לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1249512,495 עוקבים אודות עסקים

פורום ביולוגיה ומדעי החיים

ברוכים הבאים לפורום ביולוגיה ומדעי החיים ב. קהילה זו בתפוז שמה לעצמה למטרה להיות במה להתדיינות בכל הנושאים הקשורים למדעי החיים, הרפואה והביולוגיה. כאן תוכלו לקרוא, ללמוד, להחכים ולשאול. נשמח לעמוד לרשותכם בשאלות המתעוררות בכם, מתוך סקרנות או בשיעורי הבית. עם זאת, נבקש להקפיד לעיין בתקנון הגלישה בפורום (קישור אליו נמצא בכותרת עמוד הפורום). מאחלים לכם שהות נעימה וגילויים מעניינים - כאן בפורום ביולוגיה ומדעי החיים =====================================================

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביולוגיה ומדעי החיים

ברוכים הבאים לפורום ביולוגיה ומדעי החיים ב. קהילה זו בתפוז שמה לעצמה למטרה להיות במה להתדיינות בכל הנושאים הקשורים למדעי החיים, הרפואה והביולוגיה. כאן תוכלו לקרוא, ללמוד, להחכים ולשאול. נשמח לעמוד לרשותכם בשאלות המתעוררות בכם, מתוך סקרנות או בשיעורי הבית. עם זאת, נבקש להקפיד לעיין בתקנון הגלישה בפורום (קישור אליו נמצא בכותרת עמוד הפורום). מאחלים לכם שהות נעימה וגילויים מעניינים - כאן בפורום ביולוגיה ומדעי החיים =====================================================
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
אסור לפרסם בפורום!
הפורום איננו פורום שיעורי בית
לא תיעננה שאלות ובקשות שיש בהן משום בקשת פתרון של שאלות כמכלול.

ברוכים הבאים לפורום ביולוגיה ומדעי החיים!

חדש/ה בפורום? לחץ כאן! 

המשך >>

לצפיה ב-' אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמה וניהול עסק '
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמה וניהול עסק
23/10/2017 | 12:05

הערב, בשעה 20:00, יתקיים אירוח בפורום ראיית חשבון בנושא היבטים משפטיים בפתיחה וניהול של עסק, חברה או עמותה.

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור האירוח כבר עכשיו!

לצפיה ב-' מחכים לכם בפורומים תיירותיים חדשים '
מחכים לכם בפורומים תיירותיים חדשים
16/10/2017 | 15:54
1

מתכננים טיול בחו"ל
רוצים להתייעץ עם מדריך טיולים שייתן לכם את כל הטיפים השווים

אתם מוזמנים לפורומים החדשים שלנו 

פורום חדש על המדינות הבלטיות לתכנן טיול בצפון-מזרח אירופה

בואו לברר על האטרקציות הכי שוות בפורום טיולים באירופה

הודו, נפאל, הפיליפינים... אתם מוזמנים לפורום המזרח הרחוק לשאול הכל

טיול לכבוד הפנסיה? טיול אחרי צבא? ירח דבש? הכל בפורום דרום ומרכז אמריקה

רואים רק לבן בעיניים? פורום חופשות סקי הוא הפורום שלכם

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'עבודה בביולוגיה '
עבודה בביולוגיה
08/10/2017 | 15:01
3
47
היי , סיימתי לאחרונה תואר ראשון בביולוגיה באוניברסיטת תל אביב והחלטתי לא להמשיך כרגע לפחות לתואר שני . רציתי לשאול האם יש מישהו שיכול לעשות לי סדר לגבי סוגי העבודות המוצעות . עיינתי בהודעות בפורום בנושא זה , הועלו תחומים כמו מחקר ופיתוח , הבטחת איכות .אשמח לסדר בכל התת - תחומים הקיימים בתעשייה הקשורים לתחום הביולוגיה . 

בהזדמנות זו , אגיד שאני מאוד מסתדרת בעבודות רוטיניות , במשרד אז אשמח לעצה אילו עבודות אתם חושבים שמתאימות לי :) 
ודבר נוסף ואחרון , בזמן הלימודים מאוד התעניינתי בתחום הפוריות , האם אתם מכירים עבודות שקשורות לנושא זה ?

תודה מראש על כל העצות :)
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
11/10/2017 | 18:27
2
33
1. "אשמח לסדר בכל התת - תחומים הקיימים בתעשייה הקשורים לתחום הביולוגיה"- תקראי תגובות קודמות שלי בנושא. 

2. רוב העבודות לבוגרי תואר ראשון הן עבודות רוטיניות (לרוב לא במשרד... אבל גם)... כך שסבבה

3. "תחום הפוריות , האם אתם מכירים עבודות שקשורות לנושא זה ?"- טכנאית מעבדה באחת מהמעבדות של IVF בבתי החולים העוסקים בכך. [שכר מביש בתת תנאים... אם את רוצה חיים, עדיף לוותר].
לצפיה ב-'כמה שאלות נוספות '
כמה שאלות נוספות
12/10/2017 | 12:24
1
31
דבר ראשון תודה על התגובה :)

לגבי התת- תחומים שניתן לעבוד בהם - אני שואלת לאחר שהסתכלתי בהודעות קודמות בפורום בנושא ( הגעתי עד עמוד 9 ) אבל אין הודעה מסודרת לגבי כל האופציות הקיימות 
ושאלה נוספת ...אתה מכיר אולי את תחום האמבריולוגיה ? האם צריך לכך תואר שני ? כי לא מצאתי על זה הרבה מידע באינטרנט , אפשר יותר פירוט על כמה שכר הם מקבלים ומה הכוונה תת תנאים?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
16/10/2017 | 21:12
23
תת-תחומים: 
* בקרת/הבטחת איכות. 
* טכנאי ייצור/ מו"פ פרמצבטיקה/ביוטק
* מתאם מבחנים קליניים
* טכנאי מעבדה - קופות/בתי חולים
* לבוגרי הנדסת ביו(כלשהו)- מהנדס ייצור/תהליך
אמבריולוגיה- כמו IVF. בפועל קיים רק בבתי חולים. שכר מביש בתת תנאים, לרוב תואר שני.
תת-תנאים= שכר בסיס שואף לשכר המינימום (מעט יותר גבוה), אין אפשרויות קידום, משמרות לילה, תורנויות שבת/חג (גם אם המרפאה היא מרפאה אמבולטורית בלבד, ייתכן שידרשו תורניויות במרפאה לא אמבולטורית. 
לצפיה ב-'מנדף ביולוגי'
מנדף ביולוגי
30/09/2017 | 21:53
1
44
שלום לכולם.

אני לומד במגמת ביוכימיה והתבקשתי לעשות עבודה על מנדף ביולוגי.
לאחר הרבה חיפושים וקריאות לא כל כך הבנתי במה מדובר.
אשמח לקבל הסבר קצר ופשוט.
תודה!
לצפיה ב-'בקצרה:'
בקצרה:
01/10/2017 | 19:52
35
יש בפנים מפוח שמזרים אוויר בצורה מעגלית באופן כזה שאוויר מבחוץ לא עובר את הפתח ואוויר מבפנים לא יוצא. האוויר עובר דרך מסננים כך שהאוויר אמור להיות סטרילי.
לצפיה ב-'אם יש כאן ביולוגים עם כוח לדיונים בפורום אתאיזם... (דווקא לא'
אם יש כאן ביולוגים עם כוח לדיונים בפורום אתאיזם... (דווקא לא
23/09/2017 | 18:50
16
60
מול מחב"תים או בריאתנים, להפך), יש טענות שלאיברי גוף אין תפקיד או פונקציה כי "פונקציות נקבעות ע"י ישויות תבוניות. מראש" ו"אם ביולוג חושב, שלא באופן מטאפורי,  שללב יש" תפקיד" אז הוא ביולוג בריאתן." (מדברי מנהל הפורום).

זה מגיע מתוך טענה/הגדרה שההבדל בין מלאכותי לטבעי אינו נעוץ במה מעשה ידי אדם אלא שלמלאכותי יש תפקיד ולטבעי לא.

אני לא מצפה מכם לדיון לשוני/בלשני/סמנטי (זה דווקא התחום שלי). אבל מכיוון שאיני ביולוגית, אני רק תוהה מה באמת ביולוגים חושבים על הנקודה ואיך הם מגדירים זאת בעצמם, האם אכן רק "מטאפורית", כפי שנטען?
לצפיה ב-'סתם עניין של סמנטיקה. שיחליפו "תפקיד" ב"פעילות"'
סתם עניין של סמנטיקה. שיחליפו "תפקיד" ב"פעילות"
26/09/2017 | 08:27
13
26
במקום לומר "תפקיד הלב הוא להזרים דם..." (function) שיאמרו "פעילות הלב היא להזרים דם..." (activity)
עכשיו בסדר?
המשמעות אותה משמעות. ניתן למצוא את שני המונחים במאמרים מדעיים. לא חושב שיש ביולוג שיפרש זאת כבריאתנות.

בכל אופן, חיפוש קצר בpubmed העלה את המאמר הזה:
שעוסק בדיוק בנקודה הזו. לא קראתי.

אגב לפי פאבמד, יש 11 מיליון מאמרים עם המילה function וקצת פחות מ-3 מיליון עם המילה activity.

לצפיה ב-'זה נשמע כמו ניסוח די גרוע... אם כבר "פעולה" ולא "פעילות"'
זה נשמע כמו ניסוח די גרוע... אם כבר "פעולה" ולא "פעילות"
26/09/2017 | 16:13
8
23
ועדיין זו נראית לי התפלפלות סמנטית מיותרת; אם איבר ממלא פונקציה מסוימת באורגניזם, זה בעצם התפקיד שלו. זה לא שונה מעובד שממלא פונקציה מסוימת בארגון. למילה הזאת קוראים בפשטות "תפקיד". אם אנחנו יודעים למה האיבר משמש ולמה הוא שם, אז אנחנו יודעים מה תכליתו, גם אם לא היה מתכנן שקבע זאת (זו עמדתי בנושא, כמובן).
לצפיה ב-'אני עם גלקטור'
אני עם גלקטור
27/09/2017 | 03:30
7
24
לא קראתי את רוב השרשור שצירפת, אלא רק חלק קטן ממנו. זה נכון שללב אין יעוד של לדחוף דם לאיברים ולקבל אותו חזרה. זו פשוט הפעולה או הפעילות שהוא עושה. כשאנחנו ״מדברים״ ביולוגיה, אנחנו משתמשים בביטויים כמו - the role of, אבל ברור שאנחנו לא באמת מתכוונים לזה שזהו התפקיד של הלב. זו שפה של האנשה שנח לנו להשתמש בה למטרות תקשורת. אני לא בטוח עד כמה את וחנוך לא מסכימים. לשניכם ברור שלאיבר מסויים אין מתכנן ואין תכלית. הוא עושה מה שהוא עושה וכתוצאה מכך, אנחנו חיים לא רע (אבל לא מושלם) 
לצפיה ב-'אולי אתה עם חנוך... כי אני חושבת שיש תפקיד ויש תכלית'
אולי אתה עם חנוך... כי אני חושבת שיש תפקיד ויש תכלית
27/09/2017 | 03:41
6
25
וזה לא מטעמי נוחות אלא כי למילים האלה יש אותה משמעות והיא לא חייבת להיווצר ע"י כוונת מכוון. אני לא מסכימה ש"הוא עושה מה שהוא עושה" וזהו זה. האבולוציה עיצבה... אוקיי, אני אנסה בצורה יותר סבילה: האיברים האלה התעצבו במשך מיליוני שנות אבולוציה עבור התפקיד שלהם (לטובת האורגניזם), וכולנו יודעים היטב מה קורה כשהם לא מתפקדים.
לצפיה ב-'אני עדיין חושב שזה עניין של הגדרות'
אני עדיין חושב שזה עניין של הגדרות
27/09/2017 | 03:49
1
18
תפקיד ותכלית זה מושג שאנחנו משתמשים בו כשמדובר בבני אנוש שמעניקים תפקיד למשהו. המחדד נועד לחדד עיפרון. אפשר להגיד במקביל שהמחדד הוא בעל פעולה של חידוד עפרון, אלא שהמחדד תוכנן וייוצר לתכלית של חידוד עפרון. לאבולוציה אין תכלית ואין מטרה, או לפחות לא למוטציות שעיצבו בסופו של דבר את הלב שלנו.
אגב, מה התפקיד של עצם הזנב שלנו?
לצפיה ב-'מן הסתם; אבל אני חולקת על הרישא שלך'
מן הסתם; אבל אני חולקת על הרישא שלך
27/09/2017 | 03:57
20
מטרה היא כבר עניין אחר, אבל שוב, תפקיד לא. לעצם הזנב היה תפקיד וכיום הוא לא רלוונטי, וגם בשוק העבודה יש לא מעט כאלה (בעיקר במגזר הציבורי)
לצפיה ב-'נסכים שלא להסכים'
נסכים שלא להסכים
27/09/2017 | 04:00
3
20
אני בכנות לא רואה פה יותר מאשר עניין של ניסוח. תכלית מבחינתי היא ייעוד שניתן למשהו או מישהו. אין ייעוד לאבוקדו לשמש לי מקור לשומנים טובים, אבל האבולוציה של שנינו (שלי ושל האבוקדו, ועם קצת עזרה של אבולוציה מלאכותית) מאפשרת לאבוקדו לשמש כפונקציה של תורם שומנים. זה לא הייעוד או התכלית שלו. אותו דבר ללב או לעצם הזנב.
אבל אני מבין למה שאת מתכוונת. פשוט חולק עלייך בעניין הניסוח. אם את מתכוונת במילה ״תכלית״ לא לייעוד ולא למשהו מתכנן, אז אנחנו פשוט חלוקים על המילה ״תכלית״ וזה בסדר
לצפיה ב-'זה מלכתחילה לא אותו הדבר ולו רק כי האבוקדו אינו חלק ממך'
זה מלכתחילה לא אותו הדבר ולו רק כי האבוקדו אינו חלק ממך
27/09/2017 | 05:41
23
האבולוציה גם מאפשרת לממותה (טוב, אפשרה...) "לתרום" לבני האדם שומנים, אף על פי שהאינטרסים שלנו די מנוגדים...

הלב שלי נוצר עבורי, כחלק מהגוף שלי. לא ע"י מתכנן, אבל יש לו תפקיד חשוב בגוף ואני די זקוקה לו.
לצפיה ב-'למילה תכלית יש מספר משמעויות סותרות'
למילה תכלית יש מספר משמעויות סותרות
27/09/2017 | 05:54
1
26
לפעמים מדובר על משהו שמתייחס לעתיד, ולפעמים למשהו שמתייחס ל- top-down (כלומר לתפקיד בתוך מערכת גדולה יותר) התכלית של תפקיד המבקר בארגון, היא למצוא ליקויים.

הפיתוחים הגנטיים בפירות נועדו לתכלית מסוימת. גם אם חוקי הפיסיקה מכתיבים את כל המציאות, עדיין יש מונח שנקרא emergence, כלומר שכאשר עוברים מסקאלה לסקאלה, החוקים שניתן לעבוד איתם משתנים. בהחלט אין סתירה בין הקביעה שבסקאלה של האטומים ומולקולות הכל סיבתי, ובין הקביעה שבסקאלה של בני אדם (ועוד יותר בולט - בסקאלה של מדינות) יש תכלית לדברים רבים - גם אם זה תוצר אפקטיבי של אבולוציה.

אז נכון שזה עניין של סמנטיקה אבל הרבה נכתב עליה.
לצפיה ב-'ה top-down גם הוא תכלית במובן של'
ה top-down גם הוא תכלית במובן של
01/10/2017 | 08:22
22
השגת מטרה בעתיד.
התכלית /יעוד/מטרה הם החלטות.  כל "חלק" של משהו" שהינו בעל תכלית - תיפקודו נבחן ע"פ התכלית.  
פיתוחים גנטיים הם ודאי בעלי תכלית. לכן קוראים להם" פיתוחים". זה ההבדל בין מדע להנדסה. 
רק ההנדסה עוסקת בתכליות. המדע לא ולא. זה כוחו. 

לצפיה ב-'למעשה, להגיד ש"פעילות הלב היא להזרים דם" '
למעשה, להגיד ש"פעילות הלב היא להזרים דם"
01/10/2017 | 14:50
3
31
היא כבר אמירה תלאולוגית שהיא מעבר לתצפית הישירה.
הפעילות של הלב היא כל מיני דברים - להזיז נוזל, לייצר חום, לעשות קולות קצובים, לגרום להתקפי לב, לתפוס מקום במרחב, להיות אדום ויפה...אפשר להמציא עוד כיד הדמיון.

בתקציר שהבאת יש משפט שמסכם את כוונתי :
The significance of considering organisms as 'purpose-like' (teleological) systems may reside not in its explanatory power but in its methodological fruitfulness in physiology.
(ההדגשה שלי)

זאת הנקודה שלי - המינוח הכמו-תלאולוגי שנהוג בספרי הביולוגיה הוא עניין מתודולוגי/מטבע לשון מקצועית, ואינו דומה כלל לאמירה "תפקיד המשאבה הוא להזרים מים לקרור מנוע המכונית"...למשל.

לצפיה ב-'המונח הנכון הוא תיפקוד ולא תפקיד'
המונח הנכון הוא תיפקוד ולא תפקיד
07/10/2017 | 17:35
2
11
לצפיה ב-'איך את יודעת שזה "תיפקוד" (ולא "חוסר תיפקוד") '
איך את יודעת שזה "תיפקוד" (ולא "חוסר תיפקוד")
08/10/2017 | 00:18
16
אם את לא יודעת מה התפקיד? 
המונח הוא פשוט "מה שקורה",  ואין צורך ביותר מזה לשום מחקר / תאוריה. 
לצפיה ב-'תפקוד הוא אופן מילוי התפקיד, ולרוב הכוונה לביצועו באופן תקין'
תפקוד הוא אופן מילוי התפקיד, ולרוב הכוונה לביצועו באופן תקין
08/10/2017 | 00:21
7
(בדומה לאיכות שיכולה להיות ירודה, אבל כשאומרים "איכותי" הכוונה לאיכות חיובית). מבחינה לשונית 'תפקוד' הוא שם הפעולה של הפועל 'לתפקד' (שורש שנגזר משם העצם 'תפקיד') ולכן אם משהו/מישהו 'מתפקד' הרי שהתפקוד שלו תקין, כלומר הוא ממלא את תפקידו.
לצפיה ב-'היי, את עדיין כותבת שם? '
היי, את עדיין כותבת שם?
26/09/2017 | 21:03
1
13
לצפיה ב-'לפרקים... '
לפרקים...
26/09/2017 | 22:15
4
לצפיה ב-'היי חברים. משמעות המושג אבולוציה על הפרק.'
היי חברים. משמעות המושג אבולוציה על הפרק.
25/09/2017 | 17:38
1
34
לפי הערך אבולוציה בוקפידיה, עד לא לפני הרבה זמן משמעות המושג אבולוציה הייתה שינוי דרך מגמה בעלת קצב, שלבים ותוצאה ידועים מראש. על מנת להבחין בין המשמעות הישנה לזו שתיקן הרברט ספנסר, אני משתמש במושג "אבולוציה מוטציונית". הרי אבולוציה במובנה הישן היא תופעה שנראת בעין ולא ניתן לומר שיש איזושהי בעיה אתה.

לפי המשמעות החדשה, נוסף על האבולוציה בעלת קצב, שלבים ותוצאה ידועים מראש, גם אבולוציה ללא קצב, שלבים ותוצאה ידועים מראש קיימת בטבע (וגם היא נראת בעין לכאורה. למשל כאשר יש עלייה בשכיחות גן מסוים).

חשוב לזכור שבתודעת הציבור הרחב האבולוציה המוטציונית גם היא הדרגתית, בעלת קצב ומגמה (אנלוגית לגמרי להתפתחות העוברית למשל). אך אלה נלמדים בדיעבד בלבד.

שאלתי: האם יהיה זה הוגן לומר שלמעשה קיימות שלוש משמעויות למושג אבולוציה: 1. שינוי דרך מגמה בעלת קצב, שלבים ותוצאה ידועים מראש. 2. שינוי דרך מגמה בעלת קצב, שלבים ותוצאה הנלמדים בדיעבד בלבד/אינם ניתנים לידיעה מראש. 3. מיזוג בין שתי המשמעויות הראשונות באופון שבו הראשונה למעשה מהווה הסבר/סימוכין לשניה וההיפך.

בשם "אבולוציה מוטציונית" נכפה עלי לכנות את האבולוציה השניה.

אגב גם המילים INSTALLATION ו MUTATION סובלות מכפילות דומה במשמעות. שתיהן הן גם התהליך וגם התוצר של התהליך.

לצפיה ב-'לכל מי שמעוניין להגיב: פשוט עדיף שלא.'
לכל מי שמעוניין להגיב: פשוט עדיף שלא.
26/09/2017 | 21:06
11
לצפיה ב-'בקשה לייעוץ לימודי ומוסדי'
בקשה לייעוץ לימודי ומוסדי
17/09/2017 | 23:57
3
42
שלום,

אני חפץ לגשת ללימודי ביולוגיה במטרה לעסוק במחקר הנוגע לתרופות, אסטרטגיות רפואיות ולמעשה כל מה שנוגע למחקר וריפוי מחלות.
אני מבין קטן בכל התחום, אבל אני כן מתרפשם שעיקר המחקרים פורצי הדרך מובלים ע"י ביוכימאים ולכן ההתלבטות - מה אני אמור ללמוד?
הרי שניתן לגשת למסלול לימודי רפואה למחקר, ביוכימיה, ביולוגיה מולקולרית וכו'.
אין באמתחתי כל נסיון אקדמי.

כמו כן קיימת דילמה לגבי המוסד הלימודי. אני נכון ללמוד במוסד שממנו אתרשם הכי לטובה, אבל אני שומע כ"כ הרבה דברים גרועים על כל מקום... שזה מבלבל.

אשמח לכל עצה בנושא

תודה רבה!
מנו
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
19/09/2017 | 23:10
2
41
מחקר עושים בפועל מתואר שני ומעלה. 
לך תעשה תואר ראשון בתחום מדעי החיים.
אתה תשמע הרבה קשקושים, לטובה ולרעה... אבל בתכל'ס, לא משנה איזה תואר תלמד ובאיזה מוסד אקדמי תלמד אותו... ההמלצה שלי היא שתלמד תואר ראשון בצורה שתעלה לך הכי מעט כסף (תואר תלת שנתי, לא הנדסי... במוסד אקדמי קרוב לבית מגוריך שלא תצטרך לעבור דירה או להוציא המון כסף על תחבורה).
תשתדל להוציא ציונים הכי גבוהים שתוכל, כך שתוכל להתקבל לתואר שני שבו תוכל לעסוק במחקר. 
בהצלחה.
לצפיה ב-'תהייה'
תהייה
20/09/2017 | 15:53
1
34
תודה על תשובתך.

האם באמת ההבדלים כה דקים בין הפקולטות השונות בטכניון/ת"א/עברית כך שאצא עם אותו ידע בדיוק מכל אחת מהן (ובנוסף זה גם לא ישנה בקו"ח שלי?)?

תודה
לצפיה ב-'אין כל הבדל מעשי מבחינת חומר הלימוד'
אין כל הבדל מעשי מבחינת חומר הלימוד
25/09/2017 | 16:46
23
תעבור על רשימת הקורסים של כל פקולטה ותראה שההבדלים הם מינוריים. אם כבר, הייתי מסתכל על ההבדלים בקורסים לא ביולוגיים (אאל"ט בטכניון יש יותר קורסי חובה של מתמטיקה וכו').
כמו שדתקסטר אמר, תבחר את המקום הכי זול ונוח לך ותשיג ציונים הכי גבוהים שניתן. את המחקר מתחילים בתואר שני ואז המוסד (והמעבדה בה תעסוק במחקר) יותר רלוונטיים.
לצפיה ב-'הורמון והיכרות עם צאצאים'
הורמון והיכרות עם צאצאים
19/09/2017 | 15:51
22
אהלן, 
קראתי פעם מאמר על איזה מכרסם שמין אחד שלו מכיר את הצאצאים ומין אחר לא, וההבדל בין המינים הוא בקולטן של הורמון, לדעתי סרוטונין... אבל לא בטוחה. אני גם לא זוכרת אם זה היה מין חולד כזה או איזה נברן... ואני לא מצליחה למצוא שוב מידע על היצור. מישהו שמע, מכיר, או יכול לעזור?
תודה!!
לצפיה ב-' שנה טובה וחג שמח '
שנה טובה וחג שמח
19/09/2017 | 14:19
4
1

חג שמח לגולשי האתר

שנה טובה ומתוקה
שכולנו נכתב ונחתם לחיים טובים ולשלום 

בברכה 
לצפיה ב-' מומחים חדשים מחכים לשאלות שלכם '
מומחים חדשים מחכים לשאלות שלכם
12/09/2017 | 13:00
3

מומחים ואנשי מקצוע חדשים מחכים לכם בפורומים הבאים 

בפורום משפט פלילי תוכלו לשאול הכל על התחום ולקבל תשובות מעו"ד מומחה

בפורום טיפול זוגי תוכלו להתייעץ ולשתף בבעיות בזוגיות או בבניית זוגיות

בפורום ריפוי ותזונה טבעית תוכלו לדעת איך לרפא את גופכם בעזרת תזונה ואורח חיים בריא

בפורום השקעות נדל"ן בקנדה תוכלו להתייעץ לגבי כל סוגי ההשקעות עם עו"ד ישראלי וקנדי

בפורום שמאות מקרקעין תוכלו לשאול על מיסוי נדל"ן, תכנון ובנייה, תביעות מקרקעין ועוד

בפורום נזקי גוף ותאונות דרכים תוכלו לקבל ייעוץ משפטי לגבי כל סוגי נזקי הגוף והתאונות

בפורום אוטיזם- גישה ביו רפואית תוכלו לדעת איך מפחיתים את התסמינים של אוטיזם לפי עקרונות הרפואה המשלימה

בפורום מכירות ופיתוח עסקי תוכלו לשאול על מכירות b2b, פיתוח עסקי, הגדלת רווחים ועוד

בפורום משפחות מורכבות תוכלו לשתף ולהתייעץ בהכל אם אתם נמצאים בפרק ב' מעט מורכב 

בפורום דרכון פורטוגלי ידברו אתכם על הוצאת דרכון ואזרחות פורטוגלית-אירופאית

גלישה נעימה

לצפיה ב-' פורום חדש בתפוז: השקעות בקנדה '
פורום חדש בתפוז: השקעות בקנדה
14/08/2017 | 16:01
2

פורום השקעות בקנדה הוקם כדי לתת לכם מענה לשאלות רבות החל מסוג ההשקעה, מקום ההשקעה, מיסוי, נושאים משפטיים, ניהול ההשקעה, רווחיות ומימוש השקעה.
רוצים להשקיע בקנדה זקוקים לייעוץ מעורך קנדי וישראלי היכנסו עכשיו לפורום החדש >>
לצפיה ב-' מומחים ואנשי מקצוע מחכים לשאלות שלכם '
מומחים ואנשי מקצוע מחכים לשאלות שלכם
23/07/2017 | 17:52
8

לא טובים בדייטים? מתקשים ביצירת קשר זוגי? בפורום מאמן אישי למציאת זוגיות תקבלו עצות בנושא 

מעדיפים דרכי טיפול טבעיים לגופכם? אתם צודקים! בפורום תרופות סבתא מחכים לכם

זקוקים לייעוץ משפטי בתחום הפלילי? המנהל החדש בפורום משפט פלילי, עו"ד אביתר גולני, מחכה לכם 

מקימים בריכת נוי או רוכשים אקווריום? גם בנושא הזה מומחה ישמח לייעץ לכם בפורום אקווריום ודגי נוי

בהריון? מתעניינת בתהליך שימור דם טבורי? היכנסי עכשיו לפורום דם טבורי לשאול הכל

מתמודדים עם קשיים ודילמות בזוגיות? לא מפסיקים לריב? כל אחד מאיתנו זקוק לטיפול זוגי לעיתים, אין לכם מה להפסיד

צו ראשון, שיבוץ, שמירות, שחרור משירות צבאי, השתמטות, עריקות, שיפוט: בפורום עורך דין צבאי יענו על כל השאלות בנושאים האלו

לצפיה ב-' מכירים את כל הפורומים בתפוז '
מכירים את כל הפורומים בתפוז
09/07/2017 | 12:59
4

אם לא, אתם מוזמנים לגלות כמה...

פורום פילוסופיה לכל חוגג 16 שנה של פעילות ומזמין אתכם לקחת בה חלק

כותבים למגירה? חבל בואו לשתף את הגולשים בפורום שירה ופרוזה 

בפורום שישים פלוס תגלו שבכל גיל אפשר להכיר חברים חדשים ברשת

מכורים לגיימינג? יש לכם עם מי לדבר על כל המשחקים בפורום קונסולות משחק 

אף פעם לא מאוחר מידי... בפורום חסרי ניסיון זוגי ומיני בגיל מאוחר תמצאו קהילה תומכת ומקום לשתף ולפרוק 

רוכבים מקצועיים? לא יורדים מהאופניים שלכם? אופני כביש הוא הפורום בשבילכם

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'מוטציות - ביולוגיה'
מוטציות - ביולוגיה
13/09/2017 | 18:54
1
33
) מוטציות עלולות להתרחש בתאי הגוף ובתאי הרבייה (תא מין), מה ההבדל בהשפעותם של מהמוטציות בכל אחד מ2 סוגי תאים אלו?

2) שגיאות בתעתוק מתרחשות בשכיחות גבוהה הרבה יותר בשגיאות בשכפול בDNA
שערו מדוע אורגניזם יכול לשאת שכיחות גבוהה של שגיאות בתעתוק, אך אינו יכול לשאת שכיחות גבוהה של שגיאות בשכפול?

אשמח גם להסבר כי אני לא מבין תחומר, תודה מראש
לצפיה ב-'אנסה לעזור'
אנסה לעזור
13/09/2017 | 19:50
19
אני לא הולך לתת לך את התשובות, אבל אולי בעזרת שאלות נוכל להגיע לתשובות ביחד.

1. מה ההבדל בין תאי רבייה ותאים אחרים כשאנחנו מתייחסים לדור הבא ולתורשה של גנים בדור הבא?

2. איזה אפקט יישאר לתמיד (שעתוק או שכפול) ואיזה אפקט הוא רק זמני?
לצפיה ב-'אבולוציה - איך יצור עם מספר כרומוזומים שונה הצליח להתרבות ?'
אבולוציה - איך יצור עם מספר כרומוזומים שונה הצליח להתרבות ?
11/09/2017 | 01:10
1
26
נגיד שבעבר היו יצורים בעלי גנום באורך מסויים (נגיד 2500 בסיסים) וכתוצאה ממוטציה נולד בקבוצה צאצא שיש לו 2570 בסיסים, איך בדיוק הוא הצליח להתרבות? איך אותו צאצא הצליח להתרבות עם נקבה שיש לה מספר שונה של בסיסים?

אני לא זוכר במדוייק את התהליך של ההפרייה של זרעון וביצית אבל נדמה לי שכדי שזה יעבוד הכרומוזומים/הגנים צריכים להיות באותו אורך ותואמים זה לזה, לא?

בגדול מטרת השאלה היא להבין איך במהלך האבולוציה התפתחו בעלי חיים שהגנום שלהם באורך שונה ממה שהיה קודם, ואיך בעל חיים שהגנום שלו שונה באורכו ובמספר הבסיסים שבו הצליח להתרבות עם נקבות בלהקה?

לצפיה ב-'מוטציות שמחוללות לוקוסים חדשים ב DNA'
מוטציות שמחוללות לוקוסים חדשים ב DNA
25/09/2017 | 12:54
14
ואף כרומוסומים שלמים או חלקי כרומוסומים,
ועף על פי כן מתפשטות באוכלוסייה, הן
עוד הזיה פרועה של הדוגל באבולוציה המוטציונית.
לצפיה ב-'עזרה בהשגת מאמר'
עזרה בהשגת מאמר
03/09/2017 | 15:30
32
שלום,
למישהו יש גישה למאמר המלא?

אשמח אם הוא/יא י/תוכל לשלוח לי את קובץ ה-PDF במסר פרטי.
תודה
לצפיה ב-'קרדיות ומיקרוסקופ'
קרדיות ומיקרוסקופ
21/08/2017 | 12:01
7
39
שלום רב,

רציתי לדעת באיזה סוג מיקרוסקופ ובאיזה הגדלה אפשר לראות קרדיות אבק וקרדיות אחסון מזון כמו ACARUS SIRO , TYROPHAGUS.  

כמו כן באיזה אופן צריך לשים במיקרוסקופ למשל גרגרי אבק או מזון כדי לראות.

תודה מראש,
גלי
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
29/08/2017 | 15:45
6
28
בכדי לצפות ב-Acarus siro אין צורך במיקרוסקופ, גודל הקרדית הוא כחצי מ"מ, זכוכית מגדלת פשוטה תספיק (כך גם לגבי קרדית אבק הבית)
בכדי לצפות ב-Tyrophagus putrescentiae צריך הגדלה של כ-400x, אם אני זוכר נכון, כל מיקרוסקופ מעבדתי מאפשר לך לראות בהגדלה כזו, למשל:
אבל! צריך לדעת שלא יהיה כ"כ פשוט לצפות במשהו כמו חרק במיקרוסקופ אור רגיל, ייתכן ויהיה צריך לשים אותו בזכוכית נושאת עם כיסוי וביניהן סוג של שמן בכדי שתוכל לראות תמונה ברורה.
גרגרי אבק/מזון- שאלה כללית מדי אבל בגדול המיקרוסקופ בקישור, לשימושים לא מקצועיים, אמור להספיק.
לצפיה ב-'צפייה בקרדיות'
צפייה בקרדיות
04/09/2017 | 11:00
5
14
תודה רבה על התשובה.

האם במיקרוסקופ לילדים אפשר לראות קרדיות?

איך למשל אפשר לראות אם יש בכופתית מזון חתולים, או בפתית קורנפלייק,  האם צריך לחתוך ולשים בין זכוכיות או שאפשר לשים כמו שזה?  

תודה רבה,
גלי
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
04/09/2017 | 11:11
4
14
ההגדלה במיקרוסקופ ילדים- אם היא X400, היא תספיק לראות קרדיות.

לגבי מזון חתולים או קורנפלייק, אני לא ממש יכול להגיד לך בשלט רחוק... את רוצה לוודא שאין בהם קרדיות?! זה לא קצת מוגזם? אם זה יוצא מאריזה סגורה, למה שיהיו שם קרדיות?!

ושוב, בקרדית אבק הבית ניתן לצפות על נייר שחור בזכוכית מגדלת, אין צורך במיקרוסקופ, למה סתם לסבך?

וסתם שאלה... אנחנו אוכלים כ"כ הרבה חרקים ויצורים אחרים קטנטנים במזון שלנו... אז? 
אם יש מישהו אלרגי לקרדיות בבית, האלרגיה מתבטאת במגע בעור ובמערכת הנשימה, לא בבליעה. 

[אלא אם כן יש בבית מישהו שמאובחן ב- Oral mite anaphylaxis ואז הסיפור שונה לגמרי]
לצפיה ב-'קרדיות'
קרדיות
04/09/2017 | 13:41
3
23
שלום רב,

לחתול שלי יש אלרגיה לקרדיות אבק וקרדיות אחסון מזון שכנראה נמצאות באוכל היבש שהוא אוכל.

באריזות סגורות יכולות להיות קרדיות, הן אוהבות גם אוכל כמו דגנים, קמח, גבינות, ביסקויטים, אוכל לתינוקות ואוכל יבש לחתולים וכלבים.
לא ידעתי על קיומן של קרדיות אלה, התמונות בקישור הזה מזעזעות:

לא בדיוק בא לי לאכול את זה, במיוחד שזה מזיק לעור של החתול שלי, לכן חשבתי לראות באיזה אוכל יש חרקים כאלה.

גלי

לצפיה ב-'אוקיי'
אוקיי
04/09/2017 | 20:11
2
20
אז נניח ששמת פתית תירס או גוש מזון לחתולים במיקרסקופ וראית קרדית... האם זה אומר שבכל הפתיתים/ גושים יש קרדיות?
לחילופין-  נניח ששמת פתית תירס או גוש מזון לחתולים במיקרסקופ ולא ראית קרדית... האם זה אומר שבכל הפתיתים/ גושים אין קרדיות?
מה הצעד הבא שלך? זה באמת מעניין אותי 
לצפיה ב-'קרדיות'
קרדיות
06/09/2017 | 10:24
1
23
כמובן שאזרוק את האוכל אם הוא מזוהם.

אם יש סוגים מסוימים של אוכל שמגיעים ארוזים עם חרקים כאלה בתוך האריזה הסגורה, לא צריך לדעתי לקנות אותם.

גלי
לצפיה ב-'נחמד... אבל אלו לא היו תשובות לשאלותיי '
נחמד... אבל אלו לא היו תשובות לשאלותיי
06/09/2017 | 11:25
6
לצפיה ב-'איזה יתרון היה לעין הפרימיטיבית הראשונה שנוצרה ?'
איזה יתרון היה לעין הפרימיטיבית הראשונה שנוצרה ?
18/08/2017 | 17:55
5
48
שלום, יש לי שאלה: איזה יתרון היה בתקופה הקדומה לחיידק או לבקטריה הראשונים שהיו בעלי עין פרימיטיבית (תא רגיש לאור) שאיפשרה להם להבחין בין חושך לאור? זה לא שהיו בסביבה יצורים אחרים בעלי עיניים שיכלו להבחין בהם והם צריכים לברוח מהם לאיזור חשוך...  אז איך בדיוק זה עזר להם? איזה יתרון היה לעין פרימיטיבית כזו? מדוע הם שרדו יותר טוב לעומת יצורים בלי עין פרימיטיבית?

לצפיה ב-'שתי נקודות'
שתי נקודות
19/08/2017 | 04:49
4
78
אחד השימושים של בקטריורודופסין הוא כמשאבת פרוטונים שמנצלת את האור בסופו של דבר ליצירת אנרגיה.
שנית, אין בהכרח יתרון לכל אברון או חלבון או תכונה שהתפתחו באבולוציה. ברירה טבעית ו survival of the fitness היא לא המנגנון היחידי שפועל באבולוציה
לצפיה ב-'היי גידי. שאלה:'
היי גידי. שאלה:
25/09/2017 | 13:02
3
20
תוספות הרות גורל מעין אלה מן הסתם לוו במוטציות שגרמו לתוספת לוקוסים חדשים לכרומוסומים או אף חלקי כרומוסומים.

יש הוכחות מן ההווה (עידן המדע המודרני) לכך שמוטציות אשר חוללו לוקוסים חדשים הגיעו לשכיחויות על-אפסיות באופן טבעי?

לצפיה ב-'הייתי שמח לפתח את הדיון ה- 200 איתך'
הייתי שמח לפתח את הדיון ה- 200 איתך
25/09/2017 | 13:26
2
32
אבל היות ואני כהגדרתך אחד מאלו שהם בעלי ״עוד הזיה פרועה של הדוגל באבולוציה המוטציונית״, אני חושב שאני אוותר.
שנה טובה
לצפיה ב-'שנה טובה.'
שנה טובה.
25/09/2017 | 16:32
28
כבר שנים שלא התעדכנתי בנוגע לחדשות בעולם הראיות לאבולוציה.
אני רק רואה בעיתון כל הזמן את אותה הידיעה: הממצע החדש שינה לחלוטין את
מה שהמדענים חשבו עד כה על מוצא האדם. פעם החדשות זה תזוזה של איזה שלב אלפי שנים אחורה או קדימה ופעם זה גדילה או צמצום של תקופת ההתפתחות של איבר כלשהו. המשותף לכל הפעמים הוא שהמדענים נרגשים ונרעדים. הפרדיגמות שלהם קורסות וקמות כל הזמן. עושה רושם שלא משעמם שם במדע האבולוציה. כל הזמן קורה משהו... נורא מרגש... מכיר את זה?

אולי אני טועה ויש עדויות להתפשטות על-אפסית של מוטציות שמחוללות כרומוסומים או חלקי כרומוסומים. תעיר אותי ידידי...

לצפיה ב-''
26/09/2017 | 21:05
6
לצפיה ב-'מישהו מזהה את החרק בתמונה המצורפת?'
מישהו מזהה את החרק בתמונה המצורפת?
09/08/2017 | 22:56
3
77
תודה
לצפיה ב-'אאל"ט זו בובת פלסטיק'
אאל"ט זו בובת פלסטיק
18/08/2017 | 10:00
21
לצפיה ב-'זה דומה לציקדה אבל אולי זה אמיתי'
זה דומה לציקדה אבל אולי זה אמיתי
08/10/2017 | 19:15
1
4
לצפיה ב-'תיקון קטן- זה נראה כמו ציקדה, אבל אולי זה לא אמיתי'
תיקון קטן- זה נראה כמו ציקדה, אבל אולי זה לא אמיתי
08/10/2017 | 23:58
5
לצפיה ב-'עזרה במאמר'
עזרה במאמר
06/08/2017 | 23:53
2
51
הי,
למישהו יש גישה למאמר הזה:
ויכול לשלוח לי אותו במסר פרטי? 
תודה
לצפיה ב-'הגיע?'
הגיע?
07/08/2017 | 04:50
1
12
לצפיה ב-'כן, תודה רבה!'
כן, תודה רבה!
07/08/2017 | 12:11
6
לצפיה ב-'מחלת הנפש הנוראית שמשנה את מבנה המוח'
מחלת הנפש הנוראית שמשנה את מבנה המוח
28/07/2017 | 17:48
63
אתר ללא מטרות רווח שמעניק כלים וידע לאושר מיידי!

פסיכולוגיה פשוטה
לא רק מבחינה נפשית. מחקר חדש שופך אור על הפגיעה הפיזית- מוחית, של הדיכאון.
לצפיה ב-'משכורת - מעבדה פרטית'
משכורת - מעבדה פרטית
11/07/2017 | 15:04
1
86
היי יש לי תואר ראשון במדעי החיים (ביולוגיה). רציתי לשאול כמה מרוויחים במעבדה פרטית כי בבית חולים מרוויחים 5000 שקל.
לצפיה ב-'מה זו "מעבדה פרטית" כהגדרתך?'
מה זו "מעבדה פרטית" כהגדרתך?
21/07/2017 | 10:35
26
לצפיה ב-'חיידקים במים עומדים'
חיידקים במים עומדים
08/07/2017 | 14:48
45
למשל, בקבוק מים מינרלים שנפתח ועומד מס' ימים, או בקבוק שממולא ממתקן תמי 4 ועומד מספר ימים.

איזה מים עדיפים יותר, האם המים בדוגמאות שהצגתי או מים מהברז/בריטה?
האם המים מהברז נחשבים למים זורמים, למרות שהם עומדים לפני שהם זורמים, בניגוד למי מנחל או מפל זורם?
לצפיה ב-'מה דעתכם על המחקר הגנטי שמראה מיהו יהודי...?'
מה דעתכם על המחקר הגנטי שמראה מיהו יהודי...?
05/07/2017 | 23:28
1
46
חלקכם בטח קראתם את הידיעה הבאה, האם זה נשמע לכם הגיוני? עזבו רגע את הנושא של גזענות וכו' יש על כך מספיק תגובות מתחת לכתבה, אני שואל מבחינה מדעית גנטית, האם באמת יתכן שעם שהיה בגולה כל כך הרבה זמן והגנים שלו בטח התערבבו כל כך הרבה פעמים, עם שהגיע לכאן מכל קצוות העולם, ישמור על מאפיין גנטי ייחודי שמבדיל אותו משאר העמים בעולם? זה באמת הגיוני שבאמצעות הבדיקה הגנטית הזו אפשר לומר לאדם אם הוא יהודי או לא?

שאלה נוספת, מישהו יכול להסביר לי את העניין הזה של "חוה המיטוכונדרית"? (דרך אגב זה דיי תומך בסיפור התנ"כי על אדם וחוה, לא?) , איך יתכן שכל האנשים בעולם הם צאצאים של אישה אחת ויחידה? הרי האישה הזו בטח חיה בתוך קבוצה גדולה של אנשים, ונשים, איך יתכן שמתוך כל הנשים שהיו בקבוצה רק הצאצאים שלה שרדו, ואילו כל שאר הצאצאים הנשים האחרות ניכחדו? מבחינה סטטיסטית זה פשוט לא נשמע לי הגיוני... מקווה שהשאלה מובנת, תודה.

לצפיה ב-'לגבי גנטיקה יהודית, אני רק אניח את זה כאן:'
לגבי גנטיקה יהודית, אני רק אניח את זה כאן:
06/07/2017 | 08:10
57
מאמר שפרסמתי לפני כמה שנים. מאז פרסום המאמר לא ממש עקבתי אחר הספרות המדעית אבל אני מניח שיש התקדמות בנושא.

לגבי חווה המיטוכונדרית, תקרא את הפרק "כשלים נפוצים" שקישור לוויקי שהבאת

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום טיפול CBT
פורום טיפולי CBT
היבטים- פסיכותרפיה קוגנטיבית התנהגותית
מרפאת היבטים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה