לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום הומאופתיה
 בהיותי רופא MD והומאופת מראשית ימי המקצועיים, אני מיעד לפורום זה תפקיד של מסביר , מגשר ומקשר בין הרפואה האלופתית( הקונבנציונאלית) להרפואה ההומאופתית. את הידע והנסיון הבסיסיים ברפואה רכשתי בטובי בתי הספר ובתי החולים בארץ( האוניברסיטה העברית, בי"ח הדסה ובי"ח שיבא) וכך גם בהומופתיה (בי"ח המלכותי להומאופתיה בלונדון) במהלך עשרות השנים מאז רכשתי עוד הרבה ידע ונסיון במקומות שונים בארץ ובעולם. הן בניהול מרפאות פרטיות והן בהקמה וניהול יחידה לטיפול רפואי-הומאופתי משולב בב"ח שיבא, תל השומר
כאן תוכלו להכיר ולהבין לעומק את ההתפתחות שהתחוללה בחמישים השנים האחרונות בהומאופתיה שבעבר הייתה משוייכת לרפואה אלטרנטיבית, אחר-כך לרפואה משלימה וכיום לרפואה אינטגרטיבית( משולבת), שהיא הגשר והקשר בין האלופתיה להומאופתיה.
בהמשך אביא בפניכם נושאים, תחומים וחידושים הקשורים להומאופתיה וכמובן אשתדל לענות לכל שאלה שתשאל ולשתף אתכם בכל דיון שיתפתח.
אני מקווה ומאמין שיהיה לנו כייף ומאחל לי ולכם
ב ה צ ל ח ה
ד"ר מיכה אלטמן

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הומאופתיה

בהיותי רופא MD והומאופת מראשית ימי המקצועיים, אני מיעד לפורום זה תפקיד של מסביר , מגשר ומקשר בין הרפואה האלופתית( הקונבנציונאלית) להרפואה ההומאופתית. את הידע והנסיון הבסיסיים ברפואה רכשתי בטובי בתי הספר ובתי החולים בארץ( האוניברסיטה העברית, בי"ח הדסה ובי"ח שיבא) וכך גם בהומופתיה (בי"ח המלכותי להומאופתיה בלונדון) במהלך עשרות השנים מאז רכשתי עוד הרבה ידע ונסיון במקומות שונים בארץ ובעולם. הן בניהול מרפאות פרטיות והן בהקמה וניהול יחידה לטיפול רפואי-הומאופתי משולב בב"ח שיבא, תל השומר
כאן תוכלו להכיר ולהבין לעומק את ההתפתחות שהתחוללה בחמישים השנים האחרונות בהומאופתיה שבעבר הייתה משוייכת לרפואה אלטרנטיבית, אחר-כך לרפואה משלימה וכיום לרפואה אינטגרטיבית( משולבת), שהיא הגשר והקשר בין האלופתיה להומאופתיה.
בהמשך אביא בפניכם נושאים, תחומים וחידושים הקשורים להומאופתיה וכמובן אשתדל לענות לכל שאלה שתשאל ולשתף אתכם בכל דיון שיתפתח.
אני מקווה ומאמין שיהיה לנו כייף ומאחל לי ולכם
ב ה צ ל ח ה
ד"ר מיכה אלטמן

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

ברוכים הבאים לפורום הומאופתיה. כולכם מוזמנים לשאול, לענות, לכתוב ולהשתתף בשיח. יש להקפיד שכל הנכתב נוגע להומאופתיה בלבד, שאינו משמש לפרסום הכותב במישרין או בעקיפין, שהשפה נקיה ממילים פוגעות, שהתוכן אינו פוגע באיש גם כאשר מביעים דיעה שונה לגבי סוגיה שעולה לדיון.
יש לזכור ולהזכיר שכל הנכתב בפורום ובמיוחד הנכתב כתשובה לשאלה בידי הנהלת הפורום, הוא בבחינת דיעה או המלצה בלבד ובודאי שאינו מחייב ואין ההנהלה אחראית לו.  יש לפנות לגורמי רפואה מוסמכים לצורך קבלת החלטות מחייבות.

המשך >>

לא רגועה לאחרונה
25/05/2016 | 10:13
1
שלום ד"ר אלטמן.
בחיי היום יום שלי אני אדם רגוע ושלו.
לאחרונה אני עוברת תקופה קשה, מכל מיני סיבות שאני לא רוצה לפרט על גבי הפורום.
מחפשת דרכים להירגע. חשבתי לפנות להומפתיה. על מה היית ממליץ?
למה לאחר חשיפה לשמש אני מרגיש תחושת הקלה
24/05/2016 | 13:09
1
10
השרירים משתחררים ויש תחושה קלילה יותר.
שאין שמש זה לא אותו דבר.
למה לאחר חשיפה לשמש אני מרגיש תחושת הקלה
( לעמוד שלי בתפוז )
25/05/2016 | 08:52
4
זו תגובה נורמלית של כל גוף . בקור יש תגובת האטה והתכווצות של המערכות בגוף, לדוגמה חילוף החומרים יורד, מחזור הדם מאט ומתכווץ וכ"ב. וההיפך קורה כשחם - קצב חילוף הלןצרים עולה , הדם זורם בעורקים ומתפשט לפריפריה של הגוף והתחושה היא שחרור והקלה. כל זאת בתנאים נורמלים ובמינון נכון.
מכלול של תוספי מזון
20/05/2016 | 22:33
1
140

שלום,
אני נוטלת "תוספי מזון", או תרופות הומאפתיות ולא יודעת אם יש איזון ביניהם:
15 טיפות (2X ביום):Cobalt 9 ch; Serotonin 9 ch; Dopamin 9 ch; Litium 9 ch; Pancreas 6 ch
1 כמוסה (2Xביום): Focus 50%; Sapsaprila 25%;
Camelia sinesis 25%
Q10; מגנזיום; Baby D3; טריויטמין B
תודה מראש
מכלול של תוספי מזו
( לעמוד שלי בתפוז )
21/05/2016 | 19:03
7
ברמת העקרון אין בעיה לקחת תוספי מזון עם הומאופתיה. אין בעית איזון בינהם כי אופן הפעולה שונה ובמישורים שונים. מכוון שאיני מכיר את פרטי המקרה והסיבה/ות למכלול המסוים הזה, איני יכל להתייחס ספציפית למרכיבים
ד"ר אלטמן
טיפול בטראומה
19/05/2016 | 09:52
1
806
בני בן ה 8, עבר טראומה מסוימת. אני לא רוצה לפרט על גבי זירה זו.
עד כמה טיפול הומאופתי מתאים לילדים ועד כמה הוא בכלל מתאים לטיפול בטראומה?
תודה מראש וסופש נחמד.
טיפול בטראומה
( לעמוד שלי בתפוז )
20/05/2016 | 18:32
2
שלום,
הומאופתיה מתאימה לכל גיל אבל במיוחד יעילה בילדים.
כנ"ל לגבי טראומה בכלל ונפשית בפרט. 
שבת שלום,
ד"ר אלטמן
קוצר נשימה בלילות
16/05/2016 | 11:49
3
47
בתקופה האחרונה אני סובלת מקוצר נשימה בעיקר בלילה. אני מתעוררת כאשר אני נחנקת....זה קורה בדרך כלל בשעה הראשונה של השינה, כלומר איך שאני נרדמת.
מה יכולה להיות הסיבה? איך ניתן לטפל?
קוצר נשימה בלילות
( לעמוד שלי בתפוז )
17/05/2016 | 00:01
2
15
שלום שירית,
הסיבות יכולות להיות רבות ומגוונות ולא ניתן לומר מי מהן מתאימה לך. לצורך זה צריך לאסוף נתונים אישיים רבים ואת זה עושים במסגרת פגישה עם רופא הומאופת כדי להתאים לך רמדי אישית. אז גם תקבלי תשובה ( הערכה) מה הסיבה/ות לתופעה
ראשית, תודה לך על התושבה
17/05/2016 | 11:00
1
7
שנית, אתה חושב שכדאי לי לפנות לרופא משפחה, או באמת לפנות לעולם ההומאופתיה?
ראשית, תודה לך על התושבה
( לעמוד שלי בתפוז )
18/05/2016 | 18:02
4
אני ממליץ לך במקרה כזה לפנות לרופא שהוא גם הומאופט! אם הוא יחשוב שמבחינה רפואאית צריך לעשות בדיקות הוא ימליץ לך לפנות לרופא המשפחה כדי לבצע אותן, אבל עדיף שתקבלי רמדי שהותאמה לך אישית מאשר יציפו אותך בתרופות כימיות שבמקרה הטוב יקלו על קוצר הנשימה לתקופה כזו או אחרת, אבל בטח לא תבריאאי מהמצב באמצעותן ועם הזמן הוא אף עלול להחמיר.
נעקצתי על ידי פשפש
15/05/2016 | 15:27
2
25
יש טיפול הומאופתי מומלץ?
הרופא נתן לי אנטיביוטיקה בל אני לא כל כך אוהבת...
במקרה כזה אני ממליץ על אמפוטציה
16/05/2016 | 21:15
9
נעקצתי על ידי פשפש
( לעמוד שלי בתפוז )
16/05/2016 | 23:51
7
אין סיבהה לקחת אנטיביוטיקה אל אם כן יש תסמיני דלקת מקומית או כללית כמו חום כאבים, נפיחות וכ"ב. גם לא ב הכרח לקחת הומאופתיה. אם זה מתנפח או מגרד אפשר לקבל בבתי מרקחת הומאופתיים תכשירי מריחה או בכדורים שלהם אין צורך במרשם.
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
15/05/2016 | 12:14
5
 עונה חדשה של "המירוץ למליון" עולה למסך, והפורום חוזר לפעולה!
אז בואו נצא לסיבוב מסביב לעולם עכשיו בפורום המירוץ למליון!

יש לכם שאלות לגבי תביעות סיעוד נגד חברות הביטוח?
עכשיו בפורום תביעות ביטוח סיעודי תוכלו לקבל מידע מקצועי ומהימן!

חושבים על מעבר לאוסטרליה? יש לכם שאלות בנוגע לתהליך?
היכנסו עכשיו לפורום הגירה לאוסטרליה בתפוז!
הומאופתיה בהריון (שליש ראשון)
13/05/2016 | 12:58
1
12
שלום לכולם,

בשעה טובה, הריון תקין, שבוע 9.

לפני כשבוע התחלתי טיפול בהומאופתיה (לאחר שנפגשתי עם הומאופתית ושוחחנו יחד כשעתיים, הוכנה עבורי הרמדי והתחלתי לקחת) - כדור אחת בערב מתחת ללשון.

בימים הראשונים של הטיפול נוצרה החמרה בתופעות ההריון שסבלתי מהן משבוע 6: עייפות, בחילות, חוסר תיאבון, כאבי ראש. 

עכשיו, כשבוע אחרי תחילת הטיפול אני מרגישה הקלה משמעותית.
(קצת שיעול בערב, אלרגיה, אבל לא יותר מזה... כנראה שזה לא קשור, בכל שנה בתקופה הזו יש לי קצת אלרגיה)

הגיוני?...

הומאופתיה בהריון (שליש ראשון)
( לעמוד שלי בתפוז )
14/05/2016 | 17:42
4
הגיוני מאוד ומעיד על בחירה מתאימה של הרמדי. במקרים רבים יש בהתחלה תגובה של החמרה ואח"כ מופיע שלב ההטבה. מעין ירידה לצורך עליה...
טיפול הומאופתי לאחר כימותרפיה
08/05/2016 | 15:16
1
33
האם קיימים טיפולים הומאופתים מומלצים לחיזוק הגוף לאחר טיפולי כימותרפיה לא פשוטים?
טיפול הומאופתי לאחר כימותרפיה
( לעמוד שלי בתפוז )
14/05/2016 | 17:37
3
שלום,
יש אפשרות להעזר בהומאופתיה כטיפול מלווה ותומך לכמותרפיה.כפי שאני חוזר ומדגיש, כדי שהטיפול יצליח צריך להתאאימו לאדם המסוים במצב המסוים, כמו-כן כדאי לשלב גםניטורפתיה במקרים מתאימים וגם זת בהתאמה אישית
HelloLife - Compulsin תרופה הומאופתית ל OCD מישהו שמע?
07/05/2016 | 11:35
1
38
היי לכולם:
לפני חודשיים הפסקתי טיפול בסרוקסט אחרי 5 שנים כמעט. אני מחפש תחליף טבעי גם אם אינו חזק כמו הכדורים אך שיהיה טבעי ללא תופעות לוואי קשות מדי, לא ממכר ומזיק לטווח הארוך כמו הסרוקסט.
ראיתי שהתרופה Compulsin של חברת HelloLife  נפוצה יחסית מחיפושים שעשיתי באינטרנט.
האם מישהו התנסה בתרופה\ שמע עליה?
האם ישנם עוד טיפולים הומאופאתיים ל-OCD ?
אני אף פעם לא חשבתי על דברים טבעיים כי פשוט דחפו לי סרוקסט ולא אמרו לי שאני ארצה להפסיק אני אחווה גהינום :(
תודה מראש :)

elloLife - Compulsin תרופה הומאופתית ל OCD מישהו שמע?
( לעמוד שלי בתפוז )
14/05/2016 | 17:30
3
שלום,
על החלק הראשון של שאלתך איני יכל לענות כי איינו מכיר. לגבי החלק השני הדן בשאלה אם להומאופתיה יש מה לתרום ל OCD התשובה בהחלט כן אלא שיש להתאאים אישית אאת הרמדי ולא לנסות לקבל תרופה הומאאופתית בגישה הקונבנציונאלית של תרופה כנגד בעיה אבל שתהיה "טבעית"...
הומאופתיה פרדיקטיבית
( לעמוד שלי בתפוז )
02/05/2016 | 21:12
134
בשורות הבאות אספר לכם על ענף חדש יחסית בתחום ההומאופתיה הקלאסית שנקרא "הומאופתיה  פרדיקטיבית". זוהי בעצם תת-התמחות בהומאופתיה קלאסית שהתפתחה בשלושים ומשהו השנים האחרונות. מי שאחראי להופעתה הוא רופא והומאופת הודי בשם ד"ר פרפול ויג'אקר, שאצלו השתלמתי בשיטה במהלך השנים 2003 עד 2010. פרוש המילה "פרדיקציה" הוא חיזוי או צפי. זאת משום שהשיטה מאפשרת לצפות מראש מה אמור לקרות בתהליך הטיפול ובאיזה סדר. האפשרות הזו משמשת את הרופא בתכנון המשך הטיפול ומעניקה למטופל הרגשת בטחון במהלך הטיפול. החיזוי הזה הוא פרי שורה של כללים/ חוקי טבע אוניברסליים, שהם גם הבסיס למדעי הבסיס ברפואה כגון פיזיולוגיה, ביוכימיה, גנטיקה ובמיוחד - אמבריולוגיה( תורת התפתחות האברים והרקמות ). עובדה זו מקשרת ומגשרת בין ההומאופתיה לאלופתיה ( רפואה קונבנציונאלית).
במצעות כללים אלה ניתן לגעת בביטחון אם השינויים שמופיעים בעקבות הרמדי( התרופה ההומאופתית)מצביעים על ריפוי והבראה או דווקא להפך- על דיכוי של המחלה .כך ניתן לעשות מעקב מדויק ולתקן אאת הנדרש תיקון. ואכן במהלך השנים שאני משתמש בשיטה אני יכל להעיד שיש שיפור גדול ויציב בתוצאות אצל מטולי, במיוחד בולט השיפור במחלות כרוניות וחשוכות מרפא.
בסרטון הרצ"ב אני מספר על ההומאופתיה הפרדיקטיבית בראיון עם פר' קרסו. מקווה שיעניין אתכם.

פרחי באך
02/05/2016 | 13:45
1
16
האם יש הבדל בין תמצית של פרחי באך שרוכשים בבית מרקחת/סופר פארם לבין תמצית שרוקחים במיוחד עבורי?
פרחי באך
( לעמוד שלי בתפוז )
02/05/2016 | 16:17
8
טיפול בפרחי באך אינו חלק מתחום ההומאופתיה, כפי שרבים נוטים לחשוב בטעות. בכל זאת, חשוב להבין שגם בשיטה זו הטיפול מבוסס על התאמה אישית, כך שבודאי שיש הבדל בין מה שמקבלים בבית מרקחת שהוא פומולה אחידה לכולם, לבין מה שמטפל מכין בהתאמה אישית על-סמך תחקיר מדוקדק שנעשה עם המטופל. 
חשיפה לשמש ופריחה
01/05/2016 | 17:29
1
7
נחשפתי אתמול לשמש בשעות השיא שלה וכעת הלחיים שלי אדומות ויש עליהן מעין פריחה. יותר נכון פריחה על כל הפנים.
איך לטפל בזה?
חשיפה לשמש ופריחה
( לעמוד שלי בתפוז )
02/05/2016 | 00:15
5
אפשר למרוח קרם/ג'ל אלוורה
בתי טבע - מה הסמכתם? נפגע PPD
29/04/2016 | 20:38
1
9
קניתי מוצר לצביעת שיער בבית טבע.שאלתי ספציפית אם יש PPD במוצר.נאמר לי: הכל 100 אחוז טבעי,אל תדאג,לא אמוניה ולא PPD.
סמכתי עליהם,צבעתי ופרחתי.שלושה לילות ללא שינה.כפפות על הידיים שלא אגרד את עצמי לדעת.
רק אז חפרתי באתר היצרן וכתוב באותיות באדום כהה כי יש PPD במוצר באבואבוה.
ועכשיו השאלה: איזה הסמכה דרושה כדי לפתוח בית טבע או למכור בבית טבע? מי הסמיך את הגברת שמכרה לי והיתה לבושה בחלוק רוקחים לומר לי כי אין PPD במוצר? אם אין לה ביטחון מלא מן ההגינות היה לומר ולהזהיר אותי.היא גם לא אמרה לי לעשות טסט שהרי אז הייתי מבין שיש כימיקלים במוצר והייתי נמלט מהחנות.

בהזדמנות זו - מישהו מכיר צבע ללא PPD (חנות,אתר בחו"ל)?

בתי טבע - מה הסמכתם? נפגע PPD
01/05/2016 | 15:44
3
שלום,
הנושא והשאלה אינם בתחום הומאופתיה אלא בתחום הקוסמטיקה. מקווה ששם תקבל תשובה 
בברכה,
ד"ר אלטמן
פריחה שהחמירה
27/04/2016 | 14:38
1
7
הבן שלי קבל תרופה לפריחה מגרדת ויום אח"כ הפריחה החמירה. מה זה אומר?
פריחה שהחמירה
( לעמוד שלי בתפוז )
27/04/2016 | 18:12
2
שלום דור,
אני יוצא מהנחה שהוא קבל תרופה הומאופתית.
קרוב לודאי שמדובר ב"ריאקציה". סוג של תגובה לתרופות הומאופתיות שמצביע על תהליך נכון וטוב כי אחרי הריאאקציה יבא שיפור והחלמה. 
שימוש בפרחי באך
27/04/2016 | 14:23
1
10
היי,
הייתי רוצה לדעת מהו פרט הזמן בו מומלץ להשתמש בפרחי בך?
בתי השתמשה בהם אחרי מחלה קשה. הייתה צריכה קצת רוגע ושלווה בחיים.
עכשיו היא בסדר. רצוי להפסיק?
שימוש בפרחי באך
( לעמוד שלי בתפוז )
27/04/2016 | 17:59
5
שלום ללא עובדת,
כן. יש להפסיק את הטיפול, אם אכן מצבה השתפר וחזרה לעצמה.
חג שמח,
ד"ר אלטמן
שימוש בתרופה הומאופתית
21/04/2016 | 13:00
2
37
האם צריך להמשיך עם תרופה הומאופתית שהטיפול בה הצליח כדי לשמור על המצב?
שימוש בתרופה הומאופתית
( לעמוד שלי בתפוז )
21/04/2016 | 13:47
1
9
שלום מיכאלה,
לא! אין להמשיך! בהומופתיה הכלל הוא "כל המוסיף - גורע!" כלומר, אם ממשיכים שלא לצורך, השיפור שכבר הושג יכל להפגע והמצב יכל אף להחמיר. זה מכוון שהשיפור שהושג נובע מהחזרת האיזון לגוף וכמו בכל דבר הנוגע לשווי משקל( איזון), אם יש איזון ומוסיפים - מפרים שוב את השווי משקל.
בברכת חג שמח
ד"ר מיכה אלטמן
תודה רבה וחג שמח!
21/04/2016 | 14:38
1
פסח כשר ושמח
( לעמוד שלי בתפוז )
21/04/2016 | 10:49
5
גולשות וגולשים יקרים,
אנו רוצים לאחל לכם חג פסח כשר ושמח!
מי ייתן והאביב יביא עימו התחלות חדשות,
הנאות מתוקות והמון הפתעות מרגשות.

לקראת החג הכנו לכם מהדורה חגיגית וכשרה לפסח
של חם בתפוז.

את כל הקישורים לאייטמים בכתבה תוכלו למצוא (כמו בכל שבוע)
בעמוד הפייסבוק שלנו

חג פסח שמח!
כניסת מנהל חדש
( לעמוד שלי בתפוז )
20/04/2016 | 14:01
7
ברצונינו לברך את מנהל הפורום החדש, ד"ר מיכה אלטמן!
באותה הזדמנות, נודה למנהל הפורום היוצא, יוסי תגורי, ונאחל לו המון הצלחה.

המשך גלישה נעימה
חם בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
14/04/2016 | 14:17
2
סופ"ש נעים!
את כל האייטמים שבכתבה תוכלו למצוא בעמוד הפייסבוק שלנו-

מנהל/ת הפורום

אודות:
רופא MD והומיאופת מומחה, מראשוני ההומאופתיים בישראל. אני מטפל בגברים, נשים, ילדים ומבוגרים במכלול בעיות רפואיות. תפיסת העולם שלי מבוססת על רפואה משולב
עוד...
חם בפורומים של תפוז
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
הקשר בין טראומה והתמכרות למין
הקשר בין טראומה...
איך טראומה יכולה ליצור התמכרות? אתם מוזמנים כבר...
הקשר בין טראומה והתמכרות למין
הקשר בין טראומה...
איך טראומה יכולה ליצור התמכרות? אתם מוזמנים כבר...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
ד
ד"ר מיכה אלטמן
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ