לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1277312,773 עוקבים אודות עסקים

פורום ביולוגיה ומדעי החיים

ברוכים הבאים לפורום ביולוגיה ומדעי החיים ב. קהילה זו בתפוז שמה לעצמה למטרה להיות במה להתדיינות בכל הנושאים הקשורים למדעי החיים, הרפואה והביולוגיה. כאן תוכלו לקרוא, ללמוד, להחכים ולשאול. נשמח לעמוד לרשותכם בשאלות המתעוררות בכם, מתוך סקרנות או בשיעורי הבית. עם זאת, נבקש להקפיד לעיין בתקנון הגלישה בפורום (קישור אליו נמצא בכותרת עמוד הפורום). מאחלים לכם שהות נעימה וגילויים מעניינים - כאן בפורום ביולוגיה ומדעי החיים =====================================================

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביולוגיה ומדעי החיים

ברוכים הבאים לפורום ביולוגיה ומדעי החיים ב. קהילה זו בתפוז שמה לעצמה למטרה להיות במה להתדיינות בכל הנושאים הקשורים למדעי החיים, הרפואה והביולוגיה. כאן תוכלו לקרוא, ללמוד, להחכים ולשאול. נשמח לעמוד לרשותכם בשאלות המתעוררות בכם, מתוך סקרנות או בשיעורי הבית. עם זאת, נבקש להקפיד לעיין בתקנון הגלישה בפורום (קישור אליו נמצא בכותרת עמוד הפורום). מאחלים לכם שהות נעימה וגילויים מעניינים - כאן בפורום ביולוגיה ומדעי החיים =====================================================
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
אסור לפרסם בפורום!
הפורום איננו פורום שיעורי בית
לא תיעננה שאלות ובקשות שיש בהן משום בקשת פתרון של שאלות כמכלול.

ברוכים הבאים לפורום ביולוגיה ומדעי החיים!

חדש/ה בפורום? לחץ כאן! 

המשך >>

לצפיה ב-'מחשבה ביולוגית לתואר שני באופ'
מחשבה ביולוגית לתואר שני באופ
20/01/2018 | 19:20
5
חושבת על הכיוון הזה אבל לא הבנתי בדיוק מה זה- מישהו עשה? ממעבר על הקורסים שלהם מדובר בשילוב עם ביולוגיה ופילוסופיה- יכול לעזור למשהו בחיים???

https://academic.openu.ac.il/Natural_Sciences/biot...
לצפיה ב-'סרט'
סרט
13/01/2018 | 19:12
1
19
שלום לכם,
מחפשת סרט - סרטון על חיסון, מחלות הנובעות מחסר חיסוני.
היה סרט של דיויד וטר - 
לצערי, לא מוצאת.
אודה לכם על עזרתכם לצורך הקרנה בפני תלמידי תיכון.
תודה
לצפיה ב-'אני מציע לך לפנות לעמותת מדעת - הם יוכלו להפנות אותך'
אני מציע לך לפנות לעמותת מדעת - הם יוכלו להפנות אותך
14/01/2018 | 13:03
15
לצפיה ב-'שאלה על שיטת MLST'
שאלה על שיטת MLST
06/01/2018 | 16:54
26
היי אשמח לעזרה אם מישהו יכול להסביר לי מה ההבדל בין ST  לבין CC בשיטת זיהוי רצפים MLST??
לצפיה ב-'מה עושים בשיעור מעבדה בקורס ביוכימיה?'
מה עושים בשיעור מעבדה בקורס ביוכימיה?
01/01/2018 | 02:03
5
35
אני כנראה מתחילה קורס ביוכימיה באוניברסיטה הפתוחה והבנתי שיש שם שיעור מעבדה שהוא חובה- מה בדיוק עושים שם במעבדה? (אף פעם לא הייתי...).
לצפיה ב-'מנתחים גופות'
מנתחים גופות
02/01/2018 | 23:51
2
38
של עכברים אני חושב.

לצפיה ב-'אז אל תחשוב, אתה טועה.'
אז אל תחשוב, אתה טועה.
03/01/2018 | 16:04
1
10
לצפיה ב-'סתם צחקתי, סליחה '
סתם צחקתי, סליחה
03/01/2018 | 21:52
11
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
03/01/2018 | 16:16
1
35
כל תוכנית לימוד בכל מוסד אקדמאי, על אחת כמה וכמה כשמדובר בקורסי מעבדות היא מעט שונה, אבל אני מניח שבמעבדה הזו תלמדו להשתמש בכלים בסיסיים בביוכימיה, למשל שימוש בספקטרופוטומטר. תלמדו על בליעת אור של חומרים אורגניים שונים (אולי חומצות אמיניות), קביעת ריכוז חלבון, מיצוי שומנים (למשל מביצה). הפקת אנזים משמרים, קינטיקה של אנזים, קביעת פעילות של אנזים על סובסטראט, עיכוב אנזימטי וכד'. 
לצפיה ב-'הבנתי, תודה (-:'
הבנתי, תודה (-:
05/01/2018 | 00:27
6
לצפיה ב-'מדוע נדיר כל כך שלאישה שחורה ובעל לבן יוולד ילד לבן ?'
מדוע נדיר כל כך שלאישה שחורה ובעל לבן יוולד ילד לבן ?
02/01/2018 | 23:47
20
איך חישבו שזה אחד למיליון ?

אילו קומבינציות של גנים יכולות להיות עבור צבע עור? ומדוע זה כל כך נדיר? זכור לי במעורפל הניסוי המפורסם של מנדל עם האפונים ואני זוכר שהסיכוי לקבלת כל אחת מהתכונות הוא יחסית דיי גדול, אז מדוע בתכונה של צבע עור זה פתאום אחד למיליון? איך בדיוק חישבו את זה?

לצפיה ב-' פורומים חדשים מחכים לכם '
פורומים חדשים מחכים לכם
24/12/2017 | 13:15
4

פורום חדש יעסוק בדיני המס כולל תחום המיסוי הפלילי, בו תקבלו ייעוץ מעו"ד מומחה, לשעבר מנהל תחום במחלקת החקירות של רשות המיסים 
היכנסו עכשיו לפורום דיני מע"מ ומס הכנסה 

פורום חדש מרכז ייעוץ משפטי ומענה על שאלות בנושאים של ויזה, דרכון זר, הגירה, אזרחות ואשרת עבודה בחו"ל, בבריטניה וארה"ב בעיקר
היכנסו עכשיו לפורום ויזה ואזרחות בבריטניה וארה"ב
לצפיה ב-'מה ההבדל בין לימודי ביולוגיה באוניברסיטה...'
מה ההבדל בין לימודי ביולוגיה באוניברסיטה...
13/12/2017 | 01:25
3
56
למשל באונ' חיפה לבין לימודי ביולוגיה בטכניון? גם ברמת התואר הראשון וגם ברמת התארים המתקדמים- שני ושלישי?
לצפיה ב-'אין הבדלים משמעותיים'
אין הבדלים משמעותיים
13/12/2017 | 13:17
16
לצפיה ב-'הטכניון חזק יותר במדעים מאשר אוניברסיטת חיפה'
הטכניון חזק יותר במדעים מאשר אוניברסיטת חיפה
27/12/2017 | 06:53
1
32
לא בטוח שזה משליך על לימודי תואר 1 בביולוגיה.
לצפיה ב-'גם לא משליך על תארים מתקדמים. '
גם לא משליך על תארים מתקדמים.
28/12/2017 | 17:36
28
ממילא רוב המרצים בפקולטה למדעי הטבע באונ' חיפה הם בוגרי טכניון/ אונ' עברית.
ממילא לא מעט ניסויים בפקולטה למדעי הטבע באונ' חיפה מבוצעים בשיתוף פעולה עם הטכניון ולהיפך.
אין כיום הבדל בתחום הזה בין אונ' חיפה ובין הטכניון.
מניסיון אישי כסטודנט, כמורה, וכחוקר בשני המוסדות. 
לצפיה ב-'האם יתכן שחלק מהזכרונות שלנו שמורים מחוץ למוח? '
האם יתכן שחלק מהזכרונות שלנו שמורים מחוץ למוח?
08/12/2017 | 15:22
3
33
אנחנו יודעים הרי שהזכרונות שלנו שמורים במערכת העצבים, בקשרים שבין תאי העצב, אבל גם בגוף עצמו ישנם תאי עצב, בעמוד השדרה, בידיים, ברגליים... האם יתכן שחלק מהזכרונות שלנו שמורים בעצבים שמחוץ למוח? למשל ברגליים? או בעמוד השדרה?

לצפיה ב-'כן, אפשרי.'
כן, אפשרי.
11/12/2017 | 11:18
2
15
לצפיה ב-'יומן זכרונות?'
יומן זכרונות?
11/12/2017 | 12:29
33
הייתי חייב "להגיד" את זה. למרות ש- אולי, הכוונה שלך היתה לזכרון בנוירונים שמחוץ למוח, או, בעצם כל מה שמשתנה בהתאם למה שעובר עליו, הוא בגדר "זכרון"?
לצפיה ב-'למה כוונתך שבלולון?'
למה כוונתך שבלולון?
03/01/2018 | 22:16
8
לצפיה ב-'האם עצם הזנב נחוצה לנו ? או לא ?'
האם עצם הזנב נחוצה לנו ? או לא ?
03/12/2017 | 16:00
3
28
שלום, שמעתי פעמים רבות (בעיקר מאנשים דתיים) את הטענה שעצם הזנב נחוצה לנו משום שהיא מהווה נקודת משען לשרירי האגן. האם זה נכון? האם עצם הזנב באמת נחוצה לנו? האם יכולנו להסתדר בלעדיה?

לצפיה ב-'אם השאלה היא האם העצם מיותרת לגמרי?'
אם השאלה היא האם העצם מיותרת לגמרי?
05/12/2017 | 04:17
2
48
לא ממש. היא נקודת עיגון למספר שרירים וליגמנטים, ויש לה כנראה תפקיד משני בייצוב של תכונות מסויימות. כמו לא מעט מקרים באבולוציה, איבר או פונקציה פזיולוגית שכבר לא ממש נצרכים לתפקיד המקורי משמשים לפונקציות חדשות, גם אם משניות ביחס לחשיבות שהיתה להם אצל אבות קדמונים אבולוציוניים

לצפיה ב-'תודה, הבנתי'
תודה, הבנתי
08/12/2017 | 15:19
3
לצפיה ב-'לא הבנתי, ואצל קופים בעלי זנב העצם לא משמשת לעיגון השרירים ?'
לא הבנתי, ואצל קופים בעלי זנב העצם לא משמשת לעיגון השרירים ?
03/01/2018 | 21:54
2
לצפיה ב-'סלע מנגן! '
סלע מנגן!
05/12/2017 | 01:11
1
28
הסבר מדעי איך הסלע משמיע צלילים של קסילופון
https://www.youtube.com/watch?v=UPyEpCZIag0&featur...
לצפיה ב-'מוזר, הצליל נשמע מתכתי ולא כמו חיכוך בסלע...'
מוזר, הצליל נשמע מתכתי ולא כמו חיכוך בסלע...
03/01/2018 | 22:17
3
לצפיה ב-'עזרה בהשגת מאמרים'
עזרה בהשגת מאמרים
30/11/2017 | 15:03
2
32
שלום רב, מצורף קובץ עם סריקה של עמודים ראשונים משישה מאמרים. 
אשמח לקבל במסר בפרטי קבצי PDF של המאמרים המלאים במסר פרטי.
תודה
לצפיה ב-'שלחתי. הגיע?'
שלחתי. הגיע?
05/12/2017 | 04:18
1
5
לצפיה ב-'מעולה! תודה רבה '
מעולה! תודה רבה
05/12/2017 | 07:32
4
לצפיה ב-'התייעצות בנוגע למשרה מסוימת '
התייעצות בנוגע למשרה מסוימת
22/11/2017 | 12:25
3
75
היי,
רציתי להתייעץ בנוגע למשרה מסוימת שהתמיינתי אליה. סיימתי תואר בביולוגיה ואני נורא אוהבת את תחום המחקר ( הסיפוק שיש ממחקר לא קיים בשום מקום) אבל הלימודים באקדמיה עשו לי רע ולכן החלטתי לא להמשיך לתואר שני. המשרה - עוזרת ל CTA בחברת CRO, המשכורת - קצת מעל המינימום. חשוב לציין שעוד לא עשיתי את הקורס CRA. הדרישות- משרה מלאה , עם דרישה לעיתים להישאר גם אחרי שעות העבודה ולעיתים לקחת את העבודה הביתה. עבודה אדמניסטרטיבית. דבר נוסף - לא שאלו אותי בכלל על התואר שלי בריאיון , האם זה משהו מקובל? בנוסף , לא מוכנים לתת לי ימי חופש על חשבון שעות העבודה כדי לעשות את הקורס באמצע השנה. 

מה דעתכם? חשוב לציין שעוד לא בדקתי את שאר התת - תחומים הקיימים בביולוגיה ולא נחשפתי למשרות אחרות בתחום ניטור מחקרים קליניים. 
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
22/11/2017 | 15:11
2
63
"לא שאלו אותי בכלל על התואר שלי בריאיון , האם זה משהו מקובל?"- למה שישאלו? דרישת הסף למשרה היא תואר ראשון במדעי החיים... את עומדת בדרישה. נקודה. (כן, זה מקובל לא לשאול... על אחת כמה וכמה כי העבודה שלך, דה-פקטו, לא קשורה למה שלמדת בתואר).

"בנוסף , לא מוכנים לתת לי ימי חופש על חשבון שעות העבודה כדי לעשות את הקורס באמצע השנה"- ולמה שיתנו? הם רוצים שתעבדי. קיבלו אותך לעבודה כבר. האם קורס ה-CTA היה תנאי מחייב לקבלתך לעבודה? לא. האם העסקתך היא על תנאי בהנחה ותשלימי את הכשרתך? אם כן, האם זה כתוב מפורשות בחוזה ההעסקה שלך? אני מניח שלא ולכן, המעביד לא חייב לשלם לך ימי עבודה על הכשרה שהוא לא מחייב שתהיה לך.
[במקום העבודה שלי ע"פ חוק חייב להיות בעל תפקיד שנקרא "אחראי רעלים וחומרים מסוכנים", כשהחליטו שאני אקח את התפקיד הזה (נוסף על מאה התפקידים שיש לי כבר) הבהרתי היטב שהתשלום לקורס הוא ע"י המעביד, אני מקבל שכר מלא בזמן שאני בקורס... ואפילו הסמנכ"ל דאג שאקבל רכב שאגיע איתו לקורס. כי זה היה אינטרס של החברה... לו הייתי רוצה לעשות את הקורס הזה ביוזמתי... המעביד לא היה נותן לי כלום... ובצדק]

"חשוב לציין שעוד לא בדקתי את שאר התת - תחומים הקיימים בביולוגיה ולא נחשפתי למשרות אחרות בתחום ניטור מחקרים קליניים"- למה זה היה חשוב לציין?
לצפיה ב-'תשובה '
תשובה
22/11/2017 | 18:05
1
60
דבר ראשון תודה על התגובה המהירה.
אני מבינה שאתה מנהל הפורום ואני גם יודעת שאתה מנהל מחלקה בחברת ביוטק אבל אני חייבת לציין שלמרות כל הניסיון שלך חוץ מלצטט אותי בתשובה שלך לא באמת קיבלתי תובנות/עצות האם המשרה הזו נחשבת טובה והאם, במידה ואני אתקבל, כדאי לי לקחת את המשרה הזו או לא. 

בנוגע לקורס CRA, השאלה שלי למראיינים הייתה - האם אוכל לצאת ל-8 מפגשים על חשבוני - כלומר מצידי לקחת אפילו יום חופש. לא התכוונתי שישלמו לי על זה. ונעניתי בשלילה. למה זה מפתיע אותי? בכל זאת, השכר לא כזה גבוה, המשרה זמנית וחשבתי שהאינטרס שלהם הוא שאני אקח את הקורס במידה והם רוצים - "לקצור את הפירות" ושאמשיך לתפקידים מתקדמים בחברה.

למה חשוב לציין שלא בדקתי עוד תחומים אחרים? כי אין לי ניסיון בתעשייה "הביולוגית" אין לי מושג האם נפלתי על משרה טובה שכדאי שאקח בשתי ידיים או שהמשרה לא כזאת אטרקטיבית. 

למה מפתיע אותי שלא שאלו אותי על התואר? התכוונתי ניסיון במהלך התואר - שיטות מעבדה , פרויקטים שעשיתי - חשבתי לעצמי שזה יותר רלוונטי לשאול מאשר לשאול על עבודות זמניות שעבדתי בהם לפני התואר. 
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
30/11/2017 | 15:19
54
א. אינני מנהל הפורום, כבר לא.
ב. "חוץ מלצטט אותי בתשובה שלך לא באמת קיבלתי תובנות/עצות האם המשרה הזו נחשבת טובה"- את צודקת, אבל הסיבה לכך היא שלא שאלת האם המשרה הזו נחשבת לטובה.
אותי חינכו לענות בדיוק על השאלות ששואלים אותי
שאלת על סוגיית התואר בראיון הקבלה, קיבלת תשובה.
שאלת על סוגיית ימי החופשה לצורך הכשרה מקצועית- קיבלת תשובה.
אם יש לך שאלות נוספות, כדאי לנסחן בתור (אשכרה) שאלות... את יודעת... עם סימן שאלה בסוף המשפט

"בנוגע לקורס CRA, השאלה שלי למראיינים הייתה - האם אוכל לצאת ל-8 מפגשים על חשבוני - כלומר מצידי לקחת אפילו יום חופש. לא התכוונתי שישלמו לי על זה. ונעניתי בשלילה. למה זה מפתיע אותי? בכל זאת, השכר לא כזה גבוה, המשרה זמנית וחשבתי שהאינטרס שלהם הוא שאני אקח את הקורס במידה והם רוצים - "לקצור את הפירות" ושאמשיך לתפקידים מתקדמים בחברה."- ומבחינתם הם רוצים עובד זמני שיעבוד במשרה מלאה נטו, לא ברוטו. עוד לא התקבלת ויש לך דרישות? ככה הם רואים את זה, מבחינתם קודם כל תיכנסי לרוטינת עבודה, אח"כ שתוכיחי את עצמך, תבקשי. ולמה שיהיה להם אינטרס שתמשיכי לתפקידים מתקדמים בחברה? אולי התפקידים הללו מאויישים והם רוצים רק "פועלת פשוטה"?
"למה חשוב לציין שלא בדקתי עוד תחומים אחרים? כי אין לי ניסיון בתעשייה "הביולוגית" אין לי מושג האם נפלתי על משרה טובה שכדאי שאקח בשתי ידיים או שהמשרה לא כזאת אטרקטיבית"- תראי, אני לא עובד בתחום ה-CRA, אבל אני יודע מקולגות שהתחום הוא מאוד ורסטילי בין חברה לחברה, בין מרכז הארץ לפריפריה. הן מבחינת דרישות העבודה והן מבחינת התנאים. כך שלהגיד לך עם העבודה הזו נחשבת טובה או לא, זה למעשה יהיה לשקר לך.. כי התשובה הכי נכונה לשאלה הזו היא, כמו ששמעון פרס היה נוהג להגיד: "כן.... ולא".

"למה מפתיע אותי שלא שאלו אותי על התואר? התכוונתי ניסיון במהלך התואר - שיטות מעבדה , פרויקטים שעשיתי - חשבתי לעצמי שזה יותר רלוונטי לשאול מאשר לשאול על עבודות זמניות שעבדתי בהם לפני התואר"- אבל בתור CTAQCRA כל הדברים שציינת הם חסרי משמעות כמעט לחלוטין.. אז שוב.. למה שישאלו על זה?

לצפיה ב-'תודה על המענה'
תודה על המענה
14/11/2017 | 23:46
5
66
אז אני מבין שיש לך נסיון בתחום לימודי הביולוגיה.
מה תוכל לומר על רמת ההוראה והסטודנטים של אורנים?
האם אתה מכיר מוסדות ראויים נוספים ללימודי ביולוגיה עם אוריינטציה ללימודי שטח וזאולוגיה? 
אני מתעניין בלימודי ביולוגיה בדגש על בע"ח, אקולוגיה וזאולוגיה ורוצה להתרחק מהתחום של מיקרוביולוגיה. כן יש לי כוונה ללימודי המשך לאחר התואר הראשון, אולי אפילו להרחיק עד לווטרינריה.
תודה
לצפיה ב-'אני מסכים עם זוהר'
אני מסכים עם זוהר
15/11/2017 | 04:15
2
55
אני חושב שהדבר הכי קרוב לזואולוגיה תהיה מכללת אורנים. עוד מקום לבדיקה היא הפקולטה לחקלאות מזון וסביבה שברחובות (שלוחה של האוניברסיטה העברית).
בכל מקרה, תכין את עצמך מנטלית, כי לא ממש תוכל להתחמק מלימודי מיקרוביולוגיה, ביולוגיה של התא וכדומה. זה יקרה בכל אוניברסיטה
http://hafakulta.agri.huji.ac.il/%D7%9C%D7%99%D7%9...
לצפיה ב-'בתל אביב יש מחלקה גדולה ללימודי זואולוגיה'
בתל אביב יש מחלקה גדולה ללימודי זואולוגיה
16/11/2017 | 09:13
1
38
ויש מסלול ביולוגיה עם דגש על אקולוגיה ואבולוציה

לגבי וטרינריה, אאל"ט את זה אפשר ללמוד רק בפקולטה לחקלאות.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
22/11/2017 | 15:00
27
וטרינריה אפשר רק בפקולטה לחלמאות... אבל נתוני הקבלה שם מטורפים ובצדק.
הרבה סטודנטים שרוצים ללמוד וטרינריה הולכים לאורנים כי הסיכוי שלהם לצאת משם עם ממוצע ציונים טוב מאוד שיאפשר להם דריסת רגל בפקולטה לחלמאות ללימודי וטרינריה, במקום ללמוד את זה בהונגריה/רומניה הוא די גבוה, מכיר כמה כאלה
לצפיה ב-'לאוניברסיטה הפתוחה יש מסלול ייעודי ל"לימודי שדה"'
לאוניברסיטה הפתוחה יש מסלול ייעודי ל"לימודי שדה"
16/12/2017 | 09:11
1
38
זה מסלול מצויין מבחינת התכנים, אבל אני לא יודע כמה קל להוציא ציון מספיק לווטרינריה.
מבחינת לימודי המשך, מדובר בתואר אוניברסיטאי לכל דבר, כך שאין בעיה להתקבל.
חוץ מזה, כדאי לזכור שווטרינריה, למרות עיסוקה בבעלי חיים, היא יותר רפואה ופחות "זואולוגיה", ובטח שאינה כוללת "לימודי שטח" (למעט ביקורים ברפתות ומשחטות).
בהצלחה!
לצפיה ב-'וואלה, לא ידעתי'
וואלה, לא ידעתי
16/12/2017 | 19:39
14
תודה, אברר לגבי המסלול המעניין הזה .
לצפיה ב-'לימודי זאולוגיה לתואר ראשון'
לימודי זאולוגיה לתואר ראשון
13/11/2017 | 18:32
3
40
שלום ,
אני מתעניין בלימודי זאולוגיה. האם קיימים בארץ לימודי זאולוגיה לתואר ראשון והיכן?

תודה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
14/11/2017 | 13:58
2
35
בארץ אין לימודי זואולוגיה כתואר ראשון בפני עצמו.

אל תתפוס אותי במילה אבל לימודים תואר ראשון במדעי החיים עם הכי הרבה קורסים בזואולוגיה תוכל לקבל בתואר ראשון במדעי החיים במכללת אורנים. 
לצפיה ב-'אורנים'
אורנים
14/11/2017 | 21:20
1
33
תודה על המענה deathcaster, יש לך שם חינני⁦
האם למדת ביולוגיה?מנין לך על אופי הלימודים באורנים?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
14/11/2017 | 21:26
39
יש לי 2 וחצי תארים במדעי החיים. בתואר הראשון היו לי כמה חודשי מחקר באורנים. בתואר השני הדרכתי בוגרי תואר ראשון מאורנים.
לצפיה ב-'חיידקים במים עומדים'
חיידקים במים עומדים
08/11/2017 | 14:48
3
40

למשל, בקבוק מים מינרלים שנפתח ועומד מס' ימים, או בקבוק שממולא ממתקן תמי 4 ועומד מספר ימים.

איזה מים עדיפים יותר, האם המים בדוגמאות שהצגתי או מים מהברז/בריטה?
האם המים מהברז נחשבים למים זורמים, למרות שהם עומדים לפני שהם זורמים, בניגוד למי מנחל או מפל זורם?

הערה: שאלתי את השאלה הזאת כאן לפני 4 חודשים וגם בפורום חדשות המדע ולא קיבלתי מענה, למרות שהתעזרתי בסבלנות

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
14/11/2017 | 14:00
2
24
מים מהברז אינם מים עומדים (כל עוד נעשה שימוש יום יומי בברז). 
הם נקיים יותר מכל הדוגמאות האחרות שהצגת. מי ברז עוברים תהליכי חיטוי ויש עליהם פיקוח מקיף שאפשר לסמוך עליו. 
לצפיה ב-'איזה פיקוח יש לך על הצנרת בבית?'
איזה פיקוח יש לך על הצנרת בבית?
18/11/2017 | 23:26
1
16
למשל, בבתים ישנים, יש חלודה.
לצפיה ב-'מה זה "בתים ישנים"?'
מה זה "בתים ישנים"?
22/11/2017 | 15:14
15
ואם בבית ישן עשו שיפוץ וכל מערכת צנרת הסקדיול-40 הוחלפה למערכת צנרת SP? גם יש חלודה? לא.. אין
גם בבתים ישנים אין חלודה כל עוד המים בתנועה יחסית מתמדת. החלודה נוצרת בצנרת ברזל רק אם המים עומדים זמן רב. (דירה שלא גרים בה למשל). וגם אז... זה מצב זמני כי ברגע שיזרמו מים במערכת... המים שעמדו וגרמו לחלודה.. יישטפו ומים נקיים יעברו שוב במערכת.
לצפיה ב-'מבקשת הסבר בקשר להוצאה קלורית במאמר זה'
מבקשת הסבר בקשר להוצאה קלורית במאמר זה
05/11/2017 | 15:24
9
37
ב- ואי נט פורסם מאמר של פרופ' יובל חלד על מיתוסים שונים בעניין הוצאה קלורית במנוחה והפעילות. יש לי הרגשה שזה לא המאמר שלו או שזה מאמר פרסומי. 
המאמר נמצא ב-   
  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5037001,00...
הפסקה הבאה (בכחול) היתה מאוד לא ברורה.
השאלה שלי היא לגבי סעיף 2 - אם "שורפים " 250 קק"ל איך זה רק 25 קק"ל ליממה יותר? האם באמת פעילות גופנית וגם מסת שריר גבוהה- אינם תורמים רבות להוצאה הקלורית?
 הפסקה כאן:

פעילות גופנית מגבירה את קצב חילוף החומרים במנוחה - לא מדוייק
קיימת אמנם השפעה קצרת טווח של פעילות גופנית בעצימות גבוהה על קצב חילוף החומרים. תופעה זו נקראת EPOC – Excess Post Exercise Oxygen Consumption, כלומר צריכת חמצן (אנרגיה) מוגברת אחרי מאמץ. עם זאת, ולמרות התרומה המצטברת של הוצאה אנרגטית מוגברת אחרי מאמץ בקרב אנשים פעילים, הרי שאין ליחס לתופעה זו משמעות רבה מדי מכמה סיבות:

1) נדרשת פעילות עצימה יחסית כדי שתהיה תרומה כלשהי.
2) לאחר פעילות בעצימות גבוהה יחסית ה-EPOC יהווה כ-10% מסה"כ האנרגיה שהוצאה בפעילות. לדוגמא, לאחר ריצה בת חצי שעה בה אדם "שרף" כ- 250 קק"ל הרי שסה"כ כ-25 קילו-קלוריות נוספים, בנוסף לחילוף החומרים הרגיל, "יישרפו" באותה יממה.
3) פעילות גופנית עצימה וממושכת מהווה דחק (stress) מטבולי, בעיקר כשהיא מלווה בהפחתת כמות המזון הנצרכת. התוצאה - תגובת פיצוי טבעית (הישרדותית) המתבטאת בהאטת קצב חילוף החומרים וכן בהפחתה במידת פעילות הגופנית הרצונית. כלומר, כמות התנועה היומית תפחת לטובת חיסכון אנרגטי. מנגנונים אלה מהווים את אחד ההסברים לקושי בהרזיה שנתקלים בו במהלך דיאטה.

תודהה למשיבים!!
לצפיה ב-'לא בטוח שהבנתי את מה ששאלת'
לא בטוח שהבנתי את מה ששאלת
07/11/2017 | 05:20
8
21
אבל אם את שואלת כיצד 250 הופכים ל- 25, אז הכוונה היא ש250 קלוריות יישרפו בפעילות הגופנית עצמה ועוד 25 קלוריות עשויים להישרף ב״אקסטרא״ בחילוף החומרים הרגיל
לצפיה ב-'מה שאמרת זה בהחלט הגיוני'
מה שאמרת זה בהחלט הגיוני
12/11/2017 | 21:59
7
13
מהמאמר זה נשמע הפוך! פעילות גופנית סדירה מעלה מטבוליזם בסיסי, אבל גם פעילות גופנית חד פעמית, מבזבזת מעט יותר אנרגיה, גם אחרי שהפעילות מסתיימת.
כותב המאמר, מתאמץ לשחוט פרות קדושות, במחיר ההבנה של המאמר. תודה גידי
לצפיה ב-'אם הבנתי אותו נכון, הנקודה שלו'
אם הבנתי אותו נכון, הנקודה שלו
13/11/2017 | 00:19
6
15
היא שההשפעה של פעילות גופנית על מטבוליזם בסיסי היא נמוכה. הוא צודק בעניין הזה
לצפיה ב-'פעילות גופנית כן משפיעה על המטבוליזם הבסיסי'
פעילות גופנית כן משפיעה על המטבוליזם הבסיסי
02/12/2017 | 22:59
5
12
פעילות גופנית מעלה את מסת השריר ואי לכך , גם המטבוליזים הבסיסי עולה ( עד גבול מסויים). לא כן? אם לא פעילות גופנית, מה יכול להעלות מטבוליזם בסיסי ( חוץ מהורמון טסטוסטרון ותירוקסין)?

לצפיה ב-'קודם כל, לי לפחות נשמע שהוא מדבר על פעילות איירובית'
קודם כל, לי לפחות נשמע שהוא מדבר על פעילות איירובית
03/12/2017 | 01:33
4
7
אולי פספסתי משהו, אבל זה מה שנראה לי. הוא אפילו מציין ריצה כדוגמה. פעילות איירובית לא מעלה את מסת השריר באופן משמעותי. שנית, בנייה של שריר אכל משפיעה על מטבולזים בסיסי, אבל פה הוא מדבר בכל מקרה על ההשפעה קצרת הטווח של אחרי פעילות, ה- EPOC וזו אכן השפעה נמוכה
לצפיה ב-'תודה גידי! אשמח לתשובה על שאלת המשך'
תודה גידי! אשמח לתשובה על שאלת המשך
03/12/2017 | 13:55
3
7
כתבת שפעילות אירובית אינה מעלה מסת שריר . אני מסיקה שפעילות אנאירובית היא המעלה מסת שריר. אודה לך אם תכתוב לי מדוע יש הבדל.
לצפיה ב-'אכן'
אכן
03/12/2017 | 14:41
2
6
פעילות אנאיירובית מעלה שריר כי עבודה מול התנגדות (בין אם מדובר בעבודה מול משקל גוף ובין אם מדובר בעבודה עם משקולות) עושה ״טריגר״ פיזי ומטבולי לבניית שריר. שילוב של זה עם אכילת חלבון ברמה מספקת (וחשובה במיוחד חומצת האמינו לאוצין) מגרה את השריר להיפרטרופיה ועלייה במסת שריר. 
לצפיה ב-'האם יש בכך היגיון ביולוגי?'
האם יש בכך היגיון ביולוגי?
04/12/2017 | 00:29
1
9
גם בעבודה אירובית וגם בעבודה אנאירובית, השריר עובד וצריך לעמוד במאמצים. מה ההגיון הביולוגי לעיבוי שריר, דווקא בעבודה אנאירובית?

תודה על תשובותיך המחכימות. אני שומרת אותם!
לצפיה ב-'ההבדל הוא שבפעילות איירובית הוא כמעט לא עובד מול התנגדות.'
ההבדל הוא שבפעילות איירובית הוא כמעט לא עובד מול התנגדות.
04/12/2017 | 02:07
7
אין load מעבר להזזת העצמות.
מהבחינה הפזיולוגית, פעילות איירובית בהחלט משפרת פעילות שרירים על ידי זה שהיא משפרת את כל מערכת אספקת החמצן ואת הניצול של השריר את הנוטריינטים שלו (למשל, על ידי העלת רמת פעילות מיטוכונדריאלית בתאי השריר). 
לעומת זאת, פעילות אנאיירובית שנעשית מול התנגדות מעלה היפרטרופיה וכן חוזק של שריר על ידי הגדלה ברמות סינתוז החלבונים, שינוי ביחסי סיבים מסוגים שונים, וגם השפעות ברמה המולקולרית על הכיווץ עצמו, למשל פתיחת תעלות הסידן בתאים באופן פעיל יותר, מה שמאפשר לשחרור יוני סידן גבוה יותר, יצירה יותר מסיבית של קשרי מיוזין-אקטין ובסופו של דבר- יצירת tension גדול יותר.
בהתנגדויות גדולות יש גם מצב של מיני-קריעות של השריר שמעורר בניה מחדש ושוב סינתיזה מוגברת. בעבר התאוריה היתה שזו הדרך העיקרית של השריר לגדול. היום אנחנו יודעים שלא חייבים להגיע לרמה של מיני-קריעות וגם משקל load מספיק גדול ו/או גירוי מטבולי (כמו שכתבתי, בעיקר חלבון ובעיקר לאוצין) יעשו את העבודה
לצפיה ב-'זרעים ונשימה'
זרעים ונשימה
06/11/2017 | 15:43
7
26
זרעים נושמים? אם כן בשביל ה, כשהם מחכים לפעמים שנים מתחת לאדמה. כשהם בתוך שקית ניילון אטומה או על סף המאובן כשמנביטים אותם אחרי מאות שנים
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
14/11/2017 | 14:06
6
21
זרעים נושמים בשביל לחיות. הם לא נושמים כמוני וכמוך. 
הם נושמים בקצב מאוד מאוד איטי כשהם (כמו שכתבת): "מחכים לפעמים שנים מתחת לאדמה", כי הנשימה לא מספיקה, צריך עוד דברים בכדי שזרע ינבט... מים... מלחים... מזון, טמרפטורה וכד'. כשיש את כל התנאים, הזרע ינבט... כשאין- הוא מחכה.
אם תשים זרע בשקית אטומה מספיק זמן, ייגמר החמצן והוא ימות וירקיב או ייכנס (חלק מהזרעים) למצב של נבג.

לצפיה ב-'לא מספיק '
לא מספיק
14/11/2017 | 14:50
5
20
מה נושם בו? מה מחזיקה הנשימה? איזה תהליך? אם הוא לא גדל, מתפתח וכו'. למה שינשום? ברגע שיהיו התנאים (טמפ' לחות חמצן) שיפעילו שרשרת ביוכימית אז שיתחיל לנשום
לצפיה ב-'מה לא מספיק?'
מה לא מספיק?
14/11/2017 | 21:28
4
20
כל פעם שאתה שואל כאן שאלה, עונים לך ואתה מגיב בחוצפה. 
מה זה "לא מספיק"? אתה מחלק כאן ציונים למישהו?

תחפש בגוגל איך צמחים נושמים, תחפש "נשימה תאית". 
שמחתי לעזור. 
לצפיה ב-'התשובה חלקית בעיניי'
התשובה חלקית בעיניי
15/11/2017 | 07:55
3
19
לגבי החוצפה, אני כותב מתוך תשוקה ללמוד. לא הייתה לי כוונה להתחצף ומעריך את העזרה שלך ושל אחרים כאן.
תודה
לצפיה ב-'חלקית בעיניך?'
חלקית בעיניך?
22/11/2017 | 15:02
2
15
אני מכיר אותך זמן רב ולא רק מהפורום הזה. 
התשובה חלקית בעיניך כי אתה מחפש שיאכילו אותך בכפית.

לימוד עצמי הוא הלימוד הכי טוב. נתתי לך איך להגיע לתשובות בעצמך. חפש, קרא, תחכים.
לצפיה ב-' .'
.
22/11/2017 | 17:54
1
14
חביבי לא בא לך לענות אל תענה. כל ההטפות שלך נופלות על אוזניים ערלות
לצפיה ב-'תלמד להעריך מי שמשקיע זמן עבורך, הבעיה היא רק אצלך'
תלמד להעריך מי שמשקיע זמן עבורך, הבעיה היא רק אצלך
30/11/2017 | 15:26
6
לצפיה ב-'טבע ועתיד שוק הביוטכנולוגיה בארץ - תהיות'
טבע ועתיד שוק הביוטכנולוגיה בארץ - תהיות
04/11/2017 | 21:15
3
51
הי,
בתור מישהו שעסק לא מעט זמן במחקר ביולוגי ואח"כ שינה קצת כיוון תעסוקתי (אבל עדיין אוהב מאוד את התחום) , אני תוהה מה לדעתכם יקרה בשוק הביוטק בארץ.
מצד אחד - אם טבע באמת תתפורר,  לא מעט ביולוגים וכימאים שעובדים בתחום עלולים, חלילה, לאבד את המשרה שלהם והשוק עוד יותר יוצף.
מצד שני - מאוד יכול להיות שעם הדעיכה של טבע ואובדן הרווחיות של חברות גנריקה, השקעות פרטיוות וציבוריות יופנו לחברות שעובדות על פיתוח מוצרים מקוריים.
כולנו יודעים למי ניתנה הנבואה, ועדיין, נראה לי שבתוך כל משבר אפשר לזהות שביבים של אור. מה דעתכם? 
לצפיה ב-'למה אתה מדבר בזמן עתיד?'
למה אתה מדבר בזמן עתיד?
14/11/2017 | 14:02
35
טבע כבר פיטרה ועומדת לפטר מאות עובדים. העובדים האלה כבר מציפים את השוק. 
"כולנו יודעים למי ניתנה הנבואה, ועדיין, נראה לי שבתוך כל משבר אפשר לזהות שביבים של אור. מה דעתכם? "- דעתי היא שלא, אני לא מזהה שום שביב אור והמצב הולך להחמיר.
לצפיה ב-'עד כמה שידוע לי לעבוד על תרופה מקורית זה לא משהו שחברה '
עד כמה שידוע לי לעבוד על תרופה מקורית זה לא משהו שחברה
21/11/2017 | 22:30
1
27
ישראלית יכולה לממן. ובשביל גנריות יש אסאתים.
מה שכן אולי בתחום כמו גידול איברים מחדש, השתלות עור וכדומה לישראל יהיה יתרון יחסי
לצפיה ב-'ורק כדי לתקן אותך'
ורק כדי לתקן אותך
30/11/2017 | 15:44
20
קופקסון, אזילקט- טבע
אינטרפרון- מכון וייצמן
ריבסטיגמין - האונ' העברית, נמכרה לנוברטיס. 
נקסובריד, פוליהיל- מדיוונד
ELELYSO, PRX-102 - פרוטליקס
PLX-PAD- פלוריסטם
Gamorra- ציון פארמסוטיקל (רק לפני כמה חודשים)

כולן תרופות מקור ישראליות. פותחו ע"י חברות ו/או אקדמיה בישראל.
ND0612- נוירודרם  (לפני 3 חודשים)

לצפיה ב-'נתקעתם, צריכים עזרה בלימודים או לסיים הלימודים ולהמשיך הלאה'
נתקעתם, צריכים עזרה בלימודים או לסיים הלימודים ולהמשיך הלאה
30/10/2017 | 09:03
2
62

מידענים בעל גישה לאתרי מידע יסייעו לכם באיתור חומר לעבודות :

הכנת רשימה ביבליוגרפית, הצעת מחקר, רפרט, דוח, ועבודות סמינריון, עבודת שורשים, חיפוש נתונים
בנוסף ניסיון בעריכת או כתיבת סיכומים, תרגומים, רפרטים, עבודה סמינריונית וסקרי חברות לעסקים
ניסיון במגוון נושאים לדוגמה: ארכיאולוגיה, יהדות, חינוך, מזרחנות, כלכלה, סוציולוגיה, משפטים, מדעי המדינה ויחסים בינ-לאומיים, מחקרים כמותיים כנתוח שאלונים. משפטים.
אבי ועפרה
02-9932462 או 0506-234016

לצפיה ב-'בקיצור - תשלמו לנו כדי לרמות את המורים שלכם. אחלה!'
בקיצור - תשלמו לנו כדי לרמות את המורים שלכם. אחלה!
30/10/2017 | 12:25
15
לצפיה ב-'רק אזהרה למי שקורא'
רק אזהרה למי שקורא
02/11/2017 | 05:10
55
אני אתעלם לרגע מעניין הרמייה שכבר התייחסו אליו.
ללא קשר, השרות הספציפי הזה מאד לא מומלץ. מכיר אישית אנשים שנעקצו על ידי הצמד הזה. הם שילמו כסף ולא קיבלו את העבודה המלאה שהובטחה.
בקיצור, גם אם מישהו רוצה לרמות, שומר נפשו ירחק

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום טיפול CBT
פורום טיפולי CBT
היבטים- פסיכותרפיה קוגנטיבית התנהגותית
מרפאת היבטים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה