לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום איטלקית ותרבות איטליה
איטליה היא ארץ החושניות - מראות, קולות וריחות הם משהו שכל אוהב/ת איטליה נושא/ת בקרבו/ה.
איטליה הינה אומה אחת הבנויה מעשרים מחוזות, הנוף האנושי בה מגוון כמו הנוף הגיאוגרפי.
אז מה יש במגף הארוך של אירופה שמצעיד א/נשים רבים/ות לבקר באיטליה ולרצות לחזור אליה שוב ושוב?
 3,000 שנה של עושר היסטורי, תרבותי וקולינרי נכנסים ללב של כל מי שרק חפץ/ה בכך.
הפורום מזמין אתכן/ם להציץ אל התרבות האיטלקית ולהיחשף אל השפה הכי מצלצלת ורומנטית.
גם אני, כמו אילוש (המנהלת הקודמת של הפורום) מקווה שתהנו ולצד ההנאה רוצה להאמין - שנדע תמיד לשמור על תרבות הדיון ונמנע מהעלבה או פגיעה אישית בחברי/ות הפורום.
שהפורום יהיה מקום איכותי לדיונים מעניינים ומשכילים, שנחשף לדעות ועמדות של שאר החברות והחברים בקשת רחבה של נושאים, שנפתח את רמת המעורבות של השפה האיטלקית ואיטליה בחיינו.
אתן/ם מוזמנות/ים לפנות אליי במסר פרטי לגבי כל הצעה, בקשה, הרהור ושאלה. ליאת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום איטלקית ותרבות איטליה

איטליה היא ארץ החושניות - מראות, קולות וריחות הם משהו שכל אוהב/ת איטליה נושא/ת בקרבו/ה.
איטליה הינה אומה אחת הבנויה מעשרים מחוזות, הנוף האנושי בה מגוון כמו הנוף הגיאוגרפי.
אז מה יש במגף הארוך של אירופה שמצעיד א/נשים רבים/ות לבקר באיטליה ולרצות לחזור אליה שוב ושוב?
 3,000 שנה של עושר היסטורי, תרבותי וקולינרי נכנסים ללב של כל מי שרק חפץ/ה בכך.
הפורום מזמין אתכן/ם להציץ אל התרבות האיטלקית ולהיחשף אל השפה הכי מצלצלת ורומנטית.
גם אני, כמו אילוש (המנהלת הקודמת של הפורום) מקווה שתהנו ולצד ההנאה רוצה להאמין - שנדע תמיד לשמור על תרבות הדיון ונמנע מהעלבה או פגיעה אישית בחברי/ות הפורום.
שהפורום יהיה מקום איכותי לדיונים מעניינים ומשכילים, שנחשף לדעות ועמדות של שאר החברות והחברים בקשת רחבה של נושאים, שנפתח את רמת המעורבות של השפה האיטלקית ואיטליה בחיינו.
אתן/ם מוזמנות/ים לפנות אליי במסר פרטי לגבי כל הצעה, בקשה, הרהור ושאלה. ליאת.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכות הבאות וברוכים הבאים לפורום איטלקית ותרבות איטליה!  
קראו את תקנון הפורום, אין לפרסם טלפונים! בקוביה מצד שמאל ניתן להתעדכן באירועים שונים --->

המשך >>

שאלה מוזרה! האם יש איטלקים אתנים (לא יהודים) שחיים בישראל?
06/05/2016 | 03:17
אנגלים יש בירושלים ויפו, לרוב אנשים הקשורים לכנסייה האנגליקנית; רוסים בטח יש.

האם יש איטלקים אתנים (הכוונה היא לא יהודים מאיטליה, משום שיהודים הם קבוצה אתנית בפני עצמה) שחיים בישראל? איפה נמצאות הקהילות הללו?
הופעה של ארוס רמזוטי בישראל
01/05/2016 | 21:15
3
15
אין כמו הופעה של ארוס ביד אליהו בתל אביב לסיים את חג הפסח.
מדהים, שווה כל זוז וזוז.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4797702,00...

https://www.instagram.com/explore/tags/erwt16

וההופעה המלאה, למי שלא היה שם:
https://www.youtube.com/watch?v=8ftWEcEI7FA#t=3822...
תודה בקי
04/05/2016 | 19:03
1
9
מה שלומך? 
אכן הפיד שלי היה עמוס בתמונות, קטעי וידאו וחוויות מההופעה של ארוס בארץ! ממש מרגש לדעת שזמר איטלקי נערץ ע"י ישראלים כה רבים! אני בטוחה שהוא יחזור שוב 
היית בהופעה?
המשך ערב נעים, ליאת.
הייתי, היה שווה כל שקל ויותר
04/05/2016 | 20:10
9
הייתי. נהניתי מכל רגע!
06/05/2016 | 02:17
ערב יום השואה
04/05/2016 | 19:20
50
לזכור, ולא רק יום אחד בשנה.
לזכור, לבקר במקומות שבהם התרחשו הזוועות ולא להקל ראש בהתנהגות במקום.
לזכור, לחפור ולחקור ולצבור ידע רב ככל הניתן על השואה, על ניצוליה, על החיים שלפני וגם אלו שאחרי.
לזכור, שמדובר במלחמה יומיומית של חזרה לשפיות ונסיון לבנות את עצמך מחדש אחרי שהשמידו לך את המשפחה, החברים, הבית.
לזכור, את ערך החיים והיכולת לשנות.
לזכור, שביננו עדיין חיים וקיימים אנשים שהיו שם, שמחפשים דרך לנהל את חייהם בכבוד, צמאים לאוזן קשבת ולתשומת הלב שלנו.
לזכור, כדי שכל  מה שהיה שם אז - לא יחזור.

מבחינתי יום השואה הוא לא רק ערב אחד ויום בשנה.
מספר פעמים שיתפתי כאן בפורום וגם בבלוג הפרטי שלי על נקודות שונות בחיי הקשורות לשואה.
באופן אישי אין לי במשפחה ניצולי שואה ואולי דווקא זו הסיבה שהנושא כה מעניין אותי וחשוב בעיני. 
באותה תקופה גם באיטליה היו כאלו ששיתפו פעולה עם הנאצים, היו פרטיזנים, היו אנשים שבחרו להציל יהודים, היו אנשים מכל הסוגים.
גם יהודי איטליה נרצחו, גם יהודי איטליה ניצלו ושרדו כדי לספר.
אם יש לכן/ם במה לשתף אשמח לקרוא.
הערב, מחר, ובכלל - כי עבורי יום השואה הוא לא רק ערב או יום אחד בשנה.
לזכור, זו חובה.
ליאת.

עזרה לגבי מילאנו, והתרבות.
03/05/2016 | 12:35
1
8
היי,
השאלה קצת מביכה אבל בכל זאת. אני מהנדס שעזב הייטק וקצת נכנס לעולם עיצוב מוצר, ואני כבר תקופה מתעניין בקורס קיץ במילאנו באוניברסיטת Naba -

הקורס אורך חודש, ביולי, ויש מספר דברים שקצת מטרידים אותי לפני קבלת החלטה.

1.אני שומע כל הזמן שהאיטלקים שונאים אותנו, והחשש שלי הוא בעיקר מלהיות חודש בכיתה שבה עובדת היותי ישראלי תגרום לי להיות קצת מבודד, אחרי הכל עיצוב מוצר זה קורס עם המון אינטראקציה. (החשש אולי טיפשי אבל בכל זאת)
2. לגבי דירה, כשאני בודק בairbnb אני מוצא שלל דירות באיזור ה-4k ואני נורא מתקשה להעריך האם השכונה לא רעה, האם המרחק לבית ספר בגדר הסביר וכו. הייתי רוצה להיות קרוב למרכז אבל גם באיזור עם טבע,יש חיה כזו ?
3. האם המיקום של הבית ספר מבודד, או יחסית מרכזי למרות שאינו ב duomo? הרחוב הוא Via C. Darwin.
4. האם מזג האוויר ביולי גרוע כמו בארץ- מזיעים אחרי 5 דקות ברחוב?
5. בכמה מוערכת עלות מחיה של חודש במילאנו?(הקורס הינו 2800 אירו)

ובכלל המלצות על הבית ספר, על ישראלים באיטליה שאפשר להכיר, ועל ההחלטה. אני ממש בלבטים לגבי החודש הזה, מקווה שלא יהיה טעות..
תודה רבה !
ciao esp
04/05/2016 | 18:57
3
וברוך הבא לפורום הכי איטלקי בעברית 

אני לא מכירה את מוסד הלימודים הזה, מכניסה לאתר נראה שהוא במיקום מרכזי יחסית (מילאנו זה לא רק הדואומו וכשתגיע אליה תבין שתרצה להיות דווקא במקומות שהם לא הדואומו).
1. האיטלקים כמו הישראלים הם עם ואי אפשר להכליל התנהגות של כולם, מדובר באינדיבידואלים. קח בחשבון שיהיו כאלו שיתחברו אליך ויהיו כאלו שלא. אני לא חושבת שלהיותך ישראלי תהיה השפעה כה גדולה עד כדי כך שיתעלמו ממך ושינדו אותך מהכלל. החשש שלך מובן כיוון שזו מדינה זרה, אך מניסיון של שנות מגורים רבות באיטליה רוב האיטלקים שפגשתי התעניינו בישראל, רצו לדעת יותר על ישראל וגם על יהדות, וגם אלו שקיבלתי הרושם שהם "לא מתים עלינו" עדיין היו מנומסים והתנהלה ביננו שיחה טובה (לא כולם חייבים להסכים עם כולם). אני חושבת שלדרך שבה תבחר להציג את עצמך ולהתנהג יש משקל רב יותר מאשר למדינת המוצא שלך. וד"א איטליה זה לא רק איטלקים, ובמיוחד מילאנו כעיר עצומה משמשת בית למהגרים ממדינות רבות.
2. לגבי הדירה תפנה אליי בפרטי ואפנה אותך לגורם המתאים.
3. התחבורה הציבורית במילאנו מפותחת מאוד ואתה ממש לא צריך להיות בדואומו כדי ליהנות ממה שיש לעיר להציע.
4. מזג אוויר זה דבר משתנה, קח בחשבון שביולי-אוגוסט איטלקים רבים יוצאים לחופשות באיזורי החוף, חם בעיר ולדעתי עדיף לשכור דירה עם מיזוג כל עוד היא תואמת את התקציב שלך. 
5. עלות המחייה משתנה כמובן ותלויה בך ובאורח החיים שלך, החל מאמצעי תחבורה ועד קניות בסופרמרקט - יש היצע גדול של רשתות סופרמרקטים זולות, אחת מהן היא LIDL.

כפי שציינתי אינני מכירה את מוסד הלימודים הזה, אל ישראלים באיטליה ובמילאנו אפשר להגיע דרך הפייסבוק (יש קבוצות שונות, ישראלים באיטליה, ישראלים בצפון איטליה, ישראלים במילאנו, סטודנטים ישראלים באיטליה וכו'). האם אתה מחפש ישראלים כדי להפוך את הנחיתה לרכה יותר? אל תשכח שאתה מגיע למילאנו ויש כאן המון אנשים מרחבי עולם, לדעתי עדיף לך לא להיות מקובע וכך תוכל ליצור חברויות מדהימות.

בהצלחה! ליאת.

חו"ל המועד שמח!
24/04/2016 | 22:36
2
16
שתעבור על כולנו חופשת פסח נהדרת וכייפית!
אל תשכחו להשקיע בלימודי האיטלקית ולהתגעגע למאכלים האיטלקיים שכולנו אוהבים 
בשורות טובות בחג האביב היפה!
ליאת.
חג שמח
29/04/2016 | 14:26
1
5
חג שמח ליאת!
04/05/2016 | 19:06
פסח כשר ושמח
( לעמוד שלי בתפוז )
21/04/2016 | 10:49
5
גולשות וגולשים יקרים,
אנו רוצים לאחל לכם חג פסח כשר ושמח!
מי ייתן והאביב יביא עימו התחלות חדשות,
הנאות מתוקות והמון הפתעות מרגשות.

לקראת החג הכנו לכם מהדורה חגיגית וכשרה לפסח
של חם בתפוז.

את כל הקישורים לאייטמים בכתבה תוכלו למצוא (כמו בכל שבוע)
בעמוד הפייסבוק שלנו

חג פסח שמח!
מאוד צריך עזרה! האם יש מסלולי תואר ראשון באיטליה באנגלית?
21/04/2016 | 04:00
4
12

האם יש מסלולי תואר ראשון באיטליה שמלמדים באנגלית בלבד?

וחשוב מאוד שאלה לא יהיו אוניברסיטאות פרטיות (משום שהן מאוד יקרות!) אלה אוניברסיטאות ציבוריות.

אני יודע שבמילאן יש סוג של טכניות שמלמד רק באנגלית, אך אני מעוניין דווקא בתחום מדעי הרוח, אומנות, ומדעי החברה.

מישהו ?
23/04/2016 | 02:56
ciao Shpakovich
24/04/2016 | 22:18
1
13
מה שלומך?
כיוון שעברו מספר ימים ונותרת ללא תשובה, אני ממליצה לך לשאול גם בקבוצות של סטודנטים ישראלים בפייסבוק - ייתכן והם יוכלו למקד אותך לאוניברסטאות מסויימות.
בהצלחה!!! ליאת.
שאלתי, אך נירא שהם יודעים עוד יותר פחות ממני
25/04/2016 | 01:03
7
לא היה להם מושג לגבי כך שהפוליטכני במילאן עברו לאנגלית, או לגבי האוניברסיטאות הפרטיות באיטליה ששפת הלימוד אנגלית.
אני מכיר רק פרטיים
29/04/2016 | 14:25
8
יש את לואיס ברומא ובוקוני במילנו (פרטיים ויקרים מאוד), חוץ מזה אני חושב שכל המסלולים הם באיטלקית...
מי אוהב/ת יין?
18/04/2016 | 12:43
27
צ'או אה טוטי!
לכבוד חג הפסח הקרב ובא עלינו לטובה, משתפת אתכן/ם בכתבה (בשפה האנגלית) על 10 הדרכים הטובות ביותר לטעימת יינות באיטליה - קריאה מהנה!
זכרו - אם שותים לא נוהגים! 
יום נעים, ליאת.
חם בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
14/04/2016 | 14:17
3
סופ"ש נעים!
את כל האייטמים שבכתבה תוכלו למצוא בעמוד הפייסבוק שלנו-
עזרה במילוי שאלון קצר, במסגרת סמינר בתואר :)
14/04/2016 | 11:35
1
13
היי חבר'ה :)
שמי גילה ואני סטודנטית שנה ב' למערכות מידע. אני עורכת סמינר בנושא שימוש באפליקציה ללימוד שפה זרה.
אם אתם משתתפים בקורס ללמידת שפה זרה ובמקביל משתמשים באפליקציה Duolingo, אשמח שתענו על שאלון קצר וקליל שהכנתי כחלק מסמינר בנושא. 
המון תודה על העזרה!
צ'או גילה
18/04/2016 | 12:35
4
הכוונה שלך היא למי שאי פעם השתמש באפליקציה או שמשתמש בה על בסיס יומיומי?
בהצלחה! ליאת.
חגיגות ופסטיבלי אפריל באיטליה
05/04/2016 | 13:29
13
לכל מי שתגיע/יגיע למגף במהלך חודש אפריל, כתבה בשפה האנגלית מאתר איטלי מגזין: http://www.italymagazine.com/featured-story/what-d...
תהנו! ליאת.
פסטיבל הקולנוע האיטלקי בישראל
05/04/2016 | 13:21
14
צ'או אה טוטי! 

לידיעתכן/ם, מחר בשעה 19.00 יוקרן בסינמטק חיפה הסרט "אור בקצה המגף" שאת הנושא שלו העלתי בעבר בפורום. 

בנוסף החל מתאריך 11.04.16 ועד סוף החודש יוקרנו 15 סרטים איטלקים בסינמטק חיפה, למידע נוסף: http://www.ethos.co.il/%D7%AA%D7%92/%D7%A4%D7%A1%D...

צפייה מהנה לכולן/ם! ליאת.
מאוד רוצה להכיר גבר איטלקי
03/04/2016 | 01:05
4
55
שלום רב.התוכלי להצביע לי בבקשה על כמה אתרי הכרויות באיטלייה?
תודה מראש

אליזה
צ'או אליזה
18/04/2016 | 12:39
3
29
מה שלומך?
למה דווקא איטלקי?  בכל אופן אברר בעבורך ואעדכן אותך.
יום נעים, ליאת.
תודה רב תותי בת וחג שמח
18/04/2016 | 16:32
2
13
על לא דבר
24/04/2016 | 22:13
1
42
חיפוש קצר בגוגל העלה את האתר הבא שמדרג אתרי הכרויות בשפה האיטלקית: http://www.migliorisitiincontrionline.it/?kw=la%20...

בהצלחה!!! ליאת.
תודה חמודה וחג שמח
25/04/2016 | 02:23
7
מישהו לתרגל איתו איטלקית באזור ירושלים
02/04/2016 | 09:23
2
30
היי כולם, אני מרגישה שמה שאני לומדת באיטלקית מתחלד לו לאט לאט, ולכן אני מחפשת מישהי/ו לתרגל איתו. מישהו באזור ירושלים?
צ'או עינבוץ
05/04/2016 | 13:31
1
27
מה שלומך?
הייתי מנסה לבדוק עם אגודת דאנטה אם יש להם קבוצות שיחה או במוזיאון/בית הכנסת אם מישהו מעוניין בתרגול האיטלקית.
בהצלחה! ליאת.
תודה!
06/04/2016 | 23:55
3
הזמנה לפתיחת תערוכת רנסנס יהודי איטלקי 30.3 בבית התפוצות
28/03/2016 | 17:32
1
27
ערב טוב לכולם,

שמחה להזמין את חברי הפורום לפתיחת תערוכת רנסנס יהודי איטלקי-על יופיה של היודאיקה האיטלקית. הפתיחה תתקיים ביום ד', 30.3.16 בבית התפוצות-מוזיאון העם היהודי בשעה 19:30.
מצרפת פרטים נוספים.
להרשמה, יש ליצור איתי קשר lian@bh.org.il 
מהרו להירשם, מספר המקומות מוגבל!

ערב טוב
ליאן
תודה על השיתוף
31/03/2016 | 21:53
1
Buona Pasqua a tutti!
27/03/2016 | 11:45
22
חג פסחא שמח לכל מי שחוגג/ת! 
חג פורים שמח!
22/03/2016 | 11:12
2
11
מי התחפש/ה לכל דבר שקשור באיטליה?
קישור למאמר עם אוצר מילים בנושא פורים - http://www.tapuz.co.il/forums/articles/article/919...
שיהיה לכולנו חג שמח! ליאת.
התחפשתי לשני דברים הקשורים באיטליה!
27/03/2016 | 22:44
1
25
למסיבה אחת התחפשתי לקונסול רומא בשנת 27 לספירה, גאיוס סאלוסטיוס קריספוס פסיאנוס (Gaius Sallustious Crispus Passienus), שהיה קונסול ממלא מקום. לתחפושת זו עטיתי על עצמי את הטוגה שלי והלכתי עם סממני השררה של הקונסול, אגודת הזרדים והגרזן, המכונים פאסקס (fasces). 

למסיבה אחרת שאליה הלכתי התחפשתי לרוברטו ריבלינו, שחקן נבחרת ברזיל במונדיאל 1970, אותה נבחרת שניצחה בגמר את איטליה 4-1 

מקורי!!
31/03/2016 | 21:50
6
הפריט היחיד בתחפושת שלי היה מסכה סטייל המסכות של קרנבל ונציה 
אמנות על..
21/03/2016 | 11:38
21
אמנות על קופסת פסטה  http://www.vanillamagazine.it/il-geniale-packaging...
עוברים לשעון קיץ!
21/03/2016 | 11:38
18
לכל מי שנמצא/ת באיטליה - אל תשכחו להזיז את המחוגים שעה אחת קדימה ביום ראשון הקרוב
סופ"ש של הפסחא באיטליה
21/03/2016 | 10:44
21
כתבה באנגלית מה לעשות באיטליה בסופ"ש של הפסחא שמתקרב אלינו בצעדי ענק! http://www.italymagazine.com/featured-story/what-d...
חם בפורומים של תפוז
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
הודעות נבחרות
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ