לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2866628,666 עוקבים אודות עסקים

פורום הכרויות

ברוכים הבאים לפורום הכרויות במערכת הפורומים של תפוז!
זה המקום בשבילכם להכיר, להתייעץ, לייעץ, לקרוא ולכתוב כל מה שמתחשק לכם (טוב נו, כמעט הכל...).

בהצלחה! (:

אין כמעט אנשים שנושא ההיכרויות לא מעניין אותם בשלב כלשהו בחיים, ולכן הפורום יכול להיות מקום מהנה ומשגשג. אבל זה תלוי בכולנו, ובעיקר בכם הגולשים.
כדי שכולם יהנו, ישנם מספר מצומצם של חוקים שחשוב להקפיד עליהם. מי שמעוניין יכול להציץ במאמר כללי הפורום שנמצא בחלק המאמרים של הפורום, ולמי שלא - השורה התחתונה היא שמותר כאן הכל - חוץ מלפגוע בגולשים אחרים, בכל צורה שהיא.

שתהיה לכולם גלישה מהנה !

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הכרויות

ברוכים הבאים לפורום הכרויות במערכת הפורומים של תפוז!
זה המקום בשבילכם להכיר, להתייעץ, לייעץ, לקרוא ולכתוב כל מה שמתחשק לכם (טוב נו, כמעט הכל...).

בהצלחה! (:

אין כמעט אנשים שנושא ההיכרויות לא מעניין אותם בשלב כלשהו בחיים, ולכן הפורום יכול להיות מקום מהנה ומשגשג. אבל זה תלוי בכולנו, ובעיקר בכם הגולשים.
כדי שכולם יהנו, ישנם מספר מצומצם של חוקים שחשוב להקפיד עליהם. מי שמעוניין יכול להציץ במאמר כללי הפורום שנמצא בחלק המאמרים של הפורום, ולמי שלא - השורה התחתונה היא שמותר כאן הכל - חוץ מלפגוע בגולשים אחרים, בכל צורה שהיא.

שתהיה לכולם גלישה מהנה !
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 הנהלת הפורום שומרת לעצמה את הזכות למחוק הודעות לא ראויות עפ"י ראות עיניה,
ללא דיחוי ומבלי מתן הסברים, ולחסום כל כותב שדבריו מנוגדים לחוקי הפורום.
המשך >>

לצפיה ב-'תחשבו חיובי ויהיה חיובי'
תחשבו חיובי ויהיה חיובי
27/04/2018 | 15:47
14
99
היי,

לא מתיימר להיות מומחה, אחרת לא הייתי בן 32 ולבד, אבל דבר אחד למדתי מהשנתיים שאני כן מחפש משהו רציני, ומהתקופה שהייתי בקשרים לא רציניים, שהנטיה הזאת לשליליות ותסכול היא שהופכת את הבור האישי שלכם ליותר גדול.
אני רואה פרופילים באתרי הכרויות והודעות פה ואני שואל את עצמי, איך התהליך הכי יפה בחיים הפך לדבר כל כך מייסר אנשים כה רבים, כולל אותי, עד שהבנתי (למעשה עדיין עובד על זה) שהנפילה הזאת לבור הזה של "כל הנשים ז..." (ובמקרה של אישה - כל הגברים מניא..) , ועצבים וציניות - לא תורמת לשום דבר.
תבינו אתם יכולים להסתיר את התחושה הזאת, אבל בפנים זה סתם פוגע בכם, ויחד עם זאת אתם אלה שמורידים לכם את הביטחון העצמי. 

להגיד שבגלל הגישה שלי אני אהיה נשוי עוד שנה, לא יודע, אבל נמאס לי להרגיש חרא בגלל בנאדם אחר, ואיני מתכוון אפילו לשניה אחת לשבת ולהתמרמר כי זה לא עוזר לי בשום צורה. 

תצאו לחו"ל, תבלו, תעשו ספורט, פאק תאמצו אפילו כלב אם אתם חייבים אבל אל תשקעו לבור הזה של "העולם רע ואני טוב", כי קודם כל זה לא נכון, ודבר שני מה זה ייתן לכם אם תחשבו ככה?
אתם יודעים כמה אנשים התחתנו עם אנשים לא מתאימים להם בגלל שהם נכנסו לייאוש שאתם נמצאים בו? 
אני רק לפני חודש יצאתי עם בחורה גרושה ללא ילדים, שכבר אחרי שעה שמתי לב שאין לה שום מטרה להגיע למשפחה כי היא התייאשה והעצב בולט אצלה, ככה אתם רוצים להיות אחרי שתזרקו את עצמכם על בנאדם לא מתאים? 

תזכרו דבר אחד בכל מה שקשור למערכות יחסים, מספיק מספיק שזה יצליח פעם אחת כמו שצריך וזהו, אבל צריך שזה באמת יצליח - 
תחיו , תבלו , תאהבו את עצמכם, שימו ז* על מה אנשים חושבים עליכם ומי יודע כשזה יבוא זה יבוא. 
לצפיה ב-'אמן הללויה '
אמן הללויה
27/04/2018 | 17:55
34
לצפיה ב-'כל הכבוד שהשקעת שעה שלמה לפני שהחלטת שאתה מכיר אותה'
כל הכבוד שהשקעת שעה שלמה לפני שהחלטת שאתה מכיר אותה
28/04/2018 | 04:45
12
47
שמעתי הרבה שאומרים שמספיקות להם דקה שתיים להבין את האדם שעומד מולם לכל עומקו.
לצפיה ב-'היא התפרקה לי באמצע הדייט על הגרוש שלה...'
היא התפרקה לי באמצע הדייט על הגרוש שלה...
28/04/2018 | 10:14
11
58
אז זה קצת היה שקוף, בנאדם כזה לא מוכן לשום דבר חדש.. 

ויש לי כלל בדייטים, אני תמיד נשאר בהם לפחות שעה וחצי, גם אם על השניה הראשונה בא לי ללכת הביתה, אני אפילו משלם על היין/קפה בסוף הדייט.
כי אני חושב במובן הזה, שנינו הקדשנו זה לזו זמן יקר, אז שנינו מחוייבים בעיני לכבוד הדדי.
לצפיה ב-'טבעי שמתגרשים עוסקים בגירושין שלהם'
טבעי שמתגרשים עוסקים בגירושין שלהם
28/04/2018 | 11:54
10
36
במיוחד בתקופה הראשונה ואם טרם נכנסו לקשר משמעותי חדש.
אין בכך להעיד בכלל על הכוונות שלהם ועל היכולות שלהם אפילו לעתיד הקרוב.

לצפיה ב-'יכול להיות, אבל לצערי זה הרגיש לי שזה דורש ממני יותר מדי '
יכול להיות, אבל לצערי זה הרגיש לי שזה דורש ממני יותר מדי
28/04/2018 | 11:59
9
31
סבלנות, וגם הייתי הדייט השלישי שלה אחרי גירושים אז זה הרגיש לי יותר מדי טרי אצלה. 

אבל כמו שאומרים, אתה בסופו של דבר צריך לעשות מה שמרגיש לך נכון, ועם השנים למדתי לסמוך על האינטואיציה שלי, שבהרבה מקרים, לצערי הייתה נכונה ולא הקשבתי לה. 
לצפיה ב-'למצוא פאקים ושריטות'
למצוא פאקים ושריטות
28/04/2018 | 12:28
2
32
במישהו אחר, זו באמת לא בעיה. לא צריך להתאמץ בכלל כדי למצוא סיבות לפסול. 
עם אינטואיציה או בלי אינטואיציה, אתה עדיין באותו סטטוס, מחפש. 
אם זו שאלה של יופי או אופי, אפשר להבין. כי אלה דברים קבועים שלא ישתנו. מצב בחיים כן משתנה. 
אבל בסופו של דבר אולי הבעיה שלך היא באמת סבלנות. וכוח סבל. שני דברים הכרחיים כדי ליצור ולשמר זוגיות. 

לצפיה ב-'תראי אני מודה שגם לי יש את השריטות שלי אבל... '
תראי אני מודה שגם לי יש את השריטות שלי אבל...
28/04/2018 | 12:46
1
28
בעיני כשבנאדם לא ממש מגלה רצון להכיר אותי ויותר מדי תקוע על העבר, אני לא רוצה לקחת את הסיכון איתה, כי תאמיני לי מניסיון, אחד הדברים הכי כואבים זה להיות במערכת יחסים עם מישהו שלא באמת רוצה אותך, הייתי שם עד לא מזמן, במשך ארבעה חודשים, ולמרות שהיה סקס והכל, תחושת הריחוק, ההיעלמויות הבלתי פוסקות והשקט בין דייט לדייט - פשוט מפילות אותך לגמרי מבחינת ביטחון עצמי - 
אחרי מה שהיה ותחושת הדיכאון שלקח לי שבוע שלם לקום ממנה, הבנתי שאם מישהי לא באמת רוצה להכיר אותי, ורק חופרת בעבר, אני לא רוצה שום קשר אליה. 

אין לי ספק שכל שרווק בגילאים שלנו, סוחב איתו מטען מסויים ממערכות יחסים מהעבר, השאלה לאיפה את לוקחת את זה.

לצפיה ב-'אני מבינה שזה בא'
אני מבינה שזה בא
28/04/2018 | 13:53
30
ממקום של חוסר רצון ליפול, להיפגע, או להתאכזב, כל אחד וההגדרות שלו. הפלת את התיק שלך מהעבר לתוך דייט חדש, בדיוק כמוה. 
רווקים, גרושים, אלמנים, לכל אחד יש את התיק שלו והבעיות שלו מהחוויות שלו, זה לא מעניין. 
אין אפשרות לשחק אותה רק על בטוח כל הזמן. מי שלא לוקח סיכון לא מוצא. 
לצפיה ב-'אין בעיה, באמת גרושה כזו תדרוש יותר סבלנות ולגיטימי שלך אין'
אין בעיה, באמת גרושה כזו תדרוש יותר סבלנות ולגיטימי שלך אין
29/04/2018 | 04:04
5
36
גם אני הייתי משאיר אותה למישהו יותר חזק ממני, אבל אין בהעדפות שלך ושלי להעיד על היכולות והכוונות שלה. בידיים של גבר סבלני היא עשויה לעבור לקשר החדש איתו מאד מהר.
לצפיה ב-'צודק אני כן מודה בחולשה שלי שזה אכן גדול עלי'
צודק אני כן מודה בחולשה שלי שזה אכן גדול עלי
29/04/2018 | 23:20
4
21
היא בחורה מקסימה אבל בהחלט לדעתי זה דורש אנרגיה ולא מעט סיכונים ולא חושב שאני חזק מספיק בשביל זה. 
האמת הבאתי אותה כדוגמה לכך שיש דברים הרבה יותר גרועים מאשר להיות לבד, אני יכול להיות עם מישהי ולסיים עם מצב רוח ברצפה כבר שנה, כמוהה. 
לצפיה ב-'יש אנשים שמאד סובלים כשהם לבד וחייבים להיות בקשר כלשהו'
יש אנשים שמאד סובלים כשהם לבד וחייבים להיות בקשר כלשהו
30/04/2018 | 04:33
3
17
גם קשר פוגעני, ויש אנשים שלא מרגישים נוח אפילו בזוגיות מושלמת. בין הקצוות האלה יש כל הדרגות. היחס לבדידות וזוגיות (כמו לזולת ולחברה בכלל) הוא אחד המרכיבים העיקריים באישיות. אין טעם להסיק על אחרים מתחושות אישיות בענין.
לצפיה ב-'צודק ולצערי אני מודה שאני עדיין מחפש את האיזון'
צודק ולצערי אני מודה שאני עדיין מחפש את האיזון
30/04/2018 | 08:04
2
14
הקשר האחרון שלי מעיד על שיקול דעת מאוד שגוי מצידי, והפחד שלי מלהיות לבד גרם לכך שהייתי במקום שמאוד מזיק לי ולכן אני משתדל לא להיכנס למצבים כאלה שוב. 

אף פעם לא הבנתי גברים ונשים שמקבלים יחס משפיל מהצד השני והם בכל זאת נשארים שם, עד לאחרונה, כי זה בדיוק מה שעשיתי עד שהתפוצצתי. כששמעתי את הסיפור שלה והבנתי שהיא עדיין עמוק בתוך זה, החלטתי שזה יותר מדי עם פוטינציאל הרס בשבילי. 
לצפיה ב-'יחס פוגעני ומשפיל הוא עדיין יחס'
יחס פוגעני ומשפיל הוא עדיין יחס
30/04/2018 | 08:40
1
18
לי לא קשה להבין אנשים שנשארים במערכת יחסים פוגענית. גם מי שמתייחס אליך באופן שלילי עדיין מתייחס אליך, ורואה בך גורם חשוב בחייו. במיוחד אם הוא מתייחס רק אליך ככה, שאז אתה גורם ייחודי בחייו, וזו מהות האינטימיות. אשה מוכה ע"י בן זוג שמכה רק אותה למעשה רואה אותו במצב שלא יראה לאף אחד אחר, וזו מהות הקירבה. האלימות היא משהו שהוא רק שלהם. שים אותה במערכת יחסים שבה הגבר יתייחס אליה בטוב לב ורוך לאין גבול, אבל אם הוא מתייחס ככה לכולם אז איפה האינטימיות ואיפה הייחוד?
לצפיה ב-'אני לא חושב שזה העניין של עדיף יחס רע מאשר אין יחס '
אני לא חושב שזה העניין של עדיף יחס רע מאשר אין יחס
30/04/2018 | 22:19
17
הרי ברור לשנינו שבן זוג משפיל הוא עדיין בן זוג וכנראה יש גם רגעים יפים, ואפשר להגיד שבכל פרידה אתה מתחיל ללעוס ולחשוב רק על הדברים הטובים למרות שאתה מודע לכך שלא באמת היה לך טוב, פשוט היה לך יותר טוב מעכשיו, או לפחות זה מה שאנחנו בוחרים להאמין בו. 

ואני חושב שזה קשור גם לידיעה שאנחנו לא לבד, הבעיה עם בני אדם שאנחנו יצור חברתי, שים אותנו לבד ובשלב מסויים נתחרפן ולכל אחד יש את הנקודת שבירה שלו. 
מערכת יחסים היא התמכרות כימית לכל דבר ועניין, הגוף שלך מפריש חומרים , כשהיא מדברת איתך, כשהיא שוכבת איתך, כשהיא מחבקת.. ולא משנה איך היא בין לבין, המוח שלך מתמקד ברגעים האלה כי ככה אנחנו בנויים. 

אצלנו הגברים במיוחד, אלא אם כן אנחנו נראים כמו בראד פיט, אנחנו נעשה הכל כדי לתחזק מערכת יחסים קיימת כי אין לנו את הסבלנות לעבור עוד פעם מליון דייטים לפני שמוצאים מישהי וזה מה שמוביל אותנו למערכות יחסים לא בריאות. 
לצפיה ב-'תסבירו לי...'
תסבירו לי...
28/04/2018 | 17:52
13
91

איך זה שנשים יפות או חתיכות הולכות עם גברים מכוערים או לא יפים ? בכל הגילאים.
לצפיה ב-'"גבר הוא כמו דב – ככל שהוא מכוער יותר, ככה הוא יפה יותר." '
"גבר הוא כמו דב – ככל שהוא מכוער יותר, ככה הוא יפה יותר."
28/04/2018 | 18:04
21
לצפיה ב-'ראיתי בקניון ענק שמן במשקל 160+ קילו, יחד עם נמוכה רזונת'
ראיתי בקניון ענק שמן במשקל 160+ קילו, יחד עם נמוכה רזונת
28/04/2018 | 20:18
1
51
שהייתה מטר 50 אולי.

שאלתי את אחי אם נראה לו שהם זוג ואיך.. תשובתו "ביטחון עצמי"
זאת תשובה די נפוצה באינטרנט, מי שיש לו ביטחון עצמי יש לו סיכוי עם כל אחת.. ואם תהיה דוגמן על אבל ביישן תוכל להעביר שנים בלי קשר.
לצפיה ב-'תכונות האופי לפני פגישה עדיין לא עומדות במבחן,ונשים פוסלות'
תכונות האופי לפני פגישה עדיין לא עומדות במבחן,ונשים פוסלות
28/04/2018 | 22:50
37
ע"פ תמונה,עוד לפני שבכלל הכירו ביניהם,אז...?
לצפיה ב-'גברים'
גברים
28/04/2018 | 22:21
4
66
מתי תבינו שזה לא קשור לאיך שאתה נראים
אלא לאיך שאתם נותנים לנו להרגיש

שמחתי לסייע
לצפיה ב-'מכיוון שאתן פוסלות ע"פ המראה עוד לפני שנפגשים'
מכיוון שאתן פוסלות ע"פ המראה עוד לפני שנפגשים
28/04/2018 | 22:45
2
45
לא מתיישב עם הנחתך במובן מסוים.
לצפיה ב-'כי אתה'
כי אתה
29/04/2018 | 15:04
1
50
מסתמך על הכרויות באתרי הכרויות וכו'
ושם זה רק מראה!
ומיקום!
ועד כמה חרמן הפונה!

בהכרות אמיתית זה עולם אחר לגמרי
לצפיה ב-'זה נכון מאוד,אך ההזדמנויות להכיר "בשטח" מצומצמות ככל שגילנו '
זה נכון מאוד,אך ההזדמנויות להכיר "בשטח" מצומצמות ככל שגילנו
04/05/2018 | 15:47
15
מתקדם.
לצפיה ב-'זה גם נכון,אך זה לא רק זה. יש בעיה בהיכרות ע"פ מראה /תמונה,'
זה גם נכון,אך זה לא רק זה. יש בעיה בהיכרות ע"פ מראה /תמונה,
04/05/2018 | 15:39
10
דבר שקובע מאוד באתרי היכרויות.
התנסיתי מעט בהיכרות בשטח מחוץ לאתרים,ולכן קשה לקבל את טיעונך במסגרת היכרות כזו.
ההרגשה שכל אחד מקבל היא לא רק אצלכן,גם לנו הגברים חשוב איך אנחנו מרגישים אתכן,וזה מתרקם במהלך ההיכרות ככל שהיא ארוכה יותר.
בד"כ נשים לא יפות יוצרות קשר וטוענות ש"כרטיסי" מצא חן בעיניהן,זה מחזק את טענתי לגבי המראה הקובע מבחינת נשים נאות - שלא יוצרות קשר בגלל המראה של הגבר.
לצפיה ב-'אני מכיר ממש מקרוב אשה מאד יפה'
אני מכיר ממש מקרוב אשה מאד יפה
29/04/2018 | 03:44
1
58
יפה ברמה של דוגמנית צמרת או שחקנית הוליוודית, שקיבלה הצעות מסוכנויות דוגמנות, והיא נשואה לגבר פשוט לגמרי. לא הייתי אומר שהוא מכוער אבל הוא בכלל לא בליגה שלה. שאלתי אותה פעם מה היא חושבת על כך, והיא רק צחקה. בהזדמנות אחרת היא אמרה "הוא עשוי זהב טהור". הם לא נפגשו באתר הכרויות או בטינדר אלא בחוג חברים, ולקח זמן עד שהפכו לזוג. ככה שהיה לשניהם זמן להכיר זה את זו מעבר לחיצוניות גם שלה וגם שלו. 
לצפיה ב-'זה מחדד את הקושי להיכרות באמצעות אתרי היכרויות.'
זה מחדד את הקושי להיכרות באמצעות אתרי היכרויות.
04/05/2018 | 15:45
11
בגילאים צעירים יותר נמצאים בחברותא ואז יש יותר הזדמנויות.הגיל מתקדם יותר
אפשרויות אלה מצטמצמות .
לצפיה ב-'הנה 2 הסברים מתוך כמה - ( > (?, יופי) )'
הנה 2 הסברים מתוך כמה - ( > (?, יופי) )
29/04/2018 | 22:26
1
45
1. ההסבר האבולוציוני: נשים, לכאורה ולפחות לפי זה (כתבה על מחקר בווינט) הופכות יפות יותר ויותר מדור לדור. מה שלא נכון בהכרח לגבי גברים, מכאן שיש לכאורה וכנראה (אם זה היה כך מספיק דורות לאחור) יותר נשים יפות מגברים יפים. אם נניח שיש מספר דומה של גברים ונשים, אז מן הסתם הגיוני שיהיו לא מעט זוגות של: אישה יפה + גבר לא כ"כ יפה.

2. סובייקטיביות המראה (או האבולוציוני ב'): טענתי כבר מזמן, שכשמדובר באנשים הטרוסקסואלים (שזה הרוב) מי ש"צריך" להעריך את היופי של אדם (גבר או אישה) הם/ן בני/ות המין הנגדי, כלומר למשל דעתי כגבר על מראהו של פלוני, פחות חשובה. חשובה (מבחינת האבולוציה) דעתן של נשים על כך ולהיפך. אני מעריך שנשים "תוכנתו" לזהות תכונות 'פות' (=כשירות, בריאות, פוריות, שרידות וכד') אצל גברים וגברים לזהות תכונות מקבילות אצל נשים. ייתכן לכן שאתה כגבר (או גבר אחר) חושב/רואה את הגבר כמכוער/לא-יפה, בעוד שאישה לא בהכרח חושבת כך.
לצפיה ב-'אבולוציוני או לא ,למראה יש משקל אצל שני המינים,ולא ניתן לבטל'
אבולוציוני או לא ,למראה יש משקל אצל שני המינים,ולא ניתן לבטל
04/05/2018 | 15:54
10
זאת במחי יד.אם קשר לא נוצר אז לא ניתן לדעת מהי הסיבה לכך.
באתרי ההיכרויות המראה קובע מאוד,כי אני רואה מי כן חוזרת או פונה,ומי לא מאלה שפניתי...!
קשה מאוד להכיר באמצעות אתרים אלה.
לצפיה ב-'תיאוריה ידועה - תן וקח'
תיאוריה ידועה - תן וקח
05/05/2018 | 21:11
11
אני אתן לך את היופי אתה תתן לי את הכסף/חכמה/מעמד/ לא משנה מה. כל אחת והצרכים שלו.
מעבר לזה כנראה שרק לאלה  יש ביצים להתחיל עם אישה יפה
לצפיה ב-'שולח הודעת היכרות לפורום ולבורא עולם'
שולח הודעת היכרות לפורום ולבורא עולם
25/04/2018 | 23:30
16
134
אודין ישתבח שמו

בן 25, סטודנט למדעי המחשב.
חנון+/גיק.. חובב יפן , אנימה, מנגה, אוהב תוכן מד"ב, סייברפאנק, פנטזיה.
איש עם בעיות חברתיות אבל חביב למדי כשמכירים(גם אחרים אמרו)..
אוהב לשרוק, אוהב את הלילה ולצפות בכוכבים. עדיין נהנה להתנדנד בנדנדה ולזהות צורות של עננים בשמיים. אוהב להכיר מוזיקה חדשה.
מה שמאפיין אותי זה שקט, לוגיקה, שונות/מוזרות (לא אכפת לי לומר שאני מוזר, באמת.), אהבה לידע, רצון להצליח בחיים, אלהורות, אתאיזם לוחמני - שנאה לדת.
קצת לא נעים לסיים הודעת היכרות בשנאה אז אני אוסיף ש..נהניתי בגשם וברד שהיו היום.

ירושלים, לקשר רומנטי או היכרות חברית. סטרייט.
לצפיה ב-'נשים לא נמשכות לאנשים וגברים '
נשים לא נמשכות לאנשים וגברים
27/04/2018 | 09:26
4
94
שכלתניים מדי. נשים מחפשות רגש ומראה חיצוני.
אתה נשמע טיפוס אחר (מזכיר אותי בהחלט) וזה לא מושך כנראה נקבות. הן צריכות ביייבי סיטר.
לצפיה ב-'איזה שטויות'
איזה שטויות
27/04/2018 | 10:33
68
אני לא צריכה בייביסיטר
וגם לטיפוס אחרים שכלתניים יש מישהי מתאימה
זה רק לחפש יותר
ולעבוד יותר קשה בלמצוא מישהי כזאת
לצפיה ב-'אני חושב שזה לא מדוייק'
אני חושב שזה לא מדוייק
27/04/2018 | 10:44
2
57
ראה למשל כתבה בווינט על מחקר ישן שטוען שIQ גבוה אצל גברים מגדיל הסיכוי להינשא (הכותרת שם מתייחסת לנשים שלגביהן נטען ההיפך (IQ גבוה => פחות סיכוי להינשא)).

ללא קשר לנ"ל, מראה חיצוני חשוב (גם רגש), אבל אולי בניגוד ל-IQ שהוא דבר יחסית אובייקטיבי, במראה יש גם אספקטים סובייקטיביים, על כן "לכל סיר" וכו' וכו'.
לצפיה ב-'גם מה שהוא אמר'
גם מה שהוא אמר
27/04/2018 | 13:22
39
לצפיה ב-'חבל, כי אני לא הולך להינשא '
חבל, כי אני לא הולך להינשא
28/04/2018 | 00:58
22
לצפיה ב-'קודם כל בהצלחה'
קודם כל בהצלחה
27/04/2018 | 10:41
3
63
ואודין באמת יכול להיות אלוהים או לפחות אנטוני הופקינס יכול

גם אני גיקית ויש לי מגרעות ומוזריות והרבה חסרונות
אבל אני לא מוציאה אותם ולא מציגה אותם כ"כ מהר
רק לאנשים שאני סומכת עליהם 

לדעתי תהליך החיפוש שלך צריך להיות יותר ארוך ויותר מורכב וצריך להיות במקום בו הסיכויים למצוא מישהי כמוך ומישהי שתראה בכל מה שכתבת למעלה משהו משובב נפש ומושך.

תוך כדי תהליך הגירושין שלי "התבכיינתי" ליועצת שלי על כך שאף אחד לא ירצה מישהי כמוני
חובבת מדע בדיוני שטותית עם מנטליות של ילדה קטנה....
וזה מה שהיא אמרה לי : יבוא אחד שיחשוב שזה הדבר הכי מקסים שיש....

לצפיה ב-'אני חושב שזה הדבר הכי מקסים שיש '
אני חושב שזה הדבר הכי מקסים שיש
27/04/2018 | 11:52
1
21
לצפיה ב-'תודה'
תודה
27/04/2018 | 13:21
34
לצפיה ב-'שמעתי את זה לא מעט.'
שמעתי את זה לא מעט.
28/04/2018 | 01:05
35
אני מנסה ככה(עם המגרעות) ומנסה ככה(בלי).
לא יודע מה יצליח ואם.. אבל יש משהו שמרגיש הרבה יותר אמיתי בלהציג את עצמי כמו שאני ואם מישהי תרצה להכיר אותי ככה זה יהיה הרבה יותר משמח.
לצפיה ב-'שנאה היא בזבוז גמור של כוחות ואנרגיה '
שנאה היא בזבוז גמור של כוחות ואנרגיה
27/04/2018 | 13:55
6
37
במיוחד שנאה לדברים מופשטים כמו "דת". ה"דת" לא מזיז לה בכלל ששונאים אותה. אם כבר היא רק מתחזקת.
עדיף לנתב את האנרגיה לדברים יותר מועילים.
לצפיה ב-'באופן כללי להוסיף משהו שלילי לתיאור שלך הוא לא נכון'
באופן כללי להוסיף משהו שלילי לתיאור שלך הוא לא נכון
27/04/2018 | 15:36
38
כשאני למשל מסתכל על פרופילים, כשאני רואה אמירות שליליות, גם אם אני מסכים איתן חלקית, זה מייצר אצלי טרן-אופ, כי זה אומר שאותו בנאדם כל כך מורעל באותו נושא, שהוא מקצין ומרגיש צורך לחפור על זה אפילו באתר היכרויות. 
 זה סבבה לגמרי להגיד שאתה אתאיסט, אני אגנוסטי דרך אגב, אבל להוסיף שאתה שונא דבר כזה או אחר, זה הכי לא נכון להיכרות ראשונית 
לצפיה ב-'לא משנה איך אני אקרא לזה..'
לא משנה איך אני אקרא לזה..
28/04/2018 | 01:02
4
35
אבל זה כן משהו שקיים אצלי, אני חושב שדת היא גורם שפוגם ביכולת של בני האדם להגיע לקיום יותר טוב עם עצמם, עם הטבע, עם בני דתות שונות, ושבגללו אנשים סובלים, בין היתר אני. לכן אני לא סובל דת.
ולא, אם יהיה כוח נגדי לדת, כוח חילוני, כוח של השכלה, אז בסוף הדת תעלם.
לצפיה ב-'אתה לגמרי טועה'
אתה לגמרי טועה
28/04/2018 | 03:53
1
25
הדעה שלך שהדת מונעת מאנשים לחיות טוב עם עצמם ועם זולתם היא פשוט שגיאה. מבחינה עובדתית. עובדה היא שאנשים דתיים חיים מצויין וקהילות דתיות הן מגובשות והרמוניות. אני אומר לך זאת לא כדי לעורר דיון או להתווכח, אלא פשוט מסב את תשומת ליבך שיש לך טעות, ומציע שתיקח צעד אחורה ותבדוק את הדעות שלך.
מעבר לכך זו שטות לחשוב שהדת תיעלם. הדת מלווה את האנושות מאז שהיא קיימת, עשרות אלפי שנים. הדת לא תיעלם אלא לכל היותר תשנה צורה.
לצפיה ב-'דת זה מגביל אנשים מרוב איסורים שונים.'
דת זה מגביל אנשים מרוב איסורים שונים.
28/04/2018 | 12:32
23
דתיים חיים טוב כי יש חילונים טובים שהביאו סגנון חיים מודרני והדתיים יצאו נשכרים מזה. אם כולם יהיו דתיים כל המדינה תהיה כמו בני ברק עם עוני גדול ונחשלות.
הדתיים יעשו מלחמות על השלטון כי אינם מחזיקים בכללי הדמוקרטיה. 

דתיים כפויי טובה. לא מעריכים את הטוב שהחילונים מביאים.
לצפיה ב-'אל תעלב אבל אתה יוצר רושם של בחור שמתנשא על אחרים'
אל תעלב אבל אתה יוצר רושם של בחור שמתנשא על אחרים
28/04/2018 | 10:24
1
34
גם לי יש תפיסות מסויימות על דת, חלקן מאוד שליליות, אבל יש קונטקסט מסויים בו אתה משתף את הדיעות הללו ויש מקומות בהם אתה שם אותן בצד. 

אני אגיד לך את האמת, אפילו בתור גבר, אם אני אשב מול בחורה בדייט ראשון והיא תתחיל לקדוח לי על כמה דת זה דבר מפגר, וכמה השכלה עליונה על דת וכמה בלה בלה, אני אקבל רתיעה.

אני לא אומר את זה כדי לעצבן אותך חלילה, אלא סתם שתבין שיש נושאים שאין צורך להעלות ורק יוצרים תחושה לא נוחה, כי הצד השני גם לא חייב להסכים איתך עליהם.
אגב, גם אתאיסטית לא תהיה בקטע של לדבר על הדברים האלה בדייט ראשון, לפחות אני מאמין שלא, זה כמו פוליטיקה, זה לא נושא נעים לדבר עליו. 

לצפיה ב-'ולא קדחתי על זה בהודעת ההיכרות אלא רק כאשר התפתח דיון.'
ולא קדחתי על זה בהודעת ההיכרות אלא רק כאשר התפתח דיון.
28/04/2018 | 20:19
20
לגבי העניין של לא להחצין את זה.. אקח לתשומת לבי.
לצפיה ב-'"כל רטט של גופך התמיד צמא."'
"כל רטט של גופך התמיד צמא."
26/04/2018 | 12:02
34
לצפיה ב-'הודעת הכרות: '
הודעת הכרות:
26/04/2018 | 02:12
99
שמי אלון ארד, בן 42, גרוש בלי ילדים , שזה כמו רווק בלי ילדים. 
גר בתל אביב, מתמודד, צנוע, עובד בחברת תקשורת ותיקה כבר יותר משנה ו5 חודשים. חסכן , בן אדם צנוע, בן אדם טוב. 
מחפש מישהי בגילי או יותר צעירה, שנראית טוב, לפחות כמוני. 
מישהי שתתאים לי, מאיזור תל אביב. חשוב שתיהיה בחורה טובה וצנועה, כמוני. 
מבלה בימים שלא עובד, מבלה באיזור מרכז תל אביב. 
יש לי גם תמונה מהיום, אחרי הסופה במרכז תל אביב, מול גן העיר. 
בהצלחה לי, להכיר מישהי לפחות להגיע לדייט ראשוני, דרך האינטרנט, תפוז. 

לצפיה ב-'דייט בקולנוע'
דייט בקולנוע
24/04/2018 | 14:22
1
87

לטפס על האוורסט, לרקוד ריקודים איריים ולעשות טרק בבוליביה נמצאים ברשימת הדברים שעדיין לא עשיתי ומת לעשות, וסביר להניח שקצת יהיה בעיה לעשותם מתוך כיסא הגלגלים שלי.
יחד עם זאת, דייט חד פעמי בקולנוע, במתחם VIP בזכרון יעקוב, גם נמצא ברשימת הדברים שלא עשיתי ואין כל סיבה שלא יקרה כעת!
אשמח להזמין אותך, חובבת סרטי מארוול כמוני, לסרט "הנוקמים - מלחמת האינסוף", בכיף של ה-VIP, ואחר כך, אם כך לבך ידריך אותך, נחזור להיות זרים מוחלטים או ידידים טובים.
באמת שאין לי כל ציפייה מעבר ולא אכפת לי איך את נראית, ומקווה שלא יפריע לך שאגיע עם מטפל - שיהיה קילומטרים מאתנו.

אשמח לפניות...

לצפיה ב-'יש כסאות גלגלים עם שלשאות סטייל טנק, '
יש כסאות גלגלים עם שלשאות סטייל טנק,
25/04/2018 | 23:22
41
מאמין שאולי תוכל להגשים את הטרק אם ידך משגת.. בהצלחה.
לצפיה ב-'מכתב לעצמי'
מכתב לעצמי
25/04/2018 | 14:49
58

חבר יקר שלום,
אני מקווה שמכתבי יגיע אליך מאחר שבכל דרך שבה ניסיתי ליצור אתך קשר לא נעניתי.

אני מבקש לכתוב לך שאני מתגעגע אליך, אלינו, למה שאני ואתה היינו וייצגנו. אתה זוכר? אתה זוכר את התקופה שבה היינו שמים מוזיקה בפול ווליום ומדמיינים שאלו אנו ששרים ורוקדים, ומסתכלים לשני הצדדים רק מחשש שייתפסו ויאשפזו אותנו בבית משוגעים? זוכר איזו מוזיקה זו הייתה? ישנה, ארץ ישראלית, שנות ה-60 בכל השפות ולעזאזל שצחקו עלינו החברים?

זוכר את הימים שבהם נהנינו מהדברים הקטנים, כמו משחק כדורסל או טניס? עיצוב תלת-ממד? ודאי שכן, שהרי בתקופה הזו הדמיון שלנו חצה גבולות, אטמוספרות וגלקסיות.
אני מתגעגע לתקופה שהיינו מתחילים עם נשים בדרך האופיינית לנו, שלא השאירה לב אחד של אישה אדיש או קמט צחוק קפוא (אני זוכר איך היית מסבך אותי עם השטויות שלך)... על כל אלו ועוד אני מתגעגע.

איך נתנו לזמן לשחוק אותנו ולעמוד כחומה בנינינו? אנא, אל תטעה לחשוב שאני בא אליך בטענות, אם כבר אני מבקש לקחת את האחריות עליי, שכן המושכות היו בידיים שלי. אתה הייתה בסדר גמור. אני מבין שגם אותך הצלחתי להתיש.
צחי, חבר יקר, אין זה הזמן לתירוצים. המגבלה המפלצתית שחיה בינינו היא כאן כדי להישאר ולהציק, אך אני מבקש לדעת האם תסכים להתלוות אליי למסע מחודש באותם מחוזות שנהגנו לבלות, לגלות וללמוד. בוגרים יותר, חכמים יותר.
אני מבטיח לך שאעשה הכל לעמוד בהבטחתי אליך ולזכות שוב באמונך.

שלך,
צחי

לצפיה ב-'למה כל כך קשה היום למצוא גברים רציניים?'
למה כל כך קשה היום למצוא גברים רציניים?
25/04/2018 | 12:58
1
101
לצפיה ב-'"לעתים נדירות חושב האדם ביתר רצינות על משהו מאשר חושב הוא על'
"לעתים נדירות חושב האדם ביתר רצינות על משהו מאשר חושב הוא על
25/04/2018 | 14:02
46
ארוחתו."

(:
לצפיה ב-'החלטתי להוריד את הכיפה'
החלטתי להוריד את הכיפה
19/04/2018 | 23:49
18
208
שלום לכולם.
אז ככה אחרי 22 שנה, בגיל 35, החלטתי להוריד את הכיפה. מגיל 13 חזרתי בתשובה, ניסיתי בכל ליבי למצוא אהבה, שידוך הגון מגיל 18-19, אבל רק מה שראיתי זה עוולות וחסימות מהמערכת, ומצד רוב הבחורות חשיבה שיפוטית, אגואיסטית ואינטרסנטית.
קודם כל אני אקדים ויאמר שבאמת בכל מה שייאמר פה , אני לא חלילה מהרהר על בורא עולם, מקבל הכל ממנו באהבה, המהלך הזה בכלל לא בא ממרדנות בו חלילה, רק אחרי שהבנתי שכיפה זה גם סוג של סטנדרט סה"כ, ושבמצב הנוכחי אני תקוע, אז פשוט זה המהלך שנראה לי נכון. כמו שאפרט בהמשך. אבל כלפיו יתברך, מקבל באהבה את הכל ומאמין שהוא מבין אותי גם בזה. אוהב אותו מאוד ומודה לו מקרב לב.
הקדמה נוספת – לא באתי לחפש פה ויכוחים או הצדקות או לא יודע מה, תרגישו חופשי לכתוב, אבל אני לא אכנס לזה (כמה שזה מרתיח את הדם לראות אנשים מצדיקים עוולות), באמת תחשבו מה שאתם רוצים וכמו שאפרט בדיוק בגלל זה בא המהלך הזה, תהיו צודקים בדרך העקומה שלכם, תחשבו שזה בסדר לקטלג ולשפוט ולעשות את כל העוולות שאתם עושים בשם התורה, לבריאות לכם, לא דופק לכם חשבון. את האמת אלוהים קובע לא אתם.
ולמחזקים אם יהיו תודה מראש, ואני באמת יודע וזה ההקדמה הנוספת שזה לא מכליל את כולם במה שאני אומר, וגם אלה שחושבים ככה לא עושים את זה לרוב מרוע טהור, רובם אנוסים או שוגגים, חלק גדול מעדיף את האינטרסים על פני האמת, אבל זה ניסיון כנראה שלרוב לא קל. גם ממש תודה אבל לא מחפש פתרונות. ניסיתי מעל ומעבר.
וכמובן שכל זה בקיצור נמרץ. על הנושאים האלה אפשר לכתוב ספר ואולי איזה יום יהיה מקום לכתוב אותו על "עוולות השידוכים והמגזריות".
לגבי המטרות שלי תראו בסוף אם תרצו.
אז קצת באריכות, וואלה אני כמו שכתבתי מגיל 13 חזרתי בתשובה, לא מהמשפחה – מעצמי, ב"ה, ומגיל 18 אני מחפש שידוך ומתאמץ מאוד בעניין, אבל לשווא.
מהתהליך הארוך הזה, שבתור ילד תמים כשחזרתי בתשובה חשבתי, אחחח בטח הכל פה תמים וטהור, אבל גיליתי שוב ושוב כמה השקרים אוחזים מאוד, גם בעולם החרדי והדתי.
אפשר לומר בניתוח מלמעלה לפי המציאות -למה אדם לא מתחתן בעולם השקר הזה - אז אפשר לחלק את זה ל-2 סוגים של דרישות שהוא לא עומד בהם. (או צריך לעמוד בהם).
1- דרישות של שקר צרוף – כגון כסף, מעמד, מאיזה משפחה אתה, איזה עדה אתה.
2- דרישות של לכאורה אמת אבל הם שקר וסוג של כיסוי לשקר הצרוף – איזה מגזר אתה, מה למדת , מה עשית, מה ההשקפה שלך.
וכמובן זה מתחיל מזה, שכולנו חייבים לשייך את עצמנו. דבר דפוק כשלעצמו. דבר שנוגד את עקרונות היהדות , ב"ה וב"ש היו מתחתנים אחד עם השני, אבל לא, בדור הזה חייבים שיהיה לך מגזר, ותת מגזר, חרדי ואיזה חרדי או דתי לאומי ואיזה דתי לאומי וכו' וכו'.
וכמובן שזה הכל מתבטא בחיצוניות. מה אתה לובש. איזה כיפה, איזה בגדים, איפה אתה עובד מי ההורים שלך. ובעיקר כמה אתה לקק וחנפן ולא מביע דעות של אמת .
והרבה רבנים ומערכות מצדיקות את זה ואח"כ שואגים אהבת חינם אהבת חינם. אהבת חינם זה לא רק בגמ"ח למוצצים זה דווקא בענייני וברגעי האמת (כמו שראית חבדניק שכל היום תולה שלטים ומדליק נרות של יעני אהבת ישראל, אבל כשביקשתי ממנו את ביתו שהראתה עניין ואמרה במידה והוא ירצה אסכים , שם את התכשטים בקופה כדי שזה לא יקרה) .
וואלה אני באמת משתדל לא להאריך, זה מיותר מי יקרא את זה, ואם כן מה זה משנה. אפשר לכתוב על זה ספר כנ"ל.
אבל , ובאמת אני כלום אבל אני בן אדם שנוטה להיות אמיץ כשצריך , וואלה לא עזבתי דרך אחת שלא ניסיתי בתמימות לבדוק איפה ואיך למצוא זיווג.
הלכתי בהתחלה לשדכניות שלידי, עולם הספרדים החוזרים בתשובה. אבל כמו קוף אחרי בן אדם הם מחקים את החרדים האשכנזים, אז כמובן שנחתכתי כי לא לבשתי שחור לבן, וקצת לא הייתי חוזר בתשובה אהבל קלאסי שאומר אמן על הכל, ודי הכרתי ביכולות שלי, אז כמובן ששם זה לא הצליח ושנים רבנים משחקים בך. כל הרבנים של "למען שמו באהבה". למען שמו שלו לא של בורא עולם. בכלל לשחק בחוזרים בתשובה כמה זה קל וכמה זה מרושע ואכמ"ל .
אח"כ אמרתי רגע אבל למה לא העולם החרדי, אני בטוח שיש שם הרבה גם אם לא כולם שירצו אותי.
אבל שם זה הכל חסום מראש, עם מי תדבר , איזה שדכנית בכלל תעביר את הפרטים שלך. וגם אם כן אז אתה ממילא אכול ושרוף שם , כי הם גודלות על הרצונות הטהורים של "חרדי מבית" "בן תורה" " עם דירה" , "חליפה ומגבעת",  כמובן שאת האמת הפנימית וכמה אתה לומד תורה ועובד את ה', ושומר את הברית בחירוף נפש, זה כבר פחות מעניין .
אוקיי אז בעוניי אמרתי נלך למגזר המקרב "הדתי לאומי" הכיפות הסרוגות שבעד לקרב ולהתקרב ודאי שאצלם אמצא מרגוע. אבל האמת ? מצאתי שהם הרבה יותר מגזריים מהחרדים .
נו רק תנסה להיות שם עם כיפה שחורה או בלי שעשית צבא לא עלינו, או בלי תואר. ובכלל זה שאתה לא מהבית המושלם של הדתיים , ולא עם משפחה ולא עם כסף, כמובן זה הרבה יותר חשוב מעקרונות האמת של לב ודרך ורצון.
נו טוב אז לאחר כל הבזיונות אתה מתגלגל לעולם האינטרנט או מחכה לאיזה סוג של ישועה, אבל מבחורה לבחורה, אתה רק מוצא את עצמך מנסה להצדיק את עצמך. למה אתה לא מאמין במגזרים? (אפילו שכל בן תורה אמיתי יגיד לך שאתה צודק)  למה אתה לא משתייך, למה אתה מוכן לקבל את כולם. למה אתה לא לומד בכולל וגם למה אין לך קריירה, ולמה אין לך דירה ולמה לא עשית צבא.
ולך תסביר שהיה לך נסיבות אישיות ודווקא מאוד רצית לשרת,  אבל בורא עולם רצה אחרת.  ודווקא הלכת ללמוד תורה בעוני וגם רצית לא להנות מהבריות אז שילבת, וקשה ככה להתסדר בלי תמיכה, ולך תסביר שיש לך אחלה דברים.
אהה אבל הכל נגמר תמיד ב"תודה, אבל לא תודה. ובהצלחה ". את רמת הצביעות שראיתי כבר בא לי להקיא. מי שרוצה בהצלחתי לא נוטש אותי בדרך.
מי ישמע כמה הן מושלמות אף פעם לא טעו ולא טועות כל כולן לב טהור ואהבה. אם היה להם אמת במקום לשפוט הן היו תומכות.
וואלה בחורות שבורות , וסליחה אבל מי שמזלזל באחרים פותח את עצמו לזילזול, באוות שופטות אותך כן רוצות לא רוצות. ואנשים, איך אמר איוב " אֲשֶׁר מָאַסְתִּי אֲבוֹתָם לָשִׁית עִם כַּלְבֵי צֹאנִי." הפח של הפח. הם קובעים את סדר היום הציבורי, ההשקפה, הרצונות. מה נכון ומה לא. הם אחראיים.
ובכל זה אתה רואה את המערכת, שלא אכפת לה בכלל, נוח לה עם המגזריות, עם זה שיש כאלה שלא מצליחים, "בחשכה יתהלכו" , העיקר שלא יפריעו להם בלסדר את עצמם.
חדשים לבקרים שומעים את הדיבורים חוצבי האש על שמירת הברית, ושמירת המצוות ושלום בית. אבל ברמת המעשה את מי זה מעניין. תבוא לרב תבקש את הבת שלו, הוא מחביא אותה בארגז.
תדאג לעצמך! תלך לכל שדכנית פח, כשאתה עובר בבני ברק תשים חליפה ועל גשר בר אילן תלבש סנדלים וכיפה סרוגה, כדי שתמצא חן בעיני כולם וכולם יהיו מוכנים להשתדך איתך. אם לא – לא השתדלת מספיק ואתה מאשים את כל העולם ...
וכמובן אני כבר שומע את כל הקופצים: "מה אתה רוצה?!"  ו"אתה לא צודק!" ,  וכל המדושנים שאני לא רוצה שיחסמו את ההודעה בפורום אז אני לא אפרט יותר, כל אלה שמסתדר להם אז "שלום עליך נפשי" , שילכו כולם.
איפה כל הרבנים הצדיקים, איך הם רואים כל כך הרבה סובלים ולא עושים משהו אמיתי באמת. העיקר לדבר גבוהה גבוהה, העיקר שלכם זה הסתדר? סידרתם את עצמכם בכסף ושידוכים ועכשיו שכולם יסבלו? העיקר תקבלו קהל וטור בעלון של שבת ?
אז שורה תחתונה. זה לא רק אני, אמרתי אולי רק אני דפוק, מכוער, אנטי . אבל וואלה רואה חברים טובים ממני, רואה בחורות שממש כואב הלב מגיעות לגיל ועדיין לא מוצאות (גבר לפחות יש לו גיל רבייה ארוך יותר) , וגם אלה המגזריים והשיפוטיים בעצמם סובלים.
חיפשתי וחיפשתי וחיפשתי בכל דרך אפשרית. וגם ידעתי לא ללחוץ כשצריך. אבל אני בכלל לא יודע איפה לחפש. הכל חסום. ומה שלא לא הלך.
אז ממש קיצרתי לא אכנס לפרטים וגם יצא ארוך.   
אבל הבנתי, וואלה רגע,  אני אחלה גבר, תמיד הייתי, בחור טוב, למדתי מכל הלב, שמירת הברית בחירוף נפש. גם נראה סבבה.  
וכיפה זה סטנדרט שסה"כ תוקע אותך. ודאי שזה לא עבירה לא לשים.
אז זהו מעכשיו מוריד לחץ לא מחפש יותר .
כלפי בורא עולם כנ"ל הוא מבין, הוא יודע כמה התאמצתי לשמור את הברית ולהקים בית בישראל. מקווה שיהיה נסים.
וכלפי בני האדם ....
לא רוצה יותר לשמוע מאיפה אתה, ולמה אתה, ואל תגיד וכן תגיד, ותסתיר ולא תסתיר. לא רוצים - לא צריך. אני יודע שאם הייתה בחורה אחת אמיתית ונקייה מאינטרסים נמוכים היא הייתה מגלה את זה.
אם בחורות לא מעריכות שמירת הברית, אמת ולב טוב , השתדלות. רק מסתכלות על שקרים בלי סוף ופוזות מסריחות, אז כנראה שהם באמת לא שוות את זה. והמערכת שגדלה אותם כנראה אחראית על זה.
אם לבחורה חשוב בני עקיבא או גרעין או לחילופין ישיבה מפוארת ולבוש מפוצץ. וכמובן כתר כסף וכבוד עו
לצפיה ב-'מעניין מאד'
מעניין מאד
20/04/2018 | 09:24
10
59
חבל שנחתך כנראה בגלל אורך ההודעה. יהיה מעניין לקרוא את ההמשך אם תרצה לפרסם.
כתבת שיש בחורות שמגיעות לגיל ולא מוצאות. לא הבנתי למה. כי ההורים מציבים דרישות בלתי אפשריות לחתנים מיועדים? או כי הן גם לא ברמה שמספיקות למשפחות חתנים? אתה בן 35. יש בנות דתיות רווקות בסביבות גילך?
לצפיה ב-'לא רוצה להאריך הרבה, זה לא הנושא. '
לא רוצה להאריך הרבה, זה לא הנושא.
21/04/2018 | 21:56
9
39
באתי להעלות נקודה שאפשר להבין מההודעה, והבאתי את ההמשך.

לשאלתך יש המון בחורות מכל הזרמים גם בנות 35 ו40, אתה יכול להכנס לאתר שבע ברכות ולקבל אינדיקציה. 

הסיבות הן רבות, בין השאר הדרישות שגם הן מציבות, ברמת "מי הבן אדם", וזה שהמערכת לא תומכת בשידוכים בין זרמים להיפך היא נגד זה. 
אתה מוזמן לפנות מעבר במייל . 
לצפיה ב-'הנקודה הכי חשובה לא מובנת מההודעה'
הנקודה הכי חשובה לא מובנת מההודעה
22/04/2018 | 04:42
8
46
למה להוריד את הכיפה?
כתבת בהמשך שאתה רוצה להוריד מהלב, אחלה, הורדת.
כתבת שאתה רוצה שנעביר מסר לחברות החרדיות והדתיות למינהן. אני מקווה שאתה מבין שזו שטות.
לבסוף הכי חשוב פנית לבנות שאולי קוראות כאן ומזדהות. הסיכוי נמוך אבל לא אפס.
עם זאת כאמור לא מובן למה להוריד את הכיפה, כאשר בבירור אתה אדם דתי. 
בחורה שבראש שלך - כלומר היא דתיה או מסורתית אבל מתקשה עם הכללים של החברות הדתיות - תרצה לחיות עם גבר דתי.
(אין מצב שאני אפנה אליך במייל. רוצה לקיים שיחה נקיים אותה בפורום. לא רוצה גם בסדר גמור)
לצפיה ב-'כיפה לא מגדירה אדם כדתי'
כיפה לא מגדירה אדם כדתי
22/04/2018 | 13:42
6
36
כיפה היא מנהג וסממן חברתי, והבחור הסביר בדיוק את תחושת הקבס שיש לו מהחברה ה״דתית״.
דת היא חיבור בין האדם לאל. את אלוהים לא מעניין אם אתה מניח פיסת בד על הראש או לא.
לצפיה ב-'כיפה היא סמל לדתיות לעצמה ולא לדתיים או לחברה הדתית'
כיפה היא סמל לדתיות לעצמה ולא לדתיים או לחברה הדתית
22/04/2018 | 14:53
5
22
נכון שלקבוצות שונות ביהדות יש סוגי כיפה שמסמלים את הקבוצה, אבל גם מי שלא שייך בבירור לאף קבוצה מסמל את דתיותו עם כיפה.
לגמרי להוריד את הכיפה שקול להתנערות סמלית מהדת, לא מהדתיים.
פעם הכרתי אשה חוזרת בתשובה שהסתבכה במשפט ארוך ומכוער עם אדם חרדי, והמשפט שהתנהל בבית הדין הרבני לא הלך לטובתה, לדעתה לא בצדק. שאלו אותה מה היא חושבת על החזרה בתשובה לאור כשלון זה, וענתה "צריך לדעת להבדיל בין הדת והדתיים".
לצפיה ב-'שטויות, כיפה היא סממן חברתי ומנהג, כפי שכבר ציינתי.'
שטויות, כיפה היא סממן חברתי ומנהג, כפי שכבר ציינתי.
22/04/2018 | 15:04
4
26
דת היא חיבור בין האדם לאל. רחמיי על מי שחש צורך פסיכולוגי להחצין את ״דתיותו״...
למעשה מה שהאדם ״הדתי״ מחצין (כיפה וכו׳) הוא הפך הדת וסימן מובהק לכפירה וספק.
לצפיה ב-'הדת היהודית היא אוסף ציוויים מנהגים וסמלים'
הדת היהודית היא אוסף ציוויים מנהגים וסמלים
22/04/2018 | 15:17
3
21
"חיבור בין האדם לאל" יש אולי בנצרות ולא ביהדות.
ביהדות אתה צריך לקיים מצוות, להיזהר באיסורים, להתפלל במניין, להניח תפילין (גם הוא סמל). אם יצרת קשר עם האל יופי, ואם לא לא נורא. אם מורידים את הכיפה אז אפשר כבר גם לא להניח תפילין ולא לשמור כשרות ולחלל שבת. הכל סמלים גם אם חלקם מהתורה וחלקם רק מנהג.
לצפיה ב-'הדת היהודית היא הדת של היהודי באשר הוא יהודי'
הדת היהודית היא הדת של היהודי באשר הוא יהודי
22/04/2018 | 15:33
50
למרבה השעשוע, דווקא היהדות הממוסדת האורתודוכסית לגווניה, רחוקה מרוח היהדות מרחק רב יותר מכול האחרים.
לצפיה ב-'הדעות שלך ממש לא מחייבות. '
הדעות שלך ממש לא מחייבות.
22/04/2018 | 22:06
1
14
רוב המנהגים שנוהג בהם העולם הדתי, הם לא חובה, ואתה יכול להיות יהודי כשר גם בלעדיהם. 

זה אולי שורש הבעיה שמכל ה"סמלים הדתיים" הרחיקו חלק גדול מהעם מהדברים החשובים באמת. 
לצפיה ב-'עזוב אותי, נניח שתפגוש בחורה דתיה או מסורתית'
עזוב אותי, נניח שתפגוש בחורה דתיה או מסורתית
23/04/2018 | 03:48
23
תציג את עצמך כאדם מאמין, והיא תשמיע בתגובה דעות כמו שלי ותתפלא שאתה בלי כיפה. האם תחזיר את הכיפה או תתעקש על דרכך?
לצפיה ב-'כיפה זה באמת חסידות ויותר סטנדרט.עיין יבי"א.חלק ט' א'. '
כיפה זה באמת חסידות ויותר סטנדרט.עיין יבי"א.חלק ט' א'.
22/04/2018 | 22:00
11
חוץ מזה לא רוצה לחלל את ה'. 
לצפיה ב-'החברה החרדית היא החברה הצבועה ביותר '
החברה החרדית היא החברה הצבועה ביותר
20/04/2018 | 10:59
4
52
והאגרסיבית ביותר, הן לאנשים שבתוכה והן לאנשים מחוצה לה, ולא רק בענייני שידוכים.
לדעתי אתה צריך להודות למזלך הטוב שלא נקשרת אליה בקשר של שידוך וילדים.

התוכנית של אמנון לוי בנושא.

לצפיה ב-'כמו שכתבתי גם לשאר החברות לא חסר תהיי בטוחה'
כמו שכתבתי גם לשאר החברות לא חסר תהיי בטוחה
20/04/2018 | 16:57
3
13
לצפיה ב-'ודאי שלא חסר'
ודאי שלא חסר
22/04/2018 | 07:55
2
27
אבל לפחות חברות אחרות לא מתיימרות להיות משהו שהן לא (או שלפחות ההתיימרות היא הרבה יותר קטנה). הן לא מתיימרות להיות סמל של משהו.

כשחברה נושאת את דגל טוהר המידות, היושר והצדק, ועוד מתנשאת על כאלו שהם כביכול לא שיא טוהר המידות, היושר והצדק, אבל מתנהלת בפועל לא לפי הערכים הללו – זה שיא הצביעות.

וכשהנראות והעטיפה מקבלות משקל הרבה יותר גדול מהתוכן, בזמן שהתוכן אמור להיות ה-מהות ולקבל את המשקל הגדול ביותר, אם לא היחידי – זה שיא הצביעות.

וחברה סופר מניפולטיבית, צינית, שקרנית, עויינת, מתחסדת, שלא שמה על החברים בה כי עבורה הם בסה"כ פונקציות שממלאות תפקיד והם אינם חשובים כשלעצמם, כבני אדם. טובתם, רווחתם וזכויותיהם לא חשובים בכלל (שלא לדבר על מי שלא חברים בה ולא הולכים בדרכה. להם בכלל חבל על הזמן...) - היא חברה מאוד אגרסיבית.

השחיתות הדתית, שאתה עצמך מדבר עליה, היא של אנשים שמחזיקים מעצמם הכי נקיים וטהורים, מרגישים נעלים ומטיפים לאחרים, ואפילו עושים הון פוליטי מהזוך והטוהר שכביכול נסוך עליהם ודרך התורה והמצוות שהם כביכול הולכים בה!

אבל לפחות אתה פקחת את העיניים וכבר לא הולך אחרי העדר שנותן הצדקה לכל התנהגות של העולם החרדי, רק בגלל שהיא עטופה בעטיפה ה"נכונה".
לצפיה ב-'כל מה שאת אומרת נכון מאוד גם על החברה הדתי"ל וגם על החילונים'
כל מה שאת אומרת נכון מאוד גם על החברה הדתי"ל וגם על החילונים
22/04/2018 | 22:05
1
22
נוטים חסד לחברה הדתי"ל בגלל שהיא מוכרת כמתערבבת ותורמת. 

אני הייתי בקהילה דתית לאומית שנה אף אחד לא הזמין אותי לשבת בקושי היו אומרים לי שבת שלום. 

ואישית אני חושב שהם הרבה יותר מגזריים מהחרדים. אם תענייני בעיתונים שלהם תראי כמו מודגש שם "המגזר". ראי מקרה אלי אוחנה . 

פה אצל החרדים לפחות אנשים שואלים איפה אתה אוכל מתעניינים בך. 

וגם החילונים שמקדשים את הערכים שלהם להם לא חסר.

אז מציע בכלל לא להכליל. 
לצפיה ב-'אני לא יודעת לאיזה ערכים אתה מתכוון'
אני לא יודעת לאיזה ערכים אתה מתכוון
23/04/2018 | 12:32
24
שהחברה החילונית מקדשת וכופה.  לא מדובר פה על יחידים עם אמונה איזוטרית.
מדובר על חברה בכללותה.
לצפיה ב-'המשך ההודעה... (נחתכה בהתחלה) '
המשך ההודעה... (נחתכה בהתחלה)
20/04/2018 | 16:56
38

אם לבחורה חשוב בני עקיבא או גרעין או לחילופין ישיבה מפוארת ולבוש מפוצץ. וכמובן כתר כסף וכבוד עולה על כולן. והן מחזיקות את זה לערכים ולעבודת ה', זה ריקבון שלהם ושל המערכת, לא שלי. אני לא עשיתי שום דבר רע שמגיע לי על זה המאסר הזה, דווקא מאוד השתדלתי.
המערכת המושחתת לא שווה את זה. אם ערכים כמו תמימות, לב טוב, רצון טוב , צדק , יושר, עבודת ה', עזרה ללומדי תורה אמיתיים, לא רק כאלה שיש להם גיבוי -  זה לא מרשימת העקרונות שלה.
(וכן כתוב בגמרא שג' וד' זה גומל דלים. ודלת יש לה עקב לגימ"ל כדי שהדל ימציא את עצמו לגומל החסדים. אבל כנ"ל ניסיתי לחפש איפה להמציא את עצמי, והיום עוד אני בחור גדול ועומד על דעתי ולא מצאתי ק"ו שבשנות העשרים לא היה לי מושג) .
וואלה ניסיתי מעל ומעבר. שידוכים, לפנות ישירות (לא אשכח את האבות שגם דפדפו אותי כשרציתי את ביתם, אפילו שהיה לה רצון אליי), אינטרנט.
איזה כיף.
אין יותר בבקשה תרצי,
אין יותר אחרי הפגישה "וההחלטה היא: " מתח כמו בבחירות.
אין יותר למה הם לא רוצים/רצו, לא רצו סבבה יש פה פיתרון חמש דקות מהבית.
אין יותר איזה כיפה יש לך, ואיזה סגנון לבוש אתה. (דברים שעומדים ברומו של עולם וכמובן שקודמים לירא"ש וללב ),
אין יותר בלבולי מוח של בחורות,
 אין יותר שדכנים ושדכניות מושחתות,
אין יותר שמיעת הצדקות של שקרים ועוולות.
אין יותר תלות בבחורות שבורות,
אין יותר תלות במערכת מושחתת וצבועה.
אין יותר ייחולים ותקוות שווא. אין יותר משחקים בלב.
בע"ה שנזכה לפסוק :
וְהָיָה שְׁאֵרִית יַעֲקֹב בְּקֶרֶב עַמִּים רַבִּים כְּטַל מֵאֵת יְהוָה כִּרְבִיבִים עֲלֵי עֵשֶׂב אֲשֶׁר לֹא יְקַוֶּה לְאִישׁ וְלֹא יְיַחֵל לִבְנֵי אָדָם.
כן באמת מצער אותי שאני מתגלגל לכיוון של לאבד דברים טובים ואני לא מדבר על כיפה, אני מדבר על דברים יותר חשובים כמו שמירת הברית ועוד.
אבל תכל'ס אין ברירה אני ממש כאנוס. זה או להדפק ח"ו או משהו אחר, או הדבר הזה. הלוואי שיהיה נסים במצב הזה שבאו מים עד נפש ושהים ייפתח.

ובאמת שלא תבינו נכון, לא רוצה להחליש אשריי מי שמחזיק מעמד מקווה מאוד לטוב שלכם בקרוב ושמח בשמחתכם.
ואם אתם שואלים מה המטרה שלי בכל זה.
1- כדי לשתף ולהוריד מהלב.
2- אולי יש פה אנשי אמת שמקושרים לאנשי אמת מהמערכת שיעבירו את זה אליהם שיבינו מה קורה כמה אנשים נופלים בגלל השקרים והדרך העקומה הזו.
3- וואלה אם יש פה מישהי סבבה שבלי לחפור מבינה ומזדהה , ורוצה אולי  לעבור את התקופה הזו ביחד (אני מאיזור פ"ת) וואלה מוזמנת ליצור קשר במייל אני אשמח...
davidking@cheerful.com
שיהיה בהצלחה לכולם, אוהב אותכם מכל הלב.

לצפיה ב-'אני אדם חילוני אבל אני לא מבין מה הקשר בין הדברים '
אני אדם חילוני אבל אני לא מבין מה הקשר בין הדברים
27/04/2018 | 15:25
30
בנוגע לכיפה - אז מה אתה רוצה להתחזות לחילוני? ומה יקרה בשבתות וחגים? 
תאמין לי דווקא בתור חילוני, לדעתי המבחר שלך יותר נוח, יש נשים מסורתיות שהביעו בי עניין והן מקסימות, אבל אני לא יכול להיות במערכת יחסים עם אחת כזאת. 

ובלי קשר, כל עזוב את האמירות הממורמרות הללו של "כל הבחורות.." - תאמין לי גם אני הרגשתי ככה לא פעם ולא פעמיים, הבעיה שזה לא מקדם אותך כגבר לשום מקום.

הדבר היחידי שאפשר לעשות זה לנסות ובמקביל לחיות את החיים ולהיות מאושר מהם, אני אתן לך דוגמה עלי - לא מזמן נגמר לי עוד קשר בן כמה חודשים, 
אז ישבתי ובכיתי כמו ילדה קטנה במשך כמה ימים, ואחר כך הרמתי את עצמי בעזרת אנשים שאוהבים אותי, קמתי על הרגליים.
חזרתי למסגרת נכונה של עבודה, והזמנתי כרטיס טיסה לברצלונה לבד - למה החלטתי שזיבי אם אני לא הולך להנות עם בת זוג, אני אהנה מהחיים בכל מקרה ולא אחכה למישהי שתאהב אותי.
תאהב את עצמך ותהנה מהלבד ותראה בבחורות רק בונוס. 

לצפיה ב-'זיקוקי דינור'
זיקוקי דינור
19/04/2018 | 23:31
70
המסע שלי אחר חיפוש אהבה, זוגיות וקשר רציני נמשך,
עוד מעט בן 31 והפעם הסיפור על זיקוקי דינור ואהבה...

#מפיק_קולנוע_מחפש_אהבה
לצפיה ב-'משרד שידוכים - דעות?'
משרד שידוכים - דעות?
16/04/2018 | 19:57
20
112
אז אחרי שלצערי לא הצלחתי בחיים האישיים שלי למצוא זוגיות
ועם אתרי הכרויות כבר מזמן פרשתי - גם האתרים המעטים שבנויים טובו נראים רציניים , דורשים מנוי , ובסופו של דבר רוב הנשים לא עונות וגם אלו שכן לא יצא מזה שום דבר

כבר מתקרב לגיל ה30 וכבר מאסתי לגמרי בחיי הרווקות..מחפש להקים משפחה

עכשיו שמעתי עד השידוכים של פנינה רוזנבלום או בחורה בשם אראלה ועוד כמה כאלו , הם מבקשות כמה אלפים בשביל כמה פגישות ובסוף מוצאות התאמה באופי עם בחורה אחרת

מישהו יכול לשפוך לי קצת אור על התהליך?מישהו התנסה בזה פעם?

לצפיה ב-'אין לי ניסיון אבל ממה ששמעתי התוצאות לא יוצאות מהכלל'
אין לי ניסיון אבל ממה ששמעתי התוצאות לא יוצאות מהכלל
17/04/2018 | 04:10
93
בעיקרון למשרדים האלה יש רשימות שלהם, יחסית קטנות, ואתה מקבל כמה טלפונים ומשם לך תסתדר. סביר שהטלפונים שתקבל הוא של נשים שדי מתאימות לקריטריונים שלך, אבל בול אף פעם לא יהיה. יש יתרון שברשימות שלהם יש הרבה פחות אנשים לא רציניים, שהרי עולה הרבה כסף להיכנס. מצד שני לא בטוח שיותר קל שם והאנשים יהיו פחות בררנים. כלומר האשה תענה לך ואולי תיפגש אבל לא בטוח בכלל שיצא משהו מהפגישה.

לצפיה ב-'נושא מורכב'
נושא מורכב
17/04/2018 | 16:11
55
אני לא הייתי ממהר לשלם *מראש* סכום משמעותי למישהו/י רק על-סמך הבטחות.

שמעתי שאצל מגזרים מסויימים (חרדים? למשל) או לפחות שם בחלק מהמקרים, נהוג שמשלמים *רק* אחרי שיש חתונה (כמובן שיש הסכם חתום על זה מראש). זה נשמע לי הרבה יותר הוגן כלפי המשתדך (אם כי זה לא קל למשדך...).
סכום סימלי (דמי רישום. עד כמה מאות שקלים בודדים) זה הגיוני, לטעמי.

לשדכן/ית יש אובייקטיבית עבודה לא קלה. השאלה גם מה גודל המאגר שלו/ה והאם הוא יכול למצוא בן/ת-זוג מחוץ למאגר שלו (אז זה אולי יש כאן ערך מוסף משמעותי).
לצפיה ב-'אף פעם לא ניסיתי להכיר בשידוך, אבל זה נראה לי גועל נפש'
אף פעם לא ניסיתי להכיר בשידוך, אבל זה נראה לי גועל נפש
18/04/2018 | 12:28
12
81
כמו כן, גברים מזדקנים שמחפשים בתולות הם איכסה.
לצפיה ב-'בתולות שמחפשות גברים מזדקנים הן איכסה.'
בתולות שמחפשות גברים מזדקנים הן איכסה.
18/04/2018 | 20:43
69
בסופו של דבר כל יחסי האישות או היחסים הבינאישיים נסובים סביב כסף.

מה עושים ביום האהבה אם לא קונים מתנה?!

לצפיה ב-'הרבה דברים שאנשים אחרים עושים נראים מגעילים'
הרבה דברים שאנשים אחרים עושים נראים מגעילים
19/04/2018 | 04:14
10
52
אבל צריך לזכור שהם לא חושבים כך, וגם כדאי לזכור שהם יכולים להיגעל ממך לא פחות. אני לא רואה מה הטעם להודיע שאתה נגעל ממשהו שמישהו אחר עושה ואתה לא התבקשת לעשות או אפילו לשתף איתו פעולה.
נכון שיש זכות לחופש ביטוי אבל לא חייבים להשתמש בה.
לצפיה ב-'עזובתך בחייך, זה מפעל של זנות ממוסדת'
עזובתך בחייך, זה מפעל של זנות ממוסדת
19/04/2018 | 09:46
9
44
אני מאד מעריך אותך, אבל האמת חייבת להאמר..
לצפיה ב-'זנות? מאיפה לך רעיון כזה?'
זנות? מאיפה לך רעיון כזה?
19/04/2018 | 10:15
8
40
משרד שידוכים עוסק בשידוך לגיטימי לגמרי של גברים לנשים למטרת נישואין.
הנשים משלמות למשרד כמו הגברים.
אולי אתה חושב על משרדים שעוסקים בשידוך גברים ישראלים לנשים זרות, למשל מרוסיה, אבל גם שם לא מדובר בזנות, אפילו מדובר בגברים מבוגרים שמחפשים נשים צעירות. ובכל אופן יש הרבה משרדים שעוסקים בשידוך ישראלים לישראליות.
וברור שהשואל התייחס למשרדים כאלה. הוא איש צעיר ולא נראה שהוא שואל על המשרדים הנ"ל.
לצפיה ב-'מה המוצר עליו משלמים?'
מה המוצר עליו משלמים?
19/04/2018 | 10:45
7
10
לצפיה ב-'תיווך'
תיווך
19/04/2018 | 10:55
6
34
כשאתה רוצה למכור או לקנות דירה אתה פונה למתווך. המתווך יש לו רשימה של דירות ורשימה של מתעניינים והוא משדך ביניהם ועבור טרחתו הוא מקבל שכר.
אותו דבר שדכן למטרת נישואין רק שבניגוד לנדל"ן מקובל לשלם סכום עבור הכניסה לרשימות השידוך, ולא רק עבור עסקה מוצלחת. שני הצדדים משלמים ולא רק הגבר (בוודאי במקרה ששניהם ישראלים).
לצפיה ב-'אם סקס לא היה מהנה, לא היו נישואים.'
אם סקס לא היה מהנה, לא היו נישואים.
19/04/2018 | 11:11
5
18
לצפיה ב-'בדיוק להפך'
בדיוק להפך
19/04/2018 | 11:16
3
44
נישואין הם מוסד שבו אנשים מקיימים יחסי מין בלי הנאה ובלי תמורה, וכל מטרתם בכך היא להמשיך לקיים את הנישואין כדי שיוכלו להמשיך לקיים יחסי מין ללא תמורה וללא הנאה.
לצפיה ב-'צריך לכתוב על נישואים אזהרה כמו על סיגריות'
צריך לכתוב על נישואים אזהרה כמו על סיגריות
19/04/2018 | 12:03
1
11
לצפיה ב-'ימשיכו להתחתן כמו שממשיכים לעשן למרות האזהרות.'
ימשיכו להתחתן כמו שממשיכים לעשן למרות האזהרות.
21/04/2018 | 21:36
5
לצפיה ב-'קלייטון - משפט מנצח!!'
קלייטון - משפט מנצח!!
25/04/2018 | 14:28
4
לצפיה ב-'בשביל סקס צריך להתחתן עם אישה אחת כל החיים?'
בשביל סקס צריך להתחתן עם אישה אחת כל החיים?
19/04/2018 | 23:18
36
ולהתחייב לבין זוג אחד? מה הטעם? נראה לי נישואים זה תוצאה של נורמה ולחץ חברתי.
לצפיה ב-'מאושר בלי זוגיות'
מאושר בלי זוגיות
19/04/2018 | 23:14
3
68
וטוב לי. יותר ויותר אני חושב שיחסים עם נשים זה כרוך באיכסה (לא אפרט). פעם התעניינתי יותר בבחורות והיום לא ממש צריך אותן (ואני לא גיי ונגעל מיחסים בין גברים).פעם יכלתי להיות מתוסכל או מרגיש כאב בגלל שלא יכלתי להשיג בחורה שרציתי. היום בחורות ככל שהן מתבגרות הגוף שלהן מתעוות וזה לא מושך אותי. 

לצפיה ב-'אין לך מושג כמה אתה צודק'
אין לך מושג כמה אתה צודק
20/04/2018 | 19:09
2
55
מרגיש קצת כמוך, ממש לא זקוק או צריך אישה לצידי לאורך החיים. תודה לאל למדתי להסתדר לבד, התחשלתי במשך השנים ואני שמח שיצא לי אפילו לעבור את החוויה הזאת פעם בחיים של חיי נישואים וגירושים. תודה לאל, ללא ילדים אחרת לא הייתי היום אני.
וכן, צריך לשבור את הסטיגמה שגם גבר לא חייב להיות גיי כדי להשאר לבד ולא לחפש אישה. לא רק שגוף של בחורה מתעוות עם השנים, נפשית היא הופכת מתוסכלת יותר מהזיקנה וקשה יותר כלפי הגבר.

לצפיה ב-'אנשים צבועים יש הרבה.'
אנשים צבועים יש הרבה.
22/04/2018 | 18:52
1
37
מדברים על חופש ורצון של כל אדם לעשות או לבחור מה שטוב לו במדינה דמוקרטית  אבל בפועל
רוב האנשים לא בוחרים מה טוב להם אלא הולכים עם העדר.
בפועל החברה הישראלית היא שמרנית ורק מדברים גבוה גבוה כלפי חוץ על חופש ובחירה של כל אחד. אם אדם ילך בדרך שונה יסתכלו עליו בעין עקומה וידביקו לו כל מיני תויות.
יש המון אנשים שפועלים כמו בעלי חיים. יש כאלה שלהוליד ילדים זה ההישג הכי גדול שלהם. מה ההבדל בינם לבין חתולה שגם היא מולידה בלי חשבון?
לצפיה ב-'בגלל זה, לא עושים חשבון'
בגלל זה, לא עושים חשבון
25/04/2018 | 20:53
16
חיים לפי איך שהכי מתאים ונוח לחיות, אחרת, החיים הופכים לסבל מתמשך. לא בחירה חופשית ולא רצון חופשי.

לצפיה ב-'לא הבנתי וכן הבנתי'
לא הבנתי וכן הבנתי
25/04/2018 | 13:44
21
אתרים דורשים מנוי. אם אתה רציני תשלם. אתה לא בקטע של לשלם מנוי לאתר אבל כן בקטע של לשלם כמה אלפים לשדכנית. את זה ממש לא הבנתי. ושוב, אם אתה רציני, תשלם. רוצה להשאיר את זה באוויר, למזל, אל תשלם. מאד פשוט. 
שדכנות זה למקרים קשים. אם אתה מקרה קשה, יכול להתאים. 
לצפיה ב-'חג עצמאות שמח '
חג עצמאות שמח
19/04/2018 | 09:06
8
לצפיה ב-'הרבה בנות כותבות בכרטיס שלהן (בעיקר בטינדר) '
הרבה בנות כותבות בכרטיס שלהן (בעיקר בטינדר)
13/04/2018 | 21:43
33
231
אל תכתוב לי "היי" או "מאיפה את".   
אז מה אני אמור לכתוב להן בהתחלת השיחה???
כמעט תמיד, יש בכרטיס שלהן כמה תמונות פנים, בלי טקסט.  
אז אני לא יודע עליהן כלום.  
לא יודע מה מדבר אליהן, מה מעניין אותן, לא יודע תחום עיסוק, לא יודע תחביבים, חלומות, שאיפות - כלום.  
אז איך אפשר לפתוח במשהו מעניין בשיחה??
יש לכם רעיונות?  
לצפיה ב-'אם פרסמה רק את הפנים הייתי מתייחס לפנים'
אם פרסמה רק את הפנים הייתי מתייחס לפנים
14/04/2018 | 09:19
11
130
למשל: שלום צבע העיניים שלך מתאים לריפוד במרצדס קופה שלי. אני טס היום לפריז  לארוחת ערב, איפה לאסוף אותך?
כמובן שאין לי מרצדס משום סוג ואני פוחד לטוס, אבל נראה לי שפניה כזו לפחות תפתח שיחה.

לצפיה ב-'חח בעיני זה שנון. הבעיה שלא כל אחת תראה את זה ככה'
חח בעיני זה שנון. הבעיה שלא כל אחת תראה את זה ככה
14/04/2018 | 10:23
9
39
לצפיה ב-'אתה לא יכול ולא צריך למצוא חן בעיני כל אחת'
אתה לא יכול ולא צריך למצוא חן בעיני כל אחת
14/04/2018 | 11:08
8
80
יש עוד משהו שהייתי יכול לעשות: להריץ את התמונה שלה באתר שמוצא מפורסמים דומים לה, למשל http://www.celebslike.me, ולכתוב לה "את יודעת שאת דומה ל..." 
אתה יכול גם להמציא דמיון אם לא חשוב לך הדיוק.
לצפיה ב-'אני מסכים שלא צריך למצוא חן בעיני כל אחת וזה גם לא אפשרי'
אני מסכים שלא צריך למצוא חן בעיני כל אחת וזה גם לא אפשרי
14/04/2018 | 18:03
7
48
אני מנסה לחשוב איך אפשר להיות מקורי בלי לדעת כלום על הבחורה שנמצאת בצד השני. 
אגב - הרעיון שלך להמציא דמיון לדמות - לא רע בכלל (: 
לצפיה ב-'אני לא יודע מה זאת אומרת להיות מקורי'
אני לא יודע מה זאת אומרת להיות מקורי
15/04/2018 | 05:54
5
44
אתה חושב שאתה יכול להמציא פניה שאף אחד לא חשב עליה לפניך? לא רק שאתה לא יכול, סביר שכל בחורה שתפנה אליה מקבלת פניות מכל סוג שאתה יכול לחשוב עליו.
אם מישהי לא כותבת על עצמה שום דבר היא כנראה לא מעוניינת לפרסם פרטים על עצמה. זו גישה הגיונית. היא תחשוף את עצמה בשיחה.
מאחר והיא מבקשת לא לפנות אליה עם "היי", אתה יכול להריץ בדימיון שיחה שכן מתחילה ב"היי" ולדלג על החלקים שהיא לא מעוניינת בהם. למשל נגיד שאתה כן פונה ככה.
אתה: היי 
היא: היי
אתה: מה נשמע?
היא: תודה רבה ומה אצלך?
אתה: מאיפה את?
היא: תתחיל אתה
----
זהו עד כאן השיחה שהיתה יכולה להיות. היא רוצה שתעבור ישר לחלק שבו אתה מספר על עצמך. אז פשוט תכתוב לה
אתה: אני מהמרכז בן X ומחפש קשר רציני.
יתאים לה מבחינת מיקום וסוג הקשר, וכמובן התמונה, תענה לך. לא תענה לא התאים.
לצפיה ב-'הבעיה שאת כל זה היא כבר יודעת מהכרטיס שלי.....'
הבעיה שאת כל זה היא כבר יודעת מהכרטיס שלי.....
15/04/2018 | 17:24
4
35
כי אני שם תמונות וכותב שם, גיל, מקום מגורים, תחומי עניין, איזה קשר מחפש, וכו'.
לצפיה ב-'אם היא טרחה לקרוא...'
אם היא טרחה לקרוא...
16/04/2018 | 05:16
3
40
אתה צריך משהו להתחיל שיחה. "היי" אתה לא יכול לכתוב, "מאיפה את" אתה לא יכול לכתוב, אז או שתכתוב משהו פרובוקטיבי או שתכתוב משהו על עצמך, אפילו זו חזרה על מידע שכתוב כבר.
כמובן שאחרי שהשיחה מתחילה אתה צריך להיות מסוגל להמשיך אותה.
לצפיה ב-'זאת דילמה. כי באמת מצד אחד נתקלתי בבנות שלא קוראות בכלל את '
זאת דילמה. כי באמת מצד אחד נתקלתי בבנות שלא קוראות בכלל את
16/04/2018 | 15:59
2
33
הכרטיס שלי.  אני יודע כי ישר על ההתחלה שואלות "בן כמה" או "איפה אתה גר"  - שזה דברים בסיסיים שכתובים בכרטיס שלי. 
אז אם אני מתחיל שיחה עם בחורה כזאת ומספר קצת על עצמי - סבבה.
אבל אם אני עושה את זה עם בחורה שכבר קראה את הכרטיס שלי - אז היא יכולה להגיד לי (או לחשוב לעצמה) למה מספר דברים שאני כבר יודעת?
אולי צריך לחשוב באמת על משהו פרובוקטיבי / מסקרן
למרות שאני מודה שאני לא מבין מה הבעיה לפתוח שיחה ב "היי, מה שלומך, מצאת חן בעיני, נעים להכיר". 
נראה לי מנומס והגיוני.  אבל אני כנראה לא אצליח לשנות את הגישה של הבנות....
לצפיה ב-'הבעיה שלהן, של הבחורות שכותבות הנחיה כזו, היא ההצפה'
הבעיה שלהן, של הבחורות שכותבות הנחיה כזו, היא ההצפה
16/04/2018 | 17:25
1
40
הן מוצפות בפניות ולא יכולות להיכנס לשיחות "היי" עם כל מי שפונה. הן רוצות שתגיד משהו יותר מתקדם שיעזור להן לסנן פניות יותר ביעילות.

לצפיה ב-'אני מבין אבל עדיין לא אוהב את זה. '
אני מבין אבל עדיין לא אוהב את זה.
18/04/2018 | 01:32
25
למרות שאנחנו ב 2018 ולמרות הפמיניזם, לא רק שיש ציפייה מהגברים ״להתחיל״ אלא גם להיות מקוריים ושנונים וכל זה בלי שהבחורות טורחות אפילו לכתוב מילה אחת על עצמן בכרטיס, שלא לדבר על הרבה שגם לא שמות תמונה, אבל מודיעות שאין מצב לפנות אליהן בלי תמונה...
לצפיה ב-'הורדתי את טינדר'
הורדתי את טינדר
18/05/2018 | 18:05
3
לפני שהספקתי להבין מה מסובבים ימינה שמאלה מה פשר הכפתורים השונים  נגמר שם כמות לייקים(לא הבנתי אפילו ששלחתי לייק) מישהו יכול להסביר מה זה מה?
למשל הסמלים למטה תודה

לצפיה ב-'וואלה...יפה.'
וואלה...יפה.
15/04/2018 | 09:34
59
אהבתי.
לצפיה ב-'בחורה שכותבת לך משהו כזה'
בחורה שכותבת לך משהו כזה
14/04/2018 | 12:29
3
117
לא מעוניינת בקשר רציני. היא רואה בטינדר אפליקציה לסקס, לכן לא משקיעה בהכרות. היא מצפה שתנחית עליה סיפור רומנטי..50 גוונים של אפור או משהו..תכתוב לה משהו כמו:
"רואים שיש לך עור רך, הייתי נמרח עלייך כמו גבינה על טוסט "
"השיער הבלונדי שלך מזכיר לי את השמש בצהרי יום קיץ לוהט"
"וואו, איזו התעמלות קרקע את עושה..התנוחה הזאת מוכרת לי מפעילות אחרת.."

לצפיה ב-'היא לא כותבת את זה רק לי. הן כותבות את זה בטקסט שמתחת לתמונה'
היא לא כותבת את זה רק לי. הן כותבות את זה בטקסט שמתחת לתמונה
14/04/2018 | 18:05
1
60
כלומר - זה נכתב לכולם. 
ואני חושב שבניגוד לשאר העולם, טינדר בישראל לא משמש לחיפוש סקס אלא לחיפוש זוגיות.  יש מעט מאוד בחורות ישראליות בטינדר שמחפשות סקס. 

לצפיה ב-'מאפליקציות ההכרויות'
מאפליקציות ההכרויות
15/04/2018 | 19:01
60
זו האפליקציה שהכי קל בה להגיע להכרות. פשוט לעשות סוויפ ימינה או שמאלה על התמונות. ואיפה שהכי קל, ככה הערך להכרויות.
לצפיה ב-'בולשיט.'
בולשיט.
24/04/2018 | 18:48
23
בחורה שכותבת את זה, כנראה מקבלת המון פניות של "היי", ומעדיפה לסנן על פי בחורים שמראים רצינות יותר גדולה באמצעות משפט נורמלי יותר שמראה שהם לא סתם קשקשו "היי" לצאת ידי חובה. 
אני כותבת גם פרטים וגם יש לי תמונות, אבל מקפידה לא לענות ל"היי". מאסתי בשיחות "היי מה המצב מה אצלך מה קורה מה חדש". אין לך משהו מעניין להגיד? סבבה. אל תגיד כלום. כשאני פונה לבחורים אני תמיד משתדלת לכתוב משהו מעניין.
ועוד הערה: בחורים בטינדר לא רוצים קשר רציני, לא בנות בטינדר. אינספור פעמים, למרות שכתוב "לקשר רציני בלבד", אני מקבלת פניות סטייל "היי רוצה לבוא אליי הלילה?".
אז חלאס חירטוטים.
לצפיה ב-'מצד אחד...'
מצד אחד...
14/04/2018 | 22:59
4
100
כשמישהי כותבת "אל תכתוב לי היי" וכד'... זה כבר עלול להיקרא לא כ"כ טוב...
עם כל הכבוד, גבר יפנה אליך איך שהוא רוצה (כל עוד זה נעשה בנימוס, בלי לשון גסה וכד', זה לגיטימי).

מצד שני, אני מנחש שהיא מנסה אולי לומר משהו כמו: "תשקיע קצת", "תהיה מקורי" ו-"תראה לי שאני לא עוד אחת מתוך עשרות שפנית אליהן באתר".
לצפיה ב-'אני מבין שהיא רוצה שאני אהיה מקורי, אבל איך אפשר להיות מקורי'
אני מבין שהיא רוצה שאני אהיה מקורי, אבל איך אפשר להיות מקורי
15/04/2018 | 00:46
3
50
כשאני לא יודע עליה כלום?? 
יש אתרי הכרויות שיש שאלות מנחות כאלה בפרופיל כדי שאנשים יכתבו על עצמם.  אבל 90% מהבנות לא כותבות שם כלום. 
ובטינדר האחוז עולה לכמעט 100
אז מה עוד אפשר להגיד חוץ מ "היי, מצאת חן בעיני, אשמח להכיר"? 
אני לא משורר ולא קופירייטר. 
זה כמו שאחרי דקה התכתבות מישהי כותבת לי "אז תספר לי משהו מעניין". 
איך אני יכול לדעת מה מעניין אותך? אני לא מכיר אותך ולא יודע עלייך כלום. 
משהו שיכול לעניין בחורה אחת, יכול לשעמם בחורה אחרת. 
איך את מצפה שאני אדע?

לצפיה ב-'ויש אפשרות שזה "מבחן"'
ויש אפשרות שזה "מבחן"
15/04/2018 | 14:12
2
50
יש מושג כזה (שהתוודעתי אליו לפני כך וכך שנים) בשם shit test:
בחורה מנסה (ייתכן גם שבאופן לא מודע מבחינתה) לבדוק תגובת הגבר.

בצורות שונות, נתקלתי בזה בחיי היום-יום (לא באתרי הכרויות).
דרך אחת להתמודד עם זה, היא לא להתקפל (אפשר להתחשב, אבל זה שונה) כשזה עקרוני עבורך.
למשל: אם הבחורה כתבה "ספר ["ספר" זו הצורה הנכונה (צורת צווי); לא "תספר" (גוף שני, עתיד)]  לי משהו מעניין", אתה יכול להחזיר את הכדור אליה עם: "ספרי לי את קודם משהו מעניין, כדי שיהיה לי משהו מעניין לספר לך"... או סתם "אין לי משהו מעניין לספר" או להתעלם ולשאול משהו אחר וכו' וכו'.
לצפיה ב-'לגבי האפשרויות שהצעת - ניסיתי פעם - לי זה לא עבד'
לגבי האפשרויות שהצעת - ניסיתי פעם - לי זה לא עבד
15/04/2018 | 17:31
1
37
קרה לי כמה פעמים (עם בנות שונות) שביקשו שאספר משהו מעניין אחרי שתי דקות שיחה. 
ועניתי שאין לי כרגע ב "שלוף" איזה משהו מעניין. 
(חשבתי לעצמי אבל לא אמרתי בקול רם, שאני לא איזו מכונה שלוחצים על כפתור ויוצא סיפור.....)
והתגובות לזה לא היו טובות. השיחה פשוט הלכה ודעכה מאוד מהר. 
לצפיה ב-'באופן אישי לא זוכר דבר כזה...'
באופן אישי לא זוכר דבר כזה...
15/04/2018 | 19:36
38
שמישהי מבקשת ממני שאספר "משהו מעניין" אחרי 2 דקות שיחה (לפחות אני לא זוכר כרגע דבר כזה... אולי אני סנילי...).

אבל ייתכן שזה פשוט לא מתאים (לאחד הצדדים ומסיבה/ות אחרת/ות). הסיכוי שגבר אקראי ואישה אקראית מתאימים הוא קטן בהתאם לאקראיות... (וברור שכאן זה לא המקרה, כי יש איזה סינון ראשוני ועדיין...).

לצפיה ב-'כן...."בעיה" ידועה....'
כן...."בעיה" ידועה....
15/04/2018 | 09:33
1
67
זה בכל האתרים, לא רק בטינדר (אני לא בטינדר אבל מאד מנוסה באתרי הכרויות).
בד"כ אני "פותח" עם משהו כללי, שמעורר אצלה עניין+אתגר, משהו ש"מחייב" אותה לענות, כמו למשל:
לא יודע אם את מספיק _____(משהו), אבל אולי.." (היא צריכה "להוכיח" שהיא אכן "מספיק____")

או משהו בסגנון:
מתערבים ש______(משהו) שלי יותר _____ מ______(אותו משהו) שלך?

בעיקרון, משהו שמעורר אצלה סקרנות ועניין, ביחד עם אתגר, או תגובה רגשית כלשהי.

או, כמו שנאמר כבר, פתיחה יבשה, עניינית. אבל זה, מנסיון שלי, פחות עובד, בעיקר ככל שהגיל שלה צעיר יותר.

לצפיה ב-'גישה מעניינת. אני אשקול את זה (:'
גישה מעניינת. אני אשקול את זה (:
15/04/2018 | 17:25
14
לצפיה ב-'אני לפעמים שואל אותן על מה שיש בתמונות '
אני לפעמים שואל אותן על מה שיש בתמונות
24/04/2018 | 00:13
3
22
כאשר לא רשום כלום. 

ולגבי בחורות שרושמות "אל תכתוב לי היי", הן לא מעניינות אותי, כי אני לא אוהב כשמישהי עם טון שלילי עוד לפני שמתחילים לדבר איתה, יש הרבה בחורות כאלו שהפרופיל שלהן מפוצץ בשליליות ואליהן אני אף פעם לא אפנה. 

לצפיה ב-'הרבה פעמים התמונה היא פשוט תמונת פרופיל אז אין מה לשאול '
הרבה פעמים התמונה היא פשוט תמונת פרופיל אז אין מה לשאול
24/04/2018 | 17:56
2
17
פעם הייתי בגישה שלך:
אם בחורה לא שמה תמונה - אני לא פונה אליה
אם בחורה לא כותבת כלום בכרטיס שלה - אני לא פונה אליה
אם פניתי לבחורה, וכתבתי לה כמה מילים, והיא עונה לי רק ב "היי"  - אני לא חוזר אליה.
אם בחורה עונה לי חזרה אבל רק כותבת את המספר טלפון שלה בלי לכתוב אפילו "תתקשר" - אני לא חוזר אליה.
הבעיה שעם כל העקרונות האלה - לא מצאתי אף בחורה....
מצד שני - אולי אתה צודק וצריך לחפש את ה "מחט בערימת השחט". 
בינתיים שתי הגישות לא הביאו לי תוצאות  חח
לצפיה ב-'אבל זו לא בדיוק פשרה '
אבל זו לא בדיוק פשרה
25/04/2018 | 21:41
1
26
אני אגיד לך מה, אני מאוד משתדל כן להגיד משהו מעבר ל"היי", כשאין לי חומר לעבוד איתו, כמו למשל מקרה בו אפילו על התמונה אין מה להגיד (נגיד תמונה שלה בבית ולא בחו"ל) אז באמת אני מרגיש שכל ניסיון למשוך אותה הוא בזבוז זמן. 

דווקא להיפך, אם אתה מדלג עליה וכן משקיע בהודעה למי שדווקא כן אמרה דבר אחד או שניים על עצמה, אז הסיכויים שלך יעלו, הבעיה איתנו הגברים שאנחנו בשלבים מסויים כל כך אין לנו כוח שאנחנו נתחיל לעשות קופי פסט ולשלוח לכולן. 

אני לא אומר ממש תכתוב הודעה ארוכה, אבל אני כן משתדל לדחוף איזה משפט קטן שלא מכיל "היי מה נשמע".
להגיד שב80% מהפעמים אני לא מבזבז הזמן , נכון, גם במקרה של הדייטים זה תופס, אבל איך אומרים, מספיק פעם אחת שיהיה סיפור הצלחה ומשם אני לא נכנס יותר בחיים שלי לאתרים. 
לצפיה ב-'אבל על זה בדיוק התחיל הפוסט - בבקשה לרעיונות לפניות יצירתיות'
אבל על זה בדיוק התחיל הפוסט - בבקשה לרעיונות לפניות יצירתיות
28/04/2018 | 20:25
13
לצפיה ב-'זה לא מה אתה אמור לכתוב להן'
זה לא מה אתה אמור לכתוב להן
25/04/2018 | 13:50
5
28
זה מה הן אמורות לענות לך.
אתה פותח ב"היי". היא עונה לך "היי" בחזרה. סבבה.
אתה שואל מאיפה היא, היא עונה לך מרחוב גרזון 2 ברמת גן. סבבה. 
ונו.... מה הלאה?
איך אתה מקדם את השיחה משם? 
זה שכתבת "היי" ומאיפה את והיא ענתה לך, לא פוטר אותך עדיין מהצורך להגיד משהו אחר אם אתה רוצה איכשהו לקדם את השיחה. אז עדיף כבר להתחיל ממשהו אחר שכן יקדם שיחה ולדלג על ההיי ומה נשמע. לא ככה? 
להגיד היי ומאיפה את זה לזרוק את האחריות לזה שתקרה שיחה על הצד השני. ומה היא אמורה להגיד לך? היא בדיוק באותה בעיה כמוך. 
אם הפרופיל שלך ריק, ולא כתבת כלום על עצמך או לא שמת תמונה מעניינת, על מה הבחורה אמורה לדבר איתך בדיוק?
בקיצור למה אני צריכה בכלל להסביר 
לצפיה ב-'אני לא מסכים איתך משתי סיבות '
אני לא מסכים איתך משתי סיבות
28/04/2018 | 20:19
4
11
אחת - הפרופיל שלי אף פעם לא ריק.  לא משנה באיזה אתר או אפליקציה. 
הבעיה שרוב הבנות בכלל לא מסתכלות, לא רק על מה שכתבתי, אלא אפילו על הפרטים הטכניים שרשומים אוטומטית בצורה מובנית ובולטת ובאותו מקום בכל הכרטיסים, כך שלא צריך לחפש אותם בתוך הטקסט, כמו גיל ומקום מגורים - ועדיין השאלה הראשונה שאני נשאל זה בן כמה אתה או מאיפה אתה. 
שתיים - נכון שאחרי ה "היי" צריך לפתח שיחה.  אבל אני לא חושב שיש משפטים שאפשר להגיד לפני ה "היי".  אפילו שזה רק "היי". 
זה כמו להתחיל שיחה מהאמצע.  נראה לי לא הגיוני. 
לצפיה ב-'בנות הן בדיוק כמו בנים רק עם ציצים'
בנות הן בדיוק כמו בנים רק עם ציצים
29/04/2018 | 22:17
3
17
כמו שאתה לא יודע מה להגיד למישהי חוץ מהיי ואיפה את, יש הרבה בנות שלא יודעות מה להגיד למישהו חוץ מהיי ומאיפה אתה. גם אם זה רשום בפרופיל. 
אני לוקחת בחשבון שלפנות למישהו שאתה לא מכיר סתם באתר הכרויות, או טינדר,  לא ממש משנה, זה מעיק. כל פעם אתה צריך להתחיל לחשוב מה לומר, כל פעם להיות מקורי, כל פעם להגיד משהו שאולי בכלל לא יחזיר את ההשקעה ולא יקבל שום תגובה כלשהי.
מבאס ברמות.. ואז הכי קל לא להשקיע ופשוט לפזר "היי" "היי" לכל אחת או אחד ולקוות שתהיה תגובה, בלי להתאמץ יותר מידי על ההתחלה. 
אבל .... 
בכל האתרי הכרויות וטינדר, דברים בנויים על מאסות של אנשים (בנים ובנות). איפה שיש מאסה של אנשים צריך למצב איזשהו יתרון מול אנשים אחרים כדי לקבל פידבק.לפתוח ב"היי" זה לשים את עצמך עם שאר ה- 99%. 
אין בזה שום דבר מושך. אין בזה שום דבר שמגרה את הצד השני לענות לך, כי אתה כמו שאר ה- 99% שפותחים ב"היי" ואחרי שתי שניות זה נופל כי אין על מה לדבר. יש לך מה להגיד? תגיד אותו. בחורה לא תעצור את העולם ותפיל את הטלפון מהידיים רק כי כתבת לה "היי" . אתה ועוד 10000 כמוך כותבים לה "היי" ולרוב, בו זמנית. אז היא תתחיל לדבר עם מישהו שמעניין אותה, שמסקרן אותה, שפותח במשהו מקורי שכל שאר ה-99% לא חשבו עליו, שבולט לה בעין. זה הסינון אחרי הסינון של הלייק.  לעשות לייק זה קל. מה שבא אחרי הלייק זו כבר עבודה. 
ויותר מזה, זאת אבולוציה בפעולה. 
לצפיה ב-'אני רוצה לקוות שגם אם הייתי מקבל עשרות פניות ביום'
אני רוצה לקוות שגם אם הייתי מקבל עשרות פניות ביום
01/05/2018 | 18:25
2
6
הייתי מתייחס לכל פניה בשיא הרצינות.  (בהנחה שהפניה מכובדת ולא מעליבה או סוטה).
אם בחורה רוצה לפנות אלי (יש כאלה אבל לא הרבה), אז יש לה הרבה "חומר" כי בכרטיסים שלי כתוב המון מידע עלי. מצד שני,  90% מהבנות לא כותבות כלום בכרטיס שלהן. 
אני אגיד יותר מזה, ככל שבחורה יותר יפה, ככה יש פחות טקסט בכרטיס שלה.... 
ואני מבין שזה משעמם לקבל "היי" עשרות פעם ביום. 
אבל מה לעשות שאני לא סופר ולא משורר ולא קופירייטר, ולא יכול להמציא את עצמי מחדש ולהיות מקורי ושנון כל  פעם מחדש. 
ואם הבחורה לא כותבת כלום על עצמה, ובתמונות יש רק תמונות פרופיל שלה בלי נוף או רקע או תחביב או איזו "נקודת אחיזה" כלשהי, אז מה בדיוק אני אמור לעשות???
ואגב - בנות ממש לא כמו בנים.  אם הן היו כמו בנים, אז היו פונות מיוזמתן לבנים (כן ברור שיש כאלה שעושות את זה, אבל הן מיעוט) והיו משלמות על מינוי כדי לשלוח הודעות (באתר OKC המון בנות כותבות "אני לא רואה לייקים אז תכתבו לי" - משמע לא שילמתי ואתם רוצים אותי אז תשלמו כדי לדבר איתי). 
אז אנחנו ב 2018 והפמיניזם קיים, אבל יש מקומות שאליהם הוא עדיין לא הגיע. 
אבל זה כבר דיון נפרד......

לצפיה ב-'לפתח מחולל שורות פתיחה'
לפתח מחולל שורות פתיחה
19/05/2018 | 01:32
1
3
שהן לא היי.
יום אחד אני אפתח חברה שתלמד אנשים את הדברים האלה ואעשה ימבה כסף מלחשוב במקום אנשים שלא מסוגלים לחשוב בעצמם. זה סוד העושר בכל דבר. 
גם מלא חומר בכרטיס שלך זה לא בהכרח טוב, אגב. כי עד כמה שזה נחמד שיש עושר ועל מה לדבר מצד אחד, אנשים לא התכנסו לקריאת מגילת אסתר באמצע החיים. יש גבול בין לשעצם ולטחון במוח לבין לסקרן. 
אין שום דבר מיוחד באנשים שלא פותחים בהיי. הם לא משוררים ולא קופירטריים ולא סופרים, וגם לא משקיענים גדולים. הם פשוט אינטיליגנטים. 

לצפיה ב-'אני מסכים שכרטיס עמוס מדי בתוכן - זה מיותר כי יש סף קריאה '
אני מסכים שכרטיס עמוס מדי בתוכן - זה מיותר כי יש סף קריאה
20/05/2018 | 20:43
את טוענת שכל אדם אינטליגנטי יכול לכתוב משהו מעניין שהוא לא "היי". 
אז בבקשה - אשמח לקבל דוגמאות. 
קחי בחשבון שאנחנו מדברים על פרופיל בלי תוכן ועם תמונות שלא מספרות הרבה. 
אני מחכה לשמוע. 

לצפיה ב-'עידן חביב! אני חולה עליו....'
עידן חביב! אני חולה עליו....
13/04/2018 | 10:58
11
120
לא יכולה להעלות מפה, אבל אני שומעת את אין כבר סתיו שלו.
תכלס? מוסיקה פצצה יש בעברית!

לצפיה ב-'סתם!'
סתם!
13/04/2018 | 14:39
44
לא סתיו חחחח טעות......מהפון....

יאללה להגבירררררררררררררררררררררררררררררררררררררררר!

לצפיה ב-''
15/04/2018 | 12:49
2
18
שיר טוב.
לצפיה ב-'כן לגמרי......'
כן לגמרי......
15/04/2018 | 12:56
1
24
גם זמר מצויין, תשמע עוד שירים שלו. :)

איך זה שכתבנו יחד באותה שניה? כתבתי לשי.....
אין מקריות בעולם.
לצפיה ב-'"השלב הראשון בהשחתת המוסר הוא להסתיר את האמת." '
"השלב הראשון בהשחתת המוסר הוא להסתיר את האמת."
15/04/2018 | 13:34
2
28
לצפיה ב-'אותה זמרת'
אותה זמרת
16/04/2018 | 13:32
1
17
כשהיתה צעירה (בביצוע אחד מהשירים הנוגים (לכאורה לפחות) היפים שאני מכיר):

הם חיברו:
לצפיה ב-'איזה-שיר!!!!'
איזה-שיר!!!!
17/04/2018 | 10:36
11
הביצוע שלה מהמם, אבל.........הסטונס! עושים לי לבכות כשאני שומעת אותם.
שיר אדיר......מכירה אותו בגירסה המתקדמת שלהם, בסאונד טוב יותר.
איזה יופי........:)

אשכרה כינורות לאוזן, תרתיי.....
על אותו לבל.....

לצפיה ב-'קוראים לזה גאונות.'
קוראים לזה גאונות.
17/04/2018 | 10:51
3
16
דור של גאונים מוסיקליים......הסטונס, בואי, פינק פלויד דיירסטרייט........
ככל שחולף הזמן, אני מבינה את זה יותר.

לצפיה ב-'קשה'
קשה
22/04/2018 | 12:17
2
10
לי עם השיר הזה
לצפיה ב-'אני'
אני
23/04/2018 | 10:25
1
9
חושבת שאין מישהו שלא קשה לו עם השיר הזה...........

תודה שם.....>>>>>>>>>>>>>>>>>>

לצפיה ב-'פשוט'
פשוט
23/04/2018 | 12:34
5
אין לי!!!!
לצפיה ב-'אתר הכרויות'
אתר הכרויות
11/04/2018 | 22:28
5
167
יש כל כך הרבה אתרים...
רובם מציעים הרבה ומספקים מעט.
חלקם (בלי לנקוב בשמות) עם פלטפורמה כל כך מגושמת ומסורבלת.
חלקם עם פיצ'רים חסרים, מוגבלים באפשרויות.
רובם הגדול מכיל המון פרופילים "בדויים"....
איזה אתר, לדעתכם, הינו האופציה הטובה ביותר, לגבר אלמן בתחילת שנות ה-50 שלו, שמחפש להכיר נשים במגוון גילאים, למטרת היכרות רציניות יותר ורציניות פחות (בבקשה, לא אתרי שוגר ו\או נערות ליווי למיניהם)?
לצפיה ב-'האתר הטוב ביותר זה החיים האמיתיים.'
האתר הטוב ביותר זה החיים האמיתיים.
12/04/2018 | 10:41
3
75
לצפיה ב-'כן....'
כן....
12/04/2018 | 14:18
2
90
...וברצינות?
לצפיה ב-'תנסה את ניפגשים'
תנסה את ניפגשים
15/04/2018 | 19:06
1
91
ראיתי שיש שם הכי הרבה נשים בסביבות הגילאים שלך ופעילויות כמו טיולי הכרויות מאורגנים בכל הארץ ולוחות להצעות טיולים בחו"ל.
לצפיה ב-'כן...ראיתי את נפגשים'
כן...ראיתי את נפגשים
16/04/2018 | 14:10
70
נשים בסביבות הגיל שלי פחות מעניינות אותי. ליתר דיוק - הן לא...
אבל נראה....האתר נראה די יבש ומיובש....
לצפיה ב-'אולי צריך לפתוח בפורום הזה אפשרות שאנשים יוכלו להכיר אנשים'
אולי צריך לפתוח בפורום הזה אפשרות שאנשים יוכלו להכיר אנשים
19/04/2018 | 23:25
37
כי אתרי הכרויות לא מספקים כלום ורובם פיקטיביים. 
לצפיה ב-'מחפש רווקה מלאה ונשית (למטרה רצינית בלבד)'
מחפש רווקה מלאה ונשית (למטרה רצינית בלבד)
08/04/2018 | 15:43
13
170
פרטים נוספים על מה אני מחפש בבת-זוגי ועלי אפשר למצוא בבלוג שלי כאן ב"תפוז":

מה אני מחפש בבת-זוגי:

וקצת עלי:

לצפיה ב-'למה'
למה
11/04/2018 | 13:56
2
112
אתה מעדיף בת זוג בתולה?
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
11/04/2018 | 14:21
1
122
קישורים לדברים שכתבתי בנושא:

1. ב2013 (בבלוג הותיק יותר שלי מבין ה2, בישראבלוג):

2. ב-2 פוסטים שכתבתי לאחרונה (במרץ השנה) כאן בבלוג שלי ב"תפוז":

לצפיה ב-'נו'
נו
11/04/2018 | 15:54
79
עכשיו הכל ברור
לצפיה ב-'בקיצור:'
בקיצור:
19/04/2018 | 02:43
5
47
סבאלה בן 56 מחפש בתולה נשית ומלאה ועם ציצי גדול
סבאלה עם דרישות
בקיצור:
19/04/2018 | 18:40
2
36
נכון סבתא'לה,
רק שאני לא סבא, אני רווק.
לצפיה ב-'אתה חטיאר מלשון זקן'
אתה חטיאר מלשון זקן
21/04/2018 | 12:21
1
33
ומעוניין בבת זוג בגיל של הנכדה הפוטנציאלית שלך
זה לא כל כך מציאותי אתה יודע
יש רצוי יש מצוי
כל אחד יכול לחלום אולי אם יש לך כסף תוכל להשיג זונה צעירה שמחכה לירושה ולא רוצה ממך מעבר
לצפיה ב-'ואת '
ואת
21/04/2018 | 15:29
29
תשאירי לי במי לבחור כבת-זוג, כפי שאני לא מנסה לקבוע לך או לאחרים/ות.
מכיוון שאת לא מכירה אותי, את יכולה אמנם, בחסות האנונימיות, לקרא לי בשמות ("זקן" וכו') אבל זה בעיקר מעיד עליך (כבר נאמר ולא בכדי: "הפוסל במומו פוסל").

לגבי הפרשי גיל, יש זוגות עם הפרשי גיל. כל עוד זה חוקי (אנשים בוגרים, אין יחסי מרות, בהסכמה מלאה וכד') אני לא רואה בזה בעיה. ולא, לא הכל זה כסף בחיים... אני נתקל ביום-יום (לא באינטרנט) לעיתים בבחורות צעירות שמתעניינות בי, אבל מן הסתם, לא כל מי שמתעניינת בי, מתאימה לי. כפי שכתבת בהחלט יש לי דרישות (כמו לכל אחד/ת).

לגבי המציאות, אני מאוד מחובר אליה. אני מודה לך על הדאגה לי, אבל אני אדאג לעצמי.
בקיצור:
23/04/2018 | 10:44
1
25
מרטין.
לצפיה ב-'חשבתי על האפשרות'
חשבתי על האפשרות
23/04/2018 | 14:30
19
יותר מזה, חשבתי על עוד אפשרויות (אבל לא הכל אני משתף ).

להבדיל, אני מעריך את גישתך החיובית
לצפיה ב-'איזה באסה שאני מעל גיל 33!'
איזה באסה שאני מעל גיל 33!
24/04/2018 | 18:50
21
במחשבה שנייה, אני גם לא יוצאת עם בחורים מעל גיל 44, אז הכל סבבה.
לצפיה ב-'הצחיק אותי'
הצחיק אותי
24/04/2018 | 18:53
2
23
ה"לא אפסול בת 18 אבל אני ריאלי וכנראה היא תפסול אותי".
ברור שאתה ריאלי :) לכן אתה מחפש בתולה עד גיל 33 :)

מה שיותר מצחיק אותי, זה שהיו לי דרישות מסויימות בגיל 25, וכיום יש לי דרישות שונות לגמרי, מן הסתם פחות דרישות. אתה נשארת עם אותן דרישות מגיל 25, ולא מבין איך אתה לא מתחתן.
מעניין אם אני אראה פה אותה הודעה גם כשתהיה בן 60, 70, וכו', ומעניין אם מתישהו באמת תרצה קשר רציני ומשפחה ותחפש דרישות מציאותיות.
לצפיה ב-'שמח שהצחקתי אותך...'
שמח שהצחקתי אותך...
26/04/2018 | 16:42
1
13
יכולתי לענות לך בפירוט עם עובדות (מהמציאות. לא רק מדפי אינטרנט), אבל למה לי בכלל לשכנע אותך?... זכותך לחשוב מה שאת רוצה...

אפרופו צחוק, בכלל זה מצחיק (או עצוב?) שמישהו/י שלא מכיר אותי (אבל גם אם מכיר/ה) מנסה לומר לי מה מתאים לי, מה טוב לי, מה אני מסוגל, מה לא וכו' וכו'...

אז שוב, כמו שעניתי קודם: תודה על "הדאגה", אבל אני אחליט לגבי עצמי (כן, גם אם זה אומר שאשאר רווק עוד הרבה זמן... לפעמים עדיף להיות רווק מאשר נשוי בכל מחיר...).

במקום לנסות ל"חנך" אותי (ברור שזה לא ישפיע עלי בכל מקרה), הייתי ממליץ לך להשקיע את האנרגיות הנ"ל בלמצוא בן-זוג (אם את מחפשת) לעצמך.
לצפיה ב-'ברור שתחליט - הרי ברור לכולנו שהן עומדות אצלך בתור רק תבחר'
ברור שתחליט - הרי ברור לכולנו שהן עומדות אצלך בתור רק תבחר
12/05/2018 | 10:19
לצפיה ב-'הכרות לסקס'
הכרות לסקס
06/04/2018 | 06:04
2
228
היי
מחפש פרטנית לסקס על בסיס קבוע
לשעות הבוקר
לצפיה ב-'אה, זה לא פרטנית אלא פרטנרית והוא פחות אהבל מהצפוי.'
אה, זה לא פרטנית אלא פרטנרית והוא פחות אהבל מהצפוי.
08/04/2018 | 21:01
1
63
לצפיה ב-'אולי הוא מחפש פרטנית..פורטת שטרות'
אולי הוא מחפש פרטנית..פורטת שטרות
09/04/2018 | 22:48
40
לצפיה ב-'חג שמח '
חג שמח
05/04/2018 | 14:28
12
70
קולולולו
לצפיה ב-'אהלן וסהלן אהלן ביקום..כפיים..מופלטה!! '
אהלן וסהלן אהלן ביקום..כפיים..מופלטה!!
05/04/2018 | 21:36
11
43
בואו בהמוניכם פרופסורי חצרוני ונהפוך את שנאתכם וגזענותכם לאהבה בעזרת חיוך ושמחה חסרת גבולות
מי רוצה עוד מופלטה עם חמאה ודבש?
לצפיה ב-'מופלטה= יכול להפוך לכלי רצח, תכלס...'
מופלטה= יכול להפוך לכלי רצח, תכלס...
09/04/2018 | 11:43
10
22
חחחחחחחח מסכנים שניים נחנקו!
זה גם לא טעים בכלל! פעם אחת בחיים טעמתי את זה וממש ממש ממש לא אהבתי.
לצפיה ב-'יאללה יאללה, את לא יודעת לאכול'
יאללה יאללה, את לא יודעת לאכול
09/04/2018 | 22:40
2
21
לא יודע מה הכנת או שהכינו לך אבל אולי זו היתה פיתה וחשבת שזו מופלטה? יש מצב?
או שאולי אכלת את זה יבש..בלי חמאה ובלי דבש.
אבל תכלס, בכמות מסויימת זה הופך לכלי רצח
לצפיה ב-'ממש לא...'
ממש לא...
11/04/2018 | 10:13
1
18
אכלתי עם דבש ומלא שמן.......איכס לא נעים לאכול את זה חחח
גם לא טעים היה לי, לא חייב להיות אתה יודע.........:)
לצפיה ב-'נכון, לא חייבים..'
נכון, לא חייבים..
11/04/2018 | 19:22
16
אפשר גם להנות מגפילטע :))
לצפיה ב-'את צודקת '
את צודקת
10/04/2018 | 07:50
6
27
כששירתתי בבית אל בתחילת שנות ה-2000, הורים של חיילת שהייתה בתורנות פסח שני (בגלל ריתוק, כי היא התחצפה למפקד שלה), ביקרו אותה והביאו מופלטה. הם הכריחו אותי לטעום, למרות שסירבתי בנימוס (כי הייתי מלא מארוחת ערב). גם דעתי כדעתך, זה מאכל פיגולים וצריך להוציא אותו מחוץ לחוק. 

לצפיה ב-'סדר העדיפויות שלך'
סדר העדיפויות שלך
11/04/2018 | 10:14
2
24
מוזר....
על פי דעותיך הכלליות מול דעותי, צריך להוצי מחוץ לחוק הרבהדברים אחרים קודם. 

*מלא אוהבים את זה, למה מחוץ לחוק?*

לצפיה ב-'אפרופו דברים מוזרים'
אפרופו דברים מוזרים
11/04/2018 | 11:50
1
23
אני לא מסוגל לשמוע את אותו שיר פעמיים ביום. 
לצפיה ב-'אני כן..............'
אני כן..............
11/04/2018 | 16:17
12
אפילו הרבה יותר מפעמיים.......
לצפיה ב-'זה צריך להגיע עם אותיות כיתוב '
זה צריך להגיע עם אותיות כיתוב
11/04/2018 | 19:25
2
19
'להגיע בבטן ריקה'
זאת אחת הסיבות שזה מגיע מלווה בתה מרגיע לחוויה..
לצפיה ב-'זה צריך לבוא עם כיתוב'
זה צריך לבוא עם כיתוב
12/04/2018 | 13:08
1
17
אזהרה לסתימת עורקים.או חנק. 
לצפיה ב-'תכלס '
תכלס
13/04/2018 | 01:26
3
לצפיה ב-'YOU SHOULD BE DANCING...'
YOU SHOULD BE DANCING...
02/04/2018 | 20:48
52
120
BEE GEES

YEAH!!!

SOMEONE PULLED HIS TESTICLES OUT....

המשך>>
BEE GEES

YEAH!!!

SOMEONE PULLED HIS TESTICLES OUT....

לצפיה ב-'ניטשה?'
ניטשה?
03/04/2018 | 13:30
11
112

"פלוני יצא כגיבור לחפש אמיתות, והשלל שלו בסופו של דבר היה שקר קטן ומקושט, והוא מכנה אותו: "נישואין".

"
לא זה שרימיתני זעזע אותי, כי אם שאינני מוסיף להאמין לך."
כ"כ נכון.

"
הרצון הוא האיש החזק והעיור, שנושא על גבו את האיש הצולע שעיניו פקוחות."

"החינוך הוא הריסת היוצא מן הכלל לטובת הכלל."
ענק!

לצפיה ב-'"אי שפיות ביחיד היא נדירה, '
"אי שפיות ביחיד היא נדירה,
03/04/2018 | 13:40
39
אבל בקבוצות, ארגונים, מדינות ותקופות, היא החוק."

וכמה ציטוטים מספר מומלץ "כשניטשה בכה".

""חייב אתה לרצות להישרף בלהבתך שלך עצמך: וכי איך ביקשת להיות חדש אם לא היית תחילה לאפר?"

"הוא טוען (פרידריך ניטשה), שכדי לגלות את האמת, חייב אדם להכיר את עצמו מנקודת המבט המקובלת, אפילו מן המאה ומהארץ שבה הוא חי - ולבחון את עצמו ממרחק!"

לצפיה ב-'לגבי "החינוך הוא..."'
לגבי "החינוך הוא..."
03/04/2018 | 15:41
1
24
כמדומני אלברט איינשטיין אמר:
"הדבר היחיד שמפריע ללימודי הוא החינוך שלי"...
לצפיה ב-'שניהם'
שניהם
04/04/2018 | 09:17
21
גם ניטשה וגם איינשטין, הם באמת בין מובילי החכמה, כפי שאני רואה אותה.
לא בהכל, אבל בהרבה.
הספר כשניטשה בכה מעולה. מורכב מאין כמוהו, אבל התובנות שם מדוייקות, מדהימות.

לצפיה ב-'רררר..כמה מרדני מצידו'
רררר..כמה מרדני מצידו
09/04/2018 | 22:46
7
15
ולא מקבל את החברה כמו שהיא.
נישואין הוא לא שקר אם עודנה וקיימת אהבה. אבל לרוב, האהבה מסתיימת בשלב כלשהוא או אחרי X זמן ומה שנשאר זה אהבה לילדים והאהבה להתחייבויות.
לצפיה ב-'מרדני?! חחחחחחח'
מרדני?! חחחחחחח
11/04/2018 | 10:31
6
10
שי קוראים לזה תפיסת עולם, פילוסופיה חכמה.....
תקרא שוב אולי הפעם......:)
אני מסכימה איתו כל כך!
לצפיה ב-'אז כנראה'
אז כנראה
13/04/2018 | 01:47
5
9
שהתפיסת עולם שלו מרדנית. כנגד המקובלות בחברה, ולא קשה להבין מדוע ולמה..
הוא מעולם לא התחתן.
הציע נישואין 3 פעמים ונדחה 3 פעמים, שקע בדיכאון, עבר התקפים פסיכוזיים, חלה בעגבת, סרטן המוח ומת מדלקת ריאות.
לצפיה ב-'יא מצחיק!'
יא מצחיק!
13/04/2018 | 10:56
4
10
מה הקשר בחייאת ראבק שי חחח
יש מצב שהוא מרדן במרכאות באופיו, בבסיס. אז גם אתה ובטח גם אני.
אבל יש וואחד הבדל בין פילוסופיה שיש בה חכמה, או תפיסת עולם חגמה יחסית, לבין מרדנות שהיא פן מאוד קטן ולא קשור בקטע הזה לתפיסתי המרדנית או לא חחחחח

היית פשוט צריך לשאול, למה את מתכוונת?
לא שאלת........
לצפיה ב-'אני מבין שהגדרות עושות לך את זה '
אני מבין שהגדרות עושות לך את זה
13/04/2018 | 18:28
3
13
אם כן, אז מה ההבדל בין 'פילוסופיה' ל'נקודת השקפה' של אדם או 'דיעה'?
והאם לא יתכן שפילוסופיה תיווצר, בין היתר, מאופיו של אדם, מחוויות החיים שלו כשם שנוצרת מהחברה הסובבת אותו, מהמקום והאווירה?
הכל קשור, פומה. זה הכל באותו בנאדם. אם אדם חווה פגיעה פיזית/נכות ואובדן מאהבה X 3, יש להתפלא שהוא ישנא את העולם והחשיבה שלו תפנה להיות מרדנית כלפיו?
ומה רע בזה? המהפכנים הגדולים היו פילוסופים גאוניים בגלל שהתמרדו כנגד המקובל בחברה. צ'ה גווארה, מהאטמה גאנדי.
לצפיה ב-'חחחחחחח אתה מצחיק אותי-'
חחחחחחח אתה מצחיק אותי-
15/04/2018 | 12:49
9
בערבוב הנשואים שלך, אבל ב ס ד ר! תקרא לניטשה מרדן....:)

לצפיה ב-'המרד הזה של הפילוסופים נגד החברה, לא היה לשם מרד.'
המרד הזה של הפילוסופים נגד החברה, לא היה לשם מרד.
15/04/2018 | 13:06
1
8
הוא היה לשם רצון לשינוי, רצון להביא למודעות.
אתה מדבר על הכל, כאילו אין רעיון או השלכות או חשיבה מאחורי הדברים, אלא- מרד.
הפילוסופיה שלו לא נבעה מ"מרדנות". אלא מחשיבה ורצון לעורר מודעות, לשנות......
אתה לוקח את עניין ה"מרד" ושם אותו כאישיו.......הוא זניח במקרים האלו.
גם כשאני מתדיינת ברעיון פילוסופי, אני מסתכלת על העיקר שלו.
ועל זה דיברנו או אני לפחות דיברתי, ולא על האופי של ניטשה. זה קטע אחר בכלל........
לצפיה ב-'ברור שמרד נעשה על מנת ליצור שינוי'
ברור שמרד נעשה על מנת ליצור שינוי
15/04/2018 | 19:30
7
אחרת, לא היה מרד.
רק שאני טוען, שמה שרואים בדיעבד לגבי ההיסטוריה, הוא את העובדות שהתקבלו בלבד ולא מעבר: היה מצב מסויים או אווירה שהשתררה בתקופה מסויימת בהיסטוריה, אחר כך מרד, בסוף הושג השינוי.
באמצע, קרו עוד תהליכים מחשבתיים שהתפספסו. מצב חברתי מסויים לא מספיק כדי לגרום לאדם לקום ולמרוד. הוא צריך להיחשל לתוך זה. הוא חייב אופי מיוחד כדי להפוך למנהיג חברתי ולהוליך זרם חברתי ובסופו של דבר, יש מאפיינים שהופכים אדם שיוליך מרד.
צ'ה גווארה, הושפע בילדותו מקארל מארקס, הוא רצה להיות רופא ובמסעותיו ברחבי צ'ילה ראה את העוני בעם..מספיק עבר שישפיע עליו בעתיד לחבור לפידאל קאסטרו ולהפוך לאחד ה-מהפכנים.
מהאטמה גנדי, היה צמחוני עוד מילדותו, למד באנגליה והפך לעורך דין וסבל מקשיים כמו איסורי כניסה למלונות ואיסור לחבוש טורבן שהגיע משופט בדרום אפריקה. בהמשך הוא גייס ואיחד את ההודים בד. אפריקה לדרוש זכויות והחל את המהפכה שיצר בעצמו.
אז כמובן שה'עיקר' זה הרעיון הפילוסופי שנתפס, אבל יש גם הסקרנות לנסות ולזהות את התהליכים שהובילו לרעיון.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא טיפוח ושמירה על עור הפנים בגיל השלישי
אירוח בנושא טיפוח...
ד``ר רון יניב יענה על שאלות בנושא טיפוח ושמירה על...
אירוח בנושא טיפוח ושמירה על עור הפנים בגיל השלישי
אירוח בנושא טיפוח...
ד``ר רון יניב יענה על שאלות בנושא טיפוח ושמירה על...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום אימון למציאת זוגיות
מתייעצים בפורום
אימון למציאת זוגיות - ויקי שלום
מפסיקים לחפש ומוצאים
איריס לרר רשף - מטפלת זוגית
איריס לרר רשף–מטפלת זוגית

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה