לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
99719,971 עוקבים אודות עסקים

פורום בקרת איכות תוכנה - QA

פורום זה עוסק בתחום בקרת איכות תוכנה, בדיקות תוכנה ו- QA. שאיפתי היא שהוא יהווה מקור ידע לאנשי ומנהלי QA ובדיקות שרוצים לחלוק פרוצדורות ומתודולוגיות. כמו כן יוכל לתמוך בשאלות הנוגעות בכלים וטכנולוגיות ושיטות עבודה. לבסוף יוכל לתת טיפים כיצד להתנהל מול אנשי פיתוח ומה נחוץ כדי שעבודה זו תהיה חלקה ונעימה ככל האפשר. אלו הם כמובן רק חלק מהנושאים שיכולים להופיע. פורום זה יקדם כל כיוון אחר אפשרי ויקבל בברכה כל חומר או לינק שיכולים לקדם אותו (זהירות עם זכויות יוצרים).
בכדי לעזור לכם לקבל את העדכונים המעניינים בצורה נוחה - יצרנו מס' כלים להצפת המידע:
קב' בפייסבוק: http://www.facebook.com/groups/405915096141090
דף בגוגל+
https://plus.google.com/b/101407766666630341390/101407766666630341390/posts

הנהלת הפורום:

אודות הפורום בקרת איכות תוכנה - QA

פורום זה עוסק בתחום בקרת איכות תוכנה, בדיקות תוכנה ו- QA. שאיפתי היא שהוא יהווה מקור ידע לאנשי ומנהלי QA ובדיקות שרוצים לחלוק פרוצדורות ומתודולוגיות. כמו כן יוכל לתמוך בשאלות הנוגעות בכלים וטכנולוגיות ושיטות עבודה. לבסוף יוכל לתת טיפים כיצד להתנהל מול אנשי פיתוח ומה נחוץ כדי שעבודה זו תהיה חלקה ונעימה ככל האפשר. אלו הם כמובן רק חלק מהנושאים שיכולים להופיע. פורום זה יקדם כל כיוון אחר אפשרי ויקבל בברכה כל חומר או לינק שיכולים לקדם אותו (זהירות עם זכויות יוצרים).
בכדי לעזור לכם לקבל את העדכונים המעניינים בצורה נוחה - יצרנו מס' כלים להצפת המידע:
קב' בפייסבוק: http://www.facebook.com/groups/405915096141090
דף בגוגל+
https://plus.google.com/b/101407766666630341390/101407766666630341390/posts
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
כללי התנהגות בפורום
כולנו, אני מאוד מקווה , רוצים שהפורום יהיה מקצועי, תרבותי וכזה שנעים לגלוש בו. שכל מי שרוצה לשאול שאלה , ישאל מבלי להסס ומבלי לפחד מתשובה מתנשאת , מעליבה כו'.
כדי להבטיח רמה גבוהה של דיונים אני מבקש מכל הגולשים להימנע מכל סוג של הערות אישיות, הבעת דעה או ביקורת אישית על גולש אחר. הפורום הוא מקצועי וטכני. 

הודעות אשר יכילו הערה אישית כלפי גולש אחר יימחקו  ללא קשר לתוכן הנוסף שיהיה בהן.

המשך >>

לצפיה ב-'testlodge - חווד'
testlodge - חווד
16/02/2018 | 22:33
3
21
היי חברים,
בחברה שלנו אנו משתמשים ב TFS ככלי לניהול באגים. בימים אלה מדברים על מעבר ל ontime בו אנו משתמשים כיום רק לניהול ה tickets שמגיעים מלקוחות. המטרה - לאחד לכלי משותף בו מנוהלים הבאגים. 
כל תסריטי הבדיקות שלנו מאורגנים כיום בקבצי אקסל. אני רוצה לעבור ולנהל את כולם בכלי שמסונכרן עם Ontime. אשמח לקבל חוות דעת לגבי testlodge ככלי לניהול טסטים. או שתציעו לי כלי חלופי.  תודה!
לצפיה ב-'כלי ניהול בדיקות'
כלי ניהול בדיקות
18/02/2018 | 10:07
2
16
כלי ניהול הבדיקות שלנו - Testuff - מתממשק עם Axosoft (אונטיים), ודרך אגב, באופן ייחודי לדעתי גם עם TFS. הממשק לאקסוסופט/אונטיים קל לחיבור, עובד באופן דו-כיווני (שלח דיפקטים לאונטיים, קבל חזרה עדכונים שלהם לטסטף. כנ"ל לגבי דרישות, במידה ומנוהלות גם הן שם).
מעבר לזה טסטף היא כלי ניהול בדיקות מלא, הכולל את כל מה שנדרש בניהול בדיקות ומעבר לזה, כולל הקלטת דיפקטים מובנית, אפשרות לעבוד בגירסת דסקטופ או ווב ועוד ועוד.
נסה אותנו. צוות התמיכה ישמח לעזור לך. www.testuff.com

בהצלחה.
לצפיה ב-'תיוג ב testuff'
תיוג ב testuff
19/02/2018 | 10:51
1
6
תודה! האם הכלי מאפשר עבודה עם תאגים? חשוב לי תיוג טסטים לצורך איתור related tests בשלב ההחלטה אילו טסטים להריץ. אשמח לשמוע אם יש פיתרון טוב למטרה זו
לצפיה ב-'Tags'
Tags
19/02/2018 | 12:37
7
בהחלט. יש מספר דרכים סטסטף לתייג - יש Labels, ויש שדות על טסט: category למשל. ובנוסף לכל יש אפשות להוספת שדות custom. אתה מכוסה בעניין זה מכל הכיוונים
לצפיה ב-'חדשות מעולם הבדיקות - צאו מאזור הנוחות – Out of your Comfort'
חדשות מעולם הבדיקות - צאו מאזור הנוחות – Out of your Comfort
15/02/2018 | 07:32
20

חדשות מעולם הבדיקות - צאו מאזור הנוחות – Out of your Comfort Zone - קובי הלפרין (עולם הבדיקות גיליון #10)
ברבעון זה היו מספר פעילויות שמוכיחות שוב ושוב כי עלינו כבודקים לצאת מ"אזור הנוחות" אם ברצוננו להתפתח,

קראו עוד...
http://bit.ly/2o0nyaY

לצפיה ב-'כלי או פריימוורק לבדיקת תוכנה שלא מבוססת דפדפן '
כלי או פריימוורק לבדיקת תוכנה שלא מבוססת דפדפן
13/02/2018 | 19:09
1
14
בדקתי קצת באינטרנט לגבי כלים לאוטומציה של תוכנה על מחשב, המחירים מתחילים מאלפיים דולר לשנה לכלי שאיתו אפשר לעצב אוטומציה (בחרתי במילה לעצב כי זה לא באמת לכתוב). אנחנו מחפשים משהו זול יותר שנוכל בקלות לכתוב או לעצב בדיקות ולאמן בודק ידני כדי לתחזק את הבדיקות ולהוסיף עוד אם צריך.

המתכנתים שלי כבר הסתכלו על bddfy עם white לפני כמה שנים והתחילו לכתוב בדיקות אבל זנחו אותם כי לא היה להם מספיק זמן לכתוב ולתחזק את הבדיקות.

השאלה אם מישהו עובד עם משהו אחר שהוא קל לשימוש וזול ויותר עדכני.

מדובר במערכת שהיא POS - כמו עמדת קופה בסופר עם המון לוגיקה מאחורה שצריך לבדוק שהיא נשמרת בין עדכון לעדכון.
לצפיה ב-'חפשי משהו כמו Robot Framework'
חפשי משהו כמו Robot Framework
14/02/2018 | 09:51
13
חפשי משהו כמו Robot Framework - היו דיונים ב
לצפיה ב-'מיטאפ חודש פברואר יוצא לדרך והפעם Just Enough Testing'
מיטאפ חודש פברואר יוצא לדרך והפעם Just Enough Testing
06/02/2018 | 11:47
18
מיטאפ חודש פברואר יוצא לדרך והפעם בנושא Tips for Just Enough Testing.
בנוסף אנו מתחילים מסורת חדשה במיטאפים המרכזיים שלנו ונותנים במה לבודקים מהקהילה שיעלו ויעבירו הרצאה קצרה על כל נושא הקשור לעולם הבדיקות.
אז אם אתם חושבים על להרצות אבל חוששים, TestIL קוראים לכם .שלחו לנו מייל Test.IL@yahoo.com או צרו עם ניצן קשר ל 052-6718757 ובואו להרצות אצלנו. 
כמו תמיד ההשתתפות במיטאפ היא חינם אך נדרש רישום מוקדם ( חובה להרשם עם שם מלא ) בקישור המצ״ב:
http://bit.ly/TestIL-10
לצפיה ב-'טכניון או גון ברייס?'
טכניון או גון ברייס?
01/02/2018 | 23:20
1
139
היי עשיתי קורס בדיקות ידניות קצר במכללת qa expertrs  אבל בתכלס לא יצאתי ממש עם כלים.
אני חושה לקחת קורס מורחב יותר .  אז שבאתי לגון ברייס לא הייתי סגור על עצמי אם אני רוצה להרשם ולא נרשמתי בסוף. אני חושב אולי להרשם לטכניון גם כי זה קצת יותר זול (12,200 לעומת 17,000). כאילו אם אני אומר לעצמי אם אני הכי לא סגור אז לא נורא. למרות התחום די מעניין אותי. משהו בגון ברייס קצת מעיק עליי אולי זה התחושה מעבר.
מה אומרים?
לצפיה ב-'מטרת הקורס?'
מטרת הקורס?
04/02/2018 | 17:18
38
מהי מטרת הקורס עבורך? מה אתה מצפה שהקורס יתן לך?
אתה מעוניין שדרך הקורס תמצא עבודה? או שאתה עובד והקורס נועד לתת לך עוד כלים להתמודד איתם בעבודה?

על כל פנים, הדיון הזה עולה כאן המון וכדאי לחפש בדיונים קודמים, אז אני אומר בקצרה:
אני אישית בוגר קורס בדיקות מהטכניון, אז לדעתי הוא כדאי, וגם כמובן מחיר אטרקטיבי יותר. אבל אתה חייב לדעת שאם ברצונך למצוא עבודה אז אתה חייב ללמוד המון בבית, ללמוד פיתוח, תבנה אפליקציות, אתרים, קח פרויקטים של בדיקות בחינם ותבקש המלצות, קורס לבד לא מספיק בכלל.
לצפיה ב-'מחפשים עבודה?'
מחפשים עבודה?
02/02/2018 | 19:23
43
לצפיה ב-'גיוס בודקי תוכנה בראי המשאב האנושי - אושרת שלו בן זקן'
גיוס בודקי תוכנה בראי המשאב האנושי - אושרת שלו בן זקן
30/01/2018 | 09:04
268
גיוס בודקי תוכנה בראי המשאב האנושי - אושרת שלו בן זקן (עולם הבדיקות גיליון #10)
בעולם המקצועות המסורתי כשנדרשנו לגייס עובדים למשרה, היה זה ברור ומוחשי אילו כישורים פורמליים נדרשים לאותו תפקיד. רופא יידרש לסיים לימודים ממושכים והתמחות ורק אז יורשה לעסוק ברפואה. עורך דין יסיים את הלימודים האקדמיים, ההתמחות ומבחני הלשכה, בנקאי המתמחה בהשקעות יזדקק לרישיון על מנת שיוכל לעסוק בתחום ולייעץ ללקוחות.
גם בעולם ההייטק רוב העוסקים בליבת הפיתוח, כמו מנתחי מערכות, מפתחים, ומהנדסי מערכות יגיעו לאחר סיום לימודי הליבה של מדעי המחשב והנדסת תוכנה. גם כאן, תהליך הגיוס יכלול לרוב סקירת הרקע הלימודי וגם בהיעדרו יוכלו המועמדים להציג פרויקטים שפיתחו או להיבחן על יכולתם לכתוב כאלה. די לבקש מהמועמד בשעת הריאיון לכתוב פונקציה כדי לוודא את יכולתו הבסיסית לנתח שאלה, לפשט ולכתוב קוד בשפה הנדרשת.
בדיקות תוכנה הינו תחום בעולם המקצועות החדש, שצמח לצד הפיתוח ונולד מתוך הצורך לייצב ולהעלות לאוויר מערכות איכותיות במסגרת של מגבלת זמן. תהליכי האיכות מתחילים עוד בשלב התכנון וכתיבת הדרישות, ממשיכים בזמן הפיתוח וכמובן מוודאים שהמוצר ההולך ומתגבש, עומד בסטנדרטי האיכות הראויים תוך עמידה בדרישות...
קראו עוד: 
לצפיה ב-'סיכום מיטאפ מנהלי בדיקות #02 - QA Academy - The Verint Way'
סיכום מיטאפ מנהלי בדיקות #02 - QA Academy - The Verint Way
29/01/2018 | 08:14
46
תומר כהן הכין לנו סיכום מיטאפ מנהלי בדיקות #02 - QA Academy - The Verint Way
הפעם במיטאפ מנהלי הבדיקות, אירחו אותנו חברת Verint
היה כנס מרתק, למדנו על אקדמיית ה-QA של החברה, והעלנו שאלות רבות לדיון.
אם ברצונכם לדעת כיצד לבנות אופק התקדמות ותכנית הדרכה לבודקים בחברה,
קריאה מהנה 

לצפיה ב-'מגזין עולם הבדיקות - גיליון שנים-עשר - רבעון 1 - 2018'
מגזין עולם הבדיקות - גיליון שנים-עשר - רבעון 1 - 2018
28/01/2018 | 09:59
23
** בואו לגלות את עולם הבדיקות **
מגזין עולם הבדיקות - גיליון שנים-עשר - רבעון 1 - 2018
http://bit.ly/TWM_12
לקבלת המגזין במייל הרשמו: http://bit.ly/TW-Reg
>>> יש לכם מדפסת צבעונית? - הדפיסו עותק לפינת הקפה <<<

לצפיה ב-'מעוניין לייצא מאקסל תקלות כולל קבצים(attac) ל qc11'
מעוניין לייצא מאקסל תקלות כולל קבצים(attac) ל qc11
26/01/2018 | 11:33
1
31
מכיר את ה add-in שיש ב qc אך לא מצליח להעביר את ה הקבצים המצורפים
לצפיה ב-'לא בטוח אם נשארו כאן מספיק אנשים שיוכלו לעזור לך...'
לא בטוח אם נשארו כאן מספיק אנשים שיוכלו לעזור לך...
28/01/2018 | 08:42
31
כלומר אנשים בעלי ניסיון עם הכלי,
חלק ניכר מהפעילות של פורום זה עברה לפייסבוק:
מוזמן לשאול גם שם.
לצפיה ב-'התייעצות לגבי לימוד התחום'
התייעצות לגבי לימוד התחום
25/01/2018 | 14:30
7
99
היי, אני מתלבט אם ללמוד קורס בודקי תוכנה qa, יתכן ואקבל סבסוד לימודים ממשרד העבודה. אשמח לעזרתכם לגבי כמה שאלות. אציין שאין לי רקע קודם בתוכנה או פעולות מתקדמות עם מחשב, והוא תמיד שימש אותי רק לכתיבה בוורד וגלישה באינטרנט. 
1. האם זה תחום שדורש ידע קודם? 2. האם צריך ללמוד אחריו עוד משהו, או שהוא עומד בפני עצמו כמקצוע. 3. מה רמת קושי הלימודים והעבודה עבור אנשים "ממוצעים"? אף פעם לא בלטתי בתחומים הריאליים. 4. בסופו של יום אני רוצה להשתלב בעבודה, האם לימודים במכללה יפתחו לי מספיק דלתות בשוק העבודה?
כמו כן, אם יש לכם הערות או עצות על דברים אחרים שאני צריך לברר לפני אשמח מאד. תודה רבה על כל עזרה
לצפיה ב-'לא בטוח שזה בשבילך...'
לא בטוח שזה בשבילך...
25/01/2018 | 15:25
1
72
בכללי: בדיקות תוכנה זה עולם רחב מאוד ומשתנה מחברה לחברה בהתאם לצרכים שלה אבל הבסיס של הבדיקות הוא אותו בסיס, שזה בדיקות ידניות, מתודולוגיות והבנת המוצר לעומק על כל רבדיו השונים.
אני קודם אענה על השאלות ואז אוסיף.
1. התחום לא מחייב ידע נוסף בבדיקות ספציפית אבל כן ידע/רקע במחשבים, תקשורת וכדומה..
2. בודק תוכנה אכן עומד בפני עצמו במקצוע, למרות שהמון חברות בודקי התוכנה משמשים (בהתאם לידע) בדברים שונים אם זה למשל תקשורת/אחזקה/BD וכו"...
3. לימודי QA כשלעצמם לרוב קלים וכל אחד עם ראש למחשבים ואנגלית יעבור בקלות (לדעתי, אני אישית עברתי קורס), העבודה עצמה לא קלה בכלל, גם לבודק תוכנה ידני, שעות ארוכות, וכמובן כל הזמן להתקדם וללמוד
4. למעט המקרים שאני מכיר שהקורס עצמו כן הספיק להתקבל לעבודה ללא שום ניסיון/ידע נוסף,  מנסיוני הלימודים לא שווים אם אין ידע נוסף בשפות תכנות, מערכות שונות או כמובן ניסיון פרקטי בתחומים הקשורים (למשל להיכנס לחברת ביטוח כבודק תוכנה, רוצים ניסיון בביטוח, אתה מבין?)

אמרת פה שני דברים שלדעתי צריך להתעקב עליהם ולשאול את עצמך האם זה בשבילך:
1. האמרת שמעולם לא היה לך רקע במחשב מלבד וורד ואינטרנט שזה כלשעצמו רמה לדעתי אפילו בסיסת מידי ההיתי אומר למשתמש הממוצע, האם אתה יודע איך מחשב מורכב בכלל? מה זה צד שרת/לקוח? אלה דברים מאוד בסיסיים והכרחיים להבנה של איך הדברים עובדים בעולם המחשבים.
וגם ציינת שלא בלטת בתחום הריאלי, לדעתי בודק לא חייב וגם לא צריך לדעת מה שמפתח צריך (ולכאן נכנס התחום הריאלי באופן בולט).  אבל בודק בהחלט חייב להיות בעל זיקה למחשבים, לדעת תכנות ברמה בסיסית ומומלץ גם מתקדמת. וכמובן, אין בכלל ספק שהאנגלית צריכה ברמה גבוהה (חייבת להיות מאוד מאוד טובה).

מקווה שעזרתי ולא ביאסתי יותר מידי, חשוב לי שתדע קצת איך הדברים באמת עובדים. למישהו בלי שום זיקה למחשבים, מול המראיין אם אתה מחזיק רק בקורס QA זה לא מספיק בכלל. 

אם בכל זאת תחליט להיכנס לעולם הבדיקות, אולי שווה תואר (הכי מומלץ כמובן...), או לקחת קורס של מכללה/טכניון ולדעת שאתה מחויב לחלוטין ללמוד באופן עצמאי הרבה יותר ממה שהקורס מציע, לקחת קורסים באינטרנט למשל של שפת C# או JAVA, לפתח איזה משחק / תוכנה או מומלץ אפילו אתר אינטרנט (לא חייב מסחרי ופעיל, העיקר להראות שאתה מבין ויש לך זיקה לתכנות ולעולם הבדיקות.

יש המון תחרות בחוץ, אז תמיד תידע שאתה חייב להיות צעד אחד לפני כולם, קח קורס/תואר, תרחיב את הידע ושיהיה לך המון בהצלחה!

לצפיה ב-'תודה על המענה של שניכם'
תודה על המענה של שניכם
25/01/2018 | 20:31
28
נוספו לי נקודות חשובות
לצפיה ב-'לימודי QA'
לימודי QA
25/01/2018 | 19:13
60
היי אחי,
כאחד שלמד QA ולא היה לו רקע בכלל, אני אומר לך שזה אפשרי.
תצטרך להשקיע ואולי יהיה קצת קשיים בהצלחה, אבל יש ביקוש בשוק תמיד לאנשי בדיקות טובה.
אני למדתי בהאקריו וממש עזרו לי שם המרצים.
לצפיה ב-',אז ככה'
,אז ככה
26/01/2018 | 10:34
40
אם תחטט קצת בהיסטוריה של הפורום, תראה שאני לא חסיד גדול של קורסים, אז לא אתעכב על זה.
לשאלותיך:
1. יכול להיות שיידרש ידע קודם, תלוי במקום. אין ידע שאפשר לומר עליו שהוא חובה בכל משרת בדיקות תוכנה, כי התחום מכסה מגוון רחב מאוד של משרות.
2. זה מקצוע, אבל לא מפסיקים ללמוד בו - צריך ללמוד את הטכנולוגיה הספציפית שעובדים איתה (משתנה ממקום עבודה למשנהו), את השוק והסטנדרטים העסקיים (שוב, תלוי מוצר) ועוד מיליון ואחד דברים. את הרוב לומדים תוך כדי עבודה, אבל כמינימום אתה צריך להיות מסוגל לחטט באינטרנט ולמצוא תשובות לבעיות שעולות באופן יומיומי.
3. עד כמה שיצא לי לשמוע, רמת הקושי בלימודים נמוכה באופן מגוחך - זה לא שאין תלמידים שמתקשים, אבל אני לא מצליח להבין מה יש שם שיכול להיות קשה.
4. האם לימודים בקורס יפתחו לך "מספיק" דלתות? זו שאלה נהדרת. יצא לי לשמוע על כמה אנשים שהתחילו לזמן לראיונות אחרי שהם הוסיפו "קורס בדיקות" לקורות החיים שלהם, אבל סוג הדלתות שייפתח הוא ספציפי מאוד (ללא ניסיון, קורס בדיקות יוביל אותך למשרות ברף המיומנות הנמוך ובחברות שנמצאות יחסית מאחור מבחינת בגרות תהליכי הפיתוח שלהן, מה שישפיע על סוג המשרות שיהיו פתוחות בפניך בעתיד).

עכשיו, כמה עצות:
א. לא משנה מה אומרים לך, בדיקות תוכנה זה מקצוע טכני מאוד. אתה אולי לא בהכרח מתכנת, אבל אתה מתעסק עם מוצרים מורכבים ונדרש לרמת מיומנות גבוהה: איתרת בעיה? אתה צריך לחקור אותה ולהבין מה עשוי לגרום לה. יש משהו חדש שנכנס למערכת? אתה צריך להבין טוב מספיק כדי לאתר בצורה יעילה נקודות כשל פוטנציאליות, ולדעת להשתמש בכלים הנכונים כדי לאסוף את המידע שאתה צריך.  להיות "טכני" זה עניין של גישה - ככלל, אין שום דבר שהוא קשה מדי בשבילך, ואם תצטרך, הנחת המוצא היא שאתה מסוגל ללמוד לעשות את זה.
ב. לא כתבת מה מצבך, אבל אם תואר הוא אפשרות מבחינתך, הוא פותח סוג שונה של דלתות, ונותן כל מיני כישורים שבאשכרה רלוונטיים לעבודה.
ג.  אני אוהב לזרוק את הוידיאו הזה על אנשים:   https://www.youtube.com/watch?v=ILkT_HV9DVU  

לצפיה ב-'האם יש לך היכולת לחפש מידע טכני באינטרנט ולשהתמש בו?'
האם יש לך היכולת לחפש מידע טכני באינטרנט ולשהתמש בו?
28/01/2018 | 08:40
23
מכיוון שאין לך רקע קשה לדעת איך תוכל להתמודד אתו -
אחת הדרכים לבחון את עצמך היא לבדוק אם יש לך היכולת לחפש מידע טכני באינטרנט ולשהתמש בו.
לדוגמא קח נושא בלתי תלוי ברקע קודם כמו SQL - ונסה ללמוד ולתרגל אותו - אם הצלחת, יש לך סיכוי להצליח גם בהמשך.
לצפיה ב-'קורס QA'
קורס QA
28/01/2018 | 17:33
1
30

הי אחי, יש מקומות שעושים מבדקים לפני שרושמים אותך לקורס, אני ממליץ לך לבדוק את ההתאמה שלך לתחום לפני שאתה מכניס את עצמך למשהו שיעלה לך הרבה זמן וכסף. אני יודע שבג'ון ברייס עושים את זה. בנוסף, תבדוק טוב שמדובר בקורס לחסרי רקע שמטרתו להכשיר אנשים ללא נסיון ותת להם את כל הידע והפרקטיקה הנדרשת לשוק העבודה... וגם שמתחייבים לעזור במציאת עבודה אחר כך. בהצלחה!

לצפיה ב-'לא הייתי סומך על מבחני התאמה או הבטחות השמה של בעלי עניין...'
לא הייתי סומך על מבחני התאמה או הבטחות השמה של בעלי עניין...
30/01/2018 | 08:11
18
בגדול העצות הללו נכונות, אבל בפועל לא הייתי סומך על מבחני התאמה או הבטחות השמה של בעלי עניין...
לא יודע אם יש גופים בלתי תלויים שמבצעים מבחני התאמה - אבל מרבית המכללות רק רוצות שתבוא ותלמד אצלן ולא תמיד יגידו אם באמת אינך מתאים,
לגבי הבטחות השמה - כבר שנים שאנו אומרים - אל תסתמכו על זה!
כמות האותיות הקטנות המאפשרות למכללות להתחמק מ"הבטחה" זו היא גבוהה, צריך לעמוד בדרישות מאוד גבוהות בכדי להיות זכאים לכך, ואם בסוף מתבצע זה לרוב במשכורת נמוכה - אף אחד לא יכול להבטיח שכשתסיימו את הקורס יהיה לו מה להציע.
לגבי השמה תסתמכו רק על עצמכם!
מציע לקרוא גם את:

לצפיה ב-'סקר בפייסבוק -- במה דומים הבודקים לנינג'ות? '
סקר בפייסבוק -- במה דומים הבודקים לנינג'ות?
24/01/2018 | 08:23
18
סקר בפייסבוק -- במה דומים הבודקים לנינג'ות?
מוזמנים להוסיף אופציות משלכם
וכמובן שאתם מוזמנים להמשיך ולדון בהרחבה בתגובות
לצפיה ב-'ראיון עם מנהל בדיקות - אייל אזולאי, ורינט (מראיין - דורון בר'
ראיון עם מנהל בדיקות - אייל אזולאי, ורינט (מראיין - דורון בר
21/01/2018 | 23:23
39
ראיון עם מנהל בדיקות - אייל אזולאי, ורינט (מראיין - דורון בר) (עולם הבדיקות גיליון #10)
איך הגעתי ל- QA ? במקור אני איש טלפוניה - בוגר "מכללת בזק" ובעל תואר בהנדסת אלקטרוניקה...
קראו עוד:
http://bit.ly/2F1e3OX

לצפיה ב-'Top 5 Courses of Linux Online'
Top 5 Courses of Linux Online
16/01/2018 | 13:32
1
37
Top 5 Courses of Linux Online
========================
Linux Foundation Certified System Administrator (LFCS) Complete Video Course | Pearson IT Certification - http://bit.ly/LFCS-Linux
Online Training in Linux, AWS, OpenStack, DevOps, & Azure | Linux Academy - http://bit.ly/LinuxAcademyLessons
Linux Admin Online Training | Linux Admin Certification Course | Edureka - http://bit.ly/EdurekaLinuxAdmin
Complete Linux course: Become a Linux professional | Udemy - http://bit.ly/UdemyCompleteLinux
Red Hat Certified System Administrator (RHCSA) and Red Hat Certified Engineer (RHCE) Certification with Virtual Machines, 2nd Edition | Pearson IT Certification - http://bit.ly/RedHat-Linux
לצפיה ב-'אם מתכוון לרשום פה קבוע - אולי הגיע הזמן להירשם וגם הייתי'
אם מתכוון לרשום פה קבוע - אולי הגיע הזמן להירשם וגם הייתי
18/01/2018 | 08:03
21
קודם כל תודה על הלינקים,
אם מתכוון לרשום פה קבוע - אולי הגיע הזמן להירשם
וגם הייתי מציע לפתוח בלוג פוסט בבלוג הפתוח של ITCB, ולהוסיף לו כל פעם פרק נוסף.
או תחת כלים ועזרים:
ככה מי שירצה יוכל למצוא גם בעתיד - ואנו נוכל לקשר פה ובמקומות אחרים (פייסבוק לדוגמא) כאשר אנשים שואלים היכן ללמוד X ...

דוגמא לשאלות נוספות בהן אנו נתקלים ניתן לראות כאן:
לצפיה ב-'QTP/UFT'
QTP/UFT
14/01/2018 | 14:29
1
40
איפה בארץ מועבר קורס UFT/QTP?
ג'ון ברייס מעבירים קורס במקום העבודה ורק לקבוצה.

לצפיה ב-'אולי תמצא ב www.advancedqtp.com'
אולי תמצא ב www.advancedqtp.com
18/01/2018 | 07:57
11
לצפיה ב-'בדיקות מובייל'
בדיקות מובייל
10/01/2018 | 13:36
5
83
איך מתחילים בבדיקות אפליקציה? מבחינת ביצועים, זליגות זיכרון?
אם אני רוצה לנסות אוטומציה איך אני בודקת מה עדיף pyton? Appium? איזה כלים יש?
בקצרה: איך אני יודעת מאיפה להתחיל?

תודה
לצפיה ב-'לגבי אוטומציה...'
לגבי אוטומציה...
10/01/2018 | 17:28
60
לצפיה ב-'מתחילים מניתוח סיכונים... אח"כ דוגמים אזורים בקדימות גבוהה..'
מתחילים מניתוח סיכונים... אח"כ דוגמים אזורים בקדימות גבוהה..
10/01/2018 | 17:31
31
קצת רעיונות אולי תמצאי כאן:
לצפיה ב-'ניסית להתקין ולהדליק את האפליקציה?'
ניסית להתקין ולהדליק את האפליקציה?
12/01/2018 | 10:00
2
24
עקרונית יש כל מיני דברים ש"צריך" לעשות כשאת מתחילה - כמו להבין את המוצר, להכיר את הטכנולוגיה, לנתח את הצרכים של החברה ואז למצוא פתרונות טכנולוגיים שיעזרו לך להשיג את המטרות שלך.
אבל, לפני כל זה - נסי להתקין את האפליקציה ולראות אם היא עובדת. שחקי איתה קצת וקבלי תחושה של מה הולך שם. אחר כך, כשתגיעי לכל החלקים האחרים תוכלי לחבר אותם לאפליקציה שעכשיו את מכירה.
שאלה שמאוד עוזרת בסיפור הזה של "ניתוח סיכונים" שקובי הזכיר היא "מעירים אותך באמצע הלילה, הדבר הכי גרוע שיכולת לדמיין קרה - מה זה, ומה גרם לזה?" שאלי את השאלה הזו את מנהל המוצר, את המפתחים ואת אנשי התמיכה והמכירות כדי לאתר את הנקודות המדאיגות (למשל - "חצי מהמשתמשים מסירים את האפליקציה כי היא זוללת סוללה", "האפליקציה קורסת על אייפון כי בדיוק משחררים גרסת מערכת הפעלה חדשה", "לא מספיק אנשים קונים דרך האפליקציה", "תובעים את החברה כי האפליקציה העלתה את התמונות הפרטיות של אנשים לרשת בלי לבקש רשות" או כל דבר אחר).

לגבי אוטומציה - מניסוח השאלה שלך אני מנחש שאת לא יודעת לתכנת, ואז התשובה לזה היא "מוצאים מישהו שיודע לתכנת כדי שימצא את הפתרונות שמתאימים לכם". אם אני מנחש לא נכון ואת יודעת לתכנת היטב, אז כמות הכלים היא אינסופית. התשובה למה לחפש תלוייה במה את רוצה שהאוטומציה שלך תעשה.
לצפיה ב-'תודה על העזרה :) פירטתי מה אעשה'
תודה על העזרה :) פירטתי מה אעשה
12/01/2018 | 10:13
1
19
זרקתי את האפליקציה מכל כיוון אפשרי.
זימנתי פגישות ליום א עם מנהל המוצר ועוד אנשי מפתח כדי להבין לעומק רגישויות שעשויות להיות.
ודבר אחרון, אכן לא יודעת לתכנת, מנסה להבין מאיפה אני יכולה להתחיל כדי ללמוד מהבסיס ומעלה.
אני מאד אוהבת את התחום שלי, ובמיוחד את תחום במובייל שהתגלה לי לאחרונה :)
לצפיה ב-'בהצלחה'
בהצלחה
12/01/2018 | 10:39
15
מובייל אינו תחום שיצא לי להתמחות בו, כך שההיכרות שלי עם כלים בתחום מוגבלת למדי. הגישה שעובדת לי בדרך כלל היא להבין מה אני רוצה לעשות, ואז להציק לגוגל עד שאני מוצא כלי שמאפשר לי לעשות את זה (אבל "זה" חייב להיות משהו ממוקד, אחרת גוגל לא מאוד עוזר).

לגבי איך להתחיל לתכנת - קורס באוניברסיטה הפתוחה יכול לקדם אותך המון. יש גם לא מעט משאבים חינמיים באינטרנט (באופן אישי, אני לומד טוב יותר כאשר יש איזושהי מסגרת), ויש סביבך כמה אנשים שיודעים לתכנת ואולי ישמחו לעזור.  ההמלצה שלי היא לא לחפש קורס "אוטומציה" אלא ללמוד תכנות ברמה בסיסית+ ואז, כשיש לך את אוצר המילים התכנותי, זה די פשוט להבין מה צריך לעשות אם המטרה שלך היא אוטומציה.
לצפיה ב-'ספר מבוא לבדיקות תוכנה'
ספר מבוא לבדיקות תוכנה
11/01/2018 | 10:24
3
103
שלום, אני שוקלת להיכנס לתחום, ולפני שאחליט אם להירשם לקורס אני מעוניינת לרכוש ספר בנושא. כיוון שאני בתחילת הדרך, אני מעוניינת בשלב זה בספר בעברית.

נתקלתי בשני ספרים, ואני מבקשת חוות דעת לגביהם:

אשמח אם מי שקרא את אחד הספרים האלה יוכל לחוות דעה. כמובן שהמלצות על ספרים אחרים בעברית גם כן יתקבלו בברכה.

תודה מראש
לצפיה ב-'מכיוון שהסילבוס יחסית מפורט - הייתי בכלל מתחיל אתו (חינמי)'
מכיוון שהסילבוס יחסית מפורט - הייתי בכלל מתחיל אתו (חינמי)
11/01/2018 | 12:51
74
או מסרטונים ברשת, ראי כאן
מהיכן להתחיל בלימוד בדיקות:

לצפיה ב-'שאלה טובה. '
שאלה טובה.
12/01/2018 | 09:49
36
נתחיל עם אמירה - לא קראתי את הספרים האלה, ועד עכשיו לא שמעתי עליהם. המידע היחיד שיש לי בהקשר של שני אלה מבוסס על קטעים חינמיים מתוך הספר הראשון עליהם רפרפתי ( https://www.hod-ami.co.il/files/59456.pdf ) ועל מה שקישרת אליו לגבי הספר השני, כך שאין לי תשובה ישירה לשאלה שלך.

אז קודם כל - כל הכבוד על הרצינות.
אילו הייתי צריך לנחש - הספר הראשון שקישרת אליו נראה רציני יותר מהשני (שנראה כמו עוד אחד בסדרת "כך תעשה את המיליון הראשון שלך").
יש ספר נוסף בעברית בשם "בדיקות תוכנה אפקטיביות ויעילות" של רקס בלאק שתורגם ע"י מכללת סלע. אני לא יודע אם הם מוכרים אותו או רק מחלקים אותו למי שעושה אצלם קורס, אבל אני מניח שלא חסרים עותקים של הספר שמסתובבים, ובמידת הצורך אשמח להשאיל את העותק שלי (אזהרה - באופן אישי, לא הצלחתי לסיים את הספר, אבל ממה שקראתי הוא עושה עבודת הצגה טובה יחסית של כמה נושאים).

כמו כן, חשוב לומר דבר אחד על ספרים - רוב הספרים על בדיקות תוכנה מתארים מגוון תהליכים שבמקרה הטוב רצים ברקע, בראשו של הבודק, ואין הרבה מן המשותך בין מה שתקראי בהם לבין מה שקורה בפועל במקצוע (הדבר נכון, אגב, גם לגבי הקורסים). טרם שמעתי על ספר בעברית שאני יכול להמליץ עליו (ספר באנגלית שאני בינתיים מרוצה ממנו הוא Explore It! של אליזבת הנדריקסון, אבל אני לא בטוח עד כמה הוא מתאים כספר מבוא) - אז קחי את הספר הראשון שאת מצליחה להניח עליו את היד (ובינינו, השקעה של ~100 ש"ח היא הימור נמוך מספיק)  כדי לקבל תחושה כללית של המונחים ושל חלק מהמטרות - רק זכרי לא לקחת את התוכן יותר מדי ברצינות, כי יהיו שם המון דברים שפשוט לא קשורים למציאות.

בינתיים, הרצאה שאני אוהב לקשר אליה שנותנת מבוא לבדיקות תוכנה - https://www.youtube.com/watch?v=ILkT_HV9DVU

וכמו כן, יש מאגר של הרצאות חינמיות עם הר של משאבים כאן: http://www.testingeducation.org/BBST/foundations/

לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
13/01/2018 | 21:47
11
לצפיה ב-'בחן את עצמך - יתרונות שילוב הבדיקות מוקדם בתהליך הפיתוח - טל'
בחן את עצמך - יתרונות שילוב הבדיקות מוקדם בתהליך הפיתוח - טל
11/01/2018 | 07:44
32
בחן את עצמך - יתרונות שילוב הבדיקות מוקדם בתהליך הפיתוח - טל פאר (עולם הבדיקות גיליון #10)
במשך שנותיי כבודק וכמנהל בדיקות נתקלתי לא מעט באנשים שהתייחסו לבדיקות רק בשלב ביצוע הבדיקות. מבחינת אותם האנשים, ואלה יכולים להיות מנהלים או אנשי פיתוח, תפקידם של הבודקים מתחיל ונגמר בהרצת בדיקות ובמציאת באגים. למרות שכיום התופעה הזו נדירה יותר עלינו להמשיך ולדאוג לשילוב אנשי הבדיקות בשלבים מוקדמים של תהליך הפיתוח...
http://bit.ly/2D1D0go

לצפיה ב-'כיצד לחפש עבודה בבדיקות - מקווים שיעזור לכם בחיפוש'
כיצד לחפש עבודה בבדיקות - מקווים שיעזור לכם בחיפוש
11/01/2018 | 01:26
45
כיצד לחפש עבודה בבדיקות (ובכלל )
מקווים שיעזור לכם בחיפוש העבודה http://bit.ly/LinkedIn-TST

לצפיה ב-'השתתפו בסקר בדיקות התוכנה הבינלאומי 2017-18 ותשפיעו'
השתתפו בסקר בדיקות התוכנה הבינלאומי 2017-18 ותשפיעו
10/01/2018 | 23:11
10
השתתפו בסקר בדיקות התוכנה הבינלאומי 2017-18 ותשפיעו
אם עדיין לא הצבעתם - הכנסו:
http://bit.ly/2017Testing-Survey

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא קניות באינטרנט
אירוח בנושא קניות...
מומחית לקניות ברשת עונה לכם על כל השאלות הנוגעות...
אירוח בנושא קניות באינטרנט
אירוח בנושא קניות...
מומחית לקניות ברשת עונה לכם על כל השאלות הנוגעות...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ