לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1028810,288 עוקבים אודות עסקים

פורום אחים/יות בשירות הבריאות

מקום זה הוקם למען העוסקות והעוסקים בסיעוד על כל תחומיו.אחיות ואחים בשרות קהילת האדם - ללא הבדלי דת גזע ומין, בבתי החולים, בשירותי הקהילה, במרפאות, בארץ ובעולם, בעתות שלום כבעיתות מלחמה.זה המקום בו ניתן להשמיע ולשמוע דעות, חוויות אישיות, רעיונות, עדכונים, חידושים והצעות.מקום בו נוכל להתעדכן ולעדכן לעזור ולהיעזר.מקום בו סטודנטים לסיעוד ימצאו תשובות לשאלותיהם.מקום בו ניתן להניח רגליים עייפות,מקום בו גם המלאכים בלבן - יכולים לבכות,להשמיע את הכאב, לשתף בשמחות.מקום שהוא בית למקצוע - ומרגוע לעוסקים בו. בית לאחיות ולאחים העוסקים במלאכת הקודש ועושים ימים כלילות בעזרה במצבי בריאות וחולי ובכבוד האדם וחירותו.כאן תמצאו את כותל התמיכה וכאן גם תתבקשו לתת כתף לאלה הזקוקים לה.עם הזמן הבנו כי המקום גדול דיו ולבבותינו רחבים דיין על מנת להכיל את כל אותם שיש לנו איתם קשרי עבודה ומטרה משותפת, וגם להם מקום בבית הזה.חשיבות עליונה מיוחסת למחוייבותנו הראשונית - מטופלינו. סודיות רפואית הנה כלל בל יעבור – ההקפדה על פרטיות וחסיון מטופלינו מחייבת את כולנו.הומור מקצועי (וגם אחר...) ביקורת איכותית ושבחים – יתקבלו בברכה.תלונות גם כן.כללי התנהגות קולגיאליים - יבחנו בקפידה. רעיונות והצעות – מתבקשים.ושיהיה לנו רק טוב ושקט....ובהצלחה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אחים/יות בשירות הבריאות

מקום זה הוקם למען העוסקות והעוסקים בסיעוד על כל תחומיו.אחיות ואחים בשרות קהילת האדם - ללא הבדלי דת גזע ומין, בבתי החולים, בשירותי הקהילה, במרפאות, בארץ ובעולם, בעתות שלום כבעיתות מלחמה.זה המקום בו ניתן להשמיע ולשמוע דעות, חוויות אישיות, רעיונות, עדכונים, חידושים והצעות.מקום בו נוכל להתעדכן ולעדכן לעזור ולהיעזר.מקום בו סטודנטים לסיעוד ימצאו תשובות לשאלותיהם.מקום בו ניתן להניח רגליים עייפות,מקום בו גם המלאכים בלבן - יכולים לבכות,להשמיע את הכאב, לשתף בשמחות.מקום שהוא בית למקצוע - ומרגוע לעוסקים בו. בית לאחיות ולאחים העוסקים במלאכת הקודש ועושים ימים כלילות בעזרה במצבי בריאות וחולי ובכבוד האדם וחירותו.כאן תמצאו את כותל התמיכה וכאן גם תתבקשו לתת כתף לאלה הזקוקים לה.עם הזמן הבנו כי המקום גדול דיו ולבבותינו רחבים דיין על מנת להכיל את כל אותם שיש לנו איתם קשרי עבודה ומטרה משותפת, וגם להם מקום בבית הזה.חשיבות עליונה מיוחסת למחוייבותנו הראשונית - מטופלינו. סודיות רפואית הנה כלל בל יעבור – ההקפדה על פרטיות וחסיון מטופלינו מחייבת את כולנו.הומור מקצועי (וגם אחר...) ביקורת איכותית ושבחים – יתקבלו בברכה.תלונות גם כן.כללי התנהגות קולגיאליים - יבחנו בקפידה. רעיונות והצעות – מתבקשים.ושיהיה לנו רק טוב ושקט....ובהצלחה.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום אחים ואחיות מאחל לכל הנבחנים - הצלחה בבחינות הממשלתיות.
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ רפואי מקצועי . בכל מקרה של בעייה רפואית המלצתינו לפנות לרופא המטפל או לרופא מומחה
המשך >>

לצפיה ב-'שאלה הזויה האם לדעתכם ניתן לשלב מחשבים וסיעוד?'
שאלה הזויה האם לדעתכם ניתן לשלב מחשבים וסיעוד?
23/12/2017 | 23:06
4
180
אני רוצה לעשות הסבה לסיעוד מאוד נימשך לתחום, כרגע הנדסאי מחשבים. ופתאום חשבתי שאולי יש איזשהו תחום שמשלב את שני התחומים ... האם זה אפשרי?!?
לצפיה ב-'לא שאלה הזויה בכלל'
לא שאלה הזויה בכלל
24/12/2017 | 12:13
3
201
יש לימודים לתואר שני בסיעוד בדגש על שילוב טכנולוגיה\רובוטיקה בתחום. 
לצפיה ב-' איפה אפשר לעבוד אח"כ בשילוב כזה? '
איפה אפשר לעבוד אח"כ בשילוב כזה?
26/12/2017 | 18:36
1
138
נישמע מאוד מעניין.
לצפיה ב-'אני יודעת על אפשרות אחת או שתיים'
אני יודעת על אפשרות אחת או שתיים
26/12/2017 | 22:37
161
אבל די בטוח שיש עוד אפשרויות, רק שאני לא מודעת אליהן. אני יודעת שבתחום השיקום נכנס כל העניין של טכנולוגיה, מכשור רובוטי, מציאות מדומה ועוד. 
ואני חושבת שזה גם רלוונטי לתחום הניתוחים היום שחלקם מתבצעים בצורה רובוטית.
לצפיה ב-'האם ידוע לך מה שם התואר? חיפשתי באינטרנט אך לא מצאתי'
האם ידוע לך מה שם התואר? חיפשתי באינטרנט אך לא מצאתי
06/03/2018 | 16:22
15
לצפיה ב-' פורומים חדשים מחכים לכם '
פורומים חדשים מחכים לכם
24/12/2017 | 13:14
20

פורום חדש יעסוק בדיני המס כולל תחום המיסוי הפלילי, בו תקבלו ייעוץ מעו"ד מומחה, לשעבר מנהל תחום במחלקת החקירות של רשות המיסים 
היכנסו עכשיו לפורום דיני מע"מ ומס הכנסה 

פורום חדש מרכז ייעוץ משפטי ומענה על שאלות בנושאים של ויזה, דרכון זר, הגירה, אזרחות ואשרת עבודה בחו"ל, בבריטניה וארה"ב בעיקר
היכנסו עכשיו לפורום ויזה ואזרחות בבריטניה וארה"ב
לצפיה ב-'התפטרות או העברה,שתי בתי חולים ממשלתיים '
התפטרות או העברה,שתי בתי חולים ממשלתיים
21/12/2017 | 19:46
152
מי בעצם יכול לספק מידע מדויק לגבי העברה/התפתרות בית שתי בתי חולים ממשלתיים? וועד ? כוח אדם ? למי אני אמורה לפנות? תודה 
לצפיה ב-'מיואשת מחיפוש עבודה באזור חדרה '
מיואשת מחיפוש עבודה באזור חדרה
18/12/2017 | 15:00
4
260
אני מחפשת כבר יותר משנה עבודה באזור חדרה, הבעיה שאני יכולה לעבוד רק במשרה ללא משמרות חגים שבתות (בגלל ילדים), וכדי שתהיה משכורת חשוב לי עדיין שזו תהיה משרה מלאה. לא מצליחה למצוא כלום לא קופת חולים ולא משהו בבית חולים ושלחתי קוח לכל מקום ודיברתי וניסיתי ואני ממש על סף יאוש...לפני חצי שנה אף התחלתי לעבוד בבית חולים באזור, עבודה במשמרות אך ממש לא מסתדרת עם זה...
אשמח לאזרתכם/ן אולי יש משהו באזור שפיספסתי או לא חשבתי עליו.
לצפיה ב-'ניסית '
ניסית
20/12/2017 | 11:37
201
  קצת להתגמש "ולפרוץ" מעבר להגדרות משרה מסוימת? יכול להיות שאם זה המצב באזור שלך, תצטרכי יותר להתגמש מבחינת סוג המשרה. אולי, אם עוד לא ניסית, את יכולה להרחיב את החיפוש לבתי אבות (יש את המלבן בפ"ח, עד 120, בית אבות בקדימה\נתניה ועוד ), בתי ספר, הוסטלים\דיורים מוגנים, ביקור רופא, מוקדי רפואה דחופה וכו'?

לצפיה ב-'כנראה צריך לשנות את הגדרות החיפוש'
כנראה צריך לשנות את הגדרות החיפוש
21/12/2017 | 09:56
130
אולי במקום משרה מלאה במקום אחד רק בשעות היום- שזה משהו די נדיר בתחום הסיעוד- לחפש שני חצאים, או להרכיב לעצמך לו"ז של כמה מקומות עבודה. למשל ביקורי בית, משרה בהיקף קטן (יומי או שעתי אצל מעסיקים כמו בית אקשטיין למשל) או לגמרי לשנות את המחשבה- יש לי חברה שעובדת בחצי משרה שני לילות בשבוע והיא מגיעה לשכר של שבע נטו. זה די מופרך אבל אלה השעות המשתלמות לאחיות ועם שני לילות בלבד בשבוע אפשר לפרנס ולבלות הרבה עם הילדים. תשקלי את האפשרויות שלך.
לצפיה ב-'לצערי כבר ניסיתי לפצל ועוד אופציות אחרות...'
לצערי כבר ניסיתי לפצל ועוד אופציות אחרות...
31/12/2017 | 15:16
91
הבעיה היא באיזור שפשוט אין תקנים, ניסיתי להתרחק והם לא רצו אותי.
אומרים שיש עבודה בסיעוד ושכל אחד יכול למצוא את עצמו אבל זה ממש לא נכון, דרך אגב יש לי הרבה חברות במצבי. חבל שמציגים משהו אחד בלימודים ובשטח זה משהו אחר.
דרך אגב למדתי מעולה, השקעתי, כל ההתנסויות כיכבתי ממש וזה לא טרם לי לכלום.
אז התיסקול הוא ממשי.
לצפיה ב-'עבודה בחדרה'
עבודה בחדרה
17/03/2018 | 20:49
39
פליאטיבי או עבודה במוקד יכולה להתאים?
לצפיה ב-'אחות במרפאה'
אחות במרפאה
20/12/2017 | 00:45
2
332
אני רוצה ללמוד אחיות ורוצה להיות במרפאה או בטיפת חלב.
כמה אני ארוויח בערך??

לצפיה ב-'שכר בקהילה'
שכר בקהילה
20/12/2017 | 17:05
1
397
5000 בערך
עבודה נוחה ולא מתגמלת.
אם את רוצה להתפרנס תמצאי משרה בבית חולים
ביחידה כלשהי, למשל דיאליזה, אין משמרות לילה.
מרפאות חוץ - בדרך כלל צריך על בסיסי בטיפול נמרץ.

לצפיה ב-'ממש לא נכון'
ממש לא נכון
20/12/2017 | 18:13
320
דניאלה,השכר שנכתב ,לא נכון וממש מטעה.
תכתבי לי בפרטי ואתן לך פירוט מעמיק.
לצפיה ב-'תהליך העברת מבית חולים תל השומר לבית חולים הלל יפה '
תהליך העברת מבית חולים תל השומר לבית חולים הלל יפה
15/12/2017 | 12:21
2
197
אני אחות מוסמכת עם ותק 10 שנים בבית חולים תל השומר ,עם קורס על בסיסי באונקולוגיה ,אחראיות משמרת ונאמנות כאב .בעוד כשנה מתכוונת לעבור לבית חולים בצפון ,הלל יפה ( נקווה שתהיה תקן). ערך שעה שלי 55 שקלים ,האם הערך נשאר אותו דבר ,האם ותק נשמר ,האם חופשים שנצברו נשמרים ...או כשאני מתפטרת ,הכל מתחיל מהתחלה? 
לצפיה ב-'שניהם בתי חולים ממשלתיים. '
שניהם בתי חולים ממשלתיים.
16/12/2017 | 21:11
176
באופן כללי, אחרי שמתפטרים מבי"ח ממשלתי, יש תקופת צינון של 3 או 6 חודשים בהן לא תוכלי להתחיל לעבוד בבי"ח ממשלתי אחר. 

במקרה שלך, והכל כמובן תלוי באישור סופי של מנהלת הסיעוד בתל השומר, זו לא תהיה התפטרות אל העברה. את עוברת עם התקן שלך מתל השומר להלל יפה, עם הקביעות וכו', הכל נשמר. מנהלת הסיעוד של תל השומר יכולה לסרב לבצע העברה, אני לא מכיר את החוקים מתי אסור ומתי מותר לה, אפשר להתייעץ עם הוועד במידה וזה קורה. 

קחי בחשבון, שגם בתרחיש אופטימלי שבו הכל הולך חלק ומאשרים לך את ההעברה, לפעמים מדובר בתהליך של חודשיים+- (שוב, תלוי ברצון של מנהלת הסיעוד בתל השומר). 

עריכה: הערה נוספת, בגלל שמדובר בבי"ח צפוני, שם לפעמים יש קושי למצוא עבודה בגלל תחרות על משרות של אחים ואחיות, מאוד מומלץ שזו תהיה העברה באמת ולא התפטרות. במקרה של העברה אין לך מה לדאוג לגבי תקן פנוי בהלל יפה, כי מבחינתם את עוברת עם התקן שלך מתל השומר. הרבה אחים ואחיות מהצפון מגיעות למרכז/שפלה לקבל עבודה ואז תקן (בממשלתי או כללית) ואחרכך עוברים עם התקן חזרה לבי"ח בצפון. 
לצפיה ב-'כמו שאמרו פה מעליי'
כמו שאמרו פה מעליי
17/12/2017 | 11:15
119
כדאי שזו תהיה העברה ולא התפטרות. בנוסף למה שאמרו, אם את מתפטרת המעסיק כבר יכול לוותר עליך לגמרי ואז כל הצבירות וההפרשות מפסיקות. כשמודיעים על כוונה להתפטר, אם יוצאים לחופשה במהלך הזמן הזה, הימים האלה יכולים לבוא על חשבון החופשה שנתית. אז אם את יכולה רצוי שתהיה העברה ולא התפטרות. 

לצפיה ב-'מה השכר השעתי (ללא התוספת של משמרות) של אחות מוסמכת מתחילה?'
מה השכר השעתי (ללא התוספת של משמרות) של אחות מוסמכת מתחילה?
14/12/2017 | 11:23
3
370
הי אני מסיימת באפריל הקרוב ומאוד מעניין אותי לשמוע מאחיות שכבר עובדות מה השכר באמת. במסגרת לימודים מאוד מנסים למשוך סטודנטים ולדעתי מספרים על שכר שהוא לא הגיוני |(100 ש"ח לשעה ויותר!!!) ולכן מאוד חשוב לי לשמוע על מה השכר האמיתי כדי לדעת ולתכנן כלכלית את חיי (מה לעשות יש ילדים לפרנס)
לצפיה ב-'43 ש"ח לשעה כבסיס'
43 ש"ח לשעה כבסיס
14/12/2017 | 17:53
330
לצפיה ב-'100 שקל לשעה? שיגידו לי איפה ומחר אני עובר'
100 שקל לשעה? שיגידו לי איפה ומחר אני עובר
16/12/2017 | 21:25
1
323
כמו שאמרו, בסביבות ה-43 שקל לשעה.
אם הכיוון הוא בי"ח ממשלתי/כללית, 100% משרה, עם משמרות ערב, לילה, סופ"ש, אז השכר ברוטו צפוי להיות כ-8-12 אלף. בכוונה אני מציין ברוטו כי נקודות המס יכולות להשפיע דרסטית על הנטו. אני רווק בלי ילדים, מכאן שמס הכנסה מכסח אותי לכיוון ה-9-10K. אם יש ילדים, מגורים ביישוב מועדף וכו' אז הנטו עולה. 
השכר נשמע יחסית סביר לשוק, אבל לא לשכוח שזה מגיע במחיר של משמרות ושעות לא שעות (ערב, לילה, סופ"ש, חגים)!

*הערה קטנה, למרות שציינתי 100% משרה, רובנו עושים בבתי החולים שעות נוספות גם בלי לתכנן כך. כי משרה מלאה מוגדרת על 36 שעות שבועיות, שבוע 5 משמרות שבוע 4 משמרות וחוזר, אבל בפועל עושים 40 שעות שבועיות (5 משמרות כל שבוע). יש גם בנוסף משמרות מיוחדות עם שכר גבוה, תורנויות, כוננויות וכו' בתור תוספת.
*הערה נוספת, לא הכללתי תוספות כמו משכורת 13, תוספת ביגוד, דמי הבראה וכו'. 
*אין לי מושג לגבי שכר בקהילה ו/או בפרטי. 
לצפיה ב-'שאלה לי אליך RIGIDID'
שאלה לי אליך RIGIDID
17/12/2017 | 13:57
296
כשאתה כותב השכר סביר יחסית לשוק,למה אתה מתכוון? יחסית סביר לאקדמאים אחרים במקצועות פארארפואיים אחרים? או יחסית סביר ביחס לאקדמאים במקצועות אחרים?
לצפיה ב-'כמה מוסיף למשכורת קורס על בסיסי? '
כמה מוסיף למשכורת קורס על בסיסי?
09/12/2017 | 15:50
2
598
כרגע אחות מוסמכת בתחילת דרכה, קשה להתקיים ולפרנס משפחה עם משכורת כזו, ואני מאוד אוהבת את העבודה אבל חושבת לגבי עתיד....חושבת ללמוד קורס מיילדות מעניין ומסכרן אותי כמה זה משנה במשכורת.
לצפיה ב-'השאלה אם'
השאלה אם
10/12/2017 | 11:17
430
מקום העבודה מוכן להשתתף בעלות של הקורס? כי הקורס יכול לעלות איזה 10,000 שקל. אין לי מושג כמה מרוויחה מיילדת, אבל בכללי קורס על בסיסי הוא לא תוספת ענקית 500-600 שקל. אולי יש קורסים שנותנים יותר, אבל לא נראה לי שזה יהיה בהמון יותר. 
לצפיה ב-'תלוי איפה עובדים.'
תלוי איפה עובדים.
15/12/2017 | 07:50
335
אני מקבלת פחות מ-150 ש" לחודש עבור על בסיסי שחברותי, שעובדות במוסדות אחרים, מקבלות עליו 200-300 ש"ח. 
עדיף שתשאלי אחיות שעובדות איתך ועשו קורס דומה כמה הן מקבלות. 
לצפיה ב-'שאלה קשה חייב עזרה שלכן/ן אחים ואחיות יקרים'
שאלה קשה חייב עזרה שלכן/ן אחים ואחיות יקרים
09/12/2017 | 09:55
3
354
שלום.
אני שואל את השאלה הזו עם שם בדוי בשלב זה.
ובכן, אני בן 35 אח במקצוע . לעניינינו לא כזה משנה.
הבעיה : אני מכור לנוגדי כאבים שבפקודת הרוקחים חומרים אלו נקראים ״סמים מסוכנים״ . כבר כתשע שנים. לא במינונים עצומים אבל אני שם לב שאני לא מסוגל להפסיק עם זה .עד עתה התכחשתי לזה.
אני מכור במינונים של 50 עד 60 מילי גרם בשבוע לאופיאטים. אני לא מזריק או מסניף אלא רק נוטל בשתיה.
בקצרה,עברתי חיים
לא פשוטים ,אני סובל מחרדה חברתית קשה ואישיות הימנעותית ופלא איך בכלל החזקתי מעמד במקצוע שדורש חשיפה חברתית אינסופית. עם כל זאת אני מת  על  המקצוע הזה. מוציא אותי מהבידידות ונותן לי הרגשה שאני יכול לבוא במגע עם העולם מדי פעם בצורה נורמטיבית גם כשהימים בעבודה הם לא קלים.
אני אוהב לטפל ולתת מענה לחולים.והם מאוד אוהבים אותי. הבעיה שלי שאני לא אוהב את עצמי בגלל זה הידרדרתי לשימוש הזה. אני לא ממש מסתדר עם מה שאני. אני לא נהנה מהשימוש אלא הסמים מקלים על הכאב הנפשי של הריקנות והבדידות .
מאוד חשוב לי לא להסתכן לאבד את מה שיש לי. את הרשיון שלי שעל כך עבדתי עליו קשה .
אני יודע שאני מכור שלא מצליח להפסיק כי אני רואה איך אני מתנהל כשהמנה הבא חסרה לי. אני פשוט מחפש נואשות את המנה הבאה וכשהחומרים בידיי אני מאבד שליטה.
הבנתי שבארה״ב ישנו גוף מקצועי שמטפל בצורה דיסקרטית אנשי מקצוע רופאים אחיות שהתמכרו לסמים , אבל אני לא יודע לאן לפנות בארץ כאן כדי להתחיל בתהליך הגמילה והניקיון בצורה יסודית.לאנשי מקצוע בארץ .
יש לציין כי ההתמכרות שלי אינה קשורה לזמינות של  החומרים  במקום העבודה .אני משיג את החומרים מבחוץ.ואני לעולם אבל לעולם לא משתמש במקום העבודה גם פחדן די מכדי שיתפסו אותי וגם קשה לי לדמיין איך אטפל במטופלים כשאני לא מודע למה שאני עושה.
זהו, אם למישהו יש רעיון חוות דעת איך ולמי לפנות אשמח לשמוע.

לצפיה ב-'יש קליניקות פרטיות '
יש קליניקות פרטיות
09/12/2017 | 15:24
176
ומרפאות בניהול פסיכיאטרים לטיפול בהתמכרויות. חיפוש קצר בגוגל ייתן לך רשימה. 
לצפיה ב-'קודם כל,'
קודם כל,
15/12/2017 | 08:07
1
145
המודעות שלך והרצון לצאת מהמצב אליו נכנסת ראויים לציון. ואכן לא ברור איך אתה שורד במקצוע שכרוך באינטראקציות אינסופיות עם אנשים- גם זה ראוי להערכה גדולה (אגב, מהכתוב לא ברור אם עברת פעם טיפול לחרדות מהן אתה סובל).
ולעניין: מחיפוש קצר בגוגל, קיימים מרכזים שונים לטיפול בהתמכרויות, כולל טיפולים קבוצתיים סטייל שיטת 12 הצעדים ועוד. לא יודעת האם קיימים מרכזים שמיועדים עבור הסקטור הרפואי בלבד, אבל עד כמה זה משנה? התמכרות (לאלכוהול, סמים, מין, סלולרי ועוד) היא לא נחלתם של אנשים ממעמד סוציואקונומי נמוך בלבד, אלא תופסת אנשים מכל שכבות האוכלוסיה, ממקצועות שונים ומרקעים שונים בכלל. תתחיל ליצור קשר עם המרכזים האלו, בטוחה שתמצא מענה.

בהצלחה 
לצפיה ב-'תודה לך גלי על ההבנה והתמיכה אבל'
תודה לך גלי על ההבנה והתמיכה אבל
25/12/2017 | 09:25
73
לא כזה פשוט לאיש מקצוע כמוני לפנות לכל מכוני גמילה . ישנה חובת הדיווח את יודעת, ומשרד הבריאות יכול לקחת  את הרשיון שלי ויכול לשלול אותו ממני.אז צריך למצוא מכון גמילה פרטי.דיסקרטי.
תודה לך בכל אופן.
לצפיה ב-'שאלה לגבי שכר'
שאלה לגבי שכר
07/12/2017 | 19:11
259
שלום לכולם, אני חדשה בפורום.
אני אחות מוסמכת, כרגע גם סטודנטית להשלמה לתואר ראשון בסיעוד לאחיות מוסמכות. ניסיון של שנה וחצי בתור אחות ועוד שנה וחצי בתור סטודנטית לסיעוד הכל באותה מחלקה בבית חולים בצפון. שבוע הבא יש לי כמה ראיונות עבודה, רציתי לדעת מניסיון אישי שלכם על איזה שכר אני יכולה לנהל מו"מ בבית בלב, ביקור רופא ואחות בתי ספר דרך נטלי?
תודה מראש לעונים
לצפיה ב-'כמה משלמים במשמרות? '
כמה משלמים במשמרות?
06/12/2017 | 17:58
5
306
חיפשתי כאן תשובה ולא מצאתי, מנסה להבין מה השכר השעתי (אחוזים) במשמרות השונות - בוקר/ערב/לילה ובשישי שבת. תודה מראש
לצפיה ב-'יודעת לממשלתי, בערך'
יודעת לממשלתי, בערך
07/12/2017 | 10:23
2
310
משמרת בוקר- 100% עד השעה אחת, מאחת זה 120%.
משמרת ערב- 120% עד שבע בערב, היתר 140%
משמרת לילה 140% 
סופ"ש:
בוקר שישי רגיל
ערב שישי- עד שבע בערב 140%, משבע בערב 175%
לילה שישי 175%
כל השבת 150%
יש מצב שלא בהכל דייקתי אבל זו בגדול התמונה
לצפיה ב-'מישהו יודע אם זה נכון? חשבתי שזה אחרת'
מישהו יודע אם זה נכון? חשבתי שזה אחרת
07/12/2017 | 16:09
1
168
לצפיה ב-'כתבתי שזה בערך, תכתבי מה שאת יודעת ששונה'
כתבתי שזה בערך, תכתבי מה שאת יודעת ששונה
10/12/2017 | 08:16
123
לצפיה ב-'בבקשה'
בבקשה
11/12/2017 | 21:22
1
217
לצפיה ב-'זה גם מה שאני יודעת'
זה גם מה שאני יודעת
14/12/2017 | 11:16
135
תודה
לצפיה ב-'תתרחקו ממאוחדת'
תתרחקו ממאוחדת
05/12/2017 | 10:14
296
כסף על הפנים מניסיון, ארגון מבולגן ולא אומרים את האמת.
לצפיה ב-'הסבת אקדמאים לסיעוד'
הסבת אקדמאים לסיעוד
29/11/2017 | 20:29
1
293

שלום אני בן 30 וחצי עם תואר שני במדע המדינה. 
שקלתי לעשות הסבה לסיעוד מהסיבה שזה מקצוע עם בטחון תעסוקתי וזה חשוב לי.
עם זאת, ידוע לי שזהו מקצוע של "נשים" יותר מאשר גברים, ואח מוסמך נתפס בהרמת גבה.
ישנם לא מעט תוכניות בבתי חולים ובאוניברסיטת תל אביב - מה ההבדל ביניהן? 
בהנחה ואלמד באיכילוב או אוניברסיטת תל אביב, האם התעודה עצמה תהייה אותו דבר? האם זה שווה ערך לתעודת BA רגיל כמי שעשה תואר ראשון בסיעוד?
מהי משכורת התחלתית לאח מוסמך עם תואר שני? 
עד כמה העבודה שוחקת? 
מה לגבי קביעות? האם נכון שלאחר שנתיים מקבלים קביעות ? 
לגבי מבחן ההסמכה של משרד הבריאות - האם הם יכולים למנוע הסמכה למי שהיה עם פרופיל נפשי בצבא על אישיות או נוטל ריטלין? כיצד ניתן לאשש את הנושא הזה?
האם עדיף לנסות להיקלט לבית חולים ממשלתי/ עירוני (איכילוב)/ או של הקופה בהנחה והדבר יאפשר ניידות בין בית חולים אחד למשנהו במהלך השנים.
מהן אפשרויות הקידום בתפקיד זה?
האם מי שלמד סיעוד כהסבה משתכר פחות ממי שלמד כתואר ראשון? 
לצפיה ב-'לא נראה לי '
לא נראה לי
30/11/2017 | 12:59
241
שמישהו היום מרים גבה על אח גבר. רק כי זה כל כך נפוץ היום ויש  הרבה אחים גברים. בכל מקרה, בתוך המקצוע, לאף אחד לא איכפת אם אתה גבר. אולי בסביבתך הקרובה זה שונה, אבל בתוך עולם הסיעוד זה ממש לא עניין גדול.
קח בחשבון שתצטרך לראות כמה ואגינות במהלך הלימודים ואולי אף יותר מלראות.  שזה כבר עניין בינך לבין עצמך. עד לפה ענייני חוסר נוחות. 
לגבי שאר השאלות שלך- רק אוניברסיטת ת"א נותנת תואר שהוא BA בסיעוד. תוכניות בבתי חולים נותנות לך תעודה של אח מוסמך. בכל מקרה, אתה תחשב אח מוסמך אקדמאי כשתעבוד, בגלל התואר שיש לך במדע המדינה. 
-לגבי משכורת התחלתית ותואר שני- תצטרך לבדוק ספציפית לתחום שלך ולעבודה שלך כשתעבוד. כל התוספות נקבעות באחוזים יחסית לשכר שלך, לא במספרים מוחלטים, והשכר שלך תלוי ספציפית בסוג העבודה שלך ספציפית. 
-העבודה שוחקת.
-פרופיל נפשי ובכלל בעיות נפשיות בכלל, הן לא עילה כשלעצמן למניעת קבלת הסמכה כאח.
-אפשרויות הקידום הן מגוונות ותלויות בתפקיד הספציפי שתעשה. אי אפשר לענות מראש כי יש יותר מידי אופציות. 
-לומדי תואר ראשון והסבה משתכרים אותו דבר  כנקודת התחלה לחישוב שכר. 
-לא מתחייב קביעות אחרי שנתיים. תלוי בסוג החוזה ובסוג התעסוקה ועוד. 
-אתה יכול להתנייד לאיפה שבא לך. אף אחד לא יעצור אותך מזה. אם תעבור בתי חולים אתה עלול לפגוע בותק שלך לפנסיה 

לצפיה ב-'דרוש/ה אח חדר ניתוח - לתפקיד מומחה תוכן '
דרוש/ה אח חדר ניתוח - לתפקיד מומחה תוכן
23/11/2017 | 07:53
201
היי שני דניאל מחברת ג'ון ברייס 
אני מחפשת לפרוייקט ממשלתי משמעותי אח/ות חדר ניתוח מעל 10 שנות ניסיון לכתיבת קטלוג מקצועי . 
אשמח לפרט עוד על התפקיד בטלפון: 03-7100665 או אפשר לשלוח לי הודעות במייל : duzi@jbh.co.il 
תודה !!
לצפיה ב-'מעבר בין בתי החולים'
מעבר בין בתי החולים
17/11/2017 | 01:39
3
262
היי , אני רק התחלתי את לימודי הסיעוד שלי ,  התכנון שלי הוא לעבוד בבית חולים מאיר בעתיד(לא שיש לי בררה) .
אבל החלום שלי תמיד היה לגור בגליל העליון .

מה אם אחרי כמה שנים במאיר אני אבקש העברה לאחד מן הבתי חולים הממשלתיים בצפון כמו בנהריה או צפת נגיד ?  מה הסיכוי שיהיה שם תקן פנוי?

להמשיך לחלום או לעבור ישר לחלום אסמפיה?

לצפיה ב-'יש לך המון ברירה'
יש לך המון ברירה
17/11/2017 | 09:27
2
216
לא הבנתי את ה"לא שיש לי ברירה", יש הרבה מקומות עבודה בסיעוד ולא חייבים לעבוד דווקא במאיר. יש מספיק בתי חולים, בתי אבות, קהילה ומסגרות שונות.
לגבי העברה בעתיד, מאחר ומאיר הוא בי"ח של הכללית ובתי החולים בנהריה/צפת לא של הכללית זה לא ייחשב העברה, זה פשוט להתקבל למקום עבודה חדש. בצפון תמיד יש בעיית תקנים אבל בסופו של דבר תמיד קולטים שם צוות חדש במקום הפורשים למיניהם אז זה לא כזה חלום שלא יכול להתממש.
שיהיה בהצלחה בלימודים :)
לצפיה ב-'תודה על התשובה'
תודה על התשובה
20/11/2017 | 08:55
1
151
הבית ספר נמצא פשוט בתוך בית חולים מאיר ,יותר פשוט
יש הרבה אפשרויות תעסוקה אבל רק בבתי החולים יש  אופק למשכורות נורמליות לפי מה שאני רואה .

אכן כן ,יש תמיד צוותים פורשים ומתפנים תקנים.
השאלה היא , אם יש איזשהו דרך פרקטית לדעת את זה. רשימת המתנה או משהו כזה ?
להגיע כל שבוע לבית חולים ולשאול אם הם מחפשים אחים , לא נראה לי כזה פרקטי ?

לצפיה ב-'את אותה המשכורת תרוויחי בבי"ח רגיל, פסיכיאטרי, שיקומי וכו'
את אותה המשכורת תרוויחי בבי"ח רגיל, פסיכיאטרי, שיקומי וכו
21/11/2017 | 12:21
165
וזה שאת לומדת במאיר ממש לא אומר שאת חייבת לעבוד שם ואין ברירה, רק אומר שיהיה לך יותר פשוט להתחיל שם.
לגבי בתי החולים בצפון, הדרך הכי קלה לקבל על זה תשובה זה ליצור איתם קשר בבוא הזמן ולבקש ראיון עם מנהלת הסיעוד שלהם.
טיפ קטן: ככל שתגיעי לשם עם יותר ידע והתמקצעות (למשל עם על בסיסי שיש להם בו צורך) כך יהיה לך יתרון על פני מועמדים אחרים. בהצלחה
לצפיה ב-'הגדרה של המושג "הכרה" על פי קוזיר'
הגדרה של המושג "הכרה" על פי קוזיר
16/11/2017 | 16:38
109
למישהו יש הגדרה של המושג "הכרה" על פי קוזיר?
לצפיה ב-'דרושים - אח/אחות למעון יום שיקומי - מרכז הולנד '
דרושים - אח/אחות למעון יום שיקומי - מרכז הולנד
15/11/2017 | 15:23
117
למרכז הולנד השייך לעמותת צ'יימס ישראל דרוש/ה אח /ות
מיקום המשרה: תל אביב יפו
היקף המשרה: משרה מלאה / חלקית
דרוש /ה אח /ות לעבודה במעון יום שיקומי מענה לילדים עם צרכים מיוחדים .
היקף משרה 6 ימים בשבוע א'-ה' 7:30 -15:30 יום ו' 7:30 – 12:00 . ישנה אפשרות לחלקיות משרה .
אחריות על הטיפול הרפואי של החניכים במרכז כולל מתן תרופות, הדרכת הצוות ושמירה על קשר עם המשפחות.
דרישות:
עדיפות לניסיון עם ילדים בחינוך מיוחד.
תעודת הסמכה ורישיון משרד הבריאות - חובה. המשרה מיועדת לנשים וגברים כאחד.

עבודה מיידית
קורות חיים ניתן להעביר למייל : Lilachnaray @ gmail.com
או פקס : 036571375
"מרכז הולנד" עמותת צ'יימס ישראל

לצפיה ב-'הסבה לסיעוד בבאר שבע'
הסבה לסיעוד בבאר שבע
09/11/2017 | 11:37
2
143
שלום. האם קיים קורס הסבע לשיעוד בבאר שבע, אפשר לקבל פרטים?

לצפיה ב-'מצאתי פה: '
מצאתי פה:
11/11/2017 | 17:42
1
106
 בית הספר האקדמי לסיעוד קפלן - שלוחת דרום בבית החולים סורוקה, באר שבע:
מועד הרישום לקורס: נובמבר 2017. הרישום יסתיים ביום 31.1.2018.
מועד התחלת הקורס: מאי 2018.
תנאי קבלה
1. תואר אקדמי ממוסד להשכלה גבוהה המוכרעל־ידי המועצה להשכלה גבוהה בישראל או לחלופין תואר אקדמי מוכר.
2. קורות חיים ומילוי שאלון פרטים אישיים.
3. ראיון אישי
4. עולים הנמצאים בארץ פחות מ־10 שנים צריכים לעשות מבחן בעברית.
לצפיה ב-'ומספר טלפון:'
ומספר טלפון:
11/11/2017 | 17:47
41
שלוחת דרום בסורוקה - אורית בוסקילה, טלפון: 08-6244292, דוא"ל: oritbo1@clalit.org.il
לצפיה ב-'הסבת אקדמאים לסיעוד'
הסבת אקדמאים לסיעוד
09/11/2017 | 11:06
8
241
שלום רב
רציתי לדעת איכן מתקיימות תכניות להסבת אקדמאים לסיעוד באזור המרכז? חוץ מהנ"ל?
מצאתי שני מקומות: באוניברסיטת ת"א ובשיבא.
רק לת"א הצלחתי להתקשר ואמרו לי שההרשמה היא בינואר-מרץ. לשיבא לא הצלחתי להתקשר, לא ענו לי לא לטלפון ולא לטופס המכוון ששלחתי.
עוד רעיונות? המלצות על מסלולים? אני שואל על כמה מסלולים כיוון שאם אני לא אתקבל בת"א או במקום מסוים שתהייה לי האלטרנטיבה במקום שני וכו'

לצפיה ב-'משיבא חזרו אלי במייל אוטומטי'
משיבא חזרו אלי במייל אוטומטי
10/11/2017 | 09:07
7
153
שהפרטים שלי נכנסו למערכת.
בת"א ההרשמה מינואר

והשאלה: באילו עוד מקומות יש הסבה לסיעוד? והמלצות עליהם?
תודה.

לצפיה ב-'במרכז.'
במרכז.
10/11/2017 | 09:08
6
71
לצפיה ב-'מצאתי עוד מקומות'
מצאתי עוד מקומות
10/11/2017 | 09:34
5
117
מישהו יכול לתת לי המלצות על איזה מסלול עדיף? המלצות גם ממישהן שעשה את המסלול?

• בית הספר לסיעוד פט מתיוס (חדרה): בית הספר פועל בבית החולים הלל יפה ומציע תכנית הסבת אקדמאים לסיעוד שאורכה כשנתיים וחצי. במסלול מתקיימים בין שלושה לארבעה מפגשים במהלך השבוע.
<p> </p>
  • בית הספר האקדמי לאחיות שיינברון (תל אביב): התכנית מתקיימת במרכז הרפואי סוראסקי ומשלבת לימודים עם התנסות קלינית. זוהי תכנת לימודי בוקר בה מתקיימים בין שלושה לארבעה שיעורים שבועיים.
<p> </p>
  • בית הספר לסיעוד במרכז הרפואי ברזילי (אשקלון): בית הספר מצעי מסלול הסבת אקדמאים לסיעוד, למעוניינים בתעודת אח מוסמך. מוסד הלימוד מעניק מלגות לימוד לזכאים.
<p> </p>
  • בית הספר האקדמי לסיעוד אסף הרופא (באר יעקב): תכנית הסבת האקדמאים לסיעוד באסף הרופא נמשכת כשנתיים, מתקיימים שיעורים בחמישה ימים במהלך השבוע בבית החולים.
<p> </p>
  • בית הספר דינה לסיעוד (פתח תקווה): בית הספר מסונף לחוג ללימודי סיעוד של אוניברסיטת תל-אביב ופועל בבית החולים בילינסון. מסלול הסבת אקדמאים לסיעוד נמשך כשנתיים וחצי ומקנה לבוגריו תעודת אח או אחות מוסמכים. הלימודים מתפרשים על שלושה ימים שבועיים ובתקופת ההתנסות הקלינית ארבעה ימים בשבוע. 

• בית ספר לסיעוד מאיר (כפר סבא): בית הספר פועל כחלק מקבוצת הכללית. נלמדת בו תכנית הסבת אקדמאים לסיעוד וכן מסוללי סיעוד לתואר ראשון וקורסים לקידום מקצועי לעובדים בענף הבריאות.
<p> </p>

לצפיה ב-'בעקרון כל המסלולים מציעים את אותו הדבר'
בעקרון כל המסלולים מציעים את אותו הדבר
10/11/2017 | 10:39
4
125
מנהל הסיעוד מכתיב את החומר שצריך להעביר ואת היקף השעות לכל נושא. הגמישות של המקומות השונים מתבטאת באיך פורסים את זה (נע בין שנתיים לארבע ממה שאני זוכרת) ומי מעביר את החומר.
לכל מקום יש את היתרונות והחסרונות שלו, ממליצה לבחור לפי קרבה לבית כי זה לא רק תקופת הלימודים העיונית, זה גם החלק המעשי שיקרה בבתי החולים שקרובים לבית ויאפשרו הצצה למחלקות השונות והזדמנות לעשות רושם טוב במקומות שרוצים לעבוד בהם בהמשך. בהצלחה.
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
11/11/2017 | 17:36
41
לצפיה ב-'ועוד שאלה:'
ועוד שאלה:
11/11/2017 | 17:46
2
108
הבנתי שהמסלול של אוניברסיטת ת"א מעניק תואר ראשון בסיעוד בניגוד למסלולים אחרים שלא מעניקים תואר אלא רק הסמכה.
האם נכון הדבר ומה ההבדל בין מסלול עם תואר ומסלול ללא תואר.
לצפיה ב-'אם תרצה'
אם תרצה
12/11/2017 | 11:25
1
113
להתקדם בתור אח, הלימודים לא נגמרים עם ההסמכה. קורסים על בסיסיים, תואר שני, וגם איזשהו תואר בסיעוד, או ראשון או שני. אנשים מבלים שנים בכל מיני לימודים כאלה. זה לא משהו שאתה צריך לעשות מייד איך שאתה מקבל את התעודה, בטווח הקצר, אלא בטווח היותר ארוך.  . 
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
12/11/2017 | 22:02
28
לצפיה ב-'חושבת על הסבה'
חושבת על הסבה
06/11/2017 | 10:44
2
261
ועושה הרבה בירורים בעניין. קצתי במקצוע ההוראה בגלל תפקיד השוטרת שאני נאלצת למלא לא פעם, כמובן בגלל השכר הזעום ובגלל המחסור במקומות עבודה (מורה מקצועית). כמו כן אני מחפשת מקצוע בעל אופי טיפולי המצריך יחסי אנוש וחיבור רגשי. במסגרת הבירורים חשבתי על סיעוד. (יש לי תואר שני באחת התרפיות, אין בזה עבודה). לגבי השכר - האם הוא הולם? מאפשר להתקיים בכבוד? (בין 7,000 ל8,000 נניח. קשה להגיע לשם בתור אחות מתחילה? אמא לילדים...) ולגבי הביקוש - האם אכן יש מחסור? באזור ירושלים.. (מכוונת בעיקר לעין כרם)
בנוגע לחופשות - המורים כידוע מגיעים ליולי עם הלשון בחוץ והחופש הגדול הכרחי לאסוף את השברים ולהתחיל מחדש. האם ההרגשה כך גם אצל אחיות? ואיך מתמודדים עם העובדה שאין חופש גדול? ואחות ממוצעת - תוך כמה זמן מתחילה להרגיש שחוקה? האם אפשר לשרוד במקצוע עד הפנסיה? (ברור שכל אחד יענה משהו אחר אבל חשוב לי לשמוע מגוון של דעות ובעיקר את חכמת ההמונים..)
ודבר אחרון - האם חוויתם חוויה חיובית טובה באחת מתוכניות ההסבה באזור ירושלים והמרכז? ומה לגבי מלגות?
תודה!
לצפיה ב-'דעתי'
דעתי
07/11/2017 | 10:07
196
 גם  הייתי פעם מזמן  במקצוע עם חופשים גדולים. אותי החופשים האלה גמרו. הייתי נכנסת לדיכאון בתחילת החופש ובסוף החופש כל פעם מחדש, היה קשה לי עם המעברים מחופש לעבודה ומעבודה לחופש. אז הנה, תשובה לשאלה לגבי איך מתמודדים כשאין חופש גדול- יפה מאד 
הוראה זה מקצוע שוחק, סיעוד זה גם מקצוע שוחק, אבל השוני, לדעתי, הוא שבסיעוד יש מגוון הרבה יותר גדול של אפשרויות וצורות תעסוקה. אם את מרגישה שאת מאד נשחקת בסוג עבודה מסוים, את יכולה לשנות אווירה, לשנות אנשים, לשנות צורת עבודה לפעמים לגמרי ועדיין להישאר בתחום הסיעוד. 
יש אנשים ששורדים גם אחרי הפנסיה "המכורים לעבודה" שלא יכולים בלי, כי עבודה יש, אם יש מישהו שיכול ורוצה לעשות אותה. ויש את הצד השני כמובן, שמרגישים בדיוק כמוך היום, פחות או יותר, שחוקים ועייפים ולא מתוגמלים.
זה כמו  אם הייתי שואלת אותך אם לעשות הסבה להוראה היום, היית עונה לי מהעמדה שלך. 
גם סיעוד, כמו הוראה, זה מקצוע נשי, אז ילדים יש להרבה מאד אחיות (וגם אחים) אם תירצי להיות איתם יותר בבית - זה יבוא על חשבון משהו, או שכר או התקדמות או שניהם, אבל זה לגמרי עניין של העדפה אישית, לא משהו מערכתי. 
לצפיה ב-'הסבה-גם אני הייתי שם'
הסבה-גם אני הייתי שם
09/11/2017 | 09:57
195
היי, בהמשך לתשובה שניתנה לך הרי שסיעוד הוא מקצועי מגוון מאד המאפשר שינויים רבים בתוכו לאורך ולרוחב.
אני מבין את הרגשתך, גם אני הייתי שם ומצאתי את מקומי בסיעוד בריאות הנפש לאחר הסבת אקדמאים. בבריאות הנפש מצאתי עבודה בעלת אופי טיפולי, המצריכה יחסי אנוש ומיומנויות תקשורות תוך חיבור רגשי,שכר מכובד, גמישות בשעות העבודה ואופק מקצועי. בוודאי שאחיות עם הכשרות בתחומים טיפוליים הם בונוס משמעותי לעבודה עם חולי הנפש.
המרכזים לבריאות הנפש=בתי חולים ממשלתיים, פזורים ברחבי הארץ וכמובן גם באיזור ירושלים. ניתן למצוא מידע רב עליהם באתרי האינטרנט השונים.
יש עוד יתרונות רבים לצד חסרונות כמובן, כמו הערך המוסף שבלימודי הסיעוד על ארגז הכלים הרפואי שתקבלי שישמש אותך בחיי היוםיום.
עצה שלי, בחרי מקום לימודים בעל הנגישות הטובה ביותר עבורך. לגבי מלגות ניתן להתעניין דרך משרד הבריאות.
בקיצור, מומלץ!!!!

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

שטיינר מכשירי שמיעה
שטיינר מכשירי שמיעה
פורום תביעות ביטוח סיעודי
תביעות סיעוד
עו
עו"ד גלעד רמתי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה