לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1118411,184 עוקבים אודות עסקים

פורום בקרת איכות תוכנה - QA

פורום זה עוסק בתחום בקרת איכות תוכנה, בדיקות תוכנה ו- QA. שאיפתי היא שהוא יהווה מקור ידע לאנשי ומנהלי QA ובדיקות שרוצים לחלוק פרוצדורות ומתודולוגיות. כמו כן יוכל לתמוך בשאלות הנוגעות בכלים וטכנולוגיות ושיטות עבודה. לבסוף יוכל לתת טיפים כיצד להתנהל מול אנשי פיתוח ומה נחוץ כדי שעבודה זו תהיה חלקה ונעימה ככל האפשר. אלו הם כמובן רק חלק מהנושאים שיכולים להופיע. פורום זה יקדם כל כיוון אחר אפשרי ויקבל בברכה כל חומר או לינק שיכולים לקדם אותו (זהירות עם זכויות יוצרים).
בכדי לעזור לכם לקבל את העדכונים המעניינים בצורה נוחה - יצרנו מס' כלים להצפת המידע:
קב' בפייסבוק: http://www.facebook.com/groups/405915096141090
דף בגוגל+
https://plus.google.com/b/101407766666630341390/101407766666630341390/posts

הנהלת הפורום:

אודות הפורום בקרת איכות תוכנה - QA

פורום זה עוסק בתחום בקרת איכות תוכנה, בדיקות תוכנה ו- QA. שאיפתי היא שהוא יהווה מקור ידע לאנשי ומנהלי QA ובדיקות שרוצים לחלוק פרוצדורות ומתודולוגיות. כמו כן יוכל לתמוך בשאלות הנוגעות בכלים וטכנולוגיות ושיטות עבודה. לבסוף יוכל לתת טיפים כיצד להתנהל מול אנשי פיתוח ומה נחוץ כדי שעבודה זו תהיה חלקה ונעימה ככל האפשר. אלו הם כמובן רק חלק מהנושאים שיכולים להופיע. פורום זה יקדם כל כיוון אחר אפשרי ויקבל בברכה כל חומר או לינק שיכולים לקדם אותו (זהירות עם זכויות יוצרים).
בכדי לעזור לכם לקבל את העדכונים המעניינים בצורה נוחה - יצרנו מס' כלים להצפת המידע:
קב' בפייסבוק: http://www.facebook.com/groups/405915096141090
דף בגוגל+
https://plus.google.com/b/101407766666630341390/101407766666630341390/posts
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
כללי התנהגות בפורום
כולנו, אני מאוד מקווה , רוצים שהפורום יהיה מקצועי, תרבותי וכזה שנעים לגלוש בו. שכל מי שרוצה לשאול שאלה , ישאל מבלי להסס ומבלי לפחד מתשובה מתנשאת , מעליבה כו'.
כדי להבטיח רמה גבוהה של דיונים אני מבקש מכל הגולשים להימנע מכל סוג של הערות אישיות, הבעת דעה או ביקורת אישית על גולש אחר. הפורום הוא מקצועי וטכני. 

הודעות אשר יכילו הערה אישית כלפי גולש אחר יימחקו  ללא קשר לתוכן הנוסף שיהיה בהן.

המשך >>

לצפיה ב-'שלום'
שלום
10/01/2020 | 22:27
19
41
אני סטודנטית למדעי המחשב באוניברסיטה הפתוחה, התחלתי את התואר לפני שנה וחצי, אבל הוא מתקדם בקצב יותר איטי מבאוניברסיטאות אחרות, בין היתר כי אני עובדת במשרה (כמעט) מלאה בתחום טכני, אבל ממש לא קשור למה שאני לומדת. ניסיתי למצוא עבודות כסטודנטית בתחום, זה לא ממש עבד, מאחר ואין לי ניסיון מעשי/צבאי/כישורים חברתיים יוצאי דופן.
מאחר ואני כבר לא מספיק צעירה כדי למשוך את התואר - אני מתכננת לעשות קורס QA בקרוב על מנת להשתלב קצת יותר מהר בשוק העבודה. אני יודעת שחלק מהמראיינים לא מתים על לראות את הקורסים האלו מופיעים בקורות חיים, עם זאת, אני רואה בהרבה מודעות דרושים לQA שקורס מהווה יתרון (גם בחברות רציניות...).

האם מבחן ההסמכה רלוונטי לקורות החיים?
דבר שני, אני תמיד שולחת קורות חיים באנגלית, כי זה נראה לי טריוויאלי כשמדובר בחברות הייטק, האם זו טעות?
דבר שלישי, על מה כדאי לשים דגש בקורות חיים שמנסים להתקבל למשרת QA? מה מבדיל מועמד אחד מהאחרים או נותן לו יתרון יחסי?
לצפיה ב-'אגב, אני לא מתכוונת להפסיק את התואר למקרה שזה השתמע'
אגב, אני לא מתכוונת להפסיק את התואר למקרה שזה השתמע
10/01/2020 | 22:53
28
מההודעה...

פשוט להתחיל במקביל ללמוד בקורס.
לצפיה ב-'אפילו עם תואר חלקי, ההסמכה מיותרת.'
אפילו עם תואר חלקי, ההסמכה מיותרת.
12/01/2020 | 19:21
17
17
לצפיה ב-'ולשאר הנקודות '
ולשאר הנקודות
13/01/2020 | 00:12
13
16
1. קורות חיים באנגלית זה עדיף. נתקלתי כבר בעיקומי אף מול קו"ח בעברית.
2. דגש בקורות החיים תלוי במשרה ובמי שמסנן את קורות החיים - תחת הכותרת "בדיקות" או "QA" יש מגוון רחב מאוד של משרות, חלקן טובות למדי, חלקן מתסכלות ולא מתגמלות בשום צורה. עקרונית ניסיון רלוונטי זה כמעט תמיד עוזר (אבל זה לא שיש לך מניין להשיג כזה. אישית אני לא עף על כל אלו שמתייחסים לתרגילים שהם עשו תוך כדי לימודים כאל "ניסיון"). במשרות מסויימות ידע בתכנות יהיה חשוב, במשרות אחרות היכרות עם התחום העסקי (אני חושב שביטוח ופיננסים הם הדוגמאות שתמיד נותנים בהקשר הזה, מעולם לא הייתי בסיטואציה כזו).

שתי נקודות אחרונות:
1. לאיזו משרה את רוצה להגיע? נקודה חשובה שאלן ריצ'רדסון מעלה - אם את מעוניינת במשרת מתכנת, נסי להתקבל למשרת מתכנת. https://www.youtube.com/watch?v=iOA3lxZyFwA&fe...
2. משרות שמציינות "קורס בדיקות" כיתרון נוטות להיות סוג מאוד ספציפי של משרות. אישית, אני משתמש בדרישה הזו כדי לפסול מודעות דרושים כי זה מעיד על לפחות אחת מהנקודות הבאות: א. אין למי שפרסם את המודעה מושג ירוק בבדיקות, אבל הוא שמע שיש הסמכה.  ב. תהליכי העבודה במקום מפגרים אחרי התעשייה בשנת אור או שמונה.  ג. למי שפרסם את המודעה אין מושג איך לסנן אנשים, אז הוא משתמש בקריטריון אקראי שנשמע קשור.
לצפיה ב-'מאוד קשה להתקבל למשרות תכנות בלי ניסיון רלוונטי'
מאוד קשה להתקבל למשרות תכנות בלי ניסיון רלוונטי
14/01/2020 | 15:44
10
19
פעם ראשונה שאני שומעת על אנשים שמתייחסים לתרגילים שהם עושים כאל ניסיון, אבל בסוף אלו סוללים את דרכם דרך כל מיני HR שלא מבינים הרבה, ואלו שאומרים את האמת נופלים בין הכיסאות.

בכל אופן, אני פחות מעוניינת לעסוק בqa ידני, כי בסוף אני לא לומדת תכנות סתם בשביל הספורט, אני כן רוצה לעסוק בזה.
יש גם מתכנתי בדיקות אוטומטיות לqa,  אני לא חקרתי את השוק מספיק בהרחבה כדי להיות יותר ספציפית, אבל לשם אני מכוונת.

משרות שמציינות קורס בדיקות כיתרון יכולות להיות גם תוצר של HR לא מאופסים. הבעיה היא שבסוף מי שמזמן אותך לראיון זה אותו איש HR. יצא לי לראות את זה גם בחברות מתפקדות, אני מניחה שהם רוצים שכן יהיה לך מושג בתחום שאתה נכנס אליו. לגבי אם זו הדרך הנכונה? אני גם לא בטוחה. זה בסופו של דבר נותן יתרון להשתחל לאיזו משרה כדי לצבור ניסיון, גם אם זו לא משרת החלומות, אני זורמת עם התעשיה, כי בנתיים כשפסלתי את הקורסים האלו אף אחד לא חזר אליי,בטח לא במשרות qa, בטח לא כשיש כל כך הרבה בוגרי קורס מפוזרים והתעדוף לפי המודעה הוא עליהם...
לצפיה ב-'רק חלק מההנחות שלך נכונות'
רק חלק מההנחות שלך נכונות
14/01/2020 | 22:31
9
13
כן, זה יכול להיות לא פשוט למצוא משרה עם הכשרה חלקית ובלי ניסיון. חיפוש משרות סטודנט והכנסת השורה "שנה שנייה באוניברסיטה הפתוחה" אולי יעזרו.

אבל, יש כמה הנחות לא לגמרי נכונות -
1. HR הם לא (בהכרח) מי שמזמנים לראיון. סביר להניח שבמקומות גדולים ומסודרים יש סינון מסויים מצד HR, אבל במקומות קטנים יותר (או סתם מאורגנים אחרת), מי שעושה את הסינון הראשוני הוא מישהו מהצוות המגייס (אני מבלה הרבה יותר מדי שעות בזה בכמה חודשים האחרונים).
2. ניסיון בבדיקות יעזור בקבלה למשרות פיתוח בהמשך - אולי, כשתסיימי את התואר, ניסיון כלשהו יעזור לך להתבדל מכל בוגרי התואר האחרים, אבל לא בהכרח (יש לא מעט בוגרי תואר עם ניסיון). ניסיון בבדיקות "צובע" את קורות החיים שלך, מה שיכול דווקא ליצור קושי במקום להקל עלייך אם תחפשי משרה שאינה משרת בדיקות.
3. קל יותר להתקבל ל"אוטומציה" מאשר למשרות תכנות - זה נכון חלקית, אבל יש פה מלכודת. המקומות בהם הרף נמוך יותר נוטים להיות מקומות שלא לוקחים ברצינות את כתיבת קוד הבדיקות, וזה יתרום לך ניסיון שלילי - מצד אחד באופן רשמי יהיו לך X שנות ניסיון, מצד שני תכתבי קוד ברמה של בוגר תואר מינוס.  למקומות בהם תוכלי ללמוד לכתוב קוד כמו שצריך יהיה קשה להתקבל כמעט כמו למשרת פיתוח (ה"כמעט" הוא כי השוק מלא בחסרי יכולת והכשרה אז מתפשרים קצת, אבל לא הרבה).
4. את מניחה שיש לך את הכלים כדי לשפוט משרות "אוטומציה" - האמת, אולי את לא מניחה את זה פשוט כי יכול להיות שלא ידעת שתצטרכי לפסול את המשרות הגרועות, אבל אם המטרה שלך היא ללמוד לתפקד ככותבת קוד, משרה שבה את בעיקר גוררת צעדים שמישהו אחר כתב כדי ליצור "בדיקה" ופעם במיליון שנה את עורכת את אחד הצעדים האלה לא מקדמת אותך אפילו קצת. הייתי מאוד שמח אם זה לא היה המצב, אבל כמות האנשים שפסלנו בראיון פשוט כי לא היו להם את הכישורים הנדרשים או את היכולת להבין שהם לא באמת יודעים לכתוב קוד היא מוגזמת.

בסופו של יום, את צריכה להציב לעצמך מטרה ולחתור אליה.
אם את רוצה למצוא משרת בדיקות - את יכולה להתחיל לחפש, ואני אופתע אם קורס יעזור לך למצוא משרה שלא תתסכל אותך בתוך חצי שנה.
אם את רוצה להגיע בסופו של דבר למשרת פיתוח, הבחירה שלך היא בין לחפש קצת יותר זמן (נקצין ונאמר שייקח לך חצי שנה של חיפושים ברצינות כדי למצוא מקום שיקבל אותך), או למצוא עבודה מהר יותר (נניח, חודשיים), אבל לא להגיע למשרה שאת רוצה במשך שנתיים וחצי-שלוש כי לוקח זמן לעשות מעבר רוחבי.   במקרה כזה, נראה לי שעדיף לך פשוט להשקיע את החצי שנה בחיפוש מה שאת באמת רוצה.
לצפיה ב-'תראה'
תראה
15/01/2020 | 01:00
8
14
אולי אני טועה, אבל מהמצב הנוכחי שאני נמצאת בו אני לא כל כך רואה דרך אחרת להתקדם. כבר שנתיים אני מסתכלת על מודעות דרושים או מחפשת בכל מיני חברות למינהן, עד כה לא מצאתי שום דבר עם דרישות שאני מתאימה אליהן או שחזרו אלי, למרות ההנחה הרווחת של אנשים שאם רשום לי סטודנטית לתואר בפתוחה מחכות לי מגוון משרות בחוץ שרק רוצות לחטוף אותי... 

כרגע אני בכלל לא יודעת אם אני במצב להגיש ראיונות למשרות תכנות, אני מרגישה שבתחום של התכנות יש לי עוד הרבה להשתפר ואני עכשיו עובדת על זה באופן עצמאי ועם קורסים חיצוניים מטעם האוניברסיטה ויודמי (חינמיים).
מה שכן, ההרגשה האישית שלי היא שהקורות חיים שלי הרבה הרבה פחות טובים משל מועמדים אחרים, בין היתר כי כל העבודות שלי היו לא קשורות לתחום ואין לי ניסיון צבאי בתחום מה ששם אותי בעמדת דרג מאוד נמוכה ולכן אין לי הרבה אופציות מלבד לנסות דרך קורס רלוונטי.
גם התואר מתקדם אצלי בקצב של צב מכל מיני סיבות אישיות שקרו לי בשנה האחרונה, כך שהשלמתי רק כשישה קורסים אז אם אני אומרת את זה לפי שנים, אני בשנה השניה, אבל לא באמת.

התכנון העתידי שלי הוא לקחת יותר קורסים בתואר שרלוונטים לשוק העבודה, אבל בגלל שיקח קצת זמן עד שזה יצא לפועל אני צריכה בנתיים לפלס את דרכי איכשהו.
כלומר להכנס לבדיקות ובתוך אותה חברה לנסות לעבור לתכנות או בדיקות אוטומציה. גם אם לא ויקח לי יותר ממה שתכננתי - זה לא נוראי מבחינתי, כי כרגע המצב הרבה יותר גרוע כשאני עובדת במשהו שבכלל לא קשור לתחום שאני לומדת.

אני חשבתי על זה שזה יכול ל"צבוע" את הקורות חיים שלי, אבל בהינתן ואני אחפש משרת תכנות אז שורות ריקות בקורות חיים שלי שעבדתי בתפקידים לא קשורים כאלו ואחרים נראה לי שמכתימות אותם קצת יותר.. לא?
אני כן כרגע מחפשת ושולחת קורות חיים, לא ממש חוזרים אלי, ואני יכולה להמר על סיבה עיקרית, שלמועמדים אחרים ששולחים יש יותר ניסיון ומיקוד בתפקידים שנדרשים, או לחילופין ניסיון צבאי. בגלל שהתחום כל כך משגשג בשנים האחרונות, אני מניחה שעל כל פרסום של משרת תכנות המעסיק מקבל כל כך הרבה קו"ח, ואם מישהו הוא גם סטודנט וגם יש לו ניסיון צבאי, זה לא אומר שהוא בהכרח מתכנת יותר טוב, אבל זה אומר בהרבה מקרים שאותי לא יזמנו לראיון ואותו כן.

בכל אופן, המינימום שאני יכולה לעשות זה לא ללכת ללמוד במכללת פרסום אגרסיבי כלשהי, ככה שגם אם זה לא כובש מעסיקים, זה לא גורם לעוויתות פנים.
לצפיה ב-'אגב, אם אני כבר שואלת על קו"ח'
אגב, אם אני כבר שואלת על קו"ח
15/01/2020 | 01:14
14
יש מקום בקו"ח לציין קורסים שעשיתי מטעם האוניברסיטה אבל לא כחלק מהתואר?
קורסים שקשורים לתחום שאני לומדת אבל נועדו להעשרת ידע (לא קורסים של שעתיים, כאלו שאורכים כמעט חצי שנה ויש בסופם מבחן)

לצפיה ב-'בסופו של יום אלה הכסף והזמן שלך'
בסופו של יום אלה הכסף והזמן שלך
15/01/2020 | 09:13
6
10
נתחיל עם סטטיסטיקה מבעסת - סביר להניח שיכולת התכנות שלך טובה יותר מאשר את חושבת (ההנחה מבוססת על סטטיסטיקות מגדריות כלליות בהן נשים נוטות להעריך את היכולות שלהן בחסר וגברים נוטים להעריך את יכולותיהם ביתר, אז זה בעיקר ניחוש). את צריכה לזכור שמי ששוכר סטודנט (או בוגר תואר) יודע שיש צורך ללמד אותו כמעט הכל מאפס, כולל איך לתכנת כמו שצריך.
מעבר לזה - לא עולה לך כלום לשלוח קורות חיים, ואם במקרה מזמנים אותך לראיון, כל ראיון הוא  הזדמנות ללמוד (בקשי משוב מהמראיינים,עדיף לפני שהראיון מתחיל).

ולגבי צביעת קורות החיים - תפקידים לא קשורים הם בעיקר לא קשורים. הם לא מייצרים ציפיות ומשדרים "אין למועמד מושג ירוק מהחיים שלו". קורות חיים רלוונטיים - בדיקות, ניהול פרוייקטים, DBA, מייצרים ציפיות: "איך זה יכול להיות שאחרי שלוש שנות ניסיון באוטומציה הוא לא יודע לכתוב קוד כמו בנאדם?" (זו הייתה אחת הסיבות המרכזיות בגללן פסלתי תרגיל של מישהו לאחרונה - אם סטודנט כותב קוד רע, אני מאמין שאף אחד לא הראה לו קוד כתוב היטב בקנה מידה גדול, אם זה מישהו שעבד שלוש שנים, אני חושב שהוא צבר הרגלים רעים שצריך לשבור).

ולבסוף - אני לא מודע להבדל ברושם בין המכללות השונות - לא משנה אם גדולות או קטנות. ההבדלים ביניהן הם בעיקר ברמת ההבטחות שהם מבטיחים (ובסוף, הכל אותו דבר). מי שמעקם פנים מול מכללות (נניח, אני), יעקם את הפנים מול מכללה גדולה כמו ג'ון ברייס וגם מול מקומות קטנים יותר כמו SVCollege.  החשש המרכזי שלי בהצטרפות למכללה כזו היא שזה ניצול פחות טוב של הזמן והכסף שלך, כי אם המטרה שלך היא להיות מתכנתת (אגב, אני מתעלם מזה כל הזמן, אבל אני ממליץ בחום על קריירה בבדיקות תוכנה - אם בוחרים במקומות מתאימים, התנאים זהים לאלו של מפתחי התוכנה והעבודה יכולה להיות מעניינת יותר לאנשים מסויימים), אז המשרות שמתייחסות באופן חיובי לקורסים לא מקדמות אותך לכיוון הזה.
לצפיה ב-'ועוד דבר אחד'
ועוד דבר אחד
15/01/2020 | 09:16
10
אם המטרה שלך היא קורס שיעזור לך להכניס את הרגל פנימה, נדמה לי שלמקומות כמו Experis שמנסים להכשיר מתכנתים (ואז מרוויחים מהשמה שלהם במשכורת נמוכה יחסית לשנתיים) יש סיכוי טוב יותר לתת לך את הערך שאת מחפשת.
לצפיה ב-'אני דווקא מסכימה'
אני דווקא מסכימה
15/01/2020 | 11:44
4
7
הבעיה שבתעשיה תחום בדיקת תוכנה הוא תחום כל כך רחב, שבמקביל לעבודות המאוד מעניינות בתחום יש גם עבודות מאוד משעממות ומונוטוניות בתחום, מה שיוצר הרבה פעמים פער משמעותי בין התפקידים, ואני מניחה שרוב התפקידים שמתקבלים אליהם ללא ניסיון הם בדר"כ הפחות מעניינים.

אני לא הולכת למכללה, אבל שתי המקומות שהזכרת היו גורמים גם לי לעקם את הפנים, נטו בגלל הפרסום האגרסיבי שהם עושים. לגבי ניצול פחות טוב של הזמן, והכסף, אני נוטה להסכים, בעיקר על הכסף, לא יודעת עדיין אם זה ניצול לא טוב, אבל זה לא זול וזה לא מבטיח עבודה.
אם מעסיק היה קורא את הקורות חיים שלי ורואה ברשימת הקורסים את הקורס QA ופוסל אותי נטו בגלל זה מבלי להסתכל על כל שאר החיים לדעתי זו טעות שלו כמעסיק, לא חושבת שזה אמור להיות פרמטר מכריע לכאן או לכאן במידה וזה לא מהווה יתרון. זה לא שרשמתי שהייתי נערת ליווי או משהו.

אתה מצייר תמונה שזה חוסם לי את הדרך לתפקידים מעניינים, אבל אני באמת חושבת שהמצב שאני נמצאת בו כרגע חוסם לי את הדרך יותר.
השוק מוצף בסטודנטים מהאוניברסיטה, הרבה מהם כן הצליחו להשיג איזשהו ניסיון רלוונטי בין אם זה מהצבא או בין אם זה מעבודות בין חברים. 
לפני 5 שנים השוק לא היה במצב שהוא היום ואני זוכרת שכן הייתי רואה מודעות דרושים עם היגיון. היום הדרישות הרבה יותר גבוהות כי השוק מתקדם בקצב הרבה יותר מהיר ממקצועות אחרים, וזו הסיבה העיקרית לדעתי שנורא קשה לי בתור סטודנטית למצוא עבודה.

"המשרות שמתייחסות באופן חיובי לקורסים" יכולות להיות גם בחברות שכן מקנות את הניסיון הנדרש.
נכון שניסיון מעבודה טובה הוא עדיף כדי לתכנת טוב, אבל בשביל זה אפשר לפתוח גם גיטאהב ולחקור את התחום לבד, לעשות פרוייקטים אישיים וכו'. אם אני אחכה למעסיק שיתן לי את ההזדמנות ללמד אותי לתכנת טוב, אני תמיד אזחל מאחור..

נכנסתי לאתר של Experis, אבל זה נראה יותר שהם עובדים עם חברות ופחות עם הלקוח הפרטי. בכל אופן אשלח להם הודעה שיצרו איתי קשר, זה לא יכול להזיק.
תודה!
לצפיה ב-'יש מעט מאוד פרמטרים מכריעים'
יש מעט מאוד פרמטרים מכריעים
15/01/2020 | 14:53
3
9
כשאני מגיע לבחון קורות חיים, אני מפעיל מיליון ואחד כללי אצבע שנועדו לעזור לי לסנן את הכמות האינסופית שלהם ולסיים עם מישהו שיכול להתאים לי. אם  הסינון הזה פוסל שלושה מתאימים על כל אחד מתאים שעובר, אבל עכשיו יש לי רק שלושה ראיונות ולא שלושים - זה סינון שאני רואה כיעיל. אני לא מחפש את כל מי שמתאים, או את העובד הכי טוב - אני מחפש עובד שיהיה טוב מספיק, וקל למצוא אותו (תהליך הגיוס הוא יקר בטירוף). כשאני פוסל קורות חיים שמכילים קורס, אני עושה את זה כי רוב מוחלט של אלו שעשו קורס כזה לא מתאימים לי. אולי יש מישהו שמתאים ועשה קורס כזה (וגם רשם אותו בקורות החיים) ולמרות זאת מתאים לי? יכול להיות. אין לי את המשאבים לא לסנן את קורות החיים שלו החוצה, כי הוא חלק מחבורה שברובה לא עונה על הקריטריונים שלי.

האם זה אומר שאני מסנן את כל קורות החיים שמופיע בהם קורס בדיקות? לא בהכרח. לפעמים משהו אחר תופס לי את העיניים ומשכנע אותי להמשיך הלאה.

ולגבי המשרות שמתייחסות בחיוב לקורסים - אני טרם נתקלתי במקום שמציב דרישות סף כל כך נמוכות ונעשית בו עבודה ברמה טובה. כן נתקלתי במרואיינים שעברו את סינון קורות החיים בזכות ניסיון כזה ואז נכשלו בראיון המקצועי כי הניסיון שלהם הקנה להם הרגלים רעים ולא לימד אותם את הכישורים שאנחנו צריכים (וכאמור - טעויות או פערי ידע של חסרי ניסיון מובנים ונסלחים יותר מאשר אותם דברים שיעשה מישהו עם ניסיון).

לצפיה ב-'זה משנה בכלל?'
זה משנה בכלל?
15/01/2020 | 19:05
2
13
הרי מעסיקים בכל אופן לא יסתכלו על הקורות חיים שלי, גם אם יש וגם אם אין לי את הקורס QA, כי אין שם שום ניסיון רלוונטי ואני לא חושבת שאני בכלל עוברת את הסינון הראשוני במצב הנוכחי.
אני הייתי הראשונה לעקם גבה על כל האנשים שלומדים בכל המכללות הבינוניות ודומיהם (בגלל זה אני עושה תואר והקיצור דרך הוא רק לשם תעסוקה בהווה), אבל יצא לי מטעם העבודה הקודמת שלי לבקר בהמון חברות הייטק ולהחשף למשכורות אישיות של עובדים ולהשכלה שהם רכשו, האנשים האלו כרגע מתקדמים בזמן שאני תקועה במקום, והמשכורת שלהם לא רעה.
נכון שהם לא בהיילייט של חברות ההייטק, כי כשרשום לך שם של מכללת פרסום אגרסיבי בקורות חיים מבלי משהו שיגבה את זה, סביר שזה לא מה שימשוך את העין של המעסיק היותר רציני, אבל יש לי הרגשה שיש הרבה יותר סטודנטים למדמ"ח מחוסרי עבודה מאשר בוגרי מכללות כאלו ואחרות.
בתואר לא נותנים לך את הכלים להתקדם בשוק העבודה, אלא באקדמיה, ולכן אין שום ניסיון מעשי, מלבד כלי החשיבה שרכשת שתורם לך בחוץ כשאתה עדיין סטודנט.

אם נתחיל לבחון את זה על סמך אינטיליגנציה, אני מסכימה שבוגרי המכללות שיצא לי להתקל בהם הפגינו הרבה פחות אינטיליגנציה מהסטודנט הממוצע, אבל כשמסננים קורות חיים, לצערי אינטיליגנציה לא משחקת תפקיד בכלל. אין לי דרך להגיד בקורות חיים "היי, אתם שומעים? אני יודעת שיש מישהו ממכללת שקר כלשהו עם ניסיון מעשי, אבל תנו לי להוכיח לכם שאני יותר טובה ממנו"

לפעמים דברים עובדים בצורה עקומה, אז צריך להיות מתואמים לעקימות.
לצפיה ב-'אני לא מכיר נתונים מסודרים בנושא'
אני לא מכיר נתונים מסודרים בנושא
18/01/2020 | 21:25
1
7
אבל ממה שיצא לי להיתקל, זמן חיפוש ממוצע של סטודנט באוניברסיטה נוטה להיות בסביבות חודש-חודשיים, זמן חיפוש של בוגרי מכללות נוטה להיות בין שלושה לתשעה חודשים. אילו הייתי צריך לנחש, הייתי מנחש שיש פחות משרות זמינות, ופחות מזמנים את בוגרי המכללות לריאיון.  אם אנחנו מדברים על משרות סטודנט, כמובן, רק מי שעושה תואר אקדמי ימצא את עצמו שם.

האם יסתכלו על קורות החיים שלך? כן, לא משנה מה כתוב בהם, מישהו יסתכל בהם. אם תיפלי על האדם המתאים בזמן הנכון, האדם הזה יתקדם איתך הלאה בתהליך ויזמן אותך לראיון או יבקש ממך תרגיל בית או משהו כזה.

ולגבי ההתקדמות, בואי נעשה תרגיל קצר בחשבון - בשנה בה סיימתי ללמוד, המשכורת הסבירה לבוגר תואר הייתה בסביבות 15K. בוגר קורס בדיקות נטה להתחיל מסביבות 8K. נניח שבכל שנה יש שיפור במשכורת של 10% (שזה לא מעט בכלל אם נשארים באותה חברה, אבל נוח לחשבון ומגלם בתוכו גם את הסיכוי לשיפור בשכר בזמן מעבר חברה) - בשנה הראשונה שני המועמדים נמצאים בלימודים  - אז הם לא משתכרים. בשנה השנייה, בוגר קורס הבדיקות (שסיים ללמוד) ירוויח 8K, בשנה השלישית 8.8K וברביעית בשנה החמישית בוגר הקורס ירוויח סדר גודל של 10K, ובוגר התואר (שמרח את התואר לארבע שנים) ירוויח 15K. בשנה השישית אנחנו מדברים על 11K מול 16.5 ובשביעית על 12.1K מול 18.15K. בנוסף, בוגר הקורס מתחיל להרגיש את תקרת הזכוכית לוחצת.

עכשיו, הייתה קצת אינפלציה מאז, והמספרים האלה לא הכי עדכניים, אבל זה העיקרון - מתחילים לעבוד מאוחר יותר, אבל ההכנסה הצפוייה גבוהה יותר, והיצע המשרות האיכותיות גבוה יותר. גם אם אנחנו סופרים שקל מול שקל, בתוך ארבע שנים בערך בוגר התואר השלים את השנים בהן הוא לא עבד ביחס לבוגר הקורס.

ועוד נקודה אחת - אין שום מקום בו לומדים דברים שרלוונטים לתעשיה ולמה שקורה אחרי הלימודים. גם המכללות שמתפארות בכמה הן מלמדות את הכלים הכי עדכניים בסך הכל מלמדות אותך להשתמש בכמה כלים אקראיים שלוקח בערך יומיים ללמוד להשתמש בהם תוך כדי עבודה. אין מקום שילמד אותך לעבוד כחלק מצוות לטווח ארוך, אין מקום שילמד אותך לאזן בין לחצים משלושים כיוונים במקביל ואין אפילו מקום שמלמד אותך מה המשמעות של לתחזק פרוייקט קוד לאורך זמן.
לצפיה ב-'אבל אם אני לוקחת את הקורס דרך לימודי חוץ של אוניברסיטה'
אבל אם אני לוקחת את הקורס דרך לימודי חוץ של אוניברסיטה
27/01/2020 | 00:44
4
וגם סטודנטית?

בכל אופן, לגבי חודש חודשיים למצוא משרה, זו טעות נפוצה.
לפני 10 שנים פחות או יותר השוק קצת השתנה וההשמה של עובדים למשרות הייטק גדלה. היום אני מניחה שרוב התפקידים בהייטק כבר מאויישים.
אז, עוד היה אפשר למצוא עבודה כסטודנט בפרק הזמן שאתה מתאר כאן, היום זה על סף הבלתי אפשרי. 
אם תיכנס לכל אתר השמה תראה שהמשרות לסטודנטים הן כמעט אפסיות. 
לא הייתי חושבת בכלל על ללכת לקורס אם היה כזה פשוט למצוא משרת סטודנט.

אני לא הולכת לקורס בשביל הלמידה, אני הולכת בשביל שינפיקו לי תעודה. 
את מה שמלמדים שם יכולתי ללמוד לבד, אבל בסוף לא היתה לי שום אסמכתא לידע שלי.
לצפיה ב-'אגב, שמעתי על יותר אנשים שעשו'
אגב, שמעתי על יותר אנשים שעשו
14/01/2020 | 15:48
1
19
קורס qa ומצאו עבודה קשורה בתחום, מאשר סטודנט שעושה תואר במדעי המחשב ונמצא בשליש הראשון ומצא עבודה קשורה בתחום.
התעשיה לפעמים עובדת בצורה מעוותת...

בסוף כשהמטרה היא למצוא עבודה קשה לקלוע רק מכיוון אחד שבנתיים אין דרכו מענה...

תודה על הטיפים.
לצפיה ב-'זה עניין של ציפיות. '
זה עניין של ציפיות.
14/01/2020 | 22:36
6
ניחוש שלי - 95% מהמשרות שמצאו בוגרי הקורס הן משרות שעדיף לך לא לעבוד בהן (לפי המטרות שהכרזת עליהן)
לצפיה ב-'הבעיה היא'
הבעיה היא
14/01/2020 | 15:12
2
9
שאני לא מצליחה למצוא משרות סטודנט בכלל וגם לא חוזרים אלי כשאני שולחת קו"ח.
כל המקומות שנותנים הזדמנות לאנשים ללא ניסיון מבקשים תעודה בתחום. 
ברור לי שבשבועיים הייתי מצליחה ללמוד את כל החומר שמורחים בקורס לבד, אבל אין לי מאיפה להנפיק תעודות לעצמי. זו הבעיה העיקרית.
לצפיה ב-'יש שני דברים שנראה לי שכדאי לך לעשות (ואולי כבר עשית)'
יש שני דברים שנראה לי שכדאי לך לעשות (ואולי כבר עשית)
14/01/2020 | 22:34
1
16
1. לבקש ממישהו לעבור על קורות החיים שלך - אולי יש דרך טובה יותר להציג אותם (אם תרצי, שלחי לי מסר ואנסה לתת את המשוב שלי).
2. להיעזר בחברות השמה, יש להן חלק מאוד משמעותי בדחיפת קורות חיים לכל מיני מקומות, חלקם לא בהכרח מפורסמים במקומות אחרים.
לצפיה ב-'את השני לא עשיתי'
את השני לא עשיתי
15/01/2020 | 01:24
8
אנסה את זה. תודה
לצפיה ב-'כלי לניהול בדיקות - זול, התממשקות ל JIRA, מבנה בדיקות לוגי'
כלי לניהול בדיקות - זול, התממשקות ל JIRA, מבנה בדיקות לוגי
25/11/2019 | 20:38
5
40
שלום לכולם.
התחלתי לאחרונה לעבוד בסטארטאפ עם 3 אנשי בדיקות, לפחות לרגע זה (אני עם ניסיון של יותר מ 10 שנים בתחום). כלי ניהול הבדיקות שם הוא XRAY שזה פלאגין ל JIRA. הכלי עושה את העבודה, אפשר לכתוב בדיקות, אפשר להריץ, אפשר לפתוח דרכו באגים, אבל עדיין, הוא לא עושה סדר בבדיקות מבחינת התצוגה שלהם והיכולת לסדר את הבדיקות בצורה הגיונית ולוגית.

אני מחפש כלי לניהול בדיקות ואלו הדרישות:
- לא יקר (אין לי סכום מוגדר כרגע)
- עדיפות גבוהה לאפשרות לעשות אליו import מ xray של הטסטים הנוכחיים
- הכלי צריך להראות את הטסטים בפורמט של עץ תיקיות, כמו Quality Center או Qtest (הקיו טסט מעולה אבל עולה כ 10K$ לשנה)
- התממשקות ל JIRA כדי לקשר באגים לטסטים
- יהיה נחמד אם תהיה יכולת להזין אליו דרישות ולקשר לבדיקות
- יהיה נחמד אם תהיה לו יכולת טובה של דוחו"ת

רעיונות כלשהם?
תודה מראש.
עדי
לצפיה ב-'כלי ניהול בדיקות'
כלי ניהול בדיקות
26/11/2019 | 10:15
1
25
הי עדי, אני חושב ש Testuff יענה על כל הדרישות שציינת (ויותר מזה). אתה יכול לנסות אותנו ללא עלות ולהווכח בעצמך. התמיכה שלנו תשמח לסייע לך בכל שאלה או בקשת עזרה

בהצלחה, גיל
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
26/11/2019 | 11:51
15
נרשמתי לניסיון ואבדוק. המון תודה על העזרה
לצפיה ב-'הנה לינק לדיון הכולל הרבה כלים מומלצים וקצת פידבק עליהם'
הנה לינק לדיון הכולל הרבה כלים מומלצים וקצת פידבק עליהם
27/12/2019 | 18:58
2
30
לצפיה ב-'כלי בדיקות'
כלי בדיקות
30/12/2019 | 12:50
1
13
אני לא מבין למה כל כך קשה למצוא כלי פשוט ולא יקר במיוחד לניהול בדיקות. אני באמת צריך רק את היכולת לסדר את הבדיקות במבנה היררכי של תיקיות. שתהיה לי היכולת ליצור תיקיה שהיא בעצם הפיצ׳ר ותחתיה לבנות תתי תיקיות לפירוק של הפיצ׳ר לגורמים קטנים יותר.
גם למשל בכלי שאני בודק עכשיו, PractiTest, כדי לבנות מבנה תיקיות היררכי, אני צריך ליצור sub and parent filters.

זה מייצר בעיה כי זה אומר שבכל טסט שאני מייצר אני צריך לבחור לאיזו גרסה הוא שייך, מה הפילטר אבא שלו, אם אני רוצה לשים אותו כביכול ״בתת תיקיה״ אני צריך לייצר פילטר נוסף לזה. אז במקום פשוט לשים את הטסט בתיקיה כמו שהייתי רגיל עד עכשיו, אני צריך להתעסק באדמיניסטרציה של כלי הניהול ויצירת פילטרים על גבי פילטרים.
לצפיה ב-'כי זו בעיה קשה'
כי זו בעיה קשה
31/12/2019 | 09:53
10
אתה רוצה חסדר אצ הדברים עכשיו לפי גרסה ולפי פיצ'ר, מחר תרצה לסדר את הכל לפי מודולים על פני כמה גרסאות, מחרתיים תרצה בכלל להסתכל על דברים שמתאימים לחומרה מסויימת ובעוד שבוע תשדרגו את הספריה איתה אתם עובדים בSSL ותרצה את כל הבדיקות שיש בהן תקשורת.
כיוון שיש מיליון ואחת דרכים לסדר את הבדיקות, ובדרך כלל בדיקה אחת מתאימה לכמה קטגוריות, כל כלי מנסה למצוא את הפיתרון שיתאים לכל הלקוחות שלו, ויוצא משהו קצת מורכב, ולכל כלי יש את הפילוסופיה שלו לגבי מה צריך להיות ואיך, והחוכמה היא לבחור את הכלי שמתאים לגישה שאתה רוצה
לצפיה ב-'הבטחת איכות '
הבטחת איכות
17/11/2019 | 21:37
1
33
שלום
מחפש  הדרכה לעבודה אקדמאית בנושא "הבטחת איכות" בהיקף של  15 - 12 עמוד בערך .
הנושא הוא : תהליך שיפור מוצר כלשהו בשרשרת ייצור
אפשר לעזור בבקשה
תודה
לצפיה ב-'אתה בפורום הלא נכון'
אתה בפורום הלא נכון
17/11/2019 | 21:51
21
למרות השם הזהה, אין שום קשר בין מה שנקרא "הבטחת איכות" בתוכנה לבין מה שמכונה כך בתהליכי ייצור.
לצפיה ב-'שאלה לגבי לימוד עצמי'
שאלה לגבי לימוד עצמי
15/11/2019 | 13:59
6
119
שלום רב לכולם
כמה שאלות בנוגע לכניסה לQA.
מבדיקה בפורום הבנתי שאפשרי ובאיזה מקום עדיף ללמוד לבד על קורס שעולה 18 אלף ולא ממש מכשיר כמו שצריך. אלו הליניקים שצורפו לשאלות בפורום ורציתי לדעת האם יש עוד מקורות לימוד און ליין רלוונטיים או שאלו מספיקים בתור התחלה.
האם בהמשך התקדמות הלימוד הם מכוונים גם ללימוד בדיקות אוטו' או שיש כיוון אחר לכך?

https://www.ministryoftesting.com/dojo/courses

http://www.testingeducation.org/BBST/

http://itcb.org.il/index.php?option=com_kunena&vie...

https://see.stanford.edu/Course/CS106A

שאלה לא פחות חשובה היא שאני בן 42 חסר ניסיון במחשבים ומעוניין להיכנס לתחום. רקע בניהול מסעדות וברים.
יש לי זמן ללמוד ולהשקיע בלימוד עצמי כמה שצריך וגם לאחר מכן להתפתחות עצמית בהמשך. האם לדעתכם כדאי לי בכלל להתחיל ללמוד, כלומר יסתכלו עלי בכלל?
הבנתי שבתכנות רצוי שיהיו לך פרויקטים להשוויץ בהם בראיונות עבודה על מנת להראות את יישום הקישורים שלך בפועל. האם יש דבר כזה בQA?

תודה רבה על העזרה
לצפיה ב-'תשמע'
תשמע
17/11/2019 | 01:06
4
52
אני באתי להוציא לך קצת את הרוח מהמפרשים.
אז נתחיל עם האמת הבסיסית - תמיד יש חריגים, ולפעמים דברים מצליחים נגד כל הסיכויים.

עכשיו, אחרי שאמרנו את זה, בוא נסתכל לרגע על הדברים שיקשו עליך:
1. אתה כבר לא בן 25. כל מיני סטארט-אפים תוססים ודינמיים שמחפשים בודקי תוכנה בזול ולוקחים חמישה בוגרי קורס בשקל יפסלו את קורות החיים שלך משיקולי גיל.
2. בהסתברות גבוהה, יש לך דרישות שכר גבוהות יותר מאלו של מי שמתחיל את הקריירה שלו אחרי הצבא.
3. אין בקורות החיים שלך שום דבר שאומר "בדיקות תוכנה", או "תוכנה". קל יותר לסנן אותם מאשר לזמן אותך לראיון ולקוות שאתה שונה במשהו מכל האחרים עם רקע דומה. פרוייקטים זה נחמד, אבל בוא נדבר רגע דוגרי - יש לפרוייקטים שני חסרונות, במיוחד בתחום בדיקות התוכנה: א' - הם מלאכותיים בטירוף ולא מייצגים שום דבר דומה לעבודה היומיומית, ב' - אין למגייס זמן להסתכל עליהם, והם לא מעניינים אותו. אם יש לך פרוייקט תכנותי יש עוד מה לשאול עליו ברמת הארכיטקטורה, אבל פרוייקט בדיקות הוא פיקציה.

עכשיו, לשאלה הראשונה שלך - האם יש עוד מקורות לימוד רלוונטיים? בערך מיליון. בלוגים, הרצאות יוטיוב, קורסים בudacity (ואני חותם על זה שיש גם מלא זבל בUDEMY), כנסים - לא חסר . מקום מעניין נוסף (לדוגמה) הוא כאן: https://testautomationu.applitools.com/
לגבי בדיקות אוטומטיות - אין כזה דבר. יש בודקי תוכנה שיודעים לתכנת, יש כאלה שלא יודעים. אלה שלא יודעים נוטים לקבל משכורות נמוכות יותר, אבל בסופו של דבר המטרה היא אותה מטרה - להוציא לשוק מוצר כשאנחנו יודעים בערך מה המגבלות שלו. האם לכתוב קוד או לא? זו כבר שאלה מסדר שני שתלויה בהקשר וביכולות שיש בסביבה.

לצפיה ב-'תודה על התגובה'
תודה על התגובה
17/11/2019 | 18:45
3
37
מבחינת לימוד תכנות במטרה להגיע לרמה של אוטומציה. יש קורס ספציפי או צריך ללמוד שפה/ות מסויימת. אם כן איזו ?

ומה אתה ממליץ. ללכת על קורס וללמוד לבד בנוסף על מנת לדעת יותר. או שעם ההשקעה המתאימה אפשרי להגיע לאותם השגים לבד? (זמן ללמוד יש לי).
האם ניתן לעשות מבחן הסמכה של בדיקת תוכנה לבד?
והכי חשוב האם זה המבחן תופס ויעזור לקורות חיים ובראיון עבודה. במידה וקוראים לי כמובן

תודה רבה על העזרה
לצפיה ב-'אז ככה'
אז ככה
17/11/2019 | 20:51
2
52
נתחיל עם אמת פשוטה - אין כזה דבר "רמה של אוטומציה", אוטומציה היא תכנות לכל דבר ועניין, ונדרשים כישורים של מתכנת. השפה עצמה פחות קריטית, בעיקר כי ברגע שאתה שולט בשפה אחת, לעבור לשפה הבאה זה עניין קל למדי (גם אם מעצבן ממש לפעמים).

לגבי קורס או לימוד עצמי -  מהבחינה המעשית, זו שאלה אישית של האם אתה לומד טוב יותר לבד או בקבוצה וכמה אתה סומך על היכולת שלך למצוא את הנושאים הרלוונטיים בעצמך. היתרון בקורס הוא שמישהו אחר חשב על הכישורים הנדרשים. מצד שני, עדיין לא נתקלתי בקורס תכנותי עם מסגרת של פחות משנתיים שלימד את הבוגרים שלו מספיק כדי שאומר "הנה מישהו שכותב קוד טוב מספיק כדי שאוכל ללמד אותו הלאה תוך כדי עבודה".
לגבי קורסי הבדיקות, לא נתקלתי בקורס בארץ שמוסיף לך משהו מבחינה מקצועית.

כל זה, כמובן, כשאנחנו מסתכלים רק על התועלת המקצועית. עם זאת, קורסים כן יכולים לעזור לך לעבור את שלב סינון קורות החיים במקומות מסויימים (מסויימים - כי במקום בו אני עובד, "קורס בדיקות" בקורות החיים שלך מקרב אותך מאוד לפסילה, ו"קורס אוטומציה" מקרב את קורות החיים לפסילה אפילו יותר). הדבר נכון גם לגבי מבחן ההסמכה של ISTQB, שבעיני הערך המקצועי שלו שלילי.

בקיצור, יש לך שתי בעיות - השגת הידע הנדרש מחד, ואיסוף מספיק עדויות על כך שיש לך את הידע הזה מאידך. הדרך לפתור כל בעיה שונה (קורס לא נותן לך ידע, אבל יוצר רושם של ידע, לימוד עצמי זה לא משהו שרואים בקורות החיים, או שמי שמסנן קורות חיים יודע לקרוא)

בהצלחה.

לצפיה ב-'תודה רבה עמית עזרת לי מאוד. '
תודה רבה עמית עזרת לי מאוד.
17/11/2019 | 21:00
1
22
לצפיה ב-'בשמחה, ובהצלחה'
בשמחה, ובהצלחה
17/11/2019 | 21:23
18
לצפיה ב-'אני מציעה לך לבדוק בראיה קצת יותר מרחבית מהפורום'
אני מציעה לך לבדוק בראיה קצת יותר מרחבית מהפורום
10/01/2020 | 23:56
19
לצערי קשה לי להאמין שתמצא עבודה מלמידה עצמית. נכון שהרוח הכללית בפורום לא מראה התלהבות מקורסים כאלו ואחרים, אבל הרבה מקומות עבודה שתגיש אליהם קורות חיים יפסלו אותך רק כי אין לך תעודה ממקום שנותן הכשרה. (נכון שההכשרה לא מקיפה את הכל, אבל היא כן נותנת כלים בעיניי וגישה קלה יותר לתכנים שידרשו ממך בעבודה.)
השוק עבודה לא מתנהל כמו הפורום ברובו, ואני לא חושבת שקורס או לא קורס הוא אינדיקציה תואמת לעד כמה המועמד יהיה מוכשר בתפקידו, אבל (וזה אחד גדול) קורס כן פותח לך את הדלת להכנס לשוק בלי ניסיון וזה היתרון שלו.
יש מועמדים שעשו קורס פרונטלי שלא מוכשרים מספיק, ויש כאלו שכן, זה תלוי בבן אדם לא בטייטל קורס או לא קורס, קורס רק מקל על הגישה לשוק.

עוד יותר קשה לי להאמין שהשוק פתוח להסבות מקצוע בגיל 42, אבל בלי קורס רלוונטי קשה לי להאמין שיהיה לך בכלל סיכוי בשוק העבודה. 
אתה יכול להכנס למקומות עם קצת יותר רוח חיים מהפורום הזה ולשאול אם אנשים עשו הסבת מקצוע לQA בגילאים כאלו, איך הם עשו אותה והאם היה להם מאוד קשה למצוא עבודה, ודבר שני ממש לא להסתמך על הלך הרוח בפורום, אלא על הלך הרוח במודעות הדרושים כי בסופו של דבר היא זו שקובעת מה נדרש ממך כדי להתאים לתפקיד.
לצפיה ב-'בדיקות רגיסטרציה'
בדיקות רגיסטרציה
28/10/2019 | 18:24
1
38
שלום לכולם:) האם מישהו ביצע בדיקות לרגיסטרציה? אשמח לקבל טיפים. הכוונה להשוות בין תמונות זהות שעברו עיבוד במערכות שונות. תודה (לא בהכרח אוטומציה, מתקבל גם ידני)
לצפיה ב-'מה המטרה שלך?'
מה המטרה שלך?
29/10/2019 | 06:21
29
האם את רוצה להשוות בין תמונות אחרי שעברו במערכות שונות אצלך? האם פשוט להשוות בין תמונות שונות של אותו דבר? האם מדובר על זיהוי פנים? על חיבור בין תמונה לבין חשבון רשום?

אם המטרה היא השוואת תמונות, שווה לבדוק אם למישהו מApplitools יש משהו לומר. מעבר לזה - הכל תלוי מטרה ויכולות. לפעמים הדבר הנכון הוא להתעלם מהרכיב שמעבד את התמונות ולומר "מתוך הנחה שהרכיב הזה מתפקד נכון, נבדוק את שאר המערכת" ואז לשלוט בתגובות של הרכיב הנ"ל ע"י סימולציה.
לצפיה ב-'בחירת מחשב נייד ללימודים'
בחירת מחשב נייד ללימודים
16/10/2019 | 19:12
2
40
שלום לכולם.
אני מתחיל קורס QA בקרוב, ואני צריך לקנות מחשב נייד.
האם מישהו יכול להמליץ לי על מחשב מסויים?
האם יש תכונות במחשב שהם חשובות, או מומלצות בתחום הבדיקת תוכנה?
אני אציין כי מחשב זה יהיה מחשב גם לעבודה וגם לפנאי, לכן חשוב לי שיהיו לו נתונים טובים, ובכללי שיהיה חזק, רצוי עם סוללה טובה.
תודה מראש לעוזרים!
לצפיה ב-'תבדוק אולי על לנובו או דל'
תבדוק אולי על לנובו או דל
17/10/2019 | 10:19
1
34
מהניסיון שלי המחשבים שלהם טובים, תבדוק על lenovo y50
בכל מקרה שיהיה לך המון בהצלחה, QA זה תפקיד מעולה ויש הרבה דרישה ( כל חברות סטארטאפ חייבות אנשי QA  ככה שכל הזמן מחפשים אנשים )
איפה אתה הולך ללמוד?
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
20/10/2019 | 14:52
17
תודה רבה!
אני הולך ללמוד בג'ון ברייס.
לצפיה ב-'שילוב QA בAgile'
שילוב QA בAgile
11/10/2019 | 17:51
1
61
היי,

אני מתראיינת לחברה שעוסקת באאוטסורסינג לבדיקות תוכנה ע"י קהילת בודקים ברחבי העולם.

ונשאלתי את השאלות הבאות:

זה הסיפור מאחור:
One of our customers works with its B2C product for a long time. The client
works in an agile setup with bi-weekly sprints and monthly releases to production.
the new CMO read through the reviews in the apps
store and talked to a few users and was not satisfied with the number of complaints which
were less about the functionality but more about the different kinds of issues they face

אלה השאלות:

○ Test-case driven Vs. Exploratory
 Within the customer SDLC (SW dev life cycle) - When would you recommend to use each kind of the above tests
○ In which stages of the SDLC can our Testing Services come into play in the customer team? (Please note the different testing services: functional testing, usability and localization testing)

אשמח לעזרה :)
לצפיה ב-'אין לזה תשובה קצרה'
אין לזה תשובה קצרה
14/10/2019 | 19:22
34
בגדול, כשמבקשים השוואה בין מקרי בדיקה לבדיקות-חקר (ומתעלמים מהגישה של ג'יימס באך לפיה all testing is exploratory), רוצים לראות מה דעתך על היתרונות והחסרונות בכל גישה (בגדול, מקרי בדיקה קלים יותר לניהול ולמעקב וסומכים פחות על מיומנות הבודק, גישה חקרנית מסתמכת על כישורי הבודק וקשה יותר לניהול אבל מגיבה טוב יותר לשינויים)

שאלות מהסוג הזה מוצלחות כי הן דורשות מהמועמד להפגין גם בקיאות בחומר וגם עמדה אישית, וקשה יחסית לרמות בהן (כי גם אם המומחה הכי גדול בעולם יכתוב לך את התשובה שלו, ייקח בערך שלוש דקות בראיון ההמשך כדי לגלות שלא את כתבת את התשובה)
לצפיה ב-'עושה מבחנים לדוגמה ותמיד יוצא לי 68-70. לגשת?'
עושה מבחנים לדוגמה ותמיד יוצא לי 68-70. לגשת?
16/09/2019 | 12:39
1
68
היי כולם, למדתי לבד בבית (לא בקורס) בדיקות תוכנה.
עשיתי את כל המבחנים לדוגמה מהאתר של ITCB ואני רוצה לגשת למבחן. הבעיה שאני תמיד מוציאה 68-70 ונופלת רק על ניסוח ולא על הבנת החומר... אני מרגישה שחלק מהשאלות ממש כתובות בכוונה כדי להכשיל.
אני לא מצליחה להשתפר ולהגיע למצב שאני מוציאה 90+.
השאלה שלי, האם כדאי לגשת במצבי?
האם זה מספיק לקבל ציון עובר?
אם לא, איך אפשר להשתפר?
כבר עשיתי את כל מבחני הדוגמה שמצאתי אונליין.
תודה
לצפיה ב-'תראי, '
תראי,
20/09/2019 | 08:06
56
קודם כל, הציון הזה הוא ציון עובר, וממילא לא מספרים לאף אחד (גם לא לך), כמה קיבלת.
דבר שני, הבחינה הזו מיותרת לחלוטין במישור המקצועי - התשובות שמוגדרות "נכונות" בסילבוס הן במקרים רבים חלקיות, ולפעמים פשוט משקפות רעיונות אידיוטיים.
בנוסף, אני לא יודע עד כמה להיות מסוגל לומר "עברתי את הבחינה הזו" באמת עוזר למצוא עבודה - מצד אחד, הבחינה קלה כל כך עד שלאמירה "אני מוסמך CTFL" יש אפס משמעות, כי לכל מי שעשה קורס יש את התעודה הזו, ומצד שני - התעודה מוסיפה אפס ידע מקצועי רלוונטי (יש שם כמה דברים שכדאי לקחת איתך, אבל מספיק דברים עם ערך שלילי כדי לאזן את זה לפחות), בטח ידע מקצועי שהופך את המוסמכים לטובים מן האדם האקראי מהרחוב.

אבל, אם החלטת שאת רוצה ללמוד לבחינה עוד קצת ולגשת - יש באינטרנט מלא הודים שמסבירים איך להתכונן לבחינה ומעבירים הרצאות שלמות על זה. זה לא נעים במיוחד להקשיב להם, אבל זו אופציה, אם את רוצה.  
לצפיה ב-'משתדלת שלא להתמרמר, עוד כמה ראיונות עבודה אצטרך לעבור?'
משתדלת שלא להתמרמר, עוד כמה ראיונות עבודה אצטרך לעבור?
03/09/2019 | 01:45
1
112
היי לכולם,
אני בוגרת קורס טרייה המחפשת עבודה. לשמחתי, כבר הגיעו כמה הזמנות לראיונות עבודה ובחלק אפילו עברתי לשלב השני (הראיון המקצועי).
הבנות ממשאבי אנוש מתלהבות ממני מאד, כי ברוך השם אני בחורה עם ראש על הכתפיים ובאמת עם המון מוטיבציה. אך כל פעם שמגיע הראיון המקצועי אני לא עוברת אותו וכשאני שואלת מדוע, התשובה היא פשוט שקצת "חסר ידע/נסיון מקצועי אבל הם אמרו שאת ממש מקסימה ואל תוותרי".
לא הייתי בכל כך הרבה ראיונות, 4 סך הכל אבל כן כל אחד סוחט נפשית.
מן הסתם אין לי מספיק ידע, ואני תמיד מדגישה את החוש הטכני שיש בי ואת הרצון החזק מאד להכנס לתחום. מדוע מזמינים אותי בכלל אם לא מעוניינים לקחת בוגר קורס? כששואלים אותי איך היית בודקת מחשבון, איזו מן תשובה מטורפת הייתי צריכה לענות שתגרום להם להגיד וואו אותה אני רוצה?
ובכלל.... יש לי סיכוי להכנס לתחום? זה נטו עניין של להפציץ בקורות חיים, ללכת לראיונות ולקוות למזל?

תודה ... :)
לצפיה ב-'בהצלחה'
בהצלחה
03/09/2019 | 08:08
90
נתחיל עם עובדה פשוטה ולא מאוד נעימה - כבוגרת קורס אין לך שום ידע רלוונטי ויש עוד המון עם אותם נתונים כמוך. הבחירה לנסות להיכנס דרך קורס בדיקות שמה אותך בחיסרון מול אנשים עם ניסיון צבאי או עם תואר רלוונטי.
זה אומר מבחינתך שני דברים:
1. צפי לאכזבות. חיפוש עבודה של שלושה חודשים הוא סביר, וגם חצי שנה זו אופציה. זה אומר לשמוע הרבה פעמים "לא".
2. נסי להדגיש אספקטים אחרים שיכולים להיות רלוונטיים למקום העבודה - אם יש לך ידע או ניסיון רלוונטי בתחום של המוצר אותו מפתחת החברה, שווה להדגיש את זה (נניח, אם   את מתראיינת לחברה שמפתחת מוצר בנקאי ויש לך ניסיון בשירות לקוחות של בנק), אם אין שום דבר כזה, נסי להדגיש את סקרנות או יחסי אנוש טובים. כנראה שאין טעם לנסות  ולטעון לידע מקצועי בתחום הבדיקות, כי 90% ממה שלמדת בקורס הוא או מיותר או מזיק.

עכשיו, מה את יכולה לעשות?
1. לתרגל. להתראיין זה כישור בדיוק כמו כל דבר אחר. ככל שתעשי את זה יותר, כך תשתפרי.
כמובן, כדי להשתפר את צריכה לקבל משוב - זה אומר למצוא דרכים להתראיין בכאילו - אם את מכירה אנשים שגייסו בודקי תוכנה ומוכנים לעזור לך (גם אם אין אצלם תקן למשרה עבורך) זה הכי טוב, אבל גם סתם חבר או שניים מהתחום שכבר מצאו עבודה. אפשר גם לבקש משוב בסוף כל ראיון מקצועי. אני משתדל להציע משוב בסוף כל ראיון (לפחות באלה בהם התשובה שלילית), אבל אני מניח שלפחות חלק מהמראיינים יהיו פתוחים לבקשת משוב בסוף הראיון, וכנראה שכדאי למצוא דרך לציין די בהתחלה שתשמחי למשוב בסוף. זה אומר שיכול להיות שתשמעי "לא" בפרצוף, וזה יכול להיות מבעס, אבל ככה את יכולה ללמוד ולהשתפר.

2.לשפץ את קורות החיים. לא, זה לא אומר לייפות אותם, כי ברגע בו הגעת לראיון לקורות החיים אין השפעה על סיכויי הקבלה שלך. במקום זה, קורות החיים הופכים לרשימת מטרות - אם מישהו כותב לי "ידע נרחב בSQL" בקורות החיים ואז מגמגם כשאני שואל אותו מה זה left outer join נראה הרבה יותר רע ממישהו שמגיב בדיוק באותה דרך אבל לא טען לשום ידע רציני בתחום (ולמעשה, כנראה שלא אגיע לשאול אותו שאלה כזו). שימי לב שאת מרגישה בנוח לענות על שאלות בכל נושא שנמצא בקורות החיים שלך.

3.תוך כדי ראיון, שאלי שאלות. אם כבר הגעת לראיון מקצועי, המראיינים מניחים שיש סיכוי שיש לך את הכישורים הרלוונטיים (ולמעשה, הם ממש מקווים לזה, לראיין זה מתיש ומבעס לא פחות מאשר להתראיין) והם גם ככה מנסים לכוון אותך למקומות שנראים להם מעניינים. אל תפחדי לומר "אני לא יודעת", ואם את יכולה לפרט מה המידע שחסר לך או לאן הגעת זה אחלה (למשל - "אני מצטערת, לא נתקלתי במושג 'בדיקות נגישות' קודם, האם תוכל להסביר לי בקווים כלליים מה זה?" או "הייתי רוצה לבדוק את צריכת הסוללה של המחשבון אבל אני לא יודעת איך, האם יש כלים שיכולים לעזור לי?).

4. ללמוד. יש מלא חומר באינטרנט, אפשר לקרוא ולצפות בתוכן שיחדש לך. אני לא ממליץ לחפש נושאים טכניים ספציפיים, כי היכולת ללמוד אותם באופן עצמאי ומחופף היא לא מדהימה אצל רוב האנשים, אבל יש כל מיני דברים שיעזרו לך למקד את הדרך בה את חושבת, או ייתנו לך טיפ קטן. למשל - https://www.youtube.com/watch?v=KL_pUgUxPyM
אספתי כמה משאבים כאן: https://github.com/amitwer/Add_to_testing_syllabi/...
זה רחוק מלהיות מקיף, אבל אלו נקודות התחלה.

עכשיו, איך לענות על השאלה של "איך היית בודקת מחשבון". התשובה המעצבנת היא "זה תלוי". כשאני שואל שאלות כאלה, יש לי כמה מטרות, אחת מהן היא לשים לב אם המועמד שואל שאלות. מטרה אחרת היא לראות אם יש להם אומץ להצביע על הסתירות והפערים בדרישות שנתתי להם ומטרה נוספת היא לראות שהם מסוגלים לייצר לעצמם מודל של המערכת הנבדקת ואם יש להם גישה מסודרת לגבי איך לבדוק דברים - בהתאם למה שחשוב לי באותו זמן ולתשובות שקיבלתי, אני אדחף לכיוון אחר. בודק שמתחיל לענות בלי לשאול "איזה סוג מחשבון זה" ו"מי קהל היעד" לא עושה עבודה טובה. המטרה של בדיקות היא לתמוך במטרות העסקיות, ולכן כדאי לדעת מה הן.
אגב, הנה תשובה מפורטת לשאלה הספציפית של מחשבון, אני לא בהכרח מחבב את טון הדיבור שלו, אבל הכיוון שהוא מציג חשוב מאוד.  https://www.youtube.com/watch?v=ILkT_HV9DVU&t=...

בכל מקרה, ללכת לראיונות ולקוות למזל זה בערך מסכם את זה, כל הדברים שהזכרתי למעלה נועדו לשפר את ה"מזל" שלך.
לצפיה ב-' קבוצת הבדיקות בפייסבוק חוגגת 7000+ חברים '
קבוצת הבדיקות בפייסבוק חוגגת 7000+ חברים
09/08/2019 | 17:51
27
קבוצת הבדיקות בפייסבוק חוגגת 7000+ חברים
בואו להתייעץ עם חבריכם הבודקים ,לחלוק דיונים, מיטאפים, מאמרים ופוסטים מעניינים
https://bit.ly/TestIL-FB

לצפיה ב-'מחפשים עוד כותבים למגזין עולם הבדיקות'
מחפשים עוד כותבים למגזין עולם הבדיקות
09/08/2019 | 17:41
20
גיליון 18 של מגזין עולם הבדיקות רק יוצא, ואנו כבר מחפשים עוד כותבים לגיליון 19 - בואו לתרום מהידע שלכם לקהילת הבודקים בארץ
רעיונות למאמרים ניתן לשלוח במייל ל
ואנו נעזור לכם לקדם ולערוך המאמר

לצפיה ב-'מגזין עולם הבדיקות #18 - גיליון שמונה-עשר - רבעון 3 - 2019'
מגזין עולם הבדיקות #18 - גיליון שמונה-עשר - רבעון 3 - 2019
09/08/2019 | 17:36
18
מגזין עולם הבדיקות #18 - גיליון שמונה-עשר - רבעון 3 - 2019
לצפייה והורדה בגליון זה: http://bit.ly/TWM_18
לקבלת המגזין במייל הרשמו: http://bit.ly/TW-Reg
$$$ נרשמתם ובכל זאת לא הגיע? - הוסיפו את info@testingworld.co.il לרשימת השולחים הבטוחים, ובדקו בספריית הג'אנק. $$$
>>> יש לכם מדפסת צבעונית? - הדפיסו עותק לפינת הקפה <<<

לצפיה ב-'איך הייתם בודקים ?'
איך הייתם בודקים ?
05/08/2019 | 14:35
1
84
אני בודק קליינט למובייל שמאפשר גישה מרחוק למשאבים ארגוניים (מייל, קלאנדר, אנשי קשר, מסג'ינג, אפליקציות ווב וכו').
יש פיצ'ר שהוא התממשקות עם אפליקציה אחרת שיודעת להתריע אם יש משהו זדוני על המכשיר ומודיעה לקליינט על כך.
ע"י קינפוג בצד הגייטוויי אפשר לקבוע מה תהיה התגובה של הקליינט כאשר יש משהו זדוני במכשיר (למשל, חסימת המשתמש משימוש בקליינט).
יש לי אפשרות לקבוע אילו אפליקציות במכשיר ייחשבו זדוניות.

איך הייתם בודקים את הפיצ'ר הזה? מה הייתם עושים לגרום לקליינט להיכשל? באילו מקרי קיצון הייתם בוחרים?
אותן שאלות אני שואל לגבי אפליקציית קונפרנסינג עם כפתור start וכפתור end.
לצפיה ב-'האם תוכל להרחיב?'
האם תוכל להרחיב?
05/08/2019 | 19:52
39
למה אתה מתכוון ב"איך הייתם בודקים"?  נשמע כאילו יש לך את היכולת שאתה צריך (שליטה במענה של השירות החיצוני) - מה חסר לך?
לצפיה ב-'איפה אפשר למצוא דוגמאות לבדיקות ידניות ?'
איפה אפשר למצוא דוגמאות לבדיקות ידניות ?
30/07/2019 | 14:48
1
62
איפה אפשר למצוא דוגמאות לבדיקות תוכנה ידניות ?
לצפיה ב-'יעזור אם תפרטי קצת יותר מה את מחפשת'
יעזור אם תפרטי קצת יותר מה את מחפשת
30/07/2019 | 21:12
43
קצת התאפקתי מלומר "אין כזה דבר" (אישית, אני מתעב את המונח המיותר הזה), אבל בכל מקרה, יעזור אם נדע לאיזו מטרה את מחפשת דוגמאות כך שנוכל למצוא דברים שיתאימו
לצפיה ב-'בדיקות אוטומטיות'
בדיקות אוטומטיות
13/06/2019 | 07:59
3
110
בוקר טוב,
עד היום היה לי בסיס נתונים אחד שעליו הייתי מריץ בדיקות אוטומטיות. עכשיו רוצים שהבדיקות האוטומטיות ירוצו על כל בסיס נתונים (עם נתונים שונים , קונפיגורציה שונה).
האם זה הגיוני?
לצפיה ב-'הגיוני מאוד'
הגיוני מאוד
13/06/2019 | 20:04
2
291
וגם לא קשה לביצוע בתנאי שהתשתית שלך כתובה בצורה סבירה
לצפיה ב-'בדיקות אוטומטיות'
בדיקות אוטומטיות
01/08/2019 | 08:56
1
32
הכנתי סקריפט על בסיס נתונים A שמבצע כל מיני חיפושים ומביא רשימות של פריטים כתוצאות. כל פעם שיש גירסה חדשה של התוכנה הנבדקת אני מריץ את הסקריפט הזה ובודק שהתוצאות בפועל זהות לתוצאות הצפויות.

תסביר בבקשה איך אני אבצע את אותה בדיקה על בסיס נתונים אחר כאשר אין לי שם בכלל את אותם הפריטים?

לצפיה ב-'ובכן'
ובכן
01/08/2019 | 20:33
25
אני חושד שהבעיה מתחילה ב"הכנתי סקריפט" - זה רומז על זה שאין לך המון תשתית וצפוייה לך עבודה לא בהכרח פשוטה.

חשוב לומר - כל מה שאני כותב כאן יהיה כללי מאוד - אני לא מכיר את האפליקציה שלך או את הדרישות מהמערכת שלך.

דרך אחת לבצע את המשימה היא להתחיל את הבדיקה בהתחברות למסד הנתונים, קריאה של הנתונים הכתובים בו ובניית התוצאות הצפויות. הזכרת גם קונפיגורציה שונה, אז כנראה שכדאי שתהיה לתשתית האוטומציה שלך גם יכולת לקרוא את הקונפיגורציה ולכלול אותה גם בתוך החישובים (עד וכולל "אילו בדיקות להריץ")

דרך נוספת היא להריץ את הגרסה הקודמת על אותו מסד נתונים ולראות שהתוצאה מהגרסה החדשה זהה. זה לא ימצא באגים ישנים, אבל ימצא שינויים חדשים.

יש מגוון דרכים, צריך רק לבחור אחת.

לצפיה ב-'שאלה לגבי לינקים שבורים'
שאלה לגבי לינקים שבורים
13/06/2019 | 11:38
1
57
היי נשאלתי במהלך אחד הראיונות מה אני אעשה אם אני מוצאת לינק שלא עובד. אני מניחה שיש הרבה אפשרויות אבל אני אשמח לדעת מה מצופה מבודק ידני לבדוק במקרה כזה. תודה מראש לעונים
לצפיה ב-'יש לזה תשובה חד משמעית'
יש לזה תשובה חד משמעית
13/06/2019 | 20:03
50
"אני אדבר עם מי שצריך כדי להבין כמה זה חשוב ואם אפשר (וצריך) לתקן את זה".
לינק יכול להיות שבור ממיליון סיבות - אולי ניגשים לשרת שנמצא למטה, אולי לשירות חיצוני שלא זמין מסביבת הבדיקות, אולי מישהו טעה והקליד את הקישור לא נכון, או שיש משתנה שלא חושב כמו שצריך, או שמותקן חוסם פרסומות שמונע גישה, או שיש בעיה עם שרת DNS. התשובה היחידה לשאלה כזו כללית היא "אני אחקור ואברר מה צריך לעשות עם זה".
לצפיה ב-'בדיקות storage על סביבת לינוקס '
בדיקות storage על סביבת לינוקס
02/06/2019 | 18:51
1
53
שלום לכולם,
אני צריך לבצע בדיקה על לינוקס שכאשר ה storage מוגבל בגודל מסויים (1TB) כאשר השיטה שבה נשתמש כאשר נכנס מידע חדש ל storage הוא FIFO (כלומר המידע הראשון שנשמר הוא הראשון שימחק)
אשמח לקבל עזרה בתסריטי בדיקה שונים ורעיונות לבדיקה.

תודה רבה
לצפיה ב-'ממש לא ברור מה הדרישה שצריך לבדוק'
ממש לא ברור מה הדרישה שצריך לבדוק
05/06/2019 | 18:44
33
סביבה - לינוקס
storage מוגבל בגודל מסויים
כאשר נכנס מידע חדש ל storage הוא FIFO

נו בסדר, אבל מה צריך לבדוק ? מה ה REQUIREMENT ?
לצפיה ב-'בדיקות שרת-לקוח'
בדיקות שרת-לקוח
17/05/2019 | 10:01
3
81
היי רציתי לדעת איך בדיקות שרת-לקוח באות לידי ביטוי באתר אנטרנט לדוגמה אתר רגיל ואתר e-commerce. איזה תסריטים צריכים לכתוב כדי לכסות את הנושא הזה.
לצפיה ב-'זה מונח חסר משמעות'
זה מונח חסר משמעות
17/05/2019 | 11:52
2
69
או, אם לדייק, הוא מתאר סיטואציה כל כך רחבה עד שהוא לא יעיל בכלל.
ההנחה שלי היא שבדיקות כאלה מתמקדות בתקשורת בין הלקוח לשרת ולא בפונקציונליות של אחד מהם. אז אנחנו מדברים על התבוננות בשכבת הHTTP, בשאלות אבטחה, לוקליזציה, ובהתמודדות השרת עם משתמשים רבים. יכול להיות שאנחנו מסתכלים גם על דברים כמו נפח התעבורה, caching, ושאר ירקות שלפעמים שמים תחת המטרייה "ביצועים"
בדרך כלל, אני נוטה להתייחס ל"שרת-לקוח" כאל תיאור ארכיטקטורה של המוצר ולא כאל סוג בדיקות, כי יש מיליון אפליקציות שעונות להגדרה "שרת-לקוח" ויש מעט מאוד דמיון ביניהן, וההגדרה "בדיקות שרת-לקוח" לא באמת עוזרת לצמצם כמעט כלום, אז היא כלי מחשבה לא יעיל במיוחד.
לצפיה ב-'בדרישות לעבודה כשכותבים שרת-לקוח למה בדיוק מתכוונים'
בדרישות לעבודה כשכותבים שרת-לקוח למה בדיוק מתכוונים
19/05/2019 | 12:24
1
37
לצפיה ב-'בדרך כלל, לא להרבה'
בדרך כלל, לא להרבה
19/05/2019 | 13:48
47
בדרך כלל מספרים לך שהמוצר עובד בארכיטקטורה הזו ושמצפים ממך להבין דבר או שניים באיך אינטרנט עובד. קשה לי לחשוב על מוצרים היום שהם לחלוטין נטולי שרת, אז זה די גנרי.
לפעמים, למי שכתב את תיאור המשרה אין מושג ירוק מה הולך שם אז הוא שם את הבאזזוורדס הסטנדרטיים.
לצפיה ב-'חייב את עזרתכם'
חייב את עזרתכם
01/05/2019 | 13:26
2
151
שלום לכולם
אני בן 31 מירושלים.. לצערי לא בדיוק מוצא את עצמי מבחינת כיוון תעסוקתי.. אני כבר אחרי תואר שלא מתכוון לעסוק בו ואין לי ממש אפשרות להכנס ללימודי תואר מעמיק כרגע( משפחה וזה)
חושב להכנס לתחום qa חשוב לציין שאין לי רקע בתחום.. אני סבבה עם מחשבים בגדול מבחינת שימוש רגיל אבל לא מעבר( תוכנות כאלה ואחרות).
יש לי כמה שאלות .. יודע שאולי חלק נשאלו אבל אשמח לשמוע עוד דעות
1) מהו שכר התחלתי ללא ניסיון?
2) האם יש עתיד בתחום הזה? יש סיכוי שיעלם בעוד כמה שנים?
3) יש עבודה בזה בגיל 50?
4) ובכללי אם אנשים מחזיקים בזה לאורך זמן.. שמעתי שזה כמו מלצרות..
אם יש מישהו שמוכן גם לתת קצת פרטים בפרטי ולשתף קצת על הניסיון האישי שלו אשמח מאוד להקשיב

תודה רבה!! מאוד זקוק לכם
לצפיה ב-'קודם כל, לנשום. '
קודם כל, לנשום.
01/05/2019 | 23:08
1
124
1. עבר זמן מאז בדקתי, אבל נדמה לי שזה בין 6000 ל12,000 בירושלים קצת פחות מאשר בתל אביב
2. יש עתיד בתחום, אבל רף הכניסה (וההישארות) עולה ומתיישר לכיוון רף הכניסה לכל משרת תכנות אחרת. יש סיכוי כזה או אחר שתפקיד בודקי התוכנה ישתנה מספיק כדי שאפשר יהיה לומר שהמקצוע שהיום נקרא "QA" נכחד, בעיקר כי הוא בזבזני ומיותר.
3. אולי.
4. אנשים שמחפשים מקצוע יכולים למצוא בזה מקצוע לקריירה שלמה, אנשים שמנצלים את רף הכניסה הנמוך כדי למצוא ג'וב קצר טווח ולא מתמקצעים גם לא נשארים. אם אתה מתייחס למשהו כאל עבודת מעבר, זו נבואה שבדרך כלל מגשימה את עצמה.

עוד משהו שחשוב לי לומר - שים לב שתחת המטרייה "QA" (או "בדיקות תוכנה" תלוי באיזה צד של מלחמת הדת אתה נמצא) יש מגוון תפקידים רחב למדי עד כדי כך ששני אנשים עם אותו תואר לא יזהו את העבודה אחד של השני.  אם אין לך זמן לתואר, או להשקעה מקבילה אתה נכנס לתחום בדרך הקשה - דרך עבודות לחסרי הכשרה ועם מסלול פיתוח קריירה רצוף קשיים (בגדול, בלי הכשרה תכנותית טובה, אתה נכנס לנישה של משרות במיומנות נמוכה, כי אין לך שום ניסיון ייחודי כמו שיש לבודקי תוכנה ותיקים שאינם מתכנתים, וכל ההכשרות ששמעתי עליהן לא שוות כלום מבחינה מקצועית). זה עדיין אפשרי גם למצוא עבודה וגם להתפתח, אבל זה בהחלט שם אותך בתחתית שרשרת המזון.

אם תרצה פרטים נוספים, אשמח לדבר.
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
17/05/2019 | 08:11
38
לצפיה ב-'מרצה בנושאי QA/אוטומציה'
מרצה בנושאי QA/אוטומציה
22/04/2019 | 09:12
1
109
אני מחפשת מרצה בנושא אוטומציה או כל נושא מעניין וחדשני בעולם ה QA שיוכל להגיע ולהרצות בגילדת ה QA שלנו. אנחנו עובדים באג'ייל, ממוקמים בת"א. אם למישהו יש רעיון למרצה טוב והרצאה מעניינת אשמח לקבל פרטים.
לצפיה ב-'מוזמנת לשת"פ עם קבוצת המיטאפ TestIL'
מוזמנת לשת"פ עם קבוצת המיטאפ TestIL
09/08/2019 | 17:27
23
סליחה על האיחור בתגובה - לא יודע אם את עדיין עוקבת,
מוזמנת לשת"פ עם קבוצת המיטאפ TestIL

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ