לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום טיפול בשפה ודיבור

ברוכים הבאים לפורום "טיפול בשפה ודיבור"!כאן המקום לשאול ולהתעניין בתחום הפרעות בתקשורת- שם כולל להפרעות שפה, דיבור, שמיעה ותקשורת למיניהן,שהוא תחום עבודתם של קלינאי התקשורת.התקשורת האנושית היא צורך חיוני הנחוץ לאדם כמעט כמו אוויר לנשימה... אנו מדברים זה עם זה כדי להעביר מסרים, רעיונות, רגשות ומחשבות, ועושים זאת מבלי לחשוב לרגע עד כמה מופלאה ומורכבת היא יכולת התקשורת... למרבה הצער, לא כל אחד מסוגל לתקשר באופן מושלם- אם זה בגלל קול צרוד, גמגום, קושי בשמיעה, היגוי משובש וסיבות אחרות.הפרעות בתקשורת גורמות סבל ואי- נוחות לאדם הסובל מהם, כמו גם לסביבתו הקרובה.באופן כללי, הפרעות אלו יכולות להיות קשורות לשלושה מעגלים המשיקים זה לזה-תוכן, צורה ושימוש.תוכן- מ ה שאומרים, צורה- א י ך מדברים, שימוש- באיזההקשר אומרים.קלינאי התקשורת מתמחים בהפרעות תקשורת ותפקידם לאבחן ולטפל באדם הסובל מהם.כאן בפורום אתם מוזמנים לשאול שאלות מקצועיות, לספר ולשתף בכל מה שקשור לעניין.הייעוץ בפורום לא מהווה תחליף לאבחון וטיפול אצל קלינאי תקשורת,אלא מידע בסיסי והכוונה בלבד.נקווה שהתקשורת כאן בפורום תזרום היטב ללא תקלות והפרעות...

אודות הפורום טיפול בשפה ודיבור

ברוכים הבאים לפורום "טיפול בשפה ודיבור"!כאן המקום לשאול ולהתעניין בתחום הפרעות בתקשורת- שם כולל להפרעות שפה, דיבור, שמיעה ותקשורת למיניהן,שהוא תחום עבודתם של קלינאי התקשורת.התקשורת האנושית היא צורך חיוני הנחוץ לאדם כמעט כמו אוויר לנשימה... אנו מדברים זה עם זה כדי להעביר מסרים, רעיונות, רגשות ומחשבות, ועושים זאת מבלי לחשוב לרגע עד כמה מופלאה ומורכבת היא יכולת התקשורת... למרבה הצער, לא כל אחד מסוגל לתקשר באופן מושלם- אם זה בגלל קול צרוד, גמגום, קושי בשמיעה, היגוי משובש וסיבות אחרות.הפרעות בתקשורת גורמות סבל ואי- נוחות לאדם הסובל מהם, כמו גם לסביבתו הקרובה.באופן כללי, הפרעות אלו יכולות להיות קשורות לשלושה מעגלים המשיקים זה לזה-תוכן, צורה ושימוש.תוכן- מ ה שאומרים, צורה- א י ך מדברים, שימוש- באיזההקשר אומרים.קלינאי התקשורת מתמחים בהפרעות תקשורת ותפקידם לאבחן ולטפל באדם הסובל מהם.כאן בפורום אתם מוזמנים לשאול שאלות מקצועיות, לספר ולשתף בכל מה שקשור לעניין.הייעוץ בפורום לא מהווה תחליף לאבחון וטיפול אצל קלינאי תקשורת,אלא מידע בסיסי והכוונה בלבד.נקווה שהתקשורת כאן בפורום תזרום היטב ללא תקלות והפרעות...
הפורום לא פעיל
x
הודעה מהנהלת הפורום

לצפיה ב-'המלצה לקלינאית תקשורת שעובדת עם מבוגרים'
המלצה לקלינאית תקשורת שעובדת עם מבוגרים
11/12/2016 | 22:37
37
מחפשת המלצה לקלינאית תקשורת של כללית, או פרטית שעובדת עם מבוגרים, בהתמחות בארגון שפה ויכולת הבעה.. באזור השרון/גוש דן...
לצפיה ב-'קשיי שפה'
קשיי שפה
26/06/2012 | 08:03
304
ילד בן שנתיים ושלושה חדשים , מדבר לא ברור , האם הגיל מתאים לבדיקה אצל קלינאית תקשורת?
לצפיה ב-' פורומים חדשים בתפוז אנשים '
פורומים חדשים בתפוז אנשים
24/05/2007 | 13:13
78

קפטן ג'ק עושה חיל ומקבל סדרת בת משלו. מצטרפים לפורום המחודש לסדרות דוקטור הו וטורוצ`ווד
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/forumpage.a...

כיצד תעצבו את אלבומי התמונות שלכם? מחפשים רעיון לכרטיס מיוחד? קבלו טיפים בפורום עיצוב אלבומים וכרטיסים
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/forum.asp?forum=...

איך מתחברות עלילותיהם של ראש משפחת פשע ועובד סוציאלי ישר? מגלים בדרמה החדשה והסוחפת הבורר

לא קל להיות היום תושב דרום הארץ. תושבי האיזור מוזמנים לדבר על זה בפורום ישובי עוטף עזה
לצפיה ב-' פרישת מנהלת הפורום '
פרישת מנהלת הפורום
22/05/2007 | 08:55
79
לאור מידת הפעילות הנמוכה של הפורום, אנו נאלצים לסגור אותו בשלב זה.
אנו מעוניינים להודות למנהלת הפורום על השקעתה ותרומתה הגדולה בו.
כמו כן, אנו מודים לכם, הגולשים, על שלקחתם חלק בפעילות הפורום, ומזמינים אתכם לגלוש בשאר הפורומים באתר.

המשך גלישה נעימה
תפוזאנשים
17/05/2007 | 15:51
25

הם גדולים מהחיים, נחושים ומלאי אמביציה והם יעשו הכל כדי להיות המנצחים הגדולים בעונה החדשה של לרדת בגדול 2

פורום ללהקה הכי חמה היום ברגאיי הישראלי - התקווה 6

זקוקים לסיוע בתפעול הבית החדש שלכם ב-OK? נתקלתם בתקלה? פורום OK כאן בשבילכם

המקום בו מדברים על בוגרי רימון, יוצאי כוכב נולד ואמני הפופ של ארצנו - פורום פופ ישראלי
לצפיה ב-'מחפשת קלינאית תקשורת של קופ"ח מכבי'
מחפשת קלינאית תקשורת של קופ"ח מכבי
16/05/2007 | 16:48
1376
מחפשת עבור חברה ,קלינאית תקשורת מומלצת באיזור המרכז והיא חייבת להיות מטעם קופת חולים מכבי.
אנא,עזרו.

תודה רבה
לצפיה ב-'האם מישהו מכיר קלינאי תקשורת המתמחה באילמות ס'
האם מישהו מכיר קלינאי תקשורת המתמחה באילמות ס
15/05/2007 | 16:33
1
206
האם מישהו מכיר קלינאי תקשורת המתמחה בטיפול באילמות סלקטיבית?
לצפיה ב-'קלינאית תקשורת'
קלינאית תקשורת
16/05/2007 | 08:27
207
לא ציינת איזור מגורים.
מי שעולה בדעתי כרגע היא ברכה אופיר, שעובדת לדעתי באיזור השפלה, היא קלינאית תקשורת וגם מטפלת באומנות ואני חושבת שהיא מתמחה בנושא הזה.

בהצלחה בחיפוש.

לצפיה ב-'דילמה-פעוטון דובר עברית או אנגלית?'
דילמה-פעוטון דובר עברית או אנגלית?
14/05/2007 | 23:18
2
87
אני ישראלית ובעלי אמריקאי ואנחנו מחפשיפ מזה כמה שבועות פעוטוןלשנה הבאה לפשושון הקטן אך ללא הצלחה! עד עכשיו התעקשנו שהפעוטון ינוהל בשפה העברית אבל מאחר ואנחנו לא מצליחים למצוא פעוטון כזה שישביע את רצוננו, התחלנוי לחשוב שאולי כדי לחפש פעוטון בשפה אנגלית.

אני כל כך מתלבטת כי אני ובעלי מדברים בבית אנגלית וממש מעט עברית. במהלך היום אני מדברת אנגלית עם הילד ולפעמים יוצאים לי משפטים בעברית. המשפחה שלי שחיה פה בארץ דוברת עברית ולא כל כך שולטת בשפה האנגלית ואילו משפחתו של בעלי גרים באמריקה והם רק דוברי אנגלית ולכן איני יודעת מה יהיה טוב לפשושון?

האם אתם יכולים להמליץ לי מה לעשות?

ובמידה ואשלח אותו השנה לפעוטון אנגלית ושנה הבאה אחפש פעוטון בעברית האם זה ישפיע עליו לרעה?

תודה מראש על כל תשובה
לצפיה ב-'עברית או אנגלית'
עברית או אנגלית
15/05/2007 | 07:26
1
77
שלום,
משאלתך לא הבנתי איפה אתם גרים?
בכל אופן, את השאלה אני מחזירה אלייך:
באיזה שפה את רוצה שהילד ישלוט? האם חשוב לך שהוא ידע עברית?

אם כן, במידה ואת שולחת אותו לגן דובר עברית, תצטרכי לדבר איתו עברית בבית, ולא לערבב עם האנגלית.
אם התרגלת לדבר איתו באנגלית- אולי תמשיכי ותחפשי גן שמדברים בו עברית ,
או -שתוותרי על העברית.
מה שחשוב הוא לא לבלבל את הילד- ולדבר אליו בשפה קבועה.

בהצלחה.
לצפיה ב-'האם זוהי הגישה הרשמית?'
האם זוהי הגישה הרשמית?
18/05/2007 | 00:03
55
האם זוהי קביעה וודאית שיש לדבר אל הילד בשפה אחת בלבד?

אני שמעתי על מחקרים שטוענים כי מוטב להורה לדבר אל הילד בשפת האם שלו, בה הוא יכול להביע את המירב והילד רק ירוויח מזה וירכוש שתי שפות.
אין ספק שבמצב בו הילד שומע שתי שפות במקביל יקח לו יותר זמן לרכוש שפה, בייחוד את התחביר, אך בסופו של דבר הוא ידביק את הפער ותהיינה לו שתי שפות והבנה טובה יותר של הסמבוליות והמופשטות של השפה (כאשר הוא יודע שאת אותו הדבר ניתן לומר בשתי דרכים שונות לחלוטין).
ההסתייגות היא כמובן במקרה בו לילד יש בעיה התפתחותית כלשהי ואז יש להקל בכל דרך אפשרית על רכישת השפה על מנת שיוכל להביע את עצמו בבירור ובמהרה.

האין זה כך?
האם בכל מקרה "מה שחשוב הוא לא לבלבל את הילד- ולדבר אליו בשפה קבועה"?
לצפיה ב-'איחור שפתי'
איחור שפתי
11/05/2007 | 08:37
2
354
בני בן שנה וחודשיים בדיוק.אינו אומר אף מילה.יש לציין שמבין משפטים כמו"תן לי כדור" ,"כך כדור",איפה אור[מצביע],אך אינו חוזר אחרי הברות כמו בה,אה,אלא צוחק לי.יש לציין שאינני דאגתי לדבר עימו מספיק מגיל קטן ורק עכשיו לאור העיכוב התחלתי לדבר אליו יותר.
כמו כן בגיל שנה הבחנתי שאינו עומד ,פיזיוטרפיסטית איבחנה רגישות יתר בכות רגליו ולאחר עבודה של מספר ימים נעמד ולאחר שבוע נוסף החל ללכת מסביב לשולחן,עדיין חודש לאחר מכן אינו עוזב את ידיו.,פרט נוסף משחק המון עם אחיו בן השלוש והתקשורת איתו מצויינת,הגדול פותח רגליים והקטן זוחל תחתיו,הם מתנשקים,ומשחקים במשחק של נגיחות בראש,הגדול שובב שקופץ על הספות והקטן משתולל יחד איתו  ומחכה אותו,האם לאור התיאור הרחב[מצטערת על כך,ניתן כבר לשלול בעיה רצינית עדידית?]
הענין מדיר שינה מעיני,זהו תינוק שהגיח לעולם חארי הרבה שנים.
תודה
לצפיה ב-'אני לא אשת מקצוע'
אני לא אשת מקצוע
11/05/2007 | 20:55
1
177
אבל את מתארת ילד תקשורתי וחמוד(מצביע כדי לשתף,נהנה ממשחק משותף) . אני הייתי בודקת בעיית שמיעה או מחכה בסבלנות.
לצפיה ב-'שלום לך,'
שלום לך,
15/05/2007 | 07:21
157
בגיל שנה וחודשיים עדיין ילד לא חייב לומר מילים- הנורמה היא שמילים ראשונות מופיעות עד גיל שנה וחצי.
אם הילד תקשורתי, ומבין הוראות ושאלות פשוטות אין צורך לדאוג.

הסירי דאגה מליבך וחכי בסבלנות
לצפיה ב-'האם משהו מכיר את דליה בוסק?'
האם משהו מכיר את דליה בוסק?
11/05/2007 | 11:27
2
224
קלינאית תקשורת שעובדת ברחובות?
לצפיה ב-'סליחה, היא מרפאה בעיסוק'
סליחה, היא מרפאה בעיסוק
11/05/2007 | 11:28
1
122
ולא קלינאית
לצפיה ב-'אני מכירה אותה'
אני מכירה אותה
11/05/2007 | 20:51
157
היא מקסימה,הגונה, מקצועית, אכפתית, מלאת רעיונות ועתירת ניסיון.
יש לי רק דברים טובים לאמר עליה.
הגעתי אליה דרך המלצות. טפלה בבני ועוקבת אחריו כבר כחצי שנה.
אם תרצי עוד פרטים את מוזמנת לשאול.
10/05/2007 | 15:02
18

תכנית המערכונים המצחיקה ביותר על המסך שלכם חזרה לעונה חדשה וממכרת. מצטרפים מחדש לפורום קצרים

מחפשים אירועים מעניינים? פינות חמד בארץ? פורום הנאות אירועים ואטרקציות מזמין אתכם לגלות עולם חדש

כל מה שחדש ומעניין בעולם הבלוגיה בתפוז, עכשיו קרוב אליכם מתמיד בפורום החדש

גם אתם לא מצפים לאינקוויזיציה הספרדית ומסתכלים על הצד חיובי של החיים? פורום מונטי פיית'ון מחכה לכם!
לצפיה ב-'דרושה מרפאה בדיבור'
דרושה מרפאה בדיבור
10/05/2007 | 11:31
127
למכון ה.ל.כ.ה. - מרכז לילדים לקויי למידה ומעון שיקומי בחיפה,
דרושה בדחיפות מרפאה בדיבור למשרה מלאה.נסיון קודם חובה !!

אפשר לשלוח קורות חיים לפקס : 04-8650958
או להתקשר לפנינה : 0524-686172
לצפיה ב-'שאלה לגבי מהלך הטיפול'
שאלה לגבי מהלך הטיפול
09/05/2007 | 07:13
1
132
טוב, אז מצאנו מישהי דרך קופת חולים
אחרי שהפכתי והפכתי עולמות מצאנו מישהי זמינה, בלי צורך לחכות חצי שנה.

שאלה:
האם מקובל להיות עם הילד בחדר בזמם האיבחון?
הטיפול?
התירגול?
ואם לא - איך עוקבים אחר ההתפתחות?

לצפיה ב-'נוכחות הורים בחדר הטיפול'
נוכחות הורים בחדר הטיפול
09/05/2007 | 14:35
113
שלום,
שכחת לציין את גילו של הילד/ה ובאיזה בעיה מדובר.
נוכחות ההורים בטיפול בדרך כלל חשובה ומועילה, אך לפעמים זה מפריע לילד.
במקרה שההורה לא נוכח בחדר בזמן הטיפול, נהוג שהקלינאי  מקדיש כ-5 דקות בסוף הטיפול לשיחה קצרה עם ההורה, הסבר מה עשינו באותה הפגישה והדרכה לגבי תרגול בבית.

בהצלחה,
לצפיה ב-'מחפשים המלצות ועוד...'
מחפשים המלצות ועוד...
09/05/2007 | 14:31
7
148
לצפיה ב-'בקשת המלצה על מכון שמיעה'
בקשת המלצה על מכון שמיעה
09/05/2007 | 13:03
2
79
קרוב משפחה מחפש מכון שמיעה לצורך התאמת אטמי אוזניים לילד בן שנתיים, להגנה מפני חדירת מים, וזקוק להמלצות (הילד עבר לאחרונה ניתוח עקב דלקת חריפה בקרבת האוזן).

תודה מראש.
לצפיה ב-'לא ציינת באיזה איזור בארץ...'
לא ציינת באיזה איזור בארץ...
09/05/2007 | 14:32
1
35
לצפיה ב-'צודקת. מדובר על אזור גוש דן/מודיעין.'
צודקת. מדובר על אזור גוש דן/מודיעין.
09/05/2007 | 16:30
30
לצפיה ב-'קלינאית באיזור גבעתיים'
קלינאית באיזור גבעתיים
08/05/2007 | 23:19
119
היום צילצלה אליי חברה ושאלה אם אני מכירה קלינאית מומלצת לילד בן שנתיים לאיבחון בלבד.
אשמח לקבל כל מידע.
רצוי שתהיה מרמת גן או גבעתיים.

תודה
לצפיה ב-'דרוש/ה קלינאי/ת תקשורת לעבודה מאתגרת'
דרוש/ה קלינאי/ת תקשורת לעבודה מאתגרת
08/05/2007 | 17:33
103

למעון נכים גילה בירושלים דרוש/ה קלינאי/ית תקשורת.

דיירי המעון סובלים בעיקר מ – CP ומחלות נוירולוגיות ניווניות והינם בעלי צרכים מיוחדים.

אנו זקוקים לקלינאי/ת תקשורת בעיקר בנושאים של תקשורת תומכת חליפית, דיבור, לעיסה ובליעה.

היקף המשרה:  לפי שעות
להתקשרות  052-8811062 דורית
או לשלוח קורות חיים לפקס/אימייל          פקס- 02-6765173 לידי דורית.
                                                    אימייל- dority@gmail.com

לצפיה ב-'זימון לראיון לקלינאות תקשורת במכללת הדסה'
זימון לראיון לקלינאות תקשורת במכללת הדסה
07/05/2007 | 18:36
73
אני מחפשת אנשים שמזומנים לראיון  לקלינאות תקשורת במכללת הדסה בחודש מאי..
אני מזומנת לחודש יוני ואני טסה בחודש יוני ולא אהייה בארץ לאחר מכן, ולכן, החודש זה הצ'אנס האחרון שלי להתראיין...
אם מישהו שמזומן/מכיר מישהו שמזומן לראיון בתאריך הזה ויהייה פה מאוחר יותר ויוכל להתחלף אתי, אשמח עד מאד מאד מאד .
תודה רבה רבה חן.
לצפיה ב-'מחפשת מקום לסטאז' בכיתה שפתית / לקו''ש'
מחפשת מקום לסטאז' בכיתה שפתית / לקו''ש
01/05/2007 | 11:45
50
שלום לכולם

מסיימת השנה חינוך מיוחד בלוינסקי (הסבות), מחפשת מקום לסטאז' לשנה הבאה בכיתה שפתית או לקו''ש (כמחנכת כיתה או כמורה משלבת) בבית ספר יסודי.

גרה כרגע באזור השרון, ניידת (אין בעיה להגיע לאזור תל אביב / רמת גן / חיפה)

אשמח לקבל המלצות / שמות בתי ספר וכו
אפשר לשלוח לי הודעות במסר האישי

תודה ויום נפלא לכולנו
לצפיה ב-'שפה והגייה'
שפה והגייה
06/05/2007 | 20:46
1
217
ערב טוב,
מקווה שאני בפורום הנכון, אם כן אשמח לשמוע בעצתך:
בתי בת 4. החלה לדבר בגיל מוקדם. שפתה עשירה והיא מדברת שוטף וברצף. לפני כחצי שנה היתה מדברת עם ש', צ' שורקות (כלומר עם לשון בחוץ- כמו אהוד ברק- סליחה על ההשוואה). כעבור כמה זמן קצת חלף אך בחודש האחרון שוב זה חוזר ואפילו יותר מורגש (אז רק אני הרגשתי כיום יש עוד אנשים במשפחה ששמים לב לכך). האם יש מקום לפנות לקלינאית תקשורת? האם להראות לה איך להגות נכון? או פשוט להתעלם ובגיל הזה זה יחלוף מעצמו? בקיצור... מה לעשות? ולמי לפנות/ או לא?
תודה ושבוע טוב.
לצפיה ב-'320 שלום'
320 שלום
09/05/2007 | 14:28
134
הגיית השורקות (ס,ז,צ, ש) עם לשון בחוץ היא שכיחה מאוד בקרב ילדים, ונחשבת לנורמלית עד גיל 6.
לכן אין כל צורך להעיר לילדה או לקחת אותה לטיפול בשלב זה.

לצפיה ב-'שלום רב!'
שלום רב!
03/05/2007 | 10:30
3
190
אני מעוניינת ללמוד שנה הבאה בע"ה קלינאות תקשורת או ריפוי בעיסוק..
זה נכון שמרויחים טוב קלינאי תקשורת לעומת מרפאים או שזה לא משנה ההבדל בינהם?
ומה היחודיות של קלינאית לעומת ריפוי בעיסוק הן בלימודים והן בעבודה עצמה?

אשמח אם תענו לי.
                                                  הילה.
לצפיה ב-'הי'
הי
03/05/2007 | 19:57
2
93
אני סטודנטית לקלינאות תקשורת ולכן לא אוכל לספר לך על תנאי העסקה/שכר...

מה שכן, ניתקלתי מעט בשני התחומים ושניהם מרתקים. ריפוי בעיסוק מתמקד יותר בצד המוטורי פיזי של הגוף מתוך ראיה של צרכי האדם ביום יום. דגש רב על מוטוריקה עדינה (לדוגמה בידיים- כתיבה או כל פעילות אחרת שיש שימוש באצבעות) ובכלל פעילות של יום יום. מרפאה בעיסוק חושבת על הסביבה היומיומית של האדם ומחפשת לו פתרונות בהתאם לבעיות בהן הוא נתקל (יכול להיות אפילו פתרונות לשימוש במחשב כאשר שתי הידיים לא פעילות).

קלינאות תקשורת הוא תחום מיוחד המתמקד יותר בתקשורת (מילולית ולא מילולית), שפה, דיבור, שמיעה, בליעה... פלג גוף עליון יותר...
יש דגש רב על התפתחות הילד, סוגי לקויות (אוטיזם או פיגור), מדעי השמיעה (כמובן גם חרשות), התחום רחב מאוד.
יש מידע לא רע באתר של האגודה:
http://www.ishla.org.il/

אם יהיו לך שאלות נוספות אשמח לענות.
צרי איתי קשר במסר.
מקווה שעזרתי.
לצפיה ב-'שלום לך,'
שלום לך,
06/05/2007 | 09:39
104
מבחינת השכר אין הבדל ככל הידוע לי בין שני התחומים.
ההבדל היחיד הוא, שנכון לעכשיו יש יותר צורך בקלינאי תקשורת מאשר במרפאים בעיסוק, בגלל שיש פחות קלינאי תקשורת בארץ.
מצב זה הולך להשתנות תוך כמה שנים, בגלל שכעת יש יותר מקומות בהם לומדים הפרעות בתקשורת.

בהצלחה בכל אופן...
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
07/05/2007 | 11:35
46
לצפיה ב-'ליקוי דיבור לילד בן 3 ו 4 חודשים'
ליקוי דיבור לילד בן 3 ו 4 חודשים
02/05/2007 | 16:30
3
158
שלום
בני בן 3 ו 4 חודשים.
הוא מבטא "ל" בצורה שקצת דומה ל"נ" שהוגים מהאף (הסבר קצת מוזר, אבל זה הכי קרוב...). כאשר ה-"ל" בהתחלת המילה (למשל במילה "למה"), הוא הוגה אותה מצוין.
מלבד ה "ל", הוא מדבר נורא בשקט ולפעמים נדמה לי שקצת ב"תינוקית".
הגננת המליצה לנו לפנות לקלינאית. האם זה לא מוקדם מידי?
לצפיה ב-'שלום לך,'
שלום לך,
06/05/2007 | 09:42
1
82
הליקוי שאת מתארת הוא מוכר.
בשלב כזה עדיין מוקדם לטפל בשיבוש הנ"ל. הייתי מחכה לפחות לגיל 4 וחצי. (גם בקשר לענין השני)

בהצלחה.
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
07/05/2007 | 13:18
26
לצפיה ב-'שלום לך'
שלום לך
07/05/2007 | 20:30
31
לפני הקלינאית תקשורת אני ממליצה לך ללכת עם הילד קודם לנירולוג ואם יש באמת בעיה הוא כבר ישלח אותך לקלינאית
לי יש 3 ילדים שמטופלים אצל קלינאית תקשורת כבר מגיל שלוש
שיהיה בהצלחה
לצפיה ב-'קושי בדיבור לילדה בת 4'
קושי בדיבור לילדה בת 4
01/05/2007 | 13:56
1
108
שלום רב!
יש לי ילדה בת 4 , שהתחילה לדבר מוקדם, אוצר מילים מאוד עשיר, מאוד ברור, ביטחון עצמי עד ערב פסח. בערב פסח היא הייתה במרכז העניינים, ספרה את כל הסיפור יציאת מצרים, את כל האגדה. יום למחרת התחילו קשיים בלהתחיל משפט, היא החלה לגמגם, מאוד קשה לפתוח משפט, את המילה הראשונה, היא יכולה להתקע המון זמן על המילה הראשונה. מאז מאוד קשה לה לדבר, יש ימים שיותר קל לה ויש ימים שהיא לא מצליחה להשלים משפט. דיברתי עם כמה אנשי מקצוע ונאמר לי בינתיים לעזוב אותה ולא להתערב. מאוד קשה לי לראות אותה מתאמצת כל כך ולא תמיד מצליחה, לפעמים ילדים שגדולים ממנה, נגיד, בגינה מעירים לה והיא מתחילה לבכות. עוד משהו, שנה הבאה היא צריכה לעבור מגן פרטי לגן עירייה ועכשיו אני מתלבטת אולי בכל זאת כדאי להשאיר אותה עוד שנה עד החט"צ (אצלנו זה חט"צ מגיל 5) בגן פרטי. מה דעתך בבקשה על המצב הנוכחי והאם כדאי כבר לפנות לקלינאית תקשורת, אם לא כמה זמן להמתין עד הפנייה.
אשמח מאוד לקבל גם המלצה על קלינאית באופן פרטי באזור המרכז.
אני מאוד דואגת ואודה לך מאוד על ההתייחסות!!!
לצפיה ב-'שלום לך,'
שלום לך,
02/05/2007 | 08:31
57
יכול להיות שעוברת על בתך תקופה זמנית של גמגום.
הייתי מציעה בינתיים, על אף הקושי שבדבר, להתעלם לגמרי מן הגמגום, לא להעיר לה ולהקשיב לדבריה כרגיל.
אם לאחר תקופה של מס' חודשים אין שיפור בכלל- כדאי לקבוע תור לקלינאי תקשורת.

לגבי שינוי הגן- איניחושבת שכדאי לשנות את תוכניותיכם לשנה הבאה רק בגלל הגמגום. סביר מאוד שהוא ייעלם עד אז, וגם אם לא,
זו לא סיבה להשאיר אותה באותו הגן.

בהצלחה.
לצפיה ב-'איחור בדיבור בן שנה ו-7 חודשים'
איחור בדיבור בן שנה ו-7 חודשים
01/05/2007 | 08:09
1
77
שלום רב,
בני בן שנה ושבעה חודשים ונכון להיום אוצר המילים שלו כולל - אמא, אבא, אף עין
הוא מבין מצוין כל מה שאומרים לו, ומביע את רצונותיו באמצעות הצבעה.
משתמש בתנועה אחת בלבד אה (כמו אבא) ולא בצלילים אחרים כמו אי, או וכו'
כל דבר מקבל את השם תה (בפתח)
בדיקת שמיעה תקינה
רציתי לדעת האם מדובר בעיכוב בהתפתחות?
ואם כן האם ניתן לטפל בשלב זה באופן כלשהו

תודה רבה
לצפיה ב-'simle שלום'
simle שלום
02/05/2007 | 08:27
63
ההתפתחות של בנך אולי נראית לך איטית בהשוואה לבני גילו, אבל עדיין הוא נמצא בטווחי הנורמה המאוחרת.
אני מציעה לך לקבוע פגישת הדרכה עם קלינאי תקשורת, שיתן לך טיפים כיצד ניתן לעודד ולפתח את השפה של בנך במסגרת הבית.
לאחר מס' חודשים כדאי להיות במעקב אצל קלינאי תקשורת ולראות מה התקדם.

בהצלחה.
לצפיה ב-'לקות שמיעה'
לקות שמיעה
30/04/2007 | 22:19
1
31
שלום,
איפה ניתן למצוא מידע ו/או מאמרים בנושא השפעת כמותרפיה והקרנות על השמיעה (בעקבות גידול בנזופרינקס)?
תודה רבה.
לצפיה ב-'שלום לך'
שלום לך
02/05/2007 | 08:24
16
חומר כזה ניתן לדעתי למצוא בספריות רפואיות בתחום אונקולוגיה / גידולים, או בספריות החוגים להפרעות בתקשורת, כמו זו הנמצאת בתל השומר.

חם בפורומים של תפוז

מכינים עוגת גבינה מכל הלב וזוכים בפרסים!!!
מכינים עוגת גבינה מכל...
שלחו לנו מתכון + תמונה של עוגת הגבינה הכי מקורית...
מכינים עוגת גבינה מכל הלב וזוכים בפרסים!!!
מכינים עוגת גבינה מכל...
שלחו לנו מתכון + תמונה של עוגת הגבינה הכי מקורית...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

פורומים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ