לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1368813,688 עוקבים אודות עסקים

פורום ביולוגיה ומדעי החיים

ברוכים הבאים לפורום ביולוגיה ומדעי החיים ב. קהילה זו בתפוז שמה לעצמה למטרה להיות במה להתדיינות בכל הנושאים הקשורים למדעי החיים, הרפואה והביולוגיה. כאן תוכלו לקרוא, ללמוד, להחכים ולשאול. נשמח לעמוד לרשותכם בשאלות המתעוררות בכם, מתוך סקרנות או בשיעורי הבית. עם זאת, נבקש להקפיד לעיין בתקנון הגלישה בפורום (קישור אליו נמצא בכותרת עמוד הפורום). מאחלים לכם שהות נעימה וגילויים מעניינים - כאן בפורום ביולוגיה ומדעי החיים =====================================================

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביולוגיה ומדעי החיים

ברוכים הבאים לפורום ביולוגיה ומדעי החיים ב. קהילה זו בתפוז שמה לעצמה למטרה להיות במה להתדיינות בכל הנושאים הקשורים למדעי החיים, הרפואה והביולוגיה. כאן תוכלו לקרוא, ללמוד, להחכים ולשאול. נשמח לעמוד לרשותכם בשאלות המתעוררות בכם, מתוך סקרנות או בשיעורי הבית. עם זאת, נבקש להקפיד לעיין בתקנון הגלישה בפורום (קישור אליו נמצא בכותרת עמוד הפורום). מאחלים לכם שהות נעימה וגילויים מעניינים - כאן בפורום ביולוגיה ומדעי החיים =====================================================
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
אסור לפרסם בפורום!
הפורום איננו פורום שיעורי בית
לא תיעננה שאלות ובקשות שיש בהן משום בקשת פתרון של שאלות כמכלול.

ברוכים הבאים לפורום ביולוגיה ומדעי החיים!

חדש/ה בפורום? לחץ כאן! 

המשך >>

לצפיה ב-'ספרים בביולוגיה וכימיה מהתיכון '
ספרים בביולוגיה וכימיה מהתיכון
14/02/2019 | 10:56
3
היי 
אתם יודעים אם עדין משתמשים בספרים בתמונה? או למי אפשר למסור אותם?
לצפיה ב-'כיצד שני יצורים עם כרומוזומים באורך שונה יכולים להתרבות ?'
כיצד שני יצורים עם כרומוזומים באורך שונה יכולים להתרבות ?
13/02/2019 | 23:44
8
שלום, לפי מה שקראתי קורה לפעמים שקטע כלשהו בגנום משתכפל ואז הגנום נהיה ארוך יותר. מה קורה כאשר תא זרע שבו הגנום יותר ארוך (כלומר אחד הכרומוזומים ארוך יותר מהרגיל...) מנסה להפרות ביצית שבה הגנום הוא באורך המקורי? (כלומר קצר יותר) כיצד יכולה להתרחש הפרייה במצב כזה? מה קורה עם הקטע הגנטי העודף?

לצפיה ב-'שאלה בנושא אבולוציה - מדוע חיידקים תמיד נשארים חיידקים?'
שאלה בנושא אבולוציה - מדוע חיידקים תמיד נשארים חיידקים?
08/02/2019 | 20:58
14
שלום,

שתי שאלות שנתקלתי בהן לא מזמן ורציתי לקבל עליהן תשובה טובה:

1. מאקרו אבולוציה - מדענים מבצעים כבר עשרות שנים ניסויים עם חיידקים (אשר מתרבים תוך שעות בודדות) ועם זבובי פירות שמתרבים גם הם תוך זמן קצר מאוד (שבוע-שבועיים) אך למרות שהם מפעילים עליהם קרינות רבות ולחצים סביבתיים גדולים, עדיין גם לאחר מיליוני דורות החיידקים נשארים חיידקים, והזבובים נשארים זבובים.

אם האבולוציה נכונה, כיצד זה שלאחר כל כך הרבה דורות ולחצים סביבתיים גדולים החיידקים והזבובים עדיין לא התפתחו לבעל חיים אחר? (הרי לפי האבולוציה האדם התפתח מקוף קדמון תוך הרבה פחות דורות ממה שעוברים החיידקים והזבובים במעבדה, מדוע האדם התפתח והחיידקים והזבובים לא?).

2. ידוע כי ניתן ליצור יונים צבעוניות מיונים אפורות תוך מספר דורות בעזרת ברירה מלאכותית, אך כאשר הניסוי נפסק תוך דורות בודדים היונים הצבעוניות חוזרות להיות אפורות, מה דעתכם על כך? מדוע השינוי אינו נשמר לאורך זמן והן חוזרות מיד למצב המקורי שלהן? האם זה לא מקשה קצת על ההסבר של האבולוציה?

תודה מראש.
לצפיה ב-'הכאה במעמד עובד מעבדה?'
הכאה במעמד עובד מעבדה?
31/01/2019 | 00:04
21
אפשר לקבל את הדבר הזה במהלך לימודי תואר ראשון בביוטכנולוגיה או רק אחרי התואר? מה צריך כדי לקבל את זה? יש איזשהו מבחן? אני רוצה לעבוד במעבדה של בית חולים או של קופת חולים
תודה לעונים
לצפיה ב-'חישוב מסלול מחדש אחרי תואר שני בביולוגיה?'
חישוב מסלול מחדש אחרי תואר שני בביולוגיה?
23/01/2019 | 16:23
2
34
סיימתי תואר שני בביולוגיה אבל אני לא אוהב בכלל עבודה רטובה. כל התואר הזה סבלתי אבל בסוף סיימתי אותו. אני אוהב ללמוד, לקרוא מאמרים ולתכנן ניסויים, אבל קשה לי מאוד עם העבודה הפיזית הזאת שהיא למעשה עבודה רובוטית. אין לי מושג מה לעשות עם עצמי עכשיו. אני רוצה לעבוד בתחום שבו אצטרך להשתמש בשכל שלי ולא בידיים. אני אוהב מתמטיקה אבל אני לא יודע אם אני אוהב תכנות כי אין לי ניסיון בזה. מה אני יכול לעשות בשביל שאוכל לעבוד בתחום שבו אני לא אעבוד כמו רובוט? אני רוצה ללכת לתחום שבאמת יש בו ביקוש ושכר גבוה.
תודה מראש לעונים :)
לצפיה ב-'מדעי המידע - data science. בהצלחה.'
מדעי המידע - data science. בהצלחה.
27/01/2019 | 03:16
13
לצפיה ב-'אתה יכול להשלים לתואר ראשון בביולוגיה חישובית בבר אילן'
אתה יכול להשלים לתואר ראשון בביולוגיה חישובית בבר אילן
31/01/2019 | 00:01
17
או אולי לעשות שם כבר תואר שני, אבל אם אתה לא אוהב עבודה רטובה אז אולי עדיף להשלים לראשון כי זה רק ללמוד קורסים, ברובם ההשלמות שלך יהיו קורסים במחשבים. ואז תוכל לעבוד בעבודה שהיא אנליזה של רצפים גנטיים וכאלה, שזה נטו מול מחשב, אבל קשור לביולוגיה.
לצפיה ב-'פרופ סייבין היה נשיא המכון בזמן הטבח בנתב"ג .....'
פרופ סייבין היה נשיא המכון בזמן הטבח בנתב"ג .....
16/12/2018 | 01:07
1
30
בדיעבד.. ......כשבודקים את התאריכים.....אז מגסתבר ......שהטבח בנתב"ג בשנת 1972 שבו נהרג פרופ אהרון קציר בחוזרו מכנס מדעי היה בתקופת נשיא מכון וייצמן...פרופ סייבין....  ((שנישא לרעייתו הברזילאית בתקופת כהונתו)).     מעניין האם יש קשר בין חיסולו של המדען לחשיפת דמותו האמיתית של נשיא מכון וייצמן דאז  ....ואיך כל זה עשוי להיות קשור לנעדרים צה"ל מיום הכיפורים
לצפיה ב-'כשקבעתי "ד"ר מנגלה-סייבין.... '
כשקבעתי "ד"ר מנגלה-סייבין....
16/12/2018 | 01:14
24
זה לא היה הברקה אלא תקשור ...
לצפיה ב-'שאלה חשובה ודחופה לי'
שאלה חשובה ודחופה לי
11/12/2018 | 18:33
1
55
אשמח אם תענו לי על השאלה הבאה-
ידועות מחלות תורשתיות רבות באדם, המתנהגות כתכונות מנדליות רציסיביות. למשל, מחלת "טאי זקס" הגורמת להצטברות חומר שומני במוח ולמוות בגיל רך. סמן את האלל האחראי למחלה ב – t , וענה על השאלות הבאות:
מהי ההסתברות / הסיכוי שהגנוטיפ:
של ילד חולה טאי זקס  הוא tt ?
 של אימו הוא TT ?
 של אימו הוא Tt ?
 של שני הוריו הוא Tt ?
 של אחותו הבריאה הוא tt? 
לצפיה ב-'למה אנשים חושבים שיפתרו להם שיעורי בית באינטרנט?'
למה אנשים חושבים שיפתרו להם שיעורי בית באינטרנט?
12/12/2018 | 14:30
12
לצפיה ב-'שאלה בביולוגיה'
שאלה בביולוגיה
09/12/2018 | 16:47
35

. חוקרים ביצעו ניסוי נוסף:
לתשע אדניות באותו גודל הוכנסה כמות שווה של קרקע, ונזרעו בכל אדנית 20 זרעים ממין מסוים. שלוש אדניות הושקו בחצי ליטר מים בכל יומיים, שלוש אחרות בליטר מים כל יומיים, ושלוש נוספות בליטר וחצי מים כל יומיים. החוקרים בדקו מהו אחוז הזרעים שנבטו באדניות לאחר שבוע.
נסח השערה והסבר מהו הבסיס הביולוגי להשערה
לצפיה ב-'במקרה קראתי על הפטנט של ד"ר זהבה אוני ...'
במקרה קראתי על הפטנט של ד"ר זהבה אוני ...
09/12/2018 | 12:50
23
אני מבקשת מידע על אפרוחים. השלב של 42 ימי הגידול שלהם...האם כל אדם יכול לגדל אפרוח במשך 42 ימים בביתו....או שצריך ידע בביולוגיה.   טיפונת מידע על החיסונים שהם מקבלים...האם  חי-מוחלש או "מומת"  ((שלא אדבק ממשהו)).   זה יכול להיות פרוייקט  חינוכי ממדרגה ראשונה....בתוך קופסת קרטון....לתת לו צעצועים צבעוניים וקצת יחס טוב...לחמם אותו ולהשמיע לו  מנגינות.   פרוייקט חינוכי
לצפיה ב-'תחום הגנטיקה כולו מתחת לראדאר ....'
תחום הגנטיקה כולו מתחת לראדאר ....
26/11/2018 | 14:21
1
34
אנחנו היום  בענין נאמנות בביולוגיה . נעסוק בתחום שהוא מתחת לראדאר . אז איך נוודא שהתקציבים מועברים לטובת מדינת כל אזרחיה ולא למשל....לטובת כת  "להיפך" כלשהי
לצפיה ב-'נאמנות-במדע ...'
נאמנות-במדע ...
26/11/2018 | 14:34
18
היה לנו כבר סיפור בגידה של המדען הראשי  שיכול להסביר את המספר הגבוה של הנעדרים ממלחמת 73..67 כולל דקר .   אז תראו לנו מהו הליך הקבלה של מדענים ראשיים כיום....איך נבטיח שיודונאצים לא יגיעו לתפקיד המדען הראשי. האם אנחנו סומכים על שר המדע...כעל מי שימנע גנוסייד פוליטי 
לצפיה ב-'תכנון פריימרים'
תכנון פריימרים
23/11/2018 | 15:51
22
אפשר בבקשה הסבר על תכנון פריימרים, איך ולמשם מה עושים זאת ?
לצפיה ב-'ועדת קבלה לתואר שני במדעי חיים'
ועדת קבלה לתואר שני במדעי חיים
22/11/2018 | 11:05
1
32
נרשמתי להמשך לימודים לתואר שני במדעי חיים בטכניון, במסלול מחקרי במעבדה החוקרת את הפיזיולוגיה של הצמח. 

אשמח לקבל רעיונות על השאלות שנשאלות בועדת הקבלה, ואיך אפשר להתכונן!ך
לצפיה ב-'אם ניתן לגנטיקאים לפגוע במנהיגות העתידית....'
אם ניתן לגנטיקאים לפגוע במנהיגות העתידית....
26/11/2018 | 14:23
23
אז  בבחירות הבאות לא יהיו מועמדים חדשים בכלל
לצפיה ב-'רישום תרופות'
רישום תרופות
18/11/2018 | 22:01
1
32
שלום
אני לא יודע אם זה המקום לשאול אבל בכל זאת אני אודה לעונים , לגבי רישום תרופות אני רוקח במקצוע ומעוניין להעבוד בתחום רישום תרופות אבל ממה שאני רואה בשטח שכל החברות דורשות ניסיון ! איך אני אמור להתחיל ? מודה לכולם
לצפיה ב-'זה סתם בולשיט, תעבור בין מקומות ותגיד שאתה מחפש עבודה'
זה סתם בולשיט, תעבור בין מקומות ותגיד שאתה מחפש עבודה
20/11/2018 | 23:09
26
בסוף תמצא. אם כולם באמת היו מקבלים רק בעלי ניסיון אז מהר מאוד הם היו נשארים בלי עובדים.

לצפיה ב-'מדוע הציפורים עדיין נחשבות לדינוזאורים? '
מדוע הציפורים עדיין נחשבות לדינוזאורים?
12/11/2018 | 22:42
3
35
לפי ויקיפדיה הציפורים של ימינו עדיין נחשבות לסוג של דינוזאורים ("קבוצה אחת של דינוזאורים לא נכחדה - העופות - ואלה עדיין חיים כיום במגוון רב של מינים"... "מבחינה מדעית העופות בימינו הם למעשה קבוצה של דינוזאורים אשר שרדו את ההכחדה הגדולה של סוף הקרטיקון").

זה לא קצת מוזר? כלומר באיזה שלב של ההתפתחות מגדירים בעל חיים כסוג שונה של בעל חיים מאבותיו הקדומים? אם הציפורים הן עדיין "דינוזאורים" אז אפשר להגיד שגם בני האדם הם עדיין "זוחלים", מה ההבדל? להגדיר ציפורים כדינוזאורים זה נשמע לי קצת פלצני בלשון המעטה... השאלה אם זו סתם הגדרה שרירותית או שיש איזה בסיס ביולוגי/מדעי מוצק מאחורי ההגדרה הזו.

לצפיה ב-'לדעתי, הגיעו לזה לפי השוואת רצפים של DNA'
לדעתי, הגיעו לזה לפי השוואת רצפים של DNA
15/11/2018 | 00:15
2
24
רצפים של דנ"א זה קידוד של החומר הגנטי. שיטות מודרניות כמו ביואינפורמטיקה מאפשרות לעשות השוואות בקלות ובמהירות ומציגות כל מיני סטטיסטיקות. יש מה שנקרא עץ פילוגנטי, שזה אומר איזה מין התפצל מאיזה, למי יש אב משותף וכו'. פעם בנו אותם על סמך מראה של בעלי חיים, איזורי מחייה וכו'. עכשיו בונים את זה לפי השוואות של רצפי דנ"א בעזרת מחשב. אגב, היו כמה תיקונים של שיוכים שנעשו בעבר לפי התבוננות ועכשיו תיקנו כי פתאום גילו שמין מסוים קרוב יותר למשפחה אחרת.
לצפיה ב-'כיצד אפשר להשוות DNA של יצורים שנכחדו לפני 65 מיליון שנה?'
כיצד אפשר להשוות DNA של יצורים שנכחדו לפני 65 מיליון שנה?
17/11/2018 | 22:54
1
9
לצפיה ב-'אמנם, כפי שכתבתי לך בפורום אחר'
אמנם, כפי שכתבתי לך בפורום אחר
24/11/2018 | 01:45
16
שבו שאלת את השאלה, שלדעתי הכוונה שם היא לכך שהציפורים הן הצאצאים היחידים שנשארו מהדינוזאורים, אך אינם דינוזאורים טקסונומית (שכן עברו מספיק מוטציות) אבל בלי שום קשר לשאלה המקורית, קיימת בעיה להשיג רצפים משמעותיים של DNA של יצורים שנכחדו לפני עשרות מליוני שנים אפילו שיש עצמות בשל הנזקים שנגרמו לעצמות בכול אותה התקופה. עדיין, ניתן לראות התפתחות הדרגתית של יצורי ביניים לאורך השנים, מדינוזאורים לעופות הנוכחיים.
לצפיה ב-'שאלה למבינים בגנטיקה'
שאלה למבינים בגנטיקה
14/11/2018 | 15:47
25
תסבירו לי בבקשה את הטענה הבאה, למה היא נכונה:"הורשת התכונה של ייצור לקטאז בגיל מבוגר על ידי המודל התורשתי הפשוט שתואר כבר על ידי גרגור מנדל. אלל הגן לייצור לקטאז בגיל מבוגר הוא אלל דומיננטי, ולכן הורה שמייצר לקטאז עשוי להוריש לילדיו גן שאינו גורם לייצור לקטאז, אך לא להיפך. התוצאה הצפויה ממודל זה היא שכיחות של 75% לייצור לקטאז בגיל מבוגר באוכלוסייה הומוגנית, ללא התחשבות ביתרונות אבולוציוניים." זה לא להיות אמור להיפך? אם זה גן דומיננטי אז ההורה מוריש אתו, לא? אין לי מושג בגנטיקה :( 
תודה למשיבים
לצפיה ב-'האם האב הקדמון המשותף לנו ולשימפנזה היה קוף?'
האם האב הקדמון המשותף לנו ולשימפנזה היה קוף?
05/11/2018 | 00:55
3
38
או שהוא היה יונק מסוג אחר שאינו שייך למשפחת הקופים?

לצפיה ב-'בהנחה שמאמינים באבולוציה '
בהנחה שמאמינים באבולוציה
05/11/2018 | 20:41
1
38
אז כן. בהנחה שלא מאמינים בה (ולדעתי אין שום סיבה מדעית להאמין בה) אז לא.
לצפיה ב-' זהירות בריאתן למעלה '
זהירות בריאתן למעלה
08/11/2018 | 10:36
12
לצפיה ב-'המוצא שלנו הוא בחיידק'
המוצא שלנו הוא בחיידק
15/11/2018 | 00:25
12
לצפיה ב-'לא הבנתי איזה יתרון יש למחזורים 13 ו 17 אצל ציקדות '
לא הבנתי איזה יתרון יש למחזורים 13 ו 17 אצל ציקדות
02/11/2018 | 11:07
22
רובכם בטח שמעתם על הציקדות שיוצאות מהאדמה (בכדי להתרבות) פעם ב 13 או פעם ב 17 שנה. הטענה המדעית המקובלת היא שמספר שנים ראשוני נותן להן יתרון בפני טורפים, משום שאם לדוגמה היה מין של ציקדות שיוצאות מהאדמה פעם ב 12 שנה (שהוא מספר לא ראשוני) אז טורפים בעלי מחזור חיים של 2, 3, 4 או 6 שנים היו יכולים להתאים את עצמם למחזור זה ולבסס את תזונתם על הציקדות.

אבל הטיעון הזה אף פעם לא "עשה לי שכל", שהרי גם אם ישנו טורף בעל מחזור חיים של 4 שנים למשל (בדוגמא שנתתי קודם) אז בכל מקרה זה אומר שרק מחזור אחד של טורפים (דור אחד) יוכל להנות מהציקדות, ואז יהיו שני דורות (שני מחזורים נוספים) שלא יוכלו לבסס את תזונתם על הציקדות...

אז מה זה משנה אם מחזור החיים של הציקדות הוא 12, 13, 14 או 15 שנה? הרי בכל מקרה גם אם זה מספר שנים ראשוני, וגם אם לא - בכל מחזור כזה יהיה רק דור אחד של טורפים שיוכל להתבסס על הציקדות כמזון, ואילו דורות הטורפים הבאים בכל מקרה ובכל אופן יצטרכו למצוא מקורות מזון אחרים.

אז מדוע בכל זאת יש יתרון אבולוציוני לציקדות בעלות מחזור חיים שהוא מספר ראשוני? מקווה שהשאלה מובנת.

לצפיה ב-'האם Inositol קרצינוגני?'
האם Inositol קרצינוגני?
23/10/2018 | 00:26
4
36
שלום,

אחותי סובלת מאד מטורדנות כפייתית שעמידה לטיפול קונבנציונלי.
אני קורא לא מעט בנושא ונתקל לא מעט בהמלצות לשילוב אינוזיטול בדיאטה שלה, אלא שבד בבד קראתי גם דעת הדיוט מסוייגת לגביו, שעפ"י המבנה המולקולרי שלו ניתן להסיק שהוא ככל הנראה מהווה גורם חמצון משמעותי ומשכך מאד קרצינוגני (וסליחה אם אני שוגה בטרמינולוגיה, אין לי כל רקע בנושא).

אשמח לדעתכם - האם אכן מדובר בחשד סביר לגביו? האם משכך קיימת סכנה ארוכת טווח בנטילתו?

תודה רבה
ליאור
לצפיה ב-'לא.'
לא.
23/10/2018 | 13:23
3
23
אינוזיטול הוא סוכר כהלי, הוא לא מחמצן משמעותי, ולמיטב ידיעתי אינו קרצינוגני או מוטגני.
אינוזיטול נמצא באופן טבעי במזון, וגם מיוצר בתאים  שלנו מגלוקוז (על פי הוויקי שהבאת - 4 גרם ביום). אני לא יודע על איזה כמויות "תוספת" מדובר, אבל אם מדובר על כמה עשרות מיליגרמים ביום, לא נראה לי שזה יהיה שינוי משמעותי.

בכל מקרה, מומלץ להתייעץ עם רופא*
* לא רופא - הומיאופת, נטורופת, מעסה, מדקר, מתקשר, אנשים רנדומליים באינטרנט.
לצפיה ב-'המשך'
המשך
23/10/2018 | 23:55
2
22
מילותיו -

"...inositol looks like an oxidizing agent that is also highly carcinogenic.
Its cyclohexane with hydroxyl groups these will be ripped off as an oxidation reaction leaving cyclohexane is a carcinogen :-

תוכל להביט בקובץ שקישר אליו?

תודה

לצפיה ב-'זה לא נכון'
זה לא נכון
24/10/2018 | 15:02
27
אי אפשר "להעיף" את ההידרוקסילים, בטח לא בקלות, ונבירה קלה בספרות לא מצאה איזשהו אנזימים שעושים את זה.

לצפיה ב-'ביולוגיה'
ביולוגיה
22/10/2018 | 07:57
31
שלום רב, רציתי לדעת האם ניתן להשלים ביולוגיה אחרי תיכון במוסד מסויים אשמח לקבל פרטים או מישהו שיכול לעזור לי עם זה (וידוע לו אופציות אחרות)
אני ממש צריכה את זה
מס: 0556649406
לצפיה ב-'עזרה בתרגום משפט ובו מונחים ביולוגיים'
עזרה בתרגום משפט ובו מונחים ביולוגיים
05/10/2018 | 05:11
2
46
בוקר טוב לכולם,
במאמר על אחד השבטים הקדומים ביפן נכתב המשפט הבא:
An autosomal DNA research in 2017 resulted in grouping the Ainu and other Jōmon remnants with northeastern Asians.
חשבתי לתרגמו כך: 
לפי תוצאותיו של מחקר אוטוזומלי/של אוטוזומים[1] של דנ"א  שנערך ב-2017 השתייכו בני האיינו כמו גם  צאצאיהם של בני השבטים האחרים  שחיו בתקופת ג'ומון לקבוצתם של בני השבטים הצפון-אסיאתיים

מאחר שאינני מתמצאת בגנטיקה אשמח אם תעזרו לי לסגנן את המשפט מחדש.
תודה רבה מראש

לצפיה ב-'הייתי הולך יותר לכיוון של "תוצאות של מחקר דנ"א אוטוזומלי"'
הייתי הולך יותר לכיוון של "תוצאות של מחקר דנ"א אוטוזומלי"
10/10/2018 | 09:42
1
88
לצפיה ב-'המון המון תודה!'
המון המון תודה!
10/10/2018 | 11:42
2

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד דניאל ארנסט

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו