לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
77067,706 עוקבים אודות עסקים

פורום טיפול בשפה ודיבור

ברוכים הבאים לפורום "טיפול בשפה ודיבור"! כאן המקום לשאול ולהתעניין בתחום הפרעות בתקשורת- שם כולל להפרעות שפה, דיבור, שמיעה ותקשורת למיניהן, שהוא תחום עבודתם של קלינאי התקשורת. התקשורת האנושית היא צורך חיוני הנחוץ לאדם כמעט כמו אוויר לנשימה... אנו מדברים זה עם זה כדי להעביר מסרים, רעיונות, רגשות ומחשבות, ועושים זאת מבלי לחשוב לרגע עד כמה מופלאה ומורכבת היא יכולת התקשורת... למרבה הצער, לא כל אחד מסוגל לתקשר באופן מושלם- אם זה בגלל קול צרוד, גמגום, קושי בשמיעה, היגוי משובש וסיבות אחרות. הפרעות בתקשורת גורמות סבל ואי- נוחות לאדם הסובל מהם, כמו גם לסביבתו הקרובה. באופן כללי, הפרעות אלו יכולות להיות קשורות לשלושה מעגלים המשיקים זה לזה-תוכן, צורה ושימוש. תוכן- מ ה שאומרים, צורה- א י ך מדברים, שימוש- באיזה הקשר אומרים. קלינאי התקשורת מתמחים בהפרעות תקשורת ותפקידם לאבחן ולטפל באדם הסובל מהם. כאן בפורום אתם מוזמנים לשאול שאלות מקצועיות, לספר ולשתף בכל מה שקשור לעניין. הייעוץ בפורום לא מהווה תחליף לאבחון וטיפול אצל קלינאי תקשורת,אלא מידע בסיסי והכוונה בלבד. נקווה שהתקשורת כאן בפורום תזרום היטב ללא תקלות והפרעות...

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טיפול בשפה ודיבור

ברוכים הבאים לפורום "טיפול בשפה ודיבור"! כאן המקום לשאול ולהתעניין בתחום הפרעות בתקשורת- שם כולל להפרעות שפה, דיבור, שמיעה ותקשורת למיניהן, שהוא תחום עבודתם של קלינאי התקשורת. התקשורת האנושית היא צורך חיוני הנחוץ לאדם כמעט כמו אוויר לנשימה... אנו מדברים זה עם זה כדי להעביר מסרים, רעיונות, רגשות ומחשבות, ועושים זאת מבלי לחשוב לרגע עד כמה מופלאה ומורכבת היא יכולת התקשורת... למרבה הצער, לא כל אחד מסוגל לתקשר באופן מושלם- אם זה בגלל קול צרוד, גמגום, קושי בשמיעה, היגוי משובש וסיבות אחרות. הפרעות בתקשורת גורמות סבל ואי- נוחות לאדם הסובל מהם, כמו גם לסביבתו הקרובה. באופן כללי, הפרעות אלו יכולות להיות קשורות לשלושה מעגלים המשיקים זה לזה-תוכן, צורה ושימוש. תוכן- מ ה שאומרים, צורה- א י ך מדברים, שימוש- באיזה הקשר אומרים. קלינאי התקשורת מתמחים בהפרעות תקשורת ותפקידם לאבחן ולטפל באדם הסובל מהם. כאן בפורום אתם מוזמנים לשאול שאלות מקצועיות, לספר ולשתף בכל מה שקשור לעניין. הייעוץ בפורום לא מהווה תחליף לאבחון וטיפול אצל קלינאי תקשורת,אלא מידע בסיסי והכוונה בלבד. נקווה שהתקשורת כאן בפורום תזרום היטב ללא תקלות והפרעות...
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

לצפיה ב-'בקשה לעזרה במילוי שאלון קצר בנושא הדרכת הורים'
בקשה לעזרה במילוי שאלון קצר בנושא הדרכת הורים
23/03/2019 | 12:36
15
אני עורכת מחקר שבוחן יעילות של הדרכת הורים, במסגרת תיזה בתואר שני בעבודה סוציאלית. ואני ממש רוצה לסיים אותו!
אם אתם הורים שנמצאים בשלב כלשהו של הדרכה, או שעברתם בעבר, מאוד אעריך את זה אם תענו על השאלונים. 
זה ממש ממש יעזור לי להתקדם, תודה תודה תודה!!!
אגב השאלון אנונימי כמובן ולוקח רק כמה דקות למלא אותו.https://goo.gl/forms/eg9OHdskjeihWAOI2
לצפיה ב-'טיפול פרטני או קבוצתי'
טיפול פרטני או קבוצתי
13/02/2019 | 15:37
1
54

מה יותר עדיף עבור ילד בן 10? בקבוצה עם ילדים בגילו עם אותה הבעיה או אחד על אחד מול המטפל?
תודה לעונים
לצפיה ב-'טיפול פרטני או קבוצתי תשובה'
טיפול פרטני או קבוצתי תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
13/02/2019 | 20:15
53
שלום וברכה,
לצערי אין תשובה מדויקת. יש כל כך הרבה משתנים.

על איזה תחום ספציפי מדובר?
מה מטרת הטיפול?
מה אולי הילד?
האם צדדים חברתיים הם נקודת חולשה או חוזק אצלו?
האם הוא טופל בעבר?

בכל מקרה אני ממליצה להתיעץ עם איש מקצוע או אפילו ללכת להדרכה חד פעמית כדי להבין מה הצרכים של הילד.
בהצלחה!
לצפיה ב-'גמגום או חוסר שטף '
גמגום או חוסר שטף
13/01/2019 | 17:03
1
28
היי, 
מה ההבדל בין גמגום לחוסר שטף התפתחותי? 
לצפיה ב-'גמגום או חוסר שטף - תשובה'
גמגום או חוסר שטף - תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
16/01/2019 | 11:55
38
שלום וברכה,
לעיתים גמגום וחוסר שטף נשמעים מאוד דומים. לגמגום יש מרכיב אורגני, אספקטים גנטיים והוא יכול להימשך לאורך זמן רב. חוסר שטף התפתחותי מופיע אצל ילדים בשלבי רכישת שפה בין גיל שנתיים לארבע, ובדר"כ יחלוף לבד.

בכל מקרה, במצב שבו ההורה לחוץ או מוטרד מומלץ לפנות בדחיפות לקלינאית תקשורת ולו רק ע"מ לקבל הדרכה מתאימה (איך שאנחנו מתייחסים לשטף של הילד יכול מאוד להשפיע על ההמשך).
לצפיה ב-'אירוח בנושא הוספת מרפסות בבתים משותפים'
אירוח בנושא הוספת מרפסות בבתים משותפים
08/01/2019 | 10:06
7

ביום ג', 15.1, בשעות 20:00-22:30, נארח בפורום תמ"א 38 את מר עידו גרינברג, מנכ״ל חברת נירים.

על האירוח

הוספת מרפסות בבתים משותפים באמצעות בניה בטכנולוגיה מתקדמת הכוללת עבודות מיוחדות בפלדה, תוספות בניה, הוספת מרפסות למבנים קיימים, עבודות גמר, חשמל, שימור ושיקום.

על המתארח

עידו גרינברג, מנכ״ל חברת נירים, בעל ידע עשיר וניסיון של למעלה מ- 10 שנים בתחום הבנייה, בדגש על עבודות פלדה מיוחדות.
מוביל בהצלחה ובמקצועיות את חברת נירים המתמחה בבניה בטכנולוגיה מתקדמת הכוללת עבודות מיוחדות בפלדה, תוספות בניה, הוספת מרפסות למבנים קיימים, עבודות גמר, חשמל, שימור ושיקום, והכל בתהליך קצר ומקצועי המבטיח תוצאה איכותית ואחריות לאורך שנים רבות.
לחברה לקוחות רבים וניסיון רב בבנייה במבנים קיימים, מגדלים ומבנים ציבוריים בכל רחבי הארץ, והיא מובילה בבניית קונסטרוקציית פלדה עם למעלה מ-500 מרפסות בשנה.
כחלק מחזונה לספק מענה איכותי ומקיף לכל אורך הדרך - תוכלו למצוא בחברה מחלקת רישוי ותכנון, הנדסה, תפעול, ביצוע ושירות לקוחות. 

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!

לצפיה ב-'בעיית דיבור בשל טיפול אורטודנטי'
בעיית דיבור בשל טיפול אורטודנטי
10/12/2018 | 13:48
1
52
שלום,
אני דוד. הבן שלי בן 14 ואמור לעבור טיפול אורטודנטי עוד מעט. אני רואה שהלשון יוצאת מחוץ לפה כשהוא צופה בטלויזיה. האורטודנט אמר שזה עלול להפריע לגשר.
למה? מה הקשר?
לצפיה ב-'בעיית דיבור בשל טיפול אורטודנטי - תשובה'
בעיית דיבור בשל טיפול אורטודנטי - תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
12/12/2018 | 11:14
30
היי דוד,

ראשית, אני שמחה שהאורתודנט הפנה אותך. זה ממש לא מובן מאליו כשהבעיה היא בדחיקת הלשון.

לעניין עצמו - התופעה שמתרחשת היא שהלשון יוצאת החוצה מקו השיניים וכשזה קורה (בדיבור, באכילה, בבליעה ואף במנוחה כפי שאתה מתאר) אז הלשון דוחפת את השיניים. זה מה שגורם לשיניים לזוז קדימה ולכן נדרש הטיפול האורתודנטי.
הבעיה היא שאם תלכו רק לטיפול אורתודנטי זה לא יפתור את הבעיה באופן מלא כי השיניים יכולות להתיישר ובגלל דחיקת הלשון הן עלולת להתעקם שוב בשנית (ראיתי את זה בעבר מספר פעמים).
מה שצריך לעשות הוא לפנות לקלינאית תקשורת שתעזור לילד להכניס את הלשון במנוחה, בבליעה ובדיבור וככה הוא יוכל להמשיך את הטיפול האורתודנטי בלי החשש שהשיניים יתעקמו מחדש.

בהצלחה!
לצפיה ב-'אירוח בנושא הפקדות סוף שנה - טיפים והמלצות ליועצי המס'
אירוח בנושא הפקדות סוף שנה - טיפים והמלצות ליועצי המס
07/12/2018 | 14:53
7

ביום ה', בתאריך 13/12/18, בין השעות 20:00-22:00, נארח בפורום את נדב טסלר, מנהל המוצר באגף השיווק של מנורה מבטחים פנסיה וגמל

על האירוח

החל משנת 2017 חייבים עצמאים לבצע הפקדות לחיסכון הפנסיוני. מעבר לחובה החוקית, הפקדות אלו מזכות אותם בהטבות במס. במסגרת האירוח נדון בסוגיות פנסיוניות לקראת תום שנת המס ונעלה טיפים והמלצות.

על המתארח

נדב טסלר, מנהל המוצר במנורה מבטחים, מרצה במכללת נתניה ובעל הבלוג פנסיוני, להבין את הפנסיה. יענה על שאלותיכם בנושא החיסכון הפנסיוני, הערכות להפקדות במסגרת פנסיית חובה לשכירים ועצמאים.

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!

לצפיה ב-'ס' שורקת- לטפל או לא?'
ס' שורקת- לטפל או לא?
06/12/2018 | 11:32
1
20
הי בני עוד מעט בן 6, יש לו בעיה להגות אותיות כמו צ' ו-ס' מאחר ולשונו משתרבבת החוצה וזה יוצא שורק  (כמו רינה מצליח... תסלחי לי על ההשוואה אבל חיפשתי איך להמחיש)
חמותי אמרה לי שכדאי לקבוע תור לקלינאית תקשורת בבי"ח מאיר ולהתחיל לטפל מעכשיו כדי שלא יתקבע לו. מה דעתך בנושא? האם זה חולף לבד או שחשוב לטפל כבר עכשיו?
תודה מראש
לצפיה ב-'ס' שורקת - תשובה'
ס' שורקת - תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
07/12/2018 | 00:23
71
שלום,
אכן בגיל הזה רצוי מאד לפנות לאבחון ולטיפול. ממש לא חובה להגיע דווקא לבתי חולים. ניתן לטפל דרך קופת החולים, דרך חברת שטיינר או לפנות לקלינאית פרטית.
במקביל כדאי לבצע בדיקת שמיעה. הגאים אלו הם ההגאים השקטים של השפה וכדאי תמיד לוודא שמיעה תקינה.
האם נראה על פניו שהוא שומע טוב?
לצפיה ב-'אירוח: טיפול במחלות חורף באמצעות תרופות הומאופתיות'
אירוח: טיפול במחלות חורף באמצעות תרופות הומאופתיות
05/12/2018 | 13:18
7
ביום ד', בין השעות 20:00-22:00, נארח בפורום את אבי לבנט, מומחה להומאופטיה

על האירוח

טיפול במחלות חורף כגון שיעול, שפעת והצטננות, באמצעות תרופות הומאופתיות.
ההומאופתיה היא שיטת ריפוי טבעית, עדינה, יעילה ובטוחה, אשר מותאמת אישית לכל אדם על פי המאפיינים הייחודיים שלו ברמה גופנית ונפשית. הטיפול ההומאופתי יעיל בפתרון של בעיות גופניות, רגשיות ומנטאליות ,הן כרוניות והן אקוטיות. הטיפול יוצר שינוי רחב היקף, שורשי ומעמיק אשר השפעתו ניכרת לטווח ארוך ברבדים שונים של חיי המטופל.

על המתארח

אבי לבנט, עוסק בתחום הטיפול על גווניו השונים מעל 20 שנה, ומתמחה בהומאופתיה יותר מעשר שנים. במהלך השנים הללו למדתי תורות ושיטות שונות במקומות שונים בעולם מטובי המומחים בכל תחום.
תחום זה של עיסוק הינו תהליך התפתחות אינסופי המוביל אותי כאדם, באופן מתמיד, לגבהים חדשים, תחומים מגוונים, דינאמיות רגשית ומנטאלית אשר ממנה אני יוצר תהליך אישי וייחודי, עבור כל אחד מהאנשים שמגיעים אלי לטיפול.
ניסיוני הרב, עם מגוון רחב של מחלות וקשיים בתחום הגופני והרגשי, מאות רבות של מטופלים, ארגז כלים רחב, ומסירות רבה לעבודה ולמטופלים שלי, מאפשר לי לעזור לאנשים שונים בהרבה מאוד תחומים.

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!
לצפיה ב-'היגוי'
היגוי
25/11/2018 | 10:55
1
205
הבת שלי עוד לא אומרת ל'. מה עושים?
לצפיה ב-'היגוי - תשובה'
היגוי - תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
26/11/2018 | 15:25
18
שלום דניאל,
קשה לענות ללא רקע וללא פרטים חשובים כמו גילה של בתך.
כן אוכל לומר שלכל הגה יש שלב רכישה וגיל שבו אנו מצפים שההגה יופיע באופן טבעי.
בעיקרון באזור גיל 3-4 אנו מצפים שתהיה ל' תקינה.
אם יש עיכוב כדאי לפנות לקלינאית תקשורת שתסייע.
וככלל- אם אתה מודאג מומלץ לעשות אבחון ואז תדע האם יש צורך בטיפול או לא.
בהצלחה!
לצפיה ב-'איחור בדיבור'
איחור בדיבור
22/11/2018 | 13:40
2
1103
בני בן שנתיים וקצת ואחות טיפת חלב שמה לב שהוא עוד לא מדבר. 
שמעתי שלא הולכים לקלינאית תקשורת לפני גיל 3.
זה נכון?

לצפיה ב-'איחור בדיבור - תשובה'
איחור בדיבור - תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
23/11/2018 | 10:36
1
36
שלום ריטה, 
בעבר הייתה דעה שלפיה לא פונים לטיפול לפני גיל שלוש. היום אנחנו יודעים שזו טעות קשה שעלולה לעלות בזמן אבוד ובתסכולים רבים. ישנם ילדים שמופנים לטיפול עוד לפני גיל שנה (תלוי בקושי) והדבר יכול להשפיע פלאים על המשך ההתפתחות.
אנחנו מצפים להופעת מילים ראשונות באזור גיל שנה. אם הגעתם לגיל שנתיים ועדיין לא הופיעו מילים ראשונות מומלץ לפנות לקלינאית או להתפתחות הילד ולבקש אבחון. 
בינתיים אוסיף כמה טיפים בכדי שתוכלו לעזור.

- דבר ראשון - לגשת למכון ולבצע בדיקת שמיעה. לשטיינר-סונובה יש מכונים בכל הארץ.
- לדבר לדבר לדבר = לתאר מה עושים, מה נעשה עוד מעט, להתרגל. (בעידן הווטסאפ והמייל אנחנו עלולים להפוך לשקטים מדי)
- לשמור על קשר עין ולדבר מול הילד.
- להגיב להצבעות, הפקות קוליות ובכלל לכל דבר שאליו רוצה הילד להסב את תשומת לבנו.
- לדבר במשפטים קצרים וברורים.

אשמח לשמוע היכן נאמר לך שלא מטפלים לפני גיל 3. כאמור, זה ממש לא נכון וצריך לבדוק כל מקרה לגופו. איתור מוקדם של קשיים יכול לשנות את חייו של הילד.
לצפיה ב-'בהצלחה '
בהצלחה
25/11/2018 | 17:18
15
ברוכה הבאה נגה, בהצלחה רבה 
לצפיה ב-' כניסת מנהל חדש לפורום '
כניסת מנהל חדש לפורום
21/11/2018 | 11:36
3
108
אנו מברכים את נגה שרייבר, קלינאית תקשורת התפתחותית, על כניסתה לניהול הפורום ומאחלים לה הצלחה והנאה בתפקיד.
המשך גלישה מהנה

לצפיה ב-'המון בהצלחה '
המון בהצלחה
21/11/2018 | 21:50
10
לצפיה ב-'בהצלחה! נשמע נושא מעניין וחשוב '
בהצלחה! נשמע נושא מעניין וחשוב
22/11/2018 | 09:28
1
9
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
( לעמוד שלי בתפוז )
26/11/2018 | 13:16
25
לצפיה ב-' פתיחת פורום טיפול בשפה ודיבור '
פתיחת פורום טיפול בשפה ודיבור
07/10/2018 | 14:55
27
אנו שמחים לבשר על פתיחתו של פורום טיפול בשפה ודיבור

המשך גלישה מהנה

לצפיה ב-'המלצה לקלינאית תקשורת שעובדת עם מבוגרים'
המלצה לקלינאית תקשורת שעובדת עם מבוגרים
11/12/2016 | 22:37
107
מחפשת המלצה לקלינאית תקשורת של כללית, או פרטית שעובדת עם מבוגרים, בהתמחות בארגון שפה ויכולת הבעה.. באזור השרון/גוש דן...
לצפיה ב-'קשיי שפה'
קשיי שפה
26/06/2012 | 08:03
746
ילד בן שנתיים ושלושה חדשים , מדבר לא ברור , האם הגיל מתאים לבדיקה אצל קלינאית תקשורת?
לצפיה ב-'מחפשת קלינאית תקשורת של קופ"ח מכבי'
מחפשת קלינאית תקשורת של קופ"ח מכבי
16/05/2007 | 16:48
1858
מחפשת עבור חברה ,קלינאית תקשורת מומלצת באיזור המרכז והיא חייבת להיות מטעם קופת חולים מכבי.
אנא,עזרו.

תודה רבה
לצפיה ב-'האם מישהו מכיר קלינאי תקשורת המתמחה באילמות ס'
האם מישהו מכיר קלינאי תקשורת המתמחה באילמות ס
15/05/2007 | 16:33
1
442
האם מישהו מכיר קלינאי תקשורת המתמחה בטיפול באילמות סלקטיבית?
לצפיה ב-'קלינאית תקשורת'
קלינאית תקשורת
16/05/2007 | 08:27
236
לא ציינת איזור מגורים.
מי שעולה בדעתי כרגע היא ברכה אופיר, שעובדת לדעתי באיזור השפלה, היא קלינאית תקשורת וגם מטפלת באומנות ואני חושבת שהיא מתמחה בנושא הזה.

בהצלחה בחיפוש.

לצפיה ב-'דילמה-פעוטון דובר עברית או אנגלית?'
דילמה-פעוטון דובר עברית או אנגלית?
14/05/2007 | 23:18
2
1172
אני ישראלית ובעלי אמריקאי ואנחנו מחפשיפ מזה כמה שבועות פעוטוןלשנה הבאה לפשושון הקטן אך ללא הצלחה! עד עכשיו התעקשנו שהפעוטון ינוהל בשפה העברית אבל מאחר ואנחנו לא מצליחים למצוא פעוטון כזה שישביע את רצוננו, התחלנוי לחשוב שאולי כדי לחפש פעוטון בשפה אנגלית.

אני כל כך מתלבטת כי אני ובעלי מדברים בבית אנגלית וממש מעט עברית. במהלך היום אני מדברת אנגלית עם הילד ולפעמים יוצאים לי משפטים בעברית. המשפחה שלי שחיה פה בארץ דוברת עברית ולא כל כך שולטת בשפה האנגלית ואילו משפחתו של בעלי גרים באמריקה והם רק דוברי אנגלית ולכן איני יודעת מה יהיה טוב לפשושון?

האם אתם יכולים להמליץ לי מה לעשות?

ובמידה ואשלח אותו השנה לפעוטון אנגלית ושנה הבאה אחפש פעוטון בעברית האם זה ישפיע עליו לרעה?

תודה מראש על כל תשובה
לצפיה ב-'עברית או אנגלית'
עברית או אנגלית
15/05/2007 | 07:26
1
101
שלום,
משאלתך לא הבנתי איפה אתם גרים?
בכל אופן, את השאלה אני מחזירה אלייך:
באיזה שפה את רוצה שהילד ישלוט? האם חשוב לך שהוא ידע עברית?

אם כן, במידה ואת שולחת אותו לגן דובר עברית, תצטרכי לדבר איתו עברית בבית, ולא לערבב עם האנגלית.
אם התרגלת לדבר איתו באנגלית- אולי תמשיכי ותחפשי גן שמדברים בו עברית ,
או -שתוותרי על העברית.
מה שחשוב הוא לא לבלבל את הילד- ולדבר אליו בשפה קבועה.

בהצלחה.
לצפיה ב-'האם זוהי הגישה הרשמית?'
האם זוהי הגישה הרשמית?
18/05/2007 | 00:03
73
האם זוהי קביעה וודאית שיש לדבר אל הילד בשפה אחת בלבד?

אני שמעתי על מחקרים שטוענים כי מוטב להורה לדבר אל הילד בשפת האם שלו, בה הוא יכול להביע את המירב והילד רק ירוויח מזה וירכוש שתי שפות.
אין ספק שבמצב בו הילד שומע שתי שפות במקביל יקח לו יותר זמן לרכוש שפה, בייחוד את התחביר, אך בסופו של דבר הוא ידביק את הפער ותהיינה לו שתי שפות והבנה טובה יותר של הסמבוליות והמופשטות של השפה (כאשר הוא יודע שאת אותו הדבר ניתן לומר בשתי דרכים שונות לחלוטין).
ההסתייגות היא כמובן במקרה בו לילד יש בעיה התפתחותית כלשהי ואז יש להקל בכל דרך אפשרית על רכישת השפה על מנת שיוכל להביע את עצמו בבירור ובמהרה.

האין זה כך?
האם בכל מקרה "מה שחשוב הוא לא לבלבל את הילד- ולדבר אליו בשפה קבועה"?
לצפיה ב-'איחור שפתי'
איחור שפתי
11/05/2007 | 08:37
2
408
בני בן שנה וחודשיים בדיוק.אינו אומר אף מילה.יש לציין שמבין משפטים כמו"תן לי כדור" ,"כך כדור",איפה אור[מצביע],אך אינו חוזר אחרי הברות כמו בה,אה,אלא צוחק לי.יש לציין שאינני דאגתי לדבר עימו מספיק מגיל קטן ורק עכשיו לאור העיכוב התחלתי לדבר אליו יותר.
כמו כן בגיל שנה הבחנתי שאינו עומד ,פיזיוטרפיסטית איבחנה רגישות יתר בכות רגליו ולאחר עבודה של מספר ימים נעמד ולאחר שבוע נוסף החל ללכת מסביב לשולחן,עדיין חודש לאחר מכן אינו עוזב את ידיו.,פרט נוסף משחק המון עם אחיו בן השלוש והתקשורת איתו מצויינת,הגדול פותח רגליים והקטן זוחל תחתיו,הם מתנשקים,ומשחקים במשחק של נגיחות בראש,הגדול שובב שקופץ על הספות והקטן משתולל יחד איתו  ומחכה אותו,האם לאור התיאור הרחב[מצטערת על כך,ניתן כבר לשלול בעיה רצינית עדידית?]
הענין מדיר שינה מעיני,זהו תינוק שהגיח לעולם חארי הרבה שנים.
תודה
לצפיה ב-'אני לא אשת מקצוע'
אני לא אשת מקצוע
11/05/2007 | 20:55
1
210
אבל את מתארת ילד תקשורתי וחמוד(מצביע כדי לשתף,נהנה ממשחק משותף) . אני הייתי בודקת בעיית שמיעה או מחכה בסבלנות.
לצפיה ב-'שלום לך,'
שלום לך,
15/05/2007 | 07:21
189
בגיל שנה וחודשיים עדיין ילד לא חייב לומר מילים- הנורמה היא שמילים ראשונות מופיעות עד גיל שנה וחצי.
אם הילד תקשורתי, ומבין הוראות ושאלות פשוטות אין צורך לדאוג.

הסירי דאגה מליבך וחכי בסבלנות
לצפיה ב-'האם משהו מכיר את דליה בוסק?'
האם משהו מכיר את דליה בוסק?
11/05/2007 | 11:27
2
261
קלינאית תקשורת שעובדת ברחובות?
לצפיה ב-'סליחה, היא מרפאה בעיסוק'
סליחה, היא מרפאה בעיסוק
11/05/2007 | 11:28
1
142
ולא קלינאית
לצפיה ב-'אני מכירה אותה'
אני מכירה אותה
11/05/2007 | 20:51
180
היא מקסימה,הגונה, מקצועית, אכפתית, מלאת רעיונות ועתירת ניסיון.
יש לי רק דברים טובים לאמר עליה.
הגעתי אליה דרך המלצות. טפלה בבני ועוקבת אחריו כבר כחצי שנה.
אם תרצי עוד פרטים את מוזמנת לשאול.
לצפיה ב-' פורומים חדשים בתפוז אנשים '
פורומים חדשים בתפוז אנשים
10/05/2007 | 15:02
21

תכנית המערכונים המצחיקה ביותר על המסך שלכם חזרה לעונה חדשה וממכרת. מצטרפים מחדש לפורום קצרים
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/forumpage.a...

מחפשים אירועים מעניינים? פינות חמד בארץ? פורום הנאות אירועים ואטרקציות מזמין אתכם לגלות עולם חדש

כל מה שחדש ומעניין בעולם הבלוגיה בתפוז, עכשיו קרוב אליכם מתמיד בפורום החדש

גם אתם לא מצפים לאינקוויזיציה הספרדית ומסתכלים על הצד חיובי של החיים? פורום מונטי פיית'ון מחכה לכם!

מנהל/ת הפורום

אודות:
נגה שרייבר היא קלינאית תקשורת התפתחותית העוסקת בתחומי השפה והדיבור מזה עשור. כיום, היא עומדת בראש חטיבת שפה ודיבור בחברת סונובה- שטיינר לצד ענבל צליח-
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

נגה שרייבר קלינאית תקשורת התפתחותית
נגה שרייבר קלינאית תקשורת
פורום טיפול בשפה ודיבור
פורום טיפול בשפה ודיבור
נגה שרייבר-מנהלת פורום טיפול בשפה ודיבור
מנהלת פורום שפה ודיבור

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה