לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1093910,939 עוקבים אודות עסקים

פורום ספרות לילדים ולנוער

אני מזמינה אתכם לחוות ולהתרגש בפורום ספרות לילדים ונוער . הפורום מעניק במה לכול אוהבי הספר .מרחב לחשיפת ספרים שניחוחם משכר .מקום לשאלת שאלות ,להפעלת רעיונות ויוזמות . ``לקרוא ספרים ולהנות `` ``אדם הקונה ספר, אינו קונה אך ורק נייר ודיו ודבק במשקל ידוע -חיים חדשים הוא קונה לו" {כ. מורלי }מחכה לכם.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ספרות לילדים ולנוער

אני מזמינה אתכם לחוות ולהתרגש בפורום ספרות לילדים ונוער . הפורום מעניק במה לכול אוהבי הספר .מרחב לחשיפת ספרים שניחוחם משכר .מקום לשאלת שאלות ,להפעלת רעיונות ויוזמות . ``לקרוא ספרים ולהנות `` ``אדם הקונה ספר, אינו קונה אך ורק נייר ודיו ודבק במשקל ידוע -חיים חדשים הוא קונה לו" {כ. מורלי }מחכה לכם.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-'770832'
770832
10/07/2020 | 20:35
133136
לצפיה ב-'שירים וסיפורים על ליטוף.'
שירים וסיפורים על ליטוף.
09/07/2020 | 10:40
9
1
לצפיה ב-'לפי המבט/ שלומית כהן אסיף. מהספר לפעמים בגשם לפעמים בלב.'
לפי המבט/ שלומית כהן אסיף. מהספר לפעמים בגשם לפעמים בלב.
09/07/2020 | 10:44
8
2
לפי המבט שלך רואים
שקיבלת ממתק וליטוף...
לצפיה ב-'מתוך למה בכתה שגית הלילה?/דבורה עומר. מתוך הנשיקה שהלכה '
מתוך למה בכתה שגית הלילה?/דבורה עומר. מתוך הנשיקה שהלכה
09/07/2020 | 11:05
7
1
לאיבוד.
''התעורר אבא וירד מן המיטה. ניגש לשגית, ליטף אותה ושאל: ''חמודה, למה את בוכה?''
לצפיה ב-'הדובי לומלו/שלומית כהן אסיף. מהספר נשיקת הפתעה.'
הדובי לומלו/שלומית כהן אסיף. מהספר נשיקת הפתעה.
09/07/2020 | 11:14
6
1
הדובי לומלו
כשמלטפים אותו
הוא ענוג ורך.
כשאומרים לו:
''אתה שמן ומנופח!''
הוא מצמיח קוצים
ודוקר כל כך...
לצפיה ב-'ללטף דינוזארוס/ שלמית כהן אסיף.מתוך מאחורי וילון האפרסקים.'
ללטף דינוזארוס/ שלמית כהן אסיף.מתוך מאחורי וילון האפרסקים.
09/07/2020 | 11:19
5
1
אני כל כך רוצה ללטף דינוזארוס
ללטף אותו בשתי ידיים,
ליטוף שמתחיל בבוקר ונגמר בצהריים...
לצפיה ב-'מתוך אף פעם לא ראיתי מלאך/ שלומית כהן אסיף. מהספר לפעמים '
מתוך אף פעם לא ראיתי מלאך/ שלומית כהן אסיף. מהספר לפעמים
09/07/2020 | 11:25
4
1
בגשם לפעמים בלב.

ראיתי דגים מתנשקים
ומלטפים קשקשים...
לצפיה ב-'מתוך סל מתנות/שלומית כהן אסיף. מהספר הצימוקים הם ענבים '
מתוך סל מתנות/שלומית כהן אסיף. מהספר הצימוקים הם ענבים
09/07/2020 | 11:30
3
1
עצובים.

הסל במתנות היה מלא
שכחתי רק את הטלה.
ליטפתי אותו בעין
ליטפתי אותו בכתף
ואני עדיין מלטף.
לצפיה ב-'אליהו הנביא/יעקב פיכמן.'
אליהו הנביא/יעקב פיכמן.
09/07/2020 | 11:34
2
1
ליל הסדר, ליל תפארת.
כל סימטה אור חג מוארת.
הלבנה ביד לוטפת,
זוהר חג כל צריף עוטפת...
לצפיה ב-'מתוך אלרגיה/ יהונתן גפן.'
מתוך אלרגיה/ יהונתן גפן.
10/07/2020 | 17:30
1
1
''אפילו היום, כשהיא מלטפת את הכלב הגדול והזקן שלה, שוקולד, שפעם קראו לו חומי, ומסתכלת על הצנצנת שבה יושבת עכשיו בובת חיה עלובה, היא יודעת שרק מי שהיה באביב ההוא, יכול לדעת שפעם הבובה הזאת היתה נימר שקראו לו נימר.''
לצפיה ב-'מתוך אף פעם לא לבד.שלומית כהן אסיף. מהספר לפעמים בגשם לפעמים'
מתוך אף פעם לא לבד.שלומית כהן אסיף. מהספר לפעמים בגשם לפעמים
10/07/2020 | 17:42
בלב.

הם הולכים בדרך קצת,
וסבא מלטף לסבתא
את כל היד.
לצפיה ב-'הכישלון הגדול שלי – אליס בארץ הפלאות שלא יצא לאור '
הכישלון הגדול שלי – אליס בארץ הפלאות שלא יצא לאור
10/07/2020 | 11:12
4

הספר אליס בארץ הפלאות, מחברו לואיס קרול והמאייר ג’ון טניאל מופיעים אצלי הרבה ברשומות.

כמה פעמים כתבתי שזה ספר הילדים שיותר מכל ספר אחר נחשב לאתגר עבור מאיירים; ולמרות שיש לו מאייר “קלאסי”, כלומר טניאל, גדולי המאיירים הוציאו לו גרסאות משלהם, כמובן לאחר שפקע ההסכם עם טניאל.

אחרי שרִנה ליטוין המנוחה הוציאה לאור תרגומים מלאים מלווים בהערות, גם של “אליס בארץ הפלאות” וגם של “אליס מבעד למראה”, היא העלתה רעיון להוציא גרסה מקוצרת לילדים עם איורים שלי.

הרבה התלבטנו באיזה גרסה מקוצרת לבחור. היה ידוע שדווקא הגרסה המקוצרת שלואיס קרול עצמו הכין נחשבת לכישלון מסחרי.

בסוף רנה בחרה גרסה שהיא כתבה על פי עיבוד שעשה טוני רוס, המאייר האנגלי הנפלא, ואני ניגשתי לעבודה.

לפי הכותרת של הרשומה הבנתם שהספר לא יצא, אנסה להסביר למה.

להמשך הבלוג של דני קרמן https://dannykerman.com/2020/07/09/alice_wasnt_pub...
לצפיה ב-'חדש-מעניין, בחירות ביער /נורית צדרבוים/ניב'
חדש-מעניין, בחירות ביער /נורית צדרבוים/ניב
09/07/2020 | 17:09
13

"בחירות ביער" שכתבה ואיירה היוצרת ד"ר נורית צדרבוים, בהוצאה משותפת "נוריתארט" ו"ספרי ניב", הוא ספר מתנה מקסים ומחכים לכל המשפחה.
זהו ספר משל, המתייחס לפסוק מספר משלי 'כמים הפנים לפנים כך לב אדם לאדם'. רעיון מקורי ומעניין גם באופן שבו הוא מוצג לקורא.
הספר מתאר בדרך של חריזה, העשויה ביד אמן ובעזרת משלב גבוה במיוחד. מספר על יער הנמצא מעבר לנהר הסמבטיון שבו שולטים האריה והלביאה. האריה מכריז באחד הימים, לפתע פתאום, כי יש לקיים בחירות לחברים חדשים שיצטרפו לצוות היועצים שלו – והיער כמרקחה. כל החיות מחפשות מועמדים משלהן, ובסופו של דבר מציגים לאריה את מועמדיהם. האריה זועם בשל הבחירה הגרועה ומעידה על הבוחרים עצמם. השועל חיפש מועמד ישר ומצא את הנחש הערמומי, העורב חיפש זמר ומצא תרנגול צרוד – ועוד ועוד. הנמר החכם מסביר למלך שלא מדובר בחיות טיפשות כפי שחשב, פשוט מאד כל אחד חיפש במועמדו משהו מעצמו. האם זו בערות או טבעו של אדם?
הספר מביא רעיון עם עומק אשר פונה לקהל יעד רחב, ומוצג בחן בחביבות בשעשוע ובציניות ובכך הופך את הקריאה ואת השמיעה לחוויה של ממש. לצד אלה הוא מעביר מסרים חשובים אשר יכולים לשמש את הקורא הקטן לקראת בגרותו – דמוקרטיה וכיבוד רצון העם, הבנת עמדתו של האחר יחד עם הכרת עצמו.

".......כָּךְ יָצְאָה שְׁמוּעָה צְלוּלָה וּפָרְצָה כָּל דֶּרֶךְ,
שְׁמָעָהּ כָּל חַי, מִתְּנוּךְ אֹזֶן עַד יָרֵךְ וּבֶרֶךְ.
נְחָשִׁים לְחָשׁוּהָ בֵּין תִּימְרוֹת אֶרֶס רַעֲלָם,
צִפּוֹרִים צִיְּצוּהָ בֵּין סִדְקֵי מַקּוֹרָם,
גּוּרֵי אֲרָיוֹת שְׁאָגוּהָ בִּקְרִיאַת תִּגָּר,
וּפִילִים תָּקְעוּ בְּחִדְקָם כְּמוֹ הָיָה זֶה קוֹל שׁוֹפָר.
"זְמַן בְּחִירוֹת" קָרְאוּ כֻּלָּם בִּשְׁאָגוֹת וְצָהֳלַת נְחָרוֹת...." (מתוך הספר)

בשנת 2014 הכתוב זכה בפרס ראשון בתחרות כתיבה בסוגת 'המשל'.

ד"ר נורית צדרבוים, יוצרת וחוקרת רב תחומית, אמנית חזותית, סופרת/ משוררת, חוקרת, אוצרת, מרצה, מסאית ויועצת אמנות. מנהלת סטודיו פרטי ליצירה ומחקר והדרכה. מרצה במכללה האקדמית  לחברה ואמנויות, ובמכללת וינגייט במסלול הכשרת מטפלים באמנות.
לצפיה ב-'מאחורי הפלא מהבהבת בדידות / גיל הראבן '
מאחורי הפלא מהבהבת בדידות / גיל הראבן
08/07/2020 | 22:17
23

רשימת ביקורת על ספרה של אסטריד לינדגרן, "קרלסון-על-הגג מעופף שנית"

יולי 7, 2020

קרלסון, האיש הקטן ששלט בפתח ביתו מצהיר כי הוא “הקרלסון הטוב בעולם” – מעופף אלינו שנית. הפעם בא לעזור לקטני הילד לצלוח ימים קשים: אמו של קטני נשלחת לבית הבראה, אביו נוסע לרגל עסקיו, אחיו ואחותו הגדולים מפונים לבית-חולים מחשש שחלו בסקרלטינה, ואותו סוגרים בבידוד תחת השגחתה של עוזרת בית נוקשה, גברת בוק שמה.

קרלסון הפלאי, המתגורר על גג הבית ומעופף בכוחו של מנוע זמזמני שהוא חלק מגופו – רחוק מלהיות דמות מופת. הוא רברבן-גוזמן, אולי שקרן ממש, אגוצנטרי ותחרותי בצורה מגוחכת. אם תאכלו אתו יחד – קרלסון יחסל את רוב האוכל ויתלונן שלא היה די. אם תזכירו סבתא נודניקית – הוא יידחף להוכיח ששלו היא הנודניקית הגדולה בעולם. כשנדמה לו שגרמתם לו נזק – קרלסון יתבע מכם פיצוי שערורייתי. וכשהוא עצמו גורם נזק – וזה קורה לא מעט – הוא פוטר עצמו ב”זה בסך הכול עניין חומרי”. כחבר, קרלסון גם תובעני מבחינה רגשית. לא די לו בהלל הרב שהוא מרעיף על עצמו, והוא חוזר ותובע מקטני לאשר לו שהוא “יפה וחכם ושמן בדיוק במידה הנכונה, ואמיץ וטוב…”
מאחורי ההתנהגויות האלה מהבהבת בדידות. אפשר שקטני חש בה. הוא עצמו הרי מרגיש נטוש וגלמוד, וקרלסון, עם התנהגויותיו השערורייתיות, מצחיק אותו בלי ליאות ומונע ממנו לשקוע ברחמים עצמיים. כשאתה שקוע – אין כמו חבר מעופף שנושא אותך אתו באוויר. ואין כמו חבר שעוזר לך להתמודד עם שלטון עריץ.

https://ha-pinkas.co.il/%d7%9e%d7%90%d7%97%d7%95%d...
לצפיה ב-'מה קורה ומעניין – יולי 2020 / עדי סברן תערוכות, קולות קוראים'
מה קורה ומעניין – יולי 2020 / עדי סברן תערוכות, קולות קוראים
08/07/2020 | 22:14
17
וחדשות מתעשיית תרבות הילדים המקומית והעולמית

יולי 5, 2020

1. למי שפספסו – ארוע ה”זום” הראשון שלנו “על הכאן והמסך” נערך ב-15.6, וזמין כעת כסרטון בפייסבוק. האזינו להרצאות ופאנלים בהשתתפות נטע גורביץ’, שרון קנטור, שירלי וייסמן בן-יוסף, מיכל פז-קלפ ומאירה פירון.
2. אחת היוזמות הוירטואליות המוצלחות של תקופת מגיפת הקורונה היא המוזיאון המקוון של פסטיבל ספרי הילדים בבולוניה, בו מתארחות תערוכות משתנות על איור ספרי ילדים. בין התערוכות: תערוכת יחיד למאייר האיראני חסן מוסאבי, תערוכת עשור לזוכי פרס האיור ותערוכה על איך ילדים צופים.

https://ha-pinkas.co.il/%d7%9e%d7%94-%d7%a7%d7%95%...
לצפיה ב-'חמישה ספרי ילדים שיהפכו את הקיץ לנעים '
חמישה ספרי ילדים שיהפכו את הקיץ לנעים
08/07/2020 | 22:12
14

שני מלחים צעירים יוצאים להרפתקה ימית סוערת, ילד מתיידד עם סוס פוני חביב ושמנמן, תרגום חדש ל"אבא ארך רגליים" - ועוד ספרים שיעסיקו את הילדים בחום של יולי-אוגוסט

מיה מיטב

הקיץ מגיע לשיאו ונושא עמו טעמים של אבטיח, ים וחופש גדול. אך השנה, בצל המגיפה העולמית, נסגרו שערי השמים והחופשות עומדות בסימן שאלה. או במילים אחרות (של עוזי חיטמן): "אנחנו נשארים בארץ, אנחנו נשארים". ימים ושעות ארוכים יהיה על הילדים ועלינו להעביר בבית - אך למודי תקופת הסגר, ניתן לומר שעכשיו אנחנו רגועים יותר ומעריכים בריאות ורגעי חסד קטנים. למשל, לנסוע לבקר קרובי משפחה נידחים בקצה השני של הארץ, ללכת לים, שם יש אוויר נקי למכביר (ולא צריך מסיכות), או פשוט לקחת ספר ולשקוע בקריאה, ביחד או לבד, על ארצות רחוקות והרפתקאות מסעירות. הנה כמה ספרים מושלמים לקריאת קיץ קלילה ששכרה בצידה, ואשר ינעימו על כל בני הבית את הזמן.

לקריאת הכתבה https://www.ynet.co.il/entertainment/article/HkYtp...
לצפיה ב-'חדש-מרגל מהקומה הרביעית/אורה מורג/שוקן'
חדש-מרגל מהקומה הרביעית/אורה מורג/שוקן
06/07/2020 | 13:10
18

בעיטה אדירה נשמעה מכיוון הדלת של חוג חובבי הרדיו בדמשק. מואיז ורוזין קפאו על מקומם. מי גילה שהתקשרנו לתחנת חובבי רדיו בישראל?

לחדר פרצו בסערה שלושה אנשי ביטחון באקדחים שלופים.

"מה קורה פה? מי אתם?" צעקו על שני הילדים.

"אה... אה... אנחנו שייכים לחוג של חובבי רדיו צעירים," גמגמה רוזין חיוורת.

איש הביטחון רכן אל המַשדֵר ונדהם: "אתם מדברים עם ישראל?"

"לא, לא..." לחש מואיז מאובן מרוב אימה.

"אתם מדברים עם הציונים? אתם מרגלים!"

ספר מתח היסטורי זה מגולל את סיפורו המסעיר של אלי כהן, גדול המרגלים הישראליים בכל הזמנים, הלוחם שהיה לאגדה כשנכנס לבדו אל "לוע הארי" – דמשק, בירת סוריה העוינת.

בשנת 1961, לאחר אימונים מפרכים בריגול והצפנה בישראל, חדר אלי כהן ללב דמשק בזהוּת בדויה. בתוך זמן קצר, בתעוזה ובכישרון נדיר, הצליח להתיידד עם בכירי הצבא והמִמשל הסורי. באמצעות שידורי מוֹרְס חשאיים, חשף את הסודות הסורים הכמוסים ביותר בפני המודיעין הישראלי, והפך ל"עיניים ואוזניים" של מדינת ישראל בסוריה.

קבוצת חובבי רדיו צעירים מגלה בדרך מדהימה שחייו של אלי כהן בסכנה. האם יספיקו הילדים להזהירוֹ ולהצילוֹ מחבל התלייה?

הספר מגולל גם את עלילותיהם הדרמטיות של אנשי המחתרת הציונית במצרים, גיבורי "עסק הביש", ואת עלילות "המרגל על הסוס", וולפגַנג לוֹץ, שפעל במצרים במקביל לאלי כהן.

אורה מורג, סופרת לילדים ולנוער, היא כלת פרס זאב, פרס אקו"ם ופרס הספריות הציבוריות. זהו הספר ה-20 בסדרת ספרי המתח ההיסטוריים שלה על-שם אחיה, טוביה מורג ז"ל.
לצפיה ב-'חדש-איש הכלב 4 וסופר גור/דאב פילקי/כנרת/קומיקס'
חדש-איש הכלב 4 וסופר גור/דאב פילקי/כנרת/קומיקס
06/07/2020 | 13:05
16

הַאִם אִישׁ הַכֶּלֶב מָצָא אֶת הָעוֹזֵר הַמְּיָאוּוּוּוּוּשְׁלָם?
איש הכלב חוזר, והפעם הוא לא לבד!
לשוטר מספר אחת, בעל חוש הצדק המפותח בעולם, יש עוזר אישי מהסוג החתולי, ויחד הם מריחים צרות ופותרים תעלומות. כשכוכבת קולנוע נעלמת, ומְיָאוּ-טפלת מוזרה מופיעה במלונה, רק איש הכלב וסופר-גור יכולים להציל את המצב!
האם גיבורי המחמד יעלו על עקבות הפשע, או יפלו למלכודות שטומן להם פיטי, חתול הרֶשַׁע שלא מפסיק לתחבל תחבולות!

כְּשֶׁדָּאב פִּילְקִי הָיָה יֶלֶד, הוּא סָבַל מֵהַפְרָעַת קֶשֶׁב וְהִיפֶּרְאַקְטִיבִיּוּת, דִּיסְלֶקְצְיָה וּבְעָיוֹת הִתְ נַ הֲגוּת. הוא הִפְרִיעַ בַּכִּתָּה כָּל כָּךְ, שֶׁהַמּוֹרִים שֶׁלּוֹ הוֹצִיאוּ אוֹתוֹ לַמִּסְדְּרוֹן מִדֵּי יוֹם. הַמַּזָּל הָיָה שֶׁדָּאב אָהַב לְצַיֵּר וּלְהַמְצִיא סִפּוּרִים. הוּא הֶעֱבִיר אֶת זְמַנּוֹ בַּמִּסְדְּרוֹן בִּיצִירַת חוֹבְרוֹת קוֹמִיקְס מְקוֹרִיּוֹת שֶׁהִמְצִיא בְּעַצְמוֹ.
בְּכִתָּה ב' דָאב פִּילְקִי יָצַר חוֹבֶרֶת קוֹמִיקְס עַל אוֹדוֹת גִּבּוֹר־עָל שֶׁשְּׁמוֹ קֶפְּטֶן תַּחְתּוֹנִים. הַמּוֹרָה שֶׁלּוֹ קָרְעָה אֶת הַחוֹבֶרֶת וְאָמְרָה לוֹ שֶׁהוּא לֹא יָכוֹל לְבַזְבֵּז אֶת הַחַיִּים עַל קוֹמִיקְס דֶּבִּילִי. לְמַרְבֵּה הַמַּזָּל, קֶשֶׁב אַף פַּעַם לֹא הָיָה הַצַּד הֶחָזָק שֶׁל דָאב.
לצפיה ב-'חדש-אני לא עוזב/תמי שם טוב/כנרת'
חדש-אני לא עוזב/תמי שם טוב/כנרת
06/07/2020 | 12:58
1
15

ספר המשך לאני לא גנב

תמי שם-טוב כלת עיטור אנדרסון, פרס ביאליק ופרס לאה גולדברג, כותבת לילדים ונוער, בעיקר סיפורים ורומנים היסטוריים.

איצ'ו ורוזי לא סבלו אחד את השני בבית היתומים של יאנוש קורצ'אק, אבל עכשיו שכל העולם במלחמה, הם חייבים לשתף פעולה כדי לשרוד. כשסביבם הייאוש גובר, הם לא מאבדים תקווה בזכות כל הדברים היפים שלמדו מקורצ'אק, המחנך שבאמת הבין ללב של ילד.
לאן תוביל אותם הדרך במסע הבריחה המסוכן מארץ מולדתם, והאם יגשימו את החלום לפגוש את חברם יאנק בחוף הים של תל אביב?

תמי שם-טוב: "אחרי שהספר אני לא גנב יצא לאור, לא יכולתי להשתחרר ממנו. הדמויות לא הניחו לי, ואולי זאת אני שלא הנחתי להן. ידעתי - אני לא יכולה להציל את האנשים האמיתיים: את יאנוש קורצ'אק, את סטפה וילצ'ינסקה ואת הילדים שהיו איתם בבית היתומים בשעת מלחמה. אבל מה עם אלה שהמצאתי, ובסוף הספר נשארו שם? מה עם איצ'ו? מה עם חנה? ורוזי? החלטתי לחזור לעולם שלהם והפעם כדי להציל אותם: ילדים דמיוניים בתוך מציאות אמיתית שהשתנתה מקצה לקצה".

אני לא גנב זכה בחמישה פרסים ספרותיים, נבחר למצעד הספרים של משרד החינוך והיה לרב-מכר.

את הסיפורם של יאנק (גיבור אני לא גנב) ושל איצ'ו (גיבור אני לא עוזב ) תוכלו לקרוא בכל סדר שתבחרו, כי כל אחד מהם הוא סיפור חיים בפני עצמו. אבל אם תקראו אותם בזה אחר זה, תוכלו לחוות את מהלך ההיסטוריה, שמשנה גורלות, פורמת ורוקמת את חוטי החברות והאהבה.

בין ספריה של תמי שם-טוב: מהפכת התפוזים של מתי, ספרים מסדרת ממציאים ומגלים וספר הנוער ואיך קוראים לך עכשיו, שתורגם לשש שפות.

לצפיה ב-'לקריאה פרק ראשון'
לקריאה פרק ראשון
06/07/2020 | 13:00
12
פרק 1

איך שיצאתי מבית היתומים קלטתי שעוקבים אחרי. מישהו בכובע ובמעיל גדול נצמד לקיר. התחיל לזוז רק אחרי שעברתי אותו. כמו צל. הוא הלך הליכה מהוססת, פחדנית. הגברתי מהירות, גם הוא הגביר. האטתי, גם הוא האט. פניתי ימינה, גם הוא. אפילו לא חיכה קצת. כזה אידיוט. מזלו שבדיוק פגשתי את הדוקטור, והלב שלי היה עוד רך מהפגישה.
מה הוא רוצה? אוכל? כסף? לסחוט אותי? לאיים? מצא עם מי להסתבך. הוא לא רואה שאני מהחזקים? ואני חזק מבחוץ ומבפנים. חנה, החברה שלי (אני בעצם צריך להגיד, החברה־שלי־לשעבר), תמיד אמרה: ״איצ'ו, אתה קשה ורך ביחד, כמו דוב.״
אף פעם לא הבנתי למה בדיוק היא מתכוונת, אבל ידעתי שמהפה שלה זאת מחמאה. עכשיו — לעומת הצל הזה שעקב אחרי — באמת הרגשתי כמו דוב, כבד ומגושם. וגם רעב. טעות חמורה להרגיז דוב רעב.
בבת אחת נמאס לי לשחק איתו. פניתי לסמטה ונצמדתי לקיר. הוא נכנס אחרי ונפל למלכודת. תפסתי אותו בצוואר והדבקתי אותו לקיר. הכובע שלו עף למדרכה. התגלה ראש מגולח. עיניים בהירות וגדולות בלטו מהחורים, שפתיים דקות נבלעו בתוך פרצוף ציפורי. הידקתי את האחיזה סביב הצוואר. פתאום הן נראו לי מוכרות, העיניים. בעצם כל הפרצוף היה מוכר.
״מה אתה רוצה?״ סיננתי קרוב־קרוב לפרצוף הציפור, וחשבתי — לעזאזל, מאיפה אני מכיר אותו? הוא ניסה לשחרר את הלפיתה. אבל לא היה לו כוח. הוא תלה כף יד קטנה, כמו של ילדה, על היד שלי. אצבעות דקות, ארוכות ושחומות. משהו היה לי משונה. שיחררתי את הצוואר. המעיל הגדול רעד מבפנים. ואז קלטתי מי הוא, או יותר נכון — היא.

לצפיה ב-'הידעת?'
הידעת?
06/07/2020 | 12:32
2
17
היום לפני  88 שנים ,ב-6 ביולי 1932נפטר קנת גרהם סופר אנגלי, יוצר הקלאסיקה של ספרות הילדים - "הרוח בערבי הנחל".

ב-1908 הופיע ספרו "הרוח בערבי הנחל" ("The Wind in the Willows"). הספר מספר את סיפורה של חבורת חיות החיות על גדת הנהר תמזה באנגליה. החברים הטובים - עכברוש, החפרפר, התחש והקרפד עוברים הרפתקאות, אך תמיד שומרים על ערכים של כבוד, נאמנות ורעות. הספר זכה לגרסאות מומחזות ומוסרטות, והוא בין ספרי הילדים הנקראים ביותר עד היום, כמאה שנים לאחר כתיבתו. הספר תורגם לשפות רבות ובהן השפה העברית.

לצפיה ב-'"הרוח בערבי הנחל": בחזרה להרפתקאות פראיות'
"הרוח בערבי הנחל": בחזרה להרפתקאות פראיות
06/07/2020 | 12:41
1
14

לסופר קנת גרהם היה סיפור חיים טרגי שכלל אובדן וסבל, אבל למרות זאת הוא כתב את אחת מיצירות המופת הכי מופלאות של ספרות הילדים הקלאסית: "הרוח בערבי הנחל". אז מאיפה הגיעו יצורי הנהר המקסימים? סקירה לכבוד התרגום החדש

יותם שווימר פורסם:  23.05.13

את אחד מהתיאורים היפים ביותר לספרו הקלאסי של קנת גרהם, "הרוח בערבי הנחל" - ששמו ניתן לו על ידי המתרגם יונתן רטוש - ניתן למצוא בספרו של יהודה אטלס, "ילדים גדולים" (ידיעות ספרים). אטלס כותב על היצירה המפורסמת: "יצירה-פנינה, שחוטים סמויים מקשרים בין אוהביה ברחבי העולם. אוהבים, שלגביהם, היא מהווה פסגה של עידון, טעם טוב, הרפתקה, שנינה, געגועים והתרפקות על מחוזות של תום וטוהר, שאולי היו פעם ועכשיו אינם עוד".

עלילת הסיפור מתרחשת על גדות נהר התמזה שבאנגליה. יצורי הנהר, בהם חפרפר, נברן וגירית, חיים בשלווה וברוגע. אולם קרפד השחצן, המתגורר באחוזה ומכור למכוניות מהירות, נמצא בבעיה: סמורים מרושעים השתלטו על אחוזתו והחברים באים לעזרתו. בנוסף לכך, קרפד מעורר אצל החפרפר את חדוות המסע וההרפתקה - במידה מסוימת בדומה למה שקורה לבילבו באגניס ב"ההוביט". ברגע שבו נחשף חפרפר לעולם הפראי שמחוץ למאורתו וסביבתו הבטוחה, מתגלעות אינספור סכנות איתם עליו להתמודד, הן לבדו והן יחד עם חבריו.

לצפיה ב-'הרוח בערבי הנחל מספר מוטי ברכאן'
הרוח בערבי הנחל מספר מוטי ברכאן
06/07/2020 | 12:46
11
לצפיה ב-' "הרוח בערבי הנחל": בחזרה להרפתקאות פראיות'
"הרוח בערבי הנחל": בחזרה להרפתקאות פראיות
06/07/2020 | 12:39
1
6

לסופר קנת גרהם היה סיפור חיים טרגי שכלל אובדן וסבל, אבל למרות זאת הוא כתב את אחת מיצירות המופת הכי מופלאות של ספרות הילדים הקלאסית: "הרוח בערבי הנחל". אז מאיפה הגיעו יצורי הנהר המקסימים? סקירה לכבוד התרגום החדש

יותם שווימר פורסם:  23.05.13

את אחד מהתיאורים היפים ביותר לספרו הקלאסי של קנת גרהם, "הרוח בערבי הנחל" - ששמו ניתן לו על ידי המתרגם יונתן רטוש - ניתן למצוא בספרו של יהודה אטלס, "ילדים גדולים" (ידיעות ספרים). אטלס כותב על היצירה המפורסמת: "יצירה-פנינה, שחוטים סמויים מקשרים בין אוהביה ברחבי העולם. אוהבים, שלגביהם, היא מהווה פסגה של עידון, טעם טוב, הרפתקה, שנינה, געגועים והתרפקות על מחוזות של תום וטוהר, שאולי היו פעם ועכשיו אינם עוד".

עלילת הסיפור מתרחשת על גדות נהר התמזה שבאנגליה. יצורי הנהר, בהם חפרפר, נברן וגירית, חיים בשלווה וברוגע. אולם קרפד השחצן, המתגורר באחוזה ומכור למכוניות מהירות, נמצא בבעיה: סמורים מרושעים השתלטו על אחוזתו והחברים באים לעזרתו. בנוסף לכך, קרפד מעורר אצל החפרפר את חדוות המסע וההרפתקה - במידה מסוימת בדומה למה שקורה לבילבו באגניס ב"ההוביט". ברגע שבו נחשף חפרפר לעולם הפראי שמחוץ למאורתו וסביבתו הבטוחה, מתגלעות אינספור סכנות איתם עליו להתמודד, הן לבדו והן יחד עם חבריו.

להמשך https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4372351,00.html
לצפיה ב-'פורסם בטעות פעמיים'
פורסם בטעות פעמיים
06/07/2020 | 13:45

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ