לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1014710,147 עוקבים אודות עסקים

פורום תרומת ביציות

ברוכים הבאים לפורום תרומת ביציות, הפורום מהווה בית חם עבור כל מי שבמסע להורות הנכספת קיבלו את הבשורה ש "לא תוכלי להרות מביציותייך" וכי הם זקוקים לתרומת ביציות. אנחנו כאן כדי לעזור כשנראה שהשמיים נופלים עם קבלת הבשורה, לעודד כשנראה שהדרך אל ההורות לא תגמר לעולם ושאבדה כל תיקווה.

הפורום איננו מקום לפירסום של חברות או רופאים בעלי מסלולים העוסקים בתרומת ביצית, לחיפוש תורמות או פירסום הודעות מסוג זה.

אנחנו כאן בכדי לסייע ולעזור להתגבר על הקושי שבקבלת הבשורה ולתת מידע על האופציות השונות הקיימות בעולם תרומת הביציות, לתמוך, לעודד, להיות אוזן קשבת וכתף להתייעץ ולהישען עליה בימים הקשים. אנו כאן גם לתמוך ולעודד בימים השמחים של הבטא החיובית, ליווי ההריון, הלבטים למי לספר, מתי לספר וגם בהתלבטויות ההוריות לאחר הלידה המיוחלת                             

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תרומת ביציות

ברוכים הבאים לפורום תרומת ביציות, הפורום מהווה בית חם עבור כל מי שבמסע להורות הנכספת קיבלו את הבשורה ש "לא תוכלי להרות מביציותייך" וכי הם זקוקים לתרומת ביציות. אנחנו כאן כדי לעזור כשנראה שהשמיים נופלים עם קבלת הבשורה, לעודד כשנראה שהדרך אל ההורות לא תגמר לעולם ושאבדה כל תיקווה.

הפורום איננו מקום לפירסום של חברות או רופאים בעלי מסלולים העוסקים בתרומת ביצית, לחיפוש תורמות או פירסום הודעות מסוג זה.

אנחנו כאן בכדי לסייע ולעזור להתגבר על הקושי שבקבלת הבשורה ולתת מידע על האופציות השונות הקיימות בעולם תרומת הביציות, לתמוך, לעודד, להיות אוזן קשבת וכתף להתייעץ ולהישען עליה בימים הקשים. אנו כאן גם לתמוך ולעודד בימים השמחים של הבטא החיובית, ליווי ההריון, הלבטים למי לספר, מתי לספר וגם בהתלבטויות ההוריות לאחר הלידה המיוחלת                             
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 הפורום הינו פורום תמיכה, היעוץ בפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ומקצועי. 
הפורום איננו מקום לפירסום של חברות או רופאים בעלי מסלולים העוסקים בתרומת ביציות, הודעות מסוג זה יימחקו ללא אזהרה מראש. כמו כן זהו לא המקום לחיפוש תורמות או פרסום מודעות מסוג זה

אנא קיראו את תקנון הפורום לפני הכתיבה בפורום. גלישה מהנה
המשך >>

לצפיה ב-'למה הכוונה במנור "קנו את הפורום"'
למה הכוונה במנור "קנו את הפורום"
20/01/2018 | 20:38
1
41
קראתי בשרשור קודם שהפורם שייך למסלול אוקראינה. חשבתי שזה של תפוז. לא מבינה
לצפיה ב-'הבהרה'
הבהרה
20/01/2018 | 21:40
31
הפורום הוא פורום של תפוז ושלנו הגולשות
לפני שנתיים וחצי תפוז באופן מפתיע יום אחד מכרו את הפורום לאחת החברות ( שלא אזכיר את שמה ולאו דווקא מתוך כבוד). אנחנו הגולשות התרעמנו על כך, נלחמנו בהחלטה אך את אף אחד זה לא עניין, לכן עזבנו את הפורום ועברנו לקומונה. 
יום אחד קיבלנו הצעה מחברת מנור לחזור לפורום, קיבלו הצעה מתפוז ( לאחר שהחברה הקודמת הרסה את הפורום, אך לא נראה לי שזה מה שעניין את תפוז...), הם הציעו לנו בחזרה את הפורום מתוך הבנת החשיבות של הפורום עבורינו. לאחר התלבטויות רבות, משא ומתן שלנו איתם הוחלט לחזור לפורום. הם משלמים לתפוז מדי חודש, יש לנו עצמאות וחופש מלאים בפורום למעט פירסומים של חברות שונות בפורום ( מה שנראה לי די פייר)
איילת
לצפיה ב-'תרומה בארהב'
תרומה בארהב
20/01/2018 | 21:36
26
סליחה על שיבוש הכתיב אמור להיות חדש בפורום שיבושי המקלדת בעיברית במחשב בארהב
לצפיה ב-'תרומה בארהב'
תרומה בארהב
20/01/2018 | 21:32
32
שלום לאיילת. חשד בפורוםץ קיבלתי את קישור מחברה בו שהציעה לי לפנות אליך. בשבועות האחרונים קיבלתי מספר רב של טלפונים מנשים מהפרום בבקשה לאינפורמציה על תרומה בארהב ואפשרות החזרת העוברים לארץ. שמחתי ליצור איתן קשר מקווה שעזרתי להן בדרכן . ברור לי שאין לעלות תוכן פירסומי לפורום אך כמה מהן הציאו וכן שאלו האם יש דרך ליצור סמינר בפורום או תכתובת מסודרת שתאפשר ידע ברור של התהליך בארהב . מבחינתי אישית אני שמח להצטרף לפורום. בסופו של יום ככל שאני לומד יותר על הצרכים והשאלות שעולות כך גם אפשר לעזור יותר. אשמח לשמוע ממך.                                                                                          בברכה דר מתן ימיני

לצפיה ב-'מה חשוב לבקש בתרומת ביצית?'
מה חשוב לבקש בתרומת ביצית?
20/01/2018 | 16:56
2
44
היי, לפני תרומת ביצית, הייתי שמחה לדעת מה חשוב לבקש שיהיה לתורמת (צבע עיניים, שיער וכו'..) האם סוג דם זהה לשלי זה משהו בעל חשיבות?
לצפיה ב-'היי'
היי
20/01/2018 | 18:24
1
35
סוג דם זהה לשלך הוא לא בעל חשיבות רפואית אבל ריגשית יכול מאוד להיות (זה תלוי בך ואך שאת מרגישה וברצונות שלך )יש מסלולים(כמעט בכול החברות ) שאת רשאית לבחור תורמת ממאגר תמונות (יש עלות כספית נוספת ) במידה ואת בוחרת תורמת אנונימית (ללא תמונה ) את רשאית לכתוב מה לך חשוב שיהיה לתורמת (מבחינה ויזואלית ) את יכולה לנסות לבחור משהיא שדומה לך אולי בצבע שער גוון עור צבע עיניים גובה וכדומה גם בבחירה של התורמת יש משמעות ריגשית גדולה אם זה בהבנה שאת הולכת לתהליך שבסופו יש סיכוי גדול שאת הופכת להיות אמא מתהליך של תרומת ביצית  לא לשכוח גם לבחור מסלול לפי תכנון של התא המשפחתי אם את רוצה ילד אחד או יותר יש מסלולים בהתאם לרצון שלך 
לצפיה ב-'דבר נוסף שחשוב'
דבר נוסף שחשוב
20/01/2018 | 19:55
32
לבקש להקפיא בכל מבחנה עובר אחד ולא שניים במידה ולא תרצי שיחזירו יותר מאחד...
לצפיה ב-'עיסוי רחם- מישהי עשתה? ממליצות?'
עיסוי רחם- מישהי עשתה? ממליצות?
19/01/2018 | 14:57
47
לצפיה ב-'הי המלצה לרופא טוב ואנושי '
הי המלצה לרופא טוב ואנושי
17/01/2018 | 15:33
13
195
שעוסק בתרומת ביצית
אבל רק דרך כללית
תודה לפורום ולמי שיענה
לצפיה ב-'ברוכה הבאה '
ברוכה הבאה
17/01/2018 | 18:00
4
72
האם בחרת במסלול? מאחר ורופאים בדר"כ עובדים עם מסלולים מסויימים
או שקודם את רוצה לבחור רופא ואז לבדוק?
אשמח אם תחדדי את שאלתך וננסה לבדוק
איילת
לצפיה ב-'חשבתי להתחיל מבחירת רופא שגם יכוון אותי למסלול טוב'
חשבתי להתחיל מבחירת רופא שגם יכוון אותי למסלול טוב
17/01/2018 | 18:52
3
66
לצפיה ב-'היי'
היי
17/01/2018 | 20:01
75
אני מציע לך ההפך קודם תבחרי מרפאה /חברה שמתעסקת בתרומת ביצית אחרת הרופא יפנה אותך למה שמתאים לו (יש רופאים שמתוגמלים על כול הפניה שלהם ) והם עובדים לפי אנטרסים כלכלים ולא בהכרך מה שמתאים לך 
לצפיה ב-'זה קצת מורכב....'
זה קצת מורכב....
17/01/2018 | 21:05
85
התחום של תרומת ביצית מורכב ממספר  פרמטרים, חלקם הוא המסלול שאת בוחרת, המדינה בה זה מתבצע והרופא. לרופאים יש לא מעט אינטרס כשהם ממליצים על מסלול מסויים.
לא כל רופא עובד עם כל מסלול
מעבר לרופא יש חשיבות גם למסלול. בתרומת ביצית לא נפגשים עם הרופא יותר מדי כך שגם לא צריך רופא קרוב לבית (לדעתי האישית)
ההמלצה שלי תבדקי קודם מה מתאים לך מבחינת מסלולי התרומה
איילת
לצפיה ב-'אני בחרתי גם את הרופא וגם את החברה.'
אני בחרתי גם את הרופא וגם את החברה.
18/01/2018 | 23:36
52
הוא לא ניסה להמליץ על חברה כזו או אחרת. אמר שהחברה מקצועית
לצפיה ב-'איזור מגורים?'
איזור מגורים?
17/01/2018 | 20:03
7
57
לצפיה ב-'דר' ערן הורביץ ממש מומלץ '
דר' ערן הורביץ ממש מומלץ
18/01/2018 | 09:41
6
60
רופא נפלא מקצועי ורגיש
עוסק גם בתורמת ביצית ומקבל דרך כללית במחירים
משהו כמו 150 ש"ח לביקור
לצפיה ב-'כן, אבל הוא עובד'
כן, אבל הוא עובד
18/01/2018 | 09:59
4
74
רק עם מנור לדעתי.. כמו שנאמר קודם צריך לבחור מסלול אחר כך רופא
לצפיה ב-'ואם הוא עובד עם מנור אז זה לא טוב?'
ואם הוא עובד עם מנור אז זה לא טוב?
18/01/2018 | 11:10
3
67
היא ביקשה המלצה לרופא טוב
שגם מקבל דרך כללית וגם שיכוון אותה למסלול
תרומת ביצית שהוא ממליץ וסומך
היא כתבה במפורש שהיא רוצה קודם למצוא רופא
ואחר כך תבחר מסלול

לצפיה ב-'מקובל קודם לבחור'
מקובל קודם לבחור
18/01/2018 | 12:14
2
63
מסלול ואחר כך רופא כמו שאיילת אמרה.. לא צריך להתלאם!!
לצפיה ב-'לא בהכרח...פועלים לפי מה שמרגיש נכון'
לא בהכרח...פועלים לפי מה שמרגיש נכון
18/01/2018 | 18:43
1
49
אני בפעם הראשונה בחרתי חברה ואז רופא שעבד שם ובפעם השניה החלטתי שאני הולכת לרופא שנחשב ולעשות מה שיגיד - אז המסלול נבחר לפיו.
לצפיה ב-'את לגמרי צודקת אבל כדאי לדעת גם מה האופציות הקיימות'
את לגמרי צודקת אבל כדאי לדעת גם מה האופציות הקיימות
20/01/2018 | 15:55
19
הן מבחינת רופאים והן מבחינת מסלולים/חברות
ולהבין שקיימות אפשרויות בחירה
איילת
לצפיה ב-'הוא עובד גם עם בידר את יכולה לעשות חיפשו על מה שכתבתי '
הוא עובד גם עם בידר את יכולה לעשות חיפשו על מה שכתבתי
18/01/2018 | 12:44
62
עליו בקיצור הוא האמין יותר ממני שנצליח בסוף והוא צדק .
לצפיה ב-'"מוריק הדשא ועלה החמה"'
"מוריק הדשא ועלה החמה"
18/01/2018 | 17:24
4
101
מתחילה מחדש, לא רוצה לוותר, לא מוכנה לעצור, יש לי חלום מטרה ויעד – להיות אמא.
החיים הם מעגל, עיגול עגול רצוף לא הפסקה, נולדים, חיים, מתים, נולדים, חיים, מתים.
גם השעון לא נעצר לרגע, שניה, דקה, שעה, חורף קיץ סתיו אביב, שקיעה זריחה, לא נעצרים לרגע.

" כל שנה ושנה מוריק הדשא
ועולה החמה ויורד המטר
כל שנה ושנה אדמה מתחדשת
מלבין החצב ומזהיב ההדר
כל שנה נולדים אנשים לרוב
לדמעות ולצחוק, לאחוה ושינאה
יש מישהו הרוצה רק טוב
גם השנה..."

בהצלחה לי. 

לצפיה ב-'אמן! שזאת תהיה השנה שלך! '
אמן! שזאת תהיה השנה שלך!
18/01/2018 | 17:53
38
לצפיה ב-'את כותבת ממש יפה '
את כותבת ממש יפה
18/01/2018 | 19:39
48
ואני יכול להתחבר לכול מילה שכתבת
לצפיה ב-'בהצלחה ! שנתחיל כל בוקר מחדש עם כוחות בדרך למטרה להיות אמהות'
בהצלחה ! שנתחיל כל בוקר מחדש עם כוחות בדרך למטרה להיות אמהות
20/01/2018 | 10:01
15
לצפיה ב-'בהצלחה!'
בהצלחה!
20/01/2018 | 15:57
12
לצפיה ב-'מעבדה בקייב'
מעבדה בקייב
16/01/2018 | 00:35
11
137
האם מישהו יודע / בדק אם יש להם (מעבדת אדוניס) אישור של משרד הבריאות? בקליניקה שעובדת איתם טוענים שכן...
הם גם טוענים שהחזרה של טריים מגדילה את הסיכויים, זה נכון? יש להם איזשהו אינטרס אישי לטעון כך?
לצפיה ב-'קפואים לעומת מוקפאים'
קפואים לעומת מוקפאים
16/01/2018 | 08:32
10
298
אז... גם אני שאלתי לא מעט רופאים עקב כך שאמרו לי שלטריים יש אחוזים גבוהים יותר ממוקפאים...זה לא נכון.
אין הבדל מבחינה סטטיסטית כל עוד מדובר במעבדה טובה שמקפיאה אותם.
לגבי אישור משרד הבריאות, אני לא יודעת אבל מניחה שניתן לברר מול משרד הבריאות.
לצפיה ב-'לאדוניס אין אישור של משרד הבריאות בישראל'
לאדוניס אין אישור של משרד הבריאות בישראל
16/01/2018 | 10:42
9
333
אולי הם מתכוונים שיש להם אישור של משרד הבריאות אוקראינה
כמו שיש לרוב הקליניקות באוקראינה.
זו הסיבה שהם מנסים לשכנע לעשות את ההחזרה בקליניקה בקייב
בטענה שהחזרה טרייה יותר מוצלחת.
לקלינקה בחול שאין רשיון מטעם משרד הבריאות שלנו לא יכולה להכניס טריים לארץ
מצרפת קישור של הקליניקות שיש להם אישור

לצפיה ב-'מה למעשה המשמעות של אישור משרד הבריאות בישראל'
מה למעשה המשמעות של אישור משרד הבריאות בישראל
16/01/2018 | 11:08
8
59
תודה רבה לכן...
מבחינה מעשית להצלחת הטיפול למה בעצם חשוב שיהיה אישור משרד הבריאות בישראל לייבוא הביציות? כי כך הם מפקחים על ההקפאה? לא מספיק שהרופא מישראל שטס לקייב מפקח? מה משמעות הפיקוח של משרד הבריאות?
לצפיה ב-'המשמעות של רשיון ממשרד הבריאות היא גדולה'
המשמעות של רשיון ממשרד הבריאות היא גדולה
16/01/2018 | 14:51
7
272
לא כלכך ידעתי מה בדיוק לענות אז צילצלתי לשאול את השאלה
בחברה שדרכה אני מטופלת בתהליך וזו התשובה.
משרד הבריאות הישראלי נותן אישור לקליניקות בחו"ל לאחר שבדק לעומק
שהקליניקה בחול עומדת בסטנדרטים של מדינת ישראל.
שהתנאים במעבדה ראויים כולל תהליך זרימה מדויק וכולל בקרת סיכונים
משרד הבריאות בודק את איכות הציוד ותקינותו
משרד הבריאות אחראי לקבל ולאשר שאכן בוצעו לתורמות הבדיקות הנדרשות בחוק הישראלי.
קיבלתי גם הסבר למה חשוב בפיקוח של משרד הבריאות במקרה של תקלות.
למרות שהייתי די שלמה עם החברה שדרכה אני מטופלת גיליתי לגמרי במקרה
כמה שזה טוב שיש להם אישור של משרד הבריאות וזה עוד יותר מרגיע אותי.

לצפיה ב-'אז לוותר עליהם?'
אז לוותר עליהם?
16/01/2018 | 15:00
6
51
תודה ענקית שיר!
השאלה אם אני יכולה להישאר אצל הרופאה בקליניקה שמפנה לאדוניס ובד בבד לפנות לקליניקה אחרת בחו"ל שיש להם אישור של משרד הבריאות בישראל.
מישהי כאן עברה התרמה דרך אדוניס? אני אישית לא חשבתי לנסוע והם מאפשרים זאת (למרות שטוענים שעדיף לנסוע מבחינת הסיכוי), שאלה נוספת שמתבקשת היא איך הם מאפשרים לא לנסוע לקייב אם אין להם את אישור משרד הבריאות בישראל
לצפיה ב-'לא חושבת שהם יעיזו להכניס עוברים טרים '
לא חושבת שהם יעיזו להכניס עוברים טרים
16/01/2018 | 15:37
42
לישראל ללא היתר מסודר ממשרד הבריאות.
לגבי עוברים קפואים יכול להיות שהם מצאו פרצה כלשהי
והם מכניסים בדרך לא דרך לאחד מהמרכזים הרפואים.
ראית את הדף של משרד הבריאות.
מה בכלל כלכך מיוחד באדוניס שאת מתלבטת ?

לצפיה ב-'לאדוניס יש רישיון של מישרד הבריאות הישראלי'
לאדוניס יש רישיון של מישרד הבריאות הישראלי
16/01/2018 | 23:53
4
168
היי,אני עשיתי דרך ארבעת הפרופסורים במרפאת אדוניס בקייב.אז נתחיל מכך שהם מאוד נעימים ומקצועיים ומלבד זאת הכרתי בתהליך בנות שלא נקלטו להריון מהנסיעה לקייב ואדוניס שלחה להם את ייתרת העוברים שלהם למדיקל בהרצליה.לכן חד משמעית,לאדוניס יש אישור להביא מוקפאים לארץ.בקשר לטריים,אינני יודעת.בהצלחה רבה!
לצפיה ב-'מתלבטת כי אני אצל רופאה במרפאה שמפנה לאדוניס ולא למעבדות אחר'
מתלבטת כי אני אצל רופאה במרפאה שמפנה לאדוניס ולא למעבדות אחר
17/01/2018 | 02:59
29
לצפיה ב-'סליחה על הבורות'
סליחה על הבורות
17/01/2018 | 03:05
51
מה ההבדל מבחינת הסיכויים ובכלל בין ייבוא עוברים טריים לבין מוקפאים?
לצפיה ב-'אם יש להם אישור אז נפלא '
אם יש להם אישור אז נפלא
17/01/2018 | 15:13
38
רק תבקשי לראות אותו
ואולי שיעדכנו באתר משרד הבריאות
(למרות שמשרד הבריאות הם מי שמנפיק את הרשיון)

לצפיה ב-'מה השם המלא של אדוניס?'
מה השם המלא של אדוניס?
18/01/2018 | 14:04
32
האם אדוניס זה: "המכון לפרקטיקה הרפואית הכללית - הרפואה המשפחתית"?
לא הצלחתי להבין מהמרפאה...

לצפיה ב-'מאיפה מתחילים?'
מאיפה מתחילים?
16/01/2018 | 08:55
13
141
שלום
אני בת 42, יש לי כבר ילד בן 3.5 (גם הוא מIVF, רק שאיתו זה הצליח די מהר), ואני אחרי קצת יותר משנה של טיפולי פוריות (היתה שאיבה אחת, 15 הפריות, 8 מוקפאים, 6 החזרות)
אני קצת מתלבטת אם ללכת על תרומת ביצית או לעשות עוד שאיבה (למעט הגיל אין בעיה עם הביציות, מצד שני עברה כבר שנה מאז השאיבה האחרונה)
אני מטופלת אצל רופא טוב דרך קופ"ח מאוחדת.
איך מתחילים את התהליך של תרומת ביצית? האם אפשר דרך קופ"ח? האם הביציות מהארץ או מחו"ל? האם יש פיקוח על כמות אחאים? מה חשוב לדעת? איך בוחרים?
תודה
לצפיה ב-'היי'
היי
16/01/2018 | 10:00
103
את התהליך של תרומת ביצית מתחילים בהבנה שלך שכול הנסיונות להביא ילד בריא (מביציות של ) כשלו וזו דרכך היחידה לאחר שהחלטת שמאסת בIVF את צריכה להחליט באיזה מרפאה את רוצה לעבור את התהליך יש כמה טובים כולם מציעים פחות או יותר את אותו הדבר יש גם אופציה לראות תמונה של התורמת (בתוספת תשלום ) או אם את רוצה תורמת אנונימית היום רוב התורמות הם מאוקראינה(יש גם ממדינות אחרות) אבל כול התהליך מתבצע כאן אין צורך לטוס לחו''ל (אבל היא קיימת במידה ואת רוצה ) יש גם אופציה לתורמת ישראלית כאן בארץ אבל זמני ההמתנה גדולים מאוד קופ''ח משתתפים בהוצאות (תלוי מאוד במסלול שלך לא בכולם הם משתתפים ) 
לצפיה ב-'הייתי מחדדת לגבי אפשרויות...'
הייתי מחדדת לגבי אפשרויות...
16/01/2018 | 10:36
9
145
לפני בערך חודש וחצי כשאני התחלתי לחפש ולבדוק שאלתי גם את זה...
אני מניחה שבייעוץ עם הרופאים שלך תדעי אם עדיף לך עוד ניסיון של ivf או ללכת לתרומה.
גיליתי הרבה יותר מידע ממה שכתוב פה, משום מה יש קצת הרגשה שהפורום ישר שולח אותך ל2 חברות שעובדות עם אוקראינה (כאילו הוא מכור מראש...) לכן חשוב לי לחדד קצת.
יש הרבה אפשרויות, אוקראינה, קפריסין, ספרד, ארצות הברית (אלה הדברים שאני ביררתי עליהם עד עכשיו).
לכל אחד מהם תמצאי יתרונות וחסרונות, אנשים שמרוצים כי קיבלו שירות ונכנסו להריון וכאלה שלא מרוצים מאותן סיבות.
בגדול, יש לך אפשרות להביא עוברים לארץ ויש אפשרות לעשות החזרות שם.
עם הזמן והפגישות את מבינה שאוקראינה היא האופציה הזולה ביותר, יש אפשרות לראות תמונה ויש אפשרות שלא, יש אפשרות לתורמת פתוחה רק בארצות הברית, הבאת עוברים לארץ, כמות עוברים שמבטיחים לך, תורמת בלעדית לך ותורמת שמחלקים את הביציות שלה בין כמה בנות, בדיקות גנטיות לתורמת (באוקראינה זה ממש מעט, ספרד וארצות הברית מעל ל150 בדיקות גנטיות) לכן באופציה הזולה הייתי דורשת pgs, בדיקות שעושים לרחם שלך כדי לבדוק את הסיכוי שלך להכנס להריון וכו...
יש המון מידע והמון אפשרויות.
בינתיים הכנתי לי קובץ אקסל, הוא עדיין לא מוכן סופית אבל יש בו מחירים ומסלולים של כל האופציות שבדקתי עד עכשיו, כל פעם שאני בודקת עוד משהו אני מוסיפה לשם כדי שאוכל להחליט את הדבר הנכון עבורי.
אם מישהי רוצה את האקסל אתן מוזמנות לשלוח לי הודעה בפרטי ואשלח לכם מה שיש לי עד עכשיו.
מה שבאמת חשוב זה להבין מה סדרי העדיפויות שלך בנוגע לתרומה, לתורמת, מחיר, לעוברים והבדיקות ולפי זה לדרג את המקומות האופציונאליים הנכונים לך.
וחשוב להיות שלמה עם הבחירה שעשית.
בכל מקרה שיהיה לכולן מלא הצלחה!
לצפיה ב-'את לא חושבת שאת חצופה ?'
את לא חושבת שאת חצופה ?
16/01/2018 | 11:26
2
122
ממתי הפורום המליץ על  שני חברות ? זה הפורום הכי נטרלי שיש  כול מי שכותבת כאן בעצמה עברה או עוברת את התהליך וכול מי שכותבת כאן עושה את זה בהתנדבות ועל חשבון זמנה הפנוי (גם אני ) כולל מנהלת הפורום אילת אישתי ואני עברנו את התהליך בזכות הפורום הזה לכן אני מרגיש מחויבות מוסרית להחזיר את כול האינפורמציה שרכשתי כאן בחזרה לאתר הדברים שכתבת כאן אינם נכונים בעליל ואני חושב שמנהלת הפורום צריכה להגיב על מה שכתבת כאן חבל שאת מרגישה כך אנחנו משתדלים לתת את מלא האנפורמציה ואנחנו הכי אוביקטיבים שיש מעולם לא המלצנו (ואני מרשה לעצמי לדבר בשם כולם ) על אף חברה לא אחת ולא שנים ובטח לא על המסלול של אוקראינה אנחנו תמיד נותנים את כול האנפורמציה כולל מסלולים אחרים במדינות אחרות
לצפיה ב-'קובי יש אופנות בפורום, אין מה לעשות'
קובי יש אופנות בפורום, אין מה לעשות
16/01/2018 | 12:18
1
118
היא לא חצופה בכלל. כרגע ממליצים על מנור ועל ל.ב. כשאני גיששתי המליצו על הדסה שזה צ'כיה ומנור. לפני זה היו שנים שהיה מאוד אופנתי בפורום קפריסין. ספרד וארה''ב יקרות יותר ובהחלט טובות יותר, ומה לעשות לא ראליות לרובנו כלכלית. יש גם הרבה שמרגישות נוח עם רופא שהן מכירות/ישראלי ושלא צריך לסוע לכל החזרה. 

לגבי השאלה על מעבר לתרומה- אני בת 43, יש לי ילד מביצית שלי בלי IVF, נכנסתי להריון ישר כשניסיתי. עברתי לתרומה בגיל 40 אחרי שנה של ניסיונות טבעיים כי הFSH שלי היה גבוה ולא רציתי בכלל להתעסק בIVF. יש לי ילד מתרומה ואין לי טיפת חרטה שלא ניסיתי יותר מביציות שלי. רציתי ילד מהר וזה מה שתרומה נתנה לי. השאלה מתי לעבור היא שאלה שאת צריכה לשאול את עצמך. הרופא יתן לך המלצה וזה יהיה בגדר המלצה, ההחלטה שלך ואת צריכה להיות שלמה אתה כל החיים ולא הרופא. קחי בחשבון, לגבי כל החלטה שלא תהיה, שלא תמיד תרומה מביאה תוצאות מידיות וגם לתרומה צריך אורך רוח. 

מנור קנו את הפורום ועשו לנו טובה גדולה. אשרת ואיילת מנהלות אותו בהתנדבות ובלי קשר למנור שלא מכתיבים כלום. בלעדיהם לא היה פורום בכלל. 

בהצלחה
לצפיה ב-'אין בעיה עם אופנות '
אין בעיה עם אופנות
16/01/2018 | 12:29
95
יש בעיה עם הניסוח לכתוב שאנחנו מוטים לחברה כזו או אחרת זה חוצפה ומכעיס ובטח לכתוב שאנחנו שולחים את כולם במסלול של אוקראינה נכון זה מה שרובנו עשינו אבל מטעמי נוחיות בלבד
לצפיה ב-'האמת? קצת נעלבתי'
האמת? קצת נעלבתי
16/01/2018 | 16:40
5
107
יבתור מי שנמצאת כאן בפורום 5 שנים ומנהלת אותו בפועל שנתיים ממש לא חושבת שזה המידע שמועבר כאן
ההמלצה היא על קו המשווה שם קיים מידע על מרבית המסלולים, אם כי לא עדכני וכן נמסר מידע
מרבית המשתתפים כאן הם ממסלולים מסויימים שאכן יותר פופולאריים  מאחר וזמינים וידידותיים בארץ. הרי מרבית המשתתפים כאן רוצים להיות הורים בדרך ידידותית ומהירה ותאמיני לי שאני מכירה לא מעט מהמשתתפים כאן בעבר ובהווה וגם את דור ההמשך
אז אנא ממך, אם בחרת להיות חלק מאיתנו לא יפה להשמיץ
איילת

לצפיה ב-'למען המסדר הטוב...'
למען המסדר הטוב...
17/01/2018 | 08:16
4
85
ראשית, אני לא חושבת שהדברים שכתבתי עש בהם משהו מעליב ופוגעני,עם זאת, במידה ואיילת קובי ואשתו נעלבו מזה אני מצטערת.
וכן חשוב לי להסביר את עצמי...
אני חושבת, שבחורה שמגיעה לפורום הזה קצת מבולבלת, לפעמים בסערת רגשות ולפעמים לא, אבל ההרגשה הראשונה של להתחיל במסע הזה לא פשוטה.
ההרגשה היא שהכי רוצים לסיים עם זה ולהכנס כבר להריון.
(לפחות כך נראה לי וכך גם הרגשתי).
גם כשאני התחלתי פניתי אליכם כדי לקבל הכוונה כלשהי.
ואכן עובדתית כמו שאתה קובי ציינת... ואני מצטטת ״כולם מציעים פחות או יותר אותו הדבר, יש אופציה של תמונה ורוב התורמות הן מאוקראינה״.
לדעתי זאת הכוונה שגויה, רוב התורמות הן לא מאוקראינה, האופציה הזולה ביותר היא אוקראינה (למרות שספרד גם פחות או יותר אותו מחיר... לידע כללי), יש תורמות מכל העולם וניתן להביא עוברים מהרבה מקומות.
זה נכון, מטעמים רגשיים, נוחות, רופא מטפל, חוסר חשק לבדוק את הדברים, אתה צודק, הרבה בנות פונות למסלולים האלה ובוחרות אותן.
כשהלכתי לברר שם הייתי בטוחה שזה המסלול היחידי כמעט ושאין לי יותר מידי ברירות ואופציות לבחירה כתוצאה מדברים כמו שציינת, הכל פחות או יותר אותו דבר, אז בשביל מה לחפש.
בנוסף, לא מעט בנות פנו אלי בפרטי, לשאול על דברים שאני ביררתי, על הדרך אמרו בדיוק את ההרגשה שאני ציינתי, רק לא אמרו את זה בכתב.
אני חושבת שצריכה לציין לפחות בשורה או 2 מה באמת האפשרויות אם רוצים לתת הכוונה אובייקטיבית.
עם זאת, לא היתה בכוונתי להשמיץ, או להעליב אף אחד מכם אלא להביע הרגשה שקיימת אצל לא מעט בנות וגם אצלי, לדעתי גם אם הרגשה זו או אחרת פחות נעימה, עדיין יש מקום להגיד אותה, אבל זאת רק דעתי...
אני מאוד מעריכה את העזרה של כל אחד ואחד מכם, זה מקסים שבחרתם לתת מזמנכם.
אז באמת שיהיה לכולנו בהצלחה!
יום נעים
לצפיה ב-'היי '
היי
17/01/2018 | 09:17
2
64
אני אתייחס לדבריך הפעם ביותר רגישות נכון אנחנו רוצים לסיים את התהליך הזה כמה שיותר מהר וזה טבעי ובסדר גמור אני לא רואה בזה פסול ההפך הגמור מי רוצה למשוך את זה תקופה ארוכה ? הזמן אף פעם לא לטובתנו במיוחד את כאישה צריכה להבין את זה שהזמן הוא האוייב הכי גדול חוץ מהתהליכים הביולוגים זמן גם מבחינה ריגשית יכול להתיש לשחוק ליאש תאמיני לי הייתי שם בכול התחנות לפני שהגענו לתרומת ביצית  לכן שאישה פונה אלינו כאן באתר היא רוצה להתחייל עם התהליך כמה שיותר מהר האם זה נכון להציע לה כאופציה ראשונה את ארה''ב ? או ספרד ? אנחנו תמיד מציעים את המסלולים הכי זמינים והכי מהירים ואני הכול אופן כותב שיש תמיד עוד אופציה אומנם לא זמינה כול-כך וגם יותר יקרה והתהליך גם ארוך יותר זה שכאופציה ראשונה אני מציע את המסלולים הכי זמינים לא עושה אותי מוטה לחברה כזו או אחרת וגם לא למסלול כזה או אחר מדבריך זה נשמע כאילו הכול כאן משחק מכור וחבל לא כך הדבר נכון המסלול של אוקראינה מאוד זמין וזו גם האופציה הראשונה שאני מציע למה שאישה שאין לה אפילו מושג מאיפה להתחייל אני אמור ליעץ לה על ארה''ב או ספרד ? מה ההגיון ? כול המטרה של הפורום הוא לתת אנפורמציה כדי להקל על הנתרמת ולא לסרבל לה את התהליך וגם הלנת על חוסר אנפורמציה כאן בפורום כול האנפורמציה שיש כאן זה מאותם נשים ולפחות גבר אחד (כן אני ) שנותנים מהנסיון שהם עברו כנראה שבמסלולים הפחות מוכרים יש כאן פחות נשים שעברו בהם את התהליך ולכן זה טבעי שיהיה פחות תגובות זה לא נכון שאפשר להביא עוברים מכול העולם זו טעות וחבל שאת מטעה משרד הבריאות לא מאשר להביא עוברים גם טרים וגם מוקפאים מהרבה מקומות האמת הרשימה מאוד מצומצמת
לצפיה ב-'עוד מידע...'
עוד מידע...
17/01/2018 | 09:31
1
74
ספרד, ארצות הברית וקפריסין הן מסלולים מאוד זמינים מבחינת טיפולים, אתה יכול לחתום חוזה וההחזרה היא קרובה מאוד בדיוק כמו אוקראינה.
גם אני חשבתי שאין אפשרויות להביא עוברים חוץ מאוקראינה וגיליתי שיש דרכים מאושרות על ידי משרד הבריאות.
אני יודעת שאתה נותן מידע, אבל לדעתי האישית, אתה לא יודע מי עומד מולך, נכון יותר לתת ב2-3 שורות את כל המידע ולא להחליט שמידע מסויים לא רלוונטי בגלל שהוא לא היה נכון עבורך מכל סיבה שהיא.
מה שנכון לאחת לא נכון לאחרת ולא אני ולא אתה יודעים מי נמצא בצד השני ולכן צריך לצייד אותה במירב האפשרויות ולתת לה לצאת לבחירת הדרך הנכונה עבורה.
כמו שציינתי בעבר, לאחר כמה פגישות ובירורים הבנתי שלכל אחת סדר עדיפויות שונה: אחת רוצה להביא עוברים לארץ, השניה רוצה בדיקות מקיפות לתורמות, אחרת כמות עוברים כדי שיהיו אחים ביולוגיים או עניין של תקציב או תורמת בלעדית לה ועוד מלא דברים שגורמים לך לדרג את האפשרויות.
הדבר הכי חשוב זה להיות שלמה עם הבחירה שעשית וזאת ניתן לקבל לאחר שיש בידייך את כל המידע ולא לאחר שאת חושבת שהאופציות הן מעטות.
אף אחת לא רוצה למשוך את זה וכולן רוצות להכנס להריון, לכן חשוב שידעו הכל ולא ילכו למסע חיפוש מידע שיבזבז להן זמן מיותר, במיוחד שיש בידינו את המידע הזה.
בכל מקרה שיהיה לך יום מקסים.

לצפיה ב-'תגובה '
תגובה
17/01/2018 | 09:59
54
התשובות שלי ברוב הפעמים מעולם לא נגמרות בשורה אחת ולרוב גם לא ב10 שורות הם מפורטות ומעמיקות מאוד ומכילות את כול מה שמבקשת המידה רוצה לדעת את התשובות שלי אני נותן לפי הפרמטרים שאני מקבל (שולחת השאלה ) ועל סמך זה אני עונה אני רוצה להבהיר כאן משהו אם יש שאלה בפורום איזה מסלולים יש של תרומת ביצית זו השאלה הראשונה אין עוד אנפורמציה מה לדעתך צריך לענות ? ישר לשלוח אותה לארה''ב ?  או ספרד ? או יוון ? לא נכון? ההגיון הבריא אומר לומר את המסלולים הכי זמינים וכן גם זמינים כלכלית ואז לומר בעוד איזה שורה שתיים על האופצויות הנוספות ואז על סמך התגובה של אותה שולחת השאלה אפשר להתקדם האלה ולא להפך אנחנו מנסים כאן לא לסרבל ולהקשות על התהליך אלה להקל ולקצר אותו אני מעולם לא נתתי אנפורמציה שנכונה לי תמיד אנפורמציה שנכונה למי שעומד מולי זה שאנחנו בהתחלה נותנים את האנפורמציה הכי זמינה לא עושה אותנו מוטים לשום חברה ולשום מסלול אנחנו מייצגים את מה שרוב הנתרמות עשו וזה בסדר גמור זה לא הופך אותנו לא נטרלים גם כמו שכתבתי לך אין כאן הרבה בנות שעשו את המסלולים שאת מדברת עליהם לכן המידע כאן על אותם מסלולים הוא בהתאם 
לצפיה ב-'אז ככה'
אז ככה
17/01/2018 | 17:47
61
כולנו נמצאים כאן בפורום (אשרת ואני לפחות) מאחר וחווינו את הבילבול הכאב והקושי  במעבר לתרומת ביצית ובתהליך עצמו וזאת הסיבה שאנחנו נשארות כאן לא מעט שנים על חשבון זמננו הפרטי ולשמור על הפורום שישאר שלנו הגולשות.
לא זכור לי שאי פעם הפנייתי למסלולים של אוקראינה, מאחר ואני מקפידה להזכיר את האפשרויות שקיימות וכוללות תרומה של תורמת ישראלית ועוד, ישנם מסלולים טובים המוזכרים כאן כגון מסלול הדסה וכו לשם כך עבדנו בפורום על קו המשווה שמומלץ לכל אחת לעבור עליו. נעשה בהמשך נסיון לקבל כאן מידע נוסף שלא ממש צלח על מנת לעדכן אותו.
משום מה אני מרגישה שבחרת לקחת מהפורום דברים מסויימים בלבד, אם כי הדיונים הם לרוב על המסלולים הפופולאריים שמתנהלים בצורה מסודרת מהארץ והמשתתפים מדברים מנסיונם
אנחנו שמחים לקבל תמיד מידע על מסלולים עצמאיים שנשים בוחרות ותמיד יש כאן מקום לספר ולשתף, אם קיים מידע שיכול לעזור אני מנסה לשים אותו בהודעות הנבחרות או להפנות אליו
אולי במקום לתת את המידע במסרים אישיים נשמח שתעלי אותו ולשתף גם אחרות, על מנת שלא יילך שוב לאיבוד. אישית אני תמיד בעד דיונים ומידע על גבי הפורום ולא בסודיות סביב מסרים אישיים
איילת
לצפיה ב-'ברוכה הבאה '
ברוכה הבאה
16/01/2018 | 20:41
64
לפי הרופאים גיל 42 הוא גבול, אם כי מכירה נשים שהרו מביציותיהן גם בגילאים הללו, השאלה היא מה הנתונים שלך ומה הרופא אומר
לגבי הליך של תרומת ביצית צריך את המלצת הרופא, בגדול יש אפשרות לתרומה מתורמת ישראלית, עלות זולה יותר כ 10,000 ש"ח, הבעיה שהתורים ארוכים, יש מעט תורמות וגם ההתחייבות לא ברורה 
יש לך אפשרות לתרומה מחו"ל שאת צריכה לחשוב עם עצמך מה חשוב לך, האם חשוב לך שיהיה לך הרבה מידע על התורמת או פחות מידע, העלויות שאת מוכנה/יכולה להשקיע, האם את מוכנה לטוס לשם כך בחו"ל או רוצה לעשות את זה בארץ ועוד ועוד
אנחנו כאן ונשמח לעזור ולכוון
איילת
לצפיה ב-'כתבתי לך תשובה ארוכה שמשום מה לא נמצאת פה '
כתבתי לך תשובה ארוכה שמשום מה לא נמצאת פה
18/01/2018 | 12:45
56
אכתוב מחדש בערב בבית 
לצפיה ב-'שאלה לגבי מספר ביציות ולגבי בלסטוציסטים'
שאלה לגבי מספר ביציות ולגבי בלסטוציסטים
16/01/2018 | 22:14
7
104
במסלול "פנים גלויות" של ל.ב. מצוין שזה כולל (מלבד תמונה של התורמת) מספר גבוה מאד של ביציות: 13 עד 15 ביציות.

אני מניחה שאין אפשרות טכנית להפיק כמות גדולה כל כך של ביציות מתורמת יחידה במחזור אחד (למיטב ידיעתי המקסימום הוא 6-7 ביציות לכל מחזור).

שאלה למי שמכירה את המסלול או מבינה בתהליך באופן כללי:
האם במסלול כזה הביציות אמורות להגיע בבת אחת או בכמה שלבים, כלומר במספר "נאגלות" ?
במידה ויש כמה "נאגלות", האם הן יכללו עוברים טריים לסיבוב נוסף עבור ילד נוסף עתידי, למשל, או שהכל מגיע בבת אחת, ומלבד שני העוברים הטריים של ההחזרה הראשונה, כל שאר 11-13 העוברים מוקפאים ?

שאלה נוספת למי שיודע\ת לענות:
מה היתרונות והחסרונות (מלבד השיקול הכספי) לגידול עוברים לבלסטוציסטים טרם הבאת ארצה ?

לצפיה ב-'לא מכירה את המסלול אישית'
לא מכירה את המסלול אישית
16/01/2018 | 22:16
2
73
אבל צריך לזכור שבדר"כ מחלקים את הביציות ל 2 נתרמות כך שמספר הביציות הגיוני
בהצלחה
איילת
לצפיה ב-'איילת קבלי תיקון '
איילת קבלי תיקון
16/01/2018 | 23:44
1
65
במסלולים של לב לא מחלקים את הביציות לכמה נתרמות תורמת אחת לנתרמת אחת
לצפיה ב-'תודה! לפי מה שכתוב באתר ישנם מספר מסלולים'
תודה! לפי מה שכתוב באתר ישנם מספר מסלולים
17/01/2018 | 17:56
37
במסלול 6 ביציות אני מניחה שלא זורקים את שאר הביציות
בכל מקרה עד לא מזמן היו מחלקים את הביציות לכמה נתרמות
בפנים גלויות לא מחלקים, ניסיתי לתת את הפרופורציות להבין שנתרמת כן יכולה להפיק מספר ביציות כפי שמתחייבים
איילת
לצפיה ב-'היי'
היי
17/01/2018 | 00:23
2
67
אנחנו עשינו אצלם את המסלול הזה אצלנו הצליחו לשאוב מהתורמת אם אני זוכר נכון בסביבות 12 ביציות הכול במחזור אחד אין נגלות לא תקבלי אותם ''בתשלומים'' ישנם מסלולים אצלם שמקבלים פחות ביציות ששאלנו אותם אך הגוף יכול ליצר ביציות לפי החוזה התשובה שקיבלנו זה שהמינונים של ההורמונים שנותנים לתורמות שונות בהתאם למסלול שבוחרים חשוב לציין כאן בארץ את לא מקבלת ביציות את מקבלת עוברים מפרים את הביציות שם (קייב אוקראינה )במרפאה ולאחר שיש חלוקה של התאים (הפריה ) הם מוטסים באנקובטור מיוחד להמשך התפתחות בארץ חשוב מאוד להדגיש באופן כללי לא חשוב איפה את עושה ולא משנה איזה מסלול את בוחרת מעשית לא כול הביציות שנשאבות מתאימות להפריה ולא כול ביצית מופרת מצליחה להתחלק בפועל ולא כול ביצית שמצליחה להתחלק בפועל מצליחה להגיע למספר הימים שמעוניינים לגדל אותה במעבדה אצלנו שאבו בסביבות 12 ביציות 10 אם אני זוכר נכון הצליחו להפרות 7 הצליחו להגיעה ליום 5 2 עוברים הוחזרו לרחם אישתי אחד נקלט ואת השאר הקפיאו אין החזרה שניה טריה ההבדלים בין מוקפא לטרי עם הטכנולוגיות של היום ממש מינורים אבל ההמלצה היא שאם יש אפשרות על החזרה ראשונה טריה אז זה רצוי לשאלתך האחרונה את העוברים מגדלים לשלב בלסטו כאן בארץ לא מגדלים אותם במעבדה בחו''ל עד יום 5 ואז מטיסים אותם אלה לאחר חלוקה ראשונה הם טסים לארץ להמשך גידול יש יתרונות וחסרונות בגידול עוברים עד יום 5 החסרונות הם שלא משנה כמה המעבדה חדשה ומודרנית ביצית מופרת מוקמה(בטבע) ברחם האישה ולא במעבדה לכן היא חסופה למפגעים זיהומים למניהם טעויות אנוש (של מי שמגדל אותם אמבריולוגים )וכול מיני תקלות אחרות בנוסף ככול שאת מגדלת עוברים מחוץ למעבדה את גם מאבדת יותר עוברים (הכוונה לא מגיעים ליום 5  מפסיקים להתפתח ) בכול חברה לא משנה איזה אם תדרשי עוברים יום 5 הם התחייבו לפחות עוברים לבין אם תבחרי עוברים יום 3 לרוב את תקבלי יותר עוברים הייתרונות שכן לגדל עוברים עד יום 5 הם שמפתחים אותם במעבדה האמבריולוגים עוקבים אחרי ההתפתחות שלהם יותר והם יכולים לדעת לפי החלוקה שלהם מי יותר מתאים להחזרה ולמי יש יותר סיכוי הם נותנים לעוברים ציונים ככול שיש יותר שברים בחלוקה שלהם הם פחות מתאימים להחזרה  (ככול שהחלוקה שווה יותר הם נחשבים ליותר איכותיים ) עוד יתרונות עובר שהצליח להגיע ליום 5 הסיכוי שלו להיקלט ברחם גדולה יותר מעובר יום 3 בטבע מרגע ההפריה לעובר לוקח 4-עד 5 ימים להגיע לרחם האישה בדיוק בגודל שהוא אמור להיות לפני שהוא משתרש
לצפיה ב-'תודה רבה על התשובה המאד מפורטת, קובי ! זה נשמע מאד מורכב '
תודה רבה על התשובה המאד מפורטת, קובי ! זה נשמע מאד מורכב
17/01/2018 | 09:55
1
44
ודי מבלבל... 
העמסה כל כך גדולה של הורמונים ו"אילוץ" הגוף לייצר כל כך הרבה ביציות במחזור אחד מרגישה לי לא אנושית :-\ 
מצד אחד זה מגדיל את הסיכוי למספר רב של נסיונות מאותה תורמת, שנבחרה בקפידה, כולל תמונה... מצד שני... לא יודעת.
טוב, צריכה להתעמק בזה עוד קצת. גם ההסבר לגבי הבלסטו...
לצפיה ב-'המשך '
המשך
17/01/2018 | 10:10
43
רוב הנתרמות הם נשים  יחסית צעירות לכן ההורמונים שהם מקבלות כן מביאות לתוצאות טובות ולרוב הם גם לא מזיקות להן ולרוב הם תחת פיקוח רפואי במשך כול נטילת ההורמונים לכן הסיכון הוא לרוב מינורי אם יש לך שאלות נוספות נשמח לעזור לך 
לצפיה ב-'לא מכירה את המסלול אבל שימי לב להבדל בין ביציות לעוברים'
לא מכירה את המסלול אבל שימי לב להבדל בין ביציות לעוברים
17/01/2018 | 17:19
48
לטעמי יש לקבל התחייבות לעוברים ואיכותם כי מ16 ביציות יכול גם לא להתפתח עובר אחד , לכן חשובה התחייבות לעוברים באיכות מסויימת , לגבי בלסטוציסטים הדעות חלוקות את יכולה לקרוא את הארוח של פאשה שהוא האמבריולוג באסותא ראשון לציון בהודעות נבחרות , בהצלחה .
לצפיה ב-'עוד ילד נסיבות מורכבות... רוצה לשתף ולשמוע. '
עוד ילד נסיבות מורכבות... רוצה לשתף ולשמוע.
10/01/2018 | 22:40
24
240

כבר כמה חודשים בתוך כל זה והחלטתי לפתוח את זה כאן מולכם. אני ותיקה בפורום. שני ילדים מתרומה.אני בת 47, בעלי מבוגר ממני.
אכן נולדו שני ילדים, מופלאים. לא יכולנו לבקש ילדים מדהימים ומושלמים יותר מהם. אבל כן. אני ביקשתי בליבי יותר מזה.  ואם כי שניים זה עולם ומלואו, הלב שלי התרסק. רציתי משפחה גדולה ואני לא מצליחה לקבל את המציאות. שקעתי בדכאון, ולא מספיק זה, אני חייבת לשדר עסקים כרגיל. בעיקר מול הילדים ומשפחתי. זה קשה מנשוא.
החלום היה משפחה גדולה. אבל התחלה מאוחרת וקשיים להכנס להריון וכולי. השנים עברו. 
המחשבה על שניהם לבד בעולם גוזרת את בטני לגזרים.
המחשבה שאנחנו מבוגרים, משפחתי ומשפחתו מבוגרים מאוד ולא תהיה להם משפחה מקיפה אותם קורעת אותי לגזרים. אפילו דודנים בגילם לא יהיו להם. 
עם זה אני מלקה את עצמי כי כביכול ״אין לי זכות להתלונן יש לי שני ילדים מהממים תגידי תודה שהצלחת להביא שני ילדים מהממים״

אנחנו יכולים, להמשיך הלאה לעוד תורמת. אני יודעת שאני יכולה לנסות כבר מיד. שזה כביכול בהישג ידי... אני גם יודעת שיתכן וננסה עוד תורמת ולא יצא כלום!!!!
זה יהיה מחיר כלכלי אדיר שיתכן שיביא אותנו נמוך מאוד מאוד מאוד בקטע של פרנסה. ואם יהיה עוד ילד זה אומר לגדל עוד ילד. אנחנו עדיין משלמים על הטיפולים שעברנו . זה יהיה מחיר זוגי כי הנישואים שלנו סובלים מכל מה שעברנו ועוברים. 
זה יהיה מחיר אישי ואני חושדבת שכל הטיפולים גובים מחיר נפשי והילדים הקיימים הולכים לשלם מחיר. אני בלופ נוראי עם כל המחשבות האלה. רגע אחד שוקעת בפחדים ורגע אחר רוצה לקפוץ למיים ולהביא עוד ילדים לעולם!

אבל הכל מתגמד מול זה- איך אני ארגיש אם גם עכשיו קשה לי עם התודעה שהילדים שלי מתרומה? איך ארגיש ששניים ככה ואחר ככה? אם יצא מראה אחר לגמרי? הילדים עם שיער בהיר ועיניים בהירות ולפתע יצא אחד אחר לגמרי. מה יהיו התגובות ואיך התגובות ישפיעו על ילדיי?
אם אלד עוד פעם, זה יהיה קרוב יותר לגיל 50. מה יגידו ואיך זה ישפיע על ילדיי? כי זה לא מה יגידו- זה איך מה שיגידו ישפיע על התחושה של הילדים?

והכי גרוע. אם הם יגלו את העניין הזה מה יהיה עליהם ועלינו? האם הם ישברו לרסיסים? האם הם ירגישו שהם בכלל לא משפחה?

אני קרועה, בוכייה. עייפה. כאובה. מדוכאת. ההנאה שלי מילדדי ירדה ואני גם לא מרגישה שיש לי זכות בכלל לדבר. כל כך רציתי עוד פעם הריון ולידה אבל זה מתגמד לעומת כמה שאני רוצה שיהיו לילדים שלי עוד אחים ואולי גם אחיות. רק שיהיו יותר. ואני יודעת שיש משפחות קטנות ומגובשות ומשפחות גדולות שלא. אבל לדעתי משפחה גדולה זה ה-חיים.
לא כתבתי כאן עד עכשיו כי חששתי. חששתי מתגובות שיפגעו אז אני מבקשת ממי שמעוניין לענות... אנא בעדינות. אני במצב פגיע גם ככה.

שאלת השאלות שלי היא- מה אתם חושבים<? בעיקר המבוגרים מבינינו אלה שראו את החיים כבר. בעיקר בעיקר מי שאולי הקים משפחה שמורכבת משתי תורמות?

שעה אחת אני חושבת לעצמי - לעזאזל הכל. העיקר משפחה גדולה. העיקר שיהיו להם עוד אחים. העיקר שאחרי שאנחנו נלך לעולמינו הם יהיו מוקפים אחד בשני. העיקר שיהיה שולחן מוקף ושמח בבית. 
שעה אחרי זה אני משקשקת מפחד. מהקטע של עירוב התורמות, מהקטע שיוולד ילד לא בריא כי בעלי כבר לא צעיר כל כך. שיקרה לי משהו בלידה כי גם אני לא צעירה. שידברו. שירימו גבה. שהילדים ירגישו שמשהו לא בסדר.

אני קרועה. אני במעגלים. אשמח למילה טובה. אשמח לדעת מה דעתכם על משפחה קטנה או גדולה. האם אני רואה הכל שחור לבן?
הכי אשמח לשמוע מנסיון של אנשי הפורום היקרים שיש להם נסיון עם משפחה עם יותר מתורמת אחת.

שלכם,
ילדים זה שמחה

לצפיה ב-'קטונתי מלתת לך עצה נכונה... '
קטונתי מלתת לך עצה נכונה...
11/01/2018 | 16:30
1
127
אבל יכולה רק להגיד לך שמהמקום שלי- מצד אחד אני מאוד מזדהה, כי גמאני תמיד חלמתי שבגיל 35 כבר תהיה לי משפחה גדולה (או במינ' 3 ילדים), אבל גם עם בעל מקסים ובית גדול וכלב בחצר וגדר לבנה... ובמציאות שלי אני כבר ממש זקינה, רווקה ולא פורייה וגרה בדירה קטנה  ועדיין אני מרגישה אסירת תודה על מה שיש לי.
אני בטוחה שאף אחת מהבנות פה לא שיערה בנפשה שתהיה בסיטואציה של תרומת ביצית, ועם ילד אחד או שניים, עם או בלי בןזוג..
אני כן חושבת שאת צריכה להסתכל על חצי הכוס המלאה ולהגיד תודה לאל כל יום על זה שיש לך 2 ילדים בריאים וגם בעל. 4 נפשות זאת משפחה לכל הדעות.
אבל אם המחשבה הזאת ממש לא עוזבת אותך, אז אולי שווה לכם להתחיל בתהליך של אימוץ. לאו דווקא של תינוקות. לא חושבת שילדייך יחשבו שהאחים המאומצים או מגנטיקה אחרת הם פחותים מהם -ובלבד שיש אהבה במשפחה. לטעמי לנסות היריון 3 מתרומה בגיל כזה, בסיטואציה שתיארת- מרגיש לי מיותר. במיוחד שההבטחה לא מוצלחת ובשנים הקרובות זה יבוא על חשבון גידול הילדים הנוכחיים שלך.
אבל באמת ששום עצה פה לא תהיה נכונה או טובה. רק את צריכה להחליט עם עצמך מה הכי נכון לך ולתא המשפחתי שלך...
מה שלא יהיה - המון בהצלחה !!!!
לצפיה ב-'תודה רבה לך'
תודה רבה לך
13/01/2018 | 21:22
56
אימוץ הוא לא פשוט כפי שחושבים, וגם על זה חשבנו. בין אימוץ לעוד תורמת, מעדיפה בכל מקרה להרות וללדת. מאוד מאוד רוצה את כל זה שוב.
בכל מקרה, מאוד מודה על התובנות שלך ועל נקודת מבטך.
לצפיה ב-'היי'
היי
11/01/2018 | 18:01
3
110
אני אתייחס לפאן הכלכלי ולא לרגשי לדעתי עדיף לגדל 1-2 ולתת להם הכול מאשר לגדל 4-5 ולא לתת להם כלום זו דעתי
לצפיה ב-'קובי, תודה.'
קובי, תודה.
13/01/2018 | 21:21
2
73
כמובן שהמחשבה הזו עברה ועוברת. ועדיין, מנקודת מבטי, מעדיפה לגדל בפשטות וצניעות, ולתת את המתנה הגדולה ביותר בעולם, אח או אחות נוספים.
לצפיה ב-'שיהיה המון בהצלחה '
שיהיה המון בהצלחה
13/01/2018 | 21:57
1
65
אמן
לצפיה ב-'תודה על נקודת המבט החשובה '
תודה על נקודת המבט החשובה
13/01/2018 | 23:11
62
נקודה שמעסיקה אותנו המון
לצפיה ב-'משפחה גדולה'
משפחה גדולה
13/01/2018 | 23:19
11
92
למה הכוונה משפחה גדולה? 10 נפשות?
לצפיה ב-'לא בטוחה אם שאלת לעניין או בעוקצנות אבל עונה'
לא בטוחה אם שאלת לעניין או בעוקצנות אבל עונה
14/01/2018 | 02:15
10
94
בעיניי כמובן, חמישה או שישה שלא יקרה כבר בחיים האלה.
הייתי מסתפקת עם שלושה. מה שכמעט קרה אבל לא קרה. 
לצפיה ב-'לא בעוקצנות בכלל'
לא בעוקצנות בכלל
14/01/2018 | 08:51
9
97
שאלתי בגלל שגם לי היה את היצר הבלתי נשלט לילד נוסף, אמנם הגשמתי זאת אבל זה לא פשוט בכלל. הקושי בגידול הילדים מתחיל בבית הספר היסודי, הדרישות עולות ממך כהורה ולפעמים מרגישים שאין את הזמן שהיית רוצה להקדיש לכל ילד, יש דרישות גבוהות מבית הספר, המון עבודות שניתנות לילד לעשייה ביחד עם ההורה וקשה להספיק אם עובדים במקביל.. אבל לדעתי, אם את מאוד רוצה עוד אחד וזה לא מרפה ממך לכי על זה, אני רציתי את התוספת בכל מחיר, מה דעתו של בן זוגך בעניין?
לצפיה ב-'אני ממש מבינה אותך'
אני ממש מבינה אותך
14/01/2018 | 21:08
5
77
אני בת 43, יש לי שניים, אחד מתרומה ואחד מביצית שלי. לצורך העניין, כמו שהוזכר פה בפורום, זו משפחה עם מקורות גנטיים שונים. המשפחה שלנו ממש לא שונה משום משפחה אחרת. שניהם ילדים שלי, מחוברים אלי באותה מידה, הם ביניהם אחים לכל דבר. עניין התרומה ידוע, כולל לגדול, ואין פה חוסר לכידות או הבדל. זה ממש לא נראה לי סיבה אפילו להתלבט.

אני במצב דומה שונה. מצד אחד רוצה עוד אחד (הבעל מאוד דוחף) ותמיד חשבתי על בית עם הרבה ילדים. מצד שני אני די הפוכה ממך וחוסמת את זה. אם את לא רואה בכל הסיבות ''הפרקטיות'' בעיה אז כנראה את צריכה ללכת על זה. כנראה את באמת רוצה את זה...

אם נהיה כנים אין שום דבר הגיוני בלעשות ילדים באופן כללי. זה ממש לא פרקטי. זה יקר, צורך אנרגיות, ולא הכי מתגמל מול ההשקעה. מצד שני כולנו רוצים ואוהבים ומסורים וזה צורך שבא מהבטן והוא קשור לסדר עדיפויות. אני מאמינה שכשחושבים על הכסף ועל האנרגיות סימן שלא צריך לעשות עוד ילד. כל עוד ההתפשרות נראית הגיונית אז צריך ללכת על זה. 

כמובן שאף אחד לא יכול לענות על זה... נראה לי מאוד בריא לחשוב על זה מצד שני לפעמים צריך פשוט לקפוץ למים ולעשות. בין השורות נשמע שיש לך משהו לא שלם בהקשר של התרומה, אולי שווה לדבר עם מישהו בלי קשר. לעבד קצת, לחשוב.  

לצפיה ב-'המממ,,, אין נכון או לא נכון'
המממ,,, אין נכון או לא נכון
14/01/2018 | 21:34
3
88
הכל תלוי בהרגשה שלך, בחלומות, שלך,,,
אני יכולה לספר לך שהרבה ילדים היה גם החלום שלי,,,תמיד חלמתי על 4 ילדים - אומרים ששולחן יציב עומד על 4 רגלים
גם לי כמו חברתי מלמעלה, יש ילד אחד משלי, ואחד מתרומה,,,מהסיבוב שהבאתי את הנסיך הקטן, נשארו לי 2 מוקפאים, והיה לי ברור שלא אשאיר אותם ליד הגורל ושאצא להרפתקה נוספת ואחזיר אותם "הבייתה"
כשהקטן היה בן 9 חודשים החזרתי אותם,,,וזה לא הצליח,,,
ואז,,,בעל הבית השתגע, והחלטתי שאני הולכת על עוד סיבוב תרומה,,,עברתי הרבה מאז, בינהם עוד סבב שנחל כישלון מוחץ,,,
אני בת 52 ולא עוצרת באדום, יהיו כאלה שיגידו טיפשות,,,ויהיו אולי עוד דעות,,,אבל החלומות הם שלי ולא של אף אחד אחר, והשלמות וההרגשה ,,,
מה שאני בעצם מנסה לומר לך, זה,,,שאף אחד לא יכול לענות לך על כך, התשובה היא נטו אצלך,,
ואין נכון או לא נכון,,,
מה שלא תחליטי, שיהיה בהצלחה ומתוך שלמות מלאה.
לצפיה ב-'טוויטי'
טוויטי
14/01/2018 | 21:57
81
תגובה מרתקת... תודה רבה על השיתוף
אז זהו... הנקודה שהעלית קריטית. אנחנו יכולים לעשות אך כל זה, ״לגייס״ ולהיות חייבים את כל הכסף... ולא יצא לנו מזה ילד... בעלי חושש שאני אקרוס לגמרי במצב כזה :(
לצפיה ב-'טוויטי!! איזה כיף שאת פה'
טוויטי!! איזה כיף שאת פה
15/01/2018 | 16:02
1
62
טוויטי דוגמא לזה שאין גיל, הכל סדר עדיפויות ואהבה תנצח את הכל...
מעריצה אותך והתגעגתי לאללה. נשיקות לקטקטים  

הלוואי והייתי צעירה כמוך....
לצפיה ב-'יגיע יגיע עם ריבית דריבית '
יגיע יגיע עם ריבית דריבית
15/01/2018 | 19:19
62
נשיקות לנסיכים שלך,,,,
חיבוקימים לך 
לצפיה ב-'ממש מודה לך על תגובתך.'
ממש מודה לך על תגובתך.
14/01/2018 | 21:54
70
אז כאן אנחנו שונות ואני קצת מקנאת. אצלינו זה לא עניין שכולם יודעים ממנו. כמו כן, אם הייתי מתחת ל-45 אני חושבת שהייתי נוטה יותר ללכת על זה. אני מסכימה איתך על המון דבריםץ אחד מהם שלפעמיים צריך פשוט ללכת על זה. אני לפעמים חוששת שאצטער מאוד על הזמן המת הזה. 
את שמחה עם שניים? כייף לך... יש לנו המון זוגות חברים שבחרו במשפחה עם שני ילדים והם מאושרים מאוד עם בחירתם. אני חושבת...
אני מודעת לסיבות הפרקטיות, אבל לא חושבת שהן העיקר. האמת אני מרגישה שאני מוכנה לאכול קש בשביל משפחה גדולה. במבחן המציאות. זה יותר קשה. הגידול מפרך. הפרנסה קשה. הגיל מתקדם.
ולפעמים כמו שכתבתי אני אומרת מה אכפת לי מה-כ-ל??? הכל שטויות!!! מה הכי חשוב? הילדים שלי ומשפחה שלנו...
אני מרגישה מאוד כלואה ועוברת תקופה קשה מאוד... מצד אחד לא יודעת איך אתמודד עם עירוב תורמות והרמות גבה לגבי גילי המתקדם (מה שלא היה עד עכשיו כי ילדתי קרוב יותר ל-40)
ומצד שני לא יודעת איך אמשיך לחיות עם מועקה וקנאה קשים ועוד רגשות קשים כגון אלה
לצפיה ב-'תודה רבה...'
תודה רבה...
14/01/2018 | 21:48
2
64
את מדברת על ילד שלישי שרצית כל כך?
אני חושבת שזה תלוי באיזה ילד יוצא... לידי אף אחד לא ישב בבית הספר. אבל, זו נקודת מבט מעניינת. אני מהמקום שלי חושבת שהשנים הראשונות הינן המפרכות ביותר...

בןזוגי איתי באש ובמיים. אני חייבת להגיד שהוא בחור אופטימי מאוד אבל כשנכשלנו בפעם האחרונה הוא אמר לי שהוא פוחד מלהמשיך כי הוא פוחד לאבד מה שיש לנו. והוא לא אחד שפועל מפחד (כמוני)
לצפיה ב-'היי יקרה, לא פשוט...'
היי יקרה, לא פשוט...
15/01/2018 | 10:51
1
75
משהו בלתי ידוע לרבים שלא נמצאים בתהליך המורכב שאנחנו עוברות, הוא שהוא כרוך בהמון אבל. ובכל שלב וככל שהדרך מתארכת אנחנו מתאבלות מחדש. על אובדן התמימות, על אובדן היכולת להרות בצורה טבעית, על אובדן הגנטיקה שאנחנו כל כך רצינו להוריש ולעיתים גם על אובדן היכולת שלנו לשאת בעצמנו את הילד שאנחנו כל כך מחכות לו.

זה נשמע כאילו את בעיצומה של התאבלות חדשה ועדיין לא מצאת את הדרך כיצד להתמודד איתה וזה בסדר. זה לוקח זמן,  רק את חייבת להאמין שעוד תקומי מהאפר.

לגבי מה לעשות... רק מהתחושה שלי, וכן אני יודעת שכרגע זה כחרב על ליבך אבל
אולי הייעוד שלך  הוא לתת מהלב הרחב שלך לילדים שמזלם לא שפר עליהם? 

אומנה... אימוץ.. אולי יתנו לכם יתרון אם תרצו קבוצת אחים? 

בכל מקרה...לאן שלא תלכי אני מאחלת לך שהדרך תתקצר והמון בהצלחה

לצפיה ב-'מרגישה שהגעתי הביתה עם התגובות האחרונות'
מרגישה שהגעתי הביתה עם התגובות האחרונות
17/01/2018 | 21:31
37
כל כך כל כך ככה... כל האבל הזה...
אני כרגע לא מאמינה שאקום. חוששת שכשאגלה שנאי בעצם לא קמה לאף מקום יהיה ממש ממש מאוחר לילד שלישי. קשה.
אומנה זה לא בשבילי מהמון סיבות, ואימוץ הוא תהליך יקר מאוד וגם אנחנו לא עומדים בקריטריונים. הצעת מאוד מאוד ברגישות יוצאת דופן. תודה רבה מכל הלב
לצפיה ב-'חלומות ... '
חלומות ...
15/01/2018 | 11:23
1
76
הי , העלית נושא לא פשוט עם מורכבות רבה .... מבינה אותך לגמרי ברמה האישית, גם לי היו המון חלומות על משפחה גדולה (לצערי לא רק שזה לא צלח, אני עוד רחוקה מלהגשים את החלום הזה ...)  
מה שעולה בתוכי, היא השאלה האם מדובר רק בנושא זה ? אולי מדובר כאן בעוד דברים מורכבים שהם חלק מחייך ומושלכים על הסיטואציה הזו ?
הייתי מבררת עם עצמי בתוך התהליך, במה בדובר? נשמע שיש פה הרבה מרכיבים שאולי לא מעובדים כמו שצריך עד הסוף ולכן גורמים להמון בילבול, אשמה, חרטה ובליל של רגשות אשר משפיעים על מצב הרוח באופן משמעותי, כמו דיכאון . כל אלו בעיני דורשים בירור והעמקה של הסיוטואציה המורכבת עמה את מתמודדת , על מנת שתוכלי לבחור ולחוש שלמה בדרך שטובה לך ולמשפחתך. 
לגבי החברה? אני נואשתי ממה שאנשים אומרים... כרווקה ללא ילדים, חוטפת לא מעט ריקושטים מאנשים והאמת? כבר הפסקתי לתת לזה מקום כי החברה שלנו  פרמיטיבית  ולא אצליח לרצותה רק אם אתאים עצמי לתבנית הרגילה...
כך שאם זוהי משאלת ליבך ,מאחלת לך שתגשימי אותה ותתמודדי טוב עם כל  הריקושטים החברתיים שכולנו חוות. 
מקווה שעזרתי. בהצלחה בהמשך הדרך  
לצפיה ב-'את מהממת'
את מהממת
17/01/2018 | 21:39
16
ואת צודקת. אני לצערי הזנחתי את עצמי ואת נפשי מתחילת התהליך ועברנו הרבה. אני מנסה לתקן... אבל אני בפלונטר לא פשוט בכלל. כל המורכבות שדיברת עליה, אני חווה אותה. בלבול, אשמה- מלא אשמה, תחושת החמצה, קנאה...
שולחת לך חיבוק על גילוי הלב. 
ללאני החלטתי שאם ״מה יגידו״ זה מה שיעמוד בדרכי אז לא. אני לא אתן לזה.
דיברתי באופן מאוד שטחי על העניין הזה עם אדם או שניים, וברור לי שאני מדברת מתוך הרבדים של החוויה של עצמי. אני מכירה אנשים שרק ספגו כאב לב ממשפחתם... אז אין להם שום מוטיבציה למשפחה גדולה. גם אני ספגתי כאב לב ממשפחתי אבל עדיין חד משמעית, בעולם המנוכר וההולך ומשתגע הזה... זה נראה לי הדבר הכי גדול שאני יכולה לתת להם. :(
העובדה שלא אחווה הריון ולידה שוב גם הורגים אותי. אבל זה מתגמד לעומת תחושת הכשלון שאני חשה עכשיו. לצערי אני מרגישה שכל מה שעברתי בהתחלה חוזר על עצמו במידה מסויימת.
לצפיה ב-'התלבטתי מה לענות לך והמחשבה שלי - כשהייתי בתהליך לילדה '
התלבטתי מה לענות לך והמחשבה שלי - כשהייתי בתהליך לילדה
16/01/2018 | 17:03
1
64
הראשונה היה ברור לי ששם זה נגמר הריתי בטיפול ה17 בסה"כ והשלישי בתרומה הייתי שפן ניסויים במשך כמעט חמש שנים ניסו עלי כמעט הכל , אחרי שהריתי וילדתי פתאום הפציע בי הרצון להביא לעולם עוד ילד , היו לי הרבה שיחות עם המדקרת שלי שאם היו מספרים לי שאחזור לטיפולים לילד שני הייתי מתה מצחוק , כשהייתי בטיפולים פגשתי נשים שהגיעו לתרומה לילד שני שלישי ורביעי וחשבתי שהן משוגעות איך הן עושות את זה לעצמן שיש להן כבר ילד או שניים והנה גם אני איתן , התורמת שלנו הסכימה לתרום לנו שוב וכשהתחלנו טיפול עברה תאונה והטיפול בוטל חיכינו חיכינו והיא לא יכלה לתרום שוב אז ויתרתי גם על חלום האחים הגנטים ועברנו תורמת , עברתי שלוש החזרות כל אחת קשה מן השניה כי יש לי תגובה לא טובה לחלק מן התרופות שמקבלים כתמיכה , קיבלתי זריקת תמיכה כל יומים וזה הזמן שלקח לגוף שלי להתאושש ממנה בקושי עמדתי 14 ימים שנגמרו העוברים החלטנו בן זוגי ואני שדי אני לא יכולה יותר זה לא הוגן לילדה ואני כבר בת 45 והנה זה שוב מתעורר בי במיוחד שהבת שלי מדברת על אחותה הקטנה , ברור לי שההפסקה מסתיימת מאוד בקרוב ואני חוזרת לטיפולים מתורמת חדשה למרות שהחברות שלי קודחות לי שזה סיכון גדול בגילי, ואחרי החפירה הארוכה הלב רוצה מה שהלב רוצה אם זה בנפשך עשי את זה אף אחד לא יכול להבין פרט לך , המון בהצלחה .
לצפיה ב-'תודה אשרת'
תודה אשרת
17/01/2018 | 21:42
22
קראתי בנשימה אחת ממש. את חזקה כל כך!!! כן זה גדול מאיתנו. זה דחף מטורף. אני מרגישה שאם היה לי רק ילד אחד לא הייתי חושבת כל כך הרבה.... אבל שניים, זה כאילו, יש לך משפחה, עזבי. תמשיכי הלאה. אבל אני לא יודשעת אם זה ירפה. יש לי תגובות קשות, קשות מאוד כאשר אני שומעת ורואה הריונות מסביבי. לא יודעת אם זה יעלם אי פעם? לא רוצה לחיות מול ילדיי כאילו הם ״לא מספיקים״ או האמא שחיה כל חייה עם תחושת פספוס... :(
אני מאחלת לך הצלחה מכל הלב!!!
לצפיה ב-'אני מעלה עוד נקודה בעדינות'
אני מעלה עוד נקודה בעדינות
17/01/2018 | 20:20
1
47
לא כתבת איך היו ההריונות והלידות ואיך הרגשת אחריהם שזה גם נושא שצריך להכניס אותו ועוד דבר שאני מנסה להיות בו מאד מאד עדינה ומקווה שילך לי: כתבת שאת מדוכאת מכל המצב ואני שואלת אם לא יותר כדאי לטפל בדיכאון לפני מחשבות על הריון כי גם הילדים שיש לך בבית וגם הילד הבא אם יהיה צריכים ורוצים אמא בריאה.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
17/01/2018 | 21:45
35
הריונות מושלמים, לידות קשות. אבל כל עוד חשבנו שיהיו לנו עוד ילדים הייתי כל כך מאוששת ושמחה. המפלה והנפילה הגדולה הגיעה כשהבנו שזהו. ממש חוויתי וחווה אבל.
אם הייתי יותר צעירה היה לי יותר קל. לקחת צעד צעד. כעת אני מרגישה שעון חול שהתחרפן והחול יורד בקצב כפול מול עיניי.... מהר מהר להחליט ולפעול. 

אני חושבת על זה כל יום, על כמה הם צריכים אותי. הם צריכים אותי בריאה וחזקה אלפי פעם יותר ממה שהם צריכים עוד אח...
לצפיה ב-' סרט שאולי יעניין אתכן/ם'
סרט שאולי יעניין אתכן/ם
10/01/2018 | 20:55
14
178
אתמול שודר בערוץ 11 הסרט זמן אמת- למלא את החלל
סיפורה של האישה ששמה לה למטרה לשכנע משפחות שכולות, להביא לעולם חיים חדשים
סרט מרגש על עצב גדול מלווה בהמון תקווה לחיים חדשים, 
איילת

לצפיה ב-'איילת '
איילת
11/01/2018 | 19:55
1
95
ראיתי את הסרט ששלחת מאוד מרגש ומעורר השראה תודה רבה לך 
לצפיה ב-'לגמרי! '
לגמרי!
11/01/2018 | 20:28
41
לצפיה ב-'ואוו כתבה מרגשת ומטלטלת!! ותהיות....'
ואוו כתבה מרגשת ומטלטלת!! ותהיות....
12/01/2018 | 16:05
11
88
 מעוררת בי רגשות מעורבים
כמי שנולדה לתוך אבל על האחות הבכורה
בידיעה מוקדמת שכך יהיה
ויודעת איך זה השפיע ועיצב את ילדותי
וחיי הוריי
אני לא בטוחה שהייתי בוחרת בכך
אבל מרגש מאוד לראות את התקווה, השמחה בלב ההורים
וגם את המחשבות, ההתלבטויות, העצב, הצער
מה שמאוד צרם לי, זה שבכל הכתבה הוזכרה רק הפונדקאות, אבל לרגע לא הוזכרה תרומת ביצית
אני בטוחה שרבות מהאמהות השתמשו בתרומת ביצית, בשל גילן המאוחר
לרגעים חשבתי שאולי זה טוב שלא הוזכרה תרומת ביצית
כי זה לא עניין של אף אחד
וזה מאפשר שמירה על פרטיות
של הדברים הנסתרים מהעין
(פונדקאות זה משהו שלא ניתן להסתיר)
אבל שוב זה משאיר אותי מבולבלת
או עם השאלה
האם לספר ולמי
מדוע להסתיר
אם אפשר פשוט לספר
אשמח לשמוע עוד דעות
באשר ליחיסכן של החשיפה בפני הסביבה

לצפיה ב-'ממליצה לפתוח פוסט שונה '
ממליצה לפתוח פוסט שונה
12/01/2018 | 17:05
72
ואז הסיכוי שיגיבו שם
איילת
לצפיה ב-'אנחנו סיפרנו לכולם '
אנחנו סיפרנו לכולם
12/01/2018 | 20:20
3
83
לא הסתרו מאיש לא ממשפחה ולא מחברים מאף אחד
לצפיה ב-'לקובי'
לקובי
13/01/2018 | 13:47
1
79
מעניין אותי תגובת החברים?
לצפיה ב-'הילה '
הילה
13/01/2018 | 19:10
69
אצלנו כולם היו מעורבים(משפחה חברים עבודה אפילו השכנים ) ושותפים מהלידה השקטה ועד טיפולי הivf שהחלטנו לספר לכולם אחרי כמה סבבים בודדים בלבד שאנחנו עוברים לתהליך של תרומת ביצית זה התקבל בהבנה מלאה לא הרגשנו ששופטים אותנו (למה לא עשיתם עוד סבבים של ivf?) לא נתקלנו בשאלות שיפוטיות כאלו ואחרות גם לא מצאנו באמת סיבה טובה להסתיר לא רצינו להרגיש בתוך איזה סוד או להיות  חלק ממנו ידענו שזה יתן לנו תחושה של מועקה וילווה אותנו כול הזמן לדעתנו לגדל ילדים בתוך סוד ואו גרוע מכך לא לשתף אותם בסוד זה לא נכון   גם לא רצינו להיות בלופ הזה של לשאול את עצמנו כול הזמן האם ומתי לספר לילד ? וידענו מראש שאנחנו נספר גם לילד (שיבוא בעזרת השם )לדעתנו זכותו של כול ילד לדעת את המקור הגנטי שלו  אני גם לא חושב שאישתי הרגישה שכולם נכנסים לה לרחם אלה להפך ששיתפנו את כולם בכול תחנה שעברנו בתהליך הרגשנו הקלה באופן טיבעי שאת משתפת אנפורמציה מרצון הצד השני מגיב בהמון אהבה ובפחות בשיפוטיות  גם לא מצאנו לנכון להיחסף חלקית (הכוונה לספר רק לחלק מהאנשים)לא מצאנו בזה כול יתרון לדעתנו זה היה או לספר לכולם או לא לספר לאף אחד
לצפיה ב-'ממה שכתבת אני מבינה שסיפרתם לכולם בזמן התהליך'
ממה שכתבת אני מבינה שסיפרתם לכולם בזמן התהליך
16/01/2018 | 22:13
27
גם אצלי זה קרה
אבל...
אחרי שנולד ילדי
אני לא מספרת לכל דיכפין
האם גם עכשיו אתם מספרים
במידה וכבר נולדו ילדים?
לא מכירה את הרקע
לצפיה ב-'מסכימה, גם לי זה צרם'
מסכימה, גם לי זה צרם
13/01/2018 | 17:52
5
81
אני חושבת שגם מטעים את הציבור שחושב שעם פונדקאות גם נשים מבוגרות יכולות להביא ילד מביציות של עצמן.. הרבה פעמים בכתבות מהסוג הזה נתקלתי בזה, הרי די ברור שאצל הזוג הראשי שהוצג שם מדובר בשילוב של תרומה ופונדקאות. בעייתי בעיניי בעיקר בגלל מצג השווא שנוצר.
לצפיה ב-'חייבת לציין שצרמו לי עוד דברים'
חייבת לציין שצרמו לי עוד דברים
13/01/2018 | 17:57
3
82
בעצם הרעיון, ובשידול של הגברת הזאת הורים שכולים להביא עוד ילד. אם הם ירצו זה צריך להיות מתוך רצון שלם שלהם. אני לא מבינה מה העניין בלשדל אותן לעשות זאת, לא מבינה את העמותה הזאת. מצטערת אם אני מעוררת שדים.. אני לא אהבתי בכלל. מדגישה שאיני שופטת הורים, אלא רק את האישה מהעמותה.
לצפיה ב-'אני הסתכלתי מנקודת מבט אחרת..'
אני הסתכלתי מנקודת מבט אחרת..
13/01/2018 | 18:07
1
72
שהנה דברים הופכים להיות אפשריים בזכות תרומת ביצית, פונדקאות
נכון שלא דובר על זה באופן ברור, מצד שני לא חושבת שכל העולם ואישתו צריך לדעת כיצד ילדים נוצרו. לא בטוחה שזאת דווקא הדרך לדבר על תרומת ביצית
לפני שנים לאותם הזוגות בכלל לא היתה האופציה הזאת
לצפיה ב-'כן נכון, הנה הרבה דברים אפשריים'
כן נכון, הנה הרבה דברים אפשריים
16/01/2018 | 22:21
26
אבל הזו יש מורכבויות נוספות
שקצת קשה לי להתעלם מהם

לצפיה ב-'אני איתך לגמרי! בייחוד שאני יודעת איזה מחיר יש לחיים בצל אבל'
אני איתך לגמרי! בייחוד שאני יודעת איזה מחיר יש לחיים בצל אבל
16/01/2018 | 22:18
32
על מות אח/ות
לצפיה ב-'לומר את האמת, אני אמביוולנטית'
לומר את האמת, אני אמביוולנטית
16/01/2018 | 22:16
32
מצד אחד מטעים את הציבור
מצד שני בליבי פנימה יש לי משאלה שיטעו אותו
שלא כל העולם ידע
כאילו אני הולכת עם שלט על המצח
שבני מתרומה
לצפיה ב-'אשמח להמלצות על רופא שהכין אתכם להחזרה...'
אשמח להמלצות על רופא שהכין אתכם להחזרה...
11/01/2018 | 17:41
21
117
אני לא כל כך מרוצה מהרופא שלי.....נראה לי שאנן ומרוחק מדי ואפילו עושה טעויות...
אם יש לכן המלצות למשהו באמת טוב ותומך וגם זמין כשצריך....מאד אשמח
תודה
לצפיה ב-'היי'
היי
11/01/2018 | 19:00
1
88
באישתי טיפל פרופ' בידר גם בפרוטוקול החזרה וגם בהחזרה עצמה
לצפיה ב-'תודה'
תודה
11/01/2018 | 20:34
43
לצפיה ב-'רופא קשור במסלול מסויים בדרכ'
רופא קשור במסלול מסויים בדרכ
11/01/2018 | 19:13
15
82
כך שאת צריכה לבקש המלצה יותר ספציפית
איילת
לצפיה ב-'ללא קשר למסלול..תודה'
ללא קשר למסלול..תודה
11/01/2018 | 20:01
14
72
פשוט תרומת ביצית במסלול של 3 החזרות....בהעדפה לבלסטו...
למה יש קשר למסלול?
אשמח להמלצה על רופא מקצועי, זמין, אמין ורצוי...תומך...ולא אדיש ...
המתמחה בהכנה ומתן תמיכה הורמונלית למסלול תרומת ביצית...

לצפיה ב-'אם את אצל רופא מסויים הוא קשור למסלול מסויים'
אם את אצל רופא מסויים הוא קשור למסלול מסויים
11/01/2018 | 20:25
2
68
למשל נגיש שבחרת במסלול של MOMS PROJECT אבל נגיד שאני מאוד ממליצה לך על ד"ר בר-חוה, הוא לא עובד איתם אז איך זה הולך יחד?
רופאים מסויימים עובדים עם מסלולים מסויימים
איילת
לצפיה ב-'נכון...אבל במקרה ואני לא מרוצה מהרופא שבמסלול...אין לו '
נכון...אבל במקרה ואני לא מרוצה מהרופא שבמסלול...אין לו
11/01/2018 | 20:33
1
62
התנגדות שיכין אותי רופא אחר....(לפחות ככה הבנתי מהאחות....)
הבנתי שזה לא בעייתי....אז את ממליצה על ד"ר בר חוה?
תודה
לצפיה ב-'לא, נתתי סתם דוגמא היפוטטית'
לא, נתתי סתם דוגמא היפוטטית
11/01/2018 | 20:44
65
הוא רופא שנחשב למעולה אבל לא חושבת שעונה על הקריטריונים שאת מחפשת
לא כל רופא יכול לעבוד עם כל מסלול....זה משהו שאת צריכה לבדוק...
איילת
לצפיה ב-'איילת צודקת '
איילת צודקת
11/01/2018 | 20:27
10
68
יש קשר כי אותו רופא שעושה לך את כול התהליך גם עושה לך את ההכנה (אולטרסאונד פלוס פרוטוקל של ההורמונים)רק במקרים חריגים זה מופנה לרופא אחר לדוגמה אצלנו אנחנו גרים באילת והפרופ' שלנו נמצא בת''א אז את כול המעקב של רירית הרחם (אולטרסאונד) עשינו כאן אבל את פרוטוקול הטיפול (הורמונים) נתן הפרופ' 
לצפיה ב-'אתה יודע שהיום הכללית חסמה את זה?'
אתה יודע שהיום הכללית חסמה את זה?
11/01/2018 | 20:29
9
82
אם עושים טיפולי פוריות בבית חולים מסויים את המעקבים אפשר לעשות רק שם....

לצפיה ב-'תגובה '
תגובה
11/01/2018 | 20:35
6
63
אילת את צודקת אבל שוב יש חריגים ואילת נכנסת לקטגוריה כול אילתית שצריכה מעקב של רירית הרחם עושה ביוסף טל ובלי קשר  את המעקב עשינו האופן פרטי לא ביקשנו החזרים בכלל המעקב של רירית הרחם עשינו בפרטי הרופא שייך בכלל למכבי עלה לנו סה''כ 300 שקל 
לצפיה ב-'איילת '
איילת
11/01/2018 | 20:44
5
48
דרך אגב אני נזכר עכשיו שהיינו גם בטיפולי IVF נתקלנו לא פעם בתיירות (ישראליות ) שגרות במרכז ועשו סופ''ש כאן באילת וגם עשו לא רק בדיקה של רירית הרחם אלה גם בדיקה לפני שאיבה (גודל זקיק) אבל שוב בבת חולים לא בפרטי 
לצפיה ב-'זה משהו שנכנס רק לאחרונה'
זה משהו שנכנס רק לאחרונה
11/01/2018 | 20:45
4
53
שמעתי לא מעט תלונות על כך מנשים שזה דורש מהן נסיעות למעקבים על הבוקר, ביזבוז זמן וכו' כמובן שהכל סביב ענייני כספים
איילת
לצפיה ב-'לא מסכים איתך סורי '
לא מסכים איתך סורי
11/01/2018 | 21:01
3
52
 לדעתי לא צריך לשנות שגרה בשביל  טיפולי פוריות ואם אפשר לשלב את שניהם בייחד זה מבורך וטוב שיש את האופציה הזו תקחי בחשבון שמי שעושה טיפולים רציפים כול חודש (ואת יודעת שזה יכול גם לקחת זמן ) פעם משהיא אמרה לנו משפט שהוא מאוד נכון אומנם קשה ועצוב אבל נכון אני אצתת אותה ברשותך את יודעת בדיוק מתי מתחיילה  אבל את לעולם לא יודעת מתי את מסיימת אז מי שרוצה לצאת משגרה ויש לא מעט כאלה איילת צריכה לקחת בחשבון שצריך ''לשרוף'' חצי בוקר במיון נשים  
לצפיה ב-'על מה אתה לא מסכים איתי?'
על מה אתה לא מסכים איתי?
11/01/2018 | 21:12
2
51
לא כתבתי שום דעה....רק את הפרט שנשים מתלוננות על זה שהכללית שינתה לאחרונה את האפשרויות ולא מאפשרת לנשים לעשות מעקבים במרכזי בריאות האישה כמו שהיה עד עתה. לדעתי זה שינוי לא הוגן שרק מקשה על נשים ודורש מהן לבזבז זמן מיותר....
ותאמין לי שאני יודעת מה זה לבלות בתורים למעקבי זקיקים בדיקות דם וכו' עשיתי זאת ברצף כשנתיים
לצפיה ב-'זה נכון '
זה נכון
11/01/2018 | 21:15
1
44
לא הבנתי אותך נכון מתנצל 
לצפיה ב-''
11/01/2018 | 21:20
11
לצפיה ב-'כללית ביטלה את ההוראה הזו'
כללית ביטלה את ההוראה הזו
13/01/2018 | 18:19
1
50
כללית נסוגו מהכרזה זו. כיום הם מאפשרים לכל הנשים שמטופלות באופן פרטי לבצע את כל הבדיקות- עד שימצאו פתרון לכל המטופלות הללו. מנהלת מרפאה הודיעה לי על השינוי
לצפיה ב-'מעולה! ממש שמחה לשמוע'
מעולה! ממש שמחה לשמוע
13/01/2018 | 18:23
20
לצפיה ב-'פר' זיידמן'
פר' זיידמן
11/01/2018 | 20:52
1
82
צריך לענות לקריטריונים שלך, אבל אני לא חושבת שיש לו תורים זמינים.
לצפיה ב-'תודה....'
תודה....
11/01/2018 | 23:13
36
אם יש המלצות נוספות אשמח.
את הברורים אעשה באופן אישי מול הרופא....תודה מראש לעונים...
לצפיה ב-'אני מטופלת אצל פרופ' אריאל וייסמן'
אני מטופלת אצל פרופ' אריאל וייסמן
13/01/2018 | 18:24
59
אני מטופלת אצלו באופן פרטי ואת כל בדיקות הדם ועובי הרירית אני עושה בכללית. לאחרונה הם לא אפשרו לבצע את הבדיקות, אך הם שוב מאפשרים זאת.
את התרופות את יכולה לרכוש בסיבסוד בכל סניפי הקופה, למרות שהמרשם פרטי.
לצפיה ב-'החזרת עובר - האם בודקים ביוץ אצל הנתרמת?'
החזרת עובר - האם בודקים ביוץ אצל הנתרמת?
12/01/2018 | 04:24
7
82
מישהי עשתה החזרת עובר במסלול טרי במקביל לשאיבה מהתורמת?
האם בודקים את הביוץ אצל הנתרמת בכדי להחזיר ביום 5?
או שבודקים רק את גודל הרירית?
תודה!
לצפיה ב-'כריסטינה'
כריסטינה
12/01/2018 | 07:22
1
62
בודקים את עובי הרירית, הביוץ של הנתרמת לא חשוב
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
12/01/2018 | 14:26
41
כשעשיתי החזרה של עובר קפוא עם ביצית שלי בדקו לי את הביוץ והחזירו לאחר חמישה ימים מהביוץ. תודה לאל יש לנו ילד מקסים מה חזרה הזו.
מדוע בתרומת ביצית חשובה רק הרירית? מה ההבדל?
לצפיה ב-'בדרך כלל צריך לתת מדכא על מנת לעצור את הביוץ'
בדרך כלל צריך לתת מדכא על מנת לעצור את הביוץ
12/01/2018 | 07:27
4
66
בדר״כ מסנכרנים מול התורמת ומדמים את הביוץ על ידי טיפול תרופתי הורמונאלי
איילת
לצפיה ב-'נכון, מסוכן מדיי ללכת על מחזור טבעי'
נכון, מסוכן מדיי ללכת על מחזור טבעי
12/01/2018 | 08:51
52
מי אמר שתהיו מסונכרנות בדיוק? במוקפאים זו אפשרות שגם לא מועדפת על רוב הרופאים. בסבב טרי צריך לדכא את הביוץ שלך, כפי שאיילת כתבה.
לצפיה ב-'מחדדת'
מחדדת
12/01/2018 | 09:41
2
60
חשוב מעקב כי יש נשים שמבייצות גם עם מדכא
חשוב מעקב של בדיקות דם ואולטרסאונד
איילת
לצפיה ב-'לאיילת'
לאיילת
13/01/2018 | 13:48
1
31
ואז מה קורה אם ישנו ביוץ טבעי?
לצפיה ב-'הרי כשבועיים אחרי הרירית מתפרקת ויש מחזור'
הרי כשבועיים אחרי הרירית מתפרקת ויש מחזור
13/01/2018 | 14:14
34
לעיתים גם פחות
לכן יש צורך לעקוב גם עם בדיקות דם ולא רק באולטרסאונד
לצפיה ב-'חששות מאמהות ראשונה בגיל 48'
חששות מאמהות ראשונה בגיל 48
08/01/2018 | 21:25
18
184
הי, נעים מאד, אני חדשה כאן
בת 47 (מתקרבת ל-48, בעוד פחות מחודשיים) נשואה בשנית, ללא ילדים מהבעל הקודם בגלל בעיית פוריות בצד שלו.
בעלי הנוכחי צעיר ממני ואנחנו מאד רוצים ילד משותף.
מפאת גילי הבנו שהדרך היחידה היא בעזרת תרומת ביצית וכבר עברנו את כל הבדיקות, שהיו תקינות, מצאנו רופא מלווה ובחרנו חברה דרכה נעבור את תהליך תרומת הביצית.
אני אמנם מרגישה ונראית צעירה לגילי (אחת הסיבות היא כנראה בגלל שעדין לא הייתי אמא ושבן זוגי צעיר ממני בהרבה ומשאיר אותי "צעירה ברוחי" )
אבל כרגע החשש העיקרי שלי הוא מאמהות ראשונה בגיל כל כך מבוגר... מאיפה לוקחים אנרגיות, פיזית ונפשית... איך מסתדרים עם המבטים וה"ליחשושים מאחורי הגב" של החברה מסביב על אימהות בגיל מבוגר... ובשלב מאוחר יותר - איך מתמודדים עם האמהות של הילדים בגן, למשל, שכרונולוגית, רובן היו יכולות להיות הבנות שלך בעצמן...
אשמח אם האמהות המבוגרות כאן בפורום ישתפו אותי קצת מניסיונן.
לצפיה ב-'אמהות בגיל מאוחר'
אמהות בגיל מאוחר
09/01/2018 | 12:49
1
140
היי
אנחנו פחות או יותר באותו הגיל, מלאו לי לא מזמן 47.
יש לי ילדה בת 5, ילדתי אותה בגיל 42 מהביציות שלי.
אני נמצאת עתה בתהליך תרומת ביצית עבור ילד שני.
מנסיוני, יש הרבה מאוד אמהות בגיל מבוגר ומעולם לא הרגשתי שונה בין האמהות בגן, לא פגשתי אף פעם מישהי שהרגשתי לידה שהיא יכולה להיות בתי.
בנוגע לאנרגיות, לפחות אצלי, הכל הגיע מעצמו עם אושר גדול.
אני חייבת לציין שגם אני מאוד התלבטתי אם לנסות להכנס שוב להריון בגלל הגיל המאוחר ומה תגיד הסביבה.
אני בכל מקרה, מנסה להתמקד במה שחשוב באמת, אח/אחות לבתי ולא במה שאולי יאמרו מאחורי גבי.
לסיכום, זו ההחלטה החשובה ביותר שקיבלת בחייך, המון בהצלחה.

לצפיה ב-'המון תודה על התשובה המעודדת ! אשמח לעוד '
המון תודה על התשובה המעודדת ! אשמח לעוד
09/01/2018 | 17:13
60
לצפיה ב-'אמהות בגיל מבוגר '
אמהות בגיל מבוגר
09/01/2018 | 20:28
113
הי אני קרובה לגילך ומעולם לא חשבתי מה יגידו שיגידו... להם יש ילדים הם חשבו עלייך ?... תתרכזי רק בדבר אחד וזה שזה יצליח גם אני בתחילת התהליך וזה מה שמנחה אותי להצליח . לא חושבת הרבה לא מבררת עושה מה שאומרים ומקווה להצליח.  מאחלת גם לך בהצלחה   
לצפיה ב-'אבהות מאוחרת '
אבהות מאוחרת
09/01/2018 | 21:03
4
121
אני חוגג ממש היום 41 חורפים ובעוד כשלושה חודשים לערך הולך להיות אבא לראשונה בעזרת ה'  נכון ש 41 זה לא 48 ונכון שאני גבר ואת אישה אבל בכול זואת אומר לך שיש לי משפחה וגם חברים אנשים בגילי גם נשים וגם גברים שהילדים שלהם כבר מזמן אחרי בת/בר מצווה  ואני לא חושב לרגע מה יגידו אימהות ואבות אחרים זה רעשי רקע שלא צריך לתת להם במה העיקר זה להגשים את החלום שלך 
לצפיה ב-'תודה רבה גם לשניכם. בכל זאת נראה שאני כאן במיעוט '
תודה רבה גם לשניכם. בכל זאת נראה שאני כאן במיעוט
09/01/2018 | 22:33
1
95
הבעיה היא לא רק מה יגידו, אלא גם מה יגיד הגוף שלי על התיק הזה שאני פתאום מפילה עליו בגיל הזה... 
לצפיה ב-'אין ספק'
אין ספק
10/01/2018 | 20:27
74
שהריון בגיל 48 הוא הריון בסיכון גבוה יותר(רעלת הריון, סוכרת, יתר לחץ דם וכו). ככל שמגיעים להריון במצב בריאותי טוב יותר, הסיכוי לעבור אותו בקלות עולה. זה הריון שבדרך כלל מסתיים גם בקיסרי(הכוונה ללידה). צריך לקחת הכל בחשבון, הדחף להיות אמא בדרך כלל גובר על הכל. ג'נט ג' קסון ילדה בגיל 50.
לצפיה ב-'מזל טוב קובי '
מזל טוב קובי
10/01/2018 | 16:27
1
76
הרבה טוב מהכל :) 
לצפיה ב-'תודה רבה סוזנה33'
תודה רבה סוזנה33
10/01/2018 | 18:38
44
לצפיה ב-'ברוכה הבאה '
ברוכה הבאה
09/01/2018 | 22:34
7
114
בתור אמא לבת 3.5 שילדתי אותה חודש לפני גיל 47 מאוד מבינה את ההתלבטויות שלך....
אלא דברים שמלווים אותנו אם נרצה או לא נרצה, יש את מה שאנחנו מרגישות אבל גם יש את הסביבה,יכולה להגיד שמספר פעמים אנשים שאלו מה היא בשבילי (העדינים שבהם) מוכרת בחנות שאלה את הבת שלי אם סבתא קונה לה שימלה, לא פשוט לשמוע שאלה כזאת, זה נותן בום בבטן אבל למדתי לענות, לא אני אמא שלה, זה מאוד מביך אותם בחזרה
בגן לגמרי מרגישה מוזר להיות עם הורים צעירים, חלקם עם הורים בני גילי
אני חושבת שאימהות בגיל מבוגר היא בשלה, לי היא מסבה אושר מאוד מאוד גדול, מאוד מאוד מעריכה את האימהות כי זה לא מובן מאליו, נאבקתי רבות על מנת להגשים את החלום הזה. האנרגיות מגיעות 
בסופו של עניין מה שחשוב הוא מה שאת מרגישה, האושר הכי גדול הוא כשהבת שלי לפני השינה אומרת לי: אמא אני אוהבת אותך הכי בעולם. אני לא זוכרת איך הייתי לפני שהייתי אמא
זאת התמודדות שונה. זה ליווה אותי הרבה במהלך ההחלטה ללכת לתהליך ובמהלך התהליך, הרגשתי שאני מאוד אגואיסטית ללדת ילד בגיל מבוגר ולהכניס אותו לסיטואציה הזאת. יכולה להגיד לך שזה עדיין מלווה, מאחר ואין מה לעשות אני מבוגרת ותמיד תהיה לה אמא מבוגרת....
איילת
לצפיה ב-'תודה, אילת, על תשובה כנה ורגישה אלה בדיוק הפחדים שלי... '
תודה, אילת, על תשובה כנה ורגישה אלה בדיוק הפחדים שלי...
10/01/2018 | 14:37
6
74
זה לא שאני לא מוכנה להתמודד איתם או שהפחדים האלה ישכנעו אותי לוותר... אבל רוצה להיות יותר מוכנה נפשית ולשמוע עצות מבעלות נסיון...
לצפיה ב-'מה שאותי דחף להמשיך היה'
מה שאותי דחף להמשיך היה
10/01/2018 | 16:54
101
האם אני מוכנה לוותר על האימהות. 
והנושא ברקע כל הזמן... לא אייפה לך את הדברים
ואני כאן את מוזמנת להתייעץ מתי שתרצי
איילת
לצפיה ב-'חשבתי עלייך כשראיתי את הסרט '
חשבתי עלייך כשראיתי את הסרט
10/01/2018 | 20:57
4
81
שהעליתי את הלינק אליו בפוסט נפרד
הורים שמתחבטים בהאם להביא ילד בגיל מבוגר ועוד
ממליצה לך לצפות בו
איילת
לצפיה ב-'48??? את צוחקת לא??'
48??? את צוחקת לא??
14/01/2018 | 21:43
3
39

את ממש ילדונת
לרצון ולדגדוג אין גיל
את הראשון ילדתי בגיל 40
את השני בגיל 50
ואת השלישי אני מתכוונת ללדת בגיל 60
ועכשיו ברצינות, טבעי לפחוד, אבל אם מדגדג לך,,,לעזעזל מה חושבים אחרים
כל מי שמתבלבל וקורא לי סבתא, אני מתקנת בראש מורם ובגאוות אין קץ שאני אמא!!!!!!
ואני בהחלט מתכוונת להיות אמא של עוד אחד
שיהיה בהצלחה ילדונת
לצפיה ב-'שלום לך '
שלום לך
14/01/2018 | 21:55
2
33
נעלמת לי....
שמחה לשמוע על השלישי
איילת
לצפיה ב-'אכן אכן'
אכן אכן
14/01/2018 | 22:08
1
42
התגעגעתי לאללה
עוד אין שלישי,,,אני עדין עובדת על זה,,,אחרי הרבה התלבטויות, והרבה תלאות ופחדים,,,יאללה,,,החיים קצרים מידי וצריך להתקדם בדרך זו או אחרת
מקווה לבשורות טובות בהקדם
אנסה להצטלצל
לצפיה ב-'וואו! בהחלט מעודד לשמוע על נשים כמוך! תודה והמון בהצלחה! '
וואו! בהחלט מעודד לשמוע על נשים כמוך! תודה והמון בהצלחה!
16/01/2018 | 22:00
14
לצפיה ב-'הורות בגיל מבוגר '
הורות בגיל מבוגר
18/01/2018 | 17:21
1
18
אני ילדתי את שני ילדים בגיל 47 ובגיל 50 , הריונות ראשונים , נישאתי לגרוש עם ארבעה ילדים , היו לי אותם החששות , גם היום הבת שלי אומרת לי אמא את האמא הכי גדולה בכיתה , כשהיתה בכיתה א יום אחד נגעה בקמטי הפנים ואמרה אמא את נראית כמו סבתא , ואז שוחחנו על כך , לגבי מבטים , זה כבר מאחורי ... למשל בעבודתי לפעמים היו קיטורים של אמהות מורות , על ההשתלמיות בגלל ילדים קטנים , ואז כשאמרתי להם שגם לי יש , וואו איזה נס וכו... לא נראה לי שילדי יחליפו אותי באמא צעירה יותר , מה שכן כוחות פיזיים צריך , וכוחות נפשיים , לפעמים כשאתה כבר לא נמצא בלחץ של התקדמות בעבודה וכו ... יש הרבה בשלות ורגיעה ופניות להורות ... 
בהצלחה רבה ויתן הקבה משאלתך לטובה 

לצפיה ב-'חושבת שהעלית נקודה חשובה'
חושבת שהעלית נקודה חשובה
20/01/2018 | 18:31
3
הקטע של הבשלות בהורות בגיל מבוגר תמיד נשמע כמו קלישאה אבל איך שהצגת את, טבעי ואמיתי, יותר מהכיוון הבוגר והרגוע, נשמע ממש לא כמו קלישאה. את הגדול ילדתי בגיל 35 ואת הקטן ב41 ואני גם מזדהה עם ההבדל למרות שאני עדיין ''צעירה''- שיניתי קריירה אחרי הקטן דווקא אבל הקטע של הבגרות, הפרופורציות, ההכרה באפורים שיש בחיים, מאוד מקלים עלי לקבל החלטות. אני בהחלט פחות פעילה פיזית ועייפה יותר מלפני 10 שנים למשל אבל זה מגיע עם יתרונות אחרים.

ההריונות שלי נוראים, הייתי מתחלפת עם הריון תקין בגיל 47 שהבעיה היא ''רק'' גוף בוגר (על כל המשתמע, ואני לא ממעיטה מהקושי). 

אהבתי את התאור של הקמטים ואיך הסברת את זה. מקסים. אני חושבת שכל משפחה, כל ילד, כל אדם מגיע עם סיפור חיים. המחשבה שזה שגיל בוגר הוא בעיה מתעלם מכל שאר הסיפורי חיים שיש לבני אדם והוא לא יותר טוב או פחות טוב מסיפורים של משפחות אחרות. זה בסדר שנולד ילד ויש לו חיים משלו והתמודדויות משלו וסיפור משלו. לא צריך לפחד מזה, אף אחד לא מושלם. זה גם אחת הסיבות שתמיד היה לי ברור שאספר על התרומה. זה של הילד, לא שלי בכלל. התמודדות שלו ולא שלי ואין לי שום זכות להחליט שהוא לא ידע על זה, זה נשמע לי נורא. מעבר לכל התאוריות כל זה שלא טוב שיש סוד וכל שאר השיקולים. ההתמודדות שלי זה שהוא לא מהביצית שלי. 
לצפיה ב-'תרומה מספרד -למישהי יש ניסיון?'
תרומה מספרד -למישהי יש ניסיון?
06/01/2018 | 14:48
22
103
היי בנות,
אני מתעניינת גם בתרומה בספרד, ונתקלתי בפוסט עם המלצות לגבי הקליניקה הזאת בספרד בעיר Alicante: https://www.ivf-spain.com/
מקריאה באתר ובחומרים שהם שלחו לי, הם מבצעים שלל בדיקות מקיפות ויסודיות גם על הרחם שלנו, עוד בכלל לפני שבדקו את התורמות (וגם שם הם מבצעים המון בדיקות)... נשמע מקצועי ביותר ומבטיח.
אשמח לשמוע מבנות שעשו דרכם .. אפשר גם בפרטי
תודה מראש לכולן 

לצפיה ב-'מקפיצה לעצמי את ההודעה ומחדדת -מה דעתכן על ספרד?'
מקפיצה לעצמי את ההודעה ומחדדת -מה דעתכן על ספרד?
08/01/2018 | 16:32
21
47
אשמח לשמוע תובנות / דעות / תלונות /חוויות  ...
מתלבטת מאוד, שכן הבדיקות שהם עושים -מעולות. אבל התורמות אנונימיות לחלוטין.
תודה רבה מראש 

לצפיה ב-'שאלה '
שאלה
08/01/2018 | 16:45
7
61
את צריכה לטוס להחזרות ? או שמקבלים כאן בארץ את העוברים ?
לצפיה ב-'צריך לטוס להחזרות. אין היתר להביא לארץ'
צריך לטוס להחזרות. אין היתר להביא לארץ
08/01/2018 | 17:02
6
45
לצפיה ב-'לדעתי אלו חלק מהשאלות שצריך לשאול '
לדעתי אלו חלק מהשאלות שצריך לשאול
08/01/2018 | 19:43
5
55
אם את רוצה לעשות בחו''ל לבדוק באיזה סטנדרטים הבית חולים עומד איזה אישורים יש לו ומימי האם הוא מוכר על ידי מוסדות רפואיים אחרים לבקש לדבר עם תורמות שעשו שם (גם אם את לא מוצאת כאן כאלו שעשו ) לבקש מהם המלצות מאלו שכן עשו לבדוק את החוקים הקשורים לתהליך במדינה שבא את עושה לבדוק באיזה שיטה מקפיאים שם את העוברים העודפים לבדוק גם במידה ואת רוצה שיפשירו לך עוברים אך מה הנוהל של מישהי שלא גרה שם אך משלמים על ההקפאה במדינה זרה ? האם הבקשות נעשות בפקס ? או באיזה דרך לכמה זמן הם מקפיאים ? כול מדינה זה אחרת האם אפשר לעשות את הבדיקות המקדימות כאן ? פרוטוקול החזרה הם נותנים לך ? או שאת יכולה מכאן לבקש מרופא ישראלי ?
לצפיה ב-'תודה קובי! מה כוונתך לבדוק באיזה שיטה מקפיאים עוברים עודפים?'
תודה קובי! מה כוונתך לבדוק באיזה שיטה מקפיאים עוברים עודפים?
08/01/2018 | 22:05
4
33
לצפיה ב-'הבהרה '
הבהרה
08/01/2018 | 22:59
3
69
יש שני שיטות שבהם מקפיאים את העוברים הישנה שבה מקפיאים את העוברים בצורה איטית מה שפוגע באיכות העוברים(גבישי הקרח שנוצרים פוגעים באיכות העובר) ויש את השיטה החדשה שבה מקפיאים את העוברים מהר והם לא נפגעים (בשיטה החדשה לא נוצרים גבישי קרח ) המרפאות שמצוידות בטכנולוגיה החדשה ובמכשירים החדשים מחזיקים אותם אלו שלא השתדרגו מחזיקים את הישנים חשוב איפה שאת עושה לשאול אותם באיזה טכנולוגיה הם משתמשים
לצפיה ב-'וואו לא היה לי מושג.. מדאיג.. תודה -אוודא לשאול !'
וואו לא היה לי מושג.. מדאיג.. תודה -אוודא לשאול !
10/01/2018 | 00:09
2
31
לצפיה ב-'שיהיה לך המון בהצלחה '
שיהיה לך המון בהצלחה
10/01/2018 | 00:47
1
26
אמן
לצפיה ב-'תודה רבה. גם לך ולאשתך '
תודה רבה. גם לך ולאשתך
11/01/2018 | 11:33
14
לצפיה ב-'מעט מאוד נתקלתי בתרומה בספרד'
מעט מאוד נתקלתי בתרומה בספרד
08/01/2018 | 16:57
12
63
ב 5 שנים שאני כאן...
עשי חיפוש בחלונית החיפוש ותמצאי מה כתבו
המסלול הוא עצמאי
איילת
לצפיה ב-'עשיתי חיפוש. אין כמעט מידע.. בגלל זה שואלת אולי בנות לא כתבו'
עשיתי חיפוש. אין כמעט מידע.. בגלל זה שואלת אולי בנות לא כתבו
08/01/2018 | 17:02
11
34
לצפיה ב-'הלוואי ויענו, אבל אני בספק'
הלוואי ויענו, אבל אני בספק
08/01/2018 | 18:41
44
היתה מישהי שנתנה מידע נדמה לי בשנה האחרונה אנסה לחפש כשאהיה מול המחשב
איילת
לצפיה ב-'מצרפת לך קישורים שמצאתי בעבר'
מצרפת לך קישורים שמצאתי בעבר
08/01/2018 | 20:20
9
46
לא יודעת אם מצאת אותם מקווה שיעזור
איילת
לצפיה ב-'תודה רבה את אלו האמת שמצאתי בעבר....'
תודה רבה את אלו האמת שמצאתי בעבר....
08/01/2018 | 21:53
8
32
אכן אינפורמטיבי... ומההודעות הלאו למעשה התחלתי לברר על ספרד.
מקווה שיש כאן עוד בנות.
אשמח אפילו בפרטי
לצפיה ב-'אני תוהה מדוע את נמנעת מהלתחייב במסלולים הגדולים?'
אני תוהה מדוע את נמנעת מהלתחייב במסלולים הגדולים?
11/01/2018 | 22:34
7
39
מנסיוני, ממליצה לך בחום ללכת על אחד מבתי החולים הגדולים... ולא אחת התוכניות הלא מוכרות. 
לצפיה ב-'זה לא קשור לגודל בית החולים'
זה לא קשור לגודל בית החולים
11/01/2018 | 23:47
6
41
יש כמה וכמה סיבות..
אחת מהן היא שיש לי רתיעה מחלוק את תורמת הביצית שלי עם עוד בנות מהארץ... מעדיפה בלעדיות עד כמה שניתן.
מעבר לזה שהבנקים 'האחרים' (שלא באוקראינה) בחו"ל מבצעים הרבה יותר בדיקות ולכן אחוזי ההצלחה עולים משמעותית. ככל שאני מתעמקת במידע, אני מבינה כמה הפערים עצומים.
אוסיף ואומר שחשוב לי כמה שיותר עוברים איכותיים (מעוניינת ב2 ילדים לפחות).
ועוד אוסיף שאישית לא התחברתי ל"בתי החולים הגדולים" לתרומת הביציות. לא רוצה לפגוע באף אחת ולכן לא אפרט כאן, אבל מהפגישות שלי בבנקים האלה יצאתי עם תחושות קשות ושליליות..
בקיצור- ישנם הרבה שיקולים..
לצפיה ב-'אני מבינה'
אני מבינה
12/01/2018 | 00:19
32
תודה על הרגישות. מבינה שבדקת הכל לעומק, וזה מה שחשוב. 
לצפיה ב-'בדיקות?'
בדיקות?
12/01/2018 | 00:45
4
42
ואיך תדעי שאכן תהיה לך בלעדיות?
בדיקות: איזה בדיקות עושים יותר?תמיד את יכולה לקחת את מבחנת הדם של התורמת ולעבור כל בדיקה שתרצי לבדוק. בדיקות לרחם? איזה בדיקות מעבירים שפה לא בודקים? בהצלחה
לצפיה ב-'הילה '
הילה
12/01/2018 | 07:54
27
לדעתי היא התכוונה לבלעדיות שלא מחלקים את הביציות לכמה נתרמות והם הולכים בלעדית לנתרמת אחת ולא לבלעדיות שהתורמת לא תתרום יותר זה מה שנראה לי אבל יכול להיות שאני טועה ומטעה
לצפיה ב-'הבהרות '
הבהרות
12/01/2018 | 12:10
2
44
תתפלאי, אבל אין בכלל מה להשוות בין הבדיקות שעושים בארץ על חשבון הקופה, לאלו שעושים באופן פרטי דרך קליניקות בחו"ל. לרחם ולתורמות. אם זה באמת מעניין אותך לדעת, אשמח לשלוח לך בפרטי את הרשימה שקיבלתי לדוגמא מבנק מוביל בספרד. מעבר לזה שבחו"ל מבצעים לרוב את בדיקת הPGS על העוברים, מה שמבטיח החזרה של העוברים האיכותיים ביותר ובסטנדרטים אחרים לחלוטין (ועל הדרך גם בודק את מין העובר). סוג של מייתר את הציפייה למי שפיר שעושים רק בחודש החמישי.
לגבי בלעדיות- ראשית מאחר ויש מעט מאוד ישראליות שלוקחות תרומת ביצית ממדינות אחרות שהן לא אוקראינה, אז כבר הקטנתי משמעותית מאוד את הסיכוי שאותה תורמת תתרום לעוד ישראליות. דבר שני -בארה"ב לדוגמא ישנן קליניקות שמגבילות את התורמות לתרומה אחת בלבד לישראל. ומותר להן לתרום עד 6 פעמים בעולם. מעבר לזה שבכל תרומה מארה"ב או מספרד את מקבלת את כל הביציות של אותה התורמת. לא מחלקים אותן בין אף אחד. וזה מגדיל את הסיכויים לכמות עוברים גבוהה יותר.
לא מבינה למה אני צריכה להרגיש שצריכה להתנצל על זה שאני לא הולכת עם ה'עדר' לאוקראינה (ולמנור במיוחד), אבל יש עוד אופציות מעולות. הן פשוט הרבה יותר יקרות ופחות פופולאריות.
אישית התחושה שלי היא שאחרי שעברתי כ"כ הרבה בשנים האחרונות, ובגלל שאני מתרומה כפולה, ובגיל מתקדם, אני אעשה הכל כדי למזער סיכונים מיותרים ולייצר לעצמי שקט ושלווה.
כשחובקים כבר ילד בריא, אז בהסתכלות לאחור, ייתכן וכל זה נראה מיותר ומוגזם. אבל אני עוד בתהליך.
כל אחד ואחת עושים את הבחירות שנוחות להם. לא צריך לשפוט ולזלזל...
בהצלחה לכולם !
לצפיה ב-'מסכימה עם כל מילה...החוויה שלי...'
מסכימה עם כל מילה...החוויה שלי...
15/01/2018 | 08:39
1
28
גם אני בבירורים...
הייתי בפגישה עם מנור ולב הפריה ויצאתי עם הרגשה מאור לא נעימה, כך שאין סיכוי שאני אסגור איתם.
בשניהם הרגשתי שלוקחים מאוד בקלות את ה״רעיון״ של התרומה, שאלתי, איזה בדיקות עושים ואיך אני יודעת שהעובר באיכות טובה, התשובה היתה, יש דו״ח מעבדה ומקסימום תעשי מי שפיר ואם יש בעיה אז תפילי.
אני הזדעזעתי מהתשובה, עד שכבר מגיעים לרגע הזה, עם כל מה שאני וכל אחת עוברת, ה״קלות״ שבלהפיל היתה לי קשה. לכן דווקא שם הייתי דורשת בדיקת pgs.
גם הבדיקות הגנטיות שעושים בתרומה בארצות הברית או בספרד לתורמת הן מעל ל150 בדיקות ולא איזה רשימה של 4 בדיקות סטנדרטיות שנותנים לך במנור ולב הפריה.
בנוסף ממה שקראתי בחיפושים שלי, יש בהחלט הרבה בדיקות לרחם שלא עושים בארץ, דרך אגב בספרד המרפאות עומדות על איזור ה90 אחוזי הצלחה שזה הרבה.
ודרך אגב ממה שקראתי... ספרד יותר זולה מארצות הברית, אבל המינוס שם זה שהתרומה אנונימית לחלוטין ובארצות הברית לא, ניתן גם לקבל תורמת פתוחה למקרה שזה מעניין מישהי.
בגדול מבינה מאוד את חדשה בחוויה.
בגלל שפנו אלי הרבה לגבי הבירורים שעשיתי בארצות הברית, אז למטה בשרשור של תרומה מארצות הברית, כתבתי את כל המידע שידוע לי כרגע, אם מישהי רוצה.
יש מלא אפשרויות ואין אפשרות אחת נכונה, מכל החיפושים האלה הבנתי שלכל אחת חשוב משהו אחר, אחת זה להביא עוברים לארץ, השניה זה תקציב, השלישית זה כמות עוברים... והכל בסדר, העיקר להיות שלמה עם הבחירה.
בהצלחה לכולנו

לצפיה ב-'תודה Mic - -זה חשוב'
תודה Mic - -זה חשוב
15/01/2018 | 23:05
26
ואני שמחה לקרוא שאני לא היחידה שחושבת ככה..
אני מקווה שבנות כאן שנמצאות בשלבים הראשונים של הגישושים והדילמות וההחלטות תדענה שיש עוד אופציות מלבד אוקראינה (מנור /לב הפריה /מאמס פרוג'קט והאחרים). והאופציות טובות ! ואף מעולות. הן רק יקרות יותר...
אני חושבת שלהחלטה כזאת חשובה שאנו נאלצות לעשות, חשוב שיהיה לנו את כל המידע לפני לקיחת ההחלטה עם מי להתקדם.. לי לפחות זה מאוד חשוב...
בכל אופן- כמו שכתבת, כל אחת צריכה להיות שלמה עם הבחירה שלה!!!
לגמרי בהצלחה לכולנו
לצפיה ב-'כל כמה זמן הבטא מכפילה את עצמה?'
כל כמה זמן הבטא מכפילה את עצמה?
04/01/2018 | 16:43
15
79
האם חייבת תוך 48שעות או שיש טווח של 48-72 שעות?(קראתי איפההשהוא על טווח כזה....)
לצפיה ב-'צפויה הכפלה כל יומיים'
צפויה הכפלה כל יומיים
04/01/2018 | 16:56
14
53
או פי 1.5
איילת
לצפיה ב-'והאם ערכי הבטא מעידים על התפתחות טובה יותר של העובר? תודה'
והאם ערכי הבטא מעידים על התפתחות טובה יותר של העובר? תודה
05/01/2018 | 11:37
13
48
לצפיה ב-'ערכי בטא '
ערכי בטא
05/01/2018 | 13:10
66
בטא שמכפילה את עצמה כול 48 שעות  סביב 1.5 ומעלה מעיד על התפתחות טובה
לצפיה ב-'ישנם ערכי בטא שמצופים להיות '
ישנם ערכי בטא שמצופים להיות
05/01/2018 | 14:20
59
בהתאם ליום ההחזרה
לצפיה ב-'דעתכם על ערכי הבטא הבאים....?'
דעתכם על ערכי הבטא הבאים....?
07/01/2018 | 14:20
10
91
לא שלי עדיין....::))
1/1/18=154
3/1/18=287
7/1/18=468.....(פרוגסטרון=39)
לדעתי/לצערי....לא תקין ...
מוזר שהרופא לא התרגש....אולי כי הוא כבר רגיל למצבים האלה...
ואמר לה לבדוק שוב בעוד 4 ימים...
דעתכם?
לצפיה ב-'גם לי לא נשמע תקין לצערי..'
גם לי לא נשמע תקין לצערי..
07/01/2018 | 14:29
3
54
אני במקומה לא הייתי מחכה ארבעה ימים והייתי בודקת עוד יומיים שוב לראות אם יש סיכוי בכל זאת..
לצפיה ב-'תודה...חבל....מה עושים במקרה כזה?'
תודה...חבל....מה עושים במקרה כזה?
07/01/2018 | 14:32
2
44
יש איזה תהליך שצריך לעבור מול הרופא/קופת חולים/בית חולים....?
תודה
לצפיה ב-'לא צריך להמשיך לבדוק'
לא צריך להמשיך לבדוק
07/01/2018 | 14:44
1
56
לחכות לשבוע 6+ ולבדוק אם יש דופק...
שתקשיב לרופא
לצפיה ב-'אני לגמרי הייתי ממשיכה לבדוק'
אני לגמרי הייתי ממשיכה לבדוק
07/01/2018 | 14:46
52
אם לא תקין, הבטא ככל הנראה תרד, ואם בכל זאת תקין, היא תתחיל להכפיל. אני כן הייתי בודקת עד שהיא מגיעה ל1000, ורק אח"כ נרגעת, העלייה בינתיים אינה לפי הספר..
לצפיה ב-'הילה צודקת '
הילה צודקת
07/01/2018 | 16:22
1
50
זה מיותר וגם לא נכון  לקבוע אם ההריון תקין או לא תקין רמות בטא משתנות מאישה לאישה וגם אצל אותה אישה מהריון להריון כמו שהילה רשמה לך ובצדק לחכות לשבוע 6 פלוס ולראות עם יש דופק כול התגובות שקיבלת כאן הם כולם ניחושים ובגדר ספקולציות אני הייתי נזהר מאוד מלקבוע שההריון שלך לא תקין
לצפיה ב-'בסדר, גם אני לא אומרת באופן חד משמעי שזה לא תקין'
בסדר, גם אני לא אומרת באופן חד משמעי שזה לא תקין
07/01/2018 | 17:02
40
אבל הייתי בודקת הכפלות, כי בינתיים זה בכל זאת לא לפי הספר, אז הייתי דואגת, זאת אני.. שכל אחד יעשה מה שמתאים לו.
לצפיה ב-'למה לא תקין?'
למה לא תקין?
07/01/2018 | 18:11
3
44
מצופה הכפלה של מינימום 1.5 כל יומיים
מכירה תינוקות שנולדו גם מבטאות שדידשו בהתחלה
שתמשיך לבדוק אני מניחה שהוא מצפה שהבטא תגיע ל 1000 לאחר 4 ימים ואז מפסיקים לבדוק הכפלות
איילת
לצפיה ב-'כי יש הפרש של ארבעה ימים בין הבדיקה השנייה לשלישית'
כי יש הפרש של ארבעה ימים בין הבדיקה השנייה לשלישית
07/01/2018 | 18:14
2
44
לפי התאריכים הרשומים.
לצפיה ב-'צודקת!'
צודקת!
07/01/2018 | 19:09
1
45
אם כי צריך לבדוק אם תעבור את ה 1000 ולהמתין ל us
לצפיה ב-'תודה רבה לכולן/ם......נקווה לטוב....'
תודה רבה לכולן/ם......נקווה לטוב....
07/01/2018 | 21:18
33
לצפיה ב-'חוזה תרומת ביצית'
חוזה תרומת ביצית
07/01/2018 | 11:27
3
133
בוקר טוב,
האם כדאי להתייעץ עם עו"ד לפני חתימה על החוזה? למישהו יש עו"ד מומלץ? 
איך נערכתם לגבי החוזה, האם ישבתם מול החברה והיה מו"מ או שחתמתם וזהו?
תודה לעונים.
לצפיה ב-'היי'
היי
07/01/2018 | 13:15
2
104
אנחנו לא התייעצנו עם עורך-דיין אבל חשוב לבדוק שבחוזה מופיע כול מה שהם מבטיחים
לצפיה ב-'תודה קובי, אתה תמיד אדיב ואכפתי לכולן.'
תודה קובי, אתה תמיד אדיב ואכפתי לכולן.
09/01/2018 | 13:09
1
43
לצפיה ב-'בכייף שמח לעזור '
בכייף שמח לעזור
09/01/2018 | 13:31
32
לצפיה ב-'האם מותר לצבוע שיער בתקופת ההריון? תודה'
האם מותר לצבוע שיער בתקופת ההריון? תודה
06/01/2018 | 19:01
2
49
לצפיה ב-'אני צבעתי'
אני צבעתי
06/01/2018 | 19:22
71
הספר שלי אמר לי שאין בעיה
איילת
לצפיה ב-'גם אני צבעתי והבנתי שאין בעיה'
גם אני צבעתי והבנתי שאין בעיה
09/01/2018 | 23:31
31
אם את רוצה להיות בטוחה, התקשרי למכון הטראטולוגי לבדוק...
לצפיה ב-'בר חוה '
בר חוה
05/01/2018 | 05:46
6
159
האם מישהי עברה לאחרונה תרומת ביצית אצל בר חוה ? 
לצפיה ב-'אני בתחילת התהליך '
אני בתחילת התהליך
05/01/2018 | 08:43
4
157
יכולה להסביר יותר בפרטי. הוא עובד עם מספר חברות ומסלולים ואת יכולה לבחור עם מי את רוצה ללכת , במקביל הם מתאמים. 
לצפיה ב-'הי אשמח אם תכתבי לי עם מי הוא עובד'
הי אשמח אם תכתבי לי עם מי הוא עובד
05/01/2018 | 15:45
2
143
בפעם האחרונה ששאלתי את המזכירה שהיתה אחראית על תרומת ביצית אצלו ( היא כבר לא שם הבנתי) קיבלתי תשובה גועלית כמוה.
תודה!
לצפיה ב-'גם הוא לא'
גם הוא לא
05/01/2018 | 18:04
147
סמל הסימפטיה, הכל אצלו מאד מסחרי
לצפיה ב-'בשמחה, בפרטי '
בשמחה, בפרטי
06/01/2018 | 15:56
61
לצפיה ב-'יכולות בבקשה לפרט פה שאראה גם '
יכולות בבקשה לפרט פה שאראה גם
07/01/2018 | 09:17
49
לצפיה ב-'בר חווה '
בר חווה
06/01/2018 | 12:54
130
אני אישית הייתי מטופלת שלו ב ivf אך את תהליך תרומת ביצית בחרתי שלא לעשות איתו היות וכל התקשורת היא אך ורק במיילים ודרך צוות הפקידות שלו  , לא ניתן ליצור איתו קשר ישירות ובתהליך רגיש כמו תרומת ביצית לי אישית היה חשוב שתהיה לי אפשרות לתקשורת ישירה מול הרופא .

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פונדקאות מנור מדיק
פונדקאות ישראלית בחו"ל
ד
ד"ר גיא ביבי
מנור מדיקל- תרומת ביצית
מנור מדיקל תרומת ביצית

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה