לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום התנהגות בריאותית

ארגון הבריאות העולמי מגדיר בריאות כ"מצב של רווחה פיזית ונפשית מלאה, ולא רק היעדר חולי". מכאן שבניגוד למה שאנו רגילים לחשוב, לא כל אדם שאיננו חולה הוא בריא! גורמים רבים משפיעים על בריאות האדם:• טיפוס אישיות - אדם תחרותי ועוין ("טיפוס A") נוטה במיוחד לפתח מחלות לב וכלי דם. ואדם שקט ונחמד ש"שומר כעסים בבטן" (טיפוס C) נמצא בסיכון גבוה במיוחד לפתח סרטן. לעומת זאת, אדם שהוא רגוע באופן כללי אבל יודע גם לפרוק כעסים כשצריך יהיה בריא בהרבה. • לחץ נפשי (stress) - מוכח שוב ושוב כפוגע במערכת החיסונית ובכל מערכות הגוף החל מהלב וכלי הדם וכלה בעור. הוא מגביר את פגיעוּת הגוף למחלות רבות החל מהצטננות ושפעת, דרך בעיות עיכול ואסתמה וכלה בהתקפי לב וסרטן. • צורת חשיבה ומוטיבציה - כולנו יודעים שעל מנת להיות בריאים עלינו לאכול הרבה ירקות ופירות ולעשות התעמלות, אבל רק מעטים מאיתנו עושים זאת. מדוע? המחשבה על דיאטה עושה אותנו רעבים. תפיסות כמו "אין לי כישרון לספורט" תוקעות אותנו. אנחנו מצפים להפסיק לעשן ביום אחד ויותר לא לחזור לזה אף פעם. אבל לא כך משנים הרגלים בריאותיים.• התנהגות תעסוקתית - המקצוע בו אדם עוסק ומידת התאמתו אליו ישפיעו רבות על בריאותו.• התנהגות חברתית - תמיכה נפשית של חברים ומשפחה, אמונה דתית ואפילו גידול חיית מחמד משנים את הסיכוי להשיג את הבריאות ולשמרה. • התנהגות במערכת הבריאותית - יש הבדל בין בריאותם של מטופלים צייתנים שעושים כל מה שהרופא אומר להם, לזו של מטופלים ששואלים שאלות ולוקחים חלק פעיל בשמירה על בריאותם. רוצים להיות בריאים?תתחילו לכתוב!עפרה מהודר

אודות הפורום התנהגות בריאותית

ארגון הבריאות העולמי מגדיר בריאות כ"מצב של רווחה פיזית ונפשית מלאה, ולא רק היעדר חולי". מכאן שבניגוד למה שאנו רגילים לחשוב, לא כל אדם שאיננו חולה הוא בריא! גורמים רבים משפיעים על בריאות האדם:• טיפוס אישיות - אדם תחרותי ועוין ("טיפוס A") נוטה במיוחד לפתח מחלות לב וכלי דם. ואדם שקט ונחמד ש"שומר כעסים בבטן" (טיפוס C) נמצא בסיכון גבוה במיוחד לפתח סרטן. לעומת זאת, אדם שהוא רגוע באופן כללי אבל יודע גם לפרוק כעסים כשצריך יהיה בריא בהרבה. • לחץ נפשי (stress) - מוכח שוב ושוב כפוגע במערכת החיסונית ובכל מערכות הגוף החל מהלב וכלי הדם וכלה בעור. הוא מגביר את פגיעוּת הגוף למחלות רבות החל מהצטננות ושפעת, דרך בעיות עיכול ואסתמה וכלה בהתקפי לב וסרטן. • צורת חשיבה ומוטיבציה - כולנו יודעים שעל מנת להיות בריאים עלינו לאכול הרבה ירקות ופירות ולעשות התעמלות, אבל רק מעטים מאיתנו עושים זאת. מדוע? המחשבה על דיאטה עושה אותנו רעבים. תפיסות כמו "אין לי כישרון לספורט" תוקעות אותנו. אנחנו מצפים להפסיק לעשן ביום אחד ויותר לא לחזור לזה אף פעם. אבל לא כך משנים הרגלים בריאותיים.• התנהגות תעסוקתית - המקצוע בו אדם עוסק ומידת התאמתו אליו ישפיעו רבות על בריאותו.• התנהגות חברתית - תמיכה נפשית של חברים ומשפחה, אמונה דתית ואפילו גידול חיית מחמד משנים את הסיכוי להשיג את הבריאות ולשמרה. • התנהגות במערכת הבריאותית - יש הבדל בין בריאותם של מטופלים צייתנים שעושים כל מה שהרופא אומר להם, לזו של מטופלים ששואלים שאלות ולוקחים חלק פעיל בשמירה על בריאותם. רוצים להיות בריאים?תתחילו לכתוב!עפרה מהודר
הפורום לא פעיל
x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום הינם כלליים וחלקיים בלבד. הם אינם באים להחליף ייעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל. כל נזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות על מידע זה יהיה על אחריות המשתמש בלבד
המשך >>

לצפיה ב-'נפיחות בפנים '
נפיחות בפנים
01/07/2012 | 13:38
182
כמה זמן לוקח לנפיחות לרדת
לצפיה ב-'אקמול ואלכוהול'
אקמול ואלכוהול
21/06/2012 | 22:56
82
לקחתי לפני 4 שעות אקמול אני אוכל לשתות אלכהול בשעה הקרובה ??
לצפיה ב-'הרדמות חלק בשוק הרגל'
הרדמות חלק בשוק הרגל
16/06/2012 | 15:01
96
נרדם לי רק חלק קטן בקוטר של 20 סמ' בשוק הרגל, מזה אומר?
לצפיה ב-'תחושה של הדופק'
תחושה של הדופק
19/05/2012 | 20:29
21
שלום אני בן 46 מתאמן במכון כושר מזה 10 שנים , ארובי ומשקולות, בזמן האחרון אני מרגיש את דפיקות הלב שלי. במיוחד בזמן שאני הולך לישון אני ממש "שומע את הדופק" ולכן מתקשה לישון הדופק בזמן מנוכה 65 ביום שאחרי האימון 70+ . התחושה מקשה אליי להרדם ומדאיגה.. האם מדובר בבעיה מתפתחת בלב?
לצפיה ב-'סגירת הפורום'
סגירת הפורום
11/06/2006 | 11:17
23
לצערנו עפרה מהודר החליטה לפרוש מניהול הפורום.
אנו מודים לה על הקמת הפורום וניהולו לאורך השנים האחרונות ומאחלים לה הצלחה בהמשך דרכה

המשך גלישה נעימה בתפוזאנשים
לצפיה ב-'משפחת אנטי אייג''
משפחת אנטי אייג'
10/06/2006 | 20:40
8
לסדרה דוקומנטרית דרושה משפחה שעובר טיפולי אנטי אייג'
רינה
rina@2shot.co.il
לצפיה ב-'פרידה מהפורום ויצירת קשר עתידי'
פרידה מהפורום ויצירת קשר עתידי
06/06/2006 | 16:55
2
22

כשסיימתי את לימודי התואר השני ברפואה מונעת בפקולטה לרפואה של אוניברסיטת תל אביב, לפני כשלוש שנים, שאלו אותי כולם "איזה מין מקצוע זה רפואה מונעת? מה תעשי עם זה??"

אותה תגובה שקיבלתי כשסיימתי את התואר בפסיכולוגיה...

לכן, כשסיימתי את הלימודים, ולא היה לי מושג אפילו איפה לחפש בזה עבודה, "בינתיים" הקמתי את הפורום הזה.
רציתי להוכיח לעצמי שיש משמעות כלשהי לחיבור בין פסיכולוגיה ורפואה מונעת, ושאפשר לעשות עם זה משהו.
איכשהו, הגישה הזאת שמחברת בין הגוף לנפש, ובין בריאות לאיכות חיים, נראתה לי גם קשורה לרפואה משלימה, אבל לא ידעתי בדיוק להגדיר את הקשר...

הייתי לי הרגשה שהחיבור הזה של התחומים רפואה מונעת+ רפואה משלימה + פסיכולוגיה  יכול מאוד לעזור לאנשים. אבל לא היה לי ברור בדיוק איך...
חשבתי על זה שכל התחומים הללו מציעים התנהגויות שמשפרות את מצב הבריאות.

אז פתחתי פורום תחת הכותרת "התנהגות בריאותית", וחיכיתי לראות אילו שאלות יעלו. להפתעתי, היו המוני שאלות!
ממש מהימים הראשונים של הפורום, התפתחו בו דיונים מרתקים.

מאז עברו מספר שנים.
ה"טרנד" הבריאותי תפס תאוצה.

קופות החולים התחילו לקרוא לעצמן "שירותי בריאות" (מכבי שירותי בריאות, שירותי בריאות כללית וכו').

תחום הרפואה המשלימה הפך מתחביב של תמהונים לשירות שמציעים שירותי הבריאות הגדולים והרשמיים ביותר.

גם אני מצאתי את עצמי עובדת, ובתפקיד בכיר, במסגרת הרפואה המשלימה של אחת מקופות החולים הגדולות, "מכבי טבעי"-- בניגוד לכל התחזיות השחורות ששמעתי.

במקביל הופיעו עוד ועוד פורומים באינטרנט המתייחסים למגוון התנהגויות בריאותיות.

למגון פורומי התזונה (אחת מהתנהגויות הבריאות הבסיסיות ביותר) שהיו כבר ב"תפוז", נוספו פורום תזונה ודיאטה של איכילוב, פורום גמילה ועישון, פורום תרופות סבתא, פורום התמודדות עם מצבי לחץ...

ועם הזמן חלק ניכר מהשאלות בפורום שלי התחילו במלים "לא מצאתי פורום מתאים יותר אז אני אשאל כאן...".

בקיצור, הרגשתי שהצורך בפורום פוחת, ובמקביל פוחתת גם כמות הזמן שיש לי להשקיע בו.

לקח לי הרבה זמן להגיע למסקנה, שאולי הפורום הזה, שהקמתי בעמל כה רב, מיצה את עצמו.

אז אני רוצה להודות לכל הגולשים שאיתגרו אותי בשאלות וכך גרמו לי ללמוד עוד ועוד, ולהנהלת תפוז שנתנה לי את הבמה הזאת.

אני מודה גם לאנשי מקצוע אחרים (כמו Yoelnd), שמדי פעם נתנו כאן תשובות נוספות.

אני מקווה שתמשיכו לחיות לפי עקרונות ההתנהגות הבריאה.

ואני? אני לא נעלמת.

אם מי מכם סובל מבעיה בריאותית כלשהי ומחפש כיצד לעזור לעצמו,  בגישה המשולבת אותה ראיתם בפורום הזה,

אתם מוזמנים ליצור איתי קשר 03-7440366 (תל אביב), או 052-2646661 ולקבוע פגישה לייעוץ אישי

רק בריאות!

שלכם,
עפרה

לצפיה ב-'בהצלחה - ותודה על הפירגון'
בהצלחה - ותודה על הפירגון
06/06/2006 | 22:11
6
היי עפרה
ראשית ברצוני לאחל לך בהצלחה בהמשך הדרך.... בטח עוד נתראה בכנסים או בסו"פ ר"א.
וכן תודה על העונג שהיה להיות לצידך כאן בפורום והפירגון הגדול.....

רק בריאות ואושר!
יואל שניאור - נטורופת -
http://www.solgar.co.il/med/yoelnd/index_test.html

לצפיה ב-'שיהיה לך בהצלחה'
שיהיה לך בהצלחה
09/06/2006 | 18:04
5
אבל למה את לא מעבירה את הפורום למישהו אחר?
בנית פה משהו מדהים ואת הולכת ככה?
תעבירי את המושכות למישהו שאת סומכת עליו שימשיך.
לצפיה ב-' שאלה חשובה!'
שאלה חשובה!
09/06/2006 | 14:12
15
כשאני עושה משקולות אני מרגיש לעיתים כובד על הלב, או דפיקות לב מואצות שנמשכות גם הרבה אחרי ההתעמלות... וזה מלחיץ אותי... כי זה לא קשור לכושר לקוי או משהו כזה, הלב דופק מהר סתם ככה במשך הרבה זמן אחרי התעמלות... עשיתי בדיקות לב אקג ובמאמץ אבל לא מצאו כלום. יכול להיות שאני קצת חרד מזה וזה רק מוסיף המחשבות על זה שיש לי דופק מואץ, אבל לא חושב שזו הסיבה העיקרית, כי עובדה שזה תמיד קורה כשאני מתאמן. לפעמים אני גם מרגיש דופק מהיר ישר כשאני קם משינה.

מה זה יכול להיות? איך אני אדע מה לעשות? אני נורא רוצה להמשיך להתאמן ולחטב את גופי, הבעיה שהדפיקות האלה מפחידות אותי מאוד ובגלל זה אני לא ממשיך. בבקשה תעזרו לי, כי אני לא יודע מה לעשות ולמי לפנות.
לצפיה ב-'שלום עפרה '
שלום עפרה
08/06/2006 | 21:11
7
יש לי כאב בצד שמאל בבטן התחתונה(כאילו יש לי מן גוש כזה) לקראת בוקר שהשלפוחית שלי מלאה ,מזה יכול להיות?
לצפיה ב-' פורומים חדשים בתפוז אנשים '
פורומים חדשים בתפוז אנשים
08/06/2006 | 15:58
4

איך מתקנים אופניים? בעזרת אלו כלים? ומה עקרונות הפעולה? שואלים ונעזרים בפורום אופניים - טכני
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/forumpage.a...

מתיעצים ומשתפים בהתנסויות השונות בטיפול בילדים עם הפרעות התפתחותיות בפורום טיפול משלים בקשיי ילדים

עדי אשכנזי חוזרת בעונה חדשה של צחוקים, מסעות ותובנות. פורום מה זה השטויות האלה?

גיא אריאלי והתוכנית " סברס אחלה ג'וב " נותנים לכם נקודת מבט חדשה על ביה"ס המקצועיים של משרד התמ"ת בפורום החדש
לצפיה ב-'כאבי בשכמה הימנית'
כאבי בשכמה הימנית
08/06/2006 | 07:32
1
641
ממה זה יכול לנבוע? כבר יומיים שיש לי כאבים בשכמה הימנית, אך מהבוקר זה הפך להיות באמת בלתי נסבל. אני בקושי יכול לקום, וגם קשה לי לשכב ולשבת. זה גם מקרין לכל מיני איזורים מסביב - לפעמים ליד, לפעמים לאיזור הגב, וכו'. ממה זה יכול להגרם? האם זה שבר או משהו הדורש טיפול מיידי כלשהו?
לצפיה ב-'שכם'
שכם
08/06/2006 | 08:13
191
היי
יש להניח כי זה נוצר או ממאמץ יתר או מהתקררות .
עיסוי טוב עם שמנים / משחות לחימום יוכל מאוד לעזור.

בבריאות טובה!
לצפיה ב-'חומצה אלפא ליפואית עם חלב'
חומצה אלפא ליפואית עם חלב
04/06/2006 | 22:28
4
10
אני בולעת כמוסות של חומצה אלפא ליפואית. ולפעמים אני שותה ביחד עם החומצה האלפא ליפואית גם חלב. האם החלב מפריע לספיגת החומצה האלפא ליפואית ?
יש ישנם מזונות שמפריעים לספיגת אלפא ליפואית - איזה  ?
ועם איזה מזונות כן רצוי לצרוך את החומצה האלפא ליפואית כדי לשפר את ספיגתה ?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
04/06/2006 | 22:42
3
2
היי
לא ממליץ על נטילה עם חלב בגלל הסביבה החומצית שבכל מקרה לא מסייעת בספיגה ואגב, תוספים ותרופות בולעים עם מים! ולא עם קפה וכד'.
לא צויין המינון שלהערכתי מדובר בכ- 600 מ"ג לכדור והוא לטיפול בנירופתיה.

בבריאות טובה!
לצפיה ב-'וחצי שעה אחרי חלב מותר ?'
וחצי שעה אחרי חלב מותר ?
05/06/2006 | 00:21
2
4
צדקת, הערכת נכון, בכל כמוסה יש 600 מ"ג חומצה אלפא ליפואית.
רכשתי את זה כי הרופא אמר שיש לי אי סבילות לאינסולין שהסוכר לא משפיע עלי ואני צריכה לצרוך הרבה סוכר כדי להרגיש את הסוכר.

הצרה שאני לא שותה מים כי הם דלילים מידי, חלב עם שוקולית אני אוהבת או נס קפה.
אבל כעת, מאחר ואתה לא ממליץ על נטילת חומצה אלפא ליפואית עם חלב אז אני אנסה לעשות מרווחים.
לפני חצי שעה שתיתי כוס שוקולית, עכשיו לאחר חצי שעה אוכל לשתות את הכמוסה של האלפא ליפואית ?

וחצי שעה אחרי ששותים את האלפא ליפואית, אפשר לשתות חלב ?
לצפיה ב-'כדאי לחכות לתשובה של יואל'
כדאי לחכות לתשובה של יואל
06/06/2006 | 16:15
1
4
הוא מומחה גדול בתוספי תזונה.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
06/06/2006 | 22:09
1
היי
אפשר - עדיף  כשעה אחרי.
תודה על הפירגון.....
לצפיה ב-'עייפות מוגזמת'
עייפות מוגזמת
06/06/2006 | 18:43
47
הני חייל בן 20, לאחרונה מאז הגיוס אבחנתי בתופעה שמפריעה לי בחיי היומיום.
אני נרדם ללא שליטה במצבים מסויימים - אני נרדם ברגע שאני מתחיל לחשוב על דברים בשקט וללא שליטה, כשאני מנסה להשער ער אני לא מסוגל, זה משתלט עליי
ושום דבר לא עוזר חוץ משינוי משמעותי מהמצב שבו אני נמצא.

המצבים הם בנסיעות - כל נסיעה אני נרדם ומפספס תחנות לעיתים,
בשמירות בבסיס אני נרדם,
בצפייה בסרט בשעות הערב,

יש לציין כי אני מתאמן במכון כושר, וישן 6 שעות שינה מחוסר ברירה.

מה אפשר לעשות? בעיקר עם השמירות, ובכלל האם זה יעבור כשאני אשן יותר שעות,
או שזה נזק בלתי הפיך?
לצפיה ב-'שאלהה..=]'
שאלהה..=]
03/06/2006 | 18:25
1
12
אני יודעת זה טיפה לא קשור לפורום אבל לא מצאתי מקום או פורום יותר מתאים=]
הקטע הוא שאני מלא בים בגלל ספורט..עכשיו אני תמיד משתזפת בפנים קודם זה אדום אחכ זה שיזוף ואני די אוהבת את זה הקטע שאחרי אני תמיד מתחילה להתקלף וזה מגעיל ומעצבן אותי שאני שוב חוזרת לאותה נקודה..
יש איזה דרכים נכונות להשתזף בפנים?שזה לא יתקלף?איך עושים?
בגוף לא אכפת לי כי אני  שחומה אבל הפנים מעצבן ששמה אני שחורה ושמה לא חח ..מה גורם לפיגמנטים ?..תודה לעונים!=]
לצפיה ב-'שיזוף'
שיזוף
06/06/2006 | 16:29
3
שלום רב

שיזוף הוא אולי יפה (שאלה של טעם...) אבל הוא לא ממש בריא.
בוודאי לא בשיטה שאת מתארת, של שריפת העור.
שיזוף הפנים על ידי שריפת העור גורם להזדקנות מוקדמת של העור.  כלומר אם תמשיכי כך, יהיו לך קמטים וכתמי עור עוד לפני גיל 40. במקרה יותר גרוע, הוא עלול לגרום לסרטן עור, שאפשר אפילו למות ממנו!

העקרונות המרכזיים של שיזוף בטוח (ובלי שריפה) הם:
1. להיחשף לשמש בשעות שהיא פחות חזקה, כלומר לפני 10 בבוקר או אחרי 16:00 אחה"צ.
2. להשתמש בקרם הגנה לעור עם מקדם הגנה מהשמש (לא שמן שיזוף!) עם מקדם הגנה שמתאים לגוון העור שלךץ יוכלו לייעץ לך בכל פארם.
3. לשתות הרבה

עקרונות נוספים את יכולה למצוא באתר של האגודה למלחמה בסרטן.

קיץ נעים ובריא!
לצפיה ב-'בוקר טוב. בת 17 עשתה בדיקות'
בוקר טוב. בת 17 עשתה בדיקות
04/06/2006 | 10:52
3
26
ובדיקת הגלוקוז הינה 66 כשהמינימום הוא 76. כמובן שנשאל את הרופאה שלה, אבל שואלת גם פה: האם זה מצב שמראה על בעיה כלשהי?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
04/06/2006 | 18:56
2
9
הי
היות ומדובר בבדיקה חד פעמית - ז"א מקרה אחד לא הייתי מתרגש יותר מידי, אלא אם יש חוסרים נוספים כמו ברזל, B12, ח' פולית, המוגלובין נמוך ועוד.
אולם אם הנתון חוזר על עצמו במספר בדיקות עוקבות ואכן היו בצום כנדרש יש לחשוב על ממצאים שצריכים טיפול!

בבריאות טובה!
לצפיה ב-'יואל, תודה על התשובה.'
יואל, תודה על התשובה.
04/06/2006 | 20:21
1
5
לצפיה ב-'תודה ליואל גם ממני '
תודה ליואל גם ממני
06/06/2006 | 16:14
4
לצפיה ב-'ההתנהגות הבריאותית הכי טובה'
ההתנהגות הבריאותית הכי טובה
04/06/2006 | 05:47
9
הינה מניעה
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-' פורומים חדשים בתפוז אנשים '
פורומים חדשים בתפוז אנשים
01/06/2006 | 11:27
2
4
לא לחוצים על המגע הראשון? מעדיפים לשמור עצמכם לחתונה? פורום תמימים הוא המקום בשבילכם

ההורות שלנו מעצבת את פני הדור הבא. מסתכלים על ההורות מזוית אחרת בפורום הורות טבעית

מדברים על תרבות האימון האישי ותרבות הספורט בארץ בפורום מאמני כושר אישי

בואו לעבור את ההריון בסטייל ובקלאסה בפורום בגדי הריון

פורום לזמרת-יוצרת, מכונת הלהיטים, שמפלסת את דרכה לצמרת - קרן פלס

התאהבת בשיר הפתיחה של סדרת אנימה? רוק שונה ובלתי שגרתי מדבר אליך? במיוחד בשבילך- פורום מוזיקה יפנית

בואו ליישם את עקרונות הצופים באמצעות ימאות- פורום צופי ים

המשך גלישה נעימה בתפוזאנשים
לצפיה ב-'שאלה '
שאלה
04/06/2006 | 01:27
1
7
מה עלול לקרות אם לא מטפלים באולקוס?
לצפיה ב-'אולקוס'
אולקוס
06/06/2006 | 16:37
11
אולקוס (כיב) הוא סוג של פצע בדופן של הקיבה או התריסריון, הנגרם מצריבה על ידי המיצים החומציים של מערכת העיכול.

מה שעלול קרות אם מזניחים אותו הוא, שהפצע הזה יילך ויגדל. הוא יכאב מאוד,  הוא עלול לדמם, או לגרום לחסימות במערכת העיכול.
ואפילו להפוך לנקב (חור!) בדופן.
בקיצור, עדיף לטפל!
לצפיה ב-'מחפש דרך לטהר ולנקות את הגוף'
מחפש דרך לטהר ולנקות את הגוף
30/05/2006 | 23:16
1
9
כרגע חושב בכיוון חוקן פעם בכמה זמן וע"י סוגי אוכל, אבלאשמח לעוד רעיונות, הכוונה יעוץ וערה מכל סוג שהוא.
לצפיה ב-'לנקות את הגוף?'
לנקות את הגוף?
31/05/2006 | 00:36
8
ובכן, "לנקות את הגוף" זה מושג מתחום הרפואה האלטרנטיבית (אפילו לא משלימה).
לדעתי באופן אישי, כדאי לנקות משהו רק אם הוא מלוכלך.
האם הגוף שלך מלוכלך?

או שמא אתה סובל מבעיות בריאות מסויימות? אם כן, אנא ציין מהן.

לדעתי, חוקן תכוף זה לא רעיון טוב, משום שהמכשור שאיתו עושים את החוקן עלול לפצוע את דופן המעי, וזהיותר מזיק מאשר מועיל.
נראה לי יותר פשוט ויותר בריא לאכול תזונה עשירה בסיבים תזונתיים, שידאגו לכך שהמעיים שלך יתרוקנו בעצמם באופן סדיר.

אם תרצה בכל זאת "לטהר ולנקות" את הגוף, אנא פנה לפורום של רפואה משלימה או משהו דומה. נדמה לי שיש פורום טיהור רעלים או משהו כזה ב"דוקטורס".

בהצלחה!

לצפיה ב-'שאלה..'
שאלה..
30/05/2006 | 19:28
1
6
אני בן 22 מאזור המרכז ורציתי לשאול לגבי אומגה 3..
אם אפשר פירוט על היתרונות והחסרונות של התרופה אני אשמח.
הבנתי מקרובי משפחה שזה עוזר לשפר את הזיכרון..  
אשמח לתגובה על זה.
ועוד דבר.. אני מתאמן מספר שבועות כבר בחדר כושר ושוקל לקחת חומצות אמינו בהמלצת מאמן המכון.
האם אפשר לקחת את זה במקביל לאומגה 3?
האם כדאי לקחת חומצות אמינו? המאמן טוען שאין טעם להתאמן ללא חומצות אמינו? כי ברגע שנותנים מעט עומס לשריר הוא רק נהרס ולא נבנה.
מה דעתכם?

תודה מראש לכל מי שעונה
לצפיה ב-'אומגה 3 וחומצות אמינו'
אומגה 3 וחומצות אמינו
31/05/2006 | 00:04
6
אומגה 3 זה סוג של חומצות שומן (חד-בלתי-רווי, אם זה אומר לך משהו).
זהו שומן מאוד בריא. כמוסות של אומגה 3 לא מוגדרות כתרופה, אלא כתוסף תזונה, משום שזה חומר שנמצא באופן טבעי במזון, כמו למשל: באגוזי מלך, בזרעי פשתן, בדגים מסויימים ועוד. רוב התוספים מופקים משמן דגים.
נעשו על אומגה 3 מחקרים רבים.
נמצאו עדויות לכך שזה מועיל ל:
- לב וכלי הדם (בכלל זה שיפור בכלי הדם במוח, שאחראי לזיכרון)
- מניעה וטיפול במחלות דלקתיות
- דיכאון
- איזון הורמונלי
- מניעת מומים מולדים בתינוקות
ועוד.

מה הסכנות? בדרך כלל אין כל סכנות.
יש סכנה מסויימת רק למי שנוטל תרופות לדילול הדם. אומגה 3 מדלל את הדם עוד יותר, וזה עלול להיות מסוכן.

כלומר, בסך הכל, אומגה 3 מומלץלרוב האנשים.

לגבי חומצות אמינו -- אבני הבניין של החלבון בגוף, יש לי הרבה פחות ידע.
לא ממש ברור לי למה צריך לקבל חומצות אמינו בתוסף (ואילו חומצות אמינו בדיוק?) , כאשר ממילא יש את זה במזונות חלבוניים.  
אם זו המלצה של מאמן כושר, אני ממליצה לשאול מומחה לתזונת ספורט.
בוודאי תוכל למצוא מישהו שמתמצא בנושא בפורום חדרי כושר, וינגייט חיים וספורט או בפורום תזונה.

שיהיה לבריאות!
לצפיה ב-'יש לי שאלה...'
יש לי שאלה...
30/05/2006 | 13:50
1
6
זה בקשר לעישון ...
אני רוצה לדעת אם יש הבדל בין לעשן נרגילה לבין לעשן סיגריה ?
מה יותר מסוכן ?
ואם מסוכן לעשן בערך כול יום או לפחות כול יומיים נרגילה ?

אם מישהו יכול לפרט לי על כול ההשלכות אני יודה לו ...
לצפיה ב-'הבה נרגילה'
הבה נרגילה
30/05/2006 | 23:11
8
על השפעות בריאותיות של עישון נרגילה נעשו הרבה פחות מחקרים מאשר על עישון סיגריות. בין השאר משום שעד השנים האחרונות זה היה נהוג בעיקר בארצות ערב.
אבל נראה שהתוצאות של עישון נרגילה עלולות להיות דומות לאלו של עישון סיגריות. למשל סרטן בחלל הפה...

היה לנו פה פעם דיון מפורט בנושא נרגילה. משרד הבריאות עשה קמפיין נגד זה. אתה מוזמן לעשות חיפוש.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

פורומים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ