לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
98629,862 עוקבים אודות עסקים

פורום תרומת ביציות

ברוכים הבאים לפורום תרומת ביציות, הפורום מהווה בית חם עבור כל מי שבמסע להורות הנכספת קיבלו את הבשורה ש "לא תוכלי להרות מביציותייך" וכי הם זקוקים לתרומת ביציות. אנחנו כאן כדי לעזור כשנראה שהשמיים נופלים עם קבלת הבשורה, לעודד כשנראה שהדרך אל ההורות לא תגמר לעולם ושאבדה כל תיקווה.

הפורום איננו מקום לפירסום של חברות או רופאים בעלי מסלולים העוסקים בתרומת ביצית, לחיפוש תורמות או פירסום הודעות מסוג זה.

אנחנו כאן בכדי לסייע ולעזור להתגבר על הקושי שבקבלת הבשורה ולתת מידע על האופציות השונות הקיימות בעולם תרומת הביציות, לתמוך, לעודד, להיות אוזן קשבת וכתף להתייעץ ולהישען עליה בימים הקשים. אנו כאן גם לתמוך ולעודד בימים השמחים של הבטא החיובית, ליווי ההריון, הלבטים למי לספר, מתי לספר וגם בהתלבטויות ההוריות לאחר הלידה המיוחלת                             

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תרומת ביציות

ברוכים הבאים לפורום תרומת ביציות, הפורום מהווה בית חם עבור כל מי שבמסע להורות הנכספת קיבלו את הבשורה ש "לא תוכלי להרות מביציותייך" וכי הם זקוקים לתרומת ביציות. אנחנו כאן כדי לעזור כשנראה שהשמיים נופלים עם קבלת הבשורה, לעודד כשנראה שהדרך אל ההורות לא תגמר לעולם ושאבדה כל תיקווה.

הפורום איננו מקום לפירסום של חברות או רופאים בעלי מסלולים העוסקים בתרומת ביצית, לחיפוש תורמות או פירסום הודעות מסוג זה.

אנחנו כאן בכדי לסייע ולעזור להתגבר על הקושי שבקבלת הבשורה ולתת מידע על האופציות השונות הקיימות בעולם תרומת הביציות, לתמוך, לעודד, להיות אוזן קשבת וכתף להתייעץ ולהישען עליה בימים הקשים. אנו כאן גם לתמוך ולעודד בימים השמחים של הבטא החיובית, ליווי ההריון, הלבטים למי לספר, מתי לספר וגם בהתלבטויות ההוריות לאחר הלידה המיוחלת                             
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 הפורום הינו פורום תמיכה, היעוץ בפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ומקצועי. 
הפורום איננו מקום לפירסום של חברות או רופאים בעלי מסלולים העוסקים בתרומת ביציות, הודעות מסוג זה יימחקו ללא אזהרה מראש. כמו כן זהו לא המקום לחיפוש תורמות או פרסום מודעות מסוג זה

אנא קיראו את תקנון הפורום לפני הכתיבה בפורום. גלישה מהנה
המשך >>

לצפיה ב-'הפורום אינו לוח מודעות לחיפוש תורמות או פירסום מסוג זה.'
הפורום אינו לוח מודעות לחיפוש תורמות או פירסום מסוג זה.
18/09/2017 | 23:20
130
הודעות מסוג זה נמחקו ויימחקו
אנא כבדו אותנו ואת כללי הפורום
תודה
לצפיה ב-'בדיקות שקיפות עורפית ובדיקת דם'
בדיקות שקיפות עורפית ובדיקת דם
22/10/2017 | 12:34
6
39
היי,כותבת לכם באופטימיות זהירה  מאוד שאני ב"ה בהריון בשבוע  תשיעי.לצערי מדממת לעיתים ויש לי הימוטומה של 3 ס"מ ברחם שמקווה ומתפללת שתעלם היות שעד אז זה "הפלה מאיימת" חלילה.כעת רוצה לשאול ולהתייעץ איתכם:הופניתי לשקיפות עורפית .אני מבינה שיש לעשות גם בדיקת דם וגם אולטרסאונד לשקיפות.אני בת 43 ואילו התורמת בת 23.אינני רוצה שזה יירשם בתוצאות הבדיקה.כלומר-ברור לי שאני חייבת לדווח לרופא שעושה זאת אך אינני רוצה שיכתב בדף התוצאות שאותו אצטרך להראות במירפאה לסיכון שבה אני מטופלת(עקב יתר לחץ דם ודימומים) .שם אני רוצה שיהייה כתוב הגיל שלי.בבקשה מה אתם מציעים??אשמח לתשובות.וגם האם היה לכם מיקרה של הימוטומה שניספגה??המון תודות.
לצפיה ב-'חשובה (חלקית)'
חשובה (חלקית)
22/10/2017 | 14:17
1
21
את יכולה לעשות בדיקה בפרטי (את משלמת את כול ההוצאות)ובדיקת דם גם במעבדה פרטית לקבל את התוצאות ומשם להמשיך הלאה בהצלחה....
לצפיה ב-'בדיקות'
בדיקות
22/10/2017 | 19:26
8
תודה קובי השאלה רק מה אני מראה כשיבקשו ממני להציג את טופס הבדיקה בביח שבו אני עושה מעקב הריון(כי אצלי זה ניקרא הריון בסיכון גבוה)אני ממש לא רוצה שזה יירשם בתיק המעקב שלי...
לצפיה ב-'הי. בדיוק על זה כתבתי כאן לפני שבוע.'
הי. בדיוק על זה כתבתי כאן לפני שבוע.
22/10/2017 | 18:34
15
אני בגילך בת 44  שבוע 11 (אגב,גם לי יש הפרשות דמיות מיום ה8 להחזרה).
אני בכללית . כשבאתי לרופאה במרכז בריאות האישה  אמרתי לה שזה הריון מתרומה (לדעתי רופא מעקב הריון חייב לדעת את זה) אבל ביקשתי לא לכתוב את זה. היא אמרה שאין בעיה. אבל כשהתחילה להוציא לי הפניה לשקיפות עורפית +בדיקת דם יש שם שאלון שבו חייבים לכתוב שזו תרומה אחרת יחשבו את התוצאה לפי גילך וזה יהיה תוצאה שגויה (גם בחלבון עוברי).
חזרתי הביתה מבויסת כי לא רציתי כמוך שיהיה כתוב.
התיעצתי כאן בפורום ואמרו לי שאפשר לעשות פרטי. ביררתי: בראשלצ למשל עושים בבנין umi ליד קניון זהב. בדיקת דם עולה 100 שח. שקיפות עורפית 400,יש החזר 75% ע"ח סל ההריון.
שבוע הבא אני עושה את הבידקה. אבל לדעתי הם לא יכולים לא לציין גיל התורמת (אני מקווה שאני טועה) . לצערי ,שאלון שאז רשמה הרופאה כבר אי אפשר למחוק אני לפי טענתה אף אחד לא רואה את זה,וכשנכנסים לתיק שלי רואים שזה הריון מivf. אבל לכי תדעי האם זה נכון או לא...
אבל בכל מקרה כשעשית את התרומה,ביקשת החזר (או אם עשית בבית חולים ציבורי,אז עדין לקחת טפסים שבהם מסומן שזה תרומה) ובקופה בכל מקרה רשום שזב תרומה.
אלא אם כן עשית הכל במימון מלא שלך כמו שרשם לך קובי...
לצפיה ב-'בשעה טובה!'
בשעה טובה!
22/10/2017 | 18:52
2
19
מספר פוסטים מתחתייך יש דיון על כך עם אופציות שרשמה כותבת הפוסט לאחר בירור שעשתה.
יש לך אפשרות לעשות זאת במעבדה פרטית. גם הסקר הראשון וגם השני משוכללים עם גיל הביצית והשקיפות העורפית
איילת
בהצלחה
איילת
לצפיה ב-'בדיקות '
בדיקות
22/10/2017 | 19:32
1
13
 תודה איילת יקרה..מתפללת להמשך משעמם.ועדיין קשה לי מאוד עם חשיפה.גם בקופח שמתי לב שחלק לא מבוטל של פקידות יודעןת כי הן טיפלו בהחזר.קשה לי עם זה.וכרגע גם אם אעשה הכל פרטי עדיין אצטרך להציג את הטפסים ביחידה ךמעקב הריון שלח ואז תעלנה השאלות....

לצפיה ב-'אי אפשר לעשות את התהליך בארץ'
אי אפשר לעשות את התהליך בארץ
22/10/2017 | 21:55
שאף אחד לא ידע מזה... לצערנו...פקידות, רופאים,אחיות בקופה...

לצפיה ב-'תשובת קופת חולים כללית '
תשובת קופת חולים כללית
22/10/2017 | 09:06
3
50
לקוחה של קופת חולים כללית שעברה תהליך של תרומת ביצית במימון של קופת החולים אם זה לתהליך עצמו או להחזרת עוברים ואו הכנת הרחם ואו בהקפאת העוברים אינה זכאית למימון בדיקת מי שפיר מהסיבה שהתרמות ברובם הגדול מתחת לגיל 35 במידה ולקוחה של קופת חולים כללית מעוניינת לבצע בדיקת מי שפיר בכול מקרה יכולה לעשות את זה על חשבון סל ההריון שעומד בכללית על 8000 שקל ובמכוני ומרפאות שנמצאות איתם בהסדר המימון יהיה עד גובה של 75 אחוז מעלות הבדיקה עלות הבדיקה במכוני ההסדר ובמרפאות עומד על 570 שקל בכללית מושלם ו285 שקל בפלטינום לקוחה שבצעה את כול התהליך של תרומת ביצית בחו''ל ואו בארץ ללא השתתפות של קופת החולים ולא דיווחה שההריון מתרומת ביצית והיא מעל גיל 35 יכולה לבצע את הבדיקה בחינם
לצפיה ב-'מה זא מימון חלקי\מלא? '
מה זא מימון חלקי\מלא?
22/10/2017 | 20:42
2
9
אם הפרוצדורה נעשתה בבי"ח אלישע חיפה.... וביקשתי החזר שעדיין לא קיבלתי מכללית פלטינום. המימון הוא חלקי או מלא מטעם הקופה?
לצפיה ב-'מימון מלא '
מימון מלא
22/10/2017 | 21:13
1
7
מימון מלא הקופה משלמת את מלא סכום הבדיקה(מי שפיר) וללא קשר לסל הריון זה רק לנשים מגיל 35
לצפיה ב-'שלחתי לך שאלה במייל הפרטי...'
שלחתי לך שאלה במייל הפרטי...
22/10/2017 | 21:21
5
לצפיה ב-'עובדות'
עובדות
21/10/2017 | 08:29
11
100
אני בת 45. ההריון הוא מתרומה. ויש לי שני עוברים לא זהים. 
באסותא קבעו לי תור  לאחר שציינתי שאני בכללית פלטינום. בכנות, לא זוכרת אם ציינתי שזו תרוומה או לא ציינתי. השבוע לאחר ברור נוסף עימם אמרו שאני לא זכאית.
בביח ממשלתי גם נקבע לי תור. וגם שם לא זוכרת אם ציינתי לא. באמת לא מתוך כוונה להסתיר.גם שם לאחר בירור נאמר לי שאני לא זכאית.
בבירור שקיימתי עם רופט פרטי שמבצע מי שפיר דרך אלישע( בחיפה) . הוא אמר לי בבירור כי עלות מי שפיר לעובר מגיע ל3500 לאחד.
לצפיה ב-'אוריתוש45'
אוריתוש45
21/10/2017 | 08:56
9
63
שאלת מה הסיבה שלא מאשרים לך? זה לא הגיוני, כל תושבת מדינת ישראל מגיל 35 זכאית למי שפיר בחינם...
לצפיה ב-'מעדכנת מאתר משרד הבריאות'
מעדכנת מאתר משרד הבריאות
21/10/2017 | 09:21
8
60
* כנראה שאינך זכאית משום שעברת טיפול פריון במימונך המלא או מימון חלקי, תקראי:

מימון הבדיקה:
מלבד המקרים המפורטים להלן, הבדיקה תמומן על-ידי האשה.
כאשר המימון נעשה דרך משרד הבריאות - הזכאות תינתן רק לגבי נשים מטופלות אשר עברו את כל התהליך ללא מימון פרטי, מלא או חלקי, שלהן או של מי מטעמן ובכלל זה הביטוחים המשלימים של קופות החולים או ביטוחי הבריאות הפרטיים.

זכאות למימון ציבורי (משרד הבריאות או קופת החולים) קיימת במצבים הבאים:
1. כאשר גילה של האשה הוא 35 ומעלה בכניסה להיריון (לפי מחזור אחרון), תמומן הבדיקה על- ידי משרד הבריאות. המימון של משרד הבריאות הוא מלא ללא כל תשלום של האישה וכולל את כל התהליך, ובכלל זה כל בדיקות המעבדה אשר הומלצו לצורך האבחנה על-ידי הרופא הגנטיקאי האחראי במקום בו מתבצעת הבדיקה, קבלת התוצאות של הבדיקה וייעוץ גנטי הקשור לתוצאות, לפי הצורך.
לצפיה ב-'משהו כאן לא נראה לי בכלל'
משהו כאן לא נראה לי בכלל
21/10/2017 | 11:18
6
113
לאשתי אמרו במפורש שעושים תרומת ביצית לא זכאים כי התורמות לרוב צעירות ואין סיבה ממשית לעשות ואם את רוצה את צריכה לממן הילה מה ששלחת לא מזכיר כלום על מי שעברה תהליך של תרומת ביצית אם היא זכאית או לא זה רק בכלליות אין התיחסות לנושא של בדיקת מי שפיר בתרומת ביצית
לצפיה ב-'אני גם יתקשר מחר '
אני גם יתקשר מחר
21/10/2017 | 11:20
5
34
לכללית לסגור את הסיפור הזה סתם כי עכשיו זה מעניין אותי
לצפיה ב-'לקובי'
לקובי
21/10/2017 | 11:50
2
35
ממה שאני מבינה שמי שעוברת תהליך הפרייה במימון פרטי או חלקי לא זכאית בחינם, רק מי שההפרייה נעשתה במימון מלא של קופת החולים (תרומת ביצית אין מימון מלא לכן יכול להיות אין זכאות). כמו שרשמת תרים טלפון ותברר עם בית החולים. אגב, הנשאות שלכם היא לשניכם? או רק לאחד מבני הזוג? אצלנו נשאות לשנינו
לצפיה ב-'הילה '
הילה
21/10/2017 | 13:13
1
29
אני כמעט בטוח שברגע שהם משתתפים בעלות התהליך הם לא ישתתפו במי שפיר כי התורמות ממילא צעירות קופות החולים לא פראיריות ולשאלתך רק אישתי נשאית אבל זה מספיק בשביל לגרום לעובר שירש ממנה את הגן להיות חולה זה גן שעבר מוטציה אצלהם במשפחה והוא לא היה מוכר לפני זה בספרות הרפואית המוטציה הזו יושבת על ה איקס לאישה יש 2 איקסים אז המחלה לא פורצת כי האיקס הבריא משלים את האיקס החולה הבעיה היא אצל הגברים שם יש משמעות לגן כי לגברים יש x 1 וy 1 לכן שהאיקס פגוע הבן יוצא עם פיגור שיכלי המחלה הארורה הזו גורמת לבנים להיות חולים ולבנות להיות נשאיות
לצפיה ב-'אצלנו '
אצלנו
21/10/2017 | 13:34
28
שהתחלנו לעשות ivf  בשילוב pgd בבלינסון שאלו אותנו אם אנחנו מוכנים לקבל גם את העוברים (ממין נקבה כמובן )הנשאיות היתה התחבטות מאוד גדולה גם מוסרית האם רצוי להביא בת נשאית לעולם ? האם הרצון שלנו להמשכיות צריכה לבוא על חשבון ילדה נשאית? שבעתיד גם היא תצטרך לעבור את אותו תהליך בלינסון מאוד תמכו בלהחזיר גם את הנשאיות אמרו לנו לכו תדאו מה יהיה בעוד 20 25 שנה איזה תכנולוגיה תהיה אנחנו לא ''קנינו'' את ההסבר הזה חשבנו שהם ''מטאטאים'' את הבעיה שאלנו אותם הרי זה לא שתמציאו גלולה שיכולה להסיר נשאות התשובה היתה חיובית הם הזהירו אותנו מראש שאם אנחנו מחליטים לשלול גם את החולים (זכרים ) וגם את הנשאיות (בנות ) הסבבים שלנו יהיו יותר ארוכים ושלא בטוח יהיה מה להחזיר וגם אם יהיה לא בטוח שהם מבחינה התפתחותית יהיו טובים להחזרה וזה אכן מה שקרה נכנסנו לתהליך מראש בידעיה שהסיכויים אפסיים ובידעיה שאנחנו מנסים רק 5 פעמים ומי זה היה גם רק שני החזרות תוך כדאי התהליך ''התבשלנו''רגשית על תהליך תרומת ביצית לכן היה לאישתי ולי הרבה יותר קל אפילו פשוט למרות שלקחנו בחשבון שגם כאן אין בדאות להריון ובטח לא בסבב הראשון
לצפיה ב-'מחכה לתשובה שלך קובי. מאוד!!!'
מחכה לתשובה שלך קובי. מאוד!!!
21/10/2017 | 19:11
1
21
לצפיה ב-'תקבלי אוריתוש'
תקבלי אוריתוש
21/10/2017 | 19:53
27
מחר בבוקר מברר את הכול
לצפיה ב-'אני לא שילמתי על המי שפיר'
אני לא שילמתי על המי שפיר
21/10/2017 | 13:38
41
זה ממש מוזר.
ד"א יכול להיות שתלוי על מי נופלים בבית חולים ומה הוא ממלא במחשב.
אני תיכננתי בכל מקרה לעשות מי שפיר וצ'יפ ללא קשר לשאר בדיקות הסקר, כך שאפילו לא ביררתי לפני והייתי משלמת אם היה צורך.
עשיתי את התרומה מחו"ל ככה שחלק מהטיפול היה פרטי (גם הרופא).
קבעתי תור בתל השומר, לא ציינתי שזו תרומה כשקבעתי.
כשהגעתי, מילאתי את כל הטפסים ועוד התייעצתי עם הפקידה מה למלא בגלל שזו תרומה.
אח"כ היא מילאה שאלון במחשב, התקשתי לתת סיבה ללמה אני עושה את הבדיקה, אמרתי כי אני רוצה. היא אמרה שאם נכתוב את זה אצטרך לשלם וכתבה את הגיל שלי (אחרי שביררה עם מישהו שאפשר).
זהו. לא הייתי צריכה שלוח למכבי כלום, שום אישורים ושום בקשות זיכוי. בו במקום היא אמרה לי את הסכום לתשלום (שילמתי על צ'יפ) ובזה זה נגמר.

לצפיה ב-'נשמע לי מוזר אך אנסה לברר לך יותר'
נשמע לי מוזר אך אנסה לברר לך יותר
22/10/2017 | 21:08
2
באתר "כל הבריאות" של משרד הבריאות, קיימים כ-8,000 ערכים לבדיקה חינמית של זכאויות וזכויות רפואיות (נמצא בהודעות הנבחרות של הפורום)
תוך כדי זה עלתה לי מחשבה שהם כותבים שזה מאושר מתחת לגיל 35 במידה והיועץ הגנטי המליץ על זה, ייתכן ושווה לבדוק את האופציה
לצפיה ב-'שאלת תם של תירונית'
שאלת תם של תירונית
21/10/2017 | 02:50
2
78
הי לכולן...חדשה כאן.
התחלתי ממש לחשוב על תרומת ביצית (כבר מבוגרת מדיי בשביל הפריות רגילות). אני ממש לא יודעת ממה להתחיל- האם בשלב הראשון צריך ללכת קודם לרופא פריון ולעשות את כל הבדיקות הנדרשות, ורק לאחר מכן לבחור ביצית וזרע? ( במקומות המיועדים לכך כמובן). תודה וסליחה...פשוט קלולס בתחום
לצפיה ב-'לרונה'
לרונה
21/10/2017 | 09:02
54
בשלב הראשוני תבחרי היכן את רוצה לעבור את התהליך, לאחר שהחלטת את קובעת פגישת יעוץ ראשונית ושם תקבלי הסבר מלא, כולל בחירת מסלול ורשימת הבדיקות שעלייך לבצע (אקג, ב. פאפ. יש מקומות שיבקשו צילום רחם או היסטרוסקופיה, בדיקת שד, בדיקת HIV, בדיקת דם לצהבת...). בהצלחה
לצפיה ב-'רונה'
רונה
21/10/2017 | 10:39
44
זה בסדר כולנו הרגשנו כך בהתחלה כדי לשנות את ההרגשה וכדי להבין את המשמעות וההשלכות  של תרומת ביצית (הכוונה משמעות רגשית ) לפני שהולכים וקובעים טור את יכולה לקרוא כאן באתר יש כאן מלא חומר אנושי על כול התהליך אני חושב שאין הבט כזה או אחר שאנחנו כאן לא התייחסנו אילו גם אם לרוב אנחנו אלו שעברו תרומת ביצית ובדיונים שלנו כאן לא הסכמנו אחד עם השני הם היו פוריים מאוד את יכולה פשוט לעבור שאלה שאלה כאן ולקרוא דרך אגב זה בדיוק מה שאני עשיתי לפני תחילת התהליך  אנחנו גם נשמח לענות לך על כול שאלה שיש לך  ודרך אגב בסרגל הכלים למעלה מופיע לך כול החברות שמתעסקות בתחום לרבות מסלולים ועלויות אני חושב שמגיעים לפגישה עם הרופא לא בהכרח צריך להגיע ללא ידע בכלל אלה דווקא עם ידע מקדים  
לצפיה ב-'בדיקת מי שפיר להריון מתרומת ביצית'
בדיקת מי שפיר להריון מתרומת ביצית
20/10/2017 | 06:26
13
69
שלום, אשמח לעזרה . מי שיודעת.
אני בהריון כתומאה מתרומת ביצית. בת 45. הריון שני.
אני רוצה לבצע בדיקת מי שפיר. קבעתי תור בביח ממשלתי.
אתמול נאמר לי שעלות הבדיקה היא לא בחינם.
שלא יקבלו אותי בבדיקה בבית החולים. ועליי לקיים אותה באופן פרטי.
יש לי תאומים. והעלות מגיעה לכ 8000 שח.
מישהי יודעת מה נכון? מה הזכאות שלי?
לצפיה ב-'ישנה זכאות מגיל 35'
ישנה זכאות מגיל 35
20/10/2017 | 07:00
51
אולי בגלל שהצהרת שזה תרומה מצעירה?
כל אשה מגיל 35 זכאית למי שפיר ללא עלות.
לצפיה ב-'לא הגיוני בעליל '
לא הגיוני בעליל
20/10/2017 | 07:54
11
54
בבת חולים אסותה תשלמי בסביבות פלוס מינוס 1800 שקל שזה כולל גם לרופא המדקר וגם למעבדה ציינת שיש לך תאומים אז העלות כמעט כפולה (אלה אם כן מדובר בתאומים זהים ) מה שהם כנראה דיברו איתך זה בדיקת דם רגילה לזיהוי תסמונות קוראים לה וריפיי והיא אכן יקרה בדיקת דם רגילה שלוקחים מהאמא שלא מסכנת את העובר אנחנו גם חשבנו לעשות אותה וזה אכן המחיר שלה בין 3 אלף ל 5 אלף בטוח שהם התכוונו לבדיקה הזו לפי המחיר שאמרת וזה שציינת שיש לך תאומים
לצפיה ב-'לא נראה לי שמדובר בבדיקת דם'
לא נראה לי שמדובר בבדיקת דם
20/10/2017 | 09:34
2
43
כי היא לא מתבצעת בבית חולים....
אלי הגיעו הביתה לעשות אןתה...
לצפיה ב-'איילת '
איילת
20/10/2017 | 09:47
1
40
8000 שקל למי שפיר מחיר לא הגיוני יש שם אי הבנה לדעתי
לצפיה ב-'על זה אני מסכימה איתך'
על זה אני מסכימה איתך
20/10/2017 | 12:25
31
צריך לבדוק בדיוק על מה מדובר....ייתכן והוסיפו לה 2 צ'יפ גנטי באופן פרטי....
ההערה שלי היתה לגבי הבדיקת דם בלבד....
איילת
לצפיה ב-'לדעתי'
לדעתי
20/10/2017 | 09:34
7
43
ברגע שאומרים תרומת ביצית יש תשלום.... אחרת מגיל 35 ללא עלות.
אני עשיתי מי שפיר ללא עלות, לא הצהרתי תרומה.
לצפיה ב-'הילה את צעירה '
הילה את צעירה
20/10/2017 | 09:50
6
44
כאן מדובר בגיל אחר לגמרה היא חייבת לציין שזו תרומה ביצית אחרת התוצאה לא אמינה לחלוטין או כמו שאיילת ציינה בפוסט לא מזמן ללכת במכון פרטי ולעשות
לצפיה ב-'לקובי'
לקובי
20/10/2017 | 11:19
5
32
במי שפיר בודקים בדיקה ממוקדת את העובר, אין קשר לגיל האישה. זה לא בדיקת סקר הבדיקה נעשית לגבי העובר בלבד. מגיל 35 ישנה זכאות לאישה אלא אם כן מציינים שזה תרומה ואז כנראה זה לא ממומן. בודקים ספציפית את העובר...
לצפיה ב-'הילה '
הילה
20/10/2017 | 11:29
4
32
סביר להניח שקופת חולים שלה כבר יודעת שהיא עשתה תרומה הם לא יתנו לה גם אישתי לא זכאית
לצפיה ב-'אני עשיתי ללא תשלום בתל השומר'
אני עשיתי ללא תשלום בתל השומר
20/10/2017 | 12:18
3
38
אני בת 45 ואמרתי שזו תרומה והתורמת בת 27.
עשיתי בתל השומר לפני כשנה, הפקידות שם כתבו את הגיל שלי (למרות שזו תרומה ובקופה ידעו, כי לא הסתרתי כלום).
לא עשו בעיות - שילמתי רק על הצ'יפ (היום יש מקומות שגם זה נכלל בבדיקה)
לצפיה ב-'זה בסל הריון '
זה בסל הריון
20/10/2017 | 12:46
2
30
אבל מי שמצאה את הסל הריון שלה (גובה הסל תלוי בקופה שהיא שייכת ) היא צריכה לשלם
לצפיה ב-'לא זוכרת שזה עלה בכלל - סל הריון'
לא זוכרת שזה עלה בכלל - סל הריון
20/10/2017 | 13:22
1
29
פשוט הלכתי לתל השומר (לא פרטי), בהתחלה הפקידה לא היתה בטוחה ובסוף היא סידרה את זה.
לא עלתה השאלה אם זה קשור לסל הריון, במכבי זה אפילו לא הוזכר בשום מקום שראיתי, וביקשתי החזרים על כל מה שיכולתי ממכבי.
פה לא הייתי צריכה לבקש ממכבי כלום, הכל נעשה בו במקום בבית חולים
לצפיה ב-'לאישתי אמרו לא משתתפים '
לאישתי אמרו לא משתתפים
20/10/2017 | 13:28
37
וגם היא מעל 35 והיא בכללית איזה מוזר זה אולי שווה באמת לבדוק שוב למרות שאנחנו נותנים יותר לעשות בדיקת דם במעבדה פרטית פחות סיכונים הבעיה שזה ממש יקר
לצפיה ב-'שאלות לקראת סגירה'
שאלות לקראת סגירה
16/10/2017 | 23:03
8
165
הי, לאחר התלבטויות רבות החלטתי ללכת על מסלול של החזרה בארץ ולא לנסוע לקייב. בעיקר מכיוון שאני מבינה שאין לכך ממש יתרון ויש חסרון גדול במידה ואין הצלחה. האם מישהי יודעת לתת חוות דעת על העניין? והאם יש חוות דעת על מנור מדיקל או ל.ב או אסותא? שאלה אחרונה - האם התהליך הרפואי (הכנה של רירית הרחם לקליטה) ממומנת ע"י הקופה? אם לא - מה העלויות בערך?  תודה רבה
לצפיה ב-'אנחנו עשינו ב ל.ב '
אנחנו עשינו ב ל.ב
17/10/2017 | 16:42
5
100
ממליץ לך עליהם בחום
לצפיה ב-'תודה'
תודה
17/10/2017 | 17:37
63
לצפיה ב-'כנ"ל'
כנ"ל
17/10/2017 | 17:47
3
71
גם אנחנו עשינו בל.ב והיינו מרוצים.
לצפיה ב-'אני עשיתי את מסלול מנור, מרוצה וממליצה !'
אני עשיתי את מסלול מנור, מרוצה וממליצה !
18/10/2017 | 10:52
2
66
לצפיה ב-'אני חתמתי במנור לפני חודשיים '
אני חתמתי במנור לפני חודשיים
18/10/2017 | 16:01
1
85
וההחזרה תהייה ביום ראשון בה" שנצליח אמן אמן אמן.
אמנם זה מוקדם אך אין תלונות ומקווה שגם לא יהיו
בינתיים היחס חם ואנושי ותנאי התשלום טובים. אני רק מתפללת
שגם השתלת העוברים תבשר על הריון
ואז הכל יהיה מושלם
לצפיה ב-'בהצלחה'
בהצלחה
18/10/2017 | 17:28
55
תהיי אופטימית.
בהצלחה בהחזרה הראשונה.
תעדכני...

לצפיה ב-'אני בחרתי במנור מדיקל ומברכת על כך כל יום!'
אני בחרתי במנור מדיקל ומברכת על כך כל יום!
18/10/2017 | 22:33
1
83

אני במסלול אשר כולל תמונה.
טלי מלווה אותי באופן אישי בכל התהליך.
היחס חם ואני מרגישה שבחרתי במקום הנכון

לצפיה ב-'מנור >> פעם שנייה >> שבוע 16 '
מנור >> פעם שנייה >> שבוע 16
19/10/2017 | 16:17
59
ברור שממליצה!
לגבי מימון התהליך הרפואי אני דרך רופא פרטי 2800 שח"
שזה כולל את הכנת הרחם והרירית וכולל החזרה ראשונה
לפי זכרוני אני כמעט בטוחה שהכנה והחזרה דרך רופא של קופת חולים
לא צריכה לעלות שום דבר.
אבל אל תתפסי אותי במילה בהצלחה
לצפיה ב-'מנור מסלולים'
מנור מסלולים
17/10/2017 | 11:58
7
99
שלום רב,

אשמח לקבל הסבר על המסלול של מנור - המסלול הזול יותר - למה הם מתחייבים, ביציות או עוברים? וכמה? אם מדובר בעוברים האם הם מתחייבים לדרגה מסוימת של עוברים?
מה לבקש מהם בחתימת החוזה והאם יש המלצות על מסלול מסוים? גם אם בתוספת תשלום

תודה מראש
לצפיה ב-'ההתחייבות של מנור היא'
ההתחייבות של מנור היא
17/10/2017 | 16:09
6
93
5 עוברים של יום 3 בדרגה טובה ואיכותית להחזרה
או מתחייבים ל-3 עוברים בלסטו שזה עוברים שגידלו אותם במעבדה
עד ליום 5, שזה מגביר את סיכוי ההצלחה.
שהרופא שלי דר" הורובץ קיבל את העוברים ממנור הוא אמר שיש
עובר אחד שמבחינתו לא מספיק טוב ואיכותי להחזיר לרחם
במנור אמרו שאין שום בעיה ואם הרופא פסל עובר אחד אז נקבל השלמה
אבל בסוף לא היה צורך להשלמה כי נקלטתי בפעם השנייה
יש להם גם מסלול שהוא סהכ" עם האפשרות בחור תורמת לפי תמונה
זה כל ההבדל,וזה עולה אני חושבת בערך עוד תוספת של 3700 שח

לצפיה ב-'תודה ! מה לגבי החזר של מכבי'
תודה ! מה לגבי החזר של מכבי
18/10/2017 | 13:54
5
50
הבנתי שניתן לקבל שני החזרים ממכבי.
האם ניתן לקבל את שני ההחזר גם בגין ניסיון אחד?

לצפיה ב-'כן'
כן
18/10/2017 | 15:20
4
45
במכבי את מקבלת 2 החזרים לכל החיים ולא משנה באיזה ניסיון
לצפיה ב-'זה מתוך האתר של מכבי '
זה מתוך האתר של מכבי
18/10/2017 | 15:53
3
42

תרומת ביצית בחו"ל
* חברת "מכבי זהב", בעלת זכויות במכבי בגין טיפולי הפריה
 חוץ גופית ותרומת ביצית
  בארץ, תהא זכאית להשתתפות "מכבי זהב" עבור ילד ראשון
ושני בלבד בגין השגת
  תרומת ביצית בחו"ל, ובסה"כ עד שתי תרומות ביצית
(עבור ילד ראשון ושני גם יחד),
  לצורך ביצוע ההפריה, לרבות בדיקת התורמת, הכנתה, השגת הביצית והחזרתה
  לרחם בחו"ל והכל בתנאי שלא מלאו לחברה 54 שנים במועד ביצוע הפעולה,
  ובלבד שהתקיימו תקנות בריאות העם (הפריה חוץ גופית) התשמ"ז 1987 - ושקיבלה
  את אישור "מכבי זהב" מראש.
* השתתפות "מכבי זהב" תהיה בגובה 75% מההוצאה בפועל ועד 11,966 ש"ח בגין כל
  תרומה, ועד תקרת השתתפות כוללת של 23,932 ש"ח. 
* תקרת ההשתתפות כאמור לעיל הינה עבור כלל הפעולות בגין
ילד ראשון ושני גם יחד.
* הזכאית לתרומת ביצית, תהא זכאית להתחייבות או להחזר על פי האמור בסעיפים
  לעיל, לאחר הפחתת הטיפולים ו/או התשלומים שהחברה ו/או בן זוגה קבלו מקופת
  חולים אחרת.
* וודא אישור מראש של תוכנית הביטוח.
* לקבלת החזר כספי יש להגיש חשבוניות מס מקוריות
  מנותן השירות וכן סיכום רפואי בחו"ל.

לצפיה ב-'בדיוק'
בדיוק
18/10/2017 | 15:57
39
ובסה"כ עד שתי תרומות ביצית
(עבור ילד ראשון ושני גם יחד),

אני קיבלתי החזר עבור 2 תרומות ואני בילד ראשון.
אני לא זכאית יותר להחזרים
לצפיה ב-'מה הפרוצדורה והאם'
מה הפרוצדורה והאם
18/10/2017 | 20:04
1
52
ניתן לקבל את שני ההחזרים בגין תרומה אחת?
מתי פונים למכבי?
לצפיה ב-'החזר מכבי'
החזר מכבי
19/10/2017 | 16:07
28
את מקבלת החזר כספי עבור תרומה אחת. לדוג' רכשתי תרומה בסכום של כ 30 אלף קיבלתי החזר של כמעט 12 אלף פעם אחת. אם תרכשי תרומה נוספת תוכלי שוב לקבל החזר אחד.
אחרי התרומה שולחים לך חשבונית , קבלה  ודף מעבדה שמאשר את ביצוע החזרת העוברים. את הטפסים המקוריים מגישים בסניף של מכבי אני שמתי באלתור. לאחר כמה ימים את מקבלת סמס שהטפסים התקבלו והעניין בבדיקה ולאחר מכן סמס שאושר והתאריך בו ייכנס הסכום.
בהצלחה
לצפיה ב-'איך עשיתן כל מיני בדיקות?'
איך עשיתן כל מיני בדיקות?
17/10/2017 | 18:24
35
116
הי. שאלה לבנות שהיו או נמצאות עכשיו בהריון מתרומת ביצית.
אני לא רוצה שמישהו ידע שזו תרומה. בעיקר כי יש לי ילדים ביולוגים. הגעתי לרופאה אמרתי לה שזה מתרומה אבל אני לא מעוניינת שתכתוב את זה.
היא אמרה לי אין בעיה. אני לא רושמת את זה. 2 דקות אחרי זה התחילה למלא שאלון לפני שקיפות עורפית +בדיקת דם שעושים במקביל לשקיפות עורפית ואומרת לי שאם לא לכתוב שזה תרומה וגיל התורמת,התוצאות יהיו לא נכונות.  אני מניחה שגם בבדיקות הבאות יהיה אותו סיפור...ומה ?בכל מסמך רפואי יהיה רשום שזה תרומה?

איך עשיתן את הבדיקות. אני מתכוונת לבנות שלא רוצות לגלות שזו תרומה...
לצפיה ב-'היי '
היי
17/10/2017 | 18:54
5
90
חשוב שקודם תדעי למה שואלים עושים שקיפות עורפית פלוס בדיקת דם על מנת להעריך סיכון לתיסמונת דאון יש כמה פרמטרים שלפי זה מעריכים את הסיכון 1 עובי כמות הנוזל בעורפו של העובר 2 חומרים שהשיליה מפרישה בדם (זה יודעים לפי הבדיקת דם בסמוך לשיקוף עורפי ) 3 גיל האישה ההרה בתרומת ביצית הולכים לפי גיל התורמת כי העובר מתפתח מי ביצית שלה ברחם שלך לכן אם את נותנת מידע שגוי (במיוחד אם גילך מבוגר יותר מגיל התורמת ) החישוב לסיכון תסמונת דאון יצא מוגבר אצל אישתי לא רשמו תרומת ביצית הם פשוט עדכנו את גילה ב 10 שנים פחות לא מוזכר תרומת ביצית ששואלים לגילך פשוט להגיד את גיל התורמת ותבקשי שלא יצינו שזו תרומה לנו לא עשו בעיה
לצפיה ב-'הי .תודה על תשובתך.אני מכירה את הבדיקה מהריון הקודם.'
הי .תודה על תשובתך.אני מכירה את הבדיקה מהריון הקודם.
17/10/2017 | 19:45
2
69
אני יודעת למה מכניסים את כל הנתונים לשקיפות עורפית הרי תוצאות הבדיקה תלויה בגיל האישה..
אבל איך אפשר לתקן גיל האישה? זה חוקי? הרי גיל שלי מופיע במערכת של הקופה?

לצפיה ב-'לאישתי לא עשו בעיה '
לאישתי לא עשו בעיה
17/10/2017 | 19:57
1
75
עד היום היא צוחקת על זה שקופת חולים הורידו לה 10 שנים בגיל בבדיקה פשוט תגידי את גיל התורמת זה הכול זה רק בשביל החישוב משם זה עובר לקופת חולים והם מעדכנים שם את הגיל שלך לא מוזכר אצלנו באף מקום תרומת ביצית חוץ מהטפסים הרגילים שמופיעים מתיק אישי (טופס 17 )החזרים של קופת חולים למימון התהליך
לצפיה ב-'מוזר...'
מוזר...
18/10/2017 | 09:13
56
כי שתי בדיקות הסקר גם משתכללות עם הגיל ועם הבדיקת שקיפות עורפית... אז איך בעצם מתחשבים בזה?
איילת
לצפיה ב-'קובי עוד שאלה'
קובי עוד שאלה
17/10/2017 | 19:50
1
73
היו לכם עוד בדיקות במהלך ההריון שאיכשהו רשמו  או שהיו חייבים לכתוב שזה תרומה ?תודה
לצפיה ב-'לא '
לא
17/10/2017 | 20:03
54
כלום אין לך מה לדאוג הבדיקות הם אותם בדיקות בדיוק כמו כול הנשים ההרות אין מניעה מיוחד לרשום במהלך ההריון שהוא מתרומה
לצפיה ב-'את יכולה לעשות במעבדה פרטית'
את יכולה לעשות במעבדה פרטית
17/10/2017 | 19:09
4
41
לצפיה ב-'איילת,תודה'
איילת,תודה
17/10/2017 | 19:53
1
48
תגידי חוץ משקיפות עורפית יש עוד בדיקות שאצטרך להגיד שזו תרומה? או זו בדיקה היחידה שמתבססת על גיל האמיתי?
לצפיה ב-'בשתי הבדיקות תצטרכי להגיד'
בשתי הבדיקות תצטרכי להגיד
17/10/2017 | 19:59
61
גם בשקיפות ובבדיקות הסקר הביוכימי
אני עשיתי בקופה ואחכ הרופאה שלי אמרה שיכלתי לעשות את זה במעבדות זר...מכירה נשים כאן שלא אמרו, אישית מציעה לעשות את הבדיקות כמו שצריך עם אפשרות לעשות בפרטי
להפתעתי הרבה כשהגעתי למיון יולדות לאחר ירידת המים הרופאה ביקשה ממני את השקיפות העורפית... בדקתי שאין על הבדיקה פרטים של התורמת לפני שנתתי לה....
איילת
לצפיה ב-'איילת האם יש מעבדה כזאת באזור ראשון/חולון/בת ים?'
איילת האם יש מעבדה כזאת באזור ראשון/חולון/בת ים?
17/10/2017 | 20:36
1
27
לצפיה ב-'אין לי מושג... תתקשרי למעבדות זר'
אין לי מושג... תתקשרי למעבדות זר
17/10/2017 | 21:10
35
לדעתי גם רוזנבלט עשו בעבר
בהצלחה
איילת
לצפיה ב-'בדיקות'
בדיקות
17/10/2017 | 19:59
6
53
אני לא דיווחתי, עשיתי את כל הבדיקות שיצאו תקינות ובנוסף בדקנו את העובר בבדיקת
מי שפיר + צ'יפ גנטי.
בשום בדיקה לא הזכרתי.
לצפיה ב-'אם זכור לי את צעירה יחסית'
אם זכור לי את צעירה יחסית
17/10/2017 | 20:01
2
58
נשים רבות כאן מעל גיל 45 מה שישנה לגמרי את תוצאות הבדיקה.... זה הבדל גדול
לצפיה ב-'אני בת 44.5.אם הייתי בת 30+'
אני בת 44.5.אם הייתי בת 30+
17/10/2017 | 20:30
1
75
אפילו אם היתי בת 38,היתי אומרת רק את הגיל שלי..

לצפיה ב-'היו שולחים אותך למי שפיר '
היו שולחים אותך למי שפיר
17/10/2017 | 20:53
54
על סתם לא חבל ? מגיל 35 נשים עוברות בדיקת מי שפיר
לצפיה ב-'הילה '
הילה
17/10/2017 | 20:57
50
הגיל שלה מאוד משמעותי לבדיקה
לצפיה ב-'הי הילה'
הי הילה
17/10/2017 | 22:09
1
50
אני רואה שאת בת 37 עכשיו ואני מניחה שבהריון הית עוד יותר צעירה אז באמת יכולת להגיד את הגיל שלך ולא גיל של התורמת ללא שום השפעה על תוצאה...במקרה שלי זה פער מאוד משמעותי....התורמת בת 20+.
נגיד לא היתי אומרת שזה תרומה..אז היו שולחים אותי למי שפיר,יעוץ גנטי וכו'.. עברתי את זה כשהיתי בהריון ספונטני עם הבן שלי (אז היתי בת 36) לא תענוג גדול כי היו לי כאבים אחרי מי שפיר,היתי במיון,והיה לחץ נוראי .
למרות שאני מבינה שכנראה לא היתה לי ברירה והיתי חייבת לציין שזה תרומה אבל בכל מקרה מרגישה לא טוב עם זה כי לא רציתי שזה יהיה רשום באף מקום...
לצפיה ב-'בדיקות'
בדיקות
17/10/2017 | 23:26
37
אני בכל מקרה החלטתי שאני עושה מי שפיר + ציפ גנטי בלי שום קשר לתוצאות.
את יכולה כמו שאיילת הציעה לעשות את כל הבדיקות במעבדות זר.
לצפיה ב-'ביררתי! אולי עוד מישהי תצטרך למידע זה:'
ביררתי! אולי עוד מישהי תצטרך למידע זה:
18/10/2017 | 09:20
5
69
בראשון לציון אפשר לעשות בבייבי קול (בנין UMI ליד קניון זהב).
שקיפות עורפית עולה 400 שקל, יש החזר ממושלם 75%=300 שקל. ובדיקת דם לשקיפות עורפית עולה 100 שקל. סה"כ יעלה לי 200 שקל. ממש לא נורא וארגיש הרבה יותר טוב כי אני לא רוצה לפרסם שזה תרומת ביצית...
בדיקה השניה שתלויה בגיל הביצית- זה חלבון עוברי, גם אותו אפשר לעשות בבייבי קול. כשאהיה שם אברר כמה היא עולה אצלם...
הסקירות כבר לא תלויות בגיל הביצית (אם אני מבינה נכון). 
לצפיה ב-'אכן הן לא תלויות'
אכן הן לא תלויות
18/10/2017 | 09:39
4
38
רק למידע ( נכון ללפני 4 שנים) הקופות היו שולחות את הבדיקה למעבדה חיצונית כגון מעבדת זר.... ההבדל היה לאן התשובה נשלחת בין הפרטי לציבורי
בהצלחה!!
איילת
לצפיה ב-'אני דיווחתי לרופא שזו תרומת ביצית '
אני דיווחתי לרופא שזו תרומת ביצית
18/10/2017 | 10:50
3
51
אך ביקשתי לא לציין את זה בניירת
אני חושבת שהרופא שעושה את הסקירות ושאר הבדיקות
חייב לדעת
לצפיה ב-'גם ממליצה להגיד לשאר הרופאים'
גם ממליצה להגיד לשאר הרופאים
18/10/2017 | 11:32
1
48
גם בהריון וגם אחרי הלידה סיפרתי לרופאים שזו תרומה. כולם שאלו אם אני רוצה שזה יהיה כתוב או לא (הנושא אצלי גלוי לגמרי ולא היה אכפת לי שיהיה כתוב).

דווקא אם ממילא עושים מי שפיר אז כל עניין הגיל בשקיפות העורפית די מיותר. כדאי לעשות את הבדיקה ולהסתכל על המדד של העובי נוזל ללא שיקלול גיל כדי לוודא חלילה שאין משהו חריג מאוד (לצערי מכירה שתיים שבלי שום שקלול ובלי שום גיל ראו שיש משהו חריג בשקיפות עורפית והן עברו הפלה). מי השפיר יבדקו הכל (יש בנות 20 שעושות בכל מקרה כי אחרת הן לא ישנות בלילה). 

הסוקר כן צריך לדעת לטעמי. יש דברים שלא בטוח שישאלו אותנו אבל כן יסתכלו ויניחו שזה הגנים של הילד. דוגמא: היו לי חברים שהעובר היה מאוד קטן והכל היה בסדר אבל בדקו לוודא. בסוף לאחד הרופאים היה אומץ להגיד להורים: אתם שניכם מאוד נמוכים. הוא פשוט מאוד נמוך. מישהו צריך לאייש את האחוזון הנמוך, זה לא תמיד בעיה. ועזבו את זה. אם התורמת היא 1.80 מ' ברור שעדיין יתכן שיהיה ילד נמוך ויש בעיה אבל האפשרות שזה גנטי תקטן וצריך כן להעמיק יותר. ויש דוגמאות נוספות גם לאחר הלידה כמו צליאק. לא הכל צריך להיות דרמטי. זה בקטנה (לחסוך בדיקה לתינוק או לחסוך לחץ לאם זה לא תמיד זניח). 
לצפיה ב-'היי. תודה על תשובתך..'
היי. תודה על תשובתך..
18/10/2017 | 12:50
27
גם אני חושבת שהסוקר צריך לדעת שזו תרומה. וגם לרופאת נשים אמרתי שזה תרומה. פשוט לא רציתי שיכתבו את זה . היא אמרה שאין בעיה לדעת אבל לא לכתוב את זה , אבל כשהתחילה להוציא לי הפניה לשקיפות עורפית, אמרה שיש שאלון לשקיפות עורפית ובו אי אפשר לא לכתוב את זה.
אז יודעים גם רופאת נשים, גם אחיות שעושות בדיקת דם לשקיפות עורפית, גם הרופא בקופה שמבצע את הבדיקה , גם טכנאית..... יותר מידי..לא רוצה.
אז החלטתי לעשות שקיפות עורפית+בדיקת דם פרטי.
מצד אחד- אני רגועה שיהיו נתונים נכונים, מצד שני- משתדלת לשמור מקור ההריון קרוב ללב..
לצפיה ב-'היי. תודה על תשובתך'
היי. תודה על תשובתך
18/10/2017 | 12:56
22
גם אני ביקשתיי לא לכתוב , והיא אמרה בסדר .
אבל יש שאלון לשקיפות עורפית.
והרופאה אמרה שאם לא לכתוב שזה תרומה ולעשות את הבדיקה לפי גילי:
א.   יהיה תוצאה לא נכונה
ב.  ישגעו אותי עם ייעוץ גנטי, מי שפיר וכו' (נכון להיום אני לא רוצה לעשות מי שפיר רק אם חלילה יהיה צורך בזה בעקבות הבדיקות מוקדמות).
לצפיה ב-'שאלה באותו נושא, מקווה שאני לא נדחפת'
שאלה באותו נושא, מקווה שאני לא נדחפת
18/10/2017 | 14:13
10
47
אני מתלבטת מאותן סיבות שציינת, אם לעדכן את מכבי על התרומה כדי לקבל החזר כספי, או אם לעשות את הכל פרטי (שאז גם לא אקבל החזר וגם אצטרך לשלם לרופא ולקנות הורמונים וכו' באופן פרטי).
אני רוצה שמינימום גורמים ידעו על התרומה וחוששת בין היתר שהמידע יזלוג ופעם תתעורר שאלה אם הילד יהודי.
אשמח לשמוע מה דעתכם.

שוב, מקווה שלא נדחפתי, אם כן אפתח עץ חדש.

לצפיה ב-'גם אני התלבטתי בזה'
גם אני התלבטתי בזה
18/10/2017 | 15:19
37
והובהר לי שהמערכת הכספית של הקופה נפרדת מהמערכת הרפואית שלה ולכן כן הגשתי בקשה להחזר ואף רופא לא יידע מזה. ויותר מזה בעיר שלי אני מכירה את אחת המזכירות בסניף ולא רציתי שתדע אז נסעתי לעיר אחרת בסניף מרוחק ושם הגשתי את בקשת ההחזר- עבר בשלום
לצפיה ב-'אין קשר בין דיווח לקופת החולים לרבנות '
אין קשר בין דיווח לקופת החולים לרבנות
18/10/2017 | 15:35
30
לרבנות אין אפשרות לדעת אך עשית את הילד ועם מי רק אם את מספרת להם
לצפיה ב-'ההחזר הוא מהביטוח המושלם שהוא לא חלק מהקופה'
ההחזר הוא מהביטוח המושלם שהוא לא חלק מהקופה
18/10/2017 | 15:46
3
28
העלויות הן מאוד מאוד יקרות באופן פרטי, למשל העלות לבית החולים להחזרת עוברים (אם אין טופס 17 מהקופה) היא בסביבות 6000 ש"ח
איילת
לצפיה ב-'למה פרטי?'
למה פרטי?
18/10/2017 | 16:00
2
26
בהחזרת עוברים הרופא לא צריך לדווח שזה מתרומה
אצלי הוא הוא ביקש אישור רק לשלב של ההחזרה ולא רשם תרומה. לא היתה שום בעיה
לצפיה ב-'נתתי דוגמא לעלויות בפרטי'
נתתי דוגמא לעלויות בפרטי
18/10/2017 | 16:07
1
27
מאחר וכתבה שזה מה שחשבה לעשות..
זה גם תלוי גיל אני מניחה
למשל לפני 4 שנים בכללית לא נתנו אישור לטופס 17 מעל לגיל 45, הייתי צריכה לשלם את זה ואח"כ לתבוע את הקופה ואת המושלם חתיכת סיפור
לצפיה ב-'אהה אוקי לא ידעתי'
אהה אוקי לא ידעתי
18/10/2017 | 16:41
13
לצפיה ב-'לדעתי כמעט בלתי אפשרי לעשות את התהליך כך שאף'
לדעתי כמעט בלתי אפשרי לעשות את התהליך כך שאף
18/10/2017 | 16:31
3
48
אחד לא ידע מזה (אולי דרך היחידה לעשות אותו בחו"ל)..
אני עשיתי בבית חולים ציבורי. אז במקרה שלי לא דרשתי החזר ממושלים ולא הגשתי להם טפסים שכתוב בהם שזה תרומה אבל שילמתי בבית חולים 10156 שח ובקבלה רשום עבר מה זה... מכללית לקחתי רק 3 טפסי 17 שהם ממש רגילים כמו שלוקחים לivf...
וגם צוות של בית החולים יודע שזה תרומה כמו שצוות של מנור או ל.ב יודעים...
אני רציתי רק שבמהלך הריון לא יהיה כתוב באף מקום שזה מתרומת ביצית...
לפחות לצמצם כמות האנשים שידעו את זה .המשפחות לא ידעות. אבל לעשות ככה שאף אחד לא ידע לצערנו אי אפשר....

לצפיה ב-'לגבי החזרים ממכבי'
לגבי החזרים ממכבי
18/10/2017 | 17:21
2
39
למי שיש ילדים מאותו בן זוג ישנה זכאות להשתתפות הקופה?
להחזרה קיבלתי טופס 17  וגם השתתפות גדולה בתרופות.

או שההחזרים רק למי שאין ילדים מאותו בן זוג?

לצפיה ב-'ההחזר הוא לילד ראשון ושני'
ההחזר הוא לילד ראשון ושני
20/10/2017 | 23:12
1
13
עד כמה שזכור לי רק קופה אחת נתנה החזר חלקי לילד שלישי לא זוכרת אם מאוחדת או לאומית
לצפיה ב-'תודה'
תודה
20/10/2017 | 23:17
6
לצפיה ב-'בדיקות גנטיות'
בדיקות גנטיות
17/10/2017 | 10:13
2
74
היי אשמח לעזרה - אנחנו לפני תהליך ופניני למעבדה פרטית לבדיקות הגנטיות על מנת שבעלי יעשה בהקדם. לא לקחנו יועצת גנטית אבל הבחורה ממעבדת GGA שלחה לי שתי אפשרויות לפאנלים עבור בעלי ואשמח לדעת אם יש כאן מישהי שבעלה מרוקאי /מזרחי ועשה בדיקות גנטיות ואיזה פאנל הוא עשה: האם את כל ה 54 בדיקות שהם מציעים או רק את מה ששייך למרוקאים מזרחים בסעיף 1. צירפתי את ההצעה לבדיקות . תודה רבה
לצפיה ב-'אף אחת לא יודעת? '
אף אחת לא יודעת?
18/10/2017 | 15:27
1
25
מקפיצה לעצמי
לצפיה ב-'הקצב כאן איטי.....'
הקצב כאן איטי.....
18/10/2017 | 15:48
35
מאמינה שיענו לך
איילת
לצפיה ב-'עם או בלי תמונה - מותשת מההתלבטות,אשמח לשמוע מהניסיון '
עם או בלי תמונה - מותשת מההתלבטות,אשמח לשמוע מהניסיון
15/10/2017 | 23:00
14
119
שלכן. מצד אחד מעדיפה בלי כדי שלא תהיה לי אח"כ דמות שלא תצא לי מהראש, מה גם שבמרפאה שאני עושה הם שולחים במייל מה שאומר שהתמונה תישאר אצלי לתמיד, קצת חוששת שאחפש את הדמיון ואתעסק בה יותר מידי אח"כ. מצד שני כ"כ הרבה אי וודאות, בעיקר כשאני בתרומה כפולה, שאולי התמונה תיתן לי קצת יותר ביטחון, אם אדע מאפוא הביצית מגיעה ושהתורמת נראית סה"כ בסדר. לא מוצאת מנוח... אשמח לתובנות. תודה רבה!
לצפיה ב-'אין כאן תשובה אחת נכונה '
אין כאן תשובה אחת נכונה
16/10/2017 | 00:13
93
התשובה הנכונה זה מה שמרגיש לך נכון לעשות את יכולה לקרוא כאן כאלו שבחרו עם וכאלו שבחרו בלי וכול אחד כאן מהסיבות שלו והם כולם נכונות להם אנחנו כן בחרנו במסלול עם תמונה של התורמת וזה הגיע גם עם תמונה של הילד שלה לנו זה נתן תחושה של שליטה במשהו עצם תהליך הבחירה נתן לנו להרגיש שאנחנו בעניינים אנחנו שולטים ולרופאים יש פחות מרווח לשיקול דעת ולטעויות בבחירת התורמת  ושיש יותר גלוי מהנסתר אפילו צילמנו ועד היום יש לנו תמונות שלה אנחנו לא רואים בזה חיסרון לא יצא לנו להתעסק עם התמונה יותר מידי תוך כדאי שאני כותב לך  יצא לי לקרוא שוב את מה שכתבת בשורת הנושא מותשת מההתלבטות במידה ואת בוחרת תורמת עם תמונה יתנו לך כמה תמונות של תורמות עם המידע האישי שלהם וגם שם את צריכה לעבור תהליך עם עצמך עד שתגיעי לתורמת הרצויה יכול באמת להיות שלחלק מהאנשים עצם תהליך הבחירה מתיש אותם רגשית  ויותר קל שבוחרים בשבילם והתורמת נשארת אנונימית לגמרי אין בזה שום פסול
לצפיה ב-'והתורם?'
והתורם?
16/10/2017 | 10:18
6
81
יש לך התלבטות כזו לגבי התורם? אם לא, במה זה שונה?
לצפיה ב-'דומה אבל שונה'
דומה אבל שונה
16/10/2017 | 11:40
5
90
בכל הנוגע אלינו, כנשים עניין הדמיון ככל הנראה הינו בעל חשיבות גדולה יותר. ראי שרשור "להיות אמא" מלפני מספר שבועות..
זו אכן התלבטות עבור חלק מהנשים, גם בעניין תרומת ביצית וגם בעניין של תרומת זרע. שניהם מושפעים מהרבה מאד פרמטרים, עמדות ותפיסות אישיים.
לצפיה ב-'תיקון לגבי השרשור'
תיקון לגבי השרשור
16/10/2017 | 11:43
4
69
השרשור "כבר אמא" ולא "להיות אמא" כפי שצויין
לצפיה ב-'לא מבינה למה שונה'
לא מבינה למה שונה
16/10/2017 | 11:54
2
68
אני אמא מתרומה כפולה, לא ראיתי תמונה של התורם או התורמת...וגם לא רציתי.
הרי הילד שייצא יכול להיות דומה 2 טיפות מים לתורם, לתורמת או לאף אחד. 
ושאלה - מה המטרה בלראות תמונה?
הרגשת שליטה? כמו שקובי ציין
ניסיון לוודא שהילד ייצא "יפה"? הרי זה לא הבטחה לכלום
אפשרות לתאר לילדך יותר פרטים על התורמת כשיגדל?
אולי, תנסי להבין מה המטרה בלראות תמונה וכמה היא חשובה לך וזה יעזור לך להחליט
לצפיה ב-'עניין הדמיון...'
עניין הדמיון...
16/10/2017 | 12:56
1
78
גם מביצית שלך לא בטוח שיצא דומה לך, אני מדברת מנסיון. הילדים שלי הביולוגים לא דומים לי בכלל ושונים גם אחד מהשני.
לצפיה ב-'אני גם לא בעד תמונה'
אני גם לא בעד תמונה
16/10/2017 | 22:25
55
זה כמובן מאוד אישי אבל יש לי שתי נקודות מעבר למה שנאמר:
1. תמונה לא מייצגת כלום. בטח לא תמונה שמנסים שתראה יפה. תחשבו על תמונות שראיתם של אנשים ואת הפגישה עם האנשים והפער. 
2. הורות זה חוסר שליטה. אין מה לעשות. תחושת חוסר האונים, הפחד איך הילד יראה, מה הוא יהיה זה פחדים שיש גם עם ילדים ביולוגים. עושים כמובן מה שיכולים אבל צריך מתישהו לשחרר. כל אחד במקום שלו. לי עזר אפילו שלא היתה תמונה. לא דמיינתי איך הוא יכול להראות, בלי ציפייה רק קבלה. שחררתי לגמרי את המקום הזה. 
לצפיה ב-'השירשור מייצג מאוד חלקית....'
השירשור מייצג מאוד חלקית....
18/10/2017 | 09:12
29
הוא בעיקר קיבל כיוון אחד שלא בהכרח מאפיין אבל היתה תחושה שאי אפשר להביע שם דעה אחרת....
אני חושבת שעניין התמונה הוא בעיקר הדרך היחידה שלנו לנסות לשלוט בתהליך שכמעט ואין לנו שליטה....
איילת
לצפיה ב-'אנחנו במסלול עם תמונה'
אנחנו במסלול עם תמונה
16/10/2017 | 22:45
70

זה היה בעיקר קריטי עבור בעלי, שהתורמת תהיה כמה שיותר דומה לי.

אם ההחלטה הייתה רק שלי, לא בטוח שהייתי בוחרת בתמונה מכמה סיבות:
* עלות- תמונה מייקרת את העיניין וכשגם ככה הכול יקר, זה מוסיף עול. 
* הילד לא בהכרח יצא דומה לתורמת, אולי הוא ייקח גנים בעיקר מהבן זוג/ תורם זרע או שיצא דומה לאמא של התורמת. לצורך העניין אני דומה לדודה שלי מצד אבא שלי ופחות להורים. 
* התעסקות שלא לצורך, האם הילד דומה או לא לתורמת. (למרות שלדעתי ברגע האמת זה לא יעניין אותי)
אם זאת, לא היה כזה קריטי לי תמונה או לא ומכיוון שלבעלי היה חשוב, הלכנו על זה. 
בהצלחה!
לצפיה ב-'החלטה לא פשוטה....'
החלטה לא פשוטה....
16/10/2017 | 23:36
67
כשהתחלתי את התהליך לפני כ 5 שנים הייתי עם שותף להורות שהסכים רק לתורמת "פתוחה" פנינו לחברה אמריקאית שהתחילה לשלוח לנו תמונות של תורמות עם פרטים שלהן, אישית היה לי מאוד קשה עם זה כי הרגשתי שהיא " מחליפה" אותי. בהמשך דרכינו נפרדו והמשכתי לבד, האפשרויות היו אז לתורמות שאת מקבלת על פי נתונים שאת מבקשת ולא בהכרח מקבלת מה שביקשת. רצה הגורל ולאחר שקיבלתי את התרומה קיבלתי את פרטי התורמת שכלל לא היו דומים לי בכלום, כמה בכיתי וכעסתי, היו לי התלבטויות האם להשמיד את העוברים שנותרו לאחר השלילי הראשון. בדיעבד אני יכולה להבין שהכעס שלי היה מאיבוד השליטה כלומר גם במינימום בו יכלתי לשלוט מישהו אחר עשה עבורי את ההחלטה.
בסופו של עניין החזרתי את שני העוברים שנותרו ומהעובר השלישי נולדה הבת המהממת שלי שכל מי שרואה אותנו אומר כמה אנחנו דומות אבל התזכורת היא שלה יש עיניים חומות (כמו התורמת) ולי כחולות.... 
התורם הוא תורם פתוח, למרות שיכלתי לראות תמונה שלו מהילדות בחרתי שלא לעשות את זה
שיהיה בהצלחה
איילת
לצפיה ב-'אני לא רציתי לדעת כלום על התורמת ממש מידע מינמלי '
אני לא רציתי לדעת כלום על התורמת ממש מידע מינמלי
17/10/2017 | 10:44
1
59
מבחינתי האפשרות שאוכל לזהות ברחוב הייתה קשה לי מאוד , ביקשתי שלא תיהיה קוף , תמונה הייתה הופכת אותה למשהי שפוטנציאלית אוכל לזהות והייתה נותנת לה מקום בחיי ולי אין יכולת לזה, גם שקיבלנו תרומה לילד שני העדפתי שהמסלול יבחר וימצא משהו שדומה לילדה ואצלי בהפוך מאיילת לי ולבעלי יש עיניים חומות ולילדה יש עיניים כחולות כמו של התורמת .
לצפיה ב-'הכול לפי ההרגשה'
הכול לפי ההרגשה
17/10/2017 | 20:07
37
גם אני העדפתי לא לראות את התורמת. ביקשתי שתהיה כמה שיותר דומה לי מבחינת צבעים וזהו. לא רציתי שהתמונה שלה תהיה תקועה לי בראש .. רציתי דף נקי ומשוחרר
לצפיה ב-'תודה רבה על התשובות! נראה שאשאר עם האינטואיציה הראשונה שלי'
תודה רבה על התשובות! נראה שאשאר עם האינטואיציה הראשונה שלי
17/10/2017 | 23:26
1
48
ואמשיך במסלול ללא התמונה. תודה!
לצפיה ב-'בהצלחה! '
בהצלחה!
18/10/2017 | 10:51
18
לצפיה ב-'מנסה להתרגל לרעיון'
מנסה להתרגל לרעיון
17/10/2017 | 07:06
2
109
אתמול ככה עברתי כאן על ההודעות, אני מגיעה מהפורום ״השכן״ פוריות, וכמות המידע שקראתי פשוט היממה אותי. הסיפור שלנו בקצרה- אנחנו מטופלי ivf.
3 הזרעות, 5 שאיבות, 7 החזרות, כולם ללא הצלחה. יש לי רזרבה שחלתית נמוכה, אני לא מגיבה הכי טוב לטיפולים (למרות שהשניים האחרונים היו הכי טובים שלי מבחינת כמות ביציות שנשאבו), כיוון שכמות ההפריות נמוכה יחסית, אבל מעבר לזה- הביציות שלי לא באיכות טובה- זו כנראה הסיבה שלא נקלטנו עד היום, ולכן הרופא הנוכחי זרק לנו כמה פעמים את האופציה של תרומת ביצית. אומנם הוא אמר שעם הגיל שלי והנתונים שלי בכל טיפול יש סיכוי שעוד ניכנס להריון, אבל כמובן שהוא קלוש ואי אפשר לדעת מתי זה יקרה, יכול בטיפול הבא ויכול לקרות עוד 10 טיפולים. אז.... אני אפילו לא יודעת מה אני רוצה לשאול, הרי ברור לי שכל דבר שאני אשאל התשובה תיהיה שזו החלטה שלנו, אבל אני כנראה מנסה להרגיל את עצמי לרעיון של תרומה. לא יודעת אם כדאי שנחכה עוד, בכל זאת הזמן כאן לא לטובתנו, ואני גיבורה גדולה להגיד כרגע שאין לי בעיה עם תרומת ביצית, הרי זה עדיף מכלום, ולפחות זה יהיה הזרע של בעלי, אבל ביום שאני ממש אצטרך להחליט אם כן ללכת על זה או לא יהיה היום שבו אני יודעת שאשבר... לא יודעת איך התהליך עובד, מה הפרוצדורה, האם ניתן לעשות בכלל בארץ, ואם כן מה עדיף- בארץ או בחו״ל, עלויות, מי מומלץ בתחום. אשמח לקבל קצת הכוונה, לפחות אני אתחיל להרגיל את עצמי לרעיון, תודה מראש!!!! 
לצפיה ב-'סוסונית יקרה'
סוסונית יקרה
17/10/2017 | 08:36
66
חשוב לי לומר לך שאני כל כך מבינה לליבך זו אכן החלטה לא פשוטה אני ובעלי החלטנו אחרי המון טיפולים וניסיונות שזהו! אין ברירה אלא לעלות לשלב הבא . אני יכולה לשתף אותך במה שעבר עליי באותם ימים גם אני הייתי צעירה יחסית כאשר הרופא שלי זרק את ההצעה תרומת ביצית...אני ממש התכחשתי לנושא אפילו בגוגל חשדתי לכתוב את צירוף המילים האלו מה עוד שיש לי ילדה בבית מהריון ספונטני בין טיפולים. אני החלטתי להגיע למספר מסויים של ניסיון הפרייה ולא נתתי לרופא או לבעלי ללחוץ בעניין וכפי שנאמר עשיתי המון הפריות....האמת הייתי כל כך סקפטית וחששתי פחד מוות שגם התרומה לא תעזור לי אז פשוט זרמתי עם הכלללל חששתי לפתח ציפיות ובסוף להתרסק אני זוכרת שאפילו לא בחנתי את התמונה של התורמת פשוט לא נעים לומר התנתקתי...ואז הגיע יום ההחזרה לא אשקר שבחדר ההחזרה שביקשו לחזור על מס ת״ז שלי לא בכיתי ...משהו בי אולי בנקודה הזו השלים עם המצב מה עוד שהתעקשתי עם הרופא שיחזיר שניים כי שוב העדפתי להכין עצמי לכישלון הוא חזר ואמר שלא כדאי משום שמדובר בבלוציסטים וזה לא כמו ביצית שלי אבל עדיין התעקשתי...לבסוף נכנסתי להריון ושניהם נקלטו...היום יש לי תאומים בני 7 חודשים נסיכים שלי...לא אשקר לך זה שהנושא לא קיים ונמצא בתוכי אבל מצד שני לא יכולה לתאר לך את האושר ואת החלק הזה הפאזל שהיה כל כך חסר . אני מעדיפה את התחושה הזו מהתחושה של כמו פריים ריק . אני קודם כל יכולה להגיד לך תנשמי עמוק תני לעצמך עוד קצת זמן ואם תרצי גם עוד ניסיונות ולבסוף אני בטוחה בכל ליבי שתביני שאין אבל אין שום אושר כזה בעולם אל תיפלי למקומות חשוכים הכל מסתדר בסוף לכאן או לכאן אפילו אם כרגע הדברים לא ממש נראים ככה תסמכי על עצמך והאינטואיציות שלך☺️
לצפיה ב-'איפה ועם מי לעשות פחות חשוב עכשיו '
איפה ועם מי לעשות פחות חשוב עכשיו
17/10/2017 | 15:48
51
איילת יכולה לשלוח לך לינק שמקשר אותך לטבלה עם כול העלויות המסלולים והחברות שמתעסקות בתחום לא סתם אני רושם לך בשורת הכותרת שאיפה ועם מי לעשות פחות חשוב אני חושב שבנקודת זמן שאת נמצאת בה עכשיו את צריכה לשאול את עצמך שאלה אחת אני רוצה להיות אמא ? או אמא ביולוגית ? תנסי לשאול את עצמך רגע את תקבלי תשובה הכי כנה והכי אמיתית כול השאר האנפורמציה נגישה מאוד וכולם כאן ישמחו לעזור לך כדאי להגיע לתהליך של תרומת ביצית צריך להגיע אליה בתחושת שלמות ומוכנות רגשית ונפשית
לצפיה ב-'נוזל ברחם '
נוזל ברחם
16/10/2017 | 13:31
3
59
הי בנות 
מישהי מכן סבלה מתופעה של נוזל ברחם 
מבדיקת אולטרסאונד מהיום, רירית 3 ממ ( אחרי פרוגינובה של 8 ימים) ונוזל ברחם... 
גם הפרוגינובה לא עזרה לרירית לצמוח והרופא שלי החליף לי לאסטרופם.. וגם עכשיו הנוזל הזה ...
מישהי יכולה לשתף אם עברה משהו דומה ? 
תודה רבה מקרב לב
לצפיה ב-'מישהי ?.. אשמח לשמוע מכן .. מודאגת '
מישהי ?.. אשמח לשמוע מכן .. מודאגת
16/10/2017 | 19:00
23
לצפיה ב-'לי היה נוזל ברחם'
לי היה נוזל ברחם
16/10/2017 | 23:01
1
44
לא יודעת להגיד מה המשמעות של זה...
במעקב זקיקים היו מדיי פעם רואים אותו ומדיי פעם הוא היה נעלם, פעם אחת שאבו לי את הנוזל, אך הוא חזר.
לצערי אין לי פתרון.. אני עכשיו בפונדקאות. לא בגלל הנוזל, בגלל רירית דקה.
יכולה להגיד שהרופאים לא התרגשו מהנוזל
לצפיה ב-'תודה על התשובה שלך ... נקווה לטוב '
תודה על התשובה שלך ... נקווה לטוב
18/10/2017 | 09:32
16
לצפיה ב-'הפרשות '
הפרשות
16/10/2017 | 11:03
56
שלום בנות , האם מישהי חוותה יובש בנרתיק לאחר החזרת מוקפאים ? אני לוקחת 2 קינון 8% ולקחתי דקפפיל ,בהגיון שלי אמורות להיות הפרשות כי ה E-2 עולה ולכן יש הפרשה של הרירית ...מנסה להיות אופטימית ולא מצליחה ...אולי מכן תבוא הישועה וההרגעה
לצפיה ב-'התייעצות עלויות ועוד..'
התייעצות עלויות ועוד..
15/10/2017 | 03:14
2
121
היי
לאחר קרוב למספר לא מבוטל PDG חשבתי על תרומת ביצית.
משהו יכול לומר לי מה העלויות? מה חשוב לדעת בתהליך הזה? רק בת 34 האם כדאי לחכות?

לצפיה ב-'מעבר מ pgd לתרומת ביצית '
מעבר מ pgd לתרומת ביצית
15/10/2017 | 10:05
89
עלויות תלוי במסלול שאת בוחרת יש מגוון רחב של מסלולים חשוב לדעת בתהליך זה שהוא דומה ל ivf לא מובטח הריון אבל הסיכויים כן גבוהים יותר במיוחד למי שעשתה pgd ששם עוד מתעסקים עם העובר בנוסף לרוב התורמות הרבה יותר צעירות מהגיל שאת ציינת שאת מצוייה בו כך שזה מוסיף לסיכוים להרות האם כדאי לחכות ? את התשובה הזו רק את יכולה לתת מי שעושה pgd יכולה להמשיך עד שמחליטה אחרת והמעבר לתרומת ביצית  תלוי בה בלבד צריכה לעשות שיקולים של יתרונות וחסרונות בכול תהליך המעבר מpgd לתרומת ביצית צריך גם בשלות רגשית הרעיון לותר על ביצית שלך לא קלה ומניסיון שלנו היא תצוף בעתיד הכוונה היא שיש נשים שאין להם בכלל אפשרות להרות מביצית שלהם לכן אין להם בכלל אפשרויות להתלבט אישתי עברה את אותו התהליך ivf pgd ותרומת ביצית והרתה מתרומת ביצית אבל תמיד יש קצת הרהורים מה היה קורה אם היינו ממשכים לנסות עם ביצית שלה לכן כמו שציינתי צריך בשלות רגשית מאוד גבוה בגלל שיש עוד אופציה ואת לא מגיעה לתהליך מחוסר ברירה  
לצפיה ב-'ברוכה הבאה '
ברוכה הבאה
15/10/2017 | 21:16
42
מה ממליצים הרופאים שלך?
אישית אני חושבת שיש לא מעט נתונים שצריך לקחת בחשבון, מעבר למספר הטיפולים שעברת, כמה עוברים נוצרים בכל פעם, כמה מתוכם בריאים, האם יש מוקפאים וכו'
העלויות בגדול תלויות סוג תורמת שתבחרי
במידה ותבחרי תורמת ישראלית העלויות בסביבות 10,000 ש"ח, אין הרבה תורמות, התורים יחסית ארוכים, מעט מאוד יחידות IVF מתעסקות עם זה וההתחיייבות למספר עוברים אינה ברורה
במידה ותבחרי תורמת מחו"ל המחירים פלוס מינוס מתחילים סביב 30000ש"ח שכמובן המחיר משתנה במידה ותבחרי תורמת עם תמונה ועם יותר נתונים עליה, יש התחייבות למספר ביציות ועוברים ישנן אפשרויות לתרומה דרך אוקראינה, צ'כיה, קפריסין, ספרד. בחלק מהמסלולים ישנה אפשרות של החזרת עוברים בארץ עוברים טריים או מוקפאים
תוכלי לקבל רושם בקובץ קו המשווה שנמצא בסרגל כלים ומידע למעלה בתוך ההודעות הנבחרות. ישנם מסלולים שלא הוכנסו לשם מצרפת לך לינק שאולי ייתן לך קצת מידע
בהצלחה
איילת
לצפיה ב-'מיואשת'
מיואשת
14/10/2017 | 14:46
3
137
אני בנובמבר בת 46, יש לי ילדה בת כמעט שש. החלום שלי תמיד לא להשאיר אותה לבד. וגם בתוכי יש כמיהה לילד נוסף. עשיתי החזרה אחת והיה גיהנום. קיבלתי אנדומטרין טבליות ואגינליות פעמיים ביום + פרוגינובה פעמיים ביום. בכל אופן שבוע לפני ההחזרה עם הטיפול לא הרגשתי כלום, הכל היה בסדר. הבעיות התחילו כיום לאחר ההחזרה אז כבר לא הייתי אני. הרגשתי מין עצבנות מוזרה, לא יכולתי יותר לישון, עלה לי הלחץ דם , לא יכולתי יותר לאכול וירדתי במכה 6 ק"ג, נאלצתי להפסיק את הטיפול שלושה ימים לפני בדיקת הבטא. כל התקופה הרגשתי עצבנות וחרדה שלא חוויתי מעולם ידעתי שלא ייצא מזה תינוק, למרות שהיו ימים שהרגשתי משהו בבטן שקשה להסביר מין נפיחות נעימה ליד הטבור. ברגע שהפסקתי את התמיכה התחיל דימום מאסיבי. נראה לי שנקלטתי אבל לא הצליח בגלל הנסיבות. עכשיו הייתי אמורה לנסות פעם שנייה נותרו לי חמישה עוברים, אבל מפחדת מהטיפול. בנות בבקשה ענו לי האם יש טיפולים שעושים פחות תופעות לוואי?, מה לעשות? והזמן רק הולך נגדי.

מודה לכן מראש על הענותכן

לצפיה ב-'ברוכה הבאה'
ברוכה הבאה
14/10/2017 | 15:21
2
97
האם ההחזרה היתה של עוברים טריים או מוקפאים?
אני הרגשתי נורא בהכנה להחזרה של טריים, לעומת זאת בהחזרה של מוקפאים אין דד ליין של זמן לסינכרון עם התורמת לכן יש יותר אפשרויות לרופא יש גם אפשרות להחזרה על בסיס ביוץ טבעי
שווה להתייעץ עם הרופא ולשמוע מה הוא מציע
איילת
לצפיה ב-'רציתי לדעת אם עוד מישהי נתקלה בתופעות שכאלו, והאם יש כדורים '
רציתי לדעת אם עוד מישהי נתקלה בתופעות שכאלו, והאם יש כדורים
15/10/2017 | 08:41
1
60
האם יש בכלל דבר כזה, טיפול תמיכה  הורמונלי עם כמה שפחות תופעות לוואי, וחוץ מזה אולי עדיף במקום טבליות ואגינליות אנדומטרין , הורמון בזריקה ?
לצפיה ב-'אשרת מגיבה רע לתמיכה מקווה שהיא תענה'
אשרת מגיבה רע לתמיכה מקווה שהיא תענה
17/10/2017 | 20:02
15
לצפיה ב-'חתימת חוזה'
חתימת חוזה
13/10/2017 | 17:43
3
121
הי לכם,
אנחנו נמצאים לפני חתימת חוזה. האם התייעצתם עם עו"ד לפני החתימה? האם יש דברים שאנחנו צריכים להיות מודעים לפני החתימה?

שתהיה שבת נפלאה לכולם
לצפיה ב-'היי אנה '
היי אנה
13/10/2017 | 19:17
2
103
כן אנה לראות בדיוק מה הובטח לכם מינימום כמה ביציות מהתורמת ומה קורה אם לא מצליחים להגיע למינימום הזה  כמה עוברים מובטח לכם עד איזה יום מגדלים אותם במעבדה  ומה קורה ולא מצליחים להגיע לכמות המינימום איזה פיצוי הם נותנים  מה קורה אם לא הושג הריון איזה הנחה אתם מקבלים אם צריך לבחור עוד תורמת (בהנחה שלא הושג הריון )
לצפיה ב-'חתימת חוזה'
חתימת חוזה
14/10/2017 | 20:06
1
88
קובי,
תודה רבה על המענה, עזרת מאוד. קראנו את החוזה וכרגע מופיע רק מה הם מסירים אחראיות ושאין התחייבות להריון, לידה, תינוק בריא..
האם גם אצלכם הופיעו סעיפים דומים?
שבוע נעים, אנה
לצפיה ב-'אנה '
אנה
15/10/2017 | 00:47
66
זה נכון בתהליך של תרומת ביצית אף אחד לא יכול לתת לך התחייבות להריון ואו לתינוק בריא זה הופיע גם בחוזה שלנו  וזה מופיע אצל כולם בכול החברות והמרפאות שמתעסקות בתחום  שנכנסים לתהליך מסוג זה צריך לקחת בחשבון שהריון ולידה זה לא תהליך מובטח נכון שהסיכוי הוא גבוה אבל שום דבר לא מובטח בדקת מה בחוזה הם כן מבטיחים ? מינימום ביציות בשלות הם מבטיחים ? כמה עוברים מינימום מובטח לך ? עד איזה יום מפתחים אותם במעבדה ? זה חייב להיות כתוב לך בחוזה
לצפיה ב-'מעמד חוקי/דתי של ילד מתרומה כפולה'
מעמד חוקי/דתי של ילד מתרומה כפולה
09/10/2017 | 22:36
8
139
האם ילד שנולד לאם יהודיה מתרומה כפולה , נחשב בעיני הרבנות יהודי? האם זה משנה מה מוצא תורם הזרע (יהודי או גוי)?

לצפיה ב-'הילד יהודי אבל...'
הילד יהודי אבל...
10/10/2017 | 08:12
142
יש רבנים שחושבים אחרת והם מהמחמירים (רובם הגדול ספרדים) וטוענים שאם התורמת לא יהודיה אז הילד לא יהודי והם אגב בדעת מיעוט הרוב חושב שאם העובר גדל ברחם של אישה יהודיה הוא יהודי אם את רוצה להחמיר  את יכולה לגייר אותו לפי ההלכה ללכת לרבנות ולהצהייר שם שהוא בא מתורמה של לא יהודיה והם יכולים לפתוח לך תיק גיור והילד שיוולד יעבור גיור זה פרוצדורה וקחי בחשבון שהילד שלך יהיה רשום ברבנות כגיור המשמעות היא שהוא לעולם לא יהיה להתחתן אם משהו ששם המשפחה שלו כהן עכשיו אם לא תדווחי להם שהוא בא מתרומת ביצית של תורמת לא יהודיה ולא תפתחי תיק ברבנות הם לא ידעו בחיים !!! והוא יהיה רשום שם כיהודי לכול דבר לשיקולך....
לצפיה ב-'ילד שנולד מתרומה כפולה - כיום יש הסדר עם בנקי הזרע '
ילד שנולד מתרומה כפולה - כיום יש הסדר עם בנקי הזרע
10/10/2017 | 09:34
122
בישראל וניתן להסדיר את מעמד הילד שנולד מתרומת זרע מן הארץ , אילת תוכל להסביר אולי יורת על התהליך בפועל , בעבר הייתה בעיה עם בנקי הזרע בארץ וכלן המליצו על תרומה מחו"ל אם היה אישור שהתורם גוי לפי ההלכה הוא לא נחשב ולכן אין לו משמעות , מבחינת הביצית כיוון שאין דיווח על התרומה את יכולה שאף אחד לא ידע על התרומה , כפי שקובי כתב יש שתי אסכולות ביהדות אחת הגורסת שהדת נקבעת לפי האם הנושאת והשניה שהיא נקבעת לפי תורמת הביצית , ככל שאת שייכת לזרם שסובר שהדת נקבעת לפי התורמת יש להעביר את הילד גיור  מבחינה חוקית הילד הוא ילד שלך המעמד שמדברים עליו הוא מבחינה הלכתית ועולה בעיקר במועד בו רוצים להנשא .
לצפיה ב-'מניחה שאת מתכוונת לאישור חיתון?'
מניחה שאת מתכוונת לאישור חיתון?
10/10/2017 | 22:44
3
94
בעיקרון האישור ניתן על פי מוצא התורם, בשנים האחרונות חל שינוי ונותנים אישור גם למי שמתורם יהודי נדמה לי עם התניות מסויימות 
לגבי תרומת הביצית זאת כבר שאלה מורכבת, מרבית הנשים לא מדווחות על זה לבית הדין הרבני
איילת
לצפיה ב-'קובי, אשרת ואיילת- תודה!'
קובי, אשרת ואיילת- תודה!
11/10/2017 | 07:42
2
93
בעיניין תרומת הביצית נראה לי שבעצם אין שום צורך לדווח דווקא לרבנות.
בעיניין תרומת הזרע זה יותר מורכב בשבילי. ככל שזה תלוי בי, אין שום סיבה לערב את הרבנות בנישואים. אפשר ורצוי להינשא בנישואים אזרחיים. ואני מניחה שברוח זאת גם בני יגדל. אבל מצד שני, חשוב לי  לאפשר לו את את חופש הבחירה בעתיד ולא לסגור בפניו אפשרויות או ליצור קשיים נוספים עבורו. לכן ההתלבטות...
תודה שהבהרתם לי את הסוגיות.
חג שמח!
לצפיה ב-'זאת חשיבה שמאפיינת לא מעט שפגשתי'
זאת חשיבה שמאפיינת לא מעט שפגשתי
11/10/2017 | 09:35
1
101
גם אני עדיין לא הסדרתי זאת אבל מתכננת לעשות... מי יודע מה מחר יחליטו שם?
תרצי אוציא לך מה צריך לשם כך וההמלצה לעשות זאת בתל אביב כי יש עדיין הבדל בין רבנים
בהצלחה
איילת
לצפיה ב-'תודה איילת'
תודה איילת
12/10/2017 | 16:37
47
כותבת לך בפרטי
לצפיה ב-'אני גם עם תרומה כפולה'
אני גם עם תרומה כפולה
15/10/2017 | 22:02
1
48
לגבי הביצית - אפחד לא צריך לדעת שעשית תרומת ביצית, וככה הרבנות לא תכנס לך לרחם.
לגבי תרומת הזרע - מזמינה אותך לקרוא את הרשומה הזו בבלוג שלי, שמסבירה ומרחיבה על הנושא של שתוקי וחשש לממזרות, ואת הרשומה הזו שמסבירה על אישור חיתון שהוצאתי לילדה שלי (למרות שהזרע הוזא זרע גוי ולא צריך כי חוקי ההלכה לא חלים על גויים, הוצאתי לה שיהיה, מה אני יודעת מה יהיה עוד 20 שנה..)

בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
16/10/2017 | 08:50
22
החלטתי שאתחיל מלבקש את האישור מבנק הזרע. כמו שכתבת, אי אפשר לגעת מה יהיה בעוד 30 שנה.
חוצמזה, את כותבת מאוד יפה בבלוג שלך. בהזדמנות אמשיך לקרוא
יום טוב
לצפיה ב-'רוצה לספר לבתי בת ה-5 על תרומת הביצית'
רוצה לספר לבתי בת ה-5 על תרומת הביצית
09/10/2017 | 22:11
13
185
בתי בת ה-5 נולדה מתרומה כפולה. על תורם הזרע היא יודעת מגיל שנה. ועכשיו אני מרגישה שהגיע הזמן לספר על תרומת הביצית. יש ספרים בנושא? מישהי שעברה את הלשלב ויכולה לספר לי איך ספרה ומה עלה בשיחה? תודה
לצפיה ב-'איך מספרים'
איך מספרים
10/10/2017 | 00:30
143
לילד בן שנה על תורם זרע, ומה בדיוק הוא מצליח להטמיע ? מעניין אותי לדעת..
לצפיה ב-'יש ספרים בנושא '
יש ספרים בנושא
10/10/2017 | 08:20
104
מאוייר לילדים גם ספר בנושא תרומת ביצית וגם ספר מאוייר על תרומת זרע שניהם מיודעים לקטנטנים ולפי דעות של ממוחים שקראתי ככול שמספרים לילדים מוקדם יותר הם מקבלים את זה בהבנה יותר ופחות עושים ''עניין '' ככול שמספרים בגיל מאוחר יותר הם מתבגרים והם נוטים למרוד בהורים ומקבלים את זה פחות בהבנה גם אנחנו נספר שמענו שהספרים מאוד טובים ומאוד עוזרים אפשר לקרוא להם את הספר ממש כמו סיפר לפני השנה ואם הזמן שהילד גדל להוסף עוד פרטים ולשתף את הילד בהצלחה
לצפיה ב-'ראי בהודעות נבחרות את הסיפור של לני קי '
ראי בהודעות נבחרות את הסיפור של לני קי
10/10/2017 | 09:35
90
סיפור מדהים שאני מספרת לבתי ולאט לאט ניתן לשכלל אותו , היא כבר הינה שהיא הנסיכה בסיפור 
לצפיה ב-'בהודעות הנבחרות'
בהודעות הנבחרות
10/10/2017 | 22:38
2
73
תוכלי למצוא את סיפורה של לני ק
ואת גורגורוני
אישית אני לא מכירה ספרים בנושא, יודעת שקיימים באנגלית
בהצלחה
איילת
לצפיה ב-'מוסיפה שאלה למי שיש לה ילדים ביולוגים ומתרומה'
מוסיפה שאלה למי שיש לה ילדים ביולוגים ומתרומה
11/10/2017 | 12:23
1
117
ברור לי שאספר, כולם יודעים. 
לגבי הסיפור של לני - מה עושים עם האחים הביולוגים שנולדו ''סתם'' ככה בלי שום טירות וארמונות? יש לי ילד מסכן שאפילו לא היה צריך בשבילו IVF. מפחדת שכל העצמה הזו שחשובה מאוד תכניס אותו למקום לא טוב. הקטן בן שנתיים והגדול בן 8 ואין לי מה להמציא לגדול סיפור. 

בלי קשר אני מתלבטת אם לספר את הסיפור המופלא של לני או לחכות באמת לגיל ששואלים ואז לענות בשיא הפשטות (רואה יתרון לכל אחת מהאפשרויות).

לצפיה ב-'אני אישית לא בטוחה שאני מתחברת לסיפורים...'
אני אישית לא בטוחה שאני מתחברת לסיפורים...
11/10/2017 | 13:44
100
עדיין לא סיפרתי רק אומרת לה מגיל 0 שהיא המתנה הכי גדולה שקיבלתי בחיי
( מה שלגמרי נכון)
אין לי תשובה חכמה...
מניחה שאוטוטו אתבשל בזה יותר ואשתף
חג שמח!
איילת
לצפיה ב-'יש ספר באנלגית שמיועד לקטנטנים'
יש ספר באנלגית שמיועד לקטנטנים
14/10/2017 | 16:12
2
46
הורדתי אותו מהאינטרנט
והגעתי אליו מההודעות הנבחרות כאן בפורום
אם תרצי אשמח לכתוב לך בפרטי את פרטיו
לצפיה ב-'לא יודעת למה כתבתי בפרטי, אפשר גם בפומבי ;)'
לא יודעת למה כתבתי בפרטי, אפשר גם בפומבי ;)
14/10/2017 | 20:40
1
45
אבל בינתיים חיפשתי את הלינק לאתר ממנו קניתי את הספר EBOOK ומסתבר שהם לא קיימים כבר. 
לספר קוראים before you were born
זה על ילד שנולד מתרומה כפולה
תראי אולי תוכלי למצוא ברשת,
אם לא כתבי לי בפרטי. 
לצפיה ב-'כותבת לך בפרטי, תודה!'
כותבת לך בפרטי, תודה!
15/10/2017 | 22:04
8
לצפיה ב-'שלי ממש קטנטן'
שלי ממש קטנטן
14/10/2017 | 20:58
3
52
אבל... שמעתי שבעולם הגנטיקה והפוריות יש מונח חדש שאנשי מקצוע משתמשים בו וזה כבר לא גבר ואישה אלא שותפים PARTNERS. מאז החלטתי לאמץ את העניין, עדיין מנסה להפוך את המושג לשגור בשפתי. בעצם בתרומה כפולה יש את האמא ועוד שני שותפים, תורמי הביצית והזרע (המונח תורמי ביצית ובעיקר זרע ככ לא אהובים עליי, למען האמת).
כשאני חושבת על זה עכשיו הייתי רוצה לספר לו שיהיה בן שנתיים או שלוש, זה  שבחרתי אותו ורציתי בו כ"כ, וזימנתי אותו והוא הגיע במיוחד בשבילי, והייתי זקוקה לשני שותפים שיעזרו לי לממש את החלום, ושיעזרו לי שהוא יגיע ישר אליי. בהמשך לפי הגיל להבהיר שהשותפים נקראים תורם זרע ותורמת ביצית. 
כרגע אני אומרת לו שאני מאוד אוהבת אותו ובחרתי בו, ואני מאושרת שהוא נכנס לחיי, ויש לנו הרבה מה ללמוד יחד ועוד דברים שכאלה... שאני מאמינה בהם בכל ליבי!
ואגב, מה דעתכן על המושג שותפים? אשמח לשמוע....
לצפיה ב-'רק לגבי נושא הביצית לא אהבתי בכלל האמת'
רק לגבי נושא הביצית לא אהבתי בכלל האמת
15/10/2017 | 09:58
2
70
בהקשר של תרומת ביצית אני ממש ממש לא חושבת שהתורמת שותפה. אם כן שתבוא בלילה ותקום, שתבכה כשעצוב לו ... 

יש לה חלק מאוד זעום בחיים שלו, בטח לא שותפה לכלום. אף רופא/גנטיקאי לא יכול להגיד מתי נגמרת התורמת ומתחילה היולדת. זה גבול מטושטש. מבחינתי התורמת היא זניחה. עשתה את שלה וכמו שאמרתי כבר, יאללה ביי...

גם מי שתרמו לו לב הוא מישהו שתרמו לו לב. וזהו. והתורם תורם. לא שותף. 

האמת שעוד הרבה לפני שידעתי שאצטרך תרומה הייתי עונה לשאלות של ילדים, גם שלי, על סוגי משפחות בצורה טבעית- שתי אמהות, שני אבות, רק אבא, רק אמא. ככה אני גדלתי וככה אני מגדלת את ילדי. כל גיל שואלים משהו אחר ואני מספרת בטבעיות. כרגע הבן הגדול רוצה שני אבות כי זה יותר מגניב מאמא... 
לצפיה ב-'הי'
הי
15/10/2017 | 14:27
1
47
תודה על המענה, מעניין מה שאת אומרת!
לגבי התורם את רואה אותו כן כשותף? או שגם את המינוח הזה לא אהבת?
אשמח שתשתפי יותר איך סיפרת לילד/תך שהוא או היא מתרומה?
מצטערת אבל לא מכירה את הפרטים שלך, אני עוקבת ממש קטנה (או תקופתית) כאן בפורום....

לצפיה ב-'כתבתי לך בפרטי'
כתבתי לך בפרטי
15/10/2017 | 20:43
29
לצפיה ב-'לקובי'
לקובי
10/10/2017 | 11:27
4
149
קובי, הסיפור שלנו מעט דומה (נשאות גנטית) וברצוני לשאול אותך:
איך אשתך בשלב זה לוקחת את ההריון? האם היא שלימה עם כך שהפסיקה לנסות מוקדם יחסית? (הרי אין לה בעיית פוריות).
עד עכשיו הייתי שלימה עם ההריון ועכשיו עולים לי הרהורים שאולי בכל זאת הייתי צריכה לנסות טיפול עם PGD ( וויתרתי מראש על נסיון הפרייה למרות שכל המערך באיכילוב היה מוכן, מעולם לא ניסיתי...).
אני שמחה בהריון מהתרומה ולא לוקחת זאת כמובן מאליו, קיבלתי מתנה והזדמנות לשדרג את הגן מבלי לעבור מערכת ייסורים ועל זה אני מודה.
אך בכל זאת ישנם הרהורים אם....
איך אצלכם?
שיהיה לכם בשעה טובה!
לצפיה ב-'היי הילה 724 '
היי הילה 724
10/10/2017 | 15:24
3
126
תראי זה טבעי שיהיה הרהורים ומחשבות זה מאוד נורמאלי לחלוטין הרי לכאורה אין בעיות פוריות ולכאורה היא יכולה להביא גם ילדים בריאים (בעזרת pgd) אבל באיזה מחיר ? אולי הייתה נקלטת בסיבוב הבא ואולי בסיבוב ה 15 אני לא יודע באיזה שבוע את אבל אני יספר לך סיפור עשינו כבר מזמן בדיקת דפוק ואישתי מאוד התרגשה שראתה את הלב עובד והזילה דמעות שלא מבייש את מפלי הניאגרה בקנדה בדיוק אותם דמעות מההריון הראשון שלנו (זה שהפסקנו בחודש מתקדם ) אני באותו רגע הבנתי שזה היה נכון אחרי זה בדיקת שיקוף עורפי התרגשות עד השמיים אחרי זה בדיקה שבמהלכו אמרו לנו שזה בן (כמו בהריון הקודם ) גם אני יחסוך ממך את האושר שלה עוד שבועים סקירת מערכות ראשונה וההתרגשות בשיאה היא כול כך אוהבת את ההריון הזה כאילו הוא מביצית שלה אני דחפתי אותה לכיון של תרומה בשלב יחסי מוקדם ''האשמה'' כולה עלי בכוונה אני רושם לך במרכאות בהתחלה אמרתי לעצמי אלוהים מה עשיתי הרי מה אכפת לך בסופו של דבר הזרע הוא שלך (הצעתי לה גם תרומת זרע לעשות שזה לא יהיה משותף לשנינו היא סירבה ) לך יותר קל לך אין מה להפסיד רק אישתך צריכה לגדל ילד שלא מגנים שלה מה גם תרומת ביצית לא מבטיחה הריון ובטח לא בסבב הראשון (נקלטה בסבב הראשון )אני כגבר ''שנגרר'' בעל כורחי לכול הנושא של ivf  וpgg  ותרומת ביצית הדבר הכי קל זה להתגרש אין רכוש משותף את גומרת את הסיפור ברגע ואישתי העלתה את האופציה הזו ואני סירבתי בתוקף כשראיתי אותה בכול סבב מזריקה ואת הסבל שלה יכלתי רק לעמוד מהצד ולחבק ולאהוב ורק להבין אותה הרי אין משהו ספציפי שאני יכול לעשות חוסר אונים מוחלט ואז שלב שצריך כול פעם מחדש להרדים אותה לשאיבה כשהיא רק עוברים חולים או נשאים בלינסון היה מתקשר אלי עם החדשות הרעות ואני זה שהיה צריך לספר לה ואז לראות את התגובה שלה ולהגיד לה שיהיה בסדר את לא לבד ושאני מבטיח לך שיהיה לנו ילד לא משנה מתי לא משנה אך ובאיזה צורה היא לזכותה יהמר קיבלה את היוזמה שלי מהר מאוד (לעבור לתרומת ביצית ) אבל היו לה חששות ותהיות מה יקרה אם הוא לא יהיה דומה לנו או רק לך מה אני יתן לו ? איזה המשכיות יהיה לו ממני ? הסברתי לה שגנטיקה זה לא ירושה ולא הולכים איתו לטאבו הוא יתחנך אצלך הוא גדל ברחם שלך את תניקי אותו והוא יקבל ממך המון אבל המון אהבה ואת תגדלי אותו כאילו הוא בא ממך כשהיא ענתה לי בחיוב היא כבר הגיעה לבשלות רגשית לכול התהליך היא כבר מאוהבת בילד הזה ובהריון הזה היא כבר מחכה להרגיש אותו זז ברחם שלה רק אני נשארתי אם השאלות והתהייות מה היה קורה לו היינו ממשיכים לנסות כמובן שגם את וגם אני לעולם לא נדע ופשוט צריך לעבוד על זה כול הזמן שזו הדרך הנכונה ואני מאוד מאמין ומאוד מקווה שיגיע זמנו לצאת לאוויר העולם ושנשמע את הבכי שלו לראשונה ושנחזיק אותו בפעם הראשונה כול החששות וכול התהיות יעברו אומנם אני לא בטוח שיעלמו לגמרה אבל יתגמדו במונים אם לא בעשרות מונים
לצפיה ב-'תודה על התשובה המפורטת'
תודה על התשובה המפורטת
10/10/2017 | 15:38
1
64
קובי תודה על התשובה המפורטת!
שיהיה לכם המשך הריון קל ותקין.
אגב, אצלי הלידה בע"ה בחודש הבא.
אני אעדכן...
לצפיה ב-'באהבה גדולה '
באהבה גדולה
10/10/2017 | 15:57
63
נשמח לשמוע התפתחויות המשך הריון קל ותקין
לצפיה ב-'קובי, אתה מאוד מרגש .... '
קובי, אתה מאוד מרגש ....
11/10/2017 | 06:45
68
תודה על הפתיחות והשיתוף... 

חג שמח 

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

ד
ד"ר יואל שופרו
פונדקאות מנור מדיק
פונדקאות ישראלית בחו"ל
מנור מדיקל- תרומת ביצית
מנור מדיקל תרומת ביצית

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה