לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1031710,317 עוקבים אודות עסקים

פורום אחים/יות בשירות הבריאות

מקום זה הוקם למען העוסקות והעוסקים בסיעוד על כל תחומיו.אחיות ואחים בשרות קהילת האדם - ללא הבדלי דת גזע ומין, בבתי החולים, בשירותי הקהילה, במרפאות, בארץ ובעולם, בעתות שלום כבעיתות מלחמה.זה המקום בו ניתן להשמיע ולשמוע דעות, חוויות אישיות, רעיונות, עדכונים, חידושים והצעות.מקום בו נוכל להתעדכן ולעדכן לעזור ולהיעזר.מקום בו סטודנטים לסיעוד ימצאו תשובות לשאלותיהם.מקום בו ניתן להניח רגליים עייפות,מקום בו גם המלאכים בלבן - יכולים לבכות,להשמיע את הכאב, לשתף בשמחות.מקום שהוא בית למקצוע - ומרגוע לעוסקים בו. בית לאחיות ולאחים העוסקים במלאכת הקודש ועושים ימים כלילות בעזרה במצבי בריאות וחולי ובכבוד האדם וחירותו.כאן תמצאו את כותל התמיכה וכאן גם תתבקשו לתת כתף לאלה הזקוקים לה.עם הזמן הבנו כי המקום גדול דיו ולבבותינו רחבים דיין על מנת להכיל את כל אותם שיש לנו איתם קשרי עבודה ומטרה משותפת, וגם להם מקום בבית הזה.חשיבות עליונה מיוחסת למחוייבותנו הראשונית - מטופלינו. סודיות רפואית הנה כלל בל יעבור – ההקפדה על פרטיות וחסיון מטופלינו מחייבת את כולנו.הומור מקצועי (וגם אחר...) ביקורת איכותית ושבחים – יתקבלו בברכה.תלונות גם כן.כללי התנהגות קולגיאליים - יבחנו בקפידה. רעיונות והצעות – מתבקשים.ושיהיה לנו רק טוב ושקט....ובהצלחה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אחים/יות בשירות הבריאות

מקום זה הוקם למען העוסקות והעוסקים בסיעוד על כל תחומיו.אחיות ואחים בשרות קהילת האדם - ללא הבדלי דת גזע ומין, בבתי החולים, בשירותי הקהילה, במרפאות, בארץ ובעולם, בעתות שלום כבעיתות מלחמה.זה המקום בו ניתן להשמיע ולשמוע דעות, חוויות אישיות, רעיונות, עדכונים, חידושים והצעות.מקום בו נוכל להתעדכן ולעדכן לעזור ולהיעזר.מקום בו סטודנטים לסיעוד ימצאו תשובות לשאלותיהם.מקום בו ניתן להניח רגליים עייפות,מקום בו גם המלאכים בלבן - יכולים לבכות,להשמיע את הכאב, לשתף בשמחות.מקום שהוא בית למקצוע - ומרגוע לעוסקים בו. בית לאחיות ולאחים העוסקים במלאכת הקודש ועושים ימים כלילות בעזרה במצבי בריאות וחולי ובכבוד האדם וחירותו.כאן תמצאו את כותל התמיכה וכאן גם תתבקשו לתת כתף לאלה הזקוקים לה.עם הזמן הבנו כי המקום גדול דיו ולבבותינו רחבים דיין על מנת להכיל את כל אותם שיש לנו איתם קשרי עבודה ומטרה משותפת, וגם להם מקום בבית הזה.חשיבות עליונה מיוחסת למחוייבותנו הראשונית - מטופלינו. סודיות רפואית הנה כלל בל יעבור – ההקפדה על פרטיות וחסיון מטופלינו מחייבת את כולנו.הומור מקצועי (וגם אחר...) ביקורת איכותית ושבחים – יתקבלו בברכה.תלונות גם כן.כללי התנהגות קולגיאליים - יבחנו בקפידה. רעיונות והצעות – מתבקשים.ושיהיה לנו רק טוב ושקט....ובהצלחה.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום אחים ואחיות מאחל לכל הנבחנים - הצלחה בבחינות הממשלתיות.
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ רפואי מקצועי . בכל מקרה של בעייה רפואית המלצתינו לפנות לרופא המטפל או לרופא מומחה
המשך >>

לצפיה ב-'שנה טובה וחג שמח לכל חברי הפורום'
שנה טובה וחג שמח לכל חברי הפורום
20/09/2017 | 16:38
1
52
לצפיה ב-'שנה טובה :)'
שנה טובה :)
21/09/2017 | 09:41
15
לצפיה ב-' שנה טובה וחג שמח '
שנה טובה וחג שמח
19/09/2017 | 14:19
12

חג שמח לגולשי האתר

שנה טובה ומתוקה
שכולנו נכתב ונחתם לחיים טובים ולשלום 

בברכה 
לצפיה ב-'עבודה עם שליחות'
עבודה עם שליחות
13/09/2017 | 10:22
152
לבית הספר לילדים בעלי צרכים מיוחדים דרושה אחות במשרה מלאה /חלקית לפרטים 08-9285596   קוח למייל 9285596@gmail.com
במודיעין עילית 

לצפיה ב-' מומחים חדשים מחכים לשאלות שלכם '
מומחים חדשים מחכים לשאלות שלכם
12/09/2017 | 13:00
38

מומחים ואנשי מקצוע חדשים מחכים לכם בפורומים הבאים 

בפורום משפט פלילי תוכלו לשאול הכל על התחום ולקבל תשובות מעו"ד מומחה

בפורום טיפול זוגי תוכלו להתייעץ ולשתף בבעיות בזוגיות או בבניית זוגיות

בפורום ריפוי ותזונה טבעית תוכלו לדעת איך לרפא את גופכם בעזרת תזונה ואורח חיים בריא

בפורום השקעות נדל"ן בקנדה תוכלו להתייעץ לגבי כל סוגי ההשקעות עם עו"ד ישראלי וקנדי

בפורום שמאות מקרקעין תוכלו לשאול על מיסוי נדל"ן, תכנון ובנייה, תביעות מקרקעין ועוד

בפורום נזקי גוף ותאונות דרכים תוכלו לקבל ייעוץ משפטי לגבי כל סוגי נזקי הגוף והתאונות

בפורום אוטיזם- גישה ביו רפואית תוכלו לדעת איך מפחיתים את התסמינים של אוטיזם לפי עקרונות הרפואה המשלימה

בפורום מכירות ופיתוח עסקי תוכלו לשאול על מכירות b2b, פיתוח עסקי, הגדלת רווחים ועוד

בפורום משפחות מורכבות תוכלו לשתף ולהתייעץ בהכל אם אתם נמצאים בפרק ב' מעט מורכב 

בפורום דרכון פורטוגלי ידברו אתכם על הוצאת דרכון ואזרחות פורטוגלית-אירופאית

גלישה נעימה

לצפיה ב-'מלגת משרד הבריאות'
מלגת משרד הבריאות
29/08/2017 | 10:01
2
313
נרשמתי ללימודי הסבה בירושלים, והוצע לי לחתום על טופס התחייבות לעבודה שנתיים תמורת מימון חצי מהלימודים.
מה הסיכוי שיאפשרו לי לעבוד באחד מבתי החולים הגדולים במחלקה שאני ארצה ולא ישלחו אותי לכפר שאול/ הרצוג/ טיפת חלב?
אם אין סיכוי שיאפשרו לי מה שאני רוצה, האם יש סיכון כל שהוא בהתחייבות ועדיף שלא להתחייב או שזה רק ענין כספי ומקסימום אשלם מחיר מלא? 
תודה מראש

לצפיה ב-'תלוי מה את רוצה'
תלוי מה את רוצה
30/08/2017 | 18:24
173
ההכוונה של משרד הבריאות היא יותר לאיפה שיש מחסור חמור באחים\ות, לא לאיפה שהמצב בסדר או טוב מבחינת ביקוש. 
אם את לא רוצה לעבוד איפה ששולחים אותך, את צריכה להחזיר את המילגה (בדרך כלל בתשלום אחד). 
לצפיה ב-'ההצבה של ההסבה היא בבית חולים'
ההצבה של ההסבה היא בבית חולים
05/09/2017 | 20:32
184
כזה שעובד עם מי שמממן את ההסבה (אני מניחה שאת מדברת על משרד הבריאות ולא על אחת הקופות). אחרי שאת מוצבת שם השיחה שלך היא מול בית החולים באיזו מחלקה תעבדי.
מבחינת מה יקרה אם- מקסימום את מחזירה את הכסף וממשיכה הלאה. קחי בחשבון שזה להחזיר הכל בתשלום אחד ולא בתשלומים כמו שהיית משלמת לו זה היה ישירות לשכר הלימוד.
מה שכן, מאחר ועוד לא התחלת את הלימודים ועוד לא נחשפת לאפשרויות השונות הייתי מציעה שתבואי בגישה פתוחה, אולי דווקא ההצבה תהיה לך טובה אפילו אם עכשיו זה לא מה שאת מכוונת אליו. 

לצפיה ב-'מעוניינת בתואר שני במנהל מערכות בריאות'
מעוניינת בתואר שני במנהל מערכות בריאות
30/08/2017 | 09:56
113
עשיתי תואר ראשון באוניברסיטת ניו אינגלנד דרך מיכללת ישראל, אני מעוניינת להמשיך לתואר שני ,האם התואר מוכר להמשך לימודי ואפה?
לצפיה ב-'שכר חודשי אחות מתחילה '
שכר חודשי אחות מתחילה
24/08/2017 | 16:43
491
היי, רציתי לדעת גובה שכר חודשי של אחות מתחילה ? 

לצפיה ב-'משרות פנויות לאחים/יות וסטודנטים/יות לסיעוד'
משרות פנויות לאחים/יות וסטודנטים/יות לסיעוד
24/08/2017 | 14:58
366

מחפש/ת אתגרים, התפתחות וקידום מקצועיים? תחום בריאות הנפש מעניין אותך?
המרכז לבריאות הנפש באר יעקב - נס ציונה - מב"ן שב"ס (בי"ח ממשלתי), המסונף לביה"ס לרפואה ע"ש סאקלר אוניברסיטת תל אביב, פותח את שעריו לקליטת אחים/יות מוסמכים/ות וסטודנטים/יות לסיעוד. 
אנו מציעים ליווי מקצועי וחונכות אישית במחלקות השונות, העשרה בשדה הקליני בבריאות הנפש ופוטנציאל לקידום.
לפרטים ושליחת קורות חיים :
אורנה אליהו - מנהלת לשכת הסיעוד
מייל : orna.eliyahu@moh.gov.il
טלפון : 08-9258220 / 08-9284136
או :
רונן שמילוביץ' - מפקח קליני
טלפון : 050-6564516
לצפיה ב-'לימודי הסבה לאחיות '
לימודי הסבה לאחיות
24/08/2017 | 14:03
249
שלום סיימתי תואר במשפטים וחשבתי לעשות הסבה ללימודי אחיות בבית הספר על שם זיוה טל בתל השומר. ברצוני לשאול כמה שאלות : 
1. האם בית הספר נחשב טוב לעומת אחרים?
2. האם ניתן לעבור את המבחנים בסבירות גבוהה?
3. מהן אפשרויות התעסוקה? 

לצפיה ב-'האם מותר לאחות לעסוק בשירותים רפואיים בביתה הפרטי'
האם מותר לאחות לעסוק בשירותים רפואיים בביתה הפרטי
24/08/2017 | 09:19
1
190
לדוגמה בדיקות כלליות, עירוי, תרופות וכו?
תודה
יעל
לצפיה ב-'זה נקרא לפתוח קליניקה פרטית'
זה נקרא לפתוח קליניקה פרטית
24/08/2017 | 12:20
206
מבחינת החוק כל אחד יכול לפתוח קליניקה, אפילו אם הוא לא סיים תיכון. יש אחיות שיש להן קליניקות פרטיות. 
המכשול העיקרי בפתיחת קליניקה פרטית- היא הביטוח. שהוא לרוב מאד יקר.
מבחינת מה האחות יכולה לעשות בקליניקה- היא יכולה לעשות מה שמאושר לה לעשות על פי משרד הבריאות בהתאם להכשרתה.

לצפיה ב-'הסבת לסיעוד עם או בלי תואר מה כדאי?'
הסבת לסיעוד עם או בלי תואר מה כדאי?
21/08/2017 | 22:12
1
234
היי
אני בעלת תואר ראשון ורוצה לעשות הסבת אקדמאים לסיעוד.
יש מסלולי הסבה שכוללים גם תואר ראשון בסיעוד.
האם המסלול עם התואר עדיף על פני זה שבלי תואר?
ישנה את המכללה לישראל שמציעה גם הסבה עם תואר ולא מכירה (או שמעתי על) מישהו שלמד שם...איך היא?
כרגע ההתלבטות העיקרית שלי זה בין אוניברסיטת ת"א (הסבה עם תואר) או קפלן או אסף הרופא (שניהם הסבה בלי תואר)...אשמח להמלצות.

תודה

לצפיה ב-'קודם כל'
קודם כל
22/08/2017 | 00:48
246
תסתכלי על המערכת בכל אחד מהמקומות. לא יודעת לגבי קפלן ואסף הרופא, אבל באתר של אוניברסיטת ת"א אפשר לראות איך נראית פחות או יותר, מערכת השעות. תראי אם זה נראה לך.
תיקחי בחשבון שמערכת עם תואר יותר עמוסה ממערכת בלי תואר.
יש גם שאלה פרקטית, של כמה את צריכה לעבוד במהלך הלימודים כדי להתקיים? אם את צריכה לעבוד הרבה שעות בשבוע בכדי להתקיים זה יהיה יותר קשה במערכת מלאה לתואר מאשר בהסבה בלי תואר (וזה די קשה לעשות גם וגם בכל מקרה). אם את צריכה לעבוד מספר מינימלי של שעות בשבוע, או לא צריכה לעבוד בכלל, אז יש לך יותר מרווח ללמוד לתואר (תכל'ס אני יודעת ש הרבה ממי שלומד לתואר בהסבה בסיעוד גם עובד, אבל ברור לי שהם נקרעים). 
בכלליות, אם תואר או בלי תואר תלוי בתוכניות שלך לעתיד. יש מספר תפקידים, לא גדול, בסיעוד, שדורש שיהיה תואר אחד בסיעוד לפחות. עוד כדי להתקדם גם אפשרי שירצו תואר שני, אז את תמיד יכולה לעשות בהמשך תואר שני בסיעוד ולתפוס שתי ציפורים במכה,גם תואר שני וגם בסיעוד. 
לגבי מקומות, אני לא יודעת מה עדיף, אין לי ניסיון אישי. 

לצפיה ב-'יציאה לקורס על בסיסי'
יציאה לקורס על בסיסי
18/08/2017 | 13:36
18
352
היי שלום לכולם,אני כבר לא מעט שנים במקצוע ועדיין אין לי על בסיסי.
הסיבות הן: קושי בניידות,והצורך להשלים את שעות העבודה בגין היעדרותי.
איך אתם התמודדתם עם הקשיים הללו?
נניח ואתם לומדים יומיים בשבוע והאחראית,אומרת לכם שאתם חייבים להשלים את השעות שאתם נעדרים ,בגין אותם ימי לימוד. איך השלמתם את שעות העבודה בסידור? האם ביקשתם שיירשמו לכם את שעות ההיעדרות של הלימודים כשעות חופש?  האם הורדתם אחוז משרה?
סתם מסקרן אותי לדעת...  בנוסף יש לי בעיית ניידות. וישנם בתי ספר לסיעוד,שאין להם תחבורה ציבורית ישירה.

לצפיה ב-'הסבר למשפט האחרון'
הסבר למשפט האחרון
18/08/2017 | 18:07
1
227
במשפט האחרון שכתבתי ,התכוונתי שישנם בתי ספר לסיעוד ,שאין אליהם קווי תחבורה ציבורית ישירה ,או רכבת ישירה. וצריך לקחת 2 אוטובוסים או אוטובוס ורכבת וכו'...
לצפיה ב-'חברה שעובדת בכללית'
חברה שעובדת בכללית
19/08/2017 | 12:10
277
יצאה לקורס על בסיסי בקהילה, הסידור היה שהעבודה משלמת לה על ימי הלימודים, ובתמורה היא מחויבת להם לשנתיים אחר כך. הבנתי שזו הנורמה שם וזה הרעיון של "העבודה מוציאה אותך לעל בסיסי". אם אני זוכרת נכון אתה לא עובד בכללית, אבל הגיוני לדבר איתם על זה ולשאול אם יש כאלו אופציות, לא? תכלס אתה תורם למערכת וסה"כ הידע שלך יעזור להגביר ולייעל את העבודה שלך.
לצפיה ב-'אני מקבלת ימי לימודים'
אני מקבלת ימי לימודים
19/08/2017 | 15:48
15
224
במקום משמרות (עובדת בבי"ח, לא בקהילה). חברה שעובדת בקהילה לא קיבלה ימי לימודים והיא משתמשת בינתיים בימי החופש שלה על הימים החסרים או חוזרת לעבוד בפיצול. אם אני זוכרת נכון היא השתמשה גם בימי העיון לטובת הלימודים.
לגבי תחבצ- גם לרמבם וגם לאיכילוב יש רכבת כמעט עד למקום, אני נוסעת ברכבת וככה גם כמעט כל מי שלומד איתי כי לך תמצא חניה במקומות האלה.
הכי חשוב לזכור שמדובר בכמה​ חודשים בפועל ואז עוברים להתנסויות וזה יותר גמיש מבחינת מיקוןם. לא הכי קל אבל עובר 
לצפיה ב-'תודה לכל המגיבים..'
תודה לכל המגיבים..
19/08/2017 | 18:15
14
129
כשיש רכבת ישירה או אוטובוס ישיר אז זה מצויין.
אבל כאשר מדובר בבי"ס לסיעוד שבכדי להגיע אליו צריך 2 אוטובוסים או רכבת+אוטובוס,זה כבר מקשה על העניין. אני עובד בקופ"ח מאוחדת,משלמים יום לימוד אחד מתוך השניים.
אפשר להשתמש בימי חופש,כמובן,רק שבשלב מסויים הם ייגמרו מן הסתם,לאורך השנה.
אגב אצלנו בקופה,אין תוספת לשכר ,לאחר הקורס ולכן נשאלת השאלה האם ההשקעה משתלמת...
מבחינת התחייבות להישארות לעבודה בקופה,אם יישלמו את 2 ימי הלימוד,בהחלט שווה לברר ,אם כי אני די סקפטי בעניין של תשלום מלא של הלימודים ע"ח הקופה.
לצפיה ב-'יש פה אחיות קהילה שעשו על בסיסי?'
יש פה אחיות קהילה שעשו על בסיסי?
19/08/2017 | 18:20
11
187
אשמח אם תשתפו במה עשיתן על בסיסי?
והאם הרגשתן שזה תרם לכן בעבודה היומיומית השוטפת לאחר הקורס?
איזה אחוז מהאחיות אצלכן בקהילה עשו על בסיסי?
לצפיה ב-'נכון שמידע מיד שניה הוא מהשטן, אבל...'
נכון שמידע מיד שניה הוא מהשטן, אבל...
29/08/2017 | 14:00
10
159
אני רואה את מנהלת הסיעוד במרפאה שלי שעשתה קורס קהילה, נראה שזה מאד תרם לה גם מבחינת ידע וגם מבחינת סמכויות - למשל יש לה סמכות לעשות בדיקה פיזיקלית במצבים מסוימים (נגיד דלקת גרון) ולהחליט על סמך זה אם להפנות לרופא באופן דחוף או לא, יש לה יותר ידע בפצעים קשיי ריפוי וכו'. בנוסף הבנתי שהקורס קהילה מקנה לאחיות סמכויות כגון הפקת מרשמים לחולים כרוניים, התחלת טיפול אנטיביוטי, אבל בכללית מעדיפים להשהות את הסמכויות האלו כרגע כל עוד אחיות לא מקבלות עליהן עוד תגמול כלכלי.

ואגב עשיתי בירור נוסף ואכן הטעיתי אותך -  בכללית, אם האחות לומדת בבית ספר של הכללית (נגיד במאיר) משולם לה 50% משכר הלימוד בנוסף לתשלום על ימי לימודים כימי עבודה. אבל 50% עדיין משולמים מכיסה.

לצפיה ב-' (צוחקת בקול)'
(צוחקת בקול)
29/08/2017 | 16:29
6
132
מצטערת, אבל "הסמכות לעשות בדיקה פיזיקאלית ולהחליט על סמך זה להפנות לרופא" זו לא בדיוק סמכות. בטח לא עניין חדש. בהרבה מקרים את תפני לרופא בכל אופן, אז הבדיקה הזאת לא שווה שום דבר מלכתחילה (וה"סמכות", לכאורה, לא שווה את הנייר עליו היא כתובה).

לגבי הפקת מרשמים לחולים כרוניים- דובר על כך בעבר, הצריך קורס ייעודי (ולא בבריאות הציבור). אני לא בטוחה שהיו אחיות שקיבלו בפועל היתר למתן מרשמים ושההכשרה הזו עדיין קיימת, בכלל. אשמח להתבדות בעניין.

התחלת טיפול אנטיביוטי- באמת? לא שמעתי על זה. נשמע מופרך, האמת. אשמח לראות את זה כתוב.

ודבר אחרון-  הרחבת סמכויות לאחוית נעצרת בגלל המון גורמים. הבלם האחרון ברשימה הוא תגמול כלכלי שהאחיות מבקשות לעצמן.

את אחות? שואלת כי כל מה שכתבת נשמע מגיע ממקום תמים לגמרי וכזה שלא מכיר את העולם שאנחנו פועלות פה (ובלי שמץ שיפוטיות, כמובן)

לצפיה ב-'הממשלתי שלי הוא עוד שבוע'
הממשלתי שלי הוא עוד שבוע
29/08/2017 | 17:02
5
137
ובינתיים עובדת בקהילה במשרה חלקית כבר כמה חודשים
לצפיה ב-'ואני יודעת רק מה שמספרים לי'
ואני יודעת רק מה שמספרים לי
29/08/2017 | 17:07
4
121
האנשים שעובדים איתי במרפאה, והרושם שקיבלתי הוא שזה כן עניין שתקוע בועדים. אשמח לשמוע זווית אחרת כמובן
לצפיה ב-'כמו כן'
כמו כן
29/08/2017 | 17:36
3
93
"לצחוק בקול גדול" זה די נרדף ללהיות שיפוטי, בהקשר הזה
לצפיה ב-'ממש לא'
ממש לא
30/08/2017 | 22:51
2
92
ואם כבר שיפוטיות, אז בטח לא כזו שמכוונת אלייך. הרעיון התיאורטי עצמו מצחיק איתו, והעובדה שמשרה"ב מגדיר את השטות הזאת של "החלטה האם לקרוא לרופא או לא" כהרחבת סמכות.
ובעצם, ואת יודעת מה? בסוף הצחוק הוא על חשבוננו, ולא אחרת. 

בכל אופן, מצטערת אם הבנת אחרת 
לצפיה ב-'והכי חשוב-'
והכי חשוב-
30/08/2017 | 22:52
1
73
בהצלחה רבה בממשלתי 
לצפיה ב-'תודה '
תודה
31/08/2017 | 16:26
27
לצפיה ב-'ממה שידוע לי הנושא של התחלת טיפול תרופתי הוא של אחות מומחית'
ממה שידוע לי הנושא של התחלת טיפול תרופתי הוא של אחות מומחית
05/09/2017 | 20:36
2
89
שזה הרבה מעבר לעל בסיסי. וחושבת שמדובר רק בבית חולים ולא בקהילה, כלומר להתחיל טיפול ראשוני ל24 שעות עד שהחולה ייבדק ע"י רופא מחלקה.
ומה שתוקע את זה זה לא אחרים מאשר הרופאים, שחשים שהיוקרה המקצועית שלהם בסכנה חלילה ומאויימים מזה שמישהו שאינו רופא יוכל לתת את השירות שהם נותנים.
לצפיה ב-'בעיקר חבל שהמידע בנושא הזה לא מרוכז איפשהו'
בעיקר חבל שהמידע בנושא הזה לא מרוכז איפשהו
05/09/2017 | 20:39
53
אפילו לא באופן ברור באתר משרד הבריאות (?)
לצפיה ב-''
05/09/2017 | 22:27
28
למעט מה שכתבת לגבי מתן מרשם- בעבר דובר על מתן מרשמים כרונים דווקא (ולא כטיפול ראשוני), בעצם סוג של חידוש מרשם בתנאים מסוימים. 
לצפיה ב-'אם משלמים על יום לימוד אחד'
אם משלמים על יום לימוד אחד
20/08/2017 | 08:43
1
107
ואתה יכול להשתמש בימי העיון שמגיעים לך אז הם מספיקים לחודשיים מתוך סך הלימודים. להשתמש בשביל יתר הימים בימי החופש שלך זה באמת החלטה שצריך לחשוב עליה טוב אבל למען מטרה גדולה יותר מבחינתי זו כן החלטה נכונה לתקופה קצובה וידועה מראש (כלומר גם אם לשנה אחת כל ימי החופש יושקעו בזה).
לא ברור לי למה לא משלמים תוספת על הקורס, הרי זה השתלמות מקצועית. בכל מקרה תלוי מה אתה רוצה ללמוד ואיך זה ישפיע על העתיד המקצועי שלך ועל היכולת שלך להתקדם בתפקידים/ לעבור לקופה אחרת עם הידע החדש שרכשת.
לצפיה ב-'תודה על כל המידע והטיפים'
תודה על כל המידע והטיפים
21/08/2017 | 22:18
31
לצפיה ב-' פורום חדש בתפוז: השקעות בקנדה '
פורום חדש בתפוז: השקעות בקנדה
14/08/2017 | 16:01
20

פורום השקעות בקנדה הוקם כדי לתת לכם מענה לשאלות רבות החל מסוג ההשקעה, מקום ההשקעה, מיסוי, נושאים משפטיים, ניהול ההשקעה, רווחיות ומימוש השקעה.
רוצים להשקיע בקנדה זקוקים לייעוץ מעורך קנדי וישראלי היכנסו עכשיו לפורום החדש >>
לצפיה ב-'קורס על בסיסי'
קורס על בסיסי
13/08/2017 | 18:30
1
174
שלום
ניתן לצאת לקורס על בסיסי גם למי שלא למד תואר בסיעוד ורק בעל תעודת אח מוסמך?
לצפיה ב-'קורס על-בסיסי'
קורס על-בסיסי
13/08/2017 | 19:55
155
כדי לצאת לקורס על בסיסי יש דרישת חובה שיהיה לך תואר אקדמי (לא חשוב במה התואר - העיקר תואר אקדמי מוכר).
לצפיה ב-'ראיון קבלה'
ראיון קבלה
13/08/2017 | 13:21
1
305
שלום לכולם
יש לי בקרוב ראיון קבלה לסיעוד מישהו בבקשה יכול לשפוך אור על הראיון מה מצפה לי? כמה זמן הוא אמור לקחת? איזה שאלות שואלים?
ובכללי איך לצאת הכי טוב ואיך הם יתרשמו ממני שאני באמת רוצה ללמוד את המקצוע הזה
תודה רבה
לצפיה ב-'ראיון קל בגדול'
ראיון קל בגדול
13/08/2017 | 14:56
237
בעיקר שואלים דברים כמו למה אתה רוצה ללמוד להיות אח, וקצת מנסים להבין את הרקע שלך. זה לא זכור לי כראיון קשה, המטרה שלו בגדול לסנן את הפסיכופטים המטורפים, בעלי הרקע בפשיעה ואלו שאין להם שום משמעת לימודים ווטסואבר.

בהצלחה
לצפיה ב-'מה אתן אוהבות במקום העבודה שלכן?'
מה אתן אוהבות במקום העבודה שלכן?
11/08/2017 | 13:16
2
151
אני לא מתכוונת ללמה בחרתן ללמוד דוקא סיעוד, על התשובות הקלישאתיות ששאלה כזאת יכולה לגרור, אלא מה אתם אוהבים בשגרה היומיומית ובמקום העבודה הספציפי שלכם?
לצפיה ב-'מדוע בלשון נקבה? יש פה בפורום גם אחים....'
מדוע בלשון נקבה? יש פה בפורום גם אחים....
18/08/2017 | 18:09
1
164
אני אוהב במקום העבודה שלי,את תחושת הסיפוק מהעשייה,את זה שמטופלים אומרים לי תודה רבה.
את זה שיש לי סמכות,חופש פעולה בקבלת החלטות,עצמאות וכו'...
לצפיה ב-'כן כבר מזמן התרשמתי שאתה אוהב את העבודה שלך, זה מעורר תקווה'
כן כבר מזמן התרשמתי שאתה אוהב את העבודה שלך, זה מעורר תקווה
18/08/2017 | 18:17
152
בלשון נקבה בקטע של לשון מתקנת, בתכלס העניין שאם יש רוב נשים אבל אפילו גבר אחד מדברים בלשון זכר צריך לעבור מן העולם, אבל זה כבר נושא אחר
לצפיה ב-'איפה למדתם?'
איפה למדתם?
06/08/2017 | 01:24
15
308
היי לכם אני נרשמת למסלול ההסבה בתל אביב ומתלבטת דרך איזה בית ספר ללמוד תל השומר, מאיר או וולפסון. ההתלבטות בעיקר בין תל השומר למאיר. המרחק לא משנה לי.
אני רוצה לשמוע התייחסות למי שמכיר ולמד מבחינת יחס, עומס, נוקשות. שמעתי שבתל השומר היחס לא משהו בכלל ויש רק 4 מועדי ב בכל ההסבה (דבר שנשמע לי מאוד מאוד הזוי ולא קיים בשום מוסד אקדמי שמכבד את עצמו).

עוד משהו אם מישהו יכול להסביר לי מה ההבדל מבחינת התכנים עצמם אם אני עושה את התוכנית עם ההסבה עם תואר ותעודה או רק עם התעודה? אם הם לומדים בדיוק אותו הדבר במשך שנתיים וחצי והתנאים זהים?

אשמח לשיתופים שלכם ותובנות כי זה נשמע נורא מבלבל ומדאיג
תודה!
לצפיה ב-'אין מה לדאוג, קודם לכל'
אין מה לדאוג, קודם לכל
06/08/2017 | 12:09
12
295
עוברים את זה. 
לגבי תואר או תעודה- הדרישות שונות בין תואר לתעודה. בתואר יש דרישות של תואר, כלומר קורסים שצריך לקחת שמתווספים והם בעצם ממלאים את הדרישה לקבלת תואר ראשון. המערכת לדעתי יותר עמוסה בתואר מאשר בתעודה. והמערכת בתעודה- עמוסה למדיי.
היתרון בלעשות תואר הוא שיש תפקידים (שמתקדמים אליהם) שהדרישה היא שיהיה בהם תואר בסיעוד. לא משנה אם זה תואר ראשון או שני בסיעוד, אבל צריך להיות תואר אחד בסיעוד לפחות. אז אם כבר עשית תואר ראשון בסיעוד, ואת רוצה בתפקיד, לא תצטרכי ללמוד תואר שני בסיעוד, כי כבר יהיה לך תואר אחד. מצד שני אם מאד תרצי את התפקידים המסוימים האלה, ולמדת לתעודה, תמיד תוכלי להשלים ולעשות תואר שני בסיעוד, לא משנה מאיזה תואר באת. בכל מקרה תואר שני זה רעיון לא רע למי שרוצה להתקדם.

לגבי תל השומר, אין לי מושג מה המצב עכשיו, אבל לפחות פעם זה היה 4 ימים בשבוע לימודים. יש מקומות שבהם זה 3 ימים בשבוע. אם את צריכה לעבוד במקביל, זה מאד מאד קשה ללמוד 4 ימים בשבוע ולעבוד. עדיף לך מקום שנותן 3 ימים.
לגבי היחס והנוקשות והלימודים באופן כללי....זה מאד תלוי. זה מאד אינדבידואלי. בגדול יש רגעים הזויים. 

לצפיה ב-'תודה נו שיין אבל האמת שאני ממש מופתעת שאנשים פה מפחדים לענות'
תודה נו שיין אבל האמת שאני ממש מופתעת שאנשים פה מפחדים לענות
07/08/2017 | 21:31
2
200
זה סוד? אפשר גם לענות באנונימיות...
רק רציתי עזרה ממי שקצת יודע יותר טוב ממני בתחום
לצפיה ב-'ממש לא סוד'
ממש לא סוד
08/08/2017 | 12:35
203
העניין הוא שהכל תלוי במי תהיה המרכזת שלך. זה באמת מאד אידיבידואלי.
לכל מחזור יש מרכזת קורס שהיא האבא והאמא של הקורס.
אז יש מרכזות שמקפידות על נוכחות עד כדי גיחוך ממש, ויש מרכזות שלא איכפת להן בכלל מנוכחות. יש מרכזות שיקפידו איתך על כללים ונהלים ונגיד אם נכשלת ב- 4 מבחנים הן ידרשו ממך לחזור על השנה, ויש כאלה שיעלימו עין ויש כאלה שיעשו אפליות על בסיס מי שהן אוהבות או לא אוהבות. 
זה באמת מאד מאד תלוי על מי את נופלת ואי אפשר לדעת את הדברים האלה מראש, לצערי. 
יש המון מקרים של עוול וחוסר צדק וטיפשות של ממש במהלך הלימודים, אבל את באמת לא יכולה לדעת איפה ומתי זה יקרה. רק תכיני את עצמך מראש לאפשרות. 
לגבי מקומות ללמוד, שמעתי דברים טובים על מאיר. על וולפסון לא שמעתי כלום, או שום דבר מיוחד.  אבל זה לא מניסיון אישי רק משמועות. 

לצפיה ב-'אני מתנדבת לענות!'
אני מתנדבת לענות!
08/08/2017 | 20:26
254
היי,

אז ככה: אני למדתי במסלול הסבה במאיר. היה לי מאד מאד לא פשוט. אני חושבת שגם לשאר הכיתה שלי היה מאד לא פשוט. יש במאיר חוסר אחידות רציני ברמה של המורות והמדריכות, יש מדריכות שממש חטפתי מהן צלקות נפשיות שישארו איתי עוד הרבה זמן, ויש כמה יחידות סגולה (למשל עירית או קרינה הנפלאות).
היו לא מעט ימים שקיללתי בהם את הבחירה שלי ללמוד במאיר וחשבתי שאני מאד טיפשה שלא עשיתי בדק מקיף יותר לפני. אני יכולה לכתוב ממש ספר אוטוביוגרפי סטייל "החברה הגאונה" על כל הטלטלות שעברתי שם.
העניין הוא, אני לא יודעת מה המצב בבתי ספר אחרים. יש טענה שמאיר הוא בית ספר "טוב". הוא לא בית ספר טוב בכלל. אבל אולי זה הסטנדרט של בתי ספר לסיעוד ואני לא יודעת? קשה לומר. אגב מבחינת אוכלוסיה, במאיר באות ללמוד הרבה נשים דתיות ממשפחות מרובות ילדים, שהן יותר באוריינטציה משפחתית ועברו הרבה שנים מאז שהיו במסלול לימודי, וזה קצת מוריד את רמת הלימודים ובהתאם גם את היחס של המורים כלפי הכיתה.

ההצעה שלי -  לנסות לברר מהו בית ספר "טוב" בפנים יותר קונקרטיים. למשל - לשאול בוגרי תל השומר האם המדריכות היו לצידן או נגדן, האם היה יחס מכבד מצוות ההוראה, האם השדה הקליני היה תומך ומקבל (היו כמה התנסויות שבהן הרגשתי שאני בעיקר מסתובבת לאנשים בין הרגליים ואף אחד לא פה כדי ללמד). תנסי להבין מה הגבולות שלך, למה את מוכנה ולמה לא. את יכולה גם להשאיר כתובת מייל ואחזור אלייך אם תרצי לשוחח יותר.

ובכל מקרה בהצלחה בכל בחירה שתעשי.
לצפיה ב-'"רגעים הזויים" זה לשון המעטה'
"רגעים הזויים" זה לשון המעטה
08/08/2017 | 20:28
8
251
העיקר שבסוף כשמישהו מבקש בפייסבוק המלצה על בית ספר וכולם רצים להמליץ על הבית ספר המדהים שלהם כי המנהלות קוראות את כל ההודעות
לצפיה ב-'בנוגע למועדי ב''
בנוגע למועדי ב'
08/08/2017 | 20:42
191
העניין עם הגבלת מועדי ב' קשור להיבט מאד בסיסי של תכניות הסבה: תכניות הסבה מקבלות בסך הכל את *כולם*. כל מי שיש לו תואר ראשון בהכנת עוגות קצפת משנת 1934 יכול להתקבל. ואז נעשה סינון מאד אגרסיבי במהלך הלימודים. הגבלת מועדי ב' זו עוד דרך להבטיח את ה- Survival of the fittest. במחזור שלי בהתחלה למדו אנשים שבאמת הייתי מעדיפה שלא יטפלו בי, וחלקם הגדול נשר ע הזמן כי לא עמד בקריטריונים.
מצד שני, קריטריונים כאלו זה לא עניין של ברזל, ואם את תלמידה טובה ומכירים אותך ככזאת ואיכשהו הגעת ל-5 מועדי ב אני די בטוחה שיאשרו לך עוד אחד. אלו שהכי נדפקים מזה הם דוברי ערבית ורוסית שפת אם, שנוטים להיכשל במבחנים על רקע אי ידיעת השפה באופן מספק, בלי קשר לידיעותיהם ברפואה וסיעוד.
לגבי "מוסד אקדמי שמכבד את עצמו": הרבה מההתנהלות  בבתי-ספר לסיעוד לא תואמת "מוסד אקדמי שמכבד את עצמו". וכשנתקלים בהתנהלות כזאת עדיף להתייחס אליה כרע הכרחי בדרך לתעודת RN ועבודה במקום שכן מכבד את עצמו.
לצפיה ב-'ואוו המון תודה זה מידע ממש חשוב- אשמח שנעבור לדבר במייל שלי'
ואוו המון תודה זה מידע ממש חשוב- אשמח שנעבור לדבר במייל שלי
08/08/2017 | 20:44
142
לצפיה ב-'תיקון המייל'
תיקון המייל
08/08/2017 | 20:49
1
95
לצפיה ב-'אני לומדת בהלל יפה, צרי קשר בפרט '
אני לומדת בהלל יפה, צרי קשר בפרט
08/08/2017 | 23:17
113
לצפיה ב-' '
09/08/2017 | 16:53
118
הזדהתי עם חלק  לא קטן ממה שכתבת וגם עם מה שאחרים הוסיפו. 
לצפיה ב-'אכן,'
אכן,
10/08/2017 | 23:12
2
129
הצביעות חוגגת בבתי הספר לאחיות. לא בכדי סטודנטים (לרוב, סטודנטיות. ולרוב, לא העפרונות כי מחודדים בקלמר) מאד מסויימים הופכים ליקירי המדריכות והמרכזות- הם פשוט יודעים לשחק את המשחק. 
כל אמירה שהיא לא הכי פוליטקלי קורקט תזכה אותך במבטי זעם, עקיצות ואף התנכלויות מצד צוות ההוראה. העברת ביקורת היא מחוץ לתחום, כמובן- ולמדתי שעדיף להנמיך פרופיל אם רוצים לסיים בשקט את התואר (לא שתמיד הצלחתי ליישם )

אבל כמו שאני תמיד אומרת- כל הנ"ל הוא רק מיקרוקוסמוס של המציאות בבתי החולים, אז אולי עדיף באמת "לגדול" לתוך זה כבר במהלך הלימודים עצמם. 

בהצלחה :)
לצפיה ב-'הו וואו'
הו וואו
11/08/2017 | 13:15
1
129
זו אמירה מאד קשה,  בית הספר לסיעוד היה די סיוט. את מרגישה שגם המציאות בבית חולים היא עד כדי כך קשה מהבחינה הזאת?
לצפיה ב-'תגדירי 'קשה''
תגדירי 'קשה'
13/08/2017 | 00:08
122
באופן אישי, לי קשה עם צביעות, עם חוסר פתיחות לשמוע ולקבל ביקורת, עם המסר של "תהיי סטודנטית (תגידי תודה) ותסתמי". וכן, אלו דברים שמאפיינים מאד גם את האווירה בבית החולים (לפחות את זה שאני עבדתי בו). 
התחושה שהאחיות מקבלות היא שבית החולים עושה להן טובה שהוא מעסיק אותן, כשבפועל ברור לכולם שבית החולים משווע לאחיות. זכורות לי ישיבות צוות בהשתתפות הנהלה בכירה של בית החולים, בהן ממש איימו מפורשות שאחות שלא תעשה כך או כך (הקפדה על אומדנים, למשל, או שינון החומר לפני מבחני JCI)- "פשוט לא תהיה כאן יותר", כאילו אחיות אין סוף עומדות מחוץ לדלתות המחלקה ורק מחכות להתקבל לעבודה. 
וזו דוגמא אחת מיני רבות לזלזול- הפסיבי, האקטיבי- שחוות אחיות בבית החולים מצד הנהלת הסיעוד.
לצפיה ב-'לגבי תל השומר, דווקא שמעתי מלא מעט שהיחס כן בסדר'
לגבי תל השומר, דווקא שמעתי מלא מעט שהיחס כן בסדר
20/08/2017 | 16:29
1
132
מתחילה ללמוד שם.. מוזמנת לדבר איתי בפרטי. 
על מאיר שמעתי ממקור ראשון דברים לא טובים - שהם מאוד לא מסודרים ומאורגנים, לא שולחים מצגות בצורה מסודרת וצריך להתחנן, וכו' - וזה ממישהי שממש ממש לא נשמעת מהממורמרים האלה שסתם מתלוננים אלא מלאת שמחת חיים.
לצפיה ב-'אנקדוטה בנושא זה'
אנקדוטה בנושא זה
29/09/2017 | 13:06
70
אני זוכרת את הקורס שבו המורה סירבה לשלוח מצגות ב-PDF "כדי שלא נעביר לבתי ספר אחרים", חיכינו עד סוף הקורס ואז אחת התלמידות קיבלה עותק מצולם על נייר של המצגות והיתה אמונה על לצלם עותקים בנייר בלבד לכל שאר הכיתה.
לצפיה ב-'שאלה לאחים/ אחיות'
שאלה לאחים/ אחיות
04/08/2017 | 17:18
6
388
שלום יקרים
לפני כשבוע לקחתי את אמי המבוגרת (80) לבדיקת דם.
לא פשוט למצוא אצלה ורידים...
רוב האחיות סבלניות, באמצעות "מחט פרפר" מוציאות ומכניסות עד שלבסוף מוצאות.
אחות אחת הכניסה וסובבה במקום את מחט הפרפר בתנועה מעגלית כעין חפירה (אמי קפצה את שפתיה מרוב כאב) לאחר מס' שניות יצא דם.
עד היום לאמי יש חבורה ענקית כחולה.
שאלתי: האם אופן הבדיקה היה תקני?
שבת שלום
לצפיה ב-'קשה לקבוע..'
קשה לקבוע..
04/08/2017 | 18:42
3
211
מהסיפור שלך קשה לקבוע האם הבדיקה הייתה תקינה. באנשים עם קושי גדול למצוא וריד,
פעמים רבות, עושים מספר נסיונות עם הפרפרית ,במקום החדירה,עד שמוצאים וריד,לפעמים סוטים מעט ימינה או מעט שמאלה,לפעמים עוברים למקום אחר עד שמוצאים וריד. זה שיצא מעט דם,לא מעיד על כלום. מסיפורך גם לא הבנתי האם ,אותה אחות בסוף הייתה בוריד ולקחה לה דם או לא?
לגבי אותה חבורה ענקית כחולה,מדובר בהמטומה שטף דם פנימי ,שאמור להיספג לבד עם הזמן. ניתן לעשות קומפרסים קרים מקומיים לצורך הקלה.
לצפיה ב-'תודה אח קופ"ח'
תודה אח קופ"ח
04/08/2017 | 18:56
2
137
שלום אח יקר

תודה שטרחת להגיב.
...לבסוף יצא דם.
נראה לי שהחיפוש נעשה באגרסיביות להשגת המטרה.
בחרדה לגבי הפעם הבאה.
שבת מבורכת.
לצפיה ב-'ממליץ להבא'
ממליץ להבא
05/08/2017 | 10:26
1
157
לבקש אם ניתן ,אחות ותיקה עם נסיון ומיומנות טכנית גבוהה בלקיחות קשות (אנשים עם ורידים קשים).
ייתכן "שנפלתם", על מישהי צעירה וחסרת נסיון.
או שהייתם בידיים טובות,אבל גם אותה אחות עם נסיון הצליחה רק בפעם השנייה או השלישית. זה קורה,זה לגיטימי ואין הרבה מה לעשות.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
05/08/2017 | 18:48
41
לצפיה ב-'תלוי בגישה'
תלוי בגישה
04/08/2017 | 19:15
1
108
יש שתי גישות לעניין:  אחת מי שלוקח דם יעדיף "לחפור" ולסובב את המחט שנמצאת כבר בפנים כדי למצוא וריד, מאשר להוציא את המחט ולדקור עוד פעם (ואולי עוד פעם) את המטופל. והגישה השנייה היא לדקור שוב ואולי עוד כמה פעמים כדי למצוא ווריד ואז האדם הופך "לכרית סיכות".
שני הדברים לא נעימים, אבל אם צריך אז צריך. 
לצפיה ב-'תודה'
תודה
04/08/2017 | 20:21
37
לצפיה ב-'שאלה חשובה'
שאלה חשובה
04/08/2017 | 18:41
1
199
שלום , יש לי שאלה בקבלה ללמודי רפואה,סיעוד,רפואת חירום
בזמן הצבא ביקשתי לראות קבן אך תמיד אמרו לי שאני יראה ובסוף לא ראיתי חשוב מאד לציין שביקשתי רק מן הסיבה שהמפקד התנכל אלי ורציתי לעזוב אמרתי לו אני ממש צריך לראות קבן זה דחוף כי הרבה זמן ביקשתי. שאילתי היא האם בחתימת ויתור סודיות רפואית שחתמתי ניתן לראות את זה הכוונה מישהו מהמוסד לימודים משרד הבריאות ? ניתן לראות דברים שאולי המפקד העביר לאיזשהו גורם חשוב לומר שלא נפגשתי אף פעם עם קבן ולא הובחנתי על ידי גורם רפואי כל שהוא שממוחה לכך.עיקר השאלה שלי היא האם רק רישום של רופא או חוות דעת של רופא ניתן לראות? ולא של מפקד שהעביר אולי מידע כזה או אחר
אני מזכיר שאין לי שום בעיה וזה רק מן הסיבה שרציתי לעזוב
תודה.
לצפיה ב-'*ליעם'
*ליעם
04/08/2017 | 19:15
67
לצפיה ב-'רוצה ללמוד ספרדית חינם?'
רוצה ללמוד ספרדית חינם?
03/08/2017 | 20:18
37
עמוד פייסבוק בקישור ניתן ללמוד חינם ספרדית! עם בדיחות, הסברי דקדוק, תרגום שירים, משפטים יפים ועוד!
https://goo.gl/vzXxEW
נתראה שם!
קמילה

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה
שטיינר מכשירי שמיעה
שטיינר מכשירי שמיעה
עו
עו"ד גלעד רמתי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה