לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1403214,032 עוקבים אודות עסקים

פורום ביולוגיה ומדעי החיים

ברוכים הבאים לפורום ביולוגיה ומדעי החיים ב. קהילה זו בתפוז שמה לעצמה למטרה להיות במה להתדיינות בכל הנושאים הקשורים למדעי החיים, הרפואה והביולוגיה. כאן תוכלו לקרוא, ללמוד, להחכים ולשאול. נשמח לעמוד לרשותכם בשאלות המתעוררות בכם, מתוך סקרנות או בשיעורי הבית. עם זאת, נבקש להקפיד לעיין בתקנון הגלישה בפורום (קישור אליו נמצא בכותרת עמוד הפורום). מאחלים לכם שהות נעימה וגילויים מעניינים - כאן בפורום ביולוגיה ומדעי החיים =====================================================

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביולוגיה ומדעי החיים

ברוכים הבאים לפורום ביולוגיה ומדעי החיים ב. קהילה זו בתפוז שמה לעצמה למטרה להיות במה להתדיינות בכל הנושאים הקשורים למדעי החיים, הרפואה והביולוגיה. כאן תוכלו לקרוא, ללמוד, להחכים ולשאול. נשמח לעמוד לרשותכם בשאלות המתעוררות בכם, מתוך סקרנות או בשיעורי הבית. עם זאת, נבקש להקפיד לעיין בתקנון הגלישה בפורום (קישור אליו נמצא בכותרת עמוד הפורום). מאחלים לכם שהות נעימה וגילויים מעניינים - כאן בפורום ביולוגיה ומדעי החיים =====================================================
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
אסור לפרסם בפורום!
הפורום איננו פורום שיעורי בית
לא תיעננה שאלות ובקשות שיש בהן משום בקשת פתרון של שאלות כמכלול.

ברוכים הבאים לפורום ביולוגיה ומדעי החיים!

חדש/ה בפורום? לחץ כאן! 

המשך >>

לצפיה ב-'כיצד יתכן שנמצאו מאובנים של חיידקים?'
כיצד יתכן שנמצאו מאובנים של חיידקים?
28/11/2019 | 14:45
3
18
היי, קראתי קצת על נושא האבולוציה, ובין שאר הדברים היה רשום שם שהתגלו מאובנים של חיידקים מלפני מליארדי שונים, קודם מאובנים של חיידקים חד תאיים, אחר כך גם מאובנים של רב תאיים.

אבל איך זה יתכן? הרי כאשר מדברים על מאובנים של בעלי חיים מפותחים כמו דינוזאורים או יונקים קדומים תמיד מדברים על כך שנשארו מהם רק עצמות וכל שאר חלקי הגוף הרכים כמו רקמות ובשר נרקבו ולא נשאר מהם זכר.

אז איך יתכן שנמצאו מאובנים של חיידקים? לחיידקים אין שום עצמות, איך הם יכולים להפוך למאובנים? ואיך אפשר בכלל להבדיל בין מאובן של חיידק חד תאי לבין מאובן של חיידק רב תאי? נשמע לי ממש תמוה.

אשמח להסבר.
תודה מראש.

לצפיה ב-'אתה צודק שחיידקים בד"כ לא מתאבנים.'
אתה צודק שחיידקים בד"כ לא מתאבנים.
04/12/2019 | 12:12
2
11
מה שמוצאים הוא דומה יותר לעקבות - פערים או חללים שמתאימים לגודל ולתצורה של חיידק, ובהתאמה גם "עקבות" כימיות שמתאימות לפרופיל של החיידק - מינרלים שבתנאים מסויימים ולאורך זמן "מחליפים" את החומרים המצויים בתא החיידק החי.

בנוסף, נזכיר שחיידקים מסוגים שונים כן מפרישים חומרים שיכולים להתאבן. למשל  cyanobacteria  - מה שקרוי בעברית "אצות כחוליות" - יוצרים משקעי סידן פחמתי (calcium carbonate) שכן יכולים להתאבן כמו עצמות.. יש מבנים כאלה בני מיליארדי שנים בחופי אוסטרליה המערבית.הם נקראים סטרומטוליטים.

אין דבר כזה "חיידק רב תאי". כן יש מושבות שמורכבות מתאי חיידקים רבים.

לצפיה ב-'הבעיה היא שסטרומטוליטים'
הבעיה היא שסטרומטוליטים
04/12/2019 | 18:50
1
12
או מבנים הדומים להם יכולים להווצר גם ע'י תהליך טבעי. מה שמקשה על זיהוי אמיתי של שרידי חיים עתיקים אמיתיים:

לצפיה ב-'תתעדכן, יא מעייף'
תתעדכן, יא מעייף
06/12/2019 | 10:51
8
לצפיה ב-'האם הבנתי נכון...'
האם הבנתי נכון...
10/11/2019 | 10:21
4
21
ההגדרה של נים היא "וריד", מכיוון שמבדילים בין וריד לעורק על-פי כיוון תנועת הדם, דהיינו זורם מהלב אל תוך איברי הגוף.
לצפיה ב-'הנימים יושבים כשלב בין העורק לוריד.'
הנימים יושבים כשלב בין העורק לוריד.
11/11/2019 | 00:22
2
17
העורקים יוצאים מהלב. הדם מגיע מהעורקים לנימים ומשם חוזר דרך הורידים ללב.
הנימים הם מאוד דקים, ומאוד רבים ומגיעים לכל הרקמות החיות בגוף. מהירות התנועה של כדוריות הדם בנימים מאוד איטית, וזה מאפשר לתאים ולרקמות לקחת מכדוריות הדם את מה שהם צריכים ולהפריש לכדוריות את מה שהם "רוצים" להפטר ממנו.
לצפיה ב-'תוכל להסביר את התשובה המוקפת באדום'
תוכל להסביר את התשובה המוקפת באדום
11/11/2019 | 21:00
1
16
קישור:
תחת נושא הפורום:
נימים - משמעותם? ...
באתר כללית, מרכז רפואי רבין.
מה דעתך?
לצפיה ב-'לפעמים הניסוחים הם קצת סלנג, או לא זהירים.'
לפעמים הניסוחים הם קצת סלנג, או לא זהירים.
13/11/2019 | 00:20
11
אינני מומחה בתחום ובוודאי לא רופא, אבל זכרתי את מה שכתבתי, ולשם בטחון, לפני שהעליתי את תשובתי, בדקתי בוויקיפדיה באנגלית (שעליה אני סומך). גם בזו העברית כתוב אותו הדבר, אבל בוויקיפדיה שבעברית לפעמים, אם מישהו כותב משהו לא נכון לוקח הרבה זמן עד שזה מתוקן. באנגלית התיקון יבוצע במהירות הבזק.
כך או אחרת, בשתיהן כתוב את מה שאני כתבתי, ומכיוון שזה תואם גם את מה שזכרתי שלמדתי מלפני הרבה מאוד שנים, אני נשאר "נאמן" למה שכתבתי.
לצפיה ב-'לא רופאה אך למיטב הבנתי'
לא רופאה אך למיטב הבנתי
22/11/2019 | 20:12
14
נים הוא לא עורק ולא וריד. לכל צינור דם תפקיד שונה, מבנה שונה וקראו לו בשם אחר.
עורקים בגדול מובילים דם מהלב לכל הגוף, הם מתפצלים לעורקיקים ומסתעפים. הצינור בעל הקוטר הקטן ביותר בגוף הוא נים. נימים "עוטפים" תאים כדי לאפשר חילוף חומרים. ורידים מחזירים את הדם אל הלב למחזור השני (מחזור הריאה).
לצפיה ב-'שאלה לגבי הדם'
שאלה לגבי הדם
21/10/2019 | 15:39
8
31
לפני כשבוע סיימתי לצפות ב-"היה היה החיים" ובמהלך צפייה בעונה פשוט תהיתי ממה בדיוק תאי הדם עצמם מתקיימים - תאי דם אדומים, תאי דם לבנים וטסיות הדם. אני יודע שלתאי הדם האדומים אין אברונים - הם נעלמו כדי לפנות מקום לחלבון נושא החמצן שלהם - האם הם עדיין נחשבים ליצורים חיים (?)
לצפיה ב-'לא.'
לא.
22/10/2019 | 06:52
31
תאי דם אינם יצורים חיים. הם תאים שמהווים חלק מהגוף. כפי שהיד שלך אינה "יצור חי" אלא חלק של יצור חי.

לצפיה ב-'תאי דם חיים הם חלק מרקמת הדם'
תאי דם חיים הם חלק מרקמת הדם
24/11/2019 | 19:17
6
9
ריקמת הדם כולל תאים שונים בעלי תפקידם שונים  ( כמו בכל רקמה) ונוזל בין תאי ביניהם ( כמו בכל ריקמה) , אלא שבדם הנוזל הבין תאי ( הפלסמה), מציף את התאים והם צפים בו וזורמים עימו ואינם מחוברים זה לזה. תאי הדם האדומים, אכן חסרי אברונים- גרעין למשל וגם חסרי אברוני נשימה, ולכן, אינם מבזבזים את החמצן שהם נושאים אותו. הם לא צריכים לנצל חמצן. הם אינם מתחלקים ואורך חייהם קצר ( שלושה חודשים). כל נפחם מנוצל לנשיאת המוגלובין , הקושר חמצן. הם צריכים גלוקוז לגליקוליזה ( מה שמכנים "נשימה אנאירובית), לייצור אט"פ. תא דם פגוע מושמד עד מהרה. כל שניה, נוצרים במוח העצם אלפי תאי דם אדומים חדשים ואין מחסור. הם תאים חיים, אבל קצת שונים מתאים אחרים בכל שהם חסרי אברונים. מאחר שיש בהם תהליך של הפקת אט"פ, וכן הקרום שלהם אף הוא פעיל ולכן הם מקיימים תהליכי חיים מסויימים. ברור שהם לא יצור שלם, כי הם תאים בלבד בתוך גופו של יצור חי ואינם יכולים להתקיים באופן עצמאי.
לצפיה ב-'תודה על התשובה.'
תודה על התשובה.
24/11/2019 | 23:36
5
7
סיימתי, בפשטות, צפייה ב-"היה היה החיים" והשאלה הזו עניינה אותי. אני חייב לומר שהאסוציאציה שעולה מתיאורך הוא שתאי דם אדומים הם כמו חיידקים. גם להם, למיטב הבנתי, אין בדיוק אברונים. זה משהו שיש רק לתאים אוקריוטיים, אאז"נ.
לצפיה ב-'תוספת'
תוספת
25/11/2019 | 00:03
1
7
השאלה שלי נגעה לכלל תאי הדם ולא בהכרח תאי דם אדומים. מדובר, במקרה של תאי הדם האדומים, במקרה של התמחות קיצונית שהובילה לתלות בגוף כמו שהמיטוכונדריונים השילו תפקודים מסוימים לטובת תלות בתא.

ולשאלה נוספת: היכן נמצא מנגנון קבלת החלטות של התא?
לצפיה ב-'בכל גוף רב תאי, הרקמות תלויות באחרות והגוף תלוי בהן'
בכל גוף רב תאי, הרקמות תלויות באחרות והגוף תלוי בהן
25/11/2019 | 23:19
6
אי אפשר להגיד שרק תאי הדם עברו התמחות קיצונית ואי אפשר להגיד שרק הם תלויים בגוף. כל רקמה מורכבת מתאים (מסוגים) שונים שעברו התמחות קיצונית והיא תלויה בגוף והגוף תלוי בכל רקמה. חיידקים עברו גם הם להתמחויות שונות, לבתי גידול מסויימים, לסביבות שונות, אבל הם עדיין חייבים לבצע את כל תפקידי הגוף הרב תאי:  הזנה, נשימה, רביה,  תנועה, תגובה לגרויים ואפילו גדילה ( מסויימת).

ןבאשר לשאלה שלך- מה הן החלטות התא. איני יודעת למה כוונתך. כל תא ברקמה מסנתז חלבונים - את שלו ( חלבוני מבנה) וחלבוני תפקוד שלו ושל רקמות אחרות אם צריך וכן חומרים חשובים אחרים לרקמות אחרות ( אנזימים, הורמונים ועוד). המידע ליצירת חלבון נמצא בגרעין התא והוא כל הזמן או רוב הזמן מתפקד ביצירתו. הביצוע גם הוא לא נח כמעט, נעשה באברוני היצירה שנקראים ריבוזומים. הויסות נעשה על ידי מנגנוני חישה של התאים - הורמונלים ואחרים : אם חסר חומר התאים מייצרים אותו ואם הוא בעודף , העודף בולם את יצירתו שלו עצמו. אין כאן מנגנון החלטה. הכל כימי ולא פקודה מלמעלה. אבל אפשר לומר שה - DNA הוא המפקד הראשי...בלשון ציורית ולא מדוייקת.
לצפיה ב-'לא כמו חיידקים!!'
לא כמו חיידקים!!
25/11/2019 | 23:06
2
7
חיידקים הם חד תאים, עצמאים והם יצורים חיים. אכן אין להם אברונים, אבל יש להם מדורים בתא המתפקדים יפה כמו תא בעל אברונים. החיידקים, למרות פשטותם והיותם כביכול "תאים קדומים, פרימיטיבים", הם יצורים משגשגים ומוצלחים ביותר מבחינה אבולוציונית. כל תא  זערורי, מבצע פונקציות של גוף רב תאי שלם. הדבר היחיד שאני יכולה לראות מקביל שגם תאי הדם וגם החיידקים - חיים ומרחפים בנוזל רב מסביב שהוא הסביבה החוץ תאית שלהם וגם מספק את כל התנאים שהם צריכים ומזון. אלא שתאי דם אדומים - הם חלק מריקמת הדם ואינם עצמאיים. הם משרתים את הגוף , בנשיאת חמצן וזהו. הם אינם מתחלקים והם מושמדים מהר. חיידקים לא מתים כל כך מהר... הם מתחלקים ( משתכפלים). חיידקים הם יצורים מופלאים, היכולים לחיות יחד בשיתוף פעולה ולחוד והם מבצעים את כל תהליכי החיים . יצורים מופלאים, שרבים מאיתנו לא מחשיבים אותם די הצורך. ובנוסף - בלעדיהם לא היה עולם החי מתקיים דקה אחת...
לצפיה ב-'תאי דם אדומים יכולים לשרוד עד ארבעה חודשים.'
תאי דם אדומים יכולים לשרוד עד ארבעה חודשים.
26/11/2019 | 20:53
1
4
למעשה, יצא לי לקרוא שהם גם מווסתים את החומציות של הדם. הם מתקדמים במהירות של 35 ס"מ לשניה שזה יוצא כמה אלפי קילומטרים לאור פרק הזמן שהם שורדים. חיידקים לא מתקיימים אותו פרק הזמן אלא אם כן הם נכנסו למצב של נבג. אם להיות הוגן, בכל ספר על גוף האדם שיצא לי להניח את ידיי עליו יש פרק ארוך על תאי הדם הלבנים (גם יצורים מרתקים. חלקם גם הרבה יותר קשוחים מתאי הדם האדומים משום שביכולתם להתרבות מחוץ לגוף האדם.). לעומת זאת, על תאי הדם האדומים כותבים רק כמה פסקאות עלובות. (העניין עם בקרת החומציות דגתי מאותן הפסקאות.)
מעבר לכך, חיידקים הם אכן יצורים מרתקים בדרכם. הרבה מהפונקציות שקיימות אצלם קיימות בסדר גודל הרבה יותר גדול בגוף האדם וכמה שאין לנו כמו היכולת לפרק חומרים מסוימים. הם גם יכולים לשרוד בסביבות שאנחנו לא נוכל לשרוד בהן.
לצפיה ב-'תאי עור חיים הרבה פחות זמן ותאי עצב הרבה יותר. אז מה?'
תאי עור חיים הרבה פחות זמן ותאי עצב הרבה יותר. אז מה?
26/11/2019 | 22:56
4
תאי דם אדומים, מקיימים מעט מאוד תהליכי חיים. הם מושמדים על ידי הכבד אחרי כמה חודשים. קצב התקדמותם הוא כקצב התקדמות הדם והוא נקבע בעיקר על ידי הלב וקוטר כלי הדם. כל הדם בגוף משלים מחזור מהלב אל הלב במשך דקה אחת, וזה באמת מהר. נפח פעימה ( 85) X מספר פעימות בדקה ( 70) (המנתונים להמחשה) . תאי דם לבנים או אדומים, או כל תא ברקמה אינו יצור וכבר כתבתי לך קודם. במדעי הטבע יש חשיבות לדיוק בניסוח. אם אינך מבין מה ההבדל בין תא לרקמה ליצור שלם, אז עליך להשלים את הפער הבסיסי הזה . בוודאי שחיידקים יכולים לשרוד בסביבות שונות בהרבה מתאי רקמה של יצור רב תאי. בתוך הרקמות ובתוך התאים שוררים תנאים די יציבים ( תנודתיים אבל בגבולות קטנים). חיידקים עמידים טוב יותר (באופן כללי) לסביבה חיצונית משתנה. כל אחד יודע שבבדיקת דם - הרכב הדם מבחינה כימית ופיזיקלית הם בגבולות ידועים וכל חריגה מהם, הוא מצב המצביע על מחלה או הפרעה.
כמה זמן חיים חיידקים? לנצח!! הם לא מתים כל כך מהר, הם משכפלים את עצמם תוך דקות. הצאצאים שלהם דומים להם כמעט בכל, פרט לגודל ( אבל הם גדלים קצת) ולפעמים ישנם שינויים גנטיים מסויימים כתוצאה משחלופים של חומר גנטי בין החיידקים. אי אפשר להשוות תאי אדומים לחיידקים. השוני גדול מדי לא רק בפרוק חומרים, אלא בסינתיזה. כל תאי הדם ברקמת הדם, נוצרים ברקמת מוח העצם כולל טסיות דם, שהן אינן תאים של ממש, אלא "שברי תאים" וגם זו לא הגדרה טובה כי תאים לא נשברים.
לצפיה ב-'אבולוציה או תכנון תבוני? '
אבולוציה או תכנון תבוני?
21/09/2019 | 23:25
2
60
מצטער אבל המוח שלי מסרב להאמין שתהליך חסר שכל מסוגל ליצור דבר כזה.

מישהו כאן יכול לשכנע אותי שאני טועה?

איך תהליך עיוור הצליח ליצור ציור כל כך מושלם ומציאותי על כנף הזבוב?

תסבירו לי.
לצפיה ב-'למה?'
למה?
27/09/2019 | 13:19
15
לצפיה ב-'גם וגם'
גם וגם
22/11/2019 | 20:35
7
יש התערבות של גורם חיצוני, כך אני מאמינה שנתן דחיפה וקבע את החוקים על פי הם עובד "העולם". מבחינתי, זהו ההסבר הכי הגיוני. 
לא הגיוני שהכל מקרי בטבע. מקריות לא מפתחת כזה תחכום. יש תאוריות שיש בהן הגיון והן מסבירות רק חלק מהדברים. יש סתירות ולא מעט "חורים" בתאוריות המדעיות.
מספיק לבחור בתהליך אחד ולהתבונן עליו מקרוב כדי להבין שהמחשבה שרק "הטבע" או המקריות יכלו ליצור אותו, היא אבסורדית. 

לצפיה ב-'טיפול בסתימה'
טיפול בסתימה
28/08/2019 | 12:23
42
לצפיה ב-'ביולוגיה ימית בן גוריון'
ביולוגיה ימית בן גוריון
27/08/2019 | 08:20
33
אהלן,
מחפש חוות דעת של מי שבמהלך התואר או אחריו לגבי רמת הקושי (מעוניין ללמוד ביולוגיה ימית בבן גוריון ולהמשיך לרפואה).
המטרה שלי היא לסיים את התואר בממוצע 90+ ולחוות את העולם התת ימי.  מדובר בתואר אינטנסיבי שלסיים אותו בממוצע 90+ נחשב "בלתי אפשרי"? או להיפך?
תודה!!

לצפיה ב-'התפצלות תאים'
התפצלות תאים
08/08/2019 | 12:32
34
בחיי כבר התפצל לי השכל מהחופש הזה צריך פותח סתימות בהקדם
לצפיה ב-'אלוהים עצמו, הייחודי ז' (ב') אלוהים הוא מקור החיים של הכל חל'
אלוהים עצמו, הייחודי ז' (ב') אלוהים הוא מקור החיים של הכל חל
07/08/2019 | 18:21
1
24
היום אשתף אתכם בנושא חדש. מה יהיה הנושא? כותרת הנושא תהיה "אלוהים הוא מקור החיים של הכל." האין זה נושא די רחב לדיון? האם אתם מרגישים שהוא קצת מחוץ להישג ידכם? העובדה שאלוהים הוא מקור החיים של הכל אולי נראית כמו נושא שבני אדם מרגישים מנותקים ממנו, אך כל חסידי האל חייבים להבין אותו. זאת מכיוון שהנושא הזה קשור הדוקות ליכולתו של כל אדם להכיר את אלוהים, לְרַצות אותו ולירוא אותו. לפיכך, יש לתקשר את הנושא הזה.
לצפיה ב-'הנושא לא קשור לפורום. ממליץ לפנות לפורומי דת'
הנושא לא קשור לפורום. ממליץ לפנות לפורומי דת
07/08/2019 | 18:22
20
פה זה פורום מדעי.
לצפיה ב-'דרושים נבדקים בדחיפות'
דרושים נבדקים בדחיפות
17/07/2019 | 15:29
39
דרושים גברים בריאים בעלי השכלה על תיכונית,
לא-מוזיקאיים, דומיננטיות יד ימין, דוברי עברית חד לשוניים, שלמדו אנגלית בבית הספר.
שני מפגשים (יום ה' 18.07.19 ויום ג' 23.07.19) =
יינתן תגמול של 120 ש"ח.
נותרו 5 מקומות בלבד!!
לצפיה ב-'חדש|עלה לאוויר:מה זה? ערוץ המדע!'
חדש|עלה לאוויר:מה זה? ערוץ המדע!
29/06/2019 | 21:03
24

שפרקיו עוסקים בנושאי המדע השונים, עיקרם מזג האוויר ומטאורולוגיה, ובהמשך גם פיזיקה,כימיה, ביולוגיה,טכנולוגיה ורפואה.

הפרקים בנוים בצורה מדורגת, כך שגם מי שלא מכיר אף מושג, ויראה את הפרקים ברצף, בהדרגה יבנה את כל המושגים המקצועיים.

הפרק הראשון עסק ב"למה מזיעים כאשר לח"? ולימד את עקרונות הטמפרטורה,לחץ,לחות ותהליך אדיאבטי.

וכעת עלה הפרק השני (אחת לשבוע יעלה פרק), שדן בסופות רעמים, שדונים אדומים וסילונים כחולים, שסוקר בצורה מרהיבה את היווצרות ענני הסערה, שכבות האטמוספירה, ותהליכי יצרית הברק והרעם.

כל הפרק מוצגים בליווי אנימציה חדשנית, עם ד"ר "מה זה" הרציני, ועוזרו השובב "דרואיד", שנשלח למשימות השונות.
יש נגיעות של סאטירה והומור

כמובן שמאוד אשמח אם תרשמו לערוץ, תעשו לייקים אם אהבתם, וכמובן שתמיד תוכלו להגיב בסרטונים ולשאול כל שאלה שעולה בדעתכם, ואפילו להציע שאלות, שהייתם רוצים שאכין פרק עבורם.

צפייה מהנה!

לצפיה ב-'שאלה לגבי התלבטות על תואר שני בין 2 מקומות'
שאלה לגבי התלבטות על תואר שני בין 2 מקומות
17/06/2019 | 20:35
2
79
שלום,
בעיקרון התחלתי מוקדם לחפש מנחים וגם נרשמתי בו זמנית למכון ויצמן,
איכשהו מצאתי את המנחה שהמחקר שלו הכי מסקרן אותי בעולם, ובתור מנחה הוא אחד הטובים לפי הסטודנטים שלו וממה ששמעתי, וגם נותן תקציב דומה יחסית למכון ויצמן שזה נדיר באוניברסיטה. וגם בשיחות עמו הרגיש לי שהוא בן אדם טוב ושיהיה לי כייף במעבדה שלו, גם מבחינה מחקרית וגם חברתית עם הסטודנטים שם וגם לימודית בשבילי.
עכשיו לפני שבוע אמרו לי שהתקבלתי גם למכון ויצמן... ומכון ויצמן זה סוג של חלום ילדות כזה... וכל המשפחה שלי רוצים שאלך לשם... וגם שם יש לא מעט חוקרים שהנושא שלהם מסקרן אותי מאוד, אבל אני לא מכירה אותם עוד,
מה דעתכם, האם יש הבדל ברמה בין מכון ויצמן לתואר שני באוניברסיטה אחרת?האם כדאי לוותר על משהו מדהים שמצאתי רק כי התקבלתי למכון ויצמן? מה עושים במקרה כזה?
הסתכלתי על רשימת חוקרים ובעיקרון אלו שהמעבדה שלהם נראית לי מעניינת עוסקים בתחום דומה למה שהמנחה שמצאתי עושה באוניברסיטה וגיליתי שגם חלקם כותבים איתו מאמרים ביחד בשותפות...
האם מה שחשוב בתואר שני זה הקשר עם המנחה? או שהמיקום, התקציב, המוסד לימודי, "רמה" ? כי בעצם המנחה שמצאתי מפרסם בכתבי עת מעולים.. אז מבחינת רמה מרגיש לי שהוא מעולה... פשוט רק מה שמושך אותי בויצמן זה העובדה שאולי אמצא שם אווירה של סטודנטים שונה ואולי הרוטציות יכולים להיות רעיון טוב כי בתכלס אני לא יודעת איך נראה היום יום במעבדה ואיך המחקר, ואיך כל מעבדה עובדת, ולהסתכל על 3 מעבדות יכול לעזור לי להבין מה אני רוצה בחיים... מצד שני אצל הפרופסור מרגיש לי שהוא ממש סבבה איתי וגם קיבלתי שאלת מחקר מדהימה שממש מרתקת אותי ומרגיש לי שזה הייעוד שלי..
אני בהתלבטות קשה, אשמח לעזרה, תודה
Little 
לצפיה ב-'הדבר הכי חשוב הוא להנות מהמחקר'
הדבר הכי חשוב הוא להנות מהמחקר
18/06/2019 | 14:55
1
62
ולכן אם מצאת מעבדה עם נושא מעניין ואווירה טובה במעבדה, לכי על זה. מה שמשנה, בסופו של דבר, הוא ההצלחה במחקר (והמדד הוא פרסום בעיתונים מדעיים, בעיקר) ולא משנה איפה המחקר נעשה, וחלק מההצלחה טמון גם בכמה את נהנית מהעבודה במעבדה. בייחוד בתואר שני זה לא ממש משנה כי אחר כך את יכולה לעבור לעשות דוקטורט בכל מקום אחר, ואחר כך פוסטק-דוקטורט בכל מקום אחר וזה לא משנה הרבה.

מה שכן, למיטב ידיעתי המלגות של מכון וייצמן הן הגבוהות בארץ, אז יש לשקול גם את זה.
בנוסף במכון וייצמן כל הלימודים הם באנגלית, מה שתורם מאוד, אבל גם יכול להקשות עלייך.
וכן, שיטת הרוטציות היא נחמדה, אבל זה אומר שבפועל נשארת לך שנה וקצת להתמקד במחקר ספציפי.

אז בסופו של דבר, הייתי ממליץ ללכת על המעבדה שמצאת ובהמשך אם תרצי תוכלי לעבור לדוקטורט  במכון וייצמן .

לצפיה ב-'אוקיי, תודה'
אוקיי, תודה
21/06/2019 | 19:30
42
תודה על העצה,
כרגע אני בודקת מעבדות במכון, אולי ישכנעו אותי ואמצע שם מחקר גם מאוד מסקרן באותה רמה, לא יודעת, אדבר עם אנשים וחוקרים לפני שאחליט.
פשוט האווירה במכון די מרגישה לי מתאימה, אולי אמצא שם אנשים שאחתבר אליהם, כי די צריכה חברה של אנשים מעניינים סביבי, לא יודעת, אני בודקת ואז אחליט, בנתיים המחקר באוניברסיטה אצל הפרופסור שמצאתי הכי מסקרן אותי בעולם אבל הולכת לפגוש מנחים גם שם לראות אם אמצא גם שם משהו אולי באותה רמה של עניין שאביע, ואם כן אני צריכה 3 מקומות כאלו
תודה
לצפיה ב-'שאלה לגבי התלבטות על תואר שני בין 2 מקומות'
שאלה לגבי התלבטות על תואר שני בין 2 מקומות
17/06/2019 | 20:34
43
שלום,
בעיקרון התחלתי מוקדם לחפש מנחים וגם נרשמתי בו זמנית למכון ויצמן,
איכשהו מצאתי את המנחה שהמחקר שלו הכי מסקרן אותי בעולם, ובתור מנחה הוא אחד הטובים לפי הסטודנטים שלו וממה ששמעתי, וגם נותן תקציב דומה יחסית למכון ויצמן שזה נדיר באוניברסיטה. וגם בשיחות עמו הרגיש לי שהוא בן אדם טוב ושיהיה לי כייף במעבדה שלו, גם מבחינה מחקרית וגם חברתית עם הסטודנטים שם וגם לימודית בשבילי.
עכשיו לפני שבוע אמרו לי שהתקבלתי גם למכון ויצמן... ומכון ויצמן זה סוג של חלום ילדות כזה... וכל המשפחה שלי רוצים שאלך לשם... וגם שם יש לא מעט חוקרים שהנושא שלהם מסקרן אותי מאוד, אבל אני לא מכירה אותם עוד,
מה דעתכם, האם יש הבדל ברמה בין מכון ויצמן לתואר שני באוניברסיטה אחרת?האם כדאי לוותר על משהו מדהים שמצאתי רק כי התקבלתי למכון ויצמן? מה עושים במקרה כזה?
הסתכלתי על רשימת חוקרים ובעיקרון אלו שהמעבדה שלהם נראית לי מעניינת עוסקים בתחום דומה למה שהמנחה שמצאתי עושה באוניברסיטה וגיליתי שגם חלקם כותבים איתו מאמרים ביחד בשותפות...
האם מה שחשוב בתואר שני זה הקשר עם המנחה? או שהמיקום, התקציב, המוסד לימודי, "רמה" ? כי בעצם המנחה שמצאתי מפרסם בכתבי עת מעולים.. אז מבחינת רמה מרגיש לי שהוא מעולה... פשוט רק מה שמושך אותי בויצמן זה העובדה שאולי אמצא שם אווירה של סטודנטים שונה ואולי הרוטציות יכולים להיות רעיון טוב כי בתכלס אני לא יודעת איך נראה היום יום במעבדה ואיך המחקר, ואיך כל מעבדה עובדת, ולהסתכל על 3 מעבדות יכול לעזור לי להבין מה אני רוצה בחיים... מצד שני אצל הפרופסור מרגיש לי שהוא ממש סבבה איתי וגם קיבלתי שאלת מחקר מדהימה שממש מרתקת אותי ומרגיש לי שזה הייעוד שלי..
אני בהתלבטות קשה, אשמח לעזרה, תודה
Little 
לצפיה ב-'קןראת שוב את "בוהן הפנדה" של סטיבן ג'יי גולד. מענג.'
קןראת שוב את "בוהן הפנדה" של סטיבן ג'יי גולד. מענג.
01/06/2019 | 15:32
15
46
עד כה קראתי שוב רק את המבוא היפה והמעניין, ואת הסקירה על בוהן הפנדה (שהתפתחה מעצם בתחתית כף ה"יד", נקראת שומשום חישורי),ועל "תכסיסי" הסחלב בן-חורש להכריח את החרק המבקר לעבור דרך האבקה. העונג בקריאה רב.
לצפיה ב-'מוסיפה וקוראת. ההוכחה לאבולוציה, להיסטוריה של המין,'
מוסיפה וקוראת. ההוכחה לאבולוציה, להיסטוריה של המין,
01/06/2019 | 19:24
14
35
מתוך עובדת השרידים, השיורים, הלא רלוונטיים יותר, באורגניזמים ובהתנהגויותיהם. ידוע עניין התוספתן שלנו. גולד מביא גם את דוגמת השיניים שמצמיח עובר לוויתן-המזיפות, ואח"כ משיר אותן. בהתנהגות, אני קוראת אצלו כרגע על נדידת צב הים הירוק לאורך אלפי ק"מ בין חופי ברזיל - מקום התזונה שלהם - לבין האי הקטן והנידח אסנשן במרכז האוקיינוס האטלנטי, מקום הקינון והרבייה שלהם.   העובדות וההסברים נפלאים ומרתקים.  לעומת זאת כשהוא מתיימר להבין גם מילים ומקורותיהן הרחוקים, הוא לעתים מדבר שטויות. למשל, כשהוא טוען שיש קשר בין veterinarian  (ווטרינר) לבין veteran (ווטרן, ותיק). הסברו טפשי , ואני אומרת זאת כאשה שכל חייה התחקתה אחרי המקור העלום, האמיתי, של מילים עבריות. המילה "ווטרינר" וכן veterinae (פרות, בקר) באה לדעתי המוחלטת מהמילה השמית (עברית) בָּקָר. (ופרה בלטינית זה vacca ).  אבל כאמור כשגולד בתחום שלו, ביולוגיה, הוא מרתק ונהדר. לפחות עבורי, שביולוגיה אינה מקצוע הלימוד שלי.   

לצפיה ב-'הוכחה לאבולוציה? '
הוכחה לאבולוציה?
17/06/2019 | 16:33
13
41
אני לא חושב שיש הוכחה של ממש לאבולוציה. בעקרון ניתן לפרש כל מה שרואים בטבע כעדות לתכנון דווקא. לגבי התוספתן למשל ידוע כי הוא משמש כמאגר לחיידקים מועילים:

כנ'ל לגבי עצם הזנב, אשר משמשת לאחיזת שרירים באיזור האגן:

כמובן שניתן להמשיך עם דוגמאות נוספות אך הנקודה ברורה. ולגבי הראיות לתכנון בטבע, הן דווקא בכל מקום. כמו מנוע המסתובב כ-1000 פעמים בשניה (תמונה מצורפת למטה) או גלגלי שיניים:

מנוע כידוע מהווה הוכחה לתכנון, גם אם הוא מסוגל להשתכפל או מורכב מחומר אורגני.

לצפיה ב-'שטויות של דתי.'
שטויות של דתי.
17/06/2019 | 17:20
12
13
לצפיה ב-'אפשר תגובה קצת יותר עניינית?'
אפשר תגובה קצת יותר עניינית?
17/06/2019 | 17:26
11
27
הבאתי סימוכין מהספרות המדעית, כך שלא ברור לי מה השטויות כאן. האם למשל את חולקת על הטענה שמנוע מסתובב מצריך תכנון?
לצפיה ב-'אין שום טעם להכנס איתך לדיון כי אתה לא מעוניין בדיון אמיתי'
אין שום טעם להכנס איתך לדיון כי אתה לא מעוניין בדיון אמיתי
18/06/2019 | 14:45
10
24

אלא בעיקר בסילוף העובדות כדי לשרת את הטענות המגוחכות שלך.
הרטוריקה של בריאתנים כמוך, כמו מתנגדי חיסונים, כמו המאמינים בחייזרים או שהעולם שטוח היא להמשיך ולסלף עובדות, להשתמש בטיעונים לוגיים לא-נכונים או לא מתאימים ולהמשיך ולא לקבל שום ראיות מדעיות כי [הכנס שטויות קונספירטיביות כאן] עד שהצד השני מותש ונכנע.
אתה חושב שמישהו או משהו יצר אותך? שיהיה לך לבריאות. אבל בבקשה קח את השטויות שלך לפורום תיאולוגיה, לשם זה יותר מתאים.

לצפיה ב-'אתה מדבר על התעלמות מראיות מדעיות'
אתה מדבר על התעלמות מראיות מדעיות
18/06/2019 | 15:34
1
18
ותוך כדי כך אתה מתעלם מהקישורים שנתתי ובמקום זאת עוסק בטוען ולא בטענה. אז מי מאיתנו מתעלם מעובדות ומי מאמץ אותן?
לצפיה ב-'מכיוון שזו לא הפעם הראשונה שלך פה בפורום,'
מכיוון שזו לא הפעם הראשונה שלך פה בפורום,
18/06/2019 | 20:17
26
וזה לא הדיון הבריאתני הראשון שאתה מנסה לייצר כאן בפורום, אז כן, בהחלט עסקתי בך ולא בטענות המגוחכות שלך, מכיוון שנסיון העבר מראה שאין בך שום רצון להקשיב לאחר, אלא רק להראות כמה אתה חכם על כולם ותמיד צודק.
כאמור, שיהיה לך לבריאות ובהצלחה עם הבורא.
לצפיה ב-'אין מה לקיים דיון ענייני עם דוברי הבלים ומאמינים בהבלויות.'
אין מה לקיים דיון ענייני עם דוברי הבלים ומאמינים בהבלויות.
18/06/2019 | 20:54
6
18
תקרא בעיון ספרי מדע (אפילו "פופולאריים" - הם אינם כ"כ פופולאריים, צריך בסיס השכלתי כדי להבין אותם. וצריך חשיבה). נסה להבין מהם מהי הגישה המדעית. מהם הממצאים המדעיים. כרגע סביר שאינך מבין הרבה בכך, ואינך יודע הרבה על כך. אתה תקוע עם טענות של חסרי השכלה דתיים, שמנסים להתווכח עם המדע. את שטויותיהם הנבערות אתה מקבל כעובדות. אין לי מה להתווכח אתך, פורום אינטרנטי אינו מקום לדיון יסודי.
לצפיה ב-'אני מניח שאת חובבת את דוקינס, אז אולי כדאי שאצטט אותו'
אני מניח שאת חובבת את דוקינס, אז אולי כדאי שאצטט אותו
19/06/2019 | 16:11
5
32
 "בע''ח הם הדבר הכי מורכב ביקום המוכר", כך טוען דוקינס. ובהמשך אף מוסיף כי: "הביולוגיה היא חקר של דברים מורכבים העשוים רושם כאילו תוכננו".

לדעתו של דוקינס הטבע בהחלט נראה מתוכנן, אלא שהוא טוען כי מדובר בתכנון לכאורה. ברם, טענתו של דוקינס עצמה היא לכאורה, שכן הוא לא הציע מעולם הסבר מדעי המניח את הדעת ולו להתפתחות איבר בודד (ואני יכול להכנס כאן גם להסברים של אבולוצית העין אם תרצי). דוקינס טוען ששינויים קטנים המצטברים עם הזמן יהפכו בסופו של דבר לשוני גדול. אולם אנלוגיה פשוטה מעולם הטכנולוגיה תדגים לנו בדיוק ההפך. למשל: נניח שהייתה בידינו מכונית משתכפלת המסוגלת לצבור שינויים קטנים מדי פעם (ממש כמו יצור חי). האם מכונית שכזו תוכל להתפתח בסופו של דבר למטוס? התשובה הפשוטה היא שלא, משום שאין מעבר הדרגתי ממכונית למטוס. ואם זה לא אפשרי במעבר ממכונית למטוס, מדוע שזה יהיה אפשרי במעבר מזוחלים ליונקים לצורך העניין?
לצפיה ב-''
20/06/2019 | 11:46
6
לצפיה ב-'אתה קשקשן בשכל. המכונות פרי ידיו ומוחו של אדם'
אתה קשקשן בשכל. המכונות פרי ידיו ומוחו של אדם
20/06/2019 | 11:57
3
30
אינן דומות ואינן משתוות לגופים החיים. 
אגב, במתמטיקה, שהיא הישג נעלה של רוח האדם, השתמש חוקר כדי להראות בצורה גרפית איך יכולה עין מורכבת להתפתח מרקמה פשוטה הרגישה לאור.   אני אינני חובבת את דוקינס, זו הנחה שלך. אני חושבת שהוא קנאי מאד, לא פחות מהקשקשנים הדתיים למיניהם, וגם איני יודעת אם הוא מטובי המדענים. סבורה שלא. הגישה המדעית היא הגישה שהביאה לנו הבנה של הטבע(אף כי לא מלאה, זו תלך ותגבר עם עבור הדורות) והישגים בלתי רגילים. מה הביאה לנו התפיסה הדתית? רק רדיפות של הגאונים באנושות, פיגור וחשיכה שכלית, אמונות הבל (למשל: שהארץ שטוחה. הכנסיה הנוצרית התעקשה על זה מאות שנים).

לצפיה ב-''
20/06/2019 | 12:07
7
לצפיה ב-'אולי לא שמת לב אבל התייחסתי בדיוק לזה'
אולי לא שמת לב אבל התייחסתי בדיוק לזה
20/06/2019 | 14:29
1
30
הדגשתי שמדובר במכונית משתכפלת המסוגלת לצבור שינויים עם הזמן. בדיוק כמו יצור חי ואת מוזמנת לקרוא לה "מכונית חיה" אם תרצי. הרי ההתנגדות הקלאסית של תומכי האבולוציה בהשוואת יצורים חיים וחפצים דוממים היא שחפצים דוממים אינם משתכפלים, אינם ניתנים לברירה טבעית, ולכן לא ניתן להשוותם ליצורים חיים. לכן השתמשתי דווקא במכונית שכן מסוגלת לעשות זאת. כלומר לפי האבולוציה, בהינתן אובייקט משתכפל הנתון לברירה טבעית, נוכל לקבל אינספור מנגנונים מורכבים אחרים מאותו אובייקט משתכפל (למשל שאותה מכונית תהפוך למטוס, או מכונית מעופפת, או תפתח gps). אלא שכאמור- אין צעדים הדרגתיים יתרוניים ממערכת אחת לאחרת, ולכן האבולוציה בלתי אפשרית.

אמרת-  "במתמטיקה, שהיא הישג נעלה של רוח האדם, השתמש חוקר כדי להראות בצורה גרפית איך יכולה עין מורכבת להתפתח מרקמה פשוטה הרגישה לאור"--

כוונתך אולי למאמר זה של נילסן ופלגר מ-94, בו ניסו לסמלץ התפתחות עין מורכבת מעין פשוטה בכ-1829 צעדים:

ומה הבעיה במאמר זה? ראשית, הם מתחילים ממנגנון המסוגל להבדיל בין אור וחושך. מנגנון זה אינו פשוט כלל ודורש לפחות מס' חלקים לתפקודו המינימלי. כלומר כבר בתור התחלה התרחיש שלהם נתקל בבעיה רצינית עליה לא הרחיבו יותר מדי (למשל כמה שינויים גנטיים נדרשים לצעד הראשון). בנוסף, כל ה-1829 הצעדים עליהם הם מדברים הם צעדים תאורטיים. הרי איש לא בדק בניסוי האם כל אחד מ-1829 צעדים אכן יכול להועיל. הוא שאמרתי- לא אבולוציה של העיניים אלא אחיזת עיניים.

אמרת --"הגישה המדעית היא הגישה שהביאה לנו הבנה של הטבע"---

נכון מאוד ומעולם לא חלקתי על כך. אנו כרגע דנים על מעמדה המדעי של תיאורית האבולוציה. ועל שאלה זו בהחלט ניתן להשיב בכלים מדעיים, וממה שידוע לנו כרגע מעמדה לא משהו. עוד יש להבדיל בין תיאוריות מדעיות לעובדות מדעיות. הרי שום המצאה טכנולוגית או תרופה לא פותחו בזכות תיאורית האבולוציה, וניתן להבין הכל בביולוגיה גם ללא אבולוציה כלל. ומי שאומר אחרת מוכר לוקשים.

לצפיה ב-'ממשיך בטיעונים מסולפים בדיוק כמו מתנגדי חיסונים ושטוחיים'
ממשיך בטיעונים מסולפים בדיוק כמו מתנגדי חיסונים ושטוחיים
21/06/2019 | 17:17
7
לצפיה ב-''
18/06/2019 | 20:56
7
לצפיה ב-'וועדת קבלה לדוקטורט'
וועדת קבלה לדוקטורט
29/05/2019 | 02:36
29
היי
אשמח לקבל טיפים ואינפורמציה על וועדת קבלה לדוקטורט במדעי החיים.
האם יש שאלות שנשאלות ברוב הראיונות?
האם כדאי להתכונן על נושא מסויים?
מה משך זמן הראיון?
כל טיפ ואינפורמציה ייתקבלו בברכה.

תודה
לצפיה ב-'וועדת קבלה לדוקטורט'
וועדת קבלה לדוקטורט
29/05/2019 | 02:29
22
reker
היי רציתי לקבל מעט אינפורמציה על וועדת הקבלה לדוקטורט.
כמה זמן הראיון נמשך?
האם יש נושאים מסויימים הנשאלים בדרך כלל?
שאלות שנשאלות ברוב הראיונות?
על מה כדאי להתכונן לפני הוועדה?
האם חייבים למצוא מנחה לפני?

כל אינפורמציה תתקבל בברכה.
תודה רבה.
לצפיה ב-'לימודי דוקטורט במדעי החיים-שאלה'
לימודי דוקטורט במדעי החיים-שאלה
22/05/2019 | 18:18
1
50
האם לימודי דוקטורט מיועדים רק למובטלים לאחר תואר שני או שיש באמת אופציה ללמוד תואר שלישי לאנשים עובדים ?
הכוונה שאין לי צורך במלגה וכד'. 
אשמח לעצות וכיוון ממי שיודע/ שמע/ התעניין בנושא.
תודה מראש למשיבים.
לצפיה ב-'דוקטורט בביולוגיה זו עבודה במשרה מלאה'
דוקטורט בביולוגיה זו עבודה במשרה מלאה
23/05/2019 | 10:49
53
כלומר זו עבודה קשה שמצריכה השקעה של שעות עבודה רבות - לפחות 9-10 שעות עבודה ביום, ולעיתים גם בסופ"ש. לכן דוקטורנטים מקבלים מלגה באופן אוטומטי - כי כמעט שאין סיכוי לעבוד בעבודה רגילה במקביל, ובכל מקרה צריך לכך אישור מיוחד.

לצפיה ב-'בעקבות המקור של דן בראון:'
בעקבות המקור של דן בראון:
26/04/2019 | 16:51
5
40

בעקבות המקור של דן בראון:
**ספויילר**
בספר "המקור" של דן בראון הוא מתאר שהחיים נוצרו בעולם בגלל חוק פיסיקלי אונברסלי - העולם רוצה לפזר אנרגיה בצורה הכי יעילה.
יצורים חיים צורכים אנרגיה ומפזרים אותה בצורת אנרגיה חום.
ולכן נוצרו בע"ח.
זה די מסקרן. מישהו שמע על התיאוריה הזו?
ואיפה אפשר לשאול שאלות נוקבות לגביה?

(למה חוקי פיסיקה כאלה פעלו ספציפית על כדור הארץ? הרי יש כוכבים חמים אחרים שאם היו מצייתים לחוקי הפיסיקה הזו גם היו נוצרים צורות חיים כדי לפזר אנרגיה?
או למה ספציפית בכדור הארץ התאפשר ביצה מימית שבה מולקולות התאחדו ויצרו בעלי חיים?
ושאלות נוספות שעולות).

אשמח אם מישהו שמע על שם התיאוריה הזו או איפה אפשר לשאול עליה?

לצפיה ב-'העולם לא "רוצה" כלום והחיים לא נוצרו למטרה מסויימת'
העולם לא "רוצה" כלום והחיים לא נוצרו למטרה מסויימת
30/04/2019 | 07:47
4
33
ואם כבר, יצורים חיים משמרים אנרגיה, בעיקר כאנרגיה כימית או כפוטנציאל של הפרשי ריכוזים, ולא מפזרים אנרגיה בצורת חום.

לצפיה ב-'אולי אני מסביר לא נכון - תוכל להסתכל בשורה פה?'
אולי אני מסביר לא נכון - תוכל להסתכל בשורה פה?
01/05/2019 | 23:46
3
26

בחינה מחדש של חוקי הפיזיקה סייעה לו להבין את הבעיה
לצפיה ב-'כמות האנרגיה מהשמש שנקלטת אצל כלל היצורים בעולם'
כמות האנרגיה מהשמש שנקלטת אצל כלל היצורים בעולם
02/05/2019 | 08:47
2
24
היא בטלה בשישים (או ליתר דיוק מאית המיליארדית) מהאנרגיה הנפלטת מהשמש שלנו
https://extension.illinois.edu/world/energy.cfm וזה מתוך מיליארדי שמשות בגלקסיה שלנו ומתוך מיליארדי גלקסיות ביקום.
כמות האנרגיה הכימית/אנרגית חום של כלל בעלי החיים (שנמצאים בשכבה דקה מאוד על הקליפה) היא בטלה בשישים לעומת כמות החום והאנרגיה הכימית שיש בשאר השכבות של כדור הארץ, שלא לדבר על כובי לכת אחרים.
ולכן הטענה כאילו "פיזור האנרגיה" כתוצאה מ"חיים" משפיעה במידה משמעותית על האנתרופיה של היקום היא קצת מגוחכת.
לצפיה ב-'אני לא טענתי שזה התנאי היחידי ליצירה. ולכן אני סקרן'
אני לא טענתי שזה התנאי היחידי ליצירה. ולכן אני סקרן
02/05/2019 | 09:36
1
21
הרי גם כוכבים שמקבלים אנרגית אור מהשמש מפזרים אותה לכל עבר. אז החוק הפיסקלי קיים.

השאלה אם ייתכן שיצירת חלבונים קדומים באמת הייתה במטרה לייעל את התהליך אפילו באלפית

כלומר איך אתה מסביר את יצירת חמצות האמינות יש מאין?

בשנת 1953, ערכו באוניברסיטת שיקגו, הרולד יורי וסטנלי מילר ניסוי שנועד לדמות את התנאים ששררו בכדור הארץ בתקופת המרק הקדמון. השניים הצליחו אמנם לייצר 3 חומצות אמינו אך לא אורגניזם חי. בשנת 2008 נעשתה בדיקה מחדש של 11 מבחנות מקוריות של הניסוי שנשתמרו בהקפאה, באמצעות טכנולוגיות חדישות של ספקטרומטריית מסה ו-HPLC והתגלה שהניסוי ייצר 22 חומצות אמינו, ולא 3. 20 מבין החומצות הללו הן הדרושות לקיום חיים.

לצפיה ב-'חומצות אמינו לא נוצרות "יש מאין"'
חומצות אמינו לא נוצרות "יש מאין"
02/05/2019 | 10:28
29
מדובר בתגובה כימית מוכרת וידועה כבר כמעט 170 שנה

החוק השני של התרמודינמיקה מוכר וידוע. אבל לטעון שהחיים נוצרו "במטרה" או "בזכות היכולת שלהם" לייעל את  האנתרופיה הכלל יקומית זה סתם קשקוש.

זה בדיוק אותו דבר כמו לטעון שהאבולוציה לא הגיונית בגלל האנתרופיה - כמות האנרגיה שמשמשת יצורים חיים, שמעלה או מורידה את האנתרופיה, בטלה במיליארדים רבים לעומת שינויי האנתרופיה בזכות השמש, ליבת כד"א ושאר היקום.
לצפיה ב-'האם קיים גן יהודי הניתן לזיהוי בבדיקת DNA ?'
האם קיים גן יהודי הניתן לזיהוי בבדיקת DNA ?
11/03/2019 | 19:05
1
23
שלום, לאחרונה אני קורא יותר ויותר כתבות אשר מדברות על בדיקה גנטית המאפשרת לקבוע (כביכול) אם הנבדק הוא יהודי או לא. האם זה מדעי? האם הדבר אפשרי בכלל? אם לא, מי המדענים שאמרו לרבנים שזה כן אפשרי? מה הם בדיוק בודקים בבדיקה הזו כדי לקבוע אם הנבדק יהודי או לא?

מה אחוז הדיוק של הבדיקה הזו? 100% ? 80% ? 70% ?
לצפיה ב-'חברה מצטער כנראה הטעיתי אתכם, הם לא בודקים גן יהודי'
חברה מצטער כנראה הטעיתי אתכם, הם לא בודקים גן יהודי
11/03/2019 | 23:37
30
קראתי עכשיו את הכתבה, הרבנים טוענים שמבחינתם הסבתא רבתא הייתה יהודיה, ובבדיקה הם רוצים לוודא באמצעות ה DNA המיטוכונדרי (שעובר כמעט בלי שינוי מאם לילדיה) שהטוענים ליהדות הם אכן הצאצאים של אותה סבתא רבתא.

עכשיו זה יותר עושה לי שכל.
לצפיה ב-'ספרים בביולוגיה וכימיה מהתיכון '
ספרים בביולוגיה וכימיה מהתיכון
14/02/2019 | 10:56
3
62
היי 
אתם יודעים אם עדין משתמשים בספרים בתמונה? או למי אפשר למסור אותם?
לצפיה ב-'היי, סתם הערה בשביל הפעם הבאה'
היי, סתם הערה בשביל הפעם הבאה
12/03/2019 | 20:40
2
37
לפני שמצלמים תמונה כזו ומעלים אותה לפורום, כדאי קודם לסדר את הספרים באותו כיוון כדי שהקוראים לא יצטרכו להפוך את הראש שלהם 10 פעמים. וכדאי גם לצלם אותם בכיוון כזה שיהיה אפשר לקרוא את שמם בלי לעמוד על הראש.

לצפיה ב-'לא שמתי לב שהתמונה '
לא שמתי לב שהתמונה
12/03/2019 | 21:05
1
35
עלתה הפוך. במחשב היא בכיוון הנכון.

טוב, ניסיתי לעלות שוב ומסיבה בלתי ברורה היא תמיד עולה הפוך!
לצפיה ב-'לא רק שהתמונה הפוכה, גם יש ספרים בכיוון הפוך מכל השאר'
לא רק שהתמונה הפוכה, גם יש ספרים בכיוון הפוך מכל השאר
12/03/2019 | 23:27
29
אבל הנה סידרתי לך, הפכתי את התמונה וגם סידרתי את הספרים שהיו בכיוון שונה מהשאר.

גם הגדלתי קצת שיהיה אפשר לקרוא יותר בקלות מה רשום על הכריכה.

לצפיה ב-'כיצד שני יצורים עם כרומוזומים באורך שונה יכולים להתרבות ?'
כיצד שני יצורים עם כרומוזומים באורך שונה יכולים להתרבות ?
13/02/2019 | 23:44
29
שלום, לפי מה שקראתי קורה לפעמים שקטע כלשהו בגנום משתכפל ואז הגנום נהיה ארוך יותר. מה קורה כאשר תא זרע שבו הגנום יותר ארוך (כלומר אחד הכרומוזומים ארוך יותר מהרגיל...) מנסה להפרות ביצית שבה הגנום הוא באורך המקורי? (כלומר קצר יותר) כיצד יכולה להתרחש הפרייה במצב כזה? מה קורה עם הקטע הגנטי העודף?

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

היבטים- פסיכותרפיה קוגנטיבית התנהגותית
מרפאת היבטים
פורום טיפול CBT
פורום טיפולי CBT

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה