לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1302913,029 עוקבים אודות עסקים

פורום ביולוגיה ומדעי החיים

ברוכים הבאים לפורום ביולוגיה ומדעי החיים ב. קהילה זו בתפוז שמה לעצמה למטרה להיות במה להתדיינות בכל הנושאים הקשורים למדעי החיים, הרפואה והביולוגיה. כאן תוכלו לקרוא, ללמוד, להחכים ולשאול. נשמח לעמוד לרשותכם בשאלות המתעוררות בכם, מתוך סקרנות או בשיעורי הבית. עם זאת, נבקש להקפיד לעיין בתקנון הגלישה בפורום (קישור אליו נמצא בכותרת עמוד הפורום). מאחלים לכם שהות נעימה וגילויים מעניינים - כאן בפורום ביולוגיה ומדעי החיים =====================================================

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביולוגיה ומדעי החיים

ברוכים הבאים לפורום ביולוגיה ומדעי החיים ב. קהילה זו בתפוז שמה לעצמה למטרה להיות במה להתדיינות בכל הנושאים הקשורים למדעי החיים, הרפואה והביולוגיה. כאן תוכלו לקרוא, ללמוד, להחכים ולשאול. נשמח לעמוד לרשותכם בשאלות המתעוררות בכם, מתוך סקרנות או בשיעורי הבית. עם זאת, נבקש להקפיד לעיין בתקנון הגלישה בפורום (קישור אליו נמצא בכותרת עמוד הפורום). מאחלים לכם שהות נעימה וגילויים מעניינים - כאן בפורום ביולוגיה ומדעי החיים =====================================================
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
אסור לפרסם בפורום!
הפורום איננו פורום שיעורי בית
לא תיעננה שאלות ובקשות שיש בהן משום בקשת פתרון של שאלות כמכלול.

ברוכים הבאים לפורום ביולוגיה ומדעי החיים!

חדש/ה בפורום? לחץ כאן! 

המשך >>

לצפיה ב-'לימודי ביולוגיה'
לימודי ביולוגיה
21/04/2018 | 04:29
1
5
שלום,

אני מתעניין בלימודי ביולוגיה, כאשר הכוונה ארוכת הטווח היא עיסוק במחקר. שמתי לב שכל הגילויים הרפואיים החשובים במאה ה-20 נעשו ע"י ביוכימאים - ולשם אני מכוון.

1. מהו המסלול הנכון לבחור למען מטרה זו? תואר ראשון בביולוגיה/מולקולרית ומשם להמשיך? האם צריך/מומלץ/עדיף לחתור לתואר דר' מלכתחילה?

2. מהן הפקולטות המומלצות בארץ ללימודים הללו?

3. האם ישנו אופק תעסוקתי סביר? האם מחקר ייתכן רק במסגרות אקדמיות או שקיים גם מחקר מעניין במסגרות פרטיות (חב' תרופות, סטרטאפים וכו')?
האם ישנם תקני מחקר פנויים באקדמיות בכלל?

אשמח לכל הכוונה בנושא.

תודה רבה!
לצפיה ב-'תשובות קצרות'
תשובות קצרות
21/04/2018 | 11:20
2
1. כן, חייבים להתחיל מתואר ראשון. ביולוגיה היא בהחלט אפשרות. תוכל לעשות מחקר מסוים גם ללא תואר דוקטור אבל בדרך כלל המחקר עובר דרך דוקטורט (ופוסטדוקטורט), בעיקר אם אתה רוצה להיות חוקר באקדמיה. אם אתה רוצה להוביל קבוצת מחקר, זה כבר חובה
2. כל אוניברסיטה אמיתית

3. לא ממש סביר אבל קיים. יש גם אופציות לא אקדמאיות, אבל מאד מצומצמות. יש תקני מחקר פנויים באקדמיות, אבל מועטים מאד ביחס למספר האנשים שנמצאים במסלול
לצפיה ב-'תלמידי מדעי החיים, חיסונים ועבודה'
תלמידי מדעי החיים, חיסונים ועבודה
14/04/2018 | 18:26
1
17

שלום,
אני מתעניין בלימודי ביולוגיה ורציתי לדעת אם נדרש לבצע חיסונים במהלך הלימודים באוניברסיטה לצורך כניסה למעבדות מסוימות, אחרת לא ניתן לסיים את התואר.
בנוסף, לאחר סיום התואר האם נדרש לבצע חיסונים כדי לעבוד במעבדות?
והאם אפשר לעבוד במעבדות רק לאחר מעבר סטאז ובחינה של משרד הבריאות? ואם זה כך אז במה אפשר לעבוד בתחום הבריאות לפני סיום התואר?

לצפיה ב-'בתואר הראשון בוודאי שלא מחייבים בחיסונים.'
בתואר הראשון בוודאי שלא מחייבים בחיסונים.
15/04/2018 | 14:14
16
בתארים מתקדמים ובעבודה באקדמיה לא מחייבים בחיסונים למיטב ידיעתי (אלא אם כן אולי אם אתה חוקר מחלות מסויימות, או עובד עם דגימות מחולים וכדומה).
כשעבדתי בחברת ביו-פארמה אז חייבו אותי בחיסונים לצהבת כי עבדתי עם תאי-אדם. זו היתה דרישה של משרד העבודה אאל"ט.
במערכת הבריאות - אני משער שצריך להתחסן אבל אין לי ידע בנושא.

לצפיה ב-'איך גרגרי חומוס בקופסת שימורים מחזיקים שנים ללא חומר משמר ?'
איך גרגרי חומוס בקופסת שימורים מחזיקים שנים ללא חומר משמר ?
10/04/2018 | 23:31
1
15
שלום, בסופרמרקטים ניתן למצוא קופסאות שימורים של רשת מאוד מוכרת (לא יודע אם מותר לכתוב שלא יגידו שאני עושה להם פרסומת... אבל זה מתחיל באות ש' ונגמר באות ל') עם גרגרי חומוס שלמים, ממש טעים! על הקופסה רשום שזה מכיל אך ורק גרגרי חומוס, מים ומלח.

תאריך התפוגה שרשום על הקופסא (תאריך פג תוקף) הוא בערך 5 שנים מתאריך הקנייה, למשל על הקופסאות שנמצאות אצלי בבית רשום שתאריך התפוגה שלהן הוא פברואר 2021... אז אני שואל את עצמי, איך בעצם החומוס הזה מחזיק מעמד כל כך הרבה זמן בלי שום תוספת של חומרים משמרים?

ואם זה אפשרי, אז מדוע למזונות אחרים בקופסאות שימורים כן מוסיפים חומרים משמרים? שכידוע הם לא ממש בריאים...

אשמח להסבר, תודה מראש!
לצפיה ב-'מלח הוא חומר משמר'
מלח הוא חומר משמר
18/04/2018 | 14:11
3
לצפיה ב-'טלק הוא מגנזיום סיליקט. האם סלעים סיליקטים מהנגב מכילים זאת?'
טלק הוא מגנזיום סיליקט. האם סלעים סיליקטים מהנגב מכילים זאת?
07/04/2018 | 11:36
3
12
שאלה בכימיה, אבל אין פורום כימיה... מקווה שתוכלו לענות

ידוע שטלק, מגנזיום סיליקט, מזיק לבריאות (מכיל סיבי אזבסט)
אם טלק הוא מינרל סילקטי, האם גם חרסית שמורכבת מלוחות מינרלים סיליקטיים גם מסוכנת לבריאות? האם גם היא מכילה מגנזיום סיליקט?
עלתה לי המחשבה הזו היות וגם חרסית היא אבקתית ורכה כמו טלק.

לצפיה ב-'כל אבקה שנכנסת לקנה הנשימה היא מסרטנת, לרבות קמח'
כל אבקה שנכנסת לקנה הנשימה היא מסרטנת, לרבות קמח
08/04/2018 | 12:24
2
5
לצפיה ב-'מה הכוונה לקנה הנשימה? רק משאיפה אפשר לחטוף סרטן?'
מה הכוונה לקנה הנשימה? רק משאיפה אפשר לחטוף סרטן?
15/04/2018 | 22:07
1
11
הרי היה מקרה ידוע של אישה שחלתה בסרטן השחלות בגלל שימוש קבוע בטלק שמרחה על העור במפשעה. היא תבעה את ג'ונסון אנד ג'ונסון וזכתה (או משפחתה כי אם אני זוכרת היא כבר נפטרה)
בקיצור נראה לי שזה קורה גם במגע עם העור. ואם כך למה מוכרים איפור מינרלי? הרי לפי מה שאתה כותב כל אבקה כזו יש בה מגנזיום  הבנתי אותך נכון?
לצפיה ב-'כמובן הכוונה בסוף למגנזיום סיליקט שהרי מגנזיום בלבד הוא בסדר'
כמובן הכוונה בסוף למגנזיום סיליקט שהרי מגנזיום בלבד הוא בסדר
15/04/2018 | 22:09
2
לצפיה ב-'איך קבעו שזו מחלה גנטית ולא סתם סרטן כמחלה המטולוגית?'
איך קבעו שזו מחלה גנטית ולא סתם סרטן כמחלה המטולוגית?
03/04/2018 | 11:59
5
25
על פניו של הגבר, שהשלד שלו התגלה ב-1868, היו גידולים שנגרמו ככל הנראה ממחלה גנטית. לרגל 150 שנה למציאת השלד במערה בצרפת שוחזרו פניו
לצפיה ב-'קצת סדר'
קצת סדר
03/04/2018 | 17:17
4
26
מחלה המטולוגית= "מחלת דם"
סרטן= מחלה אונקולוגית
יש סרטן שקשור לדם (לחלק ממנו) ויש שלא קשור.
יש מחלות המטולוגיות שכלל לא קשורות לסרטן.

ולשאלתך: הסרטן בכתבה הוא גידולים על סיבי עצב. בעיה שלא קשורה להמטולוגיה כלל. 
איך קבעו שזה תורשתי?
ובכן לא תמיד הכתבות בעברית תואמות למחקר עצמו... אבל הפעם די עשו עבודה טובה
הנה לינק למאמר המקורי:
הגידולים הם אופיינים למחלת ה-Neurofibromatosis שהיא מחלה גנטית בהורשה אוטוזומלית דומיננטית.
לצפיה ב-'תודה על תשובתך ושאלת הבהרה ברשותך:'
תודה על תשובתך ושאלת הבהרה ברשותך:
03/04/2018 | 18:15
3
21
האם זה לא יכול להיות מיאלופיברוזיס? שזו מחלה המטלוגית בעלת אותם סימפטומים.
למה החליטו דווקא על נוירופיברומטוזיס?
לצפיה ב-'אני אתן לך לענות בעצמך על שאלתך'
אני אתן לך לענות בעצמך על שאלתך
03/04/2018 | 22:38
2
23
מיאלופיברוזיס היא אכן מחלה המטולוגית. אבל מה המקור שלה? היכן היא מתחילה להתבטא? היכן באים לידי ביטוי הגידולים שנוצרים ממנה? 
[ והאם אכן יש אותם סימפטומים בין שתי המחלות הללו? ]
לצפיה ב-'מה שאני יודע שבבירור, היא לא גנטית'
מה שאני יודע שבבירור, היא לא גנטית
04/04/2018 | 17:08
1
15
הגידולים הם בכל הגוף, לרבות במצח כפי שמתואר בכתבה ולכן חוסר הבנתי, איך הם החליטו דווקא על נוירופיברומטוזיס?
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
04/04/2018 | 17:32
19
כי ניתן לראות על גידולים באופן כללי מה מקורם, ואם זה מתאים לפרופיל של גידולים שמקורם בסיבי עצב שמתפשטים לעצמות, זה ככל הנראה נוירופיברומטוזיס, ולא מחלה המטולוגית שמקורה במח העצם ופגעת בתאי הדם בלבד כמו מיאלופיברוזיס.
לצפיה ב-'שאלה דחופה זקוקה למענה דחוף'
שאלה דחופה זקוקה למענה דחוף
04/04/2018 | 09:21
3
33
האם מישהו יודע מה ההבדלים באחוזים צריכים להיות בין קבוצת ניסוי לקבוצת פלצבו במחקר רפואי על מנת שתרופה תקבל אישור שיווק. שמעתי פעם על הבדל של תשעה אחוזים, אך אינני מצליחה למצוא מידע לגבי זה. אם מישהו יודע תהיה זאת עבורי עזרה גדולה. תודה.
לצפיה ב-'לא חושב שיש כללי "שחור ולבן" או "הכל או לא כלום" בנושא זה'
לא חושב שיש כללי "שחור ולבן" או "הכל או לא כלום" בנושא זה
04/04/2018 | 17:33
5
לצפיה ב-'תלוי'
תלוי
07/04/2018 | 14:45
1
22
במידה ופורסמו הנחיות של הגוף הרוגולטורי (אינן דבר מחייב אבל "משקף חשיבה" ) לביצוע ניסוי בתרופה/מכשיר/מכשיר משולב תרופה לאינדיקציה נתונה, בין אם מדובר בניסוי רנדומלי (active comparator או placebo), לבין עם מדובר בניסוי חד-זרועי, תהיה ציפיה מצד הגוף המאשר לתוצאה מסויימת.
במידה ואין הנחיות, ההפרש יהיה תלוי בתוכנית הסטטיסטית של הניסוי, שכן לגובה ההפרש באחוזים השפעה ישירה על גודל המדגם המחושב, לצד הגדרות סטטיסטיות נוספות.
יש לזכור שתוכנית סטטיסטית תקבע את מאפייני ההצלחה של הניסוי, אך אלה לא בהכרח יהיו מקובלים על הגוף הרגולטורי המאשר רישום לאינדיקציה במדינה/טריטוריה מסויימת. מומלץ להיוועץ באותו גוף רגולטורי בשלב מוקדם של תכנון הניסוי, במיוחד אם מדובר בניסוי הצפוי להתבצע תחת IND (מאחר ושאלת על תרופה). ה-FDA האמריקאי מאשר, במקרים מסויימים, את מסלול ה-SPA (Special Protocol Assessment. עדיין יש לזכור שע"פ טיוטת ההנחיות שפירסם ה-FDA למסלול זה, אין אישור הפרוטוקול בתוכנית מונע מה-FDA מדחיית הבקשה על אף עמידת הניסוי ביעדיו, במקרים מסויימים המתוארים בסעיפים III.B.2 ו-IX.B של ההנחיות בנושא.
ה-FDA מאשר את מסלול ה-SPA הן לניסוים רנדומליים והן (במקרים מסויימים) לניסיים חד-זרועים (historically controlled trials; סעיף V.D בטיוטת ההנחיות).
בכל מקרה, הייתי ממליץ לייצרן ליצור קשר עם יועץ קליני-רגולטורי.

לצפיה ב-'תודה. אז בעצם אף אחד לא יודע.'
תודה. אז בעצם אף אחד לא יודע.
08/04/2018 | 20:13
2
לצפיה ב-'השפעת הגורמים הביוטים על הצמח '
השפעת הגורמים הביוטים על הצמח
02/04/2018 | 12:47
14
היי, רציתי לדעת איך גובה הצמח ואחוז הכיסוי חשובים לו? למה חשוב לדעת את הגובה של הצמח ואת אחוז הכיסוי שלו? על מה זה משפיע
לצפיה ב-'גנטיקה והפרעה דו-קוטבית'
גנטיקה והפרעה דו-קוטבית
24/03/2018 | 17:37
17
שלום,
לבת הזוג שלי שני אחרים (תאומים זהים) הסובלים מהפרעה דו-קוטבית הגוררת בעיות התנהגות קשות.
אנחנו די חוששים לעשות ילדים בגלל שאנחנו מפחדים שהמכה הזו תנחת גם עלינו (התאומים ממש הרסו את חיי המשפחה, עבריינות וכלא והכל).
האם החשש שלנו סביר? האם יש באמת סיכוי גבוה למאניה דיפרסיה בקרב ילדיי במצב זה?
אגיד גם שדודה של אבא שלי סבלה מדיכאון קליני חמור (אולי זה לא קשור)

תודה,
ת
לצפיה ב-'בגרות מעבדה'
בגרות מעבדה
18/03/2018 | 11:26
25
יש למשהו פתרון בגרות מעבדה של שנה שעברה 5 יחידות
לצפיה ב-'סיוע קטן שיעזור המון(:'
סיוע קטן שיעזור המון(:
15/03/2018 | 15:51
42
היי לכולם, אני סטודנטית למדעי ההתנהגות ברופין בשנה ג'. אשמח ממש אם תוכלו לענות על שאלון קצרצר (נשבעת שהוא באמת קצרצר), זה ממש יעזור לי. תודה רבה!
לצפיה ב-'מדוע הגן הפגום של ויטמין C הופץ באוכלוסיה ?'
מדוע הגן הפגום של ויטמין C הופץ באוכלוסיה ?
07/03/2018 | 01:49
17
48
שלום,

הרבה פעמים נוהגים לתת את הדוגמה של הגן שאמור ליצור ויטמין C בגופנו כהוכחה לאבולוציה, ומסבירים שיש בו מוטציה שגרמה לו להפסיק לעבוד אבל הוא עבד אצל אבותינו הקדומים.

אבל כשאני חושב על זה, נראה שזה בעצם סותר את האבולוציה... כי אם בעבר הייתה אוכלוסיה של יונקים שאצל כולם הגן הזה היה תקין ויצר ויטמין C, ואז אצל פרט אחד באוכלוסיה נוצרה מוטציה שגרמה לגן הזה להפסיק לעבוד, מדוע שהמוטציה הזו תתפשט באוכלוסיה? הרי זו מוטציה רעה שפוגמת ביכולת שלו לשרוד, מדוע שהגן הפגום הזה יתפשט הלאה?

לצפיה ב-'כי כנראה באותו הזמן היה מספיק ויטמין C לכל הפרטים'
כי כנראה באותו הזמן היה מספיק ויטמין C לכל הפרטים
07/03/2018 | 11:34
32
לכן המוטציה בגן הייתה ניטרלית, בסחיפה אקראית נוצרו מינים ללא היכולת לייצר ויטמין C,
לצפיה ב-'יש כאן בעיה נוספת'
יש כאן בעיה נוספת
08/03/2018 | 20:15
11
47
מסתבר שהגן הפגום "חזר לתחיה" במס' מינים של ציפורים ועטלפים לאחר שכבר התנוון. כלומר לא רק שאותה מוטציה מנוונת התפשטה באוכלוסיה אלא שלאחר מכן התרחש תהליך הפוך בו הגן חזר לתפקודו המקורי והמוטציה שהחזירה אותו לחיים שוב התפשטה באוכלוסיה, ולא רק פעם אחת אלא מס' פעמים. הזיגזג הזה אמור להדיר שינה מתומכי האבולוציה.
לצפיה ב-'איך זיגזג סותר את האבולוציה ?'
איך זיגזג סותר את האבולוציה ?
12/03/2018 | 17:14
2
28
האבולוציה באה מאילוצים , אם יש זיגזג בהם , זה מה יש.
לצפיה ב-'הבעיה שלפי ההגיון הזה האדם יכול לחזור להיות חיידק'
הבעיה שלפי ההגיון הזה האדם יכול לחזור להיות חיידק
13/03/2018 | 19:39
1
37
ואז לחזור בחזרה לאדם ואז שוב לחיידק וכן הלאה. האבולוציה מופרכת משקולים אחרים כמו מורכבות בלתי פריקה או העובדה שיש ראיות לתכנון בטבע כשוטון הבקטריאלי, שלמעשה הוא מנוע אורגני מסתובב בעל מנגנון שכפול. מנוע כידוע מהווה הוכחה לתכנון. גם אם הוא משתכפל או עשוי מחומרים אורגניים.
לצפיה ב-'איך הוא מהווה הוכחה לתכנון?'
איך הוא מהווה הוכחה לתכנון?
17/03/2018 | 15:24
5
לצפיה ב-'האבולוציה לא מתקדמת לכיוון מסוים'
האבולוציה לא מתקדמת לכיוון מסוים
17/03/2018 | 15:23
4
24
וסביר להניח שהגן החדש הוא שונה במקצת מהגן הקודם.

חוץ מזה ההתנוונות קרתה בקופים אחרי שלב הפיצול הציפורים והעטלפים כך שכל הסיפור נשמע מופרך משהו.
לצפיה ב-'איך מנוע מהווה ראיה לתכנון?'
איך מנוע מהווה ראיה לתכנון?
18/03/2018 | 14:44
3
28
בדיוק באותה הצורה בה שעון מהווה הוכחה לתכנון. לגבי הניוון אני מדבר על העופות לבין עצמם. לפי האבולוציה הגן חסר לתפקד בעופות מסויימים לאחר שכבר התנוון בעופות.
לצפיה ב-'אתה בטוח שמדובר על אותו גן? הפיצול בין יונקים לעופות קרה'
אתה בטוח שמדובר על אותו גן? הפיצול בין יונקים לעופות קרה
24/03/2018 | 23:12
1
19
קודם לפיצול בין קופים שלא יכולים לסנתז ויטמין C בגופם לשאר היונקים.
לצפיה ב-'כן, עיין במאמר זה-'
כן, עיין במאמר זה-
25/03/2018 | 00:49
15
לצפיה ב-'אנלוגיה זה לא יותר מאשר אנלוגיה'
אנלוגיה זה לא יותר מאשר אנלוגיה
21/04/2018 | 10:10
1
לצפיה ב-'אבולוציה היא תהליך ללא מטרה!'
אבולוציה היא תהליך ללא מטרה!
31/03/2018 | 22:22
2
17
הזיגזגים קורים כל הזמן. אם גן מסויים שהשתנה על ידי מוטציה, מתקבע באוכלוסיה ותדירותו עולה ( לעומת הגן התקין, המקורי), הרי שחל כאן שינוי אבולוציוני. אבלוציה נמדדת בתדירות גנים. יש להניח, שגנים פגומים מאוד, יזיקו לפרטים הנושאים אותם ותדירותם תרד והם יעלמו או כמעט יעלמו, ולא יווצר שינוי גנטי. אצל האדם, גן פגום לאי ייצור ויטמין סי, אינו פוגע, משום שהאדם אוכל כל וניזון מפירות ומירקות המכילים ויטמין זה. למה נפגע הגן ה"טוב"? אי אפשר לדעת ואין על כך תשובה. גנים נפגעים כל הזמן ומתוקנים כל הזמן . חלק מהגנים הפגומים מתקבעים באוכלוסיה, אם הם ניטרליים, או שהם מביאים גם תועלת ( כמו הגן לאנמיה חרמשית באזורים מוכי מלריה)
לצפיה ב-'אבל לא כל שינוי הוא שינוי אבולוציוני'
אבל לא כל שינוי הוא שינוי אבולוציוני
16/04/2018 | 17:52
1
7
למשל: הואריאציות שאנו רואים בגזעי הכלבים השונים הן פשוט ואריאציות של אותו יצור- כלב במקרה זה, ולכן אין כאן התפתחות של יצור חדש. מעולם לא הודגם כי יתכן שינוי של מעבר לרמת המשפחה.
לצפיה ב-'וזה עדיין שינוי אבולוציוני בו האדם תרם לאבולוציה בגזעי הכלב.'
וזה עדיין שינוי אבולוציוני בו האדם תרם לאבולוציה בגזעי הכלב.
21/04/2018 | 06:52
2
רמת המשפחה, זו קטגוריה שרירותית בשבילנו שנוכל לסווג את המינים.
לצפיה ב-'נא להשתדל לא להגיב ל-OUTRIGGER'
נא להשתדל לא להגיב ל-OUTRIGGER
03/04/2018 | 17:19
3
18
מדובר בטרול בריאתן ומשועמם.
תודה
לצפיה ב-'חשוב שמי שמבין יגיב לו'
חשוב שמי שמבין יגיב לו
18/04/2018 | 09:51
2
16
אתה מבין בביולוגיה, ולכן קל לך לראות שהוא לא מבין.
אני מבין בפיסיקה ובמחקר  באופן כללי, ולכן קל לי לראות שבכל פעם שהוא מדבר על פיסיקה או על סטטיסטיקה הוא לא מבין על מה הוא מדבר. אני גם מספיק מכיר אנשים שמבינים בביולוגיה שמסבירים לי את היכן הוא טועה בכל פעם שהוא מדבר על דברים שאינני מבין בהם ויוצא לי לשאול אותם. אבל הוא לא פונה לאנשים כמוני או כמוך. הוא פונה לאלו שאינם מבינים בתחומים האלו, ושם השילוב של הפניות למאמרים (שלפעמים בכלל לא טוענים את מה שהוא מייחס להם אבל שכדי להבין זאת, עליך להבין בתחום), שימוש במונחים מהמדע, ובטחון עצמי של בר-סמכא נותנים לקורא תחושה שהוא מבין על מה הוא מדבר. לכן חשוב שמי שמבין כן יענה לו, על אף שזה נראה בזבוז זמן בגלל הנטייה שלו להסתובב במעגלים.

לא לענות כדי לשכנע אותו, לענות כדי שאנשים שאינם מבינים לא יוטעו.
לצפיה ב-''
18/04/2018 | 12:50
6
לצפיה ב-''
21/04/2018 | 06:53
4
לצפיה ב-' מחכים לכם בפורום פסיכומטרי '
מחכים לכם בפורום פסיכומטרי
04/03/2018 | 13:25
4

חוזרים לפעילות עם מנהל מצוין בפורום המוקדש לאחת הבחינות הקשות והמאתגרות - בחינת הפסיכומטרי
בפורום, שיהווה סוג של "קבוצת תמיכה" לנבחנים, יינתן מענה מקצועי לשאלות הגולשים, יועלו טיפים ללמידה ושאלות מאתגרות, וכן יהיה ניתן להתלבט בכל הקשור ללימודים גבוהים.
היכנסו עכשיו לפורום פסיכומטרי

לצפיה ב-'דילול חומר'
דילול חומר
08/02/2018 | 00:44
1
66
ערב טוב.תנו לי בבקשה דוגמאות לחומרים שמה שיכול לדלל אותם זה אלכוהול ולא מיםמקווה שהשאלה נוסחה בצורה ברורה, ואם לא אז אפרט פה קצת יותר את מהות השאלה שלי שתבינו למה אני מתכוונת.גיליתי רק היום(כי כזאת בורה אני)כי אלכוהול מתאדה.שאלתי את מי שגיליתי זאת בזכותו, אם נניח אני קונה מי פנים עם אלכוהול ולא רוצה את האלכוהול בפנים(כי הוא מייבש את העור )אז האם  אני יכולה פשוט להשאיר את הבקבוק פתוח וכל האלכוהול יתאדה?הוא אמר שכן, אבל יכול להיות שאז המי פנים יאבדו או את ערכן או ישנו את מצב הצבירה כי יש חומרים שמדוללים ע"י אלכוהול ובלעדיו הם  הופכים למוצק.אז שאלחתי מה הטעם לדלל חומר באלכוהול שמייבש את העור, כשאפשר לעשות זאת גם עם מים.התשובה שקיבלתי זה שלא כל חומר שיכול להיות מדולל ע"י אלכוהול יכול להידלל  גם ע"י מים,כלומר, יש חומרים שהופכים ממוצק לנוזל ע"י דילול עם אלכוהול, אבל לא יצליחו לשנות את מצב צבירתם ע"י דילול עם מים.
אז אשמח לקבל דוגמאות לחומרים כאלו
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
20/02/2018 | 17:36
33
לפרט יותר? פירטת יותר מדי

ישנם חומרים שנמסים במים וישנם חומרים שנמסים באלכוהול, ישנם חומרים שנמסים בשניהם וישנם חומרים שלא נמסים באף אחד מהם. 
כל צבע שמבוסס על שמן יימס באלכוהול. טיפקס לסוגיו. צבעים אקריליים, דבקים מסוימים, כל אלה יימסו באלכוהול.

מי פנים עם אלכוהול- אם יישארו פתוחים האלכוהול יתנדף...ומי הפנים יאבדו (לפחות חלקית) את ערכם. אלכוהול אכן מייבש את העור אך הוא גם מחטא ומנקה, לכן אחרי שימוש במי פנים המכילים אלכוהול מומלץ למרוח קרם פנים. 
לצפיה ב-'עתיד תעסוקתי במסלול מדעי החיים'
עתיד תעסוקתי במסלול מדעי החיים
07/02/2018 | 17:55
2
82

שלום
התחלתי השנה לימודים במדעי הרפואה.
אני אוהב את התחום אבל לא חקרתי מספיק לפני תחילת הלימודים על החיים של אחרי האקדמיה.
הבנתי שתואר שני זה די חובה ואין לי בעיה עם עובדה זו. השאלה היא האם אחרי התואר השני יש עתיד תעסוקתי? ואני לא מתכוון להישארות באקדמיה לדוקטורט כעתיד תעסוקתי, אני מתכוון לשוק הפרטי.
 אני כבר בן 25 ואני לא רוצה להמשיך את התואר ולגלות שאני נידון לאבטלה/שכר בדיחה למשך שארית חיי. לכן אני רוצה לקבל החלטה עוד השנה.
יש כאן אנשים שיודעים (או בעלי ניסיון אישי אפילו יותר טוב)?

תודה

לצפיה ב-'תיקונים'
תיקונים
20/02/2018 | 17:38
62
"הבנתי שתואר שני זה די חובה"- קשקוש, שום דבר אינו חובה וניסיון תעסוקתי בתעשייה חשוב יותר מתואר שני כיום, לפחות בתחום מדעי החיים בישראל.
"השאלה היא האם אחרי התואר השני יש עתיד תעסוקתי?"- יש, אבל אתה אובר-קוואליפייד, לבוגרי תואר ראשון ההיצע רב יותר.
"לכן אני רוצה לקבל החלטה עוד השנה."- יפה מאוד, מחשבה יפה ולכן העצה הכי טובה אני יכול לתת לך היא לשקול לעשות הסבה מקצועית לתחום שאינו מדעי החיים. 

לצפיה ב-'עתיד תעסוקתי'
עתיד תעסוקתי
25/02/2018 | 07:48
56
הי,

המצב בשוק קשה מאוד, וכיום קשה מאוד למצוא עבודה עם תואר דוקטור. לתואר שני וראשון הרבה יותר היצע, אם כי השכר, בגלל אינפלציית הבוגרים, ברצפה.

ממליץ ביום לשקול מחדש. עדיף "להידפק" עכשיו עם הבלגן של הסבה לכיוון אחר מאשר לשלם ביוקר כל החיים.
לצפיה ב-'שאלה '
שאלה
01/02/2018 | 22:30
64
219
שאלה בקשר לסרטון.

עומדים בפננו שתי אפשרויות. 
אפשרות מספר 1) נס גלוי, התערבות כוח עליון.

אפשרות מספר 2) יכולת הגוף לרפא את עצמו, זאת אומרת כוח הריפוי העצמי של הגוף שהפוטנציאל שלו טמון בכל אחד. זאת אומרת לאנשי הרפואה אסור לגעת...
המשך>>
שאלה בקשר לסרטון.

עומדים בפננו שתי אפשרויות. 
אפשרות מספר 1) נס גלוי, התערבות כוח עליון.

אפשרות מספר 2) יכולת הגוף לרפא את עצמו, זאת אומרת כוח הריפוי העצמי של הגוף שהפוטנציאל שלו טמון בכל אחד. זאת אומרת לאנשי הרפואה אסור לגעת בחולים.

באיזו אפשרות אתם בוחרים?

לצפיה ב-'מחשבה ביולוגית לתואר שני באופ'
מחשבה ביולוגית לתואר שני באופ
20/01/2018 | 19:20
2
71
חושבת על הכיוון הזה אבל לא הבנתי בדיוק מה זה- מישהו עשה? ממעבר על הקורסים שלהם מדובר בשילוב עם ביולוגיה ופילוסופיה- יכול לעזור למשהו בחיים???

https://academic.openu.ac.il/Natural_Sciences/biot...
לצפיה ב-'נשמע מאוד מעניין'
נשמע מאוד מעניין
21/01/2018 | 22:32
53
אבל לא נראה לי שאפשר לקנות עם זה במכולת, כלומר למצוא עבודה תואמת.
אבל אולי אני טועה. מאידך, יש הרבה משרות שנדרש בהן תואר שני כל שהוא לא חשוב באיזה תחום.
לצפיה ב-'לעזור באיזה מובן?'
לעזור באיזה מובן?
29/01/2018 | 17:25
32
רוח ועניין? בהחלט.

פרקטיקה ופרנסה? בהחלט לא.
לצפיה ב-'סרט'
סרט
13/01/2018 | 19:12
1
43
שלום לכם,
מחפשת סרט - סרטון על חיסון, מחלות הנובעות מחסר חיסוני.
היה סרט של דיויד וטר - 
לצערי, לא מוצאת.
אודה לכם על עזרתכם לצורך הקרנה בפני תלמידי תיכון.
תודה
לצפיה ב-'אני מציע לך לפנות לעמותת מדעת - הם יוכלו להפנות אותך'
אני מציע לך לפנות לעמותת מדעת - הם יוכלו להפנות אותך
14/01/2018 | 13:03
22
לצפיה ב-'שאלה על שיטת MLST'
שאלה על שיטת MLST
06/01/2018 | 16:54
39
היי אשמח לעזרה אם מישהו יכול להסביר לי מה ההבדל בין ST  לבין CC בשיטת זיהוי רצפים MLST??
לצפיה ב-'מה עושים בשיעור מעבדה בקורס ביוכימיה?'
מה עושים בשיעור מעבדה בקורס ביוכימיה?
01/01/2018 | 02:03
5
71
אני כנראה מתחילה קורס ביוכימיה באוניברסיטה הפתוחה והבנתי שיש שם שיעור מעבדה שהוא חובה- מה בדיוק עושים שם במעבדה? (אף פעם לא הייתי...).
לצפיה ב-'מנתחים גופות'
מנתחים גופות
02/01/2018 | 23:51
2
70
של עכברים אני חושב.

לצפיה ב-'אז אל תחשוב, אתה טועה.'
אז אל תחשוב, אתה טועה.
03/01/2018 | 16:04
1
18
לצפיה ב-'סתם צחקתי, סליחה '
סתם צחקתי, סליחה
03/01/2018 | 21:52
21
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
03/01/2018 | 16:16
1
65
כל תוכנית לימוד בכל מוסד אקדמאי, על אחת כמה וכמה כשמדובר בקורסי מעבדות היא מעט שונה, אבל אני מניח שבמעבדה הזו תלמדו להשתמש בכלים בסיסיים בביוכימיה, למשל שימוש בספקטרופוטומטר. תלמדו על בליעת אור של חומרים אורגניים שונים (אולי חומצות אמיניות), קביעת ריכוז חלבון, מיצוי שומנים (למשל מביצה). הפקת אנזים משמרים, קינטיקה של אנזים, קביעת פעילות של אנזים על סובסטראט, עיכוב אנזימטי וכד'. 
לצפיה ב-'הבנתי, תודה (-:'
הבנתי, תודה (-:
05/01/2018 | 00:27
10
לצפיה ב-'מדוע נדיר כל כך שלאישה שחורה ובעל לבן יוולד ילד לבן ?'
מדוע נדיר כל כך שלאישה שחורה ובעל לבן יוולד ילד לבן ?
02/01/2018 | 23:47
57
איך חישבו שזה אחד למיליון ?

אילו קומבינציות של גנים יכולות להיות עבור צבע עור? ומדוע זה כל כך נדיר? זכור לי במעורפל הניסוי המפורסם של מנדל עם האפונים ואני זוכר שהסיכוי לקבלת כל אחת מהתכונות הוא יחסית דיי גדול, אז מדוע בתכונה של צבע עור זה פתאום אחד למיליון? איך בדיוק חישבו את זה?

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום טיפול CBT
פורום טיפולי CBT
היבטים- פסיכותרפיה קוגנטיבית התנהגותית
מרפאת היבטים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה