לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1091910,919 עוקבים אודות עסקים

פורום תרומת ביציות

ברוכים הבאים לפורום תרומת ביציות, הפורום מהווה בית חם עבור כל מי שבמסע להורות הנכספת קיבלו את הבשורה ש "לא תוכלי להרות מביציותייך" וכי הם זקוקים לתרומת ביציות. אנחנו כאן כדי לעזור כשנראה שהשמיים נופלים עם קבלת הבשורה, לעודד כשנראה שהדרך אל ההורות לא תגמר לעולם ושאבדה כל תיקווה.

הפורום איננו מקום לפירסום של חברות או רופאים בעלי מסלולים העוסקים בתרומת ביצית, לחיפוש תורמות או פירסום הודעות מסוג זה.

אנחנו כאן בכדי לסייע ולעזור להתגבר על הקושי שבקבלת הבשורה ולתת מידע על האופציות השונות הקיימות בעולם תרומת הביציות, לתמוך, לעודד, להיות אוזן קשבת וכתף להתייעץ ולהישען עליה בימים הקשים. אנו כאן גם לתמוך ולעודד בימים השמחים של הבטא החיובית, ליווי ההריון, הלבטים למי לספר, מתי לספר וגם בהתלבטויות ההוריות לאחר הלידה המיוחלת                             

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תרומת ביציות

ברוכים הבאים לפורום תרומת ביציות, הפורום מהווה בית חם עבור כל מי שבמסע להורות הנכספת קיבלו את הבשורה ש "לא תוכלי להרות מביציותייך" וכי הם זקוקים לתרומת ביציות. אנחנו כאן כדי לעזור כשנראה שהשמיים נופלים עם קבלת הבשורה, לעודד כשנראה שהדרך אל ההורות לא תגמר לעולם ושאבדה כל תיקווה.

הפורום איננו מקום לפירסום של חברות או רופאים בעלי מסלולים העוסקים בתרומת ביצית, לחיפוש תורמות או פירסום הודעות מסוג זה.

אנחנו כאן בכדי לסייע ולעזור להתגבר על הקושי שבקבלת הבשורה ולתת מידע על האופציות השונות הקיימות בעולם תרומת הביציות, לתמוך, לעודד, להיות אוזן קשבת וכתף להתייעץ ולהישען עליה בימים הקשים. אנו כאן גם לתמוך ולעודד בימים השמחים של הבטא החיובית, ליווי ההריון, הלבטים למי לספר, מתי לספר וגם בהתלבטויות ההוריות לאחר הלידה המיוחלת                             
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 הפורום הינו פורום תמיכה, היעוץ בפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ומקצועי. 
הפורום איננו מקום לפירסום של חברות או רופאים בעלי מסלולים העוסקים בתרומת ביציות, הודעות מסוג זה יימחקו ללא אזהרה מראש. כמו כן זהו לא המקום לחיפוש תורמות או פרסום מודעות מסוג זה

אנא קיראו את תקנון הפורום לפני הכתיבה בפורום. גלישה מהנה
המשך >>

לצפיה ב-'ייעוץ למתחילים אבודים'
ייעוץ למתחילים אבודים
17/11/2018 | 17:52
1
48
הי,
התחלנו לברר לגבי המסלולים השונים ומרגישים די אבודים, ניסינו גם לעשות חיפוש בפורום אבל הוא לא עובד משום מה. נשמח לעזרת המנוסות פה. מעוניינים במסלול עם כמה שיותר פרטים על התורמת..
1. באיזה מסלולים רואים תמונות ומידע לפני שבוחרים?
2. האם יש מסלול מסודר לתרומה בארה״ב?
3. מהם המסלולים המומלצים היום מבחינת מקצועיות ואחוזי הצלחה?
תודה רבה!
לצפיה ב-'היי'
היי
18/11/2018 | 16:51
21
1) יש מסלול של פנים גלויות את מקבלת תמונות של התורמת ואם יש לה ילדים את מקבלת גם תמונות שלהם את מקבלת בנוסף פרטים כמו תחביבים שלה השכלה מקומות עבודה שלה תיאור מדויק של המראה שלה גובה צבע שער צבע עיניים גוון עור 2) יש מסלולים בארה"ב אין הרבה פרטים כאן לצערי הרב הוא לא פופולארי למרות שאני שמעתי כאן בעבר על בנות שהתעניינו אני יכול להגיד לך שממה שידוע לי המסלולים בארה''ב הם יקרים בהרבה מהמסלולים האחרים ברובם אם לא כמעט בכולם את צריכה לטוס לשם להחזרות והעוברים גם מוקפאים שם שמעתי בעבר גם על בנות שניסו להביא את העוברים לכאן באופן פרטי אני לא יודע אם זה צלח להם פשוט למשרד הבריאות יש קריטריונים שהמרפאה בחו''ל צריכה לעמוד בהם ולעשות את זה באופן פרטי זה חתיחת פרוצדורה 3) יש כמה מסלולים את קודם צריכה להחליט מה הכי נכון לך תורמת ישראלית ? זמני המתנה ארוכים את רוצה לעבור את התהליך בחו''ל ? לקחת בחשבון את הטיסות לטיפולים ונשאלת השאלה איפה העוברים מוקפאים במדינה זרה ? בארץ ? יש מסלולים  באירופה(את מתנהלת מולם ישירות מחו''ל וגם כאן אין המון אנפורמציה עליהם) יש מסלולים שכול התהליך מתבצע כאן הוא גם אחד הפופולארים כול התהליך מתבצע כאן את לא צריכה לטוס לאף מקום  מביאים את העוברים מחו"ל לכאן גם כאן את צריכה להחליט מה הכי נכון לך עוברים טריים ? מוקפאים ? החיסרון היחידי במסלול כאן שכרגע כול התורמות מגיעות ממדינה אחת אוקראינה אין מבחר גדול ממדינות שונות רק אחת אלה אם כן שוב את בוחרת לטוס באופן עצמאי לאיזה מדינה שאת רוצה לעבור בו את התהליך בנוגע לאחוזי הצלחה כולם מתהדרים באחוזי הצלחה גבוהים אבל את צריכה לקחת בחשבון שלא כול הבנות נקלטות בסבב הראשון וגם לא בשני אבל אחוזי הקליטה אכן גבוהים תרומת ביצית זה לא פיתרון פלא אבל אני יכול להגיד לך שרוב הבנות שבוחרות לעבור את התהליך אכן בסופו של דבר מחבקות ילד השאלה היא רק באיזה סבב זה מצליח לה
לצפיה ב-'לכול מי ששאלה בפרטי '
לכול מי ששאלה בפרטי
13/11/2018 | 23:28
3
152
אני רק אומר כאן שקיבלתי לאחרונה בפרטי המון שאלות על אך זה להיות אחרי התהליך  אני אכתוב את תשובתי כאן אני לא מאמין במסרים אישים אני חושב שזה מטרת הפורום לחלוק אנפורמציה ולא להסתיר אותה אני מבין את הרצון שלכם להישאר חסויות ולא לקחת חלק פעיל בפורום ואני מכבד את זה ולא אציין אפילו שם משתמש אבל תשובותי יהיו כאן למען כולם אני גם אשמח אם בנות נוספות שכן לוקחות חלק פעיל מהפורום ולא אכפת להם לספר להיפתח להיחסף אך זה עובד אצלם אז אני אתחיל  אך זה אצלנו אני אספר לכם סוד קטן אנחנו לא אחרי ההפך הוא הנכון אנחנו רק בתחילת התהליך את התהליך של תרומת ביצית אתם לא מסיימות ברגע שהמקל לבדיקת הריון מראה לכם 2 פסים אתם רק מתחילות את התהליך הוא ילווה אותכם תמיד  הדאגות פשוט מתחלפות הם לא נעלמות  שהילד נולד אתם מחליפות דיסק אנחנו אלו שכבר יש ילד בבית מתרומה אנחנו ממש לא אחרי אנחנו רק בתחיילת התהליך הדאגות שיש ילד שנהר לעולם דרך תרומת ביצית תמיד נמצאות ותמיד מקננות בנו וזה לא משנה כרגע אם הסביבה יודעת כן או לא (אצלנו כולם יודעים ) אני אציין חלק מהם אך הילד יקבל את מקומו בתא המשפחתי ? הוא מרגיש שייך ? אך הסביבה תקבל איתו ? האם בכלל לספר לו ? מתי לספר ? אך ? עבודת שורשים בבת ספר ? ישאלו למוצאו ? (עדה ) ירצה פרטים על התורמת ? שיגדל יסרב לקרוא לה אמא ? יהיה קשה לו להסביר לכולם למה בנראות שלו הוא שונה מההורים שלו ? בבת ספר עם החברים הוא ירצה לשתף ? יצחקו עליו ?  אם כול השאלות האלו אנחנו אני מאמין נהייה צריכים להתמודד אנחנו שהחלטנו לספר לכולם ידענו שיש מחיר לזה ידענו שאנחנו בעצם מסנדלים את עצמנו הרי אם כולם יודעים גם הילד יהיה חייב לדעת ועדיף מוקדם מאשר מאוחר אי אפשר לברוח מזה אי אפשר להתחרט אנחנו רק מחכים שיגדל קצת ולאט לאט לפי רמת התודעה שלו נספר לו אנחנו רוצים שהוא יגדל לתוך זה שזה הדבר הדבר הכי טבעי בשבילו וככול שיגדל להסביר לו את המשמעות לנו אישית מעטה של סודיות והתלחששויות השתקה לא מתאימה אולי פחדנו מאנרגיות לא טובות אולי קשה לנו לחיות בסודיות שאלו אותי אם לאישתי היה ילד פרי בטנה האם היא הייתה היום יותר מאושרת קשה לי לענות על השאלה הזו אני כן יכול להגיד שהיא מאוד שלמה עם האמהות שלה היא גם זנחה די מהר את האופציה של הפריות פלוס pgd זה נראה לה פחות טבעי עבורה  גם אם זרים שואלים אותה באמצע הקניון אם היא המטפלת של הילד אני מהצד שלי  איתה תמיד הייתי שם בשבילה ראיתי את הסבל שלה סבלתי בסיבלה  אבל נותן לה יותר מקום מצד אחד לא רוצה שהאבהות שלי יהווה לה איום לאמהות שלה אני עם הילד פחות דומיננטי ממנה אני חושש שהילד יתחבר אלי יותר שזה יהווה לה איום על האמהות שלה האם החשש הזה הוא נכון בכלל ? האם האבהות שלי צריכה לבוא על חשבון האמהות שלה ? אין לי תשובה לזה אחד החששות שלי (אולי מהצד זה ישמע לכם מצחיק ) שהוא יגיד אבא לפני שהיא יגיד אמא למרות שהיא בפועל הרבה יותר שעות ממני אחד הפחדים הגדולים שלי גם זה שהילד יתבגר ויהיה איזה סיטואציה של ריב גדול בינייהם והוא יגיד לה את בכלל לא אמא שלי  אך היא תגיב ? אך היא תקבל את זה ? מה יהיה התגובה שלה ? אני מקווה שעניתי על רוב השאלות שלכם על תהיות שיש חששות התלבטויות פחדים אני יכול גם להגיד לכם שיש אהבה אחת גדולה אצלנו והיא מכילה את הכול עברנו הרבה לפעמים אנחנו צוחקים אחד על השניה אומרים שאנחנו בייחד 4 שנים זה מרגיש לנו כמו 40 שנה אני גם יכול להגיד לכם שאני מודה לבורא עולם שנתן לי את  זכות לעבור את התהליך עם אישתי
לצפיה ב-'אצלי'
אצלי
14/11/2018 | 03:36
2
116
אני מרגישה שאני נמצאת לגמרי במקום אחר, מה שחשוב לי זה ההתפתחות שלו, מתי ימחא כפיים? מתי יאמר עוד מילים...האם הוא מתפתח בסדר (אני מקווה שכן) והפחד שלי מהחיסונים...
מה יהיה בעבודת שורשים? עוד 13 שנים...? מי חושב? אני נהנית ממנו כמה שאפשר, קיבלנו מתנה גדולה מהחיים (גם הוא וגם אנחנו) וכשאני חושבת על כל התהליך שבו הוא נוצר אני מסתכלת עליו ומתפעלת מחדש שעזרתי ליצור ילד שלא היה מגיע ללא היוזמה שלי וללא התורמת וללא ההתפתחות בתחום ההפריות וכמובן הרופא שאני מודה לו בליבי מידי יום שעזר להגשים לי את החלום. והילד? רק שיהיה בריא ועם כל השאר נתמודד בבוא הזמן, תיהנו ממה שיש ומהרגע כי יש ממה
לצפיה ב-'תודה הילה '
תודה הילה
14/11/2018 | 06:48
1
87
על הפתיחות ועל השיתוף אם יש כאן עוד בנות שמוכנות לשתף אני יודע שיש כאן לא מעט בנות שישמחו לקבל עוד מידע
לצפיה ב-'הי'
הי
15/11/2018 | 22:57
52
אני כבר כשנקלטתי להריון שכחתי בכלל שזה מתרומה.נהניתי מההריון לא התעסקתי במחשבות באיזו דרך נוצר ההריון.      הילד שלי......אוהבת אותו מעמקי נשמתי . ומרגישה שהוא שלי.ולא של מישהי אחרת ..תודה לאל שיש דרכים להביא ילדים ולא להישאר חס וחלילה בלי .אז שיהיה בהצלחה לכולן
לצפיה ב-'אחרי החזרה'
אחרי החזרה
12/11/2018 | 15:21
5
156
היי כולם,  אז אנחנו אחרי החזרה שניה.. (הראשונה כשלה לצערי). החזרנו בלסטו יום 5 ולפי הרופא שלי והמעבדה, מדובר ב"בייבי בלסטוציסט" מסתבר שהחזירו עובר באיכות הגבוהה ביותר... על פניו אני אמורה לשמוח נורא נכון? אז  זהו... רף הציפיות שלי בשמיים במיוחד לאחר הכישלון של ההחזרה הקודמת... ואחרי ההתלהבות שהייתה בחדר בין אנשי המקצוע אז בכלל... עוד שניה מתפוצצת!
עכשיו השאלה היא כזאת... (וכן אני יודעת שזאת שאלה של טירונים) ההחזרה הייתה ביום חמישי האחרון... ביום ראשון (אתמול) עשיתי בדיקות מעקב.... מהמרפאה של רופא שלי אמרו לי שהתוצאות יפות מאוד.. עוד פרמטר שמעלה עוד קצת את רף הציפיות שלי.... אגב.. חייבת לציין שהרופא שלי מאוד זהיר בהצהרות מסוג כזה.. ולכן אני ממש מופתעת מהביטחון...
בקיצור אלה התוצאות של הבדיקות שעשיתי אתמול:
E2 - 475.9
פרוגסטרון - 84.4
LH 31.7
אני מודה שהערכים של ה LH קצת גבוהים אני חושבת אבל האם מישהו מכן\ם לאור הניסיון שלו.. יכול להגיד לי מה אומרים אותם ערכים? ולמה אמרו לי על הערכים האלה "תוצאות יפות מאוד" מה זה אומר? בבקשה חייבת עזרה!!! פליז.. פליז...
לצפיה ב-'שיהיה בהצלחה!'
שיהיה בהצלחה!
12/11/2018 | 23:17
78
מנסיון שלי הערכים שלי היו יפים גם בשליליים כך שזה לא מנבא דבר
זה כך מראה את רמות הפרוגסטרון שרוצים לראות מעל 40 ואת המצב בו ההורמונים נמצאים. לצערינו בדיקת דם בסמיכות להחזרה לא יכולה לנבא דבר....
צריך להמתין בסבלנות
בהצלחה
איילת
לצפיה ב-'היי'
היי
13/11/2018 | 08:26
3
81
מאוד מתחבר למה שאיילת כתבה לך זה לא שאנחנו רוצים לקלקל לך את המצב רוח ואנחנו גם לא רוצים להיות "השוטר הרע "  זה הכול בא מנסיון שלנו אני מאוד מבין אותך שאת מחפשת כול רמז ולו הקטן ביותר שההחזרה צלחה אם זה בחילה או עייפות בלתי מוסברת  התכווצויות שרירים כאלו ואחרות אל תפתחי ציפיות ככול שהצפיות גבוהות יותר האכזבה קשה וכואבת יותר תתעלמי מהכול גם ממה שהרופא אמר לך גם מתוצאות של הבדיקה את עכשיו בזמן המתנה את צריכה לקחת בחשבון גם תוצאה חיובית ובהחלט גם תוצאה שלילית תוצאה שלילית היא בהחלט אופציה אומנם האופציה הזו לא רצויה לך אבל היא אופציה קיימת לא להתעלם ממנה לא להתכחש לה תכירי ותפנימי אותה אני מאוד מבין שאת רוצה שנכתוב לך מזל טוב את בהריון  אני מבין שאת מחפשת חיזוקים לאולי הריון אני לא רוצה שתראי בהודעה שלי לא רגישה או שאני כותב לך בשביל "להוריד לך " ההפך הוא הנכון אני כותב לך על מנת שלא תתרסקי אם חלילה וחס ......
לצפיה ב-'אתם מהממים! תודה! '
אתם מהממים! תודה!
13/11/2018 | 08:56
2
68
אני יודעת! כל מה שאמרתם נכון .. וזה באמת חוסר אחריות מצידי גם לשאול שאלה כזאת וגם לקבל תשובות שאני רוצה מאוד לשמוע כמובן. . במיוחד לאורך הנסיון שצברתי בשנים האחרונות .. אני פשוט במקום שלא אהיה מסוגלת לשמוע או לקבל כשלונות בתהליך הנוכחי.    קיבלתי מספיק כשלונות ואכזבות ב ivf למרות שיש לנו ילדה מהממת בת 1.10 שהיא הצלחה מסחררת והיא 100% גנטית שלנו! ועדיין איכשהו אני בגישה כזאת שתהליך של תרומת ביצית אמור להיות יותר קל.. יותר מהיר... פחות כשלונות.   הרי מדובר בביצית צעירה לא? בקיצור... הפעם אני יותר מתוחה מפעמים קודמות.   וזה כנראה מה שמביא אותי לחפש ולהסיק מסקנות על כל בדיקה או תחושה או סימן שקשור או לא קשור ����‍♀️
בכל מקרה..  תודה רבה! אני מקווה שאחזור עם בשורות טובות ומשמחות ��
לצפיה ב-'אז זהו שהתהליך לא תמיד יותר קצר או קל...'
אז זהו שהתהליך לא תמיד יותר קצר או קל...
13/11/2018 | 09:28
77
הסיכויים טובים יותר אין ספק! 
וחייבים לזכור שזה לא תמיד מצליח למרות שהנתונים מהממים....
מחזיקה אצבעות
איילת
לצפיה ב-'תורמת צעירה '
תורמת צעירה
13/11/2018 | 10:52
86
היא לא ערבות להצלחה הסיכויים שלך טובים להמתין הסבלנות ולהכיר באופציה הזו שיתכן וצריך עוד סבבים
לצפיה ב-'חזרתי לספר ולעודד!!! '
חזרתי לספר ולעודד!!!
12/11/2018 | 17:51
7
160
אני בחורה בת 26 שבעבר עברה טיפולי כימורפיה בגיל 11 כתוצאה מכך נוצר כשלון שחלתי משמע מנופאוזה מוקדמת ללא יכולת להרות מביציות שלי. 
לפני כשנתיים נישאתי לבעלי המדהים שתמך בי לאורך כל הדרך. "בלית ברירה" (ככה אמרתי אז) הלכנו על תרומת ביצית. התחלנו את התהליך אצל רופא מסויים עברנו אצלו 2 החזרות שכשלו. עברתי לרופא אחר - פרופ' דרור מאירוב, מעבר להיותו רופא תותח ומקצועי מדובר באדם עם לב זהב ויחסי אנוש מדהימים!!!! אז נשארו 2 עוברים במקפיא ובמשך 5 חודשים ניסינו לעבות את הרירית ללא הצלחה, בוצע פיפל, הרירית התעבתה וצנחה שוב, בכי דמעות, מחשבה על הגרוע מכל איך אני בת 26 הלכתי על הדבר האחרון שרציתי וגם זה לא מצליח לי?!?! בסופו של דבר עם סבלנות מרובה הרירית התעבתה והגיעה ל9! קבענו החזרה, הוחזרו 2 עוברים. יומיים לאחר מכן- כאבי גרון, מנוזלת, חום גבוה שלא יורד במשך שבוע וחצי וחפיסןת על גבי חפיסות של אקמול. חושבת לעצמי הנה שוב זה לא יקלט. עוברים שבועיים בודקת בטא - בטא 146!!!!!!!! שמחה ומאושרתתתת צורחת את נישמתי!!! אז אחרע השמחה מגיעות החששות, איך יהיה מה יהיה איך אתחבר אליו זה הרי לא ביצית שלי. אז יש לי רק דבר אחד לומר לכולם פה - ברגע שמגיעות הבעיטות הלב מתחיל להתרגש, וברגע שמניחים אותו עלייך הבכי לא מפסיק מהתרגשות שאת מסתכלת על הילד שלך! כן שלך! ילדתי לפני חודש, כרגע הןא ישן לו במיטה והלב? הלב מתפוצץ מאהבה!!!!!! ולרגע, לרגע לא עוברת לי המחשבה שמדובר בביצית של מישהי אחרת! הוא הנסיך של אמא שלו ואני מאוהבת בו בכל רמ"ח איברי!!! 

לצפיה ב-'המון מזל טוב '
המון מזל טוב
12/11/2018 | 21:31
39
לצפיה ב-'וואו ממש מרגש!! המון המון מזל טוב ונחת '
וואו ממש מרגש!! המון המון מזל טוב ונחת
12/11/2018 | 22:17
33
לצפיה ב-'מזל טוב!!!! '
מזל טוב!!!!
12/11/2018 | 23:03
48
תודה שחזרת לספר!
המון אושר ושימחה
איילת
לצפיה ב-'מזל טוב '
מזל טוב
13/11/2018 | 09:56
26
לצפיה ב-'סיפור מרגש'
סיפור מרגש
13/11/2018 | 10:35
54
מזל טוב, שתזכי לגדל אותו בנחת. אושר גדול.
לצפיה ב-'איזה כיף זה באמת רגש שלא ניתן לתאר. תגידי את מניקה?'
איזה כיף זה באמת רגש שלא ניתן לתאר. תגידי את מניקה?
14/11/2018 | 02:14
31
לצפיה ב-'מניקה? '
מניקה?
14/11/2018 | 02:17
31
לצפיה ב-'תרומת בצית'
תרומת בצית
10/11/2018 | 22:12
1
144
שלום מי הרופאים המבצעים תרומת בצית בצכיה או בספרד - תודה

לצפיה ב-'ברוכה הבאה'
ברוכה הבאה
12/11/2018 | 23:22
51
אני לא מכירה רופאים שקשורים למרפאות באופן עצמאי בצ'כיה או ספרד
ממה שידוע לי אנשים שעשו זאת פנו באופן עצמאי למרפאות עצמן ועשו את התהליך מולן
עם ברנו צ'כיה עובדים הדסה
איילת
לצפיה ב-'נחשף היום בכנסת "רק 50 נשים תורמות בישראל ביציות" yent'
נחשף היום בכנסת "רק 50 נשים תורמות בישראל ביציות" yent
12/11/2018 | 17:04
1
68
לצפיה ב-'עצוב ומאכזב '
עצוב ומאכזב
12/11/2018 | 23:12
53
חוק תרומת ביצית לא היה בסדר העדיפויות של המדינה שלנו מאז ומעולם.... ועצוב שכך זה נשאר....
איילת
לצפיה ב-'בלסטוציסטים- האם יותר טובים מעוברים יום 3? '
בלסטוציסטים- האם יותר טובים מעוברים יום 3?
09/11/2018 | 07:26
12
107
1.האם זה נכון שהסיכוי למומים בבלסטוציסטים הוא גדול יותר מאשר עוברים יום 3?

2. מה נחשב בלסטוציסט טוב מבחינת הדרוג של המעבדה?

לצפיה ב-'היי'
היי
09/11/2018 | 07:56
11
84
לא בהכרח יש יתרונות וחסרונות לפתח עוברים עד יום 5 להגיד שבלסטו יותר טוב מעובר יום 3 זה קצת כוללני עם הרופא מחליט לגדל עוברים עד יום 5 כנראה שיש סיבה רפואית טובה אפשר גם ללכת על "דרך המלך" לעשות הפריה את העוברים שנראים טוב לגדל עד יום 3 ואלה שנראים פחות טוב לגדל אותם עוד יומיים במעבדה אם אין סיבה רפואית לגדל עוברים עד יום 5  זה לא ממש הכרחי ואולי אפילו הדבר הנכון לעשות  לנו לצורך העניין יש עוברים מאותה הפריה שחלקם המשיכו לגדל מספר ימים נוספים  בסה"כ מאותה הפריה יש עוברים בני 3 ימים ובני 4 ימים ובני 5 ימים יש לנו גם עובר אחד שגידלו אותו עד יום 6 (שזה ממש נחשב להרבה זמן ) שמעתי על זה שעוברים בני יום 5 עלולים לפתח מומים אני לא באמת יודע כמה תינוקות שגידלו אותם במעבדה עד יום 5 יצאו מהרחם ואו התפתחו עם מומים (אני יכול להניח שזה זניח מאוד וזה חלק מהסיכון שכולנו לוקחים בתהליך ) עובר טוב ולא בהכרח בלסטו נחשב לטוב רק שעושים לו 2 בדיקות 1 ויזיאלית שרואים שההתחלקות של התאים אחידה ככול שההתחלקות של התאים של  העוברים אחידה ושווה (ושאין שברים של החלוקה ) כך העובר נחשב לאכותי יותר הבדיקה השניה היא גנטית שבודקים את העובר גנטית זו בדיקה יקרה מאוד וגם לה יש יתרונות וחסרונות
לצפיה ב-'האם הרופא התייעץ איתך האם לגדל לבלסטו? '
האם הרופא התייעץ איתך האם לגדל לבלסטו?
09/11/2018 | 11:58
10
65
2. איך דרגו את עוברי הבלסטו שלך? אני יודעת שרושמים מספר 1-6  אח"כ שתי אותיות לועזיות  A-D

למשל: 4AA  או  4BB   וכו' 
לצפיה ב-'כן '
כן
09/11/2018 | 12:58
9
55
שוחחנו על האופציה לגדל אותם לבלסטו יש יתרונות אבל יש גם המון חסרונות שאת צריכה לקחת בחשבון אנחנו הלכנו על דרך הבינים עוברים שנחשבו איכותיים הקפיאו אותם ביום 3 הפחות טובים הקפיאו אותם ביום ארבע יש גם יום 5 ואחד יום 6 ככול שהאיכות שלו פחות טובה כך גידלו אותו יותר במעבדה העוברים שהוחזרו לרחם אישתי היו במצב מעולה יום 3 טריים ולא בלסטו סה"כ החזרו לאישתי 2 עוברים נשאר לנו עוד 5
לצפיה ב-'1.מה החסרונות של הבלסטו?'
1.מה החסרונות של הבלסטו?
09/11/2018 | 20:06
8
66
2. נשארו לכם 5 עוברים כולל הכל? (יום 3,4,5,6)? מתוך כמה ביציות ששאבו?
3.אתה יודע להגיד מה דרגת העוברים שהוקפאו לבלסטו? מה רשום לידם בדוח עוברים? 

שבת שלום
לצפיה ב-'תשובה '
תשובה
09/11/2018 | 21:59
7
77
אני ארשום את רוב החסרונות 1) ביצית מופרת מקומה הטבעי הוא ברחם האישה ולא על צלוחית במעבדה הטיפול הכי טוב שלה היא תקבל  בתוך הרחם ולא מחוצה לו 2) ככול שהעובר נמצא על צלוחית במעבדה הוא חסוף יותר לטעויות אנוש של אני המעבדה טיפול לא זהיר או לא מקצועי הוא חסוף גם לחידקים ווירוסים 3) ככול שמגדלים אותם  יותר זמן במעבדה את מאבדת יותר עוברים שאולי היו שורדים ברחם שלך כול מסלול שתבחרי יתן לה יותר עוברים יום 1 פחות עוברים יום 3 ואולי 1 או 2 עוברים יום 5 4)ככול שמגדלים אותם במעבדה צריך יותר אנשי מעבדה מקצועים יותר וגם טכנולוגיה יותר חדישה 5)עלויות יותר יקרות של המעבדה 6)יש שטוענים שעוברים יום 5 יש להם נטייה לפתח יותר מומים מעוברים יום 3 או יום 1 7 ) עוברים יום 5 יותר רגישים להקפאות ולהפשרות מעוברים יום 3 או יום 1 לשאלתך השניה אם אני זוכר נכון הצליחו לשאוב מהתורמת 14 ביציות 12 הצליחו להפרות עם הזרע שלי 7 הגיעו לקו הגמר 2 הוחזרו לרחם אישתי 1 מרייר עלי עכשיו אולי הוא חושב לעצמו שהוא מפתח מלתעות של אמלץ לבן נשארו עוד 5 עוברים לשאלתך השלישית אני זוכר שהייה אפשר להבין מהדוח שבוודאות  העוברים שהוקפאו ביום 5 ו6 הם פחות איכותיים מעוברים יום 3
לצפיה ב-'לא מסכימה איתך קובי בחלק מהדברים'
לא מסכימה איתך קובי בחלק מהדברים
11/11/2018 | 13:55
6
55
ראה תשובתו של פר' אשכנזי לשאלה כזו וזה נלקח מתוך המאמר מחו"ל.
ישנן מספר יתרונות לעובר -בלסטוציסט 1.בלסטוציסט הינו בעל יכולת השתרשות טובה יותר מעובר צעיר יותר 2.בעובר כזה יש ביטוי של המטען הגנטי של הגבר,הבא לידי ביטוי מיום4 ואילך להתפתחות העובר,ומעצם התפתחות העובר לבלסטוציסט ניתן לשלול קיומה של השפעה שלילית של המטען הגנטי הזכרי 3.בפועל רק כ- 30-40% מהעוברים מגיעים לשלב בלסטוציסט ובצורה כזו בעת ההחזרה למעשה אנו מחזירים עוברים באופן סלקטיבי שנבחרו ע"י הטבע 4.החזרת העוברים לרחם חופפת את שלב ההבשלה המתאים לרירית הרחם כמו בהריון טבעי שבו העוברים מגיעים לרחם ביום 6-7 מהביוץ(לאחר שהייה בחצוצרה) 5.החזרת בלסטוציסטים מאפשרת החזרה של פחות עוברים בגלל איכותם ,ובצורה כזו ניתן למנוע הריונות מרובה עוברים 6. במקרה של עוברים קפואים -הקפאת בלסטוציסטים מונעת הקפאה של עוברים באיכות נמוכה הגוררת טיפולי הפשרה מיותרים.

אני למשל קיבלתי 16 ביציות, 16 הפריות, 16 עוברים יום 3, 13 עוברים יום 3. אני כן מסכימה שזה מאוד תלוי במעבדה שמגדלים את העוברים ובציוד של המעבדה. לכן בחרתי במעבדה מצוינת בקייב ועשיתי את התהליך באופן עצמאי.
באופן חד משמעי עובר יום 5 חזק יותר מעובר יום 3.
הטענה שאיכות יכולה לרדת לא נכונה. אם נניח ביום 3 העובר מכיל 8 תאים עם מעט שברים הוא מדורג כי עובר A, אבל...ליום 5 עוברים מגיעים עם 2 שכבות בתוך כדור נוזל, לכן הם מדורגים עם מספר ושתי אותיות.
ככל שאיכות של עובר יום 5 טובה יותר, כך הסיכויי להשרשה יותר טובים.
עובר שמדובר 5AA נחשב לעובר מצטיין ויש לו סיכויים מאוד גבוהים להשרשה.
כמובן שגם עוברים באיכות פחות טובה יכולים להשתרש.
בהריון ספונטני עובר שמגיע לרחם הוא בלסטוציסט.
בהחזה של עובר יום 3 הוא נאשר ברחם עוד יומיים עד שמתפתח לבסטוציסט ורק אז מתחיל להשתרש. אם אישה עובדת בעבודה מאומצת ולא רגועה, עובר כזה יכול להפסיק להתפתח ולא להשתרש, לעומת בלסטו שמשתרש ברחם תוך יום אחד בלבד.
בארץ לא נוהגים לגדל עוברים ליום 5 בגלל כמה סיבות: 1. אין מספיק כח אדם. 2 הציוד לא מספיק טוב. 3. אין מספיק מקום במעבדות.4. כאשר אין מספיק הפריות הרופאים בכל זאת ממהרים להחזיר עוברים כדי לתת תחושה טובה לאישה.
ובארץ אחוזי ההצלחה בטיפולי פוריות הם סביב ה-20% בלבד גם בגלל הסיבות אלו.
שיהיה בהצלחה.
לצפיה ב-'במה את לא מסכימה ?'
במה את לא מסכימה ?
11/11/2018 | 14:34
44
קראתי מה שכתבת זה לא סותר דבר ממה שרשמתי כותבת הפוסט שאלה מה המינוסים ואני כתבתי אותם  היא לא שאלה מה הפלוסים  ולכן אין לי התייחסות בכלל לפלוסים אז על מה את לא מסכימה איתי לא הבנתי ?
לצפיה ב-'היי מאיה, אבל היום יש שאומרים שהבלסטוציסטים חשופים יותר'
היי מאיה, אבל היום יש שאומרים שהבלסטוציסטים חשופים יותר
12/11/2018 | 10:22
1
42
לסביבה לא טבעית (מעבדה) ולכן הם חשופים יותר לשינויים אפיגנטיים  וליותר מומים וכרגע זה במחקר... , מה דעתך? האם שמעת על כך?
לצפיה ב-'כן'
כן
12/11/2018 | 13:28
40
הבנתי שזה עדיין במחקר ולכן לא הייתי ממהרת להסיק מסקנות.
כל הנושא של אפיגנטיקה הוא חדש יחסית ולכן לא כל כך ברור אילו שינויים משפיעים על העובר ואילו שינויים לא ואם בכלל. (גם בהריון עצמו יכולים להיות שינויים, נניח עישון יכול לגרום לשינויים אפיגנטיים).
והשאלה מה בדיוק זה יכול לשנות. הרי אפיגנטיקה לא מדברת על השינוי בגן העצמו, אלא מדברת על השינויי בהתנהגות של הגן, זאת אומרת אם גן מסוים נשא במחלה כל שהיא, אפיגנטיקה אמורה להיות מסוגלת "לכבות" את הגן הזה בכדי למנוע מחלה.
תהליך של IVF קיים כבר כ-40 שנים, מאז הוחזרו בכל העולם אין ספור עוברים (עוברים ביום 2-5) ונקלטו המון עוברים. עד היום לא נמצאה הוכחה שבגלל תהליך של IVF נולדו תינוקות "פגומים".
אבל, זה ברור שגם במעבדה לא ניתן לייצר עובר מושלם, כמו גם בהריון ספונטני ולכן אנחנו רואים ילדים עם תסמונות כאלה ואחרות ודווקא השינויים הם בגנים עצמם, זאת אומרת נוצר עובר שהוא לא תקין מבינה כרומוזונלית (גם בתהליך של הפריה חוץ גופית וגם בתהליך של הפריה ספונטנית זה יכול להיות)
כל התהליך הזה שאנחנו עוברות גם ככה לא פשוט ומסובך וכרוך בהרבה מחשבות (אצלי בכל מקרה) ולא על כל דבר יש לנו שליטה בחיים.
כל פעם אנחנו רואים מחקרים בכל מני תחומים, גם כל מני מחקרים בתחום המזון, זה לא אומר שאנחנו מפסיקים לאכול.
אני אישית חושבת שסיכויי הצלחה טובים יותר עם עובר יום 5, מאשר עם עובר יום 3. במיוחד היום עם טכוולוגיה חדישה במעבדות, הם בכלל לא חושפים את העובר לסביבה, העובר גודל באינקובטור מהיום הראשון ועד לרגע של החזרה, המעקב אחרי העובר נעשה באמצעות מצלמות, ללא צורך להוציא את העובר כל פעם החוצה כדי לבדוק מה האיכות שלו, לכן לדעתי היסוכיים לשינויים אפיגנטיים בעובר די אפסיים.
ממליצה לך פשוט לבחור מרפאה עם מעבדה טובה מאוד ולהגיע למטרה שאותה את רוצה להשיג.
בהצלחה.

לצפיה ב-'למאיה 2019 שלום וברכה'
למאיה 2019 שלום וברכה
12/11/2018 | 22:16
2
42
אפשר בבקשה לקבל את שם המרפאה בקייב אפשר בפרטי גם אני שוקלת ללכת באפן עצמאי אודה ואשמח לעזרה 

לצפיה ב-'לא מצליחה לכתוב לך ברפטי'
לא מצליחה לכתוב לך ברפטי
13/11/2018 | 10:36
1
28
תכתבי לי את המייל שלך (אפשר בפרטי כמובן), אשלח את כל המידע.
לצפיה ב-'אין אפשרות למסרים למי שלא רשום בתפוז....'
אין אפשרות למסרים למי שלא רשום בתפוז....
14/11/2018 | 23:26
11
לצפיה ב-'מתלבטת האם לעשות תרומת ביצית אצל 4 הפרופסורים'
מתלבטת האם לעשות תרומת ביצית אצל 4 הפרופסורים
11/11/2018 | 11:34
75
הבנתי שהם מביאים בלסטוציסטים, האם הם מתחייבים לאיכות הבלסטוציסטים?
למה הם מביאים רק בלסטוציסטים?
האם יש בנות שעשו אצלן ויכולות לספר אם הן ממליצות או לא 

תודה רבה בהצלחה ושבוע טוב:) 
לצפיה ב-'מאיפה מתחילים?'
מאיפה מתחילים?
10/11/2018 | 12:22
1
104
אני גרה בצפון, ללא ילדים, אחרי לא מעט סבבים של IVF +PGD ללא הצלחה,החלטנו להתחיל תהליך של תרומת ביצית אחרי התייעצות עם הרופא המטפל, אני עדין בשלב איסוף המידע, איך בוחרים לאיזה חברה לפנות ? איזה שאלות לשאול? אשמח לקבל המומלצות ועצות למתחילים
תודה

לצפיה ב-'היי'
היי
10/11/2018 | 23:21
54
בשביל לדעת לאיזו חברה לפנות את צריכה קודם לדעת אך את רוצה לעבור את התהליך  רוצה לעבור את התהליך כאן בארץ ? אולי בחו"ל ? תורמת ישראלת ? את רוצה מוקפאים ? טריים ? רוצה תורמת מחו"ל ולעבור את התהליך כאן בארץ ?  לכול דבר כאן יש השלכות יש לחיוב ויש לשלילה אני מציע לך לעבור כאן על כול העמודים לעבור דף דף את תמצאי כאן הרבה מאוד אנפורמציה לקרוא הרבה להבין את התהליך להבין את הנפשות הפועלות זה גם תהליך ריגשי שצריך לעבור תהליך של קבלה הבנה השלמה אין כאן תרופת פלא זה לא בהכרך תמיד מצליח בפעם הראשונה וגם לא בשניה ובאלו שבאים אחרי אבל...הסיכוים לרוב שזה מצליח הסיכוי להיכנס להריון מתרומה גדולים יותר ורוב הנשים שבוחרות לעביר את התהליך  כן נכנסות להריון השאלה רק באיזה סבב
לצפיה ב-'האם קרה למישהי/ו שבחרו תורמת עם תמונה שם היה רשום צבע שיער '
האם קרה למישהי/ו שבחרו תורמת עם תמונה שם היה רשום צבע שיער
06/11/2018 | 05:25
24
153
מסויים ומשקל מסויים וקיבלתם בדוח עוברים בפרטי התורמת צבע שיער אחר ומשקל אחר?

עד כמה ניתן לסמוך על פרטי התורמת המופיעים בקטלוג ועל התמונה שם?

האם הרופא השואב מוודא שהתורמת היא זו המופיעה בתמונה?

מבולבלת 
לצפיה ב-'היי'
היי
06/11/2018 | 07:45
23
97
אנחנו בחרנו תורמת עם תמונה קיבלנו תמונות שלה ושל הבת שלה בנוסף קיבלנו דף עם כול הפרטי הנראות שלה אני מניח שהמרפאה מבקשת תמונות של התורמת שבה היא הכי פחות "משופצת" והכי קרובה למציאות והכי טבעית שיש כלומר ללא צבע שער ובגדי גוף בה אפשר לראות את תווי גוף שלה בהחלט יכול להיות שיש פער ניכר בין התמונות "הטבעיות " של התורמת לבין אך שהיא נראת עכשיו (צבעה שער עלתה ירדה במשקל ) מי שאמור לזהות אותה זה הרופא המטפל שלך בהחלט יכול להיות שהתורמת שבאה לתחיילת התהליך נראת שונה מהתמונות שלה וכאן שוב נכנס הרופא המטפל שלך שאמור לזהות אותה זיהויי
וודאי מכאן הנגזרת של הדוח שיכול להיות שינויים בנראות של התורמת לביין מה שבחרת לבין מה שבפועל הרופא רואה ואת זה הוא מציין בדוח שאת מקבלת
לצפיה ב-'כלומר אם בחרת תורמת שהיה רשום בקלטוג ששערה חום'
כלומר אם בחרת תורמת שהיה רשום בקלטוג ששערה חום
06/11/2018 | 07:50
22
98
האם זה צבע השיער שהיה רשום בדוח עוברים ?
או אולי צבע שיער אחר במידה וצבעה?

האם בקטלוג לא אמורים להיות הצבעים הטבעיים של התורמת? 

תודה קובי 
לצפיה ב-'המשך '
המשך
06/11/2018 | 09:54
69
מה שרשום בקטולוג זה צבעה האמיתי והטבעי הם גם אמורים להראות לך תמונות שלה שהיא לא "משופצת" (במידה ואפשר ויש לה )  מה שהרופא רואה בפועל עלול להיות שונה ואת זה הוא מציין בדוח ועל כן את יכולה לקבל כאילו נראות אחרת ממה שראית ובחרת  שהיא באה לשאיבה  הזיהוי חייב להיות ודאי (למרות השוני בנראות )אצלנו בדוח עוברים לא כתוב כלל דבר מה על הנראות של התורמת אלה על כמות העוברים ואיכותם
לצפיה ב-'לא להתבלבל '
לא להתבלבל
06/11/2018 | 10:05
20
76
בין דוח שאיבה של התורמת ששם הרופא מתרשם מהנראות של הנתרמת ורושם את זה בדוח לבין דוח עוברים
לצפיה ב-'אז במקרה שלך קובי, נתוני התורמת בקטלוג ובדוח השאיבה של '
אז במקרה שלך קובי, נתוני התורמת בקטלוג ובדוח השאיבה של
06/11/2018 | 12:25
19
72
התורמת כל הפרטים לגבי הנראות כלומר: משקל, צבע שיער , גובה , עיניים היה אותו הדבר?  האם רשמו גם את המספר שלה בדוח השאיבה (I.D)?

2.דבר נוסף- האם הרופא שלך אמר לך שפרטי התרשמותו מהתורמת נרשמים על ידו בדוח שאיבה?

3.דבר אחרון: מהו המספר I.D  הרשום בקטלוג התורמת- האם הוא מספר תעודת הזהות שלה?

תודה רבה.., אתה עוזר לי מאוד :) 
לצפיה ב-'תגובה '
תגובה
06/11/2018 | 12:55
18
64
1 היה הבדל בנראות התורמת הגיע לשאיבה עם שער שחור (המקורי שלה חום בהיר ) את בשום שלב לא תקבלי באף דוח מספר ת.ז שלה כי זה מסגיר את זהותה ומקום מגוריה וזה בהחלט מנוגד למסמך שאת חתומה עליו שבשום צורה אסור לך לנסות לאתר אותה  2 בדוח אכן ציין הרופא שזהותה בפועל שונה מזהותה המקורית אגב לא רק בצבע השער גם באורך שלו 3 מספר הקטלוגי של התורמת הוא לא מספר ת.ז שלה הוא חסוי מהסיבות שכתבתי
לצפיה ב-'שאלות אחרונות '
שאלות אחרונות
07/11/2018 | 10:12
17
57
1. האם יש לך קובי תמונה שלה מיום השאיבה?
2. האם היא היתה דומה לתמונה שלה בקטלוג מבחינת הפנים ?

המשך יום נפלא :) 

לצפיה ב-'תשובה '
תשובה
07/11/2018 | 14:15
16
48
לא אין לי תמונה שלה מיום השאיבה אני גם לא חושב שזה רלוונטי אך היא שינתה את החזות החיצונית שלה ביום השאיבה אם היא צבעה את שערה או שינתה את  אורכו מה שחשוב לך במידה ולקחת תורמת עם תמונה זה החזות החיצינית שלה הכי טבעי שיש ללא "שיפוצים "
לצפיה ב-'אז איך ידעת שהשיער שלה היה קצר יותר בזמן השאיבה?'
אז איך ידעת שהשיער שלה היה קצר יותר בזמן השאיבה?
07/11/2018 | 16:27
15
43
חשבתי שרושמים רק את צבע השיער  בדוח השאיבה ולא גם את אורכו .... :) 
לצפיה ב-'תשובה '
תשובה
07/11/2018 | 18:21
14
44
אצלנו רשמו גם את צבע שערה וגם את אורכו ששאלנו אותו הוא הסביר צבע פלוס תיספורת
לצפיה ב-'את מי שאלת שהסביר צבע+ת? את הרופא ששאב אותה ורשם את נתוניה? '
את מי שאלת שהסביר צבע+ת? את הרופא ששאב אותה ורשם את נתוניה?
07/11/2018 | 19:13
13
30
לצפיה ב-'מה קשור אורך השיער?'
מה קשור אורך השיער?
07/11/2018 | 20:08
1
41
לא הבנתי את הקשר....
לצפיה ב-'אין קשר הילה '
אין קשר הילה
07/11/2018 | 21:10
42
לא לאורך שערה וגם לא לצבע שערה ברגע שהיא מגיע לשאיבה הוא מציין את הנראות שלה גם אם היא השתנתה מהפעם הראשונה שפגש אותה הוא רושם אך היא נראת בפועל בזמן השאיבה הערכה שלי זה כדי להיות בטוחים שאכן מדובר בתורמת שבוחרים והזיהוי חייב להיות ודאי
לצפיה ב-'כן'
כן
07/11/2018 | 21:05
10
27
הרופא שנותן לתורמת בתחילת התהליך את הפרוטוקול שלה הוא אותו רופא שמבצע לה בסוף התהליך את השאיבה הוא גם אותו רופא שעשה לאישתי בארץ את ההחזרה הוא הסביר לנו שמדובר באותה אישה ורק בנראות אחרת לכן בדוח הנראות שלה הייתה שונה בין הפעם הראשונה שפגש אותה לבין הפעם השניה ועל כן זה מצויין בדוח
לצפיה ב-'היי,כלומר הרופא שלך פגש אותה גם לפני שהתחילה את הפרוטוקול'
היי,כלומר הרופא שלך פגש אותה גם לפני שהתחילה את הפרוטוקול
08/11/2018 | 12:16
9
28
2.איך הוא מוודא שהיא זו מהקטלוג שבחרת? האם הוא בודק מול התמונה שלה בקטלוג? איך הוא יודע שזו היא למרות שהשתנתה? האם הוא מוודא או הצוות שלו? 
האם הוא בודק תעודה מזהה שלה???? לפי השם שלה? 
לצפיה ב-'תשובה '
תשובה
08/11/2018 | 13:45
8
29
הרופא פוגש אותה אחרי שבחרת ושהיא מגיעה לקבל את הפרוטוקול של ההזרקות (ההורמונים) זו הם הראשונה שהוא פוגש אותה הפעם השניה זה בשאיבה של הביציות  מי שבודק שהיא אכן התורמת זה הצוות שלו  על ידי המספר הסידורי שמופיע על יד כול תמונה של תורמת אני מניח שהוא עושה וידואי לכן הוא הוא רושם את הנראות שלה לכן גם אם יש כביכול שינוי בנראות שלה הוא מציין את זה
לצפיה ב-'זה מה שאמר לך הרופא שלך? שהוא נוסע במיוחד לחו"ל לפגוש אותה?'
זה מה שאמר לך הרופא שלך? שהוא נוסע במיוחד לחו"ל לפגוש אותה?
08/11/2018 | 14:30
7
22
והם מזהים אותה אל מול הקטלוג שבחרת ממנו בארץ לפני שמתחילה טיפול? 
לצפיה ב-'לא '
לא
08/11/2018 | 14:58
6
26
הוא לא נסע במיוחד לפגוש רק אותה יש להם מרופאה שלהם שם והם נוסעים לשם לתת פרוטוקולים ולשאיבות אני מניח שיש להם במקביל כמה מטופלות כן הם מזהים אותה על סמך הקטולוג שבחרתרנו והם רושמים בדף בבחירת תורמת את מספר הקטולוגי שלה
לצפיה ב-'חשוב לי לדעת- האם הרופא שלך אמר לך כל זאת שכך זה מתבצע?'
חשוב לי לדעת- האם הרופא שלך אמר לך כל זאת שכך זה מתבצע?
08/11/2018 | 17:20
5
26
רואה את המטופלת כשהוא נותן פרוטוקול בפעם הראשונה  וכו' ....

לצפיה ב-'תשובה '
תשובה
08/11/2018 | 18:05
4
23
אם הוא שם אז כן  הוא( במקרה שלנו הוא אכן היה שם לפרוטוקול שלה ושל תורמות אחרות  ) ואם הוא לא שם אז רופא אחר מהמרפאה שלהם שנמצאת שם  בחו"ל רק רופאים ישראלים מתעסקים אם פרוטוקולים ושאיבות והפריות  אף רופא זר לא בא במגע עם התורמות
לצפיה ב-'תודה רבה... אז אתה יודע זאת כי הרופא שלך עדכן אותך תוך כדי '
תודה רבה... אז אתה יודע זאת כי הרופא שלך עדכן אותך תוך כדי
08/11/2018 | 18:47
3
26
התהליך שזה מה מה שקורה וכך זה מתנהל, הבנתי נכון? 
לצפיה ב-'ומי עושה להם מעקב על הטיפול? הרופאים המקומיים בקייב או ישרא'
ומי עושה להם מעקב על הטיפול? הרופאים המקומיים בקייב או ישרא
08/11/2018 | 18:49
1
26
הישראלים מהמרפאה שבה עשית? 
לצפיה ב-'אך ורק רופאים ישראלים '
אך ורק רופאים ישראלים
08/11/2018 | 19:39
31
מתעסקים עם התורמות לישראליות מהגיוס של התורמות ועד השאיבה וההפריה לצוות של הבית חולים אין להם כול קשר לתהליך
לצפיה ב-'נכון'
נכון
08/11/2018 | 19:34
27
בדיוק כך
לצפיה ב-'הנקה'
הנקה
08/11/2018 | 08:11
86
היי בנות מה לגבי הנקה עם אי בפיקת שחלות? כל הבלגן בהורמונים חא עובר לתינוק?
לצפיה ב-'טיפולי החזרה בגיל למעלה מ-54'
טיפולי החזרה בגיל למעלה מ-54
05/11/2018 | 21:08
4
116
אני מקבלת מידע סותר בעניין. יש כאלה שאומרים שאם זה רק החזרה אין בעיה אחרי גיל 54, ויש אחרים שאומרים שרק ביחידה פרטית בחו"ל. מרגישה מבולבלת.
אם בחו"ל, איך בכלל אפשר למצוא? איך אפשר לסמוך?

לצפיה ב-'החוק בישראל הוא עד גיל 54'
החוק בישראל הוא עד גיל 54
05/11/2018 | 22:01
2
80
לא יודעת מהיכן המידע הסותר...הרי החזרה היא בדיוק הפרוצידורה בתרומת ביצית. 
אני מכירה את מי שעובד על פי החוק בישראל, לא מכירה את האופציות לנשים מעל לגיל 54
איילת
לצפיה ב-'רק החזרה הכוונה היא'
רק החזרה הכוונה היא
05/11/2018 | 23:10
1
71
של עוברים שהוקפאו כחלק מטיפול לפני הגיל הזה. 
תודה על התשובה.

לצפיה ב-'טופס 17 לא מקבלים מהקופה'
טופס 17 לא מקבלים מהקופה
05/11/2018 | 23:35
108
 תרימי טלפון לאסותא ולמדיקל תשאלי אם זה אפשרי אצלהם...בטוח ידעו להגיד לך גם מה העלויות
עדכני אותנו
איילת
לצפיה ב-'הי אנהוולטר'
הי אנהוולטר
07/11/2018 | 17:52
93
הי . אני  בת  54 וחודשיים  הייתי בקשר בארץ לגבי תרומה בארץ .הייתי בשלב שחשבו כבר להטיס את הזרע של בעלי אבל בגלל שהעוברים היו צריכים לחזור ארצה שבועיים אחרי יום הולדתי ה54 אמרו שמצטערים אבל לא יכולים לעזור לי הכל בוטל מכיוון שזה נגד החוק .אבל  הבנתי שיש ועדה שאת יכולה לנסות לבקש שיאשרו לך . יש לך סיבה טובה זה שיש לך מוקפאים. שיהיה בהצלחה

לצפיה ב-'מתי משלמים למדיקל על שינוע עוברים ? האם ביום ההחזרה?'
מתי משלמים למדיקל על שינוע עוברים ? האם ביום ההחזרה?
07/11/2018 | 11:06
1
48
לפני ההחזרה? אחרי?

תודה 
לצפיה ב-'למה בכלל משלמים על שינוע עוברים ?'
למה בכלל משלמים על שינוע עוברים ?
07/11/2018 | 11:21
40
זה לא כלול במחיר ?
לצפיה ב-'ההחלטה קשה עלי'
ההחלטה קשה עלי
05/11/2018 | 17:58
3
218

שלום בנות, אני בת 44. התחתנתי לפני 3 שנים ומאז מנסים ללא הצלחה להיכנס להריון. אחרי 9 מחזורי הפריה, הרופא המליץ לפנות לתרומה ביצית. אמר כי אחרי 8 מחזורים צריך לשקול את  הסכנה לסרטן אם אמשיך בטיפולים.  בעלי כהן ומסורתי. לאחר התייעצות עלה כי אנו חייבים תורמת יהודיה. המשמעות שאנו צריכים לחכות שנתיים ולקוות לטוב או לתרומה מארצות הברית המאוד יקרה. שמעתי שנפתחה מרפאה בקפריסין שעובדת עם ישראליות... שאלה... האם שמעתם על המרפאה בקרפיסין?, מישהי מכירה?, או מכירים מרפאה אחרת שאוכל לפנות?,  אני גם רוצה לשתף... קשה לי מאוד עם הויתור על תינוק משלי. כאשר אני חושבת על הנושא, אני בוכה כל הזמן. וזה גם גורם לכך שאני לא כל כך פעילה בקידום הנושא. אשמח לשמוע מכן...

לצפיה ב-'היי'
היי
05/11/2018 | 19:11
150
את יודעת שהילד הוא יהודי לכל דבר ועניין היהדות מכירה בו כך לנו יש בן לפני חצי שנה עשינו ברית עם רב של העיר והוא ממוצא ספרדי(והספרדים יותר מחמירים) הוא ידע שהוא מתרומת ביצית מלא יהודיה ולא היה כול בעיה אין איסור כזה או אחר על כוהנים להביא ילד מתרומה של לא יהודיה וגם אצל כוהן הילד נחשב ליהודי לכול דבר ועניין לעניות דעתי לא צריך להחמיר שלא ממש חייבים ואם אתם ממש רוצים להחמיר אתם יכולים "לגייר" את הילד ממש אחרי הלידה לפתוח תיק גיור ברבנות יש תהליך שאתם צריכים לעבור יחד עם הילד אם כול זה לא עונה לרצונות שלכם יש עוד אופציה שאת לא ציינת אני לא יודע כמה זה רלוונטי לך אבל את יכולה להביא תורמת שלך תורמת מוכרת (משפחה חברה) שמוכנה לתרום לך צריך רק לעבור ועדת חריגים  מה שאני מנסה להסביר לך שיש עוד כמה אופציות לפני שאת מחליטה שאת רוצה ביציות מיהודיה כמו שציינת התהליך אכן יותר ארוך מורכב מסובך לא זמין במיוחד ויקר התוצאה בשניהם זהה שני הילדים יהודים באותה מידה בנוגע לחלק השני של הפוסט שלך אני מאוד מבין אותך על החוסר יכולת להעמיד צאצאים מהביצית שלך אל תחושת האובדן גנטיקה המשכיות את צודקת לחלוטין אבל .... כאן נכנס אבל גדול רשמת שקשה לך על הויתור של תינוק משלי  כאן אני לא מסכים איתך לפני התהליך גם אישתי הרגישה כך החוסר בהמשכיות גנטיקה זרה החששות הכול טבעי ומובן  אם מעכשיו את אומרת לעצמך בעקיפין שהילד לא שלך את בבעיה (ואת גם רשמת ואני מצטט קשה לי על הויתור של תינוק  שלי ) בעצם בכמה בעיות 1 הילד כן שלך 2 אם את חושבת שאת יכולה לעבור תהליך כזה מטלטל ריגשית ולהגיד מראש שהתוצאה שלה היא לא רצויה  אז למה להיכנס לזה מראש ? את חייבת להבין שזו דרכך היחידה להפוך לאמא אין לך דרך אחרת הייתי ממליץ לך להיפגש גם עם בעל מקצועה שיכול לעזור לך אני מכיר בנות שעברו את התהליך עם עזרה מקצועית והכוונה ריגשית טובה זה ממש יכול לעזור לך אם את מחליטה שאת כן הולכת על התהליך וזה לא חשוב תורמת יהודיה כן או לא את צריכה להכיל ולהבין שזה כן שלך ולא של אף אחת אחרת רק לך הוא יגיד אמא רק את תגדלי איתו שאישתי עברה את התהליך הקושי היה במעבר בין טיפולי ה ivf לתרומת ביצית ולא בין ההגדרות של כן ילד שלי ולא ילד שלי וזה מאוד משמעותי אך שאת רואה את הדברים אני אנסה יותר להבהיר את עצמי במשפט   הקושי נבע בויתור על הגנטיקה המשכיות לבין קבלת גנטיקה חדשה ולא על ההגדרה של אך היא רואה את הילד כמו שאת גם ציינת במשפט האחרון שלך זה תוקע אותך זה מונע ממך להמשיך הלאה ולהתקדם לעבר התוצאה הרצוייה
לצפיה ב-'לאני'
לאני
05/11/2018 | 20:51
117
כאחת שיש לה גם ילדים ביולוגיים וגם ילד מתרומה אני רוצה לציין שפשוט אין הבדל בין ילדיי התחושה היא אותה תחושה בדיוק, אני פשוט מאוהבת בו, ילד שלי מושלם! את תראי כשהוא יגיע כמה את תאהבי אותו ותרגישי שהוא חלק ממך...
לצפיה ב-'ברוכה הבאה '
ברוכה הבאה
11/11/2018 | 22:18
20
מכירה את הקושי, עברתי תהליך דומה בעצמי מלווה בדיכאון קליני וקושי רב לקבל את הגזירה, אני חובקת בת 4.5 מהממת מתרומת ביצית. ליווי פסיכולוגי בתהליך מאוד עזר לי לעבד את הקשיים.
אמנם על מנת לקבל תורמת בארץ יש להמתין בתור אך לא ידוע לי על המתנה של שנתיים, ממה שאני יודעת ההמתנה קצרה יותר. במידה ואתם מביאים תורמת משלכם התור מתקצר.
לדעתי המרפאה בקפריסין אינה חדשה, החדש הוא אולי שיש מתווכת ישראלית שמנסה לגייס ישראליות לתרום שם.
בהצלחה
איילת
לצפיה ב-'טריים/ מוקפאים, החזרה בארץ/חו"ל'
טריים/ מוקפאים, החזרה בארץ/חו"ל
02/11/2018 | 19:43
1
132
הי כולם, אני מרגישה מוצפת מכל המידע שאני מקבלת ולא בטוחה איך יכולה לדעת מי החברה הנכונה ומה הדבר הנכון. אני מרגישה שזה כמו להשוות תפוחים לתפוזים...
יש מי שיודע להגיד האם יש עדיפות להחזרה של עוברים טריים לעומת מוקפאים, והאם יש משמעות להחזרה בארץ או שעדיף לטוס לעשות את ההחזרה בחו"ל? ברור שאני מעדיפה לא לטוס (במיוחד אם יהיה מדובר ביותר מהחזרה אחת) אבל רוצה את מה שייתן הכי הרבה סיכויים...
בנוסף, מישהי יכולה להמליץ על רופא טוב? אני בקופ"ח מכבי אבל הבנתי שהקופה לא ממש מכסה...
שאלה אחרונה - מישהו יודע על איכות הסינון של התורמות? האם יש הבדל בין החברות השונות בסינון או בשאיבה ובטיפול שהן מקבלות?
תודה רבה
לצפיה ב-'היי'
היי
03/11/2018 | 10:19
104
בטכנולוגיה של היום אין כמעט הבדל בין טרי למוקפא אבל .... אם יש בהפשרותך לעשות החזרה ראשונה בטרי זה יותר מומלץ עדיף להשתמש בעובר טרי מאשר שהעובר יעבור תהליך של הקפאה ואחרי זה הפשרה מה שיכול (לא בהכרח זה קורה )לפגום באיכותו במקרה הטוב ובמקרה הרע הוא פשוט לא ישרוד  למרות ששוב הסיכויים כמעט זהיים הדעה הרווחת שאם את יכולה להשתמש בטרי אז זה עדייף כדי לדעת באיזה חברה את רוצה לעשות את התהליך את צריכה קודם להחליט מה את רוצה לעשות לטוס לחו"ל ? אמרת שאת מעדיפה שלא ובצדק אם (ובדגש על אם )את לא רוצה לעבור את התהליך בחו"ל אין ממש סיבה זה לא שהתהליך שתעברי שם הוא יותר מקצועי מכאן בארץ שלא נדבר גם על הטירחה של הטיסות והעלויות שלהם ושל הבת מלון עכשיו אם החלטת שאת רוצה בארץ את צריכה להחליט טרי או מוקפא אם החלטת ללכת על מוקפא יש לא מעט  מרפאות שמביאות מוקפאים לארץ אם החלטת שאת רוצה טרי להביא לארץ ושההחזרה הראשונה תתבצע עם עובר טרי (ואת שאר העוברים מקפיאים להחזרות הבאות ) יש שני מרפאות שמתמחות בהבאת עוברים טריים לשם החזרה ראשונה טרייה ואת שאר העוברים הם מקפיאים שני החברות מנור והשניה ל.ב הפריה חוץ גופית לכי לשמוע את שניהם זה ללא התחייבות תראי למי את מתחברת יותר מה אומרות האנטואיציות שלך את תראי שתהליך הבחירה היא לא כזו מפחידה ומאיימת כמו שהיא נראת בהתחלה
לצפיה ב-'כמה זמן ליווה אתכם רופא הפוריות מרגע שקיבלתם תוצאה חיובית? '
כמה זמן ליווה אתכם רופא הפוריות מרגע שקיבלתם תוצאה חיובית?
01/11/2018 | 18:27
4
103
לצפיה ב-'עד לבדיקת הדופק. בשעה טובה לך '
עד לבדיקת הדופק. בשעה טובה לך
01/11/2018 | 20:36
1
80
לצפיה ב-'תודה. רבה .. :) '
תודה. רבה .. :)
02/11/2018 | 09:39
54
לצפיה ב-'לרוב הם מלווים עד בדיקת הדופק'
לרוב הם מלווים עד בדיקת הדופק
02/11/2018 | 16:33
1
76
שבדר״כ בתשלום נוסף
יש שמציעים המשך מעקב הריון
בשעה טובה
איילת

לצפיה ב-'תודה רבה איילת, נקווה שיעבור תקין ובקלות ... '
תודה רבה איילת, נקווה שיעבור תקין ובקלות ...
03/11/2018 | 02:42
43
לצפיה ב-'שאלות בעניין תרומת ביציות'
שאלות בעניין תרומת ביציות
31/10/2018 | 13:57
2
226
הי ,
אשמח לדעת האם באמת יש לכך סיכויי הצלחה טובים?
אני לגמרי תוך כדי התהליך ולאחר החזרת עובר. מחכה שיחלפו 12 יום...
כשהיינו בהחזרה, נאמר לנו ש-5 מתוך 6 עוברים הופרו מאוד יפה. אולם כמה ימים לאחר מיכן התקשרו לומר לי שרק אחד שרד להקפאה. (מלבד זה שמוחזר), זה נשמע לי קצת תמוה, האם זה אומר משהו על התורמת ועל איכות הביציות שלה? או על הסיכויים לעובר שהוחזר?

לצפיה ב-'היי'
היי
31/10/2018 | 15:42
122
אוריה הסיכויים טובים יש כאן לא מעט נשים שהביאו ילד בעזרת תהליך תרומת ביצית לפעמים זה מצליח בפעם הראשונה ולפעמים בסבבים שאחרי אין כיום למדע ואו לרופאה הסבר למה חלק מהבנות נקלטות בפעם הראשונה ואחרות בסבבים שאחרי אגב זה יכול גם להשתנות לא רק מאישה לאישה זה יכול גם להשתנות אצל אותה אישה מהריון להריון לשאלתך השניה לא  תמיד כול העוברים שמוקפאים שורדים תהליך הקפאה וגם לא בהכרך כול עובר שעבר הקפאה יצליח לעבור הפשרה זה לא בהכרח תמיד מעיד על התורמת ואו על איכות הביציות  וזה גם לא אומר כלום על העובר שהוחזר אני מכיר נשים שאיכות העוברים לא היו משלמות (אפילו רחוקות מזה) העוברים צלחו הקפאה והפשרה והיום הם מחבקות ילד אני כן הייתי מציע לך לשאול באיזה שיטה הקפיאו את העוברים בשיטה החדשה הקפאה מהירה ? או בשיטה הישנה הקפאה איטית ? זה בהחלט פקטור גדול מאוד הייתי גם שואל באיזה יום הקפיאו אותם אני שמעתי בזכות התהליך שאני ואישתי עברנו  שעוברים יום 5 רגישים יותר להקפאה מעוברים יום 3 (אני מציע שתחקרי גם את קצת או תשאלי רופא מהתחום )
לצפיה ב-'ברוכה הבאה '
ברוכה הבאה
31/10/2018 | 22:05
99
ככל שגיל הביצית צעיר יותר כך אחוזי ההצלחה גבוהים יותר, במידה ואין בעיות ברחם.
באיזה יום הקפיאו את העוברים, יש הבדל בין הקפאה ביום שלוש להקפאה של בלסטו, לא כל העוברים ישרדו לגדול לבלסטו.
כיום מאמינים שלעובר בלסטו סיכויי קליטה גדולים יותר, מצד שני יכולים להקלט להריון עוברים שלא היו שורדים גידול לבלסטו.
זה לא אומר דבר על התורמת ואיכות הביציות שלה.
בהצלחה
איילת
לצפיה ב-'תמיכה של אסטרופם ופרוברה '
תמיכה של אסטרופם ופרוברה
31/10/2018 | 10:37
6
111
היי
כחלק מהכנה "על יבש" ועיבוי הרירית. ד"ר אליצור רשם לי 2 אסטרופם ביום בבליעה ועוד 2 פרוברה לנרתיק. ראיתי שהכדורים של הפרוברה הם כדורי בליעה רגילים, האם אותם אני אמורה להכניס לנרתיק? (נשמע לי הזוי)  עד איפה מכניסים? ואיך?
טיפים.. יש לכן ניסיון בזה? 
לצפיה ב-'תיקון '
תיקון
31/10/2018 | 10:52
3
86
מסתבר שטעיתי וההנחיה היא רק ל 2 כדורי אסטרופם בליעה ו 2 כדורי אסטרופם לנרתיק 
עדיין אשמח לשמוע עצות וטיפים כיצד להחדיר את האסטרופם לנרתיק
תודה מראש! 
לצפיה ב-'ברוכה הבאה '
ברוכה הבאה
31/10/2018 | 17:01
2
68
הספיגה בנרתיק של האסטרופם טובה יותר
אני החדרתי עם האצבע וזהו ( זאת היתה ההנחיה) וזה עבד
בהצלחה!!
איילת
לצפיה ב-'את הכדורי בליעה מכניסים לנרתיק? הבנתי שאין כדורים וגינליים..'
את הכדורי בליעה מכניסים לנרתיק? הבנתי שאין כדורים וגינליים..
13/11/2018 | 11:20
1
9
לצפיה ב-'כן'
כן
13/11/2018 | 11:28
6
אני מעולם לא לקחתי אותם דרך הפה...
איילת
לצפיה ב-'פרוטוקול זהה'
פרוטוקול זהה
31/10/2018 | 18:01
1
76
היי
גם לי רשם ד"ר אליצור את אותו הפרוטוקול ועכשיו אני כבר בחודש השישי
לצפיה ב-'תודה קירות '
תודה קירות
01/11/2018 | 15:14
39
לצפיה ב-'אחרי החזרה'
אחרי החזרה
30/10/2018 | 21:48
121
היי לכולם,
חמישה ימים אחרי החזרה שניה, התחילו כאבי גב תחתון וראיתי כמה כתמי דם בניגוב (סורי על התיאור) מבואסת.....מרגישה שאיבדתי את הכוחות שלי במיוחד לכשלון נוסף...האם זה אבוד? האם זה לא הולך לכיוון טוב? בפעם הקודמת ההייתי בטוחה שזה זה לפי התופעות וקיבלתי שלילי...כבר לא יודעת מה לחשוב...
לצפיה ב-'מתי קיבלתם דוח על כמות ואיכות העוברים שקיבלתם? '
מתי קיבלתם דוח על כמות ואיכות העוברים שקיבלתם?
29/10/2018 | 07:28
12
105
וממי

נ.ב קיבלתי טריים

תודה 
לצפיה ב-'היי'
היי
29/10/2018 | 14:33
11
75
אותנו עדכנו בלייב כמה ביציות הצליחו לשאוב מהתורמת אך שהתורמת עברה שאיבה הרופא שלנו התקשר אלי לעדכן אותי אחרי שהפרו את הביציות עם הזרע שלי המתנו כמה ימים וקיבלנו עידכון כמה עוברים נוצרו אחרי שאישתי עברה החזרה הקפיאו את העוברים העודפים וקיבלנו עידכון של איכות העוברים שהקפיאו ואת כמות העוברים שהצליחו להקפיא
לצפיה ב-'היי קובי, קיבלתם דוח מהמעבדה אחרי שהוקפאו? אחרי כמה זמן?'
היי קובי, קיבלתם דוח מהמעבדה אחרי שהוקפאו? אחרי כמה זמן?
29/10/2018 | 16:56
3
58
איך קיבלתם את דו"ח המעבדה? בפקס/ מייל..? וממי- מבית החולים שהקפיא? 

תודה 
לצפיה ב-'המשך '
המשך
29/10/2018 | 17:12
2
60
את התוצאה הסופית (דוח מעבדה ) מקבלים אחרי שמקפיאים (פשוט אין טעם לפני ) כי לא בהכרח כול העוברים מצליחים לעבור תהליך של הקפאה ואו הפשרה את הדוח אנחנו לא קיבלנו ישירות מבית החולים אלה מהמקום שבוא ביצענו את התהליך זה פשוט יותר קל לפנות למרפאה שבא עשית את התהליך והם פונים לבית חולים לקבלת הדוח  דרך בית החולים זה יותר מורכב אלה אם כן את עשית את כול התהליך דרך הבית חולים
לצפיה ב-'או.קיי... אחרי כמה זמן פנית למרפאה שלך? שבוע? איך שלחו לך?'
או.קיי... אחרי כמה זמן פנית למרפאה שלך? שבוע? איך שלחו לך?
29/10/2018 | 17:21
1
45
הגעת לשם? מי שלח לך? המזכירה/ האחות/ הרופא? 
את כל הטריים הצליחו להקפיא? 
לצפיה ב-'תגובה 1 '
תגובה 1
29/10/2018 | 17:46
52
לא הגענו לשם אנחנו לא גרים במרכז אנחנו גרים באילת הכול נעשה דרך פקסים פנינו לאחות והיא דאגה לשלוח לנו לפקס במקרה שלנו כן הצליחו להקפיא את כולם אבל אני לא רוצה שתקבלי את הרושם הלא נכון ההפך הוא הנכון לא כול טרי מצליחים להקפיא ולא כול מוקפא מצליחים להפשיר יש  מקרים וזה קורה לצערי לעיתים קרובות
לצפיה ב-'אתה יודע באיזו שעה בערך עשו לה את השאיבה? '
אתה יודע באיזו שעה בערך עשו לה את השאיבה?
29/10/2018 | 17:24
6
56
תודה על כל התשובות 
לצפיה ב-'תגובה 2 '
תגובה 2
29/10/2018 | 17:57
5
68
אנחנו היינו מעודכנים בהכול מתי היא (התורמת ) מתחיילה להזריק ומתי היא באה לשאיבה הרופא המטפל שלנו הוא  גם הרופא המטפל שלה הוא עדכן אותנו בזמן אמת עד לרמה שידענו מתי היא חזרה להכרה (אחרי ההרדמה ) וכמה ביציות הוא הצליח לשאוב ממנה השאיבה הייתה בשעות הצהריים ובאתו היום גם הפרו את הביציות שלה עם הזרע שלי 24 שעות אחרי ידענו כמה ביציות הצליחו לעבור חלוקה ראשונה אחרי חלוקה ראשונה מעבירים אותם באנקובטור מיוחד להמשך התפתחות במעבדה בארץ גם שם ידענו ברמה של יום יום כמה עוברים שרדו חלוקה נוספת וכמה לא שרדו
לצפיה ב-'אני ממנור מדיקל קיבלתי עם שליח עד הבית'
אני ממנור מדיקל קיבלתי עם שליח עד הבית
30/10/2018 | 08:30
66
את הדוח של המעבדה וגם את הקבלות והחשבוניות.
זה הגיע 8 או 9 ימים אחרי ההחזרה שעשיתי
לצפיה ב-'לקובי'
לקובי
30/10/2018 | 16:26
3
55
כשאני קוראת את התגובה שלך ואת הפירוט של כל התהליך שעברתם ואת השאלות שנשאלות אני קולטת כמה לא ידעתי כלום, לא ידעתי כמה עוברים, לא הבנתי לגבי איכות, בקיצור כלום, הלכתי עיוורת וצמאה להקלט, בדיעבד אולי מזל שלא הבנתי כלום ולא התעסקתי בזה בכלל כי התוצאה הסופית מושלמת...
לצפיה ב-'הילה '
הילה
30/10/2018 | 17:20
2
58
קשה לי להסכים איתך את ואני אחרי התהליך אז בדיעבד לנו זה לא רלונטי מה כן ידענו ומה לא ידענו כי את ואני קיבלנו את התוצאה המושלמת לנו אבל יש כאן נשים שהם בתחיילת התהליך  או שהם רק קיבלו את הבשורה שהם לא יכולות להרות מביצית שלהם והמידע והאנפורמציה הזו ששנינו צברנו מאוד רלוונטית להם והם צמאים למידע אמין והכי חשוב נטול כול אנטרס כזה או אחר יש כאן נשים ואני חושב שזה בסדר גמור שלא מוכנות לעצום עיניים ורוצות לשאול את כול השאלות וזה חשוב שמי שכן עבר את התהליך אם זה בעיניים פקוחות לרווחה או בעיניים עצומות  לתת להם את האנפורמציה
לצפיה ב-'קובי ברור'
קובי ברור
30/10/2018 | 20:08
1
55
ברור שהמידע חשוב ביותר, אני לא נחשפתי אליו בכלל, לא ידעתי כלום, אפילו לא ידעתי לשאול את השאלות הנכונות, כל הכבוד לך על התשובות המועילות למי שבתחילת הדרך
לצפיה ב-'אך הילד ?'
אך הילד ?
30/10/2018 | 20:59
56
יש לך טיפים ? אני יכול לשתף אותך אצלנו הוא ממש אטרקציה לכול הסובבים אותנו ההבדלים בנראות לא נעלמים מאיש ששואלים אותי בחשדנות אם אני האבא שאני עונה בחיוב אומרים לי (בהומור ) תעשה בדיקת אבהות או אולי הוא דומה לשכן חחחח  שזה קורא לנו אני תמיד שואל את אישתי (הומור שכזה )תגידי אך הגענו לזה שהאבהות שלי עולה בספק ? שכול החצים מופנים אלי ואת מצליחה להישאר מתחת לרדאר אני ואישתי כבר שוקלים לענות לאנשים (ספק בהומר ספק ברצינות ) שעשינו תרומת זרע במשפחה וחברים ממש כולם יודעים קוראים לילד בשמות כינוי התייר בוריס שוודי דוגמן בנראות הוא לא קיבל ממני כלום (וטוב שכך סתם סתם חחחח ) אני יכול להגיד לך שאצלנו הכול פתוח לא הסתרנו מאיש לכן גם תהליך הקבלה והשלמות היא גדולה(לכן גם מתלוצצים על חשבונינו הרבה הקרובים )  

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

מנור מדיקל- תרומת ביצית
מנור מדיקל תרומת ביצית

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה