לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
81518,151 עוקבים אודות עסקים

פורום אסטרטגיות והנגשת למידה

בשנים האחרונות מתפתחת המודעות לקשיים הלימודיים של תלמידים לקויי למידה ולצורך שלהם באסטרטגיות למידה שונות וטכנולוגיות הנגשת למידה כדי לממש את יכולתם.מודעות זו מעלה את ההתעניינות באסטרטגיות והנגשת למידה לציבור הרחב ולבעלי לקויות אחרות.נעסוק באסטרטגיות למידה, אבל לא רק, כי אם גם באסטרטגיות חשיבה ושיפור הזיכרון, אסטרטגיות לפתרון בעיות, אסטרטגיות התמודדות עם לקויות קשב וריכוז או לקויות אחרות, אסטרטגיות לשיפור ועיצוב התנהגות, אסטרטגיות לתפקודים ניהוליים וויסות עצמי.בעניין ההנגשה נעסוק רק בהנגשת הלמידה. נדון בטכנולוגיות הנגשה, באכיפת חוקי הנגשה במוסדות חינוך, בהסדרי הנגשה (למשל אפשרות הגשת עבודה כתובה במקום סמינר בעל פה על ידי סטודנטים מגמגמים), באתיקת הנגשה (האם סביר שמוסד חינוכי ידרוש מתלמיד לבקש עזרה באופן קבוע מחבריו לכיתה ולא מפקידי המוסד) וכיוצא בזה.אני, דליה, מורה בכירה ומוסמכת לחינוך מיוחד, בעלת תואר ראשון בחנוך המיוחד וסטודנטית לאבחון דידקטי. עוסקת בחינוך מיוחד כ13 שנים בהם לימדתי ילדים בטווח הגילאים של הגן ועד י"ב. עסקתי בחינוך עם לקויי למידה, בעלי הפרעת קשב וריכוז (ADHD), אוטיסטים, C.P. , פיגור קל ובינוני. הצטרפו אלי לניהול הפורום עדו בן צבי שצבר ניסיון עבודה כמדריך טכנולוגיות לעקיפת ליקויי למידה וכמזכיר תא סטודנטים מוגבלים רפואית ויונה שו שעובדת כמאבחנת דידקטית לליקויי למידה. כולם מוזמנים לבוא, לדון, לקבל עצה טובה ולהשתתף אתנו בקהילה הזו. כמו בכל משחק, גם במשחק הזה יש חוקים: - תקנון תפוז, שמי שעוד לא קרא, זה בדיוק הזמן . - ביקורת בפורום חייבת להינתן בצורה בונה. כשאתם נותנים ביקורת נסו לחשוב איך היא תתרום לאדם שמקבל אותה. - לא מעירים על שגיאות כתיב, ואם כן, רק במסרים. - אוף טופיק מותר, אלא אם כן הוא הופך לדיאלוג בין שניים או מפריע לשאר ההתרחשויות בפורום. אם אתם רואים שעמודים רצים מהר מדי, אנא ותרו על האוף-טופיק. -אסור לפתוח הודעות ראשיות ללא תוכן. הודעות כאלו כמובן אפשר לשרשר. בכלל כדאי לשרשר כמה שאפשר... - אם ייווצר מצב שבו נאלץ למחוק הודעות - נפרסם הודעה על מדיניות מחיקת הודעות, אבל נקווה שלא יקרה מצב כזה. חוצמיזה, כמו בכל משחק, המטרה העיקרית היא שיהיה כייף בברכה! דליה ד.

אודות הפורום אסטרטגיות והנגשת למידה

בשנים האחרונות מתפתחת המודעות לקשיים הלימודיים של תלמידים לקויי למידה ולצורך שלהם באסטרטגיות למידה שונות וטכנולוגיות הנגשת למידה כדי לממש את יכולתם.מודעות זו מעלה את ההתעניינות באסטרטגיות והנגשת למידה לציבור הרחב ולבעלי לקויות אחרות.נעסוק באסטרטגיות למידה, אבל לא רק, כי אם גם באסטרטגיות חשיבה ושיפור הזיכרון, אסטרטגיות לפתרון בעיות, אסטרטגיות התמודדות עם לקויות קשב וריכוז או לקויות אחרות, אסטרטגיות לשיפור ועיצוב התנהגות, אסטרטגיות לתפקודים ניהוליים וויסות עצמי.בעניין ההנגשה נעסוק רק בהנגשת הלמידה. נדון בטכנולוגיות הנגשה, באכיפת חוקי הנגשה במוסדות חינוך, בהסדרי הנגשה (למשל אפשרות הגשת עבודה כתובה במקום סמינר בעל פה על ידי סטודנטים מגמגמים), באתיקת הנגשה (האם סביר שמוסד חינוכי ידרוש מתלמיד לבקש עזרה באופן קבוע מחבריו לכיתה ולא מפקידי המוסד) וכיוצא בזה.אני, דליה, מורה בכירה ומוסמכת לחינוך מיוחד, בעלת תואר ראשון בחנוך המיוחד וסטודנטית לאבחון דידקטי. עוסקת בחינוך מיוחד כ13 שנים בהם לימדתי ילדים בטווח הגילאים של הגן ועד י"ב. עסקתי בחינוך עם לקויי למידה, בעלי הפרעת קשב וריכוז (ADHD), אוטיסטים, C.P. , פיגור קל ובינוני. הצטרפו אלי לניהול הפורום עדו בן צבי שצבר ניסיון עבודה כמדריך טכנולוגיות לעקיפת ליקויי למידה וכמזכיר תא סטודנטים מוגבלים רפואית ויונה שו שעובדת כמאבחנת דידקטית לליקויי למידה. כולם מוזמנים לבוא, לדון, לקבל עצה טובה ולהשתתף אתנו בקהילה הזו. כמו בכל משחק, גם במשחק הזה יש חוקים: - תקנון תפוז, שמי שעוד לא קרא, זה בדיוק הזמן . - ביקורת בפורום חייבת להינתן בצורה בונה. כשאתם נותנים ביקורת נסו לחשוב איך היא תתרום לאדם שמקבל אותה. - לא מעירים על שגיאות כתיב, ואם כן, רק במסרים. - אוף טופיק מותר, אלא אם כן הוא הופך לדיאלוג בין שניים או מפריע לשאר ההתרחשויות בפורום. אם אתם רואים שעמודים רצים מהר מדי, אנא ותרו על האוף-טופיק. -אסור לפתוח הודעות ראשיות ללא תוכן. הודעות כאלו כמובן אפשר לשרשר. בכלל כדאי לשרשר כמה שאפשר... - אם ייווצר מצב שבו נאלץ למחוק הודעות - נפרסם הודעה על מדיניות מחיקת הודעות, אבל נקווה שלא יקרה מצב כזה. חוצמיזה, כמו בכל משחק, המטרה העיקרית היא שיהיה כייף בברכה! דליה ד.
הפורום לא פעיל
x
הודעה מהנהלת הפורום
נא לא לפרסם מספרי טלפון בפורום, תודה!
המשך >>

לצפיה ב-'בית ספר דתי עם כיתות רגשיות'
בית ספר דתי עם כיתות רגשיות
05/06/2012 | 09:11
132
בני עולה לכיתה ה ואובחן כזקוק לכיתה רגשית, שיטת הלימוד האידיאלית בשבילו הינה לימוד דרך יצירה.
לצערי בכל חיפושי לא מצאתי ביה"ס דתי הנותן מענה שכזה
האם מישהא מכיר ויכול לכוון אותי למסגרת המתאימה לו.
תודה
לצפיה ב-'גיאוגרפיה'
גיאוגרפיה
14/05/2012 | 18:54
90
אטמוספרה וגלובליזציה
לצפיה ב-'לימודי DIR'
לימודי DIR
09/05/2012 | 23:10
302
אשמח לקבל פרטים על לימודי הגישה: היכן ניתן ללמוד בארץ? איזה סוג לימודים? כמה זמן? מה העלויות?
המון שאלות שלא מצאתי להן תשובה...
תודה,
שירן
לצפיה ב-'מכירת חיסול '
מכירת חיסול
12/06/2007 | 17:41
2
115
בקרוב מאד איחוד הכוחות - בפורומים.

פורום אסטרטגיות למידה + פורום לקויות למידה = לקויות למידה ואסטרטגיות

אל דאגה - כל החומר מהקישורים - יועבר היישר לחדש.
כל ההודעות עדיין נשארות.

אני ממשיכה להיות גם שם. כולכם מוזמנים

לאט לאט אלקט מההודעות שיש בפורום הזה - אערוך אותן ואעביר לפורום המחודש.

אם יש למישהו רעיון, עצה מה ואיך או עזרה - הכל יתקבל בברכה.

לצפיה ב-' ו ליונה היקרה'
ו ליונה היקרה
13/06/2007 | 13:57
1
34
הי יונה.....
רוצה אני בשם הפורום הנכבד ובשם המון אנשים שנהנים מהפורומים שלך, ניזונים מהם ולמדים
להודות לך על שעו של נתינה ועשייה כה חשובה ועל התמדה וניהול יעיל של הפורום.....
מאחלים לך בהצלחה במעבר לפורום החדש
ומציעים, כמובן!!!!!, עזרה בכל אשר תצטרכי
המון טוב
מכון טלי
לצפיה ב-' תודה '
תודה
13/06/2007 | 14:18
19
לצפיה ב-'אווףף'
אווףף
11/06/2007 | 13:29
1
47
אני בי"א ולומדת עכשיו לבגרות בהיסטוריה שתתקיים שבוע הבא ביום שני הבעיה היא שאני לא מצליחה ללמוד אליה כ"כ החומר פשוט לא נכנס לי לראש זה הפוך ממה שהיה שנה שעברה שנה שעברה סיימתי עם 90 סופי ועכשיו אני בכלל לא מצליחה ללמוד אליה שלא נדבר שמתכונת שלי הלכה זוועה אני עושה את היסטוריה ב השנה ואני לא יודעת בכלל איך לומדים אליה.. איך???
לצפיה ב-'טכניקות למידה....'
טכניקות למידה....
13/06/2007 | 13:54
123
הי ושדלום רב,
הרגשתך מוכרת ונידונה פה רבות בתקופה האחרונה....
אני מצרף לך לינק למאמר ארוך שבו תוכלי למצוא טיפים רבים על למידה יעילה.....
שיהיה המון בהצלחה
יוסי
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'שלום! צריכה עזרה!'
שלום! צריכה עזרה!
12/06/2007 | 17:14
61
שמי שני ואני צריכה עזרה בנוגע למסגרות חינוכיות אלטרנטיביות.
הבעיה לא קשורה לקשיי ולקויות למידה אבל הנחתי שאם אתם עוסקים בלמידה וחינוך אולי תוכלו לעזור לי.
אני לומדת בבית הספר כדורי בגליל התחתון.
אני תלמידה מאוד טובה ואין לי בעיות לימודיות הבעיה היא שאני לא מרוצה מהדרך בה לומדים בבתי הספר הרגילים. אני מרגישה שאנחנו לומדים ומתעסקים רק בחומר לבגרויות ולא באמת בנושא עצמו - בהיסטוריה לא לומדים היסטוריה לומדים לשנן לבגרות, בספרות א לומדים לקרוא ולהבין יצירה לומדים סיכום שאותו צריך לשנן ולהקיא.
מלבד זאת אני מרגישה שזה בזבוז זמן. כלומר, אם ממילא אני לא באמת לומדת למה להשקיע כלכך הרבה זמן ומאמץ וללמוד כל השנה היסטוריה כשאני יכולה חודש לפני הבגרות לשנן סיכומים ולעבור אפילו בציון טוב.
יש חובה בהגעה לשיעורים והדבר גם משפיע על הציון כך שאני לא יכולה לנצל את הזמן כפי שאני רוצה.

הייתי שמחה לדעת אם אתם מכירים כל מיני מסגרות לימודיות שונות גם בתי ספר אקסטרנים (אבל זה פחות מה שאני מחפשת) באיזור הצפון (איזור הקריות גם אפשרי). אני לא יודעת איפה אני יכולה למצוא מסגרות אחרות.

תודה רבה~!
שני.

אה לא הזכרתי את זה - אני מסיימת כיתה י'.. לא כזה חשוב(:
לצפיה ב-'יונה..'
יונה..
08/06/2007 | 18:20
3
31
מה זה חרדה ממתמטיקה והאמת באמת יש דיסלקציה כזו?
אני בן 24 ובדיעבד כנראה שיש לי את זה. תמיד הייתי גרוע במתמטיקה, הייתי מעתיק במבחנים, בגרות 3 יחידות שגם אותה בקושי עברתי.
לצפיה ב-'חרדה ממקצוע לימודים'
חרדה ממקצוע לימודים
12/06/2007 | 00:32
2
37
לפעמים כשמישהו לא מצליח במשהו, ומצד שני מאד חשוב לו להצליח, עלול להתפתח חשש מחוסר הצלחה. החשש הזה יוצר מתח גבוה, עד כדי כך, שאפשר גם לקרוא לו חרדה, כי כשהאדם רק מתחיל במשהו שקשור לנושא, הוא פוחד שלא יצליח, משהו כזה שחוזר על עצמו וגדל יותר ויותר.

יש צורך בעזרה של מישהו אחר, לפעמים של פסיכולוג, לפעמים של אסטרטגיות למידה, ולפעמים אפשר להיעזר ברפואה אלטרנטיבית כדי להתגבר על חרדות.

האם משהו מזה ניסית ? אם כן, יש לנסות משהו אחר, ואם לא - אולי זה הזמן לבדוק את הנושא, ובעיקר - זה הזמן לטפל.
לצפיה ב-'אם אפשר להוסיף משהו קטן....'
אם אפשר להוסיף משהו קטן....
13/06/2007 | 14:04
1
26
ראה ידידי ראשית בהצלחה בדרכך.....
יונה הסבירה לך על המנגון שיוצר חרדה ודרכים לפתרון....
לי חשוב להוסיף ולהבדיל בין חרדה למתמטיקה כלומר בין מתמטיקה וחרדת בחינות:
קושי רב במתמטיקה אינו חרדת בחינות אלא הקושי הרב כמו שיונה אמרה יכול ליצור התנגדות חוויה שלילית ואז חרדה מהתחום..... האם זה המקצוע היחיד בו אתה חווה חרדה? האם זכורה לך חרדה כזו במקצועות נוספים?
קושי במתמטיקה אומנם יכול ליצור חרדה אך אין הוא חרדה!!!! כלומר את הקושי ניתן לפתור בהוראה מתקנת אסטרטגיות ועוד שיעניקו לך כלים להתמודד עם הקושי!!! אולי אחרי שהמקצוע יובהר לך ויהיה לך את הכלים להתמודד החרדה תעלם... אם כן הרי לך התשובה,
אם לא אז יכול להיות כי אכן יש לך חרדת בחינות ואז צריך לטפל בה וגם לכך יש דרכים..... רבות!
אני מאחל המון בהצלחה ואם תרצה עוד חומר מקצועי אתה מוזמן גם לבקר באירוח שצירפתי בלינק והעמיק בנושא מתמטיקה, חרדת בחינות ועוד....
יוסי
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'לא'
לא
13/06/2007 | 17:12
11
אין לי חרדת בחינות.
יש לי תסביך במה שקשור למתמטיקה - לא מבין בזה.
לצפיה ב-' פורומים חדשים בתפוז אנשים '
פורומים חדשים בתפוז אנשים
07/06/2007 | 14:08
10

גרים בנצרת עילית ועדיין לא מכירים את ההמנון? הכנסו לפורום נצרת עילית
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/forumpage.a...

יש לה חוקים מאוד ברורים ואם לא עושים מה שהיא אומרת - היא יודעת לעמוד על שלה. פורום סופר נני יכניס את המשפחה שלכם לתלם

עמוק בכל לב מסתתר הרצון לפרוק כל עול, לשבור כל מוסכמות... מתמכרים לקסם המיוחד בפורום לסרט החדש הסודות

כבר יש לה שני שירים שקורעים את הרדיו, היא גם מוכשרת וגם יפה, ועכשיו יש לה גם פורום - גילת הלל

מאה מיליון זה לא כסף, זה מספר הודעות
גולשים וגולשות יקרים,
אנו שמחים וגאים להודיע כי השבוע נכתבה ההודעה ה-100,000,000 במערכת הפורומים!
אנו רוצים להודות לכם על שלקחתם חלק בפעילות האתר בעשר השנים האחרונות, ומקווים כי תשארו עמנו גם בשנים הבאות.

שלכם,

תפוזאנשים
לצפיה ב-'איך לכתוב לקהל הרחב?'
איך לכתוב לקהל הרחב?
07/06/2007 | 00:15
2
34
אני סובל מבעיות ריכוז, ראייה ובעיות קריאה שאני סובל מאוד ביזמן קריאה כי כדי להמשיך לקרא אני חייב שמישהו ישוחח איתי שיחה אינטראקטיבית על הטקסט.
מאוד מוצא חן בעיני שיטת הלימוד של הדתיים שלומדים דף גמרא על ידי כך שכל אחד קורא 3 שורות וביחד תוך חצי שעה מסיימים דף לעומקו כשהם משוחחים על הסוגיות בו.
אני לא דתי והנושא שאני רוצה לקרוא בו הוא רחוק מלהיות קשור לדת.

גם כשאני כותב כעת, אני עוצר והעיניים שלי הורגות אותי. אני פשוט לא יכול להמשיך.
הכתיבה מאלצת אותי לקרוא וזה קשה לי נורא.

יש לי 6 מאמרים (שעוסקים בחוק ומשפט) בני 50 עמודים בממוצע כל אחד מהם שאני מאוד מאוד רוצה לקרוא.
הבעיות המרובות מקשות עלי ואני רוצה לחפש "חברותה", אבל לא מצליח כי קשור למשפטים ולא לדת.

השאלה היא באיזה צורה אני פונה לציבור באמצעות כדי לשכנע אנשים שירצו לשבת איתי ולקרוא איתי ולשוחח איתי על מאמר שנקרא ביחד (עם כל אחד מהם) זאת אומרת מה כדאי לכתוב בהצעה ?
לצפיה ב-'שתי אפשרויות'
שתי אפשרויות
07/06/2007 | 02:29
1
17
אחת : נסה למצוא משהו שבו אתה יכול לתרום לחברותה. וע"י כך נסה לשכנע שגם הם מקבלים על ידי הנתינה שלהם.

שתיים : יש תוכנה שיודעת להקריא בעברית. אולי זה יכול לעזור באופן חלקי. השאלה - האם במוסד האקדמי שאתה לומד קיימת התוכנה הזו, תוכל לברר במערכת התומכת במוסד.
לצפיה ב-'אני לא לומד'
אני לא לומד
07/06/2007 | 11:34
20
אבל אני חייב לכתוב מודעת חיפוש חונך כי אני לא לומד בשום מקום. אני לומד לבד מפני שיש לי מוגבלות ולכן אני לא לומד במסגרת של מכללה/אוניברסיטה.
לצפיה ב-'זקוקה לטיפים וכלים לקראת מבחן בגרות'
זקוקה לטיפים וכלים לקראת מבחן בגרות
04/06/2007 | 09:32
4
43
בוקר טוב לחברי הפורום,
ביתי אובחנה בכיתה ד' כסובלת מבעיית קשב
בחטיבה ביקשו מאיתנו להביא אבחון נוסף
אך לא יכולנו לעמוד בתשלום הכל כך גבוה ולא עשינו לה את האיבחון
כיום היא לפני בחינת בגרות בהיסטוריה
היא מתקשה ללמוד את החומר הרב.
האם  יש לכם טיפים להציע לי
כיצד לעזור לה בבית
תודה רבה
רובינה
לצפיה ב-'קודם כל בארכיון'
קודם כל בארכיון
07/06/2007 | 02:24
1
33
כאן בפורום כבר דובר מספר פעמים על היסטוריה והכנה לקראת מבחן.
מקווה שתמצאי.

אם לא תמצאי, אנסה לעזור לך ע"י מציאת ההודעות הקודמות.
לצפיה ב-'עזרה למבחן בהיסטוריה'
עזרה למבחן בהיסטוריה
07/06/2007 | 08:00
31
יונה שלום ,
אודה לך אם תוכלי לעזור לי, למצוא את ההודעות על ההכנה לקראת המבחן בהיסטוריה
תודה
רובינה
לצפיה ב-'אפשר הצליח בהיסטוריה'
אפשר הצליח בהיסטוריה
10/06/2007 | 12:03
30
צריך לראות מה שואלים במבחני בגרות
בדרך כלל השאלות חוזרות על עצמן וכך ניתן ללמוד
לצפיה ב-'הי רובי- טיפים'
הי רובי- טיפים
13/06/2007 | 14:06
34
מוזמנת להכנס ללינק שצירפתי בתשובתי ל- אוףף.... בנוגע לאסטרטגיות למידה יעלה
בהצלחה
אי פה אם תצטרכי עוד משהו...
יוסי
לצפיה ב-'סיכויי לקבלת מילגה למכינה עקב היותי עצמאי'
סיכויי לקבלת מילגה למכינה עקב היותי עצמאי
04/06/2007 | 21:17
1
16
שלום רב לכם
אני אתחיל מכינה בספטמבר, ואני סומך על קבלת מילגה.
אני אתחיל ללמוד במכללת נתניה. העניין הוא שאני עד אז אגור לבד עם חבר בשכירות ואני סומך על זה שעקב כך אקבל מילגה
ושלא אצטרך לשלם על הלימודים.
האם הסיכויים לקבלת מילגה בעדי או נגדי?
אודה על עזרתכם מראש
טומס
לצפיה ב-'לבדוק בפורום אחר...'
לבדוק בפורום אחר...
07/06/2007 | 02:26
5
נדמה לי שהשאלה שלך מופנית בעיקר לענייני סטודנטים.
האם חיפשת אסטרטגיה שבה תוכל לקבל את המלגה ?
אם לא, כדאי לפנות לפורום של סטודנטים, הם מתמצאים בנושאים הללו.

בהצלחה
לצפיה ב-'עזרת מערכת החינוך לתלמידים לקויי למידה'
עזרת מערכת החינוך לתלמידים לקויי למידה
06/06/2007 | 07:18
1
92
בימים אלה עוסקת מערכת החינוך בשיבוץ תלמידים לקויי למידה לקראת שנת הלימודים הבאה.

פורום הפרעות קשב ADHD יארח את חיה הראל, מדריכה ארצית לועדות שילוב, השמה וערר, ואת יונה שורק, מורה לחינוך מיוחד, כדי לכוון את ההורים להיעזר בועדות, במורים ובאמצעי הוראה כסיוע לילדיהם.

חיה הראל היא בעלת תואר שני ותעודת הוראה בחינוך המיוחד. היא מכהנת כמדריכה ארצית לועדות מתוקף חוק החינוך המיוחד, כמדריכה פדגוגית וכחברת צוות כתיבת תוכניות לימודים בחינוך המיוחד. חיה הראל מייעצת בפורום "ועדות סטטוטוריות" של משרד החינוך.

יונה שורק היא מאבחנת דידקטית, מורה מומחית לאסטרטגיות למידה, להוראה מתקנת ולחינוך מיוחד. מלמדת תלמידים, סטודנטים ומורים במוסדות לימוד ובאקדמיה. יונה שורק מנהלת את פורום לקויות למידה ואת פורום אסטרטגיות למידה בתפוז. אתם מוזמנים לצרף את שאלותיכם להודעה זו על ידי הקלקה על "הוספת תגובה".  

יונה שורק תענה ביום 6/6 וחיה הראל תענה ביום 7/6.

הנכם מוזמנים לפורום הפרעות קשב ADHD להפנות שאלות למומחיות.
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'אומרים לכם אני שם... לא תבואו ?'
אומרים לכם אני שם... לא תבואו ?
07/06/2007 | 02:29
21
מה, לא ?
לצפיה ב-'סוף כל סוף'
סוף כל סוף
05/06/2007 | 16:56
1
31
אתר שנותן הרצאות חינם בכל תחומי הלימוד
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-' רבה'
רבה
07/06/2007 | 02:32
12
לצפיה ב-'מאמר מעניין על דיסלקסיה סוגיה וטיפול'
מאמר מעניין על דיסלקסיה סוגיה וטיפול
05/06/2007 | 13:40
1
56
הי לכולם אני מצרף מאמר מעניין שקיבלנו לא מזמן על סוגי דיסלקסיה דיאגנוסטיקה וטיפול.... במטרה לשפוך עוד אור על הנושא
שיהיה רק טוב לכולם
יוסי
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-''
07/06/2007 | 02:32
11
לצפיה ב-' רוצים להגשים חלום '
רוצים להגשים חלום
03/06/2007 | 14:25
12
מרגישים כמו המרצה של הכיתה? גיליתם שלתחום שאתם לומדים אין פורום?

אנו מזמינים אותכם להצטרף לאשכול למודים ומדע ולנהל פורום בנושא ב אנשים.

אם אתם מעל גיל 16, בעלי הכרות וותק במערכת הפורומים ומוטיבציה  להשקיע, אנו מזמינים אתכם להגיש את מועמדותכם דרך הטופס הבא:
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/forms_applicatio...
* תשובות מתקבלות בטווח של עד כ-10 ימי עבודה.

אנו מחכים לכם!
צוות הנהלת הפורומים
לצפיה ב-'ושוב זולגות הדמעות בגלל היסטוריה'
ושוב זולגות הדמעות בגלל היסטוריה
01/06/2007 | 11:23
1
22
שלום, הופנתי לכאן מפורום הפרעות קשב adhd מקווה שתוכלו לעזור לי, כי נמאס לי כבר להרגיש את תחושת הייאוש הזאת ונמאס לי לבכות.

אני בת 16 {כבר כמעט 17} תלמידת כיתה י"א  הובחנתי כבעלת ADHD לפני בערך שנתיים {בין כיתה ט' לי'} והתחלתי לקחת קונצרטה 54 מ"ג שעזרה לי מאוד {ועדיין עוזרת מאוד..}.

רוב הזמן אני בעליה ואין לי בעיה אבל היסטוריה.. היסטוריה גומרת אותי. יום ראשון מתכונת התחלתי ללמוד ביום שבת שעבר ומאז אני לומדת כל יום... עד היום כלום לא נכנס. סיכומים, תרשימים, לקרוא את החומר, למרקר דברים חשובים ניסיתי הכל. אני יושבת בחדר ולומדת אבל מרגישה שכלום לא נכנס, מרגישה טיפשה ומדוכאת ומתחילה לבכות.. כל יום אותו סיפור יושבת בחדר ולומדת {לפחות מנסה ללמוד} בכל מיני דרכים {בעיקר דרך תרשימים וסיכומים כי ככה הכי נוח לי <או לפחות היה>} ומרגישה שכלום לא נכנס ואמא באה ומדברת ומחבקת ומעודדת וכלום לא עוזר.
אני כ"כ מיואשת ופוחדת ששנה תעברה תחזור שוב {למדתי למתכונת מלא ויצאתי בהרגשה טובה וקיבלתי 66... ברגשתי כ"כ חסרת תועלת באותו רגע} בבגרות הלך הרבה יותר טוב {86} אבל בקושי למדתי... לא מבינה את זה באמת שלא.

יום ראשון המתכונת ונכון לעכשיו יש לי את כל החומר מסודר ומאורגן ובתרשימים ועברתי וקראתי אותו כמה פעמים..אבל כלום לא באמת נכנס.

מה לעשות?! נמאס לי להרגיש שאני כישלון למרות שאני לא... שונאת היסטוריה.

אני לא מפגרת ואני יכולה להצליח כי הממוצע שלי בהיסטוריה הוא בסביבות 85 אז אין סיבה שזה ישתנה... אז למה אני מרגישה ככה? ולמה אני כבר מיואשת?

ד"א...
במתמטיקה קיבלתי 100 בבגרות {גם שנה שעברה היה לי 100 סופי וגם השנה}
וגיליתי מקצוע שאני אוהבת וטובה בו... תנ"ך.
וגם בבגרות באנגלית יש לי סופי מעל 90 {עוד אין בדיוק ציונים אבל זה מעל 90..}  {אני 5 יח"ל}

אז למה רק היסטוריה?! למה עכשיו בסוף השנה המדהימה הזאת פתאום התחושה הזאת ופתאום הרצון לא לצאת מהבית יותר ולא לראות אפחד אחר.

לצפיה ב-'מענה'
מענה
03/06/2007 | 04:50
13
תעשי לך רשימה של תאריכים
כך בכל נושא
תנסה לשמן בעל פה
עכשיו כאשר את נתקלת בשאלה
את מיד רושמת רשימה של תאריכים מהזיכרון באופן כרונולוגי עוקב כלומר לפי ארועים בבזמן
פשוט מייצרת פלט על גבי הנייר
אחרי שרשמת את רשימת התאריכים את רושמת שוב את התאריך הראשון ברשימה
ורושמת מה שאת זוכרת שקרה
אחר כך את התאריך השני וכ'
בהצלחה
לצפיה ב-'הי שלום. בעיה דחופה. '
הי שלום. בעיה דחופה.
30/05/2007 | 13:29
5
26
אני לא יודעת אם זה קשור לכאן אבל אולי יהיה מישהו שיוכל לעזור.. אז ככה, יש לי בעיה עם הלימודים ומתמטמתיקה בעיקר, אני נלחצת נורא במבחנים ובימים לפניהם. זה עושה לי כאבי ראש נוראים ובחילות, יובש תדיר באזור השפתיים.. עכשיו אתמול למשל היתה לנו בגרות במתמטיקה 4 יח``ל וידעתי הכל. רק הייתה בעיה קטנה.. באיזו שאלה העתקתי את הפונקציה לא נכון, פשוט לאורך כל התרגיל המס` נעלם מעיני! זו הייתה טעות נגררת שגררה שרשרת טעויות בכל התרגיל! זה נורא מאכזב.. אבל יש מועד ב`. אבל זו בעיה שלי תמידית ולא חד פעמית זה קורה לי כל השנה! ניסיתי לקחת כדורים ללחץ זה ממש לא עזר לי. ועוד מעט יש מועד ב` ואני לא יודעת מה אני אמורה לעשות?? מישהו יכול לעזור אולי? נ.ב. עוד שאלה.. כמה בערך מורידים על כזאת טעות? תודה רבה למגיבים. אשמח לשמוע תגובות שונות זה חשוב מאוד. יהלי.
לצפיה ב-'יהלי - מבחנים'
יהלי - מבחנים
30/05/2007 | 13:16
1
9
התסכול שאת חווה מאד מובן, גם התכוננת, את גם יודעת את החומר, וגם מבינה במבחן ואופס... מגיעה טעות קטנטונת שכל המגדל מתמוטט... באסה..

יחד עם זאת, אין זו חובה שכך תתנהלי בעתיד, בעיקר אם נרשמת למועד ב'.
אפשר לפנות לאחד מהגורמים (או לכולם ביחד) :

פסיכולוג או מישהו אחר שמבין ב"איך מורידים מתחים".
אסטרטגיות למידה - שילמדו אותך איך את מפעילה בקרה תוך כדי המבחן, באמצע בסופו, כך שלא יהיה מצב שלא תשימי לב לטעות נגררת.
טיפול אלטרנטיבי - משהו שיכול לחזק את הריכוז, הבקרה העצמית, ובעיקר את הביטחון בדרך.

במתמטיקה, כמה שידוע לי, מקבלים ניקוד מסוים (ולא רע) על הדרך הנכונה, כך שאם יש טעות ורואים שהיא טעות ולא של חוסר הבנה, ההורדה פחותה יחסית למי שלא מבין מה הוא עושה וטועה.

לצפיה ב-'אני מנסה לברר'
אני מנסה לברר
30/05/2007 | 14:38
6
על אנשים שיעזרו בנושא, כמו פסיכולוגים וכאלו... אבל עצות מה לעשות בבחינה.. אני צריכה עצות. יום ראשון יש לי בגרות בתנ``ך.. אני עלולה לדלג בטעות על שאלות ללא הבחנה... יש אולי משהו ככה אפי` קטנטן שאני יכולה לעשות למען הצלחתי (הקלות אסור לי לקבל כיוון שטענו שיש לי אייקיו גבוה או משו כזה) בכל אופן אשמח לשמוע עצות. תודה.
לצפיה ב-'לי יש לחץ'
לי יש לחץ
30/05/2007 | 15:59
1
6
שלום, :)
אני יכול להגיד לך שאני לא חושב שאני טיפוס בעל בטח' עצמי גבוהה וכנראה שזה מה שגורם לאי יציבות בפתרון תרגילים במתמט'
למעין דיסלקציה כזאת שמינוס ניהיה פלוס , ולפעמים שוכחים... ,אני כבר מכיר את זה כי נגשתי להמון מבחנים במתמט' ובעוד נושאים,מה שאני עושה הוא כזה:

א.אני אוכל ממש טוב בבוקר,לא יותר מדיי כי אז אני מתעייף...(אוכל בריא וכו')
ב.לדבר ולצחקק עם האנשים שלידך, ברגע שתראי שגם הם  לחוצים אז את תרדי מהלחץ ,כי כל אחד חושב שהוא היחיד שלחוץ
ג.תשני טוב לפני הבחינה(בלילה)
ד. מסטיק,יש שעוזר ויש שלא.לי כן :)

* בעיקר הדיבר עם החברה הוא הכי הכי קריטי , בכלל כל ראיון עבודה שלי , אני מברבר עם האנשים מסביב זה מאד עוזר
זה הדבר הכי טוב שעשיתי אי פעם בחיים שלי להפיג לחץ, לא יודע מה לגבי כדורים, אבל זה ממש ממש ממש עזר לי
*בהצלחה יקירתי
לצפיה ב-'הי, תודה!'
הי, תודה!
30/05/2007 | 18:05
5
אני חושבת שאני יעשה זאת ‎:-)‎ ונ.ב. יש לי בטחון עצמי מאוד, מאוד גבוה... רק שתוצאות המבחנים הורידו לי אותו לכמעט 0%.. אבל תודה רבה בכל אופן! ‎:-)‎ בהצלחה!
לצפיה ב-'תנסי לפתור בגרויות של שנים קודמות'
תנסי לפתור בגרויות של שנים קודמות
01/06/2007 | 08:47
6
השאלת בדקך כלל דומות
כך שאת מגיעה למבחן האמיתי אחרי שפתרת את השנים האחרונות
וכך את ניגשת לעניין כאילו מדובר בעוד מטלה שכבר עשית
וכך זה ממש זורם לך בלי מאמץ
בהצלחה
לצפיה ב-'הצלחה בבגרות בהיסטוריה ע"י אסטרטגיית למידה'
הצלחה בבגרות בהיסטוריה ע"י אסטרטגיית למידה
31/05/2007 | 16:19
1
35
שלום,
שמי שוש וברצוני לדעת איך להצליח בהיסטוריה ע"י אסטרטגיית למידה והאם זה ניתן למימוש.
בתי תלמידה נבונה שלומדת את החומר ולא מצליחהלהגיע להישגים.
אשמח אם תוכלו לענות לבקשתי.
לצפיה ב-'אפשרי'
אפשרי
01/06/2007 | 08:45
22
צריך לבדוק בחינות ישנות בהיסטוריה
כך אפשר להבין את דרךהחשיבה של הבוחנים
מהם הנושאים הנשאלים ביותר
אחר כך להכין תשובות על שאלות אלו
אם בכל פעם שואלים על נושאים אחרים זה בעיה
אבל אם יש קשר בין השאלות במשך השנים ניתן להיעזר
כמו כן יש להכין רשימת תאריכים אישים מקומות
ולזכור רשימה זו בעל פה
על בסיס רשימה זו אפשר כבר להשלים את היתר ולנסות לשחזר את הארועים בזמן הבחינה
לצפיה ב-' פורומים חדשים בתפוז אנשים '
פורומים חדשים בתפוז אנשים
31/05/2007 | 15:00
6

חופש ושחרור, אהבה וחמלה, מיניות וקדושה, הכרויות וחברות. מאמצים דרך חיים בבית החם של פורום טנטרה

מהם היחסים בין גוף לנפש? בואו להעלות את המודעות הכללית לאפשרויות הטיפול, הריפוי, התחזוקה וההתפתחות בפורום גוף נפש

בואו לדבר על שעשועון הטריוויה החדשני והמלהיב שסוחף את המדינה. מצטרפים לפורום אחד נגד מאה

אם אתם סטודנטים למשפטים והמילים 'התנגדות' ו'אלו עדי' מעבירות בכם צמרמורת של התרגשות, פורום לימודי משפטים ממתין לכם במרחק קליק אחדhttp://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/forumpage.a...

אם חינוך דור העתיד הוא הייעוד שלכם, פורום לימודי חינוך והוראה הוא המקום בשבילכם
לצפיה ב-'שוב שלום לך יונה,'
שוב שלום לך יונה,
29/05/2007 | 16:39
1
14
התכתבנו לפני כ-3 שבועות לגבי בני הלומד בכיתה ה' ורק עכשיו קיבלתי את ה"אישור" שאולי יש משהו שלא זיהינו עד היום ואנחנו צריכים אבחון ,
המלצת לי לירון בר מאיר והייתי מאד מאושרת שהנה סוף סוף אנו עולים על דרך המלך כי הרגשתי שהיא תהיה טובה לנו אך למרבה הצער היום היא הודיעה לי שקיימת אפשרות ששנה הבאה היא תהיה מאד עסוקה בגלל הלימודים ולכן אולי לא תוכל להמשיך איתנו מאוק' והלאה.
אני מאד מתלבטת אם לתת את החודשים הקרובים ולקחת צ'אנס שלירון תוכל להמשיך או פשוט לפנות למישהי אחרת וזה זורק אותי שוב לנקודת ההתחלה.
אני מאד אשמח לקבל את המלצתך במידה ויש עוד מורים מרעננה שאת מכירה לעינייננו ואם את חושבת שאני צריכה לפחות לנסות כי אולי לירון בכל זאת תוכל להמשיך למרות המערכת הנוקשה שתהיה לה שנה הבאה.
פשוט לא הייתי רוצה שזה יהיה נקודתי אלא מתמשך מבחינתו של בני.
תודה מראש
אורלי
לצפיה ב-'ללכת על זה...'
ללכת על זה...
30/05/2007 | 13:12
7
אני ממליצה :
1. לא לכתוב שמות ופרסומים (לכן כתבתי לך במסר).
2. לקחת אותה לתקופת החופשה (גם אם אינני מעדיפה לימודים בחופשים), כיוון שהיא יכולה להעצים אותו כך, שמצבו ישתפר.
3. אם היא תצטרך להפסיק לעבוד, אני מניחה שהיא תוכל למצוא בין חברותיה המורות/תלמידות מישהי שתוכל להמשיך.
4. לפעמים, כשמתחילים עם מישהו, למרות החשש שאולי יפסיק, הוא ממשיך... תני צ'אנס.
5. החלפת מורות - אם נעשית בצורה של העברת מידע וחומר, והן עובדות באותו ראש או בדמיון מסוים - לא מפסידים מזה.

בהצלחה.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

פורומים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ