לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום תרומת ביציות

ברוכים הבאים לפורום תרומת ביציות, הפורום מהווה בית חם עבור כל מי שבמסע להורות הנכספת קיבלו את הבשורה ש "לא תוכלי להרות מביציותייך" וכי הם זקוקים לתרומת ביציות. אנחנו כאן כדי לעזור כשנראה שהשמיים נופלים עם קבלת הבשורה, לעודד כשנראה שהדרך אל ההורות לא תגמר לעולם ושאבדה כל תיקווה.

הפורום איננו מקום לפירסום של חברות או רופאים בעלי מסלולים העוסקים בתרומת ביצית, לחיפוש תורמות או פירסום הודעות מסוג זה.

אנחנו כאן בכדי לסייע ולעזור להתגבר על הקושי שבקבלת הבשורה ולתת מידע על האופציות השונות הקיימות בעולם תרומת הביציות, לתמוך, לעודד, להיות אוזן קשבת וכתף להתייעץ ולהישען עליה בימים הקשים. אנו כאן גם לתמוך ולעודד בימים השמחים של הבטא החיובית, ליווי ההריון, הלבטים למי לספר, מתי לספר וגם בהתלבטויות ההוריות לאחר הלידה המיוחלת                             

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תרומת ביציות

ברוכים הבאים לפורום תרומת ביציות, הפורום מהווה בית חם עבור כל מי שבמסע להורות הנכספת קיבלו את הבשורה ש "לא תוכלי להרות מביציותייך" וכי הם זקוקים לתרומת ביציות. אנחנו כאן כדי לעזור כשנראה שהשמיים נופלים עם קבלת הבשורה, לעודד כשנראה שהדרך אל ההורות לא תגמר לעולם ושאבדה כל תיקווה.

הפורום איננו מקום לפירסום של חברות או רופאים בעלי מסלולים העוסקים בתרומת ביצית, לחיפוש תורמות או פירסום הודעות מסוג זה.

אנחנו כאן בכדי לסייע ולעזור להתגבר על הקושי שבקבלת הבשורה ולתת מידע על האופציות השונות הקיימות בעולם תרומת הביציות, לתמוך, לעודד, להיות אוזן קשבת וכתף להתייעץ ולהישען עליה בימים הקשים. אנו כאן גם לתמוך ולעודד בימים השמחים של הבטא החיובית, ליווי ההריון, הלבטים למי לספר, מתי לספר וגם בהתלבטויות ההוריות לאחר הלידה המיוחלת                             
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 הפורום הינו פורום תמיכה, היעוץ בפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ומקצועי. 
הפורום איננו מקום לפירסום של חברות או רופאים בעלי מסלולים העוסקים בתרומת ביציות, הודעות מסוג זה יימחקו ללא אזהרה מראש. כמו כן זהו לא המקום לחיפוש תורמות או פרסום מודעות מסוג זה

אנא קיראו את תקנון הפורום לפני הכתיבה בפורום. גלישה מהנה
המשך >>

לצפיה ב-'תרומת בצית גיל 47'
תרומת בצית גיל 47
27/04/2017 | 18:22
4
70
הי בנות, בהתלבטות רבת שנים. יש לי בן מטיפולים כבר בן 6, ועדיין לא סגורה על עצמי האם רוצה או לא רוצה.. זה ממש מתיש. עד שכבר מחליטה שלא,... מספיק לי מבט אחד עליו ואז רגשות האשם צפים ועולים ומתחילה השאלה מאיפה מביאים את הכח לזה. 
אבל השאלה העיקרית היא, התחלתי לברר ומנור באמת עלה על כולם בפופולריות שלו ובחוות דעת שאני קוראת פה עליהם. 
השאלה, מהמונוסות, כולכן עשיתן את המסלול של הבאת עוברים קפואים לארץ או שנסעתן לחו"ל. 
ועוד שאלה... אולי זה יעודד אותי קצת... מה הגיל הכי מבוגר שאתן מכירות שהביאה ילד לעולם מתרומת בצית?
נשיקות ותודה שאתן קיימות. 
לצפיה ב-'היי ,'
היי ,
28/04/2017 | 08:32
1
41
אני חושבת שקודם כדאי שתקבלי החלטה עם עצמך אם את רוצה או לא רוצה, וכמה שיותר מהר, חבל על הזמן שעובר, ועימו הגיל עולה.
באופן עקרוני החוק בארץ מתיר תרומה עד גיל 52. אני חושבת שיש בנות בפורום שהרו בגילך, אולי תקבלי מהן מענה.לגבי מסלול מנור, לדעתי הם מביאים טריים לארץ. כדאי לך להעיף מבט בטבלה של המסלולים, ולבחון היטב את כולם בטרם את מקבלת החלטה.
בהצלחה!!
לצפיה ב-'תיקון קטן-החוק בארץ מתיר עד 54'
תיקון קטן-החוק בארץ מתיר עד 54
28/04/2017 | 12:52
28
המסלולים מחו"ל מגבילים לגיל צעיר יותר...גם ההחזר מהמושלם
לצפיה ב-'ברוכה הבאה'
ברוכה הבאה
28/04/2017 | 13:15
32
בארץ נתקלתי בגיל 56, היה פירסום על כך בעיתון. החוק הוא עד גיל 54.
מההיכרות שלי יש לא מעט שנוסעות להחזרה בחו"ל אם זה דרך הדסה לברנו צ'כיה, לאוקראינה לקפריסין או ספרד. יש גם החזרת עוברים טריים בארץ המובאים על ידי אינקובטורים מיוחדים בחברת מנור או ע"י פרופ בידר.
בהצלחה
איילת
לצפיה ב-'קודם תחליטי אם את רוצה...'
קודם תחליטי אם את רוצה...
28/04/2017 | 15:58
35
אני בערך בגילך, ונמצאת כעת בהריון שני מתרומה.
התלבטתי הרבה לפני שבכלל התחלתי בתהליך, גם בגלל הגיל, עד שהבנתי שהגיל מתקדם וככל שאתלבט יותר אהיה פחות צעירה. מראש גם ידעתי שאם אני נכנסת לעניין, זה מתוך כוונה לשני ילדים (לא תאומים), ולכן הגיל כמובן הוסיף עוד יותר ללחץ הזמן....
לי לא התאים לנסוע לחו"ל, וגם העדפתי החזרה על בסיס מחזור טבעי ולכן בחרתי להחזיר עוברים קפואים, בשני המקרים.
לדעתי הזמן שעובר רק מגביר את ההתלבטות מבחינת הגיל.
אם את שואלת לגבי הצלחות בכניסה להריון מקפואים, אז נראה לי שעניתי
לצפיה ב-'מרפאת ארבעת הפרופסורים'
מרפאת ארבעת הפרופסורים
27/04/2017 | 14:55
7
79
שלום !!! שאלה !!!
מישהי מכירה את המרפאה ?
הם מתחייבים ל 10 ביציות ולהחזיר 4 בלסטוציסטים טובים בקייב,
מה דעתכן ?
שווה את המעמץ לטוס לקייב ?
שמות של הפרופסורים מאוד מרשים, מכירות בפועל ?

לצפיה ב-'למה טוס לחו"ל?'
למה טוס לחו"ל?
27/04/2017 | 17:02
1
51
למה את צריכה לטוס אם אפשר לעשות את ההחזרות בארץ?
יש בארץ מסלולים טובים מאוד ולדעתי מיותר לטוס לקייב.

אגב, מעניין אותי מה המחיר שהם דורשים?
לצפיה ב-'אבל מדובר על בלסטציסטים טובים !!'
אבל מדובר על בלסטציסטים טובים !!
27/04/2017 | 19:29
36
הטיפול עולה 6,750 יורו ללא עלויות טיסה
לצפיה ב-'הם אמרו לי שיש אפשרות לעשות החזרה של מוקפאים בארץ'
הם אמרו לי שיש אפשרות לעשות החזרה של מוקפאים בארץ
27/04/2017 | 19:31
4
43
טריים רק בקייב

לצפיה ב-'עדיף לעשות החזרה של טריים'
עדיף לעשות החזרה של טריים
27/04/2017 | 19:40
3
39
טיסה לקייב לא סיפור גדול אם באמת % הצלחה עולה ל80
לצפיה ב-'לא בהכרח עדיף להחזיר טריים'
לא בהכרח עדיף להחזיר טריים
27/04/2017 | 20:15
2
45
היום יש לא פחות הצלחות עם מוקפאים מאחר ועם מוקפאים אפשר לתזמן את ההחזרה טוב יותר, עם שימוש בפחות הורמונים.
איילת
לצפיה ב-'אני אישית חושבת'
אני אישית חושבת
28/04/2017 | 08:58
1
31
שאין על החזרה של טרי!!
לצפיה ב-'פה בפורום מרבית ההריונות דווקא ממוקפאים'
פה בפורום מרבית ההריונות דווקא ממוקפאים
28/04/2017 | 12:36
31
יודעת שזה לא מייצג
אני אישית לא הייתי טסה לשם כך ומבזבזת יומיים.... אבל זאת אני
לצפיה ב-'שאלה חשובה'
שאלה חשובה
25/04/2017 | 13:04
12
153
היי לכולן
אני בת 45, אחרי 3 שנות טיפולים, הריון אחד שהסתיים בגרידה (עובר ללא דופק, שבוע 7), ובעיקר עצב גדול. אין דבר שבעלי ואני רוצים יותר מאשר משפחה משלנו.
במהלך שנה ומשהו בניתי עם דר בר חווה "בנק" עוברים מוקפאים שלי, רובם הוקפאו באיכות מצוינת ביום 3. 
לפני כחודשיים התחלנו בהחזרות.
עד כה ללא הצלחה.
אחרי שבפעם האחרונה עשיתי שני סבבי החזרה ברצף (בלי הפסקת הורמונים כלל) וקיבלתי 2 בטא שלילי בטווח של חודש, החלטתי שאני מנסה עוד פעם אחת עם ביציות שלי (יש לי עוד עובר בלסטו ותיק בן שנתיים וחצי, שיכול להיות שהוא זה שיפציע, ועוד עוברים צעירים יותר) , ואם חלילה לא ייקלט, אמשיך לתרומת ביצית.
החלטתי להתחיל לברר כבר עכשיו על נושא התרומה כדי לחסוך זמן.
אנחנו רוצים יותר מילד אחד, והזמן קריטי לנו.
נכנסתי לאתר של מנור, ראיתי כי טוב, שלחתי להם מייל עם שאלות טרום פגישה כדי להבין איפה דברים עומדים- לא חזרו אלי עדיין (זה היה לפני מס ימים).

אתמול בלילה בדקתי עוד מקומות והגעתי לאמבריון- השארתי להם הודעה. איציק חזר אלי הבוקר, שוחח איתי ארוכות, גרם לי להרגיש נפלא (אולי בהעדר שיחה אמיתית עם גורם מקצועי בשנה וחצי האחרונות...פרט למייל סיכום וכמה מילים לפני שאיבה/החזרה). הרגשתי לראשונה הרבה יותר שלמה עם נושא התרומה.
ואז נכנסתי לבדוק , וראיתי את כל מה שנכתב פה בפורום אודות אמבריון וזה כמובן עורר בי חששות רבים.
לעומת זאת ראיתי המלצות רבות על מנור.
אז שאלותיי הן:
1. בהנחה שגורם הזמן קריטי (כלומר אני לא אחכה חצי שנה לתורמת ישראלית- וגם לא חושבת שאני רוצה תורמת ישראלית. מעדיפה מישהי שאין לה שום קשר לארץ ו/או לילד...)- האם יש המלצה על חברה ספציפית? מנור לדו?
2. אני כרגע עם דר בר חווה אבל מסיבות שונות לא בטוחה שאמשיך עמו גם בשלב התרומה. האם יש לכן המלצות לרופא אחר? (חשוב מישהו זמין, לא תור של עוד שנה)
3. האם המחירים במפורסמים למשל באתר של מנור כוללים את עלות ההחזרה וכו?
4. האם אני מקבלת טופס 17 גם לנושא של החזרה? זה מטופל ע"י החברה? עי הרופא?
האם יש הגבלות? כלומר יכולים לא לאשר לי בגלל הטיפולים שעברתי עם הביציות שלי?
5. קראתי פה כמה הודעות קורעות לב על נסיונות חוזרים כושלים, כאשר מצד שני החברות מפרסמות אחוזי הצלחה של 60%, 1 מתוך 2 וכו'. מישהי יודעת מה הנתונים האמיתיים של הצלחה (במובן לידת חי)

אשמח לכל עזרה שתוכלו להגיש, גם אם כרגע אני עוד בשלב בירור ראשוני...

תודה ויום מקסים לכולן

לצפיה ב-'סתם תוהה'
סתם תוהה
25/04/2017 | 18:17
5
101
עד שמנוסות ממני יגיבו...
במידה והיו לי עוברים מוקפאים לא הייתי פונה לנושא התרומת ביצית...
ניסית לברר מה הסיבה לאי ההצלחה?
לצפיה ב-'לתהייה....'
לתהייה....
25/04/2017 | 20:33
4
85
אני עדיין לא פונה לתרומה, רק מתחילה את כל הבירורים.
הסיבה לאי ההצלחה הינה שביציות מבוגרות לרוב לא מספיק חזקות כדי לברוא הריון.
יש לי עוברי מעבדה מאד יפים, אבל היות ורובם מביציות שנשאבו לאחר גיל 44,
הסיכוי הסטטיסטי להרות מהן הוא משהו מינורי חד ספרתי, שואף לכיוון האפס.
עברתי 12 או 13 IVF , הוחזרו לי עוברים בכל סבב, ובנוסף היו לי כבר 3 או 4 החזרות מוקפאים.
אחרי 3 שנים בלי הפסקה לנשום בטיפולים, וכל כך הרבה שברונות לב אחרי כל בטא שלילית, החלטתי שאני צריכה להגיע להחלטה.
לכן אני מתכוונת להשתמש בסבב ההחזרה בקרוב בעובר הוותיק שלי- שלו יש הכי הרבה סיכוי, יחד אולי עם עוברים חדשים יותר.
ואם זה לא יצליח, הסיכוי שאקלט מהעוברים הנוספים, המבוגרים, המעט שאולי יישארו, כמעט לא קיים. וחבל לי על הזמן
אני בת 45, בעלי בן 48 ואנחנו רוצים יותר מילד אחד... 
אז לתהייתך- אלו שיקוליי....
לצפיה ב-'אני במצב קצת דומה לשלך'
אני במצב קצת דומה לשלך
26/04/2017 | 09:19
78
היי, קודם כל  שיהיה לך הרבה הצלחה -עם הביציות שלך או תרומה...זה כבר לא כל-כך תלוי בנו...לצערי..
אני גם מבוגרת ,בת 44,וגם עברתי הרבה טיפולים, לא 12-13 כמוך, אלא 6.אבל גם זה הספיק לי. אין לי עוברים מוקפאים. אבל כל טיפול היו עברים וחלקם היו טובים,בכל סביב החזרנו לי 3-4 עוברים... עשיתי חשבון פשוט- בסה"כ החזירו לי כ20 עוברים. ומה ? רק בטיפול ראשון כשהייתי בת 42.5 שזה מאוד שונה מ44-45 היה הריון שהסתיים בגרידה .שגם אומר שהעובר היה לא טוב...
יכולתי להמשיך טיפולים עד גיל 45, הקופה מאושרת אבל הבנתי שהסיכוי הוא כמעט אפסי..עכשיו אני בשלב בירורים לגבי תרומה..במקביל נרשמתי לאסף הרופא לתרומה ,שם עשיתי את הIVFים .נרשמתי עוד לפני 3 חודשים כשהחלטתי לסיים את הטיפולים עם הביציות שלי.
המלצה ממני- שבעלך כבר עכשיו יעשה סקר גנטי כי זה לוקח הרבה זמן-התורים +לחכות לתשובה. אני פספסתי את הבדיקה,לא עשינו מראש, ועכשיו יש לנו תור למאי רק ועוד תשובות זה לוקח 6-8 שבועות...
שאר הבדיקות -ממוגרפיה, פאפ וכו' אני מניחה יש לך..
בקיצור, שיהיה לך הכל מוכן במידה ותחליטי על תרומה...
בהצלחה!
לצפיה ב-'מומלץ להחזיר כל פעם עובר אחד ולא יותר'
מומלץ להחזיר כל פעם עובר אחד ולא יותר
26/04/2017 | 20:51
2
46
לפי מחקר חדש בנושא
לצפיה ב-'את מתכוונת לIVF או תרומה?'
את מתכוונת לIVF או תרומה?
27/04/2017 | 09:14
1
36
בIVFים כל פעם החזירו לי 3-4 עוברים בגלל הגיל (הטיפולים היו כשהייתי בת 42.5-43.5). אולי בגלל זה לא נקלט?...אם כן, עצוב מאוד...
לצפיה ב-'זאת לא הסיבה שלא נקלט....'
זאת לא הסיבה שלא נקלט....
27/04/2017 | 18:13
33
בתרומה ההתייחסות היא אחרת מאחר ומתייחסים להחזרות כמו אצל אישה צעירה ובריאה ( לפי גיל הביצית)
יש מסלול אחד שתמיד מפרסם על הריון או לידת תאומים, לא משהו שצריך בהכרח להתגאות בו
איילת
לצפיה ב-'בהצלחה'
בהצלחה
25/04/2017 | 20:26
81
מזל טוב על ההחלטה, היא צופנת בחובה אופטימיות והתרגשות רבה.
שמחה שקראת והחכמת, זה חשוב.
הרושם שקיבלת מאמבריון הוא נכון ואני ממליצה לך לעבור הלאה. יש המלצות על מנור, ועל הדסה עין כרם / הר הצופים ששם הטיפול מעולה והכי חשוב -  אמין ב 100% עם שקיפות ופתיחות. בתחום הזה, זהו גורם משמעותי.
נתוני ההצלחה אכן עמומים, אז קשה לי ממש להגיד לך.
מברכת אותך על ההחלטה להמשיך לתרומה ומאחלת לך שתבני משפחה כלבבך.
הותיקה. 
לצפיה ב-'ברוכה הבאה'
ברוכה הבאה
26/04/2017 | 00:02
1
76
שמחה שהתחלת לקרוא קצת על מסלולים, חשוב לבדוק למה מתחייבים בכל מסלול, אם יש להם הרשאה להביא עוברים מחו"ל (לדוגמא יש מישהו שכבר כמה שנים מפרסם שהתחילו עבוד עם בית חולים בישראל ואוטוטו יתחילו להביא עוברים מוקפאים. אוטוטו כבר כמה שנים).
ממליצה לך לקרוא את קובץ קו המשווה שנמצא בהודעות הנבחרות.
ישנם לא מעט מסלולים טובים מומלצים. מנור והמסלול של פרופ בחדר מביאים עוברים טריים מאוקראינה וההחזרה נעשית בארץ. יש את מסלול הדסה בו טסים חברנו צ'כיה יש כאן לא מעט אימהות מרוצות. מסלול אימהית ו moms project שמגיעים לארץ עוברים מוקפאים.
גם אני טופלתי על ידי הגדולה עשיתי דרכו את התרומה, יכולה לגמרי להבין למה לא להמשיך אצלו.
את יכולה לבחור רופא שעובד עם המסלול והקופה שלך מה שמוריד עלויות.
בכל מסלול העלויות קצת שונות, למנור את משלמת על העוברים בלבד. על שאר הדברים את משלמת לרופא וכך גם עם הטופס 17 זה תלוי רופא מי מטפל בכך. בהצלחה
איילת
לצפיה ב-'כנראה שעבד המתקן שגיאות אצלי....'
כנראה שעבד המתקן שגיאות אצלי....
26/04/2017 | 06:33
64
אז מתנצלת על מילים שהוחלפו. טופלתי על ידי ד'ר בר חוה
ומסלול הדסה נוסעים לברנו צ'כיה
לצפיה ב-'כמה תשובות'
כמה תשובות
26/04/2017 | 09:14
1
68

1. בהנחה שגורם הזמן קריטי (כלומר אני לא אחכה חצי שנה לתורמת ישראלית- וגם לא חושבת שאני רוצה תורמת ישראלית. מעדיפה מישהי שאין לה שום קשר לארץ ו/או לילד...)- האם יש המלצה על חברה ספציפית? מנור לדו? אני במנור ומרוצה. תבדקי לפי טבלת קו המשווה ותחליטי.

2. אני כרגע עם דר בר חווה אבל מסיבות שונות לא בטוחה שאמשיך עמו גם בשלב התרומה. האם יש לכן המלצות לרופא אחר? (חשוב מישהו זמין, לא תור של עוד שנה) קודם כל להבנתי הרופא תלוי מסלול שאת בוחרת. אם את בכללית ובוחורת במנור אני ממליצה על ד"ר דורון גולדברג, הוא מאוד זמין ואנושי וגם את לא משלמת לו בכלל כי הכל דרך הקופח (כללית כאמור) שזה יתרון גדול.

3. האם המחירים במפורסמים למשל באתר של מנור כוללים את עלות ההחזרה וכו? לא, המחירים הם רק עבור ביציות/עוברים לפי המסלול וההתחייבות של המסלול. בגלל זה הצעתי לך את ד"ר גולדברג בתשובה הקודמת.

4. האם אני מקבלת טופס 17 גם לנושא של החזרה? זה מטופל ע"י החברה? עי הרופא? אני קיבלתי השתתפות עצמית של כללית בהחזרה באסותא ראשל"צ, שילמתי 300 ש"ח.

האם יש הגבלות? כלומר יכולים לא לאשר לי בגלל הטיפולים שעברתי עם הביציות שלי? לא, ההגבהלה היא עד גיל 55 (מקווה שלא טעיתי בגיל).

5. קראתי פה כמה הודעות קורעות לב על נסיונות חוזרים כושלים, כאשר מצד שני החברות מפרסמות אחוזי הצלחה של 60%, 1 מתוך 2 וכו'. מישהי יודעת מה הנתונים האמיתיים של הצלחה (במובן לידת חי) תכלס בפועל כל ההצהרות האלה - אי אפשר לדעת באמת אחוזי הצלחה, לרוב אני מאמינה שזה בכלל לא תלוי החברה שמספקת את הביציות/עוברים (בהנחה שמביאים באיכות גבוהה) אלא תלוי אישה וגורמים רבים נוספים ש"נסתרים מעייננו".

בהצלחה!

לצפיה ב-'לגבי הגיל, עד כמהשידוע לי החוק הוא עד 54'
לגבי הגיל, עד כמהשידוע לי החוק הוא עד 54
26/04/2017 | 16:48
33
אבל המושלם מחזיר עד 51 כשלא ברור לי אם מנפקים טופס 17 לבית חולים פרטי מעבר לכך
לצפיה ב-'אני שמחה שאת בוחנת את האופציות אכן הסיכוי שלך להרות מעובריך '
אני שמחה שאת בוחנת את האופציות אכן הסיכוי שלך להרות מעובריך
26/04/2017 | 17:00
56
לא גדול לצערי , לכן גם אני עברתי לתרומה כבר בגיל 40 , קחי בחשבון שמעבר לרכישת העוברים לאסותא יש לשלם כ1000 ש"ח עבור הטיפול בזרע ( יחידניות שמביאות זרע קפוא לא משלמות את זה ) וככל שהקופה מוציאה טופס 17 משלמים השתתפות של כמה מאות שקלים , המלצתי לקבוע מועד שבו אם לא תצליחי להרות מעובריך תעברי לתרומה במיוחד אם את מעוניינת בכמה ילדים , המון בהצלחה .
לצפיה ב-'דילמה'
דילמה
24/04/2017 | 12:05
2
142
היי בנות, אני כמעט לא כותבת כאן אבל קוראת את ההודעות שלכן כבר כמה חודשים...יש כאן בית חם ואוזן קשובה...תודה לכן..
אני בת 44.2, מ42.5 עד 44 עברתי 6 IVFים, 5 מתוכם עם בטא שלילי ובטיפול אחד היה הריון שהסתיים ברגידה.
אנחנו רוצים עוד ילד.. למרות שבכל טיפול היו ביציות ,לא הרבה( בין 3 ל8 ) אבל היו , ותמיד היו החזרות -החזיו אפילו 2-3 עוברים חלק טובים וחלק בינוניים, בגיל 44 עצרתי את עצמי- די,מספיק, הסיכוי לילד מביצית שלי הוא כזה קטן והטיפולים כל-כך קשים שאין טעם להמשיך את IVFים עד גיל 45.
רציתי להפסיק בכלל ולסגור את הנושא "ילד נוסף" כי הרגשתי את עצמי עייפה והרוסה, אבל בשיחה עם הרופא ביחידה ששם עשיתי רוב הIVFים (אסף הרופא) הוא אמר לי :"תרשמי לתרומה אצלנו ואחר כך תחליטי..מקסימום תבטלי את התור...."    נרשמתי.זה היה בינואר. חודשיים לא עשיתי כלום, פשוט לא יכולתי להרים את עצמי.
עכשיו קצת התעוששתי..
יש לי דף הנחיות של אסף הרופא: לא מזמן עשיתי ממוגרפיה,פאפ, אתמול עשיתי א ק ג ולקחתי מכתב מרופאת המשפחה שלי, בדיקות דם אעשה עם הגעת המחזור.
לבעלי הזמנתי בדיקות גנטיות רק לתחילת מאי, אני מבינה שרק בסוף יוני יהיו תשובות, וגם בדיקת זרע ודם עד אז נעשה..
ועכשיו יש לי דילמה: כשיהיה לנו כל הבדיקות, פחות או יותר באותו זמן יגיע גם תורי באסף הרופא...
האם לעשות שם או ללכת פרטי?
יש כמה דברים בעד אסף הרופא:
נח לי פיזית להגיע לשם שמאוד חשוב בטיפולים,
אני מאוד אוהבת את הצוות שלהם, התרגלתי אליהם במשך שנתיים ומכירה שם הכל (לצערי חחח) ...
בדיקות שהם עושים לתורמת- אהיה יותר שקטה שהכל העשה כמו שצריך...
וגם מחיר יותר זול...
שאלתי אותם האם יש התחייבות לכמות ביציות שאקבל. נאמר לי שאני מקבלת 4 ביציות טובות.
אם אני מבינה נכון : החסרונות זה עדין פחות ביציות בהשוואה למנור למשל.? בנוסף לזה, אני לא יכולה לבחור תורמת נכון?
אם היא לא תתאים לנו מבחינת המראה(אני רוסיה)?
האם נדע משהו עליה- גיל, הסטוריה רפואית?
האם גם בארץ יש דרישה לתורמת שיהיה לה כבר לפחות ילד 1 בריא?
לא יודעת מה לעשות- האם ללכת על אסף הרופא או לחפש פרטי. לא ישנה טוב בגלל זה...
בIVFים טיפול אחד עשיתי פרטי באסותא עם רופא פרטי. לא היה טוב- לא ניהול התהליך, וגם התוצאות היו פחות טובות..לא אהבתי.
מה תגידו לי?

לצפיה ב-'ברוכה הבאה'
ברוכה הבאה
24/04/2017 | 17:11
71
קשה לתת עיצות באיזה מהמסלולים לבחור.
בתרונה בארץ מתחייבים על ביציות בלבד, במסלולי חו"ל מתחייבים למספר מינימאלי של עוברים טובים, כשלא מעט פעמים מקבלים גם יותר מהמינימום. נדמה לי שבארץ זה יכול להספיק להחזרה אחת לעיתים ואז מה? ממתינים שוב חצי שנה?
היחידה לא מאוד קריטית מבחינת המרחק כי לא צריך להגיע הרבה פעמים בניגוד ל ivf
מציעה לך לראות מסלולים בטבלת קו המשווה בהודעות הנבחרות
בהצלחה
איילת
לצפיה ב-'ברוכה הבאה לצערי מסלולי התרומה בישראל לא מתחייבים'
ברוכה הבאה לצערי מסלולי התרומה בישראל לא מתחייבים
26/04/2017 | 17:04
43
לביציות אני מציעה שתעשי חיפוש בפורום ותראי הודעות על ביטול התרומה כמה ימים לפני אחרי שכבר עברת הכנה , יתר על כן בתרומה בארץ אין החזר מהקופה אז לטעמי ולצערי העלות לא שווה את הסיכון כי אחרי הקיזוז של החזר מקופת החולים ההבדל עם מסלולי החו"ל הוא ממש קטן , המון בהצלחה .
לצפיה ב-'שבוע 8 עם תמיכת קרינון, אבל ביומיים האחרונים בלי..'
שבוע 8 עם תמיכת קרינון, אבל ביומיים האחרונים בלי..
25/04/2017 | 13:06
5
85
יום ראשון הייתי אצל הרופא למעקב הריון ושכחתי לבקש ממנו מרשם לקרינון שבדיוק בבוקר הסתיים לי. רופאת המשפחה שלי לא יכולה להוציא לי את זה לדבריה. הרופא מקבל רק מחר אחה"צ, זה אומר שאהיה 3 ימים ללא תמיכה (בוקר וערב).
עד כמה זה בעייתי? 
לצפיה ב-'לא מומלץ'
לא מומלץ
25/04/2017 | 17:44
1
58
הרופא לא יכול לתת לך מרשם?
את יכולה לנסות למצוא בפייסבוק בקבוצה תרופות פוריות מוסרות באהבה
שיהיה בהצלחה
איילת
לצפיה ב-'תודה על העזרה...'
תודה על העזרה...
26/04/2017 | 11:18
30
פניתי בהצעתך לקבוצה בפייסבוק ואכן מישהי סייעה לי. היום הרופא שלי כבר עובד אחהצ אז אגש למרשם
תודה
לצפיה ב-'רפואה דחופה'
רפואה דחופה
25/04/2017 | 18:10
42
במרכז בריאות האישה?
לצפיה ב-'יש לי קרינון באשדוד, אם את רוצה תבוא לקחת'
יש לי קרינון באשדוד, אם את רוצה תבוא לקחת
25/04/2017 | 20:14
21
לצפיה ב-'יש לי קרינון בתל אביב'
יש לי קרינון בתל אביב
25/04/2017 | 22:34
22
לצפיה ב-'רוצה לתרום ביציות, לא יודעת איפה להתחיל..'
רוצה לתרום ביציות, לא יודעת איפה להתחיל..
23/04/2017 | 10:34
2
84
היי לכולם, מקווה שהגעתי למקום הנכון.
קוראים לי אלי, בת 24 מצפון הארץ ואני רוצה לתרום ביציות. ברשותכן כמה שאלות שאולי תוכלו לענות עליהן. יש סיכונים בריאותיים בכל ההליך הזה? אני בחורה בריאה טפו טפו ולא הייתי רוצה שזה ישתנה דבר שני- לאיזה חברה/מוסד אני צריכה לפנות כדי להתחיל בכלל? (עדיף בצפון) שאלה אחרונה- זמן. עד כמה התהליך ארוך ומייגע? אני רוצה לתרום ממקום אמיתי וכנה אבל שלא ייקח נצח...
לצפיה ב-'ברוכה הבאה'
ברוכה הבאה
23/04/2017 | 11:59
85
זה המקום חלקי
את יכולה לפנות להילל יפה, אסף הרופא ואיכילוב. לא יכולה להבטיח שההליך לא ארוך, אין לי מושג. חשוב לעשות זאת במקום מסודר כי סביר להניח שתקבלי מסרים והצעות לעשות זאת גם בחו"ל בעקבות הודעתך
הליך ההורמונים ושאיבת הביציות לוקח כחודש פלוס מינוס
בהצלחה
איילת
לצפיה ב-'בחירה אמיצה! שיהיה בהצלחה'
בחירה אמיצה! שיהיה בהצלחה
24/04/2017 | 22:09
47
כדאי לדבר עם היחידות שפורטו קודם.
המון בהצלחה!
לצפיה ב-'רמת פרוגסטרון'
רמת פרוגסטרון
24/04/2017 | 14:54
1
93
שלום ב2/4  עשיתי החזרה הבטא 4188 והפרוגסטרון 41.4 זה לא נמוך מודאגת??
לצפיה ב-'בשעה טובה!'
בשעה טובה!
24/04/2017 | 17:13
67
לא כל הרופאים מאמינים ברמות הפרוגסטרון הנמדדות בדם וישנן דעות שונות
מה אומר הרופא שלך?
איילת
לצפיה ב-'בדיקות סקר גנטי'
בדיקות סקר גנטי
19/04/2017 | 15:57
18
124

חייבת עזרה. לא מספיק הלחץ מכל העניין, מרגישה אבודה. כל אחד אומר מייעץ משהו אחר. הרופא הפרטי, שבתחושה שלי ממש לא עוזר, ולא רוצה להגיע לביטול לפני תהליך התרומה . מה גם שאז אצטרך לחפש רופא אחר, שמי יודע איך הוא יהיה.... 
בכל אופן, אשמח לעזרה בעניין בדיקות הסקר הגנטי.  הרופא הפרטי המליץ על הבדיקה  שמבצעים באופן פרטי ועלותה 2000 שח. 
הייתי היום בביח העמק בעפולה. ראשית, התור שם הוא רק לעוד חודש כשתהליך התרומה מתוכנן לסוף ינואר.
2. תשובות יתקבלו בעוד 8 שבועות החלל מיום הבדיקה. אז איך התהליך אמור להתבצע בסוף מאי?????
3. המזכירה בביה"ח  נתנה לי דף...מלא בבדיקות שביה"ח עושה. על חלקם אמרה שבעלי יעשה, ועל חלקם דילגה. הבעיה היא שמפאת לחץ הבדיקה אני מבצעת אותה במקום אחר. ואם שם יאמרו משהו אחר???? אילו בדיקות צריך? למה לא אומרים באופן מפורש? אני ככ מבולבלת....ולחוצה .

לצפיה ב-'טעיתי, הליך התרומה מתוכן לסוף מאי'
טעיתי, הליך התרומה מתוכן לסוף מאי
19/04/2017 | 16:06
54
לצפיה ב-'למה לא לעבור אותן דרך הקופה?'
למה לא לעבור אותן דרך הקופה?
19/04/2017 | 18:38
75
ממליצה לך לקרוא את אירוח הגנטיקאית בפורום בהודעות הנבחרות
ישנן מעבדות פרטיות בהן אני בטוחה שההליך יהיה מהיר יותר
איילת
לצפיה ב-'יחסית דחוף....'
יחסית דחוף....
15/04/2017 | 09:36
15
189
שלום,
לאחר פגישה ראשונה לקראת התהליך, המליץ הרופא שבעלי יעשה בדיקת של הפרופיל הגנטי שלו.  לדעתו בדיקת שכזו  מסירה דאגה מהפרופיל של תורמת הביצית.
עלות הבדיקה כ2000 שח. האם הומלץ לכן?  מישהי מכירה ?
דבר אחר, הרופא עובד עם ביח אלישע בחיפה.  הוא הפנה אותי למנהלנית בביח כדי לקבל שם את כל הפרוצדורה ...וכמובן לשלם להם. האם זה לא היה תפקידו????  הוא כן תיאר בפניי את התהליך, אך לא ירד לפרטים , אלא רק באופן כללי. נכון, יכולתי לשאול אך הייתי לחוצה מדיי.....
אשמח לדיעותיכן....

לצפיה ב-'ברוכה הבאה'
ברוכה הבאה
15/04/2017 | 09:44
105
למה לא לעשות את הבדיקות הגנטיות דרך הקופה?
לגבי תפקידי הרופא, בכל מקום זה אחרת.
איילת
לצפיה ב-'סקר גנטי'
סקר גנטי
15/04/2017 | 15:09
112
אצלי הסקר גנטי שבעלי עשה,זה חובה ולא המלצה,כי לתורמת עושים מינימום בדיקות.
עושינו דרך קופה, חלק (6) חינם זה בסל והשלמנו עוד כמה פחות שכיחות עלה בערך 1000שח.
לצפיה ב-'בדיקות סקר גנטי'
בדיקות סקר גנטי
19/04/2017 | 13:23
12
62
חייבת עזרה. לא מספיק הלחץ מכל העניין, מרגישה אבודה. כל אחד אומר מייעץ משהו אחר. הרופא הפרטי, שבתחושה שלי ממש לא עוזר, ולא רוצה להגיע לביטול לפני תהליך התרומה . מה גם שאז אצטרך לחפש רופא אחר, שמי יודע איך הוא יהיה.... 
בכל אופן, אשמח לעזרה בעניין בדיקות הסקר הגנטי.  הרופא הפרטי המליץ על הבדיקה  שמבצעים באופן פרטי ועלותה 2000 שח. 
הייתי היום בביח העמק בעפולה. ראשית, התור שם הוא רק לעוד חודש כשתהליך התרומה מתוכנן לסוף ינואר.
2. תשובות יתקבלו בעוד 8 שבועות החלל מיום הבדיקה. אז איך התהליך אמור להתבצע בסוף מאי?????
3. המזכירה בביה"ח  נתנה לי דף...מלא בבדיקות שביה"ח עושה. על חלקם אמרה שבעלי יעשה, ועל חלקם דילגה. הבעיה היא שמפאת לחץ הבדיקה אני מבצעת אותה במקום אחר. ואם שם יאמרו משהו אחר???? אילו בדיקות צריך? למה לא אומרים באופן מפורש? אני ככ מבולבלת....ולחוצה .

לצפיה ב-'מנסה'
מנסה
19/04/2017 | 18:39
11
53

הי,אוריתוש
אני מבינה אותך, גם היתי קצת מבולבלת מהנושא של סקר.
אני אישית היגעתי למסכנה שאף אחד לא יוכל להחליט מה נכון לעשות.
מדובר על סיכויים סטטיסטים בשכיחויות שונות.
אם את חוששת מסיכוי ,שהוא קרוב לוודאי קטן מאוד ,שלבעלך ולתורמת תיהיה מוטציה נדירה זהה ,אז ניתן לעשות בדיקה רחבה ,שאם אני לא טועה בודקת קרוב ל200 מחלות,שעליה כנראה דיבר רופא שלך - פשוט לעשות וזהו.או אולי אפילו ללכת ליועץ גנטי.
וכאן נקודת הזמן  במקום ראשון - (הדבר שאני בסוף לא בדקתי )- כמה זמן לוקח לקבל תשובה ממעבדה פרטית,אם זה יותר מהר מקופה ,אולי כדאי לבדוק את האופציה.השאלה איזו בדיקות לעשות נשארת פתוחה,הרופא שלך אולי החליט "להוריד מעצמו אחראיות" -תעשו כל מה שאפשר וזהו,אבל צריך גם לדעת מה לעשות עם התשובות.
אני, כאשר גיליתי שתורים מאוד רחוקים, החלטתי קודם כל לעשות - מצאתי תור  הכי קרוב(פחות משבוע) במרחק 40 דקות נסיעה-בעלי עשה 17 מחלות- מה שהומלץ ע"י תוכנה .ביקשנו לזרז תשובה -הובטח עד סוף החודש
עוד נקודה שעזרה לי להחליט - כשאני עשיתי אותו סקר גנטי לפני תכנון הריון -לא היתה שום המלצה ולא ידעתי כלום על בדיקה רחבה יותר . אז מה שונה עכשיו ?(שאלתי את עצמי​ ) 
לא כל כך הבנתי למה התכוונת בסעיף 3.
אמון בהצלחה
לצפיה ב-'תודה...ועוד...'
תודה...ועוד...
19/04/2017 | 21:35
10
45

ראשית, ככ תודה!!!
דבר נוסף, בדיוק כרגע הובא לידיעתי כי ניתן לעשות גם במעבדות זר.
מוכר לכן?
תוך כמה זמן מקבלים שם תשובה?

לצפיה ב-'שמחה'
שמחה
19/04/2017 | 22:21
9
53
לעזור.שמעתי על מעבדה,אך לא ביררתי.אשמח לדעת תוך כמה זמן הם נותנים תשובה.איפה היא נמצאת?
נ.ב.
(רציתי לשאול  אותך משהו בפרטי?)
לצפיה ב-' איך מעבירים מייל באופן פרטי?'
איך מעבירים מייל באופן פרטי?
20/04/2017 | 09:56
8
36
איך
לצפיה ב-'דחייה של ההליך'
דחייה של ההליך
20/04/2017 | 09:58
6
75
כרגע הודיע לי הרופא שמכיוון שלא יגעיו תשובות הבדיקות , נדחה את ההליך ליוני. 
מה עושים???
לצפיה ב-'לדחות או לא לדחות.'
לדחות או לא לדחות.
20/04/2017 | 16:32
61
מה פרוטוקול הכנה? אולי יש אפשרויות.
שלחתי לך מסר
לצפיה ב-'לחץ ואי ודאות אינם עוזרים לדעתי'
לחץ ואי ודאות אינם עוזרים לדעתי
20/04/2017 | 17:01
4
59
אני חושבת שהרופא אחראי בדחייה בחודש. אנחנו בסוף אפריל.....
את יכולה לבקש שיביאו עוברים מוקפאים ואז יש שליטה גדולה יותר על תזמון ההחזרה
איילת
לצפיה ב-'מה ז"א הרופא אחראי??'
מה ז"א הרופא אחראי??
21/04/2017 | 09:03
3
41
מה ז"א ברופא אחראי?
2. יש לי פגישה בבי"ח אלשיע בהקשר הפרוצדוראלי רק ב8.5
שם הם אמורים לתת לי את כל הפרטים על ההליך. אמרתי כבר בעבר...יש לי תחושה שהרופא שלי  לא ככ מסור אליי. אם הייתי יכולה הייתי עוזבת אותו. אבל...אז אני צריכה לחפש רופא אחר. וחייבת לו סכום של 2500 שח.   זה חלק מהשיקולים שלי. 
לצפיה ב-'אם הוא דוחה כי לא יהיו תוצאות בדיקות'
אם הוא דוחה כי לא יהיו תוצאות בדיקות
21/04/2017 | 12:56
2
52
הוא אחראי
הרי אם לא היה דוחה ואחר כך חס וחלילה היה מתגלה משהו היית מאשימה אותו בחוסר אחריות לא?
איך הגעת לסכום של 2500 שח לרופא?
איילת
לצפיה ב-'כל פגישה איתו 600 שח'
כל פגישה איתו 600 שח
21/04/2017 | 23:16
1
55
הייתי אצלו 4 פעמים...
לצפיה ב-'למה 4 פעמים?'
למה 4 פעמים?
22/04/2017 | 00:21
53
יכול להיות שאם תבחרי במסלול שרופאים מהקופה עובדים איתו זה יוזיל לך את העניין
כימיה עם הרופא ולהרגיש שאת בידיים טובות לא פחות חשוב
איילת
לצפיה ב-'את צריכה לפתוח שם משתמש בתפוז '
את צריכה לפתוח שם משתמש בתפוז
20/04/2017 | 16:59
51
ולא להכנס כאורחת בפורום
איילת
לצפיה ב-'שלום לכולם ואחרי החגים שמייייח '
שלום לכולם ואחרי החגים שמייייח
20/04/2017 | 18:34
7
168
מה נשמע? איך עבר החג..
פה היה נחמד, וארוךךךךךךךךךךך
כך שהיה הרבה זמן לפטפט ולקבל החלטות ולתכנן תוכניות עם בעלי אהובי.
אז קודם כל אני לוקחת הפסקה מהעבודה, לא כי צריך או כי חייבים אלא כי העבודה בבי"ס מפריעה לי בנסיעות לארץ (אני גרה בחו"ל ועושה טיפולים בארץ) , אני לא פנויה כשבא לי .. תמיד בלחץ לחזור לעבודה.
עכשיו בתרומה השניה שאני לוקחת אני רוצה להשקיע את כל המאמצים, הזמן והכוחות כדי שיצליח. נקווה שגם ה' מתכנן לי עתיד עם ילדים אבל בכל אופן אני אעשה כל מה שאני יכולה.
בכל מקרה, גם הפסקה מהעבודה לא תזיק לי... קצת חופש וזמן להתבוננות פנימית.
אני בת 47 ועובדת מגיל 19.5 (אחרי שירות לאומי) - אז החלטתי להוציא אותי לפנסיה מוקדמת :)
בקרוב אסע לארץ אחתום בחברת מנור (שוב:)) , ונקווה שבעלי יוכל לעשות את הבדיקות הנדרשות.
אח"כ כנראה שבסוף אוגוסט אתחיל... אני רוצה לבלות קיץ של כייף בלי לדאוג לבטא חיובית ולחץ של אם ואולי ..

תחזיקו לי אצבעות שהפעם יצליח!! בע"ה

בהצלחה לכולןןןןןןןןןןןןןןןןןןן 

לצפיה ב-'שמחה לשמוע ממך'
שמחה לשמוע ממך
20/04/2017 | 20:13
86
היי אליסה,
חופש תמיד עושה טוב.
מאחלת לך בהצלחה ושתעשי בחירות נכונות.
מחזיקה לך אצבעות שתקלטי בהחזרה הקרובה.
תעדכני...
לצפיה ב-'המון בהצלחה מקנאה בך על הפנסיה המוקדמת '
המון בהצלחה מקנאה בך על הפנסיה המוקדמת
21/04/2017 | 05:25
45
לצפיה ב-'בהצלחה!'
בהצלחה!
23/04/2017 | 11:17
18
לצפיה ב-'מחזיקה חזק חזק אצבעות'
מחזיקה חזק חזק אצבעות
23/04/2017 | 18:38
22
נשמעת תכנית מצויינת לקחת פסק זמן מהעבודה ( הלוואי עלי)
איילת
לצפיה ב-'elisa יקרה'
elisa יקרה
23/04/2017 | 21:01
38
בהצלחה, אני שמחה בשבילך שאת ממשיכה בתהליך.
הבחירה במנור מעולה, הם מלווים גם אותי בתהליך
לצפיה ב-'איזה חמודות. תודה רבה!!!'
איזה חמודות. תודה רבה!!!
23/04/2017 | 21:17
30
שיהיה בהצלחה לכל מי שמצפה. בע"ה בקרוב!

לצפיה ב-'היי אליסה '
היי אליסה
24/04/2017 | 13:14
23
אני שמחה לשמוע שהחלטתם ללכת על סבב נוסף, ומאחלת לכם המון בהצלחה!!
אני גם מקווה שתבקשו הפעם להקפיא כל עובר בנפרד, כדי שיהיו לך כמה שיותר הזדמנויות (ולא רק שלוש, כמו בסבב שעכשיו היה). ותאמיני לי שאת לא רוצה הריון של תאומים , שגם ככה הוא הריון בסיכון, ובגיל 47 בכלל אין על מה לדבר. 
לפי דעתי, כדאי לך לבדוק שוב את החברות לפני שאת הולכת שוב על מנור. אני אומרת כי עד כמה שידוע לי  מנור לא מוסרים פרטים רבים על התורמת, בניגוד להדסה למשל (שם אני עשיתי). אין לך מה להפסיד... מקסימום תהיי שלמה יותר בהחלטה שלך.
וחוץ מזה, למה לחכות עד סוף אוגוסט? יקירתי, את בת 47, למה לחכות?
ועוד משהו - בניגוד לחברותי כאן בפורום, לדעתי לעזוב את העבודה ולשבת בבית כל היום זה לא מתכון לחיים מאושרים, אלא אם כן את מתנדבת איפה שהוא או ממלא את הימים שלך בפעילות שנותנת לך סיפוק והנאה. אני מבינה שהעבודה הנוכחית מפריעה לך להגיע לארץ לעיתים תכופות, ואין ספק שילדים כרגע זו המטרה החשובה ביותר, אבל אולי תבקשי להיות מורה מחליפה או תפקיד אחר שיהיה גמיש יותר?
להיות בבית כל היום ולחפור במאמצים להביא ילדים יכול להביא לדיכאון ומתח רב. היתרון של העבודה זה הסחת הדעת, שהיא חשובה מאד בתקופות כאלו.
זו דעתי בכל אופן...
מאחלת לך המון ,
בשורות טובות,
פיפה
לצפיה ב-'התייעצות לגבי חברת מנור'
התייעצות לגבי חברת מנור
19/04/2017 | 11:25
8
166
הייתי בפגישה בחברת מנור בנוגע לתרומת ביצית ויצאתי מהם עם רושם חיובי ועם החלטה שכנראה זאת החברה שאני אבחר בה .
אך עדיין יש לי 2 שאלות/תהיות :
1. חברה שלי שאלה את הרופא שלה לגבי חברת מנור והוא ממש לא המליץ עליהם ( לא פרט יותר מדי ) . 
האם יש פה בנות שעברו תהליך תרומת ביצית עם מנור בזמן האחרון ויכולות להמליץ/לא להמליץ על החברה ?
2. האם אתן מכירות רופא מומלץ שעובד עם מנור וכדאי ללכת אליו ?
( אמנם מדובר רק בהחזרת עוברים אבל עדיין אני מחפשת רופא עם הצלחות בהכנת הגוף לקליטה טובה של העוברים )
לצפיה ב-'קחי בחשבון שכל רופא ימליץ על המסלול עמו הוא עובד '
קחי בחשבון שכל רופא ימליץ על המסלול עמו הוא עובד
19/04/2017 | 14:25
2
140
ולכן הייתי לוקחת את המלצת הרופא בערבון מוגבל , אני עברתי את התהליך במנור לפני ארבע שנים כמעט ולפני כעשרה חודשים בטיפולים לילד שני יכולה לאמר לך ממה אני הייתי מרוצה מעבר לשירות , כתבתי את זה בעבר וכיוון שטרם שמעתי על מסלול אחר שנתן שירות דומה אני חוזרת וכותבת את זה , שהבת שלי הייתה בת שלושה חודשים החליטה הפזיוטרפסטית בפגיה כי יש חשש שיש לה תסמונת דאון ( חשש הזוי אבל אין צורך לתאר את החרדה שלי וביקור במכון הגנטי שאין לך כל קשר גנטי לילדה שלך הוא דבר לא פשוט שאני לא מאחלת לשונאי) , כשקיבלתי את התרומה היה לי תמיד חשש מה יקרה אם אזקק למידע על התורמת אם חלילה יקרה לילדה משהו , היה ברור לי שאחרי התרומה ואחרי שאלד אני לבד , לשמחתי התברר לי שטעיתי התקשרתי לאורית ממנור וסיפרתי לה מה  קרה החשש נבע מצורת העיניים של בתי שהיא דומה לסינית ולשון משורבבת מדי פעם , אורית מיד נרתמה לעזור  התורמת הוזמנה לפגישה בטוענת שווא כדי לבדוק אותה שוב ונאמר לי שבתי ירשה ממנה את העיניים הם נתנו לי תחושה שיש לי על מי לסמוך ואם אזקק למידע יש לי למי לפנות , נשים נוספות פירסמו פה בעבר דברים דומים שהיו זקוקות למידע במהלך ההריון ולאחריו מבחינתי זוהי הסיבה שאני בחרתי לחזור לתרומה נוספת במסלול הזה ושאני שמחה שבחרתי בו , המון בהצלחה .
לצפיה ב-'מדהים הדמיון של התיאור שלך'
מדהים הדמיון של התיאור שלך
24/04/2017 | 02:36
1
76
לבת שלנו אותו תיאור .עיניים מלוכסנות ולשון משתרבבת . לא אמרו לנו כלום
ולא שאלנו מהפחד . אבל היתה חרדה נוראית זה ממש מראה מחשיד אבל ברוך השם הכל
כניראה זה אופייני אצל חלק מהאוקראיניות . ביחד עים לשון של נחש זה היה מאוד מדאיג
לצפיה ב-'את הלשון הוריש לה אבא העיניים זה מדהים הן כמו של אבא שלי ז"ל'
את הלשון הוריש לה אבא העיניים זה מדהים הן כמו של אבא שלי ז"ל
25/04/2017 | 11:32
34
לצפיה ב-'מנור '
מנור
19/04/2017 | 16:00
138
הי  
אני מטופלת של דר" ערן הורביץ אשר עובד עם מנור 
נקלטתי בהחזרה שלישית ויש לי רק מילים טובות לומר עליו פשוט מתוק.
ממש לאחרונה חברה טובה שלי התחילה את אותו תהליך והיא מטופלת 
אצל דר" כהנא שהוא מנהל מחלקה באסותא ראשון לציון יש לה החזרה ראשונה
בעוד כמה ימים לדבריה הוא רופא מופלא ואדם מיוחד וגם הוא עובד עם מנור.
לגבי מנור אם הם הצליחו בסבלנות לסבול את השיגעונות שלי ולהוציא אותי מרוצה
אז תאמיני לי שהם בסדר גמור.  

לצפיה ב-'מנור'
מנור
20/04/2017 | 12:54
107
הי אני עכשיו טופלתי במנור ,נקלטתי בהחזרה הראשונה.
אני האמת לא ביררתי על חברות אחרות, קראתי פה קצת בפורום והתרשמתי שהם החברה הגדולה ועם הניסיון הרב ביותר, התרשמתי שהבנות שעשו דרכן מרוצות ושיש גב. היתי בפגישה פעמיים וחתמתי.
כשאת בוחרת חברה - תבדקי מה היא מבטיחה לך ומה היא לא מבטיחה לך (למשל מבטיחים ביציות או עוברים? יום3 או יום 5? וכמה?) והאם מבטיחים פיצוי במקרה ולא עומדים בהתחייבות ובאיזה תנאים.

לגבי רופא - אני עם ד"ר דורון גולדברג במנור, דרך הכללית. היתרון הוא שלא שילמתי לו שקל, הכל דרך הקופה. שילמתי רק לאסותא ראשלצ איזה 300 ש"ח על ההחזרה. כהה חסכתי עלויות בתהליך שהוא גם ככה יקר. ואני כמובן מאוד ממליצה עליו, רופא מקצועי ואנושי וזמין.

בהצלחה~

לצפיה ב-'מנור מדיקל'
מנור מדיקל
23/04/2017 | 21:10
62
אני בחרתי במנור לאחר עבודת חריש שבצעתי. הם אנושיים, ממש לא אגרסיביים ומלווים את כל המטופלות באופן אישי. לדעתי רופאים שלא ממליצים עליהם הם כנראה רופאים שעובדים עם מעבדות אחרות או כאלו שעוסקים באופן ישיר בתרומת ביצית. ממליצה לך בחום לבחור בפרופ' אריאל וייסמן. יש לו ניסיון עשיר עם תרומת ביצית ושיעור הצלחה גבוה. עברתי אליו אחרי שהתנסתי עם רופא אחר וחוויתי עוגמת נפש מאוד גדולה. ווייסמן ללא ספק התאים את הפרוטוקול למצבי, הוא נעים, אדיב, אנושי ומגיב לכל פניה באופן אישי ומהיר. אם יש לך שאלות, את מוזמנת לפנות אלי ואשתף אותך בכל התהליך והלבטים שהיו לי...המון בהצלחה
לצפיה ב-'יש לי ניסיון עם מנור...'
יש לי ניסיון עם מנור...
24/04/2017 | 11:34
1
64
בפונדקאות + תרומת ביצית. בהזדמנות אספר על זה כאן. בהתחשב בדרך הארוכה והמאתגרת שעברתי איתם, אפשר לומר שאני מכירה אותם היטב. הם לא מושלמים אבל יודעים את העבודה ואפשר לסמוך עליהם. יש אופציה לראות תמונה של התורמת (בתוספת תשלום). אני ראיתי, בחרתי תורמת שדומה למשפחה ויצא ילד מהמם ודומה לנו מאוד. שורה תחתונה: ממליצה.
לצפיה ב-'אני עושה במנור תרומת ביצית+פונדקאות בגאורגיה'
אני עושה במנור תרומת ביצית+פונדקאות בגאורגיה
24/04/2017 | 16:30
60
אמנם רק חתמתי ואני בתחילת הדרך
אבל רואים על האנשים שהם מקצוענים ואנושיים.
נפגשתי עם עוד 2 חברות חוץ ממנור וזה פשוט לא 
נראה ולא נשמע אותו דבר
אמנם התמורה די דומה בין כולם אין במנור מסלול תרומה 
ביצית שיש בו דברים שאחרים לא יכולים לספק.
אבל משהו בבטן אומר שזה המקום

לצפיה ב-'בת 35 ו... שוקלת תרומה'
בת 35 ו... שוקלת תרומה
19/04/2017 | 00:53
2
182
אז אנחנו כבר שנה וחצי בהזרעות, מעוניינת לעשות IVF אבל ברגע האמת אין לי ביציות ונואשתי מהניסיונות. הריון ראשון טבעי והילד השני ממאן להגיע.
אשמח לשמוע ממישהי שעברה תהליך כזה: מה היית עושה אחרת? האם התחושה לילד היא שונה? האם מרגישה שאת מגדלת בבטן ילד שלא שלך? האם האהבה היא אותה אהבה? איפה במהלך החיים בעצם נתקלים בעובדה שהוא מתרומה? האם הסביבה יודעת?
ממש צריכה עזרה, נואשתי מנסיונות הסרק הרבים ):
לצפיה ב-'ברוכה הבאה '
ברוכה הבאה
19/04/2017 | 20:26
107
יש כאן נשים גם במצבך,מניחה שהן יענו לך
לפני מעבר לתרומה בגילך אני חושבת שאת צריכה לבדוק איזה פרוטוקולים קיבלת שלא הניבו ביציות, האם נעשה נסיון עם פרוטוקולים אחרים, מה הנתונים (למשל FSH, AMH, בדיקת AFC לניבוי הזקיקים הקטנים הפוטנציאלים בתחילת מחזור ), האם נעשה נסיון IVF על בסיס טבעי והאם היית ביעוץ אצל אחד המומחים המובילים
לגבי התחושה לגבי הבת שלי, יש לי בת יחידה מתרומה, מאז ומתמיד הרגישה והיתה שלי. התהליך לפני התרומה ובמהלך ההריון היה לא פשוט, המעבר לתרומה היה לי מאוד לא פשוט והצליח רבות בזכות הפסיכולוגית שלי. אצלי הסביבה יודעת אבל זה לא פרט מידע שאני מנדבת היא היום אוטוטו בת 3
בהצלחה
איילת
לצפיה ב-'לי יש גם וגם'
לי יש גם וגם
27/04/2017 | 13:24
13
אוהבת את שניהם אהבת נפש. אין הבדל בכלל בעוצמות הרגש, החיבור, הקשר. באופן כללי, לא יכולה לחשוב שהייתי מסוגלת בכלל לאהוב יותר ילד/ה מביצית שלי.
עם זאת, לא יכולה לומר שזה בכלל לא חלק מהמחשבות שלי ובכלל לא משפיע על החיים.  אבל מחשבות ותהיות הם חלק מהחיים מבחינתי והיו כאלה (גם אם לא בדיוק זהות) אם היו לי רק ילדים מביציות שלי. אם תרצי את מוזמנית לכתוב לי מה מטריד אותך ואנסה לפרט יותר.
ומצטרפת להמלצה של איילת לבחון קודם את האפשרות לטיפולים רגילים אצל אחד המומחים בתחום.
בהצלחה!
לצפיה ב-'שאלת מהותית לגבי החזרה'
שאלת מהותית לגבי החזרה
16/04/2017 | 22:42
9
211
ערב טוב, רציתי בבקשה להתייעץ אתכן.. אני לאחר 2 נסיונות החזרה שכשלו.
נשארו לי 2 עוברים מוקפאים.
בהחזרה האחרונה (כשעוד היו 3 עוברים), הייתי בטוחה שהרופא יחזיר 2 עוברים.
אבל להפתעתי הרבה, הוא אמר ״שהיום כבר לא עושים את הדברים האלה״.. ביקשתי שיסביר, ואמר: בגלל שהתורמת צעירה (25) וגם בגלל שאת מבוגרת (46) זה יהיה הריון בסיכון, ואת לא צריכה את זה.
אני דווקא חשבתי שזה הדבר הנכון עבורנו.
אני אחרי 5 שנים של נסיונות ומותשת מאד כלכלית, נפשית ופיזית.
אשמח לשמוע מה אתן יודעות על זה? 
מה אתן חושבות?

לצפיה ב-'משתפת מהנסיון שלי'
משתפת מהנסיון שלי
17/04/2017 | 14:11
2
168
הייתי בערך בגילך בזמן התהליך. מראש ביקשתי להקפיא את העוברים בבודדים, גם כי ידעתי שהריון תאומים הוא מראש הריון בסיכון, ובגיל מבוגר ממילא יותר פוטנציאל לבעיות (כפי שאמר לך גם הרופא שלך), וגם כי ממש לא רציתי לתת סיכוי למצב של תאומים בגלל הקשיים הכרוכים בכך (מה גם שאני יחידנית).
כעת אני בהריון שני מאותה תרומה, ולמרות ההפרש היחסית קטן בין שני ההריונות, שמביא איתו קשיים אחרים, אני שלמה מאד ושמחה מאד עם ההחלטה המקורית שלי ולא הייתי נוהגת אחרת.

אם את מותשת, חשבי כמה קשה יהיה עם תאומים...  גם מבחינה כלכלית, וכמובן מבחינה פיזית ונפשית.
בהצלחה! 
לצפיה ב-'אחדד שאלתי'
אחדד שאלתי
17/04/2017 | 18:09
1
135
תודה על המענה.
הסיבה שאני רוצה להחזיר 2 עוברים היא מפני שראשית, כל הכנה הגוף מצריכה הרבה הורמונים, והסיבה החשובה יותר שבהריונות הקודמים שלי (אחד הסתיים לדאבוני בלידה שקטה) ומהשני ברוך השם יש ילדה, מאד סבלתי מכל סימפטום אפשרי! אז חשבתי אולי כבר עדיף ללדת תאומים (במקרה שיצליח).
לצפיה ב-'לידת תאומים'
לידת תאומים
17/04/2017 | 19:57
135
אני מאמינה שיש לידות תאומים שמסתיימות באושר אבל הן מסובכות.
קרובת משפחה שלי ילדה תאומים בקיסרי וכמעט לא שרדה את הלידה. עברה שלושה ניתוחים בשל דימום פנימי והיא בת שלושים ומשהו.
לא מנסה להפחיד אבל אולי כדאי להקשיב לרופא או להתייעץ עם רופא נוסף לחוות דעת שניה.
לצפיה ב-'גם היום מדברים על כך'
גם היום מדברים על כך
17/04/2017 | 21:13
122
שהחזרת יותר מעובר אחד מסכנת בעצפ את הקליטה והבריאות של שניהם.
נדמה לי שיש בקישורים של הפורום מאמר בנושא זה.
לצפיה ב-'שמחה לשמוע שיש רופאים אחראיים'
שמחה לשמוע שיש רופאים אחראיים
17/04/2017 | 22:36
102
הוא לגמרי צודק במה שאמר לך, הריון בגילאים מבוגרים יותר קשה לגוף. ממליצה לך לקרוא את הנ"ל
לצפיה ב-'השיקול שלי היה'
השיקול שלי היה
18/04/2017 | 22:12
71
שזה עוברים בדרגה טובה, כבר היתי בהריון (וילדתי) ולא רציתי הריון תאומים, מעבר ללגדל תאומים והקיש בזה (אני יחידנית) - זה הריון בסיכון, ואחכ סיכון ללידת פגים, ואז שהייה בפגיה ועוד מיני סיבוכים חלילה.. וכל זה כשכבר יש לי ילדה בבית. ולכן החזרתי עובר אחד, ונקלטתי איתו.

הרופא שלך אחראי ומקצועי. שיהיה בהצלחה!

לצפיה ב-'החזרה'
החזרה
19/04/2017 | 00:20
2
79
פעמיים החזרתי עובר אחד ולא נקלט.
בפעם השלישית התעקשתי להחזיר שניים וממש לא רציתי תאומים, רציתי להגדיל את הסיכוי
ולמזלי נקלע עובר אחד. שמחה שהחזרתי שניים ולא הקשבתי להמלצת הרופאים.
לצפיה ב-'זה שהחזרת שניים לא בהכרח העלה את הסיכוי'
זה שהחזרת שניים לא בהכרח העלה את הסיכוי
19/04/2017 | 06:45
1
78
מכירה לא מעט שהחזירו 2 או 3 וכולם נקלטו ואחכ היה צורך לדלל
לצפיה ב-'נכון'
נכון
19/04/2017 | 14:43
51
ובגלל זה בפעמיים הראשונות הקשבתי לרופאים כי בהחלט לא רציתי תאומים בגלל כל הסיכונים
גם בהריון וגם בלידה אבל לאחר שראיתי שפעמיים לא הצלחתי בפעם השלישית ניסיתי שניים ואני יודעת שהיה לי מזל גדול שנקלט רק אחד
לצפיה ב-'זכאות לציפ חינם במי שפיר'
זכאות לציפ חינם במי שפיר
18/04/2017 | 22:08
78
מישהי יודעת האם בבתי חולים ציבוריים כשעושים מי שפיר (בחינם) יש זכאות גם לציפ בחינם בעקבות ממצאים לא טובים של הסקר הביוכימי הראשון (שקלול של שקיפות ובדיקת הדם)?

הערה: חוץ מבהדסה שם הציפ בחינם וזה ידוע לי.

תודה לעונות
לצפיה ב-'עלויות לאסותא'
עלויות לאסותא
18/04/2017 | 17:59
2
119
שאלה. האם מעבר לעלות למנור לצורך העניין, צריך לשלם לאסותא? ייתכן שעבור כל מחזור יש להעביר להם 25אלף??

לצפיה ב-'בת כמה את? '
בת כמה את?
18/04/2017 | 21:11
86
הקופות אמורות להנפיק לך טופס 17 בעלויות של כמה מאות שקלים, להחזרת עוברים לדעתי עד גיל 51.
לפני 4 שנים שילמתי 6500 שח לאסותא מאחר והכללית לא ניפקה טופס 17 מעל לגיל 45 אבל אחכ קיבלתי החזר מהקופה.
העלות שציינת היא עבור שאיבה והחזרה עד כמה שידוע לי ל ivf
איילת
לצפיה ב-'תשלום לאסותא '
תשלום לאסותא
23/04/2017 | 21:17
33
התשלום הוא חד פעמי עבור הקפאת העוברים- בערך 600 ש"ח.. מעבר לכך, בכל החזרה את משלמת השתתפות סמלית עם טופס 17.
לצפיה ב-'חדשה כאן 7 החזרות כושלות מתרומה'
חדשה כאן 7 החזרות כושלות מתרומה
14/04/2017 | 00:16
13
246
היי,חדשה כאן אבל קוראת וותיקה.הפורם ממש מהווה בית חם ומחזק אותי תמיד.ובכן,אני אחרי 7 החזרות שכשלו.שתי החזרות של עוברים בני שלושה ימים דרך מנור וחמש החזרות של בלסטוציסטים טריים(בכל פעם הוחזרו שניים) דרך המסלול של ד"ר בר .(ההחזרות מבוצעות( בריגה).בהחזרה השלישית עם ד"ר בר (שזוהי בעצם פעם חמישית בתרומה)הריתי אך לצערי חוויתי מיד הפלה בשבוע חמישי.אני בת 43 עם כשל שחלתי מוקדם מגיל 30.מטופלת מזה חמש שנים.כל הבדיקות תקינות!!!הכל מהכל!כעת רוצה לנסות שוב בפעם האחרונה וממש אובדת עיצות.ראשית אשמח לקישור לטבלת קו המשווה כי אני לא מוצאת אותה.שנית,ממש אשמח לשמוע תובנות שלכן לגבי מסלולים.ממש מיואשת ומרגישה שהחלום מתרחק ממני....עיזרו לי.
לצפיה ב-'ברוכה הבאה'
ברוכה הבאה
16/04/2017 | 00:16
8
122
איזה בדיקות עברת?
מה איכות העוברים שקיבלת?
האם נעשו שינויים בפרוטוקולים שקיבלת? מה היו השינויים?
איילת
לצפיה ב-'7 כישלונות בתרומה'
7 כישלונות בתרומה
16/04/2017 | 20:10
7
123
היי איילת,עברתי צילום רחם ,היסטרסקופיה,קרישיות(מה שניתן עי הקופה ובמידה ורואים צורך אז מוסיפים בדיקות.אצלי לא ראו צורך וקבעו שאין קרישיות),וכל מיני  בדיקות למחלות זיהומיות שאין לי.בנוסף הרירית תמיד היתה 8.5 ומעלה והזרע של בעלי תקין לגמרי(מורפולוגיה,בדיקת שברים  dnaוכו..)לגבי איכות העוברים,לפי מה שנאמר לי היו ממש טובים.הפרוטוקולים היו דיי זהים:2×3פרוגינובה ליום,2×3אנדומטרין,וכל 3 ימים זריקה של פרוגסטרון ריטארד. למעט תזוזות קלות בלקיחת האנדומטרין עקב שינויים בחלון השרשה(שנעשו עי ביופסיה מהרירית)לא היו עוד שינויים.איילת יקרה ושאר החברות לפורם,אשמח לתובנות,לכאורה אין אצלי שום בעיה אך זה לא קורה(למעט הפלה אחת בשבוע 5+2)האם שמעתם על מיקרים דומים?מפחדת שאין תקווה...
..
לצפיה ב-'יש כאן מקרים דומים'
יש כאן מקרים דומים
16/04/2017 | 22:01
6
112
ממליצה לך לקרוא את האירוח של פרופ קופרמינץ בנודעות הנבחרות
האם קיבלת דוח על איכות העוברים שקיבלת? אישית לא מכירה את המסלול של ד"ר איליה בר, כן מכירה את מנור.
איילת
לצפיה ב-'כשלונות בתרומה'
כשלונות בתרומה
16/04/2017 | 22:12
100
מד"ר בר קיבלתי דוחות שהוא כתב בעצמו בארץ ונתן לי אותם.כשביקשתי את הדוחות המקוריים מריגה ,הד"ר טען שהוא מקבל את המידע הזה מהמרפאה בריגה ומתרגם אותו בטבלאות בארץ....בוא נאמר שלא ראיתי דוחות אותנטיים מריגה במסלול שלו.אגב במנור החזרתי לפני שלוש שנים עוברים בני שלושה ימים עם שש-שמונה תאים ועם אחוז שברים קטן.העוברים הוגדרו אז "בסדר."אשמח לשמוע המלצות ...לא יודעת לאן לפנות מכאן...
לצפיה ב-'אגב,איני מוצאת את טבלת קו המשוה וגם '
אגב,איני מוצאת את טבלת קו המשוה וגם
16/04/2017 | 22:21
4
66
וגם לא את ההודעות הנבחרות .היכן ממוקם סרגל הכלים?
לצפיה ב-'את גולשת דרך האתר או האפליקציה?'
את גולשת דרך האתר או האפליקציה?
17/04/2017 | 16:13
46
מהאתר נכנסים לסרגל כלים ומידע שנמצא למעלה
איילת
לצפיה ב-'עכשיו אני דרך המחשב אז יכולה לענות'
עכשיו אני דרך המחשב אז יכולה לענות
17/04/2017 | 22:45
2
44
נמצא תחת כלים ומידע
בנוסף בחלונית החיפוש בצד שמאל מניחה שיעלה כשתכתבי קו המשווה
איילת
לצפיה ב-'תודה איילת על המענה.'
תודה איילת על המענה.
18/04/2017 | 08:25
1
35
האמת שמנסה דרך הפלאפון לגלוש ולא מצליחה לפתוח את הקובץ.אנסה דרך המחשב.תודה על ההיענות
לצפיה ב-'סלולרי ותפוז לא הולכים טוב יחד.. '
סלולרי ותפוז לא הולכים טוב יחד..
18/04/2017 | 14:39
34
לא מאפשר גלישה לכל מיני דברים....
לכן המענה שלי לעיתים איטי לצערי
איילת
לצפיה ב-'מחשבותי סביב העניין'
מחשבותי סביב העניין
17/04/2017 | 08:33
2
128
היי,
ליבי איתך.... גם אני כעת במנופאוזה.עם התורמת הראשונה היו פעמיים בהם הבטא החלה לעלות ונעצרה בשלב מוקדם. עם השניה שתי החזרות כושלות. לאחר ברור  קרישיות הוחלט על תוספת של קלקסן ושל אספירין. כרגע בשבוע 12 על אף שהעוברים היו דרגה B. נראה לי שאולי כדאי להתעקש על ברור מעמיק של קרישיות. בנוסף מבחינה סטטיסטית הכשלונות יכולים להיות גם ללא סיבה מיוחדת ולכן הייתי מנסה שוב עם תורמת חדשה.
שיהיה בהצלחה.
לצפיה ב-'תודה יקרה והרבה מזל טוב'
תודה יקרה והרבה מזל טוב
17/04/2017 | 09:31
1
94
אדאג להגיע שוב לבירור קרישיות למרות שקופ"ח מכבי מתעקשת לתת רק בדיקות בסיסיות.יש המלצה למי ללכת ומה המחיר לבירור כזה?
לצפיה ב-'אני עשיתי בכללית באופן פרטי'
אני עשיתי בכללית באופן פרטי
17/04/2017 | 22:42
64
לפני קצת פחות מ 4 שנים, המחיר לא היה מטורף.
נתן לי את ההפניה לבדיקות ד"ר איתי בר- חוה שהיה הרופא שלי.
מניחה שבפורום פוריות כאן בתפוז ידעו להמליץ לך למי לפנות
איילת
לצפיה ב-'הסיבה שלא שלא קיבלת דפי מעבדה מקוריים'
הסיבה שלא שלא קיבלת דפי מעבדה מקוריים
19/04/2017 | 11:35
83
מהקליניקה בריגה היא כי המעבדה שם לא מאושרת ע"י משרד הבריאות הישראלי
ולכן הרופא כותב לך בעצמו את דפי המעבדה,שזו בדיחה עצובה ובכלל לא בסדר.
אני חושב שכל נושא תרומת ביצית בריגה עבור נשים מישראל היא על גבול הלא חוקי
יעקב

לצפיה ב-'שאלות מהצד השני'
שאלות מהצד השני
16/04/2017 | 13:32
2
129
הי לכולן,
אני התחלתי להתעניין בתרומת ביציות (לתת ביציות) לפני כשנה וחצי בגלל המניע הכלכלי. עם התקדמות הבדיקות והבירורים התחלתי יותר ויותר להתאהב ברעיון הזה, ועכשיו כשאני שלמה עם זה לגמרי... אני כבר מבוגרת מדי! כמעט.
בחודש יוני אהיה בת 35, והמקום היחיד שעוד היה מוכן לשקול לקבל אותי היה אסף הרופא (ואני גרה באיזור חיפה) - הייתי שם בקשר עם אחות מאוד מאוד נחמדה ונכונה לעזור, אבל גם היא בסוף אמרה לי שהיא לא רוצה לנסות ולהספיק לפני גיל 35, כי.... זה הרבה עבודה. הרבה טלפונים וניירת בשבילם, ואין הערכת פסיכיאטר או ועדות בחוה"מ פסח, ואם לא נספיק אז חבל על כל הריצות והעבודה שלהם ועדיף פשוט לוותר מראש.
בשיחה האחרונה איתה בטלפון הסכמתי בלית ברירה ועכשיו כשעברו כמה שבועות זה מתחיל לבאס אותי נורא. ונשמע לי לא תקין שלא מבינים שם מה המשמעות של זה לאנשים - נכון שזה הרבה טלפונים והרבה ניירת, ונכון שלא נספיק לתזמן מחזור ולהספיק ועדות והכל לפני סוף יוני, אבל מה אם כן??
אז למרות שאני יודעת שהסיכוי קלוש, אני שואלת אתכן - מכירות איזו פרצה בחוק? או משהו שיאפשר לעבור את ההליך גם בגיל.. נגיד.. 35 וחודשיים? ואז אולי יסכימו לקבל אותי.
אם מתאימים אותי למישהי אחת ספציפית, או אם למשל יש מישהי שבמקרה המחזור שלה תואם את שלי, או.. לא יודעת מה.
אם יש לכן רעיונות אשמח לשמוע.
תודה
לצפיה ב-'פקטור הגיל מעוגן בחוק'
פקטור הגיל מעוגן בחוק
16/04/2017 | 13:37
94
על"פי הידוע לי
לצפיה ב-'לא מכירה את צד התורמות'
לא מכירה את צד התורמות
16/04/2017 | 21:45
83
אך הגיל לא נקבע סתם באופן שרירותי.
התהליך בארץ אכן ארוך....הן לתורמת והן לנתרמת.
שיהיה בהצלחה
איילת
לצפיה ב-'שאלה על הורות בגיל מבוגר'
שאלה על הורות בגיל מבוגר
13/04/2017 | 20:24
7
232
הי לכולן,

אני בת 43 רווקה ללא ילדים.
הלחץ סביב הגיל והצורך לקבל החלטה מורכבת לגבי הורות משגע אותי מזה זמן.
החרטה על השנים שעברו קשה מנשוא, אך גם מפחיד אותי להתקדם.
האם אין זה מאוחר מדי? האם יהיו לי הכוחות לגדל את הילד ולתת לו כל מה שהוא צריך? מצד שני המחשבה על כך שלא יהיה לי ילד גם היא כואבת.

גדלתי במשפחה שהיו בה שני הורים ביולוגיים אבל היה מאוד קשה לגדול בה מסיבות שונות, כלכלית ורגשית. ההתלבטויות שלי אינסופיות הגם שאני בטיפול.

תוהה איך אתן הגעתן להחלטה. זה לא דוקא קשור לתרומת ביצית.
אשמח אם תשתפו.

לצפיה ב-'מנסה לעזור'
מנסה לעזור
15/04/2017 | 19:46
145
כיום גיל 43 איננו גיל מאוחר מידי להפוך לאמא, ממוצע הגילאים בפורום הוא 40 פלוס( בנות שביזבזו שנים על גבי שנים בטיפולי ivf שכשלו, עד ההחלטה לפנות לתרומה). ברור שזה עדיף על ויתור לחלוטין! התחושה של ביזבוז זמן לשווא מוכרת, אך את העבר אין לשנות, רק את ההווה והעתיד.
לגבי שאלתך אם יהייה לך כוח לגדל אותו/ ה, ברור שכן!
עם הילד מגיעים הכוחות. תמיד כדאי שיש מערכת סביבתית תומכת, זה מאד עוזר!
עצתי החמה:אל תבזבזי זמן נוסף... בהצלחה רבה!!
לצפיה ב-'מנסה'
מנסה
16/04/2017 | 00:19
123
אני בעיקר הבנתי שאני לא מוכנה לוותר על הורות ותיקתוק השעון הלחיץ עוד יותר. זה נכון שזה מפחיד, מצד שני ככל שתחכי יותר תהיי יותר מבוגרת ותהיה לך עוד פחות עזרה.
אני ילדתי קצת לפני יום הולדת 47, לא יכולה להגיד לך שקל, אך לא הייתי מוותרת על זה בעד שום הון שבעולם. אז אין לי כח לרדוף אחריה כמו אמא צעירה יותר אולי, אבל יש לי באימהות המון דברים אחרים שאין לאימהות צעירות ובעיקר הודיה ענקית על הזכות שניתנה לי להיות אמא
בהצלחה
איילת
לצפיה ב-'הי שיר'
הי שיר
16/04/2017 | 17:11
3
119
  מבינה מאוד את ההתלבטות שלך, את הפחדים והבלבול. 
גם אני התלבטתי והתבלבלתי שנים רבות, עד שהתחלתי בטיפולים, ואחרי שנתיים של כשלונות הבנתי שאני צריכה לעבור לתרומת ביצית, אם אני רוצה להיות אמא לילד משלי. אחרי כל ה"התברברות", דווקא הבחירה במסלול של תרומת הביצית קרתה מאוד מהר, והבנתי שיהיה חבל גם הפעם לעכב את ההחלטה בגלל פחדים ולבטים, כי תמיד היה ברור לי שאני הולכת להיות אמא, ולא רציתי לאבד שוב זמן יקר. אני ילדתי כמה ימים לפני גיל 44, מתנה נפלאה ומרגשת ליום ההולדת (אם כי אני עוברת עם הבחירה הזו תהליך לא פשוט, מאוד ממליצה על טיפול שמלווה את התהליך). גם אני אמא יחידנית. 
אכן נראה כי לגיל יש השפעה על הגידול - פיסית פסיכולוגית ורוחנית, אבל האם זו סיבה לא להיות אמא? לי אין בכלל עזרה פיסית מהוריי (כספית כן), וזה ממש ממש קשה, אבל אני לא מצטערת לרגע. את הכוחות מקבלים עם הזמן וההתפתחות של הקטני בן ה- 7 חודשים, שהוא קסם אמיתי. 
אני מבינה ממה שכתבת שהצורך שלך באמהות גדול מאוד, ונראה לי שחבל לוותר עליו. את יודעת הכי טוב מה נכון לך. 
בקיצור, אם הייתי פורשת את כל השיקולים בעד ונגד לפני קבלת ההחלטה, אולי רציונאלית זה לא היה נראה הגיוני, אבל הלב לא משקר. לא במקרה הזה. תקשיבי לו. 
בהצלחה, בקלות והשלמה. אשמח שתמשיכי לשתף...

לצפיה ב-'וואו תודה!'
וואו תודה!
17/04/2017 | 19:52
2
91
ריגשתן אותי.
אתן מקסימות.
תודה על כל מה שכתבתן.

אני לא יודעת איך להסביר ולתאר כמה קושי אני עוברת עם הדבר הזה, מזה שלוש שנים, שבמהלכן עשיתי שתי הזרעות דרך בנק הזרע, וגם ניסיתי להרות בזוגיות שכשלה ונגמרה ממש לאחרונה.

אני לא באמת יודעת מה נכון לי. זה מבלבל כי יש המון קולות מנוגדים בתוכי.
הלואי וידעתי.
כנראה שאין החלטה שאהיה שלמה איתה לגמרי ולכל החלטה יהיה מחיר.
וגם השפעה על גורלו של אדם נוסף...

גם לי המחשבה על תרומת ביצית מביאה הקלה מסוימת דווקא, מאחר והסיכוים יותר גבוהים והתהליך נראה פחות סיזיפי ואני מקווה שקצת פחות פולשני.

לצפיה ב-'מבינה ומכירה את הקולות מבפנים....'
מבינה ומכירה את הקולות מבפנים....
17/04/2017 | 20:59
88
חלקם עוברים, משתנים או נשארים בעוצמה כזו או אחרת, גם אחרי שיש ילד.
וכן, אין שום החלטה שהיא אולטימטיבית,
ובגלל זה כדאי, לדעתי,להקשיב ללב.
לכל בחירה יש יתרונות וחסרונות. 
לי ההחלטה  על תרומת ביצית קרתה מהר, אבל לא בהכרח קלה עבורי היום,
אבל גם זה משתנה עם הזמן...

מתרגשת לקרוא את דברייך, הם נוגעים בי ואני מזדהה איתם מאוד.
מכל הבלבול הזה
ובין כל הקולות
צריך פשוט לבחור
מאחלת בהצלחה ובקלות!
לצפיה ב-'אני רוצה להגיד'
אני רוצה להגיד
18/04/2017 | 22:01
86
שגם לזוגות רגילים יש קשיים וגם להם יש החלטות משפיעות ו"הרות גורל" על הילד.. וגם אחרי שאני כבר אמא זה עדיין מפחיד.. אבל זה האושר הגדול ביותר שקיים.

לכי על זה.. שימשי את הפחדים בצד או שתטפלי בהם במקביל בעזרת איש/אשת מקצוע, אבל אל תוותרי על האמהות, כי אחר כך החרטה שתחושי תהיה גדולה יותר מכל פחד שקיים בך עכשיו..

שיהיה בהצלחה!
לצפיה ב-'אני בגילך'
אני בגילך
24/04/2017 | 11:40
33
ונולד לי תינוק ממש לא מזמן מתרומת ביצית (יש גם אח גדול). אנחנו נהנים ממנו שאי אפשר לתאר, הוא תינוק קסום, אני לא מרגישה שהגיל הוא פרמטר. להיפך, התינוק החדש משאיר אותנו צעירים ונמרצים. אני משוחדת כנראה אבל זה כל כך כיף!! לא הייתי מוותרת על זה בחיים. ירקנו דם כדי להביא אותו לעולם וזה לגמרי שווה את זה. 
לצפיה ב-'חג החירות שלי'
חג החירות שלי
15/04/2017 | 17:52
9
184
לפני כשנה, זמן קצר לפני פסח, הוחזר לרחמי עובר קטן. היום אני חובקת תינוק בן שלושה חודשים. הוא מתוק להפליא ואין די מילים לתאר את האושר שממלא את ליבי מדי יום.
פסח מציין עבורי את החירות האישית לה זכיתי כאשר התבשרתי בבטא חיובית. ברור שבכך לא תמו הדאגות (הן התחלפו באחרות...) אבל מאותו רגע משהו בתוכי השתחרר. הדרך היתה ארוכה וכואבת אך בדרך פגשתי אנשים טובים ויקרים.
לא כתבתי כאן לעיתים קרובות אך קראתי בעקביות ולמדתי כל כך הרבה מהנשים האמיצות שנמצאות כאן. בכמה צמתים קריטיים נעזרתי בפורום המיוחד הזה להתלבטויות, להתייעצות ולהמלצות המצויינות שקיבלתי. אני רוצה להודות לכל מי שעזרה, בין אם באופן ישיר או עקיף. תודה על שהייתן איתי באינספור רגעים.
תודה רבה לאילת ולאשרת שנילחמתן על חיי הפורום (גם זה כבר נראה רחוק...)
לאמהות ולאמהות שבדרך אני רוצה לאחל בריאות ואושר ובאמת, את כל הטוב שבעולם.
תודה רבה
לצפיה ב-' מנוגוניתתתת,,,זו את???'
מנוגוניתתתת,,,זו את???
15/04/2017 | 23:02
1
105
וייי,,,,קולולולו מזל טוף מליוניםםםם
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
17/04/2017 | 17:41
35
לצפיה ב-'מזל טוב! תודה שחזרת לספר'
מזל טוב! תודה שחזרת לספר
16/04/2017 | 00:14
74
מאחלת לכם אושר גדול
איילת
לצפיה ב-'מזל טוב מנוגונית! איזה כיף לשמוע!'
מזל טוב מנוגונית! איזה כיף לשמוע!
19/04/2017 | 09:15
1
33
הרבה אושר נחת ובריאות. שרק תהנו ותיהיו מאושרים!!!
לצפיה ב-'תודה יקירתי'
תודה יקירתי
20/04/2017 | 06:23
14
לצפיה ב-'ממש התרגשתי'
ממש התרגשתי
20/04/2017 | 02:28
1
33
מזל טוב ענקי!
כתבת כל כך יפה! מרגישה שתארת כל כך יפה ובכמה מילים את התהליך והאושר שבסופו.
מאחלת לך המון המון נחת ורגעי אושר בבריאות טובה!
ומלא אהבה בלב!
עוגי
לצפיה ב-'תודה, עוגי'
תודה, עוגי
20/04/2017 | 06:27
16
לצפיה ב-'איזה כיף לשמוע המון מזל טוב '
איזה כיף לשמוע המון מזל טוב
20/04/2017 | 13:14
15
לצפיה ב-'איזה כייף שבאת לספר.. מעודד. מזל טוב!'
איזה כייף שבאת לספר.. מעודד. מזל טוב!
20/04/2017 | 18:21
13
לצפיה ב-'חג שמח '
חג שמח
10/04/2017 | 16:05
1
86
מאחלות לכן חג שמח 
מלא בשימחה ואושר
לצפיה ב-'חג שמח :)'
חג שמח :)
15/04/2017 | 21:37
29
תודה לכן איילת ואושרת על העשייה המבורכת עבור כולנו, ברוך ורגישות וחכמה.
הלוואי ובחג הזה נשתחרר מהפחדים והמועקות,
ושנזכה בקרוב כולנו לחבוק  ילד.ה  בריא.ה  ושמח.ה  משלנו.

לצפיה ב-'מחפשת מטפלת בשיטצו או דיקור סיני בירושלים'
מחפשת מטפלת בשיטצו או דיקור סיני בירושלים
13/04/2017 | 00:24
2
49
אולי מישהו מכירה מטפלת בשיטצו או דיקור סיני שהיא מומחה בפוריות ועובדת בירושלים??
לצפיה ב-'מאיה הופמן'
מאיה הופמן
13/04/2017 | 20:11
34
לצפיה ב-'אני מחפשת מטפלת בשיאצו או דיקור סיני בירושלים. '
אני מחפשת מטפלת בשיאצו או דיקור סיני בירושלים.
13/04/2017 | 00:21
27

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

מנור קריו-ספרם
תרומת זרע פרימיום
ד
ד"ר אבי צפריר
מנור מדיקל- תרומת ביצית
מנור מדיקל תרומת ביצית

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה