לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1065310,653 עוקבים אודות עסקים

פורום בקרת איכות תוכנה - QA

פורום זה עוסק בתחום בקרת איכות תוכנה, בדיקות תוכנה ו- QA. שאיפתי היא שהוא יהווה מקור ידע לאנשי ומנהלי QA ובדיקות שרוצים לחלוק פרוצדורות ומתודולוגיות. כמו כן יוכל לתמוך בשאלות הנוגעות בכלים וטכנולוגיות ושיטות עבודה. לבסוף יוכל לתת טיפים כיצד להתנהל מול אנשי פיתוח ומה נחוץ כדי שעבודה זו תהיה חלקה ונעימה ככל האפשר. אלו הם כמובן רק חלק מהנושאים שיכולים להופיע. פורום זה יקדם כל כיוון אחר אפשרי ויקבל בברכה כל חומר או לינק שיכולים לקדם אותו (זהירות עם זכויות יוצרים).
בכדי לעזור לכם לקבל את העדכונים המעניינים בצורה נוחה - יצרנו מס' כלים להצפת המידע:
קב' בפייסבוק: http://www.facebook.com/groups/405915096141090
דף בגוגל+
https://plus.google.com/b/101407766666630341390/101407766666630341390/posts

הנהלת הפורום:

אודות הפורום בקרת איכות תוכנה - QA

פורום זה עוסק בתחום בקרת איכות תוכנה, בדיקות תוכנה ו- QA. שאיפתי היא שהוא יהווה מקור ידע לאנשי ומנהלי QA ובדיקות שרוצים לחלוק פרוצדורות ומתודולוגיות. כמו כן יוכל לתמוך בשאלות הנוגעות בכלים וטכנולוגיות ושיטות עבודה. לבסוף יוכל לתת טיפים כיצד להתנהל מול אנשי פיתוח ומה נחוץ כדי שעבודה זו תהיה חלקה ונעימה ככל האפשר. אלו הם כמובן רק חלק מהנושאים שיכולים להופיע. פורום זה יקדם כל כיוון אחר אפשרי ויקבל בברכה כל חומר או לינק שיכולים לקדם אותו (זהירות עם זכויות יוצרים).
בכדי לעזור לכם לקבל את העדכונים המעניינים בצורה נוחה - יצרנו מס' כלים להצפת המידע:
קב' בפייסבוק: http://www.facebook.com/groups/405915096141090
דף בגוגל+
https://plus.google.com/b/101407766666630341390/101407766666630341390/posts
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
כללי התנהגות בפורום
כולנו, אני מאוד מקווה , רוצים שהפורום יהיה מקצועי, תרבותי וכזה שנעים לגלוש בו. שכל מי שרוצה לשאול שאלה , ישאל מבלי להסס ומבלי לפחד מתשובה מתנשאת , מעליבה כו'.
כדי להבטיח רמה גבוהה של דיונים אני מבקש מכל הגולשים להימנע מכל סוג של הערות אישיות, הבעת דעה או ביקורת אישית על גולש אחר. הפורום הוא מקצועי וטכני. 

הודעות אשר יכילו הערה אישית כלפי גולש אחר יימחקו  ללא קשר לתוכן הנוסף שיהיה בהן.

המשך >>

לצפיה ב-'הסבה לבדיקות תוכנה'
הסבה לבדיקות תוכנה
15/11/2018 | 17:30
1
3
שלום לכולם, 
אני עובדת בתחום ביטוחי החיים ב 7 שנים. בעלת תואר בכלכלה ומערכות מידע. 
מאוד מקצועית בתחום הביטוח ושוקלת לעשות הסבה לבדיקות תוכנה של מערכות ביטוחי חיים. 1. האם זה ריאלי לעשות הסבה זו? , האם זה הליך מאוד מורכב?נקבע לי ראיון לתפקיד בודקת תוכנה ידנית בחברת ביטוח ולפי דברי המנהלת היא ממש מעדיפה מישהי עם נסיון בביטוח ופחות בבדיקות כי יותר קל לה ללמד את אופן הבדיקות. 2. אשמח לתשובה כנה האם מדובר בתחום מעניין? (נכון להיום אני קפדניות שזה סוג של פקידת ביטוח. ונכון להיום זה נראה לי כתפקיד המשעמם ביותר..:) ) . 3. האם יש אפשרויות קידום מתפקיד  qa  ומה הם? 4. האם זה פחות נחשב לעבוד בחברת אאוטסורסינג? תודה מראש על התשובות :)
לצפיה ב-'אז ככה'
אז ככה
16/11/2018 | 12:48
2
1. האם זה ריאלי? כן, יש לא מעט אנשים שעוברים הסבה כזו או אחרת לבדיקות תוכנה. האם התהליך מורכב? זה תלוי במיליון ואחד גורמים. לאנשים עם תפיסה טכנית ותפיסה מערכתית טובה זה יכול להיראות טריוויאלי, לאנשים שמתקשים באחד התחומים האלה, זה יכול להיראות כמו חציית ים סוף.  זה גם תלוי מה מחפש המעסיק - לא מעט מקומות מחפשים אנשי בדיקות בעלי יכולת בסיסית בלבד, אז במקומות כאלה יהיה קל יותר להתחיל (עם הסיכון להיתקע שם, כי קפיצת המדרגה ביכולות דורשת סביבה מאתגרת).

2. האם זה תחום מעניין? לדעתי כן. חשוב לדעת שכשאומרים "בדיקות" זה מכסה טווח רחב מאוד של סוגי עבודה, והחוויה של שני בודקי תוכנה לא בהכרח תהיה דומה. במקומות טובים, העבודה מעניינת ומגוונת מאוד - מתמודדים עם אתגרים טכנולוגיים מגוונים יחד עם אתגרים עסקיים ומשפיעים לא מעט על המוצר עליו עובדים. במקומות פחות טובים, העבודה חוזרת על עצמה וההנחה הכללית היא שבודקי תוכנה הם עובדים סוג ב'. אל תעבדי במקומות פחות טובים.
3. תלוי בהגדרה שלך לקידום. מבחינת שכר, הוא עולה גם בלי להחליף תפקיד. מקסימום קוראים לזה "בכיר" כדי לציין שיש לך יותר ניסיון ויכולת.  אם מדובר על שינוי בתפקיד -  לבדיקות יש נגיעה לכל מיני אזורים אחרים במוצר התוכנה, אז הם פותחים אפשרויות מעבר פנימיות  (לא "קידום", אלא החלפת תפקיד)  - כתיבת קוד, ניהול מוצר\פרוייקטים, DEVOPS.  כמובן, תמיד ישנה האפשרות הניהולית. אבל בגדול, כמו מתכנת - גם לבודק תוכנה אין באמת אפשרויות "קידום" טבעיות למשהו אחר, וגם לא ממש צריך.

4. למה הכוונה ב"פחות נחשב"? בחברת אאוטסורסינג כנראה שהתנאים ההתחלתיים שלך יהיו פחות טובים, אבל למיטב ידיעתי עבודה בהם לא משליכה עלייך ועל איך שאת באופן אישי נתפסת בשום מקום.
לצפיה ב-'מערכת אוטומציה לסאפ'
מערכת אוטומציה לסאפ
05/11/2018 | 08:11
15
שלום
האם יש מערכת\מוצר שמתאים לבדיקות עם BO של SAP ?
תודה
לצפיה ב-'מגזין עולם הבדיקות - גיליון שנים-עשר - רבעון 1 - 2018'
מגזין עולם הבדיקות - גיליון שנים-עשר - רבעון 1 - 2018
28/01/2018 | 09:59
45
** בואו לגלות את עולם הבדיקות **
מגזין עולם הבדיקות - גיליון שנים-עשר - רבעון 1 - 2018
http://bit.ly/TWM_12
לקבלת המגזין במייל הרשמו: http://bit.ly/TW-Reg
>>> יש לכם מדפסת צבעונית? - הדפיסו עותק לפינת הקפה <<<

לצפיה ב-'מיטאפ חודש פברואר יוצא לדרך והפעם Just Enough Testing'
מיטאפ חודש פברואר יוצא לדרך והפעם Just Enough Testing
06/02/2018 | 11:47
35
מיטאפ חודש פברואר יוצא לדרך והפעם בנושא Tips for Just Enough Testing.
בנוסף אנו מתחילים מסורת חדשה במיטאפים המרכזיים שלנו ונותנים במה לבודקים מהקהילה שיעלו ויעבירו הרצאה קצרה על כל נושא הקשור לעולם הבדיקות.
אז אם אתם חושבים על להרצות אבל חוששים, TestIL קוראים לכם .שלחו לנו מייל Test.IL@yahoo.com או צרו עם ניצן קשר ל 052-6718757 ובואו להרצות אצלנו. 
כמו תמיד ההשתתפות במיטאפ היא חינם אך נדרש רישום מוקדם ( חובה להרשם עם שם מלא ) בקישור המצ״ב:
http://bit.ly/TestIL-10
לצפיה ב-'​ התחברו לרשתות החברתיות של הפורום '
​ התחברו לרשתות החברתיות של הפורום
09/03/2016 | 08:15
2
150
 התחברו לרשתות החברתיות של הפורום 
אנו מביאים את כל המידע במרוכז אליכם למחשב ולנייד - בערוצים הנוחים לכם,

להזכירכם - ניתן לקבל את עידכוני הפורום העיקריים ב- Facebook:
http://www.facebook.com/groups/405915096141090

ב- LinkedIn ע"י התחברות למשתמש Gil Danon: 
http://goo.gl/QnH8a
ו/או לעקוב אחר דף החברה של ITCB - Israeli Testing Certification Board: 
https://www.linkedin.com/company/itcb---israeli-te...

לאלו מכם המעדיפים לעקוב אחר העידכונים בטוויטר...   (נשמח אם תעשו retweet מדיי פעם - או תגיבו להודעות מעניינות)
https://twitter.com/ITCB_IL_Testers  ;או: ITCB_IL_Testers@
רשימת בודקים מישראל לעקוב בטוויטר (אם אתם מצייצים בעיקר על בדיקות - נשמח להוסיפכם לשם):

וחומר קריאה נוסף בעיתון מבוסס RSS:
למי שרוצה לקבל עידכונים מכל העולם במקום אחד - הכנתי עיתון מבוסס RSS:
http://paper.li/halperinko/1325683839#

באתר של ITCB  תוכלו לבקר בכתובת:   http://www.itcb.org.il
ממליץ בחום להכנס לדף "מעולם הבדיקות" שם ריכזנו עבורכם זרם מידע מהעולם ומישראל.

הקמנו באתר בלוג מרכזי פתוח לקהילת הבודקים בארץ - בו תוכלו כל אחד ואחת מכם לכתוב כתבות מבלי להתעסק בהקמת בלוג ייעודי, וכך נרוויח בלוג משותף ומרכזי עם הרבה תוכן, ללא צורך להתרוצץ בין המון אתרים - כלומר הרבה יותר קוראים יגיעו לכתבותיכם.
כמו כן, יש דף טיפים
ואת מגזין עולם הבדיקות  - שחוגג בקרוב שנה. 

אנא התחברו וחברו את חבריכם / חברותיכן,
עזרו לנו לקדם את תפוצת העידכונים ומקורות המידע לבודקים נוספים, ע"י Share/Like 
ביחד נקדם את מקצוע הבדיקות בישראל 
לצפיה ב-'שאלה בקשר לבלוג'
שאלה בקשר לבלוג
28/08/2016 | 23:39
1
86
צריך לכתוב רק בעברית או אפשרי גם באנגלית?
(לפעמים קשה להעביר את הידע שרוצים כאשר בעבודה עובדים באנגלית...)
לצפיה ב-'עדיף בעברית... לא חובה'
עדיף בעברית... לא חובה
30/08/2016 | 13:54
59
כן, נכון שתאורטית אנחנו מתקשרים בעבודה בעיקר באנגלית,
אבל מכיוון שרובנו לא ממש דוברי אנגלית כשפת אם, אפילו התקשורת של הטובים מבינינו הינה במקרה הטוב עניינית טכנית ברמה סבירה, ובמקרה הפחות טוב עילגת.
וכן - רובנו כנראה נצליח לקרוא כל מאמר באנגלית, אבל עם יד על הלב - נפנים ונבין הרבה יותר טוב בעברית.
אבל - גם למגזין וגם לבלוג ניתן בכ"ז לכתוב גם באנגלית (למגזין נעזור בתרגום)
וכמובן - תודה על הנכונות שלך לכתוב!
לצפיה ב-'מחפש פורום טוב (אנגלית) בנושא איכות תוכנה למישהו יש המלצה?'
מחפש פורום טוב (אנגלית) בנושא איכות תוכנה למישהו יש המלצה?
29/10/2018 | 09:22
14
מחפש פורום טוב (אנגלית) בנושא איכות תוכנה (לא בדיקות ולא הבטחת איכות)
אפשר גם פורומים שעוסקים בתהלכי תוכנה או ניהול פרויקטי תוכנה.
תודה.

לצפיה ב-'הי עמית'
הי עמית
17/10/2018 | 18:26
4
39
חחח נראה לי שאתה היחיד שעונה כאן על שאלות.
האם יש קבוצה של בודקי תוכנה בעברית בסלאק אפשהו שאני יכולה להצטרף. החליפו לי בוס ואני נחשפת להמון דברים מעניינים עכשיו, והייתי רוצה לחפור עליהם עם מביני עניין, פה שקט מידי...
לצפיה ב-'שולח לך הזמנה'
שולח לך הזמנה
17/10/2018 | 23:31
2
24
למרות שגם שם קצת שקט.
לצפיה ב-'ונראה שכתובת הדוא"ל שיש לי שלך לא פעילה - הנה חלופה'
ונראה שכתובת הדוא"ל שיש לי שלך לא פעילה - הנה חלופה
17/10/2018 | 23:39
1
23
את יכולה להירשם ישירות בקישור הזה-  bit.ly/Fast_testil_slack

לצפיה ב-'באמת שקט...'
באמת שקט...
24/10/2018 | 16:22
8
לצפיה ב-'שקט פה מכיוון שכל הדיונים עברו לפייסבוק (ורק עמית מסרב )'
שקט פה מכיוון שכל הדיונים עברו לפייסבוק (ורק עמית מסרב )
30/10/2018 | 17:01
8
והנה הקישור לקבוצה המאוד פעילה בפייסבוק:
בנוסף יש גם קבוצת טלגרם שכרגע יש בה בעיקר עדכונים אוטומטיים מבלוגים ברחבי העולם המגיעים בעזרת הבוט שלנו וRSS אגרגטור של MoT - שם לא יחסר לך חומר קריאה מעניין יום-יום.
לצפיה ב-'קורס בדיקת תוכנה, לימודי QA'
קורס בדיקת תוכנה, לימודי QA
15/10/2018 | 22:06
7
267
שלום אנשים יקרים!

1.האם אתם ממליצים לקחת קורס בדיקות QA ?

2.אם כן-אז איפה כדאי ללמוד?

3.האם יש לי סיכוי למצוא עבודה בלי הקורס?

תודה : )
לצפיה ב-'בקיצור'
בקיצור
16/10/2018 | 01:41
6
65
1. לא.
2. זה לא מאוד משנה. זה תלוי מרצה ספציפי יותר מאשר תלוי מוסד.
3. כן.

טיפה יותר בהרחבה:
מבחינה מקצועית, הקורסים האלה לא באמת תורמים לשום דבר. הערך המרכזי שלהם הוא בכך שחלק ממשרות הבדיקות עם רף דרישות נמוך משתמשות בקורס הזה ככלי לסינון קורות חיים (משרות שאינן ברף הנמוך דורשות תואר רלוונטי או ניסיון קודם) - השמועות מספרות על כך שאחרי קורס בדיקות קשה קצת פחות להגיע לראיון עבודה.

לגבי היכולת למצוא עבודה בבדיקות תוכנה - מבחינת סט כישורים, אין המון הבדל בין מי שסיים קורס למי שסתם הגיע באקראי מהרחוב. ההבדל המרכזי הוא שזרקו עליהם כמה מילים שאולי יכולות להישמע מוזר אם לא למדת שום דבר על בדיקות תוכנה קודם (אפשר גם ללמוד לבד, והבסיס לא באמת קשה). חוץ מזה, לאדם אקראי מהרחוב אין הרגלים רעים שצריך לשבור ואין תפיסות שגויות לגבי מה צריך לעשות בודק תוכנה. לכן, אם הצלחת להגיע לראיון עבודה, יש לך סיכוי סביר לעבור את הראיון בתנאי שהתכוננת כמו שצריך - חקרת קצת על החברה ומה הם עושים, טרחת ללמוד קצת ולגבש דעה על מה עושים בודקי תוכנה, ורכשת כישור טכני או שניים (תחומים נפוצים שיוצא לי לשמוע עליהם הם SQL, שורת הפקודה של לינוקס וקצת אינטרנט - אף אחד מהם לא ברמה עמוקה מדי).

בלי קשר, שאלה שאת צריכה לשאול את עצמך היא האם את רוצה לעבוד בבדיקות תוכנה ולמה. ביותר מדי מקרים הסיבה היא איזו מחשבה שמדובר במקפצה למקצוע אחר - ואז עדיף להתחיל ולהתראיין לאותו מקצוע אחר.
לצפיה ב-'חיפוש עבודה'
חיפוש עבודה
16/10/2018 | 08:42
5
56
בוקר טוב,
קודם כל תודה על המענה :)
אתה יכול בבקשה להמליץ לי איפה אני יכולה לחפש עבודה בתחום?

לצפיה ב-'זה יהיה לי קשה יותר'
זה יהיה לי קשה יותר
16/10/2018 | 09:13
3
62
בעיקר כי המסלול שאני עברתי בדרך לעבודה כלל תואר רלוונטי, כך שלא חיפשתי מעולם עבודה בסטטוס דומה למצב שלך (אני מניח שאילו היה לך תואר מתאים, השאלה הזו לא הייתה נשאלת. אם אני טועה, אשמח אם תתקני אותי).
עם זאת, התשובה הסטנדרטית מתאימה תמיד - עברי על כמה מודעות באינטרנט שדורשות עד שנתיים ניסיון ומצאי את הכישורים שחוזרים על עצמם. אחר כך את צריכה לוודא שאת לפחות יודעת מה הם אומרים. אחר כך זה עניין של לנסות לדחוף את הרגל ולהגיע לראיון - אם יש חברים שעובדים בתחום ויכולים לעזור לך להגיע לראיון, אחלה. אם מצאת משרה באינטרנט ושלחת להם קו"ח וחזרו אלייך - נפלא. אם עברת דרך חברת השמה - גם סבבה לגמרי.

כללי האצבע לסינון מודעות דרושים - עד שנתיים ניסיון זה אומר שהם פתוחים לקבל מתחילים גמורים בלי שום ניסיון (כן, גם אם כותבים "שנתיים ניסיון חובה!!", מקסימום לא יחזרו אלייך), לא צריך להיות מומחים בכל אחד ואחד מהכישורים שמצויינים שם כנדרשים, זה בסדר אם יש לך איפשהו בין שליש לחצי ממה שמסומן כחובה.

בלי קשר, את כמובן רוצה לדעת דבר או שניים על המקצוע לפני שאת מגיעה לראיון. יש מלא חומר זמין באינטרנט שיכול לעזור לך להתחיל. כישורים טכניים אפשר ללמוד בקלות בעזרת קורסים חינמיים וסרטונים ביוטיוב (למשל, יש לcodeacademy מודול של לימוד SQL, אין לי מושג כמה הוא טוב או רע), ואפשר למצוא לא מעט חומר על בדיקות תוכנה באופן קצת יותר כללי, כי הכישורים הטכניים הם החלק הקל. אספתי כמה קישורים לדברים שאולי כדאי להכיר - לא הכל שם מכוון למתחילים ללא ניסיון בכלל, אבל חלק כן.
לצפיה ב-'ללמוד בבית '
ללמוד בבית
16/10/2018 | 09:33
2
47
האם ניתן ללמוד באופן עצמאי בבית? 
במקום לקחת קורס?
לצפיה ב-'עקרונית כן.'
עקרונית כן.
16/10/2018 | 12:30
38
כל אחד מהנושאים שנלמדים בקורס ניתן ללימוד עצמי וגם לא מאוד קשה.
היתרון המרכזי של קורס הוא שזו דרך להוכיח שלמדת בקורות החיים, כי רמת הידע של בוגרי קורסים שאני פגשתי הייתה נמוכה במקרה הטוב.
לצפיה ב-'חומר ללימוד עצמי וסדר לימוד מומלץ (לבעלי רקע רלוונטי)'
חומר ללימוד עצמי וסדר לימוד מומלץ (לבעלי רקע רלוונטי)
30/10/2018 | 16:58
15
וכן - עמית עונה פה נחרצות את דעתו - אבל המציאות בשטח בינתיים מוכיחה משהו אחר לגמרי (מאות בוגרי קורסים שמוצאים עבודה כל שנה בבדיקות - אז כן, הייתי מציע ללמוד תואר במדעי המחשב, אבל אם זו אינה אופציה...)
לצפיה ב-'קישור למסמך שהכנו לגבי חיפוש עבודה בבדיקות'
קישור למסמך שהכנו לגבי חיפוש עבודה בבדיקות
30/10/2018 | 16:54
18
לצפיה ב-'איזה אתגרים ובעיות התמודדתם בתחום ה -QA'
איזה אתגרים ובעיות התמודדתם בתחום ה -QA
13/10/2018 | 10:28
5
54
שלום,
רציתי לדעת מכם, אנשים שחיים ונושמים את התחום ...

איזה בעיות ואתגרים נאלצתם לעבור בדרך ומה עזר לכם להשתלב נכון בתעשייה ?
הבנתי שלמצוא עבודה זה דבר בעייתי שיכול לקחת זמן, תקנו אותי אם אני טועה....
לצפיה ב-'האם אתה רוצה להיות ספציפי יותר?'
האם אתה רוצה להיות ספציפי יותר?
13/10/2018 | 22:50
4
63
בעיות ואתגרים יש כל הזמן - גם אחרי ש"משתלבים בתעשייה".

לגבי מציאת עבודה, יש בשוק הבדיקות היום לפחות שתי בעיות:
1. מחסור בעובדים טובים
2. עודף במועמדים לא טובים מספיק.
אם אתה טוב ומסוגל להראות את זה, מציאת עבודה לא צריכה להיות בעיה בכלל. מצד שני, אם תצטרף לעדר האנשים שחושבים שכמה שבועות שמישהו תייג כ"קורס בדיקות" נותן איזושהי הכשרה רלוונטית ותנסה לצאת עם זה לשוק, אז בהחלט ייתכן שתידרש להרבה זמן, מאמץ ומזל כדי למצוא עבודה.
לצפיה ב-'תודה !'
תודה !
14/10/2018 | 01:03
3
22
ולגבי ראיונות עבודה.
קשה לעבור ראיון עבודה? או שצריך הכנה מיוחדת כלשהיא כדי לעבור ראיון עבודה ולהתקבל ?
לצפיה ב-'כמו כל דבר אחר'
כמו כל דבר אחר
14/10/2018 | 01:11
2
23
ראיון עבודה הוא בדיקת התאמה הדדית - המקום בודק אם הכישורים שלך מתאימים למה שהם מחפשים, ואתה בודק אם המקום מתאים לך ולמה שאתה מחפש.
מעבר לזה, יש את העניין של להיות מסוגל להציג את המסר שאתה רוצה בראיון - וזה סט כישורים בפני עצמו.

יכול להיות שתמצא מקום שיהיה לך קל מאוד לעבור בו את הראיון, ויכול להיות שתמצא מקום שיהיה לך קשה מאוד לעבור בו את הראיון - כך או אחרת, כמו כל דבר אחר, בהחלט אפשר להתכונן לראיונות עבודה.

עכשיו, שאלה לי אליך - נניח שהייתי אומר לך שקשה מאוד לעבור ראיון עבודה, האם זה היה משנה משהו בהתנהלות שלך? אם כן - מה?
לצפיה ב-'.'
.
14/10/2018 | 01:28
1
13
תודה רבה על תגובתך,
כן,הייתי משנה אצ הגישה שלי ליותר זריזה וחזרה יתרה על מושגים
לצפיה ב-'במקרה הזה - בהצלחה. '
במקרה הזה - בהצלחה.
14/10/2018 | 01:34
21
קח בחשבון שכתלות במקום ובמראיין, זה יכול להיות בדיוק מה שהם מחפשים ויכול להיות לגמרי לא בכיוון.
בינתיים, הנה עוד כמה דברים לקרוא שנראה לי שכדאי להכיר.
לצפיה ב-' לשימושכם קבוצת משרות QA ב *טלגרם Telegarm*'
לשימושכם קבוצת משרות QA ב *טלגרם Telegarm*
05/10/2018 | 17:44
201
חדש!!! לשימושכם קבוצת משרות QA ב *טלגרם Telegarm* - ללא מטרת רווח או קשר לשום גוף מסחרי, כולם מוזמנים לפרסם חיפוש עבודה/עובדים לבודקים.
(אין לחזור על מודעה יותר מפעם בשבוע) - בהצלחה בחיפוש
https://t.me/IL_QA_Job
לצפיה ב-'שלום. רציתי לשאול, מה רמת המתמטיקה שנדרשת עבור קורס QA?'
שלום. רציתי לשאול, מה רמת המתמטיקה שנדרשת עבור קורס QA?
13/09/2018 | 09:59
1
146
אני רוצה ללמוד דרך לשכת התעסוקה והייתי רוצה לדעת מה רמת הבחינה שעושים בוועדת כניסה לקורס

תודה מראש,
אריאל
לצפיה ב-'בערך ברמת יסודי'
בערך ברמת יסודי
13/09/2018 | 20:25
78
בינינו, אני טרם שמעתי על מישהו שלא עבר את "בחינות ההתאמה". זה בעיקר תרגיל מכירתי שנועד לשדר רצינות מצד אחד וליצור אצל המועמדים מחוייבות להרשמה מצד שני.

רמת הבחינה, אני מעריך, תהיה דומה לרמת הקורס - מאוד מאוד מאוד נמוכה.
לצפיה ב-'error handling בדיקה'
error handling בדיקה
08/09/2018 | 12:47
1
57
היי חברים ,
אני חדשה בפורום הזה וחדשה בתחום הQA
התחלתי לפני שבועיים לימודים וקיבלתי המון שיעורי בית 
חלק משיעורי הבית הם בנושא בדיקת התמודדות עם שגיאות (error handling)
רציתי לשאול איך אני רושמת את הבדיקה הזו על מסמך עבודה
למצוא שגיאות אין לי בעיה , הבעיה היא רק איך לנסח את זה לשיעורי הבית.
לצפיה ב-'אני לא בטוח לגמרי מה את שואלת...'
אני לא בטוח לגמרי מה את שואלת...
08/09/2018 | 23:24
45
קודם כל - ברוכה הבאה, ובהצלחה.
שנית, אני לא לחלוטין בטוח למה את מתכוונת כשאת אומרת "רושמת את הבדיקה הזו על מסמך עבודה".
אם הכוונה היא כיצד לכתוב מקרה בדיקה מפורט מסביב לאיתור תקלות, יש לי שני דברים לומר:
1. זה לחלוטין לא חשוב.
2. זה לא שונה מכל כתיבת מקרה בדיקה אחר: במסגרת הקורס את צריכה לתאר את התנאים ההתחלתיים, את הפעולה ואת התוצאה הרצויה. ההבדל היחיד הוא שהתרחיש אמור לתאר תרחיש "לא חוקי", למשל - ביצוע חלוקה באפס, או שמירת קובץ כשאין מקום על הכונן הקשיח.

חוץ מזה, אם מדובר על שגיאות, הנה משהו שכדאי לקרוא:  http://www.questioningsoftware.com/2007/08/failure...
לצפיה ב-'קורס אוטומציה מומלץ'
קורס אוטומציה מומלץ
02/09/2018 | 12:30
9
91
יכולים להמליץ ?
לצפיה ב-'זה תלוי - מה הרקע שלך?'
זה תלוי - מה הרקע שלך?
02/09/2018 | 20:06
8
89
התשובה שונה מאוד לאנשים שהם מתכנתים טובים ומנוסים ולאנשים שאין להם ניסיון בתכנות.
לצפיה ב-'מנהל תחום בדיקות ידניות'
מנהל תחום בדיקות ידניות
02/09/2018 | 21:17
7
62
לצפיה ב-'אוקי'
אוקי
02/09/2018 | 21:23
6
62
והקורס מיועד עבורך? עבור אחד (או יותר) מהעובדים שלך? מה המטרה המרכזית שאתם מנסים להשיג?
לצפיה ב-'עבורי'
עבורי
02/09/2018 | 21:31
5
51
עבורי המטרה היא להיות מסוגל להיות מעורב hands-on בפרויקט פיתוח בעיקר בקבלת החלטות של פיתוח אבל גם מעורב ברמה הטכנית

לצפיה ב-'הבנתי'
הבנתי
02/09/2018 | 21:44
4
68
אז אניח שאין לך רקע בתכנות.
במקרה הזה, ובמיוחד מכיוון שאתה לא מנסה להרשים אף מסנן של קורות חיים, אני מציע לקחת את מבוא למדעי המחשב באוניברסיטה הפתוחה (או בכל אוניברסיטה אחרת, סטנפורד העלו לאינטרנט קורס שהוא אולי טיפה ישן, אבל מכיל את הבסיס וחינמי לגמרי - https://see.stanford.edu/Course/CS106A ).

בסופו של יום, הכישור הכי חשוב בפרוייקט אוטומציה הוא הנדסת תוכנה - כל הספריות שמשתמשים בהן, או לא כדי לפתור בעיות ספציפיות הן די טריוויאליות אחרי שמבינים איך תוכנה עובדת ואיך היא צריכה להיות כתובה. קורסי "אוטומציה" הם בדרך כלל "מבוא לתכנות דרך סלניום", שזו דרך די מעפנה ללמוד לתכנת כמו שצריך.
אז נכון, קורס מבוא באף אוניברסיטה לא יהפוך אותך למומחה גדול בתכנות, אבל אין קורס שיכול לעשות את זה - מה שתקבל מקורס טוב הוא את היכולת לדבר בשפה של המתכנתים האחרים ולהבין את השיקולים מאחורי הבחירות השונות, כמו גם את הכישורים הבסיסיים של כתיבת קוד שעובד (וזה, כמו שיאמרו לך, החלק הכי קל בתכנות).
לצפיה ב-'תודה על התשובה המפורטת'
תודה על התשובה המפורטת
02/09/2018 | 21:55
3
42
א.אני לא יכול לקבל את המבוא לפיתוח באף קורס אוטומציה ?
ב.בסופו של דבר אני רוצה לדעת לכתוב קוד שמטרתו היא בדיקות ולא תוכנה.

יצאתי קצת מבולבל מהתשובה
לצפיה ב-'על לא דבר'
על לא דבר
02/09/2018 | 22:18
2
38
א. תיאורטית, אתה יכול. בפועל, לא ראיתי קורס כזה. זה עניין של משאבים - קורס "אוטומציה" שמנסה לתת לך בסיס טוב בתכנות יהיה מחולק לשני מקטעים: חלק א' יהיה "יסודות הנדסת התוכנה", והחלק השני יהיה "הנה כמה ספריות שאפשר להשתמש בהן". בקורס ממש טוב (היפותטי לחלוטין, כן?) יתייחסו גם לשיקולים השונים בכתיבת אוטומציה ובמה מוביל לבחור גישה אחת או את השנייה.  בפועל, כל קורסי האוטומציה מנסים לסיים כמה שיותר מהר עם המינימום של "ככה עובדת שפת תכנות", בלי להתעכב על המשמעויות של כתיבת קוד נכון ובר תחזוקה ואז להגיע ל"בואו נתנסה בכמה כלים שכל מתכנת יכול ללמוד לבד ביומיים" כדי לתת לתלמידים תחושת הישג.  מבחינת מפעילי הקורסים זו דרך הפעולה היחידה - קורס "טוב" יהיה ארוך ויקר, והמתחרים דוחפים לתוך הסילבוס שלהם כל מיני באזזוורדס שבמקרה הטוב נוגעים בהם בצורה שטחית.

ב. אין שום הבדל.  קוד זה קוד זה קוד זה קוד.
נכון, הבעיה הספציפית שהאוטומציה מנסה לפתור תהיה שונה מזו שהמוצר מנסה לפתור, אבל יש חתיכת קוד שמנסה לפתור בעיה, הבעיה ממשיכה להשתנות ולכן צריך להמשיך ולתחזק את בסיס הקוד - להוסיף לו דברים, למחוק ממנו, לשנות ולעדכן. זה מצריך כתיבה של קוד טוב, והכישורים האלה לא נבדלים מאלו שצריך כדי לפתור כל בעייה תכנותית אחרת.  אחת הבעיות הכי נפוצות היא שלא מתייחסים ברצינות לקוד האוטומציה, ואז זורקים הכל לפח אחרי שנה וחצי ומכריזים ש"אוטומציה לא שווה את המאמץ" (או, גרוע יותר, ממשיכים לשפוך זמן וכסף על פרוייקט שכתוב בצורה מעפנה).
לצפיה ב-'נהדר'
נהדר
02/09/2018 | 22:31
1
35
האם שיעורים פרטים כולל יסודות פיתוח וכל מה שצריך לדעת זה משהו שיכול לעבוד ?
לצפיה ב-'לתכנת זה לא באמת קשה. '
לתכנת זה לא באמת קשה.
02/09/2018 | 23:19
58
אז התשובה היא "אני לא רואה סיבה שלא".
בסופו של יום, אתה מכיר את עצמך ויודע איך אתה לומד הכי טוב - יש כאלה שצריכים ספר הדרכה ושקט כדי לתרגל, אחרים צריכים קבוצת לימוד, ואחרים צריכים מישהו שכבר יודע שיסביר להם.
המלצתי - תפוס מישהו שיודע לתכנת ומכיר אותך ואת המקום בו אתה עובד (כנראה שזה אחד המתכנתים אצלכם) ונסה להיעזר בו כדי להגדיר בצורה קצת פחות אמורפית את היעדים שאתה רוצה להשיג. כנראה שברגע בו תעשו את זה, יהיה קל יותר להבין מה אתה רוצה ללמוד ואיך כדאי.
לצפיה ב-'קורס qa לתוכנה'
קורס qa לתוכנה
02/09/2018 | 16:12
1
485
 שלום יש לי שאלה ארוכה הכלולה מעוד שאלות, אז ככה...
אני באמצע קורס בודק תוכנה מטעם משרד העבודה בגון ברייס חיפה, 1.לא עברתי istqb האם זה קריטי לעבודה בכלל ובארץ? 
2.האם בראיונות עבודה מסתכלים על הציונים של הקורס?
3.האם דורשים תעודה של משרד העבודה ואם זה קריטי אם אין?
4.האם הכי חשוב זה תעודה של המכללה שבה אתה עושה את הקורס?
5.מה המשכורת ההתחלתית שבודק מתחיל יכול להגיע אלייה? וכמה לאחר שנתיים?
6.מה עוד בתור בודק מתחיל שנמצא בקורס לקראת סיום צריך לדעת עוד על העולם הזה? 
תודה מראש לכל מי שעוזר ��
לצפיה ב-'אז ככה'
אז ככה
02/09/2018 | 20:18
79
1. לא. זה לא קריטי. כל הקורס הזה מיותר ונועד לעבור סינון של קורות חיים בלבד. יש כנראה מקומות בהם יסננו אותך כי יש רק קורס ולא תעודה, אבל גם ככה כל מי שמוכן לקבל בוגרי קורס מתכנן ללמד אותם הכל מאפס.
2. אין לי מושג, זה לא נשמע לי מעניין, כי אי אפשר באמת להשוות בין המקומות השונים.
3. למיטב ידיעתי לא.
4. הכי חשוב זה ניסיון. תעודה ממכללה בסגנון ג'ון ברייס לא שווה המון בפני עצמה ואולי תוכל להעביר אותך את סינון קורות החיים. אולי.  תעודה שכתוב עליה "תואר ראשון במדעי המחשב" תקדם אותך קצת יותר.
5. זה תלוי מיקום, תפקיד וחברה. יש מקומות בהם יציעו לך שכר מינימום (אל תלך לשם), אני בדרך כלל שומע בין 8 ל10 כמשכורת התחלתית לבודק שאינו מתכנת, וסדר גודל של 13-17 לבודק שיודע לתכנת היטב.  אחרי שנתיים? אין לי מושג. קח בחשבון שאם אתה נשאר באותו מקום, עליית שכר של 8% נחשבת לגבוהה למדי.  
6. בערך הכל. קודם כל, חשוב לדעת שהקורס לא מכין אותך לשום דבר, ואין קשר בינו לבין מה שיהיה במציאות. חוץ מזה, התחלתי לאסוף דברים שנראה לי שכדאי לבודקים מתחילים להכיר. אפשר למצוא את זה כאן: https://github.com/amitwer/Add_to_testing_syllabi/...
לצפיה ב-'שלום, האם יש מישהו שאוכל לשאול אותו שאלה קטנה בפרטי? תודה:)'
שלום, האם יש מישהו שאוכל לשאול אותו שאלה קטנה בפרטי? תודה:)
29/08/2018 | 17:47
1
42
תודה
לצפיה ב-'כן. מוזמן לנסות. '
כן. מוזמן לנסות.
29/08/2018 | 19:34
23
לצפיה ב-'בדיקות תוכנה בשירות הציבורי'
בדיקות תוכנה בשירות הציבורי
28/08/2018 | 16:30
281
האם העסקת בודק תוכנה בשירות הציבורי הוא בהעסקה ישירה?
לצפיה ב-'סוגי מכשירים לבדיקות אפליקציית אנדרואיד'
סוגי מכשירים לבדיקות אפליקציית אנדרואיד
21/08/2018 | 21:36
1
45
האם קיימת רשימה (מצומצמת) של מכשירים עליהם מקובל לבדוק אפליקציית אנדרואיד כדי להגדיל את ההתאמה למכשירים של הקהל הרחב?
לצפיה ב-'מצומצמת- לא, רשימה- כן'
מצומצמת- לא, רשימה- כן
22/08/2018 | 18:13
35
עוד קישורים פה:

אני עבדתי עם רשימה מפורטת מאד עם תתי דגמים, אולם היא עולה כסף.
תופתע לגלות שלא פעם יש הבדלים בין תתי דגם, למשל כשיש הבדל במעבד או כמות הזיכרון.
אל תשכח שצריך להכפיל את רשימת הדגמים ברשימת הגרסאות של אנדרואיד, ושוב יש תתי גרסאות

לצפיה ב-'משרה התחלתית'
משרה התחלתית
17/08/2018 | 02:01
1
124
שלום, התחלתי תואר במדעי המחשב באוניברסיטה הפתוחה ועד כה יצא לי לעשות כשני קורסים. רציתי לדעת אם ישנה אפשרות להשתלב במשרת QA תוך כדי התואר ללא ניסיון (אם למישהו יצא, אשמח לשמוע דרך איפה ואיך) והאם זה יתרום לי משהו בהמשך או שעדיף להתחיל ממשרות פיתוח(אם זה בכלל אפשרי בשלב כה מוקדם של התואר)?
תודה
לצפיה ב-'במקרה, יש תשובה מוכנה מראש'
במקרה, יש תשובה מוכנה מראש
20/08/2018 | 00:19
76

ובקיצור - אם המטרה שלך היא להיות מתכנת, חפש עבודה בתכנות. עבודה בבדיקות לא בהכרח תעזור לך, ובמקרים מסויימים אולי תפריע.
ולגבי האם זה אפשרי - כן, יש משרות סטודנט. אולי תצטרך לעשות עוד כמה קורסים, אבל זה בהחלט אמור להיות אפשרי.
לצפיה ב-'ניהול הבדיקות ב MTM'
ניהול הבדיקות ב MTM
31/07/2018 | 18:25
183
שלום לכולם,

אצלנו בחברה משתמשים בכלי MTM לכתיבה וניהול מסמכי הבדיקות של צוות הבדיקות והאוטומציה.
כרגע שורר אי סדר בניהול של כל מסמכי הבדיקות שמחולקות ברמת ספרינט, גרסה, צוות ועוד ואני מחפש פיתרון לסדר את עץ הבדיקות בצורה שקל יותר לעקוב אחרי כיסוי הבדיקות וחלוקה לבדיקות סניטי, רגרסיה, פרוגרסיה ועוד.
אשמח לקבל טיפים כיצד הייתם מסדרים את עץ הבדיקות?

תודה רבה
לצפיה ב-'איך נכון להגדיר עבודה בSQL?'
איך נכון להגדיר עבודה בSQL?
29/07/2018 | 23:07
1
98
מעדכנת את הקורות חיים שלי ומעוניינת להבין מה חשוב להדגיש, כלומר מה מעניין מראיינים.
במסגרת העבודה שלי כיום אני:
כותבת שאילתות רבות עם join מכל הסוגים
מעדכנת DB עם insert או update כדי לייצר את הdata הנחוץ לבדיקות
בודקת שאילתות כדי להבין באיזה תנאי/חיבור הכשל שלא הביא את התוצאות הצפויות- בדיקות של דוחות.
משהו מכל זה צריך לפרט או פשוט לכתוב ידע בSQL?
תודה מראש על כל תשובה
לצפיה ב-'כמה שיותר קצר'
כמה שיותר קצר
03/08/2018 | 20:56
65
תיארת כאן שימוש בסיסי בלבד בSQL  - אני לא רואה סיבה לפרט את זה. יש מי שחשוב להם לדעת על איזה מסד נתונים עבדת, יש כאלה שלא.  
למעשה, גם ממשתמשים מומחים (אני לא יודע מה נחשב "מומחה" בSQL, רוב השימושים המתקדמים שאני נחשף אליהם הם בתחום של DBA) לא הייתי מצפה לכתוב משהו מעבר ל"SQL" (אם זה חשוב מספיק, מוסיפים פירוט בחלק של תיאור הניסיון המקצועי)

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ