לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1031410,314 עוקבים אודות עסקים

פורום בקרת איכות תוכנה - QA

פורום זה עוסק בתחום בקרת איכות תוכנה, בדיקות תוכנה ו- QA. שאיפתי היא שהוא יהווה מקור ידע לאנשי ומנהלי QA ובדיקות שרוצים לחלוק פרוצדורות ומתודולוגיות. כמו כן יוכל לתמוך בשאלות הנוגעות בכלים וטכנולוגיות ושיטות עבודה. לבסוף יוכל לתת טיפים כיצד להתנהל מול אנשי פיתוח ומה נחוץ כדי שעבודה זו תהיה חלקה ונעימה ככל האפשר. אלו הם כמובן רק חלק מהנושאים שיכולים להופיע. פורום זה יקדם כל כיוון אחר אפשרי ויקבל בברכה כל חומר או לינק שיכולים לקדם אותו (זהירות עם זכויות יוצרים).
בכדי לעזור לכם לקבל את העדכונים המעניינים בצורה נוחה - יצרנו מס' כלים להצפת המידע:
קב' בפייסבוק: http://www.facebook.com/groups/405915096141090
דף בגוגל+
https://plus.google.com/b/101407766666630341390/101407766666630341390/posts

הנהלת הפורום:

אודות הפורום בקרת איכות תוכנה - QA

פורום זה עוסק בתחום בקרת איכות תוכנה, בדיקות תוכנה ו- QA. שאיפתי היא שהוא יהווה מקור ידע לאנשי ומנהלי QA ובדיקות שרוצים לחלוק פרוצדורות ומתודולוגיות. כמו כן יוכל לתמוך בשאלות הנוגעות בכלים וטכנולוגיות ושיטות עבודה. לבסוף יוכל לתת טיפים כיצד להתנהל מול אנשי פיתוח ומה נחוץ כדי שעבודה זו תהיה חלקה ונעימה ככל האפשר. אלו הם כמובן רק חלק מהנושאים שיכולים להופיע. פורום זה יקדם כל כיוון אחר אפשרי ויקבל בברכה כל חומר או לינק שיכולים לקדם אותו (זהירות עם זכויות יוצרים).
בכדי לעזור לכם לקבל את העדכונים המעניינים בצורה נוחה - יצרנו מס' כלים להצפת המידע:
קב' בפייסבוק: http://www.facebook.com/groups/405915096141090
דף בגוגל+
https://plus.google.com/b/101407766666630341390/101407766666630341390/posts
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
כללי התנהגות בפורום
כולנו, אני מאוד מקווה , רוצים שהפורום יהיה מקצועי, תרבותי וכזה שנעים לגלוש בו. שכל מי שרוצה לשאול שאלה , ישאל מבלי להסס ומבלי לפחד מתשובה מתנשאת , מעליבה כו'.
כדי להבטיח רמה גבוהה של דיונים אני מבקש מכל הגולשים להימנע מכל סוג של הערות אישיות, הבעת דעה או ביקורת אישית על גולש אחר. הפורום הוא מקצועי וטכני. 

הודעות אשר יכילו הערה אישית כלפי גולש אחר יימחקו  ללא קשר לתוכן הנוסף שיהיה בהן.

המשך >>

לצפיה ב-'לימודי qa'
לימודי qa
17/06/2018 | 16:08
2
32
שלום. אני מתעניין בלימודי בודק תוכנה וראיתי באינטרנט ודברתי בתי ספר כמו גון ברייס, נס, האקריו ועוד. המשותף לכולם היא עלות גבוהה של הקורס ותקופת לימודים ארוכה יחסית.
נתקלתי גם בחברת הייטק פור יו שמציעה קורס של שלושה חודשים, פעם בשבוע בעלות נמוכה משמעותית מהשאר
האם משהו למד שם, שמע עליהם ויכול לתת פרטים, עזרה 
בתודה מראש
לצפיה ב-'קורס בדיקות'
קורס בדיקות
17/06/2018 | 18:28
19
למדתי בהאקריו והיו לי מרצים תותחיםםם
ממליץ ממש 
לצפיה ב-'שמע, '
שמע,
19/06/2018 | 21:16
6
מצד אחד - האתר שלהם לא נראה מרשים. הסילבוס נראה מחופף ודחוס מכדי ללמד אותך משהו בעל משמעות בזמן המוקצב.
מצד שני - את אותו הדבר אפשר לומר גם על רוב הקורסים האחרים. אני לא יכול לומר שיש קורס הסבה כזה שאני יכול לומר עליו שהוא לא בעל ערך שלילי.

אם המטרה שלך היא תעודה או שורה שאפשר לשים בקורות החיים כדי להצליח להגיע לראיונות עבודה: יכול להיות שהקורס הזה יספיק.
אם המטרה שלך היא גם לדעת משהו בסוף הקורס, אני ממליץ על לימוד עצמי או תואר באוניברסיטה.
לצפיה ב-'תפקיד של מנהל QA'
תפקיד של מנהל QA
11/06/2018 | 12:31
32
שאלה לפורום ורק למנהלים
איך אתם מגדירים את התפקיד, מה התוכן ?
ההנחה כמוון שתפקיד ניהולי ולא טכני
לצפיה ב-'היי. צריכה שלבי אינטגרציה במכונת כביסה'
היי. צריכה שלבי אינטגרציה במכונת כביסה
06/06/2018 | 22:32
1
25
לצפיה ב-'בשביל זה יש טכנאי, לא?'
בשביל זה יש טכנאי, לא?
08/06/2018 | 14:04
13
לצפיה ב-'בדיקות אוטומטיות על ידי שליחת JSON'
בדיקות אוטומטיות על ידי שליחת JSON
07/05/2018 | 12:48
103

היי כולם,

אני ממליץ בחום על חברה חדשה www.universe-systems.com עם מוצר חדש שנקרא Gravity API
מדובר למעשה במנוע אוטומציה בענןת אתם שולחים בקשת JSONויש לכם בדיקה אוטומטית רצה.
ממש נחמד, אני ניסיתי והתחלתי להשתמש בהן בחברה שאני עובד.

לצפיה ב-'פיינל מגייסת מהנדסי אוטומציה וC++'
פיינל מגייסת מהנדסי אוטומציה וC++
23/04/2018 | 16:24
38
היי לכולם, שבוע טוב, לא לגמרי הפורום המתאים, אבל אולי מכירים מישהו או יודעים על מישהו שמחפש...

https://www.comeet.co/jobs/final/C0.009?coref=1.10...

היכנסו, קראו, ושלחו לי או דרך האתר קורות חיים.
אני לא הגורם המגייס, אבל אשמח לענות על כל שאלה בפרטי, אם אדע או אם אוכל.

בהצלחה - omer.perry@gmail.com
לצפיה ב-'בקשה חריגה - האם הינך דאטה אנליסט?'
בקשה חריגה - האם הינך דאטה אנליסט?
17/04/2018 | 12:04
45
שלום רב. דאטה אנליסט? אולי מכיר אנליסט? אודה מאוד מאוד עבור שיחה טלפונית קצרה ומתן מידע/תשובות לקראת הסבה מקצועית וכניסה אפשרית לתחום. שרון  1110706@gmail.com   0545790111
לצפיה ב-'בדיקות מובייל על אימולטור'
בדיקות מובייל על אימולטור
15/04/2018 | 14:15
1
52
שלום חברים

האם יש מי מבינכם שבודקים על אימולטור ולא פיזית על מכשירים ואם כן, האם יש כלים חינמיים מומלצים ?

תודה
לצפיה ב-'בדיקות מובייל על אימולטור'
בדיקות מובייל על אימולטור
17/04/2018 | 08:49
40
היי,

היתן לבדוק בדפדפן עצמו ב - developer tools.
יש לך גם שפע של תוספים רק תחפש.
אצלינו ספציפיצית בודקים על מכשירים אמיתיים דרך browserstack.

ממליץ!
לצפיה ב-'מישהו אולי יודע אם אפשר להריץ TEST SET מחוץ ל-QC'
מישהו אולי יודע אם אפשר להריץ TEST SET מחוץ ל-QC
14/04/2018 | 12:17
48
כלומר, להריץ אותם בעזרת CMD או איכשהו מהג'נקינס?
​יש לי סט של טסטים, כולם כתובים ב- VB ואני רוצה להריץ אותם שלא מתוך ה-QC (המטרה להגדיל אוטומציה באירגון). מישהו ניסה פעם או שיש לו רעיון איך ואם אני יכול לעשות זאת?
תודה מראש.

לצפיה ב-'בדיקות מן העולם - מהי תפיסת העולם של DevOps? - אלון לינצקי '
בדיקות מן העולם - מהי תפיסת העולם של DevOps? - אלון לינצקי
11/04/2018 | 23:53
37

בדיקות מן העולם - מהי תפיסת העולם של DevOps? - אלון לינצקי (עולם הבדיקות גיליון #10)
כשאנו מנסים להגדיר את המושג DevOps , אנו נתקלים בהגדרות רבות ושונות. אולי בגלל שפתרונות ה- DevOps צריכים להיות שונים בין חברה לחברה. אם נסתכל על הכלים שמוגדרים ככלי ,DevOps נראה שהמושג מדבר על אספקת מוצר בדרך הטובה ביותר ללקוח.
http://bit.ly/2v3cOP6

לצפיה ב-'Manual Testing Covrage'
Manual Testing Covrage
08/04/2018 | 16:06
4
139
שלום לכולם,
אשמח לקבל טיפים והמלצות כיצד לבצע בדיקה לגבי כיסוי הבדיקות בכל גרסה וכיצד מודדים כיסוי כזה.
האם ישנם כלים מומלצים כדי למדוד כיסוי זה?

תודה רבה.
לצפיה ב-'כיסוי ביחס למה?'
כיסוי ביחס למה?
08/04/2018 | 23:06
3
63
משהו שמייקל בולטון חוזר עליו שוב ושוב (בצדק) הוא ש"כיסוי" זה מונח שלא עומד בפני עצמו - זה תמיד כיסוי של משהו - של שורות קוד, של דרישות, של סיכונים, של פיצ'רים, של דברים שתכננו לבדוק.
כל אחד מאלה דורש היערכות שונה. כיסוי קוד כנראה ידרוש גרסה מיוחדת של האפליקציה (למשל, כזה: https://blogs.msdn.microsoft.com/marcalt/2006/07/0... ), כיסוי דרישות יצריך דרישות כתובות ומפורטות מספיק, עם קישור של תסריטי בדיקות (לפחות ברמת הכותרת), ואז כלי ניהול הבדיקות השונים באמת זורחים (אני אפילו יכול לומר שQC הידוע לשמצה עושה עבודה נהדרת בתצורה כזו).
אם אנחנו רוצים למדוד כיסוי סיכונים, אז כדאי שתהיה לנו רשימת סיכונים שיש לידה מקום בו אנחנו יכולים לסמן הערכה של כמה מהסיכון הזה כיסינו (אפשר לכסות סיכון באופן חלקי), ואם אנחנו רוצים לראות כיסוי מהתכנון - כדאי שיהיה לנו תכנון, ואז יש מגוון רחב של כלים שיודעים לתת לנו burndown.

כמובן, קישור למה שמייקל בולטון אומר: http://www.developsense.com/blog/2016/04/100-cover...

עכשיו, לשאלה החשובה באמת - למה אתם רוצים למדוד כיסוי בדיקות? אני לא אומר שזה רעיון רע, אבל המטרה שלכם תשפיע על סוג הכיסוי שאתם רוצים למדוד ועל מידת המאמץ שאתם רוצים להשקיע במדידה של זה.
לצפיה ב-'כיסוי בדיקות'
כיסוי בדיקות
09/04/2018 | 10:56
2
55
היי עמית,
המטרה שלנו היא לכתוב מסמכי בדיקות ידניים ולקבוע להם עדיפות מה הולך להיכתב באוטומציה ומה יבדק רק ידנית ולנסות לתת סוג של הערכה כמה מתוך כל הטסטים שנכתבו רצו ועברו וכמה נפלו.
מבחינת האיכות הכוללת אנחנו מנסים להבין ולהעריך את איכות הבדיקות בצוות ולנסות ולבדוק פרמטרים נוספים למדידת איכות
לצפיה ב-'אוטומציה לתהליכים'
אוטומציה לתהליכים
09/04/2018 | 12:05
41
לדעתי במקום לעבור על כל הבדיקות הידניות שנבדקו ובכך לתעדף מה לבצע אוטומציה עבורם. תעברו על המערכת עצמה, על מסמכי האפיון והצורך של לקוחות הקצה.
אצלנו בחברה אנחנו נבצעים אוטומציה לתהליכים גדולים של כלל המערכת וגם תהליכים קטנים יותר של המערכת (למשל: כניסה לאתר, חיפוש מוצר, הוספה לעגלה, ביצוע צ'קאאוט, ביצוע רכישה = תהליך אחד).

ולגבי הערכה של טסטים ואיכות הבדיקות, זה נכלל בתוך ה-STR - Software test result, כלומר: תוצאות של סך הבדיקות לאותה איטרציה/תקופה שהגדתרם. ניתן לבצע סיכום בצורה של טבלאות של סך הבדיקות עבור פרמטרים הבאים: כמות בדיקות שבוצעו לעומת כמה בדיקות נכשלו או עברו. וכל מיני כאלה.

לצפיה ב-'אז נראה אם הבנתי...'
אז נראה אם הבנתי...
10/04/2018 | 00:52
30
1. אתם רוצים להגדיר מה ייבדק באופן אוטומטי, ומה באופן אינטראקטיבי.
2. לשם כך, אתם רוצים לסקור את תסריטי הבדיקה שכתובים אצלכם ולהחליט "מה עובר לאוטומציה ומה לא".
3. בלי קשר לכל זה, אתם מנסים לשפר את מאמץ הבדיקות הכולל שלכם.

האם הבנתי נכון?

אם כן, אני לא בטוח ש"כיסוי" הוא המדד הכי אפקטיבי לסעיפים 1+2. נראה לי קל (ויעיל) יותר לעבור על הרשימה שיש לכם ולשאול על כל תסריט שתי שאלות: "כמה קשה לכתוב תסריט אוטומטי שייתן ערך דומה?" "כמה חשוב לי להריץ את הבדיקה הזו שוב ושוב ושוב?", בעזרת שני המספרים האלה אפשר להגיע לתשובה מהירה יחסית של "למה הולכים לכתוב אוטומציה קודם" (בגדול, ככל שחשוב לנו יותר להריץ את הבדיקה שוב ושוב ישתלם יותר לכתוב תסריט אוטומטי, ככל שקל יותר לכתוב תסריט אוטומטי, כך יש פחות מה להתלבט אם לכתוב אחד כזה או לא).
הערה קטנה לסדר - אני בכוונה לא אומר "נמיר לאוטומטי" כי מבדק אוטומטי שמשחזר פעולות משתמש אנושי זה בדרך כלל לא הרעיון הכי טוב שיש - חלק גדול מהדאגות אפשר לפתור ברמת בדיקות היחידה, וגם מבדקי מערכת עדיין עדיף לכתוב קצת אחרת כי מכונות ואנשים פועלים בצורה שונה. בגדול, אם החלטנו שמשהו מצדיק כתיבה מחדש באופן אוטומטי, הצעד הראשון יהיה לחלץ "מה בעצם אנחנו בודקים כאן" (או מה חשוב לנו לבדוק כאן) ואז למצוא דרך נורמלית לעשות את זה בעזרת קוד.

לגבי הנקודה השלישית - למה אכפת לכם מאיכות הבדיקות? האם יש בעיה עם המוצר שלדעתכם נגרמת כתוצאה מבדיקות לא טובות מספיק? אם כן, יש לכם כנראה רמז לא רע בכלל למה בבדיקות צריך לשפר (כי אחרת, איך אתם יודעים שהבעיה במוצר נגרמת כתוצאה מבעיה בתהליך הבדיקות?). אם לא: עדיף להשקיע את המאמץ במדידת דברים שמשנים למוצר: כמה זמן עובר בין הגדרת פיצ'ר עד שהוא מגיע ללקוח? כמה זמן מושקע בתמיכה בבאגים מלקוחות? כמה קל לנו לשחרר תוכן חדש? האם התוכן שאנחנו משחררים מפיק ערך עסקי לחברה? איך אפשר לשפר חלק מהפרמטרים האלה? שיפור של הפרמטרים האלה יכול להיות שיפור גם בחלק של הבדיקות, אבל כך זה משהו שכל הצוות עושה ולא רע בעיה של הבודקים (למשל - כדי לשחרר תוכן מהר יותר, אנחנו יכולים לרצות בדיקה אוטומטית שרצה מהר ונותנת לנו מידת ביטחון מסויימת במהירות, כדי להימנע מהפתעות ביצועים של המוצר, אנחנו רוצים אולי להתחיל להכניס בדיקות ביצועים לתהליך שלנו, וכו').  כשהמטרה היא מטרה עסקית של המוצר, קל יותר לרתום אליה את כל הצוות, וקל יותר לקבל תקציב מההנהלה כדי לטפל במה שצריך.
לצפיה ב-'חג פסח שמח מצוות ועורכי מגזין עולם הבדיקות '
חג פסח שמח מצוות ועורכי מגזין עולם הבדיקות
28/03/2018 | 17:09
22
חג פסח שמח מצוות ועורכי מגזין עולם הבדיקות
אם לא קיבלתם השבוע את מייל העדכונים בנושאי בדיקות - מוזמנים להכנס ולקרוא ובהזדמנות זו להירשם בכדי לא להחמיץ ידע
ובפסח במיוחד אסור להחמיץ
http://bit.ly/TW-Pesach18
לצפיה ב-'תהליך ניהול באגים'
תהליך ניהול באגים
26/03/2018 | 20:31
132
שלום לכולם,
קיבלתי משימה לנתח באגים פתוחים במערכת ולהוציא דוחות מפורטים אודותיהם למנהלים. במערכת קיימים באגים ישנים מאוד ובאגים חדשים.
לפי אילו פרמטרים כדאי לבנות את הדוחות האלו?
בנוסף אני אמור להציע פתרונות כיצד לטפל בבאגים ישנים או מלקוחות אשמח לקבל רעיונות ודוחות לדוגמא.
לצפיה ב-'שאלה לגבי נוהל עבודה'
שאלה לגבי נוהל עבודה
22/03/2018 | 15:14
1
95
אני בודק תכנה יחיד בחברה
יש עלי עומס די גדול
נכון לעכשיו המזכירה עוזרת לי בבדיקות
לימדו אותה קצת על התכנה וקצת לבדוק
לפעמים כמה אנשים מהעבודה מבקשים ממנה לבדוק דברים בשבילם
או לכתוב תסריטי בדיקות (לימדו אותה)
האם זה אמור לפגוע בי שבאים אליה ולא אלי או שאני אמור להבין בגלל העומס?
שהם באים אליה הם לא שואלים אותי אם אני פנוי לבדוק..
מה לדעתכם?
לצפיה ב-' לא נראה לי שיש מה לעשות מזה סיפור.'
לא נראה לי שיש מה לעשות מזה סיפור.
23/03/2018 | 13:49
73

יש מיליון ואחת סיבות בגללן פונים לאדם אחד ולא לאחר - יכול להיות שמבקשים ממנה עזרה כי אתה מתעסק במשהו חשוב יותר, או כי אתה עונה ב"סבבה, אני אגיע לזה מחר" או כי החיוך שלך פחות יפה, או כי אתה נמצא בפינה שלך והם חולפים לידה ונזכרים. יש הרבה מאוד סיבות תמימות ללכת למישהו אחר.  יכול להיות שהמנהל שלך ביקש מהם להעמיס עליך פחות, או שהם רואים שאתה קורס תחת העומס ולא רוצים להפריע בדברים פחות חשובים.
במקרה הגרוע יותר, הם מבקשים את העזרה ממנה כי נעים יותר לעבוד איתה או כי הם סומכים עליה יותר מאשר עליך.

בכל מקרה, להיעלב זו לא אסטרטגיה טובה - אם זה מאחת ממיליון הסיבות הסבירות, אין ממה להיעלב, ואם תיקח את זה ללב זה יבלוט ויגרום לדברים להידרדר.
אם באמת ניגשים אליה כי היא עושה עבודה טובה יותר (וכן, "נעים לעבוד איתי" זה חלק חשוב מאוד מהגדרת העבודה הטובה שלנו), אתה צריך לקבל את זה כסימן שאומר שאתה צריך להשתפר, וגם אז - להיעלב לא יעזור.

בינתיים, נסה להפוך את המשוואה - במקום לחכות שמישהו יגיע אליך עם "יש לי משהו לבדוק", בכל פעם בה יש לך פנאי, לך אל המפתחים ונסה להתעדכן במה שקורה, בדברים שאולי תצטרך להתכונן אליהם, או סתם להתעניין במה שהם עושים.

דבר אחד שכדאי לשים לב אליו -  אם אתה מבחין בכך שאתה מתחיל לקבל משימות שוליות יותר ויותר, זה בדרך אומר שיש בעיה בדרך בה אתה מתנהל, ואז כדאי לתפוס מישהו שאתה סומך עליו (למשל, המנהל שלך) ולבקש ממנו משוב שיעזור לך להשתפר.

לצפיה ב-'מה החלק האהוב עליך בבדיקות? '
מה החלק האהוב עליך בבדיקות?
21/03/2018 | 23:26
141
מה אתם חושבים? - מה החלק האהוב עליך בבדיקות?
http://bit.ly/TW12_Poll
דעתכם חשובה, אנו מזמינים אתכם להשתתף בכל גיליון בהצבעה שאת תוצאותיה נשתף עמכם בגיליון הבא (הצבעה מגיליון #12 של מגזין עולם הבדיקות)

לצפיה ב-'לימוד QA'
לימוד QA
21/03/2018 | 12:26
1
162
שלום,
בתור אחד שנמצא באמצא קורס QA Web ובהמשך גם Mobile אגיד לך כמה דברים:
1. תבחר קורס לא קצר מידי ולא ארוך מידי. קצר מידי שניתן למצוא במכללות שונות ייתכן ולא חושף אותך בפני כל הידע שעליך לדעת בבדיקות התוכנה מה גם זה לא מספיק זמן כדי לתרגל. בקורס ארוך מידי כמו חצי שנה ומעלה נשמע כמו קורס חירטוט. הכוונה היא שכנראה החומר לא רלוונטי לעבודה ורובו בנוי כך שיוכל לאפשר לשלם לכל מיני מתבטלים באותה המכללה. אני עושה בין 5-6 חודשים.
2. חשוב שאותה מכללה תאפשר זמינות ותמיכה בשעות עבודת המכללה. אצלי יש את זה אך ניתן לראות בעיות בנושא הזה, משום שהמרצה לפעמים לא זמין, או אין לו רצון לעזור, אם אפשר רצוי לבדוק את זה לפני או להתייעץ עם מישהו שלמד או לומד.
3. התחייבות לליווי אישי עד לקבלת חוזה עבודה שכוללת בתוכה הכנה לראיונות עבודה, סימולציות ו/או סטאז'.
4. חשוב לבוא לשיעור נסיון ולשאול את התלמידים לגבי הרמה, המרצה וכו'
5. חשוב לבדוק לפני שנרשמים המלצות או ביקורות כלפי המכללה ובכלל להתייעץ עם תלמידים שלמדנו אם יש אפשרות כזאת.
6. ניתן ללמוד לבד את התחום הזה אך כנראה תצטרך לבדוק באתרים באנגלית, כי בעברית יש חוסר, כמו כן אם אתה מחליט ללמוד לבד תתייעץ בפורומים שונים מה רצוי ללמוד ואיפה ניתן ללמוד בצורה המקיפה ביותר לתחום הבדיקות.
בהצלחה.

לצפיה ב-'"כיף" לקבל עצות מאנשים עם "המון" ניסיון...'
"כיף" לקבל עצות מאנשים עם "המון" ניסיון...
21/03/2018 | 23:29
80
לצפיה ב-'קורס בתחום'
קורס בתחום
19/03/2018 | 12:27
2
180
שלום

אני מתעניין בלימודים בתחום הבדיקות תוכנה.

אני מקבל מדי פעם הצעות לקורס קצר של QA ושל כמה מפגשים בודדים ובעלות מסובסדת דרך מרכז קורסים מסוים שעובד עם כמה אוניברסיטות. 

אני מניח שבכדי לעבוד בתחום צריך קורס רציני יותר, ראיתי כאן התלבטויות בין הטכניון וג'ון ברייס. השאלה עד כמה יש הבדל תהומי בין הקורסים הנל לקורס המצומצם, אם עיקר הלמידה הוא בבית. האם יש מקומות נוספים, כמו האקריו? קולגה שלי לעבודה לומד שם פולסטאק והוא נראה די מבסוט, מה גם שהם מבטיחים עבודה, אבל אני מפקפק בזה. 

האם בכלל ניתן ללמוד לבד את התחום הזה? 
האם יש משמעות לתעודת הסמכה? מהניסיון שלי עם MCSE, קצת פחות הייתי סומך על תעודה שניתן להשיג אותה עם דאמפים.

רק אציין בנוסף שכרגע אני מובטל אחרי ניסיון לא מוצלח בחברת שירותי CRM ואחרי שנים כטכנאי PC, רשתות ואינטרנט. בנוסף, סטודנט בפתוחה לתחום אחר, אבל כנראה שיהיה קשה למצוא בתחום הזה עבודה. בעבר למדתי MCSE במכללת הייטק שהייתה בת של מטריקס ואחות של ג'ון ברייס.. אם אני מדייק כאן.. :) 

לצפיה ב-'זה נבלה וזה טריפה'
זה נבלה וזה טריפה
19/03/2018 | 22:57
98
יש  פה בפורום מדי פעם שאלות על קורס כזה או אחר, אם תחפש - תוכל לראות שאני לא מתלהב מהקורסים האלה (וגם למה).
בגדול, התועלת המרכזית בקורסים האלה היא ביכולת לעבור את סינון קורות החיים כשאתה מחפש משרה - מסיבה שאינה ברורה לי, יש מקומות עבודה שמתייחסים לקורס כזה כאל יתרון. רוב המקומות מבטיחים גם סיוע במציאת המשרה הראשונה - ואם תחפש, תמצא אנשים שהיו מאוד מרוצים, ואנשים שמרגישים שזרקו אותם לכלבים ורימו אותם. קצת כמו לגבי כל הבטחה - עומדים בה, במידה מסויימת בלבד.

עם רקע של טכנאי רשתות, יכול להיות שיהיה לך קל יותר למצוא משרה דווקא בתחום אחר, קרוב יותר (אבטחת מידע, בפרט network security).

לצפיה ב-'בודקת תוכנה '
בודקת תוכנה
21/03/2018 | 11:02
100
היי,
תמיד תמצא אנשיםמרוצים יותר ומרוצי פחות ברשת.
יכולה להעיד רק על עצמי..
אני למדתי בדיקות תוכנה בהאקריו ויצאתי מרוצה ועם עבודה שעזרו לי למצוא שם.
יש מרצים מעולים ויצאתי עם כלים שאיפשרו לי להיכנס לשוק העבודה דיי מהר..
לצפיה ב-'היי חברים יש לי שאלה בבקשה..'
היי חברים יש לי שאלה בבקשה..
15/03/2018 | 18:54
3
147
אני יודע שהתשובה אמור להיות ארוכה מפני שהנושא הזה מאוד רחב. חבר נשאל וביקש ממני לענות/לשאול:

כרטיס בינלאומי שנמצא ברשותי לשימוש בארץ ובחו"ל שקיימת מסגרת אשראי של עד 12000 ש"ח.
על מנת לבצע עיסקה יש צורך בלהקיש ת.ז + תוקף כרטיס.

1) צריך לכתוב 5 תסריטים לבדיקת התהליך.
2) עבור תסריט אחד של התהליך שרשמתי צריך לכתוב ולרשום את כל פירוט צעדי הבדיקה הנדרשים?

לגבי סעיף 1. -האם הם מתכוונים לרשום ברמה כללית כמו STP? להתחיל ב-SANITY. FUNC.GUI BOUNDARY.
ו ERROR? והאם לחלק את השאלה לפיצ'רים? אז מן הסתם זה יהיה יותר מ- 5 תסריטים?
לגבי סעיף 2 - אם הכוונה לרשום ב- STD האם הכוונה לקחת אחרי שחילקנו לפיצ'רים , ולהתחיל לעשות עליו STD מכל סוגי הבדיקות שאני מכיר?

3) ואם כן איזה רעיונות אפשר להתחיל עם SANITY ושאר הבדיקות...האם להתחיל מחיוב באתר רגיל? יכול להיות חיוב מאמצעי סליקה שנמצאים בחנות? ואיזה בדיקות כדאי להתמקד ? (לא נראה שזה כולל בתוכו כספומט למיטב הבנתי נכון?)

אשמח לתשובות מפורטות. (הזמן שנתבקש לעשות היה כשעה)
תודה רבה מראש לכולם
לצפיה ב-'מה היה ההקשר של השאלה?'
מה היה ההקשר של השאלה?
16/03/2018 | 00:57
2
76
מה שאתה מתאר נשמע כמו שאלה בראיון עבודה, לא?
אם זה כך, צריך לשאול את המראיין את כל שאלות ההבהרה - אני יודע שכשאני מראיין, אני מצפה ממרואיינים לשאול שאלות הבהרה.
בכל מקרה, כמו שזה נשמע, אני אנחש שהכוונה בסעיף הראשון היא לתיאור כללי (למשל "תשלום בחנות בארץ בעזרת הכרטיס הפיזי").
הסעיף השני נראה כמו ניסיון לבחון כתיבה פורמלית - לקחת את אחד התרחישים הכלליים בסעיף הקודם, ולפרט אותו עד רמה מיותרת.  (צור חיוב בקופה, העבר את הכרטיס, הקלד את מספר תעודת הזהות הנכון, הקלד את התוקף הנכון, ודא שהתשלום התקבל.)

על 3 אני מעדיף לא לענות, שמא מדובר בראיון עבודה (ובמיוחד אם מדובר במטלת בית).
לצפיה ב-'תודה עמית'
תודה עמית
16/03/2018 | 09:21
1
47
אני חשבתי לפרט והכוונה שלי הייתה באמת לעשות SANITY התחלתי כדי לראות באמת שהכרטיס מקיים את יעודו וראוי לבדיקות המשך. אבל השאלה שלי היא 5 תסריטים ברמה כללית כפי שכתבת בדוגמא? או לפי צעדים?כמו STD עם תוצאה צפוייה? האם לחלק לפיצ'רים (E2E)? או להסתכל על הכרטיס כמקשה אחת (SYSTEM)? ברור שיש פה המון סוגי בדיקות כמו אבטחה. תאימות. בדיקות ערכי גבול...וכו' . איך אני מממשת את הידע שלי בכתיבה לפי השאלות? 5 תסריטים זה יכול להיות כפי שכתבתי להתחיל עם SANITY-FUNC-GUI-BOUNDARY-ERROR וכו' כבר שם אני מפרטת הכל אם אני עושה את הבדיקות כ SYSTEM? אז מה אני מתבקשת בסעיף ב' אם פירטתי כבר בסעיף הקודם?
תודה לכולם מראש.
לצפיה ב-'זו הדרך בה אני מבין את השאלה כפי שניסחת אותה'
זו הדרך בה אני מבין את השאלה כפי שניסחת אותה
16/03/2018 | 09:38
45
אילו אני הייתי מתבקש לענות על שאלה כזו, בלי שום יכולת לשאול שאלות הבהרה, כנראה שהייתי עונה כפי שתיארתי (חמישה תרחישים כלליים, אחד מפורט ברמת הצעדים).
בנוסף, אם חשוב לך להפגין ידע כזה או אחר, אפשר לכתוב קצת מלל כללי מסביב לשאלה - נניח, משהו כמו "חמש הבדיקות המתוארות כאן הן בדיקות שלדעתי נמצאות בעדיפות עליונה, מה שלא אפשר לי להתייחס לבדיקות חוויית משתמש\מקרי קצה\מה שלא יהיה" או "הבדיקות המתוארות כאן הן בדיקות קצה לקצה שנועדו להיות מקיפות וכוללות, אני מניחה שבדיקות ערכי גבול נעשו בבדיקות היחידה" - את לא מפרטת את מקרי הבדיקה, אבל מציינת שאת מודעת לקיומם, ובחרת שלא להכניס אותם מסיבה כזו או אחרת.

לצפיה ב-'מחפש אפליקציה להורדת כמות גדולה של תמונות למכשיר ios'
מחפש אפליקציה להורדת כמות גדולה של תמונות למכשיר ios
14/03/2018 | 10:22
339
שלום.
פעם היתה לי את האפליקציה והיום אני לא מוצא אותה (לא זוכר את השם שלה)
אני מחפש אפליקציה למכשירי ios שכל מה שהיא עושה זה לזרוק לי כמות מאוד גדול של תמונות לספריית התמונות של המכשיר.
לא משנה איזה תמונות אלו.
מישהו מכיר ויכול לעזור בעניין?
לצפיה ב-'דרוש בודק תוכנה מתחיל '
דרוש בודק תוכנה מתחיל
11/03/2018 | 19:22
143
שלום,

מחפש בודק/ת תוכנה מתחיל/ה למשרת QA בחברת סטארטאפ צעירה ומתפתחת ביהוד, למתאימ/ה תהיה הזדמנות להשתלב, ללמוד ולהתפתח בעולם הQA.

הדרישות:
- בוגר/ת קורס או נסיון מועט בבדיקות 
- אדם נעים שמסוגל לעבוד בצוות
- ראש גדול ומקצועי

קורות חיים נא להפנות אל:

תודה.

לצפיה ב-' מחכים לכם בפורום חדש - קניות באינטרנט '
מחכים לכם בפורום חדש - קניות באינטרנט
11/03/2018 | 15:12
16

בפורום חדש תקבלו הצעות לרכישות שוות, לינקים למוצרים ומבצעים חמים, אפשר להתייעץ על קניה, החזרה ותשלום אונליין ולקיים דיונים על קניות שעשיתם
היכנסו עכשיו לפורום קניות באינטרנט
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2586

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ