאד דומים למה שכתבת בנוגע לסדר וניקיון אך היא באופן דווקאי לא עושה אותם...
ואכן אחזור לבלות אתה יותר רק שתינו יחד.
לצפיה ב-'נוסף לכל הנאמר...'
נוסף לכל הנאמר...
10/10/2018 | 12:40
5
111
אם יש לך סבלנות, תחכי לצבא, וזה אוטוטו. שם כנראה לא תוכל להתנהג כמו בבית, ואולי אז תעריך אותך ואת מה שיש לה בבית.
בינתיים, כדאי להתעלם ממנה, לא לענות לצרכים שלה, לא לקנות לה מה שצריכה, ככה מידה כנגד מידה. וכדאי גם שהאבא יתנהג ככה, כדי שלא תעקוף אותך.

זה בהחלט מרתיח אותי כשאני שומעת על ילדים חוצפנים שחושבים שמגיע להם הכל. בחיי, כמה שבדור שלי עזרנו להורים וכיבדנו אותם. הדור הזה מקבל אותנו כדבר מובן מאליו וחושב שחייבים למלא את כל מבוקשם בלי שיטרחו.
לצפיה ב-'את רוצה להגיד לי שהדור שלך לא מרד בהורים?'
את רוצה להגיד לי שהדור שלך לא מרד בהורים?
10/10/2018 | 12:44
4
106
המשכתם להתנהג בגיל ההתבגרות כמו שהתנהגתם כילדים? עשיתם כל מה שההורים אמרו? לא רבתם איתם או צעקתם עליהם מעולם? כלום?
לצפיה ב-'בפירוש לא. '
בפירוש לא.
10/10/2018 | 12:47
3
111
ההיפך. אם בגיל הילדות היינו קצת שובבים, הרי בבגרות ראינו את גודל המעמסה על ההורים וניסינו לעזור ככל האפשר.
לצפיה ב-'לא מדובר על בגרות, אלא על התבגרות.'
לא מדובר על בגרות, אלא על התבגרות.
10/10/2018 | 13:10
99
את חילונית? כי למיטב ידיעתי, התופעה של מרד גיל ההתבגרות בקרב אנשים שאינם בחברות מסורתיות/דתיות היא ממש לא עניין חדש של הדורות האחרונים, אלא ממש חלק מההתבגרות בחברה שבה מצפים מהילדים בתום ההתבגרות להתנתק מההורים ולחיות חיים עצמאיים (בניגוד לחברות מסורתיות/דתיות שמטילות משמעת נוקשה כדי למנוע התנתקות שכזאת). סיוע להורים זה עניין אחר מאשר מילוי פקודות של ההורים - ולכן גם יעצתי לה להתייחס לניקיון הבית לא כאל פקודה והוראה של סמכות אלא כאל מאמץ משותף של ההורים והילדים שכולם גרים באותו בית וצריכים לדאוג שהוא יהיה מסודר ונקי.
לצפיה ב-'דור מרדן '
דור מרדן
11/10/2018 | 00:41
71
לא מוכן לקבל את האמת, כי היא תחייב אותו
לצפיה ב-'״אתם נוער אתם? אתם בררה (חרא)״ אברהם שפירא, זקן השומרים'
״אתם נוער אתם? אתם בררה (חרא)״ אברהם שפירא, זקן השומרים
11/10/2018 | 15:07
62
אמר את המשפט, יוסי גמזו ציטט אותו בספר שיצא בשנת 58.

אני מניח שהוא לא התכוון לדור שלך אלא לדור של ההורים שלך שמרד בדור שלו.

כל דור בטוח שהם אמנם לא היו מלאכים אבל הם נהדרים והדור הבא אחריהם בררה (או חרא), כנראה עד אדם וחוה, כולל הדור שלך.
לצפיה ב-' סתם הצעה קטנה, לא יודעת אם זה יעזור'
סתם הצעה קטנה, לא יודעת אם זה יעזור
10/10/2018 | 20:15
1
127
אבל פתאום קפץ לי זיכרון שהייתי בשנות העשרה הנוראיות, הורמונלית ומלאה כעס על הכל, חסרת סבלנות, בלה בלה. כל הזמן הייתי תוקפנית ועצבנית על ההורים שלי.
עד היום אני זוכרת שאבא שלי כתב לי מכתב. מכתב מרגש, מקסים ואוהב ששבר אותי לרסיסים. זה נתן לי חתיכת סטירה חזרה למציאות והתחלתי קצת לקלוט איך התנהגתי.

אני לא חושבת שאת בהכרח צריכה לכתוב מכתב, אבל אולי לנסות תקשורת בדרך אחרת. לא בקשות/דרישות/כעסים. אלא לנסות ליזום איתה שיחה רכה, אוהבת וברורה כיצד היחס שלה גורם לך להרגיש, תוך הדגשה כמה את אוהבת אותה ושם בשבילה.
אולי זה יעבוד, לי זה זכור כנקודת מפנה בזמנו.
לצפיה ב-'מתבגרת מרדנית'
מתבגרת מרדנית
10/10/2018 | 23:14
91
נשמע לי רעיון מקסים, אנסה את זה, תודה.
לצפיה ב-'שרדתי ואני כאן לספר חחח'
שרדתי ואני כאן לספר חחח
08/10/2018 | 00:59
3
229
טוב אז נסענו עם 2 המתבגרים הציניים שלנו לטיול בחו"ל, עשינו טיולי גיפים בקפריסין עם מדריך , גיליתי תגלית מרעישה, אם אתם רוצים לנסוע איתם לחו"ל תצמידו להם מדריך שאפשר לסמוך עליו , החברה שנסענו דרכם היו ממש מקצועיים היא ישראלית לשעבר אז זה נתן לנו שקט לתת להם לנסוע לטיול ואני ובעלי היינו ביום רק בשבילנו
ממליצה ממש !
לצפיה ב-'פרסומת?'
פרסומת?
08/10/2018 | 08:40
13
לצפיה ב-'שרדתי ואני כאן לספר שגולשי תפוז לא לגמרי סתומים ומזהים פרסום'
שרדתי ואני כאן לספר שגולשי תפוז לא לגמרי סתומים ומזהים פרסום
08/10/2018 | 15:59
1
103
מקילומטרים, גם כשהוא מוסווה במלא חחחחחח.
תגלית מרעישה - גולשי תפוז הם אנשים אינטליגנטיים!
ממליצה ממש, אבל ממש (!) לכל המפרסמים להכניס כבר לראשם שהפרסומים האלו רק מרתיעים ומעצבנים אותנו, כך שאתם משיגים את ההפך ממה שאתם מקווים לו.
לצפיה ב-''
08/10/2018 | 20:59
12

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

שטיינר מכשירי שמיעה
שטיינר מכשירי שמיעה
פורום תביעות ייצוגיות
פורום תביעות ייצוגיות
ד
ד"ר יעקב יולנו

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה