לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1025210,252 עוקבים אודות עסקים

פורום אחים/יות בשירות הבריאות

מקום זה הוקם למען העוסקות והעוסקים בסיעוד על כל תחומיו.אחיות ואחים בשרות קהילת האדם - ללא הבדלי דת גזע ומין, בבתי החולים, בשירותי הקהילה, במרפאות, בארץ ובעולם, בעתות שלום כבעיתות מלחמה.זה המקום בו ניתן להשמיע ולשמוע דעות, חוויות אישיות, רעיונות, עדכונים, חידושים והצעות.מקום בו נוכל להתעדכן ולעדכן לעזור ולהיעזר.מקום בו סטודנטים לסיעוד ימצאו תשובות לשאלותיהם.מקום בו ניתן להניח רגליים עייפות,מקום בו גם המלאכים בלבן - יכולים לבכות,להשמיע את הכאב, לשתף בשמחות.מקום שהוא בית למקצוע - ומרגוע לעוסקים בו. בית לאחיות ולאחים העוסקים במלאכת הקודש ועושים ימים כלילות בעזרה במצבי בריאות וחולי ובכבוד האדם וחירותו.כאן תמצאו את כותל התמיכה וכאן גם תתבקשו לתת כתף לאלה הזקוקים לה.עם הזמן הבנו כי המקום גדול דיו ולבבותינו רחבים דיין על מנת להכיל את כל אותם שיש לנו איתם קשרי עבודה ומטרה משותפת, וגם להם מקום בבית הזה.חשיבות עליונה מיוחסת למחוייבותנו הראשונית - מטופלינו. סודיות רפואית הנה כלל בל יעבור – ההקפדה על פרטיות וחסיון מטופלינו מחייבת את כולנו.הומור מקצועי (וגם אחר...) ביקורת איכותית ושבחים – יתקבלו בברכה.תלונות גם כן.כללי התנהגות קולגיאליים - יבחנו בקפידה. רעיונות והצעות – מתבקשים.ושיהיה לנו רק טוב ושקט....ובהצלחה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אחים/יות בשירות הבריאות

מקום זה הוקם למען העוסקות והעוסקים בסיעוד על כל תחומיו.אחיות ואחים בשרות קהילת האדם - ללא הבדלי דת גזע ומין, בבתי החולים, בשירותי הקהילה, במרפאות, בארץ ובעולם, בעתות שלום כבעיתות מלחמה.זה המקום בו ניתן להשמיע ולשמוע דעות, חוויות אישיות, רעיונות, עדכונים, חידושים והצעות.מקום בו נוכל להתעדכן ולעדכן לעזור ולהיעזר.מקום בו סטודנטים לסיעוד ימצאו תשובות לשאלותיהם.מקום בו ניתן להניח רגליים עייפות,מקום בו גם המלאכים בלבן - יכולים לבכות,להשמיע את הכאב, לשתף בשמחות.מקום שהוא בית למקצוע - ומרגוע לעוסקים בו. בית לאחיות ולאחים העוסקים במלאכת הקודש ועושים ימים כלילות בעזרה במצבי בריאות וחולי ובכבוד האדם וחירותו.כאן תמצאו את כותל התמיכה וכאן גם תתבקשו לתת כתף לאלה הזקוקים לה.עם הזמן הבנו כי המקום גדול דיו ולבבותינו רחבים דיין על מנת להכיל את כל אותם שיש לנו איתם קשרי עבודה ומטרה משותפת, וגם להם מקום בבית הזה.חשיבות עליונה מיוחסת למחוייבותנו הראשונית - מטופלינו. סודיות רפואית הנה כלל בל יעבור – ההקפדה על פרטיות וחסיון מטופלינו מחייבת את כולנו.הומור מקצועי (וגם אחר...) ביקורת איכותית ושבחים – יתקבלו בברכה.תלונות גם כן.כללי התנהגות קולגיאליים - יבחנו בקפידה. רעיונות והצעות – מתבקשים.ושיהיה לנו רק טוב ושקט....ובהצלחה.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום אחים ואחיות מאחל לכל הנבחנים - הצלחה בבחינות הממשלתיות.
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ רפואי מקצועי . בכל מקרה של בעייה רפואית המלצתינו לפנות לרופא המטפל או לרופא מומחה
המשך >>

לצפיה ב-'שווה קריאה'
שווה קריאה
13/04/2018 | 19:20
16
241
לקראת יום השואה, צף ועלה לי סיפור שאני מדחיק כבר שנתיים וחצי. בשבוע האחרון לחייו של אבי, ניצול שואה שאיבד את כל משפחתו בגיא ההריגה רומבולה שבריגה־לטביה, הוא אושפז במחלקה פנימית בבית חולים גדול. כשהגעתי לבקר אותו בוקר אחד לפני העבודה, מצאתי אותו קשור בידיו וברגליו למוטות המיטה. כשהוא ראה אותי התגובה הראשונה שלו היתה: "גם אותך הם תפסו?"
התברר כי בלילה אבי עשה קצת "בלגן": הוא קם מהמיטה בניגוד להוראת האחיות, צעק וליכלך את הרצפה. האחיות עשו את מה שהתבקש מבחינתן כדי להעביר את הלילה בשלום, וריתקו אותו למיטה. אבי, בשבוע האחרון, היה מטושטש מאוד, ואירוע הקשירה למיטה הציף לו זיכרונות מהשואה. קשה לי לחשוב על מה עבר עליו בשעות שבהן היה קשור למיטה ומה חשב כשראה אותי בבוקר. כל זה היכה בי ברגע בו שאל אותי האם גם אותי תפסו. לא הצלחתי להתאפק והתחלתי לבכות. האחיות הבינו מיד את טעותן ושיחררו אותו. כעבור מספר ימים נפטר.
כשאושפז, בעת הקליטה למחלקה, שאלו אותו אם הוא ניצול שואה וסימנו זאת בטופס. שמחתי אז לדעת שנותנים לניצולי שואה יחס מיוחד בבית החולים.
קשה לי להאשים את הצוות הרפואי. ככל שזכור לי, היו שם שתי אחיות שמחזיקות מחלקה פנימית גדולה וקשה. אני בטוח גם שאבי לא עשה להן חיים קלים. אבל אני בטוח שאם הן היו מבינות את ההשלכות של המעשה שלהן, הן היו מחפשות פתרון אחר. אני כמובן הייתי אכול רגשות אשם שהשארנו אותו לבד בלילה.
כולם מדברים על סיוע כספי לניצולי שואה ועל ניצולי שואה רעבים. אבי לא היה רעב ולא היה זקוק לכסף. הוא היה זקוק ליחס אנושי בימיו האחרונים. גם אני נכשלתי בזה וגם הצוות הרפואי.
אם אתם חלק מצוות רפואי, הטיפול בקשישים הוא מאתגר במיוחד. הם טרחנים, לעתים לא נחמדים, לא מובנים, לא שומעים ולא תמיד משתפי פעולה. קל מאוד לצעוק עליהם, להתעלם מבקשותיהם, לקשור אותם למיטה כדי שלא יפריעו. במקרה כזה תזכרו, כי יחס קר ומנוכר יכול להחזיר אדם כזה אל נקודת השפל של חייו.
אלון גל, יהוד
לצפיה ב-'קראתי את הטור'
קראתי את הטור
14/04/2018 | 08:51
15
95
אני לא יודעת מה הוביל אותם לקשור את אבא שלו, אבל אם אבא שלו היה קם מהמיטה ונופל ושובר משהו- אלון גל היה כותב טור על איך הזניחו את אבא שלו וגרמו למותו בנפילה. ואולי גם מחליט לתבוע. 
הצוות הרפואי והסיעודי אחראי לכל מה שקורה לאדם מרגע שהוא דורך בבית החולים. כל שריטה שהוא מקבל היא באחריות האחיות, לא של אלון גל. 
יחד עם זה, אפשר היה לעשות את זה אחרת אני מסכימה. 
לצפיה ב-'חייבים לעשות אחרת'
חייבים לעשות אחרת
14/04/2018 | 10:18
14
87
זה המסר!
נכון, יש לעיתים מצבי קיצון - גם אז יש למצוא דרכים אחרות! (אנחנו יודעים שיש.....)
נראה לי שהפוסט הזה צריך להיות תלוי בכל מחלקה!!!!!
ברור שנפילה או כל חבלה בזמן האישפוז היא באחריות בית החולים - אבל לא תמיד הצוות חושב על פתרונות אחרים ובוחר בפתרון הכי קל לטעמו.
לצפיה ב-'כל איזה פתרון חשבת? '
כל איזה פתרון חשבת?
16/04/2018 | 08:55
13
62
כי כרגע הפתרון היחיד הוא או שמשפחה תעשה תורנות ליד האבא החולה ולא תשאיר אותו לבד. או שהמשפחה תיקח מישהו בתשלום ללילה שישב וישמור על האבא.
או שיפוצצו את החולה בתרופות ואז הוא יישן כל הלילה. 
אלה הפתרונות שיש.
וכמובן יש עוד פתרון אחד, והוא שיעלו את מספר התקנים לצוות. אבל זה כבר תלוי בשר הבריאות. 
לצפיה ב-'אין כמות תקנים שתאפשר השגחה אישית מהסוג שמתבקש פה'
אין כמות תקנים שתאפשר השגחה אישית מהסוג שמתבקש פה
17/04/2018 | 15:10
5
63
ולא כל קשיש אפשר להרדים בתרופות, אפילו אם רוצים וזה לטובתו. מי שמגיע לאשפוז ונזקק לטיפול רפואי לפעמים לא יעמוד בטיפול תרופתי כזה.
אני לא מצפה מאף משפחה או קרוב לדעת על תופעת הדליריום של קשישים במהלך אשפוזים, על הבלבול שמשתלט בשעות הלילה ומתפוגג כשעולה הבוקר (במקרה הטוב שאכן מתפוגג). אין איזה קול הגיון שאפשר לדון איתו, ויש אדם שהחשש הוא לא שילכלך את החדר אלא שייפול וישבור מפרק ירך או יספוג חבלת ראש.
כמו שמכבדים את שיקול הדעת המקצועי של הצוות בנוגע להחלטה על בדיקות או טיפול תרופתי או ניתוחי אפשר לכבד את הצוות בהחלטה על שמירה על בטיחות המטופל.
שמעתי לא פעם ממשפחות ש"האחיות לקחו את הפתרון הקל מבחינתן" כי "החולה קצת עשה רעש/לכלוך/בלגן". לקשור אדם זה אף פעם לא האפשרות הקלה, לא מבחינתי ולא מבחינת אף איש צוות שעבדתי איתו. המסר הזה הוא פוגע ומראה על חוסר הבנה והפנמה.
בנוסף, אף אחות לא יכולה להחליט על קשירת מטופל ללילה בלי אישור של רופא, כך שמדובר פה על מחשבה על פעולה שחוצה מעבר לאחות שחיפשה את החיים הקלים לכאורה.
לפעמים מה שאדם צריך זה לא שהצוות ישים יותר לב או שמערכת הבריאות תעלה את כמות התקנים אלא פשוט את היקרים לו שיעמדו לצדו בשעות הקשות שלו. כנראה שלא נעים לשמוע את זה אבל זה המצב.
לצפיה ב-'עם כל הצער שבדבר'
עם כל הצער שבדבר
17/04/2018 | 21:43
1
64
גם אחיות קושרות לבד ומבקשות אישור בדיעבד.
גם רופאים (לרוב צעירים וחסרי רגישות) מאשרים כלאחר יד.
יברים,
כולנו באותה סירת טיפול - טיפת רגישות וסימפטיה לא הזיקה.
לצפיה ב-'אם את/ה לא רואה סימפטיה ורגישות סביבך '
אם את/ה לא רואה סימפטיה ורגישות סביבך
18/04/2018 | 09:21
57
זה אומר שאנחנו לא באותה סירת טיפול.
לצפיה ב-'אני יכולה להגיד רק'
אני יכולה להגיד רק
18/04/2018 | 10:56
2
72
שגם במצבים פסיכיאטרים אקוטיים (לא דיליריום, אלא פסיכוזה פסיכוטית הכוונה) לא קושרים מישהו שקם 20 פעם בלילה. והחולים הפסיכאטרים בהחלט יכולים לקום גם יותר מזה באמצע הלילה ולעשות בלאגן. ובלאגן לא קטן כי הם לפעמים מאד לא רגועים. אז אפשר להסתדר גם בלי לקשור. קל זה לא. אבל אני גם לא יודעת מה קרה בשטח שהוביל להחלטה הזו, כך שאני באמת לא שופטת. 
לצפיה ב-'לא חושבת שהכוונה היא למי שעצמאי לצרכיו ופשוט מטייל הרבה'
לא חושבת שהכוונה היא למי שעצמאי לצרכיו ופשוט מטייל הרבה
30/04/2018 | 08:04
1
30
אלא למי שירידה שלו מהמיטה יכולה להזיק לו משמעותית- למשל מי שאינם חולים עצמאים ונמצאים בסיכון לנפילה
לצפיה ב-'קראת את המכתב האמיתי שנכתב?'
קראת את המכתב האמיתי שנכתב?
30/04/2018 | 14:00
33
על מה תליני?
הרי המכתב נכתב בדם ליבו של הבן הכותב.
חישבו שניה לפני התגובה.
לצפיה ב-'אפשר'
אפשר
17/04/2018 | 21:40
6
43
גם טיפול תרותי מותאם.
נכון , זה לא פשוט אבל ישים.
לצפיה ב-'מה זה טיפול תרופתי מתאים? '
מה זה טיפול תרופתי מתאים?
18/04/2018 | 11:03
5
48
אם אפשר לתת למישהו טיפול שירגיע אותו, מבחינה רפואית, בלי שזה יסכן אותו, זה  לקשור אותו כימית במקום פיזית, זה גם סוג של קשירה רק אחרת. לא תמיד אפשר לתת תרופות הרגעה למישהו בלי שזה יהרוג אותו. 
לצפיה ב-'לא הגזמנו??'
לא הגזמנו??
21/04/2018 | 22:28
4
44
נראה לי שבמאה שלנו, ישנן תרופות הרגעה (כאלה שלא יהרגו את החולה).

לא התדרדרנו בשיחה הזו?
לצפיה ב-'זה לא קשור לתרופות'
זה לא קשור לתרופות
24/04/2018 | 20:37
3
33
זה קשור לחולה. אם מצבו מאפשר לתת לו תרופות הרגעה או לא. לא תמיד אפשר לתת תרופות כאלה בלי לגרום נזק. ולגרום נזק זו לא המטרה. אני לא חושבת שהשאלה שלך הייתה אמיתית. 
לצפיה ב-'כמובן ללא נזק'
כמובן ללא נזק
24/04/2018 | 22:01
2
28
ברור שבהתאם למצב החולה, ברור שישנן קבוצות תרופות שונות בעלות דרך פעולה שונה וטווח שונה. 
אני בכל שנותי, לא ניתקלתי בחולה בהכרה שלא ניתן לתת לו תרופת הרגעה.
לצפיה ב-'אני כן'
אני כן
30/04/2018 | 08:06
1
23
נתקלתי בחולים שקיבלו את מלוא המינון ועדיין לא נרגעו, שקיבלו הלידול וזה פעל עליהם פעולה הפוכה. יש גבול למה שאתה יכול לתת לאדם מבוגר בלי לתת לו נזק. לפעמים מה שאדם צריך זה את היד המוכרת לידו שתרגיע אותו ולא עוד תרופה.
לצפיה ב-'לא אמרתי עוד תרופה'
לא אמרתי עוד תרופה
30/04/2018 | 13:59
23
דיברתי על היחס שהכותב כל כך צדק לגביו.
לצפיה ב-'משכורת'
משכורת
12/04/2018 | 17:45
1
299
שאלה סופר חשובה....
כמה אחות בקופת חולים בערך מרוויחה בחודש עם 75% משרה? 
לצפיה ב-'המשכורת שאני יודעת בקופ"ח כללית '
המשכורת שאני יודעת בקופ"ח כללית
12/04/2018 | 18:27
358
וזה תלוש שראיתי בעיניי...
אחות עם ותק של מעל 20 שנה, עובדת 75% משרה בקופת חולים בכללית.
בסביבות 7,500 ש"ח! 

לצפיה ב-'לימודי תואר ראשון בסיעוד ללא פסיכומטרי....?'
לימודי תואר ראשון בסיעוד ללא פסיכומטרי....?
08/04/2018 | 19:06
1
153
היי,
מישהו מכיר מוסד המאפשר לימודי סיעוד ללא פסיכומטרי?
כמובן לאחר מכינה או כל דרך המאפשרת קבלה ללימודים ללא הבחינה הפסיכומטרית. (ולא לבעלי תואר אקדמי קודם)
אשמח לעזרה!
תודה מראש :)
לצפיה ב-'אכן אפשרי'
אכן אפשרי
10/04/2018 | 19:02
140
בעמק יזרעאל יש את האופציה לעשות מכינה ועל סמך המכינה להתקבל לתואר בסיעוד ללא כל פסיכומטרי. מדבר מנסיון!!!
לצפיה ב-'שאלה לגבי אחות בתחום IVF'
שאלה לגבי אחות בתחום IVF
04/04/2018 | 10:04
1
182
שלום לכולם ו
אני סטודנטית לסיעוד כרגע ועניין אותי התחום של הIVF מאוד, מישהי\ו יודע\ת האם לתחום הזה יש ללמוד על בסיסי ספציפי והאם יש ביקוש לאחיות בכלל?
תודה רבה
לצפיה ב-'IVF'
IVF
04/04/2018 | 13:45
159
אני רק יודעת  להגיד שהאחיות ב IVF הן חלק מחדר ניתוח גניקולוגי  כמו בכל מקום, אפשר להתחיל  "רגיל" ואחרי זה לעשות את העל בסיסי של חדר ניתוח. אין לי מושג לגבי ביקושים. סך הכל IVF זה סוג של אשפוז יום קצר, אין שם מה לעשות 24\7 , אז בשאר הזמן הן חלק מחדר ניתוח גניקולוגי. (ולדעתי, זו רק דעתי, זה נראה סופר משעמם)
לצפיה ב-'[עזרה] אחים ואחיות שעובדים\עבדו עם מטופלים דמנטיים'
[עזרה] אחים ואחיות שעובדים\עבדו עם מטופלים דמנטיים
02/04/2018 | 18:16
94
שלום לכולם.
אשמח אם תפנו כ5 דקות למילוי שאלון במסגרת עבודת סמינריון בנושא: תפיסת הצוות את הכאב של המטופל הדמנטי.
לשם כך אבקש את שיתוף הפעולה שלכם במילוי השאלון אשר יארך כ5 דקות.

*השאלון מיועד לאחים ואחיות מוסמכות שעבדו\עובדים עם מטופלים קשישים דמנטיים

תודה רבה!
לצפיה ב-'חובשת פרטית מלווה מטופל/ת המאושפז/ת בבית החולים או בבית'
חובשת פרטית מלווה מטופל/ת המאושפז/ת בבית החולים או בבית
01/04/2018 | 17:33
50
לצפיה ב-'חובשת פרטית מלווה מטופל/ת המאושפז/ת בבית החולים או בבית'
חובשת פרטית מלווה מטופל/ת המאושפז/ת בבית החולים או בבית
01/04/2018 | 17:32
26

http://healworlds.blogspot.co.il/2017/07/blog-post...
נמצאת בשמירת הריון? מאושפז בבית החולים בעקבות ניתוח? עברת תאונת דרכים ויש הגבלה בתנועה? סבתא מרגישה לא טוב וזקוקה להשגחה צמודה בלילה? יולדת ומעוניינת שאתלווה צמוד לרך הנולד? 
חובשת מד"א עם תעודה בתוקף, רקע אקדמי במצבים נפשיים וניסיון רב בסיוע של מטופלים בהתמודדות עם התקפי חרדה פנויה לעבודה פרטית. בנוסף, יינתן ליווי מקצועי עד לקבל עובד זר במידה ואדם הפך חלילה לסיעודי.
ברשותי ניסיון של 12 שנים באמבולנסים ובמרפאות פרטיות ומעוניינת בעבודות השגחה במהלך שעות הערב והלילה עד שעות הבוקר. אורך המשמרת עשוי להגיע ל-8 שעות ואף ל-12 שעות בהתאם לצורך. ההשגחה הנה על מטופלת או מטופל ברמות תפקוד שונות בבית החולים או בבית. התשלום יקבע בשיחה אישית במחיר לשעה או תשלום גלובלי למשמרת.
אזורי עבודה - מרחובות ואשדוד בדרום ועד נתניה או חדרה בצפון. ישנה אפשרות להגיע גם לירושלים ולישובי יהודה ושומרון או במקרה של אשפוז לבתי חולים כגון קפלן, אסף הרופא, איכילוב, שניידר, בלינסון, תל השומר, אסותא, לניאדו וכדומה. 

ניתן ליצור קשר בטלפון 0547790549 עם מייקי 

לצפיה ב-'דרושים עובדים לתפקידים בעלי אופי טיפולי-סיעודי בבתי חולים'
דרושים עובדים לתפקידים בעלי אופי טיפולי-סיעודי בבתי חולים
01/04/2018 | 14:41
2
164
דרושים: לחברת פרטית המספקת כח עזר לבתי חולים והשגחות פרטיות למאושפזים וחולים סיעודיים דרושים עובדים לתפקידים בעלי אופי טיפולי-סיעודי בבתי חולים בעיקר לאזור המרכז, השרון והשפלה למגוון תפקידים. מדובר בתפקידים כגון מטפלים צמודים למאושפזים במחלקה כהשגחה צמודה, טיפול בחולים סיעודיים ואף כח עזר.
אזורים: דרושים עובדים בעיקר באזור המרכז והשרון או השפלה לעבודה בבתי חולים במרכז הארץ
שכר: השכר משתנה בהתאם לאופי התפקיד ומתחיל ב-30 לשעה ומגיע אף ל-65 שקלים לשעה.
משמרות: ישנה אפשרות למשרה חלקית או מלאה. מתאים לסטודנטים, לאמהות ולפנסיונרים. מכורח המציאות ישנה אפשרות לעבוד בכל שעות היממה - 24/7.
דרישות: מעל גיל 18 בלבד וללא עבר פלילי. עדיפות לבעלי הכשרה רפואית מינימלית - מגישי עזרה ראשונה או חובשים.

פנייה: למעוניינים יש לשלוח הודעה לטלפון 054-7790549 או למייל desertstormil@gmail.com עם הפרטים הבאים - גיל, הכשרה מקצועית רלוונטית, אזור מגורים, שם ומספר טלפון.
המשרה מיועדת לנשים וגברים מעל גיל 18 בעיקר מאזור המרכז השרון או השפלה לעבודה בבתי חולים בעיקר באזור המרכז וללא עבר פלילי בין אם למשרה חלקית, מלאה, לאמהות, סטודנטים, פנסיונרים ועוד.

לצפיה ב-'בקיצור מחפשים עבדים בחינם'
בקיצור מחפשים עבדים בחינם
14/04/2018 | 12:47
1
95
לעבוד עם אוכלוסיות קשות, לבצע מטלות לא נעימיות וגם מלוכלכות בשעות קשות עבור שכר עלוב.

לצפיה ב-'איך 65 שח לשעה [פי 2.2 משכר המינימום] מסתדר עם הטענה שלך'
איך 65 שח לשעה [פי 2.2 משכר המינימום] מסתדר עם הטענה שלך
19/04/2018 | 02:34
95
נשגב מבינתי
לצפיה ב-'חג פסח שמח וכשר לכל חברי הפורום!!'
חג פסח שמח וכשר לכל חברי הפורום!!
30/03/2018 | 09:40
1
24
לצפיה ב-'חג פסח שמח הרבה בריאות ואושר'
חג פסח שמח הרבה בריאות ואושר
30/03/2018 | 12:39
12
לצפיה ב-'שלום. אני חושבת על הסבת אקדמאים אבל יש בעיה אחת'
שלום. אני חושבת על הסבת אקדמאים אבל יש בעיה אחת
29/03/2018 | 13:17
195
לפני 10 שנים הייתי באשפוז פסיכיאטרי של בערך חודש על רקע דיכאון. עברתי אירוע טראומטי וזה הייה חד פעמי (גם דיכאון שקדם לזה). אחרי זה עברו 10,כל הזמן לא קרה שום דבר שנים אני לא מטופלת בשום כדורים ואף פעם לי הייתי בשום טיפול אחר, הכל בסדר.אין לי שום רקע נפשי וכו. האם זה יכול להזיק?אני לא רוצה להתחיל ואחר כך לקבל הפתעה.
לצפיה ב-'דרוש/ה אח/ות/ מוסמך/ת'
דרוש/ה אח/ות/ מוסמך/ת
26/03/2018 | 18:31
162
למוקד לרפואה דחופה בחצור הגלילית הפועל בשעות הערב דרוש/ה אח/ות מוסמך/ת , אפשרות למשמרות בודדות בחודש.

ניתן לשלוח קו"ח למייל : ia25@walla.com
לצפיה ב-'דרוש אח/אחות מוסמך/ת'
דרוש אח/אחות מוסמך/ת
26/03/2018 | 18:06
92
למוקד לרפואה דחופה בחצור הגלילית , הפועל בשעות הערב דרושים/ות אחים/יות מוסמכים/ות , אפשרות למשמרות בודדות בחודש.
ניתן לשלוח קו"ח למייל:
לצפיה ב-'שתי שאלות של אחות'
שתי שאלות של אחות
21/03/2018 | 13:07
1
231
מישהו יודע אם נפתחה כבר ההרשמה לקורסי על בסיסי הבאים? (של ינואר 2019) ...לא הצלחתי למצוא מידע מסודר ברשת.

ושאלה נוספת, במידה ואני רוצה לעבור מבית חולים אחד לבית חולים אחר בגלל מעבר דירה, האם נשמרות לי הזכויות? (ותק וכו'). איך כדאי לעשות את התהליך הזה הכי נכון ומשתלם? אם אני מתפטרת, אפשר לחתום אבטלה לתקופה מסוימת?

אשמח לכל מידע
תודה

לצפיה ב-'ההרשמה מתחילה רק אחרי שיש תוצאות למבחן הממיין'
ההרשמה מתחילה רק אחרי שיש תוצאות למבחן הממיין
23/03/2018 | 16:49
130
את יכולה לדבר עם בתי הספר סביב אפריל-מאי ויהיה להם יותר מידע לתת לך לגבי מה צריך בשביל הרישום, אאל"ט ההרשמה בדרכ נמשכת עד סוף אוגוסט.
לגבי המעבר מבית חולים אחד לשני, את מתכוונת למעבר עם התקן שלך או להתפטרות והעסקה מחדש?
לצפיה ב-'התלבטות איפה ללמוד הסבה לסיעוד'
התלבטות איפה ללמוד הסבה לסיעוד
20/03/2018 | 13:07
1
168
שלום רב
אני מסיימת השנה תואר ראשון ומתלבטת איפה להמשיך את לימודי ההסבה , האם לעשות אם תואר ראשון או שמפיק תעודה ההסמכה לאחיות אשמח לקבל תשובה ממי שכבר עבר את התהליך ועובד בתחום

לצפיה ב-'זה לא באמת כל כך חשוב'
זה לא באמת כל כך חשוב
21/03/2018 | 12:04
153
איפה לומדים. אין לזה כל כך הרבה משמעות. הדבר שכן חשוב זה איך מגיעים ללימודים. כן כדאי שהמקום שאת לומדת בו יהיה קרוב לאיפה שאת גרה. או לפחות במרחק סביר. ואם את נוסעת באוטובוס, אז שתהיה תחבורה נוחה. 
היתרון בלעשות הסבה עם תואר (לדעתי רק קיים עכשיו באוניברסיטת ת"א עם התנסויות באיכילוב) זה שלא תצטרכי לעשות תואר שני דווקא בסיעוד, כי כבר יהיה לך תואר אחד בסיעוד.
החיסרון בלעשות הסבה עם תואר זה שלוח הזמנים מאד מאד צפוף, כי יש את כל הדרישות של האקדמיה. לומדים הרבה שעות ולומדים קשה מאד. גם בלי תואר זה מאד קשה והשעות הנוספות מעמיסות עוד על הקושי. אם את צריכה לעבוד לפרנסתך, מה שגם ככה מאד קשה לשלב, זה שיקול. 

לצפיה ב-'דרושים אחים/ות'
דרושים אחים/ות
17/03/2018 | 19:32
151
למוקד לרפואה דחופה בקריות, הפועל בשעות הערב ובסופ"ש דרושים אחים/ות מוסמכות, אפשרות למשמרות בודדות בחודש.
ניתן לשלוח קו"ח למייל ia25@walla.com
לצפיה ב-'אחיות באוסטרליה'
אחיות באוסטרליה
08/03/2018 | 08:24
2
282
היי אני מסיימת השנה תואר במנהל מערכות בריאות. יש לי אופציה להמשיך להסבה לסיעוד או לתואר בסיעוד. התואר אינטנסיבי בעוד שההסבה לסיעוד פחות. 
לא הצלחתי למצוא מספיק מידע, אבל אם אני עושה הסבה לסיעוד שבסופו של דבר אני יוצאת עם תעודת אחות מוסמכת, האם זה מספיק אם ארצה לעבוד בתור אחות באוסטרליה ובשאר העולם? 
תודה :)
לצפיה ב-'שאר העולם זה מקום גדול'
שאר העולם זה מקום גדול
08/03/2018 | 16:56
157
ברוב המדינות זה לא מספיק. כולל אוסטרליה. צריך בדרך כלל לעבור קורס\לימודים מקומיים ולעבור מבחן ולהוציא רישיון מקומי. 
לצפיה ב-'בגדול הסבה זה לא מספיק כדי לעבוד בחו"ל'
בגדול הסבה זה לא מספיק כדי לעבוד בחו"ל
13/03/2018 | 14:28
142
אם המעבר זה משהו שאת שוקלת ברצינות אז אני מציעה מראש ללכת ללמוד שם (ביעד המשוער) סיעוד, ככה גם יהיה לך רשיון מקומי וגם כבר תכירי את בתי החולים המקומיים ויהיה לך קל יותר להשתלב באחד מהם כשתסיימי.
לצפיה ב-'דרוש/ה אח/ות'
דרוש/ה אח/ות
05/03/2018 | 16:01
159
למעון קלור של האגודה דרוש/ה אח/ות לעבודה קלה ומאתגרת 4 ימים בשבוע, במשמרות. העבודה הנה מול חולי סרטן עצמאיים.  בדרך כלל חולי סרטן בתקופת הטיפולים שלהם אינם מאושפזים. אולם, על מנת להקל עליהם בהמלצת העו"ס בבתי החולים מגיעים אלינו חולים שמתגוררים רחוק מהמרכז הרפואי. החולים יוצאים כל בוקר בליוי מתנדבים שלנו, לטיפול בבתי החולים הגדולים במרכז, וחוזרים חזרה לקבלת יד סעודית וארוחות ביתיות. שוהים במעון 4 לילות ביום חמישי חוזרים לאחר הטיפול לביתם. פרטים נוספים: http://www.cancer.org.il/template/default.aspx?Pag...
קו"ח למייל riki@cancer.org.il
לצפיה ב-'תואר שני עבור אחות מומחית'
תואר שני עבור אחות מומחית
01/03/2018 | 21:15
13
291
היי,
האם הדרישה לתואר שני קשיחה על מנת לצאת להכשרה של אח\אחות מומחים? האם ניתן להחריג את זה ע"י המלצה של אחות אחראית ולצאת רק עם תואר ראשון?

תודה.
לצפיה ב-'בדרך כלל לא. '
בדרך כלל לא.
02/03/2018 | 13:45
12
121
לצפיה ב-'שאלה בהקשר לאותו נושא'
שאלה בהקשר לאותו נושא
02/03/2018 | 13:52
1
178
האם זה נכנס כבר בפועל ההכרה של אחיות מומחיות בקהילה?
הסתדרות הרופאים לא מערימה קשיים ומנסה להכשיל את העניין הזה?
שאלה נוספת: האם אחות מומחית תקבל תוספת שכר בגין המומחיות שלה?
לצפיה ב-'למרות התנגדות הרופאים'
למרות התנגדות הרופאים
02/03/2018 | 14:51
162
הבנתי שהעניין יוצא לדרך, בזכות מזכר משרד הבריאות שיצא בנושא שמאשר את העניין. לא צריך להתרגש מכל עצומה 
מן הסתם אחות מומחית פועלת בדרגה (ובוותק) גבוהים יותר, כך שזה בא לידי ביטוי בשכר. בכמה? אין לי מושג ירוק. 
לצפיה ב-'שאלתי 2 שאלות'
שאלתי 2 שאלות
02/03/2018 | 14:24
9
124
שהתשובה "לא" מקבלת משמעות שונה עבור כל אחת מהן.
תוכל\י לפרט?
לצפיה ב-'אין כל כך מה לפרט...'
אין כל כך מה לפרט...
02/03/2018 | 14:54
8
130
הדרישות קשיחות. גם ככה קשה להתקבל לקורס מומחיות קלינית בדרך כלל ( יש תחומים שבהם פחות מ- 10% מהניגשים גם מתקבלים ועוד פחות מזה אכן מסיימים)  עם זה שכולם עומדים בכל דרישות הסף על הנייר, כך שאני לא רואה דרך להתחמק מהדרישות הבסיסיות. אלא אם כן עשית מסלול ישיר לדוקטורט ואז את באמת לא צריכה תואר שני. 
לצפיה ב-'ועוד הערה קטנה כללית'
ועוד הערה קטנה כללית
02/03/2018 | 15:07
116
אל תיכנסו לראש שמומחיות קלינית דומה לעוד קורס על בסיסי, הדרישות שונות.
לצפיה ב-'תודה על התשובות'
תודה על התשובות
02/03/2018 | 17:41
6
85
את יכולה לפרט קצת על איך המיונים לקורס הולכים? יש לאחות צעירה (נניח עם שנתיים שלוש ניסיון) סיכוי להתקבל? ההקצאות הן פר בית חולים?

אשמח לשמוע.
לצפיה ב-'יש מומחיות קלינית'
יש מומחיות קלינית
02/03/2018 | 17:50
5
113
בכל מיני תחומים. כך שכדאי לברר  את כל השאלות ישירות מול הקורס בתחום שאת מתעניינת בו. 
לצפיה ב-'הרשו לי להיות מעט סקפטי חברות וחברים...'
הרשו לי להיות מעט סקפטי חברות וחברים...
02/03/2018 | 18:03
4
153
ואני אתן דוגמא מדוע אני מעט סקפטי: היום לפחות בקופה בה אני עובד למשל ,בוגרי קורס על בסיסי ברפואה ראשונית ,שהם כביכול בעלי סמכויות רבות ,לא יכולים להפעיל בפועל אפילו לא סמכות אחת ממה שלמדו.כל הסמכויות נשארו "על הנייר" בלבד מה שנקרא.
יש עם זה בעיות והתנגדויות רבות,ולא התקבל אישור שהם יוכלו לבצע מה שהם למדו.
ולכן אני מעט סקפטי גם לגבי,מומחיות קליניות.
שלא יווצר מצב שאנשים סתם לומדים ובסוף לא יכולים גם פה להפעיל את הסמכויות שנלמדו. דבר נוסף שאני שואל את עצמי זה ,בהנחה והדברים אכן ייכנסו בפועל,מי ייגן על אותה מומחית קלינית ,אם טעתה. יש לה ביטוח מקצועי? יש לה ועד שייגן עלייה? האם יש לה גב?
רופא אם טעה טעות כלשהיא,אז יש לו ביטוח מקצועי,יש לו ועד חזק ולרוב לא עושים לו כלום,בקשר לאחיות המצב כיום הוא שונה לצערי...

לצפיה ב-'אתה צודק'
אתה צודק
02/03/2018 | 18:12
105
קופות חולים ובתי חולים של כללית, לא מכירים במומחיות קלינית. בשאר המקומות שהם לא קופות חולים,או בתי חולים של הכללית, המצב שונה. 
לצפיה ב-'מצד שני '
מצד שני
02/03/2018 | 18:46
2
102
ויש גם צד שני, אחרי המומחיות כבר לא ממש משנה לך מה הכללית אומרת. זו יותר בעיה שלהם, משלך. 
לצפיה ב-'אני חושב שצריך לתת לדברים זמן...'
אני חושב שצריך לתת לדברים זמן...
02/03/2018 | 22:29
1
88
הכל עדיין ."בחיתולים"...
ימים יגידו.
לצפיה ב-'אני לא יודעת אם'
אני לא יודעת אם
02/03/2018 | 22:51
86
כללית לא מכירים בכל ההתמחויות אוה רק בחלקן. אבל מה שבטוח זה שכרגע זה אכן מבוקש. לגבי ההתמחות בקופת חולים, קהילה וזה, לא יהיו להם הרבה ברירות אלא לקבל את זה, אלא אם הם ירצו ללכת ראש בראש עם ההסתדרות ומשרד הבריאות. 
לצפיה ב-'שאלה בנושא תואר שני'
שאלה בנושא תואר שני
01/03/2018 | 19:08
132
היי רציתי לשאול את אילו בעלי תואר שני אילו תפקידים התואר שני פתח בפניהם דלתות? ברור לי שתואר שני מקדם לתפקידי ניהול ופיקוח בבתי חולים ובקופות חולים.
השאלה שלי מכוונת למקומות עבודה אחרים ונוספים. האם תואר שני מקנה אפשרות עבודה למשל במשרד הבריאות? בבתי ספר לסיעוד? בהוראה? מחקר?
יש מישהו/מישהי שעשה תואר שני והתברג באיזה תפקיד במשרד הבריאות?
איזה תואר שני הכי מומלץ לעשות? כלומר כזה שפותח הכי הרבה "דלתות" לתפקידים כלשהם? 
לצפיה ב-'פסיכיאטר ודיכאון'
פסיכיאטר ודיכאון
25/02/2018 | 21:32
6
145
ראיתי שנשאלה כאן שאלה על דיכאון ורציתי לדעת האם מישהו מכיר את הנוהל המסודר של מוסד הלימודים או משרד הבריאות לפני שניגשים למבחן הממשלתי
חותמים על ויתור סודיות רפואית במידה ואני פונה לפסיכאטר והוא נותן לי כדורים נגד דיכאון באופן קבוע זה עלול לגרום לי לנשור מהתחום? בבקשה שרק מי שיודע שיענה ואם יוכל יסביר על הנוהל שקיים זה מאד חשוב לי.
ובנוסף, האם רופא משפחה יכול לרשום נוגדי דיכאון באופן קבוע? חשוב לציין שאיני מסכנת את עצמי או אחרים ומצליחה ללמוד וללא טעויות
תודה
לצפיה ב-'נהלים'
נהלים
26/02/2018 | 00:23
4
94
אם כבר התחלת ללמוד, כנראה שבית הספר לא ילך אחורה לבדוק מה התחדש בתיקך הרפואי מאז שהתחלת ללמוד. כך שאני מאמינה שמבחינת בית הספר - שלא לא תהיה הבעיה. 
הנקודה הבאה שבה מישהו עלול לבדוק את התיק הרפואי שלך, היא רק אחרי שעברת את המבחן הממשלתי ולפני שאת רוצה להרשם בפנקס האחיות. 
וגם אז התשובה לא מוחלטת, משום שיש ועדה שצריך להופיע בפניה והיא מחליטה, כנראה על פי כל מקרה ומקרה. 
לצפיה ב-'צריך לראות את הטופס שעליו חותמים.'
צריך לראות את הטופס שעליו חותמים.
27/02/2018 | 17:01
3
67
אני לא בטוחה שעל כל SSRI שלוקחים צריך לדווח, זה די אבסורד. 
לצפיה ב-'נכון'
נכון
28/02/2018 | 07:27
2
61
הבעיה שיש המון עירפול מה זה אומר "לא סבל ממחלה, לרבות מחלת נפש העלולה לסכן את בריאות הציבור שבטיפולו" ? מי מחליט בדיוק מה מסכן ומה לא מסכן? 
כי משרד הבריאות יכול להגיד שגם הפרעת קשב (שיש להמון אנשים) שמאובחנת ומטופלת עלולה לסכן את בריאות הציבור (כי אם הריכוז פגום עלולים לטעות בתרופות או משהו). יש עירפול מכוון. הלוואי שמישהו היה עושה משהו בנידון, כמו להכריח את משרד הבריאות להגדיר בדיוק למה הוא מתכוון. 
לצפיה ב-'אכן.'
אכן.
28/02/2018 | 23:56
1
55
בכל אופן, מי שמטופל באופן פרטי לכאורה אין בכלל סיבה שידווח על שום דבר.
כן מומלץ, לדעתי, לדבר על זה עם הגורם המטפל- מה הוא חושב, האם יש לדווח וכו'. כלומר, האחריות להחליט מה מסוכן/לא מסוכן- היא שלו. במידה ומסכימים יחד עם המטפל שאין סיבה לדווח (ולרוב אכן אין סיבה או עניין לדווח,), כדאי לבקש שההחלטה שהתקבלה תהיה מתועדת איפשהו ע"י המטפל. 
לצפיה ב-''
01/03/2018 | 09:55
14
לצפיה ב-'האמת על תרופות אנטי דכאוניות'
האמת על תרופות אנטי דכאוניות
14/03/2018 | 11:59
47
חברות התרופות רימו בשנות התשעים את המחקרים עם יציאת הפרוזאק, בחסות הFDA האמריקאי, ומאז מיליוני אנשים נוטלים כימיקלים שאין בהם למעשה כלום ומבלי לדעת לאיזה נזקים הם גומרים. צפו בסרטון זה.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

שטיינר מכשירי שמיעה
שטיינר מכשירי שמיעה
עו
עו"ד גלעד רמתי
פורום תביעות ביטוח סיעודי
תביעות סיעוד

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה