לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1100911,009 עוקבים אודות עסקים

פורום בקרת איכות תוכנה - QA

פורום זה עוסק בתחום בקרת איכות תוכנה, בדיקות תוכנה ו- QA. שאיפתי היא שהוא יהווה מקור ידע לאנשי ומנהלי QA ובדיקות שרוצים לחלוק פרוצדורות ומתודולוגיות. כמו כן יוכל לתמוך בשאלות הנוגעות בכלים וטכנולוגיות ושיטות עבודה. לבסוף יוכל לתת טיפים כיצד להתנהל מול אנשי פיתוח ומה נחוץ כדי שעבודה זו תהיה חלקה ונעימה ככל האפשר. אלו הם כמובן רק חלק מהנושאים שיכולים להופיע. פורום זה יקדם כל כיוון אחר אפשרי ויקבל בברכה כל חומר או לינק שיכולים לקדם אותו (זהירות עם זכויות יוצרים).
בכדי לעזור לכם לקבל את העדכונים המעניינים בצורה נוחה - יצרנו מס' כלים להצפת המידע:
קב' בפייסבוק: http://www.facebook.com/groups/405915096141090
דף בגוגל+
https://plus.google.com/b/101407766666630341390/101407766666630341390/posts

הנהלת הפורום:

אודות הפורום בקרת איכות תוכנה - QA

פורום זה עוסק בתחום בקרת איכות תוכנה, בדיקות תוכנה ו- QA. שאיפתי היא שהוא יהווה מקור ידע לאנשי ומנהלי QA ובדיקות שרוצים לחלוק פרוצדורות ומתודולוגיות. כמו כן יוכל לתמוך בשאלות הנוגעות בכלים וטכנולוגיות ושיטות עבודה. לבסוף יוכל לתת טיפים כיצד להתנהל מול אנשי פיתוח ומה נחוץ כדי שעבודה זו תהיה חלקה ונעימה ככל האפשר. אלו הם כמובן רק חלק מהנושאים שיכולים להופיע. פורום זה יקדם כל כיוון אחר אפשרי ויקבל בברכה כל חומר או לינק שיכולים לקדם אותו (זהירות עם זכויות יוצרים).
בכדי לעזור לכם לקבל את העדכונים המעניינים בצורה נוחה - יצרנו מס' כלים להצפת המידע:
קב' בפייסבוק: http://www.facebook.com/groups/405915096141090
דף בגוגל+
https://plus.google.com/b/101407766666630341390/101407766666630341390/posts
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
כללי התנהגות בפורום
כולנו, אני מאוד מקווה , רוצים שהפורום יהיה מקצועי, תרבותי וכזה שנעים לגלוש בו. שכל מי שרוצה לשאול שאלה , ישאל מבלי להסס ומבלי לפחד מתשובה מתנשאת , מעליבה כו'.
כדי להבטיח רמה גבוהה של דיונים אני מבקש מכל הגולשים להימנע מכל סוג של הערות אישיות, הבעת דעה או ביקורת אישית על גולש אחר. הפורום הוא מקצועי וטכני. 

הודעות אשר יכילו הערה אישית כלפי גולש אחר יימחקו  ללא קשר לתוכן הנוסף שיהיה בהן.

המשך >>

לצפיה ב-'בדיקות אוטומטיות'
בדיקות אוטומטיות
13/06/2019 | 07:59
1
29
בוקר טוב,
עד היום היה לי בסיס נתונים אחד שעליו הייתי מריץ בדיקות אוטומטיות. עכשיו רוצים שהבדיקות האוטומטיות ירוצו על כל בסיס נתונים (עם נתונים שונים , קונפיגורציה שונה).
האם זה הגיוני?
לצפיה ב-'הגיוני מאוד'
הגיוני מאוד
13/06/2019 | 20:04
20
וגם לא קשה לביצוע בתנאי שהתשתית שלך כתובה בצורה סבירה
לצפיה ב-'שאלה לגבי לינקים שבורים'
שאלה לגבי לינקים שבורים
13/06/2019 | 11:38
1
21
היי נשאלתי במהלך אחד הראיונות מה אני אעשה אם אני מוצאת לינק שלא עובד. אני מניחה שיש הרבה אפשרויות אבל אני אשמח לדעת מה מצופה מבודק ידני לבדוק במקרה כזה. תודה מראש לעונים
לצפיה ב-'יש לזה תשובה חד משמעית'
יש לזה תשובה חד משמעית
13/06/2019 | 20:03
16
"אני אדבר עם מי שצריך כדי להבין כמה זה חשוב ואם אפשר (וצריך) לתקן את זה".
לינק יכול להיות שבור ממיליון סיבות - אולי ניגשים לשרת שנמצא למטה, אולי לשירות חיצוני שלא זמין מסביבת הבדיקות, אולי מישהו טעה והקליד את הקישור לא נכון, או שיש משתנה שלא חושב כמו שצריך, או שמותקן חוסם פרסומות שמונע גישה, או שיש בעיה עם שרת DNS. התשובה היחידה לשאלה כזו כללית היא "אני אחקור ואברר מה צריך לעשות עם זה".
לצפיה ב-'בדיקות storage על סביבת לינוקס '
בדיקות storage על סביבת לינוקס
02/06/2019 | 18:51
1
30
שלום לכולם,
אני צריך לבצע בדיקה על לינוקס שכאשר ה storage מוגבל בגודל מסויים (1TB) כאשר השיטה שבה נשתמש כאשר נכנס מידע חדש ל storage הוא FIFO (כלומר המידע הראשון שנשמר הוא הראשון שימחק)
אשמח לקבל עזרה בתסריטי בדיקה שונים ורעיונות לבדיקה.

תודה רבה
לצפיה ב-'ממש לא ברור מה הדרישה שצריך לבדוק'
ממש לא ברור מה הדרישה שצריך לבדוק
05/06/2019 | 18:44
15
סביבה - לינוקס
storage מוגבל בגודל מסויים
כאשר נכנס מידע חדש ל storage הוא FIFO

נו בסדר, אבל מה צריך לבדוק ? מה ה REQUIREMENT ?
לצפיה ב-'בדיקות שרת-לקוח'
בדיקות שרת-לקוח
17/05/2019 | 10:01
3
41
היי רציתי לדעת איך בדיקות שרת-לקוח באות לידי ביטוי באתר אנטרנט לדוגמה אתר רגיל ואתר e-commerce. איזה תסריטים צריכים לכתוב כדי לכסות את הנושא הזה.
לצפיה ב-'זה מונח חסר משמעות'
זה מונח חסר משמעות
17/05/2019 | 11:52
2
34
או, אם לדייק, הוא מתאר סיטואציה כל כך רחבה עד שהוא לא יעיל בכלל.
ההנחה שלי היא שבדיקות כאלה מתמקדות בתקשורת בין הלקוח לשרת ולא בפונקציונליות של אחד מהם. אז אנחנו מדברים על התבוננות בשכבת הHTTP, בשאלות אבטחה, לוקליזציה, ובהתמודדות השרת עם משתמשים רבים. יכול להיות שאנחנו מסתכלים גם על דברים כמו נפח התעבורה, caching, ושאר ירקות שלפעמים שמים תחת המטרייה "ביצועים"
בדרך כלל, אני נוטה להתייחס ל"שרת-לקוח" כאל תיאור ארכיטקטורה של המוצר ולא כאל סוג בדיקות, כי יש מיליון אפליקציות שעונות להגדרה "שרת-לקוח" ויש מעט מאוד דמיון ביניהן, וההגדרה "בדיקות שרת-לקוח" לא באמת עוזרת לצמצם כמעט כלום, אז היא כלי מחשבה לא יעיל במיוחד.
לצפיה ב-'בדרישות לעבודה כשכותבים שרת-לקוח למה בדיוק מתכוונים'
בדרישות לעבודה כשכותבים שרת-לקוח למה בדיוק מתכוונים
19/05/2019 | 12:24
1
18
לצפיה ב-'בדרך כלל, לא להרבה'
בדרך כלל, לא להרבה
19/05/2019 | 13:48
25
בדרך כלל מספרים לך שהמוצר עובד בארכיטקטורה הזו ושמצפים ממך להבין דבר או שניים באיך אינטרנט עובד. קשה לי לחשוב על מוצרים היום שהם לחלוטין נטולי שרת, אז זה די גנרי.
לפעמים, למי שכתב את תיאור המשרה אין מושג ירוק מה הולך שם אז הוא שם את הבאזזוורדס הסטנדרטיים.
לצפיה ב-'חייב את עזרתכם'
חייב את עזרתכם
01/05/2019 | 13:26
2
72
שלום לכולם
אני בן 31 מירושלים.. לצערי לא בדיוק מוצא את עצמי מבחינת כיוון תעסוקתי.. אני כבר אחרי תואר שלא מתכוון לעסוק בו ואין לי ממש אפשרות להכנס ללימודי תואר מעמיק כרגע( משפחה וזה)
חושב להכנס לתחום qa חשוב לציין שאין לי רקע בתחום.. אני סבבה עם מחשבים בגדול מבחינת שימוש רגיל אבל לא מעבר( תוכנות כאלה ואחרות).
יש לי כמה שאלות .. יודע שאולי חלק נשאלו אבל אשמח לשמוע עוד דעות
1) מהו שכר התחלתי ללא ניסיון?
2) האם יש עתיד בתחום הזה? יש סיכוי שיעלם בעוד כמה שנים?
3) יש עבודה בזה בגיל 50?
4) ובכללי אם אנשים מחזיקים בזה לאורך זמן.. שמעתי שזה כמו מלצרות..
אם יש מישהו שמוכן גם לתת קצת פרטים בפרטי ולשתף קצת על הניסיון האישי שלו אשמח מאוד להקשיב

תודה רבה!! מאוד זקוק לכם
לצפיה ב-'קודם כל, לנשום. '
קודם כל, לנשום.
01/05/2019 | 23:08
1
65
1. עבר זמן מאז בדקתי, אבל נדמה לי שזה בין 6000 ל12,000 בירושלים קצת פחות מאשר בתל אביב
2. יש עתיד בתחום, אבל רף הכניסה (וההישארות) עולה ומתיישר לכיוון רף הכניסה לכל משרת תכנות אחרת. יש סיכוי כזה או אחר שתפקיד בודקי התוכנה ישתנה מספיק כדי שאפשר יהיה לומר שהמקצוע שהיום נקרא "QA" נכחד, בעיקר כי הוא בזבזני ומיותר.
3. אולי.
4. אנשים שמחפשים מקצוע יכולים למצוא בזה מקצוע לקריירה שלמה, אנשים שמנצלים את רף הכניסה הנמוך כדי למצוא ג'וב קצר טווח ולא מתמקצעים גם לא נשארים. אם אתה מתייחס למשהו כאל עבודת מעבר, זו נבואה שבדרך כלל מגשימה את עצמה.

עוד משהו שחשוב לי לומר - שים לב שתחת המטרייה "QA" (או "בדיקות תוכנה" תלוי באיזה צד של מלחמת הדת אתה נמצא) יש מגוון תפקידים רחב למדי עד כדי כך ששני אנשים עם אותו תואר לא יזהו את העבודה אחד של השני.  אם אין לך זמן לתואר, או להשקעה מקבילה אתה נכנס לתחום בדרך הקשה - דרך עבודות לחסרי הכשרה ועם מסלול פיתוח קריירה רצוף קשיים (בגדול, בלי הכשרה תכנותית טובה, אתה נכנס לנישה של משרות במיומנות נמוכה, כי אין לך שום ניסיון ייחודי כמו שיש לבודקי תוכנה ותיקים שאינם מתכנתים, וכל ההכשרות ששמעתי עליהן לא שוות כלום מבחינה מקצועית). זה עדיין אפשרי גם למצוא עבודה וגם להתפתח, אבל זה בהחלט שם אותך בתחתית שרשרת המזון.

אם תרצה פרטים נוספים, אשמח לדבר.
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
17/05/2019 | 08:11
16
לצפיה ב-'מרצה בנושאי QA/אוטומציה'
מרצה בנושאי QA/אוטומציה
22/04/2019 | 09:12
61
אני מחפשת מרצה בנושא אוטומציה או כל נושא מעניין וחדשני בעולם ה QA שיוכל להגיע ולהרצות בגילדת ה QA שלנו. אנחנו עובדים באג'ייל, ממוקמים בת"א. אם למישהו יש רעיון למרצה טוב והרצאה מעניינת אשמח לקבל פרטים.
לצפיה ב-'ISTQB, חוברות לימוד '
ISTQB, חוברות לימוד
17/04/2019 | 12:05
5
60
חברים שלום,
באתר ITCB ניתן להשיג את חומרי הלימוד של הסמכת ISTQB כקבצי PDF ואקסל.
האם והיכן ניתן להשיג חוברות לימוד בעברית עם החומר של ISTQB. כמו גם את מילון המונחים של ההסמכה כחוברת?

לצפיה ב-'בבית הדפוס הקרוב לביתך'
בבית הדפוס הקרוב לביתך
18/04/2019 | 11:48
4
44
הדפסה לא עולה המון, ויש להם כריכה סבירה בדרך כלל
לצפיה ב-'380 ש"ח לשתי חוברות'
380 ש"ח לשתי חוברות
30/04/2019 | 18:37
3
26
לא הרבה...

חבל
לצפיה ב-'או ששוחטים אותך במחיר, או שאנחנו מדברים על דברים שונים לגמרי'
או ששוחטים אותך במחיר, או שאנחנו מדברים על דברים שונים לגמרי
01/05/2019 | 06:57
2
16
הסילבוס באתר ITCB הוא בן 91 עמוד, גם במחיר המופקע של חצי שקל לעמוד, הדפסה של עותק עולה רק קצת יותר מ45 ש"ח, ואם אתה רוצה כריכת סליל או דבק אז מדובר בעוד עשרה או עשרים ש"ח.

בכל מקרה, הנה דוגמה: 18 אגורות לדף בשחור לבן: http://www.printcenter.org.il/%D7%94%D7%93%D7%A4%D...
לצפיה ב-'מכיר את החוברות של מכללת סלע?'
מכיר את החוברות של מכללת סלע?
05/05/2019 | 20:50
1
18
כמה עולה לייצר חוברת כזו? עם כריכה רכה?
פה עיה"ק לוקחים מחיר מטורף של למעלה מ- 300 ש"ח.
לחוברת הסילבוס + מילון מונחים.

תודה על הקישור,
אנסה לדווח לכם מהשטח
לצפיה ב-'לא, אבל שווה לבדוק את עניין הכריכה'
לא, אבל שווה לבדוק את עניין הכריכה
05/05/2019 | 21:16
16
למשל, באתר של גרףאור (יש להם שני סניפים בירושלים) כריכה רכה עולה בערך 70 ש"ח (בניגוד לספירלה שתעלה 25).

אם אתה יכול להיעזר בשירותי ההדפסה האוניברסיטאיים (כניסה לגבעת רם אפשרית גם ללא סטודנטים, ואני לא חושב שבודקים תעודת סטודנט כשאתה בא להזמין מהם עבודה), אז מדובר ב8 אג' לדף, ומחירי "כריכת חום" (כזה פס שחור שמודבר מאחור, עם כיסוי פלסטי שקוף שמגן על החוברת) הם סבירים יחסית (הם כותבים "החל מ8 ש"ח, אני לא חושב שזה מטפס למחירים יקרים מאוד בשביל חוברת קטנה של 60 דפים).

לצפיה ב-'אשמח לפתרון השאלות בקובץ WORD ששלחתי'
אשמח לפתרון השאלות בקובץ WORD ששלחתי
18/04/2019 | 08:57
1
57
מאחד הקורסים בתואר נתבקשנו לענות על השעורי הבית האלה.
אשמח לעזרתכם.

לצפיה ב-'איפה אתה מתקשה?'
איפה אתה מתקשה?
18/04/2019 | 11:47
26
לצפיה ב-'שאלה לגבי מקרי בדיקה במובייל'
שאלה לגבי מקרי בדיקה במובייל
16/04/2019 | 21:20
1
38
היי נתבקשתי לבדוק דף מסויים של אתר בדפדפן במובייל האם אני אמורה לכלול במקרי הבדיקה גם בדיקות צריכת סוללה, רזולוציה וכו' או שאני בודקת את זה כמו אתר אנטרנט רגיל שבודקים במחשב נייח?

לצפיה ב-'זה תלוי באתר'
זה תלוי באתר
17/04/2019 | 09:01
31
בדרך כלל, אתרי אינטרנט נועדו להיות משהו שמגיעים אליו, עושים משהו, וממשיכים הלאה (אם רוצים משתמשי מובייל ברצינות, בונים אפליקציה) ואז בדיקות של צריכת סוללה לא באמת משנות הרבה. יכול להיות שכן חשוב לצאת לבדוק איך האתר נראה בשמש, אבל כנראה שהחלק החשוב באמת הוא הפונקציונליות של האתר ונוחות השימוש בו.
לגבי רזולוציה - כן. וגם זום.
לצפיה ב-'חיפוש עבודה ב QA לבוגר קורס ללא ניסיון '
חיפוש עבודה ב QA לבוגר קורס ללא ניסיון
03/04/2019 | 10:58
2
81
שלום, יש לי שאלה לגבי מצבי ואשמח לשמוע מה דעתכם ואיך עלי לפעול בנידון ומה לעשות. 
לפני כמה שנים טובות למדתי קורס QA במוסד ידוע, השקעתי ממש בקורס, מה שנקרא תלמיד חרשן כולל בפרוייקט גמר שעשיתי. 
בחיפושי עבודה למשרה 1 בתחום פחות הלך לי ולאור כל החלטתי להמשיך ללימודי תואר 1 הקשורים לעולם התוכנה, ולמדתי מנהל עסקים התמחות במערכות מידע.
לאחר התואר הייתה לי הזדמנות להיכנס לתחום שונה (שיווק דיגיטלי), כיום מסיבות אישיות החלטתי לחזור ולחפש עבודה ב QA.
במהלך השנים בהן הייתי סטודנט ולפני צברתי ניסיון בתמיכה טכנית ורשתות, לאחר מכן נגעתי קצת בבדיקות פונקציונליות, תאימות,שדות במזגרת עבודתי בתור מנהל שיווק דיגיטלי. אני חושב שאני בן אדם מאוד טכני, יסודי, ובעל הכישורים הנדרשים לעסוק בבדיקות. 
מה עליי לעשות עכשיו על מנת שאוכל למצוא עבודה בתחום, ונתחיל בכלל מזה שבכלל ייתקשרו אליי מהחברות השונות 
(ניסיתי מעט לשלוח קורות חיים ולא יצרו עימי קשר)

לצפיה ב-'להתעקש, ולקוות למזל. '
להתעקש, ולקוות למזל.
03/04/2019 | 21:22
59
נתחיל במשהו שאתה כנראה כבר יודע - קורס QA לא שווה כלום מבחינה מקצועית.
מבחינת מה צריך לעשות כדי שיחזרו אליך ממקומות פוטנציאליים - לשפץ את קורות החיים ולהדגיש את החלקים הרלוונטיים, לפנות למקומות שיש להם נגיעה לתחומי עיסוק או תחביבים שלך ולהיעזר בחברות השמה שיכולות להפעיל לחץ על צוותי הHR השונים כדי להעביר אותך את הסינון בכל זאת.
חוץ מזה - שלח קורות חיים עד שיהיה לך מזל.
לצפיה ב-'למנף את לימודייך והניסיון שצברת'
למנף את לימודייך והניסיון שצברת
12/04/2019 | 16:12
45
ע"י התאמת פרופיל לינקדאין וק"ח למקצוע אותו אתה מחפש תוך הדגשת יתרונות הרקע שלך,
לבנות רשת קשרים בלינקדאין, ולפנות לחברות בהן הרקע שלך ייתן לך יתרון יחסי.
בוא למיפגשי בודקים בכדי ללמוד יותר ולבנות קשרים אישיים http://bit.ly/TestIL
לצפיה ב-'​התחברו לרשתות החברתיות של הפורום '
התחברו לרשתות החברתיות של הפורום
02/04/2019 | 08:49
18
 התחברו לרשתות החברתיות של הפורום  
אנו מביאים את כל המידע במרוכז אליכם למחשב ולנייד - בערוצים הנוחים לכם,

להזכירכם - ניתן לקבל את עידכוני הפורום העיקריים ב- Facebook:
https://www.facebook.com/groups/IL.Testing.QA

אם תרצו להיפגש ולהרחיב הידע - הצטרפו למיטאפים של TestIL: https://bit.ly/TestIL

לקבלת עדכונים מבלוגים בעולם הצטרפו לקב' הטלגרם שלנו http://bit.ly/Test_IL-Teleg
ויש גם קבוצת טלגרם לחיפוש עבודה ופרסום משרות https://t.me/IL_QA_Job ;

ב- LinkedIn ע"י התחברות למשתמש Gil Danon: 
http://goo.gl/QnH8a
ו/או לעקוב אחר דף החברה של ITCB - Israeli Testing Certification Board: 
https://www.linkedin.com/company/itcb---israeli-te...
לאלו מכם המעדיפים לעקוב אחר העידכונים בטוויטר...   (נשמח אם תעשו retweet מדיי פעם - או תגיבו להודעות מעניינות)
https://twitter.com/ITCB_IL_Testers  ;;או: ITCB_IL_Testers@
רשימת בודקים מישראל לעקוב בטוויטר (אם אתם מצייצים בעיקר על בדיקות - נשמח להוסיפכם לשם)

וחומר קריאה נוסף בעיתון מבוסס RSS:
למי שרוצה לקבל עידכונים מכל העולם במקום אחד - הכנתי עיתון מבוסס RSS:
https://paper.li/halperinko/1325683839#/all

באתר של ITCB  תוכלו לבקר בכתובת:   http://www.itcb.org.il
הקמנו באתר בלוג מרכזי פתוח לקהילת הבודקים בארץ - בו תוכלו כל אחד ואחת מכם לכתוב כתבות מבלי להתעסק בהקמת בלוג ייעודי, וכך נרוויח בלוג משותף ומרכזי עם הרבה תוכן, ללא צורך להתרוצץ בין המון אתרים - כלומר הרבה יותר קוראים יגיעו לכתבותיכם.
כמו כן, יש דף טיפים
ואת מגזין עולם הבדיקות www.testingworld.co.il אותו אתם מוזמנים לקרוא וגם לכתוב אליו מאמרים. 

אנא התחברו וחברו את חבריכם / חברותיכן,
עזרו לנו לקדם את תפוצת העידכונים ומקורות המידע לבודקים נוספים, ע"י Share/Like 
ביחד נקדם את מקצוע הבדיקות בישראל 
לצפיה ב-'עבודה בבדיקות תוכנה מהבית - מעשי?'
עבודה בבדיקות תוכנה מהבית - מעשי?
31/03/2019 | 11:13
2
55
שלום,

מסיבות אישיות אני יכולה לעבוד רק מהבית. כרגע אני עובדת בתחום אחר (לא הייטק), ואני שוקלת ללמוד בדיקות תוכנה.

באתרי דרושים ישראליים ראיתי מעט מאוד עבודות מהבית בתחום הזה, ובאתרים מחו"ל המצב נראה שונה. השאלה היא, האם מה שראיתי משקף את המציאות בענף והאם יש סיכוי שאמצא עבודה מהבית בתחום?

חשוב לי לקבל אינדיקציה לשאלה הזאת, לפני שאני נרשמת לקורס QA.

תודה רבה

שבוע טוב לכם
לצפיה ב-'בארץ לא נתקלתי בכאלה דברים'
בארץ לא נתקלתי בכאלה דברים
31/03/2019 | 22:33
1
52
וגם בחו"ל, הייתי מניח שעבודה מרחוק תתאים לאנשים קצת יותר מנוסים.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
02/04/2019 | 03:30
19
לצפיה ב-'צירפתי לך ווידאו מיוטוב וכל לראות שם'
צירפתי לך ווידאו מיוטוב וכל לראות שם
19/03/2019 | 17:52
1
49
היי כאן תוכל למצוא מה השכר של בודק תוכנה
לצפיה ב-'נראה כאילו אתה מנסה להגיב למישהי אבל לא עושה זאת בשרשור הנכו'
נראה כאילו אתה מנסה להגיב למישהי אבל לא עושה זאת בשרשור הנכו
02/04/2019 | 08:36
14
נראה כאילו אתה מנסה להגיב למישהי אבל לא עושה זאת בשרשור הנכון - כך זה מאבד את ההקשר.
הכנס להודעה המקורית עליה אתה רוצה להגיב, והוסף "תגובה מהירה" במקום להוסיף הודעה ראשית.
לצפיה ב-'חברתנו מחפשת בודק תוכנה בסביבת פיתוח AGILE'
חברתנו מחפשת בודק תוכנה בסביבת פיתוח AGILE
19/03/2019 | 15:14
56
שלום רב,
לחברה ותיקה בתחום פיתוח מכשיר רפואי דרוש בודק תוכנה מנוסה בסביבת פיתוח AGILE.
לפנות בקו"ח ל-zi011967@gmail.com

לצפיה ב-'תסריטי בדיקה STD'
תסריטי בדיקה STD
17/03/2019 | 11:28
8
94
היי לכולם :)

איפה אני יכולה למצוא דוגמאות לתסריטי בדיקה גם בעברית וגם באנגלית?

אשמח לעזרתכם
תודה רבה!
לצפיה ב-'תסריטי בדיקה'
תסריטי בדיקה
18/03/2019 | 17:49
6
79
תסריטי בדיקה של מה בדיוק ?
תסריט בדיקה של אתר אינטרנט אחד יהיה שונה לגמרי מתסריט בדיקה של אתר אחר ושונה ממש מתסריט בדיקה של דיסק USB

משותף בין כולם יהיה פורמט: תעשה משהו - תבדוק שקרה מה שהיה צריך לקרות ןכך עד להשלמה של הפעולה שרוצים לבדוק
לצפיה ב-'היי איגור'
היי איגור
18/03/2019 | 19:26
5
62
תודה רבה
אני בעיקרון מחפשת דוגמאות לתסריטי בדיקה מכל סוג
אני פשוט בתהליכי למידה ואני רוצה לראות דוגמאות
יש מקור כזה שמאפשר לראות דוגמאות?

לצפיה ב-'למשל'
למשל
19/03/2019 | 10:10
57
חיפוש בגוגל מעלה דברים כאלה https://geteasyqa.com/qa/best-test-case-templates-...

לא טרחתי לחפש בעברית, כי בשום מקום שמכבד את עצמו לא כותבים בעברית (עברית יש בכמה משרדי ממשלה ואולי בצבא, טרם שמעתי על אחרים).

מה שכן, המסמכים האלה הם בערך הדבר הכי מיותר שאת יכולה ללמוד - למעט בתעשיות עם רגולציה גבוהה במיוחד לאף אחד אין זמן לבזבז על הדברים חסרי הערך האלה.
כרגע, בכל מקום אליו תגיעי יש את הדרך בה הם עובדים - חלק מהמקומות כותבים כלום, חלק יפרטו ברמת כותרת, חלק  אולי יעבדו עם test charters. מה שמשותף לכולם הוא שכולם יעשו את המקסימום כדי לכתוב רק את מה שבאמת חייבים כדי לתפקד, כי כמות הזמן שמבוזבזת על פירוט יתר ועל מסמכים "מסודרים" שאף אחד לא קורא היא מוגזמת בעליל.
לצפיה ב-'עמית צודק'
עמית צודק
24/03/2019 | 15:45
3
79
אני זוכר פרוייקט מלפני הרבה שנים שהשתתפתי בו. הוא כלל תסריטי בדיקה מאוד מפורטים.
אז בפרוייקט הזה 80% מהזמן הלך לעדכון מסמכים בכל פעם שהיה שינוי ולו קטן ביותר של הגרסה,  ו20% לבדיקות עצמן.
אני לא מכיר היום  חברה שתהייה מוכנה לשלם 100% של כסף על 20% זמן של בדיקות בשוטף (לאחר ש TEST PLAN כבר נכתב)

לצפיה ב-'אז בשביל שאני אבין'
אז בשביל שאני אבין
24/03/2019 | 17:49
2
38
אתם אומרים שתסריטי הבדיקות זה החלק הכי פחות משמעותי בתפקיד QA?
כלומר, מה עיקר התפקיד? מה הכי חשוב לדעת? אני באמת רוצה לדעת
בכדי שאכין את עצמי לראיונות עבודה בסוף הקורס.
תודה רבה :)
לצפיה ב-'עיקר התפקיד'
עיקר התפקיד
25/03/2019 | 08:55
41
אני אנסה קצר. ואתמקד בבדיקות תכנה. (ל- QA לדעתי ,יש משמעות יותר רחבה)
מה בודק תכנה צריך לדעת:
1. 100% הבנה של המוצר כמערכת שלמה שהוא בודק. כולל שימושים אפשריים .
2. 100% הבנה של כל featur במוצר ויחסים בין features .
3. הבנה של איך הסביבה הרלוונטית למוצר עובדת (חומרה, תכנה, פרוטוקולים ... )
   לדוגמה בשביל לבדוק אפליקציית מובייל צריך לדעת גם ANDROID וגם איך
   האפליקציה  קשורה לעבודה של טלפון עצמו.
4. יכולת נתוח של מערכת והבנה של הדישות שצריך לבדוק
5. שליטה בכלי בדיקה הרלוונטים לבדיקה של המוצר.
6. תכנון מקרי בדיקה במטרה לתת כיסוי מקסימאלי של כל דרישה נבדקת
    (קשור ליכולת ניתוח מערכת)

אפשר כנירא להמשיך אבל זה הכי חשוב לדעתי

לצפיה ב-'זה נושא למלחמות דת לא מעטות'
זה נושא למלחמות דת לא מעטות
25/03/2019 | 18:26
28
אישית, אני מאוד מתחבר לגישה של Alan Page שמגדיר את תפקיד הבדיקות כמשהו שנועד להאיץ את תהליך הפיתוח (או, במילים שלו - Accelerate the achievement of shippable quality)  -וכן, חשוב לשים לב שהוא אומר "בדיקות" ולא "בודקים".
אבל, זה נושא למתקדמים, ודורש אנשים עם לא מעט ניסיון, וגם ארגונים שבשלים למעבר כזה.
ארגונים ששוכרים בודקי תוכנה ייעודיים, בדרך כלל לא נמצאים במקום הזה (ולמעשה, מעט מאוד ארגונים נמצאים שם), אבל גם כאן, יש רמות בגרות שונות של ארגונים -
בארגונים הגרועים יותר, הכישורים שתידרשי להראות יהיו "לעשות מה שאומרים לך" - למלא דו"חות הרצה ולכתוב תוכניות בדיקות ברמת פירוט משתנה, לקבל פיצ'רים ולייצר מהם דיווחי באגים שטחיים.
כישורים רלוונטיים: הנכונות לקבל שכר נמוך, מוכנות לבצע את המשימות שלאף אחד אחר אין כוח לעשות, היכולת להוריד את הראש ולספוג הרבה שטויות מאנשים. (ורק למקרה שלא הייתי ברור - אני ממליץ בחום להימנע ממקומות כאלה).

בארגונים קצת יותר מתקדמים, תידרשי להבנה טובה של המערכת כדי שתוכלי לתרום גם במהלך תכנון המוצר ואיסוף הדרישות ולא רק "הנה פיצ'ר, תבדקי לי אותו"
כישורים נדרשים: הבנה טובה של מערכות ושל מערכות תוכנה בפרט. "למידה מהירה" (כלומר - היכולת ללמוד משהו בצורה שטחית ולהגיב, ואז מתוך התמונה הכללית הזו ללמוד את הפרטים) ויכולות תקשורת.

השלב הבא הוא שלב בו עבודה יחד עם המפתחים נפוצה - גם אם המשימות נפרדות, עדיין תבואו אחד לשני עם בקשות עזרה (וכן, אם את לא יודעת לקרוא קוד, עכשיו זה זמן לא רע להתחיל ללמוד - לא חייבים לדעת לתכנת, אבל חייבים לדעת לקרוא קוד).
כישורים נדרשים - היכרות עם "איך תוכנה עובדת", יכולת תקשורת אישית גבוהה, כישורי חניכה (כי גם כשאת מגיעה כבודקת תוכנה שעכשיו התחילה את הקריירה, את "מומחית הבדיקות" בצוות, אם אין בו בודקי תוכנה אחרים), ניהול סיכונים (או לפחות, לדעת לדבר בשפה הזו)
השלב האחרון הוא השלב בו אין בודקי תוכנה מתחילים, כי צוות הפיתוח מכיל את כל הידע  הבסיסי הנדרש, והתועלת שלהם מבודקי תוכנה היא בהתמחויות ספציפיות (אבטחה, ביצועים, חווית משתמש) או ביכולת החניכה כדי לשמר את הרמה בצוות.

לצפיה ב-'פה תמצאי מסמך דוגמא שהעליתי לטובת הקהילה:'
פה תמצאי מסמך דוגמא שהעליתי לטובת הקהילה:
02/04/2019 | 08:33
26
פה תמצאי מסמך דוגמא שהעליתי לטובת הקהילה:
וכן - אני מסכים עם החברים שאמרו כי המסמך עצמו והפורמט שלו פחות חשוב, היום גם מי שכותב מסמכי בדיקה לעומק כזה או אחר עושה זאת ע"ג כלי ניהול ולא במסמך וורד (ורבים עדיין עושים זאת - בהמשך עם הניסיון כנראה תוכלי להחליט איזו רמה באמת עוזרת לתהליך ואיזו סתם מאיטה אותו, ויש יתרונות לכאן ולכאן - כלומר צריך ללמוד למצוא האיזון)
מתפלא שאיגור לא כתב - אבל הכלי החשוב ביותר של הבודק זה "המוח"...
המסמכים וכלים אחרים עוזרים לעיתים להוביל את קו המחשבה, לנהל את ביצוע הבדיקות, לזכור נקודות חשובות שלא נרצה לפקשש...
לצפיה ב-'דרוש בודק/ת תוכנה מתחיל/ה'
דרוש בודק/ת תוכנה מתחיל/ה
17/03/2019 | 13:12
88
לחברת תוכנה קטנה ואיכותית  ,

דרוש בודק/ת תוכנה מתחיל/ה למשרת QA ידני בצוות הQA.
 למתאימ/ה תהיה הזדמנות להשתלב, ללמוד ולהתפתח בעולם הQA, מובייל, WEB ,לינוקס ועוד .

הדרישות:
- בוגר/ת קורס או נסיון מועט בבדיקות.
- אופי חיובי ונעים . 
- מוטיבציה + ראש גדול ומקצועי.

החברה ממוקמת באור יהודה.

קורות חיים נא להפנות אל:

oren.radix@gmail.com

תודה ובהצלחה .
לצפיה ב-'זה תלוי בהרבה דברים'
זה תלוי בהרבה דברים
02/03/2019 | 19:51
74
המשכורות משתנות בהתאם לוותק עבודה, בהתאם לתעודות, ובהתאם לכמה האיש בדיקות יכול להוציא בחוזה, סרטון קצר כמה מרוויח איש בדיקות בחברת ההייטק: https://youtu.be/tXxb87Sw9Ts

לצפיה ב-'זה הכל תלוי'
זה הכל תלוי
02/03/2019 | 19:50
45
המשכורות משתנות בהתאם לוותק עבודה, בהתאם לתעודות, ובהתאם לכמה האיש בדיקות יכול להוציא בחוזה, סרטון קצר כמה מרוויח איש בדיקות בחברת ההייטק: https://youtu.be/tXxb87Sw9Ts

לצפיה ב-'שאלה עקרונית בנושא גיל'
שאלה עקרונית בנושא גיל
08/02/2019 | 17:53
6
155
שלום,

האם לדעתכם אדם בגיל 50 יצליח למצוא עבודה בתחום QA לאחר הכשרה בתחום? או שהתחום הזה נשאר במגבלות גיל?

תודה
לצפיה ב-'יהיה קשה'
יהיה קשה
09/02/2019 | 18:27
5
106
תחום ההייטק גם ככה לא סובלני כלפי אנשים מגילאים מסויימים (למרות שככל שהתחום מתבגר כך גם האנשים שעובדים בו) אז להגיע לתחום בגיל בתחום ה"מסוכן" בהסבה מקטין מאד את הסיכוי.
מה שיגדיל את הסיכוי הוא ידע מסויים יחודי איתו מגיע המועמד, נניח ידע ב-GIS, רפואה, עריכת דין ספציפית, משהו שמתחבר לחברות הייטק עם מוצר שצריכים את הידע הזה ולכן יסכימו לקחת מישהו ללא ניסיון.
הבעיה, ד"א מושפעת יותר מחוסר ניסיון מאשר מגיל.
בסופו של דבר חוסר ניסיון הוא מגבלה גם אם אתה בין 25 וגם אם אתה בן 50.
לצפיה ב-'תודה, אנסה רגע לדייק עוד'
תודה, אנסה רגע לדייק עוד
10/02/2019 | 19:30
3
101
עבדתי שנים רבות בחברת הייטק בתחום בדיקות חומרה (על תפר של QA אבל לא QA) מספר שנים מאז עזבתי את התחום. לאחרונה אמרו לי לשקול בכל זאת ללמוד קורס QA ולנסות להכנס לתחום (אני בצומת דרכים)

החשש העיקרי הוא כמובן הגיל, מה גם שאני לא רואה את עצמי לומדת בקורס של שנה, אולי 3 חודשים
האם לאור מה שכתבתי יש לי יתרון כי כבר עבדתי בחברת הייטק? והאם ה'קבעון' על 3 חודשים ניראת על פניו לא רצינית?

תודה על העזרה

לצפיה ב-'רגע, מה?'
רגע, מה?
10/02/2019 | 22:06
94
מה יש לקורס לתת לך שחברת השמה טובה לא יכולה? זה לא שלומדים שם משהו רלוונטי באיזושהי צורה, או שלמישהו אכפת מהתעודה המצ'וקמקת הזו.
זה לא בהכרח יהיה קל להיכנס בחזרה לתחום, אבל תשובה טובה שתסביר את הפער ("הקמתי עסק\הלכתי להגשים חלום\היו לי בעיות שאני מעדיפה לא לפרט עליהן\כל דבר אחר") שכתובה בקורות החיים כנראה תהיה יעילה יותר מאשר קורס.
לצפיה ב-'יש לך כנראה מספיק רקע בכדי ללמוד לבד'
יש לך כנראה מספיק רקע בכדי ללמוד לבד
12/02/2019 | 23:32
1
77
יש לך כנראה מספיק רקע בכדי ללמוד לבד - פה תמצאי חומר וסדר לימוד מומלץ
לא יודע למה את מתכוונת בבדיקות חומרה - אם מדובר בבדיקות בייצור זה עולם אחר (ולרוב לא הייתי מציג זאת בראיון עבודה בשל סטיגמה שלילית), אם זו איזו פעילות בפיתוח - יכול להוות יתרון ומכאן גם סיכוי שיעזור במציאת עבודה.
את צריכה תחילה להגדיר מה הרקע שלך, ועד כמה את זוכרת את התחום חומרה, תוכנה , אנאלוגי, דיגיטלי...
אני מניח שיש לך קשרים בתחום שיכולים לעזור לך בחיפוש עבודה - וודאי שאת מחוברת בלינקדאין לכל מכרייך מהעבר, שני כותרת פרופיל ל XXX מנוסה מחפשת משרת QA (באנגלית כמובן ), בכדי שמכרייך יידעו כי את חוזרת לשוק ומחפשת עבודה.
בהתאם למיפוי יכולותייך - שהם בעצם היתרון היחסי שלך, הגדירי באילו חברות באזור מגורייך זה יכול להוות יתרון (חברות המפתחות מוצרים באותו שוק, או לתחומים קרובים) , התחברי לבודקים של חברות אלו והעבירי דרכם קו"ח כ"חבר-מביא-חבר".
לצפיה ב-'תודה על התגובות ורצון לעזור אבדוק הכל'
תודה על התגובות ורצון לעזור אבדוק הכל
16/02/2019 | 14:38
38
לצפיה ב-'תודה על התגובה'
תודה על התגובה
16/02/2019 | 14:37
39
לצפיה ב-'שילוב QA בתהליכי עבודה'
שילוב QA בתהליכי עבודה
05/02/2019 | 10:26
3
121
שלום,

בחברה בה אני עובד ישנם 3 מוצרים: תוכנה, אפליקציה ואתר - כאשר לכל אחד מהם תהליך QA שונה.
השאלה היא כיצד הייתם מציעים לשלב את תהליך ה-QA בתרחישים שונים? מכיוון שישנן משימות בהן איש ה-QA בודק את המשימה וישנן כאלו שמי ש"ייצר" את המשימה בודק אם אכן היא התבצעה לפי דרישתו.

אשמח להתייחסותכם בנושא.

תודה!
לצפיה ב-'מה שעובד בשבילכם'
מה שעובד בשבילכם
07/02/2019 | 08:11
2
67
אישית, אני מעדיף לדחוף לכיוון בו לא צריך אנשי בדיקות ייעודיים כדי לבצע בדיקות (אלא יותר כדי להבין מה ואיך לבדוק). זה לא משהו שאפשר להפיל על ארגון סתם ככה בלי הכנה, אבל זה הכיוון שאני מעדיף.

משאמרתי את זה - אתה מכיר את המקום בו אתה עובד טוב יותר מאיתנו ויכול להעריך את מה שנכון לארגון שלך טוב יותר. אולי יהיה לך קל יותר לשאול את עצמך שאלה על התוצאות ולא על התהליך - אילו פערים אתה חושב שיש היום? מה יכול לקרות טוב יותר? איך אפשר להתאים את התהליך כדי להשיג שיפור?
בסופו של יום, אין דרך "נכונה" לנהל תהליך בדיקות. יש דרכים שעובדות יותר טוב ודרכים שעובדות פחות טוב. זה מושפע מסוג המוצר, מהתעשייה, מהאנשים שעובדים ומההרגלים הקיימים.

בהצלחה.
לצפיה ב-'מז"א אנשי בדיקות ייעודים?'
מז"א אנשי בדיקות ייעודים?
14/02/2019 | 10:01
1
29
כלומר שלא יהיו אנשי QA או שאלה שביקשו את המשימה לא יבדקו?
לצפיה ב-'הראשון'
הראשון
15/02/2019 | 02:30
255
כלומר, שלא יהיו אנשי בדיקות ייעודיים. תמיד יהיו בדיקות, במצב אידיאלי (ברוב המקרים, עם עוד כמה הסתייגויות) עדיף לצוותים שיהיו להם כישורי בדיקות במקום אנשי בדיקות.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ