לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1333813,338 עוקבים אודות עסקים

פורום ביולוגיה ומדעי החיים

ברוכים הבאים לפורום ביולוגיה ומדעי החיים ב. קהילה זו בתפוז שמה לעצמה למטרה להיות במה להתדיינות בכל הנושאים הקשורים למדעי החיים, הרפואה והביולוגיה. כאן תוכלו לקרוא, ללמוד, להחכים ולשאול. נשמח לעמוד לרשותכם בשאלות המתעוררות בכם, מתוך סקרנות או בשיעורי הבית. עם זאת, נבקש להקפיד לעיין בתקנון הגלישה בפורום (קישור אליו נמצא בכותרת עמוד הפורום). מאחלים לכם שהות נעימה וגילויים מעניינים - כאן בפורום ביולוגיה ומדעי החיים =====================================================

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביולוגיה ומדעי החיים

ברוכים הבאים לפורום ביולוגיה ומדעי החיים ב. קהילה זו בתפוז שמה לעצמה למטרה להיות במה להתדיינות בכל הנושאים הקשורים למדעי החיים, הרפואה והביולוגיה. כאן תוכלו לקרוא, ללמוד, להחכים ולשאול. נשמח לעמוד לרשותכם בשאלות המתעוררות בכם, מתוך סקרנות או בשיעורי הבית. עם זאת, נבקש להקפיד לעיין בתקנון הגלישה בפורום (קישור אליו נמצא בכותרת עמוד הפורום). מאחלים לכם שהות נעימה וגילויים מעניינים - כאן בפורום ביולוגיה ומדעי החיים =====================================================
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
אסור לפרסם בפורום!
הפורום איננו פורום שיעורי בית
לא תיעננה שאלות ובקשות שיש בהן משום בקשת פתרון של שאלות כמכלול.

ברוכים הבאים לפורום ביולוגיה ומדעי החיים!

חדש/ה בפורום? לחץ כאן! 

המשך >>

לצפיה ב-' היום ב- 15:00: אירוח וידאו בנושא תמ"א 38 '
היום ב- 15:00: אירוח וידאו בנושא תמ"א 38
20/08/2018 | 09:46

תמ"א 38- ברכה או קללה
היום זה קורה! בשעה 15:00 יעלה אירוח וידאו חדש באתר בו תוכלו לקבל תשובות לשאלות שלכם בנושא תמ"א 38 - תוכנית חיזוק מבנים מפני רעידות אדמה. 
 יש לכם עדיין שאלות? היכנסו עכשיו לשרשור האירוח וכתבו
לצפיה ב-'יישום והגשמה באמצעות גנטיקה.'
יישום והגשמה באמצעות גנטיקה.
10/08/2018 | 13:19
1
19
תארו לעצמכם שמפלגה אחת תחליט לחסל את כל המתחרות שלה באמצעות שימוש ב"משרד המדע" או "במכון הביולוגי".
לצפיה ב-'שיתוף פעולה בין לאומי במזימות כנ"ל....'
שיתוף פעולה בין לאומי במזימות כנ"ל....
10/08/2018 | 13:23
14
למשל הצבא הישראלי ישלח לגלות של ניסויים רפואיים חיילים שהם מצביעי השמאל ויטען שהם נעדרים
לצפיה ב-'מחקר תפיסתי בבוגרים על ספקטרום האוטיזם בתפקוד גבוה'
מחקר תפיסתי בבוגרים על ספקטרום האוטיזם בתפקוד גבוה
09/08/2018 | 16:10
45
שלום לכולם,

בימים אלו נערך מחקר חשוב ומשמעותי שבודק איך מערכת הראיה של בוגרים על ספקטרום האוטיזם מגיבה לגירויים ויזואליים. המחקר כולל מדידה של פעילות המוח על ידי הקלטה עם מערכת EEG 
בזמן צפייה בתמונות של טקסטורות. 
אנו פונים אליכם בבקשה לסיוע בהפניית בוגרים עם אבחנה של אוטיזם וללא אפוטרופוס, שיסכימו להגיע למספר מפגשים בתשלום של 50 ₪ לשעה. המחקר נערך באוניברסיטת בן-גוריון בבאר-שבע ואנו נכסה את עלות הנסיעות. את התשלום יקבלו הבוגרים גם אם לא יסיימו את המפגש ויחליטו שזה לא בשבילם. 

נשמח מאוד גם לקבלת המלצות ואת הפנייתכם אל מסגרות דיור ומסגרות חברתיות בהן שותפים בוגרים עצמאיים, שעשויים להתאים למחקר. 
בהתאם לכך מצ״ב מכתב פנייתנו לבוגרים. נעריך מאוד במידה ותוכלו להעבירו ולהפיצו בקרב בוגרים ומסגרות שעשויים להיות מתאימים. כמו-כן, כל סיוע בנושא יתקבל בברכה ואנו מודים לכם מראש!

לפרטים נוספים, אנא צרו קשר עם:
יניב פז – דוקטורנט במעבדה של פרופ. אילן דינשטיין במחלקה לפסיכולוגיה
בטלפון: 050-8825442
או באי מייל: yanivpa@post.bgu.ac.il

לצפיה ב-'האם ישנן כינים שאינן פרות ורבות?'
האם ישנן כינים שאינן פרות ורבות?
06/08/2018 | 22:19
6
18
שלום, חז"ל כידוע קבעו שמותר להרוג כינה בשבת כי היא לא פרה ורבה, הרב זמיר כהן טוען שאכן קיימת משפחה שלמה של כינים המכונות "כינים לועסות" (3000 סוגי כינים!) שאינן מתרבות דרך זיווג של זכר ונקבה, אלא באמצעות רביית בתולין.

עוד קצת על הכינים האלו, כאן.

האם זה באמת נכון?

לצפיה ב-'אכן יש אלפי מיני כינים '
אכן יש אלפי מיני כינים
07/08/2018 | 08:40
5
14
מתוכן כ-800 טפילות על יונקים, 3 מינים טפילים באדם. כל 3 המינים הללו מתרבים ברבייה זוויגית (כלומר זכר ונקבה).

לצפיה ב-'ואתה יכול להעריך איזה אחוז מהכינים שטפילות בבני אדם'
ואתה יכול להעריך איזה אחוז מהכינים שטפילות בבני אדם
08/08/2018 | 00:13
4
15
ובבעלי החיים שברשות בני האדם הן מהסוג הזה?

20% ? 50% ? 80% ?

כי אם הרבנים קבעו שמותר להרוג כינה בשבת משתמע מכך שרוב הכינים שאנו נתקלים בהן הן כאלה... האם זה אכן נכון?

לצפיה ב-'100% מהכינים בבני אדם מתרבות ברביה מינית'
100% מהכינים בבני אדם מתרבות ברביה מינית
08/08/2018 | 13:52
3
17
להבא, מומלץ לא לסמוך על רבנים בענייני מדע, רפואה וכדומה, אלא אם הרב (או כל אדם לצורך העניין) גם בעל תואר אקדמי רלוונטי לתחום.
לצפיה ב-'אבל התייחסת רק למחצית השאלה שלי...'
אבל התייחסת רק למחצית השאלה שלי...
09/08/2018 | 00:17
2
11
שאלתי גם לגבי כינים שנמצאות אצל בעל חיים, בני אדם מגדלים חתולים, כלבים, פרות, כבשים, תרנגולות... האם גם הכינים אצלם מתרבות רק ברביה מינית?

לצפיה ב-'מוזמן לקרוא בקישור המצורף (בעברית, PDF)'
מוזמן לקרוא בקישור המצורף (בעברית, PDF)
09/08/2018 | 14:24
8
כאן:
בכל מקום שחיפשתי מצאתי אזכור שיש מספר מינים בעלי רביית בתולין, אבל לא מצאתי רשימות, שמות, מספרים של ממש. הכי קרוב זה בקישור למעלה שם נכתב:
"במספר מינים פרתנוגנטים (בעלי רביית בתולים) אין זכרים ב, עוד שבאופן טיפוסי הם מהווים פחות מ - %5 מאוכלוסיית הבוגרים בכינה הכוססת בקר, ופחות מ - %1 בכינה הכוססת של סוסים ."

לצפיה ב-'שני דברים שמצאתי'
שני דברים שמצאתי
10/08/2018 | 00:19
12
אחד זה מאמר שטוען שמרבית הכינים הלועסות מתרבות ברבייה מינית, (אם כי מציין כי ידועים גם מקרים של רביית בתולין בכינים לועסות).
ראה כאן:

המאמר השני הוא מאמר שלדעתי יעניין אותך על אף שהוא לא מתייחס ספציפית לשאלה שלך:
לצפיה ב-'לומדים ביולוגיה וחולמים על משכורת עתק לאחר הלימודים'
לומדים ביולוגיה וחולמים על משכורת עתק לאחר הלימודים
01/08/2018 | 17:12
2
33
אשמח לשתף אתכם.....

אם יהיה עניין בשרשור, אשמח לשתף אתכם על משרות נחשקות בתחום, ועל הדרכים להרוויח משכורות שרק חולמים עליהם ומתקרבות למשכורות של אנשי ההייטק כמו גוגל ופייסבוק.

משקיע בב"ש
לצפיה ב-'אני לומד ביולוגיה ורוצה להרוויח מעט מאוד, הרבה כסף זה משעמם!'
אני לומד ביולוגיה ורוצה להרוויח מעט מאוד, הרבה כסף זה משעמם!
04/08/2018 | 17:47
1
16
לצפיה ב-'אז לא נראה שתהיה לך בעיה להגשים את היעד שלך'
אז לא נראה שתהיה לך בעיה להגשים את היעד שלך
05/08/2018 | 01:23
24
בנוניות זו הדרך הבטוחה לשם.
לצפיה ב-'התייעצות בנוגע ללימודים אקדמיים'
התייעצות בנוגע ללימודים אקדמיים
31/07/2018 | 19:39
2
26
היי,
קראתי כאן קצת (בנוסף לחומר רב באינטרנט) בנוגע ללימודי תואר ראשון בביולוגיה.
אני בת 22 ומתחבטת רבות בשאלה מה אני רוצה ללמוד. אחרי המון זמן ששברתי את הראש הבנתי שביולוגיה זה התחום היחידי שעוד איכשהו יש לי זיקה אליו ומספיק עניין בו כדי לשרוד תואר. אלו גם המגמות שבחרתי בביה"ס.
אני קצת אבודה, אין לי ידע בנושא וגם לא בתת-תחומים אבל מה ששכנע אותי היא המחשבה שביולוגיה נוגעת לתחומים רבים בחיים שמעניינים אותי מאוד כגון אבולוציה, גנטיקה, בע"ח, אקולוגיה... ומכאן המחשבה שביולוגיה היא התואר היחיד שמאפשר מגוון רחב של נושאים לבחירה, ותוך כך למצוא את עצמי בעולם הזה ולהחליט במה אני רוצה להתמקד.

אממה, לפי התגובות פה התרשמתי שאין בטחון תעסוקתי בכלל עם תואר ראשון בביולוגיה (עוד לפני צמצום האפשרויות ע"י בחירת מסלול מסוים או המשך לתואר שני), ובמידה ויש- העבודה משעממת והפרנסה עלובה, ושרובכם בכלל ממליצים לעשות הסבה מקצועית למי שכבר בתוך הבוץ.

אשמח לסדר בנושא, לטיפים, המלצות ועצות.
השאלה הזאת של מה אני רוצה לעשות בחיים היא מאוד גדולה ואני נאחזת חזק בתחום היחיד שאני מוצאת בו מספיק עניין.

תודה.
לצפיה ב-'הטיפ הכי טוב'
הטיפ הכי טוב
01/08/2018 | 12:48
27
זה להמשיך לתואר שני.. בתואר ראשון גם אם תמצאי עבודה היא תהיה ברמה של טכנאי מעבדה פחות או יותר. ואין מה לדבר על השכר שהוא נמוך ביתר.
אין ספק שהתחום מעניין ורב תחומי, אבל בשביל קניות במכולת צריך משהו יותר רווחי.
לצפיה ב-'קצת סדר'
קצת סדר
08/08/2018 | 17:12
15
אז ככה, אני סטודנטית לתואר שני במדעי החיים.
את התואר הראשון עשיתי בביוטכנולוגיה (שביננו זה ביולוגיה עם שם יותר סקסי). גם כן בחרתי בלימודים הללו בגלל העניין שלי בתחום. ובאמת היו לי לימודים מרתקים ומדע זה מרתק.
המשכתי לתואר שני, כי לימודים זה מה שעניין אותי, וגם לעלות קצת את האפשרויות להמשך בתעשיה...
כמי שעדיין באקדמיה אבל כבר מכירה הרבה חברה שעובדים בתעשיה. אם מעניין אותך התחום, אז מקומך באקדמיה, ללימודים. בתעשיה הביוטכנולוגית העבודות לא כאלו מרתקות, ולרוב מדובר בעבודה מונוטונית חסרת מעוף, ולא מתגמלת.
כך שאם רק זה מה שמעניין אותך, לכי על הלימודים אבל בשאיפה להמשיך באקדמיה ובלי הרבה ציפיות על משכורות בשמיים. 
בנוסף את יכולה לחשוב על אופציה של רפואה, או תחום פרא רפואי כלשהו שגם לומדים לימודי מדעים מרתקים וגם בסוף כן יש מקצוע מתגמל ביד.
בהצלחה!
לצפיה ב-'דילול טיפקס משרדי'
דילול טיפקס משרדי
26/07/2018 | 13:44
1
23
שלום. 
ברצוני לדעת עם מה מדללים טיפקס משרדי? 
תודה רבה מראש 
לצפיה ב-'על תוית הבקבוק'
על תוית הבקבוק
27/07/2018 | 08:28
24
רשום החומר המדלל, אם כי לא אצל כל יצרן. בכל מקרה אצטון יכול לעשות את העבודה.
לצפיה ב-'שאלה לביולוגים שנמצאים בקהל'
שאלה לביולוגים שנמצאים בקהל
08/07/2018 | 17:15
1
54
האם ניתן לגדל וניל בישראל?
לצפיה ב-'זו שאלה שצריך לשאול מומחים בחקלאות לא ביולוגים. עם זאת'
זו שאלה שצריך לשאול מומחים בחקלאות לא ביולוגים. עם זאת
09/07/2018 | 07:51
36
אני מכיר מישהו שהצליח לגדל קפה בארץ, אז אני מניח שאם יש לך כסף ואמצעים טכנולוגיים ליצור סביבה מתאימה אז כן.

לצפיה ב-'שאלה על היסק של NNT מגודל אפקט'
שאלה על היסק של NNT מגודל אפקט
05/07/2018 | 14:37
22
שלום

קראתי במאמר שעסק בניסויי RCT של יעילות תרופות לעומת פלצבו שגודל אפקט של 0.30 הוא NNT של 8. 

אבל המחבר לא הסביר איך הוא הגיע לזה

רציתי לשאול אם זה נכון ואיך מוסבר המעבר הזה 

תודה
לצפיה ב-'מה יתגלגל מהר יותר במורד – גלגל עם קוטר גדול או עם קוטר קטן'
מה יתגלגל מהר יותר במורד – גלגל עם קוטר גדול או עם קוטר קטן
04/07/2018 | 12:50
25
מחפשת תשובה לשאלה הזו, אשמח למקור מדעי.
לצפיה ב-'לאן נעלמים המים כששמים אותם על כף יד?'
לאן נעלמים המים כששמים אותם על כף יד?
01/07/2018 | 10:11
24
אי אפשר לשתות מזה אני מניח..
מה לגבי צמחים?, הוא שותה רק מהשורשים או גם מספיגת מים בעלים?
לצפיה ב-'מחלות-תכנית-החלל-האירופי......'
מחלות-תכנית-החלל-האירופי......
30/06/2018 | 09:42
15
מדינות החברות במיזם-החלל הזה שמשוגר בצפון ברזיל יכולות להפיץ את המחלות שהן תוצאה של מדיניות-המדע על ידי השגרירויות שלהן ברחבי העולם. זה מאוד נוח שיש למדינה שגרירויות בכל העולם... כולל חסינות דיפלומטית וחניה קלה...וכל מה שצריך זה כמה מעטפות לשיגור התוצרת. אפילו לא צריך ליידע את השגריר.... המעטפות כבר יעשו את העבודה כשהן ממשיכות להפיץ מחלות של תכנית החלל באופן קבוע. ביבינו היה שגריר ישראל באו"ם הוא נחשף לענין בשעשוע גדול
לצפיה ב-'עזרה עם שאלות בביוכמיה'
עזרה עם שאלות בביוכמיה
28/06/2018 | 09:12
1
49

שאלה מספר 1:
מה משותף לעמילן, לגליקוגן ולשומנים?
הם חומרי תשמורת רק בבעלי חיים.
הם חומרי תשמורת, והם עוברים מתא לתא דרך הקרום.
הם חומרי תשמורת, והם מסיסים בציטופלסמה.
הם חומרי תשמורת, ואינם משנים את ריכוז המומסים בתאים.

שאלה מספר 2:
מה נכון לומר על הצופן הגנטי?
חומצה אמינית יכולה להיות מקודדת ע"י כמה קודונים.
קודון אחד יכול לקודד כמה חומצות אמיניות.
הצופן הגנטי מכיל 64 קודונים ל- 64 חומצות אמיניות.
הצופן הגנטי שונה בחיידקים ובאדם.

שאלה מספר 3:
כאשר חוקרים במעבדה ביומולקולה מסוימת (חלבון, חומצת גרעין, פחמימה או ליפיד), על הביוכימאי להפריד אותה תחילה משאר הביומולקולה שבדגימה – כלומר לנקות אותה. אם תתבוננו בתת-היחידות שמהן בנויה כל ביומולקולה תוכלו ללמוד מכך על תכונותיה הייחודיות, המאפשרות לנו להפריד אותה ממולקולות אחרות. איך תפרידו חומצות אמיניות מחומצות שומן?
מטען חשמלי או זיקה-חומצה אמינית -ההפרדה ע"י מטען או זיקת הקשירה של קבוצות ה R המיוחדות.
גודל- חומצות אמינו קצרות מחומצות שומן ולכן אפשר להפריד לפי גודל.
כל התשובות נכונות.
מסיסות- חומצות שומן -מסיסות פחות במים מאשר חומצות אמינו.

שאלה מספר 4:
A ו B הם אנזימים דומים (ברצף), המזרזים את ראקציה השינוי של הסובסטרט S לתוצר P מהירות ההתחלתית (V0) של כל אחד מהאנזימים כפונקציה של ריכוז הסובסטרט נמדדה עד לרוויה (ראו בגרף) מדידות אלו בוצעו בריכוזי אנזימים שווים ובהעדר אפקטורים תאיים. בתנאים אלו פועלים
שני האנזימים על פי קינטיקת מיכאליס-מנטן. ניתן לראות בגרף שישנה נקודה בה מהירות הראקציה דומה לשני האינזימים S]c]
לפי הגרף מה ההיגד הנכון?
מהירות הראקציה המקסימלית של אנזים B גבוהה יותר משל אנזים A ולכן ה Kcat של אנזים B גדול יותר מאנזים A.
המהירות אינה משפיעה על ה Kcat.
מהירות הראקציה המקסימלית של אנזים A גבוהה יותר משל אנזים B ולכן ה Kcat של אנזים A גדול יותר מאנזים B.
ככל שריכוז הסובסרט עולה ה Kcat לכן ה Kcat דומה בשני האינזימים.

שאלה מספר 5:
אורך תא של חיידק 2 מיקרון, אורכו של גנום החיידק 4.6 מיליון בסיסים-האורך 1.6 מ"מ, פי 800 מאורך התא.
כיצד ה  DNAמסתדר בתוך התא?
סליל בתא פתוח כאשר ישנו קשר בין הסוכרים והבסיס מופנה כלפי חוץ.
סליל בתא דחוס כאשר ישנו קשר בין הבסיסים והסוכר מופנה כלפי חוץ.
סליל הליקס כפול דחוס כאשר ישנו קשר בין הבסיסים והסוכר מופנה כלפי חוץ.
סליל הליקס כפול פתוח כאשר ישנו קשר בין הסוכרים והבסיס מופנה כלפי חוץ.

שאלה מספר 6:
אנשים רבים סובלים מבעיות עיכול הנובעות מאי היכולת לפרק את סוכר החלב לקטוז.
אחת הדרכים לטיפול בבעיות האלה היא בליעת כדורים של האנזים לקטוז ,β-galactosidase המזרז פירוק לקטוז במערכת העיכול קבוצת חוקרים של חברת תרופות המייצרת כדורים אלו בחנה דרכים לשיפור היעילות הקטליטית של האנזים. לצורך כך, נבחנה השפעת התמרות שונות של האנזים על פעילותו. בטבלה להלן נתונים מדדי הפעילות של אנזים זן הבר , (WT)של מספר התמרות בשיירים ספציפיים באנזים (מוטנטים) ושל אנזים שעבר מודיפיקציה קוולנטית לאחר תרגום והוספת קבוצה פונקציונלית המכונה PEG (PEGylated על פי נתוני הטבלה, סדרו את הווריאציות השונות של β-galactosidase מהיעילה ביותר ליעילה פחות (משמאל לימין.)
1 ˃2 ˃3 ˃5 ˃4.
3˃4 ˃2 ˃1 ˃5.
5 ˃2 ˃3 ˃4 ˃1.
4˃3 ˃1 ˃2 ˃5.

שאלה מספר 7:
כל החלבונים:
הם אנזימים.
בנויים משרשרת של חומצות אמיניות.
הם מרכיבים של מבנים תאיים.
מכילים את כל החומצות האמיניות.

שאלה מספר 8:
התרופה סטטין היא תרופה נפוצה להורדת רמת הכולסטרול בדם. סטטין הוא מעכב תחרותי של אחד מאנזימי הכבד החיוניים לתהליך ייצור הכולסטרול. בחר את המשפט הנכון בנוגע לתרופה:
התרופה סטטין נקשרת לאנזים באתר הפעיל והופכת לתוצר.
התרופה סטטין היא סובסטרט של האנזים.
התרופה סטטין אינה נקשרת לאנזים באתר הפעיל אלא באזור אחר.
התרופה סטטין נקשרת לאנזים באתר הפעיל וכך מונעת את קישור הסובסטרט.

שאלה מספר 9:
בפלסמה של הדם יש חומרים אורגניים וחומרים אנאורגניים. החומרים האנאורגניים הם:
מים, מלחים וסוכרים.
מים, מלחים, חמצן ופחמן דו-חמצני.
חלבונים, סוכרים ושומנים.
מים, מלחים וחומצות אמיניות.

שאלה מספר 10:
איזה משפטים הבאים אינו נכון לגבי BPG (Bisphosho Glycerate-פוספט אורגני):
BPG נקשר לאתר ה heme בהמוגלובין.
BPG מעלה את הזיקה בין ההמוגלובין לחמצן.
BPG נקשר להמוגלובין עוברי באפיניות נמוכה יתר מאשר להמוגלובין באדם בוגר.
BPG נקשר בפני השטח בין תתי יחידות שונות ומייצב את קונפורמצית ה -T של ההמוגלובין.

שאלה מספר 11:
לבננה הלא-בשלה אין טעם מתוק. ככל שהיא מבשילה טעמה הופך למתוק יותר ויותר. השינויים בטעם נגרמים מתהליך:
הנשימה התאית.
הפיכת עמילן לגלוקוז.
הפיכת סוכרוז לעמילן.
הפיכת גלוקוז לסוכרוז.

שאלה מספר 12:
סינתזה של הצורה המשופעלת של אצטט (אצטיל CoA) מתבצעת בתהליך תלוי ATP.
אצטט + CoA +ATP ←אצטיל CoA +AMP +PPi
כמעט כל התאים מכילים את האנזים פירופוספטז המזרז את ההידרוליזה (פירוק ע"י מים) של PPi ל Pi כיצד משפיעה נוכחות של אנזים זה על סינתזה של אצטיל CoA?
פירופוספטז מייצר עוד מולקולות ATP.
פירופוספטז מזרז הידרוליזה של פירופוספט ( PPi )ודוחף את הראקציה נטו לעבר סינתזה של אצטיל CoA.
פירופוספט מזרז את העלייה של אצטט בתא.
פירופוספטז מזרז את היווצרות AMP.

שאלה מספר 13:
בשמרים המתסיסים אלכוהול, מה מטרת התסיסה?
תשובות ג' ו - ה' נכונות.
תשובות ג' ו - ד' נכונות.
לגרום ל-NADH למסור את האלקטרונים שלו, להפוך ל -+NAD  ולקלוט אלקטרונים מחדש בשביל גליצראלדהיד 3 פוספט דה הידרוגנז בתהליך הגליקוליזה.
יצירת גליקוגן.
הפקת אתנול תוך כדי פירוק הפירווט.

שאלה מספר 14:
איזה מן החומרים שלפניכם אינו יכול לשמש מקור אנרגיה לתהליכים המתרחשים בתא?
גליצרול.
גלוקוז.
חומצה שומן.
מים.

שאלה מספר 15:
ממברנת הפלסמה של תאי עצב עשירה בלפיד ספינגומיילן (ראו למטה) מה אופיו של הלפיד?
ספינגומיילין הוא פוספולפיד, מכיל שרשרת פחמימנית קצרה (C8:1) ובקצה השני שייר הידרוקסיל .(OH) אליו קשור שייר אמין.
ספינגומיילין הוא פוספולפיד, מכיל שרשרת פחמימנית ארוכה (C18:1) ובקצה השני שייר הידרוקסיל .(OH) אליו קשור שייר מגנזיום.
ספינגומיילין הוא פוספולפיד, מכיל שרשרת פחמימנית ארוכה, בלתי רוויה (C28:1) ובקצה השני שייר הידרוקסיל .(OH) אליו קשור שייר פוספוריל כולין.
ספינגומיילין הוא פוספולפיד, מכיל שרשרת פחמימנית ארוכה (C18:1) ובקצה השני שייר הידרוקסיל .(OH) אליו קשור שייר פוספוריל כולין.

שאלה מספר 16:
טוענים כי אכילת בשר עוף תורמת חלבונים לגוף האדם. טענה זו:
נכונה, כי חלבוני העוף מתפרקים במערכת העיכול של האדם לחומצות אמיניות, שמהם נבנים חלבונים.
נכונה, כי חלבוני העוף זהים לחלבוני האדם.
אינה נכונה, כי חלבוני העוף אינם זהים לחלבוני האדם.
אינה נכונה, כי חלבוני העוף מתפרקים במערכת העיכול לחומצות אמיניות, שאינן נספגות בגוף.

שאלה מספר 17:
השׂער בנוי מחלבונים. אפשר ל"יישר" שׂער מתולתל בעזרת זרם אוויר חם. הסבירו את הקשר לתהליך הדנטורציה.
הטמפרטורה הגבוהה גורמת לדנטורציה של סיבי החלבון, המרכיבים את השערות. השינוי במבנה המרחבי של החלבונים הבונים את השערה, מביא לשינוי בצורתה – "מיישר" אותה.
הטמפרטורה הגבוהה גורמת לאינזמים בשיער לפרק את החלבונים.
נידוף המים על ידי הזרם החם גורם לשבירת הקשרים בחלבונים.
הטמפרטורה הגבוהה יוצרת קשרים קוולנטים בין סיבי החלבון ולבסוף יוצרת גושים שמתפרקים ולכן השערה מתיישרת.

שאלה מספר 18:
לאנשים חולים שזמנית אינם יכולים לאכול דרך הפה, מזריקים את המזון באינפוזיה ישירות לדם. איזה חומר כדאי לשים באינפוזיה?
חלבון.
סוכרוז.
גלוקוז.
גליקוגן.

שאלה מספר 19:
המוגלובין הוא חלבון טטומרי המורכב משתי יחידות α ושתי יחידות β (α2β2). המוגלובין המורכב מארבע תתי יחידות β (β4) הינו חלבון פעיל ויציב שלא עובר שינויים מבניים עם היקשרות החמצן איזה מהמשפטים הבאים נכון:
מידת היקשרות חלבון β4 לחמצן תלויה באופן הפוך לריכוז CO2.
מנגנון הקישור של β4 לחמצן מראה קואופרטיביות חיובית.
ל β4 עקומת רוויה היפרבולית ביחס לקישור חמצן שכן בחלבון זה רק אתר
לצפיה ב-'ולי יש שאלה, מדוע צריך לעשות בשבילך את שיעורי הבית?'
ולי יש שאלה, מדוע צריך לעשות בשבילך את שיעורי הבית?
29/07/2018 | 09:53
8
לצפיה ב-'דרוש מנהל/ת למעבדה היסטולוגית במכון הפתולוגי (מגה-לאב)'
דרוש מנהל/ת למעבדה היסטולוגית במכון הפתולוגי (מגה-לאב)
25/06/2018 | 21:23
1
51
למכון הפתולוגי של מכבי שירותי בריאות מחפשים מנהל/ת מדור היסטולוגיה.
דרוש תואר שני וניסיון בניהול 20 עובדים.
אפשר להגיש מועמדות עד ה-28/6.
תפנו למשאבי אנוש במגה לאב או למכון הפתולוגי.
לצפיה ב-'העבודה ברחובות'
העבודה ברחובות
25/06/2018 | 21:24
13
לצפיה ב-'כמה שאלות בנוגע ללימודי חקר הלב'
כמה שאלות בנוגע ללימודי חקר הלב
25/06/2018 | 15:29
2
33
האם קיים לימודים בחקר הלב ללא קשר למסלול הרפואה המקובל ?
אם כן באיזה מוסד וכמה פסכומטרי בגריות צריך על מנת להתקבל ללימודים ?
ואחרון איך אפשר להתקבל למכון ויצמן אחרי הלימודים ? כמה תארים צריך כדאי להתקבל למכון ועד כמה כדאי להצטרף למכון ? כי יש לי חבר שאמר לי שממש כדאי לנסות להתקבל לשם ושם נעשים דברים גדולים באמת  האם זה נכון ? יש לו בני משפחה שעובדים במוכן והוא אמר שזה ממקור ראשון  והוא כמובן מכוון לרמה ארצית גם הוא טוען שמכון ויצמן המקום הכי טוב בארץ למדענים האם זה נכון ? זהו אלו שאלותי תודה מראש לעוזרים .

בברכה נתנאל .
לצפיה ב-''
13/07/2018 | 12:46
1
20
האם קיים לימודים בחקר הלב ללא קשר למסלול הרפואה המקובל ?

אפשר לחקור את מערכות הלב ע"י לימודי ביולוגיה (או תואר אחר במדעי החיים) לתואר ראשון, ואז לימודים לתואר שני ואילך עם התמקדות בפיזיולוגיה, ביוכימיה או אספקט אחר של הלב.

אם כן באיזה מוסד וכמה פסכומטרי בגריות צריך על מנת להתקבל ללימודים ?

תואר ראשון אפשר לעשות בכל אוניברסיטה (ולא מעט מכללות). הקריטריונים משתנים בין המוסדות והחוגים.

ואחרון איך אפשר להתקבל למכון ויצמן אחרי הלימודים ? כמה תארים צריך כדאי להתקבל למכון ועד כמה כדאי להצטרף למכון ? כי יש לי חבר שאמר לי שממש כדאי לנסות להתקבל לשם ושם נעשים דברים גדולים באמת  האם זה נכון ? יש לו בני משפחה שעובדים במוכן והוא אמר שזה ממקור ראשון  והוא כמובן מכוון לרמה ארצית גם הוא טוען שמכון ויצמן המקום הכי טוב בארץ למדענים האם זה נכון ? זהו אלו שאלותי תודה מראש לעוזרים .

מכון וייצמן הוא באמת מוסד מצויין עם שם טוב בארץ ובעולם. תוכל לנסות להתקבל אליו אחרי התואר הראשון או השני. יש בו חוקרים טובים מאד, ויש חוקרים טובים מאד גם במוסדות אחרים. העובדה שמישהו חוקר במכון וייצמן אינה עושה אותו בהכרח יותר או פחות טוב מחוקר אחר.
לצפיה ב-'תודה לך על המענה עזרת לי'
תודה לך על המענה עזרת לי
22/07/2018 | 14:02
7
לצפיה ב-'חשש ממפגשי מעבדה באוניברסיטה הפתוחה'
חשש ממפגשי מעבדה באוניברסיטה הפתוחה
21/06/2018 | 11:24
1
40
יש לי חשש מסוים ממפגשי מעבדה באוניברסיטה הפתוחה. לא הייתי בשום מפגש, האם זה אכן לא נעים, מה בדיוק מצופה מהסטודנטים שם? (אני צריכה לעשות מפגשי מעבדה בקורס גנטיקה א').
לצפיה ב-'אין מה לחשוב'
אין מה לחשוב
30/07/2018 | 11:31
12
זאת מעבדה רגילה עם מנחה ולבורנט שיענו על כל שאלה. חשוב להתכוננן לפני, תקראי טוב את חוברת המעבדה לפני. יש מעבדות שעושים בוחן לפני.
ובמעבדה עצמה תרשמי הכל: איזה חומרים  איזה מינונים, כמה זמן במידה והמנחה מסביר דרכי חישוב כדי לרשום. בזמן עשיית הדוח רוב הסיכויים שלא תזכרי מה וכמה הוספת ולאן אז כדי לרשום (כי לפעמים גם משנים מינונים בזמן המעבדה). וחשוב לבוא עם נעליים סגורות וחלוק מעבדה לבן עם שרוול ארוך.
בהצלחה
לצפיה ב-'פרקים שהקלטתי לפודקאסט "המעבדה"'
פרקים שהקלטתי לפודקאסט "המעבדה"
21/06/2018 | 09:24
23
למי שלא מכיר, פודקאסט המעבדה עם גיל מרקוביץ' (כאן תרבות של תאגיד השידור הישראלי) הוא פודקאסט מצויין שבו גיל מדברת עם חוקרות וחוקרים ישראלים מכל מיני תחומים באקדמיה על המחקר שלהם. בדרך כלל יש לפחות 3 פרקים באורך של כ-40 דקות בכל סדרה (יש סדרות שמגיעות אפילו ל-7 פרקים).
אז גם אני הקלטתי סדרה (3 פרקים) על ביולוגיה של התא, RNA והמחקר שלי.
שלושת הפרקים עלו לרשת:
פרק 1:  https://www.kan.org.il/Podcast/item.aspx/?pid=1045...
פרק 2: https://www.kan.org.il/Podcast/item.aspx/?pid=1045...
פרק 3:  https://www.kan.org.il/Podcast/item.aspx/?pid=1046...
אתם מוזמנים להאזין.
לצפיה ב-'~~הדרכה חינמית הכנה לתקופת המבחנים~~'
~~הדרכה חינמית הכנה לתקופת המבחנים~~
28/05/2018 | 14:30
22
היי חברים ��
~~הדרכה חינמית הכנה לתקופת המבחנים~~
של המנטורית המקסימה ���� שרון אשד - מנטורינג לסטודנטים, בשישי הקרוב בשעה 10 בבוקר.
��אונליין - מהמחשב שלכם בבית / בדרכים
��חינם לגמרי
��שישי בשעה 10 בבוקר
זה יהיה אונליין מהמחשב שלכם וחינמי לגמרי!
ממליצה בחום, היא באמת מדהימה ותגרום לתקופת המבחנים שלכם להיות כייפית ומהנה הרבה יותר...מניסיון אישי שלי (אם יש למישהו שאלות דברו איתי בפרטי)
לא לפספס!! שווה להקדיש את הזמן הזה בשביל ציונים טובים ואווירה מדהימה. כנסו לסרטונים שלה למי שעוד לא מכיר. המון השראה וטיפים.
~~שתפו ותייגו חברים שאכפת לכם מההצלחה שלהם~~
הנה הקישור להרשמה:
https://sharoneshed.ravpage.co.il/webmay2018?ref=linoy2047@walla.com
לצפיה ב-'להתקיים ממלגת קיום ? עזרה בבקשה '
להתקיים ממלגת קיום ? עזרה בבקשה
26/05/2018 | 00:26
41
שלום לכולם :)
אני עתידה להתחיל תואר שני באונ' חיפה, בביולוגיה. 
הבנתי כי אני אמורה לקבל מלגת קיום בגובה של 1500-2000 שקל עבור עבודתי במשרה מלאה במעבדת המנחה, ואסור לעבוד במקביל בשום עבודה. 
כיוון שאני עתידה לעבור לצפון ולכלכל את עצמי ללא תמיכה, סכום זה לא יספיק למחיה. האם אוכל לקבל אישור עבודה? או לעבוד בכל מקרה ללא אישור בשעות שישארו פנויות ? כמה שעות בד"כ אמורים להיות במעבדה? 
בנוסף, אשמח לדעת על מלגת מסלול ישיר לדוקטורט, מה גובה המלגה?
האם זה אפשרי להתפרנס מ1500 שקל בלבד מידי חודש ולשלם עבור שכר דירה, תשלומים ואוכל?
לצפיה ב-'מה ההבדל בין שרירי אצנים שונים'
מה ההבדל בין שרירי אצנים שונים
23/05/2018 | 17:36
18
לפני שנים, ראיתי משדר מעניין בטלוויזיה על הבדלים פיזיולוגיים בין שרירים של אצנים למרחקים ארוכים ( מרתון) לבין אצנים למרחקים קצרים ( 110 מ). אפשר לראות את ההבדלים אפילו בבדיקת ביופסיה, במיקרוסקופ.  אחד ההבדלים היה בכמות הגליקוגן בשריר לפני הריצה ואחריה ואופן ניצולו וכן אורך סיבי השריר.
ידוע לי שריצה קצרה היא אנאירובית, וריצת מרתון היא אירובית.
אשמח למידע על ההבדלים הללו והקשר בין אורך סיבי השריר וכמות הגליקוגן בשריר המאפשר את סיווג הריצה.

חם בפורומים של תפוז

אירוח וידאו - תמ``א 38
אירוח וידאו - תמ``א 38
עו``ד עפר שחל, מנהל הפורום ומומחה לבתים משותפים...
אירוח וידאו - תמ``א 38
אירוח וידאו - תמ``א 38
עו``ד עפר שחל, מנהל הפורום ומומחה לבתים משותפים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום טיפול CBT
פורום טיפולי CBT
היבטים- פסיכותרפיה קוגנטיבית התנהגותית
מרפאת היבטים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה