לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1080910,809 עוקבים אודות עסקים

פורום בקרת איכות תוכנה - QA

פורום זה עוסק בתחום בקרת איכות תוכנה, בדיקות תוכנה ו- QA. שאיפתי היא שהוא יהווה מקור ידע לאנשי ומנהלי QA ובדיקות שרוצים לחלוק פרוצדורות ומתודולוגיות. כמו כן יוכל לתמוך בשאלות הנוגעות בכלים וטכנולוגיות ושיטות עבודה. לבסוף יוכל לתת טיפים כיצד להתנהל מול אנשי פיתוח ומה נחוץ כדי שעבודה זו תהיה חלקה ונעימה ככל האפשר. אלו הם כמובן רק חלק מהנושאים שיכולים להופיע. פורום זה יקדם כל כיוון אחר אפשרי ויקבל בברכה כל חומר או לינק שיכולים לקדם אותו (זהירות עם זכויות יוצרים).
בכדי לעזור לכם לקבל את העדכונים המעניינים בצורה נוחה - יצרנו מס' כלים להצפת המידע:
קב' בפייסבוק: http://www.facebook.com/groups/405915096141090
דף בגוגל+
https://plus.google.com/b/101407766666630341390/101407766666630341390/posts

הנהלת הפורום:

אודות הפורום בקרת איכות תוכנה - QA

פורום זה עוסק בתחום בקרת איכות תוכנה, בדיקות תוכנה ו- QA. שאיפתי היא שהוא יהווה מקור ידע לאנשי ומנהלי QA ובדיקות שרוצים לחלוק פרוצדורות ומתודולוגיות. כמו כן יוכל לתמוך בשאלות הנוגעות בכלים וטכנולוגיות ושיטות עבודה. לבסוף יוכל לתת טיפים כיצד להתנהל מול אנשי פיתוח ומה נחוץ כדי שעבודה זו תהיה חלקה ונעימה ככל האפשר. אלו הם כמובן רק חלק מהנושאים שיכולים להופיע. פורום זה יקדם כל כיוון אחר אפשרי ויקבל בברכה כל חומר או לינק שיכולים לקדם אותו (זהירות עם זכויות יוצרים).
בכדי לעזור לכם לקבל את העדכונים המעניינים בצורה נוחה - יצרנו מס' כלים להצפת המידע:
קב' בפייסבוק: http://www.facebook.com/groups/405915096141090
דף בגוגל+
https://plus.google.com/b/101407766666630341390/101407766666630341390/posts
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
כללי התנהגות בפורום
כולנו, אני מאוד מקווה , רוצים שהפורום יהיה מקצועי, תרבותי וכזה שנעים לגלוש בו. שכל מי שרוצה לשאול שאלה , ישאל מבלי להסס ומבלי לפחד מתשובה מתנשאת , מעליבה כו'.
כדי להבטיח רמה גבוהה של דיונים אני מבקש מכל הגולשים להימנע מכל סוג של הערות אישיות, הבעת דעה או ביקורת אישית על גולש אחר. הפורום הוא מקצועי וטכני. 

הודעות אשר יכילו הערה אישית כלפי גולש אחר יימחקו  ללא קשר לתוכן הנוסף שיהיה בהן.

המשך >>

לצפיה ב-'שאלה עקרונית בנושא גיל'
שאלה עקרונית בנושא גיל
08/02/2019 | 17:53
6
48
שלום,

האם לדעתכם אדם בגיל 50 יצליח למצוא עבודה בתחום QA לאחר הכשרה בתחום? או שהתחום הזה נשאר במגבלות גיל?

תודה
לצפיה ב-'יהיה קשה'
יהיה קשה
09/02/2019 | 18:27
5
34
תחום ההייטק גם ככה לא סובלני כלפי אנשים מגילאים מסויימים (למרות שככל שהתחום מתבגר כך גם האנשים שעובדים בו) אז להגיע לתחום בגיל בתחום ה"מסוכן" בהסבה מקטין מאד את הסיכוי.
מה שיגדיל את הסיכוי הוא ידע מסויים יחודי איתו מגיע המועמד, נניח ידע ב-GIS, רפואה, עריכת דין ספציפית, משהו שמתחבר לחברות הייטק עם מוצר שצריכים את הידע הזה ולכן יסכימו לקחת מישהו ללא ניסיון.
הבעיה, ד"א מושפעת יותר מחוסר ניסיון מאשר מגיל.
בסופו של דבר חוסר ניסיון הוא מגבלה גם אם אתה בין 25 וגם אם אתה בן 50.
לצפיה ב-'תודה, אנסה רגע לדייק עוד'
תודה, אנסה רגע לדייק עוד
10/02/2019 | 19:30
3
31
עבדתי שנים רבות בחברת הייטק בתחום בדיקות חומרה (על תפר של QA אבל לא QA) מספר שנים מאז עזבתי את התחום. לאחרונה אמרו לי לשקול בכל זאת ללמוד קורס QA ולנסות להכנס לתחום (אני בצומת דרכים)

החשש העיקרי הוא כמובן הגיל, מה גם שאני לא רואה את עצמי לומדת בקורס של שנה, אולי 3 חודשים
האם לאור מה שכתבתי יש לי יתרון כי כבר עבדתי בחברת הייטק? והאם ה'קבעון' על 3 חודשים ניראת על פניו לא רצינית?

תודה על העזרה

לצפיה ב-'רגע, מה?'
רגע, מה?
10/02/2019 | 22:06
27
מה יש לקורס לתת לך שחברת השמה טובה לא יכולה? זה לא שלומדים שם משהו רלוונטי באיזושהי צורה, או שלמישהו אכפת מהתעודה המצ'וקמקת הזו.
זה לא בהכרח יהיה קל להיכנס בחזרה לתחום, אבל תשובה טובה שתסביר את הפער ("הקמתי עסק\הלכתי להגשים חלום\היו לי בעיות שאני מעדיפה לא לפרט עליהן\כל דבר אחר") שכתובה בקורות החיים כנראה תהיה יעילה יותר מאשר קורס.
לצפיה ב-'יש לך כנראה מספיק רקע בכדי ללמוד לבד'
יש לך כנראה מספיק רקע בכדי ללמוד לבד
12/02/2019 | 23:32
1
25
יש לך כנראה מספיק רקע בכדי ללמוד לבד - פה תמצאי חומר וסדר לימוד מומלץ
לא יודע למה את מתכוונת בבדיקות חומרה - אם מדובר בבדיקות בייצור זה עולם אחר (ולרוב לא הייתי מציג זאת בראיון עבודה בשל סטיגמה שלילית), אם זו איזו פעילות בפיתוח - יכול להוות יתרון ומכאן גם סיכוי שיעזור במציאת עבודה.
את צריכה תחילה להגדיר מה הרקע שלך, ועד כמה את זוכרת את התחום חומרה, תוכנה , אנאלוגי, דיגיטלי...
אני מניח שיש לך קשרים בתחום שיכולים לעזור לך בחיפוש עבודה - וודאי שאת מחוברת בלינקדאין לכל מכרייך מהעבר, שני כותרת פרופיל ל XXX מנוסה מחפשת משרת QA (באנגלית כמובן ), בכדי שמכרייך יידעו כי את חוזרת לשוק ומחפשת עבודה.
בהתאם למיפוי יכולותייך - שהם בעצם היתרון היחסי שלך, הגדירי באילו חברות באזור מגורייך זה יכול להוות יתרון (חברות המפתחות מוצרים באותו שוק, או לתחומים קרובים) , התחברי לבודקים של חברות אלו והעבירי דרכם קו"ח כ"חבר-מביא-חבר".
לצפיה ב-'תודה על התגובות ורצון לעזור אבדוק הכל'
תודה על התגובות ורצון לעזור אבדוק הכל
16/02/2019 | 14:38
8
לצפיה ב-'תודה על התגובה'
תודה על התגובה
16/02/2019 | 14:37
14
לצפיה ב-'שילוב QA בתהליכי עבודה'
שילוב QA בתהליכי עבודה
05/02/2019 | 10:26
3
51
שלום,

בחברה בה אני עובד ישנם 3 מוצרים: תוכנה, אפליקציה ואתר - כאשר לכל אחד מהם תהליך QA שונה.
השאלה היא כיצד הייתם מציעים לשלב את תהליך ה-QA בתרחישים שונים? מכיוון שישנן משימות בהן איש ה-QA בודק את המשימה וישנן כאלו שמי ש"ייצר" את המשימה בודק אם אכן היא התבצעה לפי דרישתו.

אשמח להתייחסותכם בנושא.

תודה!
לצפיה ב-'מה שעובד בשבילכם'
מה שעובד בשבילכם
07/02/2019 | 08:11
2
29
אישית, אני מעדיף לדחוף לכיוון בו לא צריך אנשי בדיקות ייעודיים כדי לבצע בדיקות (אלא יותר כדי להבין מה ואיך לבדוק). זה לא משהו שאפשר להפיל על ארגון סתם ככה בלי הכנה, אבל זה הכיוון שאני מעדיף.

משאמרתי את זה - אתה מכיר את המקום בו אתה עובד טוב יותר מאיתנו ויכול להעריך את מה שנכון לארגון שלך טוב יותר. אולי יהיה לך קל יותר לשאול את עצמך שאלה על התוצאות ולא על התהליך - אילו פערים אתה חושב שיש היום? מה יכול לקרות טוב יותר? איך אפשר להתאים את התהליך כדי להשיג שיפור?
בסופו של יום, אין דרך "נכונה" לנהל תהליך בדיקות. יש דרכים שעובדות יותר טוב ודרכים שעובדות פחות טוב. זה מושפע מסוג המוצר, מהתעשייה, מהאנשים שעובדים ומההרגלים הקיימים.

בהצלחה.
לצפיה ב-'מז"א אנשי בדיקות ייעודים?'
מז"א אנשי בדיקות ייעודים?
14/02/2019 | 10:01
1
9
כלומר שלא יהיו אנשי QA או שאלה שביקשו את המשימה לא יבדקו?
לצפיה ב-'הראשון'
הראשון
15/02/2019 | 02:30
235
כלומר, שלא יהיו אנשי בדיקות ייעודיים. תמיד יהיו בדיקות, במצב אידיאלי (ברוב המקרים, עם עוד כמה הסתייגויות) עדיף לצוותים שיהיו להם כישורי בדיקות במקום אנשי בדיקות.
לצפיה ב-'פיצ'ר במערכת ה-JIRA לשם התניות לוגיות בין משימות'
פיצ'ר במערכת ה-JIRA לשם התניות לוגיות בין משימות
05/02/2019 | 18:33
2
29
שלום,
התקנתי במערכת ה-JIRA פיצ'ר בשם BIG PICTURE אך הבעיה איתו שהוא מגדיר בגאנט שמשימות שמשך העבודה שלהן הוא פחות מיום עבודה (7 שעות ומטה) נחשבות כיום עבודה.
האם אתם מכירים כלי אחר שניתן לבצע איתו התניות לוגיות תוף התחשבות בזמני המשימות?

תודה,
איתן.
לצפיה ב-'עדיף לך לשאול בפייסבוק http://bit.ly/TestIL-FB'
עדיף לך לשאול בפייסבוק http://bit.ly/TestIL-FB
12/02/2019 | 23:23
1
6
עדיף לך לשאול בפייסבוק http://bit.ly/TestIL-FB
רוב הפעילות כיום היא שם
לצפיה ב-'זה פורום של QA, איך זה קשור למה ששאלתי?'
זה פורום של QA, איך זה קשור למה ששאלתי?
14/02/2019 | 10:02
5
לצפיה ב-'האם לעשות קורס QA'
האם לעשות קורס QA
28/01/2019 | 18:27
2
99
היי,
אני כבר כמה זמן עוקבת בפורום אחר דיונים בשאלה האם לעשות קורס או לא לעשות קורס בדיקות תכנה ועכשיו אני שואלת עבור אחותי, שמנסה לעשות הסבת אקדמאים להייטק כבר יותר משנה.
היא יודעת לתכנת C,C++ ופייתון , ניסיון ב SQL ועוד.
הבעיה שהיא שולחת קורות חיים ולא חוזרים אליה, ולדעתי היא לא עוברת את הסינון הראשוני מכיוון שאין לה מספיק מילות מפתח שקשורות לתחום: STD, STP, למשל QC וכו'.
ברור לי שאת הדברים האלו היא תוכל ללמוד בקלות תוך כדי עבודה, אלה לא הדברים המהותיים בתפקיד, ועדיין - מה לעשות כדי להצליח לעבור סינון ראשוני?
האם רק לשם כך כדאי לעשות את הקורס?
תודה
חן

לצפיה ב-'זה תלוי בעיקר בשאלה לאילו משרות היא שולחת קורות חיים'
זה תלוי בעיקר בשאלה לאילו משרות היא שולחת קורות חיים
29/01/2019 | 07:12
29
אם היא מחפשת משרות עם ניסיון אז ברור שהיא לא תתקבל, ולא משנה מה היא עשתה קודם, פשוט אין לה ניסיון בבדיקות.
כשאני מחפש junior עם ניסיון של 1-2 שנות עבודה מן הסתם אני ארצה מישהו שהתנסה בתחום, עבד בו, למד כמה דברים על הדרך ויש לי עם מה להתחיל.
מצד שני אם היא מחפשת משרות ללא ניסיון דווקא יש לה כמה נקודות אור כמו הניסיון שלה בתכנות וב-SQL, דברים ששמים אותה לפני מועמדים אחרים אבל היא אכן צריכה ללמוד את התחום.
קורס? לא בטוח. עדיף לה למצוא מישהו שעובד בתחום לפחות כמה שנים ויוכל לתת לה הסבר ראשוני ולהעריך אם זה בכלל מתאים לה.
כל אלה שמתיימרים ללמד אותך את המקצוע בין אם ב-6 מפגשים והכנות לראיון עבודה ובין אם בשנה של לימודים - בסך הכל זה די אותו הדבר ומבחינת קורות החיים והסינון הראשוני מדובר באותו הדבר - ביזבוז של זמן וכסף ל-99% מהלומדים.
לצפיה ב-'שאלה טובה'
שאלה טובה
29/01/2019 | 23:25
16
לפי התיאור הבסיסי שנתת, קורס לא היה המקום הראשון שהייתי חושב עליו כעל דרך כניסה.
יש לה כישורים רלוונטיים וכל מה שצריך לעשות הוא להתאים את הדרך בה הם מוצגים למשרה הנכונה.
אם יש לה זמן, במקרה יש מפגש בעוד שבוע שמתעסק בהכנת קו"ח וראיונות (שני פרטים שכדאי לקחת בחשבון - זה בצהריים ובחיפה)

חוץ מזה, יש דרכים לעקוף את הסינון הראשוני הזה: לשלוח קורות חיים דרך אנשים שכבר עובדים. אם היא מכירה כאלה, מצויין. אם לא, יש לא מעט מיטאפים.
דרך אחרת לעקוף את סינון קורות החיים היא בעזרת חברת השמה - לחברת ההשמה יש גם קשרים עם מחלקות HR בכל מיני מקומות, גם גישה למשרות שלא טורחים לפרסם ממש במקומות אחרים וגם אינטרס למצוא מועמדים עבור החברה.
לצפיה ב-'בדיקות תוכנה QA בתחום mainframe'
בדיקות תוכנה QA בתחום mainframe
29/01/2019 | 09:48
1
31
היי הוצעה לי משרה לבדיקות תוכנה בחברה פיננסית גדולה והבדיקות הן על מחשבי mainframe,
האם כדאי להיכנס לתחום שכזה או שהוא נחשב פחות טוב / הולך ונעלם?

תודה לכל הכותבים
לצפיה ב-'מה הן החלופות שזמינות לך? מה הם שאר הפרמטרים שחשובים לך?'
מה הן החלופות שזמינות לך? מה הם שאר הפרמטרים שחשובים לך?
29/01/2019 | 23:18
18
ספציפית, אני לא מייחס לטכנולוגיה חשיבות כל כך גבוהה במשרות ברמת כניסה - העקרונות הבסיסיים שחשוב לתרגל וללמוד דומים למדי.
דברים אחרים שאולי הייתי מסתכל עליהם הם התרבות הארגונית בחברה - עד כמה החברה מסורבלת ומקובעת? עד כמה אפשר לרכוש שם כישורי עבודה טובים? האם התנאים הנלווים (משכורת, חופשה וכו') מקובלים עליך?
טכנולוגיה באה והולכת, זה רק פרמטר אחד מבין רבים.
לצפיה ב-'התייעצות בנוגע לקורס אונליין'
התייעצות בנוגע לקורס אונליין
06/01/2019 | 11:19
2
418
שלום,
אני מעוניין לעשות קורס QA אונליין, אשמח להמלצה לקורס איכותי ומקיף שיאפשר לי למצוא עבודה בתחום (יש לי רקע טכנולוגי, רק לא QA).
ובכלל, אילו נושאים חשובים שיהיו בקורס כזה? 

תודה!
לצפיה ב-'הממ...'
הממ...
06/01/2019 | 17:22
53
זה תלוי מאוד מה אתה צריך.
אם אתה מנסה להגיע לשלב של ראיונות עבודה כי מסננים את קורות החיים שלך אני לא חושב שקורס אינטרנטי ממש יעזור לך, כי מסננים קורות חיים לפי מילות מפתח, ולקורס אינטרנטי אין תעודה שנמצאת ברשימת הסינון. אתה יכול לנסות לרכוש ידע ספציפי לפי הכישורים שמחפשים במודעות ואולי זה יעזור לך לעבור את הסינון.
אם אתה מחפש קורס שיתרום לך לידע, אני חושב שהדבר הכי סביר באינטרנט נמצא כאן: http://www.testingeducation.org/BBST/
יש כמה דברים נחמדים כאן: https://dojo.ministryoftesting.com/dojo/courses
ולגבי נושאים שחשוב שיהיו - חפש במודעות הדרושים.

לצערי, אין מקום מסודר בו אפשר ללמוד "מה שיאפשר למצוא עבודה בתחום" כי מגוון המשרות רחב מאוד עם דרישות כישורים מאוד שונות. בחלק מהמקומות מספיק שיש לך ראש מחובר לכתפיים, ואילו באחרים תואר שני בסטטיסטיקה או בפיזיקה גרעינית נדרש כדי שבכלל יסתכלו עליך (כן, הסוג השני נדיר יותר).  כישורים נפוצים שיכולים לעזור לך הם כישורים טכניים (שימוש בלינוקס, SQL, תכנות), כישורי תקשורת והיכרות שטחית עם עולם המושגים בבדיקות תוכנה - מספיק כדי לאפשר לך לנהל שיחה שתעזור לך להבין מה הצד השני רוצה מחייך ואיך הוא מגדיר את המונחים (כל אחד מגדיר אותם אחרת)
לצפיה ב-'קורס בדיקות'
קורס בדיקות
07/01/2019 | 11:53
52
היי,
אם אתה רוצה להתמקצע במקצוע, הייתי ממליץ לעשות קורס מקצועי בכיתה.
יש לך את מי לשאול ויכינו אותך למבחני ההסמכה בשלב אחרי שלב.
תבדוק את העניין
לצפיה ב-'היי עמית'
היי עמית
01/01/2019 | 13:12
1
189
תודה על התשובה המפורטת.
כמו שאולי הצלחת להבין אני אחת מה'קאקעריות' שלומדת באחת ה'מכלאות' כי גם אני מוטה, רק לכיוון השני.
אני מהסוג שבחר לא לעשות תואר מהסיבה שאני חושבת שצריך בשלות מסויימת בשביל לדעת למה אני רוצה להתחייב (או אולי כי מלצרתי עם יותר מדי בעלי תואר ראשון בחיי) 
נחשפתי לתחום באופן ספונטני, תחום שלא היה לי קשר אליו לפני כן כי לא חשבתי שמחשב ותוכנה זה בשבילי אבל בזכות האפשרות ללכת ולהתנסות נפתח לי צמאון ורצון ללמוד ולהרחיב. אני עוקבת כבר תקופה כאן בפורום ואני חושבת שהתוקפנות כלפי ההכשרות שזמינות היום כן יכולה לסנן אנשים שעושים את זה מהסיבות הלא נכונות אבל מצד שני לכבות אנשים שיכולים להיות תותחים כי כמו בכול תחום יש מי שבא לעבוד ויש מי שבא לעבודה. עם תואר או בלי.

מבינה אותך, כ"א זה דרעק. בכול תחום.

בנימה פחות עויינת, בתור מגייס לבדיקות, הייתי שמחה שתפרט ותתן דגשים לדברים שהיית רוצה שבוגרי קורס ירחיבו וילמדו בעצמם או בעזרת אנשים מהתחום לפני שהם שולחים לך או למגייס אחר קו"ח כדי להגיע יותר כשירים ובשלים.
תודה מראש ושנה טובה
לצפיה ב-'שלום שלום. '
שלום שלום.
01/01/2019 | 21:25
55
שני דברים שאני רוצה לפתוח איתם:
קודם כל, בהתנצלות - אני מקווה שהיה ברור שאני לא מכוון את ההערות שלי כלפי אנשים אלא כלפי מסלול ההכשרה וכלפי גישה נפוצה שמי שמוכר את הקורס חייב לשדר כדי להישאר בעסקים (כי המסר של "אנחנו פחות טובים מתואר, אבל היי - ככה גם את\ה" מוכר הרבה פחות טוב).
בכל מקרה - הייתי צריך להיזהר יותר בדרך שאני מתנסח בה, ואקווה לסליחתך.

שנית, אני יודע שהממשק של תפוז מעצבן, אבל כפתור "הוספת הודעה" יוצר הודעה חדשה מנותקת מההודעה המקורית. יש, בקטן, כפתור של "תגובה מהירה" שיהפוך דיון לקל יותר למעקב.

עכשיו לשני הנושאים המרכזיים: האם יש בכל זאת משהו חיובי בהכשרות הקיימות היום, ומה צריך להיות שיכול לעזור למי שמגייס בודקי תוכנה (כרגע אני לא במשבצת הזו, כי אנחנו עובדים על לסגור את מחלקת הבדיקות שלנו ולהטמיע את הכישורים והאנשים בתוך צוותי הפיתוח).

נתחיל בזה שיש סיבות מאוד טובות לבחור בהכשרה הטובה פחות: תואר ראשון דורש הרבה משאבים והרבה מהחומר הנלמד במהלך התואר באמת לא שמיש בצורה ישירה (מה שמשחק היטב לידיים של אלו עם הקורסים ה"ממוקדים" וה"פרקטיים".
אם תעודה מקורס כזה היא ההבדל בין זימון לראיון ובין דחייה אוטומטית, זה יהיה מאוד חכם מצידך לקנות תעודה בשנה וקצת כדי לקבל עבודה מעניינת (בתקווה) ושכר סביר בערך - נכון, הוא נמוך יותר מאשר היה אילו היית מתחילה עם תואר, אבל זו בחירה כלכלית הגיונית במצבים מסויימים.

את מאוד צודקת כשאת אומרת שהגישה שלי חוסמת את הדרך לאנשים כמוך שלא כיוונו את עצמם לתחום המחשבים מראש ויכולים להיות מאוד טובים בזה - חלקם גם יגיעו למקצועיות גבוהה יותר מאשר אחרים שהתחילו עם תואר.
אני לגמרי בסדר עם החסימה הזו משתי סיבות:
1. האנשים האלה הם החריגים, לא הנורמה - וחריגים ימצאו את דרכם פנימה גם אם היא תהיה קצת יותר קשה. גם בתכנות יש את אלה שמגיעים בלי תואר רלוונטי ומצליחים למצוא משרה ראשונה ועדיין הנורמה היא שלומדים תואר ראשון מסודר.  ואם פספסתי פה ושם מישהו שהיה יכול להיות ממש מצויין? אז פספסתי. אני לא מחפש את האנשים הכי טובים, אני מחפש אנשים טובים מספיק. תמיד יש מישהו טוב יותר.
2. בדיקות זה מקצוע שקל להיכנס אליו וקשה להתמחות בו: קל להיכנס, כי גם אדם בלי הכשרה יכול "למצוא באגים". קשה להשתפר כי התרומה המרכזית של בודק תוכנה טוב היא לא בכמה באגים הוא מוצא או בכמה משמעותיים או מורכבים הבאגים האלה, אלא באיך וכמה הוא משפר את העבודה של הצוות - מה שדורש ללמוד המון כישורים שאף אחד לא מלמד בשום מקום מסודר (לפחות עד כמה שאני מצאתי) ואף אחד לא יודע להגדיר בצורה טובה. כשאנחנו מאפשרים כניסה קלה למקצוע, אנחנו תורמים למוניטין הירוד שלו ולתפיסה הרווחת מדי לפיה לא באמת צריך ללמוד - הרי כל אחד יכול "לעשות QA", כי תראו מי נכנס לתחום (עם יד על הלב - טרם פגשתי בוגר קורס שאחרי שנה של עבודה עדיין חושב שהקורס נתן לו כישורים חשובים שקשה ללמוד תוך כדי עבודה). אני מאמין שביום בו יפסיקו לחשוב באוניברסיטאות ש"לא נורא, אם לא תמצא עבודה, לך תעשה QA" יהיה הרבה יותר ברור לאנשים שצריך ללמוד כל הזמן (ובעוד שאני בטוח שבקורסים אומרים כל הזמן ש"הלמידה לא מפסיקה כאן", עצם קיום הקורסים מדגים את הגישה ההפוכה, ודוגמה תמיד חזקה יותר ממילים).

בקיצור - בעוד שיש מקרים פרטניים בהם אני אמליץ למישהו לקחת קורס למרות שהערך המקצועי שלו הוא שלילי, אני חושב שבטווח הארוך כל הקורסים האלה מזיקים גם למעסיקים שצריכים לסנן הרבה בטלנים שחושבים שיהיה להם קל, גם לתלמידים שמתחילים מנקודת פתיחה הרבה יותר חלשה וגם לתחום בכללותו שמשקיע המון מאמץ ומשאבים בניסיון להפוך את כוח העבודה הלא מיומן הזה ליעיל (למשל - ראי כמה כלים נוצרו כדי לאפשר לאנשים שלא יודעים לתכנת "לכתוב אוטומציה") וצריך להילחם על מוניטין בפני כל התחומים האחרים - ממנהלי הכספים שמחפשים דרך "לצמצם עלויות בדיקות" (אבל לא להקטין את ההשקעה בפיתוח) ועד לאנשים כמו הDBA שלי שבשנתיים הראשונות שלי היה מגיב לכל בקשת עזרה שלי ב"אולי תביא מישהו מהמפתחים שלך שאוכל להסביר לו?" עד שהצלחתי להבהיר לו שאני לגמרי יכול לעשות כל מה שהמתכנתים שלי עושים.

עד כאן קיטורים.

עכשיו, מה הייתי רוצה שבודקי תוכנה ידעו?
כלל ראשון בגיוס - בכל משרה צריך לזהות את הכישורים שגם חיוניים וגם קשה ללמד תוך כדי עבודה, כי על כל השאר אפשר לוותר.
ברשותך, אני מתעלם מידע ספציפי בתחומי מוצר - יש מקומות שהדבר הכי חשוב להם הוא ידע על הלקוחות. אלו מקומות שיעדיפו רואה חשבון כדי לבדוק את המוצר הפיננסי שלהם, או פיזיקאי כדי לבדוק את המכ"ם שמפתחים עכשיו. אני מתעלם מזה כי הם לא מתעניינים בכישורי הבדיקות ובוגרי קורס, או בוגרי תואר במדמ"ח פשוט לא רלוונטיים אליהם.
עבור אלו שמחפשים בודקי תוכנה הנה כמה דברים שאני אשמח שיהיו למועמדים למשרה:
1. כתיבת קוד ברמה בסיסית. אולי אני מוזר בקטע הזה, אבל אני מצפה מבודק תוכנה לדעת איך תוכנה עובדת. להכיר ולהבין מגבלות של אלגוריתמים.
2. תפיסה מערכתית טובה - אני אוהב לומר שההבדל בין בודק תוכנה חדש לבין מתכנת חדש הוא שהראשון לומד להכיר את המערכת מבחוץ פנימה ואילו השני לומד להכיר אותה מבפנים החוצה. בודק תוכנה צריך להיות מסוגל ליצור הפשטות יעילות מספיק של המוצר כדי להבין ששינוי בפיצ'ר א' משפיע על חמישה מודולים אחרים ולדעת איך הוא מסכן אותם. חוץ מזה, אני מצפה שבודק תוכנה ידע שיש לתוכנה יותר מאשר רק GUI וידע לפתוח לוגים ולקרוא אותם, להסתכל במסדי נתונים או על תעבורת רשת, צריכת זיכרון וכו'.
3. תעוזה - לפחות חצי מהתועלת של בודקי תוכנה מגיעה לפני שנכתבה שורת קוד אחת או שרצה בדיקה בודדת - לפעמים זה קל, כשמאתרים בעיה קונספטואלית ברעיון וכולם מסכימים עליו זה ממש נחמד. אבל כשצריך לומר למנהל המוצר "הדרישה הזו לא סבירה ומתנגשת עם איך שהמוצר שלנו עובד" ואז לריב איתו קצת עד שמגיעים להסכמה זה כבר לא כזה נחמד, אבל זה לא פחות חשוב ולא פחות מועיל.
4. אני רוצה שמועמד ידע מה מטרתו כבודק תוכנה. הוא לא חייב להסכים איתי, אבל צריכה להיות לו משנה סדורה ומשכנעת. מי שיספר לי ש"בודקים תוכנה כדי לצמצם באגים במוצר" מאבד אותי אלא אם כן יש לו סיבה ממש טובה לזה.
5. את היכולת להבין מה חשוב ומה לא חשוב, מה דחוף ומה לא דחוף, ואת הענווה לקבל את זה שלפעמים לא יקבלו את דעתי, וזה בסדר.
6. כישורי תקשורת בין-אישית. זה נכון לכל משרה, אבל זה חשוב לא פחות גם כאן - לא משנה כמה תותח העובד, אם הוא לא מסוגל להתנהל עם הצוות שלו עדיף לכולנו בלעדיו.

יש שני דברים שנמנעתי מלהזכיר כאן, בכוונה:
1. כלים ספציפיים. לא אכפת לי אם עבדת עם ג'ירה או עם QC - כי קל ללמד את זה בעבודה.  מאותה סיבה לא ממש חשוב לי אם את שולטת בSQL או יודעת להפעיל את שורת הפקודה של לינוקס. אלו דברים חשובים, אבל אני יכול להרשות לעצמי ללמד אותך את הדברים האלה לרמת המיומנות הנדרשת.
2. כל המסמכיאדה הזו שנמצאת בקורסי בדיקות ושורפים עליה שעות - לא באמת אכפת לי אם את יודעת מה ההבדל בין STP לSTD לMTP - גם ככה כל מקום מגדיר מחדש מה הוא צריך ואיך נכון לו לעבוד. אני צריך מישהו שלא יבזבז זמן על ניירת, אלא ידע להשתמש בה ולהתאים את התהליכים כדי לחסוך לעצמו מאמץ.
לצפיה ב-'היי עמית'
היי עמית
31/12/2018 | 12:09
1
53
לא היית אומר שיותר קל לשבור הרגלים לא טובים של מועמד שסיים קורס של שנה שיש בידיו בסיס כלים גמיש ומקום לצבור ידע חדש לא כפוי בעולם מהיר שמתחדש במהירות האור מאשר של מועמד שעשה תואר ארבע שנים שהתחייב בליבו ונפשו כנראה נכנס לחובות סטודנט וניפח אגו מתנשא של 'לי יש תואר אני יודע הכול ויש לי גושפנקא של מוסד מיושן x' ?
לצפיה ב-'שלום'
שלום
01/01/2019 | 00:52
35
אני כנראה מוטה, אבל לא - לא הייתי אומר את זה.
הסיבות שלי הן אלו:

1. סטודנט שלמד במקום נורמלי רכש כמה כישורים וכלים שאין לי זמן ללמד אותו תוך כדי עבודה (למשל - איך לחשוב בצורה אלגוריתמית, היכרות עם כמה עקרונות בסיס בתכנות, איך מתנהג זיכרון). אלה לא תמיד הדברים הכי חשובים למה שאני מחפש, אבל כשצריך אותם פעם בכמה חודשים, לא צריך ללמד אותו מאפס.
2. יש דבר אחד שלומדים במהלך תואר - איך ללמוד נושאים חדשים. התואר נותן בסיס יחסית רחב - כמה שפות תכנות, מסדי נתונים, תקשורת ורשתות, אלגוריתמים ומבני נתונים, קומפיליציה,  מערכות בינאריות. כמעט לא משנה לאן תזרוק בוגר תואר, יהיה משהו שהוא למד בתואר שנותן לו רקע ראשוני שמאפשר לו להבין את השפה ולדעת טוב יותר מה לחפש בגוגל.
במובן הזה, אני מעדיף סטודנט שירק דם במשך ארבע שנים ולמד עקרונות בסיסיים על פני איזה קאקער שלמד במשך שנה באיזו מכלאה איך להפעיל כלי ספציפי (ולא ממש היה לו זמן ללמוד את העקרונות) - כי עם כל כמה שהעולם משתנה מהר, מה שנשאר הם העקרונות.
3. סטודנט טוב רכש הרבה פחות הרגלים רעים מאשר בוגר קורס בדיקות, בעיקר כי אף אחד לא מכר לו סיפורי סבתא על "מתודולוגיה" שאין לה שום קשר למציאות ולא הכשיר אותו להיות עובד סוג ד'.
4. מסר שחזר על עצמו שוב ושוב במהלך הלימודים שלי לתואר היה "כשתצא לעולם האמיתי תגלה שאתה לא יודע כלום". לא נתקלתי עדיין בסטודנט עם אגו נפוח שמונע ממנו להקשיב, בטח לא כשהוא יודע שלכל האנשים מסביבו יש תואר דומה והוא רואה איך הם מתייחסים אליו.

ובסוף, יש את הנקודה הסטטיסטית - כשהמציאות מסביב היא שכל מי שיכול להשלים תואר עושה זאת, מי שמגיע בלי תואר זה מי שלא יכול או מי שלא רוצה. כלומר, הסיכוי שלי למצוא מועמד מתאים בקרב בוגרי התואר גבוה יותר מאשר הסיכוי שלי למצוא אחד כזה בקרב חסרי התואר. לראיין אנשים זה תהליך ארוך וכואב ולראיין למשרת בדיקות זה ארוך וכואב פי כמה (ולקורסים יש לא מעט השפעה על זה שחלק גדול מהמועמדים מגיעים עם הכשרה לקויה וחושבים שהם מתאימים לתפקיד). אם אני יכול להגדיל את הסיכוי שלי למצוא מישהו על ידי סינון כזה טריוויאלי - ברור שאבחר לסנן.
לצפיה ב-'JIRA'
JIRA
12/12/2018 | 11:55
1
81
חברה מי מכיר חברות שמטמיעות את הג'ירה בארגון?

לצפיה ב-'יש כמה חברות כאלה אבל זה בעיקר תהליך מקיף'
יש כמה חברות כאלה אבל זה בעיקר תהליך מקיף
14/12/2018 | 15:29
52
jira בארגון יכול לשמש רק כמערכת למעקב באגים וההטמעה היא מאד בסיסית, רק כמה שינויים קטנים שמתאימים לארגון שלך וזהו.
אם אתם רוצים להטמיע אותו ככלי לניהול agile sprints זה כבר יותר גדול כי אתם צריכים לגבש ולהבין את המתודלוגיה שלכם ולייצב אותה קודם לכן כי בתאוריה הכל נראה מעולה רק שבביצוע יש המון חורים ולוקח זמן עד שדברים עובדים.
אצלי בחברה עבדו עם מדריכי agile בהתחלה צמוד ועכשיו פעם בחודש למעקב והג'ירה הוטמע על ידי מטריקס אלא שהוא דורש תשומת לב יום יומית ומה לעשות ששרות חיצוני עולה כסף והרבה.
במקרה אני גם הייתי jira admin במקום הקודם שלי אז כשהגעתי פשוט לקחתי על עצמי להחליף את היעוץ החיצוני ועכשיו זה בעיקר בידיים שלי.
לצפיה ב-'היי'
היי
04/12/2018 | 08:08
3
80
בוקר טוב צריכה לעשות בדיקות פונקציונאליות, אינטגרציה, באונדרי ואליוס,קומפטביליטי  לכספומט (הפקדת מזומנים) מסמך STD  END to End אשמח לעזרה בבקשה
לצפיה ב-'שלום. '
שלום.
04/12/2018 | 21:56
2
84
שלום,
שמתי לב שהשארת כמה הודעות. זה נראה כאילו חלק מהן הן תגובות לדברים אחרים כאן בפורום, אבל קצת קשה להבין מה שייך לאן.
להבא, כדי להוסיף תגובה, פשוט השתמשי בכפתור "תגובה מהירה" (כי "הוספת הודעה" שלמעלה פשוט תיצור נושא חדש), ככה יהיה קל יותר להבין את השאלות שלך ולענות להן.

לצפיה ב-'היי'
היי
05/12/2018 | 07:26
1
47
בוקר טוב כן הגבתי  למישהי פה השאר שלחתי לך 2 הודעות לגבי השיעורים סורי
לצפיה ב-'סבבה. '
סבבה.
05/12/2018 | 08:20
48
אנסה לענות כמיטב הבנתי, אם חסר משהו - את מוזמנת לפרט.
1. זה לא לחלוטין ברור לי מה הכוונה ב"לעשות פיצ'רים", את זה כנראה תצרכי לשאול את המרצה.
2. STD, מעבר להיותה מחלה מדבקת, היא גם השם שאנשים נותנים לפעמים לתוכנית בדיקות, בדרך כלל ברמה המפורטת מדי של "לחצי על הכפתור הזה, התוצאה הצפוייה היא זו". אין לדברים האלה פורמט אחיד ומסוכם מראש (את יכולה, כמובן, לקרוא את ISO 29119 שמתיימר להגדיר סטנדרטים, אבל אני לא ממליץ על זה אלא אם את סובלת מנדודי שינה) ובכל מקום הציפיות שונות לגבי מה בדיוק המסמך צריך להכיל, עד איזו רמת פירוט צריך להגיע ומה זה אמור לכסות. גם כאן - הכיוון העיקרי שיוכל לעזור לך להשלים את המטלה כמו שמצפים ממך הוא לשאול את המדריך.
3. לגבי סוגי הבדיקות השונים: מקובל לסווג בדיקות לפי המטרה שהן מנסות להשיג. המטרה בסיווג הזה היא לצמצם את כמות הדברים ששכחנו לבדוק. שלושת הדברים שהזכרת הם אלו:
א. תאימות (קומפטביליטי) - בדרך כלל מדובר בבדיקות שנועדו לבחון את היכולת של המוצר לפעול בסביבות שונות (למשל - האם אפליקציה לאנדרואיד יכולה לעבוד על כל מיני טלפונים שונים של יצרנים שונים). במקרה של כספומט זה נראה לי משונה, כי כל הכספומטים שאני נתקלתי בהם בארץ רצים על חלונות XP, ואני לא מכיר מספיק טוב את המכונות הפיזיות כדי לדעת אם יש הבדלים ביניהן.
ב. בדיקות אינטגרציה הן לרוב בדיקות שמכוונות כדי לראות אם המוצר (ובדרך כלל כשמשתמשים במונח הזה - ברכיב בתוך מוצר) משתלב היטב היכן שהוא צריך להיות - למשל אם יש לך שעון חכם, אפשר לבדוק את התפקוד של השעון מול האפליקציה שמנהלת אותו. בדרך כלל המינוח הזה משמש לבדיקות של רכיבים פנימיים במוצר (נניח - פיתחתי פונקציה מתמטית חדשה באקסל, ועכשיו אני רוצה להפעיל אותה מתוך דף אקסל ולא בעזרת קוד).
ג. בדיקות אלגוריתם זה מונח מונפץ שלא יצא לי לשמוע חוץ מאשר בקורסים. במילון המונחים של ISTQB (שזה כנראה המקור לשטות הזו) מציינים שזה שם אחר לבדיקת הסתעפויות, שזה בפני עצמו מונח פגום. בגדול, בדיקת הסתעפויות היא בדיקה שנועדה להגדיל את כיסוי ההסתעפויות שלך ומסתמכת על היכרות עם הקוד.
כיסוי הסתעפויות (שזה דומה מאוד לכיסוי החלטות, רק טיפ-טיפה פחות מחמיר) הוא בעצם האמירה "כיסיתי כל צומת החלטה בקוד".
למשל. עבור האלגוריתם:
if a<0
print hi
else
print hello

לאוסף הבדיקות a=0, a=-1 יש כיסוי הסתעפויות של 100%. לכל אחד ממקרי הבדיקה בנפרד יש כיסוי הסתעפויות של 50%
לצפיה ב-'מבחן ISTQB'
מבחן ISTQB
04/12/2018 | 18:51
1
839
היי חברים,

אני עובדת בחברה פיננסית וכחלק מהתפקידי אני מבצעת בדיקות לאחת המערכות שמשמשת את המחלקה שלנו (כל פעם שיש גרסה/ שיפורים נקודתיים בין גרסאות). לא מדובר בתפקיד המרכזי שלי אלא "נוסף על תפקיד", במהלך השנה גליתי שאני דיי אוהבת את התפקיד וחשבתי לעשות מבחן  ISTQB ולחפש משרה בתחום. 

אשמח לדעת עד כמה קשה למצוא משרה בתחום, מה פחות או יותר השכר שיש לשאוף אליו והאם הניסיון שציינתי רלוונטי (בדיקות של כמעט שנה במערכת WEB).

תודה לעונים :)
לצפיה ב-'שלום'
שלום
04/12/2018 | 20:46
59
עקרונית, עם שנה ניסיון בבדיקות, התועלת שתהיה לך מהבחינה נמוכה למדי (התוכן שצריך לשנן כדי לעבור אותה הוא גרוע מחסר תועלת, ועם שנה ניסיון בבדיקות את יכולה לעבור את סינון קורות החיים הראשוני - שזו התרומה היחידה שיש לתעודת מעבר של הבחינה הזו). סביר להניח שיש לך פער מסויים להשלים מבחינת שפה כדי לעבור את הראיונות, אבל זה לא פער כל כך מורכב.

לגבי כמה קשה - השוק צריך עובדים טובים, אם מחפשים, מוצאים עבודה. אולי לא מייד, אבל בהחלט מוצאים.

לגבי השכר - ההמלצה שלי היא לחפש טבלאות שכר ולהוריד 2000 ש"ח ממה שהם כותבים כדי לקבל טווח סביר.
לצפיה ב-'היי'
היי
04/12/2018 | 07:52
57
בוקר טוב אני נרשמתי לSv college אחלה מקום והם מלווים עד שאת לא חותמת על חוזה עבודה את עושה גם סטאג' ויש מצב שאיפה שתעשי סטאג' יקחו אותך לעבוד שם אני יכולה להפנות אותך ליועץ הבכיר שאני וחברה שלי נרשמנו דרכו יקבע איתך פגישה ויסביר הכל בהצלחה
לצפיה ב-'היי'
היי
03/12/2018 | 23:01
36
שכחתי לציין שצריכה לעשות מסמך STD לצערי לא מוצאת חומר על זה בגוגל לא יודעת איפה לחפש כבר

לצפיה ב-'היי'
היי
03/12/2018 | 22:59
36
חג שמח 
המרצה אמר לעשות 3 פיצרים על כספומט מה שרשמתי זה מה שחסר לי למשיכת מזומנים ולהפקדת מזומנים?אני לא מבינה ממש מה זה אומר הבדיקות האלה אשמח לעזרה בבקשה תודה

לצפיה ב-'SQL'
SQL
02/12/2018 | 02:24
3
90
היי, אני לומדת קורס QA, והגענו ללימוד SQL
וממש לא מצליחה להבין איך רושמת סינטקס בפקודת MIN/MAX, אנחנו עובדים דרך אתר W3SCHOOLS

לצפיה ב-'זה לא קשה בכלל, זה דווקא קל. '
זה לא קשה בכלל, זה דווקא קל.
02/12/2018 | 07:44
2
71
נתחיל עם שאלה פשוטה - מה בדיוק את לא מבינה? איך לכתוב את הפקודה? לזה יש לך דוגמת העתק\הדבק באתר של W3CSCHOOLS  - https://www.w3schools.com/sql/sql_min_max.asp
הם גם מסבירים את זה הרבה יותר טוב מאשר אני יכול.
בגדול, את בוחרת את המקסימום\מינימום של העמודה שסימנת מתוך שאר הבחירה. למשל, אם בחרת את מקסימום הגיל של כל מי שנולד אחרי הראשון לינואר 2000 תקבלי 18 (עוד מעט 19, אבל מי סופר), ואם תבקשי את מקסימום הגיל של כל מי שגר ברחובות תקבלי את האדם הכי זקן ברחובות, וכו'.
לצפיה ב-'SQL'
SQL
02/12/2018 | 09:51
1
52
איך אני רושמת את זה? כשאני רושמת (SELECT MAXN 5 (productname
לא מקבל את זה, כשמוציאה את העמודה מהסוגריים גם לא וגם לא במרכאות.
איך מבקשת לקבל מספר ספציפי של רשומות בעלות ערך גבוהה?
ואיך משלבת את זה בסינטקס של INNER JOIN

לצפיה ב-'אוקי'
אוקי
02/12/2018 | 21:50
30
English, just to make sure I don't mess up the indentation (I don't trust Tapuz on that).
How to write it - there's an example in the link I shared before.
However, just to generalize it, a SELECT query looks as follows (I simplify here stuff, there is much more you can see here, for example https://docs.oracle.com/cd/B19306_01/server.102/b1... ):

SELECT <stuff you want to see>
FROM <tables or another select>
WHERE <conditions to filter results>
GROUP BY <columns to groups results by>
HAVING < conditions to filter groups by>
;
The first two are mandatory, the other 3 are optional, the last 2 are a bit more "advanced" than the first 3.

Stuff you want to select: Usually either column names or  built-in function. Examples:
  SELECT user_name as user,
  SELECT *
  SELECT max(age)

tables or another select, just as it sounds:
examples:
 FROM USERS
 FROM (SELECT name,age from PC_USERS where name like 'Amit%')

condition to filter results: you should know this one, there are many. see example above

Group by:
SELECT count(*), birth_year
FROM users
GROUP BY birth_year;

this will give you the number of users per year of birth.

Having:
let's assume we want only the years in which there are more than 100 users:

SELECT count(*), birth_year
FROM users
GROUP BY birth_year
HAVING count(*) >100

לצפיה ב-'היי'
היי
02/12/2018 | 17:24
1
42
 מה קורה?אני צריכה לעשות 3 פיצ'רים לכספומט אחד בחרתי משיכת מזומנים וחסר לי אינטגרציה אלגוריתם וקומפטביליטי לעשות במסמך STD לא מבינה את הבדיקות האלה אם אפשר לעזור בבקשה תודה
לצפיה ב-'שלום!'
שלום!
02/12/2018 | 21:07
33
אצלנו הכל סבבה, איך אצלך?
בניסוח הנוכחי של השאלה שלך מאוד קשה לענות עליה, בטח בצורה אפקטיבית.
מה שחסר כדי לקבל תשובה טובה הוא הקשר (קונטקסט, בלע"ז).
ספציפית תשובות לשאלות הבאות יכולות לעזור:
1. למה את צריכה "לעשות 3 פיצ'רים"?
2. מה זאת אומרת "לעשות פיצ'ר" ?
3. למה החלטת שדווקא אינטגרציה, אלגוריתם ותאימות חסרים לך?
4. מה את כן יודעת על "הבדיקות האלה"?
5. איפה כבר קראת וחיפשת כדי שנדע לא לשלוח אותך לקרוא שם?

חג שמח בינתיים!
לצפיה ב-'עזרה '
עזרה
01/12/2018 | 14:27
1
51
היי, בבקשה צריכה עזרה במסמך STD לכספומט(משיכת מזומנים) לעשות את הבדיקות אחרי סאניטי מיתקשה בזה קצת תודה

לצפיה ב-'תרצי להרחיב קצת?'
תרצי להרחיב קצת?
01/12/2018 | 18:22
36
אני מניח שמדובר בתרגיל כלשהו בקורס (כי קשה לי לחשוב על מקום עבודה שבאמת יצטרך משהו אמורפי כזה) - במה את מתקשה?איזו עזרה קיבלת מהמדריך? מה עדיין חסר?
לצפיה ב-'היי'
היי
01/12/2018 | 15:51
25
היי זה מדובר על בדיקה של error handling??
לצפיה ב-'בקשה למילוי שאלון במסגרת לימודים אקדמיים'
בקשה למילוי שאלון במסגרת לימודים אקדמיים
30/11/2018 | 10:12
35
היי, אשמח ואודה לכם אם תקדישו מספר דקות מזמנכם ותענו על השאלון המופיע בקישור המצ"ב, לצורך כתיבת עבודת סמינר בתואר שני במינהל עסקים באו"פ. השאלון מיועד לעובדים/ות שכירים/ות. תודה על שיתוף הפעולה.
לצפיה ב-'קורס QA'
קורס QA
26/11/2018 | 12:57
2
111
היי, אני רוצה בחודשים הקרובים להתחיל קורס QA.. לא יודעת איפה כדאי ללמוד .
אשמח לקבל המלצות
לצפיה ב-'המלצה זריזה '
המלצה זריזה
26/11/2018 | 23:03
93
אל.
כמעט כל חלופה אחרת להכשרה מקצועית עדיפה על הקורסים האלה. "קורס QA" מכשיר אנשים לרף הנמוך של משרות בדיקה ומשחרר אותם לשוק ללא שום כישורים רלוונטיים (ועם כמה הרגלים רעים שצריך לשבור).

לצפיה ב-'תחשוב טוב טוב'
תחשוב טוב טוב
27/11/2018 | 09:32
87
אני אישית לקחתי קורס בהאקריו והייתי ממש מרוצה והיה שם אחלה.
צריך לבדוק שהמקום באמת טוב לך, תגיע לפגישת ייעוץ, תסתכל על הסילבוס ואז תחליט.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ