לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1102911,029 עוקבים אודות עסקים

פורום תרומת ביציות

ברוכים הבאים לפורום תרומת ביציות, הפורום מהווה בית חם עבור כל מי שבמסע להורות הנכספת קיבלו את הבשורה ש "לא תוכלי להרות מביציותייך" וכי הם זקוקים לתרומת ביציות. אנחנו כאן כדי לעזור כשנראה שהשמיים נופלים עם קבלת הבשורה, לעודד כשנראה שהדרך אל ההורות לא תגמר לעולם ושאבדה כל תיקווה.

הפורום איננו מקום לפירסום של חברות או רופאים בעלי מסלולים העוסקים בתרומת ביצית, לחיפוש תורמות או פירסום הודעות מסוג זה.

אנחנו כאן בכדי לסייע ולעזור להתגבר על הקושי שבקבלת הבשורה ולתת מידע על האופציות השונות הקיימות בעולם תרומת הביציות, לתמוך, לעודד, להיות אוזן קשבת וכתף להתייעץ ולהישען עליה בימים הקשים. אנו כאן גם לתמוך ולעודד בימים השמחים של הבטא החיובית, ליווי ההריון, הלבטים למי לספר, מתי לספר וגם בהתלבטויות ההוריות לאחר הלידה המיוחלת                             

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תרומת ביציות

ברוכים הבאים לפורום תרומת ביציות, הפורום מהווה בית חם עבור כל מי שבמסע להורות הנכספת קיבלו את הבשורה ש "לא תוכלי להרות מביציותייך" וכי הם זקוקים לתרומת ביציות. אנחנו כאן כדי לעזור כשנראה שהשמיים נופלים עם קבלת הבשורה, לעודד כשנראה שהדרך אל ההורות לא תגמר לעולם ושאבדה כל תיקווה.

הפורום איננו מקום לפירסום של חברות או רופאים בעלי מסלולים העוסקים בתרומת ביצית, לחיפוש תורמות או פירסום הודעות מסוג זה.

אנחנו כאן בכדי לסייע ולעזור להתגבר על הקושי שבקבלת הבשורה ולתת מידע על האופציות השונות הקיימות בעולם תרומת הביציות, לתמוך, לעודד, להיות אוזן קשבת וכתף להתייעץ ולהישען עליה בימים הקשים. אנו כאן גם לתמוך ולעודד בימים השמחים של הבטא החיובית, ליווי ההריון, הלבטים למי לספר, מתי לספר וגם בהתלבטויות ההוריות לאחר הלידה המיוחלת                             
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 הפורום הינו פורום תמיכה, היעוץ בפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ומקצועי. 
הפורום איננו מקום לפירסום של חברות או רופאים בעלי מסלולים העוסקים בתרומת ביציות, הודעות מסוג זה יימחקו ללא אזהרה מראש. כמו כן זהו לא המקום לחיפוש תורמות או פרסום מודעות מסוג זה

אנא קיראו את תקנון הפורום לפני הכתיבה בפורום. גלישה מהנה
המשך >>

לצפיה ב-'שאלות להריונית מתחילה -אשמח ל'
שאלות להריונית מתחילה -אשמח ל
19/01/2019 | 16:51
12
72
היי בנות,
שמחה לדווח שסופסוף אני בהיריון !!!! אם כי רק בהתחלה ממש והדרך עוד ארוכה.  הכל מתקדם כשורה בינתיים- טפו טפו !
אשמח לדעתכן -להריוניות או אלו שילדו מביניכן:
1. מי מכירה את ד"ר שמואלי ענת- רופאת נשים להיריון בסיכון? אשמח לחוו"ד
2. באיזה שלב עברו איתכן על איזה ויטמינים ותוספים לקחת.? האם פרנטל אמור לכסות את כל מה שצריך? 
3. האם אמרתן בקופ"ח שההיריון הוא מתרומת ביצית? כל רופא /אחות ששאל אותי עד כה, עניתי בכנות שכן וביקשתי שלא ירשמו במחשב. וכולם כיבדו את הבקשה ואמרו ישר ש"אין בעיה".
להפתעתי הרופאה הזאת -רשמה במערכת של הקופה (Egg Donation -E.D) למרות שביקשתי ממש שלא. לטענתה כדי שהיא תמליץ שלא לבצע מי שפיר (ואז כמובן שהקופה לא תממן לי). וכעת זה לנצח בתיק האישי שלי... אני ממש מתוסכלת מזה ולא רוצה שבכל פעם שאגיע לקופה כל מי שנכנס לכרטיס שלי -ידע לנצח על התרומה.. אני ממש בתחושות קשות של 'למה לא סתמתי את הפה, ולמה לא פשוט שיקרתי'...   איך היה אצלכן? 
תודה מראש !

לצפיה ב-'מי שפיר'
מי שפיר
19/01/2019 | 20:02
8
60
היי,
אני במכבי.
הרופא מעקב שלי יודע שזו תרומה ולמעשה בכל הבדיקות דם/סריקות אמרתי. (גם עכשיו וגם בהריון הקודם)
בשניהם עשיתי מי שפיר (למרות שהבדיקות יצאו בסדר ופי התוצאות לא היה הכרח)- פשוט קבעתי תור בתל השומר, אמרתי שזו תרומה , מילאתי את השאלונים וזהו.
לא שילמתי על הבדיקה לא עכשיו ולא בפעם הקודמת .
אני מניחה שזה כתוב איפשהו במכבי (כי גם ביקשתי החזר כספי לתרומה) אבל אף אחד לא העלה את זה בפני או שאל על זה 

לצפיה ב-'אפשר לשאול מי רופא המעקב שלך?'
אפשר לשאול מי רופא המעקב שלך?
19/01/2019 | 20:34
2
33
לצפיה ב-'רופא מעקב'
רופא מעקב
19/01/2019 | 20:53
1
43
דורון קרייזר - מקבל בראשון 
ברעננה מקבל הריון בסיכון
לצפיה ב-'תודה'
תודה
19/01/2019 | 21:14
23
לצפיה ב-'לגבי המי שפיר -מפתיע'
לגבי המי שפיר -מפתיע
20/01/2019 | 00:31
3
45
היי- תודה על התגובה.
ממש מפתיע אותי שאישרו לך ולא שילמת..
הדבר הראשון שהרופאה אמרה זה שהיא רושמת כדי שהיא תוכל שלא להמליץ על מי שפיר, וכשאמרתי שאז הקופה לא תממן לי- היא השיבה ש"נכון". 
תכלס אני לא בטוחה שאתעקש על כך.. אבל הייתי רוצה שתהיה לי את האופציה!
והיום כשיש לך ילד/ים מתרומה, ואת באה לקופה, או לטיפת חלב, את לא מרגישה שישר יודעים על התרומה? 
פתאום זה מציף אותי שזה משהו שיכול ללוות אותי לכל החיים, ועד שלא אהיה בשלה לספר על זה לילדים, אני ממש לא מעוניינת בכך

לצפיה ב-'מי שפיר, צ'יפ ורופאים-תשובה'
מי שפיר, צ'יפ ורופאים-תשובה
20/01/2019 | 14:33
2
33
לגבי מי שפיר:
אני לא ביקשתי אישור מאף אחד... (הרופא מעקב ידע שאני מתכננת אבל רק אמר שעדיף בית חולים בגלל הצ'יפ)
פשוט התקשרתי לתל השומר , שאלו אותי כמה שאלות (על גנטיקה), אמרתי שזו תרומה , קבעו לי תור.
הגעתי לתל השומר עניתי על השאלון הגנטי (אפילו ביקשתי עזרה כי זה תרומה ולא ידעתי לענות על הכל) - כתבו בסיבה את הגיל שלי וזהו (יכולה להגיד שניסיתי גם בקפלן וכששם שמעו שזה תרומה הם פשוט אמרו שאני לא זכאית והם לא עושים גם אם אני רוצה לשלם באופן פרטי)
לא ביקשו טופס 17 (או אחר), לא ביקשו פרטי כרטיס אשראי ובזה נגמר העניין.

לגבי צ'יפ:
בפעם הראשונה (לפני שנתיים בערך) שילמתי על הצ'יפ כי זה לא נכלל. היום כל בתי החולים כמעט (למעט אסותא) שינו את צורת הבדיקה והיא נעשית עם צ'יפ גנטי - כך שלא שילמתי דבר.
לגבי רופאים:
לא הרגשתי שמישהו הסתכל או שאל משהו לגבי התרומה. נהפוך הוא אצל הרופא ילדים אמרתי במפורש כדי שאם זה חשוב לדעת שידע , אבל לא ממש עניין אותו ולא ממש זוכר כל פעם שאני באה עם הילדה.
לא נראה לי רלוונטי לשאר הרופאים ,אבל מצד שני זה גם לא משהו שאני שומרת בסוד (לא מפרסמת אבל לא מסתירה) אז גם לא מתרגשת מהעניין.

לצפיה ב-'תודה על התשובה והשיתוף -יש לי שאלה9!'
תודה על התשובה והשיתוף -יש לי שאלה9!
21/01/2019 | 00:09
1
19
זה ממש מפתיע מה שאת מספרת על המי שפיר והצ'יפ הגנטי.. אולי סתם היה לך פוקס ?
אני מודה שעוד לא החלטתי אם לעשות או לא. אני רק בהתחלה ויש עוד זמן להחליט. אבל איבוד השליטה והעובדה שאמרתי "תרומת ביצית" מחרפנת אותי.. 
מקווה שעם הזמן והתפתחות היריון תקין (אמן !!!) -זה יעבור לי...

לצפיה ב-'אישור מי שפיר'
אישור מי שפיר
21/01/2019 | 11:24
12
שאלת תם כנראה - ממי הייתי צריכה לבקש אישור למי שפיר (אני במכבי)?
לא ביקשתי מאף אחד... ידעתי שאני רוצה לעשות (גם אם אצטרך לשלם).
כמו שאמרתי התקשרתי לתל השומר וקבעתי תור - אף אחד לא ביקש אישור ואני אפלו לא זוכרת אם נשאלתי באיזו קופה אני.
לגבי אם היה לי מזל? לא נראה לי כי גם בפעם הקודמת זה היה ככה, לא ידעתי שאני צריכה לבקש אישור ממישהו ועשיתי אותו תהליך, התקשרת לתל השומר, קבעתי והופעתי.

אני מניחה שאפשר לשאול בטלפון אם זה עולה כסף - אני לא שאלתי כי גם ככה הייתי משלמת, אז פשוט זרמתי, עברתי תהליך קבלה (טפסים, בדיקת דם, מפגש עם גניטיקאית(, היתה הבדיקה, חיכיתי במקום חצי שעה ובסוף הלכתי לקבלה, שאלתי אם אני צריכה עוד משהו לעשות, אמרו לא, נשלח לך תוצאות ובהצלחה.

אבל כמו שאמרתי בקפלן זה לא היה אפשרי - אז אולי זו מדיניות בית חולים?
לצפיה ב-'מי שפיר'
מי שפיר
20/01/2019 | 13:40
24
אני מטופלת של מכבי, ואני יודעת שאם מדובר בתרומה לא מאשרים לעשות מי שפיר, לכן לא אמרתי שזו תרומה, כי אני כן רוצה לעשות מי שפיר.
מוזר ממש שאישרו לך לעשות גם כאשר אמרת שזה מתרומה.
האם עשית גם צ'יפ גנטי?
אם כן, האם זה עלה לך כסף?
כי היום קבעתי תור למי שפיר ואמרו לי שצי'פ גנטי עולה 3100 ש"ח (אני עושה באסותא).
לצפיה ב-'קודם כל בשעה טובה!'
קודם כל בשעה טובה!
20/01/2019 | 06:42
2
40
חשוב שתדעי שהתיק הרפואי שלך אינו חשוף בפני כל מי שתגיעי אליו לטיפול.
ישנם דברים מסויימים שיופיעו ( וגם בזה אני לא בטוחה)
הייתי בחרדה דומה אמנם לפני 5 שנים ואז קצת בררתי על זה. ישנם תחומים אותם לא יראו מעבר לאותו התחום.
אנסה לברר על כך היום יותר אם אצליח.
איילת
לצפיה ב-'תודה רבה איילת ! אשמח אם תצליחי לברר עוד.. '
תודה רבה איילת ! אשמח אם תצליחי לברר עוד..
20/01/2019 | 13:58
1
22
לצפיה ב-'נשמע מאוד מעצבן עם הרופאה האמת'
נשמע מאוד מעצבן עם הרופאה האמת
21/01/2019 | 11:34
21
מאוד מאכזב הרופאה, ברמה של אמון שנשבר. מבינה למה את רוצה להחליף. יכולה להמליץ על ד''ר יסכה לנדסברג ממכבי ברעננה, מהמחלקה באיכילוב. בזכותה יש לי שני ילדים (בלי קשר לתרומה) ויש לי קילומטרז' מכובד עם הריונות בסיכון (לא בגלל גיל). 

אצלי זה לא היה סוד אז אף פעם לא התעמקתי ברישומים. בכל מקרה כדאי לשקול מי שפיר כשאין ספק שהצורך יורד משמעותית כשתורמת צעירה..... זה פרוצדורה פולשנית וצריך להתנהל בצורה מושכלת בידיעה שיש סיכון לשני הכיוונים תמיד. 

בהצלחה
לצפיה ב-'קצת מיואשת .....המלצה על רופא שעובד עם חברת מנור'
קצת מיואשת .....המלצה על רופא שעובד עם חברת מנור
18/01/2019 | 11:43
5
85
היי...אז אני לאחר החזרה רביעית של תרומת ביצית שלא הצליחה ���� 
נותר עוד עובר אחד בלבד ובמידה וגם הוא לא ייקלט (מקווה מאוד שכן אבל אי אפשר לדעת ...) כנראה שאלך לסבב שני של תרומת ביצית עם חברת מנור אבל רוצה להחליף רופא .
אשמח לקבל המלצות על רופאים שעובדים עם מנור .
כמו כן האם יש פה בנות נוספות שלקח להן יותר מ 4-5 החזרות עד שנקלטו ? 
לצפיה ב-'לאופטימית'
לאופטימית
18/01/2019 | 14:23
59
מה שעזר לי לאחר מספר ניסיונות, זה להחליף תורמת, ושינוי מסויים בפרוטוקול.

לצפיה ב-'ד''ר גיא גוטמן'
ד''ר גיא גוטמן
18/01/2019 | 17:47
49
עובד בכללית, פרטי ובאסותא
לצפיה ב-'מצטערת לשמוע על השלילי....אל תתייאשי...'
מצטערת לשמוע על השלילי....אל תתייאשי...
19/01/2019 | 09:46
2
44
זה לגמרי קשה ומייאש אין ספק! רובנו מגיעות לתהליך התרומה אחרי כל כך הרבה אכזבות וכאב שאנחנו מצפות שהתהליך הזה יהיה מהיר.
היו כאן לא מעט הצלחות בסבבים 5, 6 וגם יותר
האם במהלך הטיפולים היו ניסיונות לבירורים שונים? נסיונות לשנות פרוטוקול?
היו לא מעט המלצות על ד״ר דורון גולדברג, אישית לא מכירה אותו
שיהיה בהצלחה
איילת
לצפיה ב-'מנסה עוד להישאר אופטימית עם מעט הכוחות שנשארו לי '
מנסה עוד להישאר אופטימית עם מעט הכוחות שנשארו לי
19/01/2019 | 15:18
1
45
האמת שעברתי כל כך הרבה טיפולי ivf לפני המעבר לתרומת ביצית , שאת רוב הבירורים כבר עשיתי במהלך הטיפולים עצמם .
התמיכה שאני מקבלת היא אותה תמיכה כל הזמן אולי באמת אנסה לשכנע את הרופא לשנות אותה .
תודה רבה על המענה .
לצפיה ב-'אני חושבת שכדאי '
אני חושבת שכדאי
20/01/2019 | 13:44
35
להחליף תורמת ולא רופא.
צריך לבדוק מה הייתה איכות של העוברים שהוחזרו, מה מצב הרחם?
האם מוחזרים עוברים יום 5, או יום 3?
ניסית פרוטוקול הורמונלי, או על בסיס מחזור טבעי?
האם עוברים עברו בדיקת PGD/PGS ?
גם אם יש עוברים מצוינים, לפעמים יש להם פגמים גנטיים ובגלל זה לא נקלטים.
אני קיבלתי 16 עוברים, מתוכם 7 לא עברו בדיקת PGS, למרות שאיכות שלהם הייתה מצוינת.
ממליצה לבדוק את העוברים לפני ההחזרה, אם עובר תקין לא נקלט, אז כבר צריך לעשות איזה שהוא בירור נוסף.
בהצלחה!!!
לצפיה ב-'בדיקות לבעל'
בדיקות לבעל
19/01/2019 | 12:57
1
35
היי. נתנו לו לעשות בדיקות גנטיות, בדיקות דם ובדיקת זרע.
בבדיקת הזרע יצא שהתנןעתיות 23.
לא כך היה לפני שנה.
מה עושים?

לצפיה ב-'היי'
היי
19/01/2019 | 14:33
29
אכן איכות הזרע יורדת עם הזמן אצל כמעט אם לא כול הגברים פרט לגברים שנולדו אם בעיות זרע כמו  כמות זרע קטנה או זרע עצל ואו בעיות גנטיות תורשתיות אחרות יש כמה דברים שניתן אולי לעשות על-מנת לעכב את הדרדרות איכות הזרע והיא כוללת תזונה נכונה המנעות מעישון, סמים, אלכוהול, לחץ נפשי גם משפיע רצוי גם לגברים להסתובב עם תחתונים לא צמודים חום גורם לפגיעה באיכות הזרע הימנעות מאמבטיות חמות וסאונות למיניהם מה שעושים בהפריות / תרומת ביצית עושים בדיקות איכות זרע לגבר על מנת לקבל תמונה כוללנית למרות שהתהליך מתבצע (ההריון) בגוף האישה הבדיקות זרע שעושים לגבר מיועדת להבין את איכותו של הזרע ואם יש בעיות לדעת לפתור אותם על מנת לתת לביציות סיכוי גבוה יותר ליצור עובר ביצית מופרת אני לא יודע מה זה מה שרשמת תנועתיות 23  אני כן יכול להגיד לך שבכול מנה שגבר נותן יש מליוני זרעים עם איכויות שונות ולא רק התנועתיות חשובה צריך לבדוק גם את הצורתיות של הזרע אחרי שהגבר נותן מנה בודקים את הזרע ויזואלית ובוחרים את אלה שיש להם הכי הרבה סיכוי להפרות את הביצית על מנת להגדיל את הסיכוי לוקחים את הזרע הנבחר ומחדירים אותו ישירות לתוך הביצית כך שהתנועתיות שלו לא משפיע על תהליך ההפריה לתהליך הזה קוראים מיקרו מניפולציה  אם יש בעיה של תנועתיות הרי שבתהליך מנטרלים אותו על ידי החדרת הזרע לתוך הביצית ודרך אגב יש לזה שם לזרע שלא מרבה לזוז קוראים זרע עצל אם המעבדה עלתה בזמן שלגבר יש בעיה של זרע עצל הם יודעים את העבודה וזה לא אמור לפגוע בתהליך שאת עוברת אגב אצלי למרות שלא הייתה בעייה ולמרות שעברנו בתחיילת התהליך ivf ועשיתי בדיקות זרע ואחרי שנטשנו את התהליך ועברנו לתרומת ביצית נקראתי שוב למעבדה לבדיקת זרע נוספת למרות שעברו חודשים ספורים בין הבדיקות וגם אצלי היה שינוי לא משמעותי אבל שינוי ולמרות זו עשו אצלי מיקרו מניפולציה  על מנת להגדיל את הסיכוי להפריה
לצפיה ב-'בדיקות גנטיות'
בדיקות גנטיות
16/01/2019 | 16:25
2
75
מי לקח כאן תרומה לבדיקות גנטיות מורחבות? ואיזה
לצפיה ב-'אנחנו'
אנחנו
17/01/2019 | 08:46
64
היי,
אנחנו במקרה שלנו עשינו בדיקות גנטיות לבעלי כדי לבדוק אם יהיה צורך בבדיקות גנטיות לתורמת, ואם כן אז איזה.
בעלי עשה בדיקה שנקראת SEMA4 שזוהי בדיקה מורחבת שבודקת 280 גנים שונים. לוקחת דגימת רוק ושולחים למעבדה בארה"ב.
ביצענו את הבדיקה בבית הרופאים ברמת החייל. תשובות מתקבלות תוך 3 שבועות בערך. העלות הייתה קצת יקרה אבל יש החזרים מקופ"ח.
מקווה שעזרתי.
שיהיה בהצלחה!
לצפיה ב-'בדיקות גנטיות- בהחלט'
בדיקות גנטיות- בהחלט
19/01/2019 | 14:23
34
יש לי חברה שטסה לאוקראינה לקחת דגימת רוק של התורמת שהיא רצתה, והביאה לארץ לביצוע פאנל מלא של כ500 בדיקות גנטיות (באמצעות פרופ' שוחט). הבטיחו תוצאות בתוך 3 שבועות-חודש, הגיעו אחרי כמעט חודשיים... (עושה באופן עצמאי באוקראינה ולא דרך סוכנות ישראלית).
גם התורמת שלי עברה פאנל של הSEMA4 -280 בדיקות גנטיות בחו"ל.
ממליצה מאוד לא לוותר ! שווה את הכסף והשקט הנפשי...
בהצלחה רבה !!! 
לצפיה ב-'גיור לחומרה כול התהליך התחילה ועד סופו '
גיור לחומרה כול התהליך התחילה ועד סופו
15/01/2019 | 14:24
11
71
היום עברנו את תהליך גיור לחומרה וקיבלנו אישור רישמי בכתב  מהרבנות שהילד יהודי לכול דבר ועניין וללא מגבלות כול שהם ביהדות  אני חייב לציין שהרבנות (לפחות כאן באילת ) טיפלה בזה ברגישות ובמהירות וביעלות רבה הם לא מכירים בילד כגיור אלה יהודי ככול שהגיל של הילד  צעיר יותר כך קל יותר לעבור את התהליך בפחות פרוצדורות אפילו הקזת דם לא הייתה הברית שעשה הייתה מספיקה כן העברנו אותו טבילה במקווה תחילה אני ואחרי זה אני הטבלתי אותו היה מאוד מרגש לא נשארה עיין אחת יבשה מי שחוששת ומפחדת בגלל ההטבלה נמנעת אני חייב לציין לא צריך להשאיר את הילד מתחת למים לא 10 שניות וגם לא 5 שניות הוא לא צריך להחליף צבעים מתחת למים וגם לא לאבד את ההכרה נכון צריך להקפיד להטביל אותו עד הקודקוד ואכן ההטבלה הראשונה שלי לא צלחה בטבילה השניה עזרתי יותר אומץ וזה אכן צלח נציגי הרבנות מלווים אותכם בכול התהליך הילד גם נהנה מטבילה במים דרך אגב מי שחוששת מהקור של המים המים מחוממים נכון הילד קצת ''התלונן'' שראשו יצא מחוץ למים אבל לא מעבר לא היה אפילו בכי ממליץ בחום לכול מי שרוצה חושבת או שוקלת אני כאן לכול שאלה

לצפיה ב-'קובי, ממש תודה ששיתפת, חיכיתי לשיתוף הזה. '
קובי, ממש תודה ששיתפת, חיכיתי לשיתוף הזה.
15/01/2019 | 20:58
6
48
עדיין כל העניין מפחיד אותי. אשמח לדעת בן כמה הילד, ואם אמר משהו על כך. אני אם חד הורית, ואם בכלל אעיז לערוך את הפרוצדורה הזו, אני מניחה שלא אוכל לטבול,בפניהם של הרבנים, כפי שאתה עשית כמלווה של בנך, מטעמי צניעות. 
לצפיה ב-'תגובה '
תגובה
15/01/2019 | 22:33
5
48
הילד בן 9 חודשים כול אחד יכול להטביל את הילד גם גבר וגם אישה אני מניח שמדובר באישה יש אישה מטעם הרבנות שמשגיחה אותנו שאלו מה אנחנו מעדיפים ועל מנת להפשיט את התהליך בחרנו שאני יטביל את הילד אבל האופציה שאישה תעשה היא קיימת אין מה לפחד לילד לא נגרם כול נזק הוא אפילו לא בכה זה עניין של פחות משניה מתחת למים טקס מרגש מאוד ומומלץ מאוד לכול מי שמעוניינת
לצפיה ב-'קובי'
קובי
16/01/2019 | 10:09
4
36
תודה על התשובה. מעט מקל עלי לשמוע שהטבילה אינה נוראית. אצלנו זה יותר מורכב, בגלל שאני לא רוצה לחשוף את נושא התרומה. יש רב, עימו שוחחתי, שהסכים לערוך את ההליך הזה באופן לא פורמלי, זה אומר ללכת לים, כי אני לא יודעת אם אפשר יהיה לעשות זאת במקווה, ועדיין להסתיר את העניין, ואז אם יגיעו שלושה גברים (הרב ועוד שניים), אין לי מושג איך כל העניין הזה יכול להתבצע.

לצפיה ב-'תגובה '
תגובה
16/01/2019 | 11:01
3
32
רק לדאוג שבסוף התהליך את מקבלת מסמך כתוב וחתום מהרבנות שהילד יהודי לכול דבר ועניין ובעניין המקווה אצלנו זה לא סוד אבל קיבלנו מקווה פרטי חדר מקווה לא משותף ושם עברנו את ההטבלה את יכולה לבקש אם אין באזור מגוריך לעשות את הטקס במקווה שיש בוא פרטיות או בשעות מוקדמות של הבוקר שאין אנשים את יכולה לבקש מהרבנות שתדאג לזה זה בסה''כ אינטרס שלהם לערוך את הטקס ולא להקשות
לצפיה ב-'תודה קובי'
תודה קובי
16/01/2019 | 13:37
2
30
אני לא מעוניינת לערב את הרבנות. אגב, גיור בכלל מנתק את הקשר עם ההורים הלא יהודים, והם אינם נחשבים הורים לאחר תהליך זה. כך שלגבי אלה שגורסים כי יש שתי אימהות, נושאת ההריון ותורמת הביצית, לאחר תהליך הגיור לחומרא, מבחינת היהדות, קיימת רק אימא אחת, זאת שיהודיה. 

לצפיה ב-'תשובה '
תשובה
16/01/2019 | 14:15
1
44
רשמת שאת לא מעוניינת לערב את הרבנות ואני מכבד את זה אבל.... את לא יכולה לעבור את התהליך ללא פיקוח של הרבנות אם חשוב לך לקבל מסמך רישמי מהרבנות שהילד שלך הוא יהודי את צריכה לערב אותם אין להם רשימות שחורות ההפך האינטרס שלהם זה לבוא ולעזור לך בלי יותר מידי עניינים אני לא מכיר גרסאות ביהדות על אמהות אני מכיר בגירסה שלי והגרסה שלי אומרת שאמא יש רק 1 וזה גם לא חייבת להיות זו שילדה את התינוק גם באימוץ יש רק אמא אחת בפונדקאות יש אמא אחת

לצפיה ב-'תגובה לקובי'
תגובה לקובי
17/01/2019 | 11:02
38
מרגש מה שכתבת על עניין האימא. אני עדיין לא שם מבחינה ריגשית. בקשר לרבנות, אם אני רוצה להשאיר את האופציה לא לספר על נושא התרומה, עדיף שזה לא יהיה רשום. בשיחה עם רב שנחשב, הוא אמר שמספיק שיהיו שלושה אנשים, אחד מהם תלמיד חכם, על תקן של בית דין, ושהם ירשמו לי שהיא עברה את ההליך, כדי שאוכל לשמור לעצמי, במקרה, שחס ושלום, תהיה בעיה. 
לצפיה ב-'מאוד מרגש!!!! '
מאוד מרגש!!!!
17/01/2019 | 17:45
1
35
תודה על השיתוף!!!!
שיהיו רק שמחות משותפות ביחד!
איילת
לצפיה ב-'אמן לכולם '
אמן לכולם
17/01/2019 | 20:59
19
לצפיה ב-'מזל טוב תודה על השיתוף'
מזל טוב תודה על השיתוף
20/01/2019 | 11:51
1
10
לצפיה ב-'תודה אשרת '
תודה אשרת
20/01/2019 | 17:51
7
לצפיה ב-'חדשה..אז ככה'
חדשה..אז ככה
13/01/2019 | 23:31
3
132
היי ,
שמחה למצוא פה את הקבוצה. קצת ארוך...סליחה מראש.
אני בת 46 אמא לשני חיילים שנוצרו באופן ספונטאני מנישואים שכבר שנים לא קיימים. אחרי שנים של זוגיות כושלת בגיל 42 החלטתי לנסות להרות מתורם ובטיפול IUI שני נקלטתי והבאתי לעולם ילד מקסים שהיום בן 3. כשהיה בן שנה רציתי לנסות להביא לו אח נוסף מאותו התורם ואז התחילה סדרת טיפולים של IVF שלא הצליחו למרות שהיו לי הרבה עוברים והחזרות. הטיפולים נפסקו לצערי בגלל הגיל (45). להפתעתי לפני חודשיים גיליתי שאני בהריון ספונטאני..מקשר קצר שהייתי בו, והדופק הפסיק בשבוע 8..עברתי גרידה. 
ההריון החזיר אותי לרצון הבלתי ממומש ללדת ילד נוסף...ופניה לרופא פריון אמר לי שאני יכולה לחזור לטיפולי הזרעה רק שהסיכוי שלי ללדת ילד בריא נמוך. שלח אותי לתרומת ביצית.
אחרי לחץ שלי הוא הסכים לעשות לי טיפול פרטי...המון כסף כי התורם שלי מחול. והטיפול הסתיים בהריון כימי.
האם הייתן מציעות לי לפנות לתרומת ביצית או לנסות שוב? מרגישה בקאזינו. 
אשמח לכל הכוונה והמלצה לרופא. הרופא שפניתי אליו.בעל שם טוב, עשה לי הזרעה אפילו לא שלח אותי במעקב לבדיקות דם כדי לברר ביוץ ולדעתי אפילו לא השתדל שהטיפול יצליח רק גבה עוד ועוד כסף.
תודה! כל כך שמחה להיות פה.
לצפיה ב-'היי'
היי
14/01/2019 | 15:09
70
תראי האמת זה באמת סוג של קזינו וזה בהחלט טבעי להרגיש כך שאנחנו עברנו לתרומת ביצית (לפני זה עשינו ממש מעט סבבים ivf) אנחנו לקחנו הימור שבזכות תרומת ביצית נחבק ילד מהר יותר ואכן התמזל מזלנו ובסבב הראשון אשתי נקלטה את צריכה לעשות חשבון של כול הפלוסים והמינוסים שאחד מהם הוא שלפעמים זה לוקח יותר זמן ממה שחשבנו לקחת בחשבון שבתרומת ביצית לרוב התורמות צעירות וחלקן עם ''הוכחת'' פוריות (יש להם ילדים שלהם ) רק את תדעי מתי את מוכנה לעבור לתרומת ביצית רק את תדעי אם את בשלה לתהליך
לצפיה ב-'ברוכה הבאה '
ברוכה הבאה
14/01/2019 | 16:24
1
63
שמחה שמצאת אותנו
שאלת שאלה לא פשוטה.... הוחלט להגביל את גיל טיפולי הפוריות ל 45 כי מעליו הסיכויים די אפסיים להריון תקין שיסתיים בידיים מלאות עם ילד בריא. כמובן שיש ניסים וסיפורים מעל לגיל זה, מנסיון שלי חלק גדול מסיפורי הניסים הוא נשים שעברו תרומת ביצית ולא שיתפו בכך.... 
הסיכוי לקליטה מהזרעה עוד יותר נמוך וטיפול IVF פרטי יעלה בסביבות 20,000 ש"ח.
את בעיקר צריכה להחליט מה את רוצה. אישית גם לי היה קשה לעבור לתרומה.... בכיתי, התאבלתי, עשיתי נסיונות להרות מהביציות שלי.... והיום אני אמא לבת 4.5 ומבחינתי זאת ההחלטה הכי חכמה שעשיתי בחיי....
אנחנו כאן לשאלות, התלבטויות ומה שתרצי
איילת

לצפיה ב-'תודה תודה רבה! הוספתי הודעה למעלה...אשמח לעזרה'
תודה תודה רבה! הוספתי הודעה למעלה...אשמח לעזרה
15/01/2019 | 13:37
54
מחפשת רופא שילוה אותי. 
פרטי או דרך מכבי, אשמח לשמוע דעתכם.
לצפיה ב-'תודה על התגובות - מחפשת כרגע רופא '
תודה על התגובות - מחפשת כרגע רופא
15/01/2019 | 10:57
61
 מה שבלבל אותי זה ההריון הספונטאני. מאחר ונפסק הדופק , לדעתי נפסק בגלל איזה ארוע טראומה שעברתי אבל המומחים אומרים שזה כי מראש היה לא תקין ולעולם לא אדע. יש לי הרבה ביקורת על התנהלות של רופאים כמו הרופא שעשה לי אי וי אפ בלי הסטרוסקטפיה . מסתבר שהיו הדבקויות בגללן כמעט ולא היה לי מחזור כי הכל נשאר ברחם. אני בספק שעובר יכול להקלט ככה. עשה לי חמש החזרות וטען שהסיבה שלא נקלטו היתה שלא היו טובים, למרות שקיבלו ציון מצויין וגודלו על יום 5.  חוסר הודאות וחוסר ההבנה של מדוע רופא מקבל החלטה כפי שקיבל מאוד מקשה עלי.
האם יש המלצה לרופא טוב שילווה אותי בהליך. האם יש רופא מהקופה או שחייבת פרטי? 
לצפיה ב-'בהריון שבוע 7 מתרומה ובפאניקה'
בהריון שבוע 7 מתרומה ובפאניקה
12/01/2019 | 11:17
6
157
בת 45. עם ילד ביולוגי שנולד כשהייתי בת 37. מאז רק הפלות. עברתי את כל הבדיקות, כל הרופאים. הכל תקין. כנראה גיל הביציות גרם להפלות למרות שהיו לי בלסטוציסטים יפים. עברתי לתרומה. נקלט בהחזרה הראשונה. מלפני כארבעה ימים אני מרגישה שהסמפטומים של ההריון נחלשים. היום החלו גם מיחושים ברחם. אני כבר מספידה את ההריון. לא יודעת מה לעשות. איך אתמודד עם הפלה נוספת?
מחר בדיקת דופק אבל מרגישה שזה לא מתפתח טוב. מפחדת נורא. הרופא שלי לא מאמין בגישה של פרופ כארפ לגבי הזרקה של אימונוגלובלינים כי הגוף תוקף את ההריון. אני עם תמיכה רחבה מאוד של קלקסן, פרגניל, פרדניזון ומה לא. פוחדת שאולי זה לא קשור לביציות בכלל אלא לגוף שלי שמשום מה לא נותן לאף עובר להתפתח. לא יודעת מה לעשות ואיך להתמודד. 
מה אעשה אם גם ההריון הזה לא תקין?
לצפיה ב-'קודם כל מזל טוב, את בהריון ! '
קודם כל מזל טוב, את בהריון !
12/01/2019 | 20:13
2
95
התחלה של הריון זה מלחיץ, בטח ובטח אחרי הפלות. לדעתי מחצית הריון עוד הלכתי לשירותים בפחד מדימומים שמשמעם הפלה. מלחיץ שמרגישים, מלחיץ כשלא מרגישים וכמו שאת בטח יודעת ההרגשות האלו לא אומרות כלום. מיחושים ברחם יכול מאוד להיות גדילה של הרחם שזה ממש בסדר. 

רפואית אין לי הרבה מה להגיד, כי אני לא רופאה. נשמע שאת עושה הכי טוב שאת יכולה להריון הזה והפרוטוקול שלך מאוד נרחב גם נגד מצב של דחייה של הגוף. מה שנשאר לך זה לחכות ולנשום עמוק ולתת לעובר שלך לעשות את שלו ולבחור איפה הכי טוב לו. אל תלחצי, נשמע סה''כ שיש לך התנסות חיובית. בגיל סביר לא היתה לך בעיה, היו הפלות במקביל להתקדמות הגיל, נקלטת בניסיון הראשון של התרומה. מעבר לזה יש אחריך הריון תקין, הסיפור נשמע לא רע מהצד- יש פה לא מעט נשים שהיו מתחלפות אתך. 

אני ניסיתי תמיד להגיד לעצמי שהתפקיד שלי לתת את המצע והרחם הכי אוהב וחם וכל השאר תלוי בעובר. בילד שלי, לא בי. כמו גם כשהם גדלים- לא הכל תלוי בנו. אותי זה הצליח להרגיע לפרקים. בהצלחה ותעדכני! כמובן בהתחשב בכך שיש פה נשים שלא נכנסות להריון כל כך בקלות. 
לצפיה ב-'אז יש דופק'
אז יש דופק
15/01/2019 | 16:59
1
33
תודה רבה על תגובתך. להפתעתי הרבה התגלה דופק וההריון נראה תקין. הייתי בהלם. באמת שהייתי בטוחה שלא יראו דופק. כנראה שבאמת ההפלות הרבות שעברתי הכניסו אותי לפוסט טראומה. אז בינתיים הכל טוב. מתפללת שרק ימשיך ככה. אמן.
לצפיה ב-'איזה כיף!! מעולה!'
איזה כיף!! מעולה!
21/01/2019 | 11:08
5
בהצלחה בשאר העליות והירידות עד גיל 30 לפחות טפו טפו 
לצפיה ב-'בהצלחה ובשורות טובות :) '
בהצלחה ובשורות טובות :)
13/01/2019 | 10:16
1
86
ד.א מהו סוג הדם שלך ושל תורמת הביצית ותורם הזרע? 

לצפיה ב-'סוג דם'
סוג דם
15/01/2019 | 17:02
41
אני 0+ תורמת הביצית B+ ושל בעלי אני לא זוכרת. AB + אולי. בכל מקרה הרופא שלי חזר והדגיש שסוג הדם של התורמת ממש לא חשוב. גם אם יש לה RH שלילי זה לא אמור לסכן את ההריון. למה את שואלת?
לצפיה ב-'בשעה טובה! '
בשעה טובה!
14/01/2019 | 16:30
60
אני מכירה  שתי גישות שונות בהריונות לאחר הפלות, האחת של פרופ' כארפ והשניה של פרופ' קופרמינץ. לא יודעת איזה בירורים עשית ולפי מה התאימו לך את התמיכה. 
כן יכולה להגיד לך שבהריון שלי נראה לי עד שבוע מאוד מתקדם היו לי על הזמן חששות, מהתמיכה הואגינאלית הייתי כל הזמן בטוחה שמתחיל לי דימום ועוד ועוד ועוד
אם את לא שקטה את תמיד יכולה ללכת להתייעץ
אולי יעזור לך לקרוא את האירוח של פרופ' קופרמינץ כאן בפורום בהודעות הנבחרות
מאחלת לך המשך תקין
איילת
לצפיה ב-'אירוח בנושא הוספת מרפסות בבתים משותפים'
אירוח בנושא הוספת מרפסות בבתים משותפים
08/01/2019 | 10:06
17

ביום ג', 15.1, בשעות 20:00-22:30, נארח בפורום תמ"א 38 את מר עידו גרינברג, מנכ״ל חברת נירים.

על האירוח

הוספת מרפסות בבתים משותפים באמצעות בניה בטכנולוגיה מתקדמת הכוללת עבודות מיוחדות בפלדה, תוספות בניה, הוספת מרפסות למבנים קיימים, עבודות גמר, חשמל, שימור ושיקום.

על המתארח

עידו גרינברג, מנכ״ל חברת נירים, בעל ידע עשיר וניסיון של למעלה מ- 10 שנים בתחום הבנייה, בדגש על עבודות פלדה מיוחדות.
מוביל בהצלחה ובמקצועיות את חברת נירים המתמחה בבניה בטכנולוגיה מתקדמת הכוללת עבודות מיוחדות בפלדה, תוספות בניה, הוספת מרפסות למבנים קיימים, עבודות גמר, חשמל, שימור ושיקום, והכל בתהליך קצר ומקצועי המבטיח תוצאה איכותית ואחריות לאורך שנים רבות.
לחברה לקוחות רבים וניסיון רב בבנייה במבנים קיימים, מגדלים ומבנים ציבוריים בכל רחבי הארץ, והיא מובילה בבניית קונסטרוקציית פלדה עם למעלה מ-500 מרפסות בשנה.
כחלק מחזונה לספק מענה איכותי ומקיף לכל אורך הדרך - תוכלו למצוא בחברה מחלקת רישוי ותכנון, הנדסה, תפעול, ביצוע ושירות לקוחות. 

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!

לצפיה ב-'תרומת ביציות -חדשה בעסק'
תרומת ביציות -חדשה בעסק
06/01/2019 | 13:25
6
201
שלום בנות יקרות
בת 41
לאחר אין ספור הפלות וטיפולים
עכשיו החלטנו ללכת לתרומה
ממה מתחילים? מה עושים? איפה כדאי? עלויות?
כל מידע יתקבל בברכה
תודה רבה
לצפיה ב-'היי'
היי
06/01/2019 | 18:01
2
157
קודם חשוב לדעת מה את רוצה ומה נכון לך לעבור את התהליך בארץ ? או אולי בחו''ל ? במידה ובחרת לעבור את התהליך בארץ את רוצה תורמת ישראלית ? תורמת מחו''ל ? לקחת בחשבון שתורמת ישראלית זמני המתנה ארוכים מאוד בחרת תורמת מחו''ל ? רוב המסלולים מציעים תורמות מאוקראינה עכשיו גם כאן את צריכה לבחור את רוצה שיביאו לארץ עוברים טריים ? אולי מוקפאים ? מוקפאים יש לא מעט חברות שמביאות בחרת טריים ? יש שני חברות מנור וא.ב הפריה חוץ גופית  בנוגע לעלויות גם הם משתנות מאוד הכול תלוי במה שאת רוצה ונכון לך את רוצה כמות קטנה של ביציות מהתורמת ? את רוצה את כול הביציות שלה ? להגדיל את הסיכוי לילד שני מאותה תורמת את רוצה פרטים כללים על התורמת ? רוצה לדעת אך היא נראת ? כול המשתנים האלה משנים את העלויות חשוב לדעת בתחילת התהליך רוב הנשים שבחרו לעבור את תרומת ביצית מחבקות ילד דגש גדול על הרוב יש כאלו שנקלטות בסבב הראשון ויש כאלה שנקלטות בסבבים שאחרי צריך המון סבלנות אורח רוח ולא להתייאש
לצפיה ב-'וואו תודה על התגובה המורחבת!'
וואו תודה על התגובה המורחבת!
06/01/2019 | 18:29
1
120
אני רוצה מהיר,זול,ביצית בריאה וצעירה חח
וחשוב עוד יותר..איזה רופא לבחור? שעובד עם מכבי...
לצפיה ב-'תגובה '
תגובה
06/01/2019 | 18:50
97
מהיר ? תלוי במסלול מהיר זה מסלולים של הארץ והתורמת מחו''ל שוב רובם הגדול מאוקראינה ברגע שאת משלמת פלוס מינוס אחרי הבדיקות שאת עושה לוקח חודש חודש וחצי מחירים כמו שכתבתי תלוי מה את רוצה ישנם משתנים רבים כמה ביציות את רוצה ? את רוצה תמונה של התורמת ? את קודמת בוחרת מרפאה אחרי זה רופא לא לעשות ההפך זה טעות כול או רוב המרפאות עובדות עם כול הקופות חולים
לצפיה ב-'היי'
היי
07/01/2019 | 08:43
1
95
אם את רוצה מסלול זול, אז כדאי לעשות את זה באופן עצמאי בחו"ל (אוקראינה, קפריסין), רק צריך לקחת בחשבון שהעוברים נמצאים שם וצריך לטוס להחזרה.
היתרון במסלול עצמאי, שאת בוחרת את התורמת לפי התמונות שמראים לך שם (אין תוספת מחיר לזה כמו שעושים בארץ), כל הביציות שלך (לא מתחלק בין כמה נשים), כל העוברים שלך.
במרפאה שאני עשיתי, קיבלתי התחייבות ל-12 ביציות, 5 בלסטו.
בפועל קיבלתי 16 ביציות, 13 בלסטו ועכשיו אני בשבוע 10.
אם את רוצה פרטים, מוזמנת לפנות בפרטי.
לצפיה ב-'מסלול עצמאי'
מסלול עצמאי
07/01/2019 | 10:52
109
שלום לך 2109
אשמח לשמוע פרטים. לא ברור כיצד לשלוח לפרטי. אנא חזרי אלי
תודה ובשורות טובות
לצפיה ב-'לאופטימית- יש המון אפשרויות!'
לאופטימית- יש המון אפשרויות!
07/01/2019 | 15:27
132
היי
ברוכה הבאה..
במיקרה של הפלות רבות, הייתי מתעקשת על ביצוע בדיקות גנטיות נרחבות לתורמת, על ביצוע בדיקת הPGS לעוברים, ואולי גם על בדיקת הER MAP (ממליצה לך לגלגל עליהן). אישית לא הייתי הולכת לאוקראינה דרך החברות הישראליות, שכן הן פחות מתעמקות בכל הנ"ל. הייתי מבצעת או באופן עצמאי כמו שכתבה פה מישהי, או פונה למדינות שנותנות יותר מידע על התורמות ושמבצעות יותר בדיקות (אם כי התרומה שם יותר יקרה -כמו צ'כיה, ספרד או ארה"ב -היקרה והאיכותית מכולן).
ממליצה לך בחום רב לקרוא קצת בפורום על האפשרויות והדעות..
בכל מקרה- שיהיה מלא בהצלחה !!! 

לצפיה ב-'שיתוף והתייעצות'
שיתוף והתייעצות
04/01/2019 | 15:20
11
658
המון טיפולים. הפלות. יאוש. בכי. לא רציתי תרומה. נכנעתי כשהשתכנעתי שזו הדרך היחידה עבורי להיות אמא. ואז שוב מסע ארוך פתאום הבנו שיש בעיה גם עם הזרע של בעלי. בשעה טובה ילדתי בת מקסימה לפני כמה חודשים.הלב מתפוצץ מאהבה. מאז, אני מתכווצת בכל פעם שמזכירים את המראה החיצוני ושואלים למי היא דומה. כמה העיסוק הזה רב בחברה בה אנו חיים. היום זה עבר כל גבול. בעלי ואני עשינו איתה פעילות קבוצתית לתינוקות. אני ישבתי בקהל והוא החזיק אותה במעגל עם אמהות ואבות ותינוקות נוספים. ישבה לידי סבתא (צעירה למדי) של אחת התינוקות. ופתאום היא צועקת לבת שלה ״תיראי! השחור שם עם התינוק הלבן נראה שהתינוקת לא קשורה אליו בכלל״. היא חזרה על המשפט כמה פעמים בקול רם, ואמא אחרת שישבה לידי ניסתה להשתיק אותה ואמרה- ״התינוקת דומה לאמא שלה, מה את רוצה?״ הסבתא, הבינה את גודל הפאדיחה שעשתה ואמרה לי ״יו. איזו מתוקה היא״.... אני התכווצתי. נאלמתי דום. הייתי בשוק. אם נשים לרגע את החוצפה, חוסר הטאקט, הגזענות, העלבון שלי עבור בעלי שהרגע קראו לו ״שחור״, עבור ביתי ועבורי, ההלם ודפיקות הלב שאגב לא נפסקו מאז... אני כל כך חוששת מהעתיד. מה יהיה? הבת שלי, הקטנה והטהורה עוד תיחשף לכל כך הרבה אמירות פוגעות, שאלות מביכות ובמה היא חטאה?! לא רחוק היום שהיא תשמע את זה מאמא או ילד בגן, בבית ספר, בחוג ותהיה בגיל בו היא תבין מה אומרים ותיפגע.
בעלי לא מעוניין שנספר לה על התרומה אני עדיין מתלבטת לגבי העניין ומתכוונת להתייעץ על כך עם איש מקצוע. אבל בגדול מרגישה שעשיתי טעות בתרומה הזו. אולי הצורך האנוכי שלנו בילד יביא עליה הרבה כאב וסבל? אנחנו מרעיפים עליה אהבה חום וחיבוקים כל היום. היא ממלאה אותנו באושר עצום. ענקי. היום זה קל כי אנחנו הכל בשבילה אבל בהמשך החברים והחברות יהיו משמעותיים עבורה והמילים שלהם יכולות לפגוע בה. ומה יהיה איתה? לא סיפרתי לבעלי על האירוע. למזלי הוא לא שמע כי היה מרוכז בפעילות. אנחנו מתכננים היריון נוסף מהחזרה נוספת ואני מתלבטת אולי לא לעשות זאת. קודם כל אני כבר לא צעירה. מעל 40. מפחדת שיקרה לי משהו ואשאיר אותה לבד בעולם. רציתי שיהיה לה אח או אחות אבל עכשיו מפחדת שאביא עוד נפש טהורה לעולם שיש בו הרבה רוע ואכזריות, לתרבות בה אנשים לא חושבים על מה שיוצא להם מהפה, לא חושבים על הנפש הזכה של הילד שעלולה להיפגע. מילא אני. מילא בעלי. אנחנו השלמנו עם התרומה גם אם בכאב אבל השלמנו..אבל במה חטאה הילדה?!
אשמח לשמוע כיצד לדעתכם היה נכון להגיב באותה סיטואציה ובסיטואציות שעוד יהיו? האם יש לכם המלצה לאשת מקצוע טובה שיכולה ללוות אותי בהתלבטויות של האם לספר לילדה או לא, מתי ואיך והדילמה לגבי ילד נוסף...
וכמובן לשמוע מה דעתכם...

לצפיה ב-'נסיון שלי'
נסיון שלי
05/01/2019 | 08:31
303
היי, מחזקת אותך ומסכימה עם כל מילה לגבי החברה הביקורתית שבה אנחנו חיים.
רק בשביל השיתוף,לי יש בובה מתרומה, בת שנתיים וחצי ואנחנו בהריון נוסף מתורמת אחרת.
אני כהה יחסית ובעלי בהיר, כך שהקטנה שלי קיבלה צבעים בהירים מאוד, וכנראה שכך יהיה גם עם התינוק הנוסף.
עם הלידה, נתקלתי לא מעט בשאלות,אם אני המטפלת, או איך יצאה לי ילדה יפה כזו.... באלו המילים(כאילו בואי תגידי לי,איזה מכוערת את ונגמור עניין)
ואז נכנסתי לטיפול פסיכולוגי קצר, שכלל כ10 פגישות וממש קיבלתי כלים של מה לענות, אן לא לענות, איזה תשובות לתת ואיך להסתכל על הכל מזוית אחרת ואיך המתנה שלי לא צריכה לעניין אף אחת.
מקווה שעזרתי קצת, אבל תזכרי, זה האושר שלך,וחשוב שתתמכי בו ובתהליך ואל תיגררי לחברה,שלא מכירה אותך, שלא יודעת מה עברת.
אני שיתפתי רק את אמא שלי ואחותי, אף אחד במשפחה לא יודע וזה לא עניינו, וכך זה ישאר
אוהבת ומחזקת
דפי 
לצפיה ב-'לדעתי'
לדעתי
05/01/2019 | 11:47
257
ראשית, אני חושבת לספר לילדים שיהיו לי על התרומה. אני חושבת שכשגדלים לתוך זה, זה הופך לנון-אישיו.
ומכיוון שכך, יש סיכוי שהייתי עונה לאותה חוצפנית, משהו בסגנון "הביציות שלי הן לא עניינך", ולו רק כדי לשתול אותה במקום.
זה קורה גם עם טיפולי פוריות בכללי. כשאומרים לי "כשיהיו לך ילדים תביני", אני עונה: "ניסיתי, זה לא הולך". בדרכ זה משתיק אנשים חצופים.

לגבי הדאגות להמשך: לחברה יש נטייה לבקר כל מי ששונה, לא רק ילדים מתרומת ביצית. ילדים להורים גרושים, או למשפחות חד הוריות או להורים חד מיניים, ילדים שמנים, ילדים עם משקפיים, ילדים עם נכות - ומה לא. מהבחינה הזו ההתמודדות בעיני לא שונה, צריך לדעת שזה קורה וללמד את הילד שזו לא הבעיה שלו אלא של מי שמציק לו, לטפל בזה נקודתית. ולכן, שוב, אני חושבת שלספר על התרומה זה משהו חשוב. כי כך הילד לא יגלה במקרה, ולא ייפגע.
מקווה שעזרתי קצת.
לצפיה ב-'כיוון שלאנשים יש שאלות ובארצינו הקטנטונת אנשים מרשים לעצמם '
כיוון שלאנשים יש שאלות ובארצינו הקטנטונת אנשים מרשים לעצמם
05/01/2019 | 12:40
239
לשאול שאלות חודרניות - כמה אופציות לתשובה, היא דומה לעצמה , היא דומה לחמותי ואם את רוצה לייבש את מי שעומד לצידך - יצאה בול על השכן או יצאה בול על הבחור שהיה לי רומן איתו - אבל ששש בעלי לא יודע , החלפנו בחנות התינוקות כי רצינו דגם בהיר יותר / מוצלח יותר , לטעמי אין סיבה לחלק את הדברים הכמוסים בחייך עם זרים בקורס גם אם תספרי וגם אם לאו על התרומה לא בטוח שגברת זרה במעגל תינוקות היא הכתובת , אחרי שתעני ככה כמה פעמים זה יבוא לך ברגיל , יש לי לקוחות לבנים מאוד שאימצו תינוקות אתיופים כהים ומרעיפים עליהם חום ואהבה לאנשים יש תמיד הערות אני בטוחה שאחרי הערה אחת או שתיים כאלה הם קצת ירגעו ולגבי ילד נוסף ממליצה לך בחום שלא למנות את הדברים שאנשים אומרים כחלק מן השקולים בהבאת ילד לעולם , לאנשים תמיד יהיה מה להגיד ושיקפצו לך .
לצפיה ב-'היי'
היי
05/01/2019 | 14:37
205
אישתי ואני קראנו מה כתבת ומביניים מאוד את מה שאת מרגישה לנו יש ילד בן 9 חודשים ויזואלי לא רק שהוא לא מזכיר אותנו (ביולוגית הוא שלי אישתי עברה תרומת ביצית ) הוא ההפך הגמור שלנו שער בהיר מאוד עיינים ירוק כחול בהיר עור אני אנסה כאן ברגישות מירבית לייעץ לך אנחנו שמענו הכול עד היום הכול על הילד שלנו שאלו את אישתי אם היא המטפלת של הילד שאלו אותי אם אני הביבייסיטר שאלו אותנו אם אימצנו שאלו אותנו אם חטפנו ילד אמרו לי לבדוק אם הוא דומה לשכן שאלו אותי אם עברנו תרומת זרע שאלו אותנו לגוון עורו שאלו אותנו למה הוא בהיר שער לפעמים לצאת מהבית נותן לנו תחושת גהנום וזה עוד כלום שאלנו אותנו אם אנחנו משפחה שלו שאלו אותנו איפה אבא ואמא של הילד מה לא אני אציין כולם אנשים זרים אצלנו כולם יודעים שעברנו תרומת ביצית משפחה קרובה משפחה רחוקה חברים עבודה שכנים כולם כולל כולם גן של הילד הרופא נשים רופא של הילד רופא מעקב הריון אנחנו דוגלים באי הסתרה לא ביצענו פשע נוראי אנחנו לא מתביישים בכלום אין לנו מה להסתיר כי לא עשינו שום דבר לא בסדר זו הייתה דרכנו מבחירה להביא ילד לעולם (ניסנו פעמים בודדות לעבור ivf פלס pgd )וויתרנו לקחנו הימור שבתרומת ביצית נחבק ילד מהר יותר ואכן אישתי נקלטה בסבב הראשון ברגע שהחלטנו שעוברים לתרומת ביצית כול הפחדים כול החששות נעלמו מראש אישתי קיבלה את זה שהיא מגדלת ילד שהגיע מתרומת ביצית אף עובר אורח לא יגד לה אחרת אף עובדת בקניון שאישתי מגיעה לחנות לקנות לו בגדים תוכל להגיד לה אחרת אף גבר שעומד ליידה בתור בבנק לא יכול להגיד לה שהוא לא שלה ברגע שהיא קיבלה החלטה שעוברים לתרומת ביצית אי אפשר לשכנע אותה אחרת כול החששות וכול הפחדים נגמרו ברגע שבצענו את ההחזרה צריך להיות שלמה עם הבחירה שלך ושאף עובר אורח זר או משהו שעומד בתור יגיד לך אחרת אנחנו בחרנו בתרומה פתוחה ראינו תמונות של התורמת בכול שלבי חייה ראינו תמונות של הבת שלה הבחירה שלנו לעשתה לפי הדמיון הויזואלי לא אלי ולא לאישתי לקחנו מראש את האפשרות שהילד לא יהיה דומה לנו ואכן כך היה אנחנו היום מאוד מבינים ומכילים את הצד השני אין לנו רצון לחנך את כול העולם ואישתו אנחנו לא מתרגזים היום מאף תגובה כמה שהיא תהיה חסרת טאקט אנחנו לא בקטע שתצאו לנו מהרחם את צריכה להבין שאנחנו חיים במדינת ישראל ואלה תגובות בהחלט נורמליות של ישראלים את לא יכולה לשנות אותם את לא יכולה לחנך אותם אנשים באופן טיבעי מחפשים יש אלה את הדימיון ויש כאלה את האי דמיון כול אחד מוצא בדיוק מה שהוא מחפש זה ילווה אותך כול הזמן ככול שהנראות שלו עם הזמן תשתנה אצלנו הוא נולד לא דומה לנו והיום הוא לא דומה לנו בכלל ובהחלט התגובות נהיות בהתאם למדנו להכיל אותם ולהבין מאיפה זה מגיע היום אנחנו לא חוזרים הביתה כועסים נרגזים פגועים לאן זה יוביל אותך ? אך זה יקדם אותך בחיים ? אני אתן לך דומה הכי טובה עכשיו אני כותב לך מתוך מסעדה שולחנות משותפים יש כאן קרוב ל20 אנשים זרים ב10 הדקות האחרות שאלו את אישתי אולי 30 שאלות ולא אני לא מגזים בקשר לנראות של הילד ברגע שמסבירים ואומרים תרומת ביצית או שהם מבינים או שהם נעלמים בפתאומיות בנוגע לספר לילד כן או לא אני לא יטיף לך מוסר בכן או לא לספר אני כן יגיד לך שברגע שהחלטנו לספר לכולם אין מצב שהילד לא ידע לדעתי הסתרה נותן בבית תחושה לא טובה שעשינו משהו לא בסדר הרי מתי מסתירים סוד גדול ? גם האנרגיות בהסתרה לא טובות וכדרך הטבע לסוד גדול תמיד מוצא את עצמו גלוי ואז מגלים שהמלך הוא ערום וזה כבר מאוחר מידי עם זה מתגלה במקרה או בטעות יש כעס עצום מראש מגדלים את הילד לתוך התהליך יש היום ספרים לגיל הרך שעוזר להם להבין שלא עושים סיפר גדול אז זה פשוט הכי טבעי שיש וגם התחושה בבית שלא נדבר על התחושה של האמהות אישתי היא הכי אמהית שיש שאנחנו סיפרנו שאנחנו עוברים את התהליך זה רק הגביר והגדיל את תחושת האמהות אני כן יכול להבין שיש מקרים חריגים שבה לא מספרים (וגם זה לא בהכרח ) שיש ילד אחד ביולוגי ורוצים להביא עוד אחד ולא רוצים לפגוע בתחושת המשפחתיות של שני האחים למרות ששמעתי גם אל כאלו שכן בחרו לספר ולשתף ולגלות שהשני כן הגיע מתרומת ביצית והם היום הכי משפחה שיש ויש אפילו קשרים טובים בין שני האחים אז בכלל שמדובר בילד ראשון אנחנו לא מצאנו סיבה להסתיר ולהחביא לעבור טיפולים אצל בעל מקצוע זו אכן אופציה ראוייה ''לצאת מהארון ''

לצפיה ב-'קודם כל מזל טוב!!!!'
קודם כל מזל טוב!!!!
05/01/2019 | 22:52
213
אכן במדינה שלנו נוטים ישר לחפש דימיון בין הילד לבין הוריו, שמת לב כמה פעמים את מחפשת ישר את הדמיון/אי דמיון? 
אנשים חסרי טקט בשאלות ובהערות שהם מעירים וצריך לייצר עור פיל....
יכולה להגיד לך שאישית הנושא רגיש אצלי, מצד שני הבת שלי מתרומה כפולה כך שתמיד אפשר להגיד שהתורם הוא..... 
יכולה לספר לך לא מעט סיפורים של חברות טובות שלי שהילדים שלהם ביולוגיים שלהם ואינם דומים להם, חברה כהה ובעלה בהיר, יש להם 4 ילדים שניים מאוד בהירים ושניים כהים, עד כדי כך שחשבו שאלו נישואים שניים שלהם ושכל ילד מנישואים שונים שלהם 
מציעה לך למצוא אשת מקצוע שתוכל ללוות אותך בתהליך איך להתמודד עם שאלות כאלה....
מציעה לך לקרוא שני אירוחים שהיו כאן בפורום בשנה האחרונה, האחד של הילה שלזינגר http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/926/18055222...
והשני של הפסיכולוגית אלן רייסל
לצפיה ב-'2 דברים'
2 דברים
08/01/2019 | 11:27
4
165
1. עם הזמן היא יכולה להפוך להיות יותר דומה לכם!! זה קורה!!
2. לשמוע שהיא לא דומה לאבא/אמא זה לא דבר מעליב. הסיבה שזה נראה לך מעליב היא כי זה יושב אצלך על הכאב, אבל לילדה אין שום כאב כזה אז היא תגיב כמו כל ילד ששומע שהוא כן נראה כמו אבא/לא נראה כמו אבא, כן נראה כמו אח/לא נראה כמו אח. ילדים שומעים את זה כל הזמן וזה לא מזיז להם.
לצפיה ב-'הרבה תודה לכל מי שענה והגיב למה שכתבתי'
הרבה תודה לכל מי שענה והגיב למה שכתבתי
08/01/2019 | 15:02
3
137
קראתי את כל מה שכתבתם. אני חושבת שההלם של הפעם הראשונה שנתקלתי באמירה כל כך גועלית על הבת שלי הוא זה שהבהיל אותי. כל מי שרואה את הבת שלנו שואל למי היא דומה ומחפשים את הדמיון אלי כי בצבעים אנחנו דומות, אני מתרגלת לעיסוק המוגזם הזה במראה החיצוני והדמיון של הילד להורים. בסיטואציה הזו הכל היה כל כך מוקצן ומגעיל. זה נאמר ממקום של לעג לבעלי ולתינוקת שלי. וזה הכאיב לי מאוד. אני מבינה שאני צריכה לפתח עור של פיל. זו נקודת חולשה שלי. הילדה הזו כמעט לא הגיעה לעולם כי מה שעצר אותי זה ״מה יגידו״... היא האושר של החיים שלי ולחשוב שהייתי מחמיצה אותו אם הייתי נתקעת על ״מה יגידו״. משתדלת להגיד לעצמי שכל אחד יעשה מה שטוב לו והעיקר שאנחנו מאושרים איתה, אבל יש כאן גם נפש של ילדה קטנה שאני דואגת לה ורוצה שהיא תהיה מאושרת ומוקפת באהבה תמיד. האישה הזו שלעגה ככה הזכירה לי שאין לי שליטה על כל העולם, והבת שלי תהיה חשופה לאנשים שלא חושבים על המילים הפוגעניות שלהם, ואין לי דרך למנוע, אלא רק להשקיע בלבנות לה בטחון עצמי וידיעה שהיא אהובה תמיד ושהיא יקרה לנו מפז. 

לצפיה ב-'הגעתי מהראשי, ובפורום אמהות יחידניות מבחירה'
הגעתי מהראשי, ובפורום אמהות יחידניות מבחירה
08/01/2019 | 17:31
135
יש הרבה שרשורים דומים לגבי ילדים מתרומת זרע אנונימית, תכנסי לשם אולי תמצאי קצת תשובות, כי התגובות שרוב האמהות מקבלות זהות לתגובה שקיבלת
לצפיה ב-'זה אכן הלם ומקום מאוד מאוד רגיש אצלינו'
זה אכן הלם ומקום מאוד מאוד רגיש אצלינו
08/01/2019 | 18:13
122
אני לא יודעת בני כמה את ובעלך אבל אני גם זכיתי בשאלות: מה היא בשבילך....
ופעם אחת גם מישהו שאני בכלל לא מכירה, באיזו מעלית שאל אותי אם זאת הנכדה שלי.....
לומדים להתמודד עם שאלות של אנשים חסרי טאקט ולתת תשובות שבדר"כ סותמות את הפה של הצד השני..... 
ולגמרי צריך לזכור שאלה נקודות מאוד מאוד רגישות אצלינו.....
איילת

לצפיה ב-'אמרו דבר מגעיל על בעלך (שחור) לא על ביתך'
אמרו דבר מגעיל על בעלך (שחור) לא על ביתך
08/01/2019 | 20:25
112
אולי עכשיו כשאת אמא הגיע הזמן להתגבר על המה יגידו. מה שיחבל יותר מכל בנפש של הבת שלך זו את עם החשש ממה יגידו והעובדה שכל אמירה מטופשת ולא חשובה מרעידה אותך כמו עלה נידף. 
אנשים מתעסקים למי התינוק דומה כי זה נחמד וכי אין יותר מדי דברים להגיד על תינוק. לא עושים את זה בכוונה כדי להציק לכם. זו דרכו של עולם. נתקלת באשה טיפשה שאמרה "שחור" על בעלך, תחשבי לעצמך איזו אישה טיפשה ורעה, ותעברי הלאה. 
ההתעסקות והדרמות האלו מיותרות תינוקיות ומקטינות אותך. טפלי בעצמך כדי שתוכלי להיות דמות שמעניקה בטחון עצמי לתינוקת שלה כדי שהיא לא תהיי אחת שתזדעזע כולה מכך שאומרים לה שהיא אינה נראית כמו אביה. 
וכן, כדאי מאוד לא להסתיר ממנה את התרומה. זה לא בושה וכמו בכל תחום, מה שאתם תשדרו לה זה מה שהיא תרגיש. 
לצפיה ב-'לבנות של עולים מבריה"מ קראו רוסיות זונות. פתאום "הילדה לא '
לבנות של עולים מבריה"מ קראו רוסיות זונות. פתאום "הילדה לא
08/01/2019 | 19:42
461
לא דומה לאבא" נשמע לא רע, נכון?
ילדים הם קקות לא קטנות, במיוחד כשהם גדלים אצל מוגבלים שכלית שעדיף היה למנוע את התרבותם. תמיד הם ימצאו על מה להציק: משקפיים, משקל, ביגוד, צורת דיבור, שם... הלוואי שהדבר הכי מעליב ופוגע שהבת שלך תשמע בחייה זה שהיא לא דומה לאבא. 
לצפיה ב-'מכירים רופאים מומחים לביצוע "ערוגות" ברירית הרחם? תודה'
מכירים רופאים מומחים לביצוע "ערוגות" ברירית הרחם? תודה
04/01/2019 | 17:09
2
52
לצפיה ב-'ערוגות'
ערוגות
07/01/2019 | 19:28
1
67
אני עשיתי אצל גולדברג
ניתוח לא נעים קחי בחשבון
זה לא משהו שעזר לי אולי נקודתית
מי הרופא שלך?
לצפיה ב-'גולדנברג '
גולדנברג
16/01/2019 | 11:08
12
אני עושה אצלו גם. זה ניתוח בהדרמה מלאה. מדוע לא נעים ? אני הולכת לישון  :) הבנתי שיש מצב שזה לא יעזור. אז מה עשית?
בכל מקרה אני צריכה לעשות היסטרוסקופיה בהרדמה מלאה כי לא הצלחתי לעשות שלא בהדרמה בגלל שצוואר הרחם היה צר/חסום/נוקשה אז הוא יבצע זאת על הדרך.. 
לצפיה ב-'תרומת ביצית מגיאורגיה'
תרומת ביצית מגיאורגיה
03/01/2019 | 09:46
3
124
היי בנות,
לצערי אחרי 8 שנים של כשלונות חוזרים ב-IVF+ PGD החלטתי על תרומה..
מעוניינת אך ורק בתרומה מגיאורגיה. 
איך מתחילים? למי פונים? מי הכי מומלץ? אודה על כל עצה ולו הכי קטנה מכן :) 
לצפיה ב-'היי מלי'
היי מלי
03/01/2019 | 09:51
1
103
תפני אליי בפרטי, אספר לך מול מי את צריכה לעובד לתרומה מגאורגיה
לצפיה ב-'תרומת ביצית מגיאורגיה'
תרומת ביצית מגיאורגיה
03/01/2019 | 15:06
99
מודה לך על תשובתך, אבל אני הייתי מעדיפה לעשות זאת דרך חברה ישראלית.
מישהי עברה הליך כזה עם תורמת מגיאורגיה? 
לצפיה ב-'ברוכה הבאה '
ברוכה הבאה
03/01/2019 | 20:53
89
אישית לא שמעתי על מישהי שעשתה תרומה דרך גיאורגיה, כן שמעתי על לא מעט שעשו שם תהליך פונדקאות.
מבירור קצר שעשיתי קיימות מספר חברות שמתעסקות בזה, התהליך נעשה בגיאורגיה על ידי הצוות המקומי. 
הייתי מבררת אם בחברות שעושות זאת יש אפשרות לאמבריולוג/רופא ישראלי
בהצלחה
איילת
לצפיה ב-'מנור - טיפול השלמה '
מנור - טיפול השלמה
01/01/2019 | 20:50
1
163
היי, קבלתי מחברת מנורה חמישה עוברים יום 3 לא באיכות טובה, הובטח על ידי שאקבל טיפול נוסף על ידם של 8 עד 10 ביציות על חשבונם א. מי נקלטה בטיפול השלמה 2. עד כה טיפל בי במסירות דר ויסמן המקסים, אולם לא השגתי את המטרה ואני מעוניינת בהמלצה על רופא אחר. מי יכולה לתת המלצה 

לצפיה ב-'טיפול השלמה (לא ממנור)'
טיפול השלמה (לא ממנור)
02/01/2019 | 20:05
122
אני נקלטתי פעמיים מטיפול השלמה (לא במנור, חברה אחרת)
רק בתורמת השלישית , קיבלתי את כל מה שהובטח.

לצפיה ב-'תרומת זרע '
תרומת זרע
01/01/2019 | 21:05
101
היי 
אני בדרך כלל רוג=כשת תרומות זרע מחול דרך בית חולים אסף הרופא, המשלוח הבא לערכתי יגיע בסוף פברואר, מה שאומר שאני דוחה החזרת עד לתחילת מרץ. מחפש המלצה לבנק זרע לתרומות בחול עם מחירים סבירים כמו בבית חולים אסף הרופא. אודה לתשובתכם.
לצפיה ב-'טיפול נוסף מביציות שלי '
טיפול נוסף מביציות שלי
01/01/2019 | 20:58
2
151
היי אני בת 43.2 בגיל 42.6 פניתי לתרומת ביצית לאחר שנתיים של טיפולים ארוכים ומתישים 2 הפלות. יש צלי בן בן 4 מהביציות שלי. לאחר סבב של 4 החזרות של תרומת ביצית עם חברת מנור שכשלוץ מתגנב לי המחשבה כי הבחירה לעבור לתרומת ביצית היתה פזיזה מידי, ואולי אולי היתי צריכה להמשיך טיפולים מהביציות שלי. נכון להיוםן אני ממתינה לקבלת טיפול השלמה מחברת מנור. האם ניתן לחזור לטיפולי פוריות לאחר תרומת ביצית שכשלה? אני חברת מכבי ....
לצפיה ב-'למיטב זכרוני לא ניתן לחזור לטיפולים רגילים אחר כך '
למיטב זכרוני לא ניתן לחזור לטיפולים רגילים אחר כך
05/01/2019 | 12:47
80
אני מניחה שההחלטה לעבור לתרומה נעשתה על סמך המלצות רפואיות ולא נעשתה מיד , מציעה לך לבדוק לבצע בירורים נוספים ככל שלא ביצעת כגון - קרישיות, קבלת קלסן אמפירי , היסטורוסקופיה וכדומה , המון בהצלחה .
לצפיה ב-'יש כמה בדיקות'
יש כמה בדיקות
07/01/2019 | 15:37
54
יש מס' בדיקות שניתן לבצע כדי לוודא שיש צורך בתרומת ביצית....
בדקת את ה-FSH שלך? את ה-AMH? עשית בדיקת היסטרוסקופיה? ניסיתם לעשות מיון זרע בהגדלת 6600? אם את מרגישה שניסית הכל - אז אולי תרומת ביצית היא באמת הפתרום הכי טוב עבורך. אם לא, תבצעי עוד מס' בדיקות לשקט הנפשי שלך כדי שתהיי שלמה עם עצמך ועם ההחלטה שלך.
חשוב לבוא לתרומת ביצית שלמה עם ההחלטה. שיהיה המון בהצלחה :)
לצפיה ב-' שתהיה שנה אזרחית חדשה מוצלחת '
שתהיה שנה אזרחית חדשה מוצלחת
31/12/2018 | 23:21
1
50
מי ייתן ושנת 2019 תביא עימה אור ושימחה לכל אחד ואחת מאיתנו

לצפיה ב-'אמן לכולם '
אמן לכולם
01/01/2019 | 07:48
31
לצפיה ב-'ORM '
ORM
30/12/2018 | 21:48
1
143
רציתי לדעת אם מישהו מכיר את הסוכנות ויודע להגיד משהו יל נלחך תרומת ביצית דרכם?
לצפיה ב-'אישית לא שמעתי עליהם'
אישית לא שמעתי עליהם
31/12/2018 | 22:51
55
מאיפה התורמות שלהם? היכן נעשות ההחזרות?
איילת
לצפיה ב-'תינוקת :)'
תינוקת :)
31/12/2018 | 13:56
4
185
שלום יקרות! רציתי לעדכן שלפני שלושה שבועות ילדתי תינוקת מהממת! אולי קצת קראתן מהמעט ששיתפתי - הייתי מאוד אמביוולנטית כלפי התהליך, ולקח לי שלושה חודשי הריון לעכל את העניין ולהשלים ולקבל... לאו דוקא בגלל עניין התרומה - אלא להרגע מהפחדים והחששות של להשתעבד שוב לתינוקת קטנה ולאבד את חירותי ועצמאותי... מאז נרגעתי ונהייתי מאושרת. ההריון היה כבד ולוחץ, והילדה נולדה גדולה ולצערי בקיסרי. אבל שמחה ואושר גדולים. בן השמונה שלי מתרגש ומסתגל למצב החדש... אני כל כך שמחה שעשיתי את זה. זה ממש היה בפוקס - מתוך דחף ולא מתוך ממש החלטה, רצתי להזרעה ברגע שהביוץ התקרב, כשהוא בכלל הקדים והייתי אמורה להיות בחו"ל ולפספס אותו. המון בהצלחה והגשמת חלומות לכולכן!
לצפיה ב-'מזל טוב'
מזל טוב
31/12/2018 | 13:58
62
לצפיה ב-'המון מזל טוב '
המון מזל טוב
31/12/2018 | 22:48
59
והמון נחת
לצפיה ב-'מזל טוב!!!!!'
מזל טוב!!!!!
31/12/2018 | 22:50
52
איזה כיף שחזרת לספר!!!
מאחלת לכם אושר בריאות ושימחה
איילת
לצפיה ב-'מזל טוב המון אושר בגידולה '
מזל טוב המון אושר בגידולה
05/01/2019 | 14:28
27
לצפיה ב-'המלצה להמטולוג?'
המלצה להמטולוג?
30/12/2018 | 18:31
72
רצוי אחד שעובד עם כללית, אבל לא חובה.
תודה 

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

מנור מדיקל- תרומת ביצית
מנור מדיקל תרומת ביצית

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה